PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرم DS-160

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

golden_boy
July 3rd, 2011, 10:48 AM
فرم DS در همه‌ی سفارتخانه‌ها یک URL یکسان (https://ceac.state.gov/genniv/) داره و تفاوتی نداره از کدام سفارتخانه به فرم برسید. اما در خود فرم ازتون میپرسه به کدام سفارت‌خانه این فرم فرستاده بشه. حتما باید برای هر سفارتخانه در فرم همان شهر سفارتخانه رو انتخاب کنید.

سلام دوست گرامي

ممنون از پاسختون.
آيا اشكالي نداره در يك زمان براي دو كشور اين فرم را پر كنيم ؟

دوم اينكه در قسمت مربوط به انتخاب زبان آيا بايد فقط يه زبان رو انتخاب كنيم براي مصاحبه ؟

سوم اينكه آيا مدركي دال بر صحت ادعاي خود در زمينه موقعيت هاي شغلي كه داشتيم و داريم بايد ارائه بديم؟

شاد باشين

soheil982
July 3rd, 2011, 11:25 AM
من هفته پیش یه DS پر کردم اما بعدش دیدم توش اشتباه کردم، به سفارت ای میل زدم و اونا گفتن یه فرم جدید پر کنم
حالا که فرم جدید رو پر کردم آیا باید به سفارت ای میل بزنم و بگم فرم جدیدو با مشخصات بارکد جدید چیه؟ یا همون روز که رفتم مصاحبه کانفرمیشن فرم جدید رو بدم؟
همون کانفرمیشن فرم جدید را ببرید کافیه.

soheil982
July 3rd, 2011, 11:29 AM
سلام
یه سوال در مورد سوابق کاری دارم. آیا باید الزاما با مطابق با سوابق کاری توی رزومه داده شده به دانشگاه باشه؟ آیا چک میشه؟
من تو رزومه دانشگاه یه کار پاره وقت رو گفته بودم که مربوط 3-4 سال پیشه و کارگاه یکی از اقوام بود و من یه مدتی اونجا کار میکردم. نه قرارداد کاری داشتم و نه جای معتبری بود که ثبت درست و حسابی داشته باشه. کاری که اونجا انجام میدادم هم بیشتر تو مایه های خرید و فروش بود و مهم نبود و کار اصلی کارگاه هم ساخت قطعات یدکی ماشین آلات راهسازی بود. یکی دیگر از صاحبان دیگر آنجا بازنشسته نظامی بود.
میترسم اسم اون کارگاه و آدرسش رو بنویسم اونها هم سوابق مالکانش رو چک کنند و دردسر بشه.... بیخودی. و کلیرنسم طولانی شه تا اونا برن اونجا رو پیدا کنند و چک کنند.
از طرفی هم میگم نگم برن خودشون تو رزومه دانشگاه ببینند بیشتر حساس شند ...بدتر شه.
آیا به نظر شما گفتنه کاری که 4 سال پیش بوده و پاره وقت اصلا براشون مهمه؟
به نظر شما چه کنم؟
ممنون.

دوست عزیز این که هرچی توی CV نوشتی مطابق اون DS را پر کنی مهمه چون هرچی تفاوت ها کمتر باشه ابهام کمتری ممکنه پیش بیاد و روی کلیر تاثیر مثبت داره. این احتمال را هم در نظر داشته باش که ممکته CV را با دانشگاه چک کنن البته موارد زیادی هم بوده که CV تغییر کرده و اتفاقی هم نیفتاده در کل سعی کنید CV با DS همخوانی داشته باشه.

soheil982
July 3rd, 2011, 11:31 AM
اقا من برای 7 جولای با فرمای قدیمی وقت گرفتم/ایا نیازی هست دوباره فرم جدیدو پر کنم?:

نه نیازی نیست. همون فرم قبلی کافیه.

alirezamoosavi
July 3rd, 2011, 06:34 PM
دوستان عزیز سلام

لطفا دقت کنید اگر DS160 رو واسه یک کشور پر کردین اما بنا به دلایلی مجبور شدین کشور مصاحبتونو عوض کنین، حتما حتما DS 160 رو اصلاح کنید و اسم کشور جدید رو وارد کنید. من به همین مشکل تو دبی خوردم، اول DS160 رو واسه ترکمنستان پر کردم. بعد مجبور شدم از دوبی وقت بگیرم ، سایت خود سفارت رو خوندم که نوشته بود اگه کشورتونو عوض کردید نیازی نیست دوباره DS160 رو پر کنید. منم به همین خیال رفتم که آفیسر اونجا بهم گیر داد و گفت اگه اطلاعات تا 20 دقیقه از ترکمنستان نیاد باید بری و یک وقت دیگه بگیری. ما 2 نفر بودیم. اون نفر دیگه مدارکش نرسید و رفت بیرون از سفارت اما واسه من خداروشکر رسید. واقعا خداروشکر
پس لطفا حواستون باشه که DS 160 خیلی مهمه

Sunrise
July 3rd, 2011, 07:25 PM
سلام دوست گرامي

ممنون از پاسختون.
آيا اشكالي نداره در يك زمان براي دو كشور اين فرم را پر كنيم ؟

دوم اينكه در قسمت مربوط به انتخاب زبان آيا بايد فقط يه زبان رو انتخاب كنيم براي مصاحبه ؟

سوم اينكه آيا مدركي دال بر صحت ادعاي خود در زمينه موقعيت هاي شغلي كه داشتيم و داريم بايد ارائه بديم؟

شاد باشين

سلام

1- نه چند فرم پر کردن برای جاهای مختلف اصلا اشکالی نداره.

2- من یادم نمیاد بخش انتخاب زبان داشته. اخیرا به فرم اضافه شده؟

3- نه لازم نیست.

mohamadsol
July 3rd, 2011, 10:34 PM
سلام بر دوستان
من یک مشکل دارم
ds-160 رو کانفرم کردم. در قسمت مشخصات گفته بود که اگر تو پاس given name ندارید fun تایپ کنید منم همین کارو کردم. در ادامه given name پدر و مادر رو خواسته بود و من همون FUN رو زدم،
بدجور مرددم که کارم اشتباست یا نه
اگر میشه زود راهنماییم کنید و اینکه اگر غلطه چطور درستش کنم..
با تشکر

Sunrise
July 3rd, 2011, 10:45 PM
سلام بر دوستان
من یک مشکل دارم
ds-160 رو کانفرم کردم. در قسمت مشخصات گفته بود که اگر تو پاس given name ندارید fun تایپ کنید منم همین کارو کردم. در ادامه given name پدر و مادر رو خواسته بود و من همون FUN رو زدم،
بدجور مرددم که کارم اشتباست یا نه
اگر میشه زود راهنماییم کنید و اینکه اگر غلطه چطور درستش کنم..
با تشکر

مطمئنی در پاسپورتت اسم محمد نیست؟ همچنین در پاسپورتت اسم پدرت نیست که اینو نوشتی؟ مگه میشه؟

نمیتونی فرم رو ویرایش کنی. یکی دیگه پر کن. اگر قبلا فایلشو ذخیره داری کارت خیلی راحت میشه. در ضمن Fun نباید بنویسی اون FNU هست عزیزم fun چیه أخه!

mohamadsol
July 3rd, 2011, 10:55 PM
سلام
حالا FNU حول بودم الان ، FNU نوشتم، شما میگی given name همون اسم کوچیکه؟
آره save دارمش......
کانفرم کردم حالا چکار کنم وقتم گرفتم...

Sunrise
July 3rd, 2011, 10:57 PM
سلام
آره save دارمش......

بله. فایلت رو آپلود کن یه فرم جدید پر کن و با بارکد جدید به مصاحبه برو. مشکلی برای وقتت پیش نمیاد.

shadi_5weetd
July 4th, 2011, 01:10 AM
سلام
آره save دارمش......

حتمآ حتمآ یادت باشه که کانفرمیشن فرم اول ( یعنی همونی که اسم کوچیکت رو وارد نکردی و به جاش FNU زدی ) رو هم همراهت داشته باشی علاوه بر کانفرمیشن فرم جدید اصلاح شده .

Maryam68
July 4th, 2011, 02:22 PM
سلام دوستان
من الان ترمه آخر لیسانسم یعنی هنوز دفاع نکردم، حالا تو فرم DS160، در قسمت primary work بزنم studentو همون جا اطلاعات دانشگاه رو وارد کنم و بعد در قسمت previous، اطلاعات دبیرستان و راهنمایی رو فقط وارد کنم؟
ممنون

sara123
July 4th, 2011, 02:43 PM
سلام دوستان
من الان ترمه آخر لیسانسم یعنی هنوز دفاع نکردم، حالا تو فرم DS160، در قسمت primary work بزنم studentو همون جا اطلاعات دانشگاه رو وارد کنم و بعد در قسمت previous، اطلاعات دبیرستان و راهنمایی رو فقط وارد کنم؟
ممنون
بله همين كار را بكنين!

Maryam68
July 4th, 2011, 09:17 PM
مرسی از پاسختون!
فقط در اون قسمت اطلاعات رشته رو نمی خواد ایرادی نداره که در قسمت duties توضیح بدم که دانشجوی ترم آخر رشته برق هستم؟

sara123
July 4th, 2011, 10:02 PM
مرسی از پاسختون!
فقط در اون قسمت اطلاعات رشته رو نمی خواد ایرادی نداره که در قسمت duties توضیح بدم که دانشجوی ترم آخر رشته برق هستم؟
اینم خوبه! همین کار را بکنین!
موفق باشین!

golden_boy
July 5th, 2011, 09:31 AM
سلام

1- نه چند فرم پر کردن برای جاهای مختلف اصلا اشکالی نداره.

2- من یادم نمیاد بخش انتخاب زبان داشته. اخیرا به فرم اضافه شده؟

3- نه لازم نیست.

سلام
ممنون
بله همچين بخشي هست.

يه سوال ؛من 2 تا اشتباه در DS160 دارم
بايد حتما اصلاح بشه ؟ راجع به شغل فعلي هست كه عنوان اون رو درست ننوشتم و ميزان حقوق را هم به تومان نوشتم نه ريال!

چطوري اصلاح كنم ؟

خيلي ممنون

sara123
July 5th, 2011, 11:34 AM
سلام
ممنون
بله همچين بخشي هست.

يه سوال ؛من 2 تا اشتباه در DS160 دارم
بايد حتما اصلاح بشه ؟ راجع به شغل فعلي هست كه عنوان اون رو درست ننوشتم و ميزان حقوق را هم به تومان نوشتم نه ريال!

چطوري اصلاح كنم ؟

خيلي ممنون
اصلاح كنين يه بار ديگه سابميت كنين ايرادي نداره كه!

golden_boy
July 5th, 2011, 10:28 PM
اصلاح كنين يه بار ديگه سابميت كنين ايرادي نداره كه!
متوجه منظورتون نشدم! یعنی دوباره فرم را پرکنم؟؟

a.mba
July 6th, 2011, 01:55 PM
متوجه منظورتون نشدم! یعنی دوباره فرم را پرکنم؟؟

بله يكبار ديگه بايد فرم رو پر كنيد اگه قبلي رو سابميت كرديد.

golden_boy
July 6th, 2011, 08:56 PM
سلام
در فرم ds160 يه جايی گفته :
have you attended any educational institution at a secondary level or obove

در اين قسمت yes را ميزنيم،بعد تحصيلات 2 مقطع آخر رو بايد بنويسيم؟؟
يا از دبيرستان به بعد ؟

ممنون

Sunrise
July 6th, 2011, 09:26 PM
سلام
در فرم ds160 يه جايی گفته :

در اين قسمت yes را ميزنيم،بعد تحصيلات 2 مقطع آخر رو بايد بنويسيم؟؟
يا از دبيرستان به بعد ؟

ممنون

بعد از دبستان :D (راهنمایی، دبیرستان، دانشگاه)

e_sh2001
July 7th, 2011, 07:58 AM
من فرم دی اس 160 رو کامل پرکردم زمانی که میخواستم پرینت بگیرم دیدم بالاش زده sensitive but unclassified رشته من مهندسی برق هست موندم که آیا این به همون معنی رشته sensitive هست یا این جکله برای همه رشته ها هست؟ کسی میدونه داستان این چیه؟ نکنه ویزا ندن یا کلیرنس بخاطرش طول بکشه یا ویزا سینگل بدن!

negnegneg
July 7th, 2011, 11:37 AM
من فرم دی اس 160 رو کامل پرکردم زمانی که میخواستم پرینت بگیرم دیدم بالاش زده sensitive but unclassified رشته من مهندسی برق هست موندم که آیا این به همون معنی رشته sensitive هست یا این جکله برای همه رشته ها هست؟ کسی میدونه داستان این چیه؟ نکنه ویزا ندن یا کلیرنس بخاطرش طول بکشه یا ویزا سینگل بدن!

نگران نباشید، این رو برای من هم که توریستی اقدام کردم اومد!

golden_boy
July 8th, 2011, 12:25 AM
دوستان عزيز
آيا شما کاملا اطمينان دارين که اگر يک بار ds160 را submit کنيم
و دوباره يک DS160 ديگه submit کنيم اشکالی نداره؟؟؟؟

و مشکلی پيش نمی آيد ؟؟؟؟

Sunrise
July 8th, 2011, 01:05 AM
دوستان عزيز
آيا شما کاملا اطمينان دارين که اگر يک بار ds160 را submit کنيم
و دوباره يک DS160 ديگه submit کنيم اشکالی نداره؟؟؟؟

و مشکلی پيش نمی آيد ؟؟؟؟

مشکلی پیش نمی‌آید. قبل از شما صدها نفر این مسائل رو تجربه کردن و در این تاپیک برای شما حاصل تجربشون رو نوشتند. پس خیالتون راحت.

golden_boy
July 8th, 2011, 09:59 AM
مشکلی پیش نمی‌آید. قبل از شما صدها نفر این مسائل رو تجربه کردن و در این تاپیک برای شما حاصل تجربشون رو نوشتند. پس خیالتون راحت.

سلام
من email زدم
اين جواب رو دادن به من :

Thank you for writing. If you already submitted the form, no problem. We will ask this question again in the interview if the application requires further administrative processing.

nooshibn86
July 10th, 2011, 12:08 AM
دوستان من کلا تو طول تحصیلم 2 ماه تابستون کاراموزی رفتم یه شرکت خصوصی . کارآموزی هم بدون حقوقه هم خصوصی بود شرکتش هم همش 2 ماه بود اما متاسفانه تو SOP ام واسه دانشگاه خیلی غلو کرده بودم ..... الان موندم آیا اینا با SOP مقایسه میکنن یا نه؟

سوال دیگه ام اینه که میشه SAVE کنیم وسط سوالا و مدت طولانی تری شروع کنیم دوباره؟ یا زمان خاصی داره. یعنی این SAVE تا کی هست؟ و اینکه وقتی پر کردیم و تموم شد آیا بعدا مثلا فرداش میشه پرینت بگیریم؟ امکان SAVE فایل به صورت PDF هست یعنی؟

saraehsani
July 10th, 2011, 01:44 AM
ببخشید من الان این فرم رو شروع کردم فقط واسه اینکه ببینم چیه سوالاش آشنا بشم که هفته ی دیگه پر کنم. اما خیلی از سوالاتی که بچه ها اینجا در موردش صحبت کردن رو اصلا ندیدم!!!! مثلا یکی از امید های من برای گرفتن ویزا، چندین بار ویزای شینگنی هست که توی پاسمه! اما من سوالی راجع به اینکه تا به حال به کجا ها صفر کردید ندیدم؟ یا مثلا این سوالی که sunrise عزیز پرسیده بالا have you attended any educational institution at a secondary level or obove!!!! جریان چیه دقیقا؟ کجا می پرسه شما به کجا ها سفر کردید؟

Sunrise
July 10th, 2011, 02:05 AM
ببخشید من الان این فرم رو شروع کردم فقط واسه اینکه ببینم چیه سوالاش آشنا بشم که هفته ی دیگه پر کنم. اما خیلی از سوالاتی که بچه ها اینجا در موردش صحبت کردن رو اصلا ندیدم!!!! مثلا یکی از امید های من برای گرفتن ویزا، چندین بار ویزای شینگنی هست که توی پاسمه! اما من سوالی راجع به اینکه تا به حال به کجا ها صفر کردید ندیدم؟ یا مثلا این سوالی که sunrise عزیز پرسیده بالا have you attended any educational institution at a secondary level or obove!!!! جریان چیه دقیقا؟ کجا می پرسه شما به کجا ها سفر کردید؟

صفحه‌ی 12 از فرم (شماره صفحه نمیزنه خودتون باید 12 بار next بزنید) جایی که تیتر زده Additional Work/Education/Training Information سوال دوم پرسیده: Have you traveled to any countries within last five years? و اگر yes بزنید میتونید لیست کشورهایی که رفتید رو بنویسید. ظاهرا فرم تغییراتی در هفته اخیر داشته شاید به همین دلیل این رو ندیدید یا برداشتن.

صفحه 11 جایی که تیترش Previous Work/Education/Training Information هست سوال دوم نوشته Have you attend any Educational Institution other than elementary school?

saraehsani
July 10th, 2011, 02:32 AM
:O خیلی عجیبه من همچین چیزی ندارم!!!!! بعد از بخش family next رو که میزنم میره رو قسمت Present Work/Education/Training Information که میپرسه Primary Occupation بعد next رو که میزنم میره تو بخش Previous Work/Education/Training Information که سوال میکنه Were you previously employed? yes or no بعدشم که next رو میزنم میره تو بخش security و اصلا چیزی که شما میگین رو نمیبینم؟؟!!!!!!

saraehsani
July 10th, 2011, 02:34 AM
محاله همچین چیز مهمی رو برداشته باشن!

saraehsani
July 10th, 2011, 02:40 AM
اگه کسی تازگیا پر کرده و همچین موردی بر خورده بگه لطفا.ممنون میشم! چون همش میترسم شاید یه کاریو دارم اشتباه انجام میدم.

Sunrise
July 10th, 2011, 02:53 AM
:O خیلی عجیبه من همچین چیزی ندارم!!!!! بعد از بخش family next رو که میزنم میره رو قسمت Present Work/Education/Training Information که میپرسه Primary Occupation بعد next رو که میزنم میره تو بخش Previous Work/Education/Training Information که سوال میکنه Were you previously employed? yes or no بعدشم که next رو میزنم میره تو بخش security و اصلا چیزی که شما میگین رو نمیبینم؟؟!!!!!!

عکس زیر رو گذاشتم ببین پیداش میکنی؟

5093

saraehsani
July 10th, 2011, 03:17 AM
این عکس رو کی گرفتید از این صفحه؟ الان که نیست! اصلاصفحه ای با تایتل Additional/ work...... نیست ...فقطpresent Work/Education/Training Information و previous Work/Education/Training Information هست

nooshibn86
July 10th, 2011, 03:52 AM
این صفحه فقط برای ایران هست. بقیه کشور ها ندارند من نمیدونم شما کشورتون رو کجا زدید اگر از ایران میرید این صفحه هست.

saraehsani
July 10th, 2011, 04:11 AM
نه ایران نزده بودم...فکر می کردم این فرم برا همه یکسانه! نمیدونستم برا ایران سوالات اضافه داره...این جا هم باید یادمان بیاد ایرانی هستیم مثل اینکه.... الان کشور رو عوض کردم یه additional اضافه شد. مرسی.
این صفحه فقط برای ایران هست. بقیه کشور ها ندارند من نمیدونم شما کشورتون رو کجا زدید اگر از ایران میرید این صفحه هست.

golden_boy
July 10th, 2011, 10:24 AM
صفحه‌ی 12 از فرم (شماره صفحه نمیزنه خودتون باید 12 بار next بزنید) جایی که تیتر زده Additional Work/Education/Training Information سوال دوم پرسیده: Have you traveled to any countries within last five years? و اگر yes بزنید میتونید لیست کشورهایی که رفتید رو بنویسید. ظاهرا فرم تغییراتی در هفته اخیر داشته شاید به همین دلیل این رو ندیدید یا برداشتن.

صفحه 11 جایی که تیترش Previous Work/Education/Training Information هست سوال دوم نوشته Have you attend any Educational Institution other than elementary school?

سلام
دوست عزيز سوال راتغيير دادن حالا سوال به اين صورت هست :

nooshibn86
July 10th, 2011, 10:36 PM
کسی جواب منو نمیده؟

Sunrise
July 10th, 2011, 10:49 PM
دوستان من کلا تو طول تحصیلم 2 ماه تابستون کاراموزی رفتم یه شرکت خصوصی . کارآموزی هم بدون حقوقه هم خصوصی بود شرکتش هم همش 2 ماه بود اما متاسفانه تو SOP ام واسه دانشگاه خیلی غلو کرده بودم ..... الان موندم آیا اینا با SOP مقایسه میکنن یا نه؟

نمیدونم! آدم تو این شرایط سر دوراهی میافته. اگر ایـــن ارسال (شماره 58 از تاپیک اصلاح رزومه برای سفارت) (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?26160-%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D8%B1%D8%B2%D9%88%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%AC%D9%87%D8%AA-%DA%A9%D9%85-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%B3-%D8%B7%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%88-%D8%B1%DB%8C%D8%AC%DA%A9%D8%AA&p=436274&viewfull=1#post436274) رو ببینی خواهی دید که امکان دیدن تمام مدارک شما رو دارند. اما شاید وقتشون رو با این کار تلف نکنند. کارموزی چندان مهم نیست. ننویسی بد نیست.

سوال دیگه ام اینه که میشه SAVE کنیم وسط سوالا و مدت طولانی تری شروع کنیم دوباره؟ یا زمان خاصی داره. یعنی این SAVE تا کی هست؟ و اینکه وقتی پر کردیم و تموم شد آیا بعدا مثلا فرداش میشه پرینت بگیریم؟ امکان SAVE فایل به صورت PDF هست یعنی؟

اگر save کنی اما save to file نباشه تا 30 روز میتونی دوباره retrieve کنی که فرصت خیلی خوبیه. باید Application ID و Security Question یادت باشه. در توضیحات اول خود فرم هم کامل اینو توضیح داده. اگر save to file کنی دیگه غم نداری. هر زمان که upload کنی بازم فرم‌ رو داری حتی بعد از submit اگر دیدی خرابکاری کردی با فایلت میتونی سریعا یکی دیگه درست کنی و ویرایشش کنی.

وقتی submit کردی هر دفعه که به فرم برگردی و retrieve کنی همان صفحه پرینت کانفرم دوباره برات میاد. پس لازم نیست که حتما بلافاصله بعد از submit پرینت بگیری.

برای ذخیره کانفرم وقتی میخوای پرینت بگیری میتونی با یه پرینتر مجازی print to file کنی یا گزینه‌ی Email Confirmation رو بزنی و یه ایمیل به انضمام PDF کانفرمیشن برات میاد.

saraehsani
July 11th, 2011, 02:27 AM
ببخشید من سوال هامو یک جا می پرسم. اگر بعضی هاش تکراریه و یا در این تاپیک قبلا بحث شده عذر میخوام چون من وقت ندارم کل صفحات رو بخونم تا نصفش رفتم ولی واقعا دیره.
1- surname نام خانوادگی و given name اسم کوچیکه؟
2- هزینه trip خودم باشم اما bs مال مادرم ایرادی داره؟
3- فامیلی که داریم اونجا اگه با ویزای کار اونجاست و green card نداره و منتظر green card هست legal permanent resident هست یا non immigrant؟
4- برای tozihe not employed توضیح خواسته، چه توضیحی بهتره؟ من بهمن فارق التحصیل شدم تا الانم هیچ کار خاصی نکردم.
5- اگر برای employment هیچ جایی رو نزنیم اما در SOP دو سه جا رو زده باشیم ایرادی داره؟ نمیگن پنهان کاری کرده؟
6-Have you made specific travel plans? منظورش چیه؟
ممنون.

nooshibn86
July 11th, 2011, 02:34 AM
مرسی از جواباتون. یه سوال مهم دیگه ، من اسم رشته ام در I-20 با اسم رشته ای که می خوام بخونم فرق داره. اسم رشته ی من master of network and communication management هست و تو I20 نوشته computer systems networking and telecom! از دانشگاه پرسیدم چرا اینجوریه گفت چون رشته ها در یه سری لیست sevis هست که اسم رشته ها توشه و رشته ی شما هم دقیقا جزو این لیست نیست اما زیر شاخه ی اینه! اولا مشکلی پیش نمیاد؟ دوما توی DS 160 کدومشون رو بنویسم؟؟؟؟؟!!!

hossein2266
July 11th, 2011, 08:19 AM
مرسی از جواباتون. یه سوال مهم دیگه ، من اسم رشته ام در I-20 با اسم رشته ای که می خوام بخونم فرق داره. اسم رشته ی من master of network and communication management هست و تو I20 نوشته computer systems networking and telecom! از دانشگاه پرسیدم چرا اینجوریه گفت چون رشته ها در یه سری لیست sevis هست که اسم رشته ها توشه و رشته ی شما هم دقیقا جزو این لیست نیست اما زیر شاخه ی اینه! اولا مشکلی پیش نمیاد؟ دوما توی DS 160 کدومشون رو بنویسم؟؟؟؟؟!!!

هيچ مشكلي پيش نمياد، براي من و برخي ديگه از دوستان هم اسم رشتمون با اوني كه تو I20 بود يه كوچولو فرق مي كرد! بهتره مطابق با I20 بنويسيد، موفق باشيد.

Maryam68
July 11th, 2011, 07:33 PM
سلام دوستان شماره بارکد DS160 همون Application ID است؟ چون من هنوز کانفرم نکردم این فرم رو و با همین Application ID وقت گرفتم . یه سوال دیگه : من موقعی که گزینه Save Application to File رو می زنم به صورت فایل .dat ذخیره میشه و بعدا باز نمیشه... چرا؟؟؟

Sunrise
July 11th, 2011, 07:42 PM
سلام دوستان شماره بارکد DS160 همون Application ID است؟ چون من هنوز کانفرم نکردم این فرم رو و با همین Application ID وقت گرفتم .

بله.

یه سوال دیگه : من موقعی که گزینه Save Application to File رو می زنم به صورت فایل .dat ذخیره میشه و بعدا باز نمیشه... چرا؟؟؟

باید در همون سایت آپلودش کنی تا بشه ازش استفاده کرد نه اینکه خودت بازش کنی.

naeemtop
July 11th, 2011, 07:42 PM
ببخشید من سوال هامو یک جا می پرسم. اگر بعضی هاش تکراریه و یا در این تاپیک قبلا بحث شده عذر میخوام چون من وقت ندارم کل صفحات رو بخونم تا نصفش رفتم ولی واقعا دیره.
1- surname نام خانوادگی و given name اسم کوچیکه؟
2- هزینه trip خودم باشم اما bs مال مادرم ایرادی داره؟
3- فامیلی که داریم اونجا اگه با ویزای کار اونجاست و green card نداره و منتظر green card هست legal permanent resident هست یا non immigrant؟
4- برای tozihe not employed توضیح خواسته، چه توضیحی بهتره؟ من بهمن فارق التحصیل شدم تا الانم هیچ کار خاصی نکردم.
5- اگر برای employment هیچ جایی رو نزنیم اما در SOP دو سه جا رو زده باشیم ایرادی داره؟ نمیگن پنهان کاری کرده؟
6-Have you made specific travel plans? منظورش چیه؟
ممنون.

1-بله
2-فکر نمیکنم.اما ممکنه ازتون بپرسن پول رو از کجا آوردید
3-نمیدونم
4-همینون بنویسید که به تازگی فارغ التحصیل شدید
5-بین علما اختلاف نظر هست در این زمینه. اما به نظرم اگه اونایی که تو sop هست خیلی مهم نیست میتونید حذف کنید
6-جواب نه. روز ورود رو کمی زودتر از تاریخ ریپورت به دانشگاه روی i20 بزنید مثلا 1 هفته زودتر مدت زمان اقامت هم تو i20 نوشته

saraehsani
July 16th, 2011, 09:05 PM
ببخشید پاسپورت رو REGULAR باید بزنیم یا OFFICIAL?

a.mba
July 17th, 2011, 01:41 AM
ببخشید پاسپورت رو REGULAR باید بزنیم یا OFFICIAL?

باید REGULAR بزنید.

nooshibn86
July 18th, 2011, 02:28 AM
ببخشید این دو موضوع خیلی اعصابمو خورد کرده و نگرانم کرده:
1. اول اینکه من برادرم در همان شهر دانشگاهمه، اگر آدرس جایی که میرم رو مثل همه دانشگاه بزنم ، نمی گن این که برادرش اونجاس چرا زده دانشگاه؟ آخه واقعا نمی خوام برم خونه ی برادرم می خوام یه جای دیگرو رفتم پیدا کنم.
دوم اینکه تو work experience اگر بزنم جایی کار نکردم یعنی به عبارتی اون سوال رو NO بزنم یعنی تو رزومه ای که بعدا تو 15 تا سوال ازم می خواد باید هیچی ننویسم از کارآموزی؟ من 2 ماه تو یه هم شرکت کار کردم که اصلا ربطی به رشتم نداشت کلا الکی رفته بودم ببینم اگه خوبه برم یه مدت تو طول دانشجوییم... اما نرفتم دیگه.... با اینکه متاسفانه تو رزومه غلو کردم که تجربه ی کار در یه شرکت تبلیغاتیو به مدت 5 ماه داشتم.... من حتی حقوق هم نگرفتم... علت اینکه می خوام ننویسم چون می دونم شرکتش با اون بالا ها و احتمالا س پ ا ه زد و بند داره! اگه کسی که نظر دقیق بده ممنون می شم همه شک دارن:-s

ممنون می شم یکی راهنماییم کنه! یک هفته ست سر این موضوع رو این فرم موندم...

nooshibn86
July 18th, 2011, 02:29 AM
در ضمن این شرکته جدا از اون کار آموزیه هست ها....

a.mba
July 18th, 2011, 02:50 PM
ببخشید این دو موضوع خیلی اعصابمو خورد کرده و نگرانم کرده:
1. اول اینکه من برادرم در همان شهر دانشگاهمه، اگر آدرس جایی که میرم رو مثل همه دانشگاه بزنم ، نمی گن این که برادرش اونجاس چرا زده دانشگاه؟ آخه واقعا نمی خوام برم خونه ی برادرم می خوام یه جای دیگرو رفتم پیدا کنم.
دوم اینکه تو work experience اگر بزنم جایی کار نکردم یعنی به عبارتی اون سوال رو NO بزنم یعنی تو رزومه ای که بعدا تو 15 تا سوال ازم می خواد باید هیچی ننویسم از کارآموزی؟ من 2 ماه تو یه هم شرکت کار کردم که اصلا ربطی به رشتم نداشت کلا الکی رفته بودم ببینم اگه خوبه برم یه مدت تو طول دانشجوییم... اما نرفتم دیگه.... با اینکه متاسفانه تو رزومه غلو کردم که تجربه ی کار در یه شرکت تبلیغاتیو به مدت 5 ماه داشتم.... من حتی حقوق هم نگرفتم... علت اینکه می خوام ننویسم چون می دونم شرکتش با اون بالا ها و احتمالا س پ ا ه زد و بند داره! اگه کسی که نظر دقیق بده ممنون می شم همه شک دارن:-s

ممنون می شم یکی راهنماییم کنه! یک هفته ست سر این موضوع رو این فرم موندم...
1- به نظر من که همون ادرسی که می خواهید برید رو بنویسید. اصلا دلیلی نداره که اگر نمی خواهید برید پیش برادرتون ، ادرس ایشون رو بدید. مطمئن باشید به یه همچین چیزی گیر نمی دن.
2- حتما اطلاعات فرم DS با اطلاعات 15 سؤال یا هر اطلاعات دیگه ای که به سفارت می دید یکی باشه. به نظر من نه توی DS و توی 15 سؤال (با توجه به نکته ای که از شرکتتون گفتید) این شرکت رو ذکر نکنید. این دو ماه برای شما هیچ سودی نخواهد داشت پس ریسک ضرر رو نکنید.
موفق باشید.

BEHESHT10
July 19th, 2011, 10:06 PM
سلام. ببخشید کسی میدونه اگه کسی پزشک پیام اور بوده باید توی فرم قسمت سربازی چی بنویسه درجه و رسته و چیزای دیگه؟ چون ما اموزشی سپاه بودیم کارت پایان خدمت هم سپاه صادر کرده اما در خدمت وزارت بهداشت بودیم.

payvand
July 20th, 2011, 01:24 PM
دوستان
همسرم دوره آموزشی سربازیش توی ارتش بوده بعد امریه مجلس بوده. توی قسمت سربازی فقط ارتش رو باید قید کنه؟
ممنون میشم هر چه زودتر جواب بدید

hamed12
July 20th, 2011, 06:11 PM
با درود.
دوستان من تازه شروع کردم چند صفحه از فرم DS-160 رو پر کردن.من هر دفعه که فرم ذخیره شده رو آپلود میکنم ،بالای صفحه مینویسه : Your Application ID is : AA00T7U5SE و زیرش هم تاریخ و گزینه پرینت کردن داره.
من می خواستم بدونم که این شماره Application ID همون بارکدی هست که در انتهای فرم میده که برای وقت گرفتن لازمه یا اون رو فقط در انتها که فرم رو پر کردیم میده؟منظورم اینه که بار کد همون Application ID هست؟آیا با استفاده از اون گزینه پرینت که عرض کردم میشه پرینت بارکد رو گرفت و با اون پرینت اقدام به گرفتن وقت از آژانسها یا سایت سفارت کرد؟آیا اگر فرم رو نیمه کاره پر کرده باشیم و با این Application ID وقت بگیریم و بعدا فرم رو سر فرصت تکمیل کنیم مشکلی پیش نمیاد؟
با سپاس فراوان.
بدرود.http://satsat.au.tc/Yahoo_smilies/53.gif

BEHESHT10
July 20th, 2011, 06:21 PM
با درود.
دوستان من تازه شروع کردم چند صفحه از فرم DS-160 رو پر کردن.من هر دفعه که فرم ذخیره شده رو آپلود میکنم ،بالای صفحه مینویسه : Your Application ID is : AA00T7U5SE و زیرش هم تاریخ و گزینه پرینت کردن داره.
من می خواستم بدونم که این شماره Application ID همون بارکدی هست که در انتهای فرم میده که برای وقت گرفتن لازمه یا اون رو فقط در انتها که فرم رو پر کردیم میده؟منظورم اینه که بار کد همون Application ID هست؟آیا با استفاده از اون گزینه پرینت که عرض کردم میشه پرینت بارکد رو گرفت و با اون پرینت اقدام به گرفتن وقت از آژانسها یا سایت سفارت کرد؟آیا اگر فرم رو نیمه کاره پر کرده باشیم و با این Application ID وقت بگیریم و بعدا فرم رو سر فرصت تکمیل کنیم مشکلی پیش نمیاد؟
با سپاس فراوان.
بدرود.http://satsat.au.tc/Yahoo_smilies/53.gif دوست عزیز ایرادی ندارد. شما با همین بارکد وقت را بگیرید و بعد سرفرصت آن را تکمیل نمایید.

hamed12
July 20th, 2011, 07:13 PM
دوست عزیز ایرادی ندارد. شما با همین بارکد وقت را بگیرید و بعد سرفرصت آن را تکمیل نمایید.
با درود.
از راهنمائیتون خیلی سپاسگزارم.http://satsat.au.tc/Yahoo_smilies/6.gif
اساسا می خواستم بدونم که آیا Application ID همون بارکدیست که آخر کار میده و یا اون یه چیزه دیگست؟
با سپاس فراوان.
بدرود.http://satsat.au.tc/Yahoo_smilies/53.gif

PLZREPLY
July 20th, 2011, 07:30 PM
بله، اساسا;) App ID، همون بارکد است.اون application ID بالای فرم سمت راست همان بارکده.

arashaeri
July 20th, 2011, 10:11 PM
ببخشید اگه سوالم تکراریه. اگه بارکدی که باهاش وقت سفارت گرفتیم با بارکدی که فرم ds160 را پر کردیم متفاوت باشه، ایرادی داره؟ 

nooshibn86
July 21st, 2011, 04:58 PM
ببخشید چند تا سوال
1. employer name در قسمت previous work.....، اولین سوال باید اسم شرکت رو بنویسیم دیگه؟ نه اسم کسی رو؟
2. قسمت های security همه ش no شد .... درسته دیگه؟ تمامش سوالات منفیه.... گفتم یه وقت اشتباهی نکرده باشم....

mohammad8816
July 21st, 2011, 05:05 PM
ببخشید اگه سوالم تکراریه. اگه بارکدی که باهاش وقت سفارت گرفتیم با بارکدی که فرم ds160 را پر کردیم متفاوت باشه، ایرادی داره؟
بیشتر توضیح بدید...

mohammad8816
July 21st, 2011, 05:08 PM
ببخشید چند تا سوال
2. قسمت های security همه ش no شد .... درسته دیگه؟ تمامش سوالات منفیه.... گفتم یه وقت اشتباهی نکرده باشم....

بله، جواب‌ها no هستند!

arashaeri
July 21st, 2011, 06:13 PM
بیشتر توضیح بدید...

من بار اول چند صفحه از ds160 رو پر کردم و با بارکدش وقت مصاحبه گرفتم .بعد دیگه اونو کامل نکردم و از اول یک ds160 جدید با بارکد جدید پر کردم .حالا اگه این ۲ تا کد با هم فرق داشته باشه مهم هست یا نه؟

nooshibn86
July 21st, 2011, 06:15 PM
من الان این فرم را پر کردم و امضا کردم رفت. می خواستم بگم این مشکل time out بعد از 20 دقیقه آیا حل شده؟ من حدود 1 ساعت و نیم داشتم پر می کردم این فرم رو! فقط یه بار گفت 1 دقیقه شما وقت دارید بعد از یک دقیقه save میشه .منم ok کردم به پر کردن بقیه صفحات ادامه دادم و هیچی هم نشد. نه time out داد نه چیزی همه رو هم review کردم و بعد امضا کردم و ... . آیا بقیه هم همینجوری بوده تجربه شون؟ شاید من با VPN پر کردم فرق داشته قضیه یا چی؟ شایدم این فرم رو اصلاح کردن مشکلاتشو. چون در صفحات قبلی فروم خونده بودم دوستان خیلی این فرم و 20 دقیقه time out اش اذیتشون کرده. . وقتی تمام صفحات رو review شو دیدم و امضا کردم یعنی اوکی بوده دیگه.

ny9631
July 22nd, 2011, 12:04 AM
سلام به همگی‌
تو فرم ۱۶۰ یه جا پاسپورت بوک نامبر رو پرسیده،می‌خواستم بپرسم که آیا هم چین چیزی تو پاسپورت‌های ایرانی‌ اصلا داریم یا نه؟(این متفاوت از شمارهٔ پاسپورت)

Sunrise
July 22nd, 2011, 12:18 AM
سلام به همگی‌
تو فرم ۱۶۰ یه جا پاسپورت بوک نامبر رو پرسیده،می‌خواستم بپرسم که آیا هم چین چیزی تو پاسپورت‌های ایرانی‌ اصلا داریم یا نه؟(این متفاوت از شمارهٔ پاسپورت)

بین علما اختلافه که شماره کلاسه گذرنامه هست یا نه. همه does not apply زدند.

ارسال 17 صفحه 2 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?16958-%D9%81%D8%B1%D9%85-DS-160&p=202853&viewfull=1#post202853)
ارسال 80 صفحه 8 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?16958-%D9%81%D8%B1%D9%85-DS-160&p=223825&viewfull=1#post223825)
ارسال 730 صفحه 73 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?16958-%D9%81%D8%B1%D9%85-DS-160&p=428527&viewfull=1#post428527)
ارسال 826 صفحه 83 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?16958-%D9%81%D8%B1%D9%85-DS-160&p=434340&viewfull=1#post434340)
و ...

hamed12
July 22nd, 2011, 08:14 PM
با درود.
دوستان من دارم برای ویزای توریستی فرم DS-160 رو پر میکنم و الان رسیدم به این سئوال که پرسیده شما چند زبان بلدید صحبت کنید.من در درجه اول فارسی رو زدم ولی انگلیسی در همون سطح تحصیلات دوره راهنمایی و دبیرستان رو بلدم.تازه خیلیش هم یادم رفته.http://satsat.au.tc/Yahoo_smilies/4.gif
خلاصه که در حد هلو هاواریو و رتق و فتق کارهای اولیم بلدم.حالا می خواستم بدونم که به نظر شما توی زبانها بنویسم انگلیسی با ذکر اینکه به صورت محدود بلدم یا اینکه از ذکر اون خودداری کنم؟آیا به نظر شما ممکنه که کنسول از این مسئله بخواد ایراد بگیره یا اینکه بخواد با من انگلیسی صحبت کنه؟آیا اساسا این مسئله در تصمیم کنسول برای صدور ویزای توریستی تاثیر گذاره؟
با سپاس فراوان.
بدرود.

BEHESHT10
July 22nd, 2011, 09:21 PM
برای ویزای توریستی اگه در دبی یا آنکارا یا کابل مصاحبه بشید با شما به فارسی مصاحبه میکنن.

ny9631
July 22nd, 2011, 10:32 PM
بعد از دبستان :D (راهنمایی، دبیرستان، دانشگاه)
دوستان عزیز ۱نکتهٔ مهم
secondary schoolدر American English یعنی‌ دبیرستان نه دبستان!تو British eenglishمی‌شه دبستان.دوستان به این نکته توجه کنید

ny9631
July 22nd, 2011, 10:41 PM
دوست عزیز ایرادی ندارد. شما با همین بارکد وقت را بگیرید و بعد سرفرصت آن را تکمیل نمایید.
از کدوم بخش وب سایت با بارکد وقت گرفتین؟!من هرچی‌ می‌گردم پیداش نمیکنم؟:(لطفا راهنماییم کنید

hamed12
July 24th, 2011, 01:04 AM
با درود.
دوستان من به یه مشکل عجیب بر خوردم.
من می خوام از بارکدم یا Application ID پرینت بگیرم برای گرفتن وقت و پرینت گرفتم.ولی متوجه شدم هر بار که اطلاعات قبلی رو درسایت آپ میکنم(فایل ذخیره اطلاعات فرم با پسوند دات)یه بار کد جدید به من میده.یعنی فرمی رو که من پر کردم هر بار که پس از سئوالات امنیتی واردش میشم یه بارکد یا یه Application ID جدید بهم میده و این منو گیج کرده که با کدومش میتونم وقت بگیرم و اینکه اساسا مگه این فرم که به نام من ثبت شده نباید یه بارکد داشته باشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
با سپاس و بدرود.

Sunrise
July 24th, 2011, 01:20 AM
با درود.
دوستان من به یه مشکل عجیب بر خوردم.
من می خوام از بارکدم یا Application ID پرینت بگیرم برای گرفتن وقت و پرینت گرفتم.ولی متوجه شدم هر بار که اطلاعات قبلی رو درسایت آپ میکنم(فایل ذخیره اطلاعات فرم با پسوند دات)یه بار کد جدید به من میده.یعنی فرمی رو که من پر کردم هر بار که پس از سئوالات امنیتی واردش میشم یه بارکد یا یه Application ID جدید بهم میده و این منو گیج کرده که با کدومش میتونم وقت بگیرم و اینکه اساسا مگه این فرم که به نام من ثبت شده نباید یه بارکد داشته باشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
با سپاس و بدرود.

1- اگر Upload previous application رو انتخاب کنی، و فایل *.dat رو آپ کنی یک فرم جدید و بارکد جدید بوجود میاد و اطلاعات فایل dat در قالب فرم جدید خواهد آمد. یعنی هر بار فرم جدید درست میکنی اما با اطلاعات قبلی. برای وقتی خوبه که فرمی که قبلا submit کردی اشتباه داشته و الان کاریش نمیتونی بکنی. با فایلت یه فرم جدید (و بارکد جدید) درست میکنی و ویرایشش میکنی و دوباره submit میکنی.

2- وقتی retrieve application form رو انتخاب میکنی به شرط اینکه 30 روز از تاریخ ایجاد فرم نگذشته باشه، بر میگردی به همان فرم بدون تغییر بازکد. وقتی هم که فرم رو تمام و Submit کرده باشی با retrieve کردن میری صفحه آخرش که دکمه پرینت یا فرستادن فرم با ایمیل رو داره.

شما اگر میخواید فرمی که قبلا تمام کردی و submit شده برای پرینتش باید حتما retrieve application رو بزنی تا همان فرم بیاد. به فایل نیاز نداری فقط باید جواب سوال امنیتی یادت باشه.

hamed12
July 24th, 2011, 09:43 AM
1- اگر Upload previous application رو انتخاب کنی، و فایل *.dat رو آپ کنی یک فرم جدید و بارکد جدید بوجود میاد و اطلاعات فایل dat در قالب فرم جدید خواهد آمد. یعنی هر بار فرم جدید درست میکنی اما با اطلاعات قبلی. برای وقتی خوبه که فرمی که قبلا submit کردی اشتباه داشته و الان کاریش نمیتونی بکنی. با فایلت یه فرم جدید (و بارکد جدید) درست میکنی و ویرایشش میکنی و دوباره submit میکنی.

2- وقتی retrieve application form رو انتخاب میکنی به شرط اینکه 30 روز از تاریخ ایجاد فرم نگذشته باشه، بر میگردی به همان فرم بدون تغییر بازکد. وقتی هم که فرم رو تمام و Submit کرده باشی با retrieve کردن میری صفحه آخرش که دکمه پرینت یا فرستادن فرم با ایمیل رو داره.

شما اگر میخواید فرمی که قبلا تمام کردی و submit شده برای پرینتش باید حتما retrieve application رو بزنی تا همان فرم بیاد. به فایل نیاز نداری فقط باید جواب سوال امنیتی یادت باشه.
با درود به شما دوست گرامی.
از پاسخ شما خیلی سپاسگزارم و دقیقا مشکلم حل شد.
ولی حالا در قسمت retrieve applicettion وقتی بارکد وسئوالات امنیتی رو وارد میکنم و وارد فرم میشم دیگه گزینه ای برای پرینت گرفتن از application id یا همون بارکد پیدا نمیکنم تا بتونم ازش پرینت تهیه کنم.ولی در قسمت upload previous application این گزینه وجود داشت.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چگونه میتونم در قسمت retrieve application هم از بارکد پرینت بگیرم.
با سپاس فراوان و بدرود.

Sunrise
July 24th, 2011, 12:37 PM
از پاسخ شما خیلی سپاسگزارم و دقیقا مشکلم حل شد.
ولی حالا در قسمت retrieve applicettion وقتی بارکد وسئوالات امنیتی رو وارد میکنم و وارد فرم میشم دیگه گزینه ای برای پرینت گرفتن از application id یا همون بارکد پیدا نمیکنم تا بتونم ازش پرینت تهیه کنم.ولی در قسمت upload previous application این گزینه وجود داشت.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چگونه میتونم در قسمت retrieve application هم از بارکد پرینت بگیرم.
با سپاس فراوان و بدرود.

خواهش میکنم. عکس زیر رو ببین.

5189

اگر فرم رو Submit کرده باشی بعد از retrieve باید این تصویر رو داشته باشی (یا شبیه به این اگر فرم تغییراتی داشته). پایینش Print Application رو داری؟

urmia80
July 25th, 2011, 12:42 AM
سلام
دوستان من یه اشتباه خیلی بزرگ کردم که امیدوارم قابل اصلاح باشه. من فکر میکردم که SEVIS number همسرم که ویزای f2 میگیرن همون SEVIS number من (f1) هستش. بخاطر همین SEVIS number ایشونو تو فرم DS160 اشتباهی و مال خودمو واسش وارد کردم. میخوام بدونم اشتباهم چقدر مهم بوده و چطوری قابل جبران هست؟ آیا ممکنه تو کلیرنس هم مشکلی ایجاد کنه؟ اصلا کسی تا حالا فرم DS160 رو اشتباهی پر کرده و چطوری بعد از مصاحبه تونسته تو دوره کلیرنس تصحیحش کنه؟ ممنون میشم اگه جواب بدین

USC
July 25th, 2011, 11:36 AM
سلام
دوستان من یه اشتباه خیلی بزرگ کردم که امیدوارم قابل اصلاح باشه. من فکر میکردم که SEVIS number همسرم که ویزای f2 میگیرن همون SEVIS number من (f1) هستش. بخاطر همین SEVIS number ایشونو تو فرم DS160 اشتباهی و مال خودمو واسش وارد کردم. میخوام بدونم اشتباهم چقدر مهم بوده و چطوری قابل جبران هست؟ آیا ممکنه تو کلیرنس هم مشکلی ایجاد کنه؟ اصلا کسی تا حالا فرم DS160 رو اشتباهی پر کرده و چطوری بعد از مصاحبه تونسته تو دوره کلیرنس تصحیحش کنه؟ ممنون میشم اگه جواب بدین

اگه هنوز نرفتین مصاحبه یه فرم جدید پر کنید و بارکد فرم جدید رو ببرید سفارت
من آنکارا رفتم مصاحبه و همین کارو کردم، مشکلی هم پیش نیمد

Sunrise
July 25th, 2011, 11:59 AM
سلام

گفتی مصاحبه‌ هم رفتی. چطور افیسر وقتی DS ات رو میخوند با I-20 به شک نیافتاد! به نظرم اولین کار به سفارت مشکل رو با ایمیل دقیقا شرح بده. اونها قبل از مصاحبه تصحیحات جزئی در فرم میدادن پس امکانش رو دارن کلا فرم رو بعد از مصاحبه هم عوض کنن.

در مورد اهمیتش، فکر کنم اندازه شماره پاسپورت مهمه چون شناسه دانشجویی شماست.

hamed12
July 25th, 2011, 10:21 PM

5189

اگر فرم رو Submit کرده باشی بعد از retrieve باید این تصویر رو داشته باشی (یا شبیه به این اگر فرم تغییراتی داشته). پایینش Print Application رو داری؟
امیدوارم هر جا که هستید خوب و خوش و سلامت باشید و ازاینکه به سئوالات کاربران پاسخ میدهید خیلی سپاسگزارم.
دوست گرامی از عکسی که گذاشتید ممنون ولی من گزینه Submit رو بعد از retrieve کردن ندیدم.
اساسا هدف من اینه که من می خوام یه پرینت از بارکد فرم بگیرم و برای وقت گرفتن از آژانسها اقدام کنم و فرم رو به مرور زمان پر کنم و هر دفعه اطلاعات جدید اونو ذخیره کنم و دوباره بتونم اونها رو بازیابی کنم(بدون اینکه فرم جدیدی ایجاد کرده باشم).در پستهای قبلی همانطور که عرض کردم من اشتباها هر بار فایل رو آپ میکردم و فایل جدیدی درست میکردم که اینکار اشتباه بود.اما آیا با گزینه retrieve میتونم اطلاعات رو فرم رو تغییر و به روز کنم؟اگه اطلاعات جدیدی که وارد میکنم و در retrieve سیو میشه تا چند وقت میشه اطلاعات فرم رو هی تغییر داد و در نهایت از چه زمانی دیگه فرم کامل میشه و دیگه نمیشه اینکارو کرد.یعنی از چه مرحله ای بگذرم دیگه نمیتونم اطلاعات فرم رو تغییر بدم؟آیا این گزینه Submit در انتهای فرم هست که من ندارمش؟آیا پس از Submit کردن هم میشه تغییراتی رو در فرم اعمال کرد؟
بازهم از اینکه کاربران رو بی وقفه راهنمایی میفرمائید کمال تشکر و سپاس رو دارم.
بدرود.

Sunrise
July 25th, 2011, 11:20 PM
امیدوارم هر جا که هستید خوب و خوش و سلامت باشید و ازاینکه به سئوالات کاربران پاسخ میدهید خیلی سپاسگزارم.
دوست گرامی از عکسی که گذاشتید ممنون ولی من گزینه Submit رو بعد از retrieve کردن ندیدم.
اساسا هدف من اینه که من می خوام یه پرینت از بارکد فرم بگیرم و برای وقت گرفتن از آژانسها اقدام کنم و فرم رو به مرور زمان پر کنم و هر دفعه اطلاعات جدید اونو ذخیره کنم و دوباره بتونم اونها رو بازیابی کنم(بدون اینکه فرم جدیدی ایجاد کرده باشم).در پستهای قبلی همانطور که عرض کردم من اشتباها هر بار فایل رو آپ میکردم و فایل جدیدی درست میکردم که اینکار اشتباه بود.اما آیا با گزینه retrieve میتونم اطلاعات رو فرم رو تغییر و به روز کنم؟اگه اطلاعات جدیدی که وارد میکنم و در retrieve سیو میشه تا چند وقت میشه اطلاعات فرم رو هی تغییر داد و در نهایت از چه زمانی دیگه فرم کامل میشه و دیگه نمیشه اینکارو کرد.یعنی از چه مرحله ای بگذرم دیگه نمیتونم اطلاعات فرم رو تغییر بدم؟آیا این گزینه Submit در انتهای فرم هست که من ندارمش؟آیا پس از Submit کردن هم میشه تغییراتی رو در فرم اعمال کرد؟
بازهم از اینکه کاربران رو بی وقفه راهنمایی میفرمائید کمال تشکر و سپاس رو دارم.
بدرود.

من فکر کردم شما فرم رو submit کردید. پرینت لازم نیست. بالا سمت راست فرم یه حرف و اعداد به نام Application ID هست که در نهایت همان بارکد برای وقت گرفتن استفاده خواهد شد. اونو یه جا یادداشت کنید یا در فایلی copy کنید. لازم نیست فعلا تا فرم رو پر نکردید از چیزی پرینت بگیرید. هر وقت فرم رو کامل کردید یه همان صفحه ای میرسید که عکسش رو گذاشتم و آنوقت باید فقط از confirmation پرینت بگیرید و با آن به سفارت برید.

اطلاعات تا 30 روز هست و با retrieve خواهند آمد. در طول این مدت میتونید وقت بگیرید و هر روز بخشی از فرم رو بتدریج پر کنید، تغییر بدید و ویرایش کنید تا در نهایت دو روز قبل از مصاحبه submit کنید. پس از submit امکان ویرایش و تغییر در فرم ندارید اما میتونید در صورت مشاهده‌ی اشتباه فرمی مشابه با فایل dat اما با بارکد (همان application ID) جدید ایجاد کنید.

BEHESHT10
July 26th, 2011, 11:25 AM
سلام
ذوست عزیز مگه برای f2 هم sevis میدن؟ یعنی باید دوتا sevis پرداخت کرد؟ حسب اطلاعی که در سایت هست شما فقط باید برای f1 پرداخت کنید و همراهان نیازی به پرداخت سویس ندارند.

arashaeri
July 26th, 2011, 07:08 PM
دوستان چطور میشه barcode number را در appointment confirmation تغییر داد .بارکد یا همان application id من در ds 160 و appointment confirmation با هم تطبیق ندارن ؟ اگه فرق داشته باشه اصلا مشکلی پیش میاد؟

محیا
July 27th, 2011, 05:50 PM
دوستان
من فرم رو بیشتر از 30 روزه که پر کردم البته submit هم کردم و mail هم زدم و هفته اینده وقت سفارت دارم به نظرتون دوباره این فرم رو پر کنم با توجه به این که هیچ چیزی رو هم نمی خوام تغییر بدم !! اما بارکد فرمم با بارکد وقت سفارتم یکی نیست اینو چیکار کنم ؟؟

shn
July 28th, 2011, 02:35 AM
سلام..خسته نباشید :smile:
من 2 تا سوال راجع به فرم ds160 دارم من فرم رو submit کردم و وقت سفارت هم گرفتم اما الان یکم شک دارم به اینکه:
1. تاریخ دوره راهنماییمو 1 سال کم وارد کردم البته یادمه که درستش کردم اما یکم شک دارم
2.محل صدور پاسپورت رو شهرستان خودم زدم نمیدونستم باید تهران بزنم
بنظرتون بهتره دک ds دیگه پر کنم؟
1 ماه دیگه کلاسم شروع میشه و وقت ندارم خیلی دیر شده:frown: باید وقت سفارتم رو عوض کنم؟

Sunrise
July 28th, 2011, 02:53 AM
سلام..خسته نباشید :smile:
من 2 تا سوال راجع به فرم ds160 دارم من فرم رو submit کردم و وقت سفارت هم گرفتم اما الان یکم شک دارم به اینکه:
1. تاریخ دوره راهنماییمو 1 سال کم وارد کردم البته یادمه که درستش کردم اما یکم شک دارم
2.محل صدور پاسپورت رو شهرستان خودم زدم نمیدونستم باید تهران بزنم
بنظرتون بهتره دک ds دیگه پر کنم؟
1 ماه دیگه کلاسم شروع میشه و وقت ندارم خیلی دیر شده:frown: باید وقت سفارتم رو عوض کنم؟

1- مهم نیست.
2- هرجا که روی خود پاسپورت issue نوشته همونو بنویسید. چون مربوط به اطلاعات پاسپورت میشه بهتره درستش کنید. اگر فایل save شده‌ی فرم رو دارید یه فرم دیگه درست کنید و همون بخش رو ویرایش کنید. اگر فایل رو دارید همش کار 1 دقیقه هست وگرنه طول میکشه از نو فرم رو پر کنید.

اصلا لازم نیست وقت سفارت رو عوض کنید. کافیه با کانفرم هر دو فرم به سفارت برید و فرم جدید رو ارايه کنید.

Sunrise
July 28th, 2011, 03:07 AM
دوستان چطور میشه barcode number را در appointment confirmation تغییر داد .بارکد یا همان application id من در ds 160 و appointment confirmation با هم تطبیق ندارن ؟ اگه فرق داشته باشه اصلا مشکلی پیش میاد؟

امکان تغییر در اطلاعاتی که برای گرفتن وقت دادید وجود نداره مگر خود سفارت این کار رو انجام بده اما لازم نیست. اگر بارکد‌ها یکی نیست مشکلی بوجود نمیاره. با کانفرم آخرین فرمتون به سفارت برید. اگر بارکدی که برای وقت دادید از فرم قدیمیتری بوده بهتره کانفرم اونرو هم به همراه داشته باشید تا صرفا برای اینکه اگر سوالی کردن اون فرم رو هم نشان بدید. اما با هر فرم جدیدی که به سفارت بدید، بر مبنای همان اطلاعات مصاحبه میشید.

Sunrise
July 28th, 2011, 03:10 AM
دوستان
من فرم رو بیشتر از 30 روزه که پر کردم البته submit هم کردم و mail هم زدم و هفته اینده وقت سفارت دارم به نظرتون دوباره این فرم رو پر کنم با توجه به این که هیچ چیزی رو هم نمی خوام تغییر بدم !! اما بارکد فرمم با بارکد وقت سفارتم یکی نیست اینو چیکار کنم ؟؟

اگر تغییری نمیخواید بدید پس مهم نیست چند روز از ایجاد فرم گذشته باشه. همچنین وقتی فرم رو فرستادید چه کمتر و چه بیشتر از 30 روز گذشته باشه امکان ویرایش ندارید. با کانفرم فرم جدید برید سفارت مشکلی نخواهید داشت. اگر فرم قبلی که در وقت گرفتن از بارکدش استفاده کردید رو دارید، کانفرم آن رو هم به همراه داشته باشید.

shn
July 28th, 2011, 03:30 AM
[QUOTE=Sunrise;478792]1- مهم نیست.
2- هرجا که روی خود پاسپورت issue نوشته همونو بنویسید. چون مربوط به اطلاعات پاسپورت میشه بهتره درستش کنید. اگر فایل save شده‌ی فرم رو دارید یه فرم دیگه درست کنید و همون بخش رو ویرایش کنید. اگر فایل رو دارید همش کار 1 دقیقه هست وگرنه طول میکشه از نو فرم رو پر کنید.

اصلا لازم نیست وقت سفارت رو عوض کنید. کافیه با کانفرم هر دو فرم به سفارت برید و فرم جدید رو ارايه کنید.[/QUOT
ممنونم از لطفتون

nooshibn86
July 29th, 2011, 11:47 AM
1.ببشخید چرا باید کانفرم فرم های اشتباهی رو هم با خودمون ببریم؟ چرا فقط آخری و درسته رو نبریم؟
2.سوال دیگه م ایه که اون پین نامبری که موقع گرفتن فقط به طور تلفنی گرفتیم ازشون به چه دردی می خوره؟

[QUOTE=Sunrise;478792]1- مهم نیست.

اصلا لازم نیست وقت سفارت رو عوض کنید. کافیه با کانفرم هر دو فرم به سفارت برید و فرم جدید رو ارايه کنید.[/QUOT
ممنونم از لطفتون

Sunrise
July 29th, 2011, 12:32 PM
1.ببشخید چرا باید کانفرم فرم های اشتباهی رو هم با خودمون ببریم؟ چرا فقط آخری و درسته رو نبریم؟
2.سوال دیگه م ایه که اون پین نامبری که موقع گرفتن فقط به طور تلفنی گرفتیم ازشون به چه دردی می خوره؟

1- همه‌ی کانفرم‌های قبلی لازم نیست فقط اونی که باهاش وقت گرفتید. فقط برای احتیاط هست نه الزام. چون قبل از رفتن به سالن مصاحبه نگهبانی‌ها بعضی مدارک مثل همین رو ممکنه چک کنن و اگر یه کانفرم دیگه بهش بدید شاید سوال کنن شمارش چرا فرق داره. شما هم میتونید توضیح بدید اینی که بهش دادید جدید و صحیح هست و قبلیش هم دستتونه اما اشتباهاتی در فرم داره. اگر هم همراه نداشتید مشکل ایجاد نمیکنه اما بهرحال اینها نگهبانی سفارت هستن نه کارمندان.

2- من از ترکیه اطلاع ندارم. اینو باید کسانی که آنکارا رفتن جواب بدن.

nooshibn86
July 29th, 2011, 02:10 PM
نه من با DS وقت نگرفتم! از آنکارا معمولی با تلفن وقت گرفتم که فرم DS رو نمی خواست. اما یکیشو اشتباه داشت یکی دیگه پر کردم. در مورد پین نامبر هم اگر کسی می دونه بگه لطفا :)

starstar
July 29th, 2011, 06:30 PM

5189

سلام

چرا جای عکس شما پایینه - برای من بالا افتاده؟ :D

Sunrise
July 29th, 2011, 07:27 PM
سلام

چرا جای عکس شما پایینه - برای من بالا افتاده؟ :D

فرم من مال 4 ماه قبل هست و در ماه اخیر ظاهرا تغییراتی داشته برای همین نتونستم عکس جدیدی براتون بزارم. یکی دو سوال جدید اضافه کردن و چند صفحه‌ی اولش هم که مجددا اخیرا دیدم ظاهرش کمی قشنگ‌تر شده.

BEHESHT10
July 29th, 2011, 09:26 PM
دوستان در فرم برای قسمت سربازی branch of service چی بنویسیم؟ در military speciality چی بنویسیم؟ من پیام اور بهداشت بودم.

Sadeghaneh
July 30th, 2011, 05:49 PM
سلام بر دوستان بچه ها من یه سوال اساسی داشتم لطفا هر نظری دارید در میون بذارید . بچه ها من حدودا 46 روزه که منتظر کلیرم و متاسفانه فهمیدم که تو فرم Ds 160 تو فسمت Branch of military باید ارتش (Army) می نوشتیم که چون تو پست مهندسی ارتش بودم engineering department نوشتم و می خواستم بدونم آیا این می تونه سوال برانگیز باشه که شاید من تو سپاه یا جای دیگه ای خدمت کردم و عمدا ننوشتم. اصلا به نظر شما آیاتصحیح فرم DS 160 در طول دوره clearnce ممکنه؟ چطوری میشه این تصحیحو انجام داد در طول دوره کلیرنس؟

Sadeghaneh
July 31st, 2011, 10:45 AM
به نظر شما آیاتصحیح فرم DS 160 در طول دوره clearnce ممکنه؟ چطوری میشه این تصحیحو انجام داد در طول دوره کلیرنس؟

nooshibn86
August 1st, 2011, 10:50 PM
نه نمیشه! اصلا فلسفه DS اینه که شما اطلاعاتتون رو برای زمان مصاحبه در اختیار آفیسر می زارید. بعدش دیگه به چه درد می خوره.

mohsenghamari
August 4th, 2011, 12:39 AM
سلام بر دوستان بچه ها من یه سوال اساسی داشتم لطفا هر نظری دارید در میون بذارید . بچه ها من حدودا 46 روزه که منتظر کلیرم و متاسفانه فهمیدم که تو فرم Ds 160 تو فسمت Branch of military باید ارتش (Army) می نوشتیم که چون تو پست مهندسی ارتش بودم engineering department نوشتم و می خواستم بدونم آیا این می تونه سوال برانگیز باشه که شاید من تو سپاه یا جای دیگه ای خدمت کردم و عمدا ننوشتم. اصلا به نظر شما آیاتصحیح فرم DS 160 در طول دوره clearnce ممکنه؟ چطوری میشه این تصحیحو انجام داد در طول دوره کلیرنس؟
به نظر من کلا دیگه بیخیالش شو و اصلا هم سعی نکن که به سفارت ایمیل بزنی و بخوای که توضیح بدی. خیلی وقتها اونطوری هم که ما فکر میکنیم مسائل جدی و سوال برانگیز نیست. همونجور که دوستمون هم گفتن کلا فلسفه DS واسه زمان مصاحبه است و نه بعد از اون. بنابراین فعلا منتظر باش تا کلیر بشی.

hamed12
August 4th, 2011, 05:19 PM
با درود.
دوستان من دارم DS-160 رو برای ویزای توریستی پر میکنم.
در قسمتی که پرسیده سفرهای 5 سال گذشته خودتون رو بنویسید،آیا اشکال داره من شنگن هایی رو که مثلا 7 یا 8 سال پیش گرفتمو بنویسم؟آیا ممکنه باعث حساس شدن کنسول روی این مسئله بشه و بگه چرا مال بیشتر از5 سال رو نوشتی؟به نظر شما بنویسم و اینکه آیا امتیاز مثبتی هست که مثلا من ظرف 7 یا 8 سال گذشته به اتحادیه اوروپا سفر کردم؟
با سپاس فراوان.

alireza.p
August 4th, 2011, 06:23 PM
دوست عزیز خودتون دارید میگید گفته 5 سال گذشته!!! آیا 7 8 سال چزو 5 سال گذشته هستش؟؟
خیر همون چیزی رو بنویسید که فرم از شما درخواست کرده.

با درود.
دوستان من دارم DS-160 رو برای ویزای توریستی پر میکنم.
در قسمتی که پرسیده سفرهای 5 سال گذشته خودتون رو بنویسید،آیا اشکال داره من شنگن هایی رو که مثلا 7 یا 8 سال پیش گرفتمو بنویسم؟آیا ممکنه باعث حساس شدن کنسول روی این مسئله بشه و بگه چرا مال بیشتر از5 سال رو نوشتی؟به نظر شما بنویسم و اینکه آیا امتیاز مثبتی هست که مثلا من ظرف 7 یا 8 سال گذشته به اتحادیه اوروپا سفر کردم؟
با سپاس فراوان.

hamed12
August 5th, 2011, 05:29 PM
با درود.
از پاسخ شما سپاسگزارم.
می خواستم ببینم اگه مثلا ظرف 5 سال گذشته من 4 بار رفتم ایتالیا 4 بار ایتالیا رو انتخاب کنم یا یک بار کفایت میکنه؟
با سپاس فراوان.

alireza.p
August 5th, 2011, 08:06 PM
هر چهار بار در تاریخ های مختلف رو وارد کنید. به صورت دقیق تمامی سفرها طی 5 سال گذشته!

با درود.
از پاسخ شما سپاسگزارم.
می خواستم ببینم اگه مثلا ظرف 5 سال گذشته من 4 بار رفتم ایتالیا 4 بار ایتالیا رو انتخاب کنم یا یک بار کفایت میکنه؟
با سپاس فراوان.

jay1
August 11th, 2011, 06:20 PM
سلام دوستان
من دارم برای جی وان تحقیقاتی یک دوره یک ساله میرم.
سوالم اینه که توی قسمت : Do you intend to study in the U.S

با توجه به اینکه دارم برای تحقیقات میرم چه جوابی باید بدم ؟ YES OR NO? از دوستان کسی مورد مشابه جی وان دارد؟

در واقع دوره من همونطور که میدونید سیلابس ندارد

با تشکر و ممنونم اگر فوری جواب بگیرم

jay1
August 12th, 2011, 04:52 PM
سلام دوستان

من پزشک هستم و دارم برای جی وان تحقیقاتی self fund یک دوره یک ساله اقدام میکنم.

سوال من این است که آیا برای ما که research scholar هستیم مهم است که برای us point of contact همون استادی
که میخواهیم با او تحقیقات کنیم رو ذکر کنیم در ds160 ؟

البته من به دلیل احتمال تغییر آدرس استاد از دانشگاه قبلی به دانشگاه جدید که قرار است با هم کار کنیم ترجیح میدهم
مشخصات او را ندهم و اسم و آدرس ومشخصات school official که فرم ds2019 من را پر و امضا کرده بدهم. فقط نمیدانم
این کار با توجه به ارتباط فردی که من به عنوان یک محقق با استاد مربوطه دارم درست است یا نه؟

همچنین لطفا بفرمایید اگر لازم است اسم استاد ذکر شودبین سه گزینه employer, school official , other
کدامیک برای ذکر رابطه ما با او مناسب تر است؟

پیشاپیش از لطفتون تشکر میکنم

hamed12
August 13th, 2011, 07:35 PM
با درود.
دوستان میخواستم بدونم آیا فرم DS-160 دوتا ورژن داره؟یعنی یه ورژن مال ایرانیها و یه ورژن هم مال اماراتی ها؟من اینو تو یه پست تو همین سایت خوندم و اونجا نوشته بود که همانطور که در قسمت نوبت دهی ایرانیان و اماراتی ها به دو گروه تقسیم شده اند ،در قسمت فرم هم فرم ایرانیان با اماراتی ها متفاوته؟آیا همچین چیزی هست؟چون من وقتی فرم رو شروع میکنم فقط زبان و محل کنسولگری یا سفارت رو میپرسه و خبری از ملیت نیست.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
با سپاس فراوان.
بدرود.

hamed12
August 17th, 2011, 10:19 PM
از دوستان کسی پاسخی برای من نداره؟
من فرم DS-160 رو از صفحه که به زبان فارسی و مخصوص ایرانیان هست شروع نکردم و از همون صفحه کنسولگری دوبی که به زبان انگلیسی هست وارد فرم DS-160 شدم و اونو تکمیل کردم.آیا مشکلی پیش نمیاد واساسا فرم DS-160 فقط یک نوع هست و مثل وقت سفارت نیست؟
با سپاس.

با درود.
دوستان میخواستم بدونم آیا فرم DS-160 دوتا ورژن داره؟یعنی یه ورژن مال ایرانیها و یه ورژن هم مال اماراتی ها؟من اینو تو یه پست تو همین سایت خوندم و اونجا نوشته بود که همانطور که در قسمت نوبت دهی ایرانیان و اماراتی ها به دو گروه تقسیم شده اند ،در قسمت فرم هم فرم ایرانیان با اماراتی ها متفاوته؟آیا همچین چیزی هست؟چون من وقتی فرم رو شروع میکنم فقط زبان و محل کنسولگری یا سفارت رو میپرسه و خبری از ملیت نیست.
با سپاس فراوان.
بدرود.

soheil982
August 18th, 2011, 10:29 AM
با درود.
با سپاس فراوان.
بدرود.

شما به این سایت برو https://ceac.state.gov/GENNIV و united arab emirates-Dubai و زبان English را انتخاب کن!

hamed12
August 25th, 2011, 07:31 PM
با درود.
دوستان در آخر فرم DS-160 نوشته که آیا کسی به شما در پر کردن فرم کمک کرده یا نه؟من فقط چند تا جمله رو از یک نفر که انگلیسیش خوب بود خواستم که برام ترجمه کنه و بقیه فیلد هارو خودم پر کردم.مثل اسم و آدرسو و سئوالات بله و خیر رو.آیا به نظر شما این سئوال رو اگه با خیر جواب بدم مشکلی پیش میاد؟
با سپاس فراوان.

marinez
September 3rd, 2011, 11:31 AM
سلام .. امیدوار م کسی پیدا بشه سوال منو زود جواب بده
من دو ماه پیش فرم Ds160 رو برای سفارت آمریکا در باکو پر کردم و از اونجایی که نتونستم از اونجا وقت بگیرم ، تصمیم دارم فردا با این فرم از ترکیه وقت بگیرم .. آیا مشکلی پیش میاد ؟ یعنی من باید دوباره یه فرم دیگه پر کنم ؟
ممنون میشم جوابمو بدین

amir-tomcat
September 3rd, 2011, 03:47 PM
سلام،
بهتر است با پرکردن یک فرم جدید برای جای جدید وقت بگیرید. اما اگر با فرم باکو به سفارت انکارا بروید باز مشکلی پیش نخواهد آمد و اونها میتونن فرم شما رو ترانسفر کنند. جواب سوال شما بطور کامل در سایت وزارت خارجه آمریکا امده است که در ذیل آورده ام. اما در کل مشکلی نیست. یکی از دوستان خودم با فرمی که برای کابل سابمیت کرده بود در دوبی مصاحبه شد و تنها به خاطر ترانسفر فرم نیمساعت معطلی کشد.
What happens to my DS-160 if I select a U.S. Embassy or Consulate where I will be applying for my visa, but end up making an interview appointment instead at another U.S. Embassy or Consulate?

The Embassy or Consulate at which you actually apply should be able to access your form using the barcode on your DS-160 confirmation page, which you must bring to the visa interview. For example, a business traveler intends to apply for his visa at the U.S. Embassy in City X, so he selects City X as the location where he will submit his application when he completes his DS-160. He then has an urgent reason to travel to City Y on business. Because there is a U.S. Consulate in City Y, he schedules an appointment for a visa interview there, using the barcode from his completed DS-160 application for appointment scheduling. The U.S. Consulate in City Y is able to accept his DS-160 even though it lists the U.S. Embassy in City X as the location where he originally intended to submit his application.

سلام .. امیدوار م کسی پیدا بشه سوال منو زود جواب بده
من دو ماه پیش فرم Ds160 رو برای سفارت آمریکا در باکو پر کردم و از اونجایی که نتونستم از اونجا وقت بگیرم ، تصمیم دارم فردا با این فرم از ترکیه وقت بگیرم .. آیا مشکلی پیش میاد ؟ یعنی من باید دوباره یه فرم دیگه پر کنم ؟
ممنون میشم جوابمو بدین

amir-tomcat
September 3rd, 2011, 03:49 PM
با درود.
دوستان در آخر فرم DS-160 نوشته که آیا کسی به شما در پر کردن فرم کمک کرده یا نه؟من فقط چند تا جمله رو از یک نفر که انگلیسیش خوب بود خواستم که برام ترجمه کنه و بقیه فیلد هارو خودم پر کردم.مثل اسم و آدرسو و سئوالات بله و خیر رو.آیا به نظر شما این سئوال رو اگه با خیر جواب بدم مشکلی پیش میاد؟
با سپاس فراوان.

خیر، مشکلی اصلا نداره!

amir-tomcat
September 3rd, 2011, 03:53 PM
خیر، ضرورتی نداره حتما استاد شما باشد و میتونه هر شخص دیگری که شما رو تایید کنه باشه. بهتر است اسم همون کسی که فرم ds2019 رو پرکرده بدهید و school official ذکر نمایید.

سلام دوستان

من پزشک هستم و دارم برای جی وان تحقیقاتی self fund یک دوره یک ساله اقدام میکنم.

سوال من این است که آیا برای ما که research scholar هستیم مهم است که برای us point of contact همون استادی
که میخواهیم با او تحقیقات کنیم رو ذکر کنیم در ds160 ؟

البته من به دلیل احتمال تغییر آدرس استاد از دانشگاه قبلی به دانشگاه جدید که قرار است با هم کار کنیم ترجیح میدهم
مشخصات او را ندهم و اسم و آدرس ومشخصات school official که فرم ds2019 من را پر و امضا کرده بدهم. فقط نمیدانم
این کار با توجه به ارتباط فردی که من به عنوان یک محقق با استاد مربوطه دارم درست است یا نه؟

همچنین لطفا بفرمایید اگر لازم است اسم استاد ذکر شودبین سه گزینه employer, school official , other
کدامیک برای ذکر رابطه ما با او مناسب تر است؟

پیشاپیش از لطفتون تشکر میکنم

tondarchabok
September 4th, 2011, 08:58 PM
دوستانی که خدمت سربازی رفتن در قسمت military serve چی می زنن؟
درجه های نیروی انتظامی را چه طور باید زد؟ یعنی به انگلیسی چی می شه؟

moorshed
September 5th, 2011, 03:20 AM
سلام دوستان
من الان دارم واسه خانمم DS-160 پرمیکنم. من الان آمریکا هستم. آیا در جواب Principal Applicant? باید yes بزنم؟ خانمم به تنهایی میره مصاحبه.
آیا جدیدا فرمی اضافه شده است برای پرکردن یا مثل سابق باید فرم DS-160 را پرکنیم؟
مرسی

amir-tomcat
September 5th, 2011, 12:35 PM
بله، باید yes بزنید.همون فرم DS-160 سابق هست.

سلام دوستان
من الان دارم واسه خانمم DS-160 پرمیکنم. من الان آمریکا هستم. آیا در جواب Principal Applicant? باید yes بزنم؟ خانمم به تنهایی میره مصاحبه.
آیا جدیدا فرمی اضافه شده است برای پرکردن یا مثل سابق باید فرم DS-160 را پرکنیم؟
مرسی

amir-tomcat
September 5th, 2011, 12:41 PM
در قسمت branch of service مشخص میکنید که در کجا خدمت کردید، ارتش یا سپاه یا هرجای دیگه...
در قسمت rank/position درجه خدمتی خود را ذکر میکنید. مثلا سرباز، یا ستوان یا...
در قسمت military speciality نیرو را تعیین میکنید، هوایی، زمینی یا....

دوستانی که خدمت سربازی رفتن در قسمت military serve چی می زنن؟
درجه های نیروی انتظامی را چه طور باید زد؟ یعنی به انگلیسی چی می شه؟

moorshed
September 6th, 2011, 06:13 AM
سلام دوستان
من واسه خانمم DS-160 را پر کردم در جواب این سوال چی بزنم؟
Preparer of Application
Did anyone assist you in filling out this application?
yes بزنم ؟
مرسی

saraino
September 8th, 2011, 06:29 PM
دوستان اين سوال شامل لاتاري مي شه؟
Has anyone ever filed an immigrant petition on your behalf with the United States Citizenship and Immigration Services?

hosseinab
September 8th, 2011, 07:01 PM
سلام دوستان
من واسه خانمم DS-160 را پر کردم در جواب این سوال چی بزنم؟
Preparer of Application
Did anyone assist you in filling out this application?
yes بزنم ؟
مرسی

it is not that important. i recommend you to put a BIG NO for it !!!!

hootan2003
September 8th, 2011, 10:38 PM
سلام ببخشید من می خواستم بدونم من وقتی فرم DS160 رو پر کردم کشور دوبی رو انتخاب کردم ولی حالا می خوام برم ترکیه.باید دوباره فرم رو پر کنم یا می تونم با همین برم؟

Sunrise
September 10th, 2011, 07:01 AM
سلام ببخشید من می خواستم بدونم من وقتی فرم DS160 رو پر کردم کشور دوبی رو انتخاب کردم ولی حالا می خوام برم ترکیه.باید دوباره فرم رو پر کنم یا می تونم با همین برم؟

اگر فرم رو ارسال کردی، حتما باید فرم جدید پر کنی و خیلی مهمه که location‌ دقیقا همان سفارت‌خانه‌ای باشه که برای مصاحبه میری. اگر از فرم قبلی فایل dat‌ رو دخیره کردی میتونی دوباره آپلودش کنی و در فرم جدید تعییرات رو اعمال کنی. در صورتی که فرم هنوز ارسال نشده میتونی ویرایشش کنی و location رو عوض کنی.

amir-tomcat
September 10th, 2011, 10:50 PM
خیر. شامل نمیشه

دوستان اين سوال شامل لاتاري مي شه؟
Has anyone ever filed an immigrant petition on your behalf with the United States Citizenship and Immigration Services?

arya_zamani
September 13th, 2011, 01:44 PM
با عرض سلام خدمت دوستان عزیزم، متاسفانه هر چقدر تو سایت گشتم نتونستم جوابی برای این سوال پیدا کنم:
کسایی که سربازیشون رو توسط بنیاد ملی نخبگان طی کردن، به چه صورت باید قسمت مربوطه رو در DS160 پر کنن.
واقعا از پاسخ سریعتون سپاسگزارم.

babakgh
September 13th, 2011, 08:26 PM
من ویزا گرفتم، میتونم فرم خودم رو دوباره ببینم؟ چطوری ؟ یک چیزی رو توش میخوام چک کنم.

elham_ghazal
September 14th, 2011, 07:48 AM
سلام 1- کسی میدونه مدت اعتبار دعوت نامه چقدر هستش؟ 2- از وقتی جواب clear اومد چقدر وقت برای pick up داریم؟ 3-از وقتی ویزا رو زدن چقدر وقت برای ورود به US داریم؟ ممنون

soleiman
September 15th, 2011, 09:08 AM
سلام
آیا برای ویزای J2 هم نیاز به پرکردن DS160 است ؟

amir-tomcat
September 15th, 2011, 11:46 AM
بله. تمام متقاضیان ویزای غیرمهاجرتی باید فرم DS-160 را پرکنند.

سلام
آیا برای ویزای J2 هم نیاز به پرکردن DS160 است ؟

amir-tomcat
September 15th, 2011, 11:51 AM
یک اپلیکیشن جدید باز کنید و اطلاعات قبلی را که سیو کردید آپلود کنید.

من ویزا گرفتم، میتونم فرم خودم رو دوباره ببینم؟ چطوری ؟ یک چیزی رو توش میخوام چک کنم.

amir-tomcat
September 15th, 2011, 11:52 AM
1-اطلاعی ندارم.
2-معمولا ذکر میکنند، اما 3 ماهه است.
3-تا انتهای مدت ویزا اجازه ورود دارید.

سلام 1- کسی میدونه مدت اعتبار دعوت نامه چقدر هستش؟ 2- از وقتی جواب clear اومد چقدر وقت برای pick up داریم؟ 3-از وقتی ویزا رو زدن چقدر وقت برای ورود به US داریم؟ ممنون

amir-tomcat
September 15th, 2011, 11:53 AM
با همین هم میتونی بری.

soleiman
September 15th, 2011, 01:02 PM
سلام دوستان
تا چند روز قبل از روز مصاحبه وقت داریم تا فرم DS-160 را تکمیل کنیم؟

amir-tomcat
September 15th, 2011, 06:29 PM
باید به سایت کنسولگری موردنظر مراجعه کنید. برای مثال آنکارا گفته تا دو روز قبل مصاحبه. اما در کل یکروز قبل مصاحبه باید سابمیت شود.

سلام دوستان
تا چند روز قبل از روز مصاحبه وقت داریم تا فرم DS-160 را تکمیل کنیم؟

mitch
September 18th, 2011, 12:31 AM
given name یعنی اسم کوچک؟

Sunrise
September 18th, 2011, 05:59 AM
given name یعنی اسم کوچک؟

بله. .

armaaniiiii
September 19th, 2011, 06:33 PM
تو فرم 160 كه جا داره اينو بنوسيم هنوز كه آدرس مشخص نيست چي بايد نوشت؟اجباريم هست!
Address Where You Will Stay in the U.S.

منم دقيقا الان رو همين گير كردم ! دانشگاه منم درم نداره! چيكار كنيم ؟ شما جواب سوالتونو پيدا كردين؟

amir-tomcat
September 19th, 2011, 09:43 PM
منم دقيقا الان رو همين گير كردم ! دانشگاه منم درم نداره! چيكار كنيم ؟ شما جواب سوالتونو پيدا كردين؟
آدرس خود دانشگاه رو بنویسید. از وب پیج دانشگاه آدرس و کد پستی رو میتونید بگیرید.

bio
September 24th, 2011, 11:18 AM
سلام دوستان

منظور از passport type chieh?
regular o official چه فرقی با هم دارند.....ما باید regular رو انتخاب کنیم؟
ممنون

bio
September 24th, 2011, 11:22 AM
برای معرفی دو نفر contacct غیر از اساتید چه کسانی مناسبه؟ آیا میشه دوست رو معرفی کرد؟ توی مصاحبه میپرسن چرا این افراد رو معرفی کردین؟لطفا راهنمایی کنید.

amir-tomcat
September 24th, 2011, 11:28 AM
منظور آن نوع پاسپورت است که همون regular یا عادی رو باید بزنید.

سلام دوستان

منظور از passport type chieh?
regular o official چه فرقی با هم دارند.....ما باید regular رو انتخاب کنیم؟
ممنون

amir-tomcat
September 24th, 2011, 11:30 AM
برای معرفی دو نفر contacct غیر از اساتید چه کسانی مناسبه؟ آیا میشه دوست رو معرفی کرد؟ توی مصاحبه میپرسن چرا این افراد رو معرفی کردین؟لطفا راهنمایی کنید.
بهتره دوتا از دوستان رو بنویسید. تا حالا نشنیدم این سوال رو از کسی بپرسن و کلا چیز مهمی نیست.

amir287
September 25th, 2011, 01:45 AM
سلام

این فرم رو دقیقا کی باید پر کرد؟ قبل از وقت گرفتن از سفارت یا بعدش؟
در ضمن من یک دایی و 2 خاله اونطرف دارم باید اطلاعات همشونو بنویسم یا یکی کافیه؟ (آیا بودنشون شانس ویزای من رو کم می کنه؟!)

Ario_80
September 25th, 2011, 01:12 PM
اگر تو عکسی که برای فرم DS160 آپلود می کنیم عینک طبی زده باشیم ایرادی داره؟

Ario_80
September 25th, 2011, 01:39 PM
منظور از فامیل توی فرم، فامیل درجه یک (پدر، مادر، خواهر و ...) هست یا هر کسی که باهاش نسبت فامیلی داریم حساب میشه؟

amir-tomcat
September 25th, 2011, 01:45 PM
سلام

این فرم رو دقیقا کی باید پر کرد؟ قبل از وقت گرفتن از سفارت یا بعدش؟
در ضمن من یک دایی و 2 خاله اونطرف دارم باید اطلاعات همشونو بنویسم یا یکی کافیه؟ (آیا بودنشون شانس ویزای من رو کم می کنه؟!)
سلام. اگر دانشجو هستید برای وقت گرفتن (دوبی و آنکارا) نیازی به سابمیت کردن فرم DS-160 ندارید. اگر ویزای غیر دانشجویی میخواهید باید فرم را از قبل کامل و سابمیت کنید. بله باید اطلاعات بستگان را بنویسید. در مورد اینکه شانستون رو کم میکنه یا زیاد اطلاعی ندارم.

amir-tomcat
September 25th, 2011, 01:46 PM
اگر تو عکسی که برای فرم DS160 آپلود می کنیم عینک طبی زده باشیم ایرادی داره؟
ایرادی نداره به شرطی که عینکی باشید و در روز مصاحبه هم عینک داشته باشید. اگر عکس فرم مغایرتی با چهره شما داشته باشد پذیرفته نیست.

amir-tomcat
September 25th, 2011, 01:56 PM
منظور از فامیل توی فرم، فامیل درجه یک (پدر، مادر، خواهر و ...) هست یا هر کسی که باهاش نسبت فامیلی داریم حساب میشه؟
منظور از immediate relative فامیل درجه یک، یعنی پدر،مادر، خواهر و برادر و منظور از relative سایر فامیل و بستگان است.

Ario_80
September 25th, 2011, 01:59 PM
بله باید اطلاعات بستگان را بنویسید.

این اطلاعات بستگان تا درجه چند رو باید نوشت؟ اگر اسم و آدرس و وضعیت بعضیاشون و نداشته باشم چیکار باید بکنم؟

amir-tomcat
September 25th, 2011, 02:03 PM
اصولا درجه 2. یعنی پدربزرگ، مادر بزرگ، عمو، عمه، دایی، خاله و فرزندانشان. بیشتر از آن نیازی نیست.

این اطلاعات بستگان تا درجه چند رو باید نوشت؟ اگر اسم و آدرس و وضعیت بعضیاشون و نداشته باشم چیکار باید بکنم؟

amirHossein
September 25th, 2011, 02:53 PM
سلام دوستان.

اگه با یه I-20 فرم پر کنیم و وقت بگیریم . بعدا مثلا ۱ هفته مونده به مصاحبه یا I-20 بهتر دستمون برسه . سفارت عوض میکنه DS-160 جدید رو ؟‌

amir-tomcat
September 25th, 2011, 09:05 PM
باید با همون فرم به سفارت برید. اما میتونید به افسر بگید که فرم جدیدی که پر کردید حاوی اطلاعات کاملتری است. اما وقت شما بر مبنای فرمی است که با آن وقت گرفته اید.

سلام دوستان.

اگه با یه I-20 فرم پر کنیم و وقت بگیریم . بعدا مثلا ۱ هفته مونده به مصاحبه یا I-20 بهتر دستمون برسه . سفارت عوض میکنه DS-160 جدید رو ؟‌

amir287
September 26th, 2011, 04:39 PM
سلام. اگر دانشجو هستید برای وقت گرفتن (دوبی و آنکارا) نیازی به سابمیت کردن فرم DS-160 ندارید. اگر ویزای غیر دانشجویی میخواهید باید فرم را از قبل کامل و سابمیت کنید. بله باید اطلاعات بستگان را بنویسید. در مورد اینکه شانستون رو کم میکنه یا زیاد اطلاعی ندارم.

بابت پاسختون ممنون.
من در حال اقدام واسه J1 هستم. DS 160 لازمه؟ اگه لازمه باید قبل از وقت گرفتن باشه یا تو فاصله وقت تا مصاحبه می شه پر بشه؟

amir-tomcat
September 26th, 2011, 06:57 PM
خیر. برای گرفتن وقت نیاز به اسکن فرم DS-2019 دارید چون متقاضی J-1 هستید. DS-160 را باید قبل از روز مصاحبه کامل و سابمیت کنید. کلا متقاضیان ویزای دانشجویی یا فرصت مطالعاتی برای دوبی و آنکارا برای گرفتن وقت اظطراری به فرم DS-160 نیازی ندارند.

بابت پاسختون ممنون.
من در حال اقدام واسه J1 هستم. DS 160 لازمه؟ اگه لازمه باید قبل از وقت گرفتن باشه یا تو فاصله وقت تا مصاحبه می شه پر بشه؟

amirHossein
September 28th, 2011, 05:04 PM
من ds 160 رو هنوز سابمیت نکردم. دیروز هم سایت دبی باز شد و بهم وقت نداد می گفت اطلاعات با بارکد هم خونی نداره ؟‌؟؟
به نظر شما برای اینکه سابمیت نکردم بوده ؟

sanaz123
September 29th, 2011, 12:52 AM
برای من هم همین پیغام رو میداد ولی من submit کرده بودم!

amirHossein
September 29th, 2011, 12:56 AM
عجیبه !!!‌ کسی دیگه این مشکل رو داشته ؟‌اساتید کمک کنن لطفا

amir-tomcat
September 29th, 2011, 01:32 AM
به احتمال فراوان ایراد از دیتابیس خودشون هست. مورد مشابه قبلا بوده که البته موقت هست. برای مثال باوجود سیو کردن فرمم وقتی میخواستم وارد شم میگفت همچین فرم با همچین بارکدی وجود نداره!!!!

عجیبه !!!‌ کسی دیگه این مشکل رو داشته ؟‌اساتید کمک کنن لطفا

negnegneg
October 1st, 2011, 08:53 PM
سلام دوستان عزیز.
من یه سوالی نوشتم توی فروم وقت دبی. ولی متاسفانه تا الآن کسی جواب نداده . من این هفته وقت دارم ولی بارکدم با اونی که آژانس وقت گرفته فرق داره. قبلا این مشکلی نداشت مهم اون بارکدی بود که شما باهاش وارد سفارت می شدید.ولی دیشب خوندم یکی از دوستان برای خانوادش می خواسته وقت بگیره بارکد متفاوت رو قبول نکرده. آیا شما اطلاع دارید که اینکه بارکد کانفرمیش وقت سفارت با اونی که من می خوام باهاش وارد سفارت بشم فرق بکنه اشکالی داره؟ ممنون می شم اگه کمکم کنید.

hanieh123
October 1st, 2011, 09:48 PM
سلام دوستان...من تازه وارد این فروم شدم ..ممنون از همه دوستان که دارن به هم کمک میکنند...من یه سوال داشتم میدونم ممکنه تکراری باشه ولی سعیمو کردم جوابشو پیدا کنم نشد..من دارم فرم DS160 رو برای پدرم پر میکنم...پدرم در سپاه دانش زمان شاه خدمت سربازی کرده..من باید قسمت MILITARY SPECIALTY و MILITARY BRANCH رو چی بنویسم؟ ممنون اگر کمکم کنید..

narsy
October 2nd, 2011, 09:33 AM
سلام دوستان
من یک سوالی دارم ! می خواستم بپرسم اگه جزء هیچ گروه و سازمانی نباشی ، برای سوالات سیکوریتی همه را باید نه بزنم ؟؟؟

amirHossein
October 2nd, 2011, 10:05 AM
بله تقریبا :دی اما یه دور بخونشون حتما

narsy
October 2nd, 2011, 10:49 AM
بله تقریبا :دی اما یه دور بخونشون حتما
خوندمش ولی چیزی که متوجه شدم بیشتر در مورد اینکه جزو گروه یا ارگان یا وابسته به جایی باشی یا توی کمپینگی شرکت داشتی و از این جور چیزها.... .. امیدوارم که شامل حال من نشه .!!

amir-tomcat
October 2nd, 2011, 11:19 AM
موقع ورود به سفارت پاسپورت و کانفرمیشن DS رو چک میکنن که باید همونی باشه که باش وقت گرفتید. بعدش که داخل تشریف بردید فرمتون رو عوض کنید و انگار نه انگار که فرم قبلی وجود داشته. به قولی شتر دیدی ندیدی! چون داخل سفرت بارکدی رو وارد سیستم میکنه که شما بش میدی. قضیه وقت گرفتن متفاوته! نهایتش اینه که مثل خیلی ها میگید تو فرم قبلی اطلاعات اشتباه زدید و فرم جدید همراه دارید.

سلام دوستان عزیز.
من یه سوالی نوشتم توی فروم وقت دبی. ولی متاسفانه تا الآن کسی جواب نداده . من این هفته وقت دارم ولی بارکدم با اونی که آژانس وقت گرفته فرق داره. قبلا این مشکلی نداشت مهم اون بارکدی بود که شما باهاش وارد سفارت می شدید.ولی دیشب خوندم یکی از دوستان برای خانوادش می خواسته وقت بگیره بارکد متفاوت رو قبول نکرده. آیا شما اطلاع دارید که اینکه بارکد کانفرمیش وقت سفارت با اونی که من می خوام باهاش وارد سفارت بشم فرق بکنه اشکالی داره؟ ممنون می شم اگه کمکم کنید.

amir-tomcat
October 2nd, 2011, 11:24 AM
دوست عزیز از دم default باید نه بزنی! یه وقت yes نزنی. تمام این سوالات جواب yes اش به این معنیه که شما دارای مشکل امنیتی هستید.

سلام دوستان
من یک سوالی دارم ! می خواستم بپرسم اگه جزء هیچ گروه و سازمانی نباشی ، برای سوالات سیکوریتی همه را باید نه بزنم ؟؟؟

negnegneg
October 2nd, 2011, 11:25 AM
موقع ورود به سفارت پاسپورت و کانفرمیشن DS رو چک میکنن که باید همونی باشه که باش وقت گرفتید. بعدش که داخل تشریف بردید فرمتون رو عوض کنید و انگار نه انگار که فرم قبلی وجود داشته. به قولی شتر دیدی ندیدی! چون داخل سفرت بارکدی رو وارد سیستم میکنه که شما بش میدی. قضیه وقت گرفتن متفاوته! نهایتش اینه که مثل خیلی ها میگید تو فرم قبلی اطلاعات اشتباه زدید و فرم جدید همراه دارید.

مشکل اینه که من فرم قبلی ندارم. بارکدی هست که خود آژانس از خودش زده. :(

amir-tomcat
October 2nd, 2011, 11:27 AM
سلام. MILITARY BRANCH رو ARMY بزنید و MILITARY SPECIALTY رو teacher بزنید اگر ایشون معلم بوده اند.

سلام دوستان...من تازه وارد این فروم شدم ..ممنون از همه دوستان که دارن به هم کمک میکنند...من یه سوال داشتم میدونم ممکنه تکراری باشه ولی سعیمو کردم جوابشو پیدا کنم نشد..من دارم فرم DS160 رو برای پدرم پر میکنم...پدرم در سپاه دانش زمان شاه خدمت سربازی کرده..من باید قسمت MILITARY SPECIALTY و MILITARY BRANCH رو چی بنویسم؟ ممنون اگر کمکم کنید..

amir-tomcat
October 2nd, 2011, 11:28 AM
پس این فرم وجود خارجی نداره؟

مشکل اینه که من فرم قبلی ندارم. بارکدی هست که خود آژانس از خودش زده. :(

negnegneg
October 2nd, 2011, 11:32 AM
پس این فرم وجود خارجی نداره؟

من فرم دارم ولی نه با اون بارکدی که برام وقت گرفتند. فرم و بارکدی هست که خودم پر کردم

EbliiS
October 2nd, 2011, 11:41 AM
دوستان Full Name in Native Alphabet را به فارسي بنويسم يا Doesn't apply رو بزنيم؟

negnegneg
October 2nd, 2011, 11:52 AM
دوستان Full Name in Native Alphabet را به فارسي بنويسم يا Doesn't apply رو بزنيم؟

بله باید به فارسی تایپ کنید

EbliiS
October 2nd, 2011, 01:10 PM
دوستان اين سوال "Have you attended any educational institutions at a secondary level or above?" را به ترتيب از دانشگاه به راهنمايي يا بالعكس بايد پر كنيم؟
متشكرم

can
October 2nd, 2011, 01:15 PM
به فارسی بنویسید

EbliiS
October 2nd, 2011, 06:57 PM
دوستان اين سوال "Have you attended any educational institutions at a secondary level or above?" را به ترتيب از دانشگاه به راهنمايي يا بالعكس بايد پر كنيم؟
متشكرم
منظورم اينه كه اول دانشگاه را بنويسم بعد پيش بعد دبيرستان ؟
يا اول دبيرستان بعد پيش بعد دانشگاه ؟

can
October 2nd, 2011, 07:46 PM
منظورم اينه كه اول دانشگاه را بنويسم بعد پيش بعد دبيرستان ؟
يا اول دبيرستان بعد پيش بعد دانشگاه ؟
از راهنمایی شروع کنید بعد دبیرستان و پیش و بعد دانشگاه.

narsy
October 2nd, 2011, 11:09 PM
از راهنمایی شروع کنید بعد دبیرستان و پیش و بعد دانشگاه.
بچه ها من اشتباه کردم و فقط دبیرستانم را نوشتم و دانشگاه را ننوشتم البته توریستی دارم می روم فکر کی کنید مشکلی باشه

amir-tomcat
October 2nd, 2011, 11:35 PM
سلام. بله مشکل داره. باید کامل بنویسید.

بچه ها من اشتباه کردم و فقط دبیرستانم را نوشتم و دانشگاه را ننوشتم البته توریستی دارم می روم فکر کی کنید مشکلی باشه

meba
October 3rd, 2011, 02:53 AM
سلام
توی I-20 من زده شروع کلاس 10 ژانویه. و تاریخ گزارش زده تا 1 ژانویه! به نظرتون میتونم درخواست ویزا برای 10 دسامبر کنم؟ اگه آره چطور؟

usta
October 3rd, 2011, 04:50 AM
توسط meba (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?41154-meba) سلام
توی I-20 من زده شروع کلاس 10 ژانویه. و تاریخ گزارش زده تا 1 ژانویه! به نظرتون میتونم درخواست ویزا برای 10 دسامبر کنم؟ اگه آره چطور؟

درخواست ویزا که می تونید بدید برای 10 دسامبر و مشکلی نداره. اما اینکه آیا تا 10 ژانویه کلیر میشید را کسی نمی دونه. حالا شما که I-20 هم بهتون رسیده بهتره برای تاریخ زودتری وقت مصاحبه بگیرید.

narsy
October 3rd, 2011, 10:52 AM
سلام. بله مشکل داره. باید کامل بنویسید.
دیگه نمی توانم تغییر بدهم آخه تایید کردمش!!! ولی من که مدرکی در مورد تحصیلم با خودم نباید برای سفارت ببرم بنابراین فکر می کنم برای توریستی به این مسائل کار نداشته باشند !

amir-tomcat
October 3rd, 2011, 02:14 PM
روزی که من مصاحبه داشتم یک نفر رو به خاطر اینکه اطلاعات education ناقص نوشته بود برگردوندن!!! توریستی هم بود. میتونید یه فرم جدید پرکنید. دیگه خود دانید. از ما گفتن بود. امیدوارم مشکلی نباشه.

دیگه نمی توانم تغییر بدهم آخه تایید کردمش!!! ولی من که مدرکی در مورد تحصیلم با خودم نباید برای سفارت ببرم بنابراین فکر می کنم برای توریستی به این مسائل کار نداشته باشند !

ShahdaD
October 3rd, 2011, 02:49 PM
دوستان من DS-160 امو کامل ÷ر نکردم الان بخوام کاملش کنم باید کجا برم؟ برای ترکمنستان البته.
سوال دیگه هم اینکه : الان اگه من جواب سوال ها رو یادم رفته باشه، میتونم یک DS-160 دیگه پر کنم و روز مصاحبه بخوام با این یکی عوضش کنند؟

meba
October 3rd, 2011, 03:33 PM
بله من برای 13 اکتبر از دبی وقت فوری گرفتم. در همون بخش تاریخ حدودی سفر بزنم 10 دسامبر یا جای دیگه?[pQUOTE=usta;531868]درخواست ویزا که می تونید بدید برای 10 دسامبر و مشکلی نداره. اما اینکه آیا تا 10 ژانویه کلیر میشید را کسی نمی دونه. حالا شما که I-20 هم بهتون رسیده بهتره برای تاریخ زودتری وقت مصاحبه بگیرید.[/QUOTE]

can
October 3rd, 2011, 05:01 PM
دوستان من DS-160 امو کامل ÷ر نکردم الان بخوام کاملش کنم باید کجا برم؟ برای ترکمنستان البته.
سوال دیگه هم اینکه : الان اگه من جواب سوال ها رو یادم رفته باشه، میتونم یک DS-160 دیگه پر کنم و روز مصاحبه بخوام با این یکی عوضش کنند؟

همون جای قبلی که رفتی و پر کردی برگرد و میتونی کامل کنی.
اگر هنوز فرمی ثبت نکردی هرچه قدر میخوای میتونی عوض کنی مشکلی نیست منم همین اتقاق افتاد برام.

hamed12
October 3rd, 2011, 09:07 PM
با درود.
دوستان سئوالهای بخش Security and Background همش جوابش باید no باشه؟
با سپاس فراوان.

amirHossein
October 3rd, 2011, 09:40 PM
با درود.
دوستان سئوالهای بخش Security and Background همش جوابش باید no باشه؟
با سپاس فراوان.

آره. اما یه دور بخونشون جالبن :دی یه چیزی توی این مایه هاست که آیا می خوای بمب بیاری آمریکا رو بترکونی یا نه ;)

narsy
October 4th, 2011, 12:00 AM
[QUOTE=amir-tomcat;532151]روزی که من مصاحبه داشتم یک نفر رو به خاطر اینکه اطلاعات education ناقص نوشته بود برگردوندن!!! توریستی هم بود. میتونید یه فرم جدید پرکنید. دیگه خود دانید. از ما گفتن بود. امیدوارم مشکلی نباشه.[/QUOTE
آخه من با این کد وقت گرفتم !! حالا یکی دیگه پر کنم و با آن کد جدید دوباره یک وقت بگیرم . مشکلی برایم پیش نمی یاد ؟؟

amir-tomcat
October 4th, 2011, 12:52 AM
مشکلی نداره. با همینی که وقت گرفتید برید. اما تو سفارت اونی رو که اطلاعاتش کامله بده به مسوول تحویل گرفتن مدارک. اگه پرسید دلیلشو بش بگو. چیز خاصی نیست.

[QUOTE=amir-tomcat;532151]روزی که من مصاحبه داشتم یک نفر رو به خاطر اینکه اطلاعات education ناقص نوشته بود برگردوندن!!! توریستی هم بود. میتونید یه فرم جدید پرکنید. دیگه خود دانید. از ما گفتن بود. امیدوارم مشکلی نباشه.[/QUOTE
آخه من با این کد وقت گرفتم !! حالا یکی دیگه پر کنم و با آن کد جدید دوباره یک وقت بگیرم . مشکلی برایم پیش نمی یاد ؟؟

mikironi
October 5th, 2011, 12:06 AM
سلام دوستان.من f2 هستم.در آخر فرم ds از من sevis number خواست!! مگه f2 هم sevis number داره؟ i20 من هنوز نرسیده و من فقط شمارش رو دارم.حالا باید چکار کنم؟؟

hanieh123
October 5th, 2011, 02:47 PM
مرسی از جوابتون...این همه تلاش برای پر کردن فرم بی ثمر بود چون هیچ جا نمیشه برای توریستی وقت گرفت..حداقل دانشجویی شاید بشه ایمیل اضطراری زد...باید 700000 تومان پول آژانس بدیم:(تا بخوان برن بچشونو ببینن...به هر حال ممنون

amirHossein
October 5th, 2011, 03:07 PM
مرسی از جوابتون...این همه تلاش برای پر کردن فرم بی ثمر بود چون هیچ جا نمیشه برای توریستی وقت گرفت..حداقل دانشجویی شاید بشه ایمیل اضطراری زد...باید 700000 تومان پول آژانس بدیم:(تا بخوان برن بچشونو ببینن...به هر حال ممنون

دوبی راحت میتونی وقت بگیری. باید ۲ روز بشینی پای اینترنت فقط ;)

Ario_80
October 5th, 2011, 08:55 PM
من تا حالا فرم DS-160 پر نکردم. آیا توش باید اسم سفارتی که میریم مصاحبه رو بنویسیم یا کلیه؟ یعنی اگر من فرم و پر کردم و بعد مجبور شدم برم یه سفارت دیگه واسه مصاحبه، تکلیف این فرم چیه؟ میشه دوباره یه فرم دیگه پر کرد یا فرم قبلی رو اصلاح کرد؟

amirHossein
October 5th, 2011, 09:07 PM
من تا حالا فرم DS-160 پر نکردم. آیا توش باید اسم سفارتی که میریم مصاحبه رو بنویسیم یا کلیه؟ یعنی اگر من فرم و پر کردم و بعد مجبور شدم برم یه سفارت دیگه واسه مصاحبه، تکلیف این فرم چیه؟ میشه دوباره یه فرم دیگه پر کرد یا فرم قبلی رو اصلاح کرد؟

آره باید بنویسی . اما خودشون گفتن که ایرادی نداره مثلا اگه بزنی آنکارا ولی بری بری دبی. میتونی برای همه جا استفاده کنی.
اینجا رو بخون :
http://travel.state.gov/visa/forms/forms_4401.html

pesartehroni64
October 6th, 2011, 12:24 AM
سلام به دوستان یک سوال داشتم.
در قسمت Have you attended any educational institutions at a secondary level or above
در قسمت تحصیلات از دوره راهنمایی باید شروع کنیم برای نوشتن یا دبیرستان.اولا امریکا که دوران راهنمایی نداره.دوما secondary درسته معنی دومی میده ولی secondary level وقتی با مترجم translate client ترجمه میکنی معنی سطح متوسطه میده.
دوستان من باید چطور کامل کنم لطفا ککککککککککککککککککککممممم ممممممممککککککککککککککککک کککککککککککک.

amirHossein
October 6th, 2011, 01:09 AM
از دبیرستان بنویس تا پیش دانشگاهی و دانشگاه

mitch
October 6th, 2011, 01:58 PM
در قسمت Have you attended any educational institutions at a secondary level or above
در قسمت تحصیلات از دوره راهنمایی باید شروع کنیم برای نوشتن یا دبیرستان.اولا امریکا که دوران راهنمایی نداره.دوما secondary درسته معنی دومی میده ولی secondary level وقتی با مترجم translate client ترجمه میکنی معنی سطح متوسطه میده.
دوستان من باید چطور کامل کنم لطفا ککککککککککککککککککککممممم ممممممممککککککککککککککککک کککککککککککک.

برای مقطع راهنمایی بنویس middle school، حتی در ترجمه ریزنمرات همین رو نوشته
و اگر در فرم DS-160 دقت کرده باشی در قست hint از middle school هم نامی برده شده.

rz
October 6th, 2011, 03:42 PM
هر چهار بار در تاریخ های مختلف رو وارد کنید. به صورت دقیق تمامی سفرها طی 5 سال گذشته!
ببخشید ممکنه بگین چطوری با تاریخ وارد کنم؟ تا جایی که من تو فرم میبینم فقط به محل داره برای پیدا کردن نام کشوری که به اون سفر داشتیم به همراه دکمه های حذف و اضافه. جایی برای تاریخ داره؟

amir-tomcat
October 6th, 2011, 09:08 PM
جایی برای تاریخ نداره. فقط سفرهای 5 ساله گذشته رو بنویسید.

ببخشید ممکنه بگین چطوری با تاریخ وارد کنم؟ تا جایی که من تو فرم میبینم فقط به محل داره برای پیدا کردن نام کشوری که به اون سفر داشتیم به همراه دکمه های حذف و اضافه. جایی برای تاریخ داره؟

amir-tomcat
October 6th, 2011, 09:10 PM
از راهنمایی شروع کنید به بالا:
راهنمایی: Junior high school یا middle high school
دبیرستان: high school
پیش دانشگاهی: pre-university center
دانشگاه هم که معلومه.

hamed12
October 9th, 2011, 10:16 PM
با درود.
دوستان آیا به نظر شما در قسمت میزان در آمد ماهانه به پول محلی یا Monthly Income in Local Currency من چیزی بنویسم؟چون من کاسب هستم و هر ماه یه مقداری در آمد دارم.ضمنا نامه ای که از بانک گرقتم قوی هست و میزان زیادی توش پول و گردش هست.اگه Does Not Apply بزنم به نظر شماها مشکلی داره یا اینکه یه میانگینی بنویسم؟
با سپاس فراوان.

usta
October 10th, 2011, 08:42 AM
[ QUOTE]
توسط hamed12 (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?44859-hamed12)با درود.
دوستان آیا به نظر شما در قسمت میزان در آمد ماهانه به پول محلی یا Monthly Income in Local Currency من چیزی بنویسم؟چون من کاسب هستم و هر ماه یه مقداری در آمد دارم.ضمنا نامه ای که از بانک گرقتم قوی هست و میزان زیادی توش پول و گردش هست.اگه Does Not Apply بزنم به نظر شماها مشکلی داره یا اینکه یه میانگینی بنویسم؟
با سپاس فراوان.

[/QUOTE]

برگه تامین مالی (یا همون Bank Statement) اگه به اسم خودتون است قطعا و یقینا باید در فرم DS-160 هم به عنوان درآمد ماهانه یه رقم واقعی را که متناسب با Bank Statement است بزنید.

ShahdaD
October 10th, 2011, 09:12 AM
[ QUOTE]
توسط hamed12 (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?44859-hamed12)با درود.
با سپاس فراوان.

برگه تامین مالی (یا همون Bank Statement) اگه به اسم خودتون است قطعا و یقینا باید در فرم DS-160 هم به عنوان درآمد ماهانه یه رقم واقعی را که متناسب با Bank Statement است بزنید.[/QUOTE]
اما موردهایی بوده که دنشجو بیکار بوده و با این برهان که پول توسط خانواده بهش داده شده مشکلی پیش نیومده.

usta
October 10th, 2011, 09:20 AM
توسط shahdad (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?37139-shahdad) اما موردهایی بوده که دنشجو بیکار بوده و با این برهان که پول توسط خانواده بهش داده شده مشکلی پیش نیومده.

بله همینطوره. به خاطر همین هم من گفتم: برگه تامین مالی (یا همون Bank Statement) اگه به اسم خودتون است قطعا و یقینا باید در فرم DS-160 هم به عنوان درآمد ماهانه یه رقم واقعی را که متناسب با Bank Statement است بزنید.

اگر به اسم خودتون نیست در DS-160 هم اگه مایل بودید بزنید: Doesn`t apply

ShahdaD
October 10th, 2011, 09:26 AM
بله همینطوره. به خاطر همین هم من گفتم: برگه تامین مالی (یا همون Bank Statement) اگه به اسم خودتون است قطعا و یقینا باید در فرم DS-160 هم به عنوان درآمد ماهانه یه رقم واقعی را که متناسب با Bank Statement است بزنید.

اگر به اسم خودتون نیست در DS-160 هم اگه مایل بودید بزنید: Doesn`t apply
حرف شما متین، ولی مثلا برای مورد شخصی بنده و چند تا از دوستان کاری که کردند پول رو توی حساب خودشون قرار دادند حالا این مورد واقعا میتونه مشکلی ایجاد کنه رو اطلاع ندارم، اما منطقا مشکلی نباید وجود داشته باشه چون شما مبلغ رو توی حساب خودتون دارید و دیگه حرفی در کار نیست.

usta
October 10th, 2011, 09:36 AM
توسط shahdad (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?37139-shahdad) حرف شما متین، ولی مثلا برای مورد شخصی بنده و چند تا از دوستان کاری که کردند پول رو توی حساب خودشون قرار دادند حالا این مورد واقعا میتونه مشکلی ایجاد کنه رو اطلاع ندارم، اما منطقا مشکلی نباید وجود داشته باشه چون شما مبلغ رو توی حساب خودتون دارید و دیگه حرفی در کار نیست.

shahdad: نظر شخصی من اینه همه چیز را باید طوری تنظیم کنید که به قول خودشون make sense کنه و مثلا یه جوون 25 ساله که 1 سال پیش از دانشگاه فارغ شده چطور میتونه 50 میلیون یا بیشتر در ایران (با شرایط عادی) پول جمع کنه..... البته بسیاااااار بودند افرادی که با همین bank statement که به اسم خودشون بوده رفتند سفارت و کارشون هم حل شده. اما اون چیزی که تا به امروز من دیدم به بعضی ها هم گیرهایی داده شده.

by the way شما که ماشالا بازاری هستید و درآمدتون هم بالاست و اونجوری که من دستم اومده bank statement هم به اسم خودتون است پس بهتره جهت سوپاپ اطمینان یه نامه هم از صنف خودتون (صنف مربوط به شغلتون) در صورت امکان بگیرید که نامه بانک رنگ واقعیت بیشتری بگیره.....

ShahdaD
October 10th, 2011, 09:56 AM
shahdad: نظر شخصی من اینه همه چیز را باید طوری تنظیم کنید که به قول خودشون make sense کنه و مثلا یه جوون 25 ساله که 1 سال پیش از دانشگاه فارغ شده چطور میتونه 50 میلیون یا بیشتر در ایران (با شرایط عادی) پول جمع کنه..... البته بسیاااااار بودند افرادی که با همین bank statement که به اسم خودشون بوده رفتند سفارت و کارشون هم حل شده. اما اون چیزی که تا به امروز من دیدم به بعضی ها هم گیرهایی داده شده.

by the way شما که ماشالا بازاری هستید و درآمدتون هم بالاست و اونجوری که من دستم اومده bank statement هم به اسم خودتون است پس بهتره جهت سوپاپ اطمینان یه نامه هم از صنف خودتون (صنف مربوط به شغلتون) در صورت امکان بگیرید که نامه بانک رنگ واقعیت بیشتری بگیره.....
نه usta بازاری کجا بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
منظورمو بد متوجه شدی تجربه نشون داده که صداقت بهترین گزینه است، من منظورم این نبود که شما این مبلغ رو خودتون به دست آوردید بلکه مثلا تیو کیس بنده خیلی راحت میتونید بگید این پول ماله والدیتمون هست اما برای سهولت کار توی حساب شما قرار گرفته است.

hanieh123
October 11th, 2011, 12:57 PM
سلام دوستان...من فرم ds160 رو برای پدر مادرم پر کردم...به نظرتون برای شماره تماس و ایمیل داخل فرم که بعدا هم برای وقت گرفتن میخوان، مال خودمو بزنم؟ چون پدر مادر من انگلیسی بلد نیستن میترسم زنگ بزنن بهشون و یا ایمیل و نتونن پاسخ بدن؟

gil77
October 11th, 2011, 01:06 PM
سلام دوستان...من فرم ds160 رو برای پدر مادرم پر کردم...به نظرتون برای شماره تماس و ایمیل داخل فرم که بعدا هم برای وقت گرفتن میخوان، مال خودمو بزنم؟ چون پدر مادر من انگلیسی بلد نیستن میترسم زنگ بزنن بهشون و یا ایمیل و نتونن پاسخ بدن؟
منم ايميل خودم رو نوشتم
البته اينم بگم كه بسيار بعيده كه زنگ يا ايميل بزنن ولي شما در قسمتي كه مربوط به اطلاعات محل سكونت پدر و مادرتون هست شماره خودشون رو وارد كنيد ولي اگه كه خودتون در امريكا هستين در يك قسمت شماره و آدرس تماس داخل امريكا رو ازتون مي خواد اونجا مي تونيد مال خودتون رو بنويسيد

hanieh123
October 12th, 2011, 10:42 AM
مرسی از پاسختون دوستان... این فرم ds160 آنلاین وقتی confirm میکنیم دیگه pdf تک تک صفحات رو نمیده...قبلش باید میگرفتم که تجربه نداشتم....روز مصاحبه تک تک صفحات رو میخوان ازمون ؟ ضمنا اضافه کنم من این فرمو برای پدر مادرم پر کردم واسه دبی...ممنون

can
October 12th, 2011, 05:49 PM
مرسی از پاسختون دوستان... این فرم ds160 آنلاین وقتی confirm میکنیم دیگه pdf تک تک صفحات رو نمیده...قبلش باید میگرفتم که تجربه نداشتم....روز مصاحبه تک تک صفحات رو میخوان ازمون ؟ ضمنا اضافه کنم من این فرمو برای پدر مادرم پر کردم واسه دبی...ممنون
نه فقط همون کانفرمیشن پیج کافیه!

hamed1984
October 13th, 2011, 01:56 PM
سلام دوستان عزیزم. یه سوال خیلی مهم داشتم تو پر کردن DS-160 تو یه جاش به مشکل برخوردم. تو قسمت های آخرش می پرسه که خدمت سربازی رفتی یا نه. من کلا سه ماه خدمت سربازی رفتم، بعدش وثیقه گذاشتم آیا به نظر شما من تو DS-160 بنویسمش یا نه؟ خیلی ممنون می شم کمکم کنید. می ترسم تو Clearance مشکل پیش بیاد و طولانی بشه :embarrassed: ، اگه میشه راهنماییم کنید....

Mjal
October 13th, 2011, 07:51 PM
دوستان من به یک سوال برخوردم تو فرم DS160، در قسمت Have you belonged to, contributed to, or worked for any professional,
social, or charitable organization? منظور چه سازمان هایی هستش چون من تو رزومم عضو یک سری از انجمن ها مثل انجمن بتن، حمل و نقل ریلی اینا بودم حالا باید اینا رو بنویسم یا نه؟:) ممنون اگه کمکم کنین؟؟

Elaherab
October 13th, 2011, 11:00 PM
سلام بچه ها
من نتونستم جواب سوالم رو پیدا کنم، ببخشید اگه تکراریه
تو قسمت primary occupation اگه شغلمون رو بنویسیم، روز مصاحبه گواهی اشتغال باید (بهتره) همراهمون باشه؟ آخه من دیگه از وقتی برنامه رفتنم مشخص شده دیگه سر کار نرفتم! شاید نتونم گواهی بگیرم!
آخه not employed هم یه جوریه انگار!!!
منتظر راهنمایی هاتون هستم

Sunrise
October 14th, 2011, 05:55 AM
سلام بچه ها
من نتونستم جواب سوالم رو پیدا کنم، ببخشید اگه تکراریه
تو قسمت primary occupation اگه شغلمون رو بنویسیم، روز مصاحبه گواهی اشتغال باید (بهتره) همراهمون باشه؟ آخه من دیگه از وقتی برنامه رفتنم مشخص شده دیگه سر کار نرفتم! شاید نتونم گواهی بگیرم!
آخه not employed هم یه جوریه انگار!!!
منتظر راهنمایی هاتون هستم

نه لازم نیست. داشتنش چیزی نیست که بهتر باشه. اما Job Offer (که اکثر مواقع هم لازم نیست) میتونه کمک خوبی باشه. خیلی ها مشابه شما هستن و شغلشون رو ترک میکنن.

ar
October 20th, 2011, 10:34 PM
سلام،
کسی می دونه تو قسمت اطلاعات اعضای خانواده که در آمریکا هستند، اعضای خانواده شامل مادر بزرگ و عمه هم میشه یا لازم نیست آنها رو نام ببریم؟
مرسی

Elaherab
October 21st, 2011, 12:17 PM
سلام،
کسی می دونه تو قسمت اطلاعات اعضای خانواده که در آمریکا هستند، اعضای خانواده شامل مادر بزرگ و عمه هم میشه یا لازم نیست آنها رو نام ببریم؟
مرسی

نه شامل نمیشه!
خودش دقیقاً توضیح داده:
:Help: Immediate Relatives Means
fiancé/fiancée,
spouse (husband/wife),
child (son/daughter),
or sibling (brother/sister

osroosh
October 22nd, 2011, 05:18 PM
تو فرم DS160 معافیت دائمی سربازی رو باید به چه صورت وارد کرد که با بچه هایی که هنوز خدمت نرفتن و معافیت تحصیلی گرفتن اشتباه نشه؟ باید زد هرگز خدمت نکردم یا ... لطفا راهنمایی کنین.

sasan27
October 25th, 2011, 02:33 PM
سلام دوستان.من قصد ادامه تحصیل در مقطع MS را دارم .آیا به غیر از فرم DS-160 فرم دیگری هم باید پر کنم؟ ممنون از راهنماییتون

usta
October 31st, 2011, 09:33 AM
تو فرم DS160 معافیت دائمی سربازی رو باید به چه صورت وارد کرد که با بچه هایی که هنوز خدمت نرفتن و معافیت تحصیلی گرفتن اشتباه نشه؟ باید زد هرگز خدمت نکردم یا ... لطفا راهنمایی کنین.

بزن سربازی نرفتم. گزینه دیگه ای که بشه این منظور را رسوند نیست که.

usta
October 31st, 2011, 09:35 AM
سلام دوستان.من قصد ادامه تحصیل در مقطع MS را دارم .آیا به غیر از فرم DS-160 فرم دیگری هم باید پر کنم؟ ممنون از راهنماییتون

DS-160 را پر کن
وقت بگیر
برگه تایید وقت را پرینت بگیر
به همراه سایر مدارک (I-20 و غیره و غیره.....) برو سفارت

(فرم دیگه ای لازم نیست پر کنی)

maher
October 31st, 2011, 04:55 PM
با سلام من main applicant برای F1 هستم و همسرم هم به تبع من برای F2. آیا ما باید دو تا فرم DS-160 جداگانه پر کنیم (و در نتیجه دو تا ID number ) و دو تا appointment بگیریم؟؟؟؟ و بعد اینکه اگر کسی appointment گرفته باشه و بخواد cancelesh کنه لازم هست به سفارت خبر بدی که cancelesh کردی یا نه؟؟؟ ممنون میشم اگه هر چه سریعتر راهنماییم کنید

hoomaun
November 1st, 2011, 04:15 AM
سلام دوستان
من هم دقیقا همین سوال را دارم با این تفاوت که یک اشتباه بزرگ انجام دادم . من مصاحبه شدم و منتظر cl هستم موقع پر کردن DS160 به اشتباه با اینکه همسرم همراهم است گزینه no را در رابطه به این سوال انتخاب کردم ولی اسم همسرم در I20 من هست و روز مصاخبه افیسر آن را دید ولی سوالی نپرسید حالا من بعد از مصاحبه متوجه این موصوع شدم . چی کار می تونم انجام بدم بعدا برای همسرم مشکلی ایجاد نمی شود ؟ لطفا کمکم کنید فوری است

hoomaun
November 1st, 2011, 04:19 AM
منظورم سوال Are there other persons travwling with u ؟ ممنونم از کمکتون

hosseinab
November 1st, 2011, 05:14 AM
با سلام من main applicant برای F1 هستم و همسرم هم به تبع من برای F2. آیا ما باید دو تا فرم DS-160 جداگانه پر کنیم (و در نتیجه دو تا ID number ) و دو تا appointment بگیریم؟؟؟؟ و بعد اینکه اگر کسی appointment گرفته باشه و بخواد cancelesh کنه لازم هست به سفارت خبر بدی که cancelesh کردی یا نه؟؟؟ ممنون میشم اگه هر چه سریعتر راهنماییم کنید

1- F1 and F2 just need an appointment if and only if they will go to the Embassy together! if they will go seperatly or with a a gap they need 2 appointments.
2-you can call the embassy and easily cancel the secound one and the Iranians will appreciate your job because you will make a room for them!
3- both of U need tp fill out the DS-160 separately BUT you had to state your marital statue in it!
4- please read the previous part of forum before writting a post.

hosseinab
November 1st, 2011, 05:15 AM
سلام دوستان
من هم دقیقا همین سوال را دارم با این تفاوت که یک اشتباه بزرگ انجام دادم . من مصاحبه شدم و منتظر cl هستم موقع پر کردن DS160 به اشتباه با اینکه همسرم همراهم است گزینه no را در رابطه به این سوال انتخاب کردم ولی اسم همسرم در I20 من هست و روز مصاخبه افیسر آن را دید ولی سوالی نپرسید حالا من بعد از مصاحبه متوجه این موصوع شدم . چی کار می تونم انجام بدم بعدا برای همسرم مشکلی ایجاد نمی شود ؟ لطفا کمکم کنید فوری است

i think that it is too late to think about it. however, i believe that they will understand it. the only thing that you can do is to wait.

hoomaun
November 1st, 2011, 11:56 AM
من با سفارت تماس گرفتم مشکلم و گفتم با کسی که صحبت کردم فارسی بلد بود و بهم گفت که اشکالی نداره البته نمی دونم که فهمید منظورم و یا نه . یه نظر شما اگر F2 (همسرم ) رفت مصاحبه مشگلی براش ایجاد می شه؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنونم دوست عزیز

sasan27
November 6th, 2011, 02:26 PM
سلام دوستان.از اونجایی که باید در مورد مدرسه راهنماییمون تو فرم ds-160 بنویسیم.به نظرتون داشتن گواهینامه دوره راهنمایی در روز مصاحبه لازمه؟ ممنون

sasan27
November 6th, 2011, 02:44 PM
سلام .من برای 5 دسامبر در آنکارا وقت گرفتم .اما هنوز فرم ds-160 رو پر نکردم .برای وقت گرفتن هم فقط یه تلفن زدم و غیر از پاسپورت و کارت اعتباری چیز دیگه ای لازم نشد.بعضی از دوستان تو صفحات قبلی نوشتن بارکد ds-160 برای گرفتن وقت لازمه.من کمی نگران شدم .نکنه وقت من تایید نشد؟؟؟؟ ممنون از راهنماییتون

Ario_80
November 6th, 2011, 03:02 PM
سلام .من برای 5 دسامبر در آنکارا وقت گرفتم .اما هنوز فرم ds-160 رو پر نکردم .برای وقت گرفتن هم فقط یه تلفن زدم و غیر از پاسپورت و کارت اعتباری چیز دیگه ای لازم نشد.بعضی از دوستان تو صفحات قبلی نوشتن بارکد ds-160 برای گرفتن وقت لازمه.من کمی نگران شدم .نکنه وقت من تایید نشد؟؟؟؟ ممنون از راهنماییتون

تو تلفن از همه می پرسن که فرم ds160 و پر کردین یا نه. اگر پر کرده باشین خوب بارکد و می دین وگرنه که میگن اشکالی نداره. نداشتن بارکد تاثیری نداره و اگر ایمیل کانفیرمیشن وقت رو دریافت کرده باشین، جای نگرانی نیست.

اما سوالی که به ذهن من رسیده اینه که حالا که برای وقت گرفتن، نیازی به DS160 تکمیل شده نیست، برای چه دربارش سوال می پرسن! ایا این احتمال هست که پشت سر کانفریم شدن وقت، بخوان بررسی رو با مرور DS160 داوطلب شروع کنن و ما با ارائه نکردن بارکد داریم در پروسه تاخیر ایجاد می کنیم؟

sasan27
November 6th, 2011, 03:54 PM
سلام .من 4 ساله فارغ التحصیل شدم و در این زمینه سوال دارم.

1) به مدت یک ساله کار نمیکنم.در قسمت مربوط به شغلprimary باید not employed را انتخاب کنم.در قسمت توضیح به نظرتون چی بزنم ؟ ( خودم در نظر دارم بگم خودمو برای گرفتن مدرک IELTS و apply آماده میکردم.به نظرتون توضیح خوبیه؟ ممنون میشم اگه توضیح دیگه ای به ذهنتون میرسه بفرمایین

2) من توی CV که به دانشگاه برای apply فرستادم 3 تا سابقه کار نوشتم که یکیش واقعی نبود.تمام سوابق کاریم مربوط به شرکتهای خصوصیه.حالا باید تویds-160 و CV بعد از مصاحبه سوابق کاریمو بنویسم.از اونجایی که یکی از سوابقم واقعی نیست.آیا نوشتن این سابقه دروغی ایجاد مشکل میکنه ( اونا استعلام میکنن؟)

ممنون از راهنماییتون

اما از من سوالی در باره ds 160 نپرسید .فقط گفت ایمیل emergency برای تعیین وقت زدی یا نه .منم گفتم این شماره که گرفتم در جواب ایمیل emergency اومده بود .بعد اسم و فامیل و مشخصات پاسپورتو پرسید .بعد هم ار طریق کارت اعتباریم وقت تعیین کرد و بهم PIN داد

به نظر شما سئوال زیر شامل لاتاری هم میشه؟
Has anyone ever filed an immigrant petition on your behalf with the United States Citizenship and Immigration Services? https://ceac.state.gov/GENNIV/_res/img/trg_bk.GIF
اگه لاتاری شرکت کردیم باید اینجا yes بزنیم؟؟؟

baran_ra
November 7th, 2011, 03:52 AM
برای پدر و مادر که می خوان بیان برای دیدن..چه نوع ویزایی باید انتخاب کرد..قائدتا ویزای توریستی می خوان ولی من توی اون لیست purpose of trip to the US پیدا نمی کنم همچین گزینه ای رو!!

baran_ra
November 7th, 2011, 04:05 AM
به نظر شما سئوال زیر شامل لاتاری هم میشه؟
Has anyone ever filed an immigrant petition on your behalf with the United States Citizenship and Immigration Services? https://ceac.state.gov/GENNIV/_res/img/trg_bk.GIF
اگه لاتاری شرکت کردیم باید اینجا yes بزنیم؟؟؟

نه به هیچ وجه اون سوال و yes نزنید..

ali_ali
November 7th, 2011, 04:18 AM
سلام دوستان
لطفا در مورد این 2 تا سوال راهنماییم کنین:
1- در قسمت passport book number چی بنویسم؟
2- در قسمت intended arrival date چی بنویسم؟

ممنونم

ali_ali
November 7th, 2011, 04:30 AM
یه سوال دیگه فراموش کردم:
3- در اون قسمتی که نوشته اسمتونو به حروف الفبای خودتون بنویسین باید به فارسی اسممو بنویسم؟!
ممنون

can
November 7th, 2011, 10:49 AM
سلام دوستان
لطفا در مورد این 2 تا سوال راهنماییم کنین:
1- در قسمت passport book number چی بنویسم؟
2- در قسمت intended arrival date چی بنویسم؟

ممنونم

ما book number نداریم
یک هفته قبل از شروع کلاسها بزنید!

can
November 7th, 2011, 10:50 AM
یه سوال دیگه فراموش کردم:
3- در اون قسمتی که نوشته اسمتونو به حروف الفبای خودتون بنویسین باید به فارسی اسممو بنویسم؟!
ممنون

پ ن پ ! ;)
بله دوست عزیز فارسی بنویس

amir287
November 7th, 2011, 02:05 PM
سلام

من تازه فهمیدم که تو ترکیه تعطیلات عید قربانه و این هفته سفارت تعطیله!
من واسه دو شنبه دیگه وقت دارم و تازه دارم ds-160 رو پر می کنم. عملا روز کاری قبل مصاحبه وجود نداره (تو سایت نوشته 2 روز کاری!)
حماقت خودمه و از استرس دارم دیوونه میشم.
کسی تجربه یا نظری داره؟!

rz
November 7th, 2011, 02:40 PM
سلام

من تازه فهمیدم که تو ترکیه تعطیلات عید قربانه و این هفته سفارت تعطیله!
من واسه دو شنبه دیگه وقت دارم و تازه دارم ds-160 رو پر می کنم. عملا روز کاری قبل مصاحبه وجود نداره (تو سایت نوشته 2 روز کاری!)
حماقت خودمه و از استرس دارم دیوونه میشم.
کسی تجربه یا نظری داره؟!

من نظر شخصی خودم اینه که خیلی مساله ی حادی نیست. الان که دیگه یادتون رفته...پس هر چه سریعتر فرم رو پر کنید و کانفرم بگیرید. ایشالا روز مصاحبه هم مشکلی پیش نمیاد. از اونجایی که هر سفارتی در این مورد تعداد روز متفاوتی رو ذکر کرده من فکر میکنم خیلی جدی نباشه. امیدوارم فکرم درست در بیاد..نگران نباشید :)

amir287
November 7th, 2011, 03:08 PM
من نظر شخصی خودم اینه که خیلی مساله ی حادی نیست. الان که دیگه یادتون رفته...پس هر چه سریعتر فرم رو پر کنید و کانفرم بگیرید. ایشالا روز مصاحبه هم مشکلی پیش نمیاد. از اونجایی که هر سفارتی در این مورد تعداد روز متفاوتی رو ذکر کرده من فکر میکنم خیلی جدی نباشه. امیدوارم فکرم درست در بیاد..نگران نباشید :)

ممنون بابت دلداریتون
راستش من خیلی نگرانم.
وضعیتم خیلی پیچیدست و نیاز دارم که حتما تو این مصاحبه شرکت کنم و ویزا بگیرم.
تا اون روز فک کنم سکته کنم!!

Ario_80
November 7th, 2011, 03:56 PM
ممنون بابت دلداریتون
راستش من خیلی نگرانم.
وضعیتم خیلی پیچیدست و نیاز دارم که حتما تو این مصاحبه شرکت کنم و ویزا بگیرم.
تا اون روز فک کنم سکته کنم!!

مصاحبه من روز سه شنبه هست (یعنی یک روز بعد از شما) و فرمم و شنبه پر کردم (روز تعطیل!). فکر نمی کنم مشکلی باشه. چون روز 10هم نوامبر که تعطیل نیست و خود دوشنبه هم یه روز کاری حساب میشه. مثبت فکر کنید و اصلا نگران نباشید:redface:

amir287
November 7th, 2011, 04:32 PM
مصاحبه من روز سه شنبه هست (یعنی یک روز بعد از شما) و فرمم و شنبه پر کردم (روز تعطیل!). فکر نمی کنم مشکلی باشه. چون روز 10هم نوامبر که تعطیل نیست و خود دوشنبه هم یه روز کاری حساب میشه. مثبت فکر کنید و اصلا نگران نباشید:redface:

10 نوامبر واسه ایرانیا تعطیله!
تو صفحه ایرانیای سفارت نوشته!
اصلا تو این 2 روز قبل از مصاحبه فرم رو نگاه کی کنن؟ بررسی قبلی می کنن؟ یا همون روز با پرینت ما تازه میرن سراغش؟

amir287
November 7th, 2011, 06:55 PM
کسی اطلاعات داره که این 2 روز واسه انتقال فرم به سفارت لازمه یا برای بررسی و یا فقط فرمالیتست؟
اگه واسه انتقال باشه که وزارت خارجه تو امریکا تعطیل نیستن ولی اگه واسه بررسی تو سفارت باشه فک کنم بدبخت شدم رفت!!

sasan27
November 8th, 2011, 06:11 PM
سلام .من 4 ساله فارغ التحصیل شدم و در این زمینه سوال دارم.

1) به مدت یک ساله کار نمیکنم.در قسمت مربوط به شغلprimary باید not employed را انتخاب کنم.در قسمت توضیح به نظرتون چی بزنم ؟ ( خودم در نظر دارم بگم خودمو برای گرفتن مدرک IELTS و apply آماده میکردم.به نظرتون توضیح خوبیه؟ ممنون میشم اگه توضیح دیگه ای به ذهنتون میرسه بفرمایین

2) من توی CV که به دانشگاه برای apply فرستادم 3 تا سابقه کار نوشتم که یکیش واقعی نبود.تمام سوابق کاریم مربوط به شرکتهای خصوصیه.حالا باید تویds-160 و CV بعد از مصاحبه سوابق کاریمو بنویسم.از اونجایی که یکی از سوابقم واقعی نیست.آیا نوشتن این سابقه دروغی ایجاد مشکل میکنه ( اونا استعلام میکنن؟)

ممنون از راهنماییتون

sasan27
November 8th, 2011, 06:24 PM
سلام دوستان.یه سوال در مورد مدارس راهنمایی و دبیرستان دارم.

چند سال بعد از اینکه درسم در این مقاطع تموم شد .آدرس و اسم این مدارس تغییر کرد.حالا من باید اسم و آدرس جدید این مدارسو بنویسم یا اسمو آدرسی که زمان دانش آموزی داشتن؟

ممنون از راهنماییتون

sasan27
November 8th, 2011, 06:36 PM
من یک BS گرفتم که برادرم قراره ساپورتم کنه .حساب برادرم در بانک به دلاره و اسپل فامیلی من با اون کمی تفاوت داره(یعنی بانک BS جدید به نام برادرم با اسپل دیگه ای نمیده).در ضمن اسپل فامیلی پدرم در پاسپورت هم شبیه برادرمه. توی فرم DS-160 میخوام اسپل فامیلیه پدرمو عینا مثل پاسپورتش بزنم .به نظرتون این تفاوت مشکل ایجاد میکنه؟

با تشکر

sasan27
November 8th, 2011, 07:00 PM
آیا در قسمت Person/Entity Paying for Your Trip باید اسم کسایی که اسمشون تو BS اومده رو بنویسم؟ چون برادر و مادرم هردو اسپانسر من هستن.

یه سوال.

اون قسمت که میگه آدرس یه نفر تو us رو بدید. من ادرس منشی دانشگاه رو میخوام بدم. اما اگه بخوام اسم دانشگاه رو هم بنویسم خط اول آدرس فقط میشه اسم دانشگاه و باید تو خط دوم آدرس خیابان و ... رو بنویسم. اینطوری شبیه 2 آدرس جدا نمیشه؟

به نظرتون چیکار کنم. اسم دانشگاه رو ننویسم؟

illinois institute of technology
3300 federal street 10 w 33 rd

rz
November 8th, 2011, 08:02 PM
سلام دوستان.یه سوال در مورد مدارس راهنمایی و دبیرستان دارم.

چند سال بعد از اینکه درسم در این مقاطع تموم شد .آدرس و اسم این مدارس تغییر کرد.حالا من باید اسم و آدرس جدید این مدارسو بنویسم یا اسمو آدرسی که زمان دانش آموزی داشتن؟

ممنون از راهنماییتون

به نظر من باید اسم و آدرس مربوط به زمان تحصیل خودتون رو بنویسید. (یعنی قدیم) چون مدرک درسی که از شما وجود داره مثل دیپلم، به اسم مدرسه ی قدیم شماست.

ShahdaD
November 8th, 2011, 08:03 PM
یه سوال.

اون قسمت که میگه آدرس یه نفر تو us رو بدید. من ادرس منشی دانشگاه رو میخوام بدم. اما اگه بخوام اسم دانشگاه رو هم بنویسم خط اول آدرس فقط میشه اسم دانشگاه و باید تو خط دوم آدرس خیابان و ... رو بنویسم. اینطوری شبیه 2 آدرس جدا نمیشه؟

به نظرتون چیکار کنم. اسم دانشگاه رو ننویسم؟

illinois institute of technology
3300 federal street 10 w 33 rd

مشکلی ایجاد نمیکنه، طبیعتا شما فردی رو توی US نمی شناسید و برای محل اقامتتون هم میتونید آدرس کمپس دانشگاه رو وارد کنید، آدرس دانشگاه رو هم دقیقا از زیر سایت با بخش Contact Us کپی پیست کنید در محل مورد نظر.
نکته ی مهم در مورد پر کردن فرم DS-160 صداقت شما در نوشتن اطلاعات هست، چون به نوعی مصاحبه شما از زمان پز کردن فرم آغاز میشود.

موفق باشید.:D

rz
November 8th, 2011, 08:06 PM
من یک BS گرفتم که برادرم قراره ساپورتم کنه .حساب برادرم در بانک به دلاره و اسپل فامیلی من با اون کمی تفاوت داره(یعنی بانک BS جدید به نام برادرم با اسپل دیگه ای نمیده).در ضمن اسپل فامیلی پدرم در پاسپورت هم شبیه برادرمه. توی فرم DS-160 میخوام اسپل فامیلیه پدرمو عینا مثل پاسپورتش بزنم .به نظرتون این تفاوت مشکل ایجاد میکنه؟

با تشکر

نظر من اینه که اسپل فامیلی پدرتون رو مثل خودتون بزنید. چون اونا که قرار نیست پاسپورت پدر شما رو ببینند. قضیه BS به نظر جداست از این موضوع و ایرادی نداره. فوقش اونجا ازتون توضیح میخوان و بهشون میگین.

sasan27
November 8th, 2011, 09:30 PM
ببخشید دوستان اگه برای بار چهارمه که این سوالو میپرسم.متاسفانه هنوز جواب نگرفتم.

من 4 ساله فارغ التحصیل شدم و در این زمینه سوال دارم.

ممنون از راهنماییتون

نظر من اینه که اسپل فامیلی پدرتون رو مثل خودتون بزنید. چون اونا که قرار نیست پاسپورت پدر شما رو ببینند. قضیه BS به نظر جداست از این موضوع و ایرادی نداره. فوقش اونجا ازتون توضیح میخوان و بهشون میگین.

اسپل فامیلی من MAHMOODABADI و اسپل فامیلی برادر و پدرم MAHMOUD ABADI است. به نظرتون این تفاوت ممکنه مشکل ساز بشه؟ راستش پدر من آخرین سفر خارج از کشورش 15 سال پیش بوده.خودم قصد دارم اسپل فامبلیشونو مثل خودم بزنم .میترسم که اطلاعات ایشونو در بیارن و بعد متوجه شن که من اسپلی که در پاسپورتشون بوده رو توی فرم DS_160 بکار نبردم.با توجه به این موارد.به نظرتون چیکار کنم بهتره؟

ممنون

تویI-20 من نوشته زمان ریپورت 4 /1/ 2012و زمان شروع کلاس ها 11/1/ 2012 .به نظرتون در قسمت زمان ورود چه تاریخیو بزنم؟

sheri236
November 8th, 2011, 09:43 PM
سلام کسی می دونه تو قسمت آخر فرم چه کسایی رو بنویسیم بهتره؟ نوشته2 نفر رو حداقل بنویسید
Additional Point of Contact Information

rz
November 9th, 2011, 02:04 PM
اسپل فامیلی من MAHMOODABADI و اسپل فامیلی برادر و پدرم MAHMOUD ABADI است. به نظرتون این تفاوت ممکنه مشکل ساز بشه؟ راستش پدر من آخرین سفر خارج از کشورش 15 سال پیش بوده.خودم قصد دارم اسپل فامبلیشونو مثل خودم بزنم .میترسم که اطلاعات ایشونو در بیارن و بعد متوجه شن که من اسپلی که در پاسپورتشون بوده رو توی فرم DS_160 بکار نبردم.با توجه به این موارد.به نظرتون چیکار کنم بهتره؟

ممنون

من همین مساله بود برام ( تفاوت در اسپل نام خودم و پدرم در پاسپورت) و نام پدرم رو مشابه خودم نوشتم در فرم. به نظرم مشکل ساز نخواهد بود. اگر هم اطلاعات ایشون رو در بیارن باز هم مهم نیست چون ایشون که نمیخواد ویزا بگیره که شما فامیلیشون رو مطابق پاسپورتشون بنویسید. به نظر من چه با تفاوت بنویسید و چه مشابه ایرادی نداره. متوجه میشوند که این دو تا اسم یکی است با اسپل متفاوت.

تویI-20 من نوشته زمان ریپورت 4 /1/ 2012و زمان شروع کلاس ها 11/1/ 2012 .به نظرتون در قسمت زمان ورود چه تاریخیو بزنم؟

فکر میکنم این سوال قبلا هم مطرح شده بود و دوستان گفته بودند حدود یک هفته قبل از شروع کلاس ها مناسبه.

sasan27
November 9th, 2011, 02:39 PM
سلام .

منظور از کلمات TAL و نامه RP چیه؟

فکر میکنم این سوال قبلا هم مطرح شده بود و دوستان گفته بودند حدود یک هفته قبل از شروع کلاس ها مناسبه.

ممنون دوست عزیز از راهنماییتون.
یک هفته قبل از شروع کلاسها دقیقا میشه تاریخ ریپورت .من دقیقا نمیدونم منظور از تاریخ ریپورت چیه.اگه منظور اینه که در تاریخ ریپورت باید اونجا باشم باید زمان ورود رو یک هفته قبل از ریپورت بزنم؟

dream_liner
November 10th, 2011, 04:33 PM
سلام
شما تاريخ ورود رو 4 ژانويه بزن. من اونو زدم و نگران چيزي هم نباش.. در نهايت خدانکرده ويزات دير اومد بايد نامه ورود با تاخير از دانشگاه بگيري. اگر هم انشاالله زودتر اومد که خوب شما يک ماه زودتر از تاريخ ريپورت (4 دسامبر 2011) ميتوني بري آمريکا...
خوش بگذره...

سلام .

یک هفته قبل از شروع کلاسها دقیقا میشه تاریخ ریپورت .من دقیقا نمیدونم منظور از تاریخ ریپورت چیه.اگه منظور اینه که در تاریخ ریپورت باید اونجا باشم باید زمان ورود رو یک هفته قبل از ریپورت بزنم؟

dream_liner
November 10th, 2011, 04:35 PM
در مورد TAL
Technology Alert List که ليست شامل رشته هاي حساس فني بهش ميگن
RP مخفف Research Plan هست که به معناي طرح تحقيقاتي است و يعني شما ميخواي بري اونجا چيکارکني...

سلام .