PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

maryaam
November 5th, 2010, 01:14 AM
سلام
Penn state uni بسیار بسیار رقابتی است و مخصوصا در مهندسی صنایع که چندین ساله که اولین دانشگاه دنیاست.
پس اگه بخوام صادق باشم شانستون صفر است.
در ضمن تو این دانشگاه می تونید pre application انجام بدید که شانستون رو برآورد کنید.
موئد باشید

البته تا اونجا که من اطلاع دارم penn state رنکش تو مهندسی صنایع 5 هست، نه 1. راجع به pre application میشه لطفا" یه توضیحی بدین؟ چطوری باید این کار رو انجام بدم؟

masoudjoon
November 5th, 2010, 01:29 AM
سلام دوستان
فازغ التحصیل لیساس علم و صنعت - GPA=15.5
فوق لیسانس - دانشگاه علوم و فنون مازندران- GPA=17.5-
ISI paper=1, first authur
TOEFL=104
GRE = امیدوارم 1200 بیارم
در ضمن گواهی رتبه دومی در مقطع ارشد هم دارم
یادم رفت بگم رشته ام مهندسی صنایع است.
به نظرتون من شانس پذیرش و فاند تو دانشگاه Penn state uni دارم، یا اینکه بیخودی پولم رو هدر ندم؟ از هیچ استادی هم تو Penn state uni جواب نگرفتم. با این شرایط، چه دانشگاه های دیگه ای رو پیشنهاد می کنید؟
باتشکر
شما رزومه ی خوبی داری من دانشگاه وست ویرجینیا رو پیشنهاد میدم
یکی از استادام اونجا درس میده میلشو خواستی پیام خصوصی بذار

lf8059
November 5th, 2010, 11:06 AM
سلام دوستان
یکی از دوستان بسیار نزدیک من چنین وظعیتی داره می خواستم شانسش رو برای دریافت فاند از یکی از دانشگاهاای خوب و رنک بالا با فاند کامل برآورد کنید
لیسانش فیزیک دانشگاه پیام نور با معدل 13.5
ارشد فیزیک نظری دانشگاه کردستان معدل 17.5
toffel = 110
gre= 1100
یک مقاله ISI
بنظرتون شانسی برای گرفتن فاند داره برای دکتری فیزیک تو یکی از دانشگاههای خوب ومعتبر امریکا منظورم رنک زیر 30 هست
با سپاس

gdfr7
November 5th, 2010, 11:20 AM
سلام دوستان
یکی از دوستان بسیار نزدیک من چنین وظعیتی داره می خواستم شانسش رو برای دریافت فاند از یکی از دانشگاهاای خوب و رنک بالا با فاند کامل برآورد کنید
toffel = 110
gre= 1100
یک مقاله ISI
بنظرتون شانسی برای گرفتن فاند داره برای دکتری فیزیک تو یکی از دانشگاههای خوب ومعتبر امریکا منظورم رنک زیر 30 هست
با سپاس

Unfortunately NO, In my view rank 100-400 will be appropriate for him/her

Nick
November 5th, 2010, 11:24 AM
سلام دوستان، اگر لطف کنین نظر بدین بسیار ممنون می شم:
لیسانس مکانیک سال اخر پلی تکنیک معدل 18.4
PBT: 670
GRE: Q:780 V:620 A.W.:5
چیزه خاص دیگه ای ندارم. رنک چند توصیه می کنین؟

krig1960
November 5th, 2010, 11:49 AM
سلام دوست عزیز.
جناب شما با این نمره زبانت، مطمئنی اصلیتاً آمریکایی نیستی؟ D:
ولی گذشته از شوخی، پیشنهاد می کنم فقط برای دانشگاههای ممتاز در رشته خودت اقدام کن. (البته Top10 یا Top20 و... رو خودت باید تصمیم بگیری.) شما با این رزومه، کمک هزینه TA رو که با احتمال بالای 95% خواهی گرفت. برای RA یا Fellowship یا انواع دیگه کمک هزینه ها هم یه کم بایستی در نگارش SOP و ارتباط با اساتید مهارت به خرج بدی و ضمن این که نیاز به چند توصیه نامه قوی از اساتید دوره لیسانس هم داری. دادن مقاله هم یک گزینه دیگه هست منتهی با توجه به زمان مورد نیاز برای نگارش، ارسال، داوری و پذیرش و... برای مقاله ژورنالی شاید خیلی صرف نکنه که بخوای یک سال دیگه منتظر بشی چون همین الان رزومه شما برای ورود به مقطع فوق لیسانس Overqualified هست. حتماً در ارتباط ایمیلی با اساتید و دانشگاههای آمریکایی، در مورد گزینه اقدام مستقیم از لیسانس به دکترا ازشون بپرس، البته به احتمال زیاد اونها خودشون وقتی رزومه شما رو ببینن، تشویقت می کنن که مستقیماً برای دکترا اقدام کنی.
برای اطلاع از رنکینگ دانشگاهها در رشته خودت می تونی سری به این انجمن (http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?40-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8 C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86) بزنی.
ضمن این که از بخش نتایج پذیرش (http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php)، نتایج افرادی که وضعیت مشابه شما رو داشتن رو بررسی کن که می تونه به نوعی در مورد انتخاب دانشگاههای هدف بهت کمک کنه.
امیدوارم موفق باشی و به همین زودی ها نتیجه پذیرش شما رو در بخش نتایج پذیرش ببینیم.

Nick
November 5th, 2010, 11:59 AM
سلام دوست عزیز.
جناب شما با این نمره زبانت، مطمئنی اصلیتاً آمریکایی نیستی؟ D:
ولی گذشته از شوخی، پیشنهاد می کنم فقط برای دانشگاههای ممتاز در رشته خودت اقدام کن. (البته Top10 یا Top20 و... رو خودت باید تصمیم بگیری.) شما با این رزومه، کمک هزینه TA رو که با احتمال بالای 95% خواهی گرفت. برای RA یا Fellowship یا انواع دیگه کمک هزینه ها هم یه کم بایستی در نگارش SOP و ارتباط با اساتید مهارت به خرج بدی و ضمن این که نیاز به چند توصیه نامه قوی از اساتید دوره لیسانس هم داری. دادن مقاله هم یک گزینه دیگه هست منتهی با توجه به زمان مورد نیاز برای نگارش، ارسال، داوری و پذیرش و... برای مقاله ژورنالی شاید خیلی صرف نکنه که بخوای یک سال دیگه منتظر بشی چون همین الان رزومه شما برای ورود به مقطع فوق لیسانس Overqualified هست. حتماً در ارتباط ایمیلی با اساتید و دانشگاههای آمریکایی، در مورد گزینه اقدام مستقیم از لیسانس به دکترا ازشون بپرس، چون به احتمال زیاد اونها خودشون وقتی رزومه شما رو ببینن، تشویقت می کنن که مستقیماً برای دکترا اقدام کنی.
برای اطلاع از رنکینگ دانشگاهها در رشته خودت می تونی سری به این انجمن (http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?40-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8 C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86) بزنی.
ضمن این که از بخش نتایج پذیرش (http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php)، نتایج افرادی که وضعیت مشابه شما رو داشتن رو بررسی کن که می تونه به نوعی در مورد انتخاب دانشگاههای هدف بهت کمک کنه.
امیدوارم موفق باشی و به همین زودی ها نتیجه پذیرش شما رو در بخش نتایج پذیرش ببینیم.

خیلی لطف کردین مرسی از باب راهنمایی شما و زحمتی که در ارسال پر محتواتون کشیدین، یک مقداری پس به خودم امیدوار شدم. در امر ارتباط با استاد نا موفق بودم چون می گن Apply کن بعد حرف می زنیم ولی خوب چون موضوع این توپیک نیست بهتره اینجا مطرح نشه. باز هم تشکر

lf8059
November 5th, 2010, 12:25 PM
ممنون می شم که شرایط این دوست من رو هم بررسی کنید

toffel = 110
gre= 1100
یک مقاله ISI
اینکه ایشون دانشگاه شهرستان بودن با اینکه معدل بالا و نمرات زبان خوبی داره شانس پذیرششون رو پایین میاره؟

gdfr7
November 5th, 2010, 03:01 PM
ممنون می شم که شرایط این دوست من رو هم بررسی کنید

toffel = 110
gre= 1100
یک مقاله ISI
اینکه ایشون دانشگاه شهرستان بودن با اینکه معدل بالا و نمرات زبان خوبی داره شانس پذیرششون رو پایین میاره؟

ایشون هم GRE کم ، معدل کم و مقاله کم دارند. چطوری به زیر 30 امیدوار باشند؟؟؟!!!!!!
TOEFL ایشون خوبه که در فاند دادن اصلا نقشی نداره
حتی داشتن 4 ISI توپ هم نمی تونه کورسوی امیدی برا زیر 30 ایجاد کنه، چون یکی از مهمترین ملاکها برا اونها دانشگاه است در این رنک.
دور و ور 200 ، در صورت شانس آوردن می تونه گزینه مناسبی برا پذیرش گرفتن با فاند باشه ولیکن توصیه من اینه که زیر 100 رو هم امتحان کنن.
در ضمن با توجه به اینکه امسال بدترین سال برا پذیرش هست، توصیه برادرانه من اینه که بدبینانه کار کنن و گرنه یه وقت دیدی حداقل یه سال عمرشون تلف شده و آخر هیچچچچچچ
موئد و پوینده باشید

ali_m4057
November 5th, 2010, 03:17 PM

شما قطعا با این معدل خوب و نمرات عالی که داری TA or RA میگیری
خیالت راحت
فقط اکه یه مقاله ای هم داشتی راحت تر میتونستی برای رنک های بهتر هم اقدام کنی
کلا اینکه از لحاظ بورس هم خیالت راحت باشه

Nick
November 5th, 2010, 04:19 PM
http://www.applyabroad.org/forum/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلی توسط Nick http://www.applyabroad.org/forum/images/buttons/viewpost-left.png (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?p=327876#post327876)
شما قطعا با این معدل خوب و نمرات عالی که داری TA or RA میگیری
خیالت راحت
فقط اکه یه مقاله ای هم داشتی راحت تر میتونستی برای رنک های بهتر هم اقدام کنی
کلا اینکه از لحاظ بورس هم خیالت راحت باشه

با تشکر فراوان، یک سوال، شما فرمودین بورس می شه گرفت اما یک بازه ی رنکینگ هم بتونین توصیه کنین بسیار ممنون می شم

ali_m4057
November 5th, 2010, 04:49 PM
با تشکر فراوان، یک سوال، شما فرمودین بورس می شه گرفت اما یک بازه ی رنکینگ هم بتونین توصیه کنین بسیار ممنون می شم

پروسه بورس گرفتن بیشتر بر میگرده به مخ زدن استادا و اینکه یه استاد از رزومت خوشش بیاد
حالا هر چی رزومه بهتری داشته باشی خب قطعا شانست هم برای دانشگاه های بهتر بیشتر میشه

(البته یه چیز دیگه هم بگم من الان با بیشتر از 10 نفر که همین امسال رفتن امریکا و 2 تا از استادای خودم که 1 ماهی میشه از امریکا برگشتم صحبت میکردم اونور اونقدر ها هم مثل اینجا که بحث رنک مهم باشه براشون مهم نیست . منظورم اینکه غیر از اون 50 تا یا 100 تای اولی ، دیگه اونقدر ها هم خیلی خیلی مهم نیست حالا رنک دانشگاهت مثلا 500 باشه یا 600 یا اصلا 800)

البته باید سعی کنی که هر میتونی چی رنکتو بهتر کنی ( خب معلومه که بهتره ) اما اگه هم نشد اونقدر ها سخت نگیر .
امیدوارم متوجه صحبت هام شده باشی
برای ایمیل زدن به استاد ها هم من خودم از 100 شروه کردم . شما از 50 شروع کن. البته گفتم یه چیز سلیقه ای هست و نمیشه دقیق بگی که چه دانشگاهی بت بورس میده اما قطعا اینو همه میگن که اگه یه جواب قطعی از استاد بگیری مسلما شانس پذیرش و بورست تا 90% هم میره بالا. یادت باشه جواب قطعی نه 4 تا تمپل که به همه میدن!!

موفق باشی

maryaam
November 5th, 2010, 05:01 PM

من اگه جای شما باشم، برای چند تا دانشگاه که رنکشون تو محدوده عالی تا پایین قرار داره، اقدام می کنم. یعنی مثلا" اگه برای 6 جا apply می کنم، 2 تا عالی، 2 تا متوسط و 2 تا هم پایین انتخاب می کنم. فکر می کنم این کار معقول تر باشه.

lf8059
November 5th, 2010, 05:45 PM
ایشون هم GRE کم ، معدل کم و مقاله کم دارند. چطوری به زیر 30 امیدوار باشند؟؟؟!!!!!!
TOEFL ایشون خوبه که در فاند دادن اصلا نقشی نداره
حتی داشتن 4 ISI توپ هم نمی تونه کورسوی امیدی برا زیر 30 ایجاد کنه، چون یکی از مهمترین ملاکها برا اونها دانشگاه است در این رنک.
دور و ور 200 ، در صورت شانس آوردن می تونه گزینه مناسبی برا پذیرش گرفتن با فاند باشه ولیکن توصیه من اینه که زیر 100 رو هم امتحان کنن.
در ضمن با توجه به اینکه امسال بدترین سال برا پذیرش هست، توصیه برادرانه من اینه که بدبینانه کار کنن و گرنه یه وقت دیدی حداقل یه سال عمرشون تلف شده و آخر هیچچچچچچ
موئد و پوینده باشید
معدل ایشون در دوره ارشد جزئ معدلهای الف بحساب میاد یعنی این معدل کمه؟ در مقایسه با بچه های که موفق به گرفتن فاند شدن معدل ایشون معدل خوبیه
GRe باید چند باشه؟
بازم ممنون

gdfr7
November 5th, 2010, 06:09 PM
معدل ایشون در دوره ارشد جزئ معدلهای الف بحساب میاد یعنی این معدل کمه؟ در مقایسه با بچه های که موفق به گرفتن فاند شدن معدل ایشون معدل خوبیه
GRe باید چند باشه؟
بازم ممنون

Dude:
As a clue, for rank under 30 they should be like below:
BS and MS GPA>17
GRE>1300
paper > 2ISI
In my view they are the the minimum requirements, they cannot guaranty your acceptance at all.
Luck

babak49264
November 5th, 2010, 06:43 PM
با سلام.من در ايران پزشكي خواندم و ميخواهم پذيرش Ph.D براي human genetics از دانشگاه هاي آمريكا بگيرم.نمره تافل pbt ام (553 با essay:4/6 )و البته GRE GENERAL ام (V:300,Q:570,A:3/6 )ايا ميتوانيد دانشگاههائي از آمريكا براي پذيرش راحتر به من معرفي كنيد؟با تشكر

ali_m4057
November 6th, 2010, 12:07 AM
درود
می خواستم بدونم اگه درسی رودر کارشناسی افتاده باشی و در کل معدل پاینی در حدود 14.5 داشته باشی .اما
تافل580
380 Analytical Writing 3.5 - Quantitative 800 - Verbal
GRE Subject نسبتا خوب
دو مقاله داخلی
یک مقاله isi
دو کنگره داخلی
و یک مقام حداقل 3 تا 10 المپیاد شیمی دانشجویی که در ایران بین المللی هستش
داشته باشی.
با توجه به نمره GRE Subject نسبتا خوب و کسب رتبه المپیاد میشه وضعیت بد نمرات و معدل دوره کارشناسی رو پوشش داد؟
می تونم برای master از دانشگاه های آمریکا پذیرش بگیره؟

Of course you can!
you have a good CV my friend I am sure you can........

but keep in mind some tips:
1.you have a higher chance to get fund and accept in USA Uni if you apply for Direct PhD
2.approval of Profs are so important so start to email them as soon as possible
3.be hopeful

good lucK

lf8059
November 6th, 2010, 12:17 AM
Dude:
As a clue, for rank under 30 they should be like below:
BS and MS GPA>17
GRE>1300
paper > 2ISI
In my view they are the the minimum requirements, they cannot guaranty your acceptance at all.
Luck
ممنون از اینکه لطف میکنید و وقت میزارید برای جواب دادن بی نهایت سپاسگذارم
پس حداقلهای رنک 30 معدل بالاتر از 17 و GRE بالاتر از 1300 و حداقل دو مقاله ISI یعنی به نظر شما اگه ایشون یه بار دیگه امتحان GRE بدن و با فرض اینکه بالاتر از 1300 بیارن امیدی هست براشون البته میدونم ایشون 3 تا مقاله دیگه هم دارن که داره اکسبت میشه با فرض اکسبت شدن و گرفتن نمره بالای 1300 برای رنک زیر 30 براشون امیدی هست؟
ینظرتوت ایتکه دانشگاه شهرستان هستن امکان اینکه شانسشون رو بیاره پایین هست؟
بازم تشکر از حضرتعالی و سایر دوستانی که زحمت میکشن و جواب میدن

SABER65
November 6th, 2010, 12:19 AM
درود.همگی خسته نباشی.می خواستم بدونم اگه درسی رو در کارشناسی افتاده باشی و در کل معدل پاینی در حدود 14.5 داشته باشی.اما
460 Analytical Writing 3.5 - Quantitative 800 - Verbal و تافل600
GRE Subject نسبتا خوب
دو مقاله داخلی و یک مقاله isi و دو کنگره داخلی
و یک مقام 1تا 10 المپیاد شیمی دانشجویی (با توجه به اینکه المپیاد ایران بین المللی هستش و به انگلیسی برگزار میشه)
داشته باشی.
با توجه به نمره GRE Subject نسبتا خوب و کسب رتبه المپیاد میشه وضعیت بد نمرات و معدل دوره کارشناسی رو پوشش داد؟
می تونم برای master از دانشگاه های آمریکا پذیرش بگیرم؟
امکان پذیرش با فاند چطوره؟ حتی برای دانشگاه های درجه سه آمریکا

gdfr7
November 6th, 2010, 12:52 AM
ممنون از اینکه لطف میکنید و وقت میزارید برای جواب دادن بی نهایت سپاسگذارم
پس حداقلهای رنک 30 معدل بالاتر از 17 و GRE بالاتر از 1300 و حداقل دو مقاله ISI یعنی به نظر شما اگه ایشون یه بار دیگه امتحان GRE بدن و با فرض اینکه بالاتر از 1300 بیارن امیدی هست براشون البته میدونم ایشون 3 تا مقاله دیگه هم دارن که داره اکسبت میشه با فرض اکسبت شدن و گرفتن نمره بالای 1300 برای رنک زیر 30 براشون امیدی هست؟
ینظرتوت ایتکه دانشگاه شهرستان هستن امکان اینکه شانسشون رو بیاره پایین هست؟
بازم تشکر از حضرتعالی و سایر دوستانی که زحمت میکشن و جواب میدن

Yes of course

x_f
November 6th, 2010, 11:08 PM
سلام
من با معدل 17 برق از یه دانشگاه غیر انتفاعی
تافل 115 و GRE>1300 بدون داشتن مقاله، چقدر شانس گرفتن پذیرش با فاند رو دارم؟ روی دانشگاه های زیر 100 می شه حساب کرد؟
بعد اینکه می خوام computer science بخونم شانس پذیرشم رو کم می کنه؟

خیلی ممنون

lf8059
November 6th, 2010, 11:29 PM
Yes of course
دوست عزیز این Yes of course جواب کد سوال منه؟
1- شانس برای پذیریش با فاند؟
2- پایین اومدن شانس پذیریش بخاطر دانشگاهشون که شهرستانه؟

gdfr7
November 6th, 2010, 11:33 PM
دوست عزیز این Yes of course جواب کد سوال منه؟
1- شانس برای پذیریش با فاند؟
2- پایین اومدن شانس پذیریش بخاطر دانشگاهشون که شهرستانه؟

اولی دوست گلم
به امید پویندگی

hamed_gh
November 7th, 2010, 01:33 AM
سلام دوستان
ممنون میشم درباره وضعیت من هم نظرتون رو بدین. من برای MS در رشته عمران میخوام اقدام کنم و فقط هم برای آمریکا میخوام بفرستم.

لیسانس مهندسی عمران از دانشگاه علم وصنعت
معدل کل 14.4 -- معدل دو سال آخر بالای 16
مقاله ندارم
تافل 93 (R=25 L=24 S=23 W=21)
پارسال gre دادم شدم 1000 دو هفته دیگه هم دوباره میدم و امیدوارم حداقل بالای 1100 بشم.
سابقه کار هم در حدود یک سال

ممنون میشم راهنماییم کنین که اولا چقدر شانس برای پذیرش با فاند و بدون فاند برای آمریکا دارم ؟
دوما چه دانشگاه هایی و با چه رنکی اقدام کنم شانس خواهم داشت ؟

با تشکر از پاسخ های همه عزیزان

tahahavakhor
November 7th, 2010, 01:46 AM
شما برای گرفتن فاند نیاز به یه مزیت دارید. بدون مقاله و با معدلتون شانستون برای فاند کمه. البته تو این فروم بودن دوستانی که با شرایط سخت تر هم فاند گرفتن. ولی برای پذیرش دانشگاه های tier2 به بعد رو شانس دارید مسلما.

hamed_gh
November 7th, 2010, 02:35 PM
سلام دوستان
ممنون میشم درباره وضعیت من هم نظرتون رو بدین. من برای MS در رشته عمران میخوام اقدام کنم و فقط هم برای آمریکا میخوام بفرستم.

لیسانس مهندسی عمران از دانشگاه علم وصنعت
معدل کل 14.4 -- معدل دو سال آخر بالای 16
مقاله ندارم
تافل 93 (R=25 L=24 S=23 W=21)
پارسال gre دادم شدم 1000 دو هفته دیگه هم دوباره میدم و امیدوارم حداقل بالای 1100 بشم.
سابقه کار هم در حدود یک سال

ممنون میشم راهنماییم کنین که اولا چقدر شانس برای پذیرش با فاند و بدون فاند برای آمریکا دارم ؟
دوما چه دانشگاه هایی و با چه رنکی اقدام کنم شانس خواهم داشت ؟

با تشکر از پاسخ های همه عزیزان

شما برای گرفتن فاند نیاز به یه مزیت دارید. بدون مقاله و با معدلتون شانستون برای فاند کمه. البته تو این فروم بودن دوستانی که با شرایط سخت تر هم فاند گرفتن. ولی برای پذیرش دانشگاه های tier2 به بعد رو شانس دارید مسلما.
ممنون به خاطر پاسخ سریعتون

گفتین مزیت خواستم اضافه کنم که من گرین کارت آمریکا دارم. ولی چون نمیدونم چه تاثیری میتونه رو پذیرشم داشته باشه دارم بدون در نظر گرفتن اون انتخاب هامو بررسی میکنم

به نظرتون داشتن گرین کارت چقدر میتونه شانس پذیرشمو یالا ببره ؟

راستی این tier2 منظورتون چه دانشگاه هایی است ؟ لیست این دسته را از کجا میتونم گیر بیارم ؟(ممنون میشم اگر لینکشو برام بزارید)

بازم تشکر

hassanrouhi
November 7th, 2010, 03:15 PM
سلام
با كسب اجازه از فراز
به نظر شما با داشتن مدرك ليسانس از دانشگاه هاي روسيه(رنك 700 جهاني) ميشه براي دكترا امريكا اقدام كرد با فاند؟ منظورم اينه كه ميشه از روسيه به عنوان سكوي پرتاب يا پلي استفاده كرد كه مارو به امريكا يا كانادا برسونه؟
ممنون ميشم جواب سوالم رو بدين

maryaam
November 7th, 2010, 09:23 PM
سوال من اینه که بطور کلی فکر می کنید تو پذیرش، این موضوع که رمینه مورد علاقه شما به فیلد تحقیقاتی اساتید بخوره چقدر نقش داره؟ خوب خیلی از دانشگاه های مورد نظر من، تو موضوع تحقیقاتی پایان نامه من، research group خیلی فعالی دارند. اما دانشگاه های رنک بالایی هستند. درسته که تو دانشگاه های رنک پایین تر، رقابت کم تره، اما اکثرا تو موضوع تحقیقاتی پایان نامه من تعداد اساتید کم تری دارند. به نظرتون با این وجود اگر برای دانشگاه های رنک پایین تر اقدام کنم، شانس بیشتری دارم؟
رزومه من در زیر آمده:
رشته: مهندسی صنایع
معدل لیسانس : 15.5
معدل فوق: 17.5
1 مقاله ISI نویسنده اول
TOFL: 104
GRE: (هنوز نتیجه اش رو نگرفتم، اما امیدوارم بتونم 1200 بیارم)
یه تعداد HONOR هم دارم

gdfr7
November 7th, 2010, 09:39 PM
سلام دوست عزیز

دوست عزیز، نمی خوام ناامیدتان کنم اما در پروسه اپلای شما روی هیچ چیزی نمی توانید قسم بخورید منظورم اینه حتی با داشتن شرایط خیلی خوب؛ نباید فقط برای دانشگاههای تاپ اپلای کرد. . . . سعی کنید در انتخاب دانشگاهها تمام فاکتورها رو در نظر بگیرید تا نخواهید برای یک سال دیگه اپلای کنید.
. . .

سوال من اینه که بطور کلی فکر می کنید تو پذیرش، این موضوع که رمینه مورد علاقه شما به فیلد تحقیقاتی اساتید بخوره چقدر نقش داره؟ خوب خیلی از دانشگاه های مورد نظر من هست، تو موضوع تحقیقاتی پایان نامه من، research group خیلی فعالی دارند. اما دانشگاه های رنک بالایی هستند. درسته که تو دانشگاه های رنک پایین تر، رقابت کم تره، اما اکثرا تو موضوع تحقیقاتی پایان نامه من تعداد اساتید کم تری دارند. به نظرتون با این وجود اگر برای دانشگاه های رنک پایین تر اقدام کنم، شانس بیشتری دارم؟
رزومه من در زیر آمده:
رشته: مهندسی صنایع
معدل لیسانس : 15.5
معدل فوق: 17.5
1 مقاله ISI نویسنده اول
TOFL: 104
GRE: (هنوز نتیجه اش رو نگرفتم، اما امیدوارم بتونم 1200 بیارم)
یه تعداد HONOR هم دارم

دوست خوبم
این بدبختی رو دقیقا من هم دارم. تو فیلد کاری من Top15 بسیار فعال و قوی هستند و کاملا match با interest من. به عنوان مثال تو MIT, Berkeley, Michigan ، هر کدوم سه تا lab دارن تو فیلد مرتبط من هرکدم با 3-4 تا full professor و ...
اما به نظر من اینا به اینجور چیزا خیلی اهمیت نمی دن. رقابت و داشتن نمرات بالا برا اونا خیلی خیلی مهمه.
اما به نظرم به یکی دوتا از اینا که جواب ( حتی تمپلت) دریافت کردین اپلای کنین. فوقش 100 تومن پول هدر دادین ولی اونطرفشم ببینید که چقدر ارزش داره.
خوش بین باشین. من تو همین فرم میدیدم که افرادی از centeral florida ریجکت شدن ولی از penn state اکسپت با فاند. اپلای بسیار به شانس بسته است. ایشالا خوب میشه

Roozbeh
November 8th, 2010, 08:46 AM
سلام
با كسب اجازه از فراز
به نظر شما با داشتن مدرك ليسانس از دانشگاه هاي روسيه(رنك 700 جهاني) ميشه براي دكترا امريكا اقدام كرد با فاند؟ منظورم اينه كه ميشه از روسيه به عنوان سكوي پرتاب يا پلي استفاده كرد كه مارو به امريكا يا كانادا برسونه؟
ممنون ميشم جواب سوالم رو بدين

اصولا مساله پذیرش تا به این حد انتزاعی نیست...!

یعنی اینکه شما میتونید از دانشگاه رنک ۷۰۰ به ۷ امریکا برید و برعکس. هزار و یک فاکتور در احتمال گرفتن پذیرش نقش دارن و رنک دانشگاه یکی از کم تاثیر ترینشونه.

من لیسانسمو از دانشگاه آزاد گرفتم ( که رنکش دور و بر ۵۰۰۰!) و در حال حاضر در دانشگاه رنک ۸۱ (رنک ۱۰ در رشته) در امریکا درس میخونم.

اما
به نظر من درس خوندن به زبان فارسی در دانشگاه با رنک خیلی بالا (برای مقطع لیسانس) مفید تر از این حالتیست که شما مطرح کردید (نظر شخصی). چرا که شما در مقطع لیسانس تبدیل به یک متخصص می شوید و در مقاطع بالاتر بر روی آنچه قبلا یاد گرفته اید بیشتر تمرکز میکنید. و رسیدن به این هدف قطعا با زبان دوم سخت تر خواهد شد.

لذا
شما میتونید از هر جایی برای دانشگاه های خوب امریکا یا کانادا پذیرش بگیرید به شرطی که پس از اتمام مقطع لیسانس در رشته خودتون حرفی برای گفتن داشته باشد.

از این رو
من با تئوری سکوی پرتاب ( که گه گاه برای مالزی مطرح میشه و اینبار شما برای روسیه مطرح کردید) بنا به دلایل بالا موافق نیستم و معتقدم که سکوی پرتاب واقعی درحقیقت توانمدی علمی و حرفه ای شما در رشته مورد نطرتونه.:confused:

پ ن: دوستان، در صورتی که تمایل دارید این بحث رو دنبال کنید، لطفا محوریت پذیرش در دانشگاه های امریکا فراموش نشود. در غیر اینصورت ناچار به حذف خواهیم بود.

erfanina
November 8th, 2010, 12:33 PM
سلام به دوستان
ممنون میشم اگه راهتمایی کنین
میخواستم بدونم با این رزومه دوستان چی ارزیابی میکنن و کجاها میتونم واسه امریکا (خیلی جاش مهم نیست، هرجا باشه با کله میرم و هر گرایشی از رشته تحصیلیم) اپلای کنم؟ البته با فاند!!!
- لیسانس مهندسی شیمی-علم و صنعت
-معدل 13.1
-IELTS 7
-3 تا مقاله داخلی
-1 کتاب
- 4 سال سابقه کار در مهندسی مشاور حوزه نفت ، گاز و پتروشیمی
- GRE ندادم هنوز و دارم رو یه پروژه کار میکنم احتمال 80 درصد یه ISI از توش دربیاد
ممنون پیشاپیش
یه نکته دیگه تا فراموش نکردم، همسرم هم لیسانس مهندسی صنایع از علم و صنعته با معدل 15.6 و فوق دانشگاه شیراز (MIS)با معدل 16.5 ---آیلتس 7 و 2 مقاله داخلی و 2 سال سابقه کار
احتمال اینکه بتونیم تو یه دانشگاه یا حداقل تو یه شهر با هم درس بخونیم هست؟ آیا اصلا ویزا میدن بهمون؟
بازم مرسی

Shannon
November 8th, 2010, 09:42 PM
سلام دوستان
نیاز به راهنمایی شدید شما دارم! رزومۀ من به این صورته:
لیسانس: مخابرات تبریز
معدل:14.2
فوق: مخابرات : علم صنعت
معدل 16:1
4: مقاله کنفرانس خارجی
1: ژورنال ISI معتبر
iBT و GRE هم چند هفته دیگه دارم، فک کنم متوسط بشم.
الان هم تو یک شرکت معتبر خارجی کار میکنم.
مشکل من معدلم هست، (یه نمرۀ خیلی بد تو فوق دارم که تو یه درس اختیاری و نا مربوط به گرایشم گرفتم و کارمو خراب کرده 10! و تقریبا 1 نمره معدلمو پایین آورده ) . کاملا احساس می کنم که ریز نمراتم تاثیر منفی روی نظر استادا داره. مثلا من رزومۀ خودمو به چند تا استاد تو اروپا فرستادم، اول خیلی حال کردن ولی بعد که ریز نمراتمو فرستادم بیخیال شدن. چند تا استاد تو آمریکا هم فقط گفتن اپلای کن و جواب خوبی فعلن نگرفتم. کلا من زیاد دنبال نمره و معدل نبودم و بیشتر به research علاقه دارم! با این شرایط نمیدونم کجا اپلای کنم. به ذهنم رسیده برای فوق تو یه رشته دیگه مثل ریاضی اپلای کنم!

sardarafra
November 9th, 2010, 11:12 AM
سلام دوستان
نیاز به راهنمایی شدید شما دارم! رزومۀ من به این صورته:
لیسانس: مخابرات تبریز
معدل:14.2
فوق: مخابرات : علم صنعت
معدل 16:1
4: مقاله کنفرانس خارجی
1: ژورنال ISI معتبر
iBT و GRE هم چند هفته دیگه دارم، فک کنم متوسط بشم.
الان هم تو یک شرکت معتبر خارجی کار میکنم.
مشکل من معدلم هست، (یه نمرۀ خیلی بد تو فوق دارم که تو یه درس اختیاری و نا مربوط به گرایشم گرفتم و کارمو خراب کرده 10! و تقریبا 1 نمره معدلمو پایین آورده ) . کاملا احساس می کنم که ریز نمراتم تاثیر منفی روی نظر استادا داره. مثلا من رزومۀ خودمو به چند تا استاد تو اروپا فرستادم، اول خیلی حال کردن ولی بعد که ریز نمراتمو فرستادم بیخیال شدن. چند تا استاد تو آمریکا هم فقط گفتن اپلای کن و جواب خوبی فعلن نگرفتم. کلا من زیاد دنبال نمره و معدل نبودم و بیشتر به research علاقه دارم! با این شرایط نمیدونم کجا اپلای کنم. به ذهنم رسیده برای فوق تو یه رشته دیگه مثل ریاضی اپلای کنم!

سلام

شما اگر بتونيد نمرات زبان و GRE(مخصوصا اين آزمون تاثير خيلي زيادي براي تقويت معدل بد داره) رو بالا بياريد مطمئن باشيد پذيرش خواهيد گرفت. راجع به اپلاي كردن براي رياضي فكر نمي كنم مشكلي رو حل كنه. بهتره همون مخابرات رو بريد جلو. الان مخابرات نوري و بي سيم كه داره خوب فاند مي ده.
موفق باشيد

setareh.j
November 10th, 2010, 12:16 PM
سلام
میشه من رو راهنمایی کنید که با توجه به شرایطم کجا امکان قبول شدنم هست؟ اصلا امکانش هست و apply بکنم یا نه!
کارشناسی مکانیک دانشگاه امیرکبیر(1ساله فارغ التحصیل شدم و گرایشم سیالات هست)
معدل:15.70
gre منتظر نمره هستم و 1ماه دیگه toefl دارم،وضع زبانم خوبه کلا" و gre هم بالای 1200 میارم به احتمال خیلی زیاد
میخوام ۱ دانشگاهه معمولی رو به بالا رشته ای مرتبط با سیستم های انرژی یا انرژی های نو بخونم!در این زمینه چند ماهی سابقه ی کار هم دارم
با این رزومه ی ناقص اصلآ ارزشش رو داره که apply کنم؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

USAir
November 10th, 2010, 04:05 PM
سلام
میشه من رو راهنمایی کنید که با توجه به شرایطم کجا امکان قبول شدنم هست؟ اصلا امکانش هست و apply بکنم یا نه!
gre منتظر نمره هستم و 1ماه دیگه toefl دارم،وضع زبانم خوبه کلا" و gre هم بالای 1200 میارم به احتمال خیلی زیاد
میخوام ۱ دانشگاهه معمولی رو به بالا رشته ای مرتبط با سیستم های انرژی یا انرژی های نو بخونم!در این زمینه چند ماهی سابقه ی کار هم دارم

قطعا دوست گلم.
حتما اپلای کنید و دانشگاهای زیر 100 امریکا رو مد نظر قرار بدید
موفق باشید

a.moghaddam
November 10th, 2010, 09:06 PM
سلام
اگه امکان داشته باشه من رو راهنمای کنید. من میخوام برا ارشد اقدام کنم و بورس بگیرم بهتره ولی اگر هم نشد باز می تونم برم. می خواستم بدونم شانسم چطوره و برا کجاها اقدام کنم.
کارشناسی عمران-سازه دانشگاه تبریز
معدل کل 17.01
معدل 2 سال آخر: 18.94
رتبه 1/32
TOEFL:108(Reading 30,Listening 28, speaking 22, Writing 28)a
Gre رو دادم و منتظر جوابشم البته به قسمت verbal امیدوار نیستم!
3-2 تا workshop رفتم و مدرک شو دارم ولی مقاله ندارم.
رشته هم فقط مدیریت ساخت می خوام اقدام کنم.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

sharareh mp
November 10th, 2010, 09:14 PM
سلام
من مدرک کارشناسی ارشد فیزیک ذرات بنیادی دارم. TOEFL فعلا ندارم.معدلم 18.34 است.مقاله ای هم ندارم.البته تو چند تا از کنفرانس های داخلی مقاله دارم اما می دونم چنداد به کار نمیان.برای دکترا تو رشته خودم، شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا و آلمان با شرایط من تا چه حده؟
ممنونم.

ali_m4057
November 10th, 2010, 09:35 PM
سلام

حتما اپلای کن . من مطمئن هستم 100% پذیرش که میتونی بگیری
حتی اگه بتونی 2-1 مقاله هم جور کنی که مبتونم راحت بگم با اون نمره GRE>1100-1200 شانس بالای برای فاند هم داری فقط باید رنک دانشگاهتو یه کم بیاری پائین ( مثلا <200 یا <300)

erfanina
November 11th, 2010, 08:39 AM
سلام می دونم سرتون شلوغه دوستان اما خواهش میکنم واسه منم نظر بدین!!!!

ممنون میشم اگه راهتمایی کنین
میخواستم بدونم با این رزومه دوستان چی ارزیابی میکنن و کجاها میتونم واسه امریکا (خیلی جاش مهم نیست، هرجا باشه با کله میرم و هر گرایشی از رشته تحصیلیم) اپلای کنم؟ البته با فاند!!!
- لیسانس مهندسی شیمی-علم و صنعت
-معدل 13.1
-IELTS 7
-3 تا مقاله داخلی
-1 کتاب
- 4 سال سابقه کار در مهندسی مشاور حوزه نفت ، گاز و پتروشیمی
- GRE ندادم هنوز و دارم رو یه پروژه کار میکنم احتمال 80 درصد یه ISI از توش دربیاد
ممنون پیشاپیش
یه نکته دیگه تا فراموش نکردم، همسرم هم لیسانس مهندسی صنایع از علم و صنعته با معدل 15.6 و فوق دانشگاه شیراز (MIS)با معدل 16.5 ---آیلتس 7 و 2 مقاله داخلی و 2 سال سابقه کار
احتمال اینکه بتونیم تو یه دانشگاه یا حداقل تو یه شهر با هم درس بخونیم هست؟ آیا اصلا ویزا میدن بهمون؟
بازم مرسی

krig1960
November 11th, 2010, 02:14 PM
ممنون به خاطر پاسخ سریعتون

گفتین مزیت خواستم اضافه کنم که من گرین کارت آمریکا دارم. ولی چون نمیدونم چه تاثیری میتونه رو پذیرشم داشته باشه دارم بدون در نظر گرفتن اون انتخاب هامو بررسی میکنم

به نظرتون داشتن گرین کارت چقدر میتونه شانس پذیرشمو یالا ببره ؟

راستی این tier2 منظورتون چه دانشگاه هایی است ؟ لیست این دسته را از کجا میتونم گیر بیارم ؟(ممنون میشم اگر لینکشو برام بزارید)

بازم تشکر
سلام دوست عزیز.
در مورد این که داشتن گرین کارت شانس پذیرش شما را افزایش یا کاهش میدهد، اظهار نظر قطعی نمی توانم بکنم، چون شانس پذیرش شما بیشتر به رزومه تان بر می گردد که رزومه شما واجد شرایط اخذ پذیرش از اکثر دانشگاههای آمریکا هست. اما این نکته را بایستی ذکر کنم که شما international student محسوب نمیشوید، بلکه Us citizen هستید (به خاطر داشتن گرین کارت). با توجه به این مسئله برای شما دو گزینه جهت تامین هزینه تحصیل (به غیر از پرداخت هزینه به صورت شخصی) مطرح هست. گزینه اول اقدام برای کمک هزینه های مختص دانشجویان بومی است که دانشگاهها صرفاً به Us citizen می دهند. البته کمک هزینه های مشترک هم وجود دارد منتهی معمولاً International students به طور نسبی راحت تر از Us citizen این نوع کمک هزینه ها را دریافت می کنند. گزینه دوم استفاده از وام دانشگاه یا Loan هست که رایج تر است و اکثر دانشجویان آمریکایی از این گزینه استفاده میکنند. روال کار به این صورت است که دانشجو پس از اخذ وام از دانشگاه، هزینه تحصیلش را در قالب اقساط یک وام با زمان بازپرداخت بلند مدت می پردازد.
در مورد دیگر تاثیرات داشتن گرین کارت، شما مثل افراد معمولی (international students) دردسرهایی مثل انتظار برای کلیرنس ویزا و مصاحبه با سفارت و... را نخواهید داشت، و از نظر رفت و آمد به ایران در حین تحصیل هم با مشکل انقضای ویزا مواجه نخواهید بود.
در مورد جزئیات و نحوه دریافت Loan می توانید از بخش مربوط به Admission> Fees and financial aids در سایت دانشگاهها اطلاعات کاملی را بگیرید. در مورد رنکینگ دانشگاهها هم از انجمن مربوطه (http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?40-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8 C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86) در همین فروم می توانید اطلاعات لازم را دریافت کنید.
موفق باشید.

jason_mac
November 11th, 2010, 11:17 PM
سلام
اگه امکان داشته باشه من رو راهنمای کنید. من میخوام برا ارشد اقدام کنم و بورس بگیرم بهتره ولی اگر هم نشد باز می تونم برم. می خواستم بدونم شانسم چطوره و برا کجاها اقدام کنم.
کارشناسی عمران-سازه دانشگاه تبریز
معدل کل 17.01
معدل 2 سال آخر: 18.94
رتبه 1/32
TOEFL:108(Reading 30,Listening 28, speaking 22, Writing 28)a
Gre رو دادم و منتظر جوابشم البته به قسمت verbal امیدوار نیستم!
3-2 تا workshop رفتم و مدرک شو دارم ولی مقاله ندارم.
رشته هم فقط مدیریت ساخت می خوام اقدام کنم.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

دوست من
توصیه میکنم اگر مدیریت ساخت میخوای حتما به دانشگاه من هم اپلای کن. من خودم آب میخونم اما دوستام همشون اینجا مدیریت ساخت میخونن. خیلی تو این زمینه دانشگاه خوبی هست و یه خوبی دیگه ای که داره نسبتا خوب پذیرش میده. اگر کاری داشتی پ.خ. بده.

یاشاسین

a.moghaddam
November 12th, 2010, 01:32 PM
دوست من
توصیه میکنم اگر مدیریت ساخت میخوای حتما به دانشگاه من هم اپلای کن. من خودم آب میخونم اما دوستام همشون اینجا مدیریت ساخت میخونن. خیلی تو این زمینه دانشگاه خوبی هست و یه خوبی دیگه ای که داره نسبتا خوب پذیرش میده. اگر کاری داشتی پ.خ. بده.

یاشاسین

ممنون از راهنماییتون، الان با این شرایط من شانس من در گرفتن پذیرش از دانشگاه شما چطوره؟ ، همچنین من الان با استادهاش تماس بگیرم یا بعد از فرستادن مدارک؟

nasim1446
November 12th, 2010, 02:10 PM
سلام دوستان

من فوق لیسانس مهندسی برق از دانشگاه مازندران دارم معدلم هم بدون پایان نامه 19.02 و با پایان نامه 18.88 و رتبه دوم را دارم. لیسانس هم از دانشگاه عباسپور با 15.72 فارق التحصیل شدم. 2 تا مقاله داخلی دارم و یک مقاله خارجی در کنفرانس بسیار معتبر در اروپا. نمره تافل هم تا یک هفته دیگه میاد، اما امیدی به بیشتر از 85 ندارم. هنوز GRE امتحان ندادم. به نظرتون با این شرایط از کدوم دانشگاههای آمریکا و کانادا می تونم پذیرش بگیرم برای دکترا؟؟ امیدی هست؟؟

tahahavakhor
November 12th, 2010, 02:20 PM
سلام دوستان

من فوق لیسانس مهندسی برق از دانشگاه مازندران دارم معدلم هم بدون پایان نامه 19.02 و با پایان نامه 18.88 و رتبه دوم را دارم. لیسانس هم از دانشگاه عباسپور با 15.72 فارق التحصیل شدم. 2 تا مقاله داخلی دارم و یک مقاله خارجی در کنفرانس بسیار معتبر در اروپا. نمره تافل هم تا یک هفته دیگه میاد، اما امیدی به بیشتر از 85 ندارم. هنوز GRE امتحان ندادم. به نظرتون با این شرایط از کدوم دانشگاههای آمریکا و کانادا می تونم پذیرش بگیرم برای دکترا؟؟ امیدی هست؟؟

شرایط معدلت خوبه. در مورد زبانت،85 میتونه برات مشکل ساز بشه. خیلی از دانشگاهها در صورتی که مینیممشون احراز نشه دانشجو رو ریجکت میکنن و البته نمره GRE هم بسیار مهمه. با مشخص شدن اونا میشه قضاوت کرد که تو چه رنجی از دانشگاهها شانست بیشتره

sardarafra
November 12th, 2010, 02:57 PM
شرایط معدلت خوبه. در مورد زبانت،85 میتونه برات مشکل ساز بشه. خیلی از دانشگاهها در صورتی که مینیممشون احراز نشه دانشجو رو ریجکت میکنن و البته نمره GRE هم بسیار مهمه. با مشخص شدن اونا میشه قضاوت کرد که تو چه رنجی از دانشگاهها شانست بیشتره

سلام

GRE جبران كننده خيلي چيزاهاس اگر مي توني نمرتو ببر بالا اگر هم نمي توني يا وقت نداري رزومه و زبان رو قوي كن. معدل ارشدت خوبه. مي تونه نظر جلب كنه. زبان رو به راحتي مي تونيد بالا ببريد. پس تلاش كنيد با شرليط فعلي اگر استادي پيدا كنيد شانس براي 50 تا 100 داريد. موفق باشيد

USAir
November 12th, 2010, 03:26 PM
سلام دوستان

شرایطتون خوبه دوست خوبم. در مورد زبان اگه هر چهارتا بالای 20 باشه کفایت می کنه. GRE خیلی مهمه، اگه وقت نداری Q بخون که بالای 750 بیاری. امید داری برا رنک متوسط امریکا
پیروز باشی

alireza68
November 12th, 2010, 09:51 PM
سلام
یه سوال دارم که یه جورایی مربوط به این تاپیک هست .

من میخوام واسه آمریکا TA بگیرم واسه پاییز ۲سال دیگه که میدونم تا پاییز سال دیگه باید مدارکم رو بفرستم .
معدلم اصلا خوب نیست ولی ۳سال سابقه کار تو زمینه آموزش مجازی دارم که میخوام تو همین فیلد ارشد بخونم که تا سال دیگه میشه ۴ سال ، TOFEl هم دارم کار میکنم بالای ۱۰۰ بشم ، مقاله هم ندارم ، فعلا یک ترم هم TA بودم
در ضمن من green card هم دارم
البته در مورد مقاله میتونم یه چیزایی جور کنم ، برای سابقه کارهم یک سالش رو فیش دارم و برای بقیش معرفی میگیرم.
فکر میکنید چقدر شانس دارم ، میتونم تو یه دانشگاه معمولی به بالا TA بگیرم چه چیزایی اضافه کنم بهتره.(wiki رو هم خوندم)

yasamanb
November 12th, 2010, 10:12 PM
سلام
من لیسانس عمران ازعلم و صنعت دارم با معدل 14.5 و فوق لیسانس حمل و نقل هم از علم و صنعت با معدل 17ویه دونه ISI هم دارم و چند تا هم مقاله داخلی
دو سال سابقه کار یه سال هم ندریس در دانشگاه آزادو TA هم بودمونمره Toefl هم 85 شده و GRE هنوز منتظر جوابشم
به نظر شما از چه دانشگاهایی شانس پذیرش بیشتری برای دکترای حمل و نقل دارم؟

___KinG___
November 14th, 2010, 05:45 PM
سلام دوستان من دانشجوی رشته ی دندانپزشکی دانشگاه up فیلیپین هستم سال سومم تا الآن 8 تا مقاله نوشتم که همشون بین المللی بودن الآن هم دارم روی 1 مقاله فوق سنگین و در حد تخصصی کار میکنم.رتبه ی 1 دانشگاه هستم و الآن با احتساب ترمهای تابستانی 7 ترم خوندم که 4ترم معدلم 20 شده و 3 ترم هم 19.80/19.72/19.91 شده.زبانم خیلی خوبه و 3 سال پیش که امتحان دادم آیلتس 7 شد.الآن 2 ساله بورسیه کامل دانشگاهم هستم.آیا امکانش هست از دانشگاهای 1 رقمی آمریکا بورسیه کامل بگیرم؟و آیا اجازه میدن قبل از گرفتن لیسانس از دانشگاه خارج شد؟
خواهش میکنم راهنمایی کنید

ani_ht62
November 17th, 2010, 02:18 AM
سلام دوستان
من یه سئوال دارم:
من لیسانس عمران دانشگاه اصفهان دارم با یه معدل خیلی کم(13.8) و فوق لیسانس خواجه نصیر تهران با معدل 16.8
دو تا مقاله بین المللی دارم و یه ISI
پارسال یه بار امتحان TOEFL دادم که شدم 85 ولی این هفته دوباره دارم امتحان میدم.
یه بار هم امتحان GRE دادم که اونم شدم 1060 ولی امسال آبان ماه دوباره اونم امتحان دادم.
میخوام درخواست بدم برای دانشگاه های امریکا، با این شرایط نه چندان درخشانی که دارم، فکر میکنید به کدوم دانشگاه ها درخواست بدم، شانسم برای فاند گرفتن بیشتره؟
واقعاً مرسی از کمک اتون پیشاپیش

sorkhpost1357
November 18th, 2010, 11:30 AM
سلام دوستان
من با یه استاد توی تگزاس مکاتبه کردم و یه ایده رو مطرح کردم و اون این جواب رو داده نظرتون چیه ؟ آیا می تونم امیدوار باشم؟
Ali-

Thanks for your interest in the program here at Texas Tech. Currently, I don't have additional funds to support another graduate student. If things change in the future, I will keep your name in mind.

amirhshmpr
November 18th, 2010, 01:27 PM
سلام
فوق مهندسي نفت دانشگاه امام خميني با معدل 18.30
ليسانس دانشگاه صنعتي سهند معدل 15
iBT با نمره 102
GRE فردا امتحان مي دم اما ميدونم كه شانسم بالاست
يه مقاله كنفرانس بين المللي
چقدر شانس ادميشن و فاند گرفتن دارم؟
ممنون از فروم عاليتون

pejman-Mech
November 18th, 2010, 06:06 PM
سلام دوستان
من یه سئوال دارم:
من لیسانس عمران دانشگاه اصفهان دارم با یه معدل خیلی کم(13.8) و فوق لیسانس خواجه نصیر تهران با معدل 16.8
دو تا مقاله بین المللی دارم و یه ISI
پارسال یه بار امتحان TOEFL دادم که شدم 85 ولی این هفته دوباره دارم امتحان میدم.
یه بار هم امتحان GRE دادم که اونم شدم 1060 ولی امسال آبان ماه دوباره اونم امتحان دادم.
میخوام درخواست بدم برای دانشگاه های امریکا، با این شرایط نه چندان درخشانی که دارم، فکر میکنید به کدوم دانشگاه ها درخواست بدم، شانسم برای فاند گرفتن بیشتره؟
واقعاً مرسی از کمک اتون پیشاپیش

به نظرم نمرات تافل و GRE تون پایین هست و با توجه به معدل پایین لیسانس، شانستون فعلاً برای فاند کم هست. البته باز هم نمی شه گفت بدون شانس هستید، رو رنک های بالای 200 شانس های کمی دارید... اگر بتونید با نمرات جدیدتون در این دو آزمون، اقدام کنید مسلماً شانستون برای فاند هم بالا می ره. اینکه برای کجاها شانس فاند خواهید داشت بستگی به نمرات این دو آزمون داره. با فرض تافل بالای 100 و GRE بالای 1200 می تونید به رنک های نسبتاً خوب و متوسط (مثلاً 50 تا 200) امید داشته باشید. البته این رنک هایی که عرض کردم رنک جهانی منظور بوده نه رنک های آمریکا. موفق باشید.

pejman-Mech
November 18th, 2010, 06:12 PM
سلام
فوق مهندسي نفت دانشگاه امام خميني با معدل 18.30
ليسانس دانشگاه صنعتي سهند معدل 15
iBT با نمره 102
GRE فردا امتحان مي دم اما ميدونم كه شانسم بالاست
يه مقاله كنفرانس بين المللي
چقدر شانس ادميشن و فاند گرفتن دارم؟
ممنون از فروم عاليتون

شرایط معدلتون خوبه، همینطور نمره تافل. اما از نظر مقاله شرایطتون خوب نیست، کاریش هم نمی شه کرد تو همین فرصت کم البته... ببینید GRE برای آمریکا خیلی حیاتی هست و بدون اون نظر دادن کمی سخته. اگر می دونید نمره تون خیلی خوب می شه، فکر کنم شانستون برای فاند هم خوب باشه. با فرض GRE خوب می تونید رو دانشگاه های نسبتاً خوب و متوسط به بالا فکر کنید. مکاتبه با اساتید رو فراموش نکنید. موفق باشید.

mazdavich
November 18th, 2010, 07:03 PM
سلام...
من لیسانس عمران از دانشگاه آزاد دارم....معدلم حدودآ 13.5 هستش....هنوز هیچ مدرک زبانی ندارم ولی دارم تافل شرکت میکنم...مقاله هم تازه دارم مینویسم....احتمال اینکه آمریکا یا کانادا پذیرش بگیرم ( با نمره تافل متوسط ) چند درصد هستش برای فوق لیسانس.....میدونم شرایط خوبی ندارم ولی میخوام کمکم کنید...متشکرم

masoudjoon
November 18th, 2010, 07:13 PM
سلام...
من لیسانس عمران از دانشگاه آزاد دارم....معدلم حدودآ 13.5 هستش....هنوز هیچ مدرک زبانی ندارم ولی دارم تافل شرکت میکنم...مقاله هم تازه دارم مینویسم....احتمال اینکه آمریکا یا کانادا پذیرش بگیرم ( با نمره تافل متوسط ) چند درصد هستش برای فوق لیسانس.....میدونم شرایط خوبی ندارم ولی میخوام کمکم کنید...متشکرم

سلام دوست عزیز
تافل و GRE رو شرکت کن امیدوارم نمره ی خوبی بیاری چون تاثیر گذاره
با شرایط شما بدون فاند خیلی ها پذیرش گرفتند شما مشخص نکردی که FUND هم میخوای یا نه؟
واسه چک کردن وضعیت دانشجویان مشابه خودت به بخش نتایج پذیرش (http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php) برو

sjjpo2002
November 18th, 2010, 08:22 PM
So?
He has no fund available. Just don't count on him

sahand_a
November 19th, 2010, 11:30 AM
سلام
من یه سوال دارم که نمیدونم کجا باید بپرسم
عذر میخوام اگه جای نادرستی پرسیدم
بعضی فرم های دانشگاه بصورت pdf هست. این فرم ها رو باید پرینت گرفت و بصورت دستی پر کرد؟؟

من نمیدونم منظورتون چه نوع فرم‌هایی‌ هست اما خوب واضح است که اگه فرمی رو نشه آنلاین پر کرد باید به صورت دستی‌ پر بشه.
فرم‌های پی‌دی‌اف هم ۲ نوع دارند، بعضیهاشون fillable هستند.

Mehdi_S
November 21st, 2010, 10:11 AM
سلام به همه دوستان.
نميدونم واسه کانادا اقدام کنم يا امريکا. اساتيد که جواب ميل نميدن آدم ببينه اوضاعش چه جوريه. نظر شما با توجه به اوضاعم چيه؟
هنوز آزمون زبان ندادم اما به نظر شما با توجه به اين معدلها نمره تافل و GRE اگه بالا باشه ميتونه کمک کنه در گرفتن fund؟

ليسانس مهندسي شيمي دانشگاه تهران . معدل 13.73
فوق ليسانس مهندسي پليمر دانشگاه تربيت مدرس . معدل 15.55

5 تا مقاله ISI
1 مقاله کنفرانس داخلي
2 تا ISI در دست داوري.

جاي اميدواري هست براي fund ؟

USAir
November 21st, 2010, 10:21 AM
سلام به همه دوستان.
نميدونم واسه کانادا اقدام کنم يا امريکا. اساتيد که جواب ميل نميدن آدم ببينه اوضاعش چه جوريه. نظر شما با توجه به اوضاعم چيه؟
هنوز آزمون زبان ندادم اما به نظر شما با توجه به اين معدلها نمره تافل و GRE اگه بالا باشه ميتونه کمک کنه در گرفتن fund؟

ليسانس مهندسي شيمي دانشگاه تهران . معدل 13.73
فوق ليسانس مهندسي پليمر دانشگاه تربيت مدرس . معدل 15.55

5 تا مقاله ISI
1 مقاله کنفرانس داخلي
2 تا ISI در دست داوري.

جاي اميدواري هست براي fund ؟
مقالت خوبه برو امریکا، سطح زبانتو نمی دونم ولی اگه fall2011 میخوای دیگه وقتت گذشته

Mehdi_S
November 21st, 2010, 11:35 AM
مقالت خوبه برو امریکا، سطح زبانتو نمی دونم ولی اگه fall2011 میخوای دیگه وقتت گذشته

اين اساتيد معلوم نيست برا چي ايميل درست کردن. اصلا جواب نميدن.
اگه برسم تا قبل april نمره خوب بگيرم اون موقع اقدام ميکنم وگرنه ديرتر.

انگار GRE بالا خيلي ضعفها رو پوشش ميده. درسته؟

خانم دکتر
November 21st, 2010, 09:28 PM
سلام
من دانشجوی ترم چهار پزشکی هستم
می خوام بدونم برای ادامه تحصیل در دانشگاهی مثل هاروارد یا بیست دانشگاه برتر باید چیکار کنم؟
البته بورسیه شدن منظورم هست
نه اینکه هزینه شو خودم بخوام بدم
مثلا اگر سعی کنم توی ازمون های علوم پایه و پره انترنی و تخصص نفر اول کشور بشم و استریت هم بشم میتونم برم بهترین دانشگاه ها؟
ممنون

Nick
November 22nd, 2010, 11:52 PM
با عرض سلام. اگر لطف کنند دوستانی که تجربه داشتند و یا رفتند نظر بدند.
لیسانس مکانیک پلی تکنیک
GPA:18.4
GRE: quant 800 verbal 740 AW 4
TOEFL 670 TWE6
چه رنکهایی برای فاند پیشنهاد می دهید؟ با تشکر

sahand_a
November 23rd, 2010, 12:38 AM
لیسانس مکانیک پلی تکنیک
TOEFL 670 TWE6

من یک بر پٔست شما رو دیده بودم. اونجا گفته بودید verbal gre رو ۶۲۰ گرفتید و AW ۵! دوباره امتحان دادید؟
با این وضعیت، شما به نظر من فقط برای رنک زیر ۲۰ اقدام کن!! اگه پذیرش نگیری اونوقت من خودم پامیشم میرم آمریکا‌ میگم شما به این آقا پذیرش ندادید پس به کی‌ دادید؟!!!

jason_mac
November 23rd, 2010, 02:59 PM
لیسانس مکانیک پلی تکنیک
TOEFL 670 TWE6

کسی تو ایران من ندیدم وربال از 550 بیشتر بگیرد. اگر شما اطلاعاتی که دادی درست باشد به نظر من دانشگاههای رنک بین 10 تا 20 رو اپلای کن. اگر اختراع و طرحی هم داشتی حتما میتونستی ام ای تی یا استنفورد بری.

sardarafra
November 23rd, 2010, 03:13 PM
من 1470 بوده GRE ام. اين نمره شما خيلي نمره خوبيه با معدلتون كاملا مي خونه و همديگه رو تقويت مي كنند. دانشگاهتون هم كه خوب اسمش تاثير گذاره نه به اندازه شريف و تهران اما تاثيرشو مي ذاره. نمره تافلتون هم بسيار عاليه. اما يك نكته رو حتما در نظر بگيريد من هم همين شرايطو داشتم جز دانشگاه خوب كه من از شهرستان دولتي مدرك گرفتم با معدل 17.5 البته ارشد. و اونقدرا هم كه دوستان مي گويند خوب پذيرش نگرفتم. حالا يا من اشتباه كردم در اين پروسه يا دوستان تجربيات متفاوتي دارند. دانشگاه هايي در رنك هاي بالا كلا تعداد نفراتي كه با معدلاي بسيار خوب از دانشگاه هاي تاپ دنيا اپلاي مي كنن زياد دارند. حواستون رو جمع كنيد و زياد هم بالا اپلاي نكنيد. اما در كل شرايطتون عاليه. موفق باشيد.

USAir
November 23rd, 2010, 03:21 PM
من 1470 بوده GRE ام. اين نمره شما خيلي نمره خوبيه با معدلتون كاملا مي خونه و همديگه رو تقويت مي كنند. دانشگاهتون هم كه خوب اسمش تاثير گذاره نه به اندازه شريف و تهران اما تاثيرشو مي ذاره. نمره تافلتون هم بسيار عاليه. اما يك نكته رو حتما در نظر بگيريد من هم همين شرايطو داشتم جز دانشگاه خوب كه من از شهرستان دولتي مدرك گرفتم با معدل 17.5 البته ارشد. و اونقدرا هم كه دوستان مي گويند خوب پذيرش نگرفتم. حالا يا من اشتباه كردم در اين پروسه يا دوستان تجربيات متفاوتي دارند. دانشگاه هايي در رنك هاي بالا كلا تعداد نفراتي كه با معدلاي بسيار خوب از دانشگاه هاي تاپ دنيا اپلاي مي كنن زياد دارند. حواستون رو جمع كنيد و زياد هم بالا اپلاي نكنيد. اما در كل شرايطتون عاليه. موفق باشيد.

دوست عزیز میتونم بپرسم شما کجا پذیرش گرفتید و از کجاها reject شدید؟
این خیلی میتونه برا ماها کمک کنه
مرسی از لطفتون

sardarafra
November 23rd, 2010, 03:46 PM
دوست عزیز میتونم بپرسم شما کجا پذیرش گرفتید و از کجاها reject شدید؟
این خیلی میتونه برا ماها کمک کنه
مرسی از لطفتون

به قسمت نتايج پذيرش اگر مراجعه كنيد همه اين سوالاتتون پاسخ داده مي شه. اون كلاه زير آواتار رو اگر بزنيد هم نتايج پذيرش فرد رو نشون مي ده. من دارم مي رم Texas A&M
لطفا قبل از ارسال سوالات جستجو كنيد. ممنونم
شاد باشيد

amin12
November 24th, 2010, 05:52 PM
سلام

من برای دکترا usc مخواهم اپلای کنم .توی مدارکش نوشته Proof of financial support میخواد. منظورش چیه؟

jason_mac
November 24th, 2010, 09:12 PM
به قسمت نتايج پذيرش اگر مراجعه كنيد همه اين سوالاتتون پاسخ داده مي شه. اون كلاه زير آواتار رو اگر بزنيد هم نتايج پذيرش فرد رو نشون مي ده. من دارم مي رم Texas A&M
شاد باشيد

Your TOEFL score is not as high as your GRE score. I am so surprised to see you have not done your best in TOEFL. However In my opinion Texas A & M is one of the best technical universities. Maybe, you can apply for funding next semester.

USAir
November 24th, 2010, 11:06 PM
شاد باشيد

اتفاقا شما فوق العاده پذیرش گرفتید، با اینکه نه دانشگاههتون مطرح است نه اینکه مقاله خوبی دارید و نه معدل خیلی چشمگیری ، از دانشگاه خیلی خوبی پذیرش گرفتید. برا گرفتن فاند هم باید همه این فاکتور هائی که گفتم رو داشته باشید ایشالا با تلاش مستمرمیتونید یه فاند خوب تو آینده ردیف کنید.
موفق باشید

sjjpo2002
November 25th, 2010, 12:30 AM
سلام
من برای دکترا usc مخواهم اپلای کنم .توی مدارکش نوشته Proof of financial support میخواد. منظورش چیه؟

گواهی موجودی حساب بانکی

جستجو کن تو فروم بحثش هست.

samaneh_1366
November 26th, 2010, 01:35 PM
سلام
من ترم آخر مهندسی کامپیوترم با معدل 16
مدرک تافلم رو دارم کم کم میگیرم و چندین مدرک بین المللی فنی و حرفه ای هم دارم
می خواستم ببینم واسه گرفتن بورس د رمقطع ارشد تو دانشگاههای امریکا یا کانادا شانسی دارم؟ممنون

sardarafra
November 26th, 2010, 01:48 PM
Your TOEFL score is not as high as your GRE score. I am so surprised to see you have not done your best in TOEFL. However In my opinion Texas A & M is one of the best technical universities. Maybe, you can apply for funding next semester.

سلام امين عزيزم

خوبي؟ ما كلا ارادت داريم خدمتت امين جام. والا نمره تافلم كلا داستان طولاني دارد كه نمي كنجد در حوصله اين بحث فقط مي تونم بگن خيلي خراب كردم. و خوب وقتي هم براي جبران نداشتم. و اينكه كلا اميدي هم به پذيرش نداشتم. چون خيلي از دوستان كه از دانشگاههاي خوب فارغ شدند لطف مي كردند و من رو نا اميد مي كردند و مي گفتند كه نمي توني بري و آمريكا مال شريفي و تهرانيه... خلاصه من الان هم فاندم رو اوكي كردم هم دارم مي رم 20 روز ديگه. ايشالا تا هرچي خدا بخواد. اما كلا گرفتن پذيرش فقط به اين نمرات نيست فاكتورهاي زيادي لازم داره.
قربانت
شاد باشيد

USAir
November 26th, 2010, 01:50 PM
سلام
من ترم آخر مهندسی کامپیوترم با معدل 16
مدرک تافلم رو دارم کم کم میگیرم و چندین مدرک بین المللی فنی و حرفه ای هم دارم
می خواستم ببینم واسه گرفتن بورس د رمقطع ارشد تو دانشگاههای امریکا یا کانادا شانسی دارم؟ممنون

خوبه که فقط اسمتو نگفتی که من فلانی هستم کجا شانس پذیرش دارم!! (kidding)
باید نمره تافل و جی آر ای تو بگی و علاوه بر اون فاکتورهای مهم رزومت رو ... که کسی بتونه یه نظری بده
موفق باشید

sardarafra
November 26th, 2010, 02:02 PM
[COLOR="blue"][I]

[I][COLOR="blue"]دوست عزيز شما خودتون پذيرش داريد؟ از كجا؟ شرايطتون چي هست؟ چرا وقت براي اون دوست عزيز تموم شده؟ fall2011 منظورمه. چرا وقت تموم شده؟ ايا با اساتيد آمريكا در ارتباط هستيد و اونها چكيده و يا ليستي در اختيار شما قرار دادند؟
لطف كنيد اگر نمي تونيد كمك كنيد يا اطلاعاتي نداريد از ارسال پست هاي غير مفيد خودداري كنيد.

مدير انجمن آمريكا

USAir
November 26th, 2010, 02:16 PM
[COLOR="blue"][I]

[I][COLOR=blue]دوست عزيز شما خودتون پذيرش داريد؟ از كجا؟ شرايطتون چي هست؟ چرا وقت براي اون دوست عزيز تموم شده؟ fall2011 منظورمه. چرا وقت تموم شده؟ ايا با اساتيد آمريكا در ارتباط هستيد و اونها چكيده و يا ليستي در اختيار شما قرار دادند؟
لطف كنيد اگر نمي تونيد كمك كنيد يا اطلاعاتي نداريد از ارسال پست هاي غير مفيد خودداري كنيد.

مدير انجمن آمريكا

دوست عزیز من نمی دونم این سوالات رو از من میپرسید ا!!!! اگه آره جواباتونو میتونید این زبر پیدا کنید:
میشه بپرسم شرایط من و پذیرش من رو برا چی میخوایید؟
ایشون برا fall2011 وقتشون گذشته؟ بله خیلی ساده است نمی دونم چرا شما نگرفتید، چون باید GREو TOEFL میدادن تا به deadline ها میرسیدند. و همچنین از قبل باید با اساتید در ارتباط می بودن
بله بنده با اساتید امریکا در ارتباطم
من دارم به بقیه کمک میکنم اگه کسی استفاده نمی کنه از پستم خودش میتونه بگه!! نیازی نیست که شما به جای ایشون اظهار نظر کنید.
بازم سوالی هست؟؟؟؟

sardarafra
November 26th, 2010, 02:31 PM
كاربر گرامي بنده مدير انجمني هستم كه شما داريد توش زحمت مي كشيد و پست ارسال مي كنيد. خوب مسلما يكي از وظايف مدير حذف پست هايي هست كه بي ربط يا غير مفيد هستند و در واقع من به جاي همه كاربران مي تونم اظهار نظر كنم. اين از قسمت پاياني صحبتتون. راجع به اون كاربر هم ايشون نوشته اند دارند امتحان مي دند. من خودم پارسال آخراي دسامبر امتحان دادم به همه چي هم رسيدم. شرايط شما را از اين منظر پرسيدم كه اگر تجربه اي داريد كه موثق هست به دوستان كمك كنيد وگرنه سعي كنيد دقت بيشتري كنيد. خيلي از جاها پست هايي ارسال كرديد به عنوان جواب كه سوال خودتون بوده و كمي قبل پرسيده ايد. در ضمن كاربران بايد از پرسيدن سوالات تكراري پرهيز كنند و ما و شما هم نبايد سوالات تكراري رو پاسخ بديم. اينها قوانين فرومه. مطالعه كرديد مطمئنم اما يه بار ديگه هم مطالعه بفرماييد. در اخر هم پرسيدم ايا با اساتيد ارتباط داريد از اين حيث كه ايا اساتيد آمريكا اطلاعات خودشون و در اختيارتون مي ذارند؟ اطلاعات نحوه پذيرش و ...
به هرحال از اينكه زحمت مي كشيد و به سوالات دوستان پاسخ مي ديد ممنون
شاد باشيد

USAir
November 27th, 2010, 08:36 PM
دوستان کسی که 12 واحد در دوره لیسانس افتاده و لی معدلش در حدود 15 است و در دوره فوق 17.5و کلا رزومه خوبی داره، تاثیر منفی داره در پذیرشش؟

خانم دکتر
November 27th, 2010, 11:58 PM
سلام دوستان عزیز من یه سوال پرسیدم
و اونم راهنمایی بود درمورد اینکه برای تخصص برم دانشگاه های برتر امریکا
رتبه ام س هرقمی بوده
اصفهان درس می خونم
ادم خارق العاده ای هم نیستم
یعنی کار خارق العاده نکردم
اما یه اراده قوی دارم
میشه راهنمایی کنین؟
میدونم که بای دusmle نمره ا م خوب بشه
دیگه چی ؟
ممنون میشم

___KinG___
November 28th, 2010, 12:20 AM
سلام دوستان من دانشجوی رشته ی دندانپزشکی دانشگاه up فیلیپین بودم الان هم دانشگاه ue هستم سال سومم تا الآن 8 تا مقاله نوشتم که همشون بین المللی بودن الآن هم دارم روی 1 مقاله فوق سنگین و در حد تخصصی کار میکنم.رتبه ی 1 دانشگاه هستم و الآن با احتساب ترمهای تابستانی 7 ترم خوندم که 4ترم معدلم 20 شده و 3 ترم هم 19.5 به بالا شده(خودم از 20 محاسبه کردم).زبانم خوبه و 3 سال پیش که امتحان دادم آیلتس 7 شد.الآن 2 ساله بورسیه کامل دانشگاهم هستم.آیا امکانش هست از دانشگاهای 1 رقمی آمریکا بورسیه کامل بگیرم؟
خواهش میکنم راهنمایی کنید
دوستان کسی جواب من رو نداد....بالاخره من چه کار کنم؟دوره عمومی رو همینجا بخونم واسه تخصص برم آمریکا؟یا نه؟ تو دانشگاه هیچ یک از اساتید راهنمایی نمیکنن خواهشا شما کمکتون رو از ما دریغ نفرمایید.اینکه میگن دوره تکمیلی دندان در آمریکا 2 سالش 100 هزار دلار خرج داره صحیحه؟منتظر جوابتون هستم

Harrison
November 28th, 2010, 04:25 PM
دوستان کسی جواب من رو نداد....بالاخره من چه کار کنم؟دوره عمومی رو همینجا بخونم واسه تخصص برم آمریکا؟یا نه؟ تو دانشگاه هیچ یک از اساتید راهنمایی نمیکنن خواهشا شما کمکتون رو از ما دریغ نفرمایید.اینکه میگن دوره تکمیلی دندان در آمریکا 2 سالش 100 هزار دلار خرج داره صحیحه؟منتظر جوابتون هستم
شما سوالتونو تو گروه مربوط به رشتتون بپرسین اونجا بهتر جواب میگیرین
موفق باشید

at40
December 1st, 2010, 02:01 AM
سلام دوستان من يه سوال داشتم. ميخواستم ببينم كه كسي كه گرين كارت آمريكا رو داره حتما براي پذيرش بايد تافل و GRE داشته باشه؟

tahahavakhor
December 1st, 2010, 02:06 AM
سلام دوستان من يه سوال داشتم. ميخواستم ببينم كه كسي كه گرين كارت آمريكا رو داره حتما براي پذيرش بايد تافل و GRE داشته باشه؟

gre رو که native ها هم باید بدن اگه دانشگاهی بخواد. مدرک زبان هم بستگی به زبان تحصیلات پیشین داره معمولا و باز هم ارتباطی به gree card نداره.

asad saghari
December 1st, 2010, 09:23 PM
با سلام ، می خواستم ببینم با این شرایط برای کدوم دانشگاها شانس پذیرش با فاند دارم
لیسانس مکانیک سیالات دانشگاه تبریز معدل16
فوق لیسانس دانشگاه صنعتی خواجه نصیر با معدل 17
زبان تافل 85
gre می خواهم امتحان بدم
زمینه کاری CFD و OPTIMIZTION
دو مقاله ژورنال خارجی ، و دو مقاله کنفرانس خارجی
سه مقاله داخلی
TA دروس مختلف دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد .

parastooo
December 2nd, 2010, 03:16 PM
سلام من دانشگاه تهران فوق لیسانس برنامه ریزی شهری دارم معدلم 17.80 می خوام واسه فوق یا دکتر برم آمریکا ترجیحا UCLA فکر می کنید شانسی برا گرفتن پذیرش دارم ؟

sahand_a
December 2nd, 2010, 03:31 PM
سلام من دانشگاه تهران فوق لیسانس برنامه ریزی شهری دارم معدلم 17.80 می خوام واسه فوق یا دکتر برم آمریکا ترجیحا UCLA فکر می کنید شانسی برا گرفتن پذیرش دارم ؟

در گرفتن پذیرش عوامل دیگری جز معدل هم تاثیر داره. مقاله، نمرهٔ زبان، GRE ، SoP, recom, تطابق داشتن background شما با زمینه‌های تحقیقاتی‌ دانشگاهی‌ که میخواید توش اپلای کنید. مخصوصاً نمرهٔ GRE که تاثیر زیادی داره...
بدون اینا نمی‌شه نظر خاصی‌ داد، اما معدل تون خوبه.

INGWAY
December 4th, 2010, 07:23 PM
با سلام ، می خواستم ببینم با این شرایط برای کدوم دانشگاها شانس پذیرش با فاند دارم
لیسانس مکانیک سیالات دانشگاه تبریز معدل16
فوق لیسانس دانشگاه صنعتی خواجه نصیر با معدل 17
زبان تافل 85
gre می خواهم امتحان بدم
زمینه کاری CFD و OPTIMIZTION
دو مقاله ژورنال خارجی ، و دو مقاله کنفرانس خارجی
سه مقاله داخلی
TA دروس مختلف دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد .

معدل شما برای گرفتن پذیرش از اکثر جاها مناسبه ولی چرا GRE هنوز ندادین؟ ممکنه بعضی جاها از شما امتحان فوریه رو قبول نکنن آیا خارج GRE می خواین بدین؟ ای کاش تافل هم کمی بالاتر بود! رزومه مناسبه ولی بدون GRE حرفی بیشتری نمی شه زد

amir_abolhassani
December 4th, 2010, 08:58 PM
سلام به دوستانی که وقت می گذارند و دیگران را راهنمایی می کنند.
رشته لیسانس من مکانیک امیر کبیر با معدل 14.8
فوق لیسانس هم صنایع از تربیت مدرس با معدل 17.47 که ضمنا شاگرد اول هم شدم.
یک مقاله کنفرانس دارم دو تا دیگر هم هست که روی آنها کار می کنم که یکیش ISI
نزدیک 11 سال سابقه کار در صنایع خودروسازی دارم و الان هم رنو پارس هستم که این مدت تجارب بسیار خوبی برای من داشته (دوره های بسیار مختلفی تو زمینه کیفیت دیدم.)
تافل 80 و GRE - کوانتیتیتیو:780 و وربال:290
خودم میدونم که تو تافل شرایطم خوب نیست اما نمی خوام یکسال عقب بیفتم می تونم برای جاهایی که مینیمم انها از تافل من کمتر اقدام بکنم (برای دکترا در رشته صنایع)؟
ممنونم.

USAir
December 4th, 2010, 09:04 PM
نزدیک 11 سال سابقه کار در صنایع خودروسازی دارم و الان هم رنو پارس هستم که این مدت تجارب بسیار خوبی برای من داشته (دوره های بسیار مختلفی تو زمینه کیفیت دیدم.)
خودم میدونم که تو تافل شرایطم خوب نیست اما نمی خوام یکسال عقب بیفتم می تونم برای جاهایی که مینیمم انها از تافل من کمتر اقدام بکنم (برای دکترا در رشته صنایع)؟
ممنونم.

حتما دوست عزیز
تافلت لب مرزه، رنکهای پائینتر رو امتحان کن. سابقه کار خیلی برا دانشگاها مهم نیست، سابقه تحصیلی مهمه.
بدرود

INGWAY
December 4th, 2010, 09:20 PM
خودم میدونم که تو تافل شرایطم خوب نیست اما نمی خوام یکسال عقب بیفتم می تونم برای جاهایی که مینیمم انها از تافل من کمتر اقدام بکنم؟
ممنونم.
دانشگاه هایی که در امریکا بالای 80 می خوان خیلی کمن! شاید 20 تا هم نشن ضمنا خیلی هم گیر به نمره تافل نیستن.
اما چون V شما هم کمه ممکنه واقعا فکر کنن شما زبان درست بلد نیستی ;) ضمنا مقاله ای که هنوز سابمیت نشده رو زیاد امیدوار به تاثیرش نباشین. اما با این حال جای نگرانی نیست معدلی بدی هم ندارید ولی به نظر من بیشتر نگران اون 11 سال فاصله باشین! فوق بعد از این 11 سال بوده یا قبلش؟؟؟ اگه بعدش باشه که هیچ! ولی اگه قبلش بوده ممکنه یه دانشگاه بگه الان دیگه چیزی ازون درسی که خوندی یادت نیست پس معدلت هم دیگه به ما نمی تونه چیزیو ثایت کنه ولی از طرفی این اراده شمارو هم نشون می ده! ضمنا نگفتن چی (مکانیک یا صنایع) می خواین اپلای کنین، آیا تماسی با اساتید داشتین؟ اگه نداشتین حتما به چند دانشگاه که مد نظر دارید میل بزنین و نظرشونو جویا بشین ضمنا بهتره همین چیزا که گفتیو تو متن میل بیارین و نه در اتچ مخصوصا این 11 سالو تاکید کنین روش شاید کسی خیلی خوشش بیاد شایدم برعکس! بهتره نظرشونو در این مورد بپرسین تا پذیرش و بورس، کیس شما خیلی خاص هست

amir_abolhassani
December 4th, 2010, 10:02 PM
دانشگاه هایی که در امریکا بالای 80 می خوان خیلی کمن! شاید 20 تا هم نشن ضمنا خیلی هم گیر به نمره تافل نیستن.
اما چون V شما هم کمه ممکنه واقعا فکر کنن شما زبان درست بلد نیستی ;) ضمنا مقاله ای که هنوز سابمیت نشده رو زیاد امیدوار به تاثیرش نباشین. اما با این حال جای نگرانی نیست معدلی بدی هم ندارید ولی به نظر من بیشتر نگران اون 11 سال فاصله باشین! فوق بعد از این 11 سال بوده یا قبلش؟؟؟ اگه بعدش باشه که هیچ! ولی اگه قبلش بوده ممکنه یه دانشگاه بگه الان دیگه چیزی ازون درسی که خوندی یادت نیست پس معدلت هم دیگه به ما نمی تونه چیزیو ثایت کنه ولی از طرفی این اراده شمارو هم نشون می ده! ضمنا نگفتن چی (مکانیک یا صنایع) می خواین اپلای کنین، آیا تماسی با اساتید داشتین؟ اگه نداشتین حتما به چند دانشگاه که مد نظر دارید میل بزنین و نظرشونو جویا بشین ضمنا بهتره همین چیزا که گفتیو تو متن میل بیارین و نه در اتچ مخصوصا این 11 سالو تاکید کنین روش شاید کسی خیلی خوشش بیاد شایدم برعکس! بهتره نظرشونو در این مورد بپرسین تا پذیرش و بورس، کیس شما خیلی خاص هست

ممنونم دوست من،
لازم بذکر است که دوران تحصیل لیسانس و فوق لیسانس جز این 11 سال است (همزمان با درس خواندن کار هم می کردم) و سال 2008 فارغ التحصیل شدم. ضمنا دوست دارم در رشته صنایع ادامه تحصیل بدم. این 11 سال هم به ریز در رزومم (اتچ) بوده است. با اساتید مکاتبه داشتم و تعدادی هم منو تشویق به اپلای کردن اما در حقیقت می خواستم خودم شانسمو بدونم.

mahyarelc
December 4th, 2010, 10:52 PM
سلام
من فارق التحصیل الکترونیک با معدل 14.89(دوسال آخر 15.17) هستم، آیلتس 7، GRE: وربال 320، کوانت760، یه کنفرانس داخلی
میخوام ببینم اصلا واسه جایی شانس دارم؟

ali_m4057
December 5th, 2010, 08:45 AM
سلام
من فارق التحصیل الکترونیک با معدل 14.89(دوسال آخر 15.17) هستم، آیلتس 7، GRE: وربال 320، کوانت760، یه کنفرانس داخلی

بله شانس که مسلما دارید فقط معدلتون کمی پایینه به همین خاطر من امریکا بتون پیشنهاد میکنم بش فکر کنید چون کانادا معدل واقعا براشون مهمه!
آیلتس خوبه.
GRE تون همه برای دانشگاهای متوسط خوب ارزیابی میشه . ای کاش مقاله تو کنفرانش خارجی داشتید بهتر بود ولی اینم بد نیست.
من جای شما بودم یه فکر دانشگاهای متوسط رو به بالا امریکا فکر میکردم (البته با فاند)
موفق باشی

mahyarelc
December 5th, 2010, 09:49 AM
بله شانس که مسلما دارید فقط معدلتون کمی پایینه به همین خاطر من امریکا بتون پیشنهاد میکنم بش فکر کنید چون کانادا معدل واقعا براشون مهمه!
آیلتس خوبه.
GRE تون همه برای دانشگاهای متوسط خوب ارزیابی میشه . ای کاش مقاله تو کنفرانش خارجی داشتید بهتر بود ولی اینم بد نیست.
من جای شما بودم یه فکر دانشگاهای متوسط رو به بالا امریکا فکر میکردم (البته با فاند)
موفق باشی
ممنون از جوابتون
میخواستمبدونم از نظر فاند، منظورتون فاند RA هست (یعنی به استدا میل بزنم) یا فاند کلی که خود دانشگاههای امریکا واسه متقاضیا در نظر میگیرن؟
در ضمن اگه یکی دوتا دانشگاه از امریکا پیشنهاد کنید ممنون میشم

pejman-Mech
December 5th, 2010, 10:01 AM
سلام

بر خلاف نظر دوستمون به نظرم نمی تونید برای فاند خیلی حساب باز کنید. اصولاً فاند برای ارشد خیلی سخت و شدیداً رقابتی هست. شما معدل و نمره GRE خیلی بالایی ندارید و به همین دلیل شانستون برای فاند زیاد نیست. اما برای پذیرش می تونید به خیلی جاها که مینیمم معدل رو دارید امیدوار باشید.

ali_m4057
December 5th, 2010, 10:06 AM
اول از همه اینکه معدل شما لب مرزه . شما باید دانشگاهی که میخوای اپلای کنی requirment هاشو نگاه کنی ببینی معدلت مشکلی برات پیش نمیاره یا نه؟
فاند RA or TA هر کدوم که فراهام بشه در هر صورت مخارجتونو فراهم میکنه الان زیاد به نوع اش فکر نکن .
جناب pejman-Mech کاملا درست میگن ، برای فوق که خیلی سخته ، ولی یه امید های میشه برای PHD داشت.
من تو قسمت نتایج یکی دیدم از دانشگاه ازاد با معدل 14.5 فاند گرفته بود ( البته این موارد خیلی کم اند ) البته رنک دانشگاهش هم تو 700-800 بود !!! اگه زیاد گیر تو رنک نیستی بت میگم .PHD همیشه شانس بالاتری داره برای گرفتن فاند.

به استاد ها که 100 % باید میل بزنی الانم گه دیره ولی بازم تلاشتو حتما بکن . برو قسمت تاپیک میل زدن به اساتید اطلاعاتو بخون و هیلی سریع شروع کن به میل زدمن .
اینجوری مطمئن تره . بله دانشگاههم یه سری فاند داره مه اخثصاص بده ولی اون بذاره تو درجه دوم چون خیلی رقابت زیاده!
پیشنهاد دانشگاه: جات بودم از رنک100 200 به بالا شروع میکردم به میل زدن به اساتید ، اینجوری نمیشه نظر داد.
موفق باشی

janan65
December 5th, 2010, 01:20 PM
سلام, می خواستم ببینم با این رزومه شانس دارم از دانشگاه های خوب آمریکا فاند بگیرم؟
لیسانس الکترونیک دانشگاه امیرکبیر معدل 17.07
فوق مخابرات امیرکبیر معدل 17.70
GRE.V:320, Q:770
Toefl:90
2 تا ژورنال ISI

USAir
December 5th, 2010, 01:42 PM
سلام, می خواستم ببینم با این رزومه شانس دارم از دانشگاه های خوب آمریکا فاند بگیرم؟
لیسانس الکترونیک دانشگاه امیرکبیر معدل 17.07
فوق مخابرات امیرکبیر معدل 17.70
GRE.V:320, Q:770
Toefl:90
2 تا ژورنال ISI

خیلی هم خوب
به نظرم رنک متوسط امریکا شانس داری (50-200)
موئد باشی

Renegade
December 5th, 2010, 09:34 PM
رشته آمار از دانشگاه آزاد مشهد - معدل 15.6
فوق لیسانس آمار زیستی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد - معدل 18
مقاله داخلی تخصصی 3 عدد
کنفرانس داخلی 4 عدد (سخنرانی)
یک مقاله در حال آماده شده برای ISI
مقاله غیر تخصصی به عنوان مشاور آماری 5 عدد (داخلی)
تافل : 577 TW:4
جی ار ای: V:340 ، Q:700 ، AW:3
نظرتون چیه؟

arashkamaly69
December 6th, 2010, 03:55 PM
با عرض سلام به همه دوستان
من دانشجوی کارشناسی عمران در دانشگاه سراسری زنجان هستم.معدلم 14.80 و اگر 3 مقاله ISI بدهم با تافل ibt=98 و gre=1300 شانس پذیرش با فاند از یکی از دانشگاه های زیر 100 آمریکا در ارشد را دارم یا نه؟
با تشکر

sardarafra
December 7th, 2010, 12:42 AM
دوستان عزيز لطف كنيد در اين تاپيك موارد زير رو در نظر بگيريد:

1) اعلام شرايطتون براي اينكه ديگران و با تجربه ها نظر بدهند راجع به شانس پذيرشتون.
2) بيان تجربه در پاسخ و اظهار نظر به سوال كاربران.
3) فقط راجع بع آمريكا حرف مي زنيم.
4) خودداري از ارسال پست هاي بي محتوا و يا سطحي.
5) خودداري از مسخره كردن ديگر كاربران
6) خودداري از ايجاد بحث هاي دو نفره بي ربط با موضوع. رنك دانشگاه ها يه تاپيك جداگانه داره اونجا بحث كنيد.

پست هاي نامرتبط حذف شدند. از همكاريتون ممنون
شاد باشيد

ahmadansari
December 8th, 2010, 12:42 PM
درود من مخواستم برای تحصیل در امریکا از یه دانشگاه معمولی پذیرش بگیرم
من مدرک پیش دانشگاهی با معدل خوبی دارم . 2 تاسوال داشتم
1_ میخواستم ببینم برای پذیرش باید مدرک و معدل دیپلمو ارائه بدم یا پیش دانشگاهی رو یا هر دو
بعد تافل و gre رو هم میخوام تا چند وقت دیگه امتحان بدم
2_ به نظر شما میتونم پذیرش بگیرم

siboo
December 8th, 2010, 02:41 PM
پدیرش کار کشکلی نیست! چون میخوای واسه لیسانس بری زیاد به دانشگاه تاپ گیر نده!!! چون بعدش راحت می تونی واسه مقاطع بالا تر اقدام کنی..من یه جا رو میشناسم چک گن university of texas at arlington

1_ میخواستم ببینم برای پذیرش باید مدرک و معدل دیپلمو ارائه بدم یا پیش دانشگاهی رو یا هر دو

siboo
December 8th, 2010, 02:43 PM
کارشناسی برق صنعتی اصفهان
معدل 17.27
تافل 93
جی آر ای 1160
یک مقاله اینترنشنال کنفرانس
یک مقاله داخلی
و چندین پروزه مربوطه که باعث شدن فیدبک های بسیار خوبی هم بگیرم:
your resume and background are certailny of interest.I urge you to apply,...h
or
your application is interesting, send your application package...I will review it...

من دو بار تا حالا از دانشکاهای زیر 50 فیدبک خوب گرفتم ولی هر دفعه یه جوری کنسل شد(بعد دوماه)
من واسم فاند خیلی مهمه، شهرو آب و هوا هم نه! چه کشوری چه دانشگاهی اقدام کنم؟ تا دکتری هم می خوام بخونم!
Arizona State University,Pennsylvania State University
Northwestern University
???????????????????????????

ahmadansari
December 8th, 2010, 03:02 PM
پدیرش کار کشکلی نیست! چون میخوای واسه لیسانس بری زیاد به دانشگاه تاپ گیر نده!!! چون بعدش راحت می تونی واسه مقاطع بالا تر اقدام کنی..من یه جا رو میشناسم چک گن university of texas at arlington
ممنون از جوابت ولی نگفتی معدل دیپلم رو میخوان یا پیش دانشگاهی آخه معدل دیپلم متوسطه ولی معدل پیش خوبه منم میخواستم از یه دانشگاه معمولی پذیرش بگیرم اتفاقا تگزاس رو هم دوست دارم به نظرت میتونم پذیرش بگیرم از دانشگاهی تو دالاس

sardarafra
December 8th, 2010, 03:03 PM

من هم با نظر siboo موافقم كمي روي نمره زبانت و ازمون SAT كار كن و دور و بر دانشگاه هاي بالا نچرخ مگر اينكه مدالي اختراعي چيزي داشته باشي. GRE لازم نيست. ويزا هم مي دهند. افراد زيادي هستند كه مانند شما همچين كاري مي كنند. هزينه هاش رو بايد در نظز بگيريد اما خوب در دانشگاه كار دانشجويي ريخته. كه يه جورايي كمك هزينه حساب مي شه ديگه. معدل هم اگر نمره ازمون SAT داشته باشي زياد نگاهش نمي كنند. اما اونا ديپلم و پيش هر دو رو در نظر مي گيرند. دوره پيش ما مثه كالج اونهاست.موفق باشي

sardarafra
December 8th, 2010, 03:12 PM
دانشگاه ASU آلان دیگه ددلاینش تموم شده !!
PSU از دانشگاه های خوب آمریکاست ولی من ایرانی ندیدم ازش پذیرش گرفته باشه !
اون آخری به نظر من شانس خوبی واسش داری و احتمال موفقیتت زیاده.

موفق باشی

دوست عزيز hosseinab ،من نمي دونم شما اطلاعاتتون رو از كجا بدست مياريد اما كلا خالي از اشكال نيست. دانشگاه ASU تا پايان دسامبر فرصت اپلاي داره. دانشگاه Penn state يكي از دانشگاه هايي هست كه ايراني زياد داره. و جاي خوبيه مخصوصا رشته برق. دانشگاه northwestern يكي از دانشگاه هاي بسيار خوبه كه شرايط پذيرشش سخته.

پست هاي اينگونه كه حاوي اطلاعات اشتباه باشه حذف مي شه به شدت.

ahmadansari
December 8th, 2010, 03:20 PM
من هم با نظر siboo موافقم كمي روي نمره زبانت و ازمون SAT كار كن و دور و بر دانشگاه هاي بالا نچرخ مگر اينكه مدالي اختراعي چيزي داشته باشي. GRE لازم نيست. ويزا هم مي دهند. افراد زيادي هستند كه مانند شما همچين كاري مي كنند. هزينه هاش رو بايد در نظز بگيريد اما خوب در دانشگاه كار دانشجويي ريخته. كه يه جورايي كمك هزينه حساب مي شه ديگه. معدل هم اگر نمره ازمون SAT داشته باشي زياد نگاهش نمي كنند. اما اونا ديپلم و پيش هر دو رو در نظر مي گيرند. دوره پيش ما مثه كالج اونهاست.موفق باشي
آقا یه دنیا ممنون
GRE گفتی لازم نیست یعنی برای لیسانس لازم نیست
زندگی و تحصیل به نظر شما سالی چقدر میشه دالاس در تگزاس بعد این امتحان SAT رو باید کجا امتحان داد(حالا این امتحان اجباریه ی)

سمن
December 8th, 2010, 03:29 PM
آقا یه دنیا ممنون
زندگی و تحصیل به نظر شما سالی چقدر میشه بعد این امتحان SAT رو باید کجا امتحان داد(حالا این امتحان اجباری)

بستگی به دانشگاه و ایالت داره از سالی 20 هزار دلار تا 60 هزار دلار...
امتحان SAT معمولا برای دانشجوهایی کشور هایی که آزمون توش برگزار نمیشه اجباری نیست
برو (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?24471-UNDERGRADUATE-Admission-and-Visa-for-USA)
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?24471-UNDERGRADUATE-Admission-and-Visa-for-USA
به این لینک

sardarafra
December 8th, 2010, 03:36 PM
آقا یه دنیا ممنون
زندگی و تحصیل به نظر شما سالی چقدر میشه دالاس در تگزاس بعد این امتحان SAT رو باید کجا امتحان داد(حالا این امتحان اجباریه ی)

دوست خوبم GRE براي تحصيلات تكميلي هستش نه دوره ليسانس. هزينه ها با توجه به شهر و ايالت بسيار نوسان داره به سايت دانشگاه ها مراجعه كني بهتر مي توني اطلاعات كسب كني. حتي مي توني يه دوره يك ساله كالج رو امتحان كني بعد اقدام كني براي ليسانس.
امتحان SAT هم همه جا اجباري نيست. ايران برگزار نمي شه.

hosseinab
December 8th, 2010, 03:37 PM
دوست عزيز hosseinab ،من نمي دونم شما اطلاعاتتون رو از كجا بدست مياريد اما كلا خالي از اشكال نيست. دانشگاه ASU تا پايان دسامبر فرصت اپلاي داره. دانشگاه Penn state يكي از دانشگاه هايي هست كه ايراني زياد داره. و جاي خوبيه مخصوصا رشته برق. دانشگاه northwestern يكي از دانشگاه هاي بسيار خوبه كه شرايط پذيرشش سخته.

پست هاي اينگونه كه حاوي اطلاعات اشتباه باشه حذف مي شه به شدت.

چی ؟؟؟؟
برادر من با فوق شریف ( سال 79 ) و GRE 1360 به سادگی از Pen State Uni ریجکت شد ! تازه اون سال !!!!
دانشگاه ASU دانشگاهی هستش که من 2 -3 روز پیش براش اپلیکیشن پر کردم ! برای دکتری مهندسی صنایع ( داخل سایت نوشته شده ) آخرین تاریخ 15 دسامبر هستش !

دوست من الان داره NW از دانشگاه آزاد فوق بدون فاند می خونه ! ! ! ! !

اون بالایی ها همش سند داره و می تونم بهت توی ایمیل هم نشون بدم !
حالا فک کردی مثلا اونایی که شما نوشتی همش درسته !

ahmadansari
December 8th, 2010, 03:38 PM
بستگی به دانشگاه و ایالت داره از سالی 20 هزار دلار تا 60 هزار دلار...
امتحان SAT معمولا برای دانشجوهایی کشور هایی که آزمون توش برگزار نمیشه اجباری نیست
برو (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?24471-UNDERGRADUATE-Admission-and-Visa-for-USA)
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?24471-UNDERGRADUATE-Admission-and-Visa-for-USA
به این لینک

یعنی من میتونم بدون SAT پذیرش بگیرم

سمن
December 8th, 2010, 03:44 PM
یعنی من میتونم بدون SAT پذیرش بگیرم
یه ایمیل بزن به دانشگاه ازشون بپرس معمولا نمیخوان یا ممکنه بگن بهت کاندیشنال ادمیژن میدن و وقتی اومدی امریکا امتحان بده!

ahmadansari
December 8th, 2010, 03:44 PM
دوست خوبم GRE براي تحصيلات تكميلي هستش نه دوره ليسانس. هزينه ها با توجه به شهر و ايالت بسيار نوسان داره به سايت دانشگاه ها مراجعه كني بهتر مي توني اطلاعات كسب كني. حتي مي توني يه دوره يك ساله كالج رو امتحان كني بعد اقدام كني براي ليسانس.
امتحان SAT هم همه جا اجباري نيست. ايران برگزار نمي شه.
پس همون تافل کافیه
بعد یه جا خوندم اگه اول کالج بخونی بعد ترنسفر بشی به دانشگاه تافل هم نیاز نداره
بعد پذیرش از کالج مثل دانشگاست و یه ساله است یا 2 ساله
سپاسگذار

sardarafra
December 8th, 2010, 03:51 PM
چی ؟؟؟؟
برادر من با فوق شریف ( سال 79 ) و GRE 1360 به سادگی از Pen State Uni ریجکت شد ! تازه اون سال !!!!
دانشگاه ASU دانشگاهی هستش که من 2 -3 روز پیش براش اپلیکیشن پر کردم ! برای دکتری مهندسی صنایع ( داخل سایت نوشته شده ) آخرین تاریخ 15 دسامبر هستش !

دوست من الان داره NW از دانشگاه آزاد فوق بدون فاند می خونه ! ! ! ! !

اون بالایی ها همش سند داره و می تونم بهت توی ایمیل هم نشون بدم !
حالا فک کردی مثلا اونایی که شما نوشتی همش درسته !

دوست عزيز اون دوستمون رشته اش برقه و اينم ددلاين برق (http://engineering.asu.edu/graduate/ee)ASU.
مساله بعدي اينه كه خود من از penn stae پذيرش دارم. نه شريف درس خوندم نه 79 اپلاي كردم. همين پارسال. نكته سوم اينه كه من نگفتم دانشگاه NWU نمي شه رفت. هر دانشگاهي قلقي داره و قرار نيست كسي دانشگاه آزاد خونده باشه نتونه بره. توانايي ها مهمه.
نكته اخر مطمئنيد كه لحنتون شايسته بوده؟ من مدير اين انجمن هستم و خوب وظيفه ام دادن تذكر و رسيدگي به تمامي پست هاي انجمن هستش. من چند مورد ديگه از پست هاتون رو ديدم كه اشاره كرده بوديد به پايان ددلاين ها كه واقعيت نداره. اين رويه رو تغيير بديد لطفا.
شاد باشيد

sardarafra
December 8th, 2010, 03:52 PM
پس همون تافل کافیه
بعد یه جا خوندم اگه اول کالج بخونی بعد ترنسفر بشی به دانشگاه تافل هم نیاز نداره
بعد پذیرش از کالج مثل دانشگاست و یه ساله است یا 2 ساله
سپاسگذار

درسته اگر كالج بخونيد نيازي به تافل نداريد. اما دوره ها متفاوته اما غالبا يكساله هستند.

سمن
December 8th, 2010, 04:03 PM
درسته اگر كالج بخونيد نيازي به تافل نداريد. اما دوره ها متفاوته اما غالبا يكساله هستند.

جسارت نباشه ها! اما کالج ها هم احتیاج به تافل دارن! البته نمره ای که میخوان معمولا خیلی کمه از 40 تا 66

sardarafra
December 8th, 2010, 04:15 PM
جسارت نباشه ها! اما کالج ها هم احتیاج به تافل دارن! البته نمره ای که میخوان معمولا خیلی کمه از 40 تا 66

شما بزرگواري من فكر كردم ايشون منظورش اينه اگر يكسال در كالج درس بخونه ديگه واسه ليسانس اپلاي كردن زبان نمي خواد. وگرنه بله براي ورود به تمامي مقاطع زبان لازمه.

veracity
December 8th, 2010, 06:02 PM
hi
does anyone know is there any chance to get application for neuroscience and stem cell phd from Toledo?

Hammerfall
December 9th, 2010, 02:02 AM
سلام
معدل لیسانس15.75 از دانشگاه تهران
معدل فوق 5 از سوئد
تافل 108
جی ار ای verbal=460و
quantitative=800
2 تا مقاله کنفرانس
رشته مهندسی برق مخابرات
شانس من به نظر شما چه طوری هست

sjjpo2002
December 9th, 2010, 03:41 AM
سلام
معدل لیسانس15.75 از دانشگاه تهران
معدل فوق 5 از سوئد
تافل 108
جی ار ای verbal=460و
quantitative=800
2 تا مقاله کنفرانس
رشته مهندسی برق مخابرات
شانس من به نظر شما چه طوری هست

There are many people studying here with even a worse resume than yours. So, give it a try

Hammerfall
December 9th, 2010, 10:20 AM
مرسی از پاسختون. من بیشتر دوست دارم بدونم روچه دانشگاههایی با چه رنکهایی امید داشته باشم.

siboo
December 9th, 2010, 01:04 PM
کسی از asu نیست؟ نمیدونین واسه برق پدیرش دکتری مستقیم داره یا نه؟

sjjpo2002
December 9th, 2010, 11:42 PM
مرسی از پاسختون. من بیشتر دوست دارم بدونم روچه دانشگاههایی با چه رنکهایی امید داشته باشم.

این سوال رو خیلیا می پرسن ولی من فقط می تونم این تجربه رو منتقل کنم:

1. اساتید دانشگاه های تاپ معمولا به ایمیل و اینا جواب نمیدن چون اینقدر مشتری دارن که می خوان از بین اونایی که اپلای می کنن یکی رو انتخاب کنن بر اساس رزومه و زمینه کاری
2. بعضی اساتید هستند که تو دانشگاه های خیلی تاپی نیستن ولی گروه پژوهشی استاد هیچ کم و کسری از مال دانشگاه های تاپ نداره مخصوصا تو رشته هایی که نیاز به تجهیزات آزمایشگاهی خاصی نیست
3. معمولا TA رو از روی GRE و تافل انتخاب می کنن
4. استاد اگه بخواد یه دانشجو رو بگیره حتی ممکنه از خیر رزومه های احتمالی بهتر هم بگذره!

هنر کسی که اپلای میکنه شناخت دانشگاه ها و اساتید مربوطه هست نه اپلای از روی رنکینگ

aut_eagle
December 10th, 2010, 02:10 AM
سلام

دوست عزيز سلام
البته خيلي از دانشگاه ها براي دانشجوهايي كه نياز به فاند دارن پر كردن اين فرم ضروروي نيست. فقط شما بايد بگيد كه قبول كردن پذيرش منوط به داشتن فاند هست.
شاد باشيد!

SABER65
December 10th, 2010, 08:00 PM
سلام به همگی.
میخواستم بدونم آیا در کل رتبه 1 تا 3 در المپیاد شیمی ایران که بین المللی هست جای مقاله رو میتونه پر کنه. این خیلی برام مهمه .اگه المپیاد ایران اینقدرا ارزش نداره وقتم رو روی مقاله بذارم.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.اگر کسی هست که این راه رو رفته لطفا ذکر کنه .

masoudjoon
December 10th, 2010, 11:16 PM
سلام به همگی.
میخواستم بدونم آیا در کل رتبه 1 تا 3 در المپیاد شیمی ایران که بین المللی هست جای مقاله رو میتونه پر کنه. این خیلی برام مهمه .اگه المپیاد ایران اینقدرا ارزش نداره وقتم رو روی مقاله بذارم.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.اگر کسی هست که این راه رو رفته لطفا ذکر کنه .
مطمئن باش بی تاثیر نیست و تو شرایط یکسان شما رو بالا میبره و همین جوریم یه امتیازه که فقط 3 نفر اول دارند.

ali_m4057
December 11th, 2010, 01:09 AM
کارشناسی برق صنعتی اصفهان
معدل 17.27
تافل 93
جی آر ای 1160
یک مقاله اینترنشنال کنفرانس
یک مقاله داخلی
و چندین پروزه مربوطه که باعث شدن فیدبک های بسیار خوبی هم بگیرم:
your resume and background are certailny of interest.I urge you to apply,...h
or
your application is interesting, send your application package...I will review it...

من دو بار تا حالا از دانشکاهای زیر 50 فیدبک خوب گرفتم ولی هر دفعه یه جوری کنسل شد(بعد دوماه)
من واسم فاند خیلی مهمه، شهرو آب و هوا هم نه! چه کشوری چه دانشگاهی اقدام کنم؟ تا دکتری هم می خوام بخونم!
Arizona State University,Pennsylvania State University
Northwestern University
???????????????????????????

معدل شما خوب ارزیابی میشه
تافل خوبه ولی برای top 50 زیاد بالا نیست
GRE=1160 بدک نیست ولی خوب هم نیست مخصوصا اگه بخوای برای Top 50 اپلای کنی
یک مقاله کنفرانس خارجیتون خوب ارزیابی میشه ولی وقتی بحث top 50 میکنی یه کم کار سخت میشه مثال برات میزنم:
اولا isi نداری بعد این منفرانس خارجی چقدر معتبره هست کنفرانس ها هم خیلی با هم تفاوت دارند ، وقتی شما برای این دانشگاها اپلای میتونی لزومااینکه 1 دانه مقاله داشته باشی کافی نیست بلکه اونا درجه اعتبار اون کنفرانس و تعداد ارجاعات بهمقاله شما هم خودش تاثیر داره
مقاله داخلی من که نداشتم ولی تاانجایی که من میدونمو تو این فروم خوندم تو پذیرشت زیاد روش حساب نکن مگر اینکه استادی از اون خوشش اتمده باشه که اون قضیش فرق داره.

اما پیشنهاد: رک بگم شما رزومه خوبی داری ولی نه برای top 50 (با فاند)مگر در شرایط خاص یهنی استادی واقعا جواب خوبی داده باشه .
حالا غیر از معدلت شما نمره GRE خیلی بالایی نداری (مغمولا بالای 1300 برای اینگونه دانشگاهها توصیه میشه)

اگر خیلی اصرار داری برای این دو دانشگاه اپلای کن ولی زیاد امید به فاندنداشته باش!!(بخاطر این میگم که گفتی فاند خیلی برات مهمه).

درباره این دانشگاهای که انتخاب کردی بذار اونایی که اونجا اطلاعات دقیقتری دارن نظر بدن
من جای شما بودم 2-3 دانشگاه متوسط هم اپلای میکردم.

موفق باشی

MR-Abbasi
December 13th, 2010, 12:02 PM
سلام دوستان. لطف کنید بگین با این شرایط واسه فوق مهندسی شیمی از کدوم دانشگاه ها احتمال پذیرش هست؟ مرسی

لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه آزاد معدل 14.10
آیلتس 7.0
1 سال سابقه کار بدون بیمه.

HApply
December 13th, 2010, 12:22 PM
دوستان من الان چند وقتي هست دارم براي پذيرش از انگليس اقدام ميكنم اما دوست دارم همزمان براي دانشگاههاي آمريكا هم درخواست بدم شرايطم اينه آيا شانسي براي پذيرش از دانشگاههاي آمريكا دارم ؟
ليسانس مهندسي كامپيوتر سخت افزار مشهد معدل 15.90
IELTS 6.5
شركت كامپيوتر داشتم با 5 سال سابقه
دانشجوي فوق ليسانس علوم و تحقيقات بودم و به دلايلي انصراف دادم

pejman-Mech
December 14th, 2010, 01:44 PM
دوستان من الان چند وقتي هست دارم براي پذيرش از انگليس اقدام ميكنم اما دوست دارم همزمان براي دانشگاههاي آمريكا هم درخواست بدم شرايطم اينه آيا شانسي براي پذيرش از دانشگاههاي آمريكا دارم ؟
ليسانس مهندسي كامپيوتر سخت افزار مشهد معدل 15.90
IELTS 6.5
شركت كامپيوتر داشتم با 5 سال سابقه
دانشجوي فوق ليسانس علوم و تحقيقات بودم و به دلايلي انصراف دادم
دوست عزیز برای آمریکا نمره GRE تقریباً همه جا لازم هست. ممکن هم هست جایی بدون اون قبول کنه که من نمی دونم... در هر حال شما از نظر معدل و نمره زبان شانس پذیرشتون خوبه، البته رو فاند نمی تونید حسابی باز کنید. همینطور نباید به دانشگاه های تاپ فکر کنید. سعی کنید هر چه سریعتر GRE بدید اگر تصمیمتون جدی هست برای آمریکا. موفق باشید.

HApply
December 14th, 2010, 03:31 PM
دوست عزیز برای آمریکا نمره GRE تقریباً همه جا لازم هست. ممکن هم هست جایی بدون اون قبول کنه که من نمی دونم... در هر حال شما از نظر معدل و نمره زبان شانس پذیرشتون خوبه، البته رو فاند نمی تونید حسابی باز کنید. همینطور نباید به دانشگاه های تاپ فکر کنید. سعی کنید هر چه سریعتر GRE بدید اگر تصمیمتون جدی هست برای آمریکا. موفق باشید.
خيلي ممنون براي ترم سپتامبر سال آينده تا كي فرصت دارم امتحان GRE رو بدم ؟ البته ميدونم ددلاين دانشگاهها با هم فرق داره ولي عموما تا كي هست ؟
من علت اينكه دارم براي انگليس اقدام ميكنم اينكه خيلي ها به من گفتند چون دانشگاه آزاد خوندي و مقاله نداري امكان نداره از دانشگاهي تو آمريكا بهت پذيرش بدن كه سفارت مجاب بشه بهت ويزا بده من بار اوله با اين شرايطم ميگن شانس دارم البته خودم براي دانشگاههاي تاپ اقدام نخواهم كرد اما خودتون ميدونيد كه نبايد اونقدر هم پائين باشه كه براي سفارت بي ارزش باشه
در ضمن پدر و مادر من در آمريكا زندگي ميكنند البته براي من درخواست گرين كارت ندادند چون ميگن اگه بفهمند كه داري براي اقامت اقدام ميكني محاله ويزا بدن آيا اين موضوع صحت داره ؟
با تشكر

hosseinab
December 14th, 2010, 03:45 PM
خيلي ممنون براي ترم سپتامبر سال آينده تا كي فرصت دارم امتحان GRE رو بدم ؟ البته ميدونم ددلاين دانشگاهها با هم فرق داره ولي عموما تا كي هست ؟
من علت اينكه دارم براي انگليس اقدام ميكنم اينكه خيلي ها به من گفتند چون دانشگاه آزاد خوندي و مقاله نداري امكان نداره از دانشگاهي تو آمريكا بهت پذيرش بدن كه سفارت مجاب بشه بهت ويزا بده من بار اوله با اين شرايطم ميگن شانس دارم البته خودم براي دانشگاههاي تاپ اقدام نخواهم كرد اما خودتون ميدونيد كه نبايد اونقدر هم پائين باشه كه براي سفارت بي ارزش باشه
در ضمن پدر و مادر من در آمريكا زندگي ميكنند البته براي من درخواست گرين كارت ندادند چون ميگن اگه بفهمند كه داري براي اقامت اقدام ميكني محاله ويزا بدن آيا اين موضوع صحت داره ؟
با تشكر

سلام

اون خیلی ها خیلی خیلی اشتباه کردند ! برای رفتن به آمریکا شما واهاست نشون بدی که اونجا داری واسه چی می ری ! یعنی اگه داری واسه PhD اقدام می کنی واهاست نشون بدی که علاقه به تحقیق داری و این مساله رو می تونی با مقاله هات ، سابقه TA و TR بودنت و حتی نوشتن یه پروپوزال و یا SOP نشون بدی ! نمره GRE و TOFEL همگی مکمل های این مساله هستند ! درباره گرفتن ویزا باید بگم که کلا به هیچی بستگی نداره ! واقعا دست خداست !
موضوع دانشگاه آزاد و . . . هم فقط برای ایران هستش !
برای Fall 2011 باید همین الان اقدام کنید. خیلی از دانشگاهها تا آخر Jan و خیلی های دیگه تا اواسط Mar با توجه به نوع رشته و اولویت های دانشگاه و خود شما نسبت به مساله بورس فرصت برای اقدام کردند دارند ! برای فال 2012 هم که شما خیلی خیلی وقت دارید ! در ضمن آخرین GRE که در ایران برگزار میشه و به درد فال 2011 می خوره تا تاریخ 31/12/2010 وقت برای ثبت نام داره و تاریخ برگزاریش 12 Feb هستش !

موفق باشید

alisaket
December 15th, 2010, 12:34 AM
سلام دوستان،من سوالم رو چند ماه پیش پرسیدم،ولی خب الان یکم اوضام فرق کرده،می خوام ببینم امسال می تونم اپلای کنم و فاند بگیرم؟ترجیحا زیر 100 باشه دانشگاه
لیسانس امیرکبیر 13.95:-(
ارشد شریف 16
3 تا مقاله، دو تا ieee یکی یه ژورنال دیگه، سه تا دیگه هم هست که هنوز سابمیت نکردم.
تافل 87
جی ار ای 1210
سابقه تی ای هم دارم

ali_m4057
December 15th, 2010, 10:08 AM
سلام دوستان. لطف کنید بگین با این شرایط واسه فوق مهندسی شیمی از کدوم دانشگاه ها احتمال پذیرش هست؟ مرسی

لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه آزاد معدل 14.10
آیلتس 7.0
1 سال سابقه کار بدون بیمه.

سلام دوست خوبم
شما اطلاعاتتو باید کامل تر بدی
مقاله هات ، GRE دادی (برای امریکا)
سابقه کار برای امریکا که با بیمه قبول میکنن (تا انجایی که من میدونم )

راستش معدل شما کمه ، باید بری سایت دانشگاهها و چک کنی که حداقل معدل و داشته باشی بیشترشون GPA:3>4 میخوان
ولی من چند تا را دیدم که 2.75 زده بودن (رنک های پایین تر)
نمره زبانت خوبه همه جا باش میتونی اپلای کنی

برای فاند رک بت بگم زیاد شانسی نداشته باش ، ولی از بعضی ازر دانشگاهای اروپا یا رنک های پایین ممکنه بتونی پذیرش بگیری.
یکی تو چند صفحه قبل (فکر کنم همین تاپیک بود) شرایتش تقریبا مثل شما بود بچه ها اتفاقا خوب جوابشو داده بودند و دانشگاه هم اتفاقا بش پیشنهاد کرده بودند برو حتما اونو بخون

Roozbeh
December 16th, 2010, 03:47 AM

اگه منظورت از پذیرش مستقیم دکتریpost Baccalaureate هست ، بله
good luck

siboo
December 16th, 2010, 09:52 AM

اگه منظورت از پذیرش مستقیم دکتریpost Baccalaureate هست ، بله
good luck
میل زدم بخش پرسیدم، این جواب بود:
Applicants without a master's degree must have a minimum GPA of 3.6 (on a four-point scale) in the last two years of undergraduate course work and have graduated from an ABET-accredited undergraduate program. To find out if your university is ABET-accredited, go to http://www.abet.org/AccredProgramSea...ionSearch.aspx.

حالا نکتش اینه که ایران تو لیست این سایت نیست اصلا!

من دارم درمورد برق حرف میزنم

USAir
December 16th, 2010, 03:28 PM
کسی جواب مارو نمیده؟:-(

دوست گلم برا زیر 100 قطعا شانس داری. کافیه بتونی استاد جذب کنی که اینم بسته به hot بودن فیلدت داره. رو تماس با اساتید کار کن
موئد باشی

mathematics
December 16th, 2010, 03:28 PM
کسی جواب مارو نمیده؟:-(
البته میتونید اپلای کنید ....

شما کمی باید برای جبران معدل روی نمرات زبان و gre بیشتر کار کنید.

gre شما میتونه برای شما شانس رو ایجاد کنه ولی نه خیلی زیاد (با توجه به کلیت شرایط)

marikia
December 19th, 2010, 09:28 AM
سلام من فوق بیوشیمی دانشگاه تهرانم.دارم روی تزم کار میکنم.نمیدونم تا deadlineسال آینده بشه کارمو حداقل 1 مقاله بکنم یا نه .معدل لیسانسم 16.5و فوقم بالای 17 است البته بدون احتساب پایان نامه ان شاالله با پایان نامه شاید 18 بشه.تابستان toefl و GRE هم میدم.اگه نمره تافل و GREخوب بشه ولی معدلم بالا باشه اما نشد مقاله بدم شانس گرفتن بورس کامل از دانشگاههای کانادا یا امریکا واسم چطوریه؟

marikia
December 19th, 2010, 09:34 AM
سلام من فوق بیوشیمی دانشگاه تهرانم.دارم روی تزم کار میکنم.نمیدونم تا deadlineسال آینده بشه کارمو حداقل 1 مقاله بکنم یا نه .معدل لیسانسم 16.5و فوقم بالای 17 است البته بدون احتساب پایان نامه ان شاالله با پایان نامه شاید 18 بشه.تابستان toefl و GRE هم میدم.اگه نمره تافل و GREخوب بشه و معدلم بالا باشه اما نشد مقاله بدم شانس گرفتن بورس کامل از دانشگاههای کانادا یا امریکا واسم چطوریه؟

shahrouhi
December 19th, 2010, 11:39 AM
سلام به همگی.

http://reason.cs.uiuc.edu/afsaneh/ صفحه خانم افسانه شیرازی است . دارنده مدال نقره المپیاد کامپیوتر ، با داشتن یک مقاله از دانشگاه ایلینویز پذیرش گرفته . مطمئن باش قطعا تاثیر داره . من جای شما بودم وقت مقاله رو رو تافل و جی آر ای میگذاشتم . با تافل و جی آر ای بالا شرایط فوق العاده ای دازید . البته معدلتون رو نگفتید.

MeaN5990
December 21st, 2010, 05:43 PM
سلام دوستان
من لیسانس و فوق لیسانس دانشگاه شیراز بودم (سال آخر فوق هستم) رشته مکانیک (تبدیل انرژی)
معدل لیسانس 15.90 و فوق 17.44 بدون پایان نامه
تافل 92
GRE 1100
1مقاله کنفرانسی ASME ، دو تا دیگه قبرس و 3 تا هم داخلی (که اینا هم انگلیسی نوشته شدن)
1 ژورنال ISI
میشه راهنمایی کنید بیشتر توی مایه های چه رنکی اقدام کنم؟ میخام همین امسال رفتنی بشم حالا یا امریکا یا کانادا (ترجیحا جای خوب بیشتر هم کانادا)! راستش استادا خیلی جواب نمیدن، اعصابم خرد شده دیگه!
اگه ی سبد اپلیکیشن خوب پیشنهاد بدید 1 دنیا ممنون میشم!

USAir
December 21st, 2010, 08:54 PM
سلام دوستان
من لیسانس و فوق لیسانس دانشگاه شیراز بودم (سال آخر فوق هستم) رشته مکانیک (تبدیل انرژی)
معدل لیسانس 15.90 و فوق 17.44 بدون پایان نامه
تافل 92
GRE 1100
1مقاله کنفرانسی ASME ، دو تا دیگه قبرس و 3 تا هم داخلی (که اینا هم انگلیسی نوشته شدن)
1 ژورنال ISI
میشه راهنمایی کنید بیشتر توی مایه های چه رنکی اقدام کنم؟ میخام همین امسال رفتنی بشم حالا یا امریکا یا کانادا (ترجیحا جای خوب بیشتر هم کانادا)! راستش استادا خیلی جواب نمیدن، اعصابم خرد شده دیگه!
اگه ی سبد اپلیکیشن خوب پیشنهاد بدید 1 دنیا ممنون میشم!

خوبه
رنک زیر 100 امریکا شانس داری البته اگه جواب خوب داشته باشی که همه جا شانس داری ولی بالای 100 هم اپلای کن که شانست بره بالا

USAir
December 21st, 2010, 10:56 PM
دوستان یه سوال اساسی
کسی تا به حال از رنک زیر 100 بدون اینکه جواب خوبی از استادا داشته باشه، تونسته پذیرش با فاند بگیره؟ اگه نه ، واقعا برا چی ما اپلای کنیم اونجاها؟

aidinnn
December 22nd, 2010, 12:59 PM
بدون جواب داشتن از استاد خيلي بعيد بتوني RA بگيري

gelavizh
December 22nd, 2010, 01:28 PM
سلام من ارشد نانو دارم سه مقاله ای اس ای 3 ثبت اختراع 4 کنفرانس خارجی و8 داخلی 19 فوریه امتحان زبان دارمو9 اپریل جی ار ای که قطعا خوب میشه. بنظر شما شانس پذیرش با فاند برای دانشگاههای بارنک زیر 50 با فاند چقده؟ لطفا منو راهنمایی کنید معدلم 16.5

aidinnn
December 22nd, 2010, 02:07 PM
salam
mohandesi bargh
BS: KNTU GPA 15 معدل 80 واحد اخر ليسانس 16.23
MS:IUST GPA 16.5
4ISI papers :2elsevier
8 ieee conference papers
TOEFL 612
GRE Q:800
GRE V:420
براي رنك بالاي 100 امريكا شانس دارم؟

krig1960
December 22nd, 2010, 09:56 PM
salam
mohandesi bargh
BS: KNTU GPA 15 معدل 80 واحد اخر ليسانس 16.23
MS:IUST GPA 16.5
4ISI papers :2elsevier
8 ieee conference papers
TOEFL 612
GRE Q:800
GRE V:420
براي رنك بالاي 100 امريكا شانس دارم؟
سلام، بله شانس خیلی خوبی هم برای RA و هم TA دارید. اگر روی نگارش یک SOP قوی، گرفتن توصیه نامه های خوب از اساتید معتبر داخلی و ارتباط موثر اساتید خارجی وقت بگذارید شانستان به مراتب افزایش خواهد یافت.
موفق باشید.

mishka77
December 23rd, 2010, 12:00 AM
سلام دوستان، من لیسانس دانشگاه تهران و فوق تربیت مدرس با معدل 18.65 ام(information system)،
GRE: Q740,V320, AW:3
IELTS:7.5
دو تا مقاله کنفرانسی
در حال سابمیت دو تا مقاله ISI
چقدر شانس با فاند دارم؟
به نظرتون الان apply کنم، یا شروع کنم به ارتباط با اساتید؟

sorosh
December 23rd, 2010, 11:20 PM
سلام
من رشته ام علوم سیاسی هست از دانشگاه سراسری میخواستم ببینم برای کارشناسی ارشد در رشته علوم سیاسی آیا کسی از دوستان اینجا هست که پذیرش گرفته باشه و شرایط فاند کرفتن سخته یا آسون
ضمنا من معدلم 17.68 هست
مقاله در مجلات معتبر هم دارم در زمینه اندشه های سیاسی
رزومه تحقیقاتی و پزوهشی هم دارم پروژه های و مقالات مشترک با اساتید و اعضای هیئت علمی سرشناس
مدرک آیلتس 6 هم دارم
آیا امکان گرفتن بورسیه هست؟در صورتی که در اول بورس نکنند و اونجا هم دارای معدل بالای در دانشگاه بشی آیا امکان بورس شدن برای مراحل بعدی هست؟
شما بودید آمریکا رو انتخاب میکردید یا آلمان
من خودم ترجیحم روی آمریکا هست اما اگه دوستان هم توصیه ای داشتند خوشحال میشم

kamal_85
December 27th, 2010, 11:39 AM
سلام!
من لیسانس مهندس شیمی امیرکبیر دارم، چهار ترم آخرم هم حدود 14و نیم هست.
تافل101(ibt)
1 مقاله خارجی
2 تا مقاله کنفرانس خارجی
کلی کار مرتبط هم کردم. اگه بخوام حتما فاند هم بگیرم، کجا به نظرتون شانسم بیشتره؟ :redface:

USAir
December 27th, 2010, 12:05 PM
سلام!
تافل101(ibt)
1 مقاله خارجی
2 تا مقاله کنفرانس خارجی
کلی کار مرتبط هم کردم. اگه بخوام حتما فاند هم بگیرم، کجا به نظرتون شانسم بیشتره؟ :redface:

Since you have not your GRE score, so ignor US for fall 2011. Consider CA and EU.
good luck with your application

farzan_r
December 28th, 2010, 02:32 AM
I don't know about fund but as far as I know , I could apply to NDSU without fund for the first terms . Also, they didn't need to have GRE score . So, you can consider most of american universities but you have to contact them because sometimes they will wave your GRE score.

siboo
December 28th, 2010, 09:19 PM
تو یه این تاپیک وقتی میگن زیر 100 یعنی زیر 100 دنیا! یا زیر 100 آمریکا؟
منظورم اینه با رنک دنیا کار میکنین یا رنک دانشکاه های آمریکا؟

Sunrise
December 28th, 2010, 09:39 PM
تو یه این تاپیک وقتی میگن زیر 100 یعنی زیر 100 دنیا! یا زیر 100 آمریکا؟
منظورم اینه با رنک دنیا کار میکنین یا رنک دانشکاه های آمریکا؟
آمریکا. .

siboo
December 28th, 2010, 09:47 PM
1)دانشگاه بالای 100 تو آمریکا!!! خب تو رنک دنیا که دیگه اصلا گم میشه!
2)من از دانشگاهای خوبی بین 20-30 آمریکا فیدبک مثبت گرفتم از استاد، دوستان گفتن یه سبدی از دانشکاه های خوب و متوسط و ...درست کنم اپلای کنم
من غیر از این یونیا که فیدبک دادن 2تا دانشکاه ه با 30 تا رنک بالاتر تو آمرکا رو هم زدم، یعنی من سبد رو انجام دادم یا باز برم پایین تر؟

آمریکا. .

rashidy_chem
December 28th, 2010, 10:06 PM
سلام!
تافل101(ibt)
1 مقاله خارجی
2 تا مقاله کنفرانس خارجی

به نظرم کانادا با این معدل خوب نیست...
چون مقاله دارید فکر کنم شانستون واسه استرالیا خوب باشه...
رو چی کار کردید؟

germany
December 31st, 2010, 09:53 PM
با درود بیکران . دوستان خیلی لطف میکنید اگر من را با نظراتتون راهنمایی کنید.
کارشناسی مهندسی IT از دانشگاه تبریز با معدل 13/30
نمره آیلس 6.5
سه مقاله داخلی ( البته به انگلیسی در زمینه مدیریت سیستم های اطلاعاتی و استراتژیک )
1-برای مقطع ارشد میخواهم بدونم در رشته مدیریت فناوری اطلاعات و یا بازاریابی بین الملل در چه کشورهایی شانس پذیرش دارم ؟ ( در حدود 30 هزار دلار کل سرمایه ام می باشه )
2-مرجع رنکینگ دانشگاه ها چه زورنالی است ؟ از کجا استخراج میفرمایید ؟
3- خواهشمندم به بنده معرفی بفرمایید جستجو از رشته در بین دانشگاه های امریکایی
4-ایا امکان دارد در سال اول بدون فاند بروم و در سال بعد با نشان دادن قابلیت به فاند دست یابم؟
از همه شما دوستان بینهایت سپاس گذارم.

XeiangHu
January 1st, 2011, 07:28 PM
سلام دوستان
من با یک رزومه خوب با معدل 13 مهندسی برق الکترونیک از دانشگاه دولتی فارغ شدم.بعد با IELTS 7 اومدم مالزی دارم UPM دارم smart technology and robotics می خونم و بیشتر ئر زمینه signal&image processing فعالیت کرده و دارم(اکنون)
حالا به نظر شما با توجه به اینکه رشته ای که اینجا می خونم بر پایه تحقیق است (یعنی زیاد واحد نمی گذرانیم ولی فعالیت های تحقیقاتی نسبتا خوبه و میشه امیدواربود ازش مقاله خوب دربیاد(ضمن اینکه یک مقاله نیمه آماده در زمینه پردازش تصویر دارم)1- صبرکنم فوق را بگیرم و بعد دنبال پذیرش برای دکترا باشم
2- یک فوق لیسانس درس محور هم بگیرم و بعد...
3- با این معدل و اوضاع چقدر میتوان امیدوار بود به پذیرش در دانشکاه های خیلی خوب(البته با فاند)؟
amin2life
January 1st, 2011, 11:38 PM
سلام دوستان
من لیسانس میکروبیولوژی دارم میخوام برای دکتری دارو اقدام کنم.
لطفا شرایط رو دوستانی که اطلاعات دارن بیان کنن..
ممنون

parr2011
January 2nd, 2011, 01:14 PM
سلام.
همسر من مهندسی کامپیوتر از دانشگاه سراسری ارومیه با معدل 14.78 و دو سال اخر 16.80 .ایلس 6 و gre 730 ,verbal 270 , نمره های درس های تخصصی بالا.
شانسی برای دانشگا های امریکا بدون فاند داره؟مرسی

سلام.
همسر من مهندسی کامپیوتر از دانشگاه سراسری ارومیه با معدل 14.78 و دو سال اخر 16.80 .ایلس 6 و gre 730 ,verbal 270 , نمره های درس های تخصصی بالا.

سلام.می شه یکی سوال من رو جواب بده؟

smm_alone
January 4th, 2011, 03:10 AM
با سلام خدمت همه دوستان با تجربه
با توجه به مشخصات زير شانسي براي گرفتن فاند( يا اسكولارشيپ) در مقطع كارشناسي ارشد در رشته من هست؟ از پاسختون ممنون ميشم
رشته: مديريت جهانگردي (Tourism Management)
معدل كارداني:14
معدل كارشناسي:18/70
ايلتس:6.5
GRE:در حال اماده سازي براي شركت در امتحان
مقالات: پژوهشي يك عدد و سه عدد علمي-ترويجي
سابقه كار مرتبط: 3سال(نامه تاييديه)
ساير: دانشگاه غير انتفاعي، رتبه 1 دانشگاه، نامه اساتيد، كمك يار اساتيد در 3 عنوان درسي، دبير انجمن علمي دانشگاه

milad_msm
January 6th, 2011, 11:45 PM
سلام
با عرض معذرت من تازه با این سایت اشنا شدم و شرایط اون رو خوب نمیدونم.
من دانشجوی سالای آخر رشته پزشکی هستم تازگیا تصمیم گرفتم که دیگه تو ایران نمونم و به یه کشور خارجی مهاجرت کنم.وضع درس و شرایطم بد نیست اما زبان رو تازه شروع کردم به خوندن و از لحاظ وضع مالی شدیدا فقیر محسوب میشم البته بعد از اتمام تحصیل میتونم کمی کار کنم و پس انداز کنم ولی خانوادم وضع مالی مناسبی ندارن حالا می خواستم بدونم آیا امیدی برای رفتن به امریکا برای من هست یا نه؟ممنون میشم کمک کنید.

siboo
January 7th, 2011, 06:54 PM
سلام
با عرض معذرت من تازه با این سایت اشنا شدم و شرایط اون رو خوب نمیدونم.
من دانشجوی سالای آخر رشته پزشکی هستم تازگیا تصمیم گرفتم که دیگه تو ایران نمونم و به یه کشور خارجی مهاجرت کنم.وضع درس و شرایطم بد نیست اما زبان رو تازه شروع کردم به خوندن و از لحاظ وضع مالی شدیدا فقیر محسوب میشم البته بعد از اتمام تحصیل میتونم کمی کار کنم و پس انداز کنم ولی خانوادم وضع مالی مناسبی ندارن حالا می خواستم بدونم آیا امیدی برای رفتن به امریکا برای من هست یا نه؟ممنون میشم کمک کنید.

من دارم فکر می کنم کسی میتونه از این کلی تر حرف بزنه!!! نه معدل رو گفتین نه وضعیت مقاله!
اون چیزی که معلومه باید به سمت هدف حرکت کرد! شروع کنین به خوندن زبان واسه شرکت در تافل،واحد های باقی مونده رو با نمره بهتری پاس کنید و...

perestizh
January 7th, 2011, 10:26 PM
سلام
من میخوام برای ms/phd ازلیسانس پذیرش بگیرم واسه یکی از دانشگاه های امریکا
سوابق تحصیلیم اینه
رشتم کامپیوتر - کاردانی نرم افزار- کارشناسی سخت افزار
3:1 مقاله داخلی
1:2 مقاله isi
3:رئیس و هیئت موسس انجمن علمی کامپیوتر دانشگاه
4:رتبه نخست خوارزمی شهرستان و برتر استان
5:معدل 14
6:تافل و GRE هم دارم میخونم امیدوترم بالا بگیرم
7:میخوام واسه هوش مصنوعی apply کنم. زمینه پژوهشیم شبکه و رباتیکه
با توجه به سوابق چند تا سوال دارم که اگه کمکم کنین ممنون میشم

شانس پذیرش از کدوم دانشگاههای امریکا با بورس واسم زیاده( حتی المقدور شهر های بزرگ)
چون میخوام بورس بگیرم به نظرت مستقیم واسه phd پذیرش بگیرم بهتره یا نه؟
قبل از apply با استاد ارتباط داشته باشم یا نه؟
و مهمتری سوالم :احتمال داره که بتونم از mit پذیرش بگیرم؟
راستی دانشگاه کارشناسیم غیر انتفاییه
مرررررسی اگه جوابمو زود بدی ممنون می شم.

در ضمن موارد زیر را هم دارا می باشم
1:توصیه نامه های خوبی از 3 تات از اساتید که مدارک دکتراشون از تهران هست
2:گواهی حسن انجام کار 3 اداره دولتی و 4 شرکت خصوصی
3:فعالیت در گروه رباتیک و تیم رباتیک دانشگاه

کسی هست کمکم کنه؟؟؟

farivar7
January 7th, 2011, 11:15 PM
سلام
من کارشناسی صنایع دستی هستم با معدل 18.میشه چندتا دانشگاه هنر بهم معرفی کنید و ایا میتونم به بورس فکر کنم؟برای پیدا کردن اساتید هنر از کجا باید شروع کنم؟ با یه استاد در تماس باشم شروع بهتری نیست؟؟

در ضمن من سابقه کاری توی دانشگاه و میراث فرهنگی دارم .و 3مدرک هنری علاوه بر دانشگاهی دارم.من درباره کانادا شنیدم دونستن یکی از هنرهای ایران یه موقعیت هستش که حداقل بورس نشه شهریه نصف میشه.این درسته؟

Sunrise
January 8th, 2011, 12:39 AM
...
... تو این تاپیک نظری نمیدم ولی جواب مهمترین سوال شما برام واضحه: MIT اپلای نکنید.

Roozbeh
January 8th, 2011, 05:20 AM
سلام
من میخوام برای ms/phd ازلیسانس پذیرش بگیرم واسه یکی از دانشگاه های امریکا
سوابق تحصیلیم اینه
رشتم کامپیوتر - کاردانی نرم افزار- کارشناسی سخت افزار
3:1 مقاله داخلی
1:2 مقاله isi
3:رئیس و هیئت موسس انجمن علمی کامپیوتر دانشگاه
4:رتبه نخست خوارزمی شهرستان و برتر استان
5:معدل 14
6:تافل و GRE هم دارم میخونم امیدوترم بالا بگیرم
7:میخوام واسه هوش مصنوعی apply کنم. زمینه پژوهشیم شبکه و رباتیکه
با توجه به سوابق چند تا سوال دارم که اگه کمکم کنین ممنون میشم

شانس پذیرش از کدوم دانشگاههای امریکا با بورس واسم زیاده( حتی المقدور شهر های بزرگ)؟
چون میخوام بورس بگیرم به نظرت مستقیم واسه phd پذیرش بگیرم بهتره یا نه؟
قبل از apply با استاد ارتباط داشته باشم یا نه؟
راستی دانشگاه کارشناسیم غیر انتفاییه
مرررررسی اگه جوابمو زود بدی ممنون می شم.

در ضمن موارد زیر را هم دارا می باشم
1:توصیه نامه های خوبی از 3 تات از اساتید که مدارک دکتراشون از تهران هست
2:گواهی حسن انجام کار 3 اداره دولتی و 4 شرکت خصوصی
3:فعالیت در گروه رباتیک و تیم رباتیک دانشگاه

کسی هست کمکم کنه؟؟؟

دانشگاه های امریکا خیلی زیادن اینجا هر کسی بر اساس تجربه خودش صحبت میکنه و از اونجایی که این تجربیات محدودن خیلی در اینجور تاپیک ها نمیتونید رو توصیه افراد حساب کنید. اگر هم صفحات قبل رو مطالعه کنید معمولا کسی دانشگاه به کسی معرفی نکرده فقط کلی توصیه میکنن.

شانس پذیرش از کدوم دانشگاههای امریکا با بورس واسم زیاده( حتی المقدور شهر های بزرگ) احتمالا دانشگاه های بارنک بالای ۱۰۰ یا ۱۵۰

قبل از apply با استاد ارتباط داشته باشم یا نه؟ اگر دنبال فاند هستید، بله حتما. ولی در غیر این صورت معمولا اجباری نیست.

و مهمتری سوالم :احتمال داره که بتونم از mit پذیرش بگیرم؟ احتمالش بسیار کمه (نزدیک به غیر ممکن!)

تو این تاپیک نظری نمیدم ولی جواب مهمترین سوال شما برام واضحه: MIT اپلای نکنید.
دوست من این تاپیک محل نظر دادنه نه نظر ندادن. یا اگر نظری ندارید لازم نیست بگید! این جمله شما باعث شده که این دوستمون فکر کنن که در تاپیک اشتباهی سوال کرده اند! (که البته پست مذکور رو حذف کردم)

Sunrise
January 8th, 2011, 09:38 AM
دوست من این تاپیک محل نظر دادنه نه نظر ندادن. یا اگر نظری ندارید لازم نیست بگید! این جمله شما باعث شده که این دوستمون فکر کنن که در تاپیک اشتباهی سوال کرده اند! (که البته پست مذکور رو حذف کردم)
من خیلی وقته میخواستم این رو بگم.
روزبه عزیز شما در خط اول خوب و خلاصه خودتون گفتید. هرچه در این تاپیک هست آنقدر کلی و گنگه که چندان مفید برای کسی که سوال کرده نخواهد بود. تنها سوالی که برای سوال کننده جوابش روشن میشه این که اگر در اپلای ابرود چنین سوالی بپرسه، با این جواب روبرو میشه!

بهترین کسانی که میتونند در این مورد نظر بدند کسانی هستند که خودشون در آمریکا هستند. ولی اضافه کنم که همون افراد هم راهنماییشون تفوات عمده‌ای با سایرین نداره. چرا؟

1- اون فرد خودش فقط در یک دانشگاه تحصیل کرده یا میکنه. کسی که در OSU درس خونده ممکنه از اطلاعات پذیرش اونجا اخبار بهتری بشنوه ولی خدایش شما بگید از MSU چقدر میدونه؟ و همچنین نزدیک سیصد دانشگاه دیگه؟ حتی از دانشگاه های اطراف همون ایالت خودش چقدر میتونه اطلاعات بگیره؟

2- در بعضی موارد کسانی که رفتند اطلاعاتشون کمتر هم هست! چون یکی دو سال مشغول درس اند و دیگه در به قسمت admission دانشگاه های دیگه سری نمیزنند اگر چه که ارتباطشون با فروم حفظ شده. عملا کسی که ایران باشه از این لحاظ آپدیت تره! مثل فرق کسی که کنکور میده و کسی که دانشجو شده و دیگه از دروس کنکور هم خبری نداره.

3- حتی اگر دو مورد فوق هم نباشه، چطور ممکنه یه دانشجو (حالا در هرکجا) بتونه مثل یک استاد احتمال سنجی کنه. فکر نکنم حتی اساتید هم چنین دیدی از اپلای داشته باشند. کافیه همین سوالات احتمال کجا قبول شدن رو از اساتید آمریکا رفته مون در ایران (که به تازگی اونجا بودند و تازه برگشتند) بپرسیم. جواب روشنه. هرکسی یه چیز میگه. در واقع چیزیه که خود شما خلاصه اشاره کردید: همش نظر شخصیه.

4- آمارهای خارج از منطق آنقدر زیاده که هرچه قوانین احتمال سنجی در ذهنومن ساختمیم رو به هم میزنه. پذیرش بدون مقاله از سنتفورد و رد شدن از آلاباما با 5 مقاله و نمرات خوب!

توی این تاپیک و چند تاپیک مشابه پر شده از تبادل نظرهایی که دقت نظرها پایینه. برای همین من واقعا برای کمک به دوستانم نطری ندارم و معتقدم بقیه هم نمیتونن آنچنان مفید داشته باشند. اگر هم جواب اون دوستمون رو دادم چون دقت نظر پایین نبود و 100 درصد مطمئن بودم و برای همین جرات جواب دادنش رو داشتم.

elaheh63
January 8th, 2011, 11:41 AM
سلام.من فوق لیسانس شیمی فیزیک از دانشگاه تهران هستم.با معدل 15.70.موضوع پروژه ام در زمینه بیوفیزیک بوده و میخوام از دانشگاه های معتبر آمریکا پذیرش بگیرم برای مقطع دکترا در رشته بیوفیزیک. به تازگی هم این تصمیم رو گرفتم و برای شروع این کار اعتماد به نفس زیادی ندارم.زبانم بد نیست اما مدرک زبان ندارم.میخوام بدونم شانسم چقدره و اینکه کدوم دانشگاه پیشنهاد میشه؟

اگه ممکنه لطفا سوال من رو جواب بدین!

krig1960
January 8th, 2011, 07:01 PM
اگه ممکنه لطفا سوال من رو جواب بدین!
سلام دوست عزیز.
ورود شما را به این فروم خوشامد می گویم.
لطفاً رزومه تان را کامل بگذارید تا دوستان بهتر بتوانند نظر بدهند. ساختار یک رزومه کامل چیزی شبیه به این هست:
معدل لیسانس و محل اخذ:
معدل فوق لیسانس و محل اخذ:
نمره زبان (تافل، آیلتس و GRE):
تعداد مقالات (خارجی یا داخلی، ژورنالی یا کنفرانسی):
هر گونه نکته قابل ذکر دیگر مثل گواهی ممتازی در یکی از مراحل تحصیلی، ثبت اختراع، رتبه در المپیادهای علمی و...
ضمناً مشخص نکردید با هزینه شخصی می خواهید درس بخوانید یا به دنبال کمک هزینه هم هستید.
در هر صورت تا نمره زبان شما مشخص نباشد (برای آمریکا معمولاً تافل و GRE ) تقریباً نمی توان راجع به شانس پذیرش شما اظهار نظر کرد.
ضمن این که در اینگونه تاپیک ها به دنبال این نباشید که به شما بگویند دقیقاً برای کدام دانشگاه اقدام کنید (پاسخ این سوال را بایستی خودتان پیدا کنید)، منتهی می توانید امیدوار باشید که در مورد محدوده رنکینگ دانشگاههایی که شانس پذیرش دارید، راهنمایی دریافت کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روال پذیرش به اینجا (http://www.applyabroad.org/wiki) و این تاپیک (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?29-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%AF%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%DB%8C%D8%A7-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D8%A7) (فایل های پی دی اف ضمیمه در این تاپیک را حتماً بخوانید)، برای اطلاع از رتبه بندی دانشگاهها به تفکیک رشته و کشورها به اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?40-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8 C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86)و اطلاع از نتایج پذیرش افراد به اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php) مراجعه کنید.
موفق باشید.
پی نوشت: ضمناً برای فعالیت راحت تر در این فروم بهتر است از الان عادت کنید که بیش از اینها صبور باشید، چون خیلی از مواقع ممکن است فی الفور جواب سوالاتتان را دریافت نکنید.

sera26
January 8th, 2011, 07:11 PM
سلام دوستان . من دانشجوی کارشناسی زیست شناسی ام(دانشگاه ارومیه). معدلم 14.5 البته بگم که دانشکده علوم ما به عقده ای بودن اساتیدش تو نمره دادن مشهوره. کارهای تحقیقاتی هم انجام میدم ( 2 تا پروژه) که به گفته استادم اگه خوب مقاله هاش رو بنویسم تو ژورنال های مطرح حتما چاپ میشن. ذاتا هم به انجام دادن پروژه های پروتئومیک و بیوتک خیلی علاقه دارم. با این خلاصه رزومه ای که نوشتم به نظرتون میتونم تو یه دانشگاه مطرح تو آمریکا پذیرش و فاند بگیرم؟ لطفا اونایی که واقعا تجربه دارن جواب بدن تا سردرگم نشیم. مرسی

mohghaderi
January 8th, 2011, 07:23 PM
سلام

بچه ها اين قضيه ايميل زدن به اساتيد چقدر جدي هست؟ يعني اگر ايميل نزني پذيرش نميدن يا شانست خيلي كم ميشه؟ (من رزومه ام متوسطه) معدل 17 دانشگاه تهران - دو سه تا هم مقاله كنفرانس معمولي. رشته IT.
من يه دانشگاه هايي مثل USC رو ديدم كه نوشتن ايميل نزنيد (مگر اينكه زمينه تحقيقي قبليتون ديگه خيلي مرتبط باشه) و اپلاي كنيد چون ما اول بررسي ميكنيم بعد به اساتيد ميگيم.
من دو سه تا اپلاي كردم (NCSU و USC و ...) بدون اينكه ايميل بزنم اما يه چند تا ديگه مونده كه ددلاينشون هم 15 ژانويه و 1 فوريه هست كه نميدونم اصلا بايد قبلش ايميل بزنم يا نه.
راستش آخراي ترمه و كلي هم كار پايان نامه ام مونده وقت ندارم. از طرفي ادميشن نگيرم سربازم و خودتون ميدونيد...

ممنون

sara85sh
January 8th, 2011, 08:25 PM
سلام دوستان
من با یک رزومه خوب با معدل 13 مهندسی برق الکترونیک از دانشگاه دولتی فارغ شدم.بعد با IELTS 7 اومدم مالزی دارم UPM دارم smart technology and robotics می خونم و بیشتر ئر زمینه signal&image processing فعالیت کرده و دارم(اکنون)
حالا به نظر شما با توجه به اینکه رشته ای که اینجا می خونم بر پایه تحقیق است (یعنی زیاد واحد نمی گذرانیم ولی فعالیت های تحقیقاتی نسبتا خوبه و میشه امیدواربود ازش مقاله خوب دربیاد(ضمن اینکه یک مقاله نیمه آماده در زمینه پردازش تصویر دارم)1- صبرکنم فوق را بگیرم و بعد دنبال پذیرش برای دکترا باشم
3- با این معدل و اوضاع چقدر میتوان امیدوار بود به پذیرش در دانشکاه های خیلی خوب(البته با فاند)؟
سلام. تجربه ای که من از پذیرشم داشتم اینه: هر دانشگاهی یه minimum requirement داره که باید دانشجو داشته باشه تا مدارکش بررسی شه. مثلاً دانشگاه های رنک 50-120 در آمریکا و کانادا معمولاً حداقل معدل 15 ( 3 از 4) رو میخوان (البته اگر رزومه قوی باشه و استاد مایل، امکان waive در بعضی موارد هست) هرچند دانشگاه خوبی مثل UofM برای رشته برق حداقل معدل 3.5 از 4 یعنی 17.5 میخواد+نمره زبان (که اگه تافل باشه معمولاً بین 83-90 بسته به دانشگاه متغیره) و GRE(برای آمریکا و بعضی ار دانشگاه های کانادا). به نظر من فعلاً نمیشه در مورد وضعیت شما قضاوت کرد.فکر میکنم شما باید روی معدل ارشدتون کار کنید و اگر آمریکا مد نظرتون هست نمره GRE خوبی داشته باشید(اگر معدل ارشدتون هم پایین باشه احتمال پذیرشتون نسبتاً پایینه). فاند معمولاً رقابتی هست. موفق باشید.

aminp30
January 8th, 2011, 09:33 PM
سلام

بچه ها اين قضيه ايميل زدن به اساتيد چقدر جدي هست؟ يعني اگر ايميل نزني پذيرش نميدن يا شانست خيلي كم ميشه؟ (من رزومه ام متوسطه) معدل 17 دانشگاه تهران - دو سه تا هم مقاله كنفرانس معمولي. رشته IT.
من يه دانشگاه هايي مثل USC رو ديدم كه نوشتن ايميل نزنيد (مگر اينكه زمينه تحقيقي قبليتون ديگه خيلي مرتبط باشه) و اپلاي كنيد چون ما اول بررسي ميكنيم بعد به اساتيد ميگيم.
من دو سه تا اپلاي كردم (NCSU و USC و ...) بدون اينكه ايميل بزنم اما يه چند تا ديگه مونده كه ددلاينشون هم 15 ژانويه و 1 فوريه هست كه نميدونم اصلا بايد قبلش ايميل بزنم يا نه.
راستش آخراي ترمه و كلي هم كار پايان نامه ام مونده وقت ندارم. از طرفي ادميشن نگيرم سربازم و خودتون ميدونيد...

ممنون

For getting RA, you have to contact a professor, but for getting a TA, professors play no role. Only distinguished applicants win a RA at the beginning of their application. Normally, students get TA first. Then they make interviews with several professors, and would get RA if they attracted them
You have a good resume; however, your test scores are pivotal as well

masterusa
January 9th, 2011, 08:38 AM
سلام

من معدلم 14.30 مهندسی کامپیوتر نرم افزار آزاد تهران شمال فارغ التحصیل شدم GRE 600 و آیلتس 6 و 8 سال سابقه کار مرتبط . برای رشته مدیریت فن آوری اطلاعات یا علوم کامپیوتر دنبال دانشگاه های در آمریکا هستم لطفا راهنمایی کنید و با توجه به این که امکان فاند کم هست مناطق کم هزینه بر کدام قسمت هستند ؟
کلا فکر میکنید می تونم پذیرش بگیرم ؟

ممنون

alved
January 9th, 2011, 10:09 AM
سلام

من معدلم 14.30 مهندسی کامپیوتر نرم افزار آزاد تهران شمال فارغ التحصیل شدم GRE 600 و آیلتس 6 و 8 سال سابقه کار مرتبط . برای رشته مدیریت فن آوری اطلاعات یا علوم کامپیوتر دنبال دانشگاه های در آمریکا هستم لطفا راهنمایی کنید و با توجه به این که امکان فاند کم هست مناطق کم هزینه بر کدام قسمت هستند ؟
کلا فکر میکنید می تونم پذیرش بگیرم ؟

ممنون

معدل و آیلتس پایینی دارید. از اونجایی که مدیریت فناوری اطلاعات در بیزینس اسکول ها ارائه میشه، بهتره gmat بدید. ضمن اینکه اکثر دانشگاه های آمریکای شمالی، این رشته رو به اسم سیستم های اطلاعاتی مدیریت، ارائه می کنند. زندگی در جنوب آمریکا به خصوص تگزاس ارزان تر از شرق و غرب آمریکاست.

pejmans
January 9th, 2011, 12:37 PM
سلام
یک سوال داشتم و احتمالا تکراری است ولی من هر چی صفحات را نگاه کردم جوابم نبود و اونم اینکه :
آیا شرایط سنی خاصی وجود دارد اخذ بورسیه از دانشگاه های آمریکا ؟
من 34 سال سن دارم کارشناس ارشد مکانیک دانشگاه علم و صنعت
پیشاپیش تشکر میکنم.

aminp30
January 9th, 2011, 02:09 PM
سلام
یک سوال داشتم و احتمالا تکراری است ولی من هر چی صفحات را نگاه کردم جوابم نبود و اونم اینکه :
پیشاپیش تشکر میکنم.
No, but you should prove that you haven't been away from studying and research. Your main problem would be with the embassy; because sometimes they reject guys who have been out of studying for more than 6 or 7 years.
An example: (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?16401-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%82%D8%A8%D8%B1%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B0&p=330418&viewfull=1#post330418)
Post 282, no. 6

pejmans
January 9th, 2011, 11:51 PM
No, but you should prove that you haven't been away from studying and research. Your main problem would be with the embassy; because sometimes they reject guys who have been out of studying for more than 6 or 7 years.
An example: (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?16401-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%82%D8%A8%D8%B1%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B0&p=330418&viewfull=1#post330418)
Post 282, no. 6
دوست عزیز خیلی ممنون از جوابتون.خوشبختانه از فارغ التحصیلی در مقطع ارشدم بیشتر از 2 سال نگذشته.پس مشکلی وجود ندارد ؟

tahahavakhor
January 10th, 2011, 12:19 AM
سلام
پیشاپیش تشکر میکنم.

dear friend
based on stats, the average age of a PhD is sth around 32.ur age will not gonna hurt if u choose programs wich tend to accept non-ordinary applicants , specially those who weigh more on job experience, some examples on the top of my tongue are:
Michigan State University (Several students in their 40's and 50's)
Washington University in St. Louis
Case Western Reserve
University of Pittsburgh
University of Houston
the key issue here is that by the time you graduate u will be 39, and by 46 u will have ur first try for a job tenure, considering the ordinary first rejection u will be tenured by 53 and u can be a full professor on 62. if u are picturing an academic career I want to give u a head up on how adcoms will see ur case. further, for older applicants, the question is the reason why now u have decided to go for a PhD. they may question the reason y u want to leave ur professional career. assumptions are whether he/she is fired? so try to specifically adress these in your SOP.
sorry for being a little blunt and good luck with ur apps

mohghaderi
January 10th, 2011, 06:17 AM
سلام
پیشاپیش تشکر میکنم.

سلام تا اونجايي كه من ميدونم خير. چيزي كه بسيار مهمه اينه كه شما رزومه قوي اي, نمره هاي زبان بالا و جي آر اي خوب و انتشار مقالات (مخصوصا ژورنال ISI) و ... يكي از بچه ها رو ميشناسم كه همسن شما بود و بعد از ارشد چند سالي كار تحقيقي كرده بود و چهار پنج تايي هم مقاله ISI داشت و اقدام كرد با فاند بسيار عالي توي GeorgiaTech بهش پذيرش دادن.
رك و راست بهتون بگم, دكترا يعني تحقيق. آخر دكترا يعني شما به طور حرفه اي يه محقق هستيد. خيلي از بچه هايي كه بورسيه ميگيرن و ميرن تا حدود زيادي تحقيق بلد هستن (يعني خودشون در حد يه دكترا يا نيمه دكترا هستن) براي همين در ازاي كار تحقيقي يا حتي فلوشيپ بهشون پول ميدن. اگر مقاله نداريد يا كم داريد براي بورسيه مشكل خواهيد داشت.

F A T I
January 10th, 2011, 09:05 AM
سلام دوستان
I don't think so! You will not have much problem! Actually for PhD programs, the professors look for researchers, not for a graduate who has learnt only some subjects in theory and no experience in experimental works! You have learned the fundamental education on research through a research-based program and it would definitely help you for further education.

pejman-Mech
January 10th, 2011, 09:53 AM
سلام.
بله شانس پذیرش رو که دارند. باید تو سایت دانشگاه ها از نظر حداقل معدل و نمره آیلتس (با توجه به اینکه نمرات شون بالا نیست) و احتمالاً نمره GRE چک کنند. در کل به دانشگاه های متوسط و پایین می تونند امیدوار باشند. البته همه اینا به این دلیله که ایشون فاند نمی خوان و خب مسلمه که دانشگاه ها از خداشونه کسی که حداقل شرایط رو داره و قراره بهشون پول هم بده بیاد اونجا درس بخونه!
نتایج پذیرش (http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php) همین فروم رو یه جستجو کنید می تونید ببینید با شرایط مشابه همسر شما کجاها پذیرش از آمریکا گرفتند. موفق باشید.

SABER65
January 10th, 2011, 06:12 PM
با سلام
من رشتم شیمی هست بامعدل 14.5 از سراسری ارک اما همینقدر بهتون بگم بقیه رزمه ام سطحش واقعا خوبه.
حالا من با این شرایط میتونم برای دانشگاهی اپلای کنم که کف معدله درخواستیش 15 به بالا یا +B است؟منظورم اینه وقتی میگن شرایط دیگه اگه عالی باشه میتونه معدل کم را پوشش بده شامل من میشه برای اقدام به دانشگاهای که کف معدلشون +B هست.منظور اینه که با شرایط واقعا عالی میشه برای دانشگاهی اقدام کرد که کف معدلش از معدل شما بالاتر باشه؟
البته شرایط من جوری هست که باید حتما فاند بگیرم.
پیشاپیش سپاس از راهنماییتون.

elaheh63
January 11th, 2011, 12:08 PM
از پاسختون بسیار ممنونم.والا من تازه تصمیم گرفتم برای مدرک زبان به طور جدی اقدام کنم و فکر نکنم به امتحان بعدی تافل که تو اردیبهشت هست برسم.احتمالا میفته برای دوره بعدش.ایطنوری هم که شما فرمودید برای امریکا نمره تافل از آیلتس بهتره.در ضمن جهت تکمیل اطلاعاتم:لیسانس شیمی از دانشگاه فردوسی مشهد با معدل 15.فوق لیسانس از دانشگاه تهران با معدل 15.70 و دو مقاله هم در نشریات ISI دارم. یک مقاله در یک نشریه مجار و دیگری نشریه امریکایی.و طبیعتا اگه بتونم کمک هزینه بگیرم اینکارو میکنم.

sara85sh
January 11th, 2011, 12:32 PM
از پاسختون بسیار ممنونم.والا من تازه تصمیم گرفتم برای مدرک زبان به طور جدی اقدام کنم و فکر نکنم به امتحان بعدی تافل که تو اردیبهشت هست برسم.احتمالا میفته برای دوره بعدش.ایطنوری هم که شما فرمودید برای امریکا نمره تافل از آیلتس بهتره.در ضمن جهت تکمیل اطلاعاتم:لیسانس شیمی از دانشگاه فردوسی مشهد با معدل 15.فوق لیسانس از دانشگاه تهران با معدل 15.70 و دو مقاله هم در نشریات ISI دارم. یک مقاله در یک نشریه مجار و دیگری نشریه امریکایی.و طبیعتا اگه بتونم کمک هزینه بگیرم اینکارو میکنم.

سلام. به نظر من اگه تو تافل و GRE نمره خوبی بیارید (تافل 90 به بالا) شانس خوبی برای پذیرش و فاند از دانشگاه های نسبتاً خوب دارید. اما اینکه میگید به تافل این دوره نمیرسید منظورتون امتحان PBT هفتم May هست؟ چرا به iBT فکر نمیکنید؟
راستی تا اونجایی که من تجربه داشتم، در زمینه بیوفیزیک خیلی در دانشگاه های آمریکا (دانشکده برق و فیزیک) کار میشه (این هم شانس پذیرشتون رو افزایش میده). هرچند زمینه دقیق کاری شما رو نمیدونم و از وضعیت ویزای این رشته هم اظلاع چندانی ندارم. اما چون من وقتی اپلای میکردم، دانشکده های فیزیک رو هم کاملاً بررسی میکردم، گروه ها و اساتید خیلی زیادی در زمینه کاری شما دیدم که خیلی کارهای جالبی انجام میدادن. موفق باشید

ahf_amg
January 11th, 2011, 01:30 PM
معدل 15
دوسال اخر 16 به بالا میشه
تافل 105
جی ار ای 750 کوانت 450 وربال
1.5 سال تحقیق و کار ازمایشگاهی در دانشگاه.2 مقاله داخلی.
3 تا ریکام از اساتیدی فارق التحصیل از انگلیس و فرانسه
رشته :عمران.عمران از سراسری شهرستان
البته میتونم تا 6 ماه دیگه سه تا مقاله بین المللی هم داشته باشم

Greatone
January 11th, 2011, 07:43 PM
دوستان با تجربه جواب بدن
چه چیزی در گرفتن فاند از امریکا بیشترین تاثیر رو داره ؟
GPA 4 ؟
تافل بالا ؟
دانشگاه مبدا مورد اعتماد ؟

sepidkh
January 12th, 2011, 02:57 PM
دوستان با توجه به شرایط من په دانشگاه هایی رو به من برای فوق لیسانس عمران سازه پیشنهاد می کنید و شانس گرفتن کمک هزینه تحصیلی دارم یا نه؟

کارشناسی عمران دانشگاه سمنان معدل 13.5
GRE: V 480 Q 780
TOEFL PBT 563
و سابقه کار 3 سال در سازه

bahadur
January 16th, 2011, 12:29 PM
اگه فردی با معدل 15.5 از دانشگاه غیرانتفاعی معتبر در رشته مهندسی صنایع لیسانس داشته باشه
و 2 مقاله کشوری و یک مقاله ISI
GRE , تافل متوسط
میتونه به فکر یه دانشگاه خوب با فاند باشه ؟

مزسی

mastali
January 19th, 2011, 12:42 AM
سلام

میخواستم بدونم که من لیسانسم عمران دانشگاه آزاد با معدل 05/17 و کارشناسی ارشد مهندسی زلزله دانشگاه سمنان با معدل 7/17 هستم. چند تا مقاله کنفرانس داخلی و خارجی دارم و چند تا مقاله هم فرستادم ولی هنوز جوابش نیومده. زبانم آیلتس 6.5 و GRE 880 دارم. میخواستم بدونم که شانسی برای گرفتن فاند برای دکتری برای م هست؟

Mehdi_S
January 19th, 2011, 10:39 AM
سلام مجدد به همه.

ديروز نمره تافلم اومد.

84 شدم و هيچ کدوم از مهارتها زير 20 نشد خدا رو شکر.

حالا نميدونم برا کجاها apply کنم.

مهندسي شيمي
ليسانس 13.67 دانشگاه تهران
فوق ليسانس 15.55 دانشگاه تربيت مدرس

5 تا هم مقاله ISI.

فکر نميکردم تافلم به 80 برسه وگرنه GRE هم ميدادم.

فکر کنم بهترين گزينه دانشگاههاي کانادا باشه.

نظر شما چيه؟ فاند ميدن؟
کانادا انگار سر معدل يه کم گيره.

USAir
January 19th, 2011, 10:59 AM
سلام مجدد به همه.

ديروز نمره تافلم اومد.

مهندسي شيمي

5 تا هم مقاله ISI.

نظر شما چيه؟ فاند ميدن؟
تبریک مجدد، نمره خوبیه
کانادا سر تافلت مشکل خواهی داشت (بالای 90 میخوان)
به نظرم GRE بده و به فکر امریکا باش، شانستم برا فاند بالاست

USAir
January 19th, 2011, 11:02 AM
سلام

میخواستم بدونم که من لیسانسم عمران دانشگاه آزاد با معدل 05/17 و کارشناسی ارشد مهندسی زلزله دانشگاه سمنان با معدل 7/17 هستم. چند تا مقاله کنفرانس داخلی و خارجی دارم و چند تا مقاله هم فرستادم ولی هنوز جوابش نیومده. زبانم آیلتس 6.5 و GRE 880 دارم. میخواستم بدونم که شانسی برای گرفتن فاند برای دکتری برای م هست؟

بله ، شما هم قطعا شانس فاند داری ، اگه کنفرانس های خارجی معتبر و مقاله های ژورنالیت در ریوایز باشه که شانست بیشتره. سعی کن رنک های پایین هم امتحان کنی.

USAir
January 19th, 2011, 11:03 AM
اگه فردی با معدل 15.5 از دانشگاه غیرانتفاعی معتبر در رشته مهندسی صنایع لیسانس داشته باشه
و 2 مقاله کشوری و یک مقاله ISI
GRE , تافل متوسط
میتونه به فکر یه دانشگاه خوب با فاند باشه ؟

مزسی
GRE , تافل متوسط و دانشگاه خوب رو تعریف کن (با عدد) منظورت واضح نیست

USAir
January 19th, 2011, 11:06 AM
دوستان با توجه به شرایط من په دانشگاه هایی رو به من برای فوق لیسانس عمران سازه پیشنهاد می کنید و شانس گرفتن کمک هزینه تحصیلی دارم یا نه؟

کارشناسی عمران دانشگاه سمنان معدل 13.5
GRE: V 480 Q 780
TOEFL PBT 563
و سابقه کار 3 سال در سازه
شانس داری، ولی مقطع فوق کلا سخته فاند گرفتن چون داری با رقبای phd هم که مقاله دارن رقابت میکنی. پیشنهاد میکنم به صورت direct با استاد در تماس باش

hosseinab
January 19th, 2011, 11:08 AM
سلام مجدد به همه.

ديروز نمره تافلم اومد.

مهندسي شيمي

5 تا هم مقاله ISI.

نظر شما چيه؟ فاند ميدن؟

قبلا هم خیلی بحث شده بود که خیلی از دانشگا های کانادا روی مینیمم حساسند !
برای آمریکا طبق اون چیزی که من خودم دیدم خیلی از دانشگا ه ها بالای 79 می خواند منتهی مثلا می گه که اسپیکینگت باید بالای 22 باشه یا اگه TA می خوای باید 24 داشته باشی حداقل یا اگه RA می خوای باید رایتینگت 22 به بالا باشه. البته این رو بگم که کسی که مقاله داره ( مثل شما ) امکان Wave شدن براش وجود داره و می تونه توی گرفتن RA از آمریکا شانس خوبی داشته باشه.

می مونه GRE که شما ندادی ! البته بعضی از دانشگاههای آمریکا ( NYU Poly ) از شما این نمره رو نمی خواند اما طبق گفته رئیس دپارتمانشون به من این دانشگاه تدریس محور هستش نه تحقیق محور و مقدار TA 2200 $ برای هر ترم هست در حالی که شهریه شما 11000 & برای هر ترم !

خود دانید.

USAir
January 19th, 2011, 11:10 AM
دوستان با تجربه جواب بدن
چه چیزی در گرفتن فاند از امریکا بیشترین تاثیر رو داره ؟
GPA 4 ؟
تافل بالا ؟
دانشگاه مبدا مورد اعتماد ؟
فاکتور ها رو به دو قسمت ارزیابی میکنم، به ترتیب اولویت مینویسم:
فاکتورهای اصلی :
paper
GRE
GPA
فاکتورهای فرعی :
having to much profs in your filed
your university
TOEFL
recomm

USAir
January 19th, 2011, 11:18 AM
معدل 15
دوسال اخر 16 به بالا میشه
تافل 105
جی ار ای 750 کوانت 450 وربال
1.5 سال تحقیق و کار ازمایشگاهی در دانشگاه.2 مقاله داخلی.
3 تا ریکام از اساتیدی فارق التحصیل از انگلیس و فرانسه
رشته :عمران.عمران از سراسری شهرستان
البته میتونم تا 6 ماه دیگه سه تا مقاله بین المللی هم داشته باشم
همه چی رو گفتی اما نگفتی هدفت کجاست.
اگه منظورت امریکاست، شانست خوبه اما تو صیه من به اونائی که برا MS اقدام میکنن اینه که direct با استاد در تماس باشن، چون در این مورد نقش استاد خیلی بالاست. دلیل: همه استادا وقتی رزومتو میدی مستقیم میرن سر publication. برا اینکه قدرت مقاله نویسی شما رو میخواد بدونه و تنها چیزی هم که برا استاد مهمه همینه. GPA, GRE, TOEFL اینا برا department و uni مهمه. پس باید دنبال استادی باشی که بتونه این مورد رو برات waive کنه.

imanegr
January 19th, 2011, 11:37 AM
همه چی رو گفتی اما نگفتی هدفت کجاست.
اگه منظورت امریکاست، شانست خوبه اما تو صیه من به اونائی که برا MS اقدام میکنن اینه که direct با استاد در تماس باشن، چون در این مورد نقش استاد خیلی بالاست. دلیل: همه استادا وقتی رزومتو میدی مستقیم میرن سر publication. برا اینکه قدرت مقاله نویسی شما رو میخواد بدونه و تنها چیزی هم که برا استاد مهمه همینه. GPA, GRE, TOEFL اینا برا department و uni مهمه. پس باید دنبال استادی باشی که بتونه این مورد رو برات waive کنه.
ببخشید لطفا بیشتر در مورد publication توضیح دهید . منظورتان اینه که به رزومه در مورد مقالات isi نگاه می کنند یا چیز دیگر؟
و اینکه در ارتباط با استاد به چه چیزهایی باید پرداخت؟منظورم اینه که در ایمیل هایی که برای استاد میفرستیم باید شامل چه چیزهایی باشه؟(من در ویکی در این مورد چیزی پیدا نکردم)

USAir
January 19th, 2011, 11:43 AM
ببخشید لطفا بیشتر در مورد publication توضیح دهید . منظورتان اینه که به رزومه در مورد مقالات isi نگاه می کنند یا چیز دیگر؟
و اینکه در ارتباط با استاد به چه چیزهایی باید پرداخت؟منظورم اینه که در ایمیل هایی که برای استاد میفرستیم باید شامل چه چیزهایی باشه؟(من در ویکی در این مورد چیزی پیدا نکردم)
بله دقیقا منظورم همینه.
در تاپیک مربوطه در مورد میل به اساتید توضیح داده شده. یک میلی که رزومه خودتونو بهش attach میکننین و میگید که دوست دارید در فلان موضوع باهاش کار کنید .

Mehdi_S
January 19th, 2011, 01:04 PM
تبریک مجدد، نمره خوبیه
کانادا سر تافلت مشکل خواهی داشت (بالای 90 میخوان)
به نظرم GRE بده و به فکر امریکا باش، شانستم برا فاند بالاست

کانادا بين 84-80 هم داره. اما برا GRE اولين جاي خالي 9 Apr هست. يعني بايد قيد ترم اول 2012 رو بزنم.

قبلا هم خیلی بحث شده بود که خیلی از دانشگا های کانادا روی مینیمم حساسند !
برای آمریکا طبق اون چیزی که من خودم دیدم خیلی از دانشگا ه ها بالای 79 می خواند منتهی مثلا می گه که اسپیکینگت باید بالای 22 باشه یا اگه TA می خوای باید 24 داشته باشی حداقل یا اگه RA می خوای باید رایتینگت 22 به بالا باشه. البته این رو بگم که کسی که مقاله داره ( مثل شما ) امکان Wave شدن براش وجود داره و می تونه توی گرفتن RA از آمریکا شانس خوبی داشته باشه.

می مونه GRE که شما ندادی ! البته بعضی از دانشگاههای آمریکا ( NYU Poly ) از شما این نمره رو نمی خواند اما طبق گفته رئیس دپارتمانشون به من این دانشگاه تدریس محور هستش نه تحقیق محور و مقدار TA 2200 $ برای هر ترم هست در حالی که شهریه شما 11000 & برای هر ترم !
خود دانید.

با اين اوصاف GRE واجب ميشه. 2200 تا کجا رو ميگيره!!!

براي ترم دوم چطوره بخوام اقدام کنم؟ spring 2012؟ ميتونم 9 Apr برم GRE بدم. براي ترم دوم scholarship ميدن؟

دانشگاه سيدني که فقط براي ثبت نام در ترم اول اسم رو ميبرد براي بررسي بورس. ترم دوم بورس نداشت. آمريکا ازين لوس بازيا داره يا نه؟

bahadur
January 19th, 2011, 02:17 PM
GRE , تافل متوسط و دانشگاه خوب رو تعریف کن (با عدد) منظورت واضح نیست

تافل متوسطو در حد 85 و دانشگاه )ucla , michigan , ..(

USAir
January 19th, 2011, 02:25 PM
تافل متوسطو در حد 85 و دانشگاه )ucla , michigan , ..(
باید یگم نه متاسفانه .:( با این credential شانسی برا این دانشگاها نیست. چون این دانشگاههائی که نام بردی وحشتناک comptetive هستند.

bahadur
January 19th, 2011, 02:28 PM
حالا فکر میکنی با این شرایط توی چه دانشگاه هایی احتمال فاند برا master هست ؟
Arizona State University, Sanfrancisco StateCCS-Detroit دانشگاه ها چه طور ؟

Greatone
January 19th, 2011, 02:39 PM
اقای usair شانس بورس رشته های هنری در امریکا چطوره ؟
فیلم نامه نویسی , کارگردانی , تصویر برداری , و....
شانس فاند در این رشته ها فرقی با رشته های مهندسی یا مدیریتی داره یا فرقی نداره ؟

MeaN5990
January 19th, 2011, 02:54 PM
سلام
به نظرتون من با تافل 92، GRE 1100، و 1 مقاله ISI و 5 تا کنفرانس (3تاخارجی 2 داخلی)، فارغ التحصیل از دانشگاه شیراز
واسه دکترا مکانیک از UCI و university of florida، Boston university شانسی دارم؟ البته بدون جواب داشتن (فقط چند تا تمپلیت داشتم)!
بعد اپلای هم هرچی ایمیل میزنم جوابی نمیدن دیگه دارم خسته میشم! به نظرتون ایمیل زدن و ادامه بدم تا زمانی که جواب بدن یا اینکه فرض رو بر این بذارم که استادا جواب نمیدن تا همه اپلیکنتها رو بررسی کنن؟

USAir
January 19th, 2011, 04:01 PM
بله در این دانشگاها شانس داری. در موارد خیلی استثنائی ممکنه با این وضعییت از دانشگاهای خوب هم فاند بگیر اگر استادی از کارتون خوشش اومده باشه (یعنی publication خفن داشته باشید)

USAir
January 19th, 2011, 04:09 PM
اقای usair شانس بورس رشته های هنری در امریکا چطوره ؟
فیلم نامه نویسی , کارگردانی , تصویر برداری , و....
شانس فاند در این رشته ها فرقی با رشته های مهندسی یا مدیریتی داره یا فرقی نداره ؟
متاسفانه از هنر خبری ندارم (با اینکه خودم اهل هنرم) !!
اون چیزی که میدونم در فنی به Quantitative خیلی اهمییت میدن و حتی بعضی دانشگاهای خفن صراحتا اعلام کردن که فقط Q برا ما مهم هست. به احتمال زیاد برای رشته های مثل نر بر عکس هست. (البته نمی دونم شاید هنر به GRE اصلا نیازی نداشته باشه) قطعا از شما نمونه های عملی کارتونو باید بخوان و این میتونه خیلی تاثیر گذار باشه
موئد باشید هنر جوی عزیز
(خرمند مردم هنر پرورند که تن پروران از هنر لاغرند)

USAir
January 19th, 2011, 04:19 PM
سلام
به نظرتون من با تافل 92، GRE 1100، و 1 مقاله ISI و 5 تا کنفرانس (3تاخارجی 2 داخلی)، فارغ التحصیل از دانشگاه شیراز
واسه دکترا مکانیک از UCI و university of florida، Boston university شانسی دارم؟ البته بدون جواب داشتن (فقط چند تا تمپلیت داشتم)!
بعد اپلای هم هرچی ایمیل میزنم جوابی نمیدن دیگه دارم خسته میشم! به نظرتون ایمیل زدن و ادامه بدم تا زمانی که جواب بدن یا اینکه فرض رو بر این بذارم که استادا جواب نمیدن تا همه اپلیکنتها رو بررسی کنن؟
به نظرم شرایطتت خوبه و از اینها شانسم داری. الان دیگه جوابی نمیدن چون اکثرا ددلاین ها تمام شده . فقط حواست جمع باشه کجاها اپلای میکنی. روال کار دانشگاها با هم متفاوت هست. بنده خودم به director دانشگاه boston تماس گرفتم و گفت که دانشجویان اینجا ترمهای اول و دوم فاند نمی گیرن. با اینکه استادم اونجا زیاد داشتم ولی بصورت خودکار از گزینه های اپلایم رفت کنار. florida هم دانشگاه رقابتیه و هواش فوق العاده خوبه. به نظرم چند تا دانشگاه دیگه برا اپلای در نظر بگیر

saba_s
January 19th, 2011, 06:33 PM
من تازه به این site آشنا شدم می خواستم یک سوال بپرسم >
من لیسانس دانشگاه آزاد تهران بودم در رشته برق معدلم هم 16 است و integrated master هم در رشته electrical and computer engineering در گرایش Decision, Control and Robotics از Portugal دارم اما معدلم پایین 14 است. دانشگاه من در کشور پرتغال بهترین دانشگاه است . من 4 تا مقاله چاپ شده در ایران دارم نمره TOEFL ام هم خوب است . من از همین دانشگاه fund گرفتم برای دکترا، اما چون این دانشگاه در زمینه کار من یعنی image processing تازه کار است به پیشنهاد یکی از دوستانم به یکی از استادهای دانشگاه فلوریدا (university of Florida) که در زمینه کاری من بود ایمیل زدم و research proposal , CV and 3 recommendations را فرستادم اما ایشان ایمیل زیر را در جواب ایمیل من زدند و به کل من را ناامید کردن.
" I strongly recommend you not apply to any US universities and don't waste your time because I didn't see any interesting in your resume you don't have any international paper and also your final master grade (14??) is awful so, I didn't look at your recommendations and SOP . It seems your from Iran I advice you to come back to your country and apply there because you can't find any position with or without fund here in USA. "
من بعد از دیدن این ایمیل کلا ناامید شدم و دیگه جایی apply نکردم تا اینکه با اینجا آشنا شدم . می خواستم اگر امکان داره منو راهنمایی کنید که آیا من با این شرایط می توانم از دانشگاهی در آمریکا fund برای PhD بگیرم خیلی ممنون می شوم اگر امکان داشته باشه نام دانشگاه را برام قید کنید.

بازم بسیار ممنونم

Roozbeh
January 19th, 2011, 11:31 PM

علیرغم اینکه رشتتون مهندسی صنایع هست ولی با توجه به دانشگاه هایی که نوشتید ظاهرا میخوایید طراحی صنعتی بخونید
در این صورت: SFSU به هیچ وجه فاند نمیده
CCS فقط اسکالرشیپ میده که اونم بخشی از شهریه هست و هزینه زندگی رو شامل نمیشه
ASU اگه شرایطتون خوب باشه TA میده

pejman-Mech
January 19th, 2011, 11:59 PM
من تازه به این site آشنا شدم می خواستم یک سوال بپرسم >
من لیسانس دانشگاه آزاد تهران بودم در رشته برق معدلم هم 16 است و integrated master هم در رشته electrical and computer engineering در گرایش Decision, Control and Robotics از Portugal دارم اما معدلم پایین 14 است. دانشگاه من در کشور پرتغال بهترین دانشگاه است . من 4 تا مقاله چاپ شده در ایران دارم نمره TOEFL ام هم خوب است . من از همین دانشگاه fund گرفتم برای دکترا، اما چون این دانشگاه در زمینه کار من یعنی image processing تازه کار است به پیشنهاد یکی از دوستانم به یکی از استادهای دانشگاه فلوریدا (university of Florida) که در زمینه کاری من بود ایمیل زدم و research proposal , CV and 3 recommendations را فرستادم اما ایشان ایمیل زیر را در جواب ایمیل من زدند و به کل من را ناامید کردن.
" I strongly recommend you not apply to any US universities and don't waste your time because I didn't see any interesting in your resume you don't have any international paper and also your final master grade (14??) is awful so, I didn't look at your recommendations and SOP . It seems your from Iran I advice you to come back to your country and apply there because you can't find any position with or without fund here in USA. "
من بعد از دیدن این ایمیل کلا ناامید شدم و دیگه جایی apply نکردم تا اینکه با اینجا آشنا شدم . می خواستم اگر امکان داره منو راهنمایی کنید که آیا من با این شرایط می توانم از دانشگاهی در آمریکا fund برای PhD بگیرم خیلی ممنون می شوم اگر امکان داشته باشه نام دانشگاه را برام قید کنید.

بازم بسیار ممنونم
نمی تونم بگم در حال حاضر شانستون خوبه برای آمریکا. حقیقتش معدل ارشدتون خیلی پایینه و نداشتن مقاله معتبر کنفرانسی و ژورنالی ضعف بزرگی برای فارغ التحصیل ارشد هست. ولی اگر بتونید نمره خوبی تو GRE کسب کنید و رزومه تون رو از نظر تحقیقاتی تقویت کنید مسلماً می تونید ضعف معدل رو تا حدی بپوشونید.
در ضمن این استادی که اینطور جواب داده خیلی کمبود داشته. خودش تو همین نامه حداقل 3 تا غلط نوشتاری داره. زیاد به لحن حرفش توجه نکنید. احتمالاً با ایرانی ها مشکل داشته. سعی کنید راه خودتون رو برید و به آینده امیدوار باشید.

bahadur
January 20th, 2011, 09:04 AM
علیرغم اینکه رشتتون مهندسی صنایع هست ولی با توجه به دانشگاه هایی که نوشتید ظاهرا میخوایید طراحی صنعتی بخونید
در این صورت: SFSU به هیچ وجه فاند نمیده
CCS فقط اسکالرشیپ میده که اونم بخشی از شهریه هست و هزینه زندگی رو شامل نمیشه
ASU اگه شرایطتون خوب باشه TA میده
مرسی از جوابتون
ولی به نظر شما چه دانشگاههایی هست که میتونه با شرایط من فاند بده ؟

saha4_6
January 20th, 2011, 10:03 AM
سلام
من مدرک کارشناسی ارشد علوم ارتباطات (روزنامه نگاری ) از علوم تحقیقات دارم. مدرک زبانمم آیلتس 6.5 ، 5 سال هم روزنامه نگاری کردم و الانم همین رشته رو تدریس می کنم می خواستم بدونم چقدر شانس برای گرفتن بورس دارم ؟ و به نظر دوستان چه کارهایی باید انجام بدم شرایطم برای اخذ بورس بهتر بشه؟

Royal2009
January 20th, 2011, 10:11 AM
سلام
من مدرک کارشناسی ارشد علوم ارتباطات (روزنامه نگاری ) از علوم تحقیقات دارم. مدرک زبانمم آیلتس 6.5 ، 5 سال هم روزنامه نگاری کردم و الانم همین رشته رو تدریس می کنم می خواستم بدونم چقدر شانس برای گرفتن بورس دارم ؟ و به نظر دوستان چه کارهایی باید انجام بدم شرایطم برای اخذ بورس بهتر بشه؟
سابقه کارشما خیلی نکته مهمی بویژه در روزنامه نگاری. اما دقت داشته باشید برای گرفتن ویزا بوِیژه آمریکا چون یه نمه کارتون حساسه و ایرانم بدلیل مسایل خارجی که داره مکنه به این رشته حساس باشند. اروپا هم مدنظر داشته باشید.

موفق باشید

sabz1983
January 20th, 2011, 07:32 PM
دوستان عزیز لطفا فقط در ارتباط با عنوان موضوع ارسال کنید. پست های نامرتبط حذف خواهند شد.
با تشکر، مدیر انجمن آمریکا

x_farhad
January 21st, 2011, 02:57 PM
سلام

من لیسانس مهندسی برق-الکترونیک می خونم، هنوز یه سال از درسم مونده و معدلم 17 ـه. تافل رو دادم iBT 110.
GRE رو هم مطمئنم که نمره ی خوبی می یارم. مقاله هم فعلاً ندارم.

می خواستم بدونم آیا شانس پذیرش با فاند در رشته های مهندسی کامپیوتر (مثلاً computer science) رو دارم؟ یا باید حتماً توی برق ادامه بدم؟ و آیا باید حتماً واحد خاصی رو (اختیاری از کامپیوتر) پاس کنم الان؟

با تشکر

metal13
January 22nd, 2011, 06:28 PM
سلام، کسی میدونه که آبا تو آمریکا دانشگاهی تو رشته های مهندسی هست که از لیسانس به دکترا پذیرش داشته باشه؟؟؟ یعنی فوق لیسانس و دکترا یه دوره متصل به هم باشن و دیگه مجبور نباشی که بعد از گرفتن فوق لیسانس بخوای واسه دکترا پذیرش بگیری. اگه کسی همچین دانشگاهایی رو می شناسه لطفاً اسمشونا اینجا بنویسه. ممنون میشم اگه کمک کنید.

USAir
January 22nd, 2011, 06:32 PM
سلام، کسی میدونه که آبا تو آمریکا دانشگاهی تو رشته های مهندسی هست که از لیسانس به دکترا پذیرش داشته باشه؟؟؟ یعنی فوق لیسانس و دکترا یه دوره متصل به هم باشن و دیگه مجبور نباشی که بعد از گرفتن فوق لیسانس بخوای واسه دکترا پذیرش بگیری. اگه کسی همچین دانشگاهایی رو می شناسه لطفاً اسمشونا اینجا بنویسه. ممنون میشم اگه کمک کنید.

دوست خوبم خیلی از دانشگاها اینطوری هستند و حتی در آن لاین فرم بعض ی از دانشگاها گزینه direct PhD وجود داره. بسته به نظر استاد و کمیته پذیرش ، به شما پذیرش مستقیم داده میشه

rashidy_chem
January 22nd, 2011, 07:23 PM

همونطور که سجاد جان گفتند تقریبا همه دانشگاههای آمریکا امکان پذیرش مستقیم از لیسانس به phd رو دارن. حتی بعضی هاشون اصلا فاند برای فوق ندارن و فقط به اونایی که میخوان مستقیم اپلای کنن فاند اختصاص میدن. ولی خوب چون اونایی که لیسانس میگیرن معمولا مقاله ندارن و با ریسرچ آشنایی کافی ندارن باید رزومه قوی تری نسبت به اونایی که فوق دارن داشته باشن مخصوصا در GRE و تافل و معدل...

من تو مجله اکونومیست یه مقاله خوندم که به شما هم پیشنهاد میکنم اینو مطالعه کنید. شاید بهتون تو انتخاب بین MS و Phd کمک کنه... لینک: http://www.economist.com/node/17723223

یا حق

armin69me
January 25th, 2011, 01:15 PM
سلام به همه . من مي خواستم ببينم با شرايط من براي چه دانشگاه هايي مي تونم پديرش بگيرم .
ترم 5 مكانيك فردوسي با معدل 13/5 / IELTS7/5 مقاله هم ندارم . البته براي مستر مي خوام برم يكي از دانشگاه هاي آمريكا .

daryaplanet
January 27th, 2011, 02:24 PM
سلام به همگي. من ليسانس رياضي دارم با معدل نزديك 13 . اما براي ارشدم ميخام فيزيك بخونم . ielts 7 و gre subject 800 در فيزيك دارم . 4 سال سابقه تدريس رياضي دبيرستان دارم . مقاله ندارم . در تاليف چند جلد كتاب كمك درسي دبيرستان همكاري داشتم.به نظرتون با اين شرايط امكان full fund هست؟ چه دانشگاههايي؟ اگه نيست هزينه تحصيل و زندگي حدودا سالي چقدر ميشه و باز هم لطفا بگيد چه دانشگاهي؟

hosseinab
January 27th, 2011, 02:35 PM
سلام به همگي. من ليسانس رياضي دارم با معدل نزديك 13 . اما براي ارشدم ميخام فيزيك بخونم . ielts 7 و gre subject 800 در فيزيك دارم . 4 سال سابقه تدريس رياضي دبيرستان دارم . مقاله ندارم . در تاليف چند جلد كتاب كمك درسي دبيرستان همكاري داشتم.به نظرتون با اين شرايط امكان full fund هست؟ چه دانشگاههايي؟ اگه نيست هزينه تحصيل و زندگي حدودا سالي چقدر ميشه و باز هم لطفا بگيد چه دانشگاهي؟

برای دوره فوق لیسانس Full Fund که هیچ Partial Fund هم به زور گیر آدم می یاد !!!!
به عوان یه اصل کلی ( البته حتما کسایی هستند که این طوری نباشند) گرفتن فاند برای دوره ارشد سخت تر از دکتری هستش اما رویا نیست و میشه گرفت.
شما اول باید تاریخی رو که می خواید اقدام کنید رو معلوم کنید. مثلا برای فال 2011 فک می کنم دیر شده باشه و خیلی از دانشگاهها تا حالا دیگه پرونده هاشون رو بسته اند. برای Spring 2011 و فال 2012 میشه یه Plan خوب ریخت.
این طور که گفتید شما مقاله ندارید ولی من به شما پیشنهاد می کنم که روی این قسمت کار کنید. در آمریکا برای گرفتن RA خیلی بهش احتیاج دارید.

به این توجه کنید :
I think the number of publications you have really stands out. Good luck!

این رو یه استاد آمریکایی برای من نوشته در جواب این ایمیلم :
do you find any thing on which could be my strength ?

پس این مساله مهم هستش اما در کنار نمره زبان شما و معدلتون و اینکه بتونید خودتون رو خوب پرزنت کنید.

موفق باشید
من این ها رو بلد بودم و گفتم.

S.Arash
January 27th, 2011, 02:40 PM

getting fund in MSc in US is very hard,especially for you with non-physics background.Your GRE physics is pretty good but not outstanding especially for international students.I think you may have a better chance to be admitted in phd rather than masc, but about funding,I'm not sure.You could enhance your chance by good GRE general score and may be other 900+ physics score.or another possibility for you: getting an msc in Iran and then apply for phd.your teaching is not very outstanding factor because it was for high school.

arash_shahnam
January 27th, 2011, 04:53 PM
سلام به همه ی دوستان. من دانشچوی ترم 7 کارشناسی مهندسی شیمی دانشگاه تهران هستم. احتمالا درسم تا ترم 9 طول می کشه. معدل 17:90 که احتمالا تو فرصت باقیمانده تا 18 میارمش بالا.
نمره تافل ibt 105 ، نمره ی GREمجموع 1250(GENERAL) ، دو تا مقاله ی چا‍پ شده دارم. می خوام بدونم امکانش هست، MIT,Stanford,berkeley,oxford,imperial college,cambridge با فاند خوب قبول بشم. وضعیت مالیم زیاد خوب نیست. در حد متوسطه.

sabz1983
January 27th, 2011, 08:00 PM
سلام. در مورد دانشگاه های اروپا اطلاعی ندارم. در مورد آمریکا به نظرم انتخاب های خودتون رو محدود به این چند دانشگاه خیلی بالا نکنید. هرچند اگر با اساتید این دانشگاه ها ارتباط طولانی داشته باشید و فرد خاصی پیدا شود برای پروژه خاصی شما را در نظر بگیرد، احتمال قبولی در این دانشگاه ها وجود دارد، ولی مثلا GRE شما در حد این دانشگاه ها (در آمریکا) نیست. من برای آمریکا دانشگاه های رنک ۲۰ تا ۵۰ را مناسب تر میدانم. با بررسی نتایج پذیرش در لینک زیر تصویر واقع بینانه تری از احتمال پذیرش در دانشگاه های آمریکا خواهید داشت. موفق باشید
http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php

mohsen-tehran
January 28th, 2011, 12:42 AM
سلام
من دانشجوی مهندسی نفت در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران هستم. معدلم 18 هست. دنبال زبان و GRE هستم ولی خوب نمیدونم چند میشم . میخاستم اگه میشه با این شرایط بهم بگید اصلا شانسی واسه فاند از دانشگاه های آمریکا دارم یا نه؟(مقاله ندارم )فقط شهریه نمیتونم بدم ، هزینه زندگی رو دارم
اگه میشه وضعیت رو در دانشگاه های تاپ و رنک پایین تر بهم جدا بگین دوستان
ممنون

S.Arash
January 28th, 2011, 01:18 AM
سلام به همه ی دوستان. من دانشچوی ترم 7 کارشناسی مهندسی شیمی دانشگاه تهران هستم. احتمالا درسم تا ترم 9 طول می کشه. معدل 17:90 که احتمالا تو فرصت باقیمانده تا 18 میارمش بالا.
نمره تافل ibt 105 ، نمره ی GREمجموع 1250(GENERAL) ، دو تا مقاله ی چا‍پ شده دارم. می خوام بدونم امکانش هست، MIT,Stanford,berkeley,oxford,imperial college,cambridge با فاند خوب قبول بشم. وضعیت مالیم زیاد خوب نیست. در حد متوسطه.

You have a good resume but if you see the files of top ten admitted students you understand that getting in to top ten is very hard. as Aboozar said I think it's better to apply 2 or 3 top ten universities and varieties of 50+ universities.I think you could improve your GRE scores and it improves your chance.

Arash,
I check out thegradcafe and see for example this resume who got to Stanford in your field:GGPA 3.9/4.0 GRE Q800 V710 AW4.0 // TOEFL 116 4 SCI publications (2 1st author, 2 2nd author), 2nd place in Undergraduate Research Program, Domestic Scholarship, etc. I spent 6 months writing SOP
That was great!You could check out the other students' files and that may be helpful.

Radian
January 28th, 2011, 08:24 PM
شانس خوبی حتی برای top10 دارند
اما با اساتید در ارتباط باید باشند.

خیر دوست عزیز . نمره ی GRE ایشون به هیچ وجه برای TOP 10 مناسب نیست . برای TOP 10 حداقل در صوتر تاپ بودن بقیه فاکتور ها + 1300 مورد نیاز هست .

پ.ن : خواهشا از دادنِ جواب های غیر آکادمیک در این فروم خودداری فرمایید . متشکرم .

hosseinab
January 29th, 2011, 09:22 AM
خیر دوست عزیز . نمره ی GRE ایشون به هیچ وجه برای TOP 10 مناسب نیست . برای TOP 10 حداقل در صوتر تاپ بودن بقیه فاکتور ها + 1300 مورد نیاز هست .

پ.ن : خواهشا از دادنِ جواب های غیر آکادمیک در این فروم خودداری فرمایید . متشکرم .

من این رو به حرف های آرش اضافه کنم که اگه شما گرین کارت ( کارد) داشته باشید همه این موارد از شدتش کاسته میشه !

برای مثال رئیس دپارتمان صنایع دانشگاه NYU Poly به من گفت اپلای کن و ادمیشن بهت می دیم اما فاندمون کمه یعنی اصلا این رو به من گفت :

Graduate Assistantships are awarded on a merit basis and you are required to work on campus and amounts to approximately $2200/per term while tuition per term is approximately $11,000/term without living expenses.

To obtain a US Visa (I think you will have to travel to Dubai) you will need to provide the Visa Officer documentation on how you will finance your education.

There is a woman from Iran in my program who was born in the US and has a US Passport making her eligible for US government backed loans.

Unless you have relatives living in the US who would be willing to help you out or have some way to paying for your tuition and living expenses I don't think NYU-Poly can provide enough support for you to attend.

آره دیگه خیلی ساده تر از این حرف ها اون خانوم ایرانی که احتمالا پاس پورت آمریکایی هم داره یعنی اصلا آمریکایی هستش از دولت آمریکا ساپورت مالی گرفته ! پذیرش که بماند !

برای تاپ 10 هم شما اگه آمریکایی باشید از این حساسیت می تونید کم کنید.
خیلی از ایرانی ها از این دانشگاهها پذیرش بدون فاند می گیرند و رو یا نیست.

برای مساله GRE هم باید بگم که فک کنید شما می خواید برید امتحان زبان فارسی بدید ! برای آمریکایی ها کاری نداره که ! می رند زرتی وربالشون میشه 700 !
طبیعی هستش که شانس اینترنشنال های هندی و چینی هم در این دانشگاههای خوب پایین تر می یاد.

sabz1983
January 29th, 2011, 08:40 PM
دوست عزیزم.
این موضوع تاپ ۱۰ مربوط به یکی از عزیزان بود که مرتب به دلیل تخلفات متعدد منع کاربری میشد و باز با یک آیدی دیگر میاومد و جواب خودش رو خودش میداد!.... به دلیل تخلفات زیاد تمام آیدی های ایشون (۵ تاش رو که من خودم خبر دارم) منع کاربری شده است. من تمام پست های ایشون و جواب هایی که به آن داده شده بود پاک کردم تا قضیه ای که اصلش یک بازی کودکانه بوده بیش از این ادامه پیدا نکنه. امیدوارم از این به بعد هم دوستان در راستای شانس پذیرش در آمریکا بحث را ادامه دهند.

راستی به محتوی ارسال شما هم چند اشکال جدی میبینم که دوستانه براتون مینویسم. امیدوارم مفید واقع بشه:

۱) کسی که پاسپورت آمریکایی داره دیگه آمریکایی هست (در مرحله گرین کارد به کسی پاس آمریکایی نمیدهند.) به طور خلاصه: روند معمولا این طور است که ابتدا با F1 وارد میشوند و بعد ۵ سال دکتری وارد پست داک یا کار میشوند که ویزای H1B هست. در پست داک که هیچ (بعد اتمام باید برگرده ایران) ولی اگر در جایی پزیشن ثابت دانشگاهی یا در کمپانی شغل تمام وقتی داشته باشد باید از طریق وکلای شرکت یا دانشگاه پیگیری گرین کار انجام میشود که حدود ۱-۲ سال طول میکشد. بعد از آن باید حدود ۵ سال روی گرین کارد باقی بماند تا شهروندی (پاسپورت) بگیرد و در طول این مدت جرمی نداشته باشد و هر ۶ ماه یکبار خود را در آمریکا معرفی کند.... بنابراین برای یک نفر مثل من و شما اگر همه چیز خوب پیش برود (که در این اقتصاد خراب بعید است!) و همه مراحل پشت سر هم انجام شود حدود ۱۰ تا ۱۲ سال طول میکشد تا بتوانیم پاسپورت آمریکایی بگیریم.... اون بنده خدا شرایطش قابل مقایسه با افرادی که دارند از ایران میروند نیست. بنابراین مطرح کردن شرایط غیرواقع بینانه فایده ای ندارد.

۲) موافق نیستم که برای شهروندان آمریکایی (حتی آنهایی که اونجا به دنیا آمده اند) چیزی آسون تر گرفته میشه... خودم مثال نقض... برای ۱ پزیشن دکتری در رشته من در سال ۲۰۱۰، ۹۳ نفر که حدود ۷۱ نفرشان آمریکایی بودند اپلای کرده بودند و اون پزیشن رو به من دادند و همه هزینه هام رو هم دارند میدن.... تعداد زیادی دوست دارم که به واسطه نزدیکی دانشگاه ما به دانشگاه پرینستون (۴۵ دقیقه) باهاشون آشنا هستم. خیلی ها زن و شوهر یکی میره پرینستون و یکی میره راتگرز..... تا الان نشنیدم برای آمریکایی ها حداقل در مرحله پذیرش چیزی آسون تر گرفته شده باشه

۳) کمک مالی به طور کلی دو نوعه... یکی بر اساس نیاز مالی (برای کسانی که اصطلاحا زیر خط فقر در آمریکا هستند ( ۳۷۰۰۰ دلار درسال)) و دیگری بر اساس شایستگی ها (که شامل فلوشیپ و RAو TA میشه) تقریبا تمام آمریکایی هایی که درآمدشون زیر یک حدی باشه اون کمک مالی رو دریافت میکنند. به هیچ وجه به این معنی نیست که چیزی برای اونها آسون تر گرفته میشه... ربطی هم به پذیرش نداره. حالا در مورد دانشگاهی که شما مثال زدید استاد به زبان دیگه گفته: "ما پول نداریم بهت بدیم اگر آمریکایی بودی و از کمک دولت برای طبقه پایین استفاده میکردی میتونستیم یه کاریش بکنیم....". این نشاندهنده ضعیف بودن بنیه مالی استاده و اصلا توصیه نمیکنم با همچین استادی ادامه بدین... استاد های پولدار الان تحت تاثیر این بحران کلی مشکل دارن چه برسه به کسی که پول زیادی هم تو دست و بالش نداره.
تمام این مشکلات اپلای و این فریوم و همه این مسایل برای گرفتن کمک مالی (براساس شایستگی) هست... وگرنه درس خوندن تو آمریکا وقتی خودتون میخواید هزینه خودتون رو بدین از همه جای دنیا آسون تره!

۴) GRE برای آمریکایی ها یک کابوسه.. به هیچ وجه مقایسه اون با یک امتحان فارسی برای ما صحیح نیست. متوسط GRE دانشگاه های معمولی برای خود آمریکایی ها تو وربال یک چیزی حدود ۵۰۰ هست. تازه این با توجه به اینه که آمریکایی ها برای این امتحان (بلانسبت!) مثل کنکور ما میخونند. من با دانشجویان لیسانس آمریکایی که صحبت میکنم یکی از دلایلی که ممکنه درسشون رو ادامه ندن سخت بودن GRE هستش و اینکه حوصله ندارن براش بخونن... یکی از تفریحات من، زمانی که اوایل اومده بودم آمریکا این بود که لغات GRE رو از آمریکایی ها(ی غیر داشجوی grad) میپرسیدم و قریب به اتفاقشون هیچ کدوم رو نمیدونستند! و بعد میپرسیدند این لغات رو از کجا گیر آوردی؟!
دلیل اینکه دانشگاه های آمریکایی روی GRE اینقدر حساس هستند این است که این امتحان (تقریبا و تا حدودی) همانقدر که برای یک دانشجوی اینترنشنال سخت هست برای یک آمریکایی هم هست و میتواند معیار نسبتا خوبی برای بررسی و مقایسه هوش و تلاش دانشجویان باشد.

۵) درصد دانشجویان اینترنشنال در دانشگاه های خوب اصلا کم نیست.... برای مثال در دانشگاه MIT تحصیلات تکمیلی رشته مهندسی عمران و محیط زیست ۵۹٪ اینترنشنال هستند و فقط ۴۱٪ آمریکایی هستند. منبع:
http://graduate-school.phds.org/rankings/civil-engineering/program/diversity/mit/3243

امیدوارم دقت داشته باشید که مسایلی که در این انجمن مطرح میکنید ذهنیت افراد زیادی رو در مورد مهمترین مسایل زندگیشون شکل میده... از مطرح کردن مسایلی که از آنها مطمین نیستید و فایده ای برای دوستانتون نداره یا ممکنه موجب سردرگمی و ناامیدی عزیزان بشه خودداری کنید.
ارادتمند همه دوستان گلم، ابوذر

simanejat
February 1st, 2011, 10:30 AM
میخاستم یه نظری از دوستان بپرسم: من برای ارشد آمریکا میخام اقدام کنم برام فاند خیلی مهمه
معدلم حدود 15 (14.8)(الان ترم 7 میرم) زبانم خوبه و میتونم از پسش بر بیام
دو تا مقاله داخلی دارم که یکیش پوستره و اون یکی فقط چاپ....سابقه RA واسه یه پروژه و TA تو 4 تا درس رو دارم و حدود 8 ماه هم سابقه کار دارم
میخاستم ببینم دوستان راهنمایی دارن؟من بشینم ارشد الان بخونم برای کنکورش یا بیخیال کنکور بشمو دنبال کارای applyباشم
با تشکر فراوان از همتون

baheri
February 1st, 2011, 12:11 PM
میخاستم یه نظری از دوستان بپرسم: من برای ارشد آمریکا میخام اقدام کنم برام فاند خیلی مهمه
دو تا مقاله داخلی دارم که یکیش پوستره و اون یکی فقط چاپ....سابقه RA واسه یه پروژه و TA تو 4 تا درس رو دارم و حدود 8 ماه هم سابقه کار دارم
میخاستم ببینم دوستان راهنمایی دارن؟من بشینم ارشد الان بخونم برای کنکورش یا بیخیال کنکور بشمو دنبال کارای applyباشم
با تشکر فراوان از همتون
با توجه به شرایط موجود پیشنهاد میشه ارشد رو این جا بخونید و بعد با رزومه پربارتر+معدل خوب برای دکترا اقدام کنید.

hosseinab
February 1st, 2011, 12:18 PM
با تشکر فراوان از همتون

این مساله ادامه تحصیل در خارج از کشور کاملا بستگی به خود شما و هدفتون داره!

به نظر من با توجه به شرایطی که دارید و عامل زمان که شما اون رو هم دارید و علاقه خودتون هر دو گزینه برای شما محیاست و شناس خیلی خوبی برای موفقیت در داخل و خارج برای ادامه تحصیل دارید.

موفق باشید

sabz1983
February 1st, 2011, 05:52 PM
دوست عزیز سلام و درود
من خودم در آمریکا دکتری میخونم. این توصیه من به برادر کوچک خودم بود.... خلاصه رکوردهای ایشون: لیسانس دانشگاه فردوسی مشهد- شاگرداول (بدون کنکور میتونست ارشد بخونه) - معدل ۱۷ به بالا - تافل ۱۱۰ - جی.آر.ای ۱۲۰۰ - بدون مقاله -مسلط به فرانسه
ایشون هدفش این بود که بیاد آمریکا برای دکتری یا ارشد. من به شما هم همون توصیه ای رو میکنم که به ایشون کردم...
۱) ارشد در دانشگاه های خوب ایران بسیار با کیفیت ارایه می شود و شما واقعا برای ارشد نیازی به آمدن خارج ندارید. (توصیه استاد ایرانی و رییس دپارتمان دانشکده برق دانشگاه نیومکزیکو آمریکا به خود من)
۲) ارشد در ایران مجانی است ولی در آمریکا باید پول بدهید
۳) امکان بورس شدن در مقطع ارشد در آمریکا بسیار کمتر از دکتری است... امکان پذیرش گرفتن با لیسانس به دکتری هم بسیار کمتر از پذیرش فوق به دکتری
۴) حتی اگر مستقیم از لیسانس به دکتری پذیرش با بورس بگیرید، باید در حقیقت کورسهای فوق را بخوانید، در حالی که اگر با ارشد بیایید میتوانید تعداد زیادی ار درسهایتان را ترنسفر کنید و از مدت تحصیلات خود (تا یک سال و یا بیشتر) بکاهید
۵) اینجا روی کسی که ارشد دارد بیشتر حساب میکنند. در دانشکده ما اساتید به نام سعی میکنند مستقیم از لیسانس نگیرند تا دانشجو مقدمات پژوهش را از قبل یاد گرفته باشد. ممکن است به خاطر این عجله یکی دوساله در آمدن موقعیت های بهتر یا اساتید معتبرتری رو ازدست بدهید.
۶) در شرایط مساوی که عرض کردم مسترز داشتن بهتر است.. ولی واقعیت این است که شرایط شما بعد از گرفتن ارشد مساوی نیست... احتمالا مقاله ای دارید (که خیلی مهم است) معدلتان نسبت به لیسانس بهبود یافته است، احتمالا دانشگاه شناخته شده تری دارید (مثل یکی از دوستان من که از یاسوج رفت به شریف و از شریف به راتگرز... بعید بود با لیسانس یاسوج بتواند این کار را بکند) و خیلی مسایل دیگر
۷) همینجا هم مدت تحصیل خیلی بستگی به توانایی شما در جلوبردن پژوهش داره... اگر شما با لیسانس بیاید و ریسرچ رو در فوق تمرین نکرده اشید احتمالا پروژه تون بیشتر طول خواهد کشید... و ممکنه با قطع شدن فاند و مسایل پیچیده ای روبرو بشید...

تمام اینها رو گفتم که نتیجه گیری کنم این دوسال ارشد تو ایران، سرمایه گذاری خوبیه و من اکیدا توصیه میکنم این کار رو بکنید. حتی مطمین نیستم اگر از لیسانس بیاید در زمان و عمرتون هم صرفه جویی کرده باشید (دلایل۴و۷)...
(برادر من الان داره ارشدش رو تو فروسی میخونه... حتی با اینکه نمره تافل درخشانش تا ۲سال دیگه باطل میشه و باید دوباره امتحان تافل و جی.آر.ای رو بده، به نظرم تصمیم کاملا درستی گرفته و کاملا ارزش retake کردن داره.) موفق باشید.

Feri61
February 2nd, 2011, 03:07 AM
سلام. دوست عزيز sabz1983 من از نوشته هاي مفيد شما خيلي استفاده کردم و حالا مي خواستم ازتون خواهش کنم درباره شرايط من نظر بدين. قبلا از بچه ها تو تاپيک پيشنهاد براي دانشگاه نظرخواهي کرده بودم و نتيجه گرفتم اگه نمره gre خوبي بيارم شايد بيشترين شانسو تو آمريکا داشته باشم (نسبت به استراليا و کانادا). مي خوام تو اولين امتحاني که سال آينده برگزار مي شه gre general بدم تا معدل کم کارشناسيم جبران بشه. ضمنا فاند هم مي خوام.

رشته کارشناسي ارشدم بيوتکنولوژي کشاورزي
معدل کارشناسي 14.50 معدل ارشد 18.50(گواهي شاگرد اولي دارم) مقاله isi ندارم. چند تامقاله تو کنفرانس (بين المللي و ملي) دارم.
IELTS overall 7
يک سال سابقه کارآموزي تو آزمايشگاه دارم.

مي دونم شرايط تاپي ندارم و مي خوام حدودا بدونم با اين شرايط شانسم تو دانشگاه هاي آمريکا با چه رنکي بالاتره؟ بنظر شما تو دانشگاه هاي متوسط آمريکا شانس دارم و اين دانشگاه ها چه رنکينگي دارن؟
بهتره تو امتحان gre حدودا چه نمره اي بگيرم ؟

sabz1983
February 2nd, 2011, 08:31 AM
Feri61 عزیز.
خوشحالم که ارسال های قبلیم مفید بوده براتون. توصیه میکنم در اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?5788-%DA%86%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B3-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%85%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF%D8%9F) نظرسنجی برای پذیرش رو بخونید (هرچند طولانیه و پست های کم فایده زیاد داره ولی بهتون تاحدودی دید میده.) در اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?73-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4) و اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php) هم نتایج پذیرش سال های قبل رو نگاه کنید تا حدودا نتایج کسب شده رو ببینید.
و اما در مورد خاص رکوردهای شما باید بگم شرایطتون بد نیست. منتها با توجه به اینکه میخواید آمریکا رو بررسی کنید باید کمی روی جی.آر.ای بیشتر وقت بگذارید. در جو آمریکا که من تا الان دیده ام خیلی از دانشجوی ارشد انتظار مقاله ندارند (حتی خیلی از دانشگاه ها به جای تز ارشد اجازه میدهند درس پاس کنید!). متاسفانه اطلاعات من درباره استرالیا و اروپا به اندازه ای نیست که به خودم اجازه مقایسه بین آنها و آمریکا رو بدم (مثل بعضی دوستان که درباره ۱۸۰ کشور دنیا نظرات قاطع و جامعی میدن!) دلایل تحصیل در آمریکا انقدر زیاد است که میتونیم ساعت ها دربارش صحبت کنیم... و همین باعث میشه هزاران دانشجو هرسال نه تنها از ایران بلکه از همان استرالیا و اروپا به آمریکا بیان که جای بحثش اینجا نیست. شما به نظرم پایه لازم برای گرفتن پذیرش در دانشگاه های خوب آمریکا رو دارید مشروط بر اینکه جی.آر.ای تون مناسب باشه (بالای ۱۲۰۰) و با اساتید ارتباط مفید و طولانی داشته باشید. در صورت عدم آشنایی و ارتباط با اساتید رنک حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ و در صورت وجود این ارتباط ۳۰ تا ۱۰۰ رو در نظر بگیرید. (هرچند من توصیه میکنم تا سال دیگه که ان شا الله میخواید اپلای کنید حتما این رابطه خوب رو برقرار کنید.)

اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?5788-%DA%86%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B3-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%85%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF%D8%9F&p=350971&viewfull=1#post350971) و اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?10348-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D9%86%D9%85-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A8%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D9%85%D8%9F&p=354200&viewfull=1#post354200) و اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?10348-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D9%86%D9%85-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A8%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D9%85%D8%9F&p=354664&viewfull=1#post354664) رو هم ببینید بد نیست. موفق باشید. ابوذر

mamadosein72
February 2nd, 2011, 10:11 AM
سلام
ببخشید ولی یه سوال دارم شاید اینجا جاش نباشه؛من چند وقتی درباره جی آر ای سرچ کردم همه جا زده بودن از هشتصد نمره هست آزمون؛الان میخواستم بپرسم جی آر ای آزمون های مختلف داره که این یکی هزار و دویست نمره هم داره؟
سوال دیگه این که دانشگاه های رنک زیر ده هم خیلی به مقاله اهمیت نمیدن ؟ چه چیزایی براشون خیلی اهمیت داره ؟
با تشکر

siboo
February 2nd, 2011, 10:19 AM
سلام
ببخشید ولی یه سوال دارم شاید اینجا جاش نباشه؛من چند وقتی درباره جی آر ای سرچ کردم همه جا زده بودن از هشتصد نمره هست آزمون؛الان میخواستم بپرسم جی آر ای آزمون های مختلف داره که این یکی هزار و دویست نمره هم داره؟
سوال دیگه این که دانشگاه های رنک زیر ده هم خیلی به مقاله اهمیت نمیدن ؟ چه چیزایی براشون خیلی اهمیت داره ؟
با تشکر

معلومه تازه شروع کردید:)

جی آر ای سه قسمت داره که دو قسمتش 800 امتیازی و یم قسمتش 6 امتیازی هست. برای اطلاعات مربوط به جی آر ای روجوع کنید به این تاپیک (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?16-آشنایی-و-سوالات-کلی-درمورد-مفاد-امتحان-GRE-General-(سوال-ثبت-نام-ممنوع!))

mamadosein72
February 2nd, 2011, 11:00 AM
معلومه تازه شروع کردید:)

جی آر ای سه قسمت داره که دو قسمتش 800 امتیازی و یم قسمتش 6 امتیازی هست. برای اطلاعات مربوط به جی آر ای روجوع کنید به این تاپیک (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?16-آشنایی-و-سوالات-کلی-درمورد-مفاد-امتحان-GRE-General-(سوال-ثبت-نام-ممنوع!))
البته من هنوز شروع نکردم ! تازه امسال قراره کنکور بدم ولی به امید خدا مطمئن هستم ریاضی محض شریف قبول خواهم شد !
پس اون دو تا عدد رو با هم جمع میزنن!
در مورد سوال دومم هم نگفتید ؛ مخصوصا برای رشته من چه چیزایی بیشتر اهمیت داره ؟
راستی رتبه کنکور هم برای اینا اهمیت داره ؟

meh
February 3rd, 2011, 06:39 PM
سلام
اقا این رنکینگی که می گید رنکینگه دنیا است یا خود امریکا؟
من با تافل 86 و معدل 14 شانس پذیرش از دانشگاههای امریکا دارم یا نه؟(بدون فاندو ...)
چه دانشگاهایی رو پیشنهاد میدید. چون اینقدر دانشگاه زیاده که گیج شدم.

vahidirani
February 5th, 2011, 01:37 AM
سلام
به نظرتون اگر فوق رو تو اروپا (فنلاند) یا مالزی بخونم شانسم برای دکترا تو امریکا از یه دانشگاه خوب بیشتر میشه؟
مرسی

L.E.S
February 5th, 2011, 10:41 AM
سلام
به نظرتون اگر فوق رو تو اروپا (فنلاند) یا مالزی بخونم شانسم برای دکترا تو امریکا از یه دانشگاه خوب بیشتر میشه؟
مرسی

دوست عزیز به نظر من مساله به این سادگی نیست. حتی اگر کسی تو آمریکا هم فوق بخونه تضمینی وجود نداره که حتماً برای دکتری پذیرش بگیره. فاکتورهای مهم تری وجود دارند که تعیین کننده هستند.

Radian
February 5th, 2011, 02:36 PM
سلام
مرسی

بستگی داره دوست عزیز که این دانشگاه مد نظر شما از چه نوع به اصطلاح شخصیتی در دنیا برخوردار باشه .

برای مثال شما برید و در LUND سوئد تحصیل کنید به این خیال در دانشگاه رنک 100 درس خوندید . اما شک نکنید که شناخت آمریکاییها نسبت به دانشگاه شریف بالاتره و این برای شما امتیازی نیست .

از طرف دیگه دانشگاه های سوییس مثل ETH و EPFL بسیار در دنیا شناخته شده هستند و افراد زیادی مستقما برای PhD از اونجا به MIT رفتند .

در مورد اینکه فوق رو در خود آمریکا بخونین ، به راحتی میتونم ادعا کنم شانس شما 300 تا 500 درصد نسبت به کسی که از ایران اپلای میکنه بالاتر خواهد بود .

به شخصه من هم مثل خیلی از دوستان به همین علت ترجیح میدم بجای گرفتن فوق از McGill کانادا از یک دانشگاه معمولی آمریکا فوقم رو بگیرم .

البته اینها همگی بر اساس شنیده های و دیده های شخصی من هست و یک قاعده ی کلی نیست.
موفق باشید .

cracker486
February 11th, 2011, 10:57 AM
دوستان ممنون میشم اگه منم راهنمایی کنید.
ببینید این شرایط من هست. می خواستم بدونم دانشگاهی با شرایط من هست که بتونم کمک مالی یا نیمه فاندی، چیزی بگیرم.
من برای Master اقدام میکنم.
-------------------------------------------------------------------------------------------
مهندس کامپیوتر دانشگاه آزاد
معدل :16:57
تافل: 88
1 کتاب راهنما به زبان فارسی برای دانشجویان پیام نور در زمینه شبکه های کامپیوتری نوشتم
2 سال سابقه کار قوی دارم که 2 ماه هم داخل دانشگاه شریف آزمایشگاه ارزش افزوده موبایل کار کردم و بقیش هم به عنوان محقق پروژه مرکز تحقیقات شریف بود. در ضمن ریکامند هم دارم.
GRE هم ندادم!

INGWAY
February 11th, 2011, 01:58 PM
GRE هم ندادم!
قکر نمی کنین این علامت تعجب جواب شماست؟