PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ویزای Schengen (شنگن)

صفحه ها : [1] 2 3 4 5

smart_lucky_man
February 25th, 2008, 12:14 PM
سلام بچه ها!
میخوام بدونم اگه از یه سفارت اروپایی (مثلا پرتقال) ویزای شنگن بگیرم (برای شرکت در کنفرانس)، می تونم قبل از ورود به اون کشور وارد یه کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا (مثلا آلمان) بشم و یکی دو روز اونجا باشم یا نه؟ من شنیدم قبلا نمیشده ولی الان میشه!!!!!!!
کسی هست اطلاع دقیقی داشته باشه؟

sysbiosys
February 25th, 2008, 05:25 PM
اطلاعات من مربوط به سال 2006 هست. تا سال 2006 باید ورودتون به اروپا از کشوری بامی بود که از سفارتش ویزا گرفتید بعد می تونستید برید جاهای دیگه.

M2007
February 25th, 2008, 09:49 PM
Sysbiosys درست مي گه. الان هم همينطوره.

m_reza_kh_Reload
April 27th, 2008, 08:22 AM
من سوالی در مورد ویزای شینگن داشتم،
آیا دانشجویی که ویزای شینگن داره میتونه دعوتنامه برای ویزای دیداری برای خانواده ارسال کنه؟
آیا تنها برای پدر و مادر ممکنه ارسال بشه یا برادر و خواهر رو هم شامل میشه؟

bahar_b
April 27th, 2008, 08:29 AM
سلام بچه ها!
میخوام بدونم اگه از یه سفارت اروپایی (مثلا پرتقال) ویزای شنگن بگیرم (برای شرکت در کنفرانس)، می تونم قبل از ورود به اون کشور وارد یه کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا (مثلا آلمان) بشم و یکی دو روز اونجا باشم یا نه؟ من شنیدم قبلا نمیشده ولی الان میشه!!!!!!!
کسی هست اطلاع دقیقی داشته باشه؟

سلام

من سال 2003 از آلمان ويزاي شنگن داشتم ولي وارد بلژيك شدم چون از ايران رفته بودم انگليس و از اونجا بليط هواپيما براي آلمان اون روزي كه مي خواستم گيرم نيومد. پس رفتم بلژيك كسي هم كاريم نداشت. پرسيدن آدرست كجاست و من آدرس آلمان رو دادم تازه بليط برگشتم هم از بلژيك بود. :)

Ali7
May 15th, 2008, 10:14 PM
سؤالاتی برای من پیش اومد که حتی فراموش کرده بودم از سفارت بپرسم!

1.ویزای شینگن آیا با ویزای شینگن فقط یک بار میشه وارد محدوده شینگن شد و برای هر بار خروج از محدوده شینگین و برگشت باید تقاضای ویزای مجدد کنیم؟

2. آیا میشه تعطیلات آخر هفته، یک جای دیگه توی اروپا کار کرد و یا اینکه مثلا ً ساکن کشوری دیگه ای از شینگن بشیم و جای دیگه ای تحصیل کنیم( که البته فاصله اش تا محل زندگی زیاد نباشه ولی توی کشور دیگه ای باشه)؟

Ali7
May 16th, 2008, 05:36 PM
Multiple هست!

Dear Sir/Madam,

for two-year studies you need to apply for a residence permit. As long as the the residence permit is valid you are allowed to leave and re-enter Finland abd the Schengen area without a visa.

Best regards,

Ms. Pirjo Hirvonen
Senior Adviser
Immigration Unit, Finnish Immigration Service

Mangool
May 16th, 2008, 06:44 PM
ولی اگه اشتباه نکنم ورودتون به محدوده ی شینگن باید همواره از کشور صادر کننده ی ویزا باشه.

Ali7
May 16th, 2008, 06:52 PM
بله. مگر اینکه توجیهی منطقی (به غیر از عشقم کشید و دلم خواست!) داشته باشید.
یعنی که ورود به ناحیه شینگنی از کشوری غیر از کشوری که ویزای شینگن شما به متعلق به آن است، ناممکن نیست ولی از شما علتش رو سؤال میکنند.

sib
May 25th, 2008, 11:23 PM
همزمان برای دو کشور شنگن می شود در خواست ويزای دانشجويی داد؟؟

femiran
May 26th, 2008, 01:36 AM
ویزای شینگن همونطور که میدونید برای کشورهای اتحادیه اروپا هست. شما وقتی از یک کشور تقاضای ویزای شینگن میکنید اونها با کمک سیستم هماهنگی که بین همه این کشورها هست به شما ویزای ورود میدن. یعنی اگه از یک کشور شینگن تقاضا کنید مشخصات شما رو همه کشورهای عضو شینگن خواهند داشت. بنابراین اگر همزمان از دو کشور تقاضای ویزا کنید این برای همه کشورهای اتحادیه اروپا مشخص است و امکان داره براتون مشکل کنه ویزا گرفتن رو.

sohrabrahmani
May 26th, 2008, 08:18 AM
آیا دانشجویی که ویزای شینگن داره میتونه دعوتنامه برای ویزای دیداری برای خانواده ارسال کنه؟

آره میشه دعوتنامه فرستاد. علاوه بر اعضای خانواده حتی میشه برای دوستان هم دعوتنامه بفرستید. البته در کشور های مختلف زمان بررسی ویزا متفاوته.

ستاره
June 28th, 2008, 05:12 PM
سلام ،
من می خواهم ویزای توریستی شینگن بگیرم البته از طریق یونان اقدام کرده ام اما هنوز جواب نگرفته ام و البته آنچنان هم دلگرمم نکرده اند حالا می خوام بدونم از کدوم کشور راحت تر می تونم ویزای شینگن بگیرم ؟ لطفا " راهنمایی ام کنید !

Mohsen83
June 28th, 2008, 10:07 PM
سلام،
من برای ویزای توریستی البته برای شرکت در کنفرانس از آلمان اقدام کردم و راحت یازده روزه گرفتم. البته مشکل سفارت آلمان اینکه باید تلفنی وقت بگیرید که ممکن است دیر وقت گیره تون بیاد. از فرانسه بهتون توصیه نمی کنم چون یکی از دوستام به مکافات گرفت. خیلی اذیت شد آخرش هم ویزاش دیر آمد و به کنفرانسش نرسید.
موفق باشید.

navid903
July 1st, 2008, 11:50 PM
آقا استباه نکنید , شینگن مال اتحادیه اروپا نیست ، مثلا انگلیس توش نیست یا سوئیس

femiran
July 2nd, 2008, 01:46 AM

فکر کنم بهتره جمله شما رو اینطوری بیان کنیم: شینگن مال اتحادیه اروپا هست ولی انگلیس و سوییس رو شامل نمیشه.

aussie
July 5th, 2008, 09:59 AM
دو تا سوال:

1)من مدارکمو تحویل امور فرهنگی سفارت فرانسه دادم بعدم به قول خود اونا تشکیل پرونده دادم. الانم واسم وقت تعیین کردن که مدارکمو تحویل سفارت بدم. می خواستم بدونم حدودا چقدر طول می کشه ویزلی شنگنم صادر بشه؟

2) یه سوال دیگه: من قراره با این شینگن 1 هفته تو فرانسه باشم واسه orientation week بعد واسه 1 ترم برم نروژ با ویزای دانشجویی. واسه فرانسه به نروژ هم با یه پرواز می رم لندن بعد 2-3 ساعت می روم نروژ کسی می دونه باید واسه ویزای ترانزیت انگلیس هم اقدام کنم یا نه؟

bahar_b
July 6th, 2008, 11:23 AM
دو تا سوال:

2) یه سوال دیگه: من قراره با این شینگن 1 هفته تو فرانسه باشم واسه orientation week بعد واسه 1 ترم برم نروژ با ویزای دانشجویی. واسه فرانسه به نروژ هم با یه پرواز می رم لندن بعد 2-3 ساعت می روم نروژ کسی می دونه باید واسه ویزای ترانزیت انگلیس هم اقدام کنم یا نه؟

تا اونجایی که من میدونم برای توقف چند ساعته در لندن لازم نیست ویزای ترانزیت گرفت. ولی برای اینکه مطمئن بشید از آژانسی که بلیط رزرو کردید بپرسید.

maryamf
July 6th, 2008, 04:19 PM
سلام ،
من می خواهم ویزای توریستی شینگن بگیرم البته از طریق یونان اقدام کرده ام اما هنوز جواب نگرفته ام و البته آنچنان هم دلگرمم نکرده اند حالا می خوام بدونم از کدوم کشور راحت تر می تونم ویزای شینگن بگیرم ؟ لطفا " راهنمایی ام کنید !

فکر می کنم هلند گزینه بدی نباشه. البته سفارشش نمی کنم ولی یه تحقیقی بکنین. سفارت یونان پیش اومده که بدون توجیه کسانی رو که شرایط خوبی داشتن رد کرده..

deymahe57
July 6th, 2008, 04:34 PM

فکر کنم بهتره جمله شما رو اینطوری بیان کنیم: شینگن مال اتحادیه اروپا هست ولی انگلیس و سوییس رو شامل نمیشه.

دوستان گرامی

اتحادیه اروپا-معاهده شنگن-کشورهای عضو شنگن-ویزای شنگن-اقامت دانشجویی-ویزای توریستی-ویزای دیدار-ویزای بازرگانی همه و همه تفاوتهای اساسی با هم دارند.برای دریافت بهترین و کاملترین اطلاعات در این زمینه ها پستی در وبلاگ ام قرار داده ام که فکر می کنم پاسخگوی سوالات همه دوستان باشد.آدرس به شرح ذیل است :

http://alimehdipour.blogfa.com/cat-14.aspx

aussie
July 7th, 2008, 06:34 AM
دو تا سوال:

تا اونجایی که من میدونم برای توقف چند ساعته در لندن لازم نیست ویزای ترانزیت گرفت. ولی برای اینکه مطمئن بشید از آژانسی که بلیط رزرو کردید بپرسید.

آخه مشکل اونجاست که از آژانس بلیط نگرفتم. چون قرار بود پولشو اونجا بهم بدن گفتن با yahoo travel بگیرید رسیدشم forward کنید >:(

سهیل
July 7th, 2008, 08:15 AM
دو تا سوال:

آخه مشکل اونجاست که از آژانس بلیط نگرفتم. چون قرار بود پولشو اونجا بهم بدن گفتن با yahoo travel بگیرید رسیدشم forward کنید >:(

اگه پرواز در لندن در فرودگاه هیترو میشینه و پرواز بعدیت هم از همین فرودگاه هیترو ( (London Hethrow Airport(LHR) بلند میشه نیازی به ویزای ترانزیت نداری. اما اگر هر کدوم از پروازات از فرودگاهی غیر از هیترو باشه باید ویزای ترانزیت بگیری.
یه نگاه به بلیطهای الکترونیکت بنداز. باید یه confirmation email هم برات اومده باشه. میتونی راحت فرودگاهت رو پیدا کنی. ممکنه به جای اسم کامل فرودگاه کد سه حرفیش باشه که برای فرودگاه هیترو هست LHR .

iraniboy
July 7th, 2008, 08:46 AM
سلام

دوستانی که اقامت از یک کشور اروپایی دارند(مانند ویزای دانشجویی)، نیازی به ویزای ترانزیت هوایی انگلستان وسوئیس ندارند.(همانطور که دوستمان در بالا گفت)

http://www.eda.admin.ch/eda/en/home/reps/eur/vbel/ref_visinf/visbel.html
http://www.ukvisas.gov.uk/en/doineedvisa/visadatvnationals

aussie
July 7th, 2008, 05:07 PM
اگه پرواز در لندن در فرودگاه هیترو میشینه و پرواز بعدیت هم از همین فرودگاه هیترو ( (London Hethrow Airport(LHR) بلند میشه نیازی به ویزای ترانزیت نداری. اما اگر هر کدوم از پروازات از فرودگاهی غیر از هیترو باشه باید ویزای ترانزیت بگیری.
یه نگاه به بلیطهای الکترونیکت بنداز. باید یه confirmation email هم برات اومده باشه. میتونی راحت فرودگاهت رو پیدا کنی. ممکنه به جای اسم کامل فرودگاه کد سه حرفیش باشه که برای فرودگاه هیترو هست LHR .

نه تنها جفتش از هیترو که جفتش از ترمیناله 5 که به نظرم تازه راه افتاده و امکان نداره بدون گم کردن چیزی ازش خارج شی ;D .

منم اونجوری که تو سایت وزارت خارجشون دیدم به نظرم نمی خواست ولی گفتم محض احتیاط نریم تو مملکت غریب گرفتار شیم.

Ali7
July 7th, 2008, 05:43 PM
من یک سؤال داشتم. یک سایت هست به اسم www.projectvisa.com (http://www.projectvisa.com) که نیزامندیهای سفر به کشورهای مختلف رو جمع آوری کرده (از نظر روادید و گذرنامه). در اونجا قید شده که Natinalityهای چند تا از کشورها (که شامل کشورهای اروپایی هم میشه) میتونند به کانادا به طور موقت سفر کنند. برای امریکا قید شده که Citizenهای چند کشور میتونند بدون نیاز به ویزا به صورت موقت (کمتر از 3 ماه) به امریکا سفر کنند. میخواستم بپرسم الآن که ما ویزای شینگن داریم، Citizen اون کشور اروپایی (فنلاند) به حساب می آییم و علاوه بر کشورهای اتحادیه اروپا میتونیم بدون ویزا به امریکا، سوییس، انگلستان، استرالیا و... سفر کنیم و آیا کانادا هم توی این لیست قرار میگیره. طبیعتا ً Nationality ما کماکان ایرانیه.

iraniboy
July 7th, 2008, 07:23 PM
من یک سؤال داشتم. یک سایت هست به اسم www.projectvisa.com (http://www.projectvisa.com) که نیزامندیهای سفر به کشورهای مختلف رو جمع آوری کرده (از نظر روادید و گذرنامه). در اونجا قید شده که Natinalityهای چند تا از کشورها (که شامل کشورهای اروپایی هم میشه) میتونند به کانادا به طور موقت سفر کنند. برای امریکا قید شده که Citizenهای چند کشور میتونند بدون نیاز به ویزا به صورت موقت (کمتر از 3 ماه) به امریکا سفر کنند. میخواستم بپرسم الآن که ما ویزای شینگن داریم، Citizen اون کشور اروپایی (فنلاند) به حساب می آییم و علاوه بر کشورهای اتحادیه اروپا میتونیم بدون ویزا به امریکا، سوییس، انگلستان، استرالیا و... سفر کنیم و آیا کانادا هم توی این لیست قرار میگیره. طبیعتا ً Nationality ما کماکان ایرانیه.

سلام

نه دوست عزیز ما اصلا citizen آنجا به حساب نمی آییم. ما resident آنجا به حساب میآییم. قوانین مربوز به resident ها کمی فرق داره. همانطور که من در بالا هم لینک دادم ما فقط  از ویزای ترانزیت معاف هستیم نه بشتر. البته بقیه ایرانی ها که resident اروپا نیستند از این هم معاف نیستند.
نا گفته پیداست که افرادی که ویزای شنگن سه ماه دارند حتی resident هم به حساب نمی آیند.

femiran
July 7th, 2008, 08:18 PM
خانوم ها آقایون
کسانی که از انگلیس میخوان برن به آمریکا و کانادا و ویزای اونجا رو داشته باشن و فاصله دو پروازشون توی هیترو کمتر از 24 ساعت باشه و لزومی نداشته باشه از هیترو خارج بشن چه رزیدنت اروپا باشن چه ایران باشن احتیاج به ویزای ترانزیت ندارند.
من هم به سفارت انگلیس زنگ زدم و هم از بریتیش ایرویز پرسیدم. ما در صورتی سیتیزن یک کشور حساب میشیم که پاسپورت اون کشور رو داشته باشیم.

iraniboy
July 7th, 2008, 08:51 PM
خانوم ها آقایون
کسانی که از انگلیس میخوان برن به آمریکا و کانادا و ویزای اونجا رو داشته باشن و فاصله دو  پروازشون توی هیترو کمتر از 24 ساعت باشه و لزومی نداشته باشه از هیترو خارج بشن چه رزیدنت اروپا باشن چه ایران باشن احتیاج به ویزای ترانزیت ندارند.
من هم به سفارت انگلیس زنگ زدم و هم از بریتیش ایرویز پرسیدم. ما در صورتی سیتیزن یک کشور حساب میشیم که پاسپورت اون کشور رو داشته باشیم.

The key point is that they have US or Canadian Visa, otherwise ,Iranian citizens have to obtain transit visa. It has been fully explained here

Direct airside transit visa (DATV) nationals
DATV nationals are visa nationals who must have a visa to pass through the UK on their way to another country, even if they are not entering the UK or changing airports. Unless they qualify for exemption from the DATV requirement, they cannot transit without visa (TWOV). (You can get more information about DATV exemptions below.)

You can get a list of countries whose nationals need direct airside transit visas for the UK from this website on the visa and transit visa nationals page, or from your nearest visa application centre

(Iran is included in the list)

Holders of certain documents are, regardless of nationality, exempt from the requirement to hold a Direct Airside Transit Visa when transiting the UK.

A transit passenger is not required to hold a transit visa if he holds or a person with whom he arrives in the United Kingdom holds on his behalf:

A valid visa for entry to Australia, Canada, New Zealand or the United States of America and a valid airline ticket for travel via the United Kingdom as part of a journey from another country or territory to the country in respect of which the visa is held;
A valid visa for entry to Australia, Canada, New Zealand or the United States of America and a valid airline ticket for travel via the United Kingdom as part of a journey from the country in respect of which the visa is held to another country or territory;
A valid airline ticket for travel via the United Kingdom as part of a journey from Australia, Canada, New Zealand or the United States of America to another country or territory, provided that the transit passenger does not seek to transit the United Kingdom on a date more than six months from the date on which he last entered Australia, Canada, New Zealand or the United States of America with a valid visa for entry to that country;
A valid USA I-551 Permanent Resident Card issued on or after 21st April 1998;
A valid Canadian Permanent Resident Card issued on or after 28th June 2002;
A valid common format Category D visa for entry to an EEA State;
A valid common format residence permit issued by an EEA State pursuant to Council Regulation (EC) No. 1030/2002;
A diplomatic or service passport issued by the People’s Republic of China; or
A diplomatic or official passport issued by India; or,
A diplomatic or official passport issued by Vietnam.

http://www.ukvisas.gov.uk/en/doineedvisa/visadatvnationals

deymahe57
July 14th, 2008, 01:12 AM
دوستان گرامی

با توجه به اینکه بسیاری از دوستان ایرانی اطلاعات جامعی از "ویزای شنگن" و تفاوت آن با "ویزای اقامتی" و یا "ویزای دانشجویی" ندارند، بر خود لازم دانستم اطلاعات خودم را با دیگران سهیم باشم.لینک اطلاعات به شرح ذیل است :

http://alimehdipour.blogfa.com/post-70.aspx

امیدوارم مفید فایده باشد...علی

maryamf
July 14th, 2008, 08:55 PM
سلام

من قبلا برای یه کشور عضو شنگن برای ویزای دانشجویی اقدام کردم و هنوز جوابش معلوم نشده.. حالا می خوام برای یه کشور دیگه اقدام کنم
کسی می دونه که آیا مشکلی وجود داره یا نه؟

ممنونم

aussie
July 14th, 2008, 10:05 PM
نه اشکالی نداره.
من الان از سوئد و نروژ دانشجویی درخواست کردم از فرانسه شینگن کوتاه مدت!!!! نگید چرا که خیلی پیچیدست.

وقتی داشتم دانشجویی برای نروژ اقدام می کردم خانمه که مدارکمو تحویل گرفت گفت باید پرونده سوئد رو ببندی. رفتم سفارت سوئد که پرونده ببندم اونا تعجب کردن ماجرا رو گفتم که نروژ گفته ببند وگرنه هم این می شوزه هم اون تعجب کرد رفت از کنسول پرسید اومد گفت کنسول تعجب کرد گفت این اصلا یه کار معموله، معمولا دانشجو ها برای چندین کشور تقاضا می دن جواب ویزاشون معلوم شد تصمیم می گیرن کجا برن نمی خواد ببندی نگران نباش. باز محض احتیاط از نروژ پرسیدم گفتن اگه کنسول سوئد گفته اشکال نداره.
دیروزم که برای شینگن کوتاه مدت فرانسه اقدام کردم طرف مهر نروژ رو دید (سوئد مهر نزده!!!) تعجب کرد رفت از کنسولشون پرسید اومد گفت اشکال نداره.

نگران نباشید محض احتیاط ولی پرسیدنش ضرر نداره اگرم گفت برو ببند بگید از کنسولشون بپرسه این قضیه کنسول سوئد رو هم بهشون بگید.

Behrouz
July 14th, 2008, 10:14 PM
وقتی داشتم دانشجویی برای نروژ اقدام می کردم خانمه که مدارکمو تحویل گرفت گفت باید پرونده سوئد رو ببندی.

من تو عمرم ازون خانمه(البته ازون خانما) بد اخلاق تر نديدم.خيلي آدمهاي گير و بيخودي هستن.واقعا جو تا ...گرفته...

منم همين كارو كردم و مشكلي هم پيش نيومد.البته اول واسه سوئد رفتم كه تو پاسپورت مهر نميزدن و بعد رفتم تقاضاي ويزاي نروژ دادم.شما هم بهتره اول بري سفارت اون كشوري كه تو پاسپورتت مهر نميزنن بعد بري دنبال ويزاي بقيه جاها كه گير بهت ندن.

aussie
July 15th, 2008, 05:55 AM
وقتی داشتم دانشجویی برای نروژ اقدام می کردم خانمه که مدارکمو تحویل گرفت گفت باید پرونده سوئد رو ببندی.

من تو عمرم ازون خانمه(البته ازون خانما) بد اخلاق تر نديدم.خيلي آدمهاي گير و بيخودي هستن.واقعا جو تا ...گرفته...

منم همين كارو كردم و مشكلي هم پيش نيومد.البته اول واسه سوئد رفتم كه تو پاسپورت مهر نميزدن و بعد رفتم تقاضاي ويزاي نروژ دادم.شما هم بهتره اول بري سفارت اون كشوري كه تو پاسپورتت مهر نميزنن بعد بري دنبال ويزاي بقيه جاها كه گير بهت ندن.

آره انصافا آدم اصلا می ترسه حرف بزنه. هر دو بار که من رفتم دعوا شده بود از بس بد اخلاقن. جاش بیا برو سفارت فرانسه من یک شنبه رفته بودم کلی با صندوقدارش (فرانسه بر عکس سوئد و نروژ صندوقدار داره اول پول میگیره قبضتو میدی اونی که مدرک تحویل می گیره) و اونی که مدارکو تجویل می گیره گفتیم، خندیدیم و سر به سر هم گذاشتیم.
در مورد مهر هم فکر کنم سوئد استثناست وگرنه من ندیدم آدم وقتی برای یه جایی درخواست ویزا می کنه مهر نزنن.
در مورد مهر

maryamf
July 15th, 2008, 01:11 PM

برای منم سفارت آلمان تو پاسپورتم دو ماه پیش مهر زد. حالا نگرانم که نکنه حالا که برای جای دیگه ای اقدام می کنم، اگه آلمان بهم ویزا نده مشکلی پیش بیاد و اونجا هم ویزا نده؟ ضمنا اگه ویزای آلمانم بیاد و من نخوام برم، مشکلی نیست؟ از کشورهای دیگه عضو اتحادیه اروپا می تونم ویزا بگیرم؟

maryamf
July 19th, 2008, 04:34 PM
سلام
قبلا یکبار سوالم رو مطرح کردم ولی نمی دونم اگر کسی جواب نداده، به خاطر این بوده که:
1- سوالم نا مفهوم بوده
2-عنوان موضوع نا مرتبط بوده(سوال در مورد ویزای شنگن) که فعلا موقتا به عنوان بالا تغییر دادم،
3- یا کسی اطلاعات نداره؟

از دوستانی که برای دو جا در اروپا اقدام کردند(اولا ممنونم که قبلا راهنماییم کردین) آیا کسی بوده که از هر دوجا ویزا بگیره و بعد تصمیم بگیره که کجا بره؟ من برای دو سفارت آلمان و هلند اقدام کردم ولی مطمئن نیستم که آیا آلمان بهم ویزا بده یا نه!از طرفی می ترسم که اگر آلمان ویزا نده آیا هلند میده یا اونها هم به خاطر اینکه آلمان نداده، بهم نمی دن(استاد آلمانیم یه مکاتباتی داشته و دیگه مثل قبل مطمئن نیست که ویزا بدن). از طرفی سفارت هلند هم چندان راحت ویزا نمی ده و نمی تونم ریسک کنم و پرونده ام رو تو آلمان ببندم(البته اگر اصلا ممکن باشه)..

می خوام ببینم آیا احتمال داره ویزا نگرفتن از یکی روی دیگری اثر بگذاره؟ و کارم به سال آینده بکشه؟ اگه اینطوره که یه فکری بکنم و چند ماه دیگه وقتی دیگه دیر شده و ددلاینهای بهار یا وقت شرکت تو امتحان GRE رد شده غافلگیر نشم!!

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون..

aussie
July 19th, 2008, 08:06 PM
در مورد اینکه اگه این رد کنه اون یکی هم رد کنه نمی دونم ولی خوب طبیعتا شما وقتی یک بار از هر جایی رد بشید نکته مثبتی نیست حالا چه همزمان چه غیر همزمان.
در مورد در خواست همزمان هم نیازی به بستن پرونده نیست الان یکی از بچه ها هست که هم از نروژ هم از سوئد ویزای دانشجویی داره و خوب طبیعتا براش مشکلی هم پیش نیومده. منم که خودم هم از سوئد هم نروژ تقاضای دانشجویی دادم غیر از ایت از فرانسم تقاضای شینگن کردم!!!! برای اینکه مطمئن بشم هم از سفارت خونه ها پرسیدم همشون گفتن ایرادی نداره حتی محض احتیاط به مسئول سوئد گفتم رفت از کنسولشون پرسید اونم گفت تقاضای چند تا دانشجویی مشکلی نداره. فقط تقاضای همزمان چند تا شینگن شما رو دچار مشکل می کنه.

maryamf
July 19th, 2008, 11:21 PM
آره، می دونم که اثر منفی داره ولی می خوام بدونم از لحاظ حقوقی چقدر حق دارن نظر یک کشور دیگه جزء اتحادیه اروپا رو در تصمیم گیری خودشون داخل کنند. فکر کنم زیادی دارم به این قضیه ویزا پیله می کنم، نه اینکه 66 روزه منتظرم.. شاید حالا که این ترم رو رد کردم صبر کردند ترم دیگه ویزام رو بدن یعنی اکتبر.

باید صبر کرد دید چی میشه!

راستی من تجربه اینو عملا دارم که در حالیکه ویزای دانشجوییم در حال بررسی هست ویزای شنگن بگیرم و هیچ جا چه تو گرفتن ویزا چه در بقیه مراحل سفر هیچ مشکلی پیش نیومد. اگه هنوز کمی نگرانید اینو کفتم که نگرانیتون رفع بشه :)

aussie
July 20th, 2008, 09:20 AM
ببینید اینا اصلا سیستمشون تو اتحادیه اروپا به هم مرتبطه. یعنی از رو شبکه می تونن ببینن شما واسه کجا ها اقدام کردید نیازی به پرسیدن از هم دیگه نیست. بعد از این هم حالا اینا شاید بهتر باشن ولی یه جاهایی مثل کانادا و آمریکا که دیگه دادن ویزا یه مسئله سلیقه ای شده یه روز می دن یه روز نمی دن. جنبه حقوقی نداره که شما بخوای بر مبنای اون اعتراض کنید.

mcmxccmxc
July 22nd, 2008, 02:36 PM
سلام

میشه همزمان برای دو جا ویزا اقدام کرد.
من از فرانسه و بلژیک پذیرش دارم. ولی مطمئن نیستم که فرانسه بهم ویزا بده.
می خواستم بدونم میشه همزمان برای ویزای هر دو اقدام کرد.؟

اگه یه جا اول مثلا فرانسه اقدام کنم. خوب اونا Passport رو ازم می گیرند و تا دو ماه که بهم ندند. من چه جوری سفارت بلژیک همزمان اقدام کنم؟

iraniboy
July 22nd, 2008, 03:53 PM
سلام

میشه همزمان برای دو جا ویزا اقدام کرد.
من از فرانسه و بلژیک پذیرش دارم. ولی مطمئن نیستم که فرانسه بهم ویزا بده.
می خواستم بدونم میشه همزمان برای ویزای هر دو اقدام کرد.؟

اگه یه جا اول مثلا فرانسه اقدام کنم. خوب اونا Passport رو ازم می گیرند و تا دو ماه که بهم ندند. من چه جوری سفارت بلژیک همزمان اقدام کنم؟

سلام

بله. بعضی از دویتان هم زمان از چند جا در اروپا اقدام کرده اند.

aussie
July 22nd, 2008, 04:37 PM
من برای ویزای شینگن فرانسه از طریق بخش فرهنگی سفارت خونه اقدام کردم. هفته پیشم مدارکمو دادم قراره 3 آگوست نتیجشو بدن. چون امروز رفته بودم دنبال بلیط و .... چند تا سوال برام پیش اومد:
1) این شینگنی که میدن D type هست یا نه؟
2) سفارت فرانسه از تاریخی که میگه (که مثلامال من 3 آگوست هست) و پاسمو می گیره چقدر طول میده تا پاسی که توش ویزا خورده رو تحویل بده؟

aussie
July 22nd, 2008, 11:28 PM
1 سوال دیگه، برای چی بلیط می خوان موقع دادن ویزا؟ منظورم اینه که توی ویزا بر مبنای بلیطی که ما می دیم مرز ورود رو تعیین می کنن؟ نمی شه الان 1 بلیط بدیم بعدا 1 بلیط دیگه بخریم؟ یعنی مثلا من الان بلیط بدم برای شهر x بعد با 1 بلیط دیگه که تاریخش بعد اینه و شهر ورودم هم یک شهر دیگه وارد شم؟

danial
July 22nd, 2008, 11:40 PM
1 سوال دیگه، برای چی بلیط می خوان موقع دادن ویزا؟ منظورم اینه که توی ویزا بر مبنای بلیطی که ما می دیم مرز ورود رو تعیین می کنن؟ نمی شه الان 1 بلیط بدیم بعدا 1 بلیط دیگه بخریم؟ یعنی مثلا من الان بلیط بدم برای شهر x بعد با 1 بلیط دیگه که تاریخش بعد اینه و شهر ورودم هم یک شهر دیگه وارد شم؟

اگه مدت ویزای شما کمتر از 3 ماه باشه فرانسه ویزای اقامت کوتاه مدت صادر میکنه که با اون ویزا از نظر قانونی نمیتونید وارد منطقه شنگن بشید (حالا این که چجوری میفهمن شما کجا رفتید یا کنترل مرزیشون چجوریه من چیزی نمیدونم)

بلیط هم تا اونجایی که میدونم فرمالیته هست ولی اگه مقصدش فرانسه نباشه شاید مشکل به وجود بیاد

mcmxccmxc
September 14th, 2008, 11:35 AM
سلام

بعد از چند روز که سفارت زنگ زد که بیایید ویزایتون رو بگیرید، اگر نریم Cancell میشه؟

چقدر فرصت داریم که بریم ویزامون رو بگیریم؟

اگه تا یه مدت نریم، بعدش چی میشه؟

mcmxccmxc
September 14th, 2008, 11:37 AM
سلام

بعد از چند روز که سفارت زنگ زد که بیایید ویزایتون رو بگیرید، اگر نریم Cancell میشه؟

چقدر فرصت داریم که بریم ویزامون رو بگیریم؟

اگه تا یه مدت نریم، بعدش چی میشه؟

Behrang
September 23rd, 2008, 04:22 AM
دوستان کسی می دونه اگه بخواهیم این ویزا را بگیریم واسه چه کشوری توریستی اپلای بکنم راحتتر میدن؟و زودتر؟

maryamf
September 23rd, 2008, 10:52 AM
معمولا همه کشورهای عضو شنگن اولین بار 1 ماه طول می کشه که بهتون ویزا بدن ولی در این مورد که کدوم کشور بهتره نظری نمی تونم بدم. چند ماه پیش در سفارت یونان برای یه کنفرانسی تقاضای 57 نفر پذیرفته شده بود و 2 نفر رد شد. تو سفارت هلند هم خیلیا برای توریستی اومده بودند. البته اکثرا با تور بودند. ولی آلمان نرید خیلی وضعیت جالبی نداره. برای ویزای توریستی اگه با تور برید فکر می کنم راحتتر ویزا می دن، ولی مطمئن نیستم. اتریش هم توریستی هست. خیلیها فقط برای توریسم اونجا میروند. در مورد کشورهای دیگر هیچ اطلاعی ندارم مثلا بلژیک، دانمارک، سویس، سوئد و ...

mcmxccmxc
September 25th, 2008, 02:28 PM
دوستان تا حالا کسی شنيده که با ويزای دانشجوي يه کشور مثل هلند يا بلژيک ميشه رفت تو یک کشور ديگه مثل فرانسه درس خوند.
منظورم اینکه که مستقيم از ایرن به جاي اینکه برند بلژيک برند فرانسه و انجا درس بخونند؟

aussie
September 26th, 2008, 11:23 PM
اصلا امکانش نیست. من واسه سوئد اقدام کردم بعد که 1 جای دیگه تو اروپام درست شد رفتم دوباره برای همون اقدام کردم. بخاطر همینه که شما می تونید برای ویزای دانشجویی چند کشور اروپایی اقدام کنید بطور همزمان ولی برای ویزای شینگن که نهایتا 3 ماهست اکان درخواست همزمان وجود نداره

maryamf
September 27th, 2008, 01:31 AM
برای من که ویزای دانشجویی دو جا برام همزمان اومده، چه کار باید بکنم. یه کم گیج شدم از طرفی نمی خوام مهر ریجکت تو پاسپورتم باشه و از طرفی نمی دونم آیا وجود دو تا ویزا بطور همزمان تو پاسم اصلا امکان پذیره؟! نمی دونم تو سفارت باید این اطلاعات رو از کی بگیرم که بشه به جوابش اعتماد کرد، چون هر کسی یه نظری میده(البته هنوز سوال نکردم)...

aussie
September 28th, 2008, 03:23 PM
هیچ مشکلی نیست. من تو پاسم الان 1 دانشجویی سوئد هست، 1 دانشجویی نروژ هست 1 شینگن مالتی 2 ماهه هم هست همشونم اعتبار داره. الانم نروژ نشستم دارم جواب شما رو میدم. بنابر این جای نگرانی نیست چون شما با دانشجویی 1 کشور اروپایی نمی تونید تو 1 کشور دیگه درس بخوتید بتابر ایت اشکالی نداره

maryamf
September 28th, 2008, 06:40 PM
ممنون از جوابتون..

امروز من زنگ زدم سفارت هلند بهم گفتن غیر قانونی هست. از طرفی یکی از دوستان گفتند اگه یه دانشجویی دیگه باشه اولی رو باطل می کنند. سفارت با سفارت فرق نمی کنه؟ مسئله اینجاست که هر دو همزمان امدند..

marssolar2
October 4th, 2008, 03:07 PM
ویزا شینگن میتونه Single یا Multi باشه. البته ویزای دانشجویی باید Multiple باشه.
در مورد کار اگه غیر رسمی باشه که مشکلی نیست چون عملا مرزی وجود نداره!!! ولی در مورد کار رسمی باید اجازه کار داشته باشید. تا اونجایی که من میدونم خود اروپایی ها هم اجازه کار در کشورهای دیگر رو ندارند مگر اینکه درخواست کار بدن و با درخواستشون هم موافقت بشه.

pegah57
October 4th, 2008, 04:23 PM
به من كه موقع تكميل فرم گفتن single علامت بزنم!

Mangool
October 5th, 2008, 03:05 AM
ویزای من هم "یک بار ورود" بود و طبعاً بعد از ورود به کشور مقصد باید اقدام کرد برای دریافت کارت اقامت (دانشجویی) که به منزله ی ویزا با دفعات ورود نامحدود به کشورهای عضو شنگن ئه.

poory
October 10th, 2008, 03:54 AM
منم فکر نکنم مشکلی برای ورود و خروج وجود داشته باشه چون منم مرزی ندیدم و از یه خیابون رفتیم یه خیابون دیگه گفتن از هلند وارد بلژیک شدی! بچه ها هم راحت از هلند میرن بلژیک و آلمان و میان. این قانون کارت اقامت 1 ساله برای همه کشورهای اروپاییه؟

hamedking
October 27th, 2008, 10:35 AM
ببینید با ویزای Single شما بینهایت بار می تونید در محدوده شنگن رفت و آمد کنید چون عملا مرزی وجود نداره فقط ممکنه یک کارت شناسایی ( مثل پاسپورت یا هر کارت شناسایی که به زبان انگلیسی باشه البته بیشتر در فرودگاهها که با کارت پرواز مطابقت می دهند ) چک بشه ولی به ویزا کاری ندارن . اما اگر بخواهید از محدوه شنگن خارج بشید و دوباره وارد بشید باید Multiple بگیرید .
در مورد اینکه باید اول وارد کشوری که ویزا را صادر کرده بشید الزامی وجود نداره مثلا شما از نروژ ویزا می گیری ولی اصلا پرواز مستقیم به نروژ نداریم پس مثلا از آلمان یا سوئد وارد شنگن می شید . ولی در هر صورت بهتره که از اون کشور صادر کننده وارد بشی چون هم سوال میشه ازت هم اینکه دفعه بعد که بخواهی ویزا بگیری ممکنه دردسر بشه ...
برای دانشجو چون اجازه اقامت موقت برای تحصیل صادر میشه که معمولا دو سال اعتبار داره در واقع این یه ویزای شنگن Multiple هست چون خود ویزای شنگن حداکثر 90 روز اعتبار داره ( فرقی نمی کنه Single یا Multiple )

Behrang
November 9th, 2008, 08:21 PM
سلام
کسی از دوستان جدیدا واسه شینگن توریستی اپلای کرده که بتونه به راحتی ویزا بگیره ؟کدوم کشور اروپایی بوده؟
من دعوت نامه از آلمان دارم و میخواهم برم پیش یکی از دوستانم توریستی ولی می ترسم رجکت بشوم و مهر بخوره تو پاسم و اونوقت واسه گرفتن ویزا آمریکا مشکل ساز بشه. :-[

hamedking
November 23rd, 2008, 09:08 AM
سلام
کسی از دوستان جدیدا واسه شینگن توریستی اپلای کرده که بتونه به راحتی ویزا بگیره ؟کدوم کشور اروپایی بوده؟
من دعوت نامه از آلمان دارم و میخواهم برم پیش یکی از دوستانم توریستی ولی می ترسم رجکت بشوم و مهر بخوره تو پاسم و اونوقت واسه گرفتن ویزا آمریکا مشکل ساز بشه. :-[

من دو ماه پیش از آلمان ویزای بیزینس گرفتم البته سه نفر بودیم که یکی رو به دلیل مجرد بودن فکر کنم ریجکت کردن .. البته من هم مجردم ;D ولی چون 5 تا ویزای سوئیس تو پاسم بود زیاد گیر ندادن .
در ضمن من 14 روزه می خواستم ولی 10 روز دادن ولی آلمان رفتم پیش پلیس و مثله آب خوردن 10 روز بهش اضافه کردم ( جالبه پلیس بهم گفت چرا همون جا اقدام نکردی گفتم اقدام کردم ولی ندادن خیلی هم بنده خدا ناراحت شد و عذرخواهی کرد )
این سفارت آلمان حساب کتاب نداره گاهی اوقات همینجوری بی دلیل ریجکت می کنه
اگه دعوتنامه از طرف فامیل درجه یک نداری زیاد روش حساب نکن من از پسر داییم که نروژه دعوتنامه داشتم همه مدارک هم کامل بود یکسال گذشته هنوز جواب ندادن هرچند من با همین ویزای آلمان رفتم نروژ ... البته نروژ مهر ریجکت نمی زنه چون پاس رو بهت بر می گردونه ولی مهر درخواست ویزا روش هست البته برای من تو سفارت آلمان مشکلی ایجاد نکرد فقط پرسید که چرا جواب ویزای نروژت نیومده گفتم والا من بی تقصیرم مدارکم رفته نروژ هنوز جواب ندادن .

کلا یه ذره هم شانسیه ولی من تو سفارت آلمان ریجکت شده زیاد دیدم هم توریستی هم فامیلی

davood135
November 25th, 2008, 11:47 PM
دوستان کسی راجع به ویزای تحصیلی اسپانیا (البته بدون بورس) تجربه یا اطلاعاتی داره؟ ویزای توریستی (مثلا از آلمان یا انگلیس) میتونه فاکتور موثری باشه واسه روند گرفتن ویزای تحصیلی از اسپانیا؟

Jupiter1
November 26th, 2008, 12:11 AM
سلام

من خودم مثل شما دو بار از دو کشور اروپائی دعوت نامه داشتم که یکی از اونها آلمان بود و روند ویزای شنگن هم خیلی راحت بود...
در کل روتینه و دو هفته ای ویزا رو میدن، بعیده مشکلی پیش بیاد
فقط یادمه تو سفارت آلمان به یک دانشجو که حساب بانکی نداشت گیر داد ولی بعید میدونم ریجکتش کرد. آلمان نسبت به سایر کشورهای اروپائی خیلی راحتتر ویزا میده...

فکر این چیزا رو نکنید ;)

davood135
December 30th, 2008, 11:50 PM
سلام.
با پذیرش از یه دانشگاه تو اروپا، ویزای شنگنی که صادر میشه چند ماه اعتبار داره؟ حالا اگه تو این مدت نریم چی میشه؟ مثلا اگه یه ترم دیفر کنیم سفارت اون ویزا رو تمدید میکنه؟

hamedking
December 31st, 2008, 08:19 AM
سلام.
با پذیرش از یه دانشگاه تو اروپا، ویزای شنگنی که صادر میشه چند ماه اعتبار داره؟ حالا اگه تو این مدت نریم چی میشه؟ مثلا اگه یه ترم دیفر کنیم سفارت اون ویزا رو تمدید میکنه؟

ویزای شنگن که حداکثر 90 روزه و دارای شش ماه اعتباره ( یعنی تو فاصله شش ماه می تونین 90 روز در محدوده شنگن باشید ) ولی ویزای تحصیلی که برای شما صادر می شود در واقع Residence Permit یعنی یک نوع اجازه اقامت موقت است که بر مبنای طول دوران تحصیل صادر می شود مثلا اگر برای فوق لیسانس میرید دو ساله است ( بعضی کشورها یکساله میدن و سال دو م تمدید می کنند برای یکسال دیگه )
اگه می خواهید دیفر کنید برای تمدید ویزا باید از دانشگاه دوباره نامه ببرید سفارت

aussie
December 31st, 2008, 08:53 AM
ویزای شنگن که حداکثر 90 روزه و دارای شش ماه اعتباره ( یعنی تو فاصله شش ماه می تونین 90 روز در محدوده شنگن باشید ) ولی ویزای تحصیلی که برای شما صادر می شود در واقع Residence Permit یعنی یک نوع اجازه اقامت موقت است که بر مبنای طول دوران تحصیل صادر می شود مثلا اگر برای فوق لیسانس میرید دو ساله است ( بعضی کشورها یکساله میدن و سال دو م تمدید می کنند برای یکسال دیگه )
اگه می خواهید دیفر کنید برای تمدید ویزا باید از دانشگاه دوباره نامه ببرید سفارت

غیر از این کشور با کشور فرق داره. مثلا سوئد همون اول کار ویزای دائم می ده با اعتبار 1 تا 1.5 ساله بسته به مدت تحصیلتون. ولی نروژ ویزای 1 هفته ای می ده که باید ظرف 1 هفته برید پلیس تقاضای دانشجویی کنید همون موقع براتون صادر می کنن که باز اونم بستگی به مدت زمان تحصیلتون داره من از 6 ماهه دیدم تا 3 ساله. یا مثلا فرانسه برای زیر 6 ماه همون سفارت خونش صادر می کنه ولی برای بیشتر از اون 1 وبزای 2 ماهه می ده که باید ظرف اون دو ه برید تقاضای دانشجویی بدید تا براتون دانشجویی با اعتبار بالاتر صادر کنن. اینا تجریه خودم بود یعنی همه اینا رو تو پاسم دارم و مطمئنم ولی مثلا می دونم فنلاند شبیه سوئد عمل می کنه و اسپانیا مثل ائن یکی دو تا ولی در مورد اسپانیا اعتبار اون موقت اولیه رو نمی دونم

davood135
December 31st, 2008, 12:55 PM
ممنون
منم بیشتر سوالم راجع به اسپانیاس. اگه ویزای دانشجویی بگیرم و واسه ترم بهار ثبت نام نکنم (یعنی اصلا نرم اسپانیا!) بعد که درخواست تمدید ویزا (به علت دیفر) بدم ممکنه گیر بدن و بگن که چرا دفعه اول نرفتی؟ این دفعه پروسه بررسی راحتتره یا فرقی نداره و باید همه مراحل رو از اول طی کرد؟

amirhkh
April 25th, 2009, 08:50 AM
سلام به همه دوستان،
من برای ارایه مقالاتم در دو کنفرانس (4-2 جولای در یونان، و 11-9 جولای در انگلیس) میخوام برم دنبال کارای ویزا. از طرفی این چند روز بین این دو کنفرانس را میخوام در اتریش باشم. بنابراین لازمه که سفارت یونان ویزایی بیش از مدت کنفرانس (دو روز) بمن بده! با توجه به اینکه اولین باره مهر خروج توی پاسپورتم میخوره، چه پیشنهادی دارید :
1- تا بتونم برای مدت بیشتری ویزا بگیرم؟
2- چطور میتونم ویزای مالتیپل بگیرم؟

amirhkh
April 25th, 2009, 04:16 PM
سلام

آیا خروج از مرز شینگن باید از کشور صادر کننده ویزا باشه؟

Behrang
April 25th, 2009, 06:49 PM
سلام

آیا خروج از مرز شینگن باید از کشور صادر کننده ویزا باشه؟

سلام
نه شما می تونید از هر کشوری بخواهید خارج شوید مشکلی نیست. ;)

mahdi
May 14th, 2009, 03:25 AM
دوستان سلام،

من هم سؤالی دارم که شاید hamedking و یا سایر دوستان بتونند جواب بدند:

من برای دوره Master ای قبول شدم که هریک از 4 ترم تحصیلی آن در یک کشور هست! ( به ترتیب ترم: سوئد، آلمان، دانمارک، ترم 4 لهستان یا یکی از 3 کشور قبلی )

من برای ترم اول باید برای Resident permit سوئد اقدام کنم، آیا به من ویزای شنگن داده میشه یا نه و من هر ترم باید برای ویزای هر یک از این کشورها اقدام کنم !؟

اگر به فرض ویزای آن شنگن باشه چطور با فرمت 90 روز سازگار میشه !؟ آخه من که همش داخل محدوده هستم !

[ توی خود سایت تحصیلی زیاد توضیح نداده و فقط اشاره کرده که کارهای ویزا با هماهنگی Student union انجام میشه ! ولی بچه های سالهای قبل ( که اشاره هم نکردند که ویزاشون چه نوعی بوده ) گفتند که این پروسه ویزا کمی براشون وقت گیر بوده ]

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند و اگر موردی هست که من باید زودتر اقدام کنم من را مطلع کنند.

hamedking
May 14th, 2009, 08:16 AM
دوستان سلام،

من برای دوره Master ای قبول شدم که هریک از 4 ترم تحصیلی آن در یک کشور هست! ( به ترتیب ترم: سوئد، آلمان، دانمارک، ترم 4 لهستان یا یکی از 3 کشور قبلی )

من برای ترم اول باید برای Resident permit سوئد اقدام کنم، آیا به من ویزای شنگن داده میشه یا نه و من هر ترم باید برای ویزای هر یک از این کشورها اقدام کنم !؟

اگر به فرض ویزای آن شنگن باشه چطور با فرمت 90 روز سازگار میشه !؟ آخه من که همش داخل محدوده هستم !

[ توی خود سایت تحصیلی زیاد توضیح نداده و فقط اشاره کرده که کارهای ویزا با هماهنگی Student union انجام میشه ! ولی بچه های سالهای قبل ( که اشاره هم نکردند که ویزاشون چه نوعی بوده ) گفتند که این پروسه ویزا کمی براشون وقت گیر بوده ]

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند و اگر موردی هست که من باید زودتر اقدام کنم من را مطلع کنند.

سلام

فکر کنم شما دوره Erasmus قبول شدی ;)
توجه داشته باشید که ویزا با Resident permit کمی متفاوت است در ویزا شما ممکن است محدودیت در زمان ماندن یا ورود و خروج داشته باشید مثلاً در مورد ویزای شنگن حداکثر سه ماهه و حتی ممکن است Single entry باشه ولی در مورد Resident permit این محدودیت نیست مثلاً شما یکساله و Multi دریافت می کنید بنابراین شما از همون سفارت سوئد اقدام کن به احتمال زیاد به شما یکساله می دهند و بعد از یکسال از کشور بعدی اقدام کن با همون ویزای سوئد شما می توانید nبار در محدوده شنگن بدون نیاز به ویزای سایر کشورهای شنگن رفت و آمد کنید . البته احتمال داره اگر زمان اقامت شما در سوئد کمتر از سه ماه باشه سفارت سوئد به شما ویزای شنگن زمان دار مثلاً 90 روزه بده که در این صورت خوب باید دوباره درخواست Extension بدید که معمولاً مشکلی نیست و خیلی سریع انجام میشه .

بهتره از بچه های Erasmus هم یه سوالی بکنی .

hamedking
May 14th, 2009, 08:45 AM
سلام به همه دوستان،
من برای ارایه مقالاتم در دو کنفرانس (4-2 جولای در یونان، و 11-9 جولای در انگلیس) میخوام برم دنبال کارای ویزا. از طرفی این چند روز بین این دو کنفرانس را میخوام در اتریش باشم. بنابراین لازمه که سفارت یونان ویزایی بیش از مدت کنفرانس (دو روز) بمن بده! با توجه به اینکه اولین باره مهر خروج توی پاسپورتم میخوره، چه پیشنهادی دارید :

ببین هیچ وقت ویزای دو روزه نمی دن علتش اینه که شما ممکنه بهرحال برای برگشت مشکلی پیدا کنی مثلاً پروازت لغو بشه یا ... بنابراین شما درخواست برای یک هفته یا ده روز بکن حداقل برای یک هفته میدن ولی multiple بعید میدونم بهت بدن .

aussie
May 14th, 2009, 09:47 AM
دوستان سلام،

ببین من دانشحوی EM هستم آره باید هر ترم برای ویزای دانشجویی کشور بعدی اقدام کنی

maryamf
May 14th, 2009, 06:31 PM
سلام به همه دوستان،

ببین هیچ وقت ویزای دو روزه نمی دن علتش اینه که شما ممکنه بهرحال برای برگشت مشکلی پیدا کنی مثلاً پروازت لغو بشه یا ... بنابراین شما درخواست برای یک هفته یا ده روز بکن حداقل برای یک هفته میدن ولی multiple بعید میدونم بهت بدن .

I think if you program it like this it will work: Greece>Austria>Britain>Iran.
But I guess you should first apply for England visa and while you go to Greece embasy you show them the papers that you have applied for Britain; in this way they may accept you plane ticket and you do not come back to Greece from Britain, you will not need to get multiple schengen!

r_taghavi
May 19th, 2009, 07:20 PM
سلام دوستان
من می خوام ویزا برای دیدن اقوام (هلند) بگیرم، جزء مدارکی که باید برای مصاحبه ببرم وضعیت بانکی سه ماهه است. شما می دونین حداقل چقدر تو این مدت باید تو حساب باشه که احتمال ویزا گرفتن بیشتر شه؟ می دونم هرچی بیشتر بهتر ولی حداقلشو میخوام...

amin_z
May 21st, 2009, 06:07 PM
سلام! من هفته قبل از طریق سفارت ایتالیا (جردن) واسه گرفتن ویزا برای یه کنفرانس اقدام کردم (هم برای خودم، هم برای یه تویسنده دیگه مقاله) . سه چهار روز منو سر دووندن و گفتن چون مجردی و دانشجو و لاجرم بر نمی گردی از اروپا (!!) برو از وزارت علوم نامه بیار و حساب پدرتو بیارو چمی دونم بالای کوه تفتان یه گیاهی در میاد تو برو یه برگشو بکن و بیار و .... !! خلاصه روز آخر مدارکمو گرفت دختره و مهر زد پاسمو و با لبخند گفت : "ما برات آرزو می کنیم ویزات بیاد!"
حالا به نظر شما من سر کارم یا نه؟! تاریخی که دادن واسه گرفتن جواب ویزا، چن ساعت قبل پرواز ماست!! حتی نمی دونم وسایلمو ببندمو از کسی خداحافظی کنم، یا یواشکی برم سفارت و اگه دیدم اوکی شده از فرودگاه زنگ بزنم بگم بای بای ما رفتیم!! (از ترس کنف شدن!)

اگه کسی تجربه ای مث من داشته لطفا بهم بگه، که چند درصد ممکنه مدارکو تحویل بگیرن و ویزا رو ندن؟! گیرشون واقعا گیره یا می خواستن منو دست به سر کنن؟!
گراتزی!!

Elham Vakil
June 9th, 2009, 09:06 PM
سلام به همه،
آیا کسی اخیرا از طریق سفارت آلمان در تهران برای ویزای شینگن اقدام کرده؟ چطور میشه وقت برای تحویل مدارک گرفت؟ یه تلفن داره که مدام اشغاله! میشه شخصا بریم سفارت ؟

ممنون

hamedking
June 10th, 2009, 09:13 AM
تا اونجایی که من می دونم فقط تلفنی وقت میدند ، راه دیگه ای نداره . البته قبلاً از طریق ایمیل هم بود ولی حالا فقط تلفنی شده .

marssolar2
June 24th, 2009, 05:35 PM
اگر کسی ویزای شینگن داشته بگیره و نره، دفعه بعد برای گرفتن ویزا مشکلی پیش نمیاد؟

maryam_pro
August 11th, 2009, 07:46 PM
آیا تا حالا کسی تجربه ای داشته که سفارت بگه ویزا شینگن صادر شده و بعد بره سفارت برای گرفتنش و بگن که اشتباه شده هنوز جواب نیومده و بعد بگن که برید بلیط رو کنسل کنین معلوم نیست که کی نتیجه درخواستتون میاد؟
اصلا منتقی نیست که سفارت بگه ویزاتون اومده و بعدش برید همه کاراتونو بکنید، بگن نه اشتباه شده. کسی اطلاعی در این زمینه دارد یا خیر.

myaghmazadeh
August 11th, 2009, 07:58 PM
آیا تا حالا کسی تجربه ای داشته که سفارت بگه ویزا شینگن صادر شده و بعد بره سفارت برای گرفتنش و بگن که اشتباه شده هنوز جواب نیومده و بعد بگن که برید بلیط رو کنسل کنین معلوم نیست که کی نتیجه درخواستتون میاد؟
اصلا منتقی نیست که سفارت بگه ویزاتون اومده و بعدش برید همه کاراتونو بکنید، بگن نه اشتباه شده. کسی اطلاعی در این زمینه دارد یا خیر.

بله این اتفاق دقیقاً یک سال و نیم پیش برای من افتاد. از سفارت فرانسه اقدام کرده بودم. اپلیکیشن نامبرم اومد رو سایت, اما وقتی برای پیک آپ رفتم گفتن اشتباه شده و فرداش برش ذاشتن. چند بار هم ایمیل زدم و یکی دو ماه منتظر موندم. اما دیگه به برنامه هام نمی خورد و اون سفر رو از دست دادم. چند ماه بعدش از آلمان اقدام کردم و ویزا گرفتم
من اون موقع حدسم این بود که از نظر چک های شینگن اوکی بودم. اما سفارت فرانسه دلش خواسته که اون موقع ویزا نده (جواب رد هم هیچوقت ندادن در عین حال)

Pearson
August 11th, 2009, 08:00 PM
اگر کسی ویزای شینگن داشته بگیره و نره، دفعه بعد برای گرفتن ویزا مشکلی پیش نمیاد؟

دوست عزیز مشکلی پیش نمی آید

Pearson
August 11th, 2009, 08:02 PM
بله این اتفاق دقیقاً یک سال و نیم پیش برای من افتاد. از سفارت فرانسه اقدام کرده بودم. اپلیکیشن نامبرم اومد رو سایت, اما وقتی برای پیک آپ رفتم گفتن اشتباه شده و فرداش برش ذاشتن. چند بار هم ایمیل زدم و یکی دو ماه منتظر موندم. اما دیگه به برنامه هام نمی خورد و اون سفر رو از دست دادم. چند ماه بعدش از آلمان اقدام کردم و ویزا گرفتم
من اون موقع حدسم این بود که از نظر چک های شینگن اوکی بودم. اما سفارت فرانسه دلش خواسته که اون موقع ویزا نده (جواب رد هم هیچوقت ندادن در عین حال)

دوست عزیز
اونها هم همه کارمند های ایرانی هستند و اشتباه هم زیاد می کنند. نگران نباشید.

myaghmazadeh
August 11th, 2009, 08:20 PM
دوست عزیز
اونها هم همه کارمند های ایرانی هستند و اشتباه هم زیاد می کنند. نگران نباشید.

بله کارمندای ایرانی بودن. من رو خیلی خیلی خیلی اذیت کردن و آخر سر اینقدر طولش دادن که من دیگه از خیرش گذشتم و یکی دو ماه بعد از آلمان اقدام کردم که خیلی سریع و بی دردسر ویزا دادن انصافاً. یعنی دقیقاً دو هفته ای

Pearson
August 12th, 2009, 08:34 AM
بله کارمندای ایرانی بودن. من رو خیلی خیلی خیلی اذیت کردن و آخر سر اینقدر طولش دادن که من دیگه از خیرش گذشتم و یکی دو ماه بعد از آلمان اقدام کردم که خیلی سریع و بی دردسر ویزا دادن انصافاً. یعنی دقیقاً دو هفته ای

سفارت آلمان همیشه بعد از دو هفته جواب نهایی را می دهد یا آره یه نه!

e_soltani
November 10th, 2009, 11:05 AM
سلام
خواهش میکنم مسخره ام نکنید....یه سوال دارم
من ویزای شنگن گرفتم از آلمان که اعتبارش از امروزه تا 3 ماه دیگه.(خوب معلومه!!)
منتها روزهای اقامتم را نوشته 30 روز.
یعنی اگه بیشتر بمونم چی میشه؟
راهی هست که بشه تمدیدش کرد؟
خواهش می کنم جوابمو بدین
ممنونم دوستان

Pearson
November 10th, 2009, 11:18 AM
سلام
خواهش میکنم مسخره ام نکنید....یه سوال دارم
من ویزای شنگن گرفتم از آلمان که اعتبارش از امروزه تا 3 ماه دیگه.(خوب معلومه!!)
منتها روزهای اقامتم را نوشته 30 روز.
یعنی اگه بیشتر بمونم چی میشه؟
راهی هست که بشه تمدیدش کرد؟
خواهش می کنم جوابمو بدین
ممنونم دوستان

شما بعد از ورودتان به آلمان می توانید به اداره ی خارجی ها Ausländerbehörde مراجعه کنید و پس از ارائه دلایلی در خواست تمدید ویزاتون را کنید ولی این تمدید ویزا فقط یکبار و حداکثر به مدت همان تعداد روزهای اقامتتان خواهد بود

nshn
November 21st, 2009, 01:19 PM
سلام
من تاریخ 6 اکتبر بارای ویزای شنگن کوتاه مدت از سفارت فنلاند درخواست دادم انجا یه مهر تحویل مدارک تو پاسپرتم زدند و پاسپورت را پس دادند 14 روز بعد تلفنی گفتن Dont go شدم
ولی مهر ریجکت تو پاسم نخورد الان من 1 دسامبر وقت دارم از سفارت اسپانیا برای اجازه اقامت (دانشجوئی)
کسی می دونه اون مهر تحویل مدارک سفارت فنلاند برام مشکل ساز میشه یا نه؟
یعنی ممکنه از اسپانیا ویزا ندن بخاطر اون مهر؟
کارمند ایرانی سفارت اسپانیا که خیلی هم بد اخلاق بود و بد جواب میداد می گفت تا یک سال از اون مهر نمی تونی اپلای کنی...نمی دونم چکار کنم کی درست میگه کی اشتباه تو رو خدا اگر کسی اطلاعات داره بگه

Pearson
November 21st, 2009, 01:29 PM
سلام
من تاریخ 6 اکتبر بارای ویزای شنگن کوتاه مدت از سفارت فنلاند درخواست دادم انجا یه مهر تحویل مدارک تو پاسپرتم زدند و پاسپورت را پس دادند 14 روز بعد تلفنی گفتن Dont go شدم
ولی مهر ریجکت تو پاسم نخورد الان من 1 دسامبر وقت دارم از سفارت اسپانیا برای اجازه اقامت (دانشجوئی)
کسی می دونه اون مهر تحویل مدارک سفارت فنلاند برام مشکل ساز میشه یا نه؟
یعنی ممکنه از اسپانیا ویزا ندن بخاطر اون مهر؟
کارمند ایرانی سفارت اسپانیا که خیلی هم بد اخلاق بود و بد جواب میداد می گفت تا یک سال از اون مهر نمی تونی اپلای کنی...نمی دونم چکار کنم کی درست میگه کی اشتباه تو رو خدا اگر کسی اطلاعات داره بگه

احتمالاً دربون سفارت بوده که بعضی موقع ها که خودم شاهدش بوده ام رفتار تحقیر آمیزی نسبت به متقاضیان دارند. بیشتر دوستان فکر می کنند کارمندان ایرانی سفارت های مختلف تصمیم گیر اصلی در رسیدگی به درخواست روادید هستند. در صورتیکه به هیچ وجه این درست نیست و ایشان فقط مدارک را تکمیل می کنند و این کنسول می باشد که راجع به درخواست شما تصمیم نهایی را می گیرد. و ایشان فقط کارمندان ساده ای می باشند که خیلی پر مدعا و مغرورانه به هموطانشان اغلب جواب های سر بالا می دهند.

اصلاً همچنین قانونی وجود ندارد.
نصحیت من به شما این است که پاسپورتتان را عوض کنید. می دانید که تا 18 ماه قبل از به اتمام رسیدن تاریخ انقضا گذرنامه اتان می توانید درخواست گذرنامه جدید و تعویض آن را بکنید.
برای مدت زمان ها بیشتر از 18 ماه باید به اداره گذرنامه مراجعه کنید.

موفق باشید

nshn
November 21st, 2009, 04:01 PM
ممنون از جوابتون ولی من 4 سال مونده به تاریخ انقضاء پاسپورتم و 2 هفته دیگه هم وقت سفارت دارم یعنی اگر الان اقدام کنم پاس جدید را کی بهم میدن؟

Pearson
November 21st, 2009, 04:11 PM
ممنون از جوابتون ولی من 4 سال مونده به تاریخ انقضاء پاسپورتم و 2 هفته دیگه هم وقت سفارت دارم یعنی اگر الان اقدام کنم پاس جدید را کی بهم میدن؟

پاسپورت ها را جدیداً خیلی زود صادر میکنند در بعضی موارد فقط 3 روز طول می کشد.
شما بروید اداره گذرنامه بگید به خاطر مهر سفارت فنلاند مایل هستید گذرنامه را تعویض کنید اگر گفتند چرا؟ بگید چون مثلاً فاندتان مورد قبول واقع نشده بود ویزا بهتان ندادند. حالا مایل نیستید سفارت جدید از این موضوع آگاه باشد چون ممکن است تاثیر منفی توی صدور ویزای جدیدتان داشته باشد.
ولی در کل من نمی دونم درخواست ویزاتان از سفارت فنلاند به چه نحوی بوده است اگر ویزای توریستی بوده است هیچ موردی ندارد و احتیاج به این کار ها نیست.

nshn
November 21st, 2009, 04:39 PM
من تقاضای ویزا برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه لاهتی داده بودم یعنی یه ویزای 7 روزه .
توریستی نمی شد ولی دانشجوئی هم نبود تو پاسپورتم فقط مهر تحویل مدارک خورد

Pearson
November 21st, 2009, 04:43 PM
من تقاضای ویزا برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه لاهتی داده بودم یعنی یه ویزای 7 روزه .
توریستی نمی شد ولی دانشجوئی هم نبود تو پاسپورتم فقط مهر تحویل مدارک خورد

از همون مهر تحویل مدارک است که متوجه می شوند کسی در جایی ریجکت شده چون پس از صدور روادید، برچسب روادید را درست روی همون مهر می چسبانند.
اصلاٌ سفارتهای کشورهای شنگن مهری بنام مهر ریجکشن ندارند.

nshn
November 21st, 2009, 04:48 PM
توی فرم درخواست اون قسمتی که نوع ویزا را باید علامت میزدیم short stayمی شد
و purpose to travel هم هیچ کدوم از توریست و بیزنس و ویزیت فامیلی مدیکال و...نبود توی قسمت other باید می نوشتیم entrance examination
چون دانشگاههای فنلاند در مقطع لیسانس امتحان ورودی میگرند و اگر تو امتحان قبول شدیم از دانشگاه پذیرش میاد .
کلا امسال برای امتحان ورودی فقط به 2 نفر ویزا دادن و دلایل رد ویزا هم بیشتر ایراد بنی اسرائیلی بود مثلا یکی از بچه ها را به خاطر اینکه پیش دانشگاهیش را 8 سال پیش تمام کرده بود ویزا ندادند!!!!!!!!!!
دلیل من را هم نگفتند بهم گفتن دلیلی براش ننوشتن!!

ramila
November 22nd, 2009, 07:38 PM
سلام
من تا حالا 3 دفعه برای ویزای توریستی سوئد اقدام کردم و 3 تا مهر خوشگل تحویل مدارک یا همون ریجکت خورده توی پاسم که آخریش مربوط به 3 سال پیش می شه , خوشبختانه امسال تونستم پاسم رو عوض کنم و از شرشون خلاص شم , ترم بهار واسه پذیرش اقدام کردم (همون سوئد) ولی course قبول شدم نه program. حالا چند تا سوال دارم :
1: اگه بگم تا حالا واسه سوئد اقدام نکردم می فهمن یا نه , یعنی اینکه می تونن پیگیری کنن تا 3 سال پیش رو یا نه؟کلا این قضیه توی پذیرش دانشجوی تاثیر داره یا نه؟
2: اگه با course اقدام کنم بهم ویزا می دن یا نه؟ اگه ندادن و ترم بعد بتونم پذیرش بگیرم این reject شدن تو ترم بعد تاثیر داره یا نه؟

اگه کسی اطلاعات درست داره لطفا راهنمایی کنید, ممنون

Pearson
November 23rd, 2009, 08:32 AM
سلام
من تا حالا 3 دفعه برای ویزای توریستی سوئد اقدام کردم و 3 تا مهر خوشگل تحویل مدارک یا همون ریجکت خورده توی پاسم که آخریش مربوط به 3 سال پیش می شه , خوشبختانه امسال تونستم پاسم رو عوض کنم و از شرشون خلاص شم , ترم بهار واسه پذیرش اقدام کردم (همون سوئد) ولی course قبول شدم نه program. حالا چند تا سوال دارم :
1: اگه بگم تا حالا واسه سوئد اقدام نکردم می فهمن یا نه , یعنی اینکه می تونن پیگیری کنن تا 3 سال پیش رو یا نه؟کلا این قضیه توی پذیرش دانشجوی تاثیر داره یا نه؟
2: اگه با course اقدام کنم بهم ویزا می دن یا نه؟ اگه ندادن و ترم بعد بتونم پذیرش بگیرم این reject شدن تو ترم بعد تاثیر داره یا نه؟

اگه کسی اطلاعات درست داره لطفا راهنمایی کنید, ممنون

کلاً رد شدن درخواست ویزای توریستی ربطی به درخواست روادید دانشجویی ندارد.
خود من چندین نفر را می شناسم که درخواست ویزای توریستی یا ملاقات بستگانشان رد شده بود ولی بعداً موفق به گرفتن ویزای دانشجویی اون هم از سختگیرترین سفارت شنگن یعنی آلمان شدند.
جایی در فرم از شما سوالی نشده که آیا قبلاً با درخواست روادید شما موافقت شده است یا نه؟ من این سوال را فقط در فرم درخواست روادید ایران دیده ام ولی به هر حال اگر از شما در مصاحبه سوالی شد حقیقت را بگویید چون آنها همه چیز را بایگانی می کنند.

saman_rocket
December 3rd, 2009, 01:33 PM
سلام

من قبلاً در خواست ویزای دانشجویی نروژ کرده بودم که ... الان زنگ می زنید میگن .. هنوز در حال بررسیه...... و اون مهر کزایی هم تو پاسم هست.... و همون ریجکت خودمونه !!!

حالا هم یه شرکتی برام دعوت نامه فرستاده از فنلاند که برم و باهاشون به قول خودشون negotiations کنم.

هنوز پرونده ام رو تحویل نداده اونها زنگ زدن و به سفارت گفتن که ویزای اینو زود بدین !

حالا بحث سر اینه که من رفتم سفارت فکر می کنید ویزا میدن بهم ؟ برای اون مهر نروژ چی بگم ؟ بگم ریجکت شدم یا خیلی خونسردانه بگم پرونده ام در حال بررسیه !!! ؟

با توجه به اینکه مورد سفارش برادران فنلاندی هم هستم

Pearson
December 8th, 2009, 10:33 AM

بله می توانید دعوتنامه ارسال کنید، در اصل برای هر شخصی شما می توانید دعوتنامه ارسال کنید منتها هر چی این شخص نسبت دورتری با شما داشته باشد شانس کمتری برای دریافت ویزا دارد. در ضمن سیاست های کشورهای شنگن هم در این رابطه متفاوت است. مثلاً شانس اینکه شما برای خواهرتان با دعوتنامه از سفارت آلمان بتوانید ویزا بگیرید تقریباً صفر است.

omid_p
December 11th, 2009, 12:01 PM
من قصد سفر به فرانسه را دارم آیا اگردعوتنامه از طرف فامیل نزدیک درجه یک نباشند امکان دادن ویزا شینگن وجود دارد یا بهتر است از طریق آژانس مسافرتی اقدام کنم ؟

nshn
December 22nd, 2009, 01:15 PM
سلام کسی میدونه ویزای دانشجوئی زیر 3 ماه هم وجود داره؟منظورم اینه که آیا تمام ویزاهای زیر 3 ماه ویزای توریستی محسوب میشه؟(شنگن)

Pearson
December 22nd, 2009, 01:23 PM
سلام کسی میدونه ویزای دانشجوئی زیر 3 ماه هم وجود داره؟منظورم اینه که آیا تمام ویزاهای زیر 3 ماه ویزای توریستی محسوب میشه؟(شنگن)

ویزاهای Schengen به چهار نوع A B C D تقسیم بندی می شوند
روی هر ویزا دقیقاً قید می شود که این نوع ویزا از نوع ملاقات، تجاری و یا دانشجویی می باشد.
تاریخ اعتبار ویزا ربطی به نوع آن ندارد مثلاً ممکن شما ویزای تجاری سه ساله داشته باشید ولی امکان اقامت بیش از 90 روز را نداشته باشید. یا مثلاً اجازه اقامت سه روز در پریود یک ماهه باشد.

بله ممکن است به شما ویزای کوتاه مدت بدهند تا مجوز ورود به کشور مورد نظر را پیدا کنید سپس باید پس از رسیدن به مقصد در خواست اقامت نمایید

soilman
December 24th, 2009, 07:31 PM
درود...
یه مشکلی داشتم که میخاستم نظرات دوستان رو جویا شم....(در تاپیک دیگه سوال کردم جوابی نگرفتم...شاید جاش مناسب نبود)

یه رشته ی Master's Programme in Environmental Analysis and Management دانشگاه استهکلم هست که با دانشگاه لتونی-ریگا University of Latvia, Riga همکاری داره....
در قسمت توضیحات گفته:
The program is directed to students from countries within EU/ESS and entails studies both in Stockholm and Riga, Latvia. Important note for students from outside of the EU/EES: You must apply for visas to both Sweden and Latvia. Without visas from both countries you can’t participate in the program.
میخاستم بدونم مگر سوئد جزو شینگن نیست،پس اپلای برای ویزای لیتوانی چیه؟
من فکر می کردم رشته هایی که دو کشور هستند خود دانشگاه مسائل مربوطه رو حل می کنه....حداقل در مورد ویزا....مسکن و سایر مشکلات بماند....

با سپاس

Pearson
December 25th, 2009, 08:15 AM
درود...
یه مشکلی داشتم که میخاستم نظرات دوستان رو جویا شم....(در تاپیک دیگه سوال کردم جوابی نگرفتم...شاید جاش مناسب نبود)

یه رشته ی Master's Programme in Environmental Analysis and Management دانشگاه استهکلم هست که با دانشگاه لتونی-ریگا University of Latvia, Riga همکاری داره....
در قسمت توضیحات گفته:
The program is directed to students from countries within EU/ESS and entails studies both in Stockholm and Riga, Latvia. Important note for students from outside of the EU/EES: You must apply for visas to both Sweden and Latvia. Without visas from both countries you can’t participate in the program.
میخاستم بدونم مگر سوئد جزو شینگن نیست،پس اپلای برای ویزای لیتوانی چیه؟
من فکر می کردم رشته هایی که دو کشور هستند خود دانشگاه مسائل مربوطه رو حل می کنه....حداقل در مورد ویزا....مسکن و سایر مشکلات بماند....

با سپاس

دوست عزیز کشور لتوانی تازه دو سال می باشد که به پیمان شنگن پیوسته. اول از همه باید مطمئن شوید این عبارات برای تاریخی قبل از 21 دسامبر 2007 تنظیم نشده است. به عبارت دیگر ممکن است آنرا آپدیت نکرده باشند. در ثانی ما اصلاً سفارت لتوانی در ایران نداریم، البته ممکن است یکی دیگر از سفارت های اتحادیه اروپا مسئول امور لتوانی باشد که من از آن آگاه نیستم. در کل منظور از ویزای شنگن این نیست که شما می توانید در هر کدام از 26 کشور اقامت داشته باشید، بلکه باید فقط در کشور صادر کننده ویزا اقامت داشته باشید ولی میتوانید از بقیه کشورها عبور کنید. پس داشتن ویزای شنگن سوئد به این معنا نیست که شما در لتوانی می توانید زندگی کنید. پس اگر احتیاجی است که برای برنامه اتان توی لتوانی اقامت داشته باشید احتیاج به ویزای شنگن لتوانی دارید. شما می توانید ویزای لتوانی را از سفارتش در استکهلم درخواست کنید و یا همینطوری با ویزای شنگن توی لتوانی ورود کنید و پس از مراجعه به اداره مسئول اقامت اتباع بیگانه رسما در خواست اقامت کوتاه مدت نمایید.
موفق باشید

soilman
December 25th, 2009, 09:56 PM
دوست عزیز کشور لتوانی تازه دو سال می باشد که به پیمان شنگن پیوسته. اول از همه باید مطمئن شوید این عبارات برای تاریخی قبل از 21 دسامبر 2007 تنظیم نشده است. به عبارت دیگر ممکن است آنرا آپدیت نکرده باشند. در ثانی ما اصلاً سفارت لتوانی در ایران نداریم، البته ممکن است یکی دیگر از سفارت های اتحادیه اروپا مسئول امور لتوانی باشد که من از آن آگاه نیستم. در کل منظور از ویزای شنگن این نیست که شما می توانید در هر کدام از 26 کشور اقامت داشته باشید، بلکه باید فقط در کشور صادر کننده ویزا اقامت داشته باشید ولی میتوانید از بقیه کشورها عبور کنید. پس داشتن ویزای شنگن سوئد به این معنا نیست که شما در لتوانی می توانید زندگی کنید. پس اگر احتیاجی است که برای برنامه اتان توی لتوانی اقامت داشته باشید احتیاج به ویزای شنگن لتوانی دارید. شما می توانید ویزای لتوانی را از سفارتش در استکهلم درخواست کنید و یا همینطوری با ویزای شنگن توی لتوانی ورود کنید و پس از مراجعه به اداره مسئول اقامت اتباع بیگانه رسما در خواست اقامت کوتاه مدت نمایید.
موفق باشید

دوست عزیز اقا پیمان...
اطلاعات من متاسفانه زیاد نیست...
چون به مسئول درس میل زدم هنوز جوابی نگرفتم...به سایت دانشگاه لیتوانی هم میرم پنجره خود بخود بسته میشه:(
http://www.lu.lv/eng
فقط در صفحه ی مورد نظر اون برنامه اینگونه گفته:
Uniquely, the programme is a co-operative Masters programme between Dept. of Physical Geography and Quaternary Geology, Stockholm University, Stockholm, Sweden and The Institute of Environmental Science and Management, University of Latvia, Riga, Latvia. The successful candidate will be awarded a degree from both universities
بعد هم قسمتی که در ادامه ی همین متن بالاست گفته:
The program is directed to students from countries within EU/ESS and entails studies both in Stockholm and Riga, Latvia. Important note for students from outside of the EU/EES: You must apply for visas to both Sweden and Latvia. Without visas from both countries you can’t participate in the program
من نمیدونم این عبارتی که گفته مال چه زمانی است؟
فقط یه صفحه است که عنوان رشته و توضیحاتی در موردش و کورس هاش و طریقه ی اپلای کردن نوشته:
http://www.ink.su.se/pub/jsp/polopoly.jsp?d=11852&a=53082
حال سوال من اینه که با ویزای شینگن نمی توان در آن کشور به مدت اون برنامه در کشور لیتوانی اقامت داشت؟
مسئله ی ورود مثله اینکه مشکلی نیست مساله اقامت در اونجا مطرحه که اینجور که از صحبت های شما فهمیدم باید از طریق سفارت لیتوانی در سوئد اقدام کنم...درسته؟

به نظر شما من در این مورد چه کنم؟

با سپاس

شب خوش:)

Pearson
December 26th, 2009, 07:34 AM
دوست عزیز اقا پیمان...
اطلاعات من متاسفانه زیاد نیست...
چون به مسئول درس میل زدم هنوز جوابی نگرفتم...به سایت دانشگاه لیتوانی هم میرم پنجره خود بخود بسته میشه:(
http://www.lu.lv/eng
فقط در صفحه ی مورد نظر اون برنامه اینگونه گفته:
Uniquely, the programme is a co-operative Masters programme between Dept. of Physical Geography and Quaternary Geology, Stockholm University, Stockholm, Sweden and The Institute of Environmental Science and Management, University of Latvia, Riga, Latvia. The successful candidate will be awarded a degree from both universities
بعد هم قسمتی که در ادامه ی همین متن بالاست گفته:
The program is directed to students from countries within EU/ESS and entails studies both in Stockholm and Riga, Latvia. Important note for students from outside of the EU/EES: You must apply for visas to both Sweden and Latvia. Without visas from both countries you can’t participate in the program
من نمیدونم این عبارتی که گفته مال چه زمانی است؟
فقط یه صفحه است که عنوان رشته و توضیحاتی در موردش و کورس هاش و طریقه ی اپلای کردن نوشته:
http://www.ink.su.se/pub/jsp/polopoly.jsp?d=11852&a=53082
حال سوال من اینه که با ویزای شینگن نمی توان در آن کشور به مدت اون برنامه در کشور لیتوانی اقامت داشت؟
مسئله ی ورود مثله اینکه مشکلی نیست مساله اقامت در اونجا مطرحه که اینجور که از صحبت های شما فهمیدم باید از طریق سفارت لیتوانی در سوئد اقدام کنم...درسته؟

به نظر شما من در این مورد چه کنم؟

با سپاس

شب خوش:)

با سلام
اگر مدت زمان اقامتتان در لتوانی زیاد باشد، مثلاً چند ماه، خیر شما باید درخواست ویزای لتوانی نمایید.
ولی به هر حال وقتی شما ویزای شنگن سوئد را گرفتید 90 درصد قضیه حل است و گرفتن ویزای لتوانی مشکلی نیست دیگه.
ولی اگر در کل نظر من را به خواهید سختگیری بی موردی است و بیشتر به زمانی بر می گردد که لتوانی عضو شنگن نبوده و شما برای ورود به لتوانی چاره ای جز اخذ روادید لتوانی نداشتید.
لینک ها را من تونستم باز کنم. لطفاً با مرورگرهای دیگر هم یک امتحانی کنید

soilman
December 26th, 2009, 12:11 PM
با درود فراوان....

پس با این صحبت ها نباید مشکلی پیش بیاید....
ولی واقعا نمی دونم چرا در اون متونی که آوردم اشاره کرده که هر دو ویزای کشور سوئد و لتونی رو باید براش اقدام کرد...
من هم با شما موافقم...یا سخت گیری بی مورد است یا اینکه واقعا اونا چیزی از شینگن نمی دونن....

در مورد اون سایت دانشگاه لتونی هم من مرورگرم اینترنت اکسپلورر 6 هست و مرورگر دیگری ندارم...شاید مشکل از همین باشد....

در نهایت ممنون از کمکتان

روز خوش:)

e_soltani
January 4th, 2010, 06:24 PM
سلام.سوال من اینه در صورتی که یه نفر از 90 روز اعتبار شنگن استفاده کنه حتما باید 6 ماه خارج از شنگن باشه?اگه ١5 روز بعد از شروع ویزاش بره تو شنگن چی?قانون کاملشو کجا بخونم...

Pearson
January 5th, 2010, 07:07 AM
سلام.سوال من اینه در صورتی که یه نفر از 90 روز اعتبار شنگن استفاده کنه حتما باید 6 ماه خارج از شنگن باشه?اگه ١5 روز بعد از شروع ویزاش بره تو شنگن چی?قانون کاملشو کجا بخونم...

شما اگر ویزای Schengen نوع C با مدت اقامت 90 روزه دارید که Multiple می باشد، (اعتبار ویزا ممکن است از 6 ماه تا 3 سال باشد با مدت اقامت اشتباه گرفته نشود) در شش ماه فقط 90 روز می توانید در schengen اقامت داشته باشید. یعنی اگر 90 روز پشت سرهم در شنگن باشید و schengen را ترک کنید دیگر تا 3 ماه نمی توانید وارد شنگن شوید.

e_soltani
January 5th, 2010, 11:20 AM
با تشکر از پاسختون
من ویزای شنگن c دارم و دفعات ورودم multiple نیست (توریستی)
اعتبار ویزام 3 ماهه بود...مدت اقامتم 30 روزه.من مدت اقامتم را 60 روز دیگه تمدید کردم ولی کلا 77 روز از این 90 روز را تو شنگن میمونم...پس نباید 6 ماه خارج از شنگن باشم.درسته?بازم ازتون ممنونم

Pearson
January 5th, 2010, 11:27 AM
با تشکر از پاسختون
من ویزای شنگن c دارم و دفعات ورودم multiple نیست (توریستی)
اعتبار ویزام 3 ماهه بود...مدت اقامتم 30 روزه.من مدت اقامتم را 60 روز دیگه تمدید کردم ولی کلا 77 روز از این 90 روز را تو شنگن میمونم...پس نباید 6 ماه خارج از شنگن باشم.درسته?بازم ازتون ممنونم

وقتی ویزای شما multiple نباشد، بعد از خروج از schengen ویزاتان اتوماتیک باطل خواهد شد حتی اگر زمان اعتبار ویزاتون باقی مانده باشد. شما پس از خروج از schengen نیاز به یک روادید جدید دیگر برای ورود دوباره دارید. هیچ محدودیت در گرفتن ویزای دوباره و ورود دوباره به schengen ندارید

mr1482
January 14th, 2010, 06:13 AM
سلام

ممنون میشم یه من بگید برای دریافت ویزای شنگن برای یک خانواده 4 نفره که تا الان ویزای هیچ کشوری نداشتن کدوم کشور راحت تر ویزا میده ؟

Pearson
January 14th, 2010, 05:59 PM
سلام

ممنون میشم یه من بگید برای دریافت ویزای شنگن برای یک خانواده 4 نفره که تا الان ویزای هیچ کشوری نداشتن کدوم کشور راحت تر ویزا میده ؟

ایتالیا
پرتغال

mr1482
January 14th, 2010, 09:54 PM
ایتالیا
پرتغال

سپاسگزارم

ممنون میشم اطلاعات بیشتری در مورد این کشورها در اختیارم بزارید .

mr1482
January 14th, 2010, 11:15 PM
کسی در مورد ویزای ایرلند اطلاعاتی داره ؟

Pearson
January 15th, 2010, 10:06 AM
ایرلند جزو پیمان شنگن نمی باشد

mr1482
January 16th, 2010, 03:16 AM
عذر میخوام سوال رو در جای نامناسب مطرح کردم.در این سایت چیزی در مورد ویزای ایرلند ندیدم.
ممنون میشم در مورد ایرلند و ایتالیا و پرتغال که قبر ذکر فرمودید اطلاعاتی رو در اختیار من قرار بدید.

nshn
January 17th, 2010, 03:28 PM
سلام من حدود 3 ماه و نیم پیش شینگن ریجکت شدم ولی یک ماهه پیش پاسپورتم رو عوض کردم و ازطریق اداره گذرنامه پاسپورت قبلیم باطل شد(و البته شماره پاسپورتم هم عوض شد) و الان 25 ژانویه از یه سفارت دیگه وقت دارم برای شنگن..میخواستم بدونم آیا سفارت جدید میتونه بفهمه من قبلا یه بار ریجکت شدم از یه کشور دیگه؟استعلام آنها بر اساس شماره پاسپورته؟یا مشخصات؟و کلا در یه قسمت فرم شنگن نوشته که در مدت سه سال گذشته کدوم کشورها سفر کردید؟یعنی منظور اونها کشورهائی که با پاس جدید رفتم یا کلا باید هر جا سه سال پیش با پاس قبلی رفتم را بنویسم؟اینجوری متوجه این که من پاسم را عوض کردم نمی شوند؟

nshn
January 17th, 2010, 03:30 PM
در ضمن هر دو مورد تقاضای ویزای من دانشجوئی است قبلی زیر سه ماه بود که ریجکت شدم ولی الان ویزای اقامت هستش بالای سه ماه

Pearson
January 17th, 2010, 03:43 PM
سلام من حدود 3 ماه و نیم پیش شینگن ریجکت شدم ولی یک ماهه پیش پاسپورتم رو عوض کردم و ازطریق اداره گذرنامه پاسپورت قبلیم باطل شد(و البته شماره پاسپورتم هم عوض شد) و الان 25 ژانویه از یه سفارت دیگه وقت دارم برای شنگن..میخواستم بدونم آیا سفارت جدید میتونه بفهمه من قبلا یه بار ریجکت شدم از یه کشور دیگه؟استعلام آنها بر اساس شماره پاسپورته؟یا مشخصات؟و کلا در یه قسمت فرم شنگن نوشته که در مدت سه سال گذشته کدوم کشورها سفر کردید؟یعنی منظور اونها کشورهائی که با پاس جدید رفتم یا کلا باید هر جا سه سال پیش با پاس قبلی رفتم را بنویسم؟اینجوری متوجه این که من پاسم را عوض کردم نمی شوند؟

سلام
خیر متوجه نخواهند شد.
هیچ استعلامی چه نام چه شماره پاسپورت وجود ندارد، تنها در درصورتی که شما یک تبهکار حرفه ای باشید و قبلاً از شنگن اخراج شده باشید جزو لیست سیاه SIS می باشید.
درخواست ویزا که معنی سفر نمی دهد که!
پاسپورت تتان را عوض کرده باشید به سفارت چه ربطی دارد. تاریخ انقضاش به سر آمده عوض کردید.

mohmad0014
February 14th, 2010, 11:37 AM
البته این نکته را هم اضافه کنم که ترکیه جزو قرارداد شنگن نیست و ما با داشتن پاسپورت ایرانی می توانیم به مدت 3 ماه در این کشور باشیم.

solix
February 22nd, 2010, 11:02 AM
I have got rejected for business visa application to spain 2 months back, does this rejection has anything to do with my student visa for Netherlands does anybody has any refrence that i can check for this matter. ??

Pearson
February 22nd, 2010, 01:38 PM
I have got rejected for business visa application to spain 2 months back, does this rejection has anything to do with my student visa for Netherlands does anybody has any refrence that i can check for this matter. ??

No, there is no reference and you should not be worry about that as well, but changing your passport is strongly recommended

solix
February 23rd, 2010, 11:59 AM
No, there is no reference and you should not be worry about that as well, but changing your passport is strongly recommended

DEAR PEYMAN,

THANKS FOR YOUR KIND REPLY, CAN YOU OR ANY BODY WHO MAY KNOW SUGGEST A WAY TO CHANGE MY PASSPORT.??? CAUSE MY PASSPORT IS VALID TILL 2011

Pearson
February 23rd, 2010, 02:46 PM
DEAR PEYMAN,

THANKS FOR YOUR KIND REPLY, CAN YOU OR ANY BODY WHO MAY KNOW SUGGEST A WAY TO CHANGE MY PASSPORT.??? CAUSE MY PASSPORT IS VALID TILL 2011

No matter your passport is valid till 2011, you can always change your passport, if you are living in Iran, less than 18 months validity needs no permission and more than that
you should refer to Central Passport Office
wish you luck , dude

solix
March 1st, 2010, 09:23 AM
No matter your passport is valid till 2011, you can always change your passport, if you are living in Iran, less than 18 months validity needs no permission and more than that
you should refer to Central Passport Office
wish you luck , dude

Dear All,
I called "police +10" and they said that we can change your passport if the total expiry balance does not exceed more than 12 months.

yazdanbakhsh
March 29th, 2010, 09:53 PM
سلام دوستان!
من یک راهنمایی می خوام...امیدوارم یکی بتونه کمکم کنه چون کارم خیلی گیر کرده.
من یک مقاله پذیرفته شده دارم واسه کشور اتریش از 14-16 آپریل هم هست. درخواست ویزا که دادم عین خوشحال ها درخواست 18 روز رو دادم چون قصد داشتم بعد کنفرانس برم آلمان پیش دوستم.
همه مدارکی هم دارم. مالی، سند و... خود خانمه گفت مشکلی نیست ولی احتمالن مدت رو کم میکنن. در همین جریانات بود که از یه استادی از هلند اوکی گرفتم و گفت یه سر بیا با دانشگاه و شرایط آشنا شو. منم بهش گفتم که واسه یه کنفرانس دارم میام اگه بشه تو همون زمان بیام که اونم گفت مشکلی نیست و حالا قراره برام دعوتنامه بفرسته. حالا سوال من:

1) من میتونم این دعوتنامه رو به سفارت اتریش نشون بدم و براشون شرایط رو توضیح بدم؟
2) اصلا درباره این دعوتنامه به سفارت اتریش چیزی بگم یا فعلا بی خیال هلند بشم و به همون چند روزه تو اتریش بسنده کنم؟
3) می تونم وقتی رفتم اتریش از اونجا با دعوتنامه ای که دارم تقاضای تمدید ویزا رو از اتریش کنم یا اصلا اونجا برم سفارت هلند درخواست ویزا بدم؟

ممنون میشم هر راهنمایی که می تونید بهم بدید

با توجه به اینکه زمان من کم هست نمیتونم برم از سفارت هلند تو ایران با این دعوتنامه ای که می گیرم درخواست ویزا بدم.

goodworld
April 2nd, 2010, 03:30 PM
سلام
لطفا راهنمائی کنید
لطفا بگید بهترین کشور که راحت ویزای شینگن را میدهد کدام است آیا هلند خوبه ؟
و چه شرایط میخواهند تا ویزا را بدهند
البته برای گردش توریستی میخواهم
آیا باید ختما سند خانه داشته باشم مثلا اگر سند زمین را بدهم مشکلی نیست ؟
کلا سخت میدن این ویزا را یا آسون است چون برای چند روز بیشتر نمیخوانم
از شما خواهش میکنم راهنمائی کنید
خداحافظ

mr1482
April 3rd, 2010, 07:21 PM
سلام

برای ویزای توریستی ایتالبا چه مدارکی لازمه و آیا برای خانواده ای که تا الان خروج نداشتن 4 نفری ویزا میدن.
ویزای توریستی برای کسی که رشته اش تاریخه و میخواد از مناطق تاریخی ایتالیا بازدید کنه.

ممنون میشم هرچه سریعتر جواب منو بدید.

a_skeletor
April 3rd, 2010, 08:08 PM
سلام
لطفا راهنمائی کنید
لطفا بگید بهترین کشور که راحت ویزای شینگن را میدهد کدام است آیا هلند خوبه ؟
و چه شرایط میخواهند تا ویزا را بدهند
البته برای گردش توریستی میخواهم
آیا باید ختما سند خانه داشته باشم مثلا اگر سند زمین را بدهم مشکلی نیست ؟
کلا سخت میدن این ویزا را یا آسون است چون برای چند روز بیشتر نمیخوانم
از شما خواهش میکنم راهنمائی کنید
خداحافظ

ايتاليا تقريبا از همه بهتر است
براي المان اين مدارك را مي خواهد
1- فرم
2- دعوتنامه از يك شركت يا فاميل كه تبعه المان باشد ( تايديه هتل يا قبول همه مخارج توسط دعوت كننده)
3-گواهي شغلي و در آمد در ايران
4- سابقه بيمه يا ليست بيمه
5- رزرو بليط هواپيما رفت و برگشت در تاريخ مورد نظر
6- حساب بانكي با گردش مناسب
7- سند خانه فقط به نام خود شخص يا همسر
8- كپي پاسپورت و سابقه كار همسر
9- بيمه مسافرتي
10- ...
اگه بيشتر اطلاعات بخواي برات دقيق بگم

a_skeletor
April 3rd, 2010, 08:13 PM
سلام

برای ویزای توریستی ایتالبا چه مدارکی لازمه و آیا برای خانواده ای که تا الان خروج نداشتن 4 نفری ویزا میدن.
ویزای توریستی برای کسی که رشته اش تاریخه و میخواد از مناطق تاریخی ایتالیا بازدید کنه.

ممنون میشم هرچه سریعتر جواب منو بدید.
يكي از قوانين شينگن اينه كه به خانواده با هم ويزا نمي دن
مثلا من از المان راحت مي تونم ويزا بگيرم خانومم ار فرانسه ولي با اين وجود نمي تونم با هم بريم چون هر سفارتي پاس همسر ور هم مي بينه كه ويزا از جاي ديگه نداشته باشه
اگه خواستي تور راه ابريشم خانوادگي ويزاي شينگن مي گيره ولي بايد با تور خودش بري كه برا يك هفته ايتاليا 3حدود 1 ميليون + 1900 يورو ميشه و برا يهركدم 7 ميليون نقد وديعه مادي و سند خانه به نام شخص.

mehjam
April 3rd, 2010, 08:22 PM
من یه دعوتنامه از شهروند آلمانی دارم که فقط تاریخ شروع داره (1 ژوئن) آیا این دعوتنامه مشکلی درست میکنه؟
من میخوام با خانوم برم به نظرتون چقدر امیدوار باشم؟

a_skeletor
April 3rd, 2010, 08:49 PM
من یه دعوتنامه از شهروند آلمانی دارم که فقط تاریخ شروع داره (1 ژوئن) آیا این دعوتنامه مشکلی درست میکنه؟
من میخوام با خانوم برم به نظرتون چقدر امیدوار باشم؟
دو نفري بدون ساپورت تور 10 20 درصد شايدم كمتر ولي اگه يه حساب بانكي داري ماهي 10 ميليون گردش داشته باشه با يه سند خونه به نام خودتون يا همسرتون شايد اون آفيسره قانع بشه مي خواهي برگردي اگه يكيتون 2 دفعه قبلا شينگن داشته باشه احتمالش خيلي مياد بالا.

mehjam
April 3rd, 2010, 09:08 PM
دو نفري بدون ساپورت تور 10 20 درصد شايدم كمتر ولي اگه يه حساب بانكي داري ماهي 10 ميليون گردش داشته باشه با يه سند خونه به نام خودتون يا همسرتون شايد اون آفيسره قانع بشه مي خواهي برگردي اگه يكيتون 2 دفعه قبلا شينگن داشته باشه احتمالش خيلي مياد بالا.

من همچین حسابی ندارم ولی کارمند رسمی هستم و 3-4 جا کار میکنم اینها به درد نمیخوره؟ سوابق بیمه و اینکه دعوت نامه از طرف عموی خانومه چی! یا خانوم میره و من جا میمنونم!!!

a_skeletor
April 3rd, 2010, 10:00 PM
من همچین حسابی ندارم ولی کارمند رسمی هستم و 3-4 جا کار میکنم اینها به درد نمیخوره؟ سوابق بیمه و اینکه دعوت نامه از طرف عموی خانومه چی! یا خانوم میره و من جا میمنونم!!!
اگه شما بموني و خانم بخواد بره به احتمال زياد ويزا ميگيرند .
ولي دو تايي ... ( نمي دونم والا ) - سند خونه از واجبات و لازمات و اين حور جيزا است:)
به قول مسلمونا ايشالله :)

m-azad
April 5th, 2010, 08:28 AM
تقاضا براي پاسخ فوري فوري !!!! سلام به همه.من تازه عضو شدم .مي خوام بدونم كسي تازگي از ايتاليا ويزاي شنگن توريستي گرفته؟آيا با داشتن دعوتنامه از خواهر،سند ملكي ، كار وحساب بانكي 10-15 تايي ميشه ويزا گرفت ؟(زن وشوهر هردو اين شرايط را دارند).

goodworld
April 5th, 2010, 03:22 PM
ايتاليا تقريبا از همه بهتر است
براي المان اين مدارك را مي خواهد
1- فرم
2- دعوتنامه از يك شركت يا فاميل كه تبعه المان باشد ( تايديه هتل يا قبول همه مخارج توسط دعوت كننده)
3-گواهي شغلي و در آمد در ايران
4- سابقه بيمه يا ليست بيمه
5- رزرو بليط هواپيما رفت و برگشت در تاريخ مورد نظر
6- حساب بانكي با گردش مناسب
7- سند خانه فقط به نام خود شخص يا همسر
8- كپي پاسپورت و سابقه كار همسر
9- بيمه مسافرتي
10- ...
اگه بيشتر اطلاعات بخواي برات دقيق بگم

سلام
آقا ممنون از راهنمائی
میشود بیشتر راهنمائی کنید
کلا برای چند روز بیشتر نمیخواهم بروم اروپا و هر کشوری هم باشد مشکلی نیست
1-زیر 25 سال سن دارم
2- ازدواج نکردم
3-پیش یکی از فامیل هامون کار میکنم و حقوق هم حدودا ماهی یک میلیون خورده ای است بعضی مواقع بیشتر ولی بحساب بانکی من نمیریزد و نقدی میدهد البته رسید را امضا میکنیم و کپی از رسید بهم میدهد
4- حالا سفارت شک نمیکنه بگه این فامیلش است و ...
5- و نمیگه چرا بحساب بانکی پول نمیریزه
6- سند خانه ندارم ولی سند زمین برادرم داره و میتونه به اسمم کنه آیا این کار چی مشکلی نداره
7- بیمه ندارم البته نوع دیگری از بیمه دارم که اگر خواستید که اگر خواستید اطلاعات بیشتری میدهم
8- گردش مالی باید چقدر باشه و چه مدت اعتبار داشته باشد و حد اقل چقدر در آن پول باشد
ببخشید زیاد سوال پرسیدم
خیلی ممنون میشوم شما و دیگر دوستان راهنمائی کنید
خداحافظ

attanew
April 7th, 2010, 03:59 AM
با سلام یک سری مدارک اولیه هست، که حتما باید باشه فحالا مهمترین مدرک که برای سفرهای توریستی واجبه و نقش مهمی داره. تضمین برگشت هست، این مدرک می تونه زن و زندگی، سند خونه، شغل تضمین شده، تعهد کاری و... حتی برخی موارد نامزد هم بد نیست. اونها بهتون ویزا می دند برید برگردید و شما باید این رو اثبات کنید. حتی گواهی اشتغال به تحصیل هم می تونه کمک کنه.

موفق باشید.

narcissa
April 9th, 2010, 09:43 PM
دوستان با تجربه،من قبلاً درخواست ویزای شنگن دادم دوبار که هردو رد شده. به نظرتون این رو در فرم سفارت کشور دیگه قید کنم؟ ترجیح میدم راست بگم بهشون اما نمیدونم نتیجه ای داره روی دادن یا ندادن ویزا؟
پیشاپیش ممنون.

attanew
April 9th, 2010, 10:43 PM
دوستان با تجربه،من قبلاً درخواست ویزای شنگن دادم دوبار که هردو رد شده. به نظرتون این رو در فرم سفارت کشور دیگه قید کنم؟ ترجیح میدم راست بگم بهشون اما نمیدونم نتیجه ای داره روی دادن یا ندادن ویزا؟
پیشاپیش ممنون.

حتما اینکاررو انجام بدهید، و راستش رو بگید اولا نگید هم خودشون آرشیو دارن.
ثانیا هم راست باید گفت در تمام مراحل ویزا گرفتند.

Pearson
April 10th, 2010, 09:41 AM
حتما اینکاررو انجام بدهید، و راستش رو بگید اولا نگید هم خودشون آرشیو دارن.
ثانیا هم راست باید گفت در تمام مراحل ویزا گرفتند.

پیشاپیش ممنون.

با سلام
من همچین سوالی در هیچکدام از فرمهای درخواست ویزای شنگن ندیدم که از شما پرسیده شده باشد که آیا با درخواست ویزاتون تا حالا مخالفت شده است؟؟؟؟

attanew
April 11th, 2010, 11:12 PM
با سلام
من همچین سوالی در هیچکدام از فرمهای درخواست ویزای شنگن ندیدم که از شما پرسیده شده باشد که آیا با درخواست ویزاتون تا حالا مخالفت شده است؟؟؟؟

با سلام :)

البته سوالی که پرسیده می شود، ویزاهای شنگن قبلی گرفته شده را باید نوشت، ولی معمولا تو مصاحبه یا سوال های شخصی تحویل گیرنده مدارک از شما پرسیده می شود. چون اطلاعات شما در سیستم اونا موجود هست.

Pearson
April 12th, 2010, 07:37 AM
با سلام :)

البته سوالی که پرسیده می شود، ویزاهای شنگن قبلی گرفته شده را باید نوشت، ولی معمولا تو مصاحبه یا سوال های شخصی تحویل گیرنده مدارک از شما پرسیده می شود. چون اطلاعات شما در سیستم اونا موجود هست.

اگر از همان سفارت شنگن قبلاٌ در خواست روادید کرده اید، پرونده داشته باشید توی سفارت بله در غیر این صورت خیر مثلاٌ سفارت آلمان هیچ وقت نمی فهمد که شما از سفارت سوئد قبلاً درخواست روادید کرده اید رد شده اید. مگر اینکه مهر دریافت مدارک را توی پاسپورتتان ببیند. بدهی است وقتی مهر دریافت مدارک را توی پاسپورتتان می بیند کنجکاو شده و ممکن است سوال کند، در غیر صورت امکان اینکه از شما در مصاحبه سوال شود آیا تا حالا از کشوری دیگری در خواست روادید کرده اید که با آن مخالفت شده باشد، تقریبا صفر است

mr1482
April 14th, 2010, 03:29 AM
يكي از قوانين شينگن اينه كه به خانواده با هم ويزا نمي دن
مثلا من از المان راحت مي تونم ويزا بگيرم خانومم ار فرانسه ولي با اين وجود نمي تونم با هم بريم چون هر سفارتي پاس همسر ور هم مي بينه كه ويزا از جاي ديگه نداشته باشه
اگه خواستي تور راه ابريشم خانوادگي ويزاي شينگن مي گيره ولي بايد با تور خودش بري كه برا يك هفته ايتاليا 3حدود 1 ميليون + 1900 يورو ميشه و برا يهركدم 7 ميليون نقد وديعه مادي و سند خانه به نام شخص.

اما دختر خاله من پارسال با شوهر و بچه اش ویزای آلمان گرفتن قبلا هم هیچ جا نرفته بودن 2 هفته رفتن آلمان و فرانسه با تور هم نبود فقط دعوتنامه داشتن.

mehjam
April 19th, 2010, 09:18 AM
دوستان عزيز دو تا سوال در مورد ويزا:
1) من فيش حقوقي، پرينت واريز بانكي و پرينت بيمه پرداختي دارم، آيا نيازي به گواهي كارفرما است؟ چون معمولا به سفارتها به سختي گواهي ميدهند
2) حساب سپرده اي كه جديدا افتتاح شده و 20 تومن توش موجوده، به درد ميخوره؟ يا بايد يه حساب سابقه دار باشه؟

Werner.Melzer
April 25th, 2010, 04:36 PM
اگر از همان سفارت شنگن قبلاٌ در خواست روادید کرده اید، پرونده داشته باشید توی سفارت بله در غیر این صورت خیر مثلاٌ سفارت آلمان هیچ وقت نمی فهمد که شما از سفارت سوئد قبلاً درخواست روادید کرده اید رد شده اید. مگر اینکه مهر دریافت مدارک را توی پاسپورتتان ببیند. بدهی است وقتی مهر دریافت مدارک را توی پاسپورتتان می بیند کنجکاو شده و ممکن است سوال کند، در غیر صورت امکان اینکه از شما در مصاحبه سوال شود آیا تا حالا از کشوری دیگری در خواست روادید کرده اید که با آن مخالفت شده باشد، تقریبا صفر است

پيمان جان سلام،

من تمام پست هاي شما رو در مورد ويزاهاي ريجكتي خوندم... خيلي مفيد بود... چون خودم هم وضعيت مشابهي دارم:
ويزاي شنگن من واسه رفتن به آلمان (انجام مصاحبه حضوري جهت پذيرش در مقطع دكتري) ريجكت شد... الان هم از ايتاليا يه پذيرش دكتري گرفتم... اون جور كه شنيدم افيسر سفارت ايتاليا مي پرسه قبلا واسه ويزاي شنگن اقدام كردي يا نه... علاوه بر اين در فرم مدارك مورد نياز واسه ويزا در سفارت ايتاليا نوشته:
"اگر در گذشته درخواستي از يكي از كشورهاي شنگن كرده ايد كه رد شده است لطفا همراه مدارك ويزا گواهي سفارت مربوطه در خصوص علت پذيرفته نشدن درخواست قبلي را همراه بياوريد."
مي ترسم راستش رو بگم باز ريجكتم كنم و اگه بگم اقدام نكردم و پاسپورتم رو عوض كنم، كشورهاي شنگن Data Base مشترك داشته باشن و سفارت ايتاليا اسم منو اون جا چك كنه و ببينه كه قبلا ريجكت شدم و اوضاع بدتر بشه....
به نظرتون بهترين كار ممكن چيه؟

Pearson
April 25th, 2010, 04:46 PM
"اگر در گذشته درخواستي از يكي از كشورهاي شنگن كرده ايد كه رد شده است لطفا همراه مدارك ويزا گواهي سفارت مربوطه در خصوص علت پذيرفته نشدن درخواست قبلي را همراه بياوريد."

خب اگر بر فرض چیزی که می فرمایید واقعیت داشته باشد (هنوز من شک دارم که همچین سوالی پرسیده شود، اگر هم بشود منظور از ویزای شنگن همون ویزای اون سفارت خانه است نه سفارت دیگری)

1. هیچ سفارتی نامه ای مبنی بر اینکه به چه دلیلی ویزای شما رد شده است نمی دهد
2. ممکن است سفارت بلوف بزند تا خودتان مقر بیایید در کجا درخواستتان رد شده است

هنوز من بر این اعتقاد هستم که درخواست ویزای های رد شده در سیستم SIS ثبت نمی شود، دلیلی هم ندارد حساسیتی در این موضوع وجود داشته باشد. شما برای ویزای تجاری از یک سفارت درخواست روادید کردید، از سفارت دیگر برای پذیرش تحصیلی اقدام کرده اید، و از سفارت دیگر درخواست اقامت بر اساس پیوند خانوادگی کرده اید. خب حالا این ها به هم چه ربطی باید داشته باشد.
درست است که در سیستم SIS لیست سیاه افراد وجود دارد که به ایشان ویزای شنگن داده نشود ولی این شامل رد شدن درخواست ویزای شما از یک سفارت نیست، کماکان اینکه شما از یک سفارت ممکن است درخواست روادیدتان رد شده باشد و مدتی بعد با شرایط جدیدتری موفق به گرفتن ویزا از همون سفارت شوید

درضمن فرم های درخواست روادید شنگن همگی فرمت ثابتی دارند، همچین سوالی وجود ندارد که آیا درخواست روادیدتان در کشورهای دیگر شنگن رد شده است

Werner.Melzer
April 26th, 2010, 01:22 AM
پيمان جان مطلبي رو كه عرض كردم عين عبارتي بود كه در فرم مدارك مورد نياز سفارت ايتاليا نوشته و خودتون ميتونيد از لينك زير دانلود كنيد و ببينيد:

http://www.ambteheran.esteri.it/NR/rdonlyres/7F9CC436-63C0-4C6F-8A3E-F4B631383D52/33552/infovistiteheran1.pdf

حق هم كاملا با شما است، سفارت ها دليل ريجكت رو اصلا نمي گن... مثلا سفارت آلمان با يه نامه خيلي كلي كه فقط توش نوشته بود مي تونه علت ريجكت رو نگه!! منو ريجكت كرد... جواب نامه اعتراض من هم كه دليل ريجكتم رو خيلي محترمانه خواسته بودم هنوز (پس از 3 ماه) ندادن تا اين كه امروز يه ايميل به سفارت آلمان زدم تا ببينم چي ميشه...

حالا نمي دونم چيكار كنم؟ موضوع ريجكت شدنم رو به سفارت ايتاليا بگم يا نه؟

Pearson
April 26th, 2010, 07:59 AM
پيمان جان مطلبي رو كه عرض كردم عين عبارتي بود كه در فرم مدارك مورد نياز سفارت ايتاليا نوشته و خودتون ميتونيد از لينك زير دانلود كنيد و ببينيد:

http://www.ambteheran.esteri.it/NR/rdonlyres/7F9CC436-63C0-4C6F-8A3E-F4B631383D52/33552/infovistiteheran1.pdf

حق هم كاملا با شما است، سفارت ها دليل ريجكت رو اصلا نمي گن... مثلا سفارت آلمان با يه نامه خيلي كلي كه فقط توش نوشته بود مي تونه علت ريجكت رو نگه!! منو ريجكت كرد... جواب نامه اعتراض من هم كه دليل ريجكتم رو خيلي محترمانه خواسته بودم هنوز (پس از 3 ماه) ندادن تا اين كه امروز يه ايميل به سفارت آلمان زدم تا ببينم چي ميشه...

حالا نمي دونم چيكار كنم؟ موضوع ريجكت شدنم رو به سفارت ايتاليا بگم يا نه؟

خب به نظر من این مدلی هست که سفارت ایتالیا از خودش در آورده است چون اولاً در فرمت فرم یکپارچه سوالات کشورهای شنگن همچین سوالی اصلاً وجود ندارد، دوماً حداقل همچین موضوعی در سفارت های آلمان سوئد و نروژ که من اطلاع ازشون دارم وجود ندارد.
از نظر روانشناسی اگر بخواهیم این مسئله را بررسی کنیم این عبارت درست زیر عبارتی آمده است که گفته شما مجاز به ارائه همزمان درخواست ويزا از چند کشور شنگن نميباشيد آمده است. فکر کنم حساسیت بیشتر به خاطر این موضوع است.
به نظر من این موضوع کم اهمیت می باشد، اگر امکان بررسی اینکه متقاضی در 27 کشور دیگر شنگن در خواست ویزاش رد شده است وجود داشت و در سیستم SIS ثبت می شد دیگر از شما درخواست نمی کردند این موضوع را به اطلاعشان برسانید. خودشان بررسی می کردند.
بعضی سفارت خانه ها مدل های خاصی از خودشان می آیند مثلاً سفارت اتریش از متقاضی می خواهد بعد از اینکه متقاضی به ایران بازگشت پاسپورتش را به سفارت نشان دهد و یا سفارت سوئد فرم خاصی دارد که در آن نام تمامی خواهران و برادران و نام همسرانشان پرسیده شده است.

Werner.Melzer
April 26th, 2010, 01:04 PM
خب به نظر من این مدلی هست که سفارت ایتالیا از خودش در آورده است چون اولاً در فرمت فرم یکپارچه سوالات کشورهای شنگن همچین سوالی اصلاً وجود ندارد، دوماً حداقل همچین موضوعی در سفارت های آلمان سوئد و نروژ که من اطلاع ازشون دارم وجود ندارد.
از نظر روانشناسی اگر بخواهیم این مسئله را بررسی کنیم این عبارت درست زیر عبارتی آمده است که گفته شما مجاز به ارائه همزمان درخواست ويزا از چند کشور شنگن نميباشيد آمده است. فکر کنم حساسیت بیشتر به خاطر این موضوع است.
به نظر من این موضوع کم اهمیت می باشد، اگر امکان بررسی اینکه متقاضی در 27 کشور دیگر شنگن در خواست ویزاش رد شده است وجود داشت و در سیستم SIS ثبت می شد دیگر از شما درخواست نمی کردند این موضوع را به اطلاعشان برسانید. خودشان بررسی می کردند.
بعضی سفارت خانه ها مدل های خاصی از خودشان می آیند مثلاً سفارت اتریش از متقاضی می خواهد بعد از اینکه متقاضی به ایران بازگشت پاسپورتش را به سفارت نشان دهد و یا سفارت سوئد فرم خاصی دارد که در آن نام تمامی خواهران و برادران و نام همسرانشان پرسیده شده است.

البته اين كه شما گفتين خودشون چك ميكنن و نيازي به پرسيدن از شما نيست، به نظر من سفارت ايتاليا نامه ريجكت -كه اطلاعات شما تو اون هست- رو ميگيره تا دليل ريجكت رو از سفارتي كه ريجكت كرده بپرسه (خودش ميتونه بفهمه كي ريجكت شده و كي نشده، فقط علتش رو نميدونن) ... چون خود سفارت ايتاليا هم ميدونه تو نامه ريجكت دليل ريجكت رو نمي نويسن... چون تو اون pdf اي كه لينكش رو دفعه پيش گذاشتم، خودش اينو گفته (صفحه دوم)... نظرتون چيه؟

از طرف ديگه بعضي چيزايي كه تو همين pdf گفتن واقعا مسخره است، مثلا اين كه تو همون صفحه دوم گفته، اگه درخواست ويزا شنگن رد بشه شما امكان گرفتن ويزا شنگن رو در آينده از دست ميدين!! از اين جا است كه آدم ميگه اونا داران خالي مي بندن... و اگه نگي ريجكت شده بهتره؟

Werner.Melzer
April 26th, 2010, 03:33 PM
راستي تونستم بفهمم تو sis اطلاعات بيشتر 17.000.000 نفر هست و اين اطلاعات شامل
First and last names; middle initial
Possible objective and permanent physical characteristics
Date of birth
Birthplace
Sex
Nationality
Any aliases they may be using
Whether the person in question was armed and/or violent
Reason for the alert
Action to be taken if person encountered
Lost, stolen, or misappropriated firearms alert
Lost, stolen, or misappropriated identity documents alert
Lost, stolen, or misappropriated blank identity documents alert
Lost, stolen, or misappropriated motor vehicles alert
Lost, stolen, or misappropriated banknotes alert
است...

mr1482
May 22nd, 2010, 08:25 AM
سلام دوستان

من اقامت موقت انگلیس رو دارم و پاسپورت ایرانی و پاسپورت موقت انگلیسی (تراول داکیومنت ) دارم . خروچم از ایران قانونی بوده و برای برگشت مشگلی ندارم فقط نمیخوام با برگشتم به ایران اقامت انگلیسمو از دست بدم.
آیا میشه با تراول داکیومنت تا ترکیه بیام بعد با پاسپورت ایرانیم برم ایران یا بابد همه مهر های خروچ و ورود در یک پاسپورت باشن؟
راه دوم از اینجا ویزای شنگن بگیرم توی پاسپورت ایرانیم بعد از یکی از کشورهای اروپایی برم ایران و دوباره برگردم اونجا و از اونجا با تراول داکیومنتم بیام انگلیس؟
بنظر شما شدنی هست؟ممنون میشم افرادی که خبره هستن یا تجربه دارن جواب منو بدن.

Pearson
May 22nd, 2010, 08:30 AM
سلام دوستان

من اقامت موقت انگلیس رو دارم و پاسپورت ایرانی و پاسپورت موقت انگلیسی (تراول داکیومنت ) دارم . خروچم از ایران قانونی بوده و برای برگشت مشگلی ندارم فقط نمیخوام با برگشتم به ایران اقامت انگلیسمو از دست بدم.
آیا میشه با تراول داکیومنت تا ترکیه بیام بعد با پاسپورت ایرانیم برم ایران یا بابد همه مهر های خروچ و ورود در یک پاسپورت باشن؟
راه دوم از اینجا ویزای شنگن بگیرم توی پاسپورت ایرانیم بعد از یکی از کشورهای اروپایی برم ایران و دوباره برگردم اونجا و از اونجا با تراول داکیومنتم بیام انگلیس؟
بنظر شما شدنی هست؟ممنون میشم افرادی که خبره هستن یا تجربه دارن جواب منو بدن.

از نظر ایران هیچ مشکلی برایت پیش نخواهد آمد، یعنی راحت با پاسپورت ایرانیت وارد ایران می شوید و از ایران خارج می شوید. این از ایران
راجع به انگلیس بهم پیام خصوصی بده

mr1482
May 24th, 2010, 01:51 PM
از نظر ایران هیچ مشکلی برایت پیش نخواهد آمد، یعنی راحت با پاسپورت ایرانیت وارد ایران می شوید و از ایران خارج می شوید. این از ایران
راجع به انگلیس بهم پیام خصوصی بده

آیا ایران به ویزام گیر نمیده که تاریخش گذشته و حالا چرا وارد کشور شدم ؟

Pearson
May 24th, 2010, 01:54 PM
آیا ایران به ویزام گیر نمیده که تاریخش گذشته و حالا چرا وارد کشور شدم ؟

خیر مسئولین کنترل پاسپورت کاری به محتویات گذرنامه ی شما اصلاً ندارند چه در ورود و چه در خروج فقط گذرنامه ی شما را کنترل می کنند که اعتبار داشته باشد، گذرنامه برای خودتان باشد و یا ممنوع الخروج نباشید

Some14Myself
May 25th, 2010, 10:58 AM
یه سوال در مورد ویزای کشورهایی که شینگن هستند :

من از ایتالیا و اسپانیا و هلند ok دارم .. اما بازم منتظر جاهای بهتر هستم که خبرشون بیاد ... حالا من اگه توی سفارت ایتالیا پرونده درست کنم که دیر نشه و همچنان با دانشگاه های اسپانیا و هلند کانکت باشم که مقدار فاندشون رو بالا ببرن ... مشکلی درست می شه که اگه بعدآ که نهایی کردم دانشگاه رو، توی سفارت های اونا هم پرونده درست کنم ؟؟؟؟

البته توی ایتالیا فقط پرونده داشته باشم و مرحله آخر که می گن پاسپورتتو بیار که ویزا بخوره توش رو نرم .. سفارت کشورهای دوم و سوم می تونن بفهمن که من توی سفارت یه جای دیگه اقدام کردم اما هنوز بهم ویزای تحصیلی ندادند ؟

نمی دونم درست گفتم سوالم رو یا نه !

Pearson
May 25th, 2010, 11:07 AM
یه سوال در مورد ویزای کشورهایی که شینگن هستند :

من از ایتالیا و اسپانیا و هلند ok دارم .. اما بازم منتظر جاهای بهتر هستم که خبرشون بیاد ... حالا من اگه توی سفارت ایتالیا پرونده درست کنم که دیر نشه و همچنان با دانشگاه های اسپانیا و هلند کانکت باشم که مقدار فاندشون رو بالا ببرن ... مشکلی درست می شه که اگه بعدآ که نهایی کردم دانشگاه رو، توی سفارت های اونا هم پرونده درست کنم ؟؟؟؟

البته توی ایتالیا فقط پرونده داشته باشم و مرحله آخر که می گن پاسپورتتو بیار که ویزا بخوره توش رو نرم .. سفارت کشورهای دوم و سوم می تونن بفهمن که من توی سفارت یه جای دیگه اقدام کردم اما هنوز بهم ویزای تحصیلی ندادند ؟

نمی دونم درست گفتم سوالم رو یا نه !

فقط دو حالت دارد که یک سفارت خانه متوجه شود شما در سفارت دیگر پرونده دارید:

1. مهر دریافت مدارک شما در پاسپورتتان را ببیند
2. بودن نام شما در Black list سفارتی و یا در سیستم SIS

Some14Myself
May 25th, 2010, 11:16 AM
فقط دو حالت دارد که یک سفارت خانه متوجه شود شما در سفارت دیگر پرونده دارید:

1. مهر دریافت مدارک شما در پاسپورتتان را ببیند
2. بودن نام شما در Black list سفارتی و یا در سیستم SIS

eeeee ... مهر تحویل مدارک می زنن ؟ همه سفارت خونه ها اینطوریه ؟ واقعآ خوب شد پرسیدم !

Pearson
May 25th, 2010, 11:18 AM
eeeee ... مهر تحویل مدارک می زنن ؟ همه سفارت خونه ها اینطوریه ؟ واقعآ خوب شد پرسیدم !

بله این همه داستان تعویض گذرنامه قبل از تاریخ انقضاش به دلیل همینه دیگه

Werner.Melzer
May 26th, 2010, 12:00 AM

سلام... ما قبلا هم با pearson اين بحث رو داشتيم كه آيا اطلاعات يك متقاضي در سيستم sis ثبت ميشه يا نه... من قويا تو اين مورد تحقيق كردم و از يك منبع بسيار موثق (افيسر سفارت) اين موضوع رو پرسيدم..ايشون هم گفتند تمام اطلاعات متقاضي ها تو سيستم sis به دلايل بسيار زيادي ثبت مي شه..يكي از دلايلشون هم اين بود كه يه نفر همزمان دو جا شنگن واسه ويزا شنگن اپلاي نكنه... توجه كنيد قوانين رواديد شنگن واسه كشورهاي عضو يكسانه... اما وقتي شما واسه ويزاي تحصيلي داريد اقدام مي كنيد موضوع ديگه فرق مي كنه...در واقع ويزاي تحصيلي با ويزاي شنگن فرق داره... همون طوري كه تو http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?3853-مدارك-لازم-جهت-اخذ-ويزاي-ايتاليا/page21 هم گفتم دوست من همزمان واسه 2تا ويزاي تحصيلي از آالمان و فرانسه اقدام كرد... و هيچ مشكلي واسش پيش نيومد... من شهرستانم.. اگه تهران بودم حتما اين سوال رو از سفارت ايتاليا مي پرسيدم كه آيا ميشه همزمان با ايتاليا از جاي ديگه شنگن هم درخواست ويزاي تحصيلي كرد يا نه؟ ... اگه شما تهرانيد اگه ممكنه اينو از سفارت ايتاليا بپرسيد و به ما هم بگيد تا ما هم از نگراني در بياييم..

Some14Myself
May 26th, 2010, 12:24 AM
سلام... ما قبلا هم با pearson اين بحث رو داشتيم كه آيا اطلاعات يك متقاضي در سيستم sis ثبت ميشه يا نه... من قويا تو اين مورد تحقيق كردم و از يك منبع بسيار موثق (افيسر سفارت) اين موضوع رو پرسيدم..ايشون هم گفتند تمام اطلاعات متقاضي ها تو سيستم sis به دلايل بسيار زيادي ثبت مي شه..يكي از دلايلشون هم اين بود كه يه نفر همزمان دو جا شنگن واسه ويزا شنگن اپلاي نكنه... توجه كنيد قوانين رواديد شنگن واسه كشورهاي عضو يكسانه... اما وقتي شما واسه ويزاي تحصيلي داريد اقدام مي كنيد موضوع ديگه فرق مي كنه...در واقع ويزاي تحصيلي با ويزاي شنگن فرق داره... همون طوري كه تو http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?3853-مدارك-لازم-جهت-اخذ-ويزاي-ايتاليا/page21 هم گفتم دوست من همزمان واسه 2تا ويزاي تحصيلي از آالمان و فرانسه اقدام كرد... و هيچ مشكلي واسش پيش نيومد... من شهرستانم.. اگه تهران بودم حتما اين سوال رو از سفارت ايتاليا مي پرسيدم كه آيا ميشه همزمان با ايتاليا از جاي ديگه شنگن هم درخواست ويزاي تحصيلي كرد يا نه؟ ... اگه شما تهرانيد اگه ممكنه اينو از سفارت ايتاليا بپرسيد و به ما هم بگيد تا ما هم از نگراني در بياييم..

به برد کنسول ایتالیا زده بود و دقیقا گفته بود این موضوع رو ..
اما پرسیدم توی سفارت های اسپانیا و هلند همچین چیزی نبود ...
چی بگم والا !
من امروز (دیروز-الان 1230 شده!) یادم رفت بپرسم وگرنه رفته بودم می پرسیدم حتمآ !

Werner.Melzer
May 26th, 2010, 12:55 AM
به برد کنسول ایتالیا زده بود و دقیقا گفته بود این موضوع رو ..
اما پرسیدم توی سفارت های اسپانیا و هلند همچین چیزی نبود ...
چی بگم والا !
من امروز (دیروز-الان 1230 شده!) یادم رفت بپرسم وگرنه رفته بودم می پرسیدم حتمآ !

نمي دونم والا ! گفتم دوستم فرانسه و آلمان اقدام كرده بود همزمان مشكلي نداشت...حالا اين سفارت ايتاليا كه يكي از گزينه هاي من و شما است دو پهلو گفته: اگه منظورش ويزاي شنگن باشه ،كه خوب! اين تو همه كشورهاي شنگن يكسانه: يعني شما نمي تونيد از ذو كشور شنگن همزمان درخواست ويزاي شنگن بديد...ولي مورد ما فرق مي كنه... ما داريم درخواست ويزا تحصيلي مي ديم نه شنگن... باز هم اگه تونستيد بريد.. اگه هم كه نه من از شهرستان تو هفته آينده ميام تهران و ميرم سفارت و نتيجه رو مي گم...
من حدس مي زنم منظور سفارت ايتاليا هم همون چيزي كه من گفتم ("نمي توان از ذو كشور شنگن همزمان درخواست ويزاي شنگن كرد") فوقش اينه بايد درخواست قبول كنه...ويزا دادني نهايتش آدم ويزاهاي ديگه رو كنسل مي كنه... نظرتون چيه؟

Some14Myself
May 26th, 2010, 12:00 PM
نمي دونم والا ! گفتم دوستم فرانسه و آلمان اقدام كرده بود همزمان مشكلي نداشت...حالا اين سفارت ايتاليا كه يكي از گزينه هاي من و شما است دو پهلو گفته: اگه منظورش ويزاي شنگن باشه ،كه خوب! اين تو همه كشورهاي شنگن يكسانه: يعني شما نمي تونيد از ذو كشور شنگن همزمان درخواست ويزاي شنگن بديد...ولي مورد ما فرق مي كنه... ما داريم درخواست ويزا تحصيلي مي ديم نه شنگن... باز هم اگه تونستيد بريد.. اگه هم كه نه من از شهرستان تو هفته آينده ميام تهران و ميرم سفارت و نتيجه رو مي گم...
من حدس مي زنم منظور سفارت ايتاليا هم همون چيزي كه من گفتم ("نمي توان از ذو كشور شنگن همزمان درخواست ويزاي شنگن كرد") فوقش اينه بايد درخواست قبول كنه...ويزا دادني نهايتش آدم ويزاهاي ديگه رو كنسل مي كنه... نظرتون چيه؟

من درگیر تز و دفاع و اینا هستم و اگه تا یه ماه دیگه نرسم تحویل بدم باید دفاع نکرده برم ... واسه همین یه کم فشرده ست تایمم ! ...
اگه اومدی حتمآ بپرس اما اسم کشور و اینا نبر که حساس نشن و آمار نداشته باشن ...
فکر کنم ویزای تحصیلی هم یه نوع شینگن حساب می شه ... مهم اینه که داری دو تا کشور عضو اتحادیه اروپا با هم اقدام می کنی ...
فکر کنم پرسیدن مستقیم بهترین کاره ... جوابش رو به منم بگو ورنر جان !

Werner.Melzer
May 26th, 2010, 04:58 PM
من درگیر تز و دفاع و اینا هستم و اگه تا یه ماه دیگه نرسم تحویل بدم باید دفاع نکرده برم ... واسه همین یه کم فشرده ست تایمم ! ...
اگه اومدی حتمآ بپرس اما اسم کشور و اینا نبر که حساس نشن و آمار نداشته باشن ...
فکر کنم ویزای تحصیلی هم یه نوع شینگن حساب می شه ... مهم اینه که داری دو تا کشور عضو اتحادیه اروپا با هم اقدام می کنی ...
فکر کنم پرسیدن مستقیم بهترین کاره ... جوابش رو به منم بگو ورنر جان !

انشالله مشكل پيش نمي ياد...نتيجه رو هم حتما اينجا مي گم...

saman.z
May 29th, 2010, 12:44 PM
دوستان من برای سوئد اقدام کردم (مستر 2 ساله)حالا فنلاند هم قبول شدم و میخوام برم فنلاند ولی سفارت فنلاند(تلفنی) به من گفت باید بری درخواست ویزات از سوئد کنسل کنی بعد بیای اینجا وگرنه به درخوست شما رسیدگی نمیکنیم.(هنور ویزای سوئد نگرفتم)
من تمام مطالب این بخش خوندم یکی از دوستان برای نروژ و سوئد اقدام کرده بود ولی قضیه نروژ با کشورهای منطقه شنگن فرق داره. کسی نظری داره من حتما باید برم درخواست سوئد کنسل کنم؟

Werner.Melzer
June 2nd, 2010, 03:29 PM
دوستان من برای سوئد اقدام کردم (مستر 2 ساله)حالا فنلاند هم قبول شدم و میخوام برم فنلاند ولی سفارت فنلاند(تلفنی) به من گفت باید بری درخواست ویزات از سوئد کنسل کنی بعد بیای اینجا وگرنه به درخوست شما رسیدگی نمیکنیم.(هنور ویزای سوئد نگرفتم)
من تمام مطالب این بخش خوندم یکی از دوستان برای نروژ و سوئد اقدام کرده بود ولی قضیه نروژ با کشورهای منطقه شنگن فرق داره. کسی نظری داره من حتما باید برم درخواست سوئد کنسل کنم؟

سلام.. نروژ جز اتحاديه اروپا نيست ولي جز شنگن هست..

ospol1996
June 6th, 2010, 02:52 PM
من از سوئد و ایتالیا پذیرش دارم
البته پذیرشم از سوئد قطعی نیست
الان واسه ویزای ایتالیا اقدام کردم
میخوام بدونم چه مدت بعد از رسیدنم به ایتالیا میتونم برم سوئد و آیا با شینگن دانشجویی میشه مستقیم از ایران برم ؟
هیچ آژانسی تا حالا یه جواب مشترک با بقیه بهم نداده
یکی میگه مستقیم میشه .یکی دیگه میگه باید اول 15 روز ایتالیا بری.سفارتم جواب نمیده
خیلی گیج شدم!!!

Pearson
June 6th, 2010, 02:57 PM
من از سوئد و ایتالیا پذیرش دارم
البته پذیرشم از سوئد قطعی نیست
الان واسه ویزای ایتالیا اقدام کردم
میخوام بدونم چه مدت بعد از رسیدنم به ایتالیا میتونم برم سوئد و آیا با شینگن دانشجویی میشه مستقیم از ایران برم ؟
هیچ آژانسی تا حالا یه جواب مشترک با بقیه بهم نداده
یکی میگه مستقیم میشه .یکی دیگه میگه باید اول 15 روز ایتالیا بری.سفارتم جواب نمیده
خیلی گیج شدم!!!

شما با ویزای شنگن می توانید هر جای شنگن سفر کنید منتها با ویزای شنگن ایتالیا نمی توانید برید سوئد اونجا مقیم شوید و درس بخونید

esoli
June 15th, 2010, 02:07 AM
سلام. سوال داشتم: برای تحصیل در یه برنامه مستر که در دو کشور مختلف مثلا سوئد و آلمان برگذار میشه(سال اول آلمان و سال دوم سوئد) برای ویزا به چه صورتی باید عمل کرد یعنی باید اول ویزای آلمان اینجا گرفت بعدش برای سال دوم(بعد از یک سال) در آلمان از طریق سفارت سوئد تقاضای ویزا کرد؟ ویزایی که صادر می کنند دانشجویی هست یا شینگن؟ یا بهتر بگم با ویزای دانشجویی تو منطقه شینگن میشه مسافرت کرد؟ اگر اطلاعات دقیق و کاملی دوستان لطف کنند راهنمایی کنند.

zada
June 24th, 2010, 06:59 PM
اگه یکی دانشجوی مستر باشه تو اروپا و اواخر تحصیلش واسه دکترا از یه کشور دیگه تو اروپا پذیرش بگیره آیا باید برگرده ایران دوباره ویزا اقدام کنه؟ یا میشه رفت تو اون کشور و ویزا رو تمدید کرد؟

hatefrad
June 25th, 2010, 09:34 PM
سلام دوستان..
من واسه ویزای ایتالیا ضمانت نامه 5 میلیونی دادم ! (چند ماه پیش.. چون مبلغش مشخص نبود خیلی‌های دیگه هم بین 5 تا 10 تومن دادن)... ولی چند روز پیش که زنگ زدم سفارت گفت باید ضمانت 20 میلیونی باشه.. حالا می‌خوام بدونم به نظرتون امکان داره ویزا رد شده واسه همین ؟ .... بعد اینکه این نتیجه‌اش 13 آگوست مشخص میشه و من 21 آگوست پرواز دارم.. می‌خواستم بدونم اگه 13 رفتم و (خدای نکرده) ویزایی در کار نبود (یعنی رد شده بود :D) میشه تقاضای مجدد داد ؟ و اینکه چقد این طول میکشه تا بررسی شه...
ممنون از همه دوستان عزیز...

ayrfx
June 29th, 2010, 10:54 AM
اگه یکی دانشجوی مستر باشه تو اروپا و اواخر تحصیلش واسه دکترا از یه کشور دیگه تو اروپا پذیرش بگیره آیا باید برگرده ایران دوباره ویزا اقدام کنه؟ یا میشه رفت تو اون کشور و ویزا رو تمدید کرد؟

سلام
از کشوری که درس میخوانید (و یا اقامت بیش از شش ماه ) میتوانید برای ویزا اقدام کنید. / موفق باشید

farshid_hunter
July 2nd, 2010, 04:13 AM
دوستان اگر راهنمایی بکنند ممنون میشم.
من واسه مستر ایتالیا قبول شدم، ولی برای اون تاریخ که می خواستم بلیط ایتالیا گیرم نیومد. واسه همین بلیط ژنو سوئیس رو بردم سفارت ایتالیا. در ضمن سوئیس از پارسال رسما عضو شنگن شده. حالا چون بلیطم به مقصد ایتالیا نیست مشکلی پیش میاد؟ آخه من فکر می کردم به مقصد هرکدوم از کشورهای عضو شنگن که باشه فرق نمی کنه...

Hoseinkhani
July 6th, 2010, 04:40 PM
سلام ،
من اخیرا دکترا رو تو ایتالیا گرفتم و یک پوزیشن postdoc تو اسپانیا گرفتم از همینجا واسه ویزا apply کردم و این هفته ویزا میاد. تو این مدت یک پوزیشن بهتر تو ایتالیا گیر آوردم که نمی خوام برم اسپانیا .
حالا اگه من ویزا رو بگیرم و نرم، بعدا برام مشکل پیش میاد؟ مثلن اگه ۳ ساله دیگه دوباره اقدام کنم ممکنه ویزا ندن؟ چون ویزا شینگن هستش ، ممکنه بعدا برا یک کشور دیگه اقدام کنم ویزا ندن ؟
ممنون میشم اگه اونا ای که اطلاع داران زود جواب بدان که زود تصمیم بگیرم ؟

al_frd
July 8th, 2010, 08:26 PM
سلام
من برای یه مسافرت به آلمان برای یه تاریخ خاص می خواستم ویزا بگیرم. اما وقت سفارت خیلی طولانیه. حالا اگر از سفارت یه کشور دیگه مثلا یونان اقدام کنم و ویزا بگیرم بعد اصلا به یونان نروم (و به آلمان برم) اتفاقی می افته؟
بعداً اگر دوباره بخوام از یونان ویزا بگیرم و این دفعه واقعا به یونان هم بروم، سابقه بدی برام ثبت نمیشه؟ ممکنه که دفعه بعد بهم ویزا ندن؟ ممکنه که بعدا هیچکدوم از کشورهای عضو شینگن بهم ویزا ندن؟

امیدوارم جای مناسبی سوالم رو مطرح کرده باشم و کسی باشه که جواب بده. ممنون.

Pearson
July 11th, 2010, 02:08 PM
سلام
من برای یه مسافرت به آلمان برای یه تاریخ خاص می خواستم ویزا بگیرم. اما وقت سفارت خیلی طولانیه. حالا اگر از سفارت یه کشور دیگه مثلا یونان اقدام کنم و ویزا بگیرم بعد اصلا به یونان نروم (و به آلمان برم) اتفاقی می افته؟
بعداً اگر دوباره بخوام از یونان ویزا بگیرم و این دفعه واقعا به یونان هم بروم، سابقه بدی برام ثبت نمیشه؟ ممکنه که دفعه بعد بهم ویزا ندن؟ ممکنه که بعدا هیچکدوم از کشورهای عضو شینگن بهم ویزا ندن؟

امیدوارم جای مناسبی سوالم رو مطرح کرده باشم و کسی باشه که جواب بده. ممنون.

کسایی که
1. برای اولین بار ویزای شنگن می گیرند
2. وارد کشوری می شوند که از سفارت اون کشور ویزای شنگن شان را نگرفته اند
3. اون کشور ورودی آلمان است

این سه مورد بالا مامور پاسپورت کنترل مرزر هوایی آلمان را کمی قلقلک می دهد و ممکن است شروع کند به سوال جواب.
توصیه می کنم یک بلیط رفت و برگشت از آلمان به یونان هم بگیرید مثلاً برای سه روز بعدش که اگر پلیس گیر داد بگید سه روز توی آلمان کار دارید بعد می رید با این بلیط یونان. بعد که اومدید ایران پول بلیطتان را پس بگیرد. فقط یادتون نرود که روی کلاسی بگیرید که جریمه ی کنسلی نداشته باشد و یا کم داشته باشد. ( قابل توجه دوستانی که می گویند این بلیط چرا گرونه اون چرا ارزونه؟)
حالا بعدش می توانید نرید یونان برای خروج و آمدن به ایران کسی دیگه ازتون سوالی نمی کند.
خیر در کل سابقه ی بدی براتون محسوب نمی شود و مشکلی ندارد

Werner.Melzer
July 22nd, 2010, 11:26 AM
فکر کنم جای مناسبی واسه سوالم پیدا کردم! به نظرتون میشه از دو کشور مختلف شنگن(مثلا آلمان و ایتالیا) همزمان ویزای دانشجویی گرفت؟ راستش من هم از آلمان پذیرش واسه مقطع دکتری دارم و هم از ایتالیا... حالا واسه ویزای آلمان درخواست دادم و جوابش هنوز نیومده...و با توجه به اینکه باید همین روزا واسه ویزا ایتالیا هم اقدام کنم، نمی دونم سفارت ایتالیا قبول می کنه یا می گه واسه آلمان رو اول باید کنسل کنی؟ اصلا دوست ندارم آلمان رو از دست بدم..از این طرف هم بی خیال شدن ایتالیا ریسکه...

drehsan
August 20th, 2010, 03:00 PM
دوستان من به تجربه شما احیتاج دارم!

من سال 2007 ویزای شینگن 10 روزه از آلمان گرفتم.
سال 2008 ویزای شینگن 15 روزه از آلمان گرفتم.
و سال 2009 ویزای Multi یک ماهه از انگلستان گرفتم.
پاییز پارسال برای اسپانیا اقدام کردم که به من گفتند مدارک مالی ات رو کامل کن و من دنبالش رو نگرفتم و نمیدونم چی شد آخرش!!!

الآن میخوام برای شرکت در 4 کنفرانس که سه تای اونها در آلمان و یکی در پرتغال هست، در سفارت آلمان اقدام کنم. کل بازه زمانی مورد نیاز من میشه 23 روز. اما اولین کنفرانس در پرتغال هست!

آیا ممکنه اینکه اولین برنامه من در پرتغاله برای سفارت آلمان مهم باشه؟
آیا ویزای توریستی از سفارت آلمان 23 روز ممکنه بدن؟(با توجه به اینکه یکی از دوستان من هفته پیش ویزای شینگن 25 روزه از سوییس گرفته)

Pearson
August 21st, 2010, 07:20 AM
دوستان من به تجربه شما احیتاج دارم!

من سال 2007 ویزای شینگن 10 روزه از آلمان گرفتم.
سال 2008 ویزای شینگن 15 روزه از آلمان گرفتم.
و سال 2009 ویزای Multi یک ماهه از انگلستان گرفتم.
پاییز پارسال برای اسپانیا اقدام کردم که به من گفتند مدارک مالی ات رو کامل کن و من دنبالش رو نگرفتم و نمیدونم چی شد آخرش!!!

الآن میخوام برای شرکت در 4 کنفرانس که سه تای اونها در آلمان و یکی در پرتغال هست، در سفارت آلمان اقدام کنم. کل بازه زمانی مورد نیاز من میشه 23 روز. اما اولین کنفرانس در پرتغال هست!

آیا ممکنه اینکه اولین برنامه من در پرتغاله برای سفارت آلمان مهم باشه؟
آیا ویزای توریستی از سفارت آلمان 23 روز ممکنه بدن؟(با توجه به اینکه یکی از دوستان من هفته پیش ویزای شینگن 25 روزه از سوییس گرفته)

بله مهمه
اگر سفارت بفهمه که شما قصد دارید اول به پرتغال بروید بهتان خواهند گفت بروید ویزاتون را سفارت پرتغال بگیرید
پس بهتره اسم پرتغال رو نیارید و بعد که ویزاتون را گرفتید می تونید طبق برنامه ی خودتون عمل کنید

Behrouz
August 22nd, 2010, 01:33 AM
سلام من برای دوره دکترا فاند گرفتم ولی استاد گفته اولش واسه یک دوره 6 ماه visiting scientist می رم بعدش اگه هردومون راضی بودیم کارو به عنوان دانشجوی دکترا ادامه می دم با توجه به مهلت یک ماه استاد برای رفتنم و این 6 ماه اول چه ویزایی باید بگیرم شنگن یا اقامت دام؟ چطور بک وقت خارج از نوبت از سفرات بگیرم؟
من خیلی گیر این اطلاعات هستم اگه نظری دارید لطف می کنید
You cannot apply for a Schengen visa since this visa is valid up to 3 months. Moreover, you are not allowed to apply for a permanent residence permit, since being a PhD students does not give you the right to apply for PR. Hence, I think you have to apply for a guest researcher permit( they call it something like that) and after 6 months, they will give you a visa which is valid for the whole period of your study.

hesam01
August 27th, 2010, 02:19 PM
سلام خسته نباشید
من و همسرم می خواییم ویزای شینگن بگیریم برای فرانسه و از طریق اون بصورت زمینی وارد آلمان بشیم و دیگه خارج نشیم بهترین راه چیه برای گرفتن ویزا و اینکه چیکار باید بکنیم که مدرک معتبری تو ایران گرو نزاریم مثل سند ملکی ؟ کدام کشور عضو شینگن راحت تر ویزا می ده ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

MinaJ
September 1st, 2010, 01:23 PM
من میخوام دوره های فشرده یک ماهه زبان آلمانی در خود کشور آلمان که مال موسسه گوته است رو بردارم میخوام بدونم که سفارت راحت ویزا میده یا نه؟
باتوجه به سایت گوته وقتی دوره ها رو ثبت نام کنیم و پول رو پرداخت کنیم یک رسید که به عنوان دعوتنامه است برام میفرسته تو خود سایت گوته نوشته که فقط همین رسید رو باید ببرین سفارت. حالا امکان داره که سفارت ویزا صادر نکنه.
http://www.goethe.de/ins/de/srv/vuv/enindex.htm

phpkar
October 22nd, 2010, 08:21 PM
من و خانومم پذیرش دکترا از پرتغال و اسپانیا داریم ... حالا از اونجا که اسپانیا وضع ویزاش افتضاحه به نظر شما اول واسه پرتغال اقدام کنیم بهتره یا اسپانیا؟
چون پرتغال فاند دارم اگر پرتغال اکسپت بشه به نظر شما این میتونه روی نظر کنسول اسپانیا تاثیر مثبت داشته باشه؟ و بعدش اسپانیا اقدام کنیم و پرتغال نریم؟

alifotouhi
October 27th, 2010, 01:43 AM
من هم شرایط شما رو داشتم، زن و شوهر بودیم و اسپانیا رد کرد منو. اگه می خوایین با هم مدارک رو تحویل بدین دور اسپانیا رو خط بکشین.

alifotouhi
October 27th, 2010, 01:51 AM
یک سوال داشتم ممنون می شم اگه کسی جواب منو بده، خانوم من تو پاسپورتش ویزای دانشجویی اسپانیا رو داره که تا 7 ژانویه اعتبار داره. اما بی خیال اسپانیا شدیم و می خواییم برای پرتغال اقدام کنیم.
اگر در هنگام تحویل مدارک به سفارت پرتغال، ویزای همسرم برای اسپانیا اعتبار داشته مشکلی پیش میاد؟ مطمئنا وقتی که قراره ویزا صادر بشه دیگه اعتبار ویزای قبلی تموم شده. ضمنا از این ویزا هم استفاده ای نکرده و به اون کشور سفر نکرده.
ویزای قبلیش دانشجویی بود اما برای پرتغال می خواد به عنوان همراه من تقاضا بده.
برای تعویض پاسپورت هم تلاش کردیم که نشد.

mamal198
November 16th, 2010, 03:55 PM
سلام

من واسه رفتن به فرانسه می‌خواستم با آلیتالیا اول به رم بیام و بعد از چند ساعت به تولوز برم (ویزای بلند مدت علمی‌ نوع D فرانسه رو دارم) زنگ زدم سفارت فرانسه گفت "ما ایرانی‌‌ها رو برمیگردونن اگه وارد همون کشوری که ویزا گرفتیم نشیم!!!" ، اما قاعدتاً نباید اینجوری باشه چون ایتالییا هم عضو شنگنه، کسی‌ تجربه‌ داره؟ حرف سفارت درسته؟

Pearson
November 16th, 2010, 04:03 PM
سلام

من واسه رفتن به فرانسه می‌خواستم با آلیتالیا اول به رم بیام و بعد از چند ساعت به تولوز برم (ویزای بلند مدت علمی‌ نوع D فرانسه رو دارم) زنگ زدم سفارت فرانسه گفت "ما ایرانی‌‌ها رو برمیگردونن اگه وارد همون کشوری که ویزا گرفتیم نشیم!!!" ، اما قاعدتاً نباید اینجوری باشه چون ایتالییا هم عضو شنگنه، کسی‌ تجربه‌ داره؟ حرف سفارت درسته؟

احتمالا با آبدرچی سفارت صحبت فرمودید. همچین چیزی صحت ندارد. شما حتی می توانید با همین ویزا تیکه تیکه با اتوبوس از ایران تا فرانسه بروید.

mamal198
November 16th, 2010, 07:43 PM
احتمالا با آبدرچی سفارت صحبت فرمودید. همچین چیزی صحت ندارد. شما حتی می توانید با همین ویزا تیکه تیکه با اتوبوس از ایران تا فرانسه بروید.

راستش منم خودم تعجّب کردم اما این سفارت فرانسوی‌ها اینقدر بد اخلاقن که نمیشه یه سوال رو ۲ بار پرسید.

اما تو فروم هم یه چیزی رو دیدم مبنی بر تایید همین حرف دوست ابدارچیمون :D

صفحهٔ اولا همین تاپیک رو ببینید لطفا، پٔست شماره 2،1 و 3.
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?1640-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-Schengen-%28%D8%B4%DB%8C%D9%86%DA%AF%D9%86%29

Pearson
November 17th, 2010, 01:06 PM
راستش منم خودم تعجّب کردم اما این سفارت فرانسوی‌ها اینقدر بد اخلاقن که نمیشه یه سوال رو ۲ بار پرسید.

اما تو فروم هم یه چیزی رو دیدم مبنی بر تایید همین حرف دوست ابدارچیمون :D

صفحهٔ اولا همین تاپیک رو ببینید لطفا، پٔست شماره 2،1 و 3.
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?1640-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-Schengen-%28%D8%B4%DB%8C%D9%86%DA%AF%D9%86%29

من جواب این سوال رو در پست های قبلیم داده بودم اگر شما بار اول هست که ویزای شنگن رو گرفته اید و برای بار اول هست که قصد ورود به شنگن رو دارید، کشوری که دارید وارید میشوید اون کشوری نیست که ویزاتون رو از سفارتش گرفته اید، این خیلی طبیعی هست که شانس اینه که مامور مرز هوایی اون کشور ازتون چند و تا سوال جواب اضافه کند را افزایش می دهد، با نشون دادن بلیط، دعوتنامه و مستندات دیگر می توانید بدون مشکل به مسافرتتون ادامه دهید.

amir_rafie
December 5th, 2010, 09:28 AM
سلام دوستان ،
يه سوال داشتم ، الان اگه کسی در ترکيه يا مالزی ساکن باشه (با اين ويزاهای توريستی 3 ماهه) و به خاطر سربازی نتونه برگرده به ايران، آيا ميتونه برای شينگن اقدام کنه؟
مثلا من الان ويزای توريستی ترکيه دارم و بخوام يه کالج در اروپا برم ميتونم به سراغ سفارت کشورهای عضو شینگن برم يا نه؟
اگه جواب منفيه ، پس برای چه کشور هايی ميتونم اقدام کنم؟

Pearson
December 5th, 2010, 09:43 AM
سلام دوستان ،
يه سوال داشتم ، الان اگه کسی در ترکيه يا مالزی ساکن باشه (با اين ويزاهای توريستی 3 ماهه) و به خاطر سربازی نتونه برگرده به ايران، آيا ميتونه برای شينگن اقدام کنه؟
مثلا من الان ويزای توريستی ترکيه دارم و بخوام يه کالج در اروپا برم ميتونم به سراغ سفارت کشورهای عضو شینگن برم يا نه؟
اگه جواب منفيه ، پس برای چه کشور هايی ميتونم اقدام کنم؟

شما به سفارت خانه های کشوری که در آن مقیم می باشید می توانید مراجعه نمایید. نه کشورهای دیگری که برای سفر کوتاه رفته اید. مگر اینکه کشوری باشد که در کشور محل اقامت شما سفارتی نداشته باشد.

amir_rafie
December 5th, 2010, 10:14 AM
شما به سفارت خانه های کشوری که در آن مقیم می باشید می توانید مراجعه نمایید. نه کشورهای دیگری که برای سفر کوتاه رفته اید. مگر اینکه کشوری باشد که در کشور محل اقامت شما سفارتی نداشته باشد.

ممنون از پاسختون/.
پس با اين حساب ، اروپا رو بايد کلا بيخيال بشم و فقط برای آمريکا و کانادا تلاش کنم؟

SARA-GH
December 11th, 2010, 05:14 PM
با سلام
کسی در مورد پاسپورت واقامت در سنت کیتس اطلاعی داره ؟ آیا واقعا" با پاسپرتی که میدن میشه به کشورهای اروپایی رفت و کار یا تحصیل کرد؟

yuhahaha
December 17th, 2010, 12:10 AM
سلام،
من برای ارشد (یکی از دانشگاه های فرانسه) اقدام کردم و به احتمال زیاد پذیرش بگیرم. این در حالیه که اینجا دانشجوی ارشد دانشگاه تربیت مدرس هستم. به اون دانشگاهی که مدارکم رو فرستادم چیزی در مورد دانشجو بودنم تو مقطع ارشد در ایران نگفتم چون تو سایتش نوشته بود شانسم رو برای گرفتن پذیرش کم می کنه. مدارک لازم برای ویزا شامل مدارک تحصیلی هم میشه.
1- من باید به سفارت مدرک ارشدم رو هم تحویل بدم؟
2- امکان داره که از این طریق اون دانشگاه بفهمه که بهشون دروغ گفتم؟

Pearson
December 17th, 2010, 01:20 AM
با سلام
کسی در مورد پاسپورت واقامت در سنت کیتس اطلاعی داره ؟ آیا واقعا" با پاسپرتی که میدن میشه به کشورهای اروپایی رفت و کار یا تحصیل کرد؟

شما فقط بدون ویزا می توانید به اروپا سفر کنید این مسئله ربطی به کار و تحصیل نداره

saman.z
December 21st, 2010, 02:43 PM
سلام،
من برای ارشد (یکی از دانشگاه های فرانسه) اقدام کردم و به احتمال زیاد پذیرش بگیرم. این در حالیه که اینجا دانشجوی ارشد دانشگاه تربیت مدرس هستم. به اون دانشگاهی که مدارکم رو فرستادم چیزی در مورد دانشجو بودنم تو مقطع ارشد در ایران نگفتم چون تو سایتش نوشته بود شانسم رو برای گرفتن پذیرش کم می کنه. مدارک لازم برای ویزا شامل مدارک تحصیلی هم میشه.
1- من باید به سفارت مدرک ارشدم رو هم تحویل بدم؟
2- امکان داره که از این طریق اون دانشگاه بفهمه که بهشون دروغ گفتم؟

از اونجایی که شما با سفارت یک کشور طرف هستید باید مدارکتون کامل تحویل بدید (چیزی هم پنهان نکنید که بعدن دردسر نشه )و فکر میکنم سفارت فرانسه هنوز با بخش فرهنگی سفارت در ارتباط باشه (درنتیجه ارتباط با دانشگاه) پس احتمالا متوجه میشن

saman.z
December 21st, 2010, 03:11 PM

جالبه که به سوال خودم جواب بدم بعد 6 ماه///// نه لزومی نداشت درخواست ویزارو کنسل کنم و نکردم در واقع شما برای ویزای دانشجویی(=اقامت یکساله) چند کشور میتونید همزمان اقدام کنید و حتی ویزارو دریافت کنید اگرچه در نهایت شما دانشجوی یک کشورمیشید و ویزای یک کشور به کارتون میآد

aminp30
January 14th, 2011, 12:55 PM
درود بر دوستان عزيز
دوستان ميدونين فرق بين Contact Person و Inviting Person در موارد 31 و 32 از فرم شينگن چيه؟ (فرم رو در پيوست قرار دادم)
ممنون

MAnewzealand87
January 14th, 2011, 01:59 PM
سلام امین جان،اتفاقا واسه منم سوال شده ولی invited person\Company و ... به نظر می رسه اون جایی است که شما رو دعوت کرده که حتما دانشگاهتون هست و Contact person کسی است که بشه در باره ی صحت این موضوع ازش بشه سوال کرد که احتمالا Supervisor شما است.

aminp30
January 14th, 2011, 02:31 PM
سلام امین جان،اتفاقا واسه منم سوال شده ولی invited person\Company و ... به نظر می رسه اون جایی است که شما رو دعوت کرده که حتما دانشگاهتون هست و Contact person کسی است که بشه در باره ی صحت این موضوع ازش بشه سوال کرد که احتمالا Supervisor شما است.
درود بر دوست مقيم ابوريحان عزيزم
بله براي contact person واضحتر هست ولي براي Inviting Person نوشته بجاش نام هتل يا محل موقت! رو بنويسين. مشخصا هتل و ... كه نميشه نوشت. بايد احتمالا International Office رو بزنيم. نظرتون چيه؟ براي دانشگاه خودش توي شماره 32، Inviting Organization نوشته يعني با Inviting Person متفاوته!

Mohammad1980
January 14th, 2011, 08:08 PM
سلام به تمام دوستان
یکی از اقوام من در هلند زندگی می کنه و برای من دعوت نامه فرستاده. البته برای مادرم هم ارسال کرده.
حالا من که خودم مجرد هستم وقتی رفتم سفارت چی باید بگم یا چه مدارکی باید ارائه بدم که بهم ویزا بدهند؟
ممنون میشم اگر کسی از دوستان اطلاعاتی دراه به من کمک کنه
منتظرم

MAnewzealand87
January 14th, 2011, 10:29 PM
درود بر دوست مقيم ابوريحان عزيزم
بله براي contact person واضحتر هست ولي براي Inviting Person نوشته بجاش نام هتل يا محل موقت! رو بنويسين. مشخصا هتل و ... كه نميشه نوشت. بايد احتمالا International Office رو بزنيم. نظرتون چيه؟ براي دانشگاه خودش توي شماره 32، Inviting Organization نوشته يعني با Inviting Person متفاوته!
امین به جواب قطعی رسیدی من رو هم لطفا خبر دار کن(یکی از آشنایان همین مشکل و پیدا کرده و خبردارم کنی ممنون مشم).راستی من یه سالی هست که فارغ شدم و فعلا مقیم هیچ campus ی نیستم!

Pearson
January 15th, 2011, 07:46 AM
ببینید دوستان فرم های ویزای شنگن به صورت کلی طراحی شده است. برای هدف های مسافرتی مختلف مثل تجاری، ملاقات بستگان، شرکت در کنفرانس و غیره
از آنجایی که CONTACT PERSON شما می تواند لزوماً همون کسی نباشد که دعوتنامه را امضا کرده ( INVITING PERSON ) برای همین دو بار سوال شده است.
در اکثر موارد هر دو شخص یک نفر می باشند و شما می توانید یک اسم را دوباره تکرار کنید
کلا چیزی مهمی نمی باشد و حساسیت روش نداشته باشید

aminp30
January 15th, 2011, 08:29 AM
ببینید دوستان فرم های ویزای شنگن به صورت کلی طراحی شده است. برای هدف های مسافرتی مختلف مثل تجاری، ملاقات بستگان، شرکت در کنفرانس و غیره
از آنجایی که CONTACT PERSON شما می تواند لزوماً همون کسی نباشد که دعوتنامه را امضا کرده ( INVITING PERSON ) برای همین دو بار سوال شده است.
در اکثر موارد هر دو شخص یک نفر می باشند و شما می توانید یک اسم را دوباره تکرار کنید
کلا چیزی مهمی نمی باشد و حساسیت روش نداشته باشید
ممنونم پيمان جان
پس با اين حساب ميشه اسم promoter يا همون Supervisor رو توي Contact Person و اسم Head of International Office كه نامه بورس (يا پذيرش) رو ميفرسته و ما اون رو به سفارت ارائه ميديم، بعنوان Inviting Person وارد كنيم.

Pearson
January 15th, 2011, 09:03 AM
ممنونم پيمان جان
پس با اين حساب ميشه اسم promoter يا همون Supervisor رو توي Contact Person و اسم Head of International Office كه نامه بورس (يا پذيرش) رو ميفرسته و ما اون رو به سفارت ارائه ميديم، بعنوان Inviting Person وارد كنيم.

بله مشکلی نمی باشد

aminp30
January 15th, 2011, 10:46 AM
بله مشکلی نمی باشد
مرسي پيمان عزيز
يه سوال ديگه هم كه هم من خودم دارم هم خيلي از دوستان اينه كه توي سوابق كاري، سابقه كار دولتي (جاي معمولي) براي بررسي توسط سفارتهاي ناحيه شينگن حساسيت ايجاد ميكنه؟ چون تاپيكها رو كه ميخوندم توي فروم چند كشور، ديدم كه نوشته بودن بنويسيد چون نبايد gap بين سالهاي تحصيل و درخواست ويزاتون باشه. حالا اصلا اين موضوع فقط براي اينكه بدونن اين سالها بيكار نبوديم هست يا اينكه استعلامي هم از محل كار مي‌كنند؟ اين موضوع معمولا يه كم بغرنج ميشه!

Pearson
January 15th, 2011, 11:21 AM
مرسي پيمان عزيز
يه سوال ديگه هم كه هم من خودم دارم هم خيلي از دوستان اينه كه توي سوابق كاري، سابقه كار دولتي (جاي معمولي) براي بررسي توسط سفارتهاي ناحيه شينگن حساسيت ايجاد ميكنه؟ چون تاپيكها رو كه ميخوندم توي فروم چند كشور، ديدم كه نوشته بودن بنويسيد چون نبايد gap بين سالهاي تحصيل و درخواست ويزاتون باشه. حالا اصلا اين موضوع فقط براي اينكه بدونن اين سالها بيكار نبوديم هست يا اينكه استعلامي هم از محل كار مي‌كنند؟ اين موضوع معمولا يه كم بغرنج ميشه!

شما اصلا یه دوره ای بیکار بودید؟ این چه ربطی به درخواست ویزای شنگن دارد؟

aminp30
January 15th, 2011, 03:39 PM
شما اصلا یه دوره ای بیکار بودید؟ این چه ربطی به درخواست ویزای شنگن دارد؟

ما كه بيكار نبوديم! ولي بچه‌ها توي فروم سوئد روي اين مسئله تاكيد داشتن. من بيست سي صفحه اين تاپيك (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2581-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7-%D9%88-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF) رو خوندم همه روي اين قضيه اتفاق نظر داشتن! حالا اصلش اون سابقه كاري كه اشاره كردم هست نه اين!
مرسي

phpkar
January 17th, 2011, 07:29 PM
یک سوال داشتم ممنون می شم اگه کسی جواب منو بده، خانوم من تو پاسپورتش ویزای دانشجویی اسپانیا رو داره که تا 7 ژانویه اعتبار داره. اما بی خیال اسپانیا شدیم و می خواییم برای پرتغال اقدام کنیم.
اگر در هنگام تحویل مدارک به سفارت پرتغال، ویزای همسرم برای اسپانیا اعتبار داشته مشکلی پیش میاد؟ مطمئنا وقتی که قراره ویزا صادر بشه دیگه اعتبار ویزای قبلی تموم شده. ضمنا از این ویزا هم استفاده ای نکرده و به اون کشور سفر نکرده.
ویزای قبلیش دانشجویی بود اما برای پرتغال می خواد به عنوان همراه من تقاضا بده.
برای تعویض پاسپورت هم تلاش کردیم که نشد.

ببخشد دوست عزیز شما بالاخره در این مورد چیکار کردید ؟ من هم شرایط مشابه شما برام پیش اومده تقریبا

shahrzad62
February 2nd, 2011, 02:05 PM
سلام
من 2 ماه پیش تقاضای ویرای دانشجوییام از سفارت فرانسه رد شد. می خواستم بپرسم تا چند وقت نمی تونم تقاضای ویزا از کشور های عضو شینگن بکنم و آیا اگر پاسپورتم را عوض بکنم و از سفارتی غیر از فرانسه تقاضای ویزا بکنم متوجه رد من از فرانسه می شوند یا خیر؟
لطفاً جواب من را بدهید که خیلی در این مورد گیجم.

samanjan
February 2nd, 2011, 02:15 PM
سلام.

من می خواستم برای آلمان اقدام کنم . البته می خواستم برای دوره زبان آلمانی وارد آلمان بشم . من تا جایی که پیگیری کردم . سفارت بهم ویزا نمی دهد.

خلاصه به پیشنهاد یکی از دوستان گفت با ویزای شنیگن برو . البته من از موسسه معتبر گوته که با سفارت هم طرف قرار داد است می توانم پذیرش بگیرم .

ولی مدت دوره تقربیا 6 ماه می شود ولی با ویزای شنیگن من می توانم تا 3 ماه در آلمان بمانم . آیا میشه ویزای شنیگن را در خود آلمان تمدید کنم .

با تشکر از راهنمایی شما .

sara85sh
February 22nd, 2011, 10:55 PM
دوستان عزیز کسی میدونه که آیا سفارت سوئد نسخه اسکن شده دعوتنامه رو برای ویزای شینگن قبول میکنه یا نه؟

Pearson
February 23rd, 2011, 10:54 AM
دوستان عزیز کسی میدونه که آیا سفارت سوئد نسخه اسکن شده دعوتنامه رو برای ویزای شینگن قبول میکنه یا نه؟

تمام کشور های شنگن نسخه ی دیجیتالی دعوتنامه رو قبول می کنند، چون در صورت نیاز خودشون مستقیما از دعوت کننده استعلام تلفنی می گیرند.
فقط بعضی از کشورها مثل چین اصل دعوتنامه رو می خواد که حتما باید پست شده باشد.

newuser71392
February 26th, 2011, 11:12 PM
سلام
من و همسرم ویزای شنگن یکبار ورود از کشور ایتالیا گرفتیم و برای انگلستان هم درخواست دادیم و منتظر جوابیم. ما می خواستیم با یک ایرلاین اروپایی مثل الیتالا از روم به لندن بریم.چون مسیر برگشت این ایرلاین از ایتالیا است و با یکبار از مرز شنگن خارج شدیم یا در بازگشت در صرتی که از فرودگاه خارج نشیم به مشکل بر می خوریم؟
در ضمن من پاسپورتم رو تعویض کردم و ویزای شنگن من که معتبر است در پاسپورت قدیمی است.آیا می تونم از همون استفاده کنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

Pearson
February 27th, 2011, 07:13 AM
سلام
من و همسرم ویزای شنگن یکبار ورود از کشور ایتالیا گرفتیم و برای انگلستان هم درخواست دادیم و منتظر جوابیم. ما می خواستیم با یک ایرلاین اروپایی مثل الیتالا از روم به لندن بریم.چون مسیر برگشت این ایرلاین از ایتالیا است و با یکبار از مرز شنگن خارج شدیم یا در بازگشت در صرتی که از فرودگاه خارج نشیم به مشکل بر می خوریم؟
در ضمن من پاسپورتم رو تعویض کردم و ویزای شنگن من که معتبر است در پاسپورت قدیمی است.آیا می تونم از همون استفاده کنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

در صورتیکه شما از فرودگاه رم خارج نشوید و توی سالن ترانزیت بمونید، شما هنوز مرز شنگن را رد نکرده و وارد منطقه ی شنگن نشده اید که حالا بخواهید از آن خارج شوید. ویزای شنگن شما اصلاً استفاده نگردیده است و فقط نقش ویزای ترانزیت را برای شما بازی کرده است. به هر حال بدون اون ویزای شنگن مجاز نبودید که بلیط را به این صورت بگیرید. ضمن اینکه با این ویزای شنگن شما می توانید توی ایتالیا یکبار در هنگام رفت و یا در هنگام برگشت به ایران ورود کنید. توجه دشته باشید فقط یکبار این کار رو می توانید انجام دهید نه دوبار.
بله می توانید از ویزای معتبرتون توی پاس قدیمیتون استفاده نمایید. توصیه میشود دو پاسپورت را از روی جلد بهم منگنه نمایید. پاس جدید رو پاس قدیمی زیر

newuser71392
February 27th, 2011, 05:01 PM
ممنون از راهنماییتون.برنامه ما ورود به ایتالیا در مسیر رفت بود و نگران مسیر برگشت به علت یک بار ورود بودن ویزا بودیم
در صورتیکه شما از فرودگاه رم خارج نشوید و توی سالن ترانزیت بمونید، شما هنوز مرز شنگن را رد نکرده و وارد منطقه ی شنگن نشده اید که حالا بخواهید از آن خارج شوید. ویزای شنگن شما اصلاً استفاده نگردیده است و فقط نقش ویزای ترانزیت را برای شما بازی کرده است. به هر حال بدون اون ویزای شنگن مجاز نبودید که بلیط را به این صورت بگیرید. ضمن اینکه با این ویزای شنگن شما می توانید توی ایتالیا یکبار در هنگام رفت و یا در هنگام برگشت به ایران ورود کنید. توجه دشته باشید فقط یکبار این کار رو می توانید انجام دهید نه دوبار.
بله می توانید از ویزای معتبرتون توی پاس قدیمیتون استفاده نمایید. توصیه میشود دو پاسپورت را از روی جلد بهم منگنه نمایید. پاس جدید رو پاس قدیمی زیر

aydaaa
March 19th, 2011, 02:18 AM
دوستان یک سوال داشتم
من الان دانشجوی فنلاند هستم و تابستون مادر و پدرم قصد اومدن و دیدنم رو دارند از ایران. تا حالا هیچ کدوم ویزای شینگن نداشتند و نیامدند اروپا . می خواستم ببینم اگه پدرم به طور جداگانه از سفارت بلژیک اقدام کنه از طریق خواهرش که سیتزن هست و من هم برای مادرم دعوت نامه بفرستم و ایشون از طریق فنلاند اقدام کنه شانس بیشتری دارند برای ویزا و اینکه ایرادی نداره؟ یا اینکه سیستمی هست که چک می کنه و اینکه ممکنه مشکل دار بشه این موضوع؟ به نظر خودم نباید مشکلی باشه. می خواستم ببینم کسی در این مورد تحربه داره که زن و شوهر برای ویزای تورسیتی از دوجای مختلف اقدام کرده باشند؟

Pearson
March 21st, 2011, 05:07 PM
دوستان یک سوال داشتم
من الان دانشجوی فنلاند هستم و تابستون مادر و پدرم قصد اومدن و دیدنم رو دارند از ایران. تا حالا هیچ کدوم ویزای شینگن نداشتند و نیامدند اروپا . می خواستم ببینم اگه پدرم به طور جداگانه از سفارت بلژیک اقدام کنه از طریق خواهرش که سیتزن هست و من هم برای مادرم دعوت نامه بفرستم و ایشون از طریق فنلاند اقدام کنه شانس بیشتری دارند برای ویزا و اینکه ایرادی نداره؟ یا اینکه سیستمی هست که چک می کنه و اینکه ممکنه مشکل دار بشه این موضوع؟ به نظر خودم نباید مشکلی باشه. می خواستم ببینم کسی در این مورد تحربه داره که زن و شوهر برای ویزای تورسیتی از دوجای مختلف اقدام کرده باشند؟

سیستمی وجود ندارد تا چک کنند که یک زوج دارد از دو سفارت مختلف همزمان ویزا می گیرند. بهترین کار را دارید انجام می دهید.
گرفتن ویزای همزمان برای یک زوج از یک سفارت خانه ریسک ریجکت شدن را بالا می برد

mohsen2008
March 28th, 2011, 12:57 PM
دوستان احتمال گرفتن ویزای دانشجویی از کدوم یکی کشور های زیر در حال حاضر بیشتره؟ و تو کدوم احتمال رد شندنش بالاست؟
1. فرانسه
2. اتریش
3. ایتالیا

Ramtin.
March 31st, 2011, 03:22 AM
سلام دوستان عزیز: من ویزای تحصیلی 1 ساله شینگن سوئد را دارم،هنوز سوئد نرفتم.ایرانم،میخواستم ببینم با این ویزا بعد از لندینگ تو سوئد(میخوام بیخیال دانشگام تو سوئد شم) میتونم برم فرانسه 1 سال کلاس زبان فرانسوی؟ مشکلی پیش نمیاد؟تو فرانسه ازم نمی خوان که دوباره ویزا بگیرم؟ با تشکر.

nimaa
April 2nd, 2011, 03:46 AM
برای گرفتن ویزای توریستی کسی که شاغل هست، ازش فیش حقوقی میخوان، بخش خصوصی که فیش حقوقی نداره تکلیفشون چیه؟ ایا سابقه بیمه هم میخوان؟

empra2r
April 2nd, 2011, 12:57 PM
دوستان عزیز یه سوال داشتم لتونی ویزای شینگن داره؟اساسا این ویزای شینگن به چه منظوری به کار میره؟من تا چند ماه دیگه دارم میرم لتونی میخواستم بدونم لتونی ویزای شینگن داره و اساسا این ویزا چه امکانی در اختیار یه دانشجو قرار میده؟

Pearson
April 2nd, 2011, 07:17 PM
برای گرفتن ویزای توریستی کسی که شاغل هست، ازش فیش حقوقی میخوان، بخش خصوصی که فیش حقوقی نداره تکلیفشون چیه؟ ایا سابقه بیمه هم میخوان؟

یه فیش حقوقی خودت با Word درست کن، مهر شرکت رو بزن روش.
بعضی از سفارت ها لیست بیمه شرکت را می خواهند

Pearson
April 2nd, 2011, 07:25 PM
دوستان عزیز یه سوال داشتم لتونی ویزای شینگن داره؟اساسا این ویزای شینگن به چه منظوری به کار میره؟من تا چند ماه دیگه دارم میرم لتونی میخواستم بدونم لتونی ویزای شینگن داره و اساسا این ویزا چه امکانی در اختیار یه دانشجو قرار میده؟

بله لتونی جزو شنگن می باشد.
این ویزا به شما اجازه می دهد تا بتوانید در 25 کشور عضو آن بدون نیاز به اخذ روادید تردد نمایید.
کشورهای شنگن را لطفا با اعضای اتحادیه اروپا اشتباه نگیرید

sibasina
April 5th, 2011, 09:12 AM
سلام
من یه مقاله پذیرفته شده تو یه کنفرانس تو بلژیک دارم. چند تا سوال دارم که جوابشو پیدا نکردم.
1- من تقاضای دعوتنامه برای خودم و خانومم کردم. با ایمیل برام یه دعوتنامه pdf فرستادن که توش نوشته for you and your spous. اگه من این فایلو پرینت بگیرم و ببرم سفارت قبول میکنن (همراه با سایر مدارک)؟ یا حتما باید براشون فکس بشه؟

Pearson
April 5th, 2011, 10:17 AM
سلام
من یه مقاله پذیرفته شده تو یه کنفرانس تو بلژیک دارم. چند تا سوال دارم که جوابشو پیدا نکردم.
1- من تقاضای دعوتنامه برای خودم و خانومم کردم. با ایمیل برام یه دعوتنامه pdf فرستادن که توش نوشته for you and your spous. اگه من این فایلو پرینت بگیرم و ببرم سفارت قبول میکنن (همراه با سایر مدارک)؟ یا حتما باید براشون فکس بشه؟

1. بله قابل قبوله
2. خیر

niusha87353103
April 6th, 2011, 11:55 AM
سلام من مقاله پذیرفته شده در هلند دارم که قصد دارم با همسرم در آن شرکت کنم آیا در صورت ثبت نام هر دو و داشتن دعوت نامه از کنفرانس به هر دوی ما ویزا میدهند در صورتی که رشته همسرم با من یکی نیست ؟

Pearson
April 6th, 2011, 12:21 PM
سلام من مقاله پذیرفته شده در هلند دارم که قصد دارم با همسرم در آن شرکت کنم آیا در صورت ثبت نام هر دو و داشتن دعوت نامه از کنفرانس به هر دوی ما ویزا میدهند در صورتی که رشته همسرم با من یکی نیست ؟

شانستون را برای گرفتن ویزای همزمان از یک سفارت خانه ی شنگن می یارید پایین

cloudysky
April 7th, 2011, 04:05 PM
سلام دوستان
من برای یه کنفرانس مقالم پذیرفته شده توی کشور چک. این کنفرانس 17 تا 22 جولای هست.
از طرفی برای یه workshop هم توی ایتالیا اقدام کردم که اون هم 25 تا 29 جولای هست.

برای هر دو برنامه هم برای من دعوتنامه اومده. الان میخوام برای ویزا اقدام کنم و چند تا سوال داشتم که ممنون میشم راهنمایی کنید.

1- آیا لازمه برای ویزا از هر دو سفارتخونه اقدام کنم یا به هر کدوم از سفارتخونه ها برم فرقی نمیکنه؟ سفارت ایتالیا شانس بیشتری دارم یا سفارت چک؟

2- با توجه به اطلاعاتی که از خوندن اطلاعات سایر دوستان کسب کردم گویا ایتالیا راحت تره. حالا اگه من ویزای شینگن را از سفارت ایتالیا بگیرم ولی اول وارد چک بشم مشکلی ایجاد میشه؟ اصلا اجازه چنین کاری رو دارم؟

3- برای گرفتن ویزا به هر کدوم از سفارت خونه ها رفتم آیا بهشون اطلاع بدم که قراره به یه کشور دیگه هم سفر کنم؟ چونکه من مجموعا برای این دو سفر به یه چیزی نزدیک به 20 روز زمان نیاز دارم که اگه بخوام به تنهایی اقدام کنم برای هر کدوم از کشور ها دچار مشکل میشم. دعوتنامه 2 تا سفرو به هر سفارتخونه نشون بدم؟

4- با توجه به اینکه من باید از چک برم ایتالیا و هم میتونم با پرواز برم و هم با قطار و اگه با قطار برم بین راه باید از اتریش هم بگزرم چه جور ویزایی برای من مناسب ترین نوع ویزاست؟ توریستی یا دانشجویی یا multiple؟

ممنون از شما

Pearson
April 9th, 2011, 09:24 AM
سلام دوستان
من برای یه کنفرانس مقالم پذیرفته شده توی کشور چک. این کنفرانس 17 تا 22 جولای هست.
از طرفی برای یه workshop هم توی ایتالیا اقدام کردم که اون هم 25 تا 29 جولای هست.

برای هر دو برنامه هم برای من دعوتنامه اومده. الان میخوام برای ویزا اقدام کنم و چند تا سوال داشتم که ممنون میشم راهنمایی کنید.

1- آیا لازمه برای ویزا از هر دو سفارتخونه اقدام کنم یا به هر کدوم از سفارتخونه ها برم فرقی نمیکنه؟ سفارت ایتالیا شانس بیشتری دارم یا سفارت چک؟

2- با توجه به اطلاعاتی که از خوندن اطلاعات سایر دوستان کسب کردم گویا ایتالیا راحت تره. حالا اگه من ویزای شینگن را از سفارت ایتالیا بگیرم ولی اول وارد چک بشم مشکلی ایجاد میشه؟ اصلا اجازه چنین کاری رو دارم؟

3- برای گرفتن ویزا به هر کدوم از سفارت خونه ها رفتم آیا بهشون اطلاع بدم که قراره به یه کشور دیگه هم سفر کنم؟ چونکه من مجموعا برای این دو سفر به یه چیزی نزدیک به 20 روز زمان نیاز دارم که اگه بخوام به تنهایی اقدام کنم برای هر کدوم از کشور ها دچار مشکل میشم. دعوتنامه 2 تا سفرو به هر سفارتخونه نشون بدم؟

4- با توجه به اینکه من باید از چک برم ایتالیا و هم میتونم با پرواز برم و هم با قطار و اگه با قطار برم بین راه باید از اتریش هم بگزرم چه جور ویزایی برای من مناسب ترین نوع ویزاست؟ توریستی یا دانشجویی یا multiple؟

ممنون از شما

1. خیر لازم نیست. ایتالیا بهتره
2. خیر ایجاد نمیشه ولی دعوتنامه های مربوطه را همراه خودتان ببرید اصولا اگر با لوفت هانزا به پراگ سفر می کنید مرز شنگن را در فرانکفورت رد خواهید کرد و کسی بعدش کنترلی نداره که شما کجای شنگن دیگه تشریف می برید به ایتالیا میروید و یا به چک دیگه کنترلی نیست
من به دوستانی که ویزای شنگنشان از یک سفارت هست و کشور محل ورودشان یک کشور دیگر توصیه می کنم که از یک کشور ثالث همیشه استفاده کنند.
3. خیر لازم نیست این کار رو بکیند چون برای خلوت شدن سرشون شما رو به اون یکی سفارت پاس می دهند.
4. شما به ویزای مولتیپل نیازی ندارید چون از مرز شنگن خارج نمی شوید که حالا بخواهید وارد شوید. شما ویزای شرکت در کنفرانس بگیرید کفایت می کند فقط حواستون به مدت اعتبار ویزاتون باشه که برای کشور دوم کم نیارید. بلیطتتان را هم اینطوری می تونید بگیرید که مثلاً اول برید چک بعد برگشتتون از ایتالیا به ایران باشه.
موفق باشید

master_2011
April 11th, 2011, 12:17 AM
واسه گرفتن ویزا (ویزای دانشجویی) واسه یکی از کشورهای اروپایی گواهی عدم سوء پیشینه می خوان. یعنی توی مدارک یک مورد این بود:
a certificate of good conduct or an affidavit

حالا من پرسیدم مدارکی که لازم هست واسه گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه یکیش "معرفی نامه معتبر " هست؟
این معرفی نامه معتبر رو از کجا باید تهیه کنیم؟(چون فکر نکنم که دانشگاه یا سفارت همچین نامه ای بدن)
یا بدون معرفی نامه "گواهی عدم سوء پیشینه" میدن؟

theo
April 12th, 2011, 10:35 PM
سلام
من همین سوال تکراری رو دارم
از کجا میشه مطمئن شد وقتی از سفارت لهستان ویزا میگیری، حتما میشه وارد فرانسه شد؟

samanjan
April 12th, 2011, 11:26 PM
سلام
من همین سوال تکراری رو دارم
از کجا میشه مطمئن شد وقتی از سفارت لهستان ویزا میگیری، حتما میشه وارد فرانسه شد؟

سلام
شما اول در مورد ویزای شیگن تحقیق کن . بعدا متوجه میشوی.

ویزای شینگن یعنی شما می توانی بدون اینکه برای هر کدام از کشورهای اروپایی ویزا بگیری . به همه آنها سفر کنی.

Pearson
April 13th, 2011, 06:38 AM
واسه گرفتن ویزا (ویزای دانشجویی) واسه یکی از کشورهای اروپایی گواهی عدم سوء پیشینه می خوان. یعنی توی مدارک یک مورد این بود:
a certificate of good conduct or an affidavit

حالا من پرسیدم مدارکی که لازم هست واسه گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه یکیش "معرفی نامه معتبر " هست؟
این معرفی نامه معتبر رو از کجا باید تهیه کنیم؟(چون فکر نکنم که دانشگاه یا سفارت همچین نامه ای بدن)
یا بدون معرفی نامه "گواهی عدم سوء پیشینه" میدن؟

You can always ask for a police records in Iran with a copy of your passport. No other introductory letters needed.

babakgh
April 19th, 2011, 01:03 PM
سلام
من ویزای 90 روزه شینگن تایپ D مولتی (برای فرصت مطالعاتی 6 ماهه) دارم. از آلمان و الان هم آلمانم. ظاهرا قبل از تمام شدن این 90 روز باید برای اجازه اقامت اقدام کنم. حالا این سوالات رو دارم. که ممنون میشم راهنمایی کنید.
1- تو این 90 روز میتوانم به بقیه کشورهای شینگن مسافرت کنم؟
2- بعد از این 90 روز با داشتن اجازه اقامت میتوانم به بقیه کشورهای شینگن مسافرت کنم؟
راستش اینجا (پاراگراف 9 و10) (http://www.chennai.diplo.de/Vertretung/chennai/en/04/Visa__New/unterbereich__NationalResidencePermits.html)نوش ته که الان نمیتوانم و بعد از داشتن اجازه موقت می شود ؟!! درسته ؟؟

Pearson
April 19th, 2011, 01:30 PM
سلام
من ویزای 90 روزه شینگن تایپ D مولتی (برای فرصت مطالعاتی 6 ماهه) دارم. از آلمان و الان هم آلمانم. ظاهرا قبل از تمام شدن این 90 روز باید برای اجازه اقامت اقدام کنم. حالا این سوالات رو دارم. که ممنون میشم راهنمایی کنید.
1- تو این 90 روز میتوانم به بقیه کشورهای شینگن مسافرت کنم؟
2- بعد از این 90 روز با داشتن اجازه اقامت میتوانم به بقیه کشورهای شینگن مسافرت کنم؟
راستش اینجا (پاراگراف 9 و10) (http://www.chennai.diplo.de/Vertretung/chennai/en/04/Visa__New/unterbereich__NationalResidencePermits.html)نوش ته که الان نمیتوانم و بعد از داشتن اجازه موقت می شود ؟!! درسته ؟؟

1. بله
2. بله

r_n
April 24th, 2011, 12:32 PM
سلام دوستان عزیز
امیدوارم سوالم رو دارم جای درستی مطرح میکنم.چون تازه وارد این گروه شدم.
من می خواهم برای ویزای شینگن از طریق فرانسه اقدام کنم و برم المان پیش دوستم. قراره یکی دیگه از دوستانم که اهل کشور فرانسه هست (دانشجو هست) برام دعوتنامه بفرسته. ممنون میشم اگه لطف کنین و راهنماییم کنید. با توجه به شرایطی که من دارم احتمال گرفتن ویزا چقدره؟؟
1) من نه شاغل هستم و نه دانشجو (اما میتونم از پدرم بخوام تعهد بده که من پیش ایشون کار میکنم!).
2)حدود 35 میلیون تومن در حسابم هست.
3) پارسال به مدت 9 ماه با ویزای دانشجویی در انگلستان زندگی کردم.
4)قبلا به دبی/تایلند/ترکیه سفر کردم.
5)اگه ویزا بهم ندن ایا یک پوئن منفی محسوب میشه؟چون قراره دوباره واسه ویزای انگلیس اقدام کنم.

Pearson
April 24th, 2011, 12:36 PM
سلام دوستان عزیز
من می خواهم برای ویزای شینگن از طریق فرانسه اقدام کنم و برم المان پیش دوستم. قراره یکی دیگه از دوستانم که اهل کشور فرانسه هست (دانشجو هست) برام دعوتنامه بفرسته. ممنون میشم اگه لطف کنین و راهنماییم کنید. با توجه به شرایطی که من دارم احتمال گرفتن ویزا چقدره؟؟
1) من نه شاغل هستم و نه دانشجو (اما میتونم از پدرم بخوام تعهد بده که من پیش ایشون کار میکنم!).
5)اگه ویزا بهم ندن ایا یک پوئن منفی محسوب میشه؟چون قراره دوباره واسه ویزای انگلیس اقدام کنم.

احتمال اینکه بتوانید ویزای ملاقات از طریق دعتونامه ی یک دوست بگرید بسیار پایین می باشد
اگه در خواست روادید شما رد شود تاثیری به روادید شما به انگلیس ندارد

samanjan
April 24th, 2011, 12:38 PM
سلام دوستان عزیز

ویزای انگلیس خیلی بهت کمک میکنه
و حساب بانکی هم خوبه
و همین طور سفرهای که رفتی

اگر می خواهید برای ویزای دانشجویی انگلیس دوباره اقدام کنید مشکلی نیست چون سیستم عوض شده .

r_n
April 24th, 2011, 11:03 PM
ممنون از راهنماییتون.
ممنون از راهنماییتون و خیلی لطف کردین. متاسفانه برنامم عوض شد و قراره دوستی که در المان زندگی میکنه و ویزای دانشجویی داره برام دعوتنامه بفرسته.
1)به نظرتون احتمال گرفتن ویزا کم میشه؟
2)به نظرتون خودم اقدام کنم یا از طریق اژانس اقدام کنم (با توجه به اینکه اژانس ها پول هتل رو هم دریافت میکنن!!!!)؟
3)کسی از دوستان اژانسی رو میشناسه در قبال اندکی پول بیشتر ویزا رو برام بگیره؟
4)ایا این درسته که بیمه مسافرتی باید از طریق خارج از کشور اقدام شه و جدیدا بیمه اینجا رو قبول نمی کنن؟؟
5)شما اگر جای من بودین اصلا با این شرایط اقدام میکردین؟؟
بازهم از لطف همگی ممنونم.

samanjan
April 25th, 2011, 12:09 AM
ممنون از راهنماییتون.
ممنون از راهنماییتون و خیلی لطف کردین. متاسفانه برنامم عوض شد و قراره دوستی که در المان زندگی میکنه و ویزای دانشجویی داره برام دعوتنامه بفرسته.
2)به نظرتون خودم اقدام کنم یا از طریق اژانس اقدام کنم (با توجه به اینکه اژانس ها پول هتل رو هم دریافت میکنن!!!!)؟
4)ایا این درسته که بیمه مسافرتی باید از طریق خارج از کشور اقدام شه و جدیدا بیمه اینجا رو قبول نمی کنن؟؟

1. نمی دانم ولی دعوتنامه را داشته باشی خوبه
2 . خودتان می توانید اقدام کنید . اگر مشکلی نداشته باشید مثلا برای رزور هتل و....
3. ویزا دست آزانش نیست عزیزم
4. چرا اگر وارد سایت سفارت آلمان بشی بیمه های مورد تایید را نوشته
5. شما اصلا میخواهی چه کار کنی ؟ برای تفریح می خواهی بری - کنفرانس و.... چی ؟

Pearson
April 25th, 2011, 07:11 AM
ممنون از راهنماییتون.

شانس ویزا گرفتتون در حد صفره

x_farhad
April 27th, 2011, 01:47 AM
سلام دوستان عزیز

من می خوام برای ویزا از طریق سفارت سوئد اقدام کنم، برادرم دانشجو هستش اونجا
خودمم اینجا دانشجوی سال سومم (40 واحد مونده از درسم)

می خواستم ببینم شانسم رو چجوری ارزیابی می کنید؟ و اینکه مبلغی که توی حسابم می ریزم بالاتر باشه بهتره یا همون معادل روزی 40-50 یورو کفایت می کنه؟

دیگه اینکه بیمه مسافرتی رو شنیدم همون کنار سفارت می فروشن، درسته؟

خیلی ممنون از لطفتون

mim_Armand
April 27th, 2011, 05:33 PM
سلام،
آیا با ویزای کنکور میشه به کشورهای دیگه در محدوده شینگن سفر کرد؟

hosseinab
April 27th, 2011, 05:42 PM
سلام،
آیا با ویزای کنکور میشه به کشورهای دیگه در محدوده شینگن سفر کرد؟

شما اگه ویزای شینگن داشته باشید همه جای اروپا رو تقریبا می تونید برید.

mim_Armand
April 27th, 2011, 06:07 PM
شما اگه ویزای شینگن داشته باشید همه جای اروپا رو تقریبا می تونید برید.
من برای فرانسه ویزای کنکور دارم، نمیدونم آیا این ویزا هم شینگن محسوب میشه یا نه؟

hosseinab
April 27th, 2011, 06:19 PM
من برای فرانسه ویزای کنکور دارم، نمیدونم آیا این ویزا هم شینگن محسوب میشه یا نه؟

خودت داری می گی دیگه ! فرانسه ! یعنی شینگن! فرانسه که غیر شینگن نوع ویزای دیگه ای نداره ! داره ؟

nimaa
April 29th, 2011, 06:35 PM
دوستان اگه چند نفر بخوان با هم برای ویزای شنگن توریستی سوئد اقدام کنن، بهتره با هم برن سفارت یا اینکه جدا برن؟
یعنی جدا رفتن یا تنها رفتن هر کدام در دادن ویزا به دیگری تاثیر گذار خواهد بود؟

Pearson
April 30th, 2011, 07:13 AM
دوستان اگه چند نفر بخوان با هم برای ویزای شنگن توریستی سوئد اقدام کنن، بهتره با هم برن سفارت یا اینکه جدا برن؟
یعنی جدا رفتن یا تنها رفتن هر کدام در دادن ویزا به دیگری تاثیر گذار خواهد بود؟

سفارت سوئد به کسی ویزای توریستی نمی دهد.
اگر منظورتان ویزای ملاقات از بستگان هست که به دعوتنامه دعوت کننده بستگی دارد.

nimaa
May 1st, 2011, 01:39 PM
سفارت سوئد به کسی ویزای توریستی نمی دهد.
اگر منظورتان ویزای ملاقات از بستگان هست که به دعوتنامه دعوت کننده بستگی دارد.

بله منظورم همون بود! به چه عاملي بستگي داره؟ نسبت؟

Pearson
May 1st, 2011, 03:01 PM
بله منظورم همون بود! به چه عاملي بستگي داره؟ نسبت؟

معمولا کنسول زیاد از اینکه کل اعضای خانواده با هم دارند سفر می کنند و یا عده زیاد با هم می روند خوشش نمی یاد.
البته سفارت سوئد کمتر توی این موارد سخت گیر هست.

nimaa
May 2nd, 2011, 12:52 AM
حالا با توجه به این مورد پس ظاهرا هر کدوم جدا جدا برن سفارت بهتره تا با هم توی یک روز برن، اره؟