PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مباحث مربوط به واحدهای درسی و سیستم ECTS و Degrees در دانشگاههای سوئد

m0h3n
January 4th, 2010, 11:10 PM
اطلاعات اولیه :

Starting with the 2007 academic year, Swedish higher education institutions have switched to a new degree structure that conforms to the Bologna Process, a Europe-wide standardization drive for higher education.

The new degree structure creates three levels of higher education — a first level, second level, and third level, each with minimum requirements for entry. Degrees awarded at each level are defined in terms of the expected results and abilities of students (“learning outcomes”). Higher education institutions should specify objectives for all courses at the first and second levels, describing the student’s expected learning outcomes at the conclusion of the course. This clarifies the knowledge each student is expected to possess at the end of the course in order to pass the course.

ECTS credits
Sweden has also introduced a new credit system, “högskolepoäng” (higher education credits), which replaces the old Swedish system and which is compatible with the European Credit Transfer and Accumulation System (ECTS) credit system. Under the new Swedish system, one academic year of full-time studies is equivalent to 60 higher education credits. Forty old Swedish credit points equal 60 new higher education credits (and 60 ECTS).

The degree structure

First level
At the first level of study, there are two degree options: the “högskoleexamen”, achievable after two years of study (120 ECTS), and the “kandidatexamen”, or bachelor's degree, achievable after three years (180 ECTS). One prerequisite for starting higher education studies at the first level is the successful completion of an upper secondary school education.

Second level
At the second level of study, there are also two degree options:

Degree of Master (Two Years), called “masterexamen” in Swedish (120 ECTS). Authorization to award “masterexamen” is given to state universities and other higher education institutions that are approved for research in one or more disciplinary domains, and to private education providers that are authorized to award doctorates and licentiates in a disciplinary domain. Other higher education institutions have to apply to the Swedish National Agency for Higher Education (state education providers) or the Government (private education providers) for authorization to award the degree.
Degree of Master (One Year), “magisterexamen” in Swedish (60 ECTS).
A prerequisite for studying at the second level is the completion of at least three years at first level at a Swedish higher education institution, or the international equivalent — such as a three-year bachelor’s degree (180 higher education credits). Specialized knowledge may also suffice.

Third level
At the third level of study, students are eligible for a Degree of Licentiate, “licentiatexamen”, after two years of research (120 ECTS), and a Degree of Doctor (PhD), “doktorsexamen”, after fours years of research (240 ECTS).

A prerequisite for studies at the third level is possession of a second-level degree — a Degree of Master (Two Years) or a Degree of Master (One Year) — or the completion of four years of full-time studies — three at the first level and at least one year at the second level. Comparable international degrees are also admissible, and specialized knowledge may suffice as well.

Degrees chart هم Attach شده است.
منبع : http://www.studyinsweden.se/Study-options/Basic-information/Credits-and-degrees/

لطفا پست های ارسالی مرتبط با موضوع ثبت کنید و از نوشتن مطالب خارج از محور موضوعی تاپیک خودداری کنید.

ramila
January 5th, 2010, 12:05 AM
در دانشگاه چند واحد خوندین ریاضی؟ منظورم اینه که چند واحد ایران؟

4 واحد ایران

با ویرایش عنوان توسط m0h3n

biscuitpolo
January 5th, 2010, 12:14 AM
4 واحد ایران
معمولاً توی توضیح ریاضی کلیه درسهای مرتبط با ریاضی رو مینویسن... اگر جمع کلیه واحدهای ریاضیت (معادلات، محاسبات، ریاضی عمومی) به اون مقدار نرسه... خوب پس disqualified خواهید شد.

ramila
January 5th, 2010, 12:35 AM
معمولاً توی توضیح ریاضی کلیه درسهای مرتبط با ریاضی رو مینویسن... اگر جمع کلیه واحدهای ریاضیت (معادلات، محاسبات، ریاضی عمومی) به اون مقدار نرسه... خوب پس disqualified خواهید شد.

این 4 واحد ریاضی کاربردی بوده , البته 4 واحد هم هندسه داشتیم این می شه کلی ریاضی جاتی که من پاس کردم , اگه البته ربطی داشته باشه , پس به نظرتون از خیر این رشته بگذرم؟

biscuitpolo
January 5th, 2010, 12:56 AM
این 4 واحد ریاضی کاربردی بوده , البته 4 واحد هم هندسه داشتیم این می شه کلی ریاضی جاتی که من پاس کردم , اگه البته ربطی داشته باشه , پس به نظرتون از خیر این رشته بگذرم؟
من ترجیح میدم نظر قطعی ندم... چون در اون صورت هر دو لبه ی نظرم ممکنه بعدن من و شما رو دچار وجدان کنه...

پیشنهاد میکنم اگر کسی تجربه ی واقعی از این جنس داره بیان کنه...

sirhamed
January 5th, 2010, 09:22 AM
شما8 cr خودتون رو چطوری حساب کردید؟

ببینید 15 ECTS یعنی‌ 2 تا 7.5، شما باید هر 7.5 cr رو معادله یک درس ۳ واحدی بگیری،

پس اگر ۶ واحد ریاضی‌ پاس کرده باشید، Eligible محسوب میشید.

m0h3n
January 5th, 2010, 10:17 AM
ببینید 15 ECTS یعنی‌ 2 تا 7.5، شما باید هر 7.5 cr رو معادله یک درس ۳ واحدی بگیری،

شما این محاسبات رو بر اساس تجربه شخصی میگید یا منبع خاصی در این زمینه دارید ؟؟ اگر هست لطفا بزارید.

S.Giant
January 5th, 2010, 11:06 AM

من هم به نظرم روش هميني هست كه ايشون توضيح دادند كه البته نظر شخصي منه، دليلش هم اينكه تا حالا هر درس 3 واحدي كه داشتيم برا اونا 7.5 تا بوده.

rm_cpu
January 5th, 2010, 12:29 PM
این مربوط به فنلاند هست ، اما فکر کنم برای سوئد هم صادق باشه :
1 ECTS (1 op) corresponds to about 30 hourse of work.
source:http://cs.joensuu.fi/impit/index.php/faq

با ویرایش m0h3n

ali-composite
January 5th, 2010, 12:38 PM
فکر کنم اینم بهتون کمک کنه:
Dear Alireza!

22.5ECTS will mean 15 weeks of fulltime education. 37,5 ECTS will mean 25 weeks of fulltime education.
If this isn´t the answer of your question please contact Agneta Der Nederlanden agneta.der-nederlanden@hv.se (https://mail.google.com/mail/h/15g3peytd877p/?v=b&cs=wh&to=agneta.der-nederlanden@hv.se) Because I a go on holiday.

Best Regard

Carina Johansson

این جوابو من از university west گرفته بودم.

m0h3n
January 16th, 2010, 12:16 PM
پست های درج شده در تاپیک "دانشگاه ها و رشته ها در سوئد" که مربوط به این تاپیک می باشند بتدریج به این تاپیک منتقل خواهند شد.

sss666
January 17th, 2010, 01:17 AM
سلام منظور از این جمله چیه؟ entrants with prior HE شرایط خاصیه؟ اگه کامل توضیح بدین ممنونم.

ossi
January 17th, 2010, 01:30 AM
سلام منظور از این جمله چیه؟ entrants with prior HE شرایط خاصیه؟ اگه کامل توضیح بدین ممنونم.

اگه اینو نمیدونستید پس چه جوری انتخاب رشته کردین؟

یعنی کسی که لیسانس داره و نمیخواد دوره های کارشناسی ارشد پیوسته رو انتخاب کنه
خیلی از رشته ها در کشورهای اروپایی دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشدشون پیوسته و معمولا 5 تا 7 ساله س
قبلا هم تو ایران بود
مثلا رشته معماری دانشگاه تهران به صورت پیوسته تا ارشد دانشجو میگرفت که جمع شد
پس با انتخاب این گزینه یعنی اینکه شما لیسانس داری و فقط میخوای دوره مستر که 1 ساله یا 2 ساله س رو انتخاب کنید

موفق باشید

spiky8877
April 23rd, 2010, 06:11 PM
خوب ما وقتی ریز نمرمون رو می فرستیم باید به اونا بگیم که هر 3 واحد ما معادل 7.5 واحد اونها هست یا خودشون می فهمن ؟؟؟؟

ali-composite
April 23rd, 2010, 06:18 PM
خوب ما وقتی ریز نمرمون رو می فرستیم باید به اونا بگیم که هر 3 واحد ما معادل 7.5 واحد اونها هست یا خودشون می فهمن ؟؟؟؟

نه خودشون متوجه میشن و با سیستم آموزش کشورهای مختلف به خصوص ما آشنا هستند.

spt
April 24th, 2010, 07:24 PM
نه خودشون متوجه میشن و با سیستم آموزش کشورهای مختلف به خصوص ما آشنا هستند.

علی جان با اینکه شما سر مایی اما نمیفهمن بعضیا شون!!!!
مثل کردینیتور دانشگاه مالاردالن که من باهاش سر و کله میزدم....
اصلا از همچین چیزی خبر نداشت، وقتی که من بهش توضیح دادم که فرق داره (دلیلم که قانعش کرد این بود که لیسانس ایران 4 سال و 140 واحده در حالی که لیسانس سوئد 3 سال و 180 واحده!! وگرنه قبول هم نمیکرد اینا فرق دارن) اصلا تو باغ نبود!! بعد اینطوری واحد های ریاضی من رو حساب کرد: (من 13 واحد پاس کردم ریاضی تو ایران)

Hello Shaaheen!

Even in this case you have 13×180/140=16.7 credits which is still not enough.

You may appeal against my decision if you want.

Best regards,

بعدش من دیگه پیگیری نکردم، چون خیلی واحد کم داشتم (60 واحد ریاضی میخاست!!!!! D:) اما اگه توضیح میدادم فک کنم قبول میکرد یکم دست باز تر حساب کنه.... ؛)

کلا به نظرم دانشگاه هایی مثل چالمرز که اپلیکنت ایرانی زیاد داره حتما آشنایی دارن اما بعضی جاهای دور افتاده!!!! مثل مالاردالن یارو خبر نداشت
اما میتونیم بهشون بفهمونیم، خیلی چیز گیری نیست
:)

amir12
April 24th, 2010, 10:31 PM
سلام دوستان
یکی از دانشگاههای سوئد تعداد واحدهای مرتبط با کامپیوتر (computer science) منو ارزیابی کرده و واحدهای ما رو با واحدهای خودشون (ECT) یکی گرفته. یعنی مثلا اگر من 8 واحد گذرونده بودم , معادل 8 ECT گرفته و بخاطر همین من disqualified شدم. به نظر شما من چطوری میتونم قانعشون کنم که این دوتا با هم مساوی نیستند؟! آیا کسی مرجعی چیزی برای این مساله سراغ داره؟ لطفا سریع کمک کنید چون همونطور که میدونید تا چند روز دیگه تصمیم گیری میکنند.
ممنونم

spt
April 25th, 2010, 01:11 AM
دوست عزیز،
اول اینکه سلام و خوش آمدی به اپلای ابرود،
دوم اینکه اسم دانشگاه چیه؟ ببین اوم دلیلی که من اوردم خیلی قانع کننده هست، کاملا ثابت میکنه سیستم واحد ها فرق داره....
با مسئول رشتت تماس تلفنی بگیر و بهش بگو، مطمئن باش خیلی سخت نیست قانع کردنش، اگه بازم قبول نکرد اون لینکایی که بچه ها گذاشتن رو براش بفرستید ببینه، اگه بازم قبول نکرد بهش پینهاد کنید از یه مسئول دیگه تو یه دانشگاه دیگه بپرسه، اگه بازم قبول نکرد اون موقع بیاید اینجا بنویسید که ببینیم چیکار میشه کرد واست... :)
نگران نباش درس میشه
در ضمن، پس از تماست اگه نتیجه مثبت بود هم اینجا اطلاع رسانی کن.
موفق باشی :)

amir12
May 1st, 2010, 12:56 PM
ممنونم
دانشگاه Umea هستش. ایمیل زدم و همه چیزها رو در مورد تفاوت واحدها گفتم اما متاسفانه تا امروز که حدود 6 روز میگذره جوابی نداده که من فکر میکنم یه جورایی قبول نکرده باشه. نمیدونم تلفن کردن میتونه نتیجه بده یا نه؟
گفتم خبر داده باشم.

spt
May 1st, 2010, 01:04 PM
ممنونم
دانشگاه Umea هستش. ایمیل زدم و همه چیزها رو در مورد تفاوت واحدها گفتم اما متاسفانه تا امروز که حدود 6 روز میگذره جوابی نداده که من فکر میکنم یه جورایی قبول نکرده باشه. نمیدونم تلفن کردن میتونه نتیجه بده یا نه؟
گفتم خبر داده باشم.

اره بابا، حتما تلفن بزن، وقتی هم حق با تو هست با توپ پر برو جلو... پروفایلت تغییر نکرده؟ شاید قانع شده جواب نمیده...
حتما پیگیری کن، اونم با تلفن تا ببینه چقدر پیگیر هستی
موفق باشی :)

amir12
May 3rd, 2010, 11:07 AM
امروز صبح به coordinator مربوطه تلفن زدم و یه جواب خیلی غیر منتظره گرفتم! طرف گفت امسال این رشته ای که شما اپلای کردی اصلا تشکیل نمیشه! منم به همین دلیل جواب ندادم. بعد ازش پرسیدم چرا؟ گفت چون متقاضی کم بوده :confused:
آخه اینجوری که حق اونایی که یکی از انتخاباشون رو برای این رشته گذاشتن ضایع میشه:embarrassed:.
حالا توصیه میکنم همیشه وقتی مشکلی پیش میاد پی گیر بشین تا اگر مساله دیگه ای بود حداقل زودتر خبر بشین.

bijant
June 13th, 2010, 12:25 AM
سلام به همگی. من لیسانسم با فوقم کاملا بی ربطه . در واقع برای فوقم تغییر رشته دادم. ECTSتو توضیحات صفحه اول اومده بود اگه کسی میخواد 1 ساله مستر بگیره باید حداقل سه سال یا 120 امتیاز خ.نده باشه تو این رشته. حالا من با اینکه مستر این رشته رو دارم ولی واحای کمی گذروندم. من میتونم دوباره تو رشته فوقم از فوق 1 ساله شروع کنم یا باید دوره دوساله رو بخونم؟
پیشاپیش از کمکتون ممنونم.

amir_oo_oo
June 13th, 2010, 06:52 PM
سلام ... من این ایمیل رو میزارم واسه آیندگان :

We do not agree with your transformation of Iranian credits to KTH credits. You use the factor 2.5, whereas we use 1.5 as 1 year fulltime studies in Iran is about 40 Cr, and 1 year fulltime studies at KTH is 60 hp. You have 9 Cr mathematics (13.5 hp) and 5 Cr numerical methods and computer science ( 7.5 hp). This is clearly less than what is required.

I am sorry, but we have to be strict on this and we have far more highly qualified applicants than we can host.

Hope you find another program that suits you,

Regards,
Ann

Ann Cornell, Associate Professor
Applied Electrochemistry
School of Chemical Science and Engineering
KTH
SE-100 44 Stockholm
Sweden

این روشیه که سوئدیا واحدهای ما رو تبدیل می کنن (البته چونه زدن به هیچ وجه یادتون نره، 90% جواب میده!!!)

bijant
June 14th, 2010, 12:47 AM
سلام ... من این ایمیل رو میزارم واسه آیندگان :

We do not agree with your transformation of Iranian credits to KTH credits. You use the factor 2.5, whereas we use 1.5 as 1 year fulltime studies in Iran is about 40 Cr, and 1 year fulltime studies at KTH is 60 hp. You have 9 Cr mathematics (13.5 hp) and 5 Cr numerical methods and computer science ( 7.5 hp). This is clearly less than what is required.

I am sorry, but we have to be strict on this and we have far more highly qualified applicants than we can host.

Hope you find another program that suits you,

Regards,
Ann

Ann Cornell, Associate Professor
Applied Electrochemistry
School of Chemical Science and Engineering
KTH
SE-100 44 Stockholm
Sweden

این روشیه که سوئدیا واحدهای ما رو تبدیل می کنن (البته چونه زدن به هیچ وجه یادتون نره، 90% جواب میده!!!)
مرسی از جواب خوبتون دوست عزیز. متاسفانه این جواب یه کمی منو مستاصل کردو با این حساب من نمیتونم حتی برای فوق لیسانس اونجا هم اقدام کنم؟! چطوره فقط مدارک ارشدمو بفرستم که به هر حال لیسانسمو بدیهی فرض کنن؟دانشگاهم هم معتبره(دانشگاه تهران) و معدلم هم بالای 17 هست که یه جورایی Aحساب میشه. شاید این چیزا هم یه کمی بیشتر مجابشون کنه.

ayrfx
June 14th, 2010, 09:52 AM
دوست عزیز:
سوال شما صرفنظر از نیازهای عمومی اقدام برای سوئد نیاز به اطلاع دقیق تری از رشته های تحصیلی و رشته مورد نظر برای ادامه تحصیل دارد.

1- با توجه به اینکه برای فوق میخواهید ادامه دهید ارائه مدرک لیسانس الزامی است. ( در رشته مورد نظر برای اپلای به رشته های قابل قبول لیسانس اشاره می شود.)
2- به فوق شما بعنوان یک امتیاز بیشتر توجه میشود.

موفق باشید.

amir_oo_oo
June 14th, 2010, 10:30 AM
چرا مستاصل دوست عزیز؟

شما اولین کاری که باید انجام بدید اینه که رشته مورد علاقه تون رو انتخاب کنید + دانشگاهی که براتون اولویت اول رو داره، بعد برین توی سایت دانشگاه و ایمیل Coordinator رشته مورد نظر رو گیر بیارید ، اگه نتونستید پیدا کنید، به Admission office یا هر ایمیلی که پیدا کردی ایمیل بده و بپرس ازش!!!

بعد یه ایمیل به Coordinator بده و ازش Specific Requirements رشته مورد نظر رو بپرس ... اونوقت شرایط خودت رو مقایسه کن ... اگه Coordinator پایه باشه حتی میتونی ریز نمراتت رو هم براش بفرستی یه نگاهی بندازه و نظر بده ...

فقط اگه واقعا قصد داری سوئد اقدام کنی یه چیزی یادت باشه ... هیچوقت نا امید نشو !!! (چه برسه مستاصل بشی!!!) انجام هر کاری تو سوئد راه داره، باید راهش رو پیدا کنی ...

اینم بگم که فوق یک ساله یا دو ساله به نظرم هیچ ربطی به این نداره که سوابق شما چی بوده، من یه رشته قبول شدم توی Karlstad، Coordinator رشته به من ایمیل زد و گفت میای اینجا، یک ترم میخونی، آخر ترم اول خودت تصمیم میگیری که یک ساله مدرک بگیری یا دو ساله ...

ضمنا در مورد رشته لیسانس و فوقتون اگه بیشتر توضیح بدین و در مورد رشته ای که میخواین اقدام کنین، دوستان بهتر میتونن کمک کنن ...

کاری بود در خدمتم

مرسی از جواب خوبتون دوست عزیز. متاسفانه این جواب یه کمی منو مستاصل کردو با این حساب من نمیتونم حتی برای فوق لیسانس اونجا هم اقدام کنم؟! چطوره فقط مدارک ارشدمو بفرستم که به هر حال لیسانسمو بدیهی فرض کنن؟دانشگاهم هم معتبره(دانشگاه تهران) و معدلم هم بالای 17 هست که یه جورایی Aحساب میشه. شاید این چیزا هم یه کمی بیشتر مجابشون کنه.

spt
June 15th, 2010, 11:11 PM
چرا مستاصل دوست عزیز؟

شما اولین کاری که باید انجام بدید اینه که رشته مورد علاقه تون رو انتخاب کنید + دانشگاهی که براتون اولویت اول رو داره، بعد برین توی سایت دانشگاه و ایمیل Coordinator رشته مورد نظر رو گیر بیارید ، اگه نتونستید پیدا کنید، به Admission office یا هر ایمیلی که پیدا کردی ایمیل بده و بپرس ازش!!!

بعد یه ایمیل به Coordinator بده و ازش Specific Requirements رشته مورد نظر رو بپرس ... اونوقت شرایط خودت رو مقایسه کن ... اگه Coordinator پایه باشه حتی میتونی ریز نمراتت رو هم براش بفرستی یه نگاهی بندازه و نظر بده ...

فقط اگه واقعا قصد داری سوئد اقدام کنی یه چیزی یادت باشه ... هیچوقت نا امید نشو !!! (چه برسه مستاصل بشی!!!) انجام هر کاری تو سوئد راه داره، باید راهش رو پیدا کنی ...

اینم بگم که فوق یک ساله یا دو ساله به نظرم هیچ ربطی به این نداره که سوابق شما چی بوده، من یه رشته قبول شدم توی Karlstad، Coordinator رشته به من ایمیل زد و گفت میای اینجا، یک ترم میخونی، آخر ترم اول خودت تصمیم میگیری که یک ساله مدرک بگیری یا دو ساله ...

ضمنا در مورد رشته لیسانس و فوقتون اگه بیشتر توضیح بدین و در مورد رشته ای که میخواین اقدام کنین، دوستان بهتر میتونن کمک کنن ...

کاری بود در خدمتم

دوستان عزیزم :)
اگه میشه لطف کنین و این بحث رو اینجا ادامه ندید...
به اندازه کافی شلوغ هست
شرمنده ها میدونم ممکنه حرفم زشت به نظر بیاد، واسه بهتر شدن فروم میگم :)
در ضمن جناب بیژن شما هم کارت خیلی درسته بابا، خیلی جاهای بهتری میتونی بری don wory ، اگه خاستی پ خ بده ؛)
موفق باشید

salamzandagi
July 12th, 2010, 10:33 AM
180 تا ECTS یعنی چی؟

sss666
July 12th, 2010, 10:39 AM
180 تا ECTS یعنی چی؟
طبق محاسبات پیچیده دوستان عزیز در فروم تقریبا همون 140 واحد درسی خودمون میشه.

rf.ariyapour
July 12th, 2010, 11:51 AM
180 تا ECTS یعنی چی؟

تقریبا میشه گفت که اونا واسه تبدیل واحدهای ما به ECTS ضریب رو 1.5 در نظر می گیرن. این رو من بر اساس چیزی که با BTH صحبت کردم و یه سری اطلاعاتی که بچه ها تو فروم گذاشته بودن فهمیدم. BTH به من گفت که شما باید 120 تا پاس میکردید و یه جا هم بچه ها گفتن که ضریب تبدیلشون 1.5 هستش، که دیگه من پیش خودم مطمئن شدم که ضریبشون 1.5 هستش.
من واسه Fall2010 سر همین مساله نتونستم پذیرش بگیرم (107 تا پاس کرده داشتم و اون ترم در حال تحصیل 24 واحد داشتم).

فراز
July 12th, 2010, 02:03 PM
تقریبا میشه گفت که اونا واسه تبدیل واحدهای ما به ECTS ضریب رو 1.5 در نظر می گیرن. این رو من بر اساس چیزی که با BTH صحبت کردم و یه سری اطلاعاتی که بچه ها تو فروم گذاشته بودن فهمیدم. BTH به من گفت که شما باید 120 تا پاس میکردید و یه جا هم بچه ها گفتن که ضریب تبدیلشون 1.5 هستش، که دیگه من پیش خودم مطمئن شدم که ضریبشون 1.5 هستش.
من واسه Fall2010 سر همین مساله نتونستم پذیرش بگیرم (107 تا پاس کرده داشتم و اون ترم در حال تحصیل 24 واحد داشتم).
من حرف شما رو تایید می کنم.تو این تاپیک بار ها دوستان فرمول های عجیبی برای تبدیل واحد ذکر کردند ولی من بعد از تقریبا نیم ساعت جر و بحث با مسئول studera و همین مقدار دعوا با کوردینتور رشتم فهمیدم اونا با یه فرمول ساده مقدار واحد مارو در 1.5 ضرب می کنن.
در جواب salamzandagi عزیز هم باید بگم یعنی 120 واحد خودمون یا به عبارت دیگر 3 سال درس خوندن به صورت کامل

spt
July 14th, 2010, 02:26 PM

من حرف شما رو تایید می کنم.تو این تاپیک بار ها دوستان فرمول های عجیبی برای تبدیل واحد ذکر کردند ولی من بعد از تقریبا نیم ساعت جر و بحث با مسئول studera و همین مقدار دعوا با کوردینتور رشتم فهمیدم اونا با یه فرمول ساده مقدار واحد مارو در 1.5 ضرب می کنن.
در جواب salamzandagi عزیز هم باید بگم یعنی 120 واحد خودمون یا به عبارت دیگر 3 سال درس خوندن به صورت کامل

البته من هم موافقم که اون ها از این فرمول عجیب استفاده میکنن... حتی یادمه کوردینیتور دانشگاه مالاردالن 180 رو تقسیم بر 140 کرد!! و جواب رو ضریب واحد های ما برای هر درس حساب کرد....

اما مهم اینه که سوئدی ها غلط کردن اینطوری حساب میکنن.... متاسفانه حرف درست رو هم نمیشه حالیشون کرد!!!!!
180 واحد برای سه سال هست... و 140 واحد وا برای 4 سال، اگه اونطوری بخایم حساب کنیم 240 واحد اونا (سالی 60 واحد) معادل 140 واحد ماست،
هنوزم حرسم میگیره از این کارای سوئدی ها.... اصلا لیسانس 4 ساله کجا 3 ساله کجا؟

فراز
July 14th, 2010, 02:52 PM
البته من هم موافقم که اون ها از این فرمول عجیب استفاده میکنن... حتی یادمه کوردینیتور دانشگاه مالاردالن 180 رو تقسیم بر 140 کرد!! و جواب رو ضریب واحد های ما برای هر درس حساب کرد....

اما مهم اینه که سوئدی ها غلط کردن اینطوری حساب میکنن.... متاسفانه حرف درست رو هم نمیشه حالیشون کرد!!!!!
180 واحد برای سه سال هست... و 140 واحد وا برای 4 سال، اگه اونطوری بخایم حساب کنیم 240 واحد اونا (سالی 60 واحد) معادل 140 واحد ماست،
هنوزم حرسم میگیره از این کارای سوئدی ها.... اصلا لیسانس 4 ساله کجا 3 ساله کجا؟
شاهین جان دلیلی که اون مسئول برای من آورد خیلی هم غیر منطقی نبود.گفت لیسانس سوئد 3 ساله است و 180 واحد یعنی به عبارتی سالی 60 واحد.ما هم در ایران باید ترمی 20 واحد بخونیم(هرچند معمولا کمتر می گیریم ولی اونا فول تایم می خونن و انتظار دارن ما هم همین کارو بکنیم) پس ما سالی 40 واحد محسوب می شیم.60 تقسیم بر 40 به 1.5 می رسه به همین دلیل واحد های ما رو ضرب در 1.5 می کرد.یه نکته ی دیگه ای رو هم در غالب این موضوع بهم گفت:
اگه دانشجوی سال آخری هستی قبول می کنن لیسانس نداشته باشی و کاندیشنال بشی ولی اون سقف واحدی رو که خواستن باید داشته باشی.مثلا دانشگاه اوپسالا از من لیسانسی یا 180 واحد گذرونده می خواست.من لیسانس نداشتم ولی می بایست 120 واحد از درسمو پاس کرده باشم تا قبول کنن شرایط رو دارم

spt
July 14th, 2010, 06:51 PM
شاهین جان دلیلی که اون مسئول برای من آورد خیلی هم غیر منطقی نبود.گفت لیسانس سوئد 3 ساله است و 180 واحد یعنی به عبارتی سالی 60 واحد.ما هم در ایران باید ترمی 20 واحد بخونیم(هرچند معمولا کمتر می گیریم ولی اونا فول تایم می خونن و انتظار دارن ما هم همین کارو بکنیم) پس ما سالی 40 واحد محسوب می شیم.60 تقسیم بر 40 به 1.5 می رسه به همین دلیل واحد های ما رو ضرب در 1.5 می کرد.یه نکته ی دیگه ای رو هم در غالب این موضوع بهم گفت:
اگه دانشجوی سال آخری هستی قبول می کنن لیسانس نداشته باشی و کاندیشنال بشی ولی اون سقف واحدی رو که خواستن باید داشته باشی.مثلا دانشگاه اوپسالا از من لیسانسی یا 180 واحد گذرونده می خواست.من لیسانس نداشتم ولی می بایست 120 واحد از درسمو پاس کرده باشم تا قبول کنن شرایط رو دارم

البته حرفت درسته فراز جان راجع به واحد سالانه... اما مورد جای دیگس...
هر واحد درسی در ایران تا اونجا که یادمه 17 ساعت درس هست.... یعنی یه درس دو واحدی میشه 34 ساعت درس... خوب؟ و اونجا یه درس 5 واحدی میشه 34 ساعت درس.... (دو تا 2.5 واحد) و اینم حساب کن که ما اگه سالی 40 واحد پاس کنیم 4 سال میشه 160 واحد... ما باید ترمی 17 واحد پاس کنیم و بقیه پروژه هست و کار آموزی... ازین چیزا زیاده.... کلا واقعا به ما ظلم میشه در این زمینه... ما اگه ارشد بدیم 32 واحد باید بگذرونیم اونا 120 تا.... هر دو هم دو ساله... تازه پایان نامه ی ما 6 واحده و اونا 30 واحد.... و اونا درس بیشتر از ما پاس میکنن....

مبنا درست محاسبه به نظر من زمان تدریس هست و ارزش تعداد درس.... که بازم کار ما سخت تره... اونا تعداد درس هاشون کمتره از ما...
درسته سیستم آموزشی ایران داغونه و قدیمی و درس های بی ربط زیادی رو هم باید پاس کنیم ، اما کم تر از اون سوئدی ها هم نیستیم....
تو حساب کن یه درس تخصصی ما مثلا 4 واحده و یه درس تخصصی اونا 15 واحد.... بعد ما لیسانسمون رو 140 واحده میگیریم اپلای میکنیم اونا میان مقدار واحد های تخصصی ما رو ضرب در 1.5 میکنن با خودشون مقایسه میکنن.... در حالی که ما یه ترم 2 برابر اونا درس پاس میکنیم که اصلا براشون مهم نیست.....
مثلا اونا یه دانشجوی مهندسیشون 60 واحد ریاضی پاس میکنه و ما اینجا حدود 12 تا 16 واحد... در حالیکه مباحثی که ما میخونیم از اونا خیلی بیشتره، اما ما حد اقل 60 واحد بی ربط و بی ارزش و چرت و پرت پاس میکنیم که اونا اصلا ازین چیزا ندارن...
من قبول دارم که ضریب کلی میتونی تقریبا 1.5 باشه، اما فقط برای تبدیل 140 4 ساله به 160 3 ساله.... نه اینکه بگن شما باید 30 واحد مثلا بز شناسی پاس کرده باشی و در حالیکه دو برابر مباحثی که اونا اونجا خوندن رو توی دانشگاه خوندی و ازشون سر تری تعداد واحدت بشه 6 یا 8 واحد و ضربدر 1و5 بشه 9 و 12 واحد و خیلی از 30 کمتر باشه....

البته فراز جون من نوکرتم اینا بیشتر درد دله از بد بختی های ما به خاطر بیشعوری مسئول های آموزش این کشور ، که ما چوبش رو داریم میخوریم.... نه چیز دیگه، یه وقت از دست من شاکی نشی....
ایشالا یه روز یه درس پاس کردن تو ایران معادل یه ترم اونطرفی ها ارزش داشته باشه...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
روز خوش

فراز
July 14th, 2010, 08:25 PM
البته حرفت درسته فراز جان راجع به واحد سالانه... اما مورد جای دیگس...
هر واحد درسی در ایران تا اونجا که یادمه 17 ساعت درس هست.... یعنی یه درس دو واحدی میشه 34 ساعت درس... خوب؟ و اونجا یه درس 5 واحدی میشه 34 ساعت درس.... (دو تا 2.5 واحد) و اینم حساب کن که ما اگه سالی 40 واحد پاس کنیم 4 سال میشه 160 واحد... ما باید ترمی 17 واحد پاس کنیم و بقیه پروژه هست و کار آموزی... ازین چیزا زیاده.... کلا واقعا به ما ظلم میشه در این زمینه... ما اگه ارشد بدیم 32 واحد باید بگذرونیم اونا 120 تا.... هر دو هم دو ساله... تازه پایان نامه ی ما 6 واحده و اونا 30 واحد.... و اونا درس بیشتر از ما پاس میکنن....

مبنا درست محاسبه به نظر من زمان تدریس هست و ارزش تعداد درس.... که بازم کار ما سخت تره... اونا تعداد درس هاشون کمتره از ما...
درسته سیستم آموزشی ایران داغونه و قدیمی و درس های بی ربط زیادی رو هم باید پاس کنیم ، اما کم تر از اون سوئدی ها هم نیستیم....
تو حساب کن یه درس تخصصی ما مثلا 4 واحده و یه درس تخصصی اونا 15 واحد.... بعد ما لیسانسمون رو 140 واحده میگیریم اپلای میکنیم اونا میان مقدار واحد های تخصصی ما رو ضرب در 1.5 میکنن با خودشون مقایسه میکنن.... در حالی که ما یه ترم 2 برابر اونا درس پاس میکنیم که اصلا براشون مهم نیست.....
مثلا اونا یه دانشجوی مهندسیشون 60 واحد ریاضی پاس میکنه و ما اینجا حدود 12 تا 16 واحد... در حالیکه مباحثی که ما میخونیم از اونا خیلی بیشتره، اما ما حد اقل 60 واحد بی ربط و بی ارزش و چرت و پرت پاس میکنیم که اونا اصلا ازین چیزا ندارن...
من قبول دارم که ضریب کلی میتونی تقریبا 1.5 باشه، اما فقط برای تبدیل 140 4 ساله به 160 3 ساله.... نه اینکه بگن شما باید 30 واحد مثلا بز شناسی پاس کرده باشی و در حالیکه دو برابر مباحثی که اونا اونجا خوندن رو توی دانشگاه خوندی و ازشون سر تری تعداد واحدت بشه 6 یا 8 واحد و ضربدر 1و5 بشه 9 و 12 واحد و خیلی از 30 کمتر باشه....

البته فراز جون من نوکرتم اینا بیشتر درد دله از بد بختی های ما به خاطر بیشعوری مسئول های آموزش این کشور ، که ما چوبش رو داریم میخوریم.... نه چیز دیگه، یه وقت از دست من شاکی نشی....
ایشالا یه روز یه درس پاس کردن تو ایران معادل یه ترم اونطرفی ها ارزش داشته باشه...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
روز خوش
حرفات رو کامل قبول دارم شاهین عزیزم
چیزی که توضیح دادم نقل قول از مسئول رشته اوپسالا بود که دلایل ریجکتم رو می گفت.به هر حال موضوع اینجا اینه که سوئدی ها چه جوری محاسبه می کنن تا بچه هایی که در آینده مدارک رو ارسال می کنن بودنن وضعیتشون چند چنده.اگه بخوایم خداوکیلی حساب کنیم که با این سختی که ما اینجا درس خوندیم باید بهمون دکترا افتخاری بدن

rf.ariyapour
July 15th, 2010, 03:25 AM
حرفات رو کامل قبول دارم شاهین عزیزم
چیزی که توضیح دادم نقل قول از مسئول رشته اوپسالا بود که دلایل ریجکتم رو می گفت.به هر حال موضوع اینجا اینه که سوئدی ها چه جوری محاسبه می کنن تا بچه هایی که در آینده مدارک رو ارسال می کنن بودنن وضعیتشون چند چنده.اگه بخوایم خداوکیلی حساب کنیم که با این سختی که ما اینجا درس خوندیم باید بهمون دکترا افتخاری بدن

دوستا ن تا حدودی باهاتون موافقم. اما این رو هم در نظر بگیرید بابا اونا حق دارن این 120 تا رو از ما بخوان. من خودم از همه بیشتر سر این چیزی که هیچ حجا ذکر نکرده بودن(اینو گفته بودن که دانشجویان سال آخر و یا ترم آخر با فرستادن نامه کارشون حله) ضربه خوردم و شاکی شدم(یه ماه دپرس شدم، من چون از سوئد مطمئن بودم فقط سوئد زده بودم). اما این رو هم در نظر بگیرید که ما کلا یه 20 واحدی تو دانشگاه علافیم(بینش 1و 2 و 3 و مخصوص. انسان اینور و اونور اسلام و..... شرمنده یکم دلم پره قصد جسارت به هیج کس و عقیده ای ندارم و همچنین با خوندن این درس هام مشکل ندارم اما به اندازش. اگه مدیران نا مناسب دیدن پستم رو ویرایش کنن). پس دلیلی نداره که اونا بیان این درس ها رو از ما قبول کنن. (در آخر هم بگم خدا وکیلی حیف نیست جای این همه واحد تکراری یه 6 7 تا واحد اقتصاد و مباحث مدیریتی میذاشتن؟)

ممنون از همه

atos_pouya
October 16th, 2010, 04:34 PM
سلام به همه دوستان من به یه مشکلی برخوردم من واحدهای درسی ام رو ضرب در 2.5 کردم وقتی داشتم انتخاب رشته میکردم یعنی برای هر درس 3 واحدی ECTs معادل 7 در نظر گرفتم اما فکر می کنم اشتباه کردم چون دانشگاه ها unqulified کردند. من برای دانشگاه Gothenburg اقدام کردم دوستان میتونید راهنمایی کنید که الان چی کار باید بکم ؟ ایا درست محاسبه کردم یا نه؟؟؟؟؟؟؟

amir_oo_oo
October 16th, 2010, 08:04 PM
سلام دوست عزیز ... متاسفانه باید بگم که ضریبی که سوئدی ها در نظر می گیرن ۱.۵ هست

ولی اگه من جای شما بودم یه ایمیل با Coordinator می زدم و دلیل Unqualified شدنم رو می پرسیدم ازش ... شاید از توی جوابش بتونی راه حلی پیدا کنی

موفق باشین

سلام به همه دوستان من به یه مشکلی برخوردم من واحدهای درسی ام رو ضرب در 2.5 کردم وقتی داشتم انتخاب رشته میکردم یعنی برای هر درس 3 واحدی ECTs معادل 7 در نظر گرفتم اما فکر می کنم اشتباه کردم چون دانشگاه ها unqulified کردند. من برای دانشگاه Gothenburg اقدام کردم دوستان میتونید راهنمایی کنید که الان چی کار باید بکم ؟ ایا درست محاسبه کردم یا نه؟؟؟؟؟؟؟

rf.ariyapour
October 17th, 2010, 02:31 AM
سلام دوست عزیز ... متاسفانه باید بگم که ضریبی که سوئدی ها در نظر می گیرن ۱.۵ هست

ولی اگه من جای شما بودم یه ایمیل با Coordinator می زدم و دلیل Unqualified شدنم رو می پرسیدم ازش ... شاید از توی جوابش بتونی راه حلی پیدا کنی

موفق باشین
دقیقا این مساله ضریب مساله ای بود که ترم پاییز رو واسه من پروند

rozhin88
November 6th, 2010, 08:47 PM
سلام به همه بچه ها لطفا هر کی میدونه بهم جواب بده
دانشگاه gothenborg برای software engineering اینا رو نوشته: At least the following knowledge in programming: 4.5 hec in object oriented design, 7.5 hec in algorithms and data structures is a requirement, 3.0 hec in software processes and 15 hec in practical projects is a requirement. Knowledge in English A or equivalent is required
hec منظورش چیه؟ تبدیلش به واحدای خودمون چه جوریه؟...سواله دیگه این که نمری A که واسه زبان گفته معادل چه نمره ی toefl؟

amir_oo_oo
November 7th, 2010, 12:20 PM
سلام دوست عزیز

HEC به معنی Higher education credit هست و شما برای تبدیل واحد های ایران به این واحد باید اون ها رو در ۱.۵ ضرب کنید ... یعنی یه درس ۳ واحدی ما ۴.۵ واحد HEC هست

در مورد نمره زبان هم به این لینک مراجعه کنید :https://www.studera.nu/studera/1715.html

TOEFL:
All TOEFL tests must be sent straight from Educational Testing Service (ETS). The institution code of University Studies in Sweden is Sweden 9520. You must provide this code in order for your results to be reported to University Studies.
Paper-based
For C: Score of 4.5 (scale 1-6) in written test and a total score of 600
For B: Score of 4.5 (scale 1-6) in written test and a total score of 575
For A: Score of 4.0 (scale 1-6) in written test and a total score of 530
Internet-based
For C: Score of 20 (scale 1-30) in written test and total score of 100
For B: Score of 20 (scale 0-30) in written test and a total score of 90
For A: Score of 17 (scale 0-30) in written test and a total score of 72

سلام به همه بچه ها لطفا هر کی میدونه بهم جواب بده
دانشگاه gothenborg برای software engineering اینا رو نوشته: At least the following knowledge in programming: 4.5 hec in object oriented design, 7.5 hec in algorithms and data structures is a requirement, 3.0 hec in software processes and 15 hec in practical projects is a requirement. Knowledge in English A or equivalent is required
hec منظورش چیه؟ تبدیلش به واحدای خودمون چه جوریه؟...سواله دیگه این که نمری A که واسه زبان گفته معادل چه نمره ی toefl؟

rozhin88
November 7th, 2010, 06:53 PM
خیلی ممنون از پاسختون
راستش من ترم اخرم و 17 واحد برام مونده...و چند تا از درس هایی رو که گفته باید گذرونده باشم این ترم دارم می خونم...می خواستم بدونم برگه انتخاب واحد این ترم رو می تونم تر جمه کنم بفرستم براشون؟چون به هر حال تا پاییز 2011 من اینا رو گذروندم؟ممنون می شم اگه اطلاع دارین راهنماییم کنید

فراز
December 1st, 2010, 12:06 PM
خیلی ممنون از پاسختون
راستش من ترم اخرم و 17 واحد برام مونده...و چند تا از درس هایی رو که گفته باید گذرونده باشم این ترم دارم می خونم...می خواستم بدونم برگه انتخاب واحد این ترم رو می تونم تر جمه کنم بفرستم براشون؟چون به هر حال تا پاییز 2011 من اینا رو گذروندم؟ممنون می شم اگه اطلاع دارین راهنماییم کنید

امیدوارم که دیر جواب نداده باشم و هنوز به دردتون بخوره
این موضوع به مسئول رشته بستگی دارد ولی در مورد شخص من قبول نکردند(دانشگاه اوپسالا) ولی باز می تونید با صحبت کردن و ایمیل دادن شانس خود را امتحان نمایید
البته با توجه به کاهش شدید تعداد دانشجو مطمئنا بیشتر راه می ایند.اون موقع که ما اقدام کردیم بیشترین تعداد متقاضی در تاریخ سوئد بود

metty
December 6th, 2010, 06:21 PM
سلام دوستان
ببخشید،من یه مقدار گیج شدم... سایت WIkipedia میگه هرسال 60 ECTS هست و هر ECTSبرابر با 25-30 ساعت اموزش ، اونوقت هر واحد درسی ما 1.5 ECTS و برابر باتنها 17 ساعت اموزشه!!!!!
من بدجوری گیر کردم کمکم کنید..
سال گذشته ریجکت شدم و دانشگاه علت رو نداشتن 25 واحدECTS) از دروس تخصصی اعلام کرد، حالا میخوام این واحدها رو در یک موسسه آموزش عالی آزاد بگذرونم اما این موسسه تنها گواهی 120 ساعته برای 3درس (هر درس 40ساعت) میده. آیا گذروندن این دوره نیاز دانشگاه رو برطرف میکنه؟
در ضمن به دانشگاه مقصد بارها ایمیل زدم اما جواب واضحی نمیدن:-(

فراز
December 6th, 2010, 08:38 PM
سلام دوستان
ببخشید،من یه مقدار گیج شدم... سایت WIkipedia میگه هرسال 60 ECTS هست و هر ECTSبرابر با 25-30 ساعت اموزش ، اونوقت هر واحد درسی ما 1.5 ECTS و برابر باتنها 17 ساعت اموزشه!!!!!
من بدجوری گیر کردم کمکم کنید..
سال گذشته ریجکت شدم و دانشگاه علت رو نداشتن 25 واحدECTS) از دروس تخصصی اعلام کرد، حالا میخوام این واحدها رو در یک موسسه آموزش عالی آزاد بگذرونم اما این موسسه تنها گواهی 120 ساعته برای 3درس (هر درس 40ساعت) میده. آیا گذروندن این دوره نیاز دانشگاه رو برطرف میکنه؟
در ضمن به دانشگاه مقصد بارها ایمیل زدم اما جواب واضحی نمیدن:-(
حرف شما درست است و منطقی.من این ایراد رو وارد می دونم ولی مهم حرف سوئدی ها هستش که مرغشون 1 پا داره(اونم پاش شکسته:-) )
من مفصل در این مورد با یکی از مسئولین اوپسالا بحث کردم.اون می گفت شما در سال 40 واحد می خونید و ما در سال 60 واحد.از تقسیم اینها به هم به عدد 1.5 می رسید.حالا هر چی من توضیح دادم به خرجشون نرفت

Golnar
December 23rd, 2010, 01:20 PM
پس بر اساس توضیحات دوستان جایی که پیش نیاز رو نوشته:
Business Analysis, 55 ECTS credits
Economics, 15 - 20 ECTS credits
Method, 15 - 20 ECTS credits
یعنی به ترتیب 36.5 - 10الی 13 واحد می خواد. درسته؟

amir_oo_oo
December 24th, 2010, 10:43 AM
بله تبدیل واحدتون با ضریب ۱.۵ درسته
موفق باشین

ghaderi_civil
January 19th, 2011, 01:40 PM
180*30=5400hr

يعني اين اروپايي ها 5400 ساعت درس ميخونن واسه ليسانس!

140*17=2380 hr

يعني ما فقط 2380 ساعت درس ميخونيم!
.
اين چه وضعيتيه آخه؟ من واسه دانشگاههاي ديگه ي اروپا چجور ثابت كنم كه 140 واحد درسي ما از 180 ETCS بيشتره؟!!! يه رفرنسي چيزي معرفي كنيد بتونيم بذاريم قاطي مدارك حاليشون بشه الكي ريجكتمون نكنن!

milad8x
September 26th, 2011, 03:31 PM
حرف شما درست است و منطقی.من این ایراد رو وارد می دونم ولی مهم حرف سوئدی ها هستش که مرغشون 1 پا داره(اونم پاش شکسته:-) )
من مفصل در این مورد با یکی از مسئولین اوپسالا بحث کردم.اون می گفت شما در سال 40 واحد می خونید و ما در سال 60 واحد.از تقسیم اینها به هم به عدد 1.5 می رسید.حالا هر چی من توضیح دادم به خرجشون نرفت

ای کاش شما بهشون میگفتید که اصلا این کار شما از نظر منطق و ریاضیات درست نیست، شما دارید 2 تا کمیت ناهمجنس رو به هم تقسیم میکنید و یک ضریب عمومی بدست میارید!
زمانی می تونند این کار رو بکنن که تعریف واحدهای سیستم ما ، با تعریف واحدهای سیستم اونها یکی می بود، که اینطور نیست،هرچند که عدد 1.5 شون تقریبا درسته، البته شانسی!
الان توضیح میدم:
در سیستم ما هر واحد برابر با 17 ساعت آموزش هست و در سیستم اونها هر واحد برابر با 25-30 ساعت ( به نقل از ویکی پدیا: One academic year corresponds to 60 ECTS-credits that are equivalent to 1500–1800 hours of study ) پس ملاک ساعات درسی هست نه تعداد واحدها
بنابراین :
140*17=2380 تعداد ساعات درسی برای مقطع لیسانس در ایران
180*30=5400 تعداد ساعات درسی برای مقطع لیسانس در اروپا
پس می بینید با وجود اینکه اونا 3سال می خونن ولی خیلی بیشتر از ما می خونن(2.2 برابر)
حالا اگر این 5400 ساعت آموزش رو بخواهیم با واحدهای 17 ساعتی ایران بگذرونیم میشه317.6 واحد 5400 / 17 =317.6
و حالا که واحدهامون از نظر ارزش با هم برابر هستن میتونیم با تقسیم اونا به همدیگه نسبتشونو بدست بیارم 317.6 / 180 =1.76

1.76 به 1.5 اونا نزدیک تره تا به 2.5 ما !
دوستانی که اونورن لطف کنن طی یک نامه رسمی این مطالب رو به واحد مربوطه ارجاع بدن تا تجدید نظر بشه،به هر حال کمکی باشه برای دوستانی که میخوان بعد از این اقدام کنن

r0zeabi
May 1st, 2012, 11:20 PM
سلام
دوستان تبدیل واحد واحد درسی ایران به المان چجوریه ؟چون من تو سایت دانشگاه دیدم زده باید 240ECTS پاس کرده باشیم حال که من تو ریز نمرات کارشناسیم 145 واحد پاس کردم
اگه در 1.5 ضرب کنیم میشه 217 تا یعنی 23 تا پیشنیاز میخورم؟ اگه اینطوری باشه که ارشد 4 سال طول میکشه نه 2 سال!!

ferzhina
September 21st, 2012, 10:06 AM
سلام
توی بعضی از فرمهای اپلیکیشن سوئد نیاز به ذکر Credit هست؛ برای لیسانس و فوق محاسبه credit چطوریه؟ (140 واحد لیسانس و 57 واحد فوق)
و
at least 240 higher education credits
بعنوان نیاز اولیه یعنی چی؟
ممنون

eiko
September 24th, 2012, 01:31 AM
سلام
توی بعضی از فرمهای اپلیکیشن سوئد نیاز به ذکر Credit هست؛ برای لیسانس و فوق محاسبه credit چطوریه؟ (140 واحد لیسانس و 57 واحد فوق)
و
at least 240 higher education credits
بعنوان نیاز اولیه یعنی چی؟
ممنون

It is ECTS, which means
for a Bachelor(liasans)
180 ECTS
and
Master(Arshad)
120 ECTS
ECTS=european credit transfer system

siavash86
December 8th, 2012, 05:13 PM
دوستان من کمی گیج شدم
رشته ام شیمی هست و برای دوجا میخوام اقدام کنم: اوپسالا و لوند
واحد ارشد با پایان نامه 28 که شامل 7تا درس سه واحدی و یه 1واحدی  که سمیناره و 6 واحدی که پایان نامه ست
و لیسانسم 133 تاست که 13 واحدش از این چرت و پرت هاست
حالا من شرایط گفته شده رو دارم:

Students with basic eligibility for third-cycle studies are those who- have completed a second-cycle degree- have completed courses of at least 240 credits, of which at least 60 credits are from second-cycle courses, or- have acquired largely equivalent knowledge in some other way, in Sweden or abroad.Special eligibility requirements comprise knowledge from first-cycle studies or the equivalent, but can also refer to special professional experience. Additionally, sufficient knowledge of the subject area is required for third-cycle studies.Students meeting special eligibility requirements are those who have- at least 60 higher education credits within the same subject area as the third-cycle studies, of which in-depth work of at least 30 higher education credits of relevance to the subject area- a Swedish medical degree or Swedish certification as a doctor.

eiko
December 9th, 2012, 09:07 PM
دوستان من کمی گیج شدم
واحد ارشد با پایان نامه 28 که شامل 7تا درس سه واحدی و یه 1واحدی که سمیناره و 6 واحدی که پایان نامه ست

Students with basic eligibility for third-cycle studies are those who- have completed a second-cycle degree- have completed courses of at least 240 credits, of which at least 60 credits are from second-cycle courses, or- have acquired largely equivalent knowledge in some other way, in Sweden or abroad.Special eligibility requirements comprise knowledge from first-cycle studies or the equivalent, but can also refer to special professional experience. Additionally, sufficient knowledge of the subject area is required for third-cycle studies.Students meeting special eligibility requirements are those who have- at least 60 higher education credits within the same subject area as the third-cycle studies, of which in-depth work of at least 30 higher education credits of relevance to the subject area- a Swedish medical degree or Swedish certification as a doctor.

Yes you do. any bachelor graduate from Iran has the eligibility to apply for swedish universities

siavash86
December 10th, 2012, 01:25 AM
Yes you do. any bachelor graduate from Iran has the eligibility to apply for swedish universities

ممنون دوست عزیز
اما واحدهای ارشد من 28 تاست با پایان نامه... ضرب در 1.5 میشه 42 اما اینجا گفته 60 تا...بازم واجد شرایط هستم یا دارم بد محاسبه میکنم؟
من میخوام واسه دکتری اپلای کنم.
ممنونم

miladabolhalaj
December 16th, 2012, 04:30 PM
سلام دوستان
من مي خوام application form خودمو submit كنم ولي روي يه موضوعي گير كردم، پس هركس كه مي تونه خيلي زود كمكم كنه.
من ايميلي گرفتم كه مي گه هر ترم 20 week of full time studies و هرهفته معادل 40 ساعته و معمولا اونا تو هر ترم 30 واحد مي گيرن، يعني هر واحد اونا معادل 26.6 ساعت آموزشيه. بعضي از دوستان گفته اند كه هر واحد آموزشي تو ايران معادل 17 ساعته. پس اگه اينجوري باشه براي اين كه ما 15HEC پاس كرده باشيم بايد يه چيزي حدود 24 واحد تو ايران گذرونده باشيم كه اين از نظر من منطقي نيست. لطف مي كنيد به من بگيد كه آيا دارم درست حساب مي كنم يا نه.
من خيلي عجله دارم دوستان، ممنون

siavash86
December 17th, 2012, 02:08 PM
دوستان من کمی گیج شدم
واحد ارشد با پایان نامه 28 که شامل 7تا درس سه واحدی و یه 1واحدی  که سمیناره و 6 واحدی که پایان نامه ست

دوستان لطفا راهنمایی کنید من تا 28 دسامبر وقت دارم تا واسه این پوزیشن اقدام کنم....

hadikazemi
December 31st, 2012, 11:13 AM
سلام
آقا چند تا سوال دارم ... براي پر كردن يك اپليكيشن كه عكسشو گذاشتم
16503
اولا اين بخش ECTS point من چي جلوش بنويسم؟ بايد جمع واحدهاي كارشناسي و ارشد رو در 1.5 ضرب كنم اينجا بزارم؟ دوما معدل كارشناسي و ارشد رو بر اساس همون از 20 خودمون بنويسم؟ سال ورود و فارغ التحصيلي يكي داره.. من كارشناسي رو جلوش بنويسم يا ارشد رو؟
با تشكر

peterpofaki
August 23rd, 2013, 04:35 PM
من یه سایت منبع پیدا کردم.
http://norric.org/files/project-reports/Subproject-Recognition-final-report-020506.pdf

در این سایت norric.org این مقاله بوده با این عنوان:
Recognition of foreign higher education degrees
in the Nordic countries
- similarities and differences

اگه بعدا لینک خراب شده بود همین عنوان را در گوگل جستجو کنید بعدا توی اون iran رو جستجو کنید.

metil
October 2nd, 2013, 12:04 AM
دوستان با این توصیفاتی که در مورد 30 واحد ریاضی وجود داره و با توجه به اینکه یه مهندس حدوداً 14 واحد ریاضی در ایران پاس میکنه که میشه 14*1.5=21 ، هیچ کسی واسه مهندسی اپلای نمیکنه؟!؟!؟!؟!؟!

moeinian
October 23rd, 2013, 02:58 PM
دوستان با این توصیفاتی که در مورد 30 واحد ریاضی وجود داره و با توجه به اینکه یه مهندس حدوداً 14 واحد ریاضی در ایران پاس میکنه که میشه 14*1.5=21 ، هیچ کسی واسه مهندسی اپلای نمیکنه؟!؟!؟!؟!؟!

سلام

شما اگر 14 واحد ریاضی پاس کردید مشکلی نیست. این 1.5 درست نیست. ارادت

Nastaran62
December 24th, 2013, 10:17 PM
سلام به همه
من واسه یه رشته مهندسی می خوام اپلای کنم اما یکی از Prerequisite هاش اینه که 30 ECTS ریاضی خونده باشم! می خواستم ببینم من با 12 واحد ریاضی که پاس کردم می تونم رشته مورد نظرم رو انتخاب کنم؟!!!

ershadpoor
December 26th, 2013, 09:44 AM
سلام به همه
من واسه یه رشته مهندسی می خوام اپلای کنم اما یکی از Prerequisite هاش اینه که 30 ECTS ریاضی خونده باشم! می خواستم ببینم من با 12 واحد ریاضی که پاس کردم می تونم رشته مورد نظرم رو انتخاب کنم؟!!!
سلام
شما اول بگو رشتتون چیه و میخواهید واسه چه رشته ای اقدام کنید که ما بتونیم راهنماییت کنیم
ولی معمولا ما ایرانی ها از نظر ریاضی مشکلی نداریم و قبول میکنن مگر اینکه رشته کارشناسیمون مهندسی یا ریاضی نبوده نباشه

Nastaran62
December 29th, 2013, 10:18 PM
سلام
شما اول بگو رشتتون چیه و میخواهید واسه چه رشته ای اقدام کنید که ما بتونیم راهنماییت کنیم
ولی معمولا ما ایرانی ها از نظر ریاضی مشکلی نداریم و قبول میکنن مگر اینکه رشته کارشناسیمون مهندسی یا ریاضی نبوده نباشه

سلام
من واسه رشته Risk management دانشگاه نروژ اپلای می خوام کنم. اما یکی از الزاماتش گذروندن 30 واحد ریاضیه و داشتن لیسانس مهندسی! به نظرتون قبول می کنن؟

ershadpoor
January 1st, 2014, 06:10 PM
سلام
من واسه رشته Risk management دانشگاه نروژ اپلای می خوام کنم. اما یکی از الزاماتش گذروندن 30 واحد ریاضیه و داشتن لیسانس مهندسی! به نظرتون قبول می کنن؟
به نظرم بهترین و مطمئن ترین راه اینه که هرچه سریعتر یه اسکن از ریزنمرت براشون بفرستی
سریعتر اقدام کن چون ددلاینای امسال نروژ یا تمام شدن یا تا 15 ژانویه بیشتر نیستن

Nastaran62
January 7th, 2014, 11:28 PM
به نظرم بهترین و مطمئن ترین راه اینه که هرچه سریعتر یه اسکن از ریزنمرت براشون بفرستی
سریعتر اقدام کن چون ددلاینای امسال نروژ یا تمام شدن یا تا 15 ژانویه بیشتر نیستن

در جواب ایمیلی که به دانشگاه زدم فهمیدم که 30 واحد اون ها معادل 18 واحد ریاضی ماست :(

m7674564
April 7th, 2014, 11:35 PM
سلام دوستان,

اینکه گفتید برای تبدیل واحدها به ECTS باید واحد رو در 1.5 ضرب کرد، برای واحدهای دوره ارشد هم صادقه؟؟؟

ممنون