PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گواهی موجودی حساب بانکی و اثبات تمکن مالی (فدرال و كبك)

صفحه ها : 1 [2] 3 4

ulduz
July 28th, 2010, 11:04 AM
سلام
من سه تا حساب داشتم كه ميخواستم تو يكي بريزم و گردش بگيرم ولي هر راهي(كارت به كارت، ساتنا) امتحان كردم در شرح صورتحساب نمي نويسه كه از حساب شخصي من انتقال داده شده. بنظر هم نميرسه ترجمه فيش بانكي كپي زياد جالب باشه. ميخواستم بپرسم:
1- انتقال بدم به يك حساب و گردش سه تا يا چهار حسابو با هم بفرستم؟
2- گردش يك حسابو بفرستم اگر سوال پيش اومد بقيه را هم براشون بفرستم؟
3-برا يك نفر موجودي بايد 11 ميليون تومن باشه؟
؟

momame1360
July 28th, 2010, 02:26 PM
من سه ميليون فروردين امسال تو حسابم بود.....خرداد 2 ميليون ديگه جور كردم اضافه كردم روش......مرداد هم چار ميليون ديگه
ريختم تو حسابم(از پدرم)......4 تومان ديگه هم تا 12 مرداد ميريزم تا مجموعا بشه 14 ميليون.... مهلت ارسال مداركم به دمشق اول شهريور است...نظرتان چيست؟ آيا ممكن است سيم جيم كنند يا خداي نكرده زبانم لال......

me.sh
July 29th, 2010, 08:37 PM
گواهی حساب بانکی و سند ملکی

دوستان سلام. دوستانی که برای کبک اقدام کردند خبر دارند آیا به همراه فرم Financial self sufficiency باید پرینت حساب هم فرستاد یا ضرورت ندارد. اگر لازم است, ایرادی ندارد پرینت روزانه بفرستیم (من درازمدت پول در حساب نداشتم) .
بعلاوه اگر شما ملک کوچکی به نامتان باشد بهتر است سندش تر جمه شود ارسال شود یا لزومی ندارد.

با تشکر

Artin Raad
July 29th, 2010, 09:14 PM
گواهی حساب بانکی و سند ملکی

دوستان سلام. دوستانی که برای کبک اقدام کردند خبر دارند آیا به همراه فرم Financial self sufficiency باید پرینت حساب هم فرستاد یا ضرورت ندارد. اگر لازم است, ایرادی ندارد پرینت روزانه بفرستیم (من درازمدت پول در حساب نداشتم) .
بعلاوه اگر شما ملک کوچکی به نامتان باشد بهتر است سندش تر جمه شود ارسال شود یا لزومی ندارد.

با تشکر
سلام
نه ضرورتی ندارد در هیچ مرحله ای پرینت حساب برای کبک ارسال شه
و هیچ ضرورتی ندارد سند املاک یا ماشین ترجمه کنید فقط تکمیل فرم کافی است

mohajer
July 29th, 2010, 09:42 PM
براي ارسال اوليه مدارك بر اساس قوانين جديد فدرال آيا نيازي به تهيه اين گردش حساب هست؟
لطفا هر كسي ميدونه سريعا جواب بده
:confused:

sabern
July 30th, 2010, 02:41 PM
دوستان عزیز!شما باید به آفیسر تمکن مالی خودتان را برای زندگی بدون درآمد در یکسال اول مهاجرت نشان بدهید و اونو قانع کنین که دارایی مزبور صوری و یا استقراضی نیست .مشکل ترجمه سند این است که اولا درآن ارزش منطقه ای دارایی بجای ارزش واقعی ملک درج شده و نیاز به ارزیابی کارشناس رسمی دادگستری دارد که هزینه کارشناس و کانون کارشناسان رسمی که موید گواهی کارشناسی می باشد! گاها چند صدهزارتومان می طلبد و دوما از قابلیت نقدشوندگی بالایی برخوردار نیستند و تبدیل آن به پول نقد در شرایط فعلی رکود سهل و ممتنع نیست و این چیزی نیست که آنها ندانند.
اگر واقعا راه دیگری نداریداجاره نامه رسمی اتحادیه و یا سند و ارزیابی را ترجمه رسمی کنین و ارسال کنین .تصمیم با آفیسر هست و اگراقناع نشود از شما خواهد خواست ملک را بفروشید و یا اجاره را فسخ کنین و پول را در حساب نشان دهید

سلام، شما اين مورد رو براي فدرال مطرح كردين يا كبك. چون ما براي فدرال داريم مدارك رو تكميل و آماده ارسال ميكنيم و در خصوص مدارك مالي همين مشكل پول رهن خونه رو دازيم كه پيش صاحب خونس. اينو چه جوري ثابت كنيم؟

mohajer
July 30th, 2010, 06:16 PM
چرا كسي به سوال ما جواب نميده؟ تازه از انجمن هم حذفش ميكنند؟؟!!
سوالم اينه براي ارسال اوليه مدارك به فدرال اين گردش مالي نياز هست يا نه؟

ulduz
July 31st, 2010, 04:50 PM
دوستان سلام
در مورد نحوه انتقال از يك حساب بانكي به ديگري پرسيدم كسي جواب نداد، منم مجبور شدم يك سوال ديگه بپرسم :(
با توجه به قوانين جديد كانادا بايد اثبات اينكه پولامون از كجا آمده را اول بفرستيم يا اينكه منتظر باشيم اونا ازمون بپرسن از كجا آورديم؟

youkabed
July 31st, 2010, 06:18 PM
براي ارسال اوليه مدارك بر اساس قوانين جديد فدرال آيا نيازي به تهيه اين گردش حساب هست؟
لطفا هر كسي ميدونه سريعا جواب بده
:confused:
بله ظاهرا باید همین اول گردش 6 ماهه رو فرستاد

youkabed
July 31st, 2010, 06:21 PM
من سه ميليون فروردين امسال تو حسابم بود.....خرداد 2 ميليون ديگه جور كردم اضافه كردم روش......مرداد هم چار ميليون ديگه
ريختم تو حسابم(از پدرم)......4 تومان ديگه هم تا 12 مرداد ميريزم تا مجموعا بشه 14 ميليون.... مهلت ارسال مداركم به دمشق اول شهريور است...نظرتان چيست؟ آيا ممكن است سيم جيم كنند يا خداي نكرده زبانم لال......
فکر نمی کنم اینطوری گردش 6 ماهه حساب بشه چون اونا منظورشون اینه که میانگین حساب به مبلغ مورد نظر تو 6 ماه رسیده باشه.

mina7
August 3rd, 2010, 01:14 PM
سلام
من درباره ی گواهی تمکن مالی کاملا گیج شدم. می خواستم اگه ممکنه بگید درست میگم:
همون ابتدای ارسال مدارک، باید میانگین 6 ماه اخیر حساب بانکی یازده میلیون باشه؟ یعنی به طور میانگین، در طول 6 ماه روزانه یازده میلیون توی حساب بوده باشه؟ و بعد، هم این میانگین 6 ماهه و هم مانده حساب یازده میلیون همراه با هم ارائه بشه؟ یا اینکه مسئله جور دیگریست؟
متشکرم

youkabed
August 3rd, 2010, 09:43 PM
سلام
من درباره ی گواهی تمکن مالی کاملا گیج شدم. می خواستم اگه ممکنه بگید درست میگم:
همون ابتدای ارسال مدارک، باید میانگین 6 ماه اخیر حساب بانکی یازده میلیون باشه؟ یعنی به طور میانگین، در طول 6 ماه روزانه یازده میلیون توی حساب بوده باشه؟ و بعد، هم این میانگین 6 ماهه و هم مانده حساب یازده میلیون همراه با هم ارائه بشه؟ یا اینکه مسئله جور دیگریست؟
متشکرم
بله. میرید قسمت امور بین الملل بانک مربوطه و ازشون می خواین که گردش شش ماهه حسابتون رو براتون گواهی کنن و دقیقا همون ابتدا باید با بقیه مدارک ارسال بشه.
و طبق قانون فدرال برای یک نفر هم میشه $11,086 دلار کانادا.

mina7
August 3rd, 2010, 10:36 PM
بله. میرید قسمت امور بین الملل بانک مربوطه و ازشون می خواین که گردش شش ماهه حسابتون رو براتون گواهی کنن و دقیقا همون ابتدا باید با بقیه مدارک ارسال بشه.
و طبق قانون فدرال برای یک نفر هم میشه $11,086 دلار کانادا.

خوب من حسابم تا الان کار نکرده اصلا. یعنی تا موقعی که گردش حساب 6 ماه اخیرم به 11 میلیون نرسه نمی تونم اقدام کنم، که در واقع میشه حدود چند ماه بعد؟ چون بقیه مدارک تقریبا آماده هست. یا اینکه میتونم گردش 6 ماه اخیر رو می فرستم و اقدام می کنم، بعد در 6 ماه آینده باید گردش رو به 11 میلیون برسونم؟ عجب قضیه پیچ تو پیچیه....:undecided:

ulduz
August 5th, 2010, 11:18 AM
بچه ها واقعا كسي اينجا به سوالات جواب ميده؟
من هر چي پرسيدم كسي جواب نداد
1-بايد همون اول مدارك مربوط به ا ينكه اين پول از كجا به حسابمون اومده براشون بفرستيم؟

Pearson
August 5th, 2010, 11:21 AM
بچه ها واقعا كسي اينجا به سوالات جواب ميده؟
من هر چي پرسيدم كسي جواب نداد
1-بايد همون اول مدارك مربوط به ا ينكه اين پول از كجا به حسابمون اومده براشون بفرستيم؟

لازم نیست این کار را انجام دهید فقط سعی کنید تا به موجودیتون دست نزنید تا اگر در مراحلی بعدی از شما صورت حساب شش ماه گذشته را خواستند از موجودیتون کم نشده باشد

youkabed
August 5th, 2010, 11:27 AM
خوب من حسابم تا الان کار نکرده اصلا. یعنی تا موقعی که گردش حساب 6 ماه اخیرم به 11 میلیون نرسه نمی تونم اقدام کنم، که در واقع میشه حدود چند ماه بعد؟ چون بقیه مدارک تقریبا آماده هست. یا اینکه میتونم گردش 6 ماه اخیر رو می فرستم و اقدام می کنم، بعد در 6 ماه آینده باید گردش رو به 11 میلیون برسونم؟ عجب قضیه پیچ تو پیچیه....:undecided:

باید همون اول که می فرستید گردش 6 ماهتون دقیقا همون مبلغی که اون معیین کرد باشه.
.

mina7
August 6th, 2010, 06:07 PM
یعنی اونا انتظار دارن که از الن که مدارک و میفرستم همینطور اون 11086 تو حسابم بلوکه بشه؟ نمیشه هر وقت گردش مالی خواستن دوباره حسابرو پرکرد و پرینت گرفت؟

youkabed
August 7th, 2010, 02:07 PM
یعنی اونا انتظار دارن که از الن که مدارک و میفرستم همینطور اون 11086 تو حسابم بلوکه بشه؟ نمیشه هر وقت گردش مالی خواستن دوباره حسابرو پرکرد و پرینت گرفت؟

منم تصمیم دارم همین کار رو بکنم. در نهایت براشون توضیح بدم که به دلیلی که اصلا به صرفه و معقول نیست پول رو از بانک برداشت کردم ، اما اینکه بپذیرنش رو درست نمی دونم.

Pearson
August 7th, 2010, 02:10 PM
شما لازم نیست حسابتان رو بلوکه کنید
می تونید هر وقت بخواهید برداشت و واریزی داشته باشید منتها سعی بکنید که معدل حسابتان همیشه همون مبلغ مورد نیاز باشد

mina7
August 8th, 2010, 12:04 AM
خوب اینطور که شما میگید هم برای اینکه بخواییم میانگین حساب رو در همون حد نگهداریم باید همیشه دور و بر همون میزان پول تو حساب بمونه که فرق زیادی با بلوکه کردن پول نداره. چون منظور من از بلوکه کردن پول، این بود که مجبور باشی همیشه حداقل اون 11086 دلار رو تو حسابت داشته باشی. از چند تا وکیل هم که پرسیدم گفتن که بهتره حسابت اینطور باشه، اما اگه پولو برداری و بعد واثشون دلیل بیاری، ممکنه قبول کنن یا نکنن. چه کنیم دیگه ما طالبیم و اونا مطلوب !

babakbit
August 8th, 2010, 12:47 AM
باسلام
من چند سالی هست که سپرده بلند مدت دارم ولی گردشی نداره از طرفی حساب بانکی خودم در حدود ماهی 2 میلیون گردش داره .
1- آیا هر دو رو ترجمه کنم ؟
2- نامه بانک اگه به انگلیسی باشه و احتیاجی به ترجمه نداشته باشه اشکالی داره ؟ ( با توجه به اینکه این نامه رو دادگستری و امور خارجه تایید نمی کنه )
لطفا راهنمایی بفرمایید
باسپاس

Pearson
August 8th, 2010, 07:17 AM
خوب اینطور که شما میگید هم برای اینکه بخواییم میانگین حساب رو در همون حد نگهداریم باید همیشه دور و بر همون میزان پول تو حساب بمونه که فرق زیادی با بلوکه کردن پول نداره. چون منظور من از بلوکه کردن پول، این بود که مجبور باشی همیشه حداقل اون 11086 دلار رو تو حسابت داشته باشی. از چند تا وکیل هم که پرسیدم گفتن که بهتره حسابت اینطور باشه، اما اگه پولو برداری و بعد واثشون دلیل بیاری، ممکنه قبول کنن یا نکنن. چه کنیم دیگه ما طالبیم و اونا مطلوب !

کلا هدف از این همه کار ها این است که قانع شوند شما پول غرض نگرفته اید تا حسابتان را پر جلوه دهید. وقتی شما پرینت صورت حساب مالی توی شش ماه گذشته می گیرید که مثلاً تا هفته پیش موجودیتون 10 هزار تومان بوده بعد یهو 11 میلیون پول واریز کردید بعد دوباره بعد از گرفتن گواهی پول را خالی کردید دقیقاً نشون دهنده این است که شما صاحب این Fund نیستید.

Pearson
August 8th, 2010, 07:20 AM
باسلام
من چند سالی هست که سپرده بلند مدت دارم ولی گردشی نداره از طرفی حساب بانکی خودم در حدود ماهی 2 میلیون گردش داره .
1- آیا هر دو رو ترجمه کنم ؟
2- نامه بانک اگه به انگلیسی باشه و احتیاجی به ترجمه نداشته باشه اشکالی داره ؟ ( با توجه به اینکه این نامه رو دادگستری و امور خارجه تایید نمی کنه )
لطفا راهنمایی بفرمایید
باسپاس

1. گردش مالی هیچ اهمیتی ندارد، معدل حسابتان توی 6 ماه گذشته مهم هست
2. نامه ی انگلیسی مشکلی ندارد احتیاج به ترجمه، دادگستری، امورخارجه، ندارد

apourreza
August 10th, 2010, 04:22 PM
من دوتا حساب دارم که هردوشون گردش داشتند ولی مجموع گردش ماهانه هردوشون حدودا 500 تا 600 هزارتومان در ماه بوده، اولا از هردو حساب پرینت بگیرم؟ دوما من قصد دارم یه هفته قبل از پرینت گرفتن 15 میلیون بریزم به حسابم، آیا کار درستیه و جواب می ده؟
مرسی که جواب میدین؟

mo_eini
August 10th, 2010, 05:13 PM
من دوتا حساب دارم که هردوشون گردش داشتند ولی مجموع گردش ماهانه هردوشون حدودا 500 تا 600 هزارتومان در ماه بوده، اولا از هردو حساب پرینت بگیرم؟ دوما من قصد دارم یه هفته قبل از پرینت گرفتن 15 میلیون بریزم به حسابم، آیا کار درستیه و جواب می ده؟
مرسی که جواب میدین؟
سووال تکراری نپرسین پستهای قبلی رو اول بخونین از هردو حساب گردش لازمه به شرطی که تو 6ماه میانگین موجودیشون به حدنصاب برسه!باید دلیل قانع کننده بیارین که 15 ملیون از کجا اومده و قرضی نیست!موفق باشین

apourreza
August 11th, 2010, 06:04 PM
سووال تکراری نپرسین پستهای قبلی رو اول بخونین از هردو حساب گردش لازمه به شرطی که تو 6ماه میانگین موجودیشون به حدنصاب برسه!باید دلیل قانع کننده بیارین که 15 ملیون از کجا اومده و قرضی نیست!موفق باشین

مرسی از جوابتون، من و همسرم داریم اقدام می کنیم، حدودا 14000 دلار باید داشته باشیم. میشه لطفا راجع به حد نصاب میانگین موجودی بیشتر توضیح بدید؟ یه سوال دیگه: میشه اجاره نامه رو که توش مبلغ رهن مثلا 20 میلیون تومان ذکر شده به عنوان توانایی مالی ترجمه کرد؟

mo_eini
August 12th, 2010, 01:13 AM
مرسی از جوابتون، من و همسرم داریم اقدام می کنیم، حدودا 14000 دلار باید داشته باشیم. میشه لطفا راجع به حد نصاب میانگین موجودی بیشتر توضیح بدید؟ یه سوال دیگه: میشه اجاره نامه رو که توش مبلغ رهن مثلا 20 میلیون تومان ذکر شده به عنوان توانایی مالی ترجمه کرد؟
دوست عزیز فرض کنیم شما و همسر و پسرتون بخواین مهاجرت کنین باید به آفیسر نشان دهید بطور میانگین حدود 17000دلار کانادا در6ماهه اخیر در حسابتان موجودی داشته اید و اگر مبالغ بزرگ و چند هزار دلاری وارد حساب کرده اید باید دلیل بیاورید و نشان دهید که منشا پولها از کجاست !ترجمه اجاره نامه را در صورتی انجام دهید که راه دیگری نداشته باشین !اولویت نشان دادن پول نقد در حساب است طبق چیزی که خودشان در خواست کرده اند.

BestFeel2001
August 16th, 2010, 10:59 AM
سلام دوستان
برای کبک، در تکمیل فرم تمکن مالی سکشن Βبند 1 ، حداقل موجودی (سه ماهه اول زمان اقامت) ،که می نویسیم باید یه چیزی حدودای جدول مربوطش باشه؟ مثلاً برای ما که دو نفریم 4100 $، درسته؟ یا باید بیشتر باشه؟
ممنون

mitra1981
August 16th, 2010, 01:04 PM
با سلام و عرض خسته نباشید به مسئولین این سایت مفید
میخواستم بدونم برای کسانی که از طریقskilled worker میخواهند به کبک مهاجرت کنند،گردش مالی شش ماهه از چه زمانی نیاز است(در صفحه 27 نوشته شده که برای مهاجرین کبک این گردش نیاز نیست!!)و همچنین در فرمfinancial self sufficiency در section b میزانحداقل موجودی برای یک زوج 4030$نوشته شده آیا میزان موجودی همینقدر باید باشه ؟یا بیشتر.ممنون میشم اگر توضیح بدین تاریخ شروع گردش مالی از چه زمانی باید باشه؟شش ماه قبل از مصاحبه؟یا شش ماه قبل از فرستادن فرمها؟

من کلیه صفحات این پست رو مطالعه کردم ولی پاسخ دقیق به سئوالم رو پیدا نکردم.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

mo_eini
August 16th, 2010, 01:22 PM
سلام دوستان
برای کبک، در تکمیل فرم تمکن مالی سکشن Βبند 1 ، حداقل موجودی (سه ماهه اول زمان اقامت) ،که می نویسیم باید یه چیزی حدودای جدول مربوطش باشه؟ مثلاً برای ما که دو نفریم 4100 $، درسته؟ یا باید بیشتر باشه؟
ممنون
درسته !همینه اکر بیشترم داشتی و ریختی چه ایرادی داره!من خودم بیشتر گذاشتم تو سپرده ام.

BestFeel2001
August 16th, 2010, 02:56 PM
درسته !همینه اکر بیشترم داشتی و ریختی چه ایرادی داره!من خودم بیشتر گذاشتم تو سپرده ام.
این مبلغ از کی باید به حساب واریز بشه و تا کی بمونه؟ پرینت گردش حساب که نمی خوان فقط مساله اینه که موقع رفتن با خودمون این مبلغ رو ببریم، غیر از اینه؟ لطفاً تصحیح بفرمایید

mo_eini
August 16th, 2010, 03:54 PM
برای کبک هم مثل فدرال گردش و میانگین 6ماهه رو نمی خوان و هم مبلغ خیلی کمتره!پرکردن فرم در وهله اول کفایت می کنه !منتها در مراحل بعدی ممکنه ازتون بخوان ثابت کنین که این پولو دارین و با خودتون می برین و منشا پول قرضی نیست !شما هم مثلا می تونین توضیح بدین ماشینتونو فروختین و پولشو در حساب ریختین!

mitra1981
August 18th, 2010, 12:31 PM
ببخشید میشه به سئوال من جواب بدین این شش ماه از چه تاریخی هست؟یا بهترگم چه موقع از ما پرینت شش ماه قبل رو میخوان؟چه موقعی بهتره که این حسابو باز کنیم یا حسابی که داریم رو مبلغ 5 میلیون شارژ کنیم.

ممنون

mo_eini
August 18th, 2010, 01:31 PM
ببخشید میشه به سئوال من جواب بدین این شش ماه از چه تاریخی هست؟یا بهترگم چه موقع از ما پرینت شش ماه قبل رو میخوان؟چه موقعی بهتره که این حسابو باز کنیم یا حسابی که داریم رو مبلغ 5 میلیون شارژ کنیم.

ممنون

معمولا 6ماه قبل از تاریخ ارسال مدارک!هر موقعی که این امکانو داشتین اقدام کنین!

grisly_hominid
August 21st, 2010, 07:53 PM
سلام..سوال من در مورد نامهٔ موجودی بانک برای کبک هست.
آیا نامهٔ موجودی میتون مربوط به یه حساب مشترک بین من و پدر من باشه ؟ حداقل موجودی چقدر هست ؟
آیا در همون نامهٔ اولی‌ که فرم در خواست ارسال می‌شه این نامه بهمراه سایر مدارک ارسال میشود ؟

mo_eini
August 23rd, 2010, 12:45 AM
معدل حساب برای 2 نفر باید دقیقا چه عددی باشه ؟ من و همسرم در آخرین مراحل ارسال مدارکمون هستیم و گواهی تمکن مالی که از بانک گرفتیم 13400000 تومان معادل 12800 دلار کانادا هست . آیا این مبلغ کفایت می کنه ( بانک گواهی را به انگلیسی و با نرخ دلار 1040 تومان به ما داد )

میانگین حساب شما در 6ماه گذشته باید مبلغ 13486دلار کانادا باشد.برای دو نفر در سیستم فدرال!

afshinnnn
August 23rd, 2010, 03:28 PM
میانگین حساب شما در 6ماه گذشته باید مبلغ 13486دلار کانادا باشد.برای دو نفر در سیستم فدرال!

For Two Members : 13,801 CAD

3530

mo_eini
August 23rd, 2010, 04:00 PM
For Two Members : 13,801 CAD

3530
کاملا حق با شماست !اشتباه تایپی شده!البته با توجه به نوسان قیمت دلار کانادا بهتره مبلغ بیشتری در حساب باسه تا این تفاضل قیمتی رو پوشش بده!
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/funds.asp

bbboys
August 24th, 2010, 11:36 AM
سلام به همه دوستان مهاجر بر اساس Federal Skilled Worker
براساس موارد مطرح شده در مدارک مورد نیاز دمشق، گواهی گردش حساب باید مبین بالانس فعلی به اندازه حداقل مورد نیاز مهاجرت باشد. در این اینجا ذکر شده که گواهی میانگین یا بالانس بدون صورت گردش حساب بی ارزش است. دوستان در بسیاری از پست ها اشاره به میانگین موجودی شش ماهه داشتند که صراحتا در فرم Appendix Check List A دمشق گفته Current Balance باید به میزان مد نظر اداره مهاجرت باشد. خواهشمند است دل دوستانی که با هزار زور و دردسر مبلغ را جور و در حسابشان میریزند خالی نکنید. اینها بالانس را می خواهند نه میانگین را. البته و صد البته باید توجیه منطقی برای واریز مقدار زیادی پول به صورت ناگهانی در حساب خود را داشته باشید. اما نگران مبود میانگین شش ماهه نباشید. مطلب زیر آیتم شماره 11 چک لیست دمشق است که عینا آورده شده است.

SETTLEMENT FUNDS
(Refer to the "Proof of Funds" section of our Web site or the Guide for Federal Skilled Worker Applicants for exact figures and instructions.)
You must provide evidence of all unencumbered transferable funds you have available for settlement in Canada, including evidence of the accumulation of those funds. This must include a bank statement(s) showing all transactions for the last six months with a current balance at least equivalent to the minimum required funds. A letter of solvency providing the current balance of your accounts(s) or the average credits and debits in your account(s) is not acceptable evidence.
If you have recently deposited a large amount of money into your bank account, you must clearly explain the provenance of these funds (ex. Sale of property, inheritance, etc.) and provide supporting evidence

mo_eini
August 24th, 2010, 03:18 PM
سلام به همه دوستان مهاجر بر اساس Federal Skilled Worker
براساس موارد مطرح شده در مدارک مورد نیاز دمشق، گواهی گردش حساب باید مبین بالانس فعلی به اندازه حداقل مورد نیاز مهاجرت باشد. در این اینجا ذکر شده که گواهی میانگین یا بالانس بدون صورت گردش حساب بی ارزش است. دوستان در بسیاری از پست ها اشاره به میانگین موجودی شش ماهه داشتند که صراحتا در فرم Appendix Check List A دمشق گفته Current Balance باید به میزان مد نظر اداره مهاجرت باشد. خواهشمند است دل دوستانی که با هزار زور و دردسر مبلغ را جور و در حسابشان میریزند خالی نکنید. اینها بالانس را می خواهند نه میانگین را. البته و صد البته باید توجیه منطقی برای واریز مقدار زیادی پول به صورت ناگهانی در حساب خود را داشته باشید. اما نگران مبود میانگین شش ماهه نباشید. مطلب زیر آیتم شماره 11 چک لیست دمشق است که عینا آورده شده است.

SETTLEMENT FUNDS
(Refer to the "Proof of Funds" section of our Web site or the Guide for Federal Skilled Worker Applicants for exact figures and instructions.)
You must provide evidence of all unencumbered transferable funds you have available for settlement in Canada, including evidence of the accumulation of those funds. This must include a bank statement(s) showing all transactions for the last six months with a current balance at least equivalent to the minimum required funds. A letter of solvency providing the current balance of your accounts(s) or the average credits and debits in your account(s) is not acceptable evidence.
If you have recently deposited a large amount of money into your bank account, you must clearly explain the provenance of these funds (ex. Sale of property, inheritance, etc.) and provide supporting evidence

دوست تازه وارد !معدل حساب 6 ماهه! برای کسی خوبه که نخواهد دلیلی ابراز کنه و به دستاویزی استناد کنه برای افزایش آنی مبلغ موجودی !
او در صورت داشتن ادله محکم !حرف شما صادقه و نیازی به گذاشتن این مبلغ در مدت مزبور نیست به شرطی که افسر قانع شود و گرنه دوباره از شما موجودی حساب خواهد خواست !
آن موقع چه بهانه ای می شود آورد ؟در زمان آپدیت یا مدیکال ویا پاس ریکوئست و بدو ورود و یا در همه مراحل!
در پست اول خود دقت کنید .حتما ویکی را بخوانید و سایر پستهای تاپیک را ملاحظه فرمایید برای اکثر سووالها جواب کافی هست.

moza_f
August 25th, 2010, 06:03 PM
سلام
میخواستم بدونم که من یک نفر هستم 6میلیون تومان توی گردش حساب 6 ماهه داشته باشم کافی است

hoseyni
August 25th, 2010, 08:33 PM
سلام دوستان

نامهٔ آپدیت لتر من تازه اومده. من حساب ارزی باز می‌ کنم. تمام دارایی من به صورت سکه هستش. می‌‌خواهم اونا رو بفروشم. منتا زرگرها فاکتور فروش دارن و نه فاکتور خرید.
لطفا منو راهنمایی کنید، چطور فاکتور خرید از زرگرها بگیرم.

تشکر از راهنمایی همه

seyed260
August 26th, 2010, 03:29 AM
سوالی داشتم که ممنون میشم دوستان مطلع پاسخ بدن
پرونده ما اوایل اگوست رفته سوریه و منتظر فایل نامبر دوم هستیم.پسر ۲۵ ساله ما تا اخر شهریور
اشتغال به تحصیل پیوسته داره و دانشجو محسوب میشه ایا تصمیم در باره او الان گرفته میشه یا نه ؟ و غیر مستقل بودن او مثلا”۵ ماه دیگه موقع
مدیکال دوباره نامه اشتغال به تحصیل ودانشجو بودنش را به روز میخوان؟اگه فرض کنید پسرم الان فارغ التحصیل بشه وبرای پذیرش در دانشگاهی
دیگر اقدام بکنه حالا مثلا”4-5 ماه یا بیشتر فاصله بیفته از غیر مستقل بودن خارج میشه وکلا” از لیست ما خارج میشه؟یا افیسر میتونه شرایط او را
مشروط به دانشجو شدن قبول کنه؟

suma
August 29th, 2010, 01:11 PM
سلام
طبق قوانين جديد بايد اصل مدارك بانكي رو بفرستيم براي CIO يا كپي برابر اصل رو؟

afshinnnn
August 29th, 2010, 03:27 PM
سلام
طبق قوانين جديد بايد اصل مدارك بانكي رو بفرستيم براي CIO يا كپي برابر اصل رو؟

اصلشو می خواهید چیکار!!!!!؟؟؟؟ اگر به فارسی باشه خوب وقتی ترجمه می کنید،کپی برابر اصل فارسی آنرا دارالترجمه قطعاً ضمیمه ترجمه لاتین می نماید.

mo_eini
August 30th, 2010, 02:01 PM
سلام به همه دوستان
توی صفحات قبل خوندم که برای کبک لازم نیست در مرحله اول گواهی پرینت حساب بفرستیم.من گیج شدم .این قانون برای فدرال هست یا کبک؟

کبک!ویکی را بخوانید لطفا!

mo_eini
August 30th, 2010, 02:02 PM
سلام دوستان
1- من می خوام برای کبک اقدام کنم و یک حساب مشترک با یک نفر غیر از افراد خانواده (همکار) دارم آیا می تونم برای تمکن مالی از اون استفاده کنم ؟
2-اگر فرضا مدارکو می خوام 2 هفته دیگه پست کنم این لیست گردش حساب باید از کی تا کی باشه ؟
با تشکر از بچه های خوب فروم

کبک گردش حساب نمی خواهد !فرم تمکن مالی را پر کنید.
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/publications/en/dcs/D21-A.pdf

نونا1362
August 30th, 2010, 02:33 PM
برای کبک چه زمانی باید پرینت گردش حساب را بفرستیم ؟

maxi
August 30th, 2010, 06:51 PM
(http://www2.applyabroad.org/member.php?39945-mo_eini)

mo_eini (http://www2.applyabroad.org/member.php?39945-mo_eini)
؟جان ممنون از جوابت مرحله اول نمی خواد یا مرحله دوم هم نمی خواد

nikizirak2005
August 30th, 2010, 08:36 PM
گردش مالی باید ترجمه بشه یا توسط واحد بین الملل بانک به انگلیسی برگردونده بشه با مهر همون واحد؟ البته اینجوری دیگه ریز گردش رو نمیدن

mo_eini
August 31st, 2010, 02:27 AM
گردش مالی باید ترجمه بشه یا توسط واحد بین الملل بانک به انگلیسی برگردونده بشه با مهر همون واحد؟ البته اینجوری دیگه ریز گردش رو نمیدن

فرقی نمی کنه !اگر خود بانک به زبان انگلیسی گواهی میده که فبها المراد و هو المقصود وگرنه باید ترجمه بشود !معمولا گردش حساب به لاتین است البته بستگی به بانک داره!

nikizirak2005
August 31st, 2010, 10:01 AM
فرقی نمی کنه !اگر خود بانک به زبان انگلیسی گواهی میده که فبها المراد و هو المقصود وگرنه باید ترجمه بشود !معمولا گردش حساب به لاتین است البته بستگی به بانک داره!

اگر به بانک بدیم دیگه گردش ریز حساب رو نمیده بلکه یه جدول 3 سطری می ده که توش مانده ، میانگین برداشت و واریز رو در دوره زمانی مورد نظر به انگلیسی مشخص میکنه . همین کافیه یا نه گردش ریز 6 ماهه حساب که ممکنه چند برگ باشه؟!

afshinnnn
August 31st, 2010, 11:37 AM
اگر به بانک بدیم دیگه گردش ریز حساب رو نمیده بلکه یه جدول 3 سطری می ده که توش مانده ، میانگین برداشت و واریز رو در دوره زمانی مورد نظر به انگلیسی مشخص میکنه . همین کافیه یا نه گردش ریز 6 ماهه حساب که ممکنه چند برگ باشه؟!

علاوه بر آن،گردش مالی را بگیرید که معمولاً به فارسی پرینت می دن و اونو می تونید ترجمه کنید.

nsdarya1
August 31st, 2010, 12:01 PM
ما پولمونو از حساب جاری در آوردیم گذاشتیم سپرده کوتاه مدت یک ساله اشکالی که نداره میشه از این حساب هم موجودی گرفت و اگه دوباره خواستن براشون بفرستیم دیگه ؟

mo_eini
August 31st, 2010, 12:05 PM
ما پولمونو از حساب جاری در آوردیم گذاشتیم سپرده کوتاه مدت یک ساله اشکالی که نداره میشه از این حساب هم موجودی گرفت و اگه دوباره خواستن براشون بفرستیم دیگه ؟
هیچ اشکالی نداره!

hoseyni
September 2nd, 2010, 01:27 PM
سلام دوستان

نامهٔ آپدیت لتر من تازه اومده. من حساب ارزی باز می‌ کنم. تمام دارایی من به صورت سکه هستش. می‌‌خواهم اونا رو بفروشم. منتا زرگرها فاکتور فروش دارن و نه فاکتور خرید.
لطفا منو راهنمایی کنید، چطور فاکتور خرید از زرگرها بگیرم.

تشکر از راهنمایی همه

1000eyes
September 2nd, 2010, 02:38 PM
سلام من 4 ماهه از فایل 2 میگذره.پولم توی بانک سامان هست میخوام بزارم توی موسسه مالی مهر(چون سود بیشتر میده) ..به نظرتون اشکال نداره حسابم توی بانک سامان ببندم بزارم تو موسسه مالی مهر بعد توضیح بدم چون سود بیشتر میده اینکارو کردم.اونا حالیشون میشه؟

mo_eini
September 2nd, 2010, 03:37 PM
سلام من 4 ماهه از فایل 2 میگذره.پولم توی بانک سامان هست میخوام بزارم توی موسسه مالی مهر(چون سود بیشتر میده) ..به نظرتون اشکال نداره حسابم توی بانک سامان ببندم بزارم تو موسسه مالی مهر بعد توضیح بدم چون سود بیشتر میده اینکارو کردم.اونا حالیشون میشه؟

به پست313 رجوع کنید!لطف کنید سووال تکراری نپرسید.

1000eyes
September 2nd, 2010, 03:41 PM
به پست313 رجوع کنید!لطف کنید سووال تکراری نپرسید.

سلام آخه اونا بانکشونو که عوض نکردن فقط تغییر حساب دادن.من میخوام بانکم هم عوض کنم.

mo_eini
September 2nd, 2010, 04:09 PM
سلام آخه اونا بانکشونو که عوض نکردن فقط تغییر حساب دادن.من میخوام بانکم هم عوض کنم.
بانک عوض کردن ایرادی نداره!فقط مخارج ترجمه رو بالا می بره!چون از هر دو حساب اونوقت باید گواهی بگیرین.

ashkan99
September 3rd, 2010, 03:42 AM
با سلام
من شنیدم که اگرحساب مشترک با یک نفر دیگه داشته باشین نصف این مبلغ رو قبول میکنن.آیا این درسته؟ اگر نباشه من اگر یک حساب شخصی با سه میلیون در 6 ماه داشته باشم پیشنهادتون برای رسیدن به 11086 چیه ؟(بقیه مدارکم همه حاضره )
ممنون

mo_eini
September 3rd, 2010, 01:17 PM
با سلام
من شنیدم که اگرحساب مشترک با یک نفر دیگه داشته باشین نصف این مبلغ رو قبول میکنن.آیا این درسته؟ اگر نباشه من اگر یک حساب شخصی با سه میلیون در 6 ماه داشته باشم پیشنهادتون برای رسیدن به 11086 چیه ؟(بقیه مدارکم همه حاضره )
ممنون

حساب موردنظر باید با همراهان شما در مهاجرت مشترک باشه!

mo_eini
September 3rd, 2010, 01:19 PM
(http://www2.applyabroad.org/member.php?39945-mo_eini)

mo_eini (http://www2.applyabroad.org/member.php?39945-mo_eini)
؟جان ممنون از جوابت مرحله اول نمی خواد یا مرحله دوم هم نمی خواد

در کل کبک در مورد گردش مالی سختگیر نیست و مثل فدرال براش مهم نیست چون مبلغشم خیلی کمتره!

Eede.67
September 4th, 2010, 10:52 AM
سلام اگر بخوام از مبلغی که برای اقامت قبول میکنن با خبر بشم باید از کدوم فروم استفاده کنم؟اگر از این فروم هست میخوام بدونم 120 میلیون تومان برای 5 نفر (یک خانواده)کافیه ؟از طرفی بعدش که میریم کانادا باید کسی رو داشته باشیم ؟واسۀ کارو اینا اونجا باید چیکار کنیم؟
پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم

ashkan99
September 4th, 2010, 12:09 PM

اگر یک حساب شخصی با سه میلیون در 6 ماه داشته باشم پیشنهادتون برای رسیدن به 11086 چیه ؟

aram_golbaghi
September 4th, 2010, 04:01 PM
سلام اگر بخوام از مبلغی که برای اقامت قبول میکنن با خبر بشم باید از کدوم فروم استفاده کنم؟اگر از این فروم هست میخوام بدونم 120 میلیون تومان برای 5 نفر (یک خانواده)کافیه ؟از طرفی بعدش که میریم کانادا باید کسی رو داشته باشیم ؟واسۀ کارو اینا اونجا باید چیکار کنیم؟

انشاء الله که منظورتون مهاجرت از طریق سرمایه داری که نیست.... چون اون مبلغ حدود 800 م تومنه...
اما برای مهاجرت از طریق Federal یا کبک زیاد هم هست...
خیر لزومی نداره که حتما کسی رو داشته باشین اما اگر کسی باشه امتیاز هایی رو داره

mo_eini
September 4th, 2010, 04:01 PM
اگر یک حساب شخصی با سه میلیون در 6 ماه داشته باشم پیشنهادتون برای رسیدن به 11086 چیه ؟

خیلی چیزها مثل فروش ماشین و ترجمه سند آن و واریز الباقی به حساب 3ملیونی و دیافت گواهی!

aram_golbaghi
September 4th, 2010, 04:04 PM

باید 9 میلیون بقیه رو توی حساب بریزید و یک قولنامه ماشین یا فاکتور فروش طلا و .... تهیه و ترجمه کنید و به عنوان مدرک نشون بدین که پول رو قرض نکرده اید

mo_eini
September 4th, 2010, 04:05 PM

کاملا ویکی را بخوانید.جواب سوالهای شما اکثرا آنجاست.

youkabed
September 4th, 2010, 09:33 PM
باید 9 میلیون بقیه رو توی حساب بریزید و یک قولنامه ماشین یا فاکتور فروش طلا و .... تهیه و ترجمه کنید و به عنوان مدرک نشون بدین که پول رو قرض نکرده اید

واقعا کسی بوده که از این راه جواب گرفته باشه؟ چون من دقیقا موقعیت مشابهی دارم و اگه این راه جواب بده خیلی زود می تونم اقدام بکنم و کلی جلو می افتم؟؟

mo_eini
September 4th, 2010, 10:09 PM
واقعا کسی بوده که از این راه جواب گرفته باشه؟ چون من دقیقا موقعیت مشابهی دارم و اگه این راه جواب بده خیلی زود می تونم اقدام بکنم و کلی جلو می افتم؟؟

اگر واقعا چاره دیگری ندارید این کارو بکنین !در صورت امکان همون برنامه روتین را پیاده کنین!

nima_h
September 6th, 2010, 08:31 AM
سلام.دوستان تو نامه ای که همراه مدیکال من اومده تاکید کرده که نامه بانک مورد قبول نیست و حتما می بایست صورت حساب شش ماهه حساب بانکی فرستاده شود.من از بانک پرسیدم گفتند کل صورت حساب رو ترجمه نمی کنند.دوستانی که اطلاع دارند لطفا یه راهنمایی بکنند.ممنون

mo_eini
September 6th, 2010, 01:07 PM
سلام.دوستان تو نامه ای که همراه مدیکال من اومده تاکید کرده که نامه بانک مورد قبول نیست و حتما می بایست صورت حساب شش ماهه حساب بانکی فرستاده شود.من از بانک پرسیدم گفتند کل صورت حساب رو ترجمه نمی کنند.دوستانی که اطلاع دارند لطفا یه راهنمایی بکنند.ممنون

بدین دارالترجمه ترجمه می کنه !

nima_h
September 6th, 2010, 01:36 PM
بدین دارالترجمه ترجمه می کنه !

ترجمه صورت حساب بایستی رسمی باشه یا صرفا با تایید دارالترجمه مورد قبوله؟

mo_eini
September 6th, 2010, 02:01 PM
ترجمه صورت حساب بایستی رسمی باشه یا صرفا با تایید دارالترجمه مورد قبوله؟

خودتون را اذیت نکنین حالا تایید هم شد چه بهتر!ضروری نیست

Saeed911
September 11th, 2010, 04:21 PM
با توجه به كليه بحثهاي انجام گرفته از ابتداي تاپيك تا اينجا ، ميخواستم از تجربه دوستان استفاده كنم و بدانم چه حسابي را در چه بانكي ، براي من پيشنهاد ميكنيد كه بيشترين سود را داشته و كمترين دردسر را براي گرفتن گواهي موجودي حساب داشته باشد؟ اينجانب احتمالا ظرف شش ماه دوم امسال نامه Update خودم را دريافت ميكنم. و ميخواهم بتدريج موجودي خود را اضافه كنم.
با جستجويي كه خودم در سايت بانكها داشتم ، به "سپرده اندوخته فردا" بانك پاسارگاد رسيدم كه شرايطش براي واريز پله اي با انتهاي نامشخص مناسب بنظر ميرسد. اطلاعات آن را در اينجا ببينيد:
http://bpi.ir/?seporde
از دوستان كسي از بانك پاسارگاد گواهي گرفته و راضي بوده است؟

feral
September 12th, 2010, 04:59 PM
دوستان اگر پرینت بانکی به دلار تبدیل نشده باشه اشکال داره؟

newapplicant
September 12th, 2010, 10:22 PM
با سلام
آیا اگر حساب سپرده کوتاه مدت باشه باز هم گردش حساب را می خواهد یا همان که فقط شما این حساب را دارید کافیه؟

afshinnnn
September 13th, 2010, 10:03 AM
دوستان اگر پرینت بانکی به دلار تبدیل نشده باشه اشکال داره؟

اصلاً نیازی به تبدیل نیست و همان ریال باید باشد.

feral
September 13th, 2010, 10:17 AM
اصلاً نیازی به تبدیل نیست و همان ریال باید باشد.
با تشکر. خوشحال شدم اما در فرم schedual 3 که در UL خواسته شده و در شماره 10 آن، علامت دلار جلو میزان پولی که داریم نوشته و بغلش هم نوشته به دلار کانادا باشه. یعنی خودمون تبدیل کنیم بنویسیم و در کاغذ جداگانه توضیح بدیم؟

afshinnnn
September 13th, 2010, 10:40 AM
با تشکر. خوشحال شدم اما در فرم schedual 3 که در UL خواسته شده و در شماره 10 آن، علامت دلار جلو میزان پولی که داریم نوشته و بغلش هم نوشته به دلار کانادا باشه. یعنی خودمون تبدیل کنیم بنویسیم و در کاغذ جداگانه توضیح بدیم؟

اون میزان کل دارائی و پول شماست که در هنگام عزیمت به دلار تبدیل کرده و می خواهید با خود ببرید و می تواند رقمش بالاتر از موجودی بانکی شما باشد. موجودی بانکی شما نباید از حداقل اعلام شده پائینتر باشد.

mojdeh taj
September 13th, 2010, 10:44 AM
باسلام
من می خواستم بدونم در مرحله اولیه ارسال مدارک ایا باید از بانک موجودی بگیرم یا خیر ؟
در ضمن لازم است مدرک دیگری هم مثل سند فرستاده شود یا خیر؟
با تشکر

afshinnnn
September 13th, 2010, 10:48 AM
باسلام
من می خواستم بدونم در مرحله اولیه ارسال مدارک ایا باید از بانک موجودی بگیرم یا خیر ؟
در ضمن لازم است مدرک دیگری هم مثل سند فرستاده شود یا خیر؟
با تشکر

شما علاوه بر موجودی بانکی،بایستی گردش مالی شش ماهه خود را ارائه دهید.
مدارک دیگر مانند سند و ... به هیچ دردی نمی خورد !

feral
September 13th, 2010, 06:42 PM
اون میزان کل دارائی و پول شماست که در هنگام عزیمت به دلار تبدیل کرده و می خواهید با خود ببرید و می تواند رقمش بالاتر از موجودی بانکی شما باشد. موجودی بانکی شما نباید از حداقل اعلام شده پائینتر باشد.
ای بابا باید از الآن بگیم چقدر می خواهیم ببریم؟ من الآن به دلایلی تونستم پول نسبتاً خوبی توی حسابم بگذارم اما آیا اگر اونجا هر چی بنویسم باید همراهم ببرم؟ اصلاً این قضیه همراه بردن رو هم اگر کسی توضیح بده که به چه شکل باید این کار رو کرد ممنون می شم. البته با تشکر بسیار از افشین

afshinnnn
September 14th, 2010, 09:41 AM
ای بابا باید از الآن بگیم چقدر می خواهیم ببریم؟ من الآن به دلایلی تونستم پول نسبتاً خوبی توی حسابم بگذارم اما آیا اگر اونجا هر چی بنویسم باید همراهم ببرم؟ اصلاً این قضیه همراه بردن رو هم اگر کسی توضیح بده که به چه شکل باید این کار رو کرد ممنون می شم. البته با تشکر بسیار از افشین

نه هیچ دلیلی ندارد که آنچه را که نوشته اید،با خود ببرید! فقط از حداقلی که در لیستشان منتشر شده نباید کمتر باشد،همین!

ضمناً شما به پولی که می برید اشاره می کنید نه به پول هنگفتی که بنا به دلایلی در حسابتان گردش مینماید.

درخصوص نحوه انتقالش حالا زود است بفکرش باشید و انشاءالله پس از دریافت ویزا ،موضوعات مرتبط آنرا در این فروم مطالعه نمائید.

ulduz
September 14th, 2010, 06:42 PM
در ترجمه گدش مالي شرح سند ترجمه بايد بشود يا نه؟ اگر ترجمه شرح وظايف نباشه بايد توضيح بديم اين پول از كجا اومده؟

eman
September 14th, 2010, 11:18 PM
باسلام
فوری : سوالی درموردگواهی بانکی
امروزگردش 6 ماهه روگرفتم دیدم دریک سطربصورت تجمعی بدهی وبستانکاری و بالانس (مربوط به شش ماه)رونوشته. مگه نه اینکه پرینت تمام +و- حساب روبایددراین مدت به ریزبایدبدهند(مثلافلان تاریخ A ريال بدهی) . پرسیدم گفت که همین روبرای مشتریان ارائه می دهند.آیا دوستان بدین شکل گواهیردش ارائه دادند.
متشکرم

reza1100
September 15th, 2010, 08:06 AM
باسلام
امروزگردش 6 ماهه روگرفتم دیدم دریک سطربصورت تجمعی بدهی وبستانکاری و بالانس (مربوط به شش ماه)رونوشته. مگه نه اینکه پرینت تمام +و- حساب روبایددراین مدت به ریزبایدبدهند(مثلافلان تاریخ A ريال بدهی) . پرسیدم گفت که همین روبرای مشتریان ارائه می دهند.آیا دوستان بدین شکل گواهیردش ارائه دادند.
متشکرم
بايد ريز حساب رو بفرستيد.
اون گواهي كه به شما داده ، گواهي موجودي نهايي حسابتون ميباشد و قابل قبول نيست. پرينت حسابتون رو اگه به انگليسي نميدن ، به فارسي بگيريد و بديد ترجمه بشه.

shahabkh
September 15th, 2010, 08:12 AM
باسلام
متشکرم

دوست عزيز

احتمالاً شما هم مثل بنده از بانک خواستيد گواهي تمکن مالي از ... تاريخ تا ... به زبان انگليسي بده. فقط و فقط يک صفحه کاغذ که مهر امور بين الملل رو داره به شما مي دن که توش همون اطلاعاتي که فرموديد رو مي نويسن. بيشتر اين نامه به اين مفهوم هستش که گردش خوبي يا بدي داريد و موجودي فعلي شما چقدر هستش. در مورد پرينت گردش 6 ماهه شما بايد بصورت عرف ازشون درخواست گردش حساب ( بستانکار - بدهکار - موجودي ) دوره اي که مي خواين رو بدين، البته به فارسي به شما مي دن. ازشون بخواين مهر امور بين الملل رو هم بگيرن و بعد به شما تحويل بدن. شما با مراجعه به دارالترجمه ها در صورتي که مهر امور بين الملل رو داشته باشيد ترجمه مي کنن و بعدش هم به تاييد دادگستري مي رسونن ولي در شرايطي که فقط پرينت حساب مهر شعبه رو داشته باشه مترجم فقط ترجمه به شما تحويل مي ده با مهر خود دارالترجمه نه دادگستري. البته من به دليل اينکه ديگه نمي خواستم قضيه کش دار بشه با همون مهر مترجم فرستادم ولي اگه حوصله و وقتش رو داريد بديد مهر دادگستري رو هم صرفاً جهت محکم کاري دارالترجمه بگيره و بعد با همون گواهي تمکن مالي انگليسي خود بانک بفرستيد.

موفق باشيد.

afshinnnn
September 15th, 2010, 02:44 PM
دوست عزيز

احتمالاً شما هم مثل بنده از بانک خواستيد گواهي تمکن مالي از ... تاريخ تا ... به زبان انگليسي بده. فقط و فقط يک صفحه کاغذ که مهر امور بين الملل رو داره به شما مي دن که توش همون اطلاعاتي که فرموديد رو مي نويسن. بيشتر اين نامه به اين مفهوم هستش که گردش خوبي يا بدي داريد و موجودي فعلي شما چقدر هستش. در مورد پرينت گردش 6 ماهه شما بايد بصورت عرف ازشون درخواست گردش حساب ( بستانکار - بدهکار - موجودي ) دوره اي که مي خواين رو بدين، البته به فارسي به شما مي دن. ازشون بخواين مهر امور بين الملل رو هم بگيرن و بعد به شما تحويل بدن. شما با مراجعه به دارالترجمه ها در صورتي که مهر امور بين الملل رو داشته باشيد ترجمه مي کنن و بعدش هم به تاييد دادگستري مي رسونن ولي در شرايطي که فقط پرينت حساب مهر شعبه رو داشته باشه مترجم فقط ترجمه به شما تحويل مي ده با مهر خود دارالترجمه نه دادگستري. البته من به دليل اينکه ديگه نمي خواستم قضيه کش دار بشه با همون مهر مترجم فرستادم ولي اگه حوصله و وقتش رو داريد بديد مهر دادگستري رو هم صرفاً جهت محکم کاري دارالترجمه بگيره و بعد با همون گواهي تمکن مالي انگليسي خود بانک بفرستيد.

موفق باشيد.

در تصدیق فرمایش های شما ، من چون حوصله و وقتش رو نداشتم،همون گردش بانکی رو دادم دارالترجمه فقط ترجمه کرد و فرستادم پی کارش و مشکلی هم نداشتم.
(بهمراه نامه لاتین موجودی بانکی امور بین الملل)

Saeed911
September 15th, 2010, 05:27 PM
با سلام ، آيا كسي از دوستان از موسسه مالي و اعتباري مهر نامه گرفته؟ با توجه به اينكه سود بهتري نسبت به بانكها ميده ميخواهم يك سپرده يك ساله باز كنم.

سعید سهی
September 15th, 2010, 09:54 PM

سلام
من متوجه نشدم . حساب من با شخصی مشترکه که شریک من در مهاجرت نیست .
حالا نصفش قبول میشه یا هیچیش ؟

feral
September 15th, 2010, 11:38 PM
سلام
من متوجه نشدم . حساب من با شخصی مشترکه که شریک من در مهاجرت نیست .
حالا نصفش قبول میشه یا هیچیش ؟
همسر من با برادرش حساب مشترک داشت و من همش نگران بودم که چی میشه.حتی به رئیس بانک هم که گفتم اگر میشد فقط اسم شوهرم رو می نوشتید گفت محاله ولی وقتی رفتم شعبه مرکزی خودشون فقط به نام مورد نظر اشاره کردند و فقط گفتند از شخص دوم باید یک رضایت نامه داشته باشم که بهتر بود از اول این کار رو می کردم و به هر حال براشون بردم. البته این که می گم از این موسسات بود و ضمناً اخرین گردش رو به انگلیسی به من داد و 6 ماهه نداد ولی به من گفت اگر می خوای دوباره از بانک شعبه به فارسی بگیر ولی من چون از یه بانک دیگه 6 ماهه داشتم دیگه نرفتم دنبالش. شاید هم توی پرینت 6 ماهه نتوانند یک اسم بنویسند. اما آشنایی همه چیز حل شدنی است شاید هم اگه یه آدم خوب پیدا کنید و از قبل باهاش صحبت کنید چون من شنیدم کسانی این کار رو کردند و ضمناً خودشون می دونند که از این نامه استفاده خاصی نمیشه.

mo_eini
September 16th, 2010, 01:08 AM
دوست عزيز

موفق باشيد.

زير 10مليون بدون مهر بين الملل هم تاييد مي شود!

سعید سهی
September 16th, 2010, 11:46 AM
این گواهی موجودی بانکی برای من مشکل شده.
معدل حساب من در طی 6 ماه گذشته 850 هزار تومان بوده ولی گردش خوبی داشته حدود 50 میلیون تومان، الان برای آپدیت 2 ماه بیشتر وقت ندارم ، به نظرتون برای رسیدن به 11 میلیون چکار کنم ؟
در ضمن حساب هم با شریکم مشترک بوده و اگه نصفشو قبول کنن وضع بدتر هم میشه .

shahroo1970
September 16th, 2010, 12:21 PM
دوستان یک سوال .
من در مورد صورتحساب بانک یک سوال داشتم.
درمورد واریز پول به حسابم من یک نامه توضیحی فقط نوشتم . مثلا کپی فاکتور فروش طلا یا مبایعه نامه فروش ملک را نفرستادم.ایا باید الان بفرستم بعنوان کسر مدرک یا صبر کنم ببینم افیسر ایا میخواهد یا نه!
ببخشید ضمنا منظور از"معدل حساب "چیه؟ مگه معدل باید گرفت یا مبلغ موحودی اخر روز کافی است؟من اصلا توجهی به اون نکرده بودم.فقط اون روز موجودیم به اندازه مبلغی بود که تو فرممم ،اعلام کرده بودم.

Pearson
September 18th, 2010, 01:58 PM
این گواهی موجودی بانکی برای من مشکل شده.
معدل حساب من در طی 6 ماه گذشته 850 هزار تومان بوده ولی گردش خوبی داشته حدود 50 میلیون تومان، الان برای آپدیت 2 ماه بیشتر وقت ندارم ، به نظرتون برای رسیدن به 11 میلیون چکار کنم ؟
در ضمن حساب هم با شریکم مشترک بوده و اگه نصفشو قبول کنن وضع بدتر هم میشه .

گردش مالی اهمیت ندارد، معدل مهم هست.
شما به هر حال موجودی لازم را فراهم کنید و گواهی حساب بگیرید ممکن است در مراحلی بعدی دوباره ازتون گواهی حساب بخواهند اون موقع سعی نمایید تا معدل حسابتان بالا باشد

Pearson
September 18th, 2010, 02:07 PM
دوستان یک سوال .
من در مورد صورتحساب بانک یک سوال داشتم.
درمورد واریز پول به حسابم من یک نامه توضیحی فقط نوشتم . مثلا کپی فاکتور فروش طلا یا مبایعه نامه فروش ملک را نفرستادم.ایا باید الان بفرستم بعنوان کسر مدرک یا صبر کنم ببینم افیسر ایا میخواهد یا نه!
ببخشید ضمنا منظور از"معدل حساب "چیه؟ مگه معدل باید گرفت یا مبلغ موحودی اخر روز کافی است؟من اصلا توجهی به اون نکرده بودم.فقط اون روز موجودیم به اندازه مبلغی بود که تو فرممم ،اعلام کرده بودم.

اگر مبلغ زیادی را یهو به حسابتان واریز کردید تا موجودی را به حد نصاب برسونید باید مدارکی ارائه دهید تا ثابت کند این پول قرضی نمی باشد.

arezoo.fadaei
September 18th, 2010, 03:04 PM
بخشید
من بطور کل سایت مهاجرت کبک رو خوندم ولی هیچ جا ننوشته که گردش حساب می خوان...حالا پس شماها چی میگین؟
1-من چقدر باید گردش حساب برای کبک ارائه بدم؟!!!
2-کی ارائه بدم؟
3-در ابتدای تشکیل پرونده یا زمان مصاحبه؟
میشه زودتر جوابمو بدین تا 5 شنبه میخوام مدارک رو بفرستم ولی فقط 2 میلیون تو حساب بانکیم دارم:((

Pearson
September 18th, 2010, 04:01 PM
بخشید
من بطور کل سایت مهاجرت کبک رو خوندم ولی هیچ جا ننوشته که گردش حساب می خوان...حالا پس شماها چی میگین؟
1-من چقدر باید گردش حساب برای کبک ارائه بدم؟!!!
2-کی ارائه بدم؟
3-در ابتدای تشکیل پرونده یا زمان مصاحبه؟
میشه زودتر جوابمو بدین تا 5 شنبه میخوام مدارک رو بفرستم ولی فقط 2 میلیون تو حساب بانکیم دارم:((

کبک حساسیتی به به حساب بانکی ندارد و همان موجودی کفایت می کند

سعید سهی
September 18th, 2010, 04:26 PM
گردش مالی اهمیت ندارد، معدل مهم هست.
شما به هر حال موجودی لازم را فراهم کنید و گواهی حساب بگیرید ممکن است در مراحلی بعدی دوباره ازتون گواهی حساب بخواهند اون موقع سعی نمایید تا معدل حسابتان بالا باشد

ممنون که راهنمائی فرمودید .
این متن نامه ای هست که سفارت ورشو برای آپدیت مدارک فرستاده :

9) You must provide evidence of all the unencumbered transferable funds you have available for your settlement in Canada, including evidence of the accumulation of those funds. This must include a bank statement(s) showing all transactions for the last six months with a current balance at least equivalent to the minimum required funds. A letter of solvency providing the current balance of your account(s) or the average credits and debits in your account(s) is not acceptable evidence.
اون قسمتی که نوشته current balance منظورش *موجودی فعلی* هست یا *معدل فعلی* ؟

Pearson
September 19th, 2010, 07:11 AM
ممنون که راهنمائی فرمودید .
این متن نامه ای هست که سفارت ورشو برای آپدیت مدارک فرستاده :

9) You must provide evidence of all the unencumbered transferable funds you have available for your settlement in Canada, including evidence of the accumulation of those funds. This must include a bank statement(s) showing all transactions for the last six months with a current balance at least equivalent to the minimum required funds. A letter of solvency providing the current balance of your account(s) or the average credits and debits in your account(s) is not acceptable evidence.
اون قسمتی که نوشته current balance منظورش *موجودی فعلی* هست یا *معدل فعلی* ؟

current balance یعنی آخرین موجودی حسابتون، یعنی باید حتماً موجودیتان مبلغ مورد درخواست اداره ی مهاجرت طبق جدولی که هر سال ارائه می ده پر کنه این مبلغ با پولی که شما بعد از مهاجرتتان به کانادا قادر هستید به این کشور انتقال دهید و در فرمها پر کردید متفاوت است.

afshinnnn
September 19th, 2010, 09:14 AM
دوستانی که در حال ارسال مدارک اولیه به دمشق هستند،پیشنهاد شخصی من این است که زیاد روی این قضیه معدل و واریز مبلغ هنگفت و ... حساسیت بخرج ندهند و این را بدانند که تا به امروز کسی را بخاطر عدم اثبات تمکن مالی رد نکرده اند .

ضمناً یقین داشته باشید که از شما در مرحله مدیکال یا پاس ریکوئست قطعاً مجدداً گردش مالی را درخواست می نمایند!

جهت آرامش خاطر شما یه مثال زنده از کیس خودم بزنم که سه بار گواهی بانکی به سفارت ارائه داده ام!!!!!!
بار اول طبق قوانین قبلی فقط موجودی بانکی که مبلغی زیادی را یکجا واریز کرده بودم!
بار دوم زمانیکه از من کسری مدارک را خواستند،(پس از قوانین جدید ) موجودی بانکی + گردش مالی ششماهه که اینبار هم بخش عمده ای از مبلغ مورد نیاز در روزهای آخر واریز شده بود و برای آن مدارک مثبته ارائه دادم.
بار سوم در مقطع پاس ریکوئست مجدداً موجودی بانکی + گردش مالی شش ماهه +مدارک مثبته واریز وجه در آحرین روزها!!!!! را به ایشان ارائه دادم .

من هیچ توصیه ای به اشخاصی نمی کنم که پول مورد نظر را دارند ولی از مدتها قبل به حساب واریز ننمایند!بلکه از آنجائیکه به اندازه کافی این پروسه تنش زا و اضطراب به بار می آورد،حداقل از این نظر نگرانی بخرج ندهند و یقین داشته باشند که اگر به دلایلی قادر به پس انداز شش ماهه مبلغ مورد نظر نباشند، با ارائه مدارک منطقی حتی می توانند 24 ساعت قبل پول مورد نظر را بحساب واریز نمایند.

باور کنید آنها آدمهای بسیار منطقی هستند و اصل را بر صداقت شما می گذارند. فکر می کنم شما نیز بهمین جهت قصد مهاجرت به سرزمین ایشان را دارید!

و در آخر جهت اطلاع آفیسر کانادائی در خاک کانادا و در فرودگاه یقه همه مون را خواهد گرفت و آنجا نیز باید مدارک مثبته تمکن مالی را ارائه داد!

سعید سهی
September 21st, 2010, 11:52 AM
همسر من با برادرش حساب مشترک داشت و من همش نگران بودم که چی میشه.حتی به رئیس بانک هم که گفتم اگر میشد فقط اسم شوهرم رو می نوشتید گفت محاله ولی وقتی رفتم شعبه مرکزی خودشون فقط به نام مورد نظر اشاره کردند و فقط گفتند از شخص دوم باید یک رضایت نامه داشته باشم که بهتر بود از اول این کار رو می کردم و به هر حال براشون بردم. البته این که می گم از این موسسات بود و ضمناً اخرین گردش رو به انگلیسی به من داد و 6 ماهه نداد ولی به من گفت اگر می خوای دوباره از بانک شعبه به فارسی بگیر ولی من چون از یه بانک دیگه 6 ماهه داشتم دیگه نرفتم دنبالش. شاید هم توی پرینت 6 ماهه نتوانند یک اسم بنویسند. اما آشنایی همه چیز حل شدنی است شاید هم اگه یه آدم خوب پیدا کنید و از قبل باهاش صحبت کنید چون من شنیدم کسانی این کار رو کردند و ضمناً خودشون می دونند که از این نامه استفاده خاصی نمیشه.
اگه ممکنه توضیحی در خصوص اون رضایت نامه ای که فرمودید بدبد.
چون حساب من هم با کس دیگه ای مشترک هست ،و میخواهم این رضایت نامه را بگیرم ،نمیدونم متنش چی باید باشه و اینکه آیا باید بریم دفترخانه امضا کنه ....؟
ممنون

سعید سهی
September 23rd, 2010, 11:55 AM
سلام
من الان میخوام مبلغ 11 میلیون تومان به حساب واریز کنم و مطابق راهنمائی های آقای افشین میبایست مدارک مثبه برای این پول رو ارائه بدم به ورشو ،
1-اگر بخوام بگم ماشین فروختم با قولنامه نمایشگاه یا فروش وکالتی یا سند قطعی میتونم ثابت کنم ؟ چون وکالت یا سند خیلی هزینه داره.
2- چون فکر کنم دیگه قضیه فروختن طلا و سکه و ماشین براشون مشخصه که واقعیت نداره، شما راه دیگه برای اینکار به نظرتون میرسه ؟

mo_eini
September 23rd, 2010, 12:08 PM
سلام
من الان میخوام مبلغ 11 میلیون تومان به حساب واریز کنم و مطابق راهنمائی های آقای افشین میبایست مدارک مثبه برای این پول رو ارائه بدم به ورشو ،
1-اگر بخوام بگم ماشین فروختم با قولنامه نمایشگاه یا فروش وکالتی یا سند قطعی میتونم ثابت کنم ؟ چون وکالت یا سند خیلی هزینه داره.
2- چون فکر کنم دیگه قضیه فروختن طلا و سکه و ماشین براشون مشخصه که واقعیت نداره، شما راه دیگه برای اینکار به نظرتون میرسه ؟

فقط مبایعه نامه های رسمی سه برگی اتحادیه که آرم ثبت اسناد داره قابل ترجمه است و تاییدش هم خیلی سخته!و بگبر نگبر داره!

سعید سهی
September 23rd, 2010, 12:42 PM
سلام

فقط مبایعه نامه های رسمی سه برگی اتحادیه که آرم ثبت اسناد داره قابل ترجمه است و تاییدش هم خیلی سخته!و بگبر نگبر داره!
با تشکر از راهنمائی شما
حالا شما راه حل جایگزینی سراغ دارید ؟

afshinnnn
September 23rd, 2010, 01:15 PM
سلام

آقا کی گفته فروختن سکه و طلا رو قبول ندارند؟؟؟؟ فاکتور طلا و جواهرآلات هیچ مشکلی ندارد!

سعید سهی
September 23rd, 2010, 02:11 PM
آقا کی گفته فروختن سکه و طلا رو قبول ندارند؟؟؟؟ فاکتور طلا و جواهرآلات هیچ مشکلی ندارد!
ببخشید شاید من منظورمو خوب نرسوندم .
ببینید یه زمانی افسر مهاجرت فقط از ما گواهی موجودی حساب میخواست٫بعد فهمیدن که خیلی ها همون روز پولو قرض میکنن میریزن تو حساب ٫ بعد موجودی میگیرن. پس گفتن پرینت ۶ ماهه بیارین .
حالا میگم چون خیلی از دوستان همین فاکتور طلا میبرن ٫شاید بهتر باشه یه مدرک دیگه ای ارائه کنیم ٫چه مدرکی ؟ نمیدونم!

mo_eini
September 23rd, 2010, 10:27 PM
ببخشید شاید من منظورمو خوب نرسوندم .
ببینید یه زمانی افسر مهاجرت فقط از ما گواهی موجودی حساب میخواست٫بعد فهمیدن که خیلی ها همون روز پولو قرض میکنن میریزن تو حساب ٫ بعد موجودی میگیرن. پس گفتن پرینت ۶ ماهه بیارین .
حالا میگم چون خیلی از دوستان همین فاکتور طلا میبرن ٫شاید بهتر باشه یه مدرک دیگه ای ارائه کنیم ٫چه مدرکی ؟ نمیدونم!

دوست عزیز
بهترین کار همان ارسال گردش 6ماهه است فقط در صورتیکه ناچار هستید از روشهای جنبی استفاده کنید که نامطمئن هستند و امتحان پس نداده!
همانطور که افشین گفت اونا بارها ممکنه از شما گواهی بخوان و بهانه هایی مثل فاکتور طلا و فروش ماشین یکبار مصرف هستند و حساسیت برانگیز ولی اینکه خیلی ها ازاین بهانه ها استفاده می کنند بلا مانع است می شود توضیحی اضافی دادکه بخاطر تورم فزاینده و سود بانکی ناچیز نگهداری پول نقددر حساب جاری ویا سپرده مقرون به صرفه نیست!

saeed2009
September 30th, 2010, 11:16 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز
سوالی داشتم امیدوارم راهنماییم کنید.من به تازگی نامه UL پرونده را (هفته پیش)به ورشو ارسال کردم،پرینت شش ماهه با موجودی 19400000 تومان به همراه یک برگ موجودی حساب ارزی به مبلغ 8400 دلار به نام همسرم همراه آن فرستادم.البته حساب ارزی به مدت 5 ماه پیش افتتاح شده و به علت عدم واریز گردش نداشت.سوال من اینست با توجه به اینکه آفیسر هنوز پرونده من را بررسی نکرده و باتوجه به وضعیت قیمت ارز در این روزها سفارت موجودی حساب ریالی من را در زمان بررسی با چه نرخی محاسبه می کند؟ پرینت من مربوط به 1389/6/8 بوده و ما سه نفر هستیم. امکان دارد به دلیل این موضوع موجودی ما زیر سقف اعلام شده(17000 دلار) رفته و پرونده Reject شود؟ از راهنمایی دوستان ممنونم.

afshinnnn
September 30th, 2010, 11:48 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز
سوالی داشتم امیدوارم راهنماییم کنید.من به تازگی نامه UL پرونده را (هفته پیش)به ورشو ارسال کردم،پرینت شش ماهه با موجودی 19400000 تومان به همراه یک برگ موجودی حساب ارزی به مبلغ 8400 دلار به نام همسرم همراه آن فرستادم.البته حساب ارزی به مدت 5 ماه پیش افتتاح شده و به علت عدم واریز گردش نداشت.سوال من اینست با توجه به اینکه آفیسر هنوز پرونده من را بررسی نکرده و باتوجه به وضعیت قیمت ارز در این روزها سفارت موجودی حساب ریالی من را در زمان بررسی با چه نرخی محاسبه می کند؟ پرینت من مربوط به 1389/6/8 بوده و ما سه نفر هستیم. امکان دارد به دلیل این موضوع موجودی ما زیر سقف اعلام شده(17000 دلار) رفته و پرونده Reject شود؟ از راهنمایی دوستان ممنونم.

بنظر من اصلاً جای نگرانی ندارد،از شما قطعاً در مرحله مدیکال و یا پاسپورت ریکوئست،موجودی بانکی و گردش مالی را مجدداً مطالبه خواهند نمود. تا آن موقع به فکر تامین کسری نقدینگی باشید.

هر چند به اعتقاد من تا هفته بعد بایستی صبر کرد و احتمال دارد با تزریق ارز از سوی بانک مرکزی جلوی افزایش چشمگیر نرخ ارز گرفته شود و تا حدودی نرخ آن کاهش یابد.ابته بعید می دونم به 1000 تومان باز گردد!

feral
September 30th, 2010, 06:20 PM
اگه ممکنه توضیحی در خصوص اون رضایت نامه ای که فرمودید بدبد.
چون حساب من هم با کس دیگه ای مشترک هست ،و میخواهم این رضایت نامه را بگیرم ،نمیدونم متنش چی باید باشه و اینکه آیا باید بریم دفترخانه امضا کنه ....؟
ممنون
ببخشید از اینکه دیر پاسخ دادم چون مسافرت بودم و گرفتار بودم.
در مورد رضایت نامه فکر می کنم بهتر باشه از بانکتون بپرسید که تا چه حد و در چه صورت این کار رو انجام می دهند. البته توصیه می کنم با خود شعبه مرکزی و ترجیحاً حضوری تماس بگیرید. چون همان طور که گفتم افراد غیر مسئول زود یه جواب نمیشه می دهند و خودشون رو راحت می کنند. در حالیکه باور کنید برای ما مسئول این کار به قدری خوش برخورد و اصلاً از من پرسید که به کدام نام می خواهید بنویسم و من کاملاً سورپریز شده بودم. فقط گفت بعداً یک رضایت نامه از طرف دیگر به شعبه ببرید. طرف ما که برادر شوهرم بود رضایت نامه برای همه چیز داد که دفعه دیگه مشکلی نباشه ولی فکر می کنم بشه فقط برای همان پرینت به نام گرفتن رضایت داد. ضمناً ما که نامه رو امضا کرده بردیم و به هیچ عنوان رسمی نبود. اما همه اینها در مورد بانک های بزرگ ممکن است کمی مشکل تر باشد. ولی همان طور که گفتم ما اون مورد رو هم داشتیم.

youkabed
October 1st, 2010, 03:37 PM
پرینت گردش مالی رو که میدن توش دلار کانادا رو براساس قيمت ارز در بانک مرکزی محاسبه میکنن یا قيمت ارز در بازار ايران چون این دوتا با هم رو تو همین لحظه که دارم مقایسه میکنم 230 تومن تفاوت دارن! و اینکه قیمت خرید شرطه یا قیمت فروش؟ اگه کسی میدونه راهنمایی کنه ممنون میشم.

mo_eini
October 1st, 2010, 03:55 PM
پرینت گردش مالی رو که میدن توش دلار کانادا رو براساس قيمت ارز در بانک مرکزی محاسبه میکنن یا قيمت ارز در بازار ايران چون این دوتا با هم رو تو همین لحظه که دارم مقایسه میکنم 230 تومن تفاوت دارن! و اینکه قیمت خرید شرطه یا قیمت فروش؟ اگه کسی میدونه راهنمایی کنه ممنون میشم.
از این سوال .....
معلومه نرخ بانک مرکزی ملاک قیمت ارز ه و بانکها با توجه به اون برای خودشون نرخ تعیین می کنند واسه قیمت خرید و فروش
ارز

Pearson
October 2nd, 2010, 11:22 AM

فقط تو رو هر کی دوست دارید ای میل نزنید این سوال رو از سفارت بپرسید اون ها هم از فردا بگن یهو نرخ آزاد ارز ملاک هست. نقل قضیه آیلتس آکادمیک و جنرال شه!

youkabed
October 2nd, 2010, 12:24 PM
وقتی این تاپیک رو بخونی متوجه میشی که جاهایی که صحبت شده از قیمتش با توجه به قیمت بازار بوده نه قیمت بانک مرکزینمونش همین صفحه قبل پست آخر (afshinnn) که گفته امیدواره با تزریق ارز نرخ پایین بیاد ولی فکر نمی کنه دیگه به 1000 تومن برسه! اما دیروز که من دیدم نرخ بانک مرکزی 990 تومن بود. پس با این حساب شما هم از این قضیه اطلاعی ندارید وگرنه ایراد ایشون رو اصلاح می کردید!!!

mo_eini
October 2nd, 2010, 12:45 PM
وقتی این تاپیک رو بخونی متوجه میشی که جاهایی که صحبت شده از قیمتش با توجه به قیمت بازار بوده نه قیمت بانک مرکزینمونش همین صفحه قبل پست آخر (afshinnn) که گفته امیدواره با تزریق ارز نرخ پایین بیاد ولی فکر نمی کنه دیگه به 1000 تومن برسه! اما دیروز که من دیدم نرخ بانک مرکزی 990 تومن بود. پس با این حساب شما هم از این قضیه اطلاعی ندارید وگرنه ایراد ایشون رو اصلاح می کردید!!!

کاربر گرامی مدیران وظیفه اصلاح دید گاه دیگران را ندارند فلسفه وجودی تالارهای گفتگو و فرومها این است که افراد مختلف حرفها و نظراتشون رو بگن و کسی هم که از تجربه دیگران می خواد استفاده کنه اونا را بررسی کنه و مسوولیت بررسی صحت و سقم پاسخهای ارائه شده بر عهده فرد متقاضیه و همچنین در این مورد قضیه مثل گاوی است که قرار بود قوم بنی اسراییل قربانی کنند و اینقدر جزئیات پرسیدند و جواب گرفتند تا اینکه این گاوه شد یک موجود منحصر بفرد و یگانه!الباقی ماجرا در سوره بقره درج شده است
حال مثلا در 10000-15000دلار 200تومان چقدر مهم است برای کسی که از 6 ماه پیش اقدام به سپرده گذاری کرده است؟و علاوه براین معلوم است که بانکها به نرخ بازار آزاد کاری ندارند

Pearson
October 2nd, 2010, 12:47 PM

بانک ها به قیمت بازار اصلاً کاری ندارند و هر بانکی خودش نرخ خرید و فروش ارز دارد. قیمت دلار کانادا را هم بر اساس همین نرخ ارز خودشان در نامه ی statement قید می کنند.

mahhdy
October 2nd, 2010, 12:50 PM
مي‌دونيد با خوندن متن پيرسون ياد قضيه‌ي گاو بني‌اسرائيل افتادم. هميشه برام قضيه‌ي فقه و اين داستان تناقض آلود بود. اينجا هم جالبه...
در هر صورت به نظر من حمل بر احتياط بشه بهتره با اينكه با صحبت افشين براي اصل بودن درخواست آخر سفارت براي گردش مالي موافق‌ترم. در هر صورت اگر هم يكم اين ور اون هست 1 - 2ميليون ميشه قرض گرفت چند ساعتي ريخت تو حساب اين كه واريز يك دفعه ي پول نمي‌شه؟ مي‌شه؟؟ چون تو حساب بايد حجم بالاتري پول بوده باشه ديگه... مي‌شه منبعش رو ساير پس‌اندازها براي رسيدن به حد نصاب عنوان كرد.

Pearson
October 2nd, 2010, 03:55 PM
صحبت من تناقضی با گفته های افشین ندارد اصلاً
قیمت های مختلف ارز امروز در سه بانک مختلف ملی ، ملت ، صادرات

http://www.bmi.ir/fa/curr.aspx
http://www.bankmellat.ir/portal.aspx
http://www.bsi.ir/Services-Introduction-FX-FX-rates/default.bsi (http://www.bankmellat.ir/portal.aspx)

کارمند بانک در هنگام صدور نامه بین المللی گواهی موجودی حساب به قیمت ارز در بازار آزاد کاری ندارد بلکه مرجعشون نرخ ارزی هست که خود بانکشون اعلام می کند.

youkabed
October 2nd, 2010, 05:29 PM
همین نرخ رو بنده هم دیروز ملاحظه کردم و 990 تومن بود. به هرحال این سوالی بود که برام پیش اومده بود و باتوجه به این که چندین میلیون پول رو با توجه به وضعیت بی سروسامان به حساب خوابوندم و استفاده ای نمی تونم ازش ببرم پس البته که 2 یا 3 ملیون اضافه کردن بهش برام زور داره!! کارم هیچ وقت از محکم کاری عیب نمی کنه!

mo_eini
October 2nd, 2010, 05:36 PM
همین نرخ رو بنده هم دیروز ملاحظه کردم و 990 تومن بود. به هرحال این سوالی بود که برام پیش اومده بود و باتوجه به این که چندین میلیون پول رو با توجه به وضعیت بی سروسامان به حساب خوابوندم و استفاده ای نمی تونم ازش ببرم پس البته که 2 یا 3 ملیون اضافه کردن بهش برام زور داره!! کارم هیچ وقت از محکم کاری عیب نمی کنه!

دعواش رو با اداره مهاجرت کانادا کن نه ماها در ثانی مگر سود پول دریافت نمی کنید ناراحتی نداره که؟

littlesam
October 3rd, 2010, 12:48 AM
سلام، من همه جا خوندم که نوشته نباید موجودی حساب از اون مبلغ حداقّل کمتر باشه. من موجودی حسابم کمتر از اون عدده ولی‌ یه قرارداد رهن خونه با مبلغ ۴۰میلیون دادم ترجمه. آیا کسی‌ می‌دونه که موجودی بانکی‌ باید ۱۰۰% برابر اون عدد باشه یا اینکه خوبه که اینطور باشه ولی‌ اگه نبود ریجکت نمیشیم؟

mahhdy
October 4th, 2010, 06:52 PM
عزیز جان، چرا جهل می‌کنی... من گفتم اون ساعات آخر پول بریز و بعد از گرفتن گواهی بردار، به نظر من بحث معدل خیلی معقول نیست... معدل گرفتن دیگه چه صیغه‌ای، برداشت من از صورتحساب اینه که حدود نسبی مانده‌ی حساب با مبلغ آخر گزارش تفاوت آن‌چنانی نداشته باشه و اگر داشته باشه مبتنی بر آورده‌ای فارغ از استقراض باشه بر فرض. به نظر من 1 یا میلیون تومن به نسبت 10-15 میلیون اصلا واریز یک دفعه نیست. طبیعیه حقوق متوسط افراد و خرج مانه‌اشون 1 تا 1.5 میلیونه دیگه (طبقه‌ی متوسط که بیشتر مهاجرین رو تشکیل می‌دن) واریز این مبلغ که تعجب آور نیست....
در هر صورت اگر نگران هستید بکنید اگر نه لج‌دارید یا فکر می‌کنید خط‌کش ارزیابی آن چنان دقیق و برنده نیست دیگر چه فرقی می‌کند.
شاد باشید.

FH
October 5th, 2010, 11:12 AM
سلام
من همه صفحات رو خوندم ولی بازم اگه ممکنه نظرتون را در مورد وضعیت ما بگید.
ما مدارکمون 5 می رسیده به سیدنی و ظاهراً صدور فایل نامبر اول دوباره شروع شده کع امیدواریم شامل ما هم بشود.
همسر من متقاضی اصلیه. ما یه حساب 10 میلیونی داریم (به نام من) که بلند مدته یکساله هست و الان حدوده 1.5 سال از افتتاحش گذشته. یه حساب کوتاه مدت دیگه داریم به نام من که موجودیش هی نوسان داره و الان در حدوده 2 میلیون توشه. روز 10 مهر یه حساب مشترک 15 میلیونی بلند مدت یکساله باز کردیم.
حالا من دو تا سوال دارم:
1- از اونجایی که تازخ 2-3 روزه که حساب 15 میلیونی رو باز کردیم با فرض اینکه تو همین هفته ها فایل نامبر اول ما بیاد تا زمان فرستادن مدارک حداکثر 2 ماه از افتتاح حساب میگذره، ممکنه قبول نکنند؟ با توجه به اینکه بلند مدت یکساله است؟
2- اون دو تا حساب دیگه به اسم منه، کسی تا حالا به نام همسر حساب داشته به جای متقاضی اصلی؟ دیدم که گفتید حساب همسر مشکل نداره ولی می خوام مطمئن باشم
3- اصلن حساب بلند مدت O.K. هست؟

Pearson
October 5th, 2010, 11:20 AM
سلام
من همه صفحات رو خوندم ولی بازم اگه ممکنه نظرتون را در مورد وضعیت ما بگید.
ما مدارکمون 5 می رسیده به سیدنی و ظاهراً صدور فایل نامبر اول دوباره شروع شده کع امیدواریم شامل ما هم بشود.
همسر من متقاضی اصلیه. ما یه حساب 10 میلیونی داریم (به نام من) که بلند مدته یکساله هست و الان حدوده 1.5 سال از افتتاحش گذشته. یه حساب کوتاه مدت دیگه داریم به نام من که موجودیش هی نوسان داره و الان در حدوده 2 میلیون توشه. روز 10 مهر یه حساب مشترک 15 میلیونی بلند مدت یکساله باز کردیم.
حالا من دو تا سوال دارم:
1- از اونجایی که تازخ 2-3 روزه که حساب 15 میلیونی رو باز کردیم با فرض اینکه تو همین هفته ها فایل نامبر اول ما بیاد تا زمان فرستادن مدارک حداکثر 2 ماه از افتتاح حساب میگذره، ممکنه قبول نکنند؟ با توجه به اینکه بلند مدت یکساله است؟
2- اون دو تا حساب دیگه به اسم منه، کسی تا حالا به نام همسر حساب داشته به جای متقاضی اصلی؟ دیدم که گفتید حساب همسر مشکل نداره ولی می خوام مطمئن باشم
3- اصلن حساب بلند مدت O.K. هست؟

1. مشکلی ندارد
2. مشکلی ندارد
3. هیچ حسابی بهتر از حساب بلند مدت وجود ندا رد با توجه به اینکه سود دریافت می کنید.

littlesam
October 6th, 2010, 02:33 PM
سلام
ببخشيد اين جمله چي ميگه:
You will need to provide proof of your funds to the Canadian visa office in your home country when you submit your application for immigration."
يعني گواهي تمكن مالي را بايد ببريم سفارت كانادا تو ايران تاييد بكنه؟

angil_env
October 7th, 2010, 12:38 PM
سلام

من گردش 5ماهم حدود 2-3 میلیون هست و درام طی یک ماه تا مدارکم آماده شه 14 میلیون میریزم ،به نظرتون این مبلغ حدودا زیاد رو طی یک ماه که دارم کامل میکنم بازم مدارک فروش چیزی رو ارائه بدم؟

mo_eini
October 7th, 2010, 12:58 PM
سلام

من گردش 5ماهم حدود 2-3 میلیون هست و درام طی یک ماه تا مدارکم آماده شه 14 میلیون میریزم ،به نظرتون این مبلغ حدودا زیاد رو طی یک ماه که دارم کامل میکنم بازم مدارک فروش چیزی رو ارائه بدم؟

حتما این کارو بکنید و توجیه مناسبی برای 14 ملیون داشته باشید

ghazal3292
October 8th, 2010, 03:20 PM
سلام
من میخواهم برای کبک اقدام کنم همه شرایطم مناسبه و رشته ام دیمند 16 امتیازی.
تنها مشکلی که دارم برای گواهی بانکی گردش مالی در 6 ماهه اخیره؟
حدودا چه قدر پول باید داشته باشم؟
من مجرد هستم .
میخواستم بدونم این نامه رو همون ابتدا با مدارکم باید ارسال کنم؟
ممنون از راهنمایی تون

mo_eini
October 8th, 2010, 04:38 PM
سلام
من میخواهم برای کبک اقدام کنم همه شرایطم مناسبه و رشته ام دیمند 16 امتیازی.
تنها مشکلی که دارم برای گواهی بانکی گردش مالی در 6 ماهه اخیره؟
حدودا چه قدر پول باید داشته باشم؟
من مجرد هستم .
میخواستم بدونم این نامه رو همون ابتدا با مدارکم باید ارسال کنم؟
ممنون از راهنمایی تون
پر کردن فرم تمکن کافیست برای کبک و نیازی به گردش 6ماهه ندارد

مسافرکانادا
October 9th, 2010, 07:39 AM
دوستان

ببینید من درست متوجه شدم:
من حسابی دارم که مرتبا پول به ان واریز و برداشت میشود.در حال حاضر خالی است.انها صورتحساب 6 ماهه و بالانس فعلی معادل حد اقل مقدار تعیین شده را می خواهند
( 6month transaction-current balance)
پس اگر من امروز 15 میلیون به حساب بریزم و نشان بدهم که این پول مال خودمه وقرض نگرفتم مشکلی پیش نمیاد.منظورم اینه که لازم نیست معدل ششماهه معادل حد اقل موجودی باشه و معدل فعلی ملاک هست.
اگر فکر میکنید در اشتباه هستم لطفا راهنمایی کنید.

ممنون

bestMBAman
October 9th, 2010, 04:14 PM
دوستان

ببینید من درست متوجه شدم:
من حسابی دارم که مرتبا پول به ان واریز و برداشت میشود.در حال حاضر خالی است.انها صورتحساب 6 ماهه و بالانس فعلی معادل حد اقل مقدار تعیین شده را می خواهند
( 6month transaction-current balance)
پس اگر من امروز 15 میلیون به حساب بریزم و نشان بدهم که این پول مال خودمه وقرض نگرفتم مشکلی پیش نمیاد.منظورم اینه که لازم نیست معدل ششماهه معادل حد اقل موجودی باشه و معدل فعلی ملاک هست.
اگر فکر میکنید در اشتباه هستم لطفا راهنمایی کنید.

ممنون
نه!:

This must include a bank statement(s) showing all transactions for the last six months with a current balance at least equivalent to the minimum required funds

مسافرکانادا
October 9th, 2010, 08:22 PM
چرا نه؟

مگر مواردی که گفتم با این جمله تناقض داره؟

littlesam
October 10th, 2010, 10:03 PM
چرا نه؟

مگر مواردی که گفتم با این جمله تناقض داره؟
فکر کنم منظور دوستمون از نه اینه که: نه مشکلی‌ پیش نمیاد، چون حرفی‌ که زدید همون چیزی که تاحالا من همه جا خوندم و به نظر باید درست باشه

angil_env
October 12th, 2010, 01:11 PM
مرسی .من منظورم این بود که این 14 تومان رو به صورت خرد خرد دارم در طول یک ماه به حسابم وارد میکنم . بازم مدارکی ارائه بشه؟ یا برای یه بخشیش مثلا مدرک بدم بگم بقیه اش مال خودم بوده خوب ؟ حالا چه جوری بگم مال خودمه .مثلا نامه توضیحی جدا بزارم رو مدارک کافیه؟

samanrazavi
October 22nd, 2010, 10:44 PM
سلام من در زمان ارسال مدارك گردش مالي دادم و 7 نوامبر مصاحبه دارم ، بايد گردش مالي رو به روز كنم؟ چون توي نامه دعوت فقط فرم تمكن مالي به روز شده رو خواستن ضمنا من مي خوام مداركه فدرال رو اونجا تحويل بدم ، اين قضيه ارتباطي با گردش حساب نداره؟

علی جون
October 29th, 2010, 03:31 PM
من تو بانک سامان چندتا حساب بلندمدت دارم که مجموعشون خیلی بیشتر از اون ده دوازده هزار دلاری میشه که باید با خودم ببرم. از بانک که گواهی تمکن مالی خواستم اینو بهم دادن:

At the request of our client, we hereby certify that Mr. ______ holding the customer number_______ maintains personal account with this bank on above captioned date. The total balance of the account is IRR ________.
زیرشم توضیح داده که اینقدرم تو حساب کوتاه مدت داره (که البته اصلا مبلغ قابلی نیست) و نرخ تبدیل به دلار کانادارو هم گفته.

فرمت کلیشون همینه و تغییرشم نمیدن. به نظرتون همچین چیزی قبوله؟ اگه قبول نیست چیکار کنم؟ اصل برگه ی گواهی های بلند مدتم رو بدم ترجمه کنن بران؟
اون گردش 6 ماهه رو چه کنم؟ تو حساب کوتاه مدت میانگین یکی دو میلیون بیشتر پول نداشتم هیچوقت...

Saeed911
October 30th, 2010, 06:38 AM
كسي از دوستان از موسسه مالي اعتباري مهر نامه گرفته ؟

سالومه
October 30th, 2010, 11:01 PM
من نمی تونم الان 14 هزار دلار برای 2 نفر بریزم به حسابم .مادرم یک حساب 10 میلیون تومانی بلند مدت داره که می خواد به من انتقالش بده.ایا این کار ممکنه؟اگر ممکن باشه این حساب که 2 ساله با 10 میلیون تومان بوده به نام من می شه و می تونم 6 ماهه بگیرم اگر نه باید چه کنم؟یعنی یهو پول رو بریزم توی حسابم و براش مدرک بیارم؟

arzin62
October 31st, 2010, 03:53 PM
من نمی تونم الان 14 هزار دلار برای 2 نفر بریزم به حسابم .مادرم یک حساب 10 میلیون تومانی بلند مدت داره که می خواد به من انتقالش بده.ایا این کار ممکنه؟اگر ممکن باشه این حساب که 2 ساله با 10 میلیون تومان بوده به نام من می شه و می تونم 6 ماهه بگیرم اگر نه باید چه کنم؟یعنی یهو پول رو بریزم توی حسابم و براش مدرک بیارم؟
فکر نمی کنم حساب رو بشه تغییر نام داد. این پول باید به حساب شما منتقل بشه و یه مدرکی داشته باشید که این پول ماله خودتونه و از کسی (مادر) قرض گرفته نشده!

hodhodjon
November 1st, 2010, 12:12 PM
سلام
یه حساب 9 میلیونی یه اجاره نامه 10 میلیونی و حدود 10 میلیون سهام تایید شده امور مالی بورس برای دو نفر کفایت می کنه؟ یا باید حتما حساب رو به 15 تا برسونیم؟

LADAN_1978
November 1st, 2010, 04:55 PM
با سلام
آیا برای حساب سپرده ثابت (بلند مدت) هم باید گواهی 6 ماهه بگیریم یا از اون قانون پیروی نمیکنه و کمتر از 6 ماه هم میشه از گواهی این حساب برای اثبات تمکن مالی استفاده کرد؟
پیشاپیش از راهنماییتون ممنون

mo_eini
November 1st, 2010, 05:03 PM
با سلام
آیا برای حساب سپرده ثابت (بلند مدت) هم باید گواهی 6 ماهه بگیریم یا از اون قانون پیروی نمیکنه و کمتر از 6 ماه هم میشه از گواهی این حساب برای اثبات تمکن مالی استفاده کرد؟

6ماهه لازم است

Saeed911
November 2nd, 2010, 11:04 AM
6ماهه لازم است

من از زماني كه نامه آپديت را گرفتم حساب باز كردم. در واقع از افتتاح حسابم 2 ماه خواهد گذشت ( حساب سپرده يك ساله) آيا با اين حساب به مشكل خواهم خورد؟ يا فقط در آينده مجددا موجودي درخواست ميشود؟

navid2000
November 2nd, 2010, 11:46 AM
سلام
من از بانک اقتصاد نوین و پاسارگاد گواهی گردش حساب 6 ماهه رو به لاتین گرفتم و گفتم برای سفارت می خوام هر دو توی یک صفحه این گواهی رو دادن ، حسابها رو لیست کردن و نوعش رو و نوشتن از این تاریخ تا این تاریخ (6 ماه ) کردیت انقدر و دبیت انقدر بوده . می خواستم ببینم همین کافیه یا باید پرینت 6 ماهه رو هم بگیرم ؟

reza1100
November 2nd, 2010, 11:55 AM
با سلام

گواهي سپرده 6 ماهه نميخوان . ريز گردش حساب 6 ماهه را ميخواهند. حالا براي شما اگه گردش ندارد مهم نيست. ولي بانك بايد در فرمت پرينت حساب بهتون گزارش بده.

reza1100
November 2nd, 2010, 11:57 AM
من از زماني كه نامه آپديت را گرفتم حساب باز كردم. در واقع از افتتاح حسابم 2 ماه خواهد گذشت ( حساب سپرده يك ساله) آيا با اين حساب به مشكل خواهم خورد؟ يا فقط در آينده مجددا موجودي درخواست ميشود؟

بايد توضيح بدي كه من تازه 2 ماهه كه حسابم رو باز كردم و اين پول رو از بابت ... دريافت كردم و متعلق به خودم است. بايد منشا پول مشخص باشد.
در آينده هم ازتون گردش حساب خواهند خواست و اون موقع ديگه نيمتونيد بگيد من تازه 2 ماهه حساب باز كردم بلكه بايد اون موقع گردش حساب 6 ماهه بديد.

reza1100
November 2nd, 2010, 11:58 AM
سلام
من از بانک اقتصاد نوین و پاسارگاد گواهی گردش حساب 6 ماهه رو به لاتین گرفتم و گفتم برای سفارت می خوام هر دو توی یک صفحه این گواهی رو دادن ، حسابها رو لیست کردن و نوعش رو و نوشتن از این تاریخ تا این تاریخ (6 ماه ) کردیت انقدر و دبیت انقدر بوده . می خواستم ببینم همین کافیه یا باید پرینت 6 ماهه رو هم بگیرم ؟

دوست عزيز يك گواهي كه فقط 3 تا عدد بدهكار ، بستانكار و مانده نوشته باشه مورد قبول نيست.
ريز گردش حسابتون رو ميخوان . به بانك بگيد گردش حسابتون و به لاتين بده نه گواهي موجودي.

reza1100
November 2nd, 2010, 12:01 PM
سلام
یه حساب 9 میلیونی یه اجاره نامه 10 میلیونی و حدود 10 میلیون سهام تایید شده امور مالی بورس برای دو نفر کفایت می کنه؟ یا باید حتما حساب رو به 15 تا برسونیم؟
دوست عزيز حساب 9ميليوني مورد قبوله . بقيه مورد قبول نيست. اونها ميگن موجودي نقد چقدر داريد. يكمي پول قرض بگيريد اگه فرصت حدود يكي دوماه داريد بگذاريد تو حسابتون بمونه اگه فرصتي نداريد بگيد يكمي سكه داشتم و فروختم يا از محل كارم بابت فلان پروژه پولشو گرفتم يا ...
ولي به حداقل موجودي لازم ، حسابتونو برسونيد.

LADAN_1978
November 2nd, 2010, 01:48 PM
گواهي سپرده 6 ماهه نميخوان . ريز گردش حساب 6 ماهه را ميخواهند. حالا براي شما اگه گردش ندارد مهم نيست. ولي بانك بايد در فرمت پرينت حساب بهتون گزارش بده.

رضا جان این حساب نه میشه بهش اضافه کرد ، نه ازش برداشت کرد و در نتیجه هیچ ریز حسابی نداره. فقط یه موجودی ثابت داره. باید به بانک بگم چی بنویسه؟

reza1100
November 2nd, 2010, 06:20 PM
رضا جان این حساب نه میشه بهش اضافه کرد ، نه ازش برداشت کرد و در نتیجه هیچ ریز حسابی نداره. فقط یه موجودی ثابت داره. باید به بانک بگم چی بنویسه؟

بالاي فرم نوشته از تاريخ لغايت تاريخ
يك واريز به حساب داره با يك تاريخ
در نهايت هم يك مانده داره.
همين سه تا كافيه . خودشون ميفهمن كه چيزي برداشت نكردي و گردش ديگه اي نداشته

hodhodjon
November 3rd, 2010, 12:08 PM
دوست عزيز حساب 9ميليوني مورد قبوله . بقيه مورد قبول نيست. اونها ميگن موجودي نقد چقدر داريد. يكمي پول قرض بگيريد اگه فرصت حدود يكي دوماه داريد بگذاريد تو حسابتون بمونه اگه فرصتي نداريد بگيد يكمي سكه داشتم و فروختم يا از محل كارم بابت فلان پروژه پولشو گرفتم يا ...
ولي به حداقل موجودي لازم ، حسابتونو برسونيد.
من می خوام مدارکم را هر چه زودتر بفرستم اگر حدود 10 میلیون به این پول اضافه کنم و فقط حدود 10 روز تو حسابم باشه اشکالی نداره؟

reza1100
November 3rd, 2010, 02:28 PM
من می خوام مدارکم را هر چه زودتر بفرستم اگر حدود 10 میلیون به این پول اضافه کنم و فقط حدود 10 روز تو حسابم باشه اشکالی نداره؟

ميتوني . اما
اولا بايد براشون بنويسي كه يكدفعه اين ميزان پول از كجا اومده تو حسابت . قبول نميكنن مثلا اگه قرض گرفته باشي
دوما دوباره ازت موجودي ميخوان كه اون موقع هم بايد همين ميزان حداقل پول رو در حسابت نشون بدي.

mehran53
November 3rd, 2010, 02:59 PM
سلام .
1 - ما حساب بلند مدتمون به اسم خانم من هست و مقدار مورد نظر رو داره ولی حسابی رو که مرتب باهاش کار می کنیم چه موجودیش و چه معدل 6 ماه بسیار کمتر از مقدار مورد نظر هست به نظر دوستان مشکلی پیش می آید ؟
2 - فرض کنیم خانواده 4 مبلغی بسیار کمتر از 21000 دلار برای شش ماه در حسابشان دارند ( مثلا 5 میلیون ) ولی ملک یا خانه ای دارند که فرضا 100 میلیون میارزد ، می شود سند خانه را ترجمه کرد و به عنوان تمکن مالی ارائه داد؟
با تشکر

zivex
November 3rd, 2010, 05:42 PM
من تو فروم خوندم که در مرحله اول ارسال مدارک صرفاً تکمیل فروم تمکن مالی کافیه و دیگه نیازی به گواهی بانک نیست تا زمانی که بریم مصاحبه.
حالا باید این گواهی رو الان از بانک بگیرم یا نه؟ ظاهراً همه دوستان دارن این نامه رو با مدارکشون ارسال می کنند. می شه لطفاً راهنمایی کنید این نامه الزامیه یا نه؟

mo_eini
November 3rd, 2010, 07:27 PM
سلام .
1 - ما حساب بلند مدتمون به اسم خانم من هست و مقدار مورد نظر رو داره ولی حسابی رو که مرتب باهاش کار می کنیم چه موجودیش و چه معدل 6 ماه بسیار کمتر از مقدار مورد نظر هست به نظر دوستان مشکلی پیش می آید ؟
2 - فرض کنیم خانواده 4 مبلغی بسیار کمتر از 21000 دلار برای شش ماه در حسابشان دارند ( مثلا 5 میلیون ) ولی ملک یا خانه ای دارند که فرضا 100 میلیون میارزد ، می شود سند خانه را ترجمه کرد و به عنوان تمکن مالی ارائه داد؟
با تشکر
شدن که می شود ولی باید کارشناس رسمی دادگستری ملک را ارزیابی کند و در مرحله بعدی شاید آفیسر از شما بخواهد ملک را بفروشید و پول مدنظر را در حساب نشان دهید.

سالومه
November 5th, 2010, 06:55 PM
دوستان سئوال من هم مشابه بالایی است.من توی راهنمای مهاجرت وب سایت مهاجرت کانادا اصلا ندیدم که گردش 6 ماهه برای فدرال بخوان؟الان یه کمی گیج شدم که چرا پس همه دارن می فرستن؟کجا گفته که باید 6 ماه گردش رو اول بفرستیم؟

shahabkh
November 5th, 2010, 07:30 PM
سلام .
با تشکر

دوست عزیز

1- چون شما متقاضی اضلی هستید حساب باید به اسم شما باشه و یا اینکه حساب مشترک داشته باشید.
2- رعایت حداقل موجودی اعلام شده در خود سایت مهاجرت در حساب لازمه مگر اینکه طبق شرایط توضیح داده شده در خود سایت به نحو دیگه ای دارایی های قابل انتقال رو اثبات کنید.
3- در صورتی که بخواهید خونه خودتون رو به عنوان دارایی اثبات کنید باید توسط کارشناس دادگستری ارزیابی و قیمت گذاری بشه که دردسر زیادی داره

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/funds.asp

نتیجه گیری :
اگر من جای شما بودم، یک حساب با موجودی کافی به اسم خودم ایجاد می کردم و با نامه توضیح می دادم که مثلاً از کجا پول آورده ام ( فروش ماشین - دریافت قرض داده شده به دوستان و آشنایان - فروش ملک و زمین- فروش اوراق مشارکت یا سهام و ... ) که باید سند و مدرک هر کدوم رو ارائه بدید.

cash
securities in bearer form (for example, stocks, bonds, debentures, treasury bills)

موفق باشید.

navid2000
November 6th, 2010, 10:39 AM
دوستان سئوال من هم مشابه بالایی است.من توی راهنمای مهاجرت وب سایت مهاجرت کانادا اصلا ندیدم که گردش 6 ماهه برای فدرال بخوان؟الان یه کمی گیج شدم که چرا پس همه دارن می فرستن؟کجا گفته که باید 6 ماه گردش رو اول بفرستیم؟
توی بوکلت دمشق

This must include a bank statement(s) showing all transactions for the last six months with a current balance at least equivalent to the minimum required funds.

reza1100
November 6th, 2010, 12:29 PM
سلام .
با تشکر
1- راه حل اول حساب بلند مدتتون رو مشترك كنيد. از بانك بخواهيد كه پرينت به نام خودتون بهتون بده و اگه قبول نكرد هم مهم نيست.
راه حل دوم : ميتونيد پول رو از حساب خانمتون برداشت كنيد بريزيد در حساب خودتون و توي يك نامه توضيحي بدهيد كه پولو از حساب همسرتون ريختيد تو حساب متقاضي اصلي و يك گردش هم از حساب مالي همسرتون بگيريد كه نشون بده كه پولو برداشت كرديد.
ضمن اينكه بعيده كه كلا اگه حساب به نام همسر باشه ، مشكلي پيش بياد. شما دو مورد اول رو بهتره انجام بديد . اگه نشد هم نشد بعيده كه مشكلي پيش بياد. فقط اگه من جاي شما بودم يك نامه مينوشتم ميدادم همسرم هم امضا ميكرد كه تائيد كنه كه اين پول مشتركمونه و همراه گردش حساب ميفرستادم دمشق.
2- در مورد بخش دوم سئوالت نميتونم اظهار نظر كنم چون تجربه اي نديدم. اما در بوكلت نوشته موجودي نقد . حالا خودتون حساب كنيد ببينيد كه ملك موجودي نقد حساب ميشه يا نه؟
خوش باشيد

mehdi.n
November 6th, 2010, 03:43 PM
با سلام
من يک سئوال در مورد گردش حساب 6 ماهه داشتم، دوستان عزيز لطفا من را راهنمايي کنيد:
در گردش حساب 6 ماهه که از حساب گرفته مي شود بايد آن پولي را که در فرمها ادعا کرديم بايددر طول 6 ماه وجود داشته باشه یا اگر گردش حساب 6 ماهه در همان حد باشد، کفايت مي کند؟ که در ماه آخر مثلا آن پول در حساب گذاشته شود.
ممنون ميشم اگر دوستان راهنمايي کنند.

imand
November 6th, 2010, 03:50 PM
با سلام
من يک سئوال در مورد گردش حساب 6 ماهه داشتم، دوستان عزيز لطفا من را راهنمايي کنيد:
در گردش حساب 6 ماهه که از حساب گرفته مي شود بايد آن پولي را که در فرمها ادعا کرديم بايددر طول 6 ماه وجود داشته باشه یا اگر گردش حساب 6 ماهه در همان حد باشد، کفايت مي کند؟ که در ماه آخر مثلا آن پول در حساب گذاشته شود.
ممنون ميشم اگر دوستان راهنمايي کنند.

سلام. شما بايد پس از 6 ماه حداقل مقدار اعلام شده توسط اداره مهاجرت رو در حسابتون داشته باشيد. البته اگر پول زيادي رو به صورت يکجا به حسابتون واريز کنيد بايد مدرکي نشون بديد که اون پول رو از کجا آورديد (مپلا فروش ماشينٰ ارث و ....)
موفق باشيد.

FH
November 7th, 2010, 10:49 AM
سلام
من توی 5-4 صفحه قبل شرایط خودمون رو گفتم و Pearson لطف کردن جواب دادن. حالا که پست های صفحه قبل رو خوندم دوباره نگران شدم چون ما هم یه جوری شرایط مشایه داریم.

همسرم main هست و فایل 1 ما 28 اکتبر اومد. ما یه حساب بلند مدت مشترک 1 ساله 10 اکتبر باز کردیم 15 میلیون. من هم یه حساب بلند مدت 1 ساله تقریباً از 1.5 سال پیش به نام خودم دارم + یه حساب دیگه که تقریباً الان 3.5 توشه.
با توجه به نظرات دوستان در صفحه قبل پس ما هم مشکل داریم.
چون همسرم که اصلی هست فقط یه حساب بلند مدت 1 ساله مشترک با من داره که 15 تومان توشه و تا مدارک بفرستیم نهایتاً 1.5 ماه از افتتاحش می گذره.
میشه دوباره نظرتون رو بگید؟ ممکنه گیر بدن یا فقط بعداً دوباره پرینت حساب می خوان؟ در ضمن ما خانواده 3 نفری هستیم.
ممنون.

Pearson
November 7th, 2010, 02:02 PM
سلام
من توی 5-4 صفحه قبل شرایط خودمون رو گفتم و Pearson لطف کردن جواب دادن. حالا که پست های صفحه قبل رو خوندم دوباره نگران شدم چون ما هم یه جوری شرایط مشایه داریم.

همسرم main هست و فایل 1 ما 28 اکتبر اومد. ما یه حساب بلند مدت مشترک 1 ساله 10 اکتبر باز کردیم 15 میلیون. من هم یه حساب بلند مدت 1 ساله تقریباً از 1.5 سال پیش به نام خودم دارم + یه حساب دیگه که تقریباً الان 3.5 توشه.
با توجه به نظرات دوستان در صفحه قبل پس ما هم مشکل داریم.
چون همسرم که اصلی هست فقط یه حساب بلند مدت 1 ساله مشترک با من داره که 15 تومان توشه و تا مدارک بفرستیم نهایتاً 1.5 ماه از افتتاحش می گذره.
میشه دوباره نظرتون رو بگید؟ ممکنه گیر بدن یا فقط بعداً دوباره پرینت حساب می خوان؟ در ضمن ما خانواده 3 نفری هستیم.
ممنون.

برای هر بار statement بانکی اگر حسابتان 6 ماهه اعتبار داشته باشه کفایت می کند. بعدا هم لازم همیشه از یک حساب گواهی بدهید می توانید هر دفعه یک حساب دیگری را معرفی نمایید.

FH
November 8th, 2010, 09:00 AM
برای هر بار statement بانکی اگر حسابتان 6 ماهه اعتبار داشته باشه کفایت می کند. بعدا هم لازم همیشه از یک حساب گواهی بدهید می توانید هر دفعه یک حساب دیگری را معرفی نمایید.

ممنون Pearson
ولی من همانطور که توضیح دادم حساب مشترکمون رو که 15 میلیون توشه تازه 1 ماه پیش باز کردیم و اگر چه بلند مدت یکساله است ولی از افتتاحش 6 ماه نمی گذره که statement ما 6 ماه اعتبار داشته باشه.
و علاوه بر اون بقیه پول یعنی 10 میلیون که اعتبار 6 ماه داره به نام من هست.
برای یک خانواده 3 نفره 18 میلیون کافیه. به نظر شما بهتر نیست من حساب 3.5 میلیونی که دارم رو به حساب همسرم انتقال بدم؟ ممکنه چون یه مقدار از مبلغ مورد نیاز به نام منه مشکلی پیش بیاد؟

mehdi.n
November 8th, 2010, 11:20 AM
با سلام
من يک سئوال در مورد گواهي موجودي حساب بانکي داشتم، اگر دوستان راهنمايي کنند ممنون ميشم:
من توي بانک پارسيان يک حساب بلند مدت به مبلغ ده ميليون تومان به نام خودم دارم و خانم من نيز توي بانک پارسيان يکسري حساب سپرده بلند مدت توي بانک پارسيان به نام خودش دارد. که جمع حساب سپرده به نام خودم و خانمم به عددي که در مدارک ارسالي به سيدني اعلام کرديم، ميرسد. (اين هم را در نظر بگيريد که main applicant من هستم) آیا امکانش هست که از حساب خودم و خانمم به عنوان گواهي موجودي حساب براي ارسال مدارک به سوريه از بانک بگيرم و ارسال کنم؟
آيا اين مدرک قابل ارائه هست يا نه؟
ممنون ميشم که راهنمايي کنيد

Pearson
November 8th, 2010, 01:04 PM
با سلام
من يک سئوال در مورد گواهي موجودي حساب بانکي داشتم، اگر دوستان راهنمايي کنند ممنون ميشم:
من توي بانک پارسيان يک حساب بلند مدت به مبلغ ده ميليون تومان به نام خودم دارم و خانم من نيز توي بانک پارسيان يکسري حساب سپرده بلند مدت توي بانک پارسيان به نام خودش دارد. که جمع حساب سپرده به نام خودم و خانمم به عددي که در مدارک ارسالي به سيدني اعلام کرديم، ميرسد. (اين هم را در نظر بگيريد که main applicant من هستم) آیا امکانش هست که از حساب خودم و خانمم به عنوان گواهي موجودي حساب براي ارسال مدارک به سوريه از بانک بگيرم و ارسال کنم؟
آيا اين مدرک قابل ارائه هست يا نه؟
ممنون ميشم که راهنمايي کنيد

بله قابل قبول هست

mehdi.n
November 8th, 2010, 03:44 PM
بله قابل قبول هست

من يک سئوال ديگه داشتم، حسابي که من دارم مهرماه 1389 باز کردم و تا موقعي که ميخوام مدارک را بفرستم اگر آخر بهمن رو بگيريم، 4.5 ماه ميشود ولي حسابهاي خانمم بيش از يکسال هست که باز شده اند (بصورت بلند مدت) ميخواستم بپرسم که اين گواهي موجودي حساب بانکي که بيشتر مربوط به خانم من( از نظر زمان باز شدن حساب) ميشود باز هم قابل قبول خواهد بود جهت ارسال به سوريه؟

Pearson
November 8th, 2010, 04:17 PM
من يک سئوال ديگه داشتم، حسابي که من دارم مهرماه 1389 باز کردم و تا موقعي که ميخوام مدارک را بفرستم اگر آخر بهمن رو بگيريم، 4.5 ماه ميشود ولي حسابهاي خانمم بيش از يکسال هست که باز شده اند (بصورت بلند مدت) ميخواستم بپرسم که اين گواهي موجودي حساب بانکي که بيشتر مربوط به خانم من( از نظر زمان باز شدن حساب) ميشود باز هم قابل قبول خواهد بود جهت ارسال به سوريه؟

بله قابل قبول می باشد و اگر آفیسر شکی داشته باشد می تواند در دو مرحله دیگر یکی مدیکال دیگری پاسپورت رکوئیست دوباره ازتون گواهی حساب بخواهد

تيستو
November 9th, 2010, 10:27 AM
يه سوال هم من داشتم.
ما شش ماهه اخير گردش حساب خوبي نداشتيم ولي تو يكساله اخير همينطور مبالغ بالايي در حد 15-20ميليون هي اومده تو حساب و خارج شده. فكر ميكنيد اگه يه ساله بگيريم و بعدش يه نت بذاريم روش كه شرايط يه كاري كه خصوصيه و رزومه خاصي هم بابتش ارائه نداديم! اينه كه مخصوصا شش ماهه دوم پولهاي درشت ميتونه بياد تو حسابمون قبوله. يعني ثابت ميكنه كه مثلا اين پول مال خودمونه؟!!

البته كنارش همسرم هم يه حساب ديگه داره كه اون هم الان مبلغ درشتي اومده توش و ميتونيم گردش اون رو هم بذاريم. ديگه نخواهيم روشهاي صوري استفاده كنيم.براي اثبات قرض نگرفتنش

Pearson
November 9th, 2010, 10:48 AM
يه سوال هم من داشتم.
ما شش ماهه اخير گردش حساب خوبي نداشتيم ولي تو يكساله اخير همينطور مبالغ بالايي در حد 15-20ميليون هي اومده تو حساب و خارج شده. فكر ميكنيد اگه يه ساله بگيريم و بعدش يه نت بذاريم روش كه شرايط يه كاري كه خصوصيه و رزومه خاصي هم بابتش ارائه نداديم! اينه كه مخصوصا شش ماهه دوم پولهاي درشت ميتونه بياد تو حسابمون قبوله. يعني ثابت ميكنه كه مثلا اين پول مال خودمونه؟!!

البته كنارش همسرم هم يه حساب ديگه داره كه اون هم الان مبلغ درشتي اومده توش و ميتونيم گردش اون رو هم بذاريم. ديگه نخواهيم روشهاي صوري استفاده كنيم.براي اثبات قرض نگرفتنش

گردش حساب شما هیچ اهمیتی ندارد معدل حساب شما مهم هست. مثلاً اگر شما روز آخر که می خواهید گواهی بگیرید 100 میلیون تومان به حسابتون واریز کنید معدل حساب شما توی شش ماه گذشته فقط 555 هزار تومان می باشد.

تيستو
November 9th, 2010, 11:28 AM
گردش حساب شما هیچ اهمیتی ندارد معدل حساب شما مهم هست. مثلاً اگر شما روز آخر که می خواهید گواهی بگیرید 100 میلیون تومان به حسابتون واریز کنید معدل حساب شما توی شش ماه گذشته فقط 555 هزار تومان می باشد.

خب به هر حال اين مبلغ حداقل رو الان بايد داشته باشيم اون رو اورديم ريختيم دوباره.كه پر كنه براي اثبات اون داشتم ميگفتم كه دوستان گفتن بايد يه مدرك ببريم كه مثلا قرض نگرفتيم.

mahhdy
November 9th, 2010, 12:09 PM
می‌شه لطف کنی منبع مربوط به معدل حساب رو آدرس بدی؟
تو بوکلت که نوشته گردش شش ماهه‌ای که بالانس آخر رو نشون بده، ممنون می‌شم.
راستی مثلا اگر 2 هفته قبل از ارسال گزارش گرفته شده باشه که مشکلی نداره، داره؟
من کلا حسابم 3-4 ماهی بود که برای این کار بازش کرده بودم ولی از اول حداق 15 میلیون توش بود.

Pearson
November 9th, 2010, 01:09 PM
می‌شه لطف کنی منبع مربوط به معدل حساب رو آدرس بدی؟
تو بوکلت که نوشته گردش شش ماهه‌ای که بالانس آخر رو نشون بده، ممنون می‌شم.
راستی مثلا اگر 2 هفته قبل از ارسال گزارش گرفته شده باشه که مشکلی نداره، داره؟
من کلا حسابم 3-4 ماهی بود که برای این کار بازش کرده بودم ولی از اول حداق 15 میلیون توش بود.

این موضوع خیلی تکراری هست.
کسی از شما معدل حساب نمی خواهد. اینکه سفارت از شما می خواهد گردش حساب 6 ماه آخرتان را ارائه دهید بعضی ها فکر می کنند که باید حتما با حسابشان بازی شده باشد در صورتیکه اینطور نیست بلکه سفارت می خواهد بفهمد معدل حساب شما چقدر است اگر از 6 ماه پیش شما 20 میلیون تومان واریز کرده باشید و هیچ گردشی هم این حساب نداشته باشد هیچ کی از شما نمی خواهد که این 20 میلیون را توضیح دهید از کجا آورده اید. هدف این است که شما پولی غرض نکرده باشید تا حسابتان جلوی سفارت پر نشان دهید. می خواهند بدانند شما واقعا مالک این پول نقد هستید.

mahhdy
November 9th, 2010, 02:44 PM
این موضوع خیلی تکراری هست.
کسی از شما معدل حساب نمی خواهد. اینکه سفارت از شما می خواهد گردش حساب 6 ماه آخرتان را ارائه دهید بعضی ها فکر می کنند که باید حتما با حسابشان بازی شده باشد در صورتیکه اینطور نیست بلکه سفارت می خواهد بفهمد معدل حساب شما چقدر است اگر از 6 ماه پیش شما 20 میلیون تومان واریز کرده باشید و هیچ گردشی هم این حساب نداشته باشد هیچ کی از شما نمی خواهد که این 20 میلیون را توضیح دهید از کجا آورده اید. هدف این است که شما پولی غرض نکرده باشید تا حسابتان جلوی سفارت پر نشان دهید. می خواهند بدانند شما واقعا مالک این پول نقد هستید.
ممنون ولی سوال من در مورد منبع چنین تحلیل‌ها و حرف‌هایی هست. من می‌فهمم شما چی‌ می‌گید و چنین چیزی رو طبیعی می‌دونم، ولی بالاخره بحث "معدل"، تعبیر خود شماست؟
اگر این‌طوره پس حله، والا اگر منبعی دارید لطف کنید.
در مورد تکراری بودن فکر کنم خودم به تنهایی چندبار پرسیدم ولی جواب دقیقی یادم نمی‌‌آد.
در هر صورت ممنون

Pearson
November 9th, 2010, 02:53 PM
ممنون ولی سوال من در مورد منبع چنین تحلیل‌ها و حرف‌هایی هست. من می‌فهمم شما چی‌ می‌گید و چنین چیزی رو طبیعی می‌دونم، ولی بالخره یعنی بحث معدل تعبیر خود شماست؟
اگر این‌طوره پس حله والا اگر منبعی دارید لطف کنید.
در مورد تکراری بودن فکر کنم خودم به تنهایی چندبار پرسیدم ولی جواب دقیقی یادم نمی‌‌آد.
در هر صورت ممنون

بحث اهمیت معدل تعبیر خودم هست در مقابل گردش حساب که هیچ اهمیتی ندارد. مصداقش هم حسابهای بلند مدت با موجودی ثابت می باشند که نه گردشی دارد و نه نیازی به اثبات منبع پول برای سفارت.
موقعی که معدل حساب کمتر از مبلغ موجودی آخر هست اونجاست که سفارت از شما طلب منبع پول را می نماید.

mahhdy
November 9th, 2010, 03:06 PM
بحث اهمیت معدل تعبیر خودم هست در مقابل گردش حساب که هیچ اهمیتی ندارد. مصداقش هم حسابهای بلند مدت با موجودی ثابت می باشند که نه گردشی دارد و نه نیازی به اثبات منبع پول برای سفارت.
موقعی که معدل حساب کمتر از مبلغ موجودی آخر هست اونجاست که سفارت از شما طلب منبع پول را می نماید.
تا اینجاش یک پیشرفت بزرگه.... ولی حتما می‌دونید که معدل حساب مفهوم فنی‌ای هست؟ و روش‌های مختلف محاسباتی داره (مبتنی بر تمام تراکنش‌ها یا مانده‌ی آخر روز یا / مبتنی بر تعداد روزهای دوره/ حساب و ... ). به گمانم شما برای ایجاد یک گشایش مشکل کوچک دیگه‌ای رو برای من حداقل بوجود آوردید.
ولی این درسته که مهم نیست چقدر پول بالا و پایین بره اگر پول بالایی توش هست که به صورت سپرده مونده (حتی نه در حساب‌های سپرده) مشکلی نیست. ولی مفهوم معدل حساب خیلی داستان داره...
همونطور که گفتم برای مثال در مورد خودم معدل حساب شش ماه‌ی من حدود 10 میلیون بود با اینکه جز یک هفته‌ی اول هیچ وقت مانده‌ی کمتر از 17-18 میلیون تو حسابم نبود، چرا؟ چون مانده‌های روزانه رو تقسیم بر 180 کرده بودن و سن حساب من 110 روز (مثلا بود) ... با اینکه خوب طبیعیه من حسابم رو بعد از ارسال فرم‌ها و برای این منظور افتتاح کرده بودم.
البته این‌ها هم تحلیل هست اگر شما فکت خاصی و تجربه‌ای رو می‌شناسید خوشحال خواهم شد بیشتر بدونم.

Pearson
November 9th, 2010, 03:31 PM
تا اینجاش یک پیشرفت بزرگه.... ولی حتما می‌دونید که معدل حساب مفهوم فنی‌ای هست؟ و روش‌های مختلف محاسباتی داره (مبتنی بر تمام تراکنش‌ها یا مانده‌ی آخر روز یا / مبتنی بر تعداد روزهای دوره/ حساب و ... ). به گمانم شما برای ایجاد یک گشایش مشکل کوچک دیگه‌ای رو برای من حداقل بوجود آوردید.
ولی این درسته که مهم نیست چقدر پول بالا و پایین بره اگر پول بالایی توش هست که به صورت سپرده مونده (حتی نه در حساب‌های سپرده) مشکلی نیست. ولی مفهوم معدل حساب خیلی داستان داره...
همونطور که گفتم برای مثال در مورد خودم معدل حساب شش ماه‌ی من حدود 10 میلیون بود با اینکه جز یک هفته‌ی اول هیچ وقت مانده‌ی کمتر از 17-18 میلیون تو حسابم نبود، چرا؟ چون مانده‌های روزانه رو تقسیم بر 180 کرده بودن و سن حساب من 110 روز (مثلا بود) ... با اینکه خوب طبیعیه من حسابم رو بعد از ارسال فرم‌ها و برای این منظور افتتاح کرده بودم.
البته این‌ها هم تحلیل هست اگر شما فکت خاصی و تجربه‌ای رو می‌شناسید خوشحال خواهم شد بیشتر بدونم.

گفتم خدمتتون که ما معدل حساب را در مقابل گردش حساب مطرح کردم تا برای دوستان بیشتر جا بیافتاد. دوستان فکر می کردند باید حتما با حساب کار شده باشه مثل اینکه مثلاً می خواهند از بانک های خودمون روی حسابهای جاریشون وام بگیرند!
در کل گواهی بانکی به شرط اینکه حداقل موجودی را در انتها حساب داشته باشد کفایت می کند و تا حالا موردی مشاهده نشده که سر منبع موجودی سفارت درخواست مهاجرت کسی رو رد کند.
تا سه سال پیش سفارت کانادا فقط موجودی بانکی را می خواست و کاری به دوره شش ماه گردش حساب نداشت. بعد که با فرهنگ متقاضی های خاورمیانه آشنا شد که پول را براحتی از دوست و فامیل و همسایه غرض می کردند و یهو حساب را سنگین جلو می دادند به این نتیجه رسیدند که یک گردش 6 ماهه هم ازشون بخواهند .
باز هم تقصیر این موضوع رو من به گردن متقاضی ها می دونم. کسی رو سراغ دارم که برای گرفتن ویزای شنگن مثلاً 200 میلیون موجودی جور کرده، حالا فکر کنید همچین اشخاصی هم بودند که برای سفارت کانادا هم همین کار را کردند که باعث شده سفارت تصمیم گرفته یگ گردش مالی 6 ماهه از متقاضی بخواهد تا ببینید این بابا از کی تا حالا مالک 200 میلیون بوده.

Saeed911
November 9th, 2010, 05:19 PM
گفتم خدمتتون که ما معدل حساب را در مقابل گردش حساب مطرح کردم تا برای دوستان بیشتر جا بیافتاد. دوستان فکر می کردند باید حتما با حساب کار شده باشه مثل اینکه مثلاً می خواهند از بانک های خودمون روی حسابهای جاریشون وام بگیرند!
در کل گواهی بانکی به شرط اینکه حداقل موجودی را در انتها حساب داشته باشد کفایت می کند و تا حالا موردی مشاهده نشده که سر منبع موجودی سفارت درخواست مهاجرت کسی رو رد کند.
تا سه سال پیش سفارت کانادا فقط موجودی بانکی را می خواست و کاری به دوره شش ماه گردش حساب نداشت. بعد که با فرهنگ متقاضی های خاورمیانه آشنا شد که پول را براحتی از دوست و فامیل و همسایه غرض می کردند و یهو حساب را سنگین جلو می دادند به این نتیجه رسیدند که یک گردش 6 ماهه هم ازشون بخواهند .
باز هم تقصیر این موضوع رو من به گردن متقاضی ها می دونم. کسی رو سراغ دارم که برای گرفتن ویزای شنگن مثلاً 200 میلیون موجودی جور کرده، حالا فکر کنید همچین اشخاصی هم بودند که برای سفارت کانادا هم همین کار را کردند که باعث شده سفارت تصمیم گرفته یگ گردش مالی 6 ماهه از متقاضی بخواهد تا ببینید این بابا از کی تا حالا مالک 200 میلیون بوده.

Pearson عزيز ، سوالي در مورد پرونده خودم دارم. من از زماني كه نامه آپديت را گرفتم. قسمتي از سهام خود را در يك شركت تعاوني كه هيچگونه سندي هم بدست سهامداران خود در هنگام خريد و فروش نميدهد خارج كردم و با اين ديد كه آن را در حساب بلند مدتي كه بهترين سود را بدهد به موسسه مالي اعتباري مهر منتقل كردم. در واقع حسابي با 20 ميليون موجودي كه براي يك سال آينده به آن دست نخواهم زد. تا زمان ارسال مدارك آپديت هم عمر حساب به 2 ماه ميرسد.
حال سوال من اين است كه براي منبع اين 20 ميليون نامه توضييحي خودم كافيست يا بايد سند سازي بكنم ( از نوع فاكتور فروش طلا و ...) ؟

علی جون
November 9th, 2010, 07:34 PM

من از حساب بلندمدتم گواهی گرفتم، تاریخ افتتاح داره، گفتم واسه احتیاط زیرشم نوشتن که تو 6 ماه اخیر حساب دست نخورده. پس با این حساب همین کلا کفایت میکنه دیگه؟
یه پرینت 6 ماهه از گردش حساب کوتاه مدتم هم گرفتم که مبلغ قابلی توش نیست، به نظرتون نفرستمش دیگه اونو؟

سعید60
November 9th, 2010, 09:25 PM
با سلام به همگی
من در یک صندوق اعتباری( مانند قوامین و .. ) حساب پس انداز دارم . میتونم از آنجا نامه بگیرم یا باید در یک بانک دولتی باشه ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید . مرسی

mo_eini
November 9th, 2010, 10:28 PM
با سلام به همگی
من در یک صندوق اعتباری( مانند قوامین و .. ) حساب پس انداز دارم . میتونم از آنجا نامه بگیرم یا باید در یک بانک دولتی باشه ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید . مرسی

بلامانع است .

Pearson
November 10th, 2010, 08:02 AM
Pearson عزيز ، سوالي در مورد پرونده خودم دارم. من از زماني كه نامه آپديت را گرفتم. قسمتي از سهام خود را در يك شركت تعاوني كه هيچگونه سندي هم بدست سهامداران خود در هنگام خريد و فروش نميدهد خارج كردم و با اين ديد كه آن را در حساب بلند مدتي كه بهترين سود را بدهد به موسسه مالي اعتباري مهر منتقل كردم. در واقع حسابي با 20 ميليون موجودي كه براي يك سال آينده به آن دست نخواهم زد. تا زمان ارسال مدارك آپديت هم عمر حساب به 2 ماه ميرسد.
حال سوال من اين است كه براي منبع اين 20 ميليون نامه توضييحي خودم كافيست يا بايد سند سازي بكنم ( از نوع فاكتور فروش طلا و ...) ؟

اگر به حساب شما شک داشته باشند در مراحلی بعدی مثل مدیکال و پاسپورت رکوئیست ازتون دوباره پورت حساب مالی می خواهند که تا آن موقع شما به زمان مورد نیازتان خواهید رسید

Pearson
November 10th, 2010, 08:04 AM
من از حساب بلندمدتم گواهی گرفتم، تاریخ افتتاح داره، گفتم واسه احتیاط زیرشم نوشتن که تو 6 ماه اخیر حساب دست نخورده. پس با این حساب همین کلا کفایت میکنه دیگه؟
یه پرینت 6 ماهه از گردش حساب کوتاه مدتم هم گرفتم که مبلغ قابلی توش نیست، به نظرتون نفرستمش دیگه اونو؟

فرستادنش ضرری ندارد، حساب های دست نخورده با موجودی کافی بهترین نوع حساب ها از نظر من برای سفارت کانادا می باشد

سایان
November 10th, 2010, 01:58 PM
دوستان سلام
زمان ارائه گواهی حساب در زمان مصاحبه می باشد؟
زمانی که در این گواهی ها قید می گردد چگونه باید باشد؟ آیا باید نزدیک به زمان مصاحبه باشد؟ به نظرم مصاحبه من 5 یا 6 ماه آینده می باشد آیا می توانم الان یک گواهی حساب تهیه نماییم تا زمان مصاحبه معتبر می باشد؟
آیا سند آپارنمان به عنوان یک سند مناسب جهت تایید تمکن مالی در نظر گرفته می شود؟
ممنونم

سالومه
November 10th, 2010, 07:10 PM
اگر یک گواهی 6 ماهه از 15 میلیون پول توی حسابم که توی 1 سال گذشته هم بهش دست نخورده بگیرم و برای فدرال بفرستم،فکر می کنید دوباره در مرحله بعدی ازم گردش بخوان؟چون این پول رو باید از حساب در آینده جابه جا کنم؟؟

bestMBAman
November 12th, 2010, 01:01 AM
اگر یک گواهی 6 ماهه از 15 میلیون پول توی حسابم که توی 1 سال گذشته هم بهش دست نخورده بگیرم و برای فدرال بفرستم،فکر می کنید دوباره در مرحله بعدی ازم گردش بخوان؟چون این پول رو باید از حساب در آینده جابه جا کنم؟؟

البته برای فدرال؛
ببنید اگر چاره ای ندارید همین کار را بکنید!شاید در مرحله بعدی نیازی به ارائه دوباره نباشد.

hodhodjon
November 12th, 2010, 08:13 PM
به نظرتون برای بهتر شدن نظر آفیسرخوب که گردش حساب همسرم رو هم بفرستم؟ الان توی حسابم موجودی هست منم تمکن گرفتم ولی ان پول 6 ماه نبوده ولی همسرم یه حسای داره که الان موجودیش صفره ولی اعتبار گردش 6 ماهش 50 میلیونه. نظرتون چیه؟ مرسی

mahdieht
November 13th, 2010, 02:35 PM
سلام

کسی می دونه که از حساب ارزی هم نامه تمکن و گردش حساب بانکی هست که بده؟ من حساب ارزی توی بانک پارسیان دارم ولی گفت نامه نمیده (نفهمیدم چرا) اگر بانک دیگه ای رو می شناسید که اینکارو می کنه لطفا راهنمایی کنین. ممنون میشم

hossein_lwo
November 14th, 2010, 12:31 AM
سلام دوستان .
یه کمک فوری - من مدارکمو آماده کردم برای ارسال اما هنوز برای گردش حساب مشکل دارم.
من یه آپارتمان به نام خودم دارم و یک حساب که 5 میلیون حدود 6 ماه توشه . خوب حالا شما فکر میکنید من چی کار کنم؟ سند خونه رو ترجمه کنم؟ یا همین حساب کم رو ارائه بدم؟

مرسی ---

shahabkh
November 14th, 2010, 08:35 AM
سلام دوستان .
یه کمک فوری - من مدارکمو آماده کردم برای ارسال اما هنوز برای گردش حساب مشکل دارم.
من یه آپارتمان به نام خودم دارم و یک حساب که 5 میلیون حدود 6 ماه توشه . خوب حالا شما فکر میکنید من چی کار کنم؟ سند خونه رو ترجمه کنم؟ یا همین حساب کم رو ارائه بدم؟

مرسی ---

دوست عزيز

ارائه ملک به عنوان دارايي درد سر خودش رو داره، شما بايد ارزيابي کارشناس رسمي دادگستري رو از ملک ارائه کنيد که درد سر داره. با مبلغ پايين تر از حداقل هم پرينت حساب اصلاً توصيه نمي شهچون قانون رو نقض کرديد. پيشنهاد من به شما ينه که بريد موجودي رو تکميل کنيد و يک دليل درست و حسابي براي پول واريز شده اخير جور کنيد مثلاً از شرکتتون معادل پولي که به حسابتون واريز شده نامه بگيريد که مطالبات مربوط به فلان کار رو به حساب شما در تاريخ ... و به مبلغ ... واريز کردند و يا هر راه ديگه مثلاً فروش طلا با سند رسمي فروش ترجمه شده خلاصه يک جوري حتماً بايد توضيح بديد چجوري اين پول زياد واريز شده قطعاً مال شماست و قرض نگرفتيد. البته اينها به ذهن من مي رسه، پيمان عزيز استاد اين بحث هستند شايد بتونيد از طريق پيغام خصوصي راهکار بهتري از ايشون بگيريد.

خوش باشيد.

hossein_lwo
November 14th, 2010, 10:08 AM
مرسی آقا شهاب
والا نمیدونم چی کار کنم. من با خانمم (2 نفر) باید حدود 13 میلیون تو حساب داشته باشیم.حالا من اگه امروز برم از یکی پول بگیرم بریزم تو حسابم فعلا مشکلم حل میشه یا اینکه از همین الان باید دنبال فاکتور فروش سکه باشم؟
ممنون از راهنماییتون!!!

دوست عزيز

ارائه ملک به عنوان دارايي درد سر خودش رو داره، شما بايد ارزيابي کارشناس رسمي دادگستري رو از ملک ارائه کنيد که درد سر داره. با مبلغ پايين تر از حداقل هم پرينت حساب اصلاً توصيه نمي شهچون قانون رو نقض کرديد. پيشنهاد من به شما ينه که بريد موجودي رو تکميل کنيد و يک دليل درست و حسابي براي پول واريز شده اخير جور کنيد مثلاً از شرکتتون معادل پولي که به حسابتون واريز شده نامه بگيريد که مطالبات مربوط به فلان کار رو به حساب شما در تاريخ ... و به مبلغ ... واريز کردند و يا هر راه ديگه مثلاً فروش طلا با سند رسمي فروش ترجمه شده خلاصه يک جوري حتماً بايد توضيح بديد چجوري اين پول زياد واريز شده قطعاً مال شماست و قرض نگرفتيد. البته اينها به ذهن من مي رسه، پيمان عزيز استاد اين بحث هستند شايد بتونيد از طريق پيغام خصوصي راهکار بهتري از ايشون بگيريد.

خوش باشيد.

hossein_lwo
November 14th, 2010, 11:46 PM
آقایون ببخشیدا . این هایی که دارید میفرمایید برای فدرال یا کبک؟ من برای کبک کمک میخواهم!

ssa
November 15th, 2010, 11:41 AM
سلام

کسی می دونه که از حساب ارزی هم نامه تمکن و گردش حساب بانکی هست که بده؟ من حساب ارزی توی بانک پارسیان دارم ولی گفت نامه نمیده (نفهمیدم چرا) اگر بانک دیگه ای رو می شناسید که اینکارو می کنه لطفا راهنمایی کنین. ممنون میشم
سلام دوست عزیز
من دقیقا توی بانک پارسیان حساب ارزی دارم و زمانی که می خواستم گواهی موجودی و پرینت حسابم رو بگیرم خیلی خیلی راحت و سریع و بدون دردسر اینکار رو برای هر دو حساب ارزی و ریالی من انجام دادن و ترجمه شده و با مهر بین الملل بهم دادن. به نظر من از یک شعبه ارزی دیگه سوال کنید.
موفق باشید

mahhdy
November 15th, 2010, 12:57 PM
تا اونجایی که من می‌دونم و پر بی‌راه نیست کبک صورت‌حساب نمی‌خواد و فقط گواهی تمکین موجودی می‌خواد که اصلا دردسری نداره اگر فقط 10 دقیقه پول تو حسابتون باشه گواهی بگیرید و بعدش برداشت کنید هم مشکلی نیست.
صورتحسابی که فدرال می‌خواد برای مقابله با این دور زدن بود که رویه‌ی قبلی فدرال و تا کنون کبک هست.
از موضوه بچه‌های کبک سراغ بگیری راحت‌تره.
شاد باشی

آقایون ببخشیدا . این هایی که دارید میفرمایید برای فدرال یا کبک؟ من برای کبک کمک میخواهم!

aidav
November 16th, 2010, 07:49 PM

سلام
کبک گواهی تمکن مالی نمیخواد فقط فرمی هست که شما توش ادعا میکنی که اینقدر پول داری
که البته باید حقیقت رو گفت .چرا که ممکنه در زمان مصاحبه ازتون گردش مالی بخوان.

mbastudies
November 18th, 2010, 06:14 AM
با سلام،
آیا داشتن سپرده در تعاونی های اعتباری (مثل ثامن الحجج) و ارائه آن موجودی به عنوان اثبات تمکن مالی مشکلی ایحاد میکنه؟

shahabkh
November 18th, 2010, 11:10 AM
با سلام،
آیا داشتن سپرده در تعاونی های اعتباری (مثل ثامن الحجج) و ارائه آن موجودی به عنوان اثبات تمکن مالی مشکلی ایحاد میکنه؟

تا اونجاییکه می دونم خیر- موسسه مالی، بانک و .. همشون وقتی پول رو به مدت کافی و مقدار کافی به اسم خودتون توش نگه دارید مشکلی ندارند. شما که پول ندادید برای مقاصد ت.ر.و.ر.ی.س.ت.ی فقط یک حساب داشتید. مثلاً بانک هایی که به خاطر مسائل س.ی.ا.س.ی تحریم شدند، اگه گردش پول ازشون بگیرید خود شما فکر می کنید مشکلی بوجود می آورند؟ مسلماً خیر - البته نظر شخصی بنده -

موفق باشید.

mahhdy
November 26th, 2010, 08:45 PM
دوستان مدارک من حاضره، فقط اینکه من فقط گردش شش ماهه گرفتم دیگه گواهی موجودی حساب (که شامل مانده و متوسط اون و ... بود) رو ندادم ترجمه. چیزی که برای فدرال خواسته شده فقط همین هست دیگه (گردش شش ماهه) لازم نیست که گواهی موجودی رو جدا برای ترجمه داد؟ چون تو این هم موجودی آخر دوره معلومه بالاخره.
ممنون

mo_eini
November 26th, 2010, 08:57 PM
دوستان مدارک من حاضره، فقط اینکه من فقط گردش شش ماهه گرفتم دیگه گواهی موجودی حساب (که شامل مانده و متوسط اون و ... بود) رو ندادم ترجمه. چیزی که برای فدرال خواسته شده فقط همین هست دیگه (گردش شش ماهه) لازم نیست که گواهی موجودی رو جدا برای ترجمه داد؟ چون تو این هم موجودی آخر دوره معلومه بالاخره.
ممنون
مگر خود بانک گواهی انگلیسی نداد؟ترجمه گواهی بالای ده ملیون و تاییدش دنگ و فنگ داره و باید به تایید امور بین الملل سرپرستی برسه!

mahhdy
November 27th, 2010, 02:21 PM
مگر خود بانک گواهی انگلیسی نداد؟ترجمه گواهی بالای ده ملیون و تاییدش دنگ و فنگ داره و باید به تایید امور بین الملل سرپرستی برسه!
نه از بانک صادرات گرفتم، فقط فارسی دادن. البته از امور بین‌الملل تایید گرفتم ولی ندادم ترجمه.
راستی من حدود 2 هفته‌ای هست گواهی گرفتم ولی ترجمه‌ی یکی دو تا مدرکم به دلیل تاخیر مترجم و بعضی اشکالات یک هفته‌ی دیگه طول می‌کشه این موضوع یعنی سه هفته قبل‌تر از تاریخ ارسال گردش مالی گرفتم مشکلی نداره؟
ممنون

mo_eini
November 27th, 2010, 03:14 PM
نه از بانک صادرات گرفتم، فقط فارسی دادن. البته از امور بین‌الملل تایید گرفتم ولی ندادم ترجمه.
راستی من حدود 2 هفته‌ای هست گواهی گرفتم ولی ترجمه‌ی یکی دو تا مدرکم به دلیل تاخیر مترجم و بعضی اشکالات یک هفته‌ی دیگه طول می‌کشه این موضوع یعنی سه هفته قبل‌تر از تاریخ ارسال گردش مالی گرفتم مشکلی نداره؟
ممنون

نه زیر یکماه تا ارسال مشکلی نداره حتما گواهیتو بده ترجمه کنند.

sangreal5rose
November 29th, 2010, 09:09 PM
سلام بچه ها میشه بگین برای مهاجرت از طریق نیروری کار متخصص چقدر پول باید در حساب داشته باشیم ؟
ممنون از همگی

mo_eini
November 29th, 2010, 09:31 PM
سلام بچه ها میشه بگین برای مهاجرت از طریق نیروری کار متخصص چقدر پول باید در حساب داشته باشیم ؟
ممنون از همگی
دوست عزیز بستگی به تعداد همراهان دارد مثلا اگر شما با همسر و فرزندتان قصد عزیمت به کانادا را داشته باشید باید حداقل میانگین موجودی حساب شما در مدت 6 ماه 17000 دلار کانادا باشد برای اطلاعات بیشتر به ویکی فدرال (http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA_%DA%A9%D8%A7% D8%B1%DB%8C_%D8%A8%D9%87_%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7% D8%AF%D8%A7#.D9.85.D8.AF.D8.A7.D8.B1.DA.A9_.D9.85. D9.88.D8.B1.D8.AF_.D9.86.D9.8A.D8.A7.D8.B2_.D8.A8. D8.B1.D8.A7.D9.8A_.D9.85.D9.87.D8.A7.D8.AC.D8.B1.D 8.AA_.D8.A8.D9.87_.D8.B1.D9.88.D8.B4_.D9.86.D9.8A. D8.B1.D9.88.D9.8A_.DA.A9.D8.A7.D8.B1_.D9.85.D8.A7. D9.87.D8.B1) مراجعه فرمایید.

marzie mousavi
December 4th, 2010, 04:38 PM
سلام دوستان
توی ویکی گفته که برای کبک فقط تکمیل فرم تمکن مالی رو می خواهد. کسی از دوستان می دونه که آیا روز مصاحبه گردش مالی 6 ماهه باید ارائه کنیم؟
برای 2 نفر (بدون بچه) گردش حسابمون چقدر باید باشه؟
ممنون

mo_eini
December 4th, 2010, 06:26 PM
سلام دوستان
توی ویکی گفته که برای کبک فقط تکمیل فرم تمکن مالی رو می خواهد. کسی از دوستان می دونه که آیا روز مصاحبه گردش مالی 6 ماهه باید ارائه کنیم؟
برای 2 نفر (بدون بچه) گردش حسابمون چقدر باید باشه؟
ممنون
معمولا کبک گردش مالی نمی خواهد.محض احتیاط 4-5هزار دلار کفایت می کند.

parisa_mnm
December 5th, 2010, 11:26 PM
من از بانک ملت یک گردش مالی 6 ماهه به زبان انگلیسی گرفتم و همان شعبه زیر آنرا مهر کرده است.آیا لازم است ببرم امور بین الملل هم آنرا مهر بزند؟

mo_eini
December 5th, 2010, 11:47 PM
من از بانک ملت یک گردش مالی 6 ماهه به زبان انگلیسی گرفتم و همان شعبه زیر آنرا مهر کرده است.آیا لازم است ببرم امور بین الملل هم آنرا مهر بزند؟
همان را بفرستید ونیازی به هیچکاری نیست.

ssa
December 7th, 2010, 02:43 PM
نیازی نیست، من هم از بانک پارسیان همین رو گرفتم و دیگه تایید امور بین الملل رو نگرفتم. خود بانک هم میگفت نیازی نیست و همه همینطوری عمل میکنن

mahhdy
December 7th, 2010, 02:51 PM
بچه‌ها گردش حساب‌هایی که تو اینترنت بانک‌ها به زبان انگلیسی می‌دن رو اگر ببریم شعبه مهر و امضا کنه قابل قبوله به نظرتون؟

Pearson
December 7th, 2010, 03:07 PM
بچه‌ها گردش حساب‌هایی که تو اینترنت بانک‌ها به زبان انگلیسی می‌دن رو اگر ببریم شعبه مهر و امضا کنه قابل قبوله به نظرتون؟

مشکلی ندارد

navid2000
December 7th, 2010, 03:38 PM
خودتون نمی تونین چیزی پرینت کنین بدین بانک مهر کنه (البته هیچ بانکی هم مهرش رو پای همچین چیزی نمی زنه ) یا خود بانک گردش رو به انگلیسی می ده بهتون یا نمی ده اگر فقط به فارسی می داد تنها راهش ترجمه رسمیه .

mahhdy
December 8th, 2010, 10:02 AM
خودتون نمی تونین چیزی پرینت کنین بدین بانک مهر کنه (البته هیچ بانکی هم مهرش رو پای همچین چیزی نمی زنه ) یا خود بانک گردش رو به انگلیسی می ده بهتون یا نمی ده اگر فقط به فارسی می داد تنها راهش ترجمه رسمیه .
اگر مهر و امضا کرد البته.... من بانک صادرات منظورمه، من فارسی گرفته و ترجمه کرده بودم ولی پروسه‌اش طول می‌کشه تازه پول رو هم برداشت کردم و باید دوباره بریزم و بهانه بیارم (روزی که فایل نامبرم اومده پول برداشت شده که شک برانگیزه خلاصه) با ادارات مختلفش حرف زدم و صدای سپهرش، اداره آمار می‌گه می‌تونه انگلیسی رو برام ای‌میل کنه، صدای سپهر یکبار گفت خودت پرینت بگیر و ببر شعبه مهر و امضا کنن و یکبار دیگه گفت از شعبه بخوای برات از برج ترجمه شده‌اش رو می‌گیرن. خلاصه رویه‌ی ثابتی نیست فقط مونده از خود امور بین‌الملل پیگیری کنم. چون می‌خوام روزی که موجودی تامین شد همون روز دیگه کارامو کنم و مدارکم رو بفرستم از گردش قبلی حدود 37-8 روز آلان دیگه گذشته....
ممنون

farzad61
December 16th, 2010, 10:46 PM
سلام

من CSQ رو گرفتم و پرونده فدرال رو باز کردم. از ترس افزایش نرخ ارز حدود 6 ماه پیش هر چی پول نقد در بانک داشتم تبدیل به دلار کردم و سپرده ارزی باز کردم. بگذریم از اینکه بعدا گفتن آقا اگر دلار بخوای حالا معلوم نیست بدیم و از این چیزا منم با یه بدبختی پول رو به دلار پس گرفتم از بانک. حالا از طرفی میخوام کلا پولم رو به دلار نگه دارم از طرفی هم دیگه واقعیتش به این حساب ها اعتمادی ندارم (طبق قانون، نهایتا بانک تعهد پرداخت ارزی ندارد!! گرچه از شما ارز گرفته باشد). حالا به این فکر میکنم که با این اوضاع اگر آفیسر فدرال بیاد بعدا بگه یه گواهی یا گردش موجودی بده چی کار کنم!! گاهی فکر میکنم برم سراغ یکی از این "صندوق امانات" ولی نمیدونم که اونها بعدا ایا گواهی میدن یا نه و فرضا اگر بدن برای افیسر قابل قبول هست یا نه.

ممنون میشم راهنماییم کنین

saghati
December 17th, 2010, 01:04 AM
سلام
من برای کبک اقدام کردم و الان مدارک پزشکی ام اومده . روز اول که مدارک رو میخواستم بفرستم از وکیلم پرسیدم که آیا مهم هست که وقتی پول رو به حسابم میریزم و پرینت میگیرم ، پول تو حسابم بمونه یا میتونم پول رو از حسابم خارج بکنم ؟ اون گفت که اصلا مشکلی نداره و فقط وقتی از حسابت پرینت گرفتی ، پول رو از حسابت میتونی خارج بکنی . الان که این بحث های شما رو خوندم کمی نگرون شدم . به نظرتون وقتی که وارد کشور کانادا میشیم ممکنه به این قضیه گیر بدن ؟ از الان تا زمانی که ویزام بیاد و بخوام برم کانادا فکر کنم حدود 4 یا 5 ماه طول بکشه ، به نظرتون اگه مهم هست ، الان پول رو بریزم به حسابم خوبه یا نه ؟ و همچنین حتما باید همون حسابی باشه که روز اول پرینت گرفتم ؟ چون دیگه من با اون بانک کار نمیکنم و با بانک دیگه ای بیشتر کار میکنم ؟

با تشکر

mo_eini
December 17th, 2010, 01:25 AM
سلام
من برای کبک اقدام کردم و الان مدارک پزشکی ام اومده . روز اول که مدارک رو میخواستم بفرستم از وکیلم پرسیدم که آیا مهم هست که وقتی پول رو به حسابم میریزم و پرینت میگیرم ، پول تو حسابم بمونه یا میتونم پول رو از حسابم خارج بکنم ؟ اون گفت که اصلا مشکلی نداره و فقط وقتی از حسابت پرینت گرفتی ، پول رو از حسابت میتونی خارج بکنی . الان که این بحث های شما رو خوندم کمی نگرون شدم . به نظرتون وقتی که وارد کشور کانادا میشیم ممکنه به این قضیه گیر بدن ؟ از الان تا زمانی که ویزام بیاد و بخوام برم کانادا فکر کنم حدود 4 یا 5 ماه طول بکشه ، به نظرتون اگه مهم هست ، الان پول رو بریزم به حسابم خوبه یا نه ؟ و همچنین حتما باید همون حسابی باشه که روز اول پرینت گرفتم ؟ چون دیگه من با اون بانک کار نمیکنم و با بانک دیگه ای بیشتر کار میکنم ؟

با تشکر

ااون حساب قدیمی یا هر حساب دیگری برای سفارت فرق نمی کنه.احتمالش هست ولی ضعیفه موقع پاس ریکویست از شما آپدیت مدرک مالی بخوان

saghati
December 17th, 2010, 01:55 AM
ااون حساب قدیمی یا هر حساب دیگری برای سفارت فرق نمی کنه.احتمالش هست ولی ضعیفه موقع پاس ریکویست از شما آپدیت مدرک مالی بخوان

سلام
آپدیت مدارک مالی یعنی اینکه شش ماه پول تو حسابمون مونده باشه یا اینکه فقط موقع گرفتن صورتحساب از بانک پول تو حسابمون باشه ؟ ( برای کبک ) ؟

mo_eini
December 17th, 2010, 02:17 AM
سلام
آپدیت مدارک مالی یعنی اینکه شش ماه پول تو حسابمون مونده باشه یا اینکه فقط موقع گرفتن صورتحساب از بانک پول تو حسابمون باشه ؟ ( برای کبک ) ؟
آها شما کبکی هستید پس خیالتون کاملا راحت
کبک بر خلاف فدرال نیازی به اینکه شش ماه پول تو حسابتون مونده باشه نداره پرکردن فرم تمکن مالی کفایت می کنه برای محکم کاری بعضیها موجودی را در حسابشون نشون میدن
اگر آپدیت خواستند که احتمالش ضعیفه فقط
موقع گرفتن صورتحساب از بانک پول تو حسابتون باشه

farzad61
December 17th, 2010, 10:04 PM
سلام

من CSQ رو گرفتم و پرونده فدرال رو باز کردم. از ترس افزایش نرخ ارز حدود 6 ماه پیش هر چی پول نقد در بانک داشتم تبدیل به دلار کردم و سپرده ارزی باز کردم. بگذریم از اینکه بعدا گفتن آقا اگر دلار بخوای حالا معلوم نیست بدیم و از این چیزا منم با یه بدبختی پول رو به دلار پس گرفتم از بانک. حالا از طرفی میخوام کلا پولم رو به دلار نگه دارم از طرفی هم دیگه واقعیتش به این حساب ها اعتمادی ندارم (طبق قانون، نهایتا بانک تعهد پرداخت ارزی ندارد!! گرچه از شما ارز گرفته باشد). حالا به این فکر میکنم که با این اوضاع اگر آفیسر فدرال بیاد بعدا بگه یه گواهی یا گردش موجودی بده چی کار کنم!! گاهی فکر میکنم برم سراغ یکی از این "صندوق امانات" ولی نمیدونم که اونها بعدا ایا گواهی میدن یا نه و فرضا اگر بدن برای افیسر قابل قبول هست یا نه.

ممنون میشم راهنماییم کنین

ممنون، پس شما معتقدید که احتمال درخواست مجدد مدارک مالی برای کبکی ها زیاد نیست. با این حال ممنون میشم اگر تجربه ای در این مورد دارید بگید. الان من پولم رو بصورت دلار نگه میدارم و با توجه به اینکه طبق بررسی هایی که کردم دیگه انچنان به حساب ارزی اطمینان ندارم، به نظرتون صندوق امانات بانک (مثلا ملی یا ....) میتونه راهکار مناسبی باشه؟

جدا از بحث امنیتش، ایا میشه گواهی هم در صورت نیاز ازشون گرفت؟

ممنون

mo_eini
December 17th, 2010, 10:24 PM
ممنون، پس شما معتقدید که احتمال درخواست مجدد مدارک مالی برای کبکی ها زیاد نیست. با این حال ممنون میشم اگر تجربه ای در این مورد دارید بگید. الان من پولم رو بصورت دلار نگه میدارم و با توجه به اینکه طبق بررسی هایی که کردم دیگه انچنان به حساب ارزی اطمینان ندارم، به نظرتون صندوق امانات بانک (مثلا ملی یا ....) میتونه راهکار مناسبی باشه؟

جدا از بحث امنیتش، ایا میشه گواهی هم در صورت نیاز ازشون گرفت؟

ممنون
بله بنظر من احتمالش ضعیفه
شما میتونی اوراق مشارکت از بانک بگبری و اونا را در همون شعبه امانی کنی هم سود بهتری دریافت می کنی و هم در صورت نیاز بهتون گواهی میدن 4-5هزار تای موردنیاز کبک که این حرفها رو نداره دوست گرامی

navid2000
December 18th, 2010, 12:36 PM
farzad61
صندوق امانات یک صندوقه که فقط خودتون می تونید درش رو باز کنید بانک اصولا نمی دونه که شما چی توش می گذارید که حالا بخواهد برایش گواهی صادر کند. اگر دلار رو از صرافی معتبر با رسید خریدید همون رسید کفایت می کنه بعدا توضیح می دید که من در این تاریخ این مقدار دلار خریدم به این دلیل . به قرص و محکمی رسید بانک نیست ولی خودشون گفتند قبول می کنند ( البته من تا حالا کسی رو ندیدم که اینکار رو کرده باشه)

behshad45
December 19th, 2010, 01:52 PM
من تازه میخواهم مدارکم بفرستم چنتا سوال داشتم.اول اینکه حساب مشترک برای مهاجرت اشکال دارد یا نه؟ و اینکه حساب بانکی را در مرحله اول می فرستند با تمام مدارک یا بعد از فایل نمبر؟(فدرال)

shahabkh
December 19th, 2010, 02:11 PM
من تازه میخواهم مدارکم بفرستم چنتا سوال داشتم.اول اینکه حساب مشترک برای مهاجرت اشکال دارد یا نه؟ و اینکه حساب بانکی را در مرحله اول می فرستند با تمام مدارک یا بعد از فایل نمبر؟(فدرال)

تا اونجايي که مي دونم حساب مشترک مشکل نداره ولي جدا باشه بهتره
بعد از دريافت فايل نامبر توي سيستم فدرال با قانون جديد ديگه ارسالي وجود نداره و همون اول بايد همه چيز رو فرستاد. طبق قانون قديم هم بعد از گرفتن فايل نامبر اول هنگام ارسال مدارک به دمشق بايد پرينت 6 ماهه حساب با حداقل موجودي ارسال مي شد. ( دقت کنيد ريز گردش 6 ماهه مي خواهند نه فقط موجودي )

giti 51
December 19th, 2010, 07:50 PM
سلام من یه سوال دارم
من برای کبک اقدام کردم .من و همسرم ویک بچه 2 ساله
در فرم تمکن مالی چه مبلغی بزنم .
اگه مبلغ 12000 دلار بنویسم و راست هم باشد خوب است . اگه بالاتر مثلا 20000 دلار بنویسم و اونهم راست باشد چی ؟ کدام بهتر است؟

mo_eini
December 20th, 2010, 12:36 AM
سلام من یه سوال دارم
اگه مبلغ 12000 دلار بنویسم و راست هم باشد خوب است . اگه بالاتر مثلا 20000 دلار بنویسم و اونهم راست باشد چی ؟ کدام بهتر است؟
زیاد نزنید زیر 10 تا باشه امتیازی نداره چرا برای خودتون دردسر درست کنید

pejman1
December 20th, 2010, 12:47 AM
من امروز از بانک صادرات گواهی موجودی حساب گرفتم .
یک قبض پنج هزار تومانی صادر کردند و همراه با درخواست رسمی در یک پاکت در بسته به امور بین الملل بردم و ترجمه گرفتم.
کل زمان اینکار با رفت و آمد 3ساعت هم نشد.
فقط 1نکته: برای کبک نیازی به گردش مالی نیست، بنابرین متصدی باید در جریان باشد و فقط موجودی ترجمه شود
در غیر این صورت ، معدل 3ماهه، 6ماهه و 1ساله از حساب هم در زیر برگه نوشته میشه.

giti 51
December 20th, 2010, 12:51 AM
سلام
آقای mo_eini ممنون از جوابتون
بنظر شما همان 10000 دلار بنویسم مناسب است؟ من همین الان دارم فرم هام رو مرتب می کنم تا صبح اول وقت پست کنم. می شه بهم سریع جواب بدید.
ممنون
پست بنظرتون آرامکس مناسب تر است؟

mo_eini
December 20th, 2010, 12:54 AM
سلام
آقای mo_eini ممنون از جوابتون
بنظر شما همان 10000 دلار بنویسم مناسب است؟ من همین الان دارم فرم هام رو مرتب می کنم تا صبح اول وقت پست کنم. می شه بهم سریع جواب بدید.
ممنون
پست بنظرتون آرامکس مناسب تر است؟
10000 دلار هم خوبه
آرامکس هم ارزونتره و هم سرویش بنظر من مناسب هست

mahhdy
December 20th, 2010, 12:25 PM
معینی عزیز و شاهرخ خان، دوستان؛
من 2 ماه پیش درست همون روزهایی که فایل نامبرم اومد چون تصمیم داشتم سریع مدارکم رو بفرستم و کمتر از فرصت 120 روزه‌ام استفاده کنم، یک گردش حساب 6 ماهه‌ی بی‌نقص با موجودی خوب که از حداقل کمتر نشده بود گرفتم (البته از عمر حساب اون موقع کمتر از 6 ماه گذشته بود ولی به هر حال)، و بعدش پول‌ها رو عمده‌اش رو چند رو ز بعد و بقیه‌اش رو، که خرج روزانه‌ام بود، یواش یواش خرج کردم تا حساب به موجودی خیلی کمی در حد چند هزار تومن رسید و یک ماهی با این موجودی بود. در ادامه هم به دلیل وسواس‌ها هم مشکلات تاخیری مترجم و .... تکمیل مدارک طول کشید که تا حالا دو ماهی از صورتحساب اولی گذشته (البته آلان مدارک تکمیله)
هفته‌ی پیش که مدارک تکمیل بود دیدم بیشتر از 1 ماه از گردش موجودی می‌گذره دوباره حساب رو به مبلغ قابل توجهی پر کردم و گردش حساب 6 ماهه گرفتم و دادم ترجمه، البته باز هم پول‌ها یکی دو روز بعد یکباره خارج کردم، ولی دیشب که ترجمه رو گرفتم دیدم ای دل غافل صورتحساب رو تا روز قبل از واریز وجه دادند و چون برادرم از بانک گرفته بود و داده بوده مترجم، دیگه چک نکرده بود تا من دوباره قبل از برداشت پول‌ها درخواست بدم و این صحبت‌ها ....
وضعیت کنونی من آلان اینکه می‌تونم دوباره حساب رو پر کنم و صورتحساب بگیرم، ولی به نظرتون این برداشت و واریزهایی که این اواخر مدت کوتاهی در حساب موندن و اینکه برداشت عمده‌ی پول‌ها درست 2 - 3 روز بعد از اومدن فایل نامبره اول بوده رو چطور توجیه کنم . آیا لازم و معقول هست و تا این اندازه حساسیت به خرج می‌دهند به نظرتون؟
آیا اصلا لازمه به چنین مواردی که چرا برداشت شده و دوباره واریز شده بپردازم یا نه بر اساس بوکلت فقط در مورد واریز آخری توضیح بدم؟ به نظرتون این‌قدر گیر خواهند بود؟
همچنین به نظر اساتید بهترین توجیه برای منبع تامین پول‌هایی که اخیر آوردم مثلا 15 میلیون رو چی بگم بهتره فروش دلار، فروش سکه یا .... (با توجه به اینکه این حجم پول تا 2 ماه پیش مدت زیادی به صورت پس‌انداز کوتاه مدت در حسابم دست‌نخورده بوده) و من بعد از فایل نامبر دیگه پولی رو ثابت تو حسابم نذاشتم بمونه.
در حقیقت پول‌ها ما عموم هست که برام تامین کرده بوده، خودم مبالغ نقدی دست این و اون دارم که سود می‌گیرم ولی دست به اون‌ها دیگه با وجود کمک عموم نزدم. البته مبالغشون کمتره.
آیا بگم پول برای نیاز مهاجرت و مدارک اون در اون حساب پس‌انداز شده بوده و من کلا با پول‌هام بیزینس می‌کنم و بنا به نیازهای تجاریم برداشت کردم یا به دلایل نیازهای شخصی چندبار برداشت کردم، و پول آخری برای تامین حداقل موجودی مورد نیاز برای ارزیابی‌های مهاجرتیه و (مثلا باز هم برداشت خواهم کرد تا باهاشون بیزینس کنم؟)
یا چند بار نشون بدم که سکه یا دلار و ... خرید فروش کردم بر اساس پیش‌بینی‌های بازار و این حرف‌ها
در هر صورت ممنون می‌شم کمکم کنید. کلی گیج شدم.

farzad61
December 20th, 2010, 08:52 PM
بله بنظر من احتمالش ضعیفه
شما میتونی اوراق مشارکت از بانک بگبری و اونا را در همون شعبه امانی کنی هم سود بهتری دریافت می کنی و هم در صورت نیاز بهتون گواهی میدن 4-5هزار تای موردنیاز کبک که این حرفها رو نداره دوست گرامی

ممنون آقای mo_eini عزیز
اگر با 4-5 هزار تا مشکل حل شه فرمایش شما کاملا درسته ولی من توی اون فرم مالی تقریبا 14000 تا زده بودم. حالا به نظر شما باید حتما بتونم همین قدر بعدا گواهی ارائه کنم یا به قول شما 4-5 هزا تا مشکلم رو حل میکنه؟

لطفا راهنمایی بفرمایید

Kazy
December 20th, 2010, 09:08 PM
ممنون آقای mo_eini عزیز
اگر با 4-5 هزار تا مشکل حل شه فرمایش شما کاملا درسته ولی من توی اون فرم مالی تقریبا 14000 تا زده بودم. حالا به نظر شما باید حتما بتونم همین قدر بعدا گواهی ارائه کنم یا به قول شما 4-5 هزا تا مشکلم رو حل میکنه؟

لطفا راهنمایی بفرمایید

4-5 هزار تایی که ایشون فرمودن مال مهاجرت از طریق کبکه ولی شما گویا برای فدرال اقدام کردین که بحثش فرق می کنه (شرمنده من زیاد اطلاعی در موردش ندارم)

Kazy
December 20th, 2010, 09:12 PM
سلام من یه سوال دارم

mo_eini درست گفته و تازه حتی اگر بعدها موقع ورود به کبک برای دفعه اول هر چقدر بخواین ببرین بهتون ایراد نمی گیرن پس الان زیاد نزنید امتیازی نداره

Kazy
December 20th, 2010, 09:13 PM
من امروز از بانک صادرات گواهی موجودی حساب گرفتم .
یک قبض پنج هزار تومانی صادر کردند و همراه با درخواست رسمی در یک پاکت در بسته به امور بین الملل بردم و ترجمه گرفتم.
کل زمان اینکار با رفت و آمد 3ساعت هم نشد.
فقط 1نکته: برای کبک نیازی به گردش مالی نیست، بنابرین متصدی باید در جریان باشد و فقط موجودی ترجمه شود
در غیر این صورت ، معدل 3ماهه، 6ماهه و 1ساله از حساب هم در زیر برگه نوشته میشه.

حتی نیازی به گواهی موجودی بانکی هم نیست البته اکثر بچه ها برای محکم کاری می فرستن

farzad61
December 22nd, 2010, 09:25 AM
4-5 هزار تایی که ایشون فرمودن مال مهاجرت از طریق کبکه ولی شما گویا برای فدرال اقدام کردین که بحثش فرق می کنه (شرمنده من زیاد اطلاعی در موردش ندارم)
سلام
نه، من هم برای کبک اقدام کردم و پرونده فدرال رو هم باز کردم. در واقع سوالم اینه که اگر (که به اعتقاد آقای mo_eini عزیز احتمالش کمه) آفیسر فدرال از من گواهی موجودی/گردش درخواست کنه ایا باید مقداری که نشون میدم با رقم فرم مالی که برای کبک دادم بخونه؟ مشکلم اینه که ترجیح میدم پولم رو (که البته خیلی هم زیاد نیست) به صورت دلار نگه دارم و در حساب (حتی حساب ارزی) نزارم. آقای mo_eini میگن 4-5 هزار تا دیگه اینقدر دردسر نداره. منم قبول دارم، اما این مقدار از چیزی که من زدم تو فرم کبک(14000) کمتره. اگر بعدا خواستن و من 4-5 هزار تا ارائه کنم، مشکل ساز نمیشه؟

ممنون

Kazy
December 22nd, 2010, 09:57 AM
سلام
نه، من هم برای کبک اقدام کردم و پرونده فدرال رو هم باز کردم. در واقع سوالم اینه که اگر (که به اعتقاد آقای mo_eini عزیز احتمالش کمه) آفیسر فدرال از من گواهی موجودی/گردش درخواست کنه ایا باید مقداری که نشون میدم با رقم فرم مالی که برای کبک دادم بخونه؟ مشکلم اینه که ترجیح میدم پولم رو (که البته خیلی هم زیاد نیست) به صورت دلار نگه دارم و در حساب (حتی حساب ارزی) نزارم. آقای mo_eini میگن 4-5 هزار تا دیگه اینقدر دردسر نداره. منم قبول دارم، اما این مقدار از چیزی که من زدم تو فرم کبک(14000) کمتره. اگر بعدا خواستن و من 4-5 هزار تا ارائه کنم، مشکل ساز نمیشه؟

ممنون

طبق اظهارات دوستانی که دیگه خرشون از پل گذشته و الان تو کبک هستن دیگه هیچ کجا از شما اثبات تمکن مالی نمی خوان خیالتون راحت باشه

mehrdad_shiraz
December 27th, 2010, 05:16 PM
سلام دوستان
من یه مانده حساب از حساب بانکیم گرفتم و اونو ترجمه کردم و فرستادم. حالا سوالم اینه؟
مانده حسابی که گرفتمو ترجمه کردم درسته؟ مشکل ساز نمیشه؟ منظورم اینه که حتما باید گواهی حساب باشه یا همون ترجمه مانده حساب درسته؟
ممنون

Kazy
December 27th, 2010, 08:23 PM
سلام دوستان
من یه مانده حساب از حساب بانکیم گرفتم و اونو ترجمه کردم و فرستادم. حالا سوالم اینه؟
مانده حسابی که گرفتمو ترجمه کردم درسته؟ مشکل ساز نمیشه؟ منظورم اینه که حتما باید گواهی حساب باشه یا همون ترجمه مانده حساب درسته؟
ممنون

البته بهتر بود که گواهی بانکی می گرفتی ولی کلا دفتر کبک روی حساب بانکی زیاد سخت نمی گیرن و براشون بیشتر اون فرم تعهد مالی مهمه

Kikolo
January 4th, 2011, 10:59 PM
سلام به همگی
میشه راهنمایی بفرمایید ؟
برای مهاجرت باید حدود 10 هزار دلار در یک حساب بلوکه باشه ، میشه بگین این پول از کی تا کی باید بلوکه باشه ؟

ممنون

علی جون
January 4th, 2011, 11:08 PM
سلام به همگی
میشه راهنمایی بفرمایید ؟
برای مهاجرت باید حدود 10 هزار دلار در یک حساب بلوکه باشه ، میشه بگین این پول از کی تا کی باید بلوکه باشه ؟
ممنون

این موضوع یه تاپیک جدا برای خودش داره، ولی به هرحال پول لازم که حداقل هم حدود 12000 دلار هست (برای یکنفر) باید ار شش ماه قبل از گرفتن گواهی تو حساب موجود باشه و اگه برداشتی هم انجام شده تو این مدت، موجودی زیر اون مقدار حداقل مورد نیاز نیومده باشه.

m27038d
January 5th, 2011, 11:52 AM
سلام به همگی
میشه راهنمایی بفرمایید ؟

ممنون
سلام:
1-حداقل پول در حساب رو از داخل فرم مربوطه ميتونيد در بياريد.زحمت دانلود رو بكشيد.خيلي كمتر از اين حرفاست.
2-اصلا نيازي به خوابوندن پول نيست چون اصلا از شما پرينت حساب نميخوان.
3-اگر هم خواستيد پرينت حساب ببريد فقط موجودي كافيه نه گردش حسابتون.
لطفا فروم ها رو بخونيد و بعد سوال بپرسيد.

shahabkh
January 5th, 2011, 12:57 PM
سلام:
1-حداقل پول در حساب رو از داخل فرم مربوطه ميتونيد در بياريد.زحمت دانلود رو بكشيد.خيلي كمتر از اين حرفاست.

دوست عزيز شما شرايط کبک رو توضيح داديد در مورد مهاجرين فدرال قضيه کاملاً فرق مي کنه و گردش 6 ماهه ( ريز تراکنش ها ) قطعاً نياز هستش. حداقل موجودي هم بسته به تعداد نفرات تعيين مي شه که توي ويکي هست.

ehsanyzd
January 5th, 2011, 01:09 PM
این موضوع یه تاپیک جدا برای خودش داره، ولی به هرحال پول لازم که حداقل هم حدود 12000 دلار هست (برای یکنفر) باید ار شش ماه قبل از گرفتن گواهی تو حساب موجود باشه و اگه برداشتی هم انجام شده تو این مدت، موجودی زیر اون مقدار حداقل مورد نیاز نیومده باشه.

سلام:

دوستان چرا اطلاعات غلط می دهید به مردم؟
اولا که حداقل تمکن مالی برای 1 نفر در پروسه فدرال 11086$ می باشد.
ثانیا طبق چک لیست و بوکلت راهنما از شما ریز تراکنشهای 6 ماه اخیر + موجودی حداقل برابر با مبلغ فوق می خواهند. این معنیش اینه که آخرین موجودیتون باید برابر با اون مبلغ باشه و لازم نیست این مباغ تو کل 6 ماه تو حساب خوابیده باشه. ریز تراکنش رو برای این میخان که مطمئن شن این پول مال خودتونه و به مرور (مثلا از دریافت حقوق) جمع شده تو حسابتون و اون رو برای مدت کوتاهی از کسی قرض نگرفته اید. ذکر این نکته هم ضروریه که اگه مقدار زیادی پول یک دفعه اومده تو حساب باید اسنادی ارائه بدید که این پول از کجا اومده. این هم باز برای اینه که مطمئن شن پول خودتونه و از کسی قرض نکردید.
در ضمن این مطلب تو این تاپیک نباید مطرح میشد.

armin54
January 6th, 2011, 06:23 AM
نیا طبق چک لیست و بوکلت راهنما از شما ریز تراکنشهای 6 ماه اخیر + موجودی حداقل برابر با مبلغ فوق می خواهند. این معنیش اینه که آخرین موجودیتون باید برابر با اون مبلغ باشه و لازم نیست این مباغ تو کل 6 ماه تو حساب خوابیده باشه. ریز تراکنش رو برای این میخان که مطمئن شن این پول مال خودتونه و به مرور (مثلا از دریافت حقوق) جمع شده تو حسابتون و اون رو برای مدت کوتاهی از کسی قرض نگرفته اید. ذکر این نکته هم ضروریه که اگه مقدار زیادی پول یک دفعه اومده تو حساب باید اسنادی ارائه بدید که این پول از کجا اومده. این هم باز برای اینه که مطمئن شن پول خودتونه و از کسی قرض نکردید.

دوست عزیز من دقیقا متوجه نشدم . من الان دو ماه فرصت دارم مدارک رو بفرستم سوریه و یک حساب جاری دارم که توی اون حقوقم میومده و مبلغ زیادی هیچ وقت داخلش نبوده .اگر الان 12 ملیون بریزم و یک ماه دیگه گردش بگیرم وپرینت موجودی حداقل رو و همراه با ذکر منبع این 12 میلیون بفرستم مشکلی وجود نخواهد داشت؟ بعضی دوستان در قبل میانگین 6ماه را مطرح کرده اند حتی اگر یک دفعه پول به حساب امده باشد .ا.ن صحیح نیست ؟

navid2000
January 6th, 2011, 10:38 AM
دوست عزیز من دقیقا متوجه نشدم . من الان دو ماه فرصت دارم مدارک رو بفرستم سوریه و یک حساب جاری دارم که توی اون حقوقم میومده و مبلغ زیادی هیچ وقت داخلش نبوده .اگر الان 12 ملیون بریزم و یک ماه دیگه گردش بگیرم وپرینت موجودی حداقل رو و همراه با ذکر منبع این 12 میلیون بفرستم مشکلی وجود نخواهد داشت؟ بعضی دوستان در قبل میانگین 6ماه را مطرح کرده اند حتی اگر یک دفعه پول به حساب امده باشد .ا.ن صحیح نیست ؟
گردش شش ماه رو (برای فدرال) برای این می خوان که ثابت بشه پول واقعا مال خودتونه نه اینکه یک هفته پول رو قرض بگیرید و بعد از گرفتن گواهی حساب پس بدهید . اگر توی چند حساب هم پول داشته باشید (هر نو ع حسابی ) می تونید همه رو با هم جمع کنید اگر هم ندارید همین الان پول رو بریزید و در اخرین فرصت گواهی حساب رو بگیرید شاید قبول کردن و تونستین بگین که مثلا چیزی داشتم فروختم و پولش رو به حساب ریختم. البته این سوال رو معمولا قبل از فایل نامبر اول می کنن که تا مدارک رو بفرستن و فایل نامبر دوم بیاد و دوباره بخوان بفرستن 6 ماه میشه .اگر پولی حسابی چیزی جایی دارید که بشه به نام خودتون زد بگین تا بچه ها مشاوره بدن اما اگر فقط همین یک راه رو دارید که دیگه مشورت نمی خواهد کار دیگری نمی تونید بکنین .

ehsanyzd
January 6th, 2011, 02:28 PM
مشکلی نداره. شما الان 12 ملیون رو بریز به حسابت و موقع ارسال مدارک ریز تراکنش 6 ماهه و موجودی بگیر از بانک و بفرست. مدارکی هم آماده کن که نشون بده این 12 ملیون رو از کجا آوردی مثلا ملکی یا ماشینی داشتی و فروختی مدارک فروشش رو بده ترجمه و ضمیمه مدارک مالیت کن.

armin54
January 6th, 2011, 04:05 PM
مشکلی نداره. شما الان 12 ملیون رو بریز به حسابت و موقع ارسال مدارک ریز تراکنش 6 ماهه و موجودی بگیر از بانک و بفرست. مدارکی هم آماده کن که نشون بده این 12 ملیون رو از کجا آوردی مثلا ملکی یا ماشینی داشتی و فروختی مدارک فروشش رو بده ترجمه و ضمیمه مدارک مالیت کن.

گردش شش ماه رو (برای فدرال) برای این می خوان که ثابت بشه پول واقعا مال خودتونه نه اینکه یک هفته پول رو قرض بگیرید و بعد از گرفتن گواهی حساب پس بدهید . اگر توی چند حساب هم پول داشته باشید (هر نو ع حسابی ) می تونید همه رو با هم جمع کنید اگر هم ندارید همین الان پول رو بریزید و در اخرین فرصت گواهی حساب رو بگیرید شاید قبول کردن و تونستین بگین که مثلا چیزی داشتم فروختم و پولش رو به حساب ریختم. البته این سوال رو معمولا قبل از فایل نامبر اول می کنن که تا مدارک رو بفرستن و فایل نامبر دوم بیاد و دوباره بخوان بفرستن 6 ماه میشه .اگر پولی حسابی چیزی جایی دارید که بشه به نام خودتون زد بگین تا بچه ها مشاوره بدن اما اگر فقط همین یک راه رو دارید که دیگه مشورت نمی خواهد کار دیگری نمی تونید بکنین .

ضمن تشکر از شما متاسفانه من دیر متوجه شدم در هر صورت دوستان عزیز من اینکار را خواهم کرد اما بالاخره مشکلی به لحاظ قانونی وجود داره و یا نه باید بسپارم به تقدیر؟ توی بوک لت آمده :You must provide evidence of all unencumbered transferable funds you have available for settlement in Canada, including evidence of the accumulation of those funds. This must include a bank statement(s) showing all transactions for the last six months with a current balance at least equivalent to the minimum required funds. A letter of solvency providing the current balance of your accounts(s) or the average credits and debits in your account(s) is not acceptable evidence.If you have recently deposited a large amount of money into your bank account, you must clearly explain the provenance of these funds (ex. Sale of property, inheritance, etc.) and provide supporting evidence
من چیزی از اینکه میانگین 6 ماه باید معادل مبلغ مینیمم باشد اگر اشتباه نکنم ننوشته یا اینکه من متوجه نشدم و تاکید روی مینیمم پول در بالانس کنونی هست .باز هم تشکر اگر راهنمایی بفرمائید.ضمنا من یک خونه دارم که در رهن یک جای دولتی هست و یک ماشین و یک نفر هستم.

ehsanyzd
January 6th, 2011, 05:29 PM
ضمن تشکر از شما متاسفانه من دیر متوجه شدم در هر صورت دوستان عزیز من اینکار را خواهم کرد اما بالاخره مشکلی به لحاظ قانونی وجود داره و یا نه باید بسپارم به تقدیر؟ توی بوک لت آمده :You must provide evidence of all unencumbered transferable funds you have available for settlement in Canada, including evidence of the accumulation of those funds. This must include a bank statement(s) showing all transactions for the last six months with a current balance at least equivalent to the minimum required funds. A letter of solvency providing the current balance of your accounts(s) or the average credits and debits in your account(s) is not acceptable evidence.If you have recently deposited a large amount of money into your bank account, you must clearly explain the provenance of these funds (ex. Sale of property, inheritance, etc.) and provide supporting evidence
من چیزی از اینکه میانگین 6 ماه باید معادل مبلغ مینیمم باشد اگر اشتباه نکنم ننوشته یا اینکه من متوجه نشدم و تاکید روی مینیمم پول در بالانس کنونی هست .باز هم تشکر اگر راهنمایی بفرمائید.ضمنا من یک خونه دارم که در رهن یک جای دولتی هست و یک ماشین و یک نفر هستم.
میانگین لازم نیست اون مبلغ باشه. موجودی نهایی باید به اون مبلغ برسه به علاوه اینکه مدارک پولای گنده رو ارائه بدین

mehrdad_shiraz
January 7th, 2011, 10:31 AM
سلام دوستان عزيز
يه سوال دارم؟
اولا من گواهي حساب از بانك نگرفتم. يه صورتحساب از بانك گرفتم و اون ترجمه كردم. آخه نمي خواستم گردش حسابم توش باشه چون پولو 3 4 روزه ريختم تو حساب و كشيدم بيرون. يعني گردش موجوديم صفر بود
سوالم اينه كه كه:
1- ترجمه موجودي حساب براي روزه مصاحبه مشكل ساز نميشه؟ (يك پرينت از موجودي حسابم تو يه روزه)
2- گردش موجودي ندارم چي؟ اونم ممكنه مشكل ساز شه؟