PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گواهی موجودی حساب بانکی و اثبات تمکن مالی (فدرال و كبك)

صفحه ها : [1] 2 3 4

ALI_MXX
October 4th, 2009, 09:40 AM
چند سئوال داشتم كه ممنون ميشم دوستان پاسخ بدهند:

1- آيا گواهي كه بانك از موجودي حساب جاري عادي ميده ريالي است يا اگر درخواست كنيم تبديل به ارزهايي مانند دلار ميكند؟
2- اگر ريالي است همان گواهي اريجينال را كه مهر قسمت بين الملل بانك روي آن خورده بايد بفرستيم؟ در اين صورت آيا آفيسر متوجه ميشود كه موجودي چقدر است يا بايد ترجمه كرد؟

با تشكر از دوستان

Pearson
October 4th, 2009, 09:55 AM
چند سئوال داشتم كه ممنون ميشم دوستان پاسخ بدهند:
1- آيا گواهي كه بانك از موجودي حساب جاري عادي ميده ريالي است يا اگر درخواست كنيم تبديل به ارزهايي مانند دلار ميكند؟
2- اگر ريالي است همان گواهي اريجينال را كه مهر قسمت بين الملل بانك روي آن خورده بايد بفرستيم؟ در اين صورت آيا آفيسر متوجه ميشود كه موجودي چقدر است يا بايد ترجمه كرد؟
با تشكر از دوستان

گواهی های بانکی همیشه به ارز رایج کشور یعنی ریال ایران می باشند. بعضی از بانکها مانند بانک ملی در واحد امور بین المللی شان، نرخ روز دلار کانادا به ریال را هم در گوشه ی نامه اشان ممکن است قید کنند که در کل زیاد مهم نیست.
ارزش ارز یک کشور به ارز کشور دیگر ریطی به امور ترجمه ندارد.
آفیسرها خودشان ارزش ریال را بهتر از ما ها می دونند.

لینک تبدیل دلار کانادا به ریال ایران در Yahoo Finance

http://finance.yahoo.com/currency-co...D;to=IRR;amt=1 (http://finance.yahoo.com/currency-converter#from=CAD;to=IRR;amt=1)

Mehrzad.S
October 5th, 2009, 01:00 PM
دوستان در مورد گردش حساب بانكي
با توجه به اينكه در هر مرحله (يعني ممكنه به سه مرحله برسه ) ممكنه اين گردش حساب رو از ما بخوان و خيلي تابلو هستش كه حساب ما نشون بده هر زمان كه سفارت كانادا گردش خواسته ما مثلا 16 ميليون ريختيم تو حسابمون دو روز بعد هم برداشتيم.
يكبار ميشه بگيم ماشين يا سكه فروختيم. بارهاي بعدي چي بگيم؟
من تصميم دارم زماني كه مثلا سكه فروختم و گردش مالي گرفتم ، همزمان با ارسال گردش حساب يك نامه هم بنويسم كه با توجه به اينكه تورم در ايران بالاست ، نه من و نه هيچكدوم از مردم ايران پول تو بانك نگه نميدارن و من تصميم دارم طي مثلا 5 روز آينده دوباره سكه بگيرم تا زمان عزيمت ارزشش كم نشه و زمان عزميت به كانادا بفروشم و دلار كانادا بخرم.
ضمن اينكه اگه چند نفر يك همچين نامه اي بنويسند ، اين مسئله جا ميوفته و اونها راحتتر قبول خواهند كرد كه اينجا اينطوريه و در گردش حسابهاي بعدي شبه پيش نمياد.
نظرتون چيه ؟ ميشه اشكالات يا تائيدهاتون رو بنويسيد؟

با تشكر
مگه چند بار گردش مالی می خوان؟ من فکر کردم فقط یک بار لازم دارند و اون هم تو مدارکی هستش که باری سوریه باید فرستاد. میشه لطف کنید و بگد چند بار و در چه مراحلی باید این کار رو کرد؟

VahidP
October 5th, 2009, 01:05 PM
دوستان سلام
گردش 6 ماهه را حداكثر دو بار از شما خواهند خواست يكبار كه با مدارك مي فرستيد و يكبار هم در زماني كه درخواست ارسال پاسپورت براي شما ارسال مي شود كه احتمال آن نيز كم است.
اگر از من در زمان مديكال و از پدرام در زمان پاس ريكوئست خواسته اند به خاطر اين است كه زماني كه ما مدارك را فرستاديم در بوكلت سوريه گردش شش ماهه نخواسته بودند و ما صرفا مانده را فرستاديم بعدا اين بوكلت بروز شد و گردش شش ماهه خواستند.البته كساني كه با قانون قدبم اقدام كرده بودند در زمان صدور ويزا درخواست گردش كرده اند.
نتيجه اينكه اگر از من با ايميل پاس ريكوئست گردش حساب را دوباره بخواهند مي توانيم مطئن شويم كه حداكثر دوبار اين مدرك بايد ارسال شود.
موفق باشيد

VahidP
October 5th, 2009, 01:11 PM
دوست عزيز
تا اونجا كه من ميدونم از بچه هاي اين فروم يكبار تا حالا خواسته اند . منتها درخواست بيش از يكبار هم ممكنه . ( كارنو عزيز هم تو وبلاگش نوشته ) .
حالا اگه يكبار خواستن چه بهتر . اما اگه بيشتر بخوان من موندم چه خاكي تو سرم بريزم...........................
خيلي خيلي ضايع ميشيم اونوقت .
نههههههههههههههههههههه؟

دوستان براي احتياط اگر پول زيادي به حساب خود واريز كرده ايد و مدركي دال بر چگونگي كسب اين درآمد به سوريه ارسال كرده ايد تا دريافت ويزا پول را از حساب برداشت نكنيد.

reza1100
October 5th, 2009, 01:12 PM
نتيجه اينكه اگر از من با ايميل پاس ريكوئست گردش حساب را دوباره بخواهند مي توانيم مطئن شويم كه حداكثر دوبار اين مدرك بايد ارسال شود.
موفق باشيد

وحيد جان
خدا از دهنت بشنوه . ببخشيد خدا از قلمت بخونه !!!!!!!!!! ( چي گفتما )
حالا اگه بقول شما دو بار هم خواستن ، بار اول ميگيم سكه فروختيم . بار دوم بگيم چي ؟ بعد نميگن چرا هروقت ما خواستيم حسابتون پر شده بعد دوروز يا اصلا يكماه بعد خاليش كردين ؟
با تشكر

babakdin
October 5th, 2009, 01:24 PM
تو روش جديد دو بار تقاضاي حساب 6 ماهه زياد منطقي نيست اما در روش قديم بخاطر طولاني بودن اين اتفاق افتاده بود و بودند کساني که زمان پاس ريکوست هم دو باره حساب 6 ماهه ازشون خواسته بودن لذا دوستاني که به روش جديد اقدام کردن نبايد زياد نگران باشن مگر افيسرشون جنون ادواري مناطق حاره اي داشته باشه :D

reza1100
October 5th, 2009, 01:33 PM
دوستان براي احتياط اگر پول زيادي به حساب خود واريز كرده ايد و مدركي دال بر چگونگي كسب اين درآمد به سوريه ارسال كرده ايد تا دريافت ويزا پول را از حساب برداشت نكنيد.

وحيد عزيز
مشكل جاي ديگست.
آخه ما در واقع 20 ميليون تومان سكه نداريم كه .
اكثر بچه ها پول نقد الان ندارن . تا اونجاييكه من ميدونم اكثر قرض ميكنن تا مثلا يك هفته اي پس بدن به ملت .
موقع رفتن به هرحال آدم ماشين ميفروشه خونه رهن ميده . پولو جور ميكنه يجورايي. اما بار اول كه معلوم نيست چي بشه آدم بره ماشينشو بفروشه آواره خيابونا بشه ؟ بعدم بگن ريفيوز شدي ؟
حالا با اين شرايط بگيد چي بگيم ؟ نامه بنويسيم؟ هر دفعه يك بهانه بياريم.يا اصلا يه كار ديگه . مثل پدرام انجام بديم. اولش موجوديو ميفرستيم . زمان مديكال يا پاسپورت كه ديگه معلومه چيكاره ايم ماشين ميفروشيم پولو ميخوابونيم تو حساب .بهشون گردش ميديم.
نظر تون چيه ؟
خوش باشي

reza1100
October 5th, 2009, 01:47 PM
تو روش جديد دو بار تقاضاي حساب 6 ماهه زياد منطقي نيست اما در روش قديم بخاطر طولاني بودن اين اتفاق افتاده بود و بودند کساني که زمان پاس ريکوست هم دو باره حساب 6 ماهه ازشون خواسته بودن لذا دوستاني که به روش جديد اقدام کردن نبايد زياد نگران باشن مگر افيسرشون جنون ادواري مناطق حاره اي داشته باشه :D

بابك جان
حق باشماست . من ميخوام پيشگيري كنم. ضمن اينكه گفتم شايد بشه بكمك هم اين مسئله تورمو اينهارو جا بندازيم./
يك راه ديگه هم به ذهنم رسيد دفعه اول از حساب X گردش ميگيريم دفعه بعد از حساب Y
اگه باز كسي نظري داره بگه .
خوش باشيد.

Pearson
October 5th, 2009, 01:52 PM

برای یکی از بچه های گروه ما این اتفاق افتاده یعنی در عرض چند ماه دوبار گواهی حساب بانکی خواسته اند. یکبار زمان آپدیت مدارک و یکبار زمان ارسال برگه های مدیکال

Mehrzad.S
October 5th, 2009, 02:12 PM
1-
2- ميشه تمديد كرد . منتها بايد بري اداره گذرنامه تو شهرارا ( مركز) اونجا اگه بتوني متقاعدشون كني ميشه. يكي از دوستان سال گذشته براي لاتاري رفت انجام دادن براش.
3- بابا يك فاكتور خريد سكه جور كن . چرا راهتو كج ميكني . اين كه راحت تره . يك طلا فروش آشنا پيدا كن بگو يك فاكتور بده بهت ترجمه رسميش كن.
خوش باشي
فاکتور خرید سکه یا فروش؟ آخه اگه بخواهم فاکتور خرید ارایه کنم که چیزی رو اثبات نمیکنه که. برای فروش سکه هم که مرسو نیست که طلا فروش به فروشنده فاکتور بده. درست میگم؟ میشه لطفا راهنمایی کنید؟

reza1100
October 5th, 2009, 03:18 PM
فاکتور خرید سکه یا فروش؟ آخه اگه بخواهم فاکتور خرید ارایه کنم که چیزی رو اثبات نمیکنه که. برای فروش سکه هم که مرسو نیست که طلا فروش به فروشنده فاکتور بده. درست میگم؟ میشه لطفا راهنمایی کنید؟
باسلام
فاكتور فروش سكه. يعني شما سكه داشتي بردي فروختيش.
يكي از وكيلها ميگفت ميتوني از يك طلا فروشي يك گواهي بگيري (نه فاكتور ميخوان نه فرم خاصي ) فقط گواهي كنه كه ايشون در اين ساعت تعداد .........سكه در ازائ ......... ريال به اينجانب فروخته است.
مهر و امضا هم بزنه.
من خودم هنوز عملاً تجربه نكردم فقط سئوالي بود كه پرسيده بودم و جواب وكيل اين بود. بازم اگه افرادي تجربه اي دارند بگن. مثل افشين يا پدرام يا وحيد كه جديدا فرستادن
با تشكر

Mehrzad.S
October 5th, 2009, 07:56 PM
دوستان عزیز چه خبر؟ من امروز دقیقا 62 روز بعد از in process شدن نامه دمشق بدستم رسید و حالا باید موجودی بانکی و گردش مالی را دوباره اعلام کنم و معاینه پزشکی را انجام بدم و 490 دلار بفرستم و ظاهرا 2 ماه فرصت دارم. حالا از دوستانی که جلوتر از من هستند این سوال را دارم که بعد از ارسال این مدارک مرحله بعدی چی هست و چقدر باید تا اون مرحله منتظر باید موند؟
اگه پست های قبلی رو نگاه کنید یک بحث این بود که سابقه حساب بانکی رو چند بار درخواست می کنند اینطور که شما گفتید دوبار میخوان درسته؟ ببخشید من تازه واردم میشه لطف کنید بفرمایید بعد از فرستادن مدارک به سوریه (در مدت 120 روز) باید چه کار کرد؟ مدیکال رو کی باید انجام داد و به چه صورت و این که بعد از اون چی؟ فیل راهنمایی چیزی هست که مراحل رو کامل توضیح بده؟

mehrdad_rad
October 5th, 2009, 08:03 PM
اگه پست های قبلی رو نگاه کنید یک بحث این بود که سابقه حساب بانکی رو چند بار درخواست می کنند اینطور که شما گفتید دوبار میخوان درسته؟ ببخشید من تازه واردم میشه لطف کنید بفرمایید بعد از فرستادن مدارک به سوریه (در مدت 120 روز) باید چه کار کرد؟ مدیکال رو کی باید انجام داد و به چه صورت و این که بعد از اون چی؟ فیل راهنمایی چیزی هست که مراحل رو کامل توضیح بده؟

مهرزاد عزیز

امکان درخواست گردش حساب به تعداد و در هر مرحله تماس سفارت سوریه امکان دارد در خصوص بعد از ارسال به سوریه در مهلت 120 روز دیگر کاری نباید انجام دهید و مثل من و سایر دوستان بایستی منتظر بمانید تا به امید خدا مدیکال از سفارت درخواست شود.
پیشنهاد می کنم مطالب قبل را با دقت مطالعه نمایید.

موفق باشید

afshinnnn
October 6th, 2009, 01:00 PM
دوستان يكي از اولين ويزاها با آرامكس دريافت شد
البته از كبك اقدام كرده اند و گردش حساب ازشون نخواسته بودند
http://mehrbanoo2009.blogspot.com/

وحید جان ،
ظاهراً این گرد حساب چند باره را فقط از بچه های این فروم می خواهند !:confused:
از شوخی که بگذریم ، پیشنهاد می کنم که سایر دوستان در صورت درخواستهای مجدد سفارت از آنها در خصوص گردش مالی ، در کنار کلیه مدارک و مستنداتی که می خواهند ارائه کنند ، نامه ای با این مضمون که " در ایران بدلیل تورم لحظه ای نرخ ها رسم نیست که فرد عاقلی مبلغ قابل توجهی از سرمایه نقدینگی خود را در حساب بانکی بلوکه کند و ... " برای تفهیم آفیسرهای دمشق ضمیمه سار مدارک ارسالی بکند.

reza1100
October 6th, 2009, 01:07 PM
وحید جان ،
ظاهراً این گرد حساب چند باره را فقط از بچه های این فروم می خواهند !:confused:
از شوخی که بگذریم ، پیشنهاد می کنم که سایر دوستان در صورت درخواستهای مجدد سفارت از آنها در خصوص گردش مالی ، در کنار کلیه مدارک و مستنداتی که می خواهند ارائه کنند ، نامه ای با این مضمون که " در ایران بدلیل تورم لحظه ای نرخ ها رسم نیست که فرد عاقلی مبلغ قابل توجهی از سرمایه نقدینگی خود را در حساب بانکی بلوکه کند و ... " برای تفهیم آفیسرهای دمشق ضمیمه سار مدارک ارسالی بکند.

خدا خیرت بده . منم دیروز مشابه همین پیشنهادو دادم.
اینجوری این قضیه جا میوفته. من همون موقع ارسال یک نامه میفرستم که سکه ها را فروختم تا موجودی را نشان بدهم و 5 روز بعد دوباره سکه خریداری و نگهداری میکنم تا زمان عزیمت به کانادا که ارزشش کم نشه چون در ایران نرخ تورم بالاست

shimax
December 9th, 2009, 02:53 PM
دوستان عزیز راهنمایی کنید:
- برای گردش مالی حتماً باید کل مبلغ اعلام شده به مدت 6 ماه دست نخورده در بانک باشه؟ یا میشه مبلغ در ابتدا کمتر باشه و طی مدت انجام کار به مبلغ مورد نظر برسه؟ (یعنی تدریجاً پول رو اضافه کنیم)
با تشکر

mehrdad_rad
December 9th, 2009, 03:25 PM
دوستان عزیز راهنمایی کنید:
- برای گردش مالی حتماً باید کل مبلغ اعلام شده به مدت 6 ماه دست نخورده در بانک باشه؟ یا میشه مبلغ در ابتدا کمتر باشه و طی مدت انجام کار به مبلغ مورد نظر برسه؟ (یعنی تدریجاً پول رو اضافه کنیم)
با تشکر

سلام دوست عزيز

شما مي‌توانيد به تدريج پول را در حسابتان بياوريد اما شايد در دو مرحله بعد آفيسر براي اينكه مطمئن شود اين پول متعلق به شما هست گردش 6 ماهه را بخواهد بعد در مرحله بعد اگر دوباره موجودي شما كم و دوباره تدريجي اضافه شود :rolleyes:و در درخواست بعدي دوباره اين اتفاق بيافتد :pاين نشان مي‌دهد كه شما هر مرحله در حال عدد سازي (موجودي سازي) هستيد.

موفق باشيد

yas42
December 9th, 2009, 04:26 PM
rady عزیز سلام
من متوجه نشدم ، ببینید من تازه میخوام مدارکمو بفرستم ، حالا به نظر شما از کی باید این مبلغ 20000 دلار را در حساب همسرم بگذارم؟و کی میتونم این پول را بردارم؟
در مورد ارسال مدارک من باید 4 فرم برای همسرم و 2فرم برای خودم +اصل مانی اردر + 2لیبل پستی را در یک پاکت سایز A4گذاشته و پست کنم؟

yas42
December 9th, 2009, 09:17 PM
RADY عزیز بازهم سلام
راستش ما تازگی ملک خریده ایم و فعلا حداکثر 10 میلیون تومان (که آنهم به دلار است ) پس انداز داریم ،حالا به نظر شما با این پول میشه شروع کرد ؟
2-آیا میشه این حساب به صورت حساب ارزی باشه ؟
3-هیچ راهی دیگه ای برای اثبات تمکن مالی نیست ؟ مثلا سند زمین و آپارتمان؟

yas42
December 11th, 2009, 01:04 AM
دوستان عزیز سلام
درصورت امکان به سوالات من در مورد اثبات تمکن مالی برای مهاجرت کانادا و پرینت 6 ماهه حساب پس انداز پاسخ دهید.
1-راستش ما تازگی ملک خریده ایم و فعلا حداکثر 10 میلیون تومان (که آنهم به دلار است ) پس انداز داریم ،حالا به نظر شما با این پول میشه شروع کرد و بعد نزدیک پایان دوره آنرا تکمیل کرد؟ برای خانواده 4 نفره.
3-هیچ راهی دیگه ای برای اثبات تمکن مالی نیست ؟ مثلا سند زمین و آپارتمان؟ یا ترکیبی از حساب ارزی و سند ملکی ترجمه شده؟

reza1100
December 11th, 2009, 02:10 AM
دوستان عزیز سلام
درصورت امکان به سوالات من در مورد اثبات تمکن مالی برای مهاجرت کانادا و پرینت 6 ماهه حساب پس انداز پاسخ دهید.
1-راستش ما تازگی ملک خریده ایم و فعلا حداکثر 10 میلیون تومان (که آنهم به دلار است ) پس انداز داریم ،حالا به نظر شما با این پول میشه شروع کرد و بعد نزدیک پایان دوره آنرا تکمیل کرد؟ برای خانواده 4 نفره.
3-هیچ راهی دیگه ای برای اثبات تمکن مالی نیست ؟ مثلا سند زمین و آپارتمان؟ یا ترکیبی از حساب ارزی و سند ملکی ترجمه شده؟
باسلام
1- اين كار خوبه اما بايد به مرور تا زمان تهيه پرينت آنرا تكميل نماييد . جوري نباشد كه پول زيادي را در آخر ببريد بريزيد تو حساب.
2- بله ميشه ارزي باشه . اين كار از ارزش پول در مورد نوسانات قيمت ارز محافظت ميكنه. اما اگه بخواهيد سود بگيريد بهتره سپرده ريالي بازكنيد تو بانكهاي خصوصي
3- ميتونيد فاكتور فروش سكه ، سهام يا اتوموبيل بفرستيد. سند قبول نميكنن. نوشته دارايي كه ميخوايد برامون جهت اثبات بفرستيد بايد قابل انتقال باشه. البته جهت اطلاع شما و يادآوري اين موضوع ، در اين فروم قرار شد همه بچه ها هنگام ارسال پرينت يك نامه بنويسند و ضميمه پرينت بانكشون كنن كه به علت بالا بودن نرخ تورم و كاهش روز به روز ارزش ريال ايران ، ما مجبوريم پول نقدمون رو بعد از پرينت دوباره سرمايه گذاري كنيم (مثلا سكه بخريم، يا سهام بخريم يا ...)
خوش باشي

yas42
December 11th, 2009, 01:06 PM
باسلام
1- اين كار خوبه اما بايد به مرور تا زمان تهيه پرينت آنرا تكميل نماييد . جوري نباشد كه پول زيادي را در آخر ببريد بريزيد تو حساب.
2- بله ميشه ارزي باشه . اين كار از ارزش پول در مورد نوسانات قيمت ارز محافظت ميكنه. اما اگه بخواهيد سود بگيريد بهتره سپرده ريالي بازكنيد تو بانكهاي خصوصي
3- ميتونيد فاكتور فروش سكه ، سهام يا اتوموبيل بفرستيد. سند قبول نميكنن. نوشته دارايي كه ميخوايد برامون جهت اثبات بفرستيد بايد قابل انتقال باشه. البته جهت اطلاع شما و يادآوري اين موضوع ، در اين فروم قرار شد همه بچه ها هنگام ارسال پرينت يك نامه بنويسند و ضميمه پرينت بانكشون كنن كه به علت بالا بودن نرخ تورم و كاهش روز به روز ارزش ريال ايران ، ما مجبوريم پول نقدمون رو بعد از پرينت دوباره سرمايه گذاري كنيم (مثلا سكه بخريم، يا سهام بخريم يا ...)
خوش باشي
بازهم سلام و چند سوال
1-این فاکتورهای فروش ماشین و سکه مال وقتیه که بخواهیم صحت مالکیت پول موجود در حساب را تایید کنیم .درسته؟:confused:
2-آیا می شه خود این فاکتورها رو تایید تمکن مالی دونست بدون حساب بانکی؟
3-آیا میشه مثلا 5 ماه معادل 10 هزار دلار در حساب داشت و برای ماه ششم ، 10هزارتای دیگه (البته با نشان دادن فاکنور فروش مثلا سکه )وارد حساب کرد؟
ممنون میشم اگه سریع پاسخ سوالاتم رو بدید.

reza1100
December 11th, 2009, 07:49 PM
بازهم سلام و چند سوال
1-این فاکتورهای فروش ماشین و سکه مال وقتیه که بخواهیم صحت مالکیت پول موجود در حساب را تایید کنیم .درسته؟:confused:
2-آیا می شه خود این فاکتورها رو تایید تمکن مالی دونست بدون حساب بانکی؟
3-آیا میشه مثلا 5 ماه معادل 10 هزار دلار در حساب داشت و برای ماه ششم ، 10هزارتای دیگه (البته با نشان دادن فاکنور فروش مثلا سکه )وارد حساب کرد؟
ممنون میشم اگه سریع پاسخ سوالاتم رو بدید.
باسلام
1- بله درسته
2- خیر بازم باید پرینت بانکی بدی
3- خوب 2 تا 5 هزارتا بریز که دیگه نیاز به فاکتور نباشه. بنظر من اونموقع نیازی به فاکتور نیست. البته نظر شخصیه .
با تشکر

a-irani
December 14th, 2009, 01:39 PM
دوستان سلام. چند تا سوال فوريتي:
1- براي اثبات موجودي مالي كه اخيراً به بانك واريز كرده‌ايم اگر بخواهيم نشان دهيم كه سكه يا طلا فروخته‌ايم از طلا فروشي چه چيزي بگيريم. انها فاكتور فروش دارن و نه فاكتور خريد. اگر روي يك برگه گواهي كنند كه فلان مقدار سكه از ما خريده‌اند و فلان مقدار پول داده‌اند و پايش را مهر و امضا كنند كفايت مي‌كند؟ يا فرمت خاصي دارد؟
2- گرفتن دو يا سه نسخه ترجمه مدارك از دارالترجمه به جز براي ارسال به سوريه كجاها ممكنه به دردمان بخورد؟ بعد از رسيدن به كانادا باز هم به آنها نياز داريم؟ در انجا كدام مدارك را بيشتر نياز داريم ترجمه رسمي ازشان داشته باشيم؟
3- فرمت گواهي موجودي حسابي كه از بانك بايد بگيريم چگونه بايد باشد؟ همه بانكها اين كار را انجام مي‌دهند؟

mehrdad_rad
December 14th, 2009, 02:05 PM
دوستان سلام. چند تا سوال فوريتي:
1- براي اثبات موجودي مالي كه اخيراً به بانك واريز كرده‌ايم اگر بخواهيم نشان دهيم كه سكه يا طلا فروخته‌ايم از طلا فروشي چه چيزي بگيريم. انها فاكتور فروش دارن و نه فاكتور خريد. اگر روي يك برگه گواهي كنند كه فلان مقدار سكه از ما خريده‌اند و فلان مقدار پول داده‌اند و پايش را مهر و امضا كنند كفايت مي‌كند؟ يا فرمت خاصي دارد؟
2- گرفتن دو يا سه نسخه ترجمه مدارك از دارالترجمه به جز براي ارسال به سوريه كجاها ممكنه به دردمان بخورد؟ بعد از رسيدن به كانادا باز هم به آنها نياز داريم؟ در انجا كدام مدارك را بيشتر نياز داريم ترجمه رسمي ازشان داشته باشيم؟
3- فرمت گواهي موجودي حسابي كه از بانك بايد بگيريم چگونه بايد باشد؟ همه بانكها اين كار را انجام مي‌دهند؟

سلام ايراني عزيز

1- بله امكان دارد و بايد ترجمه كنيد
2- مدارك تحصيلي براي ادامه تحصيل با ريز نمرات
3- همه بانك‌ها دارند فقط گردش را ترجمه نمي‌كنند كه بايد مهر زده براي ترجمه بدهيد به دارالترجمه

موفق باشي

aram_golbaghi
December 15th, 2009, 09:42 AM
سلام
من 23 نوامبر فایلم به سیدنی رسیده و متنظر فایل نامبر هستم، سئوالم در مورد گواهی بانک هستش
میخوام بدونم که وقتی فایل نامبر رو برام ای میل می کنن به من میگن 4 ماه وقت داری که مدارک بدی، من باید گواهی بانک رو هم تو همین 4 ماه بفرستم؟
در واقع من این پولو نقد تو حسابم نداشتم تو شش ماه گذشته(البته نمی دونم که اونا اینو میگن که باید شش ماه پول تو حسابت باشه یا نه) و باید اگه اینو بخوان مثلا ماشینم رو بفروشم و بریزم به حسابم که اینطوری این پول فقط حداکثر 4 ماه تو حسابم بوده....
و سئوال دیگه ام اینه که من میتونم حساب همسرم رو به عنوان گواهی بانکی ارائه بدم یا نه

mehrdad_rad
December 15th, 2009, 09:52 AM
سلام
من 23 نوامبر فایلم به سیدنی رسیده و متنظر فایل نامبر هستم، سئوالم در مورد گواهی بانک هستش
میخوام بدونم که وقتی فایل نامبر رو برام ای میل می کنن به من میگن 4 ماه وقت داری که مدارک بدی، من باید گواهی بانک رو هم تو همین 4 ماه بفرستم؟
در واقع من این پولو نقد تو حسابم نداشتم تو شش ماه گذشته(البته نمی دونم که اونا اینو میگن که باید شش ماه پول تو حسابت باشه یا نه) و باید اگه اینو بخوان مثلا ماشینم رو بفروشم و بریزم به حسابم که اینطوری این پول فقط حداکثر 4 ماه تو حسابم بوده....
و سئوال دیگه ام اینه که من میتونم حساب همسرم رو به عنوان گواهی بانکی ارائه بدم یا نه

سلام دوست عزيز

گواهي بانك براي اين است كه دولت كانادا مطمئن شود شما در زمان رفتن پول براي زندگي داريد. در خصوص شش ماه به خاطر اين است كه شك قرض گرفتن يك شب پول از بين برود. شما و همسرتان چون هر دو با هم زندگي مي‌كنيد مي‌توانيد هر دو حساب را اعلام كنيد. چون شما يك خانواده مي‌باشيد.
فقط سعي كنيد در اين مدت حساب خود را پر كنيد. اگر مي‌توانيد در چند مرحله پول را واريز كنيد حتي تا ماه آخر مشكلي نيست و لازم نيست ماشين را بفروشيد اما اگر هيچ پولي نداريد خوب فروش ماشين يك راه حل مي‌باشد در ضمن مي‌توانيد يك كار راحت‌تر انجام دهيد و آن ارزش گذاري براي ماشين است البته به طور رسمي و توسط دادگستري. سعي كنيد پول را جمع كنيد اما براي سري اول خيلي حساس نيستند و فقط بايد پول داشته باشيد.
براي مثال من همه پول را در ماه آخر به حسابم ريختم و باعث شد الان با مديكال دوباره از من گردش حساب شش ماه را بخواهند كه ببينند آن پول هنوز موجود هست يا خير!

موفق باشي

kajkolahkhan
December 15th, 2009, 10:32 AM
سلام

شما بايد تاريخي كه مداركتون را خواستيد بفرستيد، يك پرينت 6 ماهه چند روز زودترش بگيريد و همراه مداركتون بفرستيد. مهم نيست كه آن مبلغ لازم همه 6 ماه تو حسابتون باشه. فقط اگر يك دفعه مبلغ زيادي به حسابتون واريز كرديد بايد دليل بياريد.
حساب همسر هم اكثرا ميگن كه مشكلي نداره، ولي اگر ميخواهيد خيالتون راحت بشه، ميتونيد حسابتون را مشترك كنيد و هر 2 تون پرينت حساب بگيريد، تا بدونن كه اين حساب بين شما و همسرتون مشترك هست. (چون بانكي كه من ازش پرينت حساب گرفتم نميزنه كه حساب با كي مشترك هست، فقط ميزنه كه shared account هست و مثلا 50% براي ايشونه)

shimax
December 16th, 2009, 01:51 PM
سلام،
خواستم به دوستان تازه وارد و دوستانی که اول راه هستند عرض کنم تمام مراحل درخواست مهاجرت رو تا فرستادن مدارک به سوریه با جزئیات در وبلاگم گذاشتم، می تونید بالای صفحه وبلاگ گام اول تا چهارم رو بخونید. از دوستان پیشکسوت هم ممنون میشم بیان ببینن اگه کم و کسری داره تذکر بدن.
آدرس وبلاگ هم همینه که تو امضام هست: http://immigrantdoctor.wordpress.com/

صبا جان از اطلاعاتی که تو وبلاگتون بود متشکرم. اشاره کرده بودین که به جز گردش مالی 6 ماهه گواهی دیگری مبنی بر تمکن مالی هم باید ارائه بدیم. منظور اینه که دو سند مختلف نیازه؟ یعنی گردش مالی 6 ماهه خودش گواهی تمکن مالی داشتن نیست؟ چون در آخرین تاریخ مشخصه چقدر پول تو حساب هست!

mehrdad_rad
December 16th, 2009, 01:56 PM
صبا جان از اطلاعاتی که تو وبلاگتون بود متشکرم. اشاره کرده بودین که به جز گردش مالی 6 ماهه گواهی دیگری مبنی بر تمکن مالی هم باید ارائه بدیم. منظور اینه که دو سند مختلف نیازه؟ یعنی گردش مالی 6 ماهه خودش گواهی تمکن مالی داشتن نیست؟ چون در آخرین تاریخ مشخصه چقدر پول تو حساب هست!

نه منظور ايشان يا بوده است يعني شما فقط با گردش حساب و موجودي بانك هم مي‌توانيد اين كار را انجام بدهيد

SANA
December 16th, 2009, 02:54 PM
سلام
به نظر شما ترجمه قرارداد اجاره براي اثبات تمكن مالي مورد قبوله يا نه؟
با توجه به اين كه پول رهن مورد نظر تو حسابتون نيست اما قرارداد نشون ميده كه مال شماست و بهتون برمي گرده.

Hadizadeh
December 18th, 2009, 11:13 AM
سلام به دوستان
من دو هفته پیش مدارکم رو به سیدنی ارسال کردم و چون ژانویه برای ادامه تحصیل دارم میریم سوئد الان باید مدارک لازم برای دمشق رو آماده کنم و با خودم ببرم(از جمله گواهی گردش حساب). من گردش حساب از 6 ماه پیش ندارم اما میتونم الان یک حساب مدت دار (مثلا 6 ماهه) باز کنم و نامه بانک رو الان بگیرم . این نامه گردش حساب رو نداره اما یه جورایی حساب مدت دار یعنی اینکه به پولم دست نمیزنم .
آیا این کاری که میکنم درسته یا نه ؟
ممنون از راهنماییتون

Pearson
December 19th, 2009, 07:26 AM
سلام به دوستان
من دو هفته پیش مدارکم رو به سیدنی ارسال کردم و چون ژانویه برای ادامه تحصیل دارم میریم سوئد الان باید مدارک لازم برای دمشق رو آماده کنم و با خودم ببرم(از جمله گواهی گردش حساب). من گردش حساب از 6 ماه پیش ندارم اما میتونم الان یک حساب مدت دار (مثلا 6 ماهه) باز کنم و نامه بانک رو الان بگیرم . این نامه گردش حساب رو نداره اما یه جورایی حساب مدت دار یعنی اینکه به پولم دست نمیزنم .
ممنون از راهنماییتون

گردش حساب شما هیچ اهمیتی ندارد، فقط میانگین موجودی حساب شما در طول 6 ماه گذشته مهم است.

پي سپار
December 19th, 2009, 10:21 AM
سلام
من فايل نامبر سيدني رو گرفتم و دو ماهي است كه دارم مدارك رو جور ميكنم كه بفرستم دمشق، مشكل اينه كه حساب خانم من كاملا خالي بوده و بعد از 27 اكتبر به گردش افتاده و مي خواهم در آخر 15 ميليون قرض كنم و بريزم در حساب به نظر شما اگر اين مبلغ را به صورت 3 تا 5 ميليون در يك هفته بريزم بازم مدرك مي خواهد يا اصلا فرقي نداره همه رو يك جا بريزم؟
سوال دوم فاكتور فروش ماشين چه جوري باشد؟
ممنون از راهنمايي تون

Pearson
December 19th, 2009, 10:26 AM
سلام
من فايل نامبر سيدني رو گرفتم و دو ماهي است كه دارم مدارك رو جور ميكنم كه بفرستم دمشق، مشكل اينه كه حساب خانم من كاملا خالي بوده و بعد از 27 اكتبر به گردش افتاده و مي خواهم در آخر 15 ميليون قرض كنم و بريزم در حساب به نظر شما اگر اين مبلغ را به صورت 3 تا 5 ميليون در يك هفته بريزم بازم مدرك مي خواهد يا اصلا فرقي نداره همه رو يك جا بريزم؟
سوال دوم فاكتور فروش ماشين چه جوري باشد؟
ممنون از راهنمايي تون

توی یک هفته اصلاٌ قانع کننده نیست.
سعی کنید همون قوالنامه فروش ماشین را بدهید ترجمه کنند و براشون ارسال کنید. منتها آماده باشید که دوباره ازتون در مرحله بعدی همین گواهی را می خواهند.

پي سپار
December 19th, 2009, 11:01 AM
خيلي ممنون آقا پيمان
ببخشيد دارلترجمه ميگه قولنامه دستي را دادگستري قبول نمي كند ، بايد در دفتر خانه باشد به همراه اصل سند ماشين.
حالا اگر بگم قولنامه با مهر خود مترجم باشد كفايت مي كند؟
ممنون

Pearson
December 19th, 2009, 11:37 AM
خيلي ممنون آقا پيمان
ببخشيد دارلترجمه ميگه قولنامه دستي را دادگستري قبول نمي كند ، بايد در دفتر خانه باشد به همراه اصل سند ماشين.
حالا اگر بگم قولنامه با مهر خود مترجم باشد كفايت مي كند؟
ممنون

همون ترجمه دارالترجمه کفایت می کند.
ولی همانطور که گفتم آماده باشید که دفعه بعد دوباره از شما گردش حساب بخواهند که این دفعه دیگر نمی توانید بگویید ماشین را فروخته اید.
موفق باشید

miladsamiei
December 22nd, 2009, 04:13 PM
در مورد fund هم يه سوال دارم اين طوري كه شنيدم بري يك نفر بايد حذاقل حدود 11000 دلار باشه و بايد اين پول تو حساب همينطور تا مراحل آخر باشه اگه اين مبلغ رو بيشتر كنم ممكنه تاثير مثبت رو روند مهاجرت داشته باشه ؟يا فرقي نميكنه؟

Pearson
December 22nd, 2009, 04:27 PM
در مورد fund هم يه سوال دارم اين طوري كه شنيدم بري يك نفر بايد حذاقل حدود 11000 دلار باشه و بايد اين پول تو حساب همينطور تا مراحل آخر باشه اگه اين مبلغ رو بيشتر كنم ممكنه تاثير مثبت رو روند مهاجرت داشته باشه ؟يا فرقي نميكنه؟

خیر امتیازی ندارد. فقط توجه داشته باش که این مبلغ را از همین الان کم کم در حسابت داشته باشی تا برای صورت گردش حساب شش ماهه مشکلی نداشته باشی.

a-irani
December 30th, 2009, 07:52 AM
سلام
براي بعضي چيزها مثل گواهي موجودي بانكي اگر بخواهيم توضيحي اضافي را به آن پيوست كنيم فرمتي وجود دارد؟ مثلاً يكي از دوستان همين فروم گفته بود توضيح دهيم كه ما در ايران پولمان را در بانك نمي‌گذاريم بماند تا اگر دوباره گواهي خواستند بدانند كه ما پولمان را از بانك درآورده‌ايم و دوباره مثلاً سكه خريده‌ايم.
آيا فرمت چنين‌ نامه‌هايي را دوستان در اينجا گذاشته‌اند؟ چگونه آنها را پيدا كنيم؟

farzady
December 30th, 2009, 08:06 AM
سلام دوستان
من پول را ريختم در حساب همسرم و در حساب خودم پولي نمانده ولي خوب در شش ماه گذشته گردش داشته به نظر شما من گواهي تمكين (cad=256) و گردش حساب خودم(277000000) را بفرستم

Pearson
December 30th, 2009, 09:46 AM
سلام دوستان
من پول را ريختم در حساب همسرم و در حساب خودم پولي نمانده ولي خوب در شش ماه گذشته گردش داشته به نظر شما من گواهي تمكين (cad=256) و گردش حساب خودم(277000000) را بفرستم

گردش مالی به هیچ وجه اهمیت ندارد بلکه چیزی که اهمیت دارد میانگین موجودی در 6 ماه گذشته در حسابتان می باشد.
گواهی صورت حساب متقاضی اصلی و همسر آن با هم هیچ فرقی ندارد. اگر وسواس دارید می توانید حساب را مشترک کنید.

Pearson
December 30th, 2009, 09:47 AM
سلام
براي بعضي چيزها مثل گواهي موجودي بانكي اگر بخواهيم توضيحي اضافي را به آن پيوست كنيم فرمتي وجود دارد؟ مثلاً يكي از دوستان همين فروم گفته بود توضيح دهيم كه ما در ايران پولمان را در بانك نمي‌گذاريم بماند تا اگر دوباره گواهي خواستند بدانند كه ما پولمان را از بانك درآورده‌ايم و دوباره مثلاً سكه خريده‌ايم.
آيا فرمت چنين‌ نامه‌هايي را دوستان در اينجا گذاشته‌اند؟ چگونه آنها را پيدا كنيم؟

کسی هنوز این کار را انجام نداده است. و نامه ی آماده ای وجود ندارد.

MamaliNo10
December 30th, 2009, 03:52 PM
سلام
به نظر شما ترجمه قرارداد اجاره براي اثبات تمكن مالي مورد قبوله يا نه؟
با توجه به اين كه پول رهن مورد نظر تو حسابتون نيست اما قرارداد نشون ميده كه مال شماست و بهتون برمي گرده.

این دقیقاً سؤال منم هست
منم همه پولمو دادم و خونه رهن کردم که نهایتاً بهم بر می گرده ، ولی پول زیادی تو حسابم ندارم. حالا من باید چی کار کنم ؟ قرار داد اجاره خونمو ترجمه کنم و با مدارکم بفرستم ؟
ممنون می شم اگه کسی می دونه لطف کنه و جواب بده

SANA
January 2nd, 2010, 07:09 PM
سلام
در مورد گواهي بانك اگه دفعه اول بگيم براي اثبات واريز يكباره پول،سكه فروختيم آيا ميشه دفعه دوم هم كه گواهي خواستن همون دليل رو بياريم؟

Pearson
January 3rd, 2010, 07:07 AM
سلام
در مورد گواهي بانك اگه دفعه اول بگيم براي اثبات واريز يكباره پول،سكه فروختيم آيا ميشه دفعه دوم هم كه گواهي خواستن همون دليل رو بياريم؟

بهتر است فقط برای دفعه اول این کار را کنید و دست به موجودیتان تا مراحل بعدی رسیدگی به پروندتان نزنید

miladsamiei
January 4th, 2010, 02:21 PM
ببخشيد براي يك نفر مبلغ fund حداقل چقدره؟

Pearson
January 4th, 2010, 02:57 PM
ببخشيد براي يك نفر مبلغ fund حداقل چقدره؟

http://www.freeimagehosting.net/uploads/4d2ef5adc7.jpg

championking
January 6th, 2010, 12:40 PM
سلام دوستان
مقدار حداقل مبلغی که هر فرد و یا خانواده میبایستی به سفارت ارائه دهد به عنوان تمکن مالی ، افزایش یافته است.
جهت اطلاع بیشتر جدول قدیم و جدید را در زیر میاورم. جدول قدیم:
۱ نفر ۱۰۸۳۳ دلار کانادا
۲ نفر ۱۳۴۸۶ دلار کانادا
۳ نفر ۱۶۵۸۰ دلار کانادا
۴ نفر ۲۰۱۳۰ دلار کانادا
۵ نفر ۲۲۸۳۱ دلار کانادا
۶ نفر ۲۵۷۴۹ دلار کانادا
۷ نفر و یا بیشتر ۲۸۶۶۸ دلار کانادا
و اما تغییرات حاصله که از اول ژانویه ۲۰۱۰ اعمال شده است:
۱ نفر ۱۱۰۸۶ دلار کانادا
۲ نفر ۱۳۸۰۱ دلار کانادا
۳ نفر ۱۶۹۶۷ دلار کانادا
۴ نفر ۲۰۵۹۹ دلار کانادا
۵ نفر ۲۳۳۶۴ دلار کانادا
۶ نفر ۲۶۳۵۰ دلار کانادا
۷ نفر و یا بیشتر ۲۹۳۳۷ دلار کانادا
خوش باشید

farzady
January 6th, 2010, 04:51 PM
من فكر نمي كنم كه عوض شده باشه چون همين حالا از تو سايت ديدم و همان ملغ قبلي بود
Number of
Family MembersFunds Required
(in Canadian dollars)

Pearson
January 7th, 2010, 09:40 AM
من فكر نمي كنم كه عوض شده باشه چون همين حالا از تو سايت ديدم و همان ملغ قبلي بود
Number of
(in Canadian dollars)

دوستان عزیز

افزایش مبلغ fund را نمی شود به هیچ وجه جزو تغییرات قوانین مهاجرت دانست این جوری که دوست عزیزمان امیرخان عزیز در وبلاگشان پانیذ که همشیه به سایت AA لطف داشتند، فرمودند.

همینجور که مطلع هستند نرخ تورم در کانادا در حدود 2 درصد می باشد، طبیعی می باشد که هر چند وقت یکبار مبلغ Fund افزایش پیدا کند، کما اینکه در سال 2009 سه بار تغییر کرد. در هر بوکلت جدیدی که صادر شد مبلغ بعدی کمی افزایش پیدا کرده بود. شما موظف هستند فقط آن مبلغی را که سفارت در نامه آپدیت 120 روزه ذکر کرده را در حساب داشته باشید نه اینکه هر دفعه موجودیتان را افزایش بدهید. و نه اینکه بوکلت های جدید را تعقیب کنید ببنید چی تغییر کرده. به طور مثال مبلغی که از ما خواستند برای دو نفر 13198 دلار بود در تاریخ فوریه 2009 بعد در تابستان با چاپ بوکلت جدید این مبلغ به 13486 افزایش پیدا کرد. حالا در OP جدید به تاریخ 4 ژانویه 2010 این مبلغ 13801 دلار ذکر شده (هنوز در آخرین بوکلت به تاریخ دسامبر 2009 همان 13486 دلار می باشد و هنوز در بوکلت جدیدی که مرجع اصلی متقاضیان است اعلام نشده است).

بدیهی هست هیچ متقاضی حساب بانکی به دلار کانادا ندارد. ارزش دلار کانادا در روز گاهی تا 1 تا 2 درصد بالا و پایین می شود، این یعنی اینکه هیچ کس قادر به تنظیم موجودی دقیق به ارقام اعلام شده نیست. حالا حساب بانکی اش به ریال ایران باشد یا یورو و یا دلار امریکا. خلاصه اینکه افزایش 3 تا 4 درصدی fund چیز با اهمیتی نیست که نگران آن باشی و اون رو جزو تغییرات قوانین مهاجرت بدونید.

موفق باشید.

afshinnnn
January 7th, 2010, 10:00 AM
سلام دوستان
مقدار حداقل مبلغی که هر فرد و یا خانواده میبایستی به سفارت ارائه دهد به عنوان تمکن مالی ، افزایش یافته است.
جهت اطلاع بیشتر جدول قدیم و جدید را در زیر میاورم. جدول قدیم:
...............
و اما تغییرات حاصله که از اول ژانویه ۲۰۱۰ اعمال شده است:
۱ نفر ۱۱۰۸۶ دلار کانادا
۲ نفر ۱۳۸۰۱ دلار کانادا
۳ نفر ۱۶۹۶۷ دلار کانادا
۴ نفر ۲۰۵۹۹ دلار کانادا
۵ نفر ۲۳۳۶۴ دلار کانادا
۶ نفر ۲۶۳۵۰ دلار کانادا
۷ نفر و یا بیشتر ۲۹۳۳۷ دلار کانادا
خوش باشید

Number of
(in Canadian dollars)

در صفحه 15 بوکلت جدید آفیسرها (Op-06)ویرایش 4 ژانویه اصلاحات فوق صورت گرفته است (پیوست گردید) :

Op-06 2010-01-04

arasa_my
January 7th, 2010, 08:17 PM
همینطوری که مطلع هستید یه سری از مدارک و رسیدها و فاکتورهای خرید را که برای اسپانسرینگ لازم هست دادگستری یا وزارت امور خارجه ترجمه آنها را تایید نمی کنه . تکلیف برای این جور مدارک چیه ؟ ایا همون مهر دار الترجمه قابل قبوله ؟ خودم میتونم این جور مدارک را ترجمه کنم ؟( اگر ترجمه مترجم رسمی بدون تمبر دادگستری و مهر وزارت امور خارجه مورد تایید آفیسر نیست باید در کانادا با هزینه بسیار بالا ترجمه بشه ؟ در صورت امکان اطفاٌ اطلاعاتی دز مورد موضوع ترجمه بدهید) .

Pearson
January 9th, 2010, 09:08 AM
دوست عزیز قبلاً هم گفته شده است که وزارت امورخارجه نمی تواند هر مدرک غیر رسمی را تایید کند. اگر وزارت امورخارجه بخواهد فاکتورخرید شما را تایید کند باید ببنید اصلاً همچین فروشگاهی وجود دارد، اصلاٌ همچین فروشنده ای به این نام وجود دارد، همچین آدمی زنده است، جواز کسب دارد و این مهر و فاکتور برای این فروشگاه است غیره؟ پس احتیاجی نیست که وزارت امورخارجه فاکتور را تایید کند و همینطور منطقه ای هم نیست که اینکار را بکند. ولی هر ترجمه ای را که دارالترجمه انجام می دهد را می توانید تایید دادگستری برسانید. دادگستری فقط تایید می کند که این ترجمه ی دارالترجمه ترجمه ی درستی از زبان فارسی به انگلیسی هست فقط همین. پس حساب وزارت امورخارجه را با دادگستری جدا کنید.

Pearson
January 11th, 2010, 08:59 AM
با سلام

جهت اطلاع دوستانی که باید به سفارت کانادا گواهی معدل حساب ارائه دهند می رسانم که متاسفانه ارزش دلار کانادا مرتب در حال افزایش می باشد و امروز رکورد آن در طی چهار ماه گذشته شکسته شد و احتمالاٌ در آینده ای نچندان دور ارزشی بیشتر از دلار امریکا پیدا خواهد کرد که ارزش تقریبی آن را به تومان 1100 می شود تخمین زد.

با سپاس

marjanmohajer
January 11th, 2010, 11:05 AM
آیا قیمت امروز دلار کانادا را دارید؟

Pearson
January 11th, 2010, 11:16 AM
آیا قیمت امروز دلار کانادا را دارید؟

نرخ روزانه ی دلار کانادا را با مراجعه به لینک زیر که مربوط به بانک مرکزی می باشد میتوانید پیدا کنید.
همیشه قیمت واقعی دلار کانادا در بازار آزاد حدود 10 تا 20 تومان بالاتر از نرخ اعلام شده بانک مرکزی می باشد:

http://www.cbi.ir/exrates/rates_fa.aspx

marjanmohajer
January 11th, 2010, 12:51 PM
نرخ روزانه ی دلار کانادا را با مراجعه به لینک زیر که مربوط به بانک مرکزی می باشد میتوانید پیدا کنید.
همیشه قیمت واقعی دلار کانادا در بازار آزاد حدود 10 تا 20 تومان بالاتر از نرخ اعلام شده بانک مرکزی می باشد:

http://www.cbi.ir/exrates/rates_fa.aspx

شما فکر می کنید تا 4-5ماه دیگه به 1100هم برسه؟اگر واقعا این طور باشه بهتر نیست الان مقداری دلار بگیریم؟

Pearson
January 11th, 2010, 01:15 PM
شما فکر می کنید تا 4-5ماه دیگه به 1100هم برسه؟اگر واقعا این طور باشه بهتر نیست الان مقداری دلار بگیریم؟

پیش بینی ارزش ارزها در آینده کار سختی است ولی شواهد نشان می دهد که دلار کانادا ارزشش افزوده خواهد شد. متاسفانه با کاهش ارزش دلار امریکا در دنیا قیمت آن به ریال ایران تقریباً ثابت نگه داشته می شود و این امر باعث افزایش ارزش ارزهایی مانند دلار کانادا به ریال ایران می شود.

niloofarsa
January 13th, 2010, 09:42 AM
بچه ها من براي كبك تازه مي خوام اقدام كنم و فرمها و مدارك بفرستم بايد 6 ماه صبر كنم و گردش 6 ماهه بگيرم ؟ من مي تونم در حسابم مثلا براي دو هفته 20 ميليون بريزم و پرينت بگيرم اين جريان سكه چيه؟ يعني اونا كار دارن كه اين پول از كجا اومده؟

fanta
January 16th, 2010, 07:11 AM
پیش بینی ارزش ارزها در آینده کار سختی است ولی شواهد نشان می دهد که دلار کانادا ارزشش افزوده خواهد شد. متاسفانه با کاهش ارزش دلار امریکا در دنیا قیمت آن به ریال ایران تقریباً ثابت نگه داشته می شود و این امر باعث افزایش ارزش ارزهایی مانند دلار کانادا به ریال ایران می شود.

با این حساب میشود تمام پول را دلار آمریکا خرید و برد و در آنجا به دلار کانادا تبدیل کرد.

Pearson
January 16th, 2010, 09:48 AM
با این حساب میشود تمام پول را دلار آمریکا خرید و برد و در آنجا به دلار کانادا تبدیل کرد.

باز هم چیزی عوض نخواهد شد. نرخ دلار امریکا به دلار کانادا دیروز باز هم به پایین ترین نرخ چهار ماه گذشته خود یعنی 1.0223 رسید.
یعنی با پرداخت 10000 دلار امریکا در کانادا فقط مبلغ 10223 دلار کانادا دریافت خواهید نمود

khashayar581
January 17th, 2010, 02:39 PM
من یه مقدار سپرده بلند مدت توی یکی از موسسه های خصوصی (مالی و اعتباری) دارم.
میخواستم بدونم که از این موسسه ها هم میشه گواهی سپرده و موجودی شش ماهه گرفت برای کانادا؟ کسی از دوستان تجربه این مورد رو داره؟

Pearson
January 17th, 2010, 03:49 PM
من یه مقدار سپرده بلند مدت توی یکی از موسسه های خصوصی (مالی و اعتباری) دارم.
میخواستم بدونم که از این موسسه ها هم میشه گواهی سپرده و موجودی شش ماهه گرفت برای کانادا؟ کسی از دوستان تجربه این مورد رو داره؟

هیچ مشکلی ندارد

roozbeh2
January 18th, 2010, 12:02 PM
سلام دوستان،
من تمام پستها رو خوندم و از تمام دوستانی که اینجا مطلب نوشتن ممنونم.
می خواستم بپرسم میشه یه فرمت برای اون گواهی که باید از طلافروش برای فروش سکه بگیریم بهم پیشنهاد بدین ؟
بعدش اگه کسی این کار رو کرده میشه لطف کنه و جایی رو بهم معرفی کنه که یه همچین گواهی ازش بگیرم ؟

خیلی ممنون

miladsamiei
January 18th, 2010, 02:15 PM
من آن مقدار پولی رو که باید ثابت کنم که دارم رو در بانک کار آفرین دارم (بانک خصوصیه)تاییدیه از این بانک گرفتن کافیه؟یا بهتره به بانک دولتی ببرم؟

Pearson
January 18th, 2010, 02:30 PM
من آن مقدار پولی رو که باید ثابت کنم که دارم رو در بانک کار آفرین دارم (بانک خصوصیه)تاییدیه از این بانک گرفتن کافیه؟یا بهتره به بانک دولتی ببرم؟

فرقی نمی کند که در بانک خصوصی، دولتی و یا موسسه اعتباری حساب داشته باشید
و همینطور فرقی نمی کند حسابتان پس انداز، قرض الحسنه و یا جاری باشد
حساب مهم نیست که گردش داشته باشد بلکه این معدل حساب می باشد که در شش ماه گذشته اهمیت دارد

rady
January 18th, 2010, 02:32 PM

سلام،
چه بانکتان خصوصی باشد، چه دولتی نتیجه یکسان است.
تنها تفاوت در راحتی کار است.
مثلا" بانک پارسیان نامه شما را تایپ شده و به زبان انگلیسی با مهر برجسته تحویل شما میدهد و شما همان نامه را میتوانید مستقیما" ارسال کنید. درحالیکه بانک صادرات نامه را فارسی تحویل شما میدهد و شما باید آنرا ترجمه کنید.

ssa
January 19th, 2010, 03:14 PM
سلام، من موجودی حسابم الان خوبه (تازه مدارک رو برای سیدنی ارسال کردم) ولی این حساب رو تازه باز کردم و در نتیجه تا زمانی که بخوام ازش برای ارسال مدارک به دمشق پرینت و موجودی بگیرم کلا 6 ماه گردش نداره (فکر کنم حداکثر 4 ماه بشه). این مشکلی ایجاد نمیکنه؟
من فکر کردم با توجه به این موضوع سند خونه و ماشین رو هم ترجمه کنم و بفرستم، آیا این کار کمکی بهم میکنه؟
اگر بخوام سند خونه رو بفرستم آیا باید ملک رو ارزیابی کنم یا فقط ترجمه اصل سند کافیه؟

Pearson
January 19th, 2010, 04:07 PM
سلام، من موجودی حسابم الان خوبه (تازه مدارک رو برای سیدنی ارسال کردم) ولی این حساب رو تازه باز کردم و در نتیجه تا زمانی که بخوام ازش برای ارسال مدارک به دمشق پرینت و موجودی بگیرم کلا 6 ماه گردش نداره (فکر کنم حداکثر 4 ماه بشه). این مشکلی ایجاد نمیکنه؟
من فکر کردم با توجه به این موضوع سند خونه و ماشین رو هم ترجمه کنم و بفرستم، آیا این کار کمکی بهم میکنه؟
اگر بخوام سند خونه رو بفرستم آیا باید ملک رو ارزیابی کنم یا فقط ترجمه اصل سند کافیه؟

من فکر می کنم که تا آن زمان بیشتر از 6 ماه شود.
احتیاجی به سند خونه و ماشین نمی باشد
باید ارزیابی شود

i_karimi
January 19th, 2010, 10:12 PM
من فکر می کنم که تا آن زمان بیشتر از 6 ماه شود.
احتیاجی به سند خونه و ماشین نمی باشد
باید ارزیابی شود
من حساب بانکیم وقتی داشتم مدارکم رو می فرستادم فقط 3 ماه حداقل پول توش بود ولی در نهایت نزدیک 17000 دلار داشتم. یعنی نامه تمکن مالیم به صورت کلی 17000 دلارم توش قید شد. حالا فکر می کنید برای اینکه کمتر از 6 ماه بوده ایراد بگیرن؟

Pearson
January 20th, 2010, 08:30 AM
من حساب بانکیم وقتی داشتم مدارکم رو می فرستادم فقط 3 ماه حداقل پول توش بود ولی در نهایت نزدیک 17000 دلار داشتم. یعنی نامه تمکن مالیم به صورت کلی 17000 دلارم توش قید شد. حالا فکر می کنید برای اینکه کمتر از 6 ماه بوده ایراد بگیرن؟

مشکلی پیش نخواهد آمد. از شما به احتمال زیاد دوباره توی مرحله ی مدیکال و یا پاسپورت رکوئیست گواهی حساب خواهند خواست.
سعی کنید به اون مبلغ دست نزنید.

shida
January 20th, 2010, 10:30 AM
سلام دوستان من تازه میخوام اقدام کنم .من یک حساب قرض الحسنه و یک حساب جاری تو بانک ملت دارم.یک مدت با حساب قرض الحسنه کار کردم سوالم اینه که کدوم حساب رو فعال کنم بهتر هست و اصلا این بانک رو توصیه میکنید یا توی بانک دیگه ایی حساب باز کنم ممنون میشم فوری جواب بدید

i_karimi
January 20th, 2010, 11:49 AM
مشکلی پیش نخواهد آمد. از شما به احتمال زیاد دوباره توی مرحله ی مدیکال و یا پاسپورت رکوئیست گواهی حساب خواهند خواست.
سعی کنید به اون مبلغ دست نزنید.

یعنی دوباره باید پرینت 6 ماهه بدم اون موقع؟ حالا این مراحلی که گفتید چقدر از رسیدن مدارک به دمشق به بعد احتمالا اتفاق میفته؟
مرسی از لطفتون

Pearson
January 20th, 2010, 11:56 AM
یعنی دوباره باید پرینت 6 ماهه بدم اون موقع؟ حالا این مراحلی که گفتید چقدر از رسیدن مدارک به دمشق به بعد احتمالا اتفاق میفته؟
مرسی از لطفتون

بله
از 9 ماه تا 12 ماه

SAEED110
January 20th, 2010, 04:01 PM
سلام،
چه بانکتان خصوصی باشد، چه دولتی نتیجه یکسان است.
تنها تفاوت در راحتی کار است.
مثلا" بانک پارسیان نامه شما را تایپ شده و به زبان انگلیسی با مهر برجسته تحویل شما میدهد و شما همان نامه را میتوانید مستقیما" ارسال کنید. درحالیکه بانک صادرات نامه را فارسی تحویل شما میدهد و شما باید آنرا ترجمه کنید.

سلام میشه بگید نامه از بانک پارسیان رو باید از کدوم شعبه بگیریم و آیا هزینه داره؟

shida
January 22nd, 2010, 01:17 PM
سلام دوستان من تازه میخوام اقدام کنم .من یک حساب قرض الحسنه و یک حساب جاری تو بانک ملت دارم.یک مدت با حساب قرض الحسنه کار کردم سوالم اینه که کدوم حساب رو فعال کنم بهتر هست و اصلا این بانک رو توصیه میکنید یا توی بانک دیگه ایی حساب باز کنم ممنون میشم فوری جواب بدید
دوستان لطفا سوال منو جواب بدید نمیدونم چکار کنم کدوم حساب بهتر هست فهال باشه در ضمن ما اگه چند روز پول تو حساب باشه بعد برداریم مشکلی هست؟

i_karimi
January 22nd, 2010, 01:29 PM
دوستان لطفا سوال منو جواب بدید نمیدونم چکار کنم کدوم حساب بهتر هست فهال باشه در ضمن ما اگه چند روز پول تو حساب باشه بعد برداریم مشکلی هست؟
من خودم پارسیان یه حساب کوتاه مدت باز کردم و باید 6 ماه پول تو حساب بمونه . در آخر یه گواهی گردش 6 ماهه حساب و یه تمکن مالی فکر میکنم که نیازه. باید 6 ماه گردش به هر حال داشته باشید.

i_karimi
January 22nd, 2010, 01:30 PM
سلام میشه بگید نامه از بانک پارسیان رو باید از کدوم شعبه بگیریم و آیا هزینه داره؟
من که امیرآباد حساب پارسیان داشتم منو فرستاد شعبه ملاصدرا. مثل اینکه چند تا شعبه مرکزی برای این کار دارن

Pearson
January 23rd, 2010, 08:58 AM

هیچ اهمیتی ندارد چه حسابی باشد.
بله مشکل است چون باید معدل حساب شما طی شش ماه گذشته برابر با موجودی مورد درخواست باشد.
اگر اینطور نباشد و این اواخر مبلغ زیادی را به حسابتان واریز کرده باشید باید به سفارت توضیح دهید که مبلغ را از کجا تهیه نموده اید.

shida
January 23rd, 2010, 02:12 PM
هیچ اهمیتی ندارد چه حسابی باشد.
بله مشکل است چون باید معدل حساب شما طی شش ماه گذشته برابر با موجودی مورد درخواست باشد.
اگر اینطور نباشد و این اواخر مبلغ زیادی را به حسابتان واریز کرده باشید باید به سفارت توضیح دهید که مبلغ را از کجا تهیه نموده اید.
با تشکر اقا پیمان منظورتون اینه که مثلا ما که سه نفر هستیم توی این شش ماهی که گردش مالی میخواند میانگین پولمون 17000 دلار باشه؟اخه یکی از وکیل های به ظاهر محترم به من گفته بود یکهفته این پول رو میزاری بعد بر میداری . و این شش ماه از زمان ارسال مدارک شروع میشه؟پول کمی نیست که شش ماه بتونی بخوابونیش
برای من این مبلغ الان مغدور نیست مگر چیزی بفروشیم پیشنهاد شما چیه؟

Pearson
January 23rd, 2010, 02:19 PM
با تشکر اقا پیمان منظورتون اینه که مثلا ما که سه نفر هستیم توی این شش ماهی که گردش مالی میخواند میانگین پولمون 17000 دلار باشه؟اخه یکی از وکیل های به ظاهر محترم به من گفته بود یکهفته این پول رو میزاری بعد بر میداری . و این شش ماه از زمان ارسال مدارک شروع میشه؟پول کمی نیست که شش ماه بتونی بخوابونیش
برای من این مبلغ الان مغدور نیست مگر چیزی بفروشیم پیشنهاد شما چیه؟

خیر این برای قدیم بود که پول می گذاشتید بعد موجودی می گرفتید سپس پول را خارج می کردید. دقیقاً این سیاست سفارت کانادا در راستایی لو رفتن پولهای قرضی می باشد.
بهتر است که این مبلغ را در حسابی که سود دارد بگذارید تا کمتر ضرر کنید.
بعضی از دوستان مبلغ زیادی را در اواخر دوره ی شش ماه توی حساب ریخته اند و در عوض گواهی فروش ماشین یا سکه های طلا را ضمیمه ی نامه ی صورت حساب بانک کرده اند.

shida
January 23rd, 2010, 03:15 PM
خیر این برای قدیم بود که پول می گذاشتید بعد موجودی می گرفتید سپس پول را خارج می کردید. دقیقاً این سیاست سفارت کانادا در راستایی لو رفتن پولهای قرضی می باشد.
بهتر است که این مبلغ را در حسابی که سود دارد بگذارید تا کمتر ضرر کنید.
بعضی از دوستان مبلغ زیادی را در اواخر دوره ی شش ماه توی حساب ریخته اند و در عوض گواهی فروش ماشین یا سکه های طلا را ضمیمه ی نامه ی صورت حساب بانک کرده اند. با گرفتن وکیل نتنها پولتو تو چاه میریزی که با راهنمایی های درستشون تو چاهی می افتی که بیرون اومدنش با خداست از اینکه سریع پاسخم رو دادید ممنونم اقا پیمان.

niloofarsa
January 23rd, 2010, 05:35 PM
ببخشيد مبلغ تمكن مالي كبك و فدرال فرق مي كنه؟ براي دونفر كبك چقدر بايد پول بذاريم و حساب؟

Masoud nik
January 24th, 2010, 08:21 PM
سلام،
من حدودا سه ماهی هست که در مرحله رسیدگی به پرونده ( Pending ) هستم و حالا مایلم که حساب بانکی ام را عوض کنم. ترجیح می دهم در یک بانک خصوصی حساب داشته باشم. ( چون شایعاتی در مورد ورشکستگی احتمالی بانکهای دولتی ملی و ملت شنیده ام). اما از آنجا که ممکن است تا زمان در خواست اعلام موجودی مجدد از سوی سفارت، کمتر از 6 ماه از افتتاح حساب بانکی جدید بگذرد، نمی دانم که چکار بکنم.!!
کسی هست که یک راه حل مناسب به من پیشنهاد نماید؟

kajkolahkhan
January 24th, 2010, 08:29 PM
سلام،
من حدودا سه ماهی هست که در مرحله رسیدگی به پرونده ( Pending ) هستم و حالا مایلم که حساب بانکی ام را عوض کنم. ترجیح می دهم در یک بانک خصوصی حساب داشته باشم. ( چون شایعاتی در مورد ورشکستگی احتمالی بانکهای دولتی ملی و ملت شنیده ام). اما از آنجا که ممکن است تا زمان در خواست اعلام موجودی مجدد از سوی سفارت، کمتر از 6 ماه از افتتاح حساب بانکی جدید بگذرد، نمی دانم که چکار بکنم.!!
کسی هست که یک راه حل مناسب به من پیشنهاد نماید؟

به نظر من 2-3 روز قبل از بستن حساب یک درخواست پرینت به بانک قدیمی بدهید و بعد حساب را ببندید و هر دو پرینت را هم به همراه یک نامه به سفارت بدهید و ذکر کنید که همان پول را transfer کرده اید.

everst
January 28th, 2010, 12:51 PM
دوستان آیا پس از مدیکال بازهم اثبات موجودی میخواهند؟چون من میخواهم موجودی حسابم را خارج کنم

Pearson
January 28th, 2010, 03:28 PM
دوستان آیا پس از مدیکال بازهم اثبات موجودی میخواهند؟چون من میخواهم موجودی حسابم را خارج کنم

بله ممکن است دوباره توی مرحله ی پاسپورت رکوئست ازتون گواهی معدل حساب بخوان

everst
January 28th, 2010, 06:03 PM
با سپاس از تو پیمان جان سوال دیگری که دارم اگر فرضا گزارش نخواهند شیوه کنترل میزان مبلغ چگونه است آیا آنرا در حساب بانک کانادا ئی کنترل می کنند

Pearson
February 1st, 2010, 09:30 AM
با سپاس از تو پیمان جان سوال دیگری که دارم اگر فرضا گزارش نخواهند شیوه کنترل میزان مبلغ چگونه است آیا آنرا در حساب بانک کانادا ئی کنترل می کنند

با سلام

در بعضی از موارد که به ندرت هم اتفاق افتاده است افسر اداره ی مهاجرت مستقر در فرودگاه از شما درخواست مدرکی می نماید که داریی شما نسبت به حداقل موجودی مورد نظر برای مهاجرت به کانادا را اثبات کند. می تواند این موجودی به صورت وجه نقد و یا به صورت حساب بانکی باشد.

pedram55
February 1st, 2010, 01:57 PM
ایا دارائی همسر و حساب بانکی او هم میتونه کمکی به بالا بردن میانگین درخواست دهنده اصلی بکنه ؟

Pearson
February 1st, 2010, 02:45 PM
ایا دارائی همسر و حساب بانکی او هم میتونه کمکی به بالا بردن میانگین درخواست دهنده اصلی بکنه ؟

بله می توان از صورت حساب همسر متقاضی اصلی هم استفاده نمود

neda80
February 3rd, 2010, 09:08 PM
سلام
من می خواستم حساب ریالی را به حساب ارزی تبدیل کنم آیا مشکلی پیش می آید یا نه ؟

Pearson
February 4th, 2010, 04:11 AM
سلام
من می خواستم حساب ریالی را به حساب ارزی تبدیل کنم آیا مشکلی پیش می آید یا نه ؟

خیر، مشکلی نیست

someone2009
February 4th, 2010, 07:47 PM
سلام
من يه سوالي داشتم در مورد اين ميزان پولي كه بايد داشته باشيم و با خودمون ببريم كانادا. تو سايت بانك مركزي نوشته كه هر نفر فقط ميتونه 5000 دلار خارج كنه..و تو سايت فرودگاه امام كه امروز به روز شده بود نوشته 3000 دلار. با تجربه خو دم و دوستان تا حالا نديدم تو فرودگاه دقيقا چك كنن چه مبلغي ميبري بيرون..ولي اگر بخواهيم با احتياط و با خيال راحت رفتار كنيم و دچار مشكل احتمالي نشيم..بايد چه كار كنيم ..ما بقي مبلغ رو چه جوري بايد فرستاد كانادا؟ افتتاح حساب بانكي كانادايي؟ از داخل ايران و در صورتي كه كسي رو اونجا نداشته باشيم چه جوري؟ لطفا در صورتي كه در اين مورد تجربه و يا اطلاعاتي داريد جواب بديد.
با سپاس

mehrdad_rad
February 6th, 2010, 01:48 PM
سلام
من يه سوالي داشتم در مورد اين ميزان پولي كه بايد داشته باشيم و با خودمون ببريم كانادا. تو سايت بانك مركزي نوشته كه هر نفر فقط ميتونه 5000 دلار خارج كنه..و تو سايت فرودگاه امام كه امروز به روز شده بود نوشته 3000 دلار. با تجربه خو دم و دوستان تا حالا نديدم تو فرودگاه دقيقا چك كنن چه مبلغي ميبري بيرون..ولي اگر بخواهيم با احتياط و با خيال راحت رفتار كنيم و دچار مشكل احتمالي نشيم..بايد چه كار كنيم ..ما بقي مبلغ رو چه جوري بايد فرستاد كانادا؟ افتتاح حساب بانكي كانادايي؟ از داخل ايران و در صورتي كه كسي رو اونجا نداشته باشيم چه جوري؟ لطفا در صورتي كه در اين مورد تجربه و يا اطلاعاتي داريد جواب بديد.
با سپاس

در مورد 5000 دلار منظور اين است شما نمي‌توانيد بيش از 5000 دلار نقدا در حساب خود بريزيد و ما بقي بايستي با حواله وارد حساب شما شود يعني شما هر چقدر خواستيد مي‌توانيد در حساب خود پول بريزيد اما مشكل اينجاست كه بيشتر بانك‌هاي ايران با بانك‌هاي كانادا همكاري ندارند. بنا براين مجبوريد پول را از حساب خارج و با خود ببريد در مورد فرودگاه هم راحت‌ترين راه همين است كه در جيب بگذاريد و ببريد اما اگر نمي‌خواستيد مي‌توانيد با يك صرافي صحبت كنيد برايتان حواله مي‌كند.

موفق باشي

رخساره
February 7th, 2010, 05:22 PM
سلام به همگی آیا اثبات آن مبلغ مورد نظر دولت کانادا باید حتما در حساب جاری باشد و این حساب های پس انداز ما 5 ساله ارزشی ندارد و در کل برای حساب جاری به مدت شش ماه میانگین آن باید 16 ملیون باشد همان 16 ملیون باید باشد داخل حساب یا کمتر از آن هم میانگین 16 ملیون می شود با تشکر

Pearson
February 7th, 2010, 06:07 PM
سلام به همگی آیا اثبات آن مبلغ مورد نظر دولت کانادا باید حتما در حساب جاری باشد و این حساب های پس انداز ما 5 ساله ارزشی ندارد و در کل برای حساب جاری به مدت شش ماه میانگین آن باید 16 ملیون باشد همان 16 ملیون باید باشد داخل حساب یا کمتر از آن هم میانگین 16 ملیون می شود با تشکر

حتماً نباید توی حساب جاری باشد این موضوع بارها گفته شده است. هر نوع حساب بانکی باشد فرقی نمی کند.
شما باید در تاریخی که گواهی معدل حساب می گیرد. حداقل موجودی را در حسابتان داشته باشید.
هدف از معدل حساب شش ماه گذشته این است که یک پولی به صورت هنگفت در این اواخر وارد حسابتان نشده باشد، منظور این است که این پول را شما قرض نگرفته باشید. اگر همچین مبلغی وارد حسابتان شده است باید برایش توضیحی داشته باشید.

رخساره
February 8th, 2010, 04:49 PM
سلام پس چرا نوشته This must include a bank statments showing all transactions for the last 6 months with a current balance at least equvalent to the minimum reqired funds

رخساره
February 9th, 2010, 11:59 AM
با سلام من حسابی گیج شدم مگر از حساب پس انداز ثابت 5 ساله هم گواهی معدل می توان گرفت ؟ حساب های جاری را می توان معدل گرفت با این حساب آیا ما مجبوریم برای 6 ماه 16 ملیون را بلا استفاده توی حساب جاری بگذاریم بماند لطفا راهنمایی کنید . آخه اگر ما گردش حساب حداقل 20 تایی داشتیم که کارگر ماهر نبودیم!!!!!!!

afshinnnn
February 9th, 2010, 12:28 PM
با سلام من حسابی گیج شدم مگر از حساب پس انداز ثابت 5 ساله هم گواهی معدل می توان گرفت ؟ حساب های جاری را می توان معدل گرفت با این حساب آیا ما مجبوریم برای 6 ماه 16 ملیون را بلا استفاده توی حساب جاری بگذاریم بماند لطفا راهنمایی کنید . آخه اگر ما گردش حساب حداقل 20 تایی داشتیم که کارگر ماهر نبودیم!!!!!!!

دوست عزیز ، موضوع را برای خود اینقدر پیچیده نکنید ،وقتی شما مبلغی را بصورت سپرده دراز مدت در حساب پس اندازی ذخیره کرده اید ، یعنی که این مبلغ قطعاً متعلق به خودتان است و پول قرضی نیست . لذا آفیسر پرونده شما نیازی به معدل گرفتن و این حرفا نداره و اون مربوط به حسابهای جاری می باشد که پول در گردش است و بطور راکد در حساب نمی ماند .
اگر شما حساب پس اندازی دارید که برای مدتی شش ماه و یا بیشتر مبلغ مورد نظر را پوشش می دهد ، دیگر هیچ نیازی به معدل و بالانس و این حرفها ندارید و تاریخ افتتاح و پول های واریزی شما همه چیز را بیان می کند.
اگر هم حساب پس انداز ندارید و احیانا حساب جاری تان هم خوب کار نکرده و قبل از پرینت گردش مالی پول مورنظر را بصورت یکجا واریز کرده اید، طی یک نامه توضیح دهید که این پول از کجا و به چه نحو نصیبتان شده و مستندات آن را ضمیمه کنید(سهم الارث،فروش اتومبیل،مسکن،سکه،طلا،...)

رخساره
February 9th, 2010, 12:55 PM
سلام مرسی از جوابت افشین جان پس چرا این وکیل ما میگه حتما باید جاری باشه والا ان حساب ها را میگویند راحت در دسترس نیست و مثلا 5 سال باید بماند حساب ثابت 5 ساله بیشتر از مبلغ مورد نیاز هم خودم هم شوهرم داریم . شوهرم اپلای کرده مال من هم میشود گواهی بدهم

Pearson
February 9th, 2010, 01:07 PM

بله می شود گرفت، شما از هر حسابی می توانید معدل حساب بگیرید، معدل حساب شما میانگین موجودیتان توی پریودی خاصی است که این مدت برای سفارت کانادا 180 روز است. برای حساب های ثابت پس انداز بلند مدت معدل حساب شما همون رقم موجودیتون است. گردش حسابتان هیچ اهمیتی ندارد. چیزی که اهمیت دارد معدل حسابتان و مبلغ آخرین موجودی حسابتان هست.

Pearson
February 9th, 2010, 01:09 PM
سلام مرسی از جوابت افشین جان پس چرا این وکیل ما میگه حتما باید جاری باشه والا ان حساب ها را میگویند راحت در دسترس نیست و مثلا 5 سال باید بماند حساب ثابت 5 ساله بیشتر از مبلغ مورد نیاز هم خودم هم شوهرم داریم . شوهرم اپلای کرده مال من هم میشود گواهی بدهم

وکیلتون اشتباه می کند.

pooyaca
February 9th, 2010, 01:45 PM
دوستان عزیز
دو سوال دارم ؛
۱) آیا پولی که به عنوان پول پیش دست صابخونه هست رو میشه به عنوان
دارایی با اجاره نامه اثبات کرد ؟ (البته نه همه پول رو مثلا ۳ میلیون رو از این طریق و بقیشو پوله نقد تو حساب )
۲) اگر ۱ ماه از پولی که تو بانک داریم کم بشه اما دوباره اضافه کنیم مشکلی پیش میاد ؟ (البته فاصله اضافه شدن پول تا ارسال مدارک کمتر از ۱ ماه باشه )

mehrdad_rad
February 9th, 2010, 01:53 PM
دوستان عزیز
دو سوال دارم ؛
۱) آیا پولی که به عنوان پول پیش دست صابخونه هست رو میشه به عنوان
دارایی با اجاره نامه اثبات کرد ؟ (البته نه همه پول رو مثلا ۳ میلیون رو از این طریق و بقیشو پوله نقد تو حساب )
۲) اگر ۱ ماه از پولی که تو بانک داریم کم بشه اما دوباره اضافه کنیم مشکلی پیش میاد ؟ (البته فاصله اضافه شدن پول تا ارسال مدارک کمتر از ۱ ماه باشه )

1- نبايد مشكل خاصي باشد اما اگر مينيم را ساپورت مي‌كنيد لازم نيست اين كار را انجام دهيد.
2- در مرحله اول من هم داستاني مثل شما برايم پيش آمد اما زياد حساسيت نبود فقط در مديكال دوباره گردش حساب را خواستند تا مطمئن بشوند آيا من پولم براي خودم بوده يا نه! البته اين برداشت من هست در كل زياد نگران نباش در اين مرحله اگر پول خيلي زياد در حسابت يك‌دفعه وارد نشود زياد گير نمي‌دهند و اگر باشد بايد مدركي دال بر اثبات اينكه اين پول براي شماست ارسال گردد.

موفق باشي

kajkolahkhan
February 10th, 2010, 02:38 PM
وکیلتون اشتباه میکند. در زیر نامه ای که من از بانک پاسارگاد گرفتم و حساب کوتاه مدت و بلند مدت هم در آن گواهی شده، به صراحت ذکر کردند که صاحب حسابهای فوق مختار است هر زمان 100% مبالغ بالا را از حساب خود برداشت کند.
این با حرف وکیل شما 100% تناقض دارد و اصلا همچین چیزی نیست.

shahab-ro
February 16th, 2010, 05:26 PM
سلام به همه دوستان
من سوالی داشتم که ایا پیش پرداخت رهن منزلم میتونه ثابت کننده حساب مالی من باشه در صورتی که ترجمه کنم و بفرستم یا قبول میکنن یا فقط حساب بانکی مورد تائیده؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

armanhaydarian
February 16th, 2010, 09:48 PM
با سلام
دوستان من یه حساب دارم که موجودیش متغیر هست اما هیچ وقت بجز سه روز آخری که ازش پرینت گرفتم پول کافی توش نبوده. می تونم برای منبع این پول توجیه قابل قبول ارائه بدم . در واقع هم پول رو در مقاطع مختلف ازش برداشتم و به سکه و سهام تبدیل کرده بودم و بعدش دوباره برای خرید یه قطعه زمین به ریال تبدیلش کردم. درست قبل از اینکه پول رو خارج کنم (دو ماه و نیم پیش) از حسابم پرینت گرفتم و بعد حسابی غبار روبی...
حالا که تازه فایل نامبرم اومده می تونم فعلا همینو بفرستم؟
ازتون ممنونم

mehrdad_rad
February 22nd, 2010, 09:58 AM
با سلام
دوستان من یه حساب دارم که موجودیش متغیر هست اما هیچ وقت بجز سه روز آخری که ازش پرینت گرفتم پول کافی توش نبوده. می تونم برای منبع این پول توجیه قابل قبول ارائه بدم . در واقع هم پول رو در مقاطع مختلف ازش برداشتم و به سکه و سهام تبدیل کرده بودم و بعدش دوباره برای خرید یه قطعه زمین به ریال تبدیلش کردم. درست قبل از اینکه پول رو خارج کنم (دو ماه و نیم پیش) از حسابم پرینت گرفتم و بعد حسابی غبار روبی...
حالا که تازه فایل نامبرم اومده می تونم فعلا همینو بفرستم؟
ازتون ممنونم

در مرحله اول زياد مهم نيست و براي اطمينان در مرحله مديكال يا مصاحبه از شما دوباره گردش حساب مي‌خواهند و اگر باز همين شرايط را داشته باشيد بايد همراه با گردش مداركي دال بر افزايش موجودي نيز ارسال كنيد در غير اينصورت متاسفانه دوستاني هم بوده‌اند كه پرونده‌شان با مشكل برخورده‌است.

موفق باشي

whiteswan
February 23rd, 2010, 04:47 PM
سلام به دوستان
ممنون از راهنماییتون

سلام. من و همسرم در شرايطي هستيم كه شبيهه شماست. يعني بين ادامه تحصيل در سوئد كه منتظر نتيجه دانشگاه هستيم و مهاجرت به كانادا مردد هستيم كه كدام را انتخاب كنيم. شما هم مثل ما هر دو را اقدام كرديد، مي تونيد بگيد چرا تصميم داريد بريد كانادا زندگي كنيد و چرا سوئد نميمونيد بعد تحصيل؟ به نظر شما نبايد از يكيش گذشت؟ البته اينجا مي دونم جاي بحثش نيست ولي چون ديدم شما اين شرايطو داريد پرسيدم. ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

shahab-ro
February 25th, 2010, 09:45 AM
سلام اینطور به نظر میاد که کسی برای سوال بنده جوابی نداره
ولی باز من مطرح میکنم شاید کسی منت گذاشت جواب داد
ایا پیش پرداخت رهن منزل (ده میلیون تومان) + حساب بانکی(که مبلغ ان حدود 5 میلیون تومان) باشه برای اثبات تمکن مالی دو نفر کافیست یا کلش باید تو حساب بانکی باشه؟
متشکر میشم کسی پاسخگو باشه

Pearson
February 25th, 2010, 09:58 AM
سلام اینطور به نظر میاد که کسی برای سوال بنده جوابی نداره
ولی باز من مطرح میکنم شاید کسی منت گذاشت جواب داد
ایا پیش پرداخت رهن منزل (ده میلیون تومان) + حساب بانکی(که مبلغ ان حدود 5 میلیون تومان) باشه برای اثبات تمکن مالی دو نفر کافیست یا کلش باید تو حساب بانکی باشه؟
متشکر میشم کسی پاسخگو باشه

به نظر می رسد حتماً شما باید پول نقد داشته باشید

afshinnnn
March 3rd, 2010, 11:23 AM
سلام
پیمان جان یک سئوال اساسی و بانکی.... من حساب بلند مدت یک ساله یا دو ساله داشتم. تمکن مالی گرفتم که تاریخ افتتاح و مانده هم توش هست. نمی دونم می دونی یا نه آخه واسه حساب بلند مدت گردش نمی دن چون ماهیت اون بلند مدته و نمی تونی ازش پول برداری... آیا اونا هم ای رو می دونن. من با مدارک گردش نفرستادم و فقط تمکن رو ترجمه کردم و فرستادم... می شه راهنمایی بکنی؟؟؟ یا اگه سایرین هم نظری دارن بگن خوشحال می شم.
با تشکر

برای موارد مشابه شما نیازی به گردش مالی نیست،حساب بلندمدتی که تاریخ افتتاح و وضع فعلی آن روشن است، برای آفیسر کفایت می کند.

shida
March 3rd, 2010, 03:55 PM
سلام دوستان من میخام حساب باز کنم به نظر شما چه حسابی و تو کدوم بانک باشه که کمتر ضرر کنم میخام تا بشه به این پول دست نزنم .

mehrdad_rad
March 3rd, 2010, 04:35 PM
سلام دوستان من میخام حساب باز کنم به نظر شما چه حسابی و تو کدوم بانک باشه که کمتر ضرر کنم میخام تا بشه به این پول دست نزنم .

شيدا عزيز

منظور شما از اين سوال چيست؟! مگر شما قرار است با پولتان چكار كنيد كه كمتر ضرر كنيد؟!! حساب بانكي كاملا شخصي و انواع آن هم مشخص است سود حساب‌ها هم مشخص و مصوب حالا الان اين نوع حساب چه فرقي براي مهاجرت دارد؟! و چرا بايد ضرر كنيد؟؟!!
يك حساب بلند مدت باز كنيد اگر قرار است تا مدت معين دست نزنيد اگر هم قرار است دست بزنيد كوتاه مدت! شما دنبال چي مي‌گرديد بانك دولتي و خصوصي هم باز سليقه‌اي مي‌باشد براي سفارت هم فرقي ندارد!!

اميدورام موفق باشي

shida
March 3rd, 2010, 09:23 PM
سلام من منظورم این بود کهبا توجه به اینکه پول تو بانک گذاشتن ضرر هست چه حسابی حداقل از نظر بهره بهتر هست که جوابم رو گرفتم

Pearson
March 6th, 2010, 10:13 AM
سلام
برای حساب های بلند مدت همین که گفته بشه حساب بلند مدته و مانده و تاریخ افتتاحش مشخص باشه کفایت نمی کنه؟؟؟
این قضیه معدل رو من نمی فهمم. چون من خودم بانکی هستم و تا حالا معدل روی حساب بلند مدت ندیدم نمی دونم بانکی هست که این رو می ده یا نه....
راهنمایی کنید ممنون می شم چون من همه حسابهام بلند مدته...
مرسی

شما مي توانيد حساب بلند مدت داشته باشيد ولي موجودي آن ثابت نباشد.
مثلاً فرض كنيم شما يك حساب بلند مدت شش ماهه داشته باشيد كه سه ماه اول آن 20 ميليون تومان و سه ماه دوم آن 10 ميليون تومان داشته ايد. خب معدل حسابتان در 180 روز گذشته مي شود 15 ميليون تومان.

alisa768
March 6th, 2010, 11:26 PM
سلام به دوستان عزيز
من حساب جاري جام دارم . اگر گردش 6 اون بزبان فارسي بگيرم و براساس ريال هم ترجمه كنم درسته يا حتما بايد به دلار كانادا باشه

i_karimi
March 6th, 2010, 11:36 PM
سلام به دوستان عزيز
من حساب جاري جام دارم . اگر گردش 6 اون بزبان فارسي بگيرم و براساس ريال هم ترجمه كنم درسته يا حتما بايد به دلار كانادا باشه
باید معادل پولتون به دلار هم ذکر بشه

mehrdad_rad
March 7th, 2010, 10:16 AM
معادل پول رو به دلار باید ذکر کنیم یا اینکه نرخ تبدیل رو بالای هون برگ بنویسیم؟؟

لازم به هيچ كدام اين كارها نيست سفارت كانادا خودش اين كار را طبق قيمت روز انجام خواهد داد!
اما بعضي بانك‌ها ايران مثل بانك مسكن از شما سوال مي‌كند و برايتان نرخ ارز را نيز در نامه ذكر مي‌كند كه اصلا اهميت ندارد.
سفارت كانادا قيمت‌ها را به روز دارد و نياز به كمك ما ندارد.

موفق باشي

mehrdad_rad
March 7th, 2010, 10:17 AM
باید معادل پولتون به دلار هم ذکر بشه

معادل ارز لازم نيست

mehrdad_rad
March 7th, 2010, 10:18 AM
سلام به دوستان عزيز

بانك ملت جديدا خودش خدمات ترجمه را نيز انجام مي‌دهد و براي هر ترجمه اگر اشتباه نكنم 5000 تومان هم مي‌گيرد.
البته مظورم از جديداً به 6-12 ماه پيش برمي‌گردد.

Pearson
March 7th, 2010, 10:23 AM
سلام به دوستان عزيز

شما كه نمي توانيد به گواهي حساب دست ببريد. پس همان ريال كفايت ميكند.
بعضي از بانك ها واحد بين المللي شان بعد از اينكه از شما سوال مي كنند براي چه سفارتي اين گواهي را مي خواهيد،‌نرخ برابري روز ريال ايران را به ارز آن كشور در پايين گواهي شما قيد مي كنند.
در كل لزومي وجود ندارد چون خود سفارت كانادا از ارزش ريال ايران به دلار كانادا با خبر است.

farid_nasiri
March 8th, 2010, 02:52 PM
سلام
امیدوارم از تکراری بودن سوال عصبانی نشید !
مسئله من اینه که چون به تازگی خونه خریدم در حال حاضر عملا چیزی تو حسابم نیست و تا 6 ماه دیگه هم که باید مدارک رو به آفیسر ارائه بدم هم اونقدری حسابم پر نمیشه حالا آیا ارائه سند خونه کارسازه یا باید از درو دیوار پول جور کنم؟

alisa768
March 9th, 2010, 10:09 PM
با تشكر فراوان از دوستان عزيز
من چون مشهد هستم بانك ملت شعبه ميگه بايد خودت شخصا بري تهران و اين نامه به انگليسي رو بگيري . ولي دارالترجمه گفت براساس همون گردش عادي ميتونه ترجمه كنه . حالا ميگين همين حالت رو دنبال كنم يا برم بانك كثلا پاسارگارد و يك حساب عادي باز كنم ؟
ممنون از عزيزاني كه من رو راهنمائي ميكنن

ali-composite
March 9th, 2010, 10:28 PM
با تشكر فراوان از دوستان عزيز
من چون مشهد هستم بانك ملت شعبه ميگه بايد خودت شخصا بري تهران و اين نامه به انگليسي رو بگيري . ولي دارالترجمه گفت براساس همون گردش عادي ميتونه ترجمه كنه . حالا ميگين همين حالت رو دنبال كنم يا برم بانك كثلا پاسارگارد و يك حساب عادي باز كنم ؟
ممنون از عزيزاني كه من رو راهنمائي ميكنن

هر دو کار قابل قبول هست.منم در مشهد از طریق بانک سامان اقدام کردم.که تا فرستادن تهران و برگشت 3 روز طول کشید.هر کدوم راحت تره.هر دو معتبره.

afshinnnn
March 11th, 2010, 10:04 AM
سلام
مسئله من اینه که چون به تازگی خونه خریدم در حال حاضر عملا چیزی تو حسابم نیست و تا 6 ماه دیگه هم که باید مدارک رو به آفیسر ارائه بدم هم اونقدری حسابم پر نمیشه حالا آیا ارائه سند خونه کارسازه یا باید از درو دیوار پول جور کنم؟

از در و دیوار جور کنید ، ملک باید توسط کارشناس رسمی دادگستری ، کارشناسی قیمت بشه ، حساب کنید حداقل 300-400 هزارتومان هزینه کارشناسی و ترجمه آن میشود که یه خرج بیخودی است!
تازه اگر ملک تحت هر عنوانی (وام مسکن،...) در رهن بانک باشد ، بهیچوجه قابل قبول نیست.
بجای آن بفکر پول جور کردن باشید.

soroshrad
March 16th, 2010, 09:34 AM
سوال من این هست که:
منظور از مبلغ زیاد یکباره وارد حساب شدن یعنی چی؟ این مبلغ چقدر هست؟

من ماه گذشته 5 میلیون یکباره وارد حسابم کردم،اوایل اپریل هم باید نامه تمکن مالی رو بگیرم .موجودی حسابم هم در حال حاضر 9 میلیون هستش تا 12 میلیون آهسته آهسته می رسونمش(چون یک نفر هستم).
آیا برای اون 5 میلیون احتیاج به نامه اثبات دارم ؟ روشم برای این کار صحیح هست؟
ممنونم

Pearson
March 16th, 2010, 09:50 AM
سوال من این هست که:
منظور از مبلغ زیاد یکباره وارد حساب شدن یعنی چی؟ این مبلغ چقدر هست؟

من ماه گذشته 5 میلیون یکباره وارد حسابم کردم،اوایل اپریل هم باید نامه تمکن مالی رو بگیرم .موجودی حسابم هم در حال حاضر 9 میلیون هستش تا 12 میلیون آهسته آهسته می رسونمش(چون یک نفر هستم).
آیا برای اون 5 میلیون احتیاج به نامه اثبات دارم ؟ روشم برای این کار صحیح هست؟
ممنونم

اگر به منظور و هدف از این درخواست سفارت توجه فرمایید تمام سوالاتتان جواب خواهد داده شد.
کل این کارها فقط به این منظور می باشد که شما واقعاً مالک این پول هستید و به طور صوری حسابتان را با قرض پر نکرده باشید بعد گواهی بگیرید بعد سریع خالیش کنید. وقتی می گه 6 ماه گردش مالی یعنی اینکه آیا شما از شش ماه گذشته تا الان مالک همچین دارایی بوده اید.
در کل مشکلی نمی باشد و اگر شکی برای آفیسر باقی بگذارد از شما در مراحل بعدی دوباره گواهی حساب خواهد خواست

alba
March 27th, 2010, 02:21 PM
یکی از دوستان من،اواخر اسفند برای مهاجرت به کبک اقدام کرد.اما متأسفانه در آن زمان فقط 4500 دلار در حسابش بود.الان نگران هست که این مسأله براش مشکل ایجاد کنه.به نظر شما این مطلب چقدر روی پرونده اش تأثیر میذاره؟

mehrdad_rad
March 27th, 2010, 02:23 PM
یکی از دوستان من،اواخر اسفند برای مهاجرت به کبک اقدام کرد.اما متأسفانه در آن زمان فقط 4500 دلار در حسابش بود.الان نگران هست که این مسأله براش مشکل ایجاد کنه.به نظر شما این مطلب چقدر روی پرونده اش تأثیر میذاره؟

نه هيچ تاثيري در مرحله اول برايشان ندارد اما تا روز مصاحبه حساب را به ميزان مورد نياز تكميل نگه دارد.

alba
March 28th, 2010, 01:05 PM
نه هيچ تاثيري در مرحله اول برايشان ندارد اما تا روز مصاحبه حساب را به ميزان مورد نياز تكميل نگه دارد.

مقدار مورد نیازی که گفتید،تقریبن چقدر است؟6 میلیون کافی است؟چون دوستم تازه خانه خریده و درگیر پرداخت اقساط آن هست.

ehsanht
April 3rd, 2010, 05:35 PM
سلام به دوستان عزیز
من اکثر پست‌ها را خوندم. یک سوال ساده :
آیا این مبلغ مورد نیاز حتما باید در حساب من به عنوانه متقاضی ویزا باشه یا می‌شه این پول در حساب پدر یا مادر باشه و اونارو به عنوانه یه جور سپانسر معرفی‌ کرد ؟

Pearson
April 4th, 2010, 11:27 AM
سلام به دوستان عزیز
من اکثر پست‌ها را خوندم. یک سوال ساده :
آیا این مبلغ مورد نیاز حتما باید در حساب من به عنوانه متقاضی ویزا باشه یا می‌شه این پول در حساب پدر یا مادر باشه و اونارو به عنوانه یه جور سپانسر معرفی‌ کرد ؟

خیر باید در حساب متقاضی اصلی و یا همسر ایشان که به عنوان همراه برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده اند باشد

nsdarya1
April 5th, 2010, 12:05 PM
سلام دوستان
موجودی می تواند در چند بانکه متفاوت باشه ( یعنی 3تا حساب باشه؟)

shida
April 5th, 2010, 12:10 PM
سلام میشه به جای موجودی حساب سند خونه ای که به اسمت هست رو نشون بدی ؟

Pearson
April 5th, 2010, 12:12 PM
سلام میشه به جای موجودی حساب سند خونه ای که به اسمت هست رو نشون بدی ؟

خیر
نمی شود

Pearson
April 7th, 2010, 09:05 AM
با سلام

دیروز دوباره دلار کانادا از خط مرزی برابری با دلار امریکا عبور کرد که این امر در 20 ماه گذشته بی سابقه بود.
اثر سویی که این موضوع بر متقاضیان مهاجرت در ایران می گذارد این است که از این پس باید هر دلار کانادا را بیش از 1000 تومان محاسبه کنند و این یعنی اجبار بر داشتن موجودی بیشتر برای تهیه Bank Statement سفارت

nsdarya1
April 7th, 2010, 11:42 AM
سلام آقا پیمان
میشه درمورد گواهی تمکن مالی بیشتر توضیح بدید.
یعنی ما باید کل 17000 دلار رو باید 6 ماه تو حساب بخوابنیم ؟ منظور از میانگین حساب چیه ؟
لطفا" راهنمایی کنید .ممنون می شم

i_karimi
April 7th, 2010, 11:44 AM
سلام آقا پیمان
یعنی ما باید کل 17000 دلار رو باید 6 ماه تو حساب بخوابنیم ؟ منظور از میانگین حساب چیه ؟
مگه 12000 دلار نیست؟

mehrdad_rad
April 7th, 2010, 12:16 PM
سلام آقا پیمان

دوست عزيز

بايد متاسفانه اين كار را انجام دهيد
منظور از ميانگين هم 6 ماه حساب شما را موجوديش را ميانگين ميگيرند يعني اگر همه ماه‌ها فقط 2 ميليون بوده امروز 15 ميليون پول وارد حساب كنيد ميانگين حساب شما حدود سه ميليون را نشان مي‌دهد. و آفيسر متوجه مي‌شود پول يك شب وارد حساب شده !!

موفق باشي

mehrdad_rad
April 7th, 2010, 12:18 PM
مگه 12000 دلار نیست؟

اگر خانواده سه نفر باشيد با دو نفر و يك نفر متفاوت است اگر سه نفر باشيد مي‌شود حدود 17000 دلار كانادا

parham
April 9th, 2010, 12:27 AM
موجودی حساب واسه کبک که دیگه مهم نیست ؟؟

yasizadi
April 10th, 2010, 12:29 AM
سلام
من جولای 2007 فایل نامبر گرفتم ...از مطالعه پست ها متوجه شدم باید حدود 4 تا 4/5 سال بعد مدارک را فرستاد...پس من باید 2011 مدارک بفرستم...من تصمیم دارم یک حساب بانکی به مبلغ 16 میلیون باز کنم(ما سه نفریم)...
1-کی باید این حساب را باز کنم؟
2- کدوم بانک راحت تره؟
3- آیا از من میخواهند که این پول از کجا اومده؟ چی بگم؟

farideh_mokari
April 10th, 2010, 04:52 PM
سلام
من جولای 2007 فایل نامبر گرفتم ...از مطالعه پست ها متوجه شدم باید حدود 4 تا 4/5 سال بعد مدارک را فرستاد...پس من باید 2011 مدارک بفرستم...من تصمیم دارم یک حساب بانکی به مبلغ 16 میلیون باز کنم(ما سه نفریم)...
1-کی باید این حساب را باز کنم؟
2- کدوم بانک راحت تره؟
3- آیا از من میخواهند که این پول از کجا اومده؟ چی بگم؟

1-سفارت کانادا بین جولای 2011 تا جولای 2012 از شما درخواست مدارک میکنه.بهتره شما از ژانویه 2011 حساب خودتون رو فعال کنید (برای اطمینان بیشتر میتوانید از دسامبر یا نوامبر 2010 این کار رو انجام بدید) چون سفارت تاکید میکنه که گردش حساب 6 ماهه اخیر شما را می خواهد.بهتره در همون 6 ماه آخر از حساب شما گذاشت و برداشت انجام شود تا هنگام گرفتن پرینت بانکی میانگین گذاشت و برداشت ها به حدودا 17 هزار دلار کانادا رسیده باشد و همچنین این پرینت نمایانگر فعال بودن حساب شما باشد.به غیر از پرینت 6 ماهه شما باید گواهی آخرین موجودی حساب را هم از بانک بگیرید.(معادل همان 17 هزار دلار)

2- الان اغلب بانکها هم پرینت بانکی و هم گواهی آخرین موجودی حساب را صادر میکنند و مشکل خاصی نخواهید داشت.(برای اطمینان هنگام افتتاح حساب باز هم از آنها سوال کنید)
3-اگر مبلغی که در حساب خود نگه میدارید بیش از حد معمول باشد (فرضا بالای 100 میلیون تومان)،آن گاه ممکن است سفارت در مورد منبع این پول از شما سوال کند.

mehrdad_rad
April 11th, 2010, 08:15 AM
1-سفارت کانادا بین جولای 2011 تا جولای 2012 از شما درخواست مدارک میکنه.بهتره شما از ژانویه 2011 حساب خودتون رو فعال کنید (برای اطمینان بیشتر میتوانید از دسامبر یا نوامبر 2010 این کار رو انجام بدید) چون سفارت تاکید میکنه که گردش حساب 6 ماهه اخیر شما را می خواهد.بهتره در همون 6 ماه آخر از حساب شما گذاشت و برداشت انجام شود تا هنگام گرفتن پرینت بانکی میانگین گذاشت و برداشت ها به حدودا 17 هزار دلار کانادا رسیده باشد و همچنین این پرینت نمایانگر فعال بودن حساب شما باشد.به غیر از پرینت 6 ماهه شما باید گواهی آخرین موجودی حساب را هم از بانک بگیرید.(معادل همان 17 هزار دلار)

2- الان اغلب بانکها هم پرینت بانکی و هم گواهی آخرین موجودی حساب را صادر میکنند و مشکل خاصی نخواهید داشت.(برای اطمینان هنگام افتتاح حساب باز هم از آنها سوال کنید)
3-اگر مبلغی که در حساب خود نگه میدارید بیش از حد معمول باشد (فرضا بالای 100 میلیون تومان)،آن گاه ممکن است سفارت در مورد منبع این پول از شما سوال کند.

سلام دوست عزیز

در تکمیل صحبت های شما باید عرض کنم. گردش حساب اصلا مهم نیست و شما می توانید به کانادا حساب بلند مدت خود را ارائه کنید. و آنها کاری به میزان گردش و زندگی حساب شما ندارند. اگر از شما موجودی شش ماه را می خواهند برای اطمینان از اینکه این پول برای شماست و یک شب یا ظرف چند ماه در حساب پر نشده است.

موفق باشی

yasizadi
April 11th, 2010, 07:29 PM
این دامنه زمانی حدود یک سال و هشت ماهه(نوامبر 2010 تا جولای 2012)....به نظرتون یک کمی زیاد نیست. تازه اگه نخواهیم تا زمان صدور ویزا نگهش داریم......17 میلیون تو حساب پس انداز بزاریم دستشم نزنیم!!!!!

aperspol
April 12th, 2010, 05:06 PM
سلام
من حسابم توي بانك مسكنه كه ميانگين موجوديم 12ميليون تومنه ، اگه سند ماشينمو ترجمه كنم بهمراه بيمه بدنه كه ارزش ماشينو نشون ميده مورد قبوله ؟
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

aram_golbaghi
April 17th, 2010, 03:18 PM
پرينت حساب تاريخ مشخصي داره؟
منظورم اينه كه اگه من 15 خرداد ميخام مداركم رو بفرستم ميشه مثلا الان (اول ارديبهشت) پرينت حساب بگيرم؟

rady
April 17th, 2010, 03:24 PM
پرينت حساب تاريخ مشخصي داره؟
منظورم اينه كه اگه من 15 خرداد ميخام مداركم رو بفرستم ميشه مثلا الان (اول ارديبهشت) پرينت حساب بگيرم؟

زیاد سخت نگیرید.
همین الان هم میتوانید پرینتتان را بگیرید.
پروسه بررسی پرونده ها در حال حاضر آنقدر کند شده که تا زمان بررسیشان برسد، پرینت قبلی برایشان بی ارزش شده و درخواست ارسال مجددش را میکنند. مثل گواهی عدم سوء پیشینه.

aram_golbaghi
April 21st, 2010, 10:40 AM
دوستاني كه ميخان پرينت حساب براي دمشق بگيرند توجه كنند
كه قيمت دلار كانادا خيلي بالا رفته و الان 1020 تومان هستش - دقت كنيد كه موجوديتون به حداقل proof of fund برسه

aram_golbaghi
April 21st, 2010, 10:50 AM
سلام
من حسابم توي بانك مسكنه كه ميانگين موجوديم 12ميليون تومنه ، اگه سند ماشينمو ترجمه كنم بهمراه بيمه بدنه كه ارزش ماشينو نشون ميده مورد قبوله ؟
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

سند رو نميشه به عنوان proof of fund ارائه كرد
ميتونيد ماشين رو بفروشين و بعد به عنوان مدرك كه پولي رو يكباره به حساب ريختين رو از كجا آوردين قولنامه فروش ماشين رو ترجمه كنيد و ارائه كنيد

alir52
April 22nd, 2010, 08:46 AM
سلام خدمت همه دوستان
من ديروز يعني 1389/2/1 به برج سپهر (ساختمان مركزي بانك صادرات ) رفتم تا گواهي موجودي مو تاييد كنند . با توجه به چيزايي كه شنيده بودم اصلا انتظار نداشتم انقدر سريع و خوب كارمو راه بندازنند . كلا 30 دقيقه كارم طول كشيد و در آخر يه برگه تاييد شده انگليسي بهم دادند كه نيازي به ترجمه كردن هم نداشت بدون هيچگونه دريافت پولي . جاي اميدواريه كه بانكهاي دولتي هم دارن مثل بانكهاي خصوصي ميشن .

ssa
April 24th, 2010, 04:03 PM
دوست عزيز

بايد متاسفانه اين كار را انجام دهيد
منظور از ميانگين هم 6 ماه حساب شما را موجوديش را ميانگين ميگيرند يعني اگر همه ماه‌ها فقط 2 ميليون بوده امروز 15 ميليون پول وارد حساب كنيد ميانگين حساب شما حدود سه ميليون را نشان مي‌دهد. و آفيسر متوجه مي‌شود پول يك شب وارد حساب شده !!

موفق باشي
سلام
من فکر نمیکنم از کل موجودی، یک میانگین بگیرند. چیزی که خواسته شده اینه:
1- all transaction for the last 6 months یعنی تمامی برداشت و پرداختهای 6 ماه گذشته (گردش حساب)
2- current balance یعنی کل موجودی فعلی و من فکر نکنم منظورش میانگین تمام روزها باشه! این منطقی نیست.
در واقع اونها میخوان بدونن که پول فقط برای چند روز توی حساب شما نیست بلکه شما همیشه گردش حساب و موجودی مناسبی داشتی.

mehrdad_rad
April 24th, 2010, 04:08 PM
سلام
من فکر نمیکنم از کل موجودی، یک میانگین بگیرند. چیزی که خواسته شده اینه:
1- all transaction for the last 6 months یعنی تمامی برداشت و پرداختهای 6 ماه گذشته (گردش حساب)
2- current balance یعنی کل موجودی فعلی و من فکر نکنم منظورش میانگین تمام روزها باشه! این منطقی نیست.
در واقع اونها میخوان بدونن که پول فقط برای چند روز توی حساب شما نیست بلکه شما همیشه گردش حساب و موجودی مناسبی داشتی.

اين كار را سفارت نمي‌كند ! شما وقتي از بانك نامه مي‌خواهيد كه گردش حساب دقت كنيد براي شما ذكر مي‌كند بدهكار، بستانكار و موجودي و ميانگين حساب!
يعني در يك دوره 6ماهه چقدر پول در حساب شما بوده است! اصلا گردش مهم نيست مهم اين است كه پول تازه به حساب شما ريخته نشده باشد كه نشان از حساب‌سازي باشد!!

موفق باشي

ssa
April 24th, 2010, 04:14 PM
اين كار را سفارت نمي‌كند ! شما وقتي از بانك نامه مي‌خواهيد كه گردش حساب دقت كنيد براي شما ذكر مي‌كند بدهكار، بستانكار و موجودي و ميانگين حساب!
يعني در يك دوره 6ماهه چقدر پول در حساب شما بوده است! اصلا گردش مهم نيست مهم اين است كه پول تازه به حساب شما ريخته نشده باشد كه نشان از حساب‌سازي باشد!!

موفق باشي
ولی من از بانک پارسیان گرفتم و تا جاییکه یادمه فقط برداشتها، پرداختها و موجودی رو ذکر کرده بودند.

aram_golbaghi
April 27th, 2010, 08:00 PM
من این سئوالو دوباره دارم می پرسم چون الان دارم مدارک رو آماده میکنم برای دمشق وسواس پیدا کردم
میشه حساب به نام همسرم باشه (من متقاضی اصلی هستم) یعنی کسی هست که مثل من باشه و کارش انجام شده باشه یا اشاره دقیقی توی بوکلت ها به این قضیه شده یا نه که حساب به نام principal applicant باید باشه؟
اگر فکر می کنید که ممکنه مشکل داشته باشه میتونم الان ÷ول رو به حساب خودم یکباره بیارم و چون حسابی که الان باز می کنم گردش نداره میتونم حساب الان همسرم که گردش داره رو هم ترجمه کنم و یک نامه هم اضافه کنم که این پولو از حساب همسرم به حساب خودم منتقل کردم؟
لطفا همه نظراتشون رو بدن

Pearson
April 28th, 2010, 07:11 AM
من این سئوالو دوباره دارم می پرسم چون الان دارم مدارک رو آماده میکنم برای دمشق وسواس پیدا کردم
میشه حساب به نام همسرم باشه (من متقاضی اصلی هستم) یعنی کسی هست که مثل من باشه و کارش انجام شده باشه یا اشاره دقیقی توی بوکلت ها به این قضیه شده یا نه که حساب به نام principal applicant باید باشه؟
اگر فکر می کنید که ممکنه مشکل داشته باشه میتونم الان ÷ول رو به حساب خودم یکباره بیارم و چون حسابی که الان باز می کنم گردش نداره میتونم حساب الان همسرم که گردش داره رو هم ترجمه کنم و یک نامه هم اضافه کنم که این پولو از حساب همسرم به حساب خودم منتقل کردم؟
لطفا همه نظراتشون رو بدن

سوال تکراری پرسیده اید
- گردش حساب هیچ اهمیتی ندارد
- حساب همسر متقاضی اصلی با خود متقاضی هیچ فرقی با هم ندارد

golrokh
April 28th, 2010, 08:27 PM
یک سئوال ، اگر پول تو حساب پس انداز یکساله بانک پارسیان بنام همسرم و پدرشون باشه مشکلی نداره ؟ منظورم اینه که آیا نوع حساب اعم از جاری ، پس انداز کوتاه مدت یا بلند مدت اهمیتی داره؟

amirana
April 29th, 2010, 11:58 PM
سلام
وقتی پرینت حساب را از بانک گرفتم چه پروسه ای باید طی بشه و قبل از ترجمه کجاها باید تائیدش کنند؟
ببخشید تازه کارییم و برای باتجربه تر ها مایه دردسر.

مهرداد599
May 1st, 2010, 10:53 AM
سلام به همه دوستان :
بحث پول اینجا زیاده آدم خود به خود جذبش میشه. راستی تا حالا شده کسی رو به خاطر مسایل مالی ریجکت کنند. مثلا بار اول ثابت کرده که حسابش فعال و به مقدار کافی شارژ است ولی بار دوم که ازش پرینت حسابش خواستند بهش بگن شما به علت اینکه پولتو برداشتی و دوباره ریختی به حساب و در طول این زمان حسابت خالی بوده ریجکت هستی؟
اگه کسی تجربه ای داره به ما هم بگه تا حساب کار بیاد دستمون. من فکر میکنم بچه ها یه ذره بیشتر از حد نگرانند.

shahab-ro
May 1st, 2010, 11:35 AM
با سلام به همه دوستان
آیا تا به حال کسی بوده که قرارداد رهن منزلش رو به عنوان تمکن مالی ارسال کرده باشه؟(منظورم پول پیش منزل هست که به شما بر خواهد گشت)
اگر کسی انجام داده و تائید شده یا رد کردن و دوباره حساب بانکی ازش خواستن لطفا اعلام کنه
با تشکر

mehrdad_rad
May 1st, 2010, 11:43 AM
یک سئوال ، اگر پول تو حساب پس انداز یکساله بانک پارسیان بنام همسرم و پدرشون باشه مشکلی نداره ؟ منظورم اینه که آیا نوع حساب اعم از جاری ، پس انداز کوتاه مدت یا بلند مدت اهمیتی داره؟

نوع حساب به هيچ عنوان اهميت ندارد! اما پولي كه شما مي‌گوييد تنها مال همسر شما نيست و اين زياد جالب نيست!!!

mehrdad_rad
May 1st, 2010, 11:44 AM
سلام
وقتی پرینت حساب را از بانک گرفتم چه پروسه ای باید طی بشه و قبل از ترجمه کجاها باید تائیدش کنند؟

هيچ تاييدي لازم نيست اگر خود بانك براي شما نامه را انگليش زد همان را ارسال مي‌كنيد در غير اينصورت دارالترجمه و مهر دادگستري كه خود دارالترجمه برايتان مهرش را مي‌گيرد!

shahab-ro
May 1st, 2010, 02:04 PM
با سلام به همه دوستان
آیا تا به حال کسی بوده که قرارداد رهن منزلش رو به عنوان تمکن مالی ارسال کرده باشه؟(منظورم پول پیش منزل هست که به شما بر خواهد گشت)
اگر کسی انجام داده و تائید شده یا رد کردن و دوباره حساب بانکی ازش خواستن لطفا اعلام کنه
با تشکر
مهرداد جان امکانش هست شما هم نظری بدی که ایا اصلا مورد قبول هست قرارداد منزل یا فقط حساب بانکی ملاک براشون؟چون من دارم منزلم رو جابجا میکنم و این موضوع خیلی برام مهمه که پول بیشتر بابت رهن منزلم بدم یا بزارم تو حساب بانکیم.
متشکرم ازت

mehrdad_rad
May 1st, 2010, 02:27 PM
مهرداد جان امکانش هست شما هم نظری بدی که ایا اصلا مورد قبول هست قرارداد منزل یا فقط حساب بانکی ملاک براشون؟چون من دارم منزلم رو جابجا میکنم و این موضوع خیلی برام مهمه که پول بیشتر بابت رهن منزلم بدم یا بزارم تو حساب بانکیم.
متشکرم ازت

شهاب عزيز

تاجايي كه من اطلاع دارم بيشتر دنبال حساب بانكي مي‌باشند اما فكر كنم بتوانيد اجاره‌نامه را هم ترجمهخ و در پيوست مدارك بگذاريد و توضيح دهيد اين پول به عنوان امانت و تا زماني كع خانه اجار هست در اختيار صاحب‌خانه مي‌باشد!! را قيد كنيد. چون بيشتر مي‌خواهند ببينند شما زمان آمدن پول داريد يا خير!! اما من خودم در اين خصوص تجربه ندارم جايي هم نديدم در بوكلت به اين موضوع اشاره كرده باشد!

پاينده باشي

shahab-ro
May 1st, 2010, 02:34 PM
شهاب عزيز

تاجايي كه من اطلاع دارم بيشتر دنبال حساب بانكي مي‌باشند اما فكر كنم بتوانيد اجاره‌نامه را هم ترجمهخ و در پيوست مدارك بگذاريد و توضيح دهيد اين پول به عنوان امانت و تا زماني كع خانه اجار هست در اختيار صاحب‌خانه مي‌باشد!! را قيد كنيد. چون بيشتر مي‌خواهند ببينند شما زمان آمدن پول داريد يا خير!! اما من خودم در اين خصوص تجربه ندارم جايي هم نديدم در بوكلت به اين موضوع اشاره كرده باشد!

پاينده باشي
بسیار ازت ممنونم مهرداد جان
بقیه دوستان در صورتی که اجاره نامه رو فرستادن لطف کنن راهنمایی کنن
با تشکر از همه

Kaveh666
May 2nd, 2010, 03:35 AM
سلام
من هنوز فایل باز نکردم اما تقریبا مدارکم امادس .
۱-من اگر حساب باز کنم تا زمان فرستانه مدارک ۲-۳ ماه بیشتر نمیشه .باید چکار کنم ؟
۲-یه حسابم تو بانک ملی دارم که سالهاس خالیه.اگه بخوام تا سه ماهه دیگه اقدام به گرفتن گواهی کنم ؟اگر پول دو-سه برابرمقدار لازم بزارم با توجه به اینکه معدلو میخوان مشکلی پیش میات ؟
۳- بانک ملی گواهی انگلیسی میده ؟
متشکر
کاوه

Pearson
May 2nd, 2010, 07:10 AM

فقط متقاضی اصلی ویا همسر ایشان
نوع حساب اهمیتی ندارد

Pearson
May 2nd, 2010, 07:12 AM
سلام

برای ترجمه پرینت احتیاج دارید که اداره امور بین المللی بانک مربوطه آن را تایید کرده باشد. بعضی از بانکها نیز خودشان نامه ی انگلیسی می دهند که دیگر نیازی به ترجمه و یا تایید جایی دیگر ندارد

Pearson
May 2nd, 2010, 07:16 AM
سلام
من هنوز فایل باز نکردم اما تقریبا مدارکم امادس .
۱-من اگر حساب باز کنم تا زمان فرستانه مدارک ۲-۳ ماه بیشتر نمیشه .باید چکار کنم ؟
۲-یه حسابم تو بانک ملی دارم که سالهاس خالیه.اگه بخوام تا سه ماهه دیگه اقدام به گرفتن گواهی کنم ؟اگر پول دو-سه برابرمقدار لازم بزارم با توجه به اینکه معدلو میخوان مشکلی پیش میات ؟
۳- بانک ملی گواهی انگلیسی میده ؟
متشکر
کاوه

1. تا زمان ارسال نامه بانکی بیشتر از 6 ماه می شود
2. معدل حساب + موجودی آخر که حتماً باید حداقل پول درخواست شده را داشته باشید
3. بله

mary8015
May 2nd, 2010, 11:50 AM
سلام
ما مبلغ 13 ميليون را از زمان ارسال مدارك كه حدود 5 ماه پيش بود تو حساب كوتاه مدت نگه داشتيم و با توجه به اينكه سود بلندمدت را از دست داديم. به نظر شما مي تونيم الان حدود 12 ميليون را سپرده بلندمدت كنيم تا كمتر ضرر كنيم؟؟. و مي دونم كه بانك ما سپرده ها رو به تفكيك مانده مي ده و مشكلي نيست. نگرانيم اين جا به جايي حساب از كوتاه مدت به بلندمدته كه مطمئن نيستم. و معلوم هم نيست كه نامه مديكال چند ماهه ديگه مي ياد و از ما دوباره گردش حساب بخواهند..

aram_golbaghi
May 2nd, 2010, 11:58 AM
سلام
ما مبلغ 13 ميليون را از زمان ارسال مدارك كه حدود 5 ماه پيش بود تو حساب كوتاه مدت نگه داشتيم و با توجه به اينكه سود بلندمدت را از دست داديم. به نظر شما مي تونيم الان حدود 12 ميليون را سپرده بلندمدت كنيم تا كمتر ضرر كنيم؟؟. و مي دونم كه بانك ما سپرده ها رو به تفكيك مانده مي ده و مشكلي نيست. نگرانيم اين جا به جايي حساب از كوتاه مدت به بلندمدته كه مطمئن نيستم. و معلوم هم نيست كه نامه مديكال چند ماهه ديگه مي ياد و از ما دوباره گردش حساب بخواهند..
به نظرم ميتونين روزي كه حساب قبلي رو ميبندين يك پرينت حساب بگيرين و اگر موقع مديكال گردش خواستند پرينت قبلي رو هم + پرينت حساب جديد بدين + يك نامه توضيح كه پول رو از حساب قبلي به اين حساب جديد واريز كرده ايد

mary8015
May 4th, 2010, 02:18 PM
به نظرم ميتونين روزي كه حساب قبلي رو ميبندين يك پرينت حساب بگيرين و اگر موقع مديكال گردش خواستند پرينت قبلي رو هم + پرينت حساب جديد بدين + يك نامه توضيح كه پول رو از حساب قبلي به اين حساب جديد واريز كرده ايد

سلام

سلام
جواب سئوال خودم را از دفتر وكيلم پرسيدم و اينجا هم مي گم تا شايد به بقيه هم كمك كنه.
گفتند كه تغيير حساب از سپرده كوتاه مدت به بلند مدت هيچ مشكلي را در زمان ارائه گردش حساب ايجاد نمي كند. ما مي تونيم حسابمون را به بلندمدت تغيير بدهيم و بعد وقتي چند ماه ديگه نامه مديكال بياد و از ما گردش حساب بخواهند فقط كافيه نامه گردش حساب را از بانك بگيريم . موفق باشيد

havar_s
May 4th, 2010, 07:55 PM
با سلام
من دو هفتست که مدارکمو واسه سیدنی فرستادم تمام این صفحهارم خوندم الان تقریبا 5 تومنی دارم توحساب قرض الحسنه ملت که حقوقام رو اداره به اونجا میریزه و همه گردش حسابم مال همین حسابه فردا هم ماشینمو میفروشم گواهی هم قراره واسه فروش بگیرم با توجه به اینکه میخوام سریع مدارکمو ارسال کنم و اینکه خوابوندن پول در قرض الحسنه جایز نیست ، از خیلی وقت پیش (زمان قاجار) حساب کوتاه مدت اقتصاد نوین داشتم با موجودی صفر و الان اگه همه پولارو بریزم اونجا گواهی انتقال بین بانکی هم بگیرم ولی چون اون وقت گردشش میشه مال 3 ماه ، به نظرتون این کارو بکنم که حداقل ماهیانه سود پول رو بگیرم یا بی خیال این سود(واسه 13800$) بشم همونجا بمونه؟ هر چند میخوام اجاره نامه رو هم که 20 تومنی رهن میشه واسه محکم کاری بفرستم.

aram_golbaghi
May 5th, 2010, 08:27 AM
با سلام
من دو هفتست که مدارکمو واسه سیدنی فرستادم تمام این صفحهارم خوندم الان تقریبا 5 تومنی دارم توحساب قرض الحسنه ملت که حقوقام رو اداره به اونجا میریزه و همه گردش حسابم مال همین حسابه فردا هم ماشینمو میفروشم گواهی هم قراره واسه فروش بگیرم با توجه به اینکه میخوام سریع مدارکمو ارسال کنم و اینکه خوابوندن پول در قرض الحسنه جایز نیست ، از خیلی وقت پیش (زمان قاجار) حساب کوتاه مدت اقتصاد نوین داشتم با موجودی صفر و الان اگه همه پولارو بریزم اونجا گواهی انتقال بین بانکی هم بگیرم ولی چون اون وقت گردشش میشه مال 3 ماه ، به نظرتون این کارو بکنم که حداقل ماهیانه سود پول رو بگیرم یا بی خیال این سود(واسه 13800$) بشم همونجا بمونه؟ هر چند میخوام اجاره نامه رو هم که 20 تومنی رهن میشه واسه محکم کاری بفرستم.

شما در هر صورت 5 تومان الان پول دارين و چون ميخاين كه سريع مدارك رو بفرستين وقت براي كم كم پول رو به حساب ريختن ندارين و توي هر كدوم از حساب هات كه باشه بايد مدرك بدي كه مثلا ماشين رو فروختي
پس ميتوني پول رو توي همون حسابي كه سود بهش تعلق ميگيره بريزي و سند انتقال ماشين و پرينت حسابي كه 5 تومان توش داري رو بگيري و بريزي توي حساب سپرده و يك نامه بدي كه توضيح بده كه پول رو از فروش ماشين و اون حساب ديگه اي كه ترجمه كردي تهيه كردين

nurse
May 5th, 2010, 09:49 AM
سلام من 8 ماهه منتظر مديكالم اگه مديكالم اومد برا مراحل بعدي نيازه دو باره پرينت 6 ماهه بدم؟

mehrdad_rad
May 5th, 2010, 09:51 AM
سلام من 8 ماهه منتظر مديكالم اگه مديكالم اومد برا مراحل بعدي نيازه دو باره پرينت 6 ماهه بدم؟

در هر مرحله ممكن است از شما گردش حساب بخواهند !!! حتي زمان ارسال پاسپورتها!! اما به طور معمول يك بار ديگر بعد از مرحله اوليه از شما گردش را مي‌خواهند يا در زمان مديكال يا در زمان پاسپورت ريكوئست اما پيشنهاد مي‌كنم در بازه زماني مديكال تا ذپاسپورت ريكوئست هم دست به پولتان نزنيد.

پاينده باشي

Pearson
May 5th, 2010, 09:52 AM

امکانش وجود دارد که از شما دوباره درخواست شود

utm.nano
May 11th, 2010, 01:39 PM
سلام.
من 2 ماهه که مدارکمو برای سیدنی فرستادم.توی حساب بلند مدت الان 1 سالی میشه که 13 میلیون دارم.اما چون 2 نفر هستیم .به حد نساب نمیرسه.میشه بقیه پولو الان توی یه حساب دیگم بریزم؟البته اونوقت 6 ماه نمیمونه توی حساب.چون مدارکم آمادست.بعد از این مرحله هم میخوام پولو منتقل کنم به یه حساب دیگرم تا یکی از اقوام باهاش کار کنه.حالا اگه توی مراحل بعدی بازم ازم نامه بخوان باید میانگین حسابم به حد نساب برسه؟اگه نرسه میتونم نامه فروش سکه رو هم ضمیمه کنم وپولو توی یه مرحله بریزم به حسابم؟

mehrdad_rad
May 11th, 2010, 01:56 PM
سلام.
من 2 ماهه که مدارکمو برای سیدنی فرستادم.توی حساب بلند مدت الان 1 سالی میشه که 13 میلیون دارم.اما چون 2 نفر هستیم .به حد نساب نمیرسه.میشه بقیه پولو الان توی یه حساب دیگم بریزم؟البته اونوقت 6 ماه نمیمونه توی حساب.چون مدارکم آمادست.بعد از این مرحله هم میخوام پولو منتقل کنم به یه حساب دیگرم تا یکی از اقوام باهاش کار کنه.حالا اگه توی مراحل بعدی بازم ازم نامه بخوان باید میانگین حسابم به حد نساب برسه؟اگه نرسه میتونم نامه فروش سکه رو هم ضمیمه کنم وپولو توی یه مرحله بریزم به حسابم؟

شما مي‌توانيد n حساب ارايه دهيد كه در نهايت موجودي مورد نياز را نشان دهد!
در مورد مبلغ باقيمانده هم رقم آنقدر زياد نيست براي دو نفر!! پس پيشنهاد مي‌كنم از الان آن حساب را درست و پول را در آن بريزيد فقط سعي كنيد يك دفعه نباشد!
گردش شش ماه هم فقط براي چك حساب شماست من سري اول 3 ماهه دادم و در مرحله مديكال دوباره گردش را خواستند!! انقدر حساس نباشيد.

babakchemst
May 12th, 2010, 10:28 AM
سلام
آیاآخرین موجودی حساب سپرده کوتاه مدت کفایت میکند یا اینکه گردش 6 ماه این حساب را باید داد؟

mehrdad_rad
May 12th, 2010, 10:54 AM
سلام
آیاآخرین موجودی حساب سپرده کوتاه مدت کفایت میکند یا اینکه گردش 6 ماه این حساب را باید داد؟

گردش 6 ماه! فقط گردش 6 ماه! با نامه بانك

babakchemst
May 12th, 2010, 12:24 PM
می بخشید من هنوز مطلب برام جا نیافتاده یعنی میانگین حساب 6 ماه من چون یک خانواده4 نفره هستیم باید20 میلیون بشود

aram_golbaghi
May 12th, 2010, 12:38 PM
می بخشید من هنوز مطلب برام جا نیافتاده یعنی میانگین حساب 6 ماه من چون یک خانواده4 نفره هستیم باید20 میلیون بشود

موجودي نهايي حسابتون بايد اين عدد باشه و گردش حساب 6 ماهتون رو هم ارائه مي كنيد كه نشان دهيد پول رو يك مرتبه به حساب واريز نكرده باشيد(قرض نكرده ايد)

as_vender
May 14th, 2010, 12:32 PM
سلام. من یک حساب بلند مدت یک ساله که از بهمن ماه شروع شده دارم که 15 میلیون است و یک حساب کوتاه مدت که 100-200 هزار تومان پول داره و زیاد نیست. حالا من اگز یک نامه لاتین از بانک بگیرم که آن 15 میلیون تومان را به صورت بلند مدت یک ساله گواهی کنند کافیه؟ یا باید حتما باید گردش حساب کوتاه مدت بگیرم که مقدارش ناچیزه؟ ممنون.

Pearson
May 15th, 2010, 07:39 AM
سلام. من یک حساب بلند مدت یک ساله که از بهمن ماه شروع شده دارم که 15 میلیون است و یک حساب کوتاه مدت که 100-200 هزار تومان پول داره و زیاد نیست. حالا من اگز یک نامه لاتین از بانک بگیرم که آن 15 میلیون تومان را به صورت بلند مدت یک ساله گواهی کنند کافیه؟ یا باید حتما باید گردش حساب کوتاه مدت بگیرم که مقدارش ناچیزه؟ ممنون.

گردش حساب اهمیتی ندارد؛ معدل حساب در شش ماه گذشته مهم است. می تونه هیچ گردشی نداشته باشد

niloofarsa
May 19th, 2010, 09:46 AM
سلام دوستان من يك سئوالي داشتم مي خواستم ببينم اگه كسي وقتي داره وارد كانادا ميشه به علت مشكلات مالي نتونه اون مبلغي رو كه در فرمها اعلام كرده با خودش ببره مشكلي پيش مياد براش؟ اين كه ما چقدر با خودمون برديم و آيا مطابق با فرم ها هست رو كجا چك مي كنند؟ تو هواپيما؟ تو فرودگاه كانادا ؟ اصلا چك ميشه؟ براي يكي از دوستانم اين مشكل پيش اومده ايشون براي كبك اقدام كردند البته فرقي با فدرال نداره لطفا اگه كسي اطلاعاتي داره سريعتر راهنمايي كنه ممنون
اگه مثلا قبلش به يك حساب در كانادا ريخته باشند خوب قاعدتا پول همراهشون نيست چجوري چك مي كنند كه طرف چقدر پول با خودش مياره؟

nsdarya1
May 23rd, 2010, 03:18 PM
سلام دوستان می خواهم بدونم این پولی که نباید یه هو به حساب بیاد یعنی چقدر؟ از چه مقدار نباید بیشتر باشه ؟ مثلا ریختن 3 یا 4 میلیون در مرحله ای که می خوای پرینت حساب بگیری اشکال نداره ؟
سریع پاسخ بدهید لطفا

samaneh_chem
May 24th, 2010, 05:03 PM
دوستان سلام

اثبات تمکن مالی برای کبک هم مثل فدرال است؟ یعنی باید میانگین 6 ماه داشت؟ در این صورت باید چه مقدار باشد؟

fanta
May 25th, 2010, 06:44 AM
سلام

آیا باید در هنگام ورود به کانادا برای اولین باز حتما گواهی میزان موجودی بانکی در کانادا را ارائه کنیم، مثلا اگر ارائه نشه دیپورت میشیم؟

samaneh_chem
May 26th, 2010, 01:44 PM
nsdarya 1 عزیز

من چند این بار این مطالب را تحلیل کردم. کبک تاکید کرده برای 3 ماه اول زندگی در کبک پول با توچه به افراد خانواده که حدود 4000تا 5000دلار است را با خود داشته باشند.

iman
May 29th, 2010, 02:21 PM
با عرض سلام
من یه سئوال دارم
الان مدارک من برای ارسال به سفارت دمشق آماده شده. متقاضی اصلی همسرم هست. حساب مالی ما به نام من بوده که دو سال در بانک پاسارگاد گردش مالی داشته. از زمانیکه متوجه شدیم باید در حساب خانمم پول باشه کلیه پول ها رو معادل با 15 هزار دلار به حساب خانمم واریز کردیم به بانک ملت. الان متوجه شدم که اگه بخواهیم این رو بفرستیم ممکن برای افسر سفارت شک به وجود بیاد که این پول قرضیه. در صورتیکه پول از حساب من به حساب ایشون انتقال داده شده.
چه راه حلی رو برای این موضوع پیشنهاد می کنید؟

iman
May 30th, 2010, 08:32 AM
با عرض سلام
من یه سئوال دارم
الان مدارک من برای ارسال به سفارت دمشق آماده شده. متقاضی اصلی همسرم هست. حساب مالی ما به نام من بوده که دو سال در بانک پاسارگاد گردش مالی داشته. از زمانیکه متوجه شدیم باید در حساب خانمم پول باشه کلیه پول ها رو معادل با 15 هزار دلار به حساب خانمم واریز کردیم به بانک ملت. الان متوجه شدم که اگه بخواهیم این رو بفرستیم ممکن برای افسر سفارت شک به وجود بیاد که این پول قرضیه. در صورتیکه پول از حساب من به حساب ایشون انتقال داده شده.
ممنون می شم سریعتر پاسخ بدید

iman
May 30th, 2010, 08:46 AM
با سلام
سئوالی دارم درباره ی نامه موجودی در بانک.
من در شهرستان هستم. آیا گواهی میزان موجودی که از طریق یکی از شعبات بانک ملت شهرستان صادر می شود (پس از ترجمه در دارالترجمه و گرفتن مهر دادگستری و وزارت خارجه) برای سفارت کانادا در دمشق اعتبار دارد یا حتما باید به تهران آمد و نامه ی قسمت امور بین الملل که به زبان انگلیسی است را دریافت کرد؟
ممنون می شم سریعتر پاسخ دهید

LADAN_1978
May 30th, 2010, 03:18 PM
سلام به همه دوستان.

آیا نوع بانکی که سپرده میگذاریم مهم است ؟ مثلا میتونیم موسسه مالی قوامین حساب داشته باشیم و گردش مالی همون رو بفرستیم؟

afshinnnn
May 31st, 2010, 02:39 PM
سلام به همه دوستان.

آیا نوع بانکی که سپرده میگذاریم مهم است ؟ مثلا میتونیم موسسه مالی قوامین حساب داشته باشیم و گردش مالی همون رو بفرستیم؟

نوع بانک و حساب (جاری،سپرده ...) مهم نیست و گردش مالی موسسه مذکور قابل قبول است.

afshinnnn
May 31st, 2010, 02:41 PM
با سلام
سئوالی دارم درباره ی نامه موجودی در بانک.
من در شهرستان هستم. آیا گواهی میزان موجودی که از طریق یکی از شعبات بانک ملت شهرستان صادر می شود (پس از ترجمه در دارالترجمه و گرفتن مهر دادگستری و وزارت خارجه) برای سفارت کانادا در دمشق اعتبار دارد یا حتما باید به تهران آمد و نامه ی قسمت امور بین الملل که به زبان انگلیسی است را دریافت کرد؟
ممنون می شم سریعتر پاسخ دهید

خیر ، همان ترجمه گواهی موجودی (و در صورت داشتن حساب جاری،گردش مالی شش ماهه) اعتبار دارد و نیازی نیست که تا تهران تشریف بیارید.

afshinnnn
May 31st, 2010, 02:43 PM
با عرض سلام
من یه سئوال دارم
ممنون می شم سریعتر پاسخ بدید

نیازی به این انتقال نبود و موجودی همسر قابل قبول است.شما جهت اطمینان خاطر می توانید مستندات این جابجایی را ترجمه و ارائه دهید و طی یک نامه توضیحات تکمیلی را ارائه دهید.

بهارک
June 3rd, 2010, 08:27 PM
با سلام
در مورد گواهی حساب بانکی اگر 2 حساب جداگانه را که با همسرم مشترک دارم بفرستم مشکلی ندارد؟نباید حتما یک حساب باشد؟

MAHSA.V
June 5th, 2010, 04:13 PM
با سلام به دوستان عزیز
من موقعی که فرمهای اولیه رو پر می کردم میزان دارایی رو 50.000$ نوشتم و در این خصوص منظورم کل داراییمون بود ولی الان که فایل نامبرم اومده و باید مدارک برای دمشق بفرستم ایا باید تو معدل حسابم این مقدار موجودی باشه یا همون مینیمم دارایی که خودشون اعلام کردن کافیه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

Pearson
June 6th, 2010, 09:31 AM
با سلام به دوستان عزیز
من موقعی که فرمهای اولیه رو پر می کردم میزان دارایی رو 50.000$ نوشتم و در این خصوص منظورم کل داراییمون بود ولی الان که فایل نامبرم اومده و باید مدارک برای دمشق بفرستم ایا باید تو معدل حسابم این مقدار موجودی باشه یا همون مینیمم دارایی که خودشون اعلام کردن کافیه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

خیر
میزان داراییتان ربطی به حداقل فاند لازم برای مهاجرت به کانادا ندارد

Pearson
June 6th, 2010, 09:34 AM
با سلام
در مورد گواهی حساب بانکی اگر 2 حساب جداگانه را که با همسرم مشترک دارم بفرستم مشکلی ندارد؟نباید حتما یک حساب باشد؟

احتمالاً هیچ مشکلی به وجود نمی آید

MAHSA.V
June 7th, 2010, 01:08 PM
PEARSON عزیز مرسی از جوابتون

من در حال حاضر پول نقدی تو حساب ندارم
1- اگه از الان تا 3 ماه دیگه که می خوام مدارک بفرستم دمشق تو هر ماه چند روزی مبلغ مورد نظر رو تو حسابم بذارم و بردارم مشکل ساز میشه ؟
2-و یه راه حله دیگه که به ذهنم رسید اینکه بیام با کسی که موجودی و گردش مالی خوبی داره حسابمو مشترک کنم ایا مشترک بودن حساب از نظر سفارت مورد قبوله؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

Pearson
June 7th, 2010, 01:33 PM
PEARSON عزیز مرسی از جوابتون

من در حال حاضر پول نقدی تو حساب ندارم
1- اگه از الان تا 3 ماه دیگه که می خوام مدارک بفرستم دمشق تو هر ماه چند روزی مبلغ مورد نظر رو تو حسابم بذارم و بردارم مشکل ساز میشه ؟
2-و یه راه حله دیگه که به ذهنم رسید اینکه بیام با کسی که موجودی و گردش مالی خوبی داره حسابمو مشترک کنم ایا مشترک بودن حساب از نظر سفارت مورد قبوله؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

1. احتیاج نیست پول برزید و بردارید فقط پس انداز کنید تا به مبلغ مورد نظر برسد
2. مشترک بودن حساب مشکلی نداره به شرط اینکه اون شخص نیز متقاضی مهاجرت به کانادا باشد مثل همسر متقاضی

MAHSA.V
June 7th, 2010, 03:21 PM
نه در واقع من میخوام کسی که موجودی حساب خوبی داره از قبل حسابشو با من مشترک کنه تا من بتونم از پرینت حساب و مانده اون حساب استفاده کنم
مشترک بودن حساب با همسرم کارمونو راه نمیندازه چون پول کافی توش نیست!

main applicantمن هستم با یه قریبه نمی شه حساب مشترک داشت ؟چون من از بانک سوال کردم گفتن اسم نفر دوم رو نمی نویسن فقط می نویسن 50% shareاست

میشه لطفا راهنمایی کنید

msalehi62
June 11th, 2010, 10:43 AM
سلام

وقتی برای skill worker اقدام کردم. پولهام رو در یک حساب جمع کردم . مبلغ اولیه این حساب 2 میلیون بود . بعد به 5 میلیون و 15 میلیون رسید در طی 15 روز و 3 ماه در این حالت ماند. سپس مبلغ 11 تا برداشت کردم و 2 هقته بعد 15 تا ریختم که جمع اخرش به 17 تا رسید و سپس یکی هم برداشت کردم شد 16 میلیون در حال حاضر. می خوام یک ماه این 16 تا رو نگه دارم و بعد پرینت گردش بگیرم و بفرستم به دمشق. در این یک ماه هم می تونم یکی دیگه بریزم و بشه 17 تا

1) ایا این حساب مناسب است برای ارائه به دمشق ؟
2) بعد هم در جایی خوندم که اگر مبالغ بالا باشد باید مدرک ارائه بشود که این پول از کجا امده است. من مدرکی ندارم و پول متعلق به خودم بوده که از حسابهای مختلف در یک حساب جمع شده. این دلیل رو بگم کفایت می کند؟
3) حساب به نام همسرم هست و او با من به کانادا می آید اما من main هستم، اشکالی ندارد حساب به نام من نیست؟

دلیل نگرانی من این است که در یکی از پستها دوستی نوشته بود میانگین 6 ماهه باید معادل 13800 دلار کانادا باشه. این حرف درسته؟

asraei
June 12th, 2010, 09:54 PM
سلام دوستان
من الان 10 ملیون تو حسابم پول دارم و یه خونه هم دارم که سندش به ناممه میشه به جای بقیه پول سند رو ارایه داد یا نه؟

Serena
June 13th, 2010, 08:37 AM
سلام
من گواهي كه از بانك سامان گرفتم گواهي موجودي حساب و به زبان انگليسي هست، چون حسابم سپرده بوده عملا گردشي نداره فقط گواهي كرده كه اين حسابو از چند سال پيش دارم و موجودي فعليش چقدره!
آيا همين كفايت ميكنه؟ اين نامه هم بايد به تاييد جاي ديگري برسه؟

ممنون

Pearson
June 13th, 2010, 09:32 AM
سلام دوستان
من الان 10 ملیون تو حسابم پول دارم و یه خونه هم دارم که سندش به ناممه میشه به جای بقیه پول سند رو ارایه داد یا نه؟

خیر
فقط پول به صورت CASH

Pearson
June 13th, 2010, 09:35 AM
سلام

وقتی برای skill worker اقدام کردم. پولهام رو در یک حساب جمع کردم . مبلغ اولیه این حساب 2 میلیون بود . بعد به 5 میلیون و 15 میلیون رسید در طی 15 روز و 3 ماه در این حالت ماند. سپس مبلغ 11 تا برداشت کردم و 2 هقته بعد 15 تا ریختم که جمع اخرش به 17 تا رسید و سپس یکی هم برداشت کردم شد 16 میلیون در حال حاضر. می خوام یک ماه این 16 تا رو نگه دارم و بعد پرینت گردش بگیرم و بفرستم به دمشق. در این یک ماه هم می تونم یکی دیگه بریزم و بشه 17 تا

1) ایا این حساب مناسب است برای ارائه به دمشق ؟
2) بعد هم در جایی خوندم که اگر مبالغ بالا باشد باید مدرک ارائه بشود که این پول از کجا امده است. من مدرکی ندارم و پول متعلق به خودم بوده که از حسابهای مختلف در یک حساب جمع شده. این دلیل رو بگم کفایت می کند؟
3) حساب به نام همسرم هست و او با من به کانادا می آید اما من main هستم، اشکالی ندارد حساب به نام من نیست؟

دلیل نگرانی من این است که در یکی از پستها دوستی نوشته بود میانگین 6 ماهه باید معادل 13800 دلار کانادا باشه. این حرف درسته؟

1. بله
2. زیاد حساسیت نداشته باشید تا مرحله ی پاسپورت رکوئیست ممکن است تا سه بار از شما گواهی معدل حساب بخواهند، سعی کنید حساب را در همین سطح نگه دارید
3. خیر

Pearson
June 13th, 2010, 09:37 AM
سلام
من گواهي كه از بانك سامان گرفتم گواهي موجودي حساب و به زبان انگليسي هست، چون حسابم سپرده بوده عملا گردشي نداره فقط گواهي كرده كه اين حسابو از چند سال پيش دارم و موجودي فعليش چقدره!
آيا همين كفايت ميكنه؟ اين نامه هم بايد به تاييد جاي ديگري برسه؟

ممنون

همون نامه کفایت می کنه احتیاج به تایید و ترجمه ندارد

زری
June 18th, 2010, 06:05 PM
سلام دوستان
من 2006 اپلای کردم و الان فایلم رفته ورشو. به نظر شما در چه مرحله ای ازم موجودی حساب بانکی می خوان؟ کسی می دونه؟

pkhansari
June 18th, 2010, 07:08 PM
سلام دوستان
من 2006 اپلای کردم و الان فایلم رفته ورشو. به نظر شما در چه مرحله ای ازم موجودی حساب بانکی می خوان؟ کسی می دونه؟
معمولا همزمان با نامه آپدیت از شما موجودی حساب هم میخوان. برای اطلاعات بیشتر به قسمت زیر مراجعه کنید:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?13063-%D9%85%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%B6%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%DA%A9%D9%87-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84%D8%B4%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D9%88%D8%B1%D8%B4%D9%88-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA (http://www2.applyabroad.org/forum/showthread.php?13063-%D9%85%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%B6%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%DA%A9%D9%87-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84%D8%B4%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D9%88%D8%B1%D8%B4%D9%88-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA)

shida
June 18th, 2010, 10:21 PM
دوستان میشه لینکی که گفته موقع فرستادن مدارک باید گردش 6 ماهه رو بفرستیم بگذارید. من نتونستم تو سایت مهاجرت پیداش کنم.

pkhansari
June 19th, 2010, 03:03 PM
للللللللللللللللللللللللل لللللللطفا میشه پاسخ بدید
چک لیست سفارت دمشق (فایل E37099) بند 11

pejman57
June 21st, 2010, 04:38 PM
سلام به دوستان من تمام تاپیک رو خوندم ولی مشکل من و سایر دوستان این هست که این مبلغ fund رو برای یکسال و بیشتر در بانک خوابوندن اشتباه است.چون خود من تمام داراییم که فعلا 10 میلیون هست در بورس سرمایه گذاری کرده ام.ماشین و طلا هم هست که روی هم 20 تا میشه حالا سئوالم اینست که:
1- میتونم مدارک سرمایه گذاری بورس و ارزش اونها رو به صورت رسمی از کارگزاری بگیرم و ترجمه کنم.
2-ویا در هنگام ارسال مدارک سهامو بفروشم پولشو به حساب بریزم و پرینت بگیرم و مجددا برداشت کنم و سهام بخرم .فرضا اگر هم شکی برای افیسر بوجود بیاد مدارک خرید و فروش سهامو ارائه بدم ویا مدارک فروش ماشینو بدم در ضمن تمام اسناد هم به نام خودم است
به نظرتون مشکلی داره؟؟

Pearson
June 22nd, 2010, 11:09 AM
سلام به دوستان من تمام تاپیک رو خوندم ولی مشکل من و سایر دوستان این هست که این مبلغ fund رو برای یکسال و بیشتر در بانک خوابوندن اشتباه است.چون خود من تمام داراییم که فعلا 10 میلیون هست در بورس سرمایه گذاری کرده ام.ماشین و طلا هم هست که روی هم 20 تا میشه حالا سئوالم اینست که:
1- میتونم مدارک سرمایه گذاری بورس و ارزش اونها رو به صورت رسمی از کارگزاری بگیرم و ترجمه کنم.
2-ویا در هنگام ارسال مدارک سهامو بفروشم پولشو به حساب بریزم و پرینت بگیرم و مجددا برداشت کنم و سهام بخرم .فرضا اگر هم شکی برای افیسر بوجود بیاد مدارک خرید و فروش سهامو ارائه بدم ویا مدارک فروش ماشینو بدم در ضمن تمام اسناد هم به نام خودم است
به نظرتون مشکلی داره؟؟
مشکل ندارد

sormeh9
June 26th, 2010, 04:41 PM
پس طبق چک لیست سفارت دمشق (فایل E37099) بند 11 ، برای متقاضیان نیروز کار کبک لازم نیست؟!

atefehh
June 29th, 2010, 03:47 PM
پس طبق چک لیست سفارت دمشق (فایل E37099) بند 11 ، برای متقاضیان نیروز کار کبک لازم نیست؟!
این سوال من هم هست.
آیا ارائه گواهی موجودی حساب بانکی برای متقاضیان نیروی کار کبک به سفارت دمشق لازمه؟؟؟
در ضمن اگه بانک به زبان انگلیسی این گواهی رو بده لازمه به تایید وزارت امور خارجه هم برسه یا نه؟
ممنون

mo_eini
June 29th, 2010, 10:27 PM
تایید هیچ مدرکی واسه کانادا توسط وزارت خارجه الزامی نیست.

shimax
July 1st, 2010, 10:13 AM
با سلام

آیا برای تاریخ گواهی موجودی و پرینت مالی محدودیتی وجود داره؟ یعنی در مدت 120 روز که مدارک را آماده می کنم در همان روزهای اول گواهی و پرینت مالی بگیرم اما مدارک رو حدوداً 2 ماه بعد برای دمشق ارسال کنم. مشکلی پیش میاد یا باید مثل سوئپیشینه نزدیکترین تاریخ به ارسال مدارک باشه؟ (میخوام بعد از دریافت گواهی از پول برداشت کنم بعد به مرور دوباره واریز کنم برای احتمال درخواست مجدد گواهی)

لطفاً راهنمایی کنید :)

m-kor
July 2nd, 2010, 08:29 PM
سلام دوستان

گواهی بانکی برای یک نفر حدود 11 میلیونه و من 3 ماه اول 6 میلیون تو حساب داشتم و 3 ماه بعدی مبلغ زیاد شد تا حدود 15 میلیون. حالا چون کل 11 میلیون رو از اول نداشتم بعدا دوباره گواهی بانکی می خوان؟

mo_eini
July 2nd, 2010, 10:40 PM
سلام دوستان

گواهی بانکی برای یک نفر حدود 11 میلیونه و من 3 ماه اول 6 میلیون تو حساب داشتم و 3 ماه بعدی مبلغ زیاد شد تا حدود 15 میلیون. حالا چون کل 11 میلیون رو از اول نداشتم بعدا دوباره گواهی بانکی می خوان؟

دوست عزیز باید توضیحو مدرک قانع کننده ای داشته باشی که ظرف 3ماه 9ملیون تومان به حسابت ریختی سکه فروختی؟(فاکتور رسمی زرگری)ماشین عوض کردی؟(مبایعه نامه رسمی")یا از جایی چیزی بهت تملیک بلاعوض شده(هبه نامه) و یا حقوق دریافت کردی؟(فیش حقوقیت در این مدت)

pouria.ghobadi
July 3rd, 2010, 07:04 AM
سلام دوستان
آیا گواهی موجودی 6 ماهه برای کبک هم لازمه موقع ارسال مدارک بدیم یا نه؟
ممنون

Artin Raad
July 3rd, 2010, 07:31 AM
سلام دوستان
آیا گواهی موجودی 6 ماهه برای کبک هم لازمه موقع ارسال مدارک بدیم یا نه؟
ممنون
دوست عزیز گواهی موجودی مربوط به نیروی متخصص فدرال میباشد و برای کبک باید فرم استقلال مالی پر و ارسال گردد البته در روز مصاحبه میتوانید نامه ای از بانک مبنی بر موجودی حساب و میانگین موجودی همراه داشته باشید
موفق باشید

m-kor
July 3rd, 2010, 07:47 PM
[QUOTE=mo_eini;257584]
دوست عزیز باید توضیحو مدرک قانع کننده ای داشته باشی که ظرف 3ماه 9ملیون تومان به حسابت ریختی سکه فروختی؟(فاکتور رسمی زرگری)ماشین عوض کردی؟(مبایعه نامه رسمی")یا از جایی چیزی بهت تملیک بلاعوض شده(هبه نامه) و یا حقوق دریافت کردی؟(فیش حقوقیت در این مدت) [/QUOTE
ممنون از پاسختون
من یه حساب تو یه بانک دیگه داشتم و 9 میلیون تو اون حسابم بود. ولی اون حسابو همون چند ماه پیش بستم. حالا چطور می تونم ثابت کنم که قبلا یه حسابی داشتم و 9 میلیون تو حسابم بوده؟

afshinnnn
July 4th, 2010, 02:49 PM
[QUOTE=mo_eini;257584][INDENT]
من یه حساب تو یه بانک دیگه داشتم و 9 میلیون تو اون حسابم بود. ولی اون حسابو همون چند ماه پیش بستم. حالا چطور می تونم ثابت کنم که قبلا یه حسابی داشتم و 9 میلیون تو حسابم بوده؟
اگر قبلاً نگرفته اید می توانید از بانک مربوطه بخواهید که سوابق حساب مسدود شده را استخراج و بشما ارائه دهند.

mo_eini
July 4th, 2010, 03:35 PM
حتما یه تاییدیه ازبانکی که توش حسابی داشتین و بستین بگیرین اگه انگلیسی دادن فبهالمراد وگرنه به انضمام گردشهای اون بدین ترجمه رسمی کنن چون زیر 10000000تومانه قابل تایید دادگستریه بهر حال باید توضیح بدین که از این حساب با این فرآیند وطی این تراکنش پولو ریختم به حساب اصلی ولو شده بدین فیش دریافت وجه از حساب مسدود و واریز وجه به حساب اصلی رو واستون ترجمه کنن

pedram55
July 5th, 2010, 06:28 PM
من یه گواهی انگلیسی از بانک ملی گرفتم ولی یک سری مشکلات هست لطف راهنمائی کنید :

1- در گواهی انگلیسی زده cREDIT TURNOVER FROM 22/12/2009 TO 24/06/2010 مبلغ 810.800.000 ریال ولی نزده که میانگین 6 ماهه چقدره ولی میتونم پرینت بانکی را پیوستش کنم ولی باز هم توی اوون ننوشته که میانگین چقدره .
2- یه گواهی فارسی هم داده که زیرش با دست نوشته میانگین حساب چقدره ولی خوب دادگستری هم اوون را چون بالای 10 تومن هست تائید نمیکنه .

حالا موندم چطوری این قضیه میانگین را حلش کنم

momame1360
July 6th, 2010, 10:46 AM
سلام

آقايان خانم ها لطفا راهنمايي كنيد
من و همسرم به تازگي 20 ميليون بابت رهن خانه به صاحبخانه داديم و جز پنج شش ميليوني كه اندوخته داريم كفگير ته ديگ خورده،
از طرفي 2 ماه وقت داريم تا اتمام مهلت 120 روزه!
آيا اجاره نامه و پولي كه به صاحبخانه داده ايم را مي توان ترجمه كرد و به همراه مبلغ اندوخته 5 ميليون ارسال كرد؟

mo_eini
July 6th, 2010, 03:45 PM
آقايان خانم ها لطفا راهنمايي كنيد
من و همسرم به تازگي 20 ميليون بابت رهن خانه به صاحبخانه داديم و جز پنج شش ميليوني كه اندوخته داريم كفگير ته ديگ خورده،
از طرفي 2 ماه وقت داريم تا اتمام مهلت 120 روزه!
آيا اجاره نامه و پولي كه به صاحبخانه داده ايم را مي توان ترجمه كرد و به همراه مبلغ اندوخته 5 ميليون ارسال كرد؟

دوستان عزیز!شما باید به آفیسر تمکن مالی خودتان را برای زندگی بدون درآمد در یکسال اول مهاجرت نشان بدهید و اونو قانع کنین که دارایی مزبور صوری و یا استقراضی نیست .مشکل ترجمه سند این است که اولا درآن ارزش منطقه ای دارایی بجای ارزش واقعی ملک درج شده و نیاز به ارزیابی کارشناس رسمی دادگستری دارد که هزینه کارشناس و کانون کارشناسان رسمی که موید گواهی کارشناسی می باشد! گاها چند صدهزارتومان می طلبد و دوما از قابلیت نقدشوندگی بالایی برخوردار نیستند و تبدیل آن به پول نقد در شرایط فعلی رکود سهل و ممتنع نیست و این چیزی نیست که آنها ندانند.
اگر واقعا راه دیگری نداریداجاره نامه رسمی اتحادیه و یا سند و ارزیابی را ترجمه رسمی کنین و ارسال کنین .تصمیم با آفیسر هست و اگراقناع نشود از شما خواهد خواست ملک را بفروشید و یا اجاره را فسخ کنین و پول را در حساب نشان دهید

seyed260
July 10th, 2010, 03:50 AM
من در فرم پر شده scheduale 3
که به سیدنی فرستادم رقم Fund
راخیلی زیاد نوشتم حالا برای سوریه میتونم اونو
کمتر بنویسم.

afshinnnn
July 11th, 2010, 02:42 PM
من در فرم پر شده scheduale 3
که به سیدنی فرستادم رقم Fund
راخیلی زیاد نوشتم حالا برای سوریه میتونم اونو
کمتر بنویسم.

تغییر آن اشکالی ندارد،اما جهت استحضار منظور از این Fund موجودی بانکی شما نیست،بلکه کل دارائی شما در هنگام مهاجرت می باشد که از مجموعه هزینه های ناشی از فروش اتوموبیل،ملک،سهام ،دریافت سنوات و پاداش،... به انضمام موجودی بانکی و پول نقد شما بدست می آید و نیازی به اثبات ندارد.
شما فقط بایستی موجودی بانکی تان با حداقل Fund اعلام شده از سوی cic همخوانی داشته باشد.

seyed260
July 15th, 2010, 01:06 AM
با سلام مجدد وتشکر از پاسخ afshinnnn
من تاپیک موضوعی را رعایت نکرده ام اگه میشه به این سوالم پاسخ بدید ممنون میشم "چک لیست دمشق تاکید کرده که بجز Police certificate و البته مدرک IELTS هیچ مدرکی رو به صورت اصل (original) نفرستید، و هر مدرکی رو که به زبان انگلیسی نیست، ترجمه رسمی کنید .سوال من اینه از ترجمه ها ونامه های تجربه کاری و گواهی بانکی…کپی بفرستم ؟ اصل اینها
بعدا” باید حضورا”برد سوریه؟یا استنباط من غلطه؟
ممنون میشم از وقتی که میگذارید.

mo_eini
July 15th, 2010, 02:29 AM
با سلام مجدد وتشکر از پاسخ afshinnnn
من تاپیک موضوعی را رعایت نکرده ام اگه میشه به این سوالم پاسخ بدید ممنون میشم "چک لیست دمشق تاکید کرده که بجز Police certificate و البته مدرک IELTS هیچ مدرکی رو به صورت اصل (original) نفرستید، و هر مدرکی رو که به زبان انگلیسی نیست، ترجمه رسمی کنید .سوال من اینه از ترجمه ها ونامه های تجربه کاری و گواهی بانکی…کپی بفرستم ؟ اصل اینها
بعدا” باید حضورا”برد سوریه؟یا استنباط من غلطه؟
ممنون میشم از وقتی که میگذارید.
دوست عزیز:ارسال اصل کلیه ترجمه ها مهمور به مهر مترجم در حالی که کپی فارسی هرکدام به آنها پلمپ شده و در صورت تمایل دادگستری تاییدشون کرده الزامی است و همچنین ارسال اصل نامه بانک یا هر نوع سابقه کاری که به انگلیسی است بهتر است اصل فرستاده شود اگر خیلی مایلی کپی بفرستی حتما نسخه کپی توسط مترجم برابر اصل شود.شاید مصاحبه ای در کار نباشه و موجب مکاتبه مجدد و تاخیر در رسیدگی بشه.

رضا
July 17th, 2010, 12:47 PM
سلام
من پاسپورتهامو فرستادم براي ويزا.
آيا بايد الان براي بازكردن حساب در بانك كانادا اقدام كنم يا اصلا نيازي به اين كار نيست و من ميتونم با خودم پول ببرم؟
ممنون از راهنمائيتون

nahid_one
July 17th, 2010, 03:31 PM
دوستان سلام.
من از زمانی که فرم های اولیه را فرستادم سیدنی یک حساب یکساله باز کردم به مبلغ 14.5 الان که نزدیک سه ماه میشه , گواهی این حساب و یک خساب جاری که متوسطش پایین است را می خوام بفرستم؟
آیا اینکه که از افتتاح حساب بلند مدت من نزدیک 3 ماه میگذره مشگلی نداره؟
آیا من بایدثابت کنم این پول را از کجا آوردم؟
برای حساب فعالم , باید ریز گردش 6 ماه را بگیرم یا میانگین کافیه؟
ممنون میشم از کمکتون دوستان

nahid_one
July 17th, 2010, 03:32 PM
دوستان سلام.
من از زمانی که فرم های اولیه را فرستادم سیدنی یک حساب یکساله باز کردم به مبلغ 14.5 الان که نزدیک سه ماه میشه , گواهی این حساب و یک خساب جاری که متوسطش پایین است را می خوام بفرستم؟

mo_eini
July 18th, 2010, 01:26 AM
دوستان سلام.
میانگین واسه سپرده اتون لازمه ولی برای حساب جاری گردش و میانگین هم ضروریه!اگر مدرکی نشون بدین که 14.5 از کجا اومده خیلی خوبه چون حدنصاب 6ماهه رو رعایت نکردین .ممکنه بعدا از شما دوباره گواهی بانکی بخوان !حواستون باشه.

رضا
July 18th, 2010, 09:34 AM
سلام
من پاسپورتهامو فرستادم براي ويزا.
آيا بايد الان براي بازكردن حساب در بانك كانادا اقدام كنم يا اصلا نيازي به اين كار نيست و من ميتونم با خودم پول ببرم؟لطفا پاسخ بدين واقعا گيج شدم .چطور اي همه پولو با خودم ببرم؟اگر نه چطور اونجا خساب باز كنم؟
ممنون از راهنمائيتون

youkabed
July 20th, 2010, 01:03 PM
مگه طبق قانون جدید فدرال، گردش 6 ماهه رو هم باید همین اول فرستاد؟
ممنون می شم یکی جواب بده

s30min
July 21st, 2010, 02:46 AM
مگه طبق قانون جدید فدرال، گردش 6 ماهه رو هم باید همین اول فرستاد؟
ممنون می شم یکی جواب بده

بله مطابق با چک لیست دمشق (شماره 11) باید اول بفرستید...

nikizirak2005
July 21st, 2010, 09:09 AM
درباره مقدار پول نقدی که برای یک خانواده 2 نفره باید توی حساب باشه و اینکه چه مدت باید توی حساب باشه راهنمایی می کنید ؟
ما تازه داریم مدارکمون رو جمع و جور می کنیم و سوال من این هست که الان باید از بانکی توش حساب جاری داریم مانده حساب بگیریم یا گردش مالی ؟
و سوال آخر اینکه من خودم متقاضی اصلی هستم اما پول توی حساب جاری همسرم هست . اینکه مشکلی ایجاد نمی کنه ؟
برای 2 نفر باید 13.801 دلار کانادا موجودی داشته باشید. بصورت گردش مالی 6 ماهه و هم حداقل موجودی نقدی شما برای رفتن به کانادا.

feral
July 26th, 2010, 06:42 PM
دوستان چند سوال:
1- اگر مجموع چند حساب خودم وهمسرم با هم به مبلغ مورد نظر برسد قبوله؟
2- ضمناً اگر حسابی مشترک باشد( مثلاً با برادرم) نصف آن حساب می شود؟
3- آیا ممکن است بانک یا موسسه اعتباری در حساب مشترک فقط اسم یک نفر را بنویسد؟

Pearson
July 27th, 2010, 10:11 AM
این سوال خیلی خوبیه و من هم همین سوال رو دارم . ممکنه کسانی که اطلاع دقیق دارند لطف کنن پاسخ بدهند ؟

مشکلی نیست

feral
July 27th, 2010, 02:46 PM
دوستان چند سوال:
1- اگر مجموع چند حساب خودم وهمسرم با هم به مبلغ مورد نظر برسد قبوله؟
2- ضمناً اگر حسابی مشترک باشد( مثلاً با برادرم) نصف آن حساب می شود؟
3- آیا ممکن است بانک یا موسسه اعتباری در حساب مشترک فقط اسم یک نفر را بنویسد؟

لطفاً اگر می توانید جواب 2 سوال دیگر را هم بدهید.

Pearson
July 27th, 2010, 03:10 PM
لطفاً اگر می توانید جواب 2 سوال دیگر را هم بدهید.

اگر حساب با همسر متقاضی مشترک باشد مشکلی نیست منتها برادر قابل قبول نیست
باید از بانکتان سوال بفرمایید