PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تحصیل در قطر و مسائل مرتبط

sepehr_jun
August 10th, 2009, 04:53 AM
ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمام اعضای فروم aa :

اطلاعاتی پیرامون تحصیل(زبان و ...) ، دانشگاه های مهندسی ، هزینه تحصیل و زندگی و همینطور کار دانشجویی و درآمد آن در قطر میخواستم.

سپهر

rumtin
August 10th, 2009, 11:54 AM
خیلی واسه من تعجب برانگیزه ..
سه تا دانشگاه آمریکایی قدر شعبه دارند تو قطر
texas a&m
Carnegie Mellon
و northwestern

ایرانی ها خیلی استقبال نکرده اند. نمی دونم شاید پذیرش اینها تنها به افراد مقیم باشه
سایت هاشون رو بررسی کنید (google : texas a&m qatar(

sepehr_jun
August 11th, 2009, 01:04 PM
سلام رامتین جان

ممنونم ازت. این دانشگاه هایی که معرفی کردی شهریه های بالایی دارن.

دانشگاه جامعه القطر بهم معرفی شده. در سایت این دانشگاه که سرچ کردم قیمت هر واحد مهندسی 600 ریال قطر هست. ( هر ریال 270تومان).

یعنی اگر من بخوام هر ترمی 15 واحد بردارم تقریبا میشه سالی 2 میلیون و هفتصد هزار تومان.( سالی تقریبا 6 میلیون).

اونجا ماهی 500 دلار هزینه زندگی میشه. هفته ای 30 ساعت اجازه کار. شانس پیدا کردن کار بیش از 90%. طبق گفته یکی از اعزام کننده های دانشجو بعد از

گذشت دوماه از آغاز تحصیل، دانشگاه به دانشجو پیشنهاد کار میده و در ازای روزی یک - دو ساعت کار 500 دلار مزد به دانشجو میدهد. ضمنا" این حداقل هست و

در خارج از محیط دانشگاه میتونیم حقوقی بهتر از این رو دریافت کنیم. مزیت برتر این کشور نزدیکی به ایران است طوری که دانشجویان از طریق استان خوزستان

میتوانند با کشتی به قطر رفت و آمد کنند که خیلی به صرفه است.(البته سفر با کشتی تایید شده نیست)

به دانشجویانی که معدل بالایی کسب میکنند دانشگاه تخفیف های ویژه ای میدهد.

کسی از دوستان کیس بهتری سراغ نداره؟؟

گلنوش
January 17th, 2010, 04:09 PM
ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمام اعضای فروم aa :

اطلاعاتی پیرامون تحصیل(زبان و ...) ، دانشگاه های مهندسی ، هزینه تحصیل و زندگی و همینطور کار دانشجویی و درآمد آن در قطر میخواستم.

سپهر

سلام.من یه چند سالی قطر زندگی کردم و بازدیدی هم از دانشگاه ای اند ام قطر(دانشگاه تگزاس)داشتم راستش به واسطه ی دوست بابام که رئیس اونجاست این بازدید شکل گرفت و الان که برگشتم ایران دیگه ارتباطی با هم ندارن.طبق اطلاعاتی که دارم درسته که هزینه ی تحصیلش همونطور که دوستان گفتن زیاده ولی برای این هزینه دانشگاه وام میده و در عوض شما می تونید به مدت چند سال تا جایی که دیگه بدهکار نباشید برای دانشگاه کار کنید .خوابگاه و لپ تاپ هم در اختیارتون می زارن .برای ورود باید یک مقاله بنویسید بعد امتحان زبان ریاضی و کامپیوتر ازتون می گیرن و اگه قبول شدید امتحان مربوط به رشتتون .راستی مقدار وام 55000 ریال قطری هست .
امکانات اونجا عالیه .به جز گرمایی که داره کشور خوبیه بهش میگن آمریکای کوچک .منم دارم زبانم قوی می کنم که برم اونجا. موفق باشید

گلنوش
January 17th, 2010, 04:13 PM
سلام .حتما که نباید با هواپیمای قطر ایر ویز بری !!!!!
میتونی از شیراز با هواپیمای ایران بری .اینطوری به صرفه تره .یه وقت با کشتی نری!!!!!!

گلنوش
January 17th, 2010, 04:18 PM
https://apply.qatar.tamu.edu
سلام به این سایت حتما یه سر بزن
education city
p.o.box23874
doha:qatar
www.qatar.tamu.edu (http://www.qatar.tamu.edu)
or call us at : 974-4927377
اینا اطلاعاتیه که در بروشور دانشگاه تگزاس نوشته
خوشحال می شم از اینکه بتونم کمکی بهتون بکنم

sepehr_jun
February 14th, 2010, 01:46 AM
دوستان عزیز

من میخواستم همزمان برای جامه القطر و تگزاس اقدام کنم. application form رو هم پر کردم. منتها چون scholarship هم میخواستم و برای اسکالرشیپ تافل (بالای 450 ) میخواست و من هم تا تابستون تافل نمیگیرم بیخیالش شدم. البته کپی پاسپورت هم میخواست که اون رو هم نداشتم . بهشون ایمیل زدم که من اول ترجمه شناسنامه رو میفرستم بعد از گرفتن پذیرش پاسم رو میگیرم. که گفتن ممکن نیست.... هرچند که پاس زیاد مهم نیست. بیشتر تافل مهمه. حالا تا مدت گرفتن تافل خدا بزرگه...

ممنون

shockley
February 14th, 2010, 03:00 AM
A&M رو وزارت علوم ارزشیابی نمیکنه!

سهیل
February 14th, 2010, 03:38 AM
اینجا من یکبار یکی از اساتید کارنگی ملون که یک ترم رفته بود قطر هم تدریس کرده بود رو در یک برنامه ای دیدم و صحبت کردیم. من نمی دونستم کارنگی ملون در قطر شعبه ایجاد کرده، اما ایشون خودش تا فهمید من ایرانی ام، شروع کرد با نارضایتی از کیفیت شعبه قطر گفتن! میگفت اساتید کارنگی ملون هم اخیرا به تصمیم دانشگاه برای ایجاد شعبه در قطر اعتراض کردن. نمی دونم حالا کیفیتش واقعا چه جوریه که ایشون اینقدر ناراضی بود ...

alizoro
September 8th, 2010, 01:04 PM
سایت زیر (بنیادقطر) شامل اطلاعات تمام دانشگاهها و بورسیه ها است:
http://www.qf.org.qa/output/page277.asp

hassanrouhi
September 10th, 2010, 02:41 AM
سلام.كلا اگه يكي بخواد تو يكي از دانشگاه هاي امريكايي ارشد براي رشته ي مهندسي بخونه چقدر بايد در نظر داشته باشه؟با كله هزينه ها(دانشگاه.خوابگاه.هزينه زندگي)؟
مدرك دانشگاه هاشو خود امريكا يا اروپا براي ادامه تحصيل قبول دارن؟ (نسبت به دانشگاه هاي ايران؟)
وضيعت ازادي اونجا چطوره؟مثله ايران ا.م.ا.ك.ن يا همچين چيزي وجود داره؟

sepehr_jun
September 10th, 2010, 03:25 AM
سلام.كلا اگه يكي بخواد تو يكي از دانشگاه هاي امريكايي ارشد براي رشته ي مهندسي بخونه چقدر بايد در نظر داشته باشه؟با كله هزينه ها(دانشگاه.خوابگاه.هزينه زندگي)؟
مدرك دانشگاه هاشو خود امريكا يا اروپا براي ادامه تحصيل قبول دارن؟ (نسبت به دانشگاه هاي ايران؟)
وضيعت ازادي اونجا چطوره؟مثله ايران ا.م.ا.ك.ن يا همچين چيزي وجود داره؟

سلام حسن جان

والله شهریه دانشگاه ها مشکلی نداره چون میتونی درازای شهریه کار کنی یا اینکه وام تحصیلی بگیری یا حتی اسکالرشیپ...

هزینه زندگی 500 -600 دلاره...

یعنی چی؟ اون دانشگاه ها امریکایی هستند پس چطور میتونه مدرک خودشون رو قبول نداشته باشه؟؟

قطر کشور فوق العاده های کلاسی هستش.... کلا به نظرم اشتباه تو آسیا ساخته شده... loooooooooooll

reza131
September 20th, 2010, 06:21 PM
سلام.برای رفتن به قطر تافل یا آیلتس با چه نمره ای میخواد؟چطوری باید اقدام کرد؟موسسه ای سراغ ندارین؟رشته عمران هم داره؟بازار کارش چطوره؟تورو به خدا جواب بدید.ممنون

sepehr_jun
September 20th, 2010, 06:47 PM
سلام.برای رفتن به قطر تافل یا آیلتس با چه نمره ای میخواد؟چطوری باید اقدام کرد؟موسسه ای سراغ ندارین؟رشته عمران هم داره؟بازار کارش چطوره؟تورو به خدا جواب بدید.ممنون

سلام

نه... تافل و آیلتس نمیخواد... اونجا به محض ورودتون به دانشگاه ازتون تست تعیین سطح زبان میگیرند.... اما داشته باشید خب مسلما به نفعتونه... از بازار کار عمران اطلاع ندارم...من یک نفر رو میشناسم که به کشورهای حاشیه خلیج فارس دانشجو میبره... تضمین نمیکنم

اگر میخواهید پی ام بزنید تا بهتون معرفی کنم

afshin_m_t
September 20th, 2010, 06:53 PM
این دانشگاه آمریکایی تو امارات چجوریه؟منظوزم شرایطشه؟

Pooyan
October 13th, 2010, 11:58 PM
سلام.
زبان تحصیل کارشناسی ارشد تو جامعه القطر چی هست؟
وآیا به ایرانی ها اسکالرشیپ میدن؟
اصلا رفتارشون با ایرانی ها چه طوره؟

amir-2010
October 14th, 2010, 04:17 PM
کسی قطر در س میخواند
از چه طریق باید اقدام کرد و هزینه ها چقدر است
برای ارشد برق

sepehr_jun
October 14th, 2010, 07:38 PM
سلام.
زبان تحصیل کارشناسی ارشد تو جامعه القطر چی هست؟
وآیا به ایرانی ها اسکالرشیپ میدن؟
اصلا رفتارشون با ایرانی ها چه طوره؟

سلام

زبان تحصیل انگلیسی هستش. بله اسکالرشیپ میدن و مستلزم به داشتن نمره تافل خوب است. اسکالرشیپ هم ندن میتونید وام تحصیلی بگیرید و ازاش برای دانشگاه کار کنید.

کسی قطر در س میخواند
از چه طریق باید اقدام کرد و هزینه ها چقدر است
برای ارشد برق

میتونید خودتون اپلکیشن فرم رو پر کنید و بعد که پذیرشتون اومد تشریف ببرید سفارت و تقاضای ویزای تحصیلی کنید. میتونید از طریق موسسات اقدام کنید به قیمت 750 هزار تومان

موفق باشید

Pooyan
October 14th, 2010, 08:27 PM
رفتارشون با ایرانیا چه طوره؟
راحت ویزا میدن؟
اصلا با یه رزومه متوسط ارزش رفتن داره؟

amir-2010
October 14th, 2010, 08:53 PM
شرایط خوابگاه و زندگی چطور هست

sepehr_jun
October 15th, 2010, 08:10 PM
رفتارشون با ایرانیا چه طوره؟
راحت ویزا میدن؟
اصلا با یه رزومه متوسط ارزش رفتن داره؟

اعراب قطر بافرهنگ هستن. نژاد پرست نیستن.

اره راحت ویزا میگیری

من به مالزی و دبی و کشورهای دیگه آسیا غیر از سنگاپور ترجییح میدم

شرایط خوابگاه و زندگی چطور هست

خوابگاه هاش درجه بندی داره. همه مدلش هم هست با قیمت های مختلف. من توصیه میکنم در هرجای دنیا که بودید single room کرایه کنید.

Pooyan
October 16th, 2010, 11:22 PM
پس با شرایط شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه قطر بالاست.!!؟؟
البته 10%جمعیت قطر رو ایرانیا تشکیل میدن و شاید این یه مزیت باشه.

sepehr_jun
October 17th, 2010, 10:11 AM
پس با شرایط شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه قطر بالاست.!!؟؟

همینطوره دوست عزیز

شانس
پذیرشتون 100 درصده و از دیگر مزیت های اون اینه که به مدرک زبان احتیاجی ندارید.

موفق باشید

amir-2010
October 17th, 2010, 06:42 PM
سلام
وزارت علوم دانشگاه قطر را ارزشیابی میکند برای ارشد
میشود از کلاس زبان دانشگاه استفاده کرد

hassanrouhi
October 17th, 2010, 07:59 PM
جواب هر دو تا سوالتون + هست
موفق باشين

amir-2010
October 17th, 2010, 11:06 PM
روی سایت وزارت علوم زده جامع القطر تا مقطع کارشناسی ؟
www.msrt.ir/sites/grad_dept/

hassanrouhi
October 17th, 2010, 11:21 PM
خوب ديگه.يعني ارشدش فعلا مورد قبول نيست.حالا شما براي اطمينان بيشتر يه سري به وزارت بزنين تا ببينين چي ميشه

rosmar
November 30th, 2010, 01:56 PM
سلام لطفا یک سوال داشتم دوستان
بنده فقط قصد گذاراندن دوره های زبان انگلیسی را دارم خواستم بدونم داخل قطر این امکان وجود دارد یا خیر؟
لطفا کمی راهنمایی کنید متشکرم.

amir-2010
December 3rd, 2010, 01:21 PM
سلام
برای ارشد برق دانشگاه معتبری در قطر وجود دارد

happyhakim
December 4th, 2010, 12:43 PM
سلام
من می خواهم فوق اقتصاد بخوانم نظرتان چیست؟ وقت پذیرش کی است؟

sepehr_jun
December 4th, 2010, 02:46 PM
سلام

نظری ندارم راجع به اقتصاد. اما وقت پذیرش مهم نیست چون شما اول باید به زبانتون برسید. یعنی دانشگاه تعیین سطح زبان رو انجام میده ( حتی اگه تافل یا آیلتس داشته باشید).

در کل اگه برای ترم بهمن اقدام کنید فکر کنم بهتر باشه.

amir-2010
December 4th, 2010, 04:09 PM
شعبه های دانشگاه های آمریایی در قطر مورد تایید وزارت علوم هست برای ارشد

happyhakim
December 6th, 2010, 11:36 PM
سلام
راست میگه برای فوق معتبر هست؟
اما مگر نه اینکه مدرک زبان نمی خواهد؟
من عجله دارم راستش کمی گیج شدم از توی سایتش هم زیاد چیزی دستگیرم نشد یعنی اقتصاد پیدا نکردم رشته ها را کجا پیدا کنیم؟
خلاصه اینکه اصلا کسی انجا رفته؟

hamedrouhi
December 12th, 2010, 12:58 PM
ببخشید من یه سوال داشتم می خواستم بدونم که دانشگاه پزشکی ویل کرنل قطر معتبره ؟؟

هزینش چقدره؟ با دیپلم پذیرش می دن؟ دندانپزشکی هم داره؟

happyhakim
December 14th, 2010, 12:07 AM
سلام
کسی الان قطر درس می خواند؟
می شود در مورد کار خارج از دانشگاه دقیق تر توضیح دهید که چه جور کارهایی است؟ درامدش چقدر است؟
چرا کسی به سوالاتمان جواب نمی دهد؟
من فوق اقتصاد پیدا نکردم
می شه کمی کمک کنید؟
کسی تصمیم قطعی گرفته که برود قطر که با هم تبادل اطلاعات کنیم؟

ebrahim1364
January 27th, 2011, 06:10 PM
سلام دوستان
من هم قصد دارم واسه تحصیل به قطر برم
اما سوالات زیادی دارم که اگه به جوابشون نرسم مطمئنا قطر از گزینه هام حذف میشه.اولیش در مورد scholarship های اونجاست.کسی اطلاعات کاملی در این زمینه داره؟دومیش در مورد education city قطره که تمام خوابگاه ها و دانشگاه هاش توی اونه؟

radin
February 9th, 2011, 12:57 PM
سلام دوستان عزیز امیدوارم راهنماییم کنید
من برای دانشگاه قطر apply کردم ازم official transcript ,gre test خواستند .
اگه می تونید راهنماییم کنید
ممنونم :confused:

radin
February 9th, 2011, 04:01 PM
سلام مجدد
دوستان ببخشید می خواستم بگم منظور از official transcript دانشنامه است یا ریز نمرات یا هر دو چون من مدرک اصلیم رو نگرفتم ظاهرا طول می کشه تا بیاد
ممنون از همه :redface:

sepehr_jun
February 11th, 2011, 03:19 AM
سلام

شما احتمالا تفاضای بورسیه کردید که ازتون gre test خواستند... شایدم هم منظورشون رو اشتباه متوجه شدید چون تافل نمیخوان چه رسد به جی آر ای. شما همون ریز نمراتتون رو ترجمه کنید و براشون میل کنید کافیه.

موفق باشید

ebrahim1364
February 26th, 2011, 12:02 AM
you can find whatever you need at Qatar Foundation site
it is a very useful site which give you information about all univerities in Qatar and life expenses as well as scholarships and education costs.

faridR8
March 2nd, 2011, 11:25 AM
سلام
از دوستانی که در دانشگاه جامعه قطر درس میخونن یا از این دانشگاه اطلاعات دارن چنتا سوال داشتم:
1- در مورد کیفیت دانشگاه و سطح آموزشی دانشگاه
2- در مورد امتحان و نمره ریاضی که جز مدارک هستش
با تشکر

radin
March 14th, 2011, 06:07 PM
سلام بچه ها
من برای ارشد مهندسی شیمی texas A&M اقدام کردم و همه مدارکم رو فرستادم حالا ازم GRE می خواهند کسی می تونه کمکم کنه ؟
ممنون

sepehr_jun
March 14th, 2011, 09:27 PM
واقعا جای تعجب داره که چرا اینقدر قوانین پذیرش دانشگاه های قطر سخت شده. الان خود آمریکا برای دوره ارشد نمره gre نمیخواد. زمانی که من اپلای کردم کیلویی دانشجو میگرفت اما حالا...

radin گرامی ممکنه متن ایمیلشون رو کپی کنید در سایت تا بقیه دوستانی که میخواهند برای قطر اقدام کنند، در جریان باشند.

سپاس

farzad_64r
March 16th, 2011, 12:41 AM
سلام من جند سوال داشتم .
دانشگاه قطر ارشد مديريت دارن؟
چطوري بايد اقدام كنم ؟تاريخ ارسال مدارك كي؟
موسسه هست كه دانشجو بفرسته؟
مدرك زبان لازم؟
هزينه ارشد مديربت چقدر؟مدرك مورد تاييد وزارت علوم هست.
ممنون.

sepehr_jun
March 16th, 2011, 01:05 AM
سلام

مثل اینکه دانشگاه های قطر برنامه ارشد ندارند در بعضی از رشته ها. باید به دانشگاه های ایمیل بزنید و بپرسید. برای ددلاین ها هم باید به خود سایت مراجعه کنید اما برای ترم مهر تا اوایل مهر هم برای ثبت نام وقت دارید. ظاهرا برای ارشد مدرک زبان میخواهند طبق پست های قبلی دوستان. هزینه ها متفاوته. مدارک موردتایید وزارت علوم هست.

موفق باشید

radin
March 19th, 2011, 11:21 PM
با سلام
درمورد اجباری بودن مدرکGRE از طرف دانشگاههای آمریکایی قطر(Texas A&M)

Unfortunately, we require a score by the May 1, 2011 deadline. I understand that only paper-based testing as available in Iran and that it’s offered next in August.
If you are able to travel to Doha, it can be taken daily at a computer testing center. I know this could be a bit of a problem and a financial burden so it is completely up to you to decide this.

I must also say in all honesty that we have had much difficulty trying to recruit Iranian researchers in our research program due to immigration restriction with the State of Qatar. I do not know if this will be the same for prospective graduate students. You may consider applying to our main campus as I have several Iranian friends who had a much easier time going to the U.S. than to Qatar.

That said, it could pose a problem for you being able to join TAMUQ.

I just want you to be aware of the possible problems.

But we will not be able to consider your application without the GRE test.

I am sorry if this is a disappointment. Some of these things are just out of our hands.

Let me know what you think.

Eric

faridR8
May 27th, 2011, 12:06 PM
اگر کسی برای دانشگاه های قطر اقدام کرده و موفق به اخذ پذیرش شده لطفا در این تاپیک اعلام کنه

Ma2biir
June 14th, 2011, 03:59 PM
سلام دوستان ممکنه من را راهنمایی کنید این دانشگاه های امریکایی قطر رشته ی داروسازی دارند؟ممنون

mahmoudb
July 21st, 2011, 02:42 AM
دوستان بالاخره نفهمیدیم دانشگاه Texas A & M Qatar برای مقطع PhD مورد تایید وزارت علوم هست یا نه؟؟؟؟؟:confused:
فاند دارن و آیا به ایرانی ها پذیرش میدن؟
اگه کسی میدونه بگه لطفا :redface:

dexoey
July 27th, 2011, 09:05 PM
اصلا تو سایت وزارت علوم اسمی از قطر نیست! webometric هم لیست دانشگاه های قطر رو نداره! از کجا میشه لیست دانشگاه هاشو گیر اورد؟

hassanrouhi
July 28th, 2011, 12:25 AM
تا اونجایی که چشام یاری میکنه تو وبومتریک هست.
http://www.webometrics.info/rank_by_country.asp?country=qa
در ضمن تو گوگل یه چنین چیزیو سرچ کنی به راحتی دستت میاد همه چی
list of Qatar university یه همچین چیزایی

dexoey
July 28th, 2011, 01:15 PM
تا اونجایی که چشام یاری میکنه تو وبومتریک هست.
در ضمن تو گوگل یه چنین چیزیو سرچ کنی به راحتی دستت میاد همه چی
list of Qatar university یه همچین چیزایی

من اینو خودم دیده بودم.اما فقط 3 تا دانشگاه توش هست!اصلا اسمی از استین تگزاس توش ندیدم!

hassanrouhi
July 29th, 2011, 12:04 AM
Academic Bridge Programme (http://www.abp.edu.qa/)
Carnegie Mellon University in Qatar (http://en.wikipedia.org/wiki/Carnegie_Mellon_University_in_Qatar)
College of North Atlantic Qatar (http://www.cna-qatar.com/)
Georgetown University School of Foreign Service in Qatar (http://en.wikipedia.org/wiki/Georgetown_University_School_of_Foreign_Service_in _Qatar)
Northwestern University in Qatar (http://www.qatar.northwestern.edu/)
Stenden University Qatar (http://www.stenden.com/en/stenden/Locations/qatar/Pages/default.aspx)
Texas A&M University at Qatar (http://en.wikipedia.org/wiki/Texas_A%26M_University_at_Qatar)
Virginia Commonwealth University in Qatar (http://www.qatar.vcu.edu/)
Weill Cornell Medical College in Qatar (http://qatar-weill.cornell.edu/)
University of Calgary Qatar (http://www.qatar.ucalgary.ca/)University of Qatar (http://en.wikipedia.org/wiki/University_of_Qatar)
امید وارم اینا دیگه جواب خواسته های شما رو بده!!!

mahmoudb
August 2nd, 2011, 09:53 AM
نگفتید تکزاس ای اند ام قطر مورد تایید وزارت علوم هست یا نه؟؟؟؟

tofigh_1368
August 15th, 2011, 03:31 PM
سلام
من فوق دیپلم الکترونیک دارم میخوام ادامه بدم در قطر الان میخوام بدونم در دانشگاه تگزاس کارشناسی الکترونیک هست و هزینه آن چقدر هست و شرایط ثبت نامش چه چوریه
ممنون میشم کمکم کنید

dyana
August 19th, 2011, 01:23 AM
سلام.من لیسانس معماری دارم می خواستم واسهa&m در مقطع ارشد اقدام کنم.کسی میدونه معماری و یا شهرسازی داره یا نه؟هزینه اش چه طوره؟
ممنون می شم کسی کمکم کنه

mnd
August 27th, 2011, 03:08 AM
سلام
تو قطر میشه پزشکی خوند؟دانشگاه های خود قطر یا آمریکایی؟هزینش چقدره؟
ممنون

hodafarivar
September 13th, 2011, 12:05 PM
چرا دیگه کسی اینجا جواب نمیده؟؟؟
اول میگن بیاین پست های قطر رو ببینین،بعد کسی نیست ک جواب بده...

PILAPILA
November 9th, 2011, 06:06 PM
کسی اطلاعات بیشتری نداره؟

sadegh1989
November 11th, 2011, 01:35 PM
سلام
من اکتشاف معدن خوندم
دانشگاه تهران
معدل:13.8
IELTS=6
می خواستم بپرسم کدام دانشگاه ها امکان پذیرش و فاند برای من وجود داره؟
برای رشته های نفت ، GIS ، ژئو فیزیک ، معدن می خواستم اقدام کنم

Kingsalar
November 25th, 2011, 04:12 PM
نگفتید تکزاس ای اند ام قطر مورد تایید وزارت علوم هست یا نه؟؟؟؟
خیلی از دانشگاه های خوب هستن که مورد تایید وزارت علوم نیستن!!!! در مورد فاند هم بله فاند واسه دکتری میدن. اگه با آقای ایمان ن. آشنا باشین که ارشد شریف بودن الان دارن پی ایچ دی نفت تو تگزاس ای اند ام قطر تحصیل می کنن.

dehkadeh
December 10th, 2011, 09:49 AM
سلام مرجان هستم
دوستان عزیز هرکسی که اطلاعاتی درباره قطر دارد یا کسانی یا شرکتهایی را می شناسد که پول می گیرند و خدمات اعزام دانشجو به قطر را انجام می دهند لطفا به من معرفی کنید. متشکرم

haghjoo_vahid
December 18th, 2011, 07:10 PM
بعضی ها خیلی دیگه تنبل هستن . خوب به خودت زحمت بده سایت های دانشگاه هارو بخون . اگه حوصله این کارو نداری بشین ایران

PILAPILA
December 20th, 2011, 09:00 PM
بعضی ها خیلی دیگه تنبل هستن . خوب به خودت زحمت بده سایت های دانشگاه هارو بخون . اگه حوصله این کارو نداری بشین ایران

دوست عزیز شما تحقیق کن اطلاعات رو در اختیار ما هم قرار بده. دوستان رو نمی دونم ولی خود من خیلی سعی کردم اطلاعاتی در مورد دانشگاه های این کشور در مقطع مستر بدست بیارم ولی نشد چون سایتشون واقعا نامناسب هست.

mahmoudb
December 20th, 2011, 09:11 PM
خیلی از دانشگاه های خوب هستن که مورد تایید وزارت علوم نیستن!!!! در مورد فاند هم بله فاند واسه دکتری میدن. اگه با آقای ایمان ن. آشنا باشین که ارشد شریف بودن الان دارن پی ایچ دی نفت تو تگزاس ای اند ام قطر تحصیل می کنن.
ایمانو میشناسم. 83 ای بود. البته ایمان گفت که پذیرش قطر از طریق تکزاس صورت میگیره که پروسه سختیه. اگه وزارت علوم تایید نکنه که حتی اگه پذیرشم بگیریم واسه نظام وظیفه به مشکل برمیخوریم!

nimaK
December 20th, 2011, 09:20 PM
يعني ديگه ايران نشد قطر؟آقا اين همه كشوره به خدا...!

mahmoudb
December 20th, 2011, 09:25 PM
دوست خوب قطر تو بعضی زمینه ها خیلی موقعیت خوبی داره. مثل نفت! اونم دانشگاه تکزاس ای ان ام (رنک 3 نفت تو دنیا). یه کمپانی خیلی خفن به اسم قطرپترولیوم هم داره که امکان جذبت هست. اصلا قابل مقایسه با ایران نیست!

nimaK
December 30th, 2011, 03:32 PM
دوست خوب قطر تو بعضی زمینه ها خیلی موقعیت خوبی داره. مثل نفت! اونم دانشگاه تکزاس ای ان ام (رنک 3 نفت تو دنیا). یه کمپانی خیلی خفن به اسم قطرپترولیوم هم داره که امکان جذبت هست. اصلا قابل مقایسه با ایران نیست!

اون كه صحيح مي فرماييد اصلا ايران رو كه هيچ!تعطيل فرض كنيد...ولي منظورم مثلا كشورهاي ديگه بود.اروپا و امريكا

haghjoo_vahid
January 3rd, 2012, 05:07 AM
من خودم برای نفت و مهندسی شیمی یه نگاه انداختم . سایتش خیلی خوب توضیح داده بود ( دانشگاه تکزاس )
مشکل اساسی اش امتحان gre هست .
اینم برای شما تنبل ها

1. Email to grad.studies@qatar.tamu.edu a scan of your passport information page that contains your full name, passport number and other information. We ask that you scan this in full-color and at a minimum of 300 dpi resolution.
2. Provide a current CV, statement of purpose, and three (3) letters of recommendation. The letters of recommendation should be from individuals who are familiar with your academic achievement and potential. If you have been out of school for a number of years and are unable to contact former professors, you may submit non-academic references such as employers. You may email these documents to grad.studies@qatar.tamu.edu.
3. Provide official transcripts from all previously attended universities (you do not need to submit transcripts from Texas A&M University). It is much faster if your previous institutions are able to send your transcripts electronically so be sure and ask if that is available. If not, you may ask each registrar to provide an official transcript in a sealed envelope with the registrar’s signature on the envelope. If you are in Qatar you may hand deliver this to the Office of Records at Texas A&M University at Qatar Engineering Building (visit http://www.qatar.tamu.edu/contact/getting-to-campus/). If you live outside of Qatar you may ask your registrar to mail the official transcript to the following address:
Graduate Admissions Processing
Texas A&M University General Services Complex
750 Agronomy Road
Suite 1601
0200 TAMU
College Station, TX 77843-0200
4. Pay the $90 graduate application fee either in person at the Texas A&M University at Qatar Engineering Building in Education City or by requesting information at grad.studies@qatar.tamu.edu on how to wire transfer funds to a TAMUQ account.
5. Request that your GRE test scores be sent directly from Educational Testing Service (ETS) to Texas A&M University. Use code 6003 for reporting GRE scores (Department code not needed). Test scores are only valid for five (5) years. For more information on sending your GRE scores visit http://www.ets.org/gre/general/scores/send/.
6. Meet English Language Proficiency Verification in any one of the following ways:

TOEFL score of at least 550 paper-based (213 computer-based, 80 in iBT)
IELTS score of 6.0 (you may email this score sheet to grad.studies@qatar.tamu.edu)
GRE Verbal score of at least 400 (score of 146 for revised scoring system if exam taken after August 1, 2011)
Received a baccalaureate degree following four years of study at an accredited U.S. Institution (as shown on the transcript you provide).

If you are meeting English Language Proficiency requirements by TOEFL score you must request that your TOEFL test scores be sent directly from Educational Testing Service to Texas A&M University. Use code 6003 for reporting TOEFL scores (Department code not needed). Test scores are only valid for five (5) years. For more information on sending your TOEFL scores visit http://www.ets.org/toefl/ibt/scores/send/.
These steps must be completed by March 31, 2012 in order to be considered for Fall 2012 admission.

faudiS8
January 5th, 2012, 08:44 PM
سلام به همه
چند تا سوال خیلی مهم:(راستش دارم از طرف کسی میپرسم برای همین میگم مهم)
اول اینکه سایت وزارت علوم بالا نمیاد. نمیدونید دقیقا وزارت علوم تایید میکنه texas a&m در قطر رو یا نه؟
دوم اینکه آیا مدرکی که اینا صادر میکنن با مدرک خود تگزاس فرقی میکنه؟ ینی اینکه مینویسه شعبه ی اینا در قطر ؟ و اینکه بعدا چقدر احتمالش هست که بشه بعداز مستر رفت خود a&m توی امریکا دکتری گرفت؟
سوم اینکه چه رشته هایی دارن. راستش من از سایتشون نمیتونم سر در بیارم.! خنگ شدم در حد هویج!
راستش بقیه سوالام یادم رفت:دی
ممنون میشم جواب بدید.

haghjoo_vahid
January 6th, 2012, 02:22 AM
من جواب سوالاتون رو نمیدونم دقیق ، ولی مطمئن هستم قید میشه کدوم شعبه بودید .
ولی خیلی جالبه همون صفحه اول همه ی دپارتمان هاش رو گذاشته . چطوری ندیدی عزیز ( پایین سایت سمت راست ) هر کدوم یه رنگه
برق کامپیوتر شیمی نفت مکانیک

homayon8159
January 24th, 2012, 05:18 PM
سلام دوستان
آیا دانشگاه های قطر رشته عمران در مقاطع لیسانس یا فوق لیسانس رو دارن یا نه ؟ اگه هست لطفاً معرفی کنین . ممنون

nimaK
January 24th, 2012, 05:31 PM
بچه ها وضعیت فرستادن مقاله و اعتبار مجله ها و ژورنالهای قطر در چه سطحیه؟

nimaK
January 25th, 2012, 05:04 PM
بچه ها هیچکی اطلاع خاصی از قطر نداره؟!ما که نمی خوایم بریم زندگی کنیم اونجا...یه مقاله بفرستیم!

Kingsalar
January 25th, 2012, 09:39 PM
سلام دوست عزیز
قطر کشور بسیار خوبی شده جدیدا. تقریبا میشه گفت در منطقه برای رشته های مربوط به صنعت نفت بعد سعودی آرامکوی عربستان بهترین جا حساب میشه. دانشگاه آمریکایی چند تا داره مثل تگزاس ای اند ام قطر و پزشکی کرنل. از لحاظ ارزش مجلات علمی تا سال 2010 نشریه ی نمایه شده در ISI نداشت. اما بسیاری از کنفرانس های مربوط به صنعت انرژی مثل SPE Annual Meetingدر منطقه بعد دوبی و ابوظبی در دوحه ی قطر برگزار میشه.

pimi810
January 25th, 2012, 09:45 PM
یه نکته بگم اونم اینکه مشکل عمده ی این مناطق اینه که به ایرانی شیعه مذهب دارای پاسپورت فقط ایرانی (صرفا جهت اطلاع دارم میگم به کسی بر نخوره) زیاد روی خوشی نشون نمیدن و آینده ی کاری بدون داشتن پاسپورت ثانویه (آمریکایی کانادایی استرالیایی ...) مبهمه.

Kingsalar
January 26th, 2012, 12:00 AM
یه نکته بگم اونم اینکه مشکل عمده ی این مناطق اینه که به ایرانی شیعه مذهب دارای پاسپورت فقط ایرانی (صرفا جهت اطلاع دارم میگم به کسی بر نخوره) زیاد روی خوشی نشون نمیدن و آینده ی کاری بدون داشتن پاسپورت ثانویه (آمریکایی کانادایی استرالیایی ...) مبهمه.
این نکته بیشتر در مورد عربستان سعودی صدق می کنه. قطر جمعیت ایرانی تبار زیادی داره و مهندس ها و تکنسین های ایرانی ِ زیادی در صنعت انرژی این کشور مشغول بکار هستند. بین کشور های حاشیه خلیخ فارس قطر کشور به نسبت سکولاری به حساب میاد. اما با این عوضا و احوال فکر کنم حق با شما باشه اما علت اصلی یه چیز دیگس نه شیعه بودن !!!

mnd
January 26th, 2012, 12:40 AM
سلام
کسی اطلاعی از شرایط رشته پزشکی و هزینه هاش داره؟
ممنون

maghsoud110
January 27th, 2012, 05:26 PM
سلام
کسی اطلاعی از شرایط رشته پزشکی و هزینه هاش داره؟
ممنون

سلام من چند تا لینک براتون میزارم در مورد دانشگاه کرنل قطر با رنک 7257 حالا لینکش برات میزارم در ضمن میتونی از وام دولتی برای تمام کردن درست استفاده کنی و در پایان درست براشون کار کنی .
http://www.webometrics.info/rank_by_...asp?country=qa (http://www.webometrics.info/rank_by_country.asp?country=qa)
http://qatar-weill.cornell.edu/educa...d/medFees.html (http://qatar-weill.cornell.edu/education/admin/med/medFees.html)
http://qatar-weill.cornell.edu/educa...n/finance.html (http://qatar-weill.cornell.edu/education/admin/finance.html)
http://qatar-weill.cornell.edu/education/med/index.html

maghsoud110
January 27th, 2012, 05:29 PM
کسی از دانشگاه Carnegie Mellon university Qatar پزیرش گرفته ؟ به نظرتون دانشگاه خوبی هست ؟

PILAPILA
January 28th, 2012, 07:02 PM
کسی از دانشگاه Carnegie Mellon university Qatar پزیرش گرفته ؟ به نظرتون دانشگاه خوبی هست ؟

دوست عزیز این دانشگاه در مقطع مستر و دکترا درسی ارائه نمی کند.
هرچی می خوای ایمیل بزن سریع جواب میدن(در کمتر از یک روز)

nushin_77
February 5th, 2012, 04:54 PM
سلام ....من متقاضی کار در قطر هستم ....فوق لیسانس رشته ام بی ا و گرایش امور مالی را دارم ...لطفا اگر فرصت شغلی مناسبی دارید با من تماس بگیرید

shamakhar
March 14th, 2012, 08:22 PM
سلام ....من متقاضی کار در قطر هستم ....فوق لیسانس رشته ام بی ا و گرایش امور مالی را دارم ...لطفا اگر فرصت شغلی مناسبی دارید با من تماس بگیرید
دوست عزیز جهت کاریابی می توانید از سایت های کاریابی مختلفی استفاده کنید.
همانطور که مستحضـــــرید این فرم فقط جهت ارائه اطلاعات تحصیل در کشور قطر می باشد.و لاغیر...

massymoradi
April 5th, 2012, 03:40 PM
با سلام
ممنون می شم اگه بگید وضعیت گرفتن ویزا از قطر در حال حاضر چگونه است؟

talkative
April 9th, 2012, 02:19 AM
با سلام.
آيا با وام دولتي ميشه تمام شهريه Pre-medical Program و medical Program دانشگاه کرنل قطر رو پرداخت كرد؟
با تشكر

hatamikia
April 9th, 2012, 05:51 PM
با سلام
دوستان بنده فوق لیسانس حقوق خصوصی دارم ولیسانس کامپیوتر و لیسانس حقوق و همچنین وکیل هستم.می خواستم ببینم کسی در خصوص دکترای حقوق نفت در قطر اطلاعاتی داره؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Omidzabihi
April 11th, 2012, 02:19 PM
سلام. شاید سوالمو باید جای دیگه مطرح کنم ولی جایی رو پیدا نکردم.
کسی در مورد کار در دوره بعد از دکتری در قطر به عنوان postdoc یا research fellow یا هر عنوان دیگه ای، اطلاعاتی داره. من سال اخر دکتری داخل هستم.
یا فرایند پذیرش گرفتن و فاند گرفتن چطور هست؟
ممنون

massymoradi
April 11th, 2012, 10:11 PM
سلام. شاید سوالمو باید جای دیگه مطرح کنم ولی جایی رو پیدا نکردم.
کسی در مورد کار در دوره بعد از دکتری در قطر به عنوان postdoc یا research fellow یا هر عنوان دیگه ای، اطلاعاتی داره. من سال اخر دکتری داخل هستم.
یا فرایند پذیرش گرفتن و فاند گرفتن چطور هست؟

ممنون

در چه رشته ای آقا امید؟

Omidzabihi
April 12th, 2012, 03:55 PM
در چه رشته ای؟

من شیمی (شیمی فیزیک) هستم.

maghsoud110
April 13th, 2012, 10:34 AM
سلام این سایت که براتون قرار میدم میتونه کمک کنه تا تو قطر یک کار نیمه وقت برای برای حل موضوع مخارج زندگی .امیدوارم بدردتون بخوره
http://www.tech4work.com/index.php
http://www.tech4work.com/index.php?option=com_recruitmentmanager&Itemid=29

soroosh1363
April 16th, 2012, 07:23 PM
[QUOTE=sepehr_jun;303912]سلام

نه... تافل و آیلتس نمیخواد... اونجا به محض ورودتون به دانشگاه ازتون تست تعیین سطح زبان میگیرند.... اما داشته باشید خب مسلما به نفعتونه... از بازار کار عمران اطلاع ندارم...من یک نفر رو میشناسم که به کشورهای حاشیه خلیج فارس دانشجو میبره... تضمین نمیکنم

اگر میخواهید پی ام بزنید تا بهتون معرفی کنم[/
سلام اگه میشه شماره این فرد رو به من بدید نهایت سپاس رو خواهم داشت

jjavadiy
April 20th, 2012, 03:26 PM
من سایت شعبه قطر دانشگاه A&mTexas رو دیدم، برای مهندسی نفت فقط تا لیسانس برنامه داره و چیزی از دوره های master و phd نگفته. http://pete.qatar.tamu.edu/
تا اینجا که من دیدم فقط برای مهندسی شیمی تا ارشد داره.

rampage3
April 20th, 2012, 06:44 PM
درود
برای مقطع لیسانس computer science کدوم دانشگاه قطر رو پیشنهاد می دین که اسکالر شیب یا وام خوب بده؟ و اینکه آیا این اسکالرشیب یا وامی که می دن شامل هزینه های زندگی هم می شه یا نه؟

maghsoud110
April 21st, 2012, 01:28 PM
درود
برای مقطع لیسانس computer science کدوم دانشگاه قطر رو پیشنهاد می دین که اسکالر شیب یا وام خوب بده؟ و اینکه آیا این اسکالرشیب یا وامی که می دن شامل هزینه های زندگی هم می شه یا نه؟

سلام دوست عزیز شما دو دانشگاه رو میتونی انتخاب کنی یک دانشگاه ملی قطر یکی کارنگی ملون امریکا شعبه قطر که کل تحصیل رو وام میده و بعد تحصیل باید بمونی تا قسط وامت پر بشه

rampage3
April 21st, 2012, 04:20 PM
سلام دوست عزیز شما دو دانشگاه رو میتونی انتخاب کنی یک دانشگاه ملی قطر یکی کارنگی ملون امریکا شعبه قطر که کل تحصیل رو وام میده و بعد تحصیل باید بمونی تا قسط وامت پر بشه

برای اقدام برای پذیرش باید چیکار کنم و از کی باید این کار انجام بدم؟

maghsoud110
April 22nd, 2012, 08:29 PM
برای اقدام برای پذیرش باید چیکار کنم و از کی باید این کار انجام بدم؟

دوست عزیز اول شما باید بدونید که میخوای دانشجوی انتقالی از ایران باشی یا میخوای از اول بخونی تا من تاریخ ها رو بگم.دوم باید مدرک آیلتس یا تافل داشته باشی که حداقل باید 5 شده باشی آیلتس سوم دانشگاه امریکایی نمرهsatیا actمیخوان مثل امریکا که شاید بشه ازشون خواست که بیخیال این مورد بشن چرا که تو ایران چنین امتحانانی گرفته نمیشه البته اگر نمره زبانتون خوب باشه حتما میشه بیخیالشون کرد.

rampage3
April 23rd, 2012, 12:37 AM
دوست عزیز اول شما باید بدونید که میخوای دانشجوی انتقالی از ایران باشی یا میخوای از اول بخونی تا من تاریخ ها رو بگم.دوم باید مدرک آیلتس یا تافل داشته باشی که حداقل باید 5 شده باشی آیلتس سوم دانشگاه امریکایی نمرهsatیا actمیخوان مثل امریکا که شاید بشه ازشون خواست که بیخیال این مورد بشن چرا که تو ایران چنین امتحانانی گرفته نمیشه البته اگر نمره زبانتون خوب باشه حتما میشه بیخیالشون کرد.

ممنون از اینکه راهنمایی می کنین . من می خوام از اول شروع کنم و واسه زبان هم هیچ مشکلی ندارم و بیشتر از 2 ساله زبان می خونم و اواسط آگوست ایلتس میدم و اگر لازم باشه تفل هم امتحان می دم .

maghsoud110
April 24th, 2012, 11:06 AM
ممنون از اینکه راهنمایی می کنین . من می خوام از اول شروع کنم و واسه زبان هم هیچ مشکلی ندارم و بیشتر از 2 ساله زبان می خونم و اواسط آگوست ایلتس میدم و اگر لازم باشه تفل هم امتحان می دم .

دوست عزیز من یک سری لینک از کارنگی ملون قطر براتون میزارم که رشته ها این دانشگاه .چگونه اپلای کردن. مدارک لازم و شهریه دانشگاه گرفتن وام از موسسه قطری پیدا کردن کار نیمه وقت و زمان ثبت نام یک مطلب دیگه هم هست که باید مثل دانشگاه امریکا 70 هزار تومان باید برای بررسی مدارک بدید .که من نمیدونم چه جور میشه این پول داد من با سفیر هم صحبت کردم تو تهران جواب درست نگرفتم یک ویژگی مناسب این دانشگاه به شما دوترم مهمانی به دانشگاه اصلی در امریکا رو هم میده دانشگاه کارنگی ملون در زمینه کامپیوتر رتبه بسیار عالی داره 14 در امریکا ویژگی مناسب دیگه استفاده از استاد های امریکایی دراین دانشگاه است و ادمیشن بسیار مهربانی دارند من چند بار بهشون ایمیل زدم ازشون کمک خواستم خیلی عالی کمک میکنن .اگر خواستید لینک های ویدیو های مسئول پذیرش و سایت دانشگاه براتون میفرستم. در ضمن این دانشگاه خوابگاه هم میده که خیلی خوابگاهش عالیه که حدود سالی 5 میلیون در میاد
امیدوارم اطلاعاتم بدرد بخوره باز چیزی خواستی من در خدمدتم:D:redface:
http://www.qatar.cmu.edu/13/world-class-majors
http://www.qatar.cmu.edu/40/how-to-apply
http://www.qatar.cmu.edu/68/tuition-and-financial-aid
http://myeducationcity.com/en/dynamic_pages/index/26/financial_assistance/financial-aid
http://www.qatar.cmu.edu/3841/faq
http://www.qatar.cmu.edu/52/life-in-education-city
http://www.tech4work.com/index.php
http://www.tech4work.com/index.php?o...ager&Itemid=29

nadali54
April 24th, 2012, 11:42 AM
سالم
ببخشید من فوق لیسانس کامپیوتر هستم و میشه برای phd اقدام کرد وبورس یا با وام رفت.ممنون میشم راهنمایی کنید .یا شماره های بدید که کسی این پذیرش رو انجام میده

PILAPILA
April 24th, 2012, 11:42 AM
البته این مطلب رو به صحبت های دوستمون اضافه کنم که دانشگاه های قطر در حال حاظر هیچ برنامه ای برای مقطع ارشد در زمینه کامپیوتر ندارند و اگه بخواید ادامه تحصیل بدید در آینده شاید براتون سخت بشه.
ولی با این حال دانشگاه های خوبی داره.

PILAPILA
April 24th, 2012, 11:43 AM
سالم
ببخشید من فوق لیسانس کامپیوتر هستم و میشه برای phd اقدام کرد وبورس یا با وام رفت.ممنون میشم راهنمایی کنید .یا شماره های بدید که کسی این پذیرش رو انجام میده
برای مقطع ارشد رشته کامپیوتر نداره دیگه چه برسه یه دکترا.

maghsoud110
April 24th, 2012, 11:53 AM
برای مقطع ارشد رشته کامپیوتر نداره دیگه چه برسه یه دکترا.
:redface:دوست عزیز شما یک سری به سایت دانشگاه ملی قطر بزنید دوره فوق داره دانشگاه کارنگی ملون قطر برای بچه های که فوق بخوان بگیرن اگر لیسانس دانشگاه کارنگی ملون قطر گرفته باشن میتونن برن دانشگاه اصلی در امریکا برای فوق .دانشگاه کارنگی ملون قطر احتمال زیاد تصمیم داره تا چند سال دیگه فوق رشته کامپیوتر هم اضافه کنه.

maghsoud110
April 24th, 2012, 11:58 AM
این لینک دانشگاه ملی قطر هست که در دوره لیسانس و فوق و دکترا یک سری رشته رو داره که محدودیت پذیرش جنسیتی داره .
http://www.qu.edu.qa/students/programs.php

PILAPILA
April 24th, 2012, 12:26 PM
:redface:دوست عزیز شما یک سری به سایت دانشگاه ملی قطر بزنید دوره فوق داره دانشگاه کارنگی ملون قطر برای بچه های که فوق بخوان بگیرن اگر لیسانس دانشگاه کارنگی ملون قطر گرفته باشن میتونن برن دانشگاه اصلی در امریکا برای فوق .دانشگاه کارنگی ملون قطر احتمال زیاد تصمیم داره تا چند سال دیگه فوق رشته کامپیوتر هم اضافه کنه.
من تنها دانشگاه ملی قطر رو نگاه نکرده بودم ولی در زمینه کامپیوتر هم رشته خاصی در مقطع ارشد نداره تنها یک رشته داره که اونم جالب به نظر نمی رسه.(تشکر بابت لینکی که قرار دادید.)
امکانش هست که بخواد فوق بزاره به همین خاطر گفتم در حال حاظر ندارند.

maghsoud110
April 24th, 2012, 12:36 PM
دوستان تنها دانشگاه ملی قطر تا مقطع لیسانس مورد تائید وزارت علوم هست البته من بعید میدونم دانشگاه امریکایی تائید کنن باز خواستید میتونید بپرسید از وزارت علوم. رنک دانشگاه ملی قطر 1443

deanstark
May 18th, 2012, 02:09 PM
سلام
دانشجوی سال آخر مهندسی نفت هستم از دانشگاه صنعت نفت. معدلم 16.7 و ی مقاله هم دارم. میخواستم بدونم امکان گرفتن Found یا Half found از یکی از دانشگاهای نفتی امارات یا هر کدوم از کشورهای عربی چقدره.
همین طور امکان گرفتن پذیرش بدون بورس برای من چقدره.
اگه بتونید یه تخمینی هم از کل هزینه ی زندگی و تحصیل (بدون بورس ) بدید ممنون میشم.
با تشکر.

mskashed
May 23rd, 2012, 08:33 PM
درود بر شما
من دانشجوی مهندسی شیمی ترم آخر هستم. می خواستم بدونم دانشگاه A&M شعبه قطر در مقطع کارشناسی ارشد در ترم بهار هم پذیرش داره؟ یا فقط در ترم پاییز؟
و اینکه ددلاین شعبه اصلی با شعبه قطر یکی ه؟ یا وابسته به هر شعبه تغییر میکنه؟
با سپاس

nima_AA
May 24th, 2012, 11:15 AM
درود بر شما
من دانشجوی مهندسی شیمی ترم آخر هستم. می خواستم بدونم دانشگاه A&M شعبه قطر در مقطع کارشناسی ارشد در ترم بهار هم پذیرش داره؟ یا فقط در ترم پاییز؟
با سپاس

فکر کنم اگه با ایمیلی که در این (http://www.qatar.tamu.edu/admissions/graduate-admissions/)صفحه است مکاتبه کنی جوابتو بتونی بگیری

nima_AA
May 24th, 2012, 11:18 AM
سلام
دانشجوی سال آخر مهندسی نفت هستم از دانشگاه صنعت نفت. معدلم 16.7 و ی مقاله هم دارم. میخواستم بدونم امکان گرفتن Found یا Half found از یکی از دانشگاهای نفتی امارات یا هر کدوم از کشورهای عربی چقدره.
همین طور امکان گرفتن پذیرش بدون بورس برای من چقدره.

با تشکر.
این (http://www.qu.edu.qa/students/admission/scholarships/scholarship_types.php) صفحه رو ببینید همینطور این (http://www.qp.com.qa/en/Homepage/Careers/Qatarization/scholarshiptransfer.aspx) صفحه

University cost varies here. Usually it is in the range 50K to 120K Qatar Riyal.

maghsoud110
May 25th, 2012, 12:11 PM
سلام دوست عزیز شما میتونید برای دو ترم پذیرش بگیری ولی برای گرفتن وام تحصیلی باید در ترم پاییز ثبت نام کرده باشی شما میتونید کل دوره تحصیلتون رو وام بگیرد و در مقابلش برای دانشگاه بعد از تحصیلت کار کنی

درود بر شما
با سپاس

maghsoud110
May 25th, 2012, 12:21 PM
دوست عزیز برای قطر برنامه فعلا برای فوق نفت ندارن فعلا شیمی رو تا فوق دارن

mskashed
May 27th, 2012, 01:16 AM
سلام دوست عزیز شما میتونید برای دو ترم پذیرش بگیری ولی برای گرفتن وام تحصیلی باید در ترم پاییز ثبت نام کرده باشی شما میتونید کل دوره تحصیلتون رو وام بگیرد و در مقابلش برای دانشگاه بعد از تحصیلت کار کنی

سپاس که وقت میذارید
با توجه به روابط سیاسی ایران و قطر آیا ایرانی بودن واسه پذیرش، مشکل ایجاد میکنه؟ یا سختگیری گرفتن ویزا از جانب خود قطر هست؟
باید چکار کرد؟

باسپاس فراوان

maghsoud110
May 28th, 2012, 04:29 PM
تا اونجا که من با یک دو تا از دانشگاه ها مکاتبه داشتم هم نوع جوابدهی شون عالی بوده و فکر نمیکنم مسائل سیاسی برای دانشگاه مهم باشه
در مورد ویزا هم نمیدونم ولی یک بار با سفیر صحبت کردم سفیرشون فارسی بلده خیلی خوب جوابت میده در ضمن رابطه قطر با ایران به نسبت خیلی از کشور های عربی بهتر هستش تعداد ایرانی هم توش زیاده عرب های خوزستان اونجا زیادن زن امیر قطر ایرانی هستش پس بعید میدونم با ایرانی ها بد باشن

سپاس که وقت میذارید
با توجه به روابط سیاسی ایران و قطر آیا ایرانی بودن واسه پذیرش، مشکل ایجاد میکنه؟ یا سختگیری گرفتن ویزا از جانب خود قطر هست؟
باید چکار کرد؟

باسپاس فراوان

mskashed
May 30th, 2012, 11:10 AM
تا اونجا که من با یک دو تا از دانشگاه ها مکاتبه داشتم هم نوع جوابدهی شون عالی بوده و فکر نمیکنم مسائل سیاسی برای دانشگاه مهم باشه
در مورد ویزا هم نمیدونم ولی یک بار با سفیر صحبت کردم سفیرشون فارسی بلده خیلی خوب جوابت میده در ضمن رابطه قطر با ایران به نسبت خیلی از کشور های عربی بهتر هستش تعداد ایرانی هم توش زیاده عرب های خوزستان اونجا زیادن زن امیر قطر ایرانی هستش پس بعید میدونم با ایرانی ها بد باشن

بسیار سپاس!
برای گرفتن وام ، آیا شرایط خاصی نیاز هست؟ به همه میدن یا؟v
فاند چطور؟ تو سایت موسسه قطر یا qatar foundation نوشته که scholarship به تعداد کمی از undergarduateها داده میشه. با این حساب که مقطع مستر Graduateحساب میشه این یعنی در مقطع مستر فاند نمی دن؟ به طور کلی سپاس گزار میشم اگه درباره تامین هزینه های دانشگاه و کار دانشجویی یه توضیحی بدین؟(من در صورت پذیرش نمی تونم خودم هزینه ها رو مستقیم بپردازم و نیاز به یکی از این فرصت ها دارم)

maghsoud110
May 31st, 2012, 10:02 PM
دوست عزیزم شما نیازی به بورس تحصیلی نداری چون تعداد بورس خیلی کمه تقریبا هر دانشگاه 10 بورس داره پس میتونید از وام استفاده کنید طریقه گرفتن وام هم بعد گرفتن پذیرش در ترم پاییز شما باید یک فرم دیگه تو موسسه فاند قطر پر کنی تا وام به مدت یک سال برای شما فعال بشه و درصورت کسب نمرات خوب این وام برای سال بعد هم تمدیدی میشه .کار دانشجوی هم لینکش قبلا گذاشتن نگاه کنید به پست های قبل حتما پیدا میکنید که من فکر میکنم شاید یک مقداربرای هزینه زندگی نیازمند حمایت خانواده باشید .
شما میتونید از خوابگاه دانشگاه هم استفاده کنید که هزینش برای یک سال پنج میلیون هستش
امیدوارم اطلاعاتم جوابگو سئوالاتتون باشه دوست من

بسیار سپاس!
برای گرفتن وام ، آیا شرایط خاصی نیاز هست؟ به همه میدن یا؟v
فاند چطور؟ تو سایت موسسه قطر یا qatar foundation نوشته که scholarship به تعداد کمی از undergarduateها داده میشه. با این حساب که مقطع مستر Graduateحساب میشه این یعنی در مقطع مستر فاند نمی دن؟ به طور کلی سپاس گزار میشم اگه درباره تامین هزینه های دانشگاه و کار دانشجویی یه توضیحی بدین؟(من در صورت پذیرش نمی تونم خودم هزینه ها رو مستقیم بپردازم و نیاز به یکی از این فرصت ها دارم)

soyoof
June 1st, 2012, 12:07 AM
سلام رشته ی زبان انگلیسی هستم لیسانس وفوق آزاد شیراز معدلم به ترتیب 17.5 و18.5 هست می خواستم بدونم شانس پذیرشم چقدر هست 10 کتاب چاپ شده و 10 مقاله که 2 ال 3 تاش ای اس ای هست و 10 کنفرانس که 2 تاش خارجی هست نمره ایلتس 8 و توصیه نامه از استاد تمام معروف در رشته ی خودم ایا شرایطی وجود داره که اونجا بعد از تحصیل خود دانشگاه جذب بشی یا نه؟

mskashed
June 1st, 2012, 01:11 AM
دوست عزیزم شما نیازی به بورس تحصیلی نداری چون تعداد بورس خیلی کمه تقریبا هر دانشگاه 10 بورس داره پس میتونید از وام استفاده کنید طریقه گرفتن وام هم بعد گرفتن پذیرش در ترم پاییز شما باید یک فرم دیگه تو موسسه فاند قطر پر کنی تا وام به مدت یک سال برای شما فعال بشه و درصورت کسب نمرات خوب این وام برای سال بعد هم تمدیدی میشه .کار دانشجوی هم لینکش قبلا گذاشتن نگاه کنید به پست های قبل حتما پیدا میکنید که من فکر میکنم شاید یک مقداربرای هزینه زندگی نیازمند حمایت خانواده باشید .
شما میتونید از خوابگاه دانشگاه هم استفاده کنید که هزینش برای یک سال پنج میلیون هستش
امیدوارم اطلاعاتم جوابگو سئوالاتتون باشه دوست من

سیار سپاس خیلی مفید بود و پوزش که این همه پرسش می پرسم
در صورت گرفتن وام، آیا وام فقط هزینه های دانشگاه رو شامل میشه؟ یا هزینه های خوابگاه و زندگی دانشجویی هم میشه با وام تامین کرد؟

soyoof
June 1st, 2012, 11:47 AM
می خواستم بدونم امکان جذب از طرف دانشگاه های قطر واسه شاگردای خودشون هست یا نه؟شاگردهای خارجی از دانشگاهای خودشون واسه استاد دانشگاه چون شنیدم حقوقشم خیلی خوبه

hamid1990
June 2nd, 2012, 01:49 PM
سلام دوستان
من لیسانس مهندسی شیمی دارم از دانشگاه آزاد با معدل 15 و 1 مقاله ISI
می خواستو بدونم واسه فاند فوق لیسانس در همون رشته خودم در قطر شانسی دارم؟
لطفا من رو راهنمایی کنید
آیا مدرک زبان هم می خواد؟

mahmoudb
June 2nd, 2012, 01:56 PM
سلام دوستان
لطفا من رو راهنمایی کنید
تگزاس ای اند ام قطر استانداردهای پذیرشش شبیه شعبه ی اصلیش در امریکا هست. با این شرایط شانس زیادی ندارید.
علاوه بر نمره ی زبان، نمره ی بالای جی ار ای (1200 در ازمون قدیمی، و 310 در ازمون ریوایزد) هم میخواد.

mahmoudb
June 2nd, 2012, 02:02 PM
سلام رشته ی زبان انگلیسی هستم لیسانس وفوق آزاد شیراز معدلم به ترتیب 17.5 و18.5 هست می خواستم بدونم شانس پذیرشم چقدر هست 10 کتاب چاپ شده و 10 مقاله که 2 ال 3 تاش ای اس ای هست و 10 کنفرانس که 2 تاش خارجی هست نمره ایلتس 8 و توصیه نامه از استاد تمام معروف در رشته ی خودم ایا شرایطی وجود داره که اونجا بعد از تحصیل خود دانشگاه جذب بشی یا نه؟
پوزیشن استادی در دانشگاههای قطر و کلا کشورهای حاشیه خلیج بسیار رقابتی هست و عموما فارغ التحصیلای دانشگاههای ممتاز امریکا و کانادا (و اساتید اون دانشگاهها) رو با حقوق زیاد جذب میکنن. داشتن پاسپورت اون کشورها هم خیلی براشون مهمه. بعید میدونم به فارغ التحصیلای ایرانی خودشون این پوزیشن هارو بدن

maghsoud110
June 5th, 2012, 07:10 PM
سیار سپاس خیلی مفید بود و پوزش که این همه پرسش می پرسم
در صورت گرفتن وام، آیا وام فقط هزینه های دانشگاه رو شامل میشه؟ یا هزینه های خوابگاه و زندگی دانشجویی هم میشه با وام تامین کرد؟

دوست من تا اونجا که تو سایت دانشگاه نوشته شده این وام هزینه تحصیل . کتاب های دانشگاهی شما رو میتونه تقبل کنه هزینه خوابگاه و هزینه زندگی با خودتون هست که با کار دانشجوی تقریبا نیم بیشتر کاور میکنید

maghsoud110
June 5th, 2012, 07:14 PM
می خواستم بدونم امکان جذب از طرف دانشگاه های قطر واسه شاگردای خودشون هست یا نه؟شاگردهای خارجی از دانشگاهای خودشون واسه استاد دانشگاه چون شنیدم حقوقشم خیلی خوبه

دوست من شما در قطر خیلی بتونی ادامه بدی در بعضی رشته ها در مقطع فوق هستش باید برای ادامه باید از قطر خارج بشی که به نظر من اگر دکتری خودتون از دانشگاه های امریکایی که تا لیسانس یا فوق در شعبه قطرش خونده باشی احتمال خیلی زیاد قبولت میکنن به عنوان استادیار

maghsoud110
June 5th, 2012, 07:16 PM
سلام دوستان
لطفا من رو راهنمایی کنید

دوست من شانست خوبه چون مقاله داری باید نمره زبان هم داشته باشی اگر بورس نگیری میتونی از وام استفاده کنی که کل هزینه تحصیل بهت میده ولی اگر جی ار ای خوب هم بدی حتما جز بورس دانشگاه خواهید بود

م-ع
June 11th, 2012, 08:40 PM
با عرض سالام
در صورت امکان لطف کنید و شماره تماس مشاور یا موسسه ای که به دانشگاههای قطر دانشجو می فرسته را برای من بصورت پیام خصوصی ارسال کنید

Nastarann
June 11th, 2012, 08:56 PM
سلاممنم درخواستی مشابه م-ع دارم.اگر موسسه معتبری در این رابطه میشناسید به من هم معرفی کنید.

rahi88l
June 12th, 2012, 10:21 AM
سلام دوستان
آیا دانشگاه پزشکی آمریکایی قطر مورد تأیید وزارت علوم هست؟

maghsoud110
June 12th, 2012, 04:00 PM
دوست عزیز تنها دانشگاه ملی قطر مورد تائید وزارت علوم هستش تا مقطع لیسانس هیچ کدوم از دانشگاه های آمریکایی قطر مورد تائید وزارت علوم نیست

سلام دوستان
آیا دانشگاه پزشکی آمریکایی قطر مورد تأیید وزارت علوم هست؟

parsa1364
June 17th, 2012, 04:08 PM
سلام دوستان. من لیسانس مدیریت بازرگانی دارم معدلم 13.77 به نظر شما شانس گرفتن پذیرش دارم.. ایران موسسه هست که برای قطر دانشجو اعزام کنه؟ممنون خسته نباشید.

amir777
June 20th, 2012, 10:49 AM
سلام دوستان من خیلی علاقه به تحصیل در قطر دارم و رشته مورد علاقم مهندسی نفت هست اما برام جالب بود که دانشگاه ملی قطر این رشته را نداره کسی میدونه در اینده میذارن یا نه چون کشوری که منبع نفت هست دانشگاه ملیش حتما باید این رشته را داشته باشه
ویه سوال دیگه این که کسی از هزینه های دانشگاه ملی قطر چیزی میدونه اخه من تو سایتش چیزی ندیدم
باتشکر

amir777
June 20th, 2012, 03:13 PM
من به دانشگاه ملی قطر ایمیل زدم و پرسیدم که ایا مهندسی نفت دارند و هزینه تحصیل را پرسیدم و اون ها این ایمیل را در جواب من زدند و چند تا لینک معرفی کردند
من این لینک را دیدم اما مثل این که مهندسی نفت ندارن چون بعضی از لینک ها عربی لطفا دوستان مطالعه کنند و به من اطلاع بدن که من مطمئن بشم مهندسی نفت دارن یا نه
یکی این که در لینک دوم قیمت ها را داده اما من درست متوجه نشدم چون مثل این که این قیمت ها بر اساس ساعت هست اگه کسی متوجه شد لطفا بگه

Dear student,

Thank you for your e-mail. Student Helpdesk is pleased to answer your question:

Please check the below links:

http://www.qu.edu.qa/engineering/undergraduate.php

http://www.qu.edu.qa/students/fees.php#Undergraduate_Tuition

http://www.qu.edu.qa/ar/students/admission/undergraduate/apply.php

http://www.qu.edu.qa/ar/students/admission/undergraduate/application_assistance.php

http://www.qu.edu.qa/ar/students/admission/undergraduate/admission_process.php

http://www.qu.edu.qa/ar/students/admission/undergraduate/admission_timelines.php

maghsoud110
June 21st, 2012, 04:01 PM
سلام دوستان من خیلی علاقه به تحصیل در قطر دارم و رشته مورد علاقم مهندسی نفت هست اما برام جالب بود که دانشگاه ملی قطر این رشته را نداره کسی میدونه در اینده میذارن یا نه چون کشوری که منبع نفت هست دانشگاه ملیش حتما باید این رشته را داشته باشه
ویه سوال دیگه این که کسی از هزینه های دانشگاه ملی قطر چیزی میدونه اخه من تو سایتش چیزی ندیدم
باتشکر

دوست من شما باید برای دانشگاه امریکایی تکزاس اپلای کنی که رشته نفت داره در صورت پذیرش کل هزینه تحصیل رو بهت وام میدن لینک دانشگاه هم برات میزارم یک نگاهی بهش بنداز
http://www.qatar.tamu.edu/
http://www.qatar.tamu.edu/academics/undergraduate-degrees/
http://pete.qatar.tamu.edu/

maghsoud110
June 21st, 2012, 04:20 PM
سلام دوستان. من لیسانس مدیریت بازرگانی دارم معدلم 13.77 به نظر شما شانس گرفتن پذیرش دارم.. ایران موسسه هست که برای قطر دانشجو اعزام کنه؟ممنون خسته نباشید.

شما دو تا دانشگاه میتونی اپلای کنی یکی دانشگاه ملی قطر هست و یک دانشگاه خصوصی که لینکش میزارم گویا mbaداره حالا نگاه کن ببین مدارک مورد نیاز داری یا نه که من بعید میدونم بتونی اپلای کنی به خاطر معدلت
http://www.exed.hec.edu/locations/qatar

http://www.qu.edu.qa/students/graduate_programs.php

http://www.qu.edu.qa/index.php

belen
June 22nd, 2012, 03:17 AM
دوست من شما باید برای دانشگاه امریکایی تکزاس اپلای کنی که رشته نفت داره در صورت پذیرش کل هزینه تحصیل رو بهت وام میدن لینک دانشگاه هم برات میزارم یک نگاهی بهش بنداز
http://www.qatar.tamu.edu/
http://www.qatar.tamu.edu/academics/undergraduate-degrees/
http://pete.qatar.tamu.edu/

وام؟بعد که درس کسی تموم شد می زازند بیاد تو ایران؟

belen
June 22nd, 2012, 05:39 AM
من الان ترم 2 کارشناسی برق پیام نورم .میتونم الان کارشناسی رو تو قطر بخونم؟
زبانمم خوبه

maghsoud110
June 22nd, 2012, 10:27 AM
وام؟بعد که درس کسی تموم شد می زازند بیاد تو ایران؟

دوست من اگر بخوای بیا ایران باید 15 درصد کل حقوق تو هر ماه بهشون بدی ولی اگر اونجا تو قطر کاری که بهت میدن بگیری بین 4 تا 6 سال کل وام تصویه میکنی درضمن اونجا از حقوقت مالیات کم نمیشه .

maghsoud110
June 22nd, 2012, 10:34 AM
من الان ترم 2 کارشناسی برق پیام نورم .میتونم الان کارشناسی رو تو قطر بخونم؟
زبانمم خوبه
دوست من شما میتونید در دانشگاه آمریکایی تگزاس تو قطر واحدتون ترانسفر کنی که مدارک مورد نیاز رو تو لینک که میزارم نگاه کن در ضمن نمره زبان هم ازت میخوان این دانشگاه ها کل واحد های که گرفتی رو ارزیابی میکنن یکسری روقبول میکنن یکسری رونه در ضمن میتونی از وام دانشگاه هم استفاده کنی
http://exploretamuq.com/apply/transfer/

belen
June 22nd, 2012, 12:34 PM
دوست من شما میتونید در دانشگاه آمریکایی تگزاس تو قطر واحدتون ترانسفر کنی که مدارک مورد نیاز رو تو لینک که میزارم نگاه کن در ضمن نمره زبان هم ازت میخوان این دانشگاه ها کل واحد های که گرفتی رو ارزیابی میکنن یکسری روقبول میکنن یکسری رونه در ضمن میتونی از وام دانشگاه هم استفاده کنی
http://exploretamuq.com/apply/transfer/

سلام
از این که وقتتون رو به من دادید ممنونم.
دانشگاه آمریکایی تگزاس مدرکشرو وزارت علوم قبول داره؟
من در دانشگاه کلا 1 ترم زبان بیشتر نخوندم اما 3 ترم دیگه کانون زبانم رو تموم می کنم و آیلتس و تافل ندارم

belen
June 22nd, 2012, 12:36 PM
دوست من اگر بخوای بیا ایران باید 15 درصد کل حقوق تو هر ماه بهشون بدی ولی اگر اونجا تو قطر کاری که بهت میدن بگیری بین 4 تا 6 سال کل وام تصویه میکنی درضمن اونجا از حقوقت مالیات کم نمیشه .

خود دانشگاه کار بهم میده؟(من که الان تخصصی ندارم)

PILAPILA
June 22nd, 2012, 02:10 PM
سلام
از این که وقتتون رو به من دادید ممنونم.
دانشگاه آمریکایی تگزاس مدرکشرو وزارت علوم قبول داره؟
من در دانشگاه کلا 1 ترم زبان بیشتر نخوندم اما 3 ترم دیگه کانون زبانم رو تموم می کنم و آیلتس و تافل ندارم
گفته میشه وزارت علوم این دانشگاه رو قبول نداره اما شما تا این مطلب رو از خود وزارت علوم نشنیدی برات ملاک نباشه چون دانشگاه هایی که در لیست وزارت علوم نیستن دلیل بر بی اعتبار بودن اونها نیست بلکه به دلیل این هست که تا حالا بررسی نشدن.
تا اون جایی که من میدونم داشتن مدرک زبان که خوبه اونها gre رو هم الزامی کردن!!!!!!!!!!!

PILAPILA
June 22nd, 2012, 02:11 PM
بله براحتی می تونی در خود دانشگاه کار پیدا کنی!

tormoz
June 22nd, 2012, 06:40 PM
درود به همه دوستان و تشکر بابت پاسخ هاشون
دانشگاه های قطر وام تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی رو فقط واسه کسایی می دن که واسه ترم پاییز اقدام کنند یا اونایی هم که واسه بهار می خوان اقدام کنن می تونن؟

maghsoud110
June 23rd, 2012, 02:36 PM
درود به همه دوستان و تشکر بابت پاسخ هاشون
دانشگاه های قطر وام تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی رو فقط واسه کسایی می دن که واسه ترم پاییز اقدام کنند یا اونایی هم که واسه بهار می خوان اقدام کنن می تونن؟

دوست من موسسه قطری وام رو برای دانشجویانی که ترم پاییز وارد میشن میده نه بهار شما میتونید یا پول یک ترم بدی تا ترم بعد وام بگیری یا یک ترم مرخصی بگیری و از پاییز وارد شی یعنی بهار پذیرش میشی ولی پاییز به طور رسمی میری دانشگاه

maghsoud110
June 23rd, 2012, 02:45 PM

شما بعد از فارق التحصیلی باید وام بازپرداختشو بدی.در طول دوران تحصیلت میتونی کارهای غیر مرتبط با رشتت مثل کار در کتابخانه یا کار هایی تحقیقاتی برای استاد انجام بدی که کمک هزینه زندگی در دوران تحصیلت باشه .که لینکشو براتون تو صفحات قبل گذاشتم .

maghsoud110
June 23rd, 2012, 02:50 PM
گفته میشه وزارت علوم این دانشگاه رو قبول نداره اما شما تا این مطلب رو از خود وزارت علوم نشنیدی برات ملاک نباشه چون دانشگاه هایی که در لیست وزارت علوم نیستن دلیل بر بی اعتبار بودن اونها نیست بلکه به دلیل این هست که تا حالا بررسی نشدن.
تا اون جایی که من میدونم داشتن مدرک زبان که خوبه اونها gre رو هم الزامی کردن!!!!!!!!!!!

دوست من لطفا اطلاعاتتون کامل کنید بعد در اینجا قرار بدید ایشون برای دوره لیسانس می خوان برن پس نمره satمیخوان نه greدوم وزارت علوم سیاستش جوری هست که دانشگا های آمریکایی که شعبه دارن قبول نمیکنه چند نمونه تو دبی هم داریم میتونید چک کنید

PILAPILA
June 23rd, 2012, 03:55 PM
دوست من لطفا اطلاعاتتون کامل کنید بعد در اینجا قرار بدید ایشون برای دوره لیسانس می خوان برن پس نمره satمیخوان نه greدوم وزارت علوم سیاستش جوری هست که دانشگا های آمریکایی که شعبه دارن قبول نمیکنه چند نمونه تو دبی هم داریم میتونید چک کنید

بله شما درست می فرمایید من اصلا حواسم نبود که ایشون دارن برای لیسانس اقدام می کنن. از همه عذر می خوام بابت اطلاعات اشتباه.

ولی در مورد اعتبار با شما موافق نیستم. درسته یکسری دانشگاه های امریکایی در دبی و جاهای دیگه از نظر وزارت علوم اعتبار ندارن ولی این دلیلی نمیشه که بگیم این دانشگاه در قطر اعتبار لازم از نظر وزارت علوم رو نداره. (گرچه شواهد نشون میده این دانشگاه هم از نظر وزارت علوم مورد تایید قرار نگیره.)

موفق باشید

Ozma
June 24th, 2012, 01:27 PM
دوستان به نظرتون با توجه به رنك دانشگاه ٌWEil corner اين دانشگاه چقدر ارزش درس خوندن براي پزشكي رو داره؟ آيا بعد از فارغ التحصيل شدن داراي مدرك معتبر هستيم؟
بعدش در اين دانشگاه هم ميشه از وام تحصيلي استفاده كرد؟

maghsoud110
June 24th, 2012, 03:10 PM
دوستان به نظرتون با توجه به رنك دانشگاه ٌWEil corner اين دانشگاه چقدر ارزش درس خوندن براي پزشكي رو داره؟ آيا بعد از فارغ التحصيل شدن داراي مدرك معتبر هستيم؟

به نظر من شما اپلای کن برای پزشکی چون هم میتونی وام بگیری هم چنین میتونی برای ادامه تحصیل به دانشگاه اصلی در امریکا بری حتی میتونی یکی دو ترم به دانشگاه اصلی در امریکا مهمان بگیری.اونجا بعد از فارغ تحصیلی بهت کار میدن که بتونی وامت برگردونی

belen
June 25th, 2012, 12:14 AM
بله شما درست می فرمایید من اصلا حواسم نبود که ایشون دارن برای لیسانس اقدام می کنن. از همه عذر می خوام بابت اطلاعات اشتباه.

ولی در مورد اعتبار با شما موافق نیستم. درسته یکسری دانشگاه های امریکایی در دبی و جاهای دیگه از نظر وزارت علوم اعتبار ندارن ولی این دلیلی نمیشه که بگیم این دانشگاه در قطر اعتبار لازم از نظر وزارت علوم رو نداره. (گرچه شواهد نشون میده این دانشگاه هم از نظر وزارت علوم مورد تایید قرار نگیره.)

موفق باشید

از جواب دادنتون ممنونم 3 سوال دیگه هم داشتم

برای اینکه بدونم کدوم یک از این دانشگاه های قطر رو وزارت علوم قبول داره باید به کجا مراجعه کنم؟
این بنیاد قطر که یورو نیوز تبلیغ می کنه به این دانشگاها ربط داره؟
وام هایی که می دهند مقداری هست که اکثر هزینه های دانشجویی(تحصیل و خوابگاه)رو پوشش بده؟

Ozma
June 25th, 2012, 10:47 AM

به نظر من شما اپلای کن برای پزشکی چون هم میتونی وام بگیری هم چنین میتونی برای ادامه تحصیل به دانشگاه اصلی در امریکا بری حتی میتونی یکی دو ترم به دانشگاه اصلی در امریکا مهمان بگیری.اونجا بعد از فارغ تحصیلی بهت کار میدن که بتونی وامت برگردونی
من سايت اين دانشگاه رو نگاه كردم. به نظر مياد پذيرش گرفتن توش خيلي سخت باشه؟ يه سري پيش نياز مي خواد. كه خوب من ندارم. من ليسانس مديريت دولتي هستم و مي خواستم پزشكي بخونم. دوستان شما از پذيرش اين دانشگاه خبر دارين؟ به همون سختي هست كه نوشته؟ پيش نيازهاش رو هيچ كاري نميشه كرد؟ مثلا تو خود دانشگاه گذروند؟

belen
June 25th, 2012, 08:49 PM
این دانشگاه های قطر که در سطح پایین ترین دانشگاهه ای خودمونه:
http://www.webometrics.info/rank_by_country.asp?country=ir

Ozma
June 26th, 2012, 03:39 PM
دوستان اين امتحان sat و act كه در سايت دانشگاه WEil Cornell جز مدارك نوشته ما دانشجويان خارجي هم بايد بديم؟

taregh
June 26th, 2012, 07:24 PM
سلام
خواستم ببینم که برای تحصیل در قطر از کجا باید شروع کنم ؟
ایا باید از سفارت شروع کنم؟
http://www.applyabroad.org/forum/images/misc/progress.gif

maghsoud110
June 27th, 2012, 11:08 PM
دوستان اين امتحان sat و act كه در سايت دانشگاه WEil Cornell جز مدارك نوشته ما دانشجويان خارجي هم بايد بديم؟

دوست من این مدارک عین مدارک دانشگاه شعبه اصلی در آمریکاست و متاسفانه ماهم باید مثل بقیه این امتحان بدیم برای پذیرش در این دانشگاه حتی دانشجویان انتقالی هم نیاز به این امتحان دارند باز به دانشگاه ایمیل بزنید ببیند راحی داره این امتحان ندید با این وضیعت برای این امتحان باید از ایران خارج شید لطفا جوابش تو فروم بزارید بقیه دوستان هم استفاده کنن

maghsoud110
June 27th, 2012, 11:10 PM
سلام
خواستم ببینم که برای تحصیل در قطر از کجا باید شروع کنم ؟
ایا باید از سفارت شروع کنم؟
http://www.applyabroad.org/forum/images/misc/progress.gif

دوست من شما باید به دانشگاه ها ایمیل بزنید مدارک مورد نیاز دانشگاه رو اماده کنید برای اپلای سفارت هیچ کمکی به شما نمیکنه چون خودمم ازشون پرسیدم گفتن با دانشگاه هماهنگ کنید

maghsoud110
June 27th, 2012, 11:12 PM
این دانشگاه های قطر که در سطح پایین ترین دانشگاهه ای خودمونه:
http://www.webometrics.info/rank_by_country.asp?country=ir

دوست عزیز این سایت رنگ اینترنتی دانشگاها هست که دانشگاه ازاد قزوین رنکش 10001 هست از دانشگاه ساوه خیلی از دانشگاه های دور افتاده پایین تره که رنک اصلی دانشگاها نیست

maghsoud110
June 28th, 2012, 12:23 PM
از جواب دادنتون ممنونم 3 سوال دیگه هم داشتم

برای اینکه بدونم کدوم یک از این دانشگاه های قطر رو وزارت علوم قبول داره باید به کجا مراجعه کنم؟
این بنیاد قطر که یورو نیوز تبلیغ می کنه به این دانشگاها ربط داره؟
وام هایی که می دهند مقداری هست که اکثر هزینه های دانشجویی(تحصیل و خوابگاه)رو پوشش بده؟

دوست من شما میتونید به وزارت علوم مراجعه کنی .برای دومی سوالتون هم لینک بزارید تاببینیم همون هست یا نه ؟وامی که میده کل هزینه تحصیل هست نه خوابگاه خورد و خوراک اونا با خودتون هست

taregh
June 28th, 2012, 07:35 PM
سلام
ببخشید یه سواله خیلی مهم داشتم ،من اپلیکشن دانشگاه قطر رو پر کردم از من یک سری مدارک خواستن ،خواستم بدونم که این مدارکی که باید براشون بفرستم اصل مدارکو بفرستم یا ترجمه ی مدارک؟ به طور مثال مدرک دیپلمو ترجمه کنم یا خودشو بفرستم؟ متشکرم

maghsoud110
June 30th, 2012, 04:34 PM
سلام
ببخشید یه سواله خیلی مهم داشتم ،من اپلیکشن دانشگاه قطر رو پر کردم از من یک سری مدارک خواستن ،خواستم بدونم که این مدارکی که باید براشون بفرستم اصل مدارکو بفرستم یا ترجمه ی مدارک؟ به طور مثال مدرک دیپلمو ترجمه کنم یا خودشو بفرستم؟ متشکرم

سلام دوست عزیز تا اونجا که میدونم خیلی از دانشگاه ها مدرک ترجمه شده که با مهر دادکستری هست رو قبول میکنن .

Ozma
July 6th, 2012, 04:50 PM
من شرایط رشته مدیریت بازرگانی رو که می خوندم (فوق) نوشته بود:
Completed a Bachelor’s degree with a grade point average of at least 2.85 out of 4.0 OR GPA of 2.65 out of 4.0
منظورش معدل هستش؟ اگه منظورش معدله چطور می تونم با معدل خودم تطبیقش بدم و بفهمم که معدلم می خوره یا نه؟

Ozma
July 22nd, 2012, 03:17 PM
دوستان میشه در این برنامه Arabic For Non-Speaker پذیرش گرفت؟ منظورم اینه که احتمال اینکه به ما پذیرش بدن چقدره؟

kamran293
July 23rd, 2012, 06:44 PM
برای مستر دانشگاه قطر چند تا اپلای گذاشتم..کسی خواست بره برای پاییز اپلای کنه..اطلاعاتش در این سایت هستش
http://www.qu.edu.qa/ :)

kamran293
July 24th, 2012, 11:14 AM
من شرایط رشته مدیریت بازرگانی رو که می خوندم (فوق) نوشته بود:
Completed a Bachelor’s degree with a grade point average of at least 2.85 out of 4.0 OR GPA of 2.65 out of 4.0
منظورش معدل هستش؟ اگه منظورش معدله چطور می تونم با معدل خودم تطبیقش بدم و بفهمم که معدلم می خوره یا نه؟

طبق این چیزی که نوشتی میشه گفت که نوشته معدل کل لیسانست..و نحوه تطبیق ساده هم هست

شما 4/20*2.85= میشه با معدلت که اونا میخوان میشه 14.25 ...واون یکی هم به همین روش...13.25..

SHADI_Z
August 6th, 2012, 01:54 PM
سلام
من تازه عضو شدم
میخواستم واسه دکترا برم قطر
فوق لیسانس علوم دریایی و اقیانوسی هستم
ممنون میشم راهنماییم کنید.

maghsoud110
August 7th, 2012, 12:53 AM
سلام
من تازه عضو شدم
میخواستم واسه دکترا برم قطر
فوق لیسانس علوم دریایی و اقیانوسی هستم
ممنون میشم راهنماییم کنید.

دوست عزیز برای این رشته که شما فوقش گرفتید دکترا تو قطر نیست برای کشورهای دیگه اقدام کنید من لینک دوره های فوق و دکترای دانشگاه قطر براتون میزارم اونمببینید که خیالتون راخت بشه
http://www.qu.edu.qa/students/graduate_programs.php

SHADI_Z
August 7th, 2012, 04:50 PM
ممنون دوست عزیز
حالا اگه این رشته نباشه گرایشهای مرتبط با این رشته هم نیست؟

شما اونجا درس میخونید؟

maghsoud110
August 8th, 2012, 11:45 AM
ممنون دوست عزیز
حالا اگه این رشته نباشه گرایشهای مرتبط با این رشته هم نیست؟

شما اونجا درس میخونید؟

دوست عزیز من ایرانم ولی در مورد دانشگاههای قطر تحقیق کردم اونجا دانشگاه های امریکایی هستن که فعلا در حد لیسانس هستم دانشگاه ملی قطرم که لیست رشته هاشو فرستادم متاسفم ولی باید برای کشورهای دیگه اقدام کنید چون این رشته رو برای مقطع دکترا نداره .

MMASOOD
August 26th, 2012, 05:44 PM
SALAM
من دانشجوی رشته برق کنترل در مقطع کارشناسی ار شد هستم.میخوام برای دکتری به قطر برم . من را راهنمایی کنید

MMASOOD
August 26th, 2012, 06:17 PM
سلاممنم درخواستی مشابه م-ع دارم.اگر موسسه معتبری در این رابطه میشناسید به من هم معرفی کنید.

MMASOOD
August 26th, 2012, 06:31 PM
من دانشجوی کارشناسی برق دانشگاه دولتی در گرایش کنترل هشتم البته من لیسانسم مخابرات هست .یک موسسه معرفی کنید که برام پذیرش بگیره
خواهش مب کنم
من از این ها سر در نمیارم

sepehr1994
August 26th, 2012, 06:47 PM
سلام دوستان
به نظرتون وقتی از دانشگاه های قطر وام میگیری کدوم نوع باز پرداخت بهتره؟
این که نوشته 15 % از حقوقتون را بدین دقیقا چجوری در حین تحصیل یا بعد از فارغ التحصیلی؟
به نظرتون پزشکی تو قطر برای پول در اوردن بهتره یا بریم مهندسی نفت؟
ندیدم وزارت علوم دانشگاه پزشکی قطر و texas تایید کنه؟!
الان دیگه نمیشه برای ترم پاییز امسال ثبت نام کرد به نظرتون میشه برای بهار در weil cornel ثبت نام کنم؟ اخه دیدم درس هاش یه جورایی در ادامه ترم بهاره!!
بعد در کل تا پایان medical چقدر خرجم میشه؟؟
برای تخصص میتونم اونجا ادامه بدم؟؟؟
ببخشید سوال ها زیاد شد ولی مرام بزارید جوابشو بدین دوستان با مرام!!

synaps
August 28th, 2012, 12:50 AM
سلام می خواستم بدونم با توجه به این که گرفتن ویزای توریستی برای قطر خیلی سخت شده
ویزای دانشجویی رو راحت میدن؟ یا اونم .....

ti_boy12
August 29th, 2012, 12:22 PM
سلام
از دوستانی که اطلاع دارن چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین
من میخوام واسه پزشکی برم قطر
مبلغ شهریه هاش که فوق العاده بالاست (47150 $)
وام میدن ؟ یعنی میشه روش حساب کرد؟
چون یه چیزی حدود +100 میلیون در سال هزینشه اگه وام ندن مشگل اساسی پیش میاد
الان میشه واسه ترم پاییز (جاری) اقدام کرد؟
امتحان ورودی داره؟
قبلا ازتون تشکر میکنم

amir777
August 29th, 2012, 03:05 PM
من رفتم سایت دانشگاه ملی قطر اما برام جالب بود که رشته مهندسی نفت نداشت
امکان داره داشته باشن ولی رو سایت نباشه
اخه جالبه کشوری که از بزرگترین منابع نفت جهانه دانشگاه ملیش رشته نفت نداره

kamran293
September 4th, 2012, 03:53 PM
اره..اما خوب دانشگاه امریکایی داره..که تو قطر هستش..ببین برو تو سایت

http://pete.qatar.tamu.edu/Pages/default.aspx

synaps
September 8th, 2012, 01:06 AM
سلام
ببخشید دوباره سوالمو می پرسم
می خواستم بدونم با توجه به این که گرفتن ویزای توریستی برای قطر خیلی سخت شده
ویزای دانشجویی رو راحت میدن؟ یا اونم گرفتنش مشکل شده؟

maghsoud110
September 8th, 2012, 12:55 PM
SALAM
من دانشجوی رشته برق کنترل در مقطع کارشناسی ار شد هستم.میخوام برای دکتری به قطر برم . من را راهنمایی کنید

دوست من برای دکترا به کشورهای دیگه مراجعه کن قطر کشور کوچیکی هست حالا حالا زمان میبره بخواد دکترا بیاره تو رشته های فنی مهندسی

maghsoud110
September 8th, 2012, 12:57 PM
سلام می خواستم بدونم با توجه به این که گرفتن ویزای توریستی برای قطر خیلی سخت شده
ویزای دانشجویی رو راحت میدن؟ یا اونم .....

دوست من وقتی دانشگاه درخواست شما رو بپذیره فکر نمیکنم سفارت سخت بگیره حتی امریکا هم وقتی دانشگاه پذیرش میده خیلی سخت نمیگره با داشتن درست مدارک حتما ویزا رو میده حالا این جا که قطر هست

maghsoud110
September 8th, 2012, 12:58 PM
من رفتم سایت دانشگاه ملی قطر اما برام جالب بود که رشته مهندسی نفت نداشت
امکان داره داشته باشن ولی رو سایت نباشه
اخه جالبه کشوری که از بزرگترین منابع نفت جهانه دانشگاه ملیش رشته نفت نداره

چون این رشته در شعبه امریکایی هست دیگه دانشگاه ملی نزاشته که با گرفتن وام دانشگاه هزینه ها کاور میشه

drmf2012
September 8th, 2012, 09:59 PM
سلام.من پزشک عمومی هستم.میخواستم اگر اطلاعاتی درباره درامد و اشتغال پزشکان در قطر دارید از اطلاعاتتون بهره مند بشم.میزان سختی مهاجرت و نیازمندی به چه تخصصهایی دارند؟

holy_brain676
September 10th, 2012, 02:12 PM
کدوم یکی از این دانشگاه های آمریکایی هست که نیاز به مدرک زبان نداره و میشه شما بری اونجا (بدون مدرک زبان) و یک ترم زبان بخونی و پس از آن به تحصیل در رشته مورد نظر ادامه بدی؟

ممنون میشم کمی به من کنید

holy_brain676
September 10th, 2012, 02:26 PM
دوستان یک مطلب بسیار جالب !!! من به آقای ایمان نجفی ایمیل زدم و چندتا سوال پرسیدم.

ایشون این جواب رو دادن:

Dear Saeed,
Unfortunately Texas A&M University either in Qatar or in college station doesn’t accept any graduate students from Iran due to new sanctions.

Thanks,
Iman

shiva1391
September 16th, 2012, 04:24 PM
سلام ، می خواستم بدونم اگه شخصی که برای ویزای دانشجویی اقدام می کند متاهل باشد ایا به همسر او ویزای همراه می دهند یا نه ؟؟؟ همسر او نیز اجازه کار دارد یا نه ؟

mskashed
September 20th, 2012, 04:42 PM
دوستان پذیرش دانشجویان "ایرانی" در رشته های مربوط به انرژی در دانشگاه های امریکایی قطر ممنوع شده! من به دانشگاه A&M چاپار (میل) زدم این جوری پاسخ دادن
I wish I had better news for you. Unfortunately I would say there is about a 95% chance that you would not be able to come to Doha because of State of Qatar immigration rest:rictions. I've had all my Iranian admitted students have their visa denied. It would be much safer to apply elsewhere.

maghsoud110
September 23rd, 2012, 12:04 PM
[QUOTE=mskashed;911736]دوستان پذیرش دانشجویان "ایرانی" در رشته های مربوط به انرژی در دانشگاه های امریکایی قطر ممنوع شده! من به دانشگاه A&M چاپار (میل) زدم این جوری پاسخ دادن
I wish I had better news for you. Unfortunately I would say there is about a 95% chance that you would not be able to come to Doha because of State of Qatar immigration rest:rictions. I've had all my Iranian admitted students have their visa denied. It would be much safer to apply elsewhere.[/QUO

دوست عزیز واقعا ناراحت کننده بود بهتر یک سر هم به دانشگاه دولتی فطر بزنید رشته باشه که بتونی پذیرش بگیرید و بهتون پذیرش بدن

maghsoud110
September 23rd, 2012, 12:05 PM
کدوم یکی از این دانشگاه های آمریکایی هست که نیاز به مدرک زبان نداره و میشه شما بری اونجا (بدون مدرک زبان) و یک ترم زبان بخونی و پس از آن به تحصیل در رشته مورد نظر ادامه بدی؟

ممنون میشم کمی به من کنید

دوست من هیچ دانشگاهی بدون مدرک زبان پذیرش نمیده شما حتما باید مدرک زبان داشته باشی تا بتونی پذیرش بگیری

maghsoud110
September 23rd, 2012, 12:12 PM
دوستان یک مطلب بسیار جالب !!! من به آقای ایمان نجفی ایمیل زدم و چندتا سوال پرسیدم.

ایشون این جواب رو دادن:

Dear Saeed,
Unfortunately Texas A&M University either in Qatar or in college station doesn’t accept any graduate students from Iran due to new sanctions.

Thanks,
Iman

دوستان تا حالا هم خیلی دانشجو نداشتیم که بخوان برای این دانشگاهای امریکایی تو قطر اپلای کنه ولی منطقی فکر کنیم الان خیلی دانشجو هست از ایران که در شعبه اصلی در امریکا پذیرش دارن پس به نظر من اگر ما تمام مدارک مورد نظر درست تکمیل بدیم دلیلی برای رد کردن ما ندارن. تازه امریکا نزدیک به 30 سال سفارتشو تو ایران بسته ولی نزدیک به دومیلیون نفر الان از ایران تو امریکا زندگی میکنه .قطر که تازه کشور که با ایران رابطه داره و ایرانی های زیادی توش زندگی میکنن.

Programmer
September 29th, 2012, 11:31 PM
سلام
من کارشناسی مهندسی نرم افزار دارم.
و فوق لیسانس هوش مصنوعی شهید چمران با معدل هجده.
الان بیست و چهار سالمه و خدمتم معاف هستم.
یک مقاله ISI و دو ژورنال خارجی دارم
تافل دارم و عرب زبانخوزستان هم هستم و با زبان عربی آشنایی نسبتا مناسب
واسه ادامه تحصیل ( ا بورس ) و مهم تر شغل پژوهشی و دانشگاهی تو قطر میشه امید داشت؟؟؟؟؟

ahla
October 2nd, 2012, 08:18 PM
سلام. من میخوام برای ترم بهار دانشگاه قطر در مقطع لیسانس ثبت نام کنم.مدارکم رو که ترجمه کردم مهر وزارت امور خارجه باید داشته باشه یا دادگستری یا هیچ کدوم؟
تو سایت دانشگاه نوشته برای ثبت نام اینها لازمه:
submit the following:

Admissions Application and Signature Page
Final, official and certified high school transcript (http://www.qu.edu.qa/students/admission/undergraduate/transcript_requirement.php)
Health Certificate
Photocopy of the applicant's Qatar ID card (Non-Qatari applicants must also provide a copy of their passport)
Two passport sized photographs
Application Fees: QR 200 گواهی سلامت رو چطوری باید بهشون ارائه بدم؟ اون مورد اول چیی؟ ممنون میشم کسی جوابم بده.

kamran293
October 10th, 2012, 09:59 AM
سلام
من کارشناسی مهندسی نرم افزار دارم.
و فوق لیسانس هوش مصنوعی شهید چمران با معدل هجده.
الان بیست و چهار سالمه و خدمتم معاف هستم.
یک مقاله ISI و دو ژورنال خارجی دارم
تافل دارم و عرب زبانخوزستان هم هستم و با زبان عربی آشنایی نسبتا مناسب
واسه ادامه تحصیل ( ا بورس ) و مهم تر شغل پژوهشی و دانشگاهی تو قطر میشه امید داشت؟؟؟؟؟

سلام..بیبین تو پستهای قبل سایت مرکزی که میتونی وان رشته ها تو سرچ کنی هست.... چون اگه انگلیسیت زیاد خوب نیست سایت زبان عربی هم داره...
اما
عزیز من شما میخوای واسه دکترا بری قطر؟؟؟؟؟؟!! اینهمه جای بهتر اروپا خیلی بهتره.....خیلی یا امریکا....کانادا...

amirse7en
October 10th, 2012, 04:21 PM
سلام .مثله اینکه با وام هزینه های دانشگاه تامین می شود، آیا می توان با کار در حین تحصیل هزینه های اقامت و خوراک را نیز تامین کرد؟ و کلا کار دانشجویی وجود دارد و چط.ر می توان کار دانشجویی پیدا کرد. لطفا من را راهنمایی بفرمایید.

amirse7en
October 10th, 2012, 04:24 PM
لطفا شماره تماس موسسات اعزام به قطر رو برام PM کنید

aliesmaeili
October 27th, 2012, 01:19 AM
سلام بجه ها
داستان زندگی من کمی مفصله - راستش من بعد از کلی بدبختی که برای ویزای امریکا کشیدم و بعد از کلبی بلا تکلیفی ویزای امریکام ریجکت شد و بخاط همین امریکا فرصت دکترا در دانشگاه قطر رو از دست دادم منظورم قطر یونیورسیتی هست- حالا استاد بهش دوباهر ایمیل زدم میگه برام الان درخواست ویزا داده که بعنوان ویزیتور یک 5 ماهیی برم پیشش و فاندم رو هم میده تا ببینیم بعد چی میشه- البته مسلمه که دانشگاه های قطر خوب نیستن- اما من دیگه بی خیال تحصیل شدم و فقط میخام برم دنبال پول- همین قطر اگه پارسال رفته بودم دکترا ماهی 9000 ریال قطر بهم میداد باضافه مالیات معاف و پزشکی هم معال و خوابگاه هم میداد- حالا هم اگه بعنوان ویزوتور برم احتمال خیلی زیاد دکترا میخونم- می خواستم از کسانی که الان قطر تحصیل یا زندگی یا کار می کنند و می تونند به من راهنمایی بدن بپرسم که ایا قطر جایی خوبی هست برای پول درآوردن ؟ اوضاع ویزای قطر چطوری ؟ البته ویزای من از طرف استادم مستقیما از خود قطر درخواست شده؟ کلا اگه کسی می تونه کمک کنه پیام خصوصی بده ممنون

ahla
October 28th, 2012, 12:39 AM
سلام . برای پول دراوردند که خیلی جای خوبیه.
من یه سوال دارم. شما چطوری با اساتید دانشگاهها آشنا میشین و باشون مکاتبه میکنید؟

aliesmaeili
October 30th, 2012, 02:23 PM
یعنی کسی نبود که تو این دانشگاه داره درس میخونه؟ عچبا. در مورد مکاتیه با استادا برید تو سایت دانشگاه و ایمیلشون رو پیدا کنید باهاشون مکاتبه کنید- این راحت ترین کار ممکن هست

maghsoud110
November 1st, 2012, 12:28 AM
یعنی کسی نبود که تو این دانشگاه داره درس میخونه؟ عچبا. در مورد مکاتیه با استادا برید تو سایت دانشگاه و ایمیلشون رو پیدا کنید باهاشون مکاتبه کنید- این راحت ترین کار ممکن هست

دوست من اگر مشگل ویزا نخوری برو چون واقعا قطر رو به پیشرفت هست پول زیادی داره در واقع ثروتمند ترین کشور .و خیلی راحتم میتونی کار پیدا کنی

aliesmaeili
November 2nd, 2012, 08:33 PM
دوست من اگر مشگل ویزا نخوری برو چون واقعا قطر رو به پیشرفت هست پول زیادی داره در واقع ثروتمند ترین کشور .و خیلی راحتم میتونی کار پیدا کنی

سلام ممنون از جوابت - خوب مشل منم همین ویز است - میخام ببینم وضعیت ویزا الان چطوریه- استادم بهم گفته که برای من درخواست ویزا داده؟ ممنه ویزا ندن؟

maghsoud110
November 4th, 2012, 06:01 PM
سلام ممنون از جوابت - خوب مشل منم همین ویز است - میخام ببینم وضعیت ویزا الان چطوریه- استادم بهم گفته که برای من درخواست ویزا داده؟ ممنه ویزا ندن؟

نمیخوام نگرانت کنم ولی دوست من زنگ زده سفارت گفتن فعلا به ایرانی ها فقط ویزای دیپلماتیک میدن من امیدوارم ویزاتو بتونی بگیری لطفا نتیجه اینکه ویزا گرفتی یا نه برامون بزار متشکرم

khouzestani
November 10th, 2012, 11:25 AM
سلام دوستان
از دوستانی که در مورد ادامه تحصیل تو قطر اطلاع دارند می خواستم بدونم که آیا دانشگاه های اونجا ارشد IT دارند ؟
چه گرایشهایی؟

synaps
November 14th, 2012, 01:04 PM

سلام دوست عزیز شرایط من هم دقیقا مس شماست و 2 بار از سفارت امریکا ریجکت شدم و الان از قطر پذیرش گرفتم و لی تمام نگرانیم از ویزاس
اگه به شما ویزا دادن حتما ما رو در جریان بذارین.

aliesmaeili
November 14th, 2012, 07:53 PM
سلام دوست عزیز شرایط من هم دقیقا مس شماست و 2 بار از سفارت امریکا ریجکت شدم و الان از قطر پذیرش گرفتم و لی تمام نگرانیم از ویزاس
اگه به شما ویزا دادن حتما ما رو در جریان بذارین.

اکی- والا استاد من که برام حدود یک ماهی درخواست ویزا داده - دیروز بهش ایمیل ردم گفت که هنوز در حال پروسس هستش - حالا دیگه کم بیاری ما اینه که این قطر فسقلی برای ما کلاس بزاره- در ضمن من چون هنوز از قطر شناختی نداشتم به استاده گفتم که بزار من یک 5 ماهی بعنوان ویزیتیگ بیام اگه اکی بودیم بعد پی اچ دی میشم- اونم گفت باشه- در ضمن فاندم دوره ویزیتم رو هم میده. شما استاد براتون درخواست ویزا داده؟ چه مدت گذشته؟

behiano
November 16th, 2012, 11:03 PM
سلام
من ديپلم رياضي دارم و الانم دارم پيش ميخونم
ميخوام ازايران برم ولي بااين وضع دلارمجبورم فعلايه كشورآسيايي برم!
حالافعلابين تايلندوتركيه وهندوقطرموندم ؟به نظرشماقطرواسه رشته ي مهندسي نرم افزارخوبه؟
سطح زبانم خوبه والانم دارم ieltsميخونم
به نظرتون اگه ielts اموبگيرم قطربهم پذيرش ميده؟كسي موسسه ي مهاجرتي واسه قطرميشناسه؟!
ممنون ازكمكتون

amirtourner
November 24th, 2012, 08:17 PM
امیدوار بودم بشه رفت و اونجا زبانو حلش کرد...
آقا اینم یه لینک که میگه هم تافل میخایم و هم gre....
http://www.qu.edu.qa/engineering/master_brief/master_mechanical.php

tsarboland
January 1st, 2013, 01:55 PM
سلام
چجوری میشه پاسپورت ثانویه گرفت؟

moghbel
January 20th, 2013, 05:56 PM
سلام به همه دوستان
من فوق لیسانس عمران هستم میخواستم ببینم می تونم برای دکتری در قطر ادامه تحصیل بدم.آیا باید هزینه پرداخت کنم برای تحصیل کردن؟یا اونجا بورس میکنند؟
اوضاع کار در قطر به چه صورتی است؟
آیا کسی در ایران هست که بتونه من رو بفرسته اونجا؟
خواهش میکنم اگه کسی اطلاعات دقیقی داره دریغ نکنه.

AHMD222
March 31st, 2013, 06:45 AM
سلام دوستان
من چند تا سوال داشتم و ممنون میشم راهنمایی کنید
1- من دیپلم نرم افزار کامپیوتر دارم، برای اخذ ویزای تحصیلی چه پیش نیازهایی دارم؟
2- معمولا پروسه اخذ ویزا چه مدت طول می کشه؟
3- اگه دانشجویی متاهل باشه به همسرش هم ویزا میدن؟ همسرش اجازه اشتغال داره؟
پیشاپیش از حسن توجه و پاسخ شما دوستان عزیز ممنون هستم

khavand
August 17th, 2013, 02:35 AM
سلام دوستان من میخواستم بدونم برای تحصیل در مقطع لیسانس ازمون sat اجباریست
برای پذیرش لزومی داره ختما با موسسه های اعزام دانشجو ارتباط برقرار کرد اگر آره لطفا چند موسسه معتبر را پیام دهید
اگر از الان برای پروسه پذیرش اقدام کرد برای چه ترمی قادر به گرقتن پذیرش خواهم بود؟
تحصیل در کدام دانشگاههای قطر به صرفه تر دانشگاه ملی قطر ؟ یا شعبه های دانشگاههای امریکایی؟

IELTS
August 17th, 2013, 10:15 PM
مسلماً بستگی به دانشگاه و رشته شما داره. در برخی از دانشگاههای امریکایی من دیدم برای فوق و دکتری همون موارد و حداقل های امریکا مد نظره، در خصوص دانشگاههای امریکایی به نسبت بحث فاند و تحصیل به زبان انگلیسی مطرحه و تا اونجا که میدونم تنها دانشگاه UNIVERSITY OF DOHA برخی رشته به انگلیسی داره و سایر دانشگاه عربی به عربی تدریس میکنن. برای پیدا کردن ترمها دقیقاً باید سایت دانشگاهها رو چک کنی

khavand
August 18th, 2013, 02:43 PM
خیلی ممنون
من میخوام برای لیسانس اقدام کنم نمیدونم از کجا شروع کنم
از طریق سایتشون بهشون درخواست بدم یا نه با مراحل اشنایی ندارم
جوابمم نگرفتم ایا لزومی داره که با موسسات اعزام دانشجو وارد شم یا نه خیلی ممنون
اگر اره لیست موسسات معتبر و از کجا پیدا کنم

IELTS
August 19th, 2013, 02:46 AM
خیلی ممنون
من میخوام برای لیسانس اقدام کنم نمیدونم از کجا شروع کنم
از طریق سایتشون بهشون درخواست بدم یا نه با مراحل اشنایی ندارم
جوابمم نگرفتم ایا لزومی داره که با موسسات اعزام دانشجو وارد شم یا نه خیلی ممنون
اگر اره لیست موسسات معتبر و از کجا پیدا کنم

تو لینکهای سایت دانشگاههای قطر باید دنبال undergraduate و یا bachelor بگردید در قسمت admission requirements بدنبال مدارکی که باید ارسال کنی خیلی پیچیده نیست اگرم جایی گیر داشتی به international affairs ایمیل بزن. من موسسه ای در ایران ندیدم برای قطر کار کنه هر چند توصیه ام نمیکنم. ببین شما مسلماً برای زبان انگلیسی باید معدل پیش دانشگاهی و دیپلمت بالا باشه ضمن اینه نمره زبان هم نیازه

smam
August 19th, 2013, 03:15 PM
سلام من با این رزومه شانسی واسه اپلای کردن دارم.در ضمن می خوام تمام هزینه زندگیم از طریق پولی که بهم میدن فراهم شه.هر دانشگاهی باشه فقط پولش زندگیه دانشجوییمو تامین کنه

معدل کارشناسی 14 از دانشگاه مازندران

رتبه کنکور ارشدم 12

معدل ارشد 16/10از دانشگاه تهران

3 تا مقاله isi دارم

نمره تافلمم 102
برق می خونم
کارشناسی قدرت بودم،ارشد کنترل.پایانامه ارشدم روی شهرک های هوشمند انرژی بوده (فتوولتاییک و انرژی بادی)
سابقه تدریس در تیزهوشان
برگزاری کلاس ها و کارگاهای آموزشی در دانشگاه
میتونم m.s از قطر با یک fund خوب بگیرم

CA1002
September 28th, 2013, 02:17 AM
سلام....یه چند وقتی که تو فکره اینم برم قطر....شرایط ...ویزا ...کار...کار معماری ...اقامتشو و... از هر کی میپرسم نمیدونه...این سایت رو اتفاقی پیدا کردم...امیدوارم به نتیجه برسم ....

vahidnaghshin
January 20th, 2014, 07:03 PM
در مورد کار پس از اتمام فارغ التحصیلی بگید!

amirfriendship
March 7th, 2014, 12:18 AM
دوستان من لیسانس عمران با معدل 12.11 دارم!
اما ارشد مدیریت اجرایی دارم با معدل تقریبلا 16.می گم تقریبا چون هنوز دفاع نکردم.مقاله ام هم داره آماده میشه.فقط..
می خواستم بدونم با این اوصاف برای ارشد عمران اقدام کنم آیا احتمال فاند بیشتر نیست؟
یا برای دکترای مدیریت اقدام کنم؟
مقوله وام و درست درک کردم.حالا میخوام بدونم هزینه زندگی و چطور باید کاور کرد؟
من 8 سال سابقه کار اجرایی عمرانی دارم.بهدردشون می خوره؟

IELTS
March 7th, 2014, 06:29 AM
دوستان من لیسانس عمران با معدل 12.11 دارم!
اما ارشد مدیریت اجرایی دارم با معدل تقریبلا 16.می گم تقریبا چون هنوز دفاع نکردم.مقاله ام هم داره آماده میشه.فقط..
می خواستم بدونم با این اوصاف برای ارشد عمران اقدام کنم آیا احتمال فاند بیشتر نیست؟
یا برای دکترای مدیریت اقدام کنم؟
مقوله وام و درست درک کردم.حالا میخوام بدونم هزینه زندگی و چطور باید کاور کرد؟
من 8 سال سابقه کار اجرایی عمرانی دارم.بهدردشون می خوره؟

اینکه سابقه کارت مرتبط باشه شاید بکار شما بیاد. اما در کل بستگی داره برای چه دانشگاهی بخواهی اقدام کنی. دانشگاههای شعبات امریکایی ازت نمره زبان و GRE میخوان. به هر حال اگر فرصت بهتری پیدا کردی جای دیگری رو هم در نظر بگیر

amirfriendship
March 7th, 2014, 08:31 PM
اینکه سابقه کارت مرتبط باشه شاید بکار شما بیاد. اما در کل بستگی داره برای چه دانشگاهی بخواهی اقدام کنی. دانشگاههای شعبات امریکایی ازت نمره زبان و GRE میخوان. به هر حال اگر فرصت بهتری پیدا کردی جای دیگری رو هم در نظر بگیر

شما پیشنهاد بهتری دارین؟
منب رام مهمه که اگر برای ادامه تحصیل می رم یا بعدش کار کنم یا بورس بگیرم.برای همین رو قطر فوکوس کردم.دیدم عمران به دردشون می خوره

kiaaana
April 12th, 2014, 06:11 PM
دوستان عزیز سلام ،
من یه پذیرش از دانشگاه Northwestern دارم که فاندش رو قطر می ده. مدرک به اسم Northwestern داده میشه ولی باید بعد از سال اول از آمریکا بیام Qatar University با یک استاد دیگه کار کنم. البته برای دفاع از پروپوزال و تز و ... باید سر ددلاین ها به آمریکا برگردم ( حداقل سالی یکبار باید برگردم و یه چند ماه بمونم)
دوستانی که تجربه این برنامه ها را دارند، لطف می کنین چند تا سوال من رو رو پاسخ بدید.
1- چقدر احتمالش هست که بتونم ویزا هم برای آمریکا و هم قطر با این شرایط برای کل دوران تحصیلم بگیرم و مشکلی پیش نیاد؟
2- به نظر شما ارزش داره که توی دانشگاه قطر با فاند بهتر و البته مرتبه علمی پایین تر درس بخونم؟

kiaaana
April 13th, 2014, 10:57 AM
کسی نبود که به من کمک کنه؟!

farno0osh
April 22nd, 2014, 10:31 AM
سلام دوستان

خواهش میکنم من راهنمایی کنید

در سایت دانشگاه قطر نوشته:QR 1250 per credit hour

این یعنی چی؟

ahanpoush
April 27th, 2014, 02:14 PM
سلام دوستان
من لیسانس مکانیک دارم با معدل 13.71
Ielts رو هم تا تابستون می گیرم .
3 سال سابقه کار در زمینه نیروگاه رو دارم.
شانسی برای دانشگاه های قطر برای ارشد دارم؟
در ضمن می تونم رشته های دیگه ای رو هم انتخاب کنم مثل معماری یا هتل داری یا بازرگانی ؟
متشکرم - امین

IELTS
May 2nd, 2014, 09:36 PM
سلام دوستان
من لیسانس مکانیک دارم با معدل 13.71
Ielts رو هم تا تابستون می گیرم .
3 سال سابقه کار در زمینه نیروگاه رو دارم.
شانسی برای دانشگاه های قطر برای ارشد دارم؟
در ضمن می تونم رشته های دیگه ای رو هم انتخاب کنم مثل معماری یا هتل داری یا بازرگانی ؟
متشکرم - امین

برای رشته مکانیک نیاز به داشتن نمره جی ار ای هم داری.
مگر اینکه از اول لیسانس بخونی.

sam1390
May 5th, 2014, 11:59 AM
سلام

کسی جواب سوال من رو میدونه. ایا دانشگاه قطر ویزای همراه میده؟ اگر نده آیا امکان داره که دانشجو از قطر دعوت نامه برای همسرش ارسال کنه؟

IELTS
May 14th, 2014, 09:48 AM
سلام

کسی جواب سوال من رو میدونه. ایا دانشگاه قطر ویزای همراه میده؟ اگر نده آیا امکان داره که دانشجو از قطر دعوت نامه برای همسرش ارسال کنه؟

ویزای همراه رو که مطمئن نیستم. اما دعوت نامه از دانشگاه باید به تایید بخش بین الملل و پلیس مهاجرت برسه و تنها برای 3 ماه اول و سپس تمدید میتونه.

JabbarSing
May 15th, 2014, 11:48 AM
سلام IELTS عزیز.
من تازه سربازیم تموم شده.لیسانس نرم افزار(آزاد 16) و ارشد فیزیک ذرات بنیادی(سمنان 15) و آیلتس(6.5).چون دو رسته متفاوت خوندم احتمال پذیرش در فیزیک خیلی کم هستش.
میخوام با قدرت برای رشته های اقتصاد و فایننس در مقاطع ارشد و دکترا اقدام کنم.
اولا شانسم با این بک گراند چجوری هست؟
شانس گرفتن بورس در مقطع ارشد چی؟
ممنون.

IELTS
May 15th, 2014, 01:13 PM
سلام IELTS عزیز.
من تازه سربازیم تموم شده.لیسانس نرم افزار(آزاد 16) و ارشد فیزیک ذرات بنیادی(سمنان 15) و آیلتس(6.5).چون دو رسته متفاوت خوندم احتمال پذیرش در فیزیک خیلی کم هستش.
میخوام با قدرت برای رشته های اقتصاد و فایننس در مقاطع ارشد و دکترا اقدام کنم.
اولا شانسم با این بک گراند چجوری هست؟
شانس گرفتن بورس در مقطع ارشد چی؟
ممنون.

تا اونجا که اطلاع دارم بحث بورس و گرنت اموزشی به رشته و رزومه شما بستگی داره. اگر بخوای برای شعبات دانشگاهها ی امریکایی اقدام کنی باید نمره جی ار ای و جی مت رو هم ارائه کنی. بهتره اول از بخش ادمیشن بپرسی مشکی از اینکه فوق رو فاینانس بخونی دارن یا نه!!! سپس باقی ماجرا!

petrolman
May 18th, 2014, 06:19 PM
سلام دوستان من میخوام بدونم از چه دانشگاه هایی تو قطر امکان پذیرش گرفتن هست من مهندسی نفت خوندم و معدلم تو کارشناسی 17.5 و تو ارشد که دانشگه تهران خوندم هم همین حدود هست. زبانم هم خوبه فقط نمیدونم باید چیگار کنم میشه راهنماییم بکنید

IELTS
May 26th, 2014, 08:09 AM
سلام دوستان من میخوام بدونم از چه دانشگاه هایی تو قطر امکان پذیرش گرفتن هست من مهندسی نفت خوندم و معدلم تو کارشناسی 17.5 و تو ارشد که دانشگه تهران خوندم هم همین حدود هست. زبانم هم خوبه فقط نمیدونم باید چیگار کنم میشه راهنماییم بکنید

یعنی چی که چیکار کنید؟؟ باید با دانشگاهها مکاتبه کنی. رشته شما جزو رشته های بسیار خوب در قطر محسوب میشه دانشگاههای زیادی هستن که ارائه میدن. اگر برای دانشگاههای شعبات امریکایی دوحه قراره اقدام کنی باید نمره زبان و جی ار ای بالایی داشته باشی. بهتره به لیست دانشگاههای قطر (اینجا) (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_universities_and_colleges_in_Qatar) مراجعه کنی.

kaminice
July 17th, 2014, 08:43 PM
سلام. من فوق لیسانس عمران و فوق لیسانس معدن دارم. مقاله ISI هم دارم. میخواستم برای رشته نفت از دانشگاه تکزاس قطر پذیرش بگیرم. وزارت علوم ایران مدرک دکتری این دانشگاه رو تایید میکنه؟ برای پیدا کردن کار تو اونجا از ایران امیدی هست؟

alirezalatifi
August 22nd, 2014, 10:55 AM
دوستان من امکان ارسال موضوع ندارم برای همین اینطوری سوالمو میپرسم

من تا 2 ماه دیگه ارشدم از خواجه نصیر با معدل 17.4 تموم میشه---رشته مکانیک گرایش انرژی---چندتا کنفرانس و ژورنال داخلی هم دارم اما دارم رو ISI کار میکنم
زبانمم شروع کردم برای TOEFL
میخواستم ببینم دانشگاه ملی قطر دکترا داره اصلا؟
مرسی

IELTS
August 22nd, 2014, 12:11 PM
دوستان من امکان ارسال موضوع ندارم برای همین اینطوری سوالمو میپرسم

من تا 2 ماه دیگه ارشدم از خواجه نصیر با معدل 17.4 تموم میشه---رشته مکانیک گرایش انرژی---چندتا کنفرانس و ژورنال داخلی هم دارم اما دارم رو ISI کار میکنم
زبانمم شروع کردم برای TOEFL
میخواستم ببینم دانشگاه ملی قطر دکترا داره اصلا؟
مرسی

شاسنت خوبه. و دکتری مکانیک هم ارائه میشه.
به نظرم با تافل بالا میتونی اقدام کنی. بهتره برای پذیرش و سوالات کل اینجا (http://www.qu.edu.qa/engineering/mechanical/contactus.php)رو نگاه کنی. ضمن اینکه با اساتید هم در ارتباط باش (اینجا (http://www.qu.edu.qa/engineering/mechanical/faculty/index.php))

sina_mitra
September 27th, 2014, 05:50 PM
سلام

زبان تحصیل انگلیسی هستش. بله اسکالرشیپ میدن و مستلزم به داشتن نمره تافل خوب است. اسکالرشیپ هم ندن میتونید وام تحصیلی بگیرید و ازاش برای دانشگاه کار کنید.

میتونید خودتون اپلکیشن فرم رو پر کنید و بعد که پذیرشتون اومد تشریف ببرید سفارت و تقاضای ویزای تحصیلی کنید. میتونید از طریق موسسات اقدام کنید به قیمت 750 هزار تومان

موفق باشید

سلام
امکان داره شماره و آدرس و یا سایت موسسه جهت درخواست پذیرش دانشگاه های قطر رشته همندسی نفت برای کارشناسی و هم برای دکترا را برایم ارسال کنید

pari66
October 7th, 2014, 11:06 PM
سلام
امکان داره شماره و آدرس و یا سایت موسسه جهت درخواست پذیرش دانشگاه های قطر رشته همندسی نفت برای کارشناسی و هم برای دکترا را برایم ارسال کنید

ممکنه ی موسسه برام معرفی کنید. من میخوام دکترای حقوق نفت و گاز بخونم. میخوام ببینم تو کشور قطر یا امارات این رشته ارائه میشه یا نه ؟؟ با سپاس

amirfriendship
October 21st, 2014, 02:50 PM
آیا کسی که قطر درس بخونه می تونه بعدا تقاضای اقامت کنه یا مثل بسیاری از کشورهای عربی اقامت دائم نمی دن؟