PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرید بلیط - بار مجاز و بهترین ایرلاین برای پرواز به آلمان

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7

nafas
September 20th, 2009, 10:58 PM
سلام
مدتهاست میخواستم یک فروم در این رابطه باشه توی بخش آلمان . حالا ایجادش میکنیم . ایشالا که فعال و مفید باشه.
سوال من اینه که من الان بلیط لوفتانزا گرفتم و میزان بار مجاز یک چمدون 20 کیلویی هستش و میخاستم یک ساک دستی+ یک کوله پشتی هم توی کابین ببرم. می خاستم بدونم از دوستانی که تا حالا با این ایرلاین رفتن بگن آیا گیر میدن بهم برای این موضوع؟
مرسی

Zenith
September 21st, 2009, 12:46 PM
ماهان و ایران ایر و تورکیش ایرلاینز 30 کیلو بار مجاز دارند. دو تای اول بلیط قطار هم روش مجانی میدن. فکر میکنم قطر هم تازگیا بار مجازش رو از 20 به 30 افزایش داده. اما ماهان فقط دوسلدورف میره. ایران ایر فقط فرانکفورت ولی تورکیش هم کلن میره، هم فرانکفورت. (شاید جاهای دیگه هم بره من خبر ندارم چون پروازش غیر مستقیمه و تو استانبول توقف داره)

کلاً پروازهای خارجی روی بار کابین خیلی گیر هستند. مثل اینکه ابعاد ساک دستی نباید بیشتر 40*70 و وزنش بیشتر از 8 کیلو باشه. کیف کولی هم اگه کیف لپتاپ باشه، فکر میکنم FREE LUGGAGE به حساب میاد.
در مورد کاور کت و شلوار هم همینطوره.

Pearson
September 21st, 2009, 01:26 PM
ماهان و ایران ایر و تورکیش ایرلاینز 30 کیلو بار مجاز دارند. دو تای اول بلیط قطار هم روش مجانی میدن. فکر میکنم قطر هم تازگیا بار مجازش رو از 20 به 30 افزایش داده. اما ماهان فقط دوسلدورف میره. ایران ایر فقط فرانکفورت ولی تورکیش هم کلن میره، هم فرانکفورت. (شاید جاهای دیگه هم بره من خبر ندارم چون پروازش غیر مستقیمه و تو استانبول توقف داره)

کلاً پروازهای خارجی روی بار کابین خیلی گیر هستند. مثل اینکه ابعاد ساک دستی نباید بیشتر 40*70 و وزنش بیشتر از 8 کیلو باشه. کیف کولی هم اگه کیف لپتاپ باشه، فکر میکنم FREE LUGGAGE به حساب میاد.
در مورد کاور کت و شلوار هم همینطوره.

پرواز از ایران به آلمان به صورت غیر مستقیم منطقی نیست، مگر اینکه بلیطی گیر نیاورده باشید.

ایران ایر : فرانکفورت - کلن - هامبورگ
ماهان : دوسلدورف
لوفتهانزا : فرانکفورت

Zenith
September 21st, 2009, 11:30 PM
واسه بعضی ها که میخوان از تبریز بپرن خیلی منطقیه، فکر میکنم از مشهد هم پرواز داره. لازم نیست بیخود پول اضافه تا تهران بپردازند. مدت توقف توی فرودگاه استانبول کلاً دو ساعت بیشتر نمیشه. در ضمن، ناوگان هوایی ترکیه از هر لحاظ از ناوگان ایرانی (البته ناوگان چه عرض کنم، ناودان) قابل اعتماد تره. هواپیماهای maintain نشده، کادر غیر مجرب و ... مشکلاتی هست که در پروازهای ایرانی همیشه مشاهده میشه

Pearson
September 22nd, 2009, 08:34 AM
واسه بعضی ها که میخوان از تبریز بپرن خیلی منطقیه، فکر میکنم از مشهد هم پرواز داره. لازم نیست بیخود پول اضافه تا تهران بپردازند. مدت توقف توی فرودگاه استانبول کلاً دو ساعت بیشتر نمیشه. در ضمن، ناوگان هوایی ترکیه از هر لحاظ از ناوگان ایرانی (البته ناوگان چه عرض کنم، ناودان) قابل اعتماد تره. هواپیماهای maintain نشده، کادر غیر مجرب و ... مشکلاتی هست که در پروازهای ایرانی همیشه مشاهده میشه

خب ما پرواز داخلی را در نظر نگرفته بودیم با توجه به فاصله فرودگاه مهرآباد با امام، ممکنه کسانی که به فرودگاه تبریز دسترسی دارند از تبریز به اروپا با تورکیش منطقی تر باشد.
ضمن اینکه به نظرم ایران ایر و ماهان از نظر کیفیت کمتر از ایرلاینز های معروف دنیا نباشند. و بزرگترین حسنشان قبول دو چمدان بار 32 کیلویی است که در پروازهای خارجی این فقط 23 کیلو می باشد.
از نظر اعتماد که فرمودید فکر کنم ترکیش بیشتر سانحه داشته است تا ایران ایر.
موفق باشید

ghias
September 22nd, 2009, 07:45 PM
دوستان يه سئوال در مورد ويزاي آلمان
من ويزام 10 مهر آماده مي‌شود( البته اگه دادن) حالا براي بليط هواپيما از تاريخ صدور ويزا 1 ماه حساب مي‌شود يا از تاريخ ورودم به آلمان، من مي خواهم 15 مهر بروم . يعني تا 15 ابان مي‌تونم انجا باشم يا تا 10 ابان، مي‌شه دوستاني كه المان رفته‌اند من را راهنمايي كنند

Zenith
September 23rd, 2009, 01:53 AM
ویزا سه ماهه صادر میشه نه یه ماهه. لااقل واسه من که اینجوری بود. از زمان اخذ ویزا هم هستش.

nafas
September 23rd, 2009, 01:26 PM
سلام
ممنون از دوستانی که جواب دادن و گرم کردن این تاپیک رو.

من یک کوله لپ تاپ دارم که پر کتاب کردم 11 کیلویی شده و یک کیف کوچیک دستی که اونم 5 کیلو شده . به نظرتون ممکنه بهم برای بردن توی کابین گیر بدن؟ پروازم لوفتهانزاست
راستی اگه از دوستان کسی پنجشنبه هفته دیگه 1 اکتبر 2.20 صبح میره فرانکفورت و بار کابینش کمه و میتونه به من کمک کنه یه کیف دستی برام ببره لطفا بگه . از خجالتش در میام. میدونم که اکثرا خودشون بار زیادی دارن ولی بعضیا دفعه چندومشونه و بار کم دارن اونم میره تو بار و تو کابین دست خالین پس ممکنه بتونن به یک دانشجوی بیچاره کمک کنن:) کتاباشو ببره!
قیاس جان : ویزا همونطور که گفتن دوستمون زنیت عزیز 3 ماهه صادر میشه و وقتی میری که پاس و بدی ازتون میپرسه کی تشریف میبرین و تاریخ شروع را از کی بزنیم که شما با توجه به برنامتون بهشون تاریخ میدین. حله؟
Good luck

ghias
September 24th, 2009, 12:34 PM
سلام به دوستان
سئوال من براي اين بوده كه من و دوستم مي‌خواهيم برويم آلمان ، ويزاي دوستم 29 شهريور آماده شده و من هم از آفيسر خواسته بودم كه براي 10 مهر آماده بشود و هر دو هم ويزام 1 ماهه هستيش توي ويزاي دوستم تا 30 مهر زده كه اعتبار داره، حالا هر دو هم بليط براي 15 مهر گرفتيم براي همين مي‌خواستم ببينم كه تاريخ اعتبار ويزا واقعاً كاري به ورود به آلمالن نداره ؟ يعني دوستم بايد تا قبل از 30 مهر برگرده؟
ممنون از دوستان به خاطر راهنمائي‌هاشون

Pearson
September 24th, 2009, 12:56 PM
سلام به دوستان
سئوال من براي اين بوده كه من و دوستم مي‌خواهيم برويم آلمان ، ويزاي دوستم 29 شهريور آماده شده و من هم از آفيسر خواسته بودم كه براي 10 مهر آماده بشود و هر دو هم ويزام 1 ماهه هستيش توي ويزاي دوستم تا 30 مهر زده كه اعتبار داره، حالا هر دو هم بليط براي 15 مهر گرفتيم براي همين مي‌خواستم ببينم كه تاريخ اعتبار ويزا واقعاً كاري به ورود به آلمالن نداره ؟ يعني دوستم بايد تا قبل از 30 مهر برگرده؟
ممنون از دوستان به خاطر راهنمائي‌هاشون

دوست عزیز ما یک Validity داریم ، یک Duration of Stay
شما باید Duration of Stay اتان حتماً داخل تایم Validity ویزاتان باشد.
اگر ویزای دوست شما 30 مهر تمام می شود دیگر نمی تواند در آلمان بماند، حتی اگر کمتر از مدت Duration of Stay که در ویزا قید شده است مانده باشد.

reza.bahmaniar
December 26th, 2009, 10:52 PM
سلام دوستان
من می خوام از آلمان به ایران واسه تورکیش بلیط بگیرم. یه سری از اطلاعات رو از سایتش گرفتم. می خواستم بدونم نحوه گرفتن بلیط چجوریه ؟ منظورم اینه که به صورت online که رزرو کردیم بعدش چی؟ و اینکه معمولا بلیطشو زودتر بگیرم بهتره یا دیرتر ؟ از نظر قیمت و ترافیک پر شدن جا ؟؟؟

با تشکر

Pearson
December 27th, 2009, 06:57 AM
سلام دوستان
من می خوام از آلمان به ایران واسه تورکیش بلیط بگیرم. یه سری از اطلاعات رو از سایتش گرفتم. می خواستم بدونم نحوه گرفتن بلیط چجوریه ؟ منظورم اینه که به صورت online که رزرو کردیم بعدش چی؟ و اینکه معمولا بلیطشو زودتر بگیرم بهتره یا دیرتر ؟ از نظر قیمت و ترافیک پر شدن جا ؟؟؟

با تشکر

با سلام
ببخشید چرا با پرواز مستقیم کلن-تهران ایران ایر و یا دوسلدورف-تهران ماهان به ایران نمی آیید. با تورکیش هم گرانتر براتون تموم می شه و هم چندین ساعت باید توی ترانزیت بمونید. به نظر من اگر فقط مقصدتان تبریز است صرف دارد که اینکار را کنید.

reza.bahmaniar
December 27th, 2009, 12:51 PM
سلام
من رو فرانکفورت حساب کرده بودم.
میشه بفرمایید هزینه ها واسه هر کدوم به چه صورته؟ اگه به صرفه باشه خیلی بهتره.

با تشکر

Pearson
December 27th, 2009, 02:46 PM
سلام
من رو فرانکفورت حساب کرده بودم.
میشه بفرمایید هزینه ها واسه هر کدوم به چه صورته؟ اگه به صرفه باشه خیلی بهتره.

با تشکر

خب فکر می کنم مسافت Trier به Koln اگر نزدیکتر از Trier به Frankfurt نباشه دورتر هم نیست.
به هر حال از فرانکفورت هم می توانید با ایران ار یا لوفتهانزا مستقیم به تهران بیایید.
قیمتهای بلیط به کلاسیفیکیشن بلیط و نوع اعتبار زمانی آن دارد. بدون مشخص بودن تاریخ دقیق پرواز نمی شود قیمت دقیق بلیط را درآورد. ولی چیزی که مسلم است، بلیطهای ایران ار همیشه ارزان تر از لوفتهانزا و تورکیش در می آید. مضاف بر اینکه امتیاز بار 32 کیلویی و بلیط قطار مجانی تا فرودگاه را هم دارید.

reza.bahmaniar
December 29th, 2009, 01:20 AM
سلام
من یه سری اطلاعات در مورد این پروازها پیدا کردم لازم دیدم در اینجا مطرح کنم.
ایران ایر : برای رفت و برگشت از آلمان به ایران بسته به کلاس و مدت اعتبار بلیط از 425 تا 560 یورو. میزان بار مجاز 40 کیلوگرم. برای بلیط رفت و برگشت قطار هم 20 یورو میره رو قیمت بلیط.
شرایط تخفیف دانشجویی که سالی 1 بار میشه ازش استفاده کرد: بلیط با اعتبار 1 ساله 318 یورو. البته استفاده از این تخفیف در صورتی امکان پذیره که تو سفارت تشکیل پرونده داده باشید که اونم شرایط خودشو داره.

ماهان: در مورد هزینه چیزی در مورد پرواز از آلمان پیدا نکردم ولی قیمت پرواز رفت و برگشت از ایران به آلمان تو سایتش 632500 تومان بود.

تورکیش ایر : رفت و برگشت از آلمان به ایران اکونومی کلاس از 355 تا 517 یورو. البته همونطور که می دونید پروازها 2 تیکه است. و زمان توقف هم از 2 تا 13 ساعته. بار مجاز هم 40 کیلو. این قیمت ها برای رزرو Online از طریق Website و اگه تلفنی این کار رو انجام بدید حدود 10-20 % میره روش برای حق سرویس.

mohmad0014
February 8th, 2010, 05:42 PM
هزینه اضافه وزن بار به ازای هر کیلو برای پرواز ایران ایر چنده؟

attanew
February 8th, 2010, 06:44 PM
هزینه اضافه وزن بار به ازای هر کیلو برای پرواز ایران ایر چنده؟
با سلام

تا اونجا که من خبر دارم برای ایران ایر هر کیلویی 3500 تومان می باشد، البته فقط جهت یاد آوری برای شرکتها خارجی متفاوت هست و خیلی سخت گیر هستند.

موفق باشید.

reza.bahmaniar
February 8th, 2010, 08:25 PM
با سلام

تا اونجا که من خبر دارم برای ایران ایر هر کیلویی 3500 تومان می باشد، البته فقط جهت یاد آوری برای شرکتها خارجی متفاوت هست و خیلی سخت گیر هستند.

موفق باشید.

سلام

البته من 4-5 ماه قبل که می اومدم به ازای هر کیلو 18700 تومان بود برای ایران ایر.

موفق باشید.

attanew
February 8th, 2010, 08:48 PM
سلام

البته من 4-5 ماه قبل که می اومدم به ازای هر کیلو 18700 تومان بود برای ایران ایر.

موفق باشید.

من این اطلاعات رو از سایت هما در آوردم، شاید عوض شده باشه. البته در مورد ایرلاین های خارجی مبلغشون 15 تا 20 یورو هست که من 3 سال پیش این تجربه رو داشتم. البته به نظر من نظر شما موثق تر باید باشه. چون خودتون تجربه ی ایران ایر رو داشتید.

موفق باشید.

attanew
February 8th, 2010, 09:21 PM
البته این رو من الان تو سایتی دیدم و خواستم اینجا بذارم:

هنگامي كه پس از چند روز خواستم از آلمان (فرانكفورت) به ايران بازگردم، شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران (هما) كه 35 سال است با آن سفرهاي خارجي‌ام را انجام مي‌دهم، بابت 3 كيلوگرم بار اضافي 100 يورو و به عبارت ديگر براي هر كيلوگرم آن32.5 يورو دريافت كرد.!!!!

از دوستان بخوام، یک زنگ به ایران ایر بزنند و دقیقا مطلع بشوند.

sheyth
August 13th, 2010, 09:37 AM
سلام دوستان
من از تورکیش بلیط گرفته ام و شنیده بودم بارش 40 کیلوئه ولی رو بلیط نوشته سی کیلو! بیشتر باشه مشمول جریمه میشم ؟ من رو 40 کیلو حساب کرده بودم! کسی اخیرا با تورکیش پرواز داشته؟

ebrahim120
August 13th, 2010, 10:02 AM
سلام
منم ترکیش گرفتم بله همون ۳۰ کیلو درسته

Maschinenbau
August 13th, 2010, 03:45 PM
بله جریمه می کنند، خب چرا این قدر شما کم دقت هستید! آخه همه عالم و آدم می دونند که طبق قانون کار (برای خارجی ها البته ) بلند کردن بیش از 30 کیلو برای کارگر غیر مجاز است! پس هیچ شرکتی رو نمیتونید پیدا کنید که بیشتر از 30 رو ساپورت کنه مگر اینکه به صورت 2 پیس باشه، یعنی مثلا 2 تا 23 !!!!

sheyth
August 13th, 2010, 07:22 PM
عجب! دوست من که عید اومد ایران -با تورکیش -رو بلیطش 40 کیلو ثبت شده بود و تو فرودگاه هم مشکلی پیدا نکرد!

alim1639
August 13th, 2010, 08:18 PM
دوستان يه سئوال در مورد ويزاي آلمان
من ويزام 10 مهر آماده مي‌شود( البته اگه دادن) حالا براي بليط هواپيما از تاريخ صدور ويزا 1 ماه حساب مي‌شود يا از تاريخ ورودم به آلمان، من مي خواهم 15 مهر بروم . يعني تا 15 ابان مي‌تونم انجا باشم يا تا 10 ابان، مي‌شه دوستاني كه المان رفته‌اند من را راهنمايي كنند

مدت ویزا سه ماهه است و در ضمن تاریخ شروع ویزا رو در روز دریافت ویزا خودتون تعیین میکنید

aydaaa
August 14th, 2010, 09:56 AM
کسی تا حالا با پرواز ترکیش از طریق آنکارا به دوسلدورف رفته؟الان قیمتش برای 2 سپتامبر 440 دلار هست که خیلی خوبه. ساعت 5:40 دقیقه صبح از تهران حرکته.فقط اینکه چون توسط جت آندالو یا یه چیزی تو همین مایه ها برگزار میشه ( زیر مجموعه ترکیش) از مقدار بارش می خوام مطمئن بشم. آژانس می گه 30 کیلو، دفتر ترکیش در تهران میگه مطمئن نیستم یا 30 یا 20 و دفتر ترکیش در مشهد میگه 20 کیلو. می خواستم ببینم کسی تجربه عملی داشته؟

iceberg
August 14th, 2010, 06:38 PM
کسی‌ از دوستان سایتی رو می‌شناسه که قیمت بلیط‌های هما از تهران به آلمان و بلعکس روبه صورت بلیط‌های با اعتبار ۱ ماه تا یک ساله نشون بده؟سایت خود ایران ایر خیلی‌ خوب جواب نمیده

mohmad0014
August 15th, 2010, 07:17 PM
کسی‌ از دوستان سایتی رو می‌شناسه که قیمت بلیط‌های هما از تهران به آلمان و بلعکس روبه صورت بلیط‌های با اعتبار ۱ ماه تا یک ساله نشون بده؟سایت خود ایران ایر خیلی‌ خوب جواب نمیده

گمان نمی کنم سایت مناسبی در این زمینه باشد به نظرم بهترین راه زنگ زدن به دفتر ایران ایر در فرانکفورت است

Petersool
August 16th, 2010, 06:20 AM
دوستان عزیز
من که برای Turkish Airlines تو سایتهای آلمانی نگاه می کنم
ازIKA به FRA
تهران فراکفورت رو زده 203€

sinanos
August 16th, 2010, 11:05 PM
من یک رزور برای فرانکفورت از گلف ایر(یک طرفه) گرفتم 370 هزار تومن 33 کیلو هم بار مجازه ولی مدت توقف 4 ساعته در صورتیکه ایران ایر 550 هزار تومان(یک طرفه) و ماهان 570 هزار تومان(یک طرفه) که یک بیلیط قطار داره که کلی میرزه در صورتیکه تورکیش بعضی روزها 340 هزار تومان که توفقفش 2 ساعته ولی 23 کیلو بیشتر مجاز نیست .

hi engineer
August 22nd, 2010, 12:47 AM
من یک رزور برای فرانکفورت از گلف ایر(یک طرفه) گرفتم 370 هزار تومن 33 کیلو هم بار مجازه ولی مدت توقف 4 ساعته در صورتیکه ایران ایر 550 هزار تومان(یک طرفه) و ماهان 570 هزار تومان(یک طرفه) که یک بیلیط قطار داره که کلی میرزه در صورتیکه تورکیش بعضی روزها 340 هزار تومان که توفقفش 2 ساعته ولی 23 کیلو بیشتر مجاز نیست .
من با ترکیش پریدم که 30 کیلو بود (یک ماه قبل)
پبشنهاد میکنم زیاد به توقف فرودگاهی اهمیت ندید چون 4 تا 5 ساعت زود تموم مبشه در یک فروذگاه غریب و چون بار هاتون ترانزیت میشه زیاد اذیت نمیشید و حتی 3 کیلو ارزش انتظارشو داره (هر کیلو حدود 20 تومن اضافه بار)
برای من که دانشجویی نمیرفتم واقعا سی کیلو خیلی زود تموم شد. فکر کنم دو تا چمدان با لباسهای زمستانی آدم رو بیچاره بکنه! هر چی دارید بپوشید تنتون!!!
یا لاقل رسیدید لباس زمستانی بخرید که الان خیلی مناسبه.

Behrouz
August 22nd, 2010, 01:39 AM

نوکرتم، کی‌ گفته که ترکیش ۲۳ کیلو بار مجاز داره؟ نه اینجوری نیست. ۴۰ کیلو بار مجاز داره. ولی‌ هر ساک نباید بیشتر از ۲۰ کیلو باشه. من خودم ۲-۳ بر با ترکیش اومدم همیشه هم ۲تا ۲۰ کیلو بار داشتم.

بعضی وقتها باید سبیل یارو رو چرب کنی‌...میدونی که چی‌ میگم!

البته قانونش ۴۰ کیلوست، ولی‌ خوب بعضیا هم توی فرودگاه باید نون در بیارن دیگه مگه نه؟!!!!

Petersool
August 22nd, 2010, 11:23 AM
نوکرتم، کی‌ گفته که ترکیش ۲۳ کیلو بار مجاز داره؟ نه اینجوری نیست. ۴۰ کیلو بار مجاز داره. ولی‌ هر ساک نباید بیشتر از ۲۰ کیلو باشه. من خودم ۲-۳ بر با ترکیش اومدم همیشه هم ۲تا ۲۰ کیلو بار داشتم.

بعضی وقتها باید سبیل یارو رو چرب کنی‌...میدونی که چی‌ میگم!

البته قانونش ۴۰ کیلوست، ولی‌ خوب بعضیا هم توی فرودگاه باید نون در بیارن دیگه مگه نه؟!!!!
مطمئنی؟
از تهران به فرانکفورت بار مجاز 30 کیلو هست
می تونن همه 2 یا 3 روز قبل برن فرودگاه و فریت کنند
در ضمن ترکیش ایر لایز الان تو سایتش به این طورت زده در دو روز قیمت 285 دلاره
و بقیه روزا مثل گلف ایر تقریبا 338 دلاره
دیگه اینکه ایران ایر عمر مفید هواپیماهای نزدیک به 23 سال داره
در صورتی که این برای ترکیش 6 سال هست
برای لوفت هانزا 13 سال
و در نهایت برای گلف ایر 7 سال هست
هرچند باید گفت ایران ایر دارای با تجربه ترین خلبانهای جهان هست

m0h3n
August 22nd, 2010, 03:56 PM
من یکی از ترکیش و یکی از ایران ایر رزرو کردم.... (هر دو یکطرفه)

ترکیش قیمتش حدود 650 هست .. از مشهد به کلن.... (از مشهد به استانبول + حدود 6 ساعت توقف + از استانبول به کلن)

ایران ایر قیمتش حدود 525 هست... از تهران به کلن... فقط خوبیش این هست که یه بلیط قطار رایگان هم دارن که می تونیم توی آلمان استفاده کنیم...(واسه مواردی که مقصد شهر دیگه ای باشه)... یه خوبی دیگه اینکه تا یک هفته قبل از تاریخ پرواز رزرو رو نگه میداره... مورد دیگه اینکه واسه من که بخوام برم تهران بلیط نیمه بهای مشهد به تهران هم میدن..

بار مجاز هر دو 30 کیلو هست... ایران ایر رو من سوال کردم و گفتن در برگشت هست که بار مجازشون 40 کیلو هست...

Mehdiak
August 23rd, 2010, 11:23 PM
کسی می دونه ابعاد چمدانی که می بریم توی هواپیما ( ساک کابین ) چقدره ؟؟؟ که گیر ندن ؟؟ و آیا قسمت بار 2 تا ساک هم تحویل می گیره یا فقط یه ساک ؟؟ برای ایران ایر می پرسم اینارو

Maschinenbau
August 23rd, 2010, 11:50 PM
مراجعه کنید به دفتر ایران ایر شهرتون اونجا اعداد و ارقام دقیقش رو در اختیارتون میزارن!

Maschinenbau
August 26th, 2010, 06:46 PM
به نظر من الان امارات و ترکیش قیمتاشون خوبه! اصلانم دیگه توصیه نمی کنم کسی با ماهان پرواز کنه چون امروز همون پرواز تهران دوسلدورفش سانحه داشته و یکی از موتورهاش آتش گرفته بود و در فرودگاه آنکارا (شایدم استانبول، دقیق نمی دونم!) فرود اضطراری کرده بود! احتمال داره اتحادیه اروپا دوباره پروازای ماهان رو متوقف کنه! در ضمن تفاوت قیمت ماهان و ترکیش و امارات خیلی نیست! در حد 40 هزار تومن!

hamed_j
August 26th, 2010, 07:26 PM
دوستان کسی اطلاع داره بلیط قطاری که ایران ایر میده ، تا چند روز قابل استفاده است؟ ...کسی تا حالا گرفته؟

m0h3n
August 26th, 2010, 11:27 PM
دوستان کسی اطلاع داره بلیط قطاری که ایران ایر میده ، تا چند روز قابل استفاده است؟ ...کسی تا حالا گرفته؟

سوال خوبی مطرح کردید... من سعی می کنم از دفتر مرکزی ایران ایر این مسئله رو جویا بشم....

Petersool
August 27th, 2010, 11:04 AM
به نظر من الان امارات و ترکیش قیمتاشون خوبه! اصلانم دیگه توصیه نمی کنم کسی با ماهان پرواز کنه چون امروز همون پرواز تهران دوسلدورفش سانحه داشته و یکی از موتورهاش آتش گرفته بود و در فرودگاه آنکارا (شایدم استانبول، دقیق نمی دونم!) فرود اضطراری کرده بود! احتمال داره اتحادیه اروپا دوباره پروازای ماهان رو متوقف کنه! در ضمن تفاوت قیمت ماهان و ترکیش و امارات خیلی نیست! در حد 40 هزار تومن!

هواپیمای دومی هم به مقصد استکهلم بود که به احتمال زیاد ایران ایر بود
با توجه به کهنگی شدید هواپیما های وطنی جونتون رو به خاطر یک بلیط قطار به خطر نیاندازید.

Mehdiak
August 27th, 2010, 11:16 AM

24 ساعت اعتبار داره .... توی بیلیط منم که قطار بهم داده تاریخ اعتبار رو تا یک روز بعد ( 24 ساعت ) نوشته.

Mehdiak
August 27th, 2010, 11:17 AM
مراجعه کنید به دفتر ایران ایر شهرتون اونجا اعداد و ارقام دقیقش رو در اختیارتون میزارن!

ممنون دوست عزیز ، ابن رو خودم می دونستم . اینجا پرسیدم که اگر کسی تجربه ای داره مطرح کنه !!!!

Maschinenbau
August 27th, 2010, 12:37 PM
هواپیمای دومی هم به مقصد استکهلم بود که به احتمال زیاد ایران ایر بود
با توجه به کهنگی شدید هواپیما های وطنی جونتون رو به خاطر یک بلیط قطار به خطر نیاندازید.

دقیقا! الان ماهان فقط 47 تومن از امارات ارزون تره ولی به نظرتون ارزش داره؟ هواپیماهای ماهان معمولا آ 300 یا آ310 که ساخت حدود 1978! در حالی که مقایسه کنید با بویینگ 777-300 امارات که اولین تایپش سال 1998 خریداری شده.
تازه ماهان معروف بود که از ایران ایر قوی تر شده و داره ایران ایر رو کنار میزنه! احتمال هم داره که دوباره این دو شرکت بند بشن! من تورکیش، گلف ایر و امارات رو تو این رنج قیمت توصیه می کنم! الان با تورکیش می تونید ارزون تر از اران ایر هم بخرید، همچنین با گلف ایر!

vaguecreature
August 27th, 2010, 10:09 PM
دوستان ما برای اولین سفر آیا مجبوریم به تهیه بلیط دو طرفه یا نه؟ آیا زمان برگشت مهممه؟

Petersool
August 28th, 2010, 12:49 PM
دوستان ما برای اولین سفر آیا مجبوریم به تهیه بلیط دو طرفه یا نه؟ آیا زمان برگشت مهممه؟
با ویزای دانشجویی یک طرفه می تونید بگیرید.

Petersool
August 28th, 2010, 12:50 PM
دقیقا! الان ماهان فقط 47 تومن از امارات ارزون تره ولی به نظرتون ارزش داره؟ هواپیماهای ماهان معمولا آ 300 یا آ310 که ساخت حدود 1978! در حالی که مقایسه کنید با بویینگ 777-300 امارات که اولین تایپش سال 1998 خریداری شده.
تازه ماهان معروف بود که از ایران ایر قوی تر شده و داره ایران ایر رو کنار میزنه! احتمال هم داره که دوباره این دو شرکت بند بشن! من تورکیش، گلف ایر و امارات رو تو این رنج قیمت توصیه می کنم! الان با تورکیش می تونید ارزون تر از اران ایر هم بخرید، همچنین با گلف ایر!
من که ترکش رو ترجیح میدم
خیلی از بچه های کانادا و آمریکا هم با ترکیش سفر می کنند.
بار ترکیش هم 30 کیلو هست.

m0h3n
September 3rd, 2010, 02:33 PM
دوستان، من توی سایت هواپیمایی ترکیش رو که نگاه میکردم، واسه برخی پروازها قیمت ارزونتر هست در یک تاریخ خاصی..
کسی اطلاع داره که چرا ارزونتره ؟؟

hamed_j
September 4th, 2010, 03:18 PM
با ویزای دانشجویی یک طرفه می تونید بگیرید.

من امروز از یکی از آژانس های هواپیمایی پرسیدم ... گفت ویزای شما در بدو ورود سه ماهه است ... کسی رو میشناخت که یک طرفه گرفته بود و در فرودگاه امام به مشکل برخورده بود ... دوستان کسی اطلاع دقیق داره راهنمایی کنه.

Petersool
September 4th, 2010, 06:22 PM
من امروز از یکی از آژانس های هواپیمایی پرسیدم ... گفت ویزای شما در بدو ورود سه ماهه است ... کسی رو میشناخت که یک طرفه گرفته بود و در فرودگاه امام به مشکل برخورده بود ... دوستان کسی اطلاع دقیق داره راهنمایی کنه.
سلام
من خودم به این صورت گرفتم
خود هواپیمایی ها می پرسند که به چه دلیل می رید
و برای دانشجوها یک طرفه صادر میشه.

reza.bahmaniar
September 5th, 2010, 12:38 AM

سلام

در این مورد معمولا اولش اینو میگن یا اطلاع ندارن یا اینکه .... ولی مشکلی نیست. بلیط رو یه طرفه بگیرید. من خودمم همینطور بهم گفتن ولی بعد که از مسئولش پرسیدن گفتن مشکلی نسیت و مشکلی هم نبود. در مورد دوستان دیگه هم پیش اومده که اول دو طرفه بهشون داده بودن بعد که پیگیری کردن دیدن مشکلی نیست و بلیط رو عوض کردن و یه طرفه دادن بهشون.

موفق باشید

mg84
September 7th, 2010, 09:13 AM
دوستان، من توی سایت هواپیمایی ترکیش رو که نگاه میکردم، واسه برخی پروازها قیمت ارزونتر هست در یک تاریخ خاصی..
کسی اطلاع داره که چرا ارزونتره ؟؟
من از همين تركيش گرفتم 306 هزار تومن!! خب اين پرواز با يكي از خطوط هوايي زير مجموعه تركيش انجام ميشه (آنادولجت) و هواپيماش هم جته. از تهران ميره آنكارا بعد از 4 ساعت از آنكارا به فرانكفورت

m0h3n
September 7th, 2010, 03:42 PM
من از همين تركيش گرفتم 306 هزار تومن!! خب اين پرواز با يكي از خطوط هوايي زير مجموعه تركيش انجام ميشه (آنادولجت) و هواپيماش هم جته. از تهران ميره آنكارا بعد از 4 ساعت از آنكارا به فرانكفورت

بله ... دقیقا... من خودم امروز بلیطش رو خریداری کردم.... طبق توضیحاتی که دفتر مرکزی ترکیش در تهران به من دادند، این هواپیمایی(Anadolu Jet) زیرمجموعه ترکیش هست و فقط به لحاظ اندازه هواپیما و سرویس دهی داخل هواپیما متفاوت هست... بار مجاز همون 30 کیلو هست....
هواپیماهاش هم رو من توی سایت دیدم... Boeing 737-800 و Boeing 737-700

من پرواز تهران به دوسلدورف گرفتم که از تهران میره آنکارا و بعد از تقریبا 2 ساعات توقف میره دوسلدورف با قیمت 360 هزار تومان .. من خودم از توی سایت رزرو کردم و بعد رفتم آژانس خریداری کردم (346 $)

m0h3n
September 8th, 2010, 08:01 PM
مشخصات (http://www.anadolujet.com/aj-EN/corporate/about_us/fleet/index.aspx)هواپیماهای Anadolu Jet

sh2010
September 16th, 2010, 01:27 AM
بله ... دقیقا... من خودم امروز بلیطش رو خریداری کردم.... طبق توضیحاتی که دفتر مرکزی ترکیش در تهران به من دادند، این هواپیمایی(Anadolu Jet) زیرمجموعه ترکیش هست و فقط به لحاظ اندازه هواپیما و سرویس دهی داخل هواپیما متفاوت هست... بار مجاز همون 30 کیلو هست....

من پرواز تهران به دوسلدورف گرفتم که از تهران میره آنکارا و بعد از تقریبا 2 ساعات توقف میره دوسلدورف با قیمت 360 هزار تومان .. من خودم از توی سایت رزرو کردم و بعد رفتم آژانس خریداری کردم (346 $)

سلام
قیمت نهایی از تهران به دوسلدورف 346 دلار شد؟ اگه آره شماره تلفن دفتر فروششو بده لطفا!

مرسی

vaguecreature
September 16th, 2010, 03:32 AM
سلام
قیمت نهایی از تهران به دوسلدورف 346 دلار شد؟ اگه آره شماره تلفن دفتر فروششو بده لطفا!

مرسی

شما هر آژانسی برید می تونین تهیه کنین

sh2010
September 16th, 2010, 03:59 PM
شما هر آژانسی برید می تونین تهیه کنین

دوست من سوالم اين بود ،‌با اين قيمتي كه گفته ميشه گرفت؟ آخه من سوال كردم قيمتا بالاتر از اين حرفاست!

vaguecreature
September 16th, 2010, 06:38 PM
دوست من سوالم اين بود ،‌با اين قيمتي كه گفته ميشه گرفت؟ آخه من سوال كردم قيمتا بالاتر از اين حرفاست!

این قیمت یه طرفست با تخفیف دانشجویی....با توجه به اینکه من ماهان همین مسیر رو 400 خریدم قیمت دور از ذهنی نیست.

sh2010
September 17th, 2010, 01:23 AM
این قیمت یه طرفست با تخفیف دانشجویی....با توجه به اینکه من ماهان همین مسیر رو 400 خریدم قیمت دور از ذهنی نیست.

منم بلیط یه طرفه می خوام.
مگه ترکیش هم با تخفیف دانشجویی میده؟ من امروز خودم دفتر مرکزی ترکیش تو برج سایه رفتم کمترین قیمت 660 بود واسه هامبورگ.
میشه دقیق تر توضیح بدید؟

vaguecreature
September 17th, 2010, 06:55 PM
منم بلیط یه طرفه می خوام.
مگه ترکیش هم با تخفیف دانشجویی میده؟ من امروز خودم دفتر مرکزی ترکیش تو برج سایه رفتم کمترین قیمت 660 بود واسه هامبورگ.
میشه دقیق تر توضیح بدید؟

من خودم که از ماهان گرفتم شنیدم که دوستان از تورکیش با تخفیف گرفتن.......مطمئن نیستم درین مورد باز هم جویا می شم می گم بهتون

m0h3n
September 17th, 2010, 07:35 PM
سلام
مرسی

این قیمت ارتباطی به تخفیف دانشجویی نداره... جالبه بدونید که همین پرواز تقریبا اواخر Aug قیمت 293 $ داشت و هر چه به Departure Time نزدیکتر بشه گرونتر میشه کمااینکه همین الان فکر کنم قیمت 446 $ داره و شاید هم بالاتر....

همینطور که در پست قبلی اشاره کردم من این پرواز رو از خود سایت رزرو کردم و با شماره رزروی که از خود سایت دریافت کردم و مراجعه به دفتر مرکزی ترکیش (در مشهد) بلیط رو خریداری کردم...

sh2010
September 17th, 2010, 11:08 PM
من خودم که از ماهان گرفتم شنیدم که دوستان از تورکیش با تخفیف گرفتن.......مطمئن نیستم درین مورد باز هم جویا می شم می گم بهتون
آره اگه آمارشو بگیری عالی میشه ممنون

sh2010
September 17th, 2010, 11:10 PM
سلام
کسی از دوستان تابحال با هواپیمایی بلاویا سفر کرده؟

Pearson
September 18th, 2010, 08:13 AM
سلام
کسی از دوستان تابحال با هواپیمایی بلاویا سفر کرده؟

Belavia خطوط هواپیمایی بلاروس می باشد که از ماه گذشته دوبار در هفته روز های چهارشنبه و جمعه به مینسک پرواز گذشته است.
برای پروازهای ایرانش از بوئینگ 737 استفاده می کند

B2878 IKA0445 – 0725MSQ 735 5
B2878 IKA0745 – 1025MSQ 735 3

Pearson
September 18th, 2010, 08:26 AM
دوستان اگر اجازه بدهید نظر خودم رو راجع پرواز به آلمان از ایران در این تاپیک خدمتتان عرض کنم.

بهترین آپشن به این بستگی دارد که شما در چه شهری در ایران زندگی می کنید و مقصد شما در آلمان چه شهری می باشد.
مسلما بچه هایی که به فرودگاه مشهد و یا تبریز دسترسی دارند بهترین انتخاب تورکیش می باشد از طریق استانبول شما به خیلی از شهر آلمان می توانید کانکشن پیدا کنید.
بچه هایی که به فرودگاه امام دسترسی دارند باید ببینید که مقصد شما کدام شهر آلمان می باشد:

با ایران ار ما به شهرهای زیر پرواز مستقیم داریم:
فرانکفورت - چهار روز هفته
هامبورگ - دو روز هفته
کلن - دو روز هفته
اگر مقصد شما شهرهای جنوب آلمان می باشد از پرواز جمعه ی ایران ار به ژنو سوئیس هم می توانید استفاده کنید

با ماهان هم می توانید به دوسلدورف پرواز کنید

و همینطور با لوفت هانزا هر روز به فرانکفورت، اگه البته پولش رو دارید.

مزیت پرواز به آلمان با ایران ار این است که می توانید با همون بلیط در همان تاریخ ورودتان به آلمان از قطار آلمان به صورت مجانی استفاده نمایید فقط باید یادتان باشد که از آژانس بخواهید بلیط فیزیکی یا سنتی صادر کند چون e-ticket قابل قبول نیست

bamshad
September 18th, 2010, 05:50 PM
سلام برای بجه هایی که می خوان از ایران به مونیخ برند من هواپیمایی اتحاد رو پیشنهاد می کنم... چون هواپیماش مثل امارات منتها به جای دوبی تو شهر ابوظبی پرواز رو عوض میکنه و قیمتش خیلی پایین تره... در ضمن یه سره بگیرید حول و حوش 450000 تومن در میاد. اما توقفش زیاده در عوض خود مونیخ پیادتون می کنه و نیازی به قطار و این حرفام نداره. بار مجازش هم 23 کیلو برای بار و 7 کیلو برای داخل هواپیما - چند نفر هم که رفته بودن کاملا راصی بودند از امکاناتش
شماره دفتر در برج سایه: 22055556
شماره دفتر در فرودگاه: 51007305

sharif1749
September 30th, 2010, 05:05 AM
سلام دوستان
من قراره اوایل زمستون برم آلمان و یک ماهه دیگه هم وقت سفارت برای ویزا دارم. چون تجربه ندارم نمی دونم کی باید برای بلیط اقدام کنم؟ ضمنا چه طور می شه برای گرفتن تخفیف دانشجویی اقدام کرد؟ ممنونم

Pearson
September 30th, 2010, 08:07 AM
سلام دوستان
من قراره اوایل زمستون برم آلمان و یک ماهه دیگه هم وقت سفارت برای ویزا دارم. چون تجربه ندارم نمی دونم کی باید برای بلیط اقدام کنم؟ ضمنا چه طور می شه برای گرفتن تخفیف دانشجویی اقدام کرد؟ ممنونم

هرچه زودتر اقدام فرمایید به نفع شما می باشد برای رزرو کردن که پولی نمی خواهید پرداخت نمایید.
تخفیفات دانشجویی برای بلیط های ایران ار منوط به داشتن پرونده در وزارت علوم و یا نمایندگی های ایران در خارج از کشور هست که به نظر بنده ارزش دوندگیش را اصلاً ندارد.
بفرمایید از کدام شهر ایران به کدام شهر آلمان قصد عزیمت دارید تا بهترین مسیر را پیشنهاد دهم؟

pegahtk
September 30th, 2010, 12:13 PM
من تمام اين ها رو زنگ زدم و از خود ايرلاين ها پرسيده ام. ماهان خودش گفت كه با ويزاي دانشجويي تخفيف مي ده. به هر حال آژانس شك داشت كه حتما كارت دانشجويي مي خواد يا خود ويزا قبوله. بارش 35 كيلو هست و اضافه بار هر كيلو 6700 كه از همه ارزون تره. بليطش تا دوسلدورف هست و بعدش هم بليط قطارش مجانيه. البته چون من آخر نفهميدم كه ايستگاه قطارش توي خود فرودگاه هست يا نه و چند بار بايد تا رسيدن به شهر مورد نظرم قطار عوض كنم منصرف شدم. ايران اير هم بايد زنگ بزنيد به خودش ببينيد با ويزاي دانشجويي تخفيف مي ده يا نه. ايران اير هم بليط قطارش مجانيه. بار ايران اير 30 كيلو هست و اضافه بار 18700 هست. زنگ بزنيد 51001 فرودگاه امام، بگين وصل كنه به ايران اير (يا هرجا ديگه!) عمارات و تركيش هم 30 كيلو هستند كه اضافه بارهاشون خيلي زياده (عمارات 30 دلار و تركيش بين 20 تا 25 يورو). الاتحاد 23 كيلو.

Pearson
September 30th, 2010, 12:37 PM
من تمام اين ها رو زنگ زدم و از خود ايرلاين ها پرسيده ام. ماهان خودش گفت كه با ويزاي دانشجويي تخفيف مي ده. به هر حال آژانس شك داشت كه حتما كارت دانشجويي مي خواد يا خود ويزا قبوله. بارش 35 كيلو هست و اضافه بار هر كيلو 6700 كه از همه ارزون تره. بليطش تا دوسلدورف هست و بعدش هم بليط قطارش مجانيه. البته چون من آخر نفهميدم كه ايستگاه قطارش توي خود فرودگاه هست يا نه و چند بار بايد تا رسيدن به شهر مورد نظرم قطار عوض كنم منصرف شدم. ايران اير هم بايد زنگ بزنيد به خودش ببينيد با ويزاي دانشجويي تخفيف مي ده يا نه. ايران اير هم بليط قطارش مجانيه. بار ايران اير 30 كيلو هست و اضافه بار 18700 هست. زنگ بزنيد 51001 فرودگاه امام، بگين وصل كنه به ايران اير (يا هرجا ديگه!) عمارات و تركيش هم 30 كيلو هستند كه اضافه بارهاشون خيلي زياده (عمارات 30 دلار و تركيش بين 20 تا 25 يورو). الاتحاد 23 كيلو.

بله ماهان با ارائه ویزای دانشجویی تخفیف می دهد. اگر می خواهید تخفیف بگیرید حتماً باید ویزا توی پاسپورتتون باشد و آژانس کپی آن را به دفتر ماهان فکس کند و پس از تایید بهتون تخفیف دهد به کارت کاری ندارند.
در زیر تمامی فرودگاه های آلمان ایستگاه قطار وجود دارد که با توسعه شبکه راه آهنی پیشرفته ای که در این کشور وجود دارد خودتان را تقریبا به هر ده کم جمعیتی در آلمان می توانید برسانید.

sharif1749
October 1st, 2010, 01:53 AM
هرچه زودتر اقدام فرمایید به نفع شما می باشد برای رزرو کردن که پولی نمی خواهید پرداخت نمایید.
تخفیفات دانشجویی برای بلیط های ایران ار منوط به داشتن پرونده در وزارت علوم و یا نمایندگی های ایران در خارج از کشور هست که به نظر بنده ارزش دوندگیش را اصلاً ندارد.
بفرمایید از کدام شهر ایران به کدام شهر آلمان قصد عزیمت دارید تا بهترین مسیر را پیشنهاد دهم؟

با تشکر فراوان از شما، من از تهران به Essen می روم (شهری در شرق آلمان نزدیک دوسلدورف). کدوم فرودگاه و خط پروازی برای من مناسبتره؟ برم کلن یا دوسلدورف؟
یه سوال دیگه، میزان تخفیف دانشجویی چه قدره؟

sharif1749
October 1st, 2010, 02:56 AM
من سایت ماهان را برای پرواز به دوسلدورف چک کردم. قیمت بلیط یک طرفه را 523هزار تومان می زنه در حالی که بلیط دو طرفه مجموعا 602هزار تومان می شه. با توجه به اینکه من زمان برگشتم تقریبا مشخصه اگر بلیط دو طرفه بگیرم خیلی به صرفم می شه ولی مساله اینه که مثل اینکه پروازهای تاریخی که می خوام برگردم(نیمه اول تیر ماه سال دیگه) هنوز باز نشده و با انتخاب آن تاریخ ها پیغام خطا می ده. ممنون می شم اگر راهنماییم کنید.

Pearson
October 2nd, 2010, 09:59 AM
با تشکر فراوان از شما، من از تهران به Essen می روم (شهری در شرق آلمان نزدیک دوسلدورف). کدوم فرودگاه و خط پروازی برای من مناسبتره؟ برم کلن یا دوسلدورف؟
یه سوال دیگه، میزان تخفیف دانشجویی چه قدره؟

دوسلدورف تا اسن فقط 30 کیلومتر فاصله دارد پس نزدیکترین فرودگاه همون دوسلدورف است. فکر می کنم تا 10 در صد تخفیف بدهند.
بعد هم غرب آلمان نه شرق

http://www.wolframalpha.com/input/?i=dusseldorf+to+essen

Pearson
October 2nd, 2010, 10:10 AM
من سایت ماهان را برای پرواز به دوسلدورف چک کردم. قیمت بلیط یک طرفه را 523هزار تومان می زنه در حالی که بلیط دو طرفه مجموعا 602هزار تومان می شه. با توجه به اینکه من زمان برگشتم تقریبا مشخصه اگر بلیط دو طرفه بگیرم خیلی به صرفم می شه ولی مساله اینه که مثل اینکه پروازهای تاریخی که می خوام برگردم(نیمه اول تیر ماه سال دیگه) هنوز باز نشده و با انتخاب آن تاریخ ها پیغام خطا می ده. ممنون می شم اگر راهنماییم کنید.

بلیط یکساله شما بگیرید.
یه تاریخی همینطوری معین کنید برای برگشتتون.
اگر خواستید بعداً تاریخ برگشتتون را تغییر دهید.

sharif1749
October 2nd, 2010, 10:37 PM
بلیط یکساله شما بگیرید.
یه تاریخی همینطوری معین کنید برای برگشتتون.
اگر خواستید بعداً تاریخ برگشتتون را تغییر دهید.

با تشکر فراوان از Pearson عزیز و اطلاعات عالی که به من داده، با عذرخواهی از بی تجربگی خودم ، می خواستم بپرسم الان باید بلیط را در یک آژانس رزرو کنم یا اینترنتی؟ الان از طریق اینترنت فقط برای حدود 2-3 ماه از تاریخ رفتن می شه بلیط برگشت را رزرو کرد ، رزرو کنم؟ بعدا می شه تغییر داد و مشکلی پیش نمی آید؟

Pearson
October 7th, 2010, 08:42 AM
3690

دوستانی که مایل می باشند با هواپیمای قطری به آلمان سفر کنند، قطر ایرویز بعد از برنامه سفر هفتگی به سه شهر برلین، فرانکفورت و مونیخ، اشتوتگارت را نیز اضافه کرده است

Pearson
October 7th, 2010, 08:47 AM
با تشکر فراوان از Pearson عزیز و اطلاعات عالی که به من داده، با عذرخواهی از بی تجربگی خودم ، می خواستم بپرسم الان باید بلیط را در یک آژانس رزرو کنم یا اینترنتی؟ الان از طریق اینترنت فقط برای حدود 2-3 ماه از تاریخ رفتن می شه بلیط برگشت را رزرو کرد ، رزرو کنم؟ بعدا می شه تغییر داد و مشکلی پیش نمی آید؟

می تونید از طریق یک آژانس رزرو کنید. رزرو ها همه deadline دارند و هر چه به تاریخ سفر نزدیک شوید مدت این زمانکوتاه تر می شود.
هر چه زودتر رزرو کنید به نفع شما می باشد.

m0h3n
December 19th, 2010, 12:28 AM
برخی دوستان در خصوص کیفیت پرواز با این هواپیمایی از من سوال کرده بودند،
من خودم کاملا از پروازم راضی و خشنود :) بودم....(البته اگر رسیدن به مقصد در اولویت باشه واستون)

موفق باشید

hamidviol
December 19th, 2010, 12:55 PM
سلام دوستان
آقا من تقریبا اواخر march 2011 اگه ویزا جور شه (دانشجویی) میخوام برم هامبورگ . در ایران من به مشهد نزدیکترم پس از این فرودگاه ترجیح میدم پرواز داشته باشم.میشه در رابطه با نوع پرواز و شرکت هواپیمایی و نحوه ی رزرو بلیط که کی و از چه طریقی باشه که بتونم هزینه رو به حداقل برسونم؟ البته بعد از هامبورگ باید به Rostock برم..ممنون میشم که راهنمای کنید !

Pearson
December 19th, 2010, 02:56 PM
سلام دوستان
آقا من تقریبا اواخر march 2011 اگه ویزا جور شه (دانشجویی) میخوام برم هامبورگ . در ایران من به مشهد نزدیکترم پس از این فرودگاه ترجیح میدم پرواز داشته باشم.میشه در رابطه با نوع پرواز و شرکت هواپیمایی و نحوه ی رزرو بلیط که کی و از چه طریقی باشه که بتونم هزینه رو به حداقل برسونم؟ البته بعد از هامبورگ باید به Rostock برم..ممنون میشم که راهنمای کنید !

بهترین انتخاب برای شما پرواز از فرودگاه امام با ایران ار به هامبورگ می باشد با همون بلیط می توانید سوار قطار شوید و به روستوک برسید

hamidviol
December 19th, 2010, 03:08 PM
بهترین انتخاب برای شما پرواز از فرودگاه امام با ایران ار به هامبورگ می باشد با همون بلیط می توانید سوار قطار شوید و به روستوک برسید

اما به نظر شما این همه مسافت رو باید بیام تهران ؟ آیا نسبت به پروازهای مشهد فرق زیادیی داره و به صرفه است؟

Pearson
December 21st, 2010, 11:16 AM
اما به نظر شما این همه مسافت رو باید بیام تهران ؟ آیا نسبت به پروازهای مشهد فرق زیادیی داره و به صرفه است؟

بله ارزانتر براتان تموم می شود با توجه به اینکه بلیط قطار مجانی میگیرید برای ادامه مسیر از هامبورگ تا روستوک
انتخاب بعدی تان می توانید مشهد - استانبول - هامبورگ با تورکیش باشد

mnd
January 26th, 2011, 03:59 PM
سلام.چند ماه زودتر باید رزرو کرد؟مثلا 5ماه خوبه؟برای رفتن به هانوفر کدام شرکت خوبه؟ممنو
ن

rosasaeedi
January 27th, 2011, 08:10 PM
سلام به همه دوستان عزیز.....
اگر در میان شما عزیزان کسی هست که قصد سفر از فرانکفورت به تهران رو داره و بار کمی همراه داره و یا اگه بصورت دونفره یا بیشتر هستند و دنبال کاهش هزینه بلیط خودش و حذف هزینه ترانسفر فرودگاهی از فرودگاه امام تا خانه هست لطفاً با من تماس بگیره ..... خلاصه مطلب اینه که من 1 زمانی دانشجوی بودم ولی طی اخرین سفر در ایران ماندگار شدم و 1 چمدون حدود 80 کیلو دارم که حاوی کتاب و لباس و لوازم شخصی هست و می خوام اگر بشه با هزینه کمتر و سریعتر بهش دسترسی پیدا کنم. البته اگر کسی تمایل نشان بده چمدون من در فرودگاه فرانکفورت تحویل ایشون داده میشه .
ممنونم

rosasaeedi@yahoo.com

Pearson
January 31st, 2011, 04:26 PM
سلام.چند ماه زودتر باید رزرو کرد؟مثلا 5ماه خوبه؟برای رفتن به هانوفر کدام شرکت خوبه؟ممنو
ن
هرچه زودتر بهتر
از چه نظر کیفیت و یا قیمت؟

silence scream
February 4th, 2011, 10:53 PM
من باید حداکثر بیستم فروردین در دانشگاه ثبت نام کنم، و فکر می کنم که باید دیگه چند روز جلوتر اونجا باشم. هر چند مصاحبه م رو ندادم هنوز، ولی ویزام فکر می کنم که حاضر بشه تا چندی قبل از اون تاریخ!
حالا بعلت اینکه می دونم دم عید و توی نوروز قیمتها بالاتره، میخواستم یه مقدار دیرتر اقدام کنم. پیشنهاد دوستان چی هست!؟ از نظر زمانی کی برای رزرو بلیط اقدام کنم؟
راستی من باید برم پادربورن در ایالتNorth Wrhine West-phalia

این بلیط قطار مگه چقدر هست واسه مسافت تقریبا کوتاه دوسلدورف - پادربورن؟ که ببینم می ارزه بهش فکر کنم (ایران ایر)

samanjan
February 4th, 2011, 11:03 PM
من باید حداکثر بیستم فروردین در دانشگاه ثبت نام کنم، و فکر می کنم که باید دیگه چند روز جلوتر اونجا باشم. هر چند مصاحبه م رو ندادم هنوز، ولی ویزام فکر می کنم که حاضر بشه تا چندی قبل از اون تاریخ!
حالا بعلت اینکه می دونم دم عید و توی نوروز قیمتها بالاتره، میخواستم یه مقدار دیرتر اقدام کنم. پیشنهاد دوستان چی هست!؟ از نظر زمانی کی برای رزرو بلیط اقدام کنم؟
راستی من باید برم پادربورن در ایالت North Wrhine West-phalia

شما از همین الان بلیط را روزو کن

ولی بلیط که بشود تاریخ را جابه جا کرد .

mathematics
February 5th, 2011, 08:27 PM
تعداد ایرلاینهایی که به ایالت نورد راین وستفالیا میرن زیاد نیست....
کلن هست و دوسلدورف....

فکر کنم با ترکیش ایر میرن دوسلدورف و با ایران ایر کلن!

قطار هم میتونید از اینجا قیمت و زمان حرکت قطارها رو ببینید: (کلن تا پادربورن حدود 35 یورو میشه...)
www.bahn.de (http://www.bahn.de)

mnd
February 14th, 2011, 05:42 PM
خب می خوام ببینم کدوم شرکت کیفیتش بهتره؟کدوم قیمتش به صرفه تره؟

Ar@sh
February 14th, 2011, 07:32 PM
خب می خوام ببینم کدوم شرکت کیفیتش بهتره؟کدوم قیمتش به صرفه تره؟

صرفه قیمت با شرکت تورکیش هست معمولاً .

mnd
February 22nd, 2011, 06:42 PM
میزارن شمشیرمو با خودم ببرم؟

Pearson
February 23rd, 2011, 10:55 AM
میزارن شمشیرمو با خودم ببرم؟

توی کابین خیر
توی بار ممکنه

daamcat
February 28th, 2011, 01:53 PM
من در مورد تشکیل پرونده ی دانشجویی و مزیت های احتمالی اون (مثلا همین تخفیف با بعضی هواپیمایی ها) رفتم ساختمان وزارت علوم (شهرک غرب) و پرسیدم (همون طبقه ی همکف، گوشه، اسم اتاق یادم رفته. خلاصه مربوط به دانشجویان خارج بود). همون طور که حدس می زدم از اینا به ما خیری نمی رسه!!! از مسئولش پرسیدم. گفت تا زمانی که در کشور محل پذیرش مستقر نشدید و شروع به تحصیل نکردید نمی تونید پرونده تشکیل بدید. این به اون معنیه که ماها که تازه می خوایم بریم امکان استفاده از مزایای نجومی تشکیل پرونده رو نداریم!
حالا مزایای نجومی تشکیل پرونده چیه؟!!! عملا هیچی! اون طور که اون مسئول می گفت، مثلا اگه بخوای پاسپورتت رو عوض کنی، سفارت ایران ازت پول نمی گیره! اگه بخوای از کشور خارج بشی اون 50 تومن عوارض رو نمی دی! شاید یکی دو تا شرکت هوایی داخلی هم یه تخفیفی روی بلیت بهت بدن!!!
یاد مصرع سعدی افتادم که می گه :ما را به خیر تو امید نیست، شر مرسان!

met1366
February 28th, 2011, 04:37 PM
سلام دوستان. من آخر فروردین میخام برم مونیخ . اگر کسی از دوستان است که میخاد بار اضافه تر ببریم بگه که بتونیم پوله کم تری رو با هم بدیم. مرسی

reza.bahmaniar
March 1st, 2011, 12:43 AM
من در مورد تشکیل پرونده ی دانشجویی و مزیت های احتمالی اون (مثلا همین تخفیف با بعضی هواپیمایی ها) رفتم ساختمان وزارت علوم (شهرک غرب) و پرسیدم (همون طبقه ی همکف، گوشه، اسم اتاق یادم رفته. خلاصه مربوط به دانشجویان خارج بود). همون طور که حدس می زدم از اینا به ما خیری نمی رسه!!! از مسئولش پرسیدم. گفت تا زمانی که در کشور محل پذیرش مستقر نشدید و شروع به تحصیل نکردید نمی تونید پرونده تشکیل بدید. این به اون معنیه که ماها که تازه می خوایم بریم امکان استفاده از مزایای نجومی تشکیل پرونده رو نداریم!
حالا مزایای نجومی تشکیل پرونده چیه؟!!! عملا هیچی! اون طور که اون مسئول می گفت، مثلا اگه بخوای پاسپورتت رو عوض کنی، سفارت ایران ازت پول نمی گیره! اگه بخوای از کشور خارج بشی اون 50 تومن عوارض رو نمی دی! شاید یکی دو تا شرکت هوایی داخلی هم یه تخفیفی روی بلیت بهت بدن!!!
یاد مصرع سعدی افتادم که می گه :ما را به خیر تو امید نیست، شر مرسان!

سلام
البته جای این بحث در این تاپیک نیست.
درسته در شرایط عادی شاید به نظر برسه که فایده چندانی نداره هرچند زدن مهر خروج برای دوستان مشمول هم از بارزترین مزایاشه، اما در شرایط خاص مثلا گم شدن پاسپورت و یا اتفاقات دیگه ای از این قبیل در تسهیل امور میتونه نقش مهمی داشته باشه.

موفق باشید

daamcat
March 4th, 2011, 03:16 PM
سلام
البته جای این بحث در این تاپیک نیست.
درسته در شرایط عادی شاید به نظر برسه که فایده چندانی نداره هرچند زدن مهر خروج برای دوستان مشمول هم از بارزترین مزایاشه، اما در شرایط خاص مثلا گم شدن پاسپورت و یا اتفاقات دیگه ای از این قبیل در تسهیل امور میتونه نقش مهمی داشته باشه.

موفق باشید

قصد من از گفتن این ها دادن پاسخ کلی به ابهاماتی در مورد پرونده ی دانشجویی و ایده ی گرفتن تخفیف بلیت هواپیما به کمک اون بود.
در مورد افراد مشمول کاملا حق با شماست. اینو یادم رفت بنویسم. اونایی که تعهد خدمت دارن باید به این اتاق در وزارت علوم مراجعه کنن. اصلا شاید تنها وجه بارز تشکیل پرونده هم همین به وجود آوردن امکان خروج برای مشمول ها باشه (که خب کم چیزی هم نیست).
اون آقایی که اون جا بود وقتی ازم پرسید که خدمت کردم یا نه و شنید که کارت پایان خدمت دارم به زبون بی زبونی بهم گفت که اونجا کار چندانی نمی تونم داشته باشم. اونطور هم که خودم احساس می کردم اکثر مراجعان در اون روز برای همین مسئله ی خدمت و خروج و اینا اومده بودن.

daamcat
March 21st, 2011, 09:31 PM
خب! فکر کنم وقت اون رسیده که تجربه ی خودم رو در مورد بلیت هواپیما هم بنویسم....
بلافاصله بعد از این که اوایل اسفند به من تلفن زدن که ویزام درست شده، من شروع به تحقیق در مورد بلیت هواپیما کردم. من پیش فرض هایی برای خودم داشتم:
1- به هیچ وجه از یه خط هوایی ایرانی استفاده نکنم!!!! (ضمن احترام به دوستانی که خطوط وطنی رو ترجیح می دن، لیکن با توجه به نیمچه اطلاعاتی که در اثر علاقه ی چند ساله ام به مباحث هوافضا به دست آورده بودم، چنین احساسی در من به وجود اومده بود)
2- در صورت امکان، با خط امارات یا قطر سفر کنم (این هم باز علاقه مندی شخصیم و ناشی از خرده ای مطالعه ی دوران جوانی ام بوده!)

با این پیش فرض ها وقتم رو زیاد تلف نکردم واسه بررسی خطوط ایرانی. فقط یه آمار کلی از حدود قیمت هاشون به دست آوردم و یه راست رفتم سراغ وبسایت های هواپیمایی های زیر:
- امارات
- قطر
- الاتحاد
- ترکیه

من قیمت ها رو به خاطر نسپردم دقیق. اونچه دیدم اینه که بر خلاف قیمت اتوبوس و قطار و اینا، قیمت هواپیما به دلیل این که تابع متغیر هایی است (مثل زمان مانده تا تاریخ پرواز، ترافیک مسافر در اون اوقات و چیزهایی دیگه شاید که من نمی دونم)، برای تاریخ های مختلف متفاوته. یعنی شما وقتی بررسی می کنی می بینی که اگه وبسایت شرکت هواپیمایی 5 تا تاریخ رو واسه پرواز گذاشت جلوت، این 5 تا ممکنه 5 تا قیمت داشته باشن!
اما اونچه به طور کلی دستم اومد این بود که تفاوت قیمت ها بین خطوط هوایی چندان زیاد نیست. اگه شما الآن بخوای برای یک ماه بعد بلیت بگیری مثلا، در اون مقطع زمانی که من بررسی کردم (اسفند 89) یه بلیت یک طرفه حدود 500، 600 هزار تومان بود. به جز...!!!
به جز تعداد معدودی از پروازهای ترکیش که به وسیله ی یه شرکت تابعه انجام می شه. قیمت بلیت این پروازها به شکل محسوسی کمتر بود. (زمان بررسی من 347 دلار برای پرواز به فرانکفورت)
حالا من دو تا انتخاب داشتم:
1- پرواز با خطوطی که دوست داشتم (امارات یا قطر) و با قیمت حدود 600 تومان
2- پرواز با ترکیش و در تاریخی [کمی] دیر با قیمت 350 هزار تومان

و از اونجا که تا همین جاش هم کلی شرمنده ی صبر و حمایت دست و دلبازی خانواده ام بودم، تصمیم گرفتم ترکیش رو انتخاب کنم.
توی وبسایت شرکت هوایی می تونید به راحتی پروازی رو انتخاب و اونو رزرو کنید. اطلاعاتتون رو درست و مطابق پاسپورت وارد کنید. رزرو انجام می شه و به شما می گه تا چه تاریخی باید پول رو پرداخت و پروازتون رو قطعی کنید.
همون طور که گفتم زمان توی قیمت هواپیما تاثیر داره. پس به نفعتونه این وقت رو بذارید و پرواز یا پروازهایی رو که براتون مناسب هستن به موقع رزرو کنید. باید به موقع اقدام کنید تا پول کمتری بپردازید. هرچه زودتر بهتر.
بعد از رزرو بلیت از صفحات confirmation پرینت گرفتم. این جا رو دقت کنید! آخرین مهلت من برای قطعی کردن پروازم و خرید بلیت یک روز قبل از تاریخی بود که سفارت می خواست به من ویزا بده. من به دفتر شرکت ترکیش واقع در برج سایه (ولیعصر، روبه روی پارک ملت) رفتم تا بلیت رو قطعی کنم. اونجا بهم گفتن اگه ویزام جور نشه و بلیت رو پس بدم صد یورو جریمه می شم. اما گفت می تونه یه کاری برام بکنه: اون مهلت قطعی کردن بلیتم رو یه روز عقب انداخت. به این ترتیب من می تونستم بعد از مطمئن شدن از ویزا بلیت رو قطعی کنم. فرداش بلافاصله بعد از گرفتن ویزا بلیت رو هم خریدم. به قیمت 357000 تومان.

به امید موفقیت برای همه.

silence scream
March 22nd, 2011, 08:47 PM
خب من هم از تورکیش گرفتم. فقط روالم یه تفاوتهای ریزی با شما داشت!
اول اینکه از توی سایتشون نمیتونستم رزرو رو اوکی کنم، چرا که باید در نهایت پرداخت الکترونیکی رو انجام میدادم و برام مقدور نبود. البته تونستم این کار رو تلفنی انجام بدم و اونهام یه هفته بهم زمان دادن تا خرید رو حضوری انجام بدم که اسکن گذرنامه م رو دادم دوستم برداشت برد و خرید. همچنین چون بلیتم یه طرفه بود و بنده هم بااینکه هنوز با روادیدم موافقت نشده بود،فرض رو بر موفقیت آمیز بودنش گذاشتم (چراکه قیمت خیلی پایینی داشت اون پرواز!)، و دوستم تعهد داد که هر وقت ویزام رو گرفتم باید ببرم و اطلاعاتش رو توی اون بار کنند...(که ویزام تحصیلیه و اینا - البته نمیدونم چجوری باید اثبات کنم - اگه کسی میدونه بهم بگه لطفا)

daamcat
March 23rd, 2011, 05:09 PM
اول اینکه از توی سایتشون نمیتونستم رزرو رو اوکی کنم، چرا که باید در نهایت پرداخت الکترونیکی رو انجام میدادم و برام مقدور نبود.[/I]
شما احتمالا کمی عجله کردی. رزرو به راحتی امکان پذیره و من به همه ی دوستان توصیه می کنم مسئله ی رزرو رو جدی بگیرن. چون می تونن [حتی چند صد تومن] صرفه جویی کنن در خرید بلیت. من خودم از اینترنت رزرو کردم. یه ایمیل confirmation اومد که توش تمام اطلاعات رزرو و پرواز و مهلتم برای قطعی کردن بلیت و پرداخت بهای اون نوشته شده بود.
تاکید می کنم برای رزرو نیاز به پرداخت اینترنتی ندارید. اطلاعات رو وارد می کنید و تمام. پیشنهاد می کنم آماده ی عکس گرفتن از صفحات براوسر باشید. داشتنشون بهتره. گرچه بعد از انجام موفقیت آمیز رزرو یه ایمیل به شما می آد که همه چی توش نوشته شده.
حتی این امکان رو دارید که صندلی خودتون رو از بین صندلی های خالی هواپیما انتخاب کنید. البته به شما می گه که این شماره صندلی ها ممکنه عوض بشن.
بعد از انجام رزرو حتی به شما یه شماره پیگیری هم می ده که هر زمان دلتون خواست بلیت رزرو شده و جزئیاتش رو ببینید.
مشخصاتتون رو دقیق وارد کنید و حوصله به خرج بدید.
برای بررسی وبسایت های هواپیمایی ها وقت بذارید و سعی کنید مراحل رزرو رو کامل انجام بدین. با این کار می تونید مسافرتتون رو خیلی ارزون تر انجام بدین.

daamcat
March 23rd, 2011, 05:11 PM
دوستم تعهد داد که هر وقت ویزام رو گرفتم باید ببرم و اطلاعاتش رو توی اون بار کنند...(که ویزام تحصیلیه و اینا - البته نمیدونم چجوری باید اثبات کنم - اگه کسی میدونه بهم بگه لطفا)
من وقتی برای گرفتن بلیت به دفتر ترکیش رفتم و دید رزرو بلیتم یک طرفه است، ازم پرسید دانشجویی می رم که گفتم بله. پاسپورتم رو (در اصل ویزام رو) نگاه کرد و از دانشجویی بودن سفرم مطمئن شد و بلیت رو صادر کرد.

atnsm
March 23rd, 2011, 06:12 PM
من وقتی برای گرفتن بلیت به دفتر ترکیش رفتم و دید رزرو بلیتم یک طرفه است، ازم پرسید دانشجویی می رم که گفتم بله. پاسپورتم رو (در اصل ویزام رو) نگاه کرد و از دانشجویی بودن سفرم مطمئن شد و بلیت رو صادر کرد.

سلام

1-من از یکی شنیده بودم که می گفت به دانشجویان بلیط یک طرفه نمیدن! پس این موضوع صحت نداره؟
2-در Turkish Airline برای خرید بلیط باید حتما ویزا داشته باشیم؟ چون من از IranAir بیلط گرفتم در صورتی که هنوز ویزام نیومده ):
3-میزان بار مجاز TA برای هر چمدون و داخل کابین چقدر هستش؟ آیا خیلی سخت می گیرن؟ اگر مثلا یکی دو کیلو بیشتر بشه جریمه می کنن؟

موفق باشید

daamcat
March 23rd, 2011, 08:56 PM
سلام

1-من از یکی شنیده بودم که می گفت به دانشجویان بلیط یک طرفه نمیدن! پس این موضوع صحت نداره؟
2-در Turkish Airline برای خرید بلیط باید حتما ویزا داشته باشیم؟ چون من از IranAir بیلط گرفتم در صورتی که هنوز ویزام نیومده ):
3-میزان بار مجاز TA برای هر چمدون و داخل کابین چقدر هستش؟ آیا خیلی سخت می گیرن؟ اگر مثلا یکی دو کیلو بیشتر بشه جریمه می کنن؟

موفق باشید

1- مشخصا صحت نداره. چون همه این جا یک طرفه گرفتیم.
2- فکر نمی کنم ویزا الزامی باشه. ویزای منو نگاه کرد تا مطمئن بشه دانشجویی می رم. اما بعید می دونم الزامی باشه. نشون به اون نشون که من می بایست قبل از گرفتن ویزا بلیتم رو قطعی (OK) می کردم. اگه ویزا الزامی بود یعنی این کار هم غیر ممکن بود (که نبود!)
3- داخل کابین 8 کیلو، بار 30 کیلو. میزان سخت گیری شون رو من هم نمی دونم راستش.

atnsm
March 23rd, 2011, 11:10 PM
ممنون دوست عزیز (daamcat)
در رابطه با میزان جریمه اضافه بار هم اطلاعی دارید؟

موفق باشید

daamcat
March 24th, 2011, 12:59 PM
در رابطه با میزان جریمه اضافه بار هم اطلاعی دارید؟

نه راستش. فقط می دونم پول زیادی می گیرن. اگه دوستان اطلاع دارن لطفا بگن.

pisces
April 11th, 2011, 10:50 PM
دوستان سلام! من هم راجع به بلیط یه طرفه سوال داشتم که اینجور که خوندم پس با ویزای دانشجویی مشکلی نداره! سفارت که احیانا پرینت بلیط نمیخواد؟؟؟ من فعلا پرینت رزرو دارم و منتظرم ویزا تو پاس بخوره بعد به آژانس بگم صادر کنه.
سوال بعدی اینه که آیا میشه هارد کامپیوتر رو با خودم ببرم؟؟؟ البته هارد من چند ماه پیش مشکل پیدا کرد و اینجا نتونستن اطلاعات رو بازیابی کنند. اما میدونم تو آلمان امکانش هست . تو فرودگاه (ایران-آلمان) به این گیر نمیدن؟؟؟ کسی از دوستان هارد رو برده با خودش؟؟

samanjan
April 11th, 2011, 11:22 PM
دوستان سلام! من هم راجع به بلیط یه طرفه سوال داشتم که اینجور که خوندم پس با ویزای دانشجویی مشکلی نداره! سفارت که احیانا پرینت بلیط نمیخواد؟؟؟ من فعلا پرینت رزرو دارم و منتظرم ویزا تو پاس بخوره بعد به آژانس بگم صادر کنه.
سوال بعدی اینه که آیا میشه هارد کامپیوتر رو با خودم ببرم؟؟؟ البته هارد من چند ماه پیش مشکل پیدا کرد و اینجا نتونستن اطلاعات رو بازیابی کنند. اما میدونم تو آلمان امکانش هست . تو فرودگاه (ایران-آلمان) به این گیر نمیدن؟؟؟ کسی از دوستان هارد رو برده با خودش؟؟

سلام

فکر نکنم گیر بدهند .

اگر اطلاعات مهمی دارید یک هارد اکسترنال بخرید و با خود ببرید

m0h3n
April 13th, 2011, 11:26 PM

من هارد و کلی CD , DVD داشتم که هیچ مشکلی نداشت ...

(بعنوان اطلاعات جانبی هم بگم که برای بازیابی اطلاعات هاردتون بهتره که ایران این کار رو انجام بدید چون خدمات کامپیوتری اینجا گرون هست !)

omid88
May 25th, 2011, 09:48 PM
سلام دوستان
من الان قیمتای تورکیش رو از تهران به فرانکفورت واسه اول سپتامبر (حدود 3 ماه دیگه) چک کردم,اوونای که توسط اندولا جت اجرا میشد 350 دلار بود و بقیه بالای 700 دلار!!مگه میشه اینقدر تفاوت باشه توی قیمت پرواز یه ایرلاین
اینقدر ارزوونه خطر ناک نیست؟!!!!!!!
و سوال دیگم اینکه اگه از الان واسه پرواز 3 ماه دیگه رزرو کنم حدودا تا که وقت دارم پولو بدم؟(قبل از وارد کردن اطلاعاتم نتونستم این زمانو ببینم)اگه دوستان تجربه دارن ممنون میشم زمان تقریبیو بگن
ممنون

m0h3n
May 26th, 2011, 02:56 AM
سلام دوستان
من الان قیمتای تورکیش رو از تهران به فرانکفورت واسه اول سپتامبر (حدود 3 ماه دیگه) چک کردم,اوونای که توسط اندولا جت اجرا میشد 350 دلار بود و بقیه بالای 700 دلار!!مگه میشه اینقدر تفاوت باشه توی قیمت پرواز یه ایرلاین
و سوال دیگم اینکه اگه از الان واسه پرواز 3 ماه دیگه رزرو کنم حدودا تا که وقت دارم پولو بدم؟(قبل از وارد کردن اطلاعاتم نتونستم این زمانو ببینم)اگه دوستان تجربه دارن ممنون میشم زمان تقریبیو بگن
ممنون

این تفاوت کاملا در این تاپیک توضیح داده شده ! می تونید مطالعه کنید...
در خصوص رزرو هم بعد از دو هفته (تقریبا) رزرو شما باطل میشه در صورتی که بلیط رو خریداری نکنید... واضح هست که می تونید بعد از ابطال دوباره رزرو کنید !

موفق باشید

omid88
May 26th, 2011, 02:46 PM
در خصوص رزرو هم بعد از دو هفته (تقریبا) رزرو شما باطل میشه در صورتی که بلیط رو خریداری نکنید... واضح هست که می تونید بعد از ابطال دوباره رزرو کنید !

موفق باشید
ممنون
من در مورد هواپیماهای بویینگ آندولا جت توی همین فروم خونده بودم,اتفاقا فکر کنم شما هم با همین هواپیما رفته بودین..ولی سوالم اینه این هواپیماها که 150 و 190 تا مسافر میگیره و اینقدر ارزونه,خوب دیگه چه فرقی با همین پروازای ایران ایر میکنه؟
بیشتر هدف از سوالم امنیت پروازیشون بود,
ممنون

rf.ariyapour
June 16th, 2011, 02:02 AM

موفق باشید
سلام دوستان عزیز
دوستان من باید واسه septamber تو Saarbrucken باشم. فعلا ۳ هفته از روز مصاحبم گذشته و منتظر ویزا هستم. میخوام بدونم که آیا از الان لازم هستش که بلیط رزرو کنم. آقا محسن این طور که شما گفتید رزرو کردن فقط ۲ هفته اعتبار داره؟ همه شرکت های هوایی همین طور هستن؟
یعنی ما نمیتونیم واسه ۲ ۳ ماه دیگه بلیط رزرو کنیم؟
من کل تاپیک رو خوندم اما میخوام به طور کلی بدونم دوستانی که سفر به آلمان داشتن، از بین این ایرلاین هایی که تو این تاپیک گفته شد، بیشتر بچه ها با کدم سفر میکنن؟ من اون طور که دیدم ترکیش مثل اینکه بچه ها بیشتر استفاده میکنن درسته؟ در ضمن من مقصدم فرانکفورت هستش.
ممنون از همه

m0h3n
June 16th, 2011, 04:45 AM
سلام دوستان عزیز
دوستان من باید واسه septamber تو Saarbrucken باشم. فعلا ۳ هفته از روز مصاحبم گذشته و منتظر ویزا هستم. میخوام بدونم که آیا از الان لازم هستش که بلیط رزرو کنم. آقا محسن این طور که شما گفتید رزرو کردن فقط ۲ هفته اعتبار داره؟ همه شرکت های هوایی همین طور هستن؟
یعنی ما نمیتونیم واسه ۲ ۳ ماه دیگه بلیط رزرو کنیم؟
من کل تاپیک رو خوندم اما میخوام به طور کلی بدونم دوستانی که سفر به آلمان داشتن، از بین این ایرلاین هایی که تو این تاپیک گفته شد، بیشتر بچه ها با کدم سفر میکنن؟ من اون طور که دیدم ترکیش مثل اینکه بچه ها بیشتر استفاده میکنن درسته؟ در ضمن من مقصدم فرانکفورت هستش.
ممنون از همه

اتفاقا در همین زمانی که منتظر ویزا هستید باید پروازهای ایرلاینهای مختلف رو بررسی کنید و برنامه ریزی بلیط رو انجام بدید ! در خصوص رزرو معمولا دارای سقف زمانی هست (معقولانه هم هست) که بعد از اون رزرو شما منقضی میشه و باید دوباره رزرو کنید....

معمولا دوستان از ایرلاینهای "ایران ایر"، "ماهان" و "ترکیش" استفاده می کنند (که پرواز به مقصد فرانکفورت رو باید در سایت ایرلاین مربوطه چک کنید) که البته اینکه کدوم ایرلاین رو انتخاب می کنید بستگی به خودتون داره و اینکه میخواید سالم به مقصد برسید یا خیر !!! :)

موفق باشید

Petersool
June 16th, 2011, 12:58 PM
سلام دوستان
ممنون

سلام

هواپیماهای ترکیش و اندلی چجت همه بوئینگ هستند البته ایر بس هم داره.

این هواپیماها باید استانداردی رو داشته باشن که در آسمان اروپا پرواز کنند.

Petersool
June 16th, 2011, 01:01 PM
ممنون
من در مورد هواپیماهای بویینگ آندولا جت توی همین فروم خونده بودم,اتفاقا فکر کنم شما هم با همین هواپیما رفته بودین..ولی سوالم اینه این هواپیماها که 150 و 190 تا مسافر میگیره و اینقدر ارزونه,خوب دیگه چه فرقی با همین پروازای ایران ایر میکنه؟
بیشتر هدف از سوالم امنیت پروازیشون بود,
ممنون

والا من پارسال چک کردم،

عمر ناوگان هویی ترکیش کمتره ولی‌ سقوطش کمی‌ بیشتر از ایران ایر هست.

aaydaa
June 16th, 2011, 04:37 PM
من دوتا گزینه داشتم واسه انتخاب یا ایران ایر یا ترکیش، واسه تاریخی که بلیط میخواستم جفتشونم پرواز داشتن،ایران ایر حدودا 520 هزار تومن میشد و ترکیش هم 840 هزار تومن،هردوشون میزان بار مجازشون 30 کیلو بود،ایران ایر مستقیما از تهران میره هامبورگ اما تورکیش چند ساعتی تو استامبول توقف داره..از اونجایی که بنده تبریزی هستم و ترکیش هم از همینجا پرواز داره و من اگه میخواستم برم تهران خرجمون بیشتر از 300 هزار تومن میشد و کلی الافی و اینا داشت...تصمیم گرفتم با ترکیش برم و بلیطشم گرفتم، فقط کسایی که میخوان بلیط بگیرن یکم زودتر اقدام کنن که مکمنه یه وقت اکونومی گیرشون نیاد! :دی
من چون جواب ویزام مشخص نشده بود (امروز تماس گرفتن که موافقت شده!) بلیط رو برام صادر کردن اما گفتن وقتی ویزاتو گرفتی هرچه سریعتر یه کپی ازش برامون بیار! چون یک طرفه اش بلیطم و باید ویزام دانشجویی باشه! :)
این جریان بلیط رو جدی بگیرین!

موفق باشین دوستان!

Wolferl
June 17th, 2011, 02:58 PM
پرواز مستقیم از طریق تهران به مونیخ دایر هست یا باید از طریق یه شهر دیگه تو آلمان رفت؟ از طریق آنکارا چی ؟ شنیدم پروازهایی که از طریق ترکیه انجام میگیره حدودا"‌100 یورو کمتره. درسته؟

Pearson
June 17th, 2011, 06:02 PM
پرواز مستقیم از طریق تهران به مونیخ دایر هست یا باید از طریق یه شهر دیگه تو آلمان رفت؟ از طریق آنکارا چی ؟ شنیدم پروازهایی که از طریق ترکیه انجام میگیره حدودا"‌100 یورو کمتره. درسته؟

پرواز مستقیم به مونیخ از ایران نداریم. ولی می توانید از ایرلانزهای دیگه مثل emirates و یا turkish برای مونیخ استفاده نمایید

apply88
June 22nd, 2011, 08:16 PM
دوستان واسه رفتن به فرایبورگ ( ایران نزدیک مشهد هستم) چه مسیری و ایرلاینیو پیشنهاد میکنید؟
مسلما ارزونتر باشه و لی خیلی هم الاف نشم.

Pearson
June 22nd, 2011, 09:20 PM
دوستان واسه رفتن به فرایبورگ ( ایران نزدیک مشهد هستم) چه مسیری و ایرلاینیو پیشنهاد میکنید؟
مسلما ارزونتر باشه و لی خیلی هم الاف نشم.

با توجه به اینکه از فرودگاه مشهد می خواهید استفاده نمایید
با قطری مشهد - دوحه - اشتوتگارت

و یا با تورکیش
مشهد - استانبول - اشتوتگارت

apply88
June 22nd, 2011, 09:50 PM
با توجه به اینکه از فرودگاه مشهد می خواهید استفاده نمایید
با قطری مشهد - دوحه - اشتوتگارت

و یا با تورکیش
مشهد - استانبول - اشتوتگارت

ممنون دوست عزیز

این ایرلاین بلیط قطار هم داره؟
قیمت بلیط قطار اونجا چقدره؟
ارزش داره واسش ایران ایر بگیرم؟
گیت رو تو امام خمینی کی میبندن؟ چون میتونم از مشهد طوری بیام که 3 مهرآباد باشم و 9 هم از امام به فرانکفورت پروازه.

Pearson
June 22nd, 2011, 10:27 PM
ممنون دوست عزیز

این ایرلاین بلیط قطار هم داره؟
قیمت بلیط قطار اونجا چقدره؟
ارزش داره واسش ایران ایر بگیرم؟
گیت رو تو امام خمینی کی میبندن؟ چون میتونم از مشهد طوری بیام که 3 مهرآباد باشم و 9 هم از امام به فرانکفورت پروازه.

فقط با ایران ار و یا ماهان شما می توانید بلیط مجانی قطار دریافت نمایید
بلیط قطار بر اساس مسافتی که مسافرت می نمایید محاسبه می شود
با توجه به اینکه باید از فرودگاه مهرآباد استفاده کنید و خودتان را به فرودگاه امام برسونید به نظر من ارزشش را ندارد. همینطوری این مسافت 100 هزار تومان براتون آب می خورد.
کانتر پرواز معمولا یک ساعت زودتر از ساعت پرواز بسته می شود.

oranus
June 25th, 2011, 02:27 PM
من دوتا گزینه داشتم واسه انتخاب یا ایران ایر یا ترکیش، واسه تاریخی که بلیط میخواستم جفتشونم پرواز داشتن،ایران ایر حدودا 520 هزار تومن میشد و ترکیش هم 840 هزار تومن،هردوشون میزان بار مجازشون 30 کیلو بود،ایران ایر مستقیما از تهران میره هامبورگ اما تورکیش چند ساعتی تو استامبول توقف داره..از اونجایی که بنده تبریزی هستم و ترکیش هم از همینجا پرواز داره و من اگه میخواستم برم تهران خرجمون بیشتر از 300 هزار تومن میشد و کلی الافی و اینا داشت...تصمیم گرفتم با ترکیش برم و بلیطشم گرفتم، فقط کسایی که میخوان بلیط بگیرن یکم زودتر اقدام کنن که مکمنه یه وقت اکونومی گیرشون نیاد! :دی
من چون جواب ویزام مشخص نشده بود (امروز تماس گرفتن که موافقت شده!) بلیط رو برام صادر کردن اما گفتن وقتی ویزاتو گرفتی هرچه سریعتر یه کپی ازش برامون بیار! چون یک طرفه اش بلیطم و باید ویزام دانشجویی باشه! :)
این جریان بلیط رو جدی بگیرین!

موفق باشین دوستان!

من هم از تبریز می خوام برم و ترجیح می دم با ترکیش برم. چون مقصدم نزدیک نورنبرگ هست و هیچ پرواز دیگه ای از ایران اونجا نمیره و قبلا هم ترکیش رو امتحان کردم؛ هواپیمای تر و تمیزی داره و خدمه پرواز هم خیلی بهت میرسن.
اما یک سوالی: مگه بدون ویزا بلیط صادر می کنن؟ قبلا اگر ویزا نداشتی فقط میتونستی بلیط رزرو کنی که نهایتا 2 هفته اعتبار داشت. شما بدون ویزا براتون بلیط صادر کردن؟

سوال دیگه هم اینکه شما پرواز مستقیم از تبریز به هامبورگ گرفتین؟

omid88
June 25th, 2011, 03:12 PM
سلام
دوستان من میخوام بلیط از ترکیش رزرو کنم ولی از طریق سایت امکان پذیر نیست..یکی از دوستان تو همین تاپیک فکر کنم آقا محسن گفتن که اینترنتی رزرو کردن بعد رفتن حضوری خریدن..چه جوری اینترنتی رزرو کردن؟چون من هرکاری میکنم وارد صفحه پرداخت میشه واسه خرید..ولی رزرو نداره...
ممنون

m0h3n
June 25th, 2011, 05:50 PM
سلام
دوستان من میخوام بلیط از ترکیش رزرو کنم ولی از طریق سایت امکان پذیر نیست..یکی از دوستان تو همین تاپیک فکر کنم آقا محسن گفتن که اینترنتی رزرو کردن بعد رفتن حضوری خریدن..چه جوری اینترنتی رزرو کردن؟چون من هرکاری میکنم وارد صفحه پرداخت میشه واسه خرید..ولی رزرو نداره...
ممنون

شما در مرحله آخر که Payment هست چه اطلاعاتی دریافت می کنید ؟ Reservation Tab رو می تونید ببینید ؟

omid88
June 25th, 2011, 06:03 PM
شما در مرحله آخر که Payment هست چه اطلاعاتی دریافت می کنید ؟ Reservation Tab رو می تونید ببینید ؟
سلام
نکته جالب اینه که بعد از وارد کردن مشخصاتم و زدن دکمه تایید به مدت چند ثانیه reservation Tab میاد و بعدش از بین میره! و فقط همون payment میمونه..تو همون چند ثانیه هم دکمه reservation رو میزنم فایده نداره
تلفون دفترشون هم قسمت رزروش همش اشغاله
فکر کنم حضوری باید رزرو کنم

aaydaa
June 25th, 2011, 06:05 PM
من هم از تبریز می خوام برم و ترجیح می دم با ترکیش برم. چون مقصدم نزدیک نورنبرگ هست و هیچ پرواز دیگه ای از ایران اونجا نمیره و قبلا هم ترکیش رو امتحان کردم؛ هواپیمای تر و تمیزی داره و خدمه پرواز هم خیلی بهت میرسن. اما خلبان هاش ترکی میرونن و فرودشون با سقوط فرقی نداره...

اما یک سوالی: مگه بدون ویزا بلیط صادر می کنن؟ قبلا اگر ویزا نداشتی فقط میتونستی بلیط رزرو کنی که نهایتا 2 هفته اعتبار داشت. شما بدون ویزا براتون بلیط صادر کردن؟

سوال دیگه هم اینکه شما پرواز مستقیم از تبریز به هامبورگ گرفتین؟

برا من که صادر کردن!فقط بهم گفتن همین که ویزات دستت رسید یه کپی ازش بگیر بیار برامون تا ما وارد سیستم کنیم وگرنه وقتی بخوای سوار هواپیما بشی نمیذارن!
پرواز مستقیم که ندارن!از اینجا میره استانبول و دوساعت توقف داره و از اونجا میره هامبورگ،تو استانبول هم کاری جز منتظر بودن نداریم و طبق گفته آژانسی که ازش بلیط گرفتم کارت پرواز دومی هم تو فرودگاه تبریز صادر میشه..نمیدونم دیگه درسته یا نه :)

oranus
June 26th, 2011, 11:04 AM
برا من که صادر کردن!فقط بهم گفتن همین که ویزات دستت رسید یه کپی ازش بگیر بیار برامون تا ما وارد سیستم کنیم وگرنه وقتی بخوای سوار هواپیما بشی نمیذارن!
پرواز مستقیم که ندارن!از اینجا میره استانبول و دوساعت توقف داره و از اونجا میره هامبورگ،تو استانبول هم کاری جز منتظر بودن نداریم و طبق گفته آژانسی که ازش بلیط گرفتم کارت پرواز دومی هم تو فرودگاه تبریز صادر میشه..نمیدونم دیگه درسته یا نه :)

درسته، هر دو کارت پرواز رو کانتر اولی که بلیط رو ارایه می کنید می دن و بارتون رو هم اتیکت ترانزیت میزنن.

دو ساعت زمان خیلی کمی هست و یک ساعت اش به پیدا کردن گیت ورودی پرواز بعدی و گذشتن از بازرسی ها میگذره.

من برای نومبرگ دیدم 5 ساعت بین دو پرواز گپ هست.

ممنون و سفرتون بخیر...

m0h3n
June 27th, 2011, 05:33 AM
سلام آقا محسن.
خوبی عزیز. آقا یه سوال داشتم. ببینید من این روزا میخوام بلیط رزرو کنم. میخواستم از تجربه دوستان استفاده کنم تا بهترین انتخاب رو بکنم. محسن جان اون طور که من فهمیدم شما واسه رفتن از ترکیش استفاده کردی دیگه؟ میخواستم بدونم که کلا چه طور بود؟ خوب بودش؟ آیا بلیط مجانی قطار روش هستش. آخه یه سری تاریخش رو که دیدم قیمت بلیطش ۳۶۵$ بودش که نسبت به جاهای دیگه کمتر هستش.
این مدت ایران اومدی شما؟ از چه شرکتی استفاده کردی؟
کلا چیو پیشنهاد میکنی؟ آیا همین ترکیش خوبه؟
خیلی خیلی ممنون ازت محسن جان
موفق باشید

این پیام خصوصی رو من از یکی از کاربران دریافت کردم که اینجا جواب میدم تا شاید برای بقیه دوستان هم مفید باشه !
این پست (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?14424-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%B7-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2-%D9%88-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86&p=352882&viewfull=1#post352882) رو مطالعه کنید...

بلیط قطار نداشت ... اگر میخواید با ایرلاین های ایران بیاید، من میتونم این نکته رو بگم که دوستان اکثرا از ماهان استفاده می کنند تا ایران ایر (به شخصه از ایران ایر استفاده نمی کنم !!!)

موفق باشید

mamal_amricai
June 27th, 2011, 02:05 PM
سلام دوستان
من برای اواخر Sep برای Dresden میخوام بلیط بگیرم با توجه به اینکه پرواز مستقیم نداره سه تا گزینه دارم:
1. با پرواز ایران ایر برم فرانکفورت و از اونجا با بلیط قطاری که ایران ایر داره برم دزسدن
2. با ترکیش300$ که بلیطش ارزونتر از ایران ایر در میاد برم و اونجا خودم قطار بگیرم و برم
3. با پرواز bmi که 560$ هست برم درسدن منتها با یه ترانزیت توی لندن
لطفا راهنمایی کنین که کدوم بهتره و همچنین آیا راه دیگه ای هم هست
مرسی

Pearson
June 27th, 2011, 02:08 PM
سلام دوستان
من برای اواخر Sep برای Dresden میخوام بلیط بگیرم با توجه به اینکه پرواز مستقیم نداره سه تا گزینه دارم:
1. با پرواز ایران ایر برم فرانکفورت و از اونجا با بلیط قطاری که ایران ایر داره برم دزسدن
2. با ترکیش300$ که بلیطش ارزونتر از ایران ایر در میاد برم و اونجا خودم قطار بگیرم و برم
مرسی
گزینه 3 به دلیل نیاز به روادید غیر ممکن می باشد

maysam1984
June 27th, 2011, 07:33 PM
من برا مونیخ چک کردم یکی از بهترین گزینه ها آلیتالیاست.
تهران رم مونیخه.

oranus
June 28th, 2011, 03:41 PM
خونه دار و بچه دار زنبیل و بردار و بیار....

ترکیش بلیط صادر می کنه و تغییر تاریخ و یا حتی کنسلی کامل اش هیچ جریمی ای نداره و پول شما رو کامل پس می دن!

قیمت اش از ایران ایر گرون تر هست و بلیط قطار نمیده! اما به نظر من برای ما که ویزامون هنوز حاضر نشده، اینکه تغییر تاریخ و کنسلی اش جریمه نداره خیلی حسن بزرگی هست!

ضمنا برای اکثر شهرهای آلمان هم پرواز داره:

برلین - کلن - دوسلدورف - فرانکفورت - هامبورگ - هانوفر - مونیخ - نومبرگ - اشتوتگارت

و از اکثر شهرهای ایران : مشهد - شیراز - تبریز - تهران

omid88
June 28th, 2011, 03:45 PM

ترکیش بلیط صادر می کنه و تغییر تاریخ و یا حتی کنسلی کامل اش هیچ جریمی ای نداره و پول شما رو کامل پس می دن!

قیمت اش از ایران ایر گرون تر هست و بلیط قطار نمیده! اما به نظر من برای ما که ویزامون هنوز حاضر نشده، اینکه تغییر تاریخ و کنسلی اش جریمه نداره خیلی حسن بزرگی هست!

ضمنا برای اکثر شهرهای آلمان هم پرواز داره.
سلام
تخفیف دانشجویی نمیده این ترکیش؟

oranus
June 28th, 2011, 03:47 PM
سلام دوستان
مرسی

ببخشید! این 300 دلار قیمت بلیط هست؟ چقدر ارزونه؟ مطمئنی همنقدر هست؟

من تبریز- نورنبرگ گرفتم 895 هزار تومن!

omid88
June 28th, 2011, 03:58 PM
ببخشید! این 300 دلار قیمت بلیط هست؟ چقدر ارزونه؟ مطمئنی همنقدر هست؟

من تبریز- نورنبرگ گرفتم 895 هزار تومن!
400 دلار هست حدودا
که فقط از تهران به فرانکفورته

oranus
July 2nd, 2011, 05:35 PM
400 دلار هست حدودا
که فقط از تهران به فرانکفورته

بابا این نرخها رو شما از کجا دارین؟

میشه یکم دقیق تر و موثق تر اطلاعات بدید؟ چه هواپیمایی منظورتون هست؟

ترکیش رو که توی سایتش هم چک کنید 808 دلار هست.

omid88
July 2nd, 2011, 05:42 PM

در یعضی رووز ها این نرخ هست,اونم فقط از تهران به فرانکفورت
آره ترکیش هست منبعش هم خود سایت ترکیشه!
وسطای سپتامبر رو چک کنید میبینید

m0h3n
July 2nd, 2011, 10:57 PM

این نرخ ها در پروازهای به اصطلاح Lowest Price (معمولا با رنگ جدا متمایز هست) منظور میشه که بدلایل خاصی، خود ایرلاین تصمیم می گیره چنین قیمت هایی رو در نظر بگیره (مثلا پروازهای روزهای تعطیل و ....)
بهمین خاطر هست که مثلا شما ممکن هست یک پرواز Lowest Price در یک تاریخ n دلار باشه ولی همون پرواز برای روز بعد 2n باشه !

موفق باشید

razgolesorkh
July 4th, 2011, 01:20 PM

ضمنا برای اکثر شهرهای آلمان هم پرواز داره:

برلین - کلن - دوسلدورف - فرانکفورت - هامبورگ - هانوفر - مونیخ - نومبرگ - اشتوتگارت

و از اکثر شهرهای ایران : مشهد - شیراز - تبریز - تهران

من امروز که رفتم بلیط بگیرم گفت اگه ویزات نیاد و بخوای کنسل کنی 100 یورو باید جریمه بدی . واسه همین من فعلا دست نگه داشتم
از شیراز به کلن 1,000,000 تومان

Pearson
July 4th, 2011, 02:35 PM
من امروز که رفتم بلیط بگیرم گفت اگه ویزات نیاد و بخوای کنسل کنی 100 یورو باید جریمه بدی . واسه همین من فعلا دست نگه داشتم

بلیطت رو بخر تاریخش رو بیانداز عقب اگر ویزات آماده نشد تا اون موقع

oranus
July 5th, 2011, 10:02 AM

به من که گفت این کلاس توی این تاریخ هیچ جریمه ای رو شامل نمیشه. شاید از تبریز اینجوری بوده. بالاخره ترک بودن یک حسنایی هم داره دیگه :)

ولی به نظر من برو بلیط رو بخر چون هرچی به تاریخ پرواز نزدیک تر میشی بلیط گرون تر میشه و ممکنه تفاوتش از 100 یورو هم بزنه بالاتر.

ضمن اینکه برابری یورو نسبت به ریال هم تغییر می کنه باز بلیطت گرونتر در میاد.

ptoreini
July 10th, 2011, 02:06 AM
من چند هفته قبل رفتم نمایندگی تورکیش گفت ارزونترین نزدیک 730 تومان از تهران به فرانکفورته! اومدم خونه و سایت خود ترکیش و که چک کردم، دیدم که دقیقا پرواز روز قبل از این تاریخی که به نمایندگی ترکیش گفته بودم 300 دلار ارزونتره!! خلاصه فرداش رفتم دوباره نمایندگی، تاربخ یک روز قبل تر و گفتم و بازم گفت ارزونترینمون 720!!!!! گفتم مطمئنین؟ همرو دیدین؟ آندولوجت نداره؟ توضیح دادم که تو سایت خود ترکیش بودش با 400$ ! بار دوم که چک کرد گفت آره هست و همونجا رزرو کردم! 2 روز بعد که رفتیم برای دوستم رزرو کنیم همون پرواز شده بود 470$

این و از این بابت گفتم که دوستان سایت هواپیمایی و خودشون چک کنین قشنگ می تونن آمار دربیارن و بهترین و انتخاب کنن، دوم اینکه هرچی زودتر بهتر:ی

soheil522
July 10th, 2011, 10:07 AM
من چند هفته قبل رفتم نمایندگی تورکیش گفت ارزونترین نزدیک 730 تومان از تهران به فرانکفورته! اومدم خونه و سایت خود ترکیش و که چک کردم، دیدم که دقیقا پرواز روز قبل از این تاریخی که به نمایندگی ترکیش گفته بودم 300 دلار ارزونتره!! خلاصه فرداش رفتم دوباره نمایندگی، تاربخ یک روز قبل تر و گفتم و بازم گفت ارزونترینمون 720!!!!! گفتم مطمئنین؟ همرو دیدین؟ آندولوجت نداره؟ توضیح دادم که تو سایت خود ترکیش بودش با 400$ ! بار دوم که چک کرد گفت آره هست و همونجا رزرو کردم! 2 روز بعد که رفتیم برای دوستم رزرو کنیم همون پرواز شده بود 470$

این و از این بابت گفتم که دوستان سایت هواپیمایی و خودشون چک کنین قشنگ می تونن آمار دربیارن و بهترین و انتخاب کنن، دوم اینکه هرچی زودتر بهتر:ی

سلام
من هم میخواستم بلیط anadolujet برای فرانکفورت بگیرم ولی از بار مجازشون مطمئن نیستم میشه بگید بار مجازی که توی بلیطتون نوشته شده چقدره؟

Porbar
July 12th, 2011, 03:11 PM
اگر کسی بتونه میزان بار مجاز پروازهای اکونومی شرکت های مختلف را اینجا با هم مقایسه بکنه کمک بزرگی کرده - به خصوص شرکت های ترکیش، آلیتالیا و امارات

یعنی برا هرکدام چند کیلو بار و چند کیلو داخل کابین مجازه و سخت گیری یا احیانا شرایط جریمه اضافه بارشون چطوره

مثلا من خواستم از آلیتالیا به خاطر قیمت مناسب ترش بلیط بگیرم ولی وقتی شنیدم فقط 20 کیلو بار مجازه براش به شک افتادم. نمی دونم آژانس چقد اطلاعات درست به من داده؟!

m0h3n
July 13th, 2011, 04:20 AM
سلام
من هم میخواستم بلیط anadolujet برای فرانکفورت بگیرم ولی از بار مجازشون مطمئن نیستم میشه بگید بار مجازی که توی بلیطتون نوشته شده چقدره؟

موقعی که من با این هواپیمایی اومدم بار مجاز 30 کیلو بود ولی مثلا اگر با دوستتون هستید مجاز هستید روی هم 60 کیلو تحویل بدید... این مورد رو از این جهت می گم که ممکنه بار یک نفر کمتر از 30 و نفر دیگه بیشتر از 30 باشه

موفق باشید

rf.ariyapour
July 17th, 2011, 03:16 PM
دوستان من رفتم واسه اواخر Sep بلیط ایران ایر رزرو کردم، اما بهم گفت چون ویزاتون ۳ ماهه هستش حتما باید ۲ طرفه بگیرید. ۲ طرفه به صرفه تر هستش اما اون طور که فهمیدم سر تحریم ها واسه برگشت به ایران ایر سوخت نمیدن و به همین خاطر باید جاهای مختلف بشینه. البته میشه بعدا بلیط برگشت رو Cancel کرد اما مثلا تو آلمان بهمون یورو نمیدن و جریانات خودش رو داره که کم دردسر نیستش.
حالا میخواستم بدونم که دوستانی که از ایران ایر گرفتن به اونا هم گفتن که ۲ طرفه باید بگیرید؟ البته قبلا فکر کنم دوستان هم همین مشکل رو داشتن اما بهشون بلیط یه طرفه دادن!!! دوستان به نظرتون بهترین کار چیه؟ آیا میتونم از همین ایران ایر یه طرفه بگیرم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید
موفق باشید

Pearson
July 17th, 2011, 03:19 PM
دوستان من رفتم واسه اواخر Sep بلیط ایران ایر رزرو کردم، اما بهم گفت چون ویزاتون ۳ ماهه هستش حتما باید ۲ طرفه بگیرید. ۲ طرفه به صرفه تر هستش اما اون طور که فهمیدم سر تحریم ها واسه برگشت به ایران ایر سوخت نمیدن و به همین خاطر باید جاهای مختلف بشینه. البته میشه بعدا بلیط برگشت رو Cancel کرد اما مثلا تو آلمان بهمون یورو نمیدن و جریانات خودش رو داره که کم دردسر نیستش.
حالا میخواستم بدونم که دوستانی که از ایران ایر گرفتن به اونا هم گفتن که ۲ طرفه باید بگیرید؟ البته قبلا فکر کنم دوستان هم همین مشکل رو داشتن اما بهشون بلیط یه طرفه دادن!!! دوستان به نظرتون بهترین کار چیه؟ آیا میتونم از همین ایران ایر یه طرفه بگیرم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید
موفق باشید

بهترین کار این هست که بلیط تان رو از آژانس هایی تهیه نمایید که به بلیط برگشت گیر نمی دهند

rf.ariyapour
July 17th, 2011, 05:34 PM
بهترین کار این هست که بلیط تان رو از آژانس هایی تهیه نمایید که به بلیط برگشت گیر نمی دهند

eeeeeeee
چون من رفتم خود شرکت ایران ایر تو خیابون ویلا و اونجا رزرو کردم. یعنی برم آژانس های هوایی رزرو کنم گیر نمیدن؟ بعد اونوقت واسم مشکلی پیش نمیاد؟ که مثلا یه وقت تو فرودگاه گیر بدن که چرا دو طرفه نیست؟
الان من چی کار میتونم بکنم، چون بلیطم رو رزرو کردم. میتونم برم رزروم رو Cancel کنم و بعد برم این آژانس های هوایی دوباره رزرو کنم. اینجوری اسمم تو سیستمشون نمیره و مشکلی پیش نمیاد؟ یا اینکه برم یه آژانس هوایی بگم من واسه فلان تاریخ دو طرفه رزرو کردم، اگه میشه اونو برام یه طرفه کنید؟
ممنون میشم راهنماییم کنی Pearson عزیز.
موفق باشید

Pearson
July 17th, 2011, 05:57 PM
eeeeeeee
چون من رفتم خود شرکت ایران ایر تو خیابون ویلا و اونجا رزرو کردم. یعنی برم آژانس های هوایی رزرو کنم گیر نمیدن؟ بعد اونوقت واسم مشکلی پیش نمیاد؟ که مثلا یه وقت تو فرودگاه گیر بدن که چرا دو طرفه نیست؟
الان من چی کار میتونم بکنم، چون بلیطم رو رزرو کردم. میتونم برم رزروم رو Cancel کنم و بعد برم این آژانس های هوایی دوباره رزرو کنم. اینجوری اسمم تو سیستمشون نمیره و مشکلی پیش نمیاد؟ یا اینکه برم یه آژانس هوایی بگم من واسه فلان تاریخ دو طرفه رزرو کردم، اگه میشه اونو برام یه طرفه کنید؟
ممنون میشم راهنماییم کنی Pearson عزیز.
موفق باشید

هیچ وقت روی یک ایرلاینز دو تا رزرو نگیرد. بله می تونید اون رزرو رو کنسل کنید و از یک آژانس رزرو دیگری بگیرید. مشکل نیست.
آژانس ها نمی تونند رزروی رو که ایران ار براتون گرفته رو ویرایشش کنند.

rf.ariyapour
July 17th, 2011, 11:40 PM
هیچ وقت روی یک ایرلاینز دو تا رزرو نگیرد. بله می تونید اون رزرو رو کنسل کنید و از یک آژانس رزرو دیگری بگیرید. مشکل نیست.
آژانس ها نمی تونند رزروی رو که ایران ار براتون گرفته رو ویرایشش کنند.
ممنون Pearson عزیز. بسیار کمک کردید.
آقا من احتمالا همین روزا برم این رزروم رو Cancel کنم. خودم یه هواپیمایی آشنا دارم، میرم پیش اونا که احتمالا مشکلم حل بشه. درضمن یه سوال. اگه گفتن که ممکنه برات مشکل پیش بیاد بگم که به ویزای دانشجویی بلیط یه طرفه میدن؟
ممنون از کمکتون
موفق باشید

mohsen_fateh
July 19th, 2011, 10:02 AM
سلام
من واسه اواخر semptember واسه Dresden می خوام برم
اما اصلا تو اینترنت جز Turkisch Airline چیزی بدرد بخور گیرم نیومد
در مورد ماهان و ایران ایر کسی اطلاع قیمت داره
من واسه 25/09/2011 به فرانکفورت یدا کردم 334 دلار
نزدیک ترین شهر واسم برلین بود اما گرونتر بود فکر کنم 500 دلار
ارزش رو دارم بهه فرانکفورت؟
در مورد هواپیما های ایرانی هم بگین اگه میشه
قیمت های ترکیش عوض میشه اگه دیر تر برم؟
جالب اینه که هم میشه تاریخ عوض کرد هم کنسل بدون کم کردن پول اما فکر کنم به شرطی که اینترنتی خرید کنین
من که نتونستم رزرو کنم چون گفت باید واریز بشه
اگه راه حل خوبی دارین کمک کنین
ممنون

Pearson
July 19th, 2011, 10:55 AM
ممنون Pearson عزیز. بسیار کمک کردید.
آقا من احتمالا همین روزا برم این رزروم رو Cancel کنم. خودم یه هواپیمایی آشنا دارم، میرم پیش اونا که احتمالا مشکلم حل بشه. درضمن یه سوال. اگه گفتن که ممکنه برات مشکل پیش بیاد بگم که به ویزای دانشجویی بلیط یه طرفه میدن؟
ممنون از کمکتون
موفق باشید

بله همین رو بگویید. دانشجویان از داشتن بلیط دو طرفه معاف هستند

rf.ariyapour
July 19th, 2011, 06:58 PM
بله همین رو بگویید. دانشجویان از داشتن بلیط دو طرفه معاف هستند
دوست عزیز من رفتم همون دفتر ایران ایر گفتم که فلان روز اومدم برای رزرو و دو طرفه رزرو کردم، حالا میخوام یه طرفش کنم. برام انجام داد و مشکلی پیش نیومد. قیمت هم شد ۵۱۵ تومن. قبلا فکر کنم قیمت داشتم ۶۵۰ تومن، اما نمیدونم چی شد که ۵۱۵ تومن شد.
موفق باشید

raheleh
July 19th, 2011, 07:12 PM
سلام دوستان
آيا از ايران پرواز مستقيم به برلين هست؟ اگه نيست شما چه پروازي رو پيشنهاد مي كنيد؟

rf.ariyapour
July 22nd, 2011, 12:41 PM
دوستان یه سوالی داشتم. من که رفتم واسه رزرو بلیط تا 14 مرداد یا 5 August گفته که باید بیاید واسه پرداخت پول بلیط. میخواستم بدونم که این تاریخ قابل تمدید هستش؟
موفق باشید

Pearson
July 22nd, 2011, 01:55 PM
سلام دوستان
آيا از ايران پرواز مستقيم به برلين هست؟ اگه نيست شما چه پروازي رو پيشنهاد مي كنيد؟

خیر نیست. تورکیش و یا لوفت هانزا

babakgh
July 22nd, 2011, 02:51 PM
سلام دوستان

پرواز مستقیم نیست . با ترکیش 900 - 950 میشه(2-3 ساعت توقف در استانبول) ، با قطر هم همین حدود(توقف در دوحه) با ایران ایر هم میتونید برای هامبورگ بگیرید و یک بلیط قطار مجانی(2.5 ساعت قطار). ایران ایر از همه ارزان تر است. فکر کنم 100 تومن ارزونتر بشه.

oranus
July 24th, 2011, 12:30 PM
بچه Pegasus هم از تهران به مونیخ و دوسلدورف و اشتوتکارد پرواز داره. قیمتش حدود 700 تا 750 هست.

flypgs.com

راستی یه چیزی: برگشت از اروپا به ایران خیلی خیلی ارزونتر از رفت هست. چرا؟

مثلا تهران مونیخ 650 دلار بود و لی مونیخ-تهران 235 دلار

نامردیه به خدا

oranus
July 24th, 2011, 12:53 PM
بلاروس هم پرواز داره از تهران به برلین و فرانکفورت:

تهران به فرانکفورتش مفت هست: 290 یورو...

http://booking.belavia.by

(http://booking.belavia.by/)

raheleh
July 24th, 2011, 10:13 PM
پرواز مستقیم نیست . با ترکیش 900 - 950 میشه(2-3 ساعت توقف در استانبول) ، با قطر هم همین حدود(توقف در دوحه) با ایران ایر هم میتونید برای هامبورگ بگیرید و یک بلیط قطار مجانی(2.5 ساعت قطار). ایران ایر از همه ارزان تر است. فکر کنم 100 تومن ارزونتر بشه.

ممنون از توضيحاتتون بليط مجاني رو بايد از دفتر ازانس بگیرم؟

a.mahdavi
July 24th, 2011, 10:37 PM
ممنون از توضيحاتتون بليط مجاني رو بايد از دفتر ازانس بگیرم؟
قدیم ها به همان بلیط هواپیما متصل بود(البته ایران ایر)

farnaz102
July 26th, 2011, 05:38 PM
من از ایران ایر برای هامبورگ رزرو کردم 515 هزار تومن ... به نظر شما واسه رفتن به برلین شرایط بهتری هست با توجه به این سه تا عامل : بار مجاز، پرواز مستقیم، قیمت

mohsen_fateh
July 26th, 2011, 06:02 PM
سلام
من امروز رفتم دفتر Turkish Airline
واسه 25 آگوست یه قیمت خوب دیدم رزرو کردم 333 دلار
بهم گفت تا 16 آگوست بیا بخر وگرنه کنسلش می کنم
با تخفیف شد 288 تومان باید پذیرش رو نشونشون بدین
آدرس: روبروی پارک ملت برج سایه 02123546

farnaz102
July 26th, 2011, 06:24 PM
بار مجاز ترکیش چقدره؟

Parnia.b
July 27th, 2011, 03:57 PM
بار مجاز ترکیش چقدره؟
Economy تركيش 30 كيلو هستش. اما بازم تو پرينت رزرو مينويسه

omid88
July 27th, 2011, 04:23 PM
سلام
من امروز رفتم دفتر Turkish Airline
واسه 25 آگوست یه قیمت خوب دیدم رزرو کردم 333 دلار
بهم گفت تا 16 آگوست بیا بخر وگرنه کنسلش می کنم
با تخفیف شد 288 تومان باید پذیرش رو نشونشون بدین
آدرس: روبروی پارک ملت برج سایه 02123546
سلام
من بلیط رو خریدم ولی تخفیف نداد با اینکه گفتم ویزام دانشجویی هست..
الان برم پول تخفیف رو بر میگردونن؟
ممنون

omid88
August 3rd, 2011, 12:39 AM
سلام
دوستان بار مجاز ترکیش 30 کیلو هست(البته واسه من آندولا جت ترکیش هست)
کسی میدونه هر کیلو اضافه چه قدره قیمتش و اینکه علاوه بر اون 30 کیلو چند کیلو میشه تو کابین برد؟
ممنون

razgolesorkh
August 4th, 2011, 03:35 AM
کسی میدونه هر کیلو اضافه چه قدره قیمتش

29500 تومان

sorahi
August 4th, 2011, 10:40 PM
سلام به همگی
تا حالا کسی از ترکیش تخفیف 25% دانشجویی رو گرفته ؟

soroush_M
August 5th, 2011, 01:03 AM
سلام دوستان
من سفارت مصاحبه داشتم گفت ویزات برای 20 سپتامبر صادر میشه و من باید 26 سپتامبر ثبت نام کنم
الان یک بلیط یک طرفه 21 sep به فرانکفورت رزرو کردم، آیا باید دوطرفه بگیرم؟؟همه آژانس ها میگن باید دو طرفه باشه؟؟؟؟ ماجرا چیست؟

دوم اینکه آیا امکانش هست سفارت زودتر از 20 sep به من ویزا بده؟

rf.ariyapour
August 5th, 2011, 01:31 AM
سلام دوستان
من سفارت مصاحبه داشتم گفت ویزات برای 20 سپتامبر صادر میشه و من باید 26 سپتامبر ثبت نام کنم
الان یک بلیط یک طرفه 21 sep به فرانکفورت رزرو کردم، آیا باید دوطرفه بگیرم؟؟همه آژانس ها میگن باید دو طرفه باشه؟؟؟؟ ماجرا چیست؟

دوم اینکه آیا امکانش هست سفارت زودتر از 20 sep به من ویزا بده؟

دوست عزیز
من هم رفتم دفتر ایران ایر اولش همین حرفو زدن و گفتن که باید دو طرفه بگیرید. شما بگید که نوع ویزای من نوع D هستش، معمولا خودشون میفهمن و دیگه حله.
واسه من که مشکلی نبود و به راحتی بلیط رو خریدم، در ضمن اون طور که دوستان گفتن و تجربه دوستان اخیرا بوده به دانشجو ها سر این مساله گیر نمید مثلا تو فرودگاه که چرا بلیطت یه طرفه هستش.
موفق باشید

eli_e
August 8th, 2011, 12:24 PM
قیمت ها به دوسلدوف ماهان حدودا ششصد و خورده ای بود و ترکیش حدودا 800
با خوندن پست های بچه ها تو همین تاپیک تونستم یه قیمت تقریبا باور نکردنی برای 29 سپتامبر رزرو کنم. با همون ترکیش... 288 هزار تومن!!!!!
قضیه همون اندلوجت و اینا بود. به بچه ها توصیه می کنم حتما قبل رزرو یه سری به سایت خود ترکیش بزنن... هر آژانس هواپیمایی زنگ زدم هر چی می گفتم این تاریخ یه قیمت پایین داره قبول نمی کردن. به پیشنهاد یکی از بچه ها که تو همین تاپیک نوشته بود رفتم دفتر مرکزی خود ترکیش ایر لاین تو برج سایه و رزروش کردم. قیمتش سیصد و خورده ای بود که با تخفیف دانشجویی شد 288 ;)

omid88
August 8th, 2011, 01:48 PM
با خوندن پست های بچه ها تو همین تاپیک تونستم یه قیمت تقریبا باور نکردنی برای 29 سپتامبر رزرو کنم. با همون ترکیش... 288 هزار تومن!!!!!
قضیه همون اندلوجت و اینا بود. به بچه ها توصیه می کنم حتما قبل رزرو یه سری به سایت خود ترکیش بزنن... هر آژانس هواپیمایی زنگ زدم هر چی می گفتم این تاریخ یه قیمت پایین داره قبول نمی کردن. به پیشنهاد یکی از بچه ها که تو همین تاپیک نوشته بود رفتم دفتر مرکزی خود ترکیش ایر لاین تو برج سایه و رزروش کردم. قیمتش سیصد و خورده ای بود که با تخفیف دانشجویی شد 288 ;)
من بلیط رو خریدم از ترکیش ولی تخفیف نگرفتم(یعنی من نمیدونستم اونا هم چیزی نگفتن)
کسی میدونه اگه الان برم اون 25 درصد رو بهم پس میدن یا نه؟

eli_e
August 9th, 2011, 10:17 AM
من بلیط رو خریدم از ترکیش ولی تخفیف نگرفتم(یعنی من نمیدونستم اونا هم چیزی نگفتن)
به من که خود خانومه گفت... ولی رفتنش ضرر نداره برو یه سر بزن شاید تونستی پولتو پس بگیری

omid88
August 9th, 2011, 12:35 PM
جواب سوال خودم:
زنگ زدم گفتن بیا بهت پس میدیم:دی

m0h3n
August 10th, 2011, 12:46 AM
سلام
دوستان بار مجاز ترکیش 30 کیلو هست(البته واسه من آندولا جت ترکیش هست)
کسی میدونه هر کیلو اضافه چه قدره قیمتش و اینکه علاوه بر اون 30 کیلو چند کیلو میشه تو کابین برد؟
ممنون

هر کیلو اضافه رو الان خاطرم نیست ضمن اینکه بهتر هست که از آژانس سوال کنید.
من با خودم یه کوله و کیف لپ تاپ و پکیج کت و شلوارم :) رو داخل کابین بردم.
همچنین این پست (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?14424-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%B7-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2-%D9%88-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86&p=466859&viewfull=1#post466859) رو مطالعه کنید.

موفق باشید

saeid_plove
August 10th, 2011, 02:57 PM
من می خوام از ایران ایر بلیط رزرو کنم. یه چندتا سوال داشتم.

1- موقع رزرو باید پول بدیم؟
2- تا چند وقت رزرو رو میشه نگه داشت؟
3-بعد از گرفتن بلیط اگه کنسل کنیم باید جریمه بدیم؟
4- میشه بعد از گرفتن بلیط تاریخشو عوض کرد؟ بابت تعویض تاریخ پول میگیرن؟

Pearson
August 10th, 2011, 03:05 PM
من می خوام از ایران ایر بلیط رزرو کنم. یه چندتا سوال داشتم.

1- موقع رزرو باید پول بدیم؟
2- تا چند وقت رزرو رو میشه نگه داشت؟
3-بعد از گرفتن بلیط اگه کنسل کنیم باید جریمه بدیم؟
4- میشه بعد از گرفتن بلیط تاریخشو عوض کرد؟ بابت تعویض تاریخ پول میگیرن؟

1. خیر رزرو مجانی هست
2. بستگی به کلاس بلیط و نزدیکی به تاریخ پرواز دارد
3. توی اغلب کلاس ها بله
4. بله می شود. بستگی به کلاس پروازی دارد باز هم . ایران ار در بیشتر مواقع مجانی می باشد

qkapital
August 10th, 2011, 05:37 PM
من با رزرو بلیط تو سایت ترکیش ایر مشکل دارم، تو قسمت آنلاین سرویسز، میرم تو انلان تیکت، بعد از تعیین تاریخ و وارد کردن مشخصاتم میره تو قسمت پرداخت، باید چیکار کنم که فقط رزرو کنم بلیط رو؟

eli_e
August 10th, 2011, 06:04 PM
qkapital چند تا دیگه از بچه ها همین مشکلو داشتن. اگه تهران هستید بهترین راه اینه که برید خود دفتر مرکزیش خودشون حضورا براتون رزرو می کنن. اگه تهران نیستین هم کسی رو بفرستین بره اونجا چون اونطوری خیلی بهتره... حتی از قیمت های سایتشون هم پایینتر می تونید گیر بیارید.

qkapital
August 10th, 2011, 07:22 PM
ممنون، پس باید یه سر برم دفتر مرکزی. راجع به تخفیف دانشجویی چی؟ من احتمالا یکی دو روز قبل از پرواز بتونم ویزام رو بگیرم، اینجوری نمیتونم از تخفیف دانشجویی استفاده کنم؟

novin
August 10th, 2011, 07:46 PM
سلام
3 تا 6 نوامبر رو باید در آخن باشم. تاریخ مصاحبم 5 اکتبره. در مورد نوع پرواز و اینکه چه مدت قبل باید رزرو کنم راهنمایی می خوام.
ممنون

pouyamoghimian
August 10th, 2011, 10:37 PM
دوست عزیز
من هم رفتم دفتر ایران ایر اولش همین حرفو زدن و گفتن که باید دو طرفه بگیرید. شما بگید که نوع ویزای من نوع D هستش، معمولا خودشون میفهمن و دیگه حله.
واسه من که مشکلی نبود و به راحتی بلیط رو خریدم، در ضمن اون طور که دوستان گفتن و تجربه دوستان اخیرا بوده به دانشجو ها سر این مساله گیر نمید مثلا تو فرودگاه که چرا بلیطت یه طرفه هستش.
موفق باشید

میخواستم بپرسم که جریان بلیط یه طرفه چیه؟
منم ایران ایر 2 طرفه رزرو کردم... من شنیده بودم که ماها باید حتما 2 طرفه رزرو کنیم... بعد اینکه ویزای نوع D یعنی چی؟;)
بعد اینکه چجوری می شه تخفیف گرفت؟ نامه ادمیشنو ببرم یا اینکه وزارت علوم باید نامه بده؟
دمتون گرم

eli_e
August 11th, 2011, 08:43 AM
ممنون، پس باید یه سر برم دفتر مرکزی. راجع به تخفیف دانشجویی چی؟ من احتمالا یکی دو روز قبل از پرواز بتونم ویزام رو بگیرم، اینجوری نمیتونم از تخفیف دانشجویی استفاده کنم؟
اصلا احتیاجی به ویزا نیست... بگو دانشجویی داری می ری و نامه پذیرشت هم ببر. تخفیف دانشجویی بهت می دن.

eli_e
August 11th, 2011, 08:46 AM
سلام
3 تا 6 نوامبر رو باید در آخن باشم. تاریخ مصاحبم 5 اکتبره. در مورد نوع پرواز و اینکه چه مدت قبل باید رزرو کنم راهنمایی می خوام.
ممنون
هر چی زودتر بگیری بهتره چون پروازهای خوب ممکنه پر بشه. در مورد توع پرواز هم اصولا بچه ها از ایران ایر یا ترکیش یا ماهان استفاده می کنن. که تجربه ی من ثابت کرده ترکیش بهتر و مطمئن تره. فقط قیمت هاش بالاتره یه کم که اونم باید یه سر بزنی سایتش یه روزایی قیمتاش خیلی خیلی پایینتره که اونم به خاطر اینه که هواپیماش اندلوجته که تو پست های قبلی کاملا در موردش بحث شده.

eli_e
August 11th, 2011, 08:47 AM
میخواستم بپرسم که جریان بلیط یه طرفه چیه؟
منم ایران ایر 2 طرفه رزرو کردم... من شنیده بودم که ماها باید حتما 2 طرفه رزرو کنیم... بعد اینکه ویزای نوع D یعنی چی؟;)
بعد اینکه چجوری می شه تخفیف گرفت؟ نامه ادمیشنو ببرم یا اینکه وزارت علوم باید نامه بده؟
دمتون گرم
1. دو طرفه احتیاجی نیست بگیری چون دانشجویی یه طرفه بهت می دن.
2. ویزای نوع D نمی دونم چیه
3. نامه ادمیشنو ببری کافیه

oranus
August 11th, 2011, 09:24 AM
من هم برای تخفیف تماس گرفتم گفتن: تخفیف دانشجویی ترکیش 15% هست که با ویزای دانشجویی بهتون تعلق می گیره. اما شرط سنی زیر 27 سال داره. ( احتمالا سن بلوغ توی ترکیه است :) )

eli_e
August 11th, 2011, 10:03 AM
من هم برای تخفیف تماس گرفتم گفتن: تخفیف دانشجویی ترکیش 15% هست که با ویزای دانشجویی بهتون تعلق می گیره. اما شرط سنی زیر 27 سال داره. ( احتمالا سن بلوغ توی ترکیه است :) )
احتیاجی به ویزا نیست من خودم فقط با نامه پذیرشم از ترکیش تخفیف گرفتم.

moienyoosefian
August 11th, 2011, 11:22 AM
qkapital چند تا دیگه از بچه ها همین مشکلو داشتن. اگه تهران هستید بهترین راه اینه که برید خود دفتر مرکزیش خودشون حضورا براتون رزرو می کنن. اگه تهران نیستین هم کسی رو بفرستین بره اونجا چون اونطوری خیلی بهتره... حتی از قیمت های سایتشون هم پایینتر می تونید گیر بیارید.
سلام دوست من دفتر مرکزیش کجاست؟ ادرسشو به من هم بده

eli_e
August 11th, 2011, 11:32 AM
سلام دوست من دفتر مرکزیش کجاست؟ ادرسشو به من هم بده
روبروی پارک ملت. برج سایه. نامه پذیرشتون رو با خودتون ببرید.

omid88
August 12th, 2011, 01:41 AM
سلام
چون تاپیک خاصی نبود گفتم اینجا بپرسم.
من پروازم برای فرانکفورت هست..بعدش میخوام با قطار برم ارلانگن
کسی اطلاعاتی در مورد قطار داره مثلا اینکه بعد از نشستن هواپیما کجا باید رفت؟و اینکه بلیط قطار همیشه هست؟چون تو سایت ubahn نمیشد بدون کردیت کارد رزرو کرد.
کلا اگه نکته ای به نظرتون میرسه در مورد قطار گرفتن ممنون میشم بگین

Pearson
August 12th, 2011, 07:37 AM
سلام
چون تاپیک خاصی نبود گفتم اینجا بپرسم.
من پروازم برای فرانکفورت هست..بعدش میخوام با قطار برم ارلانگن
کسی اطلاعاتی در مورد قطار داره مثلا اینکه بعد از نشستن هواپیما کجا باید رفت؟و اینکه بلیط قطار همیشه هست؟چون تو سایت ubahn نمیشد بدون کردیت کارد رزرو کرد.
کلا اگه نکته ای به نظرتون میرسه در مورد قطار گرفتن ممنون میشم بگین
زیر فرودگاه های بزرگ آلمان همه ایستگاه قطار وجود دارد.
وقتی خودتان رو به ایستگاه قطار رسیدن به Help Desk مراجعه کنید و یک Plan برای شهر مورد نظرتون بگیرید. ممکنه ازتون بپرسه کی می خواهید سفر کنید که بگید الان.
بعد خود سیستم سریعترین مسیر رو بهتوت نشون میده. یک پرینت میده که توش ساعت حرکت، شماره سکو و ساعت رسیدن به مقصد رو نشون میده
ممکن است احتیاج باشه جایی دوباره قطارتون رو تعویض کنید که باز هم اون توی برنامه وجود دارد و توضیح داده شده.
ساعتتون رو تنظیم کنید احتیاجی نیست تابلو های شهر رو نگاه کنید، سر ساعتی که طبق برنامه نوشته به مقصد می رسید با توقف قطار بپرید پایین!
اگر با ایران ار یا ماهان سفر کنید که بلیط باهاش هست. بلیط قطار هم همیشه توی ایستگاه فروخته می شه. اگر آخر هفته به آلمان برسید می تونید Wochenende Ticket بخرید که هم ارزونتر هست و هم دو روز می تونید ازش استفاده کنید. این بلیط در سرتاسر آلمان معتبر هست.
نگران قطار هم نباشید هر ساعت 7 تا 8 تا قطار به شهرهای بزرگ از مسیرهای مختلف وجود دارد

novin
August 16th, 2011, 12:02 PM
من 5 اکتبر مصاحبه دارم. اگه الآن بلیطو رزرو کنم بعد 3 روز میگن بیا بخر. بخرم بلیطو؟ اونوقت اگه بهم ویزا ندن چی میشه؟ 3 تا 6 نوامبر باید آخن باشم. لطفا راهنماییم کنید:undecided:

Pearson
August 16th, 2011, 12:08 PM
من 5 اکتبر مصاحبه دارم. اگه الآن بلیطو رزرو کنم بعد 3 روز میگن بیا بخر. بخرم بلیطو؟ اونوقت اگه بهم ویزا ندن چی میشه؟ 3 تا 6 نوامبر باید آخن باشم. لطفا راهنماییم کنید:undecided:

شما با ایران ار به کلن بلیط بگیر اگر ویزات آماده نبود می تونی بدون جریمه تاریخ رفتت رو به عقب بیاندازید

Parnia.b
August 16th, 2011, 02:28 PM
دوستانی که بلیت ایران ایر گرفتن آیا بلیت مجانی قطار هم دریافت کردن؟ در این صورت، با این بلیت میشه به هر مسافتی که خواستیم بریم یا محدودیت داره استفاده از بلیت. مثلا واسه مسیرهای خاصیه هستش یا محدودیت نداره؟
مرسی

Pearson
August 16th, 2011, 02:31 PM
دوستانی که بلیت ایران ایر گرفتن آیا بلیت مجانی قطار هم دریافت کردن؟ در این صورت، با این بلیت میشه به هر مسافتی که خواستیم بریم یا محدودیت داره استفاده از بلیت. مثلا واسه مسیرهای خاصیه هستش یا محدودیت نداره؟
مرسی

هیچ محدودیتی نداره و به هر شهر آلمان که بخواهید می توانید مسافرت کنید. فقط باید بلیطتان ای تیکت نباشه و کاغذی باشه

novin
August 16th, 2011, 03:24 PM
ویزای من ممکنه کلا نیاد. اونوقت باید بلیطو کنسل کنم. حالا به نظرتون چه کنم؟:undecided: در ضمن من از مشهد باید برم. (مشهد --> آخن)(3 تا 6 نوامبر)(تاریخ مصاحبه: 5 اکتبر)
مرسی از راهنمایی هاتون

Bavarian
August 19th, 2011, 02:00 AM
سلام،

1) آنادولوجت فقط از تهرانه گویا درسته؟ یعنی من که از مشهد میخوام برم(بوخوم) اگر گیرم بیاد باز یه هزینه مشهد-تهران رو باید بدم! امروز نمایندگی ترکیش بودم قیمت واسه اواخر سپتامبر بهم داده 861 تومن !!! میگه اون تاریخ ها آنادولوجت هم نیست. و اینکه این نوع پروازو باید از تو خود سایت ترکیش پیدا کنم یا سایت آنادولوجت؟

2) امکانش هست من با ویزای دانشجویی در بدو ورودم به کشوری غیر آلمان برم؟ اینو ازون بابت میگم که اگر فرضا آنادولوجت واسه آلمان گیرم نیومد ببینم آنادولوجت به کشوری نزدیک آلمان هست یا نه بعد برم بوخوم. یا اینکه با آنادولوجت برم یه شهر دیگه ای تو آلمان بعد برم بوخوم(فرودگاه دوسلدورف یا کلن)؟ کلا میخوام بدونم میتونم مسیرمو به چند مسیر تقسیم کنم طوری که هزینه نهایی مناسب در بیاد؟

ممنون

m0h3n
August 19th, 2011, 02:25 AM
سلام،

1) آنادولوجت فقط از تهرانه گویا درسته؟ یعنی من که از مشهد میخوام برم(بوخوم) اگر گیرم بیاد باز یه هزینه مشهد-تهران رو باید بدم! امروز نمایندگی ترکیش بودم قیمت واسه اواخر سپتامبر بهم داده 861 تومن !!! میگه اون تاریخ ها آنادولوجت هم نیست. و اینکه این نوع پروازو باید از تو خود سایت ترکیش پیدا کنم یا سایت آنادولوجت؟

2) امکانش هست من با ویزای دانشجویی در بدو ورودم به کشوری غیر آلمان برم؟ اینو ازون بابت میگم که اگر فرضا آنادولوجت واسه آلمان گیرم نیومد ببینم آنادولوجت به کشوری نزدیک آلمان هست یا نه بعد برم بوخوم. یا اینکه با آنادولوجت برم یه شهر دیگه ای تو آلمان بعد برم بوخوم(فرودگاه دوسلدورف یا کلن)؟ کلا میخوام بدونم میتونم مسیرمو به چند مسیر تقسیم کنم طوری که هزینه نهایی مناسب در بیاد؟

ممنون

سلام،

1. از تو سایت خود ترکیش جستجو کنید. خیلی به حرف آژانس ها اعتماد نکنید.
2. پروازهای ترکیش همگی کانکشن هستند. یعنی اول میرید آنکارا یا استانبول بعد میرید مقصد. در ضمن هواپیمایی آنادلوجت تا جایی که خاطرم هست به تمام کشورهای اروپایی پرواز نداره . می تونید در وب سایتشون چک کنید

موفق باشید

Pearson
August 19th, 2011, 07:00 AM
سلام،

ممنون

آنادولوجت (http://en.wikipedia.org/wiki/Anadolujet) پارتنر تورکیش فقط توی مسیر تهران - آنکارا وجود دارد
برای بوخوم اگر قیمت بلیط براتون اهمیت دارد تشریف بیارید تهران با ماهان به دوسلدورف پرواز کنید . بلیط قطار مجانی هم روش می گیرید.
و یا تهران به کلن با ایران ار + بلیط

joseranking
August 20th, 2011, 02:08 PM
موقع رزرو هزينهاي دادين؟ برا برلين اواخر سپتامبر 751 دلاره ميشه تخفيف گرفت. من هنوز ويزا دانشجوييم نيومده برام رزرو مي كنن؟

joseranking
August 20th, 2011, 02:11 PM
اواخر sep نداره واسه برلين........

بلاروس هم پرواز داره از تهران به برلین و فرانکفورت:

تهران به فرانکفورتش مفت هست: 290 یورو...

http://booking.belavia.by

(http://booking.belavia.by/)

moienyoosefian
August 20th, 2011, 03:16 PM
اواخر sep نداره واسه برلين........
پروازهاش امنیت داره یا بدتر از ایرانه؟

Bavarian
August 20th, 2011, 09:42 PM
موقع رزرو هزينهاي دادين؟ برا برلين اواخر سپتامبر 751 دلاره ميشه تخفيف گرفت. من هنوز ويزا دانشجوييم نيومده برام رزرو مي كنن؟

موقع رزرو هزینه ای نداره. بهتون چند روزی وقت میده که ویزاتونو بیارین بعد واستون بلیط صادر میشه و برای رزرو نیازی به ویزا نیست. همون مهر درخواست ویزا تو پاسپورت کفایت میکنه. مثلا از من پرسید کی درخواست ویزا دادی، بعد یک ماه بهم وقت داد و گفت اگر تا اون موقع ویزات حاضر نشد بیا دوباره رزروتو تمدید کن.
موقع رزرو پاستونو ببرین. هم چنین پذیرشتونو.

Bavarian
August 20th, 2011, 10:03 PM
امروز نمایندگی ترکیش (مشهد)بودم

برای 29 سپتامبر تهران-دوسلدورف آنادولوجت با 20% تخفیف دانشجویی(شرایط: زیر 27 سال+ پذیرش دانشگاه) واسم رزرو کرد. 319 تومن.
آنادولوجت هفته ای دوبار پرواز داره، طبق گفته آفیسر نمایندگی.
به نظر من که بهترین گزینست.

raheleh
August 21st, 2011, 10:19 AM
سلام دوستان كسي ميدونه قضيه كارت دانشجويي جيه؟ ايا واقعا" با اين كارت ميتونيم براي خريد بليط تخفيف بكيريم؟ اكه كسي جيزي ميدونه لطفا" كمك كنه؟

mohmad0014
August 21st, 2011, 10:27 AM
سلام دوستان كسي ميدونه قضيه كارت دانشجويي جيه؟ ايا واقعا" با اين كارت ميتونيم براي خريد بليط تخفيف بكيريم؟ اكه كسي جيزي ميدونه لطفا" كمك كنه؟

چیزی که من می دونم اینکه اگر کسی در وزارت علوم پرونده داشته باشه و مدارکش هم به کنسولگری تو فرانکفورت بده می تونه سالی یه بار از بلیط رفت و برگشت ایران ایر تخفیف بگیره.

raheleh
August 21st, 2011, 10:54 AM
سلام 288 هزار تومن فقط براي رفت ديكه اره؟ من براي اول نوامبر از مشهد به برلين ميخوام\ جند روز بيش قيمت كرفتم تركيش بود يك ميليون و دويست هزار تومن\ فكر كنم قيمت رفت و بركشت رو كفته كه اينقدر كرون شده\ حالا به نظرتون من جه طوري ميتونم بليط مناسب گير بيارم؟ضمنن كارت دانشجويي بين المللي هم دارم\ لطفا" راهنماييم كنيد:confused:

xamax
August 21st, 2011, 11:22 AM
کی میدونه الان جریمه اضافه بار ایران ایر چقدره؟

a.mahdavi
August 21st, 2011, 11:44 AM
سلام 288 هزار تومن فقط براي رفت ديكه اره؟ من براي اول نوامبر از مشهد به برلين ميخوام\ جند روز بيش قيمت كرفتم تركيش بود يك ميليون و دويست هزار تومن\ فكر كنم قيمت رفت و بركشت رو كفته كه اينقدر كرون شده\ حالا به نظرتون من جه طوري ميتونم بليط مناسب گير بيارم؟ضمنن كارت دانشجويي بين المللي هم دارم\ لطفا" راهنماييم كنيد:confused:

دوست عزیز من امروز رزرو کردم :

1- اگر سن تا 27 سال باشه 20% تخفیف رو ترکیش میده.
2- بهشون بگید که با آندوجت میخوایید یا بقول خودشون از آنکارا. چون مثلا من قیمتی که سایت دیده بودم 407 دلار بود ولی اینا قیمت بالاتری میگفتند که وقتی توضیح دادم و چک کرد همون 407 رو رزرو کرد.
3- تو سایتش چند روز قبل و چند بعد از روزی که می خواهید برید رو چک کنید تا به اصلاح lowest Price ها رو گیر بیارید.
4- بهتره به دفتر مرکزی مراجعه کنید...
5- واسه تخفیف پاس و پذیرش رو می خواند.

saeid_plove
August 21st, 2011, 11:53 AM
کی میدونه الان جریمه اضافه بار ایران ایر چقدره؟

به من گفت کیلویی 16500

moienyoosefian
August 22nd, 2011, 11:19 AM
سلام دوستان یه سوال داشتم . فلای امارات هم به مقصد فرانکفورت پرواز داره؟ من تو سایتشون سرچ کردم اما نتیجه ای نگرفتم؟یه سوال دیگه ال ایتالیا امنیت پرواز خوبی داره؟

mehdinus
August 23rd, 2011, 07:04 PM
ماهان ارزونترين بليط به سمت دوسلدورف كه من ديدم 580 تومن بود ،درسته؟ تازه اينجور هم كه ميگن بليط قطار رايگان هم ميده؟
حالا سئوال من اينه كه براي استفاده از اين تسهيلات تخفيف براي ويزاي دانشجويي چكار بايد كرد؟
اين آقاي مقيسه توي وزارت علوم كه همش ميگه دفعه اول نميشه و از دفعات بعد كه نامه اشتغال به تحصيل بياريد ما نامه ميديم! داره ميفرسته دنبال نخود سيا؟ مگه ما كلا چندبار قراره بريم و بيايم كه اولش تسهيلات نميدن؟

saeid_plove
August 25th, 2011, 07:54 PM
این بلیط قطار که ایران ایر میده تیپش چیه؟ یعنی تو این سایت http://www.bahn.com/i/view/GBR/en/index.shtml یه مدل second class و مدل first class داره. این بلیط برای second class دیگه؟ اگه آره میشه یکم پول داد کردش first class ? اصلا این سایت درسته برای چک کردن؟؟ میشه رو برنامه حرکت قطاراش حساب باز کرد. این قطار ها اون ساعت که ما میرسیم پر نیستند یا رزرو نشدند؟

l0st_l0rd
August 25th, 2011, 08:25 PM
این بلیط قطار که ایران ایر میده تیپش چیه؟ یعنی تو این سایت http://www.bahn.com/i/view/GBR/en/index.shtml یه مدل second class و مدل first class داره. این بلیط برای second class دیگه؟ اگه آره میشه یکم پول داد کردش first class ? اصلا این سایت درسته برای چک کردن؟؟ میشه رو برنامه حرکت قطاراش حساب باز کرد. این قطار ها اون ساعت که ما میرسیم پر نیستند یا رزرو نشدند؟
نیومده first class سوار میشی آخر سال باید با شمس العماره جابجا شی ها :دی :D

Pearson
August 25th, 2011, 08:54 PM

معمولی یا second class
اگر بلیط لوفت هانزا فرست بگیرید می تونید قطار فرست کلاس هم سوار شوید قیمتش هم نا قابل 5.5 میلیون تومان هست.
نه قطار ها همیشه خالی هستند و جا دارند

especial
August 29th, 2011, 01:55 PM
سلام ببخشید من یه چیزایی راجع به تخفیف دانشجویی پروازای ترکیش دیدم. می خواستم بدونم از این تخفیفا برای شرکت ایران ایر یا ماهان هم وجود داره؟

sun_girl
August 29th, 2011, 02:16 PM
من برای 2 اکتیر مشهد-اشتوتگارت با قطر ایر رزرو کردم. واسه تخفیف دانشجویی که پرسیدم گفت اول که باید کارت دانشجویی داشته باشی. بعد بهش گفتم بچه ها با ویزا و نامه پذیرششون تونستن تخفیف بگیرن. بعد که خودش برام پرسید گفت اصلا قطر ایر تخفیف نداره . کسی تا حالا قطر ایر با تحفیف دانشجویی گرفته؟

l0st_l0rd
August 29th, 2011, 10:07 PM
سلام ببخشید من یه چیزایی راجع به تخفیف دانشجویی پروازای ترکیش دیدم. می خواستم بدونم از این تخفیفا برای شرکت ایران ایر یا ماهان هم وجود داره؟
ایران ار داره اما به دردسرش نمی ارزه بابا ! تو تاپیک در موردش بحث شده

especial
August 31st, 2011, 01:01 PM
دوستان نظرتون راجع به شرکت PEGASUS چیه؟ تهران-دوسلدورف 335 دلار. البته بار مجازش 20 کیلو. به ازای هر کیلو بار اضافه باید 2.9 دلار پرداخت کرد. به عبارتی برای 30 کیلو بار که برابر بشه با شرکتهای ترکیش و ایران ایر باید 29 دلار اضافه داد. در ضمن بسته به محل قرار گرفتن صندلی پرداختهای متفاوتی خواهید داشت که عبارتند از:
Middle seats: 11 دلار
Window seats: 14 دلار
Priority Seat: 21 دلار
Exit seats: 27 دلار
به عبارتی اگر بخواین 30 کیلو بار داشته باشین و صندلی کنار پنجره رو انتخاب کنید تهران-دوسلدورف در میاد 378 دلار.
در ضمن برای مونیخ و اشتوتگارت هم داره.
کسی میدونه این شرکت تخفیف دانشجویی داره یا نه؟ به طور کل نظرتون راجه به این شرکت چیه؟

especial
September 1st, 2011, 07:19 PM
چرا دو روزه کسی به این تاپیک سر نمیزنه؟! شایدم سر میزنن و اطلاعی راجع به سوال من ندارن.

eli_e
September 2nd, 2011, 02:22 PM
دوستان نظرتون راجع به شرکت PEGASUS چیه؟ تهران-دوسلدورف 335 دلار. البته بار مجازش 20 کیلو. به ازای هر کیلو بار اضافه باید 2.9 دلار پرداخت کرد. به عبارتی برای 30 کیلو بار که برابر بشه با شرکتهای ترکیش و ایران ایر باید 29 دلار اضافه داد. در ضمن بسته به محل قرار گرفتن صندلی پرداختهای متفاوتی خواهید داشت که عبارتند از:
به عبارتی اگر بخواین 30 کیلو بار داشته باشین و صندلی کنار پنجره رو انتخاب کنید تهران-دوسلدورف در میاد 378 دلار.
کسی میدونه این شرکت تخفیف دانشجویی داره یا نه؟ به طور کل نظرتون راجه به این شرکت چیه؟

چرا دو روزه کسی به این تاپیک سر نمیزنه؟! شایدم سر میزنن و اطلاعی راجع به سوال من ندارن.
سر می زنن همه ولی فکر نمی کنم کسی اطلاعی داشته باشه در این مورد... چون من توی تمام پست ها تاحالا چیزی در مورد این شرکت نشنیدم
چیزهایی که می گی خب به نظر خیلی خوب میاد هر چی باشه مسلما از پرواز های ایران ایر و ماهان امن تره قیمتش هم که خیلی خوبه. در مورد تخفیف دانشجویی هم از خودشون سوال بپرسید بهتره.
موفق باشید

oranus
September 2nd, 2011, 11:51 PM
تخفیف دانشجویی اش رو نمی دونم. ولی می دونم که بچه های سوئد خوراکشون این هواپیمایی پگاسوس هستش بخاطر ارزونیش... شاید از اونها بپرسی اطلاعاتشون بیشتر باشه...

shahab7
September 3rd, 2011, 11:26 AM
من 22 اگوست(31 مرداد) مصاحبه داشتم. ترجيحا بايد 7 مهر فرانكفورت باشم. اگه ويزام نياد نهايتا تا 23 مهر بايد اونجا باشم. به نظرتون بليطرزرو كنم از الان؟؟ كسي نظري داره؟ ممنون.

oranus
September 3rd, 2011, 12:07 PM
من 22 اگوست(31 مرداد) مصاحبه داشتم. ترجيحا بايد 7 مهر فرانكفورت باشم. اگه ويزام نياد نهايتا تا 23 مهر بايد اونجا باشم. به نظرتون بليطرزرو كنم از الان؟؟ كسي نظري داره؟ ممنون.

من که از ترکیش بلیط گرفتم گفت تغییر تاریخ و کنسلی برای این تاریخ (تاریخی که من گرفتم) جریمه نداره. شما هم برو دفتر هواپیمایی شاید جریمه نداشته باشه ... اگه دیدی اورته خوب بگیر!

Maschinenbau
September 3rd, 2011, 01:18 PM
من با امیریتس اومدم و راضی بودم. کلا پرواز با کلاسی بود و تاخیر هم نداشت و فرقش با ماهان فقط 30 هزار تومان بود. به نظرم 30 هزار تومان ارزشش رو داشت.

Iggy
September 5th, 2011, 01:04 AM
این آنادولوجت چه جور ایرلاینیه ؟
من کلا با هواپیما سوار شدن مشکل دارم ، کسی اگه میدونه راهنمایی کنه که چه جوریه این آنادولوجت؟ هواپیماهاش کوچیکه ؟ تکون زیاد میخوره ؟
من یه بلیط برای آنکارا گرفتم 2 ماه پیش که فکر میکردم ترکیش هستش ولی امروز فهمیدم که در اصل آنادولوجت هستش بلیطم. هفته دیگه هم تاریخشه . اگه ایرلاینه خوبی نیستش بگید که برم کنسل کنمش.

hamedy1986
September 5th, 2011, 02:32 AM
Personally I haven't flown with this airline but apparantly it operates Boeing 737-800 which is quite comparable to Airbus 310-300 operated by Mahan Air and in my experience both are comfortable planes for 5-6 hour flights (neitehr have in-flight entertainment and back-seat screens though). No plane would shake unless there are turbulances due to bad wethear condition. Besides, If you want to book a new flight for next week, you would probably have to pay double what you have already paid. So just relax and enjoy your final days in Iran. Have a safe flight
:)

این آنادولوجت چه جور ایرلاینیه ؟
من کلا با هواپیما سوار شدن مشکل دارم ، کسی اگه میدونه راهنمایی کنه که چه جوریه این آنادولوجت؟ هواپیماهاش کوچیکه ؟ تکون زیاد میخوره ؟
من یه بلیط برای آنکارا گرفتم 2 ماه پیش که فکر میکردم ترکیش هستش ولی امروز فهمیدم که در اصل آنادولوجت هستش بلیطم. هفته دیگه هم تاریخشه . اگه ایرلاینه خوبی نیستش بگید که برم کنسل کنمش.

zzzsss
September 9th, 2011, 05:01 PM
کسی می تونه راهنمایی کنه که بار مجاز لوفت هانزا چقدره؟ همچنین هزینه بار اضافی کیلویی چنده؟

raimand
September 12th, 2011, 01:53 PM
سلام دوستان
من با ترکیش ایرلاین رفتم
البته برای 29 اکتبر تا 29 نوامبر 2011
قیمت 890 تومان
بار مجاز هم فکر کنم 30 کیلو
تهران به برلین

especial
September 12th, 2011, 08:09 PM
سلام
منم ترکیش گرفتم برای ۱۰ اکتبر.
مشهد به برلین که ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه استامبول توقف داره.
قیمتش با تخفیف دانشجویی شد ۶۵۲ هزار تومان

Golnar
September 12th, 2011, 11:41 PM
سلام
منم ترکیش گرفتم برای ۱۰ اکتبر.
مشهد به برلین که ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه استامبول توقف داره.
قیمتش با تخفیف دانشجویی شد ۶۵۲ هزار تومان
مگه ویزاتون اومده؟ چه جوری تخفیف دانشجویی گرفتین؟

hamedy1986
September 13th, 2011, 03:42 AM
کسی می تونه راهنمایی کنه که بار مجاز لوفت هانزا چقدره؟ همچنین هزینه بار اضافی کیلویی چنده؟

Last Year Information: One Baggage- 20 kg
Excess: 20 Euros/kg

especial
September 13th, 2011, 12:32 PM
مگه ویزاتون اومده؟ چه جوری تخفیف دانشجویی گرفتین؟

نه
هنوز ویزام نیومده. اما بهم گفت: میتونی با اصل نامه پذیرش یا کپی تایید شده سفارت تخفیف بگیری که من اصلش رو داشتم. وقتی بلیط رو گرفتم گفت: وقتی ویزات اومد یه کپی واسه ما بیار.

Golnar
September 14th, 2011, 05:12 PM
نه
هنوز ویزام نیومده. اما بهم گفت: میتونی با اصل نامه پذیرش یا کپی تایید شده سفارت تخفیف بگیری که من اصلش رو داشتم. وقتی بلیط رو گرفتم گفت: وقتی ویزات اومد یه کپی واسه ما بیار.
چه خوب!
تخفیف دانشجویی چقدر بود؟ چند درصد؟

especial
September 14th, 2011, 10:03 PM
چه خوب!
تخفیف دانشجویی چقدر بود؟ چند درصد؟

تو سایت ترکیش قیمت این بلیط رو ۷۱۹ دلار زده بود اما نمیدونم اگه از دفتر ترکیش بخری در حالت کلی ارزونتر است یا نه. آخه به طور مثال ایران ایر قیمت تهران-هامبورگ رو تو سایتش زده ۶۱۰ هزار تومن در حالی که اگه خودت بری از دفاتر ایران ایر بخری ۴۸۵ هزار تومن میده. اگه دلار رو ۱۲۰۰ تومن حساب کنیم با اون قیمتی که من خریدم میشه ۲۵٪ تخفیف ولی اگه تاپیک رو کامل خونده باشید دوستان گفنتد ۱۵٪ تخفیف داره. بهتره زنگ بزنی از خود ترکیش بپرسی که چند درصد تخفیف میدند.
ضمنا اگه به شما تخفیف ندادند میتونی بری تخفیف رو بگیری. تو همین تاپیک خوندم که یکی از دوستان بعد از خرید بلیط دوباره رفته بود و تخفیف گرفته بود.

mehdinus
September 14th, 2011, 10:14 PM
نه هنوز ویزام نیومده. اما بهم گفت: میتونی با اصل نامه پذیرش یا کپی تایید شده سفارت تخفیف بگیری که من اصلش رو داشتم. وقتی بلیط رو گرفتم گفت: وقتی ویزات اومد یه کپی واسه ما بیار. من با كپي معمولي پذيرش رفتم و بليط رو 654 تومن داد بهم. گفت ويزاتو گرفتي بيار كه اطلاعاتش رو ثبت كنيم

Porbar
September 14th, 2011, 11:56 PM
تو سایت ترکیش قیمت این بلیط رو ۷۱۹ دلار زده بود اما نمیدونم اگه از دفتر ترکیش بخری در حالت کلی ارزونتر است یا نه. آخه به طور مثال ایران ایر قیمت تهران-هامبورگ رو تو سایتش زده ۶۱۰ هزار تومن در حالی که اگه خودت بری از دفاتر ایران ایر بخری ۴۸۵ هزار تومن میده. اگه دلار رو ۱۲۰۰ تومن حساب کنیم با اون قیمتی که من خریدم میشه ۲۵٪ تخفیف ولی اگه تاپیک رو کامل خونده باشید دوستان گفنتد ۱۵٪ تخفیف داره. بهتره زنگ بزنی از خود ترکیش بپرسی که چند درصد تخفیف میدند.
ضمنا اگه به شما تخفیف ندادند میتونی بری تخفیف رو بگیری. تو همین تاپیک خوندم که یکی از دوستان بعد از خرید بلیط دوباره رفته بود و تخفیف گرفته بود.

در باره ی بلیت از شرکت های هواپیمایی اگر نقدی به ریال از نمایندگی هاشون در ایران بلیت تهیه کنید، معادل ریالی قیمت اینترنشنال بلیت را به قیمت رسمی ارز حساب می کنند معمولا. خوشبختانه تا الان که اینجور بوده. یعنی به جای 1200 تومان حدود 1060 باید حساب کنید.

ShahdaD
September 17th, 2011, 05:50 PM
دوستان بهترین پرواز، برای هلیسنکی از ایران به نظرتون کجاست؟
من کاملا گیچ شدم یمرم ترکیش از 1100 دلار داره تا 2500، همشم economic هست، واسه قطر هم همین طوره.

seta_setayesh
September 18th, 2011, 04:15 PM
با سلام
ما 13 مهر مي خوايم بريم فرانكفورت
از اونجا مونيخ و برلين
شما فاصله ها رو مي دونيد
با قطار بريم يا پرواز هوايي بگيريم؟
اگه راهنماييم كنيد ممنون مي شم

Pearson
September 19th, 2011, 08:17 AM
با سلام
ما 13 مهر مي خوايم بريم فرانكفورت
از اونجا مونيخ و برلين
شما فاصله ها رو مي دونيد
با قطار بريم يا پرواز هوايي بگيريم؟
اگه راهنماييم كنيد ممنون مي شم

برای مونیخ و برلین بهتره از ایرلاینز های قطری و تورکیش استفاده نمایید که مستقیم به این دو شهر پرواز دارند

seta_setayesh
September 19th, 2011, 08:56 AM
سلام اير لاينش مهم نيست مي خوام بدونم فاصله هاش چه جوريه ! از فرانكفورت اول برم مونيخ يا برلين؟راستي برگشتمم از آمستردامه يعني از برلين يا مونيخ مي خوام برم آمستردام ،اگه كسي اطلاع داره و مي تونه بهم كمك كنه تو تصميم گيري واقعا ممنون مي شم.

saeid_plove
September 19th, 2011, 09:30 AM
سلام اير لاينش مهم نيست مي خوام بدونم فاصله هاش چه جوريه ! از فرانكفورت اول برم مونيخ يا برلين؟راستي برگشتمم از آمستردامه يعني از برلين يا مونيخ مي خوام برم آمستردام ،اگه كسي اطلاع داره و مي تونه بهم كمك كنه تو تصميم گيري واقعا ممنون مي شم.

دوست عزیز از این سایت ها می تونی مسافت ها رو برای قطار چک کنی.
www.bahn.de (http://www.bahn.de)

از این سایت هم برای مسافت می تونی استفاده کنی.
maps.google.com (http://maps.google.com) گزینه Get Directions

Pearson
September 19th, 2011, 09:45 AM

شما توی فرانکفورت کاری دارید؟

seta_setayesh
September 19th, 2011, 10:32 AM
ممنون الان چك مي كنم

seta_setayesh
September 19th, 2011, 10:45 AM
شما توی فرانکفورت کاری دارید؟
نه ، فقط براي گردش به اين جاها مي ريم

Pearson
September 19th, 2011, 10:57 AM
نه ، فقط براي گردش به اين جاها مي ريم

اگر برای گردش تشریف می برید و آمستردام را هم می خواهید ببینید باید شهر هایی رو انتخاب کنید که در یک مسیر هستند. پس بهتر برلین نروید و به جایش کلن یا دوسلدورف رو ببینید.

من اینطوری پیشنهاد می کنم:
با پرواز قطری به مونیخ بعد با قطار به این شهرها: مونیخ - فرانکفورت - کلن/دوسلدورف - آمستردام

لینک زیر رو با مرورگر اکسپلورر باز کنید و نقشه اش رو نگاه کنید:

http://www.wolframalpha.com/input/?i=munich+to+frankfurt+to+cologne+to+amterdam

maryami123
September 20th, 2011, 11:25 AM
سلام بچه ها
کسی می دونه که حداکثر بار مجاز با پروازهای لوفتانزا چند کیلو ؟
ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی تو این زمینه داره منو در جریان بذاره و با اینکه از کجا میشه معلوم کرد؟

Pearson
September 20th, 2011, 11:58 AM
سلام بچه ها
کسی می دونه که حداکثر بار مجاز با پروازهای لوفتانزا چند کیلو ؟
ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی تو این زمینه داره منو در جریان بذاره و با اینکه از کجا میشه معلوم کرد؟

برای کلاس اکونومی 23 کیلو

Ario_80
September 20th, 2011, 07:12 PM
برای کلاس اکونومی 23 کیلو

در مجموع 23 کیلو میشه برد یا دو تا 23 کیلوگرم؟؟ تو سایتشون زدن "2 pieces of baggage up to 23 kg".

Pearson
September 20th, 2011, 07:35 PM
در مجموع 23 کیلو میشه برد یا دو تا 23 کیلوگرم؟؟ تو سایتشون زدن "2 pieces of baggage up to 23 kg". فقط یک بار 23 کیلویی