PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مدرک دانشگاه پیام نور یا غیر انتفاعی

parastoo
August 8th, 2009, 01:19 PM
سلام
کسی اطلاع داره کدوم یکی از این مدارک (دانشگاه پیام نور و دانشگاه غیر انتفاعی) برای گرفتن پذیرش معتبرتره؟یا فرقی نمیکنن؟

فرهان
August 25th, 2009, 03:32 PM
سلام
این بستگی داره به کشور هایی که اقدام می کنید در کل پیام نور معتبر تره اما در وحله اول اعتبار دانشجو برا اونا مهمه تا دانشگاشون مثلا من فارغ سمنان با معدل 17 و x فارغ تهران با معدل 14درسته تهران شناخته شده تر هست ولی یکی بره تهرانو درس نخونه بعد بگه ما فارغ دانشگاه تهرانیم و پذیزش رو شاخشه نه انطور نیست

reza_moohebat
December 18th, 2009, 12:17 PM
سلام به همگی از بچه های پیام نور کسی تا حالا برای گرفتن ریزنمراتش و بردنش به دارالترجمه اقدام نکرده؟ اگر کسی هست لطفا مراحلش را برای ما بگه.

amirim
December 23rd, 2009, 12:02 PM
دریافت ریز نمره از پیام نور
ابتدا کارنامه ی کلی تایید شده و مدرکی که نشون بده به دانشگاه و صندوق رفاه هیچ بدهکاری نداری به علاوه یم گواهی اشتغال به تحصیا به اداره کل دانش آموختگان دانشگاه پیام نور از دانشگاه پیام نور مرکزی که توش درس می خونی می گیری..
دقت بشه مدرک مربوط به صندوق رفاه خیلی خیلی مهمه....باید باشه
بعد این مدارک رو می بری مینی سیتی دانشگاه پیام نور کل
اگر مدارکت ناقص نباش 20 دقیقه بیشتر کار نداره
می ری اداره دانش آموختگان (البته بعد از ثبت نامه هایی که از مرکز گرفتی تو دبیر خونه) اونا هم ریز نمراتت با یک گواهی اشتغال به تحصیل با یک نامه معرفی به وزارت علوم می دن دستت.
بعد باید بری شهرک غرب وزارت علوم اونجا هم 10 دقیقه کاره مدارکت رو تایید می کنند بعد می بری داراترجمه رسمی
مدرکتم رسمس ترجمه میشه...

دانشگاههای اروپا سخت گیر ترند نست به مدرک پیام نور...اما امریکا کانادا استرالیا اصلا مشکلی نیست...
رزومه قوی همه چیز رو می پوشونه...

al60a
January 12th, 2010, 11:30 PM
سلام من لیسانسم رو از غیر انتفاعی سوره گرفتم و فوق رو از آزاد قزوین گرفتم اما اسم سوره در لیست دانشگاههای شناخته شده در جهان نیست اینجا:
http://www.iau-aiu.net/onlinedatabases/list_data/hi-nw.html
خیلی نگرانم که به مشکل بر بخورم کمک کنید لطفا

l

astani
January 25th, 2010, 05:58 PM
سلام دوستان
من هم سوره فوق گرفتم کسی می دونه آیا مورد تایید دانشگاه های خارج هست یا نه لطفا راهنمایی کنید

happy2010
January 27th, 2010, 08:20 PM
سلام دوستان
من هم سوره فوق گرفتم کسی می دونه آیا مورد تایید دانشگاه های خارج هست یا نه لطفا راهنمایی کنید

آره هند مطمئنم معتبره. یه بنده خدایی سوره فوق دیپلم داشت رفت هند لیسانس گرفت فوق و دکترا هم رفت انگلیس اما بدون بورس .

happy2010
January 27th, 2010, 08:23 PM
سلام
کسی اطلاع داره کدوم یکی از این مدارک (دانشگاه پیام نور و دانشگاه غیر انتفاعی) برای گرفتن پذیرش معتبرتره؟یا فرقی نمیکنن؟

تا جایی که می دونم فرانسه هر مدرکی از ایران قبول می کنه حتی پیام نور!

اما کانادا پیام نور را قبول نداره . پس ظاهرا برای جاهای مختلف فرق داره و باید قبلش تحقیق کنی.

Pearson
January 27th, 2010, 09:34 PM
تا جایی که می دونم فرانسه هر مدرکی از ایران قبول می کنه حتی پیام نور!

اما کانادا پیام نور را قبول نداره . پس ظاهرا برای جاهای مختلف فرق داره و باید قبلش تحقیق کنی.

دوست عزیز
آیا مرجعی برای این ادعاتون دارید؟
یعنی میشه کانادا دانشگاه آزاد را قبول داشته باشه بعد دانشگاهی که مستقیما زیر نظر تنها والی آموزش عالی یک کشور هست قبول نداشته باشد؟

samrand
January 28th, 2010, 02:49 AM
تا اونجایی که من تحقیق کردم اونا زیاد رو دانشگاههای ایران شناخت ندارن شاید یه کم به اسم تهران(کلیه دانشگاه تهران) تمایل داشته باشند در کل رزومه و سوابق علمی دانشجو حرف اول و میزنه حالا اگه کسی مخالف این ایده ست با دلیل لطفا ثابت کنه

happy2010
January 28th, 2010, 12:41 PM
دوست عزیز
آیا مرجعی برای این ادعاتون دارید؟
یعنی میشه کانادا دانشگاه آزاد را قبول داشته باشه بعد دانشگاهی که مستقیما زیر نظر تنها والی آموزش عالی یک کشور هست قبول نداشته باشد؟

دوست من فوق پیام نور خونده چون کارمند بود و با وجود قبولی آزاد و غیر انتفاعی مجبور شد بره پیام نور . لیسانس دانشگاه تهران 15 سال سابقه کار با رزومه فوق العاده و دعوت به کار از طرف 2 کمپانی اروپایی
برای کانادا اقدام کرد یکی از بستگان هم پیگیر کارش بود در مونترال. با لیسانس دانشگاه دولتی می تونست برای دکترا اقدام کنه اما با فوق لیسانس پیام
نور نه . اگر شما اطلاعات دیگه ای دارید بفرمایید مطمئنا من اولین کسی هستم که از خوشحالی بال در میارم شیرینی تون هم محفوظه

pari1975
February 9th, 2010, 01:19 PM
کسی دانشگاه پیام نور هست که توی گرفتن دانشنامه تجربه داشته باشه ؟!؟! دانشگاه من میگه گرفتن دانشنامه دو سه سال طول می کشه !!!! آیا راهی هست که بشه سریعتر دانشنامه رو گرفت؟! حتما باید بعد از پذیرش برای ثبت نامه توی دانشگاه خارجی دانشنامه داشت یا اینکه با مدرک موقت هم می شه ؟!؟!

Cortex
August 27th, 2010, 06:45 PM
چیزی که من فهمیدم تو پروسه تحصیل در خارج ازکشور اینه که اونا براشون سواد مهمه! فقط و فقط سواد! و کاراشون برحسب اعتماده؛ مثه اینجا نیس! اما چیزی که مهمه اینه که شما باید این اعتماد رو جلب کنید! حالا با نمره زبان فوق العاده یا چندین مقاله معتبر یا مثلاً معدل عالی می شه از هرجایی اپلای کرد... فرق دانشجوی شریف و مثلاً آزاد واحد (...) تو همین ور آبه! اونم تو دادن مقاله! تو گرفتن معدل بالا! تو به فکر بودن زبان! فرق دیگه ای ندارن! کسی که آزاد می خونه تا الان زیاد به فکر درس نبوده این بدیهی است! اما هیچوقت دیر نیست...
موفق باشین

aidin1840
September 6th, 2010, 11:21 AM
سلام
آقا یکی کمک کنه . من فارغ التحصیل شدم اما تا مدرکم حاضر بشه طول می کشه و تمام ددلاین ها تمام می شود. از دانشگاه خواستم یک گواهی بده که من فارغ التحصیل شدم ( دانشگاه پیام نور) بعد از کلی دوندگی این نامه را داد که پیوست کردم. حالا کمک کنید ببینم اصلا این نامه به درد ترجمه می خوره یا دانشگاه ازم قبول می کنه که لا اقل یک پذیرش مشروط به من بده؟؟؟

http://www.delbaste.com/upload/images/uhzgjwthlvxjv75pjiq2.jpg

reza_moohebat
September 18th, 2010, 05:51 PM
سلام به همگی

آقا بی خودی هو نندازین یه چیزی را اونم بدون سند. پیام نور جزء دانشگاه های سراسری محسوب میشه، تایید شده از وزارت علومه و هر سال خیلی از دانشجو هاش برای تحصیل به دانشگاه های معتبر میرن. همین طور که دوستمون گفتن سواد ملاکه و پشتکار دانشجو نه اسم دانشگاهش.

اطلاعات بیشتر:
http://www.iran-eng.com/showpost.php?p=1368990&postcount=60
و
http://www.iran-eng.com/archive/index.php/t-117077.html

reza_moohebat
September 18th, 2010, 09:00 PM
یه سوالی داشتم، بعد از ترجمه مدرک پیام نور آیا نیاز هست تا باز توسط دانشگاه یا سازمان مرکزی پیام نور تایید بشه؟ عملیات مهر و موم را کی انجام میده تو پیام نور و چقدر هزینه میگیرن؟

aidin1840
September 21st, 2010, 07:59 AM
یه سوالی داشتم، بعد از ترجمه مدرک پیام نور آیا نیاز هست تا باز توسط دانشگاه یا سازمان مرکزی پیام نور تایید بشه؟ عملیات مهر و موم را کی انجام میده تو پیام نور و چقدر هزینه میگیرن؟

سلام دوست عزیز
بعد از ترجمه نیازی به تایید ندارین . مهروموم چی منظورتون هست؟

aidin1840
September 21st, 2010, 08:09 AM
سلام دوستان

این مطلب را به صورت کلی عرض می کنم . به طور کلی تمام دانشگاه های خارجی اصولا برای دانشگاه های سراسری ( دولتی و پیام نور و غیر انتفاعی ) مهر وزارت علوم را می شناسند و برای دانشگاه آزاد تائید دانشگاه را حالا فرقی نمیکنه که شما آزاد تهران بودین یا دهاقان ( برای مثال گفتم). برای همین زیاد روی این مسائل ریز نشین. مهم سواد شما و مهارت های شماست که ملاک پذیرش هست نه دانشگاه های شما. البته این رو هم بگم که چند دانشگاه معتبر مثل شریف و تهران و ..... مسلما روند پذیرش رو تسهیل می کند. این اطمینان را داشته باشید که از هر دانشگاهی فارغ التحصیل شده اید شانس پذیرش دارید چون دانشجویان ایرانی از لحاظ سطح علمی از خیلی از کشورهای دیگه دنیا بالاترند.

پیروز باشید.

Hamid2547
October 4th, 2010, 06:25 AM
من یه سوال در مورد اعتبار مدرک دانشگاه های غیرانتفاعی داشتم،متاسفانه چون تازه واردم نمیتونم براش تاپیک جدا بزنم پس اینجا مطرح میکنم،من کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر شهر خودم که دومین شهر استان فارس محسوب میشه قبول شدم،میخواستم ببینم برای گرفتن اقامت و نه ادامه ی تحصیل،برای کشورهایی مثل استرالیا یا نیوزلند مدرک کارشناسی که از دانشگاه غیر انتفاعی گرفته شده باشه امتیاز مربوط به داشتن لیسانس رو کسب میکنه یا نه؟اگر بیشتر به معدل کار دارند حداقل معدل لازم ممکنه چقدر باشه؟و اعتبار مدرک غیرانتفاعی در مقایسه با مدرک دانشگاه آزاد چطوره؟
یه سوال دیگه هم داشتم به نظرتون با مدرک فوق دیپلم اصلا امکان مهاجرت به این دو کشور یا هر کشور انگلیسی زبان دیگه ای وجود داره؟و برای گرفتن کار و اقامت به نظرتون کودوم یک از کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت بهش ساده تره؟

reza_moohebat
October 25th, 2010, 10:33 AM
با سلام. روند پر پیچ و خمی را که خودم تو پیام نور برای تایید مدارک برای ترجمه طی کردم را براتون می نویسم تا گیجتون نکنن. چرا که خود کارمندهای پیام نور هم اطلاعات درستی ندارن یا مرتب در حال جابجایی هستن (لااقل مرکز تهران که این طوره)

1- اول باید ببینید مدرک شما آماده هست و یا اینکه شما مشمول هستید یا نه؟ اگر مشمول باشید مثل من اول اینکه باید فعلا بی خیال دانشنامه بشید و با ریز نمرات فعلا پذیرش بگیرید. بعد که پذیرش اومد از طریق وزارت علوم برید و مدرک را آزاد کنید.
2- مدرک تحصیلی یا گواهی موقت(در صورت وجود)
3- اگر به هر دلیلی مدرک را نمی دن بهتون. باید مرکزی که توش تحصیل می کنید یه نامه بده به مرکز استان. این نامه متنش مشابه دانشنامه هست اسم، فامیل، معدل و غیره. نکته مهم این که در آخر قید بشه پرونده دانش آموختگی نامبرده در دست بررسی است. این نامه خیلی مهمه چون میره سازمان مرکزی من دو بار سازمان مرکزی برم گردوند. چون یه بار اصلا این جمله را نداشت. بار دوم یادشون رفته بود معدلم را قید کنن.
4- ریز نمرات تایید شده
5- کارنامه مالی تایید شده
6- تمام این مدارک را می برید مرکز استان تا اونا به سازمان مرکزی شما را معرفی کنن. گویا بخشنامه شده فقط مراکز استان حق مکاتبه با سازمان مرکزی را دارن.
7-استان یه نامه خطاب به سازمان مرکزی میده که جنابعالی درخواست ترجمه دارید.
8- رفتن به سازمان مرکزی و تحویل مدارک
9- اگر خوش شانس باشید و چیزی کم و کسر نداشته باشید، نامه میزنن به وزارت علوم
10- رفتن به وزارت علوم و تایید نهایی ریزنمرات

در کل گرفتن تایید مدارک برای ترجمه از پیام نور به اندازه 5 تا دانشگاه معمولی کار داره. روند اداری شدیدا کند و سلسه مراتب اداری پیچ در پیچه. شما با 100 نفر آدم سر و کار دارید.یکیشون نباشه واویلا. از طرفی مراکز هر کدومش یه گوشه ای هست.

امیدوارم به دردتون بخوره. من سه بار هر دفعه دو سه روز رفتم تهران و دست از پا درازتر برگشتم تا این 10 مرحله را طی کردم. خیلی خنده داره که بخشنامه های خودشون را خبر نداشتن و من از سازمان مرکزی واسشون میاوردم. وگر نه اصلا میگفتن نمیشه چنین کاری کرد.

موفق باشید

reza_moohebat
December 30th, 2010, 07:52 PM
دوستان برای مهر و موم کردن ریز نمرات دانشگاه پیام نور باید به کجا مراجعه کرد؟ آیا امور بین الملل باید بریم؟ از دانشگاه خودمون باید اقدام کنیم؟ چی کار باید کرد؟ آیا غیر از ریز نمرات میشه توصیه نامه ها را هم داخلش قرار داد؟ کسی میدونه؟

reza_moohebat
January 4th, 2011, 12:09 AM
جوابش امور دانش آموختگان سازمان مرکزی پیام نور بود.

msa2
January 8th, 2011, 06:49 PM
مهرموم کردن چیه دیگه؟ از بچه ها کسی میدونه که نمرات افتاده پیام نور توی ترجمه که میشه درج میشه یا نه ؟؟؟ چونکه تو معدل کل حساب نمیشه؟

hosseinab
January 8th, 2011, 06:56 PM
مهرموم کردن چیه دیگه؟ از بچه ها کسی میدونه که نمرات افتاده پیام نور توی ترجمه که میشه درج میشه یا نه ؟؟؟ چونکه تو معدل کل حساب نمیشه؟

بله ماله من شدش اما نگران نباش چون کنارش یه 3 می زنند و بعد اون پایین توی توضیحاتش می نویسند که این نمره اثری نداره !
مهر و موم :
بعد از اینکه از سازمان مرکزی ( ازگل) مهر تایید نمرات و مدرک موقت یا دانشنامت رو گرفتی می بری وزارت علوم و اونام مهر برجسته می زنند و بعد می دی ترجمه رسمی میشه و بعد بستگی به دانشگاهت داره که خواسته باشه ریز نمرات از طرف دانشگاه ارسال شه یا خودتم می تونی ببری ! اگه باید از طرف دانشگات فرستاده شه دوباره می ری سازمان مرکزی پیش دکتر ضیائی ( ضیایی) خودش تحصیل کرده انگلستان هستش و رئیس مرکز بین الملل ( منم خوب می شناسه ) بعد ریزنمره های ترجمه شدت رو می دی می زاره توی پاکت انگلیسی دانشگاه و درش رو برات مهر انگلیسی می زنه !
بعد می زاری بین اون یکی سندات و بعدم پستش می کنی !

یه کم دوندگی داره اما دیگه خیلی رسمی میشه !!!!

msa2
January 17th, 2011, 07:10 PM
مرسی من که بدون نمرات افتاده فرستادم واسه پذیرش دانشگاه و حالا گرفتم پذیرشا !!! موندم بعد که واسه ثبت نام دانشگاه میرم و نمرات افتادم هست باید چی بهشون بگم!!!

Kasra1366
January 31st, 2011, 11:10 PM
این دانشگاه پیام نور، مسخره ترین دانشگاه ایرانه! هر کاری میخوای بکنی، باید یه دور تو دانشگاه خودت بدویی، بعد دانشگاه مرکز استان، بعد از اونور بری واحد مرکزی تو تهران ( مینی سیتی ). این وسط کوچکترین مشکلی پیش بیاد، دوباره باید این مثلث زیبا رو بدویی! تازه بعدش 2تا ضلع زیبای دیگه به اسم نظام وظیفه و وزارت علوم هم بهش اضافه میشه! خدا به داد ما برسه...

یه سوال دارم، اگه درسمون تموم بشه، راحت به ما ریز نمرات میدن؟ چون گویا تو دانشگاه آزاد به کسی که درسش تموم میشه ریز نمره نمیدن!!!

samanjan
January 31st, 2011, 11:16 PM
سلام.

به دوستان پیشنهاد می شود اگر در موسسه های غیر انتفاعی هستند . سریعتر به دانشگاه های آزاد یا شبانه و روزانه بروند .

Kasra1366
February 4th, 2011, 06:16 PM
از دوستان کسی به تازگی برای گرفتن ریزنمرات به منظور Apply ، اقدام کرده؟ که ببینه به مشمولین سربازی ریزنمرات میدن یا نه...

msa2
February 4th, 2011, 07:58 PM
از دوستان کسی به تازگی برای گرفتن ریزنمرات به منظور Apply ، اقدام کرده؟ که ببینه به مشمولین سربازی ریزنمرات میدن یا نه...
توی دانشگاه پیام نور شما در حین تحصیل و بعد از تحصیل میتونی 100 کارنامه ریز نمرات بگیری براحتی!!!

zaza67
February 8th, 2011, 11:12 PM
سلام. من ترم های اول چند تا از دروس رو افتادم. اگه تو ریزنمرات هست توی پذیرش خیلی تاثیر میزاره؟ من فقط نگران این نمرات افتاده هستم. کسی تونسته در این وضعیت پذیرش بگیره؟

Kasra1366
February 23rd, 2011, 02:33 PM
سلام. من ترم های اول چند تا از دروس رو افتادم. اگه تو ریزنمرات هست توی پذیرش خیلی تاثیر میزاره؟ من فقط نگران این نمرات افتاده هستم. کسی تونسته در این وضعیت پذیرش بگیره؟

طبق قانون دانشگاه پیام نور، دانشجوهایی که قبل از سال 87 وارد دانشگاه شدن، نمره های زیر 10شون تو معدل حساب نمیشه ( چون اون موقع شرایط امتحان پایان ترم سخت تر بود و ... ) اما از 87 ( و حتی خود ورودی 87 ) به بعد، مثل همه ی دانشگاه ها، نمرات زیر 10 شما در معدل حساب میشه.

Kasra1366
March 23rd, 2011, 05:23 PM
من یه سوالی داشتم، تابستون جهت گرفتن گذرنامه و سفر به دوبی رفته بودم دفتر مرکزی پیام نور تو مینی سیتی، بعد یه شخصی اونجا بود که جهت ادامه تحصیل میخواست اقدام کنه ولی نامش رو نمیدادن که بره وزارت علوم چون میگفتن باید یه مدرک زبان داشته باشی، لیستش رو گویا تو سایت پیام نور زدن.

حالا من میخوام مرداد ماه امتحان IELTS بدم، اما تا قبل اینکه جوابش بیاد، جهت گرفتن ریزنمرات و ترجمه اقدام کنم. به نظرتون دفتر مرکزی به من گیر میده که تا اومدن جواب نمره ی IELTS صبر کنم؟

aidin1840
March 31st, 2011, 09:55 AM
من یه سوالی داشتم، تابستون جهت گرفتن گذرنامه و سفر به دوبی رفته بودم دفتر مرکزی پیام نور تو مینی سیتی، بعد یه شخصی اونجا بود که جهت ادامه تحصیل میخواست اقدام کنه ولی نامش رو نمیدادن که بره وزارت علوم چون میگفتن باید یه مدرک زبان داشته باشی، لیستش رو گویا تو سایت پیام نور زدن.

حالا من میخوام مرداد ماه امتحان IELTS بدم، اما تا قبل اینکه جوابش بیاد، جهت گرفتن ریزنمرات و ترجمه اقدام کنم. به نظرتون دفتر مرکزی به من گیر میده که تا اومدن جواب نمره ی IELTS صبر کنم؟

سلام

ریزنمرات را دانشگاه به شما میده و اصلا کاری به نمره زبان نداره. اجازه ترجمه هم دانشگاه یک نامه میزنه به استان از انجا هم به دفتر مرکزی اما تو این مراحل هم کسی از شما نمره زبان نمیخواد.فقط نمره زبان را برای دریافت اجازه خروج از کشور در وزارت علوم نیاز دارید.

aidin1840
March 31st, 2011, 10:27 AM
سلام

چون خیلی از دوستان با من تماس گرفتن در مورد مراحل و نحوه گرفتن ریزنمرات و ترجمه و ..... از دانشگاه پیام نور از من سوال کردن بهتر دیدم اینجا کلیه مراحل را بنویسم : ( البته بیشترش برای کسانی هست که مشمول خدمت سربازی هستند)
1- ابتدا باید تشکیل پرونده بدین که میرین پیش مسئول آموزش و به شما میگه یک سری مدارک ببرین تا تشکیل پرونده بده و میفرسته برای واحد فارغ التحصیلان دانشگاه.
2- سپس باید بعد از فارغ التحصیلی تسویه کنید. که شامل مراحلی می باشد مثل : گرفتن برگه تسویه و امضا گرفتن از اتاق های مختلف- تسویه وام و بدهی ها و .... یکم دوندگی داره اما اگر زرنگ باشید به 2 ساعت همش تموم میشه البته اگر همه مسئول ها باشن.
3- اگر دانشجوی فراگیر هستین باید مجوز فراگیرتون صادر بشه . اگر سراسری هستید که پرونده میره استان برای گواهی موقت.
توصیه: مجوز فراگیر اگر دانشگاه بفرسته معمولا 1 ماهی طول میکشه تا جوابش بیاد. خودتون از دانشگاه بگیرید مدارکتون رو ببرید استان. من به 2 روز گرفتم.
4- بعد از اومدن مجوز میرید آموزش ریزنمرات را میگیرید و میبرین امور دانشجویی تا یک سری نامه میزنه برای استان که متنش شبیه متن مدرک موقت هست و همون را باید ترجمه کنید(چون شما نمیتونید اصل مدارکتون را تا زمانیکه خدمت نرفتین از دانشگاه بگیرید )
5- اون نامه ها و مدارکی را که باهاش ضمیمه میکنن میبرین استان اونجا یک نامه صادر میکنن برای دفتر مرکزی که باز تمام مدارکتون را بهش ضمیمه می کنند و میفرستن دفتر مرکزی.( البته تو استان هم یک سری دوندگی دارین و چند تا امضا)
6- بعد باید برین دفتر مرکزی اونجا باید شماره بگیرین بشینین چون خیلی شلوغه بعد نامه را تحویل دبیرخانه میدین بعد شما را ارجاع میده به یک باجه دیگه و مدارکتون را میگیره باید صبر کنید چون شما را توی ساختمان راه نمیدن بعد 1-2 ساعت میرین دبیر خانه نامه ای که دانشگاه براتون نوشته بود را به همراه ریز نمرات و یک نامه ضمیمه به وزارت علوم با مهر برجسته بهتون میدن .
7- این نامه ها را میبرین وزارت علوم واحد تایید مدارک اونجا روی ریز نمرات و همون نامه دانشگاه مهر برجسته وزارت علوم را میزنند که میتونید اونا را برای ترجمه ببرید دارالترجمه.

این مراحلی را که گفتم تمامش را من خودم گذروندم. خیلی سخت و وقت گیر هست اما اگر صبر و تحمل داشته باشین و یکم زرنگ باشین به 4-5 روز کل کاراتون تمام میشه. بازم اگر کسی سوالی داشت من درخدمتم.

موفق باشید

daryoosh
May 8th, 2011, 02:48 AM
آیدین جان؛ شما الآن تو کشور دیگه ای مشغول تحصیل هستی؟ من هم مترجمی زبان انگلیسی پیام نور خوندم و دارم تحقیق میکنم که کجا برم برای فوق. خوشحال و بسیار ممنون میشم اگه بتونی کمکم کنی.

asj2k5
May 29th, 2011, 01:16 AM
سلام

چون خیلی از دوستان با من تماس گرفتن در مورد مراحل و نحوه گرفتن ریزنمرات و ترجمه و ..... از دانشگاه پیام نور از من سوال کردن بهتر دیدم اینجا کلیه مراحل را بنویسم : ( البته بیشترش برای کسانی هست که مشمول خدمت سربازی هستند)
1- ابتدا باید تشکیل پرونده بدین که میرین پیش مسئول آموزش و به شما میگه یک سری مدارک ببرین تا تشکیل پرونده بده و میفرسته برای واحد فارغ التحصیلان دانشگاه.
2- سپس باید بعد از فارغ التحصیلی تسویه کنید. که شامل مراحلی می باشد مثل : گرفتن برگه تسویه و امضا گرفتن از اتاق های مختلف- تسویه وام و بدهی ها و .... یکم دوندگی داره اما اگر زرنگ باشید به 2 ساعت همش تموم میشه البته اگر همه مسئول ها باشن.
3- اگر دانشجوی فراگیر هستین باید مجوز فراگیرتون صادر بشه . اگر سراسری هستید که پرونده میره استان برای گواهی موقت.
توصیه: مجوز فراگیر اگر دانشگاه بفرسته معمولا 1 ماهی طول میکشه تا جوابش بیاد. خودتون از دانشگاه بگیرید مدارکتون رو ببرید استان. من به 2 روز گرفتم.
4- بعد از اومدن مجوز میرید آموزش ریزنمرات را میگیرید و میبرین امور دانشجویی تا یک سری نامه میزنه برای استان که متنش شبیه متن مدرک موقت هست و همون را باید ترجمه کنید(چون شما نمیتونید اصل مدارکتون را تا زمانیکه خدمت نرفتین از دانشگاه بگیرید )
5- اون نامه ها و مدارکی را که باهاش ضمیمه میکنن میبرین استان اونجا یک نامه صادر میکنن برای دفتر مرکزی که باز تمام مدارکتون را بهش ضمیمه می کنند و میفرستن دفتر مرکزی.( البته تو استان هم یک سری دوندگی دارین و چند تا امضا)
6- بعد باید برین دفتر مرکزی اونجا باید شماره بگیرین بشینین چون خیلی شلوغه بعد نامه را تحویل دبیرخانه میدین بعد شما را ارجاع میده به یک باجه دیگه و مدارکتون را میگیره باید صبر کنید چون شما را توی ساختمان راه نمیدن بعد 1-2 ساعت میرین دبیر خانه نامه ای که دانشگاه براتون نوشته بود را به همراه ریز نمرات و یک نامه ضمیمه به وزارت علوم با مهر برجسته بهتون میدن .
7- این نامه ها را میبرین وزارت علوم واحد تایید مدارک اونجا روی ریز نمرات و همون نامه دانشگاه مهر برجسته وزارت علوم را میزنند که میتونید اونا را برای ترجمه ببرید دارالترجمه.

این مراحلی را که گفتم تمامش را من خودم گذروندم. خیلی سخت و وقت گیر هست اما اگر صبر و تحمل داشته باشین و یکم زرنگ باشین به 4-5 روز کل کاراتون تمام میشه. بازم اگر کسی سوالی داشت من درخدمتم.

موفق باشید
با تشکر از راهنماییتون
آیا قبل از ثبت همه نمرات میشه ریز نمرات برای ترجمه گرفت؟
آیا می دونید عنوان فراگیر تو ریز نمرات ثبت می شه؟

mo_eini
June 5th, 2011, 01:35 PM
با تشکر از راهنماییتون
آیا قبل از ثبت همه نمرات میشه ریز نمرات برای ترجمه گرفت؟
آیا می دونید عنوان فراگیر تو ریز نمرات ثبت می شه؟

بله حتی در حین تحصیل هم می شود ریز نمرات گرفت.
2-فراگیر ترجمه نمی شود.یعنی حتی در دانشنامه هم خبری از فراگیر نیست.

Kasra1366
June 9th, 2011, 04:53 PM
آیدین جان یه سوال، به محض اینکه آخرین نمره ی ما روی سایت مشخص شد، میتونین برای گرفتن ریز نمره جهت ترجمه اقدام کنیم؟

چون انجام کارهای فارغ التحصیلی و گرفتن مدرک که وقت گیر هست.

ضمنا، شما مشمول سربازی هم بودین دیگه نه؟ یا معافیت داشتین.

soroush007
June 13th, 2011, 11:18 AM
بالاخره به دانشجویان غیرانتفاعی پذیرش می دن؟
یا به تحقیقات و GRE و ... نگاه می کنند؟

Kasra1366
June 19th, 2011, 01:04 PM
دوستانی که ریز نمره گرفتن، مخصوصا اونایی که ورودی قبل از سال 1387 بودن، آیا تو ریزنمرات، نمرات زیر 10 رو هم جزء معدل شما حساب کرده بودن یا فقط نمرات قبولی رو درج و در معدل حساب کردن؟

طبق قانون، تا قبل از سال 87 فقط نمرات بالای 10 دانشجوها در معدل حساب میشد. اما از سال 87 به بعد، مثل دانشگاه های دیگه شد.

nobel1
July 7th, 2011, 03:34 AM
من 1384 رشته مدیریت دولتی پیام نور شیراز فارغ شدم یک ماه بعد به من گواهی موقت دادند ولی الآن با گذشت 6 سال و کلی نامه نگاری هنوز دانشنامه به من نداده اند از سربازی هم معاف دائم هستم با توجه به اینکه بعد از آن فوق لیسانس اقتصاد را هم از دانشگاه آزاد شیراز گرفتم و الان برای دکتری می خوام خارج برم نداشتن دانشنامه لیسانس برای ثبت نام دکتری مشکل زا ست. تازه دانشگاه پیام نور به من میگه دانشنامه لیسانس بعد از 10 سال آماده میشه یعنی من باید 4 سال دیگه صبر بدم که شاید دانشنامه لیسانس را به من بدهد یا نه بعد ادامه تحصیل بدم !!!!!!!!واقعا این پیام نور end دانشگاهه!! برا خودش هارواردیه!!!!!
سوالی که دارم اینه که من الان چکار میتونم بکنم آیا راهی برای گرفتن دانشنامه هرچه سریعتر از پیام نور وجود داره؟ حاضرم چند میلیون بدم دانشنامه را سریع به من بدن. دوستان خواهشن راهنمایی کنید

SSN2007
August 17th, 2011, 09:35 PM
سلام دوستان
من براي مهاجرت به كانادا ميخواستم مدرك ليسانس همسرم را با مدارك اپديت بفرستم.ايشان الان ترم اخر هستند و با توجه به كامنتهاي بالا در خصوص گرفتن مدرك ليسانس متوجه شدم كه ظاهرا" دانشگاه فقط ريز نمرات و مدرك موقت ميدهد و گرفتن اصل مدرك ظاهرا" طول خواهد كشيد.من نميدونم ايا اداره مهاجرت همين گواهي موقت و ريز نمرات را قبول ميكند ما به 4 امتياز اين مدرك نياز داريم.از انجاييكه ايشان خانوم هستند و مشكل سربازي ندارند ممكنه اصل مدرك را زودتر بدهند.ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد.

mo_eini
August 17th, 2011, 10:58 PM
سلام دوستان
من براي مهاجرت به كانادا ميخواستم مدرك ليسانس همسرم را با مدارك اپديت بفرستم.ايشان الان ترم اخر هستند و با توجه به كامنتهاي بالا در خصوص گرفتن مدرك ليسانس متوجه شدم كه ظاهرا" دانشگاه فقط ريز نمرات و مدرك موقت ميدهد و گرفتن اصل مدرك ظاهرا" طول خواهد كشيد.من نميدونم ايا اداره مهاجرت همين گواهي موقت و ريز نمرات را قبول ميكند ما به 4 امتياز اين مدرك نياز داريم.از انجاييكه ايشان خانوم هستند و مشكل سربازي ندارند ممكنه اصل مدرك را زودتر بدهند.ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد.
اخذ اصل مدرک پیام نور ده سالی طول می کشد یعنی الان دقیقا دارن اصل مدارک فارغ التحصیلان 1380-1381را می دهند.
منتها مدرک موقت دانشگاه یا حتی گواهی اداره فارغ التحصیلان به همراه ریزنمرات طی مراحلی قابل ترجمه و تایید دادگستری می شود با مکاتباتی بین واحد دانشگاهی و استان و مراجعه حضوری به تهران مینی سیتی خیابان نخل و بعد وزارت علوم در شهرک غرب هرمزان

mo_eini
August 17th, 2011, 11:01 PM
من 1384 رشته مدیریت دولتی پیام نور شیراز فارغ شدم یک ماه بعد به من گواهی موقت دادند ولی الآن با گذشت 6 سال و کلی نامه نگاری هنوز دانشنامه به من نداده اند از سربازی هم معاف دائم هستم با توجه به اینکه بعد از آن فوق لیسانس اقتصاد را هم از دانشگاه آزاد شیراز گرفتم و الان برای دکتری می خوام خارج برم نداشتن دانشنامه لیسانس برای ثبت نام دکتری مشکل زا ست. تازه دانشگاه پیام نور به من میگه دانشنامه لیسانس بعد از 10 سال آماده میشه یعنی من باید 4 سال دیگه صبر بدم که شاید دانشنامه لیسانس را به من بدهد یا نه بعد ادامه تحصیل بدم !!!!!!!!واقعا این پیام نور end دانشگاهه!! برا خودش هارواردیه!!!!!
سوالی که دارم اینه که من الان چکار میتونم بکنم آیا راهی برای گرفتن دانشنامه هرچه سریعتر از پیام نور وجود داره؟ حاضرم چند میلیون بدم دانشنامه را سریع به من بدن. دوستان خواهشن راهنمایی کنید

اصلا نیازی به پرداخت ملیونی ندارید به پاسخ بالا مراجعه کنید.
دارالترجمه مدرک موقتی را که مهر وزارت علوم اداره کل دانشجویان داخل آقای بذرافشان داشته باشد مانند دانشنامه ترجمه می کند و اصطلاحاتی مانند موقت را نادیده می گیرد.در صورت هر نوع اشکالی برایم پیام خصوصی بگذارید تا تلفنهای مستقیم حضرات را بهتون بدم.

mo_eini
August 17th, 2011, 11:04 PM
دوستانی که ریز نمره گرفتن، مخصوصا اونایی که ورودی قبل از سال 1387 بودن، آیا تو ریزنمرات، نمرات زیر 10 رو هم جزء معدل شما حساب کرده بودن یا فقط نمرات قبولی رو درج و در معدل حساب کردن؟

طبق قانون، تا قبل از سال 87 فقط نمرات بالای 10 دانشجوها در معدل حساب میشد. اما از سال 87 به بعد، مثل دانشگاه های دیگه شد.
اگر در مقطع کارشناسی پیوسته مدرک کاردانی بگیرید همه نمرات را حساب می کنندولی در مقطع کارشناسی فقط نمرات قبولی را موثر می دانند.

SSN2007
August 17th, 2011, 11:22 PM
اخذ اصل مدرک پیام نور ده سالی طول می کشد یعنی الان دقیقا دارن اصل مدارک فارغ التحصیلان 1380-1381را می دهند.
منتها مدرک موقت دانشگاه یا حتی گواهی اداره فارغ التحصیلان به همراه ریزنمرات طی مراحلی قابل ترجمه و تایید دادگستری می شود با مکاتباتی بین واحد دانشگاهی و استان و مراجعه حضوری به تهران مینی سیتی خیابان نخل و بعد وزارت علوم در شهرک غرب هرمزان

مرسي از پاسختون.پس اگر ما همان مدرك موقت را بگيريم و با مدارك اپديت بفرستيم سفارت قبول ميكنه و ان 4 امتياز ليسانس را براي ما محاسبه ميكنند؟

mo_eini
August 17th, 2011, 11:41 PM
مرسي از پاسختون.پس اگر ما همان مدرك موقت را بگيريم و با مدارك اپديت بفرستيم سفارت قبول ميكنه و ان 4 امتياز ليسانس را براي ما محاسبه ميكنند؟
بله.مشکلی نیست

hosseinab
August 17th, 2011, 11:41 PM
take it easy! i'm in the USA with that paper (Iranians think that it is the most cheapest Certification in world)
but it is not !!!!

Kasra1366
August 28th, 2011, 01:54 PM
من دیروز رفتم برای گرفتن ریز نمره، اول گفتن نمیدیم، آینامه گفته ندیم! خلاصه گفتم با استان تماس بگیرین من سوال کردم گفتن میشه، که در نهایت هم به حرف خودم رسیدن.

فعلا باید تشکیل پرونده بدم برای فارغ التحصیلی، بعد نامه میدن برای نظام وظیفه که ببینن من مشکل سربازی ( سرباز فراری و ازین حرفا ) نداشته باشم. بعد هم ریز نمره رو میدن واسه ترجمه.

ضمن اینکه سوال کردم تو ریزنمره، واسه معدل نمرات زیر 10 رو حساب میکنین؟ که گفت چون ورودی 85 هستم، حساب نمیکنن، البته دروس افتاده رو درج میکنن، اما بی تاثیر هست. البته این به شرطی هست که درس رو تموم کرده باشین، اگه وسط تحصیل بخواین ریز نمره بگیرین، حساب میکنن. اتفاقی که تابستون پارسال برای خودم افتاد.

Kasra1366
August 29th, 2011, 02:54 PM
بجای مسولین دانشگاه، سیب زمینی بذارن، بازده بهتری میده!

رفتم دانشگاه، با تمام مدارکی که گفته بودن واسه تشکیل پرونده بیارین. سه تا کاغذ بهم دادن:

برگه درخواست گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی با ذکر معدل
برگه درخواست تایید پایان دوره پیش دانشگاهی
یه برگه به نظام وظیفه که داخلش گفته بودن درسم تموم شده.

برگه اولی رو که رفتم مدرسه، گفتن اول برو آموزش پرورش ناحیه X مهر و امضا بزن بعد بیار، انجام دادم و گواهی رو گرفتم.

برگه دوم رو طبق قانون باید برین اداره پست بگین تا بعدا براتون بفرستن، اما بخش فارغ التحصیلی دانشگاه رسما برگشت گفت اگه آشنا داری، همونجا دستی برات انجام میدن! که خوشبختانه داشتم و تو همون آموزش پرورش ناحیه خودم، سریع واسم انجامش دادن.

برگه سوم رو بردم بخش مربوط به محصلین نظام وظیفه عمومی شهرمون، طرف نگاه کرد گفت خوب باشه، اینجا زده که تاریخ 6 شهریور 90 درست تموم شده، تو تا 6 اسفند وقت داری ( همینجا بگم که تاریخ آخرین امتحان من بر میگرده به تیر ماه، اما این تاریخ، تاریخی هست که نمرات من تایید شد، و اینو میدن به نظام وظیفه ) بعد طرف گفت حالا من چی کار کنم؟ گفتم مسئول ما گفت شما باید یه برگه بهم بدین که بگه من مشکلی ندارم، کسری، اضافه خدمتی چیزی ندارم، گفت نه ما همچین چیزی نداریم، برو بگو ریز نمرات رو بهت بدن. خلاصه بعد از چند بار زنگ زدن به مسئول امور فارغ التحصیلان دانشگاه و چک و چونه زدن با مسئول نظام وظیفه، گفت زنگ بزن خودم با این یارو حرف بزنم! که خیلی هم تند باهاش حرف زد که به تو هیچ ربطی نداره تو فقط یه من نامه میزنی که فلان تاریخ درس ایشون تمام شد، بقیش با ما هست، اصلا مگه فلان آینامه رو نخوندی؟ به مسئول آموزشت بگو فردا صبح بمن زنگ بزنه سر جلسه آموزشی فلان تاریخ حضور پیدا کنین، ریز نمره این بنده خدا رو هم بدین بره:D آخر سر هم گفت دیدی چه تند باهاش حرف زدم؟ برو خیالت راحت!

حالا فردا باید برم پیش این مسئول دانشگاه، ببینم دیگه چه بامبولی در میاره.

Kasra1366
August 30th, 2011, 02:30 PM
لینک زیر تمام مدارک مورد نیاز جهت گرفتن ترجمه ریزنمرات رو گذاشته، مال سایت پیام نور هم هست:

http://pnu.ac.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Event&ID=9533cdc7-2d30-449b-833b-5986cba339b8&LayoutID=271b1448-2a5b-463c-b722-201136b10b63&CategoryID=83588c18-f90b-4040-8497-ea98a61423d4

ARASH6
September 2nd, 2011, 08:49 PM
آیا مدارک موسسه های (موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی) از لحاظ نام موسسه و ارزش، برای ادامه تحصیل در بیرون از کشور و همچنین مهاجرت، مشکلی نخواهند داشت؟

ARASH6
September 3rd, 2011, 10:19 AM
با سلام به همه دوستان عزیزم

میدونم اینجا جاش نیست ولی می پرسم، مدرک موسسه های آموزش عالی غیرانتفاعی که موسسه میخوره برای پذیرش تحصیلی و یا مهاجرت مشکلی ندارد؟

Kasra1366
September 3rd, 2011, 12:43 PM
آیا مدارک موسسه های (موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی) از لحاظ نام موسسه و ارزش، برای ادامه تحصیل در بیرون از کشور و همچنین مهاجرت، مشکلی نخواهند داشت؟

نه مشکلی نداره. به شرط اینکه نمرات مهر وزارت علوم داشته باشه.

ARASH6
September 3rd, 2011, 03:23 PM
یعنی ریز نمرات دیگه؟ مدرک که تایید وزارت علوم هست حالا نمیدونم ریز نمرات و میدن یا خیر.
مشکل من این institute هست که تو مدرک میخوره

amirseyedabbas
September 17th, 2011, 09:19 PM
سلام دوستانآیا کسی میدونه دانشگاه ترکیه مدرک لیسانس پیام نور رو قبول میکنه یا نه؟از یکی تو همین سایت شنیدم که میگفت من از وزارت علوم ترکیه پرسیدم بهش گفته بودن قبول نمیکنیم.

parviz8
September 20th, 2011, 10:36 AM
دانشگاههای ترکیه مدرک لیسانس پیام نور رو قبول میکنند.ولی اگر فراگیر باشه و البته در صورتی که تو مدرکش بنویسه فراگیر قبول نمیکنند.من از استادمون که اونجا میخونه پرسیدم.

parviz8
September 20th, 2011, 10:48 AM
من مدرکم فراگیر پیام نوره.میخواستم بدونم مدرک منو دانشگاههای اروپا یا آمریکا یا کانادا قبول میکنند؟میتونم gre و toefl خوب بیارم.ولی از اعتبار مدرک اطلاعی ندارم.لیسانس مدیریت بازرگانی میخونم و واسه ارشد میخوام برم.تو انجمن دانشگاههای مجازی نتونستم جوابمو پیدا کنم.کل سایتو هم گشتم ,باز نشد.خواهش میکنم راهنمایی کنید.ممنون

Pearson
September 20th, 2011, 10:52 AM
من مدرکم فراگیر پیام نوره.میخواستم بدونم مدرک منو دانشگاههای اروپا یا آمریکا یا کانادا قبول میکنند؟میتونم gre و toefl خوب بیارم.ولی از اعتبار مدرک اطلاعی ندارم.لیسانس مدیریت بازرگانی میخونم و واسه ارشد میخوام برم.تو انجمن دانشگاههای مجازی نتونستم جوابمو پیدا کنم.کل سایتو هم گشتم ,باز نشد.خواهش میکنم راهنمایی کنید.ممنون

الان دوستان پیام نوری هستند که توی دانشگاه های امریکا و استرالیا در حال ادامه ی تحصیل می باشند

parviz8
September 20th, 2011, 11:28 AM
منظورم فراگیر پیام نوره.خود دانشگاه میگه تو مدرکش نمینویسه فراگیر.ولی من از نوشتن لفظ فراگیر تو ریز نمراتش میترسم.

Pearson
September 20th, 2011, 11:57 AM
منظورم فراگیر پیام نوره.خود دانشگاه میگه تو مدرکش نمینویسه فراگیر.ولی من از نوشتن لفظ فراگیر تو ریز نمراتش میترسم.

چه فرقی می کنه فراگیر یا غیر فراگیر؟ کتاب هاش فرق داره با هم !

parviz8
September 20th, 2011, 01:49 PM
كتاباشون يكيه.فقط ورودى فراگير بدون كنكوره.پس خيالم راهت بشه؟

Pearson
September 20th, 2011, 01:58 PM
كتاباشون يكيه.فقط ورودى فراگير بدون كنكوره.پس خيالم راهت بشه؟

به هر حال تحت نظر وزارت علوم که والی اصلی تحصیلات عالیه هر کشوری هست، به حساب می آید.

amirseyedabbas
September 22nd, 2011, 11:47 AM
دوستان اگه تو مدرک پیام نور کلمه فراگیر نوشته نشه .پس به خاطره همینه که ترکیه پیام نور رو قبول نمیکنه؟

saeed_oroomy
September 23rd, 2011, 07:45 PM
من نمیدونم چرا خانم مرضیه تمام پستهای منو پاک کرد!!!! یعنی چی؟!!! من درباره مدرکم اینجا هم پست گذاشتم چرا اینو پاک کردین؟!!!! اشتباه بود؟!!!
من گفتم کسی میدونه مدرک دانشگاه های علمی کاربردی رو قبول می کنن یا نه؟من هم فوق دیپلم و هم کارشناسیم علمی کاربردی هستم و الان دارم میرم ترم2 کارشناسی ناپیوسته.معدلم بالای 19 هست.
اگر دقیقا جواب سوالتون رو بخایید..میتونید از وزارت علوم سوال کنید....ولی فکر میکونم قابل ترجمس چون مهر وزارت علوم روش میخوره..در مورد اینکه کشور مقصد قبول میکنه یا نه..به کشور مقصد بستگی داره و دانشگاه...مثلا استرالیا و کانادا ظاهرا گیر داره...در ضمن اگه فوق دیپلمتون پودمانی باشه..ظاهرا قابل ترجمه نیست..موفق باشید

ahmadpashaei
September 25th, 2011, 07:21 PM
اگر دقیقا جواب سوالتون رو بخایید..میتونید از وزارت علوم سوال کنید....ولی فکر میکونم قابل ترجمس چون مهر وزارت علوم روش میخوره..در مورد اینکه کشور مقصد قبول میکنه یا نه..به کشور مقصد بستگی داره و دانشگاه...مثلا استرالیا و کانادا ظاهرا گیر داره...در ضمن اگه فوق دیپلمتون پودمانی باشه..ظاهرا قابل ترجمه نیست..موفق باشید
ممنون آقا سعید.خوشبختانه هم کاردانی و هم کارشناسیم ترمیه و از طریق کنکور بوده.پودمانی رو از اول میدونستم بیچاره کننده هست:rolleyes:

Kasra1366
October 1st, 2011, 09:52 PM
سلام، دوستان یه سوال، این نامه ای که برای نظام وظیفه موقع تشکیل پرونده برای فارغ التحصیلی بهتون میدن رو حتما باید ببرین نظام وظیفه؟

چون من بردم، طرف دید، بعد پشتش برام نوشت که تا کی وقت دارم ( 6 ماه بعد ) بعد نامه رو داد دسته خودم!!! حالا این نامه یه یک ماهی هست که دستم هست. میترسم بعدا واسم دردسر بشه...

zaza67
October 7th, 2011, 12:47 PM
سلام . من هنوز فارغ التحصیل نشدم. کارنامه کلی که گرفتم نمرات افتاده هم درج شده بود البته بدون تاثیر .اما یه ریز نمرات دیگه گرفتم )(گزارش ۲۷۲ ) که در اون دروس به صورت کلی نه ترمی اومده و دروس افتاده هم قید نشده . فقط دروسی که افتاده یا مونده جلوش خالیه. کدوم یکی را باید ترجمه کرد؟ فرقی می کنه؟

amirseyedabbas
October 7th, 2011, 04:16 PM
سلام . من هنوز فارغ التحصیل نشدم. کارنامه کلی که گرفتم نمرات افتاده هم درج شده بود البته بدون تاثیر .اما یه ریز نمرات دیگه گرفتم )(گزارش ۲۷۲ ) که در اون دروس به صورت کلی نه ترمی اومده و دروس افتاده هم قید نشده . فقط دروسی که افتاده یا مونده جلوش خالیه. کدوم یکی را باید ترجمه کرد؟ فرقی می کنه؟
با سلام
دانشجوی پیام نور هستید؟
الان تموم کردید؟

zaza67
October 8th, 2011, 11:48 PM
با سلام
دانشجوی پیام نور هستید؟
الان تموم کردید؟
بله. دانشجوی پیام نور هستم. نه هنوز تموم نکردم.

amirseyedabbas
October 9th, 2011, 11:15 PM
بله. دانشجوی پیام نور هستم. نه هنوز تموم نکردم.
من هم مثل شما دانشجوی پیام نور هستم و درسم هم تموم نکردم
من موندم چیکار کنم

یه سوال؟
از دانشجویان پیام نور کسی رو میشناسید پذیرش بگیره خارج از ایران؟

zaza67
October 10th, 2011, 01:57 AM
من هم مثل شما دانشجوی پیام نور هستم و درسم هم تموم نکردم
من موندم چیکار کنم

یه سوال؟
از دانشجویان پیام نور کسی رو میشناسید پذیرش بگیره خارج از ایران؟

کسی رو که نمی شناسم ولی اونطوری که در فروم خوندم از پیام نور هم بودن کسایی که پذیرش گرفتن. هم اروپا هم امریکا. در همین تاپیک اگه خونده باشید افرادی بودن و روند گرفتن ریزنمرات و ترجمه هم گفته شده.

asj2k5
October 19th, 2011, 01:13 AM
کلا دو نوع سیستم پذیرش دانشگاهی وجود داره
سیستم آمریکایی که در کشورهایی مثل ایران و ترکیه اجرا می شه برای تحصیل در مقاطع بالاتر باید مدارک دانشگاهی مقاطع پایین تر ارزشیابی بشه و معمولا مدارک دانشگاههای نیمه حضوری و غیر حضوری مثل پیام نور رو ارزشیابی نمی کنند. البته ترکیه بدلیل روابط سیاسی با ایران مدارک دانشگاه پیام نور رو به شرطی که عنوان غیر حضوری یا فراگیر نداشته باشه ارزشیابی می کنه. ضمنا در اکثر رشته ها از لیسانس برای دکترا پذیرش می کنن که بهش Tümleşik doktora می گن که دروس تئوریش بجای یک سال ،دوساله
در سیستم انگلیسی که در کشورهایی مثل مالزی و هند و انگلیس اجرا می شه مدارک تحصیلی به عنوان رزومه دانشجو محسوب می شه و معمولا نیازی به ارزشیابی مدارک نیست مهمترین فاکتور پذیرش در این دانشگاهها پروپوزال دانشجو هست که معمولا موسسات اعزام دانشجو همین پروپوزال رو هم براتون می نویسن
به عنوان مثال کشور مالزی فقط مدارک دانشگاه تهران رو ارزیابی می کنه و حتی شریف رو هم قبول نمی کنه اما دانشگاهاش به راحتی پذیرش انجام می دن

asj2k5
October 19th, 2011, 02:00 AM
لینک زیر تمام مدارک مورد نیاز جهت گرفتن ترجمه ریزنمرات رو گذاشته، مال سایت پیام نور هم هست:

http://pnu.ac.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Event&ID=9533cdc7-2d30-449b-833b-5986cba339b8&LayoutID=271b1448-2a5b-463c-b722-201136b10b63&CategoryID=83588c18-f90b-4040-8497-ea98a61423d4

من خرداد گذشته برای گرفتن ریز نمرات به دانشکده فنی پیام نور تهران مراجعه کردم گفتند بخشنامه اومده بعد از فراغت از تحصیل ریز نمرات بدن ولی اینجا نوشته حین تحصیل هم می شه گرفت کلا اگه مزخرف ترین دانشگاه دنیا پیام نور باشه مزخرف ترین واحدش همین دانشکده فنی هست . از دوستان کسی اخیرا قبل از گرفتن مدرک موقت تونسته ریز نمره بگیره؟کسی می دونه گرفتن مدرک موقت بعد از ثبت آخرین نمره چند ماه طول می کشه؟

hosseinab
October 19th, 2011, 03:02 AM
سیستم آمریکایی که در کشورهایی مثل ایران و ترکیه اجرا می شه برای تحصیل در مقاطع بالاتر باید مدارک دانشگاهی مقاطع پایین تر ارزشیابی بشه و معمولا مدارک دانشگاههای نیمه حضوری و غیر حضوری مثل پیام نور رو ارزشیابی نمی کنند.

who said that !!!!

so what i'm doing here !!!!! han?

PNU is just like other universities and the certificates of these university is just like the othres. as long as the Ministry of Higher education confirms it! so do not write about the thing that you do not know about it !!!! ok???

Kasra1366
October 24th, 2011, 02:04 PM
من خرداد گذشته برای گرفتن ریز نمرات به دانشکده فنی پیام نور تهران مراجعه کردم گفتند بخشنامه اومده بعد از فراغت از تحصیل ریز نمرات بدن ولی اینجا نوشته حین تحصیل هم می شه گرفت کلا اگه مزخرف ترین دانشگاه دنیا پیام نور باشه مزخرف ترین واحدش همین دانشکده فنی هست . از دوستان کسی اخیرا قبل از گرفتن مدرک موقت تونسته ریز نمره بگیره؟کسی می دونه گرفتن مدرک موقت بعد از ثبت آخرین نمره چند ماه طول می کشه؟

مدرک موقت رو که سریع میدن. همونجا تایپ و امضا... فقط باید نمره ی شما تو سیستم تایید شده باشه.

در حین تحصیل هم ریز نمره میدن. من خودم گرفته بودم. برای اینکه میخواستم پاسپورت بگیرم یه سر برم دوبی، که بعد متوجه شدم به دانشجو لیسانس نمیدن. ولی در کل ریز نمره تایید شده گرفتم.

کسی میدونه وقتی از وزارت علوم نامه میگیری که دانشنامه این دانشجو رو بهش تحویل بدین، کمترین زمانی که میتونن این کار رو انجام بدن چقدر هست؟ حال به فرض که شما رو در اولویت هم قرار بدن.

saeed_oroomy
October 24th, 2011, 11:38 PM
مدرک موقت رو که سریع میدن. همونجا تایپ و امضا... فقط باید نمره ی شما تو سیستم تایید شده باشه.

در حین تحصیل هم ریز نمره میدن. من خودم گرفته بودم. برای اینکه میخواستم پاسپورت بگیرم یه سر برم دوبی، که بعد متوجه شدم به دانشجو لیسانس نمیدن. ولی در کل ریز نمره تایید شده گرفتم.

کسی میدونه وقتی از وزارت علوم نامه میگیری که دانشنامه این دانشجو رو بهش تحویل بدین، کمترین زمانی که میتونن این کار رو انجام بدن چقدر هست؟ حال به فرض که شما رو در اولویت هم قرار بدن.
مدت زمان گرفتن دانشنامه به دانشگاه بستگی داره و ممکنه یه هفته تا یه ماه باشه

Kasra1366
October 28th, 2011, 09:28 PM
مدت زمان گرفتن دانشنامه به دانشگاه بستگی داره و ممکنه یه هفته تا یه ماه باشه

اینی که فرمودین واسه بقیه دانشگاه ها هست؟ یامطمئن هستین داخل پیام نور هم اینطوری هست. چون کلا پروسه انجام کارها تو پیام نور متفاوت و پیچیده تر هست. همه چی به مرکز وصل میشه و دانشکده ها مدام باید با مرکز استان و اونا هم با مرکز تهران مکاتبه کنن.

saeed_oroomy
October 28th, 2011, 10:08 PM
اینی که فرمودین واسه بقیه دانشگاه ها هست؟ یامطمئن هستین داخل پیام نور هم اینطوری هست. چون کلا پروسه انجام کارها تو پیام نور متفاوت و پیچیده تر هست. همه چی به مرکز وصل میشه و دانشکده ها مدام باید با مرکز استان و اونا هم با مرکز تهران مکاتبه کنن.
من برا دانشگاهای مراکز استان و تهران گفتم.....ولی مطمئنا کمتر از یه هفته دیگه نمیشه دانشنامه داد....حدس میزنم برا پیام نور و آزاد هم تو این بازه باشه

Kasra1366
November 1st, 2011, 04:29 PM
چند روز پیش رفتم دانشگاه، گفتم اینجوری اونجوری، گفت دانشنامه معمولا 10 سال طول میکشه. مدرک موقت هم 6 ماه. گفتم مدرک موقت که اصلا بدردم نمیخوره، تو بگو همین الان میدم. خلاصه بعد از کلی خواهش تنها کاری که کرد این بود که فایل من رو برداشت گذاشت جزء الویت هاش.

اینجور که بوش میاد باید دست به دامن بند پ بشیم...

laser
November 2nd, 2011, 08:44 PM
سلام
برای گرفتن مدرک اصلی کارشناسی ارشد از دانشگاه پیام نور، مثل دانشگاههای دولتی روزانه باید مدرکمون را بخریم؟ برای شروع apply کردن میشه مدرک موقت را ارائه بدیم و بگیم چند ماه دیگه اصلیه را ارائه می دیم؟ قبول می کنند؟

amirseyedabbas
November 2nd, 2011, 09:04 PM
سیستم آمریکایی که در کشورهایی مثل ایران و ترکیه اجرا می شه برای تحصیل در مقاطع بالاتر باید مدارک دانشگاهی مقاطع پایین تر ارزشیابی بشه و معمولا مدارک دانشگاههای نیمه حضوری و غیر حضوری مثل پیام نور رو ارزشیابی نمی کنند. البته ترکیه بدلیل روابط سیاسی با ایران مدارک دانشگاه پیام نور رو به شرطی که عنوان غیر حضوری یا فراگیر نداشته باشه ارزشیابی می کنه. ضمنا در اکثر رشته ها از لیسانس برای دکترا پذیرش می کنن که بهش Tümleşik doktora می گن که دروس تئوریش بجای یک سال ،دوساله

سلام دوست عزیز
من تلفنی با وزارت علوم ترکیه تماس گرفتم و در مورد تایید مدرک دانشگاه پیام نور پرسیدم
که با قاطعیت گفت قبول نمیکنیم.

atabak-aut
November 4th, 2011, 01:50 AM
سلام دوست عزیز
من تلفنی با وزارت علوم ترکیه تماس گرفتم و در مورد تایید مدرک دانشگاه پیام نور پرسیدم
که با قاطعیت گفت قبول نمیکنیم.

بهتره این مورد رو کتبی بپرسید و مطمئن شوید

atabak-aut
November 4th, 2011, 01:51 AM
سلام
برای شروع apply کردن میشه مدرک موقت را ارائه بدیم و بگیم چند ماه دیگه اصلیه را ارائه می دیم؟ قبول می کنند؟

سلام مدرک موقت فاقد ارزش ترجمه هست و امکان ارائه اون برای اپلای نیست.

atabak-aut
November 4th, 2011, 01:52 AM
چند روز پیش رفتم دانشگاه، گفتم اینجوری اونجوری، گفت دانشنامه معمولا 10 سال طول میکشه. مدرک موقت هم 6 ماه. گفتم مدرک موقت که اصلا بدردم نمیخوره، تو بگو همین الان میدم. خلاصه بعد از کلی خواهش تنها کاری که کرد این بود که فایل من رو برداشت گذاشت جزء الویت هاش.

اینجور که بوش میاد باید دست به دامن بند پ بشیم...

سلام
اگر دانشگاه پیام نور منظورتونه، مورد با مراجعه بهسازمان مرکزی دانشگاه پیام نور در تهران میتونه حل بشه. مدارک اونجا بایگانی(!) شده و از اونجا صادر میشه باید برین اونجا

amirseyedabbas
November 5th, 2011, 08:27 PM
بهتره این مورد رو کتبی بپرسید و مطمئن شوید
به نظرتون کتبی چطوری بپرسم؟

s_red_boy
November 8th, 2011, 11:48 AM
عنوان فراگیر از مدارک دانشگاه پیام نور حذف شد خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه پیام نور گفت: عنوان فراگیر از مدارک دانشگاه پیام نور حذف شده است و یک مدرک به تمام دانشجویان دانشگاه پیام نور داده می‌شود که این مدرک ارزش بین‌المللی دارد.محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس افزود: دانشگاه پیام نور به دو صورت آزمون سراسری و فراگیر دانشجو پذیرش می‌کند.
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص ارزش مدارک فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نوربا توجه به اینکه طی روزهای اخیر مصاحبه‌ای منتسب به رئیس محترم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص معادل بودن مدرک تحصیلی دانشگاه پیام نور در رسانه‌ها و جراید منتشر شده است، سازمان سنجش آموزش کشور به اطلاع کلیه داوطلبان واجد شرایط انتخاب رشته دانشگاه پیام می‌رساند مدارک فارغ التحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه پیام نور برای کلیه داوطلبان فارغ التحصیل، ورودی‌های سال جاری و انتخاب رشته کنندگان آزمون سراسری سال ۱۳۹۰ مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده و هیچگونه تفاوتی از نظر مدرک تحصیلی بین کلیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی عالی و دانشگاه پیام نور مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته وجود نداشته و به کلیه انتخاب رشته کنندگان این دانشگاه در صورت قبولی و فارغ التحصیلی وفق مقررات جاری مدرک رسمی مورد تایید وزارت علوم اعطا خواهد شد.

حالا پس بدونید این حرفا همش چرت وپرته و از همین فراگیر پیام نور هم چون مدرکش با سراسریه پیام نور یکیه میتونید اپلای کنید برید
در ضمن به قسمت پذیرش همین سایت برید تا ببینید یکی از کسایی که بیشترین فاند رو تو تاریخ ثبت پذیرش های این سایت گرفته از پیام نور رفته
همین

s_red_boy
November 8th, 2011, 11:51 AM
mahanta2000 (http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php?do=viewreport&ar=1491)
Astrophysics
Harvard Univertsity
Doctorate
60000
19.2
اصفهان
19.5
پیام نور
iBT
115

Kasra1366
November 10th, 2011, 07:22 PM

پس چطور من فرستادم و قبول کردن؟ اصلا خیلی ها این کار رو میکنن و همه قبول میکنن. مدرک من ترجمه شد و هم مهر دادگستری خورد و هم وزارت امورخارجه.

سلام
اگر دانشگاه پیام نور منظورتونه، مورد با مراجعه بهسازمان مرکزی دانشگاه پیام نور در تهران میتونه حل بشه. مدارک اونجا بایگانی(!) شده و از اونجا صادر میشه باید برین اونجا

ممنون. حالا این هفته احتمالا میرم و دیگه اجازه رو برای گرفتن دانشنامه میگیرم. همونجا ازشون سوال میکنم که بچه های پیام نور چی کار میکنن.

rise
November 10th, 2011, 07:55 PM
پس چطور من فرستادم و قبول کردن؟ اصلا خیلی ها این کار رو میکنن و همه قبول میکنن. مدرک من ترجمه شد و هم مهر دادگستری خورد و هم وزارت امورخارجه.

من برای اولین باره که چنین چیزی می شنوم اما اگر بشه و قبول کنند خیلی از مشکلات حل میشه

Kasra1366
November 10th, 2011, 11:45 PM
من برای اولین باره که چنین چیزی می شنوم اما اگر بشه و قبول کنند خیلی از مشکلات حل میشه

بله دوست عزیز، میشه. من واسه خیلی از دانشگاه ها فرستادم. حتی واسه دوستم که از دانشگاه آزاد آورد و مهر دادگستری و وزارت خارجه هم نخورده بود، از استرالیا پذیرش گرفتم. کار ندارم که دانشگاهش راحت پذیرش میده یا نه، به هر حال قانون یکیه واسه همه.

واسه انگلستان هم یه بار همه ی مدارکم رو فرستادم، که پذیرش شرطی دادن به قید Bachelor Certificate چون اسکن مدرکم خوانا نبود. دوباره فرستادم که قبول کردن.

البته برای ویزا باید اصل مدرک رو ببرم که الان هم مشکلم همینه.

Aysan003
December 4th, 2011, 12:36 PM
سلام
می خواستم بدونم با مدرک کارشناسی ارشد پیام نور امکان تدریس توی دانشگاه وجود داره ؟

Kasra1366
December 4th, 2011, 03:47 PM
سلام
می خواستم بدونم با مدرک کارشناسی ارشد پیام نور امکان تدریس توی دانشگاه وجود داره ؟

توی دانشگاه پیام نور یا خارج؟

تو پیام نور که بله وجود داره، حالا وضعیت استخدامی و حقوق بماند. اما خارج رو نمیدونم.

mahmood68
December 29th, 2011, 08:44 PM
من دانشنامه کاردانیمو گرفتم و گفتن بیام تهران واسه ریز نمراتم ک از دانشگاه آزاد مرکزی بگیرم و ویکی رو ک خوندم نوشته بود وقتی کارات تموم شه و ریزنمراتتو بگیری همونجا خود دانشگاه آزاد مرکزی تهران ارسال میکنه ؟! [پس حالا ک من میخوام واسه 2تا دانشگاه پادربن و سارلند فعلا اقدام کنم آدرسای 2تاشو همونجا باید بدم؟ و اینکه اول آنلاین آپلای کنم و بعد مدارکو ارسال کنم یا نه فرقی نداره] و باقی مدارکم چی میشه پس ؟
من ریز نمرات دوره کارشناسیمو از دانشگاه مطهر مشهد گرفتم البته ریزنمرات ساده و شنیدم ک باید ببرم فردوسی مشهد تا مهر ترجمه بخوره ! البته بهم اینجوری گفتن و آیا بعدش باز اونارو هم بایید بیارم تهران تا وزارت علوم هم تایید کنه ؟و بعد ببرم ترجمه کنن ؟!

البته امروز دانشگاه غیرانتفاعی مطهر میگه بخاطر فارغ اتحصیل نشدن و نداشتن مدرک سربازی ما به شما کارنامه نوع 3 - ک همون ریز نمرات دارای اعتبار ترجمه است و نممیدیم حالا باید چکار کنم ؟

steppenwolf
February 20th, 2012, 01:17 AM
سلام. از دوستان یه سوال داشتم. من سال آخر مهندسی صنایع از غیر انتفاعی هستم و تابستون درسم با معدل حدودی 15/20 تموم میشه. می خواستم بدونم چقدر شانس پذیرش برای ارشد دارم برای اروپا. فعلا با توجه به شرایط من و شرایط اروپا تمرکزم رو گذاشتم روی دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا. تو قسمت نتایج سایت دیدم بچه ها از غیر انتفاعی و آزاد با معدل پایین تر هم رفتن. اگر کسی اطلاعاتی داره خوشحال میشم با من در میون بذاره. در ضمن یه سوالی داشتم. دوستان که میگن باید رزومه دانشجو قوی باشه یه دانشجوی کارشناسی چه کار میتونه بکنه که رزومش قوی بشه؟ چون عملا دوره کارشناسی، دوره تحقیقاتی نیست و آکادمیک هست. ما هر چی پروژه درسامون مثل طرحریزی و صنایع کوچک و ... داشتن رو انجام دادیم اما کار جدیدی نکردیم.

esf11
February 20th, 2012, 01:52 AM
سلام. از دوستان یه سوال داشتم. من سال آخر مهندسی صنایع از غیر انتفاعی هستم و تابستون درسم با معدل حدودی 15/20 تموم میشه. می خواستم بدونم چقدر شانس پذیرش برای ارشد دارم برای اروپا. فعلا با توجه به شرایط من و شرایط اروپا تمرکزم رو گذاشتم روی دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا. تو قسمت نتایج سایت دیدم بچه ها از غیر انتفاعی و آزاد با معدل پایین تر هم رفتن. اگر کسی اطلاعاتی داره خوشحال میشم با من در میون بذاره. در ضمن یه سوالی داشتم. دوستان که میگن باید رزومه دانشجو قوی باشه یه دانشجوی کارشناسی چه کار میتونه بکنه که رزومش قوی بشه؟ چون عملا دوره کارشناسی، دوره تحقیقاتی نیست و آکادمیک هست. ما هر چی پروژه درسامون مثل طرحریزی و صنایع کوچک و ... داشتن رو انجام دادیم اما کار جدیدی نکردیم.
فک میکنم بد نباشه واسه تورینم اقدام کنید. مثلا شما میتونید از توی پروژه نهایتون مقاله در بیارید و بدید کنفرانس واسه داوری و انشاله پذیرفته شدن

steppenwolf
February 20th, 2012, 05:13 PM
فک میکنم بد نباشه واسه تورینم اقدام کنید. مثلا شما میتونید از توی پروژه نهایتون مقاله در بیارید و بدید کنفرانس واسه داوری و انشاله پذیرفته شدن
آخه رشته صنایع پروژه نهایی نداره. ما کار آموزی داریم مثل همه رشته ها اما پروژه واسه صنایع اجباری نیست. منم برنامه ریزی کردم بدون پروژه درسم رو تموم کنم. تا سال دیگه که زمان درخواست پذیرش برسه می خوام کار کنم. سابقه چند ماهه کار کمکی می کنه برای رزومه؟
راستش من خیلی رو اسکالرشیپ دانشگاه حساب کردم شنیدم دانشگاه تورین امسال نتونسته اسکالرشیپ بده. درسته؟

bkalhour
April 14th, 2012, 04:45 AM
کسی یک نسخه اسکن از مدرکش یا ریزنمرات ترجمه شده داره اینجا بذاره ؟

sonno
April 26th, 2012, 10:09 AM

سلام
خسنه مباشید.
من یک نکته رو متوجه نشدم. اگر مدرک موقت فاقد ارزش برای ترجمه است و قابل ترجمه نیست و دانشگاه پیام نور هم دانشنامه رو بعد از 2-3 سال میده پس مباحث این بخش برای چی هستش ؟
الان همه داشتن راهنمایی میکردن که چطوری مدارک رو ترجمه کنین و الان می گید قابل ترجمه نیست.
تکلیف چیه؟
ممنون

nimaK
April 26th, 2012, 10:48 AM
سلام.

به دوستان پیشنهاد می شود اگر در موسسه های غیر انتفاعی هستند . سریعتر به دانشگاه های آزاد یا شبانه و روزانه بروند .

جان؟چرا؟:confused:

amirseyedabbas
May 28th, 2012, 06:29 PM
سلام دوستان اطلاع دارن که دانشنامه موقت رو چه مدت بعد از فارغ التحصیلی(تصویه حساب) میدن؟
پس امکان ترجمه دانشنامه موقت وجود دارد؟

FanTasTic
May 30th, 2012, 09:35 PM
سلام دوستان اطلاع دارن که دانشنامه موقت رو چه مدت بعد از فارغ التحصیلی(تصویه حساب) میدن؟
پس امکان ترجمه دانشنامه موقت وجود دارد؟

درود

دوست عزیز بسته به واحد دانشگاهی 2 هفته الی 2.5 ماه که با پیگیری می تونین پروسه رو کاهش بدین و اینکه دانشنامه موقت ترجمه بامهر دارالترجمه میشه و مهر دادگسنرب و وزارت امور خارجه رو تا اونجا که من می دونم نمیگیره .

محمدرضا

FanTasTic
May 30th, 2012, 09:38 PM
سلام
خسنه مباشید.
من یک نکته رو متوجه نشدم. اگر مدرک موقت فاقد ارزش برای ترجمه است و قابل ترجمه نیست و دانشگاه پیام نور هم دانشنامه رو بعد از 2-3 سال میده پس مباحث این بخش برای چی هستش ؟
الان همه داشتن راهنمایی میکردن که چطوری مدارک رو ترجمه کنین و الان می گید قابل ترجمه نیست.
تکلیف چیه؟
ممنون

درود

دوست عزیز احتمالا اتابک عزیز منظورشون قابل ترجمه با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه است که امکان پذیر نیست چرا که دارالترجمه با مهر خودش امکان ترجمه رو داره . اما برای اقدام به Apply برای دانشگاه هایی که در سایتشون موکد به مهر و موم شدن مدارک توسط وزارت امور خارجه و دادگستری هستند هیچ امکانی نسبتا فعلا وجود ندارد .

محمدرضا

puzzle
August 31st, 2012, 10:59 AM
سلام.
من تمام صفحات رو خوندم ولي پاسخ ها ضد و نقيض بود.
من مدرك كارداني از سما دارم. به نظر دوستان من كارشناسي رو پيام نور ادامه تحصيل بدهم بهتر هست يا موسسات غير انتفاعي؟ آيا مدرك موقتي رو كه پيام نور ميده ميشه ترجمه كرد براي دانشگاه هاي خارج از كشور؟ چون مدرك اصلي پيام نور رو چند سال بعد ميدهند.
اعتبار كدوم دانشگاه براي دانشگاه هاي كانادا و فرانسه بيشتره؟
دوستان لطفا راهنماييم كنيد.

parimoonnn
August 31st, 2012, 11:14 AM
سلام و روز بخیر
می خواستم بدونم اصلا می شه با مدرک لیسانس از دانشگا ه های علمی کاربردی و غیر انتفاعی -از دانشگاه های آمریکا یا استرالیا پذیرش گرفت یا اپلای کرد. زبانم فقعولاده خوبه و معدلمم بالاست ولی نمی دونم اونها واسه فوق لیسانس قبولم می کنن یا نه! ممنون می شم از راهنمایی ارزشمندتون

parimoonnn
August 31st, 2012, 11:18 AM
سوال دیگه ای هم داشتم-من فارغ التحصیل از دانشگاه ملی رشته معماری هستم-می تونم برای فوق لیسانس گرافیک دانشگاههای آمریکا اقدام کنم!!! تغییر رشته رو می پذیرن یا شرایطی داره واسه تغییر رشته در مستر؟ یا بهتره از طریق همون مدرک دانشگاه غیر انتفاعی در رشته مرتبط(گرافیک)درخواست بدم!!!! سردر گم شدم!
ممنون اگه کمکم کنین

mar3
September 6th, 2012, 08:23 PM
سوالی داشتم : دانشجوی رشته ی معماری دانشگاه غیر انتفاعی هستم ,میخوام بدونم میتونم وسط کار ول کنم و ادامشو اونجا بخونم ,معدلم بالاست و زبانم هم خوبه .

FanTasTic
September 6th, 2012, 08:41 PM
سلام.
من تمام صفحات رو خوندم ولي پاسخ ها ضد و نقيض بود.
من مدرك كارداني از سما دارم. به نظر دوستان من كارشناسي رو پيام نور ادامه تحصيل بدهم بهتر هست يا موسسات غير انتفاعي؟ آيا مدرك موقتي رو كه پيام نور ميده ميشه ترجمه كرد براي دانشگاه هاي خارج از كشور؟ چون مدرك اصلي پيام نور رو چند سال بعد ميدهند.
اعتبار كدوم دانشگاه براي دانشگاه هاي كانادا و فرانسه بيشتره؟
دوستان لطفا راهنماييم كنيد.

درود

نظر شخصی : غیر انتفاعی چون دوستان در همین فروم هم تونستن پذیرش بگیرن . برای فرانسه رو نمی دونم :)

محمدرضا

FanTasTic
September 6th, 2012, 08:43 PM
سلام و روز بخیر
می خواستم بدونم اصلا می شه با مدرک لیسانس از دانشگا ه های علمی کاربردی و غیر انتفاعی -از دانشگاه های آمریکا یا استرالیا پذیرش گرفت یا اپلای کرد. زبانم فقعولاده خوبه و معدلمم بالاست ولی نمی دونم اونها واسه فوق لیسانس قبولم می کنن یا نه! ممنون می شم از راهنمایی ارزشمندتون

درود

دوست خوب من بله برای آمریکا رو می دونم میشه اما استرالیا نمی دونم سیستمش تغییر کرده با خیر اما اگر مثل 2 سال قبل باشه بله با علمی کاربردی میشد اما الان رو نمی دونم ... . می تونین ایمیل بزنین و Coordinator بپرسین مستقیما ... :)

محمدرضا

FanTasTic
September 6th, 2012, 08:45 PM
سوال دیگه ای هم داشتم-من فارغ التحصیل از دانشگاه ملی رشته معماری هستم-می تونم برای فوق لیسانس گرافیک دانشگاههای آمریکا اقدام کنم!!! تغییر رشته رو می پذیرن یا شرایطی داره واسه تغییر رشته در مستر؟ یا بهتره از طریق همون مدرک دانشگاه غیر انتفاعی در رشته مرتبط(گرافیک)درخواست بدم!!!! سردر گم شدم!
ممنون اگه کمکم کنین

درود

دوست خوب من در اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?35-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7) مطرح کنین ... سریعتر پاسخ خواهید گرفت این مورد مرتبط تر به تحصیل در آمریکا هست .

محمدرضا

FanTasTic
September 6th, 2012, 08:49 PM
سوالی داشتم : دانشجوی رشته ی معماری دانشگاه غیر انتفاعی هستم ,میخوام بدونم میتونم وسط کار ول کنم و ادامشو اونجا بخونم ,معدلم بالاست و زبانم هم خوبه .

درود

دوست خوب من منظور Transfer کنین و تطابق واحد کنین ؟! اگر بله ... که امکانش هست اما باید دانشگاه های مورد نظرتون رو چک کنین ببینین در مورد ترنسفر چه شرایطی لحاظ کردند . در تاپیک کشور ها مثلا آمریکا موضوعی با عنوان Transfer هست می تونین اونجا بپرسین .

محمدرضا

Kasra1366
September 7th, 2012, 03:02 PM
درود

دوست عزیز احتمالا اتابک عزیز منظورشون قابل ترجمه با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه است که امکان پذیر نیست چرا که دارالترجمه با مهر خودش امکان ترجمه رو داره . اما برای اقدام به Apply برای دانشگاه هایی که در سایتشون موکد به مهر و موم شدن مدارک توسط وزارت امور خارجه و دادگستری هستند هیچ امکانی نسبتا فعلا وجود ندارد .

محمدرضا

سلام،

دانشگاه پیام نور مثل خیلی از دانشگاه های دیگه کاغذی رو به شما میده که خطاب به مرکز استان هست مبنی بر اینکه این شخصی در رشته X در تاریخ X با گذراندن X قدر واحد و معدل X فارغ التحصیل شده. آخرش هم مینویسه "این نامه صرفاً جهت اطلاع صادر شده و هیچگونه ارزش دیگری ندارد".

من همین نامه رو بردم هم مهر دادگستری زدم و هم وزرات امور خارجه.

ضمن اینکه تا حالا نزدیک به 10 تا دانشگاه بهم Admission دادن و هیچکدوم گیر ندادن خود دانشنامه رو بیار. هرچند میگن خلاصه باید بیاری.

FanTasTic
September 7th, 2012, 04:06 PM
سلام،

دانشگاه پیام نور مثل خیلی از دانشگاه های دیگه کاغذی رو به شما میده که خطاب به مرکز استان هست مبنی بر اینکه این شخصی در رشته X در تاریخ X با گذراندن X قدر واحد و معدل X فارغ التحصیل شده. آخرش هم مینویسه "این نامه صرفاً جهت اطلاع صادر شده و هیچگونه ارزش دیگری ندارد".

من همین نامه رو بردم هم مهر دادگستری زدم و هم وزرات امور خارجه.

ضمن اینکه تا حالا نزدیک به 10 تا دانشگاه بهم Admission دادن و هیچکدوم گیر ندادن خود دانشنامه رو بیار. هرچند میگن خلاصه باید بیاری.

درود

دوست خوب من ، من هم عرض کردم که امکان پذیرش گرفتن با گواهی موقت هست خیلی ها همین کار رو می کنن اما قابل ترجمه رسمی نخواهد بود اما دال بر این نیست که قادر به پذیرش گرفتن نیست . اون نامه با گواهی موقت متفاوت هست و من اولین بار از شما شنیدم که خیلی هم خوشحال شدم که خدا روشکر راهی برای عزیزان درگیر با این مسئله باز شد :) اما من چنین چیزی در دانشگاه های دیگه ندیدم مخصوصا دانشگاه خودم ... . در انتهای گواهی موقت حتی برای دانشگاه های غیر انتفاعی تا اونجا که بنده اطلاعات دارم عنوان فاقد ترجمه نوشته میشه ... . باز که خوب شد فرمودین تا راهگشایی برای آیندگان باشه :)

محمدرضا

zaza67
September 9th, 2012, 09:32 AM
درود

دوست خوب من ، من هم عرض کردم که امکان پذیرش گرفتن با گواهی موقت هست خیلی ها همین کار رو می کنن اما قابل ترجمه رسمی نخواهد بود اما دال بر این نیست که قادر به پذیرش گرفتن نیست . اون نامه با گواهی موقت متفاوت هست و من اولین بار از شما شنیدم که خیلی هم خوشحال شدم که خدا روشکر راهی برای عزیزان درگیر با این مسئله باز شد :) اما من چنین چیزی در دانشگاه های دیگه ندیدم مخصوصا دانشگاه خودم ... . در انتهای گواهی موقت حتی برای دانشگاه های غیر انتفاعی تا اونجا که بنده اطلاعات دارم عنوان فاقد ترجمه نوشته میشه ... . باز که خوب شد فرمودین تا راهگشایی برای آیندگان باشه :)

محمدرضا

سلام. اینجور که شما میگید من که این ترم تابستان فارغ التحصیل شدم درخواست مدرک موقت نکنم ؟؟ اگه بخوام همون نامه که آقای کسری گفتند رو بهم میدن؟؟ از طرفی میگید مدرک موقت قابل ترجمه رسمی نیست از یه طرف دیگه میگید امکان پذیرش با مدرک موقت هست؟؟ تا ترجمه نشه چطور پذیرش میدن؟؟ من که گیج شدم میشه راهنمایی کنید. ممنونم

FanTasTic
September 9th, 2012, 01:48 PM
سلام. اینجور که شما میگید من که این ترم تابستان فارغ التحصیل شدم درخواست مدرک موقت نکنم ؟؟ اگه بخوام همون نامه که آقای کسری گفتند رو بهم میدن؟؟ از طرفی میگید مدرک موقت قابل ترجمه رسمی نیست از یه طرف دیگه میگید امکان پذیرش با مدرک موقت هست؟؟ تا ترجمه نشه چطور پذیرش میدن؟؟ من که گیج شدم میشه راهنمایی کنید. ممنونم

درود

دوست خوب من چرا نکنین ... :) ببینین یه بار کلی می گم : شما وقتی دانشجو هستین می تونین با ریزنمرات و گواهی اشتغال به تحصیل و در برخی موارد نامه ای مبنی بر ابنکه شما در این زمان فارغ التحصیل میشین اقدام کنین . اما وقتی فارغ التحصیل شدین دو راه دارین یا منتظر بمونین مدارک اصلی بیاد و اقدام کنین که مدت زمان خاص خودش رو داره یا با همون گواهی موقت اقدام کنین . اما مشکلی که هست به شما تا آمدن مدرک اصلی ریزنمرات نمی دن . شما بهر حال بخواین اقدام کنین به این دو مدرگ نیاز دارین . که باز چون نسبی هست همه چی و ثباتی در دانشگاه ها وجود نداره از این رو شما یابد از دانشگاهتون پیگیری کنین شاید برای شما این اتفاقات نیافته ... . و در ضمن با دانشگاه مقصدتون هم مکاتبه کنین شاید پذیرفتن ... . این دوست خوبمون هم که دریافت کردن راه خوبیست از ابشون هم مشورت بخواین نتایج هم بنویسین در همینجا برای آیندگان :)

مدرک موقت در انتهاش می نویسه قابل ترجمه نیست اما بسیاری از دوستان در دارالترجمه ها با مهر خود دارالترجمه ترجمه می کنن و با دانشگاه مسئله رو مطرح می کنن و اقدام می کنن . کسری جان که فرمودن این راه هم وجود داره که چنین نامه ای دریافت کردند بسیار عالیست و حدیده اما با گواهی موقت تا اونجا که من می دونم متفاوته .... اما اگر ایشون تونستن پذیرش بگیرن ظبیعتا شما هم می تونین اینکار رو انجام بدین . از دانشگاه بپرسین انشالله به نتیجه خواهید رسید . در ویکی اپلای هم شرح داده شده است .

محمدرضا

lkm
September 9th, 2012, 03:28 PM
من در دانشگاه غیر انتفاعی درس می خوندم و مرداد ماه امسال فارق التحصیل شدم. فرم های مربوط به فارق التحصیلی رو چند روز پیش پر کردم و تا چند روز دیگه آماده می شه. چه مدارکی رو نیاز دارم و چه طوری باید اون ها رو آماده کنم. مثلا ریز نمراتم رو چطوری باید ببرم برای ترجمه. باید این ریز نمرات به تایید جای خاصی برسه تا برای ترجمه ببرم؟ با توجه به اینکه مشمول خدمت هستم مدرک اصلی رو بهم نمی دن و فقط گواهی موقت داده میشه آیا انی گواهی موقت کفایت می کنه؟ آیا باید گواهی موقت به تایید جایی برسه؟

FanTasTic
September 9th, 2012, 04:15 PM
من در دانشگاه غیر انتفاعی درس می خوندم و مرداد ماه امسال فارق التحصیل شدم. فرم های مربوط به فارق التحصیلی رو چند روز پیش پر کردم و تا چند روز دیگه آماده می شه. چه مدارکی رو نیاز دارم و چه طوری باید اون ها رو آماده کنم. مثلا ریز نمراتم رو چطوری باید ببرم برای ترجمه. باید این ریز نمرات به تایید جای خاصی برسه تا برای ترجمه ببرم؟ با توجه به اینکه مشمول خدمت هستم مدرک اصلی رو بهم نمی دن و فقط گواهی موقت داده میشه آیا انی گواهی موقت کفایت می کنه؟ آیا باید گواهی موقت به تایید جایی برسه؟

درود

دوستان قبل از ارسال ویکی اپلای (http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9_%D8%AA%D8%AD%D8%B5% DB%8C%D9%84%DB%8C) رو مطالعه بفرمایید بعد اگر ابهامی بود در اینجا مطرح نمایید .

با سپاس

محمدرضا

lkm
September 9th, 2012, 08:13 PM
@FanTasTic جان، ویکی رو کامل خوندم. در مورد دانشگاه های غیر انتفاعی چیزی ذکر نشده اونجا.

دانشجویانی که به تازگی فارغ التحصیل شده اند توجه کنند که ترجمه ریزنمرات آنها توسط دادگستری و وزارت امور خارجه تایید نخواهد شد مگر آنکه دانشنامه اصلی خود را گرفته باشند . دقت کنید که بعد از فارغ التحصیلی حداقل سه ماه( در بهترین شرایط ) طول خواهد کشید تا دانشنامه شما آماده شود . لذا اگر قصد دارید ریز نمرات خود را برای درخواست پذیرش بفرستید در این سه ماه نمی توانید این کار را انجام دهید . البته قابل ذکر است که دانشجویانی که هنوز فارغ التحصیل نشده اند برای گرفتن ریز نمرات به امور دانشجویی مراجعه می کنند و برای تاییدات دادگستری و وزارت خارجه با این مشکل روبرو نیستند . بنابراین اگر فکر می کنید زمان درخواست پذیرش در این دوره سه ماه قرار دارد ، اکیدا توصیه می شود که " تقاضای فارغ التحصیلی ندهید " .

منی که اشتباه کردم و برای فارق التحصیلی اقدام کردم هیچ راهی ندارم؟ به ددلاین که 15 دسامبر هست نمی رسم :(

FanTasTic
September 9th, 2012, 09:31 PM
@FanTasTic جان، ویکی رو کامل خوندم. در مورد دانشگاه های غیر انتفاعی چیزی ذکر نشده اونجا.
من که اشتباه کردم و برای فارق التحصیلی اقدام کردم هیچ راهی ندارم؟ به ددلاین که 15 دسامبر هست نمی رسم :(

درود

دوست خوب من ، گواهی موقت رو دریافت کردین ؟ اگر بله که می مونه ریزنمرات یا کارنامه ترم به ترم قابل ترجمه ( ریزنمرات دوران دانشجویی ) ؟ اگر ریزنمرات رو گرفتین قبل از فارغ التحصیلی که حله می تونین با گواهی موقت که دارلترجمه با مهر خودش ترجمه می کنه ... اقدام کنین البته به شرط پذیرقتن دانشگاه های مورد نظرتون که باید تماس بگیرین :) اگر ریزنمرات نگرفتین متاسفانه تا اونجا که من می دونم امکانش تا زمان دریافت دانشنامه اصلی نیست البته باز شما به دانشگاه یه سر بزنین ببینین شاید حل شد .. .

محمدرضا

lkm
September 9th, 2012, 10:25 PM
مرسی آقای محمدرضا. گواهی موقت تا چند روز دیگه آماده میشه. دقیقا شنبه باید آماده باشه. ریزنمرات و کارنامه ترم به ترم رو هم یه بار اشتباهی دانشگاه بهم داد(ثبل از اینکه برم دنبال کار های فارق التحصیلی، من کارنامه دو ترم آخرم رو می خواستم مسوولش اشتباهی کارنامه کل ترم هام ها رو بهم داد اما مسوول آموزش دانشگاه به علت اینکه تسویه حساب نکرده بودم امضا نکرد) ولی فکر نمی کنم بدون امضای دانشگاه فایده ای داشته باشه. امیدوارم دانشگاه مشکلی نداشته باشه و ریز نمرات رو بهم بده.

FanTasTic
September 9th, 2012, 11:16 PM
مرسی آقای محمدرضا. گواهی موقت تا چند روز دیگه آماده میشه. دقیقا شنبه باید آماده باشه. ریزنمرات و کارنامه ترم به ترم رو هم یه بار اشتباهی دانشگاه بهم داد(ثبل از اینکه برم دنبال کار های فارق التحصیلی، من کارنامه دو ترم آخرم رو می خواستم مسوولش اشتباهی کارنامه کل ترم هام ها رو بهم داد اما مسوول آموزش دانشگاه به علت اینکه تسویه حساب نکرده بودم امضا نکرد) ولی فکر نمی کنم بدون امضای دانشگاه فایده ای داشته باشه. امیدوارم دانشگاه مشکلی نداشته باشه و ریز نمرات رو بهم بده.

درود

در اینصورت اصرار کنین تا اون کارنامه رو مهر و امضا کنن بعد با دانشگاه مورد نظرتون تماس بگیرین مسئله رو مطرح کنین :) انشالله که مشکلی نحواهد بود چرا که از این سخت تراش پیش رومون هست :)

محمدرضا

zaza67
September 12th, 2012, 12:31 AM
درود

دوست خوب من چرا نکنین ... :) ببینین یه بار کلی می گم : شما وقتی دانشجو هستین می تونین با ریزنمرات و گواهی اشتغال به تحصیل و در برخی موارد نامه ای مبنی بر ابنکه شما در این زمان فارغ التحصیل میشین اقدام کنین . اما وقتی فارغ التحصیل شدین دو راه دارین یا منتظر بمونین مدارک اصلی بیاد و اقدام کنین که مدت زمان خاص خودش رو داره یا با همون گواهی موقت اقدام کنین . اما مشکلی که هست به شما تا آمدن مدرک اصلی ریزنمرات نمی دن . شما بهر حال بخواین اقدام کنین به این دو مدرگ نیاز دارین . که باز چون نسبی هست همه چی و ثباتی در دانشگاه ها وجود نداره از این رو شما یابد از دانشگاهتون پیگیری کنین شاید برای شما این اتفاقات نیافته ... . و در ضمن با دانشگاه مقصدتون هم مکاتبه کنین شاید پذیرفتن ... . این دوست خوبمون هم که دریافت کردن راه خوبیست از ابشون هم مشورت بخواین نتایج هم بنویسین در همینجا برای آیندگان :)

مدرک موقت در انتهاش می نویسه قابل ترجمه نیست اما بسیاری از دوستان در دارالترجمه ها با مهر خود دارالترجمه ترجمه می کنن و با دانشگاه مسئله رو مطرح می کنن و اقدام می کنن . کسری جان که فرمودن این راه هم وجود داره که چنین نامه ای دریافت کردند بسیار عالیست و حدیده اما با گواهی موقت تا اونجا که من می دونم متفاوته .... اما اگر ایشون تونستن پذیرش بگیرن ظبیعتا شما هم می تونین اینکار رو انجام بدین . از دانشگاه بپرسین انشالله به نتیجه خواهید رسید . در ویکی اپلای هم شرح داده شده است .

محمدرضا

من رفتم دانشگاه پرسیدم . مطلبی که میگم برای دانشگاه پیام نوره. اگه دانشنامه داشته باشی که مشکلی نیست. اگه دانشنامه نداشته باشی و مدرک موقت رو داشته باشی همون مدرک موقت با ریزنمراتت و گواهی عدم بدهی رو باید ببری دانشگاه پیام نور مرکزی تا اونجا امضا کنند و بعد ببری وزارت علوم و بعد هم ترجمه. در مدرک موقت چیزی مبنی بر قابل ترجمه نبودن قید نشده. اگه فارغ التحصیل شدی و هنوز مدرک موقت آماده نشده نامه ای بهت میدن که مثل مدرک موقته و تمام مطالب مدرک موقت مثل اسم و معدل و سال فارغ التحصیلی و ...رو داره . از اون به جای مدرک موقت استفاده می کنی و قابل ترجمه شدن هم هست.. اگر هم که هنوز دانشجو باشی به جای مدرک موقت باید گواهی اشتغال به تحصیل ببری برای ترجمه. و یه مطلب دیگه که در دانشگاه پیام نور هر موقع که خواستی بهت ریزنمرات رو میدن و محدودیتی نداره حتی از این ترم این امکان برای خود دانشجوها فراهم شده که خودشون می تونند ریزنمرات و کارنامه کلی رو از سایت و فایل خودشون پرینت بگیرند و ببرند برای امضا . امیدوارم مفید بوده باشه.

FanTasTic
September 12th, 2012, 12:44 AM
من رفتم دانشگاه پرسیدم . مطلبی که میگم برای دانشگاه پیام نوره. اگه دانشنامه داشته باشی که مشکلی نیست. اگه دانشنامه نداشته باشی و مدرک موقت رو داشته باشی همون مدرک موقت با ریزنمراتت و گواهی عدم بدهی رو باید ببری دانشگاه پیام نور مرکزی تا اونجا امضا کنند و بعد ببری وزارت علوم و بعد هم ترجمه. در مدرک موقت چیزی مبنی بر قابل ترجمه نبودن قید نشده. اگه فارغ التحصیل شدی و هنوز مدرک موقت آماده نشده نامه ای بهت میدن که مثل مدرک موقته و تمام مطالب مدرک موقت مثل اسم و معدل و سال فارغ التحصیلی و ...رو داره . از اون به جای مدرک موقت استفاده می کنی و قابل ترجمه شدن هم هست.. اگر هم که هنوز دانشجو باشی به جای مدرک موقت باید گواهی اشتغال به تحصیل ببری برای ترجمه. و یه مطلب دیگه که در دانشگاه پیام نور هر موقع که خواستی بهت ریزنمرات رو میدن و محدودیتی نداره حتی از این ترم این امکان برای خود دانشجوها فراهم شده که خودشون می تونند ریزنمرات و کارنامه کلی رو از سایت و فایل خودشون پرینت بگیرند و ببرند برای امضا . امیدوارم مفید بوده باشه.

درود

دوست خوب من سپاسگزارم از اطلاعات بروزتون که در اختیاز دوستان قرار دادین اگر امکان داره در ویکی هم بنویسین تا موندگار باشه اما اینجا یه سوال هست کارنامه با ریزنمرات متفاوت هست اگر امکان دریافت ریزنمرات از طریق سایت وجود داشته باشه که خیلی عالی هست ... :) اما در گواهی موقت تا بقبل که من دیده بودم این مورد نوشته می شد پس خداروشکر این مشکل هم رفع شده است که خبر خیلی خوشایندی برای دانش پژوهان دانشگاه پیام نور هست که مدت زمان دریافت دانشنامه اشون طولانی تر از بقیه دانشگاه هاست .

محمدرضا

bbb
September 14th, 2012, 07:49 AM
درود

دوست خوب من سپاسگزارم از اطلاعات بروزتون که در اختیاز دوستان قرار دادین اگر امکان داره در ویکی هم بنویسین تا موندگار باشه اما اینجا یه سوال هست کارنامه با ریزنمرات متفاوت هست اگر امکان دریافت ریزنمرات از طریق سایت وجود داشته باشه که خیلی عالی هست ... :) اما در گواهی موقت تا بقبل که من دیده بودم این مورد نوشته می شد پس خداروشکر این مشکل هم رفع شده است که خبر خیلی خوشایندی برای دانش پژوهان دانشگاه پیام نور هست که مدت زمان دریافت دانشنامه اشون طولانی تر از بقیه دانشگاه هاست .

محمدرضا
من دیدم مطلب خوبی نوشته خودم نیاز داشتم ، به ویکی هم اضافه اش کردم البته طبق پیگیریهای خودم هم روندش همین هست اما اگر تغییری کرده بود میام و ویکی رو تصحیح می کنم

aida_7
September 21st, 2012, 01:02 PM
سلام، من دانشجوی سال آخر هستم، مطالبی که خوندم نوشته بودند میشه با گرفتن ریز نمرات کارای پذیرش رو انجام داد، یه سوال خیلی خیلی مهم رو جا انداختین،برای دادن ریز نمرات حتما کد 1 رو فعال میکنن و کد 1 یعنی معدل کل با افتاده ها!! اگه دقت کرده باشین در دانشگاه پیام نور ریزنمرات با احتساب درس هایی که افتادین هست و فقط بعد از فارغ التحصیلی معدل کل بدون افتاده ها حساب میشه و بهتون داده میشه!
من معدلم بدون افتاده 15 هست با افتاده 11 !! اگه بخوام با این معدل 11 مدارکم رو بفرستن کمی احتمال داره عراق بهم پذیرش بده!!
حالا باید چیکار کرد؟؟؟؟

zaza67
September 21st, 2012, 04:18 PM
سلام، من دانشجوی سال آخر هستم، مطالبی که خوندم نوشته بودند میشه با گرفتن ریز نمرات کارای پذیرش رو انجام داد، یه سوال خیلی خیلی مهم رو جا انداختین،برای دادن ریز نمرات حتما کد 1 رو فعال میکنن و کد 1 یعنی معدل کل با افتاده ها!! اگه دقت کرده باشین در دانشگاه پیام نور ریزنمرات با احتساب درس هایی که افتادین هست و فقط بعد از فارغ التحصیلی معدل کل بدون افتاده ها حساب میشه و بهتون داده میشه!
من معدلم بدون افتاده 15 هست با افتاده 11 !! اگه بخوام با این معدل 11 مدارکم رو بفرستن کمی احتمال داره عراق بهم پذیرش بده!!
حالا باید چیکار کرد؟؟؟؟

سلام. منظور از کارنامه کلی در پیام نور , گزارش شماره 100 می باشد که تمام نمرات به صورت ترمی در آن درج شده و دانشگاه پیام نور مرکزی تنها این گزارش رو قبول دارد. (یک گزارش دیگه هم هست که نمرات به صورت ریزنمرات پشت سر هم و به تفکیک عمومی, تخصصی و پایه و...می باشد که این گزارش تنها برای فارغ التحصیلان جهت بررسی واحد های پاس شده صادر می شود و در این گزارش نمرات افتاده اصلا قید نمی شود اما دانشگاه پیام نور مرکزی این گزارش را برای ترجمه قبول نمی کند و تنها همون کارنامه کلی را قبول دارند ).سال قبل که من حین تحصیل می خواستم اقدام کنم همین کارنامه کلی را گرفتم و فرستادم و مشکلی هم نداشت و معدل کل هم بدون احتساب نمرات افتاده بود , یعنی نمرات افتاده قید شده ولی جلوی آن شماره 3 درج می باشد و در توضیحات اخر کارنامه نیز قید شده که شماره 3 به معنی این است که در معدل کل بی تاثیر می باشد.

aida_7
September 23rd, 2012, 06:23 PM
الان من رفتم گزارش 100 رو گرفتم کنار افتاده های من کد 1 زده نه کد 3!!! چرا؟؟ حالا چی میشه؟؟

aida_7
October 1st, 2012, 02:40 PM
این مطالب رو عینا از خود سایت پیام نور کل براتون میزارم:
8- دانشجويان ورودي 86 و قبل از آن كه تا نيمسال دوم 86-85 مدرك دانش آموختگي دريافت نكرده اند در هنگام فارغ التحصيلي كليه دروس مردودي آنها كد 3 مي گيرد و در ميانگين كل محاسبه نمي گردد.9- براي دانشجويان ورودي 87 و پس از آن، اولين نمره مردودي هر درس به همراه نمره قبولي در ميانگين كل محاسبه مي گردد.10- كليه امور آموزشي و تحصيلي دانشجويان در طول تحصيل با احتساب دروس مردودي مي باشد.

xerxes2545
October 8th, 2012, 10:48 PM
سلام دوستان....خواهشا منو کمک کنید....من لیسانسم دانشگاه غیرانتفاعی بودم.فوق لیسانس شهید رجایی قبول شدم..الان میخوام برای آلمان اقدام کنم...سربازی نرفتم...دانشگاه لیسانسم هیچ مدرکی بهم نمیده...نه ریز نمره قابل ترجمه..نه گواهی موقت عکسدار...میگن باید پایان خدمت داشته باشی...من باید چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟

bbb
October 9th, 2012, 12:44 AM
سلام دوستان....خواهشا منو کمک کنید....من لیسانسم دانشگاه غیرانتفاعی بودم.فوق لیسانس شهید رجایی قبول شدم..الان میخوام برای آلمان اقدام کنم...سربازی نرفتم...دانشگاه لیسانسم هیچ مدرکی بهم نمیده...نه ریز نمره قابل ترجمه..نه گواهی موقت عکسدار...میگن باید پایان خدمت داشته باشی...من باید چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟

ویکی رو بخون راههای این کار رو نوشته

h1a9d9i0
November 24th, 2012, 03:26 PM
سلام
تمامی نظرات که در مورد دانشگاه های پیام نور شد که:(. لطفا در مورد غیر انتفاعی ها هم نظر بدین.

FanTasTic
November 24th, 2012, 05:01 PM
سلام
تمامی نظرات که در مورد دانشگاه های پیام نور شد که:(. لطفا در مورد غیر انتفاعی ها هم نظر بدین.
درود

دوست خوب من ضمن خوشامدگویی بفرمایید در مورد چیه مدارک غیرانتفاعی ابهامی دارید ؟

محمدرضا

h1a9d9i0
November 30th, 2012, 01:11 PM
سلام
1-در مورد اعتبارش در دانشگاه های اروپا و امریکا.

2-اگه کاردانی از اموزشکده های فنی و کارشناسی از غیرانتفاعی باشه مشکلی تو پذیرش گرفتن برای مستر بوجود نمیاد ؟

3- لطفا در مورد ارسال مدارک هم راهنمایی کنین.
با تشکر فراوان .

saamira
December 9th, 2012, 12:02 AM
سلام
من چندتا سوال درباه گرفتن ریز نمرات و مدرک کارشناسیم داشتم غیرانتفاعی خوندم کجا باید بپرسم؟؟؟؟؟

farnaz7
December 11th, 2012, 09:14 PM
سلام

موفق باشید

سلام
ممنون بابت راهنمایی مختصر و مفیدتون
راستش من سعی کردم قبل از طرح سوال، با مطالعه سوالات قبلی، جواب سوالاتم و بگیرم .... اما با توجه به گرفتن تصمیم ناگهانی برای ادامه تحصیل خارج از گشور و اینکه هیچوقت به فکر این کار نبودم و اطلاعات کمی دارم، کمی گیج شدم :
1- من نزدیک به 3 سال که فارغ التحصیل شدم و مدرک موقت گرفتم .... الان که برای دانشنامه اقدام کردم اما بهم گفتن که زمان زیادی می بره تا دانشنامه رو بهم بدن ..... سوال اینجاس که با توجه به مدت زمانی که بین فارغ التحصیلی تا الان داشتم آیا داشتن دانشنامه الزامیه ؟ ( با توجه به اینکه در گواهی موقت من اومده : این گواهی فقط به منظور بهرهمندی از مزایای آن صادر شده و تا صدور دانشنامه اعتبار داره )
2- من دانشجوی انتقالی هستم .... از غیرانتفاعی انتقالی گرفتم برای پیام نور .... آیا نیاز به مجوز دارم ؟
3- در صورتی که عدم نیاز به دو مرحله بالا، الان باید ریز نمرات و بگیرم، ترجمه کنم و تایید نهایی بگیرم ؟
ممنون از همکاری و کمک های با ارزشتون

hhadi
December 15th, 2012, 08:51 PM
سلام
ممنون بابت راهنمایی مختصر و مفیدتون
راستش من سعی کردم قبل از طرح سوال، با مطالعه سوالات قبلی، جواب سوالاتم و بگیرم .... اما با توجه به گرفتن تصمیم ناگهانی برای ادامه تحصیل خارج از گشور و اینکه هیچوقت به فکر این کار نبودم و اطلاعات کمی دارم، کمی گیج شدم :
1- من نزدیک به 3 سال که فارغ التحصیل شدم و مدرک موقت گرفتم .... الان که برای دانشنامه اقدام کردم اما بهم گفتن که زمان زیادی می بره تا دانشنامه رو بهم بدن ..... سوال اینجاس که با توجه به مدت زمانی که بین فارغ التحصیلی تا الان داشتم آیا داشتن دانشنامه الزامیه ؟ ( با توجه به اینکه در گواهی موقت من اومده : این گواهی فقط به منظور بهرهمندی از مزایای آن صادر شده و تا صدور دانشنامه اعتبار داره )
2- من دانشجوی انتقالی هستم .... از غیرانتفاعی انتقالی گرفتم برای پیام نور .... آیا نیاز به مجوز دارم ؟
3- در صورتی که عدم نیاز به دو مرحله بالا، الان باید ریز نمرات و بگیرم، ترجمه کنم و تایید نهایی بگیرم ؟
ممنون از همکاری و کمک های با ارزشتون
1- با توجه به اینکه خیلی از دانشگاه ها اصل دانشنامه رو دیر میدن یا تعهد خدمت دارن که خود به خود باعث تاخیرش میشه، فکر نکنم مشکلی داشته باشه. البته اگر زودتر مدرک موقتتو بگیری احتمال اینکه اصل دانشنامه ات توی 2-3 ماه آماده بشه زیاده، چون سرعت صدور دانشنامه خیلی فرق کرده توی پیام نور.
سوال 2 و 3 رو پیشنهاد میکنم بری دفتر مرکزی، خیابون نخل و از روابط عمومی بپرسی. من اطلاعی ندارم
ضمناً پیشنهاد میکنم قبل اینکه بری خیابون نخل همه کاراتو توی مرکز خودت انجام بدی (تسویه و دریافت ریز نمرات رسمی و ...) که اگر مشکلی نبود کارت همون روز راه بیافته

vahidparsania
December 31st, 2012, 01:59 AM
من فارغ التحصیل دانشگاه پیام نور تو رشته علوم کامپیوترمرکز ارومیه هستم.اهیچ مقاله ای هم ندارم .تافل و آیلتس هم دارم.اما معدل دانشگام زیر 14 هستش.
به نظر شما میتونم تو دانشگاههای کانادا , حالا فرقی نمیکنه کدوم دانشگاهش باشه, اپلای بگیرم؟

مرجعی هست که من دانشگاهی که با شرایط من تو کانادا مطابقت داشته باشه پیدا کنم؟

ghlobe
December 31st, 2012, 06:43 AM
من فارغ التحصیل دانشگاه پیام نور تو رشته علوم کامپیوترمرکز ارومیه هستم.اهیچ مقاله ای هم ندارم .تافل و آیلتس هم دارم.اما معدل دانشگام زیر 14 هستش.
به نظر شما میتونم تو دانشگاههای کانادا , حالا فرقی نمیکنه کدوم دانشگاهش باشه, اپلای بگیرم؟

مرجعی هست که من دانشگاهی که با شرایط من تو کانادا مطابقت داشته باشه پیدا کنم؟

معدل شما برای کانادا پایین است.

vahidparsania
January 1st, 2013, 01:40 AM
معدل شما برای کانادا پایین است.
همه دانشگاههای کانادا معدل بالای 14 میخوان؟
دانشگاهی هست که کمترازاینم به معدل اهمیت بده؟
چون خوب بودن دانشگاهش برام زیاد مهم نیستش.

xjopiter
January 4th, 2013, 11:11 PM
تو ویکی در مورد اونهایی که دانشنامه رو دارند چیزی ننوشته؟!
سوال اینه که: آیا با داشتن دانشنامه آیا نیاز به مراجعه به واحد دانشگاهی(شهرستان) هست یا میشه با مراجعه به واحد مرکزی تهران درخواست ریز نمرات داد؟
آیا دانشگاه پیام نور ترجمه دانشنامه و یا ترجمه ریز نمرات رو خودش هم ارائه میکنه؟ (مثل برخی از دانشگاه های دیگه)

ghlobe
January 4th, 2013, 11:15 PM
همه دانشگاههای کانادا معدل بالای 14 میخوان؟
دانشگاهی هست که کمترازاینم به معدل اهمیت بده؟
چون خوب بودن دانشگاهش برام زیاد مهم نیستش.

دانشگاههای کانادا عموما متقاضی بین المللی زیاد دارند و با معدل زیر 14 شانس رقابت شما چندان زیاد نیست. معدل و نمره زبانتون دقیقا چنه؟

vahidparsania
January 5th, 2013, 11:53 PM
دانشگاههای کانادا عموما متقاضی بین المللی زیاد دارند و با معدل زیر 14 شانس رقابت شما چندان زیاد نیست. معدل و نمره زبانتون دقیقا چنه؟

نمره تافل آی بی تی ام 100 هستش.رشتم علوم کامپیوتر و معدلم 13/44 و تو دانشگاه پیام نور ارومیه تموم کردم.مقاله هم متاسفانه ندارم.با این شرایط به نظرتون میتونم از کانادا اپلای بگیرم؟

واسه ترم بهمن هم دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات استان آذربایجان غربی مهندسی نرم افزار قبول شدم.الان دودلم برم آزاد یا بشینم رو اپلای گرفتن کار کنم؟

mnarges
January 19th, 2013, 11:17 PM
دوستان کسی میدونه بعد از اینکه مدارک را ترجمه کردیم باید کجا ببریم مهر و موم کنن؟ آخه من رفتم پیام نور واسه لیسانسم و گفتن ما این کارا انجام نمیدیم. کسی دقیق میدونه کجا یا چه سازمانی مسوله که ریزنمرات ترجمه شده دانشگاه پیام نور را مهر و موم کنه؟ خیلی عجیبه که این دانشگاه به من میگه این کار تو حیطه کاری ما نیست. دوستان اگه کسی اطلاعی داره ممنون میشم چون وقت ندارم و باید سریعتر مدارکما بفرستم و حالا این پیام نور گیر داده

astervoodoo
January 26th, 2013, 01:51 PM
من مدرک موقتم ۱۰ روزه گرفتم و یکی‌ از دوستام مدرک اصلیشو ۱ساله گرفت همه اینا ربط داره به اینکه به قول شما چقدر پارتیت قوی باشه

sudabeh21
February 28th, 2013, 12:06 PM
سلام
من سال 86 از پیام نور رشته ریاضی فارغ التحصیل شدم.میخوام ببینم با این مدرک میتونم واسه کارشناسی رشته معماری تو دانشگاههای آلمان اقدام کنم؟کارشناسی ارشد که احتمالآ لیسانس مرتبط بخواد.درسته؟
لطفآ راهنماییم کنید...ممنون :)

bbb
March 5th, 2013, 02:15 AM
اقدام جهت کارشناسی نیاز به لیسانس نداره که
شما با پیش دانشگاهی ، دانستن زبان المانی و شرایط دیگر مورد نیاز دانشگاه می تونید اقدام کنید
اقدام جهت ارشد هم الزامن نباید رشته تون یکی باشه ولی باید کار مرتبط کرده باشید و متقاعد کنید که مشکلی نیست

lkjhg
March 5th, 2013, 03:21 PM
سلام
من مکاانیک را بصورت ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی)ا از دانشگاه غیرانتفاعی لیسانس گرفته ام.
آیا می توانم برای فوق لیسانس، آلمان اقدام نمایم؟
با تشکر

bbb
March 6th, 2013, 11:04 PM
سلام
من مکاانیک را بصورت ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی)ا از دانشگاه غیرانتفاعی لیسانس گرفته ام.
آیا می توانم برای فوق لیسانس، آلمان اقدام نمایم؟
با تشکر
باید شرایط بررسی کنی
همه جا می تونی بری به شرطی که شرایط داشته باشی
ببین چقدر پول داری؟
چقدر فاند می خوایی؟
به چه زبانی می خوایی درس بخونی؟ آلمانی یا انگلیسی؟
چه رشته ای می خوایی بخونی؟
اینکه کاردانی به کارشناسی خوندی چیز خاصی نیست ، باید بقیه شرایط باید بررسی کنی من یکی از دوستام برق کاردانی خوند، بعد کارشناسی، بعدم ارشد، دانشگاه هاش هم همه متوسط یا پایین بود ،ولی مقاله داشت رفت، باید ببینی کجا می خوایی بری اونجا چی می خوان ازت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خوب تحقیق کن

rana_far67
March 13th, 2013, 02:36 PM
سلام دوستان
من می خوام ارشد برا ترکیه اقدام کنم,مدرک لیسانسم پیام نوره, ولی بالاخره نفهمیدم مدرکش معتبره یا نه؟میشه راهنمایی کنین؟

bbb
March 13th, 2013, 05:50 PM
سلام دوستان
من می خوام ارشد برا ترکیه اقدام کنم,مدرک لیسانسم پیام نوره, ولی بالاخره نفهمیدم مدرکش معتبره یا نه؟میشه راهنمایی کنین؟
معتبر هست
مشکلی نیست .

artimes
March 14th, 2013, 12:44 PM
با سلام
من حدود یک سال هست که دانشنامه موقتم رو از دانشگاه پیام نور دریافت کردم ولی متاسفانه مراحل ترجمه مدرک رو نمیدونم چی هست
از کجا باید شروع کنم و اینکه مدرک موقت کارم رو راه می اندازه یا اینکه حتما باید منتظر اصل مدرک باشم چون مدرک اصلم بعد از 6 سال اماده میشه

اگر راهنمایی کنین ممنون میشم

bbb
March 17th, 2013, 02:01 AM
با سلام
من حدود یک سال هست که دانشنامه موقتم رو از دانشگاه پیام نور دریافت کردم ولی متاسفانه مراحل ترجمه مدرک رو نمیدونم چی هست
از کجا باید شروع کنم و اینکه مدرک موقت کارم رو راه می اندازه یا اینکه حتما باید منتظر اصل مدرک باشم چون مدرک اصلم بعد از 6 سال اماده میشه

اگر راهنمایی کنین ممنون میشم
مدرک موقت برای پذیرش عموما کار رو راه نمی اندازه
ببین اگر اصل مدرکت اماده نیست دو تا کار انجام بده
اول از خود سازمان مرکزی پیام نور اقدام کن (تهران)احتمال داره زودتر کارت رو راه بیاندازن
و البته شما باید با ریز نمرات پذیرش بگیری چون ممکنه تا پذیرش هم نیاد مدرکت ، پس کار دوم گرفتن ریز نمرات هست
بعد که ریز نمرات رسمی رو از دانشگاه گرفتی واسه پذیرش ، بعد می بریش وزارت علوم (نزدیک میدون فردوسی -آدرس دقیقش در ویکی هست دو سه تا پست قبل تر هم باز اینجا هم نوشتم) مهر و امضا بکنن
بعد که ریز نمرات و اگر خوش شانس باشی اصل مدرکت اماده و مهر شد وزارت علوم، بعد می ری سراغ انتخاب دارالترجمه
یک دارالترجمه انتخاب می کنی قیمت ها رو در میاری ببینی منصف هستن یا نه ، یک منصفش رو پیدا می کنی
بعد می بری به طرف می ده مدارکت رو تا واست ترجمه کنه ، حالا اگر بخوایی مهر وزارت خارجه یا دادگستری یا هر دو رو داشته باشه اون مهرها رو می تونی بدی خود دارالترجمه برات بزنن یا اینکه نه ، خودت یک ترجمه رسمی می گیری بعد خودت می بری اونجا برات مهر بزن ، اگر خودت ببری وزارت خارجه و دادگستری تنها مزیت این هست که خیلی ارزونتر در میاد
در ضمن پیگیری بحث دارالترجمه رو حتما از این تاپیک دنبال کن کمکت می کنه حسابی
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?439-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%AD%D8%AB-%DA%A9%D9%84%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%84%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D 9%85%D9%87
باز اگر سئوال جزئی تری داشتی می تونی خصوصی بپرسی چون من هم لیسانسم پیام نور بود .
موفق باشی

mestaya
April 5th, 2013, 05:00 PM
با سلام
دوستانی که مدرک (پیام نور)خود را دریافت کردن آیا در مدرک عنوان نیمه حضوری یا آموزش از راه دور قید میشود یا خیر ؟
با تشکر

bbb
April 6th, 2013, 11:29 AM
با سلام
دوستانی که مدرک (پیام نور)خود را دریافت کردن آیا در مدرک عنوان نیمه حضوری یا آموزش از راه دور قید میشود یا خیر ؟
با تشکر
خیر و کلمات مشابه نیز در آن یافت نمی شود.

yashar_hashemi
April 13th, 2013, 06:08 PM
سلام
من لیسانسمو پیام نور تموم کردم و فوقمو از تربیت مدرس
از دوستان کسی هست منو راهنمایی کنه چطور میتنونم اصل دانشنامه فوقمو بگیرم؟
با توجه به مطالب این تاپیک مشخصه که اصل دانشنامه یا یه مدرک قابل ترجمه از دانشگاه پیام نور گرفتن راحت نیست
آیا اخذ اصل مدرک فوق مستلزم داشتن مدرک لیسانسه؟
ممنون

alireza68
April 14th, 2013, 06:15 PM
سلام

میدونم تاپیک برای دانشگاه پیامنور وجود داره اما درباره موضوعی که برام سوال شده هیچ پستی پیدا نمیشه. به نرم این موضوع خیلی برای بچه های پیامنور اهمیت داره.
من دانشگاه Cleveland State University اپلای گرفتم. برای اپلای کردن با دردسر از دانشگاه رینمراتم رو گرفتم و چون فارق التحصیل شدم دردسرم بیشتر هم بود.
الان با همون ریز نمرات اپلای گرفتم ولی ازم تقاضای degree کردن و من الان میخوام ازشون درخواست certificate قبولی ارشد کنم تا بتونم مدرک موقتمو از دانشگاه پیامنور بگیرم ، ترجمه کنم و براشون بفرستم.
اما نمیدونم که آیا مدرک موقت رو قبول میکنن یا این که باید حتما خود مدرک رو بفرستم؟ چون اصل مدرک چند سال طول میکشه به پاییز نمیرسه.

دوستانی که اطلاعات دارن نظرشون رو بگن ممنون میشم

vhr
April 15th, 2013, 06:48 PM
با سلام
قابل توجه دوستان پیام نوری که فقط می خواهند ریز نمرات تایید کنند

من امروز رفتم برای گرفتن تاییدیه از سازمان مرکزی پیام نور و میخواستم تجربیات خودمو در اختیارتون قرار بدم

ابتدا من از مرکزی که درسم تموم شده بود ریز نمراتم را با مهر برجسته با یک نامه گرفتم و بردم به ستاد مرکزی که هر استانی داره .
بعد اونها هم یه نامه به شما میدهند برای سازمان مرکزی .لازم به ذکره که من هنوز مدرک موقتم آماده نشده بود و اون دانشگاهی که دارم ازش پذیرش می گیرم گفت فعلا فقط ریز نمراتت را تایید کن و بفرست .

ستاد مرکزی استان ما گفت که با این نامه به احتمال زیاد پیام نور مرکزی (ریزنمراترا )تایید می کنند ولی بعد از 6 ساعت که از اصفهان رفتم تهران و اول وقت رسیدم به سازمان پیام نور (ضمنا قبل از ساعت 8 پاسخگو نیستند) گفتند که جدیدا بخش نامه کردند که ریز نمرات به اونهایی که دانش آموخته هستند بدون مدرک موقت نمیدهند . لازم به ذکره که گفتند بخش نامه ای که دوستان هم ذکر کرده بودند در این صفحه http://pnu.ac.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Event&ID=9533cdc7-2d30-449b-833b-5986cba339b8&LayoutID=271b1448-2a5b-463c-b722-201136b10b63&CategoryID=83588c18-f90b-4040-8497-ea98a61423d4 باطل شده و قبلا با نامه ای که مفاد مدرک موقت را تو خودش داشته باشه و بنویسند که مدرک موقت در حال بررسی می باشد دیگر ریز نمرات را تایید نمی کنند.

و من دست از پا دراز تر برگشتم تا برم دنبال مدرک موقتم و دوباره برم سراغ تاییده مدارک ولی جالب اینه که تازه فهمیدم که دارالترجمه ها هم کل این کارها را (البته در استانهای دیگر) انجام میدهند مثلا به من گفت شما مدارکتتون را به ما بدید ما خودمون هم تاییدیه پیام نور را میگیریم هم وزارت علوم و غیره را . گفتم شاید برا شهرستانی ها خوب باشه.

موفق باشید

alireza68
April 16th, 2013, 05:50 PM
با سلام
قابل توجه دوستان پیام نوری که فقط می خواهند ریز نمرات تایید کنند

من امروز رفتم برای گرفتن تاییدیه از سازمان مرکزی پیام نور و میخواستم تجربیات خودمو در اختیارتون قرار بدم

ابتدا من از مرکزی که درسم تموم شده بود ریز نمراتم را با مهر برجسته با یک نامه گرفتم و بردم به ستاد مرکزی که هر استانی داره .
بعد اونها هم یه نامه به شما میدهند برای سازمان مرکزی .لازم به ذکره که من هنوز مدرک موقتم آماده نشده بود و اون دانشگاهی که دارم ازش پذیرش می گیرم گفت فعلا فقط ریز نمراتت را تایید کن و بفرست .

ستاد مرکزی استان ما گفت که با این نامه به احتمال زیاد پیام نور مرکزی (ریزنمراترا )تایید می کنند ولی بعد از 6 ساعت که از اصفهان رفتم تهران و اول وقت رسیدم به سازمان پیام نور (ضمنا قبل از ساعت 8 پاسخگو نیستند) گفتند که جدیدا بخش نامه کردند که ریز نمرات به اونهایی که دانش آموخته هستند بدون مدرک موقت نمیدهند . لازم به ذکره که گفتند بخش نامه ای که دوستان هم ذکر کرده بودند در این صفحه http://pnu.ac.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Event&ID=9533cdc7-2d30-449b-833b-5986cba339b8&LayoutID=271b1448-2a5b-463c-b722-201136b10b63&CategoryID=83588c18-f90b-4040-8497-ea98a61423d4 باطل شده و قبلا با نامه ای که مفاد مدرک موقت را تو خودش داشته باشه و بنویسند که مدرک موقت در حال بررسی می باشد دیگر ریز نمرات را تایید نمی کنند.

و من دست از پا دراز تر برگشتم تا برم دنبال مدرک موقتم و دوباره برم سراغ تاییده مدارک ولی جالب اینه که تازه فهمیدم که دارالترجمه ها هم کل این کارها را (البته در استانهای دیگر) انجام میدهند مثلا به من گفت شما مدارکتتون را به ما بدید ما خودمون هم تاییدیه پیام نور را میگیریم هم وزارت علوم و غیره را . گفتم شاید برا شهرستانی ها خوب باشه.

موفق باشید

دوست عزیز شما اشتباه کردید که برگشتید، برای شما و سایر دوستان میگم که من بدون داشتن مدرک موقت ریز نمرات رو گرفتم شما وقتی رسیدید اونجا فکر کنم باجه 5 خانم بد اخلاقی هم نشسته میگه نمیشه ولی شما اگر پی گیری کنید میشه. یک مسئول نظام وظیفه اونجا هست که باید از طریق تلفنهای نزدیک در ورودی با ایشون تماس بگیرید توضیح بدید که فقط ریز نمرات میخوام ایشون هم راهنماییتون میکنه و شما میتونید برید سراغ مراحل بعدی که دوندگی های داخل ساختمان هست. چون من نام وظیفم مشخص نبود و خیلیها هم مثل من هستند باید اونجا اسرار زیادی کنین و یجورایی من کلافشون کردم تا به من دادن. فکر کردم بعد از من هرکی بره راحته ولی مثل اینکه هنو اذیت میکنن. به هر حال تو هیچ مرحله ای تا کارتون رو انجام ندادن دست از سرشون بر ندارید و پیگیری کنین.
کار من همون روز راه افتاد البته باید از بچه های فروم تشکر کنم که راهنمایی های کاملی نوشته بودن. کار من از ساعت 9 صبح تا 2 بعد از ظهر طول کشید ولی نامه رو گرفتم.
دوستان اگر پیگیر باشن میتونن از اولین مرحله تو دانشگاه خودشون تا آخریش که مهر وزارت علومه رو تو 3-4 روز طی کنن

mestaya
April 30th, 2013, 02:16 PM
با سلام
دوستان اگر امکان دارد یک نمونه از مدارک ترجمه شده پیام نور اینجا قرار دهید
با تشکر

Sina0077
May 14th, 2013, 09:41 PM
ایا مدرک غیر انتفاعی یا پیام نور(دانشگاه های تهران) به درد apply می خوره؟مخصوصا امریکا؟کدوم درد سرش کمتره؟
ازاد بهتره یا پیام نور یا غیر انتفاعی؟البته در رشته های مهندسی؟

Saaaaam
May 18th, 2013, 12:32 AM
ایا مدرک غیر انتفاعی یا پیام نور(دانشگاه های تهران) به درد apply می خوره؟مخصوصا امریکا؟کدوم درد سرش کمتره؟
ازاد بهتره یا پیام نور یا غیر انتفاعی؟البته در رشته های مهندسی؟

دوست خوبم
من تجربه تدریس در دانشگاه ازاد و پیام نور تهران را دارم بنظر من در هر دو دانشگاه اگر کسی بخواهد درس بخونه امکان پذیر هست که دانشجویی با سواد بشود چون بنظر من 80% دانشجو مهم هست که اهل مطالعه باشد. البته کسی که با معدل 19 از پیام نور فارغ التحصیل بشه بنظر من شانس بورس شدن بیشتری داره تا کسی که از دانشگاه تهران با معدل 14

چون یکی از عوامل بسیییییییییار مهم در اخذ بورس کسب معدل 80% به بالا هست

sh_bahar
May 19th, 2013, 03:17 PM
سلام به دوستان
من گیج شدم. بالاخره دانشگاه پیام نور و قبول دارن یا نه؟
من شنیدم دانشگاه خیلی اهمیت نداره و همین طور معدل (البته بالا باشه بهتره ). نمره زبان، سابقه کار، recomو مقاله خیلی مهمه.

fkolahjooei
May 19th, 2013, 03:36 PM
سلام به دوستان
من شنیدم دانشگاه خیلی اهمیت نداره و همین طور معدل (البته بالا باشه بهتره ). نمره زبان، سابقه کار، recomو مقاله خیلی مهمه.

دوست عزیز، مدرک پیام نور هم قبوله.
اتفاقا دانشگاه و معدل عوامل خیلی مهمی هستن.

heavenboy
May 20th, 2013, 12:53 AM
سلام به دوستان

سلام
دوست عزیز این فاکتور هایی که گفتین(معدل - نمره زبان - مقاله - سابقه کار - انگیزه نامه - دوره های گذرانده شده و ...) همشون موثر هستند ولی باید در نظر داشته باشین که این معیار ها کشور به کشور و دانشگاه به دانشگاه و حتی دپارتمان به دپارتمان میتونه متفاوت باشه.برای کسب اطلاعات بیشتر به تاپیکی که برای دانشگاه مورد نظرتون ایجاد شده مراجعه کنین تا شاید تا حدودی دستتون بیاد برای اون دانشگاه چه چیز هایی ملاک پذیرش هست. البته این نکته رو گوشزد کنم تجارب دیگران را هیچ وقت ملاک عمل قرار ندین و فقط ازشون استفاده کنین.

موفق باشی

dina125
June 2nd, 2013, 12:04 AM
سلام من پیام نور درس خواندم پارسال درسم تمام شده میخوام برم آلمان زبان آلمانی بخوانم تمام مدارکمو ترجمه کردم دیپلم پیش و مدرک موقت لیسانس دیگه نمیدونم چی نیازه؟ ریزه نمرات را درخواست دادم دانشگاه گفت خودمون ترجمه میکنیم میشه چنین چیزی؟برا پیام نور مدرک قبولی میخواد؟چه جوری باید بگیرم ؟دیگه چی نیازه ؟لطفا راهنمائیم کنید

fkolahjooei
June 29th, 2013, 12:38 AM
دوستان فارغ التحصیل پیام نور کسی هست که اخیرا ریزنمرات و یا گواهی پایان تحصیلاتش رو توسط سامانه ی خدمات آموزشی تایید کرده باشه؟
چرا همش پیغام خطا میده؟

morteza6
June 29th, 2013, 01:55 AM
دانشگاه های غیر حضوری و راه دورو خیلی جاها قبول ندارن

Natordasht
July 17th, 2013, 02:38 AM
براي گرفتن پذيرش از آلمان؛

اعتبار موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي (كه عنوان دانشگاه ندارند) چگونه است؟

براي مثال موسسه آموزش عالي غيرانتفاعي فردوس مشهد در وبسايت anabin وضعيت H +/- دارد.

آيا اين موسسه معتبر محسوب مي شود؟

pedramab
January 17th, 2014, 10:19 PM
با سلام. ریزنمرات پیام نور در حین تحصیل و دانشگاه امضا نمی کنه واسه تایید وزارت علوم بفرستم؟ کسی راه حلی داره ؟ میگن تا تموم نکنی امضائ نمیشن :|

nimaK
February 12th, 2014, 07:42 PM
براي گرفتن پذيرش از آلمان؛

اعتبار موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي (كه عنوان دانشگاه ندارند) چگونه است؟

براي مثال موسسه آموزش عالي غيرانتفاعي فردوس مشهد در وبسايت anabin وضعيت H +/- دارد.

آيا اين موسسه معتبر محسوب مي شود؟

يعني مشروط و با حرف و حديث..معمولا در آلمان اون اچ دو مثبتها كاملا مورد تاييد اند..

nimaK
February 12th, 2014, 07:43 PM
با سلام. ریزنمرات پیام نور در حین تحصیل و دانشگاه امضا نمی کنه واسه تایید وزارت علوم بفرستم؟ کسی راه حلی داره ؟ میگن تا تموم نکنی امضائ نمیشن :|

فك مي كنم تقريبا همه جا همينه...ولي در حين تحصيل كه شما مي توني كارنامه كلت رو از گلستان بگيري ولي برفرض اينكه مهر هم روش زده بشه و تاييد هم بشه فك نكنم قابليت ترجمه داشته باشه

nimaK
February 12th, 2014, 07:44 PM
دانشگاه های غیر حضوری و راه دورو خیلی جاها قبول ندارن

مثلا كجا؟؟؟؟؟شما مياي وسط يه عالمه پست يهو ميگي نه و ندارن و فلان و اينها !!!! برادر من همون آمريكا كه اكثرا عاشق شيفتشن من طي تماسهايي كه با حول و حوش 40 تا دانشگاش داشتم فقط "بوستون" قبول نداشت !!! "هو"نندازين بقول بچه ها !!!!

saeid1993
May 1st, 2014, 01:01 PM
سلام به دوستان عزیز...
دانشگاه های کانادا مدرک کارشناسی (سراسری) پیام نور رشته مهندسی مکانیک قبول میکنن یا نه ؟ لطفا در اسرع وقت بهم جواب بدید مرسی

vahidie
May 10th, 2014, 02:57 AM
سلام دوستان
به نظرتون با کارشناسی مهندسی صنایع پیام نور معدل 16.75
کارشناسی ارشد خواجه نصیر معدل 17.5
دو مقاله ژورنال داخلی و یک مقاله ژورنال خارجی و تافل 101 میشه امید به پذیرش و گرفتن فاند خوب از آمریکا یا کانادا داشت؟ (مدرک پیام نور مشکل ایجاد نمیکنه؟)

ahmadpashaei
May 17th, 2014, 03:54 PM
سلام دوستان
به نظرتون با کارشناسی مهندسی صنایع پیام نور معدل 16.75
کارشناسی ارشد خواجه نصیر معدل 17.5
دو مقاله ژورنال داخلی و یک مقاله ژورنال خارجی و تافل 101 میشه امید به پذیرش و گرفتن فاند خوب از آمریکا یا کانادا داشت؟ (مدرک پیام نور مشکل ایجاد نمیکنه؟)
سلام.نه هم دانشگاهی عزیز.مشکلی ایجاد نمی کنه.موفق باشید.فقط یادتون باشه که باید استاد پیدا کنید و بسیار صبور باشید چون استادا خیلی خیلی کم جواب میدن.آماده مصاحبه هم باید باشید

alighadr
May 28th, 2014, 03:46 PM
با درود بر همه دوستان،
لطفا جواب این سوال را کسی بده که اطلاعش کامل و موثقه. در صفحات پیشین هم این سوال چندین بار مطرح شده ولی (طبق روال کاملا معمول نحوه پاسخگویی در applyabroad عزیز!) هیچ کس یه جواب کامل و قطعی نداده. اینطوری فقط تعداد صفحات سر به فلک می کشه و بعد کسی که میاد سوال میپرسه عزیزان ناراحت میشند که چرا نرفتی اول 2 سال وقت بزاری و 2 میلیون صفحه را بخونی ببینی سوالت قبلا مطرح شده و پاسخش موجود بوده!!!:mad::rolleyes:;)
لطفا بفرمایید آیا داشتن دانشنامه اصلی دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی (و نیز کارشناسی ارشد برای کسانی که قصد Phd دارند) به هنگام ثبت نام در دانشگاه مقصد: (خارج کشور، مثلا آمریکا) ضروری است؟ اگر بله، لطفا اگه کسی از مراحل چگونگی درخواست و گرفتن دانشنامه اصلی اطلاع داره دیگران را در جریان کامل پروسه قرار بده و بفرمایید مدت زمانی که طول میکشه تا دانشنامه اصلی به دست شخص برسه چقدر است؟

pedramab
May 29th, 2014, 11:50 AM
با سلام به دوستان عزیز
من 8 ماه پیش با دانشگاه تصفیه کردم، الان بعد 8 ماه دوندگی کارت معافیتم دیروز اومد، رفتم دانشگاه(پیام نور ارومیه) واسه صدور مدرک موقت ، میگن تازه بخشنامه اومده باید نمره درس دفاع مقدس تو معدلت حساب شه (که وقتی من پاس کرده بودم بخشنامه اومده بود حساب نشه) و بخاطر امتحانا سیتم بستس برو 6 تیر بیا تازه اقدام کنیم ، منم فوقش تا 24 تیر باید مدارکم آلمان باشه. 2تا سوال داشتم
1- اونایی که پیام نور خوندن کسی و میشناسن من پیش اون برم سایت رو باز کنه؟ (از تهران چون اینجا کاری بر نمیاد از دستشون)
2- پروسه تایید ریز نمرات با مدرک موقت اگه داشگاه سریع تایید کنه چقد طول میکشه (با پست مدارک)
ممنون میشم اگه جواب بدین

hooshya
June 6th, 2014, 08:02 PM
سلام دوستان
کسی از پروسه صدور دانشنامه تو دانشگاه پیام نور اطلاعی داره؟ امکانش هست تو زمان کمتر از یک ماه بدن دانشنامه و با پیگیری هر روزه؟ اصلا تا حالا کسی تونسته از پیام نور دانشنامشو بگیره؟ :دی

alighadr
June 10th, 2014, 12:41 PM
لطفا بفرمایید آیا داشتن دانشنامه اصلی دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی (و نیز کارشناسی ارشد برای کسانی که قصد Phd دارند) به هنگام ثبت نام در دانشگاه مقصد: (خارج کشور، مثلا آمریکا) ضروری است؟ اگر بله، لطفا اگه کسی از مراحل چگونگی درخواست و گرفتن دانشنامه اصلی اطلاع داره دیگران را در جریان کامل پروسه قرار بده و بفرمایید مدت زمانی که طول میکشه تا دانشنامه اصلی به دست شخص برسه چقدر است؟[/QUOTE]
درود،
هیچکس نیست جواب این سوال رو بده؟ یعنی تا حالا هیچکس دانشنامه اصلی از دانشگاه پیام نور نگرفته؟؟!!!!
:confused::confused:

hooshya
June 11th, 2014, 04:24 PM
لطفا بفرمایید آیا داشتن دانشنامه اصلی دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی (و نیز کارشناسی ارشد برای کسانی که قصد Phd دارند) به هنگام ثبت نام در دانشگاه مقصد: (خارج کشور، مثلا آمریکا) ضروری است؟ اگر بله، لطفا اگه کسی از مراحل چگونگی درخواست و گرفتن دانشنامه اصلی اطلاع داره دیگران را در جریان کامل پروسه قرار بده و بفرمایید مدت زمانی که طول میکشه تا دانشنامه اصلی به دست شخص برسه چقدر است؟
درود،
هیچکس نیست جواب این سوال رو بده؟ یعنی تا حالا هیچکس دانشنامه اصلی از دانشگاه پیام نور نگرفته؟؟!!!!

معمولا اگه برای صدور ویزا نخوان برای ثبت نام حضوری دانشگاها حتما دانشنامه و میخوان.. شما بستگی به مرکزی که فارغ التحصیل شدید، باید درخواست صدور دانشنامه بدید چون اگر بخواد روال عادیشو طی کنه میشه همون 10 سالی که خودشون میگن..بعد دانشگاه شما بعد از یه سری کارای ساده اسکن مدارک و آپلود در سایت مرکزیشون و دریافت شناسه که معمولا این روندم چند ماهی طول میکشه مگر اینکه هر روز پیگیری کنید، پرونده شما رو میفرسته سازمان مرکزی که تهران هست اونجام باز چند ماه طول میکشه که پرونده شما از بایگانی برسه به دست کارشناس و باقی کارا،ولی تو این مرحله اگر خیلی عجله دارید، یعنی وقت سفارت دارید و نامه پذیرش و بلیط و پاسپورت میتونه خیلی کارتونو جلو بندازه..یعنی باهاتون راه میان کاملا بهتون نامه تسریع میدن و کارتون سریع تر راه میفته..این روندی بود که پرونده خودم طی کرده البته هنوز اصل دانشنامه و نگرفتم ولی تو مراحل پایانی.. با توجه به اینکه من بلیط و رزرو هتل و وقت سفارت داشتم..بازم سوال دیگه ای بود تا جایی که اطلاعات داشته باشم در خدمتم.

alighadr
June 12th, 2014, 04:31 PM
درود بر شما،
ممنونم از پاسخ شما دوست عزیز. من قصد دارم برای پاییز 2015 آمریکا باشم. بنابراین، کارم مثل شما فوریتی نیست ولی خب باید هر چه زودتر برم دانشنامه را درخواست کنم. من دانشگاه پیام نور اصفهان بودم. دانشگاه ما هم میگه برو ده سال دیگه بیا برا گرفتن دانشنامه!!!;) حالا با توجه به شرایطم به نظرت نیاز خواهد بود که به تهران هم برم؟ یا اینکه از همینجا میتونم با پیگیری، به موقع دانشنامه را دریافت کنم؟ البته بد نیست بدونید که من چند ماه پیش ریزنمرات و گواهی موقت کارشناسی را فرستادم وزارت علوم تهران برای تایید که یکی دو هفته بعد تایید شده به دستم رسید. سپاس!

hooshya
June 13th, 2014, 04:27 PM
درود بر شما،
ممنونم از پاسخ شما دوست عزیز. من قصد دارم برای پاییز 2015 آمریکا باشم. بنابراین، کارم مثل شما فوریتی نیست ولی خب باید هر چه زودتر برم دانشنامه را درخواست کنم. من دانشگاه پیام نور اصفهان بودم. دانشگاه ما هم میگه برو ده سال دیگه بیا برا گرفتن دانشنامه!!!;) حالا با توجه به شرایطم به نظرت نیاز خواهد بود که به تهران هم برم؟ یا اینکه از همینجا میتونم با پیگیری، به موقع دانشنامه را دریافت کنم؟ البته بد نیست بدونید که من چند ماه پیش ریزنمرات و گواهی موقت کارشناسی را فرستادم وزارت علوم تهران برای تایید که یکی دو هفته بعد تایید شده به دستم رسید. سپاس!

به نظر من شما الان از مرکز خودتون برید درخواست دانشنامه بدید که پروندتون از بایگانی در بیاد و بهشون بگید که کارتون خیلی فوری که با پرونده های همین ماه ها بفرستن تهران چون اگه متوجه بشن که عجله ندارید اصل کارتونو انجام نمیدن..سازمان مرکزی کار زیاد نیاز به پیگیری نداره با توجه به اینکه عجله ندارید..ولی زودتر باید از مرکز فرستاده بشه تهران تا حداقل از روزی که فرستاده شد تهران 3 ماه بعدش مدرکتون آماده باشه.

sh_canada
August 5th, 2014, 01:12 AM
سلام، دوستان من ساکن کانادا هستم. برادرم امسال کنکور داده و الان وقت انتخاب رشتشه. می خوام لیسانسش رو ایران بگیره و بعد بیارمش اینجا.
الان مجازه که از دانشگاه ازاد و غیرانتفاعی و پیام نور و نیمه حضوری(این دیگه چیه!) انتخاب کنه. کدوم یکی از این دانشگاها به ترتیب مورد قبولند؟
ضمنا رشتش انسانیه، به نظرتون کدوم رشته هادر انسانی امکان پذیرش بیشتری دارند؟ حسابداری؟ مدیریت؟ روانشناسی؟ من فکر کردم خوبه حسابداری بخونه و 4 سال دیگه واسه فوق مدیریت حسابداری پذیرش بگیره.
لطفا نظراتتون رو بگید.
ممنون

sh_canada
August 5th, 2014, 04:45 PM
بالاخره واسه پذيرش غيرانتفاعي معتبرتره يا پيام نور يا ازاد؟

a_r81
August 19th, 2014, 10:31 AM
سلام
این مراحل مهر و موم کردن و ارسال مدارک من در دانشگاه پیام نور است. شاید بتونه کمکی کنه.
بعد از ارسال مدارک به سایت و تایید معدل و مهر کردن مدرک توسط خانوم محمدی (خیابان فرصت) و بعد مدارک ترجمه و تایید شده توسط دادگستری و وزارت علوم (که خود دارالترجمه انجام میده) باید برین به آدرس مینی سیتی خیابان نخل سازمان مرکزی پیام نور. اونجا 2 نفر هستند که این کارو انجام میدن.
اگر فقط مهر و موم کردن باشه (یعنی فقط میخواین ریز نمرات و ترجمه ریزنمزاتتونو برای یه دانشگاه بفرستین) باید برین پیش آقای ذوقی
اما اگر مثل من بخواین مدرکتونو برای ارزشیابی (مثلا WES) بفرستین باید برین پیش خانوم آزاد بخت.که ایشون نامه مربوط به wes را براتون امضا کنن و بزارن تو پاکت.
سازمان پیام نور مرکزی ساختمان نوری طبقه همکف تلفن 23322767 021 خانوم آزاد بخت که ایشون بسیار خوش برخورد و دقیق کارتونو انجام میدن و حتی اگه مشکلی هم داشته باشین تو مدارکتون خودشون خیلی کمک میکنن که حتما کارتون انجام بشه.
دانشگاه پیام نور کلا سیستم اداریش یکم پیچیده و سخته. امیدوارم اینجوری کارتون راحت تر انجام بشه

ashkan065
August 20th, 2014, 10:09 AM
سلام دوستان
كسي روميشناسيد كه فارغ التحصيل پيام نور باشه و موفق به گرفتن پذيرش از امريكا شده باشه؟
ميگن چون پيام نور اموزش از راهه دوره مدركش رو قبول ندارند