PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سایت Anabin و اعتبار دانشگاه های ایران در آلمان (آزاد، غیرانتفاعی، پیام نور،...)

صفحه ها : [1] 2 3

m.hashemian
October 5th, 2007, 06:01 PM
سلام،
کسی از بچه های اینجا با لیسانس دانشگاه آزاد در دانشگاههای آلمان برای Master ثبت نام کرده؟ من توی سایت www.daad.de دیدم که اونها لیسانس دانشگاه آزاد رو قبول ندارن، وقتی هم که به دانشگاهی که می خواستم برای اونجا Apply کنم میل زدم گقتن ما فقط دانشگاههایی از ایران رو قبول داریم که اسمشون توی این دیتابیس اومده باشه: http://213.157.12.18/scripts/SelectLand.asp?SuchLand=126&MyURL=lstAliasnamen.asp.
بعد هم گفتن اگر اسم دانشگاهتون توی این لیست نیست با مسئولین اون دانشگاه تماس بگیرید. به ما ربطی نداره!
توی این دیتابیس نزدیک به 400 تا موسسه آموزشی توی ایران لیست شده بودن، اما اسم دانشگاه آزاد توش نبود، هیچ شعبه ای!!
کسی در این رابطه اطلاعی داره؟

ممنون

haniehmoshki
January 7th, 2008, 02:48 PM
سلام!من علاوه بر Bs. آزاد گواهي اشتغال به تحصيل Ms در دانشگاه تهران رو هم ضميمه كردم اما قبول نكردن گفتن انگار بدون Bs برا Ms پذيرش بخواي بگيري! حتي تو سايت anabin نوشته در صورت قبولي براي فوق در يك دانشگاه سراسري مدرك آزاد قبوله! اما مثل احمق ها گفتن چون كارنامه كنكورت ضميمه نيست ردي! كلا آلماني ها در اين موارد عقب مونده هستن! يكيشون به من گفت واحدهاي تو رو قبول مي كنيم اين پذيرش Bs. ما رو قبول كن و بيا و من گفتم واحد رو كه قبول مي كنيد چرا مدرك رو قبول نداريد؟ سوئد در اين مورد هوشمند تره!

m.hashemian
January 7th, 2008, 02:59 PM
من بعد از اینکه چنین حوابی از آلمان گرفتم، رفتم دفتر امور بین الملل و با مسئولش در این باره صحبت کردم. اون هم گفت مذاکره هایی که چند ماه پیش با وزارت علوم داشتن اونها رو متقاعد کردن که دانشگاه آزاد رو قبول داشته باشن. نامه ای هم از وزیر علوم آلمان دال بر این موضوع دارن، به من گفت اگر کارت به مشکل برخورد به ما بگو که نامه رو براشون بفرستیم تا مشکلت حل بشه. اولش فکر کردم چرت و پرت گفت، اما خوب، دو هفته بعدش اسم دانشگاه آزاد رو هم توی ANABIN اضافه کردن (http://213.157.12.18/scripts/SelectLand.asp?SuchLand=126&MyURL=lstAliasnamen.asp). با این حال فکر نکنم دیگه مشکلی باشه، و فقط یه مقدار DAAD سایتش Out Of Date هست که اون هم درست میشه.

مواردی که شما گفتید برای چقدر وقت پیش هست؟

moonomid
January 7th, 2008, 06:16 PM
من بعد از اینکه چنین حوابی از آلمان گرفتم، رفتم دفتر امور بین الملل و با مسئولش در این باره صحبت کردم. اون هم گفت مذاکره هایی که چند ماه پیش با وزارت علوم داشتن اونها رو متقاعد کردن که دانشگاه آزاد رو قبول داشته باشن. نامه ای هم از وزیر علوم آلمان دال بر این موضوع دارن، به من گفت اگر کارت به مشکل برخورد به ما بگو که نامه رو براشون بفرستیم تا مشکلت حل بشه. اولش فکر کردم چرت و پرت گفت، اما خوب، دو هفته بعدش اسم دانشگاه آزاد رو هم توی ANABIN اضافه کردن (http://213.157.12.18/scripts/SelectLand.asp?SuchLand=126&MyURL=lstAliasnamen.asp). با این حال فکر نکنم دیگه مشکلی باشه، و فقط یه مقدار DAAD سایتش Out Of Date هست که اون هم درست میشه.

سلام محمد جان
در اين مورد هم من نامه اي در دانشگاه ديده بودم كه بچه هاي فوق اعتراض كرده بودند و نوشته بود پس از گفتگوها درست شده
اين مشكل هم مال 1.5 سال پيش هست و نه اخيرا"
حالا نميدونم چرا قبول نككردند
در مورد لينك هم :
Azad-Iran Non-Profit and Private Institute of Higher Education نوشته و ort را تهران زده يعني فقط دانشگاه آزاد تهران قبوله؟
يا بقيه هم قبوله؟
موفق باشيد

haniehmoshki
January 7th, 2008, 08:16 PM
Ort رو زده Iranweit يعني تمامي واحدهاي ايران!

m.hashemian
January 7th, 2008, 11:27 PM
نه، لینکی که بهتون دادم رو نمی دونم چظور کار نمی کنه، اما شما برید توی همون سایت ANABIN، در قسمت I، اسم دانشگاه رو زده Islamic Azad University، دقیقاً با همین اسم نوشته شده. راحت می تونید پیداش کنید

masood
January 11th, 2008, 07:33 PM
سلام دوستان

میشه لطفا اسم چند تا دانشگاه رو که برای فوق لیسانس زبان آلمانی نمیخوان بگید

ممنون

framezani2000
January 11th, 2008, 07:41 PM
بچه ها آلمان که اصلاً Master جزء سیستم آموزشی اش نیست، یه Diploma داره که در حد Master ماست، یعنی لیسانسه منتها چون بچه ها تز هم دارن مثل Master ما می شه و مستقیماً می رن دکترا. با این اوصاف شماها چه طوری حرف از Apply برای Master در دانشگاه های آلمان می زنید؟ شاید هم سیستم آموزشی شون عوض شده من خبر ندارم!؟!؟!؟؟ ???

maryamf
February 12th, 2008, 01:22 AM
آره همین امسال سیستم آموزشی شون تغییر کرد اینو یه دوستم که قرار بود امسال سال پنجمش باشه چند وقت پیش بهم گفت.

m.hashemian
February 12th, 2008, 02:57 PM
مسعود:
توی سایت www.daad.com یه سرچ بکن (سایت اول آلمانی هست، اما میتونی زبان رو انگلیسی انتخاب کنی) هر چی لازم داری اونجا پیدا می کنی.

صوفی:
من راجع به آلمان حرف زیاد شنیدم، اما همش حرف بوده، هم توی DAAD و هم توی سایتشون مثلا RWTH خیلی واضح اطلاعات لازم برای ثبت نام و مدارک رو نوشتن. سیستم آموزشی هم چیزی که من دیدم تفاوتی نداشت.

pouya4
April 20th, 2008, 02:47 PM
یه نگاهی هم به اینجا بندازین:

http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,5402.msg30642/topicseen.html#msg30642
من خودم برای دانشگاه مونیخ شرایطمو که گفتم تو pre-admission گفت شانست متوسطه. اگه آزاد رو به کل قبول نداشت فکر کنم رد می کرد.
ولی دانشگاه بوخوم فرداش برام mail زد که دانشگاه شما را قبول نداریم و We are regret و اینا...
دانشگاه های دیگه هم خبری شد بعدا میگم.
ارادت!

haniehmoshki
April 20th, 2008, 03:38 PM
آره خیلی جالبه منم مونیخ تا مرحله مصاحبه جلو رفتم و در مصاحبه رد شدم! جاهای دیگه هم پارسال هم امسال گفتن آزادی بهت Bs. میدیم!

pouya4
April 20th, 2008, 03:54 PM
آره خیلی جالبه منم مونیخ تا مرحله مصاحبه جلو رفتم و در مصاحبه رد شدم! جاهای دیگه هم پارسال هم امسال گفتن آزادی بهت Bs. میدیم!

تقصیر خودمونه که شریف هم قبول شدیم ولی برای دفاع از آزادی رفتیم دانشگاه آزاد! ;D
از شوخی گذشته، من لااقل دانشگاه برلین رو مطمئنم که آزاد رو قبول داره. (رجوع کنین به لینک پست قبل)
شما هم اگه از آشناهاتون یا توی سرچ هاتون نشانه ای مبنی بر پذیرفته شدن یه آدم آزاده تو آلمان دیدین، بگید لطفا!

شلمان!
August 4th, 2008, 12:48 PM
سلام دوستان

میشه لطفا اسم چند تا دانشگاه رو که برای فوق لیسانس زبان آلمانی نمیخوان بگید

ممنون

به DAAD سر بزن.

danial
August 4th, 2008, 01:30 PM
شاید بی ربط به موضوع نباشه که بگم 2 نفرو ازنزدیک میشناسم که با مدرک فوق لیسانس از دانشگاه آزاد پذیرش دکترا با فاند از بهترین دانشگاه های آلمان گرفتند
حالا اگه در مقاطع پایین تر اینجوریه واقعا عجیبه

of
August 6th, 2008, 11:57 PM
یکی از دوستای من که رزومه ی واقعا خوبی داره به خاطر دانشگاه آزادی بودن از کایزرسلاترن رد شد

hesamk
September 11th, 2008, 06:12 PM
سلام

آیا کسی از این خبر و صحت اون اطلاعی دارد؟

خبر: http://www.pr.mshdiau.ac.ir/index.php?option=com_content&task=view&id=133&Itemid=1

آیا کسی با مدرک BS آزاد در مقطع MS پذیرش گرفته؟

ممنونم.

Skyline
September 11th, 2008, 06:34 PM
لینکی که گذاشتین باز نمی شه !!

farhan6155
September 11th, 2008, 07:10 PM

من که تونستم بازش کنم.

سلام

خبر: http://www.pr.mshdiau.ac.ir/index.php?option=com_content&task=view&id=133&Itemid=1

ممنونم.

با توجه به اینکه روابط عمومی دانشگاه آزاد این خبر رو اعلام کرده، احتمالا صحت داره. برای اینکه مطمئن بشید چرا یه تماسی با روابط عمومی دانشگاه آزاد نمی گیرین؟

asman
September 11th, 2008, 07:12 PM

لینک صحیحش اینه:
http://pr.mshdiau.ac.ir/index.php?option=com_content&task=view&id=133&Itemid=1

hesamk
September 11th, 2008, 08:47 PM

لینک صحیحش اینه:
http://pr.mshdiau.ac.ir/index.php?option=com_content&task=view&id=133&Itemid=1

همه لینک ها صحیح هستن! احتمالا سایت دانشگاه خرابه!
از یکی از دانشگاههای فرانکفورت قراره برام صحت این خبر رو گزارش بدن. ولی هنوز که خبری نشده!

پس کسی اطلاعی نداره!؟

hesamk
September 11th, 2008, 08:51 PM
با توجه به اینکه روابط عمومی دانشگاه آزاد این خبر رو اعلام کرده، احتمالا صحت داره. برای اینکه مطمئن بشید چرا یه تماسی با روابط عمومی دانشگاه آزاد نمی گیرین؟

مشکل کشف صحت خبر از طرف دانشگاه آزاد نیست! مشکل اینه که بدونیم از طرف دانشگاههای آلمان به این خبر چقدر اعتنا میشه! :)

farhan6155
September 11th, 2008, 09:07 PM
از یکی از دانشگاههای فرانکفورت قراره برام صحت این خبر رو گزارش بدن. ولی هنوز که خبری نشده!

دوست عزیز شاید این خبر برای بچه های ایران مهم باشه ولی فکر نمی کنم برای آلمانی ها انقدر مهم باشه که خبرش تو سایت دانشگاهی بیاد یا خیلی سرو صدا کنه شاید هم خبرشو جایی نذارن.
برای همین اگه خبری از فرانکفورت نشد، مجبوری یه جئری از داخل ایران پیگیریش کنی. البته فکر کنم سفارت ایران در آلمان موثق ترین خبر رو می تونه بهت بده.

asman
September 11th, 2008, 09:24 PM
اينجا كه تعييرى نكرده
http://ic.daad.de/tehran/studienstruktur_fa.html

فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اجازه درخواست پذیرش در مقطع فوق لیسانس را ندارند.

hesamk
September 11th, 2008, 09:47 PM

دوست عزیز شاید این خبر برای بچه های ایران مهم باشه ولی فکر نمی کنم برای آلمانی ها انقدر مهم باشه که خبرش تو سایت دانشگاهی بیاد یا خیلی سرو صدا کنه شاید هم خبرشو جایی نذارن.
برای همین اگه خبری از فرانکفورت نشد، مجبوری یه جئری از داخل ایران پیگیریش کنی. البته فکر کنم سفارت ایران در آلمان موثق ترین خبر رو می تونه بهت بده.

مسلمه برای آلمانی ها مهم نیست! خبری هم قرار نیست تو سایت اونها درج بشه! قراره حضورا از دانشگاه آلمانی پرسیده بشه!

اينجا كه تعييرى نكرده
http://ic.daad.de/tehran/studienstruktur_fa.html

فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اجازه درخواست پذیرش در مقطع فوق لیسانس را ندارند.

بله درسته.
اینجا هم چیزایی شاید بی ربط نوشته!: http://www.uni-assist.de/index.php?id=17&ebene=3

Skyline
September 12th, 2008, 02:17 PM
من که آخر نتونستم هیچکدوم از این لینک ها رو باز کنم ولی این خبر خیلی هم جدید نیست یک نگاهی به این تاپیک بندازین!

http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,255.0.html

WAY2GO
September 12th, 2008, 02:40 PM
DAAD که مدرک دانشگاه آزاد رو مشکلی باهاش نداره ولی می گه وقتی دارین ثبت نام می کنید باید حتما دفتر تحصیلات تکمیلی دانشگاه تایید کنه که شما رو (مدرکتون آزاده) قبول داره. بهتره اگه از این صفحه های آلمانی سردر میاری به مسئول تحصیلات تکمیلی میل بزنی بپرسی

mgh5281
October 7th, 2008, 12:50 AM
سلام
کسایی که با لیسانس دانشگاه آزاد هستند و برای ارشد تو آلمان پذیرش گرفتن اینجا بگن از
کدوم دانشگاه؟کدوم شهر؟
انگلیسی یا آلمانی؟
آیا بین المللی بوده؟
چندساعت زبان یا تافل چند می خواستند؟ و آیا این پذیرش مشروط بوده؟
معدل و شرایط خودتون؟
لطف کنید از رشته و محل دانشگاتون و این که مورد تایید وزارت علوم هست یا نه هم توضیح بدید تا این راهنمایی باشه برای همه دانشگاه آزادی ها

پیشاپیش تشکر می کنم.

hesamk
October 13th, 2008, 12:11 PM
جواب یکی از دانشگاههای آلمان در مورد اینکه آیا مدرک کارشناسی آزاد را قبول می کنند یا خیر!:

leider muss ich Ihnen mitteilen, dass in diesem Fall keine Aufnahme in den Masterstudiengang möglich ist. Wir dürfen keine Leistungen von der Islamischen Azad Universität anerkennen.

خلاصه یعنی مدرک دانشگاه آزاد برای آنها معتبر نیست! :'(

mgh5281
October 14th, 2008, 12:32 AM
جواب یکی از دانشگاههای آلمان در مورد اینکه آیا مدرک کارشناسی آزاد را قبول می کنند یا خیر!:

leider muss ich Ihnen mitteilen, dass in diesem Fall keine Aufnahme in den Masterstudiengang möglich ist. Wir dürfen keine Leistungen von der Islamischen Azad Universität anerkennen.

خلاصه یعنی مدرک دانشگاه آزاد برای آنها معتبر نیست! :'(

سلام اميدوارم حال شما خوب باشه
حالا اين متني رو كه اينجا گذاشتيد از كجا آورديد؟؟
اين رو هم بدونيد كه مدرك دانشگاه آزاد رو بعضي دانشگاهها قبول دارند به صورت كامل-خيلي از دانشگاهها هم كه باشو تماس گرفتم گفتن بايد مدارك و ريز نمرات باشه كه تصميم بگيريم و به صورت كلي با اين دانشگاه مشكل نداشتن

hesamk
October 14th, 2008, 01:49 AM
FOR mgh5281 :

جواب یکی از دانشگاههای آلمان (Darmstadt) بود!

این چیزی که شما میفرمایید را نیز پرسیده ام! جوابشون اینه:

die deutschen Universitäten dürfen nicht selbstständig darüber entscheiden, von welchen ausländischen Universitäten sie Leistungen anerkennen und von welchen nicht. Die Universitäten müssen hier vielmehr den Vorgaben der deutschen Kultusministerkonferenz folgen. Die Leistungen von den meisten staatlichen iranischen Universitäten können beispielsweise anerkannt werden.

یعنی هیچ دانشگاهی در آلمان خودش تصمیم نمیگیره که چه دانشگاه خارجی رو قبول کنه یا نکنه! همه تابع اون مرکز Kultusministerkonferenz هستند!

شما دانشگاهی را میشناسید که قبول کنه؟

Skyline
November 20th, 2008, 10:01 PM
سلام

من با کارشناسی ناپیوسته معدل 15 از دانشگاه آزاد شهرستان ...... از دانشگاه Ulm در رشته Msc Communication Technology پذیرش گرفتم .

دانشگاه آزادی ها امیدوار باشن! ;)

hesamk
November 20th, 2008, 10:20 PM
سلام

من با کارشناسی ناپیوسته معدل 15 از دانشگاه آزاد شهرستان ...... از دانشگاه Ulm در رشته Msc Communication Technology پذیرش گرفتم .

دانشگاه آزادی ها امیدوار باشن! ;)

دقیقا Master با طول تحصیل دو سال گرفتید؟

blackrose
November 20th, 2008, 10:31 PM
سلام
فک کنم سوالم کمی تا اندازه ای بی ارتباط باشه با این تاپیک ولی چون بحث داغه می پرسم چون خیلی هم بی ارتباط نیست.
آیا دانشگاههای بقیه کشورها هم چنین سایتی رو دارن که بگن مدرک چه دانشگاههای رو قبول دارن. چون سایتهای دانشگاههای زیادی رو دیدم که گفته بایستی مدرکتونو از approved institution گرفته باشید ولی نگفته آیا دانشگاه آزاد هم جز این مقوله به حساب می آید یا نه؟
ممنون می شم اگه راهنمایی کنید که چه جوری میشه فهمید کدوم دانشگاه approved هست؟ سایت جامعی برا اینکار وجود داره؟
ممنون

Skyline
November 20th, 2008, 11:04 PM
شک نکن....پذیرش کامل برای دوره مستر دوساله international به زبان انگلیسی... ;)

hesamk
November 21st, 2008, 04:42 PM
شک نکن....پذیرش کامل برای دوره مستر دوساله international به زبان انگلیسی... ;)

پس اگه اینطوره خیلی عالیه. تبریک فراوان. :)
حیف مکانیک نداره.

شاید بی ربط باشه!: سفارت چه مدرک زبانی میخواد؟

sara_ch
December 2nd, 2008, 11:09 AM
با تبریک به شما
لیسانس کامپیوتر دانشگاه آزاد
شاگرد ممتاز 17.90
آشنایی کم با زبان آلمانی
توانایی ساپورت مالی از طرف خانواده و بستگان در آلمان
به نظر شما شانس گرفتن پذیرش برای Master or Diplom از یکی از دانشگاههای آلمان در رشته کامپیوتر یا انفورماتیک دارم؟
لطفا اگر می توانید راهنماییم کنید

Skyline
December 2nd, 2008, 12:49 PM
با تبریک به شما
لیسانس کامپیوتر دانشگاه آزاد
شاگرد ممتاز 17.90
آشنایی کم با زبان آلمانی
توانایی ساپورت مالی از طرف خانواده و بستگان در آلمان
به نظر شما شانس گرفتن پذیرش برای Master or Diplom از یکی از دانشگاههای آلمان در رشته کامپیوتر یا انفورماتیک دارم؟
لطفا اگر می توانید راهنماییم کنید

سلام

شما شانس بالایی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان دارید. نگران مدرکتون که از دانشگاه آزاد هست هم نباشید چون معدلتون بالای 17 و بسیار عالیه! اگه می خوای برای دوره هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شه اقدام کنی آلمانی رو بی خیال شو برو دنبال IELTS TOEFL . برای پیدا کردن رشته مورد علاقت هم باید سایت DAAD رو زیر و رو کنی ;)

Good Luck

شلمان!
December 23rd, 2008, 03:01 AM
يه خبر جالب!
دانشگاه كايزرسلاترن كه منو به خاطر دانشگاه آزادي بودن رد كرده بود بدون اينكه من كاري بكنم(در خواست مجدد و اينا) accept كرده!!

hesamk
December 23rd, 2008, 09:14 AM
يه خبر جالب!
دانشگاه كايزرسلاترن كه منو به خاطر دانشگاه آزادي بودن رد كرده بود بدون اينكه من كاري بكنم(در خواست مجدد و اينا) accept كرده!!

میشه کمی از شرایط و رشته خود بگید؟

blackrose
December 23rd, 2008, 04:51 PM
يه خبر جالب!

سلام
خودتون حدس مي زنيد كه با خاطر آزادي بودن رد شده بوديد يا اونا چنين چيزي رو گفته بودن؟؟؟

شلمان!
January 4th, 2009, 10:01 AM
دقيقا به خاطر دانشگاه آزاد بودن رد كرده بودن.
در ضمن شرايط خاصي نداشتم ولي تا حالا از كانادا، انگليس و استراليا هم پذيرش گرفته بودم و مشكلي در اونجاها نداشتم

iceberg
January 4th, 2009, 12:43 PM
سلام

ببخشید این accept رو چطوری به اطلاع شما رسونده؟ و فکر میکنید علت چی بوده که قبول کرده؟(میشه معدل و رشته تون رو هم بفرمایید؟)

ممنون

شلمان!
January 6th, 2009, 10:59 PM
سلام

ببخشید این accept رو چطوری به اطلاع شما رسونده؟ و فکر میکنید علت چی بوده که قبول کرده؟(میشه معدل و رشته تون رو هم بفرمایید؟)

ممنون

بتوسط ايميل و پست! معدل 15.08 و رشته هم computer

m-ah
January 14th, 2009, 01:57 PM
سلام skyline از اینکه تونستی پذیرش بگیری بهت تبریک میگم اگه ممکنه بگید کدوم از دانشگاههای آلمان در مهندسی برق قدرت مستر انگلیسی دارند و گرایشهاش بجز انرژی نو و ماشینهای الکتریکی باشه . من یه میل زدم به یکی از استادای دانشگاه اشتوتگارت اون گفت فقط دانشگاه آخن کورس انگلیس داره و خودتون هم میدونید که پذیرش گرفتن از آخن ساده نیست . خودم هم تمام دانشگاهها رو گشتم بجز آخن دانشگاهی پیدا نکردم .
ضمنا دانشگاه آزادی هستم معدل 15.01 و دو سال سابقه کار مرتبط و یک مقاله آماده ارائه برای کنفرانسهای داخلی و یه مقاله که دارم با یکی از دوستام که دانشجوی دکترا هست برای ژورنال isi آماده میکنیم .

خدایا به ما بصیرتی بده که راهمان را درست انتخاب کنیم .

حق یارتان

Skyline
January 15th, 2009, 09:21 PM
سلام skyline از اینکه تونستی پذیرش بگیری بهت تبریک میگم اگه ممکنه بگید کدوم از دانشگاههای آلمان در مهندسی برق قدرت مستر انگلیسی دارند و گرایشهاش بجز انرژی نو و ماشینهای الکتریکی باشه . من یه میل زدم به یکی از استادای دانشگاه اشتوتگارت اون گفت فقط دانشگاه آخن کورس انگلیس داره و خودتون هم میدونید که پذیرش گرفتن از آخن ساده نیست . خودم هم تمام دانشگاهها رو گشتم بجز آخن دانشگاهی پیدا نکردم .
ضمنا دانشگاه آزادی هستم معدل 15.01 و دو سال سابقه کار مرتبط و یک مقاله آماده ارائه برای کنفرانسهای داخلی و یه مقاله که دارم با یکی از دوستام که دانشجوی دکترا هست برای ژورنال isi آماده میکنیم .

خدایا به ما بصیرتی بده که راهمان را درست انتخاب کنیم .

حق یارتان

سلام
دوست عزیز شما باید در سایت DAAD دنبال دوره های مستر برق به زبان انگلیسی بگردید که تعدادشون کم نیست.

m-ah
January 17th, 2009, 07:32 AM
متشکرم skyline ولی من سایت daad رو گشتم و 17 تا دانشگاه تو electrical engineering پیدا کردم که فقط 2 تاشون رشته electrical power system داشتند که از آنها هم گفته بود که زبان تدریس انگلیسی و آلمانی هست و main language آلمانی است بجز دانشگاه آخن که دقیقا هم گرایش رو مشخص کرده و هم گفته که main language انگلیسی است و ضمنا میشه توسایت DAAD گرایش رو هم مشخص کرد و طوری که فقط POWER ENGINEERING رو تو دانشگاهها پیدا کرد .
ممنونم

rm_cpu
September 10th, 2009, 04:43 AM
خواهشا فقط کسانی که مطمئن هستند جواب بدهند ، آیا دانشگاه برمن http://www.uni-bremen.de/ مدزک دانشگاه وزین آزاد رو قبول داره؟

Mehdiak
May 3rd, 2010, 08:26 PM
من کلا فکر می کنم علت ریجکت شدن دانشگاه ازادیا صرف دانشگاه ازادی بودنشون نیس . حالا اگه قبلا این طور بوده الان دیگه حداقل نیس . من تهران جنوب بودم و از stuttgart پذیرش گرفتم .

منم خیلی نگران این مسئله بودم اما خوب حداقل خودم تجربه کردم که نگرانیم بی مورد بود !!!!

Petersool
June 21st, 2010, 02:03 PM
با سلام
میخواستم بدونم من که 1-کاردانی الکترونیک با معدل 14.75 2- کارشناسی الکترونیک با معدل 13.5 از آزاد رو دارم با IELTS 6 برای گرفتن پذیرش در مقطع فوق لیسانس چقدر امیدوار باشم؟اگه فوق نشه دوباره لیسانس به زبان انگلیسی رو میتونم پذیرش بگیرم؟
اصلا میصرفه همچین کاری کنم؟
help plz......
بسیار امیدوار باشید
می دونید شما می تونید به راحتی از یک دانشگاه متوسط آلمان پذیرش بگیرید
پذیرش از آلمان و خیلی از کشورها برای مدرکهای دانشگاه آزاد امکان پذیره.
اینکه می گن دانشگاه آزاد معتبر فقط حرفهای خود ماست که گندش کردیم
والا دانشگاههای دولتی ما هم خیلی در دنیا مطرح نیستند.
با تشکر

Petersool
June 21st, 2010, 02:14 PM
با سلام
میخواستم بدونم من که 1-کاردانی الکترونیک با معدل 14.75 2- کارشناسی الکترونیک با معدل 13.5 از آزاد رو دارم با IELTS 6 برای گرفتن پذیرش در مقطع فوق لیسانس چقدر امیدوار باشم؟اگه فوق نشه دوباره لیسانس به زبان انگلیسی رو میتونم پذیرش بگیرم؟
اصلا میصرفه همچین کاری کنم؟
help plz......
دوست عزیز شما اقدام کنید
اگر تافل داشته باشید من مطمئنم که پذیرش هم می گیرید.
برای لیسانسم می تونید دوباره اقدام کنید.
آزاد یا دولتی هم مطرح نیست
بین این همه کشور و دانشگاههای تاپ دنیا حتی دانشگاههای دولتی هم خیلی مطرح نستند آلمان یک سری دانشگاه رو تائید می کنه
که توش آزاد هم هست.

مونا جون
September 3rd, 2010, 11:41 AM
من فکر میکنم اگه نیایم و اینجا صحبت نکنیم به مراتب بهتره تا بیایم لینک هایی بدیم که اصلا باز نمیشه یا حرف هایی بزنیم که اصلا کمکی نکنه
وقتی میاید و زحمت میکشید و میگید از فلان دانشگاه اکسپت شدین خوب کاملا شرایطتون رو توضیح بدین و به ما کمک کنید
بگید کدوم دانشگاه
چه معدلی
چه جوری
خوب شما اومدین که ما رو راهنمایی کنید

Miladfox
September 3rd, 2010, 09:27 PM
من راجع به آلمان اینطور دستگیرم شد که اصلا ً به دانشگاه آزاد و سراسری هیچ کاری ندارند.دو تا از بهترین دوستام تو TUM ( یکیشون عمران و یکیشون مکانیک) پذیرش گرفتند که هر جفتشون هم آزاد بودند.

vaguecreature
September 4th, 2010, 12:44 AM
من راجع به آلمان اینطور دستگیرم شد که اصلا ً به دانشگاه آزاد و سراسری هیچ کاری ندارند.دو تا از بهترین دوستام تو TUM ( یکیشون عمران و یکیشون مکانیک) پذیرش گرفتند که هر جفتشون هم آزاد بودند.

خیر اینطوری هم که شما می گین نیست.....مسئله اینه که شما اگه آزاد باشید کامل شانس رو از دست نمی دین ولی سراسری بودن امتیاز مثبتیست که همچنان در نظر گرفته می شه مخصوصا برای دوره های آلمانی.....ولی یه رزومه ی خوب می تونه هر نقطه ی منفی رو جبران کنه.مخصوصا معدل بالا.

amir.s
September 6th, 2010, 09:17 PM
بچه ها من تاپیک. خوندم ولی هنوز یه سوال دارم
نتیجه گرفتم که آلمان دانشگاه آزاد رو قبول داره ولی آیا بین دانشگاه آزاد شهرستان(اطراف تهران) و دانشگاه آزاد تهران فرقی میزارن؟ تاثیری تو گرفتن پذیرش داره؟

reza.bahmaniar
September 6th, 2010, 10:18 PM
بچه ها من تاپیک. خوندم ولی هنوز یه سوال دارم
نتیجه گرفتم که آلمان دانشگاه آزاد رو قبول داره ولی آیا بین دانشگاه آزاد شهرستان(اطراف تهران) و دانشگاه آزاد تهران فرقی میزارن؟ تاثیری تو گرفتن پذیرش داره؟

سلام

در مجموع نه ولی بعضی دانشگاهها یه دیدی نسبت به دانشاههای شعبه تهران ( جنوب ، علوم تحقیقات و ... ) دارند ( از طریق ارتباطات با DAAD و دانشجوهای قبلی) و احتمالا در این گونه موارد میتونه تاثیر گذار باشه. در ضمن مرکزی هم برای بررسی مدارک وجود داره که اطلاعات از همه دانشگاهها حتی دور افتاده ترین هاش موجود هست و در برخی موارد ممکنه استعلام هم بکنن که احتمالش خیلی کمه.

موفق باشید

afshin.m
September 9th, 2010, 12:48 PM
سلام
عمران میخونم . دانشگاه آزاد . 2 ترم دیگه تموم میشه . آلمان دانشگاهی برای master به زبان انگلیسی داره؟ ممنون میشم کمکم کنین.

bahadur
September 9th, 2010, 09:52 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز
میخواستم بپبرسم که آیا مدارک دانگاههای غیر انتفاعی (نه موسسه ) از لحاظ اعتبار و ارجعیت مورد تایید دانشگاههای آلمان هست ؟

vaguecreature
September 10th, 2010, 11:43 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز
میخواستم بپبرسم که آیا مدارک دانگاههای غیر انتفاعی (نه موسسه ) از لحاظ اعتبار و ارجعیت مورد تایید دانشگاههای آلمان هست ؟

بستگی به دانشگاه مد نظر تو آلمان داره ولی معمولا قبول می کنن...مخصوصا اگه معدلتون بالا باشه

alim1639
September 13th, 2010, 10:31 PM
من فارغ التحصیل از دانشگاه علم و فرهنگ هستم، از دانشگاه RWTH Aachen پذیرش دارم

vaguecreature
September 13th, 2010, 11:21 PM

علم و فرهنگ غیر انتفاعی محسوب می شه؟ چه رشته ای ادمیشن گرفتین؟

soheil.sh
September 14th, 2010, 01:50 AM
سلام
من فوق دیپلم طراحی صنعتی با معدل 12.25 از آموزشکده فنی حرفه ایی با مهندسی ساخت و تولید از آزاد تاکستان با معدل 15.80 تافل با نمره 85 دارم (پایان خدمتم دارم)زبان آلمانیم تا حالا 300 ساعت گذروندم
خواستم بدونم میتونم واسه دانشگاه مونیخ پذیرش بگیرم؟

MinaJ
September 14th, 2010, 01:50 PM
http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=en&ie=UTF-8&sl=de&tl=en&u=http://www.anabin.de/scripts/SelectLand.asp%3FSuchLand%3D126&prev=_t&rurl=translate.google.com&usg=ALkJrhg0ncTz_1B07s2RPD-K9aKMcfOkIA

اینجا میتونید اعتبار مدرکتون رو بسنجین

amir.s
September 14th, 2010, 02:48 PM
http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=en&ie=UTF-8&sl=de&tl=en&u=http://www.anabin.de/scripts/SelectLand.asp%3FSuchLand%3D126&prev=_t&rurl=translate.google.com&usg=ALkJrhg0ncTz_1B07s2RPD-K9aKMcfOkIA

سلام
من دانشگاه آزاد رو ÷یدا کردم ولی واحد رودهن جزوش نبود!!!
یعنی من نمیتونم واسه آلمان اقدام کنم؟؟؟؟؟؟؟

vaguecreature
September 14th, 2010, 05:29 PM

یعنی چی دقیقا؟ رو چه حساب این رو می گین؟

MinaJ
September 14th, 2010, 06:42 PM
یعنی اگر اسم دانشگاه تو لیست هست دانشگاه مورد قبول دانشگاه های آلمان و اگر اسم رشته تون تو لیست هست و براساس طبقه بندی تو سایت هست دانشگهاهای آلمان دانشجو رو پذیرش میدن البته این نکته فراموش نشه همه اینها بستگی به این داره که کدوم دانشگاه اپلای میدین .....این سایت خود UniAssist به من معرفی کرد

amir.s
September 15th, 2010, 01:44 PM
یعنی اگر اسم دانشگاه تو لیست هست دانشگاه مورد قبول دانشگاه های آلمان و اگر اسم رشته تون تو لیست هست و براساس طبقه بندی تو سایت هست دانشگهاهای آلمان دانشجو رو پذیرش میدن البته این نکته فراموش نشه همه اینها بستگی به این داره که کدوم دانشگاه اپلای میدین .....این سایت خود UniAssist به من معرفی کرد
اسم دانشگاه آزاد تو لیست هست ولی زیر مجموعه داره که فقط چند واحد رو زده.رودهن توش نبود یعنی قبول ندارن؟ یا همه واحدهای دانشگاه آزاد رو قبول دارن؟

alim1639
September 20th, 2010, 11:32 PM
علم و فرهنگ غیر انتفاعی محسوب می شه؟ چه رشته ای ادمیشن گرفتین؟

بله، media informatics

SCHRODINGER
September 21st, 2010, 08:29 AM
اگر توی سایتی که معرفی شده نگاه کنید چند مدل برای یافتن دانشگاه است من خودم دانشگاه آزاد کرج هستم اما وقتی زیر مجموعه دانشگاه آزاد را نگاه کردم دیدم 7 الی 8 دانشگاه بیشتر نیست اما وقتی از طریق location جستجو کردم دیدم دانشگاه آزاد کرج است حالا سوالم اینه آیا دانشگاه باید حتماً توی اون زیر مجموعه دانشگاه باشه یا اگر توی location هم بود باز مورد تایید است ؟
با تشکر

solmazz
September 30th, 2010, 01:02 AM
سلام
من فارغ التحصیل دندانپزشکی دانشگاه ازاد تهران با معدل 15/30 و ایلتس 6.5 هستم.می خوام برای همین دوره ی عمومی برای معادل سازی اقدام کنم و البته به صورت فشرده زبان المانی هم دارم شروع می کنم .کسی میدونه شانسی هست یا نه؟و اگه اره کدوم دانشگاهها؟
چرا همه اینجا در مورد رشته های مهندسی اطلاعات میدن.....
کمک لطفااااااااااااااااااااا

mathematics
September 30th, 2010, 01:13 AM
سلام
من فارغ التحصیل دندانپزشکی دانشگاه ازاد تهران با معدل 15/30 و ایلتس 6.5 هستم.می خوام برای همین دوره ی عمومی برای معادل سازی اقدام کنم و البته به صورت فشرده زبان المانی هم دارم شروع می کنم .کسی میدونه شانسی هست یا نه؟و اگه اره کدوم دانشگاهها؟
چرا همه اینجا در مورد رشته های مهندسی اطلاعات میدن.....
کمک لطفااااااااااااااااااااا

در مورد مدرک دانشگاه ازاد نظری نمیدم.
ولی برای دندونپزشکی شما سرچ کن ببین اصلاً چند کورس انگیلیسی موجوده؟ و شرایط اونا رو (زبان و معدل )ببین که البته وضع شما تقریباً خوبه.

فقط باید بدونی این رشته در اروپا پرطرفداره(مثل همه جای دنیا) ........ دیگه با این توصیف در مورد شانس خیلی چیزی نمیشه گفت و فقط میمونه توکل به خدا.

sara1
September 30th, 2010, 11:47 PM
ميشه بفرماييد معدلتون چند بوده

sadin
October 2nd, 2010, 04:25 PM
سلام . من کارشناسی ناپیوسته نرم افزار کامپیوتر با معدل 16 از دانشگاه آزاد بناب (آذربایجان شرقی) دارم .
مدرک فوق دیپلمم هم فناوری اطلاعات بوده . یعنی گرایش رو عوض کردم .
آیا من شانسی واسه پذیرش در دانشگاه های آلمان (آلمانی یا انگلیسی زبان) واسه فوق دارم ؟

DivXviDvD
October 8th, 2010, 01:50 AM
سلام دوستان

ببخشید یه چند سوال داشتم
من مدرک لیسانس از دانشگاه آزاد شهرستان دارم
1- این مدرک برای آلمان قابل قبوله
2 - من فامیل نسبتا درجه یک دارم عموم سیتیزن آلمان هست آیا با دعوت نامه که 3 ماهه هست مدتش و تا 6 ماه بشه تمدید کرد میشه پذیرش از دانشگاه یا موسسات آموزش زبان گرفت (در این مدت که اونجا میرم)
3 - حتما این مدرک زبان لازمه چون انگلیسی رو تکمیل کردم نسبتا به امید امریکا و آیا مدرک زبان رو باید قبل از اقدام به ورود به دانشگاه داشته باشیم )

زیاد شد سوالات ممنون میشم اگه تونستید جواب بدید

babakAA
October 10th, 2010, 01:22 AM
سلام دوستان

ببخشید یه چند سوال داشتم
من مدرک لیسانس از دانشگاه آزاد شهرستان دارم
1- این مدرک برای آلمان قابل قبوله
2 - من فامیل نسبتا درجه یک دارم عموم سیتیزن آلمان هست آیا با دعوت نامه که 3 ماهه هست مدتش و تا 6 ماه بشه تمدید کرد میشه پذیرش از دانشگاه یا موسسات آموزش زبان گرفت (در این مدت که اونجا میرم)
3 - حتما این مدرک زبان لازمه چون انگلیسی رو تکمیل کردم نسبتا به امید امریکا و آیا مدرک زبان رو باید قبل از اقدام به ورود به دانشگاه داشته باشیم )

زیاد شد سوالات ممنون میشم اگه تونستید جواب بدید

با سلام دوست عزیز!
من تجربه شخصی تو این زمینه ندارم اما
1- بهتره اسم دانشگاهت رو تو سایت
http://translate.google.com/translate?hl=en&ie=UTF-8&sl=de&tl=en&u=http://www.anabin.de/scripts/SelectLand.asp%3FSuchLand%3D126&prev=_t&rurl=translate.google.com
جستجو کنید تا مطمئن بشید.در ضمن من در همین انجمن دیدم افرادی رو که از آزاد برای آلمان پذیرش گرفتن.تو این مورد اول به نظرم عوامل مهم دیگه هم هستن که می تونن تو گرفتن پذیرش به شما کمک کنند.
2- اگر درست متوجه شده باشم شما قصد داری کلا از اونجا پی گیری کنی که بهتره قبلش حتما دانشگاه هایی رو که رشته شما رو داره و احتمال پذیرش دارید مشخص کنید و باهاشون ار طریق email ارتباط برقرار کنید.چون فکر نمی کنم مورد قبول باشه که تماما شما بخوای برای تمام دانشگاه ها حضوری اقدام کنی. در کل بهتره اکثر کارتون رو قبل از رفتن انجام بدید تا با دید بازتری با شرایط مواجه بشید.
3- اگر مدرک زبان انگلیسی دارید شما با جستجو می تونید دانشگاه هایی رو که به زبان انگلیسی تو مستر تدریس می کنند پیدا کنید و بعد از پذیرش اونجا زبان آلمانی رو تو مدت مشخص یاد بگیرید(اما حتی با وجود اینکه شما بتونید از دانشگاهی که انگلیسی تدریس مشه پذیرش بگیرید برای زندگی حتما به یاد گرفتن آلمانی احتیاج داری)

تمام این پاسخ های ناقص من رو اگر بطور کامل تو همین فروم بگردی می تونی به راحتی کاملش رو پیدا کنی.
موفق باشی دوست عزیز.

DivXviDvD
October 10th, 2010, 03:25 PM
سلام
ممنون دوست من از لطفت
متاسفانه اسم دانشگاه من در لیست نیست در صورتی که دانشگاه های غیرانتفاعی هست که اصلا مطرح نیست

اگه ممکنه بیشتر در این زمینه راهنمایی کنید

بازم ممنون

babakAA
October 11th, 2010, 02:25 AM
یک نکته مهم اینکه شما در سمت چپ می تونی بر اساس اسم و برای راحتی کار مخصوصا از LOCATION استفاده کنی. حتی اگر هم نیست باز هم باکی نیست، شما موقع که به دانشگاه مورد نظرت mail میزنی ازشون بخواه که لیست دانشگاه هایی رو که مورد تاییدشون هست رو به شما بدن. و اگر نبود حتما از طریق مسوولین دانشگاه و یا وزارت علوم پی گیری کنید تا مشکل حل بشه. چون تا جایی که می دونم مشکل لاینحلی نیست!

موفق باشید!

DivXviDvD
October 11th, 2010, 11:28 PM
آقا خیلی ممنون

درسته از همین طریق لوکیشن وارد شدم
والی همه دانشگاه های شهرمون غیر از ما داخلش بود

اگه ممکنه چند دانشگاه معتبر وخوب که راحت پذیرش میدن رو معرفی کنید تا بهشون میل بزنم تحصیلات هم حسابداری هست

ممنون و متشکر

babakAA
October 14th, 2010, 01:05 AM
من تنها تونستم یک دانشگاه رو پیدا کنم که به صورت انگلیش تدریس می کنه!
حالا شما حتما بگردید شاید بیشتر هم بود.حدود 3-4 رشته دیگه هم بود که به آلمانی ارائه میشه درساش.
حالا شما همین رو پی گیری کن و اگر جوابی دریافت کردید اینجا هم قرار بدید تا مابقی دوستان استفاده کنن.

Master in Accounting, Controlling & Taxation

University Website (http://www.ebs.edu/index.php?id=1423&L=1)

City Website (http://www.frankfurt.de/sixcms/detail.php?id=stadtfrankfurt_eval01.c.317693.en&template=hp_flash)

tameshk
October 22nd, 2010, 08:23 PM
سلام من فوق دیپلم از دانشگاه علمی کاربردی دارم و کارشناسی از علوم تحقیقات متأسفانه اون لینکهایی که اینجا بود برای من باز نشد می خوام اول بدونم به اینکه مدرکم از دوتا دانشگاست گیر نمیدن؟ رتبه دانشگاهی امکان داره براشون مهم باشه؟ و شنیدم که بعضی بچه ها میگن اصلا مدرک آزاد رو قبول ندارن و میگن دوباره باید BS بخونی این صحت داره؟

babakAA
October 23rd, 2010, 03:19 AM
دوست عزیز باز هم اول از همه اینو می گم که بهترین راه همون تماس با دانشگاه مورد نظر هستش اما خب دونستن مطالب کلی قبل از این کار هم می تونه بسیار کمک کنه هم باعث ایجاد انگیزه بشه.
در مورد سوالاتتون هم من یک نکته کلی بگم اون هم اینکه درسته که نوع دانشگاه می تونه تو گرفتن پذیرش کمک کنه اما خب فک کنم دانشگاه های مطرخ ایران 5-6 تا بیشتر نیست و بقیه بچه ها هم به نظر من باید به نوعی ثابت کنن که از لحاظ سطح علمی در وضعیت خوبی قرار دارند.البته این تجربه و نظر من هستش. چون دیدم دوستانی رو که در این فروم از آزاد برای آلمان پذیرش گرفتن.
با همه این تفاسیر شما ابتدا دانشگاه مقصد رو پیدا کن و بعد دز شرایطش نگاه کن و ببین شرایطت چطوریه! به نظر من یکی از بهترین راه های اثبات سطح علمی GRE هستش که تجربه نشون داده حتی برای کشورهای اروپایی هم بسیار اهمیت داره گرچه اونرو جزو شرایط اصلی قرار نمیدن.همچنین داشتن یک نمره خوب تو IELTS یا TOEFL هم میتونه تاثیرگذاز باشه و اگر فنی هم باشید که با یک مقاله نور علی نور میشه و داشتن یک رزومه خوب!!!!!!
به نظر من که به جای خوندن مجدد BS بهتره که روی مواردی که گفتم وقت گزاشت.
درضمن شما رشته و معدلتون رو نگفتید...؟
به اینکه شما از دو دانشگاه مدرک داری خرده ای گرفته نمیشه!
همچنین من لینک رو چک کردم و سالم بود.اگر در دسترستون نیست بگید تا بگردم و نتیجش رو بهتون اطلاع بدم.

موفق باشید!

samanjan
October 23rd, 2010, 01:18 PM
یک سوال دارم

آیا آلمان
1. مدرک لیسانس دانشگاه آزاد واحد نجف آباد اصفهان را قبول دارد ؟
2. مدرک موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی وابسته به وزرات علوم قبول دارند ؟

tameshk
October 23rd, 2010, 01:58 PM
دوست عزیز باز هم اول از همه اینو می گم که بهترین راه همون تماس با دانشگاه مورد نظر هستش اما خب دونستن مطالب کلی قبل از این کار هم می تونه بسیار کمک کنه هم باعث ایجاد انگیزه بشه.
در مورد سوالاتتون هم من یک نکته کلی بگم اون هم اینکه درسته که نوع دانشگاه می تونه تو گرفتن پذیرش کمک کنه اما خب فک کنم دانشگاه های مطرخ ایران 5-6 تا بیشتر نیست و بقیه بچه ها هم به نظر من باید به ...
رشته من صنایع غذایی هست با معدل 14/80 و خوب مقاله هم ندارم اما دارم روش کار می کنم.

ramshad
October 24th, 2010, 11:31 PM
میگم یه سوال! حتی اگه نخواهیم ادامه تحصیل بدیم در آلمان؛مدرکمون رو ترجمه کنیم ببریم؟

samanjan
October 25th, 2010, 02:52 PM
میگم یه سوال! حتی اگه نخواهیم ادامه تحصیل بدیم در آلمان؛مدرکمون رو ترجمه کنیم ببریم؟

ترجمه کنید بهتره

تا چه مدارکی باشه

babakAA
October 27th, 2010, 03:28 AM
رشته من صنایع غذایی هست با معدل 14/80 و خوب مقاله هم ندارم اما دارم روش کار می کنم.

دوست خوبم بهترین کاری که من به شما توصیه می کنم این هست که ابتدا دانشگاه های مورد نظر رو پیدا کنید و در قسمت شرایط پذیرش نگاه کنید ببینید اونا چه چیزهایی رو می خوان! بعد از اینکه دیدید واجد شرایط هستید و اینکه آیا دانشگاهتون رو قبول دارند یا خیر یک میل ناقابل بزنید و با یک سوال صحیح ترین جواب رو بگیرید.گرفتن پذیرش با مدرک دانشگاه آزاد درسته در آلمان سخته اما خب خواستن توانستن هستش.برای مورد شما من به عنوان مثال تو زمینه رشتتون این رشته ها رو که به زبان انگلیسی تدریس میشن رو معرفی می کنم و ادامه رو خودت پی گیری کن.البته این ها چیزهایی هست که من پیدا کردم.و اگر خودتون یه سرچ بکنید مسلما گزینه های دیگری هم پیدا می کنید.
(سامان عزیز و دیگر دوستان این شرایط براشون صدق میکنه. پس اول از همه مقصد رو انتخاب کنید تا به بسیاری از سوالاتون پاسخ داده بشه.)

Organic Agriculture and Food Systems , M.Sc

University Website (http://https//www.uni-hohenheim.de/)

International Food Business and Consumer Studies , M.Sc

University Website (http://cms.uni-kassel.de/unicms/)

Environmental Protection and Agricultural Food Production , M.Sc

University Website (http://https//www.uni-hohenheim.de/)

امیدوارم کمکتون کرده باشم
موفق باشید.

babakAA
October 27th, 2010, 03:43 AM

با توجه به سوالتون که من تو تاپیک دیگه دیدم و شما این مدارک رو برای دولت احتیاج دارید به نظرم ترجمه مدارک مورد نیازتون ضروری هستش.
موفق باشید

hassanrouhi
October 27th, 2010, 11:47 PM
سلام
با مدرك دانشگاه غير انتفاعي(البته موسسه نه دانشگاه) ميشه از المان پذيرش گرفت براي ارشد؟ معدل هم 17 به بالا.البته خودم خيلي اميد دارم تا حدود 18هم برسونم؟ ميشه با اين شرايط حدقال از دانشگاه هاي متوسط به بالا المان پذيرش گرفت؟
در مورد ترم 7 بودن چطور؟دانشجوي ترم هفت مي تونه پذيرش بگيره؟

rise
November 7th, 2010, 03:29 PM
دوستان شما برای گرفتن پذیرش در دوره مستر کدوم دانشگاه رو توصیه می کنید؟علمی کاربردی یا آزاد

علمی کاربردی جزو دانشگاه های دولتی تقسیم بندی می شه و کنکورش زیر نظر سازمان سنجش

آزاد سطح علمی استاداش بالاتر از علمی کاربردیه و شهریه به مراتب بالاتری داره

reza.bahmaniar
November 8th, 2010, 11:22 AM
دوستان شما برای گرفتن پذیرش در دوره مستر کدوم دانشگاه رو توصیه می کنید؟علمی کاربردی یا آزاد

علمی کاربردی جزو دانشگاه های دولتی تقسیم بندی می شه و کنکورش زیر نظر سازمان سنجش

سلام

اینکه علمی کاربردیش کجا باشه و در چه مقطعی و همینطور اینکه منظورت از دانشگاه آزاد کدوم دانشگاه باشه خیلی مهمه.

موفق باشید

hosseinab
November 8th, 2010, 12:09 PM

درباره این قضیه اعتبار مدارک دانشگاه های ایران ( پیام نور ، آزاد ، شبانه و . . .) کافی هستش توی گوگل این مساله چک بشه ! به سادگی می تونید بفهمید که دانشگاه تهران رنک 800 رو داره و اون شریفی که همه دربارش حرف می زنند بعد از پلی تکنیک که رنک 1300 - 1200 رو داره رنکش 1500 هستش ! هیچ خبری از رنک دانشگاه آزاد نیست حتی همون قزوینش ! دانشگاه مشهد بعد از دانشگاه تهران بهترین رده بندی و سطح اعتبار مدرک رو داره و دانشگاه خود ما رنک حدود 2000 رو داشت ( پیام نور )! پس اصلا صحبت درباره اسم دانشگاه و اعتبار مدارک بی معنی هستش ! این مساله فقط توی ایران بحث می شه و خارج ایران همه ما رو ایرانی می دونند نه به اسم دانشگاه همون . نگران هیچ چیز نباشید و فرقی برای اپلای کردن نداره!

reza.bahmaniar
November 9th, 2010, 01:39 AM
درباره این قضیه اعتبار مدارک دانشگاه های ایران ( پیام نور ، آزاد ، شبانه و . . .) کافی هستش توی گوگل این مساله چک بشه ! به سادگی می تونید بفهمید که دانشگاه تهران رنک 800 رو داره و اون شریفی که همه دربارش حرف می زنند بعد از پلی تکنیک که رنک 1300 - 1200 رو داره رنکش 1500 هستش ! هیچ خبری از رنک دانشگاه آزاد نیست حتی همون قزوینش ! دانشگاه مشهد بعد از دانشگاه تهران بهترین رده بندی و سطح اعتبار مدرک رو داره و دانشگاه خود ما رنک حدود 2000 رو داشت ( پیام نور )! پس اصلا صحبت درباره اسم دانشگاه و اعتبار مدارک بی معنی هستش ! این مساله فقط توی ایران بحث می شه و خارج ایران همه ما رو ایرانی می دونند نه به اسم دانشگاه همون . نگران هیچ چیز نباشید و فرقی برای اپلای کردن نداره!

سلام

البته این که میگید درسته ولی نه کاملا. رنکینگ جهانی ارتباط زیادی به قابل قبول بودن مدارک نداره حال اینکه در مورد همین رنکینگ هم کلی حرف و حدیث هست.
قطعا تو ایران هم یه سری از دانشگاهها شناخته شده تر هستند نسبت به بقیه و بسته به این شناخت اعتبار مدارک سنجیده میشه چه اینکه مثلا آزاد علوم تحقیقات با آزاد یه شهرستان کوچیک مدرکش برای اینا گاها توفیر داره.
بهترین کار اینه که از دانشگاهی که میخواید اپلای کنید بپرسید که آیا قبول دارن یا نه .

موفق باشید

m0h3n
November 9th, 2010, 11:15 PM

اینجا از هر دو دانشگاه دانشجویانی هستند که مشغول تحصیل هستند....

m0h3n
November 9th, 2010, 11:17 PM

بحث این تاپیک بیشتر در خصوص این هست که آیا با مدارک این دانشگاهها میشه از آلمان پذیرش گرفت یا خیر !! اینجا بحث رنکینگ مطرح نیست...
بعنوان مثال چند سال پیش آلمان روی مدرک دانشگاه آزاد بسیار حساس بوده و گاها به دانشجویان این دانشگاه پذیرش نمی داده...

babakAA
November 10th, 2010, 01:28 AM
با عرض پوزش یک نکته رو قابل بیان می دونم :
همونطور که رضای عزیز گفتن این صحبت های شما و رنکینگ ها هم کلی جای بحث داره که اینجا مکان مناسبی براش نیست اما حتی در همین رنکینگ ها هم به نظر من باید رنک دانشکده ها رو هم نگاه کرد که مثلا شریف در Computr n IT فکر کنم در جایگاه خوبی قرار داره.(در سایت QS هست که دقیق یادم نیست اما فکر کنم زیر 200!!!!)
در کل هر سایت رنکینگ برای خودش یکسری فاکتورها داره که بطور حتم با هم تفاوت داره.بگذریم.
------
در خارج ایران ما در وحله اول ایرانی هستیم اما خب دانشگاه هم برای اونها اونقدر بی اهمیت نیست به خصوص برای برخی دانشگاه ها که آقای رضا هم به این نکته اشاره کردند که باید از اون دانشگاه که قصد apply دارید بپرسید.اما من بیشتر موافق شرکت در آزمون های بین المللی برای اثبات سطح علمی هستم.
امیدوارم موفق باشید

Reza2890
November 29th, 2010, 11:49 AM
يكي به من كمك ميكنه ؟
من يه ماه ديگه فرصت دارم انتخاب كنم كه از دانشگاه سراسري بابل برم غير انتفاعي سجاد يا بمونم تموم كنم يه ول كنم برم المان ليسانس صنايع بگيرم ؟
من اگه ليسانسو اينجا بخونم و چون معدلم پايينه 14 هست چقدر از دانشگاه سراسري و چقدر از غير اتفاعي شانس پذيرش دارم ؟

Reza2890
November 29th, 2010, 11:56 AM
و اينكه من نمي خوام برگردم ايران و هدف امريكا يا كاناداس واسه اقامت و تحصيل
ميشه كسي كمكم كنه؟
هركي يه حرفي ميزنه بعهم
يكي ميگه بخون بعد برو
يكي ميگه برو غير انتفاعي معدلتو ببر بالا بعد برو
يكي ميگه الان ول كن برو آلمان بخون از اول ليساسو بعد راحت برو امريكا
چيكار كنم ؟:(

samanjan
November 29th, 2010, 08:44 PM
و اينكه من نمي خوام برگردم ايران و هدف امريكا يا كاناداس واسه اقامت و تحصيل
ميشه كسي كمكم كنه؟
هركي يه حرفي ميزنه بعهم
يكي ميگه بخون بعد برو
يكي ميگه برو غير انتفاعي معدلتو ببر بالا بعد برو
يكي ميگه الان ول كن برو آلمان بخون از اول ليساسو بعد راحت برو امريكا
چيكار كنم ؟:(

انصراف نده اول ببین پذیرش و ویزا بهت میدن بعدا برو اونجا هر کاری خواستی بکن

dayanoosh
December 1st, 2010, 03:50 AM
سلام به همه دوستان
انشالله که هممون هم پذیرش میگیریم هم ویزا
من لیسانس دانشگاه آزاد از رشت دارم و تقریبا 3 ماه میشه که همه فروم آلمان رو دارم میخونم
در مورد مدرک دانشگاه آزاد و یا هر نوع دانشگاه دیگه هم بهترین کار اینه که بعد از پیدا کردن دانشگاههای مورد نظرتون به اونها ایمیل بزنید و در مورد معتبر بودن مدرکتون از اون دانشگاهها سوال بکنید من هم همین کار رو کردم و به دانشگاه Goettingen ایمیل زدم و اونها هم گفتند که مدرک دانشگاه آزاد زو قبول دارند
باز هم میگم بهترین کار مکاتبه با آفیس اینترنشنال دانشگاه مورد نظر هست

m0h3n
December 1st, 2010, 09:50 PM
يكي به من كمك ميكنه ؟
من يه ماه ديگه فرصت دارم انتخاب كنم كه از دانشگاه سراسري بابل برم غير انتفاعي سجاد يا بمونم تموم كنم يه ول كنم برم المان ليسانس صنايع بگيرم ؟
من اگه ليسانسو اينجا بخونم و چون معدلم پايينه 14 هست چقدر از دانشگاه سراسري و چقدر از غير اتفاعي شانس پذيرش دارم ؟

بنظرم بیشتر به برنامه آیندتون و معدلتون اهمیت بدید تا نوع مدرک....(سراسری یا غیرانتفاعی)
اگر مشغول تحصیل در دانشگاه سراسری هستید سعی کنید ادامه بدید و در طول مدت باقی مانده معدلتون رو بهبود بدید...
اگر از دانشگاه سراسری میخواید انصراف بدید و برید از ابتدا غیرانتفاعی بخونید بنظرم مناسب نیست... در اینحالت مناسب تر این هست که اگر شرایط تحصیل در آلمان رو دارید (به لحاظ هزینه و .....) و با برنامه آیندتون هم مطابق هست از ابتدا برای تحصیل در آلمان اقدام کنید...

موفق باشید

m0h3n
December 1st, 2010, 09:56 PM
سلام به همه دوستان
انشالله که هممون هم پذیرش میگیریم هم ویزا
من لیسانس دانشگاه آزاد از رشت دارم و تقریبا 3 ماه میشه که همه فروم آلمان رو دارم میخونم
در مورد مدرک دانشگاه آزاد و یا هر نوع دانشگاه دیگه هم بهترین کار اینه که بعد از پیدا کردن دانشگاههای مورد نظرتون به اونها ایمیل بزنید و در مورد معتبر بودن مدرکتون از اون دانشگاهها سوال بکنید من هم همین کار رو کردم و به دانشگاه Goettingen ایمیل زدم و اونها هم گفتند که مدرک دانشگاه آزاد زو قبول دارند
باز هم میگم بهترین کار مکاتبه با آفیس اینترنشنال دانشگاه مورد نظر هست

برای اپلای کردن در بسیاری از دانشگاههای آلمان شما فقط باید مدارکتون رو براشون آپلود کنید... پس هزینه ای برای شما نداره...
شما شانستون رو امتحان کنید... همین...

سعی کنید خیلی این مسئله رو باب نکنید که مدرک ما رو قبول دارند یا خیر !!!!!!!!!!!!

در ضمن مشکل مدرک دانشگاه آزاد تقریبا رفع شده و نیازی نیست که در خصوص مدرک این دانشگاه (و یا سایر دانشگاهها) حساسیت بخرج بدید....

موفق باشید

Reza2890
December 4th, 2010, 11:47 AM
بنظرم بیشتر به برنامه آیندتون و معدلتون اهمیت بدید تا نوع مدرک....(سراسری یا غیرانتفاعی)
اگر مشغول تحصیل در دانشگاه سراسری هستید سعی کنید ادامه بدید و در طول مدت باقی مانده معدلتون رو بهبود بدید...
اگر از دانشگاه سراسری میخواید انصراف بدید و برید از ابتدا غیرانتفاعی بخونید بنظرم مناسب نیست... در اینحالت مناسب تر این هست که اگر شرایط تحصیل در آلمان رو دارید (به لحاظ هزینه و .....) و با برنامه آیندتون هم مطابق هست از ابتدا برای تحصیل در آلمان اقدام کنید...

موفق باشید
مرسی ولی میخوام بدونم پذیرش بیشتر به معدل ربط داره یا مدرکت از کجا باشه ؟
مثلا من با معدل 14.5 و مدرک دانشگاه سراسری میتونم راحت پذیرش بگیرم یا معدل 16 و دانشگاه غیر انتفاعی ؟

m0h3n
December 6th, 2010, 12:23 AM
مرسی ولی میخوام بدونم پذیرش بیشتر به معدل ربط داره یا مدرکت از کجا باشه ؟
مثلا من با معدل 14.5 و مدرک دانشگاه سراسری میتونم راحت پذیرش بگیرم یا معدل 16 و دانشگاه غیر انتفاعی ؟

معدل بسیار مهم هست.... سعی کنید معدل بالا رو در اولویت قرار بدید...

موفق باشید

daneshjo
December 6th, 2010, 12:20 PM
معدل بسیار مهم هست.... سعی کنید معدل بالا رو در اولویت قرار بدید...

موفق باشید
سلام خیلی ممنون که اطلاعات مفید خودتون رو در اختیار کاربران عزیز این فروم قرار می دهید
من با اجازتون جند سوال داشتم
دانشجویان دانشگاه غیر انتفاعی نسبت به آزادی ها وسراسری ها چه تفاوت هایی دارن
داشتن معدل بالا می تونه در دانشگاه های غیرانتفاعی می تونه باعث بشه که بهترین دانشگاه های آلمان پذیرش بدن
معدل دیپلم اگه پایین باشه شانس آدم کم می شه یا اگه معدل لیسانس خوب باشه زیاد به چشم نمی یاد معدل دیپلم 13
در نگاه کلی یک فرد ما معدل 13 دیپلم ویا مثلا با معدل لیسانس 16 یا 15 غیر انتفاعی چقدر برای پذیرش شانس داره
6 ماه هم هست که دارم آلمانی می خونم
داشتن مدارک فنی وحرفه ای چقدر تاثیر داره من 3 مهارت کامپیوتر دارم
رشتم برنامه نویسی کامپیوتر است
باسپاس از وقتی که به من دادید

babakAA
December 17th, 2010, 05:37 PM
يكي به من كمك ميكنه ؟

امیدوارم دیر نشده باشه این جواب!
من خودم تو دانشگاه "غیر انتفاعی" سجاد هستم و یک نکته رو لازم می دونم بگم اونم اینکه سیستم نمره دهی در اینجا فکر نمی کنم از دانشگاه خودتون ساده تر باشه چه بسا سختگیرانه ترم هست. به نظر من موفقیتی که شما میتونی در این غیر انتفاعی داشته باشی حتما در دانشگاه خودت داشته باشی.

در مورد بقیه قضایا هم معدل به نظرم ارزش زیادی داره برای پذیرش در هر کجا و این ارزش واقعا برای من جای تعجب داره (نظر شخصی)!

امیدوارم بهترین انتخاب رو داشته باشی :redface:

Cyanide
December 20th, 2010, 05:21 PM
من دیپلم رو از ایران گرفتم , یعنی تا سوم دبیرستان رو در ایران خوندم و برای پیش دانشگاهی به ارمنستان اومدم و در حال حاضر در دانشگاه اروپایی ارمنستان (این هم سایت دانشگاه : www.eriicta.am (http://www.eriicta.am/)) در حال تحصیل هستم , مقطعی هم که درس میخونم خودشون بهش میگن Preparatory (Zero Course) , کلا هم سه تا درس دارم , ریاضیات , زبان انگلیسی و زبان ارمنی. در حال حاضر ترم اول تا آخر این هفته تموم بشه.

1. با توجه به اینکه من سه تا درس میخونم مشکلی پیش نمیاد ؟
2. مدارکم رو دانشگاه های آلمان قبول میکنند ؟
4. ویزا گرفتن چطوره ؟ دردسر داره یا نه ؟
5. من هر چقدر به دانشگاه های مختلف ایمیل میزنم جواب درست و حسابی نمیدن , همش جواب های پرت و نامربوط میدن.
6. کدوم شهر به نسبت دیگر شهر ها ارزونتره ؟ مثلا کولن یا هامبورگ چطوره ؟
7. من احتمالا میخوام IT بخونم

مرسی.

mar-B
December 23rd, 2010, 10:35 AM
سلام
من دارم برای زندگی میرم آلمان (هامبورگ) و لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد تهران دارم اما نمیدونم مدرکم رو اونجا قبول میکنن برای ادامه تحصیل یانه
کسی اطلاعی داره از این موضوع که بتونه من و راهنمایی کنه
ممنون میشم

Cyanide
December 24th, 2010, 08:29 PM
یه ایمیل میزنید به دانشگاهی که میخواین برین و باهاشون مکاتبه میکنید بعد میگن مدارکتون رو ایمیل کنید , بعد ایمیل میکنید و منتظر میمونید که جواب بدن ,

hamidviol
December 28th, 2010, 08:00 PM
ببینید عزیزان مدرک آزاد با دولتی جز در تعداد معدودی از دانشگاه های آلمان فرقی نمیکنه..من خودم آزاد بودم و 2 بار هم پذیرش تونستم بگیرم..فقط مکاتبه کنید و لازم هم نیست بهشون بگید تا به این موضوع حساس بشند..

Cutie Aida
January 1st, 2011, 01:40 PM
سلام،من لیسانس ادبیات انگلیسی از دانشگاه غیر انتفاعی با معدله ۱۸.۳۰ دارم.آیلتس ۷.۵ دارم(آکادمیک) و مدرک ب۱ از گوته.به دانشگاه آزاده برلین و هامبورگ میل زدم هامبورگ گفت باید مدرک آلمانی‌ داشته باشم(س۲) و برلین هم بهم گفتن فقط باید آیلتس ۷ داشته باشم،برای دانشگاه هامبورگ می‌دونم شانسم خیلی‌ کمه برای پذیرش ،به نظرتون برای دانشگاه آزاده برلین با توجه به ،معدلم و نمره یلتسم شانسی می‌تونم داشته باشم که برای فوق پذیرش بگیرم؟

samanjan
January 1st, 2011, 06:56 PM
salam,man lisanse adabiat engilisi az daneshgahe gheire entefai ba moadele 18.30 daram.IELTS 7.5 daram(Academic) va madrake B1 az Goethe.be daneshgahe azade Berlin va Hamburg mail zadam Hambourg goft bayad madrake almani dashte basham(C2) va Berlin ham behem goftan faghat baiad IELTS 7 dashte basham,baraie daneshgahe Hamburg midonam shansam kheili kame baraie paziresh ,be nazareton baraye daneshgahe azade Berlin ba tavajoh be ,moadelam va nomreie IELTSam shansi mitonam dashte basham ke baraie fogh paziresh begiram?

لطفا فارسی تایپ کنید .

همان طور که خودتان گفتید گرفتن پذیرش به مدارک که دارید و شانس هم که داشته باشید مربوط میشه شما اگر مدارک معتبر دیگر و سابقه کار هم داشته باشی برای پذیرش بهتر است

شانست را امتحان کن

jalilian
February 9th, 2011, 12:53 AM
من الان هانوفر هاستم و از دانشگاه هانوفر برای مستر الکتروتکنیک بدون آزمون ورودی پذیرش گرفتم.در ضمن من دانشگاه ازاد بودم با معدل 12.این قانون از همین ترم 2011در دانشگاه هانوفر رسمی شده ولی باید درسهای ترم اول مستر رو پاس کنم حتما.

samanjan
February 9th, 2011, 11:11 AM
من الان هانوفر هاستم و از دانشگاه هانوفر برای مستر الکتروتکنیک بدون آزمون ورودی پذیرش گرفتم.در ضمن من دانشگاه ازاد بودم با معدل 12.این قانون از همین ترم 2011در دانشگاه هانوفر رسمی شده ولی باید درسهای ترم اول مستر رو پاس کنم حتما.

بله . دیگه بیشتر دانشگاه های آلمان با دانشگاه آزاد خوب شدند.

به خاطر اینکه دانشگاه آزاد کلی زحمت کشید .

موفق باشید . شما اگر می توانی در این تاپیک شرایطت را اعلام کن ( نتایج پذیرش از دانشگاه های آلمان )

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?1983-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86/page16

asemanoranos
February 12th, 2011, 11:12 PM
چرا توی لیست ANABIN همه دانشگاه آزاد ها هست ولی علوم و تحقیقات نیست ( وای خدا..........). چطوری میشه پیگیری کرد، از وزارت علوم میشه ؟ فایده ای داره؟

samanjan
February 13th, 2011, 12:42 PM
چرا توی لیست ANABIN همه دانشگاه آزاد ها هست ولی علوم و تحقیقات نیست ( وای خدا..........). چطوری میشه پیگیری کرد، از وزارت علوم میشه ؟ فایده ای داره؟

شما مطمئن هستید .

asemanoranos
February 13th, 2011, 09:26 PM
شما مطمئن هستید .

بله . من همه را گشتم. آزاد علی آباد کتول هست ولی علوم تحقیقات تهران نیست. نمی دونم چرا.!!!!!!!! (حتی تو آزمون دکتری داخل هم اسم همه واحدها بود غیر از علوم تحقیقات) .

nima1357
February 14th, 2011, 01:18 PM
سلام
من فوق لیسانس کامپیوتر از دانشگاه ازاد دارم ، میخواستن ببینم امکان گرفتن پذیرش برای دکترا هست یا نه ؟ برای فوق لیسانس چی ؟

samanjan
February 14th, 2011, 03:00 PM
سلام
من فوق لیسانس کامپیوتر از دانشگاه ازاد دارم ، میخواستن ببینم امکان گرفتن پذیرش برای دکترا هست یا نه ؟ برای فوق لیسانس چی ؟

امکانش که هست . ولی باید اقدام کنی تا مشخص شود . بهت بورس میدهند یا نه

daneshjo
February 15th, 2011, 02:12 PM
مدرك دانشگاه غيرانتفاعي نسبت به آزاد برتري داره؟

samanjan
February 15th, 2011, 03:00 PM
مدرك دانشگاه غيرانتفاعي نسبت به آزاد برتري داره؟

من از سفارت پرسیدم انگار مدرک دانشگاه آزاد را بهتر قبول دارد.

ولی در کل برای المان هم می توانید از مدرک غیر انتفاعی هم اقدام کنید . و مشکلی نیست . فقط باید ریز نمرات خوبی داشته باشید هم در دانشگاه آزاد و هم غیرا نتفاعی

soroush007
February 15th, 2011, 04:10 PM
تو قسمت نتايج پذيرش ديدم كه با مدرك پيام نور هم پذيرش گرفتند ، مهم اينه كه دانشجوي ايراني به فكر پيشرفت علميش باشه وگرنه اين حرفا …
بيايم يكدفعه هم شده روراست باشيم

samanjan
February 15th, 2011, 11:48 PM
تو قسمت نتايج پذيرش ديدم كه با مدرك پيام نور هم پذيرش گرفتند ، مهم اينه كه دانشجوي ايراني به فكر پيشرفت علميش باشه وگرنه اين حرفا …
بيايم يكدفعه هم شده روراست باشيم

منم هم نگفتم که با فلان دانشگاه نمیشه برای پذیرش اقدام کرد .

babakAA
March 3rd, 2011, 01:01 AM
با سلام.
دوستان گرچه در صلاحیت من نیست. اما به نظرم این صحبت ها در مورد اعتبار مدرک کمی داره به دارازا می انجامه!
لطفا دیگه اگر امکان داره این بحث رو ادامه ندید!!

این رو مطمئن باشید که پذیرش در دانشگاه های خارج از ایران به طور حتم بستگی به توانایی فردی شما داره. این رو هم قبول دارم که حداقل هایی هم هست. اما در مورد اعتبار دانشگاه ها من فکر نمی کنم چیزی باشه که اگر یک دانشجو توانمند باشه و رزومه خوبی داشته باشه زیاد تاثیر گزار بوده باشه. گواه حرف من رو می تونید تو صفحات همین فروم بخونید.پس اول توانایی هاست...
امیدوارم تونسته باشم تا به شما دوستان عزیز کمکی بکنم.
موفق باشید.

en milad
March 13th, 2011, 04:21 PM
سلام بچه ها
من واحد بروجردم
توی سایت anabin
نیست!!!!
چرا؟

samanjan
March 13th, 2011, 05:34 PM
سلام بچه ها
من واحد بروجردم
توی سایت anabin
نیست!!!!
چرا؟

سلام. حالا من نمی دانم شما چه دانشگاهی بودی آزاد یا دولتی و....

ولی من بودم شانس خودم را امتحان میکردم. اگر شد شد اگر نه نشده دیگه .

ولی فقط روی یک دانشگاه و یک کشور وقت خود را نمیگذاشتم . از آمریکا میگفرتم تا ژاپن .
دانشگاه به نظر من مهم نیست . بیشتر روی تجربه ها و سوابق علمی شما نگاه می کنند .

نه اینکه دانشگاه مهم نباشه دانشگاه هم خب خیلی مهمه. مثلا معدل شما میشه 12 و بعد کلی مقاله و سابقه کار داری . مطمئن باش شانس پذیرش خیلی خیلی کم میشه و ممکنه اصلا بهت پذیرش ندهند.
ولی یکی ممکنه با معدل 18 و نمره زبان خوب از بهترین دانشگاه پذیرش بگیره و حتی 1 سال هم سابقه کار و حتی 1 مقاله هم نداشته باشد.

samanjan
March 23rd, 2011, 11:21 AM
salam.. bacheha kasi midoone ke danshgahe gheyre entefaeio ro alman ghabool dare ya na?!

در مقطع کارشناسی و بالاتر قبول دارند .

ولی دیگه کدام دانشگاه ها بتوانی پذیرش بگیری دیگه مشخص نیست.

captain_ali
July 25th, 2011, 07:33 PM
این سیستم تحصیلی در آلمان چطوری هست؟
من الان که لیسانس دارم برای گرفتن مدرک کارشناسی ارشد باید 12 ترم حداقل درس بخونم؟
داستان این آلمان چیه؟ :)
لطفا منو راهنمایی کنید

kamygt
July 30th, 2011, 07:03 PM
دوست عزیز شما اقدام کنید
اگر تافل داشته باشید من مطمئنم که پذیرش هم می گیرید.
برای لیسانسم می تونید دوباره اقدام کنید.
آزاد یا دولتی هم مطرح نیست
بین این همه کشور و دانشگاههای تاپ دنیا حتی دانشگاههای دولتی هم خیلی مطرح نستند آلمان یک سری دانشگاه رو تائید می کنه
که توش آزاد هم هست.
سلام دوست عزیز
یعنی‌ منظورتون اینه ک تافل خیلی‌ تاثیر بیشتری داره تا ایلتس؟!!

hassanrouhi
July 31st, 2011, 12:20 AM
سلام دوست عزیز
یعنی‌ منظورتون اینه ک تافل خیلی‌ تاثیر بیشتری داره تا ایلتس؟!!
سلام
تا اونجایی که خود من از چندتا دانشگاه برتر المان مخصوصا در زمینه ی برق پرسیدم همه شون گفتن که نمره زبان هیچ تاثیری در روند پذیرش نداره.مثلا دانشگاه مونیخ گفته ایلتس 6میخواد.حالا شما با ایلتس 6 یک امتیاز از 35امتیاز مورد نیاز رو کسب میکنی و دوست شما با نمره 9ایلتس بازم همون 1امتیاز رو کسب میکنه! بازم میگم این مطلب در مورد TUM و TU Darmstadtو TU Bradenburgصدق میکنه

jalalvand
August 24th, 2011, 04:08 PM
سلام
من لیسانس برق دارم از تهران مرکز با معدل 14.44 .تو مشاوره حضوری با یکی از این شرکتهای اعزام دانشجو (پذیرش افق)بهم گفتن که برای گذروندن دوره مستر در آلمان واحد های درسیت رو تطبیق می دن و باید تعداد قابل توجهی از واحد هات رو دوباره اونجا بگذرونی و در نهایت یک مدرک bachelor هم بهت می دن و بعدش رسما دوره مستر رو شروع میکنی.می دونم شاید عجیب به نظر بیاد ولی این اتفاقا همون چیزیه که می خوام .چون می خوام از شر این مدرک دانشگاه آزاد خلاص شم.ولی خوب به حرف یه نفر نمی تونم اعتماد کنم.
حالا می خوام بدونم قطعا همینطوره؟ یعنی من که مدرکم از دانشگاه آزاده اگر برای مستر برق تو دانشگاهی اپلای کنم در نهایت هم مدرک bachelor و هم master ام از همون دانشگاه میشه؟
چون اگه بدونم اینطور نیست اینکارو نمی کنم (به دلایل روحی روانی)و فوق لیسانسم رو هم ایران از یه دانشگاه خوب می گیرم و بعد برای کانادا اقدام می کنم.
من بدجوری عجله دارم.اگر کسی پاسخ من رو داره ممنونش میشم اگه سریعتر منو از ابهام در بیاره.

jalalvand
August 24th, 2011, 07:20 PM
اگر کسی هست که با لیسانس آزاد برای مستر پذیرش گرفته لطفا بگه که این جریان تطبیق واحد ها چیه؟ اگر گفتن شما باید اینجا مثلا از ترم سوم bachelor شروع کنی بعد دوره مستر رو آغاز کنی این معنیش اینه که یه bachelor هم بهتون میدن؟
دوستی با نام کاربری "آیلتس" نظرش رو گفت ولی چون من از دو نفر این رو شنیدم می خوام از بابت صحت و صقمش مطمئن بشم.

nimaafshar8
August 25th, 2011, 02:58 PM
با سلام
من در حال حاضر دانشجوی سال سوم عمران و معدل 14,دانشگاه آزاد واحد تهران جنوبم

میخواستم ببینم مدرک من برا پذیرش تو دوره master اعتبار داره یا نه ؟

اگر داره کدوم دانشگاها برام بهتره؟
با تشکر
با سلام
دوست عزیز لطفا قوانین فروم را رعایت فرمایید
اولا در مورد این مباحث قبلا بحث شده و کافیه صفحات قبل را مطالعه کنید
دوما از ارسال سوالات تکراری و مشابه در سایر تاپیک ها خود داری کنید
با تشکر

pourashraf
September 11th, 2011, 09:43 AM
کاربر عزیز, jalilian, میشه لطفا منو راهنمایی کنید. من آیلتس آکادمیک 6 دارم و مدرکم لیسانس مهندسی کامپیوتر نرم افزار هست از غیرانتفاعی جهاد دانشگاهی یزد, با معدل 15.32 آیا میتونم پذیرش برای دانشگاههای آلمان بگیرم؟

pejmann
September 17th, 2011, 05:29 PM
سلام
من مدرک کارشناسی معماری دارم از دانشگاه غیر انتفاعی روزبهان که متاسفانه اسمش تو سایت translate . google user content نیست . میخوام واسه ارشد اپلای کنم البته دوتا مقاله خوب دارم و معدلمم 15.60 ودو سال سابقه کار تو یه شرکت معتبر چیکار باید بکنم ؟ امکان پذیرش دارم ؟

ssss677
November 8th, 2011, 01:50 PM
سلام بچه ها
من دانشجوی ترم آخر کارشناسی مکانیک از دانشگاه آزاد اهواز هستم معدلم هم طرفای 16 هست.شانس گرفتن پذیرش برای فوق تو کدوم دانشگاه ها برام بیشتره.ترجیحا غرب آلمان و مجانی باشه .اگه هم جای دیگه شد اشکال نداره.وزارت علوم مدرک fachhochschule را قبول داره یا نه.من مدرک B1 دارم و قبلن 3 سال آلمان بودم.به نظرتون شانسم وسا fh düsseldorf چه جوریاست.و اینکه مدرکش شناخته شده هست یا نه.از این لحاظ میگم düsseldorf چون خونوادم اونجان.البته جای دیگه هی هم شد مشکلی نیست.
ممنون میشم کسی کمکم کنه

soori
November 9th, 2011, 10:38 AM
سلام دوستان
من عضو جدید هستم یه سوال داشتم ممنون میشم که اگر کسی‌ اطلاعی داره راهنمایی کنه
من فوق دیپلم معماری دارم از اموزشکده فنی‌ و حرفه‌ای ، آیا مدرک من در دانشگاه آلمان معتبر هست برای ادامه تحصیل یا نه؟ در ضمن من الان ساکن آلمان هستم و اقامت دارم معدلم ۱۵ هست و مدرک B1 آلمانی‌ رو هم دارم

tikovel
December 8th, 2011, 12:00 PM
شما شانس رفتن به دانشگاههای معمولی رو هم کاملا داری و لازم نیست حتما FH بری ، تو غرب saarland و خود dusseldorf و karlsruhe و کلی دانشگاه دیگه هست به نظرم که اگر به فکر دکترا هستی FH نخون

سلام بچه ها
من دانشجوی ترم آخر کارشناسی مکانیک از دانشگاه آزاد اهواز هستم معدلم هم طرفای 16 هست.شانس گرفتن پذیرش برای فوق تو کدوم دانشگاه ها برام بیشتره.ترجیحا غرب آلمان و مجانی باشه .اگه هم جای دیگه شد اشکال نداره.وزارت علوم مدرک fachhochschule را قبول داره یا نه.من مدرک B1 دارم و قبلن 3 سال آلمان بودم.به نظرتون شانسم وسا fh düsseldorf چه جوریاست.و اینکه مدرکش شناخته شده هست یا نه.از این لحاظ میگم düsseldorf چون خونوادم اونجان.البته جای دیگه هی هم شد مشکلی نیست.
ممنون میشم کسی کمکم کنه

tikovel
December 8th, 2011, 12:01 PM
سلام بله می تونین ، فقط سابقه کار جور کن و مقاله بهتر می شه .

کاربر عزیز, jalilian, میشه لطفا منو راهنمایی کنید. من آیلتس آکادمیک 6 دارم و مدرکم لیسانس مهندسی کامپیوتر نرم افزار هست از غیرانتفاعی جهاد دانشگاهی یزد, با معدل 15.32 آیا میتونم پذیرش برای دانشگاههای آلمان بگیرم؟

IELTS
December 8th, 2011, 01:55 PM
شما شانس رفتن به دانشگاههای معمولی رو هم کاملا داری و لازم نیست حتما FH بری ، تو غرب saarland و خود dusseldorf و karlsruhe و کلی دانشگاه دیگه هست به نظرم که اگر به فکر دکترا هستی FH نخون

دوست عزیز.
میشه لطفاً صحت گفته خودتون رو ذکر کنید؟ چرا FH برای مقطع دکتری مناسب نیست؟

admiralofeden
December 9th, 2011, 10:11 PM
دوست عزیز.
میشه لطفاً صحت گفته خودتون رو ذکر کنید؟ چرا FH برای مقطع دکتری مناسب نیست؟

برای اینکه FH برای ورود سریعتر به بازار کار طراحی شده اند و اگر قصد ادامه به PHD دارید ممکنه لازم باشه چند واحد درسی جبرانی بگذرانید و باید معدل بالاتری هم در مقایسه با دانشگاه های دیگر کسب کرده باشید

amiri1
December 21st, 2011, 02:25 PM
سلام، من متولد سال 1360 هستم. و در سال 1384، مقطع ليسانس در رشته مهندسي آبياري با معدل 15 از (دانشگاه آزاد اسلامي) فارغ التحصيل شده ام.
و همچنين در سال 1387 در مقطع فوق ليسانس در رشته تاسيسات آبياري با معدل 16.28 از (دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم و تحقيقات) فارغ التحصيل شده ام. تجربه فعاليت در پروژه هاي علمي و پژوهشي هم دارم.
همچنين 8 مقاله علمي چاپ شده در کنفرانس هاي داخلي دارم و با چند نرم افزار مهندسي مرتبط با رشته ام؛ مثل Arc GIS, MIKE11,WATER GAMES, Microsoft Project , … هم آشنايي دارم.
ابقه کاري در شرکت هاي مشاور و پيمانکاري دارم.
من تمايل بسياري زيادي دارم که در يک دانشگاه معتبر اروپايي در مقطع فوق ليسانس و به زبان انگليسي البته با تغيير رشته به گرايش عمران – سازه هاي هيدروليکي و يا سازه هاي دريايي ادامه تحصيل بدهم.
چندين بار و به چند صورت مختلف عبارت زير را در مورد دانشگاه هاي آلماني زبان؛ مثل اتريش و آلمان و ... مشاهده کرده ام:
{ افرادي که متقاضي تحصيل در آلمان بوده و داراي مدرک ليسانس از دانشگاه هاي دولتي
مي باشند، مي توانند در مقطع فوق ليسانس پذيرفته شوند، ولي افرادي که از دانشگاه هاي آزاد داراي مدرک ليسانس مي باشند، فقط مي توانند براي دوره ليسانس تقاضاي پذيرش نمايند. }
سوالي که براي من مطرح شده و ذهنم را مشغول کرده است، اين است که؛
آيا بنده که داراي (مدرک کارشناسي ارشد از دانشگاه آزاد) هستم، مي بايست در دانشگاه هاي آلماني دوباره در مقطع ليسانس تحصيل کنم و يا مي توانم در مقطع فوق ويا بالاتر اقدام کنم؟
و لطفاً براي گرفتن پذيرش در مقطع فوق دانشگاهي به زبان انگليسي (عمران-سازه هاي هيدروليکي) با هزينه کم راهنمايي بفرماييد.
به خاطر لطفي که مي فرماييد پيشاپيش متشکرم. شب يلدا پيشاپيش مبارکباد. :D

moshel
December 21st, 2011, 07:35 PM
سلام، من متولد سال 1360 هستم.
...
سلام دوست عزیز
یلدای شما هم مبارک
ببینیند این حرف کاملا هیچ پایه و اساسی نداره.کلی از بچه ها تونستن با مدرک لیسانس دانشگاه آزاد پذیرشهای فوق العاده ای بگیرن
اگه نمیشه پس اونا چه طوری گرفتن؟
منم یکی از دوستانم با مدرک دانشگاه آزاد از آلمان پذیرش داشت
اصلا این حرف صحت نداره.خود سفارت در رابطه با مستر میگه همه می تونن و هیچ قیلتری نداره

amiri1
December 22nd, 2011, 12:55 AM
با سلام دوباره
متشکرم که اينقدر سريع جواب سوالم رو دادي.

آيا دوست شما هم به زبان انگليسي و در يک رشته مهندسي تحصيل مي کنند و ايشان در چه مقطعي تحصيل مي کنند؟ فوق ليسانس و يا دکتري؟
آيا ايشان تونستند بورسيه تحصيلي بگيرند؟
آيا اين نوع تغيير گرايش (از رشته مهندسي آبياري به رشته مهندسي عمران با گرايش سازه هاي هيدروليکي) امکانپذير هست؟
ايشان براي گرفتن پذيرش چه مدارکي لازم داشتند؟ مثلاً داخل يکي از انجمن هاي گفتگو در مورد کارنامه قبولي در آزمون کنکور صحبت شده؛ که به نظر خيلي لازم مي آيد. البته من هم براي آزمون ارشد ثبت نام کردم و اميدوارم نتيجه بگيرم.
آيا امکانش هست که Email دوستتون رو برام ارسال کنيد تا بتونم باهاش ارتباط برقرارکنم و از ايشان براي سرعت دادن در روند انجام کار کمک بگيرم.

moshel
December 22nd, 2011, 09:09 AM
[QUOTE=amiri1;589662]با سلام دوباره
...
[/QUOTسلام.امیدوارم شاد و پیروز باشید.
1-خیر.آلمانی بود و در مقطع فوق لیسانس پذیرش گرفته بود.
2-به بورس گفتن احتیاجی ندارن.و با کار و هزینه شخصی به راحتی زندکی می کنن.
3-خیر.به جدیت می تونم بگم نمی تونین تغییر گرایش بدین.
4-ایشون با مدرک لیسانسی که داشتن اقدام کردن.مدرک لیسانس گواه بر قبولی تو کنکور بود برای ایشون.ببینین گاهی اوقات برخی دانشگاه ها مدارک بیشتری مثل قبولی تو کنکور می خوان
در آخر ایشون به ایمیل من جواب نمی دن.شما هر سوالی داشتین تو فروم بیان کنین حتما دوستانی هستند که کمکتون کنن

ppp1364ppp
December 22nd, 2011, 04:30 PM
سلام یه سوال دارم ، مدارکمو ترجمه کردم و می خوام به چند جا بفرستم.سفارت 5تا کپی رو برام برابر اصل کرد . ولی یه سری دیگه مدارکم جا موند و سفارت قبول نکرد. حالا چطوری می تونم مدارک کپی را برابر اصل کنم بدون درخواست ترجمه مجدد از دارالترجمه . مثلا وزارت دادگستری یا خارجه این کارو انجام می دن ؟

mahdi0127
February 14th, 2012, 04:30 PM
سلام
کسی میدونه که مدرک کارشناسی ناپیوسته دانشگاههای غیرانتفاعی مورد قبول دانشگاههای آلمان و کانادا هست یا خیر یه جواب قطعی میخوام من کاردانی آزاد دارم میخوام واسه کارشناسی برم غیرانتفاعی چون اصفهان ناپیوسته روزانه نداریم

Cutie Aida
February 14th, 2012, 05:35 PM
سلام
کسی میدونه که مدرک کارشناسی ناپیوسته دانشگاههای غیرانتفاعی مورد قبول دانشگاههای آلمان و کانادا هست یا خیر یه جواب قطعی میخوام من کاردانی آزاد دارم میخوام واسه کارشناسی برم غیرانتفاعی چون اصفهان ناپیوسته روزانه نداریم

درکل آلمان مدارک غیرانتفاعی از ایران رو قبول داره ولی بعضی دانشگاهها با مدرک ناپیوسته مشکل دارن که باید باهاشون مکاتبه کنید و براشون توضیح بدید.از نظر اعتبار غیرانتفاعی نگران نباشید.

kent
February 24th, 2012, 02:00 PM
سلام دوستان
آیا مدرک دانشگاه علمی کاربردی هم مورد قبوله؟

najafi2006
February 29th, 2012, 05:32 PM
سلام دوستان

يه موردي رو شنيدم كه زياد ازش مطمئن نيستم ,اگر كسي از دوستان اطلاعي داره كمك كنه؟

" مدارك دانشگاه آزاد مورد تائيد وزارت علوم آلمان نيست !!! "

sahand11_m27
February 29th, 2012, 05:49 PM
سلام
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?117-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D 8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86%28%D8%B3%D8%B1%D8%A 7%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D9%88-%D8%BA%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%81%D8%A7%D 8%B9%DB%8C-%D9%88-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D9%88-%29/page15

AghaMashalla
February 29th, 2012, 06:46 PM
نجفی جان، من خودم خیلی دنبال این قضیه بودم. این سوالو که آیا مدرک دانشگاه آزاد رو آلمان قبول داره یا نه از خود خانم مایر (نماینده ی DAAD) که اومده بود دانشگاهمون پرسیدم.جوابش این بود که آلمان کلا دانشگاه آزاد رو قبول نداشت ولی جدیدا معدل بالای 17 رو قبول میکنه.معدل زیر 17 هم دیگه .... شرمنده! باید دوباره از لیسانس شروع کنند. با این امتیاز که احتیاج به گذراندن دوره ی کالج نیست.

dental.persian
February 29th, 2012, 07:01 PM
یعنی آلمان از امریکا سخت گیر تر شده؟ ادم یاده کار های وزارت علوم ایران میافته که دانشگاه های انگلیس رو بی اعتبار میکنه
امریکا که هیچ مشکل و تفاوتی نیست و اگه صلاحیت خودتو بتونی ثابت کنی فرقی نداره کدوم دانشگاه بودی
راستی تو رشته ما بودن کسانی که رفتن آلمان برای تخصص اما دقیق از کارشون خبر ندارم چون من همیشه برنامم امریکا بوده

esf11
February 29th, 2012, 08:35 PM
دوستان من از اونجایی که دوستای بزرگتر از خودم خیلی دارم اینارو به نقل از اونا میگم:
تا سال 85 86 اصلا آلمان دانشگاه آزاد ها را قبول نداشت
بعدش مثل اینکه مذاکراتی شکل میگیره و قبول میکنن تا پارسال. از پارسال باز من چند جا دیدم که بعضی ها رو واسه اینکه آزاد بودن ریجکت کردن
خوش باشید

sahand11_m27
March 5th, 2012, 01:44 PM
من از Daad در مورد مدارک دانشگاه آرزاد پرسیدم و اینجوری جوابم رو دادن:

Dear Mr

I have never heard that German universities will not accept students from the Azad
University, however, you have to contact directly the universities and ask there.I have never heard that German universities will not accept students from the Azad
University, however, you have to contact directly the universities and ask there

به چند تا دانشگاهم قبلا میل زده بودم و پرسیده بودم. مثل مونیخ که هیچ کدوم چیزی نگفتن در مورد قبول نداشتن یا ایرزیابی نکردن مدرک دانشگاه آزاد.

sahand11_m27
March 8th, 2012, 10:35 AM
جواب کامل مونیخ:

سوال:

There is a rumor in my country that Iranian students graduated from Azad universities are not able to get an
admission from TU München even with having the GPA requirement and they documents are not evaluated because of their universities

it-support@tum.de

Dear Sahand

What is mentioned in your e-mail is not true. Actually, some students are accepted
and others are refused. It is according to the requirements and certificates which
they have, but it is not a rule that all students from Azad university are refused

So, please first inform you about the application procedures and requirments and
send it in the right time

PILAPILA
March 8th, 2012, 04:50 PM
سلام دوستان
کسی می دونه دانشگاه های آلمان مدرک جهاد دانشگاهی یزد رو قبول داره یا نه؟(چون غیر انتفاعی میگم)
من در سایت آنابین نگاه کردم اسم این موسسه نبود اگه دوستان اطلاعات بیشتری دارن خواهشا قرار بدن البته مستند. در صفحات گذشته چند نفر گفتن معتبر هست ولی دلیلی برای حرفشون نیوردن.

Maryam1986
March 8th, 2012, 05:35 PM
دوستان من از اونجایی که دوستای بزرگتر از خودم خیلی دارم اینارو به نقل از اونا میگم:
تا سال 85 86 اصلا آلمان دانشگاه آزاد ها را قبول نداشت
بعدش مثل اینکه مذاکراتی شکل میگیره و قبول میکنن تا پارسال. از پارسال باز من چند جا دیدم که بعضی ها رو واسه اینکه آزاد بودن ریجکت کردن
خوش باشیدسلام
من خودم وقتی به دانشگاههای آلمان ایمیل میزنم واسه مستر اولش بهشون میگم که من از دانشگاه آزاد فلان مدرک لیسانس رو دارم و شرایطشونو می پرسم. و تا حالا هم هیچکدوم بهم نگفتن که نمیتونی اپلای کنی. اینکه شما میگین قبول نمیکنن کدوم دانشگاها هست و در چه مقطعی رجکت میکنن دانشگاه آزاد بودن رو؟

esf11
March 9th, 2012, 07:58 PM
سلام
من خودم وقتی به دانشگاههای آلمان ایمیل میزنم واسه مستر اولش بهشون میگم که من از دانشگاه آزاد فلان مدرک لیسانس رو دارم و شرایطشونو می پرسم. و تا حالا هم هیچکدوم بهم نگفتن که نمیتونی اپلای کنی. اینکه شما میگین قبول نمیکنن کدوم دانشگاها هست و در چه مقطعی رجکت میکنن دانشگاه آزاد بودن رو؟
تا قبل از سال 85 86 که من نمیشناختم. گفتم من نقل قول کردم. اما در مورد از پارسال تا الان برید تو پیج آلمان ببینید. من اونجا 3-4-5 نفر را دیدم.

kent
March 23rd, 2012, 03:56 PM
سلام دوستان
آیا مدرک دانشگاه علمی کاربردی هم مورد قبوله

AghaMashalla
March 29th, 2012, 02:02 PM
سلام دوستان
آیا مدرک دانشگاه علمی کاربردی هم مورد قبوله

به طور کلی اگر از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه شده باشید، مدرک شما از دید آلمانیها معتبر است.

Natordasht
May 25th, 2012, 10:15 AM
سلام

من فوق ديپلمم رو در مركز علمي كاربردي فرهنگ و هنر 2 خراسان رضوي خوندم.

ليسانسم رو اما در دانشگاه غيرانتفاعي فردوس.

اسم دانشگاهي كه دارم توش ليسانسم رو ميخونم در سايت anabin.de ذكر شده اما اسم دانشگاه فوق ديپلمم نه!!!

حالا تكليف بنده چيه؟ يعني الان چون اسم دانشگاه فوق ديپلمم در سايت anabin.de نيامده پس مدركش مورد تاييد دانشگاه هاي آلمان نيست؟

راهنمايي لطفا ...

vahidirani
June 1st, 2012, 01:07 AM
سلام
دانشگاه آزاد به هیچ وحه مورد قبول آلمان نیست! الکی اینقدر حرص نزنید،فکر یه کشور دیگه باشید:
اینم لینک uniassist
http://languages.uni-assist.de/help-in-farsi.html

vahideabdolazi
June 1st, 2012, 01:17 AM
سلام
دانشگاه آزاد به هیچ وحه مورد قبول آلمان نیست! الکی اینقدر حرص نزنید،فکر یه کشور دیگه باشید:
اینم لینک uniassist
عزیز من چرا بی اطلاع خبر های این طوری می دید؟!
این مال دانشگاه هایی هست که زیر نظر اسیست هست اپلیکیشنشون.
ضمنا بنده سر و کارم با این اسیست بود و کلی توضیح مفید تو همون قسمت دادم واسه بچه ها.
اگر دانشگاه بخواد، یه ایمیل کافیه به اسیست بزنه و بگه مدارکش رو قبول کنید بیاد.
من خودم بدون مدرک المانی، که دانشگاه لازم می دونست، فقط با ایمیل ریس دپارتمان، مدارکم از اسیست گذشت و رفت به دانشگاه. یه روزه!

یه دانشگاه دیگه هم مدارکم کم بود، یا ایمیل به اسیست و اسکن اون مدرک، حل شد قضیه.
منظور این که اسیست این فده سخت گیر نیست که تو سایتش زده.
لطفا اطلاعات غلط ندید. خیلی ها رفتند المان با مدرک دانشگاه ازاد.

arash11
June 1st, 2012, 01:29 AM
سلام
اینم لینک uniassist

حداقل زحمت خوندن صفحه قبل رو به خودتون میدادید. شما گویا از خود دانشگاههای آلمان اطلاعاتتون بیشتره. کلا ما ایرانیا از شایعه پراکنی لذت میبریم. اگرم اطلاعاتتون کمه دلیلی نداره با این اطمینان پست بذارید.
همین فروم پر از بچه های دانشگاه آزاد که از آلمان پذیرش گرفتند.
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?117-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D 8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86%28%D8%B3%D8%B1%D8%A 7%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D9%88-%D8%BA%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%81%D8%A7%D 8%B9%DB%8C-%D9%88-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D9%88-%29/page16

vahidirani
June 6th, 2012, 07:40 PM
حداقل زحمت خوندن صفحه قبل رو به خودتون میدادید. شما گویا از خود دانشگاههای آلمان اطلاعاتتون بیشتره. کلا ما ایرانیا از شایعه پراکنی لذت میبریم. اگرم اطلاعاتتون کمه دلیلی نداره با این اطمینان پست بذارید.
همین فروم پر از بچه های دانشگاه آزاد که از آلمان پذیرش گرفتند.
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?117-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D 8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86%28%D8%B3%D8%B1%D8%A 7%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D9%88-%D8%BA%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%81%D8%A7%D 8%B9%DB%8C-%D9%88-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D9%88-%29/page16

ای سوال من از دانشگاه بوخوم:
Dear Angelika Tatang

I have a question about electrical engineering master program

I was graduated from Islamic Azad University In Iran( Damavand Branch) and there is many rumors about Azad university

that German's University don't accept this university and it's certificates.

Now I want to ask you about this, Is this rumor true?

و این جواب:

No, that’s not true in general, but it could be that the faculty of Electrical Engineering rejects applicants from the AZAD University.

shrzaf
June 6th, 2012, 08:39 PM
ای سوال من از دانشگاه بوخوم:
Dear Angelika Tatang

I have a question about electrical engineering master program

I was graduated from Islamic Azad University In Iran( Damavand Branch) and there is many rumors about Azad university

that German's University don't accept this university and it's certificates.

Now I want to ask you about this, Is this rumor true?

و این جواب:

No, that’s not true in general, but it could be that the faculty of Electrical Engineering rejects applicants from the AZAD University.

ترجمه جوابی که به شما داده شده:

«به طور کلی صحیح نیست، اما شاید گروه مهندسی برق دانشگاه ما اپلیکنت های دانشگاه آزادی را ریجکت می کند.»

vahidirani
June 6th, 2012, 08:52 PM
خب این یعنی so so !
البته من با دانشگاه دارمشتاد هم صحبت کردم و جواب اونها این بود:
Dear candidate,

We do not have a problem with any university worldwide.
If you meet the requirements as stated in our homepage you are encouraged to apply, of course the final decision is made by the selection committee when they meet and study your application.

یکی اینطوری میگه،یکی اونطوری میگه!!!
اما والا نمی دونم چیکار کنم! چون می خوام المانی بخونم می ترسم اخرش ضرر کنم،واقعا به نظر شما چیکار کنم؟

shrzaf
June 6th, 2012, 09:12 PM
خب این یعنی so so !
Dear candidate,

If you meet the requirements as stated in our homepage you are encouraged to apply, of course the final decision is made by the selection committee when they meet and study your application.

اما والا نمی دونم چیکار کنم! چون می خوام المانی بخونم می ترسم اخرش ضرر کنم،واقعا به نظر شما چیکار کنم؟

به هر حال چیزی که قبلا نوشته بودید استنباط نمی شود. این دو تا جواب هم مغایرت خاصی ندارند. طرف تماس شما در بوخوم عملا می گوید اطلاع دقیقی ندارد و باید با دپارتمان مربوطه (برق) تماس بگیرید. در مورد شانس پذیرش من اطلاعی ندارم، باید با افرادی که سوابق شبیه شما دارند و قبلا اقدام کرده اند مشورت کنید. منتها فقط با استناد به همین دو تا ایمیل می توان گفت اینکه مدرک دانشگاه آزاد در آلمان اعتبار ندارد صحیح نیست. به طور کلی و فقط در مورد زبان در این مرحله توصیه شخصی من این است که ابتدا انگلیسی را مسلط شوید بعد بروید سراغ آلمانی.

ysmnj
June 7th, 2012, 07:55 AM
خب این یعنی so so !
Dear candidate,

انجمن نتایج پذیرش آلمان رو ببینید احتمالا کسانی رو پیدا می کنید که دانشگاه آزادی باشند و نوشتن که از کجا پذیرش گرفتن و چه دانشگاه های ریجکت کردن

vahidirani
June 14th, 2012, 01:33 AM
من از uni-assist پرسیدم درباره اعتبار دانشگاه آزاد اونم اینطوری جواب داده منتها من یه قسمتشو خوب متوجه نمیشم لطفا ترجمه اش کنید:(مرسی)
Dear Student
Your Information is not true. All Students have the same Chance!!!!! if they fulfil the Criteria of Master Suitability and University Entrance Examination.
Students from foreign Countries apply through UNIASSIST.
منظورم همون قسمتیه که بولد کردم

sa1990
July 3rd, 2012, 10:17 PM
میگه که شرایط برای همه یکسان هستش و دانشگاه ها امتحان ورودی دارند و اون امتحان رو باید قبول شد

behnam1987v
July 4th, 2012, 01:36 AM
من خودم می خوام برم آلمان همه به من میگن دوباره باید لیسانس رو بخونی و مدارک آزاد رو آلمان قبول نداره.
امروز از همکارم که خانواده خانومش مقیم آلمانه پرسیدم و گفت مدارکش رو ترجمه کرده و فرستاده حضوری تحویل بدن که اونا گفتن مدارک آزاد رو قبول ندارن.

especial
July 4th, 2012, 03:01 AM
من خودم می خوام برم آلمان همه به من میگن دوباره باید لیسانس رو بخونی و مدارک آزاد رو آلمان قبول نداره.
امروز از همکارم که خانواده خانومش مقیم آلمانه پرسیدم و گفت مدارکش رو ترجمه کرده و فرستاده حضوری تحویل بدن که اونا گفتن مدارک آزاد رو قبول ندارن.

بستگی به دانشگاه داره. اکثر دانشگاها قبول دارن.

mohsenmoghadda
July 4th, 2012, 03:56 AM
سلام دوستان یه سوال
الان من دارم آلمانی می خونم می خوام فوق برم آلمان.دانشگاه لیسانسمم علم و صنعت بود.واسه فوق باید مدرک کنکور کارشناسی سراسری جزو ملزوماتم کنم؟

especial
July 4th, 2012, 11:00 AM
سلام دوستان یه سوال
الان من دارم آلمانی می خونم می خوام فوق برم آلمان.دانشگاه لیسانسمم علم و صنعت بود.واسه فوق باید مدرک کنکور کارشناسی سراسری جزو ملزوماتم کنم؟

زمان ما که این طور بود و باید گواهی از سازمان سنجش می گرفتین ولی نمی دونم هنوز هم تو چک لیست سفارت هست یا نه (آخه یه چیزی بود که بچه ها می گفتن اخیرا از چک لیست حذف شده، فکر کنم همین بود ولی بازم حتما چک کنین).

sorosh
July 5th, 2012, 12:09 AM
با مدرک آزاد پذیرش میدند اما فقط برای ورود به دوره کارشناسی.یعنی از صفر شروع کنید.

sorosh
July 5th, 2012, 12:14 AM
سلام، من متولد سال 1360 هستم. و در سال 1384، مقطع ليسانس در رشته مهندسي آبياري با معدل 15 از (دانشگاه آزاد اسلامي) فارغ التحصيل شده ام.
و همچنين در سال 1387 در مقطع فوق ليسانس در رشته تاسيسات آبياري با معدل 16.28 از (دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم و تحقيقات) فارغ التحصيل شده ام. تجربه فعاليت در پروژه هاي علمي و پژوهشي هم دارم.
همچنين 8 مقاله علمي چاپ شده در کنفرانس هاي داخلي دارم و با چند نرم افزار مهندسي مرتبط با رشته ام؛ مثل Arc GIS, MIKE11,WATER GAMES, Microsoft Project , … هم آشنايي دارم.
ابقه کاري در شرکت هاي مشاور و پيمانکاري دارم.
من تمايل بسياري زيادي دارم که در يک دانشگاه معتبر اروپايي در مقطع فوق ليسانس و به زبان انگليسي البته با تغيير رشته به گرايش عمران – سازه هاي هيدروليکي و يا سازه هاي دريايي ادامه تحصيل بدهم.
چندين بار و به چند صورت مختلف عبارت زير را در مورد دانشگاه هاي آلماني زبان؛ مثل اتريش و آلمان و ... مشاهده کرده ام:
{ افرادي که متقاضي تحصيل در آلمان بوده و داراي مدرک ليسانس از دانشگاه هاي دولتي
مي باشند، مي توانند در مقطع فوق ليسانس پذيرفته شوند، ولي افرادي که از دانشگاه هاي آزاد داراي مدرک ليسانس مي باشند، فقط مي توانند براي دوره ليسانس تقاضاي پذيرش نمايند. }
سوالي که براي من مطرح شده و ذهنم را مشغول کرده است، اين است که؛
آيا بنده که داراي (مدرک کارشناسي ارشد از دانشگاه آزاد) هستم، مي بايست در دانشگاه هاي آلماني دوباره در مقطع ليسانس تحصيل کنم و يا مي توانم در مقطع فوق ويا بالاتر اقدام کنم؟
و لطفاً براي گرفتن پذيرش در مقطع فوق دانشگاهي به زبان انگليسي (عمران-سازه هاي هيدروليکي) با هزينه کم راهنمايي بفرماييد.
دوره های زبان انگلیسی کم هستند
اما شما با مدرم آزا میتونید برید مقطع بالاتر. نهایتا پذیرش اگر بدند همون مقطع

mahmoudb
July 5th, 2012, 12:23 AM
با مدرک آزاد پذیرش میدند اما فقط برای ورود به دوره کارشناسی.یعنی از صفر شروع کنید.
اتفاقی پستتونو دیدم، سر کنجکاوی میپرسم: کسی که با داشتن لیسانس، پذیرش لیسانس بگیره، سفارت المان ویزا بهش میده؟

sorosh
July 5th, 2012, 10:18 AM
اتفاقی پستتونو دیدم، سر کنجکاوی میپرسم: کسی که با داشتن لیسانس، پذیرش لیسانس بگیره، سفارت المان ویزا بهش میده؟
در صورت داشتن مدرک زبان آلمانی . بله ویزا میدهد.

vahidirani
July 6th, 2012, 04:19 PM
سلام
اگه به لیست نتایج پذیرش نگاه کنید می بینید دوستانی از دانشگاه ازاد مثل واحد امیدیه در رشته نفت از المان در ارشد (انگلیسی)پذیرش گرفتند و من خودم وقتی ازشون همین سوال ها رو کردم که سوال های شما هم هست گفتن که کسی بهشون نگفته که باید از لیسانس بخونن.البته شاید بهتون پذیرش ارشد ناپیوسته ندن اما احتمال زیاد پذیرش ارشد پیوسته بدن مثلا اول باید ترم 7 و 8 کارشناسی رو بخونید بعد برید ارشد(که اینجا مشکل سربازی پیش میاد و شما نباید مشکلی داشته باشید یا پایان خدمت یا معاف باشید).در ضمن من شخصا به بیش از 10 تا دانشگاه مثل : صنعتی مونیخ،صنعتی برلین،دارمشتات EMAIL زدم و همه گفتن مدارک تحصیلی باید بررسی بشه و همه گفتند که با هیچ دانشگاهی از هیچ جای دنیا مشکلی ندارند. اگر خواستید بگید من EMAIL دانشگاه دارمشتات رو هم میتونم برایتون بذارم.

Zeynab.Arch
July 18th, 2012, 11:43 AM
من یه پیشنهاد دارم با توجه به تجربه خودم. شرمنده اگه این پست طولانیه
مدارکتون رو قبل از ارسال به دانشگاهای مورد نظرتون حتما ببرید سفارت تائید کنید. این هم تو هزینه ترجمه خیل کمک کننده اس. چون میتونید یک سری ترجمه کنید و 5 سری کپی معمولی ازش بگیرید و ببیرید سفارت تائید کنید.
اما خوبی بعدیش که البته فقط برداشت خودمه و دلیلش رو هم میگم اینه که فکر میکنم دانشگاهای آلمانی اون تائید سفارت روی کپی هاتون رو یه جور اعتبار برای مدرکتون تلقی میکنن.
من خودم هنرستان درس خوندم.کاردانی از یه آموزشکده و کارشناسی از یه دانشگاه غیرانتفاعی. یعنی سابقه تحصیلی از این دراماتیک تر نمیشه! :)
قبل از اینکه بخام اپلای کنم برای یه سری دانشگاه بهشون ایمیل زدم، شرایطم رو گفتم و پرسیدم میتونم اپلای کنم یا نه. هیچکدومشون البته به موقع جواب ندادن. ولی یکیشون که باید از طریق یونی اسیست اپلای میکردم گفت که باید ببینیم یونی اسیست تائید میکنه یا نه. یکی دیگشون هم بعد از دو سه ماه، وقتی من مدارکم رو پست کرده بودم!، ایمیل زد و گفت متاسفانه ما نتونستیم دانشگاه شما رو پیدا کنیم و بنابراین نمیشناسیمش و شما نمیتونید اپلای کنید. بهرحال بعد از چند روز هم ایمیل تائید مدارکم از یونی اسیست اومد و هم از اون یکی دانشگاه تائید دریافت مدارکم .
ولی در آخر: من از هر دوتای این دانشگاها پذیرش گرفتم! :)
هم یونی اسیست مدارکم رو قبول کرد و هم اون یکی که میگفت نمیشناسیم دانشگاهتو. این حرفی هم که میگم تجربه دو سال اپلای کردنه ها! ;)
ولی بازم میگم برداشت من بود نه یه چیز قطعی و ثابت شده. ضرر نداره امتحان کنید

dsa88
July 27th, 2012, 03:20 AM
سلام......
نمی دونم کسی اینجا هست که جواب سواله منو بدونه یا نه ولی حالا !ا
کسی میدونه که برای تخصص پزشکی تو المان , المان مدرک پزشک عمومی ایران رو قبول میکنه بدون انطباق و اینا ؟یا باید اونجا امتحان داد و دورهی تکمیلی گذروند؟؟؟
ممنون میشم کسی اطلاعی داره ج بده !ممنون!

PILAPILA
July 27th, 2012, 03:28 AM
سلام......
نمی دونم کسی اینجا هست که جواب سواله منو بدونه یا نه ولی حالا !ا
کسی میدونه که برای تخصص پزشکی تو المان , المان مدرک پزشک عمومی ایران رو قبول میکنه بدون انطباق و اینا ؟یا باید اونجا امتحان داد و دورهی تکمیلی گذروند؟؟؟
ممنون میشم کسی اطلاعی داره ج بده !ممنون!
تا اونجا که من می دونم مدارک تمام دانشگاه های سراسری ایران رو قبول دارن ولی شما اگر به فکر برگشت به ایران هستی بهتون توصیه می کنم برای تخصصص به خارج نرید(چون من شنیدم و منبع موثقی ندارم که بگه این مطلبی که الان می گم درست هست یا نه. شما بعد از برگشت به ایران باید یه دوره هم در دانشگاه های ایران بگذرونی که صرف نمی کنه برات)

امتحان که لازم نیست بدید.
البته امیدوارم دوستان بیان و کامل براتون توضیح بدن
موفق باشید

dsa88
August 2nd, 2012, 12:28 PM
تا اونجا که من می دونم مدارک تمام دانشگاه های سراسری ایران رو قبول دارن ولی شما اگر به فکر برگشت به ایران هستی بهتون توصیه می کنم برای تخصصص به خارج نرید(چون من شنیدم و منبع موثقی ندارم که بگه این مطلبی که الان می گم درست هست یا نه. شما بعد از برگشت به ایران باید یه دوره هم در دانشگاه های ایران بگذرونی که صرف نمی کنه برات)

امتحان که لازم نیست بدید.
البته امیدوارم دوستان بیان و کامل براتون توضیح بدن
موفق باشید

ممنون دوست عزیز!
والا تخصص با همه رشته ها فرق میکنه !اصلا پذیرشو باید از بیمارستان گرفت نه دانشگاه!
اون که حالا جای خود !!! ولی اون دوره گذروندن تو دانشگاهها و بیمارستانهای ایران کنسل شده انگار
دوست دیگه ای اطلاعات بیشتری داشته باشه استقبال میکنیم!

laplas
August 3rd, 2012, 12:29 PM
وقتی اطلاعات دقیق ندارید بچه ها رو به اشتباه نندازید ، برای دانشگاه های آلمان به هیچ عنوان فرقی نمی کنه که شما دولتی بودید یا آزاد ،،، اونا فقط چندتا دانشگاه معروف
مثل تهران، امیر کبیر ، شریف و ... رو میی شناسن و شاید اگه از دانشگاه های خیلی معروف مدرک گرفته باشید در پروسه پذیرش کمکتون کنه در غیر این صورت معدل ، نمره زبان برای ارشد و
معدل ، کارای پژوهشی و سابقه کار و نمره زبان و داشتن GRE برای PHD جرف آخر رو می زنه .

hossein68
August 3rd, 2012, 02:07 PM
کارشناسی ناپیوسته بودن و نداشتن مدرک پیش دانشگاهی واسه من که خیلی بد شد ! الان میبینم دوستانی رو که مثلا برای tu damstadt یا مونیخ اپلای کردن به همین دلیل ردشون کردن؟
موندم چه کنم ؟؟ cv رو قوی کنم امتجان gre بدم این مشکل رو رفع میکنه؟

tesna
August 3rd, 2012, 03:31 PM
سلام

من فوق ديپلمم رو در مركز علمي كاربردي فرهنگ و هنر 2 خراسان رضوي خوندم.

ليسانسم رو اما در دانشگاه غيرانتفاعي فردوس.

اسم دانشگاهي كه دارم توش ليسانسم رو ميخونم در سايت anabin.de ذكر شده اما اسم دانشگاه فوق ديپلمم نه!!!

حالا تكليف بنده چيه؟ يعني الان چون اسم دانشگاه فوق ديپلمم در سايت anabin.de نيامده پس مدركش مورد تاييد دانشگاه هاي آلمان نيست؟

راهنمايي لطفا ...
http://anabin.de/scripts/frmInstitution1.asp?ID=28764

bahadur
August 3rd, 2012, 03:56 PM
یه سوالی برام پیش اومده
یه جا خوندم که اگه درحال تحصیل در سال سوم دانشگاه غیرانتفاعی و پیام نور و... باشین میتونین برای مقطع لیسانس آلمان اغدام کنید بدون گذروندن مرحله پیش از تحصیل آلمان.
آیا این حقیقت داره ؟ و آیا میشه توی یه رشته ی دیگه در کارشناسی اونجا اغدام کرد ؟
مرسی

Atefe_165n
August 4th, 2012, 10:33 AM
سلام بچه ها!
وفتتون بخیر!
من یه سوال داشتم.برادرم اینجا دیپلمشو گرفته معدلشم زیاد خوب نیست
بعد رفت سربازیشو تمام کرد
حالا میخواد واسه دندانپزشکی بیاد آلمان
میدونم که باید یکسال کالج رو بگذرونه ولی نمیدونم کالجی هست که بدون قبولی توی کنکور ایران به داداشم پذیرش بده؟
زیاد مهم نیست که کالجش خیلی عالی باشه
ممنون میشم جواب بدین

sorosh
August 4th, 2012, 02:11 PM
سلام بچه ها!
وفتتون بخیر!
من یه سوال داشتم.برادرم اینجا دیپلمشو گرفته معدلشم زیاد خوب نیست
بعد رفت سربازیشو تمام کرد
حالا میخواد واسه دندانپزشکی بیاد آلمان
میدونم که باید یکسال کالج رو بگذرونه ولی نمیدونم کالجی هست که بدون قبولی توی کنکور ایران به داداشم پذیرش بده؟
زیاد مهم نیست که کالجش خیلی عالی باشه
ممنون میشم جواب بدین
نخیر چنین امکانی وجود نداره. ضمن اینکه مدرک ب2 آلمانی رو هم علاوه بر پذیرش در همون رشته در دانشگاه های داخل رو باید داشته باشه.

apex9
August 19th, 2012, 01:22 AM
سلام و خسته نباشید.
من 2 سوال داشتم: 1- با مدرک دانشگاه آزاد واحد اسلامشهر و رشته مهندسی مکانیک با معدل 14-14.5 میشه یه دانشگاه معتبر در آلمان برای کارشناسی ارشد پذیرش گرفت؟ ( البته کارشنایی ناپیوسته بوده و کاردانی رو در دانشگاه آزاد واحد شهر ری گذرانده )
2- خدمت سربازی رفتن یا نرفتن تاثیری در پذیرش داره؟
بینهایت متشکرم

arash520
August 19th, 2012, 10:25 AM
سلام دوستان
ترم شش برق مخابراتم و معدل کلم تا الان 18.7 هستش(دانشگاه آزاد می خونم)
و اگر خدا کمک کنه ارشد را می خوام دولتی بخونم بعد برای دکترا برم آلمان .
به نظرتون اگر ارشد را برم صنعتی مالک اشتر (رشته مخابرات) . دانشگاه های آلمان به مدرک صنعتی مالک اشتر گیر نمیدن؟اصلا راسته که مالک اشتر داخل لیست سیاهه و تحریم شدست؟ همچنین چیزی صحت داره؟
من آلمان برام در اولویته و دوست دارم.

با تشکر از همه

genius
August 19th, 2012, 04:41 PM
سلام دوستان
ترم شش برق مخابراتم و معدل کلم تا الان 18.7 هستش(دانشگاه آزاد می خونم)
و اگر خدا کمک کنه ارشد را می خوام دولتی بخونم بعد برای دکترا برم آلمان .
به نظرتون اگر ارشد را برم صنعتی مالک اشتر (رشته مخابرات) . دانشگاه های آلمان به مدرک صنعتی مالک اشتر گیر نمیدن؟اصلا راسته که مالک اشتر داخل لیست سیاهه و تحریم شدست؟ همچنین چیزی صحت داره؟
من آلمان برام در اولویته و دوست دارم.

با تشکر از همه

حالا این همه دانشگاه، چرا یه دفه مالک اشتر؟؟؟ ببین کسی که میره مالک اشتر برای این میره که بعدش تو همون وزارت دفاع یه کاری دست و پا کنه. اگه می خوای بری آلمان روزه شک دار نگیر. چون ممکنه دانشگاه های آلمان براشون مشکلی نباشه اما سفارت قطعا شما رو از زیر ذره بین رد خواهد کرد و ممکنه ویزا نگیری. ممکنه ها، نگفتم قطعاً. من کسی رو می شناسم که تو سازمان ا.. *.. ن.. *.. ر.. *..ژ..*..ی..* ا..*..ت..*..م..*..ی..* بود اما بعد از 15 سال از ام آی تی براش دعوتنامه اومد و بهش ویزای 10 ساله آمریکا هم دادن. اما خوب همیشه نمیشه مطمئن بود. این سوالی که پرسیدی رو هیچ کی نمی تونه جواب بده. جز اینکه تجربه کنی خودت یا کسیو پیدا کی تجربه کرده باشه.

arash520
August 19th, 2012, 07:34 PM
سلام عزیز
مرسی برای وقتی که گذاشتی و به من پاسخ دادی
عذر می خوام شما خودتون الان آلمان می خونید؟رشته تون و دانشگاهتون ؟مقطع تحصیلی؟

1-خوب من دوست دارم برم مالک اشتر . ببین سوال که کردم گفتن کسی بهت کار نداره از ایران خارج بشی مگر این که خودت برای پروژه ای با دانشگاه قرار دادی نوشته باشی که داخل اون قید شده باشه ممنوع الخروج . تا قرار دادی ننویسی مشکلی از بایت اینور و سفارت ایران نیست
مشکل من اینه که فکر می کنم اونور (آلمان) مدرک مالک اشتر را قبول نداشته باشه (چون دانشگایه که کارای نظامی می کنه) به نظرتون همچین چیزی صحت داره؟
2-اصلا دولت آلمان از نظر تحریم هایی که بر ایران اعمال میشه چقدر مثل آمریکاست؟ مثلا مشکل سیساسی نظامی و تحریمی گذاشتن علیه ایران و فشار آوردن از طرف دولت آلمان بر ایران؟

من دلیلم برای انتخاب کشور آلمان اول بخاطر صنعت مخابراتش بود دوم هم بخاطر این که برخلاف آمریکا ما اونجا سفارت داریم اونا هم اینجا سفارت دارند و دردسر و بدبختی های آمریکا را نداره و فکر نکنم به انداز آمریکا ما را ازیت کنن
با تشکر

genius
August 19th, 2012, 08:28 PM
من الان آلمانم. لیسانس برق خوندم مهندسی کنترل. فوق لیسانس مهندسی پرتوپزشکی خوندم. الان هم دارم علوم اعصاب شناختی می خونم دکترا.

در مورد اینور آره مشکلی نیست. اما در مورد اونور مطمئن نیستم مخصوصا اینکه می خوای بری مخابرات بخونی اونم از یه دانشگاه نظامی تو ایران. قطعا ممکنه فکر کنن می خوای بری و علمشون رو بدزدی برگردی ایران و ضد خودشون استفاده کنی. به نظر من کارت رسیک بزرگیه اما شدنیه. میتونی به یکی 2 تا از دانشگاه ها ایمیل بزنی و ببینی چی می گن. اما من باز هم میگم دانشگاه های اونا مشکلی ندارن اما سفارتشون رو نمی دونم

maral22
August 31st, 2012, 03:24 PM
سلام به همه .

من امسال فارغ التحصیل شدم.در رشته ICTکارشناسی ناپیوسته با معدل 17.87
کاردانی الکترونیک بودم با معدل 14.61
و هر دو مدرک هم از دانشگاه غیر انتفاعی.
برای پذیرش گرفتن تو رشته های مرتبط مخابرات و انگلیسی زبان میتونم برای این دانشگاه اقدام کنم ؟و آیا رشته های انگلیسی هزینه داره؟
برای تحصیل در رشته های آلمانی چه سطحی باید داشته باشیم؟ من مهر امتحان A1 موسسه گوته رو ثبت نام کردم و به طور فشرده دارم آلمانی میخونم.
مثلا میشه اینجا تا حدود 8-9 ترم آلمانی بخونیم پذیرش بگیریم و اونجا 1 سال رو به تکمیل زبان بپردازیم؟اینطوری بازم دانشگاه پذیرش میده یا نه؟

بعد کلا در مورد روند پذیرش هم چیزی نمیدونم .میشه راهنمایی کنید و تاپیک های مرتبط رو بهم معرفی کنید؟
ممنون میشم .

richman
September 4th, 2012, 02:08 PM
با سلام
دوستان من شنیدم برخی از دانشگاهای المان بر اساس لیست آنابین (که لیست دانشگاهای معتبر ایران رو داره http://www.anabin.de/scripts/SelectLand.asp?SuchLand=126&MyURL=lstAliasnamen.asp) بررسی نمیکنن و شانس کسانی که غیر انتفاعی خوندن توی اوون دانشگاها بیشتره بخاطر اینکه اکثر غیر انتفاعی ها در لیست انابین نیستش....

حالا سوالم اینه که کسی دانشگاهایی رو میشناسه که بر اساس لیست آنابین بررسی نکن؟؟؟ میخام برای اونا بفرستم چون مدرک من غیر انتفاعیه و احتمال ریجکت شدنش خیلی زیاده....

richman
September 13th, 2012, 02:54 PM
با سلام و خسته نباشد
..من میخاستم برا رشته ای تی (ترجیحا امنیت اطلاعات) برای دانشگاهای مجانی اروپا تر جیحا المان اپلای کنم.معدلم 86/15 و دوسال سابقه کار دارم دنبال گرفتن فاند از اساتید نیستم ولی چون غیر انتفاعی درس خوندم احتمال ریجکت شدنم از طرف دانشگاه زیاده...در این راستا از شما دو سوال داشتم که واقعا ممنون میشم اگر بتونید راهنمایی کنید

1- آیا برای در واقع ساپورت تحصیلی (برای مشکل من) میشه رو استاد حساب کرد؟ و کلا چنین چیزی مرسوم هست؟ (مثلا بخاطر دانشگاه لیسانسم ریجکت بشم ولی بخاطرساپورت استاد پذیرش رو بگیرم
2- کلا نظرتون در مورد مشکل بنده چیه و چه پیشنهادی دارید؟ اگه نمونه نامه ای در این زمینه دارید ممنون میشم راهنمایی کنیدبا تشکر فراوان

genius
September 13th, 2012, 09:03 PM
با سلام
دوستان من شنیدم برخی از دانشگاهای المان بر اساس لیست آنابین (که لیست دانشگاهای معتبر ایران رو داره http://www.anabin.de/scripts/SelectLand.asp?SuchLand=126&MyURL=lstAliasnamen.asp) بررسی نمیکنن و شانس کسانی که غیر انتفاعی خوندن توی اوون دانشگاها بیشتره بخاطر اینکه اکثر غیر انتفاعی ها در لیست انابین نیستش....

حالا سوالم اینه که کسی دانشگاهایی رو میشناسه که بر اساس لیست آنابین بررسی نکن؟؟؟ میخام برای اونا بفرستم چون مدرک من غیر انتفاعیه و احتمال ریجکت شدنش خیلی زیاده....

با سلام و خسته نباشد
..من میخاستم برا رشته ای تی (ترجیحا امنیت اطلاعات) برای دانشگاهای مجانی اروپا تر جیحا المان اپلای کنم.معدلم 86/15 و دوسال سابقه کار دارم دنبال گرفتن فاند از اساتید نیستم ولی چون غیر انتفاعی درس خوندم احتمال ریجکت شدنم از طرف دانشگاه زیاده...در این راستا از شما دو سوال داشتم که واقعا ممنون میشم اگر بتونید راهنمایی کنید

1- آیا برای در واقع ساپورت تحصیلی (برای مشکل من) میشه رو استاد حساب کرد؟ و کلا چنین چیزی مرسوم هست؟ (مثلا بخاطر دانشگاه لیسانسم ریجکت بشم ولی بخاطرساپورت استاد پذیرش رو بگیرم
2- کلا نظرتون در مورد مشکل بنده چیه و چه پیشنهادی دارید؟ اگه نمونه نامه ای در این زمینه دارید ممنون میشم راهنمایی کنیدبا تشکر فراوان

اصلا بحث این چیزها نیست. درصد بالایی از دانشگاه ها (حتی از 10 دانشگاه برتر آلمان) به غیرانتفاعی کاری ندارن. فقط معدل+زبان+رزومه مهمه. حالا یکی 2 تا دانشگاه هستند که اونم برای بعضی از رشته هاشون فقط از لیست آنابین قبول می کنند. تو همین فرم بگردین و یا تو نتیج پذیرش و ببینین که خیلی ها از دانشگاه های آزاد و غیرانتفاعی تونستن تو بهترین دانشگاه های آلمان پذیرش بگیرن.

masih_masih98
September 22nd, 2012, 10:30 PM
مدرک دانشگاه ازاد ورامین رو المان قبول میکنه که ویزای کار بگیرم و برم المان؟؟؟

soheil721
September 29th, 2012, 03:04 AM
من اسم دانشگاه دوره کارشناسی ام تو سایت anabin.de نیست. آیا شانسی برای apply گرفتن دارم؟

yasaman90
October 12th, 2012, 12:39 AM
من فارغ التحصیل معماریم ... کسی معماری می خونه و می تونه راهنماییم کنه که آلمان برای معماری در چه حدیه؟ بهترین دانشگاه های معماریش کدوم هان ... ویا چه کشوری رو پیشنهاد می دین .... انرژی معماری ، تکنولوژی معماری و یا گرایش های مشابه با چه اسمی تو آلمان ارایه میشن... پیشاپیش از راهنمایی مرسی.... :)

vahidElecomp
October 12th, 2012, 01:38 PM
سلام
من می خواستم بدونم چقدر شانس دارم با مدرک مجازی ارشد بتونم پذیرش بگیرم اصلا مدرک مجازی را قبول دارند و یک چیز دیگه آیا اینکه یک نفرمدرکش آموزش محورباشه و پروژه نداشته باشه براشون مهمه

mm31256
October 24th, 2012, 04:13 PM
سلام دوستان
نظرتون راجع مدرک ارشد پیام نور چیه ؟
به نظر شما تو پذیرش دکترا یا گرفتن بورسیه،اینکه ارشد شما از دانشگاه پیام نور باشه اثر منفی داره یا اینکه براشون فرقی نمیکنه که آزاده یا دولتی یا پیام نوره؟

vahidElecomp
October 28th, 2012, 09:46 AM
سلام
من می خواستم بدونم چقدر شانس دارم با مدرک مجازی ارشد بتونم پذیرش بگیرم اصلا مدرک مجازی را قبول دارند و یک چیز دیگه آیا اینکه یک نفرمدرکش آموزش محورباشه و پروژه نداشته باشه براشون مهمه
ممنون از راهنمایی ...................................

leilajavan
October 28th, 2012, 03:52 PM
دوستان میشه یکی به من توضیح بده که از چه سایتی میتونم ببینم کدوم دانشگاه ها برای آلمان معتبره؟
من لیسانسم دانشگاه هنره، ارشدم اما آزاد تهران مرکز، معدلم خوبه اما الان که میبینم خیلی ها رو میگن دانشگاه های آلمان قبول نداره نگران شدم

memarkoochik
October 29th, 2012, 02:57 PM
ممنون از راهنمایی ...................................
تا اونجاییکه من تحقیق کردم این مدرک یکی از مدارک معتبر هست و دانشجووهاش به آمریکا هم رفتن... خیلی هم معتبره

richman
October 30th, 2012, 02:50 AM
دوستان میشه یکی به من توضیح بده که از چه سایتی میتونم ببینم کدوم دانشگاه ها برای آلمان معتبره؟
من لیسانسم دانشگاه هنره، ارشدم اما آزاد تهران مرکز، معدلم خوبه اما الان که میبینم خیلی ها رو میگن دانشگاه های آلمان قبول نداره نگران شدم

لیست دانشگاهای معتبر مورد تایید وزارت علوم در المان
http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/DocLib/%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86.htm

amirrubik
October 30th, 2012, 03:57 PM
بچه ها یه سوال: اگه من دانشگاه سراسری قبول شده باشم اما آزاد رفته باشم برای لیسانس اپلای کردن مشکلی بوجود نمیاد؟

betterlife
November 13th, 2012, 09:01 PM
سلام به دوستان عزیز
میخواستم بدونم مدرک ارشد پیام نور اعتبار داره؟
میتونم برا دکترا آلمان اقدام کنم؟

mpronet
November 17th, 2012, 11:31 AM
با سلام به همه دوستان ،
راستش من کاردانی دانشکاه آزاد با معدل 16 دارم، الان هم در حال خوندن زبان المانی هستم که برای کارشناسی کامپیوتر اقرام کنم.
میخواستم بدونم با این شرایط و اینکه کاردانی من دانشگاه آزاد هست ایا میتونم اقدام کنم. بعضی ها میگن اره و بعضی ها هم میکن نه.
کسی میتونه کمکی کنه :)))

Opotter
November 19th, 2012, 03:41 PM
من مجاز به شرکت در دانشگاه های روزانه هم بودم ولی به خواست خود و با شرایط خودم در یکی از دانشگاه های غیرانتفایی قدیمی و معتبر ایران در رشته ای که در این دانشگاه بسیار قدیمی تدریس می شد تحصیل کردم..الان هم چون علاقه ای ندارم به این رشته نمی خوام دانشجوی مستر شوم ..فقط می خوام با مدرک کارشناسیم به جای برگ قبولی در کنکور ( البته اون رو هم دارم ولی خوب روزانه نیست ) پذیرش برای کارشناسی یک رشته دیگه از اول اقدام کنم ...نظرتون راجع به این چیه ..البته همین بستگان درجه یک من سال های سال اونجا عضویت در ادارات دولتی رو داره و چندین نفر از دوستانمان رو برده ولی مسئله اینجاست که هیچ کدوم مثل من کارشناسی نداشتند..بنظر من که این خیلی معتبر تر از برگه قبولی هست برای پذیرش کارشناسی یک رشته دیگه .....نظر شما ..اگه کسی تجربه داره جواب پلیز

majid_migrant
December 4th, 2012, 02:31 PM
با سلام
آیا این قضیه صحت داره که با مدرک قبولی دانشگاه آزاد نمیشه از دانشگاههای آلمان در مقطع لیسانس پذیرش گرفت؟
ممنون

Midya
December 4th, 2012, 02:48 PM
با سلام
آیا این قضیه صحت داره که با مدرک قبولی دانشگاه آزاد نمیشه از دانشگاههای آلمان در مقطع لیسانس پذیرش گرفت؟
ممنون
با سلام
تا اونجا که من خبر دارم المان مدرک دانشگاه ازاد رو قبول داره فقط یک مقطع پایین تر رو می تونید پذیرش بگیرید یعنی اگه لیسانس دانشگاه ازاد داری بهت پذیرش لیسانس میده و اگرفوق لیسانس داشته باشی بهت پذیرش همون فوق لیسانس رو میده که این موضوع برای مشمولین سربازی مشکل ایجاد می کنه چون بهشون اجازه خروج با وثیقه رو نمیدن.
پیروز و سربلند باشید

majid_migrant
December 4th, 2012, 06:14 PM
سلام Midya عزیز
من لیسانس برق از دانشگاه آزاد دارم و می خوام برای همین رشته از دانشگاه Mannheim در مقطع لیسانس پذیرش بگیرم. پس مشکلی نیست؟ آخه من توی یکی از پست های این انجمن http://www.applyabroad.org/forum/images/icons/icon1.png راهنمای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی آلمان در مقطع لیسانس و کالج (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?51932-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%AC)صریحا خوندم که نوشته بود فقط دانشگاه سراسری....البته اونجا در مورد قبول شدن توی دانشگاه صحبت شده نه داشتن مدرک لیسانس و فراغت از تحصیل. شاید چون من مدرکمو گرفتم شرایط متفاوته.... اگه نظری داری ممنون میشم در میان بگذارید

با تشکر

Midya
December 5th, 2012, 07:20 PM
سلام Midya عزیز
من لیسانس برق از دانشگاه آزاد دارم و می خوام برای همین رشته از دانشگاه Mannheim در مقطع لیسانس پذیرش بگیرم. پس مشکلی نیست؟ آخه من توی یکی از پست های این انجمن http://www.applyabroad.org/forum/images/icons/icon1.png راهنمای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی آلمان در مقطع لیسانس و کالج (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?51932-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%AC)

صریحا خوندم که نوشته بود فقط دانشگاه سراسری....البته اونجا در مورد قبول شدن توی دانشگاه صحبت شده نه داشتن مدرک لیسانس و فراغت از تحصیل. شاید چون من مدرکمو گرفتم شرایط متفاوته.... اگه نظری داری ممنون میشم در میان بگذارید

با تشکر
با سلام
بله چون شما لیسانس دارید و دوباره لیسانس می خوایید اقدام کنید مشکلی ندارید من خودم چندین بار یک وکیل که ضمینه فعالیتش در المان بود صحبت کردم و دقیقا همین موضوع رو به من یاداوری کرد که با مدرک فارغ التحصیلی دانشگاه ازاد اکثر دانشگاهای دولتی المان پذیرش همون مقطع رو میدن البته برای بچه های سراسری هم اگر 4 سال از تاریخ فارغ التحصیلی شون گذشته باشه دوباره برای همون مقطع پذیرش میشن. البته مواردی رو هم دیدم که فرد دانشگاه ازادی به مقطع بالاتر هم رفته و مدرک پایه رو قبول کردن که کاملا به شرایط فرد/رشته و مهمتر از همه دانشگاه بستگی داره که بهترین راه مکاتبه با دانشگاه مورد نظر و بیان شرایط خود برای بخش پذیرش دانشگاه می باشد.
پیروز و سعادتمند باشید

amirrubik
December 7th, 2012, 02:55 PM
با سلام
بله چون شما لیسانس دارید و دوباره لیسانس می خوایید اقدام کنید مشکلی ندارید من خودم چندین بار یک وکیل که ضمینه فعالیتش در المان بود صحبت کردم و دقیقا همین موضوع رو به من یاداوری کرد که با مدرک فارغ التحصیلی دانشگاه ازاد اکثر دانشگاهای دولتی المان پذیرش همون مقطع رو میدن البته برای بچه های سراسری هم اگر 4 سال از تاریخ فارغ التحصیلی شون گذشته باشه دوباره برای همون مقطع پذیرش میشن. البته مواردی رو هم دیدم که فرد دانشگاه ازادی به مقطع بالاتر هم رفته و مدرک پایه رو قبول کردن که کاملا به شرایط فرد/رشته و مهمتر از همه دانشگاه بستگی داره که بهترین راه مکاتبه با دانشگاه مورد نظر و بیان شرایط خود برای بخش پذیرش دانشگاه می باشد.
پیروز و سعادتمند باشید

دوستانی که مدرک دانشگاه آزاد دارند خیلی راحت می تونند برای لیسانس اقدام کنند! اما برای ارشد کمی پیچیده میشه! معدل لیسانس هرچی بالاتر باشه شانس پذیرشتون بالاتر میره(کاملا بدبهی :دی) دانشگاه هم داریم تا دانشگاه اما آخن که جزو بهترین دانشگاه هاست هم با مدرک لیسانس آزاد بوده برای ارشد دانشجو گرفته باشه.
یه نکته مهم اینکه برای لیسانس بیشتر رشته ها و دانشگاه ها آلمانی هستند و داشتن مدرک آلمانی واجب است برای پذیرش...
موفق باشید

ghazale_sho
December 9th, 2012, 12:47 AM
سلام

ممنونم.

نه دروغ این خبر،حتی الان درسال 1392 هم خیلی ازدانشگاه های ایران قبول ندارند به جز چند تا(5تادرمشهد)،H+/- یعنی هنوز مورد قبول نیست.
The degrees of this university are not generally recognized in Germany (see www.anabin.kmk.org (http://www.anabin.kmk.org) Status H+/-, INFOTECH requires H+), we cannot admit students from this university
البته بازهم شاید بسته به رشته فرق کند،بهتر فرم دانشگاه pre-evaluation پرکنید تا متوجه بشید قبول دارند دانشگاه شما رو یا نه.

iSaeed
December 9th, 2012, 10:47 PM
من واقعا دوست دارم ببینم معیار این انتخابات چی بوده ؟!!!بغیر از دانشگاه فردوسی و علوم پزشکی سه تا دانشگاه دیگه اینها هستش !!! دانشگاه آستان قدس رضوی - اداره کل روایط عمومی !!!!!!!!!!!دانشگاه بین الملل اما رضا دانشگاه علوم اسلامی رضوی !!!اون وقت دانشگاه خیام به عنوان یکی از قدیمی ترین و شاید گفت در بالاترین سطح موسسات آموزش عالی کشور محسوب نمیشه که هیچ مدل این دانشگاه رو زده : دانشگاه آزاد اسلامی !!!الله اکبر !! اینها حالشون خوبه !!!؟

memarkoochik
December 10th, 2012, 01:42 PM
نه دروغ این خبر،حتی الان درسال 1392 هم خیلی ازدانشگاه های ایران قبول ندارند به جز چند تا(5تادرمشهد)،H+/- یعنی هنوز مورد قبول نیست.
The degrees of this university are not generally recognized in Germany (see www.anabin.kmk.org (http://www.anabin.kmk.org) Status H+/-, INFOTECH requires H+), we cannot admit students from this university
البته بازهم شاید بسته به رشته فرق کند،بهتر فرم دانشگاه pre-evaluation پرکنید تا متوجه بشید قبول دارند دانشگاه شما رو یا نه.

ببخشید من الان متوجه نشدم ببینید تو این سایت سه بخش داره که یکی H+ . که تایید شده است. یکی H- که تایید نشده است . و یکی هم H+/- این الان متوجه اش نشدم من... یعنی قبول دارن یا ندارن؟ اگه نه چرا تو رده ی منفی خالی قرا نگرفته ان؟

leopardo
February 12th, 2013, 12:18 PM
سلام.
خسته نباشين.
من تا چهارشنبه براي ثبت نام دانشگاه پرديس بيشتر وقت ندارم. ميخوام يك ترم ارشد اينجا بخونم بعد انتقالي بگيرم به آلمان.
١. ميخواستم بدونم دانشگاه هاي آلمان اصلا اين پرديس هاي بين المللي رو قبول دارن؟
٢. دوره هاي مجازي رو چطور؟قبول ميكنن براي انتقالي؟
٣. و همينطور اين دوره هاي آموزش محور كه تازه مد شده و پايان نامه ندارن رو قبول ميكنن؟

Reza_1369
February 14th, 2013, 05:25 PM
سلام
مهندسی شیمی دانشگاه شریف میخونم
معدلم تا پایان ترم 8 (تیر92) حدود 15 خواهد بود
تافل 100 دارم
GRE هنوز ندارم

به نظرتون چه دانشگاهی از آلمان میتونم پذیرش بگیرم؟ میتونم هزینه تحصیل رو تامین کنم ؟
اسامی دانشگاه های international ک احتیاجی به مدرک زبان آلمانی ندارند رو میشه بگین؟

ممنون

omiddd
March 16th, 2013, 02:36 AM
سلام دوستان
من یه سوال واسم پیش اومده ، ایا داشتن سابقه تو یه شرکت معتبر واسه پذیرش گرفتن مستر تاثیر داره؟

le-ciel
March 16th, 2013, 10:44 AM
سلام دوستان
من یه سوال واسم پیش اومده ، ایا داشتن سابقه تو یه شرکت معتبر واسه پذیرش گرفتن مستر تاثیر داره؟

صد در صد! من لیسانسم دانشگاه غیرانتفاعی بودم ولی 7 سال سابقه کار دارم. الان هم از Jena پذیرش مستر دارم. فکر نمیکنم بی تاثیر بوده باشه....

milad_golkaram
March 16th, 2013, 01:41 PM
سلام یه سوال دارم امید وارم جای درستی مطرح کرده باشم
میخواستم ببینم برای گرفتن پذیرش از المان ایا حتما لازمه مدرک اصلی لیسانس رو کپی بگیریم بدیم ترجمه بهشون یا اینکه گواهی موقت هم بدیم کافیه؟

le-ciel
March 16th, 2013, 03:30 PM
سلام یه سوال دارم امید وارم جای درستی مطرح کرده باشم
میخواستم ببینم برای گرفتن پذیرش از المان ایا حتما لازمه مدرک اصلی لیسانس رو کپی بگیریم بدیم ترجمه بهشون یا اینکه گواهی موقت هم بدیم کافیه؟

ایمیل بزنید از دانشگاه مورد نظرتون بپرسید.
من خودم اصلی رو ترجمه کردم...

hadiemami
March 24th, 2013, 08:17 PM
سلام خسته نباشید
من میخواستم یه سوال کنم نمیدونم واسه این فروم مناسبه یا نه
من الان مقطع پیش دانشگاهی هستم میخواستم بدونم
فقط باید قبولی دانشگاه سراسری داشته باشیم یه غیر انتفاعی هم میشه
و سراسری هر رشته ای باشه اشکالی نداره مثلا زبان یا حسابداری کلا رشته های غیر مهندسی هم قبولا
ممنون میشم پاسخ بدید

empty_user
March 24th, 2013, 10:08 PM
سلام
من تاپیک رو خوندم آخرشم بجای این که متوجه بشم چی شد بدتر گیچ شدم
یه لطفی کنید راهنماییم کنید
من معدلم 14 و از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی فارغ التحصیل شدم
vortex
March 25th, 2013, 03:50 PM
سلام
من تاپیک رو خوندم آخرشم بجای این که متوجه بشم چی شد بدتر گیچ شدم
یه لطفی کنید راهنماییم کنید
من معدلم 14 و از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی فارغ التحصیل شدم
چی رو متوجه نشدید دقیقاً ؟ سوالتون رو مطرح کنید . مدرک دانشگاهی شما معتبره اگر که سوالتون اینه !

vortex
March 25th, 2013, 03:54 PM
سلام
مهندسی شیمی دانشگاه شریف میخونم
معدلم تا پایان ترم 8 (تیر92) حدود 15 خواهد بود
تافل 100 دارم
GRE هنوز ندارم

به نظرتون چه دانشگاهی از آلمان میتونم پذیرش بگیرم؟ میتونم هزینه تحصیل رو تامین کنم ؟
اسامی دانشگاه های international ک احتیاجی به مدرک زبان آلمانی ندارند رو میشه بگین؟

ممنون

این رو باید خودتون سرچ کنید ولی من میتونم به شما این دانشگاهها رو پیشنهاد بدم تا اونجایی که برای مهندسی شیمی یادمه : Stuttgart - Magdeburg - Hamburg uni of tech. -Aalen -

empty_user
March 25th, 2013, 06:47 PM
چی رو متوجه نشدید دقیقاً ؟ سوالتون رو مطرح کنید . مدرک دانشگاهی شما معتبره اگر که سوالتون اینه !

این قسمتش رو که معدل من زیر 15 هستش ( معدلم 14 ) چقدر به مشکل بر می خورم رو نفهمیدم

vortex
March 26th, 2013, 01:25 AM
این قسمتش رو که معدل من زیر 15 هستش ( معدلم 14 ) چقدر به مشکل بر می خورم رو نفهمیدم

معدل هیچ ربطی نداره به اعتبار ، شما خیلی هم مدرکتون معتبره ، منتها معدلتون خیلی خوب نیست و شانستون پایینه ، منتها رشته ی شما چیه ؟ در رشته مکانیک شانس پذیرش کمه با 14

aaydaa
March 26th, 2013, 10:41 PM
سلام خسته نباشید
من میخواستم یه سوال کنم نمیدونم واسه این فروم مناسبه یا نه
من الان مقطع پیش دانشگاهی هستم میخواستم بدونم
فقط باید قبولی دانشگاه سراسری داشته باشیم یه غیر انتفاعی هم میشه
و سراسری هر رشته ای باشه اشکالی نداره مثلا زبان یا حسابداری کلا رشته های غیر مهندسی هم قبولا
ممنون میشم پاسخ بدید

سلام
تا جایی که من میدونم (حداقل زمان ما!) غیرانتفاعی هم جز سراسری محسوب میشد!شما یه گواهی قبولی کنکور سراسری از سازمان سنجش لازم دارین،چی و کجاش مهم نیست

empty_user
March 27th, 2013, 08:20 PM
معدل هیچ ربطی نداره به اعتبار ، شما خیلی هم مدرکتون معتبره ، منتها معدلتون خیلی خوب نیست و شانستون پایینه ، منتها رشته ی شما چیه ؟ در رشته مکانیک شانس پذیرش کمه با 14

من رشته م عمرانه ، الان چه جوریاست ؟

shvth
March 27th, 2013, 11:44 PM
بچه ها کسی میدونه پزشکی دانشگاه اصفهانو چقدر قبول دارن و میشه راحت رفت المان واسه تخصص؟

ali_reza
March 28th, 2013, 08:32 AM
سلام به همه. سال نو هموتون مبارک و امیدوارم هر کسی که قصد پذیرش گرفتن داره موفق بشه از یک دانشگاه پدر مادر دار پذیرش بگیره و کاراش جورشه بره:)
خلاصه بگم.هنرستان رشته برق قدرت خوندم معدل 17. کاردانی مرکز اموزش عالی انقلاب اسلامی که دولتی هستش اما(واقع در یافت اباد:redface:) و هیچ ربطی به دانشگاه انقلاب ندارد معدل یادم نیست ولی بالای 17.کارشناسی ازاد تهران جنوب معدل 16.7 مهندسی برق.
الان دگرگون شدم میخوام برم یک رشته مدیریتی مثل کار افرینی ای بیزینسی چیزی تو این مایه ها بخونم برای ارشد.زبان انگلیسی در حد ایتلس خوندم قبلا.این جرمن ها شنیدم تغییر گرایش تو مستر رو قبول نمیکنند.راست میگن؟تازه من که ازادی هم هستم.بنظرتون چقدر شانس پذیرش دارم برا ی ارشت(زبون گرفت ارشد)؟و تحصیل با چه زبانی؟االمانی در حد 0000000 چه بسا پایین تر.ولی اگر بدونم لازم هستش و نتیجه خوبی داره میذارم پشتش روزی 20 ساعت هم شاید بتونم بخونم!!!!!!!!!!!!!
کلا نظرتون چیست بزرگان؟المان رو ببوسم بذارم رو تاخچه یا بچسبم بهش؟؟
پیشاپیش خییییلی ممنونم.از جواب های کاملتون:redface:

askary_amir69
March 30th, 2013, 02:21 AM
این که دارم جواب شما رو میدم یه وقت حمل بر این نشه که خودم رو جزء بزرگان حساب کردم.
سلام.عید همگی مبارک
آقا از ما میشنوی بچسب بهش خوبم بچسب.اینکه آزاد بودی مشکلی نیست. حتما حتما جی ار ای بده.هم جنرال هم اگه داره رشتت سابجکت. کلی میره رو شانست. آلمانی اگه بخونی که دیگه معرکست. بازم کلی میره رو شانست.همینا که گفتمو انجام بدی ایشالا 10 سال دیگه که تو آلمان بچت به دنیا میاد و یه کار درستو حسابی اونجا داری میگی خدا به اون بنده خدا که راهنماییمون کرد خیر بده.
یا علی مدد.

سلام به همه. سال نو هموتون مبارک و امیدوارم هر کسی که قصد پذیرش گرفتن داره موفق بشه از یک دانشگاه پدر مادر دار پذیرش بگیره و کاراش جورشه بره:)
خلاصه بگم.هنرستان رشته برق قدرت خوندم معدل 17. کاردانی مرکز اموزش عالی انقلاب اسلامی که دولتی هستش اما(واقع در یافت اباد:redface:) و هیچ ربطی به دانشگاه انقلاب ندارد معدل یادم نیست ولی بالای 17.کارشناسی ازاد تهران جنوب معدل 16.7 مهندسی برق.
الان دگرگون شدم میخوام برم یک رشته مدیریتی مثل کار افرینی ای بیزینسی چیزی تو این مایه ها بخونم برای ارشد.زبان انگلیسی در حد ایتلس خوندم قبلا.این جرمن ها شنیدم تغییر گرایش تو مستر رو قبول نمیکنند.راست میگن؟تازه من که ازادی هم هستم.بنظرتون چقدر شانس پذیرش دارم برا ی ارشت(زبون گرفت ارشد)؟و تحصیل با چه زبانی؟االمانی در حد 0000000 چه بسا پایین تر.ولی اگر بدونم لازم هستش و نتیجه خوبی داره میذارم پشتش روزی 20 ساعت هم شاید بتونم بخونم!!!!!!!!!!!!!
کلا نظرتون چیست بزرگان؟المان رو ببوسم بذارم رو تاخچه یا بچسبم بهش؟؟
پیشاپیش خییییلی ممنونم.از جواب های کاملتون:redface:

saeed85644
April 1st, 2013, 08:25 PM
لطفا راهنماییم کنید با شرایطی که دارم به نظرتون از دانشگاه های خوب و متوسط آلمان ( مخصوصا اشتوتگارت ) واسه مکانیک و صنایع ( مقطع لیسانس) می تونم پذیرش بگیرم
تحصیلات : لیسانس فیزیک دانشگاه تبریز
معدل لیسانس : 12.5
معدل دیپلم : 17.85
معدل پیش دانشگاهی : 15.6
مدرک زبان آلمانی : B1
ضمنا اگرم بتونم پذیرش بگیرم شرایطم برا ویزا چطوریاس ! ( به خاطر سنم و مقطع لیسانس )
واگرم تونستم ا خوان ویزا هم رد بشم تو خود آلمان در زمینه خدمات دولتی و رفاهی دانشگاه ( مثل بیمه و خوابگاه و ...) و کار دانشجویی با مشکل مواجه نمی شم
ببخشید طولانی شد ممنون می شم منو راهنماییم بفرمایید تا حالا خیلی این سوالو تو این سایت پرسیدم ولی به جوابی نرسیدم !

masih_masih98
April 2nd, 2013, 02:26 PM
سلام
من رشته پرستاری دانشگاه ازاد رو دارم میخونم و میخوام بعد از گرفتن مدرک کارشناسی برای کار به المان برم...
ایا مدرک دانشگاه ازاد رو برای کار کردن در المان قبول دارن؟
این سوال شاید ربطی به موضوع نداشته باشه.ایا ارزش داره برای کار در پرستاری المان برم یا کشوری بهتر هم هست که مزایای بهتری هم داشته باشه؟

shemo
April 5th, 2013, 12:43 PM
سلام.من هنرستانی بودم و پیش دانشگاه نداشتیم.بعد از هنرستان با کنکور علمی کاربردی وارد دانشگاه شدم و کاردانی گرفتم.حالا برای پذیرش از دانشگاه های آلمان در مقطع لیسانس دچار سردرگمی شدم.یکی میگه باید مدرک پیش بگیری یکی میگه با همون کاردانی میشه اقدام کنی. میشه کمکم کنیــــــد ؟؟؟

ali1992
April 7th, 2013, 10:33 PM
سلام
سال نو بر دوستان مبارک
من ترم دوم دانشگاه غیرانتفاعی انرژی ساوه
رشته کامپیوتر،نرم افزار میخونم.
می خواستم بدونم دانشگاه مونستر و ینا پذیرش میدن؟فاند چطور ؟
بعد تو سایت دانش از کدوم قسمت میشه اطلاعات مربوط به اساتید رو دید؟
بعد از چه ترمی باید پذیرش بفرستم؟
به نظر شما خودم بفرستم یا از موسسات اعزام دانشجو کمک بگیرم.
آخریش: موسسات مجاز چه فرقی با غیر مجاز داره ؟
با عذرخواهی فراوان.لطفا راهنمایی کنید.

richman
April 10th, 2013, 10:59 AM
پذیرش از دانشگاه در مقطع ارشد با لیسانس غیر انتفاعی:
سلام دوستان من هنرستانی بودم....بعدش هم اموزشکده دولتی کاردانی گرفتم و در نهایت در غیر انتفاعی لیسانس گرفتم...برای اپلای المان نیاز هست که اسم دانشگاه شما در لیست آنابین موجود باشه که البته واسه برخی دانشگاها مهم نیست...معمولا تعداد کمی از دانشگاهها غیر انتفاعی در این لیست آنابین رجیستر هستن..ولی با توجه به تمووم این قضایا من با اینکه اسم دانشگاههم در لیست آنابین نبوود تونستم از دانشگاه کمنیتز پذیرش بگیرم..چند تا از دوستای دیگه من هم که غیر انتفاعی بودن تونستن از این دانشگاه پذیرش بگیرن....موفق باشید

aminc
April 15th, 2013, 11:36 PM
سلام
بچه ها از چه سایتی میتونم دانشگاهای آزاد مود تایید آلمان رو گیر بیارم؟؟؟ یه سایت بود که اونم کار نمیکنه

دوستدار شما
پسر خاله

khaliliar
April 16th, 2013, 12:37 PM
سلام
بچه ها از چه سایتی میتونم دانشگاهای آزاد مود تایید آلمان رو گیر بیارم؟؟؟ یه سایت بود که اونم کار نمیکنه

دوستدار شما
پسر خاله

سلام، کل دانشگاه های مورد تائید آلمان توی این سایت لیست شده:
http://anabin.kmk.org/

empty_user
April 29th, 2013, 12:24 PM
سلام
می خواستم بدونم که پذیرش کسایی که در پردیس 2 درس خوندن به چه صورت هستش و اعتبار مدرکشون چه جوری بررسی می شه ؟ یعنی به انداره خود دانشگاه اصلی اعتبار داره ؟ کلا قبوش دارند ؟

kitar0
May 4th, 2013, 06:59 PM
سلام.من هنرستانی بودم و پیش دانشگاه نداشتیم.بعد از هنرستان با کنکور علمی کاربردی وارد دانشگاه شدم و کاردانی گرفتم.حالا برای پذیرش از دانشگاه های آلمان در مقطع لیسانس دچار سردرگمی شدم.یکی میگه باید مدرک پیش بگیری یکی میگه با همون کاردانی میشه اقدام کنی. میشه کمکم کنیــــــد ؟؟؟

آقا این سوال منم هست. لطفا جواب بدید

pegy
May 6th, 2013, 08:08 PM
سلام من دارم کاردانی شبکه و اینترنت در دانشگاه علمی و کاربردی پودمانی میخونم . میخوام بدونم میتونم واسه کارشناسی برم آلمان؟ مدرک علمی کاربردی قبول دارن؟ ممنون

Saaaaam
May 6th, 2013, 08:10 PM
سلام من دارم کاردانی شبکه و اینترنت در دانشگاه علمی و کاربردی پودمانی میخونم . میخوام بدونم میتونم واسه کارشناسی برم آلمان؟ مدرک علمی کاربردی قبول دارن؟ ممنون

دوست گرامی همه دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم را قبول دارند

Saaaaam
May 6th, 2013, 08:15 PM
سلام
می خواستم بدونم که پذیرش کسایی که در پردیس 2 درس خوندن به چه صورت هستش و اعتبار مدرکشون چه جوری بررسی می شه ؟ یعنی به انداره خود دانشگاه اصلی اعتبار داره ؟ کلا قبوش دارند ؟

سلام هیچ مشکلی نداری فقط سعی کنید معدلتون بالا باشه!

rahi2012
May 6th, 2013, 08:17 PM
دوست گرامی همه دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم را قبول دارند
به زودی طیف گسترده ای از دانشگاه های داخل ایران رده بندی خواهند شد و مبنای پذیرش قرار خواهند گرفت. هرچند الان هم برای جاهای خوب تفاوت هست از چه دانشگاهی فارغ التحصیل شده باشی!