PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حمل و نقل/ راه و ترابری

aboori
January 28th, 2008, 05:08 PM
سلام به همه

لطفا اگه تو راه سازی , حمل و نقل یا ترافیک کسی دانشگاهیو سراغ داره که رنکش هم خیلی بالا نباشه معرفی کنه. (آمریکا-کانادا-سوئد-یا...)
.as far as I have seen many universities that offer Civil courses do not offer transportation or highway Eng
پیشاپیش مرسی

mg1362
January 28th, 2008, 07:11 PM
بیشتر دانشگاههایی که من آمریکا دیدم Transportation داشتن. حتی بیشترشون توی خود دانشگاه یه قسمت Transportation Center جدا از دانشکده دارن. حالا اینکه میگی رنکش بالا نباشه تو چه مایه هایی منظورته؟؟

aboori
January 28th, 2008, 08:22 PM
ممنون آقا مهدی عزیز
منظورم از رنکش اینه که حدود 200 تا 500 جهانی باشه که فکر کنم بشه حدود 70-80 تا 200 توی آمریکا
اونهایی که شما میگید فکر کنم دانشگاههای top باشه که همشون transportation داشتن. درست میگم ؟ ???

حتی بیشترشون توی خود دانشگاه یه قسمت Transportation Center جدا از دانشکده دارن.
یعنی توی دانشکده عمران دنبالش نگردم؟
تا اونجا که من حس کردم!! این Transportation Center یه چیز دیگه بودا!!

mg1362
January 28th, 2008, 09:27 PM
همه اینجاهایی که من دیدم top نبودن البته. برای apply هم باید همون دانشکده عمران برید. منظورم این بود که چون الان این گرایش کارای زیادی داره. یه قسمت جدا براش درست کردن و fund خوبی هم میدن معمولا. یه سری از دانشگاههایی که من دیدم این رشته رو داشتن ایناست. البته rank هاشون رو نمیدونم. امیدوارم به دردت بخوره.

1:louisiana state university
2: northeastern university
3: univ. of texas-san antonio
4: washington state univ
5: california state univ-long beach
6: univ of nevada-las vegas
7: univ of maryland-college park
8: univ of toledo
9: oregon state univ
10: west virginia univ
11: cleveland state univ
12: marquette univ
13: univ of missouri-rolla
14: old dominion univ
15: univ of hawaii-manoa

aboori
January 29th, 2008, 12:19 AM
10: west virginia univ
11: cleveland state univ
12: marquette univ

آقا خیلی خیلی خیلی ممنون. من اصلا همین cleveland state university رو میخواستم اپلای کنم ولی استاد transportation هرچی گشتم پیدا نکردم.
میشه لطف کنید بگید تو کجاش باید برم. خیلی گیر اینم.

بازم تشکر :) :)

meead_s
February 28th, 2008, 12:20 PM
سلام
دانشگاه هایی که حمل و نقل دارن زیادن. من دارم یه لیست تهیه می کنم. به زودی میزارم تو فروم.

من پذیرش دارم در Transportation Engineering واسه Master. شاید بتونم کمک کنم اگه سوالی داشتید.

موفق باشید دوست حمل و نقلی
میعاد

meead_s
February 28th, 2008, 12:41 PM
سلام به دوستان عزیر عمرانی علاقه مند به گرایش حمل و نقل و ترافیک و راهسازی
فهرستی از دانشگاه های آمریکا که گروه حمل و نقل دارن رو در زیر قرار میدم. امیدوارم باقیات صالحاتی باشه واسه آیندگان.

نحوه طبقه بندی دانشگاه ها به ترتیب بودجه تحقیقاتی که دارن انجام شده. یعنی مثلا همون طوری که می تونید ببینید دانشگاه های گروه اول سالی 2 تا 3.5 میلیون دلار بودجه تحقیقاتی دارن و به ترتیب کم میشه تا به گروه آخر می رسه. ممکنه چند تا دانشگاه از قلم افتاده باشه، شما به بزرگی خودتون ببخشید.

توصیه: با دانشگاه های گروه اول و دوم شروع کنید که بودجه تحقیقاتی زیادی دارن. شانس گرفتن RA از این دانشگاه ها خیلی زیاده. در هر دانشگاه از بین اساتید یک استاد رو که تخصصش مورد علاقه شماست انتخاب کنید و به ایشون ایمیل بزنید. ان شا الله در صورت خوب بودن معدل و داشتن یک رزومه خوب تحقیقاتی و نمره زبان خوب ، یک پذیرش با بورس خوب نصیبتون میشه.

خبر: گرایش محیط زیست و حمل و نقل از پولدارترین گرایش های عمران در آمریکا هستند. نگران fund نباشین.

Transportation Engineering Departments in U.S. Universities

National University Transportation Centers, $2 - $3.5 Million per year

Marshall University
Montana State University
Northwestern University
Oklahoma State University
Portland State University
University of Alaska
University of Minnesota
University of Missouri-Rolla
University of Vermont
University of Wisconsin

Regional University Transportation Centers, $1 - $2.25 Million per year

Massachusetts Institute of Technology
City College of City University of New York
Pennsylvania State University
University of Tennessee
University of Wisconsin
Purdue University
Texas A&M University
Iowa State University
University of Nebraska
North Dakota State University
University of California, Berkeley
University of Washington

Tier I University Transportation Centers, $1 Million per year

Georgia Institute of Technology
Iowa State University
Rutgers University
San Jose State University
South Carolina State University
University of Alabama, Tuscaloosa
University of Arkansas
University of Central Florida
University of Florida
University of Idaho
University of Missouri-Rolla
University of South Florida
University of Southern California and California State University, Long Beach

Tier II University Transportation Centers, (FY 06 –FY 09) $500,000 per year

California State University, San Bernardino
Cleveland State University
George Mason University
Hampton University
Kansas State University
Louisiana State University
Michigan Technological University
North Carolina State University
Northwestern University
University of Akron
University of Arkansas
University of California, Davis
University of Connecticut
University of Delaware in Newark
University of Detroit Mercy
University of Massachusetts, Amherst
University of Memphis
University of Nevada, Las Vegas
University of Rhode Island
University of Toledo
Utah State University
Youngstown State University

Title III University Transportation Centers, (FY 06 - FY 09) Funding Amounts Vary

Jackson State University
Morgan State University
North Dakota State University-Small Urban and Rural Transit Center
Texas A&M University-Texas Transportation Institute
University of Alabama, Birmingham
University of Alabama, Tuscaloosa
University of Denver/Mississippi State University
University of Tennessee-Knoxville National Transportation Research Center

GCU Transportation Initiative (GREAT CITIES UNIVERSITIES)

University of Alabama at Birmingham - Dr. Fouad H. Fouad, Program Director
City University of New York - Dr. Neville A. Parker
Cleveland State University - Dr. Paul A. Bosela
Georgia State University - Dr. Truman Hartshorn
Indiana University-Purdue University Indianapolis - Dr. Cheryl Sullivan
Portland State University - Dr. James Strathman, Dr. Bertini
University of Cincinnati - Dr. Prahlad D. Pant
University of Houston - Dr. Michael W. O'Neill
University of Illinois at Chicago - Dr. Sue McNeil
University of Massachusetts at Boston - Dr. Jack Wiggin
University of Memphis - Dr. Martin E. Lipinski
University of Missouri-Kansas City - Dr. William B. Eddy
University of Missouri-St. Louis - Dr. Ray Mundy
University of New Orleans - Dr. Jim Amdal
University of Wisconsin-Milwaukee - Dr. Edward Beimborn
Virginia Commonwealth University - Dr. Gary T. Johnson
Wayne State University - Dr. Robert Boyle

meead_s
February 28th, 2008, 07:37 PM
در زیر فهرستی از دانشگاه های آمریکا که در زمینه حمل و نقل ریلی فعالیت می کنن (به سفارش goodgirl) قرار می دم. امیدوارم این فهرست به مجموعه باقیات صالحات بچه های حمل و نقلی و عمرانی افزوده بشه.

The Following Universities Have Funded Programs for Graduate Study in Railroad Engineering:

University of Illinois at Urbana-Champaign
University of Kentucky
University of Nebraska - Lincoln
MIT
Texas A&M University
Virginia Tech

Universities Currently Offering Courses in Railroad Engineering:

University of Kentucky
University of Tennessee
West Virginia University

aboori
March 2nd, 2008, 01:48 AM
خیلی ممنون آقا میعاد
منم مستر درخواست دادم و OHIO STATE UNIVERSITY رد شدم (تا بقیش چی بشه .یعنی خدا چی بخواد)
شما چی؟

موفق باشید
علیرضا

peymen
April 29th, 2008, 06:29 PM
سلام سلام سلام .میگن دانشگاههای کانادا در فوق لیسانس در شاخه transportation زیاد قوی نیستند (گیر نده کی میگه حالا ) از کسانی که می خونن صحت سوال رو باید پرسید؟(در مقایسه با us) اما سوال اصلی من اینه که کدوم دانشگاه در can تو این رشته قو یتره؟ ایا درسته که در این رشته بورس سختر میدن؟(خدا کنه درست نباشه) لطفا چند دانشگاه در این رشته رو که میدونید قویترن نام ببرید.البته چون من دانشگاه ازاد خوندم(لیسانس) ایا بهتر نیست بالایی ها رو apply نکنم.

fassih
April 29th, 2008, 06:47 PM
راستش اين نظر شخصي من است و شايد بقيه قبول نداشته باشند. اما بي خود فكر اينكه كي قوي است و كي قوي نيست نباش. همه جا بفرست، هر كدام پذيرش داد و فاند داشت با كله برو. اولش هم براي استاد ها نامه بدي بهتره و خرجت كمتر مي شه. حتي من جات بودم تو رشته هاي مرتبط ديگه هم اقدام مي كردم. اگه از چند جا برايت پذيرش آمد بعدا انتخاب كن و برو آنكه بهتره. قوي و ضعيف بودن دانشگاه هاي يك كشور (به فرض هم كه در مورد اين رشته و كانادا صحت داشته باشه) به نظر من هيچ اهميتي نداره. شما مي خواهي در رقابت با مهندساني كه اكثرشان همانجا درس خوانده اند جلوتر باشي. بنابراين اگه ضعيف هستند همه ضعيف هستند.

nima_sweden
December 21st, 2008, 01:45 AM
سلام
دانشگاه هایی که حمل و نقل دارن زیادن. من دارم یه لیست تهیه می کنم. به زودی میزارم تو فروم.

من پذیرش دارم در Transportation Engineering واسه Master. شاید بتونم کمک کنم اگه سوالی داشتید.

موفق باشید دوست حمل و نقلی
میعاد

سلام آقا ميعاد.دمت گرم.خيلي زحمت كشيدي.آقا ميشه بازم درباره ،transportation در دانشگاه هاي سوئد آمار بدين؟

nima_sweden
December 22nd, 2008, 08:03 PM
در زیر فهرستی از دانشگاه های آمریکا که در زمینه حمل و نقل ریلی فعالیت می کنن (به سفارش goodgirl) قرار می دم. امیدوارم این فهرست به مجموعه باقیات صالحات بچه های حمل و نقلی و عمرانی افزوده بشه.

The Following Universities Have Funded Programs for Graduate Study in Railroad Engineering:

University of Kentucky
University of Nebraska - Lincoln
MIT
Texas A&M University
Virginia Tech

Universities Currently Offering Courses in Railroad Engineering:

University of Kentucky
University of Tennessee
West Virginia University

بازم زحمت داديم آقا ميعاد!آقا ميعاد،من كه كارشناسي عمران بودم و ارشدم رو حمل و نقل(Transportation) خوندم،ميتونم در اين دانشگاه ها apply كنم؟ فرق پذيرش در حمل و نقل ريلي با حمل ونقل چيه؟
بازم ممنون.

nima_sweden
January 1st, 2009, 06:46 PM
سلام.دوستاني كه ترافيك ميخونن يا به اين رشته علاقه دارن و يا بچه هاي صنايع يا مديريت:
كسي موضوع ‍Congestion charge كار كرده؟
با تشكر

jj.mostofi
February 13th, 2009, 02:38 PM
سلام دوستان من لیسانس مهندسی شهرسازی می خونم و می خوام برای فوق apply کنم . برام یک نکته مبهم این که آیا در گرایش های مرتبط با Transportation به رشته شهرسازی Admission می دن یا نه؟ چون تا اونجا که می دونم بیشتر transportation مال عمران اس!!!؟ ولی خوب بعضی جاها مخصوصا Transportation planning فکر کنم میتونم apply کنم.درسته؟ ممنون می شم اگر کمک کنید.

jalil_kfr
February 13th, 2009, 10:53 PM
سلام دوستان من لیسانس مهندسی شهرسازی می خونم و می خوام برای فوق apply کنم . برام یک نکته مبهم این که آیا در گرایش های مرتبط با Transportation به رشته شهرسازی Admission می دن یا نه؟ چون تا اونجا که می دونم بیشتر transportation مال عمران اس!!!؟ ولی خوب بعضی جاها مخصوصا Transportation planning فکر کنم میتونم apply کنم.درسته؟ ممنون می شم اگر کمک کنید.

چون حمل و نقل ماهیت Multidisciplinary داره به نظر من میتونید پذیرش بگیرید، اگه پروفایل استادای دانشگاههای مختلف نگاه کنید افرادی هستند که لیسانس برق-الکترونیک، صنایع، امار و حتی روانشناسی داشتن و فوق و دکترای حمل و نقل گرفتن، اما همونطور که خودتون هم اشاره کردید باید وب سایت دانشگاههای مختلف رو سر بزنید و استادایی که زمینه کاریشون به شهرسازی نزدیک هست پیدا کنید، البته این مشروط به این هست که بخواهید در زمینه های از حمل و نقل که نزدیک به شهرسازی هستند کار کنید، اگر هم قصدتون این هست که کامل وارد فیلد ترافیک بشید که میتونید برای چندتا استاد ای میل بزنید و ببینید چه فیدبکی میگیرد.

rezao
July 19th, 2009, 01:35 AM
سلام؛
من یه مشکل اساسی دارم!
هم از Missouri S&T-Rolla پذیرش دارم و هم از Calgary (دکترا حمل و نقل، هر دو full fund)، اما واقعا نمیدونم کدومشون از لحاظ اعتبار دانشگاه و وضعیت بازار کار در آینده بهترن؟ بر طبق پست دوست عزیزمون (میعاد)، MST-Rolla یکی از دانشگاه هایی که تو Transportation سرمایه گذاری زیادی کرده و بالطبع آینده کاری روشنی داره ولی در خصوص Calgary اطلاعی ندارم، اینکه وضعیت شغلی این رشته تو کانادا به چه صورته؟ ::) اگه کسی میتونه کمک کنه؟

doareza
August 15th, 2009, 05:52 PM
سلام بر دوستان عزیز
قویترین دانشگاها در رشته GIS معرفی کنید.(phd)

soorenaparsi
January 23rd, 2010, 09:27 PM
سلام میعاد امیدوارم اینو ببینی، تو و نوید رفتین و ما حالا!!!!! لیستی که نوشتی خیلی خوبه ولی قدیمیه!
در جواب Peymen باید بگم در کانادا بحث آسفالت مهم تر از حمل و نقل است چون تو محیط سرد آسفالت مثله جیگره زولیخا می شه!!!
اما لیست میعاد بی معرفت، این لیست ماله ساله 2008 و بعد از 2 سال زیاد نمیشه روش حساب کرد گرچه که هنوز اطلاعات زیادی داره، الان نمی تونم چیزی بگم ولی قول می دم اگه کارام درست شده خودم اینو آپدیت کنم!
ولی چند توصیه : 1- حمل و نقل کلا رشته تحقیقاتی هست و من ندیدم به کسی TA بدن پس همیشه بگردین دنبال جاهایی که دانشگاه یه موسسه تحقیقاتی هم کنارش هست!!! اصلا رتبه مهم نیست!!! خیلی دانشگاه های رتبه پایین موسسه تحقیقاتی حمل و نقل دارن و میشه شانس خوبی براشون داشت.
2 - در اون لیست سرمایه گذاری فکر نکنین هر چی دانشگاهی بیشتر پول داره بهتره اولا که لیست قدیمیه دوما ممکنه یه پولی برای یه کاری گرفتن اصلا هم ربطی به تحصیل نداشته باشه!! پس اگه می خواین باید همه اون دانشگاه ها رو چک کنین نه چند تای اول!
3- یک توصیه عالی برای MS دانشگاه Morgan State Uni که میعاد نوشته یک دانشگاه سه وجبی در Baltimore که یک دپارتمان جدا به نام حمل و نقل داره تمام دانشگاه سیاه پوستن و در لیست 3 وزارت علوم، جون میده برای اینکه به راحتی پذیرش بگیره آدم!!! نکته بسیار بهتر اینه که خانم پروفسور جیهانی هم اونجا می تونید تماس بگیرید و به فارسی از خودشون اطلاعات بگیرین!! نکته بد اینه که برای دکترا بدرد نمی خوره و PhD ندارن و DEng می دن که اون رو هم وزارت علوم قبول نداره!!!!

mostafa2000
March 1st, 2010, 05:36 PM
سلام،
کسی اطلاعاتی راجع به دانشگاه های تاپ اروپا در زمینه راه داره؟

i_karimi
March 1st, 2010, 07:26 PM
سلام،
کسی اطلاعاتی راجع به دانشگاه های تاپ اروپا در زمینه راه داره؟
دانشگاه فنی مونیخ و KTH سوئد میدونم که راه دارن

mostafa2000
March 2nd, 2010, 03:46 PM
ممنون،
وضعیت این دانشگاه ها از نظر دادن فاند و رتبه شان(RANK) چه جوریه؟
مثلاً اگر مقاله های ISI نداشته باشی احتمال گرفتن فاند از اونها وجود داره؟ البته من مقاله کنفرانس دارم.
tnx

mostafa2000
April 22nd, 2010, 10:31 PM
سلام مجدد!
بعد از این همه مدت کسی نگفت که بالاخره بدون مقاله میشه توی یکی از دانشگاه های اروپا یا آمریکا در رشته راه و ترابری با فاند apply کرد یا نه؟
از دوستان کسی هست که در این زمینه تجربه یا اطلاعاتی داشته باشد؟
ممنون!

i_karimi
April 22nd, 2010, 10:47 PM
سلام مجدد!
بعد از این همه مدت کسی نگفت که بالاخره بدون مقاله میشه توی یکی از دانشگاه های اروپا یا آمریکا در رشته راه و ترابری با فاند apply کرد یا نه؟
از دوستان کسی هست که در این زمینه تجربه یا اطلاعاتی داشته باشد؟
ممنون!
بستگی به بقیه شرایط مثل معدل و نمره زبان و برای آمریکا نمره GRE داره. داشتن مقاله شانستون رو 100 درصد بالا میبره

mostafa2000
April 22nd, 2010, 10:58 PM
ممنون از پاسختون،
من دارم واسه تافل و GRE میخونم،اول اینکه حداقل نمره خوب برای تافل و GRE چنده؟
و دیگر اینکه آیا شما از دوستان یا حتی خودتان کسی بوده که با شرایطی مشابه من تونسته باشه پذیرش با فاند بگیره؟
باز هم ممنون.

krig1960
April 22nd, 2010, 11:50 PM

سلام، دوست عزیز شما بدون مقاله هم می توانید برای هر دانشگاهی که خواستید apply کنید، اما داشتن مقاله عاملی موثر در اخذ پذیرش (با فاند یا معمولی) محسوب می شود. در مورد فرآیند اخذ پذیرش یک قانون کلی وجود ندارد که بتوان بر مبنای آن یک پاسخ قطعی داد که فرضاً می توان بدون مقاله برای فلان رشته و فلان دانشگاه پذیرش با فاند گرفت یا نه.
صرف نظر از رشته تحصیلی و دانشگاه و کشور مورد نظر چند عامل در فرآیند اخذ پذیرش موثر است که عبارتند از : معدل، مقاله، نمره زبان، اعتبار دانشگاه محل اخذ لیسانس یا فوق لیسانس، علاقه استاد و...
در مورد نمره تافل و GRE هم همین مسئله صادق است و حداقل ها به دانشگاه مورد نظر بستگی دارد.
لطفاً جهت استفاده از بهتر فروم قبل از طرح سوال جدید، بخش ویکی را مطالعه بفرمایید. بخش قابل توجهی از اطلاعات عمومی در مورد فرآیند پذیرش در این بخش آمده است.
http://www.applyabroad.org/wiki
موفق باشید.

hamman
April 28th, 2010, 10:09 AM
sorry
would you please introduce TRANSPORTATION engineering???

saeed62
June 1st, 2010, 10:36 AM
سلام دوستان
من فوق حمل و نقل با معدل 17.5
لیسانس عمراان 14.10 از دانشگاه دولتی
ibt 100
5 تا مقاله خارجی که 3 تاش journal معمولی
GRE فعلا ندارم
لطفا راهنمای کنید که کجا می تونم پذیرش بگیرم کسی هست که یک اطلاعاتی بهم بده؟

krig1960
June 1st, 2010, 01:42 PM
سلام دوستان
من فوق حمل و نقل با معدل 17.5
لیسانس عمراان 14.10 از دانشگاه دولتی
ibt 100
5 تا مقاله خارجی که 3 تاش journal معمولی
GRE فعلا ندارم
لطفا راهنمای کنید که کجا می تونم پذیرش بگیرم کسی هست که یک اطلاعاتی بهم بده؟
سلام، با توجه به رزومه تان امکان دریافت پذیرش از کشورهایی مثل آمریکا، کانادا، استرالیا و کشورهای اروپایی (انگلیس، هلند، منطقه اسکاندیناوی و...) را دارید. منتهی به نظر من شانستان برای آمریکا به خصوص اگر به دنبال پذیرش با فاند هستید، بیشتر است. دلیلش این است که در آمریکا برای متقاضیان دکترا نمره زبان و مقاله در مقایسه با معدل، فاکتور نسبتاً مهمتری محسوب می شود که از این بابت وضعتان خوب است. ضمن این که تعداد دانشگاههای معتبر که دارای دپارتمان مهندسی عمران و به خصوص گرایش حمل و نقل باشند و به طور عمومی فاند هم بدهند، در آمریکا بیشتر از هر جای دیگری است. در کشورهای اروپایی معمولاً همیشه فاند موجود نیست و بسته به پروژه های تحقیقاتی دانشگاه ممکن است ارائه شود. دانشگاههای استرالیا و کانادا هم در دادن فاند نسبتاً سختگیرند و دریافت فاند از آنها جنبه رقابتی بسیار شدیدی دارد. چون نمره تافل نسبتاً خوبی دارید و اگر نمره GRE شما هم بالای 1100 بشود، اثر منفی معدل لیسانس بر روی رزومه شما خنثی خواهد شد. معدل فوق لیسانس و تعداد مقالاتتان هم خوب است و شانس دریافت فاند را بالا می برد.
برای اطلاع از روال عمومی پذیرش بخش ویکی سایت را بخوانید.
http://www.applyabroad.org/wiki
برای یافتن دانشگاههای آمریکایی دارای دپارتمان مهندسی عمران و گرایش حمل و نقل و رتبه بندی آنها علاوه بر پستهای ذکر شده در ابتدای همین تاپیک از لینکهای زیر نیز می توانید استفاده کنید.
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2037-%D8%B1%D9%86%DA%A9%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D 8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D9%81%DA%A9%DB%8C%DA%A9-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87
http://www.infozee.com/channels/ms/usa/civil-engineering-rankings.htm
بهتر است شانستان را برای دانشگاههای با رتبه متوسط و چند دانشگاه با رتبه پایین (جهت اطمینان بیشتر) امتحان کنید.
موفق باشید.

meead_s
June 4th, 2010, 09:34 PM
سلام میعاد امیدوارم اینو ببینی، تو و نوید رفتین و ما حالا!!!!! لیستی که نوشتی خیلی خوبه ولی قدیمیه!
در جواب Peymen باید بگم در کانادا بحث آسفالت مهم تر از حمل و نقل است چون تو محیط سرد آسفالت مثله جیگره زولیخا می شه!!!
اما لیست میعاد بی معرفت، این لیست ماله ساله 2008 و بعد از 2 سال زیاد نمیشه روش حساب کرد گرچه که هنوز اطلاعات زیادی داره، الان نمی تونم چیزی بگم ولی قول می دم اگه کارام درست شده خودم اینو آپدیت کنم!
ولی چند توصیه : 1- حمل و نقل کلا رشته تحقیقاتی هست و من ندیدم به کسی TA بدن پس همیشه بگردین دنبال جاهایی که دانشگاه یه موسسه تحقیقاتی هم کنارش هست!!! اصلا رتبه مهم نیست!!! خیلی دانشگاه های رتبه پایین موسسه تحقیقاتی حمل و نقل دارن و میشه شانس خوبی براشون داشت.
2 - در اون لیست سرمایه گذاری فکر نکنین هر چی دانشگاهی بیشتر پول داره بهتره اولا که لیست قدیمیه دوما ممکنه یه پولی برای یه کاری گرفتن اصلا هم ربطی به تحصیل نداشته باشه!! پس اگه می خواین باید همه اون دانشگاه ها رو چک کنین نه چند تای اول!
3- یک توصیه عالی برای MS دانشگاه Morgan State Uni که میعاد نوشته یک دانشگاه سه وجبی در Baltimore که یک دپارتمان جدا به نام حمل و نقل داره تمام دانشگاه سیاه پوستن و در لیست 3 وزارت علوم، جون میده برای اینکه به راحتی پذیرش بگیره آدم!!! نکته بسیار بهتر اینه که خانم پروفسور جیهانی هم اونجا می تونید تماس بگیرید و به فارسی از خودشون اطلاعات بگیرین!! نکته بد اینه که برای دکترا بدرد نمی خوره و PhD ندارن و DEng می دن که اون رو هم وزارت علوم قبول نداره!!!!

سلام قربان، احوال شما؟
شرمنده، مدت ها بود نیومده بودم فروم

اون لیست هنوز معتبره، آخرین بار تو سال 2009 به روز شده و تغییری نکرده. با این حال لیست جدید رو می تونین این جا ببینن
http://educ.dot.gov/utc_safetea-lu.html

djamirz
June 7th, 2010, 08:06 PM
سلام خدمت همه د.وستان

میخوام اینو بپرسم آیا دانشکاه های کانادا رو هم کسی میدونه تو زمینه حمل و نقل؟ و آیا اونجا از نظر تحصیل و کار و فاند بهتره یا آمریکا؟ یک دنیا ممنون از همکاریتون

mohsen_637
June 23rd, 2010, 01:47 PM
دوستان سلام، ميشه كمك كنيد و بگيد با شرايط زير ميشه پذيرش گرفت:
كارداني با معدل 16/15، كارشناسي دانشگاه آزاد 13 و ارشد راه وترابري دولتي 56/14
4 مقاله كنفرانس داخلي و يك مقاله علمي و پژوهشي داخلي
2 سال سابقه تدريس دانشگاه آزاد
3 سال سابقه كار با مشاور
اگر يك مقاله ISI و يك كنفرانس خارجي آماده كنم و IELTS 6 ta 7 و همچنين يك GRE خوب بگيرم اميدي براي دانشگاههاي امريكا، استراليا هست، كدوم يكي از اين كشورهاريال ضمنا اگه دانشگاه خاصي مد نظر هست لطفا راهنمايي كنيد

Z9Z
July 23rd, 2010, 10:07 AM
سلام.
دوستان اگز کسی اطلاعاتی در مورد نرافزار های پرکاربرد و معروف این گرایش از رشته عمران رو میشناسه لطفا چند نمونه رو معرفی کنه.
نرم افزار هایی که در رزومه هم ارزش قید کردن رو داشته باشن.
بسیار متشکر.

gishar
August 1st, 2010, 01:00 AM
دوستان سلام، ميشه كمك كنيد و بگيد با شرايط زير ميشه پذيرش گرفت:
كارداني با معدل 16/15، كارشناسي دانشگاه آزاد 13 و ارشد راه وترابري دولتي 56/14
4 مقاله كنفرانس داخلي و يك مقاله علمي و پژوهشي داخلي
2 سال سابقه تدريس دانشگاه آزاد
3 سال سابقه كار با مشاور
اگر يك مقاله ISI و يك كنفرانس خارجي آماده كنم و IELTS 6 ta 7 و همچنين يك GRE خوب بگيرم اميدي براي دانشگاههاي امريكا، استراليا هست، كدوم يكي از اين كشورهاريال ضمنا اگه دانشگاه خاصي مد نظر هست لطفا راهنمايي كنيد

سلام. آقا شما که رزومه ت خوبه ایشالا که موفق باشی. اون مقاله ISI و کنفرانس خارجی رو که گفتی رو اوکی کنی که دیگه بردی. استرالیا برو اگه دلت واسه خونه خیلی تنگ میشه و میخوای برگردی هر سالی ولی آمریکا خوب معلومه که بهتره .. موفق باشی

gishar
August 1st, 2010, 01:07 AM
سلام.
دوستان اگز کسی اطلاعاتی در مورد نرافزار های پرکاربرد و معروف این گرایش از رشته عمران رو میشناسه لطفا چند نمونه رو معرفی کنه.
نرم افزار هایی که در رزومه هم ارزش قید کردن رو داشته باشن.
بسیار متشکر.

آقا من نمیدونم دونستن اسمشون به چه دردی می خوره اگه ندونیشون اما به هر حال این هم چند تاش:
Simulation software: VISSIM, AIMSUN, CORSIM, TRANSIM, PARAMICS ...
Traffic control and management: HCS2000,
Video Image Processign software: Autoscope

همین الانه فقط اینا اومد تو ذهنم اما باز هم هست می تونی خودت هم یه سرچ کوچیک بزنی گیرت میاد

meead_s
August 6th, 2010, 04:55 AM
سلام خدمت همه د.وستان

میخوام اینو بپرسم آیا دانشکاه های کانادا رو هم کسی میدونه تو زمینه حمل و نقل؟ و آیا اونجا از نظر تحصیل و کار و فاند بهتره یا آمریکا؟ یک دنیا ممنون از همکاریتون

آمریکا از نظر تحصیل و کار بهتره
تعداد موقعیت های کانادا خیلی کمه

mehdidel2000
September 1st, 2010, 04:22 PM
سلام دوستان
معدل لیسانسم 14:31
معدل فوق لیسانسمم 16:41
یه مقاله تو زمینه مهندسی ترافیک تو کنفرانس ترافیک تهران دارم
نمره تافلم هم 90
GRE ندادم ولی نباید کمتر از 1000 بیارم
رو مقاله ISI دارم کار میکنم
تا مهر هم مقاله ISI اماده میشه هم دفاع ارشدمو انجام میدم
میخوام واسه دکترا اقدام کنم ولی هیچی نمیدونم(کی؟؟؟ کجا؟؟؟؟؟)
راستی هنوز خدمتم نرفتم!!!!!!!!!!!!!!!

ممنون میشم راهنماییم کنین
مهدی

krig1960
September 1st, 2010, 11:48 PM
سلام دوستان
معدل لیسانسم 14:31
معدل فوق لیسانسمم 16:41
یه مقاله تو زمینه مهندسی ترافیک تو کنفرانس ترافیک تهران دارم
نمره تافلم هم 90
GRE ندادم ولی نباید کمتر از 1000 بیارم
رو مقاله ISI دارم کار میکنم
تا مهر هم مقاله ISI اماده میشه هم دفاع ارشدمو انجام میدم
میخوام واسه دکترا اقدام کنم ولی هیچی نمیدونم(کی؟؟؟ کجا؟؟؟؟؟)
راستی هنوز خدمتم نرفتم!!!!!!!!!!!!!!!

ممنون میشم راهنماییم کنین
مهدی
سلام دوست عزیز.
ورود شما را به فروم خوشامد می گویم.
جهت کسب اطلاعات کلی در مورد فرآیند پذیرش به بخش ویکی (http://www.applyabroad.org/wiki) مراجعه کنید.
شما برای دانشگاههای آمریکا و کانادا شانس خوبی دارید.
فقط بایستی در نحوه انتخاب دانشگاهها و ارتباط با اساتید کمی دقت به خرج دهید.
برای اطلاع از رتبه بندی دانشگاهها به تفکیک رشته ها به بخش رتبه بندی دانشگاههای جهان مراجعه کنید. (لینکهای زیر)
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?116-%D8%B1%D9%86%DA%A9%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D 8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D9%81%DA%A9%DB%8C%DA%A9-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?568-%D8%B1%D9%86%DA%A9%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D 8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2037-%D8%B1%D9%86%DA%A9%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D 8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D9%81%DA%A9%DB%8C%DA%A9-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87
موفق باشید.

mehdidel2000
September 7th, 2010, 03:00 PM
سلام دست عزیز
من الان دفاع کردم فکر میکنی اولین فرصتی که بتونم واسه واسه امریکا و کاناذا شروع به اقدام کنم کیه؟ به امسال میرسم تو این بازه زمانی؟
با تشکر
مهدی

krig1960
September 7th, 2010, 04:23 PM
سلام دست عزیز
من الان دفاع کردم فکر میکنی اولین فرصتی که بتونم واسه واسه امریکا و کاناذا شروع به اقدام کنم کیه؟ به امسال میرسم تو این بازه زمانی؟
با تشکر
مهدی
سلام. برای امتحان تافل و GRE و دادن مقاله و گرفتن توصیه نامه از اساتید و... از همین الان می توانید شروع کنید. اگر به دنبال گرفتن کمک هزینه هستید بهتر است برای ترم پائیز اقدام کنید که معمولاً فرصت ها بیشتر است ( مثلاً Fall 2011) البته شاید بتوانید دانشگاهی پیدا کنید که برای ترم بهار هم کمک هزینه بدهد (بستگی به دانشگاه مورد نظر دارد)، منتهی با توجه به زمان مورد نیاز برای تکمیل و ارسال مدارک، پاسخ گرفتن از اساتید و دانشگاهها و... شاید برای spring 2011 کمی دیر شده باشد ولی برای Fall 2011 هنوز حدود پنج شش ماهی وقت دارید که البته باز هم بر حسب دانشگاه زمان باقیمانده برای تکمیل و ارسال مدارک متفاوت است.
به هر حال همان طور که قبلاً گفتم بهتر است دنبال دانشگاههایی بگردید که شرایطشان مناسب برنامه زمانی شما باشد.
موفق باشید.

mehdidel2000
September 8th, 2010, 02:19 PM
حالا اگه بخوام شانسمو واسه زمستون هم آزمایش کنم به نظرتون آخرین و بهترین تایم واسه تافل چیه؟

krig1960
September 9th, 2010, 12:37 AM
حالا اگه بخوام شانسمو واسه زمستون هم آزمایش کنم به نظرتون آخرین و بهترین تایم واسه تافل چیه؟
سلام دوست عزیز.
راستش نمی توانم یک تاریخ دقیق به شما بدهم چون به عوامل زیادی مربوط است مثل سطح زبان شما، ظرفیت رزور شده آزمونهای آینده، Deadline دانشگاهها و... . پیشنهاد من به شما این است که از همین الان کار را برای تکمیل رزومه (امتحان زبان، مقاله و توصیه نامه و...) آغاز کنید و هر موقع به احساس آمادگی رسیدید امتحان بدهید و هر موقع مدارکتان تکمیل شد تماس با اساتید و ارسال مدارک را آغاز کنید. ضمن این که زمان لازم برای فرآیند دریافت پاسپورت و ویزا، مصاحبه برای ویزا (به خصوص برای آمریکا کلیرنس ویزا که ممکن است طول بکشد) و... را نیز در نظر بگیرید. شاید اصلاً با این وضعیت برای زمستان امسال دیر شده باشد. شما بهتر است اول دانشگاههای مقصد را مشخص کنید، بعد طبق Deadline آنها شروع به برنامه ریزی بکنید.
موفق باشید.

delasemoony
September 30th, 2010, 05:54 PM
سلام به همگی دوستان
من دنبال یه دانشگاه خوب تو انگلستان میگردم که راه و ترابری یا حمل و نقل داشته باشه.
برای PhD میخوام اپلای کنم.
ممنونم

mehdidel2000
October 5th, 2010, 10:07 AM
[دنبال فاند هم هستی یا میخای زودتر بری؟

hamid_delpiero
October 5th, 2010, 07:03 PM
سلام
من با IELTS نمره 6 جایی میتونم Apply کنم برای دکترا در رشته حمل و نقل با راه ؟
اگه کمک کنید ممنون میشم.

reyhan66
October 13th, 2010, 06:14 PM
سلام دوست عزیز

دانشگاهی پیدا کردید در این زمینه، من هم بدنبال دانشگاهی در انگلستان در این رشته هستم. شما اطلاعاتی در مورد فاند دارید و آیا اطلاعاتی بدست آوردید که کدام دانشگاهها این رشته را در انگلستان دارند؟
مممنونم

Toxication
October 18th, 2010, 12:35 AM
برای حمل و نقل در انگلیس:

Southampton University
Leeds University
Nottingham University
Surrey University
Newcastle University

راجع به fund اطلاعی ندارم.

موفق باشید.;)

Toxication
October 21st, 2010, 07:38 PM
دانشگاه های دیگر که من طرفشون نرفتم:
UCL London College University
Imperial College
این دوتا با هم یک برنامه (programme) دارن
و این دانشگاه که جز گروه ۲ وزارت علوم هست، ولی دست رد به سینه هیچکس نمیزنه:
Greenwich University

arsalan
December 3rd, 2010, 09:50 AM
سلام
میشه یک نفر به من کمک کنه؟
من میخوام امسال دانشگاه ازاد علوم-تحقیقات گرایش راه-ترابری شرکت کنم آیا برای دکترا میشه بعدا بورس گرفت؟یا مدرکش قبول ندارن؟ میشه یک نفر جواب mail کنه
مرسی

hamman
December 3rd, 2010, 02:50 PM
سلام
میشه یک نفر به من کمک کنه؟
من میخوام امسال دانشگاه ازاد علوم-تحقیقات گرایش راه-ترابری شرکت کنم آیا برای دکترا میشه بعدا بورس گرفت؟یا مدرکش قبول ندارن؟ میشه یک نفر جواب mail کنه
مرسی
بله
فرقی نمیکنه از کدوم دانشگاه لیسانس و فوق لیسانس بگیرین.
اگه معدل ونمره زبان خوبی داشته باشین امکانش هست که برای دکتری فاند بگیرین.(پیشنهاد میشه اگه میتونین مقاله ارائه بدین تا شانستون برای پدیرش و فاند بیشتر بشه)

djamirz
December 5th, 2010, 11:12 AM
سلام دوستان

من ارشد راه و ترابری سراسری رو دارم با معدل 15.5 و لیسانس آزاد با معدل 15
تافل 92 دارم و دنبال یک دانشکاه خوب کانادا میگردم. اما مقاله هام حاضر نمیشه توی مهلت پذیرش گرفتن (سال بعد احتمالا میشه)

به نظرتون دانشگاهی هست که من بتونم فاند بگیرم؟ کانادا؟ شانسش چقدره؟

hamid_delpiero
December 18th, 2010, 06:08 PM
سلام دوستان عزیز

کسی دانشگاه که بشه ازش پذیرش گرفت در اروپا ( به جز انگلیس) می شناسه؟
اگه سایتی هم این امگان رو فراهم می کنه، لطفاً معرفی کنید.

در ضمن رشتم برنامه ریزی حمل و نقل.
با تشکر.

i_karimi
December 18th, 2010, 06:36 PM
سلام دوستان عزیز

با تشکر.
I think KTH and Chalmers in Sweden and Munich in Germany have the transportation program

hamman
December 18th, 2010, 09:05 PM
سلام دوستان عزیز

با تشکر.
http://www.daad.de/deutschland/studienangebote/international-programmes/07535.de.html?iplevel=2&ipterm=&ipfield=08&ipsubject=750&iptypehei=&iptownhei=&iphei=&iplangdistribution=&iptuitionfees=&ipduration=&ipenter.x=103&ipenter.y=11

hamid_delpiero
December 20th, 2010, 08:07 PM
با تشکر از دوستان خوبی که 2 پست گذشته را برای راهنمایی من گذشتند.
ولی متاسفانه DAAD برنامه ای برای دکترا نداشت.( حداقل برای سال 2011 که اینطور بود).

Austin.A
January 21st, 2011, 12:52 PM
درود دوستان .
من قصد دارم ارشد راه و ترابری پیام نور بگیرم . خدمتم سال دیگه تیر ماه تموم میشه ... زبانم خیلی خوبه اما بریتیش و آیلتس مسلطم که نمیدونم آیلتس شرکت کنم یا تافل !؟ برای امریکا نمیدونم غیر از تافل هم قبول میکنن یا خیر .
سوالی که دارم اینه که با مدرک کارشناسی ارشد راه و ترابری پیام نور میشه برای PhD حمل و نقل یا راه و ترابری دانشگاه های متوسط ایالات متحده یا خوب اروپا اقدام کرد ؟؟ کارشناسی آزاد مهندسی عمران دارم .
این که ارشد آموزش محور باشه یا پژوهش محور واسه اونها فرقی داره ؟
بسیار ممنون .

krig1960
January 22nd, 2011, 10:56 PM
دوستان میشه زودتر جواب بدید ؟ مهلتم واسه تصمیم گیری خیلی کمه . فقط تا فردا .
سلام دوست عزیز.
اعتبار دانشگاه یکی از فاکتورهای اخذ پذیرش از دانشگاههای خارجی است، منتهی تمام آن نیست. واقعیت این است که برای دانشگاههای خارجی به غیر از چند دانشگاه دولتی معتبر داخلی، نام بقیه دانشگاهها چندان برایشان شناخته شده نیست که بخواهد برای دانشجو مزیت خاصی ایجاد کند. تحصیل در دوره آموزش محور هم با توجه به این که احتمال ارائه کار پژوهشی (مثل مقاله) در آن نسبت به حالت معمول (تلفیقی آموزش و پژوهش محور) کمتر است (چون شما تز فوق لیسانس نخواهید داشت و به جای آن واحد پاس می کنید) ، ممکن است تا حدی شانستان را برای ورود به مقطع دکترا کاهش دهد، مگر این که ضعف مقاله را با معدل و نمره زبان جبران کنید، هر چند با توجه به این که هدف اصلی در دوره دکترا پژوهش است، هیچ چیز جای مقاله را به طور کامل پر نخواهد کرد. به طور خلاصه بایستی گفت، شانس اخذ پذیرش دارید ولی مسیر آسانی نیز در پیش نخواهید داشت. ضمناً در همین تاپیک افرادی بودند که با مدرک پیام نور پذیرش گرفتند، در همین رابطه بخش نتایج پذیرش (http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php) را نگاه کنید.
موفق باشید.

solimaz
May 10th, 2011, 10:19 PM
سلام
من فارق التحصیل دانشگاه ازاد در رشته مهندسی عمران هستم با معدل 14.24 و نمره 7 در ایلتس. می خواهم در مورد شرایط پذیرش دانشگاههای اروپا رشته حمل و نقل برای فوق بدونم.

hooman988
July 25th, 2011, 10:21 AM
سلام . كسي رنكينگ جهاني يا مربوط به دانشگاه هاي آمريكا رو در خصوص رشته راه و حمل و نقل داره
؟

mostafa2000
July 28th, 2011, 06:42 PM
سلام . كسي رنكينگ جهاني يا مربوط به دانشگاه هاي آمريكا رو در خصوص رشته راه و حمل و نقل داره
؟
فکر کنم به تفکیک گرایش موجود نباشه ولی مطمئنا میتوانید از رنکینگ مهندسی عمران استفاده کنید.

jamalelnaz
November 9th, 2011, 01:31 AM
سلام . من مهندسی راه اهن دانشگاه اصفهان میخونم . معدلم 15.9 ، تافل 105 ،gre ندادم اما فک کنم بتونم بالای 1000 بشم یه مقاله isi هم دارم . میخوام بدونم با این وضعیت دانشگاهی تو امریکا یا انگلیس هست که بتونم ازش اپلای بگیرم ؟ فول فاند هم میخوام باشه ؟
ممنون میشم کمکم کنید

kh2000blog
March 11th, 2012, 08:59 PM
سلام من می خواستم راجع به رشته سیستمهای ترافیک هوشمند(intelligent transport systems)بدونم این کورس مربوط به چیست و از چه درسهایی تشکیل شده و درسهای رشته برق هم زیاد داره؟

dadydady
May 7th, 2012, 11:42 AM
سلام رشته transportation چطور رشته اي هستش؟ البته من مي خوام واسه دكترا اپلاي كنم و رشته فوقم مديريت صنعتي هست. در ايران آيا كاربرد دارد؟ در بلژيك مي خوام اپلاي كنم نظرنون چيه؟

ashkan5369
May 8th, 2012, 05:45 PM
سلام آقا میعاد
من میخوام برا مستر transportation engineering اقدام کنم.به استادا میل میزنم و بعضیا جوابهای 2 پهلو میدن و واقعا نمیدونم دیگه چیکار کنم...میخواستم ببینم نظر شما چیه
اگر میلتونو داشته باشم متن جواب استادا رو براتون میل میکنم
درج ایمیل خلاف قوانین سایت (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?222-جمع‌بندی-مقررات-(حتما-بخوانید)) است.
منتظرتون هستم

jomakintash
May 25th, 2012, 01:43 AM
سلام دوستان
من در مرحله انتخاب رشته كارشناسي ارشد عمران هستم
با توجه به تحقيقاتي كه من كردم متوجه شدم گرايش "راه و ترابري" دانشگاه علم و صنعت از ساير دانشگاه ها يعني تهران و شريف در همين گرايش قوي تر ميباشد
حال براي ادامه تحصيل احتمالي در مقطع دكتري در خارج از كشور ميخواستم بدانم آيا در مقطع كارشناسي ارشد، دانشگاه علم و صنعت را انتخاب كنم كه در ايران بهتر است يا دانشگاه هاي "تهران" يا "شريف" را انتخاب كنم كه بيشتر مورد توجه دانشگاه هاي خارج از كشور است (البته فكر كنم) و آيا دانشگاه هاي خارج از كشور دانشگاه "علم وصنعت" را در گرايش "راه و ترابري" و يا "حمل و نقل" بيشتر قبول ندارند؟
با تشكر

oo0jj0oo
June 19th, 2012, 11:04 PM
سلام دوستان...من رشته راه و ترابری ارشد میخونم..میخاستم بپرسم برای ادامه تحصیل در مثلا امریکا برای دکترا چه گرایشی رو باید ادامه بدم؟

مثلا transportation engineering...pavment enginering...highway enginering...trafic engineering

راه ترابری که در ایران تدریس میشه به کدومش نزدیک تره؟ایا میشه هرکدم که دلمون خواست بریم؟

zahraaa
June 20th, 2012, 03:54 AM
سلام دوستان...من رشته راه و ترابری ارشد میخونم..میخاستم بپرسم برای ادامه تحصیل در مثلا امریکا برای دکترا چه گرایشی رو باید ادامه بدم؟

مثلا transportation engineering...pavment enginering...highway enginering...trafic engineering

راه ترابری که در ایران تدریس میشه به کدومش نزدیک تره؟ایا میشه هرکدم که دلمون خواست بریم؟

It depends on your dissertation but generally it means Transportation

navid_1988
August 20th, 2012, 02:41 PM
سلام دوستان
ل
من لیسانس عمران از دانشگاه آزاد دارم و برای دوسال تحصیلم بیشتر 35میلیون ندارم.
معدل کل:14.12 ولی معدل دروس تخصصیم بالای 15 هست و تا 4ماه دیگه ایلتس در حدود 6.5 میگیرم .بدون مقاله
به نظرتون این 2 دانشگاه منطقیه واسه درخواست دادن؟(حمل و نقل)
1)NTNU نروژ
2)Helsinki فنلاند
اگه در مورد دانشگاه های آلمان منو راهنمایی کنید بازم ممنون میشم

سپاس گذارم

Gholnaz
August 21st, 2012, 03:25 PM
سلام دوستان
من کارشناسی ارشد عمران هستم گرایش حمل و نقل از دانشگاه علم وصنعت. به تازگی تصمیم گرفتم که برای دکترا برم امریکا یا کانادا و یا استرالیا!
1- دوستانی دارم که هر کدوم در یک جا هستند و من واقعا گیج شدم که کجا برم؟!
2- برای ارتباط با اساتید باید به تک تک سایت دانشگاهها سر زد و مثلا از لیست اساتید کسانی رو که رزومه در مورد موضوع تحقیقاتی ما دارند انتخاب کردید و بعد براشون ایمیل فرستاد؟
3- کسی هست که این پروسه که من میگم رو طی کرده باشه و الان در امریکا یا استرالیا و کانادا در گرایش حمل و نقل در مقطع دکترا مشغول به تحصیل باشه؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

mohammad9
August 21st, 2012, 08:24 PM
سلام دوستان
من کارشناسی ارشد عمران هستم گرایش حمل و نقل از دانشگاه علم وصنعت. به تازگی تصمیم گرفتم که برای دکترا برم امریکا یا کانادا و یا استرالیا!
1- دوستانی دارم که هر کدوم در یک جا هستند و من واقعا گیج شدم که کجا برم؟!
2- برای ارتباط با اساتید باید به تک تک سایت دانشگاهها سر زد و مثلا از لیست اساتید کسانی رو که رزومه در مورد موضوع تحقیقاتی ما دارند انتخاب کردید و بعد براشون ایمیل فرستاد؟
3- کسی هست که این پروسه که من میگم رو طی کرده باشه و الان در امریکا یا استرالیا و کانادا در گرایش حمل و نقل در مقطع دکترا مشغول به تحصیل باشه؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
من در مورد دانشگاه های استرالیا در زمینه ی حمل و نقل اطلاعاتی ندارم ولی یه مقدار در مورد آمریکا و به خصوص کانادا در حمل و نقل اطلاعاتی دارم که امیدوارم کمکتون کنه.
من در مورد گرایش شما اطلاعی ندارم.نمی دونم که در زمینه ی آسفالت و pavement کار می کنید یا حمل و نقل ریلی و یا مباحث مربوط به برنامه ریزی حمل و نقل و ITS و کنترل ترافیک.ولی سعی می کنم یه اطلاعات کلی بهتون بدم.
اول از بحث انتخاب کشور شروع می کنم:
به طور کلی حجم سرمایه گذاری در بخش حمل و نقل در کشور آمریکا به مراتب بیشتر از کاناداست و در نتیجه حجم و کیفیت تحقیقات و تعداد اعضای هیئت علمی هم به مراتب بیشتره.توصیه می کنم که اولویت اولتون آمریکا باشه.اینجوری به علت تعداد اساتید بیشتر،شانس پذیرشتون افزایش خواهد یافت.طبق بررسی های من در ترم فال 2012، تنها حدود 10 دانشگاه گرایش Transportation رو در کانادا ارائه می کردند.این دانشگاه ها به همراه تعداد اساتید حمل و نقلیشون،عبارتند از :
U of Toronto(5),U of Waterloo(6),U of Calgary(6), U of McGill(3),U of Alberta(3),UBC(2),U of Carleton(3+3),U of Concordia(2),U of Saskatchewan(2),U of Ryerson(2),U of Dalhousie(2)
در ذیل همین پست هم اسامی اساتید حمل و نقلی و ایمیلشون رو بر حسب دانشگاهشون در یه فایل pdf گذاشتم.
ذکر این نکته لازمه که من اساتیدی رو در نظر گرفتم که در زمینه های Transportation Planning,Intelligent Transportation System(ITS)& Traffic Engineering کار می کنند و اساتیدی که آسفالت و Pavement کار می کنند رو در نظر نگرفتم.
به موارد بالا یک تک استاد در دانشگاه مکمستر رو هم اضافه کنید که البته برای Fall 2012 این دانشگاه دانشجو نمی گرفت.برای من جالب بود که دانشگاه های Queens,Western Ontario,Ottawa,Simon Fraser,Victoria,Guelph,York & Windsor حتی یک استاد حمل و نقلی هم نداشتند و طبعا رشته ی Transportation Engineering هم نداشتند!!
در نتیجه با یه تخمین مناسب چیزی حدود 40 استاد حمل و نقلی در دانشگاه های خوب کانادا مشغول تحقیق و پژوهشند که این تعداد در برابر انبوه اساتید حمل و نقلی آمریکا واقعا کمه.بنابراین شانس پذیرش در این رشته در کانادا پایین تر از آمریکاست.
بحث دوم،بحث انتخاب دانشگاهه:
رنکینگ به خصوصی برای رشته ی حمل و نقل در کشور کانادا وجود نداره.ولی با توجه به کیفیت اساتید و سرمایه گذاری های انجام شده و همچنین نظرات دوستانم که در تورنتو و کلگری تحصیل کردند،پنج دانشگاه اول در این زمینه عبارتند از:
1-U of Toronto
دانشگاه تورتنو یکی از قویترین رشته ها رو در حمل و نقل ارائه میده.حضور اساتید قوی و مطرحی همچون Professor Baher Abdulhai (http://www.civil.engineering.utoronto.ca/staff/professors/abdulhai.htm)،Professor Amer Shalaby (http://www.civil.engineering.utoronto.ca/staff/professors/shalaby.htm) و Professor Eric Miller (http://www.civil.engineering.utoronto.ca/staff/professors/miller.htm) سطح این دانشگاه رو در حمل و نقل بالا برده.از طرفی تعدادی از اساتید مطرح حمل و نقلی دانشگاه های دیگه،از این دانشگاه فارغ اتحصیل شدند.
2-U of Waterloo
3-U of Calgary
دانشگاه کلگری طی سال های اخیر سرمایه گذاری خوبی رو در رشته ی حمل و نقل انجام داده.حمایت های موسسه ی Institute for Sustainable Energy, Environment and Economy (ISEEE و اساتید حمل و نقلی دانشگاه و همچنین همکاری نزدیک مسئولان شهر کلگری با دانشگاه برای توسعه ی حمل و نقل شهری باعث شده تا این دانشگاه از کیفیت مناسبی در زمینه ی مهندسی حمل و نقل برخوردار باشه.
4-U of McGill
5-U of Alberta
دانشگاه آلبرتا به تازگی تلاش کرده تا بتونه در مهندسی حمل و نقل حرفی برای گفتن داشته باشه.اساتید این دانشگاه عموما جوانند.
نکته ی جالب این که دانشگاه کارلتون هم در مهندسی حمل و نقل اساتید خیلی خوبی داره و با اضافه کردن سه استاد Adjunct به سه استاد اصلی خود سعی کرده که سطحش رو بالاتر بیاره و از این نظر بهتر از دانشگاه آلبرتا هست ولی متاسفانه به دلایل مالی دانشجوهای زیادی نمی گیرن و معمولا هم جواب ایمیل نمی دن!
برای ارتباط با اساتید می تونید از لیست زیر کمک بگیرید و بهشون ایمیل بزنید.

Pahlavi
August 27th, 2012, 12:40 PM
سلام دوستان,من مستر گرایش transportation پذیرش گرفتم و تا 9 سپتامبر باید ثبت نام کنم, به گرایش آب هم علاقه دارم,میخواستم راهنمایی کنید کدوم یکی بازار کار بهتر(مسلما جهت مهاجرت!) داره یا مقطع دکترا راحت تر فاند میدند بدون در نظر گرفتن فاکتورهای دیگه که همه میدونیم,سپاسگزارم.

zahraaa
August 29th, 2012, 05:39 PM
سلام دوستان,من مستر گرایش transportation پذیرش گرفتم و تا 9 سپتامبر باید ثبت نام کنم, به گرایش آب هم علاقه دارم,میخواستم راهنمایی کنید کدوم یکی بازار کار بهتر(مسلما جهت مهاجرت!) داره یا مقطع دکترا راحت تر فاند میدند بدون در نظر گرفتن فاکتورهای دیگه که همه میدونیم,سپاسگزارم.

Wherever you can do a better theisi is better

In US I think transportation is better but it depends on your school and your adviser

m6889
September 3rd, 2012, 10:16 AM
سلام دوستان
من حمل و نقل دانشگاه بین المللی قزوین قبول شدم و حدفم اینه که از ایران برم.
1.این رشته برای رفتن و apply گرفتن خوبه؟
2. با خوندن در دانشگاه قزوین میتونم برم یا اینکه دوباره بخونم برای کنکور؟

zahraaa
September 5th, 2012, 01:58 AM
سلام دوستان
من حمل و نقل دانشگاه بین المللی قزوین قبول شدم و حدفم اینه که از ایران برم.
1.این رشته برای رفتن و apply گرفتن خوبه؟
2. با خوندن در دانشگاه قزوین میتونم برم یا اینکه دوباره بخونم برای کنکور؟

High GPA and good thesis topic along with publications help you a lot
Try to focus on your study and find a good research topic

ali_m4057
September 29th, 2012, 12:21 PM
من در مورد دانشگاه های استرالیا در زمینه ی حمل و نقل اطلاعاتی ندارم ولی یه مقدار در مورد آمریکا و به خصوص کانادا در حمل و نقل اطلاعاتی دارم که امیدوارم کمکتون کنه.
من در مورد گرایش شما اطلاعی ندارم.نمی دونم که در زمینه ی آسفالت و pavement کار می کنید یا حمل و نقل ریلی و یا مباحث مربوط به برنامه ریزی حمل و نقل و ITS و کنترل ترافیک.ولی سعی می کنم یه اطلاعات کلی بهتون بدم.
اول از بحث انتخاب کشور شروع می کنم:
به طور کلی حجم سرمایه گذاری در بخش حمل و نقل در کشور آمریکا به مراتب بیشتر از کاناداست و در نتیجه حجم و کیفیت تحقیقات و تعداد اعضای هیئت علمی هم به مراتب بیشتره.توصیه می کنم که اولویت اولتون آمریکا باشه.اینجوری به علت تعداد اساتید بیشتر،شانس پذیرشتون افزایش خواهد یافت.طبق بررسی های من در ترم فال 2012، تنها حدود 10 دانشگاه گرایش Transportation رو در کانادا ارائه می کردند.این دانشگاه ها به همراه تعداد اساتید حمل و نقلیشون،عبارتند از :
U of Toronto(5),U of Waterloo(6),U of Calgary(6), U of McGill(3),U of Alberta(3),UBC(2),U of Carleton(3+3),U of Concordia(2),U of Saskatchewan(2),U of Ryerson(2),U of Dalhousie(2)
در ذیل همین پست هم اسامی اساتید حمل و نقلی و ایمیلشون رو بر حسب دانشگاهشون در یه فایل pdf گذاشتم.
ذکر این نکته لازمه که من اساتیدی رو در نظر گرفتم که در زمینه های Transportation Planning,Intelligent Transportation System(ITS)& Traffic Engineering کار می کنند و اساتیدی که آسفالت و Pavement کار می کنند رو در نظر نگرفتم.
به موارد بالا یک تک استاد در دانشگاه مکمستر رو هم اضافه کنید که البته برای Fall 2012 این دانشگاه دانشجو نمی گرفت.برای من جالب بود که دانشگاه های Queens,Western Ontario,Ottawa,Simon Fraser,Victoria,Guelph,York & Windsor حتی یک استاد حمل و نقلی هم نداشتند و طبعا رشته ی Transportation Engineering هم نداشتند!!
در نتیجه با یه تخمین مناسب چیزی حدود 40 استاد حمل و نقلی در دانشگاه های خوب کانادا مشغول تحقیق و پژوهشند که این تعداد در برابر انبوه اساتید حمل و نقلی آمریکا واقعا کمه.بنابراین شانس پذیرش در این رشته در کانادا پایین تر از آمریکاست.
بحث دوم،بحث انتخاب دانشگاهه:
رنکینگ به خصوصی برای رشته ی حمل و نقل در کشور کانادا وجود نداره.ولی با توجه به کیفیت اساتید و سرمایه گذاری های انجام شده و همچنین نظرات دوستانم که در تورنتو و کلگری تحصیل کردند،پنج دانشگاه اول در این زمینه عبارتند از:
1-U of Toronto
دانشگاه تورتنو یکی از قویترین رشته ها رو در حمل و نقل ارائه میده.حضور اساتید قوی و مطرحی همچون Professor Baher Abdulhai (http://www.civil.engineering.utoronto.ca/staff/professors/abdulhai.htm)،Professor Amer Shalaby (http://www.civil.engineering.utoronto.ca/staff/professors/shalaby.htm) و Professor Eric Miller (http://www.civil.engineering.utoronto.ca/staff/professors/miller.htm) سطح این دانشگاه رو در حمل و نقل بالا برده.از طرفی تعدادی از اساتید مطرح حمل و نقلی دانشگاه های دیگه،از این دانشگاه فارغ اتحصیل شدند.
2-U of Waterloo
3-U of Calgary
دانشگاه کلگری طی سال های اخیر سرمایه گذاری خوبی رو در رشته ی حمل و نقل انجام داده.حمایت های موسسه ی Institute for Sustainable Energy, Environment and Economy (ISEEE و اساتید حمل و نقلی دانشگاه و همچنین همکاری نزدیک مسئولان شهر کلگری با دانشگاه برای توسعه ی حمل و نقل شهری باعث شده تا این دانشگاه از کیفیت مناسبی در زمینه ی مهندسی حمل و نقل برخوردار باشه.
4-U of McGill
5-U of Alberta
دانشگاه آلبرتا به تازگی تلاش کرده تا بتونه در مهندسی حمل و نقل حرفی برای گفتن داشته باشه.اساتید این دانشگاه عموما جوانند.
نکته ی جالب این که دانشگاه کارلتون هم در مهندسی حمل و نقل اساتید خیلی خوبی داره و با اضافه کردن سه استاد Adjunct به سه استاد اصلی خود سعی کرده که سطحش رو بالاتر بیاره و از این نظر بهتر از دانشگاه آلبرتا هست ولی متاسفانه به دلایل مالی دانشجوهای زیادی نمی گیرن و معمولا هم جواب ایمیل نمی دن!
برای ارتباط با اساتید می تونید از لیست زیر کمک بگیرید و بهشون ایمیل بزنید.

سلام
اول از همه تشکر خیلی مخصوص میکنم از دوست خوبم mohammad9 با اطلاعات عالی که در مورد این رشته دادن در کانادا و اون فایل pdf (جون میدونم که خیلی برای خودشون کار برده تا اینا رو پیدا کردن)
بازم ممنون محمد جون.
منم یه سری اطلاعات کلی در مورد این رشته در امریکا بدم.
این رشته در امریکا به شدت قوی تر و دانشگا های بیشتری داره و فاند های بیشتری هم نسبت به کانادا داره. طوری که من در fall2011 حتی برای master پذیرش با فاند از ۲ تا دانشگاه هم گرفتم ۰(البته اساتیدشون قولو بم دادند) ولی خوب به دلیل عدم انطباق تاریخ سربازی ام با پذیرشم نتونستم برم . :frown:
بنابراین دوستانی که تو این زشته میان بیشتر به سمت امریکا کشیده میشوند همانطور که اقای محمد۹ گفتند.
(من 1000 دانشکاه اول دنیا رو بررسی که کردم امریکا حدود 200 تا دانشگاه تو 1000تای اول داره که دیپارتمان transportation داره ولی حیف مثل اقای محمد۹ فایل pdfی ازش ندارم لپ تاپم پوکید :( !)

بنا به تجربه خودم و ۴ تا دیگه از دوستام ...الان کسانی که دارن این رشته را ایران درس میخونند (لیسانس) یه گزینه خوب که جلو راهشون هست اینه که PhD direct برای امریکا اقدام کنند خیلی راحت ترند و خیلی ار دردسر هایی که ما داریم میکشیمو کشیدیمو نخواهند داشت چون تا اونجایی که من اطلاع دارم اگر با استادتون هماهنگ کنید میتونید پذیرش با فاند برای phd direct بگیرید.
البته ۲ سال پیش وزارت علوم یه ایراد هایی به این نوع phd ها میگرفت که اونو حتما بررسی کنید. الانشو اطلاع ندارم.

من پروژم روی اسفالت , pavement هست تو این فروم کسی این field و میخونه که بتونیم تبادل اطلاعات کنیم؟

ممنون از همگی

oo0jj0oo
September 29th, 2012, 09:12 PM
سلام
اول از همه تشکر خیلی مخصوص میکنم از دوست خوبم mohammad9 با اطلاعات عالی که در مورد این رشته دادن در کانادا و اون فایل pdf (جون میدونم که خیلی برای خودشون کار برده تا اینا رو پیدا کردن)
بازم ممنون محمد جون.
منم یه سری اطلاعات کلی در مورد این رشته در امریکا بدم.
این رشته در امریکا به شدت قوی تر و دانشگا های بیشتری داره و فاند های بیشتری هم نسبت به کانادا داره. طوری که من در fall2011 حتی برای master پذیرش با فاند از ۲ تا دانشگاه هم گرفتم ۰(البته اساتیدشون قولو بم دادند) ولی خوب به دلیل عدم انطباق تاریخ سربازی ام با پذیرشم نتونستم برم . :frown:
بنابراین دوستانی که تو این زشته میان بیشتر به سمت امریکا کشیده میشوند همانطور که اقای محمد۹ گفتند.
(من 1000 دانشکاه اول دنیا رو بررسی که کردم امریکا حدود 200 تا دانشگاه تو 1000تای اول داره که دیپارتمان transportation داره ولی حیف مثل اقای محمد۹ فایل pdfی ازش ندارم لپ تاپم پوکید :( !)

بنا به تجربه خودم و ۴ تا دیگه از دوستام ...الان کسانی که دارن این رشته را ایران درس میخونند (لیسانس) یه گزینه خوب که جلو راهشون هست اینه که PhD direct برای امریکا اقدام کنند خیلی راحت ترند و خیلی ار دردسر هایی که ما داریم میکشیمو کشیدیمو نخواهند داشت چون تا اونجایی که من اطلاع دارم اگر با استادتون هماهنگ کنید میتونید پذیرش با فاند برای phd direct بگیرید.
البته ۲ سال پیش وزارت علوم یه ایراد هایی به این نوع phd ها میگرفت که اونو حتما بررسی کنید. الانشو اطلاع ندارم.

من پروژم روی اسفالت , pavement هست تو این فروم کسی این field و میخونه که بتونیم تبادل اطلاعات کنیم؟

ممنون از همگی

سلام دوست عزیز.من ارشد راه و ترابری شریف میخونم..

شما که سرچ زیاد کردین وضعیت استاد ها در زمینه pavment چطوریه؟ ایا بازار روسازی هم به اندازه حمل و نقل داغه؟!نسبت به مباحث ترافیکی وضعیت اساتید در pavment چطوره؟

من خودم علاقه مند به روسازی و مباحث مرتبط به اون هستم ولی میترسم شاید دیگه امریکا توی این زمینه به تهش رسیده باشه...برا همین قصد داشتم زمینه کاری و تحقیقاتیمو به سمت transportation شیفت بدم...

حالا نظر شما چیه؟ تغییر بدم..ندم؟!

خیلی خوشحال میشم اگر یک view کلی در این زمینه به من بدین...

مرسی

ali_m4057
September 30th, 2012, 07:58 AM
سلام دوست عزیز.من ارشد راه و ترابری شریف میخونم..

شما که سرچ زیاد کردین وضعیت استاد ها در زمینه pavment چطوریه؟ ایا بازار روسازی هم به اندازه حمل و نقل داغه؟!نسبت به مباحث ترافیکی وضعیت اساتید در pavment چطوره؟

من خودم علاقه مند به روسازی و مباحث مرتبط به اون هستم ولی میترسم شاید دیگه امریکا توی این زمینه به تهش رسیده باشه...برا همین قصد داشتم زمینه کاری و تحقیقاتیمو به سمت transportation شیفت بدم...

حالا نظر شما چیه؟ تغییر بدم..ندم؟!

خیلی خوشحال میشم اگر یک view کلی در این زمینه به من بدین...

مرسی

سلام
سوال شما که خیلی کلیه . وضعیت استادا که دانشگاه به دانشگاه فرق داره و خیلی به رنکینگشون ربط نداره (البته کسی بدش نمیاد رنکینگ بالاتر بره.) ولی خوب قوی ترین استادا ی pavement تو امریکا هستند top 10 که کلا مقالات مرجع که ریفرنس بالا هم مال اونهاست.
من که بر حسب علاقه ام این گرایشو انتخواب کردم ولی در کل بازار رشته حمل و نقل تو امریکا خوبه و دانشگاه های زیادی هم دارنش این رشته و و تمامی گرایش هاش به نسبت بفیه کشور ها
اونم به این دلیله که امریکا بزرگترین سیستم حمل و نقلی دنیا را داره و ساخت و نگهداریش و ... همه ایجاب میکنه که اینقدر بهش بها بدن.

Pavement من که عاشقشم و کلا از اینکه میخوام این گرایشو بخونم هیچ شکی توش ندارم. هر گرایشی برای خودش سختی ها و راختی هاشو داره و در کل میشه گفت pavement مفاهیمش راهت تر و قابل فهمتره یعنی عملی تره ولی کار ازمایشگاهی داره که مثلا گرایش های traffic , transportation، safety .... نداره.
... transportation هم خوبه ببین چی دوست داری زمینه کاری هم برای هر دوش هست.

بنظر من بیشتر تحقیق کن تا مطمن تر بتونی تصمیم بگیری چون کلا فازاشون با هم خیلی فرق داره !!
good luck

shabgard66
October 2nd, 2012, 03:13 AM
اینطوری نیست که pavement به تهش رسیده باشه، خیلی نوآوری تو pavement داره انجام میشه و خیلی از دانشگاه های آکریکا دارن رو این زمینه کار میکنن! اتفاقا من فکر میکنم متقاضی pavement کمه ولی پوزیشن ها مناسبه، در کل فکر میکنم pavement نسبت به traffic رقابت کمتره و شانس پذیرش بیشتر!

mostafa2000
October 14th, 2012, 08:08 PM
با سلام.
به نظر می رسه که رشته مهندسی راه یا ترافیک در مقطع دکتری در دانشگاه های استرالیا کم باشه.
از دوستان کسی هست که تجربیاتی از دانشگاه های استرالیا در زمینه این گرایش داشته باشه و اینکه کدام دانشگاه ها ای گرایش رو در مقطع دکتری دارند؟
بک کار جالبی که دوستمون جناب mohammad9 کرده بود تهیه یک لیست از دانشگاه های کانادا به همراه اساتیدش بود.
با سپاس

peymanirooni
October 15th, 2012, 05:35 PM
با سلام خدمت شما دوستان عزیز
من قصد دارم در رشته مهندسی راه و ترابری و یا مهندسی روسازی پذیرش بگیرم.کسی از دوستان در دانشگاه مونیخ مشغول به تحصیل هست؟شرایط اخذ پذیرش در این دانشگاه چطور هست؟مثل معدل و ...

albert1370
October 21st, 2012, 10:18 AM
سلام به همگی

من دانشجوی لیسانس صنعتی شریفم

میخوام یه جا حمل ونقل فاند بگیرم

معدلم 15.8 و تافل و GRE ندادم ولی بد نیستن...

میخوام بدونم اصلن حمل و نقل فاند خوبه و دانشگاه هایی حتی متوسط آمریکا کدومشون رو میتونم برم

به من گفتن وضعیت فاند خرابه و ...:embarrassed::embarrassed::embarrassed::embarra ssed:
ممنون

amir_p
October 23rd, 2012, 10:23 PM
سلام به همگی

من دانشجوی لیسانس صنعتی شریفم

میخوام یه جا حمل ونقل فاند بگیرم

معدلم 15.8 و تافل و GRE ندادم ولی بد نیستن...

میخوام بدونم اصلن حمل و نقل فاند خوبه و دانشگاه هایی حتی متوسط آمریکا کدومشون رو میتونم برم

به من گفتن وضعیت فاند خرابه و ...:embarrassed::embarrassed::embarrassed::embarra ssed:
ممنون

شک نکن مثل حمل و نقل فاند پیدا نمیکنی تو رشته های عمران. امسال میخای اپلای کنی؟ سال پیش وضعیت خیلی خراب بود. از بچه های شریف ارشد حمل و نقل فقط یه پویا نجف فاند گرفت اگه بشناسیش. حتی شاگرد اول هم نتونست فاند بگیره.

albert1370
October 23rd, 2012, 10:57 PM
امیر جان مرسی جدی؟؟ من چه کنم یه راهنمایی کن دانشگاه متوسط هم راضیما ولی واسه فوق...

aidin874
November 2nd, 2012, 03:34 PM
سلام دوستان. امیدوارم حالتون خوب باشه. من متوجه شدم که تو این زمینه اوضاع فاند خوب هست. چون خدمت هم رفتم، می تونم برای مستر اقدام کنم. به نظرتون داشتن فوق لیسانس یه رشته دیگه (ژئوتکنیک لرزه ای) برای مستر پارامتر مثبت محسوب می شه یا منفی؟ وضعیت معدل و مقاله هم اینطوری هست. لطف کنید چند تا دانشگاه که به وضعیتم بخوره هم معرفی کنید
کارشناسی ارشد ژئوتکنیک لرزه ای (میان رشته زلزله و خاک) با معدل 16.70
کارشناسی عمران با معدل 15.30 از دانشگاه اراک
IBT: 85
GRE :تازه امتحان دادم
3 مقاله کنفرانس بین المللی،

aidin874
November 2nd, 2012, 11:27 PM
سلام دوستان. امیدوارم حالتون خوب باشه. من متوجه شدم که تو این زمینه اوضاع فاند خوب هست. چون خدمت هم رفتم، می تونم برای مستر اقدام کنم. به نظرتون داشتن فوق لیسانس یه رشته دیگه (ژئوتکنیک لرزه ای) برای مستر پارامتر مثبت محسوب می شه یا منفی؟ وضعیت معدل و مقاله هم اینطوری هست. لطف کنید چند تا دانشگاه که به وضعیتم بخوره هم معرفی کنید
کارشناسی ارشد ژئوتکنیک لرزه ای (میان رشته زلزله و خاک) با معدل 16.70
کارشناسی عمران با معدل 15.30 از دانشگاه اراک
IBT: 85
GRE :تازه امتحان دادم
3 مقاله کنفرانس بین المللی،

فراموش کردم اسم دانشگاه محل تحصیلم رو بگم. من از پژوهشگاه بین المللی مهندسی زلزله فارغ التحصیل شدم

SUT
November 4th, 2012, 01:51 AM
سلام به همه ی دوستان نخبه ایرانی
راستش من تازه با این سایت آشنا شدم
من حمل و نقل تربیت مدرس میخونم
میخوام بدونم دقیقا تو چه زمینه هایی باید پایان نامه بردارم تا تو آمریکا استادا منو بخوان...
کلا میشه توضیح بدین -واقعا خیلی دوست دارم از ایران برم - اما کسی نیست بم کمک کنه...

azizzadeh_1363
November 4th, 2012, 03:39 PM
سلام
من فوق زلزله امیرکبیر دارم. تو structure اپلای کردم دو سال و از دانشگاه های خیلی خوبی هم پذیرش گرفتم و فکر کنم رزومه و زبانم خوبه. ولی پذیرش بی فاند چون وضع structure خرابه!
حالا میخواستم ببینم منم میتونم بیام تو حمل ونقل دکترا بخونم؟ احتمال پذیرش پذیرش دادن چقده وقتی هیچ واحد مرتبطی تو فوق نخوندیم؟ اصلا اجازه میدن؟ یا باید تعداد واحد پاس کرده داشته باشیم؟ چجوری باید وارد شد؟ با استادا مطرح کرد؟ کجاها احتمالش هست اصلا؟ مرسی.

krig1960
November 4th, 2012, 04:00 PM
فراموش کردم اسم دانشگاه محل تحصیلم رو بگم. من از پژوهشگاه بین المللی مهندسی زلزله فارغ التحصیل شدم
سلام.
شما بهتره برای پی اچ دی اقدام کنین. افرادی که برای مستر مجدد میخوان برن آمریکا معمولاً سر ویزا به مشکل میخورن و نرخ ریجکتیشون نسبتاً بالاست (اینو می تونین از تجارب قبلی دوستان در بخش ویزا در انجمن آمریکا همین فروم چک کنین)، ضمن این که کلاً برای مستر کمک هزینه به مراتب کمتر از پی اچ دی هست و اون کمک هزینه های محدودی هم که وجود داره دریافتشون بسیار رقابتی است (در همین رابطه بخش نتایج پذیرش همین سایت رو چک کنین و تعداد افرادی که در مقطع مستر از آمریکا فاند گرفتن رو تعداد با افرادی که در مقطع پی اچ دی فاند گرفتن مقایسه کنین). اگه هدفتون Fall 2013 هست، بهتره از الان ارتباط ایمیلی با اساتید رو شروع کنین و ببینین چه جوابهایی ازشون می گیرین، ضمناً برای پذیرش باید حداقل تافل و GRE دانشگاه مورد نظر رو بیارین. به نظر میرسه تافلتون برای بعضی دانشگاههای خوب (که تافل بالای 90 میخوان) کمی پائین باشه ولی با همین نمره هم میشه پذیرش گرفت. ضمناً برای مستر مجدد، داشتن یک مدرک مستر قبلی مزیت خاصی برای رزومه قائل نمیکنه چون دانشگاههای آمریکا برای پذیرش مستر براساس رزومه شما در مقطع Undergraduate قضاوت میکنن.
موفق باشید.

gol
November 4th, 2012, 04:07 PM
میخوام بدونم دقیقا تو چه زمینه هایی باید پایان نامه بردارم تا تو آمریکا استادا منو بخوان...
کلا میشه توضیح بدین -واقعا خیلی دوست دارم از ایران برم - اما کسی نیست بم کمک کنه...

سلام دوست من
به عنوان بهترین روش که خودم تو این مدت ازش استفاده کردم و استادهای مرتبط زیادی پیدا کردم، میتونم اینو پیشنهاد بدم:
اینو تو گوگل سرچ کنید:
research interest: transportation systems
حتما دو کلمه اول (research interest: ) باید باشه. اینجوری دقیقا وارد صفحه اساتید میشید. با کمترین زمان و انرژی. در ضمن، زمینه تحقیقاتی متنوعی هم سرچ کنید. مثلا هر کدوم از موارد زیر رو سرچ کنید:
Characterization of Modified Asphalt Binders and Mixes; Pavement Maintenance and Rehabilitation Techniques; Performance-Related Specifications for Pavement Materials; Quality Control and Quality Assurance in Pavement Construction
(اینارو از صفحه یه استاد براتون مثال زدم.) ولی حتما research interest به عنوان دو کلید واژه ذکر بشه.
یه مثال دیگه:
research interest: Pavement Maintenance
research interest: Characterization of Modified Asphalt

اینم چندتا از لینکهایی که حاصل جستجوست:
http://www.ndsu.edu/gradschool/programs/transportation_and_urban_systems/transportation_and_urban_systems_bulletin/
http://www.engr.uconn.edu/cee/research/transportation-and-urban-engineering.html
http://www.tasi.iupui.edu/faculty.shtml
با دیدن چندتا از صفحات اساتید، کلی ایده برای موضوع تزتون میگیرید. و بعد از گرفتن ایده، اونارو با امکانات و توانایی های اساتید دانشگاه خودتون بسنجید تا بهینه ترین موضوع انتخاب شه. که در کمترین زمان ممکن از تزتون دفاع کنید با بهترین نتیجه ممکن یعنی نمره خوب و مقالات کنفرانسی و ژورنالی.
البته مقالاتی که از ژورنالهای خارجی دانلود میکنید، میتونن معرف دانشگاه و استاد فعال تو زمینه های مورد علاقه شما باشن.
همچنین هیئت علمی کنفرانسهای معتبر خارجی هم میتونن به عنوان منبع خوبی برای پیدا کردن استادهای مرتبط باشن. که میتونید از سایت کنفرانسها اونارو پیدا کنید.
این روشهای که گفتم، برای تمام رشته ها جواب میده. ( حداقل من که جوابهای خوبی گرفتم. در ضمن، من رشته ام حمل و نقل نیست.)
موفق باشید.

krig1960
November 4th, 2012, 04:12 PM
سلام.
برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا لازم نیست در زمینه خاصی پایان نامه بردارین. شما در درجه اول باید در مقطع ارشد معدل خوبی داشته باشین و در درجه دوم از نظر نمره زبان حداقلهای تعیین شده رو آورده باشین. در آخر داشتن سوابق پژوهشی هم پوئن مثبت محسوب میشه. اگه به دنبال پیش زمینه ذهنی در مورد تعریف موضوع تز هستین، قبل از این که پایان نامه بردارین و استاد و موضوعتون رو انتخاب کنین، می تونین به سایت شخصی اساتید دانشگاههای آمریکا مراجعه کنین و ببینین در چه زمینه هایی کار کردن و مقاله دادن. داشتن سابقه پژوهشی در موضوعی که یه استاد خازجی تو اون زمینه کار می کنه، لزوماً باعث نمیشه اون استاد شما رو به عنوان دانشجو برداره چون قضاوت براساس مجموع رزومه شما انجام میشه (یعنی معدل لیسانس+معدل فوق لیسانس+نمره زبان+ مقاله+توصیه نامه از اساتید+ SOP). البته برای این که موضوعات به درد نخور و اصطلاحاً Dead End برندارین بهتره با دانشجوهای سال بالایی و افرادی که قبلاً با اساتید دانشکده تون کار کردن یه صلاح مشورتی بکنین که کدوم اساتید خروجی پژوهشی بهتری دارن و تزهای جالب تر و به روزتری تعریف می کنن. در مورد قضیه اپلای و رفتن از ایران هم کلاً خیلی داستان پیچیده ای نیست، کافیه یه نگاه به بخش نتایج پذیرش همین سایت بندازین. این همه آدم قبلاً اپلای کردن و رفتن شما هم یکی مثل بقیه. کافیه حوصله به خرج بدین و مطالب همین سایت و سایت دانشگاههای خارجی رو به دقت بخونین.
موفق باشید.

krig1960
November 4th, 2012, 04:20 PM
سلام
من فوق زلزله امیرکبیر دارم. تو structure اپلای کردم دو سال و از دانشگاه های خیلی خوبی هم پذیرش گرفتم و فکر کنم رزومه و زبانم خوبه. ولی پذیرش بی فاند چون وضع structure خرابه!
حالا میخواستم ببینم منم میتونم بیام تو حمل ونقل دکترا بخونم؟ احتمال پذیرش پذیرش دادن چقده وقتی هیچ واحد مرتبطی تو فوق نخوندیم؟ اصلا اجازه میدن؟ یا باید تعداد واحد پاس کرده داشته باشیم؟ چجوری باید وارد شد؟ با استادا مطرح کرد؟ کجاها احتمالش هست اصلا؟ مرسی.
سلام.
شما می تونی برای حمل و نقل اپلای کنی منتهی کارت نسبت به اونایی که با مدرک حمل و نقل اپلای می کنن نسبتاً سخت تر هست. در واقع قانع کردن استاد کمی دشوار هست. ضمن این که در SOP خودت باید توضیح بدی که دقیقاً چی شد که از زلزله میخوای بیای حمل و نقل. البته اگه معدلت خوب باشه (به ویژه معدل لیسانس) و نمره GRE قوی داشته باشی برای پذیرش با فاند کم شانس نخواهی بود. ضمن این که ارتباط ایمیلی موثر با استاد، ارائه یه SOP قوی و تاثیرگذار و داشتن توصیه نامه از اساتید سرشناس هم می تونه بهت کمک کنه. در مورد واحد هم خیلی نگران نباش، چون نهایتاً یه سری از واحدهای پیش نیاز رو پاس می کنی و مشکل حل میشه. اونجا خیلی ها با مدرک لیسانس از دیسیپلینهای مختلف واسه پی اچ دی یه رشته خاص مثل حمل و نقل اپلای می کنن و همه هم یه سری واحد مشترک رو باید پاس بکنن، پس فکر نکن خیلی از بقیه عقب تری. ولی تو فکر این هم باش اگه بتونی واسه یه گرایشی نزدیکتر به گرایش خودت اپلای کنی.
موفق باشید.

azizzadeh_1363
November 4th, 2012, 05:23 PM
ممنون از پاسختون. البته من خودم که مشکلی با گذروندن پیش نیاز ندارم. ولی بعضی جاها شنیده بودم حتما باید یه تعداد واحد مرتبط گذرونده باشیم تا اصلا قبول کنن و بررسی کنن. روی همین حساب میخواستم ببینم واقعا قانون عمومی هست یا نه. پس به نظر شما هم ریسکش بالاست. در واقع مشکلی که فکر میکنم من و بیشتر بچه ها دارن اینه که با توجه به اینکه هزینه ها خیلی بالاست انتخاب های ممکن خیلی محدود میشه. واسه همین ناچاریم از روی شانس پذیرشی که حدس میزنیم حاهای مورد نظرمونو انتخاب کنیم.
با تجربه ای که من روی structure دارم میدونم اگر از استاد جواب فاند نگرفته باشم فقط میتونم یه پذیرش بی فاند بگیرم. یعنی اگر جوابی از استاد نداشته باشم و اپلای کنم شانس فاندم درحد صفره. برای همین میخواستم یه دیدی به دست بیارم که آیا در مورد حمل و نقل هم اینطوره یا اینکه چون شرایط مالی بهتره تو این گرایش کسایی بودن که بدون جواب مکاتبه ای از استاد و تنها با توجه به رزومشون فاند بدست بیارن. یا احیانا کسی از دوستان تجربه مشابه اپلای با یک گرایش دیگه و گرفتن فاند رو داشته یا نه که اگر بوده چه دانشگاه هایی امکانش بیشتره.

SUT
November 9th, 2012, 12:59 AM
از دوستانی که پاسخ سوالمو دادن واقعا ممنونم
یه سوال دیگه داشتم میخواستم بدونم در حال حاضر چه قدری باید پول داشته باشم یا خرج کنم واسه رفتن؟(چون تازه واردم نمیدونم این تاپیک جای این سوال هست یا نه،ببخشید)

SushiansS
November 23rd, 2012, 03:50 PM
درود
دوستان سپاسگذار می شم راهنماییم کنید کدوم دانشگاههای امریکا واسه دکترای فول فاند بهتر می تونم پذیرش بگیرم
من 10 سال پیش از دانشگاه بین المللی قزوین ارشد حمل و نقل با معدل 16.23 گرفتم
تو این مدت سابقه تدریس دانشگاهی و مشاوره ترافیکی و ترابری دارم
چند تا مقاله کنفرانس داخلی دارم
تو ازمون gre اکتبر امسال 160 کوانت و 145 وربال گرفتم

mostafa2000
December 4th, 2012, 10:41 AM
سلام.
دوستان در مورد این گرایش برای مقطع دکتری در دانشگاه های استرالیا اطلاعاتی دارید؟
مثلا چه دانشگاه هایی تا دکتری این گرایش را دارند؟ در مقایسه با دانشگاه های اروپا و کانادا چطور است و ...؟

iman2010
December 16th, 2012, 03:58 PM
سلام دوستان.می خواستم بدونم کسانی که لیسانس و ارشدشون دانشگاه آزاد بوده واسه دکترا حمل و نقل یا راه و ترابری میتونن بورس بگیرن؟(در صورت داشتن نمره زبان>معدل خوب >و مقاله) در ضمن کدوم دانشگاه ها توی آمریکا دکترای راه و ترابری دارن؟ممنون

mokhteh
January 26th, 2013, 01:14 AM
دوستان اونقدری که حمل و نقل فاندش خوبه راه و ترابری هم هست؟
من پایان ناممو روسازی کار کردم ولی نمره های درس روسازیم تو لیسانس و فوق 10 و 12 هست، البته معدلام خیلی بد نیست(15 و 17.2). 2 تا ISI هم تو Elsevier و ASCE دارم از پایان نامه....
حالا به نظرتون خیلی خیطیه این نمرات ما؟...شانس ما تو این درس کلا خوردیم به استادای داغون....
کلا این دوتا نمره خیلی روحیمو خراب کرده.... نظرتون چیه؟

amir_p
January 29th, 2013, 06:34 PM
من پایان ناممو روسازی کار کردم ولی نمره های درس روسازیم تو لیسانس و فوق 10 و 12 هست، البته معدلام خیلی بد نیست(15 و 17.2). 2 تا ISI هم تو Elsevier و ASCE دارم از پایان نامه....
حالا به نظرتون خیلی خیطیه این نمرات ما؟...شانس ما تو این درس کلا خوردیم به استادای داغون....

به اون خوبی نیست ولی شما که دیگه 2 تا آی اس آی داری چی دیگه میخوای؟ معدلهام که خوبه. به درس که نگاه نمیکنن معدل کل واسشون مهمه.

mokhteh
January 29th, 2013, 07:07 PM
به اون خوبی نیست ولی شما که دیگه 2 تا آی اس آی داری چی دیگه میخوای؟ معدلهام که خوبه. به درس که نگاه نمیکنن معدل کل واسشون مهمه.
ممنون از بابت امیدواری که دادی.... پس این ریزنمره لعنتی رو واسه چی می خوان؟

amir_p
February 1st, 2013, 07:15 PM
ممنون از بابت امیدواری که دادی.... پس این ریزنمره لعنتی رو واسه چی می خوان؟

واسه محاسبه کردن GPA. چون برای محاسبه GPA، نمره تک تک درسها و تعداد واحدشون لازمه

amir_p
February 1st, 2013, 07:23 PM
سلام دوستان.می خواستم بدونم کسانی که لیسانس و ارشدشون دانشگاه آزاد بوده واسه دکترا حمل و نقل یا راه و ترابری میتونن بورس بگیرن؟(در صورت داشتن نمره زبان>معدل خوب >و مقاله) در ضمن کدوم دانشگاه ها توی آمریکا دکترای راه و ترابری دارن؟ممنون

آخه شما یه جایی اومدی سوال پرسیدی که شاید هفته ای یه نفرم نیاد سربزنه. کسی هم که میاد معمولا جواب این سولو نداره. بهتره تو بخش های پربازدید فروم سوالتو بپرسی و بعد یکی دو ساعت معمولا جوابو میدن. دانشگاه مبدا برای کشوری مثل کانادا مهم نیست، بیشتر مقاله، زبان و معدل مهمه. البته آمریکا به دانشگاه توجه میکنه و شانس دانشگاه آزادیا کم میشه. دز ضمن من از 120 تا دانشگاه اول لیست USNEWS فک میکنم صدو ده تاش راه و ترابری داشت!

amir_p
March 7th, 2013, 11:51 PM
دوستانی که در مورد حمل و نقل و اپلای برای آمریکا سوال دارند، برای اینکه زود جواب بگیرند، پیام خصوصی بگذارند چون به ندرت کسی میاد و اینجا رو چک میکنه.

raheb
June 15th, 2013, 09:29 PM
سلام دوستان عزیز، من این سوال رو یه جایی دیگه پرسیدم ولی فکر نکنم دوستان حمل و نقلی و راهی اونجا بیان. ممنون می شم در صورت امکان به من کمک کنید که با داشتن شرایط زیر و حالا یه کم سعی در بهبود اون چیزهایی که می شه بهبود داد، می تونم از جایی پذیرش بگیرم یا نه. ممون از لطفطون
1- لیسانس (امیرکبیر) و فوق لیسانس (شریف)
2- معدل لیسانس 14.92 و معدل فوق لیسانس 16.88
3- لیسانس عمران- فوق لیسانس راه و ترابری با تز ترافیکی
4- تافل 77
5- جی ار ای 1070
6- دو کتاب، دو مقاله ای اس ای، یک مقاله علمی پژوهشی، یک مقاله علمی ترویجی و 5 کنفرانس و دو مقاله سابمیت شده ای اس ای
7- دانشگاه خوب با فاند؟
گرایش حمل و نقل (ترافیک- ایمنی)

بازم با تشکر

arsamfathi
July 11th, 2013, 03:00 PM
سلام . دوستان من ارشد راه و ترابری از علوم و تحقیقات با معدل 16.60 و لیسانس دولتی با معدل 16.84 دارم من روی روسازی راه بحث تثبیت خاک ها مطالعه می کنم به نظر شما کدام دانشگاه امریکا میتوانم بورس تحقیقاتی و یا مطالعاتی و پذیرش بگیرم زبان متوسط دارم و مقاله هم دارم درمورد تثبیت خاک با مواد شیمیایی.. برای دکتری راه و ترابری و یا حمل و نقل اگر کسی اطلاعاتی دارد راهنمایی کنید

hooman18968
July 13th, 2013, 01:31 AM
1- دانشگاه لیسانس = گیلان + رشته تحصیلی = عمران + معدل = 12.99
2- دانشگاه فوق لیسانس = تفرش + رشته تحصیلی = عمران خاک و پی + معدل =14.3
3- نمره زبان = هنوز سراغش نرفتم شما بگید جه نمره ای باید بگیرم
4- نمره GRE = هنوز سراغش نرفتم شما بگید جه نمره ای باید بگیرم
5- تعداد مقالات داخلی و خارجی = ندارم
6- سابقه کار = 2 سال مرتبط (تحقیقاتی نبوده ولی اجرایی در مورد کار عمران گرایش خاک و پی بوده)
7- دانشگاه های مقصد مد نظر = مهم نیست !

دوستان کسیاگر فرصت کنه سر حوصله یه راهنمایی به بنده بکنه واقعا ممنونش میشم ... راسیتش همونطور که می بینید من اصلا رزومه خوبی ندارم و اصلا هم تو فکر اقدام کردن برای تحصیل در آمریکا نبودم به همین خاطر تصمیم گرفته بودم که دوباره ارشد تو ایران بخونم تا یه رزومه ی خوب و معدل خوب برای خودم فراهم کنم ... سعی کنم دانشگاههای تهران یه بار دیگه ارشد بخونم (تو رشته عمران - حمل ونقل که در آمریکا الان بازار کارش خوبه و دانشگاههاشم خوب فاند میدن !!!) ... و مقاله بدم و ... تا یه رزومه خوب داشته باشم و برای دکتری اقدام به فاند کنم

اینو حتما در نظر داشته باشید که بدون فاند حتی یه لحظه هم نمی تونم تو آمریکا دووم بیارم ...

می خواستم ببینم نظرتون چیه که من این پروسه ای که گفتم رو طی کنم ... و بعد برای اپلای کردن اقدام کنم که خودش 3 - 4 سال طول میکشه ! ...
یا این که الان دانشگاهی تو آمریکا پیدا میشه (حالا هر رنکی و ... ) که بتونم فاند بگیرم و تو رشته حمل و نقل تحصیل کنم تو مقطع ارشد ... یعنی با مدرک لیسانس ام اقدام کنم ... و برای فوق برم اونجا حمل و نقل بخونم .... (بازم میگم اصلا رنکش مهم نیست فقط می خوام فاند بدن !) ... و بعدش هم اونجا کار پیدا کنم و موندگار شم ... به نظر شما آیا این راه دوم شدنیه ؟ ....

راه سوم هم اقدام برای دکتری عمران خاک و پی هست .... که دیگه اصلا فکر نمی کنم واقعا راهی برای این وجود داشته باشه ؟ ....

این سوال واقعا برام مهمه و سرنوشت چند سال آینده ام به پاسخ این سوال شما دوستان بستگی داره ... خواهش می کنم هر کسی هر نظری داره بگه ... واقعا کمکم می کنه !
دوستان نظرتون راجع به PHD DIRECT چیه ؟ ... آیا میشه من با این شرایط لیسانسم برای PHD Direct اقدام کنم ؟

با آرزوی شاد کامی برای تمامی عزیزان ...
موفق باشید.

iman2010
July 13th, 2013, 02:07 AM
6- سابقه کار = 2 سال مرتبط (تحقیقاتی نبوده ولی اجرایی در مورد کار عمران گرایش خاک و پی بوده)

دوستان کسیاگر فرصت کنه سر حوصله یه راهنمایی به بنده بکنه واقعا ممنونش میشم ... راسیتش همونطور که می بینید من اصلا رزومه خوبی ندارم و اصلا هم تو فکر اقدام کردن برای تحصیل در آمریکا نبودم به همین خاطر تصمیم گرفته بودم که دوباره ارشد تو ایران بخونم تا یه رزومه ی خوب و معدل خوب برای خودم فراهم کنم ... سعی کنم دانشگاههای تهران یه بار دیگه ارشد بخونم (تو رشته عمران - حمل ونقل که در آمریکا الان بازار کارش خوبه و دانشگاههاشم خوب فاند میدن !!!) ... و مقاله بدم و ... تا یه رزومه خوب داشته باشم و برای دکتری اقدام به فاند کنم

اینو حتما در نظر داشته باشید که بدون فاند حتی یه لحظه هم نمی تونم تو آمریکا دووم بیارم ...

می خواستم ببینم نظرتون چیه که من این پروسه ای که گفتم رو طی کنم ... و بعد برای اپلای کردن اقدام کنم که خودش 3 - 4 سال طول میکشه ! ...
یا این که الان دانشگاهی تو آمریکا پیدا میشه (حالا هر رنکی و ... ) که بتونم فاند بگیرم و تو رشته حمل و نقل تحصیل کنم تو مقطع ارشد ... یعنی با مدرک لیسانس ام اقدام کنم ... و برای فوق برم اونجا حمل و نقل بخونم .... (بازم میگم اصلا رنکش مهم نیست فقط می خوام فاند بدن !) ... و بعدش هم اونجا کار پیدا کنم و موندگار شم ... به نظر شما آیا این راه دوم شدنیه ؟ ....

راه سوم هم اقدام برای دکتری عمران خاک و پی هست .... که دیگه اصلا فکر نمی کنم واقعا راهی برای این وجود داشته باشه ؟ ....

این سوال واقعا برام مهمه و سرنوشت چند سال آینده ام به پاسخ این سوال شما دوستان بستگی داره ... خواهش می کنم هر کسی هر نظری داره بگه ... واقعا کمکم می کنه !
دوستان نظرتون راجع به PHD DIRECT چیه ؟ ... آیا میشه من با این شرایط لیسانسم برای PHD Direct اقدام کنم ؟

موفق باشید.
سلام دوست عمرانی عزیز.اولا که نمره زبان و جی ار ای شما مشخص نیست.ولی اون چیزی که مسلمه با توجه به معدل شما حتما به یک نمره جی ار ای چشمگیر نمره زبان خوب نیاز دارید.همچنین داشتن مقاله با این وضعیت شما خیلی میتونه به شما کمک کنه.(هر چی بیشتر بهتر).در ارتباط با فاند برای مقطع ارشد به نظر یکم بعید میاد.چون فاند زیادی به مقطع ارشد تعلق نمیگیره و اون مقداری هم که تعلق میگیره رقابت خیلی زیادی برای کسبش وجود داره.در ارتباط با phd direct اطلاعی ندارم.,ولی خوندن این تاپیک ضرر نداره : http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?18064-Direct-PhD

تصمیم گیری در ارتباط با این شرایط تا حدود زیادی بستگی به خودتون داره.خود شما هستید که میتونید بهترین تصمیم رو برای خودتون بگیرید.نظر دوستان فقط میتونه به عنوان یک حهت دهی باشه .
موید باشید

hooman18968
July 13th, 2013, 02:35 AM
سلام دوست عمرانی عزیز.اولا که نمره زبان و جی ار ای شما مشخص نیست.ولی اون چیزی که مسلمه با توجه به معدل شما حتما به یک نمره جی ار ای چشمگیر نمره زبان خوب نیاز دارید.همچنین داشتن مقاله با این وضعیت شما خیلی میتونه به شما کمک کنه.(هر چی بیشتر بهتر).در ارتباط با فاند برای مقطع ارشد به نظر یکم بعید میاد.چون فاند زیادی به مقطع ارشد تعلق نمیگیره و اون مقداری هم که تعلق میگیره رقابت خیلی زیادی برای کسبش وجود داره.در ارتباط با phd direct اطلاعی ندارم.,ولی خوندن این تاپیک ضرر نداره : http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?18064-Direct-PhD

تصمیم گیری در ارتباط با این شرایط تا حدود زیادی بستگی به خودتون داره.خود شما هستید که میتونید بهترین تصمیم رو برای خودتون بگیرید.نظر دوستان فقط میتونه به عنوان یک حهت دهی باشه .
موید باشید

ممنونم از پاسخگوییتون
مثلا جی آر ای چند احتیاج دارم ؟

iman2010
July 13th, 2013, 12:25 PM
سلام . دوستان من ارشد راه و ترابری از علوم و تحقیقات با معدل 16.60 و لیسانس دولتی با معدل 16.84 دارم من روی روسازی راه بحث تثبیت خاک ها مطالعه می کنم به نظر شما کدام دانشگاه امریکا میتوانم بورس تحقیقاتی و یا مطالعاتی و پذیرش بگیرم زبان متوسط دارم و مقاله هم دارم درمورد تثبیت خاک با مواد شیمیایی.. برای دکتری راه و ترابری و یا حمل و نقل اگر کسی اطلاعاتی دارد راهنمایی کنید
سلام .ببینید تا زمانی که نمرات زبان و جی ار ای و رزومه شما مثل تعداد مقالات مشخص نباشد کسی نمیتونه رنک خاصی رو بهتون پیشنهاد بده.همچنین شما یا توجه به زمینه کاری مورد علاقتون باید به جستجو در سایت دانشگاه های امریکا و بررسی research interest های اساتید دپارتمان راه یا حمل و نقل بپردازید و اساتیدی که زمینه کاریشون به شما نزدیکه رو انتخاب کنید.
موید باشید

iman2010
July 13th, 2013, 12:29 PM
ممنونم از پاسخگوییتون
مثلا جی آر ای چند احتیاج دارم ؟
معمولا هر دانشگاه یا هر دپارتمان minimum requirement های خودش رو اعلام میکنه.ولی شما باید خیلی بهتر از این ها نمره بگیرید.

Frisbee
July 23rd, 2013, 06:53 PM

موفق باشید.
سلام
ببینید دوست عزیز پروسه اپلای و پذیرش گرفتن از آمریکا یا کانادا بسیار پیچیده تر از کشورهای دیگه هست, که فاکتورهای بیشتر و ظریفتری در این بحث دخیل هست. این باور به نظر من درست نیست که کسی که معدل بالا داره حتما پذیرش میگیره ولی کسی که معدل پایین یا مقاله نداره نمی تونه, بطور قطع معدل بالا و داشتن مقاله تاثیر زیادی خواهد داشت اما تضمین کننده پذیرش گرفتن نیست. به نظر من مهمتر از موارد ذکر شده , انگیزه و پشتکار هر کسه که می تونه بیشترین تاثیر رو داشته باشه, و اینکه باید با توجه به توانایی ها و شرایط فردی هر نفر تصمیم گیری بشه. مثلا یک نفر با معدل و نمره تافل و جی آر ای پایین و در کل رزومه ضعیف نباید دنبال دانشگاههای تاپ بره , چون مطمینآ شکست می خوره.
شما اگه نتونستین در داشتن فاکتورهای اولیه خیلی موفق باشین دلیل بر این نیست که شانستون برای پذیرش از آمریکارو به کل از دست دادین, بلکه باید واسه رسیدن به هدفتون تلاش بیشتر کنین. با توجه به معدل و نداشتن مقاله, خب شانستون نسبت به رقبا کمتره ولی صفر نیست. شما به جای اینکه بخواین دوباره ارشد بخونین یا راه رفترو دوباره طی کنین می تونین این انرژی و وقتو حوصله رو روی آوردن نمره تافل و جی آر ای خیلی خوب بذارین و در کنارش بتونین حداقل یه مقاله در ژورنال معتبر داشته باشین تا راه براتون هموار تر بشه, به نظر من بگردین دنبال دانشگاههایی که شرط معدل ندارن و اطلاعات کلی راجع به شرایط دانشگاهها رو بررسی کنین و بدونید که هیچ کاری امکان ناپذیر نیست , مخصوصا در بحث پذیرش چون شرایط هرفرد در نتیجه گیری و موفقیت نسبت به دیگران بسیار متفاوت هست. مکاتبه با اساتید مرتبط با زمینه کاریتون و همچنین تاثیرگذاری در باور استاد می تونه بسیار مثمر ثمر بشه, پس با درگیر کردن فاکتورهای دیگه می تونین نواقص رزومتون رو پوشش بدین.
موفق باشین.

hooman18968
July 25th, 2013, 06:19 AM
سلام
ببینید دوست عزیز پروسه اپلای و پذیرش گرفتن از آمریکا یا کانادا بسیار پیچیده تر از کشورهای دیگه هست, که فاکتورهای بیشتر و ظریفتری در این بحث دخیل هست. این باور به نظر من درست نیست که کسی که معدل بالا داره حتما پذیرش میگیره ولی کسی که معدل پایین یا مقاله نداره نمی تونه, بطور قطع معدل بالا و داشتن مقاله تاثیر زیادی خواهد داشت اما تضمین کننده پذیرش گرفتن نیست. به نظر من مهمتر از موارد ذکر شده , انگیزه و پشتکار هر کسه که می تونه بیشترین تاثیر رو داشته باشه, و اینکه باید با توجه به توانایی ها و شرایط فردی هر نفر تصمیم گیری بشه. مثلا یک نفر با معدل و نمره تافل و جی آر ای پایین و در کل رزومه ضعیف نباید دنبال دانشگاههای تاپ بره , چون مطمینآ شکست می خوره.
شما اگه نتونستین در داشتن فاکتورهای اولیه خیلی موفق باشین دلیل بر این نیست که شانستون برای پذیرش از آمریکارو به کل از دست دادین, بلکه باید واسه رسیدن به هدفتون تلاش بیشتر کنین. با توجه به معدل و نداشتن مقاله, خب شانستون نسبت به رقبا کمتره ولی صفر نیست. شما به جای اینکه بخواین دوباره ارشد بخونین یا راه رفترو دوباره طی کنین می تونین این انرژی و وقتو حوصله رو روی آوردن نمره تافل و جی آر ای خیلی خوب بذارین و در کنارش بتونین حداقل یه مقاله در ژورنال معتبر داشته باشین تا راه براتون هموار تر بشه, به نظر من بگردین دنبال دانشگاههایی که شرط معدل ندارن و اطلاعات کلی راجع به شرایط دانشگاهها رو بررسی کنین و بدونید که هیچ کاری امکان ناپذیر نیست , مخصوصا در بحث پذیرش چون شرایط هرفرد در نتیجه گیری و موفقیت نسبت به دیگران بسیار متفاوت هست. مکاتبه با اساتید مرتبط با زمینه کاریتون و همچنین تاثیرگذاری در باور استاد می تونه بسیار مثمر ثمر بشه, پس با درگیر کردن فاکتورهای دیگه می تونین نواقص رزومتون رو پوشش بدین.
موفق باشین.

سلام و تشکر فراوان از دوست عزیز
واقعا از وقتی که گذاشتین و این مطالب با ارزش رو برای من نوشتین ممنونم ... امید وارم موفق باشین ...
تقریبا تصمیم گرفتم که زبان رو شروع کنم برای GRE و یه تافل بالا ... ولی از اونجایی که برای کنکور خیلی وقته استارت زدم و خیلی از کتابا رو تموم کردم دلم نمیاد پروسه خوندنشو قطع کنم .. تصمیم گرفتم نصف روز رو برای زبان بذارم و بقیه رو برای کنکور .... تا بهمن به همین روش ادامه میدم و بعدش وضعیتم رو بررسی می کنم ...
بازهم تشکر میکنم

ali_m4057
August 16th, 2013, 11:32 AM
پاسخ : گرایش مهندسی حمل و نقل ( ترافیک ) در دانشگاه های آمریکا و اروپا
نوشته اصلی توسط amir_p
سلام
دوست عزيز ميشه لطفا دقيقا بگي فرق دو گرايش حمل و نقل با راه و ترابري كه گفتي چيه؟
اخه من گرايش فوقم از مالزي transportation and highways engineering هست كه ميشه حمل ونقل ولي وقتي مدركمو از وزارت علوم گرفتم زده فوق راه و ترابري.
ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد؟

ali_m4057
August 16th, 2013, 11:42 AM
آخه شما یه جایی اومدی سوال پرسیدی که شاید هفته ای یه نفرم نیاد سربزنه. کسی هم که میاد معمولا جواب این سولو نداره. بهتره تو بخش های پربازدید فروم سوالتو بپرسی و بعد یکی دو ساعت معمولا جوابو میدن. دانشگاه مبدا برای کشوری مثل کانادا مهم نیست، بیشتر مقاله، زبان و معدل مهمه. البته آمریکا به دانشگاه توجه میکنه و شانس دانشگاه آزادیا کم میشه. دز ضمن من از 120 تا دانشگاه اول لیست USNEWS فک میکنم صدو ده تاش راه و ترابری داشت!
الان براي كانادا دانشگاه هم مهم شده
همسر پسر خالم فوق از اكراين داشت دانشگاه تورنتو ازش قبول نكردن داره اونجا باز فوق ميخونه ولي ليسانس ايرانشو قبول كردن
اون يكي پسرخالمم الان تورنتو داره phd ميخونه گفت ازش امتحان كرفتن براي قبول ليسانس و فوق ليسانسش با اينكه ليسانس و فوقش از شريف بود !!
بنظر من كانادا شورشو دراورده

hamid_8867
December 2nd, 2013, 12:28 PM
با سلام.من دانشجوی ارشدم تا یک ماه دیگه دفاع میکنم.لیسانسم فردوسی مشهد ۱۴.۳۸.ارشد رشته راه وترابریه .پایان نامه ارشدم در مورد آسفالته که ۲ تا isi دارم ۲تا علمی پژوهشی داخلی و ۱ علمی ترویجی مجموعا ۵ مقاله.همه مقاله ها هم ار پایان نامه ارشد استخراج شده ولی زبان هیچی ندارم.یکی راهنمایی کنه برای دکتری باید چکار کنموبا این رزومه چقدر شانس دارم و اینکه برای زبان چه کاری باید انجام بدم.در ضمن هرینه تحصیل هر چقدر بشه برام مهم نیست.همین که نمیدونم از کجا باید شروع کنم و اینکه چه دانشگاهی و چه کشوری. لطفا کمک کنید:embarrassed:

Sina0077
December 2nd, 2013, 03:12 PM
با سلام.من دانشجوی ارشدم تا یک ماه دیگه دفاع میکنم.لیسانسم فردوسی مشهد ۱۴.۳۸.ارشد رشته راه وترابریه .پایان نامه ارشدم در مورد آسفالته که ۲ تا isi دارم ۲تا علمی پژوهشی داخلی و ۱ علمی ترویجی مجموعا ۵ مقاله.همه مقاله ها هم ار پایان نامه ارشد استخراج شده ولی زبان هیچی ندارم.یکی راهنمایی کنه برای دکتری باید چکار کنموبا این رزومه چقدر شانس دارم و اینکه برای زبان چه کاری باید انجام بدم.در ضمن هرینه تحصیل هر چقدر بشه برام مهم نیست.همین که نمیدونم از کجا باید شروع کنم و اینکه چه دانشگاهی و چه کشوری. لطفا کمک کنید:embarrassed:
رزومه تحقیقاتیت عالیه ولی معدل لیسانست کمه.
معدل ارشدت چقدره؟اگه بالای 17 باشه شاید برای کانادا امید داشته باشی ولی مدرک زبان لازم داری!!!
شما سعی کن تو 6 ماه مدرک تافل یا ایلتس بگیر اون وقت بت فرض معدل ارشد بالا و زبان بالا می تونی واسه کانادا امید داشته باشی.
اولین نقطه شروعتم مدرک زبانه.بعید می دونم بدون مدرک زبان بتونی دانشگاه خوبی بری...

hamid_8867
December 3rd, 2013, 07:52 AM
رزومه تحقیقاتیت عالیه ولی معدل لیسانست کمه.
معدل ارشدت چقدره؟اگه بالای 17 باشه شاید برای کانادا امید داشته باشی ولی مدرک زبان لازم داری!!!
شما سعی کن تو 6 ماه مدرک تافل یا ایلتس بگیر اون وقت بت فرض معدل ارشد بالا و زبان بالا می تونی واسه کانادا امید داشته باشی.
اولین نقطه شروعتم مدرک زبانه.بعید می دونم بدون مدرک زبان بتونی دانشگاه خوبی بری...
ممنون دوست عزیز.معدل ارشدم بدون نمره پایان نامه ۱۵.۳۰ هست:embarrassed: بازم میتونم امید داشته باشم یا نه.شرایط اروپا چه جوریه چیزی میدونی.من اصلا برام فاند مهم نیست ولی میخوام دانشگاه خوبی برم

hamed9653
December 15th, 2013, 07:24 PM
سلام دوستان. من لیسانس عمران -عمران و کارشناسی ارشد برنامه ریزی حمل و نقل دارم. معدل لیسانسم خوب نیست( چون علاقه ای به عمران نداشتم)، ولی معدل ارشدم خوبه(17) اینم بخاطر علاقم به گرایش حمل و نقله. موضوع پایان نامم هم در مورد روشهای الکترونیک اخذ عوارض هستش. مقاله داخلی دارم ولی خارجی و ISI ندارم. کسی میتونه راهنماییم کنه که واسه Master اقدام کنم بهتره یا PHD؟ البته Fund هم برام مهمه

mpm1
December 30th, 2013, 10:15 PM
با سلام
من لیسانسم را در رشته مهندسی معدن با معدل 14.26 از دانشگاه شهید باهنر کرمان گرفتم. فوق لیسانسم را در رشته راه و ترابری با معدل 17.83 از دانشگاه صنعتی اصفهان گرفتم. پایان نامم در زمینه حمل و نقل است. نمره 6 Ielts دارم. برای ارتقاء نمره زبانم درحال تلاش هستم. سه مقاله از دوران لیسانس دارم و یک مقاله علمی ترویجی از پایان نامم دارم. قصد ادامه تحصیل در رشته حمل و نقل در مقطع دکتری را دارم. میخواستم ببینم برای گرفتن fund از دانشگاههای آمریکا می تونم اقدام کنم؟ برای کانادا چطور؟
آیا سابقه کارم در زمینه طراحی راه و مطالعات حمل و نقل و ترافیک می تواند در پزیرش من تاثیرگذار باشد؟

Sir1
January 19th, 2014, 10:45 AM
برای دکترا اقدام کنید اگر فوق دارید، احتمال گرفتن فاند بیشتر است.

سلام دوستان. من لیسانس عمران -عمران و کارشناسی ارشد برنامه ریزی حمل و نقل دارم. معدل لیسانسم خوب نیست( چون علاقه ای به عمران نداشتم)، ولی معدل ارشدم خوبه(17) اینم بخاطر علاقم به گرایش حمل و نقله. موضوع پایان نامم هم در مورد روشهای الکترونیک اخذ عوارض هستش. مقاله داخلی دارم ولی خارجی و ISI ندارم. کسی میتونه راهنماییم کنه که واسه Master اقدام کنم بهتره یا PHD؟ البته Fund هم برام مهمه

Sir1
January 19th, 2014, 10:50 AM
بله میتوانید هم آمریکا، هم کانادا. عوامل تأثیر گذار بیشتر جی آر ای و معدل شما هستند. همچنین ارتباط با اساتید، پیدا کردن زمینه کاری مشترک و داشتن پژوهش معتبر بین المللی میتواند موثر باشد.

با سلام
من لیسانسم را در رشته مهندسی معدن با معدل 14.26 از دانشگاه شهید باهنر کرمان گرفتم. فوق لیسانسم را در رشته راه و ترابری با معدل 17.83 از دانشگاه صنعتی اصفهان گرفتم. پایان نامم در زمینه حمل و نقل است. نمره 6 Ielts دارم. برای ارتقاء نمره زبانم درحال تلاش هستم. سه مقاله از دوران لیسانس دارم و یک مقاله علمی ترویجی از پایان نامم دارم. قصد ادامه تحصیل در رشته حمل و نقل در مقطع دکتری را دارم. میخواستم ببینم برای گرفتن fund از دانشگاههای آمریکا می تونم اقدام کنم؟ برای کانادا چطور؟
آیا سابقه کارم در زمینه طراحی راه و مطالعات حمل و نقل و ترافیک می تواند در پزیرش من تاثیرگذار باشد؟

hrf1369
January 19th, 2014, 02:49 PM
سلام
چرا دانشگاه های خوب استرالیا در زمینه pavement and asphalt استاد نداره یه راهنمایی بکنید اعصابم بهم ریخته !!!!

albert1370
March 27th, 2014, 03:17 PM
salam
arshade raho tarabari az azade vahede olomtahgighat amol daram
moadelam 15 20
ye chandta magahle daram vali isi nadarammoadele karshenasi 14 89
zabanam khobe vali madrak nadaramm
rahnamilm konid ke betoonam dra harja to donya bekhonam
payan namae dar zamine parking tabaghati ba gis boodeehh
sabeghe kar ham daram vali nazere sakhtmoon boodam
rahnamai konid

سلام
معدل شما برای دانشجوی ارشد یکم کم هست
ولی نا امید کننده نیست
یه مسئله مهم اینه که تو همین زمینه که پایاین نامه دادین یه استاد پیدا کنین
که شبیه شما کار کنه و تماس بگیرین باهاش و ...
مسئله دیگه اینه که زبانم خوبه کفاف نمیده از الان جدی برای تافل و جی آر ای بخونین که نمره خیلی بالایی بگیرین
مقاله هم اگه بیشتر بشه شانستون بیشتره
بعضی چیزا هم تاثثیر زیادی داره مثلا برنامه نویسی اگه زمینه کار استادتون همین باشه ...

hamid_8867
April 4th, 2014, 11:40 PM
سلام میشه لطف کنید کمک کنید.من بهمن ماه در رشته ارشد راه دانشگاه دولتی فارغ تحصیل شدم معدل ۱۵/۵.معدل لیسانس ۱۴/۳۰ دولتی. دو تا isi یک علمی پژوهشی داخلی و یک علمی ترویجی داخلی دارم.پایان نامه هم آسفالتی کار کردم.میخوام برا زبان معلم خصوصی چون زبان ضعیفه.میخوام بدونم برا چه کشوری میتونم اقدام کنم چون هیچی اطلاعات ندارم و اصلا باید چکار کنم و برای چه زمانی میتونم اپلای کنم در ضمن تا دی ۹۳ وقت دارم وگرنه باید برم خدمت:embarrassed: