PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : متقاضیان مهاجرت به کانادا که فایلشان به ورشو ارسال شده است (پیش از 2008)

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56

fanta
July 7th, 2010, 07:14 PM
كاشكي قبل از اينكه برن سراغ اكتبريا يا حتي در كنارشون يه نگاهي هم به جولاي 2005 ميكردن .
اين سري هم همش مال 2005 اي هاست و من واقعا نگران 2004 اي ها هستم چرا هيچ خبري براي 2004 اي ها نميشه

ای بابا من خودمو میگم ما که دیگه پوست کلفت شدیم. راستشو بخواین موندم که با این نظم و ترتیب چجوری کانادا جزو هشت کشور صنعتی شده! با آلمانی ها که مقایسه میکنم اصلا هیچ جوری (واقعا هیچ جوری!) قابل مقایسه نیستن. راستی من هم به نوبه خودم به هم دریافت کنندگان اخیر مدیکال تبریک و برای بازماندگان (منظورم از قافله است) صبری جمیل و اجری جزیل مسئلت دارم.

masoud1356
July 8th, 2010, 03:00 AM
آقاي مسعود خيلي خيلي مباركه انگار يكي از ون 2005 اي ها پياده شد و تعدادمون 9 نفر شد . الان با دفتر تهران وكيلمون تماس گرفتم و پرسيدم اونا هم اين چند ورز چند تا مديكال از ورشو داشتن ول يخوب متاسفانه هنوز من نبودم
انگا رتئوري درست از آب دراومد

مسعود جان تا اونجاييكه يادمه شما كمتر از يك ماه پيش باهاشون مكاتبه كرده بودي و گفته بودند تحت بك گراند چكي
الان مديكالت با نامه رسيده برات .با نامه و پست معمولي؟ تاريخش معلومه كه كي ارسال شده ؟ با اون پيگيري آخريت چقدر فاصله داره ؟
با تشکر از همه دوستان
شادی جان ما راس 6ماه در تاریخ 7/6 نامه زدیم و گفتند در حال بکگروند چک هستند. نامه آپدیت مارو 22/ 6 با پست معمولی فرستاده بودند. من حتم دارم مال شما هم دراهه.

ehsan110
July 8th, 2010, 02:22 PM
دوستان این مطلبو الان در سایت ایرانتو خوندم که یکی کاربران اونجا گذاشته با اجازه اش در ذیل کپی پیست می کنم:

"
farshadrezva نوشته است:
دوستان عزیز، من سال مارس 2006 اقدام کردم،که فایلم به ورشو منتقل شده و برای اطلاع خودم 2 سوال زیر را از سفارت کانادا در ورشو پرسیدم که جواب را هم زیر ـن است. 1) In case you send update letter, will you inform the applicant by mail, e-mail or both of them? 2) Can you give me an approximate date to start of my application process, if applicable? Because I want to prepare new documents. Dear Applicant, Your application was transferred to the Canadian Embassy in Warsaw, Poland for processing. The purpose for this transfer was to expedite the processing of your application. Please note that all correspondence pertaining to your file should now be sent to the Canadian Embassy in Warsaw, Poland at the address provided above. Please do not send any documents or correspondence to the Canadian Embassy in Damascus, Syria. If you wish to change your mailing address (including e-mail address), please make a signed request (your hand-written signature should be placed under the request; the signature must match the sample left in your application form) to this effect and send it to this office by e-mail attachment, fax or regular mail. This office will be in contact with you within the next six months. Please await our correspondence

hedirh26
July 8th, 2010, 02:57 PM
دوستان این مطلبو الان در سایت ایرانتو خوندم که یکی کاربران اونجا گذاشته با اجازه اش در ذیل کپی پیست می کنم:

"
farshadrezva نوشته است:
دوستان عزیز، من سال مارس 2006 اقدام کردم،که فایلم به ورشو منتقل شده و برای اطلاع خودم 2 سوال زیر را از سفارت کانادا در ورشو پرسیدم که جواب را هم زیر ـن است. 1) In case you send update letter, will you inform the applicant by mail, e-mail or both of them? 2) Can you give me an approximate date to start of my application process, if applicable? Because I want to prepare new documents. Dear Applicant, Your application was transferred to the Canadian Embassy in Warsaw, Poland for processing. The purpose for this transfer was to expedite the processing of your application. Please note that all correspondence pertaining to your file should now be sent to the Canadian Embassy in Warsaw, Poland at the address provided above. Please do not send any documents or correspondence to the Canadian Embassy in Damascus, Syria. If you wish to change your mailing address (including e-mail address), please make a signed request (your hand-written signature should be placed under the request; the signature must match the sample left in your application form) to this effect and send it to this office by e-mail attachment, fax or regular mail. This office will be in contact with you within the next six months. Please await our correspondence

احسان جان این نامه رو برای من هم در جواب یکی از ایمیل هام زده بودند. از همون نامه های کیلویی شونه که برای همه میفرستند.

manaa
July 8th, 2010, 03:44 PM

"
farshadrezva نوشته است:
تا 6 ماه آینده؟؟؟؟؟؟؟!!!!!یعنی چی؟نکنه برای یه آپدیتم باید تا 6 ماه صبر کنیم و دوباره بگن 6 ماه دیگه؟؟!!اقلا میگفتن سه ماه آینده که یه ذره دلمون خوش بشه.پس منظور آقای کنی از اینکه گفته عدالت رو باید در مورد پرونده های قدیمی رعایت کنبم اینه؟!!!!خدایا خودت کمکمون کن.

pkhansari
July 8th, 2010, 06:09 PM
تا 6 ماه آینده؟؟؟؟؟؟؟!!!!!یعنی چی؟نکنه برای یه آپدیتم باید تا 6 ماه صبر کنیم و دوباره بگن 6 ماه دیگه؟؟!!اقلا میگفتن سه ماه آینده که یه ذره دلمون خوش بشه.پس منظور آقای کنی از اینکه گفته عدالت رو باید در مورد پرونده های قدیمی رعایت کنبم اینه؟!!!!خدایا خودت کمکمون کن.
همونطور که دوستمون hedirh26 نوشته این جواب کاملا تیپ هست و به هرکسی که براشون ایمیل بفرسته همینو کپی پیست میکنن. منجلمه منم این عین این متن رو وقتی میخواستم آدرسم رو تغییر بدم گرفتم.

Mojola
July 9th, 2010, 01:06 AM
آقای مانی مدیکال شما نیومد ؟ شما هم که اکتبر اپلای کرده بودید فکر کنم یکشنبه که بعد از تعطیلی هست میاد
شادی جان ممکنه مسافران هم اکنون ون رو بنویسید ؟ من 5 نفرمونو یادمه !

شادي
Mani-rah25
fereidoon 2005
armita joon
mojola

baal
July 9th, 2010, 08:33 PM
visa request ما امروز آمد.

شروع پروسس نوامبر ۲۰۰۵
ارسال به ورشو ۲۲ جون ۲۰۰۹
ایمیل آپ دیت ها ۱۸ سپتامبر ۲۰۰۹
ارسال آپ دیت ها به ورشو ۲۴ نوامبر ۲۰۰۹
دریافت مدیکال ۲ جون ۲۰۱۰
ورود مدیکال به دفتر وین ۱۰ جون ۲۰۱۰
ایمیل درخواست پاسپورت برای ویزا امروز

با آرزوی خبر خوش برای همه شما دوستان.

manaa
July 10th, 2010, 03:39 PM
سلام به همگی
با توجه به آماری که این فروم نشون میده و همچنین دوستان و آشنایان به این نتیجه رسیدم که وضع ما 2006 ها بدتر از دوستان 2004 و مخصوصا 2005 هست.چون خیلی از دوستان 2004 و 2005 درست 1 ماه بعد از انتقال فایلشون به ورشو نامه آپدیتشونو دریافت کردن ولی با گذشت 2 ماه و نیم از ارسال پرونده های ما به ورشو هنوز هیچکدوممون نامه آپدیتمونو نگرفتیم.البته نمیخوام انرژی منفی بدم یه موقع هم شاید سورپرایزمون کنن و بگن ببخشید که چند سال منتظر بودید بفرمایید اینم ویزاهاتون!!!!!!!

misha10681
July 10th, 2010, 07:30 PM
سلام
يک سوال دارم از دوستان قديمی که update کردند کسی بوده که ريز سوابقی که در فرم اوليه نوشته با فرم جديدش فرق داشته باشه؟
من جاهای زيادی کار کردم برای همين همه را در فرم سوابق کاری که سال 2006 فرستادم ننوشتم و اشتباهی که کردم از فرم هام کپی نگرفتم. حالا اگر بخواهم update بفرستم احتمال زياد تعداد شرکت ها يکی نمیشه يا تاريخ ها دقيقا مثل هم نخواهد بود(بازه های زمانی)
کسی بوده اين مشکل رو تجربه کرده باشه يا فکر می کنيد فرم جديد براشون ملاک تصميم گيری ؟

شادي
July 11th, 2010, 08:28 AM
سلام به همگی
با توجه به آماری که این فروم نشون میده و همچنین دوستان و آشنایان به این نتیجه رسیدم که وضع ما 2006 ها بدتر از دوستان 2004 و مخصوصا 2005 هست.چون خیلی از دوستان 2004 و 2005 درست 1 ماه بعد از انتقال فایلشون به ورشو نامه آپدیتشونو دریافت کردن ولی با گذشت 2 ماه و نیم از ارسال پرونده های ما به ورشو هنوز هیچکدوممون نامه آپدیتمونو نگرفتیم.البته نمیخوام انرژی منفی بدم یه موقع هم شاید سورپرایزمون کنن و بگن ببخشید که چند سال منتظر بودید بفرمایید اینم ویزاهاتون!!!!!!!

مانا جان اينجوري نبود كه يك ماه بعد بياد . منتها خيلي از ماها اون اول خبر نداشتيم پرونده مون ترنسفر شده به ورشو مثلا خود من كه پرونده ام جون ترنسفر شده بود سپتامبر نامه آپديت گرفتم .
ولي من چون ميدونستم اون موقع كه حالا حالا ها بايد منتظر بمونم در طول اون 4 سال فقط يك بار در سايت وضعيت پرونده ام رو چك كرده بودم اونم براي امتحان كردن فايل نامبرم بود .نگران نباش . به نظرم اينا ميخوان يه سر و سامون به پرونده هاي 2004-2005 اي ها بدند و بعد برا ي شما نامه بفرستند
حتي يه جورايي وضع شما بهتر هم شده
كساني كه خيلي زود پرونده هاشون به ورشو منتقل شده بود يه جورايي ضرر هم كردند . اگه اوايل اين فروم رو بخوني ميبيني كه هر خبري كه مي شنيديم در مورد رد شدن پرونده هايي بود كه به ورشو رفته بود
اونا با روال كار ايراني ها آشنايي نداشتند و خيلي راحت پرونده ها رو رد ميكردن به نحوي كه حتي وكيل ها هم به وحشت افتاده بودند
ولي الان اوضاع بهتره و خدا رو شكر كلي از بچه هاي اينجا مديكال و ويزا گرفتند

شادي
July 11th, 2010, 08:32 AM
آقای مانی مدیکال شما نیومد ؟ شما هم که اکتبر اپلای کرده بودید فکر کنم یکشنبه که بعد از تعطیلی هست میاد
شادی جان ممکنه مسافران هم اکنون ون رو بنویسید ؟ من 5 نفرمونو یادمه !

شادي
Mani-rah25
fereidoon 2005
armita joon
mojola
ليست اسامي اين بود كه خدا رو شكر آقاي مسعود از اون خارج شدند
شادي
حمي
mani-rah25
armitajoon
mojola
masould1356
fereidoon2005
maryamflower
ikparsi
mam2005

رضا
July 11th, 2010, 08:50 AM
سلام دوستان
آيا كسي از 2005 يها به غير از baal اخيرا پاس ريكوئست شده؟

رضا
July 11th, 2010, 09:03 AM
راستي آ يا لندينگ في ريكوئست با مديكال بايد بياد يا خير؟چون مال من فقط مديكال بود براي همين كمي نگران شدم.
آيا ميشه لندينگ في ريكوئستو بدون دريافت درخواستي از ورشو فرستاد؟
ممنمون ميشم اگر كسي چيزي در اين ارتباط ميدونه بفرسته

hamid107
July 11th, 2010, 09:55 AM
سلام
يک سوال دارم از دوستان قديمی که update کردند کسی بوده که ريز سوابقی که در فرم اوليه نوشته با فرم جديدش فرق داشته باشه؟
من جاهای زيادی کار کردم برای همين همه را در فرم سوابق کاری که سال 2006 فرستادم ننوشتم و اشتباهی که کردم از فرم هام کپی نگرفتم. حالا اگر بخواهم update بفرستم احتمال زياد تعداد شرکت ها يکی نمیشه يا تاريخ ها دقيقا مثل هم نخواهد بود(بازه های زمانی)
کسی بوده اين مشکل رو تجربه کرده باشه يا فکر می کنيد فرم جديد براشون ملاک تصميم گيری ؟

من پیشنهاد می‌کنم که بهشون یه ایمیل بزنی‌ و بگی‌ که یه کپی‌ از فرمهت رو میخواهی‌ یا شانس یا اقبال چیزی رو از دست نمیدی

شادي
July 11th, 2010, 09:58 AM
سلام دوستان
آيا كسي از 2005 يها به غير از baal اخيرا پاس ريكوئست شده؟

آقاي رضا نگران پاسپورت ريكوئست نباشيد . baal هم بعد از يك ماه پاس ريكوئيست شد . حتي beh بعد از دو ماه پاسپورت ريكوئست شد ولي اخيرا يعني حدود دو هفته پيش آقاي حميد م پاسپورت ريكوئست شده بودن بعد از دو هفته
مياد حتما
لندينگ في رو هم بايد همراه پاسپورت ريكوئستتون بفرستيد

paarsin
July 11th, 2010, 11:46 AM
راستي آ يا لندينگ في ريكوئست با مديكال بايد بياد يا خير؟چون مال من فقط مديكال بود براي همين كمي نگران شدم.
آيا ميشه لندينگ في ريكوئستو بدون دريافت درخواستي از ورشو فرستاد؟
ممنمون ميشم اگر كسي چيزي در اين ارتباط ميدونه بفرسته
لندینگ فی با پاسپورت ریکویست می آید. البته از شما عکس و شاید یک دو مورد دیگر هم بخواهند. صبر کنید تا پاس ریکویست بیاید بعد لندینگ را با آنها بفرستید

misha10681
July 11th, 2010, 12:04 PM
من پیشنهاد می‌کنم که بهشون یه ایمیل بزنی‌ و بگی‌ که یه کپی‌ از فرمهت رو میخواهی‌ یا شانس یا اقبال چیزی رو از دست نمیدی

يعنی همه از فرم هاتون کپي داشتيد؟:(
با توجه به اينکه هميشه در جواب ايميل ها يک جمله ثابت رو می گين بعيد می دونم کمکی بکنند و بعدش هم چه بهانه ای بيارم که بگم يک کپي از فرم هام رو می خوام؟!

ikparsi
July 11th, 2010, 12:21 PM
درود بر همه دوستان بویژه دوستان خوش اقبال و پیشانی بلند صاحب المدیکال

آیا کسی میدونه از زمان صدور مدیکال تا چه مدت وقت برای انجام تستها داریم؟ به عبارتی نامه مدیکال چه مدت اعتبار داره؟
با توجه به وضعیت پست ایران بخصوص این روزها که پشت سر هم تعطیله، همچنین با توجه به اینکه آدرس من تهران نیست, نگران این هستم که وقتی به دستم برسه، دیگه فرصتی برای انجام تستها نداشته باشم

feral
July 11th, 2010, 12:30 PM
دوستان می تونم بپرسم شما موقع تحویل مدارک چند سری کپی تحویل دادید؟ چون من هم تقریباً وضعیت misha10681 رو دارم زمان تحویل مدارک فکر می کنم به اشتباه شخصی که در سفارت ایران مدارک را تحویل گرفت از من خواست تا کپی سوم را هم در پاکت بگذارم و در نتیجه هیچ کپی برای من باقی نماند. الان هم همش نگرانم که اگر دوباره قرار باشد فرم پر کنم ممکن است کمی متفاوت شود، مخصوصاً اینکه معمولاً در عوض کردن تاریخ ها کمی ممکن است اینور و آنور شود. ضمناً اصلا فکر می کنم که از زیادی گذاشتن مدارک هم خیلی خوشحال نشوند چون باعث شلوغی کارشان می شود. البته این را هم بگویم که من همه مدارک را خیلی منظم دسته بندی کرده بودم که باز همان شخص به من گفت باید همه را روی هم بگذاری که بعد هم وسط کار پشیمان شد و گفت نمی خواهد.

salipouri
July 11th, 2010, 03:04 PM
sg
ليست اسامي اين بود كه خدا رو شكر آقاي مسعود از اون خارج شدند
شادي
حمي
mani-rah25
armitajoon
mojola
masould1356
fereidoon2005
maryamflower
ikparsi
mam2005
سلام
وضعيت پرونده ما:
فايل نامبر:اگوست 2005
آپديت مدارك:دسامبر 2009
فعلا منتظر
اجازه هست سوار شيم؟

شادي
July 11th, 2010, 03:56 PM
sg
سلام
وضعيت پرونده ما:
فايل نامبر:اگوست 2005
آپديت مدارك:دسامبر 2009
فعلا منتظر
اجازه هست سوار شيم؟
بله حتما دوباره 2005 اي ها ده نفريم

به شرح زير

شادي
حمي
mani-rah25
armitajoon
mojola
salipouri
fereidoon2005
maryamflower
ikparsi
mam2005

marjanmohajer
July 11th, 2010, 03:57 PM
سلام
سلام
ما نیز این مشکل را داشتیم که به ما کپی ندادند در نهایت با کمک یک وکیل کپی ها را گرفتیم تا مغایرت نباشه

شادي
July 11th, 2010, 03:58 PM
دوستان می تونم بپرسم شما موقع تحویل مدارک چند سری کپی تحویل دادید؟ چون من هم تقریباً وضعیت misha10681 رو دارم زمان تحویل مدارک فکر می کنم به اشتباه شخصی که در سفارت ایران مدارک را تحویل گرفت از من خواست تا کپی سوم را هم در پاکت بگذارم و در نتیجه هیچ کپی برای من باقی نماند. الان هم همش نگرانم که اگر دوباره قرار باشد فرم پر کنم ممکن است کمی متفاوت شود، مخصوصاً اینکه معمولاً در عوض کردن تاریخ ها کمی ممکن است اینور و آنور شود. ضمناً اصلا فکر می کنم که از زیادی گذاشتن مدارک هم خیلی خوشحال نشوند چون باعث شلوغی کارشان می شود. البته این را هم بگویم که من همه مدارک را خیلی منظم دسته بندی کرده بودم که باز همان شخص به من گفت باید همه را روی هم بگذاری که بعد هم وسط کار پشیمان شد و گفت نمی خواهد.

نميدونم منظورتون چيه از چند سري كپي البته ما كه وكيلمان تحويل داده ولي خوب يك سري اصل مدارك را براي سفارت ميفرستيم و يك سري هم كپي از همه چيز و برخي جاها كه ميشد يك سري اصل هم براي خودمان نگاه داشتيم

وقتي داشتيم آپديت ارسال ميكرديم تازه متوچجه شدم كه وكيلمان يك نسخه كامپيوتري از همه فرمهاي ما را هم خودش نگه داشته است و فولدري به نام هر كلاينتش دارد كه همه محتويات پرونده و كپي مدارك و غيره د رآن است

feral
July 11th, 2010, 11:09 PM
نميدونم منظورتون چيه از چند سري كپي البته ما كه وكيلمان تحويل داده ولي خوب يك سري اصل مدارك را براي سفارت ميفرستيم و يك سري هم كپي از همه چيز و برخي جاها كه ميشد يك سري اصل هم براي خودمان نگاه داشتيم

وقتي داشتيم آپديت ارسال ميكرديم تازه متوچجه شدم كه وكيلمان يك نسخه كامپيوتري از همه فرمهاي ما را هم خودش نگه داشته است و فولدري به نام هر كلاينتش دارد كه همه محتويات پرونده و كپي مدارك و غيره د رآن است

با تشکر از شادی جون، راستش من 2 کپی از هر چیز گرفته بودم ولی در سفارت همان شخصی که فکر می کنم ناوارد بود ( چون تعطیلات عید بود ) به من گفت یک کپی دیگر هم باید باشد که ما با کلی دردسر همانجا گرفتیم و من فکر کردم حتماً باید برای آنها 2 سری بفرستیم و یک نسخه هم برای خودمان است. ولی باز هم گفت باید آنها را هم بفرستید. به هر حال چون کسان دیگری منتظر ودر صف بودند و من بسیار تحت استرس بودم هر چه گفت انجام دادم. حالا خدا میداند چقدر در کارمان اشکال باشد. راستی این چک لیست قضیه اش چیست ؟ آیا باید برای اونها می فرستادیم یا برای خودمان چک می کردیم؟ من که یادم نمی آید چیزی به اسم چک لیست برایشان فرستاده باشم.

hamid107
July 12th, 2010, 10:56 AM
يعنی همه از فرم هاتون کپي داشتيد؟:(
با توجه به اينکه هميشه در جواب ايميل ها يک جمله ثابت رو می گين بعيد می دونم کمکی بکنند و بعدش هم چه بهانه ای بيارم که بگم يک کپي از فرم هام رو می خوام؟!

شما باید یک درخواست مانند فرمت زیر تهیه کنی و بهشون فاکس و ایمیل کنی شما باید طوری ثابت کنی که واقعأ همان متقاضی اصلی هستید.

To: The Canadian Embassy
Damascus / (or any other embassy that your file is in process)
Immigration section

Dear Sir/ Madam,
My name is (Your name) having Immigration file No. B???????? on ( The date).
I unfortunately have to inform you that I lost all the copies of my immigration documents which I sent to the Canadian embassy in …….. including a set of the form imm008, imm612, imm?? and ….. (you should complete the rest)
It would be very kind of you if could send me a copy of the forms to the following address:
(Your Email address)
I accept to take care of all the paperwork, handling all the phone calls costs and etc.
I regret the inconvenience and thank you for your cooperation.. If you need any other information let me know by contactin me through the above e-mail address.
Your name
Date
Signature ( your signature should be as similar as the one that you signed in the original form)

misha10681
July 12th, 2010, 11:08 AM
شما کسی رو سراغ داريد که اين کار را کرده باشه و بهش کپی فايل ها رو داده باشن؟
خانم marjanmohajer می گن که اين مشکل رو داشتن اما سفارت بهشون نداده کپی ها رو

Artin Raad
July 12th, 2010, 02:08 PM
درود بر همه دوستان بویژه دوستان خوش اقبال و پیشانی بلند صاحب المدیکال

آیا کسی میدونه از زمان صدور مدیکال تا چه مدت وقت برای انجام تستها داریم؟ به عبارتی نامه مدیکال چه مدت اعتبار داره؟
با توجه به وضعیت پست ایران بخصوص این روزها که پشت سر هم تعطیله، همچنین با توجه به اینکه آدرس من تهران نیست, نگران این هستم که وقتی به دستم برسه، دیگه فرصتی برای انجام تستها نداشته باشم

شما حدود 90 روز مهلت دارید که مدیکال انجام بدهید که معمولا وقت کافی خواهید داشت و نگران این موضوع نباشید
امیدوارم هرچه زودتر مدیکال تمام دوستان این فروم بیاد و کارشان هرچه سریعتر انجام شود

Sareh
July 12th, 2010, 02:51 PM
Dear friends
I've joined this forum recently and found it interesting and highly informative. Our timeline:

Applied September: 2005 Austria
First update request: June 2007
File Transfer to Warsaw: June 2009
Second Udate request: September 2009
Update sent: December 2009
Waiting for Medical request

feral
July 12th, 2010, 03:15 PM
دوستان عزیز می تونم از کسانی که خودشون اقدام کردند بپرسم اگر یادشون باشه چند نسخه کپی دادید و آیا چک لیست را هم باید براشون می گذاشتیم در پاکت؟

ضمناً به دوستان جدید خوشآمد می گویم. من هم زیاد وقتی نیست که آمدم اما این فروم بسیار برایم مفید بوده و هر روز برای گرفتن خبر های جدید با اشتیاق به آن سر می زنم و امیدوارم هر چه زودتر دوستان قدیمی به نتیجه مطلوب برسند.

manaa
July 12th, 2010, 03:53 PM
سلام به همگی
دیشب دوستم که تو کانادا همکار یه وکیله میگفت تو این یکی دو ماه اخیر سیل مدیکال از ورشو برای 2005ایها داره میاد.تو این هفته هم 7 تا مدیکال داشتن.حالا که به سلامتی داره مدیکالا میاد یه موقع از اینجا نرید و ما رو فراموش کنید!

ehsan110
July 12th, 2010, 04:36 PM
دوستان عزیز می تونم از کسانی که خودشون اقدام کردند بپرسم اگر یادشون باشه چند نسخه کپی دادید و آیا چک لیست را هم باید براشون می گذاشتیم در پاکت؟

ضمناً به دوستان جدید خوشآمد می گویم. من هم زیاد وقتی نیست که آمدم اما این فروم بسیار برایم مفید بوده و هر روز برای گرفتن خبر های جدید با اشتیاق به آن سر می زنم و امیدوارم هر چه زودتر دوستان قدیمی به نتیجه مطلوب برسند.

من چک لیست رو گذاشتم و به همون ترتیبی که گفته بود مدارک رو گذاشتم< اما منظور از کپی رو نفهمیدم؟؟ کپی چی؟

paarsin
July 12th, 2010, 07:28 PM
با سلام
من قبلا این سوال رو مطرح کرده ام اما هنوز نتونستم جوابمو پیدا کنم و ناچارم دوباره بگم شاید یکی از دوستان بتونه کمکم کنه : من 2006 با simplified process اقدام کردم و 2 ماه بعد از گرفتن فایل نامبر ielts امتحان دادم حالا نمیدونم که اون امتحان معتبره یا نه.خودشون تو سایت نوشتن آزمونهایی که within one year از زمان فایل نامبر باشن معتبرن حالا اینکه این یک سال اعتبار آزمون مال قبل از فایل نامبره یا بعدش من نمیدونم.
از دوستانی که وقت میذارن و حواب میدن خیلی ممنونم.

برای مدارک تکمیلی که می فرستید باید امتحان جدید بدهید
آن امتحان قبلی شما دیگر اعتبار ندارد

paarsin
July 12th, 2010, 07:33 PM
من چک لیست رو گذاشتم و به همون ترتیبی که گفته بود مدارک رو گذاشتم< اما منظور از کپی رو نفهمیدم؟؟ کپی چی؟

در نامه ای که برای شما می فرستند دقیقن می گویند که چه مدارکی را باید بفرستید، که می شود کپی مدارک که همراه ترجمه رسمی است و در دارالترجمه به هم منگنه شده اند. به جز ielts و گواهی عدم سو پیشینه که اصل آن ها را باید با ترجمه رسمی بفرستید
چک لیست را هم باید روی همه مدارک گذاشته و بفرستید

feral
July 12th, 2010, 11:05 PM

با تشکر منظورم کپی از فرم های پر شده بود.

feral
July 12th, 2010, 11:12 PM
با سلام
من قبلا این سوال رو مطرح کرده ام اما هنوز نتونستم جوابمو پیدا کنم و ناچارم دوباره بگم شاید یکی از دوستان بتونه کمکم کنه : من 2006 با simplified process اقدام کردم و 2 ماه بعد از گرفتن فایل نامبر ielts امتحان دادم حالا نمیدونم که اون امتحان معتبره یا نه.خودشون تو سایت نوشتن آزمونهایی که within one year از زمان فایل نامبر باشن معتبرن حالا اینکه این یک سال اعتبار آزمون مال قبل از فایل نامبره یا بعدش من نمیدونم.

دوست عزیز فکر می کنم همان یک سالی که خودتون در سایت خوندید درسته چون این نکته در یک فروم دیگر هم که من به آنجا سر میزنم به همین صورت مطرح شده که آدرس آن را در زیر می گذارم:
http://www.canadavisa.com/canada-immigration-discussion-board/2006-damascus-applicants-t29102.300.html

Mojola
July 13th, 2010, 02:09 AM
با سلام

دوست من
این بدین معنیه که وقتی مدرک آیلتس رو براشون میفرستید نباید بیشتر از یکسال ازش گذشته باشه یعنی مربوط به قبل هست نه بعد !
من برعکس Paarsin عزیز معتقدم نیازی به آیلتس جدید ندارید
برای مثال خود من وقتی اپلای کردم ( آگوست 2004 ) آیلتسم مربوط به مارچ سال 2002 بود ولی اونوقتا 2 سال اعتبار داشت و موقع درخواست آپدیت جون 2006 با ایمیل سوال کردم گفتن نیازی به آیلتس جدید ندارم مگر اینکه مایل به افزایش امتیازم باشم البته من استثنائا اول آپدیت کردم 8 ماه بعد فایلمو فرستادن ورشو !
لطفا سایر دوستان هم نظر بدهند
موفق باشید

شادي
July 13th, 2010, 09:31 AM
Dear friends
I've joined this forum recently and found it interesting and highly informative. Our timeline:

Applied September: 2005 Austria
First update request: June 2007
File Transfer to Warsaw: June 2009
Second Udate request: September 2009
Update sent: December 2009
Waiting for Medical request

ساره جان خوش آمدي . با شما شديم 11 نفر

شادي
حمي
mani-rah25
armitajoon
mojola
salipouri
fereidoon2005
maryamflower
ikparsi
mam2005
sareh

مانا جان اميدوارم حرف دوستتون و پدر هديه جان هم خيلي خيلي درست باشه و واقعا به زودي مديكال همه بياد

beh1977
July 13th, 2010, 09:32 AM
سلام به همگی
ویزای ما دیروز بعد از 5 هفته رسید. جالبه که هر چی عکس اضافه بوده از ابتدا تا حالا برامون برگردوندند.
با آرزوی موفقیت برای همه دوستان

رضا
July 13th, 2010, 09:46 AM
سلام به همه دوستان عزيز
همين الان پاس ريكوئست من رسيد.
از همتون ممنونم و آرزو ميكنم براي همتون همين روزا خبراي خوش برسه
با تشكر

رضا
July 13th, 2010, 09:56 AM
براي اطلاع دوستان
تاريخ قايل نامبر: 2005 ,July 26
دريافت مديكال:2010 May
ارسال آپديت:2009 Dec
ارسال مديكال : June,14 , 2010

beh1977
July 13th, 2010, 11:41 AM
file no. Jan. 2005
Transfere to Warsaw Ju. 2009
Update Sep 2009
Medical MAr 2010
Passport request jun 2010
Visa July 2010

hamid107
July 14th, 2010, 09:10 AM
سلام دوستان،

برای من هنوز Update Request نیومده و حالا حالاها باید صبر کنم و تو صف بمونم
من کارت پایان 18 ماه خدمت سربازیم رو گم کردم ولی کارت 6 ماه احتیاط رو دارم آیا باید کارتهای پایان خدمت رو ترجمه کنم؟
براي اطلاع دوستان
تاريخ فايل نامبر:2006,اگوست
تاریخ ارسال به ورشو:2010 آپریل

Sareh
July 14th, 2010, 01:51 PM
Dear Shadi and feral

Many thanks for welcoming and adding us to your list. Furthermore, we congratulate to beh1977, Reza and other friends who've received their Medical or Passport request or even their visa and wish them all the best. Regarding the flood of Medicals is about to reach applicants soon, it might be true as in response to our case enquiry in March 2010 they sent us their standard email that their office would communicate with us within 6 months which would be by September

شادي
July 14th, 2010, 02:49 PM
سلام دوستان،

برای من هنوز Update Request نیومده و حالا حالاها باید صبر کنم و تو صف بمونم
من کارت پایان 18 ماه خدمت سربازیم رو گم کردم ولی کارت 6 ماه احتیاط رو دارم آیا باید کارتهای پایان خدمت رو ترجمه کنم؟
براي اطلاع دوستان
تاريخ فايل نامبر:2006,اگوست
تاریخ ارسال به ورشو:2010 آپریل
حميد خان اگه من جاي شما بودم از الان ميرفتم دنبال المثني كارت پايان خدمتم
چون شنيدم كه المثني گرفتنش كار سخت و طولاني هست
بهتره داشته باشيدش

رضا
July 15th, 2010, 09:06 AM
دوستان عزيزم سلام
من از زمان پاس ريكوئستم كمي نگرانم.از آنجائي كه بنده وكيل كانادائي داشتم اكثر ارتباطات من از طريق وكيلم در كانادا بود كه اين وكيل از طريق يك شركت معتبر ايراني در تهران كه طرف قرارداد من بود و هست استخدام شده است.بنا براين آدرس من در سايت اينترنتي همان آدرس وكيل كانادائي هست.
نگراني من از اين بابت كه حالا كه من ميبايست پاسپورتمو به DHL ,TNT,و يا ARAMEX تخويل بدم آيا پاسپورتها موقع برگشت به دست خودم ميرسه يا وكيل كانادائي در كانادا؟
با تشكر

Artin Raad
July 15th, 2010, 10:11 AM
دوستان عزيزم سلام
من از زمان پاس ريكوئستم كمي نگرانم.از آنجائي كه بنده وكيل كانادائي داشتم اكثر ارتباطات من از طريق وكيلم در كانادا بود كه اين وكيل از طريق يك شركت معتبر ايراني در تهران كه طرف قرارداد من بود و هست استخدام شده است.بنا براين آدرس من در سايت اينترنتي همان آدرس وكيل كانادائي هست.
نگراني من از اين بابت كه حالا كه من ميبايست پاسپورتمو به DHL ,TNT,و يا ARAMEX تخويل بدم آيا پاسپورتها موقع برگشت به دست خودم ميرسه يا وكيل كانادائي در كانادا؟
با تشكر

سلام
پست ادرس شمارا میگیرید و از طریق سفارت ایران بقیه کارها انجام میشود و دوباره پست از سفارت تحویل میگیرد و به ادرسی که شما دادید برمیگرداند زمان این روند کاملا به سفارت مربوط است و طبق گفته پست از 4 تا 6 هفته متغییر است و ممکن است بیش از این هم طول بکشد به تاریخی که سفارت برای تحویل ویزا ذکر کرده توجه کنید تا به مشکل برنخورید

رضا
July 15th, 2010, 10:29 AM
سلام
پست ادرس شمارا میگیرید و از طریق سفارت ایران بقیه کارها انجام میشود و دوباره پست از سفارت تحویل میگیرد و به ادرسی که شما دادید برمیگرداند زمان این روند کاملا به سفارت مربوط است و طبق گفته پست از 4 تا 6 هفته متغییر است و ممکن است بیش از این هم طول بکشد به تاریخی که سفارت برای تحویل ویزا ذکر کرده توجه کنید تا به مشکل برنخورید

مرسي از راهنمائيتون
.پس با اين حساب لازم نيست آدرسمو در سايت اينتر نتي CIC عوض كنم.منظورم اينه كه با وجود آدرس وكيلم در كانادا در سايت ,اداره پست پاسپورتهارو به من در ايران تحويل ميده نه به وكيل در كانادا.

Artin Raad
July 15th, 2010, 11:00 AM
مرسي از راهنمائيتون
.پس با اين حساب لازم نيست آدرسمو در سايت اينتر نتي CIC عوض كنم.منظورم اينه كه با وجود آدرس وكيلم در كانادا در سايت ,اداره پست پاسپورتهارو به من در ايران تحويل ميده نه به وكيل در كانادا.

بله البته شما میتوانید ادرس مکاتبات را عوض کنید چون قرارداد شما با وکیل به پایان رسیده و وکیل هم پولشو کامل دریافت کرده و از نظر ایشان پرونده شما مختومه است و کاری برای شما انجام نمیدهد(هرچند از اولش هم کاری انجام نداده)
حتما با وکیل تماس بگیرید و به اطلاع ایشان برسانید ادرس تغییر دهید

MAM2005
July 15th, 2010, 03:37 PM
سلام
موضوع خیلی عجیب
من قبلا فایلم به ورشو انتقال یافته و مدارک اپ دیت را سپتامبر 2009 به ورشو فرستادم ولی هنوز مدیکال دریافت نکرده ام و در پیگیری 2 ماه قبل به سفارت ورشو فقط گفته اند که در حال چک BackGround هستند. حالا ایمیلی از دمشق آمده و تقاضای توضیح برای سابقه کاری من را کرده است! همچنین در خواست ارسال 8 عدد لیبل ادرس به دمشق را کرده که من قبلا به ورشو فرستاده بودم. آیا برای کسی چنین اتفاقی افتاده که مجدد بعد از انتقال به ورشو از دمشق تماس بگیرند؟
حتی گفته است که در صورتیکه ویزا صادر شود بایستی پاسپورتها را به دمشق بفرستید.
در سایت CIC نیز همچنان قید شده است که پرونده تان در ورشو است!

marjanmohajer
July 15th, 2010, 11:01 PM
[QUOTE=$Artin;264721]بله البته شما میتوانید ادرس مکاتبات را عوض کنید چون قرارداد شما با وکیل به پایان رسیده و وکیل هم پولشو کامل دریافت کرده و از نظر ایشان پرونده شما مختومه است و کاری برای شما انجام نمیدهد(هرچند از اولش هم کاری انجام نداده)
حتما با وکیل تماس بگیرید و به اطلاع ایشان برسانید ادرس تغییر دهید[/QUO
سلام
همانطور که دوستمان گفتند شما می توانید آدرستان را عوض کنید ولی برای گرفتن ویزایتان نیازی به تغیر آدرس ندارید.وقتی پاس ها به ایران برگشت از شرکت پست مربوطه با شما تماس می گیرند و TNTمعمولا در صورت تمایل شما آن را به آدرسی که نوشته اید می رساند.

Mojola
July 15th, 2010, 11:14 PM
سلام
موضوع خیلی عجیب
من قبلا فایلم به ورشو انتقال یافته و مدارک اپ دیت را سپتامبر 2009 به ورشو فرستادم ولی هنوز مدیکال دریافت نکرده ام و در پیگیری 2 ماه قبل به سفارت ورشو فقط گفته اند که در حال چک BackGround هستند. حالا ایمیلی از دمشق آمده و تقاضای توضیح برای سابقه کاری من را کرده است! همچنین در خواست ارسال 8 عدد لیبل ادرس به دمشق را کرده که من قبلا به ورشو فرستاده بودم. آیا برای کسی چنین اتفاقی افتاده که مجدد بعد از انتقال به ورشو از دمشق تماس بگیرند؟

دوست من
من آگوست 2009 آپدیتهامو فرستادم دمشق اما آپریل 2010 فایلم رفته ورشو ولی در جواب ایمیلی که 2 ماه پیش برای دمشق فرستادم گفتند پرونده شما از این به بعد به ما ارتباطی ندارد و برای هرگونه پیگیری باید فقط به ورشو ایمیل بزنید و ما دیگر هیچ مدرکی از شما نداریم
اگه تایم لاینتونو دوباره بفرمائید شاید بهتر دوستان برای این موضوع عجیب توجیهی پیدا کنند !
الان منم یک ایمیل از ورشو یریافت کردم که گفتند ازم مدارک زیرو میخوان :
Completed, updated Application form (IMM-8 generic)
Original police certificate from Netherlands for you,
که باید به آدرس زیر بفرستم : (و هیچگونه مدرکی به دمشق نفرستم )
Canadian Embassy
Visa Section
ul. Piekna 2/8
00-482Warsaw, Poland

آیا شما مطمئن هستید این ایمیل از دمشق بوده واقعا عجیبه ! بنظر من شما ایمیل بزنید بپرسید چرا باید به دمشق بفرستید

Mojola
July 16th, 2010, 12:08 AM
راستی آقای آرتین ممکنه راهنمائی نمائید

در فرم IMM-8 generic برای افراد مجرد آیا اعضا خانواده شامل پدر مادر و خواهر و برادر میشه یا باید خالی بگذارم چون نوشته شده :

You must provide the following details about each of your family members wether they accompanying you or not to Canada
You must include your spouse or common-law partner if applicable and ALL OF YOUR DEPENDENT CHILDREN and those of your spouse / common-law partner who or not already permanent resident or citizen of Canada

و اینکه آیا برای گرفتن عدم سو پیشینه از هلند میتوانم نماینده ای از سفارت هلند در تهران انتخاب کنم یا باید به کارمندان دانشگاه / اساتیدم زحمت بدم !؟

Artin Raad
July 16th, 2010, 12:18 AM
راستی آقای آرتین ممکنه راهنمائی نمائید

در فرم IMM-8 generic برای افراد مجرد آیا اعضا خانواده شامل پدر مادر و خواهر و برادر میشه یا باید خالی بگذارم چون نوشته شده :

You must provide the following details about each of your family members wether they accompanying you or not to Canada
You must include your spouse or common-law partner if applicable and ALL OF YOUR DEPENDENT CHILDREN and those of your spouse / common-law partner who or not already permanent resident or citizen of Canada

و اینکه آیا برای گرفتن عدم سو پیشینه از هلند میتوانم نماینده ای از سفارت هلند در تهران انتخاب کنم یا باید به کارمندان دانشگاه / اساتیدم زحمت بدم !؟

سلام
نه منظور از اعضای خانواده نامزد و همسر و فرزندان است.همه جاهای خالی را N/A بگذارید حتما.
در مورد سو پیشینه مطمئن نیستم تو سایت نگاه میکنم اطلاع میدم

eli2000
July 16th, 2010, 11:55 AM
سلام
موضوع خیلی عجیب
به احتمال زیاد اشتباه شده آنقدر شیر تو شیر است که هیچ چیزی بعید نیست . به نظر من یک ایمیل به دمشق بزنید قبل از اینکه بخواهید چیزی ارسال کنید. من از یک وکیل شنیدم که همراه فایل نامبرهای موکلینش برای خودش هم فایل نامبر فرستا ده بودند. تو خود حدیب مفصل بخوان از این مجمل!!!!!

aasadr
July 16th, 2010, 05:35 PM
دودورو دودورو دودو;)
مدیکال من هم آمد بالاخره بعد از پنج سال و سه ماه و دو بار ویزا توریستی و یک پرونده با قانون جدید رد شدن آمد عجب کوفتی بود. حالا ماندم استرالیا پرتس برم یا کانادا ساسکاتون:confused:
می گویند استرالیا خشکسالی شدید خواهد داشت و آینده متعلق به کانادا است.خانه هم کانادا ارزان تر است.
ولی استرالیا با حال تره و.؟*؟/*^؟%؟
اقدام آوریل 2005
انتقال به ورشو جون 2009
آپدیت آخر اکتبر
مدیکال امروز با پست معمولی (ارسال 5 جولای)
سربازی را هم خریدم وده بیستها مسافرت داشتم.ده سال هم است تو ژاپن زندگی می کنم(ولی قلبم ایران است)

Mahta
July 16th, 2010, 11:29 PM
Hello, I'm new here. We got our file # on March 2006 and our file transferred to Warsaw on April 2010. I think that the reason of differences between processing times is that some files goes just for regular background checking which usually won't take more than 6 months but some files goes for security checks as well, which delays the application process and it relates to work experiences. An Iranian dentist is different from an Iranian chemical engineer in their eyes. Is there any possibility that they turn back some files to Damascus for security checks

masoud1356
July 17th, 2010, 12:45 AM
با سلام و تبریک به aasadr
از دوستانی که براشون پاسپورت ریکوئست اومده آیا با پست اومده یا با ایمیل،و اگه با ایمیل اومده این ایمیل از وین اومده یا ورشو. نمیدونم یادتون هست یا نه که من ایمیل ورشو رو به خاطر اینکه رفته بود توی SPAM هام نزدیک بود از دست بدم.
الان هم خیلی میترسم.
باتشکر فراوان

رضا
July 17th, 2010, 09:01 AM
با سلام و تبریک به aasadr
از دوستانی که براشون پاسپورت ریکوئست اومده آیا با پست اومده یا با ایمیل،و اگه با ایمیل اومده این ایمیل از وین اومده یا ورشو. نمیدونم یادتون هست یا نه که من ایمیل ورشو رو به خاطر اینکه رفته بود توی SPAM هام نزدیک بود از دست بدم.
الان هم خیلی میترسم.
باتشکر فراوان

مسعود جان
با ايميل مياد و اصلا نگران نباش

شادي
July 17th, 2010, 10:04 AM
دوست من
من آگوست 2009 آپدیتهامو فرستادم دمشق اما آپریل 2010 فایلم رفته ورشو ولی در جواب ایمیلی که 2 ماه پیش برای دمشق فرستادم گفتند پرونده شما از این به بعد به ما ارتباطی ندارد و برای هرگونه پیگیری باید فقط به ورشو ایمیل بزنید و ما دیگر هیچ مدرکی از شما نداریم
اگه تایم لاینتونو دوباره بفرمائید شاید بهتر دوستان برای این موضوع عجیب توجیهی پیدا کنند !
Canadian Embassy
Visa Section
ul. Piekna 2/8
00-482Warsaw, Poland

آیا شما مطمئن هستید این ایمیل از دمشق بوده واقعا عجیبه ! بنظر من شما ایمیل بزنید بپرسید چرا باید به دمشق بفرستید

mojola جان خوشحالم كه خبري برات شد و پرونده ات در دست بررسيه
همونطوريكه بهت گفتم عدم سو پيشينه هلند رو حتما ميخواستي چون مهم نيست كه 5 ماه اونجا بودي و دوباره چند هفته نبودي
مهم اينه كه جمعا بيش از 6 ماه هلند بودي
اميدوارم سريعا مداركت آماده بشه و بفرستي . بهت زمان مشخصي ندادن براي ارسال مدارك؟

شادي
July 17th, 2010, 10:07 AM
دودورو دودورو دودو;)
مدیکال من هم آمد بالاخره بعد از پنج سال و سه ماه و دو بار ویزا توریستی و یک پرونده با قانون جدید رد شدن آمد عجب کوفتی بود. حالا ماندم استرالیا پرتس برم یا کانادا ساسکاتون:confused:
می گویند استرالیا خشکسالی شدید خواهد داشت و آینده متعلق به کانادا است.خانه هم کانادا ارزان تر است.
ولی استرالیا با حال تره و.؟*؟/*^؟%؟
اقدام آوریل 2005
انتقال به ورشو جون 2009
آپدیت آخر اکتبر
مدیکال امروز با پست معمولی (ارسال 5 جولای)
سربازی را هم خریدم وده بیستها مسافرت داشتم.ده سال هم است تو ژاپن زندگی می کنم(ولی قلبم ایران است)

خيلي خيلي بهتون تبريك ميگم حستو از اعلام مديكال درست مثل حسي هست كه من اگه خودم مديكالم بياد خواهم داشت

ميشه بپرسم چرا در كانادا ميخوايد ساسكاتون زندگي كنيد ؟( ببخشيد اگه فضولي نيست /)

maryamflower
July 17th, 2010, 03:29 PM
سلام من دي ماه 88 مدارك آپديت رو به ورشو فرستادم اما هنوز خبري از مديكال نيست يك بار براشون ايميل فرستاديم جواب دادند در مرحله چك امنيتي هستند اما خيلي از كساني كه حتي ديرتر از ما اقدام كرده بودند مديكالشون اومده آيا مديكال رو از طريق ايميل خبر ميدن يا پست ميكنن به آدرسي كه داديم؟ ممنون ميشم اگر كسي ميتونه منو راهنمايي كنه

Mojola
July 17th, 2010, 03:32 PM
mojola جان خوشحالم كه خبري برات شد و پرونده ات در دست بررسيه
همونطوريكه بهت گفتم عدم سو پيشينه هلند رو حتما ميخواستي چون مهم نيست كه 5 ماه اونجا بودي و دوباره چند هفته نبودي
مهم اينه كه جمعا بيش از 6 ماه هلند بودي
اميدوارم سريعا مداركت آماده بشه و بفرستي . بهت زمان مشخصي ندادن براي ارسال مدارك؟

مرسی شادی جان شما درست گفته بودی
نه زمان مشخصی نگفتن فقط گفتن این دو موردو برای بررسیمون لازم داریم
با این حساب من به مرحله چک امنیتی نرسیدم ؟ و هنوز معلوم نیست امتیاز کافی رو اوردم ؟
امیدوارم مدیکال شما هم بزودی بیاد
Take care :-)

Mojola
July 17th, 2010, 04:00 PM
سلام من دي ماه 88 مدارك آپديت رو به ورشو فرستادم اما هنوز خبري از مديكال نيست يك بار براشون ايميل فرستاديم جواب دادند در مرحله چك امنيتي هستند اما خيلي از كساني كه حتي ديرتر از ما اقدام كرده بودند مديكالشون اومده آيا مديكال رو از طريق ايميل خبر ميدن يا پست ميكنن به آدرسي كه داديم؟ ممنون ميشم اگر كسي ميتونه منو راهنمايي كنه

نگران نباشید دیر نشده من مارچ 2005 اپلای و آپدیتمو اوایل مرداد 88 فرستادم تازه الان ازم مدارک تکمیلی خواستن
البته مدیکال بعضی دوستان که اواسط یا اواخر 2005 اپلای کردند اومده و ضمنا با پست میاد یه روز صبح . . . توسط پستچی لطفا پستهای قبلی را بخوانید قبلا آقای احسان در این مورد راهنمائی کرده بودن
موفق باشید

MAM2005
July 18th, 2010, 12:18 PM
دوست من
Canadian Embassy
Visa Section
ul. Piekna 2/8
00-482Warsaw, Poland

10 بار ایمیل رو خواندم. از دمشق اومده ولی فایل نامبری که در متن ایمیل است یک رقم با فایل نامبر من فرق داره!!
قبلا هم به من گفته بودند در دمشق هیچ مدرکی نداری!
در هرصورت ایمیل زدم به دمشق ولی نمیدونم کی جواب بده!
تایم لاین:
فایل نامبر: مارچ 2005
انتقال به ورشو: جولی 2009
ارسال مدارک اپدیت: سپتامبر 2009

Mojola
July 18th, 2010, 01:07 PM
10 بار ایمیل رو خواندم. از دمشق اومده ولی فایل نامبری که در متن ایمیل است یک رقم با فایل نامبر من فرق داره!!
تایم لاین:

امیدوارم زود جواب بدن
بعضی وقتا 2 روز بعد ولی بعضی وقتا 2 هفته بعد جواب میدن !
حالا نگران نباش اشتباه از خودشونه اما خبر خوب اینکه دارن فایلتو بررسی میکنن :-)

maryamflower
July 18th, 2010, 02:11 PM
نگران نباشید دیر نشده من مارچ 2005 اپلای و آپدیتمو اوایل مرداد 88 فرستادم تازه الان ازم مدارک تکمیلی خواستن
البته مدیکال بعضی دوستان که اواسط یا اواخر 2005 اپلای کردند اومده و ضمنا با پست میاد یه روز صبح . . . توسط پستچی لطفا پستهای قبلی را بخوانید قبلا آقای احسان در این مورد راهنمائی کرده بودن
موفق باشید
سلام مرسي از پاسختون من يكبار نزديك دوماه پيش براشون ايميل فرستادم و جواب دادند كه در مرحله بك گراند چك هستم به نظرتون اگر دوباره براشون ايميل بفرستم روي پروندم حساس ميشن؟ نزديك به 7 ماه ميشه كه مداركمو اپديت كردم و هنوز خبري نيست

farnaz2009
July 18th, 2010, 07:28 PM
سلام دوستان
ورشو از من سوءپيشينه خواسته و بايد تا 20 روز ديگه بفرستم . پليس +10 مي گفت 15 تا 20 روز زمان
مي بره شما مي دونيد چطوري مي تونم سريعتر بگيرم .
مرسي از پاسخ شما.

marjanmohajer
July 18th, 2010, 08:40 PM
سلام دوستان
ورشو از من سوءپيشينه خواسته و بايد تا 20 روز ديگه بفرستم . پليس +10 مي گفت 15 تا 20 روز زمان
مرسي از پاسخ شما.
سلام
شما می توانید به ورشو ایمیل بزنید واین موضوع را اطلاع بدهید.تاکنون همیشه با درخواست اضافه وقت موافقت کرده اند.حالا اگر ظرف 20 روز رسید که چه بهتر.

pkhansari
July 18th, 2010, 08:47 PM
سلام دوستان
مرسي از پاسخ شما.
پس بالاخره ورشو کار روی پرونده های منتقل شده امسال رو شروع کرده. میشه بفرمائید سوپیشینه را با ایمیل از شما خواستند یا با نامه؟

farnaz2009
July 18th, 2010, 10:05 PM
پس بالاخره ورشو کار روی پرونده های منتقل شده امسال رو شروع کرده. میشه بفرمائید سوپیشینه را با ایمیل از شما خواستند یا با نامه؟

با سلام

با ايميل .

Artin Raad
July 18th, 2010, 10:05 PM
سلام دوستان
مرسي از پاسخ شما.
فرناز خانم
لطفا این تاپیک مطالعه بفرمایید (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?717-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%81%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D9%87%D9%85%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%DA%AF%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%D8%B3%D9%88%D8%A1-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DB%8C%D9%86%D9%87/page27) چند نفر از طریق راهنمایی دوستان در این تاپیک موفق شدند سریع سو پیشینه بگیرند

eli2000
July 18th, 2010, 11:10 PM
سلام مرسي از پاسختون من يكبار نزديك دوماه پيش براشون ايميل فرستادم و جواب دادند كه در مرحله بك گراند چك هستم به نظرتون اگر دوباره براشون ايميل بفرستم روي پروندم حساس ميشن؟ نزديك به 7 ماه ميشه كه مداركمو اپديت كردم و هنوز خبري نيست
اگرشما 7 ماه است آپدیت کردی من 17 ماه است آپدیت کردم. پس اصلا نگران نباشید.7 ماه دیر نیست.

Mojola
July 19th, 2010, 12:36 PM

فکر کنم اصلا فکر خوبی نیست مگر اینکه از نرمال پروسسینگ تایم 80% پرونده ها که اگر از بیرون کانادا اپلای کردید 76 ماه هست بیشتر معطلتون کرده باشند میتونید ایمیل بدین ( مخصوصا که گفتن دارن بکراند چکینگ انجام میدن ممکنه بد باشه )

vismeh
July 19th, 2010, 03:24 PM
سلام
می خواستم بدونم مدت زمان لازم بین ارسال اولین مدارک و ارسال فایل نامبر چقدر است؟

feral
July 19th, 2010, 10:57 PM
سلام دوستان
ما به مدت چند سال قبل از تشکیل پرونده در کانادا زندگی کردیم اما هیچ عدم سوء پیشینه ای از اونجا همرا با مدارکمان نفرستادیم و بعضی از دوستان می گویند برای کانادا نمی خواهد ولی بعضی هم میگویند می خواهد آیا کسی می تواند در این مورد مرا راهنمایی کند؟( چون کم کم باید ایمیل آپ دیت بیاید و من اگر بخواهم عدم سوء پیشینه از کانادا بگیرم ممکن است مدتی وقت بگیرد)

mina05
July 20th, 2010, 11:41 AM
ساره جان خوش آمدي . با شما شديم 11 نفر

شادي
حمي
mani-rah25
armitajoon
mojola
salipouri
fereidoon2005
maryamflower
ikparsi
mam2005
sareh

مانا جان اميدوارم حرف دوستتون و پدر هديه جان هم خيلي خيلي درست باشه و واقعا به زودي مديكال همه بياد[/QUOTE]

سلام مجدد
من همون مینا هستم که نمی دونم چرا هر چی سعی کردم نتونستم رمز عبورم رو بازیابی کنم و مجبور شدم دوباره ثبت نام کنم.
ما رو فراموش نکنید ته اون اتوبوس
راستی از اتوبوس 2004ی ها چه خبر؟

maryamflower
July 20th, 2010, 01:59 PM
سلام ميبينم كه اسم من رو هم به اسامي سرنشينان اتوبوس 2005 اضافه كردين

Amir.R.N
July 20th, 2010, 02:13 PM
با سلام. از دوستان 2004 کسی خبر جدیدی نداره؟

maryamflower
July 20th, 2010, 03:02 PM
من هم هيچ خبري ندارم ولي فكر ميكنم ديگه از 2004 كسي نمونده باشه. راستي از بچه هاي 2005 كسي پاسپورت ريكوئست شده؟

CAROLINN
July 20th, 2010, 03:10 PM
سلام
مريم هستم .اكتبر 2006 فايل نامبر رو گرفتم . الان فايلم رفته سفارت ورشو/ سوالم اينه كي من بايد واسه ايلتس اقدام كنم ؟ آيا پرونده ما از نظر زماني كوتاهتر ميشه يا فرقي نمي كنه ؟

fanta
July 20th, 2010, 03:11 PM
من هم هيچ خبري ندارم ولي فكر ميكنم ديگه از 2004 كسي نمونده باشه. راستي از بچه هاي 2005 كسي پاسپورت ريكوئست شده؟

خبری نیست این اتوبوس 2004 فعلا در باتلاق گیر کرده و هیچ رقمه بیرون نمیاد. میگم از دوستان 2004 کسی هست که وارد 6 ماهه سوم شده باشه؟ اگر بله آیا از طریق کیپس میدونید که کی بک گراند چکینگتون شروع شده؟

hedirh26
July 20th, 2010, 03:14 PM

با سلام
پس مثل اینکه پسهای قبلی رو نخوندید. داغ دلم رو تازه کردید!!!! چون اگه خونده بودید نمی گفتید که از 2004 کسی نمونده. به غیر از این چند نفری که توی این گروه هستند، خدا میدونه چند نفر دیگه هم هستند که توی این گروه عضو نیستند و یا اینکه اهل اینترنت نیستند. نمی دونم چی کاردارند می کنند که برای آخرای 2005 مدیکال فرستادند ولی این همه بیچاره مثل من که مال 2004 هستیم هنوز توی آب نمک خوابوندند.
ببخشید اینا رو گفتم چون حالم خیلی گرفته است. از پس منتظر پستچی مون موندم (برای مدیکال) خسته شدم.

maryamflower
July 20th, 2010, 03:16 PM
سلام من فكر ميكنم بايد از طريق سفارت كانادا توي ورشو با شما تماس بگيرند و بهتون مهلت 120 روزه اي رو بدن براي ارسال كليه مدارك از جمله مدرك ايلتس ولي به نظرم اگر زبان انگليسيتون رو هرچه سريعتر تقويت كنين خيلي خوبه ضمن اينكه بايد آماده باشين براي تهيه بقيه مدارك مثل ترجمه مدارك تحصيلي كه همشون بايد به تاييد وزارت علوم يا دفتر مركزي دانشگاه آزاد برسه. اميدوارم موفق باشين

hedirh26
July 20th, 2010, 03:19 PM
خبری نیست این اتوبوس 2004 فعلا در باتلاق گیر کرده و هیچ رقمه بیرون نمیاد. میگم از دوستان 2004 کسی هست که وارد 6 ماهه سوم شده باشه؟ اگر بله آیا از طریق کیپس میدونید که کی بک گراند چکینگتون شروع شده؟

سلام فانتا جان
من از طریق کیپس متوجه شدم که 16 نوامبر 2009 بک گراند چکم شروع شده یعنی الان 8 ماه و 4 روز ازش میگذره. ولی خبری از مدیکال نیست :(

maryamflower
July 20th, 2010, 03:19 PM
سلام من اصلا فكر نميكردم كسي از 2004 منتظر مديكال باشه پس اينطور كه پيداست ما بايد يكسال ديگه منتظر باشيم

maryamflower
July 20th, 2010, 03:20 PM
مثل اينكه هيچ حساب و كتابي براي ارسال مديكالها وجود نداره

mani_rah25
July 20th, 2010, 03:28 PM
سلام من اصلا فكر نميكردم كسي از 2004 منتظر مديكال باشه پس اينطور كه پيداست ما بايد يكسال ديگه منتظر باشيم

دوست عزیز و دوستان محترم
این بحث برای n امین بار مطرح شده بررسی پروسه مهاجرت تابع هیچ قانون و قاعده ای نیست و تخمین زمان کار اشتباهی چه بسا همین فردا برای 2006 مدیکال بدهند!!! الان دوستان 2004 کلی باقی موندند برای اخر 2005 مدیکال دادند ..... متاسفانه هیچ نسخه برای تخمین بررسی پرونده ها نیست عوامل ذیل تاثیرگذارند:
1-افسر بررسی کننده
2-نداشتن کسری مدرک
3-سربازی (نوع و محل خدمت)
4-تعدد سفرهای خارجی
5-تعداد نفرات
6-مهتر از همه شانس

fanta
July 20th, 2010, 03:32 PM
سلام فانتا جان
من از طریق کیپس متوجه شدم که 16 نوامبر 2009 بک گراند چکم شروع شده یعنی الان 8 ماه و 4 روز ازش میگذره. ولی خبری از مدیکال نیست :(
سلام
یعنی واقعا مطمئنم بی در و پیکر تر از آفیس ورشو هیچ جا پیدا نمیشه! ببین شما سپتامبر 2009 آپدیت کردی و نوامبر 2009 رفتی بک گراند چک - من ژانویه 2008 آپدیت کردم و ژانویه 2010 رفتم بک گراند چک!!!
فرض کنیم درست باشه که زمان بک گراند چک معلوم نیست اما فرستادن پرونده برای شروعش که دیگه دست خود ورشو هست.:mad:

pkhansari
July 20th, 2010, 04:25 PM
سلام
مريم هستم .اكتبر 2006 فايل نامبر رو گرفتم . الان فايلم رفته سفارت ورشو/ سوالم اينه كي من بايد واسه ايلتس اقدام كنم ؟ آيا پرونده ما از نظر زماني كوتاهتر ميشه يا فرقي نمي كنه ؟
سلام به شما. اگر پستهای اولیه این موضوع رو بخونید دوستان قبلی بین یک تا چهار ماه بعد از انتقال به ورشو نامه آپدیت گرفتند ولی یکسری از فایل نامبر های 2006 رو که حدود 3 ماه پیش منتقل کردن ظاهرا هنوز کسی نامه آپدیت نگرفته. بنابر این خیلی مشخص نیست که کی از شما آپدیت بخوان.
از نظر کوتاهتر شدن زمان هم معلوم نیست. سفارت دمشق و ورشو میگن بخاطر تسریع در پروسه بررسی، پرونده ها رو منتقل کردن. خبر های دیگه هم میگه اداره مهاجرت کانادا میخواد کسانی که در صف منتظر موندن رو زودتر راه بندازه ولی هنوز توی همین فروم خیلی از دوستانی که 2004 بودن منتظرند. فقط میشه امیدوار بود.
راستی، پرونده شما کی به ورشو منتقل شده؟

CAROLINN
July 20th, 2010, 04:33 PM
مرسي از پاسخ .
آوريل به سفارت ورشو منتقل شده است .

CAROLINN
July 20th, 2010, 04:35 PM
يك سوال ديگه كه داشتم اين بود كه موقع آپديد از من آزمون ايلتس هم مي خواهند يا نه ؟

pkhansari
July 20th, 2010, 05:10 PM
يك سوال ديگه كه داشتم اين بود كه موقع آپديد از من آزمون ايلتس هم مي خواهند يا نه ؟
فکر کنم شما هم به روش simplified اقدام کردید و در آن زمان از شما مدرکی نخواستند. ولی زمانی که نامه آپدیت میگیرید کل مدارکی که برای ارزیابی شما لازمه رو باید بفرسید. از جمله نتیجه امتحان زبان. مدارکی که باید بفرستید هم در همین تاپیک هست.

Mojola
July 20th, 2010, 06:00 PM

با سلام و خوشامد
اگر شما به روش معمولی اپلای کردید یعنی مدرک آیلتس را با مدارک دیگر موقع اپلای فرستادید و آیلتس شما در آن موقع مطابق قانون حداکثر یکسال معتبر بوده موقع آپدیت نیازی به آیلتس جدید نخواهید داشت (مگر در صورت تشخیص و صلاحدید خود شما برای افزایش امتیاز میتوانید آیلتس جدید بفرستید ) ولی اگه با روش simplified اپلای کرده باشید و آیلتس ارائه نکرده باشید باید الزاما ارائه نمائید
در مورد آپدیت هم فکر نکنم زودتر از 6 ماه آینده برای شما که ماه 10 هستید درخواست کنند
موفق باشید

LMO
July 20th, 2010, 08:07 PM
سلام به همه دوستان
من هم از 2004 هایی باقیمانده در این گروه هستم که نزدیک 11 ماه هست از آپدیت پرونده مان می گذرد و هنوز خبری از مدیکال نشده است. وکیلمان می گوید تا 12 ماه بعد از آپدیت باید صبر کنیم و اگه خبری نشد پیگیری انجام می شود. البته امیدوارم هر چه زودتر پاسخ همه 2004 ها را بدهند و تا آن موقع مدیکال ما هم بیاید.

eli2000
July 20th, 2010, 10:23 PM
فکر میکنم من و شماتاریخ هامون عین هم است منم june 2004 هستم . اکتبر 2008 درخواست آپدیت داشتم از دمشق. January 2009 آپدیت کردم و June 2009 15انتقال به ورشو . JULY یک مدرک ازم خواستند و از اون موقع تا حالا lمنتظرم. البته میدونم در مرخله back ground check ام. ماه دیگر میشه شروع 6 ماهه سوم !!!!!

Sareh
July 20th, 2010, 11:19 PM
Dear fanta
I understand your frustration and anger and you are absolutely right. But most of their missions like London, New Dehli, etc are as corrupt as Warsaw office. In general the Canadian Immigration System has failed. We should send a complaint letter to their Minister

eli2000
July 21st, 2010, 12:05 AM
فکر میکنم من و شماتاریخ هامون عین هم است منم june 2004 هستم . اکتبر 2008 درخواست آپدیت داشتم از دمشق. January 2009 آپدیت کردم و June 2009 15انتقال به ورشو . JULY یک مدرک ازم خواستند و از اون موقع تا حالا lمنتظرم. البته میدونم در مرخله back ground check ام. ماه دیگر میشه شروع 6 ماهه سوم !!!!!
ببخشید میشه پایان 6 ماهه سوم....

Farid
July 22nd, 2010, 11:02 AM
فكر كنم هيچي نگم بهتره. "بدون شرح"!!!

آخرین آمار مديكال نگرفته 2004:

fanta (ورشو، چك امنيتي)
hedirh26 (ورشو، چك امنيتي)
LMO (ورشو، چك امنيتي)
farnaz 2009 (ورشو، چك امنيتي)
Amir.R.N (ورشو، چك امنيتي)
farid (ورشو، چك امنيتي)
mehdika (ورشو، چك امنيتي)
eli2000 (ورشو، چك امنيتي)
farah (ورشو، چك امنيتي)
joups (ورشو، چك امنيتي)
fp767 (دمشق، چك امنيتي)
mms33333 (دمشق، چك امنيتي)
rad_atousa (منتظر نامه آپديت از ورشو )
hoseyni (منتظر نامه آپديت از ورشو )

اگر كسي از دوستان بالا مديكال لعنتي رو گرفته بگه تا خط بزنيم. يك كمي ليستمون سبكتر بشه. دلمون هم همينطور!!!

تاريخ شروع پروسه در دمشق : نوامبر 2004
تاريخ ترانسفر فايل به ورشو : جون 2009
تاريخ درخواست آپديت از طرف ورشو : جولاي 2009
تاريخ ارسال مدارك آپديت : سپتامبر 2009

mina05
July 23rd, 2010, 12:47 PM
سلام
من باز هم يه نامه زدم به ورشو و يه جدول كشيدم كه دقيقا چقدر گذشته و خواستم دقيقا بگن كه چه زماني رو تخمين مي زنن، جالبه جواب شش ماه ندادن و گفتن in due course، الان هم با اينكه براي يك سال آينده برنامه ريزيم حتما براي موندن هست كاملا معتقدم بايد نامه به وزير مهاجرت زده بشه، خصوصا از جانب ما ها كه پرونده هامون براي" تسريع" رفت ورشو، فكر كنم يادتون هست كه موقع اقدام براي مهاجرت به ما قول 60 ماه رو داده بودن
حالا بچه هايي هستن كه زمانشون 50 درصد بيشتر هم شده!!! و هنوز مديكال هم نگرفتن!!!!!!!!!!!!!!يعني اگر از القاعده هم تاييديه عضويت مي گرفتن تا حالا bg check تموم شده بود
ما پيگيري كردن رو بلد نيستيم متاسفانه
يعني به حقوق شهروندي خودمون آشنا نيستيم. اين لينك ها رو مي ذارم كه بدونيم تنها نيستيم و بتونيم فكر كنيم
http://http://www.canadavisa.com/canada-immigration-discussion-board/-t35568.0.html

http://2khtarampaniz.wordpress.com/2010/07/21/%d8%aa%da%a9%d9%86%d9%88%d9%84%d9%88%da%98%db%8c-%d9%be%db%8c%d8%b4%d8%b1%d9%81%d8%aa%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%d9%86%d9%88%d8%b9-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%a7%db%8c%db%8c/

Amir.R.N
July 23rd, 2010, 01:33 PM
با سلام خدمت دوستان مخصوصا دوستان 2004. من يه پيشنهاد دارم. به نظر من يه نامه حالا چه به صورت جمعي و يا فردي به وزير مهاجرت بزنيم و به صورت اعتراضي خواستار توضيح و تسريع در امر رسيدگي به قضيه بكگراند چك بشيم؛ آخه اينطور كه نميشه، ما داريم از زور بي عدالتي مهاجرت ميكنيم ولي ب بسم الله اينطوري برخورد كنن. من قبلا يه نامه با همين موضوع فرستادم؛ ولي به گمونم اگه تعدادش بيشتر باشه بهتر جواب بده.

Farid
July 23rd, 2010, 07:17 PM
بزا یک جک براتون بگم:
بعد از نزدیک 10 ماه که از آپدیتم گدشت، هفته پیش یک ایمیل پیگیری به ورشو زدم. هیچ جوابی نیومد. دیروز یاداوری کردم جواب دادن:

Background checks are underway. We expect to contact you within approximately 6 months. No further status enquiries will be responded to in the mean time.
Immigration Section

برنامه کارم یک جوری شده که باید برم دبی و حداقل 1 سال بمونم. تا حالا هی عقب انداختم چون فکر میکردم برنامه کانادا داره جدی میشه و تا آخر سپتامبر میرم کانادا.
سوال: آیا تغییر ادرس اعلام کنم؟ میتونم مدیکالم و دبی انجام بدم؟ برای مدیکال تهران بهتره یا دبی؟ ایا با بیمه درمانی کامل در دبی میتونم هزینه های مدیکال کانادا رو بدم؟ یادم تو این فروم یک دوستی بود به اسم بهزاد که شرایط مشابه داشت. ممنون میشم ایشون یا هر کدوم از دوستان که تجربه مشابه دارند راهنمایی کنن.

feral
July 23rd, 2010, 07:41 PM
با سلام خدمت دوستان مخصوصا دوستان 2004. من يه پيشنهاد دارم. به نظر من يه نامه حالا چه به صورت جمعي و يا فردي به وزير مهاجرت بزنيم و به صورت اعتراضي خواستار توضيح و تسريع در امر رسيدگي به قضيه بكگراند چك بشيم؛ آخه اينطور كه نميشه، ما داريم از زور بي عدالتي مهاجرت ميكنيم ولي ب بسم الله اينطوري برخورد كنن. من قبلا يه نامه با همين موضوع فرستادم؛ ولي به گمونم اگه تعدادش بيشتر باشه بهتر جواب بده.
سلام دوستان
به نظر من هم بد نیست یه نامه محترمانه و گلایه آمیز با تعداد اسامی نسبتاً زیاد( میشه از اسامی یا فایل نامبر به عنوان امضاء استفاده کرد ) نوشت و اتفاقاً بد نیست که این مسئله هم مطرح بشه و شاید هم یه جورایی هندونه ای هم زیر بغلشون داده بشه که ماها با توجه به این نکات مثبت کانادا و توجه اونها به حقوق بشر و عدالت اجتماعی و و .... و با توجه به مشکلات نقض این موارد مایل به مهاجرت به این کشور شده ایم در حالی که قوانین جدید تا حدود زیادی حقوق ما را نادیده انگاشته به طوری که حتی بعضی هم که رشته هایشان در لیست بوده باز هم مورد بی توجهی قرار گرفته اند که بسیار از روش ومنش عادلانه و انسانی دور است و این مسئله 2004ی ها که دیگه تاریخش هم از اون که اعلام کرده بودند خیلی فاصله گرفته بسیار تآسف انگیز است و امیدواریم که این گونه تضییع حقوق بسیاری از افراد باعث نشود که کانادا از سرزمین آمال بسیاری از افراد فاصله بگیرد و چه بسا در روحیه بسیاری از مهاجران آینده نیزاثرات منفی خود را بر جا بگذارد و ... . امیدوارم دوستان دیگر هم نظر بدهند و خلاصه یکی که انشاء خوبی داره و خوب میتونه موضوع رو با آب و تاب مطرح کنه، پیشقدم بشه و یه نامه بنویسه و بعد هم با دوستان در میان بگذاریم و خلاصه یه نامه تأثیر گذار و خوب برای وزیر بفرستیم تا شاید تکانی بخورند. با تشکر منتظر نظرات دوستان هستیم.

feral
July 23rd, 2010, 08:23 PM
خبر خبر خبر
اولین نفر که گویا زانویه 2006 بوده آپدیت لتر گرفت اینم منبع خبر
http://www.canadavisa.com/canada-immigration-discussion-board/2006-damascus-applicants-t29102.315.html
امیدوارم همه ما یکی پس از دیگری خبر خوش بشنویم.

Mojola
July 24th, 2010, 01:14 AM
بزا یک جک براتون بگم:
بعد از نزدیک 10 ماه که از آپدیتم گدشت، هفته پیش یک ایمیل پیگیری به ورشو زدم. هیچ جوابی نیومد. دیروز یاداوری کردم جواب دادن:

Background checks are underway. We expect to contact you within approximately 6 months. No further status enquiries will be responded to in the mean time.
Immigration Section

برنامه کارم یک جوری شده که باید برم دبی و حداقل 1 سال بمونم. تا حالا هی عقب انداختم چون فکر میکردم برنامه کانادا داره جدی میشه و تا آخر سپتامبر میرم کانادا.
سوال: آیا تغییر ادرس اعلام کنم؟ میتونم مدیکالم و دبی انجام بدم؟ برای مدیکال تهران بهتره یا دبی؟ ایا با بیمه درمانی کامل در دبی میتونم هزینه های مدیکال کانادا رو بدم؟ یادم تو این فروم یک دوستی بود به اسم بهزاد که شرایط مشابه داشت. ممنون میشم ایشون یا هر کدوم از دوستان که تجربه مشابه دارند راهنمایی کنن.

سلام Farid خان لیدر سال بالائی ها

به عقیده من اگه امکان داره شما دوبی رو کنسل کنید چون من احساس میکنم همین روزا مدیکال شما میاد
برای اینکه پرونده منو که آگوست آپدیت کردم هفته پیش بررسی کردند حتما مال شمام که سپتامبر فرستادید الان کم کم نوبتش میشه و یه کاری میکنن
شما با رفتن دوبی باید تغییر آدرس رو اطلاع بدید و این کارها فقط پروسه کارتونو ممکنه طولانی کنه
تا نظر احسان خان و آرتین خان چی باشه

موفق باشید

رضا
July 24th, 2010, 12:30 PM
سلام به همه دوستان
از مديران و يا افرادي كه در اين زمينه تجربه دارن خواهش ميكنم جواب بدين
همانطور كه ميدانيد پاس ريكوست من از ورشو هفته پيش رسيد از آنجائي كه پاسپورت همسر و فرزندم زير يك سال اعتبار داشت درست يك هفته قبل از دريافت پاس ريكوئست درخواست تجديد پاسپورت اونا رو كردم.
بعد از دريافت پاسپورتها اونارو همراه 60 دلار كانادا و ماني اردر همراه با يك نامه كه دليل ارسال 60 دلارو توش ذكر كردم فرستادم.
حالا ميخوام بدونم آيا كار درستي كردم يا خير.
لازم به ذكر است در نامه پاس ريكوئست نوشته شده اگر بعد از صدور ويزا پاس عوض بشود بايد به ازا هر پاس 30 دلار جريمه بديد.
ميدونم كه ويزام صادر نشده و من جريمه رو پيشاپيش فرستادم اونم به اين دليل كه پاسهاي جديد شمارش عوض ميشه و منم چون قبلا اعلام نكردم اينكارو كردم
ممنونم از راهنمائيتون

Pearson
July 24th, 2010, 12:51 PM
سلام به همه دوستان
از مديران و يا افرادي كه در اين زمينه تجربه دارن خواهش ميكنم جواب بدين
همانطور كه ميدانيد پاس ريكوست من از ورشو هفته پيش رسيد از آنجائي كه پاسپورت همسر و فرزندم زير يك سال اعتبار داشت درست يك هفته قبل از دريافت پاس ريكوئست درخواست تجديد پاسپورت اونا رو كردم.
بعد از دريافت پاسپورتها اونارو همراه 60 دلار كانادا و ماني اردر همراه با يك نامه كه دليل ارسال 60 دلارو توش ذكر كردم فرستادم.
حالا ميخوام بدونم آيا كار درستي كردم يا خير.
لازم به ذكر است در نامه پاس ريكوئست نوشته شده اگر بعد از صدور ويزا پاس عوض بشود بايد به ازا هر پاس 30 دلار جريمه بديد.
ميدونم كه ويزام صادر نشده و من جريمه رو پيشاپيش فرستادم اونم به اين دليل كه پاسهاي جديد شمارش عوض ميشه و منم چون قبلا اعلام نكردم اينكارو كردم
ممنونم از راهنمائيتون

اولاً که پاسپورت ها باید زودتر از اینها تعویض می کردید
بعد هم که هنوز ویزا صادر نشده چرا جریمه را فرستادید، احتیاج به فرستادن جریمه نبود.

رضا
July 24th, 2010, 12:57 PM
اولاً که پاسپورت ها باید زودتر از اینها تعویض می کردید
بعد هم که هنوز ویزا صادر نشده چرا جریمه را فرستادید، احتیاج به فرستادن جریمه نبود.

نميتونستم زود تر اينكارو بكنم چون بايد كمتر از يكسال اعتبار داشته باشه تا بتونيد تعويض كنيد.
30 دلارو براي اين فرستادم كه اگر احينا ايراد گرفتن كه شماره پاسپورتها اوني نيست كه قبلا اعلام كردين جريمشو قبلا داده باشم.

Pearson
July 24th, 2010, 01:17 PM
نميتونستم زود تر اينكارو بكنم چون بايد كمتر از يكسال اعتبار داشته باشه تا بتونيد تعويض كنيد.
30 دلارو براي اين فرستادم كه اگر احينا ايراد گرفتن كه شماره پاسپورتها اوني نيست كه قبلا اعلام كردين جريمشو قبلا داده باشم.

بعضی از مراکز تا 18 ماه هم قبول می کنند.
کلاً کاری نکرده اید که چیزی خراب شود. ولی به نظر من نیازی نبود جریمه را ارسال نمایید

saeed2009
July 24th, 2010, 01:37 PM
با سلام
دوستان دیگر که 2006 اپلای کرده اند در صورت دریافت فرم آپدیت لطفا اطلاع دهند.

Sareh
July 24th, 2010, 02:29 PM
سلام
من باز هم يه نامه زدم به ورشو و يه جدول كشيدم كه دقيقا چقدر گذشته و خواستم دقيقا بگن كه چه زماني رو تخمين مي زنن، جالبه جواب شش ماه ندادن و گفتن in due course، الان هم با اينكه براي يك سال آينده برنامه ريزيم حتما براي موندن هست كاملا معتقدم بايد نامه به وزير مهاجرت زده بشه، خصوصا از جانب ما ها كه پرونده هامون براي" تسريع" رفت ورشو، فكر كنم يادتون هست كه موقع اقدام براي مهاجرت به ما قول 60 ماه رو داده بودن
حالا بچه هايي هستن كه زمانشون 50 درصد بيشتر هم شده!!! و هنوز مديكال هم نگرفتن!!!!!!!!!!!!!!يعني اگر از القاعده هم تاييديه عضويت مي گرفتن تا حالا bg check تموم شده بود
ما پيگيري كردن رو بلد نيستيم متاسفانه
يعني به حقوق شهروندي خودمون آشنا نيستيم. اين لينك ها رو مي ذارم كه بدونيم تنها نيستيم و بتونيم فكر كنيم
http://http://www.canadavisa.com/canada-immigration-discussion-board/-t35568.0.html

http://2khtarampaniz.wordpress.com/2010/07/21/%d8%aa%da%a9%d9%86%d9%88%d9%84%d9%88%da%98%db%8c-%d9%be%db%8c%d8%b4%d8%b1%d9%81%d8%aa%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%d9%86%d9%88%d8%b9-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%a7%db%8c%db%8c/

Dear Mina05, Feral, Farid, Amir.R.N and other friends
In response to our e-mail enquiry about 3 or 4 weeks ago they sent the same e-mail to us ' Dear Mr. (my husband's name) not dear applicant as usual further requirments will be communicated in due course bla bla bla ... This is the same template letter like that 6 months one just slightly different. The term ' due course' refers to an unspecific time; it could be next week, next month or even next year.
There are only two options; either we just keep quiet and wait for our next update request or we all write a complaint letter to their minister only not to Warsaw office, because they will just delete or ignore it. Furthermore we should mobilize at least 30 or 40 applicants otherwise we can't achieve anything with a couple of letters or emails.
To dear friend Feral, your suggestion is very generous and you are very kind to put it in that way but believe me they won't appreciate it .
We 've been living in Europe and America for over 15 years. We know this people better than their own mother and are familiar with their mentality quite well. They are not emotional like us, so you 'll just waste your breath and your time if you talk to them passionately. You should be objective, reasonable and above all knowledgable ; that you know and aware of your rights and know how to execise it

Mojola
July 24th, 2010, 05:10 PM
تایم لاین:

سلام MAM2005 جان :-)

معلوم شد کجای کار شما رو اشتباه کرده بودن !؟ جواب پیگیری شما رو دادن ؟

hedirh26
July 24th, 2010, 05:19 PM

با سلام
منم موافق هستم و چند روز پیش هم همین پیشنهاد رو به همه دوستان کردم ولی کسی استقبال نکرد. ولی اگر خواستید به هر کس نامه بنویسید منم امضاء میکنم چون دیگه واقعا از این بی عدالتی هاشون خسته شدم.

feral
July 24th, 2010, 06:31 PM
Dear Mina05, Feral, Farid, Amir.R.N and other friends
In response to our e-mail enquiry about 3 or 4 weeks ago they sent the same e-mail to us ' Dear Mr. (my husband's name) not dear applicant as usual further requirments will be communicated in due course bla bla bla ... This is the same template letter like that 6 months one just slightly different. The term ' due course' refers to an unspecific time; it could be next week, next month or even next year.
There are only two options; either we just keep quiet and wait for our next update request or we all write a complaint letter to their minister only not to Warsaw office, because they will just delete or ignore it. Furthermore we should mobilize at least 30 or 40 applicants otherwise we can't achieve anything with a couple of letters or emails.
To dear friend Feral, your suggestion is very generous and you are very kind to put it in that way but believe me they won't appreciate it .
We 've been living in Europe and America for over 15 years. We know this people better than their own mother and are familiar with their mentality quite well. They are not emotional like us, so you 'll just waste your breath and your time if you talk to them passionately. You should be objective, reasonable and above all knowledgable ; that you know and aware of your rights and know how to execise it

با تشکر از شما ساره جان، بسیار خوب شاید تجربه شما بیشتر باشد و با این روش بشود بهتر به نتیجه رسید اما باید به هر حال مواظب بود تا وضع از این که هست بدتر نشه. اما چیزی که هست بالاخره به نظر من هم همونطور که دوستان دیگر هم گفتند بهتر است کاری کنیم و انقدر دست روی دست نگذاریم. فقط باید یه نفر برای نوشتن یک نامه محکم و تآثیر گذار پیشقدم بشه و یه اتوبوس هم اینجوری راه بندازیم. من چند تا نام رو که حضور ذهن دارم و موافقت خودشون رو اعلام کردند می نویسم و لطفاً دوستان دیگر هم اسمشون رو در صورت تمایل به زیر آن اضافه کنند تا ببینیم چند تا می شویم. لطفاً دوستان قدم بگذارید، همکاری کنید تا شاید به جایی برسیم. شما فکر کنید هر یک از ما می تونیم زبانم لال ماجرای این 2004ی های بیچاره رو تجربه کنیم پس یه کاری بکنیم. بسم الله:

feral
Sareh
minao5
Amir.R.N

feral
July 24th, 2010, 10:33 PM
پس چرا از هیچ کس خبری نیست؟ همه رفتن مسافرت؟ فروم این روز ها خلوته! یا شاید هم دوستان موافق نیستند. البته بد نیست دوستان اگر به هر دلیلی نظری غیر از مورد بالا دارند با بقیه در میان بگذارند و احیاناً ما را هم به راه راست هدایت کنند. پس آخه کسی یه چیزی بگه. با تشکر

Amir.R.N
July 24th, 2010, 10:43 PM
با سلام. در ادامه اون پیشنهادی که دیروز دادم یه ایمیل آماده کردم، لطفا بررسی کنید. من فکر میکنم که اگر این نامه به صورت تکی از طرف همه متقاضیان 2004 با ضمیمه کردن نام متقاضی و فایل نامبر آنها باشه بهتر جواب بده. در ضمن اگه تغییری لازم داره لطفا اعمال کنید تا به یک قالب مناسب برسیم. خواهشم اینه که حتما پیگیری کنید.
Sunday, July 25, 2010
Dear honorable Jason Kenney, minister of immigration and citizenship of Canada;
This email is from a group of Iranian applicant who applied for immigration to Canada under category of skilled workers in 2004. Our applications has been transferred to Canadian embassy in Warsaw, Poland almost 1 year ago after 5 years of waiting and the purpose of this transmission is acceleration of the immigration process as the Canadian embassy in Syria said.
After some inquiries through email they replied that our applications are under background check stage which is taking about one year and even more for some other cases, amazingly some other cases under same category who applied one year after us already have received their visas.
Of course some of the main reasons that we applied for immigration to a country like Canada is freedom and justice but I think the current condition is completely unfair for the country like Canada who claims respecting human rights.
We hope this letter ends up the 6 years of waiting and living in such a dilemma that affected the entire life of us.
With best regards.
Name:
File Number:

Mojola
July 24th, 2010, 11:34 PM
Feral جون مسافرت چیه این وسط ! من که هستم اما بقیه انگار رفتن مسافرت :-)
من با اینگه 2004 ای نیستم مثل شما و با شناخت اندکی که از اونور آبی ها دارم بسیار با عقیده ساره موافقم که :
They are not emotional like us, so you 'll just waste your breath and your time if you talk to them passionately. You should be objective, reasonable and above all knowledgable
بنابراین اولین چیزی که Reasonable بنظر نمیاد اینه که هیچکدوم ما بجز eli2002 جونم که 74 ماه شده (و همینطور Atousa_rad دوست دیگه آقای hosseiny که من یه بار به ایشون پیشنهاد دادم که عجیبه هنوز آپدیت نکردن و ایمیل بدن ) از اپلایمون تا الآن 76 ماه که در دوره قبلی ( 2009) 80% کیس ها طول میکشیده نگذشته و میتونن بگن دوستای آخر 2005 جزء 30% بودن که اینم موجه هست
در مورد خود من که آگوست 2004 از برلین اپلای کردم ولی فوریه 2005 حسابم میکنن تازه شده 66 ماه و انگار یکم بفکر افتادن ازم مدارک تکمیلی خواستن و فکر کنم مدیکال دوستان 2004 تا حداکثر 3 ماه دیگه میاد و این نامه تاثیر چندانی نخواهد داشت و فقط استرس بوجود میاد مخصوصا برای Feral جان که اصلا صلاح نمیدونم امضا کنی چون اپریل 2006 هستی
دوستان دیگه چی فکر میکنن ؟ منم ممکنه با کمی گفتگو متقاعد بشم

feral
July 25th, 2010, 12:27 AM
Feral جون مسافرت چیه این وسط ! من که هستم اما بقیه انگار رفتن مسافرت :-)
من با اینگه 2004 ای نیستم مثل شما و با شناخت اندکی که از اونور آبی ها دارم بسیار با عقیده ساره موافقم که :
They are not emotional like us, so you 'll just waste your breath and your time if you talk to them passionately. You should be objective, reasonable and above all knowledgable
بنابراین اولین چیزی که Reasonable بنظر نمیاد اینه که هیچکدوم ما بجز eli2002 جونم که 74 ماه شده (و همینطور Atousa_rad دوست دیگه آقای hosseiny که من یه بار به ایشون پیشنهاد دادم که عجیبه هنوز آپدیت نکردن و ایمیل بدن ) از اپلایمون تا الآن 76 ماه که در دوره قبلی ( 2009) 80% کیس ها طول میکشیده نگذشته و میتونن بگن دوستای آخر 2005 جزء 30% بودن که اینم موجه هست
در مورد خود من که آگوست 2004 از برلین اپلای کردم ولی فوریه 2005 حسابم میکنن تازه شده 66 ماه و انگار یکم بفکر افتادن ازم مدارک تکمیلی خواستن و فکر کنم مدیکال دوستان 2004 تا حداکثر 3 ماه دیگه میاد و این نامه تاثیر چندانی نخواهد داشت و فقط استرس بوجود میاد مخصوصا برای Feral جان که اصلا صلاح نمیدونم امضا کنی چون اپریل 2006 هستی
دوستان دیگه چی فکر میکنن ؟ منم ممکنه با کمی گفتگو متقاعد بشم

درسته Mojolaی عزیز، حق با شماست . می گم بیایید ما رو به راه راست هدایت کنیدها :) ما در واقع وقتی اقدام کردیم با دانستن همین شرایط طولانی اقدام کردیم و به خاطر همین الآن زبانمان بسته است .هر چنددر مورد 2004ی ها این مسئله صادق نیست. اما به هر حال وقتی می بینیم کسانی که بعد از ما اقدام کردند زودتر رفتند واقعاً احساس مظلومیت می کنیم. حتی با وجود این که رشته های بعضی هم مورد نیاز بود نکردند از قدیمی ها بگیرند و جدید گرفتند و به هر حال ما هم اشتباه کردیم که دوباره اقدام نکردیم. والله من که کلی زحمت کشیدم تا همون بار اول رو هم جور کردم.
بازم از دوستان خواهش می کنم هر فکری دارند مطرح کنند و نظر بدهند. ما تسلیم زور نمی شویم مگر خیلی پر زور باشه.

MAM2005
July 25th, 2010, 08:21 AM

سلام Mojolaی عزیز
نه!
هیچ جوابی دمشق نداده. دمشق توی ایمیلش یک ماه برای جواب به من وقت داده که تا حالا 10 روزش گذشته.
اگر تا 5 شنبه جوابم رو نده ایمیلش رو فوروارد می کنم به ورشو!!! شاید ورشو جوابم رو بده!

fanta
July 25th, 2010, 08:51 AM
Hi everybody
I do not agree with the mail idea but if the majority accept it, I will send too. As I planned to be in caanda at next may or june, so there is no hurry for medical right now. Meanwhile in CIC website, its mentioned that 80% of cases are finished in 63 months and did not mention about the rest (20%). Actually I think waiting or at most CAIPS requesting will be a better choice but as I mentioned at the beginning, I will follow the majority
Sorry to right in english and with delay as currently I'm not in Iran

رضا
July 25th, 2010, 10:29 AM
دوستان عزيز
من هم مثل fanta معتقدم قبل از هر اقدامي به سفارش caips بسنده كنيد تا ار وضعيتتون كاملا آگاه بشيد.

رضا
July 25th, 2010, 10:51 AM
چرا در پاس ريكوئست عنوان شده كه اين نامه به اين معني نيست كه ويزاي شما حتما صادر خواهد شد و در جاي ديگر در همان نامه تاريخ اعتبار ويزا قيد شده؟

شادي
July 25th, 2010, 11:01 AM
چرا در پاس ريكوئست عنوان شده كه اين نامه به اين معني نيست كه ويزاي شما حتما صادر خواهد شد و در جاي ديگر در همان نامه تاريخ اعتبار ويزا قيد شده؟
چون اولا ميخواد تا لحظه آخر همه رو جون به سر كنن :)
ولي مثل اينكه بوده مواردي كه حتي بعد از پاسپورت ريكوئست دعوت به مصاحبه شدند . و اين بدان معناست كه اگه تا لحظه صدور ويزا ما متوجه موضوعي بشيم يا يهو شما تروريست از آب دربياي ما حق دارمي كه ويزا رو صادر نكنيم براتون
ولي شما توجه نكن و نگران نباش

شادي
July 25th, 2010, 11:31 AM
در مورد نامه هم متاسفانه من نمي تونم نامه بدم براي اينكه وكيل من كه ميگه با كيپس گرفتن آفيسر عصباني ميشه لابد اگه بفهمه من نامه امضا كردم خودش و همه پرسنل اداره مهاجرت سكته ميكنن

ehsan110
July 25th, 2010, 12:26 PM
دوستان سلام مجدد!
یه چند روز نبودم دارین انقلاب می کنینا!
دوستان منم نظر خودم رو میدم البته شما خودتون مختار هستین هرکار به نظرتون بهتره انجام بدین. در خصوص دوهزار وشیشیای عزیز از تمام طرفهای درگیر می خوام که ارامش خودشون رو حفظ کنن و خویشتنداری از خودشون نشون بدن چون که خطرناکه حسن. در خصوص دوهزار و چهاری ها هم من معتقدم واقعا در حقشون اجحاف شده ولی اینکه نامه به وزیر مهاجرت واقعا جواب بده، شک دارم. چون تا اونجائی که من دستگیرم شده و تجربه کردم این حقوق بشر و حق شهروندی و غیره اگر اعمال بشه فقط در خصوص افراد داخل کشوره و در خصوص متقاضیان ورودخیلی جواب نمیده. من خودم اینو در خصوص یه کشور اروپایی کاملا تجربه کردم. در هر صورت از خداوند متعال درخواست مدیکال عاجل برای تمام منتظرین دارم

حمي
July 25th, 2010, 12:35 PM
در مورد نامه هم متاسفانه من نمي تونم نامه بدم براي اينكه وكيل من كه ميگه با كيپس گرفتن آفيسر عصباني ميشه لابد اگه بفهمه من نامه امضا كردم خودش و همه پرسنل اداره مهاجرت سكته ميكنن

سلام شادي خانم
من به عنوان عضو كم حرف اين فروم همراه شما منتظرم . البته در هر صورتي تصميم به ترك ايران تا سال ديگه ندارم و همين كمي شرايط رو برام راحت تر مي كنه ولي بهرحال اميدوارم دوستان منتظر از اين عالم برزخ خارج بشن. اگه اشتباه نكنم شما براي تحصيل هم برنامه دارين يا داشتين مي تونم ازتون خواهش كنم فرم توصيه نامه از سه استاد كه معمولا دانشگاهها ميخوان در اختيار من قرار بديد؟ من مدتهاست كه فارغ التحصيل شدم نميدونم بايد از اساتيد همون دانشكده توصيه بيارم يا نه.

masoud1356
July 25th, 2010, 02:45 PM
من هم با شادی و احسان موافقم تا حالا دوستان صبر کردند، یه مقدار دیگه صبرکنند من مطمئنم تا آخر ماه خیلی ها تکلیفشون معلوم بشه، CAIP هم کمک میکنه تکلیف روشن بشه، CAIPS ما که تازه 5 شنبه رسید. راستی احسان جان خبری نشد از PASS REQUEST؟

ehsan110
July 25th, 2010, 03:09 PM
من هم با شادی و احسان موافقم تا حالا دوستان صبر کردند، یه مقدار دیگه صبرکنند من مطمئنم تا آخر ماه خیلی ها تکلیفشون معلوم بشه، CAIP هم کمک میکنه تکلیف روشن بشه، CAIPS ما که تازه 5 شنبه رسید. راستی احسان جان خبری نشد از PASS REQUEST؟

من هنوز ازمایشات مدیکال رو کامل نکردم. گذاشتم یه جوری بشه ویزام طوری صادر بشه که سال دیگه تابستون برم.

reza-1234
July 25th, 2010, 07:05 PM
من هنوز ازمایشات مدیکال رو کامل نکردم. گذاشتم یه جوری بشه ویزام طوری صادر بشه که سال دیگه تابستون برم.

فرقی نمی کنه . اعتبار ویزای شما از تاریخی حساب میشه که روی برگه مدیکالتون قید شده و همین الان میتونید بخونیدش واز تاریخی که می فرستید یا اونا دریافت می کنند نیست.

ehsan110
July 26th, 2010, 12:12 PM
فرقی نمی کنه . اعتبار ویزای شما از تاریخی حساب میشه که روی برگه مدیکالتون قید شده و همین الان میتونید بخونیدش واز تاریخی که می فرستید یا اونا دریافت می کنند نیست.

رضا جان به نظرم از تاریخی محاسبه میشه که ما ازمایشها رو انجام میدیم

رضا
July 26th, 2010, 12:38 PM

نه احسان اينطور نيست.از زمان صدور مديكال حساب ميشه.

رضا
July 26th, 2010, 12:40 PM
نه احسان اينطور نيست.از زمان صدور مديكال حساب ميشه.

حالا براي اطمينان بازم سوال كن كه يه وقت خداي نكرده گرفتار نشي

reza-1234
July 26th, 2010, 12:59 PM

تاریخ اعتبار ویزای ما که از صدور بود.

رضا
July 26th, 2010, 01:33 PM
تاریخ اعتبار ویزای ما که از صدور بود.

رضا ميشه لطفا بگي چه مدت بعد از تحويل پاسپورت ويزاتو گرفتي؟
ممنونم

شادي
July 26th, 2010, 02:20 PM
سلام شادي خانم
من به عنوان عضو كم حرف اين فروم همراه شما منتظرم . البته در هر صورتي تصميم به ترك ايران تا سال ديگه ندارم و همين كمي شرايط رو برام راحت تر مي كنه ولي بهرحال اميدوارم دوستان منتظر از اين عالم برزخ خارج بشن. اگه اشتباه نكنم شما براي تحصيل هم برنامه دارين يا داشتين مي تونم ازتون خواهش كنم فرم توصيه نامه از سه استاد كه معمولا دانشگاهها ميخوان در اختيار من قرار بديد؟ من مدتهاست كه فارغ التحصيل شدم نميدونم بايد از اساتيد همون دانشكده توصيه بيارم يا نه.

حمي جان
خوش به حال شما و بقيه بچه هايي كه برنامه تان براي رفتن براي سال ديگه بوده
چون من تمام برنامه ريزيم براي امسال بودو حالا اينجوري شده . البته هنوز هم خيلي خيلي اميدوارم قبل از رفتن افيسر هاي عزيز به تعطيلات تابستاني آگوست خبري بشنوم

راستش من هنوز برنامه جدي براي درس خوندن ندارم . ولي برا ي اطمينان ماه پيش آيلتس آكادميك رو هم دادم كه آماده داشته باشم و ميخوام بعد از اومدن ميدكال برم و سه توصيه نامه رو بگيرم
تا اونجايي كه من ميدونم براي توصيه نامه هر دانشگاهي فرمت و فرم مخصوص خودش رو داره ولي براي ما كه نمي دونيم كجا قراره درس بخونيم و از اينجا ميخواهيم بريم مي تونيم در هر فرمتي فقط سه تا توصيه نامه بگيريم و نگهداريم براي اونجا تا اگه پذيرش گرفتيم بتونيم استفاده كنيم
استادا هم ماشالله خودشون الان ديگه تو توصيه نامه نوشتن وارد شدن
آره بايد از اساتيد همونجا و ترجيحا اونايي كه باهاشون درس داشتين بيارين چون ممكنه دانشگاه اسم اساتيد رو با سابقه تحصيلي شما چك كنه و مشكلي ايجاد بشه

پ.ن بچه هاي قديمي يادشونه كه سر نوشتن 1000 امين پست اين ترد دعا كرديم تا قبل از پست 2000 ام مديكال همه بياد فقط 102 تا پست ديگه تا 2000 امين پست باقي مونده

Farid
July 26th, 2010, 04:46 PM
آيا كسي از دوستان بعد از ارسال آپديت تغيير آدرس پستي (mailing address) اعلام كرده؟
من ميخوام يك آدرس پستيمو عوض كنم و يك آدرس جديد در دبي يا كانادا رو بعنوان آدرس پستي معرفي كنم و با ايميل براي ورشو بفرستم. آيا بايد مثل وقتي كه مدارك آپديت ميفرستاديم بايد ليبل برچسبدار (فارسي و انگليسي) را هم براي ورشو بفزستم، يا اينكه تو اين كشورها آدرسها استاندارد است و نيازي به اين كار نيست؟

اين خيلي مهم و عجله‌اي است، اگر از دوستان كسي نظري داره لطفا بگه، ممنون ميشم.

newapplicant
July 26th, 2010, 05:17 PM
I got my file number March 2006 and I am waiting to receive update request, and I have some question. Would you please guide me:
1- In update process, is it possible to fill forms different with the filled forms at apply time?
2- For all job experience , is it necessary any documents?
3-Which documents are neeeded for landing fee, for example deposit account print from a bank is enough?

ehsan110
July 26th, 2010, 05:54 PM
آيا كسي از دوستان بعد از ارسال آپديت تغيير آدرس پستي (mailing address) اعلام كرده؟
من ميخوام يك آدرس پستيمو عوض كنم و يك آدرس جديد در دبي يا كانادا رو بعنوان آدرس پستي معرفي كنم و با ايميل براي ورشو بفرستم. آيا بايد مثل وقتي كه مدارك آپديت ميفرستاديم بايد ليبل برچسبدار (فارسي و انگليسي) را هم براي ورشو بفزستم، يا اينكه تو اين كشورها آدرسها استاندارد است و نيازي به اين كار نيست؟

روی یه برگه در خواستتو بنویس و ادرس و تلفن جدید رو ذکر کن، شماره پرونده هم یادت نره بعد هم امضا کن سپس اسکن و ایمیل. هیچکار دیگه هم لازم نیست

ehsan110
July 26th, 2010, 05:58 PM
I got my file number March 2006 and I am waiting to receive update request, and I have some question. Would you please guide me:
1- In update process, is it possible to fill forms different with the filled forms at apply time?
2- For all job experience , is it necessary any documents?
3-Which documents are neeeded for landing fee, for example deposit account print from a bank is enough?

با سلام و خوش امد! بهتره فرمها رو همانند زمان اپلای پر کنی که مغیرتی با هم نداشته باشه البته اگر در بعضی مسائل اختلاف جزئی با فرم اولیه داشته باشه شاید خیلی مهم نباشه اما در خصوص مسائل اساسی اگه مغایرتی هست حتما توضیح دهید و علت را هم ذکر کنید. سوابق کاری که بر اساس ان شغل اقدام می کنید کلا بایستی ترجمه یا به زبان انگلیسی و در سربرگ شرکت مربوطه باشد. واسه لندیگ فی هم فعلا نیاز به کاری نیست و باید صبر کنید انشااله زمان پاسپورت ریکوئست

Sareh
July 26th, 2010, 07:20 PM
پس چرا از هیچ کس خبری نیست؟ همه رفتن مسافرت؟ فروم این روز ها خلوته! یا شاید هم دوستان موافق نیستند. البته بد نیست دوستان اگر به هر دلیلی نظری غیر از مورد بالا دارند با بقیه در میان بگذارند و احیاناً ما را هم به راه راست هدایت کنند. پس آخه کسی یه چیزی بگه. با تشکر

Dear feral,

Sorry for the delay in answering you due to my busy schedule not only at work but also at home; I have small children

I've read all comments and suggestions made so far; it appears to me that the majority of our friends in this forum are reluctant and negative about writing a letter to their Minister; some have expressed their fear or doubts. But let me clarify one thing first; in my last post I just shared an information regarding the new version of their junk mail to the applicants, then pointed to the facts that there are only two options for us. But I didn’t mean to cause any trouble for anybody. At the end of the day, this is a very personal decision and everybody should decide what is the best for him or her and take responsibility for it. So I don’t want to be blamed for anything and want to have my peace of mind

To dear Amir.R.N; thank you for taking the time and preparing that text. That’s really very kind of you. But it is not strong enough; it does not refer to
Client’s rights

Our rights as a client/applicant and their commitments to us as their client; they are simply committed to response to us properly when they asked. It is simply outrageous to send a rude email to the client saying we won’t answer status enquiry anymore till 6 months. They can’t do that. This is a breach of Code of Conduct. I wish they had sent that email to us we knew how to fix them up.

Their Liability and accountability

They are liable and accountable for any information they provide
Misleading the client; they have made us believe to deliver a service, which they were not able to deliver, e.g. in our case, they sent us the AOR letter stating our case would be finalized within 28 months. It is now almost 60 months and after two updates we are still in limbo. For each update we had to travel to Iran to get our police certificates spending at least 5 to 6000 Euros for flight and expenses

Anyway, a friend of ours is a barrister but at the moment on holiday, as soon as he is back we’ll ask him to prepare us the letter professionally and everybody in this forum who wishes to go our way is welcome to copy it. I am very proud of our brave people. God bless you all.

marjanmohajer
July 26th, 2010, 11:05 PM

سلام
در مورد ما لیبل ها را استفاده نکردند وبه همرا ویزاها برگرداندند
برای تغیر آدرس همین کاری که احسان خان گفتند انجام دهید

Amir.R.N
July 27th, 2010, 12:15 AM
Dear feral,

Sorry for the delay in answering you due to my busy schedule not only at work but also at home; I have small children

I've read all comments and suggestions made so far; it appears to me that the majority of our friends in this forum are reluctant and negative about writing a letter to their Minister; some have expressed their fear or doubts. But let me clarify one thing first; in my last post I just shared an information regarding the new version of their junk mail to the applicants, then pointed to the facts that there are only two options for us. But I didn’t mean to cause any trouble for anybody. At the end of the day, this is a very personal decision and everybody should decide what is the best for him or her and take responsibility for it. So I don’t want to be blamed for anything and want to have my peace of mind

To dear Amir.R.N; thank you for taking the time and preparing that text. That’s really very kind of you. But it is not strong enough; it does not refer to
Client’s rights

Our rights as a client/applicant and their commitments to us as their client; they are simply committed to response to us properly when they asked. It is simply outrageous to send a rude email to the client saying we won’t answer status enquiry anymore till 6 months. They can’t do that. This is a breach of Code of Conduct. I wish they had sent that email to us we knew how to fix them up.

Misleading the client; they have made us believe to deliver a service, which they were not able to deliver, e.g. in our case, they sent us the AOR letter stating our case would be finalized within 28 months. It is now almost 60 months and after two updates we are still in limbo. For each update we had to travel to Iran to get our police certificates spending at least 5 to 6000 Euros for flight and expenses

Anyway, a friend of ours is a barrister but at the moment on holiday, as soon as he is back we’ll ask him to prepare us the letter professionally and everybody in this forum who wishes to go our way is welcome to copy it. I am very proud of our brave people. God bless you all.

با سلام خدمت شما. از اینکه وقت گذاشتید و پست من را خواندید ممنونم. من فکر میکردم که سایر دوستان یه جورایی مایل هستند که زودتر از این وضعیت بیرون بیان که ظاهرا اینطور نیست. به هر حال من منتظر آن دوستی که گفتید میتونه در زمینه نوشتن هر چه رسمی تر ایمیل کمکمون کنه هستم، درضمن بابت تصحیح ایمیلی که نوشته بودم از شما ممنونم.

CAROLINN
July 27th, 2010, 12:18 AM
سلام . من مریم هستم .خیلی کار با این انجمن را بلد نیستم .اگه جای هست که باید عضو بشم و ازاخبار افرادی که فایلشون به ورشومنتقل شده اطلاع داشته باشم به من بگید. من فایل نامبر را در اکتبر 2006 از سفارت سوریه گرفتم والان فایلم از آوریل به سفارت ورشو رفته . نوع فرمهای که فرستادم بدون مدارک بوده یعنی اون موقع ایلتس امتحان ندادم .نمی دونم کی از من مدارک می خواهند و یا کی باید امتحان ایلتس رو بدم .ممنون میشم هر کسی که در جریان هست منو راهنماییکنه و در جریان بذاره .راستی هنوز که نوبت بررسی فایلهای ما نرسیده ؟

CAROLINN
July 27th, 2010, 12:22 AM
من هم مثل شما هستم .نمی دونم وضعیت چیه؟

feral
July 27th, 2010, 12:23 AM
Dear feral,

Client’s rights

Sareh (http://www1.applyabroad.org/forum/member.php?46209-Sareh)عزیز
می دانم که صحبت ها و تشخیص شما تا حدود زیادی درست است و من هم به شخصه بسیار مایل هستم که اعتراض خود را به نحوی مطرح کنم اما گاهی با مطرح شدن نظرات متفاوت و دیدگاه های مختلف می توان به نکات جدیدی که دیده نشده اند پی برد از جمله:

-همان طور که متوجه شدیم اکثریت با این دیدگاه نامه موافق نیستند و در نتیجه نامه با تعداد امضاء زیاد ممکن نخواهد بود که امکان دسترسی به هدف مورد نظر را کم می کند.

-از طرفی حرف دوستمان هم درست است که ما ( البته ما که بیشتر در ایران هستیم) همه با علم به طولانی بودن راه اقدام کرده ایم که هنوز هم بسیاری به پایان آن مدت نرسیدیم و این باعث می شود که هر چند برای ما سخت باشد ولی حق اعتراض نداشته باشیم. کما اینکه شما هم با وجودی که انتظار 28 ماهه را داشتید اکنون پس از 60 ماه به این مسئله فکر می کنید و به نظر من کاملاً هم حق هر گونه اعتراض را دارید و حتی دوستان دیگر که مهلتشان تمام شده است.

- می توانم بگویم بیشتر دوستانی که نظر منفی دارند و حتی من به دلیل شدت علاقه به خلاصی از وضعیت خود هستیم که با تمام توان سعی می کنیم کاری انجام ندهیم که خدای ناکرده باعث گرفتن جواب منفی بشود و امیدوارم دوستانی که در خارج از کشور هستند این مسئله را درک کنند.

- با این حال اگر برای خودتان نامه محکم و مثبت و بدون هیچ بار منفی و توسط یک فرد وارد و آشنا به حقوق و قوانین که پیدا کردن آن ممکن است آسان نباشد، نوشته شود و احیاناً در سایت گذاشته شود ممکن است در آن صورت نظر افراد بیشتری را جلب کرد ولی الآن که ما صحبت می کنیم می شود گفت تصمیم گیری در مورد چیزی که هیچ عینیتی از آن وجود ندارد مشکل است.

به هر حال یکی از نکات مثبت این فروم اینست که ما از اطلاعات و نظرات یکدیگر در جهت رسیدن به هدف بهره مند شویم و من به شخصه با نظر شما در مورد نادیده گرفته شدن حقوقمان توسط ان ها کاملاً موافق هستم و فقط در مورد اینکه بدون به خطر انداختن موقعیت خود بتوانیم به نتیجه برسیم مشکوک هستم . باز هم منتظر نظرات شما و دوستان دیگر هستیم.
با تشکر فراوان

feral
July 27th, 2010, 12:50 AM
با سلام. در ادامه اون پیشنهادی که دیروز دادم یه ایمیل آماده کردم، لطفا بررسی کنید. من فکر میکنم که اگر این نامه به صورت تکی از طرف همه متقاضیان 2004 با ضمیمه کردن نام متقاضی و فایل نامبر آنها باشه بهتر جواب بده. در ضمن اگه تغییری لازم داره لطفا اعمال کنید تا به یک قالب مناسب برسیم. خواهشم اینه که حتما پیگیری کنید.
Sunday, July 25, 2010
Dear honorable Jason Kenney, minister of immigration and citizenship of Canada;
This email is from a group of Iranian applicant who applied for immigration to Canada under category of skilled workers in 2004. Our applications has been transferred to Canadian embassy in Warsaw, Poland almost 1 year ago after 5 years of waiting and the purpose of this transmission is acceleration of the immigration process as the Canadian embassy in Syria said.
After some inquiries through email they replied that our applications are under background check stage which is taking about one year and even more for some other cases, amazingly some other cases under same category who applied one year after us already have received their visas.
Of course some of the main reasons that we applied for immigration to a country like Canada is freedom and justice but I think the current condition is completely unfair for the country like Canada who claims respecting human rights.
We hope this letter ends up the 6 years of waiting and living in such a dilemma that affected the entire life of us.
With best regards.
Name:
File Number:

دوست عزیز امیر
با تشکر از گذاشتن نامه جا داشت زودتر تشکر می کردم که البته من با امتیاز طبق قوانین سایت تشکر کردم. من هم با sareh خانم موافقم که اگر stronger بود بهتر بود ولی باز هم امیدوارم بتوانید به نتیجه برسید. واقعاً در حق دوستان 2004ی که تا حالا مانده اند کمال ظلم را انجام داده اند ولی ما که 2006 هستیم به قول اقا احسان باید بیشتر صبور باشیم و امیدوارم شما که مدت انتظارتان از آن که در سایت نوشته هم سر زده بتوانید هر چه زودتر و زودتر به نتیجه برسید.

pkhansari
July 27th, 2010, 01:16 PM
سلام . من مریم هستم .خیلی کار با این انجمن را بلد نیستم .اگه جای هست که باید عضو بشم و ازاخبار افرادی که فایلشون به ورشومنتقل شده اطلاع داشته باشم به من بگید. من فایل نامبر را در اکتبر 2006 از سفارت سوریه گرفتم والان فایلم از آوریل به سفارت ورشو رفته . نوع فرمهای که فرستادم بدون مدارک بوده یعنی اون موقع ایلتس امتحان ندادم .نمی دونم کی از من مدارک می خواهند و یا کی باید امتحان ایلتس رو بدم .ممنون میشم هر کسی که در جریان هست منو راهنماییکنه و در جریان بذاره .راستی هنوز که نوبت بررسی فایلهای ما نرسیده ؟
برای آشنایی با کارکرد انجمن از لینک زیر استفاده کنید:
http://www.applyabroad.org/forum/faq.php (http://www2.applyabroad.org/forum/faq.php)
درباره نوبت بررسی، آخرین خبری که من دارم اینه که یکنفر که ژانویه 2006 بوده نامه آپدیت گرفته.

ikparsi
July 29th, 2010, 08:51 PM
درود به دوستان گرامي
لطفاً اگه كسي مي دونه بحث CAIPS و روال اون توي كدوم صفحه هست بگه يا اگه مقدور هست يه خلاصه از اون رو بنويسه
ماشالا اينقدر زياد شده كه نتونستم پيدا كنم
ممنون

ehsan110
July 29th, 2010, 09:16 PM
درود به دوستان گرامي
لطفاً اگه كسي مي دونه بحث CAIPS و روال اون توي كدوم صفحه هست بگه يا اگه مقدور هست يه خلاصه از اون رو بنويسه
ماشالا اينقدر زياد شده كه نتونستم پيدا كنم
ممنون

از اینجا می توانید از طریق لینکهایی که ذکر شده اطلاعات لازم رو کسب کنید:

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?20381-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%DA%A9%DB%8C%D9%BE%D8%B3-%D9%88-%D8%AA%D9%81%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86

رضا
July 30th, 2010, 10:35 AM
ميشه لطفا بگي چه مدت بعد از تحويل پاسپورت ويزاتو گرفتي؟

ehsan110
July 30th, 2010, 12:25 PM

کی؟ من؟ من هنوز ویزا نگرفتم

حميدم
July 30th, 2010, 12:42 PM

آقا رضا من الان بيش از 5 هفته س ( چيزي نمونده بشه 6 هفته) كه پاسهامو تحويل دادم براي ويزا ولي هنوز خبري نيست.

paarsin
July 30th, 2010, 06:04 PM
آقا رضا من الان بيش از 5 هفته س ( چيزي نمونده بشه 6 هفته) كه پاسهامو تحويل دادم براي ويزا ولي هنوز خبري نيست.

روز به خیر
شما وب سایت cic رت چک کرده اید؟ و اگر پاسخ آری است، وضعیت از پراسس به دسیژن مید تغییر کرده است؟

pkhansari
July 30th, 2010, 07:20 PM
بالاخره زمانهای جدید پراسس پرونده ها اعلام شد. متاسفاه چندان درخشان نیست و زمانها باز هم افزایش یافته. از اینجا نگاه کنید (http://www.cic.gc.ca/english/information/times/international/02a-skilled-fed.asp)

sba
July 30th, 2010, 11:02 PM
بالاخره زمانهای جدید پراسس پرونده ها اعلام شد. متاسفاه چندان درخشان نیست و زمانها باز هم افزایش یافته. از اینجا نگاه کنید (http://www.cic.gc.ca/english/information/times/international/02a-skilled-fed.asp)
با سلام
ما جزو دمشق به حساب می آییم یا ورشو؟چون زمان بررسی پرونده ها فرق می کنه.

pkhansari
July 31st, 2010, 08:59 AM
با سلام
ما جزو دمشق به حساب می آییم یا ورشو؟چون زمان بررسی پرونده ها فرق می کنه.
فکر میکنم جزو ورشو هستیم چون پرونده ما به ورشو رفته و دمشق دیگه کاری روش انجام نمیده. اگر کسی اطلاعات بیشتری داره تصحیح کنه

ikparsi
July 31st, 2010, 09:14 AM
درود به دوستان گرامي

با توجه به اينكه مديكال بعضي از دوستان با شرايط مشابه من اومده ولي مال بعضي ديگه نيومده من نگران اين هستم كه شايد نامه بعضي از ما توي پست گم شده باشه. از طرفي مديكال هم تا زمان معيني اعتبار داره و در اين صورت ممكن هست اين فرصت رو از دست بديم. به همين خاطر من ميخوام درخواست CAIPS بدم كه ببينم پرونده در چه مرحله اي هست.
كسي از دوستان ميدونه توي اطلاعاتي كه در CAIPS مياد چيزي هم از اينكه نامه مديكال رو ارسال كردند هست يا نه؟

cristal
July 31st, 2010, 09:41 AM
سلام

از دوستان 2006 کسی هست که ایمیل آپ دیت رو دریافت کرده باشه؟

pkhansari
July 31st, 2010, 11:02 AM
سلام

از دوستان 2006 کسی هست که ایمیل آپ دیت رو دریافت کرده باشه؟
توی این فروم ظاهران کسی دریافت نکرده ولی در فروم دیگه یکنفر از ژانویه 2006 هست که نامه آپدیت رو گرفته

حميدم
July 31st, 2010, 05:29 PM
روز به خیر
شما وب سایت cic رت چک کرده اید؟ و اگر پاسخ آری است، وضعیت از پراسس به دسیژن مید تغییر کرده است؟

بله چك كردم . دسي‍ژن ميد شده است.

feral
July 31st, 2010, 10:30 PM
سلام
دوستان آیا کسی اطلاع موثق داره مدارکی که برای ترجمه می دهیم باید به تأ یید وزارت امور خارجه هم برسه یا فقط دادگستری کافیه؟ البته قبلاً خونده بودم بعضی گفته اند کافیه ،اما باز هم می خواهم مطمئن بشوم دوستانی که مدارک داده اند به آ نها ایرادی گرفته شده یا نه؟
ضمناً به اطلاع می رسانم جدیداً هزینه ترجمه هم بسیار بالا رفته و مثلاً تمبر دادگستری از 500 به 5000 تغییر یافته و خارجه هم گرونتر کرده و ...

eli2000
July 31st, 2010, 10:37 PM
سلام
دوستان آیا کسی اطلاع موثق داره مدارکی که برای ترجمه می دهیم باید به تأ یید وزارت امور خارجه هم برسه یا فقط دادگستری کافیه؟ البته قبلاً خونده بودم بعضی گفته اند کافیه ،اما باز هم می خواهم مطمئن بشوم دوستانی که مدارک داده اند به آ نها ایرادی گرفته شده یا نه؟
ضمناً به اطلاع می رسانم جدیداً هزینه ترجمه هم بسیار بالا رفته و مثلاً تمبر دادگستری از 500 به 5000 تغییر یافته و خارجه هم گرونتر کرده و ...
سلام
نه نیازی به تایید وزارت امور خارجه نیست.مطمئن باشید.

ehsan110
July 31st, 2010, 11:34 PM
سلام

منم تایید وزارت خارجه ندادم

CAROLINN
August 2nd, 2010, 09:08 AM
دوستاي عزيز سلام .از كساني كه سال 2006 سيمپلي فايد فايلشون رو تحويل داده اند و فايلشون رفته دمشق ،آيا براي امتحان ايلتس اقدام كرده اند يا هنوز زوده ؟من براي ماه دسامبر وقت ايلتس دارم .بنظر شما زود دارم اقدام مي كنم؟

pkhansari
August 2nd, 2010, 10:47 AM
دوستاي عزيز سلام .از كساني كه سال 2006 سيمپلي فايد فايلشون رو تحويل داده اند و فايلشون رفته دمشق ،آيا براي امتحان ايلتس اقدام كرده اند يا هنوز زوده ؟من براي ماه دسامبر وقت ايلتس دارم .بنظر شما زود دارم اقدام مي كنم؟
زمان خاصی رو نمیشه برای نامه آپدیت مشخص کرد. فقط آخرین خبری که بوده برای یکنفر که ژانویه 2006 بوده نامه آپدیت از ورشو رسیده. تجربه دوستان قبلی میگه بین یک تا چهار ماه از زمان انتقال به ورشو نامه آپدیت میاد که البته الان بیش از سه ماهه که فایلها منتقل شده. به نظر من اگر آمادگی امتحان رو دارید میتونید زودتر هم اقدام کنید (فرض کنیم که اگر تا یکماه دیگه آپدیت بخوان و سه ماه زمان بدن، زمان امتحان شما در دسامبر یکمی دیره چون 15 روز بعد از امتحان شما کارنامه حاضر میشه) ولی اگه آماده نیستید سعی کنید زمانتون رو عقب تر نندازید و همون موقع امتحان بدید. باز هم یادتون باشه که ممکنه هیچ کدوم از این پیش فرضها درست در نیاد و زمانها اختلاف زیادی پیدا کنه (امیدوارم که اینطور نشه البته)

حميدم
August 2nd, 2010, 05:24 PM
بالاخره پس از 41 روز كه از تحويل پاسها به پست ميگذشت امروز ويزاها رو گرفتم. حدودا 58 ماه پس از اخذ فايل نامبر در سال 2005. براي همه بچه هاي منتظر خصوصا شادي عزيز تجربه اين روزها رو آرزو ميكنم.

ikparsi
August 2nd, 2010, 05:34 PM
بالاخره پس از 41 روز كه از تحويل پاسها به پست ميگذشت امروز ويزاها رو گرفتم. حدودا 58 ماه پس از اخذ فايل نامبر در سال 2005. براي همه بچه هاي منتظر خصوصا شادي عزيز تجربه اين روزها رو آرزو ميكنم.

تبريك عرض مي كنم. اميدوارم پيروز باشيد. دست راستتون هم رو سر همه
حالا كه كل پروسه شما كامل شده لطف مي كنيد تاريخ اين فرآيند رو بنويسيد؟

AliAH
August 2nd, 2010, 06:18 PM
سلام به همگی
من الان توی یک سایت دیدم که ظاهرا قانون امتیاز IELTS عوض شده و فقط نمره آیلتس "جنرال" در امتیازدهی منظور میشه. یعنی آیلتس آکادمیک مورد قبول نسیت.
قابل توجه دوستانی که دارن مدارکشون رو برای آپدیت آماده میکنن.
http://www.parscanada.com/_1016-خبری-فوری--تغییر-شرط-نمره-زبان-آیلتس

ehsan110
August 2nd, 2010, 06:25 PM

حمید جان ضمن تبریک بهت می خواستم بدونم اعتباز ویزاتو از تاریخی که ازمایشات رو انجام دادی زدن یا از تاریخی که فرمهای مدیکال برات صادر شده؟

reza-1234
August 2nd, 2010, 07:02 PM
حمید جان ضمن تبریک بهت می خواستم بدونم اعتباز ویزاتو از تاریخی که ازمایشات رو انجام دادی زدن یا از تاریخی که فرمهای مدیکال برات صادر شده؟
احسان جان سلام من دوباره چک کردم حق با شما بود. از باریخ صدور مدیکال نیست.

حميدم
August 2nd, 2010, 08:39 PM
تبريك عرض مي كنم. اميدوارم پيروز باشيد. دست راستتون هم رو سر همه
حالا كه كل پروسه شما كامل شده لطف مي كنيد تاريخ اين فرآيند رو بنويسيد؟
سلام و ممنون از تبريكتون. من تقريبا تمام تاريخهام يكماه از تاريخهاي شما جلوتره و فقط تاريخ ارسال مدارك آپديتمون به ورشو تقريبا مثل همه.

حميدم
August 2nd, 2010, 08:51 PM

احسان جان ممنونم.دقيقا از تاريخ مراجعه به پزشك و انجام آزمايشات كه در يك روز اتفاق افتاد محاسبه كردند.

حميدم
August 2nd, 2010, 08:54 PM
احسان جان سلام من دوباره چک کردم حق با شما بود. از باریخ صدور مدیکال نیست.

آقا رضا من كه در برگه هاي مديكال تاريخ صدوري نديدم. البته حق با احسان جانه و از تاريخ مراجعه به پزشك محاسبه ميشه.

hedirh26
August 2nd, 2010, 09:28 PM
آقا رضا من كه در برگه هاي مديكال تاريخ صدوري نديدم. البته حق با احسان جانه و از تاريخ مراجعه به پزشك محاسبه ميشه.

سلام به همگی
مدیکالمون بالاخره امروز بعد از 68 ماه رسید. تاریخ صدورش 17 جولای هستش.

fanta
August 3rd, 2010, 08:35 AM
سلام به همگی

سلام
من هم تبریک میگم و یک سوال دارم اگر 2 آگوست دریافت شده باشه یعنی 15 روز در راه بوده. کلا چند روز وقت برای انجام آزمایشات مدیکال وجود داره؟ منظورم اون مدت زمانی است که نهایتا باید با احتساب زمان برگشت نتیجه باید در نظر گرفته یشه.

hedirh26
August 3rd, 2010, 08:48 AM
سلام
من هم تبریک میگم و یک سوال دارم اگر 2 آگوست دریافت شده باشه یعنی 15 روز در راه بوده. کلا چند روز وقت برای انجام آزمایشات مدیکال وجود داره؟ منظورم اون مدت زمانی است که نهایتا باید با احتساب زمان برگشت نتیجه باید در نظر گرفته یشه.

با سلام و تشکر
آره درسته، 15 روز توی راه بوده. 90 روز از صدور برگه های مدیکال وقت داره که جواب رو دکتر به وین برسونه. اگر تا 90 روز نرسه یعنی شما منصرف شدی و فایل بسته میشه.

شادي
August 3rd, 2010, 09:47 AM
خدا را شكر دوباره دوره كمون گذشت و راه مديكالها باز شد و واقعا خوشحالم كه ايندفعه براي 2004 اي ها و hedi عزيز اين مديكال اومد
حميد جان برابراي شما و خانواده عزيزتون هم خيلي خيلي خوشحالم و سفر خوبي رو براتون آرزو ميكنم
درمورد نامه هم كه ساره جان پيگير ش بود بايد بگم الان اگه در وبلاگهاي مختلف از جمله وبلاگ امير ( دخترم پانيذ ) و جليله ( دوستدار ونكوور ) رو بخونيد ميبينيد كه همه مشغول ايميل زدن به وزير مهاجرت كاناداو بقيه عوامل دست اندر كار براي اعتراض به طولاني شدن پرنوسه مخصوصا براي ايرانيها هستند
شايد همراهي و صحبت با اونها هم خوب باشه

رضا
August 3rd, 2010, 09:59 AM

سلام احسان جان .
در مورد تاريخ اعتبار ويزا حق با شما بود و من اشتباه كردم.
اين تاريخ از زمان انجام آزمايشات پزشكي بمدت يك سال محاسبه ميشه.

راستي يك سوال هم دارم
آيا الان تعطيلات تابستاني در ورشو شروع شده؟ و اگر شده پس تكليف پاسپورتهاي امثال ما كه الان احتمالا در اونجا هست چي ميشه؟ بايد صبر كنيم تا آ قايون تشريف بيارن؟

Farid
August 3rd, 2010, 10:12 AM
سلام به همگی

همگي كف مرتب براي hedirh26 بالاخره ميخواد از اين اتوبوس لعنتي پياده بشه، تبريك!!!
اميدوارم اقبال خوب ايشون به گوشه بخت ما هم بخوره. براي همين با اجازتون نميذارم از اتوبوس پياده بشه و اسم ليست را هم عوض ميكنم به:

آخرین آمار 2004 ها:

hedirh26 (ورشو، مديكال)
fanta (ورشو، چك امنيتي)
LMO (ورشو، چك امنيتي)
farid (ورشو، چك امنيتي)
farah (ورشو، چك امنيتي)
joups (ورشو، چك امنيتي)
fp767 (دمشق، چك امنيتي)
hoseyni (منتظر نامه آپديت از ورشو )

اگر كسي از دوستان بالا مديكال لعنتي رو گرفته يا تغييري تو شرايطش بوجود اومده، بگه تا بروز كنم.

ehsan110
August 3rd, 2010, 01:59 PM
سلام احسان جان .
در مورد تاريخ اعتبار ويزا حق با شما بود و من اشتباه كردم.
اين تاريخ از زمان انجام آزمايشات پزشكي بمدت يك سال محاسبه ميشه.

راستي يك سوال هم دارم
آيا الان تعطيلات تابستاني در ورشو شروع شده؟ و اگر شده پس تكليف پاسپورتهاي امثال ما كه الان احتمالا در اونجا هست چي ميشه؟ بايد صبر كنيم تا آ قايون تشريف بيارن؟

سلام
رضا جان من اولا چیزی در مورد تعطیلات تابستانی نشنیدم . البته ممکنه تعدادی از کارکنان به مرخصی بروند ولی خوب قطعا به این صورت نیست که درب سفارت تخته بشه بالاخره یه طوری خود کارکنان به نوبت با هم هماهنگی می کنند که انجام امور مختل نشه.

shahram52
August 4th, 2010, 12:22 PM
سلام، من تازگی به فروم پیوستم!
فایل نامبر: آوریل ۲۰۰۵،
ارسال به ورسو: ۱۸ ژوئن ۲۰۰۹
آپدیت مدارک ۲۹ اکتبر ۲۰۰۹،
می‌خواستم ببینم وضعیت بقیه دوستان اتوبوس ۲۰۰۵ چطوریه؟
مردیم از انتظار!

CAROLINN
August 4th, 2010, 12:45 PM
سلام

سلام .نامه آپديت شما امد؟ ممنون مي شم خبر بديد .

feral
August 4th, 2010, 01:38 PM
سلام .نامه آپديت شما امد؟ ممنون مي شم خبر بديد .

سلام
متأسفانه هنوز خبری نیست. راستش وقتی شنیدم برای یکی از ژانویه ای ها نامه آپدیت اومده فکر کردم حتماٌ حداقل ماه ژانویه رو فرستادن و تا چند وقت دیگه هم مارچ و اپریل میاد اما تازه دیشب متوجه شدم که کسی 17 ژانویه بوده و هنوز منتظره!!!! نمی دونم این ها چه کار می کنند که انگار روزانه هم به سختی پیش می رن. مثل اینکه باید بازم صبور!!! باشیم:(

ehsan110
August 4th, 2010, 02:06 PM
سلام، من تازگی به فروم پیوستم!
فایل نامبر: آوریل ۲۰۰۵،
ارسال به ورسو: ۱۸ ژوئن ۲۰۰۹
آپدیت مدارک ۲۹ اکتبر ۲۰۰۹،
می‌خواستم ببینم وضعیت بقیه دوستان اتوبوس ۲۰۰۵ چطوریه؟
مردیم از انتظار!

دوست عزیز با سلام و خوش امد به شما در اینجا افرادی از 2005 رو داریم که مدیکال گرفتن و بعضی ها هم ویزا گرفتن و بعضی ها هم هنوز منتظرن.

eli2000
August 4th, 2010, 02:26 PM
بابا عجب آدمای کم صبری یک کم از من یاد بگیرید وارد 74 امین ماه انتظارم شدم.

fanta
August 4th, 2010, 03:05 PM
من فکر میکنم که تکلیف مدیکالمون دیگه تا آخر تابستون مشخص بشه، دوستان یه خورده انرژی مثبت هم بفرستین ببینیم جواب میده!؟ من یکی که اعتراف میکنم دیگه دارم کم میارم.

mina05
August 5th, 2010, 07:02 PM
دوستان سلام،
براي انرژي دادن به 2004ي ها بگم كه يه دوست ما كه دسامبر 2004 بود چند روزپيش ويزاش اومد و براي انرژي دادن به 2005ي ها بگم كه ديروز يه دوستمون كه فوريه 2005 بود و ارديبهشت ويزاش رو گرفته بود رفت كانادا:confused:

اگه شما تونستيد نظمي پيدا كنيد به ما هم بگيد، اين هم از انرژي مثبت;)

دوستاني كه مي خوان نامه اعتراضي به وعده هاي اداره مهاجرت بزنن، با زبان خودشون بنويسن وفقط محترمانه بنويسن، نامه هاي جمعي خوبه ولي خودتون رو بذارين جاي يه وزير يه طومار با هزار تا امضا بياد تاثير گذارتره ياهزار تا نامه با يه امضا؟؟؟؟؟
نمي خوان كه نمره انشا بدن بهتون، تازه توي نامه جمعي همه منتظر مي مونن يكي بيفته جلو وبيشترشون فراموش مي كنن پيگير بشن،
نظر من اينه كه فقط مودبانه بنويسيد و هرچي دلتون خواست بنويسيد، وزير محترم يادش نمي مونه كه كي چي نوشته، فقط مي فهمه ايراني ها ناراضين
خود دانيد
خوش باشين همه و به اميد خبرهاي خوب

paarsin
August 5th, 2010, 09:58 PM
روز و شب همگی خوش
ویزای من آمد
امیدوارم خبرهای خوش بشنوید

hedirh26
August 6th, 2010, 08:56 AM
روز و شب همگی خوش
ویزای من آمد
امیدوارم خبرهای خوش بشنوید

با سلام و تبریک فراوان
من تازه آزمایشات مدیکالم رو انجام دادم و فردا قراره اونها رو دکترم بفرسته به وین. می خوام زودتر مانی اردر برای لندینگ فی بگیرم که زمانی که پاسپورت ها رو خواستند معطل نشیم و زود براشون بفرستیم. می شه خواهش کنم بگید مانی اردر برای 2 نفر بزرگ سال و یه بچه 3 ساله دقیقا چقدر بای باشه؟ (فکر کنم 980 دلار کانادا باید باشه یعنی دو تا 490 تا) و همین طور به نام جه کسی باید باشه؟ واینکه آیا مدرک دیگری هم به جز پاسپورت و مانی اردر خواسته بودند یا نه؟

paarsin
August 6th, 2010, 09:33 AM
از من دو قطعه عکس، مانی اورر، ترجمه شناسنامه، اصل پاسپورت ( که دست کم باید شش ماه اعتبار داشته باشد ولی به نظر من یکسال بهتر است و دست شما را برای انتخاب تاریخ رفتن باز تر می گذارد)، و کپی ایمیل خودشان را خواسته بودند. فکر می کنم شما باید مانی اوردر 980 دلار بگیرید. مانی اوردر من به نام کسی نبود و بر اساس نامه سفارت نام و آدرس خودم را در پشت مانی اوردر نوشتم البته روی آن هم جای نام خریدار داشت که گویا مال کسانی است که آن را مستقیم از بانک خریداری می کنند و ما که آن را از شخص یا صرافی می گیریم باید پشت آن را استفاده کنیم. شاد باشید

ehsan110
August 6th, 2010, 11:10 AM
از من دو قطعه عکس، مانی اورر، ترجمه شناسنامه، اصل پاسپورت ( که دست کم باید شش ماه اعتبار داشته باشد ولی به نظر من یکسال بهتر است و دست شما را برای انتخاب تاریخ رفتن باز تر می گذارد)، و کپی ایمیل خودشان را خواسته بودند. فکر می کنم شما باید مانی اوردر 980 دلار بگیرید. مانی اوردر من به نام کسی نبود و بر اساس نامه سفارت نام و آدرس خودم را در پشت مانی اوردر نوشتم البته روی آن هم جای نام خریدار داشت که گویا مال کسانی است که آن را مستقیم از بانک خریداری می کنند و ما که آن را از شخص یا صرافی می گیریم باید پشت آن را استفاده کنیم. شاد باشید

با تبریک به هردو بزرگوار، منظور خانم هدیه اینه که مانی اردر در وجه کی باشه؟ که به نظرم باید در وجه همون د رسیور جنرال فور کانادا باید باشه. مبلغش هم باید 980 دلار کانادا باشه واسه بچه ها لندینگ فی لازم نیست

paarsin
August 6th, 2010, 12:17 PM
با تبریک به هردو بزرگوار، منظور خانم هدیه اینه که مانی اردر در وجه کی باشه؟ که به نظرم باید در وجه همون د رسیور جنرال فور کانادا باید باشه. مبلغش هم باید 980 دلار کانادا باشه واسه بچه ها لندینگ فی لازم نیست

دقیقا، باید در وجه رسیور جنرال فور کانادا باشد

mehdika
August 7th, 2010, 12:03 AM
با تبریک فراوان

ارسال مدیکال رو قبلا با ایمیل اطلاع نداده بودن ؟
آیا بعد از تاریخ ارسال مدیکال تغییری در وضعیتتون توی سایت cic ایجاد شده بود؟

به امید موفقیت شما

fanta
August 7th, 2010, 08:53 AM
سلام به همه دوستان

امروز توی وبلاگ http://zane-shirazi.blogfa.com/ دیدم که مطلب زیر رو نوشتن:

"متاسفانه امروز با خبر شدم یکی دیگر از دوستان تازه وارد بنام مرجان مهاجر که یک ماه پیش به کانادا امده اند پدرشان فوت کرده است . از همینجا از طرف خودم و دوستان صمیمانه به ایشان و خانواده محترمشان تسلیت عرض می کنیم و از خداوند منان آرزوی صبر و بردباری برای این ایشان و جهت آن عزیز سفر کرده درخواست آمرزش و مغفرت داریم. "

من نمیدونم که ایشون هنوز به این فوروم میان یانه اما میخواستم اولا بهشون تسلیت بگم و ثانیا چون الان احتمالا ایران نیستن برای کمک احتمالی مورد نیاز اعلام آمادگی میکنم.

hedirh26
August 7th, 2010, 10:41 AM
با تبریک فراوان

ارسال مدیکال رو قبلا با ایمیل اطلاع نداده بودن ؟
آیا بعد از تاریخ ارسال مدیکال تغییری در وضعیتتون توی سایت cic ایجاد شده بود؟

به امید موفقیت شما

نه مدیکال با پست و بدون اطلاع قبلی می یاد. هیچ تغییری هم در cic نمیدند تا ویزا ضادر بشه.

رضا
August 7th, 2010, 11:31 AM
سلام به همگي
لطفا منو راهنمائي كنين.راستش من موقع ارسال مدارك جهت پاس ريكوئست به ورشو يادم رفت كه ماني اردرمو پشت نويسي كنم.حالا نميدونم چه اتفاقي ميفته.آيا برش ميگردونن؟يا ممكنه كه قبولش كنن؟

misha10681
August 7th, 2010, 11:33 AM
سلام به همه دوستان

امروز توی وبلاگ http://zane-shirazi.blogfa.com/ دیدم که مطلب زیر رو نوشتن:

"متاسفانه امروز با خبر شدم یکی دیگر از دوستان تازه وارد بنام مرجان مهاجر که یک ماه پیش به کانادا امده اند پدرشان فوت کرده است . از همینجا از طرف خودم و دوستان صمیمانه به ایشان و خانواده محترمشان تسلیت عرض می کنیم و از خداوند منان آرزوی صبر و بردباری برای این ایشان و جهت آن عزیز سفر کرده درخواست آمرزش و مغفرت داریم. "

من نمیدونم که ایشون هنوز به این فوروم میان یانه اما میخواستم اولا بهشون تسلیت بگم و ثانیا چون الان احتمالا ایران نیستن برای کمک احتمالی مورد نیاز اعلام آمادگی میکنم.

خانم مهاجر تسليت می گم و بقای عمر شما و بازماندگان باشد:(

Pearson
August 7th, 2010, 12:16 PM
سلام به همگي
لطفا منو راهنمائي كنين.راستش من موقع ارسال مدارك جهت پاس ريكوئست به ورشو يادم رفت كه ماني اردرمو پشت نويسي كنم.حالا نميدونم چه اتفاقي ميفته.آيا برش ميگردونن؟يا ممكنه كه قبولش كنن؟

نگران نباشید
پشت نویسی روی مانی اوردرها زیاد اهمیتی ندارد
بعضی ها همینطوری خالی ارسال کرده اند

CAROLINN
August 8th, 2010, 12:49 AM
بازم سلام . من برای 11 دسامبر 2010 وقت امتحان ایلتس گرفتم.با توجه به اینکه اکتبر 2006 فایل نامبرم رو گرفتم و مدارکم را سیمپلی فایل فرستادم بنظر شما به موقع است که امتحان ایلتس رو بدم ؟ ضمناً من در آوریل 2010 مدارکم به سفارت کانادا در ورشو منتقل شده .خواهش میکنم هر کس اطلاعی داره منو راهنمایی کنه .

Pearson
August 8th, 2010, 07:51 AM
بازم سلام . من برای 11 دسامبر 2010 وقت امتحان ایلتس گرفتم.با توجه به اینکه اکتبر 2006 فایل نامبرم رو گرفتم و مدارکم را سیمپلی فایل فرستادم بنظر شما به موقع است که امتحان ایلتس رو بدم ؟ ضمناً من در آوریل 2010 مدارکم به سفارت کانادا در ورشو منتقل شده .خواهش میکنم هر کس اطلاعی داره منو راهنمایی کنه .

حتی اگر هم این کارنامه به دردتان نخورد بد نیست که خودتان را یک ارزیابی کرده باشید

MAM2005
August 8th, 2010, 03:43 PM

سلام Majola جان.
جواب دمشق این بود:
پرونده شما به ورشو رفته و هیچ تماسی با مانگیرید!!
اصلا دمشقیها ایمیل منو نخونده بودند! انگار که نه انگار خودشون به من ایمیل زده بودند. من هم ناچارا ایمیل اولیه دمشق رو فوروارد کردم به ورشو و کسب تکلیف کردم!!

masoud1356
August 9th, 2010, 03:40 PM
با سلام
هديه خانم تبريك ميگم. ميخواستم بدونم مگه ماني اردر گرفتن پروسه زمان بريه كه ميخواهيد زودتر اقدام كنيد؟؟

hoseyni
August 9th, 2010, 04:00 PM
سلام دوستان،

بالاخره آپدیت لتر ما اومد، آگوست ۴، ۲۰۱۰

با آرزوی‌ موفقیت برای همه،
علی‌

Farid
August 9th, 2010, 05:31 PM
سلام دوستان،

بالاخره آپدیت لتر ما اومد، آگوست ۴، ۲۰۱۰

با آرزوی‌ موفقیت برای همه،
علی‌

علي اقاي حسيني خيلي تبريك ميگم، فقط سريع جمع و جور كن و بفرست. قبل از هر كاري هم عدم سوء پيشينه درخواست بده و فكر حساب بانكيت باش.

اينم آخرین وضعيت 2004 ها:

hedirh26 (ورشو، مديكال)
fanta (ورشو، چك امنيتي)
LMO (ورشو، چك امنيتي)
farid (ورشو، چك امنيتي)
farah (ورشو، چك امنيتي)
joups (ورشو، چك امنيتي)
fp767 (دمشق، چك امنيتي)
hoseyni (دريافت نامه آپديت از ورشو )

اگر كسي از دوستان بالا تغييري تو شرايطش بوجود اومده، بگه تا بروز كنم.

Huss
August 9th, 2010, 07:58 PM
سلام،

قبل از هر چيز اگر سوالم تكراري است عذر ميخوام، ولي به دليل اينكه تازه عضو شدم از شما سوالاتم رو ميپرسم:

- زمان دريافت فايل نامبر: اكتبر 2006
- نوع فرم‌ها: Simplified
- زمان ارسال پرونده به ورشو: آوريل 2010

سوال يك - حدس ميزنيد چه مدت بايد منتظر بمونم تا درخواست به روز كردن مداركم از ورشو برسه؟
سوال دو - نحوه تماس از ورشو چيست؟ نامه يا پست الكترونيك؟
سوال سه - با توجه به اينكه در اين مدت شماره پلاكهاي منازل در تهران تغيير كرده (ولي كد پستي تغييري نكرده)‌، آيا لازمه كه آدرسم رو تغيير بدم؟

ممنون

hedirh26
August 10th, 2010, 09:13 AM
با سلام
هديه خانم تبريك ميگم. ميخواستم بدونم مگه ماني اردر گرفتن پروسه زمان بريه كه ميخواهيد زودتر اقدام كنيد؟؟

با سلام و تشکر
نمی دونم راستش. من موقع آپدیت کردن که دنبال مانی اردر بودم (150 دلار برای دخترم که تازه به فایلمون باید اضافه میشد) از اینجا که نتونستم پیدا کنم و پدرم از کانادا گرفت و با DHL برام فرستاد و حدود 10 روز پستش طول کشید که به دستم رسید. چون بعضی از بسته های کانادا و امریکا حتی با DHL هم که باشه به صورت رندوم انتخاب و قرنطینه میشه تا سکیئوریتی چک بشه. به همین خاطر فکر کردم بهتره این دفعه زودتر بگیرمش که آماده باشه. نمیدونم توی ایران الان میشه گرفت یا نه ولی من 2 هفته دیگه دارم میرم دبی، تصمیم دارم از اونجا بگیرم (البته اگر یه بانک کانادایی بتونم پیدا کنم)

اگر کسی از دوستان اطلاعی در زمینه پرداخت لندینگ فی داره لطفا به من بگه. نمی دونم با کریدیت کارت هم میشه پرداختش کرد یا نه؟؟

pkhansari
August 10th, 2010, 09:26 AM
سلام،

قبل از هر چيز اگر سوالم تكراري است عذر ميخوام، ولي به دليل اينكه تازه عضو شدم از شما سوالاتم رو ميپرسم:

- زمان دريافت فايل نامبر: اكتبر 2006
- نوع فرم‌ها: Simplified
- زمان ارسال پرونده به ورشو: آوريل 2010

سوال يك - حدس ميزنيد چه مدت بايد منتظر بمونم تا درخواست به روز كردن مداركم از ورشو برسه؟
سوال دو - نحوه تماس از ورشو چيست؟ نامه يا پست الكترونيك؟
سوال سه - با توجه به اينكه در اين مدت شماره پلاكهاي منازل در تهران تغيير كرده (ولي كد پستي تغييري نكرده)‌، آيا لازمه كه آدرسم رو تغيير بدم؟

ممنون
به جمع منتظران این فروم خوش آمدید! قبل از هر چیز توصیه میکنم یکبار پست های این فروم رو مطالعه کنید. یکم وقت میگیره ولی با پروسه کاری دوستانی که مشابه خودتون هستند و سوالاتی که پاسخ داده شده آشنا میشید.
ولی درباره سوالات شما: تجربه دوستان قدیمی میگه بین یک تا چهار ماه بعد از انتقال پرونده، نامه آپدیت رو گرفته اند. ولی از پرونده های 2006 که منتقل شده، فقط یکنفر از ژانویه 2006 نامه آپدیت رو دریافت کرده و تا الان که حدود سه ماه و نیم گذشته خبر دیگه ای نیست. پس ممکنه خیلی بیشتر از این هم طول بکشه. در باره نحوه تماس، اگر آدرس ایمیل خودتون رو توی فرمها نوشته اید با ایمیل تماس میگرند. فقط باید خیلی مراقب باشید که فولدر اسپم هاتون رو هم چک کنید. درباره تغییر آدرس میتونید با همون ایمیلی که توی پرونده تون هست با ورشو تماس بگیرید و درخواست تغییر آدرس رو بدید. فقط باید درخواستتون با همون امضایی باشه که توی فرمهاتون هم هست (اسکن درخواست رو به ایمیل ضمیمه کنید). آدرس ایملشون هم اینه: re-warsaw-im-enquiry [at] international.gc.ca

Pearson
August 10th, 2010, 09:38 AM
اگر کسی از دوستان اطلاعی در زمینه پرداخت لندینگ فی داره لطفا به من بگه. نمی دونم با کریدیت کارت هم میشه پرداختش کرد یا نه؟؟

به فروم پرداخت هزینه های مهاجرت به کانادا مراجعه نمایید
در دبی بانک کانادایی وجود ندارذ

misha10681
August 10th, 2010, 10:42 AM
به جمع منتظران این فروم خوش آمدید! قبل از هر چیز توصیه میکنم یکبار پست های این فروم رو مطالعه کنید. یکم وقت میگیره ولی با پروسه کاری دوستانی که مشابه خودتون هستند و سوالاتی که پاسخ داده شده آشنا میشید.
ولی درباره سوالات شما: تجربه دوستان قدیمی میگه بین یک تا چهار ماه بعد از انتقال پرونده، نامه آپدیت رو گرفته اند. ولی از پرونده های 2006 که منتقل شده، فقط یکنفر از ژانویه 2006 نامه آپدیت رو دریافت کرده و تا الان که حدود سه ماه و نیم گذشته خبر دیگه ای نیست. پس ممکنه خیلی بیشتر از این هم طول بکشه. در باره نحوه تماس، اگر آدرس ایمیل خودتون رو توی فرمها نوشته اید با ایمیل تماس میگرند. فقط باید خیلی مراقب باشید که فولدر اسپم هاتون رو هم چک کنید. درباره تغییر آدرس میتونید با همون ایمیلی که توی پرونده تون هست با ورشو تماس بگیرید و درخواست تغییر آدرس رو بدید. فقط باید درخواستتون با همون امضایی باشه که توی فرمهاتون هم هست (اسکن درخواست رو به ایمیل ضمیمه کنید). آدرس ایملشون هم اینه: re-warsaw-im-enquiry [at] international.gc.ca

سلام آدرس re-warsaw-im-enquiry [at] international.gc.ca نيست .
اين مربوط به auto reply آنها است.
آدرس warsaw-im-enquiry[at]international.gc.ca است.

ehsan110
August 10th, 2010, 11:09 AM
به فروم پرداخت هزینه های مهاجرت به کانادا مراجعه نمایید
در دبی بانک کانادایی وجود ندارذ

در دبی بانک سیتی بانک مانی اردر قابل پرداخت در کانادا می دهد اما فقط به اشخاصی که در ان بانک حساب داشته باشند

fanta
August 10th, 2010, 11:20 AM
تا جایی که من میدونم Bank of Sharjah هم مانی اردر قابل پرداخت در کانادا میدهد اما نمیدونم شرایطش چیه؟

Pearson
August 10th, 2010, 12:12 PM
تا جایی که من میدونم Bank of Sharjah هم مانی اردر قابل پرداخت در کانادا میدهد اما نمیدونم شرایطش چیه؟

در دبی بانک سیتی بانک مانی اردر قابل پرداخت در کانادا می دهد اما فقط به اشخاصی که در ان بانک حساب داشته باشند

فقط به مانی اوردر هایی که در داخل خود کانادا صادر شده اند می شود اطمینان نمود. حوالجات دیگر توسط بانکهای third party در هنگام وصول گاهاً دچار مشکل شده اند

ehsan110
August 10th, 2010, 12:36 PM
فقط به مانی اوردر هایی که در داخل خود کانادا صادر شده اند می شود اطمینان نمود. حوالجات دیگر توسط بانکهای third party در هنگام وصول گاهاً دچار مشکل شده اند

من خودم فرستادم و قابل قبوله، چند سال پیش خود بانک ملی ما هم انجام میداد که پس از تحریمها از بین رفت.

Pearson
August 10th, 2010, 01:01 PM

آقای پدرام یکی از کاربرهای قدیمی این فروم دوبار مانی اورد از یک بانک اماراتی در دبی گرفت، دفعه اول بدون هیچ مشکلی وصول شد ولی بار دوم دچار مشکل شد و مانی اوردر را سفارت برگرداند. هر دو مانی اورد توسط یک جا صادر شده بود

pkhansari
August 10th, 2010, 01:17 PM
سلام آدرس re-warsaw-im-enquiry [at] international.gc.ca نيست .
اين مربوط به auto reply آنها است.
آدرس warsaw-im-enquiry[at]international.gc.ca است.
ولی من تغییر آدرسمو به همین ایمیل آدرس فرستادم و توی ecas هم بروز رسانی شد.

رضا
August 10th, 2010, 01:31 PM
آقای پدرام یکی از کاربرهای قدیمی این فروم دوبار مانی اورد از یک بانک اماراتی در دبی گرفت، دفعه اول بدون هیچ مشکلی وصول شد ولی بار دوم دچار مشکل شد و مانی اوردر را سفارت برگرداند. هر دو مانی اورد توسط یک جا صادر شده بود

من خودم از دبي ماني اردر گرفتم و قرستادم .تا الان كه هنوز خبري مبني بر مشكل دار بودن يا نبودنش نشده.
اميدوارم مشكلي نباشه

hedirh26
August 10th, 2010, 02:22 PM
من خودم از دبي ماني اردر گرفتم و قرستادم .تا الان كه هنوز خبري مبني بر مشكل دار بودن يا نبودنش نشده.
اميدوارم مشكلي نباشه

پس با این حساب و طبق تجربیات دوستان فکر کنم بهتر باشه بگم پدرم مثل دفعه پیش برام از خود کانادا مانی اردر بگیره و برام زودتر بفرسته.
در ضمن امروز مدیکال من رسیده به وین. از امروز باید شمارش معکوس رو شروع کنم. با اطلاعاتی که سایر دوستان در گذشته اینجا گذاشتند، باید بین 15 روز تا 2 ماه طول بکشه که پاسپورت ریکوئست بشیم.

farzanehf
August 11th, 2010, 09:44 AM
با سلام به همگي. خواهر من يادتونه كه 2005 اي بود ( فايل نامبر نوامبر 2005)و مديكالش اومده بود؟ در عرض 2 هفته پس از ارسال مديكال پاس پورت ريكوئست شدن! اميدوارم همه اعضاي اين فروم به سلامتي به زودي راهي كانادا بشن.

hoseyni
August 11th, 2010, 11:08 AM
سلام دوستان،
من سال ۲۰۰۴(سپتامبر) اقدام کرده بودم و سال قبل منتظر آپدیت لتر بودم، برای همین تمام مدارک رو سال قبل ترجمه کرده بودم (مدرک دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس، شناسنامه، سند ازدواج، کارته پایان خدمت، گواهی عدم سو پیشینه). من الان ایران زندگی نمی‌‌کنم و نامهٔ آپدیت لتر رو جدیداً برام فرستادند. آیا به نظرتون من مدارکی که سال قبل(۲۰۰۹، سپتامبر) ترجمه کردم را برای آپدیت لتر بفرستم( دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس، شناسنامه، سند ازدواج، کارته پایان خدمت)، قبول می‌‌کنند یا اینکه باید دوباره ترجمه کنم. در ضمن من آیلتس رو ۱،۵ ساله پیش دادم و از اعتبارش ۶ ماه مونده. فکر می‌‌کنید افیسر سفارت کانادا این نمرهٔ رو حساب می‌‌کنه؟

با تشکر از همه

ehsan110
August 11th, 2010, 11:34 AM
سلام دوستان،
من سال ۲۰۰۴(سپتامبر) اقدام کرده بودم و سال قبل منتظر آپدیت لتر بودم، برای همین تمام مدارک رو سال قبل ترجمه کرده بودم (مدرک دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس، شناسنامه، سند ازدواج، کارته پایان خدمت، گواهی عدم سو پیشینه). من الان ایران زندگی نمی‌‌کنم و نامهٔ آپدیت لتر رو جدیداً برام فرستادند. آیا به نظرتون من مدارکی که سال قبل(۲۰۰۹، سپتامبر) ترجمه کردم را برای آپدیت لتر بفرستم( دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس، شناسنامه، سند ازدواج، کارته پایان خدمت)، قبول می‌‌کنند یا اینکه باید دوباره ترجمه کنم. در ضمن من آیلتس رو ۱،۵ ساله پیش دادم و از اعتبارش ۶ ماه مونده. فکر می‌‌کنید افیسر سفارت کانادا این نمرهٔ رو حساب می‌‌کنه؟

با تشکر از همه

قاعدتا مدارکی که تغییری نداشته اند رو می تونید بدبد اما سو پیشینه رو که باید جدید بگیرید البته اگه می تونید برید ایران سو پیشینه بگیرید چون گرفتن سو پیشینه از طریق سفارت جهارماه طول میکشه. بهتره که شناسنامه هاتونو دوباره ترجمه کنید که مشخص باشه به روزه. اگر ایلتستون هم در حال حاضر براساس خود قوانین بریتیش کاونسیل دارای اعتبار است می تونید بفرستید

شادي
August 11th, 2010, 11:38 AM
فرزانه جان تبريك برا ي خواهرت

آقاي حسيني : ترجمه هاي قديمي اشكالي ندارد چون موضوع مدارك ليسانس و فوق كه عوض نشده- فقط در مورد شناسنامه ها به خاطر زمان بايد ترجمه جديد بفرستيد ولي در مورد آيلتس بهتره به خودشون يه ايميل بزنيد و بپرسيد .
به هر حال سو پيشينه رو كه بايد دوباره بگيريد و ترجمه كنيد .

شادي
August 11th, 2010, 11:44 AM
بچه ها تورو خدا يكي به من جواب بده
از كساني كه تازگيها (منظورم توي اين دو سه ماه اخيره ) مديكال گرفته كسي بوده كه خودش يا همسرش كه سربازي رفتن سربازيشون رو توي س. پ ... اه ... گذرونده باشن . من واقعا نگرانم كه تازگيها با اين موضوعات تح . ريم و اينا بيان به اين موضوع گير بدن و ريجكت كنن
سربازي همسر من 20 سال پيش بوده :(

mani_rah25
August 11th, 2010, 11:53 AM
از كساني كه تازگيها (منظورم توي اين دو سه ماه اخيره ) مديكال گرفته كسي بوده كه خودش يا همسرش كه سربازي رفتن سربازيشون رو توي س. پ ... اه ... گذرونده باشن . من واقعا نگرانم كه تازگيها با اين موضوعات تح . ريم و اينا بيان به اين موضوع گير بدن و ريجكت كنن
به هیج وجه جای نگرانی نداره طبق سوابق و شواهد حداکثر مشکلی که این موضوع پیش میاره افزایش زمان سکیوریتی چک هست البته 2 مورد بودند که زمان بررسی در سوریه خدابیامرز براشون مصاحبه گذاشتند و ایهنا هم گفتند که ما حق انتخاب نداشتیم و مشکلی براشون پیش نیومد .....اصلا چرا شما بر عکسش رو نمیگی خود من ارتش بودم میبینید که هیج خبری نیست و ما هم منتظریم .......

hoseyni
August 11th, 2010, 12:29 PM
خیلی‌ ممنون شادی خانم وehsan110
به نظرتون باید دوباره نامه‌های جدید گواه کار بگیرم؟ واقعا گرفتن دوباره گواهی برام مشکله.

مرسی‌ از راهنمایی و کمکتون

ehsan110
August 11th, 2010, 12:53 PM
خیلی‌ ممنون شادی خانم وehsan110
به نظرتون باید دوباره نامه‌های جدید گواه کار بگیرم؟ واقعا گرفتن دوباره گواهی برام مشکله.

مرسی‌ از راهنمایی و کمکتون

نظر منو می خواین حتما بگیرین! فراموش نکنید که این شغل شماست که به خاطر ان کانادا می خواهد به شما اقامت بدهد. لذا اگه می خواین که پروسه بررسی پرونده تون کمتر زمان ببرد این کار رو انجام دهید هرچند که سخت باشد. خود من پارسال برای تهیه این مدارک برای مدت یکماه به ایران سفر کردم.

شادي
August 11th, 2010, 02:12 PM
نظر منو می خواین حتما بگیرین! فراموش نکنید که این شغل شماست که به خاطر ان کانادا می خواهد به شما اقامت بدهد. لذا اگه می خواین که پروسه بررسی پرونده تون کمتر زمان ببرد این کار رو انجام دهید هرچند که سخت باشد. خود من پارسال برای تهیه این مدارک برای مدت یکماه به ایران سفر کردم.

آقاي حسيني به نظر من هم گواهي كا ر رو بايد حتما بگيريد . چون هر چيزي كه به تاريخ روز مربوط ميشه رو بايد بگيريد وقت ياز شما آپديت ميخوان يعني تا اين لحظه چه آپديتي انجام شده

د رمورد ليسانس و فوق و اينا اگه قبلا مداركتون رو فرستادين ديگه لزومي به ارسال مجدد اونا نيست
فقط هرچي در مرحله اول جا افتاده - مثلا ما يه نامه سابقه كار مال 15 سال پيش همسرم رو نداده بوديم كه اين دفعه گرفتيم و فرستاديم ( اين عددهاي 15 سال پيش سابقه كار و 20 سال پيش سربازي و اينا رو كه امروز نوشتم وحساب كردم احساس كردم چقدر به عصر دايناسورها پيوستم و خودم خبر ندارم:) )
ولي نامه هاي جديد سابقه كار و اينكه در طول اين چند سال چي كار كرديد خيلي مهمه مخصوصا اين كه ورشو روي سابقه كار و همخوني وظايف شغلي با شرح وظايف مطابق با ناك نامبرتون حساسه

شادي
August 11th, 2010, 02:20 PM
به هیج وجه جای نگرانی نداره طبق سوابق و شواهد حداکثر مشکلی که این موضوع پیش میاره افزایش زمان سکیوریتی چک هست البته 2 مورد بودند که زمان بررسی در سوریه خدابیامرز براشون مصاحبه گذاشتند و ایهنا هم گفتند که ما حق انتخاب نداشتیم و مشکلی براشون پیش نیومد .....اصلا چرا شما بر عکسش رو نمیگی خود من ارتش بودم میبینید که هیج خبری نیست و ما هم منتظریم .......
ماني جان ممنون . راستش ديروز داشتم شرايط مهاجرت به انگليس رو بررسي ميكردم ديدم تا 34 سالگي امتياز سنش يه امتيازيه و از 35 سالگي نصف ميشه و اين يعني اينكه من اگه بخوام اقدام كنم همين امسال وقت دارم . ديروز به اين فكر افتادم كه اگه كانادا ميخواد من و سر اين موضوع رد كنه برم زودتر تا دير نشده براي انگليس اقدام كنم . ديگه فكرم به جايي قد نميده . ديگه بدترين چيزا رو در نظر ميگيرم
اميدوارم من و تو هم جزو سري بعدي مديكالها باشيم . من كه ديگه خل شدم

masoud1356
August 11th, 2010, 02:22 PM
در کارت پایان خدمت همسرتون ذکر شده سرباز وظیفه. بنابراین جای هیچ گونه نگرانی نیست.

fanta
August 11th, 2010, 03:08 PM
ماني جان ممنون . راستش ديروز داشتم شرايط مهاجرت به انگليس رو بررسي ميكردم ديدم تا 34 سالگي امتياز سنش يه امتيازيه و از 35 سالگي نصف ميشه و اين يعني اينكه من اگه بخوام اقدام كنم همين امسال وقت دارم . ديروز به اين فكر افتادم كه اگه كانادا ميخواد من و سر اين موضوع رد كنه برم زودتر تا دير نشده براي انگليس اقدام كنم . ديگه فكرم به جايي قد نميده . ديگه بدترين چيزا رو در نظر ميگيرم

سلام
مگه شما تو مرحله بک گراند چک نیستید؟! اگر تو این مرحله باشید یعنی از ارزیابی نمرات (که شامل سن هم هست) عبور کرده اید و نمره لازمه رو دریافت کردین. به هر جال من کماکان کیپس رو توصیه میکنم

رضا
August 11th, 2010, 04:06 PM
سلام
مگه شما تو مرحله بک گراند چک نیستید؟! اگر تو این مرحله باشید یعنی از ارزیابی نمرات (که شامل سن هم هست) عبور کرده اید و نمره لازمه رو دریافت کردین. به هر جال من کماکان کیپس رو توصیه میکنم

درسته بهترين كار سفارش caips هستش اصلا هم نگران اين موضوع نباشيد كه افسر مهاجرت عصباني وميشهو حساس ميشه و...........
من خودم تا الان 2 بار درخواست كردم و الانم منتظرم تا اگر خدا بخواد پاسپورتامون برسونن به دستم.
تقريبا 20 روزه كه پاسمو فرستادم.
دفعه اول كه درخواست كايپس كردم 2 هفته بعدش آپديتم آمد و دفعه دوم كه درخواست كردم مديكالم.
موفق باشيد

شادي
August 11th, 2010, 04:23 PM
سلام
‚نظورم از سن براي كانادا نبود ميدونم به اون ربطي نداره
منظورم اين بود كه اگه بخوام پروسه جديدي براي كشور ديگه اي رو شروع كنم بايد تا دير نشده اقدام كنم

شادي
August 11th, 2010, 04:25 PM
درسته بهترين كار سفارش caips هستش اصلا هم نگران اين موضوع نباشيد كه افسر مهاجرت عصباني وميشهو حساس ميشه و...........
من خودم تا الان 2 بار درخواست كردم و الانم منتظرم تا اگر خدا بخواد پاسپورتامون برسونن به دستم.
تقريبا 20 روزه كه پاسمو فرستادم.
دفعه اول كه درخواست كايپس كردم 2 هفته بعدش آپديتم آمد و دفعه دوم كه درخواست كردم مديكالم.
موفق باشيد
مرسي رضا جان تا اول سپتامبر صبر ميكنم بعدش . تا اون موقع ميشه 9 ماه از آپديت .
ديگه هر كي ميخواد ناراحت بشه هر كي ميخواد نشه . من مهمم كه از همه ناراحت ترم

hedirh26
August 11th, 2010, 06:02 PM

شادی جون خیلی خودت رو داری الکی اذیت میکنی. اینقدر نگران نباش تو جولای 2005 هستی. خودت می دونی که بچه های 2004 خیلی هنوز هستند که قبل از شما اپلای کردند و هنوز منتظرند. من بهت توصیه میکنم حتما درخواست CAIPS بده تا از این نگرانی در بیای. چون وقتی جوابش رو بگیری مطمئن میشی که پذیرفته شدی و فقط باید انتظار بکشی تا این سکیئوریتی چک جهنمی شون تموم بشه.
باورت نمیشه اگر اصلا فراموشش کنی، زودتر مدیکالت می یاد. من چند هفته پیش همین حال تو رو داشتم، و تصمیم گرفتم که اصلا بی خیالش بشم و برای خودم برنامه ریزی کردم که همین جا یه کارایی رو شروع کنم، که یه دفعه قافلگیر شدم و مدیکالمون اومد. بهت توصیه میکنم بسپارش دست خدا، هر وقت وقتش بشه خودش می یاد.

feral
August 11th, 2010, 09:48 PM
سلام دوستان
کسی می دونه اگه دخترم که در فایلمون هست بخواد ازدواج کنه می تونه بعد از خوردن ویزا در پاسپورت عقد کنه و دیگه مشکلی از نظر گرفتن کارت اقامت پیش نمیاد؟
با تشکر

mani_rah25
August 12th, 2010, 01:56 PM

تنها راه حل ادامه به زندگی بدون در نظر گرفتن این شرایط ویران کننده هست شادی جان .... جهت اطلاع بگم همینجور که میدونین من و همسرم 2 سال عقد کردیم و به امید اینکه کارمون دیگه درست میشه تشکیل خونه زندگی ندادیم که بریم ولی الان بعد از این انتظار تصمیم گرفتیم که از اول شهریور بریم دنبال خونه و اسباب زندگی و اینها چون مطمین هستم تا اینکارو نکنم مدیکال خبری نیست!!!!!!! پس به زندگی ادامیه میدهیم.....

mani_rah25
August 12th, 2010, 02:12 PM
طرح دو سیوال:
بنظر شما چه دلیلی وجود داره کشوری مثل کانادا انقدر ابلهانه روند جذب مهاجرین به کشورش رو اتخاذ کند؟
ایا عاقلانه و بهتر نبود هر کسی با وارد کردن فایل نامبرش در سایت از جزییات مراحل بررسی پروندش اطلاع پیدا میکرد؟
مثلا اگر من بدونم 4 ماه دیگه مدیکالم میاد (یا به فراخور پرونده در هر مرحله ای) قطعا از محل کارم استعفا میدم کلاسهای مرتبط مثل زبان و نرم افزارهای مرتبط با رشته ام رو میگذرونم و...... در صورتی که الان عملا هیچ تصمیمی نمیتونم بگیرم و سیوال دوم و از همه مهمتر واقعا چه سیاستی هست که حداقل 5-6 سال متقاضی میبایست منتظر باشه ؟
ممنون میشم نظراتتون رو بدونم.....

Farid
August 12th, 2010, 02:42 PM
اينم 2000 امين پست، مينويسم به سلامتي همه دوستان توي هر مرحلهاي كه باشن.
يادمون باشه همه تمركزمون مقصد نباشه و از مسير هم لذت ببريم.
در ضمن خانوم feral بچه‌ها شيرني عروسي ميخان!!!
اينم مينويسم فقط براي اين كه پستم حذف نشه:
نظرتون در مورد درخواست caips براي بار دوم در مرحله چك امنيتي چي است؟

mo_eini
August 12th, 2010, 02:57 PM
طرح دو سیوال:
بنظر شما چه دلیلی وجود داره کشوری مثل کانادا انقدر ابلهانه روند جذب مهاجرین به کشورش رو اتخاذ کند؟
ایا عاقلانه و بهتر نبود هر کسی با وارد کردن فایل نامبرش در سایت از جزییات مراحل بررسی پروندش اطلاع پیدا میکرد؟
مثلا اگر من بدونم 4 ماه دیگه مدیکالم میاد (یا به فراخور پرونده در هر مرحله ای) قطعا از محل کارم استعفا میدم کلاسهای مرتبط مثل زبان و نرم افزارهای مرتبط با رشته ام رو میگذرونم و...... در صورتی که الان عملا هیچ تصمیمی نمیتونم بگیرم و سیوال دوم و از همه مهمتر واقعا چه سیاستی هست که حداقل 5-6 سال متقاضی میبایست منتظر باشه ؟

تورم متقاضی پشت دربهای سفارت کانادا برای مهاجرت و ظرفیت محدود برای جذب تازه واردین 600000پرونده در سفارتخانه های کانادا در سراسر دنیا در انتظار رسیدگی هستند.در آمریکا که اوضاع خیلی بدتر است.

ehsan110
August 12th, 2010, 03:02 PM
طرح دو سیوال:

مانی جان البته من نمی دونم این سوالاتت مربوط به این فورم میشه یا نه. امیدوارم که حذف نشه. نه سوال تو و نه پاسخ من. در خصوص سوال اولت باید بگم که در قدیم اینجوری نبود و قبل از سال دوهزار و سه نهایت انتظار دو سال و اندی بود اما از سال 2003 به بعد یه دفعه سیل متقاضیان به سمت سفارتهای کانادا جاری شد و به دلیل کمبود نیرو اموزش دیده برای بررسی پرونده ها این وضعیت به وجود امد( این رو هم داخل پرانتز بگم که چندین و چند بار هم مامورین مهاجرت در ویزا افیس های مختلف هم به دلیل دریافت رشوه و حق و حساب اخراج شدند و دیگران جایگزین انها شدند). در خصوص سوال اولت هم به نظرم این کار به دلیل اینکه مثلا مراجع اطلاعاتی مسئول سکیوریتی چک از بخش وزارت مهاجرت جدا و تابع دستگاه دیگری است، امکان پذیر نیست. تو ایران هم به نوعی به همین شکل است، البته در خصوص گزینش فرد و نه عدم سو پیشینه: دستگاه مربوطه از وزارت اطلاعات استعلام می کند و این وزارت اطلاعات است که هر موقع جواب صادر شد انرا به اداره مربوطه ارسال می کند و خدا نکند که مثلا پرونده شما گم شود و یا به درازا بیانجامد. در اینصورت هیچ کس توان پیگیری ندارد مگر یه پارتی کت و کلفت داشته باشی هر بار هم که به مسئول مربوطه در اداره مراجعه کنی با این پاسخ مواجه میشی که من اطلاعی ندارم و هر موقع جواب بیاد بهتون خبر میدیم و حتی خود فرد مربوطه هم نمی تواند پیگیری کند و اصولا هم این کار را نمی کند. لذا این امکان نیست که طرف تو سایت بزنه شما دوماه دیگه مدیکال میکیری چون ممکنه در هریک از مراحل ریجکت بشی تازه وارد کردن این همه اطلاعات در هر مقطعی در سایت نیاز به کلی نیروی انسانی داره که خوب به طریق اولی این هم امکان پذیر نیست. البته من عمدی در این جریان نمی بینم چون خودشون هم به این امر اذعان دارند و اصلا تغییر معیار پذیرش مهاجر به چند شغل خاص هم برای کاهش متقاضیان و کمتر کردن پروسه زمانی بود.

manaa
August 12th, 2010, 04:04 PM
سلام به همگی
دوستان من یه مدتی مسافرت بودم فکر کردم وقتی برگردم کلی از دوستان 2004 و 2005 مدیکالاشون اومده و ما 2006 ها هم در حال گرفتن آپدیتهامون هستیم.ولی متاسفانه پیش بینیم غلط از آب درومد و خبر های نا امید کننده ای شنیدم.دیشب هم که خانم آذر امیر سلام میگفتن متقاضیان 2006 و 2007 پروسشون طولانی تر خواهد شد و حالا حالاها باید منتظر باشن.یه چیز دیگه ای که ایشون گفت این بود که 2006 و 2007ایها باید آماده آیلتس باشن.حالا نمیدونم منظور از 2006 سپتامبر به بعد هست که simplified هستند یا ما هم که complete بودیم رو شامل میشه؟دیگه اینکه کسی میدونه پروسسینگ تایم ما با توجه به تایم دمشق محاسبه میشه یا ورشو؟

hedirh26
August 13th, 2010, 08:22 AM
اينم 2000 امين پست، مينويسم به سلامتي همه دوستان توي هر مرحلهاي كه باشن.
يادمون باشه همه تمركزمون مقصد نباشه و از مسير هم لذت ببريم.
در ضمن خانوم feral بچه‌ها شيرني عروسي ميخان!!!
اينم مينويسم فقط براي اين كه پستم حذف نشه:
نظرتون در مورد درخواست caips براي بار دوم در مرحله چك امنيتي چي است؟

به نظر من که هیچ اشکالی نداره، دوباره درخواست کیپس بدید. اصلا به ورشو ربطی نداره چون جواب کیپس توی اونتاریو و در خود کانادا صادر میشه و زحمتی برای افیسر ورشویی شما ایجاد نمی کنه. نمی دونم چرا بعضی ها فکر میکنند افیسرشون عصبانی میشه اگر درخواست کیپس بدند !!!!!

cristal
August 14th, 2010, 10:04 AM
سلام

برای 2006 ها زمانی که نامه آپدیت میاد و وقتی مدارک رو اپدیت کرده و فرستادیم چند وقت بعد مدیکال و سپس ویزا میاد ؟

pkhansari
August 14th, 2010, 10:12 AM
سلام
برای 2006 ها زمانی که نامه آپدیت میاد و وقتی مدارک رو اپدیت کرده و فرستادیم چند وقت بعد مدیکال و سپس ویزا میاد ؟
این سوال شما مثل این میمونه که کسی بپرسه: "بالاخره زلزله تهران کی میاد؟"! جواب اینه که بالاخره میاد ولی هیچکس نمیدونه کی!
حتی زمان دریافت نامه آپدیت هم اصلا مشخص نیست چه برسه به باقی قضایا. البته امیدوارم زیاد طولانی نشه (آپدیت رو میگم نه زلزله:) )

cristal
August 14th, 2010, 10:40 AM
این سوال شما مثل این میمونه که کسی بپرسه: "بالاخره زلزله تهران کی میاد؟"! جواب اینه که بالاخره میاد ولی هیچکس نمیدونه کی!
حتی زمان دریافت نامه آپدیت هم اصلا مشخص نیست چه برسه به باقی قضایا. البته امیدوارم زیاد طولانی نشه (آپدیت رو میگم نه زلزله:) )

من هم می دونم که خیلی بی نظمه ولی حداقل یه تخمینی هم نمی شه زد؟

ehsan110
August 14th, 2010, 11:55 AM
من هم می دونم که خیلی بی نظمه ولی حداقل یه تخمینی هم نمی شه زد؟

اگه می خوای اعصابت راحت باشه فکر کن اصلا کانادائی در کار نیست برو به زندگیت برس. اخرشو حساب کن که اگه زودتر اومد خوشحال بشی مثلا یه سال و نیم دیگه!( منم مدیکال میگم)

feral
August 14th, 2010, 12:12 PM
سلام

سلام
ضمن موافقت با بقیه دوستان، راستش ما طبق زمان بندی یکی از دوستان 2005ی خود که الان کاناداست بعد از آپدیت حتی 7-8 ماه هم ( تا ژانویه مثلاً) فکر کرده بودیم ولی سالی که نکوست از بهارش پیداست فعلاً که آپدیت ما نسبت به اونها خیلی دیر شده بعد هم واقعاً هیچ حساب و کتابی ندارد یا شانس و یا اقبال!!!
اما دوستان کسی نتونست به من بگه برای عقد دخترم که از فایل خارج نشه و ضمناً دروغ هم نگیم آیا می تونیم قبل از خروج از ایران انجام بدیم و کسی ایده ای داره؟ با تشکر از کسانی که راهنمایی کنند.

pkhansari
August 14th, 2010, 12:54 PM
سلام
اما دوستان کسی نتونست به من بگه برای عقد دخترم که از فایل خارج نشه و ضمناً دروغ هم نگیم آیا می تونیم قبل از خروج از ایران انجام بدیم و کسی ایده ای داره؟ با تشکر از کسانی که راهنمایی کنند.
سلام به شما. بهترین منبعی که تونستم برای شما پیدا کنم این مطلب بود(فایل PDF قابل دانلود از همین لینک): OP 2 — Processing Members of the Family Class (http://www.cic.gc.ca/english/resources/manuals/op/op02-eng.pdf) برای پاسخ سوالتون بد نیست این دستور العمل رو با دقت بخونید. خود آفیسر ها هم از همین دستور العمل برای پرونده شما استفاده میکنند. فکر کنم جواب سوالتون رو بتونید اینجا پیدا کنید.

شادي
August 14th, 2010, 01:30 PM
راستش اين مثال زلزله خيلي جالب بود و خوشم اومد ولي با اينكه ميشه زندگي متعادل كرد اصلا نميدونم چي بگم د رمورد ما كه نشده .
من در مورد زمان آمدن مديكالها و نظمش به اين نتيجه رسيدم كه تا 6-7 ماه بعد از آپديت اگه مديكالت اومد معلومه كه در نظم بودي و اگه از 7 ماه گذشت ديگه يك بي نظمي عجيبي داره كه هيچكي نمي تونه بگه بايد چند ماه ديگه منتظر باشي يه وقت ميبيني سر 9 ماه يه وقتم مثل بچه ها 17-18 ماه ميگذره و هنوز نيومده .

د رمورد زندگي عادي هم من نميدونم چجوري شماها ميتونيد زندگي عادي داشته باشيد و توصيه مبكنيد
خوب آره من ميام سر كار و بعد از ظهر بر ميگردم خونه و غذا مي پزم و ميخورم و تلويزيون ميبينيم و ميخوابيم ولي غير از اين زندگي روزمره عادي نميتونيم براي يه مسافرت برنامه بريزيم چون ترجيح ميديم الان پول زيادي خرج نكنيم . حتي مواد غذايي و مصرفي خونه مون رو كه قبلا كارتن كارتن ميخريديم خيلي كم كم ميخريم .
هيچ تغيير عمده اي در محل زندگي يا خونه مون نيم تونيم بديم يا وسيله اي نمي تونيم بخريم چون دائم به اين فكريم كه خرج زياديه
تابستون به جاي اينكه پسرم رو كه ميره كلاس چهارم يكي دو تا كلاس درسي براي آمادگي مدرسه اش بفرستم فرستادمش فقط زبان و ورزش و هيچ فشاري روي درس خوندن تابستونش نياوردم به اين اميد كه ميريم و هنوز هم مدرسه ثبت نامش نكردم و قراره تا 20 شهريور صبر كنم و اگه مديكال نيومد برم مدرسه ثبت نام كنم ( اونم ديگه اگه جا باشه )
همسرم زبانش ضعيف بود و الان چند ماهيه كه از محل كارش استعفا داده و بكوب داره زبان ميخونه و كلاس فشرده زبان ميره و اگه ما مجبور بشيم تا سال ديگه اينجا بمونيم معلوم نيست كه با يك سال بيكاري چه بايد كرد ؟( البته ته دلم عقيده دارم كه بهتره اينجا زبانش رو تكميل كنه و اينجا بيكار باشه تا اونجا استرس بيكار بودنش رو بكشيم )
خلاصه اينكه همه اينها و هزاران مورد ديگه كه يادم نمياد باعث ميشه كه ما كه نتونيم عادي زندگي كنيم . شماها رو نمي دونم .
ولي در مورد زلزله تهران آدم ميگه زندگيم و ميكنم فوقش يه روز زلزله مياد ميميرم و وقتي هم مردم ديگه مهم نيست چون هر زمان ديگه اي هم غير از زلزله ممكنه آدم بميره .

ببخشيد اگه به موضوع ترد ربط نداره ولي اين دغدغه همه ورشويي هاست من ميدونم

farshad_1133
August 14th, 2010, 02:32 PM
سلام به همه دوستان عزیز، من تازه امروز عضو شدم. مارچ 2006 اقدام کردم و آپریل 2010 فایلم به ورشو رفته است. فکر میکردم که به زودی باید منتظر نامه آپدیت از ورشو باشم با توجه به اینکه ازشون در باره تاریخ پرسیدم و جوابی گرفتم که براتون میگذارم. ولی با دیدن تاریخهای بقیه دوستان کلی شوکه شدم.

Dear Applicant,
Your application was transferred to the Canadian Embassy in Warsaw, Poland for processing. The purpose for this transfer was to expedite the processing of your application. Please note that all correspondence pertaining to your file should now be sent to the Canadian Embassy in Warsaw, Poland at the address provided above. Please do not send any documents or correspondence to the Canadian Embassy in Damascus, Syria.
If you wish to change your mailing address (including e-mail address), please make a signed request (your hand-written signature should be placed under the request; the signature must match the sample left in your application form) to this effect and send it to this office by e-mail attachment, fax or regular mail.
This office will be in contact with you within the next six months. Please await our correspondence.

pkhansari
August 14th, 2010, 03:03 PM
سلام به همه دوستان عزیز، من تازه امروز عضو شدم. مارچ 2006 اقدام کردم و آپریل 2010 فایلم به ورشو رفته است. فکر میکردم که به زودی باید منتظر نامه آپدیت از ورشو باشم با توجه به اینکه ازشون در باره تاریخ پرسیدم و جوابی گرفتم که براتون میگذارم. ولی با دیدن تاریخهای بقیه دوستان کلی شوکه شدم.

این متنی هست که یکسان برای همه می فرستند و جواب اختصاصی به سوال شما نیست. متاسفانه تاریخ مشخصی هم اعلام نمیکنه.
به هر حال به این بخش از فروم خوش آمدید. اگر وقت دارید این پست را از اول بخونید. اطلاعات خوبی بهتون میده