PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آرشیو شده : شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (تا پایان سال 2012)

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

naeemtop
April 29th, 2009, 09:22 PM
سلام
من زیاد در مورد آلمان اینجا اطلاعات جمع آوری نکردم
ولی تا اینجا فهمیدم که با دانشجوهای دانشگاههای سراسری ایران خوب راه میان و هر کی اقدام کنه میتونه به یکی از دانشگاهاش برسه
اما سوالم اینجاس آیا میشه از تاپ ترین دانشگاههاش مثل rwth یا utm (دانشگاه تکنیک مونیخ) با شرایط متوسط پذیرش با زبان انگلیسی گرفت؟
برای مثال شرایط خودمو مینویسم که خیلی خوب نیس خیلی هم بد نیست

مکانیک دانشگاه سراسری مازندران معدل حدود 14.5 برای مستر میخوام پذیرش بگیرم

برای اونایی که تو آمریکا شانس زیاد ندارن آلمان گزینه خوبی هست ولی تو این فروم ندیدم کسی حرف از پذیرش از این دو دانشگاه رو بزنه

ممنون

Zenith
April 29th, 2009, 10:43 PM
بايد اپلاي كني تا معلوم بشه. تا اونجا كه تجربه نشون داده TU Muenchen به تجربيات تحقيقاتي و اطلاعات عمومي در رشته خودتون خيلي اهميت ميده (استادهاش موقع مصاحبه تلفني در مورد اينجور چيزها خيلي سؤال ميكنن و اگه چيز جالبي بهشون بگي شانس پذيرش گرفتنت خيلي بالا ميره). اگه معدلت پايينه تا حد زيادي ميتوني با نمرات بالاي دروس اختصاصي و نمره بالاي تافل بپوشونيش. يه چيزي رو هميشه يادت باشه، تا خودت رو در معرض اتفاقات خوب قرار ندي نميتوني بهترينها رو بدست بياري. حتماً جفتش رو اپلاي كن. ايشالا از جفتش پذيرش بگيري

danialmdt
April 29th, 2009, 11:51 PM
دوست عزیز در قسمت نتایج پذیرش افرادی که واسه دانشگاههای آلمان اقدام کردن مشخص هستن (که خیلی هاشون به فروم زیاد سر نمی زنن). اگه بتونید با پیام خصوصی یا ایمیل باهاشون در ارتباط باشید و نتایج اطلاعاتی رو که جمع آوری می کنید رو اینجا قرار بدید بقیه هم که مشکل شما رو دارن می تونن استفاده کنن.
موفق و موید باشید :)

naeemtop
May 1st, 2009, 12:17 AM
خوب کلا وضعیت پذیرش این دو دانشگاه نسبت به دانشگاههای آمریکایی چطوریه؟
مثلا همین مونیخ که بهترین دانشگاه آلمان و یکی از بهترین های دنیا هست راحتتر میشه تا یه دانشگاه متوسط به بالای امریکا؟

mohhhamad
May 1st, 2009, 03:35 AM
سلام
خوبی؟
اول یه چیز خدمتت بگم.
دوست عزیز شما فقط یه کنکور سراسری دادی و دانشگاه درجه دو قبول شدی اون هم با معدل پایین.
پس وضعیتت خوب نیست.
کاش از نمره زبانت یا تافل ویا جی آر ای مینوشتی؟
آیا مقاله داری؟
یا کار تحقیقاتی کردی؟
من هم شرایطم مثل شماست ها اینها رو گفتم یه وقت پذیرش نگرفتی به روحیت ضربه نخوری.
شما با دانشگاه تماس بگیر وازشون میانگین معدل بچه هایی که اونجا قوبل شدند و یا میانگین نمره تفال وکلا شرایطشون رو بخواه برات می فرستند.
من یکی از دوستم اونجاست میگردم ایمیلشو اگه پیدا کردم میذارم.
موفق باشی

naeemtop
May 1st, 2009, 12:51 PM
سلام
میدونم
ولی خیلی ها هستن که با وضعیت های بد معدل پایین و دانشگاه آزاد پذیرش گرفتن و رفتن
منم دنبال فاند و ایا نیستمفقط یه پذیرش میخوام با هزینه خودم فکر نمی کنم شانسشو نداشته باشم
درسمم حدود 1 سال مونده تمام بشه
اگه کسی 2 تا مقاله زورنال داشته باشه به نظرتون شانسش خیلی بالاست؟

nima56
May 2nd, 2009, 03:15 PM
سلام
خوبی؟
اول یه چیز خدمتت بگم.
دوست عزیز شما فقط یه کنکور سراسری دادی و دانشگاه درجه دو قبول شدی اون هم با معدل پایین.
پس وضعیتت خوب نیست.
کاش از نمره زبانت یا تافل ویا جی آر ای مینوشتی؟
آیا مقاله داری؟
یا کار تحقیقاتی کردی؟
من هم شرایطم مثل شماست ها اینها رو گفتم یه وقت پذیرش نگرفتی به روحیت ضربه نخوری.
شما با دانشگاه تماس بگیر وازشون میانگین معدل بچه هایی که اونجا قوبل شدند و یا میانگین نمره تفال وکلا شرایطشون رو بخواه برات می فرستند.
من یکی از دوستم اونجاست میگردم ایمیلشو اگه پیدا کردم میذارم.
موفق باشی

سلام
من با mparsa_1365 موافقم با معدل شما و دانشگاهتون امکان پذیرش با فاند آنهم از آلمان سخته چه برسه به این دو تا دانشگاه خوب آلمان.اگر دنبال فاند نیستی در دانشگاههای پایینتر از این دو شانس خوبی داری به شرط داشتن مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی. اون کسایی که می بینی از دانشگاههایی که میگی پذیرش گرفتن اکثرا بدون فاند و از دانشگاههای متوسط آلمان است البته نباید نا امید بشی اگر از نظر گرفتن توصیه نامه از استاده محدودیت نداری برای این دو تا هم اقدام کن و شانست رو امتحان کن هرچند شانس نقش دارد ولی بخش عمده ای را به عهده ندارد.ضمنا گرفتن پذیرش از دانشگاه متوسط و نداشتن فاند دردسرهای خاص خود را برای ویزا به همراه دارد.

naeemtop
May 5th, 2009, 01:27 AM
سلام
من دنبال فاند نیستم
آخه خرج تحصیل تو آلمان خیلی که بالا نیست
دانشگاههای متوسط آلمان سطحشون چطوره؟
مثلا از دانشگاه شریف یا تهران ما خیلی بالاترن؟
راستش هدف من اینه که مستر یه جا باشم که شانسم واسه دکترای آمریکا خیلی بالا باشه
حالا میشه اسم چند تا دانشگاه المان که من با این شرایط توش شانس داشته باشم رو بگید؟

ممنون

iceberg
May 10th, 2009, 12:51 PM
سلام
من دنبال فاند نیستم
آخه خرج تحصیل تو آلمان خیلی که بالا نیست
دانشگاههای متوسط آلمان سطحشون چطوره؟
مثلا از دانشگاه شریف یا تهران ما خیلی بالاترن؟
راستش هدف من اینه که مستر یه جا باشم که شانسم واسه دکترای آمریکا خیلی بالا باشه
حالا میشه اسم چند تا دانشگاه المان که من با این شرایط توش شانس داشته باشم رو بگید؟

ممنون

فكر ميكنم براي درصد زيادي از دانشگاهها ي المان شانس داشته باشيد.ابتدا بايد دانشگاهايي كه رشته دلخواه شما رو دارند پيدا كنيد بعد ببينيد كه از بين اينها كدوم اعتبار بيشتري دارند.و اينطور هم نيست كه با قطعيت بشه گفت شانس پذيرش صد در صد هست ،پس بايد براي گزينه هاي متعددي اقدام كنيد و بعد دست به انتخاب بزنيد

kamran888
May 10th, 2009, 01:36 PM
بغییر از چنتا دانشگاه خیلی معروف مثل مونیخ به نظر می رسید بعضی دانشگاه های متوسط در آلمان هم از سطح بسیار خوبی برخوردار باشند ، مثلا در مورد دانشگاه
Technische Universität Darmstadt که البته من نمیدونم چه رنکی داره ، شما اول مدارک نمیفرستید بلکه همه مدارکو اسکن می کنید و میل می زنید ، بعد از برسی اگه قبول کردن در صفحه شخصی شما که در سایت دانشگاه برای شما درست شده یه آزمون اینترنتی باید انجام بدین کتاب های منابع آزمون هم اعلام کرده بود که تقریبا همونایی بود که در ایران منبع تدریس رشته برق هست، من برای رشته مخابرات این دانشگاه اپلای کرده بودم یه آزمون 2 ساعته هم انجام دادم پشت کامپیوتر که بعد از یه هفته جواب زد شما در آزمون هم قبول شدین حالا شما اصل مدارک را برای ما پست کنید تا جواب نهایی اعلام بشه که من چون سوئد پذیرش گرفتم کلا آلمان رو بیخیال شدم ، آزمونش هم خیلی با حال بود قبلش گفته بود از اینترنت پر سرعت استفاده کنید اگه برق خونه شما بره هنگام آزمون هیچ ربطی به ما نداره و سرور سر 2 ساعت به آزمون پایان میده و اینکه کسی دیگه به جای شما آزمون نده اونوقت میایی اینجا درسا سخته کم میارید :D ،سوالاش که خیلی گلابی بود ، چند تا مسئله حل کردنی هم داشت که تو گزینه هاش مثل کنکور ارشد نکته داشت و اگه یه اشباه می کردی جواب اخر اشتباه تو گزینه ها بود ،تافل ibt بالای 88 می خواست و دانشگاه مجانی هم هست ، سیستم پذیرشش که به نظر من خیلی جالب بود ، سیلابس تدریسی فوق العاده ای هم داشت در سطح ارشد برای رشته ما ولی خوب به نظر من همیشه دانشگاه های آلمان رو آخرین گزینه بزارین برای گرفتن پذیرش چون یه ذره غریب نوازن این آلمانی ها ::) .

naeemtop
May 13th, 2009, 02:04 PM
سلام
تعریف دانشگاه دارماشتات darmstatdt رو خودم هم شنیدم ولی گویا سایت دانشگاه فقط به زبان آلمانی هست؟
برای شما انگلیسی بود؟
میشه لینک صفحه برنامه های master این دانشگاه رو بزارید؟

اینکه میگید آلمانی ها غریبه ها رو اذیت میکنن در چه سطحه؟
کتک که نمیزنن! 8)
آخه من میخوام 2 سال برم درس بخونم اگه مشکل خاصی نباشه عیبی نداره

kamran888
May 13th, 2009, 02:28 PM
سلام
تعریف دانشگاه دارماشتات darmstatdt رو خودم هم شنیدم ولی گویا سایت دانشگاه فقط به زبان آلمانی هست؟
برای شما انگلیسی بود؟
میشه لینک صفحه برنامه های master این دانشگاه رو بزارید؟

اینکه میگید آلمانی ها غریبه ها رو اذیت میکنن در چه سطحه؟
کتک که نمیزنن! 8)
آخه من میخوام 2 سال برم درس بخونم اگه مشکل خاصی نباشه عیبی نداره

به نکته بسیار خوبی اشاره کردی ، مساله اینه که چند ماه پیش صفحه انگلیسی ورودی سایت اینا که بقیه صفحه انگلیسی ها بش لینک شده بود مشکل پیدا کرد ولی الان درست شده دیگه ،برای دریافت بقیه لینک انگلیسی ها من بشون ایمیل زدم که این صفحه ورودی که این هست http://www.ice.tu-darmstadt.de/about/index.en.jsp مشکل داره و اونا برام با میل فرستادن که آدرس صفحه های لینک شده این هست که در اینجا در اختیارتون قرار می دم اینا هم کارای عجیب غریبی می کنندا مثل کارای اپلایشونه :D

http://www1.tu-darmstadt.de/aaa/bewerbungsvorgang.en.tud# صفحه انگلیسی ورودی برای اپلای

http://www.ice.tu-darmstadt.de/about/index.en.jsp صفحه ورودی گروه برق و انفورماتیک

اینم لیست دانشگاه های همکار این گروه http://www.ice.tu-darmstadt.de/about/partnerinstitutions/index.en.jsp

Partner Institutions
Royal Institute of Technology, School of Information Technology (KTH), Stockholm/Kista, Sweden
Externer VerweisTallinn Technical University, Tallinn, Estonia
Faculty of Telecommunications and Electronics, Kaunas University of Technology, Kaunas, Lithuania
nformatics Institute, UFRGS University, Porto Alegre, Brazil
Department of Computer Science & Engineering, The Chinese University of Hong Kong
University of Central Florida, Orlando, USA
Department of Microelectronics and Computer Science, Technical University of Lodz, Poland
Technical University of Gdansk, Poland
Faculty of Electrical Engineering, University of Ljubljana, Slovenia
Department of Electronics and Telecommunications, Politehnica University, Bucarest, Romania
University of Ottawa, Canada
University of Oslo,

http://iss3.vlsi.informatik.tu-darmstadt.de/webtest/abfrage.php?frid=11&lang_id=2 صفحه ورودی برای رجیستر کردن رشته مخابرات

ولی انصافا آدم میره تو سایت دانشگاه اینا کیف می کنه خیلی قشنگ دیپارتمان ها تخصصی تفکیک کردن من که دلم براش تنگ می شه :D ، چند تا رشته دیگه هم به انگلیسی ارائه میشد تو این دانشگاه که یادم نیست چیا بود از تو DAAD یا خود وب دانشگاه بگردید پیدا کنید.

منظور هم از اذیت کردن یکی تو ویزا دادن هست و یکی هم در مورد زبان که می گن اگه باشون انگلیسی حرف بزنی جوابتو نمی دن ، ازت انتظار دارن زبونشونو یاد بگیری ، ،از یه کسی که اونجا هست بپرسی بهتر راهنمایی می کنه ، این حرفای من هم در حد چیزایی هست که شنیدم ، شنیدن کی بود مانند دیدن

اینم جدیدا دیدم در مورد رنکینگ چون من خودم زیاد تو باغ رنکینگ بزای نبودم
http://www.ice.tu-darmstadt.de/about/faq/ifyouarenotsurewhertertoapply.en.jsp

If you are not sure whether to apply or not
Why iCE Master? Why TU Darmstad

A: The iCE Master program is a program of excelence founded in 2001, supported and endorsed by the DAAD. It graduated dozens of engineers who followed international careers in companies, universities and research centers all over the world. The program is offered by the Department of Electrical Engineering and Information Technology of TU Darmstadt, which is ranked among the top 3 in Germany by many publications such as Stern and WirtschaftsWoche.

naeemtop
May 14th, 2009, 01:17 AM
سلام
بایت اطلاعات کاملتون ممنون
میشه لینک صفحه مستر برای مکانیک رو هم بزارید
راستی این دانشگاه مستر به زیان انگلیسی برای مکانیک داره؟
شرایط من واسه این دانشگاه مساعد هست؟
دانشگاههای زیر چطورن؟ (در مورد هر کدوم اطلاعات دارید بزارید)

Stuttgart U
Hamburg-Harburg TU
Ravensburg-Weingarten H
Siegen U
Berlin TU
Landshut H
Ingolstadt H
Wildau TFH
Esslingen H
Wuppertal U

ممنون

Zenith
May 14th, 2009, 05:58 PM
قابل توجه دوستان، چند روز پیش یکی از دوستان من از با معدل 16.7-8 برق مونیخ رو ریجکت شد. تافلش 95 بود و مقاله هم نداشت. اما دانشگاه سراسری ممتاز درس میخوند. به نظرم امید برای شما زیاد نیست. اما همونطور که گفتم به امتحانش می ارزه. سنگ مفت گنجشک مفت

Zenith
May 14th, 2009, 06:12 PM
راستی. در جواب سؤال آخرتون:

من مهندس برق نیستم. اما از اعتبار دانشگاه های فنی در خود آلمان و اروپا تا حدودی خبر دارم.
اول از همه این لینک فکر میکنم به درد هر کسی که میخواد آلمان اپلای کنه بخوره. میتونین ببینید که هردانشگاه توی کدوم تخصص خیلی خوبه:
http://en.wikipedia.org/wiki/German_Universities_Excellence_Initiative

دوماً با توجه به تجربه این دانشگاه در زمینه علوم مهندسی در آلمان اعتبار خوبی دارند: (سعی کردم به ترتیب بنویسم)

TU Muenchen
RWTH Achen
TU Darmstadt
Uni Karlsruhe
Uni Stuttgart
TU Hamburg-Harburg
Uni Erlangen-Nurnberg
TU Dresden

توجه کنید که نظرها و تجربه ها متفاوته. منابع من سایتهای رنکینگ مثل webometrics، QS، ISI و رنکینگ دانشگاه شانگهای و همچنین نظر دوستان و آشنایان مقیم آلمان و مهندسان آلمانی بوده.

همونطور که گفتم نمیدونم کدومشون دوره بین المللی دارن. خودتون زحمت جستجو رو بکشید و لطف کنید نتایج جستجو تون رو یه جایی توی سایت قرار بدید تا بقیه بچه های برق هم مطلع بشن.

naeemtop
May 15th, 2009, 01:38 PM
سلام
اینا بعضیهاشون course های بین المللی دارن مثلا stutgard
ولی یه چیزی هست من تو بخش رشته خودم دیدم نوشته بود باید یه سری درسایی رو بلد باشین که بیاین فلان رشته بعد درسا رو دیدم 70 درصدشو ما نخوندیم
یعنی نظام آموزشی اونجا با اینجا فرق داره؟امکان داره بریم تو درس خوندن به مشکل بربخوریم؟

بعدش یکی از دوستان من که تو آلمان درس میخونه میگفت دانشگاه مونیخ به راحتی به کسی مدرک نمیده و پوست آدمو میکنه واسه همین خیلی از ایرانیا اونجا نصفه کاره میان بیرون کسی خبر داره که شرایط چطوری هست و آیا به این سختی که تعریف میکننه؟

دیگه اینکه آیا پذیرش گرفتن از دانشگاهی مثل مونیخ با شرایط من از پذیرش گرفتن از دانشگاههای آمریک با فاندا (رنک 100 تا 150) سختتره؟

دیگه اینکه به نظرتون میارزه آدم وقت بزاره زبان آلمانی یاد بگیره بره مثلا دارمشتات؟

و سوال اصلی
آیا فارغ التحصیل بودن از یه دانشگاه معمولی آلمان شانس آدرم رو برای phd آمریکا خیلی زیاد تر نمیکنه نسبت به اینکه مستر رو از دانشگاهی مثل خواجه نصیر یا هر دانشگاه ایرنی فارغ التحصیل بشیم؟

موفق باشید

babakxray
May 15th, 2009, 03:45 PM
و سوال اصلی
آیا فارغ التحصیل بودن از یه دانشگاه معمولی آلمان شانس آدرم رو برای phd آمریکا خیلی زیاد تر نمیکنه نسبت به اینکه مستر رو از دانشگاهی مثل خواجه نصیر یا هر دانشگاه ایرنی فارغ التحصیل بشیم؟

موفق باشید

من روی این مسئله خیلی پرس و جو کردم و از آدمای مختلف از استاد آمریکایی گرفته تا دانشجو صحبت کردم. شما اگه از دانشگاه های خوب و نسبتا خوب اروپا مستر بگیری به مراتب شانست برای PHD آمریکا بیشتره و مهم ترین دلیلش اینه که دانشگاه های ایران شناخته شده نیستند.

Zenith
May 15th, 2009, 05:47 PM
و سوال اصلی
متأسفانه امسال به خاطر بحران اقتصادی موجود کسی رو ندیدم که تجربه بورس گرفتن رضایت بخشی داشته باشه. به خاطر پولی شدن دانشگاه های سوئد و ادامه بحران اقتصادی تا دو سه سال آینده احتمالا آلمان به مناسبترین گزینه برای اشخاصی با رزومه متوسط به پایین تبدیل بشه. دانشگاه معمولی آلمان رنکش 200 تا 500 هست. راستش رو بخواین توی دانشگاه های آلمان مونیخ خیلی سخت پذیرش میده. اما واسه بقیه دانشگاه هایی که گفتم نه، از آمریکا آسونتره. لابد خودتون میدونید که برق دانشگاه صنعتی شریف جقدر توی دنیا معروفه. به نظر من اگه فوق شریف قبول شدید حتماً برید شریف (با توجه به اینکه به خاطر بحران اقتصادی شانس بورس گرفتن زیاد نیست و معمولا بورسها رو به GPAهای بالای 3 یعنی همون 15 خودمون میدند.) بعدش واسه یه دانشگاه ممتاز آمریکایی واسه دکترا اپلای کنید.
اگر قصدتون واقعاً رفتن به آمریکاست و قطعی هست، ارزش نداره آلمانی رو به خاطرش یاد بگیرید. بهتره وقتتون رو واسه بهبود معدلتون بذارید. چون حداقل دوسال باید سه روز در هفته کلاس برید. اما اگه میخواهید توی یکی از کشورهای آلمانی زبان کار کنید و زندگی کنید، این کار رو حتماً انجام بدید. (خودم هم همین کار رو کردم و از یه دانشگاه آلمانی زبان پذیرش گرفتم.)

naeemtop
May 16th, 2009, 01:07 PM
سلام
ممنون
در مورد گرايش ها اطلاعي نداريد؟
چرا گرايش هاي ارشد براي مكانيك تو آلمان با ايران فرق داره؟
مثلا ما اينجا گرايشي به اسم computational mechanics نداريم

موفق باشيد

Zenith
May 16th, 2009, 02:24 PM
اتفاقاً اين مورد خاص رو خودم اطلاع دارم فكر كنم منظورتون دانشگاه شتوتگارت باشه، اسم كامل رشته مكانيك محاسباتی مواد هستش. اتفاقاً از بچه های دانشگاه ما (اميركبير) چند نفر همين الان توی همون رشته دارن درس ميخونن. درسته كه توی ايران گرايشی به اون اسم نداريم، اما اين رشته، پيشرفته يكی از كارهاييه كه مهندسان مكانيك جامدات همشون بلد هستند. آناليز تنش و ديناميك سيالات و ... كه اكثراً با رياضيات عددی پيشرفته انجام ميشه. هدف اون رشته هم اينكه اينجور تواناييها رو در مهندس مكانيك پرورش بده.

اكثر مغايرتهايی كه شما در اسم گرايشهای مختلف در دانشگاههای خارجی با ايرانی ميبينيد، به خاطر اينكه اونها يكی از درسها رو بر ميدارن، مباحث مربوط به همون رو تا حد پيشرفته تدريس ميكنن و سيلابسشون رو بر مبنای اون درس خاص بنا ميكنند.
بعنوان مثال حتماً اين رشته ها رو واسه فوق ليسانس زياد ديديد:

مثلاً كنترل پروژه يا كنترل كيفيت برای مهندسی صنايع
مثلاً اتوماسيون و كنترل برای مهندسی برق
مثلاً طراحی رآكتور برای مهندسی شيمی

زياد روی اسم رشته ها حساسيت نداشته باشيد. فقط دقت كنيد ببينيد از چه رشته هايی دانشجو ميگيرند.

naeemtop
May 18th, 2009, 12:36 PM
سلام
ممنون از جوابت
اینطوری که خیلی بده آخه 70 درصد course های مستر تو آلمان computational mechanics هست
اینی که دانشگاه اشتوتگارد میده نوشته computational mechanics of materials یعنی مکانیک محاسباتی مواد ( که بحث های آنالیز تنش و مواد بیشتر توش هست) که من از این رشته خیلی بدم میاد منظورم آنالیز تنش هست ولی دانشگاه مونیخ فقط نوشته computational mechanics و حرفی از material نزده آیا این 2 تا با هم فرق دارن؟
یعنی اونایی که توش material ننوشته با اونایی که نوشته فرق داره؟

میشه یخورده توضیح بدید؟

بعد اینکه من تو ایران گرایش طراحی کاربردی رو دوست دارم کدوم گرایش رو باید تو آلمان برم؟

و سوال بعدی در مورد مکاترونیک آیا برای اینکه ارشد بریم مکارترونیک لازم نیست پیش زمینه های قوی از برق داشته باشیم؟آخه تو سایت نوشته بود

Zenith
May 19th, 2009, 03:05 AM
خب برو سيلابس هاشون رو نگاه كن ببين درسهای كدومش رو بيشتر دوست داری. همون رو انتخاب كن و اپلای كن. به همين سادگی.
مسلماً واسه مكاترونيك بايد يه مقداری از رشته برق هم اطلاعات داشته باشی ديگه. حالا يا خودت بايد بری بخونی، يا بری كلاسی چيزی

naeemtop
May 19th, 2009, 01:28 PM
سیلابس ها رو دیدم
ولی سوالم اینجاس که کسی که تو ایران مکانیک خونده آیا نباید حداقل 70 درصد مطالب مربوط به مستر تو آلمان رو بدونه؟
اینطوری که بریم مکاترونیک هیچی خبر نداشته باشیم خیلی بد میشه اونوقت نمیتونیم دانشجوی خوبی باشیم
آیا مباحثی که نوشته رو از صفر تدریس میکنن؟

خود آلمانی ها تو لیسانس مکانیکشون مباحث برق دارن؟

بعد اینکه آیا آمریکا هم همینطوره؟ یا اینکه نظام آموزشی اونجا بیشتر به ایران شبیه هست؟میشه همینجا تفاوت آلمان و آمریکا رو بگید؟

ممنون از جوابهاتون

Zenith
May 19th, 2009, 02:01 PM
من در مورد سيستم آموزش عالی آمريكا اطلاعات چندانی ندارم فقط به نظر من سيلابسهای رشته های مهندسيشون (حداقل توی رشته خودم) خيلی معقولتر و فكرشده تر از اروپاست. به نظر من بهتره بری توی ليست دانشجوهای فوق ليسانس و دكترا اون دانشگاه هايی كه ميخوای اپلای كنی بگردی و يك نفر رو پيدا كنی و تمام اين سؤالاتت رو با ايميل از همون بپرسی. من اين كار رو كردم و توی انتخابهام خيلی كمكم كرد.

اميدوارم رشته و دانشگاهی رو كه دوست داری پيدا كنی

naeemtop
May 19th, 2009, 11:28 PM
شما خودت چه رشته و کدوم دانشگاه هستی؟
شرایط اولیتون چطوری بود؟

Zenith
May 22nd, 2009, 10:20 PM
شما خودت چه رشته و کدوم دانشگاه هستی؟
شرایط اولیتون چطوری بود؟

من اميركبير خوندم. واسه فوق به احتمال خيلي زياد ميرم بايرويت. به جز يه مقاله كنفرانس و يه ثبت اختراع چيز در خور توجهي نداشتم. تافل 104 شدم. 1000 ساعت هم آلمانی كلاس رفتم و مدارك مربوطه رو هم اخذ كردم. اگر سؤال خاصي داشتيد ايميل بزنيد. تا از موضوع تاپيك منحرف نشيم.

pars_1361
July 7th, 2009, 08:18 PM
سلام
من یه grant از دانشگاه برمن آلمان دارم، می خواستم بدونم کسی می دونه چجور دانشگاهیه؟ یا اعتبارش در چه سطحیه؟ ممنون میشم اطلاعات خودتون را بگید و به سایت DAAD ارجاع ندید.

Zenith
July 7th, 2009, 08:45 PM
خب معتبرترین رنکینگ در مورد دانشگاه های آلمان رنکینگ سایت daad هست. بسیاری از رنکینگهای بین المللی در مورد دانشگاه های آلمان واقعاً کم لطفی میکنن. علتش هم بیشتر مربوط به میزان کم گرنتها و نداشتن امکانات خوابگاهی هست. اما خب از لحاظ امکانات و سطح علمی از بسیاری از دانشگاه هایی که حتی توی webometrics زیر 100 رتبه گرفتند بهتر هستند. یه توصیه، به جای اعتبار دانشگاه، بیشتر دنبال اعتبار رشته توی اون دانشگاه باشید.

در مورد مقایسه اعتبار، امکانات، نظر دانشجویان همون دانشکده در مورد ارزیابی، امتحانات، امکانات ورزشی، سطح علمی و ... باید عرض کنم که حرف هیچکدوم از بچه های فروم معتبرتر از اطلاعاتی که daad در این زمینه ها میده نیست. به همون رنکینگ اعتماد کنید.
حالا از اونجایی که من حدس زدم رشته شما برق باشه:
http://www.daad.de/deutschland/hochschulen/hochschulranking/06543.en.html?module=Fachbereich&do=show&id=9017

به هر صورت خودتون میتونید معیارهای ارزیابی رو تعیین کنید و رنکینگ مطابق با نظر خودتون رو بدست بیارید. webometrics بیاد از آلمانیا یاد بگیره که رنکینگ یعنی چی

http://www.daad.de/deutschland/hochschulen/hochschulranking/06543.en.html?module=IndivRanking&esb=9&step=2&hstyp=1

bijan
July 10th, 2009, 09:08 PM
سلام دوستان

کسی می دونه مدرک school leaving certificate معادل چه مدرک ماست؟ مدارکی که استاد از من خواسته پست کنم اینهاست: (ممنون میشم راهنماییم کنین که معادل چی هستن)

The following documents must be submitted to our address:
school leaving certificate in the original language, and a certified translation
list of grades and subjects in the original language, and a certified translation
- university entrance examination/certificate (if required in your country) in the original language, and a certified copy
- academic degree in the original language, and a certified translation
transcript of records for each semester in the original language, plus certified translation

Zenith
July 10th, 2009, 10:22 PM
1) ریزنمرات و گواهی دیپلم و پیش دانشگاهی
2) ریزنمرات دانشگاه كه مهر تأیید آموزش دانشگاهتون باشه
3) گواهی رتبه كنكور، كه برای لیسانس و فوق لیسانس از سازمان سنجش میتونید بگیرید
4) اصل مدرك یا مدرك موقت لیسانس/ فوق لیسانس
5) همون ریزنمرات این كار رو هم میكنه

توصیه میكنم خودتون به انگلیسی یه course discription برای واحدهای تخصصیتون به انگلیسی و سیلابس تدریس این دروس بنویسید و در كنار بقیه مدارك بفرستید كه استاد بدونه از هر درسی چه مباحثی رو بلدید

bijan
July 12th, 2009, 11:47 PM
ممنون Zenith جان از توضیح کاملت. پس باید مدارک دبیرستان و کنکور هامو هم بدم ترجمه و تایید کنن. من البته گواهی برای پیش دانشگاهی ندارم فقط ریز نمره هست که زیرش هم یک خط نوشته فارغ التحصیلیمو. در ضمن گواهی دیپلمم هم خطاب به دانشگاه بوده و زیرش گفته این مدرک غیر از اطلاع به دانشگاه لیسانسم ارزش دیگه ای نداره.
این مدارک به نظرت کفایت میکنه؟
ببخش اینقدر وارد جزئیات میشم. حدس زدم شاید برخورد داشته باشی، راهنمائیت برام مفیده.

Zenith
July 13th, 2009, 12:02 AM
به نظر من مهم اینه كه مدركی داشته باشید كه صلاحیت یا پایان دوره یا هر چیز دیگه ای رو نشون بده. اینكه خطاب به كجا یا كدوم ارگان باشه اونقدر ها اهمیت نداره. وضعیتی كه ما ایرانی ها داریم خیلی شبیه به همه. من هم وقتی نتونستم خطاب به دانشگاه خارجی گواهی اشتغال به تحصیل بگیرم مجبور شدم خطاب به سازمان سنجش بگیرم و همون رو ترجمه كنم و بفرستم. كاری كه از دست ما بر میاد همینه كه با این جور مدرك ها كارمون رو راه بندازیم و از چیزی كه داریم استفاده كنیم

اگر استاد هم بهتون گیر داد بفرمایید اینجا به ما از این چیزا نمیدن. اگه هم درخواست بدیم، خانوم/آقای پشت میز بهمون میخنده

idehnn
July 29th, 2009, 07:52 PM
سلام
من برای مستر برای دانشگاه فرانکفورت مدارکمو فرستادم، حالا برام میل زدن که مدرکی که نشون میده از دبیرستان برای ورود به دانشگاه آماده بودینو بفرستین، یعنی کارنامه کنکور لیسانس؟؟ میشه بگید که از کجا باید بگیرم این مدرکو؟ در ضمن من واقعا نمی فهمم این مدرک به جه دردشون می خوره، حالا باز اگه مدرک کنکور فوق لیسانسو می خواستن منطقی بود، منظورشون همون نیست؟! هر چند که ندارم. میشه کمک کنید ؟! :(

mohmad0014
July 29th, 2009, 08:28 PM
سلام
من برای مستر برای دانشگاه فرانکفورت مدارکمو فرستادم، حالا برام میل زدن که مدرکی که نشون میده از دبیرستان برای ورود به دانشگاه آماده بودینو بفرستین، یعنی کارنامه کنکور لیسانس؟؟ میشه بگید که از کجا باید بگیرم این مدرکو؟ در ضمن من واقعا نمی فهمم این مدرک به جه دردشون می خوره، حالا باز اگه مدرک کنکور فوق لیسانسو می خواستن منطقی بود، منظورشون همون نیست؟! هر چند که ندارم. میشه کمک کنید ؟! :(

منظور مدرکی دال بر قبولی شما در دانشگاه است که باید از سازمان سنجش بگیری در ضمن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی هم معمولا دانشگاه های آلمان می خواهند ( برای من که خواست)

idehnn
July 29th, 2009, 11:15 PM
منظور مدرکی دال بر قبولی شما در دانشگاه است که باید از سازمان سنجش بگیری در ضمن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی هم معمولا دانشگاه های آلمان می خواهند ( برای من که خواست)

یعنی مدرکی که توی دانشگاه برای لیسانس قبول شدم؟!

mohmad0014
July 29th, 2009, 11:17 PM
یعنی مدرکی که توی دانشگاه برای لیسانس قبول شدم؟!

همینطوره

sodium
August 10th, 2009, 12:45 AM
سلام به نظر شما با معدل ۱۶ از دانشگاه آزاد تهران شانسی واسه گرفتن اپلای از یکی‌ از دانشگاهای آلمان رو دارم یا نه؟ البته واسه مقطع دکترا و رشتهٔ عمران آب.
با تشکر

reza.bahmaniar
August 10th, 2009, 03:22 AM
لطفا مطالب خود در مورد شانس گرفتن هرگونه پذیرش از دانشگاههای آلمان را در این قسمت مطرح نمایید.

nima56
August 12th, 2009, 02:04 PM
سلام
امکان پذیرش گرفتن دارید ولی‌ فاند گرفتن کمی‌ برایه شما سخت خواهد بود با توجه به مدرکتون ولی‌ اگر دانشجویی فعالی‌ بوده اید و مقاله خوب دارید میتوانید امیدوار باشید هرچند گرفتن فاند از آلمان کلا سخته.

sodium
August 13th, 2009, 01:09 AM
با تشکر از نیما جان
فقط اگه امکانش هست اینرو هم بگو که کلا معدل و دانشگاه کارشناسی چقدر تو پذیرش تاثیر داره یا مثلا اگه مدرک کارشناسی ناپیوسته باشه چی‌ اون چقدر تاثیر داره؟
من ۱ مقاله تو کنفرانس هیدرولیک دارم ۲ -۳ تا هم تو مرحله تأیید چکیده واسه یکی‌ دوتا کنفرانس داخلی‌ حالا اگه اینا هم چاپ بشه چقدر واسه گرفتن فاند تاثیر داره؟
با تشکر

mohammad_ms
August 26th, 2009, 10:16 AM
من درسم هنوز تموم نشده و یک ترم دیگه مونده . به جای اصل مدرک چی باید بفرستم

iceberg
August 26th, 2009, 02:36 PM
من درسم هنوز تموم نشده و یک ترم دیگه مونده . به جای اصل مدرک چی باید بفرستم

ممكنه بتونيد با ريز نمرات فعلي و ديگر مدارك پذيرش بگيريد ولي به هر حال شانستون خيلي كمتر از وقتي خواهد بود كه مدارك كامل ارايه بديد.
چرا اينقدر عجله؟!

redstar63
October 7th, 2009, 04:26 PM
سلام
من جدیدا به فکر ادامه تحصیل در دوره دکتری رشته فیزیک افتادم
یکی از گزینه هام آلمانه
با توجه به وضعیت من شانس گرفتن کمک هزینه تحصیلی چقدره و کجاها اقدام کنم بهتره
معدل لیسانس 15
معدل فوق 16.90
مقاله داخلی 3
مقاله خارجی 2 چاپ شده و 3 submit شده
مدرک زبان فعلا ندارم
با تشکر

iceberg
October 7th, 2009, 05:31 PM
سلام
من جدیدا به فکر ادامه تحصیل در دوره دکتری رشته فیزیک افتادم
یکی از گزینه هام آلمانه
معدل لیسانس 15
معدل فوق 16.90
مقاله داخلی 3
مدرک زبان فعلا ندارم
با تشکر

در مورد شانس شما بنده اظهار نظري نميكنم ولي در مورد اينكه پرسيديد كجا اقدام كنيد بهتره(اگر آلمان منظورتون هست) بايد بگم هردانشگاه معتبري كه ممكنه به شما كمك هزينه بدهند رو امتحان كنيد چون كشوري مثل آلمان خيلي سخت تر از مثلا امريكا يا كانادا كمك هزينه تحصيلي ميده.

nima56
October 7th, 2009, 06:40 PM
در مورد شانس شما بنده اظهار نظري نميكنم ولي در مورد اينكه پرسيديد كجا اقدام كنيد بهتره(اگر آلمان منظورتون هست) بايد بگم هردانشگاه معتبري كه ممكنه به شما كمك هزينه بدهند رو امتحان كنيد چون كشوري مثل آلمان خيلي سخت تر از مثلا امريكا يا كانادا كمك هزينه تحصيلي ميده.
من با نظر iceberg موافقم. گرفتن فاند از آلمان کلا سخته و شاید در دانشگاههای متوسط آلمان موفقتر باشید.

bamdad1983
October 17th, 2009, 01:42 PM
سلام دوستان.
من با معدل 13.7 دانشگاه شهید بهشتی(برق الکترونیک)
TOEFL ibt 84
و دوتا مقاله(یکی داخلی یکی خارجی) شانسی واسه پذیرش از آلمان برای فوق لیسانس دارم؟
البته به بورس فکر نمیکنم ولی با این معدل به پذیرش معمولی از آلمان میشه امیدوار بود؟

soleimani_h
October 17th, 2009, 02:13 PM
سلام
براي گرفتن پذيرش phd شيمي تجزيه يا محيط زيست ( با فوق ليسانس شيمي تجزيه از يكي از دانشگاههاي دولتي تهران و 42 سال سن ) از كدام دانشگاه بهتر است ؟ امكان گرفتن fund هست؟امكان استفاده از فرصت مطالعاتي با مدرك فوق ليسانس هست؟

iceberg
October 17th, 2009, 02:58 PM
سلام
براي گرفتن پذيرش phd شيمي تجزيه يا محيط زيست ( با فوق ليسانس شيمي تجزيه از يكي از دانشگاههاي دولتي تهران و 42 سال سن ) از كدام دانشگاه بهتر است ؟ امكان گرفتن fund هست؟امكان استفاده از فرصت مطالعاتي با مدرك فوق ليسانس هست؟

به نظرم هر دانشگاه معتبري كه فاند بده رو بايد پذيرفت،قبلا هم عرض كردم كه دانشگاهاي اروپايي مخصوصا المان به راحتي كانادا يا امريكا فاند نميدهند.نكته بعدي اينكه فكر ميكنم سن شما هم براي اخذ پذيرش و مخصوصا براي ويزا زياد و مشكل ساز هست.البته شايد اينطور نباشه ولي من اينطوري فكر ميكنم.
به هر حال بايد اقدام كنيد و نتيجه رو در عمل ببينيد.

iceberg
October 17th, 2009, 03:01 PM
سلام دوستان.
من با معدل 13.7 دانشگاه شهید بهشتی(برق الکترونیک)
TOEFL ibt 84
و دوتا مقاله(یکی داخلی یکی خارجی) شانسی واسه پذیرش از آلمان برای فوق لیسانس دارم؟
البته به بورس فکر نمیکنم ولی با این معدل به پذیرش معمولی از آلمان میشه امیدوار بود؟

چرا كه نه.البته به شرطي كه از همه فرصتها استفاده كنيد و رو دانشگاه يا ايالت خاصي گير نباشيد.

r1000
October 20th, 2009, 02:16 AM
سلام دوستان.
من میخوام برای ادمه تحصیل اگه بشه برم آلمان! الان اینجا ترم 2 کارشناسی عمران آزاد مشهد میخونم!
یعنی میخوام انصراف بدم و برم اونجا لیسانس بخونم!

رشته مد نظرم هم automotive engineering هستش! نمیدونم در آلمان رشته تاپی محسوب مشه یا نه ولی به هر حال خیلی علاقه دارم!

یه سری اطلاعات پیش زمینه کسب کردم! کسی از دوستان در مورد موقعیت من(رفتن با دیپلم) میتونه راهنمایی بکنه؟!

پذیرش برای لیسانس راحتتره یا فوق!؟

از چند نفر شنیده بودم که در بعضی از دانشگاههای آلمان میشه رایگان تحصیل کرد،در این مورد هم اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

با تشکر.;)

iceberg
October 20th, 2009, 11:27 AM
سلام دوستان.
من میخوام برای ادمه تحصیل اگه بشه برم آلمان! الان اینجا ترم 2 کارشناسی عمران آزاد مشهد میخونم!
یعنی میخوام انصراف بدم و برم اونجا لیسانس بخونم!

رشته مد نظرم هم automotive engineering هستش! نمیدونم در آلمان رشته تاپی محسوب مشه یا نه ولی به هر حال خیلی علاقه دارم!

یه سری اطلاعات پیش زمینه کسب کردم! کسی از دوستان در مورد موقعیت من(رفتن با دیپلم) میتونه راهنمایی بکنه؟!

پذیرش برای لیسانس راحتتره یا فوق!؟

از چند نفر شنیده بودم که در بعضی از دانشگاههای آلمان میشه رایگان تحصیل کرد،در این مورد هم اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

با تشکر.;)
دوست عزيز جواب همه سوالات شما در تاپيكهاي مربوطه موجود هست.به هر حال من كلي جواب شما رو ميدم.

شما فقط در صورتي ميتونيد با داشتن ديپلم از آلمان پذيرش بگيريد كه قبولي دانشگاه سراسري در مقطع ليسانس در دوره هاي روزانه يا شبانه رو داشته باشيد.حالا مهم نيست چه رشته اي باشه.در اين صورت ميتونيد براي كالج درخواست پذيرش كنيد و اخذ پذيرش براي دانشگاه امكان پذير نيست.پس از اتمام كالج و با توجه به عملكرد شما و علاقه تون ميتونيد وارد دانشگاه بشيد.اگر به همين راحتي بود كه همه الان در آلمان دانشجو بودند!
اگر قبولي دانشگاه سراسري با اين شرايطي كه عرض كردم رو داريد بايد از سازمان سنجش نامه مربوطه و تاييديه اون رو بگيريد و بعد از ترجمه با ساير مدارك مربوطه براي ورود به كالج اقدام كنيد.در مورد اينكه اگر از ان قبولي مثلا يك سال يا بيشتر گذشته باشه اطلاعي ندارم كه مشكلي ايجاد ميكنه يا خير.باز هم در اين صورت بهترين حالت اين هست كه همزمان هم تحصيل فعلي تون رو ادامه بديد و هم براي كالج اقدام كنيد و بيخود انصراف نديد چون تا وقتي ويزا نگرفتيد واقعا هيچي مشخص نيست.
در مورد دانشگاه ازاد حتي با داشتن مدرك ليسانس در صورت اخذ پذيرش ممكنه كه مجبور بشيد از ابتدا ليسانس رو بخونيد يعني اينكه ليسانس دانشگاه ازاد فقط شما رو از رفتن به كالج معاف ميكنه مگر اينكه سابقه تحصيلي خيلي خوبي داشته باشيد و مقداري از واحدهاي شما پذيرفته بشه.
با توجه به اين موضوع بهترين حالت اين هست كه يك قبولي دانشگاه دولتي داشته باشيد و همين الان تا عمرتون بيخودي تلف نشده براي تحصيل در كالج به المان بريد كه يكي ديگر از مدارك ضروري براي اين كار گذراندن 700 ساعت آموزش زبان الماني هست.براي ليسانس و فوق هم به زبان آلماني و هم به زبان انگليسي امكان ادامه تحصيل وجود داره ولي براي ورود به كالج حتما بايد زبان الماني رو گذرونده باشيد(چون تحصيل به اين زبان هست)كه براي اخذ پذيرش و اخذ ويزا مورد نياز هست.

در مورد شهريه هم در يكي از تاپيك ها مفصل بحث شده.تحصيل در برخي ايالت هاي المان رايگان و در برخي ديگر شهريه اي معادل 500 يورو و هزينه اي هم به عنوان خدمات دانشجويي دريافت ميشه كه كلا حدود700 يورو خواهد شد.البته اون هزينه خدمات دانشجويي در همه ايالت ها اخذ ميشه و تا200 يورو هست.

مطالعه تاپيكهاي زير و ديگر تاپيكهاي موجود ميتونه براي شما مفيد باشه.سوالي بود در خدمتم.

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?t=4168&page=2

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?t=14282&page=2

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?t=1885&page=7

...

Afsaneh
October 20th, 2009, 11:51 PM
دوستان، کسی واسه دکتری فیزیک، از آلمان جواب گرفته؟ کسی هست که بتونه منو راهنمایی کنه؟ یه استاد از دانشگاه کلن آلمان از من خواست که توصیه نامه بفرستم. به گفته ی استادم، گروهشون خیلی خوبه...اما حالا که توصیه نامه ها فرستاده شده، یک هفته است که اثری ازش نیست! نمیدونم باید چکار کنم...باید ازش بپرسم که نظرش چیه، یا هنوز دیر نشده؟

nafas
October 21st, 2009, 12:21 PM
دوستان، کسی واسه دکتری فیزیک، از آلمان جواب گرفته؟ کسی هست که بتونه منو راهنمایی کنه؟ یه استاد از دانشگاه کلن آلمان از من خواست که توصیه نامه بفرستم. به گفته ی استادم، گروهشون خیلی خوبه...اما حالا که توصیه نامه ها فرستاده شده، یک هفته است که اثری ازش نیست! نمیدونم باید چکار کنم...باید ازش بپرسم که نظرش چیه، یا هنوز دیر نشده؟

بروکراسی توی آلمان زیاده ولی شمام پی گیر باش و کلن هم دانشگاه خوبیه و هم شهر خوبیه. از استاد بخواه در حد امکان تسریع کنه .و همیشه با دلیل ازش چیزی بخواه. مثلا بگو برای گرفتن ویزا زمان لازم دارم و باید سریع نامه پذیرشم رو ببرم سفارت! هر هفته هم بهش mail بزن!
I recommend to try for some other universities too ,maybe they will send you the admission letter sooner.
Bonn university is good too for Physics some iranian students are there too. i do not know them but i know they are there !
Heidelberg , Stutgart and some other universities like berlin and Karlsruhe are good too, Generally Germanies Uni are good in Physics Material and theoritical Physics in all Universities, Try to get a good Fund from One of them in west cities of the country as west cities are better for iranian as there are mmore iranian there .!:)
good luck.

khabgah
October 21st, 2009, 05:56 PM
سلام
می خواستم ببینم با شرایط من احتمال فاند گرفتن چقدره؟
معدل کارشناسی مهندسی مواد از دانشگاه فردوسی مشهد : 15.64
معدل کارشناسی ارشد مهندسی مواد از دانشگاه تربیت مدرس تهران 16.3 بدون نمره پروژه
4 مقاله در کنفرانس های معتبر داخلی
زبان هنوز امتحان ندادم. دی ماه پی بی تی میدم.

chem_applied
October 26th, 2009, 12:09 PM
سلام به دوستان
من رشته شیمی کاربردی هستم
لیسانس آزاد: 51/17
فوق دولتی:78/16
مقاله خارجی : 1
داخلی : 2
سمینار بین المللی: 5
سمینار داخلی : 5

pbt: 577
برای اپلای کردن شانسی دارم؟
ممنون

reza.bahmaniar
October 27th, 2009, 02:05 AM
سلام به دوستان
من رشته شیمی کاربردی هستم
لیسانس آزاد: 51/17
فوق دولتی:78/16
مقاله خارجی : 1
داخلی : 2
سمینار بین المللی: 5
سمینار داخلی : 5

pbt: 577
برای اپلای کردن شانسی دارم؟
ممنون

سلام دوست عزیز
همیشه برای اپلای کردن شانس هست. باید امتحان کنید. در ضمن شرایطتون هم بد به نظر نمیرسه. البته پذیرفته شدن شما به خواسته هاتون هم بستگی داره. آیا فاند می خواید یا هزینه شخصی هم باشه مشکلی نیست. دانشگاههی هم که براش اقدام می کنید مهمه.
به نظر من بهتره امید دشته باشید و برای رشتتون جستجو کنید. بهترین منبع هم همونطور که بارها گفته شده سایت DAAD ست. و نکته آخر هم اینکه اگه تو کشورهای دیگه هم جستجو کنید شانستون به مراتب بالاتر میره.

به امید موفقیت

Afsaneh
November 1st, 2009, 11:11 PM
سلام دوستان، من ارشد فیزیک هستم از دانشگاه گیلان. 1 مقاله ISI دارم و 4 کنفرانس داخلی هم مقاله دادم. البته روی 2 تا موضوع تا حد Preprint مقاله کار کردم، ولی اونقدر استادم در فرستادن کار معطل کرد که فرصت چاپشون از دست رفت. الان هم کار دیگه ای رو داریم می نویسیم. CVم رو واسه یکی از اساتید دانشگاه کلن آلمان فرستادم و اون هم ازم توصیه نامه خواسته...فرستادم. حالا میگه باید تا Dec صبر کنم، چون داره به چند درخواست از دانشجوهای مناطق اطرافشون رسیدگی میکنه...خیلی دلواپسم...فکر میکنید شانسی هست؟ دانشگاه و شهر کلن چه طور جاهایی هستند؟ البته یکی از اساتیدم که تحصیل کرده آلمانند، این گروه رو تایید کردن... کسی میدونه چه دانشگاههای دیگه ای تو آلمان واسه PhD فیزیک حالت جامد خوب کار میکنند؟

Werner.Melzer
November 2nd, 2009, 02:09 AM
سلام دوستان، من ارشد فیزیک هستم از دانشگاه گیلان. 1 مقاله ISI دارم و 4 کنفرانس داخلی هم مقاله دادم. البته روی 2 تا موضوع تا حد Preprint مقاله کار کردم، ولی اونقدر استادم در فرستادن کار معطل کرد که فرصت چاپشون از دست رفت. الان هم کار دیگه ای رو داریم می نویسیم. CVم رو واسه یکی از اساتید دانشگاه کلن آلمان فرستادم و اون هم ازم توصیه نامه خواسته...فرستادم. حالا میگه باید تا Dec صبر کنم، چون داره به چند درخواست از دانشجوهای مناطق اطرافشون رسیدگی میکنه...خیلی دلواپسم...فکر میکنید شانسی هست؟ دانشگاه و شهر کلن چه طور جاهایی هستند؟ البته یکی از اساتیدم که تحصیل کرده آلمانند، این گروه رو تایید کردن... کسی میدونه چه دانشگاههای دیگه ای تو آلمان واسه PhD فیزیک حالت جامد خوب کار میکنند؟
سلام به afsaneh، اگر profile کار استاد با تز و مقاله اي که شما کار کرديد هم راستا باشه تا در صد خيلي بالايي شانس گرفتن پذيرش داريد. فاکتورهاي ديگه اي هم نقش دارن مثلا GPA يا TOEFL Score. دانشگاه Köln هم در مجموع جز دانشگاههاي کاملا متوسط آلمان که خودش مي تونه يه امتياز مثبتي باشه که شانس گرفتن پذيرش شما رو زياد کنه.
در مورد جاهايي که خوب روي Solid-state Physics کار مي کنند اگر زمينه کاري تون رو دقيق تر بگين مي تونم بهتر راهنمايي تون کنم... چون Solid-state Physics خيلي کليه... شما ممکنه از Biophysics(Soft Cond. Matt.) هيچي بلد نباشين ولي خداي Quantum dot باشين. يا Experimental روي لايه نشاني کار کرده باشين و زياد از تئوري اون سر در نيارين. پس دقيق field کاريتون رو بگين تا بهتر بتونيم راهنمايي تون کنيم.

Afsaneh
November 2nd, 2009, 08:59 AM
سلام به afsaneh، اگر profile کار استاد با تز و مقاله اي که شما کار کرديد هم راستا باشه تا در صد خيلي بالايي شانس گرفتن پذيرش داريد. فاکتورهاي ديگه اي هم نقش دارن مثلا GPA يا TOEFL Score. دانشگاه Köln هم در مجموع جز دانشگاههاي کاملا متوسط آلمان که خودش مي تونه يه امتياز مثبتي باشه که شانس گرفتن پذيرش شما رو زياد کنه.
در مورد جاهايي که خوب روي Solid-state Physics کار مي کنند اگر زمينه کاري تون رو دقيق تر بگين مي تونم بهتر راهنمايي تون کنم... چون Solid-state Physics خيلي کليه... شما ممکنه از Biophysics(Soft Cond. Matt.) هيچي بلد نباشين ولي خداي Quantum dot باشين. يا Experimental روي لايه نشاني کار کرده باشين و زياد از تئوري اون سر در نيارين. پس دقيق field کاريتون رو بگين تا بهتر بتونيم راهنمايي تون کنيم.
سلام دوست من Werner. از لطفت ممنون. من به طور تئوری در زمینه spintronics و quantum transport کار کردم. بعد از تزم هم همین کار مقاله شد. و در ادامه روی خواص الکترونیکی graphene و nanotubes مطالعه و کار کردم، که گفتم، متاسفانه به چاپ نرسید. الان هم در مورد به کارگیری مواد organic، با پایه کربن، در سیستمهای الکترونیکی-اسپینترونیکی کار میکنم. کارم برنامه نویسیه و تا حدی هم با DFT و کار با کد آشنا هستم. در ضمن، معدلم هم 16 است:)

Werner.Melzer
November 2nd, 2009, 02:52 PM
خواهش مي کنم... عاليه. همين يک مقاله مي تونه به طور چشمگيري تو پذيرش شما تو هر فيلد نظري nano material و spintronics کافي باشه. GPA هم کاملا راضي کننده است. از جايي که من در حال حاضر اطلاع چنداني در مورد دپارتمانهايي که روي اين زمينه ها تو آلمان کار مي کنند ندارم، در حال حاضر متاسفانه نمي تونم جايي رو واستون معرفي کنم... ولي اگه مايل بوديد ايميل تون رو بديد تا اگه position مناسبي ديدم لینکش رو واستون بفرستم.

موفق باشيد.

Afsaneh
November 3rd, 2009, 11:01 PM
سلام دوستان. این پیغام رو یکی از اساتید واسه من فرستاده:
thank you very much for your application. I will come back to you if you are on my short list.
من منظورش رو از if نفهمیدم. مگه خودش نباید من رو توی لیستش اضافه کنه؟ چرا میگه: اگر تو توی لیست من باشی...!!!؟

Werner.Melzer
November 4th, 2009, 12:06 AM
سلام دوستان. این پیغام رو یکی از اساتید واسه من فرستاده:
thank you very much for your application. I will come back to you if you are on my short list.
من منظورش رو از if نفهمیدم. مگه خودش نباید من رو توی لیستش اضافه کنه؟ چرا میگه: اگر تو توی لیست من باشی...!!!؟
سلام،
منظورش اينه که شما بايد کمي منتظر بمونيد تا اين استاد چندتا درخواست ديگه رو بررسی کنه... اگه شما جز اون چندتايي بوديد که از نظر استاد مي شه روتون حساب کرد باهاتون تماس مي گيره.

جوابش خیلي روشنه.

Afsaneh
November 4th, 2009, 01:37 AM
البته که روشنه...not matter...فکر کنم من کمی بیحوصله شده باشم...آخه تا از من در مورد کار و CVسوالاتی نپرسه، چطور میتونه روی من حساب کنه یا نه؟!

Werner.Melzer
November 5th, 2009, 05:28 AM
البته که روشنه...not matter...فکر کنم من کمی بیحوصله شده باشم...آخه تا از من در مورد کار و CVسوالاتی نپرسه، چطور میتونه روی من حساب کنه یا نه؟!
سلام،

اوه... مگه شما CVتون رو enclose به ایمیلتون نکرده بوديد؟!.. اگه جوابتون منفي اه من هم نمي فهمم يارو چي گفته... مي تونيد يه ايميل ديگه (به همراه CVتون) بهش بزنيد بگيد: براي در نظر گرفتن من، من cv ام رو به اين ایمیل الحاق کردم...
موفق باشید.

mojedy
November 5th, 2009, 03:51 PM
من مهندسی کامپیوتر از دانشگاه آزاد دارم
معدلم 16.60 .. مقاله یکی داخلی یکی هم مال یکی از کنفرانس های IEEE
میخوام برای مستر اقدام کنم .. نمره ی تافلم هم هنوز نیومده
مدرک آلمانی ندارم و به زبان انگلیسی میخوام .. به نظرتون برای چه دانشگاه هایی شانس دارم؟
باید از طریق دانشگاه اقدام کنم یا به استادا میل بزنم؟؟؟

sare2010
December 1st, 2009, 11:29 PM
سلام

آیا مدارک دانشگاههای خصوصی پذیرفته هست؟

به طور ویژه در مورد دانشگاه Jacobs University Bremen

آیا مدرک اون قابل قبول هست؟

می تونید یه مرجع معرفی کنید؟

iceberg
December 3rd, 2009, 04:05 PM
سلام

آیا مدارک دانشگاههای خصوصی پذیرفته هست؟

به طور ویژه در مورد دانشگاه Jacobs University Bremen

آیا مدرک اون قابل قبول هست؟

می تونید یه مرجع معرفی کنید؟

سلام
میشه سوالتون رو واضح تر بیان کنید؟دانشگاه خصوصی منظورتون چه دانشگاهی و تو چه کشوری هست؟و اینکه این مدرک رو برای کجا میخواهید بدونید که مورد قبول هست؟

اگه سوالتون رو درست فهمیده باشم در مورد برمن باید عرض کنم که تا اونجایی که من میدونم http://www.uni-bremen.de/ Universität Bremen مورد تایید وزارت علوم هست ولی این دانشگاهی رو که فرمودید شک دارم.
بهترین مرجع هم خود وزارت علوم هست که میتونید از قسمت اداره کل امور دانش آموختگان در خارج سوال بفرمایید.

imani
December 24th, 2009, 11:37 AM
سلام خدمت دوستان و اساتید بزرگوار
من دانشجوی ترم آخر مهندسی کامپیوتر از دانشگاه آزاد هستم ، معدل کل بنده بالای 16 هستش.بیشتر از 9 سال سابقه کار در زمینه تخصصی خودم ( شبکه های کامپیوتری) دارم .11 تا مدرک بین المللی دارم (سیسکو - مایکروسافت-کامپیتا)
هنوز مدرک زبان ندارم یعنی درحال گذراندن دوره هستم فکرمیکنم Ielts را بالای 6 بشم
مدرک gre ندارم
کار پژوهشی یا مقاله هم ندارم البته در حال حاضر دارم روی 2 تا مقاله کار می کنم و حدودا 3 ماه دیگه وقت نیازدارم به نتیجه برسم
در حال حاضر در حال ارسال مدارک برای سینگا(پذیرش از سنگاپور) هستم. ولی خوب تا اونجا که میدونم با این شرایطی که من دارم احتمال گرفتن پذیریش 50 - 50 هستش و من نمی خوام شانس پذیرش از دانشگاه های دیگر رو از دست بدم چون باید تا سال دیگه حتما از یه جا پذیرش بگیرم
می خواستم دوستان و اساتید به من کمک کنن و بگن با این شرایطی که دارم،بهتره واسه کدوم کشور ها اقدام کنم تا احتمال پذیرشم بالا بره
البته می خوام از جایی پذیرش بگیم که همراه با فاند یا همون کمک هزینه تحصیل(این قسمت برام خیلی مهم هستش) باشه.

با تشکر

redstar63
December 24th, 2009, 06:18 PM
سلام
راستش من قبلا از دوستان در مورد شانس پذیرش سوال کرده بودم:
"""من جدیدا به فکر ادامه تحصیل در دوره دکتری رشته فیزیک افتادم
یکی از گزینه هام آلمانه
معدل لیسانس 15
معدل فوق 16.90
مقاله داخلی 3
مدرک زبان فعلا ندارم""""
من برای اوریل ایلتس ثبت نام کردم
به نظرتون زمان مناسبی است؟
فکر می کنم حدودا 6.5 یا 7 رو میارم با این وجود شانسم چطوریه؟
ضمنا اون مقالات خارجی isi است و تا حالا 3 تاش چاپ شده.

sare2010
January 5th, 2010, 06:09 PM
سلام
میشه سوالتون رو واضح تر بیان کنید؟دانشگاه خصوصی منظورتون چه دانشگاهی و تو چه کشوری هست؟و اینکه این مدرک رو برای کجا میخواهید بدونید که مورد قبول هست؟

اگه سوالتون رو درست فهمیده باشم در مورد برمن باید عرض کنم که تا اونجایی که من میدونم http://www.uni-bremen.de/ Universität Bremen مورد تایید وزارت علوم هست ولی این دانشگاهی رو که فرمودید شک دارم.
بهترین مرجع هم خود وزارت علوم هست که میتونید از قسمت اداره کل امور دانش آموختگان در خارج سوال بفرمایید.

این دانشگاه از نظر وزارت علوم معتبر نیست!
کلا دانشگاههای خصوصی رو قبول ندارند!
در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد اعتبار دانشگاههای آلمان با شماره 02182233026 تماس بگیرید.

iceberg
January 6th, 2010, 12:14 PM
این دانشگاه از نظر وزارت علوم معتبر نیست!
کلا دانشگاههای خصوصی رو قبول ندارند!
در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد اعتبار دانشگاههای آلمان با شماره 02182233026 تماس بگیرید.

من تقریبا مطمین بودم و خواستم خودتون بیشتر تحقیق کنید.
خب من پروفایل شما رو دیدم و متوجه شدم که متنظر بقیه نتایج هستید.البته شرایط و معدل خیلی خوبی دارید ولی فکر میکنم انتظار ساپورت مالی حداقل 1500 یورو در ماه خیلی زیاد هست.فکر میکنم همچین ساپورتی برای متاهل ها هم در المان در نظر نمیگیرند.تا اونجا که من میدونم برای مجرد ها 900 و برای متاهل ها1200 یورو نهایتا در ماه(تقریبا تو همین رنج یادمه)،تازه اگر کسی موفق به دریافتش بشه.مگر اینکه بجز این باشه.البته اینی که گفتم فکر کنم برای مقط فوق لیسانس بود و شاید برای دکتری میزان ساپورت فرق بکنه.

sare2010
January 6th, 2010, 08:28 PM
سلام
البته شما درست میگید ولی من برای دکتری پیوسته اقدام کرده ام.
به احتمال زیاد موسسه مکس پلانک برای فیزیک گرانشی و یا علوم عصبی همچین برنامه هایی رو داره و ساپورت مالیش هم ماهی 1300 یوروست.
راستش من دوست ندارم به همین مفتیا ایران رو ترک کنم...
حتما باید یه دوره خوب و یه موسسه خوب باشه
البته دانشگاه ژاکوب هم دانشگاه خیلی خیلی خوبیه تو رشته ما و دورش هم دکتری پیوسته است ولی مورد تایید نیست.دلیلش رو هم نمیدونم؟؟!!!
در ضمن ساپورت هم تا 5 سال داره ولی نمیشه دیگه!!!

البته پذیرش الان من برای خود دانشگاه برمن است! Bremen University PhD-MSc

Maschinenbau
January 12th, 2010, 03:00 PM
دوست عزیز اگر زبان آلمانی نمی دونید پیشنهاد می کنم برای آلمان اقدام نکنید

sare2010
January 12th, 2010, 08:59 PM

سلام من تا حالا 256 ساعت آموزش آلمانی رفتم و تا قبل از رفتنم 500 ساعت خواهد شد ان شالله

reza.bahmaniar
January 12th, 2010, 10:56 PM

سلام
میشه دلیل این پیشنهادتون رو بفرمایید. چون تا جایی که من در جریان هستم برای پذیرش اینترنشنال نیازی به زبان آلمانی نیست.
موفق باشید

mehdi jan
January 12th, 2010, 11:07 PM
سلام به همه عزیزان
لطفا شرایط منو بررسی کنید
لیسانس کامپیوتر با معدل 13 از دانشگاه دولتی شهرستان
دارای 3 مقاله داخلی و یک مقاله معتبر خارجی و چند مقاله دیگه هم در دست کار دارم
دارای یک تالیف کتاب (آیا کتاب هم به عنوان رزومه مطرح میشه؟)
دارای یک کتاب ترجمه (با احتساب نقض کپی رایت)
دارای چند سال تدریس در دانشگاه (در مقطع کاردانی)
زبانم هم خوبه و میتونم نمره خوبی تو آیلتس بیارم

به نطرتون شانس پذیرش من در M.S با Fund از دانشگاههای خوب آلمان چقدره؟ برای بهبود شرایطم چیکار باید بکنم؟
راستی مگه تحصیل در المان رایگان نیست؟ یعنی اگر فاند هم نباشه زیاد مهم نیست. درسته؟
لطفا به صورت مفصل منو راهنمایی کنید
از وقت و حوصله ای که برام میذارید به شدت متشکرم

Maschinenbau
January 12th, 2010, 11:27 PM
برای خود کورس شاید نیازی به زبان آلمانی نباشه ولی من تمامی کسانی رو که دیدم مجبورا المانی بلد باشند برای praktikum یا diplomarbeit
در ضمن من مواردی رو دیدم که کورس انگلیسی بوده ولی استاد اومده سر کلاس آلمانی درس داده
خوب 256 ساعت بد نیست ولی خیلی کمه !!!
اگر به 500 برسونید خوبه

iceberg
January 13th, 2010, 01:01 PM
سلام به همه عزیزان
لطفا شرایط منو بررسی کنید
لیسانس کامپیوتر با معدل 13 از دانشگاه دولتی شهرستان
دارای 3 مقاله داخلی و یک مقاله معتبر خارجی و چند مقاله دیگه هم در دست کار دارم
دارای یک تالیف کتاب (آیا کتاب هم به عنوان رزومه مطرح میشه؟)
دارای یک کتاب ترجمه (با احتساب نقض کپی رایت)
دارای چند سال تدریس در دانشگاه (در مقطع کاردانی)
زبانم هم خوبه و میتونم نمره خوبی تو آیلتس بیارم

به نطرتون شانس پذیرش من در M.S با Fund از دانشگاههای خوب آلمان چقدره؟ برای بهبود شرایطم چیکار باید بکنم؟
راستی مگه تحصیل در المان رایگان نیست؟ یعنی اگر فاند هم نباشه زیاد مهم نیست. درسته؟
لطفا به صورت مفصل منو راهنمایی کنید
از وقت و حوصله ای که برام میذارید به شدت متشکرم

ضمن عرض سلام
البته شما شانس پذیرش از دانشگاه های خوب المان رو هم میتونید داشته باشید به شرطی که در اپلای دقت کنید و همه گزینه ها رو از دانشگاه های خیلی خوب و معتبر انتخاب نکنید(با توجه به معدلتون).نکته مهم توجه به این موضوع هست که دانشگاهی که انتخاب میکنید در لیست مورد تایید وزارت علوم باشه،بعد اونجا میتونید طبق یه شرایطی که مثل اینجا نشد نیست و بعد از شاید یکی دو ترم دانشگاهتون رو عوض کنید.
فکر نمیکنم بتونید از دانشگاهای خوب المان که در لیست وزارت علوم هم باشند فاند بگیرید(باز هم با توجه به معدلتون) به همین علت گزینه های بدون فاند رو نیز حتما دنبال کنید.
اگر تاپیک زندگی در المان رو مطالعه کنید با توضیحاتی در مورد شهریه های دانشگا های آلمان آشنا خواهید شد.به طور کلی میشه گفت که برخی ایالت ها در المان شهریه رو تصویب کردند که بین500-700 یورو هست و تحصیل دربقیه ایالت ها هم رایگان هست که باز هم در این صورت هزینه ای تا سقف200 یورو بابت برخی خدمات دانشجویی در هر ترم اخذ میشه.میزان دریافت شهریه ایالتی هست،به این معنی که اگر در ایالتی شهریه تصویب نشده باشه این قانون برای همه دانشگاه های اون ایالت صدق میکنه(مگر در موارد زیرکه بسیار اندک هستند)
در این بین دانشگاه هایی وجود دارند که برخی رشته ها رو با شهریه های چند هزار یورویی در ترم ارایه میدند(ممکنه جزو دانشگاهایی باشند که حتی تحصیل در اونها رایگان هست) و برخی دانشگاه های خصوصی هم شهریه های بالای دارند که اینها مورد بحث و توجه ما در حالت عادی نیستند و تعدادشون هم کم هست.
در مورد زندگی هم میشه گفت که یه زندگی عادی دانشجویی بین 500تا700 یورو (بسته به شخص و شهری که در اون زندگی میکنه) در ماه هزینه در بر داره که درصد قابل توجهی از اون رو باید به مسکن اختصاص داد.
سوالی بود در بخش مربوط به خودش بفرمایید.

mehdi jan
January 13th, 2010, 03:41 PM
ضمن عرض سلام
البته شما شانس پذیرش از دانشگاه های خوب المان رو هم میتونید داشته باشید به شرطی که در اپلای دقت کنید و همه گزینه ها رو از دانشگاه های خیلی خوب و معتبر انتخاب نکنید(با توجه به معدلتون).نکته مهم توجه به این موضوع هست که دانشگاهی که انتخاب میکنید در لیست مورد تایید وزارت علوم باشه،بعد اونجا میتونید طبق یه شرایطی که مثل اینجا نشد نیست و بعد از شاید یکی دو ترم دانشگاهتون رو عوض کنید.
فکر نمیکنم بتونید از دانشگاهای خوب المان که در لیست وزارت علوم هم باشند فاند بگیرید(باز هم با توجه به معدلتون) به همین علت گزینه های بدون فاند رو نیز حتما دنبال کنید.
اگر تاپیک زندگی در المان رو مطالعه کنید با توضیحاتی در مورد شهریه های دانشگا های آلمان آشنا خواهید شد.به طور کلی میشه گفت که برخی ایالت ها در المان شهریه رو تصویب کردند که بین500-700 یورو هست و تحصیل دربقیه ایالت ها هم رایگان هست که باز هم در این صورت هزینه ای تا سقف200 یورو بابت برخی خدمات دانشجویی در هر ترم اخذ میشه.میزان دریافت شهریه ایالتی هست،به این معنی که اگر در ایالتی شهریه تصویب نشده باشه این قانون برای همه دانشگاه های اون ایالت صدق میکنه(مگر در موارد زیرکه بسیار اندک هستند)
در این بین دانشگاه هایی وجود دارند که برخی رشته ها رو با شهریه های چند هزار یورویی در ترم ارایه میدند(ممکنه جزو دانشگاهایی باشند که حتی تحصیل در اونها رایگان هست) و برخی دانشگاه های خصوصی هم شهریه های بالای دارند که اینها مورد بحث و توجه ما در حالت عادی نیستند و تعدادشون هم کم هست.
در مورد زندگی هم میشه گفت که یه زندگی عادی دانشجویی بین 500تا700 یورو (بسته به شخص و شهری که در اون زندگی میکنه) در ماه هزینه در بر داره که درصد قابل توجهی از اون رو باید به مسکن اختصاص داد.
سوالی بود در بخش مربوط به خودش بفرمایید.

Iceberg عزیز، از توضیحات مفصلتون بسیار سپاسگزارمآیا در مورد دانشگاه اشتوتگارت اطلاعاتی دارید؟ شرایط این دانشگاه تو رشته کامپیوتر چطوره؟ در ضمن من متاهل هستم. این موضوع شرایط رو عوض نمیکنه (بهتر یا بدتر؟)؟
شنیدم تو آلمان فاند گرفتن برای Ph.d خیلی سخته و بیشتر فاندها رو به بومیهای خودشون میدن. درسته؟ درکل فاند گرفتن برای
M.S راحتتره یا Ph.d؟ در ضمن آلمانی هم بلد نیستم. شما خودتون الان آلمان مشغول به تحصیل هستید؟
بازم ممنونم Iceberg عزیز. دیگر دوستان هم منو از رهنمودهای ارزشمندشون محروم نکنند.

esoli
January 13th, 2010, 03:42 PM
سلام. خواستم بدونم از دوستان فروم کسی اطلاعات خاصی از دانشگاه دورتموند داره؟(TU Dortmund) تو engineering وضعیتش چه جوره؟مثلا برق. پیشنهاد خاصی ندارن دوستان!؟

Maschinenbau
January 13th, 2010, 05:17 PM
سلام. خواستم بدونم از دوستان فروم کسی اطلاعات خاصی از دانشگاه دورتموند داره؟(TU Dortmund) تو engineering وضعیتش چه جوره؟مثلا برق. پیشنهاد خاصی ندارن دوستان!؟
دانشگاه بدی نیست !!! کلا یادتون باشه که در آلمان بین دانشگاهها فرق چندانی وجود نداره و مقایسه اش با ایران و یا آمریکا غلط !!! اونجا رنکینگ هم خیلی مهم نیست

esoli
January 13th, 2010, 05:30 PM
من یه سرچی داشتم.رنکینگش تو مهندسی 273 هست و رنک کلیش 420. حالا این که میگین تو آلمان بین دانشگاهها فرق چندانی نیست حرفی دیگست.

halandoon
January 13th, 2010, 06:22 PM
سلام من تا حالا 256 ساعت آموزش آلمانی رفتم و تا قبل از رفتنم 500 ساعت خواهد شد ان شالله
زبان آلمانی تا جایی که من میدونم نیاز نیست،
بهتره که بلد باشید، اما اگه بلد نبودید هم هیچ مسئله ای نیست، نمونه زیاد دارم که بدون آلمانی رفتن و مشکلی نداشتن.
از طرفی منم حدود 300 ساعت کلاس رفتم 3تا کتاب Tangram رو خوندم، کتاب چهارم هم آخرشه ولیییییی وای که چقدر سخته، اصلاً مثل انگیلیسی نیست.

iceberg
January 13th, 2010, 10:57 PM
Iceberg عزیز، از توضیحات مفصلتون بسیار سپاسگزارمآیا در مورد دانشگاه اشتوتگارت اطلاعاتی دارید؟ شرایط این دانشگاه تو رشته کامپیوتر چطوره؟ در ضمن من متاهل هستم. این موضوع شرایط رو عوض نمیکنه (بهتر یا بدتر؟)؟
شنیدم تو آلمان فاند گرفتن برای Ph.d خیلی سخته و بیشتر فاندها رو به بومیهای خودشون میدن. درسته؟ درکل فاند گرفتن برای
M.S راحتتره یا Ph.d؟ در ضمن آلمانی هم بلد نیستم. شما خودتون الان آلمان مشغول به تحصیل هستید؟
بازم ممنونم Iceberg عزیز. دیگر دوستان هم منو از رهنمودهای ارزشمندشون محروم نکنند.

خواهش میکنم.نخیر من هنوز برای مصاحبه نرفتم سفارت و دنبال مقدمات اون هستم.دانشگاه اشتوتگارت خب دانشگاه خوبی هست،من نمیدونم دقیقا چه اطلاعاتی میخواهید؟در زیر لینکی رو قرار میدم که Ranking Overview: Computer science
for Universities هست.البته مثلا تو این رنکینگ که معتبر هم هست هستند دانشگاهایی که رنک خوبی دارند ولی تو لیست دانشگاه های معتبر از نظر وزارت علوم نیستند!به نظر من بیشتر به رتبه کلی دانشگاه توجه کنید اصل رو بر رفتن بگذارید،بعد انشالا اونجا بهتر میتونید گزینه تون رو عوض کنید.

http://www.daad.de/deutschland/hochschulen/hochschulranking/06543.en.html?module=Hitliste&do=show_l1&esb=1&hstyp=1

با کلیک بر روی اسم هر دانشگاه و دیدن صفحات متمادی میتونید اطلاعات مفیدی نیز کسب کنید.
در مورد اینکه متاهل هستید من دقیق نمیتونم بگم چه تاثیری داره ولی چیزی که مشخصه اگر همزمان درخواست ویزا بدید شانس شما رو خیلی کم میکنه و اگر فقط شما درخواست بدید شانستون رو زیاد.چون نشون میده که شما به احتمال زیاد برمیگردید،توصیه میشه که در این موارد همسر بعدا درخواست ویزا بده و به شما ملحق بشه که البته امکان داره ویزا به ایشون ندن و تضمینی در کار نیست.
در مورد زبان اگرچه وقتی ربان تحصیل شما فقط انگلیسی باشه نیازی به دانش المانی ندارید ولی خیلی بهتر هست که مثلا حدود200-300 ساعت دست کم زبان آلمانی رو بگذرونید چون به شما کمک زیادی خواهد کرد.برخی رشته ها هم هستند که دوزبانه یا چند زبانه هستند و برخی فقط به یک زبان.بهترین راه برای دانستن هر اطلاعاتی مراجعه به سایت اون دانشگاه مربوطه هست که البته ممکنه همه صفحاتشون به زبان انگلیسی هم ارایه نشه و شما رو دچار مشکل کنه.
در مورد فاند اینکه گرفتن فاند بری چه مقطعی راحت تره بنده اطلاع چندانی ندارم وفقط میدونم همونطور که گفتید گرفتن فاند در المان مثلا از امریکا یا کانادا سخت تر هست.به هر حال بسته به شرایط تحصیلی شما و نظر مستقیم استاد مربوطه داره که بسیار موثر هست.
از دوستان دیگه هم خواهش میکنم اگر اطلاعات تکمیلی دیگه ای دارند به شما کمک کنند.ضمنا در صورت تمایل ایمیلتون رو برای من با پیغام خصوصی ارسال کنید تا نمونه هایی از رشته شما که به زبان انگلیسی ارایه میشند رو براتون پیدا و ارسال کنم.

iceberg
January 13th, 2010, 11:24 PM

دورتموند هم دانشگاه و هم شهر خوبی هست.اینکه دوستمون گفتند در آلمان فرق چندانی بین دانشگاه ها نیست منظورشون اینه که اونا مثل ما نیستند و به هر حال سیستم آموزشی خوبی با کیفیت تقریبا یکسان در کل دانشگاهاشون کار میکنه.اگر در مورد رشته های مرتبط با برق میفرمایید باید عرض کنم که رنکینگ متوسطی داره دورتموند.دانشگاهایی که میشه از اونها در گرایشهای مرتبط با برق به عنوان با رنک خوب به بالا یاد کرده به عنوان مثال از این قرارند(Jacobs Univ. Bremen (priv و  Uni Freiburg، Uni Karlsruhe ، Uni Magdeburg ، TU München ، Uni Stuttgart ، Uni Ulm . به نظر من اصل رو رتبه کلی دانشگاه و مورد تایید بودن وزارت علوم قرار بدید.

Maschinenbau
January 14th, 2010, 01:18 AM
من یه دوست آلمانی دارم که نخبه هم هست و درسش رو توی شهر خودشون می خونه، منظورم این حرف دوستم هست که می گه ما توی شهر خودمون درس می خونیم چون فرق چندانی بین دانشگاهها نیست. از این دانشگاه هایی که گفتید دانشگاه یاکوب مورد تایید وزارت علوم نیست، ماگدبورگ هم کلا ضعیف ولی بقیه موارد فوق العاده هستند. من می گم RWTH AACHEN بهتر از همه ی این دانشگاههاست
البته به نظر دوست خوبم ایس برگ هم احترام می زارم

Sat
January 14th, 2010, 08:17 AM
دوستان حتما میدوند که آلمان جمهوری فدراله...ایالتهای این کشور در بسیاری از امور دارای حق تصمیم گیری برای خودشون هستند از جمله موارد آموزشی در ضمن درامدهای هر ایالت هم واسه خودشه (مثل اینجا نیست که آبادان کل ایرانو غذا میده ولی خودش آب نداره!) این باعث میشه که اختلافات خیلی کم باشه چون هر ایالت سعی میکنه خودشو در سطح مطلوبی نگه داره...البته مطمئنا رتبه بندی وجود داره...به نظر من بجز صنعتی مونیخ و rwth که دانشگاههای قوی هستن بقیه زیاد با هم فرق ندارن(به این موضوع هم توجه داشته باشین که آلمانیها توی دنیا به کیفیت مشهور)....در ضمن این سیستم وزارت علوم واسه دانشگاههای خارجی به درد.....میخوره...مثلا دانشگاههای اوکراین و قزاقستانو تاجیکستان توش ممتازن ولی دانشگاه صنعتی پراگ اصلا اسمی ازش نیست!!!!!

amir13842010
January 14th, 2010, 09:22 AM
سلام
كسي از رنكينگ دانشگاه ووپرتال آلمان اطلاعي داره!؟
اگر كسي اطلاعاتي داره ممنون ميشم راهنماييم كنيد

iceberg
January 14th, 2010, 11:52 AM
من یه دوست آلمانی دارم که نخبه هم هست و درسش رو توی شهر خودشون می خونه، منظورم این حرف دوستم هست که می گه ما توی شهر خودمون درس می خونیم چون فرق چندانی بین دانشگاهها نیست. از این دانشگاه هایی که گفتید دانشگاه یاکوب مورد تایید وزارت علوم نیست، ماگدبورگ هم کلا ضعیف ولی بقیه موارد فوق العاده هستند. من می گم RWTH AACHEN بهتر از همه ی این دانشگاههاست
البته به نظر دوست خوبم ایس برگ هم احترام می زارم

در مورد دانشگاه یاکوب درست فرمودید.من تو یکی دیگه از تاپیکها در جواب دوست دیگری گفته بودم مورد تایید نیست و همچنین تو یه تاپیک دیگه درجواب دوستی که در مورد رنکینگ رشته های مرتبط با کامپیوتر سوال کردند باز هم به این نکته اشاره کردم که دانشگاههایی هستند که از نظر اونها رنکینگ بالایی دارند ولی تو لیست مورد تایید وزارت علوم نیستند!به هر حال باید به این نکته اشاره کرد که دانشگاهیی که انتخاب میشه مورد تایید باشه.در مورد ماگدبورگ هم اطلاع دقیقی ندارم که چه کیفیتی داره ولی به هر حال اینها جزو خوبها در رشته کامپیوتر از نظر سایت DAAD بودند.برای برسی دقیق تر لینک مربوطه رو قرار میدم.باز هم عرض میکنم به نظر من اصل رو رتبه کلی دانشگاه و مورد تایید بودن وزارت علوم قرار بدید.

Ranking Overview: Electrical Engineering and Information Engineering
for Universities

http://www.daad.de/deutschland/hochschulen/hochschulranking/06543.en.html?module=Hitliste&do=show_l1&esb=9&hstyp=1

Maschinenbau
January 14th, 2010, 12:35 PM
سلام
wuppertalحدود 800 باید باشه ولی وزارت علوم برای مهندسی ها قبولش نداره!!! این ملاکهاشون مسخرست !!! ولی خوب اگر از این دانشگاه پذیرش بگیری ولی اجازه ی خروج از کشور بهت ندن بازم فایده نداره!!!

iceberg
January 14th, 2010, 02:22 PM
سلام

بعضی جاها که من سرچ کردم در آلمان رتبه 59 و در دنیا رتبه 834 رو داره.البته نمیشه زیاد به این رنکینگ ها وابسته بود و اطمینان کرد.

iceberg
January 14th, 2010, 03:19 PM
در مورد دانشگاه یاکوب درست فرمودید.من تو یکی دیگه از تاپیکها در جواب دوست دیگری گفته بودم مورد تایید نیست و همچنین تو یه تاپیک دیگه درجواب دوستی که در مورد رنکینگ رشته های مرتبط با کامپیوتر سوال کردند باز هم به این نکته اشاره کردم که دانشگاههایی هستند که از نظر اونها رنکینگ بالایی دارند ولی تو لیست مورد تایید وزارت علوم نیستند!به هر حال باید به این نکته اشاره کرد که دانشگاهیی که انتخاب میشه مورد تایید باشه.در مورد ماگدبورگ هم اطلاع دقیقی ندارم که چه کیفیتی داره ولی به هر حال اینها جزو خوبها در رشته کامپیوتر از نظر سایت DAAD بودند.برای برسی دقیق تر لینک مربوطه رو قرار میدم.باز هم عرض میکنم به نظر من اصل رو رتبه کلی دانشگاه و مورد تایید بودن وزارت علوم قرار بدید.

for Universities

http://www.daad.de/deutschland/hochschulen/hochschulranking/06543.en.html?module=Hitliste&do=show_l1&esb=9&hstyp=1

خب الان دیدم که Otto-von-Guericke-Universität Magdeburg http://www.uni-magdeburg.de همونطور که حدس میزدم رنکینگ خیلی خوبی داره که برخی سایتهای معتبر رتبه 461 دنیا رو بش دادند. اگرچه زیاد نباید رو این رتبه بندی ها حساب کرد ولی به هر حال این از سایت webometrics و در مقایسه با بقیه دانشگاهای دنیا هست.پس اینکه دوستمون فرمودند دانشگاه ضعیفی هست نمیتونه درست باشه.پس گزینه خوبی هست برای گرفتن پذیرش

Maschinenbau
January 14th, 2010, 09:32 PM
خب الان دیدم که Otto-von-Guericke-Universität Magdeburg http://www.uni-magdeburg.de همونطور که حدس میزدم رنکینگ خیلی خوبی داره که برخی سایتهای معتبر رتبه 461 دنیا رو بش دادند. اگرچه زیاد نباید رو این رتبه بندی ها حساب کرد ولی به هر حال این از سایت webometrics و در مقایسه با بقیه دانشگاهای دنیا هست.پس اینکه دوستمون فرمودند دانشگاه ضعیفی هست نمیتونه درست باشه.پس گزینه خوبی هست برای گرفتن پذیرش
دوست عزیز، خیلی به رنگینگ اعتماد نکنین در اینجا من اطلاعاتم دقیق هست که توضیح می دم
اولا اینکه ماگدبورگ جز شهر های محروم آلمان، از بعد از جنگ حهانی درست نشده خیلی (برای اثبات حرفم یه سرچ روی عکساش بکنید)
دوما اینکه شهر نژاد پرستان آلمان و تو این زمینه معروف ( شک دارید از یک آلمانی بپرسید)
سوما یه سر به سایتش بزنید: تعداد phd به دانشجوهاش کمه
چهارما به قول دوست بنده در آلمان هر جا دیدی دارن رو کتابخونه و سلف و اینجور چیزا کار می کنن بدون که از نظر علمی پایین تر بوده اینجوری می خان بیارنش بالا

Maschinenbau
January 14th, 2010, 09:40 PM
با سلام
دوست عزیزم جناب iceberg اکثر موارد رو گفتند. شما چون متاهل هستید بحث ویزاتون پیچیدست!!! شاید با یه متدهایی بشه راحت تر ویزا گرفت ولی در حالت عادی ویزا گرفت از آلمان براتون مشکل !!!
در مورد پذیرش هم باید بکم فکر امثال اشتوتگارت رو نکنید ! اگر کورس انگلیسی باشه که متقاضیش زیاده! به عنوان مثال برای یه کرس مکانیک در اشتوتگارت 700 تا متقاضی امثال داشته !!!
فاند هم درست گفتند، تو اروپا دنبال فاند نباشید
در مورد زندگی هم که همه چیز رو گفتند

mehdi jan
January 15th, 2010, 06:28 PM
با سلام
دوست عزیزم جناب iceberg اکثر موارد رو گفتند. شما چون متاهل هستید بحث ویزاتون پیچیدست!!! شاید با یه متدهایی بشه راحت تر ویزا گرفت ولی در حالت عادی ویزا گرفت از آلمان براتون مشکل !!!
در مورد پذیرش هم باید بکم فکر امثال اشتوتگارت رو نکنید ! اگر کورس انگلیسی باشه که متقاضیش زیاده! به عنوان مثال برای یه کرس مکانیک در اشتوتگارت 700 تا متقاضی امثال داشته !!!
فاند هم درست گفتند، تو اروپا دنبال فاند نباشید
در مورد زندگی هم که همه چیز رو گفتند

مرسی از iceberg , Maschinenbau عزیز
iceberg عزیز من ایمیلمو با بدبختی براتون فرستادم. بخش پیامهای خصوصی درست کار نمیکنه.
به خاطر راهنماییهای خوبتون از شما 2 دوست عزیز تشکر میکنم.
با این شرایطی که من دارم و صحبتهای شما، کجا رو توصیه میکنید که هم بتونم فاند بگیرم و هم اینکه با همسرم برم؟
امریکا یا استرالیا شرایطش بهتر از اروپا ست؟ لطفا راهنماییم کنید که چه مسیری برای من راحتتره؟
اگر M.S داشتم و میخواستم برای Ph.d اقدام کنم بازم شرایط همینطور بود؟
مرسی دوستان (دلگرمی فراموش نشه)

Maschinenbau
January 15th, 2010, 07:20 PM
فکر کنم کانادا و سوئیس بهتر فاند می دن ! ولی اگر اینجا مستر خونده باشی می تونی برای مستر دوم آلمان هم اقدام کنی که مثلا همون اشتوتگارت فاند می ده!!! ولی چشمگیر نیست البته!!!
یا اینکه اگر بتونی برای دو نفر ماهی 1 میلیون هزینه کنی می تونی برای ی مستر با پول خودت در آلمان شرقی یا شهرای ارزون حساب باز کنی !!! نگران نباش، بالاخره یه طوری می شه
موفق باشید

i_karimi
January 18th, 2010, 01:49 PM
فکر کنم کانادا و سوئیس بهتر فاند می دن ! ولی اگر اینجا مستر خونده باشی می تونی برای مستر دوم آلمان هم اقدام کنی که مثلا همون اشتوتگارت فاند می ده!!! ولی چشمگیر نیست البته!!!
یا اینکه اگر بتونی برای دو نفر ماهی 1 میلیون هزینه کنی می تونی برای ی مستر با پول خودت در آلمان شرقی یا شهرای ارزون حساب باز کنی !!! نگران نباش، بالاخره یه طوری می شه
موفق باشید
کسی می دونه که MUNICH UNIVERSITY OF TECHNOLOGY توی پذیرش خیلی سختگیره یا میشه پذیرش گرفت؟

Maschinenbau
January 18th, 2010, 01:56 PM
سخت گیره، دوست عزیز یه سری به سایت دانشگاه MITبزنید ببینید چند نفر نحصیل کرده ی مونشن رفتن اونجا درس می دن

i_karimi
January 18th, 2010, 02:19 PM
سخت گیره، دوست عزیز یه سری به سایت دانشگاه MITبزنید ببینید چند نفر نحصیل کرده ی مونشن رفتن اونجا درس می دن
پس با اینحساب کسی که اونجا مستر بخونه شانس زیادی داره که یه جای خوب دکتری بخونه و از نظر کاری هم آینده خوبی داره. درست نمی گم؟

البته من یه مستر دارم و دارم مجددا برای مستر اقدام می کنم؟این نمیتونه یه فاکتور مثبت باشه؟

i_karimi
January 18th, 2010, 02:43 PM
من اطلاعاتم راجع به آلمان کمه. حالا به نظر شما با این رزومه میشه از دانشگاه فنی مونیخ پذیرش گفت؟
لیسانس ، سراسری اراک، معدل 16.1
فوق، تربیت مدرس، معدل 16.2
1 مقاله کنفرانس معتبراتریش
1 مقاله isi تحت داوری با IMPACT FACTOR بالا
آیلتس 7.5
3 سال سابقه کار
و REC های خیلی خوبی هم می تونم بگیرم
از بچه هایی که راجع به آلمان و به خصوص راجع به Technische Universität München اطلاعات دارن ممنون میشم که راهنماییم کنن.
من برای مسترمجدد دارم اقدام می کنم.
موفق باشید

princessparisa
January 18th, 2010, 02:50 PM
سلام دوستان
من لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه علامه طباطبایی هستم با معدل 22.17 ، ضمنا رتبه دوم دانشگاه خودمون رو هم دارم ، یعنی گواهی رتبه دوم دارم مبنی بر اینکه بین فارغ التحصیلان هم دوره و هم رشته خودم دوم شدم به علاوه گواهی استعداد های درخشان از دانشگاه مبنی بر اینکه دانشجوی ممتاز بودم
می خوام برای فوق لیسانس به آلمان برم و دانشگاه kiel رو انتخاب کردم نه به خاطر اینکه در این زمینه خوبه یا بده بلکه ناچارا به دلائل شخصی اونجا رو انتخاب کردم . حالا می خواستم ببینم دانشگاه kiel در رشته های مدیریتی چه جایگاهی داره ؟و فکر می کنین به من پذیرش میده؟در ضمن می خواستم بدونم برای پذیرش مصاحبه هم داره یا نه و اگر داره در چه زمینه ای؟ ضمنا من ار درسهایی مثل مدیریت مالی و اقتصاد خوشم نمی آد و کلا بیشتر روابط اجتماعی و عمومی و ریاضیات رو دوست دارم حالا به نظرتون بین رشته هایی که در زمینه مدیریت در دوره فوق لیسانس دانشگاه kiel داره کدوم رشته احتمالا با علائق من سازگارتره؟ در ضمن اگر دانشگاهی در نزدیکی هامبورگ ( حداکثر 45 دقیقه فاصله) یا داخل هامبورگ میشناسید که رایگان باشه و در زمینه مدیریت از دانشگاه kiel بهتر باشه لطفا معرفی کنین، kiel بدون شهریه است درسته؟
اگر از دوستان کسی در حال تحصیل به زبان آلمانی در دانشگاههای آلمان در رشته مدیریت هست لطفا بگین سطح درسا خیلی بالاتره از دانشگاههای خودمون؟ و خیلی سخت تره؟ یا با همون تلاشی که اینجا می کردیم اونجا هم میشه نمره های خوب گرفت؟
ضمنا می خواستم بدونم که آیا اگر در رشته ای برای فوق لیسانس به من پذیرش بدن و من زبان آلمانی رو هم بطور کامل در ایران خونده باشم و آزمون testdaf رو هم با موفقیت گذرونده باشم و 800 ساعت کلاس رو هم طی کرده باشم آیا باز هم قبل از شروع کلاسهای فوق باید به کالج برم یا در کلاسهای زبان شرکت کنم یا نه مستقیما دوره فوق لیسانسم شروع میشه ؟ چون من تازه تحقیق در این موارد رو شروع کردم در این زمینه ها اطلاعی ندارم
ممنون میشم راهنماییم کنین بچه ها

iceberg
January 18th, 2010, 05:51 PM
من اطلاعاتم راجع به آلمان کمه. حالا به نظر شما با این رزومه میشه از دانشگاه فنی مونیخ پذیرش گفت؟
لیسانس ، سراسری اراک، معدل 16.1
فوق، تربیت مدرس، معدل 16.2
1 مقاله کنفرانس معتبراتریش
1 مقاله isi تحت داوری با IMPACT FACTOR بالا
آیلتس 7.5
3 سال سابقه کار
و REC های خیلی خوبی هم می تونم بگیرم
از بچه هایی که راجع به آلمان و به خصوص راجع به Technische Universität München اطلاعات دارن ممنون میشم که راهنماییم کنن.
من برای مسترمجدد دارم اقدام می کنم.
موفق باشید

با توجه به شرایط شما و یا حتی شرایط بهتر از این نمیشه راحت گفت که Technische Universität München بتون پذیرش میده یا خیر.ولی میتونم بگم که از سختگیرترین دانشگاههای آلمان در این زمینه هست.به نظر من سایر گزینه ها رو هم همزمان مد نظر داشته باشید.

i_karimi
January 18th, 2010, 06:04 PM
با توجه به شرایط شما و یا حتی شرایط بهتر از این نمیشه راحت گفت که Technische Universität München بتون پذیرش میده یا خیر.ولی میتونم بگم که از سختگیرترین دانشگاههای آلمان در این زمینه هست.به نظر من سایر گزینه ها رو هم همزمان مد نظر داشته باشید.
من برای خیلی جاها اقدام کردم. ولی این ددلاینش تا 15 مارچه. گفتم ببینم اصلا شانس دارم که مدارک بفرستم یا اصلا اگه شانسی ندارم بیخودی پول پستو ترجمه ندم دیگه. به هر حال مرسی از جوابت

iceberg
January 18th, 2010, 06:05 PM
سلام دوستان
من لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه علامه طباطبایی هستم با معدل 22.17 ، ضمنا رتبه دوم دانشگاه خودمون رو هم دارم ، یعنی گواهی رتبه دوم دارم مبنی بر اینکه بین فارغ التحصیلان هم دوره و هم رشته خودم دوم شدم به علاوه گواهی استعداد های درخشان از دانشگاه مبنی بر اینکه دانشجوی ممتاز بودم
می خوام برای فوق لیسانس به آلمان برم و دانشگاه kiel رو انتخاب کردم نه به خاطر اینکه در این زمینه خوبه یا بده بلکه ناچارا به دلائل شخصی اونجا رو انتخاب کردم . حالا می خواستم ببینم دانشگاه kiel در رشته های مدیریتی چه جایگاهی داره ؟و فکر می کنین به من پذیرش میده؟در ضمن می خواستم بدونم برای پذیرش مصاحبه هم داره یا نه و اگر داره در چه زمینه ای؟ ضمنا من ار درسهایی مثل مدیریت مالی و اقتصاد خوشم نمی آد و کلا بیشتر روابط اجتماعی و عمومی و ریاضیات رو دوست دارم حالا به نظرتون بین رشته هایی که در زمینه مدیریت در دوره فوق لیسانس دانشگاه kiel داره کدوم رشته احتمالا با علائق من سازگارتره؟ در ضمن اگر دانشگاهی در نزدیکی هامبورگ ( حداکثر 45 دقیقه فاصله) یا داخل هامبورگ میشناسید که رایگان باشه و در زمینه مدیریت از دانشگاه kiel بهتر باشه لطفا معرفی کنین، kiel بدون شهریه است درسته؟
اگر از دوستان کسی در حال تحصیل به زبان آلمانی در دانشگاههای آلمان در رشته مدیریت هست لطفا بگین سطح درسا خیلی بالاتره از دانشگاههای خودمون؟ و خیلی سخت تره؟ یا با همون تلاشی که اینجا می کردیم اونجا هم میشه نمره های خوب گرفت؟
ضمنا می خواستم بدونم که آیا اگر در رشته ای برای فوق لیسانس به من پذیرش بدن و من زبان آلمانی رو هم بطور کامل در ایران خونده باشم و آزمون testdaf رو هم با موفقیت گذرونده باشم و 800 ساعت کلاس رو هم طی کرده باشم آیا باز هم قبل از شروع کلاسهای فوق باید به کالج برم یا در کلاسهای زبان شرکت کنم یا نه مستقیما دوره فوق لیسانسم شروع میشه ؟ چون من تازه تحقیق در این موارد رو شروع کردم در این زمینه ها اطلاعی ندارم
ممنون میشم راهنماییم کنین بچه ها

ضمن عرض سلام
خب شما خیلی سوال پرسیدید :) من اونهایی رو که میتونم پاسخ میدم.
فکر میکنم با توجه به شرایط شما اگر درست و به موقع اقدام کنید مشکلی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه kiel ندارید.
تا جایی که من میدونم مصاحبه برای رشته های خاصی مثل رشته های هنری هست و اکثر رشته ها دیگه مصاحبه ندارند.
اسم رشته تون رو به المانی یا انگلیسی بفرمایید تا من واستون بگردم ببینم اون حوالی چه دانشگا هایی رشته یا گرایشهای مورد نظر شما رو دارند و هم اینکه خود دانشگاه kiel چه رشته هایی رو در این زمینه ارایه میکنه(البته به زبان المانی که مد نظر شما هست)
ببینید اولا افرادی به کالج میرند که اصلا دانشگاه نرفته اند و اصلا شما لازم نیست کالج برید حتی اگر المانی رو به اندازه کافی بلد نباشید.اون 700 ساعت المانی برای اخذ پذیرش هست.اگر کسی مدرک TestDaf که فرمودید داشته باشه اصلا دیگه ارایه 700 ساعت یا بیشتر معنایی نداره و نیازی نیست.در صورت داشتن مدرک DSH2 و یا TestDaf با نمره مورد نظر که دانشگاه میخواد نیازی به شرکت در هیچ دوره اموزش زبان المانی ندارید و مستقیما وارد دانشگاه و ادامه تحصیل میشید،اگر هم فقط 700 ساعت یا بیشتر المانی خونده باشید و با این گواهی پذیرش گرفته باشید اونجا ممکنه دانشگاه مربوطه کلاسهای امادگی رو برای شما برگزار کنه که با توجه به سطحی که مسلط هستید در اون شرکت میکنید و در نهایت باید امتحان DSH رو بدید و بعد از قبولی ادامه تحصیل میدید.اگر هم کلاسهای امادگی برگزار نشه باید در تاریخ های معینی در این امتحان شرکت کنید و پس از قبولی ادامه تحصیل بدید .ممکنه دانشگاه مربوطه هیچ تعهدی برای برگزاری کلاس زبان و یا کمک به بهبود سطح زبان شما نداشته باشه و به قول خودمون میگه مدرک DSH رو بیار ثبت نام کن و دیگه به خودتون بستگی داره که کجا و چطوری به سطح مطلوب برسید.در مورد زبان اگر سوال بیشتری دارید در تاپیک مربوطه بفرمایید در خدمت هستیم.

princessparisa
January 18th, 2010, 06:44 PM
ممنون دوست عزیز از راهنماییتون ، من خیلی به این راهنماییها احتیاج دارم واقعا شما لطف می کنین که وقت می ذارین
راستش من چون رشته لیسانسم مدیریت بازرگانی بوده مجبورم اگر بخوام برای فوق پذیرش بگیرم و دوباره مجبور نشم واحدهایی رو در دوره لیسانس بخونم در زیرمجموعه های رشته خودم تقاضا بدم و چون رشته خودمم زیاد دوست ندارم ترکیبهایی از رشته مدیریت با مثلا روانشناسی یا روابط اجتماعی و یا رشته ای مثل مدیریت فناوری اطلاعات یا همون مدیریت IT رو ترجیح می دم بعضی دانشگاه ها هم رشته هایی مثل management psychology و ترکیبهای این چنینی دارند،من ایده آلم اینه که در رشته های زیر مجموعه رشته خودم یک رشته ای که زیاد به finance و اقتصاد مربوط نباشه در دانشگاهی در هامبورگ یا یک شهر خیلی نزدیک به هامبورگ که رایگان هم باشه و شهریه نگیره بگذرونم و هر چی طول مدت دوره اش کمتر باشه بهتره مثلا یک سال یا یک سال و نیم به جای دو سال باشه و ضمنا در رشته من رتبه خیلی پرتی هم نداشته باشه حالا با این مشخصات شما کدوم رشته ها رو در کدوم دانشگاه پیشنهاد می کنین؟ در ضمن دانشگاه هامبورگ شهریه ای ظاهرا حدود 375 یورو میگیره می خواستم ببینم راهی داره که اصلا شهریه رو پرداخت نکنم و بعد از فارغ التحصیلی که سر کار رفتم این شهریه رو پرداخت کنم؟

iceberg
January 18th, 2010, 07:25 PM
ممنون دوست عزیز از راهنماییتون ، من خیلی به این راهنماییها احتیاج دارم واقعا شما لطف می کنین که وقت می ذارین
راستش من چون رشته لیسانسم مدیریت بازرگانی بوده مجبورم اگر بخوام برای فوق پذیرش بگیرم و دوباره مجبور نشم واحدهایی رو در دوره لیسانس بخونم در زیرمجموعه های رشته خودم تقاضا بدم و چون رشته خودمم زیاد دوست ندارم ترکیبهایی از رشته مدیریت با مثلا روانشناسی یا روابط اجتماعی و یا رشته ای مثل مدیریت فناوری اطلاعات یا همون مدیریت IT رو ترجیح می دم بعضی دانشگاه ها هم رشته هایی مثل management psychology و ترکیبهای این چنینی دارند،من ایده آلم اینه که در رشته های زیر مجموعه رشته خودم یک رشته ای که زیاد به finance و اقتصاد مربوط نباشه در دانشگاهی در هامبورگ یا یک شهر خیلی نزدیک به هامبورگ که رایگان هم باشه و شهریه نگیره بگذرونم و هر چی طول مدت دوره اش کمتر باشه بهتره مثلا یک سال یا یک سال و نیم به جای دو سال باشه و ضمنا در رشته من رتبه خیلی پرتی هم نداشته باشه حالا با این مشخصات شما کدوم رشته ها رو در کدوم دانشگاه پیشنهاد می کنین؟ در ضمن دانشگاه هامبورگ شهریه ای ظاهرا حدود 375 یورو میگیره می خواستم ببینم راهی داره که اصلا شهریه رو پرداخت نکنم و بعد از فارغ التحصیلی که سر کار رفتم این شهریه رو پرداخت کنم؟

ببینید کمک هزینه هایی مثل BAföG غیره وجود داره ولی شامل حال ما نمیشه.متاسفانه فکر نمیکنم که راهی وجود داشته باشه که شهریه رو بعدا بدید.به نظرم هزینه های زندگی خیلی بیشتر از هزینه مثلا 375 یورو در یک ترم برای دانشگاه هست.اگر از پس هزینه دانشگاه بر نیایید هزینه های زندگی رو میخواهید چکار کنید؟البته به قول شما میشه از یه دانشگاه رایگان هم پذیرش گرفت.شهریه هامبورگ رو هم درست گفتید.البته فکر کنم مثلا برای همین هامبورگ باید مدارکتون رو به موسسه uni assist بفرستید و نمیتونید مستقیما با دانشگاه طرف بشید.اگر اطلاعی از نحوه فعالیت این موسسه ندارید بفرمایید تا براتون توضیح بدیم(یعنی برخی دانشگاه ها و مراکز عالی المان برای اپلای زیر نظر این موسسه هستند و شما باید مدارکتون رو برای این موسسه ارسال کنید و این اجباری هست .همه توضیحات و چگونگی این کار هم در سایتhttp://www.uni-assist.de/ امده است) .به همه مطالبی که برای اپلای نیاز هست در قسمت مربوطه در سایت دانشگاه به طور مفصل اشاره شده.
خب بریم سراغ رشته ها.ببینید شما طیف گسترده ای از رشته هارو مطرح فرمودید،خب من نمیدونم الان با چه موضوعی برای شما سرچ کنم،برای هر کدام از این مواردی که گفتید ممکنه چندین گزینه وجود داشته باشه..ضمن اینکه من نمیدونم مثلا شمایی که مدیریت بازرگانی خوندید اصلا میتونید IT ادامه بدید یا خیر.اگر هم بتوندی با این کار شانس پذیرشتون کم میشه(یعنی یه رشته تقریبا غیر مرتبط با رشته خودتون رو انتخاب کنید،اگر دانشگاه ازادی بودید که اصلا نمیتونستید این کار رو بکنید.).خیلی بهتره که گرایشهای نزدیک به رشته خودتون رو انتخاب کنید مخصوصا اگه میخواهید که تحصیلتون مدت زمان کمی رو ببره.وگرنه ممکنه مجبور شید مثلا برای خوندن فلان رشته از سال سوم لیسانس دوباره شروع کنید.
با پیغام خصوصی ایمیلتون رو برای من ارسال کنید.بفرمایید چه رشته هایی مورد نظرتون هست(اسم رشته رو به المانی یا انگلیسی بفرمایید).من سعی میکنم نتایجی مختلفی رو ظرف یکی دو روز اگر عمری بود به عنوان نمونه براتون پیدا و تو یه فایل ارسال کنم.ضمن اینکه با دیدن نتایج میتونید ببینید کدام دانشگاه به جایی که میخواهید نزدیک تر هست و احتمالا شهریه هم نداره.حتما در انتخاب دانشگاه به مورد تایید بودن اون توسط وزارت علوم توجه داشته باشید.

pymebrahimi
January 18th, 2010, 08:17 PM
میدونم این سوالا احتمالا تکراریه... اما خوب شرایط با هم فرق می کنه. پس منم شرایطم رو می نویسم. ممنون می شم اگه نظر بدین:

معدل کارشناسی ۱۲.۵ از دانشگاه صنعتی سهند تبریز
رشته مهندسی شیمی- صنایع پتروشیمی
تافل رو تا خرداد ماه می گیرم. مدارکم تا شهریور آماده میشه.
اما پروژه رو موضوع خوبی دارم کار می کنم که تقریبا جدیده و ۱۰۰٪ ۱-۲ مقاله ISI ازش در میاد.
استادی که باهاش کار می کنم تو ایران استاد شناخته شده و معتبری توی رشته ی ماست.
با استادی هم که توی آلمان می خوام باهاش مکاتبه کنم هم دوسته.
میخوام برای Bioprocess Engeneering Msc تو دانشگاه دورتموند، کارلسروهه یا آخن اقدام کنم.
می خوام ترجیحا فاند بگیرم. البته اگه نشد هم می تونم یه جورایی هزینه اش رو جور کنم.

اولا آیا Recommend این استاد تاثیر زیادی داره یا نه؟
دوما شانسم برای پذیرش چطوره؟

Zenith
January 19th, 2010, 01:11 AM
من هم فکر نمیکنم ماگدبورگ جزو بهترین دانشگاه های آلمان باشه. ماشیننباو حق دارند. اما خب اونقدر ها هم بد نیست. دانشگاه بدتر از اون هم تو آلمان خیلی زیاده. بعنوان مثال عرض میکنم، فکر میکنم تنها دانشگاهی که توی آلمان رشته مهندسی نفت ارائه میده، کلاستهال باشه. شهر بسیار درب و داغونیه. واقعاً میگم خیلی درب و داغونه. اما خب دانشگاهش تو این زمینه خیلی اعتبار داره.

رنکینگ وبومتریکس هم جای بحث داره. اما فعلاً به نظر من یکی از بهترین رنکینگهایی هستش که میشه بهش اعتماد کرد. بنده پیشنهاد میکنم به جای رنکینگ دانشگاه، دنبال دستاوردهای علمی اساتید دانشکده مربوطه، و امکانات آزمایشگاهی و آموزشی باشید. رنکینگ کلی بیشتر مواقع اطلاعات غلطی بدست میده.

Zenith
January 19th, 2010, 01:15 AM
میدونم این سوالا احتمالا تکراریه... اما خوب شرایط با هم فرق می کنه. پس منم شرایطم رو می نویسم. ممنون می شم اگه نظر بدین:

معدل کارشناسی ۱۲.۵ از دانشگاه صنعتی سهند تبریز
رشته مهندسی شیمی- صنایع پتروشیمی
تافل رو تا خرداد ماه می گیرم. مدارکم تا شهریور آماده میشه.
اما پروژه رو موضوع خوبی دارم کار می کنم که تقریبا جدیده و ۱۰۰٪ ۱-۲ مقاله ISI ازش در میاد.
استادی که باهاش کار می کنم تو ایران استاد شناخته شده و معتبری توی رشته ی ماست.
با استادی هم که توی آلمان می خوام باهاش مکاتبه کنم هم دوسته.
میخوام برای Bioprocess Engeneering Msc تو دانشگاه دورتموند، کارلسروهه یا آخن اقدام کنم.
می خوام ترجیحا فاند بگیرم. البته اگه نشد هم می تونم یه جورایی هزینه اش رو جور کنم.

اولا آیا Recommend این استاد تاثیر زیادی داره یا نه؟
دوما شانسم برای پذیرش چطوره؟

توصیه استاد بی تأثیر نیست. مقاله هم خب خیلی مؤثره. اما معدلتون کمه. در ضمن تو درتموند بایو پراسس به زبان آلمانی ارائه میشه. واسه مستر هم به نظر من قید فاند رو تو آلمان بزنید. این تجربه من بعد از دو سال اپلای کردنه.

iceberg
January 19th, 2010, 11:52 AM

for Universities

ضمن تشکر از اظهار نظر دوستان
همونطور که گفتم اصلا منظور من جزو بهترین دانشگاه های المان نبود و فقط گفتم از نظر DAAD جزو دانشگاهای خوب در رشته کامپیوتر هست.خب درست گفتند دوستمون که به هر حال ماگدبورگ تو المان شرقی قدیم هست و حتما مثل خیلی از شهرهای غرب المان نیست.همین که تو لیست وزارت علوم تو دانشگاه های گروه ب اومده نشون میده که اگرچه مورد تایید هست ولی بهتره در صورتی که انتخابهای دیگه ای هم دارید ماگدبورگ رو انتخاب نکنید.

Maschinenbau
January 19th, 2010, 02:09 PM
آلمان که فاند نمی ده، شما هم حداقل معدل دانشگاههای آلمان رو ندارید
فکر کنم شانس واس آلمان ندارید

Maschinenbau
January 19th, 2010, 02:11 PM
آلمان که فاند نمی ده، شما هم حداقل معدل دانشگاههای آلمان رو ندارید
فکر کنم شانس واس آلمان ندارید
در ضمن آلمان معروف به کشور قانون، اگر شما یه سری شرایط رو نداشته باشید خود صدر اعظم هم که توصیه کنه بازم نمی شه، ماشالا دانشگاه هایی هم که انتخاب کردید خیلی بالا هستند

Maschinenbau
January 19th, 2010, 02:15 PM
من برای خیلی جاها اقدام کردم. ولی این ددلاینش تا 15 مارچه. گفتم ببینم اصلا شانس دارم که مدارک بفرستم یا اصلا اگه شانسی ندارم بیخودی پول پستو ترجمه ندم دیگه. به هر حال مرسی از جوابت
اونجا خیلی بالا !!! می خای شانست امتحان کن !!! ولی دانشگاه خیلی خفنیه !!!

sare2010
January 20th, 2010, 10:47 AM
ضمن تشکر از اظهار نظر دوستان
همونطور که گفتم اصلا منظور من جزو بهترین دانشگاه های المان نبود و فقط گفتم از نظر DAAD جزو دانشگاهای خوب در رشته کامپیوتر هست.خب درست گفتند دوستمون که به هر حال ماگدبورگ تو المان شرقی قدیم هست و حتما مثل خیلی از شهرهای غرب المان نیست.همین که تو لیست وزارت علوم تو دانشگاه های گروه ب اومده نشون میده که اگرچه مورد تایید هست ولی بهتره در صورتی که انتخابهای دیگه ای هم دارید ماگدبورگ رو انتخاب نکنید.

سلام
البته دانشگاه ژاکوب بهترین دانشگاه خصوصی آلمانه!
البته وزارت علوم هم دلیل خوبی واسه رد کردن این دانشگاه نداره چون طبق قانون خود وزارت خونه دانشگاههای خصوصی آلمان که مورد تایید وزارت فرهنگ اونجاست قابل ارزشیابیه و دانشگاه یاکوب state-approved یا state-recognized می باشه در ضمن برای فوق لیسانس 20000 یورو (بیست هزار) شهریه داره و پذیرش گرفتن از اونجا خیلی سخته اونهم با حقوق!

aries
January 21st, 2010, 01:04 AM
با سلام،
من درحال حاضر دانشجوی ارشد هستم در ایران و می خوام برای آلمان مستر اپلای کنم. می خوام بدونم که آیا این که کسی با وجود داشتن مدرک ارشد، باز هم می خواد برای مستر اقدام کنه نکته مثبت درنظر گرفته می شه یا منفی. یعنی ممکنه شانسم پائین بیاد؟

i_karimi
January 21st, 2010, 01:10 AM
با سلام،
من درحال حاضر دانشجوی ارشد هستم در ایران و می خوام برای آلمان مستر اپلای کنم. می خوام بدونم که آیا این که کسی با وجود داشتن مدرک ارشد، باز هم می خواد برای مستر اقدام کنه نکته مثبت درنظر گرفته می شه یا منفی. یعنی ممکنه شانسم پائین بیاد؟
من خودم دارم برای مستر مجدد اقدام می کنم. دوستانی که تو آلمان دارم گفتن شاید شانستو بالا هم ببره

iceberg
January 21st, 2010, 11:41 AM
با سلام،

بایذ ببینید اصلا میتونید با ارایه مدرک فوق این کار رو بکنید یا خیر؟اگر پذیرش هم بدهند آیا ویزا هم میدند یا خیر. دست کم فکر کنم از نظر سفارت این امکان پذیر نباشه.در این زمینه تحقیق کنید.

i_karimi
January 21st, 2010, 12:11 PM
بایذ ببینید اصلا میتونید با ارایه مدرک فوق این کار رو بکنید یا خیر؟اگر پذیرش هم بدهند آیا ویزا هم میدند یا خیر. دست کم فکر کنم از نظر سفارت این امکان پذیر نباشه.در این زمینه تحقیق کنید.
مگه سفارت میفهمه که ما برای فوق دوم داریم میریم؟

iceberg
January 21st, 2010, 12:48 PM
مگه سفارت میفهمه که ما برای فوق دوم داریم میریم؟

اگر مدرک فوقتون رو ارایه ندید دست کم این سوال براشون پیش میاد که تو این فاصله دو تا سه سال بعد از لیسانس کجا بودید و چرا الان به فکر اقدام برای ادامه تحصیل افتاده اید.که این خیلی خوب نیست.

Maschinenbau
January 21st, 2010, 03:05 PM
بله از نظر سفارت مشکل پیش میاد. اونها با خودشون فکرای دیگه ای می کنند

spt
January 26th, 2010, 02:19 PM
سلام
من لیسانس عمرن دارم از داشگاه گیلان ( هنوز تموم نکردم ، یه واحدم مونده) میخاستم واسه آلمان هم اقدام کنم
معدلم 13.1 و تافل 90 ای بی تی دارم، یه مقاله داخلی .
قبلا مدارکم رو واسه اشتوتگارت فرستادم که الان در حال بررسی هم هست، راستش فک نمیکنم بهم پذیرش بدن با این معدل، الانم فقط دانشگاه های صنعتی مونیخ و صنعتی هامبورگ هست که میبینم هنوز ددلاینشون نگذشته،
من برام فاند مهم نیست و میدونم نمیتونم فاند بگیرم، اما باید حتما تا شهریور از ایران برم...
میخام ببینم شانسم چقدره واسه این دانشگاه ها ، و آیا دوستان دانشگاه دیگه ای رو میشناسن که به من معرفی کنن که اسون تر پذیرش بده؟؟؟
مرسی از همه

Maschinenbau
January 26th, 2010, 02:44 PM
شانستون تقریبا صفر!!! شما معدلتون پایین. کورسهای انگلیسی در آلمان هم پر طرفدار. اشتوتگارت هم رد میشید. مونیخ که دیگه سطحش بالاتر از اشتوتگارت!!! هامبورش هم در سطح همون اشتوتگارت. به نظر من چون زبان آلمانی هم نمیدونید آلمان شانستون فوق العاده کم!!! رو مالزی اقدام کنید میگیرید. مقاله های داخلی رو هم آلمانیا زیاد قبول ندارند.

kamii
January 26th, 2010, 03:09 PM
سلام. معدل کل من 13.20 هست ولی معدل دروس تخصصی و اصلیم 15.5 هست( همه درس های عمومی رو لب مرز پاس کردم) از دانشگاه شیراز-مکانیک.برای مستر انگلیسی واقعا شانسی ندارم ؟!

iceberg
January 26th, 2010, 07:23 PM
سلام. معدل کل من 13.20 هست ولی معدل دروس تخصصی و اصلیم 15.5 هست( همه درس های عمومی رو لب مرز پاس کردم) از دانشگاه شیراز-مکانیک.برای مستر انگلیسی واقعا شانسی ندارم ؟!

هم در مورد شما و هم در مورد دوست دیگرمون واقعا نباید با قاطعیت گفته بشه که شانسی ندارید.این کاملا بستگی به دانشگاهی داره که براش اپلای میکنید.شما ممکنه با همین معدل هم بتونید جایی رو پیدا کنید که شانس داشته باشید و نتیجه هم تا اقدام نکنید مشخص نیست.اگر زبانتون المانی بود باز شانس خیلی بیشتری داشتید تا از یک دانشگاه معمولی پذیرش بگیرید چون تعداد دانشگاه ها بیشتر بود.
یک مقدار هم بستگی به این داره که رشته ای که میخواهید براش اقدام کنید در چه گستردگی ای به زبان انگلیسی ارایه میشه،اگر دانشگاه های بیشتری اون رو ارایه کنند خب شانستون هم بیشتر میشه.خلاصه کلام اینکه تمام دانشگاه هایی که رشته مورد نظر شما رو انتخاب میکنند پیدا کنید و از بین اونها برای متوسط به پایین ها اقدام کنید و منتظر نتیجه باشید.همزمان برای گزینه(کشورها)ی دیگه ای هم که شانس دارید اقدام کنید.خب مشخصه اگر کسی با شرایط شما برای مثلا مونیخ یا فلان دانشگاه خیلی سطح بالا اقدام کنه شانس نداره ولی ممکنه گزینه ای باشه که توی اون موفق باشه.پس فقط تحقیق و بعد اقدام و انتظار شما رو به پاسخ میرسونه.

Maschinenbau
January 27th, 2010, 12:21 AM
آقا این پست تکراری! اگر نگاه بندازید می بینید جوابتون رو ولی بازم می گم
کورس های انگلیسی معمولا توسط دانشگاههای خیلی بالای آلمان ارائه می شه. که متقاضی زیادی از هند و پاکستان و چین و ترکیه داره که ماشالا خیلی معدلاشون بالاا
من خودم معدلم بالا 15 با رزومه ی عالی ولی دوستم که اشتوتگارت می خونه آمار گرفت برام و گفت پارسال 700 نفر اپلیکنت داشته. پس شانس براتون کم. مگر اینکه برید یک سال فشرده آلمانی بخونید و بعدشم توی آلمان یه 6 ماه آلمانی بخونید تا بتونید پذیرش بگیرید.
در ضمن. شما سفارت آلمان و گیرهایی که میده رو هم در نظر بگیرید ( الان دوست من بعد از 4 ماه هنوز بهش ویزا برای مستر نجوم ندادند!!!). من اگر آلمانی بلد نبودم هیچ وقت به آلمان فکر نمی کردم. دلیلشم با یه نگاه به سایتاشون می تونید بفهمید. اول سایت انگلیسی بعد از یه جایی به بعد آلمانی می شه. ایمیل که براشون می زنید وسط ایمیل یه جاهایشو براتون آلمانی می نویسند. حتی من مواردی رو شنیدم که سر کلاس انگلیسی استاد اومده آلمانی درس داده و یا رفرنس آلمانی داده. برای کارآموزی باید آلمانی بلد باشید تا بتونید جاهای خوب کارآموزی برید. برای تز بعضی استادا ترجیحا با کسایی کار می کنند که آلمانی بلد باشند. (خودتون رو بزارید جای اونا)
همه ی اینا رو در نطر بگیرید
در ضمن. شهرایی مثل اشتوتگارت و مونیخ خیلی گرون هستن ، ترمی هم 700 یورو باید شهریه بدید. ماهانه حدود 600 تا 800 یورو هزینتون (بدون شهریه). پس قابل مقایسه با شهرای کوچیک سوئد با مالزی نیست.
شاید اگر دانشگاه پایینی برید بتونید کار کنید ( برای کار باید آلمانی بلد باشید) ولی با این دانشگاهها ووقت سر خاروندن ندارید.

خلاصه اینکه زبان آلمانی آش کشک خالس. زبان سختی هم هست. بنده 2 سال و نیم که می خونم و تازه باید 6 ماه تا یک سال دیگه در آلمان بخونم تا بتونم مدرک آلمانی بگیرم و اجازه ی تحصیل پیدا کنم.
پس اگز بلد نیستید پیشنهاد برادرانه ی من این که از فکرش بیرون بیایید.

i_karimi
January 27th, 2010, 01:06 AM
آقا این پست تکراری! اگر نگاه بندازید می بینید جوابتون رو ولی بازم می گم
کورس های انگلیسی معمولا توسط دانشگاههای خیلی بالای آلمان ارائه می شه. که متقاضی زیادی از هند و پاکستان و چین و ترکیه ....
به نظر من اطلاعاتی که دادید واقعا کامل و گویاست.
ولی هر چیزی به امتحان کردنش میازه به خصوص تو دانشگاههای با رنک پایین.
و دانشگاه مونیخ شهریش فقط 525 یورو برای هر ترم هست
موفق باشید

spt
January 27th, 2010, 02:28 AM
دوستان عزیز بنده له شدم!!
راستش من هم کاملا موافقم که شانسم تقریبا صفر، فقط میخاستم ببینم کسی میتونه از همین دانشگاه های رنک بالا و رده پایین و جای پولی و بد آب و هوا با بد ترین شرایط!!! یکیشو که زبان انگلیسی کورس ارائه میده به من معرفی کنه؟؟؟
مثلا من قبلا (6 ماه پیش) دانشگاه htw berlin رو پیدا کردم که چون تو لیست وزارت علوم نبود و واسه من که خدمت نرفتم فایده نداشت اصلا پیگیرش هم نشدم، با اینکه مجانی بود
خلاصه من از نظر همه متشکرم :) حالا اگه دانشگاهی که در حد ما باشه دیدید یه اطلاع به بنده ی حقیر بدید!!! ;) البته با توجه به ددلاین
متشکرم

iceberg
January 27th, 2010, 10:23 AM
دوستان عزیز بنده له شدم!!
راستش من هم کاملا موافقم که شانسم تقریبا صفر، فقط میخاستم ببینم کسی میتونه از همین دانشگاه های رنک بالا و رده پایین و جای پولی و بد آب و هوا با بد ترین شرایط!!! یکیشو که زبان انگلیسی کورس ارائه میده به من معرفی کنه؟؟؟
مثلا من قبلا (6 ماه پیش) دانشگاه htw berlin رو پیدا کردم که چون تو لیست وزارت علوم نبود و واسه من که خدمت نرفتم فایده نداشت اصلا پیگیرش هم نشدم، با اینکه مجانی بود
خلاصه من از نظر همه متشکرم :) حالا اگه دانشگاهی که در حد ما باشه دیدید یه اطلاع به بنده ی حقیر بدید!!! ;) البته با توجه به ددلاین
متشکرم

این لینک کل رشته های مرتبط با Civil Engineering هست که به زبان انگلیسی و بعضا به صورت دوزبانه برای دوره مستر ارایه میشه.نتایج در دو صفحه و روی هر کدوم کلیک کنید و در صفحه جدید باز کنید میتونید اطلاعات بسیار کاملی رو مشاهده کنیدوامیدوارم مفید باشه.

http://www.daad.de/deutschland/studienangebote/international-programmes/07535.en.html?iplevel=2&ipterm=&ipfield=08&ipsubject=750&iptypehei=&iptownhei=&iphei=&iplangdistribution=&iptuitionfees=&ipduration=&ipenter.x=73&ipenter.y=15

Maschinenbau
January 27th, 2010, 08:53 PM
به نظر من اطلاعاتی که دادید واقعا کامل و گویاست.
ولی هر چیزی به امتحان کردنش میازه به خصوص تو دانشگاههای با رنک پایین.
و دانشگاه مونیخ شهریش فقط 525 یورو برای هر ترم هست
موفق باشید
دوست عزیز
هزینه ی خدمات اجتماعی هم ترمی 200 یورو میشه. پس می شه ترمی 700 یورو.!!!!
دانشگاههایی که مورد تایید وزارت علوم هستند سطحشون بالا. مگر اینکه قید وزارت علوم رو بزنید برید سراغ فاخهوخشوله که من پیشنهاد نمی کنم.

Maschinenbau
January 27th, 2010, 08:55 PM
این لینک کل رشته های مرتبط با Civil Engineering هست که به زبان انگلیسی و بعضا به صورت دوزبانه برای دوره مستر ارایه میشه.نتایج در دو صفحه و روی هر کدوم کلیک کنید و در صفحه جدید باز کنید میتونید اطلاعات بسیار کاملی رو مشاهده کنیدوامیدوارم مفید باشه.

http://www.daad.de/deutschland/studienangebote/international-programmes/07535.en.html?iplevel=2&ipterm=&ipfield=08&ipsubject=750&iptypehei=&iptownhei=&iphei=&iplangdistribution=&iptuitionfees=&ipduration=&ipenter.x=73&ipenter.y=15
یک مرتبه من برای همین موضوع با وزارت علوم تماس گرفتم و گفتند که اگر مدرک آلمانی نداری و معدلت بالا نیست دور آلمان خط بکش. در ضمن من مستر دو زبانه رو برای کسی که آلمانی اصلا بلد نیست یه جور خودکشی می دونم.

i_karimi
January 27th, 2010, 09:01 PM
یک مرتبه من برای همین موضوع با وزارت علوم تماس گرفتم و گفتند که اگر مدرک آلمانی نداری و معدلت بالا نیست دور آلمان خط بکش. در ضمن من مستر دو زبانه رو برای کسی که آلمانی اصلا بلد نیست یه جور خودکشی می دونم.
این لیستی که دوستمون گذاشته همشون انگلیسی تدریس می شن و فقط بعضیاش مشترک آلمانی و انگلیسی هستن و توی لینک هر رشته توضیحات کامل رو در این زمینه داده.

Maschinenbau
January 28th, 2010, 12:18 AM
درسته. پس شما اپلای کن. امیدوارم موفق باشی. ولی از من میشنوی یه جای بالا مثل مونیخ یا اشتوتگارت رو بزن که سفارتیا فکر نکنن می خای بری به بهانه ی درس خوندن اونجا کار کنی.
در ضمن: با تمام این تفاسیر، باز هم عقیده ی من اینه که باید آلمانی رو یاد بگیرید وگرنه تو آلمان بدون دونستن آلمانی اونقدری که استحقاق دارید رو بش نمی رسید

i_karimi
January 28th, 2010, 12:51 AM
درسته. پس شما اپلای کن. امیدوارم موفق باشی. ولی از من میشنوی یه جای بالا مثل مونیخ یا اشتوتگارت رو بزن که سفارتیا فکر نکنن می خای بری به بهانه ی درس خوندن اونجا کار کنی.
در ضمن: با تمام این تفاسیر، باز هم عقیده ی من اینه که باید آلمانی رو یاد بگیرید وگرنه تو آلمان بدون دونستن آلمانی اونقدری که استحقاق دارید رو بش نمی رسید
مرسی دوست من از لطفت. من اتفاقا می خوام برای دانشگاه فنی مونیخ فقط اپلای کنم

Maschinenbau
January 28th, 2010, 01:22 PM
موفق باشی دوست عزیز. دیشب با دوستم که اشتوتگارت می خونه حرف زدم گفت اگر یه مستر داشته باشی خیلی ساده تر بهت پذیرش می دن و پس خیال شما راحت. در ضمن، مونیخ یه درش به MIT باز میشه.

iceberg
January 28th, 2010, 02:18 PM

خب این کار اشتباهه!از همین الان رد شده هستید.من که عرض کردم شانستون رو برای دانشگاهای متوسطی که مورد تایید وزارت علوم هستند امتحان کنید.اونهم نه یه دونه!
اینکه شما چه دانشگاهی میرید نشون نمیده که میخواهید برای کار برید یا خیر.این حرفها اصلا درست نیست.مگه همه برلین یا مونیخ یا اشتوتگارت میرن که اگر کسی اینجاها نرفت بش ویزا ندن؟!قضیه خیلی سادست،شما برای یه سری دانشگاه اقدام میکنید و در صورتی که پذیرش گرفتید میرید برای مصاحبه.هیچ کس از قبل نمیتونه بگه که شما ویزا میگیرید یا نمیگیرید.دوستومن هم درست میگند به هر حال المانی دونستن خیلی خوبه و به شما کمک میکنه مخصوصا اگر قصد داشته باشید مدت زیادی بمونید که مجبور هستید بلد باشید.ولی من شاید ده نفر رو میشناسم که برای کورسهای انگلیسی رفتند و اکثرا 4-5 ترم المانی خونده بودن اونهم به خاطر خودشون وگرنه الزامی نیست.حالا هر چقدر بیشتر المانی بلد باشید چه بهتر.
اینکه تو وزارت علوم چی گفتند و چی میگن خیلی مهم نیست.درسته شما ممکنه شرایط متوسطی داشته باشی ولی اینطور نیست که بشه گفت شما اصلا اقدام نکن چون شانسی نداری.به عنوان مثال من فردی رو دیدم که برای همین رشته عمران با معدل 14-15 از دانشگاه وایمار پذیرش گرفت.چند ترم هم بیشتر المانی نخونده بود.معلومات المانی اصلا در پروسه پذیرش وقتی زبان شما انگلیسی هست نقشی نداره.در نهایت نظر من این هست که به فکر دانشگاه های سطح بالا نباشید و برای چند دانشگاه متوسط اپلای کنید.ضمن اینکه اپلای فقط هزینه مالی داره و کسی رو به خاطرش محاکمه نمیکنند پس میتونید برای دانشگاه های خیلی خوب هم اپلای کنید ولی میشه گفت نتیجه از الان معلومه.

i_karimi
January 28th, 2010, 03:15 PM
خب این کار اشتباهه!از همین الان رد شده هستید.من که عرض کردم شانستون رو برای دانشگاهای متوسطی که مورد تایید وزارت علوم هستند امتحان کنید.اونهم نه یه دونه!
اینکه شما چه دانشگاهی میرید ...
مرسی دوست من. می دونم که شانس کمیه ولی من برای چند تا کشور دیگه هم اقدام کردم و الان پذیرش از delft هلند رو هم گرفتم. ولی برای آلمان راستش فقط اگر از مونیخ بتونم پذیرش بگیرم می رم و گرنه جاهای دیگه رو دارم که برم.

shamim65
January 28th, 2010, 03:18 PM
سلام

من با معدل کاردانی ۱۷،۳۰ و کارشناسی ۱۵،۷۵ کامپیوتر ،تافل ۵۳۰ و بدون سابقه کار،اصلا شانسی برای آلمان دارم؟؟نمره زبانم قابل قبوله برای آلمان؟؟ددلاین‌هاشون معمولاً کی‌ هست؟؟

ممنون

iceberg
January 28th, 2010, 03:46 PM
سلام

من با معدل کاردنی ۱۷،۳۰ و کارشناسی ۱۵،۷۵ کامپیوتر ،تافل ۵۳۰ و بدون سابقه کار،اصلا شانسی برای آلمان دارم؟؟نمره زبانم قابل قبوله برای آلمان؟؟ددلاین‌هاشون معمولاً کی‌ هست؟؟

ممنون

از کدام دانشگاه لیسانس گرفتید؟
فکر میکنم حداقل نمره تافل 580 باشه.ضمن اینکه حتما باید نمره لازم رو از سایت خود دانشگاه دید.بعضی ها ممکنه حداقل رو بخواهند و بعضی ها هم ممکنه نمره بیشتری رو درخواست کنند.به هر حال دوستانی که تجربه و اطلاعات کافی در این زمینه دارند باید راهنمایی کنند.
معمولآ برای ترم تابستانی تا 15 ژانویه و برای ترم زمستانی تا 15 جولای فرصت هست که مدارک به دستشون رسیده باشه.این یه تاریخ کلی برای دانشگاه های المان هست ولی برخی از اونها تاریخهای مشخصی رو خودشون اعلام میکنند که باید با مراجعه به قسمت Application از اونها مطلع باشید.ضمن اینکه سابقه کار نقش چندانی برای اخذ پذیرش در مقطع فوق نداره و بیشتر از هر چیز سابقه تحصیلی (از دبیرستان به بعد) مهم هست.
اگر دانشگاه سراسری باشید میشه گفت شانس دارید به شرطی که با دقت و برای چند دانشگاه نه خیلی سطح بالا اپلای کنید.اگر هم دانشگاه ازاد هستید چون زبانتون انگلیسی هست خب شانس کمتری دارید و در صورت اخذ پذیرش هم حتما اطلاع دارید که به احتمال زیاد باید لیسانس رو از ابتدا بخونید(اگر زبانتون المانی بود چون گزینه های بیشتر و متنوع تری وجود داره شانس بیشتری هم داشتید،ضمن اینکه رقابت برای رشته هایی که به زبان انگلیسی ارایه میشوند خیلی بیشتر هست) ولی برای اینکه بتونید ویزا بگیرید باید برای مقطع فوق لیسانس اقدام کنید(اونجا خودشون میدونن و به شما پذیرش فوق میدن که ویزا بگیری و بعد میگن احتمالا از ابتدا باید بخونید).

vnokhbeh
January 29th, 2010, 01:16 PM
سلام دوستان
شرایط من به شرح زیر هستش؛
رشته : مهندسی صنایع - تجزیه و تحلیل سیستم ها
معدل: 15.92
دانشگاه: علم و فرهنگ (تهران )- غیرانتفاعی
مقاله: 1 کنفرانس بین المللی داخلی (معتبر)
تالیفات: 1 کتاب
پژوهش: به وفور در زمینه های مختلف
سابقه: 3 ترم دستیار استاد در درس طرح ریزی واحدهای صنعتی - 2 تا 3 سال کار در زمینه های مختلف تخصصی
مدارک و رزومه: 3 مدرک بین المللی تخصصی معتبر
زبان: 600 ساعت زبان آلمانی، اردیبهشت هم امتحان آیتس دارم
چند تا سوال داشتم که ممنون میشم از دوستان که با اطلاعاتشون راهنماییم کنن
قصد ادامه تحصیل در مستر تو رشته اتوماسیون رو دارم،
به نظرتون اولا شرایطم رو چطور ارزیابی می کنن؟ و بعدشم چقد شانس دارم که بتونم این تغییر رشته رو تو آلمان و مستر بدم؟
و به نظرتون میتونم به فاند هم امیدوار باشم؟

Maschinenbau
January 29th, 2010, 01:38 PM
سلام دوستان
شرایط من به شرح زیر هستش؛
رشته : مهندسی صنایع - تجزیه و تحلیل سیستم ها
معدل: 15.92
دانشگاه: علم و فرهنگ (تهران )- غیرانتفاعی
مقاله: 1 کنفرانس بین المللی داخلی (معتبر)
تالیفات: 1 کتاب
پژوهش: به وفور در زمینه های مختلف
سابقه: 3 ترم دستیار استاد در درس طرح ریزی واحدهای صنعتی - 2 تا 3 سال کار در زمینه های مختلف تخصصی
مدارک و رزومه: 3 مدرک بین المللی تخصصی معتبر
زبان: 600 ساعت زبان آلمانی، اردیبهشت هم امتحان آیتس دارم
چند تا سوال داشتم که ممنون میشم از دوستان که با اطلاعاتشون راهنماییم کنن
قصد ادامه تحصیل در مستر تو رشته اتوماسیون رو دارم،
به نظرتون اولا شرایطم رو چطور ارزیابی می کنن؟ و بعدشم چقد شانس دارم که بتونم این تغییر رشته رو تو آلمان و مستر بدم؟
و به نظرتون میتونم به فاند هم امیدوار باشم؟
شانست برای کورس آلمانی 100 درصد. نگران نباش. فقط اول باید تو آلمان مدرک بگیری که چون 600 ساعت خوندی فکر کنم 6 ماهه بتونی بگیری. فاند هم آلمان به کسی نمی دن !!!:(

izak
January 29th, 2010, 02:51 PM
شانست برای کورس آلمانی 100 درصد. نگران نباش. فقط اول باید تو آلمان مدرک بگیری که چون 600 ساعت خوندی فکر کنم 6 ماهه بتونی بگیری. فاند هم آلمان به کسی نمی دن !!!:(

سلام
درمورد فاند گرفتنش شاید سخت باشه چون به صورت رقابتیه ولی غیر ممکن نیست دوست عزیز! به خصوص اینکه برخی دانشگاه ها علاوه بر بورسهایی که دولتی و به کمک موسسات مختلف اعطا میشه، برای جذب دانشجوی بیشتر خودشون هم بورس داخلی دارند ولی به تعداد محدود.

در ضمن vnokhbeh عزیز شما با سوابقی که دارید می تونید به فاند Erasmus هم اقدام کنید، البته بعضی رشته ها deadline هاش احتمالا گذشته باشه

موفق باشید و کامیاب

vnokhbeh
January 29th, 2010, 10:58 PM
سلام
درمورد فاند گرفتنش شاید سخت باشه چون به صورت رقابتیه ولی غیر ممکن نیست دوست عزیز! به خصوص اینکه برخی دانشگاه ها علاوه بر بورسهایی که دولتی و به کمک موسسات مختلف اعطا میشه، برای جذب دانشجوی بیشتر خودشون هم بورس داخلی دارند ولی به تعداد محدود.

در ضمن vnokhbeh عزیز شما با سوابقی که دارید می تونید به فاند Erasmus هم اقدام کنید، البته بعضی رشته ها deadline هاش احتمالا گذشته باشه

موفق باشید و کامیاب
مرسی دوستان عزیز از راهنماییتون
ولی به نظرتون این تغییر رشته ام هم امکانپذیر هستش؟
راجع به این طرح Erasmus هم ممنون میشم اگه اطلاعات بیشتری بدید
کسی از دوستان هستش که پذیرش رو گرفته باشه؟ چون میخوام به کمکش یکم قدم هایی که باید بردارم رو دوباره چک کنم که یه موقع به مشکل برنخورم
ممنونم از همتون که اینقد هوای همدیگه رو دارید و پشت هم رو خالی نمیکنید تو این شرایط سخت و فشار و استرس

izak
January 29th, 2010, 11:32 PM
راجع به این طرح Erasmus هم ممنون میشم اگه اطلاعات بیشتری بدید

سلام
شما میتونید برای اطلاعات تکمیلی به پست های اراسموس تو همین فروم رجوع کنید که خیلی کامل بحث شده
ولی در مجموع اراسموس به دو صورت اعطا میشه
یا research assistant (scholar) ya student

که معمولا یه رشته رو توی دو تا سه تا دانشگاه می خونید- اغلب باید حداقل یه زبان دومی رو هم یاد بگیرید در طول دوره
ساپورت مالی خوبی می کنن از پذیرفته شده ها
و در کل این اراسموس بیشتر برای کشورای جهان سومی که ایران رو هم شامل میشه

برای آلمان شما میتونید در سایت daad یه جستجو برای گرفتن بورسیه انجام بدید یا به دفترشون تو تهران هم مراجعه کنید ( من از یکی از دوستام شنیدم که خوب راهنمایی می کنن دوره ها به صورت جلسات مشاوره های برگزار میشه) البته یه تماسی جهت هماهنگی قبلا باهاشون داشته باشید

من باهاشون تماس نداشتم و تو سایت هم اطلاعاتشون خیلی کلیه ولی اینم لینکش (http://ic.daad.de/teheran/ir/)

n_e
January 31st, 2010, 01:22 PM
سلام
من فوق لیسانس ریاضی دانشگاه امیرکبیر هستم با معدل 17 بدون پایان نامه، نمره پایان نامه ام 18.75 است مقاله هم ندارم و نمره IELTS هم 6 است
ممنون می شوم من رو هم راهنمایی کنید که ایا با این شرایط می تونم برای دکتری پذیرش بگیرم یا نه

mamali87
January 31st, 2010, 02:41 PM
با عرض سلام.
آقا من حدود 2 سال ديگه مدرک کارشناسی عمران خودمو با معدل 13 14 از دانشگاه آزاد ميگيرم;).يادگيری زبان آلمانی رو هم به زودی شروع ميکنم که تا 2 سال ديگه به سطح قابل قبولی تو زبان آلمانی برسم.ميخوام فقط برای رشته های مرتبط با عمران که به آلمانی ارايه ميشه اقدام کنم.هزينه تحصيل و دانشگاه مقصد هم اصلا مهم نيست.دانشگاه سطح پاين هم بود مهم نيس.

با اين شرايط اصلا شانسی برای آلمان دارم يا بايد کلا قيد آلمان رو بزنم برم سراغ اتريش؟:embarrassed:
لطفا يکی بگه که داستان من و آلمان چی ميشه.:confused:

Maschinenbau
January 31st, 2010, 06:06 PM
آقا نمیتونی اونجا مستر بخونی یه سر به سایت اونی اسیست بزن !!! مگر اینکه قبول دانشگاه سراسری داشته باشی اونوقت می تونی از کالج شروع کنی ولی مطمئن نیستم

mohmad0014
January 31st, 2010, 07:18 PM
البته من یکی رو می شناسم که مدرک دانشگاه ازاد است ولی از دانشگاه هامبورگ اون هم با بورس پذیرش گرفته بود برای مستر.

iceberg
January 31st, 2010, 07:37 PM
با عرض سلام.
آقا من حدود 2 سال ديگه مدرک کارشناسی عمران خودمو با معدل 13 14 از دانشگاه آزاد ميگيرم;).يادگيری زبان آلمانی رو هم به زودی شروع ميکنم که تا 2 سال ديگه به سطح قابل قبولی تو زبان آلمانی برسم.ميخوام فقط برای رشته های مرتبط با عمران که به آلمانی ارايه ميشه اقدام کنم.هزينه تحصيل و دانشگاه مقصد هم اصلا مهم نيست.دانشگاه سطح پاين هم بود مهم نيس.

با اين شرايط اصلا شانسی برای آلمان دارم يا بايد کلا قيد آلمان رو بزنم برم سراغ اتريش؟:embarrassed:
لطفا يکی بگه که داستان من و آلمان چی ميشه.:confused:

شما با این معدل شانس پذیرش برای فوق رو دارید ولی به احتمال خیلی زیاد باید از اول لیسانس رو بخونید(بارها توضیح دادم این مطلب رو،چون باید ویزا هم به شما بدهند پس باید برای مقطع بعدی اقدام کنید یعنی لیسانس دارید برای فوق.ولی چون دانشگاه ازاد هستید اونجا تصمیم میگیرند که چه مقدار از لیسانس شما رو قبول کنند که با توجه به معدل احتمالی شما این میزان حتی ممکنه صفر باشه.مگر اینکه شرایط ممتاز یا معدل بالای 17 داشته باشید).همونطور که خودتون گفتید اگر با دقت و برای چند دانشگاه متوسط اقدام کنید چون به زبان المانی قصد ادامه تحصیل دارید امکان اخذ پذیرش هست.
با شرایط خیلی خوب و یک اقدام بد ممکنه هیچ شانسی وجود نداشته باشه در صورتی که با شرایط معمولی و کمی شانس و تجربه چرا :)
الان بهترین کار شروع یادگیری زبان(700 ساعت از یه موسسه معتبر تا قبل از اینکه مدارکتون رو بفرستید) و رسیدن به معدل لااقل بالای 14 هست.راه درازی در پیش دارید امیدوارم در نهایت موفق باشید.

iceberg
January 31st, 2010, 07:44 PM
سلام
من فوق لیسانس ریاضی دانشگاه امیرکبیر هستم با معدل 17 بدون پایان نامه، نمره پایان نامه ام 18.75 است مقاله هم ندارم و نمره IELTS هم 6 است
ممنون می شوم من رو هم راهنمایی کنید که ایا با این شرایط می تونم برای دکتری پذیرش بگیرم یا نه

من در مورد مقطع دکتری اطلاعات کافی ندارم ولی میتونم بگم شرایط تحصیلی تون خوب هست.برای پذیرش دکتری شما بیشتر با استاد طرف هستید و نظر اون خیلی تعیین کننده هست حتی در مورد بورس.به نظرم شانس پذیرش حتما دارید به شرطی که انتخاب مناسبی داشته باشید و بیشتر به فکر بورس باشید اگرچه گرفتن بورس از المان کار خیلی ساده ای نیست.در مورد نمره زبان هم باید اطلاعات درست رو از سایت همون دانشگاهی بگیرید که قصد اپلای دارید.

mamali87
January 31st, 2010, 10:06 PM
شما با این معدل شانس پذیرش برای فوق رو دارید ولی به احتمال خیلی زیاد باید از اول لیسانس رو بخونید(بارها توضیح دادم این مطلب رو،چون باید ویزا هم به شما بدهند پس باید برای مقطع بعدی اقدام کنید یعنی لیسانس دارید برای فوق.ولی چون دانشگاه ازاد هستید اونجا تصمیم میگیرند که چه مقدار از لیسانس شما رو قبول کنند که با توجه به معدل احتمالی شما این میزان حتی ممکنه صفر باشه.مگر اینکه شرایط ممتاز یا معدل بالای 17 داشته باشید).همونطور که خودتون گفتید اگر با دقت و برای چند دانشگاه متوسط اقدام کنید چون به زبان المانی قصد ادامه تحصیل دارید امکان اخذ پذیرش هست.
با شرایط خیلی خوب و یک اقدام بد ممکنه هیچ شانسی وجود نداشته باشه در صورتی که با شرایط معمولی و کمی شانس و تجربه چرا :)
الان بهترین کار شروع یادگیری زبان(700 ساعت از یه موسسه معتبر تا قبل از اینکه مدارکتون رو بفرستید) و رسیدن به معدل لااقل بالای 14 هست.راه درازی در پیش دارید امیدوارم در نهایت موفق باشید.

آقا ممنون از راهنماييتون.
خودم ميدونم که برای ارشد شانسم صفر هستش امّا

من تا زمان خروج به احتمال زياد مشکل سربازيم حل ميشه ولی اگه نشد،ميتونم پذيرشی که از اونور مياد به اسم ارشد بگيرم ولی اونور برم از ليسانس بخونم که برای خروج مشکلی پيش نياد؟
نميدونم ميتونم منظورمو برسونم يا نه؟يعنی پذيرش برای مستر بگيرم بعد برم اونور مع آدل سازی کنم و از اول ليسانس بشينم

Maschinenbau
January 31st, 2010, 11:58 PM
اصلا به شما اونجا پذیرش ارشد نمیدن احتمالا!!! برای خروج از کشور هم صد در صد مشکل داری! چون تا اون موقع نمی تونی Testdaf بگیری و میشه پذیرش مشروط!!! پس به نظر من وقتت رو روی جاهای دیگه بزار

mamali87
February 1st, 2010, 12:43 AM
اصلا به شما اونجا پذیرش ارشد نمیدن احتمالا!!! برای خروج از کشور هم صد در صد مشکل داری! چون تا اون موقع نمی تونی Testdaf بگیری و میشه پذیرش مشروط!!! پس به نظر من وقتت رو روی جاهای دیگه بزار

اخ اخ. بدبخت شدم که.يکی اميد ميده يکی تو دل آدمو خالی می کنه.
(شوخی بود):D
پس بايد حتما مشکل سربازيمو حل کنم.البته بگم استعداد زبانم خوبه ها.:rolleyes:
با استعداد خوب نميشه بعد 2 سال تو امتحان زبان آلمانی موفق بود؟:confused:

Maschinenbau
February 1st, 2010, 03:47 AM
اگر تهران باشی چرا!! اگر شهرای دیگه باشی همین که یه کلاس آلمانی گیرت بیاد خدا رو باید شکر کنی!! ولی کلا آلمان با دانشگاه آزاد میونه ی خوبی نداره!!!

iceberg
February 1st, 2010, 11:16 AM
آقا ممنون از راهنماييتون.
خودم ميدونم که برای ارشد شانسم صفر هستش امّا

من تا زمان خروج به احتمال زياد مشکل سربازيم حل ميشه ولی اگه نشد،ميتونم پذيرشی که از اونور مياد به اسم ارشد بگيرم ولی اونور برم از ليسانس بخونم که برای خروج مشکلی پيش نياد؟
نميدونم ميتونم منظورمو برسونم يا نه؟يعنی پذيرش برای مستر بگيرم بعد برم اونور مع آدل سازی کنم و از اول ليسانس بشينم

تمام کسانی که مدرک testdaf یا DSH رو ندارند پذیرششون مشروط هست.یعنی اونجا باید دوره های زبان رو بگذرونند و امتحان مربوطه رو بدن.قرار نیست هر کس با کورس المانی میره اونجا این مدارک رو داشته باشه.شخصا از بین تمام کسانی که با کورسهای المانی رفتن هیچ کس رو نمیشناسم که اینجا تست داف داده باشه(ممکنه بعضی ها هم داده باشن).DSH هم که اینجا برگزار نمیشه.البته معلومه که مدرک زبانتون حتی اگر همون 700 ساعت هم هست باید معتبر باشه تا بتونید پذیرش بگیرید.میتونید با شرکت در امتحانهای سطوح مختلف گوته در هر مرحله به اعتبار مدرکتون اضافه کنید(یعنی اگر امکان شرکت در موسسه معتبری رو ندارید برید گوته و بعد از تعیین سطح امتحانهای به درد بخور شما رو بدید،البته این کار و یادگیری زبان المانی در حد حتی متوسط به زمان زیادی نیاز داره.)
در مورد مدرک شما که ازاد هست عرض کردم اگر در اپلای دقت کنید و از همه گزینه ها استفاده کنید شانس دارید.حتما باید برای دوره مستر پذیرش بگیرید.همین جا هم خیلی از دوستان دانشگاه ازادی هستند که پذیرش مستر از المان گرفتند و رفتند،خود من هم دوستانی از این نوع دارم.در صورتی که بتونید پذیرش مستر بگیرید اونجا تصمیم گرفته میشه که چقدر از لیسانس شما رو قبول میکنند که با معدل احتمالی شما این مقدار ممکنه صفر باشه.مهم برای اونها(سفارت) پذیرش مستر هست که باید گرفته باشید و در دست داشتن پاسپورت(حالا با حل شدن مشکل سربازی از طریق معافیت یا اتمام خدمت یا وثیقه یا هر راه دیگه)

mamali87
February 1st, 2010, 01:56 PM
تمام کسانی که مدرک testdaf یا DSH رو ندارند پذیرششون مشروط هست.یعنی اونجا باید دوره های زبان رو بگذرونند و امتحان مربوطه رو بدن.قرار نیست هر کس با کورس المانی میره اونجا این مدارک رو داشته باشه.شخصا از بین تمام کسانی که با کورسهای المانی رفتن هیچ کس رو نمیشناسم که اینجا تست داف داده باشه(ممکنه بعضی ها هم داده باشن)....

واقعا از راهنمايیiceberg
و

maschinbau ممنونم.
من سؤالهام زياد شد.
فقط يه سؤال ديگه:
دانشگاه دورتموند و بوخوم جزو دانشگاههای متوسط محسوب ميشن؟:confused:
کلا از چه راهی بفهمم که رنکينگ دانشگاههای آلمانی در چه سطحی هست تا بتونم برای گرفتن پذيرش بهتر اقدام کنم؟
شرمنده که 2 تا سؤال شد.:embarrassed:

Maschinenbau
February 1st, 2010, 02:37 PM
دانشگاه های آلمان معمولا در یک سطح هستند. ولی این دوتا جزو دانشگاه های بالا هستند!!!! من اگر الان دوباره می خواستم انتخاب کنم دیگه آلمانی نمی خوندم. شما می تونید خیلی راحت تر با خوندن مثلا روسی برید اکراین یا روسیه که دیگه گیر ویزا و این قر و فر ها رو هم ندارند.
درضمن: یه راهنمایی برای تمام دوستان: به من پی ام داده بودند که اینجا توضیح می دم: اگر تا حالا حداقل 500 ساعت آلمانی نخوندید کورس دو زبانه و یا آلمانی انتخاب نکنید!!! چون نه تنها سفارت گیر میده بلکه تازه 2 سال مشکل دارید تا اونجا تا آلمانی یاد بگیرید!!! یعنی میشه یه فوق لیسانس 4 ، 5 ساله!!!

iceberg
February 1st, 2010, 04:00 PM
واقعا از راهنمايیiceberg
و

maschinbau ممنونم.
من سؤالهام زياد شد.
فقط يه سؤال ديگه:
دانشگاه دورتموند و بوخوم جزو دانشگاههای متوسط محسوب ميشن؟:confused:
کلا از چه راهی بفهمم که رنکينگ دانشگاههای آلمانی در چه سطحی هست تا بتونم برای گرفتن پذيرش بهتر اقدام کنم؟
شرمنده که 2 تا سؤال شد.:embarrassed:

ببینید در مورد رنکینگ مثلا برای رشته عمران این لینک رو ببینید:

http://www.daad.de/deutschland/hochschulen/hochschulranking/06543.en.html?module=Hitliste&esb=8&hstyp=1&ab=&order_left=1

این لینک اولا رنکینگ دانشگاهایی رو نشون میده که رشته عمران رو ارایه میکنند.دوما با کلیک بر روی هر کدوم از دانشگاها میتونید اطلاعت مفیدی در مورد ارایه این رشته و یه سری اطلاعت کلی پیدا کنید.اینکه مثلا اینجاTU München رنکینگ خوبی نداره معنیش این نیست که دانشگاه خوبی نیست بلکه از بهترین دانشگاهای دنیا هست ولی با توجه به موارد و ایتم های مختلفی اینجا واسه عمران رنک متوسطی داره.

موضوع دیگه ای که باید بش توجه کنید انتخاب ایالت و شهر هست.به هر حال مثلا برلین،مونیخ،اشتوتگارت،اکث ر شهرهای ایالت وست فالن(که در غرب المان و منطقه خوش اب وهوایی هستند) و برخی جاهای دیگه همیشه مورد استقبال شدید هستند و میشه گفت اینجاها اصلا شانسی ندارید(با توجه به شرایط شما).اینگونه دانشگاها چه شهریه داشته باشند یا نداشته باشند بسیار مورد توجه مخصوصا دانشجویان خارجی هستند و رقابت با اونها کار ساده ای نیست.در مرحله بعد انتخاب دانشگاهایی که شهریه ندارند و رایگان هستند هم ممکنه باعث بشه تو صف انبوه متقاضیان بمونید.(در مورد ایالت هایی که شهریه دارند یا رایگان هستند تو تاپیک زندگی در المان فکر میکنم توضیحاتی دادم).خب پس بهترین گزینه برای شما انتخاب دانشگاهایی هست که شهریه دریافت میکنند و از طرفی در شهرهای پرطرفدار نیستند.مثلا اگه برای ده تا گزینه میخواهید اپلای کنید فقط دو یا سه تای اون رو به دانشگاهای رایگان اختصاص بدید و اگه برای 5 تا میخواهید اقدام کنید فقط یکی رو به رایگان اختصاص بدید.جاهایی که من توصیه میکنم حتما براشون اقدام کنید اینها هستند:Uni Wuppertal (اگرچه تو لیست وزارت علوم اشاره شده که برای رشته های فنی توصیه نمیشه ولی دارن پیگیری میکنن که مشکل رو حل کنن،مشکل هم مثل ایمکه فقط یه لج و لج بازی هست که فکر نمیکنم جنبه فنی داشه باشه)،TU Dresden ،Uni Siegen ،Uni Weimar ،Uni Kassel ،TU Braunschweig .از بین اینها هم میتونید برای همه یا برخی شون اقدام کنید که البته شانس کمتری دارید:Uni Karlsruhe ،Uni Bochum ،TU Darmstadt ،Uni Hannover ،TU Kaiserslautern ،TU Dortmund . به هر حال اپلای درسته هزینه بر هست ولی سعی کنید از همه شانسی که دارید استفاده کنید.همه اینهایی که عرض کردم مورد تایید وزارت علوم هستند و دانشگاه بد در بینشون نیست(حالا ممکنه یکی تو یه جای بد اب و هوا یا تو المان شرقی قدیم باشه که اتفاقا همین باعث میشه شانس شما بیشتر بشه). و امیدوارم از بین این همه لااقل برای یکیشون شانسی برای شما وجود داشته باشه.اینها دانشگاهایی بودن که مستقیما رشته عمران رو ارایه میدهند.ممکنه شما بتونید گرایشهای دیگه ای هم رو مثل رشته هایی که در مورد مواد اولیه و انرژی هستند انتخاب کنید که بنده اطلاع دقیقی در این زمینه ندارم.منظور اینکه شما محدود به فقط همین دانشگاها یا رشته عمران صرف نیستید اگرچه چون دانشگاه ازادی هستید حق ندارید به کلی تغییر رشته بدید.
برخی از دانشگاه ها هم ممکنه زیر نظر موسسه uni asisst باشن که شما باید مدارکتون رو برای این موسسه ارسال کنید.(در این مورد تو تاپیکهای دیگه توضیح داده شده).
دقت در مواردی مثل کامل بودن همه مدارک لازم(مثل فرمهایی که باید تکمیل بشه،مدرک مورد نظر زبان،ترجمه مدارک تحصیلی مورد نیاز با مهر های دادگستری،وزارت خارجه و سفارت و...)،زمان اپلای و ارسال به موقع مدارک،اینکه مدارک دقیقا باید به کجا ارسال بشه،سابقه تحصیلی مناسب و خیلی از ریزه کاریهای دیگه باعث میشه که روند درخواست پذیرش شما به درستی انجام بشه و شانس بیشتری رو برای شما به همراه بیاره.

reza.bahmaniar
February 1st, 2010, 08:57 PM
سلام

با توجه به اینکه این بحث در حال خروج از چارچوب این موضوعه، لطفا در موضوع مربوطه بحث رو پیگیری کنید.

موفق باشید.

izak
February 2nd, 2010, 06:31 PM
سلام
طی مکاتبه ای که با دانشگاه : Clausthal University of Technology داشتم ( رزومه + نمره تافل+ نمراتمو با ایمیل فرستاده بودم و خواسته بودم یه نگاهی بندازند و شانس قبولیم رو بگن) که اینو امروز جوابیه زده:

Dear ,

You have all requirements, but your grades are not so good. That’s why your chances will be not so good.

But here all information:
...
There you can find an information about our minimum requirements with examples for minimum grades for some grading systems to give you an idea if there is a chance to get admission.
(www.ite.tu-clausthal.de/fileadmin/user_upload/Dateien_ITE/Studenten_Downloads/minimum_requirements.pdf (http://www.ite.tu-clausthal.de/fileadmin/user_upload/Dateien_ITE/Studenten_Downloads/minimum_requirements.pdf))

و دانشگاه TU Bergakademie Freiberg (http://www.tu-freiberg.de/) برای استادی که سال پیش اومده دانشگاهمون و با هم یه صحبتی داشتیم که کارتشم داد ه بود بهم ایمیل زدم البته رو این حساب که توی یه انجمن تحقیقاتی عضوه و کارش هم نزدیک به کار من بوده و اینم جوابش:
Dear ,

Good to hear from you and thanks for your cv. If you want to receive your M.Sc. in Freiberg, you have to proof knowledge of the German Language. TU Freiberg offers 1-year intensive courses of German. If you pass successfully you can study in master programs.

The only two courses taught completely in English are in the field of business administration.

You should contact Mrs. Manuela Junghans (Manuela.Junghans@iuz.tu-freiberg.de) who is managing our foreign student affairs.

Best regards

حالا بچه ها اولیه میگه نمراتت رو مرزه و واسه همین شانست کمه با این وجود میتونی اپلای کنی و یه 40 Euro هم هزینه اپلایت میشه :p، البته هیچ بورسی هم نداره(تاکیدا گفته). با اینکه اکثر دانشگاه ها تا سال اول برای ارشد کمک هزینه ندارن ولی گاها یه بورسی برای نجبه ها که ما باشیم میدن:cool:
برای دومی هم باید زبان بلد باشیم

من میخواستم بدونم این جریانه نمره چقدر جدیه؟؟؟
راستی امروز یه letter of offer از استرالیا برام اومده، ولی هزینه هاش سر به آسمون میذاره
ارشد یک و نیم ساله میشه به پوله ما نزدیک: 36 میلیون تومن که بدون بورس پنچره (تازه گرفتن PVA و غیره پیشکش ...:undecided:)

اینم کلیات شرح حال منه :
رشته تحصیلی: مهندسی شیمی
معدل: 15.41
دانشگاه: Sahand Universiity of Technology همون دانشگاه صنعتی سهند خودمون که تو تبریزه
مقاله: یه دونه توی کنفرانس بین المملی کیش امسال داریم ( که اسم من نفر آخره)
یه ثبت اختراع و مقاله که در حال submitting هست نوشتم تو رزومه

recommendations: از سه جا که بودم نامه گرفتم: یک مرکز تحقیقات کاتالیست دانشگامون که رییس دانشکدمون مدیرش بود
از یک پروفسور ایرانی که باهاشون یه 4 ماهی مشغول بودیم
و یکی هم از پژوهشگاه صنعت نفت ( واحد نانوتکنولوژی)

نمره زبان: IBT Overal 81, reading: 18, Listening: 23, Speaking: 20 , Writing : 20

من تو رزومه نرم افزارهایی که دورشون رو گذرونده بودم نوشتم هرچند تو بعضیا خیلی ماهر نیستم ولی تا رفتن در صورت پذیرش میشه حلش کرد

13 تا مدرک کارگاه آموزشی و 2 تا هم گواهی عضویت در انجمن مهندسی شیمی و انجمن کوهنوردی دانشگاه

من زمینه کاریم بیشتر در خصوص نانو مواد- کاتالیستها هستش

سپاس;)

Maschinenbau
February 2nd, 2010, 06:36 PM
من فکر می کنم آلمان هم حدود 25 ملیون پات در بیاد.!!!

reza.bahmaniar
February 2nd, 2010, 10:00 PM
سلام
طی مکاتبه ای که با دانشگاه : Clausthal University of Technology داشتم ( رزومه + نمره تافل+ نمراتمو با ایمیل فرستاده بودم و خواسته بودم یه نگاهی بندازند و شانس قبولیم رو بگن) که اینو امروز ...

سلام
راسشو بخوای معمولا نمره در درجه اول اهمیت قرار داره. و اگه گفتن کمه ... ، در مورد دومم که نمی دونم چجوری با مسئله زبان می خواید کنار بیاید. در مجموع با اینکه همیشه احتمال پذیرش گرفتن هست به نظر من دنبال یه جای دیگه باشید شاید بهتر باشه.

موفق باشید.

Maschinenbau
February 2nd, 2010, 11:01 PM
با نظر رضا جان موافقم. به نظر من کلا کار عقلانی نیست که کسی که زبان یه جایی رو ندونه برای اون کشور اقدام کنه!!! شما چندین سال با انگلیسی در مدرسه، موسسات و دانشگاه در تماس بودید، ولی آلمانی نه!!!
من هم فکر می کنم جاهای دیگه موقعیت های بهتری ارائه میدن

izak
February 3rd, 2010, 04:38 PM
سلام
ولی رشته هایی که من اقدام کردم به زبان انگلیسی تدریس میشن
هرچند از ترم سه به بعد ممکنه بعضی دروس آلمانی تدریس بشن
در کل برای زندگی باید آلمانی رو یاد گرفت

Maschinenbau
February 3rd, 2010, 05:01 PM
ببینید شما نمی رسید در عرض یک سال زبان آلمانی رو در حد مدرک DSH یا Testdaf یاد بگیرید!!! این نکته ی مهمی!!! شما اونجا قرار اول درسهای انگلیسی رو بخونید و توی فرصت کمی که دارید زبان آلمانیتون رو بهبود ببخشید. در اصل این شرایط مال کسایی هست که مثلا یک تا دوسال (حدود 500 ساعت) آلمانی خوندن ولی در حد سر کلاس رفتن نیستند!! دوست عزیز، زبان آلمانی رو با انگلیسی مقایسه نکنید که با چند ماه می شه یه چیزایی فهمید!!! شما توی دو ترم اولتون واحد دارید، واحد ها هم معمولا سنگین هستند پس نمی تونید توی کلاس های فوق فشرده شرکت کنید !!! در اینصورت 3 ترم که بگذره تازه شاید حدود 400 ساعت تونسته باشید بخونید که کفاف نیازهای روزمره رو هم نمیده چه برسه به کلاس آلمانی!!!

izak
February 3rd, 2010, 07:58 PM
!!!
سلام
ممنونم از راهنمایی همه دوستان
من که نگفتم یاد گرفتن یه زبون جدید آسونه ولی غیر ممکن نیست عزیز. در کل من به عنوان زبان چهارم آلمانی رو به سوئدی و فنلاندی ترجیح می دم.
در ثانی آلمان یکی از گزینه های منه و با شناختی که از خودم دارم میدونم که میتونم
تازه اگه رسیدن به هرچیزی آسون بود که اصلا حال نمی داد
:cool:

Maschinenbau
February 3rd, 2010, 09:27 PM
دوست عزیز، هر جور خودتون تشخیص میدید خوب لابد همون درسته، و خود کرده را تدبیر نیست، من تجربه ی دو سال و نیمه ی خودم رو گفتم.
در ضمن یه مبحث دیگه ای هم هست که جاش اینجا نیست ولی بطور مختصر میگم:
برای کورس آلمانی و یا ترکیبی بدون دونستن آلمانی سفارت ریجکتتون می کنه(این مورد رو شک ندارم)! پس از الان چند ماه وقت دارید که استعدادتون رو نشون حداقل خودتون بدید! حتما هم تا زمانی که میرید میزان آلمانی که یاد گرفتید رو به اطلاع من هم برسونید
موفق باشید

izak
February 3rd, 2010, 11:02 PM
سلام
من قصد جسارت نداشتم خدمتتون و البته عقیدم بر اینه که آدمیزاد برای خودش زندگی می کنه نه اینکه چیزی رو برای دیگرون ثابت کنه
اگه پذیرش گرفتم خیلی خوشحال میشم که از تجاربتون تو این پروسه زبان آموزی استفاده کنم.

در مورد روند گرفتن ویزا (http://www.teheran.diplo.de/Vertretung/teheran/fa/01_20Willkomen/Visabestimmung/Visa__Dauer__DownloadDatei,property=Daten.pdf) صریحا اشاره نشده که حتما مدرک زبان آلمانی لازمه ولی مسلما بودنش گرفتن ویزا رو تسهیل میکنه، اولین مدرکی هم که از یک دانشجو میخوان پذیرش از دانشگاه مربوطه هستش:

دانشجویان :

پذیرش یا تاییدیه ارائه در خواست پذیرش همراه با دو کپی ·
اصل و ترجمه آلمانی و یا انگلیسی دیپلم ٬مدرک پیش دانشگاهی ٬ به همراه ریز نمرات ودو کپی. اصل و ترجمه ·
قبولی کنکور سراسری به همراه دو کپی .
اصل و ترجمه مدرک دانشنامه مقطع کارشناسی و ریز نمرات به همراه دو کپی.
اصل و ترجمه نمره پایان نامه دوره کارشناسی و دو کپی. ·
گواهی مربوط به تامین هزینه زندگی در آلمان مثل ضمانتنامه طبق مواد 66 الی 68 قانون اقامت که نباید حداکثر 6 ·
ماه از تاریخ صدور آن گذشته باشد با ذکر هدف از اقامت ( تحصیل ) یا گواهی دارا بودن حساب بانکی بلوکه
بالغ بر 8000 یورو ٬ همراه با کپی از هر مدرک Sperrvermerk شده
در صورت موجود بودن گواهی سابقه حرفه ای شما در ایران ·
متن کوتاهی به زبان آلمانی و یا انگلیسی در مورد دلیلی که باعث شده تا شما آلمان را برای تحصیلت انتخاب کنید.

در این بروشور (http://www.teheran.diplo.de/Vertretung/teheran/fa/01_20Willkomen/Visabestimmung/Migration__DownloadDatei,property=Daten.pdf) هم موارد استثنا که نیازی به ارائه حتی مدرک A1 هم ندارید آورده شده.

فقط اینجام برای تبادل نظرات
سپاس

Maschinenbau
February 4th, 2010, 01:41 AM
با عرض معذرت از مدیران سایت، اگر این پست بی ربط می باشد نسبت به حذف آن اقدام کنید
دوست عزیز، من دوست ندارم دیگه این بحث رو ادامه بدم ولی تجربم بیشتر حیف نگم، شاید به درد بقیه بخوره
اولا، این چیزایی که شما اینجا نوشتید ، مال تو کتاباست، سفارت تهران، یه سری قوانینی داره که اینجا نمی نویسه، اگر فقط همین ها بود اکثرا مشکل ویزا نداشتن، جوابی که به شما داده می شه رو من میتونم اینجا بنویسم
Die Botschaft bedauert Ihnen mit teilen zu mussen dass Ihrem antrag auf erteilung einen visum nicht entsprochen werden kann. .......................
جوابی که حتما به شما داده می شه این جملست: این رو بارها از دوستانم شنیدم: که ما در تهران کلاس آلمانی دایر کردیم، اگر توانایی یاد گیری سریع آلمانی رو دارید در همین جا تهران میتونید یاد بگیرید و بعد به آلمان عزیمت کنید. اینجا هم همون کلاس های فوق فشرده رو دارند که میتونید برید ثبت نام کنید
و خیالتون رو راحت کنم: تا زمانی که 500 ساعت آلمانی نخونده باشید در ایران، محال که ویزا برای کورسی بگیرید که واحدهاش آلمانی!! این مسئله رو مطمئن هستم.
در ضمن، بنده تجربه ی خودم رو بگم: من 650 ساعت آلمانی رو در عرض 2 سال و نیم خوندم، الان هم خیلی بهتر از تعداد زیادی از ایرانی هایی که اونجا زندگی می کنند می تونم حرف بزنم، غیر از آلمانی انگلیسی رو هم مسلطم و یک مقداری هم فرانسه، الان هنوز نمی تونم متن تخصصی آلمانی بخونم، حتی به زور از توی یک صفحه یه چیزایی میفهمم!!! متون نخصصیشون خیلی سخت! تازه دوستم می گه باید 6 ماه فقط آلمان کلاس آلمانی بری تا DSHقبول شی و این پایان کار نیست، با این مدرک می شه گفت که 60 تا 80 درصد متون رو می فهمید ولی تا تسلط کامل دو سال طول می کشه!!!
لطفا یه سری به جلوی سفارت آلمان بزنید تا بفهمید که بیراه نمیگم.
هیچ نیازیم نیست که نظرتون رو به بنده اثبات کنید، من تجربه ی خودم رو برای بقیه کسانی که می خواهند پذیرش بگیرند نوشتم.

izak
February 4th, 2010, 08:49 AM
محال که ویزا برای کورسی بگیرید که واحدهاش آلمانی!!

سلام،
کورس هایی که انتخاب کردم دروسش کلا انگلیسی تدریس میشند، همین سختگیری بازم هستش؟
اگه آلمان مقصد نها یی بود یه 5 ماهی فرصت دارم، شاید هم خیلی کمتر
اینم قبول دارم که حتی اگه به احتمالی تو دانشگاه هم مشکل زبان نباشه برای زندگی و امرار معاش یاد گرفتن زبان اجتناب ناپذیره. و من اگه اینجا به یه سطح پایه هم برسم بازم کمک بزرگیه

ولی دو تا سوال خدمت دوستان داشتم:
یکی اینکه مثلا الان برای پذیرش استرالیام ایمیل زدم که ممکنه گرفتن ویزام به 8 یا 9 ماه هم طول بکشه و نرسم که بیام به موقع سر کلاسها، و در جواب گفتن که میتونیم یه ترم تحصیل شما رو به عقب بندازیم و نگرانی وجود نداره. در مورد آلمان دوستی داشتم که می گفت میشه تا یه سال دفر کرد. منظورم اینه که اینجوری میشه یه اپسیلون قبل رفتن زبان یاد گرفت؟
فکر کنم فقط آلمان اینقدر رو زبان حساس باشه وگرنه سوئد و فنلاند زبان انگلیسی رو برای تحصیل کافی میدونند.
یه سوالی هم برا بورسیه:
دوستانی داشتم با اینکه دانشگاه بهشون هیچ فاندی نداده بود تونسته بودند با استادها مکاتبه کنند و فاند research بگیرند که مبلغش هم کم نبود. ( البته تا اونجا که یادمه خود استادش یونانی بود با اینکه آلمان زندگی می کرد.)

به هرحال من الان حداقل برای یک دانشگاه یه بیست روزی میشه که مدارکمو فرستادم و منتظر نتیجش هستم. و اینکه خود کرده را تدبیر نیست به قول شما :cool: ولی بعد از ایمیل pre application اونا اصرار داشتند تا اصل مدارکمو براشون بفرستم

حالا در صورت پذیرش یا رجکت در فروم مربوطه پست میذارم

سپاس از وقتی که برای پست ها گذاشتید

Maschinenbau
February 4th, 2010, 12:22 PM
خواهش می کنم دوست عزیز
برای کورس انگلیسی هم سخت گیری دارند ولی نه به اندازه ی کورس های آلمانی
بورس رو بعید می دونم از آلمان بشه بگیرید!!! شما عملا با خوندن 300 ساعت (حداقل 6 ماه) در حد نیازهای سلام علیکیتون برطرف میشه!!! ولی بهتر از هیچی! اگر تهران هستید تازه تو 6 ماه این قدر ممکن!!! اگر شهرستان باشید تا 6 ناه فوقش 100 ساعت بتونید بخونید که تازه اونم حتمی نیست!!! کلا آلمان دوست داره ویزا نده! حالا به هر طریق ممکن! پس زبان یه بهانست! اگر هم میخای بری آلمان سریع دست به کار شو! وقت کم داری

bamdad1983
February 10th, 2010, 12:31 PM
سلام دوستان
امروز دانشگاه مونیخ تک به من و یکی از دوستام به عنوان pre assesment برای پذیرش شانس avarage داده. ممنون میشم اگه کسی از سالهای قبل برخوردی با این pre assesment ها داشته منو آگاه کنه. کسی تا حالابا avarage پذیرش گرفته یا ریجکت شده؟

vaguecreature
February 18th, 2010, 06:02 AM
سلام من می خواستم شرایطمو برای دوستان بگم و اونهایی که اطلاعات دارن شانس منو واسه Master دانشگاه karlsruheبهم بگن:
لیسانس مکانیک از دانشگاه سراسری قزوین با معدل 13.8(معدل 2 سال دومم 15 هستش)
900 ساعت آلمانی گوته با TesDaf 4,3,3,3
تافلم 520
خواهش می کنم هر کسی راجع به این دانشگاه و میزان سختگیریش اطلاعات داره کمکم کنه

Zenith
February 18th, 2010, 11:45 AM
سلام من می خواستم شرایطمو برای دوستان بگم و اونهایی که اطلاعات دارن شانس منو واسه Master دانشگاه karlsruheبهم بگن:
لیسانس مکانیک از دانشگاه سراسری قزوین با معدل 13.8(معدل 2 سال دومم 15 هستش)
900 ساعت آلمانی گوته با TesDaf 4,3,3,3
تافلم 520
خواهش می کنم هر کسی راجع به این دانشگاه و میزان سختگیریش اطلاعات داره کمکم کنه

دانشگاه بسیار بسیار عالی هستش. اگه کورستون به زبان آلمانی هست مهمترین رقبای شما آلمانی ها هستند. خدا رو شکر کنید که این هندیا تو رقابت با شما برای اپلای نیستن. سیستمشون توی هند به قدری گلابیه که حتی یولترینهاشون معدلهای خفن دارن. اما اگه به زبان انگلیسی هست فکر میکنم شانستون به قول دوستان اورج (متوسط) هست.

vaguecreature
February 18th, 2010, 02:07 PM
دوره ام آلمانی هستش . این که دوره من جزو NC ها نیستش شانس من رو بیشتر می کنه یا کمتر؟

iceberg
February 18th, 2010, 03:28 PM
دوره ام آلمانی هستش . این که دوره من جزو NC ها نیستش شانس من رو بیشتر می کنه یا کمتر؟
ببینید به هر حال زبان قسمتی از قضیه هست.به دلیل اینکه این دانشگاه دانشگاه خوبی هست و با توجه به شرایط تحصیلی متوسط شما فکر میکنم نباید صددرصد روش حساب باز کنید و حتما گزینه های دیگه ای رو هم همزمان دنبال کنید.

vaguecreature
February 20th, 2010, 02:19 AM
دوستان عزیز خواهشن توضیحی راجع به دانشگاه هانوفر بدین...سطحش چه جوریاست ؟ رنکینگش؟ من برای مستر مکانیک دارم می رم ایشالا

iceberg
February 20th, 2010, 11:42 AM
دوستان عزیز خواهشن توضیحی راجع به دانشگاه هانوفر بدین...سطحش چه جوریاست ؟ رنکینگش؟ من برای مستر مکانیک دارم می رم ایشالا

تنها مرجعی که میشه برای دانشگاه های المان تا حدی بش اطمینان کرد سایت دااد هست که طبق اون باید گفت هانوفر برای رشته مکانیک رنکینگ متوسطی داره.خیلی نباید رو این مسایل حساس باشید مخصوصا وقتی که یک دو انتخاب بیشتر ندارید،حالا خوب یا متوسط زیاد فرقی نداره :) .البته دانشگاه هانوفر دانشگاه خوب و معتبری هست.
از این دو لینک میتونید استفاده کنید.

http://www.daad.de/deutschland/hochschulen/hochschulranking/06543.en.html?module=Hitliste&esb=10&hstyp=1&ab=&order_left=1

http://www.daad.de/deutschland/hochschulen/hochschulranking/06543.en.html?module=Fachbereich&do=show&id=10024

armashir21
February 20th, 2010, 11:59 PM
برای پذیرش در رشته های علوم انسانی در مقطع کارشناسی چه دانشگاههایی مناسب ترند مخصوصا رشته ی روانشناسی یا فلسفه و یا ادبیات و زبان آلمانی؟

Maschinenbau
February 21st, 2010, 12:38 AM
Leipzig
Frankfurt

mrezahw
February 21st, 2010, 02:10 AM
سلام
من فارغ التحصيل دانشگاه ازاد با معدل 13.40 هستم
ايلتس 6 و مد رك بين المللي mcse هم دارم و د و سال سابقه كار هم در رزومه ام دارم
شما شانس من را براي قبولي در دانشگاههاي المان چقدر ميدونيد?(در كدام دانشگاهاش شانس بيشتري ميتونم داشته باشم)
ممنون

Maschinenbau
February 21st, 2010, 03:12 AM
با عرض معذرت شانستون در حد صفر! توضیح بیشتر رو می تونید در صفحات قبل ببینید.

reza.bahmaniar
February 21st, 2010, 04:28 AM
با عرض معذرت شانستون در حد صفر! توضیح بیشتر رو می تونید در صفحات قبل ببینید

من فارغ التحصيل دانشگاه ازاد با معدل 13.40 هستم
ايلتس 6 و مد رك بين المللي mcse هم دارم و د و سال سابقه كار هم در رزومه ام دارم
شما شانس من را براي قبولي در دانشگاههاي المان چقدر ميدونيد?(در كدام دانشگاهاش شانس بيشتري ميتونم داشته باشم)

سلام

البته همیشه شانسی برای کسایی که تلاش میکنند وجود داره.
در مورد شانس پذیرش شما هم، همونطوری که به دفعات گفته شده به عوامل مختلفی بستگی داره ( معدل، رزومه ، نمره زبان و ...). در مورد آلمان داشتن مدرک از دانشگاه دولتی و آزاد هم تا حدودی مهم هست. اگه شما قصد داشتید رشته مورد نظرتون رو به آلمانی دنبال کنید شانستون بیشتر بود ولی همونطور که دوستان قبلا هم اشاره کردن رقابت برای رشته های انگلیسی زبان شدیدتره و شانس پذیرش هم کمتر. به نظر من بهترین راه برای شما اگه میخواید واسه آلمان اقدام کنید در دانشگاههای رنک پایین تر اپلای کنید. و به این نکته هم توجه داشته باشید حتی اگه شما پذیرش هم بگیرید به دلیل مدرکتون به احتمال خیلی زیاد باید لیسانس رو دوباره بخونید.
در پایان ، بهتره کشورهای دیگه رو هم مد نظر داشته باشید. در مورد شرایط شما بهتره تمام انرژیتون رو روی یه کشور متمرکز نکنید.

موفق باشید.

mk83
February 24th, 2010, 12:09 AM
سلام
من معذرت می خوام که این موضوع رو اینجا مطرح می کنم آخه موضوع مرتبطی پیدا نکردم
من می خوام برای دانشگاه مونیخ اپلای کنم اما یکی از موارد مورد نیاز یرای اپلای inssurance هست که من متوجه نمی شم
خواهشا اگه کسی اطلاعات داره به من کمک کنه

reza.bahmaniar
February 24th, 2010, 03:03 AM
سلام
من معذرت می خوام که این موضوع رو اینجا مطرح می کنم آخه موضوع مرتبطی پیدا نکردم
من می خوام برای دانشگاه مونیخ اپلای کنم اما یکی از موارد مورد نیاز یرای اپلای inssurance هست که من متوجه نمی شم
خواهشا اگه کسی اطلاعات داره به من کمک کنه

سلام
میشه متن اون قسمت رو که این مدرک رو خواسته بذارید.
موفق باشید.

khajouei
February 24th, 2010, 01:18 PM
سلام
من لیسانس از شریف با معدل 16.3 دارم.
می خواستم بدونم شانس گرفتن پذیرش با فاند برای 2010 چقدر دارم؟

Maschinenbau
February 24th, 2010, 02:03 PM
شانس پذیرش دارید ولی آلمان فاند نمی دن معمولا

mohmad0014
February 25th, 2010, 08:41 AM
سلام

خوب البته به نمره تافل (برای کورس های انگلیسی زبان) و رزومتون خیلی بستگی داره

reza.bahmaniar
February 25th, 2010, 01:34 PM
سلام

سلام
معدلتون خوبه. در مورد سایر موارد هم همونطور که دوستان گفتن به رزومه ، نمره زبان و ... بستگی داره. و اینکه مدرک شما از شریف هست با این معدل ما میدونیم که چه ارزشی داره ولی برای اینا معمولا نمره ملاک هست. رو همین حساب شما برای رشته های انگلیسی زبان باید با متقاضی هایی از هند و پاکستان رقابت کنید که من نمیدونم چجوری ولی معدلای بالایی دارن معمولا ! در مورد بورس هم نه تنها در آلمان بلکه در کل اروپا وضعیت تقریبا به همین صورته که برای مستر امکانش زیاد نیست. شما بنا به رشتتون می تونید برای موسسه MAXPLANK هم اپلای کنید که در صورت قبولی بورس هم میگیرید.

موفق باشید.

Cyanide
February 25th, 2010, 03:16 PM
من سوم دبیرستان هستم و سه ماه دیگه دیپلم میگیرم , تا الان هم همه ی سال ها معدل 19 به بالا داشتم.
آلمان پذیرش میکنه واسه پیش دانشگاهی یا هر چیزی شبیه این ؟

Maschinenbau
February 25th, 2010, 04:43 PM
من سوم دبیرستان هستم و سه ماه دیگه دیپلم میگیرم , تا الان هم همه ی سال ها معدل 19 به بالا داشتم.
دوست عزیز
فکر کنم شانس این که بتونید با این شرایط برید آلمان خیلی کم باشه، به نظر من، برید یه لیسانس دانشگاه دولتی بخونید بعد برای مستر آلمان اقدام کنید، تو این 4 سال هم آلمانیتون رو درست حسابی کنید!
موفق باشی جوون

mohmad0014
February 25th, 2010, 05:23 PM

برای پذیرش به مدرک پیش دانشگاهی احتیاج خواهید داشت

iceberg
February 25th, 2010, 05:32 PM

خب صحبت دوستان رو کامل کنم.
شما برای ادامه تحصیل باید برای کالج اقدام کنید(بعد از اتمام دوره کالج وارد دانشگاه میشید،البته با توجه به سابقه تحصیلیتون در کالج.به منظور اخذ پذیرش از کالج هم دست کم به 500 ساعت آموزش زبان المانی نیاز دارید که میتونید از همین الان اون رو شروع کنید.اگر در یک موسسه معتبر باشه خیلی بهتره).برای این منظور ضمن اینکه پیش دانشگاهی رو گذرونده اید باید قبولی آزمون سراسری در مقطع لیسانس در دوره های روزانه یا شبانه رو داشته باشید.باید یادآوری کنم که رشته و شهر اون مهم نیست و فقط تاییدیه ای که بدین منظور از سازمان سنجش میگیرید مهم هست و همینطور نمرات و معدل شما در دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی.(البته این ریسک هم وجود داره که به یک قبولی ساده اکتفا کنید و بعد به هر دلیلی موفق به رفتن نشوید و در صورتی که اون رشته رو نرید از کنکور هم محروم بشید).این راه اصولی برای افرادی هست که بدون داشتن مدرک دانشگاهی قصد ادامه تحصیل در آلمان رو دارند و البته سن انها نیز متناسب با دوره کالج و در حد سن ورود به دانشگاه خودمون هست.

MinaJ
February 25th, 2010, 08:17 PM
مدرک فوق دیپلم مترجمی زبان از دانشگاه علمی کاربردی با معدل 14 دارم ولی میخوام در دانشگاههای المان با دیپلم اپلای بدم برای رشته های فنی با معدل دیپلم 15.5 رشته علوم تجربی ، شانس برای پذیرش من چقدره ؟
در ضمن برای رزومه بهتره که به چه مواردی اشاره کنیم که موثر تر باشه ؟
با تشکر

reza.bahmaniar
February 26th, 2010, 01:17 AM
مدرک فوق دیپلم مترجمی زبان از دانشگاه علمی کاربردی با معدل 14 دارم ولی میخوام در دانشگاههای المان با دیپلم اپلای بدم برای رشته های فنی با معدل دیپلم 15.5 رشته علوم تجربی ، شانس برای پذیرش من چقدره ؟
در ضمن برای رزومه بهتره که به چه مواردی اشاره کنیم که موثر تر باشه ؟
با تشکر

سلام
از اونجایی که مدرکی معادل فوق دیپلم در آلمان نیست وضعیت شما مشابه وضعیت دوستمون Cyanide خواهد بود. یعنی شما باید مدرک قبولی در دانشگاه سراسری روزانه یا شبانه برای لیسانس رو داشته باشید و البته برای شما که قصد تغییر رشته رو هم دارید شاید به مراتب پیچیده تر باشه.

موفق باشید.

sia_vvv_ash
February 26th, 2010, 02:47 AM
سلام
من ترم آخر ليسانس عمران دانشگاه آزاد با معدل 15 هستم. زبانم خوبه يعني مي تونم نمره خوب تافل يا آيلتس بگيرم. به نظرتون واسه كرس انگليسي ارشد عمران اميدي هست؟ دانشگاه رنكينگ پايين اگه انتخاب كنم چطور؟ نگين سوال تكراريه چون چندجا خوندم اصلا با ليسانس آزاد نميشه واسه فوق خوند ولي بعضي جاها خوندم ميشه! ضمنا عموم 30 ساله اونجا زندگي ميكنه خودشم مدرك ارشد عمران و كلا سوابق خوب داره (شايد بتونه استاد آشنا پيدا كنه)، اين نميتونه كمكي كنه؟ اگه آلمان شانسي ندارم كجا با شرايط علمي و زندگي خوب (مثل آلمان) شانس دارم؟

Maschinenbau
February 26th, 2010, 02:54 AM
شانستون کمه! چون برای کورس های انگلیسی متقاضی زیاد هست. نمره ی دانشکاه آزاد هم اج ماینوس ! پس معدلتون هم کمتر ارزیابی می شه!

iceberg
February 26th, 2010, 11:58 AM
سلام
من ترم آخر ليسانس عمران دانشگاه آزاد با معدل 15 هستم. زبانم خوبه يعني مي تونم نمره خوب تافل يا آيلتس بگيرم. به نظرتون واسه كرس انگليسي ارشد عمران اميدي هست؟ دانشگاه رنكينگ پايين اگه انتخاب كنم چطور؟ نگين سوال تكراريه چون چندجا خوندم اصلا با ليسانس آزاد نميشه واسه فوق خوند ولي بعضي جاها خوندم ميشه! ضمنا عموم 30 ساله اونجا زندگي ميكنه خودشم مدرك ارشد عمران و كلا سوابق خوب داره (شايد بتونه استاد آشنا پيدا كنه)، اين نميتونه كمكي كنه؟ اگه آلمان شانسي ندارم كجا با شرايط علمي و زندگي خوب (مثل آلمان) شانس دارم؟

همونطور که دوستمون هم گفتند چون زبانتون انگلیسی هست شانس کمی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر آلمان دارید.اگر به زبان آلمانی اقدام میکردید(که لازمه اش داشتن دست کم 700 ساعت گواهی اموزش المانی هست) شانس داشتید(فقط به دلیل اینکه گزینه های بیشتری برای انتخاب وجود داره نه اینکه رقابت کمتره)اونم به شرطی که برای گزینه های متوسط به پایین و چندین دانشگاه اقدام میکردید.به هر حال چون دانشگاه ازادی هستید با توجه به معدلتون حتی در صورت اخذ پذیرش باید مقطع لیسانس رو از ابتدا بخونید(چیزی که برای دانشگاه ازادی ها معمول هست و اونجا تصمیم گرفته میشه که چه مقدار از لیسانس شما پذیرفته میشه و اصولا لیسانس آزاد رو با معدل زیر 17 قبول نمیکنند و مدرک لیسانس فقط مجوز ورود به دانشگاه هست،این روند دانشگاه های معتبر هست و ممکنه بشه به طریقی و برای دانشگاه خاصی جز این عمل کرد).به هر حال تا اقدام نکنید نمیشه قاطعانه چیزی گفت.
بهترین گزینه با توجه به اینکه زبانتون انگلیسی هست فکر میکنم برای شما کشور سوید باشه.اگر موفق به اخذ پذیرش برای دوره مستر بشید تا جایی که من نمونه های زیادی رو سراغ دارم لیسانس رو هم از شما میپذیرند.

خواستم این رو اضافه کنم:این لینک دانشگاه هایی هست که رشته های مرتبط با Civil Engineering رو ارایه میکنند(در دوصفحه هست).در بین اونها هم دانشگاه های معتبر از نظر وزارت علوم دیده میشه و هم غیر معتبر.اطلاعات کاملی رو میتونید در مورد هر کدام در یک صفحه مجزا مشاهده کنید.اونهایی باید مورد نظر شما باشند که فقط زبانشون انگلیسی هست.

http://www.daad.de/deutschland/studienangebote/international-programmes/07535.en.html?iplevel=2&ipterm=&ipfield=08&ipsubject=750&iptypehei=&iptownhei=&iphei=&iplang[]=1&iplangdistribution=&iptuitionfees=&ipduration=&ipenter.x=85&ipenter.y=15

alire
February 28th, 2010, 03:31 PM
سلام به همه دوستان
به نظر شما من با این شرایط چقدر شانس پذیرش masterدارم:confused: :
لیسانس عمران از دانشگاه دولتی با معدل 13.40
یک مقاله چاپ شده در ژورنال معتبر خارجی
ielts 6.5
احتمالا یک مقاله هم تو کنفرانس داخلی نسبتا معتبر بدم
gre هم شرکت کردم که هنوز کارنامش نیومده اما به نمره خوب امیدوارم، اصلا gre تو المان به درد میخوره؟
برای winter 2010 فرصت apply دارم؟
thanks to all

by the way i mean just ENGLISH COURSES

reza.bahmaniar
February 28th, 2010, 04:07 PM
سلام به همه دوستان
به نظر شما من با این شرایط چقدر شانس پذیرش masterدارم :
لیسانس عمران از دانشگاه دولتی با معدل 13.40
یک مقاله چاپ شده در ژورنال معتبر خارجی
ielts 6.5
احتمالا یک مقاله هم تو کنفرانس داخلی نسبتا معتبر بدم
gre هم شرکت کردم که هنوز کارنامش نیومده اما به نمره خوب امیدوارم، اصلا gre تو المان به درد میخوره؟
برای winter 2010 فرصت apply دارم؟

سلام

بستگی به دانشگاهی داره که مورد نظرتون هست شانستون تغییر میکنه. به جز معدل بقیه شرایطتون مناسبه هر چند در برخی موارد معدل مهمترین فاکتوره. در مورد GRE هم ضروری نیست ولی توصیه میشه در آلمان. شاید در مورد جاهایی که بورس میدن مهمتر باشه. در مورد اینکه می رسید یا نه ،اگه بجنبید بله معمولا تا آخر مارچ برای یه سری از دانشگاهها فرصت هست، البته بعضی دانشگاهها هم هستند که تا 1-2 ماه مونده به شروع ترم هم میتونید اپلای کنید. فی الواقع نمیشه جواب قطعی به این سوال داد. باید به سایت دانشگاه مورد نظرتون مراجعه کنید. تو سایت DAAD هم اطلاعات خوبی موجود هست.

موفق باشید.

davidbrtn
February 28th, 2010, 04:16 PM
سلام به همه دوستان
به نظر شما من با این شرایط چقدر شانس پذیرش masterدارم:confused: :
لیسانس عمران از دانشگاه دولتی...

منم میبینم که بعضی از دانشگاه های آلمان نمره GRE میخوان. از طرفی بعضی بچه ها میگن آخرین موردی که در پذبرششون ارزیابی میشه نمره GRE هست (یعنی خیلی مهم نیست) کسی اطلاعات دقیق تر داره؟

Maschinenbau
February 28th, 2010, 06:02 PM
دوست عزیز، جی آر ای معمولا نمی خان، اگرم تو سایتشون نوشتن الکی! خود من با دانشگاه اشتوتگارت تماس گرفتم که من جی آر ای ندارم چی کار کنم، گفتن اینی که نوشتیم ویترین، برای ظاهر سازی :دی
در ضمن، این بخث بارها گفته شده، با معدل 13 و زبان آلمانی شانس برای گرفتن پذیرش از کورس آلمانی دارید در غیر اینصورت به دلیل متقاضی زیاد برای کورس های انگلیسی شانستون کم!

8600414
February 28th, 2010, 08:24 PM
سلام. من ارشد آلی با 2تا مقاله ISI هستم. تازه فارغ التحصیل شدم و تا 6 ماه دیگه باید برم سربازی. مدرک زبان هم ندارم. جایی هست که اقدام کنم. اگه پیشنهادی دارین ممنون می شم بشنوم؟هرجا غیر از این جا!!

reza.bahmaniar
February 28th, 2010, 08:38 PM
سلام. من ارشد آلی با 2تا مقاله ISI هستم. تازه فارغ التحصیل شدم و تا 6 ماه دیگه باید برم سربازی. مدرک زبان هم ندارم. جایی هست که اقدام کنم. اگه پیشنهادی دارین ممنون می شم بشنوم؟هرجا غیر از این جا!!

سلام
منظورتون از اینجا سربازیه ! ببینید مدرک زبان یکی از مهمترین مدارکیه که لازم دارید. بدون اون اگه معدلتون 20 هم باشه با هر تعداد مقاله و ... حتی اگه پذیرش هم بگیرید، ویزا نمیتونید بگیرید. این در مورد آلمان و خیلی از کشورها صدق میکنه. در ضمن بدون مدرک زبان نظام وظیفه هم بهتون معافیت تحصیلی نمیده. بنابراین بدون مدرک زبان تقریبا کاری نمیشه کرد.

موفق باشید.

Maschinenbau
February 28th, 2010, 10:44 PM
رضا جان درست می گن
اولویتتون مدرک زبان باشه! الان تا آخر سربازی وقت خوبی دارید تا آلمانی یاد بگیرید
موفق باشید

princessparisa
March 1st, 2010, 04:41 PM
بچه ها من لیسانس مدیریت بازرگانی هستم و می خوام احتمالا برای مستر دانشگاه هامبورگ اقدام کنم
کسی در مورد این دانشگاه اطلاعاتی داره و اینکه رشته مدیریت در این دانشگاه در چه سطحیه؟و ضمنا میشه شهریه دانشگاه رو بعد از فارغ التحصیلی و پیدا کردن کار بصورت قسطی پرداخت کرد یا نه
ممنون میشم راهنمایی کنین

iceberg
March 1st, 2010, 11:43 PM
بچه ها من لیسانس مدیریت بازرگانی هستم و می خوام احتمالا برای مستر دانشگاه هامبورگ اقدام کنم
کسی در مورد این دانشگاه اطلاعاتی داره و اینکه رشته مدیریت در این دانشگاه در چه سطحیه؟و ضمنا میشه شهریه دانشگاه رو بعد از فارغ التحصیلی و پیدا کردن کار بصورت قسطی پرداخت کرد یا نه
ممنون میشم راهنمایی کنین

باید سوالتون رو اینجا مطرح میکردید. http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?13465-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86/page14

دانشگاه هامبورگ دانشگاه خوبی هست و خیلی از رشته ها رو به زبان انگلیسی ارایه میکنه.(البته تو هامبورک فقط یک دانشگاه نداریم و منظور من دانشگاه اصلی هامبورگه).پرداخت اقساطی و یا بعد از فارغ التحصیلی قوانین خاصی داره که شمال حال ما نمیشه.پس شما باید شهریه رو نقدا پرداخت کنید.اگر برای پرداخت شهریه چند صد یورویی در هر ترم و اونم فقط برای دو سال مشکل دارید فکر میکنم با مخارج زیاد زندگی هم مشکل پیدا خواهید کرد.

naeemtop
March 9th, 2010, 12:12 AM
میشه دانشگاههای خوب آلمان برای مهندسی مکانیک رو اسم ببرید

naeemtop
March 9th, 2010, 12:20 AM
برای مهندسی مکانیک مستر میخوام اقدام کنم

معدلم 15 هست از دانشگاه سراسری مازندران

لطفا دانشگاههای خوب رو به من معرفی کنید که شانس پذیرش گرفتن داشته باشم

ضمنا مدرک زبان آلمانی هم ندارم و انگلیسی میخوام بخونم

Maschinenbau
March 9th, 2010, 10:38 AM
برای انگلیسی دانشگاه مونیخ و اشتوتگارت مستر مکانیک می دن که اونها هم متقاضی زیاد دارند و با این معدل خیلی سخت ازشون می شه پذیرش گرفت. در ضمن، این موضوع بارها بحث شده که احتمال خیلی زیاد کسی که آلمانی بلد نیست نمی تونه ویزا بگیره چون سفارت نظرش اینه که اگر کورس انگلیسی ولی شهر و مردم آلمانی بلدند و بایستی آلمانی هم بدونید!!! حتی دیگه جدیدا به 300 ساعت هم گیر می دن!!! به نظر من به سوئد یا کشورهای دیگه فکر کنید

sare2010
March 9th, 2010, 02:00 PM
برای مهندسی مکانیک مستر میخوام اقدام کنم

معدلم 15 هست از دانشگاه سراسری مازندران

لطفا دانشگاههای خوب رو به من معرفی کنید که شانس پذیرش گرفتن داشته باشم

ضمنا مدرک زبان آلمانی هم ندارم و انگلیسی میخوام بخونم

سلام
تمام دانشگاه های دولتی آلمان به شرط اینکه انگلیسی بلد باشید و کورسشون آلمانی نباشه به شما پذیرش میدند.
به دانشگاه برلین یا دارمشتات یا بهتر از اونها اشتوتگارت سر بزنید!

مونیخ هم خوبه ولی بون هم هست:

بیشتر دور وبر شهرهایی مثل:
بون
اشتوتگارت
هامبورگ
مونیخ

برید!
چون برای زندگی کردن راحت تر از بقیه شهرهاست.
هم تو پیدا کردن غذای حلال مشکلی ندارید و هم تعداد ایرانیها بیشتره.مخصوصا بون و هامبورگ

همه دانشگاههای دولتی در یک سطحه ولی باید برای زندگی کردن بینشون فرق بزارید.
بای

ospol1996
March 9th, 2010, 04:47 PM
سلام به همه.
من میخوام برایTU Darmstadte برای برق-قدرتش اپلای کنم.نظرتون در مورد دانشگاه چیه؟
من معدل 13.9 از دانشگاه صنعتی اصفهان
TOEFL:573
سابقه کار 1ساله

mohmad0014
March 9th, 2010, 05:28 PM
به نظرم معدل و تافلتون یک مقداری پایینه

Maschinenbau
March 9th, 2010, 08:07 PM
اگر کورس انگلیسی شانستون کم!!! تازه دارم اشتادت مصاحبه هم داره که شانس قبولیتون رو پایین تر میاره!!!

Reza763
March 9th, 2010, 09:40 PM
سلام- من لیسانس دانشگاه آزاد با معدل 16 هستم. چند وقت پیش تو یکی از این سایت های پذیرش دانشجو برا آلمان خوندم که دانشگاههای آلمان مدرک لیسانس دانشگاه آزاد رو دیپلم در نظر میگیرن فقط بعضی از درسهای دوره کارشناسی معادلسازی میشه اونم با شرط نمره. واقعا اینجوریه؟؟؟

reza.bahmaniar
March 9th, 2010, 11:56 PM
سلام- من لیسانس دانشگاه آزاد با معدل 16 هستم. چند وقت پیش تو یکی از این سایت های پذیرش دانشجو برا آلمان خوندم که دانشگاههای آلمان مدرک لیسانس دانشگاه آزاد رو دیپلم در نظر میگیرن فقط بعضی از درسهای دوره کارشناسی معادلسازی میشه اونم با شرط نمره. واقعا اینجوریه؟؟؟

سلام
بله به تقریبا به همین صورته، اگه در همین انجمن هم جستجو کنید میبینید که بارها این موضوع مورد بحث قرار گرفته. با این مدرک به شما پذیرش مستر داده میشه برای اینکه بتونید ویزا بگیرید ولی برای شروع دوره تصمیم میگیرند که شما باید لیسانس رو دوباره بگذرونید و اینکه چه درسهایی ممکنه معادل سازی بشه.

موفق باشید

Reza763
March 10th, 2010, 08:21 PM
سلام- خیلی ممنون از پاسختون.
حالا به نظر شما اگه من به جای ادامه این رشته, رشته دیگه ای رو از صفر شروع کنم همین مدرک لیسانسی که دارم میتونه واسه پذیرشم امتیاز محسوب بشه؟؟؟
(یعنی با مدارک پیش دانشگاهی اقدام کنم)
در ضمن من آلمان کسی رو دارم که خیلی خوب میتونه ساپورتم کنه.

asal1360
March 10th, 2010, 08:57 PM
با سلام.
من می خوام واسه آلمان apply کنم توی رشته مکانیک با معدل حدود 15.5 و IBT 102
آیا شانسی هست و چطور می تونم اینکار رو بکنم؟

ali-composite
March 10th, 2010, 09:57 PM
با سلام.

بله شانستون خوبه...فقط باید سرچ کنید دانشگاه های مختلفی که مکانیک دارن و مدارک براشون بفرستید.بعضی از دانشگاه ها فکر می کنم هنوز فرصت اقدام دارن.باید بجنبید.

ashkan_mc
March 10th, 2010, 11:18 PM
درود ... من معدل لیسانس ام 15.5 هست رشته مهندسی مواد سرامیک و تافلم 78 متاسفانه ... می تونم روی آلمان فکر کنم ؟؟؟ بورس یا فاند یا کار تو دانشگاه هم میدن ؟؟؟ آلمان هم مثل امریکا باید application fee پرداخت کرد ؟؟؟

izak
March 10th, 2010, 11:33 PM
درود ... من معدل لیسانس ام 15.5 هست رشته مهندسی مواد سرامیک و تافلم 78 متاسفانه ... می تونم روی آلمان فکر کنم ؟؟؟ بورس یا فاند یا کار تو دانشگاه هم میدن ؟؟؟ آلمان هم مثل امریکا باید application fee پرداخت کرد ؟؟؟

سلام
بعضی از دانشگاه های آلمان application fee دارند و برخی نه

ولی اغلب مرزی برای نمره زبان نذاشتند از طرفی روال آلمان به طوریکه معمولا قبل از پذیرش قطعی یک مصاحبه تلفنی هم انجام می دند ( حتی برای ارشد)
اینطوری سطح علمی شما و توانایی صحبت کردنتون دستشون میاد
معدل شما هم زیاد نا امید کننده نیست
با جستجوی بیشتر تو سایت های خود دانشگاه ها و همچننی سایت Daad (http://www.daad.de)می تونید اطلاعات جامعتری بدست بیارید
موفق باشید

shahzadat
March 11th, 2010, 03:53 AM
سلام دوستان. متاسفانه یه کم دیر خوندم مطالبتونو.
من لیسانس مهندسی عمران از دانشگاه آزاد هستم. با معدل 15.14.
شنیده بودم شرایط آلمان خیلی سخته اما نمیدونستم تا این حد که دانشگاه آزادی ها نمیتونن واسه فوق مستقیما اقدام کنند.
من برای دانشگاه مونیخ transportation systems واسه زمستون 2010 اقدام کردم. مدارکمو هم فرستادم با IELTS 6 . برای جور کردن توصیه نامه ها هم کلی دوندگی کردم.
اما حالا نمیدونم شانسم چقدره. رشته هم به زبان انگلیسی هستش و زیان آلمانی اجباری نیست.
دوستان میتونن بگن شانسم چقدره؟ با توجه به اینکه اصلا نمیدونم این رشته توی اون دانشگاه مقطع لیسانس داره که اگه بهم پذیرش بدن واسه یکی دو سال پایین تر پذیرش بشم:confused: ؟ اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم.
البته برای سوئد و پلی تکنیک میلان و نانت فرانسه و لاپینرانتای فنلاند هم اقدام کردم و منتظرم.

Maschinenbau
March 11th, 2010, 10:33 AM
بله شانستون خوبه...فقط باید سرچ کنید دانشگاه های مختلفی که مکانیک دارن و مدارک براشون بفرستید.بعضی از دانشگاه ها فکر می کنم هنوز فرصت اقدام دارن.باید بجنبید.
بهتره، از آیس برگ و رضا بهمنیار عزیز بپرسید اونها بهتر می دونند! آلمان رشته ای تحت عنوان مهندسی سیالات ارائه نمی شه که علی جان اطلاع نداشتند. اگر جامدات بخاین شانستون خوب ولی باز برای سفارت مشکل خواهید داشت!!! این آخرین پستی بود که اینجا نوشتم چون از اتریش ویزا گرفتم و دارم میرم
موفق باشید

izak
March 11th, 2010, 11:45 AM
سلام دوستان.
شنیده بودم شرایط آلمان خیلی سخته اما نمیدونستم تا این حد که دانشگاه آزادی ها نمیتونن واسه فوق مستقیما اقدام کنند.

اما حالا نمیدونم شانسم چقدره. رشته هم به زبان انگلیسی هستش و زیان آلمانی اجباری نیست.
.

سلام
دوست عزیز نگران نباش
من بعضی رشته ارشد رو دیدم که دانشجویی که قبول می کنند به دو صورت اینکه یا شما با مدرک لیسانس بری و عنوان Master می زنند رو مدرکتون و یا Dipl-ing
ولی نظر بنده، اونطور که شنیدم از کسایی که اونجا تحصیل کردند. در بدترین حالت رشته شما معادلسازی میشه و یه سری واحد هارو باید حالا شده به صورت پیش نیاز بگذرونید و این باعث میشه فوق لیسانس شما مدت دورش کمی طولانی تر هم بشه.

این مطلب از یکی از دانشگاه های آلمان برداشته شده.

graduates get the title “Master of Science with honors“. Those who have switched from a Diplom degree program get the title “Dipl.-Ing.“. They get an additional certificate stating their special achievements during the study program.

موفق باشید:)

i_karimi
March 11th, 2010, 01:05 PM
سلام دوستان. متاسفانه یه کم دیر خوندم مطالبتونو.
من لیسانس مهندسی عمران از دانشگاه آزاد هستم. با معدل 15.14.
من برای دانشگاه مونیخ transportation systems واسه زمستون 2010 اقدام کردم. مدارکمو هم فرستادم با IELTS 6 . برای جور کردن توصیه نامه ها هم کلی دوندگی کردم.
دوستان میتونن بگن شانسم چقدره؟ با توجه به اینکه اصلا نمیدونم این رشته توی اون دانشگاه مقطع لیسانس داره که اگه بهم پذیرش بدن واسه یکی دو سال پایین تر پذیرش بشم:confused: ؟ اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم.
البته برای سوئد و پلی تکنیک میلان و نانت فرانسه و لاپینرانتای فنلاند هم اقدام کردم و منتظرم.
شانس که داری ولی رشته ای که انتخاب کردی و همینطور دانشگاه فنی مونیخ خیلی سختگیرن و متقاضیهای زیادی هم داره. به هر حال تو پروسه قبولی باید منتظر مصاحبه احتمالی هم باشی که اونم برای پذیرشت مهمه.

iceberg
March 11th, 2010, 03:23 PM
سلام- خیلی ممنون از پاسختون.
حالا به نظر شما اگه من به جای ادامه این رشته, رشته دیگه ای رو از صفر شروع کنم همین مدرک لیسانسی که دارم میتونه واسه پذیرشم امتیاز محسوب بشه؟؟؟
(یعنی با مدارک پیش دانشگاهی اقدام کنم)
در ضمن من آلمان کسی رو دارم که خیلی خوب میتونه ساپورتم کنه.

شما چون دانشگاه ازاد هستید نمیتونید تغییر رشته بدید بلکه فقط میتونید در گرایشهای رشته خودتون اقدام کنید.تقریبا برای همه دانشگاه ازادی هایی که معدل زیر 17 دارند روال به اینگونه هست که به احتمال زیاد باید لیسانس رو از ابتدا بخونند و فقط پذیرش فوق به شما داده میشه تا بتونید ویزا بگیرید.مدرک و معدل و سوابق تحصیلی شما فقط در روند اخذ پذیرش برای مقطع فوق به شما کمک میکنه و ساپورت مالی آشنای شما تاثیری در این روند نداره.البته اگر شخص واردی رو داشته باشید که دنبال کارای پذیرشتون باشه بد نیست.در ضمن برای شما اگر به زبان المانی اقدام کنید چون تنوع و انتخابهای بیشتری وجود داره شانس بهتری هم دارید.اگر دوست داشتید از طریق پیغام خصوصی ایمیلتون رو برای من ارسال کنید و بفرمایید زبان تحصیلل و رشته تحصیلی تون دقیقا چی هست تا من برای شما در فاصله چند روزه گزینه هایی رو که برای اپلای پیش رو دارید ارسال کنم.(البته ممکنه این گزینه ها کامل نباشه ولی برای شما راهنمای خوبی خواهد بود)

iceberg
March 11th, 2010, 03:27 PM
با سلام.

خب بستگی داره فارغ التحصیل دانشگاه سراسری باشید یا آزاد و از کدام دانشگاه.در هر دو مورد شانس دارید(به شرطی که نمره زبانتون کافی باشه که این رو تو سایت هر دانشگاه تو قسمتی که مدارک مورد نیاز واسه اپلای رو میذارن اعلام میکنند).اگر دانشگاه ازادی باشید باید به احتمال زیاد لیسانس رو از ابتدا بخونید.
اگر زبانتون آلمانی بود شانس بیشتری داشتید چون انتخابهای بیشتری وجود داره.

hamed2010
March 23rd, 2010, 04:53 AM
سلام دوستان
میخواستم بپرسم من با نمره تافل 72 ولی معدل 18.60 از تهران مرکز در رشته اقتصاد شانسی برای پذیرش در دانشگاه فرانکفورت دارم؟این دانشگاه در رشته ای که من می خوام اپلای کنم نمره زبان 70 میخواد.gre هم میخواد که من منتظر نمره اش هستم.سابقه کار، رزومه خوب هم دارم ولی آلمانی بلد نیستم . این رشته آلمانی نمی خواد. متشکرم

izak
March 23rd, 2010, 05:48 AM
سلام دوستان
میخواستم بپرسم من با نمره تافل 72 ولی معدل 18.60 از تهران مرکز در رشته اقتصاد شانسی برای پذیرش در دانشگاه فرانکفورت دارم؟این دانشگاه در رشته ای که من می خوام اپلای کنم نمره زبان 70 میخواد.gre هم میخواد که من منتظر نمره اش هستم.سابقه کار، رزومه خوب هم دارم ولی آلمانی بلد نیستم . این رشته آلمانی نمی خواد. متشکرم

سلام
توی سایتششون مینیمم ها رو اغلب 79 می گن ولی آلمان یه چیزش خوبه که با مکاتبه به صورت موردی هم موضوع رو بررسی می کنند
در مورد نمره زبان هم اینکه بیشتر بیان می کنند که سطح خوب ولی اینو در نظر بگیرید که چون به هرحال در مصاحبه هم میزان کیفیت زبان شما رو می سنجند علاوه بر معلومات کلی شما در مورد رشتهانتخابیتون
یکی از دوستای من با یکی از همین دانشگاه ای آلمان تماس گرفته بود و گفته بود بابا من GRE ایم کجا بود و کلی دنگ و فنگ داره جواب جالبی بهش داده بودند

گفته بودند که شما اپلای بکنید- GRE رو تو سایت گذاشتیم که خالی از لطف نباشه و زیاد جدی نیست

در هر صورت اگه میدونی که سطح زبانت خوبه و میتونی درسها رو هندل کنی، سینه رو بده جلو و بسم الله
از خداشونه که نخبه هایی مثل مارو جذب کنن:cool:

راستی نوشتن یک رزومه خوب و چند تا توصیه نامه هم بی اثر نیست مخصوصا اگه یه تجربه تحقیقاتی هم داشته باشی

موفق باشید

reza.bahmaniar
March 24th, 2010, 09:53 PM
سلام دوستان

سلام
تقریبا به همون صورتیه که izak عزیز گفتن ، فقط در مورد شما که مدرک تحصیلیتون از دانشگاه آزاد هست بنا بر اون چیزی که دوستان در پستهای قبلی بیان کردن ممکنه مجبور بشید لیسانس رو از اول بخونید اگه قصد اقدام برای مستر رو دارید. البته این مورد به دانشگاه مربوطه بستگی داره.

موفق باشید.

banafshe77
March 25th, 2010, 06:52 PM
سلام بچه ها

من مهندسی صنایع از علم و صنعت دارم
میشه چند تا از دانشگاه های آلمان که از نظر رشته های فنی و مدیریتی سطح خوبی دارند رو معرفی کنید.

ممنونم:)

vaguecreature
March 25th, 2010, 08:27 PM
سلام بچه ها

من مهندسی صنایع از علم و صنعت دارم
میشه چند تا از دانشگاه های آلمان که از نظر رشته های فنی و مدیریتی سطح خوبی دارند رو معرفی کنید.

ممنونم:)
آلمانی بلدین یا نه انگلیسی می خواین درس بخونین؟

vaguecreature
March 25th, 2010, 08:36 PM
اگه معدلت خوبه انگلسی هم بخوای بخونی حال و حوصله درس خوندن در حد مرگ هم داری فقط رو این 2 تا دانشگاه فکر کن:RWTH aachen , TU Munchen
اگه آلمانی بلدی که بگو گزینه های بیشتری روی میزه.

banafshe77
March 26th, 2010, 01:11 AM
انگلیسی میخوام بخونم

اگه معدلت خوبه انگلسی هم بخوای بخونی حال و حوصله درس خوندن در حد مرگ هم داری فقط رو این 2 تا دانشگاه فکر کن:RWTH aachen , TU Munchen
اگه آلمانی بلدی که بگو گزینه های بیشتری روی میزه.

معدلم حدود 15 هستش و نمره های دروس تخصصیم بهتر از عمومی هاست. IELTS 7 آکادمیک دارم .اگه این دانشگاه هایی که راهنماییم کردین خیلی معدل بالا میخوان دیگه چه دانشگاه های فنی هست که هم رنکشون بد نباشه هم با معدل من کنار بیان:)

vaguecreature
March 26th, 2010, 03:00 AM
معدلم حدود 15 هستش و نمره های دروس تخصصیم بهتر از عمومی هاست. IELTS 7 آکادمیک دارم .اگه این دانشگاه هایی که راهنماییم کردین خیلی معدل بالا میخوان دیگه چه دانشگاه های فنی هست که هم رنکشون بد نباشه هم با معدل من کنار بیان:)

RWTH شانس دارید برای دوره های اینترنشنالش.....به جز این دانشگاه ها بهترین گزینه دانشگاه فنی هامبورگ رو در نظر بگیرید به علاوه دانشگاهDuisburg-essen که حوب متوسط تر حساب می شه.

banafshe77
March 27th, 2010, 02:57 AM
سلام
از جریان این دو تا مدرک کسی خبر داره؟:confused: Ranking certificate of the university attended (Copy - certified) و University entrance eligibility (Copy - certified)
یه دانشگاه گفته که باید این مدارکو هر کی میخواد اپلای کنه بفرسته:undecided:....کسی میدونه این مدارک چیه و چه جوری باید تهیه کرد؟

1017
March 27th, 2010, 02:54 PM
دانشگاه های خوب آلمان توزمینه مواد واسه دکترا چیه؟ کدوم به رزومه من می خوره؟ ماکس پلانک که ریجکت شدم.
معدل لیسانس 15:77
فوق 16:91
هردو سراسری
4 سال سابقه تدریس
1 مقاله ISI
1 مقاله پدیرفته کنفرانس خارحی و 2 تا فارسی
تافل 577

vaguecreature
March 27th, 2010, 07:01 PM
دانشگاه های خوب آلمان توزمینه مواد واسه دکترا چیه؟ کدوم به رزومه من می خوره؟ ماکس پلانک که ریجکت شدم.
معدل لیسانس 15:77
فوق 16:91
هردو سراسری
4 سال سابقه تدریس
1 مقاله ISI
1 مقاله پدیرفته کنفرانس خارحی و 2 تا فارسی
تافل 577

این دانشگاه هارو چک کنین tu darmstadt,TU karlsruhe,RWTH aachen,TU Munich,Leibniz university Hannoverمطمئن نیستم که هر ترم برای مواد دکترا بذارن اما تو سایتشون می تونین چک کنین.

hamed2010
March 28th, 2010, 09:52 PM
سلام
تقریبا به همون صورتیه که izak عزیز گفتن ، فقط در مورد شما که مدرک تحصیلیتون از دانشگاه آزاد هست بنا بر اون چیزی که دوستان در پستهای قبلی بیان کردن ممکنه مجبور بشید لیسانس رو از اول بخونید اگه قصد اقدام برای مستر رو دارید. البته این مورد به دانشگاه مربوطه بستگی داره.
موفق باشید.

دوستان عزیز از راهنماییتون متشکرم ، من توی چند سایت خونده بودم آلمان معدل های بالای دانشگاه آزاد را هم قبول داره ، بالای 17 را منظورمه.حالا اگه بخوام از دانشگاه بپرسم که دانشگاه آزاد تهران مرکز را قبول داره چطوری میتونم در این مورد سوال کنم؟ باز هم از راهنماییتون متشکرم

izak
March 29th, 2010, 07:59 AM
دوستان عزیز از راهنماییتون متشکرم ، من توی چند سایت خونده بودم آلمان معدل های بالای دانشگاه آزاد را هم قبول داره ، بالای 17 را منظورمه.حالا اگه بخوام از دانشگاه بپرسم که دانشگاه آزاد تهران مرکز را قبول داره چطوری میتونم در این مورد سوال کنم؟ باز هم از راهنماییتون متشکرم
سلام
زیاد جای نگرانی نیست به نظر من، چون نسبت به گذشته و با گذاشتن کورسهای به زبان انگلیسی پذیرش روونتر شده
از طرفی چند دانشگاه اروپایی دیدم که مستقیما گفته بودند مدرک دانشگاه علوم تحقیقات و دانشگاه آزادی که در تهران هستند مثل بقیه دانشگاه ها بررسی میشه و برای شهرستانها هم به صورت موردی و با توجه به سوابق کاری و تحصیلی
چون مدت ها پیش چک کرده بودم فکر کنم یا نروژ بود یا آلمان
در هر صورت تو سایت دانشگاه خود می نویسه
البته تا اونجا که شنیدم قبلا ها ارشد تو آلمان جدا از لیسانس نبوده واسه همین اغلب دانشجوهای ایرونی مثلا دو تا سه ترم پیش نیاز می خورد بهشون که اگه زبان آلمانی شون هم قوی نبود دوره ارشدشون طولانی تر می شد که طبیعیه
ولی الان داشتن مدرک هر چند لیسانس آزاد در مقایسه با مدارک پردیس و مجازی کم چیزی نیست
در ضمن من دوستان خیلی پر استعدادی دارم که دانشگاه آزاد تموم کردند ولی هم رزومه خوبی دارند و هم نمرات خوبی که بسیار عالیه. البته خود خارجی ها هم این رو می دونند
شما بهتره برای اینکه خیالتون راحت بشه هر سوالی که دارید از طریق contact یا همون Grad office دانشگاه حالا از طریق ایمیل یا تلفنی بپرسید و مطمئنا راهنماییتون می کنند

موفق باشید

SHAFIE.ARASH
March 31st, 2010, 01:24 PM
سلام دوستان من فارغ التحصيل دانشگاه صنعتي اصفهان در مقطع كارشناسي با معدل 12.3 هستم و هيچ مقاله اي ندارم و 4 سال سابقه كار دارم مدرك زبان و GRE ندارم ولي مي تونم با امتياز بالا بگيرم به نظر شما امكان پذيرش در آلمان يا كشور ديگري برام هست يا بايد حتما توي ايران ارشد بگيرم؟ اگر بدون فاند ممكنه پذيرش بگيرم آيا امكانش هست كه بعد از سال اول با كار كردن مخارجمو تامين كنم؟ در ضمن متاهل هستم آيا همسرم ميتونه از سال اول كار كنه و كمك خرج باشه

vaguecreature
March 31st, 2010, 02:06 PM
سلام دوستان من فارغ التحصيل دانشگاه صنعتي اصفهان در مقطع كارشناسي با معدل 12.3 هستم و هيچ مقاله اي ندارم و 4 سال سابقه كار دارم مدرك زبان و GRE ندارم ولي مي تونم با امتياز بالا بگيرم به نظر شما امكان پذيرش در آلمان يا كشور ديگري برام هست يا بايد حتما توي ايران ارشد بگيرم؟ اگر بدون فاند ممكنه پذيرش بگيرم آيا امكانش هست كه بعد از سال اول با كار كردن مخارجمو تامين كنم؟ در ضمن متاهل هستم آيا همسرم ميتونه از سال اول كار كنه و كمك خرج باشه

دوست عزیز حتما GREوTOEFL دستتون باشه.این طوری شانس دارید و به خاطر دانشگات خیلیم کم نیس و یه کم کمه.من جاتون باشم بیشتر روی انگلیس و سوئد فکر می کنم.اگه راجع به دانشگاه هایی که شانس دارید سوال داریذ هستیم خدمتتون

izak
March 31st, 2010, 02:56 PM

سلام
معمولا دوستانی که قبول میشند تا یک سال بعد از سپری کردن دروس اولیه و شروع پروژه ارشد با یه استاد کارشون رو شروع می کنند و همه چیز برمیگرده به استاد شما که چه grant ای دستش باشه ( این اطلاعات رو معمولا از خود سایت دانشگاه- رزومه استاد و کارهای پژوهشی استاد مربوطه می تونید استخراج کنید)
از طرفی سال اول اغلب هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه پای خودتونه و حالا بعد 6 ماه یا همون یک سال گزینه های متعددی برای بورس فراهمه که البته به صورت رغابتیه و 100 % هم نیست
به نظر من شما در صورت پذیرش بنا رو بدترین حالت که بورسی نمی تونید بگیرید بذارید و اگر تونستید grant بگیرید هم که خیلی بهتر و چیزی از دست ندادید
در ضمن من تو آلمان بعضی رشته ها البته در مقطع دکترا رو دیده بودم که به خانم هایی که بچه دارند fund و امکانات بیشتری می دادند ولی باید CV , و توصیه نامه های خوبی داشته باشید با توجه به معدلتون
مهمتر از همه اینها همون طور که VagueCreature هم گفتند نمره زبان شماست. بدون اون برای پذیرش با مشکل مواجه میشید هرچند بعضی کشورها مثل استرالیا دوره های چند ماهه برای زبان انگلیسی قبل از شروع کلاسها برگزار می کنند که هزینه اش معمولا یه چیزی نزدیک 6-7 میلیون تومنه !

موفق باشید

SHAFIE.ARASH
March 31st, 2010, 04:30 PM
دوست عزیز حتما GREوTOEFL دستتون باشه.این طوری شانس دارید و به خاطر دانشگات خیلیم کم نیس و یه کم کمه.من جاتون باشم بیشتر روی انگلیس و سوئد فکر می کنم.اگه راجع به دانشگاه هایی که شانس دارید سوال داریذ هستیم خدمتتون

دوست عزيز با تشكر فراوان از پاسختون اگر امكانش هست بهم بگيد در چه دانشگاههايي شانس دارم و درباره وضعيت كار برام توضيح بديد بازم ممنون

SHAFIE.ARASH
March 31st, 2010, 05:01 PM
سلام
معمولا دوستانی که قبول میشند تا یک سال بعد از سپری کردن دروس اولیه و شروع پروژه ارشد با یه استاد کارشون رو شروع می کنند و همه چیز برمیگرده به استاد شما که چه grant ای دستش باشه ( این اطلاعات رو معمولا از خود سایت دانشگاه- رزومه استاد و کارهای پژوهشی استاد مربوطه می تونید استخراج کنید)
از طرفی سال اول اغلب هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه پای خودتونه و حالا بعد 6 ماه یا همون یک سال گزینه های متعددی برای بورس فراهمه که البته به صورت رغابتیه و 100 % هم نیست
به نظر من شما در صورت پذیرش بنا رو بدترین حالت که بورسی نمی تونید بگیرید بذارید و اگر تونستید grant بگیرید هم که خیلی بهتر و چیزی از دست ندادید
در ضمن من تو آلمان بعضی رشته ها البته در مقطع دکترا رو دیده بودم که به خانم هایی که بچه دارند fund و امکانات بیشتری می دادند ولی باید CV , و توصیه نامه های خوبی داشته باشید با توجه به معدلتون
مهمتر از همه اینها همون طور که VagueCreature هم گفتند نمره زبان شماست. بدون اون برای پذیرش با مشکل مواجه میشید هرچند بعضی کشورها مثل استرالیا دوره های چند ماهه برای زبان انگلیسی قبل از شروع کلاسها برگزار می کنند که هزینه اش معمولا یه چیزی نزدیک 6-7 میلیون تومنه !

موفق باشید

دوست عزيز سپاسگزارم اگر ميشه بگيد كه فقط براي MASTER ميتونم پذيرش بگيرم يا براي PHD هم ميتونم اقدام كنم در ضمن داشتن مدرك IELTS يا TOFEL با هم فرق ميكنه يا نه؟ هر كدوم لازم باشه ميگيرم. GRE رو حتما بايد بگيرم يا فقط براي آمريكا و كانادا لازمه؟ با سپاس مجدد

izak
March 31st, 2010, 05:23 PM
دوست عزيز سپاسگزارم اگر ميشه بگيد كه فقط براي MASTER ميتونم پذيرش بگيرم يا براي PHD هم ميتونم اقدام كنم در ضمن داشتن مدرك IELTS يا TOFEL با هم فرق ميكنه يا نه؟ هر كدوم لازم باشه ميگيرم. GRE رو حتما بايد بگيرم يا فقط براي آمريكا و كانادا لازمه؟ با سپاس مجدد

دکترای مستقیم به ندرت و اغلب برای برخی رشته های علوم پایه هست
در مورد امتحان تافل یا ایلتس بستگی به خودتون داره که برای کدوم یکی آمادگی بیشتری دارید چون روال و سبک کلیشه ای دارند این امتحانا و با مرور کتاب های مربوطه و البته معلومات زبان خودتون می تونید نمره مطلوب رو کسب کنید
البته به نظر من speaking ایلتس بهتر از تافل چونکه شما مستقیم توسط یه نفر مصاحبه میشید ولی تافل 60 و 45 ثانیه فرصت دارید تا صداتون رو ضبط کنید
آلمان سطح زبانش 79 برای IBT و 6 برای IELTS مشخص کرده. البته نسبت به جاهای دیگه نسبت به مرز نمرات سخت گیر نیستن و خوبیش اینه که با مکاتبه بیشتر مشکلاتتون رو می تونید حل کنید
GRE جنبه تشریفاتی داره و ممکنه بعضی دانشگاه های top ازتون بخوان
اولین کاری که برای آلمان باید انجام بدید. انتخاب دانشگاه و رشته مربوطه هست
مرحله دوم پر کردن فرم اولیه که شامل مشخصاتتونه
بعد از بررسی این فرم ازتون می خوان که مدارک لازم رو ارسال کنید ( می تونید هماهنگ کنید که نمره زبان رو بعدا بفرستید) البته برای بعضی دانشگاه ها باید سفارت آلمان در تهران هم مدارکتون رو تایید بکنه (کاره کپی برابر اصل و زیاد هم سخت نیست)
در نهایت تعیین وقت مصاحبه و متعاقبا اعلام نتایجه
برای بورسیه هم می تونید با خود دانشگاه هماهنگ کنید اگه ارائه بشه که کمی نادره
یا از سایت www.daad.de (http://www.daad.de) جستجو کنید
و یا اینکه مستقیم با اساتید در تماس باشید

وضعیت کار در مورد رشته های صنعتی بهتره البته باید زبان آلمانی بلد باشید در بیشتر موارد
با کار دانشجویی هم به عنوان دانشجوی ارشد می تونید ماهیانه در حدود 500 یورو درآمد داشته باشید که برای ترم اول و ترم آخر معمولا توصیه نمی شه
در مورد محل اقامت بیشتر دانشگاه ها مستقیم خدمات نمی دند و مسئولیت پیدا کردن خونه با خودتونه ولی برخی رشته ها برای جذب دانشجوی بیشتر خوابگاه هم می دند که هم هزینه هاش کمتره و هم نزدیکترند به دانشگاه
در مورد اینکه چقدر شانس دارید باید اپلای کنید
خیلی ها با معدل شما از جاهای مختلف پذیرش گرفتن هرچند بدون بورسیه

موفق باشید

SHAFIE.ARASH
March 31st, 2010, 06:41 PM
با سپاس فراوان از وقتي كه به من اختصاص دادين و راهنماييهاي موثرتون فقط يك سوال كه در زمان پذيرش گرفتن داشتن مدرك زبان آلماني لازمه يا بعد هم ميشه اقدام كرد؟

hdashti
March 31st, 2010, 07:09 PM
دکترای مستقیم به ندرت و اغلب برای برخی رشته های علوم پایه هست
در مورد امتحان تافل یا ایلتس بستگی به خودتون داره که برای کدوم یکی آمادگی بیشتری دارید چون روال و سبک کلیشه ای دارند این امتحانا و با مرور کتاب های مربوطه و البته معلومات زبان خودتون می تونید نمره مطلوب رو ...
سلام
من فوق لیسانس مهندسی شیمی دارم.با توجه به اینکه شما رشتتون مهندسی شیمیه خواستم بدونم در آلمان چه دانشگاهایی برای PHD مهندسی شیمی موقعیت خوبی دارند

izak
March 31st, 2010, 07:48 PM
در مورد زبان تو پست های مربوطه توضیح مفصل داده شده ولی به تازگی تعداد رشته هایی که یا کل دوره و یا چند ترم اول به انگلیسی تدریس میشه بیشتر شده و برای تحصیل در این رشته ها مدرک آلمانی الزامی نیست ولی بودنش هم خالی از لطف نیست

دز مورد مقطع دکتری بیشتر دست استادهاست
من برای ارشد پذیرش گرفتم ولی تا اونجا که دیدم معمولا تو سایت خود استاد ها و یا موسسات تحقیقاتی وا بسته به دانشگاه job vacancies and phd positions ارائه میشه
یه مزیت خوبی هم که داره اگه استاد خوبی گیرتون بیاد و بتونید خوب در مورد زمینه کاری خودتون و پروژه ای که براش دانشجو می گیره توجیهش کنید فاند خوبی می تونید بگیرید
اخیرا یکی از دوستان از Clausthal University of Technology پذیرش گرفت ولی دانشگاه فاند نمی داد. این بنده خدا هم تونست از یه استاد تو همون دانشگاه یه فاند چاق و چله بگیره البته برای مقطع دکترا

اینکه کدوم دانشگاه خوبه یا بد یکی اینه که با رنکینگ دانشگاه های مختلف رو مقایسه کنید ولی مهمتر امکانات و تسهیلات دانشگاه رو با شرایط خودتون بسنجید
مثلا مخارج زندگی تو دانشگاهی که تو یه شهره بزرگتره به مراتب گرونتر در میاد براتون

موفق باشید

mdcivil
April 1st, 2010, 07:59 PM
سلام دوستان
من تازه عضو این سایت شدم,با خوندن این فروم متوجه شدم گرفتن پذیرش با 500 ساعت زبان مشروطه و باید امتحان daf یا DSH رو در آلمان بدی و اگه قبول نشی پذیرشت سوخته.
همسر من پزشکی عمومی رو تو ایران خونده , قصد داریم در اروپا ادامه تحصیل بدیم , یه تبلیغ تو اینترنت دیدیم که پذیرشاز آلمان واسه تخصص پزشکی بدون هیچ آزمون ورودی می گیره(شرکت پرسپولیس) که البته 500 ساعت زبان آلمانی لازمه, با همین آقای کاظمی هم صحبت کردیم گفتش پذیرش قطعی واستون می گیریم و اصلا لازم نیست در آلمان امتحانDSH بدین ,500 ساعت رو هم می تونین در 6 ماه بگذرونید
با توجه به اینکه تقریبا همه جا آزمون ورودی مثل MSLE, MCCEE,... داره خیلی گزینه خوبیه . من یکم گیج شدم کسی اطلاعی از این شرکت نداره؟ کسی نمیدونه واسه تخصص پزشکی هم قبولی در آزمون DSH ضروریه یا نه؟
ممنون می شم اگه کسی کمکم کنه.

iceberg
April 1st, 2010, 08:15 PM
سلام دوستان
من تازه عضو این سایت شدم,با خوندن این فروم متوجه شدم گرفتن پذیرش با 500 ساعت زبان مشروطه و باید امتحان daf یا DSH رو در آلمان بدی و اگه قبول نشی پذیرشت سوخته.
همسر من پزشکی عمومی رو تو ایران خونده , قصد داریم در اروپا ادامه تحصیل بدیم , یه تبلیغ تو اینترنت دیدیم که پذیرشاز آلمان واسه تخصص پزشکی بدون هیچ آزمون ورودی می گیره(شرکت پرسپولیس) که البته 500 ساعت زبان آلمانی لازمه, با همین آقای کاظمی هم صحبت کردیم گفتش پذیرش قطعی واستون می گیریم و اصلا لازم نیست در آلمان امتحانDSH بدین ,500 ساعت رو هم می تونین در 6 ماه بگذرونید
با توجه به اینکه تقریبا همه جا آزمون ورودی مثل MSLE, MCCEE,... داره خیلی گزینه خوبیه . من یکم گیج شدم کسی اطلاعی از این شرکت نداره؟ کسی نمیدونه واسه تخصص پزشکی هم قبولی در آزمون DSH ضروریه یا نه؟
ممنون می شم اگه کسی کمکم کنه.

اگر تحصیل در رشته پزشکی به زبان آلمانی باشه که حتما همینطوره اونم برای تخصص مطمین باشید که شرایط زبان خیلی سخت تر از رشته های فنی هست که حتما به DSH2 نیاز دارند.اینکه این موسسه همچین قولی به شما داده به نظرم درست نمیاد.بهترین کار این هست که شما با دانشگاههای مورد نظر مکاتبه و یا حتی تماس بگیرید و شرایط دقیق رو از اونها بپرسید.ضمن اینکه فکر نمیکنم به این راحتی بشه برای تخصص پزشکی در آلمان اقدام کرد.اگر اینطوری بود ملت به جای اینکه تا 150 میلیون تومان بدن سوالات تخصص رو بخرند خب میرفتن آلمان تخصص میگرفتند...،این موسسات اینچنینی از این حرفها زیاد میزنند.