PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سفارت انگلستان در امارات - VFS

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10

houman1979
January 12th, 2012, 12:32 PM
در ارتباط با مشکلات بوجود آمده برای بانک های ایرانی و سخت گیریهای سفارت لطفا اگه کسی بدون بورس با هزینه شخصی ویزا گرفته مشخصات حسابشو بازگو کنه برای دوستان........

به نظر دوستان حساب بانکی یکی از اعضای درجه یک خانواده که خارج از کشور هست میتونه مورد قبول سفارت انگلیس در امارات باشه؟ کسی تجربه ای داشته؟

حساب باید به اسم خودتون یا پدر و مادر باشه. اگر آنها حسابی در خارج کشور دارند میتونید از اون استفاده کنید.

Alibest
January 12th, 2012, 12:37 PM
اينا هيچ تاثيري نداره -٣ روز پيش home office تصميم گرفته و احمقها عطف به ما سبق كردن. دارن ما رو تنبيه مي كنن بخاطر يه عده ديگه.....
شما از كجا مي گيد كه تصميم home office هست و سه روز پيش تصميم اينجوري گرفته ؟

theboy
January 12th, 2012, 01:01 PM
به نظرتون من درست فهمیدم یا اشتباه می کنم>/

If you currently have temporary permission to stay in the United Arab Emirates (for example, as a student or a visitor), you can only apply for some types of UK visa - see 'More information' below.

temporary permission to stay (http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/countries/uae/?langname=UK English#)Close (http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/countries/uae/?langname=UK English#)If you have temporary permission to stay (for example, as a visitor) in the country where you are currently living, you cannot apply for most types of UK visa in that country. You can only apply for:

a visitor visa
a Tier 5 (Temporary worker - creative and sporting) visa
an EEA family permit
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/countries/uae/?langname=UK English#

theboy
January 12th, 2012, 01:04 PM
نکته دیگه اینکه متاسفانه>> (من نفهمیدم گناه ما چیه؟؟)

Please be aware that due to the circumstances it may not be possible to process visa applications within our
published customer service standards.

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitecontent/newsarticles/2011/november/67-tehran-vac

houman1979
January 12th, 2012, 01:18 PM
به نظرتون من درست فهمیدم یا اشتباه می کنم>/

If you currently have temporary permission to stay in the United Arab Emirates (for example, as a student or a visitor), you can only apply for some types of UK visa - see 'More information' below.

temporary permission to stay (http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/countries/uae/?langname=UK English#)Close (http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/countries/uae/?langname=UK English#)If you have temporary permission to stay (for example, as a visitor) in the country where you are currently living, you cannot apply for most types of UK visa in that country. You can only apply for:

a visitor visa
a Tier 5 (Temporary worker - creative and sporting) visa
an EEA family permit
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/countries/uae/?langname=UK English#

نه این یه چیز کلیه ولی برای ایرانیها استثنا گذاشتند. اینهمه ایرانی دارند اقدام میکنند

nima_AA
January 12th, 2012, 01:20 PM
The Financial Restrictions (Iran) Order 2011 require UK credit and financial institutions to cease all business with banks incorporated in Iran. This may affect applicants for visas in the Tier 1 (entrepreneur) and Tier 1 (investor) categories.

با توجه به این خبر ظاهرا نباید مشکلی برای ویزای دانشجویی وجود داشته باشه ؟!!!!

Torah
January 12th, 2012, 01:23 PM
The Financial Restrictions (Iran) Order 2011 require UK credit and financial institutions to cease all business with banks incorporated in Iran. This may affect applicants for visas in the Tier 1 (entrepreneur) and Tier 1 (investor) categories.

گویا فعلا ربطش دادن ...

Pirouzan
January 12th, 2012, 01:23 PM
دوستان خواهش می کنم ایمیل بزنید الان جواب ایمیل من رو دادند که :
Dear ...,
Thank you for your email dated 12th January 2012 enquiring about the progress of your visa application. We have been unable to trace your application from the information you have given us. In order to help us do this can you please provide: - The applicant’s full names in the order written in the passport - The applicant’s full date of birth - The applicant’s nationality - The applicant’s passport number - The date the application was made - FCO ref no
Yours sincerely,

من که جواب نگرفتم که بخوام شماره FCO بهشون بدم اونهاییکه گرفتند ، بدند ! بابا چیزی که نمی خواد کم بشه !

houman1979
January 12th, 2012, 01:30 PM

بله این خبر مال سه هفته پیشه و منطقیه. چون برای ویزای Tier 1 کارآفرین و سرمایه گذار شما باید نشون بدی پول قابل انتقال به انگلیسه و برای همین اگر کسی به بانک ایرانش استناد کنه امتیاز نمیگیره و کاملا هم درست و قانونیه. ولی در مورد ویزاهای دیگه هیچ وقت بحث قابلیت انتقال پول مطرح نبوده.

houman1979
January 12th, 2012, 01:31 PM
دوستان خواهش می کنم ایمیل بزنید الان جواب ایمیل من رو دادند که :
Dear ...,
Thank you for your email dated 12th January 2012 enquiring about the progress of your visa application. We have been unable to trace your application from the information you have given us. In order to help us do this can you please provide: - The applicant’s full names in the order written in the passport - The applicant’s full date of birth - The applicant’s nationality - The applicant’s passport number - The date the application was made - FCO ref no
Yours sincerely,

من که جواب نگرفتم که بخوام شماره FCO بهشون بدم اونهاییکه گرفتند ، بدند ! بابا چیزی که نمی خواد کم بشه !

شما این شماره رو نداری. اینا یه ایمیلهای کلی که میزنند و اطلاعات کلی میخواند. شما اطلاعات دیگر رو بهشون بدید و به همراه GWF Reference Number که رو فرم تقاضا نوشته شده.

Kasra1366
January 12th, 2012, 01:47 PM
من شنبه 7 صبح پرواز دارم، به نظرتون وقت سفارت رو همون روز بگیرم یا فرداش (یکشنبه)؟

houman1979
January 12th, 2012, 01:54 PM
من شنبه 7 صبح پرواز دارم، به نظرتون وقت سفارت رو همون روز بگیرم یا فرداش (یکشنبه)؟

اگر پرواز تاخیر نداشته باشه همون روز ساعت های 2 به بعد میتونید بگیرید.

maryumaa
January 12th, 2012, 02:08 PM
دوستان یه موضوعی در مورد ویزای یک ماهه اینه که در اصل این ویزا 30 روز نیست. شما ما با این ویزا می تونین 30 روز در امارات بمونین بعلاوه 9 روز که فرصت خروج از کشور دارین.
بنابراین با یک ویزای یک ماهه می تونین بدون پرداخت جریمه 39 روز در امارات بمونین.

این قضیه سر من اومد و اینجا میگم که بقیه سرشون کلاه نره. من روز 28 اقامتم رفتم پیش کفیلم که Sun & Sands travel Agency هستش. رفتم پیش مسئول ویزاش که آقای عادل بود (البته باید آقا رو برداشت و واژه دیگه ای بکار برد). گفتم اینطوری اوضام گفت که باید 1300 درهم بدی که یک ماهه دیگه تمدید کنم ویزاتو. گفتم این پول زیادیه و همین چند روزه ایشالا ویزای UK میاد میشه یکی دوهفته تمدید کنی که کمتر بشه. با کلی ان و من و گفتن اینگه چون باهات حال کردم این کارو برات می کنم گفت که 9 روز تمدید میکنم و 500 درهم ازت میگیرم. منم که کلی خوشحال شده بودم گفتم ای ول چه حالی داد بهمون. تا اینکه یکی دو روزه پیش با یه نفر این قضیه رو مطرح کردم و از قضا این آقا خودش قبلا کفیل بوده. بهم گفت که 9 روزا دوباره بهم فروخته!!! قبولش برام سخت بود برای همین هم رفتم اداره مهاجرت تو دوبی و این قضیه رو پرسیدم. اونا هم گفتن که درسته و شما با ویزای یک ماهه میتونین 39 روز امارات بمونین!!!

خیلی برام زور داشت و فوری رفتم پیش کفیل و این قضیه رو گفتم. اونم که شنیدن این قضیه براش سخت بود با کلی الفاظ قشنگ منو به سمت در راهنمایی کرد!! و می گفت که حقت بود همون اول 1300 درهم رو ازت می گرفتم!!!! خلاصه دوستای گرامی اینم یه نوع کلاهبرداری باحاله قبول ندارین!!!

نتیجه اخلاقی داستان و همچنین برایند کل نظر من در مورد دوبی بواسطه یک ماه زندگی: به ایرانی جماعت تو دوبی اصلا اعتماد نکنین!!!
راستی اگه این قضیه 9 روز رو به آزانش یا کفیل بگید طبیعی که تائید نمی کنن چون که می خوان با تمدید یک ماه بازم کاسب شن. البته ممکن آژانس ها قضیه این 9 روز اضافه رو ندونن ولی کفیل ها حتماً می دونن!!!:)

م.فق باشین و به امید اومدن ویزای UK

خب من میخوام 2 ماه بمونم و با کلی گشتن یه جا رو پیدا کردم که ویزای 2 ماهه میدن ولی هزینه ی ویزاش 1500 درهمه شما نمیدونین قضیه ی این 2 ماهه چیه؟؟ 1500 درهم یکم زیاده :( تازه 5 ملیون هم چک ضمانت میخوان...

mojedena
January 12th, 2012, 02:36 PM
خب من میخوام 2 ماه بمونم و با کلی گشتن یه جا رو پیدا کردم که ویزای 2 ماهه میدن ولی هزینه ی ویزاش 1500 درهمه شما نمیدونین قضیه ی این 2 ماهه چیه؟؟ 1500 درهم یکم زیاده :( تازه 5 ملیون هم چک ضمانت میخوان...

شما با همون ویزای توریستی میتونین برین دوبی و 39 روز بمونین واگه نیاز باشه همون جا میتونین تمدیدش کنین...حدود 800-1000 درهم هم معمولا واسه تمدید میگیرن....

nafisehmodanlo
January 12th, 2012, 03:10 PM
من شنیدم بچه هایی که برای کالج ef اقدام کرده بودند همه ویزا گرفتن چون ef فولپید پذیرش میده کسی از این قضیه خبر داره ؟

houman1979
January 12th, 2012, 03:14 PM
من شنیدم بچه هایی که برای کالج ef اقدام کرده بودند همه ویزا گرفتن چون ef فولپید پذیرش میده کسی از این قضیه خبر داره ؟

این خیلی کالج گرونیه و فکر کنم یک ساله دوره زبانش حدود 12 هزار پوند شهریه داشته باشه. این مساله که کالج اعلام کنه تمام هزینه ها پرداخت شده رو باید به عینه دید و نمیشه رو شایعات کار کرد. چون قانون کمی در این زمینه گنگه. بعد شما بیایید 10 هزار پوند مثلا شهریه بدید و 8 هزار تا هم هزینه زندگی و دوباره ردتون کنند اصلا جالب نیست.به نظرم همه دوستان کمی صبر کنند ببینند چی میشه و در این مدت به سفارت ایمیل بزنند. سفارت باید سیاست خودش رو اعلام کنه و رسما بگه که دیگه بانکهای ایرانی مورد قبول نیستند.

sorkhpost1357
January 12th, 2012, 03:45 PM
سلام دوستان . امروز یکی از دوستای من تو ابوظبی رد شده سفارت بهش گفته پولتون توی بانک ایران و بعد از حمله به سفارت قابل اتنقال به انگلستان نیست !!! اگه اینجوری باشه که همه رو باید رد کنن . تازه این دوست من

تو امارات زندگی می کنه و ویزای کاری تو امارات داره. قرار نیست که تاوان حماقت یه سری دیوانه رو که دانشجوها بدن

houman1979
January 12th, 2012, 03:47 PM
سلام دوستان . امروز یکی از دوستای من تو ابوظبی رد شده سفارت بهش گفته پولتون توی بانک ایران و بعد از حمله به سفارت قابل اتنقال به انگلستان نیست !!! اگه اینجوری باشه که همه رو باید رد کنن . تازه این دوست من

تو امارات زندگی می کنه و ویزای کاری تو امارات داره. قرار نیست که تاوان حماقت یه سری دیوانه رو که دانشجوها بدن

بله این بحث از دیشب شده و واقعا مسخره است چون قرار نیست پول قابل انتقال باشه. دانشجو میذاره تو جیبش میاد انگلیس کاری که تاحالا همه میکردند.

Torah
January 12th, 2012, 03:52 PM
تو صفحه facebookشون هم اعتراض کنیم... ببینن تعداد زیاده یکی از مسئولین جواب میده... الان خیلی ها نوشتن ...
http://www.facebook.com/UKinIran

mazlaghani
January 12th, 2012, 05:40 PM
نه اینطوری هم نیست. هنوز نمیشه با این قاطعیت حرف زد. خیلی فکر نکنید که این انگلیسیها سیستم های مرتب و خوفی که ما تصورش رو داریم دارند. خیلی گیج تر و بهم ریخته تر از این حرفها هستند. الان یک سناریوی قوی اینه که یکی دو تا افسر ویزای بیشعور این کار رو کردند و این رویه سفارت نیست. دلیلش هم اینه که افرادی بودند که ویزا گرفتند و درنتیجه شاید این سیاست سفارت نباشه. دو سال پیش هم من یادمه که چنین داستانی بود و یه مدت مدارک ایرانی ها رو به دلایل احمقانه رد میکردند ولی بعدش درست شد و دیگه از این گیرها ندادند. تو اینجا سازمان مستقلی هست که تمام موارد رد شدن رو حسابرسی میکنه و میتونه به UKBA گیر بده چرا این افراد رو رد کردی؟ برای همین اعتراض کردن بیفایده نیست.

یک سناریوی بدیینانه هم اینه که سفارت سیاست جدیدی اتخاذ کرده که هنوز زوده اون رو قبول کرد. در اونحالت هم با اعتراض میشه به جایی رسید.

سناريوي بدبينانه درست تره ولي با اعتراض هم به جايي نميرسه . هزينه هاي ما كه بر نمي گرده و وقت و موقيت هاي ما همه به باده.

mazlaghani
January 12th, 2012, 05:42 PM
شما از كجا مي گيد كه تصميم home office هست و سه روز پيش تصميم اينجوري گرفته ؟

من با يك وكيل در انگليس صحبت كردم و ايشون بعد از تماس با هوم افيس اين نتيجه رو به من گفتن.

mazlaghani
January 12th, 2012, 05:44 PM
ما كه درخواست ويزامون رو پس گرفتيم امروز . قبل از اينكه بيشتر مسخره بشيم و تحقير بشيم و هزينه بيشتر كنيم.

Alibest
January 12th, 2012, 05:47 PM
ما كه درخواست ويزامون رو پس گرفتيم امروز . قبل از اينكه بيشتر مسخره بشيم و تحقير بشيم و هزينه بيشتر كنيم.

شما پولي به كالج نداده بودي كه حالا به نامه جهت برگردوندنش نياز داشته باشي ؟

Torah
January 12th, 2012, 06:03 PM

بدون پرداخت هزینه مگه unconditional offer میتونن بگیرن ؟؟؟؟؟

mazlaghani
January 12th, 2012, 06:24 PM
منظورتون دانشگاه هست؟ چرا پول داديم

Torah
January 12th, 2012, 06:27 PM
منظورتون دانشگاه هست؟ چرا پول داديم

خوب عزیزم الان که نمیتونی پس بگیری پول دانشگاه رو ... چون Refuse Letter رو باید بدی بهشون که پس بدن ... وکیل داری ؟ با ایشون تماس گرفتی که اینکار رو گفت بکنی؟

Pirouzan
January 12th, 2012, 06:28 PM
میشه بگید چه جوری در خواستتون رو پس گرفتید ؟ در دفتر vfs ؟ و اونجا که اعلام کردید پروسه رو cancle کردید، چه مدت بعدش پاسپورتتون رو بهتون پس دادند ؟

Alibest
January 12th, 2012, 06:33 PM
جناب هومن عزيز
جنابعالي ميتوننين بدليل آشنايي به قوانين ويزا در صفحه ukinuae فيسبوك متني را با استناد به داكيومنت هاي خودشان آماده كنيين و به عنوان اعتراض به روند جاري در خصوص reject كردن درخواست هاي قبلي و بعدي بگذاريد .

mazlaghani
January 12th, 2012, 06:35 PM
خوب عزیزم الان که نمیتونی پس بگیری پول دانشگاه رو ... چون Refuse Letter رو باید بدی بهشون که پس بدن ... وکیل داری ؟ با ایشون تماس گرفتی که اینکار رو گفت بکنی؟
همين سه هفته ٢ برابر هزينه پيش پرداخت به دانشگاه هزينه شده . ٢هفته ديگه صبر كنبم ويزا تمديد كنيم و ... كه خودتون بهتر مي دونيد .. خودشون مي دونن كه ويزاي دانشجويي ايراني ها منتفي شده و احتمالا پس مي دهند كه البته زياد از اين انگليسي ها بعيده...

Alibest
January 12th, 2012, 06:36 PM
میشه بگید چه جوری در خواستتون رو پس گرفتید ؟ در دفتر vfs ؟ و اونجا که اعلام کردید پروسه رو cancle کردید، چه مدت بعدش پاسپورتتون رو بهتون پس دادند ؟
يه بنده خدايي كه ميشناسمش صبح به ويزا سنتر درخواست داد ، عصر همون روز پاسشو گرفت

mazlaghani
January 12th, 2012, 06:39 PM
بله در دفتر vfs در ابوظبي يه فرم هست كه بايد پر كنيد . به من گفتن يكشنبه ٤ عصر مي تونيد بياييد و پاستون رو بگيريد. به خانمي كه اونجا بود گفتم شما كه مي دونيد و مي خواهيد رفيؤز كنيد چرا مدارك رو تحويل مي گيريد . گفت اين شرايط اخيرا پيش اومده و خيلي ها معترض بودن كه ما اطلاع داديم و جوابي نگرفتيم.

Alibest
January 12th, 2012, 06:40 PM
همين سه هفته ٢ برابر هزينه پيش پرداخت به دانشگاه هزينه شده . ٢هفته ديگه صبر كنبم ويزا تمديد كنيم و ... كه خودتون بهتر مي دونيد .. خودشون مي دونن كه ويزاي دانشجويي ايراني ها منتفي شده و احتمالا پس مي دهند كه البته زياد از اين انگليسي ها بعيده...

درسته كه هزينه ها بالاست ولي پول پرداختي به كالج هم كم نيست ، در ثاني حالا كه راهشو ياد گرفتن تا درخواست هارو رد كنن كه طولاني نميشه احتمالن !

mazlaghani
January 12th, 2012, 06:42 PM
درسته كه هزينه ها بالاست ولي پول پرداختي به كالج هم كم نيست ، در ثاني حالا كه راهشو ياد گرفتن تا درخواست هارو رد كنن كه طولاني نميشه احتمالن !
گفت كه زودترين جوابي كه اومده از سفارت براي ٢١ دسامبر بوده

shiva2000
January 12th, 2012, 07:13 PM
نه این یه چیز کلیه ولی برای ایرانیها استثنا گذاشتند. اینهمه ایرانی دارند اقدام میکنند
در اینجا به وضوح گفته شده: http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/countries/iran/?langname=UK%20English

Torah
January 12th, 2012, 07:22 PM

خوب من هزینه دانشگام 4750 پوند (deposit) بود...
پس باید صبر کنم ...

maryumaa
January 12th, 2012, 09:08 PM
بچه ها من یه جا خوندم که برای دبی "از صدور ويزا برای زنان مجرد زير 30 سال معمولا جلوگيری میشود مگر اينکه همراه پدر و یا همسر خود قصد سفر داشته باشند." این واقعیت داره؟؟ پس من چطوری برم اونجا برای سفارت؟؟ :cry: اینم لینکش : http://www.alefbayesafar.com/%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7-%D9%88-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7

choclate
January 12th, 2012, 09:27 PM
من الان از کسی که وارد بود پرسیدم گفت فقط در بانکهای ایرانی که در امارات هستند میشه بدون کارت اقامت امارات حساب باز کرد. حالا اگر بحث تحریم باشه این مشکلی رو حل نمیکنه چون به هر حال بانک ایرانیه و باز نمیشه استعلام کرد. البته نامه ای که دوستمون گذاشته اصلا بحث استعلام توش نیست و بحث قابلیت انتقال پوله.
سلام
بدون اقامت حتی در بانکهای ایرانی هم نمیشه حساب باز کرد.من از بانک صادرات امارات چند ماه پیش پرسیدم گفتن دیگه بدون داشتن اقامت امارات اجازه ندارن واسه ی ایرانیها حساب باز کنند. مثل اینکه قبلا امکانش بوده ولی الان دیگه نه.
حالا دیگه نمی دونم اون زمان چرا به من همچین حرفی رو زدن

choclate
January 12th, 2012, 09:42 PM
من گزینه بهتری داشتم/دارم، بخاطر مادرم اقدام کردم برای انگلستان و بخاطر اون هم با اینکه اون مسائل پیش اومد گفتم باز میام ابوظبی...
رسما بریدم...

من تمام پولم دلار بود و همه رو ۱۲۷۰ فروختم که ریالی کنم، الان دلار شده خدا تومن !!!!

برگردم ایران، ۱ ماه بعد شاید ۴۰ روز بعد میرم یکور دنیا ... دیگه نمیکشم این برو بیا به سفارت و ... واقعا ... دیشب از بس فشار روم بود نمیدونستم برم مشروب بخورم ؟ سیگار بکشم؟ جالب اینجا بود جفتش رو هم نه میخورم و نه میکشم... اخرش به یک قرص اعصاب بسنده کردم ... فقط ۴ ساعت تونستم بخوابم! الانم از بس حس سنگینی دارم، طرف چپ بدنم درد گرفته... یعنی مثل چیز روی آب stand-by شدم ...

حاضر بودم، برم وسط پیست اسب دوانی بخوابم... این اسب ها هی رد شن از روم... ولی به این دلیل احمقانه رد نمیشدم....

انقدر ناامید نباشید دوست عزیز
این راه نشد راه دیگه رو امتحان کنید مهم اینه که شما انگیزه داشته باشید!
اگر واقعا هدفی رو دنبال میکنید بهش میرسید حالا ممکنه مجبور شید چند راه رو امتحان کنید.
اگر مشکل همین حساب بانکی در ایران هست و شما رفتن به انگلستان براتون حیاتیه بهترین کار اینه که ابتدا تقاضای بررسی مجدد با استناد به اون دلایلی که بچه ها مخصوصا هومن تو فروم گفتن بکنید و نهایتش اگر باز هم جواب نگرفتید بهتره برید ترکیه واسه باز کردن حساب بانکی.
یعنی این نظر منه . چون گرفتن اقامت ترکیه راحتتر از اقامت دبی هست. بعد از اقامت هم شرایط حساب بانکی رو فراهم کنید .

choclate
January 12th, 2012, 10:02 PM
من این قضیه رو همون روز اول بعد از تحریم بانک مرکزی از یک منبع مطمئن شنیده بودم که سفارت انگلیس میخوان کلا حتی واسه ویزاهای دانشجویی هم استعلام بانکهای ایرانی رو رد کنند و حتی به آقا هومن هم گفتم ولی چون مدرکی در سایت سفارت نبود نمیشد بهش استناد کرد.
ولی جالبه که این سیاست احمقانه رو یکدفعه پیاده نکردن و کم کم اجراش کردن. چون بعضی هام تونستن ویزا بگیرن.
امیدوارم از طریق قانونی بشه این مشکل رو پیگیری کرد و جواب کسایی که به این دلیل رد شدند رو بدن.
شاید اگر تعداد اعتراضها زیاد بشه واقعا پاسخگو باشند. به هر حال کوتاه نیاید که این حق ماها نیست!

theboy
January 12th, 2012, 10:23 PM
بچه ها یکم صبر کنید تا مرزبانی یه موضعی رو مشخص کنه.
کسی دانشجویی هم تقاضاش رد شده؟ یا همه فقط استناد به چندتا پست می کنن و اون عکس رویه فیسبوک که مربوط به ویزیتور هست. البته قصد توهین ندارم اما صحت این موضوع تا زمانی که نامه رد شدن تقاضای دانشجویی رو کسی جایی پست نکنه یکم شک برنگیزه..

مگه کم ملت دانشجویی دارن میرن امریکا..نکنه امریکا سفارتش تو ایران باز شده ما نشنیدیم..!

Alibest
January 12th, 2012, 10:37 PM
دوستاني كه موافق اعتراض از مجاري معقول مثله UKinUAE در فيسبوك هستند ميتونن برن و پستهايي كه در اعتراض به اين عمل نوشته شده را لايك كنند ، ما خيلي هستيم كه جواب منفي گرفتيم يا مي گيريم ، يكي از پستها با تلاش فراوان تهيه شده كه به موارد قانوني اشاره كرده و جزئيات درش ذكر شده ، حمايت كنين لطفاً.

Torah
January 12th, 2012, 10:38 PM
کسی دانشجویی هم تقاضاش رد شده؟ یا همه فقط استناد به چندتا پست می کنن و اون عکس رویه فیسبوک که مربوط به ویزیتور هست. البته قصد توهین ندارم اما صحت این موضوع تا زمانی که نامه رد شدن تقاضای دانشجویی رو کسی جایی پست نکنه یکم شک برنگیزه..

مگه کم ملت دانشجویی دارن میرن امریکا..نکنه امریکا سفارتش تو ایران باز شده ما نشنیدیم..!

دوسته دوستم امروز رد شد ... یکی دیگه هم دیروز ... یکی دیگه هم خبر دارم ... همگی رو دارن رد میکنن !

Torah
January 12th, 2012, 10:39 PM
دوستاني كه موافق اعتراض از مجاري معقول مثله UKinUAE در فيسبوك هستند ميتونن برن و پستهايي كه در اعتراض به اين عمل نوشته شده را لايك كنند ، ما خيلي هستيم كه جواب منفي گرفتيم يا مي گيريم ، يكي از پستها با تلاش فراوان تهيه شده كه به موارد قانوني اشاره كرده و جزئيات درش ذكر شده ، حمايت كنين لطفاً.

من هستم شما متن رو بزن من زیرش بعدش مینویسم ...

Alibest
January 12th, 2012, 10:42 PM
من هستم شما متن رو بزن من زیرش بعدش مینویسم ...

مطلب در صفحه سفارت بريتانيا در امارات ukinuae آماده و درج شده است دوست من .
https://www.facebook.com/ukinuae

theboy
January 12th, 2012, 10:48 PM
دوسته دوستم امروز رد شد ... یکی دیگه هم دیروز ... یکی دیگه هم خبر دارم ... همگی رو دارن رد میکنن !
اگر واقعا اینطور هست و دلیل رد شدن تنها موضوع بانک مرکزی بوده همونطور که تمام بچه ها گفتن پشتوانه قانونی نداره و قطعا می تونید ویزاتون رو بگیرید. اصلا نگران نشید و عقب نکشید. اعتراض کنید اما تویه نوشته ها احترام رو نگه دارید چون کار همه گیره..

houman1979
January 13th, 2012, 12:25 AM
من با يك وكيل در انگليس صحبت كردم و ايشون بعد از تماس با هوم افيس اين نتيجه رو به من گفتن.

دوست عزیز Home Office به هیچ نهادی پاسخگو نیست. وکیل شما خواسته خودش رو بزرگ نشون بده. من دیدم حتی دانشگاه های بسیار معتبر وقتی با Home Office تماس میگیرند جوابی دریافت نمیکنند. اصلا سیستمش اینطوری نیست که شما تماس بگیرید جواب بده. اتفاقا وقتی بهش ایمیل هم میزنید خیلی کلی و گنگ جواب میده. اگر چنین چیزی باشه باید در وب سایتش منتشر کنه.

houman1979
January 13th, 2012, 12:28 AM
سناريوي بدبينانه درست تره ولي با اعتراض هم به جايي نميرسه . هزينه هاي ما كه بر نمي گرده و وقت و موقيت هاي ما همه به باده.

نخیر دوست عزیز. مشکل ما ایرانیها همینه که فورا ناامید میشم و عقب میشنیم. سالها قبل ویزایی داشت انگلستان به نام HSMP که قرار بود بعد چهار سال به اقامت دائم تبدیل بشه. بعد از مدتی یه دفعه دولت اعلام کرد که برای کسب اقامت دائم دارندگان این ویزا باید 5 سال در انگلستان بمونند. یه دفعه دعوا و جار و جنجالی به راه افتاد. کلی از هندی هایی که با این ویزا بودند و هندی ها در زمینه مسایل حقوقی و گرفتن خسارت از UKBA استاد هستند، یه وکیل قوی گرفتند و این وکیل در دادگاه UKBA رو مجبور کرد که به همه دارندگان HSMP بعد از چهار سال اقامت دائم بده. سال پیش بحث بود که ویزاهای Tier1 General دیگه تمدید نشند که همون وکیل دوباره به ترزا می وزیر کشورنامه نوشت که اگر این کار رو بکتید باز هم شما رو تو دادگاه میبینم. الان اگه این بلا رو سر متقاضیان هندی درآورده بودند ده تا پرونده برای UKBA تشکیل شده بود.

houman1979
January 13th, 2012, 12:30 AM

باید با دانشگاه هماهنگ میکردید چون اونها اینطوری استدلال نمیکنند و میگند یا نامه رد شدن یا پولی پس داده نمیشه.

houman1979
January 13th, 2012, 12:33 AM
در اینجا به وضوح گفته شده: http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/countries/iran/?langname=UK%20English

خوب بله گفته شده برای تمام ویزاها میتونید در ابوظبی اقدام کنید. من الان سوال شما رو متوجه نمیشم.

houman1979
January 13th, 2012, 12:36 AM
من این قضیه رو همون روز اول بعد از تحریم بانک مرکزی از یک منبع مطمئن شنیده بودم که سفارت انگلیس میخوان کلا حتی واسه ویزاهای دانشجویی هم استعلام بانکهای ایرانی رو رد کنند و حتی به آقا هومن هم گفتم ولی چون مدرکی در سایت سفارت نبود نمیشد بهش استناد کرد.
ولی جالبه که این سیاست احمقانه رو یکدفعه پیاده نکردن و کم کم اجراش کردن. چون بعضی هام تونستن ویزا بگیرن.
امیدوارم از طریق قانونی بشه این مشکل رو پیگیری کرد و جواب کسایی که به این دلیل رد شدند رو بدن.
شاید اگر تعداد اعتراضها زیاد بشه واقعا پاسخگو باشند. به هر حال کوتاه نیاید که این حق ماها نیست!

بله جالبی ماجرا همینه که تا قبل از تعطیلات کریسمس بچه ها ویزا گرفتند. در همین اپلای ابرد دو تا از بچه ها چهار روزه ویزا گرفتند و هیچ مشکلی نداشتند و معلوم نیست چرا یه دفعه این کار رو کردند. اگر مشکلی بود چرا اون موقع ویزا دادند؟ همین الان موضوع خنده دار دیگه اینه که در 19 دسامبر UKBA به متقاضیان ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی هشدار داده که تحریم بانکهای ایرانی مشکل براتون ایجاد میکنه ولی هیچ اشاره ای به Tier 4 نشده!!!

houman1979
January 13th, 2012, 12:38 AM

من دانشجویی هم دیدم. در ضمن شنیدم که آمریکا هم به همین دلیل بعضی ها رو رد کرده!!!! انگار تا حالا همه داشتند از شعبه بانک ملی مرکزی به بانکهای آمریکایی دلار حواله میکردند!!!

haminpn
January 13th, 2012, 12:56 AM
هومن جان و بقیه دوستان حاضر در فروم،
من عضو این فروم نبودم ولی این فروم در روند درخواست ویزا و پذیرش به من و خیلی از دوستانم کمک کرد. بی نهایت از همه سپاسگذارم. من ویزای خود را دریافت کردم (نمیتونم بگم خوشحالم وقتی دوستان و هموطنانم موفق به دریافت ویزا نشدند) بهرحال عضو شدم تا بتوانم این پست را گذاشته و از همه دوستان خواهش کنم که حد اقل پست های اعتراضی صفحه UK in UAE و بخصوص پست آخر یعنی http://www.facebook.com/ukinuae/posts/326620910692813 را لایک کنند. هرچه تعداد این لایک ها بیشتر باشه اهمیت موضوع برای سفارت، مسئولین و رسانه ها بیشتر میشه وگرنه همه چیز مسکوت خواهد ماند. همچنین در تماس هستم تا موضوع را رسانه ای کنیم.
با سپاس از همه

haminpn
January 13th, 2012, 12:58 AM
نخیر دوست عزیز. مشکل ما ایرانیها همینه که فورا ناامید میشم و عقب میشنیم. سالها قبل ویزایی داشت انگلستان به نام HSMP که قرار بود بعد چهار سال به اقامت دائم تبدیل بشه. بعد از مدتی یه دفعه دولت اعلام کرد که برای کسب اقامت دائم دارندگان این ویزا باید 5 سال در انگلستان بمونند. یه دفعه دعوا و جار و جنجالی به راه افتاد. کلی از هندی هایی که با این ویزا بودند و هندی ها در زمینه مسایل حقوقی و گرفتن خسارت از UKBA استاد هستند، یه وکیل قوی گرفتند و این وکیل در دادگاه UKBA رو مجبور کرد که به همه دارندگان HSMP بعد از چهار سال اقامت دائم بده. سال پیش بحث بود که ویزاهای Tier1 General دیگه تمدید نشند که همون وکیل دوباره به ترزا می وزیر کشورنامه نوشت که اگر این کار رو بکتید باز هم شما رو تو دادگاه میبینم. الان اگه این بلا رو سر متقاضیان هندی درآورده بودند ده تا پرونده برای UKBA تشکیل شده بود.
هومن جان اگر بخاطر داری، اسم آن وکیل را ذکر کن، شاید بشود با ایشان تماس گرفت و مساله را پیگیری کرد

houman1979
January 13th, 2012, 01:05 AM
هومن جان اگر بخاطر داری، اسم آن وکیل را ذکر کن، شاید بشود با ایشان تماس گرفت و مساله را پیگیری کرد

نه اسمش رو نمیدونم. ایشون یک گروهی بودند که این مساله رو پیگیری کرد. البته بهتون بگم مثل اینکه پول خوبی هم گرفته بود ولی چون هندیها زیادند و هندیهایی که HSMP دارند وضعشون معمولا خوبه میتونسنند این کار رو بکنند. به نظرم بد نبود اگر بچه های اینجا در صورتی که به نتیجه نمیرسیدند یه وکیل ایرانی خوب در انگلستان برای اینکار میگرفتند. به نظرم باید وکیل ایرانی باشه تا سیستم بانکی و مالی ایران رو خوب بشناسه.

houman1979
January 13th, 2012, 01:06 AM
هومن جان و بقیه دوستان حاضر در فروم،
من عضو این فروم نبودم ولی این فروم در روند درخواست ویزا و پذیرش به من و خیلی از دوستانم کمک کرد. بی نهایت از همه سپاسگذارم. من ویزای خود را دریافت کردم (نمیتونم بگم خوشحالم وقتی دوستان و هموطنانم موفق به دریافت ویزا نشدند) بهرحال عضو شدم تا بتوانم این پست را گذاشته و از همه دوستان خواهش کنم که حد اقل پست های اعتراضی صفحه UK in UAE و بخصوص پست آخر یعنی http://www.facebook.com/ukinuae/posts/326620910692813 را لایک کنند. هرچه تعداد این لایک ها بیشتر باشه اهمیت موضوع برای سفارت، مسئولین و رسانه ها بیشتر میشه وگرنه همه چیز مسکوت خواهد ماند. همچنین در تماس هستم تا موضوع را رسانه ای کنیم.
با سپاس از همه
شما از امارات و اخیرا ویزا گرفتید؟

haminpn
January 13th, 2012, 01:15 AM
بله من دو سه روز بعد از تجاوز به حریم سفارت انگلستان راهی ابوظبی شدم و 5 روز بعد جواب گرفتم

houman1979
January 13th, 2012, 01:26 AM
بله من دو سه روز بعد از تجاوز به حریم سفارت انگلستان راهی ابوظبی شدم و 5 روز بعد جواب گرفتم

شما خودتون مثال و شاهد زنده ای هستید که این مسخره بازیهای سفارت هیچ مبنای حقوقی نداره :D

haminpn
January 13th, 2012, 01:30 AM
دقیقا اصلا مبنا و پایه حقوقی نداره چون من هم از پارسیان نامه بردم و خبردار شدم که پارسیان رو هم رد کردند. بهرحال اگر پیگیر باشیم درست میشه

nafisehmodanlo
January 13th, 2012, 02:04 AM
یعنی تو این دو سه روزه اخیر هیچ کس نتونسته ویزا بگیره ؟ البته منظورم tier 4 (http://www.google.com/search?hl=en&biw=1016&bih=570&sa=X&ei=UWAPT-KzF82i8gOD4fDlAw&ved=0CCAQvwUoAQ&q=tier+4&spell=1)

shiva2000
January 13th, 2012, 06:51 AM
راستی کسی از شما بوده که مصاحبه هم باهاش کرده باشن؟ اصلا مصاحبه می کنن یا نه؟ (برای ویزای دانشجویی منظورمه)

Torah
January 13th, 2012, 09:32 AM
این متن خیلی کامل و دقیق نوشته شده ... لطفا برید و ببینید :
http://www.facebook.com/ukinuae/posts/326620910692813

Alibest
January 13th, 2012, 09:49 AM
يه سؤال
به غير از اينكه اين ٧ الي ٨ نفر (يا شايدم بيشتر) كه ويزاشون رد شده ممكنه ناراحت باشن و توي هيچ جاي اين سايت (facebook را مطمئن نيستم) اظهار نظري نكن چه دليلي ممكنه باشه كه رد و نشونه اي ازشون نباشه ، همه ميگن يا دوست دوستمون بوده يا اونارو يه جايي ديديم ! اگر كه همه اينها شايعه باشه چي ؟ واقعن كجان اين همه آدم ؟ "

Torah
January 13th, 2012, 10:10 AM
يه سؤال
به غير از اينكه اين ٧ الي ٨ نفر (يا شايدم بيشتر) كه ويزاشون رد شده ممكنه ناراحت باشن و توي هيچ جاي اين سايت (facebook را مطمئن نيستم) اظهار نظري نكن چه دليلي ممكنه باشه كه رد و نشونه اي ازشون نباشه ، همه ميگن يا دوست دوستمون بوده يا اونارو يه جايي ديديم ! اگر كه همه اينها شايعه باشه چي ؟ واقعن كجان اين همه آدم ؟ "

راستی علی ... آقا هومن تو یکی از پست هاش فکر کنم گفت که کسی رو میشناخت که اینطوری شد ...
یکی دیگه هم دیروز میدونم این هم ۱۰۰% موثق هست.
یکی دیگه هم دوسته دوستم هست که دیشب طرف بعد اینکه از شوک چندین ساعته در اومد گفت که اونهم به این دلیل رد شده !!!! گفت که اونجا خیلی ها اینطوری رد شدن.. اینم موثق هست علی جان ...

نمیدونم حالا از اطرافیان چون من تعداد زیادی رو نمیشناسم...

Alibest
January 13th, 2012, 10:20 AM
راستی علی ... آقا هومن تو یکی از پست هاش فکر کنم گفت که کسی رو میشناخت که اینطوری شد ...
یکی دیگه هم دوسته دوستم هست که دیشب طرف بعد اینکه از شوک چندین ساعته در اومد گفت که اونهم به این دلیل رد شده !!!! گفت که اونجا خیلی ها اینطوری رد شدن.. اینم موثق هست علی جان ...

خودتون (بدون واسطه) دوستي را مي شناختيد كه ويزاي دانشجويي اقدام كرده باشه و به دليل حساب بانكي ردش كرده باشن؟

Torah
January 13th, 2012, 10:43 AM
خودتون (بدون واسطه) دوستي را مي شناختيد كه ويزاي دانشجويي اقدام كرده باشه و به دليل حساب بانكي ردش كرده باشن؟

:( نه ... من دوبی هستم، ولی خانم پیروزان تو ابوظبی هستن گفته بود رفته اونجا و دیده ... الان ایشون هم تو فیسبوک امارات داره پست میده و اعتراض میکنه ... من دوبی هستم خیلی دوره که پاشم برم تا اونجا ... شما دوبی هستی علی جان؟

Alibest
January 13th, 2012, 10:58 AM
:( نه ... من دوبی هستم، ولی خانم پیروزان تو ابوظبی هستن گفته بود رفته اونجا و دیده ... الان ایشون هم تو فیسبوک امارات داره پست میده و اعتراض میکنه ... من دوبی هستم خیلی دوره که پاشم برم تا اونجا ... شما دوبی هستی علی جان؟

بله دوبي هستم ، ابوظبي هم سر زدم ولي سه شنبه بود فك كنم ! اون موقع جواب به كسي از دانشجوها نداده بودن

Torah
January 13th, 2012, 11:22 AM
بله دوبي هستم ، ابوظبي هم سر زدم ولي سه شنبه بود فك كنم ! اون موقع جواب به كسي از دانشجوها نداده بودن

اما دوستم ۹م رفته بود سفارت ... گفته بود یک ایرانی همون روز ویزا دانشجویی گرفته بود ... اینم بگم که ناگفته نمونه

marjanfamili
January 13th, 2012, 11:26 AM
salam bacheha, baraye kasayi ke barashun dalile rad shodan moheme

man 18 dec apply kardam, diruz javabam oomad va raftam gereftam.

refuse shodam, dar hali ke tamame madarekam kamel bood, hesabe bankim male saman bood va 3 barabare oon pooli ke lazem bood tu hesab bood va hata hesabe arzi ham dashtam

dalile rad shodan daghighan neveshtan: az bad az hamle be sefarat englis dar folan tarikh ma bank markazi shoma ro tahrim kardim va nemitunim in hesabe banki shoma ro check konim va shoma ham rahi nadarin in poolo montaghe konin be UK

moshkel daghighan ine ke chon bank markazi tahrime hesab haye banki ra nemitunan check konan va verify konan

Torah
January 13th, 2012, 11:30 AM

refuse shodam, dar hali ke tamame madarekam kamel bood, hesabe bankim male saman bood va 3 barabare oon pooli ke lazem bood tu hesab bood va hata hesabe arzi ham dashtam

dalile rad shodan daghighan neveshtan: az bad az hamle be sefarat englis dar folan tarikh ma bank markazi shoma ro tahrim kardim va nemitunim in hesabe banki shoma ro check konim va shoma ham rahi nadarin in poolo montaghe konin be UK

moshkel daghighan ine ke chon bank markazi tahrime hesab haye banki ra nemitunan check konan va verify konan

مرجان جان،

میشه متن نامه رو اسکن کنی و بزاری ؟

حتی اگه اسکنر نداری مطمئنا با گوشی هم میتونی عکس بگیری ... مرسی ........

Alibest
January 13th, 2012, 11:37 AM

ممنون كه اين اطلاعاتو دادين . كمك كنيد به اعتراضاي فيسبوكي ، بالاخره صداي اعتراض به گوش يكنفر مسئول ميرسه . اگر ممكنه يه عكس از refuse letter بگذاريد اينجا .

nima_AA
January 13th, 2012, 11:40 AM

هیج سازمان یا فردی نمیتونه حساب کسی رو چک کنه و موجودی بگیره دوم اینکه بحث عدم انتقال پول خیلی قدیمیتر از این حرفاست در ضمن خیلی ناراحت هستند بگن ویزا را صد در صد میدیم به شرطی که شهریه دانشگاه را کامل واریز کنین .................. بقیه سفارت ها راهی پیدا کردند............. مثلا ایتالیا میگه یورو را فیزیکی بیار کپی آن را هم اونجا پلیس چک میکنه به همین راحتی

houman1979
January 13th, 2012, 11:45 AM

من نامه رد شدن یکی رو که Tier 4 بود خانم پیروزان برام فرستاد و خودم دیدم. از یه کالج زبان در انگلیس هم شنیدم که دانشجوش به همین دلیل رد شده. ماجرا در حد شایعه نیست.

houman1979
January 13th, 2012, 11:47 AM
هیج سازمان یا فردی نمیتونه حساب کسی رو چک کنه و موجودی بگیره دوم اینکه بحث عدم انتقال پول خیلی قدیمیتر از این حرفاست در ضمن خیلی ناراحت هستند بگن ویزا را صد در صد میدیم به شرطی که شهریه دانشگاه را کامل واریز کنین .................. بقیه سفارت ها راهی پیدا کردند............. مثلا ایتالیا میگه یورو را فیزیکی بیار کپی آن را هم اونجا پلیس چک میکنه به همین راحتی

دقیقا همینه. من حتی میدونم اداره دارایی نمیتونه بدون حکم قضایی پرینت حساب رو چک کنه. اصلا بحث چک کردن پرینت حساب یه حرف مسخره است. شما الان به بانک زنگ بزن بگو من از طرف سفارتم. هیچ کس جواب نمیده. شما فقط با حکم قضایی میتونی این کار رو انجام بدی. به قول شما میشه راه حل پیدا کرد. مثلا مثل فرانسه یه حسابی رو مشخص کنند همه پول رو تا زمین مشخص شدن جواب ویزا واریز کنند به اون.

marjanfamili
January 13th, 2012, 11:54 AM
اعتراض فیسبوک احمقانست، مشکل سفارت انتقال پول نیست. میگه نمیتونیم حساب رو verify کنیم، راهی ندارن که بانک چک کنند که آیا حساب وجود خارجی دارد یا خیر. اصلا مشکل انتقال پول نیست. عکس اپلود نشد ایمیلتون رو بدید بفرستم براتون.671467146714

Torah
January 13th, 2012, 11:55 AM
هومن جان...

من خواهرم مقیم امارات هستن ... ایشون میتونن sponsor من بشن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

marjanfamili
January 13th, 2012, 11:57 AM
aha, aks ham 3 bar upload shode mesenke!!!!

bebinin age aghvami kharej az Iran darin kheili behtare ke oon nafar ro ghayeme ghanuni konin va az hesabe oon begirin, ya kole shahrie daneshgah ro in advance pardakht konin

marjanfamili
January 13th, 2012, 11:58 AM
mituni az bakesh bekhay ye bank guarantee behet bede

mazlaghani
January 13th, 2012, 12:02 PM
دوست عزیز Home Office به هیچ نهادی پاسخگو نیست. وکیل شما خواسته خودش رو بزرگ نشون بده. من دیدم حتی دانشگاه های بسیار معتبر وقتی با Home Office تماس میگیرند جوابی دریافت نمیکنند. اصلا سیستمش اینطوری نیست که شما تماس بگیرید جواب بده. اتفاقا وقتی بهش ایمیل هم میزنید خیلی کلی و گنگ جواب میده. اگر چنین چیزی باشه باید در وب سایتش منتشر کنه.
دليلي واسه نشون دادن نيست . يك روز قبل از اين اتفاق ايشون خبر داشت و به من گفتن . حالا هم كه براي همه مسجل شد.

Torah
January 13th, 2012, 12:02 PM
mituni az bakesh bekhay ye bank guarantee behet bede

مرجان جان، از Bakesh ??? میشه این کلمه رو توضیح بدی ؟ مرسی .... این جریان Bank Gurantee چیه ؟

mazlaghani
January 13th, 2012, 12:04 PM

بحث نا اميدي نيست بحث موقعيتي هست كه از دست ميره و زمان بر نمي گرده . تغييرات بلند مدت اتفاق ميوفته و كوتاه مدت يك عده قرباني ميشن.

Alibest
January 13th, 2012, 12:13 PM
بحث نا اميدي نيست بحث موقعيتي هست كه از دست ميره و زمان بر نمي گرده . تغييرات بلند مدت اتفاق ميوفته و كوتاه مدت يك عده قرباني ميشن.

چرا دقيقاً بحث نا اميدي هست ، ما ملت خسته اي هستيم با وجودي كه كمتر از بقيه تلاش مي كنيم ، بخشيش بدليل محيطه و بخشيش هم دسته خودمونه، ماجراي شكايت هندي ها كه جناب هومن گفت كاملاً صحيحه !
براي ما اعتراض با سركوب اجين شده و نا اميدي در وجودمون رسوخ كرده ...

amin_af
January 13th, 2012, 12:13 PM
سلام به همه ی دوستان

من یکشنبه صبح دارم می رم دبی به تنهایی برای گرفتن ویزای دانشجویی . الان یه سری از حرف های شما رو که دیدم خیلی نگران شدم . یعنی همه رو رد می کنن ؟!

لطفاً یه اطلاعات بهم بدید که اگه اینطوریه نرم که مهر ردی تو پاسم نخوره . مرسی

nafisehmodanlo
January 13th, 2012, 12:18 PM
کسی از اونایی که ویزا گرفتن خبری نداره ؟ اونا چطوری ویزاشون در اومده ؟

haminpn
January 13th, 2012, 12:20 PM
از همه دوستان خواهش میکنم که این پست (http://www.facebook.com/ukinuae/posts/326620910692813) را لایک کنید، اگر هم نگران هستید که ممکنه براتون مشکلی پیش بیاد از دوستان و بستگان خود خواهش کنید آنرا لایک کنند. این یک متن اعتراضیه دقیق و نکته سنج به رفتار غیرقانونی و یک سویه سفارت انگلستان در امارات است که فعلا و تا پیش از رسانه ای شدن ماجرا تنها امید دوستانی هست که درخواست آنها رد شده و یا هنوز در مرحله بررسی میباشد.

Alibest
January 13th, 2012, 12:22 PM
چرا به دوست من ، مجتبي ويزا دادن ، بورس بود و مشكل بانك نداشت .

haminpn
January 13th, 2012, 12:23 PM

من ویزا گرفتم از همان ابوظبی، و کل پروسه هم برایم 5 روز کاری وقت گرفت با همان مدارکی که بعد از من همه دوستان دیگر هم همراه خود داشتند. این نشان دهنده این است که این تصمیم یک تصمیم جدید و آنی بوده که از سوی سفارت و یا هرمرجع دیگری اتخاذ شده و پشتوانه قانونی نداره.

houman1979
January 13th, 2012, 12:23 PM
هومن جان...

من خواهرم مقیم امارات هستن ... ایشون میتونن sponsor من بشن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

برای دانشجویی فقط پدر و مادر میتونند

marjanfamili
January 13th, 2012, 12:24 PM
manzuram az bankesh bood, bebin az bank khaharet bayad bekhad ke ye name bede ke ma guarantee mikonim in applicant ro be mablaghe XXX pound ke yani hesabe taraf ro be in meghdar barae shoma block mikonan. man daram say mikonam ye kare moshabeh ro anjam bedam, age shod hatman migam behet

mazlaghani
دوست عزيز alibest

ميشه به من بگيد در كوتاه مدت من چه كاري مي تونم بكونم كه ٢٠ژانويه سر كلاس باشم .. تلاشم هم كم نبوده -خيلي هم هزينه دادم .
راهي بگين كه يكم اميد بياد سمتم..

Alibest
از همه دوستان خواهش میکنم که این پست (http://www.facebook.com/ukinuae/posts/326620910692813) را لایک کنید، اگر هم نگران هستید که ممکنه براتون مشکلی پیش بیاد از دوستان و بستگان خود خواهش کنید آنرا لایک کنند. این یک متن اعتراضیه دقیق و نکته سنج به رفتار غیرقانونی و یک سویه سفارت انگلستان در امارات است که فعلا و تا پیش از رسانه ای شدن ماجرا تنها امید دوستانی هست که درخواست آنها رد شده و یا هنوز در مرحله بررسی میباشد.
چه مشكلي ؟ مگه اينجا ايرانه كه تا يكي حرف زد بزنن تو سرش تا مغزش بريره كف خيابون ! بابا جان دارن ردتون مي كنن ! چرا اينقدر جانب احتياطو نگه ميدارين ؟

nima_AA
January 13th, 2012, 12:25 PM
دوستان من بهتره بجای بحثهای بنیادی با همفکری و کمک هم دنبال راه حل باشیم .........من با مجموع صحبتها فعلا این راه حل ها را موجود میبینم لطفا دوستان نقد و تحلیل و ویرایش کنند

فهرست راه حل ها :

1- گرفتن موجودی حساب از بانکهای غیر ایرانی
2- پرداخت کامل شهریه
3-پیشنهاد روش سفارتهای ذیگر به سفارت انگلیس برای داستان موجودی و پرداخت شهریه
4- اعتراض حقوقی و پیگیری ان توسط وکیل
5-........

شما نظر بدین

houman1979
January 13th, 2012, 12:26 PM
اعتراض فیسبوک احمقانست، مشکل سفارت انتقال پول نیست. میگه نمیتونیم حساب رو verify کنیم، راهی ندارن که بانک چک کنند که آیا حساب وجود خارجی دارد یا خیر. اصلا مشکل انتقال پول نیست. عکس اپلود نشد ایمیلتون رو بدید بفرستم براتون.

یه پسره است که تو صفحه فیس بوک سفارت هی داره میگه نه اینطوری نیست شما الکی داری بزرگ میکنی موضوع رو. من نمیدونم این آدمهای بیشعور از کجا پیدا میشند که چرا نمیذاری اطلاع رسانی بشه یه مشت آدم بیچاره اینهمه هزینه نکنند. شما هم اگر بتونی این عکس رو تو صفحه فیس بوک آپلود کنی خوبه تا بازم یه عده نگند این حرفها الکیه.

marjanfamili
January 13th, 2012, 12:26 PM
نه اینطور نیست، میتونن با بانک مبدا یا مرکزی چک کنن، اگر اینطور باشه که هر کسی یک ورقه دستش میگیره میبره. چقدر میخوای خودم با فتوشاپ برات درست کنم. مال هر بانکی.

mazlaghani
January 13th, 2012, 12:27 PM
manzuram az bankesh bood, bebin az bank khaharet bayad bekhad ke ye name bede ke ma guarantee mikonim in applicant ro be mablaghe XXX pound ke yani hesabe taraf ro be in meghdar barae shoma block mikonan. man daram say mikonam ye kare moshabeh ro anjam bedam, age shod hatman migam behet
و دوباره بايد يكماه اينجا بموني و هزينه اپليكيشن بدي و منتظر جواب هاي غيرمنتظره هم بموني ...

houman1979
January 13th, 2012, 12:29 PM
دوستان من بهتره بجای بحثهای بنیادی با همفکری و کمک هم دنبال راه حل باشیم .........من با مجموع صحبتها فعلا این راه حل ها را موجود میبینم لطفا دوستان نقد و تحلیل و ویرایش کنند

فهرست راه حل ها :

2- پرداخت کامل شهریه
5-........

شما نظر بدین

در مورد بند 2 باید به طور کامل بگید چون فقط پرداخت شهریه نیست: پرداخت شهریه+کل هزینه زندگی یعنی اگر در لندن هستید 7200 و اگر در خارج لندن هستید 5400 پوند به شهریه سال اول اضافه کنید و به دانشگاه یا موسسه پرداخت کنید. این روش مشکلات خودش رو داره. برای کالج زبانها شاید بشه با کالج کنار اومد که بعد از گرفتن ویزا این پول رو با کسر یه جریمه بهتون پس بده ولی برای دانشگاه ها نمیشه. در ضمن در دانشگاهها رقم خیلی سنگین میشه. یعنی شما اگر 12 هزار پوند شهریه ات باشه و در لندن باشه باید یه دفعه 19200 پوند به دانشگاه بدی که واقعا سنگینه.

روش سوم قابل قبول فکر نکنم باشه چون اینها مقرراتشون در همه جای دنیا فیکس و ثابته و نمیاند برای ایرانیها قانون رو عوض کنند.

روش اول از همه کم هزینه تره ولی یه کم مشکله. البته بعضی از دانشجوها پدر یا مادرشون در خارج از ایران شاید حساب داشته باشند.

روش چهارم روش خوبیه ولی باید این فرد رو پیدا کرد و ببینید که چقدر هزینه اش میشه و اگر جوابی هم میگیرید چقدر طول میشکه. چون انگلیس سیستم قضایی بسیار کندی داره.

houman1979
January 13th, 2012, 12:32 PM
نه اینطور نیست، میتونن با بانک مبدا یا مرکزی چک کنن، اگر اینطور باشه که هر کسی یک ورقه دستش میگیره میبره. چقدر میخوای خودم با فتوشاپ برات درست کنم. مال هر بانکی.

من میدونم که شما بدون حکم قضایی حساب رو نمیتونی چک کنی. اون حرفی هم که شما میزنی درسته و برای همین همیشه پروسه ویزا کمی خطا داشته. در ضمن کسانی بودند که با همین روش یعنی جعل حساب بانکی ویزا هم گرفتند! اکثر سفارت ها بنا رو بر اعتماد میذارند. الان اینجا که یه ویزای دانشجویی ساده بیشتر نیست من در مورد مهاجرت کبک میدونم که اکثرا سابقه کارها چک نمیشه چون خیلی از شرکتهای ایرانی به استعلام سابقه کار جواب نمیدند. یا مثلا سفارت آمریکا چطوری با مثلا بانک ملی موجودی رو چک میکنه؟ نهادی دولتی ایران اصلا به سفارتهای خارجی جواب نمیدند.

nafisehmodanlo
January 13th, 2012, 12:32 PM
به نظر من برای شروع بهترین راه اینه که اول ببینیم اونایی که ویزا گرفتن چطوری گرفتن البته نه اونایی که بورس کامل بودن بغیر از اونا .

houman1979
January 13th, 2012, 12:34 PM

ویزای دانشجوی Tier 4 کاملا واضح و روشنه. حساب یا به اسم متقاضی یا به اسم پدر و مادرش. هیچ کس دیگه با هیچ نامه ای از بانک نمیتونه پرینت ارایه کنه. به این راه اصلا فکر نکنید.

Alibest
January 13th, 2012, 12:34 PM

فهرست راه حل ها :

2- پرداخت کامل شهریه
5-........

شما نظر بدین

تا كسي امتحان نكنه بنظرم نشه نظر داد ، در كل الان خيلي زوده كه بشه يه راه حل منطقي ارائه داد ، ولي افتتاح حساب در دوبي يا تركيه كوتاهترين راهه بنظر من .

houman1979
January 13th, 2012, 12:36 PM
تا كسي امتحان نكنه بنظرم نشه نظر داد ، در كل الان خيلي زوده كه بشه يه راه حل منطقي ارائه داد ، ولي افتتاح حساب در دوبي يا تركيه كوتاهترين راهه بنظر من .

به نظرم من هم این روش کم هزینه ترین روشه اگر امکانش باشه. شما الان اونجا میتونید این مساله رو بررسی کنید. البته گویا افتتاح حساب در امارات منتفیه.

amin_af
January 13th, 2012, 12:38 PM
بهترین راه اینه که با هم پول هتل رو Share کنین ....البته یه راه حل دیگه هم هست و اون هم استفاده از خونه های ایرانیه،.. که حدود 1000 درهم واسه 1 ماه میگرن.. اگه هم خونه ای های خوبی گیرتون بیاد ، نه دیگه مشکل تنهایی و ... رو دارین و نه پول اضافه میریزین تو حلقوم اینا....

شرایط این خونه های ایرانی چطوریه ؟!!

nima_AA
January 13th, 2012, 12:39 PM
فهرست پیشنهادها :

1- گرفتن موجودی حساب پدر و یا مادر از بانکهای غیر ایرانی
2- پرداخت کامل شهریه و هزینه زندگی
5-بررسی افرادی که موفق به دریافت ویزا شده اند
6- افتتاح حساب به نام خودتان در دبی و یا ترکیه

نقد کنید - اضافه کنید !!!

houman1979
January 13th, 2012, 12:42 PM
فهرست پیشنهادها :

1- گرفتن موجودی حساب اقوام از بانکهای غیر ایرانی
5-بررسی افرادی که موفق به دریافت ویزا شده اند
6- افتتاح حساب به نام خودتان در دبی و یا ترکیه

1-فقط پدر و مادر. اقوام دیگه قابل قبول نیستند.

nima_AA
January 13th, 2012, 12:46 PM
دو دیدگاه نسبت به این قضیه وجود داره:

1- چگونه قانون جدید را دور بزنیم !
2- چگونه قانون جدید را حذف کنیم یا تغییر بدیم یا تبصره اضافه کنیم !

نظر دوستان ؟

houman1979
January 13th, 2012, 12:52 PM
دو دیدگاه نسبت به این قضیه وجود داره:

1- چگونه قانون جدید را دور بزنیم !
2- چگونه قانون جدید را حذف کنیم یا تغییر بدیم یا تبصره اضافه کنیم !

نظر دوستان ؟
برای راه دوم باید به مجلس لایحه بدید!!!!! یا اینکه دادگاه عالی در انگلستان UKBA رو مجبور کنه ویزا رو صادر کنه. این ماجرا چندین بار اتفاق افتاده.

haminpn
January 13th, 2012, 12:57 PM
چه مشكلي ؟ مگه اينجا ايرانه كه تا يكي حرف زد بزنن تو سرش تا مغزش بريره كف خيابون ! بابا جان دارن ردتون مي كنن ! چرا اينقدر جانب احتياطو نگه ميدارين ؟

دوست گرامی، من جانب احتیاط رو نگه نمیدارم، برای دوستانی عرض کردم که به هر دلیلی، حتی سبقه تاریخیِ به قول شما توی سر زدن، نگرانی دارند. بهرحال چه خودتان و چه هرکس دیگری این پست (http://www.facebook.com/ukinuae/posts/326620910692813)را لایک کنید، به نفع خودمان و بقیه دوستانمان است.

Alibest
January 13th, 2012, 12:57 PM
در دبي براي كسي كه اقامت نداره حساب باز نميكنن ، فقط مي مونه تركيه ، كسي اونجا آشنا نداره بپرسه ؟

Alibest
January 13th, 2012, 01:01 PM
دوست گرامی، من جانب احتیاط رو نگه نمیدارم، برای دوستانی عرض کردم که به هر دلیلی، حتی سبقه تاریخیِ به قول شما توی سر زدن، نگرانی دارند. بهرحال چه خودتان و چه هرکس دیگری این پست (http://www.facebook.com/ukinuae/posts/326620910692813)را لایک کنید، به نفع خودمان و بقیه دوستانمان است.
البته شما كه پريدين و خرتون از پل گذشت به سلامتي ، من حمايت كردم از پست هاي فيسبوكي و از بقيه هم مي خوام ادامه بدن

nafisehmodanlo
January 13th, 2012, 01:02 PM
ولی به نظر من فعلا کم هزینه ترین راه اینه که ببینیم اونایی که ویزا گرفتن چطوری ویزاشون در اومده ؟تازه سریعترین راهم هست .

theboy
January 13th, 2012, 01:03 PM
کسی که اقامت نداره در بعضی از بانک ها می تونه حساب سیوینگ باز کنه.اما اینکه ایرانی ها وضعیت متفاوتی دارند یا نه من نمیدونم.
Documents required to open a Barclays Savings Account in the UAE**:

Copy of valid Passport
http://www.barclays.ae/personal/accounts/savings/index.html

دوستانی که دبی هستند شاید بتونن بررسی کنن.

Alibest
January 13th, 2012, 01:06 PM
فهرست پیشنهادها :

1- گرفتن موجودی حساب پدر و یا مادر يا همسر از بانکهای غیر ایرانی
3- اعتراض حقوقی و پیگیری ان توسط وکیل
4- افتتاح حساب به نام خودتان در ترکیه يا يه كشور ديگه بغير از امارات

houman1979
January 13th, 2012, 01:09 PM
دوستان سفارت در امارات بیانیه مسخره ای در باب این مسایل منتشر کرده در فیس بوک. برید و جواب بدید.

houman1979
January 13th, 2012, 01:11 PM
کسی که اقامت نداره در بعضی از بانک ها می تونه حساب سیوینگ باز کنه.اما اینکه ایرانی ها وضعیت متفاوتی دارند یا نه من نمیدونم.
Documents required to open a Barclays Savings Account in the UAE**:

Copy of valid Passport
http://www.barclays.ae/personal/accounts/savings/index.html

دوستانی که دبی هستند شاید بتونن بررسی کنن.

بارکلیز که برای ایرانیهای مقیم انگلیس حساب درست حسابی باز نمیکنه و دبی که فکر کنم وضع بدترم باشه.

haminpn
January 13th, 2012, 01:13 PM
البته شما كه پريدين و خرتون از پل گذشت به سلامتي ، من حمايت كردم از پست هاي فيسبوكي و از بقيه هم مي خوام ادامه بدن

دوست گرامی، ما با هم اینجا دعوا نداریم، مساله گذر از پل هم نیست، نامزد من و دیگر دوستان من هم وضعیت مشابه شما را دارند. برای من اهمیت موضوع در رفع این موانع است چراکه این مشکل دفعه بعد میتواند برای برادر من، خواهر من و حتی خود من در ارتباط با ادامه تحصیل پیش بیاید. این مساله باید حل شود چه من و دیگر دوستانی که این شانس را داشتیم که همان روزهای اول اقدام کردیم، ویزا را گرفته باشیم و چه دوستانی که در آینده حتی دور تمایل به اقدام برای ویزای انگلستان هستند. لطفا مباحث را خلط نکنید. با سپاس

haminpn
January 13th, 2012, 01:17 PM
دوستان عزیز، به افتتاح حساب در بانک های جمهوری های تازه استقلال یافته مثل آذربایجان، ارمنستان، تاجیکستان و غیره هم به عنوان گزینه آلترناتیو فکر کنید. تا چند ماه پیش بانک پاسارگاد در تاجیکستان و پارسیان در آذربایجان افتتاح حساب میکرد. پرس و جو کنید شاید راحت تر از افتتاح حساب در امارات باشه

haminpn
January 13th, 2012, 01:19 PM
دوستان سفارت در امارات بیانیه مسخره ای در باب این مسایل منتشر کرده در فیس بوک. برید و جواب بدید.

هومن جان، UKBA در فیسبوک صفحه نداره که آن پست را عینا در آنجا هم منتشر کنیم؟

houman1979
January 13th, 2012, 01:30 PM
هومن جان، UKBA در فیسبوک صفحه نداره که آن پست را عینا در آنجا هم منتشر کنیم؟

من گشتم چیزی نبود. متاسفانه UKBA خیلی سیستم بسته و غیرپاسخگویی داره. تازه من میدونم الان به اونها ایمیل بزنید میخواند بگند چون برای تقاضای خارج از انگلیسه به ما ربطی نداره با خود سفارت مطرح کنید.

sorkhpost1357
January 13th, 2012, 01:33 PM
امروز شنیدم که بعضی از کالج ها که دانش آموز ایرانی زیاد دارن رفتن اعتراض کردن حتی به نماینده های شهر هاشون نامه نوشتن و توضیح خواستن اگه موج اعتراض اینور زیاد بشه احتمالش هست یه تجدید نظری بکنن

houman1979
January 13th, 2012, 01:38 PM
امروز شنیدم که بعضی از کالج ها که دانش آموز ایرانی زیاد دارن رفتن اعتراض کردن حتی به نماینده های شهر هاشون نامه نوشتن و توضیح خواستن اگه موج اعتراض اینور زیاد بشه احتمالش هست یه تجدید نظری بکنن

بله همیشه اعتراض از این طرف بیشتر جواب میده. جالبه که بدونید UKBA در خیلی از پرونده های حقوقی بازنده بوده و آخرش مجبور شده خسارت هم بده. فکر کنم اگر دانشگاه ها اعتراض کنند خیلی بهتره چون حرفشون بیشتر خریدار داره و از اعتبار بیشتری هم برخورداند.

haminpn
January 13th, 2012, 01:41 PM
دوستان من و یکی دیگر از دوستان حاضر در همین فوروم در تلاش برای ایجاد وبلاگ برای انتشار اخبار هستیم. لطفا هرکس مستنداتی در این باره داره به زبان انگلیسی برای من بفرسته. همچنین تعداد کسانی که درخواست آنها مردود شده را اگر کسی میدونه لطفا ذکر کنه. ممنون

haminpn
January 13th, 2012, 02:15 PM
این آقا (http://www.facebook.com/hassan.alhassany) درحال فحاشی و مغلطه ذیل این پست (http://www.facebook.com/ukinuae/posts/327083323979905) سفارت است. از دوستان خواهش میکنم پاسخ محترمانه به ایشان داده (همچنان که پاسخی به ایشان داده شد) و در صورت ادامه اورا به دلیل نغض قوانین ضد راسیستی در فیس بوک ریپورت کنند. همچنین مراقب باشید پست سفارت را لایک نکنید.

amin_af
January 13th, 2012, 02:15 PM
لطفاً یه نظر بدید که من پس فردا برم دبی یا نه ... 3 روز دیگه وقته سفارتمه ... استرس گرفتم نظرات خیلی منفی بوده . من آیلتس ام 10 روز دیگه اعتبار داره اگه نرم باید دوباره امتحان بدم :( .... نمی دونم چه کار کنم واقعاً

haminpn
January 13th, 2012, 02:48 PM
امین جان بعید میدونم در این شرایط پیشنهاد رفتن یا منع شما از رفتن کار درستی باشه. به هر حال ایت تصمیم سفارت تصمیم آنی و بدون پشتوانه فکری و قانونی بوده و اگر آیلتس شما تموم میشه شاید بهترین کار اینه که شانس خودتون رو امتحان کنین. میدونم تصمیم سختیه ولی تصمیم به عهده شماست

haminpn
January 13th, 2012, 02:52 PM
دوستان این آقای Hassan Al Hassany در صفحه فیس بوک سفارت بدجور داره فخاشی میکنه و بزودی تمام پست ها حذف خواهند شد. لطفا او را ریپورت کنید

theboy
January 13th, 2012, 03:37 PM
دوستان من با وکیلم در بریتانیا تماس گرفتم و ایشون تاکید کردن برای کار سفارت هیچ قانونی وجود نداره و گفتن از اونجا پیگیری می کنن. خواهش می کنم اعتماد به نفستون رو حفظ کنید و به ارسال پست ها با حفظ ادب و احترام در فیسبوک ادامه بدبد. من خودم برا ویزا اقدام نکردم ولی تا جایی که بتونم ازتون حمایت می کنم.

amin_af
January 13th, 2012, 03:41 PM
من با وکیلم صحبت کردم الان به دوستانی که وقت سفارتشون دیرتره میگم .... ظاهراً اگه بتونید یه پولی که واسه من 5400 پوند هست به کالج یا دانشگاهتون بدید برای اون دوره از اقامتتون که واسه من چون 9 ماه بود ماهی 600 پوند حساب شد می شد 5400 پوند در این صورت نامه cas شما طوری داده می شه که می گه شما در مدت اقامتتون همه ی مخارج زندگی تون رو دادید در این صورت سفارت نامه بانکی شما رو نمی خواد در نتیجه ویزا رو به راحتی می گیرید ... ولی متاسفانه من چون وقتم دوشنبه است عملاً با توجه به تعطیلی اینجا نمی تونم پول رو بزنم و از طرفی هم آیلتس ام تموم می شه پس فکر کنم الان باید همه ی بلیت و هتل و همه چیزا رو کنسل کنم ... :(

Pirouzan
January 13th, 2012, 03:45 PM
من با وکیلم صحبت کردم الان به دوستانی که وقت سفارتشون دیرتره میگم .... ظاهراً اگه بتونید یه پولی که واسه من 5400 پوند هست به کالج یا دانشگاهتون بدید برای اون دوره از اقامتتون که واسه من چون 9 ماه بود ماهی 600 پوند حساب شد می شد 5400 پوند در این صورت نامه cas شما طوری داده می شه که می گه شما در مدت اقامتتون همه ی مخارج زندگی تون رو دادید در این صورت سفارت نامه بانکی شما رو نمی خواد در نتیجه ویزا رو به راحتی می گیرید ... ولی متاسفانه من چون وقتم دوشنبه است عملاً با توجه به تعطیلی اینجا نمی تونم پول رو بزنم و از طرفی هم آیلتس ام تموم می شه پس فکر کنم الان باید همه ی بلیت و هتل و همه چیزا رو کنسل کنم ... :(
یعنی این حرکت مرسومی از دانشگاهها ؟ یا شما مال کالج زبان خاصی هستید ؟

Pirouzan
January 13th, 2012, 03:47 PM
دوستان این آقای Hassan Al Hassany در صفحه فیس بوک سفارت بدجور داره فخاشی میکنه و بزودی تمام پست ها حذف خواهند شد. لطفا او را ریپورت کنید

من ایشون رو ریپورت کردم و متهم به race ! معلوم نیست اینکه عرب هست چرا هی می گه ما خوب می کنیم راهتون نمی دیم تروریست ها !!!!! هر چی به دهنش رسیده گفته ! لطفا برید ریپورتش کنید

Pirouzan
January 13th, 2012, 03:48 PM
هیچ کس از وضعیت پرونده ها در ترکیه خبر داره ؟

meayam
January 13th, 2012, 03:49 PM
salam man emil zadam be sefarat ino javabam daade yeki vasam daghigh toziih bede yani che toro khodaaaaaaaaa plz
Dear Sir/Madam

Thank you for your email. We dont deal with visas applied in Turkey. Kindly contact relevant authorities for details.

We hope we have answered to all your queries. If you need further assistance feel free to contact us.
RegardsUK Visa Application Centre, UAE

meayam
January 13th, 2012, 03:51 PM
سلام، من ایمیل زدم به سفارت و این جواب رو دقیقا به من داده. یک نفر توضیح بده لطفا.
Dear Sir/Madam

Thank you for your email. We dont deal with visas applied in Turkey. Kindly contact relevant authorities for details.

We hope we have answered to all your queries. If you need further assistance feel free to contact us.
Regards
UK Visa Application Centre, UAE

http://www.applyabroad.org/forum/images/misc/progress.gif

Kasra1366
January 13th, 2012, 04:00 PM

از حق نگذریم دروغ نمیگه! اون روزی که حمله کردن به سفارت، هیچ کس نرفت تو همین صفحه Facebook تا همدردی کنه و بگه متاسفیم که یه سری همچین کاری میکنن. حالا که اینجوری شده، توقع داریم سر ما خالی نکنن؟ نمیگم حق دارن، اما توانش رو دارن و میکنن.

من الان ایمیل زدم به دانشگاه و مشکل رو بهشون با ذکر دلیل گفتم. ازشون خواستم تا هرطور که میتونن اعتراض کنن به این مساله. این تنها کاریه که میشه کرد.

haminpn
January 13th, 2012, 04:10 PM
از حق نگذریم دروغ نمیگه! اون روزی که حمله کردن به سفارت، هیچ کس نرفت تو همین صفحه Facebook تا همدردی کنه و بگه متاسفیم که یه سری همچین کاری میکنن. حالا که اینجوری شده، توقع داریم سر ما خالی نکنن؟ نمیگم حق دارن، اما توانش رو دارن و میکنن.

من الان ایمیل زدم به دانشگاه و مشکل رو بهشون با ذکر دلیل گفتم. ازشون خواستم تا هرطور که میتونن اعتراض کنن به این مساله. این تنها کاریه که میشه کرد.

دوست عزیز مثال شما همان مثل گنه در بلخ کرد آهنگری ..... به شوشتر زدند گردن مسگری. ما همه ابراز ناراحتی و برائت را هم در تماس با دانشگاه ها و هم در رسانه های عمومی و هم در فیس بوک سفارت انگلستان در ایران انجام دادیم.
به تنقیح مناط (در علم حقوق به معنی یکی داشتن پایه های استدلال) این آقا هم به دلیل تحرکات تروریستی برخی دیگر از هم نژادان خودش باید از انگلستان و هرجای دیگر اخراج شود. صحبت های ایشان بحث راسیستی است و نه پالیتیکال. لطفا بجای دفاع از مواضع ایشان همکاری کنید.

theboy
January 13th, 2012, 04:11 PM
سلام، من ایمیل زدم به سفارت و این جواب رو دقیقا به من داده. یک نفر توضیح بده لطفا.
Dear Sir/Madam

Regards
UK Visa Application Centre, UAE

سوالی که ازشون پرسیدید چی بوده؟ این یعنی که سفارت در امارات ارتباطی با ویزا های سابمیت شده در ترکیه نداره. شما از ترکیه اقدام کردید ظاهرن. آره؟ اگر اینطوره باید با سفارت در ترکیه سوالتون رو مطرح کنید.

amin_af
January 13th, 2012, 04:12 PM
کلاً حساب بانکی برای اینکه نشون بده شما قادر هستید در مدت اقامتتون هزینه زندگیتون رو بدید ... این نامه cas هم نشون میده که شما وضعیت حسابتون پیش دانشگاه یا کالجی که apply کردید به چه شکل است ... حالا اگه این نامه نشون بده که شما همه ی مخارج زندگیتون برای دوره تحصیلتون رو از اول پرداخت کردید دیگه لازم نیست که به سفارت نامه بانکی نشون بدید ... در نتیجه اصلاً اونا با بانک مرکزی ایران کاری ندارن و ویزا میدن ....

mojedena
January 13th, 2012, 04:25 PM
بارکلیز که برای ایرانیهای مقیم انگلیس حساب درست حسابی باز نمیکنه و دبی که فکر کنم وضع بدترم باشه.

دوستان یه سر به بانک امارات ENB بزنن فک کنم واستون حساب باز کنه....

haminpn
January 13th, 2012, 04:30 PM
دوستان ارجمند، همچنین این لینک ها را هم مد نظر داشته باشید:
http://www.facebook.com/foreignoffice
http://www.facebook.com/pages/United-Nations/59900710019
http://www.facebook.com/amnestyglobal
http://www.facebook.com/Humanrightsreporters

houman1979
January 13th, 2012, 04:58 PM

به نظرم اصلا محلش ندارید بذارید هر چی دلش میخواد بگه. از این عربهای پناهنده است که حالا راهشون دادند اینجا دارند چرند میگند.

houman1979
January 13th, 2012, 04:59 PM
کلاً حساب بانکی برای اینکه نشون بده شما قادر هستید در مدت اقامتتون هزینه زندگیتون رو بدید ... این نامه cas هم نشون میده که شما وضعیت حسابتون پیش دانشگاه یا کالجی که apply کردید به چه شکل است ... حالا اگه این نامه نشون بده که شما همه ی مخارج زندگیتون برای دوره تحصیلتون رو از اول پرداخت کردید دیگه لازم نیست که به سفارت نامه بانکی نشون بدید ... در نتیجه اصلاً اونا با بانک مرکزی ایران کاری ندارن و ویزا میدن ....
بله فقط باید این موضوع رو با کالج یا دانشگاه قبلش چک کنید که این کار رو براتون انجام بده. همشون این کار رو نمیکنند.

houman1979
January 13th, 2012, 05:00 PM
گویا یکی از متقاضیان با پرینت بانکی اخیرا ویزا گرفته. البته حرفهایی که میزنه خیلی معقول نیست ولی اصرار داره که به جز شهریه پول دیگه ای پرداخت نکرده و این موضوع شاید سبب بشه بتونیم امیدوار باشیم بعضیها بتونند ویزاشون رو بگیرند. البته از یه جهت هم بده چون نشون میده ماجرا کاملا سلیقه ای و بدون قانونه.

nafisehmodanlo
January 13th, 2012, 05:02 PM
تا اونجا که من تحقیق کردم همین چندتا ویزایی رو کی ابوظبی داده ترکیه نداده و تمام ویزاهارو رد کردن.

Kasra1366
January 13th, 2012, 05:02 PM
ایمیلی که به دانشگاه زدم رو الان جواب دادن، لطفا بقیه هم این کار رو بکنن:

Dear Kasra

I have passed this to our International Relations office.

Please try not to worry too much about this as I am sure all student visa applications are assessed on individual merits.

Good luck for Monday and I do hope you receive a favourable decision.

Best Regards

houman1979
January 13th, 2012, 05:05 PM
تا اونجا که من تحقیق کردم همین چندتا ویزایی رو کی ابوظبی داده ترکیه نداده و تمام ویزاهارو رد کردن.

با همین استدلال؟یعنی گفتند که پرینت بانکی قابل استعلام نیست؟

nafisehmodanlo
January 13th, 2012, 05:14 PM
بله دقیقا.

haminpn
January 13th, 2012, 07:54 PM
چیزی که من شنیده ام راجع به دو پرونده این بوده که یکی که از بانک پاسارگاد نامه داشته پذیرفته و دیگری که از بانک انصار داشته رد شده. و ظاهرا هر دو هم از سوی یک موسسه اعزام دانشجو اقدام کرده بودند

houman1979
January 13th, 2012, 07:55 PM
چیزی که من شنیده ام راجع به دو پرونده این بوده که یکی که از بانک پاسارگاد نامه داشته پذیرفته و دیگری که از بانک انصار داشته رد شده. و ظاهرا هر دو هم از سوی یک موسسه اعزام دانشجو اقدام کرده بودند

به نظر میاد مساله کاملا شاسی و شخصی شده است.

Kasra1366
January 13th, 2012, 08:32 PM
من به یکی از خبرنگارای بی بی سی فارسی دسترسی دارم. خانوادش هم دوبی هستن. حتما سعی میکنم این مساله رو بهش انتقال بدم تا اگه OK دادن یه گزارش تهیه کنن.

ویرایش: الان تماس گرفتم دوبی و برای خواهرش یکم توضیح دادم، گفتم با جزئیات بعدا که رسیدم میگم.

haminpn
January 13th, 2012, 09:07 PM
من به یکی از خبرنگارای بی بی سی فارسی دسترسی دارم. خانوادش هم دوبی هستن. حتما سعی میکنم این مساله رو بهش انتقال بدم تا اگه OK دادن یه گزارش تهیه کنن.

ویرایش: الان تماس گرفتم دوبی و برای خواهرش یکم توضیح دادم، گفتم با جزئیات بعدا که رسیدم میگم.

ممنون دوست عزیز. من هم در تلاش هستم برای برقراری ارتباط. لطف کردی

Torah
January 13th, 2012, 09:54 PM

هیچکس ؟
من ایمیل زدم به پارلمان و معذرت خواهی کردم ...

روزی هم که اون نروژی زده بود کلی رو کشت ... اونروز هم ایمیل زدم و ازشون جواب گرفتم ...
فوتبالیست های توگو هم ترور شدن هم نامه دادم ... جواب گرفتم ...

ولی انگلیسی ها جواب ندادن ...

wsxedc
January 13th, 2012, 11:33 PM
سلام من و ۶ نفر دیگه که ۱۲ /۱۲ /۱۱ مدارکمونو دادیم بعد از ۳۰ رو راد شدیم و دلیلشم تحریم بانکه مرکزی بود میخواستم بدونم میشه آنلاین اعتراض کنیم یا باید حضوری بریم .

wsxedc
January 13th, 2012, 11:38 PM
اصلان براشون فرق نمیکنه از چه بانکی مدارکو گرفته باشین من بانکم کشاورزی بود یکی از دوستام پارسیان
یکی صادرات یکی سامان واسه هممون یک متن رو دادن فقط اسم بانکوعوض کردن .

nafisehmodanlo
January 14th, 2012, 12:08 AM
نامه بانکتون از کدوم بانک بوده ؟میخوام ببینم به نوع بانک هم ربطی داره یا نه؟

nafisehmodanlo
January 14th, 2012, 12:10 AM
شما کسی رو هم دیدی که ویزا گرفته باشه یا همرو رد کردن؟

wsxedc
January 14th, 2012, 12:15 AM
بانک من کشاورزی بوده. امروز با 3 تا دیگه از بچه ها هم صحبت کردم گفتن اونا رو هم رد کردن.
یه خانمی گرفت که حساب داشت تو انگلیس

nafisehmodanlo
January 14th, 2012, 12:21 AM
شما خبر نداری اگر کالج رو فولپید پذیرش بگیری دیگه نیازی به نامه بانک هست یا نه ؟

S03
January 14th, 2012, 12:32 AM
شما خبر نداری اگر کالج رو فولپید پذیرش بگیری دیگه نیازی به نامه بانک هست یا نه ؟

اگه نیازی به نمایش پولی نداشته باشید (کل هزینه ها رو داده باشید یا مثلا فاند کامل داشته باشید) نیازی به نامه بانک ندارید.

amin_af
January 14th, 2012, 01:16 AM
من تصمیم گرفتم فردا نرم دبی بمونم ایران که الکی بعد از 30 روز ردم نکنن ... فکر می کنم این فعلاً بهترین کاریه که همه می تونن انجام بدن تا وضعیت مشخص بشه . حداقل بعد از چند روز سردرگمی تو دبی و کلی هزینه رد نمی شن که بعداً هم نتونن اقدام کنن .

nafisehmodanlo
January 14th, 2012, 01:18 AM
مگه اگر رد بشی دیگه نمیشه اقدام کرد ؟

nafisehmodanlo
January 14th, 2012, 01:32 AM
من در جریانم که یک وکیل از انگلیس داره این موضوع رو پیگیری میکنه تا فرداهم باید نتیجشو اعلام کنه اگر باخبر شدم سریع در میون میذارم .

Alibest
January 14th, 2012, 02:25 AM
من در جریانم که یک وکیل از انگلیس داره این موضوع رو پیگیری میکنه تا فرداهم باید نتیجشو اعلام کنه اگر باخبر شدم سریع در میون میذارم .
آفرين ، بهر حال وكلا به راهكارهاي قانوني اشراف دارند ، يعني بنظر شما ريشه اين مشكل انگليسه ، آخه اگر يكي گرفته باشه ويزارو و قضيه سليقه اي باشه كه مشكل در ابوظبي بايد حل بشه !

mazlaghani
January 14th, 2012, 09:21 AM
یعنی همین مونده بود که نظرات شیک رو هم تو این تاپیک بخونیم!!! چرا حرف الکی میزنید که کسی رد شه نمیتونه دوباره اقدام کنه !!!! مجبوری نصف شبی بیای اینجا نظر بدی !؟ خیلی حوصله و اعصاب اضافی داریم ...
اگه رد بشي عملا cas تون باطل ميشه و بايد cas جديد بگيريد و عملا به اين ترم نمي رسيد.

Torah
January 14th, 2012, 10:02 AM
اگه رد بشي عملا cas تون باطل ميشه و بايد cas جديد بگيريد و عملا به اين ترم نمي رسيد.

درست دیگه به این ترم نمیرسیم، ولی جمله ایشون طوری بود که انگاری چون مهر Refuse خورده و دیگه نمیتونید کلا برید انگلستان...

Alibest
January 14th, 2012, 10:36 AM
فهرست پیشنهادهارو كه يادتون نرفته':

1- گرفتن موجودی حساب پدر ، مادر يا همسر از بانکهای غیر ایرانی
5- ( چك كردن حسابهاي بانكي بوسيله اينترنت در هر جاي دنيا امكان پذيره ، اگه واقعا دردشون اينه كه مي تونيم يوزر و پسورد بديم تا چك كنن)

نقد كنيد لطفاً

marjanfamili
January 14th, 2012, 10:50 AM
دوستان عزیزی که اطلاعات ندارید چرا بقیه رو میترسونید. من رد شدم ‍ دیروز و هیچ مهر رد توی پاسپورتم نیست و اصولا سفارت ها فقط برای نقص مدارک مالی مهر رد نمیزنند

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitecontent/applicationforms/pbs/Tier4migrantguidance.pdf

این لینک را با دقت بخونید از صفحه ۲۷ به بعد، راجع به مدارک مالی هست

Torah
January 14th, 2012, 11:50 AM
فهرست پیشنهادهارو كه يادتون نرفته':

1- گرفتن موجودی حساب پدر ، مادر يا همسر از بانکهای غیر ایرانی
5- ( چك كردن حسابهاي بانكي بوسيله اينترنت در هر جاي دنيا امكان پذيره ، اگه واقعا دردشون اينه كه مي تونيم يوزر و پسورد بديم تا چك كنن)

نقد كنيد لطفاً

۱ ) من این شرایط رو ندارم و مطمئنا خیلی های دیگه هم ندارن ..
۲ ) سنگینه !!!!!!!! چون دانشگاه دارم میرم نه کالج
۳ ) پیدا کنید پرتقال فروش را (علی جان باید اینو یکی مثل آقا هومن که تو انگلستان هست پیگیر بشه!، که وکیل هم پول میخواد)
۴ ) دیروز من رفته بودم مال ... توی اونجا یک بانکی بود به اسم بانک ابوظبی ... خانومه گفت میشه ولی :
یک کپی پاسپورت میخوایم و فرم رو پر میکنیم و ۵ روز تا ۱۴ روز این پروسه طول میکشه که این نامه میره بخش مرکزی امارات اونجا اگه OK دادن میشه باز کرد... Minimum 10.000 DHS هست ... این هم اما اگر توش داره ... باید یک بانک دیگه باشه که مطمئن تر باشه نه ؟
۵ ) واقعا فکر میکنی انقد دلشون میسوزه که اینکار رو کنن ؟

houman1979
January 14th, 2012, 11:53 AM
دوستان عزیزی که اطلاعات ندارید چرا بقیه رو میترسونید. من رد شدم ‍ دیروز و هیچ مهر رد توی پاسپورتم نیست و اصولا سفارت ها فقط برای نقص مدارک مالی مهر رد نمیزنند

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitecontent/applicationforms/pbs/Tier4migrantguidance.pdf

این لینک را با دقت بخونید از صفحه ۲۷ به بعد، راجع به مدارک مالی هست
اینکه تو پاسپورت شما مهر رد خورده یا نه اصلا مهم نیست. اصلا ما چیزی به اسم مهر رد نداریم. مهر ورود به سفارت داریم که برای بعضیها میزنند برای بعضیها یادشون میره. ربطی به این نداره که شما برای چی رد شدید. اینها در سیستمهاشون شما ثبت شدید و بعدا که بخواهید اقدام کنید فورا میفهمند و برای همین باید موضوع رو همیشه توضیح بدید. با عوض کردن پاسپورت هم فرقی نمیکنه چون برای همین ازتون انگشت نگاری کردند تا فورا بتونند آمارتون رو در بیارند.

houman1979
January 14th, 2012, 12:00 PM
درست دیگه به این ترم نمیرسیم، ولی جمله ایشون طوری بود که انگاری چون مهر Refuse خورده و دیگه نمیتونید کلا برید انگلستان...

شما انگلیس رو ده بار هم رد بشید باز میتونید ویزا بگیرید. بخصوص برای ویزای دانشجویی اصلا رد شدن ها و ویزاهای قبلی ربطی به پرونده بعدیتون نداره.

houman1979
January 14th, 2012, 12:03 PM
سلام من و ۶ نفر دیگه که ۱۲ /۱۲ /۱۱ مدارکمونو دادیم بعد از ۳۰ رو راد شدیم و دلیلشم تحریم بانکه مرکزی بود میخواستم بدونم میشه آنلاین اعتراض کنیم یا باید حضوری بریم .

برای تجدید نظر فرم مربوطه رو تکمیل و امضا کنید و برای سفارت فکس یا ایمیل کنید. نیازی به حضور در امارات نیست.

marjanfamili
January 14th, 2012, 12:12 PM
اینکه تو پاسپورت شما مهر رد خورده یا نه اصلا مهم نیست. اصلا ما چیزی به اسم مهر رد نداریم. مهر ورود به سفارت داریم که برای بعضیها میزنند برای بعضیها یادشون میره. ربطی به این نداره که شما برای چی رد شدید. اینها در سیستمهاشون شما ثبت شدید و بعدا که بخواهید اقدام کنید فورا میفهمند و برای همین باید موضوع رو همیشه توضیح بدید. با عوض کردن پاسپورت هم فرقی نمیکنه چون برای همین ازتون انگشت نگاری کردند تا فورا بتونند آمارتون رو در بیارند.ین مشکل اصلا مشکل applicant نیست هر وقت پرسیدن میشه گفت من پول کافی داشتم و سفارت به خاطر تحریم نتونسته verify کنه.

Alibest
January 14th, 2012, 12:15 PM
۱ ) من این شرایط رو ندارم و مطمئنا خیلی های دیگه هم ندارن ..
۲ ) سنگینه !!!!!!!! چون دانشگاه دارم میرم نه کالج
۳ ) پیدا کنید پرتقال فروش را (علی جان باید اینو یکی مثل آقا هومن که تو انگلستان هست پیگیر بشه!، که وکیل هم پول میخواد)
۴ ) دیروز من رفته بودم مال ... توی اونجا یک بانکی بود به اسم بانک ابوظبی ... خانومه گفت میشه ولی :
یک کپی پاسپورت میخوایم و فرم رو پر میکنیم و ۵ روز تا ۱۴ روز این پروسه طول میکشه که این نامه میره بخش مرکزی امارات اونجا اگه OK دادن میشه باز کرد... Minimum 10.000 DHS هست ... این هم اما اگر توش داره ... باید یک بانک دیگه باشه که مطمئن تر باشه نه ؟
۵ ) واقعا فکر میکنی انقد دلشون میسوزه که اینکار رو کنن ؟

در خصوص آيتم ٤ ، بانك ابوظبي كه بايد معتبر باشه ، اگر فعلن با يك كپي و فرم مي شد كارو شروع كرد كه خوبه ، اقدام كردين حتماً؟

Torah
January 14th, 2012, 12:47 PM
در خصوص آيتم ٤ ، بانك ابوظبي كه بايد معتبر باشه ، اگر فعلن با يك كپي و فرم مي شد كارو شروع كرد كه خوبه ، اقدام كردين حتماً؟

نه علی جان ...
من دیگه برای انگلستان اقدام نمیکنم اگه الان نشه... ۲ بار تخریب شخصیت شدم ... با اعصاب روانم بازی شد ... با سرمایم بازی شد ... از استرس مدارکم تو سفارت بگیر تا الان ... نه ...
من offer بهتر داشتم/دارم ... اینجا هم بخاطر مسائل خانوادگی اقدام کردم ... در هر حال دیگه نمیکشم !

اما اگه دلیل به اندازه کافی داشته باشم که دوباره تالاش کنم.... حتما پیگیر بیشتر میشم...

Torah
January 14th, 2012, 12:49 PM
شما انگلیس رو ده بار هم رد بشید باز میتونید ویزا بگیرید. بخصوص برای ویزای دانشجویی اصلا رد شدن ها و ویزاهای قبلی ربطی به پرونده بعدیتون نداره.

مرسی هومن جان ... بابت اطلاعات ... خوب دوستان دیگه که در آینده اقدام میکنن مشکلی ندارن به امید خدا ...

chavosh
January 14th, 2012, 01:29 PM
دوستان لطف کنید به هیچ وجه پینگلیش ننویسید. از به کار بردن کلام نامناسب جدا خودداری کنید و ادب را فراموش نکنید. به قوانین فروم احترام گذاشته تا بتونیم به همدیگر کمک کنیم.

houman1979
January 14th, 2012, 10:01 PM
ین مشکل اصلا مشکل applicant نیست هر وقت پرسیدن میشه گفت من پول کافی داشتم و سفارت به خاطر تحریم نتونسته verify کنه.

بله شما همیشه راستش رو بگو هیچ مشکلی پیش نمیاد. اون مهر و اینها مهم نیست اصلا.

Niloufar157
January 15th, 2012, 01:46 PM
من هم رد شدم. حداقل 3 نفر دیگه رو هم خودم دیدم که رد شده بودند. یکیشون میگفت من فول فاند بودم و قرار بود دانشگاه ماهی 1200 پوند بهم بده.

houman1979
January 15th, 2012, 01:52 PM
من هم رد شدم. حداقل 3 نفر دیگه رو هم خودم دیدم که رد شده بودند. یکیشون میگفت من فول فاند بودم و قرار بود دانشگاه ماهی 1200 پوند بهم بده.

شما لطفا اگر میتوانید اسکن نامه رد شدن را اینجا بگذارید.در مورد فول فاند که نباید مشکلی باشد. ایشان احتمالا نامه بورسشان مشکل داشته.

Niloufar157
January 15th, 2012, 03:04 PM
من از دبی اقدام کرده بودم.

nafisehmodanlo
January 15th, 2012, 03:20 PM
کسی از اونایی که ویزا گرفتن خبری نداره ؟

Torah
January 15th, 2012, 03:22 PM
نیلوفر خانم، چه تاریخی apply کردید ؟ VIP بودید یا خیر؟

--------

نفیسه خانم، امروز یکی از دوستانم اونجا رفته اما متاسفانه گفت همگی رو رد کردن

الان هم Alibest داره میره سفارت ... امیدوارم ایشون خوش خبر باشن.

Niloufar157
January 15th, 2012, 03:28 PM
19 December,
premium

amin_af
January 15th, 2012, 03:32 PM
برای دوستانی که رد شده اند واقعاً متاسفم ... من فکر کنم کار خوبی کردم که امروز نیومدم دبی ... الان به نظرم کاری که می تونیم بکنیم اینه که جریان رو به کسانی که می خواهند برن بگیم که واقعاً این همه هزینه و وقت از دست ندن ... بهترین راه فعلاً پرداخت کامل پول به موسسه واسه زندگی در اونجاست تا دیگه نامه بانکی نخوان ....

Torah
January 15th, 2012, 03:39 PM
19 December,
premium

درواقع جواب شما رو ۱۲ روزه دادن نیلوفر خانم.. ۱۲ روز کاری (تعطیلات رو حساب نکردم)
فکر کنم این هفته منم جواب refusal رو بگیرم ... استرسی که ۲ ماه اذیت کرد من رو ( حمله به سفارت، مدارک و ... ) تموم میشه ...!

nafisehmodanlo
January 15th, 2012, 04:05 PM
نیلوفر خانم نامه فاندتون هم لطف میکنید بذارین ببینیم .

Torah
January 15th, 2012, 04:27 PM
نیلوفر خانم نامه فاندتون هم لطف میکنید بذارین ببینیم .

ایشون فرمودن ک :

یک نفر دیگه ... خودشون فول فاند نبودن!

Pirouzan
January 15th, 2012, 04:53 PM
من الان از دفتر ویزا اومدم ، من هم دقیقا به همون دلیل رد شدم ، الان دارم فرم اعتراض رو پر می کنم که ایمیل کنم ، کسی اطلاعات جدیدی برای راههای بعدی پیدا کرده ؟

Niloufar157
January 15th, 2012, 04:56 PM
مرسی از همه، من هم برای همه کسانی که رد شدن متاسفم.
جواب من و دقیقا 15 روزه دادند.

Alibest
January 15th, 2012, 04:58 PM
سلام ، من رد شدم. وقتم پرميوم
٢٧ دسامبر از ابوظبي
دليلشم عدم احراز ١٠ امتياز maintenance
به همون دلايلي كه مي دونيد : اشغال و تحريم و ترانسفر و ....

houman1979
January 15th, 2012, 04:59 PM
من الان از دفتر ویزا اومدم ، من هم دقیقا به همون دلیل رد شدم ، الان دارم فرم اعتراض رو پر می کنم که ایمیل کنم ، کسی اطلاعات جدیدی برای راههای بعدی پیدا کرده ؟

راه حل جدیدی هنوز نیست. در ضمن جالبه که UKBA 12 ژانویه بیانیه زده در مورد اقدام ایرانیها از خارج ایران ولی هیچ اشاره ای به این مساله نشده. انگار اصلا براشون اهمیت نداره.

Torah
January 15th, 2012, 04:59 PM
مرسی از همه، من هم برای همه کسانی که رد شدن متاسفم.
جواب من و دقیقا 15 روزه دادند.

نیلوفر خانم:
۳ روز تعطیلی این بین رو اشتباهی حساب کردید .... ۱۲ روز کاری !!!

ویرایش :
جواب شما ۹م آماده بود (صفحه آخر نوشته)

Niloufar157
January 15th, 2012, 05:03 PM
نکتش اینجاست که جواب من 12 ام به دستم رسید نه 9 ام. :)

نیلوفر خانم:
۳ روز تعطیلی این بین رو اشتباهی حساب کردید .... ۱۲ روز کاری !!!

Torah
January 15th, 2012, 05:08 PM
٢٧ دسامبر از ابوظبي

متاسفم ...

جواب شما رو ۱۲ روزه دادن (۱م تعطیل رسمی سفارت هست)
http://ukinuae.fco.gov.uk/en/about-us/our-embassy/contact-us/holiday-list

Torah
January 15th, 2012, 05:17 PM
نکتش اینجاست که جواب من 12 ام به دستم رسید نه 9 ام. :)

ای بابا ... ok ... امیدوارم الان یک سیستم درستی رو معلوم کنن که اگه کسی قصد داره دوباره اقدام کنه بتونه انجام بده ..

mojedena
January 15th, 2012, 05:29 PM
٢٧ دسامبر از ابوظبي

علی جان خیلی خیلی متاسفم.... البته خوب شد زود اومد راحت شدی....

Alibest
January 15th, 2012, 05:40 PM
متاسفم ...

جواب شما رو ۱۲ روزه دادن (۱م تعطیل رسمی سفارت هست)
http://ukinuae.fco.gov.uk/en/about-us/our-embassy/contact-us/holiday-list

علی جان خیلی خیلی متاسفم.... البته خوب شد زود اومد راحت شدی....
بقول شيخ اجل حافظ شيراز :

گفت آسان گیر بر خود کارها کز روی طبع

سخت می‌گردد جهان بر مردمان سختکوش

mojedena
January 15th, 2012, 05:44 PM
امیدوارم به نامه های Appeal همه دوستان جواب مثبت داده بشه....

houman1979
January 15th, 2012, 06:00 PM
امیدوارم به نامه های Appeal همه دوستان جواب مثبت داده بشه....

با شرایط کنونی فقط میشه این امید رو داشت که با ارایه درخواست فراوان تجدید نظر مسوولانی در UKBA دقیق تر مساله رو بررسی کنند وگرنه اینکه جواب همه هم یک شکل هست این ایده رو تقویت میکنه که این سیاستیه که نمیخواند اعلامش کنند. UKBA وقتی همچنان در مورد تعطیلی سفارت در ایران داره بیانیه میده معلومه ماجرا رو از نزدیک داره بررسی میکنه.

marjanfamili
January 15th, 2012, 07:57 PM
بچه ها من شنیدم دیگه انگلیس به دانشجوها ی ایرانی پذیرش هم نمیده....و میگه به خاطره تحریم راد شدید . این درسته؟

nima_AA
January 15th, 2012, 08:13 PM
بچه ها من شنیدم دیگه انگلیس به دانشجوها ی ایرانی پذیرش هم نمیده....و میگه به خاطره تحریم راد شدید . این درسته؟

بورو قایم شو ,که بچه ها همه اعصاباشون خورده بابت این قضیه....... شما هم اومدی وسط روز میگی شنیدم افتاب در اومده ..........:cool:.....!!!
.بله بخاطر تحریم بانک مرکزی گواهی مالی بچه ها رو قبول نمیکنن و همرو رد کردن

chavosh
January 15th, 2012, 08:53 PM
پذیرش که میدن، فعلا مشکل دریافت ویزا هستش. تاپیک رو بخونید متوجه میشید.

shiva2000
January 16th, 2012, 04:37 AM
من فکر می کنم ناراحتی و گذاشتن انرژی بیشتر روی مساله رد شدن فایده نداره.
همه دارن اقدام می کنن برای UK تا بتونن بعد از تموم شدن درسشون اونجا بمونن. ولی واقعیت اینه که نمی شه. دوست من الان 1.5 سال است که UK رفته و بهش کار نمی دن و الان بیشتر از این نمی تونه از جیب بخوره و می خواد برگرده. می گه کارفرما برای ویزای Tier2 باید برات پول خرج کنه چون باید ثابت کنن که انگلیسی برای اون کار پیدا نشده و مجبور به گرفتن نیروی خارجی شدن! و تا زمانیکه نیروی انگلیسی هست هیچ وقت این کارو نمی کنن.
کسی که داره پول تحصیلش رو از جیبش می ده بهتره بره کشوری مثل کانادا و استرالیا که بعد از درسش بهش فرصت کار و بعد اقامت دایم داده می شه.
UK قوانینش از اوایل سال 2011 عوض شد و تمام راههای مهاجرتش رو بست. حتی بعد از تموم شدن درس ویزای 2ساله برای کار می داد که دیگه نمی ده. فقط 4 ماه ویزا می ده که پیدا کردن کار تو این مدت غیرممکنه! پس فکر کنید که اگر ویزا می گرفتید و بعد از ریختن تمام پولتون تو جیب اینا باید برمی گشتید ایران قطعا بیشتر ضرر می کردید. ولی الان می تونید کشور بهتری اقدام کنید و ناامید نباشید.
فقط کسانی که بورسیه دارند براشون خوبه، نه برای کسی که باید خودش پولشو بده و اینقدر هم تحت فشار قرار بگیره برای ویزاش.
دوستانی که رد شدید امیدتونو از دست ندید. این هم یک تجربه بوده و با این چیزا دنیا به آخر نمی رسه.
برای همتون آرزوی موفقیت می کنم.

chavosh
January 16th, 2012, 01:34 PM
من فکر می کنم ناراحتی و گذاشتن انرژی بیشتر روی مساله رد شدن فایده نداره.
همه دارن اقدام می کنن برای UK تا بتونن بعد از تموم شدن درسشون اونجا بمونن. ولی واقعیت اینه که نمی شه. دوست من الان 1.5 سال است که UK رفته و بهش کار نمی دن و الان بیشتر از این نمی تونه از جیب بخوره و می خواد برگرده. می گه کارفرما برای ویزای Tier2 باید برات پول خرج کنه چون باید ثابت کنن که انگلیسی برای اون کار پیدا نشده و مجبور به گرفتن نیروی خارجی شدن! و تا زمانیکه نیروی انگلیسی هست هیچ وقت این کارو نمی کنن.
کسی که داره پول تحصیلش رو از جیبش می ده بهتره بره کشوری مثل کانادا و استرالیا که بعد از درسش بهش فرصت کار و بعد اقامت دایم داده می شه.
UK قوانینش از اوایل سال 2011 عوض شد و تمام راههای مهاجرتش رو بست. حتی بعد از تموم شدن درس ویزای 2ساله برای کار می داد که دیگه نمی ده. فقط 4 ماه ویزا می ده که پیدا کردن کار تو این مدت غیرممکنه! پس فکر کنید که اگر ویزا می گرفتید و بعد از ریختن تمام پولتون تو جیب اینا باید برمی گشتید ایران قطعا بیشتر ضرر می کردید. ولی الان می تونید کشور بهتری اقدام کنید و ناامید نباشید.
فقط کسانی که بورسیه دارند براشون خوبه، نه برای کسی که باید خودش پولشو بده و اینقدر هم تحت فشار قرار بگیره برای ویزاش.
دوستانی که رد شدید امیدتونو از دست ندید. این هم یک تجربه بوده و با این چیزا دنیا به آخر نمی رسه.
برای همتون آرزوی موفقیت می کنم.
این بحث در تاپیک مهاجرت قبلا مطرح شده.

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?993-مهاجرت-به-انگلستان!/page52

arian86
January 16th, 2012, 04:10 PM
سلام بچه ها

کسی اطلاع داره که چند روزکاری به طور تقریبی برای گرفتن ویزای Dependent تو دوبی یا ابوظبی طول میکشه؟ من خودم از ابوظبی گرفتم ؛ بین دوبی و ابوظبی فرقی هم هست؟

ممنون

houman1979
January 16th, 2012, 04:18 PM
سلام بچه ها

کسی اطلاع داره که چند روزکاری به طور تقریبی برای گرفتن ویزای Dependent تو دوبی یا ابوظبی طول میکشه؟ من خودم از ابوظبی گرفتم ؛ بین دوبی و ابوظبی فرقی هم هست؟

ممنون

الان حدود سه هفته. در ضمن پرینت بانکی نباید مال ایران باشه.

samans200
January 16th, 2012, 04:31 PM
سلام به دوستان.
من الان 36 روز که دوبی هستم. مدارکمو 12 دسامبر دادم و هنوز جوابی نگرفتم البته چون فاند داشتم هنوز ریجکت نشدم!
نمی دونم چیکار کنم. دیگه واقعا موندن اینجا برام مشکله. کل دوستایی که اینجا پیدا کردم ریجکت شدند... به خاطر یک دلیل مزخرف و مسخره. واقعا ناراحتم از این شرایط و الان که فکر می کنم با خودم می گم که اگرچه بورس کامل داشتم ولی این همه مشقت برای گرفتن ویزا ارزش نداشت!!! (البته اگه بدند) شاید اگه می دونستم قراره این همه مدت اینجا بمونم بیخیال اینجا می شدم و می رفتم سراغ یه کشوری که رو حرف خودشون سر ویزا وای میستن و آمار چرت توی سایتشون نمیزان که ملت بر اساس اون برنامه ریزی کنن و با یه دلیل چرت ریجکت نمی کردند بعد از 1 ماه...
ما نسل سوخته ایم دقیقا. اون طرف با بدبختی درس خوندیم اومدیم بالا که شرایط داره هر روز بدتر میشه و به ماهم که رسید وضع اقتصادی کل دنیا ریخت بهم و اون طرف نمی تونیم بریم...

بچه ها خواهشاً اگه کسی آماره درستی داره از بچه هایی که ویزا گرفتن بده و بنویسه شرایطشون چی بوده و چند نفر بودن. با این شرایط منم فکر نمی کنم که بتونم دیگه اینجا رو تحمل کنم و اگه تا پنجشنبه نیومد پاسپورتم میگیرم برمیگردمٰ .

houman1979
January 16th, 2012, 04:41 PM
بله واقعا وضعیت مزخرفیه. جالبه که یه آقایی در صفحه سفارت در فیس بوک هی داره میگه نه اینطوری نیست و الکیه و بیاید اقدام کنید. از اون طرف ملت هم هر چی ما داریم میگیم شرایط اینطوریه انگار داریم قصه میگیم. ایرانیها مثل اینکه حتما باید سر خودشون یه بلایی بیاد و اینهمه نامه رد شدن براشون کافی نیست. یه عده هم که میرند فورا عذرخواهی میکنند که من نمیدونم برای چی الان باید کسی از رفتار مزخرف و کاملا غرض ورزانه سفارت انگلیس معذرت بخواد؟ متاسفانه این دولت محافظه کار دفعه اولش نیست و سال پیش در چنین ماههایی سر ویزاهای Tier 1 و Tier 2 کلی مسخره بازی درآورد.

arian86
January 16th, 2012, 05:07 PM
الان حدود سه هفته. در ضمن پرینت بانکی نباید مال ایران باشه.

ممنون ، من که بورس دارم نامه بورس کفایت می کنه یا اینکه حساب بانکی اینجا رو هم باید بدم ؟ اگه لازمه شرایطش چیه>؟

samans200
January 16th, 2012, 05:24 PM
ممنون ، من که بورس دارم نامه بورس کفایت می کنه یا اینکه حساب بانکی اینجا رو هم باید بدم ؟ اگه لازمه شرایطش چیه>؟

اگه بورس کامل دارین نامه از بانک نمی خواد. در ضمن منم با بورس کامل بعد از 36 روز هنوز جوابی از سفارت نگرفتم. بنابراین احتمال طولانی شدن این قضیه رو هم در نظر بگیرید تو برنامه ریزی تون

arian86
January 16th, 2012, 06:20 PM
من خودم ویزا دارم و در حال تحصیل هستم؛ همون نامه بورس که قبلا باهاش خودم ویزا گرفتم برای گرفتن ویزای همراه هم کافیه؟ !

houman1979
January 16th, 2012, 07:09 PM
من خودم ویزا دارم و در حال تحصیل هستم؛ همون نامه بورس که قبلا باهاش خودم ویزا گرفتم برای گرفتن ویزای همراه هم کافیه؟ !

بعید میدونم چون در نامه بورس اشاره ای به اسم همسر شما نشده. ولی شما چون در انگلیس هستید میتونید پرینت بانکی خودتون در انگلیس رو ارایه کنید و دیگه مشکلی نخواهید داشت.

maryumaa
January 16th, 2012, 07:15 PM
اگه بورس کامل دارین نامه از بانک نمی خواد. در ضمن منم با بورس کامل بعد از 36 روز هنوز جوابی از سفارت نگرفتم. بنابراین احتمال طولانی شدن این قضیه رو هم در نظر بگیرید تو برنامه ریزی تون

شما با چه ویزایی رفتید که تونستید 36 روز اونجا بمونید؟ تمدید کردین؟

arian86
January 16th, 2012, 07:34 PM
بعید میدونم چون در نامه بورس اشاره ای به اسم همسر شما نشده. ولی شما چون در انگلیس هستید میتونید پرینت بانکی خودتون در انگلیس رو ارایه کنید و دیگه مشکلی نخواهید داشت.

اسم خودم که هست، مطمئن نیستم ... حا لا ...اونوقت چقدری باید توحساب باشه؟ 28 روز ؟ 6 ماه؟

samans200
January 16th, 2012, 07:40 PM
شما با چه ویزایی رفتید که تونستید 36 روز اونجا بمونید؟ تمدید کردین؟

با ویزای یک ماهه اومدم. اما توجه داشته باشید با هر ویزای توریستی که بیاید امارات تا 39 روز می تونید بمونید. مواظب باشید که کلاهی که سر من رفته سر شما نره: مراجعه شود به صفحه 73 همین تاپیک.

Torah
January 16th, 2012, 08:42 PM
خوب امروز از سفارت SMS اومد که مدارک آماده هست ... ۱۰ روز کاری !!!! دستشون رد نکنه که زود ما رو دارن میفرستن منزل!
پرمیوم ...

houman1979
January 16th, 2012, 09:26 PM
اسم خودم که هست، مطمئن نیستم ... حا لا ...اونوقت چقدری باید توحساب باشه؟ 28 روز ؟ 6 ماه؟

تو همین فروم در تاپیک مدارک ویزا و FAQ کامل توضیح داده شده. موفق باشید

sadegh_cs
January 16th, 2012, 10:55 PM
نتیجه رو هم بگین. ممنون

nafisehmodanlo
January 16th, 2012, 11:12 PM
قابل توجه بچه هایی که برای کالج اقدام کردن .امروز یکی از دوستام تو انگلیس به من گفت که کالجهای زبان با سفارت به این توافق رسیدن که اگر پذیرش full paid باشه سفارت دیگه پرینت مالی نمیخواد .

houman1979
January 17th, 2012, 12:53 AM
قابل توجه بچه هایی که برای کالج اقدام کردن .امروز یکی از دوستام تو انگلیس به من گفت که کالجهای زبان با سفارت به این توافق رسیدن که اگر پذیرش full paid باشه سفارت دیگه پرینت مالی نمیخواد .

دوست عزیز این که کالج زبانها با سفارت به نتیجه رسیده باشند هیچ معنایی نداره. چون سفارت که یه بنگاه نیست با کسی مذاکره کنه و به توافق برسه. این قانونه. یعی شما شما همه هزینه زندگی و شهریه رو اول کار بدی براساس قوانین نیازی به ارایه پرینت بانکی نداری. به زودی دانشگاه ها هم از این روش استفاده خواهند کرد.

nafisehmodanlo
January 17th, 2012, 12:57 AM
یعنی به نظر شما اگر کسی full paid ثبت نام کالج بکنه دیگه سفارت گیر نمیده ؟

rainbow1
January 17th, 2012, 01:09 AM
سلام.
شهریه اگر کامل پرداخت شه,اوکی. اما سوالم اینه که هزینه لیوینگ کاست که برای لندن 7200 هست, منظور سفارت از این پول, فقظ هزینه محل زندگی هست یا این 7200 تا از نظر سفارت هزینه زندگی روزانه رو هم شامل میشه؟
اگر اینطور باشه که اگر این 7200 تا رو هم به حساب دانشگاه بریزیم اونوقت ممکنه سفارت بگه شما از نظر من خرج زندگی روزانت رو نمیتونی منتقل کنی و نداری :cry:

mojedena
January 17th, 2012, 05:25 AM

من هم بورس کامل داشتم و 18 Dec اقدام کردم و چهارشنبه هفته پیش بعد از فک کنم 18 روز کاری ویزارو گرفتم...سامان جان واسه شما هم انشاالله میاد، صبور باش... موقعی هم که شما apply میکنین یه سری مدارکو ازتون میخواد همونارو با خودتون ببرین فک نمیکنم اضافه ای نیاز باشه...دوستانی که واسه تحصیلات تکمیلی دارن اقدام میکنن حواسشون به ATAS باشه...

marjanfamili
January 17th, 2012, 10:07 AM
bac
یعنی به نظر شما اگر کسی full paid ثبت نام کالج بکنه دیگه سفارت گیر نمیده ؟
بچه ها من ۱۰ ژانویه راد شدم و هنوز دوبی مندم که اگه بشه دوباره اقدام کنم. ۳ تا راه دارم: هزینه دانشگاه و خوابگاه رو کامل بدم که اونوقت ۳۰۰۰ پوند هزینه زندگی از پولی که باید به سفارت نشون بدم میمونه. عمه ام برام از حسابه خودش ی گارانتی گرفته که توش نوشته فلان بانک خانومه...نامه من ..رو از روی حسابه این مشتری گارانتی میکنه به مبلغه مرده نظر برای تحصیل در فلان دانشگاه.
یکی دیگه هم اینکه خالم که تو انگلیس استاده دانشگاه هستش فیشه حقوقی و نامه استخدامه دانشگاه رو برام بفرسته و بگه منو ساپورت میکنه
به نظاره شما کدومشو انجام بدم؟

samans200
January 17th, 2012, 02:44 PM
دوستان من حدود 37 روزه که مدارک دادم ولی خبری نشده. فردا می خوام برم ابوظبی. کسی هست شرایطش مثل من باشه بیاد باهم بریم. دیگه شورشا از مزه بردند اینا. بی شرفا چرا ایقدر مارو تو این خراب شده الاف کردند. مرامی اگه کسی هست بگه، من دارم دیوونه میشم تو این دوبی خراب شده

samans200
January 17th, 2012, 03:08 PM
بچه ها اگه کسی هست مثله من لطفاً با من تماس بگیره. من اینجا دارم دیوونه می شم. نمی دونم باید چیکار کنم. Tel:0557381215

houman1979
January 17th, 2012, 04:42 PM
bac
بچه ها من ۱۰ ژانویه راد شدم و هنوز دوبی مندم که اگه بشه دوباره اقدام کنم. ۳ تا راه دارم: هزینه دانشگاه و خوابگاه رو کامل بدم که اونوقت ۳۰۰۰ پوند هزینه زندگی از پولی که باید به سفارت نشون بدم میمونه. عمه ام برام از حسابه خودش ی گارانتی گرفته که توش نوشته فلان بانک خانومه...نامه من ..رو از روی حسابه این مشتری گارانتی میکنه به مبلغه مرده نظر برای تحصیل در فلان دانشگاه.
یکی دیگه هم اینکه خالم که تو انگلیس استاده دانشگاه هستش فیشه حقوقی و نامه استخدامه دانشگاه رو برام بفرسته و بگه منو ساپورت میکنه
به نظاره شما کدومشو انجام بدم؟
برای ویزای دانشجویی ده بار گفته شده که فقط باید پول در حساب خودتون یا پدر و مادرتون باشه یا اینکه به حساب دانشگاه واریز شده باشه. نامه اقوامتون و حساب های بانکی اونها در نظر گرفته نمیشه.

marjanfamili
January 17th, 2012, 05:44 PM
برای ویزای دانشجویی ده بار گفته شده که فقط باید پول در حساب خودتون یا پدر و مادرتون باشه یا اینکه به حساب دانشگاه واریز شده باشه. نامه اقوامتون و حساب های بانکی اونها در نظر گرفته نمیشه.
خوب اگه به حسابه دانشگاه بریزم ۳۰۰۰ تا هزینه زندگی باقی میمونه. فکر میکنید اگه کل شهریه و هزینه خوابگاه رو به حسابه دانشگاه بریزم، بیخیاله اون باقی ۳۰۰۰ تا که مربوط به هزینه زندگی میشن؟

houman1979
January 17th, 2012, 06:01 PM
خوب اگه به حسابه دانشگاه بریزم ۳۰۰۰ تا هزینه زندگی باقی میمونه. فکر میکنید اگه کل شهریه و هزینه خوابگاه رو به حسابه دانشگاه بریزم، بیخیاله اون باقی ۳۰۰۰ تا که مربوط به هزینه زندگی میشن؟

خیر قانون روشنه. شما اگر 1 پنی هم بمونه باید براش پرینت بانکی ارایه کنی.

arian86
January 17th, 2012, 06:06 PM
تو همین فروم در تاپیک مدارک ویزا و FAQ کامل توضیح داده شده. موفق باشید

من توضیحات فروم و خود UKBA رو خوندم ، اما دقیق نمی دونم من الانstudent with established presence in UK محسوب میشم یا نه؟

ممنون ،

Torah
January 18th, 2012, 03:37 PM
درود،

ما هم رد شدیم ... به همون دلیل که همه رد شدن...

marjanfamili
January 19th, 2012, 06:50 PM
بچه ها اگه کسی هست مثله من لطفاً با من تماس بگیره. من اینجا دارم دیوونه می شم. نمی دونم باید چیکار کنم. Tel:0557381215

به نظره من با سفارت تماس بگیر. شمارش رو سایت هاست وقتی پیغامگیر شروع شد ۲۳۳۱ رو بزن واصل میشه به قسمت visa . بهشون بگو خیلی وقته.....

houman1979
January 24th, 2012, 11:34 AM
دوستانی که میخواند از امارات اقدام کنند در نظر داشته باشند از 6 فوریه باید در امارات هم هزینه ویزا رو که الان نزدیک 1 میلیون تومن میشه با کارت پرداخت کرد. درنتیجه یکی از مزایای امارات بر ترکیه از بین رفت.

houman1979
January 24th, 2012, 11:40 AM
دوستانی که میخواند از امارات اقدام کنند در نظر داشته باشند از 6 فوریه باید در امارات هم هزینه ویزا رو که الان نزدیک 1 میلیون تومن میشه با کارت پرداخت کرد. درنتیجه یکی از مزایای امارات بر ترکیه از بین رفت.

shiva2000
January 25th, 2012, 07:13 PM
با سلام
دوستانی که رفتن امارات (دبی یا ابوذبی) ویزاشون در ایران تو پاسپورتشون زده شد یا وقتی رسیدن تو فرودگاه امارات؟
ممنون می شم اگه زود جواب بدید.

nima_AA
January 25th, 2012, 07:41 PM

یعنی با ویزا یا مستر کارت ؟ اجباری شده ؟

samans200
January 25th, 2012, 08:29 PM
من هم بورس کامل داشتم و 18 Dec اقدام کردم و چهارشنبه هفته پیش بعد از فک کنم 18 روز کاری ویزارو گرفتم...سامان جان واسه شما هم انشاالله میاد، صبور باش... موقعی هم که شما apply میکنین یه سری مدارکو ازتون میخواد همونارو با خودتون ببرین فک نمیکنم اضافه ای نیاز باشه...دوستانی که واسه تحصیلات تکمیلی دارن اقدام میکنن حواسشون به ATAS باشه...

سلامز جناب mojedena خواهشا مي تونيد ااطلاعت تماستونا بديد من مي خواستم ارتون جندتا سوال ببرسم الان 45 روزه كه درخواست دادم و هنوز به من جوابي ندادند
ممنون

maryumaa
January 26th, 2012, 04:57 PM
یعنی تو vfs هزینه ویزا رو با کارت میکشن؟

houman1979
January 26th, 2012, 07:20 PM
یعنی تو vfs هزینه ویزا رو با کارت میکشن؟

خیر از شش فوریه وقتی که فرم رو آنلاین پر میکنید آخرش قبل از اینکه فرم تکمیل شه باید با ویزا یا مستر کارت هزینه رو پرداخت کنید.

houman1979
January 26th, 2012, 07:20 PM
با سلام
دوستانی که رفتن امارات (دبی یا ابوذبی) ویزاشون در ایران تو پاسپورتشون زده شد یا وقتی رسیدن تو فرودگاه امارات؟
ممنون می شم اگه زود جواب بدید.

ویزای امارات به صورت کاغذی جداگانه به شما داده میشه.

Kasra1366
January 27th, 2012, 09:47 PM
این انتظار واسه گرفتن جواب، حداکثر تا چند روز هست؟

مثلا اگه تا 31 روز نیاد، میتونیم بریم پیگیری کنیم؟ اومدیم تا 2 ماه جوابی داده نشد؛ تکلیف چیه؟

faxtis
January 28th, 2012, 12:11 AM
سلام.دانشگاه من موافقت کرده در صورت پرداخت یکجا شهریه و استفاده از خوابگاه(واریز هزینه maintenace ) اونو تو CAS قید کنه، که در این صورت نیازی به bank statement نباشه فکر کنم دیگه؟درسته ؟آیا باز هم احتمال درخواست نامه بانک و یا احتمال ریجکت از سفارت بخاطر این موضوع هست؟

nima_AA
January 28th, 2012, 12:14 PM
سلام.دانشگاه من موافقت کرده در صورت پرداخت یکجا شهریه و استفاده از خوابگاه(واریز هزینه maintenace ) اونو تو CAS قید کنه، که در این صورت نیازی به bank statement نباشه فکر کنم دیگه؟درسته ؟آیا باز هم احتمال درخواست نامه بانک و یا احتمال ریجکت از سفارت بخاطر این موضوع هست؟

احتیاط کن.......هزینه زندگی فقط اقامت نیست !!!.....حتما تحقیق بیشتر کن

houman1979
January 28th, 2012, 12:16 PM
احتیاط کن.......هزینه زندگی فقط اقامت نیست !!!.....حتما تحقیق بیشتر کن

براساس قانون این کار درسته. درسته که هزینه زندگی فقط هزینه خوابگاه نیست ولی در قانون ذکر شده که هزینه خوابگاه رو میشه از هزینه اقامت کم کرد و دوستانی با این روش ویزا گرفتند چون نیازی به پرینت بانکی نیست.

houman1979
January 28th, 2012, 12:29 PM

بله این روش الان تنها روش گرفتن ویزاست.

marjanfamili
January 28th, 2012, 01:09 PM
براساس قانون این کار درسته. درسته که هزینه زندگی فقط هزینه خوابگاه نیست ولی در قانون ذکر شده که هزینه خوابگاه رو میشه از هزینه اقامت کم کرد و دوستانی با این روش ویزا گرفتند چون نیازی به پرینت بانکی نیست.

ببخشید آقا هومن شما کسی رو میشناسید که با پرداخت کامل شهریه و پول خوابگاه ویزا رو گرفته باشه؟ یعنی قسمت هزینه زندگی رو بیخیال میشن اگه این دوتا رو بدیم؟
چون دانشگاه من گفته هزینه خوابگاه رو بر نمیگردونن اگر ویزا نگیرم. و باید حتما مطمعن باشم که ویزا میدن و بعد پرداخت کنم

houman1979
January 28th, 2012, 02:15 PM
ببخشید آقا هومن شما کسی رو میشناسید که با پرداخت کامل شهریه و پول خوابگاه ویزا رو گرفته باشه؟ یعنی قسمت هزینه زندگی رو بیخیال میشن اگه این دوتا رو بدیم؟
چون دانشگاه من گفته هزینه خوابگاه رو بر نمیگردونن اگر ویزا نگیرم. و باید حتما مطمعن باشم که ویزا میدن و بعد پرداخت کنم

دانشگاه شما خوب چرا اینطوری گفته؟ معمولا همشون اگر ویزا رو نگیرید هزینه رو برمیگردونند. با این شرایط نه اقدام نکنید چون هیچ وقت نباید رو ویزا صد در صد حساب کرد اونهم با این وضعیت ایران. حتما با جایی کار کنید که پول خوابگاه رو برمیگردونه چون رقم کمی هم که نیست. بحث هزینه زندگی هم اصلا مطرح نیست چون ما در قوانین فقط شهریه داریم و هزینه اقامت. نیومده هزینه زندگی رو جدا از اینها بکنه.

Mahshadn
January 29th, 2012, 11:38 AM
با این تفاسیر اگر پول توی حساب یک بانک خارجی باشه (نه بنام شخص متقاضی ویزا) با یک پرینت حساب از اون حساب میشه برای ویزا اقدام کرد؟

samans200
January 29th, 2012, 02:41 PM
سلام أقا هومن
مي دوني كه الان من 50 روزه اماراتم و هنوز بهم جواب ندادند
مي كن منتضره كزارش از uk هستند شما مى دوني قضيه جيه و حيكار دارند مي كنند اينا امروز بهم كفتند كه تازه شايد هفته ديكه اماده شه!!!!

houman1979
January 29th, 2012, 04:39 PM
با این تفاسیر اگر پول توی حساب یک بانک خارجی باشه (نه بنام شخص متقاضی ویزا) با یک پرینت حساب از اون حساب میشه برای ویزا اقدام کرد؟

خیر ده بار گفته شده که پول یا باید به اسم متقاضی باشه و یا به اسم پدر مادرش.

houman1979
January 29th, 2012, 04:40 PM
سلام أقا هومن
مي دوني كه الان من 50 روزه اماراتم و هنوز بهم جواب ندادند
مي كن منتضره كزارش از uk هستند شما مى دوني قضيه جيه و حيكار دارند مي كنند اينا امروز بهم كفتند كه تازه شايد هفته ديكه اماده شه!!!!

وقتی میگند منتظر جواب از انگلیس هستند یعنی افسر ویزا شما رو قبول کرده و دارند یه سری چک های امنیتی میکنند. البته نمیخوام شما رو الکی امیدوار کنم چون واقعا الان تو این شرایط هیچ حساب کتابی نیست ولی امیدوارم ویزاتون مثبت شده باشه.

sby
January 30th, 2012, 01:13 AM
یک سوال اگه یک نفر نتونست پول شهریه رو با خوابگاه بده چه اتفاقی مییافته؟؟؟؟یعنی ممکنه درصد زیادی از بچه ها ریجکت شن؟؟؟؟؟اخه این یعنی چی؟این جوری که تعداد انگشت شماری که توانایی مالی بالایی دارن میتونن ویزا بگیرن!!!!!!
واقعا تکلیف چیه؟؟؟؟واقعا اعصاب خورد کنه....
من خودم بعد عید باید برای ویزا اقدام کنم....و واقعا با این وضع نا امید شدم!

houman1979
January 30th, 2012, 01:55 AM
یک سوال اگه یک نفر نتونست پول شهریه رو با خوابگاه بده چه اتفاقی مییافته؟؟؟؟یعنی ممکنه درصد زیادی از بچه ها ریجکت شن؟؟؟؟؟اخه این یعنی چی؟این جوری که تعداد انگشت شماری که توانایی مالی بالایی دارن میتونن ویزا بگیرن!!!!!!
واقعا تکلیف چیه؟؟؟؟واقعا اعصاب خورد کنه....
من خودم بعد عید باید برای ویزا اقدام کنم....و واقعا با این وضع نا امید شدم!

یعنی چی کسی نتونه بده؟؟؟ شما براساس قانون باید نشون بدید که این پول رو دارید پس چیز خیلی عجیبی نیست و شما به جای اینکه پول رو یک ماه در حساب بانکی بذارید اون رو به کالج میدید. فقط باید با کالج یا دانشگاه در مورد اینکه در صورت رد شدن ویزا چی میشه هماهنگ باشید ولی اینکه کسی نداشته باشه خوب نمیتونه و نباید براساس قانون اقدام کنه. انگلیس کشور گرونیه و کسی که اینجا برای تحصیل میاد باید توانایی بالایی داشته باشه. همه هم این موضوع رو از قبل میدونند.