PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مدارک مورد نیاز جهت اخذ گذرنامه

صفحه ها : [1] 2

yaserb
February 21st, 2008, 11:20 PM
با سلام

1. آدرس اداره گذرنامه کجاست؟

2. من کارت پایان خدمت دارم. چه مدارک دیگری را بری گرفتن پاسپورت باید آماده کنم؟

ممنون می شوم اگر هر اطلاعات لازمی را یه من بدهید
باتشکر

reza2413
February 22nd, 2008, 12:32 AM
اگه کارت دارين که به اداره گذرنامه گذرتون نمی افته. اولين بريد پست فرم گذرنامه رو بخريد 2500 تومان.
بعد مدارک لازمی که توش نوشته تهيه کنيد به پليس +10 مراجعه کنيد. يکيش کنار پارک دانشجو خيابان انقلابه اگه بهتون نزديک.
در ضمن اگه admission تون اومده نيازی به پرداخت هيچ پولی نيست.
موفق باشيد.

yaserb
February 22nd, 2008, 12:58 AM
ببخشید. پلیس +10 چیه؟ در ضمن اگر به اداره گذرنامه مراجعه نکنم، پس از کجا برای گذرنامه اقدام کنم؟

SJ
February 22nd, 2008, 02:56 AM
سلام

اطلاعات کامل تو سایت اطلاع‌ رسانی نیروی انتظامی نوشته شده: http://www.police.ir/services/passport2.htm
با آماده کردن مدارکی که در لینک فوق نوشته شده، و تحویل آن به یکی از مراکز پلیس+۱۰ ، در کمتر از ۱۰ روز گذرنامه‌ی شما به منزلتون پست ميشه. لیست و آدرس مراکز پلیس+۱۰ تهران در لینک مقابل آمده است: http://www.epolice.ir/police+10/tehran.htm

موفق باشید

simon
March 13th, 2008, 10:26 AM
يك گزينه در فرم گرفتن پاسپورت هست كه نوشته مي خواهيد به كجا سفر كنيد . بايد يك كشور الكي بنويسم يا حتما بنويسم قبرس. تركيه بزنم بهتر نيست . به قبرس ايراد نگيرن ؟ :o

smahboob
March 13th, 2008, 10:41 AM
I wort Turkiye and Sorie, and mention for ziarat and siyahat :D
but i do not think so it is important,

asman
March 13th, 2008, 11:23 AM
این گزینه اصلا مهم نیست، به غیر از اسراییل هر کشوری رو می تونید بنویسید حتی امریکا. ;) ولی به هیچ عنوان اسراییل رو ننویسید. اصلا هم مهم نیست کجا می خواهید برید.

Big Boss
March 13th, 2008, 11:53 AM
من پاسپورتم به خاطر سربازی مهر یه بار خروج داره....واسه ویزا گرفتن باید عوضش کنم یا برم نظام وظیفه دوباره مهر میزنن؟؟؟ شماره تللفنی از نظام وظیفه یا گذرنامه یا وزارت علوم ندارین این چیزا ازشون پرسید؟؟ اصولا از کجا باید پرسید؟؟!!!

vahid1982
March 13th, 2008, 02:18 PM
فقط برات مهر خروج مجدد میزنن دیگه پاسپورتت رو عوض نمیکنن. کارات که تو وزارت علوم و نظام وظیفه انجام شد میفرستنت اداره گذرنامه. اونجا اگه پاسپورت داشته باشی مهر خرئج مجدد میزنن در غیر اینصورت میفرستنت پلیس +10
من خودم مشغول انجام این کارا هستم برای همین کاملا در جریانم.

vahid1982
March 13th, 2008, 10:17 PM
ممنون از SJ بابت لینکهای خوبش
فقط من وقتی لینک مدارک رو با لینک زیر چک کردم متوجه شدم شماره حسابی که واسه پرداخت 40 هزار تومن دادن نسبت به لینک زیر یک رقمش جا افتاده!!!!!!!!!

http://www.epolice.ir/page.php?11

این لینکی که من دادم درست هست و شماره حساب درست رو داده
واقعا آقرین به دولت الکترونیک !!!! با این دقت بالاشون

myboy
March 16th, 2008, 03:13 PM
آقا یه سوال این شماره پاسپورت که باید تو فرم DS-156 نوشت همین شماره 8 رقمیه؟؟؟ اولش یه L مه داره اونو نمیخواد؟؟؟ مثه L11500325

vahid1982
March 16th, 2008, 03:18 PM
چرا باید کامل بنویسی L رو هم بنویس

myboy
March 16th, 2008, 03:34 PM
ببخشید....این place of issuance چبه ؟؟ بزنم تهران؟؟ تو پاسپورتم نوشته passport-police of iran

haj123
March 16th, 2008, 03:36 PM
Dear Vahid1982
I got a passport for Omre daneshjooe 3 years ago (with special stamp for one time going abroad
permission). Yet, in the passport, my name has a miss spelling .Where and How can I correct it?
Thanks for your help in advance.

haj123 ;)

asman
March 16th, 2008, 03:40 PM
Dear Vahid1982
I got a passport for Omre daneshjooe 3 years ago (with special stamp for one time going abroad
permission). Yet, in the passport, my name has a miss spelling .Where and How can I correct it?
Thanks for your help in advance.

haj123 ;)

وحید خان ببخشید به جای شما جواب میدم:
باید تمام هزینه های تعویض پاسپورت رو بپردازید و پاسپورت رو عوض کنید.

myboy
March 16th, 2008, 03:47 PM
only because of misspelling?? yes??.........I am in the same case and my passport has a seal indicating one exit permit............ didnt I have to change??

haj123
March 16th, 2008, 04:10 PM
Dut to military service problem, getting passport needs time.
I was glad because i thought i had passport:(

asman
March 16th, 2008, 04:15 PM
Dut to military service problem, getting passport needs time.
I was glad because i thought i had passport:(

تا جایی که یادمه تو فرمی که برای گرفتن پاسپورت امضا میشه، پایینش نوشته هر گونه اشتباه در کلمات بر عهده شخص است و باید به صورت دقیق قبل از تحویل چک بشه و در غیر این صورت هزینه های مربوط به تعویض بر عهده خود شخص است، و زیر این جملات ما امضا می کنیم :)
(این نشون میده که هیچ جایی رو نباید بدون دقیق خوندنش امضا کرد ;) )

haj123
March 16th, 2008, 04:21 PM
Getting Passport for Omre is different , Ministry of Science got the passport for me, and they made mistake

Ok now Where should I go to correct and change it?

thanks

vahid1982
March 16th, 2008, 04:44 PM
asman درست میگه
تا جایی که میدونم باید بری مراکز پلیس10+ و اونا واست تعویض کنن
40 تومن هزینه رو هم باید بدید
من خودم واسه پاسپورت که رفتم بهم گفتن حواست باشه مشخصات مثل اسم رو اشتباه ندی مگرنه برای تصحیحش دوباره کلی باید معطل بشی و هزینش رو مجددا بدی

m_reza_kh_Reload
April 9th, 2008, 12:19 AM
من یک اشتباه در پر کردن فرم کردم! جایی که نربوط به اجازه به همسر بود رو پر کردم! به نظرتون لاک بگیرم قبول میکنند یا 2.5 دیگه باید بدم فرم بگیرم؟!!
سوال دیگه اینکه، گذرنامه قبلیم رو بعد از ابطال پس میدن؟

enigma_aej
April 9th, 2008, 12:42 AM
لاك بگير، اتفاقي نميوفته
آره پس مي دن

aminrock
October 8th, 2008, 02:04 AM
سلام. در همین رابطه، آیا راهی هست که در حین خدمت با ارائه گواهی تاییده خدمتی پاسپورت گرفت؟ البته بدون نیاز به وثیقه یا موارد اضافی دیگه؟

saman63
April 9th, 2009, 01:00 AM
سلام
در سایت پلیس نوشته شده:

دانشجويان بورسيه مشغول به تحصيل در خارج از كشور ، همسر و فرزندان آنان در صورت ارائه نامه از سوي وزارت خانه هاي علوم ، تحقيقات و فناوري ، بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي، خدمه كشتيراني و نفتكش و هواپيمايي در صورت ارايه نامه از پرداخت مبالغ مذكور در بندهاي 3 و 2 معاف ميباشند.

این قانون شامل چه کسانی می شود؟ یعنی اگر کسی از یکی از دانشگاه های آمریکا پذیرش با فاند بگیره قبوله؟
مراحلش چطوره؟ یعنی باید چیکار کرد؟

samira13662001
April 15th, 2009, 09:58 PM
سلام

من برای گرفتن پاسپورت ظاهرا مشکل دارم!
من متاهلم و همسرم خارج از کشور زندگی می کنه، از طرفی برای گرفتن پاسپورت به اجازه همسرم احتیاج دارم.
با توجه به اینکه، پدر همسرم از طرف ایشون تو همه زمینه های حقوقی وکالت دارند، آیا مشکلی پیش میاد یا نه؟ اگه مشکلی باشه چطور میشه حل کرد؟

با تشکر

azim_utd
April 16th, 2009, 10:59 AM
سلام

من برای گرفتن پاسپورت ظاهرا مشکل دارم!
من متاهلم و همسرم خارج از کشور زندگی می کنه، از طرفی برای گرفتن پاسپورت به اجازه همسرم احتیاج دارم.
با توجه به اینکه، پدر همسرم از طرف ایشون تو همه زمینه های حقوقی وکالت دارند، آیا مشکلی پیش میاد یا نه؟ اگه مشکلی باشه چطور میشه حل کرد؟

با تشکر

فکر نکنم مشکلی پیش بیاد اگه پدر همسرتون وکالتنامه قانونی از همسرتون دارن...
ولی بر فرض اگه مشکلی هم پیش بیاد شوهرتون می تونن رضایت خودشون رو به سفارت ایران در کشور محل سکونتشون بدن تا تایید بشه و براتون بفرستن...
اگه بازم شک دارید می تونین از پلیس +10 بپرسید...

richardharis
April 23rd, 2009, 05:25 PM
سلام، من کارت هم تا 30 الی 40 روز دیگه آماده می شه ، اما دانشگاه اصرار بر فرستادن passport تا 20 روز دیگه داره. راه حلی به نظر شما می رسه؟

amirtyz
May 2nd, 2009, 07:33 PM
سلام دوستان

یک سوالی داشتم که اگه جوابمو بدین ممنون میشم.
میخواستم بدونم وقتی از وزارت علوم نامه واسه معافیت تحصیلی برای نظام وظیفه گرفتیم (برای مقطع فوق)؛ و خواستیم نامه رو ببریم به نظام وظیفه تا به جریان وثیقه گذاشتن و ... برسیم؛ باید نامه فارغ التحصیلی که بعد از فارغ التحصیلی از مقطع لیسانس؛ دانشگاه برای نظام وظیفه میده رو هم با خودمون ببریم؟ یا لازم نیست ؟

با تشکر
امیر

attanew
May 2nd, 2009, 08:05 PM
سلام دوستان

یک سوالی داشتم که اگه جوابمو بدین ممنون میشم.
میخواستم بدونم وقتی از وزارت علوم نامه واسه معافیت تحصیلی برای نظام وظیفه گرفتیم (برای مقطع فوق)؛ و خواستیم نامه رو ببریم به نظام وظیفه تا به جریان وثیقه گذاشتن و ... برسیم؛ باید نامه فارغ التحصیلی که بعد از فارغ التحصیلی از مقطع لیسانس؛ دانشگاه برای نظام وظیفه میده رو هم با خودمون ببریم؟ یا لازم نیست ؟

با تشکر
امیر

سلام

نه لازم نیست. من وقتی رفتم. فقط اون نامه زا دادم و اونا با دو تا فرم پر کردم. اونجا استواره (همون معروفه). فرم ها رو مهر و تایید کرد تا بردمش امور مالی .... بعد هم بقیه مراحل...
( البته یه توصیه: از همه مدارکت یک کپی داشته باش... از اون نامه دانشگاه به نظام وظیفه همینطور...)

موفق باشی...

amirtyz
May 2nd, 2009, 08:32 PM
سلام

نه لازم نیست. من وقتی رفتم. فقط اون نامه زا دادم و اونا با دو تا فرم پر کردم. اونجا استواره (همون معروفه). فرم ها رو مهر و تایید کرد تا بردمش امور مالی .... بعد هم بقیه مراحل...
( البته یه توصیه: از همه مدارکت یک کپی داشته باش... از اون نامه دانشگاه به نظام وظیفه همینطور...)

موفق باشی...

ممنون دوست خوبم.
فقط یه چیزی ! برای مقطع فوق لیسانس ؛ نظام وظیفه چه مدتی معافیت تحصیلی میده؟ جوریه که باید تمدید کنیمش ؟ یا کل دوره ی مستر رو پوشش میده؟
همین سوالو راجع به وثیقه (آیا باید وثیقه نظام وظیفه رو هر از چند گاهی تمدید کزد؟) و پاسپورت (اعتبار پاسپورت چقده؟) هم دارم.

با تشکر
امیر

attanew
May 3rd, 2009, 09:24 AM
ممنون دوست خوبم.
فقط یه چیزی ! برای مقطع فوق لیسانس ؛ نظام وظیفه چه مدتی معافیت تحصیلی میده؟ جوریه که باید تمدید کنیمش ؟ یا کل دوره ی مستر رو پوشش میده؟
همین سوالو راجع به وثیقه (آیا باید وثیقه نظام وظیفه رو هر از چند گاهی تمدید کزد؟) و پاسپورت (اعتبار پاسپورت چقده؟) هم دارم.

با تشکر
امیر

خواهش می کنم.

در مورد پاسپورت، پاسپورت معمولا 5 ساله هست. و تا 5 سال نیاز به تمدید نیست.
دوست عزیز سوالات دیگرتان با عنوان تاپیک مرتبط نبود لطف کنید در تاپیک مناسب مطرج نمایید:

وثیقه:
http://www.applyabroad.org/forum/index.php?topic=207.105

مراحل اخذ معافیت تحصیلی
http://www.applyabroad.org/forum/index.php?topic=2034.msg125460#new

مرسی :)

amirtyz
May 4th, 2009, 02:02 AM
سلام دوستان

این جریان مهر خروج واسه پاسپورت چیه؟
آیا میشه پاسپورت بدون مهر خروج گرفت؟ اگه میشه؛ پس نیازی به معافیت تحصیلی نداره؟
یعنی می خوام بدونم میشه بدون اینکه واسه معافیت تحصیلی اقدام کرد؛ آدم بره پاسپورت بگیره(بدون مهر خروج) ؟ و اگه میشه؛ اونوقت با این پاسپورت واسه ویزا میشه اقدام کرد؟

مرسی
امیر

soheil65
May 4th, 2009, 07:15 AM
سلام دوستان

این جریان مهر خروج واسه پاسپورت چیه؟
آیا میشه پاسپورت بدون مهر خروج گرفت؟ اگه میشه؛ پس نیازی به معافیت تحصیلی نداره؟
یعنی می خوام بدونم میشه بدون اینکه واسه معافیت تحصیلی اقدام کرد؛ آدم بره پاسپورت بگیره(بدون مهر خروج) ؟ و اگه میشه؛ اونوقت با این پاسپورت واسه ویزا میشه اقدام کرد؟

مرسی
امیر

نه متاسفانه نمیشه. اگه مشمول سربازی هستید، نمیشه.

moonomid
May 11th, 2009, 06:56 PM
درود
دوستاني كه براي گرفتن پاس مراجعه مي كنند توجه كنند :

نامه اي كه از وزارت علوم مي گيريد اگر پاس داريد بايد برويد اداره گذرنامه و اگر پاس نداريد بايد برويد پليس +10 و ربطي به اداره گذرنامه نداره!ثانيا" براي گرفتن پاس در نامه ذكر شده كه : بدون پرداخت عوارض خروج از كشور پس ان 40500 تومان را لازم نيست بپردازيد

Attanew:
پ.ن: این مورد صحیح نبود.. همه باید اول بوند به اداره گذرنامه ...تا نامشون مهر وشماره بشه!

soheil65
May 12th, 2009, 01:07 AM
درود
دوستاني كه براي گرفتن پاس مراجعه مي كنند توجه كنند :

نامه اي كه از وزارت علوم مي گيريد اگر پاس داريد بايد برويد اداره گذرنامه و اگر پاس نداريد بايد برويد پليس +10 و ربطي به اداره گذرنامه نداره!

شما مطمئنی؟
من پاسم اعتبارش تموم شده. باید برم پس؟
من شنیده بودم همه باید برن نامه نظام وظیفه رو اداره گذرنامه تایید کنه اول.

moonomid
May 12th, 2009, 09:03 PM
شما مطمئنی؟
من پاسم اعتبارش تموم شده. باید برم پس؟
من شنیده بودم همه باید برن نامه نظام وظیفه رو اداره گذرنامه تایید کنه اول.

بله
من خودم رفتم مركز و گفت چون پاس نداري برو پليس +10

saman1304
May 16th, 2009, 10:28 PM
سلام
من میخوام برم واسه ویزای آمریکا به باکو
میشه اول برم ویزای باکو بگیرم بعدش برم مهر خروج بزنم ، یا نه اید اول مهر خروج بزنم بعدش برم سراغ ویزا؟
ممنونم

amirtyz
May 31st, 2009, 03:17 PM
سلام دوستان
ممکنه این سوال منو زود جواب بدین؟
من الان با نامه ی وزارت علوم رفتم پلیس +10 واسه ی پاسپورت اقدام کنم، یارو گفتش که باید اول نامه رو ببرم اداره مرکزی گذرنامه؛ اونجا شماره بشه؛ بعد بیارم پلیس +10
این آقا اشتباه نمیکنه؟ باید این کارو بکنم؟

ممنون

amirtyz
May 31st, 2009, 10:22 PM
کسی نیست به سوال این بینوا جواب بده؟ :(

attanew
May 31st, 2009, 11:36 PM
سلام دوستان
ممکنه این سوال منو زود جواب بدین؟
من الان با نامه ی وزارت علوم رفتم پلیس +10 واسه ی پاسپورت اقدام کنم، یارو گفتش که باید اول نامه رو ببرم اداره مرکزی گذرنامه؛ اونجا شماره بشه؛ بعد بیارم پلیس +10
این آقا اشتباه نمیکنه؟ باید این کارو بکنم؟

ممنون

]

سلام :)

نه ایشون درست گفتند. شما اول باید برید اداره گذرنامه ساختمان 1 تا دبیر خانه براتون مهر و شماره کنند. 10 مین بیشتر هم طول نمی کشه. موفق باشید :) ;)

sina88
July 15th, 2009, 12:26 PM
ببخشید یک دانشجوی وسط دوران تحصیل مقطع کارشناسی، که فعلاً هم نخواهد از کشور خارج شود چگونه باید گذرنامه بگیرد؟ هزینه اش چقدر می شود؟

azim_utd
July 15th, 2009, 12:38 PM
ببخشید یک دانشجوی وسط دوران تحصیل مقطع کارشناسی، که فعلاً هم نخواهد از کشور خارج شود چگونه باید گذرنامه بگیرد؟ هزینه اش چقدر می شود؟

شکا در صورتی می تونین پاسپورت بگیرید که قصد سفر علمی و یا زیارتی داشته باشید. در صورتی که قصد خروج ندارید نمی توانید گذرنامه دریافت کنید...

sina88
July 15th, 2009, 01:11 PM
بگم مثلاً می خوام برم سفر زیارتی، برم مکه یا سوریه حله؟

azim_utd
July 16th, 2009, 01:14 AM
بگم مثلاً می خوام برم سفر زیارتی، برم مکه یا سوریه حله؟

فقط گفتنش کافی نیست، باید نامه از کاروان زیارتی ببرید.

سوال شما تکراری است! اگر جستجو کنید مطمئنا" به جواب های کاملی می رسید.

ممنون از همراهی شما

Ali_Mohajer
August 23rd, 2009, 08:14 PM
سلام.
من برای گرفتن پذیرش در کالج به پاسپورت نیاز دارم.یه ماه و نیم دیگه دقیقا من 18 سالم میشه(یعنی الان 17 سال و 10 ماه و 15 روزمه).من الان چه جوری می تونم پاسپورتم رو بگیرم؟ اول اکتبر کلاس هام شروع میشه.یعنی آخر سپتامبر یا اول اکتبر باید اونجا باشم.
الان چه کار کنم؟یکی کمکم کنه ! خیلی خیلی خیلی عجله دارم.لطفا راهنماییم کنید.

bahador
August 23rd, 2009, 09:28 PM
سلام
اصلا نگران نباش مراحل به صورت زیره
1. میری اداره پست میگی یه فرم گذرنامه می خوام. قیمت 2500 تومان
2. بعدش چون کمتر از 18 سالی با پدرت میری به اولین دفتر خانه رسمی که نزدیک خونتون هست و پدرت وکالت میده که تو تنها پاسپورت بگیری. (10 دقیقه بیشتر طول نمیکشه ! یه قسمتی هست تو همون فرم گذرنامه که رییس دفتر خانه مهر میزنه فقط)
3.میری پلیس +10 میگه برو 41000 بریز به حساب اداره گذرنامه ، 500 تومان هم به حساب عوارض شهرداری
4. دوباره برگرد اداره گذرنامه عکس + قبوض بانک بده 7 روز دیگه گذرنامه میاد دمه خونتون

موفق باشید

azim_utd
August 24th, 2009, 01:26 PM
سلام.
من برای گرفتن پذیرش در کالج به پاسپورت نیاز دارم.یه ماه و نیم دیگه دقیقا من 18 سالم میشه(یعنی الان 17 سال و 10 ماه و 15 روزمه).من الان چه جوری می تونم پاسپورتم رو بگیرم؟ اول اکتبر کلاس هام شروع میشه.یعنی آخر سپتامبر یا اول اکتبر باید اونجا باشم.
الان چه کار کنم؟یکی کمکم کنه ! خیلی خیلی خیلی عجله دارم.لطفا راهنماییم کنید.
درسته، مشکلی نیست، زودتر از 20 روز پاسپورتت آماده است... تازه خودت هم می تونی بری دستی از اداره گذرنامه بگیری، باید به +10 بگی می خوای پاسپورتو زود بگیری، اونم اگه باهات راه بیاد بهت می گه چند روز دیگه بیا اینجا تا شماره رهگیری و قبض پست رو بهت بدم، تو هم میری پست _یا همون اداره گذرنامه_ ازشون پاسپورت رو می گیری...

aftab2009
September 6th, 2009, 10:09 AM
سلام دوستان
من فعلا قصد خارج رفتن ندارم و میدونم که اینطوری به کسی پاسپورت نمیدن ولی میخوام پاسپورت بگیرم واسه ی روز مبادا و شاید گرفتن کارت اعتباری
اول اینکه میخواستم بپرسم هیچ راهی نداره که به من پاسپورت بدن؟ یعنی یه طوری دورشون زد؟
دوم اگر یه دوست از یه کشور عربی بخواد دعوتنامه واسه ی من بفرسته چی؟ میشه کاریش کرد؟ اون باید چکار کنه من باید چکار کنم؟ هزینش واسه ی من چطوره ؟ واسه ی اون چطوره؟
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با تقدیم سپاس

Pearson
September 6th, 2009, 10:43 AM
سلام دوستان
من فعلا قصد خارج رفتن ندارم و میدونم که اینطوری به کسی پاسپورت نمیدن ولی میخوام پاسپورت بگیرم واسه ی روز مبادا و شاید گرفتن کارت اعتباری
اول اینکه میخواستم بپرسم هیچ راهی نداره که به من پاسپورت بدن؟ یعنی یه طوری دورشون زد؟
دوم اگر یه دوست از یه کشور عربی بخواد دعوتنامه واسه ی من بفرسته چی؟ میشه کاریش کرد؟ اون باید چکار کنه من باید چکار کنم؟ هزینش واسه ی من چطوره ؟ واسه ی اون چطوره؟
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با تقدیم سپاس

همه می توانند پاسپورت بگیرند. ربطی به رفتن و یا نرفتن شما به خارج از کشور ندارد.
کدام کشور عربی، هر کشوری برای خودش مقررات اخذ روادید خاصی دارد.

aftab2009
September 6th, 2009, 11:41 AM
تشکر اون کشور اردن هست حالا که گفتین ربطی به خارج رفتن نداره میشه بگین باید چه کار کنم که پاسپورت بگیرم؟:confused:
مرسی

Pearson
September 6th, 2009, 12:13 PM
تشکر اون کشور اردن هست حالا که گفتین ربطی به خارج رفتن نداره میشه بگین باید چه کار کنم که پاسپورت بگیرم؟:confused:
مرسی

به نزدیکترین دفتر پلیس + 10 مراجعه کنید.
این لینک را هم مطالعه بفرمایید:

http://epolice.ir/page.php?12

aftab2009
September 7th, 2009, 11:45 AM
دوست عزیز در مورد دعوت نامه ی از او ن کشور چی میتونین راهنماییم کنین؟که باید چکار کنیم؟:)
و ربطی به پاسپورت من داره یا نه؟
با سپاس

Pearson
September 7th, 2009, 11:52 AM
دوست عزیز در مورد دعوت نامه ی از او ن کشور چی میتونین راهنماییم کنین؟که باید چکار کنیم؟:)
و ربطی به پاسپورت من داره یا نه؟
با سپاس

دوست عزیز
صد الیته برای سفر به اردن ابتدا احتیاج به گذرنامه دارید.
شما میتوانید با سفارت اردن در تهران تماس بگیرید و راجع به مدارک و مراحل اخذ روادید توریستی برای اردن از ایشان سوال بفرمایید.

آدرس و شماره سفارت اردن در تهران:
http://jordan.visahq.com/embassy/Iran/

aftab2009
September 10th, 2009, 11:11 AM
ببخشید یه سوال اینکه افرادی در خارج از کشور مثلا در یک کشور اروپایی یک آشنا دارن و برای ورود به اون کشور باید منتظر بمونن تا براشون اون طرف دعوت نامه بده معنیش چیه؟ یعنی اینطوری کارش سریعتر انجام میشه؟
اگر یه توضیح جامع در این مورد بدین ممنون میشم
:)

Pearson
September 10th, 2009, 12:27 PM
ببخشید یه سوال اینکه افرادی در خارج از کشور مثلا در یک کشور اروپایی یک آشنا دارن و برای ورود به اون کشور باید منتظر بمونن تا براشون اون طرف دعوت نامه بده معنیش چیه؟ یعنی اینطوری کارش سریعتر انجام میشه؟
اگر یه توضیح جامع در این مورد بدین ممنون میشم
:)

دوست عزیز انواع اقسام روادید وجود دارد. یک نوع از روادید بنام روادید ملاقات بستگان است در این نوع روادید شما احتیاج به دعوتنامه از بستگانتان دارید.

eld00rad00
September 12th, 2009, 06:03 PM
سلام
من مهندسی کامپیوتر دانشگاه شمال خوندم معدلم 13.98 و آیلتس 5.5 دارم ، می خوام از یکی از دانشگاههای مالزی پذیرش واسه رشته IT بگیرم اما سایت هر کدوم از دانشگاهها رو می بینم تو مدارک در خواستی یا شماره پاسپورت می خوان یا کپی صفحات پاسپورت ، اما من سربازی نرفتم پس پاسپورت ندارم واسه این مشکلم چیکار کنم ؟

eld00rad00
September 12th, 2009, 06:09 PM
توی بعضی از بحث ها نوشته بود که می شه به جای پاسپورت شناسنامه یا کارت ملی رو ترجمه کرد و فرستاد اما بعضی از دانشگاهها شماره پاسپورت می خوان واسه اینا باید چی کار کرد ؟ اصلا چیزی که گفتن را جع به کارت ملی و شناسنامه صحت داره ؟

bahador
September 12th, 2009, 09:17 PM
سلام
من مهندسی کامپیوتر دانشگاه شمال خوندم معدلم 13.98 و آیلتس 5.5 دارم ، می خوام از یکی از دانشگاههای مالزی پذیرش واسه رشته IT بگیرم اما سایت هر کدوم از دانشگاهها رو می بینم تو مدارک در خواستی یا شماره پاسپورت می خوان یا کپی صفحات پاسپورت ، اما من سربازی نرفتم پس پاسپورت ندارم واسه این مشکلم چیکار کنم ؟

سلام
همشون ترجمه شناسنامه رو قبول می کنن

موفق باشید

SMiner
October 30th, 2009, 08:17 PM
با سلام
من تازگي ها معافيت پزشكي گرفتم و كارتم طول مي كشه تا بياد آيا از دوستان هست كه بدونن من بايد چطوري برا پاسپورت اقدام بكنم. به گفته پليس+10 بايد از نظام وظيفه يك استعلام بيارم ولي نظام ميگه بايد از گذرنامه يه نامه بياري كه اوناهم نمي دن! من چيكار بايد بكنم؟
با تشكر

arman_1984
December 27th, 2009, 03:02 PM
سلام

می خواستم ببینم نامه ای رو که وزارت علوم میده واسه نظام وظیفه تا کارای وثیقه و پاسپورت رو انجام بدیم حتما باید خودمون ببریم نظام یا کس دیگه ای هم میشه ببره ؟؟ خیلی کار داره اونجا؟؟

ممنون

mohmad0014
December 27th, 2009, 03:42 PM
سلام

می خواستم ببینم نامه ای رو که وزارت علوم میده واسه نظام وظیفه تا کارای وثیقه و پاسپورت رو انجام بدیم حتما باید خودمون ببریم نظام یا کس دیگه ای هم میشه ببره ؟؟ خیلی کار داره اونجا؟؟

ممنون

نظام وظیفه یه فروم می ده که باید خود شخص امضا کنه. البته من یکی را دیدم که برای برادرش اومده بود و به جاش امضا کرد و سرهنگه هم چیزی نگفت

parparak
April 16th, 2010, 02:33 AM
من گیج شدم !!!!!! این که با پست 44 و 42 تناقض داره !
من می تونم مثلا بگم می خوام سفر زیارتی برم سوریه یا نه؟
دوستان راهنمایی کنند ممنون می شم

parparak
April 16th, 2010, 02:34 AM
همه می توانند پاسپورت بگیرند. ربطی به رفتن و یا نرفتن شما به خارج از کشور ندارد.
کدام کشور عربی، هر کشوری برای خودش مقررات اخذ روادید خاصی دارد.

من گیج شدم !!!!!! این که با پست 44 و 42 تناقض داره !
من می تونم مثلا بگم می خوام سفر زیارتی برم سوریه یا نه؟
دوستان راهنمایی کنند ممنون می شم

Hamid_110
April 16th, 2010, 03:23 AM
بله می تونید برای سفر زیارتی بگیید که می خواین برین سوریه.

اگر شرایط تون رو بگیید می تونم بیشتر کمک تون کنم.

dumb
July 4th, 2010, 05:21 PM
خوبین؟
با برگه موقت معافیت ( به جای کارت ) میشه پاسپورت گرفت؟

ali-composite
July 8th, 2010, 08:29 PM
خوبین؟
با برگه موقت معافیت ( به جای کارت ) میشه پاسپورت گرفت؟

دوست عزیزم ، چون پستت رو دوبار تکرار کرده بودی توجه من رو جلب کرد، اولا که همین یک بار کافی بود که اگه کسی راهی می دونست در اختیار شما قرار میداد.
من در این رابطه مطمئن نیستم، اما از یکی از بچه ها شنیده بودم که با وثیقه این کارو انجام داده بود.به هر حال حرفم اصلا مستند نیست و مطلب اصلی که می خوام بگم چیز دیگه ایه، شما چرا یک بزرگواری نمی کنی بری یه تکه پا دفتر پلیس +10....اونا حتما بهت می گن میشه یا نه، اگه بشه که چه بهتر، اگه هم راه دیگه ای داره می گن بهت.بعد شما هم یک لطف بزرگ می کنی جواب دقیق رو اینجا برای بقیه دوستان می زاری.

ممنونم.

blue_12sea
July 12th, 2010, 05:51 PM
سلام دوستان. يك تجربه و البته يك سوال هست كه مي خواستم باهاتون در ميان بگذارم. هفته ي پيش رفتم براي تعويض گذرنامه. خوب شناسنامه هم مثل هميشه جزو مدارك لازم بود. وقتي شناسنامه را به مسئول دادم گفتش كه اين سبك شناسنامه ها كه جنس كاغذش مقوايي ساده هست، ديگه براي دادن گذرنامه قبول نيست. (درحالي كه از والدينم وبرادرم چون جنسش يه خورده فرق مي كرد مورد قبول واقع شد.) بنابراين گفت كه بايد برم اداره ي گذرنامه و بعد هم ثبت احوال تا بيننند چه كار بايد بكنند. حالا من هنوز ثبت احوال نرفتم به خاطر تعطيلات گرمايي! اما مي خواستم يه سوال هم بپرسم كه آيا كسي به چنين موردي در اين يكي دو ماهه برخورد كرده يا نشينده از اطرافيان؟ آيا شناسنامه را عوض كرديد؟ چقدر طول كشيد؟ پيشاپيش ممنون.

alimas64
July 12th, 2010, 10:02 PM
سلام دوستان. يك تجربه و البته يك سوال هست كه مي خواستم باهاتون در ميان بگذارم. هفته ي پيش رفتم براي تعويض گذرنامه. خوب شناسنامه هم مثل هميشه جزو مدارك لازم بود. وقتي شناسنامه را به مسئول دادم گفتش كه اين سبك شناسنامه ها كه جنس كاغذش مقوايي ساده هست، ديگه براي دادن گذرنامه قبول نيست. (درحالي كه از والدينم وبرادرم چون جنسش يه خورده فرق مي كرد مورد قبول واقع شد.) بنابراين گفت كه بايد برم اداره ي گذرنامه و بعد هم ثبت احوال تا بيننند چه كار بايد بكنند. حالا من هنوز ثبت احوال نرفتم به خاطر تعطيلات گرمايي! اما مي خواستم يه سوال هم بپرسم كه آيا كسي به چنين موردي در اين يكي دو ماهه برخورد كرده يا نشينده از اطرافيان؟ آيا شناسنامه را عوض كرديد؟ چقدر طول كشيد؟ پيشاپيش ممنون.

من هم رفته بودم پلیس+10 خیابان باقر خان به چند نفر همین ایرادا گرفت و گفت برید ثبت احوال یافت آباد و یک استعلام بگیرید.به نظر من شما هم یک استعلام از ثبت احوال بگیرید کافیه.

blue_12sea
July 13th, 2010, 10:28 AM
من هم رفته بودم پلیس+10 خیابان باقر خان به چند نفر همین ایرادا گرفت و گفت برید ثبت احوال یافت آباد و یک استعلام بگیرید.به نظر من شما هم یک استعلام از ثبت احوال بگیرید کافیه.

ممنون از راهنمايتون. نمي دونيد چقدر اين استعلام گرفتن طول مي كشه؟ و اگه شناسنامه از شهرستان صادر شده باشه بايد بريم همون شهر يا نه تهران كافيه؟

arash642004
July 13th, 2010, 03:52 PM
سلام دوستان
من برا يه كنفرانس يه نامه از دانشگاه گرفتم و تمامي مراحل رو طي كردم و حالا منتظرم پاسپورت بياد در خونه. اما به دليل اينكه مدتش رو كم زده بودم رفتم نظام وظيفه و تقاضاي زياد شدنش رو كردم و اونا هم گفتن فردا برو باز گذرنامه و نامه تصحيح شده رو دوباره بگير. حالا چندتا سوال
اول اينكه شنيدم تو پاسپورت ديگه مهر نميزنن. يعني من برم اين تاريخ رو تصحيح كنم تو سيستم گذرنامه ديگه نياز نيست برم پليس + 10 و تقاضاي تصحيح پاسپورت يا احيانا صدور مجدد كنم؟
و دوم اينكه براي تصحيحش اصلا كدوم قسمت اداره نظام وظيفه برم؟

alimas64
July 13th, 2010, 11:45 PM
ممنون از راهنمايتون. نمي دونيد چقدر اين استعلام گرفتن طول مي كشه؟ و اگه شناسنامه از شهرستان صادر شده باشه بايد بريم همون شهر يا نه تهران كافيه؟

فکر نکنم زیاد طول بکشه چون من ساعت 10 رفته بودم پلیس+10 مسئولش می گفت زود برو و برگرد تا کارت را انجام بدم.نمی دونم باید از یه پلیس+10 بپرسید.

amir135
July 21st, 2010, 11:55 PM
سلام دوستان

من بهمن ماه فارغ تحصیل شدم(لیسانس کامپیوتر) خدمت نرفتم و تاریخ اعزام هم اول دی 89 هست

الان هم تبریزم. می خوام برم ترکیه امتحان ales بدم رفتم اینجا اداره گزرنامه فرستادن نظام وظیفه؛ رفتم اونجا بهم گفتن باید بری تهران.
اصلا میشه؟
تهران باید کجا برم؟
چه مدارکی میخواد؟
چقدر طول می کشه؟
.
.
اگه کسی اطلاعاتی داره دریغ نکنه.
خیلی حیاتی هست.

Hamid_110
July 22nd, 2010, 01:10 AM
سلام

دوست عزیز پاسخ سوالات تون بارها در فروم تکرار شده.

تهران، میدان سپاه مراجعه می کنید با برگ سبز و ...، وثیقه نقدی میزارید و نامه به اداره گذرنامه میگیرید...
روال روتینی هست و شانس بیاری یه روزه انجام میشه بعد میری خونه میشینی منتظر میشی تا گذرنامه بیاد.

تنها شرطش اینه که تا اول آذر باید برگشته باشید.

موفق باشید

amir135
July 22nd, 2010, 03:14 AM
ممنون از پاسختون
راستی اگه بخوام سند بزارم به جای نقدی میشه یا نه؟

Hamid_110
July 22nd, 2010, 10:36 AM
خواهش می کنم؛
تا جایی که من اطلاع دارم در این مرحله فقط نقد!

pooppy
July 25th, 2010, 01:07 AM
با سلام. من شنیدم اگه کسی پاسپورتش گم بشه 2 سال طول میکشه تا المثنی صادر بشه. آیا این قضیه صحت داره؟

Hamid_110
July 25th, 2010, 01:20 AM
سلام

احتمالا می خواستن بگن دو ماه گفتن دو سال!!!
باید برید اداره مرکزی گذرنامه گزارش مفقود شدن رو بدید؛ بعد یک نیروی اطلاعاتی! اصول الدین می پرسه؛ بعد هم آگهی تو روزنامه و ...
همون دوماه درست تره!
اما این اصلا فکر خوبی نیست؛ احتمال این که یک گذرنامه مخدوش بشه بیشتره!!!

موفق باشید

pooppy
July 25th, 2010, 11:26 AM
سلام

احتمالا می خواستن بگن دو ماه گفتن دو سال!!!
باید برید اداره مرکزی گذرنامه گزارش مفقود شدن رو بدید؛ بعد یک نیروی اطلاعاتی! اصول الدین می پرسه؛ بعد هم آگهی تو روزنامه و ...
همون دوماه درست تره!
اما این اصلا فکر خوبی نیست؛ احتمال این که یک گذرنامه مخدوش بشه بیشتره!!!

موفق باشید
در صورت مخدوش شدن همون 2 ماه طول میکشه؟

Hamid_110
July 25th, 2010, 12:20 PM
در این صورت از پلیس+10 کار شروع میشه؛ قبل از اقدام حتما از یکی شون اطمینان حاصل کنید!

azadehnk
July 30th, 2010, 06:18 PM
با سلام می خواستم بپرسم:
1- ایا صدور پاسپورت برای خانم ها بمعنی اجازه خروج نیز هست؟
2- در صورتیکه همسر فقط برای یکبار اجازه خروج دهد برای تغییر محل اقامت بعد از مقیم شدن در کشور دیگر کافی است؟

GODO
August 4th, 2010, 10:28 AM
سلام
اين نظام وظيفه و اداره ي گذر نامه ما رو گير اوردن ! به لعنت خدا هم نمي ارزن !!! با امروز يك هفته و سه روز درخواست گذرنامه ام مي گذره . به خاطر تاخيرش رفتم اداره گذر نامه ...ميگن پرونده ات ناقصي داره !!! مشكل ثبت احوالي داره . بعد ميگم مشكلش چي هست ؟ ميگن نميدونيم !!! ( آخه اينا شعور ندارن مگه؟!؟!!؟) آخر سر با كلي معطلي خانوم ميگه احتمالا چون " ء " اسمتو نذاشتيم ...سيستم قبول نكرده !!! اي خدا مارو بكش راحت بشيم از دست اين $#%#^& !!!!
الانم بهم شماره داده ميگه روز شنبه زنگ بزن دوباره آمار بگير !!!
به جون خودم اين سري اگه مسيرم بيفته به اونجا يه بمب به خودم ميبندم كه هم اداره ي گذرنامه و هم نظام وظيفه با هم منفجر بشن !!! اصلا كل نيروي انتظامي بره روي هوا !!!( من حسابي قاطي كردم ...آخه كلي عجله داشتم )

SALMAN
August 5th, 2010, 02:43 PM
سلام
اين نظام وظيفه و اداره ي گذر نامه ما رو گير اوردن ! به لعنت خدا هم نمي ارزن !!! با امروز يك هفته و سه روز درخواست گذرنامه ام مي گذره . به خاطر تاخيرش رفتم اداره گذر نامه ...ميگن پرونده ات ناقصي داره !!! مشكل ثبت احوالي داره . بعد ميگم مشكلش چي هست ؟ ميگن نميدونيم !!! ( آخه اينا شعور ندارن مگه؟!؟!!؟) آخر سر با كلي معطلي خانوم ميگه احتمالا چون " ء " اسمتو نذاشتيم ...سيستم قبول نكرده !!! اي خدا مارو بكش راحت بشيم از دست اين $#%#^& !!!!
الانم بهم شماره داده ميگه روز شنبه زنگ بزن دوباره آمار بگير !!!
به جون خودم اين سري اگه مسيرم بيفته به اونجا يه بمب به خودم ميبندم كه هم اداره ي گذرنامه و هم نظام وظيفه با هم منفجر بشن !!! اصلا كل نيروي انتظامي بره روي هوا !!!( من حسابي قاطي كردم ...آخه كلي عجله داشتم )

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام ،
دوست عزیز !
مدت زمان قانونی که گذرنامه باید به دست شما برسه چهارده روز هست . پس هنوز سه روز هم مونده ! اگرچه گذرنامه ها رو در یک هفته تحویل می دن .
ضمن اینکه قبول کردن یا نکردن سیستم به گذاشتن همزه یا نگذاشتن اون نیست و چنین احتمالی از جانب اون خانم صحیح نیست . بلکه اساسا بسیاری از اسامی که همزه دار هستند ، بدون همزه نوشته میشن . در واقع وقتی شما برگه درخواست گذرنامه رو در مراکز پلیس + 10 پر کردید ، همونطور که پر کردید براتون گذرنامه صادر میشه و دیگه کسی اسم شما رو جایی وارد نمی کنه تا سیستم بخواد قبول کنه یا خیر !
اعطاء گذرنامه ضوابط و مراحلی داره ( مثل تحقیقات نیروی انتظامی ، دادگستری ، وزارت اطلاعات و...) که نسبت به اشخاص مختلف ، و زمان های مختلف می تونه زمان گرفتن گذرنامه رو توسط شما کمتر یا زیادتر بکنه . نگران نباشید ، چند روز دیگه خودتون میاید اینجا و میگید که گذرنامتون رو گرفتید ؛ یادتون نره اولین شیرینیش رو هم باید به من بدید !

GODO
August 10th, 2010, 09:24 AM
سلام به all و مخصوصا به آقا سلمان !
پاسپورت من مفلوك هنوز نيومده و من به طور شديد تو كف پاسپورت هستم و ميترسم كه در آخر اگه به دستم برسه دجار مشكل رواني بشم و يا بزارمش تو شيشه و اصلا ازش استفاده نكنم !
شنبه رفتم اداره ي گذرنامه ( $%#) و اون يارو ( تاكيدا يارو!!!) گفت همزه رو برت زديم و دوباره مدارك در جريان ميوفته !
حالا قراره تو اين هفته دستمون برسه ! من ميدونم كه اينا دوست ندارن من برم و هي دارن معطلم ميكنند :rolleyes:

SALMAN
August 10th, 2010, 12:35 PM
سلام به all و مخصوصا به آقا سلمان !
پاسپورت من مفلوك هنوز نيومده و من به طور شديد تو كف پاسپورت هستم و ميترسم كه در آخر اگه به دستم برسه دجار مشكل رواني بشم و يا بزارمش تو شيشه و اصلا ازش استفاده نكنم !
شنبه رفتم اداره ي گذرنامه ( $%#) و اون يارو ( تاكيدا يارو!!!) گفت همزه رو برت زديم و دوباره مدارك در جريان ميوفته !
حالا قراره تو اين هفته دستمون برسه ! من ميدونم كه اينا دوست ندارن من برم و هي دارن معطلم ميكنند :rolleyes:
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام به شما دوست گرامی ،
ان شاءالله به زودی پاسپورتتون به دستتون می رسه . اما وقتی شما فرم گذرنامه رو پر می کنید و به پلیس + 10 تحویل میدید ، همونطور که با حروف فارسی و انگلیسی پر کردید وارد سیستم میشه ( حتی اگر بدون همزه باشه ) سپس پرینتش برای چک به شما تحویل داده میشه و اگر تایید کردید همون وارد سیستم اداره گذرنامه خواهد شد و مطابق همون براتون گذرنامه صادر میشه و دیگه چیزی مجددا نوشته نمیشه تا بخوان اشتباه کنند و...
متاسفانه در این سازمانها مردم بسیار معطل میشن .به خاطر چیزهای جزئی ، و با بهانه های جزئی .

GODO
August 11th, 2010, 10:53 AM
سلام
يه سوال دارم :
پاسپورت موقت ( يك ساله ) كه توش ويزاي انگليس يا يه كشور ديگه خورده باشه و اسكن اون رو براي كالج هم فرستاده باشم ...بعد كه كارتم ( معافيت ) بياد ( يعني بعد از خوردن ويزا تو گذرنامه ) و بخوام 5 سالش كنم ...اين وسط مهر ويزا چه بلايي سرش مياد ؟ يعني با تغيير پاسپورت مهر ويزام ميپره ؟
مگه چه جوري ميشه پاسپورت رو عوض كرد و اون صفحه اي كه ويزا توشه عوض نشه ؟ از لحاظ قانوني ( سفارت مربوطه) مشكلي پيش نمياد ؟
اسپل اسم بعد از تمديد عوض نميشه ؟
دوستان همه ي اين ها شده مشغله ي ذهنيم ...ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

amirali0
August 16th, 2010, 03:52 AM
سلام ببخشید من یک سئوال مهم داشتم درباره گذرنامه اگر کسی بتواند راهنمایی کند ممنون میشوم/
من در سال 1383 گذرنامه خود را دریافت کردم که از نوع قدیمی بود و در سال 1388 اعتبار آن به پایان میرسید و با توجه به اینکه اعلام شده بود تمامی گذرنامه های قدیمی یعنی متعلق به قبل از سال 84 باید کلا تعویض شوند من نیز بایستی بعد از انقضای آن در سال 1388 آن را کلا تعویض میکردم ولی متاسفانه در جا به جایی منزل گذرنامه من که اعتبار آن به پایان رسیده است مفقود شده است و الان یک سال است که از پایان اعتبار آن میگذرد.
میخواستم بدانم آیا برای گرفتن گذرنامه جدید ملزم به ارائه اصل گذرنامه قدیمی هستم و در این صورت درباره من که گذرنامه ام مفقود شده است (در حالی که اعتبار آن به پایان رسیده است) چه باید کرد آیا باید همانند گذرنامه های معتبر مفقود شده 6 ماه منتظر بمانم یا میتوانم همانند سایر افراد ظرف14 روز آن را دریافت کنم؟ لطفا راهنمایی کنید سپاسگذارم !

nesh
August 20th, 2010, 09:59 AM
سلام،من می بایستی پاسپورتمو 10 روز دیگه تحویل سفارت بدم،ولی پاسپورت و شناسنامه رو گم کردم، راهی وجود داره که بشه کمتر از 1ماه المثنی گرفت؟؟؟ خیلی ناراحتم نمی دونم از کجا شروع کنم؟

SALMAN
August 20th, 2010, 11:05 AM
سلام،من می بایستی پاسپورتمو 10 روز دیگه تحویل سفارت بدم،ولی پاسپورت و شناسنامه رو گم کردم، راهی وجود داره که بشه کمتر از 1ماه المثنی گرفت؟؟؟ خیلی ناراحتم نمی دونم از کجا شروع کنم؟

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام دوست عزیز ،
لطفا در این مدته سریع بگردید و ببینید پاسپورتتون رو کجا گذاشتید ! گرفتن المثنی شناسنامه خیلی وقت نمی بره و کار سختی نیست اما اگر پاسپورت گم بشه شما باید برای درخواست دوباره اش به اداره گذرنامه رجوع کنید که گاهی تا شش ماه صدور دوباره اش طول میکشه !

nesh
August 20th, 2010, 05:28 PM
پاسپورتم تو خیابون گم شده،الان من پذیرشم اومده می خوام ویزا بگیرم،بهم برگه عبور موقتی نمی دن تا تکلیف پاسپورتم معلوم شه؟ ویزا رو در یک نامه مجزا می زنن!

Benyamin
August 20th, 2010, 07:28 PM
پاسپورتم تو خیابون گم شده،الان من پذیرشم اومده می خوام ویزا بگیرم،بهم برگه عبور موقتی نمی دن تا تکلیف پاسپورتم معلوم شه؟ ویزا رو در یک نامه مجزا می زنن!

درود به شما
واقعاً بدبیاری به این میگن ها! از صمیم قلب امیدوارم که زودتر پیدا بشه. پیشنهاد من این هست که به قسمت پست یافته اداره پست به سایت http://www.post.ir (http://www.post.ir/) مراجعه کنید.
حتماً از اداره گذرنامه بپرس و فکر کنم باید به پلیس اطلاع بدی و عنوان کنی که گم کردی تا اگه خدایی نکرده از پاسپورتت سوء استفاده کردن گریبانگیرت نشه! و تصور می کنم که باید تو روزنامه اطلاع بدی.
به اون خیابانی که گم کردی برو ببین کسی آگهی نزده که گذرنامه پیدا کرده باشه و یا حتی می تونی خودت اونجا آگهی بزنی!
به هر حال بیخیال نشین و برو پیگیرش باش. به امید خدا که به زودی پیدا بشه و اسیر این داره ها نشی.
موفق باشی.

Benyamin
August 20th, 2010, 07:35 PM
سلام ببخشید من یک سئوال مهم داشتم درباره گذرنامه اگر کسی بتواند راهنمایی کند ممنون میشوم/
من در سال 1383 گذرنامه خود را دریافت کردم که از نوع قدیمی بود و در سال 1388 اعتبار آن به پایان میرسید و با توجه به اینکه اعلام شده بود تمامی گذرنامه های قدیمی یعنی متعلق به قبل از سال 84 باید کلا تعویض شوند من نیز بایستی بعد از انقضای آن در سال 1388 آن را کلا تعویض میکردم ولی متاسفانه در جا به جایی منزل گذرنامه من که اعتبار آن به پایان رسیده است مفقود شده است و الان یک سال است که از پایان اعتبار آن میگذرد.
میخواستم بدانم آیا برای گرفتن گذرنامه جدید ملزم به ارائه اصل گذرنامه قدیمی هستم و در این صورت درباره من که گذرنامه ام مفقود شده است (در حالی که اعتبار آن به پایان رسیده است) چه باید کرد آیا باید همانند گذرنامه های معتبر مفقود شده 6 ماه منتظر بمانم یا میتوانم همانند سایر افراد ظرف14 روز آن را دریافت کنم؟ لطفا راهنمایی کنید سپاسگذارم !

درود به امیرعلی عزیز
اصولاً گذرنامه زمانی دارای اعتبار است که تاریخ آن منقضی نشده باشه و بعد از آن اعتبار خود را از دست می دهد. برای گرفتن گذرنامه اگر گذرنامه شما منقضی شده باشد که نیازی به آن نیست و می توانید بصورت عادی درخواست بدهید فقط گذرنامه قبلی شما اگر در صفحات آن ویزای معتبر خورده بود برای دفعات بعد که به کنسولات کشوری مراجعه می کنید از شما می خواهند که برای سهولت دریافت ویزا و بررسی سوابق سفری شما, از صفحات قبلی گذرنامه قدیمی تان که در ان ویزا خورده کپی گرفته. بنابراین گذرنامه شما قاعدتاً باید 1 هفته ای و یا نهایتاً تا 2 هفته برای شما صادر شود. در ضمن سایت اداره پست رفته و در قسمت "پست یافته" به جستجوی پاسپورت خود بگردید.
موفق و پیروز باشید.

SALMAN
August 20th, 2010, 07:36 PM
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
دوست عزیز ،
من فکر نمیکنم برای کسانی که گذرنامشون مفقود میشه چیزی مثل برگه عبور موقت وجود داشته باشه و تا الان هم چنین چیزی رو نشنیدم و ندیدم . البته کسانی که در خارج از کشور گذرنامشون رو گم می کنند و میخوان به ایران برگردن چنین کاری براشون انجام میشه . ولی در خصوص موردی مثل مورد شما نه دیدم نه شنیدم و نه اینطور تصور می کنم .
در واقع اداره گذرنامه براش مهم نیست که شما کجا قراره برید یا وقت سفارت دارید و...، و قوانینش اینطور میگه که در صورت گم شدن پاسپورت شخص باید فرم مخصوص رو پرکنه و برای پاسپورت جدید اقدام کنه . حتی در فرمی که باید پر کنید از شما سوال میشه در صورتی که در خیابان گذرنامتون رو گم کردید علت حملش در خیابان چی بوده !!
در هر حال پیشنهاد می کنم جهت اطمینان از اداره گذرنامه هم سوال بکنید . شاید چیزی هست که ما نمی دونیم و خوشحال میشیم که اطلاع پیدا کنیم .
اگر دوستان عزیز اطلاعی در این زمینه دارند لطفا دریغ نکنند .
موفق باشید .

Benyamin
August 20th, 2010, 07:44 PM
سلام
يه سوال دارم :
پاسپورت موقت ( يك ساله ) كه توش ويزاي انگليس يا يه كشور ديگه خورده باشه و اسكن اون رو براي كالج هم فرستاده باشم ...بعد كه كارتم ( معافيت ) بياد ( يعني بعد از خوردن ويزا تو گذرنامه ) و بخوام 5 سالش كنم ...اين وسط مهر ويزا چه بلايي سرش مياد ؟ يعني با تغيير پاسپورت مهر ويزام ميپره ؟
مگه چه جوري ميشه پاسپورت رو عوض كرد و اون صفحه اي كه ويزا توشه عوض نشه ؟ از لحاظ قانوني ( سفارت مربوطه) مشكلي پيش نمياد ؟
اسپل اسم بعد از تمديد عوض نميشه ؟
دوستان همه ي اين ها شده مشغله ي ذهنيم ...ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

درود به شما

در مورد سؤال شما باید عرض کنم که پاسپورت موقت نشنیدم! تمامی پاسپورت ها دارای اعتبار 5 ساله هستند و در مورد دانشجو های مشمول مهلت خروج به جای 5 سال به یکماه و در مورد افرادی که برای تحصیل می روند بصورت متغیر است. کنسولات زمانی ویزا را در پاسپورت درج می کنند که حداقل گذرنامه 6 ماه اعتبار داشته باشد یعنی از 5 سال 6 ماه دارای اعتبار باشد. و گمان دارم که با شرایط شما امکان این می رود که کنسولات با باطل کردن ویزای قبل و درج مجدد آن بر روی پاسپورت جدید موافقت نماید. بهترین راه پرسیدن از همان کنسولات است چون در اینجا بر حسب حدس و گمان است. در ضمن با پرسیدن دیگه این همه فکر خودتون را مشغول نکنید. امیدوارم که مشکل خاصی نباشد.
موفق و پیروز باشید.

NaKhoda
August 31st, 2010, 07:08 PM
سلام !
خواهش میکنم سریع جواب بدید !

من متولد اردیبهشت 72 هستم !

خیلی از دوستای من متولد 72 هستند و پاسپورت گرفتند و رفتند !
هر جا هم زنگ میزنم میگن که شما تا آخر اسفند 89 میتونید از کشور خارج بشید!
اما امروز رفتم مدارک رو بدم واسه گذرنامه گفت واست نمیفرستم ! چون تو نمیتونی ...

زنگ زدم موسسه ای که قراره واسم پذیرش بگیره گفت احتمالا اینا نمیدوسنتند ! شما از طریق اهواز اقدام کنید برای گذرنامه !!!

همه جا هم همین رو میگن که تا آخر اسفند امسال میتونی بری اما این خانم افسره اینجا قبول نکرد !!!

حالا میشه بگید من که متولد اردیبهشت 72 هستم میتونم گذرنامه بگیرم یا نه ؟

Hamid_110
September 1st, 2010, 01:50 AM
سال احضار: سالي كه طي آن سال افراد ذكوربه سن 18سال تمام مي رسند سال احضار ناميده مي شود كه به شرح زير محاسبه و تعيين مي گردد: سال احضار = سال تولد + 18
مثال 1387= 1369+ 18

در مورد شما سال احضارتون میشه 90 و تا آخرین روز سال 89 می تونید گذرنامه بگیرید و اجازه خروج دارید.

دوست عزیز فقط فرصت رو از دست نده!!!

NaKhoda
September 1st, 2010, 03:59 AM
سال احضار: سالي كه طي آن سال افراد ذكوربه سن 18سال تمام مي رسند سال احضار ناميده مي شود كه به شرح زير محاسبه و تعيين مي گردد: سال احضار = سال تولد + 18
مثال 1387= 1369+ 18

در مورد شما سال احضارتون میشه 90 و تا آخرین روز سال 89 می تونید گذرنامه بگیرید و اجازه خروج دارید.

دوست عزیز فقط فرصت رو از دست نده!!!

ایول ! ایول !
دقیقا ...

من هم همین رو میگم ! اون موسسه هم همین رو گفت !
اما این خانم افسره قبول نکرد !
مدارک من و نگرفت !!!

من میتونم از طریق یک شهر دیگه اقدام به گرفتن گذرنامه بکنم ؟
چون من شهرستان هستم ! این موسسه توی اهواز هست !
گفت بیا از اهواز اقدام کن راحت میتونی بگیری!
حالا من چون ساکن شهرستانم و محل تولد و محل صدور شناسنامه هم شهرستانه میتونم از اهواز درخواست گذرنامه بدم ؟
ضمن اینکه آشنا دارم توی اهواز که آدرس اونا رو بدم گذرنامم بره در خونشون !!!

Hamid_110
September 1st, 2010, 05:39 AM
بله شما می تونید از یک شهر دیگه (اهواز) هم برای گرفتن گذرنامه درخواست بدید.
پیروز باشید

westndr
October 17th, 2010, 12:09 PM
سلام
من برای تمدید گذرنامه اقدام کردم اما به من گفتند سیستم مشکل داره ثبت نمی کنه و مدارک اصلی من رو گرفتند و رسید دادند. امروز که زنگ زدم گفتند رفته یافت آباد ! یافت آباد برای چی رفته ؟
زنگ زدم گذرنامه اصلی توی پاتریس اما گفتند اطالاعت گذرنامه جدید شما اینجا نیومده و همون برای سال 83 است !(گذرنامه اولم)
چه کنم ؟ چرا اینکار رو کردند ؟

sardarafra
October 17th, 2010, 07:34 PM
گرچه شايد كمي دير شده اما در مورد گم شدن و مفقود شدن پاسپورت اگه داخل كشور باشيد بايد فرم هاي خاص پر بشه و بعد از اون يه كمسيون خاص براتون تشكيل مي شه و در اون مساله بررسي مي شه و اگر مشكلي نباشي يه سري مراحل قانوني از جمله اگهي زدن توي روزنامه ها دارند كه كلا اين پروسه شش ماه بطول خواهد انجاميد.
شاد باشيد

sh_bld
October 22nd, 2010, 09:26 AM
با سلام می خواستم بپرسم:
1- ایا صدور پاسپورت برای خانم ها بمعنی اجازه خروج نیز هست؟
2- در صورتیکه همسر فقط برای یکبار اجازه خروج دهد برای تغییر محل اقامت بعد از مقیم شدن در کشور دیگر کافی است؟

سوال خوبیه چون هیچ کس در مورد اجازه خروج خانم ها صحبت نکرده. لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره پاسخ بده، این سوال من هم هست.
در ضمن در مورد خانم های ازدواج نکرده چی؟ اجازه پدر برای صدور پاسپورت یا گرفتن ویزا لازم است؟

sardarafra
October 26th, 2010, 01:06 PM
سوال خوبیه چون هیچ کس در مورد اجازه خروج خانم ها صحبت نکرده. لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره پاسخ بده، این سوال من هم هست.
در ضمن در مورد خانم های ازدواج نکرده چی؟ اجازه پدر برای صدور پاسپورت یا گرفتن ویزا لازم است؟

سلام دوست خوبم

نخير برخلاف گفته دوستمون در پست 101 دختر خانوم هايي كه سنشون از 18 سال بيشتر هست نيازي به اجازه پدر براي گرفتن پاسپورت ندارند. اما خانوم هاي متاهل بايد برگه درخواست گذرنامه رو ببرند دفترخونه رسمي و در قسمت تعبيه شده در همون فرم اجازه همسر رو ثبتي كنن.
شاد باشيد

Neo-Vet
December 5th, 2010, 06:42 PM
سلام. من به تازگی تونستم با زحمت و سختی زیاد سربازی ام رو تموم کنم و "کارت پایان خدمت موقت" دادن بهم و گفتن که کارت اصلی 3 ماه حداقل طول میکشه بیاد و روی کارت موقت هم نوشته که تا 3 ماه این کارت به جای کارت اصلی اعتبار داره خودشون هم گفتن که با این کارت می تونم هر کاری که با کارت اصلی میشه کرد بکنم.

سوالم اینه که میشه با کارت موقت هم پاسپورت گرفت چون من رفتم و از پلیس +10 لیست مدارک مورد نیاز رو گرفتم که توش نوشته "اصل کارت پایان خدمت" هم لازمه. چون شلوغ بود خودم نتونستم کارتم رو نشونشون بدم و بپرسم که میشه یا نه...

حالا امکانش هست یا نه؟

sardarafra
December 5th, 2010, 06:47 PM
سلام. من به تازگی تونستم با زحمت و سختی زیاد سربازی ام رو تموم کنم و "کارت پایان خدمت موقت" دادن بهم و گفتن که کارت اصلی 3 ماه حداقل طول میکشه بیاد و روی کارت موقت هم نوشته که تا 3 ماه این کارت به جای کارت اصلی اعتبار داره خودشون هم گفتن که با این کارت می تونم هر کاری که با کارت اصلی میشه کرد بکنم.

سوالم اینه که میشه با کارت موقت هم ویزا گرفت چون من رفتم و از پلیس +10 لیست مدارک مورد نیاز رو گرفتم که توش نوشته "اصل کارت پایان خدمت" هم لازمه. چون شلوغ بود خودم نتونستم کارتم رو نشونشون بدم و بپرسم که میشه یا نه...

حالا امکانش هست یا نه؟

دوست عزيزم تا اونجاييكه من اطلاع دارم شما بايد اصل كارت رو داشته باشيد. چون نه نظام وظيفه و نه گذرنامه اون كارت موقت رو براي صدور اجازه خروج علي الظاهر قبول ندارند. شما از گذرنامه شهرآرا سالن صدور باجه دو بايد سوال كنيد. اونا خوب مي تونند راهنماييتون كنند.

vahid_eng
December 6th, 2010, 11:42 PM
سلام دوستان

من در حال حاضر با گذاشتن وثیقه و گرفتن نامه از نظام وظیفه تونستم معافیت تحصیلی بگیرم و از خدمت سربازی که در ارتشم آلان ترخیص بگیرم.
حالا قراره نامه ترخیص از خدمتمو دوباره ببرم نظام وظیفه تا نامه یا مجوز صدور پاسپورتو بدن بهم.

حالا به نظرتون من که باید برم تهران برا نامم خوب برم اداره گذرنامه تو ستارخان مدارکمو مستقیما تحویل بدم ، بنظرتون کارم جلوتر نمیافته تا از پلیش +10 اصفهان اقدام کنم؟؟؟چقدر طول میکشه صادر شه؟
چون من 3 هفته دیگه باید دانشگاه باشم برای ثبت نام، که نه پاسپورت دارم نه سفارت برا ویزا و مصاحبه رفتم نه بلیط گرفتم!!!

با تشکر فراوان

mo_eini
December 10th, 2010, 10:47 AM
سلام دوستان

من در حال حاضر با گذاشتن وثیقه و گرفتن نامه از نظام وظیفه تونستم معافیت تحصیلی بگیرم و از خدمت سربازی که در ارتشم آلان ترخیص بگیرم.
حالا قراره نامه ترخیص از خدمتمو دوباره ببرم نظام وظیفه تا نامه یا مجوز صدور پاسپورتو بدن بهم.

حالا به نظرتون من که باید برم تهران برا نامم خوب برم اداره گذرنامه تو ستارخان مدارکمو مستقیما تحویل بدم ، بنظرتون کارم جلوتر نمیافته تا از پلیش +10 اصفهان اقدام کنم؟؟؟چقدر طول میکشه صادر شه؟
چون من 3 هفته دیگه باید دانشگاه باشم برای ثبت نام، که نه پاسپورت دارم نه سفارت برا ویزا و مصاحبه رفتم نه بلیط گرفتم!!!

با تشکر فراوان
فرقی نمی کنه بنظرم پلیش+10 بهتره با مسوولش صحبت کن ومشکلتو بگو ضرر نداره

Hamid_110
December 11th, 2010, 02:59 AM
سلام دوستان

با تشکر فراوان

سلام

فکر کنم الان دیگه بجز بعضی موارد خاص امکان مراجعه حضوری به اداره گذرنامه برای دریافت گذرنامه وجود نداره.
بهرحال از طریق پلیس+10 هم که اقدام کنین اگر کارشون رو درست انجام بدن؛ اسکن مدارکت تون رو همون موقع برای اداره گذرنامه میفرستند. من یک بار از مشهد اقدام کردم چند سال پیش؛‌ مدارک رو چهارشنبه تحویل دادم با این که پنج شنبش تعطیل رسمی بود. یکشنبه هفته بعد گذرنامه دستم رسید.

موفق باشید

hosseinab
December 28th, 2010, 06:16 PM
مدارک برای صدور :
- کارت پایان خدمت ، معافی ، نامه اجازه خروج نظام وظیفه و کپیش ( نامه اجازه خروج باید از اداره گذرنامه که توی ستارخان خیابان شهر آراست گرفته بشه)
- 50000 تومن واریز به حساب گذرنامه بانک ملی
2500 تومن حساب شهرداری بانک ملی
- 5500 تومن نمی دونم واسه چی ! اما خود پلیس +10 از من گرفت و خوب منم دادم!
- 3 تا عکس 6*4 سال ( یعنی تازه باشه ) عینک نداشته باشه ، کراوات هم همین طور ! اگه مثل من یه ریز گوتی کوچولو دارید حتما از ته بزنید چون بهش گیر می دند و می گند عکس نا متعارف هستش! کیفیت عکس خوب باشه ( فوری نباشه) و همین طور مو هاتون نباید مدل عجیب غریب داشته باشه چون مجبور میشید برید دوباره بندازید. اون 3 تا عکس رو یکیش رو پش نویسی می کنید ( شماره ملی مهمترین بخشش هستش) و امضا ، اون 2 تای دیگه رو هم نمی خواد کاریش کنید فقط بدید به اون افسر گذرنامه.
- اصل و کپی کارت ملی
- اصل و کپی کل صفحه های شناسنامه ( مهر های انتخابات )
- 3000 نومن واسه فرم پاسپورت و اجازه خروج که همه پلیس های + 10 دارند

خودتون رو برای جواب دادن به سولات عجیب غریب آماده کنید و اصلا انتظار احترام از افسر گذرنامه که معمولا یه خانم پلیس با سه تا ستاره روی دستش هست نداشته باشید !
مثلا کیس خودم :
اسمت چیه ؟ حسین . . . .
اسم بابات ؟ چنگیز
اسم مامانت ؟ . . . .
بعد 6 بار عکس های پاسپورت ، شناسنامه ، کارت ملی و خودتون رو مقایسه می کنه! خدا نکنه یه چیزی توش گیر بیاره !!!!!!!

من نقطه " ز " چنگیز رو توی شناسنامت نمی بینم ! واهاست بری ثبت احوال ! ( می خواستم بگم شماره چشمت رفته بالا ، اما چون واقعا پاسم رو زود می خواستم تا ویزا بگیرم سکوت کردم )
من : من می تونم شناسنامم رو ببینم جناب سروان ؟
سروان : بیا !!! ( با تحقیر )
من : راست می گفت بنده خدا ! نقطه نبود ! منم دیدم اگه بگم حق باشماست باید برم ثبت احوال و . . . . ! آهان جناب سروان روی " م " نام خورده ملاحظه کنید!
توی اونجایی که بالاش نوشته نام و زیرش اسم پدرم !
سروان : ببینم !!!! آره ! اینو گفت رو رفت عکس شناسنامم رو حسابی واکاوی کرد با مهره خورده روش که نکنه خدای نکرده اصل نباشه !
سروان : کجا می خوای بری ؟
من : کویت جناب سروان
سروان : کوووووووووووووووووووووووو ووووووووووووووووووووووووو وووووووویت ( همون جور که تعجب می کنند ) ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!! ( با تحقیر ) واسه چی می خوای بری ؟
( خیلی مرد بودم سکوت کردم چیزی نگفتم !)
من : سفر علمی جناب سروان ، نامه وزارت علوم پیشم هستش بدم خدمتتون ؟
سروان : نه نمی خواد ! چه قدر ازت وثیقه گرفتند ؟
من: 5 میلیون تومن !
سروان : مهر رو کوبید روی همه مدارکم و گفت آره نمی زارند از کشور خارج شی !

خلاصه اگه این طوری با شما رفتار شد ، خون سرد باشید و هیچ وقت برخورد نکنید چون اون وقت دیگه . . . . پاس بی پاس ! هرچند بی احترامی و رفتاری که توی نظام وظیفه با من شد هیچ جای دنیا دیگه باهام این رفتار رو نمی کنند ولی خوب اینم تجربه ای بود واسه من !
ایشال به درد شما هم بخوره.

آهان راستی یادم رفت بگم که پاسپورت من 5 روزه اومد در خونمون و شما اگه زودتر می خواید باید بعد از گذشت همون 5 روز برید اداره گذرنامه اونام یه کاری می کنند که فردای اون روز می رسه دستتون. یه سربازم اونجا جلوی در وای میسته که خیلی آدم باحالی هستش ( صبح زود رفته بودم به من حلیم داد خوردم گفت کارت طول می کشه)، سلام من رو هم بهش برسونید !

a_belfi
December 29th, 2010, 12:28 AM

سوالم اینه که میشه با کارت موقت هم پاسپورت گرفت چون من رفتم و از پلیس +10 لیست مدارک مورد نیاز رو گرفتم که توش نوشته "اصل کارت پایان خدمت" هم لازمه. چون شلوغ بود خودم نتونستم کارتم رو نشونشون بدم و بپرسم که میشه یا نه...

حالا امکانش هست یا نه؟
سلام دوست عزیز,
من نمیخوام نا امیدت کنم, ولی این گواهی موقت رو هیچ ارگانی قبول نمیکنه و فقط واسه دل خوشی این گواهی رو به کسانی که ترخیص میشن میدن. پس اصلا روی اون گواهی حساب نکن. ضمنا منم شرایط شما رو داشتم و تا 5 ماه پس از ترخیصم کارتم صادر نشده بود, تا اینکه به نظام وظیفه استانم رفتم و از اونجائی که فقط اسم و فامیل و عکس نظامی روی سیستم نظام وظیفه بود, اونا فرم 110 (فرم سفرهای زیارتی) رو بهم دادن و من تکمیلش کردم و بعد یه گواهی خروج یک ماهه (برای زیارت کربلا) به من دادند و من اون رو بردم اداره گذرنامه, اونجا هم تائیدش کرد و در نهایت اون گواهی خروج یک ماهه رو همراه با بقیه مدارک به پلیس 10+ دادم و بعد از یک هفته پاسپورتم صادر شد. الان هم که کارتم اومده و کارت و پاسپورت رو به اداره گذرنامه بردم و خروج یک ماهه به پنج ساله تبدیل شد.
توصیه من به شما اینه که حتما پیگیر کارت پایان خدمتت باش (مخصوصا اگه کسری داشتی), بعد از این سه ماه اگه کارتت نیومد برو به نظام وظیفه, قسمت مشاوره, و بگو که میخوام بدونم کارتم تو چه مرحله ای هستش. آخه بعضی وقتها مدارک اودت میخورن, پس ممکنه لازم بشه خودتون به یگان هم سر بزنید و کسری مدارکتون رو کامل کنید.

موفق باشید.

arash-iran
December 29th, 2010, 01:06 AM

حالا امکانش هست یا نه؟
من این موضوعو از پادگانی که ترخیص شدم پرسیدم. گفتن با این گواهی موقت نمیتونی، ولی میتونیم یه گواهی برات صادر کنیم برای پلیس 10+ که با اون کارتو راه میندازن، با اون میشه. ولی با گواهی موقت نمیشه.

susis
December 31st, 2010, 10:26 AM
سلام.
آقا من الان ارشدمو تموم کردم و دیگه معافیت تحصیلی ندارم. میخام قبل از اومدن ادمیشنم پاسپورت بگیرم. باید چیکار کنم؟ ضمنا عضو بنیاد نخبگانم یعنی اگه وثیقه بخواد اون میذاره.

AM.S
December 31st, 2010, 06:19 PM
مدارک برای صدور :
...
- 3 تا عکس 6*4 سال ( یعنی تازه باشه ) عینک نداشته باشه ، کراوات هم همین طور ! اگه مثل من یه ریز گوتی کوچولو دارید حتما از ته بزنید چون بهش گیر می دند و می گند عکس نا متعارف هستش! کیفیت عکس خوب باشه ( فوری نباشه) و همین طور مو هاتون نباید مدل عجیب غریب داشته باشه چون مجبور میشید برید دوباره بندازید. اون 3 تا عکس رو یکیش رو پش نویسی می کنید ( شماره ملی مهمترین بخشش هستش) و امضا ، اون 2 تای دیگه رو هم نمی خواد کاریش کنید فقط بدید به اون افسر گذرنامه.
-...
من نقطه " ز " چنگیز رو توی شناسنامت نمی بینم ! واهاست بری ثبت احوال ! ( می خواستم بگم شماره چشمت رفته بالا ، اما چون واقعا پاسم رو زود می خواستم تا ویزا بگیرم سکوت کردم )...

سلام
عكسها حتما بايد6*4 باشه؟ 3*4قبول نميكنن؟
من عكس توي شناسنامم مال 10سال پيشه. گير ميدن؟ يعني قبل از اينكه برم اداره گذرنامه بايد برم اداره ثبت؟

Seabird
December 31st, 2010, 06:28 PM
سلام

نخیر به هیچ وجه قبول نمی کنن!

qwerty123456
January 1st, 2011, 03:20 PM
سلام
من عكس توي شناسنامم مال 10سال پيشه. گير ميدن؟ يعني قبل از اينكه برم اداره گذرنامه بايد برم اداره ثبت؟
خیر، بعید میدانم.
سخت نگیرید.

seven1995
January 1st, 2011, 03:32 PM
خانمی که یک بار با اجازه شوهرش پاسپورت گرفته و دارد. آیا هر بار برای خروج از کشور باز نیاز به اجازه شوهرش دارد. یا اینکه بدون اجازه شوهر می تواند با پاسپورتش از کشور خارج شود؟

hosseinab
January 1st, 2011, 03:37 PM
سلام

جرعت داری وردار ببر پلیس +10 ببین اگه افسره عکس ها تو پاره نکرد !
حتما دقت کنید که عکستون کیفیتش خوب باشه و اینکه فوری نباشه.
زنجیر گردنتون نباشه و موهاتون حالت عادی داشته باشه !نه نور صورتتون خیلی زیاد باشه و نه تارک تر از حالت عادی ( به این مسالئه جوی چشم خودم به یه خانم محجبه چادری بدچور گیر داد تازه اون بنده خدا چیزی از صورتش معلوم نبود و سن و سالشم زیاد بود ! )
ریش بزی ( گوتی ) ، خیلی بلند و . . . اصلا نداشته باشید چون بهتون میگه نا متعارف هستش و نکته مهمتر این که تا می رید اونجا سلام کنید به همه حتی دربونه اونجا چون اینا خیلی دوست دارند بهشون احترام گذاشته بشه ! معمولا افسر ها خانموند پس سعی کنید حتما بهشون بگید جناب سروان ! از کلمه خانوم و یا اون خانومه زیاد استفاده نکنید افسرهای خانوم خیلی خیلی دوست دارند مردها اون ها رو جناب سروان صدا کنند.
مدارکتون رو دو دستی بدید به اون افسره و بهش بگید بفرمایید.
در جواب سوالات از بله جناب سروان استفاده کنید نه آره !
این رو بدونید اینها نه جواب سلام می دند و نه احترام می زارند پس اون 15 دقیقه ای که اونجایید فرز کنید که نه شخصیتی دارید و نه داشتید ! بعد که اومدید بیرون هرچی دلتون خواست بگید و هر کار دوست داشتید بکنید !

موفق باشی

hosseinab
January 1st, 2011, 03:40 PM
سلام.
آقا من الان ارشدمو تموم کردم و دیگه معافیت تحصیلی ندارم. میخام قبل از اومدن ادمیشنم پاسپورت بگیرم. باید چیکار کنم؟ ضمنا عضو بنیاد نخبگانم یعنی اگه وثیقه بخواد اون میذاره.

غیر ممکن هست
فقط با پست کردن دفترچه و دریافت برگه سبز به شما اجازه دریافت و خروج از کشور رو میدند. اطلاعات بیشتری دارم ولی به دلیل اینکه مطمئن نیستم نمی نویسم.

hosseinab
January 1st, 2011, 03:43 PM
خانمی که یک بار با اجازه شوهرش پاسپورت گرفته و دارد. آیا هر بار برای خروج از کشور باز نیاز به اجازه شوهرش دارد. یا اینکه بدون اجازه شوهر می تواند با پاسپورتش از کشور خارج شود؟

فکر نمی کنم احتیاج باشه من توی فرم های جدید پاسپورت دیدم که 1 بار باد اون اجازه داده می شد و شوهر اون پایین صفحه رو امضا می کرد. شما بهتر هستش از پلیس + 10 نزدیک منزل سوال کنید.

Pearson
January 1st, 2011, 04:19 PM

تا وقتی که گذرنامه اعتبار دارد می تواند از کشور خارج شود مگر اینکه در این حین همسرش ممنوع خروجش کند.

seven1995
January 1st, 2011, 04:27 PM
اگر شوهر در برگه محضری فقط اجازه یک بار خروج از کشور را به همسرش داده باشد. خانم برای دفعات بعد باید پاسپورت جدید بگیرد یا اینکه باز یک اجازه محضری از شوهر برای خروج کفایت می کند؟

Pearson
January 1st, 2011, 04:42 PM
اگر شوهر در برگه محضری فقط اجازه یک بار خروج از کشور را به همسرش داده باشد. خانم برای دفعات بعد باید پاسپورت جدید بگیرد یا اینکه باز یک اجازه محضری از شوهر برای خروج کفایت می کند؟

ما همچین چیزی نداریم که شوهر یکبار اجازه خروج به همسر بدهد. شوهر میاد محضر اجازه گرفتن پاسپورت و خروج از ایران به همسرش می دهد.

seven1995
January 1st, 2011, 05:16 PM
ما همچین چیزی نداریم که شوهر یکبار اجازه خروج به همسر بدهد. شوهر میاد محضر اجازه گرفتن پاسپورت و خروج از ایران به همسرش می دهد.
در برگه محضری نوشته است اجازه(یک بار/مکرر). برای همین این سوال را پرسیدم. گفتم اگر یک بار اجازه داده شود. باز باید دوباره پاسپورت گرفت.

seven1995
January 2nd, 2011, 12:40 AM
دوستان کسی که گذرنامه دونفره دارد. می تواند گذرنامه یک نفره هم دریافت کند؟

Pearson
January 2nd, 2011, 07:11 AM
در برگه محضری نوشته است اجازه(یک بار/مکرر). برای همین این سوال را پرسیدم. گفتم اگر یک بار اجازه داده شود. باز باید دوباره پاسپورت گرفت.

برگه ی محضری وجود ندارد. همان فرم درخواست گذرنامه قسمت پایینش مربوط به بانوان متاهل می باشد که باید توسط محضردار مهر و امضا شود و از همسر متقاضی گواهی امضایی مربوط به رضایت ایشان گرفته شود.
من جایی در این فرم اجازه یکبار و مکرر ندیدم. اگر هم وجود داشته باشد شما به پاسپورتتان مراجعه کنید، اونجایی که داخل گذرنامه به صورت تایپی توضیحاتی داده چی نوشته؟ آیا نوشته دارنده ی این گذرنامه می تواند به کرات از مرز خارج شود و یا اجازه یکبار خروج دارد؟

Pearson
January 2nd, 2011, 07:14 AM
دوستان کسی که گذرنامه دونفره دارد. می تواند گذرنامه یک نفره هم دریافت کند؟

بله
بچه ها و بانوان متاهل هم زمان علاوه بر اینکه می توانند گذرنامه ی تکی داشته باشند می توانند به عنوان همراه در گذرنامه ی همسرشان و یا پدر و مادرشان باشند و یا هر دوی آنها

hosseinab
January 2nd, 2011, 08:47 AM
بله
بچه ها و بانوان متاهل هم زمان علاوه بر اینکه می توانند گذرنامه ی تکی داشته باشند می توانند به عنوان همراه در گذرنامه ی همسرشان و یا پدر و مادرشان باشند و یا هر دوی آنها

کاملا حرف ایشون درست هستش. طبق قانون جدید نوزادانی که سن آنها به 18 ماه رسیده باشه می تونند پاسپورت جدا داشته باشند و جالب تر از اون این که عکسشون هم توی پاسپورتشون می خوره.

در ضمن می تونه توی شناسنامه پدر و مادر شون هم باشند.

Pearson
January 2nd, 2011, 09:12 AM
کاملا حرف ایشون درست هستش. طبق قانون جدید نوزادانی که سن آنها به 18 ماه رسیده باشه می تونند پاسپورت جدا داشته باشند و جالب تر از اون این که عکسشون هم توی پاسپورتشون می خوره.

در ضمن می تونه توی شناسنامه پدر و مادر شون هم باشند.

نوزاد اگه یک روزش هم باشه می تونه پاسپورت تنها بگیره

AM.S
January 3rd, 2011, 07:06 PM
جرعت داری وردار ببر پلیس +10 ببین اگه افسره عکس ها تو پاره نکرد !
حتما دقت کنید که عکستون کیفیتش خوب باشه و اینکه فوری نباشه.
زنجیر گردنتون نباشه و موهاتون حالت عادی داشته باشه !نه نور صورتتون خیلی زیاد باشه و نه تارک تر از حالت عادی ( به این مسالئه جوی چشم خودم به یه خانم محجبه چادری بدچور گیر داد تازه اون بنده خدا چیزی از صورتش معلوم نبود و سن و سالشم زیاد بود ! )
ریش بزی ( گوتی ) ، خیلی بلند و . . . اصلا نداشته باشید چون بهتون میگه نا متعارف هستش و نکته مهمتر این که تا می رید اونجا سلام کنید به همه حتی دربونه اونجا چون اینا خیلی دوست دارند بهشون احترام گذاشته بشه ! معمولا افسر ها خانموند پس سعی کنید حتما بهشون بگید جناب سروان ! از کلمه خانوم و یا اون خانومه زیاد استفاده نکنید افسرهای خانوم خیلی خیلی دوست دارند مردها اون ها رو جناب سروان صدا کنند.
مدارکتون رو دو دستی بدید به اون افسره و بهش بگید بفرمایید.
در جواب سوالات از بله جناب سروان استفاده کنید نه آره !
این رو بدونید اینها نه جواب سلام می دند و نه احترام می زارند پس اون 15 دقیقه ای که اونجایید فرز کنید که نه شخصیتی دارید و نه داشتید ! بعد که اومدید بیرون هرچی دلتون خواست بگید و هر کار دوست داشتید بکنید !

موفق باشی
يجوري توصيف كردي انگار جهنمه
من امروز رفتم پليس+10 -اصفهان-بلوار كشاورز
پرسنل متشخصي داشت كه به همه احترام ميذاشتن و سوالات مردم را كامل و با حوصله جواب ميدادن
من فرم را پر كرده بودم و داشتم بررسيش ميكردم كه يكيشون اومد بالا سرم گفت "قربان مشكلي هست؟"
گفتم نه- اونم فرم را گرفت 1نگاه انداخت و گفت:فلان جاش را آدرس كامل بنويس و...
تا جايي هم كه امكان داشت سعي ميكردن كار ملت را زودتر راه بندازن

pafj
January 6th, 2011, 11:00 PM
من موهام بلنده باید چی کار کنم؟ ببندمش موقه عکس گرفتن؟

AM.S
January 7th, 2011, 09:32 AM
من موهام بلنده باید چی کار کنم؟ ببندمش موقه عکس گرفتن؟
كارمند پليس +10ميگفت بايد عكست با خودت شباهت كامل داشته باشه وگرنه لب مرز، به مشكل ميخوري
بهترين راه اينه كه بري پليس+10 از خودشون بپرسي

roozbeh63
April 27th, 2011, 02:12 AM
سلام دوستان
آقا من یه مشکل بزرگ پیدا کردم، امشب پاسپورت و کارت ملی منو که تو کیفم بود از ماشینم دزدین. من بدبخت 11 می از سفارت آمریکا وقت دارم. فکر کنم بیچاره شدم. الان پست ها رو که خوندم نوشته بود دو ماه طول می کشه پروسه المثنی
تو رو خدا یه راه حلی اگه کسی داره پیشه روی من بذاره. من وافعاً با دیدن پست های قبلی نامید شدم از زندگی
چه باید کرد؟

panke
July 2nd, 2011, 01:53 PM
سلام من بچه شهرستانی هستم و چند تا سوال در خصوص گذرنامه داشتم
(سربازی هم رفتم قبلا)
خوب اول بگم اگه سوال هام تکراری هست به این دلیل هست که عجله دارم و باید تا مهر برم امریکا!.
1. دقیقا از کجا باید شروع کنم برای گرفتن گذرنامه؟
2. مدارک مورد نیاز و میران وجه واریزی چقدر هست؟
3. چقدر طول میکشه تا گذرنامه صادر بشه!؟
4. بعد از گرفتن گذرنامه چیز دیگری هم برای خروج از کشور لازمه؟
5. گواهی عدم سوء پیشیه چی هست و لازمه!؟
اگر نکته دیگری هم هست خودتون بهم بگید ممنون میشم
خواهشا دقیق جواب بدید
با تشکر.

Renegade
July 30th, 2011, 08:46 PM
سلام

دوستان من برای گرفتن گذرنامه باید نامه وزارت علوم و ببرم اداره گذرنامه تا شماره بزنه. همچنین من ساکن مشهد هستم. به نظرتون اگر همون روز که میام تهران واسه کارهای اداره گذرنامه یک جا تو تهران برم پلیس + 10 کارهای گرفتن گدرنامه و انجام بدم زودتر پای میاد، یا این که از خود مشهد اقدام کنم.

مورد دیگه این که هزینه های مربوط به اخذ گذرنامه و تو خوده پلیس + 10 می گیرن یا باید بریم بانکی جای دیگه واریز کنیم. (هم در حالتی که از مزایای خروج از کشور توسط وزارت علوم بگید و هم در حالت عادی)

ممنون

MortezaBermoda
August 23rd, 2011, 05:12 AM
درود بر دوستان
همه ی شرایط اخذ پاس رو می دونم ولی یه چیزی رو نمیدونم
با توجه به اینکه شرایط عکس پاس باید طبق قوانین جمهوری اسلامی باشه
آیا عکس مرد نباید با کروات باشه؟

Pearson
August 23rd, 2011, 06:53 AM
درود بر دوستان
همه ی شرایط اخذ پاس رو می دونم ولی یه چیزی رو نمیدونم
با توجه به اینکه شرایط عکس پاس باید طبق قوانین جمهوری اسلامی باشه
آیا عکس مرد نباید با کروات باشه؟

بله باید بدون کروات باشد

MortezaBermoda
August 29th, 2011, 05:00 AM
درود بر دوستان
با این نرم افزاری که میذارم می تونید عکستونو توش بزارین و طبق الگوی خطی که توش قرار داره مکان دقیق ناحیه سر و گردن رو مشخص می کنه و شما می تونید عکستون رو بر مبنای 6*4 که برای گذرنامه هست تنظیم کنید (حواستون باشه روی united state باشه)

agh mostafa
September 20th, 2011, 02:24 PM
سلام دوستان
من امروز نامه وزارت علوم رو بردم دبیرخانه اداره گذر نامه برام مهر کرد. بعد بردم پلیس +10 پشت پارک دانشجو گفت باید بری تهرانپارس خیابان پروین اونجا وارد سیستم کنند. بعدش هم گفت برای اینکه عوارض (60000 تومان) نریزم باید نامه جداگانه ببرم.
کسی تا حالا همچی مشکلی داشته؟ اگه جاهای دیگه تهران رفتین و با همون نامه وزارت علوم که دبیرخانه گذرنامه مهر کرده کارتون راه افتاده بگید من برم اونجا.
ممنون

Renegade
September 20th, 2011, 03:08 PM
سلام دوستان
من امروز نامه وزارت علوم رو بردم دبیرخانه اداره گذر نامه برام مهر کرد. بعد بردم پلیس +10 پشت پارک دانشجو گفت باید بری تهرانپارس خیابان پروین اونجا وارد سیستم کنند. بعدش هم گفت برای اینکه عوارض (60000 تومان) نریزم باید نامه جداگانه ببرم.
کسی تا حالا همچی مشکلی داشته؟ اگه جاهای دیگه تهران رفتین و با همون نامه وزارت علوم که دبیرخانه گذرنامه مهر کرده کارتون راه افتاده بگید من برم اونجا.
ممنون

نامه جداگانه نمی خواد. اصلاً تو خود نامه نوشته که بدون عوارض باشه. من با همون نامه فقط هزینه پوشه و پست و دادم

agh mostafa
September 20th, 2011, 09:00 PM
نامه جداگانه نمی خواد. اصلاً تو خود نامه نوشته که بدون عوارض باشه. من با همون نامه فقط هزینه پوشه و پست و دادم
کدوم پلیس +10 رفتی؟ تهرانپارس رفتی که اسمتو وارد سیستم کنه؟

Renegade
September 25th, 2011, 08:47 PM
کدوم پلیس +10 رفتی؟ تهرانپارس رفتی که اسمتو وارد سیستم کنه؟

نه من میدان کاج رفتن، سعادت آباد، اما فرقی نمی کنه، چند جای دیگه هم پرسیدم همین طوری بود. مثلاً یه پلیس +10 نزدیک گذرنامه مرکزی هست تو خیابون باقرخان، اون هم نمی خواست. این قانون سراسری هست و ربطی به مرکز پلیس +10 نداره

Kasra1366
December 3rd, 2011, 10:23 PM
این نامه وزارت علوم رو بعد از اینکه دبیرخونه اداره کل گذرنامه مهر و شماره زد، باز باید جایی ببریم یا اینکه ببریم پلیس +10؟

amirparthian
December 16th, 2011, 12:45 AM
دوستان من 3 هفته پیش معافیم ثبت شد اما کارتم مییگن 2 ماه دیگه میاد.راهی داره که بشه پاسپورت بگیرم؟من کل انجمن ها رو خوندم و جوابی نگرفتم پس خواهش میکنم نگین برو فروم رو بخون.فقط کسانی رو پیدا کردم که مشکل مشابهی داشتن ولی کسی پاسخی نداده بود.لطفا کمکم کنید

kalb62
December 16th, 2011, 12:56 AM
دوستان من 3 هفته پیش معافیم ثبت شد اما کارتم مییگن 2 ماه دیگه میاد.راهی داره که بشه پاسپورت بگیرم؟من کل انجمن ها رو خوندم و جوابی نگرفتم پس خواهش میکنم نگین برو فروم رو بخون.فقط کسانی رو پیدا کردم که مشکل مشابهی داشتن ولی کسی پاسخی نداده بود.لطفا کمکم کنید

آقا منم مشكلم همينه . ثواب داره اگه جواب بدين . فقط با اون نامه معرفي نظام وظيفه كه ميشه پاسپورت رو سريعتر گرفت آيا اون پاسپورت موقت خواهد بود يا دائم ؟

atabak-aut
December 16th, 2011, 10:48 AM
آقا منم مشكلم همينه . ثواب داره اگه جواب بدين . فقط با اون نامه معرفي نظام وظيفه كه ميشه پاسپورت رو سريعتر گرفت آيا اون پاسپورت موقت خواهد بود يا دائم ؟

پاسپورت موقت نداریم اگر بهتون پاسپورت دادند دائم هست مکنه خروجش محدود باشه که باید از اداره گذرنامه سوال کنید.

atabak-aut
December 16th, 2011, 10:49 AM

مطمئن ترین پاسخ رو اداره گذرنامه بهتون میده بده، ازشون سوال کنید پاسخشون رو در اینجا بنویسید تا دیگر دوستان از آن استفاده کنند:)
ممنون از شما:)

vahidM
December 16th, 2011, 01:23 PM

اگه خیلی عجله دارین گزینه سفر علمی رو هم میتونین بررسی کنین. من از همین راه خیلی سریع پاسپورت گرفتم؛ و اون کنفرانس رو هم نرفتم اصلا.

amirparthian
December 16th, 2011, 01:33 PM
سفر علمی چیه جریانش؟

vahidM
December 16th, 2011, 02:20 PM
سفر علمی چیه جریانش؟

برای اطلاعات کامل در این زمینه میتونید به بخش خروج از کشور ویکی (http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC_%D8%A7%D8%B2_%DA%A9%D8%B4 %D9%88%D8%B1)مراجعه کنید. البته من مثل شما معافی ندارم که از این طریق اقدام کردم، برای شما که معافی شاید به دردسرش و اون 5 میلیون وثیقه اش (اگه هنوز دانشجو هستی) نیارزه. وثیقه رو هم تا تاریخی که مجوز خروجت تموم میشه نمیتونی برداری وگرنه پاسپورت رو باطل میکنن. ولی راهی هست که اگه برای کارای ویزات خیلی عجله داری که پاسپورت بگیری سریع جواب میده. اگر اونقدر عجله نداری پیشنهاد نمیکنم.
کاری که من کردم این بود که یک کنفرانسی پیدا کردم که سریع (دو روزه) پذیرش می داد و به Abstract هم می داد و در این مرحله اش نیازی به سابمیت اصل مقاله نبود. من هم یک خلاصه 250 کلمه ای نوشتم و سابمیت کردم و اونها هم دو روز بعد نامه پذیرش رو فرستادند. بعد هم نامه رو بردم دانشگاه تأیید کرد و بعد مهر وزارت علوم و فرداش هم رفتم نظام وظیفه و وثیقه گذاشتم و روز بعد هم رفتم پلیس+10 و مدارک گذرنامه رو دادم و تمام. 8-9روز بعد هم گذرنامه اومد در خونه. در نهایت هم اصلا مقاله ام رو برای اون کنفرانس نفرستادم (کنفرانس خیلی معتبری نبود) و خارج هم نشدم ولی پاس رو گرفتم.

amirparthian
December 17th, 2011, 12:00 AM
من فارغ تحصیلم آخه.هیچ راهی نداره نظام وظیفه نامه ای بده که معافت من رو تایید کنه؟

vahidM
December 17th, 2011, 12:20 AM
من فارغ تحصیلم آخه.هیچ راهی نداره نظام وظیفه نامه ای بده که معافت من رو تایید کنه؟

فارغ التحصیلی مشکلی ایجاد نمیکنه فقط وثیقه اش 15 تومنه. ولی شما که اینقدر عجله داری همونطور که atabak_aut گفت بهترین کار اینه که از گذرنامه یا خود نظام وظیفه بپرسی و بعد بیای اینجا نتیجش رو هم اعلام کنی که آیندگان استفاده کنند.
(http://www.applyabroad.org/forum/member.php?15325-atabak-aut)

amirparthian
December 18th, 2011, 01:59 PM
دوستان رفتم اداره گذرنامه میگن باید حتما کارت داشته باشی!!!!رفتم نظام وظیفه میگن اگه اداره ی گذرنامه درخواست استعلام بده ما تایید می کنیم که معافی!!!!!و میشه پاس بگیری!!!من گیج شدم از دست اینا

arash-iran
December 19th, 2011, 02:07 PM
دوستان رفتم اداره گذرنامه میگن باید حتما کارت داشته باشی!!!!رفتم نظام وظیفه میگن اگه اداره ی گذرنامه درخواست استعلام بده ما تایید می کنیم که معافی!!!!!و میشه پاس بگیری!!!من گیج شدم از دست اینا
قبلا اینجوری بود: شما میری اداره گذرنامه و اونا درخواست استعلام میدن به نظام وظیفه. بعد نظام وظیفه زیر همون استعلام میگه که شما معافی و بعد شما این برگه رو دوباره میبری اداره گذرنامه تا برای پاس اقدام کنی.

omid_raper
December 20th, 2011, 05:33 PM
سلام منو خانومم میخوایم واسه fall 2012 اپلای کنیم گذرنامه نداریم و ازطرفی فامیلمو نمیدونم چطور بنویسم (رائینی زاده اکبری) تپم آخر لیسانس هستیم
میشه واسه خانومم الان واسه پاسپورت اقدام کنم؟ فامیلمو از کجا بفهمم اسپلشو؟ ممنون پیشاپیش

sahand11_m27
December 20th, 2011, 05:39 PM
سلام منو خانومم میخوایم واسه fall 2012 اپلای کنیم گذرنامه نداریم و ازطرفی فامیلمو نمیدونم چطور بنویسم (رائینی زاده اکبری) تپم آخر لیسانس هستیم
میشه واسه خانومم الان واسه پاسپورت اقدام کنم؟ فامیلمو از کجا بفهمم اسپلشو؟ ممنون پیشاپیش

شما اگه آزمون بین المللی مثل تافل و GRE یا ... دادی باید فامیلتون رو عین اون بنویسی. اگر هم نه، که میتونید هر جور بخواید فامیلتون رو بنویسید. هر جور که شما مایل باشید افسر گذرنامه براتون ثبت میکنه.( جدا، سرهم و ...)
بله میتونید اقدام کنید.

sahand11_m27
December 20th, 2011, 05:43 PM
من میخواستم همینجوری مثل شما گذرنامه بگیرم که کارت معافیم زود اومد. من چند روز بعد از معافیتم رفتم ن.و که بهم گفتن هنوز وضعیت معافیت ثبت نشده. شما باید برید ن.و باجه ی استعلام و ازشون برگه درخواست گذرنامه بگیری. چند ماه پیش که اینجوری بود. من پلیس +10 هم رفتم همین رو بهم گفتن.

atabak-aut
December 20th, 2011, 11:36 PM

شما اگه آزمون بین المللی مثل تافل و GRE یا ... دادی باید فامیلتون رو عین اون بنویسی. اگر هم نه، که میتونید هر جور بخواید فامیلتون رو بنویسید. هر جور که شما مایل باشید افسر گذرنامه براتون ثبت میکنه.( جدا، سرهم و ...)
بله میتونید اقدام کنید.
دقیقن این پاسخ صحیح است توجه کنید مهم اینه همه جا اسمتون یه شکل باشه، اگر شک دارین میتونین از ترجمه شناسنامه یا کارت ملی تو یه دارالترجمه معتبر شروع کنید و مثل اون پیش بری:)

mehranabasi10
December 22nd, 2011, 04:06 PM
سلام من رفتم پلیس +10 که مدارکمو بدم ، افسری که اونجا بود به شناسنامه من گیر داد و گفت که یکی از حروف کلمه فامیلم به جای و به صورت د خونده می شه و گیر میدن ، ببر شناسنامتو عوض کن. ولی من تاریخ پذیرشم برای یک ماه و نیم دیگس و تعویض شناسنامه همینطوری دوماه معطلی داره ، من همینجوری دیرم شده واقعن نمیدونم چیکار کنم. البته گفت ببر ثبت احوال برات پشت نویسی کنه شناسنامتو ، می خواستم ببینم ببرم این کارو انجام می دن ؟ یا بعدش اداره گذرنامه قبول می کنه پشت نویسی شناسنامرو یا الکی معطل می شم ؟ و اینکه یک روزه این کارو انجام می دن؟

sahand11_m27
December 22nd, 2011, 04:42 PM
سلام من رفتم پلیس +10 که مدارکمو بدم ، افسری که اونجا بود به شناسنامه من گیر داد و گفت که یکی از حروف کلمه فامیلم به جای و به صورت د خونده می شه و گیر میدن ، ببر شناسنامتو عوض کن. ولی من تاریخ پذیرشم برای یک ماه و نیم دیگس و تعویض شناسنامه همینطوری دوماه معطلی داره ، من همینجوری دیرم شده واقعن نمیدونم چیکار کنم. البته گفت ببر ثبت احوال برات پشت نویسی کنه شناسنامتو ، می خواستم ببینم ببرم این کارو انجام می دن ؟ یا بعدش اداره گذرنامه قبول می کنه پشت نویسی شناسنامرو یا الکی معطل می شم ؟ و اینکه یک روزه این کارو انجام می دن؟
سلام
حالا که انقد عجله دارید ببرید یه پلیس +10 دیگه شاید اونجا افسر انجام داد. پلیس +10 شهرک غرب افسر خوبی داره.
میتونید ببرید پشت نویسی کنید. منم شناسنامم پشت نویسی شدست و پلیس +10 مشکلی نداشت. معطلتون نمیکنن.

amirparthian
December 22nd, 2011, 09:06 PM
من میخواستم همینجوری مثل شما گذرنامه بگیرم که کارت معافیم زود اومد. من چند روز بعد از معافیتم رفتم ن.و که بهم گفتن هنوز وضعیت معافیت ثبت نشده. شما باید برید ن.و باجه ی استعلام و ازشون برگه درخواست گذرنامه بگیری. چند ماه پیش که اینجوری بود. من پلیس +10 هم رفتم همین رو بهم گفتن.

من رفتم ن.و گفتن باید ادراه گذرنامه در خواست استعلام بده .رفتم گذرنامه میگن ما در خواست نمیدیم و باید بمونی تا کارتت بیاد!!شما رفتی واسه استعلام؟

sahand11_m27
December 22nd, 2011, 09:19 PM
من رفتم ن.و گفتن باید ادراه گذرنامه در خواست استعلام بده .رفتم گذرنامه میگن ما در خواست نمیدیم و باید بمونی تا کارتت بیاد!!شما رفتی واسه استعلام؟
آره من اول صبح رفتم پلیس +10 گفت برو ن.و یه نامه بگیر بیا. رفتم ن.و باجه ی استعلام بهش گفتم مشکلمو، اسمم رو پرسید و تو کامپیوتر زد . گفت معافیت ثبت نشده (حق داشت البته من دو روز بعد از معافی تو کمیسیون رفته بودم!) گفت یک هفته شد بیا بهت بدم که دیگه نرفتم و کارتم اومد. شما چند تا پلیس +10 زنگ بزن از همشون بپرس که کسی از تنبلی و از اینکه بخواد از زیر کار در بره، بهت جواب سر بالا نده.

amirparthian
December 22nd, 2011, 11:28 PM
آره من اول صبح رفتم پلیس +10 گفت برو ن.و یه نامه بگیر بیا. رفتم ن.و باجه ی استعلام بهش گفتم مشکلمو، اسمم رو پرسید و تو کامپیوتر زد . گفت معافیت ثبت نشده (حق داشت البته من دو روز بعد از معافی تو کمیسیون رفته بودم!) گفت یک هفته شد بیا بهت بدم که دیگه نرفتم و کارتم اومد. شما چند تا پلیس +10 زنگ بزن از همشون بپرس که کسی از تنبلی و از اینکه بخواد از زیر کار در بره، بهت جواب سر بالا نده.

من از سرهنگ مسئول +10 پرسیدم گفت نمیشه!باید کاری که شما می گید رو کنم و چندجا بپرسم.من معرفی به صدور کارت شدم.این یعنی اینکه معافیم ثبته؟

insomniac87
January 29th, 2012, 09:25 AM
دوستان من آخرین نمرم 1 هفته پیش ثبت شده ولی هنوز دنبال کارای فارغ التحصیلی نرفتم. ولی از نظر دانشگاه دیگه کار من تموم شده هستش و تا مشخص شدن وضعیت نظام وظیفه هیچ مدرکی بهم نمیدن. ولی از قبل یه گواهی اشتغال به تحصیل با مهر سنگی تا 20 تیر دارم که البته خطاب به جای خاصّی نیست! الان هم با همون دارم به عنوان دانشجوی لیسانس اپلای می کنم. حالا می خواستم بدونم من راهی دارم که بتونم پاس زیارتی بگیرم؟ دانشگاه به کسی با شرایط من نامه معرفی به نظام وظیفه واسه گرفتن پاسپورت میده؟ اگه نه، نظام وظیفه همین گواهی اشتغال به تحصیل که الان دارم رو قبول میکنه؟

kalb62
January 30th, 2012, 04:41 PM
دوست عزیز شما چرا با ریز نمرات تایید شده دانشگاه برای اپلای استفاده نمیکنی؟ به اضافه ترجمه شده و تایید رسمی شده شناسنامه . البته اگه بگید برای کجا میخواید اپلای کنید بهترمیشه راهنمایی کرد .

من نمیدونم آزاد خوندید یا دولتی؟ اگر دولتی خوندید برای این ریز نمرات رسمی دانشگاه باید هزینه آموزش رایگان رو پرداخت کنید .

insomniac87
January 30th, 2012, 07:18 PM
دوست عزیز شما چرا با ریز نمرات تایید شده دانشگاه برای اپلای استفاده نمیکنی؟ به اضافه ترجمه شده و تایید رسمی شده شناسنامه . البته اگه بگید برای کجا میخواید اپلای کنید بهترمیشه راهنمایی کرد .

من نمیدونم آزاد خوندید یا دولتی؟ اگر دولتی خوندید برای این ریز نمرات رسمی دانشگاه باید هزینه آموزش رایگان رو پرداخت کنید .
سلام. من دولتی شبانه خوندم و مشکل اپلای ندارم! فقط می خوام الان پاسپورتم دستم باشه که وقتی جواب پذیرش اومد، دردسرم کمتر بشه. خیلی از سفارتا واسه تشکیل پرونده پاسپورت می خوان، از اون ور تا تشکیل پرونده نداده باشی وزارت علوم واسه نظام وظیفه نامه نمی زنه که پاس بگیری!

varfarin
February 18th, 2012, 04:33 AM
سلام . دانشجو دانشگاه آزاد هستم و تقریبا 2 سال دیگه دارم تا مدرک کارشناسی بگیرم و اگه شد میخوام تابستون برایی 4 تا 5 ماه برم انگلیس پیش داییم و حالا میتونم با اشتغال به تحصیل پاسپورت بگیرم ؟ و از کشور خارج بشم هر چی هم وثیقه بخوان مشکلی نیست .

Shahab_H
February 18th, 2012, 07:52 PM
سلام . دانشجو دانشگاه آزاد هستم و تقریبا 2 سال دیگه دارم تا مدرک کارشناسی بگیرم و اگه شد میخوام تابستون برایی 4 تا 5 ماه برم انگلیس پیش داییم و حالا میتونم با اشتغال به تحصیل پاسپورت بگیرم ؟ و از کشور خارج بشم هر چی هم وثیقه بخوان مشکلی نیست .
من 4 شنبه رفتم واحد نظام وظیفه ی دانشگاه برای گرفتن نامه ی نظام وظیفه بهم گفت برای سفر تفریحی بیشتر از 20 روز اجازه ی خروج نمی دن! نمی دونم راهی هست بشه بیشترش کرد یا نه!
وثیقه هم که فعلا همون 15 میلیونه!

fara_khosravi
February 24th, 2012, 09:13 PM
سلام
من کل این تاپیک رو خوندم ولی به جوابم نرسیدم.

من پذیرش گرفتم اما نامه رسمی بهم ندادن و فقط یه ایمیل که گفته فاندت بعداً مشخص میشه.
من فارغ التحصیل ارشد هستم و فرجه 6 ماهه من 21 اسفند تموم میشه.

1- کی باید برای ارسال دفترچه خدمت اقدام کنم که نه دیر باشه نه زود؟
2- اگه بخوام پاسپورت بگیرم (یه کنفرانس پذیرفته شدم ولی زمانش ماه می هست ولی ممکنه مجبور بشم اواخر آوریل برم خارج واسه مصاحبه) آیا باید از دانشگاه فرمی یا مدرکی یا هر چیز دیگه ای بگیرم؟ (می خوام به بهانه کنفرانس واسه پاسورت اقدام کنم)
3- وثیقه برای من که فارغ التحصیل هستم 5 میلیونه، یا 8 میلیون یا 15 میلیون؟ ضمانت بانکی قبوله یا باید حتماً بریزم به حسابشون؟

ممنون میشم جواب بدین چون این سوال رو خیلی از دوستان هم دارن

vahidM
February 24th, 2012, 10:26 PM
سلام
من کل این تاپیک رو خوندم ولی به جوابم نرسیدم.

من پذیرش گرفتم اما نامه رسمی بهم ندادن و فقط یه ایمیل که گفته فاندت بعداً مشخص میشه.
من فارغ التحصیل ارشد هستم و فرجه 6 ماهه من 21 اسفند تموم میشه.

1- کی باید برای ارسال دفترچه خدمت اقدام کنم که نه دیر باشه نه زود؟
2- اگه بخوام پاسپورت بگیرم (یه کنفرانس پذیرفته شدم ولی زمانش ماه می هست ولی ممکنه مجبور بشم اواخر آوریل برم خارج واسه مصاحبه) آیا باید از دانشگاه فرمی یا مدرکی یا هر چیز دیگه ای بگیرم؟ (می خوام به بهانه کنفرانس واسه پاسورت اقدام کنم)
3- وثیقه برای من که فارغ التحصیل هستم 5 میلیونه، یا 8 میلیون یا 15 میلیون؟ ضمانت بانکی قبوله یا باید حتماً بریزم به حسابشون؟

ممنون میشم جواب بدین چون این سوال رو خیلی از دوستان هم دارن
سلام، جواب سوالاتون پراکنده تو فروم هست ولی با اینحال:
1. قبل از اتمام فرجه
2. باید نامه پذیرش کنفرانستون رو ببرید دانشگاه تا دانشگاه یه نامه برای نظام وظیفه بزنه. اگه کنفرانس اوایل می هست از دانشگاه خواهش کنین که مدت خروج تون رو از آوریل تا می یه جوری بزنه که به تاریخ مصاحبه تون برسین. ضمن اینکه شنیدم برای مصاحبه هم مجوز خروج میدن (اطلاع دقیقی ندارم.)
3. برای فارغ التحصیلان 15 میلیون هست. باید پول بدید، ولی به حساب اونا نمی ریزین. بانک پول رو تو حساب خودتون مسدود می کنه و یک ضمانت نامه برای نظام وظیفه صادر می کنه.

fara_khosravi
February 24th, 2012, 10:56 PM
ممنون از جوابتون
1- خواستم بدونم مثلاً اگه 1 هفته قبلش اقدام کنم دیر نمیشه و خدای نکرده غیبت نمی خورم.
2- آره برای مصاحبه میدن ولی بچه ها سالهای پیش یکم مشکل زمان داشتن و من پیش خودم گفتم زودتر اقدام کنم.
3- خوبه که ضمانت بانکی قبول می کنه! اما چقدر بد که 15 میلیونه! آخه فکر می کردم همه سفرهای کوتاه 5 میلیونی باشن!!!

omid_raper
March 7th, 2012, 02:38 PM
سلام دوستان
من دانشجوی سال اخر کارشناسیم و تابستون سال اینده کاراموزیمو انجام میدم بنابراین دانشناممو مهر ماه ببعد بهم میدن. از طرفی واسه کانادا fall2012 پذیرش دارم. میخواستم بپرسم که برای گرفتن گذرنامه چه مراحلی هست که باید طی کنم چون کپی گذرنامه واسه سفارت لازمه تاجاییکه میدونم
ممنونم میشم کمکم کنین

atabak-aut
March 8th, 2012, 05:43 AM
سلام دوستان
من دانشجوی سال اخر کارشناسیم و تابستون سال اینده کاراموزیمو انجام میدم بنابراین دانشناممو مهر ماه ببعد بهم میدن. از طرفی واسه کانادا fall2012 پذیرش دارم. میخواستم بپرسم که برای گرفتن گذرنامه چه مراحلی هست که باید طی کنم چون کپی گذرنامه واسه سفارت لازمه تاجاییکه میدونم
ممنونم میشم کمکم کنین

سلام
با این شرایط شما بهترین گزینه پاس به بهانه سفر زیارتیه.

amirmousavi
March 15th, 2012, 12:10 AM
سلام
من یکبار بنا به اجبار یه استان دیگه وثیقه گذاشتم واسه خروج .وقتی برگشتم رفتم نظام وظیفه اون استان خواستم وثیقه رو پس بگیرم گفتن باید پاسپورتتو بدی اداره گذرنامه استان تا سفر بعدی که بخوای خارج شی. ولی کارشون غلطه
تهران پاسپورت رو میده دست خود دانشجو. حالا واسه سفارت میخوامش و اونا اصلا نمیدنش. می خوام کلا بیخیال شم و درخواست گذرنامه مجدد به بهانه گم شدن بدم !
الان بخوام دوباره درخواست بدم مدارک چی می خواد ؟ همون اشتغال به تحصیل کافیه ؟

salarrahili
April 28th, 2012, 09:53 PM
سلام
من یک مشکل دارم که خیلی نیاز به راهنمایی داره
من 2 جا پذیرش دارم یکی امریکا و یکی کانادا
I-20 نمیاد تا 2 هفته دیگه و من پاس هم ندارم و فکر میکنم دیرم شده دیگه
میخام با پذیرش کانادا برم دنبال پاس و بعد پرونده را تغییر بدم به امریکا
مشکل اصلی پاس کانادا یکبار خروج
می خام ببینم بعد پاس رو تغییر میدن به 3 بار خروج؟ پروسه چجوریه؟
ممنون.

saeedian
May 4th, 2012, 01:08 PM
سلام، دوست عزیز تو نامه ای که وزارت علوم میده به گذرنامه قید میشه که تا تاریخ 7/91 دفعات خروج از کشور محدودیت ندارد

amirap
May 5th, 2012, 01:49 PM
در مورد رایگان بودن صدور گذرنامه بچه ها توضیحاتی دادند که من با توجه به پیگیری اخیرم گفتم اطلاعات به روزی واسه دوستانی که ابهام دارند بدم.

بیبنید کسانی که پذیرش دارن دو دسته هستند.
1. دوستانی که مشکل سربازی دارند و باید وثیقه بذارند. این افراد باید وزارت علوم تشکیل پرونده بدند و بعد طی فرایندهای لازم، نامه صدور گذرنامه رو از وزارت علوم دریافت می کنند که با اون می تونن گذرنامه رایگان بگیرن. تو همون پوشه گذرنامه که برای گرفتن گذرنامه باید از پست بگیری این رو نوشته و مشکلی نیست.
2. دوستانی که مشکل سربازی ندارند (کارت پایان خدمت دارند، خانم ها و ...)، این افراد برای گرفتن گذرنامه نیازی به نامه وزارت علوم ندارند گرچه می تونن نامه رو بگیرند و با اون گذرنامه رایگان بگیرن. اما این کار اصلا توصیه نمی شه. چون اداره گذرنامه با این افراد مشابه دسته 1 برخورد می کنه و طی سال های اینده شما واسه ورود و خروج و تمدید گذرنامه دوباره باید از وزارت علوم نامه بگیرن و کلا می شه دردسر واستون. خود وزارت علوم هم نظرش اینه. پس 70 هزار تومن بدین و خودتون راحت کنید.
موفق باشید

amirap
May 5th, 2012, 01:51 PM
یک نکته مهم برای دوستانی که می خواهن گذرنامه بگیرند:

همونطور که در جریان هستید تعرفه صدور گذرنامه با تصویب هیئت وزیران 100% افزایش یافته. اما، این مساله هنوز ابلاغ نشده و هزینه همون مقدار پارساله (کلا 70 تومن) پس سریعتر اقدام کنید.

patron
May 5th, 2012, 02:58 PM
سلام
من یه سوال خیلی فوری دارم... اگه گذرنامه مهلتش تموم شده باشه میشه با همون شماره گذرنامه وقت سفارت گرفت و بعد رفت واسه تمدیدش؟
آخه من تازه یادم اومد که مهلت گذرنامه ام فردا تموم میشه و از طرفی هم سایت سفارت آلمان 4شنبه باز میشه و حتما باید وقت رزو کنم!!لطفا راهنمایی ام کنین چکار می تونم بکنم؟؟؟

babak21
May 6th, 2012, 11:04 AM
دوستان تو سایت نشا یکی از تسهیلات غیر ارزی دانشجویی عدم پرداخت مبلغ صدور گذرنامه ذکر شده. از دوستان کسی از این بند استفاده کرده ؟

mohakbari
May 6th, 2012, 04:43 PM
دوستان تو سایت نشا یکی از تسهیلات غیر ارزی دانشجویی عدم پرداخت مبلغ صدور گذرنامه ذکر شده. از دوستان کسی از این بند استفاده کرده ؟

فکر کنم مربوط به کسانی هست که با وثیقه معافیت تحصیلی میگیرن و برای این افراد صدور گذرنامه فقط همون حدود 13 هزار تومن هزینه داره که دستی پلیس + 10 میگیره. دیگه اون مبلغ 60 تومن لازم نیست.

mdashti
May 11th, 2012, 12:50 AM
سلام

من تازه نامه پذیرشم اومده و همزمان هم دارم سربازیم رو بصورت پروژه توی بنیاد نخبگان انجام میدم و احتمالاً اول هفته آینده تاییدیه‌اش رو میگیرم. فقط تا کارتم بیاد خیلی طول می‌کشه.

حالا من مشکلم این هست که هنوز پاسپورت ندارم و برای ویزا باید از همین الآن اقدام کنم. راه حل چی هست؟ اگر بگم می‌خوام برم خارج از کشور یه امتحانی بدم و ۸ میلیون وثیقه بگذارم و بعدش پاسپورت بگیرم، میتونم برای ویزا با این پاسپورت اقدام کنم یا اینکه وثیقه ۱۵ میلیونی خروج از کشور برای ادامه تحصیل رو باید بگذارم. اصلاً مدل این پاسپورت‌ها و اعتبارشون فرق داره؟ برای سفارت سوییس مهم هست که مدل پاسپورت من چی هست و اینکه اجازه خروج دارم یا نه؟

من حداکثر دو ماه دیگه کارتم حاضر میشه، بعدش امکان آزاد کردن این وثیقه‌ها هست؟

با تشکر
محمد

mohakbari
May 18th, 2012, 11:18 PM
سلام

من تازه نامه پذیرشم اومده و همزمان هم دارم سربازیم رو بصورت پروژه توی بنیاد نخبگان انجام میدم و احتمالاً اول هفته آینده تاییدیه‌اش رو میگیرم. فقط تا کارتم بیاد خیلی طول می‌کشه.

حالا من مشکلم این هست که هنوز پاسپورت ندارم و برای ویزا باید از همین الآن اقدام کنم. راه حل چی هست؟ اگر بگم می‌خوام برم خارج از کشور یه امتحانی بدم و ۸ میلیون وثیقه بگذارم و بعدش پاسپورت بگیرم، میتونم برای ویزا با این پاسپورت اقدام کنم یا اینکه وثیقه ۱۵ میلیونی خروج از کشور برای ادامه تحصیل رو باید بگذارم. اصلاً مدل این پاسپورت‌ها و اعتبارشون فرق داره؟ برای سفارت سوییس مهم هست که مدل پاسپورت من چی هست و اینکه اجازه خروج دارم یا نه؟

من حداکثر دو ماه دیگه کارتم حاضر میشه، بعدش امکان آزاد کردن این وثیقه‌ها هست؟

با تشکر
محمد

مدل پاسپورت دیگه هیچ فرقی نداره محمد جان. شما از هر طریقی که میتونی پاسپورتو بگیر. چون الان فقط بحث اجازه خروج مطرح میشه که اونم دیگه تو پاسپورت مهری زده نمیشه بلکه تو سیستم ثبت میشه و در فرودگاه چک میشه. برای سفارت فقط اعتبار پاسپورت مهمه که شما هرجوری اونو بگیری 5 یا 6 سالست.

mahmoq
June 20th, 2012, 11:32 AM
سلام
من شمالی ام و تهران درس خوندم الانم همونجا دارم آموزشی سربازی رو میگذرونم واسه گرفتن پاسپورت حتما باید به پلیس +۱۰ شهر مون مراجعه کنم ؟ یا میشه همونجا اقدام کرد ؟
کلا فرقی میکنه ؟؟

Hamid_110
June 20th, 2012, 11:37 AM
سلام
فرقی نمیکنه دوست من.
موفق باشید

pouyan amini
June 24th, 2012, 01:38 AM
فرض کنید یه نفر از یک دانشگاه خارجی پذیرش گرفته. این نامه ای که میگن باید از محل تحصیل بگیره و تحویل سازمان وظیفه کنه رو از کجا باید بگیره؟ از اون جایی که ایران مدرسه میرفته یا اون دانشگاهی که بهش پذیرش داده؟

Hamid_110
June 24th, 2012, 03:19 AM
از دانشگاه نامه میگیره میبره وزارت علوم، تشکیل پرونده و ... از وزارت علوم نامه میگیره برای ن.و.
البته اگر منظورتون همین نامه باشه !

china
July 24th, 2012, 03:04 PM
سلام.
دوستان میخاستم بدونم که کسی که هنوز مشمول نشده و پاسپورتش با پدرشه چطوری باید پاس جدا بگیره ؟
ایا با اون میشه خارج شد ؟
کسی که هنوز سربازی نرفته میتونه ارز دولتی هم دریافت کنه "؟

petivelll
August 11th, 2012, 01:49 AM
دوستان سلام

من شناسنامموم دادم واسه تعویض الان نیاز مبرم پیدا کردم برای گرفتن پاسپورت ( 1 روز هم برام 1 روزه ) میخواستم یه راهکاری به من بگید که بشه وارد عمل شد .

ممنونم

atefeh1986
August 13th, 2012, 02:07 PM
سلام بچه ها من عکسی که برای پاسپورت گرفتم یکم موهام بیرونه.قبول می کنن این عکس رو؟

ali.tc.it
August 18th, 2012, 02:48 AM
درود بر همه ی دوستان

من بهمن 90 تحصیل در دوره ی کارشناسیم در دانشگاه آزاد تموم شده. اما بنا به دلایلی هنوز نتونستم برم کارای فارغ التحصیلیم رو انجام بدم. از طرفی می خوام برای ارشد برم به یک کشور در منطقه اروپا که برای این کار باید پاسپورت داشته باشم. برای دریافت پاسپورت باید چیکار کنم؟آیا نیازی هست که از دانشگاه نامه ای بگیرم یا اینکه برم نظام وظیفه یا پلیس 10+

ممنون میشم راهنماییم کنید

soleyman
August 18th, 2012, 06:50 PM
سلام دوستان، مراحل گرفتن ویزای امریکا چی هستش؟ لطفا بصورت تیتر وار جواب بدید. با تشکر راوان

Austin.A
August 31st, 2012, 11:08 AM
دوستان در مورد عکس گذرنامه ...
برای کسی که تقریبا همیشه یه ریش پروفسوری ( کوچه بازاری بزی :| ) میزاره و کسی کلا ریش میزاره ... ؛ شرایط عکس باید چطور باشه که بعدها با مشکل روبرو نشه ؟
ریش رو بتراشه ؟ حجمش رو کم کنه ؟

و لطفا در مورد مدت زمان صدور گذرنامه هم ممنون میشم راهنمایی کنید برای تهران و شهرستان کدوم سریعتر صادر میشه ؟
با تشکر فراوان .

Hamid_110
September 9th, 2012, 04:48 PM
دوستان در مورد عکس گذرنامه ...
برای کسی که تقریبا همیشه یه ریش پروفسوری ( کوچه بازاری بزی :| ) میزاره و کسی کلا ریش میزاره ... ؛ شرایط عکس باید چطور باشه که بعدها با مشکل روبرو نشه ؟
ریش رو بتراشه ؟ حجمش رو کم کنه ؟

و لطفا در مورد مدت زمان صدور گذرنامه هم ممنون میشم راهنمایی کنید برای تهران و شهرستان کدوم سریعتر صادر میشه ؟
با تشکر فراوان .

ریش پرفسوری (با سبیل!) عکس گذرنامه دیدم اما ریش بزی ندیدم.
زمان صدور هم فرقی نمی کنه.
بدرود

sssmmmrrr
September 11th, 2012, 06:12 PM
سلامم
منون میشم اگه کمکم کنید
من پارسال فارغ التحصیل شدم و الان توی فرجه ی یکساله قبل از خدمت هستم. برای بهار 2013 ادمیشن گرفتم. الان دانشگاه بهم میگه برای گرفتن فرم I-20 باید کپی صفحه ی اول پاسپورتتو بفرستی که من ندارم. می خواستم ببینم اصولا افرادی مثل من می تونن پاسپورت بگیرن؟ می تونم پاسپورت زیارتی بگیرم؟

Hamid_110
September 11th, 2012, 11:52 PM
سلامم
منون میشم اگه کمکم کنید
من پارسال فارغ التحصیل شدم و الان توی فرجه ی یکساله قبل از خدمت هستم. برای بهار 2013 ادمیشن گرفتم. الان دانشگاه بهم میگه برای گرفتن فرم I-20 باید کپی صفحه ی اول پاسپورتتو بفرستی که من ندارم. می خواستم ببینم اصولا افرادی مثل من می تونن پاسپورت بگیرن؟ می تونم پاسپورت زیارتی بگیرم؟

سلام
بله؛ در دوره فرجه تون میتونید با گذاشتن وثیقه 15 میلیونی گذرنامه و اجازه خروج بگیرید.
بدرود

sssmmmrrr
September 15th, 2012, 11:31 AM
سلام
بله؛ در دوره فرجه تون میتونید با گذاشتن وثیقه 15 میلیونی گذرنامه و اجازه خروج بگیرید.
بدرود

من یه سرچی زدم توی تینترنت دیدم که یه جا نوشته مشمولان فارغ التحصیل فقط تا 6 ماه بعد از فراغ التحصیلی می توانند برای دریافت گذرنامه اقدام کنند. آیا این قضیه صحت داره؟
توی قسمت ویکی همین سایت هم نوشته "قبل از 6 ماه پس از فارغ التحصیلی باید پذیرش مقطع بالاتر به وزارت علوم ارائه گردد."
منظورش مال تون موقع هاست که فرجه شش ماهه بود؟ یا منظورش اینه که از اون یک سال فرجه باید حد اکثر 6 ماهش گذشته باشه تا بتونی درخواست گذرنامه بدی؟؟

اگه میشه کمکم کنین که بدجوری نگران شدم!
ممنون

Hamid_110
September 15th, 2012, 02:05 PM
من یه سرچی زدم توی تینترنت دیدم که یه جا نوشته مشمولان فارغ التحصیل فقط تا 6 ماه بعد از فراغ التحصیلی می توانند برای دریافت گذرنامه اقدام کنند. آیا این قضیه صحت داره؟
توی قسمت ویکی همین سایت هم نوشته "قبل از 6 ماه پس از فارغ التحصیلی باید پذیرش مقطع بالاتر به وزارت علوم ارائه گردد."
منظورش مال تون موقع هاست که فرجه شش ماهه بود؟ یا منظورش اینه که از اون یک سال فرجه باید حد اکثر 6 ماهش گذشته باشه تا بتونی درخواست گذرنامه بدی؟؟

ممنون

اون مال قبلا بود که فرجه شش ماه بود.
فقط یه چیز دیگه که میگن اما مهم نیست (نمی تونن اجرا کنن!) اینه که حتما یک ماه قبلا از اعزام باید برگشته باشید.
بدرود

sssmmmrrr
October 24th, 2012, 07:52 PM
اون مال قبلا بود که فرجه شش ماه بود.
فقط یه چیز دیگه که میگن اما مهم نیست (نمی تونن اجرا کنن!) اینه که حتما یک ماه قبلا از اعزام باید برگشته باشید.
بدرود
سلام
من تازه درام نامه ی فراغت از تحصیلمو از دانشگاه می گیرم که باهاش برم گذرنامه بگیرم. حالا یه سوال دارم. توی دوره ی یکساله ی قبل از سربازی چند بار میشه با گذاشتن وثیغه از کشور خارج شد؟ محدودیت داره؟
ممنون

epsi1on
October 29th, 2012, 12:19 PM
سلام دوستان.
بخاطر شرایط کاری از من خواسته شده که تصویر گذرنامم رو ارایه کنم و این در حالی هست که من گذرنامه ندارم. برای من چطور امکانش هست که پاسپورت بگیرم (راه ساده تری از این راههای معمول هست)؟ چون قصد خروج از کشور رو ندارم و فقط به پاسپورت نیاز دارم (برای ارایه اسکنش). در ضمن دانشجوی سال اول کارشناسی ارشد هستم.
با تشکر.

OMID-313
October 31st, 2012, 01:50 PM
سلام دوستان.
بخاطر شرایط کاری از من خواسته شده که تصویر گذرنامم رو ارایه کنم و این در حالی هست که من گذرنامه ندارم. برای من چطور امکانش هست که پاسپورت بگیرم (راه ساده تری از این راههای معمول هست)؟ چون قصد خروج از کشور رو ندارم و فقط به پاسپورت نیاز دارم (برای ارایه اسکنش). در ضمن دانشجوی سال اول کارشناسی ارشد هستم.
با تشکر.

سلام
این مشکل من هم هست
من سربازی نرفتم و در حال حاضر دانشجوی ارشد هستم.
چطور میتونم برای پاسپورت اقدام کنم !؟
( اگه از طریق زیارتی یا سفر نیمه علمی اقدام کنم ، باید بلیط تهیه کنم حتما از آژانس !!!!!؟ )

nima_as
December 28th, 2012, 10:04 PM
سلام
این مشکل من هم هست
من سربازی نرفتم و در حال حاضر دانشجوی ارشد هستم.
چطور میتونم برای پاسپورت اقدام کنم !؟
( اگه از طریق زیارتی یا سفر نیمه علمی اقدام کنم ، باید بلیط تهیه کنم حتما از آژانس !!!!!؟ )

من هم این مشکل دارم و دانشجوی ارشد هستم می خوام گذرنامه بگیرم

آیا راه حلی داره؟

با معافیت تحصیلی نمیشه گذرنامه گرفت؟

hassanrouhi
December 29th, 2012, 01:06 PM
سلام دوستان.
با تشکر.
دوستان عزیز
epsi1on&omid&Nima
این که نگرانی نداره.خیلی هم سادست! فکر میکنم اگر تاپیک رو میخواندین به راحتی به جوابتون میرسیدین
بهترین و ساده ترین راه حل رفتن به عراق هست! یعنی عتبات عالیات
در مرحله ی اول شما میری یه آژانس مسافرتی و از اونها میخوای که تو سربرگ خود آژانس یه نامه بهت بدن که ببری قسمت مربوط به نظام وظیفه در دانشگاه خودت.معمولا اگر صاحب آژانس خوب باشه بهتون میده.اگرم اشنا باشه که چه بهتر.اما بیشتر جاها راحت قبول میکنن.به شرطی که براشون توضیه بدی قضیه چیه.اونها هم تو نامه قید میکنن فلانی از تاریخ X تا تاریخ Y میخواد بره کربلا
این نامه رو میبری دانشگاه و دانشگاه هم یه نامه بهت میده که ببری نظام وظیفه ی استان مربوطه.تواین نامه دانشگاه در خواست اجازه خروج 1 ماهه رو میکنه.. اونها هم مدارک رو ازت میگیرن و میگن برو وثیقه بذار.برای عراق 500هزار تومان نقد و 5 میلیون وثیقه ی دفتری که پدر خودتون میتونه بشه.این مرحله از 50تا 100هزار تومان هزینه ی دفتر اسناد رسمی میشه.
بعدش نامه ای که بانک میده بهتون بابت 500هزار تومان و نامه یدفتر اسناد رسمی رو میبری دوباره نظام وظیفه و اونجا شما رو میفرستن اداره گذر نامه. بعدشم اونجا شما دوباره میفرستن پلیس +10 و بعدشم اونجا شما رو میفرستن خونتون و میگن 2 3 هفته دیگه گذر نامه میاد در خونتون.
بعد از اینکه پاسپورت گرامی اومد در خونتون منتظر میمونی تا اون تاریخ 1 ماهه ای که اجازه خروج داشتی به پایان برسه.فردای اون روز میری نظام وظیفه و خودتو معرفی میکنی و وثیقه تو میگیری. پاسپورتتم میمونه دستت!

به همین سادگی
به همین خوشمزگی!

rossoneri
January 4th, 2013, 06:23 PM
سلام دوستان. دو تا سوال داشتم.

1. من برای گرفتن پاسپورت اقدام کردم و احتمالا تا یکی دو ماه دیگه دستم میرسه و تا سال جدید هم میخوام باهاش از کشور خارج بشم. مشکل اینجاست که تو همین یکی دو ماه آینده عمل جراحی بینی دارم. میخواستم ببینم این مشکلی بوجود میاره؟ یعنی عکس گذرنامه ام باید عوض بشه دیگه قبول نمیکنن؟

2. سوال دوم اینکه در موقع خروج از کشور (توریستی) آیا فقط پاسپورت رو چک میکنند یا اینکه کارت پایان خدمت هم باید همراه باشه؟

FouadPES
March 6th, 2013, 01:35 PM
سلام
من میخوام برای پاسپورت اقدام کنم. قبل از این، من به عنوان همراه توی پاسپورت مادرم ثبت شدم و الان میخوام پاسپورت مستقل بگیرم.
آیا کار دیگه ای برای این مورد لازمه انجام بدم؟

mehrnaz24kiayi
April 21st, 2013, 12:59 AM
سلام ..برای یه سفر تفریحی در حال حاضر تصمیم گرفتم برای آلمان اقدام کنم میشه خواهش کنم اول شرایطش رو و بعد با توجه به سختگیری هایی که شنیدم به تازگی انجام میدن برای دادن ویزا ممکن ترین راه رو توضیح بدین ؟؟ البته مشکلی برای اجازه خروج ندارم چون همسرم متاسفانه پارسال فوت کرده ولی شنیدم این موضوع که من وابستگی به اینجا ندارم مشکل ایجاد میکنه..درسته ؟؟

gaurdian
April 22nd, 2013, 12:46 AM
با سلام
من یه گذرنامه از دوران عمره دانشجویی دارم که در تاریخ 11 اردیبهشت 92 اعتبار داره. از طرفی الان سرباز هستم و پذیرش از یه دانشگاه از آمریکا گرفتم ولی I-20 آماده نشده هنوز.
میخواستم بپرسم که آیا میشه همین گذرنامه رو برای سفر به خارج از کشور تمدید کرد؟ و کلا کارای مربوط به دریافت گذرنامه چقدر طول میکشه؟

با تشکر

foreverblue
April 23rd, 2013, 03:01 PM
سلام دوستان. دو تا سوال داشتم.

1. من برای گرفتن پاسپورت اقدام کردم و احتمالا تا یکی دو ماه دیگه دستم میرسه و تا سال جدید هم میخوام باهاش از کشور خارج بشم. مشکل اینجاست که تو همین یکی دو ماه آینده عمل جراحی بینی دارم. میخواستم ببینم این مشکلی بوجود میاره؟ یعنی عکس گذرنامه ام باید عوض بشه دیگه قبول نمیکنن؟

2. سوال دوم اینکه در موقع خروج از کشور (توریستی) آیا فقط پاسپورت رو چک میکنند یا اینکه کارت پایان خدمت هم باید همراه باشه؟

1- هیچ مشکلی نداره

2- سعی کنید همراه داشته باشید تا در صورت بروز شک و شبهه برای مامورین، سریعا موضوع را حل کنید

foreverblue
April 23rd, 2013, 03:03 PM
سلام ..برای یه سفر تفریحی در حال حاضر تصمیم گرفتم برای آلمان اقدام کنم میشه خواهش کنم اول شرایطش رو و بعد با توجه به سختگیری هایی که شنیدم به تازگی انجام میدن برای دادن ویزا ممکن ترین راه رو توضیح بدین ؟؟ البته مشکلی برای اجازه خروج ندارم چون همسرم متاسفانه پارسال فوت کرده ولی شنیدم این موضوع که من وابستگی به اینجا ندارم مشکل ایجاد میکنه..درسته ؟؟

شما در مورد ویزا گرفتن سوال دارید یا در مورد گذرنامه و خروج و ....؟؟
اگه قبلا ویزای شنگن گرفته باشید (در سال قبل یا در 2 سال قبل) مشکلی نخواهید داشت

foreverblue
April 23rd, 2013, 03:07 PM
با سلام
من یه گذرنامه از دوران عمره دانشجویی دارم که در تاریخ 11 اردیبهشت 92 اعتبار داره. از طرفی الان سرباز هستم و پذیرش از یه دانشگاه از آمریکا گرفتم ولی I-20 آماده نشده هنوز.
میخواستم بپرسم که آیا میشه همین گذرنامه رو برای سفر به خارج از کشور تمدید کرد؟ و کلا کارای مربوط به دریافت گذرنامه چقدر طول میکشه؟

با تشکر

عمده کشورهای برای دادن ویزا شرط میکنند که گذرنامه ای داشته باشید که حداقل 6 ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد.

اگر تاریخ اعزامتان چند ماه دیگر است، به محض تمام شدن اعتبار این گذرنامه، فورا بروید و مجوز خروج بگیرید تا گذرنامه جدید صادر شود

foreverblue
April 23rd, 2013, 03:08 PM
سلام
من میخوام برای پاسپورت اقدام کنم. قبل از این، من به عنوان همراه توی پاسپورت مادرم ثبت شدم و الان میخوام پاسپورت مستقل بگیرم.
آیا کار دیگه ای برای این مورد لازمه انجام بدم؟

نخیر، هیچ کاری لازم نیست

foreverblue
April 23rd, 2013, 03:09 PM

ممنون

بله صحت داره

شما یکسال وقت دارید بعد از فارغ التحصیلی. در 6 ماه اول با داشتن نامه فازغ التحصیلی میتوانید خارج شوید.
در 6 ماه دوم با داشتن برگه سبزی که حداقل 1 ماه تا تاریه اعزام آن وقت باقی باشد

amk_physics
April 26th, 2013, 12:19 PM
سلام
من یه سوالی داشتم که هر چقدر گشتم جواب واضح براش پیدا نکردم.
آیا میشه عکس پاسپورت با ریش پروفسوری باشه ؟

ممنون

Simplex
April 26th, 2013, 01:17 PM
سلام
من یه سوالی داشتم که هر چقدر گشتم جواب واضح براش پیدا نکردم.
آیا میشه عکس پاسپورت با ریش پروفسوری باشه ؟

ممنون

خب آخه نگران چی هستی؟ برو هر جور دوست داری عکس بگیر.

mohammad_X123
April 28th, 2013, 09:03 PM
سلام دوستان، ببخشید اگر سوالاتم ابتدائی هست.

من هنوز سربازی نرفتم، ولی معافیت تحصیلی رو از نظام وظیفه گرفتم.
حالا با این اوصاف، برای گرفتن گذرنامه میتونم از شهرستان اقدام کنم یا باید حتما برم اداره گذرنامه توی تهران.

در ضمن، اگر من برای گرفتن گذرنامه از شهرستان اقدام کنم، مدت زمان آماده شدنش با اینکه از شهرستان اقدام کنم فرق میکنه؟
آخه من حتما باید حدود 10 روزه گذرنامم رو بگیرم.

Renegade
April 29th, 2013, 01:29 PM
سلام دوستان، ببخشید اگر سوالاتم ابتدائی هست.

من هنوز سربازی نرفتم، ولی معافیت تحصیلی رو از نظام وظیفه گرفتم.
حالا با این اوصاف، برای گرفتن گذرنامه میتونم از شهرستان اقدام کنم یا باید حتما برم اداره گذرنامه توی تهران.

در ضمن، اگر من برای گرفتن گذرنامه از شهرستان اقدام کنم، مدت زمان آماده شدنش با اینکه از شهرستان اقدام کنم فرق میکنه؟
آخه من حتما باید حدود 10 روزه گذرنامم رو بگیرم.

از هر شهری بخواید می تونید اقدام کنید، اما باید آدرس محل دریافت گذرنامه و همون شهر وارد کنید. و نکته دیگه این که تمام کارهای اداری گذرنامه تون در آینده هم از اون شهری انجام می شه که گذرنامه صادر شده.

mohammad_X123
May 1st, 2013, 01:54 PM
از هر شهری بخواید می تونید اقدام کنید، اما باید آدرس محل دریافت گذرنامه و همون شهر وارد کنید. و نکته دیگه این که تمام کارهای اداری گذرنامه تون در آینده هم از اون شهری انجام می شه که گذرنامه صادر شده.

سلام،
من میخواستم برای گذرنامه از شهر خودم اقدام کنم. اما به دلایلی مجبورم از تهران اقدام کنم.
میخواستم بدونم که راهی داره که بتونم درخواست بدم که کارهای آینده ی گذرنامه ام رو از شهر خودم انجام بدم؟
یعنی برای هر بار اجازه خروج و تمدید و ... نخواد برم تهران؟

همچنین، کسی میدونه که چطوری میشه کاری کنم که گذرنامه رو هر چه سریعتر (در حد زیر یک هفته) بگیرم.
آخه بهم گفتن ممکنه تا 20 روز هم طول بکشه.

Renegade
May 1st, 2013, 03:09 PM
سلام،
من میخواستم برای گذرنامه از شهر خودم اقدام کنم. اما به دلایلی مجبورم از تهران اقدام کنم.
میخواستم بدونم که راهی داره که بتونم درخواست بدم که کارهای آینده ی گذرنامه ام رو از شهر خودم انجام بدم؟
یعنی برای هر بار اجازه خروج و تمدید و ... نخواد برم تهران؟

همچنین، کسی میدونه که چطوری میشه کاری کنم که گذرنامه رو هر چه سریعتر (در حد زیر یک هفته) بگیرم.
آخه بهم گفتن ممکنه تا 20 روز هم طول بکشه.

شما برای اجازه خروج دو حالت و دارید:
1- از طریق وزارت علوم اقدام کنید، یعنی این که نامه اشتغال به تحصیل مورد تایید سفارت و میاد وزارت علوم و وزارت علوم نامه میده به گذرنامه، در این صورت برید تهران و فرقی نمی کنه که گذرنامه و از کجا گرفته باشید
2- از شریق سفارت ایران در اون کشور اجازه خروج بگیرید که نیازی نیست بیاد تهران

پس در هر دو صورت این که گذرنامه و از کجا بگیرید تاثیری بر روی اجازه خروج نخواهد داشت

mohammad_X123
May 2nd, 2013, 01:26 PM
شما برای اجازه خروج دو حالت و دارید:
1- از طریق وزارت علوم اقدام کنید، یعنی این که نامه اشتغال به تحصیل مورد تایید سفارت و میاد وزارت علوم و وزارت علوم نامه میده به گذرنامه، در این صورت برید تهران و فرقی نمی کنه که گذرنامه و از کجا گرفته باشید
2- از شریق سفارت ایران در اون کشور اجازه خروج بگیرید که نیازی نیست بیاد تهران

پس در هر دو صورت این که گذرنامه و از کجا بگیرید تاثیری بر روی اجازه خروج نخواهد داشت

پس با این حساب، اگر گذرنامه رو از تهران بگیرم اصلا برام مشکل و دردسر خاصی در آینده ایجاد نمیکنه.
یعنی، اگر از شهرستان بگیرم یا تهران هیچ فرق خاصی در تعداد دفعاتی که درآینده برم تهران ایجاد نمیکنه؟

Renegade
May 2nd, 2013, 02:15 PM
پس با این حساب، اگر گذرنامه رو از تهران بگیرم اصلا برام مشکل و دردسر خاصی در آینده ایجاد نمیکنه.
یعنی، اگر از شهرستان بگیرم یا تهران هیچ فرق خاصی در تعداد دفعاتی که درآینده برم تهران ایجاد نمیکنه؟

فقط در مورد اجازه خروج از کشور گفتم. در مورد بقیه موارد اطلاعی ندارم

askary_amir69
May 17th, 2013, 02:10 PM
چند روز پیش یکی اومده بود گذرنامه بگیره بهش گفتند باید سیبیلاتو بتراشی تا برات صادر کنیم.

توضیحات: سیبیل طرف از بناگوش سمت چپ تا بناگوش سمت راست امتداد یافته بود;). اونم از این اتاق به اون اتاق پیش این سرهنگ و اون سرهنگ که من سیبیلام خیلی برام مهمه و از این فرم نمیخوام درش بیارم.:confused::cool:

foreverblue
June 18th, 2013, 06:43 AM

نه دوست عزیز، آخه گذرنامه، گذرنامه است! فرقی نداره که.
(مثلا مثل شماره گذاری ماشین نیستش که اگه تو تهران انجام شده، باید برای همه کارها تهران باشید)

ghafari88
June 20th, 2013, 03:32 PM
یه موردی رو هم من بد ندیدم بگم.
زیاد به سایت epolice.ir اعتماد نکنید. هزار مدل کپی گفته بود بگیرین و عکس هم سه تا برای هر نفر می خواست. اما من و همسرم رفتیم پلیس بعلاوه ده و نه تنها کپی ها رو نخواست بلکه عکس هم یه دونه گرفت.
البته اگر شناسنامتون توضیحات داره و یا به هر دلیلی از این جور گیرها دارین حتما کپی ببرین با خودتون. شاد باشید.

mrm66
August 2nd, 2013, 09:07 PM
سلام.بچه ها ی سوال خیلی مهم دارم. امیدوارم امروز جوابشو بگیرم.
من 9 ماهه از مقطع ارشد فارغ التحصیل شدم. الان توی مرحله آزادسازی مدرکهای لیسانس و فوقم هستم. اما متاسفانه دانشگاه لیسانسم تا 21 مرداد! کلا تعطیله. ضمنا من پاسپورت هم ندارم. از طرف دیگه، باید یکم سپتامر برسم اون ور. از اونجایی که صدور پاسپورت دو هفته طول میکشه و با توجه به زمان لازم واسه ویزا (حدود یک هفته)، به تاریخ مورد نظرم برای خروج نمیرسم. سوالات مشخم این هستن که 1) آیا وزارت علوم قبول میکنه فقط با آزاد شدن مدرک ارشدم به گذرنامه نامه بزنه؟ 2) با توجه به اینکه الان از نظر نظام وظیفه (به علت گذاشتن وثیقه) مشکلی برای خروج از کشور ندارم، میتونم مستقیم از دفاتر پلیس+10 برای گرفتن پاسپورتم اقدام کنم؟ 3) اگه مورد دو بشه بعد از اومدن پاسپورت برم گذرنامه یا ربطی نداره؟

ممنون

pedramyz
August 12th, 2013, 12:47 PM
سلام دوستان .
من در حال حاضر دانشجو در مقطع کاردانی هستم و می خواستم پاسپورت بگیرم . با توجه به اینکه مشمول می باشم , می خواستم بدونم با گذاشتن وثیقه برای من پاسپورت صادر می کنند ؟ ممنون

Harrison
August 14th, 2013, 02:27 PM
سلام.بچه ها ی سوال خیلی مهم دارم. امیدوارم امروز جوابشو بگیرم.
من 9 ماهه از مقطع ارشد فارغ التحصیل شدم. الان توی مرحله آزادسازی مدرکهای لیسانس و فوقم هستم. اما متاسفانه دانشگاه لیسانسم تا 21 مرداد! کلا تعطیله. ضمنا من پاسپورت هم ندارم. از طرف دیگه، باید یکم سپتامر برسم اون ور. از اونجایی که صدور پاسپورت دو هفته طول میکشه و با توجه به زمان لازم واسه ویزا (حدود یک هفته)، به تاریخ مورد نظرم برای خروج نمیرسم. سوالات مشخم این هستن که 1) آیا وزارت علوم قبول میکنه فقط با آزاد شدن مدرک ارشدم به گذرنامه نامه بزنه؟ 2) با توجه به اینکه الان از نظر نظام وظیفه (به علت گذاشتن وثیقه) مشکلی برای خروج از کشور ندارم، میتونم مستقیم از دفاتر پلیس+10 برای گرفتن پاسپورتم اقدام کنم؟ 3) اگه مورد دو بشه بعد از اومدن پاسپورت برم گذرنامه یا ربطی نداره؟

ممنون
سلام ..یک راه دیگه به ذهنم رسید...با دانشگاه مکاتبه اساسی کنید و توضیح بدید مشکلتون رو...بگید تا اخر ترم حتما اصل مدرک به دستشون میرسه...و مدتی که نیستین خونواده بره دنبال کاراتون
یکی از دوستان من که خانوم بود و حتی مشکل سربازی هم نداشت دانشگاه باهاش راه اومده بود

amir.s
August 22nd, 2013, 08:08 PM
بچه ها من یه سوال دارم جایی بهتر از این تاپیک پیدا نکردم. من عکس گذرنامم با ته ریشه الان پشیمون شدم که چرا بدون ریش عکس ننداختم. الانم واسه ویزا اقدام کردم و دیگه نمیتونم عوضش کنم. میخواستم ببینم این عکس میتونه تاثیر منفی رو آفیسر اداره مهاجرت بزاره؟ خیلی نگرانم ممنون میشم راهنماییم کنید

Renegade
August 22nd, 2013, 08:21 PM
بچه ها من یه سوال دارم جایی بهتر از این تاپیک پیدا نکردم. من عکس گذرنامم با ته ریشه الان پشیمون شدم که چرا بدون ریش عکس ننداختم. الانم واسه ویزا اقدام کردم و دیگه نمیتونم عوضش کنم. میخواستم ببینم این عکس میتونه تاثیر منفی رو آفیسر اداره مهاجرت بزاره؟ خیلی نگرانم ممنون میشم راهنماییم کنید

آقا این حرف ها چیه؟ همه جای دنیا آدم با ریش، بدون ریش و ... وجود داره، تو ایران از این موارد هست. بعدشم اون ریشی که ممکنه حساسیت ایجاد کنه ریش طالبانی نه ته ریش.
و این که هیچ وقت نمیان تصمیم و روی اندازه ریش شما بزارن، اگه این کارها و می کردن الان اون ها جای طالبان بودن نه این که دنیا و گرفتن

smonabav
August 22nd, 2013, 08:23 PM

تاثیر منفی؟! دوست من شما رو از روی ظاهرتون قضاوت نمیکنند که!
من خودم عکس گذرنامه ام و عکسی که برای ویزا داده بودم، ته ریش داشت، به مشکلی هم برخورد نکردم :)

OMID-313
August 24th, 2013, 06:49 PM
سلام دوستان
جدیدترین مدارک لازم برای تهیه گذرنامه :

موارد ضروری برای همه افراد :
1. مبلغ 4.500 تومان بصورت نقدی (بابت فرم و پوشه گذرنامه و هزینه پست و ارسال گذرنامه)
2. مبلغ 75.000 تومان بصورت فیش بانکی (در وجه گذرنامه ناجا)
3. مبلغ 3.750 تومان بصورت فیش بانکی (در وجه شهرداری)
4. مبلغ 15.000 تومان بصورت نقدی (بابت هزینه ثبت و خدمات دفتری)
5. اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی و کارت پایان خدمت در یک صفحه A4 بصورت پشت و رو
6. دو قطعه عکس 6*4 جدید رنگی (تمام رخ ، بدون عینک و کراوات ، با زمینه سفید (و لباس غیر سفید) ، بدون روتوش)

موارد تکمیلی بر اساس شرایط فرد متقاضی :
7. اصل و کپی گذرنامه منقضی شده
8. اصب و کپی فوت نامه / طلاق نامه برای خانم هایی که شوهرشان فوت کرده یا طلاق گرفته اند.
9. موافقت رسمی همسر برای بانوان شوهردار و فرزندان کمتر از 18 سال
10. کپی صفحه اول دفترچه بیمه افراد زیر 16 سال در صورتی که بیمه باشند.

موفق باشید :)

milad101
October 7th, 2013, 01:03 AM
من تو مرداد ماه که گرفتم مثل همین بود همش به غیر از 2 تا عکس نبود 1 دونه بود. مطمعنی 2 تا می خواد ازین ببد؟

soroush747
October 21st, 2013, 04:40 PM
دوستان سلام
اگر خانمی در زمان مجردی با اجازه پدر خود گذرنامه دریافت کند و با استفاده از آن گذرنامه اقدام به اخذ ویزا از کشوری بکند و سپس ازدواج نماید از آنجایی که بعد از ازدواج خروج از کشور منوط به اجازه همسر است آیا گذرنامه ایشان عوض خواهد شد؟؟یعنی بانوان دارای گذرنامه بعد از ازدواج باید گذرنامه خود را عوض کنند؟؟
اگر عوض بشود تکلیف آن ویزا درج شده در گذرنامه قبلی چیست؟؟
ممنون می شوم اگر جواب بدهید.

darklord
October 21st, 2013, 05:32 PM
دوستان سلام
اگر خانمی در زمان مجردی با اجازه پدر خود گذرنامه دریافت کند و با استفاده از آن گذرنامه اقدام به اخذ ویزا از کشوری بکند و سپس ازدواج نماید از آنجایی که بعد از ازدواج خروج از کشور منوط به اجازه همسر است آیا گذرنامه ایشان عوض خواهد شد؟؟یعنی بانوان دارای گذرنامه بعد از ازدواج باید گذرنامه خود را عوض کنند؟؟
اگر عوض بشود تکلیف آن ویزا درج شده در گذرنامه قبلی چیست؟؟
ممنون می شوم اگر جواب بدهید.

حدس میزنم با توجه به اینکه وضعیت تاهل در گذرنامه درج نمیشه ایشون تا زمان تعویض گذرنامه شون نیازی به گرفتن اجازه از شوهر ندارند و همون اجازه ی پدر کفایت میکنه (ولی مطمئن نیستم)!

raspian300
November 22nd, 2013, 02:24 PM
دوستان. من نامه وزارت علوم به گذرنامه رو گرفتم. الان باید برم اداره کل گذرنامه یا پلیس +10؟ اگه جواب پلیس+10 هست، آیا هر پلیس +10 ی می شه یا یجای خاص باید رفت؟

darklord
November 22nd, 2013, 07:23 PM
دوستان. من نامه وزارت علوم به گذرنامه رو گرفتم. الان باید برم اداره کل گذرنامه یا پلیس +10؟ اگه جواب پلیس+10 هست، آیا هر پلیس +10 ی می شه یا یجای خاص باید رفت؟

تشریف میبرید پلیس +10 (صبح خیلی زود به محض باز کردن)، یک عدد پوشه حاوی مدارک خریداری میکنید (میتونید اینکار رو 1 روز زودتر هم انجام بدی که دردسرش کمتر بشه)، مبلغی رو واریز میکنی و فرمی رو تکمیل میکنی و اثر انگشتت گرفته میشه و خدانگهدار.
هر پلیس +10 ی این کار رو انجام میده ولی اکیدا توصیه میکنم 1 روز قبلترش بری و فرم رو بخری تا اولا سر فرصت فرم رو تکمیل کنی ثانیا پول رو سر فرصت بری بانک پرداخت کنی وگرنه همه کارا هول هولکی میشه و غلط غلوطهای عجیب غریب تو گذرنامه ات پیدا میکنی.

Anet
November 26th, 2013, 11:52 PM
سلام دوستان
جدیدترین مدارک لازم برای تهیه گذرنامه :

موارد ضروری برای همه افراد :
1. مبلغ 4.500 تومان بصورت نقدی (بابت فرم و پوشه گذرنامه و هزینه پست و ارسال گذرنامه)
2. مبلغ 75.000 تومان بصورت فیش بانکی (در وجه گذرنامه ناجا)
3. مبلغ 3.750 تومان بصورت فیش بانکی (در وجه شهرداری)
4. مبلغ 15.000 تومان بصورت نقدی (بابت هزینه ثبت و خدمات دفتری)
5. اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی و کارت پایان خدمت در یک صفحه A4 بصورت پشت و رو
6. دو قطعه عکس 6*4 جدید رنگی (تمام رخ ، بدون عینک و کراوات ، با زمینه سفید (و لباس غیر سفید) ، بدون روتوش)

موارد تکمیلی بر اساس شرایط فرد متقاضی :
7. اصل و کپی گذرنامه منقضی شده
8. اصب و کپی فوت نامه / طلاق نامه برای خانم هایی که شوهرشان فوت کرده یا طلاق گرفته اند.
9. موافقت رسمی همسر برای بانوان شوهردار و فرزندان کمتر از 18 سال
10. کپی صفحه اول دفترچه بیمه افراد زیر 16 سال در صورتی که بیمه باشند.

موفق باشید :)
با اجازتون سه مورد از موارد بالا رو تصحیح میکنم؛ما هفته گذشته برای تعویض گذرنامه اقدام کردیم،اصلاح مورد 1-مبلغ پوشه از 4500 تومان به 5500 تومان تغییر کرده.
اصلاح مورد 6- یک قطعه عکس 6*4 کافیه.اصلاح مورد 10-برای دخترم که ده سالشه از دفترچه بیمه کپی نخواستند فقط گواهی عکس دار اشتغال به تحصیل گرفتیم،کپی دفترچه بیمه برای نوزاد تا قبل از ورو به مدرسه لازمه فقط.

mani1234
November 30th, 2013, 08:24 PM
سلام دوستان
من امروز فارغ تحصیل شدم و پاسپورت ندارم می‌خوام بدونم چیکار باید بکنم می‌خوام یه دانشگاه تو آمریکا برم و الان امور مشمولین دانشگاهم میگن چون یه ترم سنوات گرفتم نمیتونم! توروخدا کمک کنید بگین من چیکار باید بکنم!
امکانش هست من بتونم پاسپورت بگیرم و خارج بشم؟

taichichuan
December 2nd, 2013, 02:19 AM
سلام دوستان
من امروز فارغ تحصیل شدم و پاسپورت ندارم می‌خوام بدونم چیکار باید بکنم می‌خوام یه دانشگاه تو آمریکا برم و الان امور مشمولین دانشگاهم میگن چون یه ترم سنوات گرفتم نمیتونم! توروخدا کمک کنید بگین من چیکار باید بکنم!
شما از لحظه ی فارغ التحصیلی یک سال فرجه داری تا به سربازی بری. در مورد کیس شما که سنوات گرفتی رو نمی دونم!
اما بدون پاسپورت هم می تونید اپلای کنید. اگر پذیرش بگیرید, نامه یپذیرشتون رو به وزارت علوم می برید و اونا یه نامه می دن به نظام وظیفه. اونوقت شما با گذاشتن وثیقه می تونید صاحب پاسپورت بشید.
برای اطلاعات بیشتر و دقیق تر در ساعات 8 تا 13 و 14 تا 16 از شنبه تا چهارشنبه با شماره ی 096480 تماس بگیرید.

nimra7891
December 6th, 2013, 10:49 PM
سلام دوستان
من یه سوالی داشتم در خصوص گذرنامه المثنی که چند وقتیه بدجور درگیرشم!
پارسال برای یک سفر کاری ویزای پاکستان گرفتم ولی نرفتم. الان دارم برای تحصیل تو آمریکا اقدام میکنم، شنیدم که این موضوع میتونه تاثیر منفی (یا حتی خیلی منفی!) داشته باشه. حالا به نظرتون برای پاسپورت جدید اقدام کنم؟ آیا این دلیل رو قبول میکنن؟ اینم بگم که حدودا 2.5 سال اعتبار داره هنوز. با فرض اینکه قبول کنن دلیلم رو (یا اینکه روش دیگه ای پیدا کنم برای گرفتن پاس جدید) آیا توی پاس جدید چیزی از این ویزای پاکستان زده میشه؟ یا یه سوال کلی تر، آیا اصلا تاثیر منفی داره و نیازی هست به پاس جدید؟
ممنون میشم اطلاعات و نظرتون در این مورد رو در اختیارم بذارید

peyman2014
January 16th, 2014, 10:49 AM
سلام دوستان

متاسفانه وقتي كه سنوات غير مجاز داشتيد از خروج از كشور حتي با وجود گذاشتن وثيقه محروم هستيد. بايد حتما كاري كنيد كه از سنوات غير مجازتون چشمپوشي بشه. شايد توي سازمان نظام وظيفه بتونيد راهي براش پيدا كنيد يا تبصره اي وجود داشته باشه اما شرايط من هم مثل شما بود و چون مشمول معافيت پزشكي بودم مجبور شدم معافيت بگيرم تا بتونم پاس بگيرم و از كشور خارج شم.

toeflielts
January 23rd, 2014, 10:20 PM
دوست عزیز شما که سنوات داشتین آیا غیبت هم خوردین ؟

فکر نمی کنم همچین چیزی باشه !! یعنی کسی که غیبت نخورده باشه هم اجازه خروج نداره ؟

نظر دوستان چیه ؟

darklord
January 24th, 2014, 04:34 PM
متاسفانه وقتي كه سنوات غير مجاز داشتيد از خروج از كشور حتي با وجود گذاشتن وثيقه محروم هستيد. بايد حتما كاري كنيد كه از سنوات غير مجازتون چشمپوشي بشه. شايد توي سازمان نظام وظيفه بتونيد راهي براش پيدا كنيد يا تبصره اي وجود داشته باشه اما شرايط من هم مثل شما بود و چون مشمول معافيت پزشكي بودم مجبور شدم معافيت بگيرم تا بتونم پاس بگيرم و از كشور خارج شم.

peyman2014 عزیز ممکنه کمی بیشتر در مورد تجربه ای که داشتی توضیح بدی؟
شما شرایطتون به چه صورت بوده؟ سنوات داشتید یا غیبت؟ دوره ی تحصیلتون چند ترم طول کشید؟
متشکرم

peyman2014
January 24th, 2014, 08:57 PM
peyman2014 عزیز ممکنه کمی بیشتر در مورد تجربه ای که داشتی توضیح بدی؟
شما شرایطتون به چه صورت بوده؟ سنوات داشتید یا غیبت؟ دوره ی تحصیلتون چند ترم طول کشید؟
متشکرم

سلام لرد تاريكي، من دقيقا زماني كه ممنوعيت ادامه تحصيل براي افرادي كه سقف سنواتشون پر شده اجرايي شد به اين مشكل خوردم و اون زمان روالي براي فرصت دادن (تمديد مهلت براي ادامه تحصيل) وجود نداشت و مجبور شدم از عضويت بنياد نخبگان استفاده كنم تا با درخواستي كه از رياست سازمان نظام وظيفه مبني بر تمديد مهلت (با احتساب غيبت) بود موافقت بشه. اين داستان دو سر داره : 1.كميسيون موارد خاص دانشگاه ها ( و در موارد حاد براي دانشجوهاي ارشد، كميسيون بررسي موارد خاص وزارت علوم و براي دانشجوهاي كارشناسي كميسيون مركز كه به صورت منطقه اي و استاني تشكيل ميشه) و 2.سازمان وظيفه ي عمومي. فقط در صورت موافقت هر دو اين عوامل امكان ادامه تحصيل داريد و اگرچه نظام وظيفه اعلام ميكنه كه عواقب غيبتتون پاي خودتونه و دانشگاه ميتونه به شما اجازه تحصيل بده، معمولا دانشگاه ها به دليل محكوميت به تخلف تا زماني كه موافقت مكتوب نظام وظيفه ارائه نشه از موافقت با ادامه تحصيل دانشجو توي كميسيون بررسي موارد خاص دانشگاه امتناع ميكنن.
امروز اين روال توي حوزه ي نظام وظيفه ي تمام شهرستان ها وجود داره كه به طرق مختلف اين موافقت (با احتساب غيبت) رو مكتوب ميكنن، بعضي جاها با سخت گيري، بعضي جاها با گرفتن تعهد در قسمت پاييني صورت وضعيت (مبني بر عدم امكان ادامه تحصيل در مقطع بالاتر تا زماني سپري كردن دوره ي خدمت) و بعضي جاهاي ديگه هم بي چون و چرا.
زماني كه براي ادامه تحصيل در سوئد اقدام كردم به دليل بيشتر بودن سنواتم از سنوات مجاز (فرقي نداره يك ترم يا n ترم و استفاده از مهلت نظام وظيفه با احتساب غيبت) اين امكانو نداشتم كه با گذاشتن وثيقه از كشور خارج شم و با توجه به محدوديت زماني اي كه داشتم امكان اقدام براي معافيت پزشكي هم نداشتم، بنابراين با طرح نامه و ضميمه كردن پذيرش و چندتا توصيه نامه موثق درخواست كردم اين سنوات به من بخشيده بشه تا امكان ادامه تحصيل و خروج از كشور به واسطه ي گذاشتن وثيقه باشه كه با اين درخواست موافقت شد (البته مدارك پزشكي و نامه ي پزشك معتمد نيرو انتظامي كه مبتني به برخورداري من از معافيت پزشكي بود هم ضميمه ي درخواستم شده بود و تنها اضطرار زماني دليل طرح درخواست معرفي شده بود). توي نظام وظيفه خيلي تكيه ميكردن كه اين كار به ضرر خودته و ممكنه وقتي برميگردي قانون معافيتت عوض شده باشه اما من پذيرفتم شرايط رو و در حال حاضر توي vacation تونسته م كارت معافيتمو بگيرم و وثيقه مو پس بگيرم و پاس جديدمو بگيرم.
اين مجوز، همه جاي كشور با احتساب غيبت صادر ميشه، البته نبايد نگران بود، سقف سنوات براي بچه هاي كارشناسي 5 ساله، توي يك مورد مشابه خودم ديدم كه اون حوزه ي خاص (توي يكي از شهرستانها) قيد با احتساب غيبت رو واسه ي اون شخص توي صورت وضعيتش وارد نكرده بود (براي سال ششم). اينو هم اضافه كنم كه نظام وظيفه به سنواتي كه شما از مرخصي تحصيلي استفاده كرديد هيچ كاري نداره، مثلا اگر شما يك سال مرخصي استعلاجي تحصيلي استفاده كرده باشيد و تحصيلتون هم (غير از مدت مرخصيتون) ده ترم طول بكشه به سنوات ميخوريد و اين داستان براتون اتفاق ميفته.
جمع بندي:
اگر به تمديد مهلت ادامه تحصيل از سمت نظام وظيفه نياز پيدا كنيد، اين مهلت با احتساب غيبت به شما داده ميشه و اگرچه غيبت شما غيرموجه نيست اما عملا براي ادامه تحصيل در داخل و خروج از كشور مشكل خواهيد داشت، مگر اينكه نظام وظيفه اون غيبت رو به شما ببخشه. شاهد اين قضيه اتفاقي بود كه براي خودم افتاد؛ زماني كه توي حوزه ي نظام وظيفه فراموش كرده بودم نامه ي صورت وضعيتمو ببرم و فقط نامه ي فراغت از تحصيل دانشگاهو برده بودم، رييس اداره آموزش ن.و وضعيت منو با غيبت توي سيستم ثبت كرد.
به دفترچه خدمت رجوع كنيد: صفحه ي 21، بند 8: مشمولين داراي مدرك كارشناسي و بالاتر و معادل آن در حوزه هاي علميه علاقمند به تحصيل در خارج از كشور در صورتي كه از نظر مقررات وظيفه ي عمومي و وزارتخانه هاي علوم و بهداشت، حائز شرايط ادامه تحصيل در خارج از كشور باشند و دانشگاه ها و رشته هاي آنها مورد تاييد وزارتخانه هاي فوق باشد مي توانند با سپردن تضمين هاي لازم ...
و همينطور صفحه ي 8، بخش 5: غيبت و تبعات آن: برابر مقررات مشمولاني كه داراي غيبت غيرموجه هستند از بسياري از امتيازات قانوني مانند معافيت كفالت، ادامه تحصيل و خروج از كشور محروم شده و همچنين...

فقط بخاطر شرايط خاص دوستمون mani1234 حاضر شدم تجربه ي كاملمو بنويسم، ميدونيد كه انعكاس نامه نگاري ها و درخواست افراد براي شرايطشون كه بصورت موردي بررسي ميشه صحيح نيست و حتي ممكنه براي شخص مشكلاتي پيش بياد (تا سر حد لغو موافقت هايي كه باهاش شده)

peyman2014
January 24th, 2014, 09:13 PM
سلام دوستان

پيشنهاد ميكنم به جواب امور مشمولين دانشگاه توجهي نكني، احتمال چشمپوشي از سنوات توي نظام وظيفه وجود داره

pedramyz
January 29th, 2014, 12:03 PM
سلام دوستان .
من به یه مشکلی برای صدور پاسپورت خوردم . من برای اردیبهشت سال اینده ( 93) امتحان SAT دارم . متولد 72 هستم لذا کارت ملی صادرنشده برام . برای گذرنامه هم کارت ملی اجباریه . من رفتم پلیس +10 درخواست کارت ملی دادم گفت اسمت تو شناسنامت با همه تو سیستم ما جدا .باید اول بری شناسنامتو عوض کنی که 3 ماه طول میکشه صادر بشه . بعد از اینکه شناسنامت صادر شد تازه می تونی درخواست کارت ملی بدی که اونم 3 ماه زمان می بره ! که کلا میشه 6 ماه . من امتحانم 4 ماه دیگست . الان من باید چیکار کنم ؟ کسی می دونه ؟ من الان برم گذرنامه بگم من شناسنامم با کارت ملیم در حال انتظار برای صدوره قبول می کنن؟ از ثبت احوال نامه بگیرم ببرم واسشون قبول می کنن؟ اگه کسی اطلاعی داره واقعا ممنون میشم هر چه زودتر به من راهنمایی کنه .

پیشاپیش ممنون .

austin
January 29th, 2014, 05:59 PM
سلام دوستان

من بدون غییت درخواست معافیت پزشکی داده ام و الان در پروسه هستم. منتها از فرجه یک ساله فارغ التحصیلی خارج شده ام. برای رفتن به وزارت غلوم نیاز به I-20 هست که وزارت علوم نامه بده به نظام وظیفه؟
snow64
February 1st, 2014, 02:28 PM
سلام دوستان
کسی میدونه برای ثبت اجازه همسر توی دفتر خونه چقدر هزینه باید پرداخت بشه؟ مدارک لازمی که باید ببریم چیاست؟
ممنون

whathaveIdone
February 4th, 2014, 08:06 PM
من الان معاف پزشکی شدم و کارتم در حال صدور ه و در سیستم ن.و. با تلفن هم میگه معاف. الان می تونم برم واسه پاسپورت اقدام کنم یا حتما باید کارت باشه؟

peyman2014
February 4th, 2014, 08:16 PM
من الان معاف پزشکی شدم و کارتم در حال صدور ه و در سیستم ن.و. با تلفن هم میگه معاف. الان می تونم برم واسه پاسپورت اقدام کنم یا حتما باید کارت باشه؟
سلام. زماني كه توي سامانه سخا وضعيتتو اعلام كرد "معرفي به صدور كارت" ميتوني بري ن . و و نامه بگيري واسه ي صدور پاس. بعد از اومدن كارتت بايد كارت و پاسپورت رو ببري گذرنامه تا تغييرات لازم رو بر اساس كارت صادر شده توي سيستمشون وارد كنن. البته شايد تا بخواي اينكارا رو بكني كارتت رسيده باشه (واسه من كه همينجوري شد و دو هفته اي كارتم رسيد).

whathaveIdone
February 4th, 2014, 08:29 PM
پس وایسم انگار بهتره. مرسی

peyman2014
February 4th, 2014, 08:33 PM
پس وایسم انگار بهتره. مرسی

توي اون يكي تاپيك هم برات حساب كردم كه حداكثر يك هفته تا ده روز بعد از "معرفي به صدور كارت" ، كارتت ميرسه به دستت توي يه پاكت با حاشيه ي بالايي زرد كه حس خوبي بهت ميده :)

jab
February 19th, 2014, 11:44 PM
سلام دوستان
ایا برای گرفتن پاسپورت از طریق بردن نامه مربوط به سفر به عتبات 500تومن پول گذاشتن کافیه؟ چک هم باید بذاریم؟

peyman2014
February 20th, 2014, 09:04 PM
سلام دوستان
ایا برای گرفتن پاسپورت از طریق بردن نامه مربوط به سفر به عتبات 500تومن پول گذاشتن کافیه؟ چک هم باید بذاریم؟

سلام دوست من :)
چك نميخواد. تعهد محضري و 500 تومن پول