PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مسیرهای هوایی، زمینی و هزینه های سفر

صفحه ها : [1] 2

bili-casta
July 22nd, 2009, 09:51 AM
با سلام خدمت دوستان
تا اونجائی که میدونم دو مسیر (متداول)از تهران به هلسینکی وجود داره 1-تهران-مسکو-هلسینکی 2-تهران - استانبول-هلسینکی
از دوستان کسانی هستند که در مورد قیمت بلیط این مسیر هاخبری داشته باشندو اینکه کدوم مسیر با صرفه تره؟ممنون میشم اگه اطلاعات کاملی در این مورد ارائه بدید
با تشکر

rumtin
July 22nd, 2009, 11:41 AM
کل زمان پرواز با احتساب توقف با ترکیش 8 ساعته و با ایرفلوت 11 ساعت هست
مقدار بار مجاز ترکیش قاعدتاً باید بیشتر از ایرفلوت باشه (بپرسید از خوده ایرفلوت)

masoumehmoradi
August 31st, 2009, 02:42 PM
من هم همین سوال را داشتم و می خواستم بدونم در تاریخ حاضر یعنی شهریور 1388 قیمت ها به چه صورت است، لطفا اگر می دانید پاسخ دهید

Pearson
August 31st, 2009, 03:04 PM
با سلام خدمت دوستان
تا اونجائی که میدونم دو مسیر (متداول)از تهران به هلسینکی وجود داره 1-تهران-مسکو-هلسینکی 2-تهران - استانبول-هلسینکی
از دوستان کسانی هستند که در مورد قیمت بلیط این مسیر هاخبری داشته باشندو اینکه کدوم مسیر با صرفه تره؟ممنون میشم اگه اطلاعات کاملی در این مورد ارائه بدید
با تشکر

این مسیرها را هم میتوانید اضافه کنید

تهران - فرانکفورت - هلسینکی Lufthansa
تهران - آمستردام - هلسینکی KLM
تهران - وین - هلسینکی Austrian Airlines

قیمت بلیط بستگی به تاریخی که شما قصد سفر دارید و کلاسیفیکیشن بلیطتان دارد

parnian80
September 3rd, 2009, 12:38 PM
من از پرواز با ترکیش اصلا راضی نیستم. تمام بارهای من را (به جز آنهایی که با خودم به داخل هواپیما بردم) داغون کردند و حالا هم معلوم نیست اصلا خسارت بدن یا نه!!

peymanhajavi
October 21st, 2009, 11:30 AM
من از ترکیش به مقصد هلسینکی بلیط خریدم؛ مساله اینه که اینا حرف انگلیسیی که اول شماره پاسپورت میاد رو روی بلیط نزدند و فقط شماره پاسپورت رو بلیط خورده! خودشون میگن مساله ای پیش نمیاد!!!
کسی تجربه ای مشابه داره؟؟؟

با سپاس

fafa1361
May 6th, 2010, 11:30 PM
بچه هایی که امسال قبول شدند آیا بلیط هواپیما رزرو کردین؟؟ چطوری ؟ از چه مسیری؟ قیمتها چطوریه امسال؟

ali-composite
May 6th, 2010, 11:43 PM
بچه هایی که امسال قبول شدند آیا بلیط هواپیما رزرو کردین؟؟ چطوری ؟ از چه مسیری؟ قیمتها چطوریه امسال؟

طی تحقیقاتی که من دیشب کردم از ایرلاینهای معروف فقط تورکیش میره هلسینکی. پروازه یه سره هم از تهران-استانبول-هلسینکی حدودا 570$ بود.

sirhamed
May 7th, 2010, 04:04 PM
از ترکیش با ۴۵۸ EUR شروع می‌شه،
بسته با ایر لاین‌های مختلف ، قیمت‌ها فرق می‌کنه،
اینجا میتونید هم لیست کاملشو ببینید، هم بسته به شرایطتون انتخاب‌های بهتری داشته باشید،

http://www.edreams.com/edreams/shared/amadeus3/FareItineraryView.jhtml?sortby=&filterByMainRoutes=ALL&directFlight=&sortby=&lowCost=&sameAirport=&filterByMainRoutes=&numStopovers=2&hoursStopovers=0

peymanhajavi
May 7th, 2010, 04:41 PM
طی تحقیقاتی که من دیشب کردم از ایرلاینهای معروف فقط تورکیش میره هلسینکی. پروازه یه سره هم از تهران-استانبول-هلسینکی حدودا 570$ بود.

5 پست بالاتر دوستمون "پیمان" مسیرهای ممکن رو به هلسینکی گفتن، پس فقط ترکیش نمیره!... و اون مسیرها خیلی راحتتر هستند به لحاظ خرید بلیط و البته معروف تر!... FINNAIR هم هست (خطوط هوایی فنلاند) تهران - استانبول (با ترکیش) - استانبول - هلسینکی ( با FINNAIR ) که البته برای رزرو این مسیر باید کارت اعتباری داشته باشید یا اینکه آژانس براتون بگیره (مورد آژانس رو توصیه نمیکنم!) و همچنین با خطوط هوایی الاتحاد هم میشه رفت!

ali-composite
May 7th, 2010, 06:16 PM
5 پست بالاتر دوستمون "پیمان" مسیرهای ممکن رو به هلسینکی گفتن، پس فقط ترکیش نمیره!... و اون مسیرها خیلی راحتتر هستند به لحاظ خرید بلیط و البته معروف تر!... FINNAIR هم هست (خطوط هوایی فنلاند) تهران - استانبول (با ترکیش) - استانبول - هلسینکی ( با FINNAIR ) که البته برای رزرو این مسیر باید کارت اعتباری داشته باشید یا اینکه آژانس براتون بگیره (مورد آژانس رو توصیه نمیکنم!) و همچنین با خطوط هوایی الاتحاد هم میشه رفت!

میشه اگه شما اطلاعات راجع به قیمت FINNAIR دارین هم بگید. من ایرفلوتم چک کردم اما خیلی گرون بود.(از مسیر مسکو)

peymanhajavi
May 8th, 2010, 04:12 AM
میشه اگه شما اطلاعات راجع به قیمت FINNAIR دارین هم بگید. من ایرفلوتم چک کردم اما خیلی گرون بود.(از مسیر مسکو)

ایرفلوت رو اصلا توصیه نمیکنم (بخاطر کیفیتش)؛ قبلا برای این مسیر، نسبت به ایرلاینهای دیگه ارزون تر بود، عجیبه قیمتها رو بردند بالا!!!...
FINNAIR از استانبول به هلسینکی من همین طوری یه تاریخ فرضی 26 جولای انتخاب کردم یک طرفه قیمت € 197.02 کلاس Economy شد؛ لینک FINNAIR رو اینجا میذارم فقط یادتون باشه موقع انتخاب اون مسیر به Currency توجه کنید چون اگه شما از استانبول به هلسینکی تو سایت مسیرتون رو انتخاب کنید قیمتها رو به واحد پولی ترکیه میزنه که اون پایین سمت راست میتونید تو قسمت currency converter به وجه رایج مورد نظرتون تغییر بدید. اینم لینک http://www.finnair.com/finnaircom/wps/portal/finnair/jump?locale=en_INT

ولی در کل یکم اذیت میشد چون:
1. تهران - استانبول (هر ایرلاینی شد؛ مثلا ترکیش) رو یک بار باید بخرید و بعدش استانبول - هلسینکی (FINNAIR) رو جدا!!!... که این خودش داستانی داره!!! هماهنگی دو پرواز!!!

2. موقع انتقال بار اذیت میشد یا امکان داره تو استانبول برای پروازتون با FINNAIR معطل شید؛ از قبل باید کلی درسر بکشید که 2 تا پرواز مختلفتون رو طوری تنظیم کنید که بتونید از اولی بارتون رو بگیرید تحویل بدید به FINNAIR و باقی ماجرا.... مساله، زمان و خستگی و استرس....

ولی مثلا اگر با KLM یا Austrian Airlines یا Turkish یا Lufthansa یا ... یه بلیط ONE WAY به هلسینکی بگیرید، وقتی چمدونارو تهران تحویل بدید راحت تو مقصد نهایی تحویل میگیرید و نگران این نیستید که باید بدو بدو بارتون رو از این یکی بگیرید پاس بدید به اون یکی...

Pearson
May 8th, 2010, 09:02 AM
با سلام

بهترین، منطقی ترین و ارزانترین پرواز برای هلسینکی با Turkish هست، هواپیما Airbus و ترانزیت در استانبول فقط 3 ساعت

1. سعی کنید که همیشه در صورتی که مجبور هستید از stop در شهر سومی استفاده کنید هر دو Airlines یکی باشد. از بلیط جداگانه هیچ وقت استفاده نکنید هزار تا مشکل براتون پیش می یاد
2. هیچ وقت از Airflot استفاده نکنید، اولاً که ممکن است فرودگاه تان را در مسکو باید عوض کنید در ثانی یهو می رید مسکو می بینید پرواز هلسینکی کنسل شده!!!!!!!!!!!!!!!!
3. قیمت های آژانس مسافرتی با خود Airlines تفاوتی ندارد قیمت های کلاسیفیکیشن های مختلف ثابت است
4. به قیمت ها و مسیرهایی که در اینترنت می بینید صد در صد اعتماد نکنید، بعض هاشون اصلاً واقعیت ندارد
5. هیچ وقت از رزرو کردن بلیط دریغ نکنید حتی برای شش ماه دیگر چون شما پولی نمی خواهید پرداخت نمایید
6. اگر خواستید رزرو کنید روی یک ایرلاینز توی دوجای مختلف این کار را هرگز نکنید، سیستم می زنه هر دو رزروتون را پاک می کند
7. از آژانستون بخواهید پایین ترین نرخ را براتون پیدا کنید ازش کلاسیفیکیشن را بپرسید و ازش بخواهید توی کلاسیفیکیشن ارزانتری جا براتون پیدا کند

fafa1361
May 11th, 2010, 04:26 PM
در مورد بند 6 بالا باید بگم که اگر از دو آژانس مختلف دارین رزرو می کنین در یک تاریخ نباشه وگرنه هر دو لغو می شه ولی تاریخ های دیگه رو می تونین رزرو کنین

Pearson
May 11th, 2010, 05:01 PM
در مورد بند 6 بالا باید بگم که اگر از دو آژانس مختلف دارین رزرو می کنین در یک تاریخ نباشه وگرنه هر دو لغو می شه ولی تاریخ های دیگه رو می تونین رزرو کنین

خیر، حتی اگر توی دو تاریخ متفاوت توی دو آژانس مختلف هم بلیط رزرو کنید این خطر وجود دارد که هر دو رزرو شما کنسل شود

soilman
May 11th, 2010, 05:17 PM
خیر، حتی اگر توی دو تاریخ متفاوت توی دو آژانس مختلف هم بلیط رزرو کنید این خطر وجود دارد که هر دو رزرو شما کنسل شود

پیمان عزیز
ولی من از یکی از دوستان شنیدم که برای سوئد به آزانس گفته رزرو میخام بکنم..بعد گفته چند تا می تونم و اونا هم گفتن نهایت دو تا...

ممکنه این رویه در آژانس ها متفاوت باشه؟

بعد چرا کنسل کنن؟این جزو قرارداد های کاریشونه؟

Pearson
May 11th, 2010, 05:48 PM
پیمان عزیز
ولی من از یکی از دوستان شنیدم که برای سوئد به آزانس گفته رزرو میخام بکنم..بعد گفته چند تا می تونم و اونا هم گفتن نهایت دو تا...

ممکنه این رویه در آژانس ها متفاوت باشه؟

بعد چرا کنسل کنن؟این جزو قرارداد های کاریشونه؟

حتماً منظورشان این بوده تا دوبار براتون رزرو می کنم نه اینکه توی دو تاریخ رزرو می گیرم
من خودم تا حالا دوبار شاهد بودم پرواز مسافر به خاطر رزرو توی دوجای مختلف روی یک ایرلاینز کنسل شده بود، حتی یکیش بلیط هم دستش بود.
این اتفاق برای یکی از بچه های این فروم هم اتفاق افتاده بود که حتی با داشتن بلیط در دستش پروازش توی سیستم کنسل شده بود. متاسفانه نمی تونم پست هاش رو پیدا کنم.

mojedy
May 11th, 2010, 11:14 PM
من یک شنبه رفتم آژانس و گفتم که من دانشجو هستم و باید بین اول آگوست و 16 اگوست استکهلم باشم. اونا هم برام تاریخ خای 5 و 12 اگوست رو رزرو کردن، من گفتم 7 هم میخوام که گفتن بیشتر از دو تا نمیشه. بعد گفتن تا یک هفته ی دیگه باید تاریخ دقیق مشخص کنید منم گفتم که هنوز سفارت نرفتم و کارای ویزا طول میکشه .. اونا هم قبول کردن ولی گفتن حتما بهشون اطلاع بدم وگرنه جریمه میشن ..
اصلا هم چیزی راجع به کنسل شدن نگفتن ..
در ضمن حتما پاسپورتتون همراهتون باشه وقتی میرین آژانس .. در ضمن برای رزرو کردن پولی نمیخواد پرداخت کنید

Pearson
May 12th, 2010, 09:55 AM
من یک شنبه رفتم آژانس و گفتم که من دانشجو هستم و باید بین اول آگوست و 16 اگوست استکهلم باشم. اونا هم برام تاریخ خای 5 و 12 اگوست رو رزرو کردن، من گفتم 7 هم میخوام که گفتن بیشتر از دو تا نمیشه. بعد گفتن تا یک هفته ی دیگه باید تاریخ دقیق مشخص کنید منم گفتم که هنوز سفارت نرفتم و کارای ویزا طول میکشه .. اونا هم قبول کردن ولی گفتن حتما بهشون اطلاع بدم وگرنه جریمه میشن ..
اصلا هم چیزی راجع به کنسل شدن نگفتن ..
در ضمن حتما پاسپورتتون همراهتون باشه وقتی میرین آژانس .. در ضمن برای رزرو کردن پولی نمیخواد پرداخت کنید

باید برای هر رزرو به شما تاییدیه داده شود. تاییدیه رزرو کاغذی است که معمولاً به آن ITINERARY می گویند و در آن مشخصات رزرو اعم از ساعت پرواز، ساعت فرود، نام مسافر، نام آژانس و یک عالمه مشخصات و کدهای خاص دیگه که هر کدام معنایی دارد در آن ثبت شده است. بدون تاییدیه مشخص می شود که رزروی انجام نشده است. ازشان بخواهید اگر راست می گویند هر دو تاییدیه را بهتان ارائه بدهند.
همچین چیزی که می فرمایید غیر ممکن است. گرفتن دو رزرو توی فاصله یک هفته توی یک ایرلاینز محال می باشد.
بله رزرو کردن مجانی است و پولی لازم نیست پرداخت نمایید و همینطور می توانید اینکار را تلفنی هم انجام دهید به شرط اینکه آژانس از صحت دیکته ی اسم و فامیل شما اطمینان داشته باشد.

mojedy
May 12th, 2010, 12:24 PM
باید برای هر رزرو به شما تاییدیه داده شود. تاییدیه رزرو کاغذی است که معمولاً به آن ITINERARY می گویند و در آن مشخصات رزرو اعم از ساعت پرواز، ساعت فرود، نام مسافر، نام آژانس و یک عالمه مشخصات و کدهای خاص دیگه که هر کدام معنایی دارد در آن ثبت شده است. بدون تاییدیه مشخص می شود که رزروی انجام نشده است. ازشان بخواهید اگر راست می گویند هر دو تاییدیه را بهتان ارائه بدهند.
همچین چیزی که می فرمایید غیر ممکن است. گرفتن دو رزرو توی فاصله یک هفته توی یک ایرلاینز محال می باشد.
بله رزرو کردن مجانی است و پولی لازم نیست پرداخت نمایید و همینطور می توانید اینکار را تلفنی هم انجام دهید به شرط اینکه آژانس از صحت دیکته ی اسم و فامیل شما اطمینان داشته باشد.

به من فقط یه کد دادن .. همین ..
مرسی که گفتین، پیگیری میکنم.

mojedy
May 15th, 2010, 01:17 PM
به من فقط یه کد دادن .. همین ..
مرسی که گفتین، پیگیری میکنم.

من امروز تماس گرفتم با آزانس و گفتم چرا به من پرینت ندادین؟:D اونا هم گفتن چون شما نخواستین .. اون کدی که بهتون دادیم با پاسپورت رو بیارین بهتون پرینت بدم.
در ضمن گفتم من دو تاریخ رزرو کردم، چون یک ایر لاین کنسل میشه؟ گفت نه هر دو رزروتون جای خودش هست .. و قرار شد برم پرینتاشونم بگیرم ..

Pearson
May 15th, 2010, 01:59 PM
من امروز تماس گرفتم با آزانس و گفتم چرا به من پرینت ندادین؟:D اونا هم گفتن چون شما نخواستین .. اون کدی که بهتون دادیم با پاسپورت رو بیارین بهتون پرینت بدم.
در ضمن گفتم من دو تاریخ رزرو کردم، چون یک ایر لاین کنسل میشه؟ گفت نه هر دو رزروتون جای خودش هست .. و قرار شد برم پرینتاشونم بگیرم ..

خب حالا ببینیم دو تا پرینت بهتون می دهند؟؟؟؟؟؟؟

Simplex
May 15th, 2010, 02:02 PM

البته شايد اين موضوع كنسل كردن دو رزرو براي شركت‌هاي مختلف فرق داشته باشه. من برام پيش اومده كه توي تركيش اير بيشتر از يك بار توي يك هفته يا بازه‌هاي مختلف رزرو كردم و مشكلي پيش نيومده.

يك راه ساده‌تر براي رزرو هم اينه كه آن لاين رزرو كنيد. يعني خودتون از روي سايتشون تاريخ‌ها رو چك كنيد و رسيد رزرو رو پرينت كنيد. همين پرينت براي سفارت كافيه. البته باز شايد سفارت‌هاي مختلف قواعد ديگه‌اي داشته باشند، من درباره پرتغال اين كار رو مي‌كنم. بعد از قطعي شدن تاريخ، تا زماني كه رزرو اعتبار داشته باشه (حداكثر يك هفته يا ده روز) مي‌تونيد بريد اژانس و بليط همون رزرو خودتون رو بخريد. و براي اين كار توي تهران باشيد يا اينكه شركت هواپيمايي توي شهر شما دفتر مستقيم داشته باشه، بهتره كه از همون دفتر اصلي شركت بخريد، چون اگر بخواهيد تاريخ رو عوض كنيد، يا كنسل كنيد و از اين كار‌ها، اين دفترهاي اصلي بليط‌هايي كه خودشون صادر كرده‌اند رو سريعتر كارشون رو انجام مي‌دهند. اگر از آژانس باشه شايد اين كارهاي چند روزي طول بكشه (البته باز اين موضوع براي تركيش ايره، شايد شركت‌هاي ديگه فرق داشته باشند).

Pearson
May 15th, 2010, 02:53 PM
البته شايد اين موضوع كنسل كردن دو رزرو براي شركت‌هاي مختلف فرق داشته باشه. من برام پيش اومده كه توي تركيش اير بيشتر از يك بار توي يك هفته يا بازه‌هاي مختلف رزرو كردم و مشكلي پيش نيومده.

يك راه ساده‌تر براي رزرو هم اينه كه آن لاين رزرو كنيد. يعني خودتون از روي سايتشون تاريخ‌ها رو چك كنيد و رسيد رزرو رو پرينت كنيد. همين پرينت براي سفارت كافيه. البته باز شايد سفارت‌هاي مختلف قواعد ديگه‌اي داشته باشند، من درباره پرتغال اين كار رو مي‌كنم. بعد از قطعي شدن تاريخ، تا زماني كه رزرو اعتبار داشته باشه (حداكثر يك هفته يا ده روز) مي‌تونيد بريد اژانس و بليط همون رزرو خودتون رو بخريد. و براي اين كار توي تهران باشيد يا اينكه شركت هواپيمايي توي شهر شما دفتر مستقيم داشته باشه، بهتره كه از همون دفتر اصلي شركت بخريد، چون اگر بخواهيد تاريخ رو عوض كنيد، يا كنسل كنيد و از اين كار‌ها، اين دفترهاي اصلي بليط‌هايي كه خودشون صادر كرده‌اند رو سريعتر كارشون رو انجام مي‌دهند. اگر از آژانس باشه شايد اين كارهاي چند روزي طول بكشه (البته باز اين موضوع براي تركيش ايره، شايد شركت‌هاي ديگه فرق داشته باشند).

بله امکان گرفتش است منتها ریسک می کنید. ریسک کنسل دو رزرو حتی اگر یکی از رزرو ها را قطعی کرده باشید و بلیط صادر شده باشد!!!!!!!!

mojedy
May 18th, 2010, 11:04 PM
خب حالا ببینیم دو تا پرینت بهتون می دهند؟؟؟؟؟؟؟

من امروز به آژانس مذکور مراجعه کردم و هر دو پرینت رزرو هام گرفتم .. تاکید هم کردم که مطمئنن لغو یا کنسل نمیشه! اونها هم به من اطمینان دادن که با وجود این پرینت ها مساله ای نیست. فقط در اسرع وقت بهشون اطلاع بدم کنسل یکی رو اونها جریمه نشن!

Simplex
May 19th, 2010, 03:55 PM
من امروز به آژانس مذکور مراجعه کردم و هر دو پرینت رزرو هام گرفتم .. تاکید هم کردم که مطمئنن لغو یا کنسل نمیشه! اونها هم به من اطمینان دادن که با وجود این پرینت ها مساله ای نیست. فقط در اسرع وقت بهشون اطلاع بدم کنسل یکی رو اونها جریمه نشن!
لطفا مي‌شه بگيد از كدوم هواپيمايي بليط داريد؟

mojedy
May 19th, 2010, 03:58 PM
لطفا مي‌شه بگيد از كدوم هواپيمايي بليط داريد؟

از ایران ایر - البته مقصد فنلاند نبود

Pearson
May 19th, 2010, 04:27 PM

مطمئن هستید هیچکدومش روی Waiting نیست؟

reza_saw4
June 3rd, 2010, 02:06 AM
دوستان. من امروز واسه رزرو بلیط رفتم یه دفتر هواپیمایی تو شهرستان. تهران استکهلمو با ایران ایر و استکهلم به تامپره رو با اسکاندینیوین ایر لاین واسم رزرو کرد. بعد از کلی محاسبات گفت قیمت بلیط دوسرش میشه 880 هزار تومن و یه سره 625 هزار!!! قیمتش دوسرش که یه خورده عجیب بود. به نظر شما این مسیر چطوره؟

ali-composite
June 3rd, 2010, 02:22 AM
دوستان. من امروز واسه رزرو بلیط رفتم یه دفتر هواپیمایی تو شهرستان. تهران استکهلمو با ایران ایر و استکهلم به تامپره رو با اسکاندینیوین ایر لاین واسم رزرو کرد. بعد از کلی محاسبات گفت قیمت بلیط دوسرش میشه 880 هزار تومن و یه سره 625 هزار!!! قیمتش دوسرش که یه خورده عجیب بود. به نظر شما این مسیر چطوره؟

مسیرت که خوبه رضا جون.اما یه سوال اون تیکه دومت هم پروازش از فرودگاه arlanda(اگه اسمشو اشتباه می کنم اصلاح کنند بچه ها) هستش یا از یه فرودگاه دیگه تو استکهلم؟چک کن ببین اگه باید بری یه فرودگاه دیگه مشکلی از نظر زمان و بار و این حرفها پیش نیاد واست.

spt
June 3rd, 2010, 04:30 AM
آقا من بالاخره نفهمیدم با کدوم خط بریم؟!!!
دوستان اگه پایه هستن با هم جم شیم یه هواپیما رو در بست بگیریم بریم، یا میخاین بدزدیمش D:
کلا به نظرتون غیر از ایر لاین کدوم مسیر بهتره؟ بریم سوئد از سوئد فنلاند ؟ یا مسیر های دیگه؟ این ترکیش ایر بار مجازش چقدره؟
برای رزرو کدوم سایت میشه رفت؟
مرسی :)

zer0c00l
June 3rd, 2010, 04:39 AM
سلام من فامیلمون رفت از ایتالیا راضی بود

reza_saw4
June 3rd, 2010, 12:57 PM
مسیرت که خوبه رضا جون.اما یه سوال اون تیکه دومت هم پروازش از فرودگاه arlanda(اگه اسمشو اشتباه می کنم اصلاح کنند بچه ها) هستش یا از یه فرودگاه دیگه تو استکهلم؟چک کن ببین اگه باید بری یه فرودگاه دیگه مشکلی از نظر زمان و بار و این حرفها پیش نیاد واست.

علی جون. اینجا زده اونم همون فرودگاه هستش. اما ساعت ورود به استکهلم رو 11:05 و خروج رو 16:30 به وقت محلی زده. ازش خواستم که زمان کانکشنو کمتر کنه گفت پرواز قبلیش فقط 2 ساعت کانکشن داره و ممکنه بین این دو پرواز از تهران تاخیری پیش بیاد. گفت اگه به موقع رسیدی و اون پروازم جا داشت سوارت میکنن ... ! نظر شما چیه؟

reza_saw4
June 3rd, 2010, 01:03 PM
سلام من فامیلمون رفت از ایتالیا راضی بود

من یه پسره رو تو نظام وظیفه دیدم که تو یه دانشگاه مسکو فیزیک میخوند و میگفت از سنت پیترز بورگ نرین بهتره. میگفت خفن نژادپرست هستن و یه خورده زیادی قاطی دارن !:D (واسه دوستانی گفتم که میخوان برن لاپینرانتا.) البته مثال های بسیاری هم از ظرب و شتم تو اونجا آورد که بیشتر منو یاد فیلم های جت لی مینداخت.;)

ali-composite
June 3rd, 2010, 04:34 PM
علی جون. اینجا زده اونم همون فرودگاه هستش. اما ساعت ورود به استکهلم رو 11:05 و خروج رو 16:30 به وقت محلی زده. ازش خواستم که زمان کانکشنو کمتر کنه گفت پرواز قبلیش فقط 2 ساعت کانکشن داره و ممکنه بین این دو پرواز از تهران تاخیری پیش بیاد. گفت اگه به موقع رسیدی و اون پروازم جا داشت سوارت میکنن ... ! نظر شما چیه؟

اگه اینجوریه که همه چی عالیه.راست گفته.این پرواز ایران ایر اولش ممکنه خدای نکرده تاخیری چیزی بخوره.حالا چند ساعت بشینی تو فرودگاه سوئدی ها رو نگاه کنی بد نیست.موفق باشی.

sirhamed
June 3rd, 2010, 06:32 PM

رضا جون این پرواز که خیلی‌ خوبه،
ترکیش، تهران هلسینکی رو به من داد ۶۳۰ تومن،
اینی که تو گرفتی‌ خیلی‌ مناسب، با ۲ تا پرواز میرسه تمپر،
من پرسیده بودم میگفتن خیلی‌ گرون تر از این حرفا در میاد،
مشخصات کاملشو لطفا به منم بده ببینم برای من جا میده؟
علی‌ جون شما نظری نداری؟ ;)

reza_saw4
June 3rd, 2010, 06:46 PM
رضا جون این پرواز که خیلی‌ خوبه،
ترکیش، تهران هلسینکی رو به من داد ۶۳۰ تومن،
اینی که تو گرفتی‌ خیلی‌ مناسب، با ۲ تا پرواز میرسه تمپر،
من پرسیده بودم میگفتن خیلی‌ گرون تر از این حرفا در میاد،
مشخصات کاملشو لطفا به منم بده ببینم برای من جا میده؟
;)
اکی. میفرستم واست...
پرواز استکهلم به تامپره کلاس 85 و 110 و 150 دلاری داشت که من کمترینشو برداشتم. امیدوارم که جمیعا به قعر آتشفشان پر غرور ایسلند مشرف نشیم ... !!! (Just Kidding).

spt
June 4th, 2010, 01:49 AM
اکی. میفرستم واست...
پرواز استکهلم به تامپره کلاس 85 و 110 و 150 دلاری داشت که من کمترینشو برداشتم. امیدوارم که جمیعا به قعر آتشفشان پر غرور ایسلند مشرف نشیم ... !!! (Just Kidding).

اگه میشه به منم بده رضا جون.... اینطور که میبینم خیلی ارزونه که!!
با ترکیش ایر امروز رته بودم آمار بگیرم میگفت یه سر 650 دو سر 1250!!!!
اگه اینطوری باشه هم مسیر هم میشیم دیگه :) چه خوشی بگذره به ما!!!!!

aydaaa
June 4th, 2010, 10:03 PM
بچه ها فقط این رو در نظر داشته باشید که پرواز ایران ایر 30 کیلو بار مجاز داره ولی پرواز های داخلی مثل قسمت دوم سفر شما معمولا 15 و نهایت 20 کیلو و چون بلیتشون ارزون هست مثلا 80- 110 دلاری که شما گفتی خیلی رو اضافه بار حساس هستند و راه نمی آیند اصلا فلسفه بلیت ارزون همینه. برای همین دقت کنید به مشکل نخورید. بار مجاز رو چک کنید و اینکه بارتون رو باید در استکهلم تحویل بگیرید با تامپره

tornado
June 4th, 2010, 11:25 PM
بچه ها فقط این رو در نظر داشته باشید که پرواز ایران ایر 30 کیلو بار مجاز داره ولی پرواز های داخلی مثل قسمت دوم سفر شما معمولا 15 و نهایت 20 کیلو و چون بلیتشون ارزون هست مثلا 80- 110 دلاری که شما گفتی خیلی رو اضافه بار حساس هستند و راه نمی آیند اصلا فلسفه بلیت ارزون همینه. برای همین دقت کنید به مشکل نخورید. بار مجاز رو چک کنید و اینکه بارتون رو باید در استکهلم تحویل بگیرید با تامپره

ترکیش 2 تا 20 کیلو می تونید ببرید.
من که با ترکیش اومدم مجموعا 40 کیلو بار داشتم؛ اضافه بار هم ندادم؛ چون توی بلیط هم نوشته بود 40 کیلو؛ که هر چمدان بیش از (دقیق یادم نیست) 30 یا 20 کیلو نباید باشه.

spt
June 6th, 2010, 02:02 AM
ترکیش 2 تا 20 کیلو می تونید ببرید.
من که با ترکیش اومدم مجموعا 40 کیلو بار داشتم؛ اضافه بار هم ندادم؛ چون توی بلیط هم نوشته بود 40 کیلو؛ که هر چمدان بیش از (دقیق یادم نیست) 30 یا 20 کیلو نباید باشه.

جناب ترنادو مطمئنید؟ آخه من رفتم رزرو کنم گفتش 30 کیلو حد اکثر... البته یارو خیلی وارد نبود و به حرفش اعتمادی نیست....
شما راضی بودی از ترکیش ایر؟ مشکلی پیش نیومد؟ بلیطت چقدر شده بود؟

nima1977
June 6th, 2010, 12:11 PM
این مسیرها را هم میتوانید اضافه کنید

تهران - فرانکفورت - هلسینکی Lufthansa
تهران - آمستردام - هلسینکی KLM
تهران - وین - هلسینکی Austrian Airlines

قیمت بلیط بستگی به تاریخی که شما قصد سفر دارید و کلاسیفیکیشن بلیطتان دارد

با تشكر از Pearson عزيز. من براي Lufthansa پروازي پيدا نكردم كه به هلسينكي بره. ولي هم KLM هم Austrian Airlines دارن. بدي Austrian اينه كه ظاهرا 3 مسيره است. از تهران به وين بعد به فرانكفورت بعد هلسينكي. اينجوري يه خورده سخته.:(
Airfrance و KLM (ظاهرا هر دو تو يه گروهن به نامه Airfrance-LKLM) هم چك كردم به نظر بد نمياد:
2:45 از تهران ميپره، 6 ميرسه آمستردام. 7:05 ميپره، 10:35 ميرسه هلسينكي. هواپيماي اول MD 11 دومي Embraer 190. قيمتش هم حدودا 817 تومن.:cool:

Pearson
June 6th, 2010, 04:16 PM
با تشكر از Pearson عزيز. من براي Lufthansa پروازي پيدا نكردم كه به هلسينكي بره. ولي هم KLM هم Austrian Airlines دارن. بدي Austrian اينه كه ظاهرا 3 مسيره است. از تهران به وين بعد به فرانكفورت بعد هلسينكي. اينجوري يه خورده سخته.:(
Airfrance و KLM (ظاهرا هر دو تو يه گروهن به نامه Airfrance-LKLM) هم چك كردم به نظر بد نمياد:
2:45 از تهران ميپره، 6 ميرسه آمستردام. 7:05 ميپره، 10:35 ميرسه هلسينكي. هواپيماي اول MD 11 دومي Embraer 190. قيمتش هم حدودا 817 تومن.:cool:

داداش لوفت هانزا روزی 4 تا پرواز از فرانکفورت به هلسینکی داره Finnair روزی دو تا

tornado
June 6th, 2010, 04:48 PM
جناب ترنادو مطمئنید؟ آخه من رفتم رزرو کنم گفتش 30 کیلو حد اکثر... البته یارو خیلی وارد نبود و به حرفش اعتمادی نیست....
شما راضی بودی از ترکیش ایر؟ مشکلی پیش نیومد؟ بلیطت چقدر شده بود؟

این موضوع رو پارسال هم داشتیم.
من آن لاین بلیط رو خریده بودم و روی پرینت بلیط ام نوشته بود 40 کیلو.
ولی بعضی از بچه ها که از آژانس ها خریده بودند انگار 30 کیلو بود؛ به هر حال من 40 کیلو بردم ;)
والا قیمت حدودا فکر کنم 530 هزار تومن بود؛ دقیقش رو یادم نیست.
مشکلی هم نبود خدا رو شکر

Pearson
June 6th, 2010, 04:54 PM
این موضوع رو پارسال هم داشتیم.
من آن لاین بلیط رو خریده بودم و روی پرینت بلیط ام نوشته بود 40 کیلو.
ولی بعضی از بچه ها که از آژانس ها خریده بودند انگار 30 کیلو بود؛ به هر حال من 40 کیلو بردم ;)
والا قیمت حدودا فکر کنم 530 هزار تومن بود؛ دقیقش رو یادم نیست.
مشکلی هم نبود خدا رو شکر

بسته به کلاسیفیکیشن بلیط مقدار بار مجاز مسافر متغیر است مثلاً برای انواع بیزینس اغلب 50 کیلو می باشد

spt
June 6th, 2010, 05:16 PM
بسته به کلاسیفیکیشن بلیط مقدار بار مجاز مسافر متغیر است مثلاً برای انواع بیزینس اغلب 50 کیلو می باشد

والا یه چیز که کاملا معلومه انتخاب های زیادی وجود داره....
اینم مهمه که همه ی پروازا ( که زیادم هستن) قیمتشون از 800 به بالاس غیر از ترکیش ایر که 650 هست،

میشه این سایت رزرو یا خرید بلیط رو بزارید؟ مخصوصا ترکش ایر... طوری میشه پراخت کرد؟ با کردیت کارت (که ندارم!! D: ) میشه؟

من فک کنم با همون ترکیش برم... بقیه پروازا خیلی گرون در میاد :(

soilman
June 6th, 2010, 10:39 PM
والا یه چیز که کاملا معلومه انتخاب های زیادی وجود داره....
اینم مهمه که همه ی پروازا ( که زیادم هستن) قیمتشون از 800 به بالاس غیر از ترکیش ایر که 650 هست،

میشه این سایت رزرو یا خرید بلیط رو بزارید؟ مخصوصا ترکش ایر... طوری میشه پراخت کرد؟ با کردیت کارت (که ندارم!! D: ) میشه؟

من فک کنم با همون ترکیش برم... بقیه پروازا خیلی گرون در میاد :(

درود بر دوست عزیز شاهین واسایی :)

در مورد سیستم رزرو ترکیش می تونی به سایت زیر سر بزنی و تاریخ های موجود رو ببینی....

http://www.thy.com/fa-IR/index.aspx

دفتر ترکیش هم تو تهران اگه اشتباه نکنم بین ولیعصر و ونک هست

شب خوش :)

nima1977
June 7th, 2010, 12:39 AM
داداش لوفت هانزا روزی 4 تا پرواز از فرانکفورت به هلسینکی داره Finnair روزی دو تا
منظور من پرواز از تهران به هلسینکی با 1 توقف بود. وگرنه دوتا بلیط جدا که مشکل میشه. تو سایت Lufthanza برای مبدا تهران و مقصد هلسینکی چک کردم این پیغامو میده:
The selected route cannot be booked online or is not served by Lufthansa.
احتمالا Online نمیشه search کرد.
البته Yahoo Travel پرواز لوفت هانزا از تهران به هلسینکی رو میده. قیمتشم هست 871 دلار.

Hamid_110
June 19th, 2010, 02:52 AM
دوستان فکر می کنم ارزان ترین مسیر تهران-مینسک-استکهلم با هواپیمایی بلاروس و استکهلم-هلسینکی با Blue1 باشه.

سه ساعت در مینسک و دو ساعت در استکهلم ترانزیت داره.

قیمتش هم 506 دلاره! (البته بدون مالیات فکر کنم)

تحقیق بیشتر با خودتون!

Pearson
June 19th, 2010, 11:08 AM
منظور من پرواز از تهران به هلسینکی با 1 توقف بود. وگرنه دوتا بلیط جدا که مشکل میشه. تو سایت Lufthanza برای مبدا تهران و مقصد هلسینکی چک کردم این پیغامو میده:
The selected route cannot be booked online or is not served by Lufthansa.
احتمالا Online نمیشه search کرد.
البته Yahoo Travel پرواز لوفت هانزا از تهران به هلسینکی رو میده. قیمتشم هست 871 دلار.

سایت های آنلاین قابل اعتماد نیستند
می توانید با لوفت هانزا و یک STOP برای هلسینکی بلیط تهیه نمایید

zizi84
June 19th, 2010, 08:57 PM
دوستان خواهشا تجربه منو نکنیید. من بلیط هواپیما گرفتم 650 تومن یک طرفه turkish. ولی دوستم بلیط 2 طرفه گرفته تهران- استکهلم-تمپر 800 تومن

spt
June 21st, 2010, 06:15 PM
دوستان خواهشا تجربه منو نکنیید. من بلیط هواپیما گرفتم 650 تومن یک طرفه turkish. ولی دوستم بلیط 2 طرفه گرفته تهران- استکهلم-تمپر 800 تومن

آخه چط.ری میشه؟ منم دو طرفه ترکیش رزرو کردم اما میخام یه طرفشو بگیرم...
یه طرفه 650 و دو طرفه یک میلیون و 250 ، عجیبه اینقد رنج گسترده ای داره قیمت ها....
کسی تا حالا با قطری یا امارات رفته هلسینکی؟ انگار حتی امارات هم اونجا نمیره...

aydaaa
June 22nd, 2010, 11:00 AM
آخه چط.ری میشه؟ منم دو طرفه ترکیش رزرو کردم اما میخام یه طرفشو بگیرم...
یه طرفه 650 و دو طرفه یک میلیون و 250 ، عجیبه اینقد رنج گسترده ای داره قیمت ها....
کسی تا حالا با قطری یا امارات رفته هلسینکی؟ انگار حتی امارات هم اونجا نمیره...

قطری مستقیم نمیره هیلسنکی باید برید استکهلم و از اونجا با یه پرواز دیگه برید هلسینکی. قیمت هاش خیلی بهتره یک طرفه حدود 500 و خورده ای می شه و دو طرفه 700. فقط حواستون باشه بار مجازتون 20 کیلو هست مگه اینکه تا جالا قبلا چندین بار سفر کرده باشید با قطری و حداقل کارت برگندی داشته باشید. من خودم شاید از قطری بگیرم

...Mohammad
June 22nd, 2010, 02:12 PM
در مورد پروازهای قطر ایرویز به 2 تا نکته توجه داشته باشید:

-اول اینکه قیمت پروازها در روزهای مختلف متفاوت هست.مثلا 17 آگوست 551 USD ولی 18 آگوست 616 USD و 21 آگوست 714 USD هست.

-دوم:چون اول از تهران به دوحه میره و بعد به استکهلم مدت زمان پروازهاش طولانیه.مثلا برای 17 آگوست 2 تا Duration نوشته.یکی حدود 20 ساعت و اون یکی حدود 27 ساعت.که با حساب استکهلم به هلسینکی یا بقیه شهرهای فنلاند بالای 30 ساعت توی راه هستید که خیلی خسته کننده میشه و مخصوصا الافی توی فرودگاه زیاد داره.

منبع: http://www.qatarairways.com/global/en/homepage.html

spt
June 23rd, 2010, 03:38 AM
قطری مستقیم نمیره هیلسنکی باید برید استکهلم و از اونجا با یه پرواز دیگه برید هلسینکی. قیمت هاش خیلی بهتره یک طرفه حدود 500 و خورده ای می شه و دو طرفه 700. فقط حواستون باشه بار مجازتون 20 کیلو هست مگه اینکه تا جالا قبلا چندین بار سفر کرده باشید با قطری و حداقل کارت برگندی داشته باشید. من خودم شاید از قطری بگیرم

با تشکر از آقا محمد :)
راجع به اضافه بار نمیدونین چطوری حساب میشه؟ مثلا کیلویی چند یورو؟
اینطور که قیمت هاش مختلفه خیلی سخت میشه اون موقع با قیمت خوب گرفت که...

aydaaa
June 23rd, 2010, 03:19 PM
ببینید نکته کلی اینه که همه پرواز ها نرخ های مختلف داره. شانس من همین روزی که من می خوام ( 1 سپتامبر) نرخ ترکیش 770 تومان هست برای یک طرفه ولی روز بعدش 630 تومان!! قطر هم بعضی روزها در هفته کاننکشن های خوبی می ده. مثلا برای 30 آگوست با دو ساعت فاصله در دوحه پرواز داره که خیلی خوبه کل پرواز با قیمت مناسب. فقط اینکه شانس بیارید تاریخش بخوره به برنامه تون. کسی اینجا یک سپتامبر نمی خواد بره؟

reza_saw4
June 23rd, 2010, 10:31 PM
سلام. بچه ها من یه پروازی با ایران ایر رزرو کرده بودم که 11:10 شب تازه میرسه هلسینکی(629 هزار تومن یه سره)(اون یکی پروازم به استکهلم بود که لیست انتظار بود و هنوز اکی نشده). بعد باید برم تامپره. حالا به نظرتون چکارکنم؟ همینو بگیرم یا برم سراغ ایر لاینای دیگه؟

spt
June 26th, 2010, 03:02 AM
سلام. بچه ها من یه پروازی با ایران ایر رزرو کرده بودم که 11:10 شب تازه میرسه هلسینکی(629 هزار تومن یه سره)(اون یکی پروازم به استکهلم بود که لیست انتظار بود و هنوز اکی نشده). بعد باید برم تامپره. حالا به نظرتون چکارکنم؟ همینو بگیرم یا برم سراغ ایر لاینای دیگه؟

داش رضا به نظر من منتظر ویزات بمون....
و اگه ویزات اومده همین رو بگیر دیگه D: خوبه دیگه بابا خیرشو ببینی ؛)
فقط تاریخشو لو ندادیا
:)

izak
July 5th, 2010, 10:53 PM
سلام
من یه سه هفته پیش بلیط به مقصد هلسینکی از یکی از آزانس ها رزرو کردم که با تخفیفش میشه نزدیک ۶۳۸ هزار تومن. (قیمت بدون تخفیف ۶۵۸ هزار تومن) اون موقع گفتم یه ۱۰ دلار تفاوت زیاد فرقی نمی کنه و اینکه مهر آزانس هم تو بلیطم باشه بهتره
دیروز که چک کردم قیمتش ۶۱۷ دلار بود. و من با کردیت کارت هم می تونم خرید کنم
حالا یه سوال به نظرتون اینترنتی بخرم بهتر نیست؟
ممنون

aydaaa
July 6th, 2010, 11:51 AM
سلام
من یه سه هفته پیش بلیط به مقصد هلسینکی از یکی از آزانس ها رزرو کردم که با تخفیفش میشه نزدیک ۶۳۸ هزار تومن. (قیمت بدون تخفیف ۶۵۸ هزار تومن) اون موقع گفتم یه ۱۰ دلار تفاوت زیاد فرقی نمی کنه و اینکه مهر آزانس هم تو بلیطم باشه بهتره
دیروز که چک کردم قیمتش ۶۱۷ دلار بود. و من با کردیت کارت هم می تونم خرید کنم
حالا یه سوال به نظرتون اینترنتی بخرم بهتر نیست؟
ممنون
اگه کردیت مارت مال خودتونه و دستتون هست موقع سفر چرا که نه. در غیر این صورت معمولا ایرلاین ها این حق رو برای خودشون محفوظ دارند که ازتون بخواند کریدت کارتی که باهاش خرید کردید رو نشون بدید. البته من نمی دونم چقدر این کار رو می کنند. اما در مورد ایرانی ها چون می دونند کریدت کارت خیلی رایج نیست شاید چک کنند. من خودم هم از ایرلاینی که می خوام خرید کنم اگه آن لاین بخرم 100 دلار تخفیف میده. کارت کردیت خواهرم هم هست که استفاده کنم ولی اگه موقع پرواز بخواند نشونشون بدم نمی دونم چی میشه. شاید زنگ بزنم امروز از دفترشون بپرسم. خبرش رو میدم اگه جوابی گرفتم

saman.z
July 22nd, 2010, 07:59 PM
در مورد خرید بلیط با مستر کارت باید بگم اگه شما بتونید آنلاین بلیط بخرید بعدش میتونید برید نمایندگی اون ایرلاین وبگید براتون بلیط صادر کنه(یعنی پرینت بگیره) و با این حساب فکر نمیکنم بلیط شما از لحاظ اعتبار مشکلی داشته باشه.
البته من از نمایندگی قطر ایرلاین پرسیدم و ایشون گفتن که با کارت اعتباری از ایران نمیتونیدبلیط هواپیما خرید کنید.

armin_nz
July 23rd, 2010, 06:30 PM
سلام من برای 23 AUG با ترکیش بلیط رو خریدم. 642 تومن شد.

sirhamed
July 23rd, 2010, 07:19 PM
سلام،

منم برای ۲۱ آگوست از ترکیش بلیت رو خریدم،, ۶۳۹ تومن

ظاهراً بچه‌ها بلیت‌ها رو با توزیع یکنواختی در ماه آگوست انتخاب کردن،

reza_saw4
July 25th, 2010, 02:27 PM
نه کاملا.
من واسه 13 آگوست با ترکیش گرفتم. شد 639 تومن. البته من از شهرستان گرفتم و تا بلیطو دادن داغون شدم. هر بار به یه بهونه ای میگفتن فردا.
توصیه من اینه که بچه های شهرستان بلیطو از جایی بگیرن که نمایندگی ترکیش باشه و همون موقع بلیطو بهتون تحویل بدن. نه بگن پرداخت کن ما میفرستیم تهران. صادر که شد ما میاریم اینجا بعد بیا تحویل بگیر!!!

Hamid_110
July 25th, 2010, 02:37 PM
تهران هم اول پول رو میگیرن بعد می فرستن نمایندگی (فکر کنم فقط یک نمایندگی هست)؛ فرداش بلیت حاضر میشه!

Pearson
July 25th, 2010, 03:17 PM
بلیط های تورکیش همگی E-ticket هستند و احتیاج به مراجعه به جایی نمی باشد و همان لحظه صادر می شوند
حتما آژانسی که شما مراجعه کردید مجهز به نرم افزار رزرو بلیط نبوده و خودش از طریق آژانس دیگری این کار را انجام می داده

izak
July 25th, 2010, 05:36 PM
جالبتر این تجربه من ...
چند وقت پیش رفتم یکی ار آژانسها از طریق یکی دوستام و با قیمت مناسبی رزرو کردم تا اینکه چند روز پیش مهلت رزرو تموم شده بود. با تماسی که داشتم گفتن تا جا پر نشه همون رزرو پا برجاست. امروز از جلوی یکی از آژانسهای تهران رد می شم که گفتم یه سری بزنم. اولا عرض کردن که همه جاها پر شده تازه اونی هم که هست اکانامی معمولی 1150000 تومن !!!

الان یه نیم ساعت پیش از طریق خود سایت ترکیش رزرو کردم و کانفیرمش هم برام ایمیل کردن که تا 1 آگوست وقت داری تا اکی کنی.

نکته مهم اینه که ترکیش براش مهمه که کی دست به نقده و رزروی ها اگه ویزاشون حل شد سریعتر اقدام کنن!

حتی اگه کردیت هم ندارید می تونید یا از طریق سایت های کردیت مثل (delbari) و یا از سرافی ها و یا اینکه از شعبه ترکیش اقدام کنید (این مورد آخر رو هنوز پرس و جو نکردم)

به هر حال 617 دلار کجا و 1150000 تومن کجا!!!
موفق باشید

Simplex
July 25th, 2010, 06:30 PM
جالبتر این تجربه من ...
چند وقت پیش رفتم یکی ار آژانسها از طریق یکی دوستام و با قیمت مناسبی رزرو کردم تا اینکه چند روز پیش مهلت رزرو تموم شده بود. با تماسی که داشتم گفتن تا جا پر نشه همون رزرو پا برجاست. امروز از جلوی یکی از آژانسهای تهران رد می شم که گفتم یه سری بزنم. اولا عرض کردن که همه جاها پر شده تازه اونی هم که هست اکانامی معمولی 1150000 تومن !!!

الان یه نیم ساعت پیش از طریق خود سایت ترکیش رزرو کردم و کانفیرمش هم برام ایمیل کردن که تا 1 آگوست وقت داری تا اکی کنی.

نکته مهم اینه که ترکیش براش مهمه که کی دست به نقده و رزروی ها اگه ویزاشون حل شد سریعتر اقدام کنن!

حتی اگه کردیت هم ندارید می تونید یا از طریق سایت های کردیت مثل (delbari) و یا از سرافی ها و یا اینکه از شعبه ترکیش اقدام کنید (این مورد آخر رو هنوز پرس و جو نکردم)

به هر حال 617 دلار کجا و 1150000 تومن کجا!!!
موفق باشید

نكته بسيار خوب و مهمي رو گفتيد.

خود شعبه تركيش‌اير هم رزرو مي‌كنه، هم بليط مي‌ده هم هر كار ديگه‌اي كه بخواهيد. روبروي پارك ملته. خود بليط چيزي به جز پرينت بليط الكترونيكي نيست، چون همه بليط‌ها الكترونيكي شده‌اند خريدن و گرفتنشون اصلا دردسر نداره. قيمت‌ها رو هم مي‌شه از سايتش ديد و چك كرد. البته قيمت بليط براي هر روز مي‌تونه متفاوت باشه، اگر هم جا وجود نداشته باشه كه تو سايت مي‌بينيد. اين آژانس‌هاي كوچيك موچيك اگر مي‌گن جا پر شده الكي مي‌گن، قيمتشون هم به درد خودشون مي‌خوره. اگر هم كسي از اين‌ها بليط داره مي‌تونه توي بليط خودش نگاه كنه و قيمت واقعي‌اش رو ببينه (اگر آژانس بهش پرينت همون بليط الكترونيكي رو داده باشه، شايد شماره رزرو و كانفرميشين نامبر و اطلاعات ديگه رو با فرمت ديگه‌اي به مشتري بدن). به نظر من تنها راهي كه مي‌تونه براي پروازهاي پر شده وجود داشته باشه اينكه آژانس‌ها براي خودشون بليط گرفته باشند و اگر مشتري پيدا كردند كنسل كنند و بلافاصله براي مشتري بگيرند (البته اين فقط يك سناريويه كه به ذهنم مي‌رسه، معلوم نيست اين كار رو بتونند با ابعاد زياد بكنند يا نه).

به هر حال از يك دانشجو انتظار مي‌ره تا حد امكان كارهاش رو دست اين آژانس‌هاي (با عرض معذرت) شارلاتان نسپره. اگر هم خودتون وقت نداريد كه براي بليط اقدام كنيد دست كم بايد بتونيد يك آژانس واقعا معتبر و محترم پيدا كنيد وگرنه بعدا توي كشور غريب مي‌خواهيد چي كار كنيد؟ بايد كارهاي اقامت و تمديدش و بورس و سفر به شهرها و كشورهاي ديگه و بليط اتوبوس و قطار و هواپيما و هزارجور كار ديگه رو خودتون انجام بديد. به نظرم اگر الان روي قيمت بليط سرتون كلاه بگذارند بايد روي رفتنتون تجديد نظر كنيد.

من واقعا از شما جوانان دانشجوي اين مملكت انتظار دارم خودتون همه كارهاتون رو با كيفيت بالا و با دقت انجام بديد و فريب هيچ كسي رو نخوريد D:

spt
July 26th, 2010, 02:43 AM
نكته بسيار خوب و مهمي رو گفتيد.

خود شعبه تركيش‌اير هم رزرو مي‌كنه، هم بليط مي‌ده هم هر كار ديگه‌اي كه بخواهيد. روبروي پارك ملته. خود بليط چيزي به جز پرينت بليط الكترونيكي نيست، چون همه بليط‌ها الكترونيكي شده‌اند خريدن و گرفتنشون اصلا دردسر نداره. قيمت‌ها رو هم مي‌شه از سايتش ديد و چك كرد. البته قيمت بليط براي هر روز مي‌تونه متفاوت باشه، اگر هم جا وجود نداشته باشه كه تو سايت مي‌بينيد. اين آژانس‌هاي كوچيك موچيك اگر مي‌گن جا پر شده الكي مي‌گن، قيمتشون هم به درد خودشون مي‌خوره. اگر هم كسي از اين‌ها بليط داره مي‌تونه توي بليط خودش نگاه كنه و قيمت واقعي‌اش رو ببينه (اگر آژانس بهش پرينت همون بليط الكترونيكي رو داده باشه، شايد شماره رزرو و كانفرميشين نامبر و اطلاعات ديگه رو با فرمت ديگه‌اي به مشتري بدن). به نظر من تنها راهي كه مي‌تونه براي پروازهاي پر شده وجود داشته باشه اينكه آژانس‌ها براي خودشون بليط گرفته باشند و اگر مشتري پيدا كردند كنسل كنند و بلافاصله براي مشتري بگيرند (البته اين فقط يك سناريويه كه به ذهنم مي‌رسه، معلوم نيست اين كار رو بتونند با ابعاد زياد بكنند يا نه).

به هر حال از يك دانشجو انتظار مي‌ره تا حد امكان كارهاش رو دست اين آژانس‌هاي (با عرض معذرت) شارلاتان نسپره. اگر هم خودتون وقت نداريد كه براي بليط اقدام كنيد دست كم بايد بتونيد يك آژانس واقعا معتبر و محترم پيدا كنيد وگرنه بعدا توي كشور غريب مي‌خواهيد چي كار كنيد؟ بايد كارهاي اقامت و تمديدش و بورس و سفر به شهرها و كشورهاي ديگه و بليط اتوبوس و قطار و هواپيما و هزارجور كار ديگه رو خودتون انجام بديد. به نظرم اگر الان روي قيمت بليط سرتون كلاه بگذارند بايد روي رفتنتون تجديد نظر كنيد.

من واقعا از شما جوانان دانشجوي اين مملكت انتظار دارم خودتون همه كارهاتون رو با كيفيت بالا و با دقت انجام بديد و فريب هيچ كسي رو نخوريد D:

والا منم بلیطم رو همون 639 تومن گرفتم...
اما آژانسه جلوی من زنگ میزد به یه آژانس دیگه و اون برام بلیط رو گرفت (موقع رزرو هم دقیقا همین کار رو کردن یعنی با تلفن زنگ زردن برام رزرو کردن) که من وقتی رزرو داشتم رفتم یه جا دیگه نشون دادم گفتن درسته قیمتش و بعد برای خرید اقدام کردم....
دقیقا هم جلوی من زنگ زد گفت برام ایمیل کن، و همون ایمیل رو برام پرینت گرفت که بلیطمه الان!!! :)
جالبه که من از اون ایمیله فهمیدم که آژانسی که بلیط رو صادر کرد چی بوده که واقعا فرقی نمیکرد....

اما نکته ی آموزنده!!!!: (کنکوریهاش یادداش کنن) هر آژانسی پارسی کولا نمیشه... یعنی کلاه بردار نمیشه هر سیاهی!!
نمیخاد برید سرافی بابا بیخیال... اونطوری تبدیل ارز کلی براتون گرون میشه... یه آژانس مطمئن پیدا کنین... چطوری حالا؟
:) نمیدونم....

Pearson
July 26th, 2010, 08:56 AM
با سلام
دوستان جوری اینجا پستشون رو نوشتند که مشخص است از ticketing اطلاعی ندارند
ببینید توی هر پرواز بسته به هر ایرلاینز بلیط ها تقسیم بندی می شوند. کلاسیفیکیشن های مختلفی وجود دارد که هر کدام با حروف خاصی مشخص می شوند، مثلاٌ Q L و یا Y
مثلاً ما بلیط 30 روزه 45 روزه 90 روزه یک ساله انواع بیزینس و یا فرست کلاس داریم. بلیط ها از ارزانترین Rate شروع می شوند تا گرانترین. معمولاً بلیط های ارزان قیمت سریع به فروش می روند و هر چه شما به تاریخ پرواز نزدیکتر می شوید کلاسیفیکیشن های گران قیمت تر باقی می مونند. هر چه بلیط ارزانتر باشد یعنی کلاسیفیکیشن پایینتری داشته باشد، امکاناتش کمتر است یعنی شما مدت کمتری می توانی توی رزرو نگهش داری و یا برای تغییر تاریخ و یا کنسل بلیط باید جریمه ی بیشتری پرداخت کنی. پس خرید بلیط ارزان قیمت همیشه هم به نفع آدم نمی باشد. پروازهای چارتر که ارزانترین Rate را دارند با مراجعه نکردن مسافر به فرودگاه به کلی سوخت می شوند و امکان تغییر تاریخ و یا کنسلی آن وجود ندارد در عوض بلیط فرست کلاس را می توانید بدون پرداخت هیچ نوع جریمه ای تغییر تاریخ دهید و یا اصلاً پای پرواز حاضر نشوید.
آژانسهای هواپیمایی بلیط ها را از طریق نرم افراز خاص خودشون که به ایرلاینز های مرتبط است رزرو یا خریداری کمی کنند. قیمت کلاسیفیکیشن های بلیط ثابت است یعنی چه شما از آژانس بلیط را بخرید و چه از واحد فروش خود ایرلاینز هیچ تفاوت و اختلافی با هم ندارند. منتها خود ایرلاینز ها در بعضی ار موارد OFFER های و کلاسیفیکیشن های خاصی دارند که در اینترنت و با به صورت مستقیم به فروش می گذارند. البته این همیشگی نیست.
ما بالای 20 نوع مختلف کلاسیفیکشن های متفاوت فقط در LEVEL اکونومی داریم.
آژانس در بعضی موارد به این کلاسیفیکیشن ها دسترسی ندارند. این نوع کلاسیفیکیشن ها که دیسکانت دارند باید در همون لحظه خریداری شوند و امکان رزرو کردن آن ها وجود ندارند برای همین قیمت ارزانتری دارند.

http://en.wikipedia.org/wiki/Travel_class

armin_nz
July 27th, 2010, 08:17 PM
با سلام
دوستان جوری اینجا پستشون رو نوشتند که مشخص است از ticketing اطلاعی ندارند
ببینید توی هر پرواز بسته به هر ایرلاینز بلیط ها تقسیم بندی می شوند. کلاسیفیکیشن های مختلفی وجود دارد که هر کدام با حروف خاصی مشخص می شوند، مثلاٌ Q L و یا Y
مثلاً ما بلیط 30 روزه 45 روزه 90 روزه یک ساله انواع بیزینس و یا فرست کلاس داریم. بلیط ها از ارزانترین Rate شروع می شوند تا گرانترین. معمولاً بلیط های ارزان قیمت سریع به فروش می روند و هر چه شما به تاریخ پرواز نزدیکتر می شوید کلاسیفیکیشن های گران قیمت تر باقی می مونند. هر چه بلیط ارزانتر باشد یعنی کلاسیفیکیشن پایینتری داشته باشد، امکاناتش کمتر است یعنی شما مدت کمتری می توانی توی رزرو نگهش داری و یا برای تغییر تاریخ و یا کنسل بلیط باید جریمه ی بیشتری پرداخت کنی. پس خرید بلیط ارزان قیمت همیشه هم به نفع آدم نمی باشد. پروازهای چارتر که ارزانترین Rate را دارند با مراجعه نکردن مسافر به فرودگاه به کلی سوخت می شوند و امکان تغییر تاریخ و یا کنسلی آن وجود ندارد در عوض بلیط فرست کلاس را می توانید بدون پرداخت هیچ نوع جریمه ای تغییر تاریخ دهید و یا اصلاً پای پرواز حاضر نشوید.
آژانسهای هواپیمایی بلیط ها را از طریق نرم افراز خاص خودشون که به ایرلاینز های مرتبط است رزرو یا خریداری کمی کنند. قیمت کلاسیفیکیشن های بلیط ثابت است یعنی چه شما از آژانس بلیط را بخرید و چه از واحد فروش خود ایرلاینز هیچ تفاوت و اختلافی با هم ندارند. منتها خود ایرلاینز ها در بعضی ار موارد OFFER های و کلاسیفیکیشن های خاصی دارند که در اینترنت و با به صورت مستقیم به فروش می گذارند. البته این همیشگی نیست.
ما بالای 20 نوع مختلف کلاسیفیکشن های متفاوت فقط در LEVEL اکونومی داریم.
آژانس در بعضی موارد به این کلاسیفیکیشن ها دسترسی ندارند. این نوع کلاسیفیکیشن ها که دیسکانت دارند باید در همون لحظه خریداری شوند و امکان رزرو کردن آن ها وجود ندارند برای همین قیمت ارزانتری دارند.

http://en.wikipedia.org/wiki/Travel_class

سلام، توی یک پرواز ممکنه یکی پهلوی آدم بشینه و همین اختلاف قیمتی که بچه ها هم میگن برقرار باشه، این موضوعی مه شما میگید درست، ولی الان بحث بچه ها سر شرایط یکسان هستش. مثلا ما که 640 تومن گرفتیم با اینی که بچه ها 1150000 میگن هیچ فرقی نداره.

aydaaa
July 28th, 2010, 10:34 AM
سلام، توی یک پرواز ممکنه یکی پهلوی آدم بشینه و همین اختلاف قیمتی که بچه ها هم میگن برقرار باشه، این موضوعی مه شما میگید درست، ولی الان بحث بچه ها سر شرایط یکسان هستش. مثلا ما که 640 تومن گرفتیم با اینی که بچه ها 1150000 میگن هیچ فرقی نداره.

تفاوت قیمت به خاطر زمان خرید هست دیگه. هر چی به زمان حرکت نزدیک میشه گرون تر میشه. حتی توب وبسایت ترکیش ایرلاین هم هیمن قیمت رو نشون میده و اصلا مینیمم قیمتشون در یک سری تاریخ ها تغییر می کنه.

Pearson
July 28th, 2010, 10:52 AM

خیر با هم متفاوت است و یکی نمی باشد. کلاس های متفاوت پروازی است. مثلا شما اون بلیط 600 تومانی را فقط می توانید چند هفته به عقب بیاندازید ولی اون یک میلیونی را می تونید بیاندازید سال بعد و خیلی تفاوتهای دیگر مثل میزان بار، مقدار جریمه کنسلی، مقدار جریمه تغییر تاریخ و غیره

تفاوت قیمت به خاطر زمان خرید هست دیگه. هر چی به زمان حرکت نزدیک میشه گرون تر میشه. حتی توب وبسایت ترکیش ایرلاین هم هیمن قیمت رو نشون میده و اصلا مینیمم قیمتشون در یک سری تاریخ ها تغییر می کنه.

بهتره اینطور گفته شود که با نزدیک تر شدن به تاریخ پرواز کلاسیفیکیشن ها گرانتر فقط باقی می مونند و کلاسیفیکیشن های ارزانتر فروخته و پر می شوند

Simplex
July 28th, 2010, 02:05 PM
خیر با هم متفاوت است و یکی نمی باشد. کلاس های متفاوت پروازی است. مثلا شما اون بلیط 600 تومانی را فقط می توانید چند هفته به عقب بیاندازید ولی اون یک میلیونی را می تونید بیاندازید سال بعد و خیلی تفاوتهای دیگر مثل میزان بار، مقدار جریمه کنسلی، مقدار جریمه تغییر تاریخ و غیره

بهتره اینطور گفته شود که با نزدیک تر شدن به تاریخ پرواز کلاسیفیکیشن ها گرانتر فقط باقی می مونند و کلاسیفیکیشن های ارزانتر فروخته و پر می شوند

خب دقيقا اينطوري نيست كه بليط گرون‌تر رو بشه راحت‌تر اصلاح كرد. در واقع قيمت ارتباط مستقيم با درخواست داره، چون بازار آزاده و هر چي پيش‌بيني خريد بيشتري داشته باشند قيمت رو هم بيشتر مي‌كنند، اما نوع بليط و كلاس آن تغيير نمي‌كنه. همين بليط 600 توماني رو شما مي‌تونيد بدون جريمه كنسل كنيد يا تاريخ‌شو عوض كنيد، فقط اگر قيمت بليط توي تاريخ جديد بيشتر از قيمت خريد شما باشه بايد تفاوتشو بديد. همه ايرلاين‌ها اين كار رو مي‌كنند كه البته اكثرا جريمه كنسل يا تغيير تاريخ رو هم مي‌گيرند به اضافه مابه‌التفاوت قيمت در تاريخ جديد، اما نوع بليط عوض نمي‌شه.

من تا حالا هم بليط دو سره گرفته‌ام 550000 تومان، كه برگشتش هم بي تاريخ بود و كنسل و تغيير تاريخ بي‌جريمه؛ و هم بليط يك طرفه گرفته‌ام 1200000 تومان. اما تفاوتش اين بود كه اين دومي رو دو هفته به پرواز گرفته بودم و بالاترين قيمت رو به دست آورده بود.

حالا موضوع اينه كه اگر شما توي سايت شركت بليط ببيني كه مثلا 600000 تومان باشه و آژانس‌ها بگويند 1000000 تومان، اين كلاه‌برداريه بزرگيه و دست‌كم ما دانشجوها نبايد سرمون كلاه بره. دستمزد خريد بليط از چند هزار تومان يا حداكثر 100000 تومان نبايد بيشتر باشه. اگر كسي خودش كارت اعتباري بخره با لحاظ كردن قيمت تبديل ارز و كارمزد، خريد اينترنتي بازهم ارزون‌تر از آژانس‌ها درمي‌آد، به اضافه اينكه با خريد آنلاين مي‌شه به راحتي قيمت‌ها و روزها رو بررسي كرد و حتي توي خيلي پروازها مي‌شه صندلي‌ رو هم رزرو كرد. اما اگر از آژانسي‌ها بخواهيد كه قيمت‌هاي سه چهار روز قبل و بعد رو بهتون بگن با نگاه عاقل اندر سفيه جوري بهتون نگاه مي‌كنند كه انگار شاخ ديو رو مي‌خواهند بشكنند و آخرش هم باز يك كلاه بزرگ سر طرف مي‌گذارند.

...Mohammad
July 28th, 2010, 02:11 PM

دوست عزيز،همون بليطي رو كه من براي 18 آگوست از turkish airlines در كلاس ECONOMY FULL FLEXIBLE خريدم 607 $ الان قيمتش شده $1,050.50

ميتونيد از طريق اين سايت چك كنيد: http://www.thy.com/fa-IR/index.aspx

Pearson
July 28th, 2010, 02:41 PM
خب این صحبتی که فرمودید حد اقل نقض صحبتهای simplex هست که آژانس گرون می فروشه ایرلاینز ارزون
ما 6 مدال مختلف ECONOMY FULL FLEXIBLE داریم از کجا می دونید که هر دو توی یک کلاسیفیکیشن هستند
تمامی این کلاس ها اکونومی هستند:
G, K, L, N, O, Q, S, T, U, V, W, X
Y, B
M, H
E, H,

هر کدومشون یه قیمت دارند و هر کدومشون یه سهمیه خاص توی هر پرواز

spt
July 28th, 2010, 04:39 PM
دوست عزيز،همون بليطي رو كه من براي 18 آگوست از turkish airlines در كلاس ECONOMY FULL FLEXIBLE خريدم 607 $ الان قيمتش شده $1,050.50

ميتونيد از طريق اين سايت چك كنيد: http://www.thy.com/fa-IR/index.aspx

البته من خیلی وارد نیستم آقا محمد... اما به نظرم اشتباه میکنی!!! :)
اونی که میگی دوطرفه هست... جلوی مسیر رفت نوشته ریترن اگه دقت کنی...
غیر ممکنه یه کلاسیفیکیشن قیمت اینطوری فرق کنه...
موفق باشی :)

izak
July 28th, 2010, 05:00 PM
سلام. قیمت بلیط موجود از تهران 1050000 تومن صحیحه و آژانس درست می گفت. اینجا بیان کردم که سوء تفاهمی پیش نیاد.
===============================
نکته اخلاقی: زور قضاوت کردم.:undecided: کوچکترین جزئیات رو هم باید در نظر گرفت:rolleyes:

...Mohammad
July 28th, 2010, 05:58 PM
البته من خیلی وارد نیستم آقا محمد... اما به نظرم اشتباه میکنی!!! :)
اونی که میگی دوطرفه هست... جلوی مسیر رفت نوشته ریترن اگه دقت کنی...
غیر ممکنه یه کلاسیفیکیشن قیمت اینطوری فرق کنه...
موفق باشی :)

نه،همون يكطرفه هست.الان برو تهران هلسينكي 18 آگوست يكطرفه رو چك كن.

http://www.thy.com/fa-IR/index.aspx

Simplex
July 28th, 2010, 06:19 PM
پيش‌نهاد مي‌كنم موضوع قيمت رو ديگه اينقدر ادامه نديم. شايد بهتر باشه هر كسي كاري رو كه كرده بگه، يا تصميمي كه مي‌خواهد بگيره رو بيان كنه تا دوستان با تجربه كمكش كنند. معمولا بحث‌هاي تئوري آخرش چيزي عايدمون نمي‌كنه.
سپاس

izak
August 2nd, 2010, 02:39 PM
دوستانی که هنوز بلیط نگرفتند. اگر از ترکیش بلیط تهیه می کنند. می تونند مبدا رو تبریز انتخاب کنند. قیمتش هم نزدیک 643000 تومنه. (تا به امروز) ولی پرواز های تهران پر شده و اونایی که موجوده قیمتش 1050$ هستش. (ارزونترینش تبریزه. حتی پروازی هم که از مشهد حرکت می کنه نزدیک 760 تومنی آب می خوره)
موفق باشید

saeedehm
August 7th, 2010, 08:14 PM
دوستان راجب وزن باری که می تونیم ببریم کسی اطلاع داره ؟ پرواز من turkish و نوشته 30k ولی من شنیدم که با turkish تا 40K هم می برند.راسته؟

behnums
August 8th, 2010, 12:20 AM
زنگ زدم ترکیش به شماره 23546. گفتن مجموعا 30 کیلو بار (می تونه تو دو چمدون باشه) و 8 کیلو تو کابین

nima1977
August 10th, 2010, 02:19 PM
الان زنگ زدم قیمت ترکیش برای 1 سپتامبر 880 تومنه با حساب کنسلی بلیت ها دیگه خیلی برام گرون تموم میشه. کسی پیشنهادی نداره؟ برای کسی همچنین موردی پیش نیومده قبلا که بشه درستش کرد؟
اين تركيش نامرد كه به من گفته بودند براي كنسلي جريمه نميكنن!

fafa1361
August 12th, 2010, 02:41 PM
یعنی فقط یک کوله یا چمدون کوچیک 8 کیلویی توو کابین می تونیم ببریم ؟ نمی شه دوتا کیف که مجموعا 8 کیلو می شه برد؟؟

izak
August 12th, 2010, 03:18 PM
مهم به نظرم سایزشه و اینکه شانس بیاری و وزن نکنند. سری پیش که یکی از دوستام می رفت فقط ساکش رو وزن کردند
راستی اضافه بار هم در فرودگاه هر کیلو ۱۱۰۰۰ تومنه (تلفنی پرسیدم)

spt
August 13th, 2010, 03:19 AM
یعنی فقط یک کوله یا چمدون کوچیک 8 کیلویی توو کابین می تونیم ببریم ؟ نمی شه دوتا کیف که مجموعا 8 کیلو می شه برد؟؟

نه عزیزم :)
تا اونجا که من اطلاع دارم شما میتونی یه کوله ، یه کیف لپتاپ، یه راکت، یه چتر و غیره رو با خودت داخل ببری.... بازم هست الان یادم نیست...
تو اون بلیط اوریجینال ها عکسش رو زدن!!! معمولا هم اون 8 کیلو رو نمیکشن... اما در اینکه ترکیش نامرده شکی نیست...

Simplex
August 15th, 2010, 12:15 AM
تا اونجا که من اطلاع دارم شما میتونی یه کوله ، یه کیف لپتاپ، یه راکت، یه چتر و غیره رو با خودت داخل ببری.... بازم هست الان یادم نیست...
تو اون بلیط اوریجینال ها عکسش رو زدن!!! معمولا هم اون 8 کیلو رو نمیکشن... اما در اینکه ترکیش نامرده شکی نیست...

توي كابين خيلي مهم نيست كه چه چيزي مي‌بريد فقط نبايد خيلي حجيم يا خيلي زياد باشه. يعني اگر باري كه با خودتون مي‌بريد توي هواپيما نامتعارف نباشه مهم نيست. البته به هواپيمايي هم بستگي داره. لوفتانزا معمولا اگر بيشتر از دو تا بار دستتون باشه، شايد نگذارند كه با خودتون ببريد. مثلا خانمي رو ديدم كه يه كيف لپ‌تاپ داشت، يه چمدون كوچيك (از اين پنج كيلويي‌ها) و كيف دستيش. مجبور شد قبل از سوار شدن كيف دستيش‌ رو بگذاره توي چمدون كه بيشتر از دو تا بار نداشته باشه. اما تركيش اير نه، خيلي راحت‌تر برخورد مي‌كنند. البته اگر حجم باري كه مي‌بريد داخل هواپيما زياد باشه معمولا خود خدمه اوني كه حجيم يا سنگين به نظر مي‌رسه رو ازتون مي‌گيرند و بهتون يه فيش يا كارت مي‌دهند تا موقع پياده شدن ازشون پس بگيريد.
موقع تحويل بار به كانتر هم معمولا يكي دو كيلو اضافه بار رو چشم پوشي مي‌كنند. بستگي داره كه مسافرهاي قبلي چقدر بار داشته باشند. اگر مسئول كانتر ببينه كه مسافرهاي قبلي بار كمي داشته‌اند ممكنه تا چند كيلو اضافه بار شما رو ناديده بگيره و پول اضافه‌بار نگيره. البته هر چمدون از يك حدي بيشتر نمي‌تونه باشه. مثلا براي تركيش اير فكر كنم بيشتر از 35 كيلو توي هر چمدون رو قبول نمي‌كنند حتي اگر پول اضافه بار هم بديد. البته باز هيچ چيزي قطعي نيست. به مسئول كانتر و خدمه بستگي داره. يك بار توي تركيش اير، چمدون من 36.5 كيلو بود (30 كيلو بار رايگان داشت) كه مسئول كانتر هم اضافه بار نگرفت هم چمدون بيشتر از 35 كيلو رو چشم پوشي كرد. توي دستم هم 4 تا بار بود (لپ‌تاپ، چمدون كوچيك، 2 تا ساك، فكر كنم خود اون بارهاي 30 كيلو بود!) اما خدمه هم هيچي نگفتند. كلا تركيش اير توي بار بردن خيلي خوب برخورد كرده‌اند.

به نظرم زياد نگران بار نباشيد. فقط سعي كنيد غير متعارف (خيلي سنگين يا خيلي حجيم يا خيلي متعدد) نباشه.
سفر به خير!

spt
August 15th, 2010, 01:53 AM
توي كابين خيلي مهم نيست كه چه چيزي مي‌بريد فقط نبايد خيلي حجيم يا خيلي زياد باشه. يعني اگر باري كه با خودتون مي‌بريد توي هواپيما نامتعارف نباشه مهم نيست. البته به هواپيمايي هم بستگي داره. لوفتانزا معمولا اگر بيشتر از دو تا بار دستتون باشه، شايد نگذارند كه با خودتون ببريد. مثلا خانمي رو ديدم كه يه كيف لپ‌تاپ داشت، يه چمدون كوچيك (از اين پنج كيلويي‌ها) و كيف دستيش. مجبور شد قبل از سوار شدن كيف دستيش‌ رو بگذاره توي چمدون كه بيشتر از دو تا بار نداشته باشه. اما تركيش اير نه، خيلي راحت‌تر برخورد مي‌كنند. البته اگر حجم باري كه مي‌بريد داخل هواپيما زياد باشه معمولا خود خدمه اوني كه حجيم يا سنگين به نظر مي‌رسه رو ازتون مي‌گيرند و بهتون يه فيش يا كارت مي‌دهند تا موقع پياده شدن ازشون پس بگيريد.
موقع تحويل بار به كانتر هم معمولا يكي دو كيلو اضافه بار رو چشم پوشي مي‌كنند. بستگي داره كه مسافرهاي قبلي چقدر بار داشته باشند. اگر مسئول كانتر ببينه كه مسافرهاي قبلي بار كمي داشته‌اند ممكنه تا چند كيلو اضافه بار شما رو ناديده بگيره و پول اضافه‌بار نگيره. البته هر چمدون از يك حدي بيشتر نمي‌تونه باشه. مثلا براي تركيش اير فكر كنم بيشتر از 35 كيلو توي هر چمدون رو قبول نمي‌كنند حتي اگر پول اضافه بار هم بديد. البته باز هيچ چيزي قطعي نيست. به مسئول كانتر و خدمه بستگي داره. يك بار توي تركيش اير، چمدون من 36.5 كيلو بود (30 كيلو بار رايگان داشت) كه مسئول كانتر هم اضافه بار نگرفت هم چمدون بيشتر از 35 كيلو رو چشم پوشي كرد. توي دستم هم 4 تا بار بود (لپ‌تاپ، چمدون كوچيك، 2 تا ساك، فكر كنم خود اون بارهاي 30 كيلو بود!) اما خدمه هم هيچي نگفتند. كلا تركيش اير توي بار بردن خيلي خوب برخورد كرده‌اند.

به نظرم زياد نگران بار نباشيد. فقط سعي كنيد غير متعارف (خيلي سنگين يا خيلي حجيم يا خيلي متعدد) نباشه.
سفر به خير!

به به :)
مرسی از پاسخ عالیت جناب سیمپلکس ....
ببین من یه مشکل دارم: یه وسیله ی خیلی نا متعارف دارم به نام تار!!!!!
نمیدونمچقد تو خطش هستین اما یه کیسی داره تار که ما احل موسیقی سنتی بهش میگیم کیس موشکی!!! (نترسین موشک نیست) که خیلی محکمه و خیلی خوب حفاظت میکنه ساز رو... اما متاسفانه خیلی بزرگه و یوقور (نمیدونم املای یوقور درسته یا یوغور درسته ;) )
مطمئنا نمیشه اون رو به قسمت بار فرستاد چون پرت میکنن ساز بدبخت رو... من از دوستام پرسیدم گفتن با خودت که میبری تو اون بالای صندلی جا نمیشه اما میدی به مهمان دار ها و میگی که خودشون یه جا بزارن و آخر پرواز پست میدن...
نظر شما چیه؟

Simplex
August 15th, 2010, 11:23 AM
به به :)
مرسی از پاسخ عالیت جناب سیمپلکس ....
ببین من یه مشکل دارم: یه وسیله ی خیلی نا متعارف دارم به نام تار!!!!!
نمیدونمچقد تو خطش هستین اما یه کیسی داره تار که ما احل موسیقی سنتی بهش میگیم کیس موشکی!!! (نترسین موشک نیست) که خیلی محکمه و خیلی خوب حفاظت میکنه ساز رو... اما متاسفانه خیلی بزرگه و یوقور (نمیدونم املای یوقور درسته یا یوغور درسته ;) )
مطمئنا نمیشه اون رو به قسمت بار فرستاد چون پرت میکنن ساز بدبخت رو... من از دوستام پرسیدم گفتن با خودت که میبری تو اون بالای صندلی جا نمیشه اما میدی به مهمان دار ها و میگی که خودشون یه جا بزارن و آخر پرواز پست میدن...
نظر شما چیه؟

تار اصلا نامتعارف نيست. من بعيد مي‌دونم كسي ساز رو به بار تحويل بده، مگر گروه‌هاي موسيقي كه كلي ساز و وسيله دارند كه فكر كنم براي اون‌ها هم سرويس‌هاي خاص دارند.
در ضمن تار در برابر بعضي از اين سازهاي اروپايي‌ها اصلا حجمي نداره، حتي در برابر گيتار هم باز ابعادي نداره. خلاصه، مشكلي براي ساز بردن نيست. فكر كنم تار شما توي قسمت بار بالاي سر جا بشه، اما چون از ايران كه مي‌ريد همه كلي بار با خودشون دارند شايد جاي بار پر بشه و جاي خوبي براي سازتون پيدا نكنيد. مي‌تونيد همون اول كه وارد كابين مي‌شيد سازتون رو بديد به خدمه يا ازشون بپرسيد كه كجا مي‌تونيد ساز رو بگذاريد كه آسيب نبينه، يا خودشون ساز رو مي‌گيرن و موقع خروج ازشون مي‌گيريد يا كمكتون مي‌كنند كه جاي مناسبي بگذاريدش.

reza_saw4
August 15th, 2010, 11:55 PM
من جمعه باترکیش اومدم هلسینکی. واسه بار تو کابین هیچی نگفتن. واسه ساکهامم سخت نگرفتن. شما سعی کنین بارهای سنگینو تو کوله به کابین ببرین و حجیمارو تو ساک بزارید.
ضمنا تو قسمد حمل بار اونقدر ساکامو پرت کرده بودن که مایتلعقات یکیش خورد شده بود.

kamii
September 5th, 2010, 06:58 PM
دوستان یه سوال .برای ویزای دانشجویی که لازم نیست بلیط دوسره بگیریم؟ بلیط یه طرفه داشته باشیم سفارت گیر نمی ده؟ یا تو فرودگاه؟

spt
September 6th, 2010, 02:58 AM
دوستان یه سوال .برای ویزای دانشجویی که لازم نیست بلیط دوسره بگیریم؟ بلیط یه طرفه داشته باشیم سفارت گیر نمی ده؟ یا تو فرودگاه؟

با خیال راحت یه طرفه بگیر :)
خوش سفر باشی ایشالا :)

mic_makarti
May 23rd, 2011, 10:16 PM
با سلام،

با توجه به درخواست بعضی از دوستان مبنی بر معرفی خطوط هواپیمایی که به از تهران به مقصد هلسینکی پرواز دارند تصمیم به معرفی بعضی از این خطوط گرفتم.

لیست زیر تقریبا با توجه به هزینه مرتب شده است.

1- Turkish (http://www.turkishairlines.com/) تهران - اسامبول - هلسینکی
2- Austrian (http://austrian.com) تهران - وین - هلسینکی (بسته به تاریخ پرواز ممکن هست که دو Stop داشته باشید)

3- KLM (http://klm.com) تهران - آمستردام - هلسینکی
4- BMI (http://flybmi.com) تهران - ایروان- لندن - هلسینکی

5- Lufthansa (http://lufthansa.com/us/en/homepage) تهران - فرانک فورت - هلسینکی (بسته به تاریخ ممکن هست که دو Stop داشته باشید)
6- Aeroflot (http://www.aeroflot.ru/cms/en)تهران - مسکو - هلسینکی

دقت بفرمایید که ممکن هست تفاوت هایی در قیمت ها باشه که این لیست دقیقا بصورت بالا مرتب نشود.
من لیست را بصورت دوتایی جدا کردم که هر دو خط هواپیمایی جدا شده بیشترین احتمال جابجایی با هم را دارند (از نظر قیمت).

موفق باشید.

Pearson
May 23rd, 2011, 10:38 PM
با سلام،

با توجه به درخواست بعضی از دوستان مبنی بر معرفی خطوط هواپیمایی که به از تهران به مقصد هلسینکی پرواز دارند تصمیم به معرفی بعضی از این خطوط گرفتم.

لیست زیر تقریبا با توجه به هزینه مرتب شده است.

1- Turkish (http://www.turkishairlines.com/) تهران - اسامبول - هلسینکی
2- Austrian (http://austrian.com) تهران - وین - هلسینکی (بسته به تاریخ پرواز ممکن هست که دو Stop داشته باشید)

3- KLM (http://klm.com) تهران - آمستردام - هلسینکی
4- BMI (http://flybmi.com) تهران - ایروان- لندن - هلسینکی

5- Lufthansa (http://lufthansa.com/us/en/homepage) تهران - فرانک فورت - هلسینکی (بسته به تاریخ ممکن هست که دو Stop داشته باشید)
6- Aeroflot (http://www.aeroflot.ru/cms/en)تهران - مسکو - هلسینکی

دقت بفرمایید که ممکن هست تفاوت هایی در قیمت ها باشه که این لیست دقیقا بصورت بالا مرتب نشود.
من لیست را بصورت دوتایی جدا کردم که هر دو خط هواپیمایی جدا شده بیشترین احتمال جابجایی با هم را دارند (از نظر قیمت).

موفق باشید.

جسارتا مسیر شماره 4 از طریق لندن به جهت نیاز به ویزای ترانزیت غیر ممکن هست

mic_makarti
May 24th, 2011, 12:27 PM
جسارتا مسیر شماره 4 از طریق لندن به جهت نیاز به ویزای ترانزیت غیر ممکن هست

با سلام و تشکر بخاطر اصلاح پست بنده،

این چیزی بود که یک آژانس هواپیمایی معتبر! در تهران برای من ایمیل کرد که نقل کردم (البته بدون نام که تبلیغ نشه) ولی احتمالا مورد 4 درست نیست ( دوستان در انتخاب آژانسی که بلیط میگرند دقت کنند).

البته اضافه کنم که تا اونجا که من اطلاع دارم ویزای ترانزیت وقتی لازم هست که بیش از 24 ساعت در فرودگاه بمونید و یا احتیاج به تعویض فرودگاه جهت پرواز بعدی باشه.

دوستان همچنین دقت کنند که موارد 1،2 و 3 بصرفه ترین خطوطی هستند که میتونید از آنها بلیط تهیه کنید.

با تشکر مجدد.

aydaaa
May 24th, 2011, 12:59 PM
نه برای انگلیس به عنوان ایرانی هر زمانی که بخواهید وارد کشور بشید چه ترانزیت چه غیر ترانزیت ویزا لازه مگه شرایط خاص هنگام سفر به/از کانادا وآمریکا و اگر ویزای اقامت اونجاها را داشته باشید.
یک نکته هم اینکه یسته به اینکه می خواهید بلیط یک سره بگیرید و دو سره قیمت ممکنه خیلی فرق کنه.. مخصوصا برای لوفتانزا، klm, austrian قیمت های یک سره شون رو یک میلیون بود پارسال ولی دو سره خیلی ارزون تر. من خودم پارسال با qatarairways اومدم استکهلم و بعد هم با یک بلیط 40 یورویی اومدم هلسینکی... البته اون موقع تفاوت قیمت قطر ایرویز با ترکیش که ارزون ترین الان خیلی بود و می صرفید این کار. الان باید خودتون چک کنید ببینید تفاوت ها در چه سطحه.. qatarairways به استکهلم، کپنهاگ و اسلو پرواز داره..

mic_makarti
May 24th, 2011, 01:19 PM
نه برای انگلیس به عنوان ایرانی هر زمانی که بخواهید وارد کشور بشید چه ترانزیت چه غیر ترانزیت ویزا لازه مگه شرایط خاص هنگام سفر به/از کانادا وآمریکا و اگر ویزای اقامت اونجاها را داشته باشید.
یک نکته هم اینکه یسته به اینکه می خواهید بلیط یک سره بگیرید و دو سره قیمت ممکنه خیلی فرق کنه.. مخصوصا برای لوفتانزا، klm, austrian قیمت های یک سره شون رو یک میلیون بود پارسال ولی دو سره خیلی ارزون تر. من خودم پارسال با qatarairways اومدم استکهلم و بعد هم با یک بلیط 40 یورویی اومدم هلسینکی... البته اون موقع تفاوت قیمت قطر ایرویز با ترکیش که ارزون ترین الان خیلی بود و می صرفید این کار. الان باید خودتون چک کنید ببینید تفاوت ها در چه سطحه.. qatarairways به استکهلم، کپنهاگ و اسلو پرواز داره..

با سلام،

البته لیست فوق بر اساس بلیط های One-way مرتبط شده در تاریخ 18 August امسال، که اونطور که من چک کردم پرواز اتریش از ترکیه کمی (فقط کمی) ارزون تر هست.
شاید هم در تابستان گران بشه ولی به هر حال فکر میکنم Turkish انتخاب نهایی دوستان باشه.

همینطور که شما فرمودین برای دوستان این امکان هست که مثلا به آلمان برند و از اونجا با پروازهای ارزون به فنلاند برن یا حتی به سوئد برند و از اونجا با کشتی به فنلاند سفر کنند.

موفق باشید.

Pearson
May 24th, 2011, 06:48 PM
البته اضافه کنم که تا اونجا که من اطلاع دارم ویزای ترانزیت وقتی لازم هست که بیش از 24 ساعت در فرودگاه بمونید و یا احتیاج به تعویض فرودگاه جهت پرواز بعدی باشه.
با تشکر مجدد.

بدون ویزای ترانزیت شما اصلاً نمی توانید به سمت انگلستان پرواز نمایید حالا چه یک دقیقه در فرودگاه باشید و یا چند ساعت. خود ایرلانز شما را سوار نخواهد کرد.
فقط یک استثنا وجود دارد که مسیر نهایی مسافر کشور امریکا و یا کانادا باشد

saeedafra2006
May 25th, 2011, 10:36 PM
سلام

قابل توجه دوستان با بودجه محدود (مثل خودم): :دی

من امروز رفتم turkish airline بلیط رزرو کردم. از خود مشهد. 860و اندی.

ولی توی گوگل که search کردم که گزینه جالب پیدا شد. البته مشکلاتی هم داره. با شما در میون می زارم تا حداقل اگر برای این دفعه اولی استفاده نکردیم، شاید بعده ها بدرد بخوره.

مشخصات پرواز اینه:

Flight 1: (244 euro)

06:00 Tehran --> 07:45 Istanbul
15:05 istanbul --> 18:00 Riga

Flight 2: (45 euro)

19:45 Riga --> 21:05 Tampere

another Flight 2: (49 euro)

23:55 Riga--> 01:05 Helsinki

تمام پرواز ها از خط هوایی AirBaltic ولی دو تا بلیط میشه نه یکی!! (حساب توقف بینش و تأخیر احتمالی مهم میشه فکر کنم. برای همین پرواز به هلسینکی امن تره)

کلاس اکونومیک این خط هوایی 20 یورو بابت بار check-in میگیره. 20 کیلو مجاز هست. 8 کیلو هم carry-on ازاده. (تقریبا مشابه turkish و qatar اگر اشتباه نکنم)

کنسلی نداره کلاً . جریمه تغییر زمان 75 یورو هست که البته اگر هنگام خرید 21 یورو اضافه بدیم یک بار میشه بدون هزینه تغییر دادش.

داخل هواپیما همه چیز فکر کنم پولیه :دی یعنی آب هم نمیدم بهتون

کل هزینش به هلسینکی با یوروی 1700 تومنی: 566 هزار تومن

راستی، Riga یک جایی تو مایه های لیتوانی یا چیزی شبیه اون هست :دی (نزدیک بلاروس فکر کنم! و خیلییی نزدیک به فنلاند. ) این پروازها خیلی کم هزینه و با امکانات حداقلی هست!

نظرتون چیه؟ میرزه؟ یکم ترسناکه شاید! :دی ولی اگر بر ارزیدنش توافق باشه و چند نفری بریم خوبه! 300 تومنی صرفه جویی میشه!

melina2011
May 25th, 2011, 10:49 PM
fبه نظر من ارزش نداره اخه من یه با این اشتباه کردم واسه رفتن به هند و خیلی اذیت شدم. من هم از دفتر مشهد واسه هلسینکی رزرو کردم همون 865 هزار تومان شد اما نه واسه نغییر زمان و نه واسه کنسل کردن جریمه هی نمیگیرن.

AmirSam
May 28th, 2011, 02:48 AM
سلام

قابل توجه دوستان با بودجه محدود (مثل خودم): :دی

من امروز رفتم turkish airline بلیط رزرو کردم. از خود مشهد. 860و اندی.

ولی توی گوگل که search کردم که گزینه جالب پیدا شد. البته مشکلاتی هم داره. با شما در میون می زارم تا حداقل اگر برای این دفعه اولی استفاده نکردیم، شاید بعده ها بدرد بخوره.

مشخصات پرواز اینه:

Flight 1: (244 euro)

06:00 Tehran --> 07:45 Istanbul
15:05 istanbul --> 18:00 Riga

Flight 2: (45 euro)

19:45 Riga --> 21:05 Tampere

another Flight 2: (49 euro)

23:55 Riga--> 01:05 Helsinki

تمام پرواز ها از خط هوایی AirBaltic ولی دو تا بلیط میشه نه یکی!! (حساب توقف بینش و تأخیر احتمالی مهم میشه فکر کنم. برای همین پرواز به هلسینکی امن تره)

کلاس اکونومیک این خط هوایی 20 یورو بابت بار check-in میگیره. 20 کیلو مجاز هست. 8 کیلو هم carry-on ازاده. (تقریبا مشابه turkish و qatar اگر اشتباه نکنم)

کنسلی نداره کلاً . جریمه تغییر زمان 75 یورو هست که البته اگر هنگام خرید 21 یورو اضافه بدیم یک بار میشه بدون هزینه تغییر دادش.

داخل هواپیما همه چیز فکر کنم پولیه :دی یعنی آب هم نمیدم بهتون

کل هزینش به هلسینکی با یوروی 1700 تومنی: 566 هزار تومن

راستی، Riga یک جایی تو مایه های لیتوانی یا چیزی شبیه اون هست :دی (نزدیک بلاروس فکر کنم! و خیلییی نزدیک به فنلاند. ) این پروازها خیلی کم هزینه و با امکانات حداقلی هست!

نظرتون چیه؟ میرزه؟ یکم ترسناکه شاید! :دی ولی اگر بر ارزیدنش توافق باشه و چند نفری بریم خوبه! 300 تومنی صرفه جویی میشه!

منم با ایربالتیک زد به سرم که برم فنلاند، خوبیش اینه که مستقیما می تونم برم تو همون شهری که دانشگاه هست و از هلسینکی هم رد نشم و هزینه قطار هم ندم
ولی راستش برای دفعه اول حس می کنم یک خورده ریسکی هست،
واسه دفعه های بعد احتمالا از این مسیر استفاده کنم، فقط کافیه یک جوری خودت را برسونی استانبول (یا هوایی و یا زمینی که شاید زمینی برای کسانی که از مرز ترکیه دور نیستند مثلا در استان های غربی ایران زیاد طولانی نباشه، برای من که زمینی خیلی ستمه!)

Gharibeh
May 28th, 2011, 03:53 AM
1. ترکیش ایر از تبریز هم پرواز داشت.
2. برای بعضیا ، می تونن با پرواز ایران ایر برن Stockholm از اونجا پرواز به اکثر شهرای فنلاند و کشتی به تورکو هست. البته کشتی طولانی، ارزون ولی کلی فان داره.

aiat_gamer
May 29th, 2011, 03:13 PM
من شنیدم جدیدا از دوبی رفتن خیلی هزینه اش مناسب شده،چند تا آشناهام که از آمریکا و آلمان اومدن این دفعه از دوبی اومدن که هزینشون کمتر در بیاد.

arvin-1980
May 29th, 2011, 05:03 PM
اگر بلیط رو از حالا رزرو کن برام ارزون تر در میاد؟ یا اینکه باید بلیط رو از حالا بخرم تا ارزون تر تموم شه؟
من خودم فکر کنم تهران-وین-هلسینکی مسیر مناسبی باشه ولی مطمئن نیستم. دوستان لطفا راهنمایی کنید. (مقصد من تامپر هست)
ممنون.

melina2011
May 29th, 2011, 05:43 PM
من از تركيش واسه هلسينكي خريدم اما نتكته جلبش اينه كه اگه زمانش رو تغيير بدم و يا كنسل كنم جريمه نميخوره بهش.

saeedafra2006
June 2nd, 2011, 08:58 PM
اگر بلیط رو از حالا رزرو کن برام ارزون تر در میاد؟ یا اینکه باید بلیط رو از حالا بخرم تا ارزون تر تموم شه؟
من خودم فکر کنم تهران-وین-هلسینکی مسیر مناسبی باشه ولی مطمئن نیستم. دوستان لطفا راهنمایی کنید. (مقصد من تامپر هست)
ممنون.

سلام. به من گفتن که باید بخری تا با همین قیمت برات بمونه وگرنه ممکنه کمتر یا بیشتر بشه. احتمال کمتر شدن هم که همیشه کمتره!

Pearson
June 2nd, 2011, 10:22 PM
ممنون.

برای تامپره و هلسینکی از Air Baltic هم می تونید استفاده کنید باید قیمت های ارزونی هم بدهد فقط مشکل اینجاست که بلیطشون را حتما باید از دفتر خودشون بخرید چون روی سیستم آژانس ها پروازشون وجود ندارد

http://www.airbaltic.com/public/index.html
http://flyingmatters.blogfa.com/cat-17.aspx

alibaba2
June 3rd, 2011, 01:44 AM
سلام ، به همه بچه هاي گل اين فروم

كجاي سايت air baltic ميتونيم اين پروازها را ببينيم، فيلدهاي جستجو ، Tehran را پيشنهاد نميكنند؟

با تشكر.

mic_makarti
June 3rd, 2011, 10:59 AM
سلام ، به همه بچه هاي گل اين فروم

كجاي سايت air baltic ميتونيم اين پروازها را ببينيم، فيلدهاي جستجو ، Tehran را پيشنهاد نميكنند؟

با تشكر.

با سلام،

در این لینک همون لیست بر اساس کشور مرتب میشه(که در اصل لینک آیکن 4837 در صفحه پرواز است):
https://tickets.airbaltic.com/app/fb.fly?grouplists=1&traveltype=bti&showinputtab=flt
(اگر دوباره کلیک کنید روی آیکن 4837 دوباره بر اساس شهر مرتب میشه و به همین ترتیب)
شما اول باید پرواز Tehran - Riga را چک کنید بعد دوباره Riga و مثلا Tampere .

در اصل شما دوتا بلیط میگیرید.

موفق باشید.

aydaaa
June 3rd, 2011, 12:08 PM
با سلام،

در این لینک همون لیست بر اساس کشور مرتب میشه(که در اصل لینک آیکن 4837 در صفحه پرواز است):
https://tickets.airbaltic.com/app/fb.fly?grouplists=1&traveltype=bti&showinputtab=flt
(اگر دوباره کلیک کنید روی آیکن 4837 دوباره بر اساس شهر مرتب میشه و به همین ترتیب)
شما اول باید پرواز Tehran - Riga را چک کنید بعد دوباره Riga و مثلا Tampere .

در اصل شما دوتا بلیط میگیرید.

موفق باشید.

Just notice! this airline does not have direct flights to-from any cities in Iran and you can even check this here in the link below. http://www.airbaltic.com/public/route_map.html
If you click on Riga and choose Tehran as your destination it gives you indirect routes via other airports with flights which operate through other airlines such as Turkish.
So, generally, if you are looking for cheaper options or flights to Tampere or Lapoeenrata you can also check Ryan air which flies to both these cities from a number of other European airports such as Frankfurt, Rome and Milan. Ryan air flights are really cheap and even with the luggage allowance you buy, it stills end up to be much cheaper than even Airbaltics. The only case is that sometimes, the airports they operate in are not the main airports and you might need to transfer between the airports. But that's also an option to consider if you are really looking for cheap flights. Finally you might also want to consider Norwegian which is another low cos airline operating in Europe and mainly in Nordic countries. I flew with Norwegian last year when coming to Finland for the first time via Stockholm and everything went perfectly well, no need to change airports or anything. For me this ended up to be much cheaper than Turkish Air last year. but as a rule of thumb if you don't have any concerns about the money issues go for more direct flights such as Turkish or Austrian. Hope this make it more clear.
Have a safe journey all!..

Pearson
June 3rd, 2011, 12:34 PM
Just notice! this airline does not have direct flights to-from any cities in Iran and you can even check this here in the link below. http://www.airbaltic.com/public/route_map.html
If you click on Riga and choose Tehran as your destination it gives you indirect routes via other airports with flights which operate through other airlines such as Turkish.
So, generally, if you are looking for cheaper options or flights to Tampere or Lapoeenrata you can also check Ryan air which flies to both these cities from a number of other European airports such as Frankfurt, Rome and Milan. Ryan air flights are really cheap and even with the luggage allowance you buy, it stills end up to be much cheaper than even Airbaltics. The only case is that sometimes, the airports they operate in are not the main airports and you might need to transfer between the airports. But that's also an option to consider if you are really looking for cheap flights. Finally you might also want to consider Norwegian which is another low cos airline operating in Europe and mainly in Nordic countries. I flew with Norwegian last year when coming to Finland for the first time via Stockholm and everything went perfectly well, no need to change airports or anything. For me this ended up to be much cheaper than Turkish Air last year. but as a rule of thumb if you don't have any concerns about the money issues go for more direct flights such as Turkish or Austrian. Hope this make it more clear.
Have a safe journey all!..

خطوط هواپیمایی Air Baltic سه روز در هفته به تهران پرواز مستقیم داره
این هم schedule این پرواز:
BT801 RIX2015 – 0210+1IKA 733 246
BT802 IKA0250 – 0605RIX 733 357

به Website غیر حرفه ایش کاری نداشته همینطوری که گفتم باید به دفتر فروشش باید مراجعه کنید
یا تلفنی استعلام کنید
بلیط Ryan Air , Norwegian رو که نمی شه از ایران بخرید. تازه اگر بتونید با کردیت کارت هم از اینترنت بخرید که به ایران پرواز ندارند. باید با یک ایرلانز دیگه برید اروپا از فرودگاه با بار خارج شوید بعد دوباره check in کنید.
این دو تا ایرلاینزی که می فرمایید برای کسی بیشتر خوبه که توی اروپا زندگی می کنه

mic_makarti
June 3rd, 2011, 01:09 PM

به Website غیر حرفه ایش کاری نداشته همینطوری که گفتم باید به دفتر فروشش باید مراجعه کنید
یا تلفنی استعلام کنید
بلیط Ryan Air , Norwegian رو که نمی شه از ایران بخرید. تازه اگر بتونید با کردیت کارت هم از اینترنت بخرید که به ایران پرواز ندارند. باید با یک ایرلانز دیگه برید اروپا از فرودگاه با بار خارج شوید بعد دوباره check in کنید.
این دو تا ایرلاینزی که می فرمایید برای کسی بیشتر خوبه که توی اروپا زندگی می کنه

با سلام،

ضمن تایید فرمایشتون.

لینک اخبارش:

http://www.baltictravelnews.com/?m_id=18375&i_id=5&pub_id=55442
http://www.baltic-course.com/eng/transport/?doc=23534
http://www.shephard.co.uk/news/5340

موفق باشید.

alibaba2
June 3rd, 2011, 07:51 PM

یا تلفنی استعلام کنید

دفتر شون كجاست؟ بيشتر منظورم توي ايرانه. با تشكر

Pearson
June 3rd, 2011, 11:06 PM
دفتر شون كجاست؟ بيشتر منظورم توي ايرانه. با تشكر

توی وبسایتشون چیزی نتونستم راجع به شماره ی دفتر فروششون توی تهران پیدا کنم
باید زنگ زد به لتونی فکر کنم
شاید من زنگ زدم

aydaaa
June 4th, 2011, 12:57 AM
یا تلفنی استعلام کنید
به

وب سایت که وب سایت رسمی شون هست و کمی عجیب به نظر می رسه که پروازی که قراره هفته بعد شروع بشه روی وب سایت نباشه. من وب سایتشون رو بیشتر چک کردم و این پرواز حتی تو لیست پرواز های جدید در قسمت اخبار سایت هم نیست... گوگل بیشتر در لینک های زیر ظاهرا نشون می ده که این پرواز منتفی شده..
http://www.luchtzak.be/forums/viewtopic.php?f=7&t=41379
http://www.anna.aero/2010/04/07/airbaltic-planning-100-routes-for-summer-season
"A three times weekly service to Tehran was announced as starting on 8 June but this was quickly withdrawn with the airline making no official comment as to what influenced its apparent change of heart"/
لینک هایی که دوستمون شیر کردند همه مال فوریه هست ولی بعد ظاهرا تصمیم ایر لاین عوض شده.. البته نمی دونم چقدر میشه اطمینان کرد ولی از اونجایی که هیچ چیز روی وب سایتشون نیست و همچنان نقشه مقاصدشون پرواز غیر مستقیم رو به ایران نشون می ده من احساسم اینه که پروازی در کار نباشه...

Pearson
June 4th, 2011, 08:15 AM
وب سایت که وب سایت رسمی شون هست و کمی عجیب به نظر می رسه که پروازی که قراره هفته بعد شروع بشه روی وب سایت نباشه. من وب سایتشون رو بیشتر چک کردم و این پرواز حتی تو لیست پرواز های جدید در قسمت اخبار سایت هم نیست... گوگل بیشتر در لینک های زیر ظاهرا نشون می ده که این پرواز منتفی شده..
http://www.luchtzak.be/forums/viewtopic.php?f=7&t=41379
http://www.anna.aero/2010/04/07/airbaltic-planning-100-routes-for-summer-season
"A three times weekly service to Tehran was announced as starting on 8 June but this was quickly withdrawn with the airline making no official comment as to what influenced its apparent change of heart"/
لینک هایی که دوستمون شیر کردند همه مال فوریه هست ولی بعد ظاهرا تصمیم ایر لاین عوض شده.. البته نمی دونم چقدر میشه اطمینان کرد ولی از اونجایی که هیچ چیز روی وب سایتشون نیست و همچنان نقشه مقاصدشون پرواز غیر مستقیم رو به ایران نشون می ده من احساسم اینه که پروازی در کار نباشه...

خب با یک روش سرخ پوستی فهمیدم حق با شماست. توی Revision History صفحه Wikipedia فرودگاه Riga
این رو پیدا کردم:
AirBaltic won't have flights to Tehran, due to political discord
http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Riga_International_Airport&limit=500&action=history

همینطور هیچ خبری از پرواز شماره 801 ساعت 20:15 امروز شنبه این ایرلاینز به تهران در Time Table فرودگاه ریجا نیست:
http://www.riga-airport.com/en/main/flights/today-arrives-departs?direction=departures

swastika_ah
June 9th, 2011, 08:18 PM
دوستان من هفته پیش بلیط گرفتم از ترکیش به هلسینکی برای 19 آگوست، فقط یه نکته بگم که حتی خیلی از همسفرای خودم دنبال این قضیه نرفته بودن.
ترکیش به دانشجوهایی که تو اروپا درس می خونن 25% تخفیف میده رو قیمت بلیط و محدودیتیم نداره تو خود سایت اصلیش هم در قسمت FAQ نوشته.
فقط ظاهراً آژانس ها یا نمیدونن یا زحمتی به خودشون نمیدن! منم با کپی نامه پذیرشم تونستم 25% تخفیفو رو بلیط بگیرم آژانسم میتونه تا 4% تخفیف بده سرجم 29% تخفیف.
گفتم بگم جهت اطلاع.
سوالی بود در خدمتم.

liliium
June 10th, 2011, 11:46 AM
سلام . من بالاخره متوجه نشدم بار مجاز توركيش اير چقدر هست . توي سايت كلاس اكونوميك نوشته شده 23 و شوهر خاله ام هم كه توي هواپيمايي ايران اير كار ميكنه گفت 23 ولي آژانس و بچه ها ميگن 30 !!

shohreh00101
June 10th, 2011, 11:22 PM
هم من از آژانس ها پرسیدم و هم یکی از دوستام موقع رزرو بلیط سوال کرده بار مجاز توركيش اير = 30 کیلو

سلام . من بالاخره متوجه نشدم بار مجاز توركيش اير چقدر هست . توي سايت كلاس اكونوميك نوشته شده 23 و شوهر خاله ام هم كه توي هواپيمايي ايران اير كار ميكنه گفت 23 ولي آژانس و بچه ها ميگن 30 !!

shohreh00101
June 10th, 2011, 11:34 PM
سلام . مرسی از خبر خوبی که آوردی دوست عزیز :دی میشه لینک صفحه شو اینجا بذاری ؟ ممنون

دوستان من هفته پیش بلیط گرفتم از ترکیش به هلسینکی برای 19 آگوست، فقط یه نکته بگم که حتی خیلی از همسفرای خودم دنبال این قضیه نرفته بودن.
ترکیش به دانشجوهایی که تو اروپا درس می خونن 25% تخفیف میده رو قیمت بلیط و محدودیتیم نداره تو خود سایت اصلیش هم در قسمت FAQ نوشته.
فقط ظاهراً آژانس ها یا نمیدونن یا زحمتی به خودشون نمیدن! منم با کپی نامه پذیرشم تونستم 25% تخفیفو رو بلیط بگیرم آژانسم میتونه تا 4% تخفیف بده سرجم 29% تخفیف.
گفتم بگم جهت اطلاع.
سوالی بود در خدمتم.

shohreh00101
June 10th, 2011, 11:39 PM
گفتم بگم جهت اطلاع.
سوالی بود در خدمتم.

اگه اشتباه نکنم اینو میگن : http://www.turkishairlines.com/fa-IR/help/faq/discounts.aspx

If I purchase my ticket from your web site (www.thy.com), can I get a student discount?
Yes. From our web site, on domestic flights, passengers who have reached 13th birthday but not 25th birthday, can have 25 percent discount unless otherwise specified in the respective fare rule/note. Turkish Airlines student age is being applied as 13-28 for Turkey-Ercan v.v. flights.

Student Discount applies on international Turkish Airlines flights for students in accordance with precise age limits. In order to be eligible for student discounts, persons must be enrolled in a full educational establishment and be able to present at time of ticketing an official document verifying such as.

Youth discount and age restrictions vary regionally and country wise, for entire information please contact your local Turkish Airlines Sales Office or contact your travel agency.

swastika_ah
June 11th, 2011, 02:43 AM
مرسی از shohreh کاره منو راحت کرد و زحمت لینک رو کشید (جایی میرین برای بلیط یه کپی از این داشته باشین برای اثبات حرفتون)
یه موضوعی رو بگم: چندتا پیغام خصوصی داشتم که در مورد اینکه از کدوم آژانس بلیط گرفتم میپرسیدن...
ببینین دوستان آژانسش مهم نیست، شما از هر آژانسی درخواست بلیط از ترکیش بدید اینها با دفتر مرکزی ترکیش تو تهران مراوده دارند.
برای شرایط خاص از جمله تخفیف هم شما با دفتر مرکزی طرف هستید و بهتره از اونجا پیگیر باشید چون خیلی از آژانس ها خودشونو درگیر نمی کنن.
با اصل نامه پذیرشتون و یا کپی برابر اصلش برین دفتر مرکزی که برج سایه روبروی پارک ملت تو ولیعصر هستش و کارتونو پیش ببرین.

IranianEvil
June 11th, 2011, 08:23 PM
* چرا قیمت من با تورکیش ایر با همه فرق داره؟ من 802 هزار تومن رزرو کردم تقریباً دو هفته پیش و حدود 20 روز هم مهلت دادن که خرید کنم. * سوال بعدیم اینه که با بلیطهای ترکیش ایر میشه صندلی رزرو کرد؟ یعنی میشه قبل از "چک این" صندلی رو روی وب سایت یا به طریق دیگه ای رزرو کرد؟* این 25% تخفیف اینجوری که گفتین فقط به کسایی که کمتر از 25 سال دارن داده میشه. درسته؟

swastika_ah
June 12th, 2011, 12:41 AM
فكر نكنم بتونين تو پروازاي اكونومي جاي صندلي رزرو كنين مگه اهميتي هم داره!؟ براي تخفيف بين ١٣-٢٨

shohreh00101
June 13th, 2011, 01:31 AM
مرسی از shohreh کاره منو راحت کرد و زحمت لینک رو کشید (جایی میرین برای بلیط یه کپی از این داشته باشین برای اثبات حرفتون)
یه موضوعی رو بگم: چندتا پیغام خصوصی داشتم که در مورد اینکه از کدوم آژانس بلیط گرفتم میپرسیدن...
ببینین دوستان آژانسش مهم نیست، شما از هر آژانسی درخواست بلیط از ترکیش بدید اینها با دفتر مرکزی ترکیش تو تهران مراوده دارند.
برای شرایط خاص از جمله تخفیف هم شما با دفتر مرکزی طرف هستید و بهتره از اونجا پیگیر باشید چون خیلی از آژانس ها خودشونو درگیر نمی کنن.
با اصل نامه پذیرشتون و یا کپی برابر اصلش برین دفتر مرکزی که برج سایه روبروی پارک ملت تو ولیعصر هستش و کارتونو پیش ببرین.

سلام.دوستان رفتن از نمایندگی تورکیش پرسیدن گفته : باید کارت دانشجویی داشته باشید !!! :( یعنی این دفعه نمیشه شاید دفعه بعدی. پس چرا به ما اینجوری گفتن ؟

swastika_ah
June 13th, 2011, 10:51 PM
سلام.دوستان رفتن از نمایندگی تورکیش پرسیدن گفته : باید کارت دانشجویی داشته باشید !!! :( یعنی این دفعه نمیشه شاید دفعه بعدی. پس چرا به ما اینجوری گفتن ؟
مگه من كارت دانشجويي داشتم! تازه اصل نامه پذيرش رو هم سفارت ازم گرفت(كه مجبور شدم برم يه كپي برابر اصل ازشون بگيرم).
ببينين اينا كه از كيسه خليفه نميبخشن، تركيش قانون داره پيجشم كه خودتون زحمتشو كشيدين گذاشتين اصلاً حرفي از كارت دانشجويي زده!
من با دفتر اصلي تركيش تو تركيه صحبت كردم و گفتن هر مدركي كه ثابت كنه شما دانشجو هستين و به قصد تحصيل ميرين كافيه، اصلاً مايي كه هنوز نرفتيم مگه ميتونيم كارت دانشجويي ارايه بديم! تقصير اون بنده هاي خدا هم نيست چون فرقي براي اونا نداره و نيتي هم ندارن اطلاعاتشون كمه، اونجا خانمومي هست به نام نيك نام يا نكونام اگه اشتباه نكنم.اولش به من هم همينو گفتن ولي من كوتاه نيومدم و يه نسخه كپي هم از اين قانونه برده بودم و يكم چلنج كرديم و خيلي محترمانه و منطقي تخفيف و داد و رفتم بليطو گرفتم. با اين ديد برين كه اين تخفيف حق شماست مگراينكه خلافش ثابت بشه كه نميشه اونا قرار نيست لطفي بكنن. 

melina2011
June 13th, 2011, 11:06 PM
سلام
واسه این تخفیف شرایط سنی هم داره ؟یعنی باید سن حداکثر چقدر باشه؟

mic_makarti
June 13th, 2011, 11:24 PM
سلام
واسه این تخفیف شرایط سنی هم داره ؟یعنی باید سن حداکثر چقدر باشه؟

با سلام،

بله محدودیت سنی داره.

Yes. From our web site, on domestic flights, passengers who have reached 13th birthday but not 25th birthday, can have 25 percent discount unless otherwise specified in the respective fare rule/note. Turkish Airlines student age is being applied as 13-28 for Turkey-Ercan v.v. flights.

Student Discount applies on international Turkish Airlines flights for students in accordance with precise age limits. In order to be eligible for student discounts, persons must be enrolled in a full educational establishment and be able to present at time of ticketing an official document verifying such as.

Youth discount and age restrictions vary regionally and country wise, for entire information please contact your local Turkish Airlines Sales Office or contact your travel agency.

http://www.turkishairlines.com/en-INT/help/faq/discounts.aspx

irtakweb
June 16th, 2011, 09:49 PM
.... یا کپی برابر اصلش برین دفتر مرکزی که برج سایه روبروی پارک ملت تو ولیعصر هستش و کارتونو پیش ببرین.

کپی برابر اصل را باید برم از سفرت فنلاند از اون آقا منشیه درخواست کنم ؟
یعنی یه کپی از پذیرسم (که خوشبختانه دارم) ببرم بگم یه مهر کپب برابر اصل سفارت بزنه روش ؟
همین کافیه؟

swastika_ah
June 17th, 2011, 12:34 AM
کپی برابر اصل را باید برم از سفرت فنلاند از اون آقا منشیه درخواست کنم ؟
یعنی یه کپی از پذیرسم (که خوشبختانه دارم) ببرم بگم یه مهر کپب برابر اصل سفارت بزنه روش ؟
همین کافیه؟
راستش من رفته بودم يه نامه از سفارت مبني بر اينكه اصل مدرك پذيرشمو گرفته بگيرم كه خودشون يه كپي برابر اصل دادن اون خانم فنلاندي مهربونه هم پاراف كرد و مهر سفارتم روش زد.

hamid200
June 20th, 2011, 04:03 PM
با تشکر از راهنمایی شما.

در بلیت من هم نوشته 30 کیلو. اما نمی دانم مجاز هستیم در دو چمدان 30 کیلو بفرستیم یا نه؟ چون 30 کیلو در یک چمدان یک کم عجیبه. چون چمدان معمولا حدود همان 23 کیلوم می شود.

هم من از آژانس ها پرسیدم و هم یکی از دوستام موقع رزرو بلیط سوال کرده بار مجاز توركيش اير = 30 کیلو

tornado
June 20th, 2011, 05:27 PM
با تشکر از راهنمایی شما.

در بلیت من هم نوشته 30 کیلو. اما نمی دانم مجاز هستیم در دو چمدان 30 کیلو بفرستیم یا نه؟ چون 30 کیلو در یک چمدان یک کم عجیبه. چون چمدان معمولا حدود همان 23 کیلوم می شود.

می تونید تو دو چمدان هم ببفرستید ولی به ضرر خود شماست.
چون خود چمدان هم وزن داره و این به معنی اینه که بار کمتری در مجموع می تونید ببرید

AmirSam
June 26th, 2011, 05:36 PM
از این لینک می تونید با وارد کردن شماره بلیط ترکیش تون و فامیل ، خاطر جمع بشید که بلیط براتون صادر شده (اگر بلیط با ایمیل براتون ارسال شده یا فقط پرینت دادن بهتون) در واقع این جوری بلیط الکترونیک صادر شده را چک می کنیم

http://www4.thy.com/mybookings/ETDisplay.tk?lang=en

hamid200
June 27th, 2011, 03:13 PM
اون طور که من مکررا از بچه ها شنیدم یک سری سایت هایی هست که با قیمت خیلی خیلی پایینی بلیت پیشنهاد می دهند. مثلا من از یکی شنیدم که می گفت در برخی مواقع خاص می توانی با 60 یورو از لندن بری پاریس! البته ظاهرا یک سری شرایط خاص هم دارند مثلا توی هواپیما همه چیز از خوردن و آشامیدن تا دستشویی رفتن پولیه و بلیت قابل استرداد نیست.

بدیهیه که این طور بلیت ها توی فصلی که ما می خواهیم بریم گیر نمی آید! اما چون همه از وجود این طور بلیت ها آگاهی دارند اما هیچ کس شرایطش را نمی داند و نتوانسته اطلاعات دقیقی در اختیارم بگذاره، می خواستم از دوستان خواهش کنم اگر اینطور سایت ها را می شناسند یا اطلاعات دقیقتری دارند به ما هم بگویند شاید بعدا توی فصل های دیگر یا پروازهای دیگر به کار بیاد.

من خودم یک سایت را یکی از دوستام که امریکا درس می خواند (ویرجینیا) بهم معرفی کرد که البته مثل اون بلیتی نیست که بالا توضیح دادم. یک مقدار به نفع آدم می شه اما نه آنقدر زیاد:
http://www.cheapoair.com/ (http://www.cheapoair.com/)
این سایت حتی توی همین فصل هم برای سفرهای آمریکا با قیمت های به مراتب پایین تر از ایران به آمریکا می توان بلیت پیدا کرد (اون خودش از این سایت استفاده کرده بود و می گفت حدود چند صد هزار تومان به نفعش شده) اما برای هلسینکی که به نظر من آفر خاصی نداشت!

به هرحال ممنون می شوم دوستان اطلاع رسانی کنند

hamid200
June 27th, 2011, 03:24 PM
البته نسبت به اون چیزی که خود من گرفتم، اولین پیشنهادی که می ده واقعا مناسب تره

مثلا پیشنهادی که برای 29ام جولای می ده که 530 دلاری هم داره که شاید به کار دوستن بیاد:
http://www.cheapoair.com/Default.aspx?tabid=1685&sid=1&oa=IKA&da=HEL&adt=1&chd=0&snr=0&infl=0&infs=0&dd=07-29-2011&tt=ONEWAYTRIP

به هرحال دوستان این بحث را تکمیل کنند.

hamid200
June 27th, 2011, 09:17 PM
دوستانی که در فنلاند تشریف دارند، در خصوص فریت کردن بار اطلاعی دارند؟ کسی تا حالا این کار را کرده؟

مثلا روی فریت بار مالیات یا گمرکی می گیرند؟

کلا به دردسرش می ارزه؟

saeedafra2006
June 27th, 2011, 10:05 PM
سلام دوستان

این جریان تخفیف ترکیش قطعی شد نه؟ چند نفر تا حالا موفق شدین بگیرین؟

مشهد هم ترکیش نمایندگی داره. ولی خیلی مطمئن میگن با برگه پذیرش نمیشه!

saeedafra2006
June 27th, 2011, 10:07 PM
دوستانی که در فنلاند تشریف دارند، در خصوص فریت کردن بار اطلاعی دارند؟ کسی تا حالا این کار را کرده؟

مثلا روی فریت بار مالیات یا گمرکی می گیرند؟

کلا به دردسرش می ارزه؟

فکر می کنم قبلا یک بحثی یک جایی شده بود و دوستان می گفتن که باید برین از فرودگاه یا جایی شبیه اون تحویل بگیرین و اگر helsinki نباشین سخت میشه کار.

aydaaa
June 27th, 2011, 11:46 PM
اون طور که من مکررا از بچه ها شنیدم یک سری سایت هایی هست که با قیمت خیلی خیلی پایینی بلیت پیشنهاد می دهند. مثلا من از یکی شنیدم که می گفت در برخی مواقع خاص می توانی با 60 یورو از لندن بری پاریس! البته ظاهرا یک سری شرایط خاص هم دارند مثلا توی هواپیما همه چیز از خوردن و آشامیدن تا دستشویی رفتن پولیه و بلیت قابل استرداد نیست.

بدیهیه که این طور بلیت ها توی فصلی که ما می خواهیم بریم گیر نمی آید! اما چون همه از وجود این طور بلیت ها آگاهی دارند اما هیچ کس شرایطش را نمی داند و نتوانسته اطلاعات دقیقی در اختیارم بگذاره، می خواستم از دوستان خواهش کنم اگر اینطور سایت ها را می شناسند یا اطلاعات دقیقتری دارند به ما هم بگویند شاید بعدا توی فصل های دیگر یا پروازهای دیگر به کار بیاد.

من خودم یک سایت را یکی از دوستام که امریکا درس می خواند (ویرجینیا) بهم معرفی کرد که البته مثل اون بلیتی نیست که بالا توضیح دادم. یک مقدار به نفع آدم می شه اما نه آنقدر زیاد:
http://www.cheapoair.com/ (http://www.cheapoair.com/)
این سایت حتی توی همین فصل هم برای سفرهای آمریکا با قیمت های به مراتب پایین تر از ایران به آمریکا می توان بلیت پیدا کرد (اون خودش از این سایت استفاده کرده بود و می گفت حدود چند صد هزار تومان به نفعش شده) اما برای هلسینکی که به نظر من آفر خاصی نداشت!

به هرحال ممنون می شوم دوستان اطلاع رسانی کنند

as you have said there are some low-cost airlines in Europe, of course u have to pay for the food on plane ( not washroom though!!) :cool: and also you can only take hand luggage for free and u have to pay for extra suitcase. But even with these payments, they are still much cheaper than normal airlines. I flew from Oslo to Rome for 40e or from Tampere to Frankfurt for 20. The cheapest I got was Frankfurt to Berlin for 5 euros!!!and u can find them all year around even in this season. Ryanair, Easy jet, Norwegian and so on. just google the names... but remember u can't fly from Tehran, so probably you can use them while u r here to travel around! ..

hamid200
June 28th, 2011, 10:57 AM
خیلی لینک مفیدی بود. واقعا خیال آدم را راحت می کند. :-)

من خودم ترکیش گرفتم. اما کلا می خواهم بدانم که برای ایرلاین های دیگر هم چیزی شبیه این هست؟ مثلا برای KLM ایران ایر، قطری....

اگر آدرس سایت ها را دارید شاید برای بچه ها مفید باشه

از این لینک می تونید با وارد کردن شماره بلیط ترکیش تون و فامیل ، خاطر جمع بشید که بلیط براتون صادر شده (اگر بلیط با ایمیل براتون ارسال شده یا فقط پرینت دادن بهتون) در واقع این جوری بلیط الکترونیک صادر شده را چک می کنیم

http://www4.thy.com/mybookings/ETDisplay.tk?lang=en

hamid200
June 28th, 2011, 10:58 AM
فکر می کنم قبلا یک بحثی یک جایی شده بود و دوستان می گفتن که باید برین از فرودگاه یا جایی شبیه اون تحویل بگیرین و اگر helsinki نباشین سخت میشه کار.

من هلسینکی می خواهم برم. حالا با این اوصاف نظرتون چیه؟

hamid200
June 28th, 2011, 11:07 AM
ممنون از راهنماییتون. مثل همیشه خیلی مفید بود.

فقط می خواستم بدانم درباره http://www.cheapoair.com/ (http://www.cheapoair.com/) یا سایت های مشابه هم اطلاعاتی دارید. یا تا حالا خرید داشتید؟ من می خواهم برای همسرم یک بلیت رفت برگشت از تهران به هلسینکی بگیرم. قیمتی که آژانس ها با ترکیش می دهند حدود یک میلیون و دویست می شه. اما این سایت با Austrian Airlines قیمت 689 دلار می ده که حدود 800 تا می شه و اختلافش خیلی معنی دار می شه.

اما چون برای خانمم و اولین بارش که تنها پرواز خارجی می خواهد سوار شود نمی خواهم اوضاع هواپیماش بد باشه یا به مشکلی بخورم.

ممنون می شوم راهنمایی کنید که اوضاع این جور هواپیماها چطوره؟.

Pearson
June 28th, 2011, 11:41 AM
ممنون از راهنماییتون. مثل همیشه خیلی مفید بود.

فقط می خواستم بدانم درباره http://www.cheapoair.com/ (http://www.cheapoair.com/) یا سایت های مشابه هم اطلاعاتی دارید. یا تا حالا خرید داشتید؟ من می خواهم برای همسرم یک بلیت رفت برگشت از تهران به هلسینکی بگیرم. قیمتی که آژانس ها با ترکیش می دهند حدود یک میلیون و دویست می شه. اما این سایت با Austrian Airlines قیمت 689 دلار می ده که حدود 800 تا می شه و اختلافش خیلی معنی دار می شه.

اما چون برای خانمم و اولین بارش که تنها پرواز خارجی می خواهد سوار شود نمی خواهم اوضاع هواپیماش بد باشه یا به مشکلی بخورم.

ممنون می شوم راهنمایی کنید که اوضاع این جور هواپیماها چطوره؟.

Turkish Airlines چهار ستاره و Austrian Airlines سه ستاره می باشد
بلیط های اینترنتی غیر قابل استرداد و غیر قابل تغییر تاریخ می باشند مثل پرواز های چارتر
قیمت های بلیط اینترنتی را بعد از انتخاب و محاسبه هزینه ی tax محاسبه و مقایسه نمایید

AmirSam
June 28th, 2011, 02:53 PM
سلام دوستان

این جریان تخفیف ترکیش قطعی شد نه؟ چند نفر تا حالا موفق شدین بگیرین؟

مشهد هم ترکیش نمایندگی داره. ولی خیلی مطمئن میگن با برگه پذیرش نمیشه!

من و چندتا از بچه های دیگه با نامه پذیرش ار ترکیش تو تهران تخفیف گرفتیم
به نظر من بگید زنگ بزنن دفتر مرکزی ترکیش تو تهران تلفن پنج رقمی 02123546
با خانم نیک نام صحبت کنن
خود من از یک آزانس خریدم اول نمی خواست تخفیف بده بعد با دفتر مرکزی ترکیش هماهنگ کردم و در نهایت با تخفیف خریدم بلیط را

AmirSam
June 28th, 2011, 03:11 PM
خیلی لینک مفیدی بود. واقعا خیال آدم را راحت می کند. :-)

من خودم ترکیش گرفتم. اما کلا می خواهم بدانم که برای ایرلاین های دیگر هم چیزی شبیه این هست؟ مثلا برای KLM ایران ایر، قطری....

اگر آدرس سایت ها را دارید شاید برای بچه ها مفید باشه

برای لاین های اروپایی باید همچین چیزی باشه، تو سایتش بگردید می شه پیدا کرد، مثل همین لینک ترکیش

saeedafra2006
June 28th, 2011, 09:03 PM
من هلسینکی می خواهم برم. حالا با این اوصاف نظرتون چیه؟

یکی از دوستانم در زوریخ هست که خانوادش چند بار براش بسته فرستادن تا حالا. راضی بود. البته در حد لباس هایی که اونجا گرون بوده یا مواد مصرفی خاص. بسته های 10 کیلویی.

بیشتر از این نمی دونم

hamid200
June 29th, 2011, 04:48 PM
یکی از دوستانم در زوریخ هست که خانوادش چند بار براش بسته فرستادن تا حالا. راضی بود. البته در حد لباس هایی که اونجا گرون بوده یا مواد مصرفی خاص. بسته های 10 کیلویی.

بیشتر از این نمی دونم

من درباره فریت توسط خودم می گم نه پست. الان بچه های سوئد در خصوص فریت به سوئد مطالب خیلی خوبی ارائه کرده اند:

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?12507-مباحث-مربوط-به-فريت-بار-به-سوئد (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?12507-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%AD%D8%AB-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D9%81%D8%B1%D9%8A%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)

لطفا اگر کسی تجربه ای برای فنلاند داره توضیح بده.

مسئله اصلی من دو مورده زیره:
1) که آیا گمرکی هم می گیرند یا نه؟ اگر می گیرند چقدر؟
2) محل تحویل بار کجاست؟ خوش مسیره یا کلی هم باید پول گرفتن بار و جابه جایی بدیم؟

در ضمن این مسئله را هم در نظر بگیرید که من خود هلسینکی می خواهم برم و مشکل نقل و انتقال بین شهری ندارم.

shohreh00101
July 1st, 2011, 02:29 PM
من و چندتا از بچه های دیگه با نامه پذیرش ار ترکیش تو تهران تخفیف گرفتیم
به نظر من بگید زنگ بزنن دفتر مرکزی ترکیش تو تهران تلفن پنج رقمی 02123546
با خانم نیک نام صحبت کنن
خود من از یک آزانس خریدم اول نمی خواست تخفیف بده بعد با دفتر مرکزی ترکیش هماهنگ کردم و در نهایت با تخفیف خریدم بلیط را

شما که تخفیف گرفتید از بار مجازتون کم شد ؟ ما بلیط هامونو از نمایندگی ترکیش تو شیراز گرفتیم.گفتند اگه تخفیف بگیرید بار مجازتون 20 کیلو میشه. یکی از بچه ها هم که تخفیف گرفته وقتی تو سایت تورکیش نگاه میکنه، براش زده : 20کیلو

tornado
July 1st, 2011, 06:27 PM
شما که تخفیف گرفتید از بار مجازتون کم شد ؟ ما بلیط هامونو از نمایندگی ترکیش تو شیراز گرفتیم.گفتند اگه تخفیف بگیرید بار مجازتون 20 کیلو میشه. یکی از بچه ها هم که تخفیف گرفته وقتی تو سایت تورکیش نگاه میکنه، براش زده : 20کیلو

ببینید چقدر تخفیف می دن؛ شاید ببصرفه تخفیف بگیرید و اگه بارتون زیاد هست, فریت کنید با خودتون ;)

sara123
July 1st, 2011, 06:39 PM
چقدر تخفیف می دن؟

hamid200
July 2nd, 2011, 01:42 AM
چقدر تخفیف می دن؟

برای دانشجوها 25 درصد. البته باید سنتون زیر 27 سال باشد.

saeedafra2006
July 2nd, 2011, 01:58 AM

مگه بار ترکیش کلاً 20 کیلو نبود؟ تو سایتش نوشته بود 20 کیلو که.

hamid200
July 2nd, 2011, 02:08 AM
مگه بار ترکیش کلاً 20 کیلو نبود؟ تو سایتش نوشته بود 20 کیلو که.

تو سایتش نوشته اما نمی دانم چطوری در بلیت بچه ها همه نوشته 30 کیلو. در بلیت خود من هم نوشته 30 تا. توی سایت هم که شماره بلیت را زدم و چک کردم نوشته است 30 تا.

sara123
July 2nd, 2011, 08:44 AM
برای دانشجوها 25 درصد. البته باید سنتون زیر 27 سال باشد.
25 درصد كه خيلي خوبه حتي اگه مجبور بشين اضافه بار بدين!
فقط تركيش تخفيف ميده يا امارات هم ميده؟

AmirSam
July 2nd, 2011, 01:29 PM

نه کم نشده برای من و دوستان که تخفیف گرفتند 30 کیلو هست، تخفیف هم 15% و برای زیر سن 27 سال (این تو سیستم آزانسی که ما بلیط گرفتیم نشون میداد، خود ترکیش هم همینو گفت به ما البته)

در مورد باز مجار به آژانس تاکید کنید تخفیف میخواهید با بار مجاز 30 کیلو!، شاید ابن طوری میگن تخفیف ندن ، چون من حس کردم این محاسبه تخفیف برای آزانس ها کاری راحت نیست!!

که البته بعضی ها میگن 25% تخفیف گرفتند، که مثل اینکه تو هر پرواز کلاس های مختلفی (به غیر از اکونومی، فرست و بیزنس کلاس ها) وجود داره و قوانین مختلفی دارند، این تفاوت ها میتونه ناشی از اون باشه

saeedafra2006
July 5th, 2011, 07:06 PM
میشه دوستانی که 25% تخفیف گرفتن از ترکیش مبدأ پرواز و تاریخش رو بگن؟

از مشهد برای 18 آگوست 15% تخفیف داره.

artabel
February 25th, 2012, 12:40 AM
گفتم بگم جهت اطلاع.
سوالی بود در خدمتم.

سلام
کسی میدونه توی سوئد چتر میشه از ترکش تخفیف دانشجویی گرفت؟ توی سایتش نوشته به آژنسا مراجعه کنید. من امروز چنتا از آژنسا رو گشتم هیچ کدوم خبر نداشتند. اگه کسی گرفته لطفآ خبر بده

OSX
February 25th, 2012, 12:53 AM
سلام
کسی میدونه توی سوئد چتر میشه از ترکش تخفیف دانشجویی گرفت؟ توی سایتش نوشته به آژنسا مراجعه کنید. من امروز چنتا از آژنسا رو گشتم هیچ کدوم خبر نداشتند. اگه کسی گرفته لطفآ خبر بده

تا اونجا که می دونم فقط نمایندگی هاش می دن ! تو ایران که اینطوری بود !

از اینجا (http://www.turkishairlines.com/en-int/corporate/offices) میشه آدرسشو پیدا کرد !

Pearson
February 25th, 2012, 09:46 AM
تا اونجا که می دونم فقط نمایندگی هاش می دن ! تو ایران که اینطوری بود !

از اینجا (http://www.turkishairlines.com/en-int/corporate/offices) میشه آدرسشو پیدا کرد !

شما بهتر هست بلیطت رو از داخل ایران توسط آشنایانتان تهیه نمایید که از تخفیف ارلاینز آنجا هم ارزانتر تمام میشود.

OSX
February 25th, 2012, 06:24 PM
شما بهتر هست بلیطت رو از داخل ایران توسط آشنایانتان تهیه نمایید که از تخفیف ارلاینز آنجا هم ارزانتر تمام میشود.

این جواب و باید برای نفر قبلی می دادی نه من !;)

artabel
February 26th, 2012, 01:45 AM

ممنون از پاسختون. این ارزون بودن به خاطر قیمت دلار هاست یا علت دیگه داره

Pearson
February 26th, 2012, 08:25 AM
ممنون از پاسختون. این ارزون بودن به خاطر قیمت دلار هاست یا علت دیگه داره

ارزون بود به دلیل اختلاف فاحش قیمت دلار دولتی و آزاد هست جوری که اگر یک فنلاند ی این امکان را داشته باشه که مثلا بلیط هلسینکی به لوس آنجلس رو با کریر لوفت هانزا از ایران بخرد حد اقل 30 درصد ارزانتر از خریدش در خود فنلاند می شود.

zeinab65
May 7th, 2012, 05:09 PM
دوستانی که در شهر Tampere زندگی می کنند چه مسیر و ایرلاینی رو پیشنهاد می کنید؟ من با آژانسی صحبت کردم به من گفتن Tampere فرودگاه پرواز های خارجی نداره و شاید از هلسینکی پرواز داخلی بتونی پیدا کنی اون هم با نرخ 3 میلیون تومان که برای یه مسبر یه طرفه خیلی بالاست.

OSX
May 7th, 2012, 05:41 PM
دوستانی که در شهر Tampere زندگی می کنند چه مسیر و ایرلاینی رو پیشنهاد می کنید؟ من با آژانسی صحبت کردم به من گفتن Tampere فرودگاه پرواز های خارجی نداره و شاید از هلسینکی پرواز داخلی بتونی پیدا کنی اون هم با نرخ 3 میلیون تومان که برای یه مسبر یه طرفه خیلی بالاست.

شما باید بیای هلسینکی و از اونجا با قطار یا اتوبوس بری تامپره ٬ قیمت بلیط قطار و اتوبوس هم از هلسینکی به تامپره برای دانشجوها بین 12 تا 15 یورو هست و برای غیر دانشجوها تقریبا ۲ برابر . طول سفر هم تقریبا 2 ساعت هست. قیمت بلیط هواپیما هم از هلسینکی به تامپره خیلی ارزون تر از اون قیمیتی هست که گفتن. گرون ترین پرواز مال Finnair هست با نرخ 280 یورو اما پرواز های ارزون تری هم هست !

تامپره هم فرودگاه پروازهای خارجی داره اما مقصدشون داخل اروپا هست !

Simplex
May 7th, 2012, 07:27 PM

به نظرم بهترین کار رفتن با قطاره. دو تا مسیر پیشنهاد می کنم:

1. از فرودگاه هلسینکی (که در واقع توی شهر vantaa است) با اتوبوس می ری تا ایستگاه قطار هلسینکی، از اونجا با قطار می ری تامپره. برای اتوبوس، هم می تونی اتوبوس Finnair رو بگیری، هم اتوبوس شماره 615. اتوبوس 615 حدود 4 یا 5 یورو می شه، اتوبوس Finnair کمی گرون تره و یک کم لوکس تره.
http://media.finnair.com/files/pdf/FINNAIR_CITY_BUS_TIMETABLE.pdf
http://www.helsinki-vantaa.fi/to-and-from/bus-and-taxi-service
سعی کن تاکسی نگیری که حسابی پول خرج می شه، دست کم چهل پنجاه یورو یا بیشتر باید بدی.
توی اتوبوس می تونی بلیط بخری.

2. از فرودگاه هلسینکی با اتوبوس 61 می ری تا ایستگاه Tikkurila. این ایستگاه آخر مسیر اتوبوس 61 است، پس می شینی توش تا آخر خط. حدود 2 یا 3 یورو می شه و دیگه نیازی نیست بری تا هلسینکی. همون قطارهایی که از هلسینکی راه می افتند می آیند این ایستگاه توقف می کنند. پس یعنی سوار همون قطارها می تونی بشی. سریع تر هم می رسی، چون دیگه تا هلسینکی نمی ری.

خریدن بلیط قطار:
مسیرها رو از اینجا چک کن http://www.vr.fi/en/index.html. بعضی وقت ها قیمت های خیلی ارزون هم دارند، مثل این http://www.vr.fi/en/index/junaliput/tarjoukset_kampanjat/mayoffers.html

اگر توی ساعت های کاری برسی به هلسینکی یا تیکوریلا، می تونی از دفتر فروش، بلیط بخری. غیر از آن، و به خصوص خارج از ساعت های کاری دستگاه های فروش بلیط هست. شکل شون اینجوریه http://www.cartinafinland.fi/en/picture/106178/VR+ticket+machine.html. زبان انگلیسی هم دارند. با اسکناس هم می تونی بلیط بخری. با صبر و حوصله دستوراتش رو می خونی و عمل می کنی و بلیطت رو می خری و می ری سوار قطار می شی. همیشه می تونی از آدم هایی که اطراف هستند کمک بگیری، همه انگلیسی بلدند (تقریبا همه). توی ایستگاه قطار هلسینکی که خیلی زیاد ماشین فروش بلیط هست، توی تیکوریلا، یک دستگاه کنار سکوی شماره 1 هست.

چند تا نکته: موقع خریدن بلیط خیلی عجله نکن تا اشتباه نکنی و بلیط رو درست بخری. چند دقیقه قبل از رسیدن قطار روی سکوی مورد نظر باش که دیرت نشه. زیاد نگران دزدی چمدان هات نباش، می شه گفت که صدردصد امن است. مردم معمولا خودشون برای کمک بهت پیش قدم نمی شوند، باید ازشون بخواهی که کمکت کنند، ازشون کمک بخواه، برای جابجایی چمدان ها و کارهای دیگه. مردهای فنلاندی خجالتی اند و برای کمک جلو نمی آیند، انتظار نداشته باش که مثل ایران کسی خودش پیشنهاد کمک بده، مخصوصا از مردها و پسرها کمک بخواه، به راحتی کمکت می کنند. به تابلوها نگاه کن که سوار قطار اشتباهی نشی، گاهی جای سکوها رو عوض می کنند و روی تابلوها می نویسند. هوا سرده، لباس گرم دم دستت باید باشه.

:)

Simplex
May 7th, 2012, 11:35 PM
... با اسکناس هم می تونی بلیط بخری. ...
البته الان مطمئن نیستم می شه با اسکناس خرید کرد یا نه. با کارت که می شه، اما اسکناس رو نمی تونم به یقین بگم. ولی در بدترین حالت اینه که توی خود قطار از فروشنده بلیطی که توی راهروها دور می زنه بلیط می خری که البته چهار پنج یورو گرون تر می شه.

برای چک کردن ویزا هم تا یک یا دو ساعت زمان در نظر بگیر. اگر صف شلوغ باشه، که معمولا هست، و اگر آفیسرها کند کار کنند، که معمولا می کنند، شاید همین قدر طول بکشه.

biscuitpolo
May 7th, 2012, 11:55 PM
معمولاً ارزون ترین پرواز برای اومدن به فنلاند (خصوصاً در ماه آگوست) پرواز ترکیش ایر هستش... البته در مواقعی از سال پرواز KLM هم با قیمت مناسب می تونید پیدا کنید... در صورتی که به فرودگاه هلسینکی بیاید راحت ترین راه (البته بعد از پرواز از هلسینکی به تامپره) استفاده از اتوبوس هستش... به دو دلیل: 1. اینکه دقیقاً جلوی در خروجی ترمینال 1 فرودگاه هلسینکی میتونید اتوبوسهای تامپره رو سوار شید و 2 ساعت و نیم بعد تامپره پیاده شید 2. اینکه با توجه به این موضوع که شما هنوز کارت دانشجویی ندارید احتمالش زیاده که برای خرید بلیط قطار بهتون بلیط نصف قیمت ندن ولی با راننده اتوبوس میتونید صحبت کنید و با همون نامه ی پذیرش راضیش کنید که بلیط نصف قیمت بهتون بده (حدوداً میشه 13 یورو و خورده ای) ...
در صورتی که با قطار بخواهید بیایید اول باید با اتوبوس برید به ایستگاه قطار که خودش حداقل 5 یورو هزینه اش هست... اونجا هم اگر شانس بیارید و ازتون قبول کنن که دانشجو هستین در بهترین حالت (تقریباً غیرممکن!) میتونید با 12 یورو یه بلیط تهیه کنید برای تامپره... طول مسیر هم حدود دو ساعت هست با قطار از هلسینکی به تامپره
بلیط هواپیما، یک طرفه، در اون فصل سال چیزی حدود 300 یورو هستش... تازه اگر از الان رزرو کنید... و علاوه بر اون وقتی که به فرودگاه رسیدید باید با تاکسی یا اتوبوس به محل زندگیتون برسید که با اتوبوس حداقل یک ساعت (به هر کدوم از دانشگاهها) طول میکشه و حدود 10 یورو هزینه تون میشه، با تاکسی هم حداقل 20 دقیقه طول میکشه و حداقل 35 یورو هزینه تون خواهد شد.

با در نظر گرفتن تمام این موارد، جدای از اینکه دوستانی که میخوان به تامپره بیان علاقه مند به هزینه بیهود باشن یا نه، من اتوبوس رو به شدت توصیه میکنم، چون علاوه بر اینکه هزینه مناسب تری داره، دسترسی راحتری هم داره و همچنین این امکان رو به شما میده که مسیر هلسینکی تا تامپره که اتفاقاً در تابستون زیبا هم هست رو ببینید.

samadica
May 10th, 2012, 05:06 PM
سلام دوستان

با توجه به اینکه ویزایی که به ما میدن ویزای شینگن هست پس می میتونیم قبل از ورود به فنلاند بریم یه کشور دیگه؟ من می خوام قبل از شروع کلاسها تو فنلاند 10 روز برم سوئد!(از طریق فرودگاه کپنهاک)
اما دیروز ترکیش ایرلانیز تهران به دوستم گفته که بار اول باید به کشوری برید که ویزا براتون صادر کرده! و نمی تونید برید یه کشور دیگه و پلیس بین الملل تو فرودگاه گیر میده و از این حرفا!!

OSX
May 10th, 2012, 05:10 PM
سلام دوستان

با توجه به اینکه ویزایی که به ما میدن ویزای شینگن هست پس می میتونیم قبل از ورود به فنلاند بریم یه کشور دیگه؟ من می خوام قبل از شروع کلاسها تو فنلاند 10 روز برم سوئد!(از طریق فرودگاه کپنهاک)
اما دیروز ترکیش ایرلانیز تهران به دوستم گفته که بار اول باید به کشوری برید که ویزا براتون صادر کرده! و نمی تونید برید یه کشور دیگه و پلیس بین الملل تو فرودگاه گیر میده و از این حرفا!!

هیچ مشکلی نداره ٬ می تونی دفعه اول وارد هر کدوم از کشورهای شنگن بشی ٬ من خودم هم دفعه اول یک کشور دیگه رفتم تو اروپا بعد از اونجا اومدم فنلاند !

خواستی می تونی از سفارت بپرسی که مطمئن شی !

biscuitpolo
May 10th, 2012, 09:20 PM
سلام دوستان

در مورد ویزا و خصوصاً ویزای توریستی حرف اون آژانس درسته... ولی دقت کنید که شما اقامت یک ساله دریافت میکنید و نه ویزا... در نتیجه زمانی که وارد اروپا میشید با توجه به اینکه مقیم اروپا هستید از هر مرزی که دلتون خواست میتونید وارد بشید. اگز خواستید بلیط بگیرید و آژانس این بهانه رو آورد براشون همین توضیح رو بدید

خورشید
May 11th, 2012, 09:34 PM
هیچ مشکلی نداره ٬ می تونی دفعه اول وارد هر کدوم از کشورهای شنگن بشی ٬ من خودم هم دفعه اول یک کشور دیگه رفتم تو اروپا بعد از اونجا اومدم فنلاند !

خواستی می تونی از سفارت بپرسی که مطمئن شی !

سلام...خب منم دقیقا به دفتر مرکزی ترکیش همین را گفتم که دوستام از طریق کشورهای دیگه میروند و دقیقا هم توضیح دادم که من رزیدنت پرمیت دارم و برای تحصیل دارم میرم ولی ایشون گفتن وقتی برات بلیط صادر میشه ما هیچ مسئولیتی را قبول نمیکنیم و با مسئولیت خودته در صورتی که پلیس بین الملل ایراد گرفت..!!
گفت که برای دفعه های بعدی ایرادی نداره ولی دفعه ی اول باید ورودت دقیقا به کشوری باشه که براش رزیدنت پرمیت داری!!! کشورهایی مثل آلمان و سوئد خیلی به این قضیه حساس هستن!!
منم اگه از طریق سوئد برم Oulu ارزونتره تا از طریق هلسینکی ولی ایشون کلا گفت دردسر داره دفعه ی اول ... این کار را نکن!

Pearson
May 11th, 2012, 09:56 PM
سلام...خب منم دقیقا به دفتر مرکزی ترکیش همین را گفتم که دوستام از طریق کشورهای دیگه میروند و دقیقا هم توضیح دادم که من رزیدنت پرمیت دارم و برای تحصیل دارم میرم ولی ایشون گفتن وقتی برات بلیط صادر میشه ما هیچ مسئولیتی را قبول نمیکنیم و با مسئولیت خودته در صورتی که پلیس بین الملل ایراد گرفت..!!
گفت که برای دفعه های بعدی ایرادی نداره ولی دفعه ی اول باید ورودت دقیقا به کشوری باشه که براش رزیدنت پرمیت داری!!! کشورهایی مثل آلمان و سوئد خیلی به این قضیه حساس هستن!!
منم اگه از طریق سوئد برم Oulu ارزونتره تا از طریق هلسینکی ولی ایشون کلا گفت دردسر داره دفعه ی اول ... این کار را نکن!

اين از نوع سوالاتي هست كه پرسش زيادش باعث سر درگمي مي شود.
ورود با هر نوع ويزاي شنگن توي هر كشوري شنگني هيچ مشكلي نداره و نهايتا با چند تا سوال جواب در مرز هوايي و چك واقعي بودن ويزا توسط افسر پليس مرزي رفع ابهام مي شود.
ارلاينز و سفارت هم زياد از اين سوال خوششان نمي آيد. نپرسيد ازشون

OSX
May 11th, 2012, 10:12 PM

توضیحات biscuitpolo درست بود و سفارت هم پارسال همینو به من گفت دقیقا ! پلیس بین الملل قرار نیست چک کنه شمارو ، پلیس مرز کشورها هستن که تو خود فرودگاه هویت شمارو بررسی می کنن ! من نمی دونم این توضیحاتشونو از کجا میارن ؟؟؟؟

اما بر فرض اینکه قانونی عوض شده باشه که ما نمی دونیم زنگ بزن سفارت بپرس ! موثق تر از اون نداریم دیگه !

خورشید
May 11th, 2012, 10:51 PM
من 4شنبه دفتر مرکزی ترکیش در تهران بودم ....گفتم شاید یه عده از بچه های دیگه هم مثل من به تخفیف ترکیش امیدوار بودن ;)

مسئول مربوطه گفتن امسال ترکیش برخلاف پارسال برای سوئد و فنلاند تا آخر سپتامبر تخفیف دانشجویی نداره :cry: و کلا باری از غم را بر دوش من گذاشتن:(
من از اصفهان خیلی زنگیدم دفتر ترکیش و کسی گوشی را نمیجوابید و آژانسهای اصفهانم کسی مطلع نبود!مجبور شدم برم تهران بپرسم.

تو سایت نشا دیدم ایران ایر تخفیف میده!جزو تسهیلات غیر ارزی وزارت علومه!چند درصد هست؟
البته اگه تا اون موقع که ما باید بریم پرونده ی وزارت علوممون اکی بشه!

هیشی صرفا جهت اطلاع بود.:)

biscuitpolo
May 12th, 2012, 01:35 AM
من 4شنبه دفتر مرکزی ترکیش در تهران بودم ....گفتم شاید یه عده از بچه های دیگه هم مثل من به تخفیف ترکیش امیدوار بودن ;)

مسئول مربوطه گفتن امسال ترکیش برخلاف پارسال برای سوئد و فنلاند تا آخر سپتامبر تخفیف دانشجویی نداره :cry: و کلا باری از غم را بر دوش من گذاشتن:(
من از اصفهان خیلی زنگیدم دفتر ترکیش و کسی گوشی را نمیجوابید و آژانسهای اصفهانم کسی مطلع نبود!مجبور شدم برم تهران بپرسم.

تو سایت نشا دیدم ایران ایر تخفیف میده!جزو تسهیلات غیر ارزی وزارت علومه!چند درصد هست؟

بهتره این مورد رو از call center اصلی ترکیش سوال کنید... کمی عجیبه!
در مورد تخفیف ایران ایر... 50% تخفیف در قیمت بلیط هست که فقط یک بار در طول سال میتونید استفاده کنید و اون تنها بین تهران و استکهلم...
دقت کنید که ایران ایر به هلسینکی پرواز نداره و اگر بخواهید از استکهلم بیایید یا باید یه پرواز دیگه بگیرید یا اینکه با کشتی بیایید به فنلاند (تورکو یا هلسینکی)

yalda67
May 24th, 2012, 01:44 PM
در صورتی که به فرودگاه هلسینکی بیاید راحت ترین راه (البته بعد از پرواز از هلسینکی به تامپره) استفاده از اتوبوس هستش... به دو دلیل: 1. اینکه دقیقاً جلوی در خروجی ترمینال 1 فرودگاه هلسینکی میتونید اتوبوسهای تامپره رو سوار شید و 2 ساعت و نیم بعد تامپره پیاده شید 2. اینکه با توجه به این موضوع که شما هنوز کارت دانشجویی ندارید احتمالش زیاده که برای خرید بلیط قطار بهتون بلیط نصف قیمت ندن ولی با راننده اتوبوس میتونید صحبت کنید و با همون نامه ی پذیرش راضیش کنید که بلیط نصف قیمت بهتون بده (حدوداً میشه 13 یورو و خورده ای) ...

با در نظر گرفتن تمام این موارد، جدای از اینکه دوستانی که میخوان به تامپره بیان علاقه مند به هزینه بیهود باشن یا نه، من اتوبوس رو به شدت توصیه میکنم، چون علاوه بر اینکه هزینه مناسب تری داره، دسترسی راحتری هم داره و همچنین این امکان رو به شما میده که مسیر هلسینکی تا تامپره که اتفاقاً در تابستون زیبا هم هست رو ببینید.

دوستان ساعت کاری این اتوبوس ها که می فرمایید تا چه زمانی هست؟ من اگه ساعت 17:25 برسم فرودگاه هلسینکی(تازه اگه طبق برنامه پرواز دقیقن همین ساعت برسم و تاخیر نداشته باشه) امکانش هست از این اتوبوس ها استفاده کنم ؟ یا اینکه به نظرتون پروازمو عوض کنم و جوری تنظیم کنم که 12:20 برسم هلسینکی بهتره؟

babak1234
May 24th, 2012, 03:13 PM
به نظر من سریعتر بلیط را بگیرید بهتره . بلیط 581 دلاری یک طرفه که الان حدود 593 و در بعضی روز ها بالاتر از 600 دلار هم شده . به خصوص با این وضعیت ارز و شرایط اخیر و نزدیک شدن به فصل تابستان هر چه زودتر بگیرید بهتره .

yalda67
May 24th, 2012, 06:25 PM

این لینک رو مورد5 رو کامل بخونید..اسمی از ماه نبرده آخه
http://www.turkishairlines.com/en-int/travel-information/frequently-asked-questions/discount

OSX
May 24th, 2012, 07:42 PM
هواپیمایی اتریش (Austria Airlines) هم چک کنین. بعضی وقت ها ارزون تر از قیمت معمولی ترکیش درمیاد.
دفترش با دفتر لوفتانزا مشترکه و روبروی پارک ساعی تو خیابون ولیعصره .
از تهران میره وین از اونجا میاد هلسینکی

biscuitpolo
May 24th, 2012, 08:14 PM
دوستان ساعت کاری این اتوبوس ها که می فرمایید تا چه زمانی هست؟ من اگه ساعت 17:25 برسم فرودگاه هلسینکی(تازه اگه طبق برنامه پرواز دقیقن همین ساعت برسم و تاخیر نداشته باشه) امکانش هست از این اتوبوس ها استفاده کنم ؟ یا اینکه به نظرتون پروازمو عوض کنم و جوری تنظیم کنم که 12:20 برسم هلسینکی بهتره؟

این (http://www.matkahuolto.info/lippu/en/)سایت اتوبوسهاست... نگران نباشید... هر ساعتی که برسید حداکثر نیم ساعت بعدش یه اتوبوس هست!

Pearson
May 24th, 2012, 08:24 PM
هواپیمایی اتریش (Austria Airlines) هم چک کنین. بعضی وقت ها ارزون تر از قیمت معمولی ترکیش درمیاد.
دفترش با دفتر لوفتانزا مشترکه و روبروی پارک ساعی تو خیابون ولیعصره .
از تهران میره وین از اونجا میاد هلسینکی

فكر نمي كنم ديگه اطريشي پرواز مستقيم به هلسينكي داشته باشد!
پرواز مستقيم وين - هلسينكي توسط Finnair انجام ميشود

OSX
May 24th, 2012, 08:55 PM
فكر نمي كنم ديگه اطريشي پرواز مستقيم به هلسينكي داشته باشد!
پرواز مستقيم وين - هلسينكي توسط Finnair انجام ميشود

من خودم که پارسال هر ۲ تا پروازم اتریشی بود اما هر کیو دیدم از وین اومده یا اتریشی بود یا لوفتانزا. Finnair قیمتش خیلی گرونتر درمیاد.

ماشین لباسشویی
May 25th, 2012, 12:54 AM
دوستان آیا اطلاعات جامعی در این زمینه وجود داره؟

مثلاً کدوم پرواز یکسرست؟
کدوم پرواز ارزونتر تموم میشه؟
کدوم رو میشه اینترنتی رزرو کرد و کدوم رو باید حتماً رفت به دفترش؟

دوستانی که سالهای پیش رفتن بیشتر از کدوم استفاده کردن؟

و هزارن کدوم ِ دیگر....
:D

من فکر میکنم اطلاعات در این زمینه، در این تاپیک، منسجم نیست، بلکه گسترده، گمراه کننده، فریبنده و... هم هست! (البته از نظر من که اطلاعات چندانی در زمینه ی خطوط هوایی کشور های مختلف ندارم! )

OSX
May 25th, 2012, 03:55 AM

مثلاً کدوم پرواز یکسرست؟

و هزارن کدوم ِ دیگر....

من فکر میکنم اطلاعات در این زمینه، در این تاپیک، منسجم نیست، بلکه گسترده، گمراه کننده، فریبنده و... هم هست! (البته از نظر من که اطلاعات چندانی در زمینه ی خطوط هوایی کشور های مختلف ندارم! )

یکسره که نداریم که از تهران به هلسینکی. اکثر پروازهایی که از ایران میان اول میرن استانبول یا استکهلم یا فرانکفورت یا وین بعد میان هلسینکی.
معمولا ترکیش ارزونتر تموم میشه اما باید همه پروازارو چک کرد.
همه رو میشه اینترنتی رزرو کرد اما برای بچه هایی که ایرانن دردسر داره اینترنتی خریدن پس بهتره برن دفتر هواپیمایی و بخرن.
اکثر بچه ها یا با ترکیش میرن استانبول و بعد میان هلسینکی یا با ایران ایر میرن استکهلم و از اونجا با هواپیما یا کشتی میان هلسینکی.

البته راههای دیگه ای هم هست مثل اینکه با ماهان بری استانبول و از اونجا با پگاسوز بیای استکهلم و یا بری کپنهاگ بعد بیای هلسینکی اما دفعه اول بهتره از همون ترکیش یا اتریشی استفاده کنین که مستقیم از استانبول یا وین بیاین هلسینکی. چون دردسر عوض کردن هواپیما ندارین و محیط ممکن نا آشنا باشه براتون و بار هم زیاد دارین.

yalda67
May 25th, 2012, 02:06 PM

دوستانی که قصد خرید بلیط از turkish رو دارید من پیشنهاد می کنم بیایید همه تماس بگیریم با call center و اعتراض کنیم..آخه اکثر دانشجو ها شروع ترمشون تو august هست و باید برن ..اینا تو september تازه می خوان تخفیف دانشجویی بدن؟؟؟؟

yalda67
May 25th, 2012, 02:22 PM

مثلاً کدوم پرواز یکسرست؟

و هزارن کدوم ِ دیگر....

من تجربه خودمو بهتون می گم ..من آنلاین از این سایت رزرو کردم: http://www.turkishairlines.com/fa-ir/ خیلی راحته رزرو کردنش..فقط از 1 aug تا 19 aug قیمت پرواز ها متفاوته..مثلن 4aug قیمتش 743$ بود یا 6 aug قیمتش 662$ بود..کمترینش 594 $ بود..شما حول و حوش تاریخی که می خواهید برید بگردید ارزون ترین پرواز رو انتخاب کنید(البته این قیمت ها که عرض کردم همه واسه پرواز یک طرفه بود)..ساعت های مختلفش رو هم زده واسه اون پرواز خاص....پولشم حضوری میرید تحویل میدید..آدرسشم اینه: روبه روی پارک ملت-برج سایه-طبقه 3 -واحد 5..امیدوارم به دردتون بخوره:)

nymeria
May 26th, 2012, 07:59 PM
سلام به همگي.
ما تا ويزامون نياد نميتونيم بليط بخريم؟
تا چند روز وقت داريم رزرو رو قطعي كنيم؟
دوستان كسي ميدونه زودترين زماني از روز كه ميشه با توركيش اير به هلسينكي رسيد چه ساعتي هست؟
ممنون.

Pearson
May 26th, 2012, 08:56 PM
سلام به همگي.
ما تا ويزامون نياد نميتونيم بليط بخريم؟
تا چند روز وقت داريم رزرو رو قطعي كنيم؟
دوستان كسي ميدونه زودترين زماني از روز كه ميشه با توركيش اير به هلسينكي رسيد چه ساعتي هست؟
ممنون.
چرا ميتونيد بخريد
خيلي كم چون توي هاي سيزن هست
ساعت ١٢:٢٠ ميرسه هلسينكى

ماشین لباسشویی
May 27th, 2012, 02:53 AM
دوستان یه سوال داشتم:
اگه تاریخ شروع ویزای من یک آگوست باشه، من میتونم برای همون یکم آگوست بلیط رزرو کنم؟ یا باید یک تاخیری بینش وجود داشته باشه؟

biscuitpolo
May 27th, 2012, 04:13 AM
دوستان یه سوال داشتم:
اگه تاریخ شروع ویزای من یک آگوست باشه، من میتونم برای همون یکم آگوست بلیط رزرو کنم؟ یا باید یک تاخیری بینش وجود داشته باشه؟

مسلماً میتونید... هیچ مشکلی نیست

ماشین لباسشویی
May 27th, 2012, 05:30 PM
درود

دوستان من این پرواز رو رزرو کردم:
http://151.0.img98.net/out.php/i355691_1.jpg

فعلاً هزینش 594$ هست و ساعت 5:20 از تهران حرکت میکنه و 12:20 میرسه هلسینکی ، کُل پرواز فقط 7 ساعت وقت می بره که این یه مزیتِ نسبت به پرواز های دیگه.
اگه هرکی دوست داره به ما ملحق بشه تا به صورت گروهی بریم و کمتر سردرگم بشیم.

اگه نظری یا پیشنهادی دارین، بفرمایین.
ممنون

خورشید
May 27th, 2012, 09:54 PM
این لینک رو مورد5 رو کامل بخونید..اسمی از ماه نبرده آخه
http://www.turkishairlines.com/en-int/travel-information/frequently-asked-questions/discount

منم دقیقا از همین صفحه پرینت گرفته بودم که اگه گفتن چنین چیزی نیست نشونشون بدم !!!ولی کلا گفتن بله در جریانم که تخفیف داشته ...ولی الان نداره !!!:(
من از سنتر اصلی اطلاعی ندارم .

Bsc
May 27th, 2012, 10:37 PM
سلام

خط آخر بخش مربوط به دانشجوها رو بخونید:

منم دقیقا از همین صفحه پرینت گرفته بودم که اگه گفتن چنین چیزی نیست نشونشون بدم !!!ولی کلا گفتن بله در جریانم که تخفیف داشته ...ولی الان نداره !!!:(
من از سنتر اصلی اطلاعی ندارم .

paya g
May 29th, 2012, 12:09 PM
درود

دوستان من این پرواز رو رزرو کردم:
http://151.0.img98.net/out.php/i355691_1.jpg

فعلاً هزینش 594$ هست و ساعت 5:20 از تهران حرکت میکنه و 12:20 میرسه هلسینکی ، کُل پرواز فقط 7 ساعت وقت می بره که این یه مزیتِ نسبت به پرواز های دیگه.

ممنون
علی جان این 594$ رو باید به دلار به دفتر ترکیش پرداخت کنیم یا ریال؟ اگه ریال حتما نرخش هم آزاده دیگه؟

samadica
May 29th, 2012, 12:50 PM
علی جان این 594$ رو باید به دلار به دفتر ترکیش پرداخت کنیم یا ریال؟ اگه ریال حتما نرخش هم آزاده دیگه؟

دفاتر ترکیش این مبلغ رو به ریال دریافت می کنن. من بلیط 588 دلاری خریدم و 721 تومن قیمت بلیط شد.یعنی دلار نرخ دولتی حساب میشه!

Bsc
May 29th, 2012, 06:03 PM
سلام

میشه منو یه راهنمایی کنید جهت رفتن به Joensuu از Helsinki؟
پروازای FinAir خیلیییییییییییی گرونه، یه راه حل بهتر سراغ ندارین که حداقل اگه تا 13:00 قرار باشه به هلسینکی برسم، تا عصر همون روز برسم به مقصد بعدی؟

مرسی

paya g
May 30th, 2012, 10:59 AM
دفاتر ترکیش این مبلغ رو به ریال دریافت می کنن. من بلیط 588 دلاری خریدم و 721 تومن قیمت بلیط شد.یعنی دلار نرخ دولتی حساب میشه!

پس به صرفه ترین راه اینه که اینترنتی بلیط رو رزرو کنیم و بعد بریم از دفتر ترکیش بگیریم؟ چون من دیروز از طریق 1 آژانس دیگه رزرو کردم و گفت قیمتش میشه 1 میلیون و شصت هزار تومن ولی تو سایت ترکیش با قیمت 594$ هم دیدم که با حساب ارز دولتی میشه 728000 تومن که خوب ارزون تره!

samadica
May 30th, 2012, 01:24 PM
پس به صرفه ترین راه اینه که اینترنتی بلیط رو رزرو کنیم و بعد بریم از دفتر ترکیش بگیریم؟ چون من دیروز از طریق 1 آژانس دیگه رزرو کردم و گفت قیمتش میشه 1 میلیون و شصت هزار تومن ولی تو سایت ترکیش با قیمت 594$ هم دیدم که با حساب ارز دولتی میشه 728000 تومن که خوب ارزون تره!

لازم نیست اینترنتی رزرو کنید. 1 میلیون و شصت هزار تومن قیمت رفت و برگشت هست ، شما اگه در تهران هستید برید دفتر ترکیش و از اونجا بلیط بخرید ، رزرو هارو هم تقریبا 10 روز وقت میدن واسه خرید ، پس به نظر من اصلا رزرو نکنید بهتره و برید از دفتر ترکیش بلیط رو بخرید! در ضمن از هر جایی بخرید بلیط دورو بر همون 700 تومن هست. آژانس ها نمی تونن گرون تر بفروشن ، چون اونها به ازای فروش بلیط از ترکیش درصد میگیرن! شما هر جا برید اولش بپرسید که آیا بلیطی که میده با قیمط دفتر رسمی ترکیش یکی هست یا نه!
اگه در تهران یا تبریز هستید حتما به دفتر رسمی ترکیش برید!

us911
May 30th, 2012, 01:42 PM
سلام

این خرید بلیط تو چه مرحله ای باید انجام بشه. آیا قبل از رفتن به سفارت برای تحویل مدارک که باید رزرو بلیط همراه باشه؟ یا نه اصلا ربطی به سفارت نداره و میشه حتی بعد از اومدن ویزا هم بلیط خرید؟

مرسی

samadica
May 30th, 2012, 02:00 PM
سلام

این خرید بلیط تو چه مرحله ای باید انجام بشه. آیا قبل از رفتن به سفارت برای تحویل مدارک که باید رزرو بلیط همراه باشه؟ یا نه اصلا ربطی به سفارت نداره و میشه حتی بعد از اومدن ویزا هم بلیط خرید؟

مرسی

بلیط هیچ ربطی به سفارت نداره! سفارت نه زمان اقدام برای ویزا و نه زمان دادن ویزا بلیط یا رزرو بلیط نمی خواد! ولی شما برای اینکه موقع سفر مشکل تهیه بلیط نداشته باشید بهتره که از همین الان به فکر بلیط باشید!

Bsc
May 31st, 2012, 09:53 AM
بلیط هیچ ربطی به سفارت نداره! سفارت نه زمان اقدام برای ویزا و نه زمان دادن ویزا بلیط یا رزرو بلیط نمی خواد! ولی شما برای اینکه موقع سفر مشکل تهیه بلیط نداشته باشید بهتره که از همین الان به فکر بلیط باشید!

((برگرفته از سایت سفارت))
در صورت پذیرش روادید:
در صورت پذیرش روادید، متقاضی می بایست بلیط هوایی خریداری شده و بیمه درمان مسافرتی را همراه با کپی آنها (روی کاغذ A4) هنگام دریافت روادید ارائه دهد. بیمة مسافرتی باید حداقل 30،000 یورو را پوشش دهد که شامل مخارج پزشکی و هزینه های مربوط به بازگشت به کشور را در برمی گیرد. بیمة مسافرتی باید برای کل مدت اقامت معتبر باشد و کلیه کشورهای شنگن را پوشش دهد.
برای اجتناب از ضرر مالی، سفارت فنلاند توصیه می نماید که متقاضی بلیط هوایی و بیمة درمان مسافرتی را پیش از پذیرش روادید تهیه ننماید.

مطمئن هستید که بلیت نیاز نیست؟

us911
May 31st, 2012, 01:23 PM
این متن خودش داره میگه بلیط و بیمه نیاز نیست من بلیط رو شنیده بودم ولی موندم یعنی میشه حالا سوای بلیط بیمه رو هم بعد از اومدن ویزا گرفت؟

falcon7
May 31st, 2012, 01:41 PM
در صورت پذیرش روادید:
در صورت پذیرش روادید، متقاضی می بایست بلیط هوایی خریداری شده و بیمه درمان مسافرتی را همراه با کپی آنها (روی کاغذ A4) هنگام دریافت روادید ارائه دهد. بیمة مسافرتی باید حداقل 30،000 یورو را پوشش دهد که شامل مخارج پزشکی و هزینه های مربوط به بازگشت به کشور را در برمی گیرد. بیمة مسافرتی باید برای کل مدت اقامت معتبر باشد و کلیه کشورهای شنگن را پوشش دهد.
برای اجتناب از ضرر مالی، سفارت فنلاند توصیه می نماید که متقاضی بلیط هوایی و بیمة درمان مسافرتی را پیش از پذیرش روادید تهیه ننماید.

دوست عزیز منظورشون این هست که شما اول برای دریافت ویزا اقدام کنید بعد در صورت مثبت بودن جواب ویزا برید بلیط و بیمه بگیرید و بهمراه پاسپورت به سفارت مراجعه می کنید و اونموقع ویزای شما صادر میشه و در پاسپورتتون چسبونده میشه . دلیلش هم اینه که اگه شما قبلا بلیط و بیمه بگیرید و بهر دلیلی به شما ویزا ندند یا ویزای شما به تاخیر بیفته و شما مجبور بشید بلیطتون رو پس بدید یا تعویض کنید متضرر نشید .
موفق باشید

samadica
May 31st, 2012, 02:31 PM
در صورت پذیرش روادید:

هنگام اقدام برای ویزا بیمه یکی از مدارکی هست که سفارت میگیره! پس بیمه لازم هست!

بلیط رو هم من خودم از سفارت پرسیدم که آیا هنگام مراجعه برای ویزا بلیط لازم هست یا نه و گفتن که خیر لازم نیست!

Bsc
May 31st, 2012, 03:55 PM
هنگام اقدام برای ویزا بیمه یکی از مدارکی هست که سفارت میگیره! پس بیمه لازم هست!

بلیط رو هم من خودم از سفارت پرسیدم که آیا هنگام مراجعه برای ویزا بلیط لازم هست یا نه و گفتن که خیر لازم نیست!

دوست عزیز شما تو اون پست گفتید:

من قصد اصلاح این متن رو داشتم. وگرنه متن سفارت همه چیز رو کاملا واضح توضیح داده و گفته که موقع تحویل ویزا به بلیت و کپی اون نیاز هست.

من هم مثل شما قصدم کمک به کاربران سایت هست. خیلی وقت ها هم پیش اومده که من ناخواسته اشتباه مطلبی رو اینجا عنوان کردم و دیگران به من در اصلاح مطلبم کمک کردند.

samadica
May 31st, 2012, 07:40 PM
دوست عزیز شما تو اون پست گفتید:

من قصد اصلاح این متن رو داشتم. وگرنه متن سفارت همه چیز رو کاملا واضح توضیح داده و گفته که موقع تحویل ویزا به بلیت و کپی اون نیاز هست.

من هم مثل شما قصدم کمک به کاربران سایت هست. خیلی وقت ها هم پیش اومده که من ناخواسته اشتباه مطلبی رو اینجا عنوان کردم و دیگران به من در اصلاح مطلبم کمک کردند.

در صورت پذیرش روادید:

این جملات مربوط به کسانی هست که برای ویزای کوتاه مدت اقدام میکنن!
ما برای اجازه اقامت دانشجویی درخواست میدیم!! به همین خاطر هست که برای اونها هنگام اقدام بیمه نمیخواد و برای ما میخواد!!
و هنگام مراجعه برای دریافت ویزا برای کسانی که برای ویزا درخواست کردن بلیط لازم هست و برای ما که اجازه اقامت دانشجویی خواهیم داشت بلیط لازم نیست!
و این رو همون آقای ایرانی که در سفارت کار می کنه به من گفت!

باز هم دوستان اگر اطلاعات بیشتری دارن راهنمایی کنن ممنون میشم.

OSX
May 31st, 2012, 08:48 PM
کسانی که برای ویزای دانشجویی اقدام می کنن :

هنگام ارائه مدارک به سفارت بیمه اجباری هست.

بلیط طی هیچ کدوم از مراحل درخواست ویزا و دریافت ویزا اجباری نیست و سفارت اصلا بلیط شمارو نگاه نمیکنه .

uc1510
June 5th, 2012, 09:38 PM
در مورد تخفیف ایران ایر... 50% تخفیف در قیمت بلیط هست که فقط یک بار در طول سال میتونید استفاده کنید و اون تنها بین تهران و استکهلم...
دقت کنید که ایران ایر به هلسینکی پرواز نداره و اگر بخواهید از استکهلم بیایید یا باید یه پرواز دیگه بگیرید یا اینکه با کشتی بیایید به فنلاند (تورکو یا هلسینکی)

دوست عزیز در مورد استکهلم به هلسینکی میشه یکم بیشتر توضیح بدین ایر لاین خاصی که بصرفه باشه سراغ دارین ویا در مورد کشتی داستان چجوره از فروذگاه تا اسکله مشکل پیش نمیاد کسی رو میشناسین ازاین مسیر اومده باشه چه با کشتی ویا هوایی و...

nymeria
June 8th, 2012, 12:40 PM
من يه سوالي برام پيش اومده : ما ميتونيم با استفاده از تخفيف ايران اير براي دانشجوهاي خارج از كشور بليط 50 % تخفيف استكهلم رو بخريم بعد از اونجا با كشتي بيايم توركو يا هلسينكي . من ديشب داشتم قيمت ها رو چك ميكردم ديدم اينطوري نصف قيمت تركيش ميشه . چرا هيچكس اينجا اين روش رو پيشنهاد نميده ؟ من بليط تركيش رو خريدم 811 تومن! تازه اين ارزونتريني بود كه الان دارند (قابل توجه بچه هايي كه مثل من از قبل رزرو نكرده بودند.) كسي تا بحال از استكهلم با كشتي رفته فنلاند؟ اينكار چه مشكلي داره ؟ (به جز طولاني شدن كه برام مهم نيست )

biscuitpolo
June 8th, 2012, 03:45 PM
من يه سوالي برام پيش اومده : ما ميتونيم با استفاده از تخفيف ايران اير براي دانشجوهاي خارج از كشور بليط 50 % تخفيف استكهلم رو بخريم بعد از اونجا با كشتي بيايم توركو يا هلسينكي . من ديشب داشتم قيمت ها رو چك ميكردم ديدم اينطوري نصف قيمت تركيش ميشه . چرا هيچكس اينجا اين روش رو پيشنهاد نميده ؟ من بليط تركيش رو خريدم 811 تومن! تازه اين ارزونتريني بود كه الان دارند (قابل توجه بچه هايي كه مثل من از قبل رزرو نكرده بودند.) كسي تا بحال از استكهلم با كشتي رفته فنلاند؟ اينكار چه مشكلي داره ؟ (به جز طولاني شدن كه برام مهم نيست )
اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?12692-%D9%85%D8%B3%DB%8C%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%88%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D8%8C-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%88-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%B1&p=726293&viewfull=1#post726293)رو نگاه کنید!

nymeria
June 9th, 2012, 12:26 AM
اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?12692-%D9%85%D8%B3%DB%8C%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%88%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D8%8C-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%88-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%B1&p=726293&viewfull=1#post726293)رو نگاه کنید!
ممنون از شما ، اما سوال من اينه كه كسي تا بحال اين كار و كرده ؟ مزايا و معايبشو بگه . هزينه دقيقش چقدره؟ نحوه رزرو بليط كشتي (از كدوم شركت كشتيراني) چطوريه؟ و فاصله فرودگاه استكهلم تا اسكله چقدره و چطور ميشه رفت و هزينه اين فاصله چقدره ؟ ممنون .

خورشید
June 9th, 2012, 08:49 PM

درود
من به دفتر مرکزی ایران ایر که مراجعه کردم بابت 50% تخفیف به من گفتن که این تخفیف فقط در مسیر برگشت به ایران قابل استفاده هست و از ایران به کشورهای دیگه ( حتی با وجودیکه پروفایل وزارت علومتون اکی شده باشه و اجازه ی استفاده از تسهیلات غیر ارزی را داشته باشید ) قابل استفاده نیست !!!!
اینطور که من شنیدم از سایر کشورها به ایران اینقدر پروازهای ارزان هست که بچه ها به ندرت از ایران ایر استفاده میکنند.
( پس کلا نتیجه میگیریم که ایران ایر خیلی خیلی لطف کرده که به ما اجازه ی استفاده از هواپیماهایش را در مسیر برگشت به ایران داده اونم با تخفیف 50 درصدی و ما را از شر پروازهای بیگانه رهانیده است !!!;) )

us911
June 10th, 2012, 01:37 AM
ما الان که تو ایران هستیم هیچ تسهیلاتی در زمینه آموزشی (تحصیلی) و درمانی و از همه مهمتر شغلی ارائه نمی دن می خواین حالا که از ایران داریم میریم برامون به به چه چه بزنن. من که حتی میرم ارز رو آزاد می گیرم و به هیچ کس رو نمی اندازم. الان حاظرم برم اونجا تو رستوران کار کنم ولی منت قصاب نمی کشم. این ارز وزارت علوم هم برای اینه که آمار کسانی که رفتن رو در بیارن به خاطر همین هست که اذیت میکنن. از یه کشور جهان سومی میری تو یکی از بهترین کشور های دنیا تحصیل رایگان و غیره حالا تو مملکت خودمون..................................... خدایا دوست دارم.

OSX
June 10th, 2012, 06:36 AM
شرکت هواپیمایی Pegasus تو مسیر تهران-استانبول-استکهلم و بالعکس پرواز داره و قیمت یک رفت و برگشت بسته به تاریخ خرید بین 270 تا 350 یورو درمیاد. تو ایران هم می تونین از آژانس های هواپیمایی مختلف بلیطش رو تهیه کنید.

http://www.flypgs.com/en/default.aspx

OSX
June 10th, 2012, 06:41 AM
ممنون از شما ، اما سوال من اينه كه كسي تا بحال اين كار و كرده ؟ مزايا و معايبشو بگه . هزينه دقيقش چقدره؟ نحوه رزرو بليط كشتي (از كدوم شركت كشتيراني) چطوريه؟ و فاصله فرودگاه استكهلم تا اسكله چقدره و چطور ميشه رفت و هزينه اين فاصله چقدره ؟ ممنون .

ابن یه مسیر روتینه خیلیا تا حالا اومدن. هزینه بلیط کشتی حدودا از 35 یورو به بالاس واسه یه طرف. در مورد فاصله فرودگاه استکهلم تا اسکله اطلاع زیادی ندارم اما تا اونجا که می دونم از فرودگاه اتوبوس داریم تا مرکز شهر و از اونجا به همه جا اتوبوس هست.

سایت های زیر مربوط به ۲ تا شرکت کشتیرانی هست که تو این مسیر رفت و آمد می کنن :

http://www.vikingline.fi/index.asp?lang=en

http://www.tallinksilja.com/en/

کیفیت کشتی های شرکت دوم (Silja Line ) بهتره !

masood_ndp
June 10th, 2012, 10:43 AM
شرکت هواپیمایی Pegasus تو مسیر تهران-استانبول-هلسینکی و بالعکس پرواز داره و قیمت یک رفت و برگشت بسته به تاریخ خرید بین 270 تا 350 یورو درمیاد. تو ایران هم می تونین از آژانس های هواپیمایی مختلف بلیطش رو تهیه کنید.

http://www.flypgs.com/en/default.aspx

با تشکر از osx عزیز ولی این هواپیمایی به فنلاند پرواز نداره و نزدیک ترین پروازش استکهلم هست.

yalda67
June 10th, 2012, 01:20 PM
با تشکر از osx عزیز ولی این هواپیمایی به فنلاند پرواز نداره و نزدیک ترین پروازش استکهلم هست.

بازم با اینکه باید بری استکهلم و از اونجا بری هلسینکی خیلی ارزون تر از turkish در میاد..اما مساله اینجاست که من با آژانس هواپیمایی تماس گرفتم گفتن pegasus فقط پرواز به ترکیه داره!!!! pegasus شعبه نداره شرکتش تو ایران؟ 118 هم شماره ای از شرکتش نداشت

OSX
June 10th, 2012, 03:39 PM

درسته. حواسم نبود. ویرایش کردم پستو !

OSX
June 10th, 2012, 03:42 PM
بازم با اینکه باید بری استکهلم و از اونجا بری هلسینکی خیلی ارزون تر از turkish در میاد..اما مساله اینجاست که من با آژانس هواپیمایی تماس گرفتم گفتن pegasus فقط پرواز به ترکیه داره!!!! pegasus شعبه نداره شرکتش تو ایران؟ 118 هم شماره ای از شرکتش نداشت

تو گوگل که سرچ کردم به فارسی اسمشو ٬ اسم آژانسهایی رو که میفروختن بلیطشو اورد برام. یه سرچ بکن بعد آژانسارو پیدا کن بهشون زنگ بزن ببین کدومشون غیر از مسیر استانبول بقیه مسیرهای پگاسوس رو هم میفروشن !

yalda67
June 10th, 2012, 06:57 PM
بچه ها من نتیجه تحقیقاتمو درباره pegasus بهتون بگم..بعد کلی سرچ و زنگ زدن شعبه اصلی شو که نتونستم تو ایران پیدا کنم( فکر کنم شعبه نداره:confused:)بالاخره یه آژانس پیدا شد که pegasus رزرو می کرد..بلیطی که تو سایت 247 دلار زده بود تا استکهلم رو اولش گفت 665 تومن بعد که دید من قیمتا دستمه گفت 565 تومن تازه در جواب اعتراضم که این مقدار معادل 247 دلار نیست گفت tax بهش می خوره..از اونجا هم که باید تا هلسینکی دوباره بلیط رزرو کنیم..سرجمع به نظر من ارزش این همه دردسر رو نداره ضمن اینکه با این قیمتا که آژانس ها واسه خودشون حساب می کنن کلن شاید 100 تومن یا یه ذره بیشتر ارزون تر از turkish دربیاد که بازم به نظر شخصی من با اون همه بار ارزششو نداره..منم ایشالا همون turkish رو می خرم لا اقل نمایندگی داره تو ایران و یه نرخ ثابت داره:)

OSX
June 10th, 2012, 07:28 PM
بچه ها من نتیجه تحقیقاتمو درباره pegasus بهتون بگم..بعد کلی سرچ و زنگ زدن شعبه اصلی شو که نتونستم تو ایران پیدا کنم( فکر کنم شعبه نداره:confused:)بالاخره یه آژانس پیدا شد که pegasus رزرو می کرد..بلیطی که تو سایت 247 دلار زده بود تا استکهلم رو اولش گفت 665 تومن بعد که دید من قیمتا دستمه گفت 565 تومن تازه در جواب اعتراضم که این مقدار معادل 247 دلار نیست گفت tax بهش می خوره..از اونجا هم که باید تا هلسینکی دوباره بلیط رزرو کنیم..سرجمع به نظر من ارزش این همه دردسر رو نداره ضمن اینکه با این قیمتا که آژانس ها واسه خودشون حساب می کنن کلن شاید 100 تومن یا یه ذره بیشتر ارزون تر از turkish دربیاد که بازم به نظر شخصی من با اون همه بار ارزششو نداره..منم ایشالا همون turkish رو می خرم لا اقل نمایندگی داره تو ایران و یه نرخ ثابت داره:)

با این قیمتی که تو ایران دارن میدن واسه دفعه اول فکر کنم همون ترکیش بهتره اما بعدا که اینجا ویزا کارت گرفتی می تونی مستقیم از سایت بخری با همون قیمت. البته اینم بگم که قیمت بلیط ترکیش تو ایران از اینجا ارزونتره یعنی اگرم در آینده می خوای بری ایران و خواستی بازم با ترکیش بری٬ از ایران برات بلیط بخرن ارزون تر در میاد تا خودت اینجا بخری !

us911
June 10th, 2012, 07:28 PM

منم با نظر شما موافقم. من الان هم داشتم با این آژانسها کلنجار می رفتم که همون قیمت 565 در اومد باز دوباره بشین تو کشتی 10 تا 12 ساعت تو کشتی حالا تازه برس به هلسینکی دوباره بوک کن قطار اتوبوس یا هواپیما برای شهرمقصدت. خیلی مذخرفه. ما الان تو مرحله سیاحتی نیستیم با این همه بار. بهتره مسیر به هلسینکی باشه. حالا مگه چقدر ارزون تر در میاد. الان 250 یورویی که 400 تومن باید در میومد رو خریدم 575 (یورویی 2300) حالا 50 یا 100 تومن اضافه هم روش. همه موفق باشین

elif
June 11th, 2012, 10:55 AM
من یه سوال از کسایی که از طریق سوئد پارسال رفته بودن به فنلاند دارم.
ما با همین کارت اقامتی که داریم می تونیم بریم سوئد؟(البته من هنوز ندارم کلی می گم)
منظورم اینه که مثلا اگه با هواپیما یا کشتی از استکهلم بخوایم بریم تورکو دیگه نمی خواد از سفارت سوئد ویزای ترانزیت بگیریم؟
ممنون می شم اگه مطمئن بودید جواب بدید. آخه شنیدم بعضی کشورای شینگن اینجوری هستن که باید حتما اولین توقف، مربوط به کشوری باشه که قراره بریم توش درس بخونیم.

باز هم مرسی

paya g
June 11th, 2012, 11:15 AM
ما با همین کارت اقامتی که داریم می تونیم بریم سوئد؟(البته من هنوز ندارم کلی می گم)
منظورم اینه که مثلا اگه با هواپیما یا کشتی از استکهلم بخوایم بریم تورکو دیگه نمی خواد از سفارت سوئد ویزای ترانزیت بگیریم؟
ممنون می شم اگه مطمئن بودید جواب بدید. آخه شنیدم بعضی کشورای شینگن اینجوری هستن که باید حتما اولین توقف، مربوط به کشوری باشه که قراره بریم توش درس بخونیم.

باز هم مرسی

من از کسایی که این کارو کردن پرسیدم و گفتن مشکلی نداره

paya g
June 11th, 2012, 11:17 AM
دوستانی که اخیرا از Turkish بلیط خریدن آیا کسی موفق شده تخفیف دانشجویی ازشون بگیره؟

samadica
June 11th, 2012, 12:32 PM
دوستانی که اخیرا از Turkish بلیط خریدن آیا کسی موفق شده تخفیف دانشجویی ازشون بگیره؟

امسال ترکیش تخفیف نداره!

OSX
June 11th, 2012, 03:08 PM

باز هم مرسی

این کارتی که به شما میدن نوعی اجازه اقامت هست و باهاش می تونی وارد تمام کشورهای شنگن بشی. نیازی هم نیست که اول حتما بیای فنلاند .

Bsc
June 11th, 2012, 03:12 PM
این کارتی که به شما میدن نوعی اجازه اقامت هست و باهاش می تونی وارد تمام کشورهای شنگن بشی. نیازی هم نیست که اول حتما بیای فنلاند .

پس با این حساب، سفارت هیچ مهر یا برچسبی در داخل پاسپورتمون نمیزنه و پاسمون رو دست نخورده باقی میذاره.

درسته؟

OSX
June 11th, 2012, 07:44 PM
پس با این حساب، سفارت هیچ مهر یا برچسبی در داخل پاسپورتمون نمیزنه و پاسمون رو دست نخورده باقی میذاره.

درسته؟

چرا تا پارسال که برچسب می زد. اما امسال کارت میده حالا با وجود اینکه کارت میده مهری هم تو پاسپرت میزنه یا نه رو نمی دونم. باید صبر ببینیم اولین نفری که کارتشو میگیره مهرم براش میزنن یا نه.

biscuitpolo
June 11th, 2012, 07:57 PM

درسته؟
خیر... سفارت هیچ مهر یا برچسبی داخل پاسپورت شما نمیزنه... در هنگام ورود/خروج به/از مرزهای اروپا پاسپورتتون رو به همراه کارت ارائه میدید...

fmehryary
June 15th, 2012, 12:33 PM
دوستان عزیزی که می خواهند به تورکو بروند ... خبرخوش بدهم به شما ....
ایران ایر، با خطوط هواپیمایی اسکاندیناوی (Blue1) قرار داد دارد اما متاسفانه خیلی از آژانسهای هواپیمایی این رو نمی دونند. من امسال تورکو پذیرش گرفتم. داشتم فکر می کردم با تورکیش برم هلسینکی از اونجا با اتوبوس برم تورکو یا بروم استکهلم با ایران ایر و .... چند آژانس به من گفتند که Blue1 از استکلهم به تورکور پرواز دارد اما خودت باید بلیطش رو تهیه کنی و دیگه اینکه توی فرودگاه بارکشی خواهی داشت (باید بار رو از ایران ایر تحویل بگیری، به blue1 تحویل بدی).

خوشبختانه، از طریق یک آژانس متوجه شدم که خود ایران ایر با خطوط اسکاندیناوی قرارداد داره، شما از همینجا مستقیم می تونید بلیط برای تورکو از ایران ایر (یا آژانسها) تهیه کنید. کل پول رو خود ایران ایر (از طریق آژانسها) می گیره ازتون و بلیط شما هم به این صورت می شه (در یک بلیط و نه دو بلیط جداگانه): تهران --> استکهلم (توسط ایران ایر) و استکلهم --> تورکو (توسط blue1 برای ایران ایر). در ضمن، بار شما مستقیم از تهران تا تورکو، ترانسفر خواهد شد. به این معنا که تهران بار رو تحویل می دید و تورکو که پیاده شدید تحویل می گیرد و در فرودگاه استکهلم، بارکشی نخواهید داشت.
درضمن:
ایران ایر برای بار تا 30 کیلو محدودیتی نداره، اما blue1، (economoy class تا 20 کیلو مجاز است. مسئولین ایران ایر به من گفتند که روی بلیط شما (هر دو مسیر)، 20 کیلو زده می شه ، اما عملا در فرودگاه با شما "همکاری می کنند" و میانگین می گیرند و تا 25 کیلو، اضافه باری از شما نمی گیرند.
دیگر اینکه در فرودگاه هم، حتما موقع تحویل بار به مسئول counter ایران ایر، بگویید بار باید به blue1 تحویل داده شود !!!

من برای 1 اوگوست بلیط رو همین طوری خریدم از یک آژانس و اگر کسی سوالی داشت به من پیام خصوصی بزنه تا شماره آژانس رو بدم.

سوال: ویزای کسی اومده ؟ (ماله من نیامده هنوز).

fmehryary
June 15th, 2012, 08:39 PM
دوستان عزیزی که می خواهند به تورکو بروند ... خبرخوش بدهم به شما ....
ایران ایر، با خطوط هواپیمایی اسکاندیناوی (Blue1) قرار داد دارد اما متاسفانه خیلی از آژانسهای هواپیمایی این رو نمی دونند. من امسال تورکو پذیرش گرفتم. داشتم فکر می کردم با تورکیش برم هلسینکی از اونجا با اتوبوس برم تورکو یا بروم استکهلم با ایران ایر و .... چند آژانس به من گفتند که Blue1 از استکلهم به تورکور پرواز دارد اما خودت باید بلیطش رو تهیه کنی و دیگه اینکه توی فرودگاه بارکشی خواهی داشت (باید بار رو از ایران ایر تحویل بگیری، به blue1 تحویل بدی).

خوشبختانه، از طریق یک آژانس متوجه شدم که خود ایران ایر با خطوط اسکاندیناوی قرارداد داره، شما از همینجا مستقیم می تونید بلیط برای تورکو از ایران ایر (یا آژانسها) تهیه کنید. کل پول رو خود ایران ایر (از طریق آژانسها) می گیره ازتون و بلیط شما هم به این صورت می شه (در یک بلیط و نه دو بلیط جداگانه): تهران --> استکهلم (توسط ایران ایر) و استکلهم --> تورکو (توسط blue1 برای ایران ایر). در ضمن، بار شما مستقیم از تهران تا تورکو، ترانسفر خواهد شد. به این معنا که تهران بار رو تحویل می دید و تورکو که پیاده شدید تحویل می گیرد و در فرودگاه استکهلم، بارکشی نخواهید داشت.
درضمن:
ایران ایر برای بار تا 30 کیلو محدودیتی نداره، اما blue1، (economoy class تا 20 کیلو مجاز است. مسئولین ایران ایر به من گفتند که روی بلیط شما (هر دو مسیر)، 20 کیلو زده می شه ، اما عملا در فرودگاه با شما "همکاری می کنند" و میانگین می گیرند و تا 25 کیلو، اضافه باری از شما نمی گیرند.
دیگر اینکه در فرودگاه هم، حتما موقع تحویل بار به مسئول counter ایران ایر، بگویید بار باید به blue1 تحویل داده شود !!!

من برای 1 اوگوست بلیط رو همین طوری خریدم از یک آژانس و اگر کسی سوالی داشت به من پیام خصوصی بزنه تا شماره آژانس رو بدم.

سوال: ویزای کسی اومده ؟ (ماله من نیامده هنوز).

دوستان ... چند نفری یک سوال واحد داشتند و بنابراین گفتم تا همه بدونید:
ایران ایر دو جور پرواز از تهران به استکهلم داره : یکی پرواز مستقیم (تهران - استکهلم) و یکی پرواز غیرمستقیم (تهران - فرانکفورت یا هامبورگ - استکلهم). بنا براین می تونید پرواز مستفیم رو بگیرد. دیگر اینکه پروازهای مستقیم خیلی سریعتر پر می شوند. بنابراین زود اقدام کنید.

saram
June 16th, 2012, 10:54 PM
سلام
من امروز بلیط رو گرفتم پرواز ترکیش تهران هلسینکی 730 هزار تومان .

elif
June 21st, 2012, 09:34 AM
سلام
بلیط من چون دیرتر رزرو کرده بودم شد 811 هزار تومان.
با ترکیش برای هلسینکی و از اونجا با اتوبوس به تورکو.

زنگ زدم به یه آژانس هواپیمایی و در مورد ایران ایر 15 آگوست پرسیدم.
اون گفت که از تهران به استوکهلم داره و 12 ظهر می رسه. اما از اونجا باید تا 9 شب صبر کنم تا با blue1 برم تورکو. چون پرواز قبلی ساعت 2 هست و ممکنه ایران ایر تاخیر داشته باشه و خیلی ریسکی هست این کار.

این شد که دیدم انگار بهتره با ترکیش برم.

elif
June 21st, 2012, 09:36 AM
یه نکته اینکه توی پرواز ترکیش اگه تاریخ پروازتونو بخواین عوض کنین هزینه ای نداره. اینو من توی سایت ندیده بودم و تا بلیتمو نگرفته بودم نمی دونستم.
خوبیش چیه؟
من برای 9 آگوست رزرو داشتم .
بعد پشیمون شدم و برای 8 آگوست دوباره رزرو کردم که شد گرونتر شد.
وقتی رفتم دفترشون بلیط 8 آگوستمو گرفتم در صورتی که می تونستم بلیت 9 ام رو بگیرم و بعد عوض کنم.
اینجوری 100 هزار تومن کمتر می شد هزینم :(

Pearson
June 21st, 2012, 01:28 PM
یه نکته اینکه توی پرواز ترکیش اگه تاریخ پروازتونو بخواین عوض کنین هزینه ای نداره. اینو من توی سایت ندیده بودم و تا بلیتمو نگرفته بودم نمی دونستم.
:(

بستگي به ساب كلاسيفيكيشن بليط تتون دارد ممكن هست جريمه نداشته باشد ممكن هم هست 200 يورو جريمه داشته باشد
اين هم اسكجوال پرواز توركيش به هلسينكي در تابستان 2012
روزي دو پرواز در هفته

Istanbul – Helsinki Increases from 12 weekly (S12) to 14 weekly

TK1761 IST0855 – 1220HEL 738 D
TK1763 IST1400 – 1725HEL 738 D
TK1762 HEL1320 – 1645IST 738 D
TK1764 HEL1825 – 2150IST 738 D

ommmmid
June 26th, 2012, 10:57 AM
دوستان من از ترکیش 2 روز پیش رزرو کردم بلیط هلسینکی رو برای 28 آگوست، ارزونترین چیزی که گیرم اومد 910 تومن بود، من فکر میکنم آخرین کسی باشم که بلیط میخره... ولی اگه کسی مونده زودتر بره دنبالش چون کلاس بعدی که باز بود حدودا یک میلیون و دویست پولش بود...

راستی این بلیط من نه کنسل کردنش هزینه داره نه تغییر زمانش...
من دو جا به توصیه دوستان انجمن گوش نکردم و ضرر کردم: 1. زود وقت نگرفتم از سفارت. 2. بلیطم رو همون 2-3 هفته پیش نرفتم بگیرم.

Bsc
June 26th, 2012, 12:31 PM
دوستان من از ترکیش 2 روز پیش رزرو کردم بلیط هلسینکی رو برای 28 آگوست، ارزونترین چیزی که گیرم اومد 910 تومن بود، من فکر میکنم آخرین کسی باشم که بلیط میخره... ولی اگه کسی مونده زودتر بره دنبالش چون کلاس بعدی که باز بود حدودا یک میلیون و دویست پولش بود...

راستی این بلیط من نه کنسل کردنش هزینه داره نه تغییر زمانش...
من دو جا به توصیه دوستان انجمن گوش نکردم و ضرر کردم: 1. زود وقت نگرفتم از سفارت. 2. بلیطم رو همون 2-3 هفته پیش نرفتم بگیرم.

منم نفر یکی مونده به آخر هستم ;) آخه منتظر نتایج چندتا دانشگاه دیگه بودم و برای همین کمی صبر کردم.

ایرادی نداره! زودتر بلیتت رو بگیر که از 910 هزار تومان هم گرونتر نشه!

saram
June 26th, 2012, 03:16 PM
بچه هایی که سالهای قبل تجربه رفتن به فنلاند رو داشتن با کارت اقامت . میشه توضیح بدن تو فرودگاه ایران که بابت این قضیه مشکلی پیش نمیاد که ما ویزا تو پاسمون نیست ؟ سر ارز که روی بلیط هواپیما که میخوان بدن بانک ملی قبول نمی کنه این کارت رو . می خوام بدونم تو فرودگاه ایران یه وقت مشکلی پیش نیاد چه چیزایی لازمه که تو فرودگاه داشته باشیم ؟

biscuitpolo
June 26th, 2012, 04:24 PM
بچه هایی که سالهای قبل تجربه رفتن به فنلاند رو داشتن با کارت اقامت . میشه توضیح بدن تو فرودگاه ایران که بابت این قضیه مشکلی پیش نمیاد که ما ویزا تو پاسمون نیست ؟ سر ارز که روی بلیط هواپیما که میخوان بدن بانک ملی قبول نمی کنه این کارت رو . می خوام بدونم تو فرودگاه ایران یه وقت مشکلی پیش نیاد چه چیزایی لازمه که تو فرودگاه داشته باشیم ؟

خیر... هیچ مشکلی وجود نداره.... شما اقامت دارید و بسیاری از کشورهای دنیا به افرادی که اقامت موقت دارند (مثل شما) کارت اقامت میدن... این یه رویه ی معموله... فقط موقعی که میخواین کارت پرواز بگیرید و زمانی که از مرز هوایی رد میشید کارت اقامتتون رو هم به همراه پاسپورتتون ارائه بدید.

Novecento
July 1st, 2012, 08:22 PM
من RP رو گرفتم و تاریخی که درخواست ورود زده بودم 1Aug بود ولی بهم اجازه ورود 10Aug رو دادن بنابراین متاسفانه باید بلیط قبلی که خریدمو کنسل کنم و بلیط جدیدی که رزرو کردمو بخرم

فرودگاه و شهر مبدا: تهران
فرودگاه و شهر مقصد: هلسینکی
از طریق استانبول
تاریخ و زمان بلیت: 10 آگوست ، زمان حرکت 5:20 زمان رسیدن به هلسینکی 12:20
وضعیت بلیت: رزرو
شرکت هواپیمایی: ترکیش ایرلاین

دوستانی که بلیط خریدن ولی هنوز RP رو نگرفتن بهتره یه رزرو دیگه واسه روزه مبادا داشته باشن چون قیمت ها مرتبا زیاد میشه.

دوستان رزروهای ترکیش تا چند روز اعتبار داره. یکی از دوستان گفته بود تا 10 روز که اینجوری خیلی از رزروها بیفایده میشه!!

paya g
July 2nd, 2012, 01:42 AM
دوستان رزروهای ترکیش تا چند روز اعتبار داره. یکی از دوستان گفته بود تا 10 روز که اینجوری خیلی از رزروها بیفایده میشه!!

شما برو بلیطتو قطعی بخر. بعدا اگه خواستی میتونی بری عوضش کنی و جریمه ای هم بهت تعلق نمیگیره. من این رو وقتی میخواستم بلیط اولم رو از دفتر ترکیش بخرم پرسیدم.

paya g
July 2nd, 2012, 11:23 AM
سلام به همۀ همسفرهای عزیز

بچه ها فکر کنم بد نباشه نکته ای رو در این مورد بگم . من ابتدا برای 11 آگوست بلیط قطعی خریدم،بعد از حدود 1ماه که رفتم تاریخ بلیطم رو عوض کنم درسته که هیچ جریمه ای نداشت،ولی نرخ روزِ بلیط جدیدم رو ازم گرفتن.یعنی باید مابه التفاوت بلیط ها رو پرداخت کرد.
تعویض تاریخ بلیطها در صورتی هزینه ای نداره که نرخ ها یکسان باشه(طبق گفتۀ مسئول فروش بلیط و تجربۀ عینی خودم)

مسلما همین طور هست که شما می فرمایید. اگه قرار بر این بود که مابه التفاوت قیمت بلیط رو نگیرن که همه ارزون ترین بلیط رو میخریدن و بعدش میرفتن عوض میکردن و تاریخ دلخواه خودشون رو با همون قیمت میگرفتن!!!

bhr
July 2nd, 2012, 01:29 PM
مسلما همین طور هست که شما می فرمایید. اگه قرار بر این بود که مابه التفاوت قیمت بلیط رو نگیرن که همه ارزون ترین بلیط رو میخریدن و بعدش میرفتن عوض میکردن و تاریخ دلخواه خودشون رو با همون قیمت میگرفتن!!!

بله دقیقا همین طوره.البته زمانی که من بلیط اولم رو خریدم،قیمت هر 2 تاریخ(11 و 20 آگوست) یکی بود.کلا مطلب رو به این دلیل گفتم که قبلا در یکی از فروم ها خوندم که این کار نه جریمه و نه هزینه ای داره.ولی در عمل به اون شکل نیست
موفق باشید

masoud mac
July 9th, 2012, 11:16 AM
بچه ها من موقعی که داشتم بیلیط میگرفتم آژانس بهم گفت که با ترکیش 30 کیلو بار میتونم ببرم اما الان که سایتارو چک کردم میگن 20 کیلو باراصلی و 8 کیلو ساک داخل کابین میتونه باشه!!! من فکر میکردم یه 30 کیلو و یه 10 کیلو میتونم ببرم!!! :embarrassed:

http://www.turkishairlines.com/en-cy/travel-information/pre-flight/baggage-information/carry-on-baggage

http://www.airline-luggage-regulations.com/turkish-airlines.php

ماشین لباسشویی
July 9th, 2012, 03:57 PM
بچه ها من موقعی که داشتم بیلیط میگرفتم آژانس بهم گفت که با ترکیش 30 کیلو بار میتونم ببرم اما الان که سایتارو چک کردم میگن 20 کیلو باراصلی و 8 کیلو ساک داخل کابین میتونه باشه!!! من فکر میکردم یه 30 کیلو و یه 10 کیلو میتونم ببرم!!! :embarrassed:

http://www.turkishairlines.com/en-cy/travel-information/pre-flight/baggage-information/carry-on-baggage

بله،منم مثل شما فکر میکردم!
ولی متاسفانه فقط 20 کیلو میتونیم ببریم:
Economy Class
20 kg

دوستان اگه نظری دارید بفرمایید، یا اگه من اشتباه میکنم لطفاً تصحیح کنید.
ممنون

maziar_m
July 9th, 2012, 05:18 PM
بله،منم مثل شما فکر میکردم!
ولی متاسفانه فقط 20 کیلو میتونیم ببریم:
Economy Class
20 kg

دوستان اگه نظری دارید بفرمایید، یا اگه من اشتباه میکنم لطفاً تصحیح کنید.
ممنون

فکر میکنم همون 30 کیلو که تو بیلیت نوشته درست باشه، 20 کیلو رو نوشته general rules، شاید قوانین مسیر ما مثل مسیر برزیل فرق کنه.

OSX
July 9th, 2012, 08:31 PM

شما می تونین همونطور که تو بلیطتون نوشته 30 کیلوگرم با ترکیش چمدون ( حداکثر ۲ تا) و 8 کیلوگرم ساک کابین بیارین و برای هر کیلوگرم اضافه هم باید 20 یورو بدین. معمولا تا 1-2 کیلوگرم اضافه رو چیزی نمی گن . البته معمولا نه همیشه !!!

yalda67
July 20th, 2012, 02:36 PM
شما می تونین همونطور که تو بلیطتون نوشته 30 کیلوگرم با ترکیش چمدون ( حداکثر ۲ تا) و 8 کیلوگرم ساک کابین بیارین و برای هر کیلوگرم اضافه هم باید 20 یورو بدین. معمولا تا 1-2 کیلوگرم اضافه رو چیزی نمی گن . البته معمولا نه همیشه !!!

خیلی ممنون از پاسخ تون اما راستش من یه کم گیج شدم آخه تو همه لینکایی که دوستان گذاشتن و طبق سایت ترکیش بار چمدون مجاز واسه economy class حدود 20k و بار مجاز داخل کابین 8k هست..تو بلیط خود من کل بار مجاز رو نوشته 30 کیلو ..(که من اینجور برداشت کردم که منظورش مجموع بار چمدون و بار داخل کابین هست)..حالا سوالم از شما اینه که آیا شما لینکی دارین واسه گفته تون یا اینکه از خود ترکیش پرسیدین شفاهن اینجوری گفتن؟ چون من شخصن موفق نشدم لینکی پیدا کنم و فکر می کنم این مساله مهمی باشه....با تشکر