PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تحصیل در مقطع دکتری در رشته ی مهندسی منابع طبیعی ( محیط زیست ) و مسائل مرتبط

moaveni
February 27th, 2008, 07:18 PM
با سلام و آرزوی موفقیت برای دوستان

اگر کسی اطلاعاتی در خصوص نحوه ادامه تحصیل در رشته مهندسی منابع طبیعی (گرایش محیط زیست) در مقطع Ph.D در اروپا یا آمریکا داره لطفا به من راهنمایی بده.
1- در کدام دپارتمان باید دنبال این رشته بگردم؟
2- آیا gre نیاز دارد؟
3- کدام دانشگاهها رو پیشنهاد می کنید؟
4- آیا امکان گرفتن انواع بورس اعم از RA or TA مشابه رشته های فنی وجود دارد؟ (از طریق تماس با استاد یا درخواست در فرم application)

با تشکر

meead_s
February 27th, 2008, 07:42 PM
سلام

1. دپارتمان Civil Engineering and Environment Department
یا Environment School

2. GRE بستگی به دانشگاه داره نه رشته. دانشگاه های خوب GRE رو لازم دارن.

3. دانشگاه های زیادی در این زمینه هست (تقریبا همه دانشگاه ها). راستش بهترین گرایش عمران در آمریکا از نظر پذیرش و بورس همین محیط زیسته.

4. بله. انواع و اقسام بورس ها رو می تونی بگیری و شانس زیادی داری. بهتره از طریق تماس با استاد اقدام کنی. اگه رزومه خوبی داشته باشی مطمئن باش که شانس زیادی داری چون محیط زیست خیلی پول توشه.

moaveni
February 28th, 2008, 01:18 PM
دوست عزیر ممنون از توجه شما

ولی مشکل اینجاست که رشته مهندسی منابع طبیعی زیرگروه رشته تجربی است (هرچند عنوان مهندسی دارد!). به عبارت دیگر در مقطع لیسانس مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست در کنار سایر گرایش ها (شیلات، صنایع چوب و جنگلداری و ...) قرار می گیرد. می خوام بگم کسانی که فوق مهندسی منابع طبیعی -محیط زیست دارند اصلا پایه مهندسی عمران ندارند! هرچند این رشته ارتباط تنگاتنگی با گرایش فوق مهندسی عمران-محیط زیست دارد.
بنابراین بهتر سوالمو این طور مطرح کنم که آیا کسی علارغم نداشتن پایه عمران در لیسانس و با داشتن مدرک فوق مهندسی منابع طبیعی- محیط زیست ، شانسی برای پذیرش در دپارتمان مهندسی عمران در مقطع دکتری در گرایش محیط زیست دارد؟ اگر در دپاترمان عمران جایی ندارد در کدام دپارتمان جا دارد؟ و شرایط پذیرش و بورس آن چگونه است؟

با تشکر

meead_s
February 28th, 2008, 01:30 PM
سلام دوست من

اصلا فرقی نمی کنه که عمران بودید یا نه. می تونید در دپارتمان عمران یک پذیرش با بورس خوب بگیرید. اصلا مشکلی نیست.
رشته لیسانس زیاد مهم نیست، فقط کافیه که موضوع پایان نامه دوره فوق لیسانس شما مرتبط با محیط زیست و مسائل مربوط به اون باشه.

ضمنا با توجه به موضوع پایان نامه که داشتید دنبال دانشگاه بگردید. یعنی ممکمه دانشگاه X رشته محیط زیست داشته باشه اما موضوعاتی که کار می کنن اصلا به شما نخوره. بهتره دنبال دانشگاه دیگه ای باشید که متناسب با تخصص و موضوع پایان نامه شماست.

نگران این که اصلا چیزی از عمران نمی دونید نباشید. در گرایش محیط زیست عمران اصلا از اطلاعات لیسانس استفاده نمیشه. همه مطالب جدیدن. بعضا مربوط به شیمی و زیست میشن که ما تو این زمینه هیچ چیز بلد نیستیم.

اون قدر مراکز تحقیقاتی محیط زیست در آمریکا و اروپا زیاده که برای گرفتن دانشجو و دادن بورس التماس می کنند. مطمئن باشید.

باز هم اگه سوالی داشتید بفرمایید.

موفق باشید

Blue Sky
February 28th, 2008, 01:37 PM
سلام دوست من

نگران این که اصلا چیزی از عمران نمی دونید نباشید. در گرایش محیط زیست عمران اصلا از اطلاعات لیسانس استفاده نمیشه. همه مطالب جدیدن. بعضا مربوط به شیمی و زیست میشن که ما تو این زمینه هیچ چیز بلد نیستیم.

موفق باشید

اصلا استاد من تو دانشگاه برای همین درس مهندسی محیط زیست لیسانس شیمی خونده بود و اون موقع دانشجوی دکترای مهندسی محیط زیست بود.

bahar82ir
February 28th, 2008, 10:12 PM
سلام
من خودم ارشد محیط زیست از مهندسی عمران هستم. تو دانشگاههای مختلف گرایش محیط زیست فرق می کنه که وابسته به کدوم دانشکده باشه اکثرا عمران و بعضی ها جغرافیا و محیط زیست رو با هم دارند و خیلی از دانشگاهها برای مهندسی محیط زیست دپارتمان جدا دارند که تا اونجائی که من دیدم زمینه کاریشون مربوط به منابع طبیعی می شه و فکر می کنم باید تو این قسمت دنبالش بگردید چون اکثرش مربوط به کار ما نمی شد. ولی در هر صورت همانطور که بچه ها گفتن باید ببینی که کدوم استاد در زمینه کاری خودت فعالیت می کنه و با اون در تماس باشی . در ضمن من می خواستم واسه یکی از استادای دانشکده شیمی اپلای کنم ولی یکی از بچه ها گفت که به فکر امتحان جامع باش چون 3 تا از استادات از همون دانشکده هستن و باید یه بیس خوبی در اون رشته داشته باشی . واسه همین بهتره دنبال دانشکده های Environmental Engineering که به صورت مستقل از عمران هستند بگردی. :)

meead_s
February 29th, 2008, 07:28 AM
سلام

چند سالیه که بیشتر دانشکده های عمران در آمریکا اسمشون رو از Civil Engineering به Civil Engineering and Environment تغییر دادن. به نظر زیاد مهم نیست دانشکده عمران باشه یا جدا. مهم زمینه کاریه استادیه که می خواهی باهاش کار کنی. فرصت های زیادی وجود داره.

توصیه: ایالت به ایالت همه دانشگاه ها رو جست و جو کنید و بهترین فرصت ها رو کشف کنید.

موفق باشید
میعاد

moji403
August 16th, 2009, 11:33 AM
سلام دوستان

من لیسانسم مهندسی منابع طبیعی- محیط زیست و فوق لیسانسم حقوق محیط زیست هست می خواستم بدونم کسی از شما تا حالا برای نروژ apply کرده یا جای دیگه؟

به نظر شماها من برای دکترا درخواست بدم یا آسونتره برای فوق apply کنم؟ لطفا به من از تجربیاتتون بگید یا بگید به نظر شماها کدوم کشور بهتره ؟

sara dorna
June 13th, 2010, 02:42 PM
با سلام به همه دوستان من ارشد منابع طبيعي محيط زيست از تربيت مدرس هستم . ميخواستم بدونم برا کانادا چجوري ميتونم اپلاي کنم ؟. تو چه سايتي اطلاعات بگيرم ؟ اصلا از کجا بايد شروع کنم ؟ من هيچ اطلاعاتي ندارم لطفا راهنمايي کنيد.

soilman
June 13th, 2010, 03:03 PM
با سلام به همه دوستان من ارشد منابع طبيعي محيط زيست از تربيت مدرس هستم . ميخواستم بدونم برا کانادا چجوري ميتونم اپلاي کنم ؟. تو چه سايتي اطلاعات بگيرم ؟ اصلا از کجا بايد شروع کنم ؟ من هيچ اطلاعاتي ندارم لطفا راهنمايي کنيد.

درود...
برای مطقع دکتری می خواهید اقدام کنید درسته؟
باید به سایت تک تک دانشگاه های کانادا سر بزنید و ببینید جای خالی در دپارتمان مربوطه هست یا خیر...
مسلما نیازمندی های درخواستی اونها رو مثل زبان و معدل و مقاله و سایر فاکتورها رو باید داشته باشید...

از کجا باید شروع کنید؟
سوال خوبی است...به انجمن کانادا - قسمت دانشگاه ها سر بزنید و با صبر و حوصله فراوان به سایت هر دانشگاه سر بزنید...یا می تونید برید سایت وزارت علوم لیست دانشگاه های کانادا رو بیارید و از اونجا به سایت هاشون سر بزنید ببینید رشته ی شما رو دارن یا خیر؟

پیروز باشید :)

krig1960
June 13th, 2010, 03:23 PM
سلام.
دوست گرامی بیش از 90 درصد اطلاعات مورد نیاز در مورد فرآیند پذیرش در همین سایت و فروم آمده است. فقط کافی است با کمی حوصله اطلاعات مورد نیازتان را بیابید.
برای شروع پیشنهاد می کنم ابتدا بخش ویکی سایت را بخوانید. بخش قابل توجهی از اطلاعات عمومی مورد نیاز در این بخش آمده است.
http://www.applyabroad.org/wiki
همچنین بخشی از اطلاعات مرتبط با مراحل اخذ پذیرش را می توانید از تاپیک زیر بیابید. برخی از دوستان چند فایل راهنمای خوب به صورت پی دی اف آماده کرده اند که مطالعه آنها را توصیه می کنم.
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?29-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%AF%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%DB%8C%D8%A7-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D8%A7
مراحل اخذ پذیرش به طور خلاصه به شرح زیر است:
1 - جستجو در سایت دانشگاههای کشور مورد نظر و یافتن دانشکده ها، مراکز تحقیقاتی و اساتید مرتبط با شاخه های تحقیقاتی مورد نظر. کلیدواژه ها برای یافتن دانشکده های مرتبط می تواند عباراتی همچون Environmental sciences, Environmental engineering, Natural resources engineering باشد.
2 - اطلاع از شرایط پذیرش دانشکده یا دانشکده مورد نظر. کلیدواژه های مرتبط برای یافتن اطلاعات مورد نیاز از قبیل مدارک مورد نیاز، زمان بندی ارسال مدارک، کمک هزینه تحصیلی و ... در این زمینه می تواند عباراتی همچونPostgraduate studies, international students, admission requirements, application procees, research oppurtunities, prospective students و... باشد.
3 - ارتباط با استاد یا دانشکده یا دانشگاه مورد نظر از طریق ایمیل و ابراز علاقه مندی جهت ادامه تحصیل+ مختصری از رزومه تحصیلی
4 - فراهم آوردن مدارک مورد نیاز (مدارک و ریزنمرات ترجمه شده، نمره زبان، توصیه نامه از اساتید، مقالات و...) و ارسال مدارک مطابق با زمان بندی تعیین شده از طرف دانشگاه مورد نظر
5 - پیگیری فرآیند از طریق ارتباط ایمیلی یا کنترل پروفایل در سایت پذیرش تا زمان رسیدن جواب نهایی
6 - در صورت دریافت پذیرش ادامه کارها مانند کارهای مربوط به ویزای تحصیلی و ...
مراحل ذکر شده کلی بوده و الزامی به رعایت ترتیب انجام آنها به شکلی که ذکر شد نیست. برای اطلاع از جزئیات این مراحل پس از مطالعه لینکهای فوق الذکر، می توانید به جستجوی اطلاعات مورد نیاز در تاپیک های انجمن های هر بخش پرداخته و در صورت داشتن سوال، سوالات خود را در تاپیک های مرتبط با موضوع سوال مطرح کنید.
موفق باشید.

yahmadi
June 22nd, 2010, 11:51 PM
سلام

یکی از اساتید رشته اکولوژی در دانشگاه میشیگان ایالات متحده، مطلبی در صفحه شخصی خود تحت عنوان "Advice For Prospective Graduate Students" نوشته است که در آن یک سری توصیه های برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی دارند را آورده است. همچنین در این مطلب به یک مقاله ای اشاره شده که چگونگی و راه و روش اپلای برای متقاضیان این رشته آورده شده است. من این مقاله را عینا برای استفاده دوستانی که علاقمند کسب اطلاعاتی در رابطه با چگونگی اپلای برای رشته اکولوژی و زیست شناسی تکاملی و کلا محیط زیست طبیعی هستند را در اینجا پیوست کردم شاید که مورد استفاده دوستان قرار گیرد.

3361

yahmadi
June 26th, 2010, 11:13 PM
سلام

قابل توجه دوستانی که به طور خاص علاقمند ادامه تحصیل در زمینه حیات وحش (حفاظت و مدیریت) در مقطع ارشد و یا دکترا، و همینطور افرادی که به طور عام قصد ادامه تحصیل در زمینه محیط‌زیست طبیعی، شیلات، آبزیان و سایر رشته‌های منابع طبیعی از جمله جنگل‌داری و مرتعداری و دیگر رشته‌های مرتبط هستند.

فایلی که ضمیمه شده شامل تمامی اسامی دانشگاه‌های ایالات متحده به تفکیک ایالت برای رشته‌های که اشاره کردم، می‌باشد که در آن نشانی وب‌سایت دپارتمان همراه با شهری که دانشگاه و یا کالج در آن واقع شده، اسم دپارتمان، شماره تلفن، ایمیل و دیگر اطلاعات مورد نیاز به خصوص در زمینه حیات‌وحش می‌باشد. دوستانی که علاقمند ادامه تحصیل در این زمینه‌ها هستند می‌توانند با استفاده از اطلاعات این فایل، دانشگاه مورد علاقه خود را پیدا کنند. امیدوارم که مورد استفاده دوستان قرار گیرد.

3371

farhangedanesh
July 22nd, 2010, 08:21 PM
سلام من دوره كارشناسي محيط زيست رو دارم ميخونم با معدل 5/18 در دوره روزانه و زبانم هم خوبه ميتونم براي ارشد اپلاي كنم؟؟؟؟؟لطفا كمكم كنيد؟كدوم كشور و كدوم گرايش بهتره؟

soilman
July 28th, 2010, 07:53 PM
سلام من دوره كارشناسي محيط زيست رو دارم ميخونم با معدل 5/18 در دوره روزانه و زبانم هم خوبه ميتونم براي ارشد اپلاي كنم؟؟؟؟؟لطفا كمكم كنيد؟كدوم كشور و كدوم گرايش بهتره؟

درود...
دوست عزیز باید ببینید شرایطتتان چگونه هست و علایقتان چطور و سپس برید سایت دانشگاه های مربوطه و شروع کنید به مکاتبه و اپلای کردن...

روز خوش

farhangedanesh
July 29th, 2010, 07:12 PM
مرسي از اين كه جواب دادين.منظورم اين بود كه اصلا ميتونم براي ارشد اپلاي كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بازار كار كدوم گرايش بهتره؟؟؟؟؟نظر من كه طراحي محيط زيسته خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

soilman
July 29th, 2010, 07:56 PM
مرسي از اين كه جواب دادين.منظورم اين بود كه اصلا ميتونم براي ارشد اپلاي كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

درود...
خوب معدلتان که 18.5 خوبه....
حالا باید ببینید دانشگاهی که بهش علاقه دارید و بیشتر به علایق شما نزدیک تر هستند چه چیزهایی می خواهند....

بازار کار بیشتر گرایش های محیط زیست خوبه...من رشته ام این نیست ولی بیشتر برایم علاقه مهمه...

روز خوش

yahmadi
July 30th, 2010, 11:51 AM

یه نکته‌ای هم من اضافه کنم !

دو تا مورد هست که باید این دو تا را همیشه از هم جدا کنی. اولی مربوطه می‌شه به علاقه ! همین که "مرد خاک" گفتند. دومی هم مربوطه می‌شه به بازار کار و جذب متخصص یک رشته و گرایش خاص در مقطع زمانی خاص برای کار! و معمولن به ندرت علاقه یک شخص با نیاز بازار با هم همپوشانی دارند.

اما نکته مهمی که می‌خوام از قول پدر علم نوین محیط‌زیست ایران بگم اینه که اگه دنبال علاقه‌ات باشی حتمن به همه چیز که پول و موقعیت شغلی مناسب هم جزء اوناست می‌رسی. حالا دیگه انتخاب با شماست !

نکته مهم دیگه‌ای که هست اینه که شما معدلتون خوبه و حتمن دانشجوی درسخونی هستید. اگر سایر شرایط از جمله نمرات زبان و GRE مناسبی هم کسب کنید برای کارشناسی ارشد هم می‌توانید اپلای و فاند بگیرید و صد البته از طراحی محیط‌زیست.

پیروز باشید

BlueSky
August 18th, 2010, 07:31 PM
دوست عزیز جناب yahmahdi
اون دو تا لینکی که گذاستی برای من کار نمی کنه، میشه لطف کنی جای دیگه اپلودش کنی.
به نظر می رسه شما هم علاقه مند به مباحث اکولوژی حیات وحش و زیست شناسی حفاظت هستین. خواستم بدونم اگه اطلاعات بیشتری در این زمینه (دانشگاهها و استاد مطرح) دارین می تونین در اختیار من بزارین؟
با تشکر

yahmadi
August 19th, 2010, 11:43 AM
دوست عزیز جناب yahmahdi
اون دو تا لینکی که گذاستی برای من کار نمی کنه، میشه لطف کنی جای دیگه اپلودش کنی.
به نظر می رسه شما هم علاقه مند به مباحث اکولوژی حیات وحش و زیست شناسی حفاظت هستین. خواستم بدونم اگه اطلاعات بیشتری در این زمینه (دانشگاهها و استاد مطرح) دارین می تونین در اختیار من بزارین؟
با تشکر

دوست گرامی به نظرم مشکل موقتی از طرف سایت هست که لینک های دانلود کار نمی کنه، اگر درست نشد من به زودی اون فایل ها را دوباره آپلود خواهم کرد.
من اطلاعات کلی در مورد دانشگاه ها و اپلای برای آنها در مباحث اکولوژی و حیات وحش به خصوص برای دانشگاه های آمریکا دارم که اگر سوال خاصی بود به طور مشخص مطرح کنید (زمینه مطالعاتی خاص- ارشد یا دکترا و ...) تا در صورت امکان جواب بدم.

yahmadi
August 20th, 2010, 02:12 PM
سلام

قابل توجه دوستانی که به طور خاص علاقمند ادامه تحصیل در زمینه حیات وحش (حفاظت و مدیریت) در مقطع ارشد و یا دکترا، و همینطور افرادی که به طور عام قصد ادامه تحصیل در زمینه محیط‌زیست طبیعی، شیلات، آبزیان و سایر رشته‌های منابع طبیعی از جمله جنگل‌داری و مرتعداری و دیگر رشته‌های مرتبط هستند.

فایلی که ضمیمه شده شامل تمامی اسامی دانشگاه‌های ایالات متحده به تفکیک ایالت برای رشته‌های که اشاره کردم، می‌باشد که در آن نشانی وب‌سایت دپارتمان همراه با شهری که دانشگاه و یا کالج در آن واقع شده، اسم دپارتمان، شماره تلفن، ایمیل و دیگر اطلاعات مورد نیاز به خصوص در زمینه حیات‌وحش می‌باشد. دوستانی که علاقمند ادامه تحصیل در این زمینه‌ها هستند می‌توانند با استفاده از اطلاعات این فایل، دانشگاه مورد علاقه خود را پیدا کنند. امیدوارم که مورد استفاده دوستان قرار گیرد.

3371

سلام

یکی از اساتید رشته اکولوژی در دانشگاه میشیگان ایالات متحده، مطلبی در صفحه شخصی خود تحت عنوان "Advice For Prospective Graduate Students" نوشته است که در آن یک سری توصیه های برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی دارند را آورده است. همچنین در این مطلب به یک مقاله ای اشاره شده که چگونگی و راه و روش اپلای برای متقاضیان این رشته آورده شده است. من این مقاله را عینا برای استفاده دوستانی که علاقمند کسب اطلاعاتی در رابطه با چگونگی اپلای برای رشته اکولوژی و زیست شناسی تکاملی و کلا محیط زیست طبیعی هستند را در اینجا پیوست کردم شاید که مورد استفاده دوستان قرار گیرد.

3361

به دلیل از کار افتادن لینک ها و درخواست دوستان من دوباره این دو فایل را آپلود می کنم ;)

3513
3514

kimiya1
September 4th, 2010, 10:01 PM
سلام
من فارق التحصیل منابع طبیعی -مرتع و آبخیز داری ازدانشگاه صنعتی اصفهان با معدل 15:67 هستم.
من میتونم فوق لیسانسمو محیط زیست بدم؟
کدوم دانشگاهو(ترجیحا کانادا) پیشنهاد میکنید؟
شرایط fund گرفتنش چیه؟

soilman
September 5th, 2010, 01:34 AM
سلام
من فارق التحصیل منابع طبیعی -مرتع و آبخیز داری ازدانشگاه صنعتی اصفهان با معدل 15:67 هستم.
من میتونم فوق لیسانسمو محیط زیست بدم؟
کدوم دانشگاهو(ترجیحا کانادا) پیشنهاد میکنید؟
شرایط fund گرفتنش چیه؟

درود
بله...میشه ولی جواب صحیح رو می تونید از دانشگاه و دپارتمان مربوطه بپرسید و مکاتبه کنید
در کانادا دانشگاه های تورنتو-مونترال-بریتیش کلمبیا دانشگاه های معروفی هستند
شرایط فاند گرفتن بستگی به شرایط شما و مطلوب بودن اونها برای دانشگاه مورد نظر داره

شب خوش

mary_cygnus
September 14th, 2010, 02:28 PM
بچه ها کسی در مورد دکترای حقوق محیط زیست در امریکا اطلاعاتی داره؟ یعنی کسی هست که از ایران این رشته رو رفته باشه اونجا بخونه

soilman
September 14th, 2010, 07:29 PM
بچه ها کسی در مورد دکترای حقوق محیط زیست در امریکا اطلاعاتی داره؟ یعنی کسی هست که از ایران این رشته رو رفته باشه اونجا بخونه

درود...
بحث دکترای حقوق محیط زیست به ما ربطی نداره..اصلا منطقی نیست که کسی که مثلا ارشد منابع طبیعی خونده بره دکترای حقوق بخونه...من چنین موردی ندیدم و نشنیدم....

حتما باید پایه حقوقی داشته باشید و در این مورد می تونید به انجمن مربوطه سر بزنید....

روز خوش

Darya.e
September 20th, 2010, 01:48 PM
به دلیل از کار افتادن لینک ها و درخواست دوستان من دوباره این دو فایل را آپلود می کنم ;)

3513
3514

سلام دوست عزیز
ممنون بابت فایل هایی که پیوست کردید.من ارشد محیط زیست گرایش تنوع زیستی دارم.برای مقطع دکتری در زمینه ی حیات وحش و گرایش های مرتبط با اون شما کدوم کشور رو پیشنهاد میکنید؟

yahmadi
September 21st, 2010, 04:40 PM
سلام دوست عزیز
ممنون بابت فایل هایی که پیوست کردید.من ارشد محیط زیست گرایش تنوع زیستی دارم.برای مقطع دکتری در زمینه ی حیات وحش و گرایش های مرتبط با اون شما کدوم کشور رو پیشنهاد میکنید؟

سلام

اگر به فکر پژوهش و تحقیق در زمینه حیات وحش و تنوع زیستی هستید و به عبارت دیگه می‌خواید بعد از دکترا به فعالیت‌های پژوهشی در مراکز تحقیقاتی و دانشگاه‌ها مشغول شوید، شک نکنید که آمریکا و اون هم دانشگاه‌های خوب در این زمینه بهترینند. اما اگر هدفتون بعد از تحصیل ورود به بازار کار در شرکت‌ها و موسسات دولتی و خصوصی (چه در داخل و چه در خارج) هست، دانشگاه‌های اروپا (و همینطور سایر کشورها به جز برخی از کشورهای شرقی) هم گزینه‌های خوبی هستند.

موفق باشید

angil_env
November 10th, 2010, 11:16 PM
درود...
بحث دکترای حقوق محیط زیست به ما ربطی نداره..اصلا منطقی نیست که کسی که مثلا ارشد منابع طبیعی خونده بره دکترای حقوق بخونه...من چنین موردی ندیدم و نشنیدم....

حتما باید پایه حقوقی داشته باشید و در این مورد می تونید به انجمن مربوطه سر بزنید....

روز خوش

دقیقا بحث حقوق محیط زیست به اینجا مرتبط هست و چنین گروهی حتی در دانشکده های دانشگاه های آمریکا و اروپا و برخی دانشگاه های کانادایی وجود دارد.موفق باشید

demit3713
February 10th, 2011, 04:48 PM
دوستان درود
من چندماهی روبرای انجام یک پروژه به آلمان امدم تابتونم توی همین مدت امکان گرفتن پذیرش دکتراروبراخودم مهیاکنم.ارشدم محیط زیسته و 10 سال هم سابقه کارپژوهشی دارم توی زمینه شیلات و محیط زیست و بیشتربنتوز.استادی که اینجاباهاش کارمیکنم گفت نمیتونم هزینه موادمصرفی و ایناتوبدم وگرنه سرموضوع هم به جاهایی رسیدیم باهم.گفتم شاید کسی ازدوستان راه حلی داشته باشه.
سپاس خیلی زیادبابت اطلاعات سودمندی که دایم اشتراک میذارین

soilman
February 10th, 2011, 06:09 PM
دوستان درود
من چندماهی روبرای انجام یک پروژه به آلمان امدم تابتونم توی همین مدت امکان گرفتن پذیرش دکتراروبراخودم مهیاکنم.ارشدم محیط زیسته و 10 سال هم سابقه کارپژوهشی دارم توی زمینه شیلات و محیط زیست و بیشتربنتوز.استادی که اینجاباهاش کارمیکنم گفت نمیتونم هزینه موادمصرفی و ایناتوبدم وگرنه سرموضوع هم به جاهایی رسیدیم باهم.گفتم شاید کسی ازدوستان راه حلی داشته باشه.
سپاس خیلی زیادبابت اطلاعات سودمندی که دایم اشتراک میذارین

منظورتون از مواد مصرقی چیه؟برای ازمایشات تز دکترا و اینا میگید؟
خوب در مورد هزینه ی زندگی و کمک هزینه چطور؟

کلا اگه به اونجا زیاد مطمئن نیستید خوب برای جاهای دیگه اقدام کنید...

خوش باشید

Hamed65
June 20th, 2011, 01:32 AM
سلام به همه
من دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد ترم آخر دانشگاه تهران هستم (مهندسی بهداشت محیط) که البته یه جورایی همون محیط زیست هست.
میخواستم ببینم چقدر شانس گرفتن پزیرش از دانشگاه های آمریکا واسه دکترا دارم. رزومه من:
3 مقاله در معتبرترین جورنال های رشته محیط زیست در دنیا دارم مثل journal of hazardous materials و atmospheric environment. توی دوتاش نویسنده مسئول هستم و یکی دیگه هم نفر سوم.
رتبه 2 کنکور ارشد.
1 ترم سابقه تدریس
6 ماه سابقه کار
ielts تازه امتحان دادم جواب نیومده. واسه GRE و toefl هم دارم میخونم. راسیاتش وقت نداشتم امتحان بدم.
ممنون میشم نظر بدید.

yahmadi
June 20th, 2011, 01:17 PM
سلام به همه
من دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد ترم آخر دانشگاه تهران هستم (مهندسی بهداشت محیط) که البته یه جورایی همون محیط زیست هست.
میخواستم ببینم چقدر شانس گرفتن پزیرش از دانشگاه های آمریکا واسه دکترا دارم. رزومه من:
3 مقاله در معتبرترین جورنال های رشته محیط زیست در دنیا دارم مثل journal of hazardous materials و atmospheric environment. توی دوتاش نویسنده مسئول هستم و یکی دیگه هم نفر سوم.
رتبه 2 کنکور ارشد.
1 ترم سابقه تدریس
6 ماه سابقه کار
ielts تازه امتحان دادم جواب نیومده. واسه GRE و toefl هم دارم میخونم. راسیاتش وقت نداشتم امتحان بدم.
ممنون میشم نظر بدید.

اینایی که گفتید خوبه مخصوصا مقالاتتون، معدل را نگفتید که این خیلی مهمتر است به خصوص معدل لیسانس، سابقه کار و سابقه تدریس هم خوبه ولی باز نمرات زبان شما هنوز معلوم نیست بخصوص GRE که در آمریکا فاکتور خیلی مهمی برای پذیرش است.
فکر می کنم اگر معدل و نمرات زبان شما در حد مقالات و رتبه ارشد باشد از یک دانشگاه خوب همراه با فاند پذیرش بگیرید.

موفق باشید

emadpumad
August 10th, 2011, 02:18 PM
سلام من رشته آلودگی دریا هستم می خواستم ببینم واسه تحصیل در آمریکا GRE لازمه

soilman
August 11th, 2011, 10:46 AM
سلام من رشته آلودگی دریا هستم می خواستم ببینم واسه تحصیل در آمریکا GRE لازمه

درود

برای جواب سوالتان باید به وب سایت های دانشگاه های مورد نظرتان برای اپلای سر بزنید

در بیشتر موارد خواسته می شود!

lvlK
August 13th, 2011, 08:36 PM
سلام من رشته مهندسی کشاورزی اب خوندم و االانم دانشجوی سازه های آبی هستم (کشاورزی) برا ادامه تحصیل رشته ای با این عنوان ندیدم و همشون مربوط به عمران هستن و مهندسی محیط زیستم خیلی تو بورسه می خوام ببینم به نظرتون برا دکترای محیط زیست پذیزش بگیرم یا دوباره برا از ارشد محیط زیست اقدام کنم؟ حس می کنم چون یه رشته دیگه اس خوندنش برام سخت باشه؟ معدل ارشدم هم زیاد خوب نیس ( نزدیک 15) به نظرتون وقت تلف کردنه از ارشد بخونم یا ارزش داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

momeniiman
August 25th, 2011, 02:49 AM
سلام به همه دوستان
من در این سایت تازه عضو شدم. اطلاعات خیلی خوبی نصیبم شد که بخاطرش از همتون ممنون هستم.
می خواستم شرایط خودم و همسرم رو بگم و از تجربیاتتون بازهم استفاده کنم
خودم: رشته مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست
سابقه کار: حدود 2 سال مرتبط با رشته تحصیلی
کارشناسی : دانشگاه گرگان با معدل 17.46 و شاگرد اول دوره
کارشناسی ارشد : دانشگاه تهران با معدل حدودا 17
رتبه 1 کنکور کارشناسی ارشد در رشته خودم و دارای گواهی استعداد درخشان از سازمان سنجش
سربازی رو هم بصورت سربازی نخبگان تموم کردم
مقاله : تا الان 1 علمی پژوهشی فارسی-چند تا کنفرانس داخلی و یکی خارجی- تا قبل از Apply کردن یکی دوتا ISI چاپ می کنم.
شرایط همسرم:
رشته مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست
کارشناسی: دانشگاه تهران با معدل 18.18 و شاگرد اول دوره
کارشناسی ارشد دانشگاه تهران با معدل 18 و شاگرد دوم دوره
مقالات: 3 تا علمی پژوهشی چاپ شده و چند تا کنفرانس. ISI هم بزودی چاپ میشه.
نمره زبان رو هم تا قبل از Apply کردن درستش می کنیم!
به نظر شما آیا می تونیم برای دوره دکتری فول فاند پیدا کنیم؟ چون اصلا با هزینه شخصی نمی تونیم بریم!

yahmadi
August 25th, 2011, 04:18 PM
سلام به همه دوستان
من در این سایت تازه عضو شدم. اطلاعات خیلی خوبی نصیبم شد که بخاطرش از همتون ممنون هستم.

می خواستم شرایط خودم و همسرم رو بگم و از تجربیاتتون بازهم استفاده کنم
خودم: رشته مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست
سابقه کار: حدود 2 سال مرتبط با رشته تحصیلی
کارشناسی : دانشگاه گرگان با معدل 17.46 و شاگرد اول دوره
کارشناسی ارشد : دانشگاه تهران با معدل حدودا 17
رتبه 1 کنکور کارشناسی ارشد در رشته خودم و دارای گواهی استعداد درخشان از سازمان سنجش
سربازی رو هم بصورت سربازی نخبگان تموم کردم
مقاله : تا الان 1 علمی پژوهشی فارسی-چند تا کنفرانس داخلی و یکی خارجی- تا قبل از Apply کردن یکی دوتا ISI چاپ می کنم.
شرایط همسرم:
رشته مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست
کارشناسی: دانشگاه تهران با معدل 18.18 و شاگرد اول دوره
کارشناسی ارشد دانشگاه تهران با معدل 18 و شاگرد دوم دوره
مقالات: 3 تا علمی پژوهشی چاپ شده و چند تا کنفرانس. ISI هم بزودی چاپ میشه.
نمره زبان رو هم تا قبل از Apply کردن درستش می کنیم!
به نظر شما آیا می تونیم برای دوره دکتری فول فاند پیدا کنیم؟ چون اصلا با هزینه شخصی نمی تونیم بریم!

سلام
هر دوی شما تقریبا شرایط خوبی دارید و اگر نمرات خوب زبان و مقالات ISI نیز به آن اضافه شود شرایط ایده‌آلی پیدا می‌کنید و با توجه به رشته تحصیلی نیز فاند خوبی هم نصیب شما خواهد شد.
شما حتی می‌توانید هر دو با هم از یک دانشکده و در گرایش‌های مختلف پذیریش بگیرید. پس تنها کاری که الان باید انجام بدید سفت و سخت برای زبان بخونید و اگر طالب آمریکا بودید به فکر GRE هم باشید.

موفق باشید!

ASSESSMENT2010
September 2nd, 2011, 12:59 PM
سلام بر دوستان محیط زیستی. من فارغ التحصیل ارشد مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست-ارزیابی و آمایش سرزمین دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات هستم . می خواستم بدونم چقدر شانس پذیرش و گرفتن فاند در اروپا و یا آمریکای شمالی رو دارم و اگر دارم چه دانشگاههایی رو مطابق با رشته باید سرچ کنم؟؟.شرایط من به این صورت است:
1-چهارتا مقاله ISI که یکیشون پذیرش گرفته و 3تای دیگر تحت داوری هستند.همچنین 3تا مقاله علمی پژوهشی داخلی و بیش از ده تا کنفراس ملی
2-معدل لیسانسم 16/17 و معدل فوق لیسانس09/18 همچنین نمره پایان نامه5/19
3-زبانم در سطحINTERMEDIATE هست و چند ماه اینده می خوام تافل(PPT) امتحان بدم

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

yahmadi
September 2nd, 2011, 08:33 PM
سلام بر دوستان محیط زیستی. من فارغ التحصیل ارشد مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست-ارزیابی و آمایش سرزمین دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات هستم . می خواستم بدونم چقدر شانس پذیرش و گرفتن فاند در اروپا و یا آمریکای شمالی رو دارم و اگر دارم چه دانشگاههایی رو مطابق با رشته باید سرچ کنم؟؟.شرایط من به این صورت است:
1-چهارتا مقاله ISI که یکیشون پذیرش گرفته و 3تای دیگر تحت داوری هستند.همچنین 3تا مقاله علمی پژوهشی داخلی و بیش از ده تا کنفراس ملی
2-معدل لیسانسم 16/17 و معدل فوق لیسانس09/18 همچنین نمره پایان نامه5/19
3-زبانم در سطحINTERMEDIATE هست و چند ماه اینده می خوام تافل(PPT) امتحان بدم

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

اول، ورود شما به فروم را تبریک می‌گم بعد، شما شانس متوسط به بالایی را در کسب پذیرش و فاند از دانشگاه‌های مختلف دنیا دارید و این شانس باز می‌تونه بالاتر هم بره در صورتی که نمرات زبان خوبی بتونید کسب کنید. شرایطی که گفتید خوبه مخصوصا تعداد مقالاتتون، اما به طور مثال در آمریکا معدل و نمره GRE با هم حرف اول را در پذیرش می‌زنند.
برای اپلای در زمینه ارزیابی و آمایش سرزمین می‌تونید به طور کلی در دانشگاه‌ها به دنبال دانشکده‌های منابع‌طبیعی و یا دانشکده‌های عمران محیط‌زیست بگردید. به طور مثال در دانشگاه میشیگان در دانشکده منابع طبیعی فیلدهای مرتبط با گرایش شما وجود دارد. سایر دانشگاه‌ها نیز به همین منوالند.

موفق باشید

mahmoudb
September 3rd, 2011, 05:45 PM
سلام دوستان
بازار کار و درامد محیط زیست، هیدرولوژی و دخایر آب زیرزمینی در امریکا به چه صورت هست؟ ایا بازار کار خوبی برای این رشته وجود دارد؟

soilman
September 4th, 2011, 01:19 PM
سلام دوستان
بازار کار و درامد محیط زیست، هیدرولوژی و دخایر آب زیرزمینی در امریکا به چه صورت هست؟ ایا بازار کار خوبی برای این رشته وجود دارد؟

کسی اطلاع خاصی نداره!چون کسی نیست که اونجا باشه و جوابتون رو بده!

مگر اینکه شما اولین نفر باشید و وقتی رفتید اونجا رفتید به ما هم بگید :)

soilman
September 4th, 2011, 08:51 PM
سلام سلیمان جان
راستش رشته خودم نفت هست هم لیسانس هم فوق ولی الان دوتا جواب خوب از دو استاد برای دکترای عمران-هیدرولوژی و ذخایر آبی دارم..خیلی رشته های جذابین محیط زیست ها واقعا دوس دارم برم بخونم چون دیگه از درسای تئوری و کدنویسی خسته شدم.
ولی به شدت از اینده و بازار کارش تو امریکا میترسم..میگم نکنه برم اونجا چون بکگران عمرانی ندارم بعد دکترا بیکار بمونم
نظر شما که تو این رشته هستید چیه؟
ممنون

دوست عزیز
soilman هستم نه سلیمان!

اگر به شما پذیرش دادند که خوب مسلما یعنی از دید اونها اون پیش زمینه ی و شرایط لازم برای اون رو رشته رو داشتید

محیط کار و شرایط اون چیزی جدا از تحصیل هست...معمولا شرایط کاری در آمریکا در این رشته بد نیست...بنده اطلاع خاصی ندارم چون نه در این زمینه فعالیت دارم و نه در امریکا هستم

بهترین کار اینه که در نت بگردید...چون معمولا یه چیزهایی پیدا می کنید....

فعلا همین پذیرشتان را بپذیرید بعد از اتمام اون 4 سال اپشن های زیادی خواهد بود....
زیاد نگران نباشید!

osp
September 13th, 2011, 07:41 PM
با عرض سلام و خسته نباشید
من فارغ التحصیل رشته محیط زیست آلودگی ها در مقطع ارشد از دانشگاه علوم تحقیقات تهران با معدل 18:50 می باشم
دارای 1 مقاله علمی پژوهشی هستم که در 2 کنفرانس بین المللی پذیرش گرفته .در حال حاضر مشغول آمادگی برای شرکت در آزمون زبا ن میباشم
آیا با این شرایط گرفتن بورسیه برای مقطع دکتری از دانشگاه ی امکان پذیر است ؟کدام کشور از نظر شما برای ادامه تحصیل از لحاظ هزینه مناسب تر است؟و در رابطه با محیط زیست گرایش آلودگی دانشگاهی را میشناسید؟

واسه ادامه تحصیل و اپلای کشوری رو میشناسید که هم هزینه تحصیل کم باشه و راحت تر بورس بدن د و تا حدودی معتبر در زمینه محیط زیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و میشه واسه پذیرش تو زمینه ای در خواست داد که کار خاصی انجام نداده باشی تو اون زمینه یعنی موقعیت انجام تو اون زمینه رو نداشته باشی ولی علاقه داشته باشی به ادامه تحصیل در اون رشته
آیا شدنیه؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون

rahnamayami
September 27th, 2011, 01:46 PM
با سلام
من مهندسی مرتع و آبخیزداری از دانشگاه تهران و فوق لیسانس هواشناسی کشاورزی از دانشگاه تهران دارم سخت دنبال اسکولارشیپ هستم اگر راهنمایی و کمکم نمایید ممنون میشم
با تشکر رهنما

nejatollahi
November 26th, 2011, 02:23 PM
با سلام خدمت دوستان گرامی. اگه یکی از بچه ها تفاوت فاند و اسکلارشیپ رو برا من توضیح بده و در کل چه راه هایی برای اینکه هزینه های دکترات رو کس دیگه ای(موسسه یا دانشگاه و...) تامین کنه چیه. خیلی ازش ممنون میشم.

soilman
November 27th, 2011, 09:55 PM
با سلام خدمت دوستان گرامی. اگه یکی از بچه ها تفاوت فاند و اسکلارشیپ رو برا من توضیح بده و در کل چه راه هایی برای اینکه هزینه های دکترات رو کس دیگه ای(موسسه یا دانشگاه و...) تامین کنه چیه. خیلی ازش ممنون میشم.

دوست عزیز
سوالتان جایش در اینجا نیست و شما خیلی ساده با یه جستجوی ساده می تونستید جواب خود را بگیرید
فرق عمده ای بین این دو نیست...هر دو نوعی کمک هزینه است که در اسم فرق می کنه
راه اصلی اینست که شرایط شما خوب باشه و استادی شما رو ساپورت و توصیه کنه

soilman
November 27th, 2011, 09:57 PM
با سلام
من مهندسی مرتع و آبخیزداری از دانشگاه تهران و فوق لیسانس هواشناسی کشاورزی از دانشگاه تهران دارم سخت دنبال اسکولارشیپ هستم اگر راهنمایی و کمکم نمایید ممنون میشم
با تشکر رهنما

دوست عزیز
شما باید سخت دنبال دانشگاه هایی باشید که اساتیدی باشن در زمینه ی رشته ی مورد نظرتان و سپس مکاتبه و در نهایت اگر دیدید شرایط مطلوب رو از طرف دانشگاه و استاد دارید و اینکه شانستان را چطور می بینید اقدام کنید و در نهایت ببینید ایا کمک هزینه ای میگیرید یا نه؟!

پ.ن:لطفا در ارسال پست هایتان دقت داشته باشید و قبل از ارسال هر پست مطالب و تاپیک ها رو مطالعه کنید!
با سپاس از همکاری شما!

Hamed65
January 15th, 2012, 12:35 AM
سلام دوستان، من قبلا هم سوال پرسیدم ولی الان چون خوشبختانه نمره های زبانم رو گرفتم و مقالاتم هم بهتر شده می خواستم نظرتون رو در مورد فول فاند آمریکا بدونم
من میخوام واسه Phd در رشته Environmental Engineering اقدام کنم
نمره ۀ GRE من:
Quantitative: 730
Verbal : 410
Writing: 4
IELTS: 7
البته 6 تا مقاله ISI با ایمپکت بالا دارم و یک patent آمریکا. معدل ارشد هم 17.5 (دانشگاه تهران) و رتبه 2 کنکور ارشد.
1 سال سابقه تدریس
6 ماه سابقه کار
ممنون میشم نظرتون رو بدونم

soilman
January 15th, 2012, 03:54 PM
شرایطتتون خوبه به جز نمره ی جی ار ای(مشخص نکردید revised هست یا نمونه ی قدیمی؟)که اون هم می تونه قابل چشم پوشی باشه....

شما باید با استادها اگر تماس نداشته اید تماس بگیرید و بهشون ای میل بزنید ...
البته ددلاین بیشتر دانشگاه ها برای سال بعد(پائیز 2012) گذشته ولی شاید بتونید برای دانشگاه هایی اقدام کنید....

روز خوش

سلام دوستان، من قبلا هم سوال پرسیدم ولی الان چون خوشبختانه نمره های زبانم رو گرفتم و مقالاتم هم بهتر شده می خواستم نظرتون رو در مورد فول فاند آمریکا بدونم
من میخوام واسه Phd در رشته Environmental Engineering اقدام کنم
نمره ۀ GRE من:
Quantitative: 730
Verbal : 410
Writing: 4
IELTS: 7
البته 6 تا مقاله ISI با ایمپکت بالا دارم و یک patent آمریکا. معدل ارشد هم 17.5 (دانشگاه تهران) و رتبه 2 کنکور ارشد.
1 سال سابقه تدریس
6 ماه سابقه کار
ممنون میشم نظرتون رو بدونم

enp64
April 9th, 2012, 04:55 PM
با سلام خدمت دوستان
من دانشجوي كارشناسي ارشد مديريت محيط زيست دانشگاه آزاد علوم و تحقيقات تهران هستم.قصد دارم براي مقطع دكتري به امريكا (يكي از دانشگاه هاي ايالت كاليفرنيا) و يا كانادا بروم البته با گرفتن بورسيه. اگر كسي اطلاعاتي داره ممنون مي شوم راهنمايي كنه.

gipsy404
May 7th, 2012, 04:06 PM
سلام به همگی
دوستان من ارشد مهندسی محیط زیست- عمران خوندم. پایان نامه امم در زمینه بیوتکنولوژی و تصفیه فاضلاب صنعتی بوده. 5-6 تا مقاله ام تو این زمینه با چنتا از دوستام اشتراکی دارم. ولی چون هنوز نمیدونم واسه دکتری کدوم کشور اقدام کنم احتمال بورس شدنم بیشتره واسه مدرک زبان اقدامی نکردم.
کسی از دوستان هست که کمکم کنه از کجا باید شروع کنم؟ و اینکه قبل از اپلای کردن با توجه به اینکه مدرک زبان ندارم واسه استادایی که پیدا کردم و مد نظرمن چی بفرستم که مناسب باشه؟
قبلن تو یه کشور دیگه به انگلیسی سمینار ارائه دادم ولی الان یه سال میگزره ازون موقع و خیلی چیزا یادم رفته
ممنون میشم اگه اطلاعاتتونو در اخنیارم بزارین:confused:

persiangulf33
August 15th, 2012, 10:48 PM
سلام دوستان من لیسانس معماری ایران هستم و میخام برای فوق محیط زیست رو انتخاب کنم با توجه به اینکه یکسالی میشه که از محیط آکادمیک فاصله گرفتم تصمیم گرفتم مطالعات محیط زیست رو خودم شروع کنم و تمام سعیمو رو نوشتن مقاله و کنفرانسها کنم
با این وجود شانسی رو برای پذیرش امریکا یا کانادا برای من میبینین؟
معدل لیسانسم 15وتافل 105
سوال دیگه اینکه وضعیت فاند محیط زیست چجوریه؟ بنظر خودم اونا شدیدا به موضوع محیط زیست علاقه نشون میدن و واسش پول خرج میکنن که شاید شانس گرفتن فاند رو افزایش بده اینطور نیست؟

yahmadi
August 16th, 2012, 12:41 PM
سلام دوستان من لیسانس معماری ایران هستم و میخام برای فوق محیط زیست رو انتخاب کنم با توجه به اینکه یکسالی میشه که از محیط آکادمیک فاصله گرفتم تصمیم گرفتم مطالعات محیط زیست رو خودم شروع کنم و تمام سعیمو رو نوشتن مقاله و کنفرانسها کنم
با این وجود شانسی رو برای پذیرش امریکا یا کانادا برای من میبینین؟
معدل لیسانسم 15وتافل 105
سوال دیگه اینکه وضعیت فاند محیط زیست چجوریه؟ بنظر خودم اونا شدیدا به موضوع محیط زیست علاقه نشون میدن و واسش پول خرج میکنن که شاید شانس گرفتن فاند رو افزایش بده اینطور نیست؟

سلام
اینطور نیست که اونا شدیدا واسه مسائل محیط زیستی پول خرج کنند، خصوصا الان که اوضاع اقتصادی هم که خوب نیست.
ولی اگر یک نمره پر و پیمون GRE مثل تافل به رزومتون اضافه کنید و دایرکت pHD اپلای کنید شانس بالایی برای محیط زیست که مرتبط با لیسانستون هم باشه خواهید داشت. در ضمن مقالات کنفرانسی به خصوص اگر داخلی باشه هیچ وزنه ای نمی تونه برات باشه، وقت مقاله نویسی را بزار واسه GRE!

Good Luck

PhD2010
August 24th, 2012, 04:40 PM
سلام . من فارغ التحصیل ارشد مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست-ارزیابی و آمایش سرزمین دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران هستم . می خواستم بدونم با گرفتن آیلتس6.5چقدر شانس گرفتن پذیرش و فول فاند رو دارم .در کدام کشور و کدام دانشگاهها؟ شرایط من به این صورت است:
1- 3تا مقاله ISI با IF بالای 1 و 3تا مقاله علمی پژوهشی ISC و بیش از ده تا کنفراس ملی و بین المللی دارم
2-معدل لیسانسم 17 و معدل فوق لیسانس18 همچنین نمره پایان نامه5/19
3-زبانم در سطح UPPER INTERMEDIATEهست اما مدرک زبان رو ندارم ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

blur
August 24th, 2012, 08:45 PM
سلام دوست عزیز، شما معدلاتون خوبه. مقالاتتون هم خوبه اوضاعش بخصوص ISI ها تاثیرگذارن. بنابراین برین سراغ زبان و سعیتون رو براش بکنید. می تونید برای استرالیا، کانادا و کشورهای اروپایی اقدام کنید. برا آمریکا هم می تونید ولی باید امتحان GRE بدین که خیلی مهمه. در کشورهای اروپایی باید بیشتر برای open position ها اقدام کنید. استرالیا هم به نظرم شانس دارین چون خیلی مقاله محورن بخصوص اگر مقالات ISI تون چاپ شده باشه و نفر اصلی خودتون باشین. برای کانادا، استرالیا و آمریکا باید به اساتید رشته خودتون میل بزنین و CV تون رو بفرستید.
برین تو سایت دانشگاه ها و بگردین و اساتیدی که کارشون مرتبط با شماست رو پیدا کنید و تماس بگیرین.
موفق باشین :)

PhD2010
August 26th, 2012, 12:04 AM
سلام دوست عزیز، شما معدلاتون خوبه. مقالاتتون هم خوبه اوضاعش بخصوص ISI ها تاثیرگذارن. بنابراین برین سراغ زبان و سعیتون رو براش بکنید. می تونید برای استرالیا، کانادا و کشورهای اروپایی اقدام کنید. برا آمریکا هم می تونید ولی باید امتحان GRE بدین که خیلی مهمه. در کشورهای اروپایی باید بیشتر برای open position ها اقدام کنید. استرالیا هم به نظرم شانس دارین چون خیلی مقاله محورن بخصوص اگر مقالات ISI تون چاپ شده باشه و نفر اصلی خودتون باشین. برای کانادا، استرالیا و آمریکا باید به اساتید رشته خودتون میل بزنین و CV تون رو بفرستید.
برین تو سایت دانشگاه ها و بگردین و اساتیدی که کارشون مرتبط با شماست رو پیدا کنید و تماس بگیرین.
موفق باشین :)

ممنون از رانهماییتون. می تونم از الان پروسه تماس با اساتید و فرستادن CV رو شروع کنم و در کنارش هم کار خواندن زبان رو پیش ببرم یا اینکه اول باید مدرک زبان دستم باشه و بعد اقدام کنم؟ تشکر

blur
August 26th, 2012, 01:07 AM
ممنون از رانهماییتون. می تونم از الان پروسه تماس با اساتید و فرستادن CV رو شروع کنم و در کنارش هم کار خواندن زبان رو پیش ببرم یا اینکه اول باید مدرک زبان دستم باشه و بعد اقدام کنم؟ تشکر

نه نیازی نیست که نمره زبان دستتون باشه واسه میل زدن...فقط تو CV تون بنویسین که امتحان خواهید داد...همین. لازمه که تا ددلاین نمره زبان شما آماده باشه. می تونین میل هاتونو بزنین. آرزوی موفقیت:)

memol_mary
October 31st, 2012, 04:43 PM
سلام
من کارشناس ارشد اقتصاد کشاورزی دارم
آیا میتونم برای دکتری محیط زیستو انتخاب کنم؟
دوتا مقاله ISIدرباره محیط زیست دارم که با IF بالای 3 چاپ شده.
میخواستم بدونم اگه دوباره فوق محیط زیست تو ایران بخونم بهتره یا میتونم با همین مدرکم برای دکتری اقدام کنم؟دارم برای TOEFL وGRE میخونم.

blur
November 2nd, 2012, 12:21 AM
سلام
من کارشناس ارشد اقتصاد کشاورزی دارم
آیا میتونم برای دکتری محیط زیستو انتخاب کنم؟
دوتا مقاله ISIدرباره محیط زیست دارم که با IF بالای 3 چاپ شده.
میخواستم بدونم اگه دوباره فوق محیط زیست تو ایران بخونم بهتره یا میتونم با همین مدرکم برای دکتری اقدام کنم؟دارم برای TOEFL وGRE میخونم.

از نظر من چون سابقه تحقیقی در موضوع مورد علاقه تون رو دارید امکانش هست...کافیه استادی قبولتون کنه.

sara_2
November 11th, 2012, 06:43 PM
یکی از دوستان من 38 سالشه، سال آخر کارشناسی ارشد محیط زیست از دانشگاه تهران هست. فکر میکنم معدلش بالای 18 باشه. سابقه کار مرتبط با رشته اش نداره. اطلاعات دیگه ای ندارم فقط میدونم زبانش خیلی خوبه. فکر میکنید بتونه پذیرش با فاند بگیره؟

blur
November 11th, 2012, 09:35 PM
یکی از دوستان من 38 سالشه، سال آخر کارشناسی ارشد محیط زیست از دانشگاه تهران هست. فکر میکنم معدلش بالای 18 باشه. سابقه کار مرتبط با رشته اش نداره. اطلاعات دیگه ای ندارم فقط میدونم زبانش خیلی خوبه. فکر میکنید بتونه پذیرش با فاند بگیره؟

اطلاعاتتون خیلی ناقصه...معدل کارشناسی...نمره زبان....کشور هدف....مقاله ؟؟؟؟

hamed29tehran
November 12th, 2012, 01:03 AM
با سلام . من ليسانس منابع طبيعي-مرتع و آبخيزداري و فوق منابع طبيعي بيابانزدايي و تافل 583 دارم . يه مقاله پوستري هم توي كنفرانسي تو تركيه ارائه دادم. بورس فوق ليسانس يا دكتراي مرتبط سراغ دارين؟ مقسي :)

hamed29tehran
November 12th, 2012, 01:19 AM
براي دكترا شرط سني معمولا وجود نداره. فقط يه مورد ديدم اونم 35 سال بود. براي بورسهاي فوق ليسانس هم اگه شرط سني باشه معمولا 32 ساله ولي اونم كم ديدم كه شرط سني داشته باشه. دوستتون ميتونه اپلاي كنه. براي بورسهاي فوق ليسانس چيزي كه لازمه يه ليسانس مرتبط معمولا با معدل بالاي 75 درصد و نمره زبان خوب (مثلا تافل 550 يا آيلتس 6) و يه انگيزه نامه براي رشته مورد نظر. همش همين.
براي دكترا چيزي كه لازمه يه فوق ليسانس مرتبط (حتي گاهي ليسانس هم كافيه!) و معدل بالاي 75 درصد يا 80 درصد و نمره زبان خوب مثل بالا (البته كشوراي انگليسي زبان نمره بالاتري ميخوان و سختگيرترن توي بحث زبان مثلا تافل 580 يا اينكه تافل مثلا كاغذي قبول نيست! و تافل بايد اينترنتي باشه ) يه انگيزش نامه و دو توصيه نامه از اساتيد و مهمتر از همه توانايي عمليه دانشجو و آشنا بودنش با مواد و روشها و ابزاره كاره كه بايد توي انگيزش نامه به دقت شرح بده.
يه خوبي كه اقدام واسه دكترا داره اينه كه معمولا پرو‍ژه هستن و پولشون توي دل خودشونه و مهمتر اينكه اكثرا مدارك رو ميشه ايميل كرد و ديگه لازم نيست پول ترجمه و پست رو متحمل بشه آدم. من يك ساله كه دارم اپلاي ميكنم با كوله باري از تجربه ولي هنوز بي نصيب!!! ديگه زير كوله بار دارم له ميشم

amir110
November 12th, 2012, 01:22 AM
با سلام . من ليسانس منابع طبيعي-مرتع و آبخيزداري و فوق منابع طبيعي بيابانزدايي و تافل 583 دارم . يه مقاله پوستري هم توي كنفرانسي تو تركيه ارائه دادم. بورس فوق ليسانس يا دكتراي مرتبط سراغ دارين؟ مقسي :)

دوست عزیز یک سرچی در نت بزن، هست مخصوصا در اروپا.من همین هفته ی پیش در مورد رشته شما به وفور پوزیشن خالی دیدم مثلا:
http://www.university-directory.eu/degrees-programs-courses/Doctorate-PhD-in-Environmental-Engineering.html#.UKAdGYbjK1s

m106af
February 28th, 2013, 12:06 AM
سلام
لیسانس مهندسی آب معدل 13 باهنر کرمان
فوق لیسانس سازه های آبی علوم تحقیقات معدل 18.80
زبان آیلتس 6
آلمانی تا آخر تابستان در حد B1
مقاله ISI 1
مقاله داخلی 2
واسه کجا احتمال فول فاند گرفتن هست؟ موضوع مقالات و پایان نامه در زمینه آب و محیط زیست هست.

mana_
August 15th, 2013, 02:09 AM
سلام دوستان من ترم اخر مهندسی منابع طبیعی_محیط زیست از دانشگاه ازاد هستم و می خوام برای فوق لیسانس طراحی فضای سبز بخونم و واسه کانادا اقدام کنم البته منابع رو هم خریدم که همین جا امتحان بدم ولی مشکلی که دارم اینه که نمی دونم دقیقا از کی شروع کنم ویک دانشگاه با حداقل هزینه ممکن پیدا کنم همچنین از خیلی ها شنیدم که جهت ادامه تحصیل بهتر واسه فوق اقدام کنیم تا دکتری.. بنابراین کمی گیج شدم ممکنه کمکم کنید؟

reza_r
October 1st, 2013, 12:38 AM
سلام دوستان عزیز
من می خواستم برای اکتبر سال بعد اقدام کنم برای دکتری در خارج از کشور برای رشته عمران-محیط زیست یا منابع آب یا سایر گرایش های مرتبط اقدام کنم.
رشته ام "سازه های آبی" هست و موضوع پایان نامه ام هم نیاز زیست محیطی و مهندسی رودخانه بود
دانشگاه علوم تحقیقات تهران ارشد گرفتم معدل هم 18/2
مقاله داخلی (مجله و کنفرانس) 6 تا دارم، 3 تا ژورنال خارجی هم فرستادم که در دست بررسی هستش
برای زبان هم دارم می خونم فکر کنم تا عید آماده امتحان تافل باشم.
دو تا سوال اصلی دارم:
-کدوم کشورها برای فاند مناسب می تونم اقدام کنم و احیانا کدوم دانشگاه؟
-اساسا برای اکتبر 2014 می شه اپلای کرد یا فرستم کمه؟
خیلی ممنونم.

ellie
October 12th, 2013, 10:35 AM
1- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل: دانشگاه علامه طباطبایی-اقتصاد بازرگانی-14.09
2- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل: دانشگاه علوم و تحقیقات تهران-مدیریت محیط زیست HSE- ترم 3 هستم. معدلم تا الان 17:46
3- نمره زبان (آیلتس و تافل): آیلتس 6.5 ولی اکسپایر شده.
4- نمره GRE: دارم آماده می شم
5- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس و مجله): ندارم هنوز
6- سابقه کار:7 سال - که 2.5 سالش HSE بوده
7- موارد دیگر: برای من گرفتن فاند کامل اهمیت داره.
از کجا می تونم پذیرش بگیرم واسه رشته های مرتبط با HSE?

ie_s_h
October 27th, 2013, 11:33 AM
با سلام خدمت دوستان محترم
من مدرک لیسانس مهندسی صنایع با معدل 16.27 دارم و کارشناسی ارشد هم مهندسی صنایع با گرایش مهندسی مالی هستم و معدلم 17.16 هستش.
من به مسائل محیط زیست علاقه زیادی دارم و میخوام اگر امکانش وجود داره برای مقطع دکتری رشته و موضوعی رو انتخاب کنم که تلفیقی از محیط زیست و رشته خودم باشه. البته کار آکادمیک در این زمینه اصلا انجام ندادم اما پایان نامه ارشد من در ارتباط با ارزش گذاری مالی هستش.
. آیا چنین امکانی وجود داره یا خیر؟ اگر موضوع یا تاپیکی میشناسید که در این زمینه مشترک هستش ممنون میشم. خودم یک مقداری مطالعه کردم و در زمینه توسعه پایدار (Sustainable developement) و یا (sustainable capitalism) مقداری خوندم که تلفیقی از اقتصاد و محیط زیست هستش. باز هم اگر من رو راهنمایی کنین ممنون میشم