PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال درباره کسر خدمت سربازی (قانون جدید: تغيير مدت خدمت دوره ضرورت از سال 91)

صفحه ها : [1] 2 3 4 5

arash642004
August 22nd, 2009, 06:07 PM
با سلام به همگی
من کسر خدمتی به اندازه 14 ماه دارم (15% جانبازی و 5 ماه حضور در جبهه) و الان دانشجوی کارشناسی ارشد هستم.
میخواستم ببینم:
1-برای محاسبه کسر خدمت و اعزام حتما باید فارغ التحصیل بشم یا الان هم میتونم اقدام کنم؟
2-و اگه الان بتونم اقدام کنم برام از 16 ماه کارشناسی ارشد حساب میشه یا 18 ماه کارشناسی؟
3-و اینکه من اگه شهریور فارغ التحصیل بشم میتونم سربازیمو برم و سپتامبر سال بعدش اونور باشم؟ (با محاسبه مدت زمان پست دفترچه و زمان اعزام و 2 ماه آموزشی)
با تشکر

paul vittii
August 22nd, 2009, 07:49 PM
بنده هم به اندازه ی شما کسری خدمت دارم اما چون احتمال میدم پس از فارغالتحصیلی تا اعزام معطلی داشته باشه بی خیال سربازی شده ام.

arash642004
August 22nd, 2009, 09:20 PM
بنده هم به اندازه ی شما کسری خدمت دارم اما چون احتمال میدم پس از فارغالتحصیلی تا اعزام معطلی داشته باشه بی خیال سربازی شده ام.

یعنی وثیقه میذارید؟
آخه آدم واسه 2 ماه آموزشی زورش میاد!! بعدشم شاید بشه هم از این ور سربازی رو 2 ماهی جلو انداخت هم از اونور یکم دیفر کرد، نمیدونم.
از دوستان اگه کسی نظری در اینباره داره لطفا کمک کنه

azim_utd
August 22nd, 2009, 10:09 PM
یعنی وثیقه میذارید؟
آخه آدم واسه 2 ماه آموزشی زورش میاد!! بعدشم شاید بشه هم از این ور سربازی رو 2 ماهی جلو انداخت هم از اونور یکم دیفر کرد، نمیدونم.
از دوستان اگه کسی نظری در اینباره داره لطفا کمک کنه

من یکی رو می شناسم ک همینطور پدرش رزمنده بود و فقط نیاز داشت که آموزشی رو بره و کارت بگیره، کنکور رو که داد، تو تابستون رفت آموزشی و کار رو تموم کرد، خیلی هم معطل اعزام نشد، می تونید برید تو جلسه ی مردمی صحبت کنید تا سریع اعزام بشین یا تاریخ اعزامتون رو با کسی عوض کنید...

موفق باشید

arash642004
August 22nd, 2009, 10:19 PM
من یکی رو می شناسم ک همینطور پدرش رزمنده بود و فقط نیاز داشت که آموزشی رو بره و کارت بگیره، کنکور رو که داد، تو تابستون رفت آموزشی و کار رو تموم کرد، خیلی هم معطل اعزام نشد، می تونید برید تو جلسه ی مردمی صحبت کنید تا سریع اعزام بشین یا تاریخ اعزامتون رو با کسی عوض کنید...

موفق باشید

منظورتون کنکور کارشناسی بود؟ یعنی وقتی محصل بود دفترچه پست کرده بود؟
من هنوز نمیدونم که باید فارغ التحصیل بشم اول یا الانم میتونم درخواست بدم.
ممنون

azim_utd
August 22nd, 2009, 10:23 PM
منظورتون کنکور کارشناسی بود؟ یعنی وقتی محصل بود دفترچه پست کرده بود؟
من هنوز نمیدونم که باید فارغ التحصیل بشم اول یا الانم میتونم درخواست بدم.
ممنون

بله منظورم کارشناسی بود...

شما در حین تحصیل می تونید برای معافیت کفالت اقدام کنید...

arash642004
August 22nd, 2009, 11:03 PM
بله منظورم کارشناسی بود...

شما در حین تحصیل می تونید برای معافیت کفالت اقدام کنید...

ولی من که معاف کفالت نیستم، فقط کسری خدمت دارم.

azim_utd
August 22nd, 2009, 11:08 PM
ولی من که معاف کفالت نیستم، فقط کسری خدمت دارم.

آهان! ببخشید...
این دوست من معافی کفالت بود...

arash642004
August 22nd, 2009, 11:23 PM
آهان! ببخشید...
این دوست من معافی کفالت بود...

خواهش میکنم، به هر حال ممنونم.
منتظر نظر دوستانی هستم که در زمینه کسری تجربه ای دارند...

arash642004
October 23rd, 2009, 08:46 PM
سلام دوستان.
من یه مشکل یا در واقع سوالی برام پیش اومده که میپرسم و لطفا راهنمایی کنید.
به خاطر جانبازی و حضور در جبهه پدرم فقط 2 ماه آموزشی و یا نهایتا 3 ماه سربازی دارم. اما تازگی یک بیماری پیدا کردم! که تو دفترچه نوشته معاف دائم. حالا میخواستم بپرسم که به نظرتون با توجه به مضایا و معایب زیر که میگم کدوم رو انتخاب کنم؟
کسر خدمت: مضیتش اینه که وقتی آموزشی رو رفتم خیالم راحته که کار تمومه و عیبش هم اینه که باید کلی علاف پست دفترچه منتظر رسیدن اعزام و رفتن دو ماه آموزشی و ... باشم
معافیت پزشکی: مضیتش اینه که اگه معاف بشم هیچی نمیرم! اما عیبش اینه که تو سایت نظام وظیفه نوشته معاف ها هم ممکنه تشخیص داده بشه که میتونن آموزشی برن و تازه اگه نرن هم کارت موقت 3 ساله میاد که بعدش باید آموزشی رو برن!! حالا نمیدونم این کارت موقت برا پاسپورت مشکل ایجاد میکنه یا نه یعنی باید وثیقه بزاریم که بعد سه سال برمیگردیمو میریم آموزشی یا نه؟!!

من احتمالا شهریور فارغ التحصیل میشم و شهریور سال بعدش باید اونور باشم. حالا با توجه به وقت نظرتون اینه که کدوم رو انجام بدم و در ضمن وثیقه هم نمیخوام بزارم.
ممنون از جواباتون

arash642004
October 24th, 2009, 09:31 PM
any idea?!

rm_cpu
October 24th, 2009, 09:38 PM
چون در کشور ما هر لحظه ممکنه قانون عوض بشه به نظر من آموزشی رو برید (شک نکنید) ، البته قبلش هم می تونید برای معافی اقدام کنید که برای معافی خیلی سلیقه ای عمل میشه و معمولا خیلی بد معاف میکنند (یعنی سخت میگیرند) ، تازه اگر هم معاف بشید احتمالا آموزشی رو باید برید (در این مورد بپرسید) ، حالا خدا بد نده بیماریتون چی هست ؟

arash642004
October 25th, 2009, 12:54 AM
چون در کشور ما هر لحظه ممکنه قانون عوض بشه به نظر من آموزشی رو برید (شک نکنید) ، البته قبلش هم می تونید برای معافی اقدام کنید که برای معافی خیلی سلیقه ای عمل میشه و معمولا خیلی بد معاف میکنند (یعنی سخت میگیرند) ، تازه اگر هم معاف بشید احتمالا آموزشی رو باید برید (در این مورد بپرسید) ، حالا خدا بد نده بیماریتون چی هست ؟

بند 21 بیماری های گوارشی (مگا کولون <تو مایه های بار مغناطیسی!!>). برا درد معده رفته بودم دکتر این هم پیدا شد!! دوستم پارسال با بند 22 معاف شد طرفای اسفند و آموزشی هم نرفت. میگفت خوبی این گوارشی ها اینه که نامه دکترتو میبری با عکسا و اینا پیش دکتر سپاه تو بقیع الله و اون نگاه میکنه و نظر میده، دیگه نیاز به آزمایش مجدد نیست. کل پروسه براش 4 ماه طول کشید. انقدر قانون عوض شده که معلوم نیس الان چطوره

FM.Shinobi
May 2nd, 2010, 03:15 PM
سلام !

سوال داشتم :"> ، من دانشجوی سال آخر کارشناسی هستم ، یعنی آخر سال 89 یا اول سال 90 درسم تموم می شه ، پدر من سابقه جبهه دارن که 24 ماهه اون مدارکش هست ولی بعضی از هم خدمتی های پدرم بالای 50 ماه خدمت دارن ، پدر من هم سوابقشون نیست !
تک پسر هستم و پدرم زیر 50 سال هستن ، چشمام ضعیفن(2.5و2.75) ! میگرن دارم(سوابق درمان موجود است) :D اما قبل از اینکه ورزش کنم ازیت می شدم !
آیا من میتونم معافیت کامل بگیرم ؟
اگر نه ، چقدر از خدمتم کسر می شه ؟
در حال تحصیل می تونم اقدام کنم ؟
اگر به سال 90 برسم چه شرایطی پیش می آید ؟
آیا پیشنهادی برای من دارید ؟

لطفا راهنماییم کنید ،پیشاپیش از ایرادات احتمالی به متنم تقاضای بخشش می کنم :) ، با تشکر فراوان .

arman21
May 3rd, 2010, 05:12 PM
سلام
من 13 ماه کسرس خدمت از جبهه بابام میگیرم و 3 ماه از بسیج و دانشجوی ترم 6 مهندسی برق هستم
میشه همه مدارکمو بفرستم بهم معافی بدن ؟ چون 2 ماه اموزشی تو دفترچه نوشته که لازم نیس برین و باید تعهد بدین

FM.Shinobi
May 4th, 2010, 10:26 AM
سلام !

کسی در موردی که عنوان کردم نظری داره ؟ زمان داره از دست می ره !

لطفا راهنماییم کنید ، با تشکر .

khoshtip10
May 27th, 2010, 12:48 PM
با سلام،
من پدربزرگم جانبازی و رزمندگی داره و هیچ کدوم از پسراش از کسر خدمت استفاده نکردن. آیا من که نوه اشم هستم می تونم از کسر خدمت استفاده کنم؟

با تشکر از دوستان

setareee
June 20th, 2010, 10:02 PM
سلام

میخوام بدونم کسی هست که از امتیاز جانبازی پدر و حضور در جبهه پدر "به طور همزمان" استفاده کرده باشه یا مطمئن باشه که میشه این کارو کرد؟ مثلاً با 10 درصد جانبازی و 9 ماه حضور در جبهه واقعاً 12 ماه از سربازی کم میشه؟

سوال دوم اینکه از زمان پست دفترچه معمولا 5 یا 6 اه یا حتی بیش تر طول میکشه تا اعزام کنن. حداکثر چقدر میشه این زمان رو کوتاه کرد؟ راه قانونی داره؟

و سوال آخر...تا جایی که میدونم در صورت استفاده از کسر خدمت مراحل این کار باید بعد از تعیین پادگان محل خدمت انجام بشه. اونوقت بامبول در نمیارن؟!
کلا چقدر طول میکشه تا کارت پایان خدمت رو بعد از انجام اون چند ماه باقیمونده از سربازی بدن؟

FM.Shinobi
June 24th, 2010, 12:40 AM
سلام

میخوام بدونم کسی هست که از امتیاز جانبازی پدر و حضور در جبهه پدر "به طور همزمان" استفاده کرده باشه یا مطمئن باشه که میشه این کارو کرد؟ مثلاً با 10 درصد جانبازی و 9 ماه حضور در جبهه واقعاً 12 ماه از سربازی کم میشه؟

سوال دوم اینکه از زمان پست دفترچه معمولا 5 یا 6 اه یا حتی بیش تر طول میکشه تا اعزام کنن. حداکثر چقدر میشه این زمان رو کوتاه کرد؟ راه قانونی داره؟

و سوال آخر...تا جایی که میدونم در صورت استفاده از کسر خدمت مراحل این کار باید بعد از تعیین پادگان محل خدمت انجام بشه. اونوقت بامبول در نمیارن؟!
کلا چقدر طول میکشه تا کارت پایان خدمت رو بعد از انجام اون چند ماه باقیمونده از سربازی بدن؟

سلام !
من این کار رو خودم انجام ندادم هنوز ! اما امروز تو روزنامه یک سری مطالب راجع بهش خوندم ، سعی می کنم در اولین فرصت کامل بنویسم براتون . اینارو فعلا یادمه ! که هر 1 درصد جانبازی بیش از 40 روز کسر خدمت میدن ! و هر 30 روز خدمت پدر 18 روز کسر خدمت پسر میدن ! با این ترتیب و حسابای سر انگشتی من بیش از 12 ماه می شه کسر خدمت ، از دفاتر پلیس + 10 هم می تونید اقدام کنید قبل رفتن وضعیت خدمتتون رو مشخص کنید .

در مورد تسریع رفتن به سربازی من تو همین تالار خوندم که ظاهرا میشه در جلسات هفتگی مطرح کرد و سریع تر رفت ....

بقبه موارد رو اطلاع ندارم ! اما فکر کنم قبل رفتن مشخص می شه برامون ...

موفق باشید .

Neo-Vet
August 8th, 2010, 11:16 PM
من دو هفته دیگه 1 شهریور تاریخ اعزامم هست محل اعزام: نیشابور (سپاه)

جمعا 13 ماه هم کسر خدمت جور کردم. کل مدت زمانی که باید سربازی برم 15 ماه هست، یعنی 2 ماه آموزشی باید برم نیشابور! (جایی که عرب نی انداخت!).

سوالم اینه که: اگر 2 ماه دیگه هم کسر خدمت جور کنم (از محل سوابق جبهه پدرم) به طور "کامل" معاف میشم یا نه حتمن اون "2 ماه آموزشی" رو هم "باید" برم؟

mehdi_estaji
August 9th, 2010, 12:39 AM

جمعا 13 ماه هم کسر خدمت جور کردم. کل مدت زمانی که باید سربازی برم 15 ماه هست، یعنی 2 ماه آموزشی باید برم نیشابور! (جایی که عرب نی انداخت!).

سوالم اینه که: اگر 2 ماه دیگه هم کسر خدمت جور کنم (از محل سوابق جبهه پدرم) به طور "کامل" معاف میشم یا نه حتمن اون "2 ماه آموزشی" رو هم "باید" برم؟

دوست عزيز اولا نيشابور جاي خوبي هستش و شما هم تو بهترين وقت آب و هوايي ميرين خدمت. راجب سواله ديگه ي شما بايد بگم شما بايد آموزشي رو حتما برين.اي كاش من جاي شما بودم چون كارت سبز سپاه رو دارم و اموزشي معاف هستم و فقط 3_4 روز براي كاراي اداري بايد ميرفتم پادگان

arash-iran
August 9th, 2010, 01:12 AM

دوست عزیز! ! من مدتی که باید برم سربازی حدود 10 تا 15 روزه ! ولی طبق قانون کسانی که کسر خدمت دارند باید حداقل 2 ماه آموزشی برن.
راستی منم 1 شهریور اعزاممه.

pimi810
September 11th, 2010, 01:43 PM
یه بخشنامه پیدا کردم در مورد تعیین زمان خاتمه ی جنگ تو مناطق مختلف کشور اینجا هم می ذارم. طبق این بخشنامه پایان جنگ تو مناطق شمالغرب کشور 77/1/1 عنوان شده. یعنی تا این تاریخ شمالغرب منطقه عملیاتی بوده. سوال من اینه که مثلا" بابای من از 55 اینا تا 79 شمالغرب پیوسته خدمت کرده الان من بخوام کسر خدمت بگیرم خدمت بابام تا تا 77 برام حساب میشه درسته؟

این تاریخ برای بقیه مناطق کشور 25/7/67 نوشته شده.

mansoore
September 13th, 2010, 07:53 AM
سلام. خسته نباشید بچه ها. من یک کمک میخوام یعنی یک سوال دارم میتونید راهنمایی ام کنید؟
پدر من از ماه آذر 58 تا 60 خدمت سربازی اشان را در ژاندارمری یا همان نیروی انتظامی زابل و ایرانشهر (زاهدان) بوده اند. الان برای برادرم میتونیم کسری خدمت بگیریم. یعنی زاهدان جزو مناطق حساب میشود یانه؟ الان رفتم نیروی انتظامی شهر خودمان گفته اند باید برید زاهدان.
ممنون میشم کمکم کنید. فوری لطفا

Heidari66
October 7th, 2010, 11:36 PM
سلام دوستان
پدر بنده 10 درصد جانبازی و 39 ماه خدمت جبهه دارن که جمعا میشه 49 ماه
چندسال پیش که قانون معافیت 50 ماه بود برادرم با 49 ماه خدمت معاف شد
حالا که معافیت 30 ماه شده ، من میتونم از 19 ماه باقی استفاده کنم و کسری خدمت بگیرم؟!

ممنون

qwerty123456
November 13th, 2010, 09:41 PM
شرايط و ضوابط بهره‌مندي از تسهيلات كسرخدمت

مشمولان وظيفه عمومي و سربازان در حال خدمت، در صورت داشتن شرايط زير، از تسهيلات كسرخدمت بهره‌مند مي‌شوند:

1.مدت خدمت دوره ضرورت يكي از فرزندان جانبازاني كه ميزان جانبازي آنان كمتر از 25درصد مي‌باشد به تناسب ميزان درصد جانبازي كسر مي‌شود. مدت كسرخدمت به ميزان 72 درصد ميزان جانبازي خواهد بود.

2.مدت خدمت دوره ضرورت يكي از فرزندان رزمندگاني كه مدت سابقه حضور آنان در جبهه كمتر از 30 ماه مي باشد به تناسب مدت سابقه جبهه كسر مي‌شود. مدت كسرخدمت به ميزان 60درصد مدت حضور در جبهه مي‌باشد.
3.مدت خدمت دوره ضرورت يكي از فرزندان آزادگاني كه سابقه اسارت آنان كمتر از 3سال مي‌باشد به تناسب مدت اسارت كسر مي‌شود. مدت كسرخدمت به ازاي هر سال اسارت شش ماه‌ مي‌باشد.
4.يكي از فرزندان شهدا كه سابقه حضور شهيد در جبهه كمتر از 30 ماه مي‌باشد مي‌تواند همانند رديف دوم از تسهيلات كسرخدمت استفاده نمايد.
5.مشمولان يا سربازاني كه داراي سابقه فعاليت بسيج مي‌باشند، برابر ضوابط مربوط حداكثر از 9 ماه كسرخدمت بهره‌مند مي‌شوند. همچنين افراديكه دوره آموزش تكميلي و آموزش تخصصي بسيج را نيز گذرانده‌اند به ترتيب از دو ماه و يك ماه كسرخدمت برخوردار خواهند شد.
6.مدت خدمت دوره ضرورت كاركنان وظيفه فوق ليسانس و بالاتر محقق و مخترع برابر ضوابط مربوط، دو ماه تا يكسال كسر مي‌گردد.
7.مدت خدمت دوره ضرورت مشمولين ليسانس يك ماه، فوق ليسانس دو ماه، دكتري سه ماه و فوق دكتري چهار ماه كسر مي‌گردد.

نحوه اعمال كسرخدمت:
1.چنانچه مجموع كسرخدمتهاي مشمول منجر به اتمام دوره ضرورت خدمت وظيفه عمومي (بدون اعزام به خدمت) گردد براي مشمول كارت معافيت دائم صادر مي‌شود.
2.چنانچه مجموع كسرخدمتهاي مشمول كمتر از مدت خدمت مقرر قانوني باشد، اگر مدت خدمت باقيمانده صرفاً با طي دوره آموزش رزم مقدماتي به اتمام برسد، پس از اتمام دوره آموزشي، براي مشمول كارت معافيت دائم صادر مي‌شود و در صورت انجام مابقي خدمت در يگان- به هر ميزان كه باشد- ، كارت پايان خدمت براي وي صادر مي‌گردد.
3.سربازاني كه در حال انجام خدمت هستند گواهي‌هاي مربوط به كسرخدمت را به يگان خدمتي مربوطه ارايه تا نسبت به كسرخدمت آنها اقدام شود و مشمولاني كه هنوز به خدمت اعزام نشده‌اند، گواهي‌هاي مربوط به كسرخدمت را به دفاتر پليس+10 ارايه تا در برگه اعزام آنها درج گردد.
­برابر مقررات موجود، مدت خدمت دوره ضرورت در مناطق عادي 18 ماه، مناطق محروم و بد آب‌و‌هوا 17 ماه و مناطق عملياتي 16 ماه مي‌باشد.

منبع خبر:
http://www.police.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Instruction&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55&LayoutID=1d781213-f5c6-4e6b-b3a0-376931cdf1d8&ID=9b4f5cb8-3c00-459c-8b8e-7af2aadc2e48

polik
November 30th, 2010, 06:58 PM
فوری فوری
سلام دوستان من به سایت زیاد آشنا نیستم یک سوال داشتم پدرم کارت ایثار داره 24 ماه چه قدر از سربازیم کم میشه؟

mnavidm
December 1st, 2010, 03:44 PM
دوست عزیز! ! من مدتی که باید برم سربازی حدود 10 تا 15 روزه ! ولی طبق قانون کسانی که کسر خدمت دارند باید حداقل 2 ماه آموزشی برن.
راستی منم 1 شهریور اعزاممه.

مراحل کار این کسر خدمت دقیقا چه طوره ؟

بعد از گرفتن اون برگه که توش کسری خدمت از طرف یگان نظامی مشخص شد باید اون رو برد و توی تهران هم اوکی بشه ؟

کی اینو باید برای نظام وظیفه فرستاد ؟ همون موثع ثبت نام اعزام ؟ یا بعد از آموزشی ؟

shahram22
December 3rd, 2010, 07:00 PM
سلام
من پدرم از تاریخ 59/1/20 تا 61/1/20 خدمتش تو لشکر 64 ارومیه بوده که جز مناطق عملیاتی هستش . من آموزشی عجبشیر بودم و بابام رفتش گواهی تأیید خدمتش رو گرفت نوشته بود که شما 24 ماه در جبه های حق علیه باطل بوده اید . حالا آموزشی من تموم شده وستاد هوانیروز تهران تو لویزان افتادم . خواستم بدونم چقدر کسری بهم میخوره ؟ کل 24 ماه حساب میشه ؟ دوم اینکه گواهی اشتغال برای لشکر بگیرم یا نزاجا تهران ؟
من اعزامی 89/6/1 هستم و فوق دیپلم نقشه کشی دارم .
ممنون میشم راهنمایی کنید.

Ubermensch
December 4th, 2010, 11:03 PM
سلام دوستان

من 01/10/89 اعزام خواهم شد برای آموزشی در پادگان مدرس کرج متعلق به سپاه. با توجه به اینکه من سابقه بسیج و کارت بسیج دارم (البته کارت سبز سپاه رو ندارم) می خواستم بدونم که:
1. برای کسر خدمت می بایست بسیجی فعال باشم و یا اینکه این کسر خدمت شامل بسیجی عادی هم می شود؟
2. داشتن کارت بسیج در دوره آموزشی مزیتی ایجاد می کند؟ چون من شنیدم که به بسیجی ها در طول آموزشی درجشون رو میدن.

با تشکر فراوان

mokhteh
December 6th, 2010, 11:27 AM
دوستان من یه سوال دارم.
من پدرم کارت خدمت دوره احتیاط داره (6 ماه تاریخ خورده سال 60)، اطلاع دارین که جز سابقه حضور در جبهه حساب میشه یا نه؟
ممنون از جوابتون

shahram22
December 6th, 2010, 05:38 PM
دوستان من یه سوال دارم.
من پدرم کارت خدمت دوره احتیاط داره (6 ماه تاریخ خورده سال 60)، اطلاع دارین که جز سابقه حضور در جبهه حساب میشه یا نه؟
ممنون از جوابتون

آره داداش بهت کسری میخوره .

arash-iran
December 9th, 2010, 08:52 AM
مراحل کار این کسر خدمت دقیقا چه طوره ؟

بعد از گرفتن اون برگه که توش کسری خدمت از طرف یگان نظامی مشخص شد باید اون رو برد و توی تهران هم اوکی بشه ؟

کی اینو باید برای نظام وظیفه فرستاد ؟ همون موثع ثبت نام اعزام ؟ یا بعد از آموزشی ؟
بعد از گرفتن برگه کسری خدمت، باید ببرید لویزان(ستاد نیرو) تایید بشه و بعد از آموزشی به یگانی که توش افتادید تحویل می دید تا کارش شروع بشه.

ghanaat
December 24th, 2010, 01:00 PM
سلام. من چند ماه خدمت کرده ام و برای پاییز سال آینده پذیرش دارم ولی خدمتم تا اون تاریخ تمام نمیشه. میتونم از کسر خدمت بسیجی استفاده کنم ولی سوالاتی دارم:
1- دلیل کسر خدمت پشت کارت من نوشته میشه؟ بعضی ها میگن فقط ماه های کسر خدمت نوشته میشه و بعضی ها میگن تعداد ماه ها نوشته میشه به همراه اینکه مثلا کسری بسیجی بوده.
2- اگر کسری بسیجی داشته باشم و پشت کارت نوشته نشده باشه بهتره موقع مصاحبه بگم یانه.
3- اگر پشت کارت نوشته نمیشه آیا اونها امکان فهمیدن اینکه دلیل کسری چی هست را دارند یا نه؟
4- بسیجی بودن چقدر در صدور ویزا تاثیر داره؟

ممنون میشم سریع کمکم کنید چون زمانم کمه

mo_eini
December 24th, 2010, 04:58 PM
سلام. من چند ماه خدمت کرده ام و برای پاییز سال آینده پذیرش دارم ولی خدمتم تا اون تاریخ تمام نمیشه. میتونم از کسر خدمت بسیجی استفاده کنم ولی سوالاتی دارم:
1- دلیل کسر خدمت پشت کارت من نوشته میشه؟ بعضی ها میگن فقط ماه های کسر خدمت نوشته میشه و بعضی ها میگن تعداد ماه ها نوشته میشه به همراه اینکه مثلا کسری بسیجی بوده.
2- اگر کسری بسیجی داشته باشم و پشت کارت نوشته نشده باشه بهتره موقع مصاحبه بگم یانه.
3- اگر پشت کارت نوشته نمیشه آیا اونها امکان فهمیدن اینکه دلیل کسری چی هست را دارند یا نه؟
4- بسیجی بودن چقدر در صدور ویزا تاثیر داره؟

ممنون میشم سریع کمکم کنید چون زمانم کمه

دلیل کسر خدمت درج نمیشود.فقط تعداد روزهای کسر خدمت درج میشود.
واونا هم همچین امکانی ندارند.

soshianet
December 27th, 2010, 01:01 PM
من شنيدم كه نوشته ميشه كه كسر، كسر بسيج بوده ولي تو سفارت به كارت پايان خدمت نيازي نيست
بار اگه دوستان اطلاعات دقيقتري دارند بگن

mo_eini
December 28th, 2010, 09:16 PM
من شنيدم كه نوشته ميشه كه كسر، كسر بسيج بوده ولي تو سفارت به كارت پايان خدمت نيازي نيست
بار اگه دوستان اطلاعات دقيقتري دارند بگن
شنیدههای شما نادرسته.برای خیلی از مسایل مانند مهاجرت سفارتخانه ها اطلاعات دوره سربازی وترجمه کارت پایان خدمت را می خواهند.

soshianet
December 28th, 2010, 09:55 PM
شنیدههای شما نادرسته.برای خیلی از مسایل مانند مهاجرت سفارتخانه ها اطلاعات دوره سربازی وترجمه کارت پایان خدمت را می خواهند.
من منظورم براي ادامه تحصيله .. بازم اين مسئله وجود داره؟

a_belfi
December 29th, 2010, 12:00 AM
من منظورم براي ادامه تحصيله .. بازم اين مسئله وجود داره؟
سلام دوست عزیز,
آره, برای ویزای تحصیلی هم کارت پایان خدمت و ترجمه اون نیازه, البته به خاطر کسری بسیج Reject نمیکنن فقط ممکن یه کم پروسه بیشتر طول بکشه.

موفق باشید.

FM.Shinobi
January 4th, 2011, 10:26 PM
سلام !

آیا اطلاع دارید که قانون کسر خدمت پسر در سال 1390 هم اجرا میشه یا نه ؟!

hessam1
January 13th, 2011, 01:02 AM
با سلام!
من بخاطر جانبازی 20% پدرم مشمول 14.4 ماه کسری خدمت هستم. با توجه به اینکه دانشجوی دکترای خارج کشور هستم میخواستم ببینم کسی میدونه که
1. آیا الان میتونم با مدرک فوق لیسانسم (16 ماه خدمت) با انجام 2 ماه آموزشی کارت پایان خدمت بگیرم؟ چون شنیدم باید مرخصی تحصیلی گرفت که من نمیتونم.
2. سوال بعدم اینه که چطور میشه قبل از اعزام به آموزشی خدمتمو بندازم مناطق عملیاتی تا بهم 2 ماه کسر خدمت دیگه بخوره؟

خوش باشید جماعت

mohsen_taheri
January 13th, 2011, 09:01 PM
سلام به همه دوستان
در مورد کسر خدمت مشمولین فوق لیسانس که تحقیق یا پایان نامه مرتبط با امور دفاعی دارند می تونید از این لینک استفاده کنید
فک کنم چیزی کم نداشته باشه
http://www.iut.ac.ir/inside/article60.html
واسه این بخش هم باید برید به پادگان نظران تو میدان سبلان
از درب شمالی به سمت صیاد شیرازی یعینی درب نحبگان باید برید.خیلی راحت یه نسخه از پایان نامه شما رو میگیرنو بعد دوروز اگه به کارشون بیاد باهاتون تماس میگیرن تا ارزیابی دقیق تری بشه.من پیشنهادم اینه که همه این تست کنن.
در مورد بسیجی بودن و کسر خدمت بسیج فعال طبق پیگیری خودم شرایطش اینطوری
که باید عضو بسیج فعال باشید و بعد گرفتن نامه از پایگاه بسیج یا قرارگاه نامه رو به تایید سپاه استان برسونی
بعدش همون نامه به محل خدمت شما ارسال میشه و کسر خدمت می خورین.
من اول اسفند اعزام به خدمتم.واسم دعا کنید دوستان.
ارادتمند
محسن طاهری

soshianet
January 21st, 2011, 12:56 PM
من اين سئوال رو قبلا پرسيدم اما از اونجايي كه روز موعود براي تصميم‌گيري رسيده و هنوز دودلم مي‌خواستم بدونم؛ كسي رو ديديد يا شنيديد كه بخاطر كسر بسيجي كه پشت كارت پايان خدمت مي‌نويسن ريجكت كرده باشن؟ (كانادا، آمريكا و استراليا) اگر نه كه برم 3-4 ماه رو بگيرم. سپاسگزار

mokhteh
February 3rd, 2011, 11:14 AM
دوستان من یه سوال دارم.
من پدرم کارت خدمت دوره احتیاط داره (6 ماه تاریخ خورده سال 60)، اطلاع دارین که جز سابقه حضور در جبهه حساب میشه یا نه یعنی به ما کسری می خوره؟
من رفتم نظام وظیفه شهرمون گفتن که اگه تومنطقه بوده باشه حساب میشه در غیر اینصورت نه که پدر ما تو منطقه نبوده.
کسی تجربه اینو داره؟
ممنون میشم اگه جواب بدین

of
February 8th, 2011, 07:52 PM
سلام

این درسته که طول خدمت برای کسانی که فوق لیسانس دارند ۱۶ ماه (حتی در سال ۹۰) ؟؟

soshianet
February 15th, 2011, 04:15 PM
گفته ميشه خدمت در سال نود 24 ماهه است و براي فوق ليسانس‌ها 8 ماه كسر تحصيلي در نظر گرفته ميشه

gol
April 4th, 2011, 11:48 PM
با سلام خدمت همگی
یه سوالی داشتم خدمتتون. اگه طولانی میشه، شرمندم.
من احتمالا تا مهر، ارشدمو دفاع میکنم. و میتونم با جبهه بابام و یه مورد دیگه، 16 ماه کسری بگیرم. حالا موندم که الان برای معافی اقدام کنم یا نه؟ آخه شنیدم اگه کمتر از 2 ماه از خدمت باقی بمونه، دیگه حتی نیازی به آموزشی هم نیست و میشه معافی گرفت. و با توجه به قانون کنونی، اگه من با آخرین مدرک تحصیلی( لیسانس) برا کسری اقدام کنم، 17 ماه خدمت خواهم داشت که 16 ماه کسری دارم و اون 1 ماه هم بخشیده میشه. آیا این چیزی که شنیدم، واقعیت داره و اینکه بهترین راه ممکن به نظر شما چیه؟ ( در ضمن هنوز مدارک مورد نیاز برای کسری جبهه بابامو آماده نکردم. چون میگفتن این قانون،شاید برا امسال تمدید نشه)
ممنون از لطفتون

meis
April 5th, 2011, 03:17 AM
با سلام خدمت همگی
یه سوالی داشتم خدمتتون. اگه طولانی میشه، شرمندم.
من احتمالا تا مهر، ارشدمو دفاع میکنم. و میتونم با جبهه بابام و یه مورد دیگه، 16 ماه کسری بگیرم. حالا موندم که الان برای معافی اقدام کنم یا نه؟ آخه شنیدم اگه کمتر از 2 ماه از خدمت باقی بمونه، دیگه حتی نیازی به آموزشی هم نیست و میشه معافی گرفت. و با توجه به قانون کنونی، اگه من با آخرین مدرک تحصیلی( لیسانس) برا کسری اقدام کنم، 17 ماه خدمت خواهم داشت که 16 ماه کسری دارم و اون 1 ماه هم بخشیده میشه. آیا این چیزی که شنیدم، واقعیت داره و اینکه بهترین راه ممکن به نظر شما چیه؟ ( در ضمن هنوز مدارک مورد نیاز برای کسری جبهه بابامو آماده نکردم. چون میگفتن این قانون،شاید برا امسال تمدید نشه)
ممنون از لطفتون

تا جایی که من اطلاع دارم فقط با 30 ماه خدمت پدر و یا جمع تعداد ماه با جانبازی که به 30 ماه برسه پسر کلاً معاف میشه. امیدوارم که از این نظر مشکلی نداشته باشی چون کمتر از این باید آموزشی رو بری.حتی اگر 1 ماه خدمت داشته باشی.
اینکه الان بخوای با مدرک لیسانس اقدام کنی که غیبت میخوری پسر خوب و این یعنی خداحافظ کسری ...
شما باید سعی کنی مهر دفاع کنی و زود کارای فارغ التحصیلیتو انجام بدی و نامه خدمت رو از دانشگاه بگیری و سریع دفترچه خدمت رو پست کنی اما تو این فرصت هم باید به همراه پدرت و یا با داشتن وکالت نامه از ایشون به محل خدمت پدرت بری و نامه کسریو بگیری تا هر وقت کارات ردیف شد همراه دفترچه بدی پلیس+10.
نگران قانونم نباش که تمدید شده واسه امسال و بازم تمدید میشه.
مدارک لازم واسه کسریو توی فروم گذاشتم.نگاه کن که خیلی مهمه.
فقط یه چیزی بگم اونم اینه که جواب اکثر سوالاتو میتونستی روی فروم پیدا کنی...
بازم اگر سوالی بود در خدمتم.
موفق باشی

meis
April 5th, 2011, 03:20 AM
سلام

این درسته که طول خدمت برای کسانی که فوق لیسانس دارند ۱۶ ماه (حتی در سال ۹۰) ؟؟

خدمت در سال نود همون 18 ماهه و برای ارشد 16 ماه

meis
April 5th, 2011, 02:19 PM
یک خبر مهم و بد

من امروز رفتم پلیس+10 و گفتن ابلاغیه ای اومده که در سال 90 دیگه کسر از خدمت رو لحاظ نمیکنن،
امیدوارم صحت نداشته باشه و از طرق دیگه ای بشه کسریو ارائه داد.

gol
April 6th, 2011, 09:53 PM
منم امروز رفتم و درباره کسری گفتن که افرادی که قبل از سال 90 اقدام کرده بودن، و تاریخ نامه هاشون واسه قبله، الان میتونن اقدام کنن. ولی برا سال جدید هنوز قانونش اعلام نشده و باید منتظر اطلاع رسانی های بعدی باشیم.
امیدوارم که قانون کسر، تغییر منفی نکنه.

hadizahir
April 8th, 2011, 11:59 PM
سلام دوست عزیز
کسانی که کسرخدمتشون بیش از یک سال هست میتونن از دانشگاه نامه بگیرن ودر حال تحصیل نسبت به محاسبه کسر اقدام کنن حتی میتونن از دانشگاه به مدت یک ارم مرخصی بگیرن وخدمتو تموم کنن وبرگردن سر درس ومشق.البته به احتمال زیاد شما میتونی اون باقی خدمت مونده رو یه جوری سرهم کنی ومعاف بشی چنین وضعیتی رو دقیقا یکی از دوستام داشت ومعاف شد.

Iverson
April 9th, 2011, 08:23 PM
دوستان بنده واقعن داغونم!!!!!!
هم 3 برادر داشتم که خدمت رفته بودند هم 26 ماه کسری خدمت پدرم!
هر دو قانون رو برداشتند، الان کاملا از لحاظ روحی داغونم!

meis
April 10th, 2011, 12:52 AM
دوستان بنده واقعن داغونم!!!!!!
هم 3 برادر داشتم که خدمت رفته بودند هم 26 ماه کسری خدمت پدرم!
هر دو قانون رو برداشتند، الان کاملا از لحاظ روحی داغونم!
الهیییییییییییییییییییییی یییییییییییییییییییییی...
خدائیش خیلی ستمه.
من که از پلیس+10 پرسیدم گفت ابلاغیه اومده که فعلاً کسریو قبول نکنیم تا قانون سال 90 بهشون ابلاغ بشه،
یعنی اینکه شاید دوباره قانونا تصویب بشه. امیدت به خدا.
اگرم نشد که فدای سرت، یا وثیقه ای چیزی میذاری یا عین مرد میری خدمت مقدس:-)
شایدم قانونای دیگه ای بیاد بهتر از قبل، اینا که کارشون حساب کتاب نداره آخه...
موفق و موید

hessam1
April 11th, 2011, 11:15 AM
سلام دوست عزیز
کسانی که کسرخدمتشون بیش از یک سال هست میتونن از دانشگاه نامه بگیرن ودر حال تحصیل نسبت به محاسبه کسر اقدام کنن حتی میتونن از دانشگاه به مدت یک ارم مرخصی بگیرن وخدمتو تموم کنن وبرگردن سر درس ومشق.البته به احتمال زیاد شما میتونی اون باقی خدمت مونده رو یه جوری سرهم کنی ومعاف بشی چنین وضعیتی رو دقیقا یکی از دوستام داشت ومعاف شد.

سلام
من هم مثل این دوستمون با کسری خدمت از جانبازی پدرم (14.4 ماه) با مدرک فوق حدود 1.6 ماه از خدمتم میمونه. میخواستم بدونم که من که دانشجوی دکتری هستم (خارج کشور) به نظر شما منتظر پایان تحصیلم بمونم (1 سال مونده) یا اینکه الان اقدام کنم؟
یه خواهش هم داشتم که اگه میشه از دوستتون بپرسید که واسه سرهم کردنه اون 1 ماه چه کار کرده- دست ما رو هم بگیره.
خوش و سلامت باشید

mjs7
April 11th, 2011, 04:05 PM
من کسری خدمت از جبهه پدرم گرفتم، توی برگ سبزم نوشته "درخواست کسر خدمت" اما توی برگ سفیدم قسمت سوابق کسری خدمت هیچی ننوشته
دوستانی که کسری خدمت گرفتین برگ سفیدتون مثل مال من هست؟ موقع اعزام برگ کسر خدمت هم لازم با خودم ببرم؟

123456mm
May 2nd, 2011, 08:23 PM
برو بچ کسری بسیجی سالی چند روزه؟ یکی هست میگه میتونم واست کارت درست کنم.ارزش داره دنبالش باشم؟ میدونم حداکثر 6 ماهه .من دفترچه بفرست بعدا هم میتونم واسه کسری اقدام کنم؟ممنون رفقا.

soshianet
May 11th, 2011, 05:58 PM
سلام تا قبل از اين قانون جديدي كه گفته ميشه در سال 90 اجرايي ميشه سالي 45 روز براي كارت فعاله ولي ميگن به 22 روز بعد از اين كاهش پيدا ميكنه ... خير تا قبل از دريافت دفترشه سوابق مد نظره

arash66
June 12th, 2011, 05:24 PM
سلام. ميخواستم بپرسم كسي كه غيبت داره بازم ميتونه از كسري خدمت استفاده كنه.؟

soshianet
June 13th, 2011, 12:00 PM
تا اونجايي كه من شنيدم نه .. نميتونه

soshianet
June 15th, 2011, 02:10 PM
من كسر بسيج گرفتم سه ماه و دوازده روز ولي توي برگ سبزم زده 112 روز بنظرتون نياز داره كه برم اصلاحش كنم؟ چون تاييد نهايي شده بنظرم توسط ناجا؛ آخه ميترسم اين 10 روز براي گرفتن كارت پايان خدمت مشكل ساز شه يعني نميرن نامه اصلي بسيجو بخونن؟

babak21
July 7th, 2011, 08:48 PM
آقا کسی با استفاده از پایان نامه اش و ارسال اون برای بنیاد نخبگان نیروهای مسلح کسری گرفته؟؟

soshianet
July 7th, 2011, 11:36 PM
خيلي خيلي كم چون اكثر جاهايي كه معرفي ميشيد در كنار پايان نامه اجراي يه پروژه رو بطور همزمان مطالبه ميكنن ...

hassanrouhi
July 12th, 2011, 11:31 PM
سلام
من 15ماه 10روز به خاطر جبهه پدرم معافی گرفتم.البته این قضیه مال 1سال پیش.قبل از تصویب این قانونی که چندماه پیش تصویب شد که گفتن نهایت 8یا 9ماه معافی میدن.
حالا سوالم اینه که معافی من همون 15ماه دیگه؟ بعد اینکه اگر همون 15ماه باشه میخوام ترم پاییز 90 رو مرخصی بگیرم و برم 3ماه باقیمانده رو بگذرونم تا تموم شه.امکانش هست؟ دانشگاه که میگه اگه نظام وظیفه مشکل نداشته باشه ما مشکلی نداریم

sadeghol
July 23rd, 2011, 01:18 AM
سلام چطور میتونم سربازیمو به تعویق بندازم :rolleyes:

123456mm
July 23rd, 2011, 01:23 AM
سلام چطور میتونم سربازیمو به تعویق بندازم :rolleyes:
شما برگه سبز خودتون رو گرفتین؟ اعزام چه برجی هستین؟
چقدر از فرجه شما باقی مونده؟

sadeghol
July 23rd, 2011, 01:25 AM
همه کارارو انجام دادم هفته پیش فقط چون هنوز نمیدونم و پشیمونم بنظرم بهتره سال دیگه برم

123456mm
July 23rd, 2011, 09:32 AM
همه کارارو انجام دادم هفته پیش فقط چون هنوز نمیدونم و پشیمونم بنظرم بهتره سال دیگه برم
دوست عزیز یک سال که خیلی زیاد میشه.
شما لحتمالا" اعزام برج 8 هستید میتونید برج 6 برای جابجایی با برج 12 و یا تمدید به برج 10 اقدام کنید(برای تمدید همین الان هم میتونید اقدام کنید)
و یا در هر مقطع تحصیلی هستید دانشگاه مقطع بالاتر قبول شید و معافیت تحصیلی بگیرید.
اگه هم خدایی نکرده بیماری یا مشکل خاصی دارید میتونید 1 هفته مونده به خدمت اعزام رو کنسل و برای معافیت پزشکی اقدام کنید.حتی اگه معاف از رزم هم بشید غیبت نمیخورید و راحت 3-4 ماه اعزامتون جابجا میشه.

ramins
August 1st, 2011, 03:11 PM
با سلام!
اونطور که من اطلاع دارم از لحاظ قانونی امکان گرفتن همزمان کسری خدمت (به خاطر پروژه تحقیقاتی مرتبط) و امریه وجود نداره. ولی از یکی شنیدم که می گفت میشه اول کارای امریه رو ok کرد و بعد به دنبال کارای کسر خدمت رفت و در نهایت هم امریه رو بری و هم مدت خدمت رو کم کنی. میخواستم ببینم از بین دوستان کسی بوده که همچین کاری کرده باشه؟ اگه کسی میتونه کمک کنه لطفا روند انجام کارم بگه. با تشکر از راهنماییتون

dalvandi
August 1st, 2011, 03:56 PM
سلام
من 15ماه 10روز به خاطر جبهه پدرم معافی گرفتم.البته این قضیه مال 1سال پیش.قبل از تصویب این قانونی که چندماه پیش تصویب شد که گفتن نهایت 8یا 9ماه معافی میدن.
حالا سوالم اینه که معافی من همون 15ماه دیگه؟ بعد اینکه اگر همون 15ماه باشه میخوام ترم پاییز 90 رو مرخصی بگیرم و برم 3ماه باقیمانده رو بگذرونم تا تموم شه.امکانش هست؟ دانشگاه که میگه اگه نظام وظیفه مشکل نداشته باشه ما مشکلی نداریم

اگر برگه مربوط به کسر خدمت را تا آخر سال 89 گرفته باشید با شما طبق همان قانون حساب می کنند. اگر نه مشمول قانون جدید می شوید. حتما پیگیری بکنید که در سیستم نظام وظیفه ثبت شده باشد تا دچار مشکل نشوید.

dalvandi
August 1st, 2011, 04:00 PM
من كسر بسيج گرفتم سه ماه و دوازده روز ولي توي برگ سبزم زده 112 روز بنظرتون نياز داره كه برم اصلاحش كنم؟ چون تاييد نهايي شده بنظرم توسط ناجا؛ آخه ميترسم اين 10 روز براي گرفتن كارت پايان خدمت مشكل ساز شه يعني نميرن نامه اصلي بسيجو بخونن؟

برگ سبز خیلی مهم نیست. شما باید نامه کسری را به یگان هم ارائه بدید. طبق نامه کسری شما و مدت خدمتتون، یگان خدمتی درخواست صدور کارت می ده برای شما. ولی به هر حال توی این سیستم بهتره اگر خودتون خطایی رو توی اطلاع دیدید تا قبل از مشکل ساز شدن برید دنبال اصلاحش.

soshianet
August 1st, 2011, 08:06 PM
برگ سبز خیلی مهم نیست. شما باید نامه کسری را به یگان هم ارائه بدید. طبق نامه کسری شما و مدت خدمتتون، یگان خدمتی درخواست صدور کارت می ده برای شما. ولی به هر حال توی این سیستم بهتره اگر خودتون خطایی رو توی اطلاع دیدید تا قبل از مشکل ساز شدن برید دنبال اصلاحش.

ممنون دوست عزيز ولي 20 روزه كه من خدمتم تموم شده ...... ولي تجربه ام اينكه اصل برگه سبزه البته براي ستاد كل نيروهاي مسلح ولي براي سپاه اون نامه مهمه ................

heavenboy
August 7th, 2011, 06:46 PM
شرایط من به شرح زیر هست.
1-دانشجوی ترم آخر کارشناسی هستم و بهمن 90 فارغ التحصیل میشم
2-پدرم 18 ماه خدمت قانونی و 6 ماه احتیط در لشکر 28 سنندج (ارتش)داشته(در زمان جنگ)
3-خودم کارت سبز دوره تکمیلی بسیج دارم
--------------------------------------------------
سوال هام :
1-در حال حاضر که دانشجو هستم میتونم برای کسری اقدام کنم ؟ اگه همه مدارک گفته شده رو ببرم پلیس+10 بهم کسریمو میدن ؟
2-پدرم کارت ایثار نداره برای دریافتش گفتن برم سنندج حالا یه سوال پیش میاد اگه الان بریم کارت ایثار رو بگیریم بعد از فارغ التحصیلی هم باز باید برم سنندج واسه اقدام برای کسری یا همون کارت ایثار کفایت میکنه که بخوام بعد فارغ شدنم کسری بگیرم یا اینکه اگه بخوام همون موقع کسریمم میدن؟(چون الان دانشجو هستم)

dalvandi
August 7th, 2011, 11:42 PM
شرایط من به شرح زیر هست.
1-دانشجوی ترم آخر کارشناسی هستم و بهمن 90 فارغ التحصیل میشم
2-پدرم 18 ماه خدمت قانونی و 6 ماه احتیط در لشکر 28 سنندج (ارتش)داشته(در زمان جنگ)
3-خودم کارت سبز دوره تکمیلی بسیج دارم
--------------------------------------------------
سوال هام :
1-در حال حاضر که دانشجو هستم میتونم برای کسری اقدام کنم ؟ اگه همه مدارک گفته شده رو ببرم پلیس+10 بهم کسریمو میدن ؟
2-پدرم کارت ایثار نداره برای دریافتش گفتن برم سنندج حالا یه سوال پیش میاد اگه الان بریم کارت ایثار رو بگیریم بعد از فارغ التحصیلی هم باز باید برم سنندج واسه اقدام برای کسری یا همون کارت ایثار کفایت میکنه که بخوام بعد فارغ شدنم کسری بگیرم یا اینکه اگه بخوام همون موقع کسریمم میدن؟(چون الان دانشجو هستم)

سلام. دوست عزیز صدور گواهی کسر خدمت ارتباطی به پلیس+10 ندارد. یگانی که پدر شما در آن خدمت کرده است مرجع صدور گواهی کسر خدمت خواهد بود. بنابراین چنانچه پدر شما در لشگر 28 خدمت کرده باید به لشکر 28 مراجعه کنید. قبلا (یعنی در سال 88 و 89) شما می‌توانستید با مراجعه به یگانی که از آن به جبهه اعزام شده بودید گواهی کسر خدمت بگیرید. الان مطمئن نیستم که این کار را بدون شروع خدمت سربازی انجام بدهند یا نه ولی توصیه اکید من به شما این است که هر چه زود (در سال 90) برای این مساله به لشکر 28 مراجعه کنید و اگر شد گواهی را بگیرید در غیر اینصورت اگر سال آینده قوانین کسری تغییر کند ممکن است به ضرر شما تمام شود. همانطور که اگر سال گذشته برای گرفتن کسری مراجعه کرده بودید به ازای 24 ماه سابقه 14.5 ماه کسری می‌گرفتید اما الان حداکثر 8 ماه.

heavenboy
August 8th, 2011, 10:13 PM
سلام. دوست عزیز صدور گواهی کسر خدمت ارتباطی به پلیس+10 ندارد. یگانی که پدر شما در آن خدمت کرده است مرجع صدور گواهی کسر خدمت خواهد بود. بنابراین چنانچه پدر شما در لشگر 28 خدمت کرده باید به لشکر 28 مراجعه کنید. قبلا (یعنی در سال 88 و 89) شما می‌توانستید با مراجعه به یگانی که از آن به جبهه اعزام شده بودید گواهی کسر خدمت بگیرید. الان مطمئن نیستم که این کار را بدون شروع خدمت سربازی انجام بدهند یا نه ولی توصیه اکید من به شما این است که هر چه زود (در سال 90) برای این مساله به لشکر 28 مراجعه کنید و اگر شد گواهی را بگیرید در غیر اینصورت اگر سال آینده قوانین کسری تغییر کند ممکن است به ضرر شما تمام شود. همانطور که اگر سال گذشته برای گرفتن کسری مراجعه کرده بودید به ازای 24 ماه سابقه 14.5 ماه کسری می‌گرفتید اما الان حداکثر 8 ماه.
ممنونم دوست عزیز.پارسالم اشتباه از من نبود پدرم گفت هیچ وقت عوض نمیکنن چون تبعیض میشه.
با این فرض که بشه کسریمو قبل از خدمت گرفت، حالا این سوال پیش میاد که آیا باید صبر کنم تا فارغ التحصیل بشم یا میتونم در حین تحصیلم با بردن یک گواهی اشتغال به تحصیل واسه کسری اقدام کنم؟ آخه میخوام تو همین تابستون اقدام کنم.
حالا چه مدارکی رو باید ببرم شما میدونی ؟شنیدم گواهی اشتغال به تحصیل و کپی برابر اصل شده آخرین مدرک تحصیلیم میخواد.درسته ؟

dalvandi
August 9th, 2011, 01:02 AM
ممنونم دوست عزیز.پارسالم اشتباه از من نبود پدرم گفت هیچ وقت عوض نمیکنن چون تبعیض میشه.
با این فرض که بشه کسریمو قبل از خدمت گرفت، حالا این سوال پیش میاد که آیا باید صبر کنم تا فارغ التحصیل بشم یا میتونم در حین تحصیلم با بردن یک گواهی اشتغال به تحصیل واسه کسری اقدام کنم؟ آخه میخوام تو همین تابستون اقدام کنم.
حالا چه مدارکی رو باید ببرم شما میدونی ؟شنیدم گواهی اشتغال به تحصیل و کپی برابر اصل شده آخرین مدرک تحصیلیم میخواد.درسته ؟

تا جایی که من می‌دونم این چیزها را نمی‌خواد. کپی از کارت ملی و شناسنامه پدر (همه صفحات) و همه فرزندان ذکور به علاوه سه قطعه عکس سه در چهار. ضمنن هرچه مدرک در رابطه با حضور پدرتان در جبهه دارید با خودتان ببرید. شاید طبق قانون جدید تا زمان ورود به خدمت باری شما گواهی را صادر نکنند ولی از من اگر می‌شنوید حتما برید و یک پیگیری بکنید. گواهی اشتغال به تحصیل هم بردنش ضرری ندارد.

heavenboy
August 9th, 2011, 08:05 PM
جواب این سوالمو دقیق نگرفتم:
آیا باید صبر کنم تا فارغ التحصیل بشم یا میتونم در حین تحصیلم با بردن یک گواهی اشتغال به تحصیل واسه کسری اقدام کنم؟ آخه میخوام تو همین تابستون اقدام کنم.
خواهشا کمکم کنین.

dalvandi
August 9th, 2011, 10:02 PM
آیا باید صبر کنم تا فارغ التحصیل بشم یا میتونم در حین تحصیلم با بردن یک گواهی اشتغال به تحصیل واسه کسری اقدام کنم؟ آخه میخوام تو همین تابستون اقدام کنم.
خواهشا کمکم کنین.

عرض کردم که. دقیقا نمی‌دانم طبق قانون جدید چه طور رفتار می کنند. ولی شما بدون در نظر گرفتن این موضوع حتما مراجعه کنید. ممکن است تشکیل پرونده و استخراج سوابق زمان ببرد. ممکن هم هست برایتان صادر کنند.

Sky Guard
August 9th, 2011, 10:25 PM
خواهشا کمکم کنین.
شما تا مشغول به خدمت نشی 1 روزم بهت کسری نمیدن مگه اینکه کسریت اونقدر زیاد باشه که معاف بشی، پس اگه میدونی کسریات اونقدری نیست که معاف بشی بیخودی الان خودتو اذیت نکن اول باید بری خدمت بعد یه نامه از یگان خدمتیت میگیری و میری دنبال سابقه جبهه پدرت و همچنین بسیجو اینجور کارا

araz21
August 13th, 2011, 02:16 PM
سلام دوستان عزیز...خسته نباشید
سوالی داشتم که اگه پاسخ بدین ممنون میشم :
پدر من 13 ماه سابقۀ جبهه در منطقه داره و 5% معافیت داره ، با توجه به قوانینی که امسال(سال 90) وضع شده میتونید بگید من چند ماه کسری خدمت پیدا میکنم؟!!

با تشکر

adel28
August 19th, 2011, 10:05 PM
من باید 1 شهریور به خدمت اعزام بشم.
پدرم اوایل سال 89 از یگان خدمتی خودش نامه ای مبنی بر اینکه چند وقت جبهه داشته گرفته است. در اون زمان من دانشجو بودم و طبق پرس و جوهایی که اون زمان کردیم باید بعد از اتمام دانشگاه من و بعد از رفتن به خدمت اقدامات مربوط به کسری و نامه ای که از تهران (مرکز مربوطه) مبنی بر اینکه چقدر از اون جبهه پدر کسری شامل من میشه رو می گرفتیم.
حالا سال 90 هست و کسری ها تغییر کرده.
سوال من اینجاست که آیا قانون 89 شامل بنده میشه یا قانون سال 90؟
آیا این نامه ای که پدر از یگان خدمتیش سال 89 گرفته می تونه باعث این بشه که قوانین و کسری های سال 89 شامل بنده بشه یا خیر؟

dalvandi
August 19th, 2011, 10:15 PM
من باید 1 شهریور به خدمت اعزام بشم.
پدرم اوایل سال 89 از یگان خدمتی خودش نامه ای مبنی بر اینکه چند وقت جبهه داشته گرفته است. در اون زمان من دانشجو بودم و طبق پرس و جوهایی که اون زمان کردیم باید بعد از اتمام دانشگاه من و بعد از رفتن به خدمت اقدامات مربوط به کسری و نامه ای که از تهران (مرکز مربوطه) مبنی بر اینکه چقدر از اون جبهه پدر کسری شامل من میشه رو می گرفتیم.
حالا سال 90 هست و کسری ها تغییر کرده.
سوال من اینجاست که آیا قانون 89 شامل بنده میشه یا قانون سال 90؟
آیا این نامه ای که پدر از یگان خدمتیش سال 89 گرفته می تونه باعث این بشه که قوانین و کسری های سال 89 شامل بنده بشه یا خیر؟

متاسفانه نه. شما باید گواهی کسر خدمت را همان زمان می‌گرفتید. کسر خدمت شما را مطابق با قانون سال 90 محاسبه خواهند کرد.

kamyar021
August 20th, 2011, 02:23 PM
سلام پدر من تا قبل اینکه من خدمت برم از رشادت هاش توی سربازیش می گفت حالا که کسری میخام میگه تعلق نمیگیره ! چون توی ژاندار مری بوده..کارت 6 ماه دوره احتیاط هم داره..حالا کسری تعلق میگیره یا نه ؟ واقعا نمیتونم از شمال کشور برم بهبهان.. ممنون از راهنماییتون.

dalvandi
August 20th, 2011, 02:40 PM
سلام پدر من تا قبل اینکه من خدمت برم از رشادت هاش توی سربازیش می گفت حالا که کسری میخام میگه تعلق نمیگیره ! چون توی ژاندار مری بوده..کارت 6 ماه دوره احتیاط هم داره..حالا کسری تعلق میگیره یا نه ؟ واقعا نمیتونم از شمال کشور برم بهبهان.. ممنون از راهنماییتون.

:D اگر محلی که ایشون خدمت می‌کرده در زمان خدمتش جز مناطق جنگی یا عملیاتی بوده باشه تعلق می‌گیره، اگر نه که هیچ. یک آئین نامه‌ای وجود داره که دقیقا این مساله رو مشخص کرده. این‌ها به کنار. شما فکر کن با 3-4 روز وقت گذاشتن و رفتن به بهبهان بتونی 1 ماه از خدمتت کم کنی. ارزش نداره؟! البته ارزش واقعی این یک ماه رو وقتی با تمام وجود حس می‌کنی که سرباز باشي!

hang
August 21st, 2011, 01:59 PM
سلام دوستان.یه سوال حیاتی داشتم تورو خدا هرکی میدونه جواب بده.سوال حیاتیم اینه.من تو سال 89 خدمت اعزام شدم .میخواستم ببینم اگه الان یعنی قبل از 90/6/9 برای کسری خدمت جبهه پدرم اقدام کنم برام برابر قانون سال90 کسری میدن یا سال89 همون 18 روز؟؟؟؟؟؟؟؟؟

dalvandi
August 21st, 2011, 02:08 PM
سلام دوستان.یه سوال حیاتی داشتم تورو خدا هرکی میدونه جواب بده.سوال حیاتیم اینه.من تو سال 89 خدمت اعزام شدم .میخواستم ببینم اگه الان یعنی قبل از 90/6/9 برای کسری خدمت جبهه پدرم اقدام کنم برام برابر قانون سال90 کسری میدن یا سال89 همون 18 روز؟؟؟؟؟؟؟؟؟

طبق قانون کسری خدمت شما باید مطابق قانون سال 89 محاسبه شود. (خود من همین وضعیت رو داشتم. یعنی شهریور 89 اعزام شدم کارای کسریم خرداد درست شد. طبق قانون قبل محاسبه کردند برام.)

hang
August 21st, 2011, 04:24 PM
طبق قانون کسری خدمت شما باید مطابق قانون سال 89 محاسبه شود. (خود من همین وضعیت رو داشتم. یعنی شهریور 89 اعزام شدم کارای کسریم خرداد درست شد. طبق قانون قبل محاسبه کردند برام.)
فقط یه ابهامی تو ذهنم به وجود اومد اینکه اونا( ارتشی که پدرم از اونجا به منطقه جنگی رفته )از کجا میفهمن من تو سال 89 به خدمت اعزام شدم؟چون قراره هفته بعد برم اونجا میخوام بدونم واسه این چی باید با خودم ببرم؟؟؟
یه سوال دیگه هم داشتم که الان تاریخ نامه من برا سال90 زده میشه دیگه؟؟؟؟

dalvandi
August 21st, 2011, 05:36 PM
فقط یه ابهامی تو ذهنم به وجود اومد اینکه اونا( ارتشی که پدرم از اونجا به منطقه جنگی رفته )از کجا میفهمن من تو سال 89 به خدمت اعزام شدم؟چون قراره هفته بعد برم اونجا میخوام بدونم واسه این چی باید با خودم ببرم؟؟؟
یه سوال دیگه هم داشتم که الان تاریخ نامه من برا سال90 زده میشه دیگه؟؟؟؟
1- گواهی اشتغال به خدمت پایه خدمتی شما رو نشون می‌ده.
2-بله

adel28
August 21st, 2011, 08:34 PM
متاسفانه نه. شما باید گواهی کسر خدمت را همان زمان می‌گرفتید. کسر خدمت شما را مطابق با قانون سال 90 محاسبه خواهند کرد.

همین سوال را که در انجمن مطرح کردم، از سایت نظلم وظیفه پرسیدم.
یعنی از اینجا:
http://www.police.ir/Portal/Home/Default.aspx?CategoryID=210f916e-c237-43f0-aca7-e943ed123537

و پاسخش به این شرح بود:
کسری خدمت تا قبل از عید فطر برابر سال 89 است و بعد از آن طبق قانون 90 می باشد.

این یعنی تا قبل از عید فطر اگه اقدام کنم و در سیستم ثبت کنم قانون سال 89 شامل من میشه؟

manilarina
August 21st, 2011, 11:08 PM
سلام خدمت دوستان
من 17 ماه و 5 روز خدمتم رو انجام داده بودم که فوق لیسانس قبول شدم به همین خاطر رفتم دانشگاه. بعد یهو قانون نظام وظیفه عوض شد و خدمت برای لیسانسیه ها شد 17 ماه و فوق لیسانس 16 ماه. رفتم محل خدمتم گفتند یا باید انصراف تحصیل بدی یا هم فارغ التحصیل بشی بعد بیای. گفتم من 17 ماه و 5 روز خدمت بودم یعنی الان خدمتم تمومه آخه! گفتند راهی نداره. باید فارغ التحصیل بشی و مثل بچه آدم دفترچه اعزام به خدمتم بگیری و پست کنی جوابت که اومد برگه اعزام و مدارک تحصیلی رو بیار تا کارت رو بهت بدیم!!!! می بینی چقد قوانین عجیب و غریبی داریم. من بدبختم فوقم رو تموم کردم و دفترچه گرفتم و منو فرستادن همون محل خدمت سابق و گفتند خوب حالا برو خونه تا 2 ماه دیگه کارتت رو برات می فرستیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dalvandi
August 22nd, 2011, 02:03 AM
همین سوال را که در انجمن مطرح کردم، از سایت نظلم وظیفه پرسیدم.
یعنی از اینجا:
http://www.police.ir/Portal/Home/Default.aspx?CategoryID=210f916e-c237-43f0-aca7-e943ed123537

و پاسخش به این شرح بود:
کسری خدمت تا قبل از عید فطر برابر سال 89 است و بعد از آن طبق قانون 90 می باشد.

این یعنی تا قبل از عید فطر اگه اقدام کنم و در سیستم ثبت کنم قانون سال 89 شامل من میشه؟

خیلی جالبه! اگر خود نظام وظیفه این جواب رو داده حتما همینطوریه دیگه. ولی من خودم سرباز نیروی انسانی بودم توی فرماندهی انتظامی یکی از استانها تا دوماه پیش. آخرین بخش نامه ای که ابلاغ شد و من خبر دارم شامل چنین چیزی نبود. روی سایت وظیفه عمومی هم خبری در این مورد من ندیدم. یک اطلاعیه (http://police.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Event&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55&LayoutID=1c445e71-e4a6-42e5-92c0-26b482fa30f8&ID=b5aa3402-ab37-4f6c-a47e-d9f7bb354809)فقط هست که اون هم به این رو ذکر نکرده. به هرحال اگر می‌تونید مراجعه کنید شاید موفق شدید مطابق قانون 89 کسری بگیرید.

hang
August 22nd, 2011, 02:21 PM
خیلی جالبه! اگر خود نظام وظیفه این جواب رو داده حتما همینطوریه دیگه. ولی من خودم سرباز نیروی انسانی بودم توی فرماندهی انتظامی یکی از استانها تا دوماه پیش. آخرین بخش نامه ای که ابلاغ شد و من خبر دارم شامل چنین چیزی نبود. روی سایت وظیفه عمومی هم خبری در این مورد من ندیدم. یک اطلاعیه (http://police.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Event&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55&LayoutID=1c445e71-e4a6-42e5-92c0-26b482fa30f8&ID=b5aa3402-ab37-4f6c-a47e-d9f7bb354809)فقط هست که اون هم به این رو ذکر نکرده. به هرحال اگر می‌تونید مراجعه کنید شاید موفق شدید مطابق قانون 89 کسری بگیرید.نقطه ابهامی که من گفتم همین جاست
یعنی شما میگید اگه اعزامی سال89 باشید و الان برای گرفتن نامه کسری که تاریخ سال 90 میخوره اقدام کنیم مشمول مقررات سال 89 میشم.ولی تو سایت نظام وظیفه یه اطلاعیه هم هست که زده فقط برای نامه هایی که در سال 89 صادر شده و اگر قبل از عید فطر تایید شود برابر با سال89 با او رفتار میشود. و در مقابل که دوست عزیزمون از سیستم پاسخگویی چنین جوابی گرفتند که اگر قبل از عید فطر اقدام شود مثل سال 89 برخورد میشود...
حال پیدا کنید پرتغال فروش را...:confused:

hang
August 23rd, 2011, 03:44 PM
طبق قانون کسری خدمت شما باید مطابق قانون سال 89 محاسبه شود. (خود من همین وضعیت رو داشتم. یعنی شهریور 89 اعزام شدم کارای کسریم خرداد درست شد. طبق قانون قبل محاسبه کردند برام.)ببخشید همین خرداد امسال گرفتین؟کسری خدمت تون بابت چی بود؟بسیجی یا جبهه والدین یا...؟تاییدشم کردین ؟کارت پایان خدمتتون اومده؟/
ببخشید اگه یه کم زیاد سوال میکنم چون نظام وظیفه جواب نمیده بهتر از اینجا جایی رو برای طرح سوالاتم پیدا نکردم.
بازم خیلی ممنون

dalvandi
August 23rd, 2011, 03:54 PM
ببخشید همین خرداد امسال گرفتین؟کسری خدمت تون بابت چی بود؟بسیجی یا جبهه والدین یا...؟تاییدشم کردین ؟کارت پایان خدمتتون اومده؟/
ببخشید اگه یه کم زیاد سوال میکنم چون نظام وظیفه جواب نمیده بهتر از اینجا جایی رو برای طرح سوالاتم پیدا نکردم.
بازم خیلی ممنون
من شهریور 89 اعزام شدم، خرداد 90 گواهی کسر خدمت جبهه پدرم رو گرفتم، اوایل تیرماه هم در سیستم نظام وظیفه ثبت و تایید شده بود. منتها من معافیت تحصیلی گرفتم و ترخیص شدم از خدمت. یک آئین نامه من همون موقع که سرباز بودم دیدم که نیروی انسانی ناجا صادر کرده بود که در مورد کسری با کسانی که خدمتشون در سال 88 و 89 شروع شده طبق قوانین همون موقع برخورد بشه.

adel28
August 25th, 2011, 09:19 PM
پدر من 11 ماه و 26 روز خدمت در مناطق عملیاتی داره،
در سال 90 کسری ها چطور محاسبه می شود و چقدر کسری شامل من میشه؟

nowroozi2010
August 27th, 2011, 03:31 PM
من از وظیفه عمومی 17ماه و 17روز کسری گرفتم (در سال 89)
میخواستم بدونم که باید دوماه آموزشی رو برم یا این 13روز هم بخشیده میشه؟
اگه میشه زودتر جواب بدین چون میخوام مرخصی از دانشگاه بگیرم و برم سربازی

dalvandi
August 27th, 2011, 10:59 PM
من از وظیفه عمومی 17ماه و 17روز کسری گرفتم (در سال 89)
میخواستم بدونم که باید دوماه آموزشی رو برم یا این 13روز هم بخشیده میشه؟
اگه میشه زودتر جواب بدین چون میخوام مرخصی از دانشگاه بگیرم و برم سربازی

اون موقع که من آموزشی بودم یکی از هم خدمتی هام 15 ماه و 23 روز کسری داشت. اما دو ماه آموزشی را کامل آمد. بهش گفته بودن دو تا راه داری. یا همین آموزشی را هم نیای و بهت کارت معافیت می‌دیم یا آموزشی را کامل میای و کارت پایان خدمت می‌گیری. اون هم کامل اومد آموزشی را. شما به نظر من بهتره این مساله را با نظام وظیفه مطرح کنی. ضمنا ایشون لیسانس بود و 17 ماه خدمت د اشت.

elysium
September 1st, 2011, 07:15 PM
یه سوال داشتم.
من سال گذشته اقدام کردم و به خاطر حضور پدرم توی جبهه تونستم 13 ماه کسری خدمت بگیرم یعنی طبق قوانین سال 89. اما به خاطر اینکه دانشجوی کارشناسی ارشد بودم ترجیح دادم مدت باقیمانده رو بعد از دفاع پایان نامه برم که یک ماه کسری ارشد هم شامل حالم بشه. تا اونجا که متوجه شدم کسانی که سال گذشته کسری خدمت گرفتن همون مقدار امسال هم براشون محاسبه میشه. حالا اگر من اول زمستون دفاع کنم و بلافاصله دفترچه ام رو بفرستم، کسری خدمتم همون 13 ماه حساب میشه و یا اگر اعزامم بیفته برای سال 91 کسری خدمتم شامل قوانین جدید میشه؟ یعنی مخوام بدونم این میزان کسری خدمت رو موقعی که دفترچه ارسال شده محاسبه می کنن یا موقعی که اعزام میشم؟
با تشکر

ahmadii
September 2nd, 2011, 03:54 PM
کسر خدمت سربازی به ازای انجام پروژه تحقیقاتی هم وجود داره؟
برای دانشجویان کارشناسی؟
با تشکر

vahid1617
September 12th, 2011, 02:55 PM
سلام
آیا واقعا الان در سال 90 کسر خدمت نصف شده؟؟؟
اگه قبلا به ازای یک ماه 18 روز کسر میشد الان کمتر شده؟
یه سوال دیگه
من دانشجو هستم
اگه الان گواهی کسر خدمت بگیرم تا 2 سال دیگه که درسم تموم میشه اعتبار داره یعنی اون موقع میتونم استفاده کنم
یا اینکه میتونم الان برم سربازی بعد بیام ادامه تحصیل بدم ؟
با تشکر

behrooz 1
September 12th, 2011, 03:11 PM
من دو سه روز پیش که رفته بودم سازمان وظیفه عمومی گفتن که تا قبل از عید فطر امسال به ازای هر ماه کسر خدمت 18 روز بودش... از عید فطر به بعد ، شده 9 روز.

ahmadii
September 12th, 2011, 03:16 PM
به ازای هر ماه ، چی؟ واسه چی کسر خدمت؟

behrooz 1
September 12th, 2011, 04:51 PM
به ازای هر ماه ، چی؟ واسه چی کسر خدمت؟
کسر خدمت مربوط به مشمولانی که پدرشان در جبهه یا مناطق جنگی حضور داشتن.

hasanzadeh1
September 12th, 2011, 04:56 PM
کسی که غائب هست میتونه بره دوره تکمیلی بسیج برای معافیت از آموزش؟ کسری نه . آموزش

salmanadl
September 13th, 2011, 01:11 PM
سلام دوستان
یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین
من سال قبل سرباز لشگر 30 بودم 8 ماه کسری بسیج داشتم ،الان که میرم دنبال کارتم میگن کسریت ثبت نشده یعنی وقتی از پلیس +10 برگه اعزام موقت می گیرم روش نوشته نیست که 8 ماه کسری دارم،یه بار تهران واسه تایید بردم ،تاییدش کردن و آرودم، الان میگن ثبت نشده
میخواستم بپرسم کسی شرایط منو تجربه کرده، الان سردرگمم کسی میدونه کجا باید برم.

patris
September 13th, 2011, 02:05 PM
من دو سه روز پیش که رفته بودم سازمان وظیفه عمومی گفتن که تا قبل از عید فطر امسال به ازای هر ماه کسر خدمت 18 روز بودش... از عید فطر به بعد ، شده 9 روز.

دوست عزیز این مشمول کسانی بود که برگه کسری خدمت خودشون رو قبل از سال 90 گرفته بودن و تا عید فطر وقت داشتن که برن ثبت کنن که 18 روز براشون حساب بشه...هر کسی امسال برگشو گرفته همون 9 روز هست

navid0
September 15th, 2011, 02:33 PM
سلام.
پدرم 10 درصد جانبازی داره -18ماه خدمت-3ماه تو جبهه و جنگ بوده. چند ماه کسری دارم؟

patris
September 15th, 2011, 06:23 PM
سلام.
پدرم 10 درصد جانبازی داره -18ماه خدمت-3ماه تو جبهه و جنگ بوده. چند ماه کسری دارم؟

دوماه برای جانبازی و 3*9=27روز هم برای جبهه که میشه 3 ماه

ashkan_naieni
September 26th, 2011, 12:45 PM
من برگه کسريم برای سال 89 نميدونستم تا عيد فطر اينجوری ميشه حالا چجوری محاسبه ميکنن
هيچ راهی نداره آخه خبر نداشتم

patris
September 27th, 2011, 01:00 AM
من برگه کسريم برای سال 89 نميدونستم تا عيد فطر اينجوری ميشه حالا چجوری محاسبه ميکنن

حتما برو نظام وظیفه

dalvandi
September 27th, 2011, 02:16 AM

حتما برو نظام وظیفه

شما حتما برو نظام وظیفه. یک نکته ای رو هم من در این رابطه بگم. اون موقع که من سرباز بودم آیین نامه هایی که در مورد کسری خدمت می آمد توی همشون نوشته بود هر کس تا پایان سال 89 برگه کسری را گرفته همونطوری باهاش حساب کنید. حتی توی آئین نامه نهایی کسر خدمت هم این مساله را من ندیدم. فکر هم نمی کنم مشکلی پیش بیاد به امید خدا.

brotherhood
September 27th, 2011, 03:11 AM
سلام دوستان میشه یکی کامل بگه این کسری سربازی قضیش چیه؟
به چه چیز هایی طعلق میگیره و یک پست کلی بده
ممنون

ashkan_naieni
September 27th, 2011, 12:33 PM
شما حتما برو نظام وظیفه. یک نکته ای رو هم من در این رابطه بگم. اون موقع که من سرباز بودم آیین نامه هایی که در مورد کسری خدمت می آمد توی همشون نوشته بود هر کس تا پایان سال 89 برگه کسری را گرفته همونطوری باهاش حساب کنید. حتی توی آئین نامه نهایی کسر خدمت هم این مساله را من ندیدم. فکر هم نمی کنم مشکلی پیش بیاد به امید خدا.
خدا کنه همينجوری که گفتی باشه آخه خيلی بد ميشه من بايد بجای 2 ماه 9 ماه بايد برم

ashkan_naieni
October 1st, 2011, 01:28 PM
والا من رفتم نظام وظيفه گفتن ثبت شده برات ولی پليس +10 ميگه بايد ثبت ميکردی الان معلوم نيست قبول کنن هرکی يه چيز ميگه

brotherhood
October 4th, 2011, 08:07 PM
بچه ها میشه بگید به چه مورد هایی کسری میخوره؟
مثلا چند وقت بسیج؟ یا چی؟ میشه بگین؟

homo
November 1st, 2011, 12:22 PM

منم سوالم مثل Brotherhood هستش. می خوام بدونم که کسری خدمت شامل چه چیزایی می شه. پدر من ارتشی بودن (الان بازنشسته هستن). هیچ تسهیلاتی واسه امثال من هست که من بتونم ازش استفاده کنم؟

arash-iran
November 2nd, 2011, 03:13 PM
منم سوالم مثل Brotherhood هستش. می خوام بدونم که کسری خدمت شامل چه چیزایی می شه. پدر من ارتشی بودن (الان بازنشسته هستن). هیچ تسهیلاتی واسه امثال من هست که من بتونم ازش استفاده کنم؟
برای پدر: سابقه خدمت در جبهه(ایثارگر)، جانبازی، آزاده بودن. شما اگه پدرتون حداقل یکی از این مواردو داره میتونید کسری بگیرید.

anjoman_hava
November 6th, 2011, 03:41 PM
سوال منهم شبیه دوستانه در سال 89 برگه کسرخدمت وکارت ایثارراپدرم ازیگان خدمتش دریافت کرد آنزمان کسرخدمتی باندازه 11 ماه و 24 روز شامل من میشد که بدلیل بی اطلاعی آن را ثبت نکردم تا 7 آبان امسال (1390) ازطرف دیگر در سایت نظام وظیفه مصوبه ای نوشته شده با این عنوان :مشمولاني كه داراي گواهي كسر خدمت مربوط به جبهه و جانبازي والدين و يا سابقه بسيج مشمول ، صادره تا پايان سال 89 بوده و درخواست مشمول يا تاييديه آن نيز حداكثر تا تاريخ بيست و چهارم آبانماه 1390در سيستم جامع وظيفه عمومي ثبت گردد مشمول مقررات ايثارگران و امدادجويان در سال 1389 خواهند بود.لذا به اين دسته از مشمولان تاكيد مي شود هر چه سريعتر براي ثبت درخواست خود به دفاتر پليس +10 مراجعه نمايند. سوالم را در سایت مطرح کردم که تاکنون جوابی نگرفته ام خواهشدارم اگر دوستان میتوانند راهنمایی کنند.در دفترچه امسال نوشته شده فرزندان رزمندگان با خدمت در منطقه عملیاتی بین 18تا 20ماه بیش از 6 ماه کسر خدمت ندارند حالا کدامیک اجرا می شود 6 ماه یا 11 ماه ؟

patris
November 12th, 2011, 04:37 PM
سوال منهم شبیه دوستانه در سال 89 برگه کسرخدمت وکارت ایثارراپدرم ازیگان خدمتش دریافت کرد آنزمان کسرخدمتی باندازه 11 ماه و 24 روز شامل من میشد که بدلیل بی اطلاعی آن را ثبت نکردم تا 7 آبان امسال (1390) ازطرف دیگر در سایت نظام وظیفه مصوبه ای نوشته شده با این عنوان :مشمولاني كه داراي گواهي كسر خدمت مربوط به جبهه و جانبازي والدين و يا سابقه بسيج مشمول ، صادره تا پايان سال 89 بوده و درخواست مشمول يا تاييديه آن نيز حداكثر تا تاريخ بيست و چهارم آبانماه 1390در سيستم جامع وظيفه عمومي ثبت گردد مشمول مقررات ايثارگران و امدادجويان در سال 1389 خواهند بود.لذا به اين دسته از مشمولان تاكيد مي شود هر چه سريعتر براي ثبت درخواست خود به دفاتر پليس +10 مراجعه نمايند. سوالم را در سایت مطرح کردم که تاکنون جوابی نگرفته ام خواهشدارم اگر دوستان میتوانند راهنمایی کنند.در دفترچه امسال نوشته شده فرزندان رزمندگان با خدمت در منطقه عملیاتی بین 18تا 20ماه بیش از 6 ماه کسر خدمت ندارند حالا کدامیک اجرا می شود 6 ماه یا 11 ماه ؟

سلام
شما اگه 89 گرفتی و تایید کرده باشی همون 11 ماه براتون حساب میشه

EMAD RSH
November 17th, 2011, 02:32 PM
سلام دوست عزيز ميشه درباره نحوه گرفتن كارت ايثار بيشتر توضيح بدين
من يك هفته است كه تازه فهميدم ميشه كسر خدمت گرفت
توي كارت پايان خدمت پدرم زده يك سال و نيم ( مدت خدمت)
حالا چقدر ميتونم كسري بگيرم با توجه به قوانين جديد ؟ در ضمن من دانشجوي كارشناسي ناپيوسته ترم 3 هستم .
ممنون از راهنماييتون

hessam1
November 20th, 2011, 09:36 PM
سلام به همه.

من سوالم درمورد اظهارات امروز نشست خبری سردار کمالی
http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1464228
(http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1464228)در مورد مصوبه 2 سال پیش مجلس راجع به خدمت سربازی که 22 آبان 90 دوباره اصلاح شده و به شورای نگهبان فرستاده شده، است. آیا کسی میدونه که در مورد کسری خدمت مربوط به فرزندان ایثارگر، این مصوبه چی میگه؟ یعنی ممکنه قانون کسری خدمت فرزندان ایثارگر به قانون قبل سال 90 برگرده؟ ممنون میشم اگه هر کسی اطلاعی داره به بقیه هم بگه!

مرسی

EMAD RSH
November 23rd, 2011, 06:29 PM
سلام دوست عزیز
من فکر کنم به احتمال زیاد برای سال 91 یا حذف بشه ( منظورم قضیه کارت ایثاره) یا هم مدتش از اینی که هست کمتر بشه چون پادگان ها خالیه .

EMAD RSH
November 23rd, 2011, 06:34 PM
دوست عزیز اگه مطالب همین لینک را به دقت میخوندی متوجه میشدی
در مورد کسری خدمت در مورد کسانی که پدرشان در 8 سال دفاع مقدس به خدمت مقدس سربازی زیر پرچم بوده اند به پسرانشان کسری خدمت میخوره و از سال 89 شروع شده ولی زمان کسری در سال 90 نصف شده . حالا اگر هم درصدی جانبازی داشته باشند جداگانه محاسبه میشه و به کسری خدمت شما اضافه میشود . در مورد بسیج هم در سال 90 حداکثر 6 ماه کسری میدن جزئیات بیشتر را هم از بسیجیان عزیز بپرس. موفق باشی

hessam1
November 25th, 2011, 02:39 AM
سلام دوست عزیز
من فکر کنم به احتمال زیاد برای سال 91 یا حذف بشه ( منظورم قضیه کارت ایثاره) یا هم مدتش از اینی که هست کمتر بشه چون پادگان ها خالیه .

من نمیدونم که شما ازکجا این حرف رو می زنید! ولی اگه قانون مجلس تصویب بشه نظام وظیفه ملزم به اجراشه٬ نه؟ اصلا انگیزه این طرح مجلس هم همین بوده که قانون دم به ساعت عوض نشه! من میخوام بدونم که آیا شما از مصوبه مجلس درمورد کسری خدمت خبر دارید؟

EMAD RSH
November 25th, 2011, 10:09 AM
من نمیدونم که شما ازکجا این حرف رو می زنید! ولی اگه قانون مجلس تصویب بشه نظام وظیفه ملزم به اجراشه٬ نه؟ اصلا انگیزه این طرح مجلس هم همین بوده که قانون دم به ساعت عوض نشه! من میخوام بدونم که آیا شما از مصوبه مجلس درمورد کسری خدمت خبر دارید؟
من از یک نفر در سازمان وظیفه عمومی پرسیدم که یکی از آشناهای دوستم بود و اون همین را گفت . ( البته فراموش نکنید این فقط یک پیش بینیه ) باید صبر کنیم ببینم برای سال آینده چه قانونی وضع میشه راجع به کسر خدمت ، ولی امیدوارم برگرده به قانون سال 89 .
با آرزوی موفقیت

h_zaman06
November 26th, 2011, 11:19 PM
با سلام ...
دوستان تازه اینجا رو پیدا کردم...
کارم خیلی گیره ... لطفا اگه اطلاعاتی دارید در اختیارم بگذارید .

چند تا سئوال دارم :
1- سیستان و بلوچستان منطقه عملیاتی حساب میشه ؟ اصلا از کجا میشه این مناطق را دید ؟
2- هر ماه خدمت در مناطق عملیاتی یک ماه سابفه جبهه حساب میشه ؟
3- آیا میشه پرونده سابقه را از یک پایگاه به شهر دیگه ای منتقل کرد ؟
4- مرخصی هایی که موقع حضور در منطقه طلب داشته الان به سابقه اضافه میشه ؟

شرایط من :
طبق پرونده و مدارک پدرم 29 ماه و 18 روز سابقه داره (شانس منو میبینید!) توی مرز پیشین
تماس گرفتم زاهدان گفت اینجا منطقه عملیاتی هست ، ولی ما سابقه در 0.85 ضرب میکنیم ! (این ضریب از کجا اومده ؟) و همینطور گفت ما مرخصی ها را اضافه نمیکنیم .
اما ..
طبق بررسی هایی که من از اصفهان انجام دادم (از پایگاه امام صادق - و از خود نظام وظیفه پرسیدم) :
1- گفتند ما چیزی به اسم ضریب نداریم و نمیدونیم این 0.85 از کجا اومده
2- گفتند ما اینجا مرخصی ها را در صورت طلبی داشتن به سابقه اضافه میکنیم .

وضعیت فعلی :
حالا اون پایگاه زاهدان برداشته نامه کسر خدمت منو ارسال کرده و توش زده 8ماه کسر خدمت .

سئوالات با توجه به وضعیت :
5- آیا الان می تونم کاری بکنم یعنی بعد از زدن این نامه امکان تغییری وجود داره؟
6- میتونم پرونده را منتقل اصفهان و نامه کسری را از اینجا بگیرم ؟
7- هرگونه راه حلی برای تسریع کار دارید بیان کنید .

با تشکر از لطفتون

EMAD RSH
November 27th, 2011, 11:39 PM
با سلام ...
دوستان تازه اینجا رو پیدا کردم...
کارم خیلی گیره ... لطفا اگه اطلاعاتی دارید در اختیارم بگذارید .

چند تا سئوال دارم :
1- سیستان و بلوچستان منطقه عملیاتی حساب میشه ؟ اصلا از کجا میشه این مناطق را دید ؟
2- هر ماه خدمت در مناطق عملیاتی یک ماه سابفه جبهه حساب میشه ؟
3- آیا میشه پرونده سابقه را از یک پایگاه به شهر دیگه ای منتقل کرد ؟
4- مرخصی هایی که موقع حضور در منطقه طلب داشته الان به سابقه اضافه میشه ؟

شرایط من :
طبق پرونده و مدارک پدرم 29 ماه و 18 روز سابقه داره (شانس منو میبینید!) توی مرز پیشین
تماس گرفتم زاهدان گفت اینجا منطقه عملیاتی هست ، ولی ما سابقه در 0.85 ضرب میکنیم ! (این ضریب از کجا اومده ؟) و همینطور گفت ما مرخصی ها را اضافه نمیکنیم .
اما ..
طبق بررسی هایی که من از اصفهان انجام دادم (از پایگاه امام صادق - و از خود نظام وظیفه پرسیدم) :
1- گفتند ما چیزی به اسم ضریب نداریم و نمیدونیم این 0.85 از کجا اومده
2- گفتند ما اینجا مرخصی ها را در صورت طلبی داشتن به سابقه اضافه میکنیم .

وضعیت فعلی :
حالا اون پایگاه زاهدان برداشته نامه کسر خدمت منو ارسال کرده و توش زده 8ماه کسر خدمت .

سئوالات با توجه به وضعیت :
5- آیا الان می تونم کاری بکنم یعنی بعد از زدن این نامه امکان تغییری وجود داره؟
6- میتونم پرونده را منتقل اصفهان و نامه کسری را از اینجا بگیرم ؟
7- هرگونه راه حلی برای تسریع کار دارید بیان کنید .

با تشکر از لطفتون
سلام
ببین دوست عزیز شما اصلا کاری به منطقه عملیاتی و از این حرفا نداشته باش مهم تاریخ خدمت پدر شماست که باید در طول 8 سال جنگ باشه .
در مورد نقل انتقال به اصفهان بعید میدونم این کار را بکنند چون باید نامه از همون پایگاه صادر بشه و مدت زمان خدمت سربازی پدرتون هم در پشت کارت پایان خدمتشون نوشته شده مثلا ( یک سال و نیم یا دوسال ..) . در مورد ضریبی هم که گفتین من تا حالا چیزی نشنیدم اگه کارتون فوریه برین زاهدان بهتره .ولی اگه پارسال اقدام کرده بودین برای این کار معاف بودین ولی اگه امسال اقدام کنید و ضریبی که گفتین محاسبه نکنن 9 ماه از خدمت شما کسر میشه .
در ضمن در مورد سوال 5 تون اینا بدونین که تو این کشور هر کاری میشه کرد فقط باید سخت پیگیر کار باشین . موفق باشی

dalvandi
November 28th, 2011, 02:05 AM
سلام
ببین دوست عزیز شما اصلا کاری به منطقه عملیاتی و از این حرفا نداشته باش مهم تاریخ خدمت پدر شماست که باید در طول 8 سال جنگ باشه .
در مورد نقل انتقال به اصفهان بعید میدونم این کار را بکنند چون باید نامه از همون پایگاه صادر بشه و مدت زمان خدمت سربازی پدرتون هم در پشت کارت پایان خدمتشون نوشته شده مثلا ( یک سال و نیم یا دوسال ..) . در مورد ضریبی هم که گفتین من تا حالا چیزی نشنیدم اگه کارتون فوریه برین زاهدان بهتره .ولی اگه پارسال اقدام کرده بودین برای این کار معاف بودین ولی اگه امسال اقدام کنید و ضریبی که گفتین محاسبه نکنن 9 ماه از خدمت شما کسر میشه .
در ضمن در مورد سوال 5 تون اینا بدونین که تو این کشور هر کاری میشه کرد فقط باید سخت پیگیر کار باشین . موفق باشی

البته برخی مناطق مثل بعضی قسمتهای کردستان تا سال 75 منطقه عملیاتی محسوب می شوند و کسر خدمت بهشون تعلق میگیره. در مورد سیستان مطمئن نیستم.

h_zaman06
November 28th, 2011, 12:36 PM
پدرم داوطلب رفته اونجا ... سربازیش که ماله زمان قبل هست .
توی تاریخ 61 تا 63 هم رفته .

گیره اصلی من فعلا اینه که آیا مرخصی ها را هم اضافه می کنند ؟
و به ازای هر ماه چند روز اضافه میشه ؟

با تشکر

patris
December 2nd, 2011, 07:39 PM
پدرم داوطلب رفته اونجا ... سربازیش که ماله زمان قبل هست .
توی تاریخ 61 تا 63 هم رفته .

گیره اصلی من فعلا اینه که آیا مرخصی ها را هم اضافه می کنند ؟
و به ازای هر ماه چند روز اضافه میشه ؟

با تشکر

سلام
از 61-63 هر چقدرش توی منطقه ی عملیاتی بوده حساب میشه...هر ماه 9 روز کم میشه

anjoman_hava
December 3rd, 2011, 10:21 AM
ممنون همونطور بود که فرمودید حالا اگه برگ آبی اومده باشه ودوهفته به اعزام برا شورا پزشکی اقدام کنم وتازمان رسیدن به جواب از موعد اعزام اونطرف تر بیافته مشمول غیبت میشم ؟
اما یه سئوال دیگه :یکی از دوستان داره دوره تکمیلی رو میره و مرکز آموزشیش هم مشخص شده (نیرو هوایی سمنان)برا اینکه از کارت دوره تکمیلی بتونه استفاده کنه (دوره تا دو ماه بعد از شروع آموزشی تموم نمیشه)چیکار باید کنه ؟

majid_persian
December 17th, 2011, 02:24 PM
سلام دوستان.
من یه مشکل یا در واقع سوالی برام پیش اومده که میپرسم و لطفا راهنمایی کنید.
به خاطر جانبازی و حضور در جبهه پدرم فقط 2 ماه آموزشی و یا نهایتا 3 ماه سربازی دارم. اما تازگی یک بیماری پیدا کردم! که تو دفترچه نوشته معاف دائم. حالا میخواستم بپرسم که به نظرتون با توجه به مضایا و معایب زیر که میگم کدوم رو انتخاب کنم؟
کسر خدمت: مضیتش اینه که وقتی آموزشی رو رفتم خیالم راحته که کار تمومه و عیبش هم اینه که باید کلی علاف پست دفترچه منتظر رسیدن اعزام و رفتن دو ماه آموزشی و ... باشم
معافیت پزشکی: مضیتش اینه که اگه معاف بشم هیچی نمیرم! اما عیبش اینه که تو سایت نظام وظیفه نوشته معاف ها هم ممکنه تشخیص داده بشه که میتونن آموزشی برن و تازه اگه نرن هم کارت موقت 3 ساله میاد که بعدش باید آموزشی رو برن!! حالا نمیدونم این کارت موقت برا پاسپورت مشکل ایجاد میکنه یا نه یعنی باید وثیقه بزاریم که بعد سه سال برمیگردیمو میریم آموزشی یا نه؟!!

من احتمالا شهریور فارغ التحصیل میشم و شهریور سال بعدش باید اونور باشم. حالا با توجه به وقت نظرتون اینه که کدوم رو انجام بدم و در ضمن وثیقه هم نمیخوام بزارم.
ممنون از جواباتون

با سلام
دوست عزیز 3 ماه سربازی یه عمره! اونم اگه 2 ماهش آموزشی باشه... پزشکی خیلی بهتره. من یکی از دوستام یکی از گوشاش ناشنوا بود، بدون هیچ مشکلی کارت پایان خدمت گرفت، آموزشی هم نرفت

savag
December 20th, 2011, 01:59 PM
سلام
دوستان من گواهی کسر خدمتم رو سال 89 گرفتم که 7 ماه و 24 روز شد ولی درخواست خدمتم رو تازه میخوام بهمن ماه 90 بفرستم حالا این وسط نظام وظیفه یه اطلاعیه داده که:
اطلاعيه جديد سازمان به مشمولان داراي گواهي كسر خدمت اخذ شده در سال 1389
سازمان وظيفه عمومي ناجا در اطلاعيه اي اعلام كرد: مشمولاني كه داراي گواهي كسر خدمت مربوط به جبهه و جانبازي والدين و يا سابقه بسيج مشمول ، صادره تا پايان سال 89 بوده و درخواست مشمول يا تاييديه آن نيز حداكثر تا تاريخ بيست و چهارم آبانماه 1390در سيستم جامع وظيفه عمومي ثبت گردد مشمول مقررات ايثارگران و امدادجويان در سال 1389 خواهند بود.
حالا با این اوصاف کسر خدمت من چند ماه میشه؟

patris
December 20th, 2011, 07:38 PM
سلام
دوستان من گواهی کسر خدمتم رو سال 89 گرفتم که 7 ماه و 24 روز شد ولی درخواست خدمتم رو تازه میخوام بهمن ماه 90 بفرستم حالا این وسط نظام وظیفه یه اطلاعیه داده که:
اطلاعيه جديد سازمان به مشمولان داراي گواهي كسر خدمت اخذ شده در سال 1389
سازمان وظيفه عمومي ناجا در اطلاعيه اي اعلام كرد: مشمولاني كه داراي گواهي كسر خدمت مربوط به جبهه و جانبازي والدين و يا سابقه بسيج مشمول ، صادره تا پايان سال 89 بوده و درخواست مشمول يا تاييديه آن نيز حداكثر تا تاريخ بيست و چهارم آبانماه 1390در سيستم جامع وظيفه عمومي ثبت گردد مشمول مقررات ايثارگران و امدادجويان در سال 1389 خواهند بود.
حالا با این اوصاف کسر خدمت من چند ماه میشه؟

سلام
یه سر برو نظام وظیفه ببین برات ثبت میکنن یا نه!!!!!!!!
اگر کردن که که خوشا به حالت اگر هم نه که به ازای هر ماه 9 روز کم میشه از سربازیت

موفق باشی

ahmadii
December 24th, 2011, 09:04 PM
سلام
الان کسر خدمت بسیجی فعال چقدر هست؟
به ازای هر سال چند روزه؟
و ماکزیموم چقدره؟
ممنون

patris
December 24th, 2011, 10:43 PM
سلام
به ازای هر سال چند روزه؟
و ماکزیموم چقدره؟
ممنون

سلام
هر سال 30 روز و ماکزیمم 6 ماه هست

robin2
December 24th, 2011, 10:49 PM
من 10 ماه خدمت کردم و بعد دکترا قبول شدم

اگه با پروژه کسر خدمت 6 ماه کسری بگیرم در حالی که در حال تحصیل هستم میتونم کارت پایان خدمتم را بگیرم یا حتماً باید مرخصی تحصیلی بگیرم و مجدداً دفترچه بفرستم

با تشکر

ahmadii
December 24th, 2011, 11:06 PM
سلام
هر سال 30 روز و ماکزیمم 6 ماه هست

ایول پس میتونم 6 ماه رو بگیرم
شرایط خاصی که نداره؟
دانشجویی و محلی ش که فرقی نداره؟

patris
December 25th, 2011, 11:00 AM
من 10 ماه خدمت کردم و بعد دکترا قبول شدم

اگه با پروژه کسر خدمت 6 ماه کسری بگیرم در حالی که در حال تحصیل هستم میتونم کارت پایان خدمتم را بگیرم یا حتماً باید مرخصی تحصیلی بگیرم و مجدداً دفترچه بفرستم

با تشکر

سلام

شما کسریت رو بگیر بعد برو نظام وظیفه ثبت کن..فکر نکنم بخواد مرخصی بگیری درستش میکنن برات

patris
December 25th, 2011, 11:04 AM
ایول پس میتونم 6 ماه رو بگیرم
شرایط خاصی که نداره؟
دانشجویی و محلی ش که فرقی نداره؟

اگر دانشگاهتون توی شهر خودتون هست بسیج محلی هم قبول میکنن ولی اگه یه شهر دیگه دانشگاه بری مثلا 4 سال بسیج دانشجویی برات ثبت میشه و محلی هم قبل از اون 4 سال اگه داشته بودی فعالی حساب میشه

heavenboy
December 31st, 2011, 09:18 AM
سلام دوستان
من بهمن ماه فارغ التحصیل میشم.پدرم 24 ماه سابقه خدمت در لشکر 28 سنندج داره. کارت پایان خدمت و پایان دوره احتیاط رو داره ولی چیزی به نام کارت ایثار نداره.
خودمم آموزش تکمیلی بسیج رو دارم و 4 سالی هم عضو فعال بسیج.
میخواستم ببینم برای گرفتن کسری از هر کدوم از اینها چه زمانی یاید اقدام کنم و کجا برم.
ahmadii
December 31st, 2011, 09:49 AM
کسری خدمت بسیجی چقدره؟ به ازای هر سال چند ماهه؟
فعال دانشجویی یا محلی اش فرقی هم داره؟

patris
December 31st, 2011, 01:31 PM
کسری خدمت بسیجی چقدره؟ به ازای هر سال چند ماهه؟
فعال دانشجویی یا محلی اش فرقی هم داره؟

هر سال 30 روز کم میشه
فرقی نداره

patris
December 31st, 2011, 01:34 PM
سلام دوستان
من بهمن ماه فارغ التحصیل میشم.پدرم 24 ماه سابقه خدمت در لشکر 28 سنندج داره. کارت پایان خدمت و پایان دوره احتیاط رو داره ولی چیزی به نام کارت ایثار نداره.
میخواستم ببینم برای گرفتن کسری از هر کدوم از اینها چه زمانی یاید اقدام کنم و کجا برم.
سلام
الان هم میتونی اقدام کنی
بعضی از پادگان ها نامه ی کسری خدمت رو بعد از مراجعه به پادگان محل خدمت پدرت برات میفرستن در خونه و هم کارت ایثار ولی بعضی هاشون میگن وقتی که سربازی رفتی اقدام کنی
برای بسیجی هم الان میشه اقدام کرد

موفق باشی

ahmadii
December 31st, 2011, 01:54 PM
هر سال 30 روز کم میشه
فرقی نداره

ایول
پس با این اوصاف میشه 5 6 ماه رو کم کرد!
پس ما یک سال میریم خدمت! هورا!
اگر پذیرش بگیرم داخل سپاه کسری خدمت هم میتونم استفاده کنم دیگه؟ یا نه؟
بعد اگه پذیرش بگیرم سپاه، آموزشی هم خود سپاهم یا معلوم نیست کجا باشم؟

EMAD RSH
December 31st, 2011, 06:02 PM
سلام
به ازای هر سال چند روزه؟
و ماکزیموم چقدره؟
ممنون
در حال حاضر ماکزیمم 6 ماهه.

EMAD RSH
December 31st, 2011, 06:05 PM
سلام دوستان
دوست عزیز از همین امروز برین دنبال کارهاش بهتره تا فردا اقدام کنید چون ممکنه فردا روزی قانون جدید وضع بشه اونوقت شاید خیلی پات گرون در بیاد

patris
December 31st, 2011, 07:42 PM
ایول
پس با این اوصاف میشه 5 6 ماه رو کم کرد!
پس ما یک سال میریم خدمت! هورا!
اگر پذیرش بگیرم داخل سپاه کسری خدمت هم میتونم استفاده کنم دیگه؟ یا نه؟
بعد اگه پذیرش بگیرم سپاه، آموزشی هم خود سپاهم یا معلوم نیست کجا باشم؟

طبق گفته دوستمون ماکزیمم 6 ما هست
فرقی نداره..هر جا سرباز باشی بهت کسری میدن
همون سپاه هست دیگه نمیشه اموزشی بری ارتش و سربازیت سپاه باشی...

heavenboy
January 1st, 2012, 10:15 AM
سلام
الان هم میتونی اقدام کنی
بعضی از پادگان ها نامه ی کسری خدمت رو بعد از مراجعه به پادگان محل خدمت پدرت برات میفرستن در خونه و هم کارت ایثار ولی بعضی هاشون میگن وقتی که سربازی رفتی اقدام کنی
برای بسیجی هم الان میشه اقدام کرد

موفق باشی
ممنون دوست عزیز
راستش از چند نفر که پرسیدم گفتن واسه کسریه بسیج حتما باید اعزام بشی بعد میتونی کسری بگیری.
نمیدونم تا چه حد صحت داره این حرف!!

Arsenal
January 7th, 2012, 07:22 PM
سلام.از بچه ها کسی می دونه قانون کسری خدمت برای جبهه پدر بعد از اجرای قوانین از 10 دی به بعد بازم اجرا میشه؟

Skygazer
January 11th, 2012, 08:55 AM
برای پدر: سابقه خدمت در جبهه(ایثارگر)، جانبازی، آزاده بودن. شما اگه پدرتون حداقل یکی از این مواردو داره میتونید کسری بگیرید.

آقا مرسی از توضیحت. من از یکی از دوستام شنیدم که اگه پدر کارمند دولت(نه کارمند ارتش و سپاه) تو مناطق عملیاتی بوده باشه هم می شه کسری خدمت گرفت. من پدرم کارمند جهاد کشاورزی تو یه منطقه جنگی بوده و برگه های مأموریت به جبهه رو داره اما کارت سبز اینا نگرفته. من می تونم دنبال کسری خدمت برم؟ اصلاً از کدوم ارگان میشه دقیقاً بررسی کرد که کسری خدمت شامل چه کسایی میشه و آیا باهاش موافقت میشه یا نه؟ ممنون میشم اگه اطلاعی دارید بگید.

dalvandi
January 12th, 2012, 12:51 AM
آقا مرسی از توضیحت. من از یکی از دوستام شنیدم که اگه پدر کارمند دولت(نه کارمند ارتش و سپاه) تو مناطق عملیاتی بوده باشه هم می شه کسری خدمت گرفت. من پدرم کارمند جهاد کشاورزی تو یه منطقه جنگی بوده و برگه های مأموریت به جبهه رو داره اما کارت سبز اینا نگرفته. من می تونم دنبال کسری خدمت برم؟ اصلاً از کدوم ارگان میشه دقیقاً بررسی کرد که کسری خدمت شامل چه کسایی میشه و آیا باهاش موافقت میشه یا نه؟ ممنون میشم اگه اطلاعی دارید بگید.

بله. کارمندان دولت در مناطق عملیاتی هم می تونن برای کسر خدمت اقدام کنند. فرقش البته اینه که نصف کسانی که فعالیت نظامی داشتن سابقه محاسبه می شه. شما باید از همون ارگانی که پدرتون شاغل بوده اقدام کنید. کمیسیونش هم توی سازمان بسیج مستضعفین تو افسریه ست فکر کنم.

EMAD RSH
January 12th, 2012, 05:57 PM
سلام.از بچه ها کسی می دونه قانون کسری خدمت برای جبهه پدر بعد از اجرای قوانین از 10 دی به بعد بازم اجرا میشه؟

با سلام از بچه ها کسی نمیدونه این قانون جدید که تو تلویزیون میگن راجع به چیه ؟ نکنه پول کم آوردن میخوان سربازی را بفروشن ؟

pootel2
January 15th, 2012, 11:30 PM
سلام خدمت شما
یه سوالی خدمتتون داشتم که ذهنمو خیلی مشغول کرده
پدر من 40% جانباز هستش و خوب من معاف هستم و جاتون خالی امروز هم رفتم پلیس +10 و کارای معافیمو انجام دادمو یه رسید به من داد و گفت که تا 1 یا 2 ماه دیگه کارتت رو پست میاره جلوی خونتون.
تا اینجا مشکلی نبود.
حالا توی این مدارکی که باید میدادم به برگه بود که از درفترچه کندمشو پرش کردم و بردم محضر گواهی امضا کردمو دادم رفت .
حالا برگه مربوط به آموزش رزم مقدمانی بود و توش نوشته بود که حداکثر تا 3 سال آینده آموزشی باید برم و اگه نروم طبق قانون باهام برخورد میشه و کارتم ابطال میشه ولی من از متصدی پلیس +10 پرسیدم گفت که این برگه مربوط به اینه که وقتی خواستنت شما باید بری و و اگه تو این 3 سال نخواستن شما بعد این 3 سال معافیت دایم میگیری.
حالا بدجور ذهنم مشغول شده که باید آموزشی برم یا نه . دیگه اینقدر فکر کردم دارم دیوونه میشم.
حالا کسایی که میدونن کمک کنن و راهنماییم کنن دستتون درد نکنه.منتظر جوابم

hessam1
January 17th, 2012, 01:02 AM

اختیار قانون کسری خدمت ازسوی مجلس به نظام وظیفه سپرده شده٬ به نظر قانون کسری خدمت هم تا پایان سال ۹۰ ابلاغ شده٬ حالا اینکه ازابتدای سال بعد چه اتفاقی می افته خدا میدونه. اگه شما خبری گرفتی به ما هم بگو!

isaeid
January 23rd, 2012, 11:43 PM
سلام
متاسفانه عجله کردم و یادم رفت برگه کسری خدمتم رو بدم به پلیس + 10 !!!
حالا چی میشه ؟ نمیتونم برم پلیس + 10 تغییر بده ؟؟ 4 ماه کسری دارم .. 4 ماه میشه نیم نمره آیتلس اضافه کرد :(
نمیشه کاری کرد ؟

EMAD RSH
January 27th, 2012, 05:25 PM
سلام.
من نه ماه پیش خدمتم تمام شد.در نیروی دریایی پادگان احمد بن موسی شیراز به مدت 17 ماه خدمت کردم و الان کارت پایان خدمت دارم.تحصیلاتم لیسانس هست و در بخش تقسیمات نیروی دریایی سپاه(واحد نیروی انسانی) قسمت رایانه با توجه به رشتم خدمت کردم.همه بخش نامه ها و کلیه امورات تقسیم کسر خدمت پذیرش و ادامه تحصیل زیر دست من بود.اگر کسی سوال داره خوشحال میشم کمک کنم.
در ضمن من الان دارم فوق لیسانس میخونم در مالزی.
موفق باشید...سلام دوست عزیز . ممنون میشم اگه خودتون یه اطلاعاتی جامع و کلی در باره تقسیم کسر خدمت پذیرش و ادامه تحصیل در اینجا برای بجه ها بنویسین . گفتم این طوری شاید بهتر باشه . مرسی.

isaeid
January 27th, 2012, 10:51 PM
سلام
متاسفانه عجله کردم و یادم رفت برگه کسری خدمتم رو بدم به پلیس + 10 !!!
حالا چی میشه ؟ نمیتونم برم پلیس + 10 تغییر بده ؟؟ 4 ماه کسری دارم .. 4 ماه میشه نیم نمره آیتلس اضافه کرد :(
نمیشه کاری کرد ؟
اگه دوباره برم یه پلیس+10 دیگه با نامه کسری خدمت میتونم یک برگ اعزام جدید با کسری خدمت بگیرم ؟
دوستان اطلاعی ندارن این موضوع؟

raminkamali
January 27th, 2012, 11:32 PM
سلام دوست عزیز . ممنون میشم اگه خودتون یه اطلاعاتی جامع و کلی در باره تقسیم کسر خدمت پذیرش و ادامه تحصیل در اینجا برای بجه ها بنویسین . گفتم این طوری شاید بهتر باشه . مرسی.

این چیزایی که شما گفتید اگر بخوام توضیح کلی بدم یک کتاب میشه برای خودش.سوال بپرسید من جواب میدم
موفق باشید

raminkamali
January 27th, 2012, 11:36 PM
اگه دوباره برم یه پلیس+10 دیگه با نامه کسری خدمت میتونم یک برگ اعزام جدید با کسری خدمت بگیرم ؟
دوستان اطلاعی ندارن این موضوع؟

دوست عزیز اصلا نگرانی نداره شما بعد از تقسم یگانی یعنی یگان خدمتی که مشخص شد نامه کسر خدمت رو میدی به بخش ارزشیابی زیر مجموعه نیروی انسانی. یگان مربوطه.تمام اینها بعد از دوره آموزشی میتونی انجام بدی.کاره من همین بوده زمان خدمت.نگران نباش

isaeid
January 27th, 2012, 11:53 PM
دوست عزیز اصلا نگرانی نداره شما بعد از تقسم یگانی یعنی یگان خدمتی که مشخص شد نامه کسر خدمت رو میدی به بخش ارزشیابی زیر مجموعه نیروی انسانی. یگان مربوطه.تمام اینها بعد از دوره آموزشی میتونی انجام بدی.کاره من همین بوده زمان خدمت.نگران نباش

ممنون از پاسخت
اما نگرانی من از اینه که سال دیگه این قانون عوض بشه .

raminkamali
January 28th, 2012, 12:29 AM
ممنون از پاسخت

اگر قانون عوض بشه شما حتی به پلیس + 10 هم داده بودی بازم تاثیری نداشت.شما هیچ کاری نمیتونی بکنی تا بعد از آموزشی.
معمولا ارائه قانون کسر خدمت از رده بالای خدمت مشخص میشه مگر اینکه خیلی عمومی باشه مثلا نیروی دریایی یا هوایی یا زمینی.هر کدوم قانون خودشونو دارند

adambarfii
January 30th, 2012, 03:39 PM
با عرض سلام خدمت همه دوستان.
من تمام مطالب این بخش و خوندم،دست همگی درد نکنه اطلاعات مفیدی بدست آوردم.
فقط چند تا سوال برام پیش آومده،ممنون میشم اگه جواب بدید(واقعا ممنون)
من الان دانشجوی کارشناسی ترم 6 ام و شهریور 92 درسم تموم میشه،
1.آیا الان میتونم برای کسری اقدام کنم؟؟(بسیج و جبهه)
2.کسری ای که الان میگیرم،موقع اعزام معتبره؟؟آخه تو یه تاپیک خوندم تا یه تاریخی باید ثبت شه؟؟
3.من پدرم کارت ایثارگری شو سال 89 از پادگان محل خدمتش گرفته و 24 ماه سابقه داره،ولی برگه کسری خدمت نگرفته،حالا کسری من طبق قانون 89 یا 90؟؟؟
4.به نظر شما کی برای کسری اقدام کنم خوبه؟؟؟
مرسی از همگی.

raminkamali
January 30th, 2012, 04:18 PM
2.کسری ای که الان میگیرم،موقع اعزام معتبره؟؟آخه تو یه تاپیک خوندم تا یه تاریخی باید ثبت شه؟؟
3.من پدرم کارت ایثارگری شو سال 89 از پادگان محل خدمتش گرفته و 24 ماه سابقه داره،ولی برگه کسری خدمت نگرفته،حالا کسری من طبق قانون 89 یا 90؟؟؟
مرسی از همگی.
1.میتونی اقدام کنی
2.تاریخ مشخص داره و شامل همون تاریخی میشه که حین خدمت هستی
3.طبق همون تاریخی که میخوای تحویل یگان خدمتی بدی.هر موفق تحویل بدی طبق همون تاریخ عمل میکنند.
4.هر موقع اقدام کنی فرقی نداره فقط باید حین خدمت باشی.توی آموزشی هم تاثیری نداره و کلا باید آموزشی رو بگذرونی مگر اینکه کفایتی باشی که اونم ماله سپاه هستش
موفق باشی

Arsenal
February 2nd, 2012, 02:46 PM
.سلام من یه سوال از اقا رامین عزیز داشتم(البته یه کم تکراریه)

من پدرم خدمتش زمان جنگ در منطقه جنگی بوده(ارتش) الان که من با پادگان محل خدمتش تماس گرفتم گفتن نامه کسری رو بهت نمی دیم و باید بعد از اعزام بیای و من در اسفند می خوام دفترچه پست کنم و اعزامم میوفنه سال 91. حالا از اونجا که این قانون تا اخر 91 وقت داره و اگه تمدید نشه ایا بازم کسری خودمت برای من که تو سال نود دفترچه پست کردم ولی اونو ثبت نکردم تعلق می گیره؟ حالا اگه من این نامه رو یه جوری الان بگیرم و اونو هنگام تحویل دفترچه به پلیس+10 ثبت کنم و این قانون تو سال 91 برداشته شه ایا کسری به من تعلق می گیره یا بازه فرقی نمی کنی؟ اصلا این قانونو نسبت به موقع پست دفترچه حساب می کنن یا نسبت به موقع اعزام؟

raminkamali
February 3rd, 2012, 07:43 PM

من پدرم خدمتش زمان جنگ در منطقه جنگی بوده(ارتش) الان که من با پادگان محل خدمتش تماس گرفتم گفتن نامه کسری رو بهت نمی دیم و باید بعد از اعزام بیای و من در اسفند می خوام دفترچه پست کنم و اعزامم میوفنه سال 91. حالا از اونجا که این قانون تا اخر 91 وقت داره و اگه تمدید نشه ایا بازم کسری خودمت برای من که تو سال نود دفترچه پست کردم ولی اونو ثبت نکردم تعلق می گیره؟ حالا اگه من این نامه رو یه جوری الان بگیرم و اونو هنگام تحویل دفترچه به پلیس+10 ثبت کنم و این قانون تو سال 91 برداشته شه ایا کسری به من تعلق می گیره یا بازه فرقی نمی کنی؟ اصلا این قانونو نسبت به موقع پست دفترچه حساب می کنن یا نسبت به موقع اعزام؟
این قانون زمانی حساب میشه که شما حین خدمت هستید و کسر خدمت رو به واحد نیروی انسانی یگان خدمتی خودتون تحویل میدی.کاری به قبل از اعزام و زمان اعزام نداره.حتی توی آموزشی هم نمیتونی استفاده کنی.
اینجوری بگم که مثلا کسانی که 5 ماه کسر خدمت دارند و توی 13 ماه خدمت هستن هم اگر قانون عوض بشی همون آخر خدمتم بازم باید طبق قانون جدید عمل کنند.
پس الکی تلاش نکنید تا زمان حین خدمت شدن.

dalvandi
February 4th, 2012, 03:09 AM
این قانون زمانی حساب میشه که شما حین خدمت هستید و کسر خدمت رو به واحد نیروی انسانی یگان خدمتی خودتون تحویل میدی.کاری به قبل از اعزام و زمان اعزام نداره.حتی توی آموزشی هم نمیتونی استفاده کنی.
اینجوری بگم که مثلا کسانی که 5 ماه کسر خدمت دارند و توی 13 ماه خدمت هستن هم اگر قانون عوض بشی همون آخر خدمتم بازم باید طبق قانون جدید عمل کنند.

البته دوست عزیز این قانون ها معمولا همشون تبصره دارن که اگر مثالا در زمان اجرایی بودن این قانون اقدام کردید این امتیاز شامل حالتون میشه. در مورد

معمولا اینطوری نیست. یعنی تاحالا که اینطوری نبوده. کسی که وارد خدمت میشه تا پایان همونطوری باهاش برخورد می کنند که قانون زمان اعزامش بوده مگر قانون جدید مفید باشه براش(مثل کاهش طول خدمت سربازی در سال 86)

raminkamali
February 4th, 2012, 01:01 PM
البته دوست عزیز این قانون ها معمولا همشون تبصره دارن که اگر مثالا در زمان اجرایی بودن این قانون اقدام کردید این امتیاز شامل حالتون میشه. در مورد

معمولا اینطوری نیست. یعنی تاحالا که اینطوری نبوده. کسی که وارد خدمت میشه تا پایان همونطوری باهاش برخورد می کنند که قانون زمان اعزامش بوده مگر قانون جدید مفید باشه براش(مثل کاهش طول خدمت سربازی در سال 86)

بنده به با تمام احترامی که برای شما دارم بخشی از حرفهاتون رو رد میکنم چون بنده به مدت 15 ماه کلیه کارهای کسر خدمت اعزام و تقسیم نیروهای آموزشی رو انجام دادم.بنده فرمانده قسمت رایانه ارزشیابی واحد نیروی انسانی نیروی دریایی سپاه بودم.و کلیه تقسیمات و کسر خدمت ها بنده انجام میدادم و با تمام بخش نامه های نیروهای مسلح سروکار داشتم.
به زرس قاطع خدمت تمام دوستان عرض مینکم که هر قانونی که بیاد به جز کسر خدمت طبق گفته آقای dalvandi طوری باهاش برخورد میشه که قانون زمان اعزامش بوده ولی کسر خدمت به طور کل فرق داره و شامل قانون جدید میشه.
موفق باشین.

Arsenal
February 4th, 2012, 05:18 PM
اقا رامین اگه یادوتون باشه موقعی که کسریهارو از 18 روز کردن 9 روز گفتن کسایی که تا فلان تاریخ ثبت کنن واسشون همون 18 روز حساب میشه که زمانی هم که واسه این کار داده بودن هم خیلی زیادبود. و فقط کافی بود نامه رو به پلیس+10 میدادی که ثبت بشه.حالا سوال من اینه که نکنه بازم همین قضیه پیش بیاد ؟ یعنی سال91 بگن اونایی که تو سال 90 ثبت کردن شاملشون میشه بقیه هیچی. و یه سوال دیگه اگه این کسری کم بشه چی ؟ مثلا بشه 5 روز . بازم همون داستانی که اگه تا فلان موقع ثبت می کردی شامله حالت میشد. ممکنه یش بیاد؟

raminkamali
February 4th, 2012, 07:15 PM
دوستان اولین نکته این که سوال رو به صورت عمومی بپرسید تا همه کمک کنند نه از یک شخص خاص.
به هر حال، کلا اگر زمانی که نیروی انسانی نیروهای مسلح یا زیر رده در مورد کسر خدمت اعلامیه میده شامل حال همه میشه مگر اینکه تبصره بیارن و بگن فلان تاریخ به بعد شامل حالشون میشه.
به طور کلی کسر خدمت ها از طرف رده های بالا بدون تبصره اعلام میشه که شامل حال همه میشه و به ندرت پیش میاد که تبصره داشته باشه ولی به هر حال هر دو حالت ممکنه پیش بیاد.
اخبار موثق فقط در سایت police.ir چک کنین تا هیچ شک و شبه پیش نیاد.
موفق باشید

saeidz
February 4th, 2012, 11:50 PM
سلام
دوستان من تاریخ اعزامم 18/08/90 بود
کارت تکمیلی بسیج داشتم که آموزشی نرفتم و الانم مشغول به خدمت هستم
تاریخ صدور کارت بسیجم 02/90 هست و میگن تا تاریخ اعزارم حساب میشه و اگر زیر یک سال باشه کسری نداره
از بعضی ها هم شنیدم با کارت تکمیلی بازم می تونم غیره آموزشی کسری بگیرم ؟؟؟
آیا همچین چیزی هست یا نه ؟
با تشکر

dalvandi
February 5th, 2012, 05:37 AM
سلام
دوستان من تاریخ اعزامم 18/08/90 بود
کارت تکمیلی بسیج داشتم که آموزشی نرفتم و الانم مشغول به خدمت هستم
تاریخ صدور کارت بسیجم 02/90 هست و میگن تا تاریخ اعزارم حساب میشه و اگر زیر یک سال باشه کسری نداره
از بعضی ها هم شنیدم با کارت تکمیلی بازم می تونم غیره آموزشی کسری بگیرم ؟؟؟
آیا همچین چیزی هست یا نه ؟
با تشکر
دوست عزیز کسری بسیج رو خود سپاه محاسبه میکنه. شما همینکه دو ماه آموزشی نرفتی یعنی دوماه کسری خدمت کارت تکمیلی رو استفاده کردی.

dalvandi
February 5th, 2012, 05:54 AM
بنده به با تمام احترامی که برای شما دارم بخشی از حرفهاتون رو رد میکنم چون بنده به مدت 15 ماه کلیه کارهای کسر خدمت اعزام و تقسیم نیروهای آموزشی رو انجام دادم.بنده فرمانده قسمت رایانه ارزشیابی واحد نیروی انسانی نیروی دریایی سپاه بودم.و کلیه تقسیمات و کسر خدمت ها بنده انجام میدادم و با تمام بخش نامه های نیروهای مسلح سروکار داشتم.
به زرس قاطع خدمت تمام دوستان عرض مینکم که هر قانونی که بیاد به جز کسر خدمت طبق گفته آقای dalvandi طوری باهاش برخورد میشه که قانون زمان اعزامش بوده ولی کسر خدمت به طور کل فرق داره و شامل قانون جدید میشه.
موفق باشین.

دوست عزیز بر حسب اتفاق بنده هم در به مدت 12 ماه در معاونت نیروی انسانی ناجا خدمت می کردم و با این مسائل سر و کار داشتم! دقیقا زمانی هم که آئین نامه کسری خدمت مدت اجرائی بودنش تموم شد (آخر سال 89) آئین نامه جدیدی که اومد صراحتا گفته بود با کسانی که تاریخ شروع خدمتشون در زمان اجرایی بودن آئین نامه قبلی بوده باید با همون آئین نامه برخورد بشه. با این حال چون کسری خدمت در واقع جز قانون نیست و یک آئین نامه بود بحث شما تا حدودی درست هست. این امکان وجود داره که به نحو دیگری محاسبه بشه.

meis
February 5th, 2012, 12:59 PM
ممنون از پاسخت

شما همین الانم به پلیس +10 یه سری بزن. اگه الان واست ثبت کنه از اونور راحت تری و فقط باید بری نیروی انسانی سازمان خدمتیت و اونو تایید کنی. با شرایطی که دوستمون گفته شما باید میدون سپاهم بری و کسریتو تایید کنی و بعد از اون بری نیروی انسانی سازمان خدمتی.
قانونم اگر عوض بشه برای شما قانونی اعمال میشه که توی اون تاریخ نامه کسریتو گرفتی. پس نگرانی نداره

meis
February 5th, 2012, 01:04 PM
مرسی از همگی.

هر چه سریعتر اقدام کن و نامه کسریتو بگیر بذار جیبت. نذار سال بعد بیوفته. قانون امسالم هر چی هست همون برات اعمال میشه اگر امسال بگیری کسریتو

meis
February 5th, 2012, 01:06 PM
اگر قانون عوض بشه شما حتی به پلیس + 10 هم داده بودی بازم تاثیری نداشت.شما هیچ کاری نمیتونی بکنی تا بعد از آموزشی.
معمولا ارائه قانون کسر خدمت از رده بالای خدمت مشخص میشه مگر اینکه خیلی عمومی باشه مثلا نیروی دریایی یا هوایی یا زمینی.هر کدوم قانون خودشونو دارند

آقا رامین نامه کسری و تاریخ پست دفترچه هر تاریخی خورده باشه شامل قوانین همون تاریخ میشن

meis
February 5th, 2012, 01:24 PM

آقا رامین خسته نباشی و تبریک واسه پایان خدمتت.
اگه شما با لیسانس خدمت کردیو توی نیروی انسانی بودی خیلیام با فوق لیسانس خدمت کردن و کارهای اداریو خیلی بیشتر از شما انجام دادن ولی یک سری اطلاعات هست که شما اگر 36 ماهم خدمت میکردی متوجه اونا نمیشدی.
نامه کسریو باید هر چه سریعتر گرفت و موقع پست دفترچه با بقیه مدارک داد به پلیس +10. این کار خیلی بهتره تا اینکه بعد از آموزشی نامه کسریو بدی. تاریخی که کسریو میگیری مقدار کسریتو مشخص میکنه که تو نامه کسری مشخصه. حالا اگه قانونم عوض بشه دیگه کسی نمیتونه این مقدار کسریو کم یا زیاد کنه.
از طرفی یک سری قانونا از زمان پست دفترچه محسوب میشه که در شرایطی کسری هم جزیی از اونهاست.
نتیجه اینکه باید نامه کسریو هر چه سریعتر گرفت و زمان پست دفترچه به پلیس +10 تحویل داد.
موفق باشید

meis
February 5th, 2012, 01:36 PM

قانونهایی پارسال تصویب شده که یگانها رو مکلف کرده نامه کسر از خدمت رو قبل از اعزام مشمولین به اونها تحویل بدن تا با بقیه مدارک به پلیس +10 تحویل داده بشه.
شما تشریف میبری میدون سپاه و خواهش میکنی که یه کپی از این قوانین به شما بدن. بعد به همراه پدرت یا با یک وکالت نامه از طرفش میری یگان خدمتی پدر و حقتو میگیری. اگر بازم گفتن بعد از آموزشی اونوقته که میری قسمت بازرسیشون و موضوعو میگی. قول میدم میتونی نامتو بگیری.
رو این قانونا حسابی نیست، قبل از عید حتما نامه کسریو بگیر و با دفترچت تحویل بده. اینجوری از نظر کسر خدمت قانون امسال شامل حال تو میشه.
موفق باشی

amin_mb
February 5th, 2012, 01:53 PM
با سلام به دوستان
من دارم پروژه کسر خدمت سربازی برای سازمان هوافضای صنایع دفاع انجام میدهم! پروژه تا اواسط فروردین طول می کشه!
من مجبورم مدارکم را تا 20 بهمن بفرستم و مطمئنن اعزامم اردیبهشت میشه! حالا با راهنمایی جناب Sarbazak امید دارم که با درخواست تمدیدم موافقت بشه و اعزامم ان شاء.. بیفته تیر!
اگه موافقت نشد و مجبور بودم اردیبهشت اعزام بشم مشکلی پیش می آید؟
اگه من مثلا 15 فروردین هوافضا دفاع کنم و نامه کسریم را خودم برم دنبال کارهاش تو بیناد نخبگان نیروهای مسلح! مثلا یک هفته طول بکشه!
بعد باید چی مراحلی را طی کنم؟

ممنون می شم راهنمایی بفرمایید!

raminkamali
February 5th, 2012, 02:47 PM
آقا رامین خسته نباشی و تبریک واسه پایان خدمتت.
اگه شما با لیسانس خدمت کردیو توی نیروی انسانی بودی خیلیام با فوق لیسانس خدمت کردن و کارهای اداریو خیلی بیشتر از شما انجام دادن ولی یک سری اطلاعات هست که شما اگر 36 ماهم خدمت میکردی متوجه اونا نمیشدی.
نامه کسریو باید هر چه سریعتر گرفت و موقع پست دفترچه با بقیه مدارک داد به پلیس +10. این کار خیلی بهتره تا اینکه بعد از آموزشی نامه کسریو بدی. تاریخی که کسریو میگیری مقدار کسریتو مشخص میکنه که تو نامه کسری مشخصه. حالا اگه قانونم عوض بشه دیگه کسی نمیتونه این مقدار کسریو کم یا زیاد کنه.
از طرفی یک سری قانونا از زمان پست دفترچه محسوب میشه که در شرایطی کسری هم جزیی از اونهاست.
نتیجه اینکه باید نامه کسریو هر چه سریعتر گرفت و زمان پست دفترچه به پلیس +10 تحویل داد.
موفق باشید

سلام دوست عزیز.
من کاری ندارم شما کجا بودی و مدرکت چیه به نظر میرسه اطلاعاتت قدیمیه دوست من(ببخشید که گفتما :p).چون بنده شخصا با فرمانده کل نیروی دریایی سپاه آقای سردار فدوی و همچنین آقای سرهنگ افشار فرمانده نیروی انسانی نیروی دریایی سپاه کار کردم و به اطلاع شما میرسانم که این قانون پلیس +10 که میگی مدارک رو تحویلش بدن لغو شده و دیگه تاثیری نداره.این قانون از تیر ماه سال 90 دیگه اجرایی نیست و فقط باید به واحد نیروی انسانیه یگان مربوطه بدن.تا قبل از این تاریخ حرف های شما کاملا درست بوده یعنی کسر خدمت به پلیس +10 داده میشده و روی برگ سبز اعزام ثبت میشده ولی الان دیگه اجرایی نیست.مگر اینکه بعد از تیرماه 90 دوباره ابلاغیه یا تبصره جدید صادر شده باشه.
من 1 سال هست که خدمتم تمام شده و الان دانشجوی دکتری دانشگاه یو پی ام هستم(فقط جهت اطلاع)
موفق باشی دوست عزیز.

erfan_manutd
February 6th, 2012, 03:29 PM
سلام دوستان
من دانشجو هستم و سال آینده فارغ التحصیل می شم.
با مطالعه پست های قبلی متوجه شدم که در حین تحصیل هم می شه برای گرفتن کسر خدمت اقدام کرد.
من پدرم 17 ماه سابقه جبهه داره و کارت ایثار هم گرفته.
می خواستم بدونم برای گرفتن کسر خدمت باید به کجا مراجعه کنم؟
با تشکر

raminkamali
February 6th, 2012, 04:04 PM
سلام دوستان
من دانشجو هستم و سال آینده فارغ التحصیل می شم.
با مطالعه پست های قبلی متوجه شدم که در حین تحصیل هم می شه برای گرفتن کسر خدمت اقدام کرد.
من پدرم 17 ماه سابقه جبهه داره و کارت ایثار هم گرفته.
می خواستم بدونم برای گرفتن کسر خدمت باید به کجا مراجعه کنم؟
با تشکر

باید پدرت بره یگان خدمتیش و نامه رو بگیره.

erfan_manutd
February 6th, 2012, 05:19 PM
باید پدرت بره یگان خدمتیش و نامه رو بگیره.

ممنون از راهنماییتون
پس هیچ راهی نداره که تو تهران بشه اقدام کرد؟
پدرم پادگان قزوین بوده. واسه گرفتن کارت ایثار 2 بار رفته ولی واسه نامه کسر خدمت اقدامی نکرده بوده.

raminkamali
February 6th, 2012, 05:59 PM
ممنون از راهنماییتون
پس هیچ راهی نداره که تو تهران بشه اقدام کرد؟
پدرم پادگان قزوین بوده. واسه گرفتن کارت ایثار 2 بار رفته ولی واسه نامه کسر خدمت اقدامی نکرده بوده.
حتما باید بره یگانش نامه بگیره

saeidz
February 12th, 2012, 09:59 PM
کسری بسیج را شنیدم باید سابقه بالا یک سال باشه . اگه زیر یک سال باشه تعلق نمیگیره ؟
بعد از تاریخ صدور کارت تا تاریخ اعزام حساب میشه یا تا تاریخی که اقدام می کنیم ؟

shahinjc
February 22nd, 2012, 12:10 AM
با سلام خدمت دوستان یک سوال داشتم
من الان دانشجوی کارشناسی هستم و اگر از الان عضو بسیج فعال بشوم با توجه به اینکه هر سال عضویت 1.5 ماه از خدمت کم میشود و با توحه به اینکه پدرم مدتی در جبهه بوده حساب کردم که مدت سربازی می شود 9 ماه
آیا این ارزش دارد که به این خاطر عضو بسیج شد؟ مشکلی در آینده در گرفتن ویزای آمریکا به وجود نمیآید؟
و می شود توی این 9 ماه که میروم سربازی کارهای apply را انجام بدم؟مشکلی پیش نمیاد؟

arash0
February 27th, 2012, 02:37 AM
با سلام به دوستان

من در تاریخ 2/88 اعزام شدم 2 ماه بعد قانون کسری اعلام شد که متاسفانه من در حین دوره کد بودم نتوانستم کسری بگیرم گفتند هنگامی که به یگان اعزام شدی می توانی بگیری یک هفته در یگان بودم که دانشگاه قبول شدم.چون گفته بودن در حین خدمت باید اقدام کنم به دنبالش نرفتم وچیزی نگذشت گفتند درجه ها کاهش پیدا کرده تا الان کسری خدمت که کم شد و سال 91 به بعد . . ..

حال سوال من اینست من اعزام مجدد درجه من بر اساس قانون جدید است؟
گرفتن کارت ایثارگری چقدر زمان میبرد؟
و برای ثبت کسری اقدام کنم و تابستان 91 اعزام بشم محاسبه می شود؟
ایا 1 روزه می توان نامه کسری گرفت ؟( از یگان که پدر بوده )
باید کارت ایثارگری صادر شود سپس اقدام کرد؟
ایا می توانم امریه بگیرم؟

mohammad2407
March 1st, 2012, 04:08 AM
سلام دوستان

پدر من 18 ماه در دوره جنگ در نیروی زمینی ارتش زهدان خدمت کرده !!

حالا میخوام بدوم ایا زهدان جز مناطق جنگی حساب میشه ؟

یعنی من میتونم کسری بگیرم به خاطر خدمت سربازی پدرم ؟

و مراحل کارو برام توضیح بدید که از کجا شروع کنم ؟

حتما جواب بدید ممنون میشم

homo
March 1st, 2012, 10:17 AM
سلام به همه دوستان
پدر من تو ارتش بودن 30 سال. حالا کسری خدمتی هست که شامل من بشه؟
البته پدر من تو جبهه نبودن. اون طور که تو ن.و. خوندم فقط شامل رزمنده ها و ... می شه؟؟

smonabav
March 1st, 2012, 11:46 AM
سلام به همه دوستان
پدر من تو ارتش بودن 30 سال. حالا کسری خدمتی هست که شامل من بشه؟
البته پدر من تو جبهه نبودن. اون طور که تو ن.و. خوندم فقط شامل رزمنده ها و ... می شه؟؟

تا جایی که من اطلاع دارم، ایشون حتما باید در مناطق جنگی (عملیاتی) بوده باشند تا شما بتونی از مزایای خدمت ایشون بهره مند بشی

smonabav
March 1st, 2012, 11:56 AM
کسری بسیج را شنیدم باید سابقه بالا یک سال باشه . اگه زیر یک سال باشه تعلق نمیگیره ؟

برای بهره مندی از کسری خدمت بسیج، شما حداقل 6 ماه باید عضو فعال بوده باشی، طبق آئین نامه هم حداکثر کسری که بابت بسیج به شما می دهند، اگر اشتباه نکنم، 9 ماه است...

بعد از تاریخ صدور کارت تا تاریخ اعزام حساب میشه یا تا تاریخی که اقدام می کنیم ؟

از تاریخی که شما کارت فعال رو دریافت می کنی، برای شما محاسبه خواهد شد (تا تاریخ اقدام)

smonabav
March 1st, 2012, 12:00 PM
می شود توی این 9 ماه که میروم سربازی کارهای apply را انجام بدم؟مشکلی پیش نمیاد؟

در زمان آموزشی که شما کلا در پادگان هستی (مگر اینکه بهتون مرخصی بدهند)، بعد هم به یگان خدمتی معرفی می شوید، اگر یگان خدمتی شما لشگر نباشد، صبح تشریف ی برید پادگان و بعد از ظهر تشریف میاورید منزل! یعنی امکان کارهای اپلای (جستجو، ایمیل و...) وجود دارد.

مشکلی در آینده در گرفتن ویزای آمریکا به وجود نمیآید؟

حقیقتا فکر نمی کنم مامور ویزا از شما بپرسه که آیا در بسیج فعالیت داشتی یا نه؟! :confused:

farhadjj
March 1st, 2012, 05:54 PM
آقا میگن تو قانون جدید معافیت منطقه جنگی پدر حذف شده، درسته؟؟؟! جونه من بگو نه!!!

smonabav
March 1st, 2012, 05:57 PM
آقا میگن تو قانون جدید معافیت منطقه جنگی پدر حذف شده، درسته؟؟؟! جونه من بگو نه!!!

نه! من ندیدم این رو که میگی در دفترچه با اصلاحیه!

Demon
March 1st, 2012, 06:03 PM
این قانون جدید روی میزان ممنوع الخروجی هم تاثیری میزاره یا نه؟ همین که 6 ماه شده 1 سال.

farhadjj
March 1st, 2012, 06:11 PM
نه! من ندیدم این رو که میگی در دفترچه با اصلاحیه!

مثلا تو قانون پارسال نوشته بود که منطقه جنگی پدر تا 9ماه کسری داره ولی امسال هیچ جا ننوشته!!

smonabav
March 1st, 2012, 06:46 PM
این قانون جدید روی میزان ممنوع الخروجی هم تاثیری میزاره یا نه؟ همین که 6 ماه شده 1 سال.

شما بعد از فارغ التحصیلی 6 ماه (قانون قدیم) 1 سال (قانون جدید) وقت داری که مدارکت رو ارسال کنی برای نظام وظیفه و دقیقا از زمانی که شما نامه فارغ التحصیلی از دانشگاه رو دریافت می کنی، دیگه ممنوع الخروج می شوی

smonabav
March 1st, 2012, 07:07 PM
مثلا تو قانون پارسال نوشته بود که منطقه جنگی پدر تا 9ماه کسری داره ولی امسال هیچ جا ننوشته!!

به گزارش اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا،”سرهنگ محمدرضا اکبرحلوایی ” معاون مشمولان و امور معافیت های این سازمان بیان داشت: آن بخش از مقررات مربوط به ایثارگران و مددجویان که در قانون خدمت وظیفه عمومی لحاظ گردیده در سال آینده نیز مورد اقدام و رسیدگی قرار خواهد گرفت و سایر مقررات مانند کسر خدمت مشمولین که از سابقه جبهه و جانبازی والدین آنها ناشی میشود و همچنین معافیت سه برادری که مصوب مقام معظم فرماندهی کل قوار می باشد، در حال حاضر و تا پایان سال ۹۰ ، مورد اقدام قرار می گیرد و استمرار آن در سال ۹۱ همانند سالهای گذشته به تصمیم ستاد کل نیروهای مسلح بستگی خواهد داشت.
منبع (http://www.sarbazi.us/?p=2092)

اگر امکانش هست برای شما، امسال اقدام کن تا روزه شک دار نگرفته باشی دوست عزیز ;)

smonabav
March 1st, 2012, 07:35 PM
دمت گرم داداش ترمه آخرم هنو مونده لامصب! کاش بیخیاله درس میشدم همون اول که خدمتم 2 ماه بود میرفتم!! الان شده 10 ماه!!

فکر کنم الان بتونی برای دریافت نامه کسری خدمتت اقدام کنی، یک پیگیری بکن، ضرر که نداره ;)

smonabav
March 2nd, 2012, 12:37 AM
سلام دوستان
پدر من 18 ماه در دوره جنگ در نیروی زمینی ارتش زهدان خدمت کرده !!
حالا میخوام بدوم ایا زهدان جز مناطق جنگی حساب میشه ؟
یعنی من میتونم کسری بگیرم به خاطر خدمت سربازی پدرم ؟

نه دوست من، حتما باید در جبهه (مناطق جنگی/عملیاتی) می بودند تا شما می تونستید از مزایاش بهره مند بشوید...حالا ضرر نداره که، پدرتون باید از یگانی که توش خدمت کرده بپرسه...

smonabav
March 2nd, 2012, 12:51 AM
دوست من، شما بهتره اول یک نگاهی به دفترچه خدمت (http://www.applyabroad.org/forum/attachment.php?attachmentid=7288&d=1330366630) بندازی...

یک سوال دیگه دارم اون هم این هست که ایا سن سربازی شده 19 سال یعنی چی ؟
یعنی باید 20 سال من تمام بشه بعد برم سربازی ؟
چون طبق قانون قدیم باید 19 سال که تمام میشد میرفتیم سربازی
اگر میشه در مورد این 19 سالگی توضیح بدید

شما وقتی فارغ التحصیل می شوید، حداکثر 1 سال پس از فارغ التحصیلی وقت داری که مدارکت رو ارسال کنی برای نظام وظیفه...اینکه شده 19 سال، یعنی همین...

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به سن جدید مشمولان در قانون جدید گفت: کلیه مشمولین وظیفه به جای سن ۱۸ سالگی، در ماه تولد سالی که به سن ۱۹ سالگی (۱۸ سال تمام) می‌رسند برای خدمت فراخوانی می‌شوند و افراد زیر دیپلم ۶ ماه فرصت دارند خود را معرفی کنند تا دچار غیبت نشوند.
منبع خبر (http://www.sarbazi.us/?p=2108)

mamay
March 2nd, 2012, 02:22 PM
سلام از کجا باید بدونیم جه مناطقی عملیاتی محسوب میشن؟ مثلا نیرو زمینی تهران منطقه حساب میشه؟ ممنون از جوابتون

smonabav
March 2nd, 2012, 02:57 PM
سلام از کجا باید بدونیم جه مناطقی عملیاتی محسوب میشن؟ مثلا نیرو زمینی تهران منطقه حساب میشه؟ ممنون از جوابتون

دوست من، اینکه چه مناطقی عملیاتی محسوب می شدند رو باید از یگان خدمتی پدرتون بپرسید، چون روند انتخاب مناطق عملیاتی رو نمیدونم حقیقتا...

shahinjc
March 5th, 2012, 07:39 PM
در زمان آموزشی که شما کلا در پادگان هستی (مگر اینکه بهتون مرخصی بدهند)، بعد هم به یگان خدمتی معرفی می شوید، اگر یگان خدمتی شما لشگر نباشد، صبح تشریف ی برید پادگان و بعد از ظهر تشریف میاورید منزل! یعنی امکان کارهای اپلای (جستجو، ایمیل و...) وجود دارد.

حقیقتا فکر نمی کنم مامور ویزا از شما بپرسه که آیا در بسیج فعالیت داشتی یا نه؟! :confused:

ممنون مامور نمیپرسه ولی آیا بعدا که کارت پایان خدمت اومد پشتش نمینویسه؟
میتونم تو این مدت از دانشگاه درخواست مدرک هم بکنم تا مدرک آزاد شه؟

Arsenal
March 7th, 2012, 06:04 PM
بچه ها کسی می دونه تکلیف اینکه کسری خدمت تو سال 91 هست یا نه کی معلوم میشه؟

ahmadii
March 16th, 2012, 02:11 PM
سلام
من 5 سال سابقه بسیج دانشجویی فعال دارم
میخواستم ببینم قبل از اعزام میشه برای کسری اقدام کرد که بدونم دقیقا مدت خدمتم چقدره؟
در مورد زمان خدمت هم ، کی قراره بشه 24 ماه؟

Arsenal
March 17th, 2012, 02:00 AM
سلام
میخواستم ببینم قبل از اعزام میشه برای کسری اقدام کرد که بدونم دقیقا مدت خدمتم چقدره؟
دوست عزیز من جواب سوال اولتون نمی دونم اما خدمت تا سال 92 همون 18 ماهه( البته اگه تغییرش ندن)

ahmadii
March 20th, 2012, 01:21 AM
سلام
من برج 2 اعزاممه
میتونم با قانون همزمانی خدمت دو برادر خدمتم رو بندازم عقب
و میتونم 21/1/91 برم طرح تکمیلی بسیج که دیگه آموزشی نرم
حالا سوالم اینه!
اگه 21/1/91 برم تا کی تموم میشه؟ و کی مدرکش رو بهم میدن؟ مثلا تا 1/4/91 بهم میرسونن که من اعزامم رو تا 1/4 بندازم عقب یا نه؟
ممنون

raminkamali
March 22nd, 2012, 01:24 PM
سلام
من برج 2 اعزاممه
میتونم با قانون همزمانی خدمت دو برادر خدمتم رو بندازم عقب
و میتونم 21/1/91 برم طرح تکمیلی بسیج که دیگه آموزشی نرم
حالا سوالم اینه!
اگه 21/1/91 برم تا کی تموم میشه؟ و کی مدرکش رو بهم میدن؟ مثلا تا 1/4/91 بهم میرسونن که من اعزامم رو تا 1/4 بندازم عقب یا نه؟
ممنون
دوره 45 روزه هست و فقط سپاه اونو به عنوان کفایت از آموزش قبول داره بعید میدونم برسی بری.یک هفته بعد هم مدرکشو میدن.اگر بخوای باید از همین الان اقدام کنی

raminkamali
March 22nd, 2012, 01:26 PM
سلام
شنیدم قانونه جدید برای بسیجی ها داره اعمال میشه که دیگه قبول نمیکنند.هرچه زودتر اقدام کن.(پلیس +10)تا پایان امسال هم همون 18 ماه هست.نگران نبشا

raminkamali
March 22nd, 2012, 01:27 PM
بچه ها کسی می دونه تکلیف اینکه کسری خدمت تو سال 91 هست یا نه کی معلوم میشه؟

تا اوایل تیر ماه اینجوری که گفتن

raminkamali
March 22nd, 2012, 01:29 PM

معمولا مناطق مرزی و تمام مناطق دریای جنوب.برای فاصله بیش از 300 کیلومتر از محل سکونت برای یگان آموزشی یک ماه کسری میخورید

EMAD RSH
March 26th, 2012, 02:25 PM
از دوستان خواهشمندم کسانی که اطلاعاتشون به روز هست زحمت بکشند و اطلاعاتشونا اینجا بزارن چون بعضی دوستان که در حال حاضر خارج از کشور هستند با اطلاعات مربوط به سال قبل بیشتر نظر میدن و همون طور که همه مطلع هستیم قانون در ایران لحظه ای است و با شروع سال جدید تغییر میکند و به نظر من بهتره که بچه های داخل که بیشتر با مشکلات روبرو هستند و دست و پنجه نرم میکنند بیشتر به این انجمن کمک کنند . با تشکر

spaceman
March 27th, 2012, 06:03 PM
سلام ممنووووووون از انجمن فعال توووووون چند تا سوال داشتم اگه می تونین پاسخ بدییین :* می خواستم بدونم که آیا هنوز قانون جبهه جنگ پدر جز کسری حساب می شه اگه می شه واسه هر ماه چقدر ؟ بابام 24 ماه خدمت کرده چقدر کسری می تونم بگیرم با 24 ماه ؟و یه سوال دیگه بابام دو تا کارت خدمت داره یکی قرمزه زده احتیاط که 6 ماهس یکی سبزه زده زیر پرچم که 18 ماهس ولی همشو توی ایلام بوده جز آموزشی که عجب شیر بود (این کارتا یعنی چی الان ؟)
سوال دیگه من اینه که آیا ایلام صالح آباد و مرز مهران به عراق جز مناطق جنگی هست یا نه ؟
ممون

spaceman
March 27th, 2012, 07:58 PM
راستی بابام کارت احتیاطش واسه خرم آباده ازش پرسیدم گف خرم اباد اما زیر پرچم ایلام که تو شهر های صالح آباد و مهران بوده اگه می شه راهنمایی کنین که می شه کسری گرفت خرم آباد هم جز مناطق جنگیه ؟

kordestan
March 31st, 2012, 01:22 AM
موضوع: کسری خدمت برای جبهه (http://forum.karshenasi.com/viewtopic.php?p=152700#p152700)

با سلام
طبق گفته سردار کمالی: کارکنان دولت ۲ دسته‌اند یک عده کسانی بودند که از طریق نیروی مقاومت بسیج در جبهه‌ها حضور داشتند که فرزندان آنها از سوابق جبهه پدرانشان می‌توانند استفاده کنند و عده دیگر کسانی هستند که کارمند سازمان‌ها یا نهادهایی همچون صداوسیما، خبرگزاری جمهوری اسلامی یا سازمان تبلیغات بودند و برای انجام ماموریت‌های محوله این سازمان‌ها در جبهه‌ها حضور یافتند که فرزندان آنها از ۵۰ درصد سوابق جبهه آنها می‌توانند استفاده کنند. یعنی اگر یک کارمند صداوسیما برای فیلمبرداری ۵۰ ماه در جبهه حضور یافت، ۲۵ ماه از سابقه جبهه‌ وی برای کسر خدمت فرزندش به تناسب محاسبه خواهد شد، اما نیروهای جهاد سازندگی سابق که به عنوان ماموریت در جبهه حضور می‌یافتند، از این قاعده مستثا هستند و همه سوابق جبهه آنها برای فرزندانشان محاسبه می‌شود
حال با توجه به گفته سردار کمالی ، پدرم که 5 سال کارمند بنیاد جنگ زدگان که یک نهاد وابسته به جنگ بوده و در خط مقدم فعالیت داشتند می تونم کسری بگیرم یا خیر؟ آیا این 5 سال فعالیت در این نهاد جبهه محسوب نمی شود؟ خواهشا راهنمایی کنید.
با تشکر

omd_scooter
April 1st, 2012, 11:19 PM
با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان و عزیزان در این تاپیک
من یکی دو تا سوال بسیار بسیار مهم و فورس ماجور داشتم.ممنون می شم از عزیزانی که منو راهنمایی کنند.من حداکثر تا دو هفته دیگه فارغ التحصیل دوره لیسانس می شم.1ماه قبل از عید خودم(چون پدرم 2سال پیش مرحوم شدند) حضوری به لشکر 30 پیاده گرگان برای گرفتن کسر خدمت رفتم و چند روز قبل از عید نامه مربوطه رو که شامل 5 ماه کسر خدمت بود درب منزلمان در تهران تحویل گرفتم.1- حالا سوالم اینه که اولا این نامه رو به کجا باید بدم(به پلیس +10)؟ یا اینکه باید کاری تو اون معاونت نیروی انسانی تو لویزان انجام بدم؟چون احتمال قریب به یقین اصل نامه رو باید تحویل بدم(که به سختی گرفتم) باید به کجا بدم دقیقا خیالم راحت باشه که کسر خدمتم محاسبه می شه و نامم گم و گور نشه(کلن یعنی از بعد از این که من این نامه رو گرفتم باید چی کار کنم دقیقا؟).2- بعدش من معاف از رزم 100% هم به خاطر افتادگی دریچه میترال قلبم می شم.حالا با این شرایط جریان این صحبتی که بچه ها می کنن که باید بعد از آموزشی واسه کسر خدمت اقدام کرد، تکلیف من چی می شه؟(چون من تو زمان دانشجویی نامم رو گرفتم.) خیلی استرس دارم، می خوام سریعتر این کسر خدمتم یه جور ثبت شه تا قانونه جدیدی وضع نشده.با 1ماه لیسانسم کم شه سربازیم میشه 12 ماه یا 1سال که فکر کنم خوب باشه... پیشاپیش از دوستای گلم که منو راهنمایی می کنن ممنونم.

Arsenal
April 2nd, 2012, 11:21 PM
با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان و عزیزان در این تاپیک
من یکی دو تا سوال بسیار بسیار مهم و فورس ماجور داشتم.ممنون می شم از عزیزانی که منو راهنمایی کنند.من حداکثر تا دو هفته دیگه فارغ التحصیل دوره لیسانس می شم.1ماه قبل از عید خودم(چون پدرم 2سال پیش مرحوم شدند) حضوری به لشکر 30 پیاده گرگان برای گرفتن کسر خدمت رفتم و چند روز قبل از عید نامه مربوطه رو که شامل 5 ماه کسر خدمت بود درب منزلمان در تهران تحویل گرفتم.1- حالا سوالم اینه که اولا این نامه رو به کجا باید بدم(به پلیس +10)؟ یا اینکه باید کاری تو اون معاونت نیروی انسانی تو لویزان انجام بدم؟چون احتمال قریب به یقین اصل نامه رو باید تحویل بدم(که به سختی گرفتم) باید به کجا بدم دقیقا خیالم راحت باشه که کسر خدمتم محاسبه می شه و نامم گم و گور نشه(کلن یعنی از بعد از این که من این نامه رو گرفتم باید چی کار کنم دقیقا؟).2- بعدش من معاف از رزم 100% هم به خاطر افتادگی دریچه میترال قلبم می شم.حالا با این شرایط جریان این صحبتی که بچه ها می کنن که باید بعد از آموزشی واسه کسر خدمت اقدام کرد، تکلیف من چی می شه؟(چون من تو زمان دانشجویی نامم رو گرفتم.) خیلی استرس دارم، می خوام سریعتر این کسر خدمتم یه جور ثبت شه تا قانونه جدیدی وضع نشده.با 1ماه لیسانسم کم شه سربازیم میشه 12 ماه یا 1سال که فکر کنم خوب باشه... پیشاپیش از دوستای گلم که منو راهنمایی می کنن ممنونم.
شما هم می تونید نامه رو موقع تحویل مدارک دفترچتون به پلیس+10 ثبت کنید هم در هنگام انجام خدمت که روش اولی بهتره

doral
April 4th, 2012, 03:53 PM
سلام

من دوم اردیبهشت عازم خدمت هستم.افتادم نیرو انتظامی جهرم..4 ماه و 12 روز بیشتر خدمت ندارم.2 ما که اموزشی هست..میمونه بقیه که 2 ماه و 12 روز میشه...یه سوال داشتم!!!حالا اگر من بیفتم منطقه ی عملیاتی یا بد اب و هوا کسری مربوط رو میگیرم؟؟؟؟ نمیگن تو که چیزی نداری کسری بهت نمیخوره؟؟؟؟؟ مناطق عملیاتی 2 ماه کسری داره و بد اب و هوا 1
کسی میدونه اگه بیفتم اینجاها کسری بهم تعلق میگیره؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

EMAD RSH
April 4th, 2012, 07:51 PM
سلام

من دوم اردیبهشت عازم خدمت هستم.افتادم نیرو انتظامی جهرم..4 ماه و 12 روز بیشتر خدمت ندارم.2 ما که اموزشی هست..میمونه بقیه که 2 ماه و 12 روز میشه...یه سوال داشتم!!!حالا اگر من بیفتم منطقه ی عملیاتی یا بد اب و هوا کسری مربوط رو میگیرم؟؟؟؟ نمیگن تو که چیزی نداری کسری بهت نمیخوره؟؟؟؟؟ مناطق عملیاتی 2 ماه کسری داره و بد اب و هوا 1
کسی میدونه اگه بیفتم اینجاها کسری بهم تعلق میگیره؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام دوست عزیز
از اونجایی که برای شما به غیر از دوره ی آموزشی 2 ماه و 12 روز میمونه احتمال کسری گرفتن مجدد شما پایینه و من بعید میدونم ولی وقتی تشریف بردین آموزشی اطلاعات دقیق تری پیدا میکنید البته طبق سوابق و کسری خدمتتون و اینم اضافه کنم که در ایران کار نشد نداره . موفق باشی

hamed-gh
April 4th, 2012, 08:09 PM
ممنون
اگر کسی اطلاعات دقیقتری داره لطفا راهنماییم کنه
درود ،
کسری مناطق بد آب و هوا یا به قولی محروم ربطی به اینکه کسی کسری نوع دیگه داره یا خیر نداره یعنی در هر صورت اگر جایی تقسیم شید که منطقه محسوب بشه کسری می گیرید امـــــــــــــــــــــا
این کسری به این صورت حساب می شه که هر ماهش 25 روز محاسبه می شه یعنی اگر 2ماه خدمت دارید به جای 60 روز 50 روز خدمت می کنید نه اینکه وقتی رفتید بگن ترخیصید .
رک بگم متاسفانه ارگان بدی افتادید ولی خیلی خوبه که 2ماه فقط خدمت دارید
*جایی از صحبتهام اگر گنگ بود ، بپرسید .

doral
April 4th, 2012, 08:14 PM
درود ،
کسری مناطق بد آب و هوا یا به قولی محروم ربطی به اینکه کسی کسری نوع دیگه داره یا خیر نداره یعنی در هر صورت اگر جایی تقسیم شید که منطقه محسوب بشه کسری می گیرید امـــــــــــــــــــــا
این کسری به این صورت حساب می شه که هر ماهش 25 روز محاسبه می شه یعنی اگر 2ماه خدمت دارید به جای 60 روز 50 روز خدمت می کنید نه اینکه وقتی رفتید بگن ترخیصید .
رک بگم متاسفانه ارگان بدی افتادید ولی خیلی خوبه که 2ماه فقط خدمت دارید
*جایی از صحبتهام اگر گنگ بود ، بپرسید .

ممنون
یعنی این 2 ماه 12 روز چقدر کسری میخورم اگر اینطور جایی بیفتم؟؟ عملیاتی و بد اب و هوا!!!
اطلاعی دارید که کجاها منو اعزام میکنن بعد از اموزشی؟؟

hamed-gh
April 4th, 2012, 08:28 PM
ممنون
یعنی این 2 ماه 12 روز چقدر کسری میخورم اگر اینطور جایی بیفتم؟؟ عملیاتی و بد اب و هوا!!!
اطلاعی دارید که کجاها منو اعزام میکنن بعد از اموزشی؟؟
تقسیم نیروی انتظامی رو نمی دونم متاسفانه ولی زیاد جدی نگیریدش چون گفتم چیزی خدمت ندارید .
گفتم که تعداد روزهای ماهش چه جوری حساب می شه ، که برای شما به جای 72 روز یه چیزی حدود 60-62 روز خدمت می شه .
یه چند روز اول شهری که می یوفتید دنبال لباس و این حرفا و یه 5-6 روز آخر هم برای تسویه ، می بینید که چیزی نیست .
(این تعداد روزای که گفتم یه خورده بالا پایین می شه ولی حول و حوشش همینه)

arionfard
April 4th, 2012, 08:46 PM
الان طبق این قانون جدید، کارشناسی ارشد چند ماه باید خدمت کنه؟!

hamed-gh
April 4th, 2012, 09:02 PM
الان طبق این قانون جدید، کارشناسی ارشد چند ماه باید خدمت کنه؟!
درود ،
بدون کسری از هر نوعش 16 ماه .

arionfard
April 4th, 2012, 10:35 PM
درود ،
بدون کسری از هر نوعش 16 ماه .
من هرچی دفترچه رو گشتم پیدا نکردم!!

Hamid_110
April 7th, 2012, 03:05 PM
من هرچی دفترچه رو گشتم پیدا نکردم!!

برای این که تو دفترچه ننوشته.
کاری نداره که این همه سرباز تو خیابون هست. از هر کدوم بپرسی جواب می گیری.

ghodrati2011
April 8th, 2012, 02:45 PM
سلام به دوستان
این لینک رو حتما ببینید
سوال اینجاست که آیا من (ما) که فوق لیسانسیم باید به اندازه سرباز صفر و دیپلم خدمت کنیم؟ ینی چند ماه؟ 24 ماه؟:mad::confused:

http://www.police.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=News&ID=5130b81e-cfbc-4e3a-95bd-46a4d982107f&LayoutID=26e2a87c-aaf5-4502-ba49-4b1e474cd4de&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55

hamed-gh
April 8th, 2012, 10:27 PM
آره. منم دیدم، خیلی استرس گرفتم. یکی لطفا جواب موثق بده. من اول تیر اعزاممه. دفترچه رو اسفند فرستادم. واقعا فوق لیسانس هم باید دو سال کامل بره سربازی؟ :(
درود ،
دوستان من سربازم ،امروز سئوال کردم گفتن کسانی که از تاریخ 91/1/1 اعزام میشن این قانون جدید شاملشون می شه .پس کاری به زمان پست دفترچه نداریم .
لیسانس ۱۸ ماه
اگه سئوالی بود بگید که تا قبل ترخیصم بپرسم . . .

mhz_ir
April 8th, 2012, 10:51 PM
حالا ما که 91 بخوایم اعزام بشم باید با فوق 24 ماه خدمت کنیم؟

والا نمی دونم چی بگم،مگه گناه کردیم خدمتو ول کردیم رفتیم فوق لیسانس بخونیم،بعدشم 18 ماهی که قبلا میشد تمومش

کنم حالا 6ماهم بزار روش دوباره برو خدمت.

ghodrati2011
April 8th, 2012, 10:53 PM
درود ،
دوستان من سربازم ،امروز سئوال کردم گفتن کسانی که از تاریخ 91/1/1 اعزام میشن این قانون جدید شاملشون می شه .پس کاری به زمان پست دفترچه نداریم .
لیسانس ۱۸ ماه
اگه سئوالی بود بگید که تا قبل ترخیصم بپرسم . . .

سلام به دوست عزیز
ممنون از توجهت (و اون Never give up زیر)
آقا چند تا سوال. شما از کجا پرسیدید؟
من هنوز دفترچه هم پرنکردم و فارغ التحصیل 8-10-1390 در مقطع کارشناسی ارشد هستم. من 6 ماه کسری جبهه ثبت شده در تاریخ 1-12-90 دارم و نامه کسریم دارم.
سوال اولم اینه: آیا این 6 ماه کسری با این قانون بمن تعلق میگیره؟ و تا کی اعتبار داره؟
سوال دومم اینه: کلا من با احتساب و بدون احتساب این کسری چقدر باید خدمت کنم؟ اخه یه نگرانی هست که نکنه باید از 24 ماه حساب بشه. (مثلا دیپلم و دکتری 24ماه).
ممنون میشم اینا رو بپرسید

en milad
April 8th, 2012, 10:56 PM
سلام به دوست عزیز
ممنون از توجهت (و اون Never give up زیر)
آقا چند تا سوال. شما از کجا پرسیدید؟
من هنوز دفترچه هم پرنکردم و فارغ التحصیل 8-10-1390 در مقطع کارشناسی ارشد هستم. من 6 ماه کسری جبهه ثبت شده در تاریخ 1-12-90 دارم و نامه کسریم دارم.
سوال اولم اینه: آیا این 6 ماه کسری با این قانون بمن تعلق میگیره؟ و تا کی اعتبار داره؟
سوال دومم اینه: کلا من با احتساب و بدون احتساب این کسری چقدر باید خدمت کنم؟ اخه یه نگرانی هست که نکنه باید از 24 ماه حساب بشه. (مثلا دیپلم و دکتری 24ماه).
ممنون میشم اینا رو بپرسید
توقف كسرخدمت هاي جبهه، جانبازي و مدرك تحصيلي براي مشمولان از سال 91 گروه ناجا- كسرخدمت هاي ناشي از سابقه جبهه و جانبازي والدين و كسرخدمت مربوط به مدارك تحصيلي دانشگاهي براي مشمولان از سال جاري متوقف گرديد. سازمان وظيفه عمومي ناجاطي اطلاعيه اي اعلام كرد: باتوجه به اينكه برخي مصوبات مربوط به ايثارگران از قبيل كسرخدمت به سبب سابقه جبهه و جانبازي والدين و همچنين كسرخدمت مربوط به مدارك تحصيلي دانشگاهي مشمولان، در قانون جديد وظيفه عمومي ذكر نشده است لذا در سال جاري ، اين نوع كسرخدمت ها اجرايي نخواهند شد و صرفا افرادي مي توانند از امتيازات مذكور بهره مند شوند كه در شمول مصوبه سال 1390 قرار داشته باشند.
لازم به ذكراست: كليه كسرخدمت هايي كه در سال 1390 براي افراد مشمول قانون خدمت وظيفه عمومي (اعم از كاركنان وظيفه در حال خدمت و مشمولين داراي برگ اعزام ) صادر و در دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10) و سامانه وظيفه عمومي ثبت شده است ، داراي اعتبار بوده و لازم الاجرا مي باشد.
همچنين سربازاني كه در سال 1390 به خدمت اعزام شده و تاكنون به هردليل كسرخدمت آنان صادر نشده است ، همچنان درشمول مصوبه سال 1390 قرار داشته و صدور كسرخدمت آنان تا پايان خدمت بلامانع است.
اين سازمان در خصوص نحوه اعمال كسرخدمت براي مشمولاني كه در سال 1390 خود را معرفي و برگ آماده به خدمت براي آنان صادر و تاريخ اعزام آنان سال 1391 تعيين شده خبرداد : گواهي كسرخدمت آنان مي بايست در سال1390 صادر شده و حداكثر تا تاريخ 15/2/ 91 توسط يگان مربوط در سامانه وظيفه عمومي به ثبت برسد. همچنين اين دسته از مشمولان بايد در موعد تعيين شده در برگ آماده بخدمت ، به خدمت اعزام شوند درغير اين صورت از اين امتياز بهره مند نخواهند شد درضمن از تاريخ 16/2/91 ثبت كسرخدمت در سامانه وظيفه عمومي براي اين دسته از مشمولان امكان پذير نبوده و اين مورد از سامانه حذف خواهد شد.
همچنين كسرخدمت بسيجيان در سال 1391اينگونه مي باشد: در اجراي قانون احتساب خدمت بسيجيان جزء خدمت دوره ضرورت و قانون مقررات استخدامي سپاه ، در سال 91 نيز همانند سال گذشته ميزان صدور كسرخدمت براي بسيجيان حداكثر6ماه خواهدبود.
شايان ذكراست : كسرخدمت به سبب مدرك تحصيلي دانشگاهي در سال 1391 متوقف گرديده و صرفا شامل مشمولاني مي گردد كه تا پايان سال 1390 به خدمت اعزام شده اند.

سازمان وظيفه عمومي در پايان ، در خصوص توقف اجراي بعضي از معافيت ها مانند معافيت سه برادري و توقف بعضي از امتيازات مانند كسرخدمت در سال 91 ،اعلام داشت : ازآنجايي كه تمامي معافيت ها و امتيازات مورد نظر در ارتباط با ايثارگران ، امداد جويان و سايرگروه ها، در قانون جديد وظيفه عمومي ( مصوب 22/8/90 مجلس شوراي اسلامي) پيش بيني شده است لذا تصميم براين گرفته شد كه كليه معافيت ها و امتيازات سربازي برمبناي قانون جديد اجرايي گردد.

mosi-comp
April 9th, 2012, 12:07 PM
هر دم از این باغ بری می رسد. امروز خبر اومد که مدت خدمت شد 21 ماه. با توجه با قانون دیروز هم که کسری ها مورد قبول نیست. دوستان چه ارشد چه لیسانس باید 21 ماه بریم خدمت.

لینک منبع:
http://police.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=News&ID=26a05305-213b-4564-8c73-7e5be78db05e&LayoutID=26e2a87c-aaf5-4502-ba49-4b1e474cd4de&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55

mosi-comp
April 9th, 2012, 12:09 PM
چقدرم جالبه که میگن مدت سربازی از 24 ماه کم شده و شده 21 ماه :@
متن خبر:
تغيير مدت خدمت دوره ضرورت از سال 91
گروه ناجا- مدت خدمت دوره ضرورت براي مشمولاني كه از فروردين سال 1391 به خدمت اعزام مي‌شوند 21 ماه مي‌باشد.
سازمان وظيفه عمـومي نـاجـا در خصوص مدت خدمت دوره ضرورت در سال 1391 اعلام كرد: برابر ابلاغ ستاد كل نيروهاي مسلح مدت خدمت دوره ضرورت براي مشمولاني كه از فروردين سال 1391 به خدمت اعزام مي‌شوند به نسبت مدت قانوني آن كه 24 ماه بوده حسب مورد كاهش يافته است.

لازم به ذكراست: طبق آخرين ابلاغيه ستاد كل نيروهاي مسلح مدت خدمت دوره ضرورت براي كاركنان وظيفه درنيروهاي مسلح و يگان‌هاي حفاظت 21 ماه و اين مدت براي كاركنان وظيفه مامور به دستگاه‌هاي غيرنظامي به جز يگان حفاظت 24 ماه مي‌باشد و همچنين مدت خدمت كاركنان وظيفه در مناطق جنگي و امنيتي درگير 18 ماه و براي كاركنان وظيفه غيربومي در مناطق امنيتي غيردرگير ومناطق عملياتي و همچنين،مناطق محروم و بد آب و هوا 19 ماه مي‌باشد.

اين سازمان يادآورشد: سربازاني كه در سال 90 وقبل ازآن به خدمت اعزام شده اندمدت خدمت انان برابر مقررات سابق (مناطق عادي 18ماه ، مناطق جنگي و عملياتي 16 ماه ، مناطق محروم وبدآب وهوا 17 ماه ) خواهدبود.

mosi-comp
April 9th, 2012, 01:28 PM
متاسفانه بله :(
اینطوری واسه کارشناسی ارشدها 5 ماه اضافه میشه.
حالا من یه سوال واسم پیش اومده. با توجه به این قسمتش که میگه "اين مدت براي كاركنان وظيفه مامور به دستگاه‌هاي غيرنظامي به جز يگان حفاظت 24 ماه مي‌باشد". یعنی کسایی که امریه میگیرن باید 24 ماه برن سربازی؟

ghodrati2011
April 9th, 2012, 02:00 PM
متاسفانه بله :(
اینطوری واسه کارشناسی ارشدها 5 ماه اضافه میشه.
حالا من یه سوال واسم پیش اومده. با توجه به این قسمتش که میگه "اين مدت براي كاركنان وظيفه مامور به دستگاه‌هاي غيرنظامي به جز يگان حفاظت 24 ماه مي‌باشد". یعنی کسایی که امریه میگیرن باید 24 ماه برن سربازی؟

سلام من امروز میدون سپاه بودم و پرسیدم.
طبق لینکی که دوستان گذاشتن و اطلاعات من بله، اینا خدمتو کردن 21 ماه برای همه.
ولی در مورد امریه من هم سوالم اینه آیا اون 24 ماهه؟

hamed-gh
April 9th, 2012, 02:29 PM
درود ،
دوستان من پرسیدم به این صورت شده :
- طول خدمت ۲۱ ماه (با هر مدرکی و اعزام بعد از91/1/1)
- کسانی که امریه دارن 24 ماه
- مناطق جنگی 18 ماه ( که فعلا نداریم )
- غیر بومی و مناطق محروم و عملیاتی 19 ماه

nima_as
April 9th, 2012, 06:02 PM
اون 6 ماه معافیت رهبری چی شد؟ اونم حذف شد؟

یه سوال دیگه

این قانون 21 ماه اجرایه؟ یا باید مجلس تصویب کنه؟

nima_gorji
April 9th, 2012, 06:46 PM
دوستان متاسفانه اوضا اصلا خوب نیست.
21 ماه برای کسانی که در سال 91 اقدام به ارسال دفترچه کنن اجرایی هست اما کسانی که در سال 90 دفترچه پست کردن شامل نمیشن

samo
April 9th, 2012, 07:36 PM
سلام دوستان. به نظرتون مثل من که قبل از ارشد یه مقدار از سربازیمو رفتم وقتی بخوام بقیشو برم جزو قانون جدید محسوب میشم یا قانون قبل؟

krig1960
April 9th, 2012, 07:56 PM
دوستان متاسفانه اوضا اصلا خوب نیست.
21 ماه برای کسانی که در سال 91 اقدام به ارسال دفترچه کنن اجرایی هست اما کسانی که در سال 90 دفترچه پست کردن شامل نمیشن
سلام.
متاسفانه اشتباه می کنی دوست عزیز. پیشنهاد می کنم یک بار دیگه متن خبر رو از لینک زیر نگاه کن:
http://www.police.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=News&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55&LayoutID=26e2a87c-aaf5-4502-ba49-4b1e474cd4de&ID=26a05305-213b-4564-8c73-7e5be78db05e
در متن خبر هیچ اشاره ای به زمان پست کردن دفترچه نکرده. یعنی ملاک محاسبه مدت خدمت، زمان اعزام هست. یعنی صرفنظر از زمان پست کردن دفترچه هر کسی از اول فروردین 91 اعزام خورده باشه مدت خدمت پایه اش همون 21 ماه است.
پی نوشت:
اینم بگم من خودم دوست داشتم حرف شما درست باشه چون الان مدت خدمت خودم از 16 ماه شده 24 ماه ولی واقعیت تلخه.:(

krig1960
April 9th, 2012, 07:57 PM
سلام دوستان. به نظرتون مثل من که قبل از ارشد یه مقدار از سربازیمو رفتم وقتی بخوام بقیشو برم جزو قانون جدید محسوب میشم یا قانون قبل؟
سلام.
احتمالاً شما در شمول مصوبه سال 90 قرار می گیری ولی بهتره این قضیه رو از خودشون بپرسی، فعلاً که هر روز دارن یه خبر بد رو سایتشون میذارن :( و هیچ چیزی بعید نیست.

spaceman
April 9th, 2012, 08:58 PM
دوستان عزیز یکی بهم بگه اینی که این پایین گذاشتم یعنی چی
"لازم به ذكراست: كليه كسرخدمت هايي كه در سال 1390 براي افراد مشمول قانون خدمت وظيفه عمومي (اعم از كاركنان وظيفه در حال خدمت و مشمولين داراي برگ اعزام ) صادر و در دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10) و سامانه وظيفه عمومي ثبت شده است ، داراي اعتبار بوده و لازم الاجرا مي باشد."
من بهمن ماه پست کرده بودم واسه معافی پزشکی اما معاف از رزم شدم حالا جبهه جنگ پدر واسه من اجرا می شه یا نه اینم بگم من هنوز برگه اعزام رو دریافت نکردم :cry:

krig1960
April 9th, 2012, 09:22 PM
دوستان عزیز یکی بهم بگه اینی که این پایین گذاشتم یعنی چی
"لازم به ذكراست: كليه كسرخدمت هايي كه در سال 1390 براي افراد مشمول قانون خدمت وظيفه عمومي (اعم از كاركنان وظيفه در حال خدمت و مشمولين داراي برگ اعزام ) صادر و در دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10) و سامانه وظيفه عمومي ثبت شده است ، داراي اعتبار بوده و لازم الاجرا مي باشد."
من بهمن ماه پست کرده بودم واسه معافی پزشکی اما معاف از رزم شدم حالا جبهه جنگ پدر واسه من اجرا می شه یا نه اینم بگم من هنوز برگه اعزام رو دریافت نکردم :cry:
سلام.
مطابق این پاراگراف:
"اين سازمان در خصوص نحوه اعمال كسرخدمت براي مشمولاني كه در سال 1390 خود را معرفي و برگ آماده به خدمت براي آنان صادر و تاريخ اعزام آنان سال 1391 تعيين شده خبرداد : گواهي كسرخدمت آنان مي بايست در سال1390 صادر شده و حداكثر تا تاريخ 15/2/ 91 توسط يگان مربوط در سامانه وظيفه عمومي به ثبت برسد. همچنين اين دسته از مشمولان بايد در موعد تعيين شده در برگ آماده بخدمت ، به خدمت اعزام شوند درغير اين صورت از اين امتياز بهره مند نخواهند شد درضمن از تاريخ 16/2/91 ثبت كسرخدمت در سامانه وظيفه عمومي براي اين دسته از مشمولان امكان پذير نبوده و اين مورد از سامانه حذف خواهد شد."
اگه تا قبل از 15 اردیبهشت 91 برگه اعزامت اومده باشه و درخواست کسریت در سیستم ثبت شده باشه می تونی ازش استفاده کنی ولی بعد از اون دیگه این امکان وجود نداره. برگه المثنی اعزام معمولاً حداکثر تا یه هفته بعد از تشکیل جلسه کمیسیون پزشکی از طریق پلیس+10 قابل دریافت هست (من دو روزه گرفتم). به احتمال زیاد با همون میشه کار کسری خدمت رو هم انجام داد چون محتواش تقریباً همون محتوای برگه اعزام هست و مهم اینه که توش تاریخ اعزامت مشخص شده. حتماً پیگیر باش.
موفق باشی.

spaceman
April 9th, 2012, 09:34 PM
ببین من بهشون گفتم یه مشکل دیگه دارم دوباره منو نوشتن واسه بیمارستان من الان می تونم انصراف بدم ازش ؟ بنظرت؟

nima_gorji
April 9th, 2012, 11:12 PM
آره. منم دیدم، خیلی استرس گرفتم. یکی لطفا جواب موثق بده. من اول تیر اعزاممه. دفترچه رو اسفند فرستادم. واقعا فوق لیسانس هم باید دو سال کامل بره سربازی؟ :(

تا جایی که من اطلاع دارم شما مربوط به قانون 90 میشید چون در سال 90 مدارک رو ارسال کردید.بنابراین با مدرک فوق باید 16 ماه خدمت کنید

mosi-comp
April 9th, 2012, 11:23 PM
تا جایی که من اطلاع دارم شما مربوط به قانون 90 میشید چون در سال 90 مدارک رو ارسال کردید.بنابراین با مدرک فوق باید 16 ماه خدمت کنید
کاش این طوری بود که گفتی ولی نه داداش. تو متن خبر چیزی در مورد تاریخ پست دفترچه نداره، مهم تاریخ اعزامه که بنده به همراه سایر مشمولین بیچاره اعزامی سال 91 باید 21 ماه بریم خدمت. بنده امریه هم گرفتم باید 24 ماه برم :(

nima_gorji
April 9th, 2012, 11:27 PM
سلام.
احتمالاً شما در شمول مصوبه سال 90 قرار می گیری ولی بهتره این قضیه رو از خودشون بپرسی، فعلاً که هر روز دارن یه خبر بد رو سایتشون میذارن :( و هیچ چیزی بعید نیست.

سلام بر شما
تا جایی که من از دوستان خودم شنیدم شما شامل قانون تاریخی میشی که اعزام شدی

mhz_ir
April 9th, 2012, 11:38 PM
جالب اینجاست که دست پیشم گرفتن میگن"به نسبت مدت قانوني آن كه 24 ماه بوده حسب مورد كاهش يافته است" تو اخبار هم میگن از 24 ماه به 21 ماه کم شده؟!

نمیگن پارسال 18ماه بوده حالا شده 21 ماه تازه اینم چیزی نیست،نمیگن پارسال فوق لیسانس 16 ماه بود حال شده 21ماه

5ماه اضاقه!دردش اونجا بیشتر میشه که قبلا چند ماهی رفته باشی حالا میفهمی اگه همون موقع تموم کرده بودیم 4-5 ماه نسبت به الان کمتر بود.

meamari2
April 10th, 2012, 01:07 AM
سلام.
متاسفانه اشتباه می کنی دوست عزیز. پیشنهاد می کنم یک بار دیگه متن خبر رو از لینک زیر نگاه کن:
http://www.police.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=News&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55&LayoutID=26e2a87c-aaf5-4502-ba49-4b1e474cd4de&ID=26a05305-213b-4564-8c73-7e5be78db05e
در متن خبر هیچ اشاره ای به زمان پست کردن دفترچه نکرده. یعنی ملاک محاسبه مدت خدمت، زمان اعزام هست. یعنی صرفنظر از زمان پست کردن دفترچه هر کسی از اول فروردین 91 اعزام خورده باشه مدت خدمت پایه اش همون 21 ماه است.
پی نوشت:
اینم بگم من خودم دوست داشتم حرف شما درست باشه چون الان مدت خدمت خودم از 16 ماه شده 24 ماه ولی واقعیت تلخه.:(

باهاتون مخالفم دوست عزیز ملاک اینه که شما تا 15/2/91 اعزام شده باشید و یگان خدمتی تون مدارک حضور شما رو ثبت کنه در سیستم ناجا ، به این معنی که کسانی که تا تاریخ 15/2/91 اعزام میشن شامل کسر خدمت های گذشته خواهند بود

منبع : اين سازمان در خصوص نحوه اعمال كسرخدمت براي مشمولاني كه در سال 1390 خود را معرفي و برگ آماده به خدمت براي آنان صادر و تاريخ اعزام آنان سال 1391 تعيين شده خبرداد : گواهي كسرخدمت آنان مي بايست در سال1390 صادر شده و حداكثر تا تاريخ 15/2/ 91 توسط يگان مربوط در سامانه وظيفه عمومي به ثبت برسد. همچنين اين دسته از مشمولان بايد در موعد تعيين شده در برگ آماده بخدمت ، به خدمت اعزام شوند درغير اين صورت از اين امتياز بهره مند نخواهند شد درضمن از تاريخ 16/2/91 ثبت كسرخدمت در سامانه وظيفه عمومي براي اين دسته از مشمولان امكان پذير نبوده و اين مورد از سامانه حذف خواهد شد.