PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آرشیو شده : سوالات عمومی درباره تحصیل در دانشگاه های آلمان (تا پایان سال 2012)

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8

mah.sh
July 30th, 2011, 05:26 PM
سلام .میخوام برای مستر به زبان انگلیسی در دانشگاه ULM اقدام کنم (البته مدارکم را برای program director ایمیل کردم گفت شرایط لازم را دارم اپلای کن)اما هیچ اطاعاتی ازدانشگاه ندارم. اگر اطلاعاتی دارید ممنون میشم بگید.

nimaafshar8
July 31st, 2011, 11:58 PM
دانشگاه‌های آلمان ۳ دسته هستند : دانشگاه - دانشگاه صنعتی - دانشگاه‌های علمی‌ کاربردی
اولیش که دانشگاه عادیه و به یک میزان به علوم تئوری و عملی‌ توجه می‌شه دانشگاه صنعتی دانشگاهی می‌شه که امکانات آزمایشگاهی و ارتباط گسترده تری با صنعت خواهد داشت دانشگاه علمی‌ کاربردی دانشگاهی خواهد بود که تحصیل درون‌ها بیشتر بر پایهٔ فعالیت‌های عملی‌ و فنی استوار خواهد بود و فشار دروس تئوری کمتر.

سلام دوست خوبم.از نظر امتیاز رتبه بندی این سه دسته به چه صورت است؟1-صنعتی 2-
آیا می توان گفت مثلا دانشگاه علمی کاربردی ارزش کتری دارد از نظر علمی پس پذیرش گرفتن در آن خیلی راحت تر نسبت به بقیه است؟
ازنظر وزارت علوم هر سه ی این دسته قابل قبولند؟از کدام منبع می توان فهمید که این دانشگاه مثلا علمی کاربردی یا صنعتی است؟؟(از طریق DAAD? کدام قسمت؟)

hassanrouhi
August 1st, 2011, 12:10 AM
نیما جان از روی اسم دانشگاه ها به راحتی میشه فهمید.university of applied sceinceها علمی کاربردی هستند و TUها مثله TU Munchenدانشگاه های صنعتی هستند.
تقریبا میشه گفت که گرفتن پذیرش تو علمی کاربردی ها راحت تره!

arash_jo0n_b
August 1st, 2011, 05:19 PM
سلام به همه دوستان
من یک هفته هست که فرومهای سایتو میخونم جواب خیلی از سوالهامو گرفتم خیلیهاشونم نه.

میدونم که جواب خیلی از سوالهامو میتونم تو www.daad.de بگیرم.میخواستم بدونم برای master

رشته IT تو آلمان دانشگاه انگلیسی زبانی هستش که مجانی باشه یا اگر نبود هزینه تحصیل کم باشه

ممنونم

mahi65
August 1st, 2011, 06:00 PM
سلام به همه دوستان
من یک هفته هست که فرومهای سایتو میخونم جواب خیلی از سوالهامو گرفتم خیلیهاشونم نه.

میدونم که جواب خیلی از سوالهامو میتونم تو www.daad.de (http://www.daad.de) بگیرم.میخواستم بدونم برای master

رشته IT تو آلمان دانشگاه انگلیسی زبانی هستش که مجانی باشه یا اگر نبود هزینه تحصیل کم باشه

ممنونم

سلام،

دوست عزیز دانشگاههای آلمان دولتی هستند! دانشگاهها با توجه به ایالتی که در آن قرار دارند یا 500 یورو شهریه دارند و یا اینکه رایگانند.

nimaafshar8
August 1st, 2011, 06:34 PM
نیما جان از روی اسم دانشگاه ها به راحتی میشه فهمید.university of applied sceinceها علمی کاربردی هستند و TUها مثله TU Munchenدانشگاه های صنعتی هستند.
تقریبا میشه گفت که گرفتن پذیرش تو علمی کاربردی ها راحت تره!
خیلی ممنونم دوست خوبم.خوبی؟
آخه تو سایت وزارت علوم مشخص نشده کدوم کدومه و همشو universityنوشته ؟؟؟؟

arash_jo0n_b
August 5th, 2011, 12:11 AM
سلام،

دوست عزیز دانشگاههای آلمان دولتی هستند! دانشگاهها با توجه به ایالتی که در آن قرار دارند یا 500 یورو شهریه دارند و یا اینکه رایگانند.

8000 دلاری که میگن باید پرداخت بشه برای چی هستش؟تو دانشگاه های مجانی هم این مبلغ برقراره؟

nimaafshar8
August 5th, 2011, 12:42 AM
8000 دلاری که میگن باید پرداخت بشه برای چی هستش؟تو دانشگاه های مجانی هم این مبلغ برقراره؟
با سلام
اگه منظورتون 8000یورو است که این یعنی مبلغی که باید برای اخذ ویزا پرداخت بشه(هزینه زندگی+تحصیل در یکسال)

rf.ariyapour
August 5th, 2011, 01:34 AM

دوست عزیز این ۸۰۰۰ تا جایی پرداخت نمیشه. در واقع شما خرج ۱ سالتون رو برمیدارید با خودتون میبرید که بهشون بفهمونید من خرج ۱ سال و توانایی زندگی در اونجا رو دارم، وگرنه این پول دسته خودتون هست.
موفق باشید

Naqme
August 5th, 2011, 02:51 AM
سلام
دوستان عزیز
آیا این صحت داره که برای فوق لیسانس اگه رشته ای غیر از رشته ی کارشناسی پذیرش بگیریم در سفارت المان برای گرفتن ویزا دچار مشکل میشیم؟!

a2011
August 5th, 2011, 12:27 PM
سلام
دوستان عزیز
آیا این صحت داره که برای فوق لیسانس اگه رشته ای غیر از رشته ی کارشناسی پذیرش بگیریم در سفارت المان برای گرفتن ویزا دچار مشکل میشیم؟!

من که خودم تغییر رشته دادم و به مشکلی بر نخوردم ! مسئله اینه که وقتی سوال می کنن ازت چرا می خوای تغییر رشته بدی یه دللیل قانع کننده داشته باشی !

a2011
August 5th, 2011, 12:32 PM
خیلی ممنونم دوست خوبم.خوبی؟
آخه تو سایت وزارت علوم مشخص نشده کدوم کدومه و همشو universityنوشته ؟؟؟؟

university of applied sceince در واقع موسساتی هستند که در حد دانشگاه اعتبار دارند و مدرک آنها معادل مدرک دانشگاهی است و در لیست وزارت علوم در قسمت ج بطور کلی ازشون نام برده شده ! البته فکر نکن که موسسات سطحت خیلی پایین تری نسبت به دانشگاه های دارند ! هستند موسساتی که اعتبارشون از بعضی دانشگاهها در آلمان هم بیشتره !

rf.ariyapour
August 5th, 2011, 12:46 PM
من که خودم تغییر رشته دادم و به مشکلی بر نخوردم ! مسئله اینه که وقتی سوال می کنن ازت چرا می خوای تغییر رشته بدی یه دللیل قانع کننده داشته باشی !
دوست عزیز من یه سوالی داشتم در این زمینه.
میخواستم بدونم اگه در آلمان در یه رشته فنی مثل it پذیرش واسه لیسانس گرفته باشی، میشه رفت اونجا و تغییر رشته داد به یه رشته ای مثل دندان پزشکی؟
یکی از دوستام قصد چنین کاری داره، میخواد ببینه شدنی هست یا نه!!!!
موفق باشید

arash_jo0n_b
August 5th, 2011, 02:26 PM
دوست عزیز این ۸۰۰۰ تا جایی پرداخت نمیشه. در واقع شما خرج ۱ سالتون رو برمیدارید با خودتون میبرید که بهشون بفهمونید من خرج ۱ سال و توانایی زندگی در اونجا رو دارم، وگرنه این پول دسته خودتون هست.
موفق باشید
از این 8000 یورو میشه اونجا استفاده کرد؟ آخه من شنیده بودم که از این پول نمیشه برداشت کرد.

mahi65
August 5th, 2011, 03:04 PM
از این 8000 یورو میشه اونجا استفاده کرد؟ آخه من شنیده بودم که از این پول نمیشه برداشت کرد.

خیر دوست عزیز، شما مجاز به برداشت یک دوازدهم این مبلغ یعنی 670 یورو به صورت ماهیانه خواهید بود.

masih_masih98
August 5th, 2011, 03:52 PM
سلام دوستان
تو المان دانشگاهي هست كه بدون مدرك زبان پذيرش بده؟؟؟!!!؟؟؟:confused:

arash_jo0n_b
August 5th, 2011, 03:59 PM
خیر دوست عزیز، شما مجاز به برداشت یک دوازدهم این مبلغ یعنی 670 یورو به صورت ماهیانه خواهید بود.
پس تقریبا میشه مخارج زندگی ماهیانه رو از اون تامین کرد؟یعنی برای هر ماه برداشت؟

یه سوال دیگه هم داشتم اینکه بعضی دانشگاه ها که میگن مجانی هستش یعنی هزینه تحصیل برای هر ترم
کلا مجانی هست؟چون بعضی جاها هستن که میگن مجانیه بعد میگن فقط 500 یورو هستش.ممنون

rf.ariyapour
August 5th, 2011, 06:02 PM
پس تقریبا میشه مخارج زندگی ماهیانه رو از اون تامین کرد؟یعنی برای هر ماه برداشت؟

یه سوال دیگه هم داشتم اینکه بعضی دانشگاه ها که میگن مجانی هستش یعنی هزینه تحصیل برای هر ترم
کلا مجانی هست؟چون بعضی جاها هستن که میگن مجانیه بعد میگن فقط 500 یورو هستش.ممنون
سلام دوست عزیز
این ۸۰۰۰ یورو همونطور که قبلا هم گفتم هدفش همین هستش که مخارج ۱ سالمون رو داشته باشیم.
دانشگاهی که میگه مجانی هستش مجانیه. البته ممکنه هر ترم یه چیز مثلا ۱۴۰ ۱۵۰ یورو هر ترم واسه وسایل نقلیه عمومی و ... بگیرن.
موفق باشید

Ali2011
August 5th, 2011, 06:02 PM
سلام دوستان-برای آلمان برای مقطع فوق لیسانس می خوام اقدام کنم.
یه سوال داشتم- اینکه میگن ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی رو می خوان منظورشون نمرات ۳ سال دبیرستان هست؟ یعنی ریز نمرات سال اول+دوم+سوم+پیش دانشگاهی؟
ممنون

rf.ariyapour
August 5th, 2011, 06:08 PM
یه سوال داشتم- اینکه میگن ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی رو می خوان منظورشون نمرات ۳ سال دبیرستان هست؟ یعنی ریز نمرات سال اول+دوم+سوم+پیش دانشگاهی؟
ممنون

بله دوست عزیز
منظور همین چیزی هست که شما میگید.
موفق باشید

msa2
August 5th, 2011, 08:11 PM
آیا این 8000 یورو فقط مربوط به سال اول هست؟ یعنی من که دورم 3 ترم هست باید سال بعدشم 8000 دیگه تو حسابم داشته باشم؟؟؟

mahi65
August 5th, 2011, 09:16 PM
آیا این 8000 یورو فقط مربوط به سال اول هست؟ یعنی من که دورم 3 ترم هست باید سال بعدشم 8000 دیگه تو حسابم داشته باشم؟؟؟

دوست عزیز این مبلغ فقط مربوط به سال اول میشه و برای سالهای بعد باید تمدید شه. شما باید مدرکی مبنی بر داشتن درآمد ماهیانه 670 یورو یا مبلغ 8040 یورو پول نقد برای تمدید هر سال داشته باشید.

hassanrouhi
August 5th, 2011, 11:43 PM
ممنون
سلام
همه ی دانشگاه های المان مدارک دبیرستان رو برای ارشد میخوان؟ پس چرا تا حالا به چشم من نخورده؟ اگه اینجوری باشه ماهای که مشکل خدمت داریم مدرک قابل ترجمه رو به ماها که نمیدن!!!! تو این 10 15تا داتشکاهی که من بررسی کردم ندیدم بگن نمرات دبیرستان رو میخوایم! میشه اسم دانشگاهی رو که ازتون این چیزارو خواسته بگین؟

rf.ariyapour
August 6th, 2011, 12:06 AM
سلام
همه ی دانشگاه های المان مدارک دبیرستان رو برای ارشد میخوان؟ پس چرا تا حالا به چشم من نخورده؟ اگه اینجوری باشه ماهای که مشکل خدمت داریم مدرک قابل ترجمه رو به ماها که نمیدن!!!! تو این 10 15تا داتشکاهی که من بررسی کردم ندیدم بگن نمرات دبیرستان رو میخوایم! میشه اسم دانشگاهی رو که ازتون این چیزارو خواسته بگین؟
از من هم خواستن. دانشگاه Saarland

hassanrouhi
August 6th, 2011, 12:20 AM
از من هم خواستن. دانشگاه Saarland
میشه بگی دقیقا تو سایت چی رو گفته بودیم میخوایم؟یعنی به صورت واضح گفتن که مدارک دبیرستان رو میخوان؟
اون وقت شما این مدارک رو از کجا اوردین؟لابد مشکل سربازی نداشتین!

rise
August 6th, 2011, 12:22 AM
سلام
نمرات کل دوره دبیرستان شما در قالب ریز نمرات مدرک دیپلم شما در یک برگه کلا موجوده و در ضمن چرا مدرک رو نمیدن؟
من خودم با وجود این که سربازی هم نرفتم مدرک اصل دیپلم رو از دبیرستانم بدون هیچ دردسری گرفتم

Ali2011
August 6th, 2011, 11:09 AM
سلام
والا دانشگاه زارلند تا اینجا دیدم که می خواد ولی بقیه مثل tum یا bonn مشکل ترجمه دارم! بعضی واژه ها استفاده میشه که آدم نمیفهمه منظورش دقیقا چی هست!! مثلا میگه:
enrollment certificate of your university
من که نفهمیدم منظورش چی بود! پیش دانشگاهی؟ دیپلم؟ کارنامه کنکور؟(آخه هر سه اینا برای ثبت نام در دانشگاه الزامی هست). اگه کسی می دونه بگه؟

Ali2011
August 6th, 2011, 11:14 AM
نمرات کل دوره دبیرستان شما در قالب ریز نمرات مدرک دیپلم شما در یک برگه کلا موجوده و در ضمن چرا مدرک رو نمیدن؟
من خودم با وجود این که سربازی هم نرفتم مدرک اصل دیپلم رو از دبیرستانم بدون هیچ دردسری گرفتم
این ریز نمره چه جوریه؟ آخه اینی که من دارم جدا جدا از سال اول دبیرستان هست تا سوم دبیرستان ولی ۳ تا برگه هست مربوط به هر سال! شما چه جوری تو یه برگه گرفتین؟ مدرسه خودش بهتون داد یا خودتون درخواست دادین؟ میشه توضیح بدین. ممنون

rise
August 6th, 2011, 12:55 PM
این ریز نمره چه جوریه؟ آخه اینی که من دارم جدا جدا از سال اول دبیرستان هست تا سوم دبیرستان ولی ۳ تا برگه هست مربوط به هر سال! شما چه جوری تو یه برگه گرفتین؟ مدرسه خودش بهتون داد یا خودتون درخواست دادین؟ میشه توضیح بدین. ممنون
دوست عزیز اون برگه ای که من گفتم عنوانش هست کارنامه فارغ التحصیلی که در اون نمرات هر سه پایه از اول تا سوم با تعداد واحدها و حتی نمرات کتبی نهایی توش موجوده و اون رو خود مدرسه به من داده و فکر کنم همون باید تایید وترجمه بشه
در ضمن برای دنبال کردن دقیق تر این موضوع می تونید از اینجا پیگیری کنید
کارنامه و مدارک تحصیلی (http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?38-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)

nimaafshar8
August 6th, 2011, 01:41 PM
با سلام.آیا تمام دانشگاه های آلمان مدارک را به صورت ترجمه به انگلیسی قبول می کنند؟؟؟

mah.sh
August 6th, 2011, 05:42 PM
سلام.کسی در مورد دانشگاه Kaiserslautern اطلا عاتی دارد؟چه جور دانشگاهی؟

eli_e
August 6th, 2011, 08:51 PM
با سلام.آیا تمام دانشگاه های آلمان مدارک را به صورت ترجمه به انگلیسی قبول می کنند؟؟؟
سلام
باید از خود دانشگاه بپرسید. ولی اصولا دانشگاههایی که به زبان انگلیسی کلاساشون برگزار می شه انگلیسی قبول می کنن و اونایی که به زبان المانی برگزار می شه کلاساشون، ترجمه المانی می خوان ولی برای اطمینان، بهترین کار دیدن سایت خود دانشگاه و پرسیدن از خودشونه
موفق باشین

arash_jo0n_b
August 8th, 2011, 12:23 PM
سلام.درسته که دوره مستر تو آلمان 120 واحد هست؟یعنی بعد از پاس کردن 144 واحد در ایران و گرفتن مدرک کارشناسی اونجا ما رو فوق دیپلم در نظر میگیرن؟تو ایران دوره کارشناسی ارشد 32 واحد هستش(البته بستگی به رشته داره)

meh
August 8th, 2011, 12:41 PM
سلام نه دوست عزیز این جور نیست. واحدهای اروپا با ایران سیستمش فرق می کنه و این تفاوت در تعداد واحدهای ایران و المان ربطی به تعداد درسها نداره.

arash_jo0n_b
August 8th, 2011, 12:52 PM
یهنی دوره مستر تو آلمان کلا 120 واحدست؟کشورهای دیگه هم همین حدود هستن یا ایران خیلی کمه؟من چند جا شنیدم که دلیلش اینه که لیسانسه ایرانو قبول ندارن .وگرنه واسه مستر 120 تا زیاد نیست؟

dreamboy
August 8th, 2011, 02:09 PM
من لیسانس صنایع دارم و می خوام فقط برای دانشگاه های ایالت Baden-Württemberg اقدام کنم
ولی چون مستر رشته ام رو به انگلیسی در این ایالت پیدا نکردم (البته به جز KIT که فکر نمیکنم بتونم پذیرش بگیرم ازش)
قصد تغییر رشته دارم برای مستر در یکی دیگه از رشته های مهندسی
1. دوستان نظرشون راجع به تغییر رشته چیه؟
2.چون لیسانسم یه رشته دیگه بوده بعدها با دروس مستر از نظر فهم و درک موضوع مشکل پیدا نمی کنم؟
3.کلا در کشوری مثل آلمان اینکار رایج است یا خیر؟
4. از نظر پذیرش به مشکل بر نمی خورم؟

a2011
August 9th, 2011, 01:29 AM
یهنی دوره مستر تو آلمان کلا 120 واحدست؟کشورهای دیگه هم همین حدود هستن یا ایران خیلی کمه؟من چند جا شنیدم که دلیلش اینه که لیسانسه ایرانو قبول ندارن .وگرنه واسه مستر 120 تا زیاد نیست؟

ببینید همانطور که گفتند سیستم واحدهای ما با آلمان و اروپا متفاوت است ! مستر دو ساله 120 واحد و مستر 1.5 ساله 90 واحد است ولی نه 90 واحد ما ( لیسانس ما 140 واحد ولی در آلمان 210 واحد است) !

در ضمن کی گفته مدرک لیسانس ایران رو قبول ندارند ؟ شما بهتره از افراد بی تجربه اطلاعات نگیرید.

a2011
August 9th, 2011, 01:34 AM
من لیسانس صنایع دارم و می خوام فقط برای دانشگاه های ایالت Baden-Württemberg اقدام کنم ولی چون مستر رشته ام رو به انگلیسی در این ایالت پیدا نکردم (البته به جز KIT که فکر نمیکنم بتونم پذیرش بگیرم ازش)قصد تغییر رشته دارم برای مستر در یکی دیگه از رشته های مهندسی1. دوستان نظرشون راجع به تغییر رشته چیه؟2.چون لیسانسم یه رشته دیگه بوده بعدها با دروس مستر از نظر فهم و درک موضوع مشکل پیدا نمی کنم؟3.کلا در کشوری مثل آلمان اینکار رایج است یا خیر؟4. از نظر پذیرش به مشکل بر نمی خورم؟

به مشکل که بر می خوری مکه اینکه رشته مرتبط بری مثلا MBA یا Internationa Business یا از این جور رشته ها ! ولی اینکه در رشته مورد نظرت پذیرش بدهند یا خیر بستگی به دانشگاه داره که باید ازشون سوال کنی ! ولی اگه از این جور رشته هایی که گفتم اقدام کنی احتمال پذیرش داری !

dreamboy
August 9th, 2011, 05:59 AM
به مشکل که بر می خوری مکه اینکه رشته مرتبط بری مثلا MBA یا Internationa Business یا از این جور رشته ها ! ولی اینکه در رشته مورد نظرت پذیرش بدهند یا خیر بستگی به دانشگاه داره که باید ازشون سوال کنی ! ولی اگه از این جور رشته هایی که گفتم اقدام کنی احتمال پذیرش داری !
شما تغییر رشته دادین؟ می تونم بپرسم ازچه رشته ای به چه رشته ای؟
بله اون رشته ها مرتبط با صنایع هستند ولی چون می خوام مسترم هم در زمینه ی رشته های مهندسی باشه با این رشته ها مشکل دارم یه مقدار
به نظر شما اصلا این طرز فکر (حساسیت به مهندسی بودن رشته برای مستر) در مورد ادامه تحصیل در آلمان درسته ؟ (برای کسی که بعد از مستر باز هم قصد ادامه دادن داره)

nina84
August 9th, 2011, 05:05 PM
کسی در مورد دانشگاه siegen (شهرش ، اعتبارش..) اطلاعاتی داره؟

a2011
August 9th, 2011, 07:25 PM
شما تغییر رشته دادین؟ می تونم بپرسم ازچه رشته ای به چه رشته ای؟
بله اون رشته ها مرتبط با صنایع هستند ولی چون می خوام مسترم هم در زمینه ی رشته های مهندسی باشه با این رشته ها مشکل دارم یه مقدار
به نظر شما اصلا این طرز فکر (حساسیت به مهندسی بودن رشته برای مستر) در مورد ادامه تحصیل در آلمان درسته ؟ (برای کسی که بعد از مستر باز هم قصد ادامه دادن داره)

بله از معدن به MBA ! اینکه در آینده چه رشته ای بخونید کاملا بستگی به نظر شما داره ! نمی شه گفت بده یا خوب... باید ببینی اگه مهندسی صنایع بخونی واسه PHD چی می خوای بخونی ؟ من دیدم کسانی رو که از صنایع رفتن MBA بعد هم رفتن دکتری Marketing و ازین جور رشته ها خوندن.

a2011
August 9th, 2011, 07:27 PM
کسی در مورد دانشگاه siegen (شهرش ، اعتبارش..) اطلاعاتی داره؟

دانشگاه siegen جزو دانشگاه های خوب آلمان محسوب می شه و می تونین Ranking این دانشگاه و دیگر دانشگاه های آلمان رو در این سایت ببینید.
http://www.arwu.org/Country2010Main.jsp?param=Germany

IELTS
August 10th, 2011, 01:03 AM
با سلام بر دوستان خوبم.

دوستان تحصیل در گرایش مهندسی برق اونم Energy بیشتر در کدوم دانشگاه ارائه میشه؟ البته اگر در FH هم ارئه میشه مشکلی نیست اما فقط به صورت کورس انگلیسی می خواهم.

ممنون. برقرار باشید.

dreamboy
August 10th, 2011, 01:22 AM
بله از معدن به MBA ! اینکه در آینده چه رشته ای بخونید کاملا بستگی به نظر شما داره ! نمی شه گفت بده یا خوب... باید ببینی اگه مهندسی صنایع بخونی واسه PHD چی می خوای بخونی ؟ من دیدم کسانی رو که از صنایع رفتن MBA بعد هم رفتن دکتری Marketing و ازین جور رشته ها خوندن.

اینطور که من دیدم MBA هزینه ی زیادی از نظر دانشگاه داره
در همه ی دانشگاه های آلمان course های MBA پولی هست یا دانشگاه هایی هم پیدا می شن که هزینه ی MBA در اونها مثله بقیه رشته ها باشه؟(رایگان یا نیمه رایگان)

a2011
August 10th, 2011, 01:21 PM
اینطور که من دیدم MBA هزینه ی زیادی از نظر دانشگاه داره
در همه ی دانشگاه های آلمان course های MBA پولی هست یا دانشگاه هایی هم پیدا می شن که هزینه ی MBA در اونها مثله بقیه رشته ها باشه؟(رایگان یا نیمه رایگان)

دانشگاه هایی هم هستند که هزینه MBA در اونها پایین تره ! من الان خاطرم نیست ولی دیدم بچه ها دانشگاه های خیلی ارزون تر (یا به قول شما رایگان ) هم می روند.

IELTS
August 10th, 2011, 03:16 PM
با سلام بر دوستان خوبم.

من چند گرایش از دانشگاهای که در زمینه رشته خودم هست رو پیدا کردم به نظر شما کدومش مناسبتر هست هم از لحاظ زندگی و هم هزینه مناسب دانشگاهش.

Oldenberg Universitat / Ulm Universitat / Magdeburg Universitat / FH lubeck

با تشکر. برقرار باشید

a2011
August 10th, 2011, 04:30 PM
با سلام بر دوستان خوبم.

من چند گرایش از دانشگاهای که در زمینه رشته خودم هست رو پیدا کردم به نظر شما کدومش مناسبتر هست هم از لحاظ زندگی و هم هزینه مناسب دانشگاهش.

Oldenberg Universitat / Ulm Universitat / Magdeburg Universitat / FH lubeck

با تشکر. برقرار باشید

خوب Oldenberg Universitat / Ulm Universitat / Magdeburg Universitat از نظر رنکینگ بهتر از FH lubeck هستند !

rezamech87
August 12th, 2011, 02:02 AM
با سلام خدمت دوستان عزيز مي خواستم در مورد رشته حسابداري در دانشگاهاي المان بدونم من الان ترم ٥ هستم و معدلم هم ١٧/٣ هست أيا شانسي براي گرفتن بورس دارم از دانشگاهاي اين كشور؟

MysteriouS
August 12th, 2011, 11:34 AM
کدام دانشگاههای المان رشته Industrial design (طراحی صنعتی) رو برای مستر دارند؟

mahi65
August 12th, 2011, 01:10 PM
کدام دانشگاههای المان رشته Industrial design (طراحی صنعتی) رو برای مستر دارند؟

دوست عزیز لینک زیر را چک کنید:
http://www.daad.de/deutschland/studienangebote/international-programmes/07535.en.html

a2011
August 12th, 2011, 06:07 PM
با سلام خدمت دوستان عزيز مي خواستم در مورد رشته حسابداري در دانشگاهاي المان بدونم من الان ترم ٥ هستم و معدلم هم ١٧/٣ هست أيا شانسي براي گرفتن بورس دارم از دانشگاهاي اين كشور؟

کلا فاند گرفتن در آلمان مشکل هست مخصوصا در مورد رشته شما که بیشتر حالت business داره تا علمی.

simon3333
August 12th, 2011, 06:17 PM
سلام
من می خوام برا bonn TUM Saarland اقدام کنم. ولی نکته جالب دیدم که شک دارم در درست بودنش. آیا برای اپلای باید فایل رزومه و sop رو براشون آپلود کنیم(pdf) یا باید copy-paste کنیم داخل فرم اپلیکیشن؟ من می خوام یه سری مدارک دیگه مثل ترجمه کتاب(فقط یه بخش) براشون بفرستم ولی تو فرم آنلاین ظاهرا نمیشه چیزی براشون فرستاد درسته؟ یعنی فقط همون مدارکی که خواستن باید بفرستیم؟
ممنون

elmiraaa
August 12th, 2011, 08:19 PM
سلام دوستان من چند تا سوال داشتم
من میخوام برای مقطع لیسانس از آلمان پذیرش بگیرم و شرایطم این هست:
2 سال در دانشگاه پیام نور رشته IT خوندم در مقطع کارشناسی البته از طریق کنکور سراسری قبول شدم و فراگیر نبودم . و حدودا 50 واحد بیشتر پاس کردم.
دیپلم ریاضی فیزیک دارم با معدل 33/19 و پیش دانشگاهی با معدل 20/18 فعلا دارم زبان میخونم برای امتحان تافل یا آیلتس.
آیا میتونم برای آلمان اقدام کنم برای رشته انگلیسی زبان؟
اگر برای رشته انگلیسی زبان پذیرش بگیرم آیا باز باید مدرک زبان آلمانی داشته باشم؟
شنیدم اگر برای رشته انگلیسی زبان پذیرش بگیرم چون باید در آلمان دوره کالج بگذرونم و کالج ها به زبان آلمانی هستند باز هم نیاز به مدرک زبان آلمانی هست آیا این مساله صحت داره؟؟؟
لطفا منو راهنمایی کنید
با تشکر

rf.ariyapour
August 13th, 2011, 01:36 PM
سلام
من می خوام برا bonn TUM Saarland اقدام کنم. ولی نکته جالب دیدم که شک دارم در درست بودنش. آیا برای اپلای باید فایل رزومه و sop رو براشون آپلود کنیم(pdf) یا باید copy-paste کنیم داخل فرم اپلیکیشن؟ من می خوام یه سری مدارک دیگه مثل ترجمه کتاب(فقط یه بخش) براشون بفرستم ولی تو فرم آنلاین ظاهرا نمیشه چیزی براشون فرستاد درسته؟ یعنی فقط همون مدارکی که خواستن باید بفرستیم؟
ممنون
در مورد زارلند، فرمت همشون باید Pdf باشه. بعد اون فایل هایی که چند صفحه ای هستن رو تبدیل به یه فایل کن و مثلا به عنوان مدرک پیش و متوسطه و ریز نمراتشون Upload کن.(کاری که خودم کردم)
در ضمن فکر کنم جایی باشه که مدارک اضافی رو آپلود کنی(فکر کنم!!!!!) اگه هم نبود میتونی بهشون میل بزنی و اونا مدارک رو به پروفایلت اضافه کینن. در این زمینه من تجربه ای که داشتم خیلی خوب بود و خیلی بهم کمک کردن. حتی وقتی که جریان Upload کردن من تموم شده بود هم براشون یه سری مدارک رو فرستادم که جایگزین قبلی ها کنن.
موفق باشید

ebrahim120
August 13th, 2011, 07:16 PM
توی مقطه لیسانس دانشگاهی که به زبانه انگلیسی باشه تا انجا که من میدونم کمه والی اگه اشتباه نکنم دانشگاهه کیل به یابانه انگلیسی در مقطه لیسانس هم داره بهتره سازته دانشگاهشو چک کنین و اگه داشت ای خودشون درباره جویعزات سوال کنین بهتره

a2011
August 17th, 2011, 11:27 AM
سلام دوستان من چند تا سوال داشتم
من میخوام برای مقطع لیسانس از آلمان پذیرش بگیرم و شرایطم این هست:
2 سال در دانشگاه پیام نور رشته IT خوندم در مقطع کارشناسی البته از طریق کنکور سراسری قبول شدم و فراگیر نبودم . و حدودا 50 واحد بیشتر پاس کردم.
دیپلم ریاضی فیزیک دارم با معدل 33/19 و پیش دانشگاهی با معدل 20/18 فعلا دارم زبان میخونم برای امتحان تافل یا آیلتس.
آیا میتونم برای آلمان اقدام کنم برای رشته انگلیسی زبان؟
اگر برای رشته انگلیسی زبان پذیرش بگیرم آیا باز باید مدرک زبان آلمانی داشته باشم؟
شنیدم اگر برای رشته انگلیسی زبان پذیرش بگیرم چون باید در آلمان دوره کالج بگذرونم و کالج ها به زبان آلمانی هستند باز هم نیاز به مدرک زبان آلمانی هست آیا این مساله صحت داره؟؟؟
لطفا منو راهنمایی کنید
با تشکر

شما اگه لیسانس بگیرید و بخواید المان دوباره برای لیسانس اقدام کنید اصلا احتاجی به کالج رفتن ندارید که بخواید نگران او قسمت قضیه باشید ! برای رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند هم باید بگم تعدادشون در مقطع لیسانس کمه پس باید از بین این رشته ها یک رشته انتخاب کنید.

happyhakim
August 18th, 2011, 12:25 AM
سلام
من خیلی گشتم همه اش رشته های فنی - مهندسی بود. اینها را هم با دقت خواندم اما هنوز خیلی خیلی سوال دارم درdaadگشتم رشته مطالعات زنان را پیدا نکردم یا چیری شبیهش یا نزدیکش را
من شنیدم اما نه در اینجا که بدون مدرک زبان می شود پذیرش گرفت اما باید یکسال در آلمان آلمانی خواند آیا صحت دارد؟ اگر جای سوالم اینجا نیست معذرت می خواهم بگویید کجا مطرحش کنم؟

a2011
August 18th, 2011, 01:20 AM
سلام
من خیلی گشتم همه اش رشته های فنی - مهندسی بود. اینها را هم با دقت خواندم اما هنوز خیلی خیلی سوال دارم درdaadگشتم رشته مطالعات زنان را پیدا نکردم یا چیری شبیهش یا نزدیکش را
من شنیدم اما نه در اینجا که بدون مدرک زبان می شود پذیرش گرفت اما باید یکسال در آلمان آلمانی خواند آیا صحت دارد؟ اگر جای سوالم اینجا نیست معذرت می خواهم بگویید کجا مطرحش کنم؟

این رشته در لیست رشته های سایت DAAD هست. بدون مدرک زبان فقط دانشگاه هایی پذیرش می دهند که خودشون دوره زبان داشته باشند. البته شما باید حدودا تا A1 خونده باشی یا اینکه دانشگاه ها هم ممکنه پذیرش مشروط بدند ولی باید مدرک رو ارائه کنی !

ehsan1212
August 19th, 2011, 04:46 AM
سلام دوستان. اولین ارسال من :دی

تو رشته ی فناوری اطلاعات، برای مَستر، به جز RWTH کجاهارو دیگه پیشنهاد می کنید ؟

1. دروس انگلیسی ارائه بشه.
2. رنکینگ فناوری اطلاعاتش هم مثل RWTH خوب باشه.

ضمنا من شنیدم جدیدا تحصیل تو چند تا از استان های آلمان رایگان شده. حالا از اول بوده یا تازه شده نمیدونم. میشه نام این استان ها و آیا برای دروس بین المللی هم رایگان هستن و در کل اگه اطلاعی در این زمینه هم دارید در اختیار من قرار بدین ؟

مرسی از همه رفقای جدید

alik1990
August 19th, 2011, 07:11 AM
سلام
خیلی گشتم ولی این سوال رو به طور مستقیم ندیدم تو تاپیک .
با داشتن مدرک پیش دانشگاهی ایران و بدون قبولی کنکور سراسری میشه از کالجی ( برای سال اخر تحصیل تو المان , همون پیش ) پذیرش گرفت ؟ ( با فرض داشتن تمام شرایط دیگه )
ممنون

alik1990
August 19th, 2011, 08:23 AM
و اگه جواب نه هست یعنی بدون قبولی سراسری نمیشه , شرایط چطور میشه اگه بخوام برای کنکور سراسری سال دیگه امتحان بدم . همونطور که میدونید نتایج سراسری شهریور سال اینده اعلام میشه و گویا تا اون موقع دیگه وقت تمام شده و باید 1 سال دیگه صبر کرد برای شروع کالج ها . ( یهنی با 1 سال کنکور میشه 2 سال !!!! ) . ممنون میشم راهنمایی کنید

a2011
August 19th, 2011, 11:34 AM
و اگه جواب نه هست یعنی بدون قبولی سراسری نمیشه , شرایط چطور میشه اگه بخوام برای کنکور سراسری سال دیگه امتحان بدم . همونطور که میدونید نتایج سراسری شهریور سال اینده اعلام میشه و گویا تا اون موقع دیگه وقت تمام شده و باید 1 سال دیگه صبر کرد برای شروع کالج ها . ( یهنی با 1 سال کنکور میشه 2 سال !!!! ) . ممنون میشم راهنمایی کنید

متاسفانه بدون کنکور سراسری نمی شه ! حتی اگه کنکور مجاز به انتخاب رشته هم شده باشی می شه یه کاری کرد ولی اگه نه که باید وایسی تا شهریور سال دیگه که قبول بشی .... حتی اگه به فرض هم یه دانشگاه بدون قبولی کنکور بهت پذیرش بده سفارت ممکنه گیر بده چون سفارت مدرک قبولی کنکور رو برای کالج می خواد

happyhakim
August 19th, 2011, 02:48 PM
حیلی خیلی از شما"a2011" متشکرم که جواب می دهید من مطالب اینجا را با دقت می خوانم تا دیگران کمتر به زحمت بیندازم اما من در daad جستجو کردم ولی پیدایش نکردم آیا women's studies

هست یا معادل

دیگری دارد چون من در دانشگاه های دیگر این رشته را به نام های دیگر نیز دیدم.

راستش گویا اینها یک موسسه ای هستند در آلمان که به دانشجوهای ایرانی کمک می کنند که در آلمان تحصیل کنند

من نمی دانم که چطور بفهمم اینها درست می گویند یا نه؟ چون به شرایط من می خورد نمی خواهم سرسری ازش بگذرم حالا می خواهم بدانم میشه در این مورد تحقیق کرد؟ چطوری؟
متشکرم

ebrahim120
August 19th, 2011, 04:59 PM
سلام دوستان. اولین ارسال من :دی

تو رشته ی فناوری اطلاعات، برای مَستر، به جز RWTH کجاهارو دیگه پیشنهاد می کنید ؟

1. دروس انگلیسی ارائه بشه.
2. رنکینگ فناوری اطلاعاتش هم مثل RWTH خوب باشه.

ضمنا من شنیدم جدیدا تحصیل تو چند تا از استان های آلمان رایگان شده. حالا از اول بوده یا تازه شده نمیدونم. میشه نام این استان ها و آیا برای دروس بین المللی هم رایگان هستن و در کل اگه اطلاعی در این زمینه هم دارید در اختیار من قرار بدین ؟

مرسی از همه رفقای جدید

بابا ایول چه سرعته انتقاله اطلاتی ،، من اشتوتگارت درس میخونم قراره از ترمه تابستونه ساله دیگه رایگان بشه

ashkan64
August 19th, 2011, 06:17 PM
سلام بر دوستان من رشته مهندسی عمران از دانشگاه ازاد دارم. برای دوره مستر در گرایش construction eng. یا geotechnic engineering به زبان انگلیسی ادامه تحصیل بدم. ایا دانشگاههای با این شرایط وجود داره لطف کنید معرفی نمایید.

mina84.61fm
August 20th, 2011, 12:08 AM
سلام
من برای phd دانشگاه tu dortmund اقدام کردم . می خواستم بدونم آیا دانشگاه خوبیه؟ شهر dortmund شهر بزرگیه یا نه ؟ آ یا کسی اونجا درس می خونه که منو راهنمایی کنه؟

a2011
August 20th, 2011, 01:46 AM
سلام
من برای phd دانشگاه tu dortmund اقدام کردم . می خواستم بدونم آیا دانشگاه خوبیه؟ شهر dortmund شهر بزرگیه یا نه ؟ آ یا کسی اونجا درس می خونه که منو راهنمایی کنه؟

کلا tu ها در المان دانشگاههای خوبی هستند. البته ایت دانشگاه جزو رنکینگ زیر 500 در دنیا نیست ولی به هر حال دانشگاه بدی هم نیست ! راجع به شهر هم میشه گفت شهر متوسطی هست با نزدیک به 900 هزار نفر جمعیت. حالا این متن رو هم راجع به دانشگاه و شهر که از سایت DAAD هست می تونید بخونید.

About the UniversityNext stop "Technische Universität Dortmund" - the university has its own train station, which serves as the campus' main gate, only seven minutes from the city centre. Step off the train and you encounter a vibrant, village-like atmosphere, offering a wide variety of social and cultural amenities with shops, pubs and restaurants.
Student residence halls form a feeling of community in student life - commodious and quiet, yet not without their vitality. These living areas go well beyond the cliché of college dorms, especially in view of the facilities provided. All residence halls are equipped with state-of-the-art telecommunications, providing both high-speed internet access and even videoconferencing facilities.
The campus serves its educational and research purposes, but its lawns, benches and beer gardens invite students and teachers to pause and relax. The campus is a living space for many people. On any given day, one will find plays and concerts, exhibitions, movies, readings and guest lectures. Several times during the semester, cafeterias are turned into discotheques, departments and faculties organise graduation ceremonies, and alumni return to the university to celebrate their reunions. The annual summer highlight is the "Campusfest", when the TU Dortmund presents its work to the citizens of Dortmund, inviting them to a day of presentations, games, art, music and plenty of food, all lasting well into the evening.
At the TU Dortmund there are more than 3,300 foreign students from over 100 countries. Here, huge priority is placed on the international character of the university.

To investigate nature, to educate people, to accept technical challenges and to co-design the resulting cultural and social changes - these are the key tasks of the TU Dortmund.
From the beginning, the TU Dortmund has been dedicated to interdisciplinary cooperation between natural/technical sciences and social/cultural sciences and their specialties with regard to research and teaching. The potentials of these specifics are to be used continually to mutually increase orientation competence, cultural competence, innovation power, critical faculties and technological knowledge and therefore ensure even higher academic quality.
The TU Dortmund does not focus exclusively on the strengths of its individual disciplines, but also on the interdisciplinary network between its disciplines. This implies more profile-building features with regard to teaching offers and interdisciplinary research. The interdisciplinary cooperation in the university's three areas - engineering and computer science, natural sciences and social and cultural sciences - opens up innovative synergy potential in research and cutting-edge education.
About TownDortmund is the sixth largest city in Germany with a population of approx. 600,000 inhabitants. Its origins date back to 890 AD. The city was severely damaged during the Second World War and was completely reconstructed in the decades following its destruction. Today, it is a modern centre of business, high technology, education and culture, with renovated Art Nouveau facades shaping the architectural landscape of many residential neighbourhoods contrasting with the sleek municipal and office buildings of the city centre. One of the most pleasant features of Dortmund's environment is its open natural spaces and extensive green areas. More than half of the city area is devoted to gardens, parks and forests. In many ways, Dortmund's international population and the blend of old and new introduce the visitor to everyday life in twenty-first-century Germany. Two features of Dortmund culture, rooted in its industrial past, still shape its post-modernity: football and beer. Dortmund beer is famous all over the world, as is its football team Borussia Dortmund. The student ticket of the TU Dortmund allows our students to use the transport system of the Ruhr Region free of charge, so they can explore this large metropolitan area which offers many exciting cultural activities. More than five million people live in the 53 cities of the Ruhr Region, including Dortmund, Bochum, Essen and Duisburg. The large cities of Cologne and Düsseldorf are nearby, as are the vineyards of the Rhine Valley. The excellent transportation network makes travelling convenient and connects the whole area. Formerly known for mining and heavy industry, the Ruhr Region is now sometimes dubbed "Helicon Valley" because of its research in alternative energy sources and its shift to e-commerce and computer-related businesses.

alik1990
August 20th, 2011, 09:55 AM
متاسفانه بدون کنکور سراسری نمی شه ! حتی اگه کنکور مجاز به انتخاب رشته هم شده باشی می شه یه کاری کرد ولی اگه نه که باید وایسی تا شهریور سال دیگه که قبول بشی .... حتی اگه به فرض هم یه دانشگاه بدون قبولی کنکور بهت پذیرش بده سفارت ممکنه گیر بده چون سفارت مدرک قبولی کنکور رو برای کالج می خواد
واقعا ممنون از جوابت ولی سوال اصلی من چیز دیگه ای هست :
من میخوام برای کنکور 91 سراسری دوباره امتحان بدم تا روزانه مجاز بشم و تا سال دیگه همزمان المانی هم بخونم فشرده . مشکل اینجاست که جواب قطعی کنکور شهریور 91 میاد ! اون موقع دیگه میشه برای پذیرش کالج اقدام کرد یا باید در عین بد شانسی 1 سال دیگه هم صبر کنم ؟ ( زمان ارسال مدارک و وقت سفارت رو به خاطر نقص پرونده که نداشتن کارنامه سراسری باشه تا شهریور سال اینده از دست نمیدم ؟ )
بازم ممنون

happyhakim
August 20th, 2011, 09:59 AM
IS THERE ANYBODY GOING TO LISTEN TO MY STORY?
کسی از کالج راینلند چیزی شنیده؟ بیته خیلی بیته

a2011
August 20th, 2011, 12:41 PM
واقعا ممنون از جوابت ولی سوال اصلی من چیز دیگه ای هست :
من میخوام برای کنکور 91 سراسری دوباره امتحان بدم تا روزانه مجاز بشم و تا سال دیگه همزمان المانی هم بخونم فشرده . مشکل اینجاست که جواب قطعی کنکور شهریور 91 میاد ! اون موقع دیگه میشه برای پذیرش کالج اقدام کرد یا باید در عین بد شانسی 1 سال دیگه هم صبر کنم ؟ ( زمان ارسال مدارک و وقت سفارت رو به خاطر نقص پرونده که نداشتن کارنامه سراسری باشه تا شهریور سال اینده از دست نمیدم ؟ )
بازم ممنون

شما یک سال رو از دست نمیدی ! می تونی شهریور اقدام کنی و برای ترم بعد که April شروع می شه پذیرش بگیری و بعد بری کالج !

alik1990
August 20th, 2011, 08:39 PM
شما یک سال رو از دست نمیدی ! می تونی شهریور اقدام کنی و برای ترم بعد که April شروع می شه پذیرش بگیری و بعد بری کالج !
واقعا ممنون دوست عزیز
بله و همینطوره که شما میگین . یعنی از الان حدودا 1 سال و 7 ماه دیگه باید منتظر باشم تا برم ! . هم برای کنکور بخونم هم المانی . بعضی وقتا شرایط مثل مال من پیچیده میشه ! امیدوارم اخرش خوب تموم بشه .
ممنون بازم

a2011
August 21st, 2011, 01:51 AM
واقعا ممنون دوست عزیز
بله و همینطوره که شما میگین . یعنی از الان حدودا 1 سال و 7 ماه دیگه باید منتظر باشم تا برم ! . هم برای کنکور بخونم هم المانی . بعضی وقتا شرایط مثل مال من پیچیده میشه ! امیدوارم اخرش خوب تموم بشه .
ممنون بازم

ان شا الله که می شه !

gooloo
August 21st, 2011, 11:04 AM
میگم تو سایت daad چه جوری میشه من در مورد دانشگاه های مرتبط با رشته مکانیک واسه مستر تحقیق کرد؟

hassanrouhi
August 21st, 2011, 11:35 AM
میگم تو سایت daad چه جوری میشه من در مورد دانشگاه های مرتبط با رشته مکانیک واسه مستر تحقیق کرد؟
منظورتون از تحقیق همون پیدا کردن دانشگاه هایی که مکانیک دارند هست دیگه؟اگه اینطوریه که :

http://www.daad.de/deutschland/studienangebote/international-programmes/07535.en.html
میتونین اینجا سرچ کنین

niche71
August 21st, 2011, 12:42 PM
با سلام...می خواستم بدونم کسی در مورد دانشگاه فیری برلین اطلاعاتی داره....ممنون می شم که راهنماییم کنید....البته خودم سایت دانشگاه رو دیدم و خوندم...و لی میخواستم بیشتر بدونم...اینکه برای دانشجویان خارجی هزینه دریافت می کنه یا نه؟ ...اخه چون دانشگاه خصوصی نیستو دولتی....و اینکه من می خوام رشته انگلیسی بخونم لازمه که زبان المانی بلد باشم....خود دانشگاه گفته که لازم نیست..یعنی تحصیل به زبان انگلیسی...حالا لازم من المانی بلد باشم؟ یعنی تو سفارت بررسی می شهاین مورد با اینکه رشته ای که می خوام بخونم به انگلیسی.... ممنون می شم اگه راهنماییم کنید...من برای مستر زبانشناسی یا ادبیات می خوام اقدام کنم...

a2011
August 21st, 2011, 12:55 PM
با سلام...می خواستم بدونم کسی در مورد دانشگاه فیری برلین اطلاعاتی داره....ممنون می شم که راهنماییم کنید....البته خودم سایت دانشگاه رو دیدم و خوندم...و لی میخواستم بیشتر بدونم...اینکه برای دانشجویان خارجی هزینه دریافت می کنه یا نه؟ ...اخه چون دانشگاه خصوصی نیستو دولتی....و اینکه من می خوام رشته انگلیسی بخونم لازمه که زبان المانی بلد باشم....خود دانشگاه گفته که لازم نیست..یعنی تحصیل به زبان انگلیسی...حالا لازم من المانی بلد باشم؟ یعنی تو سفارت بررسی می شهاین مورد با اینکه رشته ای که می خوام بخونم به انگلیسی.... ممنون می شم اگه راهنماییم کنید...من برای مستر زبانشناسی یا ادبیات می خوام اقدام کنم...

دانشگاه خوبیه ! ببیند بهترین منبع سایت دانشگاه است ! در مورد زبان آلمانب هم سفارت از کسلنی که به زبان انگلیسی می خوان تحصیل کنن مدرک IELTS یا TOEFL می خواد و هیچ کاری به دانش زبان آلمانی شما نداره !

niche71
August 21st, 2011, 01:28 PM
خود دانشگاه مدرک زبان نمی خواد....چون سیستم دانشگاهی دوره لیسانسم به انگلیسی بوده....سفارت برا چی مدرک می خواد...؟
من تو خود سایت نتونستم اطلاعاتی در رابطه با هزینه پیدا کنم....ممنون می شم راهنماییم کنید... مرسی
البته زبان انگلیسیم خوبه...تا حدی هم فرانسه کار کردم...

Elnaz ss
August 21st, 2011, 03:03 PM
سلام. من می خواستم در مقطع دکترا در یک رشته علوم انسانی دیگه ای ادامه تحصیل بدم. با توجه به شرایط زیر در چه رشته هایی میتونم/ در ضمن رشته من زیر مجموعه Social Science میشه؟

لیسانس رشته کتابداری و اطلاع رسانی از دانشگاه تبریز ( معدل 16.24)
فوق لیسانس کتابداری و اطلاع رسانی از دانشگاه آزا واحد تهران شمال ( معدل 18.18)
مقاله: 1 ( داخلی)
سابقه تدریس: 4 ترم دانشگاه پیام نور واحد تبریز
IELTS : 6
زبان آلمانی بلد نیستم

a2011
August 21st, 2011, 03:14 PM
خود دانشگاه مدرک زبان نمی خواد....چون سیستم دانشگاهی دوره لیسانسم به انگلیسی بوده....سفارت برا چی مدرک می خواد...؟
من تو خود سایت نتونستم اطلاعاتی در رابطه با هزینه پیدا کنم....ممنون می شم راهنماییم کنید... مرسی
البته زبان انگلیسیم خوبه...تا حدی هم فرانسه کار کردم...

چیزی که نوشتن اینه که ترمی حدود 270 یورو برای هزینه خدمات دانشجویی مثله بلیط قطار و ثبت نام و این جور چیزا باید بدی . هر رشته هم شهریش فرق می کنه و بعضی ها مجانی هست ولی بعضی رشته ها هم شهریه دارند ! این هم که سفارت مدرک زبان می خواد با شرایط شما یا نه رو از خودشون سوال کنی بهتره ولی من دیدم کسی رو مترجمی انگلیسی خونده بود و دانشگاه مدرک نخواست سفارت هم گیری نداد، ولی باز سوال کن.

lightcatcher0
August 21st, 2011, 07:15 PM
سلام دوستان
من چند روز پیش زنگ زدم به مشاور شرکت آپولونیا کالج برای گرفتن پذیرش آلمان.
من می خوام برای لیسانس پذیرش بگیرم و خودمم فارغ التحصیل پیش دانشگاهی هستم .
اما ایشان گفتند که تویه هر رشته ای که تو کنکور قبول شدم ، فقط تو همون رشته می تونم پذیرش بگیرم . آیا این موضوع صحت داره ؟
خیلی برام مهمه لطفا کمکم کنید.

a2011
August 22nd, 2011, 12:06 AM
سلام دوستان
من چند روز پیش زنگ زدم به مشاور شرکت آپولونیا کالج برای گرفتن پذیرش آلمان.
من می خوام برای لیسانس پذیرش بگیرم و خودمم فارغ التحصیل پیش دانشگاهی هستم .
اما ایشان گفتند که تویه هر رشته ای که تو کنکور قبول شدم ، فقط تو همون رشته می تونم پذیرش بگیرم . آیا این موضوع صحت داره ؟
خیلی برام مهمه لطفا کمکم کنید.

تا جایی که من دیدم این طور نیست ! یکی از دوستان نزدیک من که دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی بود برای رشته فیزیک پذیرش گرفت و الان هم دانشجو هست تو آلمان ! شاید دانشگاه هایی که با uni assist کار می کنند از این قانون پیروی کنند چون این قانون uni assist هست و این دوست من هم دانشگاههایی در آلمان aaply کرده بود که با Uni assist کار نمی کنند ! خیلی رو حرف های این جور موسسه ها حساب نکن ! بهتره با چند جا مشورت کنید و اطلاعات کاملتری کسب کنید !

lightcatcher0
August 22nd, 2011, 10:04 AM
یعنی این قانون صراحتا تو uni assist ذکر شده؟

alik1990
August 22nd, 2011, 11:14 AM
یعنی این قانون صراحتا تو uni assist ذکر شده؟
دوست عزیز . بهترین مرجع سایت خود uni-assist هست که به زبان فارسی نوشته همه چیزو کاملا :
http://www.uni-assist.de/several-countries.html
ا (http://www.uni-assist.de/several-countries.html)ینطور که من متوجه شدم اکه بخوای با پیش دانشگاهی و قبولی کنکور اقدام کنی باید بری کالج و بعد از امتحان میتونی رشته مورد علاقت رو انتخاب کنی ( بعضی رشته ها مثل پزشکی ظرفیتش محدوده )
ولی اگه لیسانس دانشگاه سراری و فقط سراسری ( اینطور که گفته ازاد قبول نیست ) رو داشته باشی میتونی تو همون رشته یا رشته های مشابه ادامه بدی .
البته این برداشت من بود از این صفحه . خودت لینک بالا رو با دقت بخون .

tiago
August 22nd, 2011, 10:40 PM
نه اصلا اين طور نيست شما اگه ليسانس سراسري داشته باشيد مي تونيد توي هررشته كه دلتون بخواد در آلمان درس بخونيد

simon3333
August 23rd, 2011, 06:09 PM
سلام.
نمی دنم جای این سوال اینجا هست یا نه ولی جای بهتری برای سوال پیدا نکردم.
دانشگاه از من مدرک enrollment certificate of your university رو می خواد. کسی می دونه این چه مدرکی هست؟
ممنون

alik1990
August 24th, 2011, 10:46 AM
سلام
من همونطور که گفتم قصد رفتن به کالج رو دارم برای تابستون 2013 . کلاس زبان المانی ثبت نام کردم ماهی 100 ساعت فشرده و دارم برای کنکور هم باز میخونم . فقط یه ترس خفیفی دارم از اینکه تا اون موقع قانون عجیبی وضع یا تغییر کنه که مانع رفتن من بشه و من بمونم و n ساعت زبان المانی و چندین ماه که هدر رفته . سابقه داشته سفارت المان یا دانشگاهاش قانونی رو به سرعت تغییر بدن برای مقطع کارشناسی ؟ ( ببخشین ولی بعد از 3 سال انتظار برای هیچی یکم بدبین شدم )

a2011
August 24th, 2011, 12:03 PM
سلام
من همونطور که گفتم قصد رفتن به کالج رو دارم برای تابستون 2013 . کلاس زبان المانی ثبت نام کردم ماهی 100 ساعت فشرده و دارم برای کنکور هم باز میخونم . فقط یه ترس خفیفی دارم از اینکه تا اون موقع قانون عجیبی وضع یا تغییر کنه که مانع رفتن من بشه و من بمونم و n ساعت زبان المانی و چندین ماه که هدر رفته . سابقه داشته سفارت المان یا دانشگاهاش قانونی رو به سرعت تغییر بدن برای مقطع کارشناسی ؟ ( ببخشین ولی بعد از 3 سال انتظار برای هیچی یکم بدبین شدم )

تا جایی که من دیدم تو این چند سال قانون آنچنان تغییر نکرده و اگر هم تغییر کرده بهتر شده نه بدتر . نمونش قضیه قبول کردن مدرک دانشگاه آزاد که در گذشته آلمان این دانشگاه رو قبول نداشت ولی الان حتی علمی کاربردی و پیام نور رو هم قبول داره !

a2011
August 24th, 2011, 12:13 PM
سلام.
نمی دنم جای این سوال اینجا هست یا نه ولی جای بهتری برای سوال پیدا نکردم.
دانشگاه از من مدرک enrollment certificate of your university رو می خواد. کسی می دونه این چه مدرکی هست؟
ممنون

باید مدرک (گواهی) ثبت نام در دانشگاه باشه ! احتمالا می خوان نشون بدی که تو ایران دانشجو هستی

jalalvand
August 24th, 2011, 02:56 PM
سلام
من لیسانس برق دارم از تهران مرکز با معدل 14.44 .تو مشاوره حضوری با یکی از این شرکتهای اعزام دانشجو (پذیرش افق)بهم گفتن که برای گذروندن دوره مستر در آلمان واحد های درسیت رو تطبیق می دن و باید تعداد قابل توجهی از واحد هات رو دوباره اونجا بگذرونی و در نهایت یک مدرک bachelor هم بهت می دن و بعدش رسما دوره مستر رو شروع میکنی.می دونم شاید عجیب به نظر بیاد ولی این اتفاقا همون چیزیه که می خوام .چون می خوام از شر این مدرک دانشگاه آزاد خلاص شم.ولی خوب به حرف یه نفر نمی تونم اعتماد کنم.
حالا می خوام بدونم قطعا همینطوره؟ یعنی من که مدرکم از دانشگاه آزاده اگر برای مستر برق تو دانشگاهی اپلای کنم در نهایت هم مدرک bachelor و هم master ام از همون دانشگاه میشه؟
چون اگه بدونم اینطور نیست اینکارو نمی کنم (به دلایل روحی روانی)و فوق لیسانسم رو هم ایران از یه دانشگاه خوب می گیرم و بعد برای کانادا اقدام می کنم.
من بدجوری عجله دارم.اگر کسی پاسخ من رو داره ممنونش میشم اگه سریعتر منو از ابهام در بیاره.

simon3333
August 24th, 2011, 04:30 PM
باید مدرک (گواهی) ثبت نام در دانشگاه باشه ! احتمالا می خوان نشون بدی که تو ایران دانشجو هستی

من که ۱ سال فارغ التحصیل شدم!!! چه جوری بگم دانشجو هستم! شاید منظورشون همون گواهی قبولی کنکور هست؟ درسته؟

Alireza_Ag
August 24th, 2011, 08:18 PM
من 3 ماهی هست که مشغول آلمانی خوندن هستم. . برق خوندم (در مقطع کارشناسی) و 28 سالم هست.چون رشته م رو دوست ندارم می خوام اونجا از ابتدا هوش مصنوعی بخونم (مباحثی تو حیطه knowledge technology ).
به نظرتون بهم پذیرش و ویزا میدن؟
اگر جواب منفیه آیا قبولی در کنکور سراسری در رشته های مرتبطه با هوش مصنوعی تفاوتی در داستان ایجاد میکنه؟

happyhakim
August 24th, 2011, 11:50 PM
راستی من یک چیزی را تازه فهمیدم می خواهید به شما هم بگویم؟

کسی پست های من را نمی بیند.
یک پست می گذارم یک هفته می روم توی daad می چرخم چیزی دستگیرم نمی شود می آیم دوباره ....
من نتوانستم رشته مطالعات زنان یا چیزی شبیهش را پیدا کنم در همان لینکهایی که گذاشتید جستجو کردم یعنی توی کل آلمان این رشته نیست؟ یا من بلد نیستم؟یا اسمش women's studies نیست؟ یا دیگه چه میدانم... حالا شما کمک کنید...لطفا..خواهش می کنم...

tiago
August 25th, 2011, 12:52 AM
دوست عزيز بستگي داره ليسانس سراسري باشي يا آزاد اگه سراسري باشي مشكلي نداره ولي اگه آزاد باشه فقط مي توني تو رشته قبلي ادامه تحصيل بدي يا مرتبط، در رابطه با سن دانشگاه مشگل نداره ولي شايد سفارت ايراد بگيره اونم اگه آلمانيت خوب باشه زياد كار ندارن. بله تفاوت ايجاد مي كنه ولي باز يه سال بري كالج شايدم به خاطر سابقه تحصيلي ديگه كالج نري و مستقيم بري دانشگاه، موفق باشي

Alireza_Ag
August 25th, 2011, 10:50 AM
دوست عزيز بستگي داره ليسانس سراسري باشي يا آزاد اگه سراسري باشي مشكلي نداره ولي اگه آزاد باشه فقط مي توني تو رشته قبلي ادامه تحصيل بدي يا مرتبط، در رابطه با سن دانشگاه مشگل نداره ولي شايد سفارت ايراد بگيره اونم اگه آلمانيت خوب باشه زياد كار ندارن. بله تفاوت ايجاد مي كنه ولي باز يه سال بري كالج شايدم به خاطر سابقه تحصيلي ديگه كالج نري و مستقيم بري دانشگاه، موفق باشي

مرسی tiago جان بابت پاسخ . پس ریسکش مخالفت سفارته نه دانشگاه.به نظرت وقت بگذارم برای کنکور ؟ (منظورم کنکور سراسریه نه کنکور ارشد) برام خیلی فرق داره که کاری رو که دوست دارم انجام بدم.

alik1990
August 25th, 2011, 11:20 AM
مرسی tiago جان بابت پاسخ . پس ریسکش مخالفت سفارته نه دانشگاه.به نظرت وقت بگذارم برای کنکور ؟ (منظورم کنکور سراسریه نه کنکور ارشد) برام خیلی فرق داره که کاری رو که دوست دارم انجام بدم.
دوست عزیز اگه انقدر برات مهمه فکر میکنم ارزش ریسک کردن داشته باشه . به هر حال هیچی که قبول نشی پیام نور و غیرانتفاعی رو قبول میشی و برای سفارت همینم اکتفا میکنه این اواخر . منم خودم 3 سال پشت این کنکور موندم برای رشته دلخواهم ولی اخرش هیچی . زندگی کردن فقط نفس کشیدن و گذرندون نیست . من فکر میکنم اگه به سنت ایراد نگیرن مشکلی نیست . یکی از دوستا یه دوست امریکایی داشت که تو 40 سالگی رفت کالج پزشکی اونم نه امریکا , مجارستان !!!!. منظور اینکه به نظر من اینکه قراره بقیه عمرتو با چیزی سرو کله بزنی که دوسش نداری و شاید تحمیله و اجبار بوده زندگی رو تلخ میکنه . ببخشید چون اعتقاد خودم این بود گفتم یه چیزی بگم . من از شما خیلی کوچیکترم از نظر سنی . به هرحال تنها مشکل سن به نظر میرسه که اونم گویا با زبان خوب برطرف میشه

alik1990
August 25th, 2011, 11:49 AM
سلام
من 2 سال پیش دانشگاه ازاد چندتا رشته قبول شدم و نرفتم . با توجه به اینکه سفارت الان قبولی دانشگاه ازاد رو قبول داره ممکنه اینو قبول کنن ( با توجه به اینکه 2 سال از روش گذشته ) ؟ یا اینکه کنکور داشگاه ازاد هنوزم مورد قبول نیست ؟

tiago
August 25th, 2011, 11:57 AM
دوست عزيز ليسانس آزادو قبول داره نه كنكور آزادو واگه مي خواي با قبولي كنكور بري فقط بايد سراسري باشه .و اينكه حتما حد نصاب كارشناسي باشه يا ليسانس از دانشگاه آزاد، موفق باشي

saeid 1362
August 25th, 2011, 01:18 PM
سلام
کسی از بچه ها اطلاعاتی در مورد TU Bergacademie Freiberg داره؟ چه جور دانشگاهییه؟ ارزش داره phd بریم اونجا؟
تو وزارت علوم جزو دسته ممتاز ولی تو رنکینگ های بین المللی تو 500 تا نیست؟
به نظرتون شرایطش خوبه؟

a2011
August 25th, 2011, 03:37 PM
سلام
کسی از بچه ها اطلاعاتی در مورد TU Bergacademie Freiberg داره؟ چه جور دانشگاهییه؟ ارزش داره phd بریم اونجا؟
تو وزارت علوم جزو دسته ممتاز ولی تو رنکینگ های بین المللی تو 500 تا نیست؟
به نظرتون شرایطش خوبه؟

دانشگاه بدی نیست ولی خیلی هم تاپ نیست ! برای PHD شاید اسم و رسمی نداشته باشه ولی یک دانشگاه معمولی محسوب می شه و کلا TU ها در آلمان برای آلمانی ها اعتبار خواصی دارند.

a2011
August 25th, 2011, 03:40 PM
من که ۱ سال فارغ التحصیل شدم!!! چه جوری بگم دانشجو هستم! شاید منظورشون همون گواهی قبولی کنکور هست؟ درسته؟

والا چی بگم... ازشون سوال کن دقیقا چی می خوان.... این راحتترین راهه

a2011
August 25th, 2011, 03:44 PM
راستی من یک چیزی را تازه فهمیدم می خواهید به شما هم بگویم؟

کسی پست های من را نمی بیند.
یک پست می گذارم یک هفته می روم توی daad می چرخم چیزی دستگیرم نمی شود می آیم دوباره ....
من نتوانستم رشته مطالعات زنان یا چیزی شبیهش را پیدا کنم در همان لینکهایی که گذاشتید جستجو کردم یعنی توی کل آلمان این رشته نیست؟ یا من بلد نیستم؟یا اسمش women's studies نیست؟ یا دیگه چه میدانم... حالا شما کمک کنید...لطفا..خواهش می کنم...

شما برای PHD می خواستی ؟ فکر کنم به شما گفتم که برای PHD این رشته برای امسال موقعیت خالی نداره ! باز خودت هم یه سرچی بکن

a2011
August 25th, 2011, 03:59 PM
من 3 ماهی هست که مشغول آلمانی خوندن هستم. . برق خوندم (در مقطع کارشناسی) و 28 سالم هست.چون رشته م رو دوست ندارم می خوام اونجا از ابتدا هوش مصنوعی بخونم (مباحثی تو حیطه knowledge technology ).
به نظرتون بهم پذیرش و ویزا میدن؟
اگر جواب منفیه آیا قبولی در کنکور سراسری در رشته های مرتبطه با هوش مصنوعی تفاوتی در داستان ایجاد میکنه؟

با همین لیسانست راحت می تونی لیسانس بری هوش مصنوعی ....حتی برای ارشد هم می تونی بری !! کی گفته از اول باید بخونی ؟؟؟ سفارت هیچ کاری به دانشگاه آزادی یا سراسری بودنت نداره ! فقط uni assist این قانون رو داره که تازه اون هم چون رشتت برقه مربوط می شه به هوش مصنوعی !

tiago
August 25th, 2011, 04:46 PM
در رابطه با پست بالا منظور از سفارت سن و سال بود نه دانشگاه سراسري يا آزاد بودن با توجه به سن دوستمون بعدشم اين قانون مربوط به داد مي شه نه فقط يوني اسيست كسي هم نگفته از اول بايد دوستمون بخونه ( بيشتر توجه كنيد)

a2011
August 25th, 2011, 05:22 PM
دوست عزیز اگه انقدر برات مهمه فکر میکنم ارزش ریسک کردن داشته باشه . به هر حال هیچی که قبول نشی پیام نور و غیرانتفاعی رو قبول میشی و برای سفارت همینم اکتفا میکنه این اواخر . منم خودم 3 سال پشت این کنکور موندم برای رشته دلخواهم ولی اخرش هیچی . زندگی کردن فقط نفس کشیدن و گذرندون نیست . من فکر میکنم اگه به سنت ایراد نگیرن مشکلی نیست . یکی از دوستا یه دوست امریکایی داشت که تو 40 سالگی رفت کالج پزشکی اونم نه امریکا , مجارستان !!!!. منظور اینکه به نظر من اینکه قراره بقیه عمرتو با چیزی سرو کله بزنی که دوسش نداری و شاید تحمیله و اجبار بوده زندگی رو تلخ میکنه . ببخشید چون اعتقاد خودم این بود گفتم یه چیزی بگم . من از شما خیلی کوچیکترم از نظر سنی . به هرحال تنها مشکل سن به نظر میرسه که اونم گویا با زبان خوب برطرف میشه

سفارت به و اسل ایرادی نمی گیره نگران نباشید !

alik1990
August 26th, 2011, 10:53 AM
سلام دوباره
دوستان کسی از این امتحانی که اخر سال کالج گرفته میشه اطلاعی داره ؟ اگه این امتحان رو کسی خوب پاس کنه احتمال داره بتونه پزشکی یا داروسازی یا کلا رشته های پرطرفدار رو بخونه ؟ یعنی برای ماها اصلا شانسی هست که بتونیم این رشته ها رو تو المان بخونیم بعد از این 1 سال کالج ؟
ممنون

reza_ramezani
August 26th, 2011, 03:51 PM
سلام
من دانشجوی سال سوم عمران ,آزاد تهران جنوبم معدلم 14
آلمانی بلد نیستم ولی eng متوسطه میخواستم ببینم 1-واسه آلمان کدوم دانشگاها واسه رشته من خوبه؟
شنیدم دانشگاه MUNICH Tech واسه,عمران خوبه
دیگه چه دانشگاهایی پیشنهادمیکنید ؟؟
2-آلمانیو شروع کنم بهتره یا آیلتسو بگیرم؟
با تشکر

mah.sh
August 27th, 2011, 01:09 PM
من دارم برای مستر یکی ازدانشگاههای المان که رشته ریاضی داره اپلای می کنم یکی از مدارکی که خواسته اینه:
short description of topics covered in the mathematics lectures
متوجه نمیشم این چه مدرکیه؟ اگر کسی میداند لطفا راهنمایی کند.ممنون.

vaguecreature
August 27th, 2011, 06:23 PM
من دارم برای مستر یکی ازدانشگاههای المان که رشته ریاضی داره اپلای می کنم یکی از مدارکی که خواسته اینه:
short description of topics covered in the mathematics lectures
متوجه نمیشم این چه مدرکیه؟ اگر کسی میداند لطفا راهنمایی کند.ممنون.
سر فصل‌هایی‌ که خوندین رو فهرست وار بفرستین براشون

a2011
August 28th, 2011, 11:31 AM
سلام
من دانشجوی سال سوم عمران ,آزاد تهران جنوبم معدلم 14
آلمانی بلد نیستم ولی eng متوسطه میخواستم ببینم 1-واسه آلمان کدوم دانشگاها واسه رشته من خوبه؟
شنیدم دانشگاه MUNICH Tech واسه,عمران خوبه
دیگه چه دانشگاهایی پیشنهادمیکنید ؟؟
2-آلمانیو شروع کنم بهتره یا آیلتسو بگیرم؟
با تشکر

در مورد اینکه کدوم دانشگاه واسه عمران بهتره من زیاد اطلاع ندارم، البته مونیخ که کلا بهترین دانشگاه آلمان هست. در مورد زبان هم باید توجه کنید که رشته عمران کمتر به زبان انگلیسی ارائه می شه و بیشتر به زیبان آلمانی تدریس می شه. پس به نظر بنده اول از DAAD نگاه کنید ببینید آیا گرایشی که می خواید به زبان انگلیسی ارائه می شه یا خیر. البته برای دانشگاه خوب رفتن بهتره معدلت رو به بالای 15 برسونی !

a2011
August 28th, 2011, 11:55 AM
سلام دوباره
دوستان کسی از این امتحانی که اخر سال کالج گرفته میشه اطلاعی داره ؟ اگه این امتحان رو کسی خوب پاس کنه احتمال داره بتونه پزشکی یا داروسازی یا کلا رشته های پرطرفدار رو بخونه ؟ یعنی برای ماها اصلا شانسی هست که بتونیم این رشته ها رو تو المان بخونیم بعد از این 1 سال کالج ؟
ممنون

شانس که دارید ولی پزشکی تو آلمان مثله همه جا یه رشته ی خاص هست که سخت گیری های خودشو داره و نمره کالج این وسط خیلی مهمه !

vaguecreature
August 28th, 2011, 01:53 PM
دوستان خواهشأ در ارائه اطلاعات به کاربران حرفه‌ای تر عمل کنند تا نتیجهٔ بهتری بگیریم.درین راستا اولا اگر در مورد چیزی اطلاعات کاملی ندارید حداقل از کلمهٔ احتمالا و تا جایی‌ که من شنیده‌ام یا چنین چیز‌هایی‌ استفاده کنین دوما تا جای ممکن از ابراز نظرات شخصی‌ به عنوان اصل کلی‌ بپرهیزید.
برای مثال تعیین بهترین دانشگاه آلمان به این سادگی‌ امکان پذیر نیست و از هر زاویه دیدی این بهترین و بدترین متفاوت خواهد بود و ارائه اطلاعات غلط درین مورد نتیجه‌ای جز سردرگرمی کاربران نخواهد داشت.
ممنون

a2011
August 28th, 2011, 10:09 PM
دوستان خواهشأ در ارائه اطلاعات به کاربران حرفه‌ای تر عمل کنند تا نتیجهٔ بهتری بگیریم.درین راستا اولا اگر در مورد چیزی اطلاعات کاملی ندارید حداقل از کلمهٔ احتمالا و تا جایی‌ که من شنیده‌ام یا چنین چیز‌هایی‌ استفاده کنین دوما تا جای ممکن از ابراز نظرات شخصی‌ به عنوان اصل کلی‌ بپرهیزید.
برای مثال تعیین بهترین دانشگاه آلمان به این سادگی‌ امکان پذیر نیست و از هر زاویه دیدی این بهترین و بدترین متفاوت خواهد بود و ارائه اطلاعات غلط درین مورد نتیجه‌ای جز سردرگرمی کاربران نخواهد داشت.
ممنون

کسی از خودش در نمی یاره ! این هم سایت:http://www.arwu.org/Country2010Main.jsp?param=Germany البته راجع به اعتبار این سایت دیگه خیلی لازم نیست توضیح داد !

maziyar_13
August 29th, 2011, 01:27 AM
سلام من دیپلم فنی و حرفه ای دارم
میشه توی کنکور فنی حرفه ای شرکت کنم و مدرک قبولی رو بیارم؟ مثلا قبولی در دانشکده فنی شمسی پور ( دولتی )
یا اینکه باید پیش دانشگاهی نظری بگیرم و کنکور بدم؟

vaguecreature
August 29th, 2011, 04:33 PM
کسی از خودش در نمی یاره ! این هم سایت:http://www.arwu.org/Country2010Main.jsp?param=Germany البته راجع به اعتبار این سایت دیگه خیلی لازم نیست توضیح داد !
این چندمین بار هست که به شما تذکر داده می‌شه....هیچ نیازی نیست که شما به همهٔ پست‌ها جواب بدین....پستی که من زدم پست به عنوان اخطار کلی‌ بود و اگه قرار بود مستقیماً خطاب به شما باشه جور دیگری مطرح میشد.
لطفا مراعات کنید.ممنون

a2011
August 29th, 2011, 06:04 PM
سلام من دیپلم فنی و حرفه ای دارم
میشه توی کنکور فنی حرفه ای شرکت کنم و مدرک قبولی رو بیارم؟ مثلا قبولی در دانشکده فنی شمسی پور ( دولتی )
یا اینکه باید پیش دانشگاهی نظری بگیرم و کنکور بدم؟

برای دانشگاهها و سفارت آلمان منظور از قبولی کنکور فقط قبولی در کنکور سراسری است و قبولی دانشگاه هم باید دانشگاهی باشه که زیر نظر وزارت علوم باشه ( یا اینکه مدرک لیسانس داشته باشی). شما باید مدرک پیش دانشگاهی بگیری و کنکور سراسری شرکت کنی.

IELTS
August 30th, 2011, 12:40 PM
با سلام خدمت همه دوستان.

من برای کورس های خودم در رشته مهندسی برق برای مقطع فوق در المان به چند دانشگاه برخورد کردم که در انتخاب انها دچار تردید شدم. لطفاً اگر امکان داره برای من از بهترین تا متوسط ترین رو مرتبط کنید . البته بسته به این که احتمال تحقیقات در این واحد ها بیشتر انجام میشه.
1- uni kassel
2- uni duisburg-essen
3- uni oldenburg
4- uni paderborn
5- uni siegn
6- TU llimanu
7-TU chmitz
8- uni Dortmund

با تشکر از همه

nimaafshar8
August 31st, 2011, 03:48 AM
با عرض سلام و ادب و احترام.بنده با مسئول بررسی و کارشناسی دانشگاه های آلمان در وزارت علوم تماس گرفتم و ایشان که بسیار بسیار انسان خوبی بودند فرمودن بیش از 98 درصد دانشگاه های تحت عنوان FHها تا مقطع کارشناسی ارشد قابل ارزیابی می باشد و مورد تایید وزارت علوم می باشد.در مورد اینکه آیا می توان با این مدارک برای دکترا ادامه تحصیل داد یا خیر پرسیدم که ایشان فرمودند باید از دانشگاه مورد نظر بپرسید.با سپاس ویژه از جناب آقای mahdi65که واقعا همیشه به بنده لطف دارند.

Zeynab.Arch
August 31st, 2011, 10:28 AM
می خواستم یه پیشنهاد به مسئولای انجمن آلمان (کل تاپیک ها) بدم. لطفا پست های نامربوط تو هر تاپیک رو پاک کنید.
این انجمن هیچ نظمی نداره. تو نتایج پذیرش از شانس قبولی پرسیده می شه. تو نتایج پذیرش یکی میاد رد می شه و فقط می گه "من قبول شدم"!!!!!!!!!!! خوب یعنی چی؟

simon3333
September 2nd, 2011, 11:20 PM
سلام
دوستان به نظر شما درست هست که برای پذیرش کارشناسی ارشد بدون فاند در آلمان با استاد تماس بگیریم تا مثلا قبول کنه سوپروایزر ما بشه؟ آیا این کار معمول هست یا بهتر این کارو نکنیم؟
ممنون

wwe
September 2nd, 2011, 11:37 PM
سلام.
من يه از ليست تمام دانشگاههاي آلمان كه فوق ليسانس مديريت جهانگردي و گردشگري ارائه ميدن رو ميخوام..البته رايگان و به زبان انگليسي...اگه اتريش يا ليختن اشتاين هم بود عيب نداره ( كلا كشورش آلماني زبان باشه )..ممنون

a2011
September 3rd, 2011, 01:04 AM
سلام
دوستان به نظر شما درست هست که برای پذیرش کارشناسی ارشد بدون فاند در آلمان با استاد تماس بگیریم تا مثلا قبول کنه سوپروایزر ما بشه؟ آیا این کار معمول هست یا بهتر این کارو نکنیم؟
ممنون

برای پذیرش در کارشناسی ارشد باید مدارک رو به دانشگاه بفرستی ، این کمیته پذیرش در دانشگاه هست که به شما پذیرش می ده نه استاد !

Shokufe
September 3rd, 2011, 12:03 PM
سلام به دوستان عزيز
من سوال و جواباي اين تاپيكو خوندم ولي جواب سوالمو نگرفتم. :confused:ممنون ميشم اگه كسي كمكم كنه.
دانشجوي رشته بيوتكنولوژي هستم.معدلم بالاست و شاگرد اول دانشگاهمونم. ميخام پزشكي بخونم. ولي تو سايت دانشگا ها مشخص نشده كه آيا كورساي اين رشته به انگليسي تدريس ميشن يا نه؟ كلا آيا دانشگاهي تو آلمان هست كه رشته پزشكيو به انگليسي تدريس كنه؟ به سايت DAAD سرزدم ولي نتيجه نگرفتم. ضمناً مي ‌خواستم بدونم با يك رزومه قوي( معدل بالا، مقاله و نمره تافل 100) ميشه اميد به گرفتن فاند داشت؟
خيلي ممنون ميشم راهنماييم كنيد. :)

simon3333
September 4th, 2011, 01:20 AM
دوستان یه سوال فنی :confused:
به نظر شما اشکالی داره که مثلا برای گرفتن مدرک Zast یک (CV(resume بدیم و برای دانشگاه یک CV دیگه بدیم؟ چون مثلا برای Zast باید تمامی مدرسه ها و دانشگاه هایی که مدرک داریم رو تو CV ذکر کنیم ولی برای پذیرش از دانشگاه نیازی نیست.
لطفا کمک کنین.ممنون

Porbar
September 4th, 2011, 12:44 PM
دوستان یه سوال فنی :confused:
به نظر شما اشکالی داره که مثلا برای گرفتن مدرک Zast یک (CV(resume بدیم و برای دانشگاه یک CV دیگه بدیم؟ چون مثلا برای Zast باید تمامی مدرسه ها و دانشگاه هایی که مدرک داریم رو تو CV ذکر کنیم ولی برای پذیرش از دانشگاه نیازی نیست.
لطفا کمک کنین.ممنون

بهتره هم برا دانشگاه هم برا ویزا هم زاست همه مدرسه هایی که بودین بنویسید

zahra1988
September 5th, 2011, 12:51 AM
اشتوتگارت یا اطرافش دانشگاهی هست که مجانی باشه؟ ممنون میشم اگه کمکم کنید

vaguecreature
September 5th, 2011, 12:54 AM
اشتوتگارت یا اطرافش دانشگاهی هست که مجانی باشه؟ ممنون میشم اگه کمکم کنید
خیر...اون استان جزو استان‌هایی‌ هست که پولی هست دانشگاه درونش مگر اینکه به استان بالای این استان بخوای برید و اونجا تحصیل کنین که ۲ الی‌ ۳ ساعت دور خواهید بود لاقل از اشتوتگارت

IELTS
September 5th, 2011, 01:16 AM
با سلام.

برای تحصیل در موسسه های علوم کاربردی در کشور آلمان به 2 دسته یا 2 نام خوانده میشن؟ ایا بین Fachhouschle با Houschule چه تفاوتی هست؟ اسمشون یکی هست اخه در سایت daad.de یه سری رو با FH شروع کرده و یه سری با Houscule? چطوریه؟ کمک

ممنون

neptun
September 5th, 2011, 12:59 PM
سلام
با رزومه زیر کدوم دانشگاه ها رو پیشنهاد می کنین :
معدل 15.10 دانشگاه صنعتی بابل
600 ساعت TA
ILets 6.5فقط واسه بهمن ردیف میشه
فاند نمی خوام فقط می خوام احتمال زیاد قبول شم
مستر مکانیک کورس انگلیسی
ممنون

first_rain
September 5th, 2011, 06:17 PM
دوستان به نظرتون دانشگاه Kaiserslautern چه جوریه؟ مخصوصا دانشکده ی برق و کامپیوترش

a2011
September 5th, 2011, 07:41 PM
سلام
با رزومه زیر کدوم دانشگاه ها رو پیشنهاد می کنین :
معدل 15.10 دانشگاه صنعتی بابل
600 ساعت TA
ILets 6.5فقط واسه بهمن ردیف میشه
فاند نمی خوام فقط می خوام احتمال زیاد قبول شم
مستر مکانیک کورس انگلیسی
ممنون

فکر کنم Munich, Siegen, Esslingen و .... شانس خوبی داری.

asyouwish
September 6th, 2011, 12:19 AM
با سلام
امیدوارم فروم درستی را انتخاب کرده باشم. لطفا دانشگاه های زیر رو به ترتیب آسانی در پذیرش مرتب کنید. رشته من الکترونیک هست. برای مستر و ترم بهار میخام اپلای کنم.

ممنونم.

KASSEL
ILMENNAU BERLIN
TU-BERLIN
HANNOVER
ULM BERMEN
ERLANGEN

azin_f
September 6th, 2011, 12:32 AM
سلام . میخواستم بدونم سفارت قبولی کنکور سراسری فراگیر پیام نور رو قبول داره ؟ امتحان دی ماه برگزار میشه و نتایج روی سایت سازمان سنجش قرار میگیره ( یعنی میشه از سازمان سنجش کارنامه گرفت ولی منابع امتحان فرق میکنه ) . ایا این ازمون هم مورد قبول هست یا فقط کنکور سراسری ای که تو تیر ماه برگزار میشه مورد قبوله . ممنون میشم جواب بدین

a2011
September 6th, 2011, 12:35 AM
سلام . میخواستم بدونم سفارت قبولی کنکور سراسری فراگیر پیام نور رو قبول داره ؟ امتحان دی ماه برگزار میشه و نتایج روی سایت سازمان سنجش قرار میگیره ( یعنی میشه از سازمان سنجش کارنامه گرفت ولی منابع امتحان فرق میکنه ) . ایا این ازمون هم مورد قبول هست یا فقط کنکور سراسری ای که تو تیر ماه برگزار میشه مورد قبوله . ممنون میشم جواب بدین

متاسفانه خیر، منظور از قبولی فقط قبولی کنکور سراسری است.

zahra1988
September 6th, 2011, 02:29 AM
دانشگاهی در آلمان هست که در مقطع کارشناسی زبان تدریسش انگلیسی باشه؟

a2011
September 6th, 2011, 09:03 AM
دانشگاهی در آلمان هست که در مقطع کارشناسی زبان تدریسش انگلیسی باشه؟

تقریبا تمام رشته هایی که در دوره لیسانس و به زبان انگلیسی هستند اینجا آورده شده اند:
http://www.daad.de/deutschland/studienangebote/international-programmes/07535.en.html?iplevel=1&ipterm=&ipfield=&ipsubject=&iptypehei=&iptownhei=&iphei=&iplang%5B%5D=1&iplangdistribution=&iplangtest=-1&iptuitionfees=&studienbeginn=&ipduration=&ipenter.x=137&ipenter.y=20

alidi
September 6th, 2011, 11:45 AM
سلام.من امسال سوم دبیرستان رشته ریاضی هستم ,میخاستم بدونم اگه از الان شروع کنم به المانی خوندن و همزمان با دیپلم مدرکم رو بگیرم میتونم پذیرش از دانشگاه های المان بگیرم؟اصلا ارزشش رو داره این 1 سال المانی بخونم؟

e.farahmand
September 6th, 2011, 11:58 AM
سلام
دوستان اگر کسی برای فوق از یه دانشگاه معتبر بتونه پذیرش بگیره
بعد از اینکه ویزا رو گرفت و رفت آلمان ایا امکانش هست که رشتش رو عوض کنه و واسه یه رشته تقریبا مرتبط از لیسانس شروع کنه ؟
آیا اجازه داده میشه ؟
و آیا بعد بعضی از واحد های مشترک رو واسش ارزیابی میکنن که مثلا بتونه لیسانس سه ساله را یکی دو ساله بگیره ؟

e.farahmand
September 6th, 2011, 12:05 PM
دوست من بنده تا جایی که میدونم شما باید قبولی کنکور سراسری رو داشته باشید و همچنین بعد از قبولی در کنکور هم مستقیما برای دانشگاه نمیتونید اقدام کنید و باید ابتدا به کالج برید که البته برای خودتون هم خیلی بهتره
داشتن ارزش یا نداشتنش هم کلا به ملاک های خودتون بستگی داره
اما به نظر من داره

سلام.من امسال سوم دبیرستان رشته ریاضی هستم ,میخاستم بدونم اگه از الان شروع کنم به المانی خوندن و همزمان با دیپلم مدرکم رو بگیرم میتونم پذیرش از دانشگاه های المان بگیرم؟اصلا ارزشش رو داره این 1 سال المانی بخونم؟

tikovel
September 6th, 2011, 12:06 PM
وضعیت نظام وظیفه و زبان انگلیسیتون چطوره ؟

و بعد اینکه چه رشته ای می خواین درس بخونین ؟ معدلتون چقدره ؟

alidi
September 6th, 2011, 12:16 PM
زبان انگلیسی سطحم متوسطه...من اذر سال اینده مشمول میشم...رشته های مهدسی....معدل سال دوم هم 18.30

a2011
September 6th, 2011, 01:29 PM
زبان انگلیسی سطحم متوسطه...من اذر سال اینده مشمول میشم...رشته های مهدسی....معدل سال دوم هم 18.30

بدون قبولی کنکور سراسری شما نمی تونید پذیرش بگیرید ! بهتره در حین کار کردن زبان آلمانی پیش دانشگاهی رو هم بخونید و کنکور شرکت کنید.

feelgood
September 6th, 2011, 03:25 PM
با سلام
من با توجه به ارتباط رشتم که کامپیوتر هست یه لیستی از دانشگاه های آلمان تهیه کردم. اگه لطف کنین نظرتونو در مورد هر کدومش بگین ممنون میشم. از نظر سطح دانشکاه و هزینه زندگی تو شهری که توشه و احتمال بورس گرفتن. البته لیستم یکم بلند بالاست :undecided:
1- uni of Frieburg
2- uni of Kaiserslautern
3- Keil
4- Saarland
5- Goeth uni. of Frankfurt
6- ilmenau
7- Wuppertal(csis
8- uni. of Bonn
9- Uni. of Padeborn
10 - Bauhaus Uni. of Weimar
ببخشیدا خیلی طولانی شد:wink:

a2011
September 6th, 2011, 10:49 PM
با سلام
من با توجه به ارتباط رشتم که کامپیوتر هست یه لیستی از دانشگاه های آلمان تهیه کردم. اگه لطف کنین نظرتونو در مورد هر کدومش بگین ممنون میشم. از نظر سطح دانشکاه و هزینه زندگی تو شهری که توشه و احتمال بورس گرفتن. البته لیستم یکم بلند بالاست :undecided:
1- uni of Frieburg
2- uni of Kaiserslautern
3- Keil
4- Saarland
5- Goeth uni. of Frankfurt
6- ilmenau
7- Wuppertal(csis
8- uni. of Bonn
9- Uni. of Padeborn
10 - Bauhaus Uni. of Weimar
ببخشیدا خیلی طولانی شد:wink:

بورس که کاملا به رزومت بسنگی داره ! ولی بچه ها برای علوم کامپیوتر اکثرا میرن Bonn و ,Saarland ولی اگه از اینجاhttp://www.arwu.org/SubjectCS2010.jsp نگاه کنی می بینی که تنها دانشگاه المان که تو علوم کامپیوتر جزو 100 دانشگاه برتر دنیاست TU Munich هست !

asyouwish
September 7th, 2011, 12:00 AM
با سلام
امیدوارم فروم درستی را انتخاب کرده باشم. لطفا دانشگاه های زیر رو به ترتیب آسانی در پذیرش مرتب کنید. رشته من الکترونیک هست. برای مستر و ترم بهار میخام اپلای کنم.نظرات خودتون رو اگر داشته باشم خوشحال میشم.

ممنونم.

KASSEL
ILMENNAU BERLIN
TU-BERLIN
HANNOVER
ULM BERMEN
ERLANGEN

efi
September 7th, 2011, 01:04 AM
سلام ،
من دانشجوی دانشگاه آزاد واحد تبریز هستم و فیزیک می خونم،امسال سراسری باز کنکور دادم و از پیام نور قبول شدم و میخوام واسه master برم آلمان، به نظرتون کدوم رو ادامه بدم تا بتونم تو آلمان واسه فوق لیسانس نه واسه لیسانس پذیرش بکیرم؟؟؟؟ پیام نور یا آزاد؟؟؟؟؟ مرسی

a2011
September 7th, 2011, 01:20 AM
سلام ،
من دانشجوی دانشگاه آزاد واحد تبریز هستم و فیزیک می خونم،امسال سراسری باز کنکور دادم و از پیام نور قبول شدم و میخوام واسه master برم آلمان، به نظرتون کدوم رو ادامه بدم تا بتونم تو آلمان واسه فوق لیسانس نه واسه لیسانس پذیرش بکیرم؟؟؟؟ پیام نور یا آزاد؟؟؟؟؟ مرسی

شما با همین لیسانس فیزیک از دانشگاه آزاد واحد تبریز هم می تونید در آلمان برای فوق پذیرش بگیرید ! البته به شرطی که شرایط معدل و زبان و... را که دانشگاهها از شما درخواست می کنند داشته باشید.

feelgood
September 7th, 2011, 10:55 AM
بورس که کاملا به رزومت بسنگی داره ! ولی بچه ها برای علوم کامپیوتر اکثرا میرن Bonn و ,Saarland ولی اگه از اینجاhttp://www.arwu.org/SubjectCS2010.jsp نگاه کنی می بینی که تنها دانشگاه المان که تو علوم کامپیوتر جزو 100 دانشگاه برتر دنیاست TU Munich هست !
با تشکر
این رده بندی ظاهرا کلیه چون من تو رده بندی دانشکده های فنی سایت QS سرچ کردم رده بندی خیلی فرق داشت تازه اسم شریف و دانشگاه تهران هم توشون بود. این دانشگاه هارام از سایت DAAD بیرون کشیدم.
متاسفانه اونم شهریه میخواد
من اون سایتی که گفتین رو رفتم. جسارت نشه ولی حتما اینجا رو ببینید http://www.shanghairanking.com/ARWU2011.html اسم بیشتر دانشگاه های اون لیست توش هست.
کسی اطلاعات دیگه ای نداره؟

efi
September 7th, 2011, 12:18 PM
شما با همین لیسانس فیزیک از دانشگاه آزاد واحد تبریز هم می تونید در آلمان برای فوق پذیرش بگیرید ! البته به شرطی که شرایط معدل و زبان و... را که دانشگاهها از شما درخواست می کنند داشته باشید.

آخه من به هر موسسه ی اعزام دانشجو که زنگ می زنم میگه اگه می خوای راحت بهت واسه master پذییرش بدن باید پیام نور رو بخونم ، چون اکثر دانشگاه های آلمان مدرک آزاد رو قبول ندارن،
حالا من صلاحه که برم پیام نور یا همون آزادم رو ادامه بدم واسه رفتن به آلمان؟؟؟؟
مرسی

Wolferl
September 7th, 2011, 12:35 PM
آخه من به هر موسسه ی اعزام دانشجو که زنگ می زنم میگه اگه می خوای راحت بهت واسه master پذییرش بدن باید پیام نور رو بخونم ، چون اکثر دانشگاه های آلمان مدرک آزاد رو قبول ندارن، حالا من صلاحه که برم پیام نور یا همون آزادم رو ادامه بدم واسه رفتن به آلمان؟؟؟؟ مرسی به حرف این موسسات که اطلاعاتشون مال عهد بوقه و فقط به فکر چاپیدن هستن اعتماد نکنید!‌من خودم با لیسانس دانشگاه آزاد از یکی از بهترین دانشگاه های آلمان پذیرش دارم (‌دانشگاه صنعتی مونیخ) البته اینم بگم معدل نسبتا"‌بالاست و نمره تافلم خیلی خوبه‌ (108) بهترین مرجع میتونه وبسایت داشنگاه و تماس با دانشگاه باشه

saro0o0
September 7th, 2011, 01:03 PM
سلام.
من دانشجوی مهندسی پزشکی دانشگاه آزادم.8واحدم مونده! معدلم 14 هست. ديپلم و پيش دانشگاهيوم 19 هستش. ميخوام آلمان دندونپزشکی بخونم. شانسم چقده؟؟ ممکنه مجبور شم از کالج شروع کنم؟

a2011
September 7th, 2011, 03:35 PM
آخه من به هر موسسه ی اعزام دانشجو که زنگ می زنم میگه اگه می خوای راحت بهت واسه master پذییرش بدن باید پیام نور رو بخونم ، چون اکثر دانشگاه های آلمان مدرک آزاد رو قبول ندارن،
حالا من صلاحه که برم پیام نور یا همون آزادم رو ادامه بدم واسه رفتن به آلمان؟؟؟؟
مرسی

خوشبختانه یه نفر اومد و اعلام کرد تا بقه هم ببیندد که به خدا آلمان با دانشگاه آزاد هیچ مشکلی نداره !! :) اکثر این موسسات هیچی از پذیرش گرفتن نمی دونند. اگه میخواید جایی برید حداقل جایی برید که اطلاعات درست بهتون بدن !

efi
September 7th, 2011, 06:04 PM
خوشبختانه یه نفر اومد و اعلام کرد تا بقه هم ببیندد که به خدا آلمان با دانشگاه آزاد هیچ مشکلی نداره !! :) اکثر این موسسات هیچی از پذیرش گرفتن نمی دونند. اگه میخواید جایی برید حداقل جایی برید که اطلاعات درست بهتون بدن !
راستی تو سایت anabin.de هم اسم دانشگاه آزاد هست حتی واحد تبریز هم نوشته،ولی دانشگاه پیام نور فقط واحد تهران رو تو سایتش نوشته،حالا من نفهمیدم این یعنی چی؟ یعنی به دانشگاه آزاد واسه master بیشتر پذیرش میدن یا به داشجو های پیام نور؟؟؟؟ یعنی صلاح من کدوم رو بخونم؟؟؟؟؟

a2011
September 7th, 2011, 06:53 PM
راستی تو سایت anabin.de هم اسم دانشگاه آزاد هست حتی واحد تبریز هم نوشته،ولی دانشگاه پیام نور فقط واحد تهران رو تو سایتش نوشته،حالا من نفهمیدم این یعنی چی؟ یعنی به دانشگاه آزاد واسه master بیشتر پذیرش میدن یا به داشجو های پیام نور؟؟؟؟ یعنی صلاح من کدوم رو بخونم؟؟؟؟؟

من سطح بندی دقیق دانشگاهها رو نمی دونم که پیام نور بالاتر هست یا آزاد ولی پارسال برای یکی از بچه ها پرسدیم از 3تا دانشگاه گفتن ما همشون رو قبول داریم !

a2011
September 7th, 2011, 06:58 PM
با تشکر
این رده بندی ظاهرا کلیه چون من تو رده بندی دانشکده های فنی سایت QS سرچ کردم رده بندی خیلی فرق داشت تازه اسم شریف و دانشگاه تهران هم توشون بود. این دانشگاه هارام از سایت DAAD بیرون کشیدم.
متاسفانه اونم شهریه میخواد
من اون سایتی که گفتین رو رفتم. جسارت نشه ولی حتما اینجا رو ببینید http://www.shanghairanking.com/ARWU2011.html اسم بیشتر دانشگاه های اون لیست توش هست.
کسی اطلاعات دیگه ای نداره؟

این رده بنده جزو معروف ترین رده بندی هاست ! یکم سرچ کنی می بینی خیلی جاها این رده بنده رو با یکی دو رده بنده دیگه مثل همین شانگهای که شا گفتی قبول دارند ! و می بینید که این دو رده بندی بهم نزدیک تر هستند. حالا خیلی رو این مسئله نمی شه تمرکز کرد که بهترین کدوم هست ولی میشه حدودا فهمید که دانشگاه های مورد نظر شما چه رنکی دارند !

LunaBella
September 8th, 2011, 01:21 PM
سلام . اینجا همه از رنکینگ و درصد احتمال پذیرش از دانشگاه های آلمان سوال کردن اما حتی یک نفر از یک موضوع به عقیده من مهمتر ، سوالی نپرسیده و اون هم اینکه میزان سخت گیری دانشگاه های آلمان و درصد قبولی از این دانشگاه ها چه میزان هست !! اینو از این جهت می گم که با کلی زحمت پذیرش می گیری و از سد سفارت هم رد می شی و کلی هم هزینه می کنی ولی پاتو که می ذاری توی کشور مقصد تازه می فهمی که درسا انقدر سنگین و وقت گیر هستن که نمی تونی روی کار کردن حساب کنی و نیاز به ساپورت مالی صد در صد داری و باید فقط بچسبی به درس که تازه اون هم مشخص نیست که در نهایت نمره قبولی می گیری یا نه . خواهشا اگر کسی در این رابطه اطلاعاتی داره در اختیار بقیه هم بذاره . به عنوان مثال دانشگاه هایی که رشته های پیراپزشکی مثل پرستاری و تغذیه و بهداشت رو ارائه می دن ، تا چه حد سخت گیر هستن . چه تعداد فارغ التحصیل می شن و چند درصد دست از پا درازتر به کشورشون بر می گردن ؟ باور کنین این قضیه خیلی خیلی مهمتر از اینه که چقدر احتمال می دین که پذیرش بگیرین !

VividNed
September 10th, 2011, 01:04 AM
سلام

بله شما حتما باید مدرک قبولی لیسانس سراسری و یا اینکه شما باید فرق التحصیل لیسانس آزاد باشید که بتونید اینجا از لیسانس دوباره بخونید.

موفق باشید

یعنی کسی با مدرک دیپلم و بدون شرکت در کنکود نمیتونه در آلمان ادامه تحصیل بده؟ البته در نظر داشته باشید که یه فرد دو ملیتی (ایرانی-ایتالیایی) رو دارم میگم که پاسپورت ایتالیایی هم داره که جزء اتحادیه اروپا به حساب میاد. لطفا اگه اطلاعی دارید راهنمایی بفرمایید

VividNed
September 10th, 2011, 01:33 AM
با سلام

من اکثر دانشگاه های خیلی خوب را نگاه می کردم انگلیسی تدریس نمی کردند برای مقطع کارشناسی

من چندتا دانشگاهو دیدم که Digital Media واسه Bachelor به زبان انگلیسی تدریس میکنند.

VividNed
September 10th, 2011, 01:36 AM
این اصلا انصاف نیست .. من که تو دوران دبیرستان کم کاری کردم و آزاد قبول شدم ، اما تو دوران دانشگاه از خیلی ها فعال تر بودم و هر چی certificate بوده گرفتم و چندین مقاله داخلی و به زودی isi در میاد و حتی سابقه کار هم دارم ..
واسه من تو daad نوشته که لیسانس آزاد نمی تونه master بخونه .. دستشون درد نکنه

دوست عزیز بارها و بارها گفته شده که دانشجویان دانشگاه آزاد هم میتونن باری آلمان اپلای کنند. سایت Daad خیلی وقته که update نشده.

samanjan
September 12th, 2011, 05:00 AM
سلام.
من دانشجوی مهندسی پزشکی دانشگاه آزادم.8واحدم مونده! معدلم 14 هست. ديپلم و پيش دانشگاهيوم 19 هستش. ميخوام آلمان دندونپزشکی بخونم. شانسم چقده؟؟ ممکنه مجبور شم از کالج شروع کنم؟

سلام من حتی چندتا بچه ها را میشناسم از همین فروم رفتن در بهترین دانشگاه های آلمان که با دانشگاه آزاد بودن .

msg1993
September 12th, 2011, 01:58 PM
سلام من الان چندتادرس از پیش دانشگاهی دارم سراسری هم قبول نشدم دانشگاه ازادم قبول شدم اما رشته ام بازارکارخوبی نداشت اگر من الان برم سربازی ودوسال دیگه بامدرک پیش دانشگاهی برم المان ایا میتونم برم دانشگاه؟ممنون

mhmd_381
September 12th, 2011, 06:10 PM
سلام دوستان من چه جوری می تونم لیست دانشگاه هایی که تو المان برق قدرت ارشد دارن رو در بیارم؟صنعتی بودن رو چه جوری تشخیص بدم؟

hassanrouhi
September 12th, 2011, 09:06 PM
سلام دوستان من چه جوری می تونم لیست دانشگاه هایی که تو المان برق قدرت ارشد دارن رو در بیارم؟صنعتی بودن رو چه جوری تشخیص بدم؟
سلام
ینعتی بودن که معمولا اسمشون technical universityهست.البته معمولا
دانشگاه های مونیخ -دارمشتاد-اخن و کوتبوس برق قدرت به زبان انگلیسی تدریس میکنن تو المان که همشون هم صنعتی هستند

mhmd_381
September 12th, 2011, 09:33 PM
اسم دانشگاه ها رو می تونی به انگلیسی بنویسی من سرچ کنم؟واسه fall 2012 تا کی مهلت دارن؟

a2011
September 12th, 2011, 09:51 PM
سلام من الان چندتادرس از پیش دانشگاهی دارم سراسری هم قبول نشدم دانشگاه ازادم قبول شدم اما رشته ام بازارکارخوبی نداشت اگر من الان برم سربازی ودوسال دیگه بامدرک پیش دانشگاهی برم المان ایا میتونم برم دانشگاه؟ممنون

دانشگاههای آلمان بدون مدرک اجازی ورود به دانشگاه(قبولی کنکور سراسری) به کسی پذیرش نمی دهند.

ssoonnaayy
September 13th, 2011, 04:32 AM
برادرم كارداني غير انتفاعي امل عمران قبول شد .ايا مي تونه واسه ليسانس اقدام كنه و 1 سال كالج بره?

IELTS
September 13th, 2011, 12:28 PM
اسم دانشگاه ها رو می تونی به انگلیسی بنویسی من سرچ کنم؟واسه fall 2012 تا کی مهلت دارن؟

Dear Mhmd_381,

these are some technical universities that you need to know them.

Technical universitat of munchin / TU Darmastat / RWTH Aachen university / TU Derdsen / Brandenburg Technical Universitat of cottbus )

Good luck

Aurlito
September 13th, 2011, 04:06 PM
من رتبه ی کنکورم 23500 شده، شانس پذیرش در حد 0 هست؟ حداکثری که قبول میکنن چند هست؟

a2011
September 13th, 2011, 08:21 PM
من رتبه ی کنکورم 23500 شده، شانس پذیرش در حد 0 هست؟ حداکثری که قبول میکنن چند هست؟

شما اگه فقط گواهی مجاز به انتخاب رشته شده رو بگیری کافیه ! رتبه و این جور چیزا مهم نیست (مگه اینکه از طریق uni assist اقدام کنی که در اون صورت یکم داستان داره)

a2011
September 13th, 2011, 08:23 PM
برادرم كارداني غير انتفاعي امل عمران قبول شد .ايا مي تونه واسه ليسانس اقدام كنه و 1 سال كالج بره?

با نشون دادن نامه مجاز به انتخاب رشته شده شاید بتوه ولی مدرک کاردانی رو تو آلمان قبول ندارند و بدرد نمی خوره که نشون بده کاردانی قبول شده !

redshadow
September 13th, 2011, 10:18 PM
سلام.

من خودم علوم آزمایشگاهی خوندم و خب توی ایران ارشدش شاخه میشه و باید باکتریولوژی ، هماتولوژی و ... امتحان بدی. میخواستم برای ادامه برای ارشد یا بعد دکترا به آلمان برم که شنیدم توی پزشکی بسیار خوبه.
اطلاعاتی در مورد تحصیل در رشته های همچون باکتریولوژی ، ایمونولوژی و ... از این دست میخواستم. میخوام ببینم رشته هایی به همچین نامی هست ؟ مقاطع ارشد یا دکترا ؟ ( رشته های پیراپزشکی میشه ).

Kasra1366
September 13th, 2011, 11:46 PM
چرا دانشگاه های آلمان تو رشته MBA اینقدر ضعیف هستن؟ هرچی میگردم کمتر پیدا میکنم! مخصوصا واسه Semester 2

farzad_ww
September 14th, 2011, 02:04 AM
من سال 85 تو کنکور سراسری رتبه 30.000 اوردم . مجاز به انتخاب رشته ی روزانه و شبانه شدم ولی چون جایی که میخواستم قبول نمیشدم انتخاب رشته نکردم . حالا سوالم اینه که سفارت با این شرایط بهم ویزا میده یا باید تا ساله دیگه صبر کنم و دوباره کنکور بدم ؟؟؟ لطفا اگه 100 % میدونین جواب بدین چون تقریبا 1 سال عقب میوفتم !!!
پیشاپیش ممنون

ssoonnaayy
September 14th, 2011, 02:56 AM
روزانه مجاز نشد فقط غیر انتفاعی و پیام نور مجاز شد با ۵۰۰۰۰ و خورده ای. بازم میشه؟

ssoonnaayy
September 14th, 2011, 02:56 AM
با نشون دادن نامه مجاز به انتخاب رشته شده شاید بتوه ولی مدرک کاردانی رو تو آلمان قبول ندارند و بدرد نمی خوره که نشون بده کاردانی قبول شده !
روزانه مجاز نشد فقط غیر انتفاعی و پیام نور مجاز شد با ۵۰۰۰۰ و خورده ای. بازم میشه؟

bazarche
September 14th, 2011, 03:21 AM
سلام به دوستان خوبم
آقا تو را به خدا قسم یک نفر کمک من کنه!!
من رتبم 21000 شد توی کنکور سراسری که مجاز به انتخاب روزانه/شبانه/پیام نور/غیر انتفاعی شدم
اتنخاب رشته کردم...پیام نور فقط آوردم
حالا سوالم اینه که..شما که گفتید کارنامه قبولی در کنکور سراسری می خواد برای کالج... یعنی باید تو ی یه رشته ای روزانه یا شبانه یه دانشگاه دولتی می آوردم؟
یا همین که مجاز به انتخاب رشته شدم کافیه؟

لطف کنید و جواب مرا اگر مطمن هستید بدهید
پیشاپیش از لطف شما سپاسگذارم

MehdiMR
September 14th, 2011, 07:50 AM
سلام . اینجا همه از رنکینگ و درصد احتمال پذیرش از دانشگاه های آلمان سوال کردن اما حتی یک نفر از یک موضوع به عقیده من مهمتر ، سوالی نپرسیده و اون هم اینکه میزان سخت گیری دانشگاه های آلمان و درصد قبولی از این دانشگاه ها چه میزان هست !! اینو از این جهت می گم که با کلی زحمت پذیرش می گیری و از سد سفارت هم رد می شی و کلی هم هزینه می کنی ولی پاتو که می ذاری توی کشور مقصد تازه می فهمی که درسا انقدر سنگین و وقت گیر هستن که نمی تونی روی کار کردن حساب کنی و نیاز به ساپورت مالی صد در صد داری و باید فقط بچسبی به درس که تازه اون هم مشخص نیست که در نهایت نمره قبولی می گیری یا نه . خواهشا اگر کسی در این رابطه اطلاعاتی داره در اختیار بقیه هم بذاره . به عنوان مثال دانشگاه هایی که رشته های پیراپزشکی مثل پرستاری و تغذیه و بهداشت رو ارائه می دن ، تا چه حد سخت گیر هستن . چه تعداد فارغ التحصیل می شن و چند درصد دست از پا درازتر به کشورشون بر می گردن ؟ باور کنین این قضیه خیلی خیلی مهمتر از اینه که چقدر احتمال می دین که پذیرش بگیرین !

سلام. به مطلب بسیار خوبی توجه و اشاره کردید. من طی صحبتی که با یکی از بچه های اونجا داشتم که داره تو رشته اتوماسیون درس میخونه , خیلی شاکی بود. توجه کنید که شاکی بود, نه ناراضی. میگفت اینجا ما ترمی 6-7 تا درس داریم با 3-4 تا آزمایشگاه. و خیلی سخت میگرن. یک سری از دروس هستن که باید همون ترم اول همه رو پاس کنی وگرنه باید جمع کنی بساطت رو و دست از پا درازتر برگردی کشورت. همینطور میگقت اینجا درس پاس کردن خیلی سخته, کلی مطلب هست که باید از اینور و اونور جمعشون کنی و برای یک امتحان مثلا 1000 صفحه کتاب رو یاد بگیری و بخونی.میگفت اینجا باید هر جلسه تمرین انجام بدیم و پروژه هایی رو که میدن تو موعد مقرر به دست استاد یا نمایندش برسونیم, وگرنه از شرکت تو امتحان پایان ترم محروم میشیم. تازه اگر امتحان میان ترم اوکی باشه و تمرین و پروژه هات رو هم درست انجام بدی, میتونی بری برای امتحان اون درس تو پایان ترم ثبت نام کنی. پس توجه کنید که اینطوری نست که با سیستم بزن و در رو بتونین درس پاس کنین و باید از همون اول حسابی کار کنین رو درسها. میگفت واسه آزمایشگاه هایی که ما داریم, باید هر جلسه تمرین های تحویلی بیاریم. اگر تمرین های تحویلی آماده نباشن, نمیزارن تو جلسه آزمایشگاه شرکت کنیم. اینا یک سری کلیاتی بود که دیدم گفتنش شاید ضروری باشه. از بقیه دوستان هم که اونجا رسیدن خواهش میکنم بیان و تجارب خودشون رو بگن که همه مطلع بشیم.

mhmd_381
September 14th, 2011, 12:42 PM
دوستان با این صحبتی که سر سخت گیری شد مخصوصن برای برق قدرتی ها که المان قطب هست تو این زمینه کار یکم سخت شد.دوستان اگه بخواهیم بریم سراغ دانشگاه های fh که به زبان انگلیسی ارائه می دن ارشد برق قدرت رو باید از کجا در بیاریم اسمشون رو؟اگه تو سایت daad سرچ کنی 68 تا می ده ایا دانشگاه های fh هم شامل می شود؟

nimaafshar8
September 14th, 2011, 01:36 PM
دوستان با این صحبتی که سر سخت گیری شد مخصوصن برای برق قدرتی ها که المان قطب هست تو این زمینه کار یکم سخت شد.دوستان اگه بخواهیم بریم سراغ دانشگاه های fh که به زبان انگلیسی ارائه می دن ارشد برق قدرت رو باید از کجا در بیاریم اسمشون رو؟اگه تو سایت daad سرچ کنی 68 تا می ده ایا دانشگاه های fh هم شامل می شود؟
با سلام.دوست خوبم از صحبتهای شما فهمیدم که شما سخت گیری رو ملاک قرار میدین!!!!!شما هر جای دنیا بخوایین درس بخونیم سخت گیری می کنن حتی FHها که شما می فرمایید.بنابراین اگر مصمم هستید برای ادامه تحصیل حتما توجه کنید که هر دانشگاه و هر کشوری سختی های بسیار زیادی دارن.حتی اگر استاد از روند تحصیلی شما راضی نباشد ممکن است از دانشگاه اخراج شوید.در مورد FHها هم می تونیی برق قدرت رو ***** کنی و رو FHها سرچ کنی.در مورد اعتبار این FHها هم تو صفحات قبل توضیح داده شده است.

chilgin_v
September 14th, 2011, 02:21 PM
سلام
دوستان من توی کنکور 90 دانشگاه تربیت معلم رشته شیمی مجاز شدم.
حالا سوالم اینه که می تونم با مجاز شدن دانشگاه تربیت اقدام کنم به دانشگاه های المان یا باید از دانشگاه سراسری مجاز باشم؟
و اینکه شیمی رو در المان تغییر رشته بدم و پزشکی بخونم؟

a2011
September 14th, 2011, 04:37 PM

من با 30000 هم دیدم میان بچه ها ! ولی مسئله اینجاست که برای دانشگاهها فقط مجاز به انتخاب رشته شدن کافیه ولی برای Uni Asisst ممکنه داستان بشه. چون قانون Uni Asisst در بعضی زمینه ها کاملا مخصوص به خودشه !

a2011
September 14th, 2011, 04:38 PM
سلام
حالا سوالم اینه که می تونم با مجاز شدن دانشگاه تربیت اقدام کنم به دانشگاه های المان یا باید از دانشگاه سراسری مجاز باشم؟
و اینکه شیمی رو در المان تغییر رشته بدم و پزشکی بخونم؟

بله احتمالش هست ! ولی اگه نشد بیلوژی هم بد نیست اقدام کنید !

farzad_ww
September 14th, 2011, 04:47 PM
میشه بگین uni asisst چیه ؟؟؟

a2011
September 14th, 2011, 04:56 PM
میشه بگین uni asisst چیه ؟؟؟

یک موسسه در آلمان هست که با بعضی دانشگاهها در زمینه چک کردن مدارک از نظر جعلی نبودن و کاملا بودن مدارک ارسالی متقاضیان و.... همکاری می کند.

chilgin_v
September 14th, 2011, 04:56 PM
[/QUOTE]سلام
و اینکه شیمی رو در المان تغییر رشته بدم و پزشکی بخونم؟[/QUOTE]

بله احتمالش هست ! ولی اگه نشد بیلوژی هم بد نیست اقدام کنید !

ممنون از پاسختون ولی جواب قطعی میخوام مطمئن باشم که اقدام کنم پذیرش کنن.مرسی

farzad_ww
September 14th, 2011, 05:42 PM
ممنون از جوابتون ، یک سوال دیگه از کجا بفهمم که اون دانشگاه با uni asisst همکاری میکنه یا نه لیستی هست که اسم دانشگاه هایی که با uni asisst کار میکنن توش باشه ؟

hassanrouhi
September 14th, 2011, 06:46 PM
There isn`t any FH university in Germany that offer power enginnering in Germany.At least i didn`t find them.

mhmd_381
September 14th, 2011, 08:54 PM
دوست عزیز من اخه دوستام تو امریکا درس می خونن شرایطشون به این شکل نیستو خیلی راضی هستن ولی این دوست قبلی که نوشته بودن یک خورده شک بر انداز بود.من تصمیم گرفتم شانس خودمو واسه 4 تا غیرfh امتحان کنم ببینم چی می شود.

mhmd_381
September 14th, 2011, 09:36 PM
تصمیم گرفتم واسه این 4 دانشگاه اقدام کنم Technical universitat of munchin / TU Darmastat / RWTH Aachen university / TU Derdsen / BrandenburgTechnical Universitat of cottbus البته من 2 ماه پیش با هنر کرمان ارشدم تموم شد با معدل 16.5 و 2 تا مقاله کنفرانسی ولی دو باره می خواهم ارشد برم اونجا .می خوام المان و امریکا رو با هم جلو ببرم ببینم کدومشون می تونم به جایی برسونم.به قول دوست عزیزمون nimaafshar8 باید با سختی تحصیل در خارج ساخت.

osp
September 14th, 2011, 09:37 PM
سلام به دوستان
من فوق لیسانس محیط زیستم از دانشگاه علوم تحقیقات تهرانم آیا کسی میدونه واسه ادامه تحصیل تو مقطع دکتری دانشگاه های آلمان مدرک آزادو قبول دارن یا نه؟یا اگه دانشگاهی هست که مدرک آزاد فوق ایرانو قبول داشته باشه بهم بگین که تو اون دانشگاه در مورد رشتم سرچ کنم
ممنون از راهنماییاتون

a2011
September 15th, 2011, 12:03 AM
ممنون از جوابتون ، یک سوال دیگه از کجا بفهمم که اون دانشگاه با uni asisst همکاری میکنه یا نه لیستی هست که اسم دانشگاه هایی که با uni asisst کار میکنن توش باشه ؟

بله یه لیست در سایت خود uni asisst هست ! البته ممکنه یک دانشگاه برای بعضی رشته ها با uni asisst کار کنه ولی برای بعضی (اکثرا برای ارشد) خود دانشگاه مدارک رو بررسی کنه. باز از سایت دانشگاه هم می تونی ببینی که مدارک برای رشته مورد نظرت رو باید به کجا ارسال کنی

a2011
September 15th, 2011, 12:06 AM
سلام به دوستان
من فوق لیسانس محیط زیستم از دانشگاه علوم تحقیقات تهرانم آیا کسی میدونه واسه ادامه تحصیل تو مقطع دکتری دانشگاه های آلمان مدرک آزادو قبول دارن یا نه؟یا اگه دانشگاهی هست که مدرک آزاد فوق ایرانو قبول داشته باشه بهم بگین که تو اون دانشگاه در مورد رشتم سرچ کنم
ممنون از راهنماییاتون

همانطور که بارها در این تاپیک و تاپیک های دیگر انجمن آلمان گفته شده است مدارک فارق التحصیلان دانشگاه آزاد در تمامی سطوح و در تمام دانشگاههای آلمان معتبر است !

vaguecreature
September 15th, 2011, 12:40 AM
سلام به دوستان
ممنون از راهنماییاتون
اینطوری نیست که همهٔ دانشگاه‌های آلمان قبول داشته باشند مدرک آزاد رو اما می‌شه گفت که تقریبا بیشتره دانشگاه‌های مطرح آلمان با این مدرک آشنا هستند و مشکلی‌ باهاش ندارند شما دانشگاه هاییو که رشتتو دارن در بیار بعد میتوانیم صحبت کنیم راجع اینکه آیا کسی‌ سابقهٔ قبول نکردن مدرک آزاد رو داره ازش یأ خیر.

farzad_ww
September 15th, 2011, 04:20 AM
اینجور که من فهمیدم پس برای گرفتن ویزا از سفارت همون گواهی رتبه کافیه ولی برای دانشگاه المان ممکنه که uni assist ایراد بگیره ازم ؟؟؟؟

osp
September 16th, 2011, 10:47 AM
دوستان برای پرسیدن سوالات از موسسه گوته باید هزینه ای پرداخت کنیو؟؟؟؟؟؟

farzad_ww
September 17th, 2011, 06:25 AM
هیچ کس جواب نمیده ؟؟؟ من اگه بخوام سال دیگه کنکور بدم تقریبا 2 سال عقب میوفتم چون جواب کنکور تو sep میاد ولی همه ی deadline ها تا اخر jul
من با رتبه ی 30.000 مجاز به انتخاب رشته شدم روزانه و شبانه ولی انتخاب رشته نکردم و از سازمان سنجش گواهی رتبه و مجاز شدن میتونم بگیرم ، الان سال دوم دانشگاه ازادم برام خیلی مهم که زود تر برم المان کسی میدونه که با این شرایط میتونم از اول برای لیسانس پذیزش بگیرم یا نه ؟؟؟!!!
هیچ کس جواب قاطع نمیده .

dexoey
September 17th, 2011, 12:21 PM
بر طبق daad.de فقط یک هشوله رشته construction and real estate management رو در مقطع فوق به زبان انگلیسی ارائه میده ( البته من هر چی سرچ کردم فقط اینو پیدا کردم) .از دوستان میشه خواهش کنم برای من جستجو کنند ببینند ایا دانشگاه دیگه ای هم هست که این رشته یا مشابه رو به انگلیسی ارائه بده؟ خیلی ممنون میشم اگر کسی زحمتشو برام بکشه.
رشته مشابه: construction management
building engineering

tiago
September 17th, 2011, 03:27 PM
شما با قبولي در كنكور سراسري مي تونيد براي كالج در آلمان اقدام كنيد كه يك سال هست و بعد امتحان مي ديد و اگه قبول شديد مي تونيد بريد دانشگاه

farzad_ww
September 17th, 2011, 03:57 PM
میشه مراحل این کار بگین چون من تو سایت داد فقط درباره ی دانشگاه خوندم و چیزی از کالج ندیدم ، برای کالج b1 لازم یا b2 ، میتونم کالج تو هر شهری برم بعد برای دانشگاه اقدام کنم یا دانشگاه با کالج در ارتباطه ؟ deadline کالج چه تاریخیه و از چه تاریخی شروع میشه ؟؟؟
راستی ممنون از جوابتون .

tiago
September 17th, 2011, 06:30 PM
شما بايد حد نصاب كارشناسي رو دركنكور بياريد ، کالج مرکزی آموزشی و وابسته به دولت است که از جمله وظایف آن آمادگی متقاضیان خارجی تحصیل در آلمان در دورهای یک ساله (متشکل از دو نیم سال تحصیلی) است. این دوره‌ی یک ساله در واقع کلاس آمادگی‌ای است برای شرکت در امتحان پایانی یا "Feststellungsprüfung". افرادی که در این امتحان پذیرفته میشوند، با توجه به نمرات و انتخاب رشته‌شان در دانشگاه‌های آلمان پذیرفته می‌شوند در آلمان ۳۷ کالج وجود دارد که تعداد سه هزار متقاضی خارجی از بیش از ۴۰ کشور، در آنها مشغول به آمادگی برای شرکت در امتحان ذکر شده هستند. تحصیل در کالج به غیر از کالج شهر درسدن رایگان است. دانشجویان برای گذراندن کلاس و امتحانات هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند. تنها مورد هزینه خدمات دانشجویی است که آن را به دانشگاه مرتبط با کالج پرداخت می‌کنند. این هزینه از ۳۰ تا ۲۰۰ یورو برای هر ترم تحصیلی و در هر دانشگاهی متفاوت است. هزینه خدمات دانشجویی، استفاده رایگان از وسایل حمل و نقل عمومی در شهر محل سکونت و در مواردی در شهرهای مجاور و همچنین استفاده از امکانات دانشگاه را ممکن می‌سازد.
پیش از شروع به تحصیل در کالج، قبولی در آزمون ورودی آن الزامی است، که معمولا در قالب یک امتحان زبان آلمانی برگزار می‌شود. بنابراین، دانستن زبان آلمانی برای ورود به کالج الزامی است. داوطلبان بایستی پیش از درخواست، بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ ساعت زبان آلمانی آموخته باشند. این میزان در کالج‌ها یکسان نیست و در برخی موارد، سطح بالاتری انتظار می‌رود که جزییات آن را می‌توان از طریق وب سایت کالج و مکاتبه جویا شد.از همه مهمتر ارسال مدارک است. در این مورد در هر کالج شرایطی وجود دارد. در برخی از کالج‌ها مدارک بایستی به طور مستقیم به دانشگاهی که کالج تحت پوشش آن است، ارسال شود و نه به کالج. در برخی از ایالت‌ها مرکز مشخصی برای بررسی پذیرش در کالج مشخص شده است که طبیعتا داوطلبان بایستی مدارک خود را به آن‌ مرکز ارسال کنند. با مراجعه به وب سایت کالج مورد نظرتان و همچنین تماس و مکاتبه با کالج، از جزییات بیشتر در موارد ذکر شده مطلع می‌شوید.
اميدوارم توضيحات كافي بوده باشه، به اميد روزي كه همه به آرزوهايشان برسند

sadra88
September 17th, 2011, 07:02 PM
سلام دوستان عزیز خواستم بدونم با اتمام تحصیلات در دوره ی لیسانس دانشگاه آزاد امکان تحصیل مجدد برای دوزه ی لیسانس تو آلمان وجود داره؟؟؟ یعنی اگه موفق به کسب پذیرش از یه دانشگاه بشیم سفارت آلمان تو تهران ویزا صادر می کنه؟؟؟

tiago
September 17th, 2011, 08:14 PM
بله مي تونيد اقدام كنيد اگه از طريق اسيست اقدام كنيد فقط مي تونيد توي رشته قبلي و رشته هاي هم خانواده كه مي خونديد ادامه تحصيل بديد و نمي تونيد به رشته ديگه اي بريد نه سفارت مشكلي نداره

farzad_ww
September 18th, 2011, 01:37 AM
شما بايد حد نصاب كارشناسي رو دركنكور بياريد ، کالج مرکزی آموزشی و وابسته به دولت است که از جمله وظایف آن آمادگی متقاضیان خارجی تحصیل در آلمان در دورهای یک ساله (متشکل از دو نیم سال تحصیلی) است. این دوره‌ی یک ساله در واقع کلاس آمادگی‌ای است برای شرکت در امتحان پایانی یا "Feststellungsprüfung". افرادی که در این امتحان پذیرفته میشوند، با توجه به نمرات و انتخاب رشته‌شان در دانشگاه‌های آلمان پذیرفته می‌شوند در آلمان ۳۷ کالج وجود دارد که تعداد سه هزار متقاضی خارجی از بیش از ۴۰ کشور، در آنها مشغول به آمادگی برای شرکت در امتحان ذکر شده هستند. تحصیل در کالج به غیر از کالج شهر درسدن رایگان است. دانشجویان برای گذراندن کلاس و امتحانات هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند. تنها مورد هزینه خدمات دانشجویی است که آن را به دانشگاه مرتبط با کالج پرداخت می‌کنند. این هزینه از ۳۰ تا ۲۰۰ یورو برای هر ترم تحصیلی و در هر دانشگاهی متفاوت است. هزینه خدمات دانشجویی، استفاده رایگان از وسایل حمل و نقل عمومی در شهر محل سکونت و در مواردی در شهرهای مجاور و همچنین استفاده از امکانات دانشگاه را ممکن می‌سازد.
پیش از شروع به تحصیل در کالج، قبولی در آزمون ورودی آن الزامی است، که معمولا در قالب یک امتحان زبان آلمانی برگزار می‌شود. بنابراین، دانستن زبان آلمانی برای ورود به کالج الزامی است. داوطلبان بایستی پیش از درخواست، بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ ساعت زبان آلمانی آموخته باشند. این میزان در کالج‌ها یکسان نیست و در برخی موارد، سطح بالاتری انتظار می‌رود که جزییات آن را می‌توان از طریق وب سایت کالج و مکاتبه جویا شد.از همه مهمتر ارسال مدارک است. در این مورد در هر کالج شرایطی وجود دارد. در برخی از کالج‌ها مدارک بایستی به طور مستقیم به دانشگاهی که کالج تحت پوشش آن است، ارسال شود و نه به کالج. در برخی از ایالت‌ها مرکز مشخصی برای بررسی پذیرش در کالج مشخص شده است که طبیعتا داوطلبان بایستی مدارک خود را به آن‌ مرکز ارسال کنند. با مراجعه به وب سایت کالج مورد نظرتان و همچنین تماس و مکاتبه با کالج، از جزییات بیشتر در موارد ذکر شده مطلع می‌شوید.
اميدوارم توضيحات كافي بوده باشه، به اميد روزي كه همه به آرزوهايشان برسند

من رتبه 30.000 شدم و روزانه و شبانه مجاز شدم میتونم گواهی از سنجش بگیرم برای مجاز شدنم این به عنوان حد نصاب کارشناسی کافیه ؟؟؟

tiago
September 18th, 2011, 11:07 AM
دوست عزيز شما فقط بايد يه رشته قبول بشي كه كارشناسي باشه ( روزانه يا شبانه) شهر ورشته فرقي نمي كنه بعد براي كالج اقدام مي كني
موفق باشي

farzad_ww
September 18th, 2011, 01:53 PM
دوست عزيز شما فقط بايد يه رشته قبول بشي كه كارشناسي باشه ( روزانه يا شبانه) شهر ورشته فرقي نمي كنه بعد براي كالج اقدام مي كني
موفق باشي
شما شرایط من متوجه نشدین ، من 2 سال پیش 30000 شدم ولی انتخاب رشته نکردم میخوام بدونم با گواهی مجاز شدن میتونم اقدام کنم ؟؟؟ پس من چیو گفتم 2 سال عقب میوفتم ؟؟؟؟!!!!

mahdi0127
September 18th, 2011, 02:26 PM
سلام
من فوق دیپلم کامپیوتر دانشگاه آزاد هستم میخوام بدونم من با توج به اینکه هیچ آشنایی به زبان آلمانی ندارم میتونم واسه آلمان اقدام کنم؟
1.من زبان انگلیسیم خوبه ولی در حد Advanced نیست.
2.اگه من لیسانسما مالزی بگیرم میتونم واسه فوق آلمان ادامه بدم یا مدرک مالزی را قبول ندارن.
3.اگه ایران بمونم و همینجا لیسانسما بگیرم بعد واسه آلمان اقدام کنم چجوریاست.
4.کلا پیشنهادتون واسه اینکه زودتر به نتیجه برسم چیه؟
5. نظرتون راجع به دانشگاه مولتی مدیای مالزی چیه ؟ البته اگه اطلاعی دارین
6.ممنون

tiago
September 19th, 2011, 01:57 AM
شما بايد ليسانستونو بگيريد توايران يا مالزي فرقي نداره اگه براي رشته هاي انگليسي اقدام كنيد بايد آيلتس يا تافل با توجه به نمره اي كه دانشگاه مي خواد داشته باشين مالزي رو قبول دارن خوبم دارن كلا آلمان براي فوق يكم سختگيره ، به نظرمن همينجا بخون بهتره
موفق باشي

alik1990
September 19th, 2011, 01:19 PM
سلام دوستان
من اگه کنکور رشته ریاضی شرکت کنم امسال , میتونم المان تو کالج برای رشته های گروه تجربی تقاضا بدم مثل دارو و ... اینکه ایرانت کنکور ریاضی قبول شدم که مهم نیست ؟!

samanjan
September 19th, 2011, 04:40 PM
سلام
من فوق دیپلم کامپیوتر دانشگاه آزاد هستم میخوام بدونم من با توج به اینکه هیچ آشنایی به زبان آلمانی ندارم میتونم واسه آلمان اقدام کنم؟
1.من زبان انگلیسیم خوبه ولی در حد Advanced نیست.
2.اگه من لیسانسما مالزی بگیرم میتونم واسه فوق آلمان ادامه بدم یا مدرک مالزی را قبول ندارن.
3.اگه ایران بمونم و همینجا لیسانسما بگیرم بعد واسه آلمان اقدام کنم چجوریاست.
4.کلا پیشنهادتون واسه اینکه زودتر به نتیجه برسم چیه؟
5. نظرتون راجع به دانشگاه مولتی مدیای مالزی چیه ؟ البته اگه اطلاعی دارین
6.ممنون

1. دیگه فرقی بین مدرک ایران و مالزی برای آلمان نیست (( دانشگاه های پیام نور و آزاد و سراسری و شبانه و موسسات غیر انتفاعی )) پذیرش گرفتن و رفتن
2. رفتن و نرفتن به خودتان بستگی دارد

a2011
September 21st, 2011, 12:33 PM
بر طبق daad.de فقط یک هشوله رشته construction and real estate management رو در مقطع فوق به زبان انگلیسی ارائه میده ( البته من هر چی سرچ کردم فقط اینو پیدا کردم) .از دوستان میشه خواهش کنم برای من جستجو کنند ببینند ایا دانشگاه دیگه ای هم هست که این رشته یا مشابه رو به انگلیسی ارائه بده؟ خیلی ممنون میشم اگر کسی زحمتشو برام بکشه.
رشته مشابه: construction management
building engineering

درسته متاسفانه فقط یک دانشگاه این رشته را به زبان انگلیسی ارائه می کند

a2011
September 21st, 2011, 01:15 PM
سلام دوستان
من اگه کنکور رشته ریاضی شرکت کنم امسال , میتونم المان تو کالج برای رشته های گروه تجربی تقاضا بدم مثل دارو و ... اینکه ایرانت کنکور ریاضی قبول شدم که مهم نیست ؟!

نه مهم نیست !

Azadeh_3
September 22nd, 2011, 07:24 PM
من می خوام پرستاری بخونم ... آلمانی بلد نیستم ... IELTS ام 6 شدم ... رشته های لیسانس که انگلیسی هستش یه نگاهی کردم، ولی چیزی پیدا نکردم واسه این رشته ... چه دانشگاه هایی این رشته رو انگلیسی ارایه میدن ؟ کدوماش رایگانن ؟

osp
September 23rd, 2011, 06:11 PM
ا عرض سلام و خسته نباشید
من فارغ التحصیل رشته محیط زیست آلودگی ها در مقطع ارشد از دانشگاه علوم تحقیقات تهران می باشم

کسی میتونه منو در رابطه با دانشگاهی که رشته منو واسه دکتری داشته باشه راهنمایی کنه ؟حقیقتا من خیلی تو سایتای دانشگاهاش گشتم ولی وقتی وارد فیلد یا کورساشون میشه زبان آلمانیه و من چیزی متوجه نمیشم
ممنون میشم کمکم کنید
با تشکر

dexoey
September 24th, 2011, 03:28 PM
ایا برای ثبت نام باید اصل لیسانس و ریزنمرات رو ببریم/

hassanrouhi
September 25th, 2011, 01:08 PM
ریز نمرات ترجمه شده رو که مهر خود دارالترجمه روشه بازم باید مهر سفارت المان بخوره روش؟یا اینکه نیازی نیست؟

a2011
September 25th, 2011, 03:21 PM
ریز نمرات ترجمه شده رو که مهر خود دارالترجمه روشه بازم باید مهر سفارت المان بخوره روش؟یا اینکه نیازی نیست؟

اگه برای دانشگاه می خواین نیازی نیست

a2011
September 25th, 2011, 03:22 PM
ایا برای ثبت نام باید اصل لیسانس و ریزنمرات رو ببریم/

خیر، مگه دانشگاه ازتون خواسته باشه

a2011
September 25th, 2011, 03:23 PM
من می خوام پرستاری بخونم ... آلمانی بلد نیستم ... IELTS ام 6 شدم ... رشته های لیسانس که انگلیسی هستش یه نگاهی کردم، ولی چیزی پیدا نکردم واسه این رشته ... چه دانشگاه هایی این رشته رو انگلیسی ارایه میدن ؟ کدوماش رایگانن ؟

خیر این رشته فقط به زبان آلمانی ارائه می شه

a2011
September 25th, 2011, 03:34 PM
ا عرض سلام و خسته نباشید
من فارغ التحصیل رشته محیط زیست آلودگی ها در مقطع ارشد از دانشگاه علوم تحقیقات تهران می باشم

کسی میتونه منو در رابطه با دانشگاهی که رشته منو واسه دکتری داشته باشه راهنمایی کنه ؟حقیقتا من خیلی تو سایتای دانشگاهاش گشتم ولی وقتی وارد فیلد یا کورساشون میشه زبان آلمانیه و من چیزی متوجه نمیشم
ممنون میشم کمکم کنید
با تشکر

من گشتم position خالی ندیدم ولی باز از اینجا (http://www.daad.de/deutschland/index.en.html) بگرد ببین شایدم بتونی چیزی پیدا کنی

hassanrouhi
September 25th, 2011, 07:07 PM
اگه برای دانشگاه می خواین نیازی نیست
اره.برای اپلای دانشگاه ها میخوام.مثلا برای دانشگاه مونیخ میخوایم اپلای کنیم فقط ریز نمرات رو میبریم دارالترجمه ترجمه اش میکنیم و بعدش میفرستیم؟نیازی به سفارت المام و مهرهاش نیست؟

LunaBella
September 26th, 2011, 12:49 AM
سلام . آیا رشته تغذیه بالینی در مقطع کارشناسی ارشد به زیان انگلیسی ارائه می شه ؟ و آیا برای رشته های پیراپزشکی مثل تغذیه در مقطع ارشد باید 5 روز در هفته در کلاس و یا بیمارستان حضور داشت و در نتیجه امکان کار ( 20 ساعت کار در هفته ) از دانشجو سلب می شه ؟ خواهش می کنم در این مورد من رو راهنمایی کنین . ممنون .

a2011
September 26th, 2011, 01:26 AM
اره.برای اپلای دانشگاه ها میخوام.مثلا برای دانشگاه مونیخ میخوایم اپلای کنیم فقط ریز نمرات رو میبریم دارالترجمه ترجمه اش میکنیم و بعدش میفرستیم؟نیازی به سفارت المام و مهرهاش نیست؟

نه فقط باید ترجمه رسمی باشه ! ولی اگه کپی بگیری باید بدی سفارت کپی برابر اصل کنه

hassanrouhi
September 26th, 2011, 10:10 AM
نه فقط باید ترجمه رسمی باشه ! ولی اگه کپی بگیری باید بدی سفارت کپی برابر اصل کنه
خوب تقریبا همونی شد که من گفتم.مشخص که یکی رو ترجمه رسمی میکنیم و چند بار از روش کپی میگیریم.اگه قرار باشه برای هر دانشگاه یه بار جداگانه ترجمه کنم اینجوری باید یک میلیون فقط پول ترجمه بدم.حالا چقدر هزینه بر میداره این کپی برابر اصل کردن؟ و چقدر وقت؟
ممنون

dexoey
September 26th, 2011, 03:55 PM
خیر، مگه دانشگاه ازتون خواسته باشه

How can I understand this? I sent an email to admission office and asked them, but they didn't answered me!

adrian
September 26th, 2011, 05:04 PM
سلام دوستان عزیز.
می خواستم بدونم اعتبار دانشگاه های Fachhochschule برای ادامه تحصیل چه طوره ؟
منظورم اینه که بعد از گذراندن Master در این دانشگاه ها میشه برای Phd اپلای کرد ؟
ممنون.

IELTS
September 26th, 2011, 07:47 PM
سلام دوستان عزیز.
می خواستم بدونم اعتبار دانشگاه های Fachhochschule برای ادامه تحصیل چه طوره ؟
منظورم اینه که بعد از گذراندن Master در این دانشگاه ها میشه برای Phd اپلای کرد ؟
ممنون.

Dear Adrian

In fact fachhoschule universities are section of university in the Germany, but they are working and researching on special tasks. As you know, you can find your response easily in previous pages. as a mater of fact, you do not have any problem which continue your studying for higher degrees. therefore you do not concern about that.

thanks in advance
so long

a2011
September 27th, 2011, 01:42 AM
خوب تقریبا همونی شد که من گفتم.مشخص که یکی رو ترجمه رسمی میکنیم و چند بار از روش کپی میگیریم.اگه قرار باشه برای هر دانشگاه یه بار جداگانه ترجمه کنم اینجوری باید یک میلیون فقط پول ترجمه بدم.حالا چقدر هزینه بر میداره این کپی برابر اصل کردن؟ و چقدر وقت؟
ممنون

والا من ندیدم بیشتر از 200 تومن بشه !! اگه نامه از دانشگاه نشون بدی که باید اون مدارک رو بفرستی براشون به تعداد دانشگاه هایی که نامه نشون بدی سفارت رایگان کپی برار اصل می کنه

a2011
September 27th, 2011, 01:45 AM
How can I understand this? I sent an email to admission office and asked them, but they didn't answered me!

لازم نیست شما بپرسید خود دانشگاه اگه بخواد می گه خودش ! تا حالا من ندیدم بخوان !

especial
September 28th, 2011, 07:37 AM
ممنون
من میدونم سفارت پنج سری برابر با اصل می کنه ( بعضی ها میگن منظور اینه که پنج بار که بری اونجا، نه پنج سری کپی). به هر حال بهتره حداقل یه سری از اونایی که سفارت تایید می کنه رو نگه دارین. چون بعضی از دانشگاها ازتون می خوان که ترجمه تایید سفارت هم شده باشه. اگه جیره ی تایید رایگانتون تموم شده باشه حتی اگه نامه هم داشته باشین، رایگان نیست. بسته به مدرکی که می برین قیمتش فرق داره. وقتش هم اینطوری که صبح کله ی سحر می رین وامیستین توی صف تایید مدارک پشت در سفارت. ساعت 8.15 اینا یا 8.5 میان شروع میکنن به کار، تا 11 یکی یکی آدما رو میفرستن تو و مدارک رو ازشون می گیرن. بعد می گن برو 2 بیا بگیر. اگه خیلی دیر ازتون بگیرن، یعنی نزدیک 11 اینا، ممکنه بگن فردا ساعت 2 بیا. ولی صبح اگه 10 اینا اونجا باشین معمولا نوبتتون نمی شه.

pandoraa
September 28th, 2011, 11:14 AM
چرا نامفهوم صحبت می کنید؟! من اولین باره که جمله ی "گواهی قبولی کنکور " رو می شنوم! تا اونجا که ما شنیدیم توی ایران میگن "گواهی مجاز شدن توی کنکور" و "گواهی قبولی توی دانشگاه" نه گواهی قبولی کنکور!!! همین یه جمله خیلی هارو گیج می کنه و به اشتباه می ندازه.

SaidJan
September 29th, 2011, 04:18 PM
من فوق دیپلم شیمی از دانشگاه آزاد هستم. دانشگاههای آلمان بهم پذیرش میدن؟ یا حتما باید دانشگاه دولتی باشم؟
چندتا از دانشگاههای رایگان و معتبر آلمان رو بگین.

با سپاس

alik1990
September 29th, 2011, 04:37 PM
من فوق دیپلم شیمی از دانشگاه آزاد هستم. دانشگاههای آلمان بهم پذیرش میدن؟ یا حتما باید دانشگاه دولتی باشم؟
چندتا از دانشگاههای رایگان و معتبر آلمان رو بگین.

با سپاس
از اونجایی که فوق دیپلم هستین و دانشگاه ازاد به احتمال زیاد باید با قبولی کنکور سراسری امسال و مجاز شدنتون برای یه رشته کارشناسی ( اگه میخواید شرکت کنید ) , برای کالج ( 1 سال ) , برای سال بعد اقدام کنید . تقریبا همه ی دانشگاه های دولتی رایگان هستن البته هر ترم یه مبلغ کمی برای خدمات دانشجویی میگیرن .

msg1993
September 29th, 2011, 09:19 PM
سلام من رفتم کلاس زبان کانون ترم فشرده واینجور که حساب کردم احتمالا تا2سال دیگه میتونمb1رابگیرم چون هر ترم 2ماه و نیمه .من متولد نیمه اول 1372 هستم اگر سال دیگه پذیرش بگیرم چقدر وقت دارم تا بتونم برم؟ایامیتونم اینجا یه چندترم برم دانشگاه بعدبرم یانه؟ممنون

msg1993
September 29th, 2011, 11:36 PM
البته سربازی هم درنظربگیرید؟

hefv
October 1st, 2011, 12:44 AM
سلام
دوستان من دانشجوی منابع طبیعی دانشگاه فردوسی هستم قبلا پست گذاشتم ولی الان سوالم چیز دیگس.
من میخوام این رشته رو رها کنم با اینکه 2 ترم دارم و ترجیحا تو آلمان هنر بخونم ولی به من گفتن که باید کالج بری . من میخوام زبان آلمانی باشه ولی یاد ندارم حالا میخوام بدونم که من می تونم الان واسه کالج زبان اول ثبت نام کنم ؟ سفارت بهم ویزا میده؟ من پارسال توریستی کشور های عضو شنگن رفتم.
کلا من شانسم واسه پذیرش کالج چقدر ؟ البته شهری که می خوام برم کوچیک (Bochum)
مرسی

tiago
October 1st, 2011, 01:18 AM
سلام دوست عزيز شما بهتره دوترم باقيموندتو بخوني بعد اقدام كني بعدشم رشته ي هنر توي آلمان و اتريش كنكور داره و اين يكم كارو سخت ميكنه در باره ي زبان آلماني و كالج من مفصل تو پستاي قبلي توضيح دادم

hefv
October 1st, 2011, 01:25 AM
آخه من باید برم واسم مهم نیس که اینجا درسمو ول کنم. الانم کالج دانشگاه بوخوم بهم گفته واسه زبان پذیرش میده ولی مشکل اینه که سفارت ویزا میده یا نه. شما واسه رشته هایی مثل باستان شناسی هم اطلاع دارید؟ آخه تو سایت یونی از امتحان نگفته بود

hefv
October 1st, 2011, 01:33 AM
سلام دوست عزيز شما بهتره دوترم باقيموندتو بخوني بعد اقدام كني بعدشم رشته ي هنر توي آلمان و اتريش كنكور داره و اين يكم كارو سخت ميكنه در باره ي زبان آلماني و كالج من مفصل تو پستاي قبلي توضيح دادم میشه به من بگید که با این شرایط شانس واسه گرفتن ویزا دارم یا نه؟ حتی اگه نشه واسه هنر برم مهم نیس واسه یه رشته ای اقدام می کنم که از دیپلم تجربی بشه رفت
مرسی

SaidJan
October 1st, 2011, 02:37 AM
1 سال کالج منظورتون کجاست ؟ تو آلمان ؟
فقط باید مجاز بشم یا باید تو ایران برم سر کلاس ؟
دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور هم قبول میکنن؟

با سپاس

alik1990
October 1st, 2011, 02:00 PM
1 سال کالج منظورتون کجاست ؟ تو آلمان ؟

با سپاس

بله . یک سال کالج در آلمان که امادتون میکنه برای دانشگاه و رشته ای که میخواین بخونین . ( به پست های قبل سر بزنین و تو گوگل سرچ کنید برای اطلاعات بیشتر )

بله . فقط مجاز شدن تو یه رشته ی کارشناسی حالا روزانه شبانه پیام نور یا غیر انتفاعی فرق نمیکنه . مهم اینکه کارشناسی باشه و سراسری ( احتیاجی به سر کلاس رفتن نیست )

hefv
October 1st, 2011, 04:43 PM
یکی نیس جواب منو بده؟
من تو سایت uni assist دیدم که نوشته بود کسی که حداقل 1 سال تو اون دانشگاه سراسری که قبول شده بخونه کالج نمی خواد بره ولی من میخوام تغییر رشته بدم . واسه کالج زبان هم یکی راهنماییم کنه که آیا سفارت ویزا میده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

tiago
October 1st, 2011, 09:53 PM
دوست عزيز براي تغيير رشته بايد ليسانس داشته باشيد اونم سراسري ، سفارت مشكلي نداره ويزا ميده

tiago
October 1st, 2011, 09:57 PM
http://www.applyabroad.org/forum/images/misc/quote_icon.png1 سال کالج منظورتون کجاست ؟ تو آلمان ؟

با سپاس

بايد بگم قبولي در كنكور سراسري فقط روزانه شبانه ،پيام نور و غير انتفاعي مورد قبول نيست ، دو پست بالايي اشتباه است

hefv
October 2nd, 2011, 01:06 PM
آخه من با سفارت تماس گرفتم گفتن که واسه صرفا زبان خوندن ویزا نمیدیم مگر اینکه دانشگاه نامه بده.

tiago
October 3rd, 2011, 02:47 PM
دوست عزيز شما بايد از طريق كرس هايي كه دانشگاه برگزار مي كنه اقدام كني كه توي سايت هاي دانشگاه ها اعلام مي كنند
موفق باشي

imanegr
October 4th, 2011, 01:36 AM
سلام
میخواستم بپرسم این دانشگاه چه قدر اعتبار داره؟
Fachhochschule Köln Cologne University of Applied Sciences
آدرس رشته مورد نظر من : http://www.master-ait.de
و راستش من نتونستم متوجه بشم که آیا جزو دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم هست یا خیر؟(آیا همون Universität Köln هست ؟)

imanegr
October 4th, 2011, 11:26 AM
سلام
در ادامه سوال قبلیم میخواستم بپرسم آیا دانشگاه های علمی کاربردی آلمان (university of applied science) مورد تایید وزارت علوم هستند؟
مثلا در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم دانشگاه Universität Karlsruhe (http://www.uni-karlsruhe.de/) l موجود هست ولی دانشگاه Karlsruhe University of Applied Sciences موجود نیست .

IELTS
October 4th, 2011, 12:12 PM
سلام
در ادامه سوال قبلیم میخواستم بپرسم آیا دانشگاه های علمی کاربردی آلمان (university of applied science) مورد تایید وزارت علوم هستند؟
مثلا در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم دانشگاه Universität Karlsruhe (http://www.uni-karlsruhe.de/) l موجود هست ولی دانشگاه Karlsruhe University of Applied Sciences موجود نیست .

دروود.

ببینید جناب imanegr در صفحات قبلی این فروم به سوال شما پاسخ داده شده است!! در لیست دانشگاههای وزارت علوم ، دانشگاههای کشور آلمان به سه بخش الف - ب - ج تقسیم شده که در بخش الف و ب کلیه دانشگاههای آلمان مورد تایید است . و اگر دقیق ملاحظه می نمودید در بخش ج گفته شده تمامی موسسات علوم کاربردی که به تایید دولت فدرال آلمان رسیده باشد مورد تایید است. یعنی پس حدوداً 98% ( به گفته مسئول دانشجویان اعزامی به کشور آلمان در ساختمان وزارت علوم) مورد تایید می باشد. پس بنابراین جای نگرانی نیست دوست گرامی.

پیروز باشید.

kamranazad
October 4th, 2011, 04:19 PM
سلام
دوستان کسی می دونه آیا دانشگاهی در آلمان هست برای دکتری در جامعه شناسی یا مطالعات خاورمیانه به زبان انگلیسی؟
ممنون

amirhossein63
October 4th, 2011, 07:20 PM
سلام
کسی از دوستان در مورد دانشگاه مونستر و هزینه ها در خود شهر اطلاعی داره؟

IELTS
October 5th, 2011, 07:25 PM
سلام
کسی از دوستان در مورد دانشگاه مونستر و هزینه ها در خود شهر اطلاعی داره؟

دروود بر شما.

سوال شما کلی هست دوست عزیز. اما در کل باید بگم این دانشگاه یکی از دانشگاههای خوب آلمان محسوب میشه و ( ممتاز ) از لحاظ وزارت علوم ایران تا مقطع دکتری تایید میشه. در این دانشگاه از رشته های متفاوتی همچون رشته های علوم انسانی و علوم پایه و البته کورسهای مرتبط با کامپیوتر هم ارائه میشه هزینه خورد و خوراک حدود 700 الی 800 یورو ماهیانه ( طبق گفته وب سایت دانشگاه ) و حدود 220 Enrollment Fees برای هر ترم می باشد . و شهریه دانشگاه رایگان است!!! در خصوص اطلاعات بیشتر در خصوص شهر munester می تونید به لینک زیر مراجعه کنید.

http://www.nrw.de/en/

(http://www.nrw.de/en/) موفق باشید