PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آيا كسي بدون مقاله تونسته FUND بگيره؟

صفحه ها : [1] 2

r_mc81
January 28th, 2008, 03:24 PM
آيا كسي هست كه بدون داشتن مقاله تونسته باشه FUND بگيره واسه PhD يا حتي Master اگر كسي هست لطفا اگه ممكنه اينجا تجربياتشو منتقل كنه.

ars
January 28th, 2008, 03:29 PM
بله امكانش هست. تعدادشون هم خيلي خيلي زياده.

r_mc81
January 28th, 2008, 04:34 PM
دوست عزيز
آيا شما كسي رو سراغ داريد كه اينطوري FUND گرفته باشه و بشه باهاش ارتباط برقرار كرد و از تجاربش كمك گرفت؟

r_mc81
January 28th, 2008, 11:46 PM
Any other opinion?

niva61
January 29th, 2008, 12:00 AM
منم ميشناسم. ولي متاسفانه امکان معرفيو ندارم.
ولي يه تجربه شخصي:
من خودم اوايل واسه اينکه تا حدودي از نحوه پذيرش ايرانيا (چون قابل مقايسه با ما هستن) در يه دانشگاه خاص اطلاع بدست بيارم، ميرفتم خوب توي اون دپارتمان جستجو مي کردم و اگه دانشجوي ايراني وجود داشت، رزومشونو نگاه مي کردم. (معمولا توي پروفايلها تا حدودي يه اطلاعاتي پيدا مي شه، بعضيام که رزومرو مي ذارن) خوب مقاله چيزيه که طرف هميشه توي رزومش مي ذاره، حتي دانشجوهاي خارجيم ميشه واسه اين مورد نگاه کرد.

r_mc81
January 29th, 2008, 02:23 PM
با تشكر از شما والا من ميخوام September 2008 اپلاي كنم به نظرتون امكان نوشتن مقاله هست؟

ayaz
January 29th, 2008, 02:27 PM
خیلی ها بدون مقاله تونستن Fund های خوب از دانشگاه های خوب بگیرند. البته معدل و نمره GRE شون بالا بوده و یه سری نقاط قوتی داشتن.

ars
January 29th, 2008, 04:29 PM
با تشكر از شما والا من ميخوام September 2008 اپلاي كنم به نظرتون امكان نوشتن مقاله هست؟

اگه سپتامبر براي spring داري apply مي كني وقت داري ولي براي Fall 2008 ديگه دير شده.

sysbiosys
January 29th, 2008, 07:15 PM
بله. کافیه اسم دانشجوهای PhD توی دپارتمانهای مختلف رو تو google بگردید. می بینید خیلیها قبل از ورود به اون دپارتمان مقاله ای نداشتند. البته حداقل موضوع پایان نامه خوب و ارائه مقاله توی چند تا کنفرانس لازمه. توی اروپا خیلی جاها این طوری بورس می دهند. من چند نفر رو می شناسم که توی هلند پذیرش گرفته اند با بورس که فقط یه مقاله توی یه کنفرانس داشتند و مقاله ای چاپ نکرده بودند.

nakhoda_shahed
March 14th, 2009, 05:45 PM
سلام . منم یه سوال مشابه دارم

من مودلم 17.21 توی کارشناسی بود
توی فوق هم فعلاً 18.03 است .

در ضمن توی کارشناسی دو رشته ای بودم ، یعنی دو تا لیسانس دارم .

هر سه تاش رو هم توی امیر کبیر خوندم .

ولی مقاله ای ندارم .

با این شرایط بدون مقاله میتونم از دانشگاه های امریکا Fund بگیرم ؟
(با TOEFL =100 )

ehsan99
March 14th, 2009, 08:48 PM
سلام . منم یه سوال مشابه دارم

من مودلم 17.21 توی کارشناسی بود
توی فوق هم فعلاً 18.03 است .

در ضمن توی کارشناسی دو رشته ای بودم ، یعنی دو تا لیسانس دارم .

هر سه تاش رو هم توی امیر کبیر خوندم .

ولی مقاله ای ندارم .

با این شرایط بدون مقاله میتونم از دانشگاه های امریکا Fund بگیرم ؟
(با TOEFL =100 )

صد درصد میتونید فاند بگیرید و اون فاند هم حلالتون. فقط باید هوشمندانه Apply کنید. من خیلها رو دیدن اینجوری. فقط بهتره حداقل یه مقاله Submit کنید. ناسلامتی فوق دارید.

موفق باشید.

kbigdelysh
March 18th, 2009, 10:45 PM
برای دکترا خیلی بعیده که پذیرش با فاند بگیری..البته بودن که بگیرن

maryamf
March 19th, 2009, 01:46 AM
آمريكا نمي دونم ولي اروپا، من با 3 مقاله كنفرانس ار آلمان و هلند پذيرش گرفتم.. البته، تو سويس از ETHZ و امريكا جواب جدي از utah وvirginia داشتم ولي از جواب استاد تا پذيرش خيلي فاصله هست. راستي! چرا نتايج پذيرش رو چك نمي كنين.. زماني كه Rey اين پست رو فرستاد بخش نتايج پذيرش وجود نداشت..

RaminR
March 19th, 2009, 11:11 AM
من خودم بدون مقاله از دانشگاه UIUC پذیرش با فاند گرفتم برای MS . تازه معدلم خیلی‌ بالا نبود: ۱۶.۳ ... در ضمن، TOEFL iBT: 115, GRE-----> Q: 800, V: 720, AW: 4.5

Babak
March 20th, 2009, 09:13 PM
من خودم بدون مقاله از دانشگاه UIUC پذیرش با فاند گرفتم برای MS . تازه معدلم خیلی‌ بالا نبود: ۱۶.۳ ... در ضمن، TOEFL iBT: 115, GRE-----> Q: 800, V: 720, AW: 4.5

معدل ۱۶.۳ از شریف معدل خوبیه، ضمن این که شما نمره‌ی TOEFL و GRE خیلی خوبی دارید. به خصوص نمره‌ی GRE شما فوق‌العاده است. آمریکایی‌ها هم به این راحتی نمی‌تونند وربال ۷۲۰ بگیرند. من تعجب نمی‌کنم که شما بدون مقاله پذیرش با فاند گرفتید.

RaminR
March 21st, 2009, 03:03 AM
معدل ۱۶.۳ از شریف معدل خوبیه، ضمن این که شما نمره‌ی TOEFL و GRE خیلی خوبی دارید. به خصوص نمره‌ی GRE شما فوق‌العاده است. آمریکایی‌ها هم به این راحتی نمی‌تونند وربال ۷۲۰ بگیرند. من تعجب نمی‌کنم که شما بدون مقاله پذیرش با فاند گرفتید.

Thank you Babak... actually, in our class of 120 students, the average GPA is 15.89, so my rank would be around 50... that's why I said my GPA is relatively low... But I think the main factor was my GRE score...! ;)

rezatheory
March 21st, 2009, 06:16 AM
من مقاله رو به یه مجله فرستاده بودم هیچ پذیرشی هم از طرف اون مجله نیومده بود. ولی استاد هام توی نامه هاشون نوشتن که این آقا روی این موضوع کار کرده و یه مقاله به یه مجله فرستاده که در حال بررسیه. این فکر میکنم خیلی کمکم کرد.

emperial
March 21st, 2009, 08:46 AM
با اینکه خیلی مضحک به نظر میرسه ولی ذکر این نکته که کسی رو مقاله کار کرده و تو فلان journal سابمیت کرده - حتی اگر هم نکرده باشه - خیلی در پذیرش گرفتن بهش کمک میکنه. مضحک بودنش هم به این خاطره که شما میتونید هر مطلبی رو سابمیت کنید و تا کسی بخواد اونو مرور کنه دو ماه ممکنه طول بکشه. ولی تو این مدت میگن طرف مقاله داره بهش پذیرش بدیم.

sysbiosys
March 21st, 2009, 11:31 AM
با اینکه خیلی مضحک به نظر میرسه ولی ذکر این نکته که کسی رو مقاله کار کرده و تو فلان journal سابمیت کرده - حتی اگر هم نکرده باشه - خیلی در پذیرش گرفتن بهش کمک میکنه. مضحک بودنش هم به این خاطره که شما میتونید هر مطلبی رو سابمیت کنید و تا کسی بخواد اونو مرور کنه دو ماه ممکنه طول بکشه. ولی تو این مدت میگن طرف مقاله داره بهش پذیرش بدیم.

این نکته درسته. راستش برای من هم عجیب بود که یه دانشجویی 2 سال پیش برداشته بود توی CV تعداد زیادی مقاله ردیف کرده بود و نوشته بود Submitted . اما جالب اینه که از یکی از دانشگاههای top 10 هم پذیرش گرفت.

yaserb
March 21st, 2009, 11:46 AM
از قول يکي از استادان مهندسي برق دانشگاه مک مستر کانادا:
اگر applicant با مدرک ليسانس بخواد بياد دکترا، به معدل و تافل اون نگاه مي کنم و اگر با مدرک کارشناسي ارشد بخواد بياد دکتري، به مقالاتش نگاه مي کنم.

bijanh_2006
March 21st, 2009, 11:50 AM
از قول يکي از استادان مهندسي برق دانشگاه مک مستر کانادا:
اگر applicant با مدرک ليسانس بخواد بياد دکترا، به معدل و تافل اون نگاه مي کنم و اگر با مدرک کارشناسي ارشد بخواد بياد دکتري، به مقالاتش نگاه مي کنم.

حالا اگه از لیسانس برای فوق اقدام کنه چی میشه؟

rezatheory
March 21st, 2009, 12:52 PM

البته همیشه اینجور نیست که آدم به قول خودمون بتونه خالی ببنده! به عنوان مثال، من یکی از اساتیدی که من باهاش تماس گرفتم بهم ایمیل زد که یه نسخه از پیش نویس مقاله رو برام بفرست. حالا این آقا خودش از کسایی بود که توی دوره دکتراش به همراه استادش اولین محاسبات رو تو این زمینه راه انداخته بودن و به قول معروف خدای این کار بود. پس وقتی کسی تو رزومش مینویسه این مقاله رو ارایه کردم باید حساب اینجا رو هم بکنه که استاد ممکنه حتی زنگ بزنه و از مقاله ده تا سئوال تخصصی بپرسه و خیلی از اساتید ممکنه که از داورها خیلی خبره تر باشند.

sysbiosys
March 21st, 2009, 12:57 PM
to rezatheory:

به نکته مهمی اشاره کردید. خصوصا اگر مصاحبه ای در کار باشه استادها معمولا روی چیزهایی که توی رزومه نوشتید و مقالاتتون سوال می پرسند و گاهی می خوان مقالات چاپ شده و نشده رو براشون بفرستید.

rezatheory
March 21st, 2009, 02:11 PM
نکته ی دیگه اینه که وقتی استاد (به خصوص اگه بشناسنش) توی توصیه نامه مینویسه که ایشون روی این موضوع کار کرده و مقاله ای فرستاده که به احتمال زیاد چاپ میشه، اونا این حرفو قبول میکنن. اگه هم

نشناسنش میتونن راحت بگردن ببینن این استاد خودش وضع مقاله هاش چجوره و اگه استاد خودش مقاله ها ی خوبی داشته باشه به احتمال زیاد بهش اعتماد میکنن.

در کل خودشون هم بعضی وقتها جلوی مقالشون نوشته Submitted و این براشون غیر معمول نیست.

emperial
March 21st, 2009, 02:28 PM
اگر پیگیری کنند که خوبه. ولی مواردی بوده که بدون بررسی قبول کردند. انگار فقط پر بودن قسمت Publication رو توجه کردند. یکی نفرو رو میشناختم که از آلبرتا پذیرش گرفت با فاند خیلی خوب و تو رزومه هم دو تا مقاله submit شده داشت. مقاله هاش که accept نشد هیچ بعد از سه سال هنوز اونجا هم نتونسته کار مفیدی انجام بده.

rezatheory
March 21st, 2009, 04:20 PM
نقل قول: بعد از سه سال هنوز اونجا هم نتونسته کار مفیدی انجام بده.

آره شما درست میگید. ممکنه که کسی بتونه پذیرش رو بگیره ولی موضوع اصلی بعداز اونه. استادم همیشه بهم میگفت: حتی یک کلمه هم ادعای زیادی نکن پیش اونها چون ممکنه پذیرش بگیری ولی اگه رفتی اونجا و حتی یک مورد ببینن که با ...SOP,CV,Rec. Letter مغایرت داشته باشه همه چیزت زیر سئوال میره.

نمیگم کسی که مقاله ارائه میکنه بایدبدونه که حتما چاپ میشه ،چون هیچکس نمیدونه، ولی باید بتونه اگه یه وقت زنگ زدن و یا ایمیل زدن و سئوال کردن یه دفاع آبرومند بکنه.

درکل بهتره آدم بدون مقاله پذیرش بگیره (قطعا ممکنه، به خصوص برای بچه هایی که با کارشناسی اقدام میکنن) تا اینکه یه چیزی سر هم کنه بعدم تو مصاحبه یا وقتی رفت اونجا توش بمونه.

ehsan99
March 24th, 2009, 10:58 PM
Regarding indication of SUBMITTED articles in resume:

I think if one indicates FAKE submitted articles in his/her resume, just as fillers, it will be the realization of the sentence of fradulent; and, subsequently, it would slurr the reputation of iranians gradually. Given that some universities insist on not stating submitted papers. However, if you submit your submitted articles in your application documents it is worth including in your CV.

I think if they, now fortunately, accept submitted articles , is, because they believe in our candor.

best of luck,

saeed20
May 30th, 2009, 10:07 AM
بله. کافیه اسم دانشجوهای PhD توی دپارتمانهای مختلف رو تو google بگردید. می بینید خیلیها قبل از ورود به اون دپارتمان مقاله ای نداشتند. البته حداقل موضوع پایان نامه خوب و ارائه مقاله توی چند تا کنفرانس لازمه. توی اروپا خیلی جاها این طوری بورس می دهند. من چند نفر رو می شناسم که توی هلند پذیرش گرفته اند با بورس که فقط یه مقاله توی یه کنفرانس داشتند و مقاله ای چاپ نکرده بودند.

سلام
من می خوام برای هلند اقدام کنم. چند تا مقاله دادم تا الان ولی می دونی اونها چی براشون مهم بوده که می گی با یک مقاله تو یک کنفرانس بورس گرفتن؟ و می دونی کدوم دانشگاه؟ و چه رشته ای؟ خلاصه یک کم با جزئیات بیشتر برامون می گی؟
ممنون از لطفت

mariamnouri
May 30th, 2009, 12:46 PM
سلام
من خودم مقاله نداشتم و فاند گرفتم. از لیسانس به phD

saeed20
May 30th, 2009, 06:14 PM
سلام
من خودم مقاله نداشتم و فاند گرفتم. از لیسانس به phD

می شه محبت کنین و بگین کدوم دانشگاه و چه رشته ای؟ و اینکه شرایطتون مثلاً چی بود؟
متشکرم

mariamnouri
May 30th, 2009, 06:48 PM
مهندسی شیمی امیرکبیر با معدل 17.27
تافل 106
gre 800 320 3.5
آلمانی در حد خیلی خوبی بلدم و فرانسه در حد متوسط (همه میگن به این ربط داره ولی به نظر من ربطی نداشت)
در زمینه ی کاری استادم مطالعه داشتم ولی نه خیلی.
از Rice پذیرش گرفتم

دیگه چی باید بگم؟

Behnam_999
May 30th, 2009, 08:27 PM
سلام
یکی از دوستان من پارسال به همراه خانمش هر 2 بدون مقاله اما با معدل تاپ در مقطع لیسانس و ارشد شریف و تهران! از آلبرتا فاند کامل گرفتند! 24هزارتا!

ashkan_mc
May 30th, 2009, 09:49 PM
من تو اين مدتي كه تو كار بودم يه چيز ديگه هم فهميدم ...

دانشگاه هاي كانادا بيشتر روي معدل و تافل حساس هستند ولي براي دانشگاه هاي امريكا مقاله هم مهمه ... GRE هم مهمه ... اونا برايندي از همه رو لحاظ مي كنند ...

saeed20
May 30th, 2009, 09:54 PM
تافل 106
gre 800 320 3.5
آلمانی در حد خیلی خوبی بلدم و فرانسه در حد متوسط (همه میگن به این ربط داره ولی به نظر من ربطی نداشت)
از Rice پذیرش گرفتم

دیگه چی باید بگم؟

مریم شما همه چیزت خوب بوده و اصولاً دوره ی کارشناسی معدلت خوب باشه و GRE هم نمره ی خوب بگیری زیاد انتظار مقاله ندارن.

من تو اين مدتي كه تو كار بودم يه چيز ديگه هم فهميدم ...

دانشگاه هاي كانادا بيشتر روي معدل و تافل حساس هستند ولي براي دانشگاه هاي امريكا مقاله هم مهمه ... GRE هم مهمه ... اونا برايندي از همه رو لحاظ مي كنند ...

این که می گی رو من هم شنیدم ولی من می خوام برای اروپا اقدام کنم. مثلاً هلند یا سوئیس.

ashkan_mc
May 30th, 2009, 10:00 PM
مگه هلند و سوييس هم fund ميدن :D ؟؟؟
والا كلاً‌ به نظرم اروپا يكم راحت تره ... يعني اصلاً‌ مدلش فرق داره ... پذيرش بدون فاند رو كه ميشه سه سوته بگيري ...

jalali_smj
May 31st, 2009, 12:43 AM
تمامی دوستانم که بدون مقاله فاند گرفتن دو عامل داشتن: 1- نمره زبان خیلی خوب 2- معدل خوب
اونایی که چندین مقاله داشتن ولی معدل و از معدل مهمتر، نمرات زبان، مناسبی نداشتند کمتر موفق بودند!

saeed20
May 31st, 2009, 07:44 AM
مگه هلند و سوييس هم fund ميدن :D ؟؟؟
والا كلاً‌ به نظرم اروپا يكم راحت تره ... يعني اصلاً‌ مدلش فرق داره ... پذيرش بدون فاند رو كه ميشه سه سوته بگيري ...

:o
سوئیس که بهترین fund ها رو می ده! هلند هم خیلی خوب پول میده. و چند تا از دانشگاههای سوئیس هستند که پذیرش گرفتن ازشون از بهترین های امریکا هم سخت تره.
بگذریم... من الان تو دوره ی master تا این لحظه 3 تا مقاله تو 3 تا کنفرانس بین المللی publish کردم و یکی هم دادم برا journal که منتظر جوابم. البته هنوز پایان نامه ام رو شروع نکردم و قاعدتاً باید یک مقاله هم از اون در بیاد ایشاا...
پس با این حساب و صحبتهایی که شد فکر کنم الان دیگه زیاد وقتم رو روی مقالات جدید نباید بذارم و برم سراغ زبان و gmat. برم تو انجمن های دیگه ببینم اروپا gmat موثر هست یا نه. می ترسم اینجا بپرسم شورای نگهبان رد صلاحیتم کنه. ;D

ashkan_mc
May 31st, 2009, 08:59 AM
جدی شما مطمئنی اینا فاند خوب میدن ؟؟؟ من که شنیده بودم دانشگاه های اروپا اکثراً فاند نمی دن ؟؟؟ یعنی اینا هم مثل امریکا استاد ها فاند میدن یا دانشگاه بورس میده ؟؟؟ تو کدوم بخش این سایت در این مورد اطلاعاتی وجود داره ؟؟؟

بابا شما که اوضاعت خوبه ... برو رو زبانت کار کن ...

saeed20
May 31st, 2009, 09:34 AM
جدی شما مطمئنی اینا فاند خوب میدن ؟؟؟ من که شنیده بودم دانشگاه های اروپا اکثراً فاند نمی دن ؟؟؟ یعنی اینا هم مثل امریکا استاد ها فاند میدن یا دانشگاه بورس میده ؟؟؟ تو کدوم بخش این سایت در این مورد اطلاعاتی وجود داره ؟؟؟

بابا شما که اوضاعت خوبه ... برو رو زبانت کار کن ...

از اونجایی که اینجا مرتبط با بورس های اروپا نیست ممکنه اگه بحث کنیم شورای نگهبان پاکش کنه. ::)
ببین اینو که مطمئن هستم که بورس می دن. رقمشون که در مورد سوئیس از کانادا و امریکا می تونه بهتر باشه. چون من یکی از دوستام که سوئیسه می گفت بعضی از دانشجوهای کانادایی میان سوئیس چون بهتر پول می دن.
پس می تونی بری تو بخش هلند و سوئیس سایت بخونی.
من در حال حاضر دارم تحقیق می کنم که شرایط کدوم از هر نظر برام بهتره. تو بخش هلند هم یک سوال پرسیدم. منتظر جواب دوستان هستم. بیا اونجا.

rumtin
June 28th, 2009, 11:18 PM
می شه محبت کنین و بگین کدوم دانشگاه و چه رشته ای؟ و اینکه شرایطتون مثلاً چی بود؟
متشکرم

این موارد رو می نونید با کلیک روی کلاه فارغ التحصیلی شخص پیدا کنید

neda amiri
September 1st, 2009, 03:50 PM
سلام
من لیسانس مهندسی شیمی با معدل 15 از دانشگاه تهران هستم راستش مقاله ای هم ندارم.می خواستم بدونم چقدر احتمال داره که بتونم برای کارشناسی ارشد fund پیدا کنم یا اینکه اصلا امکانش هست؟آمریکا یا کانادا یا اروپا برام فرقی نمیکنه فقط می خوام funde خوبی باشه.
نمره زبانم رو با این شرایط باید در چه حد بیارم؟

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

bahador
September 1st, 2009, 11:06 PM
سلام
والا من اشخاص زیادی دیدم که بدون مقاله فاند بگیرند اما در مورد مقدارش نمیشه نظر قطعی داد....
در مورد شما هم باید بگم معدلتون قابل قبوله و به نظرم 95 به بالا فاند می گیرید البته اگر بتونید یه چیز هایی شبیه سابقه کار ، توصیه نامه ی خوب از استاد و..... جور کنید خیلی بهتر میشه.
در نهایت امید بهترین راه هستش.

موفق باشید

samira z
September 6th, 2009, 01:02 PM
سلام دوستان
این اولین باره که من تو این فروم سوال می ذارم
من دنبال فاند هستم از هر جایی به جز آسیا ،نه به خاطر اینکه انتظاراتم زیاده بلکه نمی خواهم دیگه به هرقیمتی که شده و هر جا که شده و هر رشته ای که شده درس بخونم .
من مهندسی مواد سرامیک دانشگاه آزاد رو خوندم ، می خوام برای مستر "توریسم " بخونم !!! چون الان یک سال هست که در این زمینه کار میکنم و خیلی علاقه مندم . تافل 88 اینترنت بیسد دارم و معدل کارشناسیم 17.17هست .
فکرمیکنید این شرایط واین تغییر رشته با مقوله ی فاند گرفتن جور در می آد؟
اگه یک سال دیگه هم بشینم زبان بخونم و تافل وجی آر ای بالا بگیرم شانسم چه تغییری میکنه و اصلا از این راه چقدر امید هست

مرسی از جوابهاتون پیشاپیش

shadi2
September 19th, 2009, 12:33 AM
من سوالم اینه که شرکت در کنفرانس ها توی آمریکا و کانادا هم امتیاز محسوب می شه؟ و اینکه فقط accept شده باشه کافیه؟ منظورم اینه که نری ارائش بدی!!إضمنا تاثیر پوستر تا چه حدیه؟

nimeh
October 19th, 2009, 07:17 PM
بله هست زياد

Babak
October 19th, 2009, 08:20 PM
من سوالم اینه که شرکت در کنفرانس ها توی آمریکا و کانادا هم امتیاز محسوب می شه؟ و اینکه فقط accept شده باشه کافیه؟ منظورم اینه که نری ارائش بدی!!إضمنا تاثیر پوستر تا چه حدیه؟
به نظر من امتیاز زیادی محسوب نمی‌شه، اما مساله اینه که بعضی از کنفرانس‌ها مقاله شما رو در صورتی که ارائه نشه در proceeding کنفرانس چاپ نمی‌کنند و در این صورت دیگه مقاله شما publication محسوب نخواهد شد.

reza699
October 19th, 2009, 10:59 PM
واقعا میشه بدون مقاله حتی واسه مستر فاند گرفت ؟ من حقیقتا نشنیده بودم تا به حال.
ببینید دوستان یه مشکلی که من دارم شرایطم طوری هست که باید حتما فاند رو بگیرم و هنوز 2 سال دیگه مونده تا لیسانسمو بگیریم . همش نگران این هستم که نکنه دیر بشه !!! منظورم این هست که زمانی به فکر کارای پذیرش بیفتم که خیلی دیر بشه یا خیلی سخت بشه شرایط. واسه همین از الان افتادم دنبال کارای مقاله و تایمم رو به این مسئله هم اختصاص میدم . ضمن اینکه که از زبان هم غافل نیستم و مرتبا سعی میکنم تقویتش کنم ( هم کلاس و هم مطالعه شخصی ) حالا شما فکر میکنید این کاره درستی باشه که هنوز توی دوران لیسانس به فکر این چیزا باشم ؟ ( چون میخوام حتما پذیرش با فاند بگیرم و تصورم این بود که بدون مقاله نمیشه فاند گرفت ) . از طرفی میترسم دنبال این طور چیزا رفتن باعث کاهش معدل بشه .
نظر شما دوستان با تجربه چیه ؟ فکر میکنید با این شرایطی که دارم ، به همین مسیر ادامه بدم یا نه بچسبم به همون دوران لیسانس ؟ آخه همش فکر میکنم اگه مقاله نداشته باشی شانس گرفتن فاند خیلی پایین میاشد .
با تشکر از راهنمایی هاتون.

zari
October 19th, 2009, 11:46 PM
واقعا میشه بدون مقاله حتی واسه مستر فاند گرفت ؟ من حقیقتا نشنیده بودم تا به حال.
ببینید دوستان یه مشکلی که من دارم شرایطم طوری هست که باید حتما فاند رو بگیرم و هنوز 2 سال دیگه مونده تا لیسانسمو بگیریم . همش نگران این هستم که نکنه دیر بشه !!! منظورم این هست که زمانی به فکر کارای پذیرش بیفتم که خیلی دیر بشه یا خیلی سخت بشه شرایط. واسه همین از الان افتادم دنبال کارای مقاله و تایمم رو به این مسئله هم اختصاص میدم . ضمن اینکه که از زبان هم غافل نیستم و مرتبا سعی میکنم تقویتش کنم ( هم کلاس و هم مطالعه شخصی ) حالا شما فکر میکنید این کاره درستی باشه که هنوز توی دوران لیسانس به فکر این چیزا باشم ؟ ( چون میخوام حتما پذیرش با فاند بگیرم و تصورم این بود که بدون مقاله نمیشه فاند گرفت ) . از طرفی میترسم دنبال این طور چیزا رفتن باعث کاهش معدل بشه .
نظر شما دوستان با تجربه چیه ؟ فکر میکنید با این شرایطی که دارم ، به همین مسیر ادامه بدم یا نه بچسبم به همون دوران لیسانس ؟ آخه همش فکر میکنم اگه مقاله نداشته باشی شانس گرفتن فاند خیلی پایین میاشد .
با تشکر از راهنمایی هاتون.

من فکر میکنم اگر شما برای مستر مبخواید اقدام کنید، برنامه هاتونو باید طوری تنظیم کنید که به معدل شما ا آسیبی نزنه. برای پذیرش گرفتن در مقطع مستر، معدل لیسانس اهمیت فوق العاده ای داره.

Miss.Rose
October 23rd, 2009, 09:35 PM
اگه کسی بعد 4 5 سال از فوقش گذشته باشه و بخواد برای دکترا فاند بگیره

بازم نیاز به توصیه نامه دااره از استاد؟؟؟؟؟؟؟

کسی بدون توصیه نامه میتونه فاند بگیره؟

baheri
October 23rd, 2009, 10:04 PM
توصیه نامه جز ء الزاماته.بدون اون مدارکتون رو بررسی هم نمیکنن چه برسه به فاند.

zari
October 23rd, 2009, 11:39 PM
لطفا دقت کنید که پستهاتون کاملا در راستای عنوان تاپیک باشه. پستهای نامرتبط حذف خواهند شد.

coding
January 6th, 2010, 10:37 PM
سلام،
من کارشناسی ریاضی کاربردی دانشگاه تبریز با معدل کل 17.92 و شاگرد اول و ارشد تو دانشگاه امبیر کبیر با معدل بدون پایان نامه، 16.35 و بدون مقاله. می خواستم بدونم آیا شانسی برای FUND هست؟

zari
January 6th, 2010, 10:43 PM
سلام،
من کارشناسی ریاضی کاربردی دانشگاه تبریز با معدل کل 17.92 و شاگرد اول و ارشد تو دانشگاه امبیر کبیر با معدل بدون پایان نامه، 16.35 و گرایش coding بدون مقاله. می خواستم بدونم آیا شانسی هست؟

دوست عزیز
برای چندمین بار در این انجمن عرض میکنم که لطفا سوالاتتون در مورد شانس گرفتن پذیرش بدون /همراه با فاند رو در تاپیک مخصوص "نظرسنجی در مورد شانس گرفتن پذیرش" مطرح کنید.
من این پست رو پاک نمیکنم تا سایر دوستان هم از این به بعد رعایت کنند.
موفق باشید

puyesh
March 24th, 2010, 02:36 PM
سلام
من لیسانسم.و یه مقله داخلی دارم.معدلم 16.20 ودارم بقیه مدارکم رو اماده میکنم.می خوام بدونم اصلا برای فوق فاند میدن؟شانسش چقدره

halandoon
March 24th, 2010, 02:46 PM
شانس که هست، مخصوصاً اینکه وضعیت معدلتون هم خوبه. نمره زبان خوب به شدت برای بورس کمکتون میکنه. من توصیم اینه که اگه بورس براتون مهمه، باتوجه به اینکه اروپا تعداد و مقدار بورسهاش کمتر از آمریکا و کانادا هست، شما برای آمریکا و کانادا پیگیر باشید.

Kaveh792004
March 24th, 2010, 04:43 PM
درود

كارشناسي ارشد موسيقي با معدل 17
شانسي براي گرفتن فاند براي دانشگاههاي آمريكا هست ؟

halandoon
March 24th, 2010, 09:55 PM
درود

كارشناسي ارشد موسيقي با معدل 17
شانسي براي گرفتن فاند براي دانشگاههاي آمريكا هست ؟
آمریکارو نمیدونم ولی تا جایی که میدونم ایتالیا و فرانسه فاند های خوبی میدن، من یک کاربر در بخش ایتالیا دیدم که موفق شده بود بگیره و می گفت به نسبت راحت هم میدن، حالا باتوجه به رشتتون من توصیه میکنم بیشتر از طریق ایمیل با دانشگاه ها در ارتباط باشید و پیگیری کنید، ***البته یادتون نره که نتایج تحقیقتونم برای بچه های اینجا بیرید***
-----------------------------------------------------------------
ارتباط این پست با عنوان این تاپیک رو من این دیدم که شما احتمالاً مقاله توی زمینه موسیقی ندارید و شانس فاند رو بررسی می کنید. :D
اما بهتر بود سوالتون رو در بخش مرتبط تری می پرسیدید.

codec
March 27th, 2010, 07:36 PM
تا حالا 2 تا پذیرش برای کارشناسی ارشد از کانادا گرفتم و هر 2 استاد 6000$ Fund دادند!
به نظر شما این فاند از نظر سفارت اصلا به حساب می آید؟ برایم خیلی عجیب هست که هر دو انقدر دادند...

Babak
March 28th, 2010, 08:37 AM
دوستان لطفا به عنوان موضوع توجه داشته باشید که در مورد امکان گرفتن فاند بدون داشتن مقاله است. لطفا سایر سوالات که به این مطلب مربوط نیست رو در موضوعات مناسب مطرح کنید.

eli
April 20th, 2010, 08:18 AM
سلام دوستان
من با توجه با اینکه معدل کارشناسی ام 14.43 هستش و از دانشگاه تاپی هم فارغ التحصیل نشدم به نظرتون می تونم با گرفتن نمره زبان و GRE بالا امیدی برای گرفتن FUND داشته باشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ به نظرتون مقاله بدم تاثیری داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

raheleh
May 1st, 2010, 09:58 AM
سلام دوستان
آيا مقاله هايي كه تو ‍‍‍‍‍ژورنالهاي داخلي( فارسي) چاپ شده باشه هم براي آنها ارزش داره؟ و مي خواستم بدونم چه طوري ميتونم از يكي از دانشگاههاي كانادا براي مقطع phD در رشته زيست سلولي-مولكولي FUND بگيرم؟ ممنون ميشم كمكم كنيد.

آرتمیس
July 14th, 2010, 11:28 AM
با سلام.
دیپلم 18.59
پیش دانشگاهی 18
لیسانس شیمی کاربدی معدل 12.79 دانشگاه ازاد
فوق لیسانس شیمی آلی معدل 16.60 دانشگاه ازاد
یک سمینار داخلی
یک مقاله داخلی
4 سال سابقه کار آزمایشگاهی.
فرانسه هم در حد متوسط می دونم.اما مدرکی ندارم.
IELTS 6 General هم دارم که البته به درد دانشگاه نمی خوره.

اگه نمره TOFEL و GRE خوبی داشته باشم میتونم FUND بگیرم از دانشگاه Mc Gill برای دکترای شیمی؟؟

ضمنا" در حال حاضر من اقامت موقت کبک (نیروی متخصص ) رو دارم ویزام تا اخر تابستان میاد . آیا این برای گرفتن پذیرش دانشگاه این مزیت حساب میشه ؟یعنی بهتره رفتم اونجا اقدام کنم یا تا وقتی اینجا هستم ؟ تا عید امسال میرم مونترال.

ممنون میشم راهنمائیم کنید.
آرتمیس 29 ساله
sunny_chemist@yahoo.com

gishar
August 2nd, 2010, 08:05 AM
سلام دوستان
من با توجه با اینکه معدل کارشناسی ام 14.43 هستش و از دانشگاه تاپی هم فارغ التحصیل نشدم به نظرتون می تونم با گرفتن نمره زبان و GRE بالا امیدی برای گرفتن FUND داشته باشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ به نظرتون مقاله بدم تاثیری داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Sorry I don't have farsi keyboard, Yes any paper in your c.v. indicates your interest in research and as far as I know profs are looking for students that are active in research and proved their abilities. good luck

gishar
August 2nd, 2010, 08:08 AM
سلام دوستان
آيا مقاله هايي كه تو ‍‍‍‍‍ژورنالهاي داخلي( فارسي) چاپ شده باشه هم براي آنها ارزش داره؟ و مي خواستم بدونم چه طوري ميتونم از يكي از دانشگاههاي كانادا براي مقطع phD در رشته زيست سلولي-مولكولي FUND بگيرم؟ ممنون ميشم كمكم كنيد.

yes of course, any kind of paper in any field is an indication of activity in research and science. so you can count on on Farsi papers as well, do not hesitate to put them in ur c.v. and be hopeful always. I don't have much info about Canadian univs, esp in ur field. good luck

gishar
August 2nd, 2010, 08:10 AM
تا حالا 2 تا پذیرش برای کارشناسی ارشد از کانادا گرفتم و هر 2 استاد 6000$ Fund دادند!
به نظر شما این فاند از نظر سفارت اصلا به حساب می آید؟ برایم خیلی عجیب هست که هر دو انقدر دادند...

the embassy or consulate you may go for the interview will consider any financial support you have from the university, but you should also consider that this amount is not very much and you need to provide other financial support evidences for the counselor. good luck.

pimi810
August 9th, 2010, 12:02 AM
سلام.
من بهار ترم چهار فوق رو تموم کردم. تزمم یه موضوعیه که الان خیلی تو آمریکا رو بورسه چون میان رشته ای هستش و فاندای خوبی هم دیدم میدن. فقط مشکل اینه که چون کار من 100 عملی بوده، طول کشید تا جواب بگیرم و تا آخر تابستون امسال می تونم چند تا مقاله خوب submite کنم که خوب واضحه چاپشون 5-6 ماهی طول میکشه. خلاصه از الان بخوام با استادا صحبت کنم برای fall 2001 ،تو رزومم مقاله ندارم.

می خواستم بدونم امسال با این شرایط Apply کنم یا اینکه سال بعد با دست پر برای 2012. ظمنا GRE معمولی دارم 360.

saeed_1988
August 10th, 2010, 01:21 AM
فک می‌کنم بتونی‌. شرایطت خوب،.من شنیدم با این شرایط گرفته باشن

novemb83
August 12th, 2010, 11:04 AM
سلام
من روی دو تا موضوع کار کردم که دیگه داره تموم میشه
به نظرتون آبان GRE بدم بعد مقاله هام رو بنویسم (چون باید بخونم) یا دیرتر امتحان بدم و اول مقاله ها رو سابمیت کنم؟
اگر دیر امتحان بدم می تونم Fund بگیرم؟

pimi810
August 13th, 2010, 01:56 AM
سلام
من روی دو تا موضوع کار کردم که دیگه داره تموم میشه
به نظرتون آبان GRE بدم بعد مقاله هام رو بنویسم (چون باید بخونم) یا دیرتر امتحان بدم و اول مقاله ها رو سابمیت کنم؟
اگر دیر امتحان بدم می تونم Fund بگیرم؟

خوب publish نسیت به سابمیت خیلی توفیق داره (از دید استادا). زودتر سابمیت کن که حداقل رزومت خالی نمونه(البه اگه قبلا" مقاله چاپ نکردی)

GRE دوم (29 آبان) به Deadline خیلی از دانشگاها نمیرسه، بازم تحقیق کن.

sanaz-sa
August 13th, 2010, 04:42 PM
سلام
من لیسانس زیست شناسی دارم.دو مقاله با دوستام و کمک استادم دارم. مقاله هام isi هستند و توی ژورنال های معتبری چاپ شدند. البته مقاله ام review articl هست. اما هیچ تجربه ی کاری در زمینه ی تحصیلم ندارم. یک کتاب هم دارم با همون گروه ترجمه می کنم. امکان گرفتن پذیرش برای من وجود داره؟ تعدادنفراتی که روی مقاله کارکردن مهمه؟اخه یکی از مقاله ها رو 4 نفری و یکی رو هم 5 نفری کارکردیم. می تونم fund بگیرم؟

bahi696
August 16th, 2010, 11:05 PM
برای اینکه مطمئن تر باشید و نخواید با احتمال جلو برید بهتر بعد از اینکه رشته و دانشگاهتون رو پیدا کردید یه ایمیل بزنید و شرایطتون رو بگید.اونا حتما روی حساب سیستمشون واسه فاند دادن بهتون میگن با شرایطتون فاند بهتون میدن یا نه.مثلا من به دانشگاه ریدینگ انگلیس میل زدم برای مستر گفتن معدل براشون واسه فاند دادن مهمتره...حالا مقاله یا سابقه های دیگه میتونه موثر باشه اما برای هر جا ممکنه یکسان نباشه

HFC
August 22nd, 2010, 02:44 AM
سلام به همه دوستان وبا اميد به موفقيت همه

### ####### ###

كارداني نرم افزار -> آزاد نيشابور -> معدل 17
كارشناسي نرم افزار -> سجاد مشهد -> معدل 18.20
- مقاله نداشتم
- آزمونهاي TOEFL و IETLS و GRE ندادم
(نمي دونم با اينكه فعلاً برگزار نميشه چه بايد كرد و كجا آزمون داد؟ {مربوط به اينجا نبود و اگر لطف كنيد جواب بديد، شرمنده فرموديد})
- حدود 3 سال سابقه كار برنامه نويسي دارم (كمي هم در حين تحصيل)
- در مجموع با 7 ترم ليسانس گرفتم (اگر مثبت ارزيابي ميشود)
- يك ترم هم TA البته غير رسمي (دانشگاه تاييد نخواهد كرد ولي استاد حتماً)
- با توصيه نامه هاي نسبتاً خوب از اساتيد و محيط كار

### ####### ###

با اين شرايط كه مقاله هم ندارم اميدي به گرفتن فاند هست ؟ (مستر يا دكتري ؟ كدوم احتمالش بيشتره ؟)
با تشكر فراوان ار توجه شما دوستان

Nima_87
August 22nd, 2010, 10:08 AM
سلام به همه دوستان وبا اميد به موفقيت همه

### ####### ###

كارداني نرم افزار -> آزاد نيشابور -> معدل 17
كارشناسي نرم افزار -> سجاد مشهد -> معدل 18.20
- مقاله نداشتم
- آزمونهاي TOEFL و IETLS و GRE ندادم
(نمي دونم با اينكه فعلاً برگزار نميشه چه بايد كرد و كجا آزمون داد؟ {مربوط به اينجا نبود و اگر لطف كنيد جواب بديد، شرمنده فرموديد})
- حدود 3 سال سابقه كار برنامه نويسي دارم (كمي هم در حين تحصيل)
- در مجموع با 7 ترم ليسانس گرفتم (اگر مثبت ارزيابي ميشود)
- يك ترم هم TA البته غير رسمي (دانشگاه تاييد نخواهد كرد ولي استاد حتماً)
- با توصيه نامه هاي نسبتاً خوب از اساتيد و محيط كار

### ####### ###

با اين شرايط كه مقاله هم ندارم اميدي به گرفتن فاند هست ؟ (مستر يا دكتري ؟ كدوم احتمالش بيشتره ؟)

سلام،

دوست عزیز، خوشبختانه مشکل برگزاری این آزمونها رفع شده و الان همشون بطور مرتب داره برگزار میشه.

شانس گرفتن فاند با توجه به وضعیت کنونی شما بسیار پایینه. به نظر من بهتره که دوره کارشناسی ارشد رو در ایران بخونید و توی این مدت آزمون های زبان مورد نیاز رو هم پشت سر بگذارید و اگه بتونید رو مقاله هم کار کنید.

موفق باشید!

HFC
August 22nd, 2010, 11:56 AM
سلام دوست عزيز و ممنون از توجه و نظرتون
با همون شرايط و اينكه آزمون زبان هم بدم نمره حدنصاب با نزديكش رو بگيرم
(ْGRE نميدونم ميشه تو اين زمان كم آماده شد يا نه)
آيا شرايطم فرقي ميكنه؟

Nima_87
August 22nd, 2010, 12:16 PM
سلام دوست عزيز و ممنون از توجه و نظرتون
با همون شرايط و اينكه آزمون زبان هم بدم نمره حدنصاب با نزديكش رو بگيرم
(ْGRE نميدونم ميشه تو اين زمان كم آماده شد يا نه)
آيا شرايطم فرقي ميكنه؟

دوست عزیز،
اگرچه در این زمینه هیچ وقت نمیشه قطعی نظر داد (چون به خیلی پارامترها و از جمله شانس وابسته است!)، اما به طور کلی کسب حداقل نمره زبان مورد نیاز، به عنوان یک پارامتر مثبت ارزیابی نمیشه، بلکه یک Requirement محسوب میشه. در اکثر موارد، به دانشجویانی فاند اختصاص داده میشه، که علاوه بر داشتن Requirement ها (شامل: معدل، نمره زبان، توصیه نامه)، سوابق پژوهشی (بطور خاص مقاله) در رزومه خودشون داشته باشن. البته اگه بتونید GRE و TOEFL رو خیلی بالا بشید قطعا پوئن مثبت محسوب میشه. از اونجا که اگر شما بخواین وارد پروسه اپلای بشین، عملا نمیتونید اونقدر که باید خودتون رو برای کنکور آماده کنید، اگه این مسیر رو انتخاب کنید، در حقیقت ریسک بزرگی کردید. به نظر من اگر کارشناسی ارشدتون رو ایران بخونید، برای PhD شانس بالاتری خواهید داشت. چون در کل پوزیشن هی با فاند برای دانشجوبان دکتری بسیار بیشتره. ضمنا اگه الان بخواید Direct PhD اقدام کنید، برای اغلب دانشگاهها GRE نسبتا بالایی می خواد.
موفق باشید!

msv.mahdis
August 24th, 2010, 01:31 PM
دوستان من لیسانس زبان انگلیسی از دانشگاه تهران با معدل 16/78 و ارشد مدیریت رسانه با معدل 17/80 دارم.چند تامقاله دارم کار می کنم که هنوز هیچکدوم رو submit نکردن ولی تا موقع apply کردن اماده میشه.می خوام phd رو در یکی از دانشگاه های خوب کانادا human resource management بخونم.به نظرتون می تونم فاند بگیرم؟شنیدم که به رشته های ما خیلی سخت فاند و حتی پذیرش میدن؟
خواهشا نظر بدید

msv.mahdis
August 24th, 2010, 01:38 PM
با سلام و خسته نباشید به همه اعضای فروم.
من لیسانس زبان از دانشگاه تهران با معدل 16/78 و فوق لیسانس مدیریت رسانه دانشگاه تهران با معدل 17/60 رو دارم.برای phd می خوام تو یکی از دانشگاه های درجه اول کانادا apply کنم و ترجیحا فاند بگیرم.چند تا مقاله دارم می نویسم ولی هنوز submit نکردم هیچی.می خواستم بدونم که آیا با این شرایط شانسی برای گرفتن فاند از دانشگاه هایی مثل watwerloo ,ubc و .... رو دارم یا نه ؟

Nima_87
August 24th, 2010, 01:39 PM
دوستان من لیسانس زبان انگلیسی از دانشگاه تهران با معدل 16/78 و ارشد مدیریت رسانه با معدل 17/80 دارم.چند تامقاله دارم کار می کنم که هنوز هیچکدوم رو submit نکردن ولی تا موقع apply کردن اماده میشه.می خوام phd رو در یکی از دانشگاه های خوب کانادا human resource management بخونم.به نظرتون می تونم فاند بگیرم؟شنیدم که به رشته های ما خیلی سخت فاند و حتی پذیرش میدن؟
خواهشا نظر بدید

سلام،

تا جایی که من شنیدم، همونطور که خودتونم گفتید، احتمال گرفتن پذیرش و خصوصا فاند در رشته ای مثل رشته شما پایینه. با توجه به اینکه رشته کارشناسی و کارشناسی ارشدتون هم متفاوته با رشته ای که برای دکترا در نظر دارید، فکر می کنم حتی گرفتن پذیرش هم براتون مشکل باشه. شما بهترین کاری که میتونید بکند اینه که از طریق وبسایت دانشگاههای مورد نظرتون، ایمیل graduate coordinator دانشکده مورد نظرتون رو پیدا کنید و ازش در مورد شانس پذیرش و گرفتن فاند سوال کنید (میتونید بپرسید چند درصد از دانشجوهای PhD اونجا فاند دارن و بر چه اساس فاند رو اختصاص میدن). موفق باشید!

vv_matin
August 24th, 2010, 06:06 PM
دوستان یک سوال.
مقاله دادن تو کنفرانس، خصوصاً کنفرانسهای خارجی هم ارزشی برای استادا داره یا از نظر اونا تجقیق فقط و فقط ژورنال دادن هست؟

pejman-Mech
August 24th, 2010, 06:47 PM
دوستان یک سوال.
مقاله دادن تو کنفرانس، خصوصاً کنفرانسهای خارجی هم ارزشی برای استادا داره یا از نظر اونا تجقیق فقط و فقط ژورنال دادن هست؟

معلومه که تاثیر داره! خیلی از کنفرانس ها هستند که اعتبار اونها از برخی از ژورنالها بیشتره (مثل ASME آمریکا تو مکانیک). در هر حال حتی کنفرانسهای معمولی هم باز هم ارزش دارند و نشون می دند که فرد کار تحقیقاتی کرده و این مثبت هست. ولی در اینکه ژورنالهای با Impact Factor بالا اثرشون بیشتره شکی نیست.

mhn1124
August 26th, 2010, 10:16 AM
سلام بیشتر دانشگاههای آمریکا به نمره greخیلی اهمیت میدن. باید وقت بذارین و بگردین کدومشون greنمیخوان.ولی با توجه به معدل و نمره زبانتون حتمن موفق میشین.مقاله باشه بیشتر تو چشمشونی ولی اگه نداری شرط لازم نیست.

rozhina64
August 29th, 2010, 06:28 PM
من فوق لیسانس ریاضی محض هستم و برای دکتری می خوام پذیرش بگیرم ولی مقاله ندارم، ایا می تونم fund بگیرم؟ معدل ارشدم 16.30 و لیسانس هم 17.52 هردو هم دنشگاه دولتی تهران و روزانه بودم .

pejman-Mech
August 29th, 2010, 07:05 PM
من فوق لیسانس ریاضی محض هستم و برای دکتری می خوام پذیرش بگیرم ولی مقاله ندارم، ایا می تونم fund بگیرم؟ معدل ارشدم 16.30 و لیسانس هم 17.52 هردو هم دنشگاه دولتی تهران و روزانه بودم .

با توجه به اینکه در رشته شما مقاله دادن خیلی مشکل تر از رشته های دیگه هست به نظرم از این بابت خیلی مشکلی ندارید. باید سعی کنید نمره زبان و GRE خوبی بیارید (GRE برای آمریکا). معدل شما خوبه و با داشتن نمره زبان خوب می تونید امیدوار باشید. در ضمن بخش "نتایج پذیرش" بالا سمت راست صفحه رو حتماً نگاه کنید و ببینید با شرایط مشابه شما دیگران کجاها پذیرش گرفتند.

bijan.bnd
September 9th, 2010, 03:26 PM
با سلام خدمت شما من دانشجوی ترم 3 ارشد در رشته تکثیر و پرورش آبزیان هستم معدل لیسانسم 15.01 هستش و معدلم در ارشد تا الان 17.17 هستش ، مقاله تا این لحظه ندارم اما تا انتهای فارغ تحصیلی حداقل یکی رو میتونم جور کنم، به نظر شما شانس گرفتن فاند چقدر هستش من میخوام برای سال 2012 اقدام کنم، احتمال گرفتن پذیرش و فاند در دانشگاههای کانادا بهتره یا اروپا؟

rafat
October 17th, 2010, 09:53 PM
دوستان سلام. من ارائه مقاله به صورت پوستر در یک همایش داخلی داشتم به نظرتون ارزش داره ترجمه کنم و بفرستم؟ کمکی می کنه؟

baheri
October 18th, 2010, 08:35 AM
دوستان سلام. من ارائه مقاله به صورت پوستر در یک همایش داخلی داشتم به نظرتون ارزش داره ترجمه کنم و بفرستم؟ کمکی می کنه؟
به نظر من ارزش داره.سعی کنید حتی المقدور قسمت PUBLICATIONرزومتون خالی نباشه.

rafat
October 18th, 2010, 10:22 AM
به نظر من ارزش داره.سعی کنید حتی المقدور قسمت PUBLICATIONرزومتون خالی نباشه.

ممنونم که جواب دادید. من اون رو توی رزومه ام آوردم اما قصد نداشتم که گواهی شرکت در همایش را ترجمه کنم اما حالا این کار رو انجام می دهم. ممنون

Royal2009
October 18th, 2010, 10:44 AM
ممنونم که جواب دادید. من اون رو توی رزومه ام آوردم اما قصد نداشتم که گواهی شرکت در همایش را ترجمه کنم اما حالا این کار رو انجام می دهم. ممنون
فکر نمی کنم گواهی شرکت در همایش لازم باشه شما مشخصات مقالتون رو می نویسید اگر استاده خواست ترجمه خلاصه مقالتو واسش می فرستی

tameshk
October 22nd, 2010, 10:58 PM
بچه های لیسانس که پایان نامه ندارن اما امکان داره موضوع پروژه بتونه نظرشون رو تو دادن fund جلب کنه؟

rafat
October 23rd, 2010, 08:34 PM
فکر نمی کنم گواهی شرکت در همایش لازم باشه شما مشخصات مقالتون رو می نویسید اگر استاده خواست ترجمه خلاصه مقالتو واسش می فرستی

ممنون عزیزم
فعلا که آماده کردم اما الآن کلا نظرم عوض شده چون master هایی که دانشگاه ها ارائه می کنند اگرچه coursework هست اما امکان ادامه تحصیل برای دکترا رو داره برای همین برای اپلای اصلا نیاز به مقاله ندارم اما به خاطر اسکولار می خوام بفرستمشون که شاید بهم فاند بدن خیالم راحت شه.

s_maryam
October 30th, 2010, 07:16 PM
من سال سوم برقم.معدلم تا الآن 17.5هست.به نظر تون بهم فاند میدن اگه الآن اقدام کنم واسه کانادا؟

dokhtarak
November 4th, 2010, 09:27 PM
سلام
من دانشجوي ترم 3 ارشد حقوق بين الملل دانشگاه دولتي هستم ولي ليسانسم زبان الماني هست كه اونم از دانشگاه دولتي اه.الان هنوز دفاع نكردم و مقاله هم ندارم.
به نظرتون ميتونم از الان واسه phd بين الملل توي دانشكاههاي المان apply كنم وFUND بگيرم ؟

در ضمن واسه امريكا غير از مدرك زبان كه ميخواد ايا با اين شرايط و ليسانس غير مرتبط امكان گرفتن فاند در حقوق بين الملل برام وجود داره؟؟

لطفا راهنمايي كنيد كه بايد جكار كنم.

hosseinab
November 6th, 2010, 04:56 PM
من سال سوم برقم.معدلم تا الآن 17.5هست.به نظر تون بهم فاند میدن اگه الآن اقدام کنم واسه کانادا؟

آره بهت فاند میدن !
البته فقط معدلت نیست که تعیین کننده فاند گرفتنت هست بخصوص واسه کانادا ! واهاست خیلی خیلی زیاد مکاتبات رو قوی کنی و نمره زبانت هم مهمه ! واسه فوق خیلی آسون نمی تونی فاند بگیری مگر اینکه مقاله داشته باشی تا بتونی RA بگیری !

یه نگاهی به پست های قبلی بندازی بد نیست.

ma1ms
November 6th, 2010, 06:30 PM
آره. من اینقدر آدم میشناسم که بدون مقاله فاند گرفته باشن!

pejman-Mech
November 6th, 2010, 11:27 PM
آره. من اینقدر آدم میشناسم که بدون مقاله فاند گرفته باشن!
دوست عزیز لطفاً بگید چه پارامترهای دیگه ای داشتند این افراد. چه رزومه هایی داشته اند؟ اینطوری برای کاربران دیگر هم مفید خواهد بود.

ma1ms
November 7th, 2010, 06:47 PM
دوست عزیز لطفاً بگید چه پارامترهای دیگه ای داشتند این افراد. چه رزومه هایی داشته اند؟ اینطوری برای کاربران دیگر هم مفید خواهد بود.

اکثرا نمرات زبان خوب یا رزومه و سابقه کاری خوب داشتند. به نظر من که مقاله تأثیر داره اما نه به ا ندازه نمره تافل و GRE . من دیدم که با مقاله خوب و نمرات زبان پایین نتونست پذیرش بگیرن یا خوب پذیرش بگیرن ولی برعکسش را زیاد دیدم که با نمره زبان خوب و سابقه کار و بدون مقاله پذیرش گرفتن.
اگه میتونید مقاله بدید که چه بهتر!!! اما اگه دیگه به هر دلیلی نمیتونید.. زیاد خودتون را نگران مقاله نکنید، روی پارامترهای دیگه کار کنید.

djamirz
December 5th, 2010, 11:35 AM
سلام و خسته نباشید دوستان عزیز
من فارغ التحصیل رشته راه و ترابری هستم.معدل ارشد سراسری15.5 ، لیسانس 15 آزاد
نمره Ibt 92
روی 3 مقاله دارم کار میکنم،یکی دوتاش کنفرانس خارجی،یکی ژورنال احتمالا.اما میخوام واسه امسال پذیرش بگیرم (پاییز سال آینده) از کانادا و این مقاله ها نمیرسه به این مهلت زمانی.
بعضی میگن بدون مقاله میشه، بعضی هم میگن نمره زبان خیلی مهمه و توصیه میکنن دوباره امنحان بودم.سطح زبانم خیلی خوبه و میتونم دوباره امتحام بدم و بالای 100 رو بیارم.
به نظر شما من چکار کنم؟ دوباره امتحان بدم؟ یا واسه مقالم کار کنم و همین تافل کافیه؟ نمیخوام شانسم رو واسه پذیرش امسال هم از دست بدم. دیدم کسایی رو که خیلی هم خوب بودن اما دانشگاه موردنظرشون فاند نداشته بگیرشون.

ممنون میشم راهنماییم کنید

pejman-Mech
December 5th, 2010, 01:04 PM
سلام و خسته نباشید دوستان عزیز
من فارغ التحصیل رشته راه و ترابری هستم.معدل ارشد سراسری15.5 ، لیسانس 15 آزاد
نمره Ibt 92
روی 3 مقاله دارم کار میکنم،یکی دوتاش کنفرانس خارجی،یکی ژورنال احتمالا.اما میخوام واسه امسال پذیرش بگیرم (پاییز سال آینده) از کانادا و این مقاله ها نمیرسه به این مهلت زمانی.
بعضی میگن بدون مقاله میشه، بعضی هم میگن نمره زبان خیلی مهمه و توصیه میکنن دوباره امنحان بودم.سطح زبانم خیلی خوبه و میتونم دوباره امتحام بدم و بالای 100 رو بیارم.
به نظر شما من چکار کنم؟ دوباره امتحان بدم؟ یا واسه مقالم کار کنم و همین تافل کافیه؟ نمیخوام شانسم رو واسه پذیرش امسال هم از دست بدم. دیدم کسایی رو که خیلی هم خوب بودن اما دانشگاه موردنظرشون فاند نداشته بگیرشون.

ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام، اگر وقت دارید یکی دو تا مقاله سابمیت کنید، چون کسی که واسه دکترای رشته فنی داره اپلای می کنه، نداشتن هیچ مقاله ای یه ضعف بزرگ هست براش. مقاله سابمیت شده نشون می ده که شما کار تحقیقاتی کردید و تصمیم دارید از توش مقاله در بیاد. چه بسا استاد همون سابمیت شده رو هم بخونه و خوشش بیاد (البته احتمالش کمه)، در کل همین هم از نداشتن هیچ مقاله ای بهتره... در کنارش نمره تافلتون رو هم بتونید ببرید بالای 100 خیلی بهتره. در کل رزومه فعلیتون شانس زیادی واسه فاند نداره.

djamirz
December 5th, 2010, 02:29 PM
سلام، اگر وقت دارید یکی دو تا مقاله سابمیت کنید، چون کسی که واسه دکترای رشته فنی داره اپلای می کنه، نداشتن هیچ مقاله ای یه ضعف بزرگ هست براش. مقاله سابمیت شده نشون می ده که شما کار تحقیقاتی کردید و تصمیم دارید از توش مقاله در بیاد. چه بسا استاد همون سابمیت شده رو هم بخونه و خوشش بیاد (البته احتمالش کمه)، در کل همین هم از نداشتن هیچ مقاله ای بهتره... در کنارش نمره تافلتون رو هم بتونید ببرید بالای 100 خیلی بهتره. در کل رزومه فعلیتون شانس زیادی واسه فاند نداره.

سابمیت رو که میکنم.یه کنفرانس خارجی دارم سابمیت، یکی دیگه هم در شرفه... اما واسه تافل احتمالا نرسم دوباره ثبت نام کنم تا 2 ماه دیگه که باید مدارک پذیرش رو بفرستم. مساله من اینه که الان مکاتبه رو شروع کنم با استاد و دانشگاه مربوطه؟یا نه؟ چون میگن اگر یک بار رد بشی در مرحله پذیرش شانس ورود به اون دانشکاه و با استاد مربوطه کم میشه. میخوام بدونم الان شروع کنم برای مکاتبه با شرایط فعلی یا نه؟ نمیخوام شانسمو از دست بدم واسه امسال... در ضمن من یک پروژه تحقیقاتی با یک شرکت معتبر کار کردم به مدت یک سال و یک پروژه دیگه هم دارم کار میکنم.یعنی توی دو فیلد مرتبط به هم کار کردم و تجربه شو دارم. اینها به من کمک میکنه توی پذیرش گرفتن؟ ممنون از توجه شما

aut_eagle
December 5th, 2010, 07:47 PM
سلام دوست عزيز
البته خوب داشتن مقاله واقعن ميتونه كمك كنه!
ولي من حداقل دو نفر سراغ دارم كه بدون مقاله از دانشگاه هاي نسبتا خوب تونستن برا PhD‌فاند بگيرن!
البته نمره Toefl Gre تققريبا خوبي داشتن!
يعني هر چند داشتن مقاله خيلي كمك ميكنه ولي بدون مقاله هم حتما ميتونيد پذيرش بگيريد!
داشتن recom خوب هم الان خيلي ميتونه به شما كمك كنه! استادي كه باهاش مقاله سابميت كرديد هم اگه تو توصيه نامه يه كم توضيح مثبت راجع به مقاله بده كه بهتر ميشه!
من موقعي كه پذيرش گرفتم فقط 2 يا 3 تا abstract accepted تو كنفرانس درست حسابي داشتم! با يه مقاله ‍ژورنال سابميتي!
موفق باشيد!

pejman-Mech
December 5th, 2010, 07:55 PM
سابمیت رو که میکنم.یه کنفرانس خارجی دارم سابمیت، یکی دیگه هم در شرفه... اما واسه تافل احتمالا نرسم دوباره ثبت نام کنم تا 2 ماه دیگه که باید مدارک پذیرش رو بفرستم. مساله من اینه که الان مکاتبه رو شروع کنم با استاد و دانشگاه مربوطه؟یا نه؟ چون میگن اگر یک بار رد بشی در مرحله پذیرش شانس ورود به اون دانشکاه و با استاد مربوطه کم میشه. میخوام بدونم الان شروع کنم برای مکاتبه با شرایط فعلی یا نه؟ نمیخوام شانسمو از دست بدم واسه امسال... در ضمن من یک پروژه تحقیقاتی با یک شرکت معتبر کار کردم به مدت یک سال و یک پروژه دیگه هم دارم کار میکنم.یعنی توی دو فیلد مرتبط به هم کار کردم و تجربه شو دارم. اینها به من کمک میکنه توی پذیرش گرفتن؟ ممنون از توجه شما

دوست من این تصمیم تا حدی شخصی هست. اگر حتماً می خواید امسال پذیرش بگیرید تمام تلاشتون رو بکنید. در مورد سابقه کار فکر نمی کنم خیلی موثر باشه، مگر اینکه در زمینه کاری استادی باشه که بخواید باهاش کار کنید. اگر هدفتون اپلای امسال هست حتماً شروع به مکاتبه کنید که وقت رو از دست ندید، هر چند کمی هم دیر شده. اما تلاشتون رو بکنید. موفق باشید.

Apolo
January 1st, 2011, 11:40 AM
سلام
ولي من 10 تا مقاله تو كنفرانس ها ارايه كردم. 8 تا هم چاپ كردم. نظزتون راجع به فاند براي كارشناسي چيه؟

hosseinab
January 1st, 2011, 12:11 PM
سلام
ولي من 10 تا مقاله تو كنفرانس ها ارايه كردم. 8 تا هم چاپ كردم. نظزتون راجع به فاند براي كارشناسي چيه؟

نفهمیدم فاند برای مقطع کارشناسی یا کارشناسی دارید می خواید برای ارشد یا دکتری درس بخونید ؟

Apolo
January 6th, 2011, 04:39 PM
نه من تازه پيش دانشگاهي تموم كردم براي كارشناسي فاند مي خام

SIG
January 13th, 2011, 11:34 PM

فکر مي کنم اين مسئله تو رشته هاي مختلف فرق مي کنه. من دوره کارشناسي ارشد تو خوابگاهي بودم که همگي دانشجوي ارشد بوديم يعني بيشتر از 200 نفر بوديم و از رابطه هايي که با هم و با رشته هاي مختلف داشتيم مي شد راحت فهميد که تو بعضي رشته ها تقريبا تمام دانشجوها مي تونستن از کار پايان نامه يا تحقيقات ديگه حداقل يه مقاله ISI داشته باشن. اما تو بعضي ديگه تقريبا فارغ التحصيلي نبود که با مقاله ISI دفاع کنه يا حتي اميدي به دادن مقاله بعد از دفاع داشته باشه. براي مثال تو بعضي گرايش هاي رشته شيمي مثل آلي، تجزيه، شيمي فيزيک معمولا دانشجوها يه مقاله داشتن. (البته بچه هايي که تو اين رشته ها مقاله ندارن از من ناراحت نشن چون هيچ چيزي رو نمي شه قطعي گفت و همه چيز نسبيه). اما خودتون حساب کنيد که اگه هم رشته اي هاي شما زياد مقاله مي دن شما براي نداشتن مقاله بايد دليل موجهي داشته باشيد يا سعي کنيد با چيزاي ديگه اونو جبران کنيد.
اين مطلبو نوشتم که بگم نمي شه گفت اگه فلاني مقاله نداده و فاند گرفته پس بقيه هم مي تونن و حتي بالعکسش هم که با مقاله حتما مي شه فاند گرفت هميشه درست نيست و خيلي مسائل ديگه هم مهمند مثل معيارهايي که سوپروايزر يا دانشگاه موردنظرتون داره. يا کشوري که مي خواهين اپلاي کنيد، سطح مقاله و ژورنال و ....

و اما درمورد خودم، تو رشته من مقاله دادن دانشجوي ارشد حداقل تو ايران که من خبر دارم مرسوم نيست و من هم نداشتم. البته سعي کردم از کنگره هايي که مي شد شرکت کرد غافل نشم. کانادا اپلاي کردم و استاد پيدا کردم. فاند هم بهم تعلق گرفت. تا اونجائيکه من فهميدم و استاد مرتب تاکيد مي کرد ظاهرا فقط معدل ارشدم تو گرفتن فاند موثر بوده. البته استاد من خودش فاند نداشت و دانشگاه به عده اي فاند مي داد. وقتيکه مدارکمو فرستادم استاد برام نوشته بود:
I asked the graduate chair to look at your file to see if you would be competitive for scholarship funding. He suggested that your grades were high enough to warrant the full application
مسلما ممکن بود تو يه دانشگاه ديگه تو همين کشور هم اوضاع متفاوت مي شد و اونا معياراي ديگه اي داشتن. پس بازم مي خوام تاکيد کنم که گرفتن فاند هيچوقت فرمول مشخصي براي همه جا نداره و دوستان سعي کنن از همه توانايي هاشون براي بهتر کردن cv استفاده کنند و چه بهتر که نسبت به رشته و کشوهايي که بيشتر مد نظرشونه اين کارو انجام بدن.

t1g3r
January 30th, 2011, 09:39 PM
با عرض سلام و خسته نباشيد ، من دانشجو کارشناسی رشته شيمی محض هستم از دانشگاه
سراسری معدلم پايين هستش 12
به نظر شما ميتونم با داشتن سابقه کار بسيار عالی در چند شرکت و کارخونه و نمره زبان خيلی خوب بدون مقاله
fund بگيرم؟
يکی از استادانم بهم گفت برای گرفتن اونا بيشتر به معدل شما نگاه ميکنن و چون
بنده معدل پايينی دارم اين بورسيه رو بهم تعلق نميدن و از دانشجوی دوره کارشناسی انتظار مقاله ندارن
چون ميدونن دانشجوی دوره کارشناسی کار تحقيقاتی انجام نميده
اما ديگری ميگفت که با نمره زبان خوب و سابقه کار و مقاله ميتونم با وجود معدل پايينم بورس بشم
نظر دوستان چيه؟ گر امکان بورس شدنم هست، کجا اين احتمال بيشتره؟

با تشکر

rashdy_chem
January 30th, 2011, 10:29 PM
با عرض سلام و خسته نباشيد ، من دانشجو کارشناسی رشته شيمی محض هستم از دانشگاه
سراسری معدلم پايين هستش 12
به نظر شما ميتونم با داشتن سابقه کار بسيار عالی در چند شرکت و کارخونه و نمره زبان خيلی خوب بدون مقاله
fund بگيرم؟
يکی از استادانم بهم گفت برای گرفتن اونا بيشتر به معدل شما نگاه ميکنن و چون
بنده معدل پايينی دارم اين بورسيه رو بهم تعلق نميدن و از دانشجوی دوره کارشناسی انتظار مقاله ندارن
چون ميدونن دانشجوی دوره کارشناسی کار تحقيقاتی انجام نميده
اما ديگری ميگفت که با نمره زبان خوب و سابقه کار و مقاله ميتونم با وجود معدل پايينم بورس بشم
نظر دوستان چيه؟ گر امکان بورس شدنم هست، کجا اين احتمال بيشتره؟

با تشکر

سلام دوست عزیز
رشته شیمی علوم پایه هست و مثل مهندسی ها سابقه کار توش اهمیت نداره. معدل شما کم هست ولی اگه فوق رو ایران بگیرید با یه معدل خوب تو فوق و مقاله و GRE جنرال و مخصوصا سابجکت (شیمی) به راحتی معدل پایینتون جبران میشه. ولی از فکر top 20 بیاین بیرون. شما نیاز به یه برنامه بلند مدت دارین. با این شرایط حتی بدون فاند پذیرش گرفتن هم سخت هست....
درضمن رشته شیمی محض در آمریکا و کانادا یا پذیرش با فاند هست یا اصلا پذیرش نمیدن... من خودم شیمی هستم و الان شدیدا درگیر اپلای. دعا کنید بتونم پذیرش بگیرم ...

farshidrazmi
February 16th, 2011, 05:53 PM
سلام دوست عزیز می‌شه بگین از کدوم کشور و دانشگاه؟

ghlobe
February 17th, 2011, 07:48 AM
در دانشگاههای کانادا برای مقطع پذیرش کارشناسی ارشد معمولا اسکولارشیپ های دانشگاهها بر اساس معدل هستش نه مقاله، چون از فارغ التحصیل کارشناسی انتظار مقاله ندارند. ولی مقاله داشتن به پیدا کردن استاد خوب و گرفتن RA کمک زیادی میکنه. در نتیجه جواب اینه که بله، برای ارشد امکان گرفتن فاندینگ بدون مقاله کم نیست بشرطی که معدل خوبی داشته باشید.

pooyaodise
February 18th, 2011, 11:58 AM
ببخشید منظور شما از معدل خوب چیه؟ من از دانشگاه صنعتی اصفهان رشته برق معدل 16 دارم. این خوبه؟ امیدی به فاند از کانادا میشه داشت؟

ghlobe
February 18th, 2011, 09:56 PM
ببخشید منظور شما از معدل خوب چیه؟ من از دانشگاه صنعتی اصفهان رشته برق معدل 16 دارم. این خوبه؟ امیدی به فاند از کانادا میشه داشت؟
بسته به رشته و دانشگاه مقصد داره. بنظر من شما شانس معقولی دارید.

jainy
March 4th, 2011, 11:47 AM
سلام رشته من فیزیک هست و معدلم حدودا 17.8از یکی از دانشگاه های خوب تهران .مسئول حل تمرین بودم .به نظر شما با داشتن مدرک زبان امیدی به گرفتن full fundهست؟

elham_p
March 14th, 2011, 01:43 AM
سلام من لیسانس رادیولوژی از دانشگاه تهران با معدل 15.9 ونمره ایلتس 6.5 دارم به نظر شما میتونم از امریکا و کانادا واسه ارشد فاند بگیرم؟ممنون از راهنماییتون

ghlobe
March 14th, 2011, 08:04 PM
سلام رشته من فیزیک هست و معدلم حدودا 17.8از یکی از دانشگاه های خوب تهران .مسئول حل تمرین بودم .به نظر شما با داشتن مدرک زبان امیدی به گرفتن full fundهست؟
برای فوق لیسانس یا دکترا؟
داشتن مقاله برای گرفتن RA و برای مقطع دکترا ضروریه. برای مقطع فوق لیسانس داشتنش البته یک ارجحیت عمده است ولی اساتید میدونند که از یک دانشجوی لیسانس بطور کلی انتظار مقاله نمیره. اصل قضیه اینه که شما با استاد مورد نظرتون تماس بگیرید و قانعش کنید در مورد توانائی خودتون برای پژوهش در زمینه کاری ایشان.

afra83
March 14th, 2011, 09:28 PM
سلام دوستان
من كارشناي رياضي از دانشگاه فردوسي معدل 12
كارشناس ارشد شهرسازي از دانشگاه ازاد معدل 18
مقاله هم ندارم
ميتونم برا دكترا از جايي پذيرش بگيرم؟
به فاند چقدر اميدوار باشم؟

jainy
March 14th, 2011, 11:04 PM
برای فوق لیسانس یا دکترا؟
داشتن مقاله برای گرفتن RA و برای مقطع دکترا ضروریه. برای مقطع فوق لیسانس داشتنش البته یک ارجحیت عمده است ولی اساتید میدونند که از یک دانشجوی لیسانس بطور کلی انتظار مقاله نمیره. اصل قضیه اینه که شما با استاد مورد نظرتون تماس بگیرید و قانعش کنید در مورد توانائی خودتون برای پژوهش در زمینه کاری ایشان.
در مقطع کارشناسی ارشد.و یه سوال دیگه چطور میتونم با استید تماس بگیرم آخه هر چی میگردم نمیتونم ؟؟؟؟؟؟/

jainy
March 14th, 2011, 11:07 PM
در مورد دانشگاه کارلتون چقدر احتمالش هست؟

ghlobe
March 15th, 2011, 12:31 AM
در مقطع کارشناسی ارشد.و یه سوال دیگه چطور میتونم با استید تماس بگیرم آخه هر چی میگردم نمیتونم ؟؟؟؟؟؟/
فروم تماس با استادان رو بخونید.

nano_energi
March 15th, 2011, 03:07 PM
سلام دوستان
من كارشناي رياضي از دانشگاه فردوسي معدل 12
كارشناس ارشد شهرسازي از دانشگاه ازاد معدل 18
مقاله هم ندارم
ميتونم برا دكترا از جايي پذيرش بگيرم؟
به فاند چقدر اميدوار باشم؟
یکم برا امریکا اونم با فاند سخته.شاید خیلی ها بگن نا ممکن.اما نا امید نشین. به کشور های دیگه مراجعه کنید.

nano_energi
March 15th, 2011, 03:11 PM
سلام من لیسانس رادیولوژی از دانشگاه تهران با معدل 15.9 ونمره ایلتس 6.5 دارم به نظر شما میتونم از امریکا و کانادا واسه ارشد فاند بگیرم؟ممنون از راهنماییتون
رشته خوبی هست و کم یاب اما چون به قسمت هسته ای ربط داره یکم سخته. شاید نا ممکن برای ما ایرانی ها. اما چون کم یابه شاید بتونین. سعی کنید رزومه محکمی داشته باشین طوری که استاد بین 1000 تا دانشجو از جهان رزومه شما قابل توجه باشه. چون همه دنیا می خواهند بیشتر در امریکا با فاند بخونن مثل شما

nano_energi
March 15th, 2011, 03:15 PM
موفق باشین به امید خدا. اما مسئول حل تمرین کافی نیست رزومه محکم داشته باشین علاوه بر اونا نمره تافل بالا و GREبالا

بعد اینا چرا که نه . اما فیزیک هسته ای خونده باشین فکر نکنم نتیجه بگیرین

ار کدوم دانشگاه خوب تهران لیسانس گرفتین؟

jainy
March 19th, 2011, 11:14 AM
من جزو نفرات برتر کلاس بودم و فیزیک نظری یا ماده چگال قصد دارم بخونم
موفق باشین به امید خدا. اما مسئول حل تمرین کافی نیست رزومه محکم داشته باشین علاوه بر اونا نمره تافل بالا و GREبالا

بعد اینا چرا که نه . اما فیزیک هسته ای خونده باشین فکر نکنم نتیجه بگیرین

ار کدوم دانشگاه خوب تهران لیسانس گرفتین؟

hadifekrmandi
April 3rd, 2011, 04:35 PM
سلام

جرا نمیشه بدون مقاله fund گرفت، به نظر من شدنیه ولی نه با دست خالی! سه راه داره:

راه اول: اگه همه شرایطت عالی باشه میتونی چشم به راه scholarship باشی. مخصوصاً واسه استرالیا معدل بالا (هم لیسانس و هم ارشد) و واسه آمریکا GRE بالا (Q+V>=1300) میتونه به کمکت بیاد.

راه دوم: وضعیتت خوبه ولی به scholarship نمیرسه، اینجا میشه به TA امیدوار بود که دانشکده میده. مخصوصاً اگه TOEFL بالای 100 داشته باشی.

راه سوم: همه شرایطت معمولی ولی قابل قبوله و تونستی با یه استاد رابطه خوبی برقرار کنی که به عنوان RA بخوادت. داشتن GREمتوسط با Q=800 میتونه به دردت بخوره.

البته همه اینا تجربیات من از دوستامه که امسال یا سال پیش تونستن fund بگیرن.

با آرزوی موفقیت

Hamid jj
April 4th, 2011, 12:09 AM
سلام

می خوام از تجربه کسی بهتون بگم که مقاله های خوبی داشت ولی نتونست فاند بگیره!

دلیل اصلیشم بخاطر معدل متوسطش بود و شاید نمره ی زبان کمتر از مینیمم.

از دانشجویی براتون صحبت میکنم که در دانشگاه در سر کلاس درس ,جواب سوال هایی میداد که دانشجوی معدل 18 نمیدونست.

از دانشجوی براتون میگم که تو آزمایشگاه از همه بیشتر کار بلد بود و با علاقه کار میکرد که کسی نمیتونست به گرد پاش برسه.

از دانشجویی که عاشقResearch بود و 2 تا مقاله به تنهایی نوشت بدون کمک کسی و با موضوعات جدید که استادا هم سر در نمی آوردن.
جالب اینجاست هر دو مقالش برا کنفرانس بین المللی تو دانشگاه معتبری قبول شد.

از دانشجویی میگم که بخاطر سد کنکور نتونست رشته ی مورد علاقش قبول بشه.

از دانشجویی میگم که بخاطر نمره ,منت استادارو نمیکشید و بعضی وقتها حقشن ضایع میشد با این حال استادارو دوست داشت.

در آخر بخاطر شهریه ی بالای دانشگاه مقصد مجبور شد از خواسته های همیشگیش بگذره و Admission Offers هاشو رد کنه.

rezacomposite
April 4th, 2011, 12:20 AM
سلام

از دانشجویی براتون صحبت میکنم که در دانشگاه در سر کلاس درس ,جواب سوال هایی میداد که دانشجوی معدل 18 نمیدونست.

از دانشجوی براتون میگم که تو آزمایشگاه از همه بیشتر کار بلد بود و با علاقه کار میکرد که کسی نمیتونست به گرد پاش برسه.

از دانشجویی که عاشقResearch بود و 2 تا مقاله به تنهایی نوشت بدون کمک کسی و با موضوعات جدید که استادا هم سر در نمی آوردن.

از دانشجویی میگم که بخاطر نمره ,منت استادارو نمیکشید و بعضی وقتها حقشن ضایع میشد با این حال استادارو دوست داشت.

در آخر بخاطر شهریه ی بالای دانشگاه مقصد مجبور شد از خواسته های همیشگیش بگذره و Admission Offers هاشو رد کنه.
اینا همش حقیقت های زندگی هست. که خیلی هاش تلخ هست. بله خب ممکنه کسی صد تا مقاله داشته باشه و فاند نگیره. و ممکنه که یکی هیچ مقاله ای نداشته باشه و فاند بگیره. به هر صورت هر چیزی یه امتیازی داره واسه خودش. و معمولا دانشگاه ها به کسی که توی بیشتر موارد قوی هست فاند میدن.

INGWAY
April 4th, 2011, 12:31 AM
سلام
از دانشجویی میگید که یک و فقط یک مشکل جدی داشته: افراط و تفریط
ضمنا یه سوال کوچولو که به تاپیک هم مربوطه:
اگر کسی حتی حداقل های زبان رو نداشته باشه، چه طور میتونه ادعا کنه مقاله خوبی داره؟

rezacomposite
April 4th, 2011, 12:33 AM
اگر کسی حتی حداقل های زبان رو نداشته باشه، چه طور میتونه ادعا کنه مقاله خوبی داره؟
جواب ساده هست. پول میده به افراد نیتیو مقالشو براش ادیت میکنن...

Hamid jj
April 4th, 2011, 01:17 AM

بنظر من جمله ی شما نادرست است.

افراط و تفریط شامل حال اون دانشجوهایی میشه که فقط سرشون تو کتابه و دیگر هیچ. وقتی فارغ از تحصیل می شن می بینند هیچی یاد نگرفته اند و فقط مطالبی رو خوندن که در دسترس همه است.

و در مورد زبان ما فقط می تونیم یک وجه قضیه رو ببینیم. مشکل اصلی سیاست غلط آموزش و پرورش است که از ابتدا کلاس های مفید زبان رو در مدارس اجرا نمیکنه (مثل کشورهای دیگر که شهرونداشون چند زبان صحبت میکنند.) و در آینده این مشکلات گریبان گیر دانشجوهاست.

می خوام یه چیز دیگه هم بگم ممکنه ماها زبانمون خوب باشه ولی در آزمون های مثل تافل و آیلتس نمره ی که میخواهیم نگیریم شاید هم تو یک وقت کم مجبور باشیم امتحان بدهیم.It depends on situation

مقاله هم که ما نمیتوانیم قضاوت کنیم و در دست کمیته ی علمی است و اعتبار و خوبی مقاله و مضمون انگلیسی اش با اوناست.

در آخر این قبیل افراد با این Innovation idea میتوانند باعث افتخار ما باشند.

SAEED110
April 6th, 2011, 11:36 AM
بنظر من جمله ی شما نادرست است.

افراط و تفریط شامل حال اون دانشجوهایی میشه که فقط سرشون تو کتابه و دیگر هیچ. وقتی فارغ از تحصیل می شن می بینند هیچی یاد نگرفته اند و فقط مطالبی رو خوندن که در دسترس همه است.

و در مورد زبان ما فقط می تونیم یک وجه قضیه رو ببینیم. مشکل اصلی سیاست غلط آموزش و پرورش است که از ابتدا کلاس های مفید زبان رو در مدارس اجرا نمیکنه (مثل کشورهای دیگر که شهرونداشون چند زبان صحبت میکنند.) و در آینده این مشکلات گریبان گیر دانشجوهاست.

می خوام یه چیز دیگه هم بگم ممکنه ماها زبانمون خوب باشه ولی در آزمون های مثل تافل و آیلتس نمره ی که میخواهیم نگیریم شاید هم تو یک وقت کم مجبور باشیم امتحان بدهیم.It depends on situation

مقاله هم که ما نمیتوانیم قضاوت کنیم و در دست کمیته ی علمی است و اعتبار و خوبی مقاله و مضمون انگلیسی اش با اوناست.

در آخر این قبیل افراد با این Innovation idea میتوانند باعث افتخار ما باشند.

کاملا با صحبت شما موافقم. تا کسی از ایران خارج نشده باشه نمیتونه این قضیه رو لمس کنه. همیشه برام سوال بود چرا نمرات GRE و TOEFL ما نسبت به بقیه کشورهای آسیایی پایین تره و در حالیکه زبان مادری اونها هم انگلیسی نیست. در حالیکه ماها این همه کلاس زبان از بچگی میریمو.....
وقتی رفتم و کشورهای دیگرو دیدم .دیدم ببببببببله. اونا در مکالمات روزمرشون حداقل 2 3 بار مجبورن با مخاطباشون انگلیسی حرف بزنند و همین باعث میشه که ناخود آگاه بالاخره زبانشون قوی بشه.(البته استثنا هم همیشه وجود داره)

TrueLOgic
April 7th, 2011, 04:48 PM
من هم با INGWAY موافقم. اما با گزاره "افراط و تفریط" نه. ببینید دوستان بعضی از آدمهای بسیار با استعداد (IQ بالا ) هستند که نمی دونم به چه دلیل هوش احساسی (EI) یا همون هوش اجتماعی پایین دارند. یعنی مسیرهای نرمال و مورد تایید عقل جمعی رو نمیرند و نه فقط رزومه بلکه کل زندگی شون پر از نقاط بشدت قوی و بشدت ضعیف هست. اینا معمولا در نتیجه گرفتن ضعیفن چون زندگی در دنیای واقعی هوش احساسی بالا میخاد نه IQ بالا. مثلا وقت گذاشتن زیاد در آزمایشگاه وقتی زبان آدم ضعیفه کار اشتباهیه. اینا معمولا سر کلاس بهترین جوابها رو میدن ولی نمره های خوب نمیارن چون تحت شرایط فشار بیرونی براحتی قدرت ذهنی شون رو متمرکز می کنن ولی بیرون از کلاس نمی تونن ذهنشون رو کنترل کنن. اما با تمرین وضعیتشون بهتر میشه.
موفق باشید

Hamid jj
April 7th, 2011, 05:35 PM
سلام

احساس میکنم باید بیشتر توضیح بدم. منظور من از نداشتن نمره ی حداقل زبان مربوط به حداقل دانشگاه
مقصد بود( دانشگاه6.5 میخواست ایشون6 شده بود).

ایشون برای MSc اقدام کرده بودند و برای اروپا. از همه مهم تر تو رشته های بیو مدیکال حرف اول رو آزمایشگاه میزنه و دیگر هیچ. میخوام به چیز دیگه هم بگم پذیرش گرفتن تو این رشته ها و از همه مهم تر دانشگاهای تاپ همینطوری کار حضرت فیله حالا بورس بی خیال, نمونشو هم میتونید تو فروم ببینید که کمتر کسی پذیرش تو این رشته ها گرفته.

در آخر ما در وضعیت ایشون نبودیم و شاید نتونیم قضاوت درستی داشته باشید.:D

ashkan1444
April 27th, 2011, 12:12 AM
بچه های کامپیوتر کمتر از یک ماه به ِDeadline این scholarship مونده. اگه پروپوزالی رو یکی از این 4 موضوع دارین حتماً اقدام کنین. من بدون مقاله ISI (ولی با یک پروپوزال خیلی خوب) از همینجا فاند گرفتم
http://www.sicsa.ac.uk

khosravi_mec
April 28th, 2011, 02:06 PM
سلام فکر کنم اگه یه GRE خوب بگیری بشه چون اونا به GRE خیلی اهمیت میدن.

amin_sh
May 9th, 2011, 12:53 AM
سلام دوستان کسی میدونه امکان فاند گرفتن در آمریکا یا کانادا با قهرمانی ورزشی برای رشته مدیریت در ms وجود داره یا نه؟البته با نمره tofelوgreبالا و البته معدل 16/5

mary_phy
June 8th, 2011, 10:53 AM
سلام. من فوق لیسانس فیزیک هسته ای با معدل 16.80 هستم. پایان نامه ام یک کار خوب با یک نتیجه خوب تو انرژی اتمی بود و الان هم یک مقاله برگرفته از پایان نامه ام نوشتم،تو مرحله ترجمه اون به اینگلیسی هستم! همسرم از ETH برای PHD پذیرش با فاند گرفته و میخواهیم بریم سوئیس، دوستش که ETH بوده می گفت که یک درس با دانشجویای هسته ای اونجا داشتم، برای یک بازدید ما ایرانی ها رو نبردن! حالا از اون موقع من ترسیدم که اصلا اسمی از هسته ای نبرم!حالا تصمیم گرفتم با مدرک لیسانس فیزک با معدل 17.17 از دانشگاه آزاد و بدون هیچ مقاله ای وقتی رفتیم سوئیس apply کنم. البته 2 تا توصیه نامه هم از اساتید دارم، به نظر شما میتونیم بدون مقاله برای مستر پذیرش و فاند بگیرم؟
ممنون

mhoseink
July 4th, 2011, 03:28 PM
کلا فاند گرفتن برای مستر خیلی سخته به خصوص اگه از اروپا بخوای بگیری، اما تلاشت رو بکن

sahand_a
July 5th, 2011, 11:17 AM
سلام. من فوق لیسانس فیزیک هسته ای با معدل 16.80 هستم. پایان نامه ام یک کار خوب با یک نتیجه خوب تو انرژی اتمی بود و الان هم یک مقاله برگرفته از پایان نامه ام نوشتم،تو مرحله ترجمه اون به اینگلیسی هستم! همسرم از ETH برای PHD پذیرش با فاند گرفته و میخواهیم بریم سوئیس، دوستش که ETH بوده می گفت که یک درس با دانشجویای هسته ای اونجا داشتم، برای یک بازدید ما ایرانی ها رو نبردن! حالا از اون موقع من ترسیدم که اصلا اسمی از هسته ای نبرم!حالا تصمیم گرفتم با مدرک لیسانس فیزک با معدل 17.17 از دانشگاه آزاد و بدون هیچ مقاله ای وقتی رفتیم سوئیس apply کنم. البته 2 تا توصیه نامه هم از اساتید دارم، به نظر شما میتونیم بدون مقاله برای مستر پذیرش و فاند بگیرم؟
ممنون

اینطور که میفرمایید به هر حال دارید میرید سویس. به نظر من بهتره وقتی‌ رفتید اونجا با یه استاد صحبت کنید و اتفاقا درباره فوق هم بهش بگید. بدون مقاله پذیرش فوق با فاند گرفتن سخت هست اونجا اما شاید مقاله ها رو ببینند در گرایش دیگه‌ بهتون پذیرش بدهند.

patris
July 30th, 2011, 12:00 PM
سلام
من دانشجوی کارشناسی عمران ازاد هستم.1 ترم دیگه دارم که فکر کنم معدلم 16.8-17 بشه...مقاله هم ندارم....میخواستم بدونم اگه بخوام فول فاند بگیرم وقتمو بزارم روی زبان بهتره یا روی مقاله هم کار کنم؟ چون زبانم خوبه و میتونم نمره ی خوبی تووی تافل و gre بگیرم اگه بتونم نمرات زبانم رو خوب بگیرم امکانش هست بگیرم یا نه؟

tooran
August 2nd, 2011, 03:11 PM
سلام من خودم امیرکبیر میخونم و یکی از دوستام بدون مقاله برای ارشد اپلای کرده فاند هم تقریبا خوب بوده:)

eddy
August 3rd, 2011, 09:52 PM
سلام
با این شرایط به کدوم دانشگاه می تونم فکر کنم؟
دانشجوی لیسانس برق شریف
معدل 17.4
زبان هنوز شرکت نکردم ولی به احتمال خیلی زیاد تافل بالای 100 میارم(سابقه ی T.A شدن در زبان رو دارم)
recom هنوز از هیچ کس نگرفتم (و دقیقا نمی دونم چه جوری می تونم recom بگیرم؟!)
مقاله هم ندارم
توی دو تا درس تخصصی هم T.A بودم
رتبه ی دورقمی تو کنکور کارشناسی میتونه تاثیر داشته باشه؟

ashkan1444
August 8th, 2011, 12:50 PM
سلام
با این شرایط به کدوم دانشگاه می تونم فکر کنم؟
دانشجوی لیسانس برق شریف
معدل 17.4
زبان هنوز شرکت نکردم ولی به احتمال خیلی زیاد تافل بالای 100 میارم(سابقه ی T.A شدن در زبان رو دارم)
recom هنوز از هیچ کس نگرفتم (و دقیقا نمی دونم چه جوری می تونم recom بگیرم؟!)
مقاله هم ندارم
توی دو تا درس تخصصی هم T.A بودم
رتبه ی دورقمی تو کنکور کارشناسی میتونه تاثیر داشته باشه؟

همه اینهایی که گفتین خیلی خوبه
تو رزومتون از تسلط به نرم افزارهای مرتبط با کارتون بگین
recom مهمه. search کنین تو فروم
معدلتون خیلی خوبه. اسم دانشگاه و رتبتون رو هم پررنگ کنین

zangeneh
August 10th, 2011, 09:12 PM
من لیسانس دانشگاه امیر کبیر معدل 15 ارشد امیر کبیر 15.8(تا پایان ترم 2) اما مقاله ندارم اما نمره زبان وGRE خوبی می تونم بگیرم وهمچنین ریکام های خوب وسابقه سه تا حل تمرین دارم به نظرتون بدون مقاله شانسی برای آمریکا دارم؟

eddy
August 13th, 2011, 08:10 PM
همه اینهایی که گفتین خیلی خوبه
تو رزومتون از تسلط به نرم افزارهای مرتبط با کارتون بگین
recom مهمه. search کنین تو فروم
معدلتون خیلی خوبه. اسم دانشگاه و رتبتون رو هم پررنگ کنین
خیلی ممنون از راهنماییتون،ولی سوال اصلی من این بود که به کدوم دانشگاه می تونم فکر کنم ، فاند خوب برام یکی از مهمترین فاکتورهاست، در ضمن یادم رفت بگم که مقاله ندارم!
باز هم ممنون

M0jtaba
August 14th, 2011, 02:57 AM
بون مقاله نمره GRE برای یه دانشگاه خوب چند باید یاشه؟

rezacomposite
August 14th, 2011, 03:47 AM
بون مقاله نمره GRE برای یه دانشگاه خوب چند باید یاشه؟
این دو موضوع هیچ ارتباطی بهم ندارن. و هر کدوم برای خودشون اهمیت خاصی دارن. بستگی به معدل های شما داره و بستگی به رقیبای شما و خیلی چیزای دیگه...

sarahn
August 17th, 2011, 08:28 AM
خیلی ممنون از راهنماییتون،ولی سوال اصلی من این بود که به کدوم دانشگاه می تونم فکر کنم ، فاند خوب برام یکی از مهمترین فاکتورهاست، در ضمن یادم رفت بگم که مقاله ندارم!
باز هم ممنون
اگه فاند براتون خیلی مهمه باید دانشگاه های بهتر اپلای کنید. که اونوقت ممکنه شانس پذیرش گرفتنتون بیاد پایین. اینکه فاند خوب بگیرید بسته به دانشگاه به چیزای مختلفی بستگی داره.

مثلا:
اگه یک استاد پیدا کنید که معتقد باشه شما دانشجوی خوبی هستید (تو بعضی دانشگاهها تاثیر مستقیم و تو بقیه تا حد خوبی تاثیر داره)
رکامندیشناتون
معدلتون
نمره تافل و جی آر ای
کیا اپلای کردن همراه شما
رشتتون
دانشگاه فعلیتون
و خیلی خیلی مهمه که تو sop چی نوشته باشید. چقدر مشتاق باشید و چقدر فعال هستید و چه پروژه هایی رو از پیش بردید. برای این بهتره به انگلیسی تو گوگل جستجو کنید.

feelgood
August 30th, 2011, 11:23 AM
سلاممن لیسانس نرم افزار کامپبوتر دارم.البته دیپلم فنی داشتممعدل کاردانیم 17.14 و کارشناسیمم 16.30 بوده هر دو تاشم از دانشگاه دولتی بوده!با شناختی که از خودم دارم تافل می تونم نمره بالای 100 بگیرم. ریاضیاتمم در حد خوبی هست که امیدوار به GRE خوبی باشم.مشکل این که هیچ مقاله ای ندارم. در مورد توصیه نامه هم بعیده بتونم جورش کنم چون الان سربازم و نمیشه تا شیراز برممی خواستم بدونم اصلا خود دانشگاه چقدر تاثیر تو فاند گرفتن داره؟ اینکه آزاد باشه یا دولتی؟ چون من مدارکم رو از دانشکده ها یا بهتره بگم آموزشکده های فنی دولتی گرفتم.موضوع بعدی اینکه شنیدم آمریکا برا رشته ما خوب پذیرش میده! درسته؟به نظر شما برا master اقدام کنم یا PH.d و اینکه با شرایط بالا چقدر احتمال گرفتن فاند برام هست؟اگه جواب منفیه چه پیشنهادی دارین ؟

sarahn
August 30th, 2011, 11:06 PM
سلاممن لیسانس نرم افزار کامپبوتر دارم.البته دیپلم فنی داشتممعدل کاردانیم 17.14 و کارشناسیمم 16.30 بوده هر دو تاشم از دانشگاه دولتی بوده!با شناختی که از خودم دارم تافل می تونم نمره بالای 100 بگیرم. ریاضیاتمم در حد خوبی هست که امیدوار به GRE خوبی باشم.مشکل این که هیچ مقاله ای ندارم. در مورد توصیه نامه هم بعیده بتونم جورش کنم چون الان سربازم و نمیشه تا شیراز برممی خواستم بدونم اصلا خود دانشگاه چقدر تاثیر تو فاند گرفتن داره؟ اینکه آزاد باشه یا دولتی؟ چون من مدارکم رو از دانشکده ها یا بهتره بگم آموزشکده های فنی دولتی گرفتم.موضوع بعدی اینکه شنیدم آمریکا برا رشته ما خوب پذیرش میده! درسته؟به نظر شما برا master اقدام کنم یا PH.d و اینکه با شرایط بالا چقدر احتمال گرفتن فاند برام هست؟اگه جواب منفیه چه پیشنهادی دارین ؟
توی امریکا تو مقطع کارشناسی ارشد احتمال فند به خصوص تو کامپیوتر کمه. تو کانادا ممکنه
اگه استادتون دانشگاهی که ازش مدرک گرفتید رو بشناسه خوب خوبه خیلی اگه نه فرقی نداره زیاد. مگر اینکه بره تو اینترنت سرچ کنه و چیزهای خوب یا بدی ببینه.

feelgood
September 5th, 2011, 05:32 PM
توی امریکا تو مقطع کارشناسی ارشد احتمال فند به خصوص تو کامپیوتر کمه. تو کانادا ممکنه
اگه استادتون دانشگاهی که ازش مدرک گرفتید رو بشناسه خوب خوبه خیلی اگه نه فرقی نداره زیاد. مگر اینکه بره تو اینترنت سرچ کنه و چیزهای خوب یا بدی ببینه.
با تشکر از پاسختون
می تونید اسم چند تا دانشگاه رو ببرید که احتمال فاند گرفتن توشون هست>
ضمنا برا فوق اقدام کنم شانسم بیشتره یا برا دکترا؟>؟؟

sarahn
September 7th, 2011, 12:41 AM
با تشکر از پاسختون
می تونید اسم چند تا دانشگاه رو ببرید که احتمال فاند گرفتن توشون هست>
ضمنا برا فوق اقدام کنم شانسم بیشتره یا برا دکترا؟>؟؟
اگر با فاند میخواید فوق تو کانادا بهتره (امریکا بعیده) دکترا تو امریکا بهتره (چون کلی دانشگاه بیشتر داره)
دانشگاه هائی که تو مونترآل ایرانی خیلی میگیرن mcgil و concordia
بقیه جاها خیلی نمیدونم

kasi58
September 7th, 2011, 01:27 PM
سلام..
من مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دارم از دانشگاه آزاد...مدرکم مال سال ۸۸..معدل ۱۵ ..میخوا م برا کانادا اقدام کنم..
چند تا سوال داشتم..
۱.کدوم دانشگاه بیشتر شانس پذیرش دارم برا مستر..؟
۲.study plan باید داشته باشم..؟..لطفا کمی درباره اش توضیح دهید..
3.ielts بخونم یا toefl..?
7 ielts معادل چند تافل میشه..؟

sarahn
September 10th, 2011, 12:00 AM
سلام..
من مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید دارم از دانشگاه آزاد...مدرکم مال سال ۸۸..معدل ۱۵ ..میخوا م برا کانادا اقدام کنم..
چند تا سوال داشتم..
۱.کدوم دانشگاه بیشتر شانس پذیرش دارم برا مستر..؟
۲.study plan باید داشته باشم..؟..لطفا کمی درباره اش توضیح دهید..
3.ielts بخونم یا toefl..?
7 ielts معادل چند تافل میشه..؟

۱. بنظرم کنکوردیا حتما تقاضا بدید
۲.study plan چیه؟ من تاحالا نشنیدم. SOP منظورتونه؟
3. برا کانادا و امریکا تافل
7 دقیق نمیدونم ولی ۱۰۰% اگه تو گوگل جستجو کنید خیلی راحت میفهمید

ghlobe
September 10th, 2011, 03:53 AM
دانشگاههای کانادا الان عموما IELTS هم قبول میکنند. نمره زبان برای پذیرش معمولا 6.5-7 IELTS یا 83-92 تافل بسته به دانشگاه متغیره.

masoudjf
September 11th, 2011, 06:00 PM
سلام من مهندسی مکانیک علم و صنعت واحد اراک خوندم و معدلم 15 هست میخواستم ببینم به نظر شما دوستان کجا میتونم اپلای کنم که شانس پذیرش با بورس داشته باشم؟؟؟ممنون

mesam
October 22nd, 2011, 03:49 AM
سلام دوستان.سوالی دارم که کسی نتونسته دقیقا منو راهنمایی کنه.من رتبه 46 کنکور سراسری هستم و لیسانس معماری دارم.31 سالمه و رزومه خوبی هم دارم.از طریق رتبه ایا میتونم پذیرش بگیرم.با پاسخ شما ممکنه کمک بزرگی به من بشه.ممنون.

specious
November 12th, 2011, 10:39 PM
سلام دوستان خوبم کسی از دوستان میدونن که آلمانم واسه مستر مکانیک فاند میده یا نه؟
فکر می کنید من با شرایط زیر امکان پذیرش و فاند دارم؟
کارشناسی ساخت و تولید (دانشگاه فنی مشهد) با معدی 15.5 و1 مقاله داخلی دیپلممو از هنرستان گرفتم و معدل فوق دیپلمم هم 16
و دارای مدارک طراحی solidworks و catia و اپراتور cnc از فنی حرفه ای (البته دوره های کوتاه مدت)و سابقه 1.5 ساله کار تو یک شرکت اکرودیته استاندارد.
ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید.

sepidehf
November 13th, 2011, 01:34 PM
سلام
من لیسانس مهندسی کامپیوتر از دانشگاه سراسری کاشان هستم .معدلم 14.6 و یک مقاله داخلی دارم.
سابقه کار یک ساله در بزرگترین isp ایران .
میخواستم ببینم اگه نمره تافل و gre خوبی بتونم کسب کنم شانسی برای دریافت فاند از دانشگاه های امریکا دارم یا نه؟

Countdown
November 13th, 2011, 01:52 PM
It is hard to say and predict if one with no paper can be successful to an extent to claim for fund!! However I personally believe if a couple of items are eye catching enough, this might help convince a professor that you would be the person they are looking for---------------To add more, I should say the importance of published papers will go for not only the capability of a student in research but it also reveals a critical success clue for the student: That how much their research fits that of a group research in the school applying to

mahbod_storm
November 13th, 2011, 02:09 PM
It is hard to say and predict if one with no paper can be successful to an extent to claim for fund!! However I personally believe if a couple of items are eye catching enough, this might help convince a professor that you would be the person they are looking for---------------To add more, I should say the importance of published papers will go for not only the capability of a student in research but it also reveals a critical success clue for the student: That how much their research fits that of a group research in the school applying to
I think we are in the same boat to some extent when we are considering all universities, however lemme tell u what Boston university told me.
they told me that having publications in a resume' will increase the chance of getting a potential RA, however not having a paper will not mitigate your chance of getting RA
they prioritized the materials for me in the order listed below:
GPA/GRE Q/GRE V and W/Recommendations/SOP/Institution/Publication
this is exactly what Boston university's graduate coordinator told me
I had same experience with Buffalo, they told me the order just like above with an exception, they put Institution as the 1st priority
and the procedure of talking with professors about their position is somehow being eliminated, as many universities oblige them that all consideration about RA funding should be right after the time when all applicants are admitted, and when all admitted applicants are considered based on merit, and not in advance

nilo0far
November 21st, 2011, 09:35 PM
اگه کسی مقاله چاپ شده نداشته باشه ولی در حال کار کردن روی 2تا مقاله باشه تاثیری داره؟؟ اصلا مهمه که این موضوع رو بگه؟؟ یا کلا تاثیری نداره؟

mahmoudb
November 21st, 2011, 09:38 PM
اگه کسی مقاله چاپ شده نداشته باشه ولی در حال کار کردن روی 2تا مقاله باشه تاثیری داره؟؟ اصلا مهمه که این موضوع رو بگه؟؟ یا کلا تاثیری نداره؟
برحسب تجربه میگم خیلی تاثیر داره

alirezanvd
November 22nd, 2011, 12:20 PM
سلام
ليسانس علوم كامپيوتر دانشگاه تهران معدل 15.03 بدون مقاله Ielts5.5- 6 ولي هنوز امتحان ندادم. با اين تفاسير آيا شانسي براي گرفتن فاند هست؟
با سپاس

nilo0far
November 22nd, 2011, 01:12 PM
برحسب تجربه میگم خیلی تاثیر داره

یعنی حتما این ها رو هم تو رزومه بنویسم هم تو ایمیل به اساتید؟؟ نمی گن اینا هنوز رو هواست و به حساب نمی آد؟؟

mahmoudb
November 22nd, 2011, 03:49 PM
یعنی حتما این ها رو هم تو رزومه بنویسم هم تو ایمیل به اساتید؟؟ نمی گن اینا هنوز رو هواست و به حساب نمی آد؟؟
بنویس
اگه خوشش بیاد ممکنه بهت بگه مقالاتتو بفرست تا بخونم.

love4love
November 24th, 2011, 09:28 PM
عجب فروم باحالی دارید . از تک تک دوستان ممنون هستم .خیلی اطلاعات خوبی رو به اشتراک گذاشتین .

منم چند تا سوال دارم .امیدوارم جای مناسبی مطرح کرده باشم .
دانشجوی ارشد دانشگاه تهران هستم تو رشته مهندسی فناوری اطلاعات پزشکی
سال اولم هست . معدل کارشناسی خوبی ندارم (14.60) .مقاله خارجی هم ندارم .
فرصت دارم برای بیشتر کار کردن . زبان هم در حال تقویت هستم . تا بحال جای خاصی هم امتحان ندادم . سربازی هم رفتم .گذرنامه رو هم گرفتم .

سوال اول : با این شرایط که من دارم امکان فاند گرفتن هست
سوال دوم: شما کدام دانشگاه ها رو پیشنهاد میکنید
سوال سوم: برام زیاد دانشگاه و کشور مطرح نیست . بیشتر میخوام راحت باشم و بتونم زندگی خوبی داشته باشم و اگه بشه همون جا راحت کار کنم.
سوال چهارم: چون هنوز فرصت دارم برای پروسه بورس گرفتن ، چه توصیه هایی میکنید . بیشتر رو چی سرمایه گذاری کنم .

ممنون میشم کمکم کنید .

Countdown
November 24th, 2011, 10:38 PM
کلا سوال این تاپیک اشتباست وگمراه کننده- مواظب باشید اشتباه نکنید----------
پرسیده شده آیا بدون مقاله (که احتمالا منظورش جورنال های ای اس ای و.... بوده) کسی تونسته فاند بگیره اما ذکر نشده شاید یکی 4 تا مقاله (جورنال) نداشته اما مثلا وربالش 750 شده یا 100 تا چیز دیگه داشته
حالا تصورکنید کسی بیاد بگه طرف هیچی مقاله نداشته........همه هم میگند طرف بدون مقاله رفته مثلا دانشگاه X ........ اما مطمئنا قضیه به این سادگی نبوده..

ahmadrezaamin
November 25th, 2011, 11:48 AM
همونطور که Countdown عزیز گفتن منم با این موضوع مخالفم که مقاله داشتن یا نداشتن دلیل اصلی فاند گرفتن باشه. همه ی افراد با تجربه ای که در این فروم هستن می دونن که گرفتن فاند به خیلی از فاکتورها بستگی داره که مقاله فقط یکی از اون ها است. اصلاً نمی خوام منکر تاثیر مقاله بشم اما گاهی فکر می کنم داشتن نمرات زبان رقابتی و بالا می تونه کاملاً هم رده ی مقاله تاثیر گذار باشه.
کسی رو می شناختم که 5 تا مقاله قوی داشت اما GRE شده بود 1050 باور کنید خیلی سخت تونست برای PHD پذیرش بگیره. و فقط پذیرش، حتی ترم اول بهش هیچ فاندی ندادن. و بهش خیلی سخت گذشت.

heleda
November 25th, 2011, 10:45 PM
در جواب این سوال:بله
من بدون مقاله اپلای کردم و فول فاند و دانشگاه خوب هستم! نمره زبانم معمولی هست.
خودم فکر میکنم مهمترین نکته رزومم ، معدل بالا و همچنین زمینه کاریم و دانشگاه بالایی هستم. پایان نامم دقیقا همون چیزی بود که استاد میخاست و به طور کلی رزومم خوب بود.
البته من وقتی اپلای کردم هنوز ارشدم تموم نشده بود و استاد خودش میفهمید که من تا پایان کار حتما مقاله میدم و همینطور هم شد و 3تا مقاله دادم.
و همینطور که دوستان گفتن: کسی رو میشناسم که 16 تا مقاله داشت(ژورنال، کنفرانس و...) ولی معدل و زبانش پایین بود و به سختی half-fund گرفت برای دکتری!

mahdimahdi
January 3rd, 2012, 04:14 AM
سلام دوستان عزیز

من می خواستم یه مشورتی بگیرم.

من آیلتس 7.5 دارم GRE هم ثبت نام کردم اما هنوز ندادم اما نمرم بالا میشه. معدلم هم بالای 17 هست. اما مقاله چاپ شده هنوز ندارم، رزومه کاری خیلی خوبی دارم حدود 4 سال سابقه کاری
می خواستم ببینم احتمال فاندم برا PhD چطوریاس؟ با این شرایط توصیه می کنید امسال اقدام کنم یا صبر کنم برای سال بعد مقاله هام اکسپت بشن؟

nassiimm62
January 3rd, 2012, 07:16 AM
من معدل لیسانسم 12/26 بود و سه ترم هم مشروط شده بودم و هر واحدی رو که تصور کنید دوبار گرفتم تا پاس کردم! ارشد شبانه بودم و معدلم 17/38 بود. تافل 85 و جی آر ایی 1000. مقاله هم نداشتم برای دکترا از یه دانشگاه تو آمریکا پذیرش گرفتم و الان هم دو هفته اس آمریکا هستم. به نظرم نترسید. فقط بخواین و تلاش کنید و هیچ جوری کوتاه نیاین!

leilazz
January 7th, 2012, 12:52 PM
لیسانس و فوق لیسانس دانشگاه سراسری در گرایش شیمی فیزیک هستم معدل لیسانس 13.5 و معدل ارشدم 17 از دانشگاه علم و صنعت ایران است. در 3 همایش داخلی نیز شرکت کرده ام.آیا با این شرایط می توانم از یکی از دانشگاه های آمریکا فاند بگیرم؟

اردوان
January 7th, 2012, 02:18 PM
لیسانس و فوق لیسانس دانشگاه سراسری در گرایش شیمی فیزیک هستم معدل لیسانس 13.5 و معدل ارشدم 17 از دانشگاه علم و صنعت ایران است. در 3 همایش داخلی نیز شرکت کرده ام.آیا با این شرایط می توانم از یکی از دانشگاه های آمریکا فاند بگیرم؟

معدل کارشناسیتون خیلی پایینه. با یه جی آر ای و تافل بالا حتما میتونین فاند بگیرید. اما با تافل و جی آر ای متوسط شانستون کمه. البته بازم شدنیه. سعی کنید برای تافل و جی آر ای خفن وقت بزارید و خیلی نمره ی خوب بگیرید

shahinjc
January 11th, 2012, 12:56 PM
با سلام ب داشتن مدرک کارشناسی از دانشگاه شیراز با معدل خوب و بدون مقاله برای مستر امکان گرفتن فاند هست یا اصلا اقدام نکنم

shahinjc
January 11th, 2012, 01:02 PM
من معدل لیسانسم 12/26 بود و سه ترم هم مشروط شده بودم و هر واحدی رو که تصور کنید دوبار گرفتم تا پاس کردم! ارشد شبانه بودم و معدلم 17/38 بود. تافل 85 و جی آر ایی 1000. مقاله هم نداشتم برای دکترا از یه دانشگاه تو آمریکا پذیرش گرفتم و الان هم دو هفته اس آمریکا هستم. به نظرم نترسید. فقط بخواین و تلاش کنید و هیچ جوری کوتاه نیاین!

از دلگرمیتون ممنون
شما در کدوم دانشگاه ایران لیسانس خوندید و رشتتون چیه؟ و الان فاند گرفتید ؟

keivanpro
January 13th, 2012, 06:11 PM
من الان سی سالمه و سال 87 از دانشگاه تهران تو مقطع ارشد در یکی از گرایش های زیست شناسی فارغ التحصیل شدم ولی برای دکترا قصد تغییر گرایش دارم
بیشتر تمایل دارم برای دانشگاههای اروپا اقدام کنم مخصوصا" المان
معدل لیسانسم حدود 15:50 است و معدل ارشدم حدود 16 هست مقاله هم ندارم ولی اگر مقاله هم بدم باز بی تاثیره چون به طور کامل این گرایشی که برای دکترا قصد دارم اپلای کنم به طور کل با گرایش ارشدم فرق می کنه و کلا" موضاعاتشون متفاوته الان سر این دو راهی موندم که دو مرتبه برای ارشد اپلای کنم یا برای دکترا؟
چون نیاز به فاند دارم و دوستان گفتن که با وجود مقاله می شه برای ارشد فاند گرفت مدرک لیسانس من کاملا" نزدیک به همین رشته ای هست که می خوام اپلای کنم به نظر شما اگر یک مقاله مرتبط با زمینه مورد علاقم منتشر کنم و بعد برای ارشد اپلای کنم شانس بهتری برای گرفتن فاند ندارم؟
این هم بگم که رتبه ارشدم 3 بود
و یک دوره هم از خود موسسه داد بورس گرفتم و در دانشگاه فرانکفورت سابقه تحقیق دارم البته بورس کوتاه مدت بود ( ولی زمینه که اونجا کار کردم ارتباطی به زمینه مورد علاقه ام که می خوام اپلای کنم نداره)
به نظرتون این موارد را در رزومه ام ذکر کنم؟ ( چون گواهینامه معتبر از اون دوره آلمانم دارم)
و سطح زبانم هم متوسطه و دارم روش کار می کنم و تقویتش می کنم

ممنون می شم راهنماییم کنید

freydoon
January 15th, 2012, 05:36 AM
مقاله هم ندارم ولی اگر مقاله هم بدم باز بی تاثیره
مقاله سند اینه که شما بلدید تحقیق کنید.چطور می گید که تاثیر نداره؟ این که از پایان نامه فوق لیسانس بتونید مقاله در بیارید یعنی نتایج تحقیقتون رو تونستید به صورت علمی بیان کنید. حتی اگه اون مقاله فارسی باشه بهتره از هیچیه.
حتما هرسابقه ی علمی که دارین رو تو رزمه تون بیارید. گواهینامه رو هم ضمیمه ی سی وی کنید.
وفتی بشه برای ارشد فاند گرفت یعنی موسسه ای پیدا بشه که به ارشد فاند می ده حتما به دکترا هم می ده. توصیه من به شما اینه که حتما واسه دکترا اقدام کنید.

freydoon
January 15th, 2012, 06:02 AM
توی اروپا دوره ی دکترا محدود هست به پروژه و دیگه کورس نمی گذرونید. شما هم وقتتنو می ذارید رو ی بدست آوردن بک گراند از موضوع پروژه و کار روی تزتون. همون موقع هم اگه احساس کمبود تو مطلبی می کنید سر کلاس اون درس و استاد می تونید برید و استفاده کنید برای من سواله که چرا فکر می کنید باید حتما یه دوره ی فوق لیسانس دیگه بگذرونید تا از نظر خودتون کامل باشید؟! تغییر گرایشی هم که می فرمایید مثل این می مونه که بگیم دانشجوی میکروبیولوژی حتما باید روی میکروبها کار کنه و نه روی گیاه. کمی از اضطراب و وسواس کم کنید ایشالا یه جای خوب پیدا می کنید

falamak66
January 15th, 2012, 06:25 AM
سلام:
من کارشناسی مامایی خوندم با معدل 14.55.میخوام داخل امریکا یا واسه رشته خودم یا دکترای بیولوزی اقدام کنم سابقه تحقیق در هیج کدام مکتوب ندارم.IELTS.6.5 و gre:ًQ:142 ,v:147 شدم.ایا شانس قبولی واسه فاند دارم؟بدون تحقیق.

saeed_oroomy
January 15th, 2012, 09:33 PM
سلام:
من کارشناسی مامایی خوندم با معدل 14.55.میخوام داخل امریکا یا واسه رشته خودم یا دکترای بیولوزی اقدام کنم سابقه تحقیق در هیج کدام مکتوب ندارم.IELTS.6.5 و gre:ًQ:142 ,v:147 شدم.ایا شانس قبولی واسه فاند دارم؟بدون تحقیق.
شما معدلتون کمه....جی آز ایتون هم کمه...به جای مقاله باید به فکر این باشین که زبان و جی آر ایتون نمره بالاتری کسب کنید.....مقاله برا شما فعلا مستحبه تا واجب;)

somayeh67
January 22nd, 2012, 12:33 AM
با سلام
آیا با همین مقاله هایی که تو ایران (علمب پژوهشی) پذیرش گرفتیم می تونیم درخواست بدیم؟

majid_migrant
January 23rd, 2012, 04:42 PM
با سلام به همه دوستان
بنده دارای مدرک کارسناسی برق از دانشگاه آزاد،بدون مقاله و با معدل 18.55 هستم.نکته قابل توجه اینه که مدرکمو سال 81 اخذ کردم.ولی توی این مدت سابقه کاری مرتبط بیمهای داشتم.با توجه به وجود فاصله زمانی از سال اخذ مدرک و معدلم آیا امکان گرفتن فاند از یکی از دانشگاههای اروپا یا کانادا (با آیلتس 6 و بون GRE) برای من وجود دارد؟اگر اینطوره، از کدام کشور گرفتن فاند راحتتره؟
ممنون

saeed_oroomy
January 23rd, 2012, 08:09 PM
با سلام به همه دوستان
بنده دارای مدرک کارسناسی برق از دانشگاه آزاد،بدون مقاله و با معدل 18.55 هستم.نکته قابل توجه اینه که مدرکمو سال 81 اخذ کردم.ولی توی این مدت سابقه کاری مرتبط بیمهای داشتم.با توجه به وجود فاصله زمانی از سال اخذ مدرک و معدلم آیا امکان گرفتن فاند از یکی از دانشگاههای اروپا یا کانادا (با آیلتس 6 و بون GRE) برای من وجود دارد؟اگر اینطوره، از کدام کشور گرفتن فاند راحتتره؟
ممنون
نمره زبان معمولا 6.5 میخان----معدلتون خوبه....ولی برا لیسانس به مقاله نیاز نیست معمولا---سال اخذ مدرک هم مهم نیست....مشکل اینه که کلا در دنیا فاند برای دوره مستر کمه...موفق باشید

majid_migrant
January 25th, 2012, 04:04 PM
نمره زبان معمولا 6.5 میخان----معدلتون خوبه....ولی برا لیسانس به مقاله نیاز نیست معمولا---سال اخذ مدرک هم مهم نیست....مشکل اینه که کلا در دنیا فاند برای دوره مستر کمه...موفق باشید
با سلام
دوست عزیز از راهنماییت ممنونم
با توجه به شرایطم از لیسانس مستقیما برای PhD میتونم فاند بگیرم؟اگه جواب مثبته در اونصورت باز هم به مقاله نیاز نیست؟
متشکرم

gaint
January 25th, 2012, 04:22 PM
سلام بر همگی
من فارغ التحصیل ارشد از علامه طباطبایی هستم با معدل 18.78 با آیلتس 7 و با 2 تا مقاله تو همین مجلات داخلی روانشناسی
به نظرتون شانی گرفتنه فول فند از کانادا هست؟
برا مک گیل و کونکوردیا اقدام کردم
با تشکر فراوان از اساتید

mahyar m
February 28th, 2012, 12:37 PM
سلام بر دوستان
با این شرایط به نظرتون امکان فول فاند شدن و با گرفتن اسکالرشیپ رو دارم
لیسانس شهرسازی دانشگاه گیلان معدل 16.17
ارشد شهرسازی گرایش IT معدل 3.91
1 مقاله کنفرانس (چین)
4 مقاله داخلی (دانشگاه و مجله الکترونیکی)
1 مقاله داخلی دانشگاه که توی Scopus هستش
ارشد هم شاگرد اول بودم
IELTS= 7

noonoosh
April 10th, 2012, 01:02 PM
با سلام
من دانشجوی عمران فردوسی هستم معدلم فعلا 14 و هنوز 2 ترم دیگه دارم مطمئنم نمره زبان 7 میتونم بگیرم میخواستم بپرسم اصلا شانسی واسه فاند یا پذیرش هست از کانادا؟gre اگه بگیرم تاثیری داره؟اگه آره چه نمره ای؟راستی قصد دارم برای شاخه ی محیط زیست اقدام کنم ممنون میشم دوستان راهنمای کنن.

nikkymoozy
April 13th, 2012, 11:12 PM
با سلام به همگی
من دانشجوی سال آخر مکانیک خواجه نصیرم.معدلم بالای 17 است و دارم برای تافل و بقیه امتحانای زبان می خونم
به نظرتون برای اینکه برای ارشد scholarship بگیرم که خرج تحصیل رو بدم باید چیکار کنم.منظورم اینه که رزومه ی من چیا داشته باشه شانسم بیشتره
اینم بگم که می خوام برای کانادا اقدام کم
متشکرم

setareh21
April 25th, 2012, 01:52 AM
با سلام
من دانشجوی عمران فردوسی هستم معدلم فعلا 14 و هنوز 2 ترم دیگه دارم مطمئنم نمره زبان 7 میتونم بگیرم میخواستم بپرسم اصلا شانسی واسه فاند یا پذیرش هست از کانادا؟gre اگه بگیرم تاثیری داره؟اگه آره چه نمره ای؟راستی قصد دارم برای شاخه ی محیط زیست اقدام کنم ممنون میشم دوستان راهنمای کنن.

بطور کل اکثر دانشگاه های کانادا محدودیت معدل دارند، و در همون حالت هم معمولا دپارتمانهای مهندسی معدل های بالاتری طلب میکنند. شما اگر تصمیم دارید به کانادا برید سعی کنید معدلتون رو حداقل به 15 برسونید در عیر این صورت شانستون بسیار کم میشه

noonoosh
April 25th, 2012, 03:44 PM
یعنی حتی شانس پذیرش بدون فاند نیست؟/؟

setareh21
April 25th, 2012, 05:10 PM
یعنی حتی شانس پذیرش بدون فاند نیست؟/؟

برای فاند که معمولا محدودیت معدلی نیست، فاند معمولا دست استاده ولی پذیرش دست یه کمیته است و اون کمیته طبق یه اصول و قواعدی پذیرش میده، مثلیه حداقلی نمره تافل یا یه حداقل معدل و .... ممکنه استادی بپذیره که شما رو بگیره و فاند هم بده، اما کمیته تحصیلات تکمیلی بهتون پذیرش نده! البته اگر استاد قدرتمند باشه در دپارتمان شاید بتونه کمیمته رو راضی کنه. نا امید نباشید هنوز دو ترم وقت دارید، و کلی انگیزه، جبران میکنید

MaryamSarooee
April 29th, 2012, 05:50 PM
سلام دوستان
یک سوال مهم
من لیسانس نرم افزار فردوسی مشهد با معدل 15.33 هستم و ارشد هم همین فردوسی بودم با معدل 15.64 بدون پایان نامه. فعلا مقاله ندارم یک کنفرانس میتونم در بیارم. نمرات درسهای ارشدم خوبه ولی ترم یک ارشد معدل کلم رو کشیده پایین. یعنی ترم 1 کلا همه ی درس ها رو افتادم و اگه از اون ترم فاکتور بگیریم معدلم 18 میشه. میخواستم ببینم با این شرایط میتونم واسه دکترای پیوسته تو امریکا اپلای کنم و اگه بخوام اپلای کنم با مدرک ارشدم اپلای کنم یا با لیسانسم؟ در ضمن نمره ی زبان ندارم ولی میدونم نمره زبانم خوب خواهد بود. (تافل بالای 100. جی آر ای رو نمیدونم)

MaryamSarooee
April 29th, 2012, 11:53 PM
کلا یک مشکلی دارم اگه تجربه ای دارید ممنون میشم در اختیارم بذارید

من ترم یک ارشدم رو خیلی بد گذروندم یعنی همه ی درسامو به دلایل مشکلاتی که بود افتادم ولی بقیه ترم ها نمره هام خیلی خوب شده و بدون احتساب ترم اول معدل ارشدم 17.6 بدون پایان نامه میشه با احتساب ترم اول معدل ارشدم بدون پایان نامه 15.64 هست. واسه ترم اول ارشدم آیا راهی هست یا میشه یک جوری توجیهش کرد واسه استادا یا یک جوری حذفش کرد؟

setareh21
April 30th, 2012, 01:45 AM
کلا یک مشکلی دارم اگه تجربه ای دارید ممنون میشم در اختیارم بذارید

من ترم یک ارشدم رو خیلی بد گذروندم یعنی همه ی درسامو به دلایل مشکلاتی که بود افتادم ولی بقیه ترم ها نمره هام خیلی خوب شده و بدون احتساب ترم اول معدل ارشدم 17.6 بدون پایان نامه میشه با احتساب ترم اول معدل ارشدم بدون پایان نامه 15.64 هست. واسه ترم اول ارشدم آیا راهی هست یا میشه یک جوری توجیهش کرد واسه استادا یا یک جوری حذفش کرد؟

من تجربه مشابهی داشتم توی ارشد، ترم اول باعث شد معدل کلم 15 و خورده ای بشه، اما مشکلی برای پذیرشم ایجاد نکرد!!!!!! فقط اگر معدلم بهتر بود میتونستم فاند بهتری بگیرم اما فرق چندانی هم نیمکرد، اصلا سعی نکنید فریبشون بدید، راهی هم نداره، ریز نمرات رسمی شما همه چیز رو نشون میده.

Z_MOAZEMI
May 1st, 2012, 05:44 PM
سلام.من دانشجوی ترم اول کارشناسی ارشد رشته اپیدمیولوژی هستم.IELTS 6.5 دارم.میخوام برایPHD اگه بشه از یکی از دانشگاههای کانادا فاند بگیرم.
لطفا اگه اطلاعاتی در مورد رشته من و دانشگاههایی که این رشته رو دارن(تو کانادا)دارین منو راهنمایی کنید.
ضمنا داشتن مقاله داخلی کافیه یا حتما باید مقاله ISI داشته باشیم

mohamadamin
May 7th, 2012, 12:09 AM
سلام، (با توجه به وضعیت فوق اضطراری اینجانب، لطفا جواب بدید! به دلیل یک سری مشکلات، باید هر چه زودتر تصمیم بگیرم.)
به نظر شما میشه با این رزومه فاند کامل از دانشگاه های کانادا گرفت؟ من شنیدم که فاند گرفتن از دانشگاه های کانادا خیلی سخته ، ولی چون وقت کافی برای خوندن جی آر ای ندارم، نمیتونم واسه آمریکا اقدام کنم.
دانشجوی کارشناسی برق دانشگاه تهران، گرایش قدرت
معدل کل 17.5
T.A در 2تا از دروس دانشکده برق به مدت دو ترم
تافل ندادم ، ولی احتمالا بالای 95 رو می گیرم
Recomendation از دو-سه تا از اساتید خوب می تونم بگیرم
مقاله ندارم
رتبه ی دو رقمی کنکور و عضویت در بنیاد ملی نخبگان تاثیر داره؟
لطفا راهنمایی کنید که از کدوم یکی از دانشگاه های کانادا می تونم فاند کامل بگیرم؟
یه سوال دیگه ،( ببخشید اگه یه کم ابتداییه): آیا فاند کامل دانشگاه های کانادا،,واقعا کامله؟ یعنی بعدا دیگه لازم نیس از حساب شخصیم هزینه کنم؟
پیشاپیش ممنون از جوابتون

setareh21
May 7th, 2012, 12:27 AM
سلام، (با توجه به وضعیت فوق اضطراری اینجانب، لطفا جواب بدید! به دلیل یک سری مشکلات، باید هر چه زودتر تصمیم بگیرم.)
به نظر شما میشه با این رزومه فاند کامل از دانشگاه های کانادا گرفت؟ من شنیدم که فاند گرفتن از دانشگاه های کانادا خیلی سخته ، ولی چون وقت کافی برای خوندن جی آر ای ندارم، نمیتونم واسه آمریکا اقدام کنم.
دانشجوی کارشناسی برق دانشگاه تهران، گرایش قدرت
معدل کل 17.5
T.A در 2تا از دروس دانشکده برق به مدت دو ترم
تافل ندادم ، ولی احتمالا بالای 95 رو می گیرم
Recomendation از دو-سه تا از اساتید خوب می تونم بگیرم
مقاله ندارم
رتبه ی دو رقمی کنکور و عضویت در بنیاد ملی نخبگان تاثیر داره؟
لطفا راهنمایی کنید که از کدوم یکی از دانشگاه های کانادا می تونم فاند کامل بگیرم؟
یه سوال دیگه ،( ببخشید اگه یه کم ابتداییه): آیا فاند کامل دانشگاه های کانادا،,واقعا کامله؟ یعنی بعدا دیگه لازم نیس از حساب شخصیم هزینه کنم؟
پیشاپیش ممنون از جوابتون

سلام
بزارید از اخر شروع کنم. معمولا فول فاندهای کانادا برای حداقل زندگی کفات میکنند اگر بخواین راحت زندگی کنید باید از جیب هم خرج کنید. البته ممکنه خوش شانس هم باشین و فاند خیلی خیلی خوبی بگیرید
برای اینکه ببنید از کدوم دانشگاه میتونید فاند بگیرید اول برید دانشگاه مختلف کانادا که گرایش مورد نظر شما رو دارند بررسی کنید بعد توی تاپیک های هر دانشگاه ار بچه هایی که از اون داشنگاه و در رشته شما فاند دارن پرس و جو کنید
به هر حال شما شرایط خیلی خوبی دارید و به نظر شانس بالایی برای فاند گرفتن دارید، چون میخواید مستر بخونید مقاله خیلی مهم نیست. البته که رتبه دو کنکور و ... تاثیر داره، شما میخواین استاید رو تحت تاثیر قرار بدید تا شما رو بگیرن . این امتیازات ابزار این کاره. زودتر تافل بدید. 95 برای بیشتر دانشگاه ها کافیه اما سعی کنید اگر میتونید بالای 100 بیارید. بعضی دانشگاه های خوبه کانادا محدودیت دارن برای تافل.
موفق باشی

elia66
May 13th, 2012, 11:51 AM
میخواستم بپرسم بدون داشتن مقاله میتونم TE یا RE بگیرم با رزومه ای که داذم
لیسانسمو دانشگاه هنرتهران گرفتم با معدل 19
فوقمو دانشگاه هنرتبریز با معدل 18
2 سال سابقه تدریس در دانشگاه دارم
70 تا پایان نامه استاد راهنما بودم
چند جشنواره داخلی رتبه دارم در زمینه کار هنری

javad123javad
May 30th, 2012, 06:18 PM
سلام
من دانشجوی ترم آخر مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی هستم.
معدل کل ۱۷ هست و در بین ورودی های خودم رتبه دوم هستم. و همچنین عضو تیم المپیاد دانشجویی کشور.
مقاله ندارم ولی رزومه تحقیقی خوبی دارم(انجام چندین پروژه تحقیقی برای دانشکده های مختلف و همکاری با پروژه گرید ملی)
زبان امتحان ندادم ولی امید دارم که تافل رو بالای ۹۵ بیارم...
خواستم بدونم با این شرایط تا چه اندازه شانس برای پذیرش با فاند دارم.

setareh21
May 30th, 2012, 08:06 PM
سلام
معدل کل ۱۷ هست و در بین ورودی های خودم رتبه دوم هستم. و همچنین عضو تیم المپیاد دانشجویی کشور.
مقاله ندارم ولی رزومه تحقیقی خوبی دارم(انجام چندین پروژه تحقیقی برای دانشکده های مختلف و همکاری با پروژه گرید ملی)

نگفتید کدوم دانشگاه درس میخونید؟ این خیلی نکته مهمی هست. امکان گرفتن فاند برای مستر زیاده، چون مدتش کوتاهه، و در نتیجه تامین مالیش برای استاد ها راحت تر از phdهست. مقاله هم خیلی برای مستر ضروری نیست، رزومه تحقیقی خوب خیلی میتونه کمک کنه. البته باز بستگی داره چه سطح دانشگاهی مد نظرتون باشه. در نظر بگیرید که در مسئله فاند گرفتن مهم اینکه شما بتونید با رزومتون استاد رو تحت تاثیر قرار بدید، حالا به هر وسیله ای، میتونه مقاله باشه، میتونه نمرات و معدل خوب باشه، میتونه فعالی های علمی و تحقیقاتی باشه و... خیلی چیزه فیکش و ثابتی نیست

Industrial88
May 30th, 2012, 08:18 PM
سلام
شما شرایط خوبی دارید مخصوصا بخاطر المپیادی بودنتون :)

سلام

نظر ستاره درسته فقط من این نکته اضافه می کنم که متاسفانه امکان گرفتن فاند برای مستر کمتر از دکتراست. :( اما شما میتونی رو این مسئله فاند حساب کنی. اما این نکته در نظر داشته باشید که چناچه آمریکا هدفتون هست به هیچ وجه از نمره GRE غافل نشید.
موفق باشید.

نگفتید کدوم دانشگاه درس میخونید؟ این خیلی نکته مهمی هست. امکان گرفتن فاند برای مستر زیاده، چون مدتش کوتاهه، و در نتیجه تامین مالیش برای استاد ها راحت تر از phdهست. مقاله هم خیلی برای مستر ضروری نیست، رزومه تحقیقی خوب خیلی میتونه کمک کنه. البته باز بستگی داره چه سطح دانشگاهی مد نظرتون باشه. در نظر بگیرید که در مسئله فاند گرفتن مهم اینکه شما بتونید با رزومتون استاد رو تحت تاثیر قرار بدید، حالا به هر وسیله ای، میتونه مقاله باشه، میتونه نمرات و معدل خوب باشه، میتونه فعالی های علمی و تحقیقاتی باشه و... خیلی چیزه فیکش و ثابتی نیست

javad123javad
May 30th, 2012, 08:36 PM

سلام

نظر ستاره درسته فقط من این نکته اضافه می کنم که متاسفانه امکان گرفتن فاند برای مستر کمتر از دکتراست. :( اما شما میتونی رو این مسئله فاند حساب کنی. اما این نکته در نظر داشته باشید که چناچه آمریکا هدفتون هست به هیچ وجه از نمره GRE غافل نشید.
موفق باشید.
از پاسخگویی تون سپاسگذارم...دانشگاه من صنعتی نوشیروانی بابل هست...

S03
May 30th, 2012, 08:40 PM
سلام

کلید کار شما GRE قوی است که اگه بیارید قطعا می تونید فاند بگیرید و حتی GRE Subject که باهاش می تونید جای خیلی خوبی هم برید. قبلا هم خیلی گفتم برای مستر اصلا انتظار مقاله از شما ندارند و ضعف محسوب نمیشه.

setareh21
May 30th, 2012, 09:35 PM
کلید کار شما GRE قوی است که اگه بیارید قطعا می تونید فاند بگیرید و حتی GRE Subject که باهاش می تونید جای خیلی خوبی هم برید. قبلا هم خیلی گفتم برای مستر اصلا انتظار مقاله از شما ندارند و ضعف محسوب نمیشه.
GRE برای خیلی کشورها اصلا نیاز نیست و در واقع برای دانشگاه های آمریکا لازمه،یه قاعده کلی نیست

setareh21
May 31st, 2012, 09:02 PM
سلام

موفق باشید.
شما درست میگید، یعنی به طور منطقی هم باید امکان گرفتن فاند برای دکتری بیشتر باشه،همیشه هم همینطور بوده اما اینطور که امسال دیدم به خاطر مشکلات مالی که وجود داره، اکثر استادها توان گرفتن داشنجوی دکتری و کاور مالی 4ساله رو ندارند و ترجیح میدند که دانشجوی مستر بگیرند که پول دوسال و بدند. از این جهت عرض کردم گرفتن فاند برای مستر راحت تره

amirhossein.gh
May 31st, 2012, 09:17 PM
شما درست میگید، یعنی به طور منطقی هم باید امکان گرفتن فاند برای دکتری بیشتر باشه،همیشه هم همینطور بوده اما اینطور که امسال دیدم به خاطر مشکلات مالی که وجود داره، اکثر استادها توان گرفتن داشنجوی دکتری و کاور مالی 4ساله رو ندارند و ترجیح میدند که دانشجوی مستر بگیرند که پول دوسال و بدند. از این جهت عرض کردم گرفتن فاند برای مستر راحت تره
این حرف به نظر من اصلا صحیح نیست !
استاد وقتی بخواد پروژه انجام بده یعنی فاند داره
خب فاند رو به دانشجوی مستری بده که خودش 100تا درس داره + بلد نیست روش ریسرچ رو + تا بخاد یاد بگیره رفته ! پس استاده به شدت ترجیح میده دانشجوی دکترا بگیره !
من تجربه این چیزا رو خوب دارم . داغ کشیده این مسایلم :)
از دانشگاه آستین بگیر تا دانشگاه تگزاس تایلر آمریکا همشون استادا همچین قانونی دارن

amir1365
June 3rd, 2012, 05:32 PM
تافل 106
gre 800 320 3.5
از Rice پذیرش گرفتم

دیگه چی باید بگم؟
ه نظر شما من با معدل 15/87 لیسانس دانشگاه آزاد خوراسگان -------بدون مقاله----با سابقه کار 2 سال مرتبط با رشته-----اگه نمره بالا تافل و gre بگیرم میتونم پذیرش ببا فاند بگیرم؟

amir1365
June 4th, 2012, 09:25 PM
نظر دوستان با معدل 15/87 لیسانس دانشگاه آزاد خوراسگان -------بدون مقاله----با سابقه کار 2 سال مرتبط با رشته-----اگه نمره بالا تافل و gre بگیرم میتونم پذیرش با فاند بگیرم؟

reyman
June 10th, 2012, 04:05 PM
سلام
من دانشجوی ترم آخر کارشناسی رشته تربیت بدنی هستم.میخوام بدونم با شرایطی که دارم امکان گرفتن فاند خوب از دانشگاه های کانادا یا استرالیا چند درصده؟
دانشگاه تهران
معدل 19
جز استعداد های درخشانم و میتونم بدون کنکور ارشد رو توی دانشگاه تهران بخونم
مدرک بین المللی داوری ژیمناستیک هنری دارم و مربیگری درجه 2
مقام های کشوری توی رشته ژیمناستیک هنری و ایروبیک دارم(به دلیل اینکه خانم ها نمیتونن در مسابقات بین المللی شرکت کنن مسابقات برون مرزی نرفتم)
از استاد های خوب دانشگاهمون میتونم توصیه نامه بگیرم 2 یا 3 تا یا اگه لازم باشه بیشتر
زبانم مدرک ندارم ولی آیلتسو 6.5 میتونم بگیرم.
مرسی.اگه کسی میتونست کمک کنه لطفا ایمیل بزنه:
rey.man@gmail.com

siavash86
June 13th, 2012, 12:31 AM
من میخوام واسه دکتری از نروژ یا کانادا در رشته شیمی دارویی یا شیمی آلی پذیرش بگیرم

لیسانس شیمی محض با معدل 16.88 و فوق لیسانس شیمی آلی با معدل 17.68 و شاگرد اول دوره ارشد(از دانشگاههای سراسری و روزانه شهرستان)
4 تا مقاله submit دارم هنوز accept نشده و بابت همین خیلی نگرانم...

یعنی اگه submit باشه براشون اهمیتی نداره؟

من بدون فاند نمیتونم از عهده مخارج بر بیام، به خاطر همین مایلم از نروژ پذیرش بگیرم، به نظرتون شانسی دارم؟

S03
June 13th, 2012, 12:39 AM
من میخوام واسه دکتری از نروژ یا کانادا در رشته شیمی دارویی یا شیمی آلی پذیرش بگیرم

لیسانس شیمی محض با معدل 16.88 و فوق لیسانس شیمی آلی با معدل 17.68 و شاگرد اول دوره ارشد(از دانشگاههای سراسری و روزانه شهرستان)
4 تا مقاله submit دارم هنوز accept نشده و بابت همین خیلی نگرانم...

یعنی اگه submit باشه براشون اهمیتی نداره؟

من بدون فاند نمیتونم از عهده مخارج بر بیام، به خاطر همین مایلم از نروژ پذیرش بگیرم، به نظرتون شانسی دارم؟

تا ددلاین ها نتیجه نمیاد؟

قطعا Submit و قبول شده تفاوت دارند ولی بهتر از هیچی است. شما با این رزومه اگه GRE خوبی داشته باشید می تونید از دانشگاه های خوب آمریکا هم فاند بگیرید.

siavash86
June 13th, 2012, 01:02 AM
من شهریور 90 فارغ التحصیل شدم، 3تا مقاله رو همون موقع فرستادم، یکی رو یه ماه قبل، هنوز قبول نکردن
به نظرتون از کانادا شانسی واسه فاند گرفتن هست؟
ممنون میشم راهنماییم کنید دوست عزیز

nt
June 13th, 2012, 07:06 AM
من شهریور 90 فارغ التحصیل شدم، 3تا مقاله رو همون موقع فرستادم، یکی رو یه ماه قبل، هنوز قبول نکردن
سلام
موقعی که من داشتم اپلای می کردم هنوز مقالاتم اکسپت نشده بودن. ولی دو تا کنفرانس را داشتم. بعد اینکه من هم توی رزومه نوشتم که مقالاتم under review هستند. در مدتی که داشتم با اساتید تماس می گرفتم مقالات من اکسپتش نیامد. خود من هم بابت این موضوع کلی حرص خوردم. اما نکته اینجا بود که استادها تا رزومه را می دیدن و مایل به من می شدن فورا می گفتن نمونه مقالاتت را بفرست تا ببینیم. خودشون سریع مقاله را داوری می کنن. یعنی فورا با خوندن مقاله شما می تونن بفهمن شما چند مرده حلاجید. من همین طوری پذیرشم را گرفتم با فاند. الان من دو تا ISI دارم. ولی زمان پذیرش دانشگاه هنوز اکسپت نشده بودن. من برای آمریکا اپلای کردم.
مورد دیگه اینکه این قدر خودتون را در گیر مقاله نکنید. اون قدر که آمریکا براش تافل و GRE مهمه مقاله مهم نیست. حالا راستش کانادا و اروپا را نمی دونم. ولی این قدر که آدم حرص این مقاله را می خوره. بعد می بینه از موضوعات مهم تر عقب افتاده.
موفق باشید.

amirhbll
June 13th, 2012, 10:41 AM

شما هیچ توضیحی در مورد خودتون ندادین، چطوری انتظار دارین کسی راجع به «شانس» شما اظهار نظر کنه؟! :)

The galaxy
June 29th, 2012, 08:27 PM
سلام دوستان

می خوام بدونم با این شرایط بهتره امسال اپلای کنم یا سال دیگه، واینکه امسال احتمال کرفتن فاندبدون مقاله چقدره ؟

ترم 4 کارشناسی ارشد ، رشته مکانیک جامدات ، معدل کارشناسی 14.60 ، معدل ارشد بدون در نظرگرفتن پایان نامه 17.30 ،موضوع کاریم راجب نانوصفحات هست که فک می کنم الان خیلی تو بورسه ،زبانم خوبه تا آخر تابستون تافل می دم و بعد جی ار ای ....تزمو 5 ترم تموم می کنم، علاوه برتزم با 2 نفر دیگه در موضوعات متفاوت داریم کارمیکنیم که می تونم رو مقالات اونا هم حساب کنم...مسئله اینه که امسال موقع اپلای مقاله ندارم.

ممنون از راهنمایی شما

solmaze
July 29th, 2012, 02:40 PM
سلام میشه بهم بگید که داشتن معدل بالا روی found گرفتن چقدر تاثیر گذاره؟

adelaeed
July 30th, 2012, 05:21 PM
سلام میشه بهم بگید که داشتن معدل بالا روی found گرفتن چقدر تاثیر گذاره؟
خیلی زیاد...مثلا در مورد فلوشیپ معدل 60-70 % تاثیر داره
بقیه هم بستگی به ارتباط شما با دپارتمان داره .. این شمایید که میتونید قانعشون کنید
خودتون رو خوب توضیح بدید

sahnd89
August 7th, 2012, 12:12 PM

بهتر بود رشته و دانشگاهی رو که پذیرش گرفتید رو هم ذکر کنید.آمریکا دانشگاه هایی داره که وزارت علوم ایران قبولش نداره!برای خیلی ها رفتن به آمریکا تنها هدف نیست !تحصیل در یک دانشگاه خوب هم مهم است...

nima8375
August 8th, 2012, 01:14 PM
سلام.من کارشناسی معماری ترم آخر هستم.معدل کل هم از 16 پایینتر نمیاد.چقدر احتمال داره واسه ارشد بتونم فاند بگیرم.کانادا یا اروپا یا مالزی؟شرایط نمره تافلم باید چجوری شه که بتونه کمکم کنه؟اصلا شدنیه؟

etud
August 13th, 2012, 11:52 PM
با سلام
با توجه به این که برای مستر میخوام شبکه بخونم:
1- دانشجوی ترم 3 کارشناسی ام با معدل 17 "رشته نرم افزار"
2- آیلس 7
3- (زبان فرانسه) TEF 4
4- 2 سال سابقه کار
5- مقاله ندارم
6- کارت پایان خدمت هم ندارم
سوال من اینه که از کدوم دانشگاه می تونم فاند بگیرم(کشورهای اروپایی) و این که بابت نظام وظیفه مشکلی هست؟
ممنون می شم اگه جواب من رو بدید..... مرسی

soleyman
August 18th, 2012, 05:26 PM
سلام دوستان، من از دانشگاه خوارزمی (تربیت معلم سابق) کارشناسی ارشد شیمی تجزیه با 9 تا مقاله isi و معدل 16.87 فارق التحصیل شدم. به هیچ عنوان با هزینه خودم نمی تونم امریکا یا کانادا زندگی کنم ایا می تونم فاند بگیرم؟ یعنی امکانش هست؟ نمره زبان باید حدودا چند بیارم؟ ممنون از همه

behnoodm
September 10th, 2012, 06:53 AM
با سلام
لطفا منو راهنمایی کنید چون از استرس داره مغزم سوراخ میشه
من لیسانس مکانیک با معدل 15.30 دارم و معدل ارشدم 16 است (هنوز دز حال تحصیل هستم ). فعلا یک مقاله کنفرانس دارم اما میتونم یکی ، دو تا ISI بدم در ادامه !
میخواستم ببینم با این وضعیت از دانشگاه های آمریکا و کانادا امکان گرفتن فاند وجود داره برای PHD یا نه !
آیا میشه با مقاله و نمره زبان تاثیر معدل رو در نظرشون کم کرد ؟
آیا اگه فاند نگیرم میشه روی درآمد RA/TA حساب کرد که از خودم پولی خرج نکنم ؟
خواهش میکنم راهنمایی کنید ..

STUDENTSKY250
September 10th, 2012, 07:31 AM
ببین دوست عزیز پذیرش یک تابع چند فاکتوره هست . هرچی نمره تافل GRE , و یا معدلت بالاتر باشه و یا مقالات بیشتری داشته باشی تو وضعیت بهتری هستی . حالا اونور ماجرا هم دانشگاه قرارگرفته که بودجه های متفاوتی در زمانهای مختلف دارند و ...... پس قانون ثابتی نداره. بر اساس تجربیات خودم و دوستان بیشتر دانشگاهها ( دقت کنید به کلمه بیشتر ) به دانشجویان دکترا در هفته 20 ساعت TA/RA/GA میدند و درکنارش هم University Scholarship که با مجموع این مبلغ هزینه درس و زندگی دانشجویی ( دقت کنید به کلمه دانشجویی) شما پوشش داده میشه .پس نگرانی نداشته باشید ولی حتما بین 5 تا 10 دانشگاه اپلای کنید تا بهترین پیشنهاد رو بتونید انتخاب کنید.

موفق باشید

با سلام
لطفا منو راهنمایی کنید چون از استرس داره مغزم سوراخ میشه
من لیسانس مکانیک با معدل 15.30 دارم و معدل ارشدم 16 است (هنوز دز حال تحصیل هستم ). فعلا یک مقاله کنفرانس دارم اما میتونم یکی ، دو تا ISI بدم در ادامه !
میخواستم ببینم با این وضعیت از دانشگاه های آمریکا و کانادا امکان گرفتن فاند وجود داره برای PHD یا نه !
آیا میشه با مقاله و نمره زبان تاثیر معدل رو در نظرشون کم کرد ؟
آیا اگه فاند نگیرم میشه روی درآمد RA/TA حساب کرد که از خودم پولی خرج نکنم ؟
خواهش میکنم راهنمایی کنید ..

etien
September 11th, 2012, 10:29 PM
انجمنی غیر از اینجا برای این سوال پیدا نکردم پس اگه سوالم نامربوطه شرمنده.من دانشجوی سال دوم برق خواجه نصیر هستم.از الان برای زبان (انگلیسی و فرانسه)و معدل(تا الان18.54)دارم کار می کنم.در کنارش دو اپشن دیگه هم دارم که احتمالا فقط وقت می کنم روی یکیش کار کنم.1-مقاله 2-المپیاد
خیلی از استادهام میگن که المپیاد وقت تلف کردنه و باید برم سراغ مقاله از طرفی خودم هم فکر می کنم که چون المپیاد داخلی برگزار میشه پس نتایجش نباید تاثیر خاصی رو نظر استادای اونور بذاره اما استادهایی هم دارم که میگن در سطح لیسانس چون دانش کافی وجود نداره مقاله خوبی در نمیاد و اگه من بخوام دانش لازمش رو کسب کنم ممکنه معدلم به خطر بیفته.:(
خوندن المپیاد رو از تابستون شروع کردم و باهاش کنار اومدم اما اگه قرار باشه باهاش به هیچی نرسم ...:confused:
بین یک دوراهی واقعی گیر کردم.:cry:میخواستم نظر شمارو هم بدونم.واقعا المپیاد تاثیری در گرفتن فاند داره؟و اگر آره تا چه حد ؟آیا از مقاله کمتره؟
ممنون میشم کمکم کنید.

S03
September 12th, 2012, 01:37 AM
انجمنی غیر از اینجا برای این سوال پیدا نکردم پس اگه سوالم نامربوطه شرمنده.من دانشجوی سال دوم برق خواجه نصیر هستم.از الان برای زبان (انگلیسی و فرانسه)و معدل(تا الان18.54)دارم کار می کنم.در کنارش دو اپشن دیگه هم دارم که احتمالا فقط وقت می کنم روی یکیش کار کنم.1-مقاله 2-المپیاد
خیلی از استادهام میگن که المپیاد وقت تلف کردنه و باید برم سراغ مقاله از طرفی خودم هم فکر می کنم که چون المپیاد داخلی برگزار میشه پس نتایجش نباید تاثیر خاصی رو نظر استادای اونور بذاره اما استادهایی هم دارم که میگن در سطح لیسانس چون دانش کافی وجود نداره مقاله خوبی در نمیاد و اگه من بخوام دانش لازمش رو کسب کنم ممکنه معدلم به خطر بیفته.:(
خوندن المپیاد رو از تابستون شروع کردم و باهاش کنار اومدم اما اگه قرار باشه باهاش به هیچی نرسم ...:confused:
بین یک دوراهی واقعی گیر کردم.:cry:میخواستم نظر شمارو هم بدونم.واقعا المپیاد تاثیری در گرفتن فاند داره؟و اگر آره تا چه حد ؟آیا از مقاله کمتره؟
ممنون میشم کمکم کنید.

المپیاد تاثیر مهمی نداره و به جای این کار ترجیحا برای معدل یا GRE بهتر تلاش کنید که فاکتورهای اصلی هستند. شما در حال حاضر خیلی برای مقاله هم وقت صرف نکنید و اولویتتون فقط و فقط این باشه که معدلتون رو در همین سطح نگه دارید یا حتی بهتر کنید.

etien
September 12th, 2012, 07:58 PM
المپیاد تاثیر مهمی نداره و به جای این کار ترجیحا برای معدل یا GRE بهتر تلاش کنید که فاکتورهای اصلی هستند. شما در حال حاضر خیلی برای مقاله هم وقت صرف نکنید و اولویتتون فقط و فقط این باشه که معدلتون رو در همین سطح نگه دارید یا حتی بهتر کنید.

ممنون از راهنماییتون ولی ممکنه بگین چرا المپیاد تاثیر نداره؟هیچ کس برای من دلیل نمیاره همه فقط میگن داره یا نداره!آیا کسی تجربه همچین چیزی رو داشته؟به علاوه اگه من بخوام برای کانادا اپلای بدم بازهم باید رو GREکار کنم؟
ممنون

S03
September 12th, 2012, 08:19 PM
ممنون از راهنماییتون ولی ممکنه بگین چرا المپیاد تاثیر نداره؟هیچ کس برای من دلیل نمیاره همه فقط میگن داره یا نداره!آیا کسی تجربه همچین چیزی رو داشته؟به علاوه اگه من بخوام برای کانادا اپلای بدم بازهم باید رو GREکار کنم؟
ممنون

دوست عزیز در این پروسه فاکتورهایی تاثیر مهم دارند که بین همه دانشجوها مشترک و قابل مقایسه باشند. تاثیر فاکتورهایی که صرفا مخصوص یک شخص خاص هستند بسیار پایینه و در حدی که وقتی نگاه رزومه شما می کنند یه آفرین بگن و رد بشن. در کانادا هم به جز یکی دو استثنا اکثرا نیازی به GRE ندارند.

شما وقتی هدفتون اپلای کردنه باید تمرکزتون رو بگذارید روی فاکتورهایی که قطعا مطمئن هستید بیشترین تاثیر مثبت رو براتون خواهند داشت. اگه از من می پرسیدید داشتن المپیاد تاثیر داره یا نه (در شرایط دقیقا یکسان) مطمئنا داشتنش بهتر از نداشتنه ولی داشتن المپیاد ارزش 0.5 نمره معدل کمتر رو هم نداره و شما در مقطع حساسی در تحصیلتون هستید و بهتره به جای کارهای جانبی، به مهمترین فاکتور پذیرشتون یعنی معدل بیشترین اهمیت رو بدید. فرضا معدلتون رو برسونید به 19.5 ولی هیچ المپیادی هم نداشته باشید بسیار شانستون از دانشگاه های خیلی خوب افزایش خواهد یافت نسبت به الان که 18.5 هست.

peymani7
September 13th, 2012, 03:32 PM
سلام من دانشجوی برق قدرت دانشگاه تهران جنوبم 10 ترمه لیسانس گرفتم ومعدلم 16.18 می باشد و مقاله اینا هم ندارم ومعدل دروس تخصصیم هم بالای 17 .به نظر شما شانسی برای (master)کمک هزینه یا بورس دارم؟

shervin.s.20
September 14th, 2012, 08:48 PM
سلام
1- دانشجوی ارشد هوافضا معدل 16.71
2- لیسانس 15.37
3- چهارتا مقاله دارم بینالمللی و ژورنال
4- تافل میخوام تازه بدم
میتونم فاند خوبی بگیرم؟

nima8375
September 22nd, 2012, 10:02 PM
سلام.من کارشناسی معماری ترم آخر هستم.معدل کل هم 14.70 هستش و احتمالا تا 15 میرسونمش.1 سال سابقه کار پروژه عمرانی دارم.هنوز واسه تافل اقدام نکردم.برای مستر چقدر احتمال هست از دانشگاه های استرالیا بتونم فاند بگیرم؟ممنون میشم زودتر جواب بدین

mehrdad1987
October 6th, 2012, 12:42 AM
بچه ها اگه فاندی که همه ی هزینه هاتونو پوشش نمیده گرفتید کمی فکر کنید.... امروز سومین دوست من طی 10 روز اخیر برگشت ایران. با دلار 3500 تومنی اکثر خونواده ها نمیتونن کنار بیان.

Myapply
October 6th, 2012, 10:17 AM
سلام
1- دانشجوی ارشد هوافضا معدل 16.71
2- لیسانس 15.37
3- چهارتا مقاله دارم بینالمللی و ژورنال
4- تافل میخوام تازه بدم
میتونم فاند خوبی بگیرم؟

سلام دوست عزیز. ببینید دوست عزیز شما و همه دوستان که میخوان نظر بقیه را بدونن باید اطلاعات کاملتری بدن . الان با این شرایط شما هیچ کس هیچ نظری بهتون نمیده.
1- مشخص نیست چه رشته ای میخواید اقدام کنید 2- کجا میخواید اقدام کنید 3- مقالتون را مشخص کنید ژورنال با ایمپکت چنده. 4- نمره تافل را باید بگید 5- اگر امریکا مد نظرتون هست نمره GRE هم هر وقت معلوم شد اون موقع نظر بقیه را بخواید. خلاصه با رزومه نصف و نیمه انتظار راهنمایی نداشته باشید. ضمن اینکه شما کشور مد نظرتون که مشخص کردید، برید تو انجمن اون کشور و تاپیک ها را یک مطالعه ای بکنید، از پست های بچه ها خیلی موارد مشخص میشه. موفق باشید.

فرزانه
October 11th, 2012, 08:43 PM
سلام دوستان. راستش نمی دونم سوالم رو باید در کدام قسمت مطرح کنم، فکر کردم شاید به اینجا بخوره. در قسمت اپلای دانشگاه north dakota برای رشته زیست شناسی این رو نوشته :
All applicants seeking admission to the biology graduate program must provide GRE General test scores. Successful applicants will be required to provide GRE Subject (Biology) test scores by the end of the first semester of enrollment. Strength of scores will be considered regarding admission and awarding of departmental support.
این یعنی چی؟ یعنی اول از ما امتحان می گیرن بعد اگه نمرمون خوب شد بورس می دن؟!!

Vicutopia
October 12th, 2012, 01:56 AM
سلام دوستان. راستش نمی دونم سوالم رو باید در کدام قسمت مطرح کنم، فکر کردم شاید به اینجا بخوره. در قسمت اپلای دانشگاه north dakota برای رشته زیست شناسی این رو نوشته :
All applicants seeking admission to the biology graduate program must provide GRE General test scores. Successful applicants will be required to provide GRE Subject (Biology) test scores by the end of the first semester of enrollment. Strength of scores will be considered regarding admission and awarding of departmental support.
این یعنی چی؟ یعنی اول از ما امتحان می گیرن بعد اگه نمرمون خوب شد بورس می دن؟!!

دوست عزیز یعنی اینکه شما باید اول امتحان GRE general رابدید بعد هم تا پایان ترم اول وقت دارید تا نمره GRE subject(biology را ارائه بدید هر چی نمرتون بالاتر باشه احتمال بورسیه شدن بیشتر است.

hedieh_ajam
October 14th, 2012, 08:05 PM
لطفا راهنمايي كنيد راستش من مي خواستم پروژه كارشناسيمو با يك استاده فوق العاده عالي بردارم ولي خوب از اونجايي كه ايشون خيلي سخت گيرن فك نمي كنم به مقاله برسه يا حداقل مقاله به اپلاي نمي رسه در ضمن پروژه هايي كه ايشون مي دن خيلي سنگين و زمان بره و تا اونجايي هم كه ميدونم پروژه هاشون سطح علمي خوبي داره (حداقل از بعضي از اين مقاله هاي آبكي بهتره :D)
به نظرتون اين پروژه ميتونه جاي خالي يك مقاله را توي رزومه بگيره؟
البته بايد اينم اضافه كنم مقاله رو براي جبران معدل مي خوام:D

Nima_87
October 18th, 2012, 08:19 AM
لطفا راهنمايي كنيد راستش من مي خواستم پروژه كارشناسيمو با يك استاده فوق العاده عالي بردارم ولي خوب از اونجايي كه ايشون خيلي سخت گيرن فك نمي كنم به مقاله برسه يا حداقل مقاله به اپلاي نمي رسه در ضمن پروژه هايي كه ايشون مي دن خيلي سنگين و زمان بره و تا اونجايي هم كه ميدونم پروژه هاشون سطح علمي خوبي داره (حداقل از بعضي از اين مقاله هاي آبكي بهتره :D)
به نظرتون اين پروژه ميتونه جاي خالي يك مقاله را توي رزومه بگيره؟
البته بايد اينم اضافه كنم مقاله رو براي جبران معدل مي خوام:D

سلام،

داشتن مقاله در روند اپلای، مثل یک سند برای اثبات توانایی و فعالیت جدی دانشجو در یک حیطه خاص هست که می تونه عامل تعیین کننده ای در تصمیم گیری اساتید برای انتخاب دانشجو باشه. هر چند که داشتن مقاله معتبر خیلی می تونه کمک کنه اما اصولا" نکته مهم اینه که شما بتونید توجه استاد رو به کار خودتون جلب کنید و نشون بدید که در حیطه مورد نظر توانمند هستین. برای این منظور می تونید توی تماس هاتون با اساتید، خیلی مختصر در مورد پروژتون و ارتباطش با کار اونها توضیح بدید و اگر علاقه نشون دادن و پاسخی دریافت کردید در ادامه باز هم اونها رو در جریان روند پیشرفت کارتون قرار بدید. به این ترتیب انجام یه پروژه قوی می تونه از این طریق در روند اپلای به شما کمک کنه. اینکه آیا می تونه معدل رو جبران کنه به عوامل زیادی بستگی داره: معدلتون چند هست، کجاها بخواین اپلای کنین، موفق به پیدا کردن استاد بشین یا نه، نمرات زبان و...!

پیروز باشید!

hedieh_ajam
October 18th, 2012, 09:57 PM
خيلي ممنون از كمكتون.راستش من معدلم 15.3 و فك مي كنم خيلي تلاش كنم نهايتا تا 16 بتونم بالا ببرمش. براي اپلايم كانادا و امريكا مي خوام اگه خدا كمك كنه و امتحان زبانم هنوز ندادم. بازم نظرتون اينه كه مي تونه جبران كنه يا نه؟

Nima_87
October 18th, 2012, 11:58 PM
خيلي ممنون از كمكتون.راستش من معدلم 15.3 و فك مي كنم خيلي تلاش كنم نهايتا تا 16 بتونم بالا ببرمش. براي اپلايم كانادا و امريكا مي خوام اگه خدا كمك كنه و امتحان زبانم هنوز ندادم. بازم نظرتون اينه كه مي تونه جبران كنه يا نه؟

خواهش می کنم! اگر موفق بشین استادی رو پیدا کنین که حیطه کاریش به پروژتون نزدیک باشه و علاقه نشون بده به کار شما، بله می تونه تا حد زیادی جبران کنه. دلیلش هم اینه که نظر استاد در بسیاری از مواقع تعیین کننده هست. سعی کنین حتما" نمرات زبان عالی کسب کنید و تا حد ممکن معدلتون رو بالا ببرید در کنارش با اساتیدی که در حیطه مورد علاقتون کار می کنن تماس بگیرید و در مورد کارتون مختصرا" توضیح بدید. پیروز و سربلند باشید!

hedieh_ajam
October 19th, 2012, 10:35 AM
مرسي يه كم اميدوارم كرديد. اميدورام شما هم هميشه موفق باشيد

titos
October 19th, 2012, 08:44 PM
با سلام دوستان

من معدل ارشدم 18.5 است و 2 تا مقاله علمی پژوهشی و 4 تا مقاله علمی ترویجی داخلی دارم با 7 سال سابقه تدریس در مقطع کارشناسی فکر میکنید بتونم از اروپا یا آمریکا فاند بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

niki378
October 30th, 2012, 11:43 PM
سلام
فوق لیسانس ریاضی هستم از دانشگاه شاهد با معدل 30/16با یک کنفرانس ترکیه
معدل لیسانس64/16از دانشگاه بوعلی سینا
در حال چاپ کتاب ریاضی عمومی ام.
4سال سابقه تدریس در دانشگاه دارم.تافل فعلا ندادم.
عزیزان به نظرتون می تونم فاند بگیرم؟کانادا و آمریکا در درجه اول
خواهشا کمکم کنید

gelaul
November 1st, 2012, 07:38 PM
سلام
رشته کارشناسی من زبان انگلیسی و از دانشگاه غیر انتفائی با معدل 12 فارغ التحصیل شدم
و اکنون کارشناسی ارشد در دانشگاه علامه طباطبایی در رشته مدیریت مشغول به تحصیل هستم معدلم 18هست
البته 1 مقاله دارم
نمره آیلس 8 هست
به نظر شما میتونم fund بگیرم ؟کدوم کشورا؟میشه با نمره آیلسم از معدل کارشناسی چشم پوشی کنند خریت کردم طی کارشناسی درس نخوندم :(

Nima_87
November 1st, 2012, 10:21 PM
با سلام دوستان

من معدل ارشدم 18.5 است و 2 تا مقاله علمی پژوهشی و 4 تا مقاله علمی ترویجی داخلی دارم با 7 سال سابقه تدریس در مقطع کارشناسی فکر میکنید بتونم از اروپا یا آمریکا فاند بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام،

دوست خوبم البته این قسمت همونطور که از عنوانش پیداست در مورد دوستانی هست که مقاله ندارن. اما به طور کلی برای گرفتن پذیرش و فاند، معدل بالا، نمرات زبان خوب و سابقه پژوهشی مناسب (شامل مقالات معتبر) به عنوان امتیازهای اصلی یه حساب میان. شما معدل دوره کارشناسی، نوع مقالات پژوهشی (اینکه آیا ژورنال یا کنفرانس خارجی هستن یا خیر) و نمرات زبانتون رو ذکر نکردید، بنابراین هیچ تخمینی از شانس شما نمیشه داشت. پیروز باشید!

Nima_87
November 1st, 2012, 10:25 PM
سلام
فوق لیسانس ریاضی هستم از دانشگاه شاهد با معدل 30/16با یک کنفرانس ترکیه
معدل لیسانس64/16از دانشگاه بوعلی سینا
در حال چاپ کتاب ریاضی عمومی ام.
4سال سابقه تدریس در دانشگاه دارم.تافل فعلا ندادم.
عزیزان به نظرتون می تونم فاند بگیرم؟کانادا و آمریکا در درجه اول
خواهشا کمکم کنید

سلام،

دوست گرامی در صورتیکه بتونید نمرات زبان عالی کسب کنید شانس خواهید داشت. برای آمریکا علاوه بر TOEFL به GRE هم نیاز دارید. ممکنه بنا به رشتتون GRE subject هم نیاز باشه. در نهایت با کسب نمرات خوب در این امتحانات می تونید شانس خودتون رو افزایش بدید. پیروز باشید!

Nima_87
November 1st, 2012, 10:31 PM
با سلام
دوستان من یک سئوال داشتم و اونم اینه که من با این شرایط که میگم چه قدر امکانش هست که بتونم فاند ازدانشگاههای استرالیا بگیرم؟
1-مدرک کارشناسی معدن دانشگاه تهران جنوب و ارشد اکتشاف نفت از علوم تحقیقات با مدل 18
2-مقاله خارجی ندارم ولی 2 تا مقاله داخلی دارم که شاید بتونم یکیش را به خارجی تبدیل کنم
3-دوره های مدل سازی استاتیک و دینامیک مخزن را دیدم
4- من میخواستم برم که اول ارشدم را اونجا ok کنم سپس برای دکترا اقدام کنم(دلیل این کارم هم این است که یکسری درسهای ارشد اکتشاف در زمین شناسی است و یکسری در مهندسی نفت و برای اینکه مشکلی برام پیش نیاد اینکار را میکنم)
5- مدرک ایلتس هم 6 است
خواهشناً یک راهنمایی بفرماید

سلام،

دوست خوبم اغلب دانشگاههای استرالیا در تصمیم گیری برای دادن فاند، امتیاز خیلی ویژه ای رو برای داشتن مقاله در ژورنال های معتبر در نظر می گیرن. بنابراین اگر مقاله ژورنال خارجی ندارید، شانستون به طور قابل ملاحظه ای برای گرفتن فاند کم میشه. اما لزوما" به این معنی نیست که همه این دانشگاهها سیاست مشابهی داشته باشن. ضمنا" ممکنه در تماس هاتون با یه استاد خاص بتونید توجهش رو جلب کنید و توصیه ایشون به کمیته تصمیم گیری باعث افزایش شانس شما برای گرفتن فاند بشه. پیشنهاد می کنم به قسمت نتایج پذیرش مراجعه بکنید و ببینید دوستانی که از دانشگاههای استرالیا فاند گرفتن رزومه هاشون به چه صورت بوده. پیروز باشید!

Nima_87
November 1st, 2012, 10:36 PM
سلام
رشته کارشناسی من زبان انگلیسی و از دانشگاه غیر انتفائی با معدل 12 فارغ التحصیل شدم
و اکنون کارشناسی ارشد در دانشگاه علامه طباطبایی در رشته مدیریت مشغول به تحصیل هستم معدلم 18هست
البته 1 مقاله دارم
نمره آیلس 8 هست
به نظر شما میتونم fund بگیرم ؟کدوم کشورا؟میشه با نمره آیلسم از معدل کارشناسی چشم پوشی کنند خریت کردم طی کارشناسی درس نخوندم :(

سلام،

دوست گرامی قطعا" معدل کارشناسیتون یک پوئن منفی بزرگ هست. اما لزوما" به این معنی نیست که کلا" شانس فاند گرفتن نداشته باشید. نمره آیلتس شما و معدل دوره ارشدتون هر دو خوب هست. اگر به آمریکا فکر می کنید، به فکر امتحان GRE هم باشید. یک نمره GRE عالی هم می تونه تا حدی کمکی برای جبران کم بودن معدل کارشناسیتون باشه. پیروز باشید!

parisa_ahmadi
November 6th, 2012, 07:16 PM
سلام
معدل کارشناسی 17.63 در کارشناسی و 17.4 در کارشناسی ارشد رشته محیط زیست از تربیت مدرس دارم
فعلا مقاله ای اکسپتی ندارم اما نمره تافل و میتونم تا چند وقت دیگه بگیرم.
می خواستم بپرسم برای 2013 می تونم از یکی از دانشگاه های استرالیا و یا کانادا پذیرش با فاند بگیرم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

biomann
November 26th, 2012, 10:50 PM
دوستان من مدرک کارشناسی مهندسی پزشکی از دانشگاه آزاد تبریز با معدل ۱۶.۲۸ دارم، ولی متاسفانه هیچ مقاله اکسپت شده ای ندارم هر چند که استاد راهنمام از عنوان پروژم خیلی راضی بود و دوره های مختلف مربوط با رشتمو تو جا های معتبری گذروندم می خواستم بدونم با این شرایط چقدر شانس گرفتن فاند و از چه کشور هایی دارم در ضمن نمرات آزمون های تافل و gre هنوز به دستم نرسیده

nanabahari
December 3rd, 2012, 02:51 AM
سلام دوستان من این تاپیکو ار اول تا آحر خوندم متاسفانه اصلا کسی پیدا نشد رشته اش انسانی باشه بورس گرفته باشه . من می خوام بگیرم رشتم جغرافیای طبیعی گرایش ژئو مورفولوژی معدل ارشدم 17.14 هست ایلتس 7 ولی مقاله ندارم می تونم ار دانشگاههای مانادا بورس بگیرم اینم بگم که من تصمیم دارم برای 2014 اقدان کنم می تونم تا ان موقع مقابه بدم چطوری سرچ کنم برم کدوم قسمت دانشگاه روی موضوعات مورد علاقه اونا کار کنم. ایا می تونم برای دکترا تغییر گرایش بدم.

capitan84
December 28th, 2012, 08:39 AM
سلام
ارشد دانشگاه ازاد تهران جنوب با معدل 16.22
بدون مقاله- مهندسی پلیمر پروزه ارشد مدلسازی یه واحد صنعتی بود.
شانس فند از امریکا و کانادا دارم

majidam20
December 29th, 2012, 12:58 PM
معدلم 15 ، پیپر و مقاله به جز پایان نامه خیلی خوب ندارم اما رزومه خوب تو برنامه نویسی با چند نمونه کارخوب دولتی دارم و علم روز وب را بلدم آیاشرایط فاند برای تجارت الکترونیک یا تکنولوژیهای وب دارم؟