PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دانشگاه بین المللی صنعت شریف(پردیس کیش)

t_faraji
September 20th, 2009, 01:26 AM
سلام
خواستم بدونم کسی دانشجوی پردیش صنعتی شریف کیش هست ویا بوده؟؟ و یا کسی راجع به دانشگاه صنعت شریف کیش اطلاعاتی داره ؟
من چندتا سوال دارم؟ لطفا اگه کسی هست راهنمایی کنه.(من میخوام ارشد بگیرم)
1- اعتبار مدرکش چقدره؟ میشه اونو با خود صنعت شریف مقایسه کرد ؟
2- به هزینه ای که میپردازیم می ارزه؟
3- امکاناتش چی؟ به هزینش می ارزه؟
4- سطح علمی دانشگاه و اساتیدش خوبن؟ یعنی میشه با خود صنعتی شریف مقایسش کرد؟
5- برای ادامه تحصیل در خارج از کشور مدرکش معتبر هست؟
لطفا توجه داشته باشید که من رزومه نسبتا قابل قبولی دارم و میتونم خیلی جاهای دیگه(خارج از کشور) پذیرش بگیرم. اما چون مدرک زبان ندارم میخوام یه تیر و دو نشان کنم و فوق رو کیش بگیرم تا هم ارشد داشته باشم و هم مدرک زبان (تسلط به زبان) بعد برای دکترا برم آمریکا یا کانادا.
حالا نظرتون چیه؟؟

t_faraji
September 20th, 2009, 06:51 PM
سلام
خواستم بدونم کسی دانشجوی پردیش صنعتی شریف کیش هست ویا بوده؟؟ و یا کسی راجع به دانشگاه صنعت شریف کیش اطلاعاتی داره ؟
من چندتا سوال دارم؟ لطفا اگه کسی هست راهنمایی کنه.(من میخوام ارشد بگیرم)
1- اعتبار مدرکش چقدره؟ میشه اونو با خود صنعت شریف مقایسه کرد ؟
2- به هزینه ای که میپردازیم می ارزه؟
3- امکاناتش چی؟ به هزینش می ارزه؟
4- سطح علمی دانشگاه و اساتیدش خوبن؟ یعنی میشه با خود صنعتی شریف مقایسش کرد؟
5- برای ادامه تحصیل در خارج از کشور مدرکش معتبر هست؟
لطفا توجه داشته باشید که من رزومه نسبتا قابل قبولی دارم و میتونم خیلی جاهای دیگه(خارج از کشور) پذیرش بگیرم. اما چون مدرک زبان ندارم میخوام یه تیر و دو نشان کنم و فوق رو کیش بگیرم تا هم ارشد داشته باشم و هم مدرک زبان (تسلط به زبان) بعد برای دکترا برم آمریکا یا کانادا.
حالا نظرتون چیه؟؟

بابا چی شد؟!!!!!!
یعنی یکی پیدا نمیشه ما رو روشن کنه!!!!

protocol
September 30th, 2009, 09:04 PM
با سلام

تا آنجایی که من از دوستان آنجا پرسیدم به این صورت است که :

از لحاظ مدرک :

* مدرک دانشگاه صنعتی شریف با ذکر واحد بین الملل داده می شود
* شما در حین تحصیل کارت دانشجویی دانشگاه شریف را خواهید داشت و نمرات شما در سیستم آموزشی تهران هم ثبت میشود
* از همه اساتید دانشگاه شریف تهران به عنوان استاد راهنما میتوانید استفاده کنید
* شما بعد از فارغ التحصیلی عضو انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف خواهید بود
* اما شما رسما حق گرفتن کلاس درسی در تهران به جای کیش را نحواهید داشت ( اما میتوانید در کلاسهای تهران اختیاری شرکت کنید)
* بعد از اتمام تحصیل گواهی نامه ای به شما داده میشود که تمام کلاس ها به زبان انگلیسی بوده است
* تمام کلاس ها , تمارین و پایان نامه شما باید به زبان انگلیسی باشد
* در صورت نداشتن تافل از شما آزمون تعیین سطح زبان گرفته میشود و شاید نیاز به گذراندن دوره زبان داشته باشید

از لحاظ اعتبار :
اعتبار آن ما مدرک شریف تهران هیچ فرقی ندارد غیر از ذکر واحد بین الملل در دانشنامه و حتی به علت برگزاری کلاس ها به زبان انگلیسی در بعضی موارد دانشجویانی که apply کرده اند راحتر بوده اند ....

از لحاظ اساتید :
اساتید به سه نوع وجود دارند :
اساتید پروازی از شریف تهران
اساتید مقیم
اساتید خارج از دانشگاه شریف ( مدعو از کانادا , امیرکبیر و ....)
که البته سیاست دانشگاه افزایش اساتید مقیم و کاهش پروازی است (توجه شود)

از لحاظ علمی :
دانشجویان : متوسط , خوب و بسیار خوب هم دارند ....
اساتید مقیم : بستگی دارد هم خوب و هم بد در مواردی ....
اساتید پروازی : معمولا بهترین ها

بقیه چیزها از قبیل امکانات را هم در صورت تماس با دانشگاه می توانید مطلع شوید ....

Babak
October 1st, 2009, 09:13 AM
از لحاظ اعتبار :
اعتبار آن ما مدرک شریف تهران هیچ فرقی ندارد غیر از ذکر واحد بین الملل در دانشنامه و حتی به علت برگزاری کلاس ها به زبان انگلیسی در بعضی موارد دانشجویانی که apply کرده اند راحتر بوده اند ....

منبع آمار شما چیه؟

دوستانی که واقعا از شریف واحد کیش فارغ‌التحصیل شده‌اند و پذیرش گرفته‌اند اعلام کنند تا شرایط برای بقیه دوستان هم روشن بشه. من که در قسمت نتایج پذیرش نتونستم کسی رو پیدا کنم که از شریفِ کیش پذیرش گرفته باشه.

protocol
October 1st, 2009, 01:04 PM
با سلام
اولا همانطور که خودتان می دانید گرفتن پذیرش به عواملی مختلف از نمره تا توصیه نامه خوب و نمره GRE وابسته است....
و فقط یکی از فاکتورها دانشگاه محل تحصیل در کارشناسی و ارشد و نمرات شما در این مقاطع است..

هم چنین دانشگاه شریف در کیش طبق اطلاع من تازه اولین دوره فارغ التحصیلان مقطع ارشد را در ترم پیش داشته است . پس پیدا کردن یا نکردن فردی در بین این افراد که همه ویژگی ها از قبیل نمره GRE خوب و توصیه نامه خوب و ... را داشته باشد نشان دهندی اعتبار مدرک از دید اساتید و دانشگاه های خارجی نیست ....

اما در زمینه  اعتبار آن از دید دانشگاه های خارجی :

تا آنجا که من اطلاع پیدا کردم دانشجویانی که مدارک را فرستاده بودند یا با اساتیدی نامه نگاری کرده بودند با موارد زبر روبرو شده اند :

* هیچ سوالی درباره مدرک پرسیده نشده و آن را معادل شربف تهران در نظر گرفته اند
* بعد از فهمیدن تدریس درس ها به زبان انگلیسی و .. توسط اساتید شریف رویکرد مثبتی با دانشجو داشته اند
* در چند مورد تافل را دیگر نحواسته اند ( به این نامه توجه شود : http://www.sharific.blogfa.com/post-251.aspx)

دانشگاه هایی که از آن پذیرش گرفته شده :
این هایی که من اطلاع یافتم ==‌> از استرالیا , ایتالیا , اسپانیا , کانادا و آمریکا

برداشت من از این اطلاعات :
اگر کسی نمرات خوبی بگیرد + با تحقیق خوب از استاد راهنمای تهران توصیه نامه قوی بگیرد + نمره GRE خوب + مقاله : مدرک شما با شریف تهران هیج فرقی برای خارجی ها ندارد .....

قانون کلی پذیرش :
همه چیز نسبی است ....

موفق یاشید

reza1
October 5th, 2009, 07:05 PM
سلام
من رفتم اونجا البته
در يك نگاه متاسفانه مثل اكثر دانشگاههاي ايران به خصوص آزاد شهرهاي كوچك
به نسبت اسمش كوچك بود و به نظر نمي آمد آنچنان تفاوتي از نظر امكانات آنچنان قوي باشه
در ضمن كليه مسايل و برنامه هاي اين دانشگاه از طريق تهران حل ميشه
يك مورد ديگه:
يكي از دوستام كه اونجا درس ميخونه گفت به علت اينكه بدون كنكور هست بچه ها بيشتر بفكر مدرك هستند تا درس خوندن البته در هرجا محصل خوب هم پيدا ميشه
منظورم از اين جمله اين هست كه بعد از اينكه فارغ التحصيلاش بيرون آمدند معلوم ميشه چه خبر هست.

سهیل
October 6th, 2009, 01:40 AM
دانشگاه هایی که از آن پذیرش گرفته شده :
این هایی که من اطلاع یافتم ==‌> از استرالیا , ایتالیا , اسپانیا , کانادا و آمریکا

موفق یاشید

اینا اسم چندتا کشور خوب و متوسطه! دانشگاه نیست.

protocol
October 6th, 2009, 11:26 AM
با سلام; (بر اساس اطلاعاتی که من پرسیدم)

من رفتم اونجا البته
به نسبت اسمش كوچك بود و به نظر نمي آمد آنچنان تفاوتي از نظر امكانات آنچنان قوي باشه

امکانات به دو قسم است : آزمایشگاهی و غیر آزمایشگاهی
درباره غیر آزمایشگاهی که در بعضی موارد (مانند سیستم های صوتی تالار و ...) در ایران فکر نمی کنم دانشگاهی آن را داشته باشد و بعضی کنفرانس های بین اللمللی کیش در آن برگزار میشود ....
درباره آزمایشگاهی : ساختمان جدیدی فقط برای lab ها در این ترم افتتاح خواهد شد....

یكي از دوستام كه اونجا درس ميخونه گفت به علت اينكه بدون كنكور هست بچه ها بيشتر بفكر مدرك هستند تا درس خوندن البته در هرجا محصل خوب هم پيدا ميشه

اولا دو سال است که نصف ظرفیت از طریق کنکور سراسری گرفته می شود. برای مثال در سال گذشته چندین نفر دو رقمی در رشته فناوری اطلاعات- کارشناسی ارشد که من اطلاع دارم وارد شده اند ( با وجود قبولی در دانشگاهای دیگر به خاطر مدرک شریف آن را انتخاب کرده اند) و استدلال گفته شده(حداقل برای ارشد) صحیح نیست.
ثانیا : به نظر پرفسور موقر که به هر دو دانشجویان شریف تهران و کیش درس داده اند توجه کنید تا جواب و ابهام شما حل شود == >
نمره ایشان به ارشد تهران : ۱۴
به ارشد کیش : ۱۶
به کارشناسی تهران : ۱۶
کارشناسی کیش : ۹

پس صحبت شما برای کارشناسی درست است ولی برای ارشد نه ...
متن کامل مصاحبه پروفسور موقر (+نکات جالبی دارد): http://kishun.blogfa.com/post-653.aspx

اینا اسم چندتا کشور خوب و متوسطه! دانشگاه نیست.

دانشگاهاشون رو فقط یکی شو از کسی که پرسیدم می دونست : University of California, Irvine

موفق باشید

samanjan
December 13th, 2009, 09:30 PM
سلام اگر کسی می خواهد

به شهریه ها توجه کنید

طرف بره خارج که بهتره

لینک شهریه هست
http://kish.ut.ac.ir/links/fee.htm

samanjan
December 13th, 2009, 09:32 PM
اینم لینک دپارتمان آیا همان رشته های که می گیرد
http://kish.ut.ac.ir/links/departments.htm

arash66
December 30th, 2009, 03:27 AM
اینم لینک دپارتمان آیا همان رشته های که می گیرد
http://kish.ut.ac.ir/links/departments.htm
من كه فارق التحصيل اين دانشگاه هستم. اصلا امكانات ازمايشگاهي خوبي نداره. الانم كه دوره هاي داخليش كه هر دو هفته يكبار بود برداشتن (تو رشته ما) ديگه استاداي
خوبي هم نمياد اونجا. به نظر من در حد يك دانشگاه ازاد معمولي بايد
بهش نگاه كرد. فقط امكانات ظاهريش خوبه. بيشتر به درد اين بچه پولدارا
مي خوره كه بيان خوش بگذرونن. در هر صورت خود دانيد.

amin-kaveh
May 26th, 2010, 02:52 AM
کسی میدونه در رشته آی تی با چه رتبه ای میشه تو این دانشگاه قبول شد؟
مثلا برای وردی 88 رتبه آخرین قبولی چند بوده.

amin-kaveh
May 27th, 2010, 01:07 AM
کسی میدونه در رشته آی تی با چه رتبه ای میشه تو این دانشگاه قبول شد؟
مثلا برای وردی 88 رتبه آخرین قبولی چند بوده.

دو تا از رتبه های ورودی 88 رو پیدا کردم.
آی تی- شبکه های کامپیوتری- نمره کل 4847 - رتبه بدون سهمیه 491
آی تی- شبکه های کامپیوتری- نمره کل 4639- رتبه بدون سهمیه 614

البته این رتبه ها مربوط به گرایشهای 2و3 یعنی شبکه های کامپیوتری و امنیت اطلاعاته.

Masoud2011
May 29th, 2010, 03:11 AM
سلام به همه دوستان
در رشته مکانیک چطور؟ (مکاترونیک و تبدیل انرژی)
با چه رتبه ای میشه تو این دانشگاه قبول شد؟
رتبه من شده 2400
ظاهرا هم از کنکور سراسری می گیره، هم خارج از کنکور. بهنظرتون کدومو اقدام کنم بهتره؟
با تشکر

hassanrouhi
July 21st, 2010, 01:35 AM
بابا بي خيال با اين پولي كه اينا مي گيرن ميشه تو بهترين دانشگاه اروپا درس خوند.ترمي 2.225.000تومان شهريه ثابت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!

sepehr_jun
July 23rd, 2010, 10:23 AM
بله با حسن عزیز موافقم

من خودم 2 سال پیش میخواستم برم این پردیس درس بخونم... سالی 5 هزار یورو شهریه میخواد... وقتی تلفن کردم باهاشون بحثم شد... گفتم بهترین دانشگاه های دنیا میتونم رایگان درس بخونم اونم بهترین رشته مگه دیوانه ام بیام شریف؟؟؟؟؟؟؟؟ خانمه پشت تلفن گفت آقا کسی مجبورتون نکرده که بیاید اینجا... گفتم حداقل قیمتی بگید که با ارزش مدرکتون در رنک های بین المللی همخونی داشته باشه... اصلا وصل کنید به رئیس دانشگاه یا امور مالی یا اون کسی که این شهریه رو وضع کرده... در این لحظه بود دیدم تلفن قطع شد...:D

alifaridm
September 2nd, 2010, 11:52 AM
من ارشد برق گرایش الکترونیک در دانشگاه بین المللی چابهار قبول شدم شهریه ثابت ان 800 هزار تومان و شهریه متغیر هر واحد 180000 تومان و پایان نامه 200000 تومان است که هر سال 10 درصد افزایش می یابد ایا رفتن به این دانشگاه برای اعزام به خارج برای دکترا ارزش داره؟ ایا به هزینه اش می ارزه؟

hassanrouhi
September 2nd, 2010, 01:25 PM
سلام.نظر من اينه و قصد ديگه اي ندارم
اصلا نمي ارزه. حتي 1%هم به نظرم ارش نداره اين همه خرج كنيد. با نصف اين هزينه مي تونيد تو اروپا درس بخونيد.
اگرم مشكل خدمت دارين كه الان براي همه جا تقريبا تمومه. مي تونيد براي روسيه يا اوكراين اقدام كنين.واقعا بهتره

alifaridm
September 2nd, 2010, 06:21 PM
برای اوکراین سالی یعنی مثل همین چابهار در میاد ترمی 2.5 تا 3 میلیون؟

hassanrouhi
September 2nd, 2010, 06:33 PM
سلام.
اوكراين سالي 3 تا 4ميليون ميشه.
شما مي تونيد رو روسيه هم حساب كنيد كه تو مسكو به غير از دانشگاه لومونوزوف بقيه دانشگاه ها هزينه ي سالانش 3000تا45000دلار هست.دقت كنين هزينه ي سالانه.
حتي دانشگاه اكولوژي مسكو هزينه ي سالانش براي برق 2200دلار هست .هزينه ي خوابگاه هم ماهانه 40تا50دلار.ارزون تر در مياد واستون.
حالا اين در صورتيه كه شما مشكل خدمت داشته باشين و حتما بخواين برين.وگرنه مي تونين 1سال وايستين و براي نروژ يا فنلاند يا بقيه جاهاي اروپا اپلاي كنين

basy
September 2nd, 2010, 06:36 PM
من ارشد برق گرایش الکترونیک در دانشگاه بین المللی چابهار قبول شدم شهریه ثابت ان 800 هزار تومان و شهریه متغیر هر واحد 180000 تومان و پایان نامه 200000 تومان است که هر سال 10 درصد افزایش می یابد ایا رفتن به این دانشگاه برای اعزام به خارج برای دکترا ارزش داره؟ ایا به هزینه اش می ارزه؟

من مدتی رو در این شهر زندگی کردم و کاملا این دانشگاه رو میشناسم. این دانشگاه و مدرکش دوست من به دو پول سیاه نمی ارزه!!!! البته ببخشید که اینقدر رک می گم. ابدا نمی ارزه (هزینه زندگی در چابهار بالاست و کیفیت زندگی به شدت پایین) با احتساب رفت و آمد و زندگی و شهریه معادل تحصیل در سوئد و آلمان ... باید هزینه کنید. فقط 12 تومن شهریه!! یعنی یک سال زندگی دانشجویی در اروپا! کیفیت تحصیل هم با توجه به گفته های یکی از دوستان که متاسفانه اونجا خودش رو گیر انداخته در حد دانشگاه نیست. اساسش روی سمبل کاری و دادن پول و صدور مدرکه و اونجا چیزی یاذ نمیگیرید که بخواهید دکترا بخونید.

Ezio.Auditore
September 2nd, 2010, 11:13 PM
سلام.من واقعا دچار سردرگمی شدم.از یک طرف تا سربازیم چیز زیادی راه ندارم و از طرف دیگه فقط برای سويد اقدام کرده بودم که اون هم فقط به خاطر دیر رسیدن مدرک زبان رد شد.از کسانی که واقعا یک شناخت و لمس کامل نسبت به پردیس دانشگاه شریف تو کیش دارن خواهش میکنم که من رو راهنمایی کنن.بدون جانبداری و اعمال نظرات شخصی خودشون.آیا اقدام کردن برای این دانشگاه ارزش داره؟ آیا مدرکش وجه داره؟ آیا از نظر سطح دوره و استانداردها دقیقا همتراز هست با شریف تهران ( چه از نظر سطح علمی اساتید, چه امکانات آزمایشگاهی و تحقیقاتی و کتابخانه, شبکه اینترنت و غیره) و فقط تفاوت اون در شهریه ای هست که میگیرن؟ یا اینکه به طور کلی یک پروژه تجاری هست که دانشگاه شریف راه انداخته تا به بچه مایه دارهای عشق مدرک این فرصت رو بده که یک مدرکی بگیرن و تو کیش هم خوش بگذرونن؟؟

hassanrouhi
September 3rd, 2010, 02:40 AM
فكر كي كنم جمله اخرتون درست باشه!!!
به نظر من شما به فكر روسيه باشي بهتره.اگه الان اقدام كني 1ماه ديگه مسكو هستي .البته نظر منه.چون انقدر پول واقعا زياده.

Ezio.Auditore
September 3rd, 2010, 10:59 PM
سلام.این که گفتین جواب من بود یا نفر قبلیم؟؟؟:D

فكر كي كنم جمله اخرتون درست باشه!!!
به نظر من شما به فكر روسيه باشي بهتره.اگه الان اقدام كني 1ماه ديگه مسكو هستي .البته نظر منه.چون انقدر پول واقعا زياده.

hassanrouhi
September 4th, 2010, 02:41 AM
سلام.این که گفتین جواب من بود یا نفر قبلیم؟؟؟:D
شما مشكل سربازي داشتي ديگه؟فكر كردم كه مي خواي حتما اول بري بعدا اگه وقت كردي بري سربازي.
اگه وقت داري خوب يه سال صبر كن ايشالا جاي ديگه اپلاي مي كني و ميري.
اما اگه نه كه به نظر من روسيه كيس خوبيه براي مواقع اضطراري.دانشگاه هاشم خيلي بهتر از اين دانشگاه مثلا بين المللي!!!!
الان اپلاي كني اواسط مهر ميري كنار ورزشگاه لوژنيكي مسكو عكس مي ندازي

meisamtajadod
September 9th, 2010, 04:53 PM
من از این دانشگاه و دانشگاه شفیلد انگلیس پذیرش دارم.
میشه از کسانی که اطلاعاتی در این زمینه دارند من رو کمک کنند
که چی کار کنم.کدومش رو برم.راستی زیاد وقت هم ندارم.

sepehr_jun
September 9th, 2010, 10:13 PM

من جای شما بودم صااااااااااااااااف شفیلد... اصلا قابل قیاس نیست.....

hassanrouhi
September 10th, 2010, 01:56 AM
سلام. عجبا!!!!!
تو شفيلد هم يك سال جلو ميوفتي.هم بيكار شدي ميري منچستر بازيه منچستر چلسيو نگاه مي كني.
جدا چرا فكر مي كنين اين دانشگاه ارزش اين همه پول خرج كردن داره؟
من اگه پولتو داشتم 1هزارم ثانيه وقت رو تلف نمي كردم و همين الان كه ساعت 2 شبه مي رفتم سفارت انگليس

Ezio.Auditore
October 31st, 2010, 12:08 PM
سلام به همه دوستان.
خواستم اینجا بیام به صورت مبسوط راجع به این دانشگاه صنعتی شریف-پردیس بین الملل چیزهایی رو که دیدم بدون هیچ اغراقی بگم تا دیگران بتونن راحت تصمیم بگیرن.
متاسفانه اسم دانشگاه بسیار پر طمطراق و دهن پر کن هست و تصوری که برای فرد از دور ایجاد میشه این هست که اینجا همون چیزی هست که دنبالش هست علاوه بر اینکه تو ایران هست و خیلی از مسایل و مشکلات تحصیل در خارج از کشور رو نداره ، مسایلی از قبیل دوری از خانواده ، مشکلات خروج از کشور مشمولین ، فرهنگ یک کشور غریبه و مسایلی از این دست.
اما در حقیقت اینجا یک پروژه تجاری و بازرگانی هست که دانشگاه صنعتی شریف راه اندازی کرده و مشتری های خاص خودش رو هم داره و در مجموع همانطور که یکی از عزیزان هم گفتن هیچ چیز بیشتری نسبت به یک دانشگاه آزاد شهرستان مثل دانشگاه آزاد بجنورد نداره.امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی فوق العاده ضعیف که بیشتر جنبه ظاهری داره و فقط برای برگزار شدن یک واحد درس آزمایشگاه هست.
استفاده از نام بعضی از بزرگان مثل جناب آقای پروفسور مهری که چهره ماندگار ریاضی هستن و یا جناب آقای پروفسور مقداری در زمینه رباتیک. البته توجه کنین که بیشتر این نام ها برای این هستن که تا حدودی شهریه ای رو که میگیرن حلال کنن وگرنه به عنوان مثال جناب آقای پروفسور مهری چون سنشون بالا هست عملا توان تدریس ندارن و کلاسشون هیچ بازدهی نداره ( من خودم درس ریاضیات مهندسی پیشرفته را با ایشون دارم و واقعا کلاسشون فقط باعث اعصاب خوردی هست چون نمیتونن یک روند پیوسته رو حفظ کنن و عملا یک فوق لیسانس که بطور کامل و پیوسته درس بده کلاسش بسیار پر بازده تر خواهد بود).
سیاست شریف تهران استفاده از اساتید مقیم برای پردیس کیش هست و خوب اساتید خوب و برجسته هم به هیچ عنوان در اینجا حاضر به سکونت نیستن. همچنین برنامه ای که هست اینه که از سیستمهای آموزش از راه دور استفاده کنن ، به این صورت که د یگه استاد نیاد کیش بلکه در تهران در کلاس خودش درس بده و شما ویدیو استاد رو به صورت همزمان داشته باشین و این مساله دقیقا مثل این هست که شما بیان از تهران تو کیش که فیلم استاد رو ببینین و برای کلاس غیر حضوری شهریه بدین.
مدرک شما به هیچ عنوان مدرک شریف نیست و حتی دارن بر این مساله تاکیید میکنن که مدرک رو تا جایی که امکان داره از نظر ظاهری متمایز کنن و به جای ریاست شریف تهران و معاونت آموزشی تهران ، ریاست شریف تهران و ریاست شریف کیش اون رو امضا کنن.
سیستم سوابق تحصیلی شما از امسال 1389 دیگر تو تهران ثبت نمیشه و شما اونجا هیچ سابقه ای ندارین و همه چیز در کیش ثبت خواهد شد. یکی از دانشجویان که پدرشون استاد شریف تهران هست شماره دانشجویی که داشته رو از تهران استعلام کرده و گفتن همچین دانشجویی نداریم ، حالا ببینید برای یک کار رسمی مثل پذیرش و غیره این چه افتضاح غیر قابل جبرانی رو به وجود میاره.
این دانشگاه یک دانشگاه غیر انتفاعی هست که مال شریف تهران هست و عملا شما دارین در یک دانشگاه غیر انتفاعی درس میخونین تا شریف ؛ اون هم با شهریه سرسام آور و غیر منطقی.
با اینکهه گفته میشه شما دانشجوی شریف هستن ولی فقط با معرفینامه میتونین وارد شریف تهران بشین و عملا با دانشجویان سایر دانشگاه ها هیچ تفاوتی ندارین.
از نظر امکانات رفاهی دانشگاه هیچ کار خاصی براتون نمیکنه چون اصولا اعتقاد بر این هست که دانشگاه هیچ تعهدی نداره هرچند خوابگاه و سلف سرویس ارایه میشه ولی به طور کامل هزینه اون رو میگیرن و هیچ سوبسیدی نمیدن.غذا در سلف دانشگاه با قیمت آزاد ارایه میشه ؛ خوابگاه با قیمت سیصد هزار تومان باری هر ماه ارایه میشه که 4 ماه یک بار اجاره رو به صورت پیش ازتون میگیرن. خود من در خوابگاه پسران هستم که یک آلونک 60 متری هست با وضعیتی نه چندان مطلوب و حتما حواستون باشه که فریب عکسهایی که تو سایتشون هست رو نخورین چون اون مال خوابگاه دختران هست که وضعیت بهتری داره و البته هزینش هم گرون تره. یک واحد 60 متری برای 3 نفر و ماهی 500 سهم هر کس یعنی برای یک واحد 60 متری یک و پونصد.
مطلب بعدی هم هزینه مسکن هست اگر نخواین برین خوابگاه که متاسفانه دانشگاه با اقدامات نادرستی که داشته قیمت مسکن رو وحشتناک کرده. منزلی که تا 2 سال پیش بوده 6 تومن رهن کامل الان شده 45 میلیون تومن که واقعا نجومی و بی حسابه.
اینترنتی که دانشگاه ارایه میده فقط در محیط دانشگاه و خوابگاه هست که سرعت اون هم برای یک محیط آکادمیک و اون هم شریف واقعا مضحک هست. شما در بهترین حالت با بیشتر از 50 کیلو بایت در ثانیه نمیتونین دانلود کنین که این مقدار کمتر از اشتراکهای ADSL با سرعت 512 مگابیت در ثانیه هست که البته این سرعا ایده آل هست و در بیشتر مواقع سرعت دانلود بیشتر از 20 کیلو بایت در ثانیه نیست.

مواردی که گفتم چیزهای هست که تا حالا دیدم. اگر عزیزان سوال دیگه هم دارن بپرسن تا جایی که بدونم جواب میدم.

pimi810
October 31st, 2010, 01:02 PM
تحصیلات تکمیلی خود شریف تو تهران n تا مشکل دارهٰ مشکلات کلانی که ناشی از عدم فرهنگ سازی در رابطه با تحصیلات تکمیلی تو ایران هستش. دیگه چه برسه به شعبه هاش...

phpkar
November 30th, 2010, 12:11 AM
سلام
من رفتم اونجا البته
يك مورد ديگه:
يكي از دوستام كه اونجا درس ميخونه گفت به علت اينكه بدون كنكور هست بچه ها بيشتر بفكر مدرك هستند تا درس خوندن البته در هرجا محصل خوب هم پيدا ميشه
منظورم از اين جمله اين هست كه بعد از اينكه فارغ التحصيلاش بيرون آمدند معلوم ميشه چه خبر هست.

از طریق کنکور هم میشه رفت ... حداقل زمانی که من در سال 87 کنکور ارشد دادم قبول شدم اما شنیدم هزینه هاش خیلی بالاست و این رو نرفتم

fuse
March 26th, 2011, 01:03 PM
کسی از وضعیت پردیس کیش دانشگاه تهران تو رشته های انسانی مثل حقوق خبر داره؟(ارشد)

البته واسه خودم نمی خوام;)

venusam
July 3rd, 2011, 02:19 PM
سلام
من در دانشگاه بین المللی تهران پردیس کیش و مجازی مهر البرز از طریق کنکور سراسری MBA قبول شدم کارشناسی م نرم افزار بوده چون در مورد پردیس تهران نتونستم پیدا کنم اینجا نوشتم:
من هر چقدر گشتم فقط راجع به پردیس کیش شریف پیدا کردم !!! می خوام تصمیم بگیرم ولی اطلاعاتم ناقصه :(((
اگه کسی در مورد مدرک دانشگاه با توجه به شهریه سنگینش اطلاع داره یا اونجا درس می خونه منو راهنمایی کنید آیا برای ادامه تحصیل در خارج از کشور میشه روش حساب کرد البته می دونم غیر از دانشگاه معدل و نمره زبان و... هم مهمه. اطلاعات کلی می خوام مخصوصا اینکه آیا گرفتن بورسیه از دانشگاه های خارج از کشور برای MBA اصلا امکان پذیره؟
ممنونم

aramas
September 4th, 2011, 12:04 PM
آقایون به این نکته مضحک توجه داشته باشن!!!:
من امسال(1390) برای ثبت نام در دانشگاه پردیس شریف اقدام کردم و با وجود اینکه مدرک زبان آیلتس 6.0 رو که در آوریل 2011 اخذ کرده بودم، براشون فرستادم و اینکه اونها فقط به نمره 4.5 نیاز داشتن، الان که 5 روز به امتحان زبان خودشون مونده، زنگ زدن به من میگن برو 50 هزار تومان هزینه ثبت نام امتحان زبان رو واریز کن و جمعه بیا امتحان کتبی رو بده!!!
مسائل مالی اش به کنار که نشون میده از همین الان چه کیسه ای برامون دوختن!
اما شما خودتون جای من باشید،واقعا به این روند ادامه میدید و ثبت نام می کنید؟!
من به شخصه این موضوع را نشان دهنده سطح افتضاح سیستمشون میدونم و اون 50 هزار تومانی رو هم که قبلا برای ثبت نام داده بودم بعنوان صدقه برای دانشگاه حساب می کنم و عمرا دیگه بیشتر از این سرم کلاه نمی ره!

MehdiMR
September 5th, 2011, 11:29 AM
سلام به همه دوستان. میخوام بهتون اکیدا توصیه کنم که در دام این پردیس بین الملل نیفتین. 30 -40 میلیون پیاده میشین و آخرش هم هیچ چیزی عایدتون نمیشه. فقط حساب دلار و یورو برای شهریه رو خوب بلد هستن نگه دارن. شما با پولی که میخوای اینجا صرف کنی میری مالزی و آخرش هم علم و دانش یاد میگیری هم یک سکوی پرتاب مناسب هست. این رو هم اضافه کنم که زندگی تو کیش بسیار سخت و رو اعصاب هست. به هیچ وجه هم به فکر این نباشین که میتونین از اونجا کانال بزنین بیان تهران درس بخونین.

شهرزاد
September 8th, 2011, 12:31 AM
سلام. یه سوال بی ربط به این موضوع دارم! نمی دونستم کجا این سوال را بپرسم و امکان ایجاد موضوع جدید هم نداشتم. به هرحال اگه میشه جواب بدین!
من امسال قصد دارم برای ارشد اقدام کنم. ولی ارشد همین جا هم قبول شدم! میخوام ثبت نام کنم اینجا و درضمنش اپلای کنم و اگه پذیرش گرفتم سال دیگه برم. ولی چند تا سوال هست:
1. واحدهایی که اینجا میگذرونم بعد اونطرف حساب میشن؟
2. انصراف از تحصیل تبعات خاصی نداره مثل جریمه و یا مشکلات موقع برگشت به ایران؟
3. موقع اپلای کردن به استاد بگم که دارم اینجا ارشد میخونم یا نه؟

MehdiMR
September 8th, 2011, 09:15 AM
سلام. یه سوال بی ربط به این موضوع دارم! نمی دونستم کجا این سوال را بپرسم و امکان ایجاد موضوع جدید هم نداشتم. به هرحال اگه میشه جواب بدین!
من امسال قصد دارم برای ارشد اقدام کنم. ولی ارشد همین جا هم قبول شدم! میخوام ثبت نام کنم اینجا و درضمنش اپلای کنم و اگه پذیرش گرفتم سال دیگه برم. ولی چند تا سوال هست:
1. واحدهایی که اینجا میگذرونم بعد اونطرف حساب میشن؟
2. انصراف از تحصیل تبعات خاصی نداره مثل جریمه و یا مشکلات موقع برگشت به ایران؟
3. موقع اپلای کردن به استاد بگم که دارم اینجا ارشد میخونم یا نه؟
سلام. میشه بگین منظورتون از اینجا یعنی همین پردیس شریف تو کیش یا منظورتون در یکی از دانشگاه های داخل ایران هست؟ اگر تو پردیس منظورتون هست

1- حساب کردن واحدهایی که تاحالا گذروندین و قبول شدن اونها توسط دانشگاه خارجی, کاملا بستگی به سیاست های دانشگاه مقصد داره و اینکه آیا دروس گذرونده شده توسط شما تو سرفصل دروس اونها جایی داره یا نه.
2- انصراف از تحصیل اگر بخواین بدین باید معادل ریالی 2000 یورو رو دانشگاه به عنوان جریمه پرداخت کنین.
3- اینکه به استاد بگین یا نه, به خودتون بستگی داره, ولی وقتی میخواین واحدهاتون رو اونجا ارایه بدین, نمیگن این واحد ها رو کجا گذروندین و از کجا آوردین؟

شهرزاد
September 8th, 2011, 11:19 AM
ممنون از جوابتون.

1. نه منظورم دانشگاه علم و صنعت بود. برای اینکه بتونم واحدهام را به دانشگاه های خارج از کشور ارائه کنم باید دانشگاه مبدا یعنی علم وصنعت هم موافقت کنه که مدرکی بده به من. درسته؟ نمی دونید شرایط این دانشگاه چطوریه؟

2. اگه پذیرش گرفتم، می تونم درس اینجا را همینطوری ول کنم و برم؟ منظورم بدون پرداخت جریمه س و اینکه مثلا خود به خود اخراج شم. بعد اگه این کارو بکنم موقع برگشت به ایران مشکلی دارم؟

3. این که شک داشتم به استاد بگم برا این بود که گفتن اینکه دانشجوی ارشد اینجا هستم و میخوام درس را ول کنم دید خوبی از من ایجاد نکنه و بهتره مطرح نشه. ولی اگه دانشگاه ها واحدها را قبول میکنن که یه بحث دیگه س و فکر کنم دیگه مشکلی نداشته باشه مطرح کردنش.

MehdiMR
September 8th, 2011, 05:05 PM
ممنون از جوابتون.

1. نه منظورم دانشگاه علم و صنعت بود. برای اینکه بتونم واحدهام را به دانشگاه های خارج از کشور ارائه کنم باید دانشگاه مبدا یعنی علم وصنعت هم موافقت کنه که مدرکی بده به من. درسته؟ نمی دونید شرایط این دانشگاه چطوریه؟

2. اگه پذیرش گرفتم، می تونم درس اینجا را همینطوری ول کنم و برم؟ منظورم بدون پرداخت جریمه س و اینکه مثلا خود به خود اخراج شم. بعد اگه این کارو بکنم موقع برگشت به ایران مشکلی دارم؟

3. این که شک داشتم به استاد بگم برا این بود که گفتن اینکه دانشجوی ارشد اینجا هستم و میخوام درس را ول کنم دید خوبی از من ایجاد نکنه و بهتره مطرح نشه. ولی اگه دانشگاه ها واحدها را قبول میکنن که یه بحث دیگه س و فکر کنم دیگه مشکلی نداشته باشه مطرح کردنش.

1- اگر دانشگاه مقصد واحدهای شما رو قبول کنه , تنها چیزی که لازمه از اینجا بگیری یک ریزنمرات قابل ترجمه هست که بشه به صورت رسمی ترجمه بشه.
2-اگر همینطور ول کنین و برین فکر کنم به علت عدم مراجعه اخراج از دانشگاه میشین و این رو هم بگم که در مورد تبعاتش اطلاع چندانی ندارم.
3- این صحبت رو من از خیلی از بچه های این سایت شنیدم, ولی نمیدونم چرا همیچین تصوری تو ذهن بچه ها افتاده, البته شاید هم درست هست به هر حال من خودم با اینکه دانشجوی ارشد هستم ولی با استفاده از ریز نمراتم از فرانسه و آلمان پذیرش گرفتم و جالب اینکه آلمان با سخت گیری زیادی که داره قبول کرد واحدهایی رو که تا حالا گذروندم برام به حساب بیاره.

rezaaminzadeh
September 10th, 2011, 11:44 AM
آقایون به این نکته مضحک توجه داشته باشن!!!:
من امسال(1390) برای ثبت نام در دانشگاه پردیس شریف اقدام کردم و با وجود اینکه مدرک زبان آیلتس 6.0 رو که در آوریل 2011 اخذ کرده بودم، براشون فرستادم و اینکه اونها فقط به نمره 4.5 نیاز داشتن، الان که 5 روز به امتحان زبان خودشون مونده، زنگ زدن به من میگن برو 50 هزار تومان هزینه ثبت نام امتحان زبان رو واریز کن و جمعه بیا امتحان کتبی رو بده!!!
مسائل مالی اش به کنار که نشون میده از همین الان چه کیسه ای برامون دوختن!
اما شما خودتون جای من باشید،واقعا به این روند ادامه میدید و ثبت نام می کنید؟!
من به شخصه این موضوع را نشان دهنده سطح افتضاح سیستمشون میدونم و اون 50 هزار تومانی رو هم که قبلا برای ثبت نام داده بودم بعنوان صدقه برای دانشگاه حساب می کنم و عمرا دیگه بیشتر از این سرم کلاه نمی ره!

واسه منم دقیقا همین طوری شد من آیلتسم 6.5 شد اکتبر2010 امتحان دادم با همون 12 تا پذیرش از انگلیس گرفتم. تازه سوالاشون در حد آیلتسم نیست بسیار بسیار ساده تره یعنی اصلا سطح امتحانش قابل مقایسه با آیلتس نیست

MehdiMR
September 10th, 2011, 01:50 PM
واسه منم دقیقا همین طوری شد من آیلتسم 6.5 شد اکتبر2010 امتحان دادم با همون 12 تا پذیرش از انگلیس گرفتم. تازه سوالاشون در حد آیلتسم نیست بسیار بسیار ساده تره یعنی اصلا سطح امتحانش قابل مقایسه با آیلتس نیست

من نمیدونم دوستان چه اصراری بر این دارند که بیان و دستشون رو بکنن تو این لونه زنبور, خانم/آقا نیان. به خدا هیچی نیست. دارم بهتون میگم, من از نزدیک در جریان اون پردیس هستم.

اگر باباتون پول زیادی داره, دلتون هم نمیاد از ایران جدا بشین, زبانتون هم خیلی داغون هست, برین اونجا , 30 - 40 میلیون حداقل خرج کنین, یک فوق لیسانسی بگیرین خوش و خرم بعدش هم برین دنبال کار و بیزنس پدر ولی اگر واقعا میخواین به نتیجه ای برسین, برین مالزی. با پول کمتر از اینجا بیشتر هم نتیجه میگیرین.

ali643
September 10th, 2011, 07:14 PM
سلام دوستان

من امسال رتبم تو آی تی 392 شد و پردیس بین الملل کیش قبول شدم و یک سری تحقیقات می خوام که انجام بدم.

آیا وضعیت پردیس بین الملل دانشگاه تهران هم همین طور هست ؟
آیا اطلاعات دانشجویی ما در سیستم آموزش تهران ثبت می شود ؟
چرا دانشجو های پردیس بین الملل زیاد اطلاعات تحصیلیشون و کلا رزومه هاشون تو سایت نیست ؟
آیا آزمایشگاه تخصصی رشته آی تی گرایش شبکه داره یا نداره ؟
آیا اساتید دانشگاه شریف و بقیه که از تهران تشریف می آرند مثل دانشجو های خودشون تو تهران واسمون ارزش قائل هستند یا نه (کلا بزن و در رو هستند یا براشون مهم هست؟)
من شنیدم به اساتید که می آند تدریس می کنند حقوق به دلار می دهند.
عکس از خوابگاه پسران کسی داره که آپلود کنه ؟
اون مطلب مفصل صفحه قبل رو انگار کارکنان پردیس بین الملل مطالعه کرده بودند و در قسمت عکس های سایت پردیس عکس خوابگاه دختران رو عوض کرده و زیره عکس قید کرده بودند که خوابگاه دختران هست.

خونه اگر بخواهیم اجاره کنیم یه جای متوسط و نزدیک دانشگاه چند در می آد؟

کلا نمایه اول سایت پردیس انگار جلب مشتری هست با اون دوتا اطلاعیه قرمز رنگ که مهلت ثبت نام تمدید شد!

اون مطلب مفصل صفحه قبل رو من لینک دادم به یکی از فارق التحصیلان پردیس که الان داره ایتالیا دکتری می خونه و می گفت که خیلی از مواردش صحیح هست.
به نظرتون چه سیاستی هست که اول واسه ثبت نام بریم شریف تهران و بعدش بریم کیش انتخاب واحد ؟

من خودم کلا نمی خوام ثبت نام کنم اما یکی از دوستانم هم قبول شده که می خوام واسه ایشون تحقیق کنم.

مرسی .

MehdiMR
September 10th, 2011, 11:06 PM
سلام دوستان

من امسال رتبم تو آی تی 392 شد و پردیس بین الملل کیش قبول شدم و یک سری تحقیقات می خوام که انجام بدم.

آیا وضعیت پردیس بین الملل دانشگاه تهران هم همین طور هست ؟
آیا اطلاعات دانشجویی ما در سیستم آموزش تهران ثبت می شود ؟
چرا دانشجو های پردیس بین الملل زیاد اطلاعات تحصیلیشون و کلا رزومه هاشون تو سایت نیست ؟
آیا آزمایشگاه تخصصی رشته آی تی گرایش شبکه داره یا نداره ؟
آیا اساتید دانشگاه شریف و بقیه که از تهران تشریف می آرند مثل دانشجو های خودشون تو تهران واسمون ارزش قائل هستند یا نه (کلا بزن و در رو هستند یا براشون مهم هست؟)
من شنیدم به اساتید که می آند تدریس می کنند حقوق به دلار می دهند.
عکس از خوابگاه پسران کسی داره که آپلود کنه ؟
اون مطلب مفصل صفحه قبل رو انگار کارکنان پردیس بین الملل مطالعه کرده بودند و در قسمت عکس های سایت پردیس عکس خوابگاه دختران رو عوض کرده و زیره عکس قید کرده بودند که خوابگاه دختران هست.

خونه اگر بخواهیم اجاره کنیم یه جای متوسط و نزدیک دانشگاه چند در می آد؟

کلا نمایه اول سایت پردیس انگار جلب مشتری هست با اون دوتا اطلاعیه قرمز رنگ که مهلت ثبت نام تمدید شد!

اون مطلب مفصل صفحه قبل رو من لینک دادم به یکی از فارق التحصیلان پردیس که الان داره ایتالیا دکتری می خونه و می گفت که خیلی از مواردش صحیح هست.
به نظرتون چه سیاستی هست که اول واسه ثبت نام بریم شریف تهران و بعدش بریم کیش انتخاب واحد ؟

من خودم کلا نمی خوام ثبت نام کنم اما یکی از دوستانم هم قبول شده که می خوام واسه ایشون تحقیق کنم.

مرسی .

پردیس دانشگاه تهران هم مثل شریف هست. حتی من از کسی شنیدم که اونجا بدتر از پردیس شریف هست. کلا به عنوان یک نکته کلی خدمتون میگم, پردیسهای کویت هست.
برای پردیس دانشگاه شریف که میگفتن تا زمانی که رییس قبلی بوده دنبال این بوده که پردیس رو کاملا جدا و مستقل از تهران کنه و همین کار هم خیلی مشکلات رو برای همه ایجاد کرده بوده ولی ظاهرا به دنبال این هستن که وضعیت برگرده به سابق و اطلاعات دانشجویان تو سرور تهران ذخیره بشه.
چون کمتر دنبال درس هستن و اکثرا هم رزومه ای ندارن که بخوان آپلود کنن.
در مورد آزمایشگاه تخصصی شبکه و آی تی نمیدونم.
فرمایش دوم صحیح است. اساتید بزن در رو هستن, چون نظرشون اینه که دانشجویی که ترمی 5 تومن شهریه میده, خیلی غم پول نداره و وضعیتش رو به راه هست و خیلی هم دنبال این نیست که از پولی که داده بخواد نهایت استفاده رو ببره, پس حالا که اینطوره چرا ما خودمون رو خسته کنیم و فشار بیاریم.
بله مثل اینکه حق ماموریت ها به دلار هست که برای هر هفته اومدن اساتید میشه چیزی حدود 1.5 میلیون تومن.
خوابگاه پسران یک گداخونه هست در منطقه سنتی کیش به اسم صفین, دو ساختمان کهنه 6 طبقه که دوستم میگفت واحدهاش دو نفره هست و واسه امسال از هر میخوان 400 تومن بگیرین.
خونه نزدیک دانشگاه که مبله باشه معمولا واسه رهن هست که بین 20 تا 40 میلیون هزینه رهنش میشه.
ثبت نام تو تهران و انتخاب واحد تو کیش رو نمیدون چرا.

rezaaminzadeh
September 12th, 2011, 01:25 PM
من به 6 نفری از بچه هایی که الان اونجا هستند ایمیل زدم راضی بودن حالا خودمم نمی دونم این همه تناقض از کجاست و موضوع از چه قراره
در مورد امتحان فکر می کنم یه بخشنامه نظام وظیفه سال 87 داده بود که اگه طرف تو آزمون (کنکور) شرکت نکنه معافیت بهش نمیدن حالا شایدم این به اون مربوط بشه
آقا به هر حال همه تحقیق کنید دیگه هرکی یه نظری داره
در ضمن خوابگاه به صرفه نیست اگه خونه ای چیزی اجاره کنید (اینکه نزدیک دانشگاه خونه گرونه خب بله شهرک صدف جای خوبیه اما گرونه)

k100
October 21st, 2011, 03:09 PM
من لیسانسمو دانشگاه شریف تهران خوندم ارشدو شریف کیش دارم می خونم
از لحاظ اعتبار فرقی با دانشگاه مادر نداره ، داشتن دکترا در رشته های کامپیوتر - عمران - مکانیک نشون میده که توی این رشته ها بسیار قوی عمل می کنه !!! البته توی دپارتمان ما ( MBA) سال گذشاه مقدار مقالات ISI از تهران هم بیشتر بود
اگر کسی با کنکور وارد بشه شهریه اش نصف میشه و ربطی به معافیت تحصیلی هم نداره
فقط اینو بگم اگر این دانشگاه بد بود پسر رییس جمهور نمیومد اینجا

rafcity
November 21st, 2011, 02:13 PM
دوست عزیز k100 میخواستم ببینم راهی هست که بدون شهریه اونجا ارشد mba خوند؟!!!!

ata_v08
December 17th, 2011, 11:30 PM
سلام
البته سوال من مربوط به مقطع دکتری ولی در کل کسانی که دانشجوی اونجا هستند باید بدونند.
بنده در مورد دکتری عمران سوالاتی داشتم:
1- کلا سختیه قبولی بدون کنکور تو این دانشگاه چقدره، یعنی خیلی سخته و یا اگر بخواهید با یک دانشگاه دیگر مقایسه کنید مثلا با کدام دانشگاه مقایسه می کنید؟
2- الان برای دکتری یک سری شرطا مثل معدل ارشد بالای 15 و امتحان زبان و... گذاشتن، این شروط تا چه حد جدی تلقی میشه؟
3- اگر مقطع قبلی رو دانشگاه دولتی خونده باشید آیا تفاوتی با غیر دولتی ها داره؟ یعنی دانشگاه قبلی کلا چقدر میتونه موثر باشه؟
4- اگر کسی بیاد اونجا میتونه در حین تحصیل کار هم بکنه؟ یعنی میشه یجورایی خوش بگذره و آخرش یه مدرک بگیریو خلاص؟
دوستانی که اطلاع دارند بگید ببینم اونجا چه خبره.
با تشکر

meisamtajadod
December 18th, 2011, 02:39 AM
سلام
البته سوال من مربوط به مقطع دکتری ولی در کل کسانی که دانشجوی اونجا هستند باید بدونند.
بنده در مورد دکتری عمران سوالاتی داشتم:
1- کلا سختیه قبولی بدون کنکور تو این دانشگاه چقدره، یعنی خیلی سخته و یا اگر بخواهید با یک دانشگاه دیگر مقایسه کنید مثلا با کدام دانشگاه مقایسه می کنید؟
2- الان برای دکتری یک سری شرطا مثل معدل ارشد بالای 15 و امتحان زبان و... گذاشتن، این شروط تا چه حد جدی تلقی میشه؟
3- اگر مقطع قبلی رو دانشگاه دولتی خونده باشید آیا تفاوتی با غیر دولتی ها داره؟ یعنی دانشگاه قبلی کلا چقدر میتونه موثر باشه؟
4- اگر کسی بیاد اونجا میتونه در حین تحصیل کار هم بکنه؟ یعنی میشه یجورایی خوش بگذره و آخرش یه مدرک بگیریو خلاص؟
دوستانی که اطلاع دارند بگید ببینم اونجا چه خبره.
با تشکر

با سلام
من هم دانشجوی کارشناسی ارشد عمران هستم ولی توی دانشگاه تهران - پردیس کیش
ولی از شریف هم اطلاعات کاملی دارم
واسه دکتری امتحان میگیرن و این نیست که شما همینطوری قبول بشید
زبان هم بسیار مهم هست تا جایی که اگه آیلتس یا تافل نداشته باشید و توی امتحان ورودی زبان هم قبول نشید باید 1 ترم فقط زبان بخونید چون تدریس به انگلیسی محض هستش
این مهم نیست که کجا خوندید این مهمه که توی امتحان ورودی قبول بشید
کار هم البته که میتونید انجام بدید ولی کویت نیست که یه مدرک بگیری و بری راستش رس آدم رو میکشن چون داره اسمه شریف رو یدک میکشه.

ata_v08
December 18th, 2011, 10:28 AM
یعنی تا چه حد کار می کشن؟ مثلا ما سال اول فوق که بودیم(الان سال دومم) 4 روز در هفته کلاس داشتیم و آنقدر پروژه و تحقیق می دادند که از خود کنکور هم سختتر شده بود، اساتید همش دنبال سو استفاده از دانشجو بودند.
تو سایت شریف چیزی درباره امتحان ننوشته بود اصلا اگه امتحانی باشه چکاریه این همه شهریه بدیم میخونیم میریم روزانه میخونیم و فقط امتحان زبان داره که خوب طبیعی است. منظور من اینه که برای قبول شدن تا چه حد سخته قبول شدن اونجا، یعنی زبان بلد باشی کافیه یا مثلا باید معدل خیلی بالا داشته باشی و .....
در مورد شرایط مثلا اگه میگن معدل 15 یکی معدلش 14.5 باشه نمیشه یا اگه میگن تافل 550 یکی تافل 500 داشته باشه نمیشه؟

meisamtajadod
December 18th, 2011, 09:29 PM
من هم در مورد امتحان دکتری فقط از دوستام شنیدم و امتحانش رو ندیدم
ولی در مورد کار کشیدن منظور من این هست که چون همون استاد دانشگاه شریف مثلا دکتر خویی بهت درس میده شما نمیتونی در حد دانشگاه آزاد درس بخونی و موفق هم بشی
این رو میدونم که امتحانش مثل کنکور نیست ولی باید یه چیزایی بلد باشی تا قبول بشی.

ata_v08
December 18th, 2011, 09:54 PM
دوستان دیگه کس دیگه ای اطلاعی نداره، اگر دارم به کیش فکر می کنم فقط به خاطر کاره که ضمن اون بشه یک مدرک دکتری هم گرفت. در ضمن من فقط دنبال مدرکم و اصلا از درس خوندن خوشم نمی آد. تا همین ارشد سازه دارم می خوندم از لحاظ کاری برام بسه ولی میخوام یک دکترا بزنم تنگش بعدا پشیمون نشم.
اگه احساس کنم نمیشه اونجا کار کرد( یعنی وقت بهت اجازه نمیده) میرم دنبال بورسیه از اروپا که لا اقل اگه کار نمیکنیم از جیبمونم نذاریم. این ارشد روزانه ما رو بد عادت کرده.

ghlobe
December 19th, 2011, 07:58 AM
دوستان دیگه کس دیگه ای اطلاعی نداره، اگر دارم به کیش فکر می کنم فقط به خاطر کاره که ضمن اون بشه یک مدرک دکتری هم گرفت. در ضمن من فقط دنبال مدرکم و اصلا از درس خوندن خوشم نمی آد. تا همین ارشد سازه دارم می خوندم از لحاظ کاری برام بسه ولی میخوام یک دکترا بزنم تنگش بعدا پشیمون نشم.
اگه احساس کنم نمیشه اونجا کار کرد( یعنی وقت بهت اجازه نمیده) میرم دنبال بورسیه از اروپا که لا اقل اگه کار نمیکنیم از جیبمونم نذاریم. این ارشد روزانه ما رو بد عادت کرده.

دوست عزیز حالا وضعیت خاص دانشگاههای ایران رو نمیدونم ولی بطور کلی دکترا که مثل ارشد نیست بشه یه جوری سمبلش کرد. پروژه و تحقیق های درسها که جای خود، اقلا دو سه سال تمام وقت باید تز بنویسید و مقاله چاپ کنید. با چند تا درس گذروندن که که به شما دکترا نمیدن. حالا کار کردن ضمن تحصیل غیر ممکن نیست و بخصوص در ایران همه انجام میدن ولی برای دکتراتون باید وقت عمده ای بگذارید. اگر از درس خوندن خوشتون نمیاد امکان نداره بتونید از جای بدردبخوری دکترا بگیرید.

ata_v08
December 19th, 2011, 10:58 AM
حالا کی گفته ارشد سمبل کاریه. اگر 4 روز در هفته کلاسو و هر درس 3 واحدی 4-5 تا پروژه را سمبل کاری بدانید حق با شماست، در حالیکه در یه دانشگاه دیگه طرف 2 روز در هفته کلاس داشت و مثل ما آنقدر پروژه نداشتند و مابقی وقتشو میرفت یه شهر دیگه سر کلاس، معدلاشونم از معدلای دانشگاه ما بیشتر بود. این قضایا کاملا به دانشگاه بستگی دارد و استاد، بعضی استادا می خوان انتقام بدبختی و گرفتاریاشونو از دانشجوهاشون بگیرن. گفتم از درس خوشم نمیاد یعنی مثل این پاستوریزه های بچه خرخون نیستم شب و روز بشینم پشت میز. وگرنه خوب معلومه که بالاخره برای دکترا باید زحمت کشید.
هنوز جوابمو نگرفتم؟

pimi810
December 21st, 2011, 07:46 PM
شما تنها راهت اینه که دکترا دانشگاه آزاد شهرستان بخونی :)

ata_v08
December 22nd, 2011, 01:06 AM
شما تنها راهت اینه که دکترا دانشگاه آزاد شهرستان بخونی :)

آزاد به نسبته اسمش نمیصرفه. تهرانو شهرستانم نداره.

جایی پیدا کردم بسیار مناسب. هم اسم و هم رسمو و هم کار.

sh_67
March 21st, 2012, 09:52 PM
بچه ها به نظرتون ایران مدرک فارغ التحصیل های بین المللی شریف رو بیشتر قبول داره یا یه دانشگاه خوب مالزی؟تو بازار کار کدوم انتخاب میشن؟

sh_67
March 21st, 2012, 10:11 PM
سلام
من در دانشگاه بین المللی تهران پردیس کیش و مجازی مهر البرز از طریق کنکور سراسری MBA قبول شدم ...
آیا برای ادامه تحصیل در خارج از کشور میشه روش حساب کرد
اطلاعات کلی می خوام مخصوصا اینکه آیا گرفتن بورسیه از دانشگاه های خارج از کشور برای MBA اصلا امکان پذیره؟
ممنونم
برای ادمه تحصیل؟یعنی می خواهید DBA بخونید؟معمولا کسانی که MBA میخونن دیگه سراغ دکترا نمیرن این یه موضوعی . موضوع دیگه اینکه دانشگاه مقطع قبلی تنها یکی از فاکتورهاییه که بهش توجه میکنن اونم نه زیاد ( برای MBA ) تازه طبق گفته بچه ها هم براشون با خود دانشگاه اصلی فرقی نداره.
و در آخر اینکه اگه نگاهی به تاپیک MBA بندازید متوجه میشید کسانی بودن که تونستن برای MBA بورسیه بگیرن اما تعدادشون انگشت شماره.

MrMind
March 23rd, 2012, 02:29 AM
سلام
دوستان من و راهنمایی کنید لطفا

من تا همین چند هفته پیش مصمم بودم که برم آلمان و 90 درصد کارامم انجام داده بودم

اما متاسفانه مشکلاتی پیش اومد که نمی تونم به خاطرشون از کشور خارج شم

با این اوصاف به نظرتون ارزش داره برم دانشگاه شریف کیش؟

مشکل مالی ندارم اصلا و می خوام ارشد IT بخونم و مصمم هستم برای دکتری هم برم انشالله

rezaaminzadeh
March 25th, 2012, 12:19 AM
سلام
به نظرم شریف کیش بخون
ارزشش رو داره

secret_f
April 17th, 2012, 01:04 PM
سلام ببخشید نمیدونستم سوالم رو کجا باید بپرسم
خواستم موضوع جدید ایجاد کنم که نشد.
قراره از اردیبهشت امسال دانشگاه تهران یه شعبه بین الملل در کرج ایجاد کنه.
با توجه به این که این شعبه نزدیک تهران هست به نظرتون ارزش داره که برم یا نه؟سطح علمی دانشجوها و اساتید برام مهمه
پردیس کیش دانشگاه تهران چجوریه؟
من اینجوری فکر میکنم که اگه هزینه ای پرداخت میکنم هزینه زمانی هست که اگه بخوام از طریق کنکور برم باید یه سال صبر کنم و این هزینه در واقع باعث میشه طرح ها و برنامه هام یه سال جلو بیافته حالا با این توصیفات این دانشگاه ارزش این هزینه رو داره؟

aaa123
April 17th, 2012, 11:32 PM
با سلام
من توی وضعیتی گیر کردم که نیاز به همفکری دوستان دارم. من با شرایطی که داشتم تصور می کردم که بتونم برای مستر فاند بگیرم، خلاصه شرایطم هم این طوریه: کارشناسی IT از دانشگاه سراسری ،معدل 17، زبان 105، مقاله داخلی 2، بین المللی 6، ژورنال IEEE یکی در دست بررسی، حدود 2 سال سابقه کار به عنوان محقق و 2 سال هم به عنوان مشاور و... .جی آر ای: V:145;Q:164;AW:3.5
ولی از تمام دانشگاه هایی که در کانادا اپلای کرده بودم ریجکت شدم و تنها از کارلتون و اتاوا پذیرش گرفتم بدون فاند.
حالا وضعیتی که گیر کردم اینه که نمی دونم با هزینه شخصی برم و یا نه تو ایران توی همین دانشگاه های شعبه بین الملل ارشد بگیرم برای دکتری بعدا اقدام کنم؟ البته اینم بگم که من کلا 30-40 میلیون پس انداز کردم و نمیخوام برای تحصیلم هزینه ای رو به خانواده ام تحمیل کنم. نظر شما چیه؟

x_farhad
May 5th, 2012, 02:06 PM
با سلام
من توی وضعیتی گیر کردم که نیاز به همفکری دوستان دارم. من با شرایطی که داشتم تصور می کردم که بتونم برای مستر فاند بگیرم، خلاصه شرایطم هم این طوریه: کارشناسی IT از دانشگاه سراسری ،معدل 17، زبان 105، مقاله داخلی 2، بین المللی 6، ژورنال IEEE یکی در دست بررسی، حدود 2 سال سابقه کار به عنوان محقق و 2 سال هم به عنوان مشاور و... .جی آر ای: V:145;Q:164;AW:3.5
ولی از تمام دانشگاه هایی که در کانادا اپلای کرده بودم ریجکت شدم و تنها از کارلتون و اتاوا پذیرش گرفتم بدون فاند.
حالا وضعیتی که گیر کردم اینه که نمی دونم با هزینه شخصی برم و یا نه تو ایران توی همین دانشگاه های شعبه بین الملل ارشد بگیرم برای دکتری بعدا اقدام کنم؟ البته اینم بگم که من کلا 30-40 میلیون پس انداز کردم و نمیخوام برای تحصیلم هزینه ای رو به خانواده ام تحمیل کنم. نظر شما چیه؟

چرا یک سال صبر نمی کنید واسه اپلای دوباره؟ دانشگاه های خوب آلمان فک می کنم به راحتی قبول شید. مکاتبه با استاد رو هم می تونید انجام بدید و واسه آمریکا هم اقدام کنید!

mojgan_az
May 28th, 2012, 08:31 PM
من خودم ارشد پردیس کیش خوندم.
بهتون توصیه می کنم اگر می خواهید از کشور برید، برید و روی این دانشگاه حساب باز نکنید. مثلا همین دانشگاه اوتاوا یا کارلتون برید شاید فاند بگیرید ولی اینجا ارزش خوندن مخصوصا برای phd نداره. من خودم زمانیکه می خواستم ارشد بخونم همین اشتباه رو کردم ولی الان می فهمم که من که می خواستم در هر صورت از ایران برم. کاش همون برای مستر می رفتم که خیلی راحتتر از phd بود.

با سلام

ebrahim1364
June 2nd, 2012, 06:24 PM
سلام

Mojgan_az میشه بگید چه رشته ای خوندید اونجا شما؟ و اگه میشه یکم از سطح علمیه اونجا بگید

ممنونم

ehsan1335
June 7th, 2012, 10:56 AM
سلام.ميخواستم بدونم تحصيل در دوره دكتري پرديس كيش شريف چطوريه؟ كلاسهاش چند روز در هفتس؟ اگه كسي اونجا دكتري ميخونه لطفا جواب بده و در صورت امكان ايميلي بده تا از طريق اون سوالات خودم رو بپرسم رشته مورد نظر من مهندسي مواد هستش
ممنون ميشم

Kenshi
August 26th, 2012, 11:43 AM
درود
آقا چه خوب چه بد ما داریم واسه ارشدِ پردیس کیش ثبت نام می‌کنیم.

اما خیلی‌ نامردن اگه فقط ۳-۴ روز دیرتر می‌گفتن بیاین تکلیف ما هم معلومتر میشد.
همونطوری که میدونید نیمه‌ی اول شهریور نتایج پایانی انتخاب رشتهٔ سراسری میاد و این در حالیست که ما ۱۳امّ باید بریم واسه آزمون تعیین سطح زبان.
فقط ۱ سوال بچها،من واسه ترم بهمن در اومدم،الان اگه این فرم‌های ثبت نام اولیه رو پر کنم و از طریقه اینترنت سند کنم واسشون و آزمون زبان هم بدم،آیا رسما تو اون دانشگاه ثبت نام کردم و ۱ نامه می‌فرستن به نظام وظیفه و اون فرجهٔ ۱ سالهٔ قبل از سربازیم از دست میره یا که نه،اگه هم نه پس چجوریاس؟

Kenshi
August 26th, 2012, 11:51 AM
سلام

Mojgan_az میشه بگید چه رشته ای خوندید اونجا شما؟ و اگه میشه یکم از سطح علمیه اونجا بگید

ممنونم
با سلام به شما دوست گلم،
من همین دیروز با یکی‌ از دوستهای داداشم که ارشد رو اونجا خونده داشتم صحبت می‌کردم.ایشون در رشته IT تحصیل کردن و از نظر سطح علمی دانشگاه توی رشته‌های مهندسی‌ بسیار تعریف کردن و راضی‌ بودن.

MrMind
August 26th, 2012, 03:51 PM
من هم دارم امروز می رم برای ثبت نام دانشگاه تهران رشته امنیت اطلاعات
شریف هم ثبت نام کرده بودم ولی تاریخ آزمونش با تاریخ ثبت نام نهایی دانشگاه تهران یکی هست :|

MrMind
August 26th, 2012, 04:09 PM
درود
آقا چه خوب چه بد ما داریم واسه ارشدِ پردیس کیش ثبت نام می‌کنیم.

اما خیلی‌ نامردن اگه فقط ۳-۴ روز دیرتر می‌گفتن بیاین تکلیف ما هم معلومتر میشد.
همونطوری که میدونید نیمه‌ی اول شهریور نتایج پایانی انتخاب رشتهٔ سراسری میاد و این در حالیست که ما ۱۳امّ باید بریم واسه آزمون تعیین سطح زبان.
فقط ۱ سوال بچها،من واسه ترم بهمن در اومدم،الان اگه این فرم‌های ثبت نام اولیه رو پر کنم و از طریقه اینترنت سند کنم واسشون و آزمون زبان هم بدم،آیا رسما تو اون دانشگاه ثبت نام کردم و ۱ نامه می‌فرستن به نظام وظیفه و اون فرجهٔ ۱ سالهٔ قبل از سربازیم از دست میره یا که نه،اگه هم نه پس چجوریاس؟

سلام
شما که هنوز قبولیتون مسجل نشده مهندس
اگر آزمون و مصاحبه رو دادین و قبول شدید انشالله ، وقتی می رید برای ثبت نام دانشگاه خودش برای معافیتون نامه می زنه به نظام وظیفه (در صورتی که غیبت نداشته باشید و معاف موقت تحصیلی باشید)

این فرم های اینترنتی هم به منزله ی نهایی شدن ثبت نام نیست.
شما درستون کی تموم شده و فارغ التحصیل شدید؟

Kenshi
August 26th, 2012, 06:46 PM
شما درستون کی تموم شده و فارغ التحصیل شدید؟
مرسی‌ داداش
۹۱/۴

Kenshi
August 27th, 2012, 03:18 PM
بچها...کسی‌ اینجا هست که از طریقه کنکور تو این دانشگاه قبول شده باشه؟
اگه آره بی‌زحمت بگه موقهٔ ثبت نم چیکار کرده که پذیرش از طریقه کنکور حساب شده؟

ham3ed
September 4th, 2012, 11:34 AM
سلام
من عمران کیش قبول شدم خیلی سوال دارم اینکه شما لیسانسو خود شریف خوندین چطور شده ارشدو اومدین کیش ؟ و اینکه واقعا ازاد خوندن اعتبارش خوبه یا بین الملل ؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

MrMind
September 4th, 2012, 02:42 PM
سلام
من عمران کیش قبول شدم خیلی سوال دارم اینکه شما لیسانسو خود شریف خوندین چطور شده ارشدو اومدین کیش ؟ و اینکه واقعا ازاد خوندن اعتبارش خوبه یا بین الملل ؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

اعتبار دانشگاه های بین الملل تهران و شریف با خودشون هیچ فرقی نداره و برای مقطع بعدتون اگر بخواید از یک دانشگاه خارج از کشور پذیرش بگیرید توی پروسه پذیرشتون بسیار تاثیر گذار هست

nba1000
September 10th, 2012, 05:11 PM
سلام......کسی هست که بدونه مصاحبه ارشد شریف چه طوریه ؟فقط مصاحبه انگلیسیه مثل ielts یا در مورد رزومه کار و تحصیل و این چیزاست؟ واسه قبول شدن سخت گیری می کنن یا اکثریت قبول
می شن؟

SP85SP
September 13th, 2012, 09:30 PM
سلام منظور از مصاحبه چیه ؟یعنی این اسامی که 25 اعلام میشه به معنی قبولی نبست؟

azitaaaaa
September 15th, 2012, 07:52 PM
مصاحبش خیلی مهمه ولی نمی دونم درمورد چیه اگه کسی میدونه بگه

nahid25
September 16th, 2012, 07:02 PM
سلام دوستان منم امسال از طریق کنکور ارشد پردیس کیش قبول شدم ولی برای ثبت نام دودلم میترسم کلی خرج کنم بعدش مدرکش به درد نخوره یعنی کار نباشه و حتی نشه باهاش به صورت حق التدریس توی دانشگاه تدریس کرد. می خواستم اگه شما اطلاعات بیشتری دارید من راهنمای کنید
اگه درباره جو دانشگاه چیزی میدونید بگید چون شنیدم دانشجوهای اونجا همه بچه های نماینده و وزیرا و... هستند
ممنونم

Kenshi
September 16th, 2012, 10:32 PM
سلام دوستان منم امسال از طریق کنکور ارشد پردیس کیش قبول شدم ولی برای ثبت نام دودلم میترسم کلی خرج کنم بعدش مدرکش به درد نخوره یعنی کار نباشه و حتی نشه باهاش به صورت حق التدریس توی دانشگاه تدریس کرد. می خواستم اگه شما اطلاعات بیشتری دارید من راهنمای کنید
اگه درباره جو دانشگاه چیزی میدونید بگید چون شنیدم دانشجوهای اونجا همه بچه های نماینده و وزیرا و... هستند
ممنونم
پسر رئیس جمهورِ فعلی‌ ایران اونجا درس خونده.
از نظر مدرک هم که با خود شریف مو نمی‌زنه.رسما اسم دانشگاه شریف تو مدرکتون ذکر می‌شه البته می‌زنه شعبه‌ کیش و اینکه شما تو اون مقطع تون تمام دروس رو به زبان انگلیسی‌ پاس کردید،که این خودش ۱ امتیاز واسه ادامه تحصیل در خارج از کشورِ .
شما رو ارجاع میدم به پست ۷۳

nahid25
September 17th, 2012, 11:21 AM
ممنون از جوابتون کسی میدونه واقعا به زبان انگلیسی تدریس میشه یا نه

babak_10616
September 19th, 2012, 05:27 PM
سلام،
من میخوام برا بهمن 91 برا پردیس بین الملل شریف ثبت نام کنم. معدل لیسانسم خیلی کمه (12.14) ولی مشکل زبان ندارم، به نظرتون قبولم میکنن؟

MrMind
September 19th, 2012, 07:34 PM
سلام
شانستون رو میاره پایین
توصیه نامه کاری
گواهی های مختلف جشنواره، پژوهش
مقاله
و ... بهتون کمک می کنه پذیرش بگیرید
با این معدل بعید می دونم، ولی شانستون رو امتحان کنید

maryam_92
September 21st, 2012, 12:05 AM
فردا امتحان زبان این دانشگاه است. کسی اطلاعاتی داره که چه جوریه و در چه سطحیه؟

zorita
September 27th, 2012, 11:05 AM
سلام دوستان من الان برای این ترم از دانشگاه شریف کیش قبولی گرفتم، ولی هنوز مرددم که ثبت نام بکنم یا نه، یه سرچی که کردم بچه ها گفته بودند استادها پروازی هستند و کلاس ها تشکیل نمی شه و وقت همش تلف می شه من دوره ارشد با پایان نامه رشته شبکه فناوری اطلاعات قبول شدم، وخودتونم می دونید پایان نامه حتما نیاز به راهنمایی استاد داره، حالا اگر قرار باشه استاد همش از زیرش در بره که نمی شه خواهشا کسایی که اونجا هستند اگر ممکنه یه مقدار بیشتر بهم اطلاعات درباره دانشگاه و کیفیت کلاس ها بدید، راستش تا جمعه شب باید تصمیمم رو بگیرم که برم یا نه

meisamtajadod
September 27th, 2012, 01:30 PM
سلام دوستان من الان برای این ترم از دانشگاه شریف کیش قبولی گرفتم، ولی هنوز مرددم که ثبت نام بکنم یا نه، یه سرچی که کردم بچه ها گفته بودند استادها پروازی هستند و کلاس ها تشکیل نمی شه و وقت همش تلف می شه من دوره ارشد با پایان نامه رشته شبکه فناوری اطلاعات قبول شدم، وخودتونم می دونید پایان نامه حتما نیاز به راهنمایی استاد داره، حالا اگر قرار باشه استاد همش از زیرش در بره که نمی شه خواهشا کسایی که اونجا هستند اگر ممکنه یه مقدار بیشتر بهم اطلاعات درباره دانشگاه و کیفیت کلاس ها بدید، راستش تا جمعه شب باید تصمیمم رو بگیرم که برم یا نه

سلام . من اونجا درس ميخونم.ارشد عمران هستم . من شماره خودم رو واستون به پيام خصوصي فرستادم.اگر خواستيد ميتونيد تماس بگيريد ، راهنماييتون كنم.

azitaaaaa
September 27th, 2012, 02:49 PM
zorita لطفا اگه جواب سوالاتتون رو پيدا كرديد به منم بگيد چون منم شرايط شما رو دارم.

milani4
September 28th, 2012, 10:40 PM
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
یک شرایطی در نتایج پذیرش دانشگاه شریف کیش در مهر ماه 91 بوجود آمد که اندکی نیاز به تامل دارد :
اول از همه اینو بگم که من در مقطع ارشد عمران از این دانشگاه جواب قبولی قطعی گرفتم بدون نیاز به گذراندن واحدهای جبرانی زبان البته مدرک ielts نمره 6 هم داشتم.در زمان ثبت نام و ارسال آنلاین مدارک من تنها یک اولویت و شیوه تحصیلی را آموزشی-پژوهشی با پایان نامه انتخاب کرده بودم ولی زمانی که نتایج قبولی رو دیدم متوجه شدم که دانشگاه شیوه تحصیلی را به آموزشی بدون پایان نامه تغییر داده است. با استناد به سایت خود دانشگاه در توضیح شیوه های تحصیلی آمده است که :
تذکر: دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته به دو شیوه ۱. آموزشی-پژوهشی (با پایان نامه) و ۲.آموزشی(بدون پایان نامه) برگزار می شود.
- شیوه آموزشی – پژوهشی دوره ای است که محتوای برنامه آن مشتمل بر واحد های درسی و پایان نامه است.
- شیوه آموزشی دوره ای است با محوریت آموزش که دانشجو پس از گذراندن واحد های درسی و بدون پایان نامه دانش آموخته می شود.
- گواهينامه پايان دوره كارشناسي ارشد در هر دو شيوه ارزش يكساني داشته و جهت ادامه تحصيل در دوره تحصيلي بالاتر اعتبار یکسانی دارند.

خوب اولا اصلا این حرف واقعیت نداره اگر دوره شما بدون پایان نامه باشه 100% در مقطع دکترا پذیرش شما با مشکلاتی همراه خواهد بود این موضوع را از اساتید و دوستانی که تجربه اپلای دارن میتونین سئوال کنید درسته در ایران دارای ارزش یکسانی است شاید!!!!!!!

میخوام مطلب یک سایت دانشگاهی رو در ایجا در توضیح دوره بدون پایان نامه و با پایان نامه ذکر کنم جای تامل داره که چرا دانشگاه شریف کیش اطلاع رسانی غلط را انجام می دهد :
Graduate programmes with thesis are targeted for students who are interested in research work and wish to continue their career as researchers or academics. Students who enroll in these programmes are required to take advanced courses and also produce a thesis at the end of their study period. Students are subjected to a basic fee at the amount that is determined by the University at every semester registration

Graduate programmes without thesis are targeted for students that have long left the university or working professionals who wish to upgrade their knowledge by taking advanced professional skilled courses without involvement in research

امیدوارم متوجه شده باشید که این واحد دانشگاهی دانسته و مطلع از اینکه دانشجو بدون پایان نامه برای مقطع دکترا نمیتونه fund و پذیرش از دانشگاه های معتبر خارج از کشور بگیره دقت کنید دارم میگم معتبر و من فکر میکنم در پشت این قضیه یک تفکری هست که میگه دانشجویی که ترمی 4.5 میلیون شهریه ارشد میده پس 5 میلیون هم برای دکترا میتونه پرداخت کنه چرا این پتانسیلو اینجا نگه نداریم و اجازه بدیم بره ؟؟؟؟؟؟
یعنی با این کار دانسته جلوی شمارو در مقطع بعدی بستن !!!!!!!!
در توجیه این کارشون این بند را هم اضافه کردن :
دانشجویانی که نوع پذیرش آنها آموزشی (بدون پایان نامه ) میباشد پس از گذراندن حداقل 9 واحد تخصصی در پایان نیمسال اول مشروط بر آنکه معدل دروس تخصصی ایشان در این نیمسال از معدل دانشجویان ورودی آن گرایش در همان نیمسال بیشتر باشد در صورت تمایل مجاز به تغییر شیوه تحصیلی از آموزشی به آموزشی-پژوهشی (با پایان نامه) خواهند بود.
خوب شما که گفتید فرقی نداره پس این محدودیت ها برای 2 چیز هست که با هم فرقی نداره ؟؟؟؟؟؟؟
نه این دانشگاه بلکه در واحد بین الملل تهران وضع از این هم بدتره !!!!
این رو هم اضافه کنم من معدلم هم بالا است و دانشجویانی را سراغ دارم که با معدل لیسانس 14 دوره ارشد را آموزشی - پژوهشی انتخاب کرده اند خدایی نکرده نمیخوام بگم از بند پ استفاده شده !!!!
قضاوت نهایی با خود دوستان

meisamtajadod
September 29th, 2012, 12:59 AM
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
یک شرایطی در نتایج پذیرش دانشگاه شریف کیش در مهر ماه 91 بوجود آمد که اندکی نیاز به تامل دارد :
اول از همه اینو بگم که من در مقطع ارشد عمران از این دانشگاه جواب قبولی قطعی گرفتم بدون نیاز به گذراندن واحدهای جبرانی زبان البته مدرک ielts نمره 6 هم داشتم.در زمان ثبت نام و ارسال آنلاین مدارک من تنها یک اولویت و شیوه تحصیلی را آموزشی-پژوهشی با پایان نامه انتخاب کرده بودم ولی زمانی که نتایج قبولی رو دیدم متوجه شدم که دانشگاه شیوه تحصیلی را به آموزشی بدون پایان نامه تغییر داده است. با استناد به سایت خود دانشگاه در توضیح شیوه های تحصیلی آمده است که :
تذکر: دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته به دو شیوه ۱. آموزشی-پژوهشی (با پایان نامه) و ۲.آموزشی(بدون پایان نامه) برگزار می شود.
- شیوه آموزشی – پژوهشی دوره ای است که محتوای برنامه آن مشتمل بر واحد های درسی و پایان نامه است.
- شیوه آموزشی دوره ای است با محوریت آموزش که دانشجو پس از گذراندن واحد های درسی و بدون پایان نامه دانش آموخته می شود.
- گواهينامه پايان دوره كارشناسي ارشد در هر دو شيوه ارزش يكساني داشته و جهت ادامه تحصيل در دوره تحصيلي بالاتر اعتبار یکسانی دارند.

خوب اولا اصلا این حرف واقعیت نداره اگر دوره شما بدون پایان نامه باشه 100% در مقطع دکترا پذیرش شما با مشکلاتی همراه خواهد بود این موضوع را از اساتید و دوستانی که تجربه اپلای دارن میتونین سئوال کنید درسته در ایران دارای ارزش یکسانی است شاید!!!!!!!

میخوام مطلب یک سایت دانشگاهی رو در ایجا در توضیح دوره بدون پایان نامه و با پایان نامه ذکر کنم جای تامل داره که چرا دانشگاه شریف کیش اطلاع رسانی غلط را انجام می دهد :
Graduate programmes with thesis are targeted for students who are interested in research work and wish to continue their career as researchers or academics. Students who enroll in these programmes are required to take advanced courses and also produce a thesis at the end of their study period. Students are subjected to a basic fee at the amount that is determined by the University at every semester registration

Graduate programmes without thesis are targeted for students that have long left the university or working professionals who wish to upgrade their knowledge by taking advanced professional skilled courses without involvement in research

امیدوارم متوجه شده باشید که این واحد دانشگاهی دانسته و مطلع از اینکه دانشجو بدون پایان نامه برای مقطع دکترا نمیتونه fund و پذیرش از دانشگاه های معتبر خارج از کشور بگیره دقت کنید دارم میگم معتبر و من فکر میکنم در پشت این قضیه یک تفکری هست که میگه دانشجویی که ترمی 4.5 میلیون شهریه ارشد میده پس 5 میلیون هم برای دکترا میتونه پرداخت کنه چرا این پتانسیلو اینجا نگه نداریم و اجازه بدیم بره ؟؟؟؟؟؟
یعنی با این کار دانسته جلوی شمارو در مقطع بعدی بستن !!!!!!!!
در توجیه این کارشون این بند را هم اضافه کردن :
دانشجویانی که نوع پذیرش آنها آموزشی (بدون پایان نامه ) میباشد پس از گذراندن حداقل 9 واحد تخصصی در پایان نیمسال اول مشروط بر آنکه معدل دروس تخصصی ایشان در این نیمسال از معدل دانشجویان ورودی آن گرایش در همان نیمسال بیشتر باشد در صورت تمایل مجاز به تغییر شیوه تحصیلی از آموزشی به آموزشی-پژوهشی (با پایان نامه) خواهند بود.
خوب شما که گفتید فرقی نداره پس این محدودیت ها برای 2 چیز هست که با هم فرقی نداره ؟؟؟؟؟؟؟
نه این دانشگاه بلکه در واحد بین الملل تهران وضع از این هم بدتره !!!!
این رو هم اضافه کنم من معدلم هم بالا است و دانشجویانی را سراغ دارم که با معدل لیسانس 14 دوره ارشد را آموزشی - پژوهشی انتخاب کرده اند خدایی نکرده نمیخوام بگم از بند پ استفاده شده !!!!
قضاوت نهایی با خود دوستان

سلام دوست عزيز
من اونجا تحصيل ميكنم و رشته ام هم عمران كارشناسي ارشد سازه هستش
اينطور كه شما ميگيد نيستش
تمامي دانشجوياني كه از طريق بررسي مدارك و نه از طريق آزمون كنكور وارد ميشوند در ابتداي كار به صورت آموزش مهور هستند و سپس بهد از 2 ترم اگر به تضخيص گروه معدل و درس انها خوب بود ميتوانند به راحتي آن را به پژوهش محور تبديل كنند.
ولي در
ژ

meisamtajadod
September 29th, 2012, 01:01 AM
سلام دوست عزيز
من اونجا تحصيل ميكنم و رشته ام هم عمران كارشناسي ارشد سازه هستش
اينطور كه شما ميگيد نيستش
تمامي دانشجوياني كه از طريق بررسي مدارك و نه از طريق آزمون كنكور وارد ميشوند در ابتداي كار به صورت آموزش مهور هستند و سپس بهد از 2 ترم اگر به تضخيص گروه معدل و درس انها خوب بود ميتوانند به راحتي آن را به پژوهش محور تبديل كنند.
ولي در
ژ

ولي در پرديس بين المللي دانشگاه تهران به اين صورت نيست و از همان اول همه دانشجويان به صورت كاملا پژوهش محور ثبت نام ميشوند.
باز هم اگر سوالي داشتيد من حاضر به پاسخگويي هستم.

milani4
September 29th, 2012, 02:01 PM
بنده به شخصه کسی رو می شناسم که در همین مهر ماه 91 که با خود ما ثبت نام انجام داده به صورت آموزشی-پژوهشی پذیرفته شده نه از طریق کنکور سراسری پس این مورد با حرف شما تناقض دارد در ضمن خود دانشگاه شرایط تغییر به پژوهش محور را همین مورد عنوان کرده :
دانشجویانی که نوع پذیرش آنها آموزشی (بدون پایان نامه ) میباشد پس از گذراندن حداقل 9 واحد تخصصی در پایان نیمسال اول مشروط بر آنکه معدل دروس تخصصی ایشان در این نیمسال از معدل دانشجویان ورودی آن گرایش در همان نیمسال بیشتر باشد در صورت تمایل مجاز به تغییر شیوه تحصیلی از آموزشی به آموزشی-پژوهشی (با پایان نامه) خواهند بود .
این حرف به زبان ساده و در عمل با مشکلات بسیاری همراه است.
اگر مایلید بیشتر از جزئیات این طرح اطلاع پیدا کنید یه سر به وزارت علوم بزنید بد نیست.ببینین دوستان در تفاوت این دو شیوه تحصیلی هیچ شکی نیست و اینکه اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید بهتر است که این دانشگاهو سکوی پرتاب خودت نبینی چون شیوه تحصیلی آموزش محور این اجازه را به شما نخواهد داد و بهتر است به گزینه های تحصیل در مقطع ارشد در کشورهای دیگه فکر کنید.
اگه وقت دارید مطالب زیر را هم یک مطالعه بفرمایید.
طرح دوره‌های آموزش‌محور در دانشگاه‌ها براساس آیین‌نامه مصوب 19/1/88 به شماره 154/21 و در دوران وزارت مهدی زاهدی در وزارت علوم تصویب شد. در این طرح که فاقد پشتوانه قانونی مصوب مجلس شورای اسلامی است، مقرر شده که از نیمسال اول تحصیلی 89-88 به‌مدت 3سال این طرح اجرا شود؛
پس از مدت مذکور با ارزیابی از خروجی‌‌های دوره و درصورت موافقت، تمدید خواهد شد. براساس اعلام مسئولان وزارت علوم، 14دانشگاه اصلی و مهم ایران به‌عنوان مجریان این طرح انتخاب شده‌اند.
البته همان موقع بسیاری از صاحب‌نظران و استادان دانشگاه و حتی مسئولان این دانشگاه‌ها نسبت به نحوه اجرای این طرح انتقاد کرده و نسبت به کاهش اعتبار علمی این دانشگاه‌ها هشدار دادند.
هدف اصلی این طرح افزایش ظرفیت دوره‌های کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها اعلام شده اما سؤالی که اینک مطرح است اینکه با حذف پایان نامه از این دوره‌ها و درصورت ورود اینگونه از دانش‌آموختگان به مقاطع دکترا، آیا آنها قادر خواهند بود دوره دکترا را که در آن اصل بر پژوهش و تحقیق است، سپری کنند؟
در نهایت به‌نظر می‌رسد هدف اصلی چنین طرح‌هایی انتقال مشکل فارغ‌التحصیلان بیکار لیسانسیه به چند سال آینده است؛ یعنی پاک کردن صورت مسئله و افزایش فارغ‌التحصیلان بیکار با مدرک کارشناسی ارشد در آینده !!!!

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم اظهار داشت: پذیرش به روش آموزش محور باعث می شود برای حوزه های مختلف ظرفیت ایجاد شود و از خروج دانشجویان از کشور جلوگیری کنیم.
درست است ظرفیت ایجاد می شود و از خروج دانشجو هم جلوگیری می شود ولی آیا به آینده ادامه تحصیل در مقطع بالاتر آن دانشجوها که با هزینه بسیار بالای شهریه در این واحد ها تحصیل می کنند هم توجه می شود ؟؟؟؟؟؟؟؟
قضاوت با خودتان
یا علی

saeed584
October 4th, 2012, 10:57 AM
سلام دوستان
من امسال قصد دارم دکتری عمران رو توی این دانشگاه بخونم میخواستم بدونم کسی از دوستان هست که در مورد این دانشگاه اطلاعاتی به من بده.
ظرفیتش، مصاحبه تخصصی، و اینکه اعتبار این دانشگاه چقدر بالاست و یا اینکه کسی که در حال حاضر اونجا در حال تحصیل هستش بتونم سوالاتم رو ازش بپرسم؟

nazanin5555555
October 19th, 2012, 09:19 PM
سلام دوستان چند سوال داشتم 1.آیا رشته مدیریتاجرایی به زبان انگیلیسی ارایه میشود؟ 2.رتبه های اول در این رشته معدلشون چنده 3.سطح نمرات بالاست و نمره دادن خوب است یا نه؟ 3.شهریه ان دقیقا ترمی چند است؟ 4.دقیقا همان مدرک شریف تهران را میدهد؟ 5.واسه گرفتن پذیرش دکترا در خارج از کشور به منزله شریف اصلی محسوب می شود 6.رشته مدیریت اجرایی(ام بی ای)را اگر بخواهیم بدون کنکور وارد شویم از ابتدا شیوه آموزشی-پژوهشی میتوانیم بخوانیم؟ 7.و با این نوع پذیرش نظام وظیفه هم معافیت صادر میکند اگر غیبت نداشته باشیم؟

mrabbas
October 20th, 2012, 06:44 AM
سلام دوستان چند سوال داشتم 1.آیا رشته مدیریتاجرایی به زبان انگیلیسی ارایه میشود؟ 2.رتبه های اول در این رشته معدلشون چنده 3.سطح نمرات بالاست و نمره دادن خوب است یا نه؟ 3.شهریه ان دقیقا ترمی چند است؟ 4.دقیقا همان مدرک شریف تهران را میدهد؟ 5.واسه گرفتن پذیرش دکترا در خارج از کشور به منزله شریف اصلی محسوب می شود 6.رشته مدیریت اجرایی(ام بی ای)را اگر بخواهیم بدون کنکور وارد شویم از ابتدا شیوه آموزشی-پژوهشی میتوانیم بخوانیم؟ 7.و با این نوع پذیرش نظام وظیفه هم معافیت صادر میکند اگر غیبت نداشته باشیم؟

دوست عزیز اگر سری به سایت این دانشگاه بزنی جواب همه ی سوالاتت به فارسی توش هست ! !
وب سایت دانشگاه (http://www.kish.ac.ir/IPPWebV1C041/Persian_WebUI/Default.aspx)

mrabbas
October 20th, 2012, 07:06 AM
با سلام

دوست عزیز شما اگه واقعا شرایطتون این باشه از اروپا که به راحتی فاند میگیرید و از ایالت های متوسط تر آمریکا مثل تگزاس به شانس بسیار قوی ! ! حتی ایالت های خوبش هم فاند میدن به علت معدل و زبان بالا مگر اینکه حرفاتون جعلی باشه . . . .

mrabbas
October 20th, 2012, 07:32 AM
بنده به شخصه کسی رو می شناسم که در همین مهر ماه 91 که با خود ما ثبت نام انجام داده به صورت آموزشی-پژوهشی پذیرفته شده نه از طریق کنکور سراسری پس این مورد با حرف شما تناقض دارد در ضمن خود دانشگاه شرایط تغییر به پژوهش محور را همین مورد عنوان کرده :
دانشجویانی که نوع پذیرش آنها آموزشی (بدون پایان نامه ) میباشد پس از گذراندن حداقل 9 واحد تخصصی در پایان نیمسال اول مشروط بر آنکه معدل دروس تخصصی ایشان در این نیمسال از معدل دانشجویان ورودی آن گرایش در همان نیمسال بیشتر باشد در صورت تمایل مجاز به تغییر شیوه تحصیلی از آموزشی به آموزشی-پژوهشی (با پایان نامه) خواهند بود .
این حرف به زبان ساده و در عمل با مشکلات بسیاری همراه است.
اگر مایلید بیشتر از جزئیات این طرح اطلاع پیدا کنید یه سر به وزارت علوم بزنید بد نیست.ببینین دوستان در تفاوت این دو شیوه تحصیلی هیچ شکی نیست و اینکه اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید بهتر است که این دانشگاهو سکوی پرتاب خودت نبینی چون شیوه تحصیلی آموزش محور این اجازه را به شما نخواهد داد و بهتر است به گزینه های تحصیل در مقطع ارشد در کشورهای دیگه فکر کنید.
اگه وقت دارید مطالب زیر را هم یک مطالعه بفرمایید.
طرح دوره‌های آموزش‌محور در دانشگاه‌ها براساس آیین‌نامه مصوب 19/1/88 به شماره 154/21 و در دوران وزارت مهدی زاهدی در وزارت علوم تصویب شد. در این طرح که فاقد پشتوانه قانونی مصوب مجلس شورای اسلامی است، مقرر شده که از نیمسال اول تحصیلی 89-88 به‌مدت 3سال این طرح اجرا شود؛
پس از مدت مذکور با ارزیابی از خروجی‌‌های دوره و درصورت موافقت، تمدید خواهد شد. براساس اعلام مسئولان وزارت علوم، 14دانشگاه اصلی و مهم ایران به‌عنوان مجریان این طرح انتخاب شده‌اند.
البته همان موقع بسیاری از صاحب‌نظران و استادان دانشگاه و حتی مسئولان این دانشگاه‌ها نسبت به نحوه اجرای این طرح انتقاد کرده و نسبت به کاهش اعتبار علمی این دانشگاه‌ها هشدار دادند.
هدف اصلی این طرح افزایش ظرفیت دوره‌های کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها اعلام شده اما سؤالی که اینک مطرح است اینکه با حذف پایان نامه از این دوره‌ها و درصورت ورود اینگونه از دانش‌آموختگان به مقاطع دکترا، آیا آنها قادر خواهند بود دوره دکترا را که در آن اصل بر پژوهش و تحقیق است، سپری کنند؟
در نهایت به‌نظر می‌رسد هدف اصلی چنین طرح‌هایی انتقال مشکل فارغ‌التحصیلان بیکار لیسانسیه به چند سال آینده است؛ یعنی پاک کردن صورت مسئله و افزایش فارغ‌التحصیلان بیکار با مدرک کارشناسی ارشد در آینده !!!!

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم اظهار داشت: پذیرش به روش آموزش محور باعث می شود برای حوزه های مختلف ظرفیت ایجاد شود و از خروج دانشجویان از کشور جلوگیری کنیم.
درست است ظرفیت ایجاد می شود و از خروج دانشجو هم جلوگیری می شود ولی آیا به آینده ادامه تحصیل در مقطع بالاتر آن دانشجوها که با هزینه بسیار بالای شهریه در این واحد ها تحصیل می کنند هم توجه می شود ؟؟؟؟؟؟؟؟
قضاوت با خودتان
یا علی

ماده ٢١ : دوره کارشناسي ا رشد آموزشي (بدون پايان نامه) يکي از دو شيوه ممكن
جهت تحصيل در مقطع کارشناسي ا رشد است كه ميتواند توسط دانشجويان انتخاب
شود. شيوه هاي آموزشي و آموزشي _ پژوهشي هيچگونه برتري و مزيتي نسبت به
يکديگر ندارند و داراي مدرک يکسان هستند.
تبصره ١: گواهينامه پايان دوره کارشناسيا رشد به هر دو شيوه (آموزشي _ پ ژوهشي و آموزشي)
ارزش يکساني داشته و دانشجويان دانشآ موخته در هر دو شيوه ميت وانند در دوره تحصيلي
بالاتر ادامه تحصيل دهند.

اینو تو فایل آیین نامه آموزشی نوشته بود ! به نظرت کجاش از معدل این چیزا حرفی زده ؟ نوشته به انتخاب خود دانشجووووو ! اطلاعات این فروم متاسفانه داره روز به روز غلط تر میشه و بس !

milani4
October 21st, 2012, 11:32 PM
اگه می خوای برتری این شیوه های تحصیلی رو درک خوبی ازش پیدا کنی می تونی با اساتید دانشگاهی مشورت کنی و یا از جناب آقای دکتر شجاع از اساتید شریف تهران و کیش مشورت بگیری ثانیا به هیچ عنوان انتخاب با شما نیست در هنگام ثبت نام شما انتخاب می کنی ولی زمان اعلام نتایج دانشگاه خودش این مورد را تایید میکنه که شما با تز باشی یا بدون تز .ثالثا شما این موردی که ما در موردش صحبت میکنیم را در پایین صفحه فایلی که اسامی قبول شدگان رو ذکر کردن عنوان شده .ذوست عزیز ما تجربه داشتیم شما میتونی برای امتحان یک بار ثبت نام کنی و نتیجه رو هم ببینی به هیچ عنوان هم اطلاعات غلط درج نمیشه- برای اینکه خیالت راحت بشه با خود ذانشگاه تماس بگیر جوابتو میگیری

azi19842003
October 23rd, 2012, 04:49 AM
کسی از دانشگاه ازاد واحد کیش اطلاع داره ؟؟؟ و هزینه های زندگی توی کیش چطوریه؟

nazanin5555555
October 24th, 2012, 09:49 PM

mrabbas
October 27th, 2012, 07:20 PM
اگه می خوای برتری این شیوه های تحصیلی رو درک خوبی ازش پیدا کنی می تونی با اساتید دانشگاهی مشورت کنی و یا از جناب آقای دکتر شجاع از اساتید شریف تهران و کیش مشورت بگیری ثانیا به هیچ عنوان انتخاب با شما نیست در هنگام ثبت نام شما انتخاب می کنی ولی زمان اعلام نتایج دانشگاه خودش این مورد را تایید میکنه که شما با تز باشی یا بدون تز .ثالثا شما این موردی که ما در موردش صحبت میکنیم را در پایین صفحه فایلی که اسامی قبول شدگان رو ذکر کردن عنوان شده .ذوست عزیز ما تجربه داشتیم شما میتونی برای امتحان یک بار ثبت نام کنی و نتیجه رو هم ببینی به هیچ عنوان هم اطلاعات غلط درج نمیشه- برای اینکه خیالت راحت بشه با خود ذانشگاه تماس بگیر جوابتو میگیری
من تماس گرفتم با دانشگاه شریف واحد کیش , گفت موقع ثبت نام مدارک شما بررسی میشه و با نظر اساتید تایید میشه که شما آیا با دوره ی پایان نامه باشی یا نه ؟ و اگر دوره ی بدون پایان نامه بودی میتونی با کسب معدل خوب ( یعنی بیشتر از میانگین معدل اون ترم دانشجوها ) به دوره ی با پایان نامه منتقل بشی .

mrabbas
October 27th, 2012, 07:25 PM
1. تمامی دروس به زبان انگلیسی ارائه میشه
2.
3.
4. شهریه ثابت 3.000.000 میلیون ترمی و هزینه هر واحد بستگی به عملی یا غیر عملی بودن داره , هزینه ی هر واحد پروژه هم تقریبا 400.000 کلا چیزی حدود 20.000.000 باید در بیار حداقل ! !
5.مدرک با ذکر واحد بین الملل کیش از دانشگاه شریف صادر میشه و شما کارت دانشجویی دانشگاه شریفو داری و نمراتت تو دیتابیس اونا ثبت میشه .
6.
7.واسه نظام وظیفه هم اگه غیبتی نداشته باشی خود دانشگاه واست معافیت تحصلی میگیره ( مثل همه دانشگاه های دیگه ! )

nazanin5555555
October 29th, 2012, 03:13 PM
سوال 2و3و6 و ممنون میشم کسی جواب بده و در مورد 5 من شنیدم یه بنده خدایی از اونجا فارغ التحصیل شده زنگ زده شریف تهران چک کنهاونجا گفنن ما اصلا همچین دانشجویی نداریم؟؟؟؟حالا فک کن کسی که می خواد اپلای کنه اگه اونا بخوان استلام بگیرن چه فاجعه ای پیش می آد

iHamed
November 9th, 2012, 03:53 PM
سلام دوستانبنده امسال سال پيش رياضي هستمچند تا سوال داشتم ممنون ميشم پاسخ بديد ١-در كل سطح علمي پرديس صنعتي شريف در چه سطحيه؟٢- با ايم مدرك اگه بخواهيم براي ارشد به خارج از ايران بريم دانشگاه هاي خارج از ايران مدرك رو قبول دارن؟٣-زبانم تا حدي خوبه و يه سال وقت دارم كه بهترش كنم ، با اين شرايط گرفتن پذيرش به چه صورتي هست؟٤-كلاس ها در تهران برگزاري ميشخ يا در كيش؟٥-در حالت كلي ارزش پولي رو كه صرفش ميكنيم رو داره ؟٦-شرايط كلي پذيرش چطوريه و كي شروع به ثبت نام ميكنن؟ممنون ميشم اگه به سوالاتم پاسخ بديد

iHamed
November 15th, 2012, 12:40 AM
دوستان حداقل اگه جواب سوال هاي بالا رو نميدي فقط جواب اين سوالم رو بديد
با داشتن مدرك كارشناسي پرديس صنعتي شريف ميتونم براي ارشد به خارج از ايران مثلا مالزي برم ؟
اونا اين مدرك رو قبول دارن؟
كلاس ها تو تهران برگذار ميشه؟
بازم ببخشيد كه دوباره پرسيدم

mrabbas
November 22nd, 2012, 02:37 PM
دوستان حداقل اگه جواب سوال هاي بالا رو نميدي فقط جواب اين سوالم رو بديد
با داشتن مدرك كارشناسي پرديس صنعتي شريف ميتونم براي ارشد به خارج از ايران مثلا مالزي برم ؟
اونا اين مدرك رو قبول دارن؟
كلاس ها تو تهران برگذار ميشه؟
بازم ببخشيد كه دوباره پرسيدم
دوست عزیز من طی تماسی که گرفتم اینا رُ گفتن ( واسه ارشد )
کلاسها که تماما تو کیش هست ولی نمراتت توی دیتابیس تهران ثبت می شه و مدرکت با ذکر واحد بین الملل از دانشگاه شریف صادر میشه .
مدرکش معتبر هست و بقیه کشورها هم قبولش دارن .
در ضمن دوستانی هم که اونجا دارم دارن درس میخونن میگن استادیش سخت گیرن و درس خوندن کمی سخته .
در آخر هم اگه یه تماسی باهاشون بگیری همه ی سوالاتو جواب می دن , این آدرس سایتشه که توش می تونی شماره تماسو را هم پیدا کنی .
دانشگاه صنعتی شریف واحد بین الملل پردیس کیش (http://www.kish.ac.ir/IPPWebV1C041/Persian_WebUI/Default.aspx)
موفق باشی .

sh_agh1
December 13th, 2012, 06:27 AM
لطفا دوستان جواب بدن
به نظر شما برای ارشد دانشگاه شریف کیش برم یا آزاد تهران ؟؟؟
بیشتر جنبه ها بررسی بشه مثل ارزش مدرک ، هزینه ...
ممنون

jhangard
December 31st, 2012, 08:44 PM
دوستان محل تحصیل کارشناسی در پردیس کیش شریف ذکر شده تهران، منظور همون محل دانشگاه شریفه ؟ یا مکان دیگه ای ؟ کل دوران تحصیل در تهرانه؟ در لینک پذیرش ذکر شده در تهران:

http://www.kish.ac.ir/IPPWebV1C041/Persian_WebUI/Templates/WebSiteTemplate1/WebSiteFile524.aspx

hoorafmt
January 5th, 2013, 05:33 PM
سلام دوستان
میشه در مورد سطح آیلتس ورودی شریف-کیش اطلاعاتی بدید؟
نسبت به کمبریج ها آسونتره؟
و اینکه هرکی تا 4.5 بیاره قبوله و یا اینکه رقابتیه؟

bardia67m
January 9th, 2013, 01:14 PM
سلام دوستان
میشه در مورد سطح آیلتس ورودی شریف-کیش اطلاعاتی بدید؟
نسبت به کمبریج ها آسونتره؟
و اینکه هرکی تا 4.5 بیاره قبوله و یا اینکه رقابتیه؟
سلام نه رقابتی که نیست. این طور که من پرسیدم و سایت خودشون هم نوشتن امتحان هم سطح آیتلس هست و حدالاقل ۴.۵ رو باید کسب کنید که قبول بشین و بین ۴.۵ تا ۵.۵ اگر بیارید ۶-۱۲ واحد جبرانی زبان باید پاس کنید و بالای ۵.۵ هم که نیازی به واحد زبان نیست. :)
امتحانش هم که بر اساس تجربه یکی از دوستان فروم (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?14420-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84%DB%8C-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%DB%8C%D9%81(%D9%BE%D8%B1%D8%AF%DB%8C% D8%B3-%DA%A9%DB%8C%D8%B4)&p=515695&viewfull=1#post515695) که گفتن خیلی آسون‌تر باید باشه.
حالا اگه کس دیگه‌ای هم تجربه امتحانش رو داشته ممنون می‌شم در اختیار ما هم قرار بده.

arash1987
April 27th, 2013, 03:27 PM
سلام دوستان
من معدل 12.90 از دانشگاه آزاد رشته عمران دارم،
شانسی واسه پذیزش گرفتن از کیش برای ارشد دارم؟

saman992
May 3rd, 2013, 12:22 PM
دوستان محل تحصیل کارشناسی در پردیس کیش شریف ذکر شده تهران، منظور همون محل دانشگاه شریفه ؟ یا مکان دیگه ای ؟ کل دوران تحصیل در تهرانه؟ در لینک پذیرش ذکر شده در تهران:

http://www.kish.ac.ir/IPPWebV1C041/Persian_WebUI/Templates/WebSiteTemplate1/WebSiteFile524.aspx

از امسال کلاسای پردیس کیش توی تهران و در دانشگاه شریف برگزار میشه! اینجور که من دیدم بچه های پردیس کلاساشون بیشتر جمعه ها برگزار میشه

faranakhmd89
May 11th, 2013, 05:46 PM
سلام .من کارشناسی فیزیک هسته ای رو تو دانشگاه سراسری تموم کردم.حالا برای کارشناسی ارشد تو دو تا رشته یعنی فیزیک و مهندسی مواد گرایش نانو مواد هم شرکت کردم.حالا میخوام وضعیت دانشگاه پردیس شریف رو بسنجم.اگه من ارشدو تو پردیس شریف بگیرم واسه دکترا میتونم امیدوار باشم تو دانشگاه های داخل کشور پذیرش بشم.یعنی چون واحد بین المللی هست برا دکترا ایراد نگیرن؟ سوال دومم راجع به هزینه فعلی خوابگاه برای هر ترمه.چقدر پول میگیرن؟

amircivil87
May 14th, 2013, 04:55 PM
سلام دوستان

من می خوام از طریق انتخاب رشته کنکور سراسری ارشد عمران ارشد کیش انتخاب کنم

دوستانی که اونجا تحصیل می کنن در حال حاضر می تونن راهنمایی کنن؟؟ جو چطوره؟؟ اساتید به همون اندازه که به دانشجوی شریف تهران اهمیت میدن به دانشجوی شریف کیش هم اهمیت میدن؟؟؟

کلاس ها خوب بر گزار میشه؟؟؟ نظم دانشگاه؟؟؟ و کیفیت ؟؟؟

ممنون از همگی

malefreack
May 20th, 2013, 07:06 PM
با سلام و تشکر از همه بچه هایی که از چند سال قبل درمورد دانشگاه بین المللی صنعت شریف(پردیس کیش) (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?14420-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84%DB%8C-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%DB%8C%D9%81(%D9%BE%D8%B1%D8%AF%DB%8C% D8%B3-%DA%A9%DB%8C%D8%B4)/page12) اطلاعات دادن.
من برای مهر 1392،از طریق ازمون کارشناسی ارشد میخوام ارشد مکانیک تبدیل انرژی بخونم.
میخواستم از دوستانی که تو گروه ارشد مکانیک پردیس شریف کیش درس خوندن کمک بگیرم.
به نظرتون هزینه 30 میلیونی برای گرفتن ارشد پردیس میارزه؟ سطح گروه مکانیک شریف مثه تهران بالا هست؟
سطح زندگی دانشجویی تو کیش چطوره؟ من خودمم تو مشهد ویلون میزنم، اونجام هم میتونم ادامه بدم؟

milani4
May 29th, 2013, 12:33 AM
سلام دوستان

من می خوام از طریق انتخاب رشته کنکور سراسری ارشد عمران ارشد کیش انتخاب کنم

دوستانی که اونجا تحصیل می کنن در حال حاضر می تونن راهنمایی کنن؟؟ جو چطوره؟؟ اساتید به همون اندازه که به دانشجوی شریف تهران اهمیت میدن به دانشجوی شریف کیش هم اهمیت میدن؟؟؟

کلاس ها خوب بر گزار میشه؟؟؟ نظم دانشگاه؟؟؟ و کیفیت ؟؟؟

ممنون از همگی

با سلام دوست عزیز 100% شما کیفیت و نظمی که در تهران هست را در کیش شاهد نخواهید بود هزینه بالای زندگی را هم اگر لحاظ کنیم اصلا به صرفه نیست اگر تهرانی یه پرسجویی هم در مورد بین الملل صنعتی امیر کبیر انجام بده جدیدا دانشجوهاشون یه سایت هم راه اندازی کردند شاید بتونی اطلاعاتی بدست بیاری www.autic.ir موفق باشی عمرانی عزیز

roham68
June 22nd, 2013, 02:57 PM
سلام . من اونجا درس ميخونم.ارشد عمران هستم . من شماره خودم رو واستون به پيام خصوصي فرستادم.اگر خواستيد ميتونيد تماس بگيريد ، راهنماييتون كنم.

سلام دوست عزیز..می تونم شمارتون و داشته باشم واسه مشورت در مورد این دانشگاه...من واسه ارشد عمران ثبت نام کردم..حالا نمی دونم برم یا نه؟؟ ممنون

ali_tak17
July 5th, 2013, 11:34 AM
با سلام

وقعا کسی پیدا نمیشه که جواب درستی بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یک کار خوب کنید سوالات رو همین جا جواب بدین تا همه استفاده کنند.

((واسه ترم بهمن اگر خواستید ثبت نام کنید من میام جواب همه سوالاتونو میدم ))

amirhosein_1
July 6th, 2013, 09:36 PM
سلام بچه ها
یه سوال این دانشگاه پردیش بین الملل باسه منی که نتونستم کنکور بدم ایران . معدل دیپلمم 18 خورده ای شده و ایلتس 7 دارم بدون کنکور برای کارشناسی پذیرش میده ؟
البته معدل پیش 14.3 شده ایا شانسی دارم ؟
اگه کنکور میدادم رتبه باید چند میشد اینا قبول میکردن ؟

ممنون دوستان

moriks
July 28th, 2013, 11:37 PM
با سلام
طبق آیین نامه پردیس شریف و تهران، انتقال از این دانشگاهها به موسسات آموزش عالی ممنوعه. حالا فرض کنید یک نفر بخواد به دانشگاهی خارج از کشور ترانسفر کنه، آیا موافقت دانشگاه مبدا که ظاهرن بدست نخواهد اومد، برای دانشگاه مقصد که خارج کشوره لازمه؟

parisssa
August 15th, 2013, 12:48 AM
سلام
کسی در مورد ازمون ورودی زبان کارشناسی ارشد اطلاعاتی داره؟
کسی تجربه ازمون ورودی زبانشو داشته؟

bahadorr
August 18th, 2013, 12:30 AM
سلام دوستان سوالی داشتم از خدمتتون من مهندسی عمران خوندم و می خواستم بپرسم که اینکه آیا برای پذیرش گرفتن در دانشگاههای آمریکا برای مقطع دکتری مدرک ارشد پردیس شریف ( یا تهران ) معتبر تر هست یا دانشگاه های آزاد تهران مثل تهران جنوب و تهران مرکز ؟

ممنون میشم راهنماییم کنید

با تشکر

MrMind
August 18th, 2013, 02:59 PM
سلام دوستان سوالی داشتم از خدمتتون من مهندسی عمران خوندم و می خواستم بپرسم که اینکه آیا برای پذیرش گرفتن در دانشگاههای آمریکا برای مقطع دکتری مدرک ارشد پردیس شریف ( یا تهران ) معتبر تر هست یا دانشگاه های آزاد تهران مثل تهران جنوب و تهران مرکز ؟

ممنون میشم راهنماییم کنید

با تشکر

شریف کیش مشکلش این هست که در حقیقت زیر مجموعه شریف تهران نیست و یک دانشگاه مستقل با اسم مشابه هست متاسفانه. مثلا واحد های بین الملل دانشگاه تهران زیر مجموعه خود دانشگاه تهران هستند و سیستم آموزشی، تقویم آموزشی قوانین و همه چیشون با دانشگاه تهران اصلی یکی هست. اما شریف کیش رو در سطح بین المللی دانشگاه کیش می شناسن (Kish.ac.ir) و اگه توی webometrics.info نگاه کنید متوجه وضعیت نه چندان مطلوبش می شید.

ali_tak17
October 12th, 2013, 04:03 AM
با سلام

قول داده بودم بعد از قبولی در این دانشگاه بیام و جواب سوالات شما رو بدم.

در این دانشگاه ارشد سازه تحصیل می کنم و باید به شما بگم که زیاد به حرف هایی که از روی حسادت زده می شود فکر نکنید .

((دانشگاه پولی ... دانشگاه نمره بده ... دانشگاه بدرد نخور .. دانشگاه پولدارا... و هزاران هزار حرف و حدیث))

خیلی از دوستان در این دانشگاه به دلیل سخت گیری اساتید و نمره های پایین مجبور به تغییر گرایش و یا انصراف و یا اخراج می شوند.
بعضی حرفا رو نمیشه زد ، بی خیال

من خیلی خیلی خوشحال که وارد این داشگاه شدم و این رو باید به شما بگم که اساتید بسیار بزرگی در این دانشگاه تدریس می کنند (عمران : خالو، خوئی، مفید ، قناد ، کاظمی ، رحیم زاده و....) که از بهترین اساتید عمران ایران هستند.

در رشته عمران گرایش سازه
پذیرش این دانشگاه در این نیمسال بیشتر از طریق کنکور بوده و کسانی که از طریق برسی پرونده و امتحان پذیرش گرفتند نیاز به معدل حدودا بالای 16.8 برای اخذ پذیرش با پایان نامه داشتند((با توجه به پذیرش صورت گرفته))

دانشجویان پذیرفته اکثرا فارغ التحصیل از دانشگاه های خوب دولتی ( دانشگاه تهران ، صنعتی اصفهان ، اصفهان ، ...) هستند.

حتما حتما حتما
حتما قبل از اقدام برای پذیرش این دانشگاه از دوستانی که در رشته ی مورد علاقه شما در حال تحصیل در این دانشگاه هستند ( از طریق فیس بوک و...) در مورد اساتید ، شرایط و ... سوال کنید.

mojtabatn
November 18th, 2013, 11:30 PM
سلام.دوستان من تو دانشگاه پردیس کیش شریف از طریق کنکور ارشد 92 پذیرفته شدم رشته مکاترونیک .باید چه کنم؟ برم یا نه؟ بدجور سردرگمم.آخه نظرات خیلی متفاوته.هزینش.....بحث خوابگاه..مسکن.......و غیره

mamitra
December 9th, 2013, 04:13 PM
با سلام
اگه کسی پردیس شریف کیش هست لطفا شماره یا میل بده تادر تماس باشیم و قبل از ثبت نام ترم دوم (بهمن )شک و تردیدهای ما رفع بشه.ممنون

Insist
January 16th, 2014, 12:14 PM
دوستان این دانشگاه پردیس کیش در سطح جهانی قابل بحث هست اصلاً؟! یک سری به سایت topuniversities بزنید. بهترین دانشگاه های تهران رتبه بالای 600 دارن.

Evanescence
June 20th, 2014, 02:59 PM
سلام.خواستم بپرسم دانشگاه های پردیس اگر دز حال خدمت سربازی باشیم معافیت تحصیلی صادر میکنن؟لیسانس به فوق

itech
June 25th, 2014, 12:32 AM
سلام
من رفتم اونجا البته
يك مورد ديگه:

دوست خوب٬ تحصیل بدون کنکور در پردیس بین‌الملل شریف کیش بیشتر در مقطع کارشناسی اتفاق می‌افته و موارد بسیاری هم پیش اومده که در مقطع ارشد به خصوص دکترا دانشجو رو به علت نداشتن رزومه‌ی قابل قبول نپذیرفتن. همه‌ی دانشجوهای پردیس کیش هم بدون کنکور نیومدن٬ مثلن بنده با رتبه‌ی ۱۰۳ اونجا ثبت نام کردم.

tapesh78
August 28th, 2014, 07:27 PM
سلام دوستان.من يك سوال داشتم كه ممنون ميشم كسي پاسخ بده.من ليساسو مكانيك خوندم و قصد دارم در كنكور ارشد نفت هم شركت كنم.مي خواستم ببينم از بين چه رتبه اي واسه قبولي نياز هست و كالا يه سري اظلاعات راجع به نفت اونجا و مدركش مي خواستم.با سپاس

tapesh78
August 30th, 2014, 11:23 AM
با عرض سلام مجدد.من یکسری تحقیقات انجام دادم که دوست داشتم با شما دوستان عزیز در میون بزارم تا برخی از شایعات و حرفای بی پایه و اساسی که زده شده را تکذیب کنم.من الان هم به دانشگاه شریف تهران و هم کیش تماس گرفتم و سوالاتمو باهاشون درمیون گذاشتم.اونا گفتن که اولا تمامی نمرات در تهران ثبت میشه یعنی اگر کسی در شریف تهران استعلام بگیرد می گویند که فلانی دانشجوی ما در پردیس کیش هستن.دوما اینکه ارزش مدرک کیش با تهران هیچ فرقی نداره و امضای رییس دانشگاه و معاون آموزشی تهران پاش میخوره.کلا گفتن که مدرکتون رو ما(پردیس کیش) صادر نمیکنیم.باید برید تهران مدرکتونو بگیرید.اگر هم کسی شک داره میتونه مثل من بهشون زنگ بزنه و سوالاتشونو ازشون پرسه تا ابهاماتش رفع بشه.تمامی شمارهای تهران و کیس در سایت پردیس کیش موجود هست.امیدوارم که کمکی کرده باشم.با سپاس