PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Pick Up ویزا آمریکا از دبي

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

llale28
November 4th, 2010, 10:43 AM
دوستان من هم کلیر شدم اگه کسی میتونه بره پیک آپ کنه حتما اطلاع بده!من با یه نفر که پیک آپ میکنه صحبت کردم میگه 20 روز طول کشیده تا پاسپورت یه بنده خدایی اومده بیرون.در نهایت قبول نکرد که ویزای مارو پیک آپ کنه.

HesamMe
November 4th, 2010, 11:01 AM
سلام ..من هم امروز آی 20 جدیدم رو واسم اسکنشو فرستادن و باید برم پیک آپ...لطفا دوستان اطلاع بدن و الا باید بدم به یه آژانس...

llale28
November 4th, 2010, 11:10 AM
تا الانfredifire، HesamMe (http://www.applyabroad.org/../member.php?2904-HesamMe)، march2010 (http://www.applyabroad.org/../member.php?56992-march2010)، ، amir1101،Raad (http://www.applyabroad.org/../member.php?13194-Raad) و من میخوایم واسه پیک آپ اقدام کنیم دوستان اگه راهی به نظرشون میرسه اعلام کنن تا به اجماع برسیم:)

maritra_sa
November 4th, 2010, 01:44 PM
با سلام دوستان

من پاسم رو دادم یکی از دوستان برد دبی داد به یک کسی که می شناخت تو شرکتشون که پیک آپ می کردبا یه دستمزدی واون بعدازظهر سه شنبه 19 اکتبر پاس رو داده بود به سفارت (و می گفت که کپی I-20 رو ازش نگرفتن که باعث شد من کلی نگران بشم، البته خودم کپی رو قبلش e-mail هم کرده بودم به سفارت)، خلاصه یک هفته بعدش دوشنبه که دیدم خبری نشد به سفارت میل زدم که چه خبر و آیامشکلی هست که فرداش جواب دادن که نه، پاس شما دست ماست و چون بهدازظهر پاس رو دادید ما فرداش پروسه رو شروع کردیم و 5-7 روز کاری طول می کشه تا پنج شنبه آماده می شه. جالب اینکه فرداش چهارشنبه خودشون دوباره میل زدند که پاستون پرینت شده و دست امپوست هست. پنج شنبه 28 اکتبر امپوست به اون واسط تحویل داده بود البته اون تا یه مسافر مطمئن پیدا کنه طول کشیده بود که دیروز بالاخره رسوند دستم با ویزا.
من فکر می کنم باید برای بازه های مختلف آمادگی داشته باشین و خیلی فشرده نروید، امیدوارم همه به خوشی و سلامتی پیک آپ کنید.

fredifire
November 4th, 2010, 02:27 PM
تا الان 6 نفر داوطلب پیک آپ هستن.لطفا اگه کسی هست که میتونه بره اطلاع رسانی کنه.من اگه تا هفته آینده کسی نره مجبورم بدم به آژانس

Milad85
November 5th, 2010, 01:42 PM
سلام دوستان. یه سوال داشتم. میشه پاسپورت رو روز دوشنبه تحویل داد به سفارت؟ توی یه قسمتی از سایت تمام روزهای کاری هفته رو به جز دوشنبه نوشته. ولی در قسمتی که کلیرنس رو چک می کنیم نوشته از یک شنبه تا پنجشنبه. تا حالا کسی بوده که روز دو شنبه تحویل داده باشه پاسش رو؟

mahmoox
November 5th, 2010, 03:06 PM
سلام دوستان. یه سوال داشتم. میشه پاسپورت رو روز دوشنبه تحویل داد به سفارت؟ توی یه قسمتی از سایت تمام روزهای کاری هفته رو به جز دوشنبه نوشته. ولی در قسمتی که کلیرنس رو چک می کنیم نوشته از یک شنبه تا پنجشنبه. تا حالا کسی بوده که روز دو شنبه تحویل داده باشه پاسش رو؟

بله، دوستان ۲شنبه هم پاسپورت شون رو دادن و ویزاشون رو هم گرفتن.

hshahm
November 6th, 2010, 02:31 PM
تا الان 6 نفر داوطلب پیک آپ هستن.لطفا اگه کسی هست که میتونه بره اطلاع رسانی کنه.من اگه تا هفته آینده کسی نره مجبورم بدم به آژانس

دوست عزيز اگه عجله نداري صبر كن من منتظرم I20 جديد دستم برسه (البته معلوم نيست) اونوقت از اين جمع 6 ، 7 نفره يكي داوطلب بشه بره (شايد خودم برم)

HesamMe
November 6th, 2010, 06:14 PM
سلام دوستان...

من امروز دادم به آژانس واسم ببره......توکل به خدا.........

Raad
November 6th, 2010, 09:34 PM
سلام به همه دوستان

من یکی از دوستام می رفت دبی دادم ببره البته این دوستم تو همون روزی که تحویل میده بر می گرده و درنتیجه من فعلا دارم آدرس یه شرکتی رو برای پست کردن ویزا میدم تا ببینم چطور می تونم از اونجا بیارمش ایران...

march2010
November 6th, 2010, 09:49 PM
سلام
تا اونجایی که من میدونم (خودم و دوستم این تجربه رو داشتیم) معمولا همون روزی که سفارت ویزا رو به پست (امپست) بده، اونها میرسونن به ادرس. حتی اگه نرسونن شما میتونید تماس بگیرید و اگه پاسپوت به پست تحویل شده باشه، یا خودشون میارن و یا میرید از دفتر پست میگیریدش. بنابراین این زمان بیشتر در سفارت هست و از این بابت چهارشنبه و پنجشنبه بدترین روزهایی که میشه پاس رو به سفارت داد. من سریعترین زمانی که دیدم، سه شنبه صبح بدید و امیدوار باشید که تا پنج شنبه به پست داده بشه و همون روز به دست شما برسه. این کاری بود که یکبار واسه خودم و یکبار هم واسه دوستم پیش اومد.

البته این برداشت شخصی منه.
موفق باشید

rozbeh
November 7th, 2010, 10:52 AM
من امروز دوستم پاسشو داد و گفت اصلا i20 ازس نخواستن. اينهمه ما الكي به توصيه بچه هاي اينجا صبر كرديم i20 جديد بياد.
كسي اطلاع بيشتر داره كه جريان چيه. حتا i20 اينها رو نگاه نكردن.(البته موقع تحويل پاس. هنوز پاس رو پس ندادن). گفتن اونش ديگه به ما ربطي نداره.

mahmoox
November 7th, 2010, 11:44 AM
من امروز دوستم پاسشو داد و گفت اصلا i20 ازس نخواستن. اينهمه ما الكي به توصيه بچه هاي اينجا صبر كرديم i20 جديد بياد.
كسي اطلاع بيشتر داره كه جريان چيه. حتا i20 اينها رو نگاه نكردن.(البته موقع تحويل پاس. هنوز پاس رو پس ندادن). گفتن اونش ديگه به ما ربطي نداره.

جالبه واقعاً، این دوست تون، اسکن I-20 رو بهشون ایمیل نکرده بود؟

rozbeh
November 7th, 2010, 11:58 AM
نه اصلا. چوم من خودم مشاور اينجور كاراش بودم و اصلا نميدونستم ميل هم ميشه كرد يا بايد كرد. تازه بهش گفته بودم اصل i20 بايد باشه.
در نتيجه صبر كرده بود اصلش بياد بعد اقدام كنه.
اصلا ازش چيزي نخواسن.

alikh
November 7th, 2010, 12:00 PM

دوست عزیز این که دوستان انحا گفتن که باید با آی 20 جدید بری وتسه پیک آپ چیزیه که واقعیته.
حالا چرا از شما نگرفتن....

HesamMe
November 7th, 2010, 12:46 PM
جناب rozbeh : دقیقا همینطوره و باید آی 20 جدیدتون ایشو شه.
در غیر انصورت تو سیستم سویس شما وضعیتتون مشخص نیست.

البته دیگه نه اینکه وایسی تا آی 20 از اون ور دنیا برسه.... باید فقط اسکنشو بفرستی.

وقتی فرمتون هنوز ایشو نشده شما نمیتونی کاری کنی چون تو سویس باید وضعیتتون active باشه....

rozbeh
November 7th, 2010, 01:08 PM
خوب اين حرف منطقي. مال من هنوز ايشو نشده. پس اگر شد سريع ميرم.
والا ما نمكدون نشكونديم هنوز. استنباط اشتباه شما بوده. خواستم اطلاع رساني كنم.

llale28
November 7th, 2010, 02:21 PM
من هنوز هم نتونستم واسه پیک آپ اقدام کنم....:(

AppUSA
November 9th, 2010, 12:22 PM
سلام به همه دوستان ,

خوب من هم به خاطر طول کشیدن کلیرنس همون اول ترم fall دیفر کرده بودم. جالبه که وقتی I-20 صادر شد و درخواست scan اون رو کردم این جواب روشنیدم:
According to federal regulations I-20s may NOT be scanned /emailed or faxed. They must be mailed to students. That’s why designated school officials sign them in blue ink....
برای همین تا امروز منتظر این I-20 جدید بودم.....
خبری که امروز از یکی از دوستانم گرفتم این بود که :

دوبی هفته بعد از دوشنبه به مدت ۵ روز تعطیل است !!
آیا این درست است ؟ اگر درست باشه پس عملا کاری نمی شه کرد . بچه های دیگر که می خوان برای pick-up برن برنامشون چی است ؟ کیا موندن و می خوان به زودی برای pick-up برن !؟

با تشکر 

fredifire
November 9th, 2010, 12:44 PM
سلام به همه دوستان ,

خوب من هم به خاطر طول کشیدن کلیرنس همون اول ترم fall دیفر کرده بودم. جالبه که وقتی I-20 صادر شد و درخواست scan اون رو کردم این جواب روشنیدم:
According to federal regulations I-20s may NOT be scanned /emailed or faxed. They must be mailed to students. That’s why designated school officials sign them in blue ink....
برای همین تا امروز منتظر این I-20 جدید بودم.....
خبری که امروز از یکی از دوستانم گرفتم این بود که :

دوبی هفته بعد از دوشنبه به مدت ۵ روز تعطیل است !!
آیا این درست است ؟ اگر درست باشه پس عملا کاری نمی شه کرد . بچه های دیگر که می خوان برای pick-up برن برنامشون چی است ؟ کیا موندن و می خوان به زودی برای pick-up برن !؟

با تشکر

حق با دوست شماست

سفارت از 3 شنبه الی 5 شنبه تعطیله.جمعه و شنبه هم که تعطیلی هفتگیه.پس میره تا یکشنبه 21 نوامبر.البته متاسفانه 25 نوامبر هم یعنی 5 شنبه تعطیلیه عید امریکاییه.شما که برنامه سفر دارین حواستون به این تعطیلات باشه حتما
برنامه پیکاپ هم به جمع بندی نرسیدیم وگرنه درصورت هماهنگی کسی بود که بره

AppUSA
November 9th, 2010, 01:26 PM
پس دوستانی که تا 21 Nov حتما میخوان pick-up کنند همینجا اعلام کنند !

برای این کار باید طبیعتا I-20 یا کپی اون تا 20 Nov دستتون رسیده باشد !

اگر به تعداد برسیم که خوب یک نفر می تونه جای بقیه بره و مشکلات این قسمت کمتر میشه ....

immet
November 9th, 2010, 04:34 PM
سلام دوستان،

I20 جدید من هنوز صادر نشده، اما یک ماهی هست کلیر شدم. از طرفی مشکل AppUSA رو هم دارم و دانشگاه I-20 رو برام اسکن نمیکنه. بنابراین چشمم آب نمیخوره تا یک ماه دیگه بتونم پیک آپ کنم. با دانشگاه هم هماهنگ کردم که Sevis No تغییری نکنه. حالا نیاز به یه همفکری دارم.
الان پاسپورتای من و خانومم دوبی دست یکی از دوستان هست. از اونجاییکه از تعدادی از بچه ها زمان تحویل پاسپورت به سفارت، کپی I20 جدید خواسته نشده، به نظرتون اشکالی داره من به دوستمون بگم پاسپورتا رو ببره سفارت، اگه کپی I20 نخواستن که فبها، ویزا توی پاسمون میخوره و احتمال ریکلیر شدن کمتر میشه و شماره sevis هم که از روی همون I20 قدیمی میزنن. اگه کپی خواستن، خودش رو بزنه به اون کوچه و بگه مگه لازمه؟؟ اوکی پس بهشون میگم و دفعه بعد با کپی میام!
البته این رو هم بگم که من چندین بار به سفارت ایمیل زدم و در خلال کاری که داشتم گفتم که منتظر I20 های جدیدم که پیک آپ کنم، اما اونا جوابی ندادن!
ممنون میشم اگه این ایده رو نقد کنید...

Mahdis
November 13th, 2010, 03:47 PM
سلام. منهم متاسفانه امكانش را ندارم برم براي پيك آپ. اگر از دوستان، كسي يا كساني داوطلبند مرا را هم دريابند.

mr656
November 13th, 2010, 05:40 PM
من يكشنبه 28 نوامبر ميرم دوبي واسه پيكاپ،
دوستاني كه مي خوان پيغام خصوصي بذارن.

hamid878
November 14th, 2010, 02:47 AM
سلام دوستان
من هم نمی تونم برای پیکاپ خودم برم دبی. من کسیو می شناسم که اونجا کار پیکاپ انجام بده و بفرسته ایران، البته ۳۰۰ درهم میگیره. فقط باید یجوری پاسپوت رسوند به دبی. لطفا راهنمایی کنید چجوری پاسپورتمو بفرستم دبی.

HesamMe
November 15th, 2010, 12:13 PM
دوست عزیز ، قبلا هم اینجا مطرح شد که:

در سیستم سویس ، وضیت دانشجو باید اکتیو باشه. کساییکه دیفر کردند(مثل من)، تو این سیتم وضعیتشون بصورت موقت کنسل شده و تا زمانیکه اکتیو نشه کنسولگری ما رو recognize نمیکنه.
موضوع اینجاست که: آخرین مرحله صادر شدن آی-20 ، اکتیو شدن شما در سیستم سویس هست. پس اگرهم این فرم به دستتون نرسیده، فرمتون باید صادر شده باشه مسلماً تمامی این مطالب در رابطه با اوناییکه دیفر نکردند و برای اولین بار فرمشون ایشو میشه هم صادقه

سلام دوستان،

I20 جدید من هنوز صادر نشده، اما یک ماهی هست کلیر شدم. از طرفی مشکل AppUSA رو هم دارم و دانشگاه I-20 رو برام اسکن نمیکنه. بنابراین چشمم آب نمیخوره تا یک ماه دیگه بتونم پیک آپ کنم. با دانشگاه هم هماهنگ کردم که Sevis No تغییری نکنه. حالا نیاز به یه همفکری دارم.
الان پاسپورتای من و خانومم دوبی دست یکی از دوستان هست. از اونجاییکه از تعدادی از بچه ها زمان تحویل پاسپورت به سفارت، کپی I20 جدید خواسته نشده، به نظرتون اشکالی داره من به دوستمون بگم پاسپورتا رو ببره سفارت، اگه کپی I20 نخواستن که فبها، ویزا توی پاسمون میخوره و احتمال ریکلیر شدن کمتر میشه و شماره sevis هم که از روی همون I20 قدیمی میزنن. اگه کپی خواستن، خودش رو بزنه به اون کوچه و بگه مگه لازمه؟؟ اوکی پس بهشون میگم و دفعه بعد با کپی میام!
البته این رو هم بگم که من چندین بار به سفارت ایمیل زدم و در خلال کاری که داشتم گفتم که منتظر I20 های جدیدم که پیک آپ کنم، اما اونا جوابی ندادن!
ممنون میشم اگه این ایده رو نقد کنید...

mohsenghamari
November 15th, 2010, 06:24 PM
از دوستان کسی هست که بعد از 4 نوامبر پاسشو داده باشه و ویزاش تا امروز اومده باشه؟

Milad85
November 23rd, 2010, 12:22 AM
من پاسپورتم رو روز چهارشنبه 10 نوامبر همراه با I-20 جدید برای ترم بهار به سفارت تحویل دادم (از طریق یک واسطه). سه روز قبل هم اسکن I-20 جدید رو واسشون فرستادم و اونا هم تایید کردن که دریافت کردن. امروز پاسپورتم تحویل پست داده شده و کیس استتوسم به حالت زیر در اومده:

Additional requirements before issuance:
Additional Information : Please provide us with new I20. Once you have your new I20 please attach a copy to the passport and drop the same for visa issuance.

کسی می دونه مفهوم این چیه؟ یعنی ریکلیرنس؟ آخه من که I-20 جدید رو دادم بهشون. بعدشم دم در سفارت که اصلا غیر از پاسپورت چیزی تحویل نمی گیره.

mahnem
November 26th, 2010, 10:15 AM
من پاسپورتم رو روز چهارشنبه 10 نوامبر همراه با I-20 جدید برای ترم بهار به سفارت تحویل دادم (از طریق یک واسطه). سه روز قبل هم اسکن I-20 جدید رو واسشون فرستادم و اونا هم تایید کردن که دریافت کردن. امروز پاسپورتم تحویل پست داده شده و کیس استتوسم به حالت زیر در اومده:

Additional requirements before issuance:
Additional Information : Please provide us with new I20. Once you have your new I20 please attach a copy to the passport and drop the same for visa issuance.

کسی می دونه مفهوم این چیه؟ یعنی ریکلیرنس؟ آخه من که I-20 جدید رو دادم بهشون. بعدشم دم در سفارت که اصلا غیر از پاسپورت چیزی تحویل نمی گیره.

سلام
اصلان نگران نباشيد اين اشكال از update كردن وبسايتشونه و هيچ ربطي به وضعيت فعلي شما نداره!
اينا نهايت لطفي كه بكنن اينه كه ايميلاشون درست باشه!!! وگرنه وبسايتشون كه كاملا قاطيه!!!
درضمن در مورد صدور ويزا در پاس در صورتيكه زمان از ثبت نام ترمي كه آي20 قبلي تون داشت گذشته باشه به آي 20 جديد نياز داره. البته من اينو از 7-8 سال پيش كه داشتم اقدام مي كردم يادمه و فكر مي كنم كه منطقي باشه.
بابا عجب گرفتاري شديم: 1 سال طول كشيد كه تافل بگيريم - 1 سال طول كشيد كه استاد پيدا كنيم- اقدام كرديم براي دانشگاهشون.گفتن تافلتون يك نمره از speaking كم داره - مجددا تافل pbt داديم، درست شد. پذيرش رو پارسال همين موقع برديم سفارت- الا يكسال گذشته و ويزاي F2 كلير شده و هنوز F1مون مونده! I20 اكسپاير شده! تماس گرفتيم دانشگاه مي گه چون دوبار ديفر كرديد بايستي دوباره اپلاي كنيد! درضمن مدارك جديد بفرستيد! 4 هفته طول مي كشه تا صادر كنيم. در اين صورت زمان ترم بهاره مي گذره!!!
آدم نميدونه اينا مشكلشون با ما چيه؟؟؟!!! نه سفارت جواب ميده نه دانشگاهشون.
به كجا بايد بگيم يه كمي رعايت اينارو بكنن!!!

a_mehrsoroush
November 26th, 2010, 12:18 PM
سلام دوستان،

خدا را شکر بعد از مدت زمان طولانی I-20 جدید من در راه ایرانه. من از کنسولگری آمریکادر دبی Clear شودمو تا Dec 21 وقت دارم که مهر ویزارو تو پاسم بزنم. چند تا سؤال داشتم، ممنون میشم جواب بدید:

1- آیا برای تحویل پاس باز هم باید در صف پشت در کانکس سفید ایستاد یا مستقیم میشه پاسو تحویل داد؟
2- اگر پاسو 1 شنبه یا 2 شنبه به سفارت بدیم، امیدی هست تا 5 شنبه پاس دستش باشه؟
3- اگر پاس دستمون نرسید، میشه هتل و پروازو تمدید کرد یا باید جریمه داد؟
4- جدیداً آژانس ها به دلیل دستوری که بهشون دادند برای Pick up ویزا دیگه اقدام نمی کنند. آیا کسی راه مطمئنی جز اینکه خودش بره سراغ داره؟

a_mehrsoroush
November 26th, 2010, 12:29 PM
با سلام،

من بالاخره از کنسولگزی دبی Clear شدم، اما متأسفانه به دلیل تأخیر سفارت مجبور به Defer برای Spring 2011 شدم. I-20 قبلی من Expire شده و I-20 جدید من در راهه، اما الان اسکنشو دارم.

برخی از دوستان گفتند که باید قبل Drop off پاسپورت در کنسولگری، باید اسکن I-20 جدید برای سفارت فرستاد. در کجای سایت سفارت به این نکته اشاره شده؟ در ضمن ممنون میشم اگر آدرس e-mail سفارت که باید اسکن I-20 جدیدو براشون بفرستم بهم بدید.

ممنون

green_34
November 26th, 2010, 02:58 PM
برخی از دوستان گفتند که باید قبل Drop off پاسپورت در کنسولگری، باید اسکن I-20 جدید برای سفارت فرستاد. در کجای سایت سفارت به این نکته اشاره شده؟ در ضمن ممنون میشم اگر آدرس e-mail سفارت که باید اسکن I-20 جدیدو براشون بفرستم بهم بدید.

ممنون

توی سایت به این موضوع اشاره نشده (تا جایی که من می دونم) اما در جواب سوال بچه ها گفتن که اسکن I-20 جدید رو برامون ایمیل کنید و موقع pick-up یه کپی از اون رو به همراه پاسپورت به کنسولگری تحویل بدید.
من خودم به این آدرس ایمیل فرستادم:
dubaivisastudent@state.gov

موفق باشید

green_34
November 26th, 2010, 03:03 PM
1- آیا برای تحویل پاس باز هم باید در صف پشت در کانکس سفید ایستاد یا مستقیم میشه پاسو تحویل داد؟
2- اگر پاسو 1 شنبه یا 2 شنبه به سفارت بدیم، امیدی هست تا 5 شنبه پاس دستش باشه؟
3- اگر پاس دستمون نرسید، میشه هتل و پروازو تمدید کرد یا باید جریمه داد؟
4- جدیداً آژانس ها به دلیل دستوری که بهشون دادند برای Pick up ویزا دیگه اقدام نمی کنند. آیا کسی راه مطمئنی جز اینکه خودش بره سراغ داره؟

1) نه لازم نیست تو صف بایستید، از پشت پنجره پاسپورت رو تحویل می گیرن (به همراه هزینه پست کردنش)
2) بله، احتمالش هست اما روی کارهای اینا نمیشه حساب کرد.
3) اینو نمی دونم.
4) من خودم هفته پیش پاسپورتمو دادم به یه آژانس که pick-up کنه.
اما اگه به پستهای قبلی همین تاپیک نگاهی بندازید، چند تا از بچه ها دارن هماهنگ می کنن که یکیشون بره و ویزای بقیه رو pick-up کنه.

mimram
November 29th, 2010, 11:19 PM
چند روز بعد از تحویل پاسپورت به سفارت اون رو بهتون برگردونده؟ من الان یک هفته هست که یکی برام پاسپورت رو داده به سفارت ولی پاسپورتم رو هنوز بهش برنگردوندند ....

green_34
November 30th, 2010, 02:14 AM
چند روز بعد از تحویل پاسپورت به سفارت اون رو بهتون برگردونده؟ من الان یک هفته هست که یکی برام پاسپورت رو داده به سفارت ولی پاسپورتم رو هنوز بهش برنگردوندند ....

پاسپورت ما هم از اول هفته پیش سفارته و هنوز برنگشته

mimram
December 2nd, 2010, 09:42 AM
it took 10 days for me to give back my passport with visa

hshahm
December 2nd, 2010, 10:30 AM
دوستان اگه کسی رو دارین که تا یکشنبه میره دبی اطلاع بدین که من پاسمو بدم فقط ببره به یک نفر اونجا تحویل بده
خودم یک نفر رو دارم که دوشنبه شب میره

ممنون

rozbeh
December 3rd, 2010, 10:52 PM
یک سوال.
من بدبخت الکی دیفر کردم به این ترم و کل فاندم واسه این ترم پرید.
امروز i20 آماده شده تازه.
این بدون فاند شدن تاثیری میزاره روی ویزام؟ یعنی Reclearance و ....

در ضمن i20 جدید sevis number متفاوتی با قبلی داره....این چی؟ مشکل زاست؟

green_34
December 4th, 2010, 05:44 PM
سلام
پاسپورت خودم و خانومم رو برای پیک آپ با هزینه کل 200 دلار به یه آژانس دادم.
پاسپورتا یکشنبه 21 نوامبر رسید دست سفارت و دوشنبه هفته بعدش (29 نوامبر) با ویزا برگشت دست مسئول آژانس تو دبی.
با در نظر گرفتن تعطیلی thanksgiving (پنج شنبه 25 نوامبر)، pick-up شش روز کاری طول کشید.
پنج شنبه 2 دسامبر هم ویزاهای ما به تهران رسید.

امیدوارم همه موفق باشید و به این ترم برسید.

green_34
December 4th, 2010, 11:08 PM
یک سوال.

سلام
تا اونجا که من می دونم از نظر کنسولگری فاند داشتن و یا نداشتن توی ویزا دادن تأثیر گذاره. ممکنه مجبور بشید دوباره برای مصاحبه تشریف ببرید. (ایشالله که اینجوری نباشه) جواب دقیقشو باید از خودشون بپرسید. یه ایمیل بزنید و ازشون بخواید که از آفیسری که با شما مصاحبه کرده در مورد کیس شما سوال کنن.
در مورد Sevis Number جای نگرانی نیست. موقع Pick-up کپی I-20 رو همراه پاستون می فرستید و یه کپیش رو هم از طریق ایمیل، و تغییر Sevis Number رو بهشون یادآوری می کنید.

MINERVAra
December 5th, 2010, 02:57 AM
یک سوال.

سلام
تا اونجا که من می دونم از نظر کنسولگری فاند داشتن و یا نداشتن توی ویزا دادن تأثیر گذاره. ممکنه مجبور بشید دوباره برای مصاحبه تشریف ببرید. (ایشالله که اینجوری نباشه) جواب دقیقشو باید از خودشون بپرسید. یه ایمیل بزنید و ازشون بخواید که از آفیسری که با شما مصاحبه کرده در مورد کیس شما سوال کنن.
در مورد Sevis Number جای نگرانی نیست. موقع Pick-up کپی I-20 رو همراه پاستون می فرستید و یه کپیش رو هم از طریق ایمیل، و تغییر Sevis Number رو بهشون یادآوری می کنید.
دوست من
قانونش ظاهراً اینه که اگه شرایط I-۲۰ تغییر کنه باید مصاحبه مجدد انجام بشه. ولی‌ این خیلی راه سختیه !!!
من اگه جای شما بودم یه ریسکی‌ می‌کردم !!! اونم اینکه یک bank statemente خوب در حد ۲ ساله تحصیل جور می‌کردم و با I-۲۰ جدید بدون فاند میرفتم برا پیک آاپ بدون اینکه قبلش به سفارت ویا جاهای دیگه ایمیل بزنین که حساس بشن . یه نامه هم روش میذاشتم که شرایط پذیرشم اصلا تغییر نکرده فقط دپارتمان فقط برای ترم fall فاند میده اینه که این I-۲۰ فاند نداره و من استثنأ این ترم رو خودم تقبل می‌کنم اینم Bank Statement. به نظر من ۳۰-۴۰% احتمال داره که ویزاتونو بدن بهتون. به هر حل از مصاحبه مجدد خیلی بهتره. یه کار خوب دیگه که می‌تونین بکنین اینه که یه وقت فوری با ای-۲۰ جدید بگیرین و ۵ روز قبلش برین دوبی‌ و برین پیک آاپ. اگه دادن که فبها. اگه ندادن هم سر موعدش برین مصاحبه مجدد.
موفق باشین

...
December 5th, 2010, 06:57 PM
یک سوال.

اگه من جاي شما بودم اول 200 دلار سويس قبلي رو به جديد منتقل مي‌كردم: به سايت fmjfee.com مراجعه كنيد، توضيح داده چجوري اينكارو بكنيد.
بعد يه اسكن از I-20 جديد رو به dubaivisastudent ايميل مي‌كردم و بهشون مي‌گفتم من به خاطر تأخير در كليرنس ديفر كرده بودم و حالا كلير شدم و دارم پاسمو ميارم كابين سفيد. شماره سويسم هم تغيير كرده و 200 دلار رو به شماره جديد منتقل كردم. كار ديگه‌اي هم بايد بكنم؟
احتمالا بهم مي‌گن يه كپي از I-20 جديد رو هم همراه با پاس تحويل بده. بعد با خيال راحت پاسو تحويل كنسولگري مي‌دادم و كپي I-20 رو هم كابين سفيد ازم نمي‌گرفت!
بعد دوباره بهشون ايميل مي‌زدم كه اينا كه از من كپي رو نگرفتن! يادتون باشه سويس نامبرم عوض شده‌ها... اونا هم احتمالا جواب مي‌دادن همه چي اوكيه و چند روز صبر كن ويزات بياد.
بعد از چند روز هم ويزام ميومد و خوشحال مي‌شدم كه در مورد پريدن فاند چيزي بهشون نگفتم و در موردش حرص هم نخوردم.

توصيه مي‌كنم شما هم همين كارايي رو كه اگه من جاي شما بودم مي‌كردم بكنيد!

dr_lizard
December 6th, 2010, 04:34 PM
دوستان کسانی که اخیرا پیکاپ کردن میشه بگن چه قدر طول کشیده؟

dr_lizard
December 6th, 2010, 07:09 PM
در سایت یک جا گفته تا 9 صبح وقت تحویل پاسپورت به کانتینر سفید هست و یک جای دیگه گفته تا 3 بعد ظهر .
دوستانی که تجربه دادرن کدوم درسته؟

Persian Style
December 6th, 2010, 09:39 PM
در سایت یک جا گفته تا 9 صبح وقت تحویل پاسپورت به کانتینر سفید هست و یک جای دیگه گفته تا 3 بعد ظهر .
3 بعد ظهر درسته.

Faegheh
December 6th, 2010, 10:13 PM
لطفا اگر کسی شماره و اسم آژانس مطمئنی رو تو تهران داره که کار پیک اپ از دوبی انجام میده ، اینجا بزاره. من از چند تا آژانس پرسیدم و هیچ کدوم اینکار رو نمیکنن. در پستهای قبلی هم اسم آژانسی رو ندیدم. اگه لطف کنین آژانس معرفی کنین ممنون میشم.

hshahm
December 7th, 2010, 08:49 AM

شما از 8 صبح تا 3 بعدازظهر ميتونيد پاسپورت رو تحويل بديد. اگر صبح تحويل بديد خوبيش اينه كه احتمالا از همون روز پروسس ويزاتون شروع ميشه

Persian Style
December 8th, 2010, 08:57 AM
شما از 8 صبح تا 3 بعدازظهر ميتونيد پاسپورت رو تحويل بديد. اگر صبح تحويل بديد خوبيش اينه كه احتمالا از همون روز پروسس ويزاتون شروع ميشه
مامور پست فقط ساعت 3 بالا می ره

mimram
December 8th, 2010, 02:45 PM
دوستان کسانی که اخیرا پیکاپ کردن میشه بگن چه قدر طول کشیده؟

همونطور که گفتم برای من 10 روز طول کشید!

andishe61
December 18th, 2010, 01:26 PM
سلام . منم بايد پاسپورتمو براي ويزا بفرستم ولي تا الان نتونستم كسي رو پيدا كنم . لطفا اگه كسي رو مي شناسيد يا آژانس معتبري سراغ داريد اينجا بنويسيد

hshahm
December 18th, 2010, 05:00 PM
سلام . منم بايد پاسپورتمو براي ويزا بفرستم ولي تا الان نتونستم كسي رو پيدا كنم . لطفا اگه كسي رو مي شناسيد يا آژانس معتبري سراغ داريد اينجا بنويسيد

دوست عزيز
اسم آژانسي رو اينجا نميشه نوشت چون مدير محترم حذف ميكنه (بخاطر جنبه تبليغاتي بودنش)
برات پيغام خصوصي ميذارم برو بخون

aliheidari14
December 19th, 2010, 11:43 PM
ویزا تو پاس همسرم چاپ شده ولی برای من که F2 بودم هیچی چاپ نشده. نکته جالب اینه که ما یه کوچولو هم داریم که توی پاس خودمه و برای اون ویزا چاپ شده فقط ماله من نیست؟!! کسی از دوستان مورد مشابه داشته؟

منم سال 85 با خانواده توریستی رفتم و اون موقع تو پاس مادرم بودم. یادشون رفته بود برای من هم ویزا بزنن!!! وقتی گفتیم عذر خواهی کرد و فردا ش داد.

atish
December 20th, 2010, 05:55 PM
دوستان ویزا دیده!!
ویزا رو گرفتید ما رو یادتون رفت!؟ برای ما ندید بدیدا بگید که کلا وضعیت پیک آپ چطوره این روزا؟، اگه بلانسبت گلاب تو روتون کلیر شدیم... رو چند روز حساب باز کنیم برای پیک آپ؟؟!!

Persian Style
December 20th, 2010, 07:13 PM
دوستان ویزا دیده!!
ویزا رو گرفتید ما رو یادتون رفت!؟ برای ما ندید بدیدا بگید که کلا وضعیت پیک آپ چطوره این روزا؟، اگه بلانسبت گلاب تو روتون کلیر شدیم... رو چند روز حساب باز کنیم برای پیک آپ؟؟!!
در حال حاضر پیک آپ در دوبی حدود 10 روز طول می کشه.

HRABBANI
December 21st, 2010, 05:10 PM
سلام
من پاسپرتامون رو فرستاده بودم برای پیک آپ که تو فرودگاه دوبی مسافری که ویزاهامون باهاش بوده رو بهش گیر دادن که این پاسپورتا پیش تو چیکار می کنه و اونا رو برگردوندن. اگه کسی پیشنهادی داره لطفا راهنمایی کنه.

محسن
December 25th, 2010, 02:06 PM
سلام دوستان.

می خواستم بدونم افرادی که دیفر می کنن و دانشگاه یک I-20 دیگه واسشون صادر می کنه باید شماره SEVIS مربوط به I-20 جدید با قبلی یکی باشه؟
ممنون.

hshahm
December 26th, 2010, 11:17 AM
سلام دوستان.

می خواستم بدونم افرادی که دیفر می کنن و دانشگاه یک I-20 دیگه واسشون صادر می کنه باید شماره SEVIS مربوط به I-20 جدید با قبلی یکی باشه؟
ممنون.

نه لزوماً اگه تغيير بكنه طبق تجربيات ديگران (چون براي من تغيير نكرده بود) بايد اطلاعات در سايت fmj آپديت بشه
اتفاقا فكر ميكنم اكثراً شماره SEVIS ها تغيير ميكنه و لذا جاي نگراني نيست

hamideh.m
December 28th, 2010, 12:07 AM
پیک آپ ویزای من 4 روز کاری طول کشید. آژانسی هم که فرستاد پاسمو مطمئنه اگر کسی نیاز داره پیغام خصوصی بده. البته من فردا شب میرم فکر کنم 2 روزی نتونم جواب بدم

imandvb
December 31st, 2010, 01:18 PM
برای pick up ویزا به جز پاسپورت چه چیزهایی لازمه؟ آیا اصل I-20 هم لازمه یا کپی I-20 کافیه؟

mohsenghamari
December 31st, 2010, 03:45 PM
برای pick up ویزا به جز پاسپورت چه چیزهایی لازمه؟ آیا اصل I-20 هم لازمه یا کپی I-20 کافیه؟
فقط کپی لازمه. اصل رو باید پیش خودت نگه داری تا هنگام ورود به خاک آمریکا نشون بدی.

bana
January 7th, 2011, 09:50 AM
یه سؤال: وقتی کسی پاسپورتشو برای پیک آپ ویزا میفرسته آیا باید اینجا تمدید شده باشه؟ یعنی آیا باید اداره گذرنامه تمدیدش کرده باشه؟ آیا تو سفارت به این توجه می کنند؟؟

chicagoboy
January 8th, 2011, 05:49 PM
I gave my passport to embassy on 18th of Dec. and still it is there! is it a record?

bana
January 8th, 2011, 08:55 PM
Regarding the January holidays, some officers should be on vacation between Dec 23-Jan3; therefore, this delay should not be important. Please contact the consulate and let us know! thanks

I gave my passport to embassy on 18th of Dec. and still it is there! is it a record?

Parsia
January 9th, 2011, 01:41 PM
سلام
من تقریباً همه صفحات را خواندم.
ولی هنوز برام سوال مونده که بهتره خودمون بریم پاسپورت را دراپ کنیم و یا از آژانسها استفاده کنیم.
من از این آژانسی که از دوستان پدرم هستند و همیشه از ایشان بلیط میخریم پرسیدم، گفتند که بهتره پاست را دست کسی ندی.
از یک سمت دیگر، اگر من clearance ام تا 15 ژانویه و یا چند روز دیرتر بیاد که به این ترم برسم، واقعاً فورس ماژور میشه قضیه و یکی دو روز هم برام مهمه.
واقعاً ترجیح میدم پاس را به آژانس بدهم و چند روز آخر اینجا باشم تا اینکه در دوبی بیکار بگردم، چون اولین زمان برگشت من حداقل دو سال دیگر است.

در مورد مدت زمانی که طول میکشد هم نظرات مختلفی خواندم. یک عده میگویند ده روز. یک عده چهار روز. میان حکما و علما اختلاف است.

یکی دیگر از دوستان هم نوشته بودند چون آژانسها این پاس ها را به مسافران می دهد، یکی در فرودگاه برایش مشکل پیش آمده بود که این همه پاسپورت دست تو چیکار میکنه.

به نظر شما من چه کنم؟ آژانسها مطمئن هستند یا خیر. این آشنای ما میگفت ما این کار را انجام نمی دهیم و به نظر ما یک ویزا برای امارات بگیر که یک ماه اعتبار دارد و هر وقت گفتند، فردا بلیط بگیر و برو. شاید برای سود خود این صحبت را به من کرده.

ARAZCU
January 9th, 2011, 02:32 PM
Hi,
Does anyone know how we can contact empost? and what we sholuld tell them?1
thanks

Tweety
January 10th, 2011, 06:39 PM
تو رو خدا به Tweety کمک کنین. من همین الان فهمیدم که کلیر شدم. نمی دونم خودم برم یا بدم آژانس برام پیک آپ کنه. اگه کسی داره می ره دوبی برای پیک آپ، لطف کنه و پیغام خصوصی بده. خیلی ممنون میشم اگه ویزای منم زحمتشو بکشین. هزینه شم کامل می پردازم. مرسی.
دارم گیج می زنم انگار.

chicagoboy
January 12th, 2011, 08:35 PM
They gave my passport to post today. They changed the status of my visa to usual one about 9 days ago but when I calld Washington they said your visa was issued today!

YP3
January 17th, 2011, 06:50 PM
dear friends
please let me know if you are going for visa pickup this week or if you know any agencies which do so. please send me a private message ]
need your advise emergently
Thanks

zohre61
February 12th, 2011, 06:33 PM
سلام.ببخشيد من نمي دونم pick up چيه و كي بايد انجام بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sara85sh
February 16th, 2011, 01:32 PM
دوستانی که اخیراً از دوبی کلیر شدن (اونایی که زیر دو ماه کلیر شدن) نرفتن پیک آپ؟ اگه رفتین لطفاً اطلاعات بدین. من 17 روزه که کلیر شدم و تا دو هفته دیگه هم نمیتونم برم پیک آپ (آی تونی جدید صاد نشده هنوز). ریکلیری داشتیم؟

Mahdis
February 23rd, 2011, 09:28 AM
برای من یک آژانسی زیر 120 تومن و حدوداً 10 روزه پیک آپ کرد. اگر کسی می خواد پیغام خصوصی بده. شماره تلفن آژانس را بگم.

mr656
February 23rd, 2011, 06:57 PM
دوستان اگه کسی داره میره pick up دبی اطلاع بدین
هزینه شم می پردازم.
برام پيغام خصوصي بذارین مرسی

omidghiasvand
April 4th, 2011, 06:07 AM
من 28 اوریل وقت دارم، اگه کسی خواست ویزا pick up کنه، پیام بذاره

mohsen1365ir
April 16th, 2011, 03:07 PM
دوستان من 2 مي وقت دارم و اگه كسي مي خواد براش پيكاپ كنم اطلاع بده

zainab_golab
April 16th, 2011, 11:43 PM
سلام دوستان
من مسافرتم عقب افتاد و یکشنبه 1may برای pick up میرم دبی و 10 روز می مونم.اگه کسی خواست براش pick up کنم خبر بده.
یه راهنمایی به دوستانی که برای pick up میرن: از اونجایی که سفارت جمعه و شنبه تعطیله، دراپ پاس در روز یکشنبه خیلی از نظر زمانی می تونه به صرفه باشه.چون ممکنه تا پنجشنبه پاسو تحویل بدن ولی اگه مثلا دوشنبه دراپ کنین ممکنه به خاطر یک روز دیرتر مجبور شین تا دوشنبه بعدش بمونین.

mohammad.mmk
April 22nd, 2011, 09:55 PM
سلام
من تازه دو روز پیش کلیر شدم
میشه شماره آژانس رو برام سند کنید؟
راستی برا پیک آپ احتیاج به I20 جدید هست؟ یه سه هفته ای طول میکشه تا I20 بیاد دستم.
اگه I20 لازمه، کپی یا اسکن اون قابل قبول هست؟

zainab_golab
April 26th, 2011, 06:56 PM
سلام
من تازه دو روز پیش کلیر شدم
میشه شماره آژانس رو برام سند کنید؟
راستی برا پیک آپ احتیاج به I20 جدید هست؟ یه سه هفته ای طول میکشه تا I20 بیاد دستم.
اگه I20 لازمه، کپی یا اسکن اون قابل قبول هست؟
برای pick upکلا به I-20 نیازی نیست،نه اصل و نه کپی.اینو یکی از دوستان که 10 april رفتن برای piick up با اطمینان کامل گفتن.
در ضمن اگه زمان pick up شما به رفتن من می خوره،هماهنگ کنید :)

respina2000
April 27th, 2011, 02:57 PM
با سلام
من برای 17 می(27 اردیبهشت)دبی مصاحبه دارم.از 25 اردیبهشت هم اونجا هستم.اگی کسی pick up ویزا داره میتونه پیغام بذاره. ملاحظه میکنیم:)

eskis
April 27th, 2011, 11:10 PM
سلام
من و خانمم 8 مارچ مصاحبه داشتیم برای گرفتن ویزا برای یک کنفرانس علمی
خوشبختانه با ویزامون موافقت شد و کلیرنس هم روز 18 مارچ اومد.
از طریق یک آزانس پاسپورتامون رو روز 20 فروردین فرستادیم دبی.
پاسپورت خانمم بعد از یک هفته اومده اما برای من نه. هنوز هم خبری نیست.
دوستان تجربه مشابهی داشتند؟

در این شرایط چه باید کرد؟
در ضمن من 25 روز دیگه بلیط دارم

با تشکر

zainab_golab
April 29th, 2011, 12:12 AM
سلام
من و خانمم 8 مارچ مصاحبه داشتیم برای گرفتن ویزا برای یک کنفرانس علمی
خوشبختانه با ویزامون موافقت شد و کلیرنس هم روز 18 مارچ اومد.
از طریق یک آزانس پاسپورتامون رو روز 20 فروردین فرستادیم دبی.
پاسپورت خانمم بعد از یک هفته اومده اما برای من نه. هنوز هم خبری نیست.
دوستان تجربه مشابهی داشتند؟

در این شرایط چه باید کرد؟
در ضمن من 25 روز دیگه بلیط دارم

با تشکر

سلام
از طریق شماره Empost که در زمان تحویل پاسپورتها به سفارت به شما یا نماینده شما(آژانس) داده شده است مطمئن شوید که سفارت پاسپورت را به Empost تحویل نداده است.جهت اطمینان از صداقت آژانس باید بگویم این شماره بسیار نزدیک به شماره Empost همسرتان است، مثلا دو شماره متوالی. در صورتی که مطمئن شدید پاسپورت نزد سفارت است حتما از طریق ایمیل و شماره Empost پیگیری کنید.وقتی پاسپورت به Empost تحویل داده شود نهایتا در عرض یک روز به آدرس مورد نظر تحویل داده می شود..

bineshan1362
May 7th, 2011, 04:52 PM
سلام دوست عزیز، من هم دقیقاً همون روز 8 مارچ واسه ویزای جی وان مصاحبه داشتم. حدود یک هفته بعد کنسولگری ازم پاسپورت خواست. فکر کردم کلیر شدم. ولی بعد از دو هفته پاسم رو برگشت دادن بدون ویزا و تا حالا هم کلیر نشدم.

nightmare
May 9th, 2011, 05:07 PM
کسی اخیراً پاسپورتشو تحویل سفارت داده؟ من پاسمو 12 روز پیش از طریق یه آزانش تحویل سفارت دادم اما هنوز پاسم برنگشته

amir6y
May 9th, 2011, 06:25 PM
سلام من هم 16 روز پیش به یه آژانس پاسم رو دادم ولی هنوز واسه م نیاورده... 18 می هم پروازمه... به طرف که گفتم کفتش معمولا 20 روزه میاد
کسی اخیراً پاسپورتشو تحویل سفارت داده؟ من پاسمو 12 روز پیش از طریق یه آزانش تحویل سفارت دادم اما هنوز پاسم برنگشته

zainab_golab
May 12th, 2011, 05:14 PM
سلام
من الان دبی هستم و پاسم رو 4 روز پیش برای pick up به سفارت تحویل دادم ولی هنوز ازش خبری نیست.
امروز case number چک کردم.دیگه ننوشته که پاس رو تا تاریخ ... به سفارت تحویل دهید.نوشته under proccesing یعنی درست مثل وقتی که هنوز clear نشده بودم!
حالا این معنی اش چیه؟ آیا به معنی reclearance هست؟
اگه کسی می دونه لطفا جواب بده،من خیلی نگران شدم.

nightmare
May 12th, 2011, 07:55 PM
بله به نظر میاد شما ریکلیرنس خوردی. متاسفم. منم پاسپورتمو 14 روز پیش تحویل سفارت دادم اما هنوز خبری نشده

سلام
من الان دبی هستم و پاسم رو 4 روز پیش برای pick up به سفارت تحویل دادم ولی هنوز ازش خبری نیست.
امروز case number چک کردم.دیگه ننوشته که پاس رو تا تاریخ ... به سفارت تحویل دهید.نوشته under proccesing یعنی درست مثل وقتی که هنوز clear نشده بودم!

zainab_golab
May 13th, 2011, 11:32 PM
سلام
ما pick up رو با موفقیت انجام دادیم و دیروز پاسپورت ها رو با ویزا تحویل گرفتیم. چند تا نکته می خواستم بگم شاید براتون مفید باشه:
1- برای pick up به I-20 یا کپی آن نیازی نیست.
2- برای pick up بهترین روز تحویل پاس به سفارت یکشنبه هست.
من پاسم رو چهارشنبه به سفارت تحویل دادم و پنجشنبه هفته بعدش به empost تحویل داده شد ولی دوستانی که پاسشون رو یکشنبه هفته بعد از من تحویل داده بودند، همزمان با من ( یعنی پنجشنبه) پاسشون رو دریافت کردند.
3- از نظر هتل بهترین حالت این است که صبح یکشنبه وارد دبی شوید و همون روز پاس رو دراپ کنید و بلیط برگشت رو برای جمعه صبح بگیرید.که هزینه هتل روز جمعه رو هم ندین.(البته این برای پیش فرض هست و ممکنه مجبور شین بلیط برگشتتون رو جابه جا کنین.).که میشه 5 روز هتل.
4-رزرو هتل به صورت آنلاین خیلی به صرفه هست و حتی نصف قیمتی می افته که اونجا بخواین بگیرین.البته باید از طریق کسی این کار رو انجام بدین که کارت اعتباری داشته باشه.
5-نکته مهم اینکه پاس منو روز پنجشنبه عصر ساعت 6 به empost تحویل دادن و با توجه به اینکه اونجا جمعه و شنبه تعطیله احتمالا یکشنبه با من تماس می گرفتن که برام بیارنش برای همین فورا به اداره مرکزی empost رفتم و حضورا تحویل گرفتم (بردن رسید الزامی است).این اداره در اطراف یک ایستگاه قبل از ایستگاه الراشدیه مترو هست.(البته اگه خواستین با مترو برین که هزینه اش پایین تره).در ضمن اداره پست تا ساعت 8 پنجشنبه باز است.
6- یه نکته بدیهی اینکه شماره رسید empost رو دائما در سایت www.empostuae.com (http://www.empostuae.com/) چک کنید تا وقتی به پست تحویل داده شد گوش به زنگ باشد...
7- برای همگی آرزوی موفقیت ورسیدن به هدف می کنم :)

z_ghasemi
May 14th, 2011, 02:39 PM
با سلام خدمت دوستان.
من و همسرم 10 مي وقت داشتيم دبي.مصاحبه قبول شديم و منتظر كليرنس هستيم.با توجه به اينكه ممكنه سريعا بعد از كلير شدن براي پيكاپ اقدام كنيم .دوستاني كه تجربه دارند لطفا شماره آژانس معتبري رو كه ميشناسن برامون PM كنند.لطفا اگه هزينه و شرايطش رو هم ميدونيد بگيد. ممنون

nightmare
May 14th, 2011, 06:39 PM
سلام
ما pick up رو با موفقیت انجام دادیم و دیروز پاسپورت ها رو با ویزا تحویل گرفتیم.

البته کاش ذکر می کردید که اون دوستتون که وضعیت کلیرنسش توی سایت تغییر کرده بود ریکلیر خورد.

amir6y
May 15th, 2011, 09:58 AM
بالاخره بعد از 20 روز من هم Pick up شدم. امیدوارم همه با موفقیت این مرحله آخر رو هم پشت سر بذارن

nightmare
May 15th, 2011, 02:45 PM
سلام،

تا حالا کسی سعی کرده سایت Empost زو از ایران چک کنه؟ من اصلاً نمیتونم سایت رو باز کنم. حتی نمی تونم IP Address سایت رو هم به دست بیارم. انگار بیرون از اماران بهش دسترسی وجود نداره 

eskis
May 15th, 2011, 04:45 PM
سلام دوست عزیز، من هم دقیقاً همون روز 8 مارچ واسه ویزای جی وان مصاحبه داشتم. حدود یک هفته بعد کنسولگری ازم پاسپورت خواست. فکر کردم کلیر شدم. ولی بعد از دو هفته پاسم رو برگشت دادن بدون ویزا و تا حالا هم کلیر نشدم.

سلام
برای ما رسید اما برای من 1 ماه بعد از خانمم اومد. انشالا برای شما هم بیاد

tasooji
May 16th, 2011, 11:46 AM
میشه دوستانی که برای پیک آپ ویزا میرن، لطف کنن و توی پستشون ذکر کنن چقدر منتظر کلیرنس شدن؟

zainab_golab
May 17th, 2011, 07:54 PM
بله سایت empost از ایران هم قابل چک کردن هست...وارد سایت www.empostuae.com (http://www.empostuae.com) برین و در قسمت track and trace شماره رسید رو وارد کنید.اگه ننوشت invalid یعنی دست پست هست.

nightmare
May 17th, 2011, 09:56 PM
بله سایت empost از ایران هم قابل چک کردن هست...وارد سایت www.empostuae.com (http://www.empostuae.com) برین و در قسمت track and trace شماره رسید رو وارد کنید.اگه ننوشت invalid یعنی دست پست هست.

پریروز هر کاری میکردم باز نمیشد اما شب امتحان کردم درست شده بود. فکر کنم سایتش یه مشکلی داشت. پاسپورتم پریروز بعد از 19 روز همراه با ویزا از سفارت خارج شد و 11 ماه استرس به پایان رسید

vabdollahi
May 20th, 2011, 12:39 AM
سلام
از وقتی که clearance‌ بیاد و از سفارت اعلام کنن که پاسپورت رو بیارید و برای pick up‌ بیایید، چقدر فرصت داریم تا این کار رو بکنیم؟
ممنون

saeed.daemi
May 21st, 2011, 12:55 AM
سلام
از وقتی که clearance‌ بیاد و از سفارت اعلام کنن که پاسپورت رو بیارید و برای pick up‌ بیایید، چقدر فرصت داریم تا این کار رو بکنیم؟
ممنون

دوست عزیز،
از موقعی که اعلام میکنن که پاسپورت رو بیارید شما 4 ماه فرصت داريد تا پاسپورتتونو تحويل بدين.
یعنی بعد از وارد کردن شماره کیس نوشته شده که تا فلان تاریخ وقت دارید که پاسپورت رو به سفارت تحویل بدید.

rzanbagh
May 21st, 2011, 05:04 PM
سلام بچه ها،

من و خانومم f2, f1 بودیم که حدودا 4 هفته پیش کلیر شدیم و توسط یک اژانس که تهران هست پاس هامون رو فرستادیم دوبی. الان 3 هفته میشه که به گفته اژانس پاس هامون تو سفارته. البته tracking number از empost را به من دادن. وقتی شماره رو وارد میکنم میگه invalid number کسی اطلاعی در این زمینه داره؟ در ضمن کسی هست که مثل من انقدر براش طول کشیده باشه؟ اژانس که میگه حدوده 10 روزی دوبی کارای ویزارو انجام نمیداد و همه وقتهای مصاحبه رو cancel کرده بوده.

nightmare
May 21st, 2011, 07:50 PM
سلام بچه ها،

من و خانومم f2, f1 بودیم که حدودا 4 هفته پیش کلیر شدیم و توسط یک اژانس که تهران هست پاس هامون رو فرستادیم دوبی. الان 3 هفته میشه که به گفته اژانس پاس هامون تو سفارته. البته tracking number از empost را به من دادن. وقتی شماره رو وارد میکنم میگه invalid number کسی اطلاعی در این زمینه داره؟ در ضمن کسی هست که مثل من انقدر براش طول کشیده باشه؟ اژانس که میگه حدوده 10 روزی دوبی کارای ویزارو انجام نمیداد و همه وقتهای مصاحبه رو cancel کرده بوده.

پاسپورت من دقیقاً 19 روز توی سفارت بود و دوشنبه گذشته با وایزا خارج شد. به سفارت ایمیل بزن. فکر کنم کارت تسریع بشه

rzanbagh
May 22nd, 2011, 11:38 PM
دمت گرم به خاطر اطلاعات، والا من تقریبا این چند روز چند تا ایمیل هم به dubaivisastudent و هم به dubaivisaengirity زدم ولی جوابی ندادند. case number رو هم که چک میکنم هنوز میگه پاستونو بیارید سفارت. خلاصه که نمیدونم چیکار کنم فردا دوشنبه دقیقا میشه 21 روز. نمیدونم شاید به خاطر این قانون مالتیپل کردن ویزای returning ها ماله من طول کشیده. راستی دوستان به اژانس میشه اعتماد کرد. اژانس بهم دیروز به من tracking number از empos رو داد ولی میزنم میگه invalid.

nightmare
May 23rd, 2011, 12:44 AM
دمت گرم به خاطر اطلاعات، والا من تقریبا این چند روز چند تا ایمیل هم به dubaivisastudent و هم به dubaivisaengirity زدم ولی جوابی ندادند. case number رو هم که چک میکنم هنوز میگه پاستونو بیارید سفارت. خلاصه که نمیدونم چیکار کنم فردا دوشنبه دقیقا میشه 21 روز. نمیدونم شاید به خاطر این قانون مالتیپل کردن ویزای returning ها ماله من طول کشیده. راستی دوستان به اژانس میشه اعتماد کرد. اژانس بهم دیروز به من tracking number از empos رو داد ولی میزنم میگه invalid.

من به DubaiVisa ایمیل زدم و همونروز پاسپورتم اومد بیرون. اینکه invalid میده کاملاً طبیعیه. تا وقتی تحویل پست نشده همین پیغام رو میده. منم خیلی به آژانس ها بی اعتماد بودم اما کارشونو انجام دادن. نگران نباش

rzanbagh
May 23rd, 2011, 09:07 AM
سلام دوست عزیز،

منظورتون dubaivisa@state.gov هست؟
راستی من سعی کردم زنگ بزنم به این شماره 0097143116000 ولی کسی جواب نمیده. ایا شماره دیگه ای هم هست؟

nightmare
May 23rd, 2011, 04:08 PM
سلام دوست عزیز،

منظورتون dubaivisa@state.gov هست؟
راستی من سعی کردم زنگ بزنم به این شماره 0097143116000 ولی کسی جواب نمیده. ایا شماره دیگه ای هم هست؟

بله منظورم همونه. در مورد شماره تلفن هم اطلاعی ندارم چون تا حالا زنگ نزدم

rzanbagh
May 23rd, 2011, 05:57 PM
من برای اینکه مطمئن بشم اژانس پاسمونو داده به سفارت ازش empost tracking number ها رو گرفتم و با اون خودم چک میکنم. حالا میخوام فردا ازشون بخوام رسید اصلی رو که موقع تحویل پاس هامون بهشون دادن رو برام فاکس کنن. دوستانی که خودشون پیک اپ کردن یادتون هست که به جز رسید empost چیز دیگه ای هم میدن و اگه نه، روی رسید empost چه اطلاعاتی هست به جز tracking number؟
ایا اسم ، تاریخ تحویل پاس ها، و یا شماره پاس هست؟

zainab_golab
May 24th, 2011, 12:34 AM
من برای اینکه مطمئن بشم اژانس پاسمونو داده به سفارت ازش empost tracking number ها رو گرفتم و با اون خودم چک میکنم. حالا میخوام فردا ازشون بخوام رسید اصلی رو که موقع تحویل پاس هامون بهشون دادن رو برام فاکس کنن. دوستانی که خودشون پیک اپ کردن یادتون هست که به جز رسید empost چیز دیگه ای هم میدن و اگه نه، روی رسید empost چه اطلاعاتی هست به جز tracking number؟
ایا اسم ، تاریخ تحویل پاس ها، و یا شماره پاس هست؟

خیلی نگران نباشین شاید این طولانی شدن به نفعتون بشه و در عوض ویزای multiple بگیرین ;)

zainab_golab
May 24th, 2011, 12:38 AM
سلام
ممنون

از وقتی که clear می شین تا 4 ماه فرصت دارین تا pick up کنین و بعد از اینکه ویزا چسبید تا 3 ماه اعتبار داره که وارد usa بشین.

zainab_golab
May 24th, 2011, 12:43 AM

حتی بعد از چسبیدن ویزا هم که case number رو چک کنی تغییری نمی کنه و میگه تا تاریخ فلان پاسپورت رو بیار سفارت.تغییرش نمیدن.

morteza85
May 31st, 2011, 03:23 PM
سلام
کسی اگر تو چند روز آینده می‌خواد بره دوبی و می‌تونه زحمت I-20 منو بکشه، به من اطلاع بده ممنون میشم.

sina88
June 5th, 2011, 10:51 AM
این طوری که شما نوشتین، بعضی موقعها مثلاً 19 روز گذرنامه مونده تو کنسولگری. این موقعها یعنی اگه خودت بخوای بری، باید همه شو بمونی اونجا هیچم نمی دونی کی بهت میدن گذرنامه رو، نه؟

caroline
June 6th, 2011, 06:10 PM
بچه ها كسي هست اين يكي دو روزه بخواد بره دبي پاسپورت من ببره دبي؟ اونجا يكي مياد ازش ميگيره واسه پيكاپ. فقط نياز دارم يكي ببره اونجا واسم. خواهشا پيام بديد.

mirmiran
June 7th, 2011, 07:50 AM
سلام. ببخشید من یه سوال داشتم. دیروز با یه آژانس تماس گرفتم برا پیکاپ. می گفت برا من و خانمم نفری 200 میگیره. نمی دونم به نظرتون این رقم منطقیه؟

caroline
June 7th, 2011, 10:53 AM
سلام. منم شرايطم مشابه شماست. ميخوام ويزاي خودم و خانومم پيكاپ كنم. با ازانس مطمئن هم صحبت كردم ميگه 13 جون ميتونه مطمئن پاسم بفرسته واسه پيكاپ. لطفا باهام تماس بگيريد مشورت كنيم يه جوري مطمئن بريم واسه پيكاپ. منتظرم لطفا پيام بديد.

nightmare
June 7th, 2011, 10:49 PM
من یه جا میشناسم با 400 درهم (حوالی 130 تومن) پیک آپ میکنه. برای خود منم پیک آپ کرد. خواستی بهم پیام خصوصی بده

farid_ka
June 8th, 2011, 12:29 PM
از زمان تحویل پاسپورت چقدر طول کشید بهت تحویل داد؟

من یه جا میشناسم با 400 درهم (حوالی 130 تومن) پیک آپ میکنه. برای خود منم پیک آپ کرد. خواستی بهم پیام خصوصی بده

nightmare
June 8th, 2011, 05:09 PM
19 روز پاسپورتم تو سفارت بود. کلاً 26 روز کشید

mohammad.mmk
June 9th, 2011, 01:00 AM
سلام
میخواستم بدونم که بعد از 26 روز ویزاتون MULTIPLE هست؟
من مصاحبم برای 5 ماه پیش هست و تازه کلیر شدم (قبل از 20 MAY)
پاسم رو 5 JUN دادم برا پیک اپ. میخواستم ببینم احتمال داره ویزای مالتیپل بگیرم؟

nightmare
June 9th, 2011, 01:39 PM
نه من ویزام 16 می پرینت شد و اون موقع هنوز نگفته بودن مالتیپل میدن. برای من سینگله. احتمالش هست برای شما مالتیپل بدن. اگرم ندادن باهاشون مکاتبه کن شاید تبدیلش کردن. یکی از دوستای من همینجوری تونست ویزای سینگلش رو مالتبپل کنه

saeed.daemi
June 9th, 2011, 05:06 PM
سلام دوستان،

ویزام با موفقیت پیک آپ شد(مستر دانشگاه دالاس تگزاس رشته فایننس) و تجربیاتم اینا بود:
10 می مصاحبه سفارت داشتم و 19 می تو سایت سفارت درج شد که کلیر شدم،
21 می پاسپورت، برگه زرد، برگه وکالت برای پیک آپ و مبلغ 200 دلار(240 هزار تومان) رو بردم دادم به آژانس،
(نکته قابل ذکر اینه که در سایتی که برای پیک آپ ویزا داشتن یه سیستم tracking خودشون گذاشته بودن و من از اون مرحله به بعد تو سایت چک میکردم که پاسپورتم کجاست و چه وضعی داره)
24 می در سایت درج شد که پاسپورت به کنسول تحویل داده شد،
5شنبه هفته بعد یعنی 2 June پاسپورت با ویزا از سفارت خارج شد و شنبه 4 June به ایران ارسال شد و همین دوشنبه 6 June پاسپورت رو از آژانس تحویل گرفتم،

نکته ای که میخوام بگم اینه که ویزای مالتیپل گرفتم، با اینکه در ویزا نوشته که 17 می کلیر شدم یعنی قبل از قانون جدید برای ویزا، ولی مهم تاریخ صدور ویزاست
(2 June)، که بعد 20 می هستش و بنابراین شامل قانون شده...
از تاریخ تحویل پاس به آژانس(21 می) تا زمانی که پاس رو تحویل گرفتم(4 June) میشه گفت 15 روز طول کشید چون شنبه بعد از ظهر بهشون تحویل داده بودم...
در کل کارشون خوب بود و مطمئن،
اگر کسی خواست پیغام خصوصی بده تا آدرس سایت رو بدم بهش دیگه بقیه کار به راحتی و طبق همین روال ایشالا انجام میشه:)

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان عزیز

alpine
June 9th, 2011, 05:26 PM
شما ویزاتون اعتبارش تا کی هست. من مصاحبه‌ام ۱۲ می بود ولی ویزام ۲ جون صادر شد و با اینکه مالتیپل هست اعتبارش دو ماه بیشتر نیست. ایمیل زدم گفتن مصاحبه‌ات قبل ۲۰ می بوده و اون مهمه. البته اینم بگم که من ریترنینگ هستم.

saeed.daemi
June 9th, 2011, 05:46 PM
ویزام دو سال اعتبار داره،
این طوری که معلومه شرایطمون تقریباً عین همه،
احتمال زیاد شما برای اینکه دانشجوی ریترنینگ هستین اعتبارش دو ماهست،
ولی فکر میکنم مهم اینه که مالتیپل هستین،
چون وقتی برین آمریکا با همین نوع ویزا میشه extend کنید ویزاتون رو،
اگر اشتباه میکنم شما اصلاح بفرمایید...

sina88
June 9th, 2011, 08:13 PM
یعنی شما اگه خود تون می خواستین برین باید از 24 مه تا 2 ژوئن منتظر می موندین؟

saeed.daemi
June 9th, 2011, 08:59 PM
این طوری به نظر میاد ولی باید گفت که،
در مورد تاریخ تحویل به سفارت:
یکی از بچه ها که خودش پیک آپ کرده بود تو صفحه های قبل گفته بود که بهترین موقع برای تحویل به سفارت 1شنبه است و به احتمال زیاد 5شنبه میدن بیرون پاس رو،
و این طوری که خودش گفته بود مثل اینکه 4شنبه داده بود به سفارت و 5شنبه بعدی پاس رو دادن به پست، در صورتی که کسایی که 1شنبه هفته بعدش داده بودن بازهم 5شنبه همون هفته پاس رو داده بودن به پست، در مورد منم آژانس پاس رو 3شنبه داده بود و 5شنبه بعدی پاس از سفارت خارج شده بود،
و در مورد تاریخ گرفتن از سفارت:
چون سفارت پاس رو به پست تحویل میده پس اگر یه نفری بخواد دقیقاً همون روز پاس به دستش برسه باید خودش گوش به زنگ باشه و بره همون روز از پست تحویل بگیره، چون اگر این کار رو نکنه اون وقت احتمالاً یه 2 روزی هم طول میکشه که پست بیاره بده!!

این طوری که تجربه بچه ها نشون میده در بهترین حالت اینه که یه نفر 1شنبه صبح پاس رو به سفارت تحویل بده و 5 شنبه خودش بره از Empost تحویل بگیره و برای جمعه هم بلیط داشته باشه و برگرده، ولی خوب این در بهترین حالته که پاس زود از طرف سفارت تایید بشه و به موقع خارج بشه،
بازم اگه سوالی دارید در خدمتم،
با آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز

korjani
June 12th, 2011, 12:30 AM
سلام
کسی اگر تو چند روز آینده می‌خواد بره دوبی و می‌تونه زحمت Pick up visa منو بکشه، به من اطلاع بده ممنون میشم.اونجا کسی هست که بره دنباله ویزا فقط میخام یکی پاسپورت رو بباره دبی!

احسان
June 14th, 2011, 11:06 PM
بچه ها اينطور كه اينجا نوشتن، اصلا فايده نداره كه ما خودمون براي پيك آپ بريم چون حداقل 1 هفته و گاهي تا 3 هفته طول مي كشه. حالا مي خوام بدونم بيشتر بچه ها زود پيك آپ مي كنن يا نه. و آيا دادن پاسپورت به آژانس بهتر هست يا نه؟ لطفا نرخ معمول آژانس رو هم بفرماييد. و البته نام آژانس معتبر رو لطف كنيد برام p.m‌ بديد.
ممنون

p.s: آخه اين بچه هايي كه براي مصاحبه مي رن چطوري براي ديگران پيك آپ مي كنن؟؟ اينا كه بيش از 3-4 روز اونجا نيستن. وقتي فرايند پيك آپ طولاني بشه چه مي كنن؟ قيد گرفتن پاس طرف رو مي زنن؟؟؟

usliker
June 15th, 2011, 07:35 PM
دوستان سلام
پدرم برای پیک اپ ویزای من میخاد بره دبی . میشه توضیح بدید چه مدارکی رو باید ببره و چی کار باید بکنه؟ اگه لینکی هست که توضیح کامل داده باشه ممنون میشم بزاریدش اینجا. پدرم از این کار ها اصلا سر در نمیاره باید دقیقا بهش بگم چی کار کنه. وقتی مدارک رو تحویل داد ایا بهش TRACK NUMBER میدن که وضعیت پاسپورت رو بفهمه؟ یا باید 24 ساعته تو هتل بمونه و منتظر مامور پست باشه؟ توی 3 روز تحویل میدن؟

این روزا ویزای بچه ها داره در میاد و حس کردم خیلی ها دنبال جواب این سوال هستن

usliker
June 16th, 2011, 02:24 PM
بچه ها تو رو خدا کمک کنید

هر کس یه چیزی نوشته. اگه پدرم یکشنبه بره دبی میتونه ویزای من رو تا پنج شنبه بگیره؟ اینجا بعضی ها نوشتن پاسپورتشون 19 روز توی سفارت مونده . اینجوری که پدرم مجبوره 3 هفته دبی بمونه. 19 روز دست اژانس بوده یا توی سفارت؟

به اژانس ها اعتماد ندارم و میترسم بلایی سر پاسپورتم بیاد.
ایا اژانس ها رسید میدن بابت دریافت پاسپورت؟

pooyamour
June 16th, 2011, 03:14 PM
آره ممکنه تا 5 شنبه حاضر نشه. باید پیگیری کنه از طریق پست که پاسپورت رو میگیره و تحویل میده. اگه بتونه مامور پست اون منطقه هتلش رو هم پیدا کنه میتونه یه مقدار هواشو داشته باشه تا مطمئن شه که 5 شنبه حاضر میشه. ولی به نظرم آژانش مطمئن تر باشه. توی این فروم که کسی ظاهرا مشکلی با هیچ آژانسی نداشته. اگر داشته بگه که بفهمیم.

هر کس یه چیزی نوشته. اگه پدرم یکشنبه بره دبی میتونه ویزای من رو تا پنج شنبه بگیره؟ اینجا بعضی ها نوشتن پاسپورتشون 19 روز توی سفارت مونده . اینجوری که پدرم مجبوره 3 هفته دبی بمونه. 19 روز دست اژانس بوده یا توی سفارت؟

nightmare
June 16th, 2011, 09:05 PM

من بودم که پاسپورتم 19 روز توی سفارت بود. به نظر من آژانس خیلی بهتره چون هم هزینش کمتره و هم علافی نداره. کسایی رو میشناسم که دو هفته سر همین قضیه توی دوبی علاف بودن. به هر حال احتمالش هست که تا پنجشنبه برسه دست پدرت. به نظرم اگر تا آخر وقت چهارشنبه تحویل پست نشد حتماً یه ایمیل به سفارت بزن بگو باید زود برگردی شاید اثر کنه. به DubaiVisa@state.gov ایمیل بزن. در ضمن اون آژانسی که من باهاش پیک آپ کردم رسید هم بهم داد. چند نفر دیگه هم باهاش پیک آپ کردن و مشکلی نداشتن.

Mahdis
June 17th, 2011, 07:13 AM
برای من یک آژانسی زیر 120 تومن و حدوداً 10 روزه پیک آپ کرد. اگر کسی می خواد پیغام خصوصی بده. شماره تلفن آژانس را بگم.

راستی بگم که اون آژانسی که ششماه پیش با مبلغ 118هزار تومن برام پیک آپ کرد اینجوری که بچه ها میگن الان 300 هزار تومن می گیره. قیمتو بالا بردند!!! اما من نمی دونم آژانس های دیگه الان چقدر می گیرند.

nightmare
June 17th, 2011, 11:55 AM
راستی بگم که اون آژانسی که ششماه پیش با مبلغ 118هزار تومن برام پیک آپ کرد اینجوری که بچه ها میگن الان 300 هزار تومن می گیره. قیمتو بالا بردند!!! اما من نمی دونم آژانس های دیگه الان چقدر می گیرند.

جدی میگی؟ شما خودت این آژانس رو به من معرفی کردی و من هم با همون آژانس پیک آپ کردم و 16 می ویزام صادر شد و از من همون 400 درهم رو گرفت. اگه اینجوری باشه که تازگیها گرون کرده.

madanchi
June 19th, 2011, 01:34 PM
سلام دوستان
اگر ممکنه اسم و آدرس یک آژانس معتبر و همچنین حدود قیمت برای پیک آپ ویزا به من بدین.
بسیار ممنون

Rima1
June 20th, 2011, 08:50 AM
من خودم 2 ماه پیش رفتم ویزا رو گرفتم یکشنبه ساعت 11 تحویل دادم 5 شنبه رفتم جلوی سفارت دم در اون کانکسی که جلوی سفارت، یک پسر بداخلاق که که مال یک کشور آسیای شرقی گذرنامه ها را میاره بیرون ولی تحویل پست میده نهایت لطفی که میکنه اینکه بگه پاسپورتت اومده یا نه و منم که 5 شنبه شب پرواز داشتم همون موقع فهمیدم که اومده سریع تاکسی گرفتم رفتم اداره پست تا ساعت 18 نشستم روبروی مامور تحویل پست تا همونجا تحویل بگیرم وگرنه میرفت برای فردای اون روز . بعدش هم رفتم هتل و چمدونامو برداشتم رفتم فرودگاه ولی حسابی تو این چند روز لاغر کردم اگر میدونستم با 400 درهم کارم راه میافته عمرا خودم میرفتم اونجا چون بعضی ها رو دیدم که 2 هفته بود منتظر بودند و نمیتونستند برگردند چون پاس نداشتند.
حالا قربونتون یکی هم به من بگه چیکار کنم ویزای من اومده ولی به همسرم یه برگه صورتی دادند که منتظر باشه کسی میدونه چند وقت طول میکشه؟ چون در واقع من ویزای کاری دارم و اونم داره بخاطر من میاد

respina2000
June 20th, 2011, 07:32 PM
من پاسپورتم امروز تحویل پست شده. روز سه شنبه هفته قبل تحویل داده بودن و امروز که رهگیری کردم از سفارت اومده بیرون. تویه رهگیری Empost قسمت Content زده Visa. یعنی ویزا چسبیده دیگه ؟ کسی اطلاعی داره؟

nightmare
June 20th, 2011, 09:47 PM
من پاسپورتم امروز تحویل پست شده. روز سه شنبه هفته قبل تحویل داده بودن و امروز که رهگیری کردم از سفارت اومده بیرون. تویه رهگیری Empost قسمت Content زده Visa. یعنی ویزا چسبیده دیگه ؟ کسی اطلاعی داره؟

فکر نکنم اینجوری بشه نتیجه گیری کرد. باید صبر کنید برسه دستتون

Rima1
June 21st, 2011, 10:04 AM
من 2 تا پاس دادم وقتی برگشت یکی ویزا داشت یکی هم یه برگه صورتی

sina88
June 21st, 2011, 11:24 AM
شما که هنوز ویزا به دست تون نرسیده از کجا فهمیدین کثیرالورود دوساله س؟ با ایمیل پرسیدین؟

respina2000
June 21st, 2011, 11:29 AM
با سلام.
من امروز ویزام پیکاپ شد. 4 شنبه فرستادم و سه شنبه هفته بعدش پیکاپ شد.
نوع ویزا مولتی دو ساله
رشته فیزیک-دکتری فول فاند.
مصاحبه کننده: آفیسر چینیه

nightmare
June 21st, 2011, 07:17 PM
دوستانی که به من پیام میدن و آدرس آژانسی که باهاش پیک آپ کردم رو میگیرن توجه داشته باشن که آژانس قیمت رو برده بالا و 300 دلار واسه پیک آپ میگیره (از من 400 درهم گرفت، حدود 130 تومن). باز هم اگه کسی شمارشو خواست من درخدمتم. پیام خصوصی بده شمارشو بدم.

usliker
June 22nd, 2011, 12:45 AM
پدرم براي پيكاپ ويزام هفته بعد ميره دبي و يكشنبه ظهر پاسپورت رو تحويل ميده. متاسفانه سه شنبه هفته بعد تعطيله و بعيد ميدونم تا شب چهارشنبه پاسپورت تحويل پست بشه. ميتونه برگرده ايران و هر وقت تحويل پست شد دوباره بره دبي بگيرش؟ مثلا با پست دبي هماهنگ كنه و بگه كه ميره و برميگرده؟

daneshjooir
June 22nd, 2011, 09:52 AM
سلام دوستان
یه سوال دارم
تو یک پست خوندم که یکی نوشته بود که پاس، برگه زرد و وکالت نامه رو به همراه هزینه پیک آپ دادم به یه آژانس.
از طرفی شنیدم که تو فرودگاه دبی اگه دست کسی چند تا پاس پرت ببینند مشکل پیش میاد
میخواستم بدونم که این وکالت نامه برا جلو گیری از مشکلات احتمالی در فرودگاه دبی هست، یا کلا آژانس ها این وکالت نامه رو میخواند؟
و اینکه اگه این وکالت نامه برا جلو گیری از مشکلات احتمالی هست، اگه بخواهیم پاس پرت رو به یه دوست بدیم برای پیک آپ، بهتر نیست که یه وکالت نامه هم به دوستمون بدیم ؟

ممنون

احسان
June 22nd, 2011, 09:54 AM
پدرم براي پيكاپ ويزام هفته بعد ميره دبي و يكشنبه ظهر پاسپورت رو تحويل ميده. متاسفانه سه شنبه هفته بعد تعطيله و بعيد ميدونم تا شب چهارشنبه پاسپورت تحويل پست بشه. ميتونه برگرده ايران و هر وقت تحويل پست شد دوباره بره دبي بگيرش؟ مثلا با پست دبي هماهنگ كنه و بگه كه ميره و برميگرده؟

من جاي شما بودم اين كار رو نمي كردم. مي دادم به آژانس كه انجام بده. به فرض عملي بودن اين كار كه شما مي گي، تا پدر شما برگرده و دوباره بره اونجا، شما كلي اضطراب مي گيري.

احسان
June 22nd, 2011, 10:00 AM
سلام دوستان
یه سوال دارم
تو یک پست خوندم که یکی نوشته بود که پاس، برگه زرد و وکالت نامه رو به همراه هزینه پیک آپ دادم به یه آژانس.
از طرفی شنیدم که تو فرودگاه دبی اگه دست کسی چند تا پاس پرت ببینند مشکل پیش میاد
میخواستم بدونم که این وکالت نامه برا جلو گیری از مشکلات احتمالی در فرودگاه دبی هست، یا کلا آژانس ها این وکالت نامه رو میخواند؟
و اینکه اگه این وکالت نامه برا جلو گیری از مشکلات احتمالی هست، اگه بخواهیم پاس پرت رو به یه دوست بدیم برای پیک آپ، بهتر نیست که یه وکالت نامه هم به دوستمون بدیم ؟

ممنون

من از قوانين فرودگاه دبي خبر ندارم اما تا اونجا كه مي دونم وكالت نامه (كه خود آژانس ها فرمتش رو دارند و خيلي ساده هست) براي سفارت لازم مي شه.

nightmare
June 22nd, 2011, 09:53 PM
من از قوانين فرودگاه دبي خبر ندارم اما تا اونجا كه مي دونم وكالت نامه (كه خود آژانس ها فرمتش رو دارند و خيلي ساده هست) براي سفارت لازم مي شه.

سفارت هیچ نیازی به وکالتنامه نداره. آژانسی که برای من پیک آپ کرد فقط پاسپورت رو گرفت و برگه زرد رو هم میخواست که شمارشو چک کنه مطمئن بشه که کلیر شدم و همون موقع بهم پس داد.

BrainDrain2011
June 23rd, 2011, 02:13 AM
یک سوال فوق اورژانسی از دوستان گرامی
اگه کسی ویزاش از دبی آماده بشه و نخواهد بره pick up کنه , آیا بعدا براش مشکلی پیش می آید ؟ در واقع چون هنوز طرف ویزاش را pick up نکرده , ممکنه در آینده دیگه سفارت آمریکا بهش ویزا نده . ممنون از جواباتون

احسان
June 23rd, 2011, 11:59 AM
اگه کسی ویزاش از دبی آماده بشه و نخواهد بره pick up کنه , آیا بعدا براش مشکلی پیش می آید ؟ در واقع چون هنوز طرف ویزاش را pick up نکرده , ممکنه در آینده دیگه سفارت آمریکا بهش ویزا نده . ممنون از جواباتون

توي تاپيك نتايج مصاحبه قبرس، خوندم كه چند نفر قبلا ويزاشون رو پيك آپ نكرده بودن و وقتي بعدش براي مصاحبه ويزاي جديد رفتن ريجكت شدن.

به هر حال اين يه شيوه گرفتن وقت و انرژي سفارت هست و طبيعي هست كه مسئولين سفارت فكر كنن كه طرف، اونا رو به سخره گرفته! يا بهش شك كنن.

دوستان! سعي نكنيد كار خودتون رو با شيوه هاي من در آوردي سخت و پيچيده كنيد.

احسان
June 23rd, 2011, 12:11 PM
سفارت هیچ نیازی به وکالتنامه نداره. آژانسی که برای من پیک آپ کرد فقط پاسپورت رو گرفت و برگه زرد رو هم میخواست که شمارشو چک کنه مطمئن بشه که کلیر شدم و همون موقع بهم پس داد.

خب انگار آژانس با آژانس فرق داره. يه آژانس وكالت نامه زير رو خطاب به سفارت آمريكا مي گيره:

TO: ESTEEMED AMERICAN CONSULATE IN U. A. E.

DEAR SIRS:

I would like to inform you joyfully that I have visited my
NIV case number ………………….…………on the web.

My name is ………………………………………… …….……….. holder
Of passport number ……………………………

Due to some problems, I can not come to your esteemed embassy
Personally for delivering my passport.
Therefore, mr. ramin Vejahati is authorized to collect my visa, on my behalf.

Below you will find his contact information:
Add:
Fl:2101, lagoon tower, altaawun sq, sharjah, uae
Tel: 009716 554 79 68
Fax: 009716 554 79 68
Mob: 0097150 758 44 39
P.O.BOX: 96023

Tel: …………………………. Mob : ………………………………….

Thank you in advance for your kind attention and cooperation in this regard.

Yours faithfully
signature

ArashB
June 23rd, 2011, 02:35 PM

توي تاپيك نتايج مصاحبه قبرس، خوندم كه چند نفر قبلا ويزاشون رو پيك آپ نكرده بودن و وقتي بعدش براي مصاحبه ويزاي جديد رفتن ريجكت شدن.

به هر حال اين يه شيوه گرفتن وقت و انرژي سفارت هست و طبيعي هست كه مسئولين سفارت فكر كنن كه طرف، اونا رو به سخره گرفته! يا بهش شك كنن.

دوستان! سعي نكنيد كار خودتون رو با شيوه هاي من در آوردي سخت و پيچيده كنيد.

خیر دوست عزیز، نمیشه نسخه کلی پیچید براش.
من چون دیر کلیر شدم و دیفر کرده بودم و ویزام تا سال بعد expire می شد پیک آپ نکردم. email زدم از خودشون پرسیدم، گفتن reapply کن. منم دو ماه پیش دوباره رفتم مصاحبه.
خدا رو شکر ریجکت نشدم، کلی هم خوب برخورد کردن و متاسف شدن که این شرایط پیش اومده و مجبور شدم دوباره هزینه کنم.

احسان
June 23rd, 2011, 06:57 PM
خیر دوست عزیز، نمیشه نسخه کلی پیچید براش.
من چون دیر کلیر شدم و دیفر کرده بودم و ویزام تا سال بعد expire می شد پیک آپ نکردم. email زدم از خودشون پرسیدم، گفتن reapply کن. منم دو ماه پیش دوباره رفتم مصاحبه.
خدا رو شکر ریجکت نشدم، کلی هم خوب برخورد کردن و متاسف شدن که این شرایط پیش اومده و مجبور شدم دوباره هزینه کنم.

منم نسخه كلي ندادم و فقط تجربه اي رو بيان كردم. نكته اي كه خود شما اشاره كرديد همينه كه: به سفارت ايميل زديد و هماهنگ كرديد. اين دقيقا همون كاري هست كه براي حالت هاي خاص لازم به انجام هست. و البته يه دليل كاملا منطقي لازم هست كه شما داشتيد.

daneshjooir
June 24th, 2011, 07:18 PM
احسان عزیز
ممنون از جوابت
والا من خودم ویزای خانمم رو پیک آپ کردم و خیلی ها رو دیدم برای دوستانشون رو پیک آپ کردند و هیچ کدوم وکالت نامه نداشتند
مشکل مربوط به گیری که تو فرودگاه دبی میدند رو من از خیلی ها شنیدم
من شنیدم حتی سر این قضیه یکی از کارمند های یه آژانس رو دیپرت کردن و دیپرت شدن طرف خیلی همه جا پیچیده بود (آژانس مال اصفهان بود)
ممنون

et_et
June 25th, 2011, 05:54 PM
سلام ميشه شماره واسم آژانس را برام p.m كنيد. مرسي

Darya sharifi
June 26th, 2011, 11:36 AM
سلام
دوستانی که pick up کردید لطف میکنید هزینه مربوط به سفارت رو ذکر کنید.

usliker
June 27th, 2011, 02:00 AM
اگه خودت بری اونجا هزینه خاصی نداره. فقط 20 درهم بابت پست میگیرن همین.

usliker
June 27th, 2011, 02:05 AM
دوستانی که از دبی پیکاپ کردن میشه بگید track number ای که مربوط به empost هست به چه صورتیه؟ چند رقم داره چند حرف؟ به من یه track number دادن که یه کم عجیب غریبه

sina88
June 27th, 2011, 05:52 PM
با خوندن چند صفحه قبل چند تا سوال پیش اومد برام.

یه جا گفته شده که جای ویزا یه برگه صورتی گذاشتن لای ویزا. این یعنی چی؟
بالاخره مشخصه که روال معمول گرفتن ویزا چقدر طول می کشه؟ یکشنبه صبح برسی دبی چند تا گذرنامه رو تحویل بدی، احتمال زیاد تا پنجشنبه میگیریشون دیگه . بعد نشد فوقش تا 2 3 روز دیگه هم میمونی میگیری شون. نه؟

تو فرودگاه دبی از کجا میخوان بفهمن تو چند تا گذرنامه همراته که بخوان گیر بدن؟

اینا پول پست هم می گیرن؟ نقدی همونجا تو کنسولگری باید بدی؟ جز گذرنامه چیز دیگه (I20 e.g.) نیاز نمیشه؟

saheb
June 29th, 2011, 11:52 AM
I gave my passport around 12 days ago to a travel agency to pick up my visa and still waiting :(
i am a returning student

alirhro
June 29th, 2011, 01:09 PM
اگه کسی شماره آژانس مطمئن برا پی کاپ ویزا پی ام کنه متشکر میشم.

Aseman2011
July 4th, 2011, 10:24 AM
سلام دوستان، اونهایی که با آزانس ها هماهنگی کردن برای Drop in ویزاشون، می تونن بگن نرخ تقریبیشون چقدره؟
اگر آژانس مطمئنی هم کسی می شناسه لطفا برای من پیغام خصوصی کنه

sagha1365
July 4th, 2011, 08:21 PM
سلام
اگه کسی یه آژانس مطمئن سراغ داره ممنون می شم اگه پیغتم خصوصی بده.

pooya_sh7
July 5th, 2011, 12:12 AM
دوستان من با یک آژانسی تماس گرفتم و نرخ pickup رو 1000 درهم یا همون 300 دلار اعلام کرد. من هم کلی غر زدم که ما دانشجوییم و در حق ما جفا نکنید. گفت اگر بتونی یک یا چند نفر دیگر رو پیدا کنید ممکنه رغم رو بشه به 200 دلار رسوند! دوستان کسی هست که بخواد با آژانس puckup کنه و با ما شریک بشه؟؟؟

anahita_hz
July 5th, 2011, 12:39 AM
سلام، آژانس تو مشهد واسه پیک آپ اگه سراغ دارین ممنون می شم بگید

alirhro
July 5th, 2011, 12:50 AM
به نظرم زیاد گفته و 200 دلار هم زیاده زیر بار این حرفا نرید

NEWMEMBER
July 5th, 2011, 09:20 AM
to pooya_sh va hameh doostan
salam be hameh
man ham mikham pick up konam va donbal e ajans e motmaen va albateh arzoon hastam
lotfan ageh kasi hast begeh

farid_ka
July 5th, 2011, 10:21 AM
یکی دو هفتس آژانسا میخوان با توجه به نزدیکی شروع ترم سواستفاده کنن و قیمتها رو بالا بردن این آژانسی رو که گفتین من میشناسمو تا هفته پیش با 200 دلار می برد زیر بار نرین و اجازه ندین سو استفاده کنن اگه هیچ کس قبول نکنه مجبورن با 200 دلار ببرن
یکی از این موسساتی که توی این سایت تبلیغ میکنه با 90 تومن میگیره میتونین به اونا هم بدین

به نظرم زیاد گفته و 200 دلار هم زیاده زیر بار این حرفا نرید

sagha1365
July 5th, 2011, 10:38 AM
یکی دو هفتس آژانسا میخوان با توجه به نزدیکی شروع ترم سواستفاده کنن و قیمتها رو بالا بردن این آژانسی رو که گفتین من میشناسمو تا هفته پیش با 200 دلار می برد زیر بار نرین و اجازه ندین سو استفاده کنن اگه هیچ کس قبول نکنه مجبورن با 200 دلار ببرن
یکی از این موسساتی که توی این سایت تبلیغ میکنه با 90 تومن میگیره میتونین به اونا هم بدین
من از یه جا پرسیدم گفته ۱۸۰ تومن. اون موسسه ای که میگید ۹۰ تومن میگرهُ من امروز باهاشون صحبت کردم و گفتن تا اطلاع ثانوی پیک آپ نداریم!!

NEWMEMBER
July 5th, 2011, 10:46 AM
hi there, why can't we all them together saying we are for instance 5 people wanting somebody to pick up our visas? we can then make them charge less.
i'm a returning student and just cleared -- need to get my visa from dubai
ps: i do not have fasi font and i am sorry about it

farid_ka
July 5th, 2011, 11:10 AM
I agree its a good idea

hi there, why can't we all them together saying we are for instance 5 people wanting somebody to pick up our visas? we can then make them charge less.
i'm a returning student and just cleared -- need to get my visa from dubai
ps: i do not have fasi font and i am sorry about it

mojde khanom
July 5th, 2011, 12:31 PM
سلام
من هم هستم.
به نظرم هماهنگ کنیم و با این آژانسی که میگین صحبت کنیم.

farid_ka
July 5th, 2011, 12:42 PM
من امروز به چند تا آژانس زنگ زدم از راهنمای همشهری 2-3 تاشون 150 تومن هم انجام میدن (بیشتر از یه نفر تخفیف هم میدن) حتی 200 دلار هم به نظر من زیاده

سلام
من هم هستم.
به نظرم هماهنگ کنیم و با این آژانسی که میگین صحبت کنیم.

alirhro
July 5th, 2011, 01:00 PM
من خودم کار پیک کاپم داره انجام میشه ولی پیشنهاد می کنم یکی از بچه ها کارش رو ردیف کنه اگه 6-7 نفر هم نفری 100 - 150 تومان بدن اون میتونه بره یه هفتته اونجا باشه کارها رو انجام بده برگرده. اگه هم همه تهران هستن میشه یه قرار حضوری گذاشت. من اگه پاسام نرفته بود. پایه بودم ولی بقیه دوستان بهتره اینگار رو بکنن. هم هزینش کمتره هم مطمئن تره. اونی هم که میخاد بره باید همه مدارکش رو بیاره که همه مطمئن بشن.

NEWMEMBER
July 5th, 2011, 01:14 PM
ok guys,
im proposing that we call to one of these agencies, that are aksing about 150, telling it that we are 4-5 and wondering if it is possible that we pay 120 or somwthing like that.
i can call them if you let me know which one was asking for 150.
pls pm me if you agree with this.
anyway, pls let me know your plan
many thanks

faeze66
July 5th, 2011, 06:04 PM
دوستانی که به من پیام میدن و آدرس آژانسی که باهاش پیک آپ کردم رو میگیرن توجه داشته باشن که آژانس قیمت رو برده بالا و 300 دلار واسه پیک آپ میگیره (از من 400 درهم گرفت، حدود 130 تومن). باز هم اگه کسی شمارشو خواست من درخدمتم. پیام خصوصی بده شمارشو بدم.

من دیروز ازشون قیمت گرفتم همون 400 درهم رو به من گفتن. به نظرم نباید زیر بار این قیمت های بالایی که آژانس ها میدن بریم. الان فصل شلوغیه و رسما دارن سوء استفاده می کنن.

mojde khanom
July 5th, 2011, 08:13 PM
میشه لطفا شماره این آزانسی که میگین 400 درهم هست رو به من پ.خ. بدین؟
ممنون
مطمئنه دیگه؟

NEWMEMBER
July 5th, 2011, 10:06 PM
i'd be eternally grateful if you could pm the 400 derham to me as well
thx

Aseman2011
July 6th, 2011, 10:56 AM
من قیمت 350 تومنی نگرفته بودم که اونم امروز یه آژانسی بهم داد، البته حیرت منو که دید گفت دانشجو باشی دو نفر رو 350 میگیرم. کسی اگر میخواد پیغام بده

Aseman2011
July 6th, 2011, 12:34 PM
دوستانی که کلیر شدن، می دونن برای drop off پاسپورت باید از طریق empost اقدام کرد یا میشه خود شخص ببره تحویل کابین سفید جلوی سفارت بده؟
و اینکه برای این کار غیر از
1. پاسپورت
2. برگه زرد Case number
چیز دیگری هم لازمه یا نه؟

hrsanei
July 7th, 2011, 08:11 AM
Hi.
I wonder how long our passport can remain in empost? I mean can I ask some one to drop off my passport and ask another one to get it from empost 10days later.
I know that passports can not be posted, but someone told me a friend of his had posted his passport to his acquintance in Dubai and then he posted it back when the visa was stamped to his passport.
I would be grateful if you experts could tell me if it makes sense.
Thank you very much
Cheers

mojde khanom
July 7th, 2011, 11:26 AM
سلام
من از یکی از آژانسها پرسیدم گفت اگه دو نفر دانشجویی باشیم تخفیف میدن. اگه کسی هست پیام خصوصی بده لطفا.

L.E.S
July 7th, 2011, 11:55 AM
کسی تو یکی دو هفته اخیر ویزاشو پیک آپ کرده؟ من الان دو هفته ست که پاسمو فرستادم ولی هنوز خبری نیست :(

kamangir
July 7th, 2011, 07:14 PM
امروز با یک آژانس صحبت کردم که یک قیمت فصل‌الخطاب داد! 450 هزار تومان!
دوستان آژانس مطمئن سراغ دارید به قیمت زیر 200 تومان؟!

navid4494
July 7th, 2011, 11:41 PM
کسی تو یکی دو هفته اخیر ویزاشو پیک آپ کرده؟ من الان دو هفته ست که پاسمو فرستادم ولی هنوز خبری نیست :(

I am having the same problem for my wife. We have been waiting since June 26th and no news since then!!!! Its probably because of 4th of July and "Mabas" in these two weeks
Anyone has the same problem?
Sorry for typing in English, I don't have Farsi font in my office
Good luck

mimram
July 8th, 2011, 02:41 AM

داره سه هفته میشه که گذرنامه دست سفارت مونده برای صدور ویزا!! البته چون توی پست نیست امیدوارم اونجا باشه! سفارت هم جواب نامه را نمیده!! شما پیگیری کردید؟

anarmonik
July 8th, 2011, 04:16 PM
hey guys
is there anyone that has received his visa in three business days as it is written in our yellow papers??!

L.E.S
July 8th, 2011, 06:11 PM
بالاخره بعد از دو هفته ویزا رو چسبوندن تو پاسم:) امیدوارم Multiple باشه اگرچه که خیلی بعیده چون من مصاحبه م 21 نوامبر 2010 بوده.

hrsanei
July 9th, 2011, 06:27 AM
Hi. Why no one makes any reply to my question. Has it been already anwered or sth?
Thanks

Hi.
I wonder how long our passport can remain in empost? I mean can I ask some one to drop off my passport and ask another one to get it from empost 10days later.
I know that passports can not be posted, but someone told me a friend of his had posted his passport to his acquintance in Dubai and then he posted it back when the visa was stamped to his passport.
Thank you very much
Cheers

setarehk
July 9th, 2011, 10:41 AM
سلام دوستان
لطفاً اگر كسي آژانسي رو براي pick up مي شناسه شماره اش رو با پيام خصوصي براي من بفرسته
خيلي خيلي ممنون

aminsara2020
July 11th, 2011, 12:28 PM
داره سه هفته میشه که گذرنامه دست سفارت مونده برای صدور ویزا!! البته چون توی پست نیست امیدوارم اونجا باشه! سفارت هم جواب نامه را نمیده!! شما پیگیری کردید؟

سلام
اميدوارم ويزاتون به دستتون رسيده باشه. ميشه خبرش رو بدين؟ من يه هفتست منتظرم

aminsara2020
July 11th, 2011, 12:30 PM
لطفا كسي اگر جديد ويزاش رو پيك آپ كرده خبر بده و بگه چقدر طول كشيده
مرسي

eysun
July 11th, 2011, 01:51 PM
من دوشنبه هفته پیش تحویل دادم و پنجشنبه به پست تحویل داده شد.

ksorena
July 11th, 2011, 02:20 PM
توی دوبی برای پیک آپ ویزا پاسپورت را باید به کجا تحویل بدیم و در چه ساعت هایی؟

Fana
July 11th, 2011, 02:26 PM
توی دوبی برای پیک آپ ویزا پاسپورت را باید به کجا تحویل بدیم و در چه ساعت هایی؟

You should drop off your passport at the American Consulate between 7:30a.m - 3:00p.m., on all working days Sunday – Thursday
drop your passport at the white cabin at the US Consulate
you can have someone drop it for you

shojaae
July 11th, 2011, 02:45 PM
سلام دوستان
ممنون میشم اگر كسي آژانسي رو براي pick up مي شناسه شماره اش رو با پيام خصوصي براي من بفرسته.

aminsara2020
July 11th, 2011, 06:23 PM
سلام
كسي هست كه پيك آپ ويزاش طول كشيده باشه و ايميل زده باشه به سفارت؟ نتيجه چي شده؟

arashtdii
July 11th, 2011, 06:27 PM
سلام دوستان،
منم این رو شنیدم. کسی تجربه داشته که پاس با پست براش ارسال بشه؟
اگر داشته با چه پستی؟ چطوری؟
با سپاس

Hi.
Thank you very much
Cheers

mimram
July 11th, 2011, 10:33 PM
سلام
اميدوارم ويزاتون به دستتون رسيده باشه. ميشه خبرش رو بدين؟ من يه هفتست منتظرم

هنوز نه! جواب سه تا نامه من را ندادند .... ولی تلفنی فقط گفتند وقت میبره .... شما هنوز مدت انتظارتون نرماله ! یک هفته ده روز فکر نکنم غیرعادی باشه!

mehdiesadri
July 12th, 2011, 10:53 AM
دوستان لطفاً یه آژانس مطمئن با قیمت مناسب به من معرفی کنید
وجاهتی میگه 300 هزار تومان که خیلی زیاده :دی

shah2000
July 12th, 2011, 11:03 AM
سلام

میشه بگید از کجا میشه فهمید passport به پست تحویل شده ؟

الان من ترک نامبر میزنم تو سایت امپوست مینویس invalid

سوال بعدی اینکه بعد تحویل به پست باید از کجا تحویل گرفت تا سریع باشه

ممنون میشم جواب بدين من يكشنبه دادم الان دبی ام ونگران

marybazy
July 12th, 2011, 03:35 PM
سلام،

اگر کسی آژانس مورد اعتماد (زیر ۲۰۰۰۰۰ تومان) برای پیکاپ ویزا از دبی سراغ داره میشه لطف کنن به من پیغام بدن؟

ممنون

احسان
July 12th, 2011, 04:01 PM
سلام
میشه بگید از کجا میشه فهمید passport به پست تحویل شده ؟
الان من ترک نامبر میزنم تو سایت امپوست مینویس invalid
سوال بعدی اینکه بعد تحویل به پست باید از کجا تحویل گرفت تا سریع باشه
ممنون میشم جواب بدين من يكشنبه دادم الان دبی ام ونگران

دوست عزيز وقتي نامه شما تحويل پست بشه اونا تو سيستم شون وارد مي كنن و قطعا ديگه invalid نمي زنه و حتما مي نويسه كجا هست. اما الان چون شماره ترك شما هنوز توي سيستم پست نيست اين پيام رو مي گيريد.
توي فروم خوندم كه بعضي بچه ها به يه مركز empost در الراشديه رفته بودن

arashtdii
July 12th, 2011, 08:36 PM
دوستان من امروز تصادفی از یه آژانس پرسیدم گفت 150$.
اگه کسی اسم و تلفن و خواست بگه بهش pm بدم.

anahita_hz
July 12th, 2011, 10:04 PM
سلام. Empost Tracking Number ای که سفارت می ده چند رقمیه؟ چه فرمتی داره؟ ممنون!

farid_ka
July 12th, 2011, 10:32 PM
اینا تا دو هفته پیش قیمتشون 200 دلاز بود که یکدفعه با نزدیک شدن ددلاین بچه ها قیمتو زیاد کردنو با زیر 200 تومن هم آژانسهای زیاد و مطمئنی میشه پیدا کرد. به نیاز مندیهای همشهری مراجعه کنین یا به سایر بچه ها مثل دوستمون arashtdii (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?37004-arashtdii) (سه تا پست بالاتر)یا خود من پیام بدین یکی از کاربردهای این فروم باید کمک به حفظ قیمت مناسب خدمات مورد نیاز بچه ها باشه

دوستان لطفاً یه آژانس مطمئن با قیمت مناسب به من معرفی کنید
وجاهتی میگه 300 هزار تومان که خیلی زیاده :دی

koohi
July 13th, 2011, 09:29 PM
سلام دوستان،
کلیرنس من اومده، می خواستم بدونم کسی هست که بخواد طی چند روز آینده بره دوبی واسه پیکاپ ؟
چون اگه بخوام بده به آژانس ها واسه پیکاپ ، خیلی (حداقل 3 هفته) طول میدن تا پاس رو برگردونن.

ممنون

anarmonik
July 14th, 2011, 12:05 AM
سلام
بچه ها قضیه ی برگه صورتی به جای ویزا یا reclearance چیه؟ وقتی پاستو گرفتن ممکنه که به reclearance بخوری؟
آخه دوس دارم بدونم اینا می خوان چی پیدا کنن تو این پاسای ما که اینقدر اونجا نگهش می دارن!؟
i'm getting nervious...

admission
July 14th, 2011, 08:25 AM
از دوستانی که پیک آپ می کنن 1 سوال داشتم: توی فرودگاه گیر نمی دن که چرا چند تا پاسپورت همراهته؟ این پاسپورت ها را توی چمدون می زارین یا توی کیف دستی؟

anarmonik
July 15th, 2011, 12:16 AM
تو چمدون که نباید گذاشت چون همیشه احتمال گم شدن داره. شما باید تو کیف دستتون بذارین. فقط جوری که تو فرودگاه نبیننشون و نباید درشون بیارید...
از دوستانی که پیک آپ می کنن 1 سوال داشتم: توی فرودگاه گیر نمی دن که چرا چند تا پاسپورت همراهته؟ این پاسپورت ها را توی چمدون می زارین یا توی کیف دستی؟

anarmonik
July 15th, 2011, 12:35 AM
من 1شنبه تحویل دادم و هنوز نیومده! یعنی واقعا طبیعی هست 1و 2 7ه؟
میشه هر کی میگیره ویزاشو بگه که چند روز پیکاپ طول کشیده؟ این می تونه به بچه هایی که منتظرن تسلی بده!
ممنون

هنوز نه! جواب سه تا نامه من را ندادند .... ولی تلفنی فقط گفتند وقت میبره .... شما هنوز مدت انتظارتون نرماله ! یک هفته ده روز فکر نکنم غیرعادی باشه!

mr_x61
July 15th, 2011, 12:37 AM
سلام
من دیروز سفارت بودم.
مامور پستی که پاسپورت ها رو تحویل می گیره، گفت برای ایرانی ها 7 روز کاری طول می کشه (متاسفانه) تا در دوبی به دستشون برسه. این 3 روز کاری که در برگه زرد ذکر شده برای غیر ایرانی ها ست.

anarmonik
July 15th, 2011, 01:15 AM
hi,can you explain your case more?
سلام

alirhro
July 15th, 2011, 04:43 PM
به نظر میرسه که اگر پاس تا یکشنبه صبح دست سفارت برسه احتمال زیادی داره تا چهارشنبه آخر وقت به امپوست برسه. اما اگر بعد از یکشنبه پاس تحویل داده بشه تا چهارشنبه پنجشنبه بعد باید صبر کنید. البته این نظر با توجه به تجربه چندتا از دوستام به دست اومده و ممکنه خیلی دقیق نباشه!! اما 10 روز طبیعیه! مخصوصاً اگه بعد از یکشنبه پاس رو تحویل بدین

shah2000
July 16th, 2011, 01:12 PM
منم یکشنبه دادم هنوز نگرفتم میشه یک هفته کامل بلیطمم سوخت به نظر تون

چیکار کنم بر گردم یا تا کی میشه منتظر بود دارم قاطی میکنم راهنمایی کنید

kamangir
July 17th, 2011, 12:37 AM
دوستان یک سوال!
من 5 جولای پاسپورتم رو تحویل سفارت دادم و تا الان که 17 جولای باشه، 12 روز می‌گذره و هنوز خبری از ویزا نیست.
کسی شرایطی مثل من داره؟! طبیعتا چه قدر باید طول بکشه تا ویزا مهر بخوره تو پاسپورت؟!

sata
July 17th, 2011, 05:01 PM
کسی این هفته برای pick up دبی می ره؟

farid_ka
July 17th, 2011, 06:39 PM
کد پیگیری ایمپست را کی میدن؟ موقع تحویل پاس به سفارت؟

gambooli
July 17th, 2011, 08:16 PM
دوستان عزیز به همه تبریک میگم برایموفقیتشان . من چند سوال داشتم

1) برای اینکه ویزا را کسی غیراز خودمان pick up کنه نیازی بهبرگه زرد هست یا خیر؟

2) مصاحبه ای که با فردی کهپاسپورتمان را همراه خود دارد انجام میشود یا خیر؟؟

3) آدرس براس ارسال پاسپورت رابه کجا باید داد؟؟ آن آدرس میشود شرکت یا منزل باشد منظورم این است که هتل نباشد؟؟

با تشکر از همگی

موفق باشید .

alirhro
July 17th, 2011, 11:59 PM
دوستان عزیز به همه تبریک میگم برایموفقیتشان . من چند سوال داشتم

1) برای اینکه ویزا را کسی غیراز خودمان pick up کنه نیازی بهبرگه زرد هست یا خیر؟

2) مصاحبه ای که با فردی کهپاسپورتمان را همراه خود دارد انجام میشود یا خیر؟؟

3) آدرس براس ارسال پاسپورت رابه کجا باید داد؟؟ آن آدرس میشود شرکت یا منزل باشد منظورم این است که هتل نباشد؟؟

با تشکر از همگی

موفق باشید .

برگه زرد مهم نیست ولی کیس نامبر که روی اون نوشته شده مهمه اون را باید داشته باشه. هیچ مصاحبه ای وجود ندارد و فقط پاس را تحویل میده و آدرس رو مینویسه. آدرس هم هر جا باشه ایراد نداره!!موفق باشید

saham
July 18th, 2011, 10:13 AM
سلام
من تازه کلیر شدم اگه آژانس مطمئنی میشناسید به من پیغام خصوصی بدید حتما! جایی که خیلی هم گرون نگیره!!!!!

kamangir
July 18th, 2011, 08:19 PM
بعد از دقیقا دو هفته ویزا تو پاسپورتم مهر خورد و تحویل داده شده.
گویا جدیدا برای بعضی‌ها ویزا دیرتر صادر میشه...!

farid_ka
July 19th, 2011, 08:47 AM
سلام
بعد از صدور ویزا توی پاسپورت، کیس نامبر را چک کنیم چه پیامی میده؟

L.E.S
July 19th, 2011, 11:29 AM
سلام
بعد از صدور ویزا توی پاسپورت، کیس نامبر را چک کنیم چه پیامی میده؟

معمولاً تغییری نمیکنه و همون پیغام قبلی ( لطفاً پاسپورت...) رو میده

kocher
July 19th, 2011, 04:44 PM
من 4 ژولای پاسمو دادم اما ظاهرا تا امروز به امپوست هم ندادن. آیا 15 روز طبیعیه؟

aminsara2020
July 19th, 2011, 05:54 PM
سلام
ويزاي من 14 روزه به دستم رسيد
6 روز كاري توي سفارت بود
آژانس برام گرفت

anarmonik
July 20th, 2011, 02:27 AM
ten days after my clearance i dropped off my visa on july 11th and it was sent by empost to the given address on july 15th
:):):)now I have my visa in hand, happyyyyyyyyyyyyyyy

rasouli
July 20th, 2011, 10:38 AM
سفارت بعد از صدور ویزا پاسپورتو به آدرسی در دبی میفرسته؟ از زمان تحویل به پست، چقدر زمان میبره تا به ادرس مود نظر برسه؟میشه قبل از اینکه به پست برسه پاسپورتو خودمون از سفارت تحویل بگیریم؟چجوری میشه فهمید زمانی که پاسپورت آماده شده، ولی هنوز به پست تحویل داده نشده؟

rasouli
July 20th, 2011, 01:45 PM
فوری فوری
شماره آژانس با قیمت مناسب برایpick up ویزا .لطفا پیام خصوصی بدین

sagha1365
July 20th, 2011, 05:04 PM
سلام
ويزاي من 14 روزه به دستم رسيد
آژانس برام گرفت

sina88
July 20th, 2011, 05:44 PM
ویزا گرفته ها، نوع شم بنویسین بی زحمت! کسی کثیرالورود گرفته؟

malakoot
July 21st, 2011, 10:49 AM
کدوم آژانس؟
لطفا هزینه و نام آژانسا بدین

arashtdii
July 21st, 2011, 02:38 PM
سلام... منم همون حوالی دادم هنوز نیومده. مال شما اومد؟

دوستان یک سوال!
من 5 جولای پاسپورتم رو تحویل سفارت دادم و تا الان که 17 جولای باشه، 12 روز می‌گذره و هنوز خبری از ویزا نیست.
کسی شرایطی مثل من داره؟! طبیعتا چه قدر باید طول بکشه تا ویزا مهر بخوره تو پاسپورت؟!

kocher
July 21st, 2011, 06:21 PM
سلام
امروز بعد از 17 روز ویزای من به امپوست تحویل داده شد. من 4 ژولای پاس رو تحویل داده بودم.

saaghi
July 22nd, 2011, 08:42 AM
سلام،
کسی تا حالا از این تبلیغاتی که بالا صفحه اپلای ابراد میاد استفاده کرده؟ نوشته پیک آپ ویزا از دبی فقط با 90 هزار تومن!
اگه کسی بوده که از این استفاده کرده باشه یه توضیح بده که چطور بوده ممنون میشم.

negina
July 22nd, 2011, 10:28 AM
سلام بچه ها

کسی می دونه چطوری می شه گذرنامرو فرستاد دبی. من دوست صمیمیم دبی زندگی می کنه. اگه پاسمو به دستش برسونم کارای پیک آپ ویزامو انجام می ده. ولی نمی دونم چطوری پاسمو به دستش برسونم. لطفا راهنماییم کنید.

ممنون

نگین

farid_ka
July 22nd, 2011, 12:33 PM
شماره رهگیری ایمپست را کجای سایتش باید چک کرد؟

anahita_hz
July 22nd, 2011, 01:44 PM
من دانشجوی ریترنیگ PhD صنایع هستم.
مصاحبه 26 می
کلیرنس یک ماه بعد
کلیرنس بار اول 3 ماه
ویزا مولتیپل
آفیسر فقط کارنامه ام رو چک کرد.
در ضمن واسه پیک آپ من به یک آژانس تو مشهد دادم که بسیار دقیق کارشو انجام داد با 135 هزار تومان. خواستید اسمشو به من پیغام خصوصی بدید.
شماره ای که ایمپوست می ده هم 13 رقمیه.

kamel
July 22nd, 2011, 03:30 PM
سلام،

کسی تا حالا از این تبلیغاتی که بالا صفحه اپلای ابراد میاد استفاده کرده؟ نوشته پیک آپ ویزا از دبی فقط با 90 هزار تومن!

آیا مطمئنه؟!!!

گه کسی بوده که از این استفاده کرده باشه ممنون میشم یه توضیح بده.

malakoot
July 22nd, 2011, 06:07 PM
سلام
مبارکه
لطفا شمارش را بدین
چند روز طول کشید تا به شما برگردوندن؟
افسر همون اول بهتون گفته بود که مالتیپل هستین؟

emadgheibi
July 22nd, 2011, 10:18 PM
ten days after my clearance i dropped off my visa on july 11th and it was sent by empost to the given address on july 15th
:):):)now I have my visa in hand, happyyyyyyyyyyyyyyy

میشه کامب توضیح بدین بعد از اینکه تو سایت دیدین که clear شدین چه کار کردین و هر کدوم چند روز طول کشید؟

sagha1365
July 23rd, 2011, 06:18 PM
سلام،
اگه کسی بوده که از این استفاده کرده باشه یه توضیح بده که چطور بوده ممنون میشم.
سلام
من باهاشون صحبت کردم و گفتن تا اطلاع ثانوی کلا پیک آپ ندارن (البته ۲ هفته پیش) واسه همین به یه جای دیگه دادم با ۱۷۰ تومن و ۲ هفته ای برام گرفتن.

ksorena
July 23rd, 2011, 11:31 PM
مهم: ظاهرا آدرس کنسول گری آمریکا در دوبی داره عوض میشه و جاش داره میره توی بر دوبی پیش کنسول عربستان و قطر و سفارت برای این جابجایی از 31 جولای تا 6 آگوست تعطیله.

اینم آدرسش: کلیک کنید (http://photos.state.gov/libraries/uae/307138/UAE/Map and Directions to NCC.pdf)

h00k
July 24th, 2011, 09:45 AM
من یه ایمیل زدم که بپرسم برای پیک آپ توی این چند رو چیکار باید کرد؟ چون من دقیقا 22 آگوست پرواز دارم و اگه سفارت تا 7 ام تعطیل باشه... البته هنوز کلیر هم نشدم، اما خوب :D

اگه کسی توی این مدت ویزاش رو برای پیک.آپ تحویل داده لطف می کنه بپرسه که چیکار باید کرد برای این چند روز، یا اگه ایمیلی زدید و جوابش رو گرفتید.

خیلی ممنون

مصطفی پاپی
July 24th, 2011, 10:15 AM
نوشته مصاحبه ها معلق شدن بقیه کارا احتمالا انجام بگیرن

مهم: ظاهرا آدرس کنسول گری آمریکا در دوبی داره عوض میشه و جاش داره میره توی بر دوبی پیش کنسول عربستان و قطر و سفارت برای این جابجایی از 31 جولای تا 6 آگوست تعطیله.

اینم آدرسش: کلیک کنید (http://photos.state.gov/libraries/uae/307138/UAE/Map and Directions to NCC.pdf)

maryambahrami
July 24th, 2011, 01:12 PM
کسی هست که از امروز آخر Aug آگوست (2011) بره دبی؟ اگه امکان داره می خواستم یه پاسپورت رو هم با خودش ببره و اونجا یکی از آشناهام بیاد بگیره.

zagros_sh
July 24th, 2011, 01:25 PM
سلام

بچه ها کسی هست تو این چند روز بره دبی؟ من میخوام پاسپورتم رو بفرستم اونجا یکی میاد ازش تحویل میگیره.

ممنون میشم اگه میرید منم کمک کنین و خونواده ای رو از نگرانی در بیارید!!!

اگه هم هیشکی نمیره کسی میدونه چه جوری میتونم پاسپورتم رو بفرستم؟

zagros_sh
July 24th, 2011, 01:26 PM
لطفا اگه کسی رو پیدا کردید به من هم خبر بدید. ممنون :دی

maryambahrami
July 24th, 2011, 01:44 PM

شما کی قراره برین دبی؟ اختمالا تا الان باید رفته باشید. اگه هنوز نرفتید میشه یه پاس دیگه رو هم با خودتون ببرید. اونجا یکی از آشناهام میاد و تحویل می گیره.

maryambahrami
July 24th, 2011, 02:52 PM
سلام دوستان
من الان 7 رزوه که پاسم تحویل سفارت داده شده و اصلا هیچ خبری نیست
یک نکته مهم و جالب اینکه هواپیمایی اسمان هم هم و نقل پاسپورت به دبی انجام میده با هزینه بسیار کم

من به هواپیمایی آسمان زنگ زدم. اما گفت که این کار و نمی کنه!! میدونم این پست شما مال 1 سال پیشه، اما اگه چک کردین میشه بگید منبع این حرفتون رو؟

rasouli
July 24th, 2011, 03:16 PM

اینم آدرسش: کلیک کنید (http://photos.state.gov/libraries/uae/307138/UAE/Map%20and%20Directions%20to%20NCC.pdf)

این لینک که فقط آدرس جدید رو نوشته!!!!!کارای صدور ویزا هم اون چند روز تعطیله؟؟؟؟

negina
July 24th, 2011, 03:46 PM
سلام

بچه ها کسی هست تو این چند روز بره دبی؟ من میخوام پاسپورتم رو بفرستم اونجا یکی میاد ازش تحویل میگیره.

کسی هست که از امروز آخر Aug آگوست (2011) بره دبی؟ اگه امکان داره می خواستم یه پاسپورت رو هم با خودش ببره و اونجا یکی از آشناهام بیاد بگیره.

سلام

منم خیلی دنبال راهی بودم که پاسمو بقرستم به دست دوستم تو دبی. ولی نشد. یه آژانس پیدا کردم که فردا (دو شنبه) شب یه سری پاسو می بره برای پیک آپ و 150 دلار می گیره. باید تا ظهر پاستونو به دستش برسونید.
بازم اگه شما گزینه ی دیگه رو پیدا کردید به منم بگید.

موفق باشید

saraino
July 24th, 2011, 10:22 PM
دوستان اگر كسي خودش بره واسه پيك آپ و يا كسي تو دوبي براش اين كارو انجام بده پروسه اش كمتر از دو هفته مي شه يا فرقي نمي كنه؟

سلام

farid_ka
July 25th, 2011, 12:05 AM
بستگی به آژانس داره اگه آژانس همون زوزی که ازتون میگیره یا فرداش تحویل بده از اون سرم به مخض دریافت بیاره فرق زیادی نداره مشکل اصلی تو خود سفارته که جدیداً دیر صادر میکنه پاس خودمن بیش از 10 روزه که تو سفارته

دوستان اگر كسي خودش بره واسه پيك آپ و يا كسي تو دوبي براش اين كارو انجام بده پروسه اش كمتر از دو هفته مي شه يا فرقي نمي كنه؟

zagros_sh
July 25th, 2011, 08:14 AM
میشه بهم بگین کدوم آژانس این کار رو میکنه؟ منم مجبورم همین کار رو بکنم. ممنون میشم اگه مشخصات آژانس رو برام بفرستین که بتونم تا قبل از ظهر پاسپورتم رو بهشون بدم.

سلام

منم خیلی دنبال راهی بودم که پاسمو بقرستم به دست دوستم تو دبی. ولی نشد. یه آژانس پیدا کردم که فردا (دو شنبه) شب یه سری پاسو می بره برای پیک آپ و 150 دلار می گیره. باید تا ظهر پاستونو به دستش برسونید.
بازم اگه شما گزینه ی دیگه رو پیدا کردید به منم بگید.

موفق باشید

rasouli
July 25th, 2011, 08:58 AM
سلام
یه سوال داشتم:
برای اینکه معطل پست تو دبی نشیم،چجوری میشه فهمید که ویزا صادر شده که بریم پاسپورتو از سفارت بگیریم؟