PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نامه اشتغال به كار و سابقه کار

Nice_Guy
February 25th, 2008, 12:55 AM
دوستان من يه نامه مي خوام بنويسم به اين شرح كه آقاي فلاني از تاريخ فلان تا بهمان تو اين شركت مشغول به كار بوده و مسئوليت هاي X و Y رو هم داشته. فقط مهمه كه خيلي رسمي باشه.

ضمنا اين توصيه نامه و اين چيزا نيست و فقط گواهي اشتغاله.

ممنون ميشم اگه متن خارجي ش رو بهم بگيد.

با تشكر

vahidtavakoli
February 25th, 2008, 01:07 AM
در زیر شاخه ویزای امریکا و سفارت 2 نمونه هست.

nark
February 25th, 2008, 01:39 AM
میتونه اینطور شروع بشه:

Certificate

To whom it may concern;

This is to certify that Mr. ………………, son of …………, holder of ID Card No. …………, issued in ……………., has been working at this company as a "job title" strong in "your specialization" from June. 22, 1998 until June. 22, 2003 on a part-time basis (30 Hours per week) and from June 22, 2003 until now on a fulltime basis with monthly salary of "amount" Rials with a great professional information and behavioral specifications as : self motivated , responsible , good loyalty , well coordinator and good communication skills.

و بعد اینطور ادامه پیدا کنه (مثال برا رشته کامپیوتر):

His main expertise is implementation of applications in C# language.

The aforementioned is specialized in the following fields:

C# programming windows base applications

The aforementioned has performed the task of C# Programming and Software Engineering in the following projects:

- As a Software Programmer , Software Analyst and software developer :
Web-based application for ""Client Name"", Research Affairs Organization including 9 subsystems (32 months)
written in C# , SQL server 2000 Database

Yours faithfully
Company Name
Managing Director

Address,
Phone,
website

Mrtz
December 16th, 2008, 09:17 PM
سلام :

من سئوال دیگه ای در این زمینه دارم .
من از این جور سوابق کاری در زمینه های مختلفی دارم و حتی نه در زمینه رشته ای که می خوام در سوئد ادامه تحصیل بدم .
ایا این مدارک شغلی برای من چه در تحصیل و چه در کار در اونجا پوئن مثبتی محسوب می شه و اگه هست من چگونه بیشتر و قویترشون کنم .( مثلا از محلهای که لازم نیست نامه نگیرم یا از بعضیا دو نونه بگیرم ) . ;)
ممنونم

Saber
December 16th, 2008, 09:31 PM
من یه سوال داشتم اینکه من محا کارم نامه سابقه کار میده به انگلیسی هم میده اما مهرشون فارسی هست و enghlish نیست باز نیاز هست بدم دارالترجمه کاریش بکنه ، مهری چیزی یا همون را بفرستم کافی هست ؟!

tornado
December 16th, 2008, 10:18 PM
من یه سوال داشتم اینکه من محا کارم نامه سابقه کار میده به انگلیسی هم میده اما مهرشون فارسی هست و enghlish نیست باز نیاز هست بدم دارالترجمه کاریش بکنه ، مهری چیزی یا همون را بفرستم کافی هست ؟!

نه نياز نيست ولي اگه سر برگ فارسي است؛ بايد آدرس و تلفن رو به انگليسي تو نامه ذكر كني

ali_fa
January 4th, 2009, 01:16 AM
به نظرتون کار درستیه سابقه کار به صورت صوری از یک شرکت گرفت؟

president
April 1st, 2009, 01:01 PM
سلام
من میخوام یک job offer به فارسی آماده کنم (برای سفارت کانادا)ولی اون قسمت آخر رو که میگه به ایشان بعد از تحصیل نیاز داریم یا میتونه برا ما کار کنه رو نمیتوم خوب بنویسم و تو یک قالب خوب در بیارم. میتونید نمونه ای بهم بدید که اون قسمت offer رو خوب گفته باشه؟
اگه نامه رو به انگلیسی تو کاغذ سربرگ دار انگلیسی بدم و لی مهر شرکت فارسی باشه عیبی نداره یا باید حتما فارسی بگیرم و ترجمه کنم؟
ممنون از جوابتون ???

aminasareh
May 8th, 2009, 02:38 PM
من هم دنبال یک نامه job offer می گردم. اگه کسی فرمت خاصی از نمونه country tie یا family tie داره اینجا بذاره ممنون می شم.

chemical engineer
November 17th, 2009, 09:04 PM
محل کار سابق من نامه اشتغال به کار به من داده، انگلیسی، ولی فقط یکی! هر چقدر هم اصرار کردم گفتن فقط یکی میدیم. من که برای چند تا دانشگاه می خوام مدارکمو بفرستم حالا چیکار کنم؟ می تونم کپی نامه سابقه کارمو برای دانشگاه بفرستم؟ یا مثلا نامه سابقه کار رو میتونم برابر اصل کنم و برای دانشگاههای مختلف بفرستم؟ لطفا راهنماییم کنین. مرسی

samanjan
June 19th, 2010, 11:26 PM
با سلام

من در یک شرکت آسانسوری 2 سال به صورت نیمه وقت کار می کردم .

و حالا می خواهم سوابق کاری خود را به سفارت انگلیس و دانشگاه ارائه بدهم .

1. باید شمال چه چیزی های شود .

2. متن چی باشد .

3. عکس می خواهد .

4. ایا باید ترجمه کنند آیا انگلیسی خود شرکت را قبول دارند .

5. میشه یک نمونه بگذارید.

6. یک چیزی می خواهم که چند بار کاره نشه/.

با تشکر

anahita22
July 28th, 2010, 07:26 PM
جای issued in چی بذارم ؟

میتونه اینطور شروع بشه:

Certificate

To whom it may concern;

This is to certify that Mr. ………………, son of …………, holder of ID Card No. …………, issued in ……………., has been working at this company as a "job title" strong in "your specialization" from June. 22, 1998 until June. 22, 2003 on a part-time basis (30 Hours per week) and from June 22, 2003 until now on a fulltime basis with monthly salary of "amount" Rials with a great professional information and behavioral specifications as : self motivated , responsible , good loyalty , well coordinator and good communication skills.

The aforementioned has performed the task of C# Programming and Software Engineering in the following projects:

Web-based application for ""Client Name"", Research Affairs Organization including 9 subsystems (32 months)

Yours faithfully
Company Name
Managing Director

Address,
Phone,
website

hsnkh7
July 28th, 2010, 07:51 PM
جای issued in چی بذارم ؟
محل صدور همون ID Card که بهش اشاره کردید... اگه شناسنامه است که محل صدور شناسنامه.

kittleboy
August 6th, 2010, 05:29 PM
من مشکلم اینه
ببینین، تو این شرکت که کار می کردم، ایران بود؛ حالا میخوام واسه یه دانشگاه بفرستم، باید تو سربرگ شرکت باشه و به زبان فارسی ولی متن نامه انگلیسی و مهر شرکت، یا اینکه همه به فارسی و بدیم دارالترجمه تا ترجمه کنه و تو سربرگ شرکت بنویسه و اینا؛
کدومشه ؟
ممنون

advisor
August 6th, 2010, 05:56 PM
من مشکلم اینه
ببینین، تو این شرکت که کار می کردم، ایران بود؛ حالا میخوام واسه یه دانشگاه بفرستم، باید تو سربرگ شرکت باشه و به زبان فارسی ولی متن نامه انگلیسی و مهر شرکت، یا اینکه همه به فارسی و بدیم دارالترجمه تا ترجمه کنه و تو سربرگ شرکت بنویسه و اینا؛
کدومشه ؟
ممنون
شما تو سربرگ شرکت راحت فارسی بگیرید بدید دارالترجمه عین تمام مدارک دیگه تائید وزارت امور خارجه و دادگستری هم بشه.ولی در حالت کلی سابقه کار اصلاً چیز مهمی نیست.

kittleboy
August 7th, 2010, 02:28 PM
خیلی ممنون
چون یکی از دانشگاه ها توی سایتش دیدم نوشته بود حداقل دو سال سابقه کار !

advisor
August 7th, 2010, 03:55 PM
خیلی ممنون
چون یکی از دانشگاه ها توی سایتش دیدم نوشته بود حداقل دو سال سابقه کار !
حتی برای رشته های business هم مواردی مثل نمرهGMAT ،معدل،سن و نمره تافل اهمیت بیشتری نسبت به سابقه کار داره.
به هر حال موفق باشید.

kittleboy
August 8th, 2010, 11:51 AM
در زیر شاخه ویزای امریکا و سفارت 2 نمونه هست.

میشه لینکش رو هم بدین !

golbaang84
August 11th, 2010, 09:44 AM
من براي سوئد مي خوام اقدام كنم مي خوام بدونم كه نامه اشتغال به كار بايد به عنوان جاي خاصي باشه يعني مثلاً به عنوان يه دانشگاه خاص يا نه، اين كه خطاب به كي باشه مهم نيست؟

kittleboy
August 13th, 2010, 04:10 PM
یه مشکل دیگه !
اگر بخوام فارسی بنویسم و برای 10 تا دانشگاه اقدام کنم، از اونجاییکه 10 تا اصلی رو باید بفرستم، پس باید 10 تا ترجمه اصلی داشته باشم، یا بعبارتی، باید به دارالترجمه بگم 10 تا بهم بده که کلی میشه !
خب اگه بخوام انگلیسی بنویسم چی ؟ شخص خاصی باید امضا کنه یا خود شرکت مهر و امضا کنه کافیه ؟ ( فقط متن نامه انگلیسی هست، سربرگ شرکت فارسی هست، عیبی نداره ؟ ) اینطوری می تونم بگم هرچند تا که می خوام بگیرم.

mitra1981
August 18th, 2010, 02:10 PM
سلام

من چند سئوال در مورد نامه ای که متن آنرادر پستهای قبل قرار دادین داشتم.
1-به جای To whom it may concern چه چیزی باید بنویسیم؟اگر همون رو بنویسیم ایرادی داره؟
2-آیا میتونیم برای توضیحات در مورد کار از noc مربوط به رشتمون که در سایتhttp://www5.hrsdc.gc.ca/NOC/English/NOC/2006/Welcome.aspx قرار داره استفاده کنیم؟

ممنون

mitra sana
August 22nd, 2010, 10:59 PM
[QUOTE=mitra1981;286598]میشه یکی جواب منو بده؟[/QUOTE
سلام
در مورد سوال 1، همون عبارت to whom .... رو بنویس. این عبارت کاملا مصطلح و پرکاربرد در تمامی مدارک ترجمه شده هست.
در مورد سوال 2، متاسفانه من اطلاعی ندارم:cry:

m.a.official.u
October 11th, 2010, 12:56 AM
سلام
نامه ی سابق ی کار باید فارسی باشه بدیم دار الترجمه یا اینکه میتونیم خودمون از اول انگلیسی بنویسیم. بدون بیمه و مهر دادگستری ارزش داره یا نه؟
با تشکر

تبیان
October 14th, 2010, 04:10 AM
سلام
نامه ی سابق ی کار باید فارسی باشه بدیم دار الترجمه یا اینکه میتونیم خودمون از اول انگلیسی بنویسیم. بدون بیمه و مهر دادگستری ارزش داره یا نه؟
با تشکر

باید به زبان فارسی باشه تا رسما از فارسی به زبان دیگر ترجمه بشود. منظورتون از بدون بیمه چیه؟

Allahyarzadeh
October 27th, 2010, 09:12 PM
سلام
ببخشید یه سوال فنی داشتم. آیا اگر فقط یک نامه خشک و خالی از شرکتی که توش کار میکردیم ترجمه کنیم و با مدارکمون بفرستیم ,حضرات اونور قبول میکنند؟اینجوری باشه که من که 22 سالمه میتونم 44 سال سابقه کار بیارم! :D: اونا بیمه و سند مدرک دیگه نمیخوان؟!? خیلی عجیبه!
منظورم اینه که من پاره وقت تو دو تا شرکت زمان دانشجوییم مشغول کار بودم و جفتشون هم مربوط به گرایشم بودن و دلیل اصلی کم بودن معدلم هم همین اشتغال موقت پاره وقت.اگر این نامه ها رو قبول کنند من کلی بهونه میتونم بیارم واسه معدلم!
ولی خوب چون کارت پایان خدمت ندارم باهام نه قرارداد بستن و نه بیمه برام رد کردن. قضیه چجوریاست؟ همین یه نامه کافیه؟ (فرض کنید دانشگاه محل اپلای سابقه کار واسش مهمه!)
من کلا بیخیال سابقه کار شده بودم ولی تو این تاپیک دیدم بچه ها به یه نامه خالی اکتفا می کنند, آیا این درسته؟

kazhal
December 4th, 2010, 08:03 PM
من فکر کنم اگه نامه رو به انگلیسی بنویسیم و روی سربرگ انگلیسی شرکتی که کار میکردیم بزنیم به همراهه امضای اون دیگه مشکلی نداشته باشه......

kazhal
December 12th, 2010, 01:29 PM
سلام
یه سوال:

من حدودا 4 سال سابقه کار دارم (با احتساب کار در حین تحصیلم). توی این مدت 4 سال توی 3تا شرکت مختلف کار کردم. اما به دلیلی نمیخوام و نمیتونم از یکی از آنها نامه بگیرم. حالا سوال اینجاست که :

اگه بگم من 4 سال توی یک شرکت کار میکردم و ازش نامه بگیرم بهتره یا اینکه به هر 3 تا اشاره کنم ولی یک نامه اشتغال بکار ارائه بدم؟ (لطفا هرکی میدونه جواب بده چون همه مدارکم تقزیبا امادس و لنگه اینم)

با تشکر

light-blue
December 19th, 2010, 03:29 PM
با سلام
من یه سؤال دارم
اگه نامه اشتغال به کار مهرنداشته باشه، فقط امضا داشته باشه قبوله؟
نامه ی من متاسفانه از یه سازمانیه که برای اینکارا مهر نمیزنن، همه کاراشون با امضای مدیرانش انجام میشه.
من این نامه رو برای مهاجرت به کبک میخواهم، انگلیسی هم گرفتمش که دیگه نخوام بدم ترجمه کننش.
نظرتون چیه؟

omid_tb86
December 22nd, 2010, 12:57 PM
سلام
من در شرکتی پاره وقت 2 سال کار کردم...نمیدونم تو گواهی کار بنویسم 30 ساعت کار در هفته یا هیچی ننویسم بهتره؟؟
مرسی

Amir.Rostami
December 29th, 2010, 07:47 PM
این مشکل منم هست لطفا جواب بدید
من تو پروژه کار کردم پتروشیمی، نیروگاه و پروژه هایه بزرگ ساختمونی، اگه بخوام هر سه تارو تو رزومم بیارم باید از سه تا شرکت گواهی بگیرم
راهه دیگم اینه که نیروگاهو تو رزومم نیارم اون دوتارو میتونم از یه شرکت بگیرم
اینم بگم که گواهی رو برا رشته مدیریت پروژه میخوام و سابقه کار خیلی تو این رشته تأثیر گذاره

سلام
یه سوال:

من حدودا 4 سال سابقه کار دارم (با احتساب کار در حین تحصیلم). توی این مدت 4 سال توی 3تا شرکت مختلف کار کردم. اما به دلیلی نمیخوام و نمیتونم از یکی از آنها نامه بگیرم. حالا سوال اینجاست که :

اگه بگم من 4 سال توی یک شرکت کار میکردم و ازش نامه بگیرم بهتره یا اینکه به هر 3 تا اشاره کنم ولی یک نامه اشتغال بکار ارائه بدم؟ (لطفا هرکی میدونه جواب بده چون همه مدارکم تقزیبا امادس و لنگه اینم)

با تشکر

armita_kh
January 5th, 2011, 07:14 PM
سلام. میخواستم بدونم که اصولا دانشگاهها در مورد سابقه کار و صحت اون تحقیق میکنن؟ و ارايه سابقه کار صوری به دانشگاههای کانادا مشکلی ایجاد نمیکنه؟ ممنون.

saharabbasi
January 8th, 2011, 03:32 PM
فوری

گواهی اشتغال به کار حتما باید از طرف مدیر ارشد(مدیر عامل) باشه یا مدیر میانی هم می تونه با سربرگ شرکت گواهی بده ؟

Hale_hash
January 9th, 2011, 06:42 PM
فوری

گواهی اشتغال به کار حتما باید از طرف مدیر ارشد(مدیر عامل) باشه یا مدیر میانی هم می تونه با سربرگ شرکت گواهی بده ؟

فکر کنم فقط مدیر عامل شرکت معتبر باشه ضمن اینکه در اکثر شرکت ها فقط مدیر ارشد مهر شرکت رو داره.

saeid_plove
January 12th, 2011, 03:57 PM
سلام
من چون خودم باید متن انگلیسی سابقه کارمو می نوشتم و شیطونی کردم و بجای پاره وقت زدم تمام وقت . مدیر عامل هم قبول کرد . و می خوام واسه نروژ بفرستم . بنظر شما کار تمام وقت همراه با تحصیل تابلو هستش(مشکلسازه) یا زیاد مهم نیست یعنی تعریف شدست.؟

babakmhr
January 12th, 2011, 04:07 PM
سلام
من چون خودم باید متن انگلیسی سابقه کارمو می نوشتم و شیطونی کردم و بجای پاره وقت زدم تمام وقت . مدیر عامل هم قبول کرد . و می خوام واسه نروژ بفرستم . بنظر شما کار تمام وقت همراه با تحصیل تابلو هستش(مشکلسازه) یا زیاد مهم نیست یعنی تعریف شدست.؟
خیلی از جاها،اگر کارت واقعا تمام وقت هم باشه (مثلا کلاس غیبت کنی و بری سر کار) باز هم کار در هنگام تحصیل رو پاره وقت در نظر میگیرن!

تبیان
January 13th, 2011, 12:18 AM
سلام
معمولا کار تمام وقت 44 ساعت در هفته میشود که با انجام تحصیل تعارض پیدا میکند.

saharabbasi
January 13th, 2011, 11:31 AM
تو دوره فوق لیسانس فکر نکنم مصداق داشته باشه چون می شه از مرخصی استحقاقی استفاده کرد و در عین حال کار تمام وقت هم داشت

saeid_plove
January 14th, 2011, 09:56 AM
توی سربرگ فارسی می خواهیم نامه به انگلیسی بگیرم آدرس و تلفن انگلیسی شرکتو بالای نامه باید نوشت یا پایین؟

تبیان
January 15th, 2011, 02:16 AM
توی سربرگ فارسی می خواهیم نامه به انگلیسی بگیرم آدرس و تلفن انگلیسی شرکتو بالای نامه باید نوشت یا پایین؟
هم میتونید بالای نامه بنویسید و هم پایین. ولی بهتره یک سربرگ انگلیسی برای شرکت تهیه کنید که فکر کنم خیلی بهتر باشه. وقت زیادی هم نمیگیره

kr.nosrati
January 16th, 2011, 03:44 PM
با سلام.من هم تو یه شرکت تاسيساتي كار میکنم ( تمام وقت) و هم پنجشنبه ها و جمعه ها تو يه شركت کامپیتري تدريس ميكنم اين دومي مخصوصا خيلي برام مهمه چون ميخوامinformation technology شركت كنم ولي چون بيمه نداره دوميه نميتونم بدم دارالترجمه و بايد با مهر و امضا شركت بفرستم فقط
به نظرتون چیکار کنم ؟ ناجور نسيت هم تمام وقت هم اين كار ؟
رشته خودم برق

Feri61
January 20th, 2011, 03:25 AM
سلام دوستان. من مدتي يجا کارآموز بودم و بعد تو يه پروژه باهاشون همکاري کردم (بدون بيمه و با پرداختي خيلي کم). حالا بعد از چندماه که اونجا کار نمي کنم از رئيسم نامه اي خواستم که سوابق منو اونجا نشون بده. چون فرمت آماده نامه هاشون فارسي بود و من بيشتر انگليسي لازم دارم، اجازه دادن من خودم يه نامه انگليسي بنويسم و بدم امضا کنند و احتمالا مهر بزنن. من نامه اي که نوشتم اينجا گذاشتم تا باتجربه هاي تاپيک ببينند و اگه اشکالي ديدن لطفا بهم بگن. به نظرتون اين نامه اگه آرم موسسه هم بالاش باشه اعتبار داره؟
بازم ممنونم.

asadianha
February 16th, 2011, 05:54 PM
سلام دوستان!
مي خواستم بپرسم گواهي اشتغال به كاري كه به سفارت كشور هاي اروپايي ( مثلا اتريش) بايد چطوري باشه؟ منظورم متنش هست! من چند ماهي تو يه شركت مهندسي مشاور كار مي كنم ولي بيمه نيستم! به نظر شما سفارت قبول مي كنه؟
يه سئوال ديگه دارم:
كسي ميدونه ويزايي كه براي كنفرانس ميدن معمولا چند روزه است؟ چكار كنيم كه ويزاي يه ماهه بدن؟

bhz8181
March 23rd, 2011, 11:57 AM
سلام
می خواستم ببینم برای کسی که فاصله تحصیلیش بیشتر چهار ساله حتما باید نامه سابقه کار ارائه بده؟
اگه نده ممکنه برای ویزا یا پذیرش مشکلی براش پیش بیاد؟
اگر صوری باشه اشکال نداره (بدون بیمه)؟

ario
March 27th, 2011, 04:37 PM
من همه صفحات این تاپیک بسیار مفید رو مرور کردم تا اگر سوال من قبلا جواب داده شده (گواهی کار صوری) دیگه نپرسم اما متاسفانه دیدم نود درصد سوالات بدون جواب موندند. دوستانی که مطلع هستند لطفا جواب بدن.

s.t.mono
June 12th, 2011, 10:07 PM
دوستان نامه های سابقه کار باید SEAL بشه(داخل پاکت مخصوص شرکت که روش به انگیلیسی باشه) یا همین که روی یک A4 تنظیم بشه و بندازیمش توو پاکت کنار سایر مدارک کافیه؟؟
اگه نامه های سابقه کار آدرس سایت و ایمیل نداشته باشن خیلی ضایع هست یا مشکلی نیست؟؟
آقا جون من بکی هم پیدا بشه اینجا از تجربیاتش بگه اینجا همه جمع شدیم دور هم فقط می پرسیم.

kazhal
June 13th, 2011, 09:21 AM
دوستان نامه های سابقه کار باید SEAL بشه(داخل پاکت مخصوص شرکت که روش به انگیلیسی باشه) یا همین که روی یک A4 تنظیم بشه و بندازیمش توو پاکت کنار سایر مدارک کافیه؟؟
اگه نامه های سابقه کار آدرس سایت و ایمیل نداشته باشن خیلی ضایع هست یا مشکلی نیست؟؟
آقا جون من بکی هم پیدا بشه اینجا از تجربیاتش بگه اینجا همه جمع شدیم دور هم فقط می پرسیم.

من نمیدونم برای کجا میخواید اقدام کنید. اما من خودم شخصا نامه سابقه کارم رو روی سربرگ شرکتی که کار میکردم ( و البته سربرگ فارسی هم بود) پرینت کردم و بعد رییس شرکت امضا کرد. و چون یادم رفت ازشون پاکت بگیرم همینجوری فرستادم و هیچ مشکلی هم نبود.

s.t.mono
June 13th, 2011, 11:47 AM
من نمیدونم برای کجا میخواید اقدام کنید. اما من خودم شخصا نامه سابقه کارم رو روی سربرگ شرکتی که کار میکردم ( و البته سربرگ فارسی هم بود) پرینت کردم و بعد رییس شرکت امضا کرد. و چون یادم رفت ازشون پاکت بگیرم همینجوری فرستادم و هیچ مشکلی هم نبود.

ممنون که این حصر سوال پرسیدنو با جوابتون شکستین.
من برای آلمان اقدام کردم.
نظرتون راجع به سوال دوم پست قبلیم چیه؟؟
شما برای کجا اقدام کردین؟؟

TrueLOgic
June 17th, 2011, 05:54 PM
سلام دوستان. من مدتي يجا کارآموز بودم و بعد تو يه پروژه باهاشون همکاري کردم ....
.
سلام دوست عزیز. من که هر کاری کردم نتونستم نامتو دانلود کنم. نامه انگلیسی روی سربرگ انگلیسی شرکت با امضای مدیر عامل و مهر انگلیسی صد در صد معتبره. رویه سربرگ فارسی و با مهر فارسی هم خوبه. دوستان بردند و مشکلی نبوده. اگه شرکت سربرگ انگلیسی نداره میتونید خودتون براشون درست کنید! اگه مهر فارسی نزدند یا ازتون قبول نکردند میتونید متن فارسی رو ببرید ترجمه خونه! و ترجمه کنید در اونصورت فقط مهر دادگستری کافیه. یه متن براتون میزارم امیدوارم بدردتون بخوره.

TrueLOgic
June 17th, 2011, 05:59 PM
سلام دوستان!
مي خواستم بپرسم گواهي اشتغال به كاري كه به سفارت كشور هاي اروپايي ( مثلا اتريش) بايد چطوري باشه؟ منظورم متنش هست! من چند ماهي تو يه شركت مهندسي مشاور كار مي كنم ولي بيمه نيستم! به نظر شما سفارت قبول مي كنه؟
يه سئوال ديگه دارم:
كسي ميدونه ويزايي كه براي كنفرانس ميدن معمولا چند روزه است؟ چكار كنيم كه ويزاي يه ماهه بدن؟
نامه از طرفه شرکت کافیه. برایه کنفرانس معمولن ویزایه ویزیت میدند. که کمترین طولش از قبل مشخصه (مثلن برایه انگلیس 6 ماهه) و کمتر از اون هم نمیدند. شما هیچکاری از دستتون بر نمیاد بجز درخاست ویزایه ویزیت برایه 2-3 روز کنفرانس. پیروز باشید.

TrueLOgic
June 17th, 2011, 06:01 PM
سلام
می خواستم ببینم برای کسی که فاصله تحصیلیش بیشتر چهار ساله حتما باید نامه سابقه کار ارائه بده؟
اگه نده ممکنه برای ویزا یا پذیرش مشکلی براش پیش بیاد؟
اگر صوری باشه اشکال نداره (بدون بیمه)؟

کلن بهتره که گپ خالی تو رزومتون نباشه وگرنه برایه کلیرنس ویزا مخصوصن برایه آمریکا میتونه دردسرساز بشه. نامه صوری از طرف شرکت کافیه. ازتون گواهی بیمه نخاهند خاست.

TrueLOgic
June 17th, 2011, 06:05 PM

- نامه سابقه کار هیچ نیازی به Seal بودتن نداره. فقط LOR و Transcript معمولن Seal میشن.
- کار از محکم کاری عیب نمیکنه. با آدرس و ایمیل که معتبر تره. ولی اگه شرکت مذکور ایمیل سرور نداره هم میتونین ایمیل یاهو بدین و آدرس یه خونه ای جایی (که حتمن تو ثبت شرکت هست)

TrueLOgic
June 17th, 2011, 06:09 PM
با سلام.من هم تو یه شرکت تاسيساتي كار میکنم ( تمام وقت) و هم پنجشنبه ها و جمعه ها تو يه شركت کامپیتري تدريس ميكنم اين دومي مخصوصا خيلي برام مهمه چون ميخوامinformation technology شركت كنم ولي چون بيمه نداره دوميه نميتونم بدم دارالترجمه و بايد با مهر و امضا شركت بفرستم فقط
به نظرتون چیکار کنم ؟ ناجور نسيت هم تمام وقت هم اين كار ؟
رشته خودم برق

سابقه کارتون در یه شرکت تاسیساتی هیچ مزیتی در اپلای نخاهد داشت. پیشنهاد من اینه که فقط سابقه تدریستون رو بفرستید. نامه شرکت رو هم میتونین بدین ترجمه و هم میتونین نامه انگلیسی بگیرید. ترجمه با مهر دادگستری کافیه.

TrueLOgic
June 17th, 2011, 06:15 PM
سلام. میخواستم بدونم که اصولا دانشگاهها در مورد سابقه کار و صحت اون تحقیق میکنن؟ و ارايه سابقه کار صوری به دانشگاههای کانادا مشکلی ایجاد نمیکنه؟ ممنون.
دوست من سابقه کار مزیت مهمی در ادامه تحصیل نیست که شما بخاید خودتون رو تو زحمت بندازید. بنظر من تا زمانی که به دلایل خاصی سابقه کار ضروری نیست، اصلن به زحمتش نمیارزه. با این اوصاف که اونا زیاد براشون مهم نیست، مسلمن بعیده مه بررسی خاصی بکنن. حتا اگر مهم بود هم نمیکردند. چه بسا بسیاری از دوستان نامه هایه صوری میدند برایه مهاجرت و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد.

TrueLOgic
June 17th, 2011, 06:18 PM
در نهایت این رو هم اضافه کنم که سوابق شغلی در زمینه هایه حساس و High Tech حتا میتونه بعدن در مرحلیه کلیرنس ویزا دردسرساز هم بشه. یه نگاهی به بحث کلیرنس در آمریکا بندازید.

MortezaBermoda
August 21st, 2011, 04:55 AM
درود بر دوستان
آیا دوره های کارآموزی کاردانی و کارشناسی رو در بانک بگذرونم و جمعا بشه حدود 6 ماه. یعنی دو تا حدود سه ماه
آیا سابقه کار محسوب میشه؟

Manely
September 4th, 2011, 12:04 PM
دوستان آیا ارائه مدرک سابقه کار از جهاد دانشگاهی دانشگاه شریف مفیده؟ من شنیدم که برای آمریکا آوردن اسم جهاد یه خورده دردسر سازه.

bahar853
September 9th, 2011, 11:00 PM
من کامپیوتر خوندم ولی 2ساله که تو بانک کار میکنم .شغلم مرتبط با رشته ام نیست چون هنوز سمت کارشناس ندارم
سابقه کار به این صورت که گفتم میتونه شانسم رو بیشتر کنه؟

farzadi
September 19th, 2011, 04:49 PM
سابقه كار اگر همراه با بيمه باشد بيشتر مورد تاييد است.

farzadi
September 19th, 2011, 04:53 PM
دوستان گرامي

نامه نياز به قيد 44 ساعت تمام وقت دارد .

a_samira_s
November 5th, 2011, 08:28 PM
میتونه اینطور شروع بشه:

Certificate

To whom it may concern;

Yours faithfully
Company Name
Managing Director

Address,
Phone,
website

سلام من اگر بخوام به این نامه شماره بیمه هم اضافه کنم چه جمله ی رسمی می تونم بنویسم؟
ممنون

zohrefadaee
November 15th, 2011, 10:07 AM
من کامپیوتر خوندم ولی 2ساله که تو بانک کار میکنم .شغلم مرتبط با رشته ام نیست چون هنوز سمت کارشناس ندارم
سابقه کار به این صورت که گفتم میتونه شانسم رو بیشتر کنه؟

سابقه کار حتی اگر غیر مرتبط هم باشه، شانس شما رو زیاد میکنه.

yalda67
December 18th, 2011, 05:03 PM
سلام دوستان..کسی نمونه از سربرگ فارسی شرکت ها رو داره بذاره؟من شرکتی که کار کردم سربرگ نداره و می خوام خودم درست کنم براش..واسه همین یه نمونه می خواستم

mahmoudb
December 20th, 2011, 11:09 PM
دوستان نامه سابقه کاری من اینجوری شروع شده:
From: XXX Company

To Whom It May Concern
دقیقا با همین فونت و همین شکل!
ایا اینجوری درسته؟

zohrefadaee
December 21st, 2011, 04:47 AM
سلام دوستان..کسی نمونه از سربرگ فارسی شرکت ها رو داره بذاره؟من شرکتی که کار کردم سربرگ نداره و می خوام خودم درست کنم براش..واسه همین یه نمونه می خواستم

توی سربرگ شرکت مهمترین چیز آرم اون شرکته. اگر سربرگ فارسیه... آرم بالا سمت راست. بالا وسط هم اسم شرکت.
پایین هم آدرس کامل، سایت و ایمیل.
نمونه های مختلف رو توی گوگل سرچ کنید میبینید

zohrefadaee
December 21st, 2011, 04:51 AM
دوستان نامه سابقه کاری من اینجوری شروع شده:
From: XXX Company

To Whom It May Concern
دقیقا با همین فونت و همین شکل!
ایا اینجوری درسته؟

به نظر بنده اشکالی نیست
اگر منظورتون To Whom It May Concern هست، که این یک خطاب رسمی و معمول برای همه نامه هاست.
فونت هم مسئله مهمی نیست.
در سابقه کاری میدونید که پارت تایم و فول تایم بودن، تاریخ ها،سمت، و حفظ ارتباط منطقی تاریخ ها با تاریخ تحصیل مهمه.

موفق باشید.

ehsan1111
January 4th, 2012, 07:47 PM
با سلام
بنده قصد اقدام برای پذیرش در خارج کشور را دارم و سوال بنده در مورد سابقه کار است که به چه ترتیب است؟ سابقه ی بیمه ای مدنظر است ؟ یا فقط تایید شرکتی که برای آن کار میکردم ؟ زیرا بنده سابقه بیمه ای ندارم ولی مشغول به کار بوده ام و شرکت مدت حضور بنده را تایید می کند.
ممنون

zohrefadaee
January 5th, 2012, 06:49 PM
با سلام
بنده قصد اقدام برای پذیرش در خارج کشور را دارم و سوال بنده در مورد سابقه کار است که به چه ترتیب است؟ سابقه ی بیمه ای مدنظر است ؟ یا فقط تایید شرکتی که برای آن کار میکردم ؟ زیرا بنده سابقه بیمه ای ندارم ولی مشغول به کار بوده ام و شرکت مدت حضور بنده را تایید می کند.
ممنون

به مقصدتون مرتبط میشه. برای بعضی جاها فقط یک نامه انگلیسی با سربرگ و مهر شرکت کفایت میکنه. ولی برای اکثر جاها نیاز هست که یک گواهی رسمی اشتغال به کار ارائه بدین
گواهی رسمی و معتبر اشتغال به کار یعنی ...
گواهی اشتغال به کار شرکت رو به همراه دفترچه بیمه و کپی روزنامه رسمی شرکت ببرید دارالترجمه تا ترجمه کنند و مهر دادگستری و وزارت خارجه رو روش بزنند

موفق باشید

yalda67
January 10th, 2012, 06:46 PM
دوستان من یه مشکلی واسم ایجاد شده..من تو یه شرکتی به نام x کار می کردم و باهاشون صحبت کردم واسه نامه سابقه کار و نامه رو با مهر و امضا تو سربرگ بهم دادند...منم موقع اپلای کردن آنلاین دانشگاه یه فیلدی بود که نام شرکتی که توش کار میکردیم رو می خواست و منم x نوشتم بعلاوه سمتی که تو شرکت داشتم رو هم تو فرم اپلیکیشن آنلاین نوشتم...الان که موقع ارسال مدارک شده رفتم دارالترجمه بدم مدارک سایقه کارمو ترجمه کنه گفت روزنامه رسمی شرکت رو می خواد و من زنگ زدم از شرکتم روزنامه رسمی بگیرم که بهم می گن شرکت ثبت نشده...!!!!! حالا من موندم چی کار کنم..البته رییس شرکتم دو تا شرکت داره که شرکت دوم ثبت شده و خودش پیشنهاد داد حالا که کارت با مشکل برخورد کرده میتونم دقیقن همین نامه سابقه کارتو تو سربرگ شرکت دومم که ثبت شده بنویسم و مهر و امضا کنم که کارت راه بیفته..اما من نگرانی ام از این جاست که تو فرم اپلیکیشن آنلاین دانشگاه اسم شرکت رو x نوشتم حالا شک نمی کنن که موقع ارسال مدارک مدرک از یه شرکت با اسم متفاوت سابقه گواهی کارم رو بفرستم؟؟

zohrefadaee
January 11th, 2012, 09:19 AM
دوستان من یه مشکلی واسم ایجاد شده..من تو یه شرکتی به نام x کار می کردم و باهاشون صحبت کردم واسه نامه سابقه کار و نامه رو با مهر و امضا تو سربرگ بهم دادند...منم موقع اپلای کردن آنلاین دانشگاه یه فیلدی بود که نام شرکتی که توش کار میکردیم رو می خواست و منم x نوشتم بعلاوه سمتی که تو شرکت داشتم رو هم تو فرم اپلیکیشن آنلاین نوشتم...الان که موقع ارسال مدارک شده رفتم دارالترجمه بدم مدارک سایقه کارمو ترجمه کنه گفت روزنامه رسمی شرکت رو می خواد و من زنگ زدم از شرکتم روزنامه رسمی بگیرم که بهم می گن شرکت ثبت نشده...!!!!! حالا من موندم چی کار کنم..البته رییس شرکتم دو تا شرکت داره که شرکت دوم ثبت شده و خودش پیشنهاد داد حالا که کارت با مشکل برخورد کرده میتونم دقیقن همین نامه سابقه کارتو تو سربرگ شرکت دومم که ثبت شده بنویسم و مهر و امضا کنم که کارت راه بیفته..اما من نگرانی ام از این جاست که تو فرم اپلیکیشن آنلاین دانشگاه اسم شرکت رو x نوشتم حالا شک نمی کنن که موقع ارسال مدارک مدرک از یه شرکت با اسم متفاوت سابقه گواهی کارم رو بفرستم؟؟

به نظر من از شرکت ایکس یک نامه اشتغال به کار انگلیسی بگیرید. ترجیحا با سربرگ انگلیسی و در صورت لزوم ارائه بدین.
شاید دوستان هم نظرات دیگه ای داشته باشن که بهتر باشه.

موفق باشید

سحرناز
January 25th, 2012, 06:19 PM
دوستان من یک اشتباه اساسی کردم نامه سابقه کارشرکت قبلی رو که دو سال پیش گرفتم برای اطلاعات شخصی شماره پاسپورت رو نوشتم حالا الان که پاسپورت عوض شده شماره پاسپورت هم عوض شده دیگه نه میشه از اون شرکت قبلی نامه دوباره گرفت نه دارالترجمه قبول میکنه که همین شماره جدید رو بزنه از طرفی سابقه کار از شرکتی که الان توش کار میکنم هم با شماره پاسپورت جدید هست یعنی دو تا سابقه کار با دو تاشماره پاسپورت مختلف حالا یکی بگه من چه کار کنم ؟
:cry:

pimi810
January 25th, 2012, 06:22 PM
ار پاسپورت قبلی کپی ندارین به این پیوست کنین؟ یا تو پاسپورت جدید اشاره ای به شماره پاسپورت قبلی نشده؟ من تا حالا پاسپورتمو عوض نکردم نمی دونم.

zohrefadaee
January 27th, 2012, 10:06 AM
دوستان من یک اشتباه اساسی کردم نامه سابقه کارشرکت قبلی رو که دو سال پیش گرفتم برای اطلاعات شخصی شماره پاسپورت رو نوشتم حالا الان که پاسپورت عوض شده شماره پاسپورت هم عوض شده دیگه نه میشه از اون شرکت قبلی نامه دوباره گرفت نه دارالترجمه قبول میکنه که همین شماره جدید رو بزنه از طرفی سابقه کار از شرکتی که الان توش کار میکنم هم با شماره پاسپورت جدید هست یعنی دو تا سابقه کار با دو تاشماره پاسپورت مختلف حالا یکی بگه من چه کار کنم ؟
:cry:

من تجربه مشابه در پذیرش ام دارم. پذیرش با شماره پاسپورت قبلی و بعد تعویض گذرنامه و ثابت کردن اینکه این پذیرش مال خودمه و من پاسپورت عوض کردم طبق کپی پاسپورت قبلی.
همونطوری که دوستمون pimi810 هم گفت، کپی پاسپورت قبلی رو ضمیمه گواهی اشتغال بکنید و توضیح بدین.

موفق باشید

fshokri
February 5th, 2012, 02:35 AM
به مقصدتون مرتبط میشه. برای بعضی جاها فقط یک نامه انگلیسی با سربرگ و مهر شرکت کفایت میکنه. ولی برای اکثر جاها نیاز هست که یک گواهی رسمی اشتغال به کار ارائه بدین
گواهی رسمی و معتبر اشتغال به کار یعنی ...
گواهی اشتغال به کار شرکت رو به همراه دفترچه بیمه و کپی روزنامه رسمی شرکت ببرید دارالترجمه تا ترجمه کنند و مهر دادگستری و وزارت خارجه رو روش بزنند

موفق باشید

سلام منظورتون رو از کپی روزنامه رسمی شرکت متوجه نشدم.

تبیان
February 8th, 2012, 12:49 AM
سلام منظورتون رو از کپی روزنامه رسمی شرکت متوجه نشدم.
یعنی شرکت آخرین روزنامه رسمی خودش را براتون کپی بگیره و روش مهر شرکت را بزنه. این مدرک فقط جهت تایید گواهی کار شما مورد استفاده قرار میگیره و خودش ترجمه نمیشه

hamid_sh_kh
March 26th, 2012, 10:21 AM
سلام دوستان...این 2 تا سوال اگه میتونید راهنمایی کنید...1.نامه ای که از شرکت میگیزیم بایدانگلیسی بگیریم یا فارسی(اصلا فرقی میکنه)2.بعد با عنوان گواهی اشتغال به کار بگیریم یا recommandation؟

تبیان
March 27th, 2012, 02:17 AM
سلام دوستان...این 2 تا سوال اگه میتونید راهنمایی کنید...1.نامه ای که از شرکت میگیزیم بایدانگلیسی بگیریم یا فارسی(اصلا فرقی میکنه)2.بعد با عنوان گواهی اشتغال به کار بگیریم یا recommandation؟
اگر نامه را برای ترجمه رسمی میخواهی باید فارسی باشد.
عنوان نامه اشتغال به کار Employment Certificate است

marjan912
April 8th, 2012, 12:00 AM
کسی که حکم کارگزینی داره بازم نامه سابقه کار می خواد ؟ آخه تو حکم سابقه نوشته شده دیگه.
ترجمه حکم باید مهر سازمان مربوطه رو داشته باشه؟

سپاسگذارم

تبیان
April 8th, 2012, 01:58 AM
کسی که حکم کارگزینی داره بازم نامه سابقه کار می خواد ؟ آخه تو حکم سابقه نوشته شده دیگه.
ترجمه حکم باید مهر سازمان مربوطه رو داشته باشه؟

سپاسگذارم
از جهاتی با هم متفاوت هستند. مثلا عناوین شغلی شما در حکم نوشته نشده (حد اقل به صورت جزء به جزء) . حکم کارگزینی باید به مهر و امضای سازمان متبوع رسانده شود.

choclate
April 8th, 2012, 03:30 PM
سلام دوستان

راجع به نامه ی سابقه ی کار میخواستم بدونم تاریخ صادر شدنش چقدر اهمیت داره؟
مثلا اگر از شرکتی میخوایم بیایم بیرون همون موقع نامه رو بگیریم بهتر نیست؟ چون ممکنه واسه سال آینده بخوایم اپلای کنیم و بعدش دیگه به این شرکت دسترسی نداشته باشیم
میشه وقتی نامه رو از شرکت میگیرم بگم تاریخ صدور نزنن؟ مشکلی ایجاد نمیکنه؟

مرسی:)

تبیان
April 8th, 2012, 10:52 PM
سلام دوستان

راجع به نامه ی سابقه ی کار میخواستم بدونم تاریخ صادر شدنش چقدر اهمیت داره؟
مثلا اگر از شرکتی میخوایم بیایم بیرون همون موقع نامه رو بگیریم بهتر نیست؟ چون ممکنه واسه سال آینده بخوایم اپلای کنیم و بعدش دیگه به این شرکت دسترسی نداشته باشیم
میشه وقتی نامه رو از شرکت میگیرم بگم تاریخ صدور نزنن؟ مشکلی ایجاد نمیکنه؟

مرسی:)
تاریخ صدورش اهمیتی نداره.

choclate
April 8th, 2012, 10:59 PM
تاریخ صدورش اهمیتی نداره.
مرسی ، پس من الان هم میتونم این نامه رو بگیرم و با تاریخ همین ماه ولی مثلا چندین ماه دیگه بخوام ارائه بدم مشکل نداره.
ولی بیمه نبودم ، بازم مشکلی نیست؟
دانشگاهها شنیدم دنبال استعلام و این چیزا نیستن و مبنا رو بر صداقت شخص میذارن و در پروسه پذیرش شاید مشکلی پیش نیاد ولی
واسه ویزا مثلا کشور آلمان میگن روی بیمه و روزنامه رسمی و این چیزا حساسن. شما اطلاعاتی دارید؟

تبیان
April 11th, 2012, 01:32 AM
مرسی ، پس من الان هم میتونم این نامه رو بگیرم و با تاریخ همین ماه ولی مثلا چندین ماه دیگه بخوام ارائه بدم مشکل نداره.
ولی بیمه نبودم ، بازم مشکلی نیست؟
دانشگاهها شنیدم دنبال استعلام و این چیزا نیستن و مبنا رو بر صداقت شخص میذارن و در پروسه پذیرش شاید مشکلی پیش نیاد ولی
واسه ویزا مثلا کشور آلمان میگن روی بیمه و روزنامه رسمی و این چیزا حساسن. شما اطلاعاتی دارید؟
شما نامه را میتوانید بگیرید ولی اگر بخواهید ترجمه آن را تایید کنید حتما دفترچه بیمه شما و آخری روزنامه رسمی شرکت را میخواهند. مسئله اون ور نیست، مسئله تاییدات ترجمه این ور است.

choclate
April 11th, 2012, 01:41 AM
شما نامه را میتوانید بگیرید ولی اگر بخواهید ترجمه آن را تایید کنید حتما دفترچه بیمه شما و آخری روزنامه رسمی شرکت را میخواهند. مسئله اون ور نیست، مسئله تاییدات ترجمه این ور است.

نامه رو به انگلیسی میگیرم ونیازی به ترجمه نداره دیگه ، اگه سربرگ شرکت انگلیسی نباشه مشکلی نیست؟
بیمه هم نبودم ولی حالا واسه روزنامه رسمی یک کاریش میکنم میپرسم ببینم بهم میدن یا نه! روزنامه رسمی باید ترجمه بشه؟

تبیان
April 11th, 2012, 01:44 AM
اگر نامه را به انگلیسی میگیرید که اصلا به ترجمه و این دنگ و فنگها نیازی نداره. همون را ارائه بدهید.
مهم نیست بیمه همون جا باشید، یک دفترچه بیمه ضمیمه ترجمه تون میکنن. کسی نمیاد تحقیق بکنه که این دفترچه شما برای آن دوره خاص هست یا نه. روزنامه رسمی هم مثل دفترچه بیمه ضمیمه مدارکتون میشه جهت تایید. ترجمه نمیشه.

choclate
April 11th, 2012, 01:50 AM
اگر نامه را به انگلیسی میگیرید که اصلا به ترجمه و این دنگ و فنگها نیازی نداره. همون را ارائه بدهید.
مهم نیست بیمه همون جا باشید، یک دفترچه بیمه ضمیمه ترجمه تون میکنن. کسی نمیاد تحقیق بکنه که این دفترچه شما برای آن دوره خاص هست یا نه. روزنامه رسمی هم مثل دفترچه بیمه ضمیمه مدارکتون میشه جهت تایید. ترجمه نمیشه.
مرسی از راهنماییت،
پس من نامه رو به انگلیسی می گیرم ، ولی نفهمیدم آخرش اگه کاغذش سربرگ انگلیسی نباشه مشکلی نیست؟

دفترچه بیمه رو کی قراره ضمیمه کنه؟ یعنی دارالترجمه ها اینکارو میکنن!من متوجه حرفتون نشدم!:undecided: وقتی نخوام بدم ترجمه دیگه دفترچه بیمه این وسط نفهمیدم از کجا بیارم؟!

choclate
April 14th, 2012, 09:09 PM
دوستان عزیزززززززززززززز،
آخرش کسی جواب نداد واسه نامه ی اشتغال بکار اگر سربرگ شرکت انگلیسی نباشه اشکالی نداره؟
اگه اشکال داره خودم باید درستش کنم؟
با سپاسسسسسسسسسس

Gita
April 21st, 2012, 06:00 PM
دوستان عزیزززززززززززززز،
آخرش کسی جواب نداد واسه نامه ی اشتغال بکار اگر سربرگ شرکت انگلیسی نباشه اشکالی نداره؟
اگه اشکال داره خودم باید درستش کنم؟
با سپاسسسسسسسسسس

سلام دوست عزیز ، شما بالاخره برای نامه اشتغال به کار چه کردید؟ من هم همین سوال شما رو دارم.بخصوص راجع به روزنامه رسمی، چون فرصتم کمه و نمیتونم آماده اش کنم/ ممنون

elfy
April 29th, 2012, 09:21 AM
با سلام خدمت تمامی اساتید محترم بنده میخواستم برای مستر آلمان اقدام کنم و مدارک فنی حرفه ای رو زمیمه رزومه ام کنم سوالی که داشتم اینه که وقتی مدارک رو ترجمه میکنی آیا استعلام میشه از سازمان فنی حرفه ای برای تایید و یا نه اگر مهر فنی حرفه ای باشه کافیه آخه وقتی میبریم دارالترجمه و یا دادگستری مراحل به چه صورت هست همون موقع ترجمه میکنن و مهر میکنن ؟ کلا میخواستم بدونم هر مدرکی که میزارم رو پرونده ام استعلام میشه مراحل ثبتش به چه صورت هست؟
و این که من چند سال سابقه کار دارم برای سابقه کار از بیمه تامیین اجتماعی استعلام میکنن و یا نه من ادعا کنم که کار کرده ام و مهر شرکت پاش باشه کافیه ؟

mechmnp
April 29th, 2012, 10:02 PM
سلام.
من میخام از یه کارخانه ی سیمان برای 2 سال رزومه بگیرم. چند تا سوال دارم.
1- نامه باید خطاب به کجا باشه؟ من میخام برا چند جا بفرستم.
2- برای اینکه بتونم تاییدش کنم ازم چی می خواهند.
3- فارسی بزنند بهتره یا انگلیسی؟
با تشکر

choclate
May 9th, 2012, 10:26 PM
سلام.
من میخام از یه کارخانه ی سیمان برای 2 سال رزومه بگیرم. چند تا سوال دارم.
1- نامه باید خطاب به کجا باشه؟ من میخام برا چند جا بفرستم.
2- برای اینکه بتونم تاییدش کنم ازم چی می خواهند.
3- فارسی بزنند بهتره یا انگلیسی؟
با تشکر
احتمالا منظورتون از اون کلمه ی (رزومه) که خط اول نوشتین نامه ی اشتغال به کار هست دیگه؟!
نامه رو خطاب به جای مشخصی نگیرید ، اینطور نامه ها معمولا با این جمله شروع میشن: To Whom it May Concern
من هم جستجو کردم میگن مهر و امضا بشه کافیه و مورد تایید هست. یعنی مهر شرکت و امضای مدیر. نامه رو سعی کن در سربرگ انگلیسی شرکت تهیه کنی و به انگلیسی تایپ شده باشه وگرنه باید بدی دارالترجمه . ببین اگر موافقت میکنن خودتون یک متن انگلیسی آماده کنید و بدین اونها تاییدش کنن.
اگر هم که شرکت مهر انگلیسی داشته باشه چه بهتر مهر انگلیسی بزنید وگرنه همون فارسی هم بخوره میگن مشکلی نیست.

choclate
May 9th, 2012, 10:31 PM
سلام دوست عزیز ، شما بالاخره برای نامه اشتغال به کار چه کردید؟ من هم همین سوال شما رو دارم.بخصوص راجع به روزنامه رسمی، چون فرصتم کمه و نمیتونم آماده اش کنم/ ممنون

می بخشید من الان پیغامتون رو دیدم ،دیگه نمی دونم الان جواب من بدردتون میخوره یا نه.
من خودم متن انگلیسیشو آماده کردم ولی سربرگ شرکت انگلیسی نبود توی همون پرینت گرفتم (من از چند نفر از بچه های فروم که تجربه داشتن پرسیدم گفتن اگر سربرگ انگلیسی نبود مشکلی نیست) و بعدش هم مهر و امضا.
کپی روزنامه رسمی شرکت رو بعید میدونم دانشگاهی برای تایید گواهی کار از کسی بخواد ولی شاید سفارت واسه ویزا روش گیر باشه.
اگه سفارت خواست لازمه که تهیش کنین ، یک کپی از شرکت بگیرین و روش هم مهر شرکت رو بگین بزنن.

shhj65
May 11th, 2012, 11:27 AM
سلام دوستان
کسی نمونه ای برای ترجمه انگلیسی این جمله که " بعد از اتمام تحصیلات علاقمند به همکاری با ایشان هستیم " داره؟ ممنون

choclate
May 11th, 2012, 09:41 PM
سلام دوستان
کسی نمونه ای برای ترجمه انگلیسی این جمله که " بعد از اتمام تحصیلات علاقمند به همکاری با ایشان هستیم " داره؟ ممنون
سلام میتونی جملاتی مثل این بکار ببری:
She/He is a valuable asset to our company and we wish she/he will come back after her/his graduation to continue her/his cooperation with our company

nooshin_iut
July 5th, 2012, 07:43 PM
سلام دوستان
من سابفه کار دار اما شرکت از همون اول با بیمه مخالف بود و هیچیک از کارمندان بیمه نیسنتد... راهی هست که بتونم مشکل را حل کنم.... بدون بیمه هم سابفه کار ممکن هست قبول باشه؟
ممنون

heavenboy
July 6th, 2012, 02:13 AM
سلام دوستان
من سابفه کار دار اما شرکت از همون اول با بیمه مخالف بود و هیچیک از کارمندان بیمه نیسنتد... راهی هست که بتونم مشکل را حل کنم.... بدون بیمه هم سابفه کار ممکن هست قبول باشه؟
ممنون
بله ممکنه البته قوانین کشورهای مختلف و دانشگاه های مختلف متفاوته.
ولی اغلب همون ترجمه ی گواهی سابقه کار کفایت میکنه.
برای اطمینان به اینترنشنال آفیس دانشگاه مورد نظرت ایمیل بزن و ازشون سوال کن.
موفق باشی

simon
July 11th, 2012, 11:38 PM
بله ممکنه البته قوانین کشورهای مختلف و دانشگاه های مختلف متفاوته.
ولی اغلب همون ترجمه ی گواهی سابقه کار کفایت میکنه.
برای اطمینان به اینترنشنال آفیس دانشگاه مورد نظرت ایمیل بزن و ازشون سوال کن.
موفق باشی
من كه دادم ترجمه دارالترجمه از من گواهي بيمه رو خواست علاوه بر گواهي شركت. گفت بدون گواهي بيمه اون دو تا مهر روي ترجمه هام نميخوره. منم از بيمه استعلام كردمو بردم دادم. ترجمه كردن و مهر ها رو هم داره. بازم بپرسيد خود دارالترجمه كمك ميكنه. اما اگر دانشگاه طبق گفته ي دوستمون فقط ترجمه بخواد و آفيشيالي نخواد ميتوني ترجمه كني فقط. شادزي;)

mahanmecha
July 12th, 2012, 01:09 AM
سلام،

من بعد از 78 روز خدمت معاف پزشکی شدم. حالا این طور که فهمیدم این حدود 150 تومان از خرید مدرکم کم می کنه. منتها مشکل اینه که رفتم نطام وطیفه می گه 78 روز خدمت داری ولی ما تا وزارت علوم یا او دانشگاه یا هر ارگان دیگه ای بهمون نامه نده به هیچ جا هیچ نامه ی نمی تونیم بدیم! دانشگاه هم مسیولش گفت به ما ربطی نداره و ما به هیچ جا نامه نمیدیم! وزارت علومم که چند تا اتاقش رو زنگ زدن یه نتیجه ای نرسیدم. سوالم اینه که ایا اتاق خاصی یا شخص خاصی تو وزارت علوم برای زدن چنین نامه ای هست؟ اگه نه چه راه دیگه ای داره از نظام وطیفه این نامرو گرفت؟
ممنون

reza_20112011
August 14th, 2012, 08:50 PM
سلام دوستان

سابقه کار رو بهتره به زبان انگلیسی بگیریم یا فارسی ؟؟؟

با سپاس

تبیان
August 15th, 2012, 05:24 PM
سلام دوستان

سابقه کار رو بهتره به زبان انگلیسی بگیریم یا فارسی ؟؟؟

با سپاس
باید به زبان فارسی بگیرید تا ترجمه رسمی بشه.

shararehsafavi
August 29th, 2012, 01:30 AM
نه نياز نيست ولي اگه سر برگ فارسي است؛ بايد آدرس و تلفن رو به انگليسي تو نامه ذكر كني

این ترجمه رو سفارت حتماً باید تایید کنه؟

simon
September 6th, 2012, 02:38 PM
این ترجمه رو سفارت حتماً باید تایید کنه؟

سابقه رو از كجا ميگيريد؟ مال تامين اجتماعي بايد ترجمه شه و اصل سابقه هم باهاش باشه تا براي تائيد مهر هاي مربوطه بخوره روش. شادزي :rolleyes:

phoenix_n
October 6th, 2012, 01:28 PM
دوستان . میشه کمک کنید .تو گزارش کار می خوام شرکت بگه که من تعهد دارم بعد از تحصیل برگردم و به کارم ادامه بدم .نمی دونم چجوری بگم که formal باشه.مرسی

marjan912
October 26th, 2012, 12:26 AM
سازمانی که کار می کنم گواهی سابقه کار نمی ده. منم حکم آخریمو که تاریخ اجراش تیر 91 هست رو ترجمه کردم. می تونه مفید باشه؟ تو حکم سابقه کار به روز و ماه و سال و اینا نوشته شده. سمت هایی که داشتم و تقدیر شدمو لوح هاشونو ترجمه کردم تا بدیم وسیله یه شرحی از فعالیت هامو بدونن.
خوبه به نظرتون یا هزینه بی خودی بوده؟

با سپاس

vahid.chem
October 26th, 2012, 01:20 AM
سازمانی که کار می کنم گواهی سابقه کار نمی ده. منم حکم آخریمو که تاریخ اجراش تیر 91 هست رو ترجمه کردم. می تونه مفید باشه؟ تو حکم سابقه کار به روز و ماه و سال و اینا نوشته شده. سمت هایی که داشتم و تقدیر شدمو لوح هاشونو ترجمه کردم تا بدیم وسیله یه شرحی از فعالیت هامو بدونن.
خوبه به نظرتون یا هزینه بی خودی بوده؟

با سپاس
به نظرم حکم کافیه و بیانگر سابقه کاری شما هست. ولی تقدیر نامه و لوح گمونم هزینه اضافی هست. ولی اگه ترجمه کردین (هزینه رو پرداختین) تقدیر نامه رو هم ارائه کنید، ضرری که نداره.

golareh
December 21st, 2012, 08:50 PM
چطور میشه سابقه کاری که تو سایت تامین اجتماعی هست رو بدم برا ترجمه؟

simon
December 21st, 2012, 10:12 PM
چطور میشه سابقه کاری که تو سایت تامین اجتماعی هست رو بدم برا ترجمه؟

از جاييكه كار ميكردي يه نامه داري ( گواهي) براي ترجمه ي اون بايد بري تامين اجتماعي يه گواهي بگري. اين دورو بدي دارالترجمه. تا گواهيه شركت تاييد شه. شادزي :D

choclate
January 2nd, 2013, 01:01 AM
سلام دوستان،

من یک سوالی برام پیش اومده ، در ریزه نمراتم حرفی از کارآموزی زده نشده و از دانشگاه هم الان وقت ندارم نامه ای واسه تایید این بگیرم و بدم دارالترجمه. به نظرتون واسه تایید گذروندنش نشون دادن مدرکی چیزی الزامیه؟

simon
January 2nd, 2013, 01:19 AM
سلام دوستان،

من یک سوالی برام پیش اومده ، در ریزه نمراتم حرفی از کارآموزی زده نشده و از دانشگاه هم الان وقت ندارم نامه ای واسه تایید این بگیرم و بدم دارالترجمه. به نظرتون واسه تایید گذروندنش نشون دادن مدرکی چیزی الزامیه؟

پس چطوري نمره اش تو ريز نمرات اومده؟ شادزي

choclate
January 2nd, 2013, 01:59 AM
پس چطوري نمره اش تو ريز نمرات اومده؟ شادزي

سلام ،
دوست عزیز من گفتم اصلا نه نمره ای ازش در کارنامه هست نه اسمی ازش اومده. و از دانشگاه هم که پرسیدن گفتن کارآموزی وارد کارنامه نمیشه ولی اگه بخواین از بخش ارتباط با صنعت دانشگاه میتونید نامه ی اونو بگیرید که من الان دیگه وقتی واسش ندارم!

simon
January 2nd, 2013, 02:30 AM
سلام ،
دوست عزیز من گفتم اصلا نه نمره ای ازش در کارنامه هست نه اسمی ازش اومده. و از دانشگاه هم که پرسیدن گفتن کارآموزی وارد کارنامه نمیشه ولی اگه بخواین از بخش ارتباط با صنعت دانشگاه میتونید نامه ی اونو بگیرید که من الان دیگه وقتی واسش ندارم!

پس اگر فرصت نداريد ازش بگذريد. فكر نميكنم كسي در اين مورد ازشتو سوالي بپرسه/ نديديم تو فرمهاشونم از همچين موردي سوال كنند. شما در سوپ ازش حرفي نزنيداگر خيلي خاص نبوده چون بدون مدرك نمره اش لطفي نداره . شادزي :rolleyes:

frazm
March 3rd, 2013, 03:09 PM
سلام
من میخوام برای اسسمنت استرالیا نامه اشتغال به کار فارسی بگیرم. نامه خطاب به کجا باید نوشته بشه؟
shima11111
April 7th, 2013, 03:08 PM
سلام خسته نباشید
من یک نمونه نامه اشتغال به کار برای ازادکردن مدارک از دانشگاه دولتی میخواستم که در اون صحبتی از بیمه هم نشه. ممنون میشم اگر کسی نمونه نامه داره بهم کمک کنه(نیاز فوری)

samanehmoshfeg
April 29th, 2013, 01:18 PM
سلام
من حکم کارگزینی دارم همون حکم رو باید ببرم دارالترجمه یا گواهی اشتغال به کار هم باید بگیرم؟

simon
April 29th, 2013, 08:05 PM
سلام
من حکم کارگزینی دارم همون حکم رو باید ببرم دارالترجمه یا گواهی اشتغال به کار هم باید بگیرم؟

اگر حكم شركت دولتي باشه ممكنه تاييد نشه. شما يك گواهي اشتغال به كار و يك سابقه ي بيمه با دفترچه ي بيمه ببر دارالترجمه. شادزي :rolleyes:

jingolofski
May 25th, 2013, 12:10 PM
سلام
این یک نمونه نامه خوب هست هم برای سفارت اگه خواستید برید، نشون میده که تعهد دارید و بر میگردید و در واقع دلیلی برای برگشتتون محسوب میشه و هم اینکه وظایف مهمتون رو داره بیان میکنه و میزان حقوق دریافتی که نشون میده دستت تو جیب خودت هست و لنگ نمیمونی و همینکه برای دانشگاه خارج از کشور اگه خواستید برید داره نشون میده که خیلی مسئولیت پذیرید و در کارهای گروهی مشارکت داشتید من اکثر مسائلی که دوستان باتجربه تو این فروم بیان کرده بودند رو سعی کردم در قالب یک نامه رسمی در بیارم امیدوارم که به دردتون بخوره :)
فقط یک مطلبی هست که حتما رعایت کنید باید مسئولیتتون تو اون شرکت مطابق با رشته تحصیلیتون باشه وگرنه نامتون رو دادگستری مهر نمیکنه من خودم این نمونه رو از نزدیک دیدم و حتما برای مهر دادگستری خوردن نامتون آگهی تأسیس و آخرین تغییرات اون شرکت رو داشته باشید.

setareh2012
June 8th, 2013, 01:00 AM
سلام
دوستان من 1.5 سال در دانشگاه همکاری پروزه داشتم که نامه اشتغال به کار رو برا این مدت از استادم امیدوارم بتونم بگیرم. استاد من مدیر گروه رشته خودمون هست . آیا برای نامه مهر و امضای خود استاد راهنما و مهر دانشکده کافی هست یا باید مهر دانشگاهم بگیرم؟
برا 1.5 سال دیگه چون مدتی دکتری بودم و انصراف دادم و سازمانی بودم که نمیتونم عنوان کنم به سفارت ، میخوام از یک شرکت بصورت صوری نامه بگیرم. میخوام بگم کار آموز بودم و اونجا کارآموزی میکردم. اما نمونه نامه ازش ندیدم. دوستان من الان یک سمپل نامه میخوام که بدم استادم برای همکاری پروزه تو 1.5 سال ( سمپل فارسی). و یک سمپل میخوام برا کاراموزی. تو فروم گشتم نبود.ممنون

ciara
August 3rd, 2013, 05:00 PM
سلام
من لازم است که در نامه ای به طور مختصر برای سفارت امریکا شرح بدم که قصد بازگشت به ایران و استفاده از درسم را بعد از تحصیل در امریکا دارم. لطفا اگر نمونه این نامه را دارید برایم بفرستید و یا در این رابطه راهنمایی کنید
با تشکر

Politecnico
August 3rd, 2013, 11:17 PM
سلام
شما مصاحبه رفتین یا قصد دارین مصاحبه برین؟
تا جایی که من می دونم, این موضوع چیزی نیست که شما به صورت مکتوب به سفارت ارایه کنین. فکر هم نمی کنم چندان مورد توجه واقع بشه. اما, کاربردی ترین چیزی که می تونه مشکل شما رو حل کنه, ارایهء یک پیشنهاد شغلی (Job Offer) به سفارت آمریکاست که کامل در فروم آمریکا شرح داده شده.
موفق باشید

سلام
من لازم است که در نامه ای به طور مختصر برای سفارت امریکا شرح بدم که قصد بازگشت به ایران و استفاده از درسم را بعد از تحصیل در امریکا دارم. لطفا اگر نمونه این نامه را دارید برایم بفرستید و یا در این رابطه راهنمایی کنید
با تشکر

Saaaaam
August 7th, 2013, 06:52 PM
سلام
دوستان خوبم
من میخواهم چنین گواهی از یک فروشگاه محصولات فرهنگی روی سربرگ و مهر و امضا بگیرم که از سال 1380 الی سال 1385 در آنجا به عنوان حسابدار کار می کردم. فقط نکته اینجاست در آن بازه زمانی من دانشجوی حسابداری بودم و در سال 1385 فارغ التحصیل شدم بخاطر همین نوشتم پاره وقت کار می کردم.
اگر ممکن هست متن را ملاحظه بفرمایید و نظر خود را بگویید. در ضمن من از سال 1386 الی 1390 سرپرست حسابداری فروش یک کارخانه بودم و همزمان هم دانشجوی فوق بودم بنظر شما این سابقه کار از فروشگاه در رزومم منطقی هست؟
متن را ببینید نظر بدین یا مثلا بگم از سال 1381 الی 1385 یا بازه زمانی کمتر؟ تاثیری دارد؟ نمی گن چرا حسابدار یک فروشگاه (مغازه کوچولو) بودی؟

Tarkan78
August 7th, 2013, 11:43 PM
سلام
1- اسم فروشگاه يا مغازه را نياري و بجاش از كلمه "مجموعه" يا "گروه" استفاده كنيد بهتره. در اين نامه شرح كار اين مجموعه اي هم كه در آن كار ميكرديد هم آمده و شخصي كه ميخونه ميفهمه حيطه فعاليت اين مجموعه مشخص ميشه. وقتي كلمه مغازه مياري انگار ي بقالي كوچيك مد نظرته، اما تصوري كه كلمه گروه يا مجموعه در ذهن خواننده ايجاد ميكنه بزرگتر و گسترده تر است.
2- سعي كن وارد جزئيات نشو. مثلا نياز نيست بگي كارتون و مبايل و ...! شما كلي حرف بزن، مثلا بگو اين شركت در حيطه نرم افزار و سخت افزار و مالتي مديا بمدت 30 سال سابقه فعاليت دارد. اگر جايي كه كار ميكرديد سابقه طولاني فعاليت داره، بهتره عنوانش كني.
3- دقت در كار را هم از قول اين مغازه به عنوان مشخصه شما ذكر كن. مسئوليت، دقت، اخلاق خوب و نظم مشخصات مورد پسند است.
4- بجاي عبارت "قابل ذکر است مدیریت فروشگاه از عملکرد و رفتار ایشان... " بهتره بگي "اين مجمو عه از عملکرد و رفتار ایشان... "
5- كاملا كلي حرف بزن. شركتها و مجموعه ها هميشه توصيه هاي كلي ميدن.
6- زمان اشتغال را هم هموني بنويس كه هست. مشكلي ايجاد نميشه
7- در انتها هم بجاي "مديريت فروشگاه" از "اين مجموعه" يا "مديريت مجموعه" استفاده كن كه رسمي تر و كلي تر باشه
در پناه راستي

سلام
دوستان خوبم
من میخواهم چنین گواهی از یک فروشگاه محصولات فرهنگی روی سربرگ و مهر و امضا بگیرم که از سال 1380 الی سال 1385 در آنجا به عنوان حسابدار کار می کردم. فقط نکته اینجاست در آن بازه زمانی من دانشجوی حسابداری بودم و در سال 1385 فارغ التحصیل شدم بخاطر همین نوشتم پاره وقت کار می کردم.
اگر ممکن هست متن را ملاحظه بفرمایید و نظر خود را بگویید. در ضمن من از سال 1386 الی 1390 سرپرست حسابداری فروش یک کارخانه بودم و همزمان هم دانشجوی فوق بودم بنظر شما این سابقه کار از فروشگاه در رزومم منطقی هست؟
متن را ببینید نظر بدین یا مثلا بگم از سال 1381 الی 1385 یا بازه زمانی کمتر؟ تاثیری دارد؟ نمی گن چرا حسابدار یک فروشگاه (مغازه کوچولو) بودی؟

MortezaBermoda
August 8th, 2013, 09:43 AM
سلام
1- اسم فروشگاه يا مغازه را نياري و بجاش از كلمه "مجموعه" يا "گروه" استفاده كنيد بهتره. در اين نامه شرح كار اين مجموعه اي هم كه در آن كار ميكرديد هم آمده و شخصي كه ميخونه ميفهمه حيطه فعاليت اين مجموعه مشخص ميشه. وقتي كلمه مغازه مياري انگار ي بقالي كوچيك مد نظرته، اما تصوري كه كلمه گروه يا مجموعه در ذهن خواننده ايجاد ميكنه بزرگتر و گسترده تر است.
2- سعي كن وارد جزئيات نشو. مثلا نياز نيست بگي كارتون و مبايل و ...! شما كلي حرف بزن، مثلا بگو اين شركت در حيطه نرم افزار و سخت افزار و مالتي مديا بمدت 30 سال سابقه فعاليت دارد. اگر جايي كه كار ميكرديد سابقه طولاني فعاليت داره، بهتره عنوانش كني.
3- دقت در كار را هم از قول اين مغازه به عنوان مشخصه شما ذكر كن. مسئوليت، دقت، اخلاق خوب و نظم مشخصات مورد پسند است.
4- بجاي عبارت "قابل ذکر است مدیریت فروشگاه از عملکرد و رفتار ایشان... " بهتره بگي "اين مجمو عه از عملکرد و رفتار ایشان... "
5- كاملا كلي حرف بزن. شركتها و مجموعه ها هميشه توصيه هاي كلي ميدن.
6- زمان اشتغال را هم هموني بنويس كه هست. مشكلي ايجاد نميشه
7- در انتها هم بجاي "مديريت فروشگاه" از "اين مجموعه" يا "مديريت مجموعه" استفاده كن كه رسمي تر و كلي تر باشه
در پناه راستي

درود
گمان می کردم برای ارائه ی مدرک سابقه ی کار، داشتن بیمه تامین اجتماعی ضروری هست.
اینطوری نیست؟

simon
August 8th, 2013, 01:03 PM
درود
گمان می کردم برای ارائه ی مدرک سابقه ی کار، داشتن بیمه تامین اجتماعی ضروری هست.
اینطوری نیست؟

اگر سابقه كار شما قرار به ترجمه داشته باشه و اون هم رسمي( دو مهر معروف) بايد از تامين اجتماعي نامه ايي مبني بر تعداد روز كاركرد همراهتون باشه تا سابقه ي كار شركت رو ازتون قبول كنند و مهر بزنند. شادزي
:rolleyes:

simon
August 8th, 2013, 01:08 PM
سلام
دوستان خوبم

كلا گرفتن نامه ي سابقه كار از شركتها فروشگاه ها موسسات وقتي ارزش ترجمه داره كه نامه ي بيمه ي رد شده رو هم از تامين اجتماعي به همراه دفترچه بيمه به دارالترجمه تحويل بديد. وگرنه ترجمه عادي ارزش آنچناني نداره و چيزي رو ثابت نميكنه. حتي اگر شركت معتبري به شما نامه بده كه ايشون اين مدت اينجا كار كرده وزارتخونه ها به شرطي اون رو تاييد ميكنند كه دفترچه بيمه و نامه ي روزهاي رد كردن بيمه به اون ضميمه باشه. مگر اينكه براي خودتون بخواهيد اين مدارك رو داشته باشيد و بگيد من كار ميكردم همزمان با تحصيل و نخواهيد ازش به عنوان سابقه كار بعدا در كشور مربوطه استفاده كنيد. چون از اون نظر من بعيد ميدونم ارزشي داشته باشه بدون ذكر سوابق بيمه.
متن شما بيشتر ميتونه به عنوان يك توصيه نامه از اون مركز استفاده شه. شادزي
:)

MortezaBermoda
August 14th, 2013, 06:56 PM
درود
اگر در حین تحصیل (در مقطع فوق) مشغول به کار بشید (با بیمه) آیا این سابقه کار ارزش ترجمه داره؟ (با توجه به اینکه سابقه کار حین تحصیل منجر به لغو تعهد آموزش رایگان نمیشه)
بدرود

Saaaaam
August 14th, 2013, 07:07 PM
درود
اگر در حین تحصیل (در مقطع فوق) مشغول به کار بشید (با بیمه) آیا این سابقه کار ارزش ترجمه داره؟ (با توجه به اینکه سابقه کار حین تحصیل منجر به لغو تعهد آموزش رایگان نمیشه)
بدرود

دوست خوبم هیچ مشکلی ندارد و من سوابق کارم را ترجمه رسمی هم کردم و سابقه بیمه هم نیاز نبود البته برای من نوشتن کار پاره وقت که برای بیمه هم به مشکل نخورم البته این سابقه کار بدون بیمه برای بعضی از کشورا که به بیمه حساس نیستند مفید هست. مثل گرین کارت دانمارک

idahf83
August 18th, 2013, 04:33 PM
دوستای خوبم
من یه مشکلی دارم خیلی ممنون میشم که منو راهنمایی کنید.

من چند سال تو یه شرکت کار میکردم ولی محل خدمت من توی یه سازمان دولتی بود. در واقع مامور به خدمت بودم توی اون سازمان دولتی درحالیکه طرف قرارداد من شرکت خصوصی بود. حالا برای گواهی اشتغال من ماندم چیکار کنم. رییس شرکت به من نامه میده ولی تمام افرادی که تو اون شرکت کار میکنند منو نمیشناسند. یعنی اگر از سفارت تماس بگیرند که ایا این خانم اینجا کار میکرده یا نه ممکنه ندانند ولی اگر به اون سازمان دولتی و بخشی که من توش بودم تماس بگیرند منو همه میشناسند. حالا موندم چه جوری حالی کنم این مسئله را !!! مضاف بر اینکه ایا برای صدور ویزایی دانشجویی اصلا به محل خدمتی که گواهی اشتغال صادر شده زنگ میزنند؟

Saaaaam
August 19th, 2013, 08:18 AM
دوستای خوبم
من یه مشکلی دارم خیلی ممنون میشم که منو راهنمایی کنید.

من چند سال تو یه شرکت کار میکردم ولی محل خدمت من توی یه سازمان دولتی بود. در واقع مامور به خدمت بودم توی اون سازمان دولتی درحالیکه طرف قرارداد من شرکت خصوصی بود. حالا برای گواهی اشتغال من ماندم چیکار کنم. رییس شرکت به من نامه میده ولی تمام افرادی که تو اون شرکت کار میکنند منو نمیشناسند. یعنی اگر از سفارت تماس بگیرند که ایا این خانم اینجا کار میکرده یا نه ممکنه ندانند ولی اگر به اون سازمان دولتی و بخشی که من توش بودم تماس بگیرند منو همه میشناسند. حالا موندم چه جوری حالی کنم این مسئله را !!! مضاف بر اینکه ایا برای صدور ویزایی دانشجویی اصلا به محل خدمتی که گواهی اشتغال صادر شده زنگ میزنند؟

دوست خوب من تا این لحظه موردی که زنگ بزنند و از محل کار بپرسند نه شنیده ام و نه دیده ام مدارک شما اگر توسط مترجم رسمی ترجمه و به تایید دادگستری و خارجه برسد دیگر جای شک و شبه ای باقی نخواهد ماند.

roshanak25
August 21st, 2013, 07:37 PM
سلام دوستان. من مدتی در باشگاه مربیگری کردم. رشته ام تربیت بدنی هست. بنظرتون این رو هم در رزومه بیارم؟ میتونه بعد از مقاله و کنفرانس تاثیر داشته باشه؟

Saaaaam
August 21st, 2013, 07:52 PM
سلام دوستان. من مدتی در باشگاه مربیگری کردم. رشته ام تربیت بدنی هست. بنظرتون این رو هم در رزومه بیارم؟ میتونه بعد از مقاله و کنفرانس تاثیر داشته باشه؟

دوست عزیز اوردنش در رزومه ضرری نداره و اگر بتونی نامه بگیری و در ان شرح مختصری از وظایف شما در باشگاه ذکر بشود خیلی هم خوبه . در اس او پی میتونی بنویسی مثلا برای تامین مخارج تحصیلی مربی هم بودی بنظر عالی میاد!

roshanak25
August 21st, 2013, 09:45 PM
ممنون که جواب دادین. کسی میدونه از کجا میتونم نامه بگیرم که رسمی باشه؟ هیئت ورزش مربوطه نامه بگیرم و بدم ترجمه کنن؟

Saaaaam
August 21st, 2013, 10:20 PM
ممنون که جواب دادین. کسی میدونه از کجا میتونم نامه بگیرم که رسمی باشه؟ هیئت ورزش مربوطه نامه بگیرم و بدم ترجمه کنن؟

دوست خوب روی سربرگ ارم دار باشه و مهر و امضا داشته باشه میتونی بدی ترجمه رسمی بشه

manelzzz
August 23rd, 2013, 08:51 AM
سلام من برای ویزای شنگن اقدام کردم و گواهی شغلی با بیمه نداشتم و بهشون گفتم که من فول تایم جایی کار نمی کنم که بیمه باشم و چون طراح صنعتی هستم به صورت پروژه ای با کمپانی ها قرارداد می بندم. گفتن اشکالی نداره یه گواهی بیار که با یک کمپانی قرار داد داری و مبلغش هم ذکر بشه. من می خواستم ببینم اگر این گواهی رو بخوام انگلیسی بنویسم کسی می تونه راهنماییم کنه چجوری بنویسم؟ این چیزی هست که به ذهن خودم رسید آیا درسته؟ خصوصا قسمتی که میزان دستمزد قرار داد رو باید بگم نمی دونم چی باید بنویسم

To whom it may concern
It is hereby certified that Ms.... has an industrial design project contract of ...Rials with our company, to be finished by the end of persian year.
Please do not hesitate to contact for further information

miladolad
September 5th, 2013, 08:55 PM
سلام

امیدوارم جای درستی دارم سوالم رو میپرسم.

دوستانی که تجربه دارن! آقا اینکه من دو سال امریه شرکت نفت بودم (مهندس حفار، تمام وقت، بیمه هم بودم، اما حقوق ناچیز میگرفتم) رو چطوری باید نوشت،و واسه استخدام و اپلای و اینا استفاده کرد؟

Saaaaam
September 5th, 2013, 11:07 PM
سلام

دوستانی که تجربه دارن! آقا اینکه من دو سال امریه شرکت نفت بودم (مهندس حفار، تمام وقت، بیمه هم بودم، اما حقوق ناچیز میگرفتم) رو چطوری باید نوشت،و واسه استخدام و اپلای و اینا استفاده کرد؟

دوست عزیز چرا سری که درد نمی کند را دستمال می بندی اصلا اشاره نکن که در پزیرش و بعدا در ویزا گرفتن درد سر برای خودت درست نکنی مگه نمی دانید که این بخش مشمول تحلیم می شود.

miladolad
September 5th, 2013, 11:17 PM
دوست عزیز چرا سری که درد نمی کند را دستمال می بندی اصلا اشاره نکن که در پزیرش و بعدا در ویزا گرفتن درد سر برای خودت درست نکنی مگه نمی دانید که این بخش مشمول تحلیم می شود.

Saaaaam عزیز حرفتون خیلی درست هست و قبول میکنم اما سوال من فقط به منظور اپلای و گرفتن ادمیشن نبود، در واقع کاش بهتر میگفتم: فرض کنید می خوام برم یه شرکت خارجی استخدام شم می پرسن سابقه کار و اینا و مدرک هم میخوان، چطوری باید این دو سال رو به صورت یه گواهی Work Experience ارائه کنم. چون بیمه تامین اجتمائی پرداخت میشده و کار تمام وقت بوده سابقه کار هست، باید برم تامین اجتمائی سابقه بیممو بگیرم کلا باید چیکار کرد؟

Saaaaam
September 5th, 2013, 11:33 PM
Saaaaam عزیز حرفتون خیلی درست هست و قبول میکنم اما سوال من فقط به منظور اپلای و گرفتن ادمیشن نبود، در واقع کاش بهتر میگفتم: فرض کنید می خوام برم یه شرکت خارجی استخدام شم می پرسن سابقه کار و اینا و مدرک هم میخوان، چطوری باید این دو سال رو به صورت یه گواهی Work Experience ارائه کنم. چون بیمه تامین اجتمائی پرداخت میشده و کار تمام وقت بوده سابقه کار هست، باید برم تامین اجتمائی سابقه بیممو بگیرم کلا باید چیکار کرد؟

من والا از شرکتی که هستم نامه روی سربرگ رسمی شرکت گرفتم که مثلا گواهی می شود سام در این شرکت از سال تا سال به سمت فلان به شماره شناسنامه و شماره ملی و نام پدر فلان مشغول به کار بوده و خلاصه وظایف ایشان به شرح زیر است لازم به ذکر است کلیه حقوق بیمه ایشان به شماره بیمه فلان و شماره کارگاه فلان کسر و به حسابهای قانونی واریز شده است. شرکت از خدمات ارایه شده توسط ایشان رضایت کامل خود را اعلام و برای ایشان در کارهای اتی ارزوی موفقیت دارد.
بعد سوابق بیمه را هم که فرمودی از تامین اجتماعی گرفتم و ترجمه رسمی کردم. شما بهتره همه را جور کنی ولی در رزومه دانشگاه نیاوری بعد از گرفتن ویزا انشاله رسیدی اونور اب رو کنید

simon
September 6th, 2013, 12:54 AM

نامه ي شركت رو كه گفته شما با چه شماره بيمه اي به چه مدت كار كرديد و بعدم دليل تركتون چي بوده به همراه دفترچه بيمه و نامه ي بيمه ي تامين اجتماعي ميدين دارالترجمه. ميبيرن براتون به عنوان سابقه كار ترجمه و تاييد ميكنند. اون سابقه ي تامين اجتماعي اگر اشتباه نكنم از طريق اينترنت قابل دسترسي شده شايد نياز به حضور خودتون نباشه همو رو پرنت كنيد. اما دفتچه بيمه حتما لازمه.
شادزي

simon
September 6th, 2013, 12:56 AM
سلام

براي كجا اقدام ميكنيد؟ اگر آمريكا كلا يه سر به تالار كلرينش آنكارا دبي عشق آباد بزندي حتما منصرف ميشيد. بند جديدي دست و پا گيره دانشجوها شده. شادزي

Lenient
September 6th, 2013, 12:58 PM
درود الآن 2 سال از فارغ االتحصیلی ارشدم می گذره که 6 ماه اولش درگیر معافیت سربازی بودم و مابقیش هم درگیر زبان و کارهای متفرقه بی ارزش. اگه اپلای کنم و پذیرش بگیرم واسه سفارت حتما این گپ را باید پر کنم و البته داشتن گپ واسه اپلای هم خوب نیست. به نظر شما اگه در رزومه و sop بگم که در این مدت در یک دانشگاه آزاد تدریس میکردم واسم مشکل پیش میاد؟ در کلیرنس می تونند چک کنند که من اصلا در این مدت کار تدریس نمی کردم؟ سپاس

simon
September 6th, 2013, 02:23 PM
درود الآن 2 سال از فارغ االتحصیلی ارشدم می گذره که 6 ماه اولش درگیر معافیت سربازی بودم و مابقیش هم درگیر زبان و کارهای متفرقه بی ارزش. اگه اپلای کنم و پذیرش بگیرم واسه سفارت حتما این گپ را باید پر کنم و البته داشتن گپ واسه اپلای هم خوب نیست. به نظر شما اگه در رزومه و sop بگم که در این مدت در یک دانشگاه آزاد تدریس میکردم واسم مشکل پیش میاد؟ در کلیرنس می تونند چک کنند که من اصلا در این مدت کار تدریس نمی کردم؟ سپاس

به نظرم فقط بگيد زبان ميخونديد . بيخودي براي خودتون رزومه ي الكي ايجاد نكنيد بعد بريد تو كليرنس چند ماهه. هر چي رزومه سبك تر دردسر كمتر. شادزي
:D

Lenient
September 6th, 2013, 03:40 PM
به نظرم فقط بگيد زبان ميخونديد . بيخودي براي خودتون رزومه ي الكي ايجاد نكنيد بعد بريد تو كليرنس چند ماهه. هر چي رزومه سبك تر دردسر كمتر. شادزي
:D
آخه اگه نگم تدریس میکردم رزومم ناقص میشه و در SOP باید یک چیزی بیارم که این گپ را پر کنه. استاد با خودش نمیگه تو این مدت چیکار میکرده؟! مگه این سفارت ها به اینجور اطلاعات دسترسی دارن؟ میتونم در resume و sop که واسه دانشگاه می فرستم این تدریس را بیارم ولی در روزمه و sop که واسه سفارت میفرستم این بخش را حذفش کنم؟

simon
September 6th, 2013, 03:51 PM
آخه اگه نگم تدریس میکردم رزومم ناقص میشه و در SOP باید یک چیزی بیارم که این گپ را پر کنه. استاد با خودش نمیگه تو این مدت چیکار میکرده؟! مگه این سفارت ها به اینجور اطلاعات دسترسی دارن؟ میتونم در resume و sop که واسه دانشگاه می فرستم این تدریس را بیارم ولی در روزمه و sop که واسه سفارت میفرستم این بخش را حذفش کنم؟

مگه شما واقعا تدريس ميكرديد؟ :cool: انگار خودتون زودتر از همه باورتون شده ها.شما هر جوري كه دوست داريد عمل كنيد من صحبتم اين بود فردا براي ويزا راحت باشيد. كسي نميدونه قطعا سفارت به اطلاعات دانشگاه دسترسي داره يا نه. ضمنا تدريس چيز خطرناكي نيست كه مشكلي ايجاد كنه. ولي بازم صداقت رو توصيه ميكنم هر چند اين اواخر آمريكا نشون داد به صداقت روي خوش نشون نيمده. آدم خبر نداره براش چه پيشامدي رخ بده. دروغ نگه در جاهايي كه استرس بالاست يادش نميره چي نوشته بوده. تصميم نهايي با شماست. شادزي

samaneh67
September 9th, 2013, 07:34 PM
سلام دوستان اگه شرکتی سربرگ نداشته باشه مشکلی پیش میاد؟ می تونم روی برگ عادی با مهر و امضا سابقه کاری بگیرم؟

niiil
September 9th, 2013, 09:41 PM
سلام دوستان، آوردن تدریس تو دانشگاهی مثل پیام نور در رزومه آیا تاثیر مثبت داره؟ و اینکه کارکردن تو یه اداره دولتی تاثیر مثبت داره یا منفی؟ ممنون

simon
September 9th, 2013, 11:41 PM
سلام دوستان، آوردن تدریس تو دانشگاهی مثل پیام نور در رزومه آیا تاثیر مثبت داره؟ و اینکه کارکردن تو یه اداره دولتی تاثیر مثبت داره یا منفی؟ ممنون

تدريس خوبه. كار دولتي چي هست؟ معمولا نباشه بهتره. اما مثلا آموزش پرورش باشه شايد سختگيري نباشه. شادزي

simon
September 9th, 2013, 11:42 PM
سلام دوستان اگه شرکتی سربرگ نداشته باشه مشکلی پیش میاد؟ می تونم روی برگ عادی با مهر و امضا سابقه کاری بگیرم؟

هدفتون از گرفتنش چيه؟ سابقه ي روي سربرگ هم اگر دفترچه بيمه و پرينت تامين اجتماعي همراهش نباشه سابقه ي قطعي محسوب نميشه.بعد ترجمه اون دو مهر رو نميگيره. شادزي

niiil
September 9th, 2013, 11:47 PM
کار دولتی، اداره بیمه هست. رشته من هم اقتصاد هست. پس یعنی اصلا حرفی از کار دولتی نزنم؟ به نظر شما اینکه اون دانشگاهی که تدریس کردیم (پیام نور) رنکش پایینه مهم نیست براشون؟

simon
September 9th, 2013, 11:57 PM
کار دولتی، اداره بیمه هست. رشته من هم اقتصاد هست. پس یعنی اصلا حرفی از کار دولتی نزنم؟ به نظر شما اینکه اون دانشگاهی که تدریس کردیم (پیام نور) رنکش پایینه مهم نیست براشون؟
با فرض ايالت متحده :
من با قطعيت چيزي رو بهتون توصيه نميكنم. تصميم نهايي و نتايجش با خود شماست. سري به تالار كليرنس بزنيد و ببينيد كار دولتي مشكل آفرين هست يا خير. در مورد رنك مگه از يك دانشجوي جديد انتظاري بيش از اين دارند؟ خيلي ها همين سوابق رو هم ممكنه نداشته باشند. شادزي

mehrangholami
September 19th, 2013, 09:59 AM
سلام دوستان
من فارغ التحصيل از دانشگاه آزاد با معدل 13.54 رشته مهندسي عمران (كارشناسي ناپيوسته يا همان كارداني به كارشناسي) ميباشم كه چند تا سوال داشتم
1- براي آماده كردن ريز نمرات هم كارداني و هم كارشناسي را مي بايست ارائه دهم
2- شرح دروس كه بايد آماده كنم هم براي كارداني و هم براي كارشناسي مي بايست باشد
3-با اين معدل مي خواهم در رشته كارشناسي ارشد عمران در دانشگاه ميلان ادامه دهم اميدي هست

simon
September 19th, 2013, 10:34 AM
سلام دوستان
من فارغ التحصيل از دانشگاه آزاد با معدل 13.54 رشته مهندسي عمران (كارشناسي ناپيوسته يا همان كارداني به كارشناسي) ميباشم كه چند تا سوال داشتم
1- براي آماده كردن ريز نمرات هم كارداني و هم كارشناسي را مي بايست ارائه دهم
2- شرح دروس كه بايد آماده كنم هم براي كارداني و هم براي كارشناسي مي بايست باشد
3-با اين معدل مي خواهم در رشته كارشناسي ارشد عمران در دانشگاه ميلان ادامه دهم اميدي هست

من از شرايط ميلان اطلاع ندارم ولي دانشگاه هاي كه مدرك 4 ساله بخوان هر دو گروه نمرات رو معمولا ميخوان. اگر دانشگاه مشخصه بهتره با خود دانشگاه مشورت كنيد كه از جوابهايي كه ميگيريد مطمئن باشيد. شادزي:rolleyes:

Fami
October 10th, 2013, 01:59 AM
سلام.بچه ها من گشتم همه جا رو نفهميدم دقيقا كجا سوالو بايد مطرح كنم.عذر ميخوام اما ممنون ميشم راهنماييم كنين. من از دانشگاه نامه اشتغال به تحصيل گرفتم،خواستم به انگليسي ترجمه كنم،چون مجوز ترجمه نداره حيفم اومد برم پول بدم فقط واسه ترجمه بدون هيچ مهر و رسمي بودن.محض احتياط ميخوام انگليسيش كنم.اگه امكان داره يه نمونه برام بذارين.مرسي

saeidasgari
October 23rd, 2013, 03:17 PM
سلام
نامه research assistant در آزمایشگاه باید چجوری باشه

Saaaaam
October 23rd, 2013, 09:08 PM
سلام
نامه research assistant در آزمایشگاه باید چجوری باشه

روی سر برگ رسمی تاریخ و شماره نامه و شرح مشخصات شما و سمت و مسیولیت شما درج و مدت همکاری و نوع ان و در نهایت مهر و امضا رسمی داشته باشد

metozella
November 18th, 2013, 10:19 PM
سلام دوستان
یه چند تا سوال: من و چند تا از دوستام چند سال پیش یه شرکت تاسیس کردیم که البته به نتیجه نرسیدیم و بدون اینکه کار کنیم از هم جداشدیمو رهاش کردیم.من یه گپ دارم که می خوام با ارائه اشتغال به کار توی همین شرکت پرش کنم.البته باید بگم همون کاری که قرار بود توی این شرکت بکنم رو قبلا به تنهایی انجام میدادم و هنوزم انجامش میدم ولی غیر رسمی یه و به جایی وابسته نیستم.(واسه خودم کار میکنم).حالا دوتا سوال؟
1. من عضو هیات مدیره ام، بهتره اینو توی نامه قید کنم یا سمتم باشه فقط کارشناس رشته خودم ؟
2. ما فقط مهر شرکت رو داریم و سربرگ چاپ نکردیم و من مجبورم نامه رو توی کاغذ معمولی بنویسم و مهر فارسی بزنم. این قابل ترجمه اس؟اصلا با ارزشه؟یا باید حتما توی سربرگ شرکت باشه؟
3. اگه بخام ترجمه رسمی بکنم ناممو براموم بعدا مشکل دارایی یا گرفتاریهایی از این دست ایجاد نمیکنه؟بخاطر این نگرانی ها تصمیم دارم ترجمه غیر رسمی کنم
ممنون بچه ها

sahar_2013
November 19th, 2013, 10:59 AM
سلام دوستان
یه چند تا سوال: من و چند تا از دوستام چند سال پیش یه شرکت تاسیس کردیم که البته به نتیجه نرسیدیم و بدون اینکه کار کنیم از هم جداشدیمو رهاش کردیم.من یه گپ دارم که می خوام با ارائه اشتغال به کار توی همین شرکت پرش کنم.البته باید بگم همون کاری که قرار بود توی این شرکت بکنم رو قبلا به تنهایی انجام میدادم و هنوزم انجامش میدم ولی غیر رسمی یه و به جایی وابسته نیستم.(واسه خودم کار میکنم).حالا دوتا سوال؟
1. من عضو هیات مدیره ام، بهتره اینو توی نامه قید کنم یا سمتم باشه فقط کارشناس رشته خودم ؟
2. ما فقط مهر شرکت رو داریم و سربرگ چاپ نکردیم و من مجبورم نامه رو توی کاغذ معمولی بنویسم و مهر فارسی بزنم. این قابل ترجمه اس؟اصلا با ارزشه؟یا باید حتما توی سربرگ شرکت باشه؟
3. اگه بخام ترجمه رسمی بکنم ناممو براموم بعدا مشکل دارایی یا گرفتاریهایی از این دست ایجاد نمیکنه؟بخاطر این نگرانی ها تصمیم دارم ترجمه غیر رسمی کنم
ممنون بچه ها

جواب به سوالتون یه کم سخته. معمولا نامه اشتغال به کار اگه به انگلیسی باشه و روی سربرگ و با مهر شرکت قابل قبوله. اما نامه فارسی حتما باید ترجمه رسمی بشه که برای ترجمه هم سابقه بیمه شما(دفترچه بیمه کافیه) و روزنامه رسمی شرکت رو هم باید ببرین و فکر نکنم شما این چیزها رو داشته باشین. پس تنها کاری که انجام می تونین بدین اینه که نامه رو به انگلیسی بنویسین و مهر بزنین. البته صد درصد باید ادرس و شماره تلفن و ایمیل شرکت رو هم تو نامه بنویسین و برای شرکتی که منحل شده نمی دونم چی می تونین بنویسین. نامه باید شمار ه بخوره و تاریخ داشته باشه. نامه بدون سربرگ و چطور شماره می زنین؟
یک احتمال کوچیک هم بدین که بخوان نامه اشتغال به کارتون و استعلام کنن. اینو می گم چون همیشه احتمالش هست که بخوان شمارشو با دبیرخانه شرکت چک کنن به خصوص اگه شک کنن.

PIANIST
November 26th, 2013, 11:26 PM
دوستان من برای سفارت لهستان نیاز به یک گواهی اشتغال به کار دارم. البته تو یکی از شرکتهای بزرگ اینترنتی ایران کارمند هستم. مشکل من این هستش که چجوری از محل کارم گواهی رو دریافت کنم چون احساس می کنم به محض اینکه بگم گواهی میخام سوال پیچ میشم و احتمال اینکه هم کار رو از دست بدم و هم گواهی نگیرم زیاده.

میخاستم بدونم که از چه راهی این مساله رو بیان کنم راحت تر به نتیجه میرسه ؟ یعنی درخواست رو چجوری بهشون بگم به نظر بهتره.

آیا تو گواهی باید ذکر بشه که این نامه از فلان شرکت به سفارت فلان هستش یا نه فقط شرکت میگه که این شخص کارمند ما با این شماره بیمه هستش ؟

نامه به انگلیسی باشه بهتره یا به فارسی ؟

simon
November 27th, 2013, 11:42 PM
دوستان من برای سفارت لهستان نیاز به یک گواهی اشتغال به کار دارم. البته تو یکی از شرکتهای بزرگ اینترنتی ایران کارمند هستم. مشکل من این هستش که چجوری از محل کارم گواهی رو دریافت کنم چون احساس می کنم به محض اینکه بگم گواهی میخام سوال پیچ میشم و احتمال اینکه هم کار رو از دست بدم و هم گواهی نگیرم زیاده.

میخاستم بدونم که از چه راهی این مساله رو بیان کنم راحت تر به نتیجه میرسه ؟ یعنی درخواست رو چجوری بهشون بگم به نظر بهتره.

آیا تو گواهی باید ذکر بشه که این نامه از فلان شرکت به سفارت فلان هستش یا نه فقط شرکت میگه که این شخص کارمند ما با این شماره بیمه هستش ؟

نامه به انگلیسی باشه بهتره یا به فارسی ؟

براتون بيمه رد شده؟ از سايت تامين اجتماعي سوابقتون رو پرينت كنيد و همراه دفترچه بيمه بديد دارالترجمه. البته اگر اصرار نداريد ذكر شه كجا و چه سمتي. اونها ترجمه مي كنند و تاييدم ميشه. بعيد مي دونم شركت هم بفهمه. اما اون نامه كه از شركت ميگيري ميتونه اسم شركت و سمت شما رو شامل شه . كه بازم با پرينت تامين اجتماعي و دفترچه بايد بدين. دوستان گفتن نامه ي اشتغال به كار ميخوان و اونو بردن ترجمه .ايرادش اينه اگر بگيد سمت رو بزنند بهتون مشكوك ميشن.
شادزي

PIANIST
November 28th, 2013, 01:32 AM
ايرادش اينه اگر بگيد سمت رو بزنند بهتون مشكوك ميشن.
شادزي

ممنون.

کی به چی . چه چیزی مشکوک میشه ؟ متوجه نشدم

simon
November 28th, 2013, 01:38 AM
ممنون.

کی به چی . چه چیزی مشکوک میشه ؟ متوجه نشدم
محل كارتون به اين مشكوك ميشن كه شما نامه ي اشتغال به كار رو براي چي نياز داريد كه در اون شروع به كار و سمت بايد زده بيشه. و ممكنه بسته به ظرفيتشون رفتارشون تغيير كنه. اگر سوابق تامين اجتماعي بصورا سابقه كار كافيه ريسك نكنيد بهتره.شادزي

PIANIST
November 28th, 2013, 01:39 AM
من این نامه رو آماده کردم میشه دوستان یک مطالعه کنن اگه ایرادی داشت برطرف کنیم تا یه چیز درست و حسابی در بیاد :

This is to certify that Mr................ , Born on .................... , son of ..............., holder of ID Card No. ..........., issued in ................., has been working at this company as a ".............." from august. 20, 2013 until now on a full time basis with monthly salary of "..........." Rials and with social insurance number

These activities include the production and distribution of Internet services and he has a job description are as follows

• Run the setup and monitor Network active equipment functioning properly
• Reviewing and correcting defects occurring in the WAN level as much as possible
• Needs assessment and follow-up needs to resolve network problems
• Continuous review of existing structures through the network and monitoring systems
• execute the duties of the director of the collection, arrangement and presentation of reports to the Expert

And noted that he has the right job and also has a good progress in the field, and relationships with colleagues and the entire satisfaction.
This certificate is presented to the notice of the situation of their work records the Polish Embassy and no other law has no value.

Address :
Telephone :
Fax :
Name of person signing:
Company stamp and signature

در قسمت شرح وظائف خواستم اطلاعات زیر رو بنویسم :

اجرای تنظیمات و نظارت بر کارکرد صحیح تجهیزات Active شبکه
•بازبینی و رفع عیوب بوجود آمده در سطح WAN درحد امکان
•نیاز سنجی و پیگیری نیازها برای رفع مشکلات شبکه
•بررسی مستمر وضعیت شبکه و ساختارهای موجود از طریق سیستمهای مانیتورینگ
•اجرای امور محوله از سوی مدیر بخش، جمع آوری، تنظیم و ارائه گزارشهای لازم به کارشناس ارشد

آیا لازم هستش این قسمت رو بنویسم یا نه دردسر ساز میشه ؟

Po0yan
December 5th, 2013, 10:12 PM
سلام
دوستان من تو یه شرکت خصوصی 2 سال به صورت پاره وقت کار کردم و گواهی که بهم دادن روی یه برگه کوچیکه که نوشته از تاریخ فلان تا فلان در این قسمت مشغول به کار بوده و مهر و امضای شرکت هم داره. اینو میتونم ترجمه کنم و به عنوان سابقه کار بفرستم واسه دانشگاها؟ نمیگن این شرکت رسمی نیست؟

simon
December 5th, 2013, 10:37 PM
سلام
دوستان من تو یه شرکت خصوصی 2 سال به صورت پاره وقت کار کردم و گواهی که بهم دادن روی یه برگه کوچیکه که نوشته از تاریخ فلان تا فلان در این قسمت مشغول به کار بوده و مهر و امضای شرکت هم داره. اینو میتونم ترجمه کنم و به عنوان سابقه کار بفرستم واسه دانشگاها؟ نمیگن این شرکت رسمی نیست؟

سلام

رسمي نيست يعني چي؟ ثبت نشده؟ براتون بيمه رد شده؟ دفترچه بيمه همراه اين نامه رو بدين دارالترجمه تا ترجمه كنند و تاييد هم ميشه. اما اگر بيمه رد نشده اين ترجمه از جانب اون دو سازمان مهر نميخوره . فقط يك ترجمه ي ساده خواهيد داشت. كه به هر حال از هيچي بهتره. ولي فكر كنم در مورد آخر خودتونم بتونيد كار ترجمه اش رو بر اساس نمونه ها انجام بديد.شادزي

Po0yan
December 6th, 2013, 01:13 AM
سلام

رسمي نيست يعني چي؟ ثبت نشده؟ براتون بيمه رد شده؟ دفترچه بيمه همراه اين نامه رو بدين دارالترجمه تا ترجمه كنند و تاييد هم ميشه. اما اگر بيمه رد نشده اين ترجمه از جانب اون دو سازمان مهر نميخوره . فقط يك ترجمه ي ساده خواهيد داشت. كه به هر حال از هيچي بهتره. ولي فكر كنم در مورد آخر خودتونم بتونيد كار ترجمه اش رو بر اساس نمونه ها انجام بديد.شادزي

چرا شرکت ثبت شده اما بیمه رد نکردم!
یعنی میگید ندم دارالترجمه و خودم نامه رو ترجمه کنم؟
ممنون

simon
December 6th, 2013, 01:23 AM
چرا شرکت ثبت شده اما بیمه رد نکردم!
یعنی میگید ندم دارالترجمه و خودم نامه رو ترجمه کنم؟
ممنون
بدون دفترچه بيمه يا نامه اداره ي تامين نامه ي شركت مهرهاي تاييد سابقه كار نميخوره. تا چند وقت پيش كه قانون اين بوده. لذا پاي شما يك هزينه ي ترجمه ميوفته. خودتون ترجمه كنيد بديد شركت براتون مهر و امضا كنند. اگر نكردند مهم نيست به هر حال اين مدرك سابقه كار محسوب نميشه و رو حساب صداقت شما ميگم شايد دانشگاه بپذيره كه اينكار رو داشتيد. البته براي پذيرش زياد رو سابقه كار مانور نديد. اثر خاصي نداره مگر اينكه استاد خودش در موردي نيروي زبده بخواد.شادزي

Po0yan
December 6th, 2013, 01:36 AM
بدون دفترچه بيمه يا نامه اداره ي تامين نامه ي شركت مهرهاي تاييد سابقه كار نميخوره. تا چند وقت پيش كه قانون اين بوده. لذا پاي شما يك هزينه ي ترجمه ميوفته. خودتون ترجمه كنيد بديد شركت براتون مهر و امضا كنند. اگر نكردند مهم نيست به هر حال اين مدرك سابقه كار محسوب نميشه و رو حساب صداقت شما ميگم شايد دانشگاه بپذيره كه اينكار رو داشتيد. البته براي پذيرش زياد رو سابقه كار مانور نديد. اثر خاصي نداره مگر اينكه استاد خودش در موردي نيروي زبده بخواد.شادزي

ممنونم واسه راهنمایی خوبتون...
راستش من تو این شرکت حقوق نمیگرفتم و صرفا واسه کسب تجربه میرفتم. نه من نمیخوام رو این قضیه مانور بدم اما به نظرتون واسه دانشگاهایی که گفتن Two years relevant professional experience این مدرک میتونه کافی باشه؟؟

simon
December 6th, 2013, 01:49 AM
ممنونم واسه راهنمایی خوبتون...
راستش من تو این شرکت حقوق نمیگرفتم و صرفا واسه کسب تجربه میرفتم. نه من نمیخوام رو این قضیه مانور بدم اما به نظرتون واسه دانشگاهایی که گفتن Two years relevant professional experience این مدرک میتونه کافی باشه؟؟

در نامه ذكر شده سمت شما؟ چون ترجمه تاييد مراجع قانوني نداره احتمال ميدم ارزشش به اون حد نباشه اما از هيچي قطعا بهتره. سعي كنيد يكي از توصيه كننده ها از شركت با ايميل شركت باشن. 2 سال منظورشون پاره وقت نيست احتمالا. به هر حال دادنش خالي از ضرره.
موفق باشيد.شادزي

Po0yan
December 6th, 2013, 02:09 AM
در نامه ذكر شده سمت شما؟ چون ترجمه تاييد مراجع قانوني نداره احتمال ميدم ارزشش به اون حد نباشه اما از هيچي قطعا بهتره. سعي كنيد يكي از توصيه كننده ها از شركت با ايميل شركت باشن. 2 سال منظورشون پاره وقت نيست احتمالا. به هر حال دادنش خالي از ضرره.
موفق باشيد.شادزي

بله ذکر شده که تو چه قسمتی کار میکردم. عجیبه آخه اینا چجور انتظار دارن یه دانشجوی لیسانس بتونه 2 سال تمام وقت توی یه شرکت کار کرده باشه!! یعنی در واقع باید دانشجو نباشی تا بتونی!!
بازم ممنون از پاسخ شما دیگه مجبورم همینو بفرستم

aghanimi
December 28th, 2013, 07:14 PM
سلام

ببین اصن روی این موضوع زیاد گیر نمیدن فقط میخوان ببینن (البته اگه ویزای دانشجویی میخوای) باگ نداشته باشی یعنی بیکار توی خونه ننشسته باشی. 3تا از دوستای من فقط همون نامه رو ترجمه کردن و سفارت هم کاملا قبول کرد . به هیچ وجه هم نمیگه چرا بیمه نبودی چون توی این مسایل اصن وارد نمیشه . ترجمه کن و ببر سفارت من خودمم همینکارو کردم. بازم میگم اینا فقط در صورتیه که دانشجویی بخوای بری چون غیر دانشجویی اطلاع ندارم.
چیزایی که مهمه و باید حتما توی نامه باشه :
1. مهر و امضا مربوط به شرکت .
2 . آدرس و تلفن یا فکس شرکت بطور کامل.
3. سربرگ مخصوص شرکت .

simon
December 28th, 2013, 07:20 PM
بله ذکر شده که تو چه قسمتی کار میکردم. عجیبه آخه اینا چجور انتظار دارن یه دانشجوی لیسانس بتونه 2 سال تمام وقت توی یه شرکت کار کرده باشه!! یعنی در واقع باید دانشجو نباشی تا بتونی!!
بازم ممنون از پاسخ شما دیگه مجبورم همینو بفرستم

سلام
برخي رشته ها اين سوابق كاري رو ميطلبه. من نميدونم چه رشته هايي . ولي سابقه ي كار در بيشتر رشته ها نكته ي مثبتي جهت پذيرش محسوب نميشه. من رو حساب صحبت خودتون كه متن رو نشون داديد خدمتتون گفتم. به هر حال راهش كه ديگه مو لاي درزش نره همونه كه گفتم.
شادزي

kimia007
December 29th, 2013, 08:21 PM
ببین اصن روی این موضوع زیاد گیر نمیدن فقط میخوان ببینن (البته اگه ویزای دانشجویی میخوای) باگ نداشته باشی یعنی بیکار توی خونه ننشسته باشی. 3تا از دوستای من فقط همون نامه رو ترجمه کردن و سفارت هم کاملا قبول کرد . به هیچ وجه هم نمیگه چرا بیمه نبودی چون توی این مسایل اصن وارد نمیشه . ترجمه کن و ببر سفارت من خودمم همینکارو کردم. بازم میگم اینا فقط در صورتیه که دانشجویی بخوای بری چون غیر دانشجویی اطلاع ندارم.
چیزایی که مهمه و باید حتما توی نامه باشه :
1. مهر و امضا مربوط به شرکت .
2 . آدرس و تلفن یا فکس شرکت بطور کامل.
3. سربرگ مخصوص شرکت .

سلام
من هم یه مشکل مشابه این دارم( یعنی جزو مدارک مورد نیاز Proof of activities (academic and non-academic رو خواستن منم بیمه شدم اما وقتم برای ارسال مدارک حدود 10 روزه و میخوام در حداقل زمان ممکن مدارکم اماده بشه و فکر میکنم این راه خیلی سریعتر باشه) ، این سه موردی که نوشتین یعنی نامه ای با این مشخصات از شرکت بگیریم و ببریم دارالترجمه یا اینکه خودمون ترجمه کنیم بدیم شرکت با این مشخصات برامون پرینت بگیرن؟

simon
December 29th, 2013, 11:09 PM
سلام
من هم یه مشکل مشابه این دارم( یعنی جزو مدارک مورد نیاز Proof of activities (academic and non-academic رو خواستن منم بیمه شدم اما وقتم برای ارسال مدارک حدود 10 روزه و میخوام در حداقل زمان ممکن مدارکم اماده بشه و فکر میکنم این راه خیلی سریعتر باشه) ، این سه موردی که نوشتین یعنی نامه ای با این مشخصات از شرکت بگیریم و ببریم دارالترجمه یا اینکه خودمون ترجمه کنیم بدیم شرکت با این مشخصات برامون پرینت بگیرن؟

سلام
شما بيمه داريد و حيفه. اگر پروف واقعي نياز داريد من توصيه ميكنم از بيمه اتون استفاده كنيد زماني هم نميبره ترجمه فوقش 4-5 روز. شما تو نامه ي شركت هر موردي رو ميتونيد بخواهيد كه بزنند بعد نامه ي شركت پرينت تامين اجتماعي از سايتشون كه مشخص كرده چند روز كاركرد داريد + دفترچه ي بيمه كه مهمه ميدين به دارالترجمه .
نامه ي شركت علاوه بر ترجمه با اون مدارك كه دادين اثبات شده و مهرها رو هم ميخوره.
شادزي

aghanimi
December 30th, 2013, 03:27 AM
سلام

شما یه نامه از شرکت میگیرین که جزییات کارکردتونو توش توضیح میده به فارسی ومهر و امضا و آدرس و... توش داشته باشه بعد میدید به دارالترجمه واستون ترجمه میکنه .
اینکار توی 1 روز قابل انجامه . ولی اگه میخواین بیمه تون رو هم تایید و ترجمه کنید باید از راهی که دوستمون توی پست قبل توضیح دادن استفاده کنید که من دقیقا نمیدونم چقدر طول میکشه.

benita
January 5th, 2014, 03:29 AM
سلام
بچه ها من عضو هیات مدیره شرکت پدرم هستم و یه 2 سالی میشه بیمه رو برام رد کرده. بنظرتون برای دانشگاه لازمه مدرکی داده بشه مبنی بر اینکه من عضو هیات مدیره شرکت هستم؟ یا فقط یه نامه بده که من تو این شرکت شاغل بودم بصورت پاره وقت؟ چی کا رکنم بهتره؟

aghanimi
January 5th, 2014, 05:06 PM
سلام
بچه ها من عضو هیات مدیره شرکت پدرم هستم و یه 2 سالی میشه بیمه رو برام رد کرده. بنظرتون برای دانشگاه لازمه مدرکی داده بشه مبنی بر اینکه من عضو هیات مدیره شرکت هستم؟ یا فقط یه نامه بده که من تو این شرکت شاغل بودم بصورت پاره وقت؟ چی کا رکنم بهتره؟

دوست عزیز اول از همه تبریک بخاطر داشتن پدری پولدار :D. ایکاش منم یکی مثل شما داشتم واسم حداقل نامه میگرفت :p
ولی جدا از شوخی . همیشه واقعیت رو بنویس . توی متن نامه اول میگی که 2 سال اونجا شاغل بودی و بعدشم رتبه کاری یا سمتت رو (مثلا عضو هیات مدیره) مینویسی. اگه وقت داری بیمه رو هم ترجمه کن وبا خودت ببر.
گرچه اکثر این نامه ها واسه این هستن که به سفارت داده بشن ولی اگه بین آخرین مدرک تحصیلیتون تا الان فاصله افتاده بهتره که واسه محکم کاری واسه دانشگاه نامه کار هم بفرستین . البته توجه هم داشته باشید که معمولا کار مرتبط با رشته تحصیلی تاثیر بیشتری داره .
موفق باشی

benita
January 15th, 2014, 08:12 PM
بچه ها، اصلا لازمه نامه اشتغال بکار رسمی برای دپارتمان پذیرش دانشگاه بفرستم؟ تو سایتش که نخواسته! ولی خودم فکر میکنم ممکنه تاثیر مثبت تو شانس پذیرش بزاره. نظر شما چیه؟

simon
January 16th, 2014, 10:35 AM
بچه ها، اصلا لازمه نامه اشتغال بکار رسمی برای دپارتمان پذیرش دانشگاه بفرستم؟ تو سایتش که نخواسته! ولی خودم فکر میکنم ممکنه تاثیر مثبت تو شانس پذیرش بزاره. نظر شما چیه؟

سلام
خير نه اجباري هست نه الزامي. برخي رشته هاي خاص سابقه ي كار در اون مورد مثبت ارزيابي ميشه و سايت دانشگاه هم گفته. نه تمام رشته ها. اما اگر با تحصيلتون ارتباط داره استادتون بدونه شايد بد نباشه و روي شما جور ديگه ايي حساب كنند.
شادزي

rbyhpss
January 28th, 2014, 03:34 PM
سلام
شرکت برای اینکه تایید کار برای من درست کنه ، میگه که باید بگی واسه کی یا کجا میخوای ، من هم که نمیدونم الان این تایید کار به کی میرسه ، واسه همین دوستان پیشنهادی دارد ؟
میشود نوشت جهت سفارت؟

simon
January 28th, 2014, 07:38 PM
سلام
شرکت برای اینکه تایید کار برای من درست کنه ، میگه که باید بگی واسه کی یا کجا میخوای ، من هم که نمیدونم الان این تایید کار به کی میرسه ، واسه همین دوستان پیشنهادی دارد ؟
میشود نوشت جهت سفارت؟

سلام
شركت بدونه براي سفارت ميگيريد براتون دردسر نميشه؟ براي يكي از دانشگاه ها هم ميتونيد بگيريد. هدف شما از اين نامه فقط گرفتن سوابقتونه و به شخص خاصي ارجاع نميديد؟ اگر اينطوره براي دانشگاه بگيريد يا سفارت خيلي فرقي نداره چون به هر حال اونها به يك نفر خاص مينويسند نه To Whom It May Concern
شادزي

rbyhpss
January 28th, 2014, 07:43 PM
سلام
شركت بدونه براي سفارت ميگيريد براتون دردسر نميشه؟ براي يكي از دانشگاه ها هم ميتونيد بگيريد. هدف شما از اين نامه فقط گرفتن سوابقتونه و به شخص خاصي ارجاع نميديد؟ اگر اينطوره براي دانشگاه بگيريد يا سفارت خيلي فرقي نداره چون به هر حال اونها به يك نفر خاص مينويسند نه To Whom It May Concern
شادزي

نه مشکلی نیست ، جالبه که خودشون گفتن بنویسید سفارت .
حالا به انگلیسی چی باید بالای نامه بنویسم ؟؟

rbyhpss
January 29th, 2014, 12:49 PM
نه مشکلی نیست ، جالبه که خودشون گفتن بنویسید سفارت .
حالا به انگلیسی چی باید بالای نامه بنویسم ؟؟

میشه لطفا بگین بالای نامه چی باید بنویسم به انگلیسی ؟؟
آیا to Embassy of canada کافیه ؟

simon
January 29th, 2014, 02:29 PM
Dear Honorable Ambassador
يا
The Embassy of the Canada
شادزي

snowgirl
February 12th, 2014, 02:24 PM
سلام
من بيش از 5 سال هست كه به عنوان كارشناس كنترل پرو‍ژه كار ميكنم و 5 سالش با بيمه هست، چند تا سوال داشتم:
1- اگه گواهي سابقه كاري كه شركت به من داده به انگليسي باشه كافيه يا بايد كار ديگه‌اي هم انجام بدم؟
2- با توجه به اينكه سابقه كار من تو شركت‌هاي نفتي بوده و بيمه به اسم اون‌ها رد شده، ميترسم واسه سفارت مشكل‌ساز بشه، اگه گواهي سابقه كار از جاي ديگه بگيرم مشكلي پيش مياد؟

simon
February 12th, 2014, 06:39 PM
سلام
من بيش از 5 سال هست كه به عنوان كارشناس كنترل پرو‍ژه كار ميكنم و 5 سالش با بيمه هست، چند تا سوال داشتم:
1- اگه گواهي سابقه كاري كه شركت به من داده به انگليسي باشه كافيه يا بايد كار ديگه‌اي هم انجام بدم؟
2- با توجه به اينكه سابقه كار من تو شركت‌هاي نفتي بوده و بيمه به اسم اون‌ها رد شده، ميترسم واسه سفارت مشكل‌ساز بشه، اگه گواهي سابقه كار از جاي ديگه بگيرم مشكلي پيش مياد؟

سلام
نامه انگليسي اونها بايد با مدارك پرداخت بيمه بره تاييد تا سابقه كارتون رسمي باشه. منظورم مهر وزارت خونه است. اگرم نياز شنداريد كه همون كافيه. گواهي رو براي چه كاري ميگيريد؟ سفارت به گواهي سابقه نياز نداره اگر دانشجوييد. اگر براي دانشگاه و آينده ميگيريد ازشون بپرسيد كه تاييد شده ميخوان بعد اقدام به هزينه كردن بكنيد.
پستهاي قبلي گفتم كه بايد دفترچه بيمه رو با نامه بديد تا تاييد شه كه براتون بيمه رد شده.
شادزي

karim567
March 15th, 2014, 12:31 PM

simon
March 15th, 2014, 12:37 PM

سلام
براي كجا و به چه منظور؟مزيتي داره براتون؟
شادزي

arghenon
March 17th, 2014, 12:53 AM
سلام
به نظر شما اگه من نامه اشتغال به کار انگلیسی همراه با مهر انگلیسی بگیرم ولی چون بیمه نبودم وبه ساعات کاریم اشاره نشه، بعدها به مشکلی بر میخورم؟ ممنون میشم نظر بدید.

Saaaaam
March 17th, 2014, 11:50 AM
سلام
به نظر شما اگه من نامه اشتغال به کار انگلیسی همراه با مهر انگلیسی بگیرم ولی چون بیمه نبودم وبه ساعات کاریم اشاره نشه، بعدها به مشکلی بر میخورم؟ ممنون میشم نظر بدید.

دوست خوب
نامه سوابق کاری در ادامه تحصیل خیلی تاثیر ندارد ولی به زبان فارسی باشه بعد مترجم تایید کنه بنظر شخصی من بهتر هست

amirpour64
April 4th, 2014, 07:42 PM
سلام دوستان
مرسی بابت وقتی که میذارین و کمک میکنین
من واسه پروسه ویزا می خوام اقدام به گرفتن سابقه کار کنم..می خوام بپرسم این اقدامات من درسته؟؟
اول باید پرینت بیمه رو از سایت تامین اجتماعی بگیرم و بعدش ببرم شعبه مریوطه واسه تایید و سپس به همراه دفترچه ببرم دارالترجمه
بعدش از شرکتم یه نامه انگلیسی خظاب به سفارت مربوطه بگیرم؟؟؟
مرسی

simon
April 4th, 2014, 10:21 PM
سلام دوستان
مرسی بابت وقتی که میذارین و کمک میکنین
من واسه پروسه ویزا می خوام اقدام به گرفتن سابقه کار کنم..می خوام بپرسم این اقدامات من درسته؟؟
اول باید پرینت بیمه رو از سایت تامین اجتماعی بگیرم و بعدش ببرم شعبه مریوطه واسه تایید و سپس به همراه دفترچه ببرم دارالترجمه
بعدش از شرکتم یه نامه انگلیسی خظاب به سفارت مربوطه بگیرم؟؟؟
مرسی

سلام
نامه از شركت رو همراه سوابق بيمه كه تاييد شده و دفترچه درماني ميبريد دارالترجمه تا نامه ي شركت با مدارك بيمه ترجمه و تاييد شه. در نامه ي شركت متونيد عنوان كنيد فيلد كاريتون يا سمتتون عنوان شه. نامه ي شركت رو سربرگ و فارسي باشه. دارالترجمه ترجمه ميكنه و با سوابق بيمه ميده تاييد سوابق بيمه رو بهتون بر ميگردونن نامه هر دو مهر رو دريافت ميكنه.
بدون سوابق بيمه و دفترچه نامه ي شركت ترجمه ميشه ولي تاييد نميشه.

شادزي

amirpour64
April 5th, 2014, 09:10 PM
سلام
نامه از شركت رو همراه سوابق بيمه كه تاييد شده و دفترچه درماني ميبريد دارالترجمه تا نامه ي شركت با مدارك بيمه ترجمه و تاييد شه. در نامه ي شركت متونيد عنوان كنيد فيلد كاريتون يا سمتتون عنوان شه. نامه ي شركت رو سربرگ و فارسي باشه. دارالترجمه ترجمه ميكنه و با سوابق بيمه ميده تاييد سوابق بيمه رو بهتون بر ميگردونن نامه هر دو مهر رو دريافت ميكنه.
بدون سوابق بيمه و دفترچه نامه ي شركت ترجمه ميشه ولي تاييد نميشه.

شادزي

مرسی بابت راهنماییت
امروز رفتم واسه گرفتن سابقه بیمه از شعبه مربوطه..وقتی پرینت سوابق رو که خودم از سایت تامین گرفتم بهشون نشون دادم گفتن ما اینو امضا نمیکنیم..حالا من چطور می تونم این سوابق بیمه ایی رو بگیرم؟؟ میشه رانماییم کنین..خیلی وقت ندارم واسه فرستادن مدارک

esi_apply
April 13th, 2014, 04:41 PM
سلام
من 6 سال از آخرین مدرک تحصیلیم می گذره که 2 سالشو سربازی بودم و 4 سال تو یه شرکت خصوصی کار می کردم، این طوری که من فهمیدم برای گرفتن گواهی سابقه کار 2 روش زیر موجوده
1- گرفتنه گواهی به انگلیسی از شرکت مربوطه
2- گرفتنه گواهی فارسی + پرینت سابقه بیمه از سایت تامین اجتماعی + دفترچه بیمه ==> دارالترجمه

روش 1 ساده تر، کم هزینه تر و سریع تر از روش 2

1- به نظر شما روش 1 اشکالی داره یا به عبارتی غیر رسمی تره ؟؟
2- اصلا سفارت گواهی اشتغال به کارو لازم داره و اونو نگاه می کنه ؟؟
3- چون فاصله بین تحصیلاتم زیاده سفارت چه سوالاتی ممکنه بپرسه ؟

Jingol
June 13th, 2014, 08:26 PM
من در شرکت خانوادگیم عضو هیئت مدیره ام

گواهی اشتغال به کار رو خودم ترجمه کردم و در سربرگ انگلیسی شرکت نوشتم و مهر انگلیسی شرکت زدم پاش

آیا گواهی باید حتما در سربرگ فارسی و مهر فارسی شرکت باشه ؟!

یک اگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی که ذکر شده من عضو هیئت مدیره ام رو خودم ترجمه کردم آیا مهر انگلیسی شرکت رو بزنم پاش کافیه یا باید مهر اون روزنامه رو داشته باشه ؟

بعد من پستهای بالا رو خوندم نفهمیدم سابقه بیمه رو کدوم سازمان تایید می کنه ؟ و بگم برای سفارتخانه می خواهیم این تایید سوابق بیمه رو انجام میدن ؟

simon
June 13th, 2014, 08:35 PM

گواهی اشتغال به کار رو خودم ترجمه کردم و در سربرگ انگلیسی شرکت نوشتم و مهر انگلیسی شرکت زدم پاش

یک اگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی که ذکر شده من عضو هیئت مدیره ام رو خودم ترجمه کردم آیا مهر انگلیسی شرکت رو بزنم پاش کافیه یا باید مهر اون روزنامه رو داشته باشه ؟

بعد من پستهای بالا رو خوندم نفهمیدم سابقه بیمه رو کدوم سازمان تایید می کنه ؟ و بگم برای سفارتخانه می خواهیم این تایید سوابق بیمه رو انجام میدن ؟

سلام
این مدارک رو برای چی دارید اماده می کنید؟ نوع ویزایی که دنبالشید چیه؟
شادزی

Jingol
June 13th, 2014, 09:14 PM
ممنون از سرعت پاسخگوییتون

من برای ویزا رومانی اقدام می کنم

simon
June 14th, 2014, 11:08 AM

سلام
من از رومانی و مدارکی که لازم داره اطلاع ندارم.
اما گواهی اشتغال به کار باید در سربرگ انگلیسی باهش و کارتون درسته ظاهرا. باز از کسانی که برای رومانی اقدام کردند بپرسید.
سابقه ی بیمه اگر پرداخت شده باشه در تامین اجتماعی موجوده و بهتون میدن یا میتونید از سایتشون پرینت بگیرید ولی برای تایید سوابق کاری باید دفترچه درمانی اعتبار دار به دارالترجمه بدید تا سوابق کاری شما ممهور به مهر ها بشه.
شادزی

moteharrek
July 6th, 2014, 10:42 PM
سلام.
من پذیرس برا مستر transportation engineering گرفتم بدون فاند و تو اس او پی که به دانشگاه ارایه دادم نوشتم که تو شرکت بابام کار می کردم و گفتم که کارای راهسازی هم شاملش بوده تا اینجوری به رشته م مربوطش کنم. ولی واقعیت اینه که شرکت مهندسی که بابام تاسیس کرده و منم توش سهام دارم از روز تاسیس هیچ کاری نگرفته و ما بصورت شخصی ساختمون سازی می کردیم. حالا موندم تو فرم DS چی بنویسم. می ترسم همون که تو SOP نوشتم بنویسم بعد FBI CHECK کنن ببینن شرکته کار نمی کرده ریجکت بشم . آیا می تونن همچین چیزی بفهمن؟ و اگر می تونن می شه لطف کنید یه راه حلی پیسنهاد کنید؟
در ضمن یه گپ 5 ساله بعد از فارغ التحصیل شدن از دوره کارشناسی تا الان وجود داره.

Fami
July 19th, 2014, 11:08 PM
سلام

ببخشیددرسابقه کار باید حقوق نوشته باشه؟
یه کار تمام وقت با بیمه هست اما میتونم حقوق رو بیشتر بنویسم. مگه اینکه در گواهی بیمه ذکر بشه میزان حقوق.
بعد به نظرتون حقوق چه میزانی برای سفارت امریکا خوبه باشه؟ من خودم تنها میخوام ویزا بگیرم اما میخوام گواهی اشتغال همسرم رونشون بدم به عنوان tie.
مرسی

engma3
August 25th, 2014, 12:48 AM
سلام.
من می خوام برای ویزای دانشجویی استرالیا یک گواهی اشتغال به عنوان دستیار پژوهشی از استادم بگیرم. دو تا سوال داشتم در این مورد.
1. به نظرتون فارسی بگیریم یا انگلیسی؟
2. متنش چی باشه ؟

gandoms2h3
August 27th, 2014, 05:28 PM
سلام به همگی
بعد از گرفتن گواهی سابقه کار به انگلیسی باید بازم مهر دادگستری بخوره؟ گواهی سابقه کار گرفته شده از سایت تامین اجتماعی و دفترچه بیمه هم باید ترجمه شه؟ من 4/5 سال سابقه کار دارم. ولی فقط 2 سال بیمه دارم. بگم شرکت واسم گواهی 4/5 سال رو بنویسه ؟ ولی مدارک بیمه ای برای فقط 2 ساله. چیکار باید کنم؟ سفارت بهونه نمیگیره؟

dr-data
August 29th, 2014, 10:57 AM
سلام.
من می خوام برای ویزای دانشجویی استرالیا یک گواهی اشتغال به عنوان دستیار پژوهشی از استادم بگیرم. دو تا سوال داشتم در این مورد.
1. به نظرتون فارسی بگیریم یا انگلیسی؟
2. متنش چی باشه ؟

آخه دوست گلم نامه ی فارسی به چه درد اونا میخوره؟!!
متنش رو هم تمپلیت زیاده بگردید یکم.

dr-data
August 29th, 2014, 11:05 AM
دوستانی که تجربه اپلای برای دانشگاه های آمریکا رو دارند لطفاً راهنماییم کنند:

هنگام اپلای، نامه سابقه کار باید آپلود بشه؟ یا صرفاً سوال میشه سابقه کار دارید یا خیر؟

ممنون

simon
August 30th, 2014, 08:28 AM
دوستانی که تجربه اپلای برای دانشگاه های آمریکا رو دارند لطفاً راهنماییم کنند:

هنگام اپلای، نامه سابقه کار باید آپلود بشه؟ یا صرفاً سوال میشه سابقه کار دارید یا خیر؟

ممنون

سلام
برای رشته شما اصلا اهمیت نداره.مدارک برای پذیرش باید همون چیزهایی باشه که دانشگاه لیست کرده.مدارک بیشتر خیلی تاثیر خاصی نخواهد داشت. میتونید قبلا تو ایمیل استاد بگید تا اگر مرتبط به کارش هست شاید روی دادن فاند به شما مجابش کنه.
شادزی

ehsan202
August 30th, 2014, 01:35 PM
سلام دوستان
من برای گرفتن ویزا از سفارت آلمان میخوام اقدام کنم
من 2 سال تو یه شرکت کار کردم ولی سابقه بیمه ندارم
میخوام ببینم نامه از شرکت با مهر و امضا و روزنامه رسمی مهر شده توسط شرکت برای گرفتن ویزا از سفارت آلمان کافیه؟؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنین

gandoms2h3
September 6th, 2014, 03:17 PM
سلام به همگی
امیدوارم دوستان کمکی کنن.
من گواهی سابقه کار رو برای ویزای تحصیلی آلمان میخوام. گواهی سابقه کار گرفته شده از سایت تامین اجتماعی و دفترچه بیمه هم باید ترجمه شه؟ با وجود بیمه نیازی به روزنامه رسمی شرکت نیست؟(اگه نیاز هست اونم باید ترجمه شه) من 4/5 سال سابقه کار دارم. ولی فقط 2 سال بیمه دارم. بگم شرکت واسم گواهی 4/5 سال رو بنویسه ؟ ولی مدارک بیمه ای برای فقط 2 ساله. چیکار باید کنم؟ سفارت بهونه نمیگیره؟

simon
September 7th, 2014, 08:26 AM
سلام به همگی
امیدوارم دوستان کمکی کنن.
من گواهی سابقه کار رو برای ویزای تحصیلی آلمان میخوام. گواهی سابقه کار گرفته شده از سایت تامین اجتماعی و دفترچه بیمه هم باید ترجمه شه؟ با وجود بیمه نیازی به روزنامه رسمی شرکت نیست؟(اگه نیاز هست اونم باید ترجمه شه) من 4/5 سال سابقه کار دارم. ولی فقط 2 سال بیمه دارم. بگم شرکت واسم گواهی 4/5 سال رو بنویسه ؟ ولی مدارک بیمه ای برای فقط 2 ساله. چیکار باید کنم؟ سفارت بهونه نمیگیره؟

سلام
اگر گواهی رسمی میخواهدی که سابقه بیمه داشته باشه باید نامه شرکت رو به همراه دفترچه بیمه معتبر به دارالترجمه بدید تا ببره ترجمه و تایید بگیره. قطعا اون مقداری مه بیمه پرداخت شده رسمیت پیدا میکنه و اون قسمت که شرکت خودش گواهی کنه سندیت رسمی بودن نداره. ولی بزارید باشه.شاید تایید شد. تا جاییکه بنده میدونم فقط قسمتی که بیمه داره مهر های معروف رو میگیره.
شادزی

mehdi52
September 10th, 2014, 06:34 AM
سلام
اگه نامه برای ویزای کار کشور امریکا در سربرگ انگلیسی شرکت و به زبان انگلیسی باشه و مهر وامضای مدیر بخش مربوطه را داشته باشه کافیه یا حتما باید مهر شرکت هم بخوره؟

shiba
September 12th, 2014, 09:04 PM
سلام دوستان

من در یک شرکت دولتی کار می کنم آیا حکم کارگزینی فقط کفایت می کنه یا نه ؟
یه مشکلی که دارم هنوز بخاطر کارهای اداری حکم من از کاردانی به کارشناسی تبدیل نشده نمی دونم چطوری اینو توضیح بدم ؟
خواهشا راهنمایی کنید ؟

m_malekzade
September 20th, 2014, 12:48 PM
سلام
از دوستان كسى هست كه نمونه نامه اشتغال به كار و تدريس در دانشگاه را داشته باشد
ممنون ميشم كه راهنمايي كنيد

genetic7
October 6th, 2014, 09:25 PM
سلام دوستان
من برا به دانشگاه کره دارم مدارک میفرستم.
ولی 2 سال از فارغ التحصیلیم میگذره تو این 2 سال رو یه پروژه کار میکردم که 8 ماهه تموم شده تازه مقالش و نوشتم برا اینکه نگن 8 ماه بیکار بودی به نظرتون گواهی اشتغال صوری از یه ازمایشگاه بگیرم خوبه یا زیاد مهم نیست؟

دوستان یه سوال دیگه من تو رزومه گفتم volunteer work تو آزمایشگاه تحقیقاتی استادم بودم ولی مدرکی ندارم باید به استادم بگم نامه جدا بده یا تو ریکام برام بنویسه؟

Mechatronic
October 6th, 2014, 10:02 PM
سلام دوستان
من برا به دانشگاه کره دارم مدارک میفرستم.
ولی 2 سال از فارغ التحصیلیم میگذره تو این 2 سال رو یه پروژه کار میکردم که 8 ماهه تموم شده تازه مقالش و نوشتم برا اینکه نگن 8 ماه بیکار بودی به نظرتون گواهی اشتغال صوری از یه ازمایشگاه بگیرم خوبه یا زیاد مهم نیست؟

دوستان یه سوال دیگه من تو رزومه گفتم volunteer work تو آزمایشگاه تحقیقاتی استادم بودم ولی مدرکی ندارم باید به استادم بگم نامه جدا بده یا تو ریکام برام بنویسه؟

منظور از اشتغال به کار، کارهای داوطلبانه ای نیست که معمولاً حقوقی بابت اونها پرداخت نمیشه.

ienjf2
October 28th, 2014, 08:21 PM
سلام،
بنده به مدت یک سال و نیم سابقه کار دارم. قصد دارم اپلای کنم و همراه با مدارکم گواهی سابقه کارم را بفرستم برای دانشگاه (شاید فرجی بشه :) ) . از شرکت میتونم نامه سابقه کار انگلیسی بگیرم با سربرگ و مهر فارسی آیا همین برای دانشگاه کفایت میکنه؟؟؟؟ میخوام زیاد هزینه واسه ترجمه و مهر ندم.
ممنون میشم اگر کسی جواب بده.

simon
November 2nd, 2014, 11:24 AM
سلام
رشته شما از اونهاییه که تو مدارک اپلای نامه سابقه کار خواسته دانشگاه ازتون؟ اگر خیر بدونید که این نامه برای دانشگاه هیچ اهمیتی نداره و قط می تونید در تماس با اساتید به عنوان نقطه قوت مطرحش کنید. لذا هزینه کردن در این مورد کاملا بلا استفاده است. مگر اینکه در سایت دانشگاه ملزم به ارائه سابقه کار شده باشید.
ارادت

سلام،
بنده به مدت یک سال و نیم سابقه کار دارم. قصد دارم اپلای کنم و همراه با مدارکم گواهی سابقه کارم را بفرستم برای دانشگاه (شاید فرجی بشه :) ) . از شرکت میتونم نامه سابقه کار انگلیسی بگیرم با سربرگ و مهر فارسی آیا همین برای دانشگاه کفایت میکنه؟؟؟؟ میخوام زیاد هزینه واسه ترجمه و مهر ندم.
ممنون میشم اگر کسی جواب بده.

ienjf2
November 2nd, 2014, 04:25 PM
سلام
رشته شما از اونهاییه که تو مدارک اپلای نامه سابقه کار خواسته دانشگاه ازتون؟ اگر خیر بدونید که این نامه برای دانشگاه هیچ اهمیتی نداره و قط می تونید در تماس با اساتید به عنوان نقطه قوت مطرحش کنید. لذا هزینه کردن در این مورد کاملا بلا استفاده است. مگر اینکه در سایت دانشگاه ملزم به ارائه سابقه کار شده باشید.
ارادت
سلام، ممنون از پاسختون. نه دانشگاه ازم نخواسته ولی چون هم توی رزومه بهش اشاره کردم و هم توی SOP خواستم یه مدرکی هم ارائه کنم. پس به نظرتون فقط توی رزومه اشاره کنم؟؟ مدرکی نفرستم؟؟
ممنون

simon
November 9th, 2014, 10:48 AM
سلام
بودنش یعنی هزینه و هیچ تاثیری نداره.اونها مبنی رو بر صداقت میگذارند ضمن اینکه سوابق کاری اگر ازتون خواسته نشده باشه کلا روی روال پذیرش بی تاثیر خواهد بود.

ارادت

mahyabazargan
December 5th, 2014, 03:44 PM
سلام، ممنون از پاسختون. نه دانشگاه ازم نخواسته ولی چون هم توی رزومه بهش اشاره کردم و هم توی SOP خواستم یه مدرکی هم ارائه کنم. پس به نظرتون فقط توی رزومه اشاره کنم؟؟ مدرکی نفرستم؟؟
ممنون

سلام می تونید تو رزومه بنویسید و در صورتی که ازتون مستندات خواستن که احتمالش خیلی ضعیف هست اونوقت ارائه کنید.