PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : زمان مناسب برای فرستادن ایمیل و رزومه به استادها

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5

ahmadrezaamin
August 15th, 2014, 09:40 AM
خوب دوست عزیز من: وقتی گفتم 7 تا، همشو که از یک دپارتمان یا دانشگاه انتخاب نکردم از چند دانشگاه از بین دو دپارتمان انتخاب کردم. خوب برای fall 2015 ، فکر کنم 6 ماه خیلی کمتر مونده.

دوست عزیز دلایل زیادی وجود داره که یه استاد جواب شما رو نده. ایمیل زدن به اساتید فرآیند زمان بر و خسته کننده ای هست. شاید مجبور باشید 300 400 تا ایمیل به اساتید مختلف در دانشگاه های مختلف بزنید تا از بین اون ها چند تا جواب مناسب بگیرید. هیچوقت با جواب نگرفتن از 7 تا استاد نمی شه نتیجه گرفت. ادامه بدید و صبور باشید.

موفق باشید

so_zz3
August 15th, 2014, 12:31 PM
خوب دوست عزیز من: وقتی گفتم 7 تا، همشو که از یک دپارتمان یا دانشگاه انتخاب نکردم از چند دانشگاه از بین دو دپارتمان انتخاب کردم. خوب برای fall 2015 ، فکر کنم 6 ماه خیلی کمتر مونده.
به نظر من هنوز یکم زوده برای ترم پاییز. من فکر میکنم حداقل باید گذاشت ددلاین ترم بهار سپری بشه تا اساتید هم وضعیت دانشجوهای آیندشون روشن تر بشه

m_smusavi
August 15th, 2014, 06:36 PM
سلام
من یه ماهه که هر چی میل میزنم به این کاناداییا هیچ کدوم جواب نمیدن. قبل این مدت خوب بود الان نمیدونم چرا جواب نمیدن
انگار اصلا ایمیل هاشونو نمیخونن. به نظر شما دلیلش چیه؟ الان که فصل پذیرش نیست سرشون شلوغ باشه

hossein4u
August 16th, 2014, 07:22 PM
سلام دوستان
کسی که میخواد برای سال بعد بره ، توی نامه هاش باید برای Fall 2015 اقدام کنه دیگه مگه نه؟
چون من تو سابجکت مینویسم fall 2015 ، هنوز امتحان ندادم برا تافل، دو ماه دیگه میخوام امتحان بدم. شک کردم که نکنه fall 2015 باید اونجا باشی؟

Mechatronic
August 16th, 2014, 07:53 PM
سلام دوستان
کسی که میخواد برای سال بعد بره ، توی نامه هاش باید برای Fall 2015 اقدام کنه دیگه مگه نه؟
چون من تو سابجکت مینویسم fall 2015 ، هنوز امتحان ندادم برا تافل، دو ماه دیگه میخوام امتحان بدم. شک کردم که نکنه fall 2015 باید اونجا باشی؟

کارتون ایرادی نداره. وقتی می نویسید Fall 2015 یعنی آماده هستید که ترم تحصیلی پاییز 2015 تحصیل شما در دانشگاه مورد نظرتون شروع بشه.

gharibenazdik
August 16th, 2014, 08:52 PM
سلام
من یه ماهه که هر چی میل میزنم به این کاناداییا هیچ کدوم جواب نمیدن. قبل این مدت خوب بود الان نمیدونم چرا جواب نمیدن
انگار اصلا ایمیل هاشونو نمیخونن. به نظر شما دلیلش چیه؟ الان که فصل پذیرش نیست سرشون شلوغ باشه

دوست عزیز خوب به نظر من 2 حالت داره:
1- مثل خیلی از اساتید جواب ندادنشون طبیعیه و باید میل رو تجدید کنید
2- احتمالش زیاده که در تعطیلات باشن و بعد از برگشت جواب بدن
3- برای بعضی دانشگاهها ی زمانی هست که استاد اون دانشگاه کلا حال نمیکنه جواب بده بعد که سرحال شد باید میل بزنی (این تجربه شخصیم بود)

mozhgank
August 16th, 2014, 11:06 PM
دوستان من ارشد IT از خواجه نصیر هستم. نمره ایتلس 6 و میخوام برای فال 2015 اقدام کنم. به نظرتون اگه رو زبان تمرکز کنم و حداقل 6.5 بگیرم تا وسط آبان، وقت میشه برای ایمیل زدن؟ دیر نیس؟
یا اینکه بیخیال زبان شم همین الان شروع کنم به ایمیل زدن به استادای اروپایی که خیلی به زبان حساس نیستن؟

Tarkan78
August 22nd, 2014, 12:02 AM
دوستان من ارشد IT از خواجه نصیر هستم. نمره ایتلس 6 و میخوام برای فال 2015 اقدام کنم. به نظرتون اگه رو زبان تمرکز کنم و حداقل 6.5 بگیرم تا وسط آبان، وقت میشه برای ایمیل زدن؟ دیر نیس؟
یا اینکه بیخیال زبان شم همین الان شروع کنم به ایمیل زدن به استادای اروپایی که خیلی به زبان حساس نیستن؟

شما هر 2 کار را بموازات هم انجام بده. ایمیل زدن زیاد وقت گیر نیست، در اوقات فراغت انجام بدید
برای دانشگاههای اروپایی همیشه وقت هست چون پزیشن ها همان لحظه که باز میشه بر روی سایت قرار میگیره
ایمیل زدن در آبان برای خیلی از دانشگاهها دیره

amin148
September 1st, 2014, 08:53 PM
سلام به دوستان
سوال من اينه كه اگه من بخوام واسه پاييز سال ديگه از الان به استادا ميل بزنم ، الان حتما اول بايد نمره تافلم معلوم باشه? يعني نميشه اول ايميل بزنم و رزومه بفرسم بعد نمره تافل رو بفرسم مثلا حدوداي آذر و دي؟
شانسم اينجوري چقد پايين مياد؟

Mechatronic
September 1st, 2014, 09:43 PM
سلام به دوستان
سوال من اينه كه اگه من بخوام واسه پاييز سال ديگه از الان به استادا ميل بزنم ، الان حتما اول بايد نمره تافلم معلوم باشه? يعني نميشه اول ايميل بزنم و رزومه بفرسم بعد نمره تافل رو بفرسم مثلا حدوداي آذر و دي؟
شانسم اينجوري چقد پايين مياد؟

مشکلی نیست. الزامی به این نیست که همۀ آیتم ها موقع ایمیل زدن فراهم باشه. تا ددلاین وقت دارید که فراهم کنید. داشتن آیتمها موقع مکاتبه، شانس جواب گرفتن از استادها رو بالا می بره. :)

pademan
September 1st, 2014, 09:54 PM
سلام
یه سوال داشتم که ممنون می شوم راهنماییم کنید
اگه منشی یه دپارتمان بدون اینکه از اساتید بپرسه سریع از حالا جواب بده که ما برای winter , spring 2015 دانشجوی تحصیلات تکمیلی نمی گیریم، این معنیش چیه؟
یعنی منرا نمی خواستند قبول کنند یا واقعا دانشجو نمی خواهند؟
به نظرتون زمان مناسبی برای ایمیل زدن نبوده؟ من 2 ماه دیگه نمره ایلتس را می گیرم به نظرتون یه بار دیگه آن زمان بهش ایمیل بزنم یا کلا این دانشگاه را فراموش کنم؟

alpachino10
September 1st, 2014, 10:15 PM
سلام
یه سوال داشتم که ممنون می شوم راهنماییم کنید
اگه منشی یه دپارتمان بدون اینکه از اساتید بپرسه سریع از حالا جواب بده که ما برای winter , spring 2015 دانشجوی تحصیلات تکمیلی نمی گیریم، این معنیش چیه؟
یعنی منرا نمی خواستند قبول کنند یا واقعا دانشجو نمی خواهند؟
به نظرتون زمان مناسبی برای ایمیل زدن نبوده؟ من 2 ماه دیگه نمره ایلتس را می گیرم به نظرتون یه بار دیگه آن زمان بهش ایمیل بزنم یا کلا این دانشگاه را فراموش کنم؟
سلام
اگر منشی دپارتمان گفته که برای بهار دانشجو نمیگیرند حتما برنامه دپارتمان همینه نه اینکه شما رو نمیخوان (اصلا منشی دپارتمان درجایگاهی نیست که بگه شما رو می خواییم یا نه.) توجه کنید که برخی دانشگاه ها برای ترم بهار دانشجو نمیگیرن و توی سایتشون اعلام می کنند که پذیرش فقط برای ترم های پاییزه هستش.

pademan
September 1st, 2014, 10:31 PM
سلام
اگر منشی دپارتمان گفته که برای بهار دانشجو نمیگیرند حتما برنامه دپارتمان همینه نه اینکه شما رو نمیخوان (اصلا منشی دپارتمان درجایگاهی نیست که بگه شما رو می خواییم یا نه.) توجه کنید که برخی دانشگاه ها برای ترم بهار دانشجو نمیگیرن و توی سایتشون اعلام می کنند که پذیرش فقط برای ترم های پاییزه هستش.

ممنون از پاسختون
آخه قبلا به من گفته بودند که May,September و January پذیرش دانشجو دارند و چون من به سپتامبر برای نمره زبان نمی رسم گفتم که زمستان(ژانویه) یابهار(می) می خواهم که به دانشگاه بروم. سال گذشته ابتدا از اساتیدی که به زمینه کاری من نزدیک بودند سوال می کردند که جای خالی دارند یا نه بعد جواب منرا می دادند ولی اینبارسریع گفتند ما جا نداریم برای همین تعجب کردم.پس به نظر شما این دانشگاه را فراموش کنم؟ من با یکی از اساتید این دانشگاه تا پذیرش پارسال رفته بودم وبه عللی نتوانستم ادامه دهم برای همین خیلی دلم می خواست که به این دانشگاه امسال بروم.

alpachino10
September 1st, 2014, 10:46 PM
ممنون از پاسختون
آخه قبلا به من گفته بودند که May,September و January پذیرش دانشجو دارند و چون من به سپتامبر برای نمره زبان نمی رسم گفتم که زمستان(ژانویه) یابهار(می) می خواهم که به دانشگاه بروم. سال گذشته ابتدا از اساتیدی که به زمینه کاری من نزدیک بودند سوال می کردند که جای خالی دارند یا نه بعد جواب منرا می دادند ولی اینبارسریع گفتند ما جا نداریم برای همین تعجب کردم.پس به نظر شما این دانشگاه را فراموش کنم؟ من با یکی از اساتید این دانشگاه تا پذیرش پارسال رفته بودم وبه عللی نتوانستم ادامه دهم برای همین خیلی دلم می خواست که به این دانشگاه امسال بروم.
ممکنه تصمیم گرفته باشند که امسال برای زمستان و بهار دانشجو نگیرند، ولی چون الان شما گفتید که پارسال دانشجو می گرفتن به نظرم بازم پیگریر باشید تا مطمئن بشید که واقعا امسال ترم زمستان و بهار دانشجو نمی گیرن. مثلا از یکی دیگه از منشی ها یا از گرجویت کوردینیتور هم سوال کنید. از اونجا که با استاد هم سابقه مکاتبه دارید می تونید مستقیما از خود استاد هم جویا بشید.

smart71
September 4th, 2014, 10:12 PM
سلام من دانشجوی ترم 1 کارشناسی ارشدم به نظر شما از حا لا شروع به میل زدن به استادا بکنم یا بزارم رزومم قوی تر بشه؟

meghili
September 5th, 2014, 10:04 AM
دوستان الان (اواخر سپتامبر و اوایل آگوست) دیره برای ایمیل زدن؟ چندتا از استادا به من گفتن که پوزیشن خالی ندارن، کسایی که کارشون خیلی به من شبیه بود و امیدوار بودم قبول کنن.
چه جوری میتونم بپرسم که حتی برای سال بعدش اگه پوزیشن خالی داشته باشن منو در نظر بگیرن؟ اصلا همچین چیزی معمول هست؟

so_zz3
September 5th, 2014, 11:25 AM
دوستان الان (اواخر سپتامبر و اوایل آگوست) دیره برای ایمیل زدن؟ چندتا از استادا به من گفتن که پوزیشن خالی ندارن، کسایی که کارشون خیلی به من شبیه بود و امیدوار بودم قبول کنن.
چه جوری میتونم بپرسم که حتی برای سال بعدش اگه پوزیشن خالی داشته باشن منو در نظر بگیرن؟ اصلا همچین چیزی معمول هست؟
اگه منظورتون برای پاییز 2015 هست که قطعا دیر نیست، حتی شاید برای بعضی از دانشگاه ها زود هم باشه. در مورد سال دیگه هم خوب طبیعتا سال دیگه باید صحبت بشه. نهایتا میتونید با استاد چنتا مکاتبه علمی بکنید که شناخته بشید و سال بعد کارتون راحت تر باشه.

pooyaodise
September 5th, 2014, 04:52 PM
با سلام به دوستان

یکی از اساتیدی که من باهاش تماس گرفتم از کانادا بهم گفته پوزیشن احتمالا دارم ولی توی مارس ایمیل بزن تا دقیق بدونم. به نظر شما اون موقع دیگه برا اپلای کردن و کارای ویزا دیر نیست؟

ممنون از پاسختون

Simon
September 5th, 2014, 07:35 PM
با سلام به دوستان

یکی از اساتیدی که من باهاش تماس گرفتم از کانادا بهم گفته پوزیشن احتمالا دارم ولی توی مارس ایمیل بزن تا دقیق بدونم. به نظر شما اون موقع دیگه برا اپلای کردن و کارای ویزا دیر نیست؟

ممنون از پاسختون

سلام
ایشون گفته ایمیل بزن. نگفته اپلای کن. شما میتونید اپلای کنید و حتی پذیرش هم بگیرید اما اونزمان به ایشون ایمیل بزنید اما تضمینی نیست که حتما بهتون فاند بده با این فرض باید اقدام کنید. اما میتوید این رو از خودشون هم بپرسید مثلا بگید پروسه ویزا کمی پیچیده است اونزمان برای چه ترمی مد نظرتونه؟ به هر حال به ددلاین دانشگاه هم باید توجه کنید.
شادزی

meghili
September 5th, 2014, 09:53 PM
اگه منظورتون برای پاییز 2015 هست که قطعا دیر نیست، حتی شاید برای بعضی از دانشگاه ها زود هم باشه. در مورد سال دیگه هم خوب طبیعتا سال دیگه باید صحبت بشه. نهایتا میتونید با استاد چنتا مکاتبه علمی بکنید که شناخته بشید و سال بعد کارتون راحت تر باشه.

میشه راجع به مکاتبه علمی با استاد ها بیشتر توضیح بدید
ممنونم که وقت میذارید :smile:

pooyaodise
September 5th, 2014, 10:00 PM
سلام
ایشون گفته ایمیل بزن. نگفته اپلای کن. شما میتونید اپلای کنید و حتی پذیرش هم بگیرید اما اونزمان به ایشون ایمیل بزنید اما تضمینی نیست که حتما بهتون فاند بده با این فرض باید اقدام کنید. اما میتوید این رو از خودشون هم بپرسید مثلا بگید پروسه ویزا کمی پیچیده است اونزمان برای چه ترمی مد نظرتونه؟ به هر حال به ددلاین دانشگاه هم باید توجه کنید.
شادزی
ممنون از پاسختون ولی من ازش پرسیده بودم پوزیشن بدون فاند داره یا نه. اصلا فاند نمیخواستم. ایشونم در مورد پوزیشن بدون فاند جواب داد و گفت احتمالا داره. به نظر شما الان دوباره ایمیل بزنم بگم اون موقع دیره یا تو ژانویه مثلا ایمیل بزنم و بپرسم؟ برای پاییز 2015 میخوام برم.
ممنون

kargarisaac
September 6th, 2014, 11:01 PM
سلام
من می خوام برای پاییز 2016 برای اروپا اپلای کنم. از الان که هنوز نمره تافل ندارم می تونم به استادا ایمیل بزنم؟ یا بذارم بعد تافل.دیر نمیشه؟

Marigoldnew
September 9th, 2014, 04:31 PM
سلام
ماه اکتبر/آذر آزمون آیلتس دارم ولی رزومه و معرفی نامه هام آماده است.
بعد از نیتجه آزمون با استاد ارتباط برقرار کنم یا الان بدون داشتن نتیجه میشه صحبت کرد؟

farshaaaad
September 10th, 2014, 11:27 PM
سلام دوستان. من حدود 7 تا ایمیل تا حالا برای اساتید کانادا که زمینه کاریمون مشترکه زدم ولی حتی یک نفرشونم جواب ایمیلم را ندادن؟!
من ایمیلام را ساعت 6 صبح روز کاری مقصد میفرستم. زمان ارسالم مناسبه؟
چه اشکالی ممکنه تو کارم باشه؟

Mechatronic
September 11th, 2014, 02:00 AM
سلام دوستان. من حدود 7 تا ایمیل تا حالا برای اساتید کانادا که زمینه کاریمون مشترکه زدم ولی حتی یک نفرشونم جواب ایمیلم را ندادن؟!
من ایمیلام را ساعت 6 صبح روز کاری مقصد میفرستم. زمان ارسالم مناسبه؟
چه اشکالی ممکنه تو کارم باشه؟

زمان ارسالتون مناسب هست؛ ولی 7 تا ایمیل هنوز خیلی کم هست برای جواب گرفتن. :)

farshaaaad
September 11th, 2014, 09:32 AM
کسی اطلاعی داره که از چه طریق میشه تنظیم کرد که یک ایمیل در زمان به خصوصی ارسال بشه؟

ghlobe
September 11th, 2014, 07:16 PM
کسی اطلاعی داره که از چه طریق میشه تنظیم کرد که یک ایمیل در زمان به خصوصی ارسال بشه؟

Microsoft outlook یک آپشن Delay delivery داره که میتوانید زمان دقیق ارسال را در آن تعیین کنید.

Ilaria
September 12th, 2014, 03:55 PM
سلام دوستان
از کجا باید استاد و راه تماس رو پیدا کرد؟ و چه زمانی باید این کاررو شروع کرد؟
سپاسگزارم از راهنماییهاتون

TMNT1990
September 12th, 2014, 08:28 PM
سلام من دانشجوی ترم 3 فوق دانشگاه صنعتی ام و احتمالا دی ماه 94 دفاع و فارق التحصیل می شوم می خواستم بدونم کی به استادا میل بزنم بهتره؟ از الان چند تا دانشگاه و چند تا استاد شناسایی کردم ولی هنوز باهاشون ارتباطی ندارم. تو یکی دو داش استاد ایرانی هم پیدا کردم اونارو تو اولویت بزارم بهتره؟

Arghavanii
September 17th, 2014, 09:46 PM
سلام دوستان
من برای 10 آبان، 1 نوامبر، GRE ثبت نام کردم. ولی بقیه مدارکم (ایلتز و ریز نمرات و رزومه و...) کامله. در حال حاضر هم دارم رو یه مقاله کار میکنم. به نظرتون بعد از اینکه نتیجه GRE اومد (حدودا 20 نوامبر) و مقاله هم تقریبا کامل شد به اساتید ایمیل بزنم یا دیر میشه؟ ( برای Fall 2015)

soheilmkp
September 17th, 2014, 11:26 PM
سلام دوستان
من برای 10 آبان، 1 نوامبر، GRE ثبت نام کردم. ولی بقیه مدارکم (ایلتز و ریز نمرات و رزومه و...) کامله. در حال حاضر هم دارم رو یه مقاله کار میکنم. به نظرتون بعد از اینکه نتیجه GRE اومد (حدودا 20 نوامبر) و مقاله هم تقریبا کامل شد به اساتید ایمیل بزنم یا دیر میشه؟ ( برای Fall 2015)

به نظر من دیره. شما میتونی از همین الان شروع کنی به ایمیل زدن.

Arghavanii
September 18th, 2014, 07:43 PM
مرسی :)

یه سوال دیگه:
الان یکی از دانشگاه ها نوشته: March 1- May 31 :non-EU nationals
آیا باز هم برای استاداش از الان ایمیل بزنم؟

payize
September 19th, 2014, 01:39 AM
سلام دوستان من واسه پاییز 2015 امیدوارم بتونم دکترام و اونور استارت بزنم اماااا هنوز ایمیل به استادا نزدم و خیلی نگرانم چون میگم نکنه دیر شده؟!!!

این ددلاین که تو سایتا هست چیه؟ همشون اونایی که مد نظره منه زده ددلاین= 1 اکتبر.. یعنی من فقط 10/11 روز دیگه بیشتر وقت ندارم؟

soheilmkp
September 19th, 2014, 03:08 AM
مرسی :)

یه سوال دیگه:
الان یکی از دانشگاه ها نوشته: March 1- May 31 :non-EU nationals
آیا باز هم برای استاداش از الان ایمیل بزنم؟

به نظر من بله تا مارچ 6 ماه مونده و معمولا زمان مناسب ایمیل بین 4 تا 6 ماه قبل دد لاینه. البته ممکنه چون زود باشه استاد بگه وضعیت ترم جدیدم مشخص نیست. شما میتونید الان بزنید اگه جواب نداد یکی دو ماه دیگه هم دوباره ایمیل بزنید بهشون.

soheilmkp
September 19th, 2014, 03:10 AM
سلام دوستان من واسه پاییز 2015 امیدوارم بتونم دکترام و اونور استارت بزنم اماااا هنوز ایمیل به استادا نزدم و خیلی نگرانم چون میگم نکنه دیر شده؟!!!

این ددلاین که تو سایتا هست چیه؟ همشون اونایی که مد نظره منه زده ددلاین= 1 اکتبر.. یعنی من فقط 10/11 روز دیگه بیشتر وقت ندارم؟

برای چه کشورهایی؟؟؟ اگه آمریکا کاناداس، اون ددلاین بهاره. ددلاین پاییز دانشگاههای آمریکا معمولا حدود 1 ژانویه و کانادا 31 مارچ و اروپا هم حدود همون مارچ و آپریل هست.

Beckham23
September 19th, 2014, 02:20 PM
سلام دوستان
من حدود ۲۰ صفحه رو خوندم اما جواب سوالمو پیدا نکردم. ممنون میشم راهنماییم کنید
۱.بهترین ساعت واسه ایمیل زدن چه ساعتیه؟
۲.چه روزی از هفته واسه ایمیل زدن مناسب تره؟ اصن فرقی میکنه؟

Mechatronic
September 19th, 2014, 02:48 PM
سلام دوستان
من حدود ۲۰ صفحه رو خوندم اما جواب سوالمو پیدا نکردم. ممنون میشم راهنماییم کنید
۱.بهترین ساعت واسه ایمیل زدن چه ساعتیه؟
۲.چه روزی از هفته واسه ایمیل زدن مناسب تره؟ اصن فرقی میکنه؟

سلام

1- نمیشه ساعت قطعی داد و گفت همین درسته. معمولاً ایمیل زدن در ساعت های کاری یا یکی دو ساعت قبل از شروع روز کاری، بهترین زمان هست. البته اختلاف زمانی بین کشورها و حتی ایالت ها هم لحاظ بشه.
2- اولین روز هفتۀ استاد، معمولاً روز شلوغی هست؛ چه به لحاظ اداری و چه به لحاظ تعیین برنامۀ هفتگی با دانشجوهای فعلی. روز آخر هفته هم دیگه زمان جمع بندی امورات هست. غیر از این دو روز و روزهای تعطیل، بقیۀ روزها مناسب تر هستند.

magnetic
September 21st, 2014, 04:24 PM
سلام دوستان
من دارم روي زبان و رزومه ام كار ميكنم و مقاله مينويسم، ميخام بدونم از كي خوبه با استادها ارتباط بر قرار كنم و ايميل بزنم؟؟ تصميم دارم حدودا يك سال ديكه اقدام كنم براي رفتن،

alireza204
September 22nd, 2014, 01:11 AM
سلام دوستان
میگم امتحان iBT من واسه تاریخ 29 نوامبر هست، به نظرتون واسه ارتباط با اساتید برای رشته نفت در کانادا چکار کنم بهتره....؟ بفرستم یا بذارم نمرم رو بگیرم بعد ایمیل بزنم؟!
ممنون

saradavoodi
September 28th, 2014, 03:16 PM
با سلام
میخواستم بدونم برای ایمیل زدن به استاد باید حتمابعداز گرفتن مدرک زبان آیلتس یا تافل باشه .به طورکلی از کی باید تماس ایجاد کرد؟

Mechatronic
September 28th, 2014, 03:41 PM
با سلام
میخواستم بدونم برای ایمیل زدن به استاد باید حتمابعداز گرفتن مدرک زبان آیلتس یا تافل باشه .به طورکلی از کی باید تماس ایجاد کرد؟

سلام

الزام آور نیست؛ فقط بهتره که موقع مکاتبه، تا حد امکان، تمامی آیتم های تأثیرگذار، آماده باشه. زودترین زمان شروع مکاتبه هم، شش ماه قبل از ددلاین دپارتمان.

Artiiist
October 5th, 2014, 07:33 PM
با سلام
برای فال 2016 برای دانشگاه های کانادا تصمیم به اقدام دارم
سال دیگه مدارک رو باید بفرستم برای پذیرش
2 تا سوال دارم ازتون ممنون میشم جواب بدید :)
1-من برای گرفتن فاند میتونم یک رزومه آماده کنم و از الان با اساتید در ارتباط باشم (به این دلیل که استاد بتونه پذیرش و فاند رو باهم به من کمک بده)
2-اگر جواب پاسخ اول مثبت هست : من رزومم تا الان خوبه اما مدارکم و نمره زبانم آماده نیست هنوز اونها رو میشه بگم به استاد ؟؟؟
به نظرتون کار درستیه این پروسه اصلا ؟:confused:

shapol46
October 5th, 2014, 08:11 PM
برای چه کشورهایی؟؟؟ اگه آمریکا کاناداس، اون ددلاین بهاره. ددلاین پاییز دانشگاههای آمریکا معمولا حدود 1 ژانویه و کانادا 31 مارچ و اروپا هم حدود همون مارچ و آپریل هست.

اروپا هم بعضیاش دسامبره. از جمله بورسی که کمبریج داره میده هرسال ددلاینش دسامبره و GRE هم میخاد حتی

sariii
October 8th, 2014, 06:30 PM
دوستان من یه فایل پیوست کردم که زمان اپلای برای دانشگاه های کانادا و همچنین مینیمم نمره زبانی رو که نیاز دارند نشون میده.
یک سوالی برام پیش اومده مثلا دانشگاه concordia که زمان اپلایش رو jun زده واقعا درسته ، اگه آره در این صورت باید دی بهمن میل بزنم به استادهای اونجا؟

این جواب رو صرفا شاید کسی از فایل بخواد استفاده کنه میدم
این فایل مربوط به رشته کامپیوتر هست . مارچ 2014 توسط خودم ;) تهیه شده است

Mechatronic
October 8th, 2014, 07:32 PM
دوستان من یه فایل پیوست کردم که زمان اپلای برای دانشگاه های کانادا و همچنین مینیمم نمره زبانی رو که نیاز دارند نشون میده.
یک سوالی برام پیش اومده مثلا دانشگاه concordia که زمان اپلایش رو jun زده واقعا درسته ، اگه آره در این صورت باید دی بهمن میل بزنم به استادهای اونجا؟

این جواب رو صرفا شاید کسی از فایل بخواد استفاده کنه میدم
این فایل مربوط به رشته کامپیوتر هست . مارچ 2014 توسط خودم ;) تهیه شده است

زودترین زمان برای آغاز مکاتبه با استادها، 6 ماه قبل از ددلاین دپارتمان هست.

1- ددلاین های دانشگاه های مختلف و حتی دپارتمان های مختلف داخل یک دانشگاه، لزوماً یکسان نیست؛ باید دقیقاً بررسی بشه.
2- ددلاین های سال 2013 با 2014، میتونه فرق داشته باشه و بهتره که خودتون با دقت بررسی کنید.
3- زیاد پیش میاد که علیرغم وجود زمان تا رسیدن به ددلاین، استاد مورد نظر شما با سایر مکاتبه کننده ها، به توافق میرسه و دیگه فاندش تمام میشه؛ پس نگذارید تا روزهای آخر.
4- زیاد پیش میاد که دانشگاه ها، rolling base باشند؛ یعنی قبل از ددلاین، به محض دریافت مدارک کامل از اپلیکنت، تصمیم گیری کنند. در چنین مواقعی، حتی ممکنه قبل از ددلاین، ظرفیت خالی مورد توجه شما، پر بشه؛ پس نگذارید تا روزهای آخر.

bimetal
October 8th, 2014, 11:11 PM
با سلام وخسته نباشی به دوستان عزیز
اکثر دانشگاههای امریکا ددلاین ترم زمستان تا سپتامبر فرصت داره اما از زانویه شروع میشه. از یکی از دوستان شنیدم که ددلاین مهم نیست بلکه زمان شروع مهمه. با این اوصاف واسه ترم زمستان سال بعد من حدود 2 ماه فرصت دارم. حالا به نظرتون الان برای تماس با استادا یر نشده؟ زمان مناسب برای تماس چه زمانیه؟
اگه سوالم تکراریه عذرخواهی میکنم اما واقعا گیج شدم

Simon
October 10th, 2014, 11:40 AM
سلام
برای کسی مهم نیست که تو همون ایالت ساکنه. برای شمایی که معلوم نیست اوضاع ویزات چی میشه هر چه زودتر وضعیت پذیرشت معلوم شه بهتره. برخی دانشگاه ها چند دوره پذیرش دارند و قطعا کسی که زودتر اپلای کنه زودتر هم نتیجه اش مشخص میشه برخی دانشگاه ها هم همه رو نگه میدارند و یکجا بررسی میکنند که دیگه اون جبریه که شامل حالتون میشه و باید منتظر بمونید و به محض اعلام نتیجه برای ویزا اقدام کنید. در هر صورت الان شروع کنید به تماس چون کمی دیر شده.
موفق باشید

با سلام وخسته نباشی به دوستان عزیز
اکثر دانشگاههای امریکا ددلاین ترم زمستان تا سپتامبر فرصت داره اما از زانویه شروع میشه. از یکی از دوستان شنیدم که ددلاین مهم نیست بلکه زمان شروع مهمه. با این اوصاف واسه ترم زمستان سال بعد من حدود 2 ماه فرصت دارم. حالا به نظرتون الان برای تماس با استادا یر نشده؟ زمان مناسب برای تماس چه زمانیه؟
اگه سوالم تکراریه عذرخواهی میکنم اما واقعا گیج شدم

G1234
October 23rd, 2014, 11:42 PM
سلام دوستان
من فارغ التحصیل هستم و میخوام برای master - fall 2015 اپلای کنم. امتحان زبانم دو ماه دیگه هست و چون معدل بالایی ندارم، نمیدونم اگه الان به استادا ایمیل بزنم مناسبه یا نه؟ (چون نمره زبانم آماده نیس و رزومه م زیاد قوی نیس به خاطر معدل)
ممنون میشم راهنمایی کنین!

amirwanted
November 21st, 2014, 09:02 PM
سلام به دوستان عزیز
من دانشجویه ترم 7 مهندسی موادم.معدلم پایینه برای همین میخوام 9 ترمه کنم خودمو
کلاس های ایلتس رو هم دارم میرم،پروژه کارشناسیمم شاید مقاله ازش در بیاد،سه تا مدرک بازرسی جوش هم دارم.
میخواستم ببینم از کی باید با اساتید شروع به مکاتبه کنم؟
چون الان واقعا گیج شدم از کجا و کی شروع کنم :( نظرمم بیشتر رو کانادا و استرالیاست.
ممنون میشم راهنماییم کنید

sara432
November 23rd, 2014, 03:37 AM
سلام بچه ها 
من برای دکترا سال بعد پاییز میتونم اپلای کنم ، چون بهمن امسال پایان نامه امو دفاع میکنم و بهار سال بعد مدرک زبان میگیرم و مجبورم تا پاییز سال بعد منتظر شم تا gre امتحان بدم !
حالا با احتساب این شرایط من از کی به اساتید ایمیل بزنم ؟ به نظرتون اگه صبر کنم تا مدارکم حاضر بشه (زبان-gre-نمره پایان نامه ام ) دیر نمیشه ؟ 

dr-data
November 23rd, 2014, 09:54 AM
سلام بچه ها
من برای دکترا سال بعد پاییز میتونم اپلای کنم ، چون بهمن امسال پایان نامه امو دفاع میکنم و بهار سال بعد مدرک زبان میگیرم و مجبورم تا پاییز سال بعد منتظر شم تا gre امتحان بدم !
حالا با احتساب این شرایط من از کی به اساتید ایمیل بزنم ؟ به نظرتون اگه صبر کنم تا مدارکم حاضر بشه (زبان-gre-نمره پایان نامه ام ) دیر نمیشه ؟

اگه رزومه ی عالی دارید (مثل مقاله و معدل و ... )الانم میتونید تماس بگیرید و پذیرش مشروط بهتون میدن. اگه نه ایشالا سال دیگه بعد از گرفتن نمرات زبان استارت بزنید برای اپلای

Sabbatical
December 13th, 2014, 08:04 PM
با سلام،

خواستم بدونم بهترین زمان برای تماس با استاد چند ماه قبل از Deadline ثبت نام دانشگاه است؟ ممنون

Simon
December 14th, 2014, 11:44 AM
سلام
برای دانشگاه های آمریکا از شهریور شروع خوبیه. چون کلا پروسه سخت و وقت گیریه.
ارادت

با سلام،

خواستم بدونم بهترین زمان برای تماس با استاد چند ماه قبل از Deadline ثبت نام دانشگاه است؟ ممنون

Irannezhad
December 15th, 2014, 12:38 AM
سلام دوستان.

یه سوال:

کسی اطلاع داره که برای مقطع دکترا چون معمولا بعضی دانشگاه ها ددلاین مشخص نمیکنن؛هر زمان که بخواهیم آیا میتونیم با استاد تماس بگیریم و رزومه براش بفرستیم؟

آیا فرقی

manizani
December 15th, 2014, 05:30 PM
سلام
برای دانشگاه های آمریکا از شهریور شروع خوبیه. چون کلا پروسه سخت و وقت گیریه.
ارادت

بنظرتون الان میشه واسه پاییز 2015 با اساتید کانادا مکاتبه کرد یا خیلی دیره؟

alpachino10
December 15th, 2014, 05:39 PM
بنظرتون الان میشه واسه پاییز 2015 با اساتید کانادا مکاتبه کرد یا خیلی دیره؟
سلام
بله هنوز هم برای مکانبه با اساتید تعداد زیادی دانشگاه وقت دارید، اما عجله کنید که وقت زیادی باقی نمونده. ددلاین ها کم کم دارن از راه میرسن.

aram_leg
December 15th, 2014, 11:07 PM
با سلام خدمت دوستان
من آخر امسال از پایان نامم دفاع میکنم
مقالاتمم تا اکسپت بشن تقریبا تا بهار سال جدید طول میکشه
زبانمو آخر بهار امتحان میدم
نظر دوستان واسه شروع مکاتبه با اساتید کیه؟
کشورها دانشگاه های مورد نظرمو پیدا کردم و دارم کم کم اساتید رو هم پیدا میکنم. فقط نمیدونم کی شروع کنم؟
واسه استرالیا کی شروع کنم؟
واسه آمریکا کی شروع کنم؟
فک کنک واسه اروپا زمان مهم نیست چون باید دنبال موقعیت خالی بگردم
ممنون از کمکتون

lucky_boy
December 18th, 2014, 12:26 AM
سلام کسی از دوستان این هفته جوابی از استادها گرفته؟ من این هفته هیچ جوابی از استادها نگرفتم. پیش خودم فکر کردم که شاید از الان خودشون دارن برای تعطیلات آماده می کنن. ممنون

ghlobe
December 18th, 2014, 12:44 AM
سلام کسی از دوستان این هفته جوابی از استادها گرفته؟ من این هفته هیچ جوابی از استادها نگرفتم. پیش خودم فکر کردم که شاید از الان خودشون دارن برای تعطیلات آماده می کنن. ممنون

دانشگاهها همین الان هم عملا تعطیل است. امتحانات آخر ترم اکثرا تمام شده و استادها و دانشجوها هم عموما رفته اند.

fsafaee_103
December 19th, 2014, 12:41 AM
دانشگاهها همین الان هم عملا تعطیل است. امتحانات آخر ترم اکثرا تمام شده و استادها و دانشجوها هم عموما رفته اند.
سلام دوستان، من پاسخ گرفتم، ولی به شدت تعداد جواب ها کم شده، تقریبا حرفی که دوستمون زدن (تعطیلی دانشگاه ها) درسته

farshaaaad
December 31st, 2014, 03:26 PM
سلام. به نظرتون بعد از تعطیلات کریسمس، از کی میتونم به اساتید ایمیل بزنم. من هنوز 2-3 تا دانشگاه کانادا مونده که ایمیل نزدم ولی هنوز ددلاینشون وقت داره.

Matinking
December 31st, 2014, 04:31 PM
سلام. به نظرتون بعد از تعطیلات کریسمس، از کی میتونم به اساتید ایمیل بزنم. من هنوز 2-3 تا دانشگاه کانادا مونده که ایمیل نزدم ولی هنوز ددلاینشون وقت داره.

سلام

الان دیگه برای ایمیل زدن خیلی دیر هست...
تقریبا هرکسی دنبال دانشجو بوده به احتمال زیاد گزینه های مورد نظرش رو دست چین کرده...
خیلی شانسی برای موارد جدید نمیشه متصور بود...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Mic
December 31st, 2014, 05:09 PM

معمولاً بعد از ۵ ژانویه.

ghlobe
December 31st, 2014, 07:29 PM

از هفته دوم ژانویه. هنوز هم دیر نیست اگر اپلای کردید بعد از ددلاین هم ایمیل بزنید. خیلی از اساتید صبر میکنند تا همه اپلیکیشن ها بیاد و وضعیت گرنت هاشون معلوم شه و بعد انتخاب میکنند.

farshaaaad
January 1st, 2015, 04:04 AM
ممنون از پاسختون. چرا بعضی از دوستان نظرشون اینه که دیره؟ من مثلا ددلاین دانشگاه MCmaster را از این لینک (http://mech.mcmaster.ca/graduate_admissions.html#deadlines) که چک کردم زده بود 31 مارچ. شما منظورتون اینه که اساتید قبل از اتمام deadline دانشجوشون را انتخاب میکنن؟

ghlobe عزیز، منظورتون از این که گرنت اساتید مشخص بشه چیه؟ مگه کمک هزینه ای را که اساتید به دانشجوشون میدن با قراردادی که با یک شرکت خاص دارن پرداخت نمیکنن؟

ghlobe
January 1st, 2015, 05:05 AM
ممنون از پاسختون. چرا بعضی از دوستان نظرشون اینه که دیره؟ من مثلا ددلاین دانشگاه MCmaster را از این لینک (http://mech.mcmaster.ca/graduate_admissions.html#deadlines) که چک کردم زده بود 31 مارچ. شما منظورتون اینه که اساتید قبل از اتمام deadline دانشجوشون را انتخاب میکنن؟

ghlobe عزیز، منظورتون از این که گرنت اساتید مشخص بشه چیه؟ مگه کمک هزینه ای را که اساتید به دانشجوشون میدن با قراردادی که با یک شرکت خاص دارن پرداخت نمیکنن؟

بعضی از سازمانهای گرنت دهنده دولتی در امریکای شمالی نتایج بررسی درخواست گرنت هاشان را در سه ماهه اول سال میلادی اعلام می کنند. در نتیجه امکان دارد استادانی که برای گرنت های این قبیل سازمان ها اپلای کرده اند دست نگهدارند تا نتیجه اپلیکیشن شان معلوم شود و بدانند دقیقا چقدر پول برای سالهای آینده در دسترس دارند. در نتیجه حتی بعد از ددلاین هم مایوس نشوید و اگر برای دانشگاهی بدون داشتن حواب مثبت اپلای کرده اید، کماکان با استادان در تماس باشید.

Simon
January 6th, 2015, 09:39 AM
سلام

البته ایمیل شما به ددلاین مرتبط نیست چون باید خیلی پیش از اون باشه اما شما تلاشتون رو بکنید. گاها مشاهده شده اساتید تا آخر ژانویه نیستند اما برخی هم از بعد 1 میان سر کار. شما به نظرم ایمیلت و بزن نهایتا بعدا میبینن.
ارادت

FH98
January 6th, 2015, 12:36 PM
با سلام.
برای Fall 2016 چطور؟ ودر ضمن هنوز نمره GRE,Tofel هم ندارم..میشه لطفا من رو هم راهنمایی کنید.

emperator21
January 6th, 2015, 07:41 PM
سلام دوستان

تجربه شخصی خودم رو می خوام بگم. در مورد زمان فرستادن ایمیل به اساتید بستگی فراوان به deadline دانشگاه مقصد داره اما من خودم به استادم حدودا May ایمیل زدم و هیچ جوابی نگرفتم و دیگه اصلا یادم رفته بود که همچین ایمیلی زدم تا ایشون در November به من ایمیل زد و گفت که رزومت خوبه و من هم فاند دارم و اپلای کن. نتیجه می گیریم که زمان دقیقی واسه ایمیل زدن وجود نداره، اگه رزومت خوب باشه استاد هر وقت فاندش جور بشه باهات تماس میگیره.

malek2
January 6th, 2015, 07:46 PM
با سلام من چند روز قبل از کریسمس میل زدم ولی کسی ج نداد تصمیم دارم دوباره از روز 18 ام همین ماه دوباره میل بزنم به نظرتون چون خوششون نیومده جواب ندادند؟ الان خیلی دیر شده؟

Matinking
January 6th, 2015, 07:49 PM
با سلام من چند روز قبل از کریسمس میل زدم ولی کسی ج نداد تصمیم دارم دوباره از روز 18 ام همین ماه دوباره میل بزنم به نظرتون چون خوششون نیومده جواب ندادند؟ الان خیلی دیر شده؟

سلام

اگر قصدتون apply برای پاییز 2015 هست برای مکاتبه با اساتید خیلی دیر شده...
برای Fall admission round معمولا افراد از august کار ارسال ایمیل رو شروع می کنند...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Mic
January 6th, 2015, 09:49 PM
سلام

اگر قصدتون apply برای پاییز 2015 هست برای مکاتبه با اساتید خیلی دیر شده...
برای Fall admission round معمولا افراد از august کار ارسال ایمیل رو شروع می کنند...

براتون آرزوی موفقیت دارم

اگه ددلاین بعد از ژانویه است و استاد هم هنوز تصمیم نهایی رو نگرفته (که در مورد خیلی از دانشگاه‌ها همینطوره) به نظر نمی‌رسه دیر شده باشه. دلیل خاصی داره که می‌فرمایید دیر شده؟

Matinking
January 6th, 2015, 11:25 PM
اگه ددلاین بعد از ژانویه است و استاد هم هنوز تصمیم نهایی رو نگرفته (که در مورد خیلی از دانشگاه‌ها همینطوره) به نظر نمی‌رسه دیر شده باشه. دلیل خاصی داره که می‌فرمایید دیر شده؟

سلام

این که می فرمایید در مورد خیلی از دانشگاه ها اساتید هنوز تصمیم نگرفته اند کمی با تجارب گذشتگان منافات داره... طبیعی هست که دپارتمان ها تا پیش از deadline از اساتید طلب لیست مورد نظرشون رو نمی کنند... ولی پروسه انتخاب دانشجو از طرف اساتید زمان بر هست و نوعا به بررسی دقیق نیاز داره... تصور بفرمایید استادی در زمینه های ML، AI و Data mining به عنوان موضوعات اصلی کار می کنه... ولی graphics هم جزو زمینه های مورد علاقه اش هست... اگر دانشجویی با background خیلی خوب در graphics "در فاصله زمانی زیادی تا deadline" سر راهش قرار بگیره، در این بازه زمانی فرصت داره تا position مناسبی برای چنین دانشجویی تعریف کنه... ولی تصور بفرمایید همین دانشجو در فاصله دو هفته مونده به deadline تازه سر راه استاد قرار بگیره... در این صورت شانس جذب کردن استاد با توجه به مواردی که بالاتر اشاره کردم جدا افت می کنه... چرا که مسلما استاد در سه زمینه اصلی خودش کاندیدای مناسبی زیر سر داره...
بنابراین میشه گفت که اون دانشجوی علاقه مند به graphics صرفا با تماس زودهنگام با استاد، می تونست شانس خودش برای یک potential supervisor رو قوت ببخشه...
به هر حال من تماس دیر هنگام با اسانید رو بی فایده نمی دونم... بلکه معتقدم شانس کسب نتیجه روز به روز کمتر خواهد شد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Mic
January 7th, 2015, 12:25 AM
سلام

این که می فرمایید در مورد خیلی از دانشگاه ها اساتید هنوز تصمیم نگرفته اند کمی با تجارب گذشتگان منافات داره... طبیعی هست که دپارتمان ها تا پیش از deadline از اساتید طلب لیست مورد نظرشون رو نمی کنند... ولی پروسه انتخاب دانشجو از طرف اساتید زمان بر هست و نوعا به بررسی دقیق نیاز داره... تصور بفرمایید استادی در زمینه های ML، AI و Data mining به عنوان موضوعات اصلی کار می کنه... ولی graphics هم جزو زمینه های مورد علاقه اش هست... اگر دانشجویی با background خیلی خوب در graphics "در فاصله زمانی زیادی تا deadline" سر راهش قرار بگیره، در این بازه زمانی فرصت داره تا position مناسبی برای چنین دانشجویی تعریف کنه... ولی تصور بفرمایید همین دانشجو در فاصله دو هفته مونده به deadline تازه سر راه استاد قرار بگیره... در این صورت شانس جذب کردن استاد با توجه به مواردی که بالاتر اشاره کردم جدا افت می کنه... چرا که مسلما استاد در سه زمینه اصلی خودش کاندیدای مناسبی زیر سر داره...
بنابراین میشه گفت که اون دانشجوی علاقه مند به graphics صرفا با تماس زودهنگام با استاد، می تونست شانس خودش برای یک potential supervisor رو قوت ببخشه...
به هر حال من تماس دیر هنگام با اسانید رو بی فایده نمی دونم... بلکه معتقدم شانس کسب نتیجه روز به روز کمتر خواهد شد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

مثالی که زدید در یک حالت خاص صدق می‌کنه. یعنی اگه background دانشجوی x با زمینه‌های تحقیقاتی اصلی استاد همخوانی نداشته باشه و از طرفی دانشجوهایی که وضعیت مطلوب‌تری دارند (background مرتبط یا رزومه قوی‌تر) با استاد تماس گرفته باشند، شانس دانشجوی x کم خواهد بود. اما دو نکته وجود داره!

یکی اینکه در هر صورت شانس دانشجوی x به همون اندازه کم هست و این به زمان تماس با استاد ربط نداره! چون حتی اگه x چند ماه زودتر تماس بگیره و استاد بهش okay بده که اپلای بکن، وقتی یه دانشجو با background مطلوب‌تر و رزومه بهتر در روزهای نزدیک به ددلاین با استاد تماس بگیره، به احتمال زیاد استاد اون دانشجوی جدید رو قبول میکنه و x رجکت میشه. منظور اینکه اینجا شانس x با گذشت زمان کم یا زیاد نمیشه و ایشون فقط باید امیدوار باشه که دانشجویی با وضعیت بهتر تا ددلاین با استاد تماس نگیره!

مساله دوم هم اینه که [تا جاییکه من میدونم] استاد قبل از ددلاین هیچوقت قول نمیده که دانشجو حتماً پذیرش میگیره. بنابراین اگه 2 موقعیت خالی داره ممکنه 4 دانشجو رو تشویق به اپلای بکنه که بعداً از بین اونها دو نفر انتخاب میشند. در اینصورت دیگه صف تشکیل نمیشه که هرکی زودتر تماس گرفته باشه جلوتر باشه و شانسش بیشتر بشه. این حالت مخصوصاً زمانی پیش میاد که دو دانشجوی متوسط زودتر تماس گرفته باشند و استاد اونها رو تشویق کرده باشه اما مدتی بعد دو دانشجوی قوی‌تر تماس بگیرند و استاد اونها رو هم تشویق میکنه و احتمالاً علیرغم اینکه دیرتر اقدام کردند شانس بیشتری هم خواهند داشت.

ghlobe
January 7th, 2015, 03:11 AM
بنظر من نظر دوستان با هم منافاتی نداره. در واقع دو حالت اینجا پیش میاد:

1) شما میخواهید برای پاییز سال بعد دانشگاههایی را انتخاب کنید که شانس موفقیت بیشتری دارید. در این حالت منطقی است که از پاییز قبل با استادها تماس بگیرید و تا زمان ددلاین ها به تماس ادامه بدهید. طبعا هرچه این بازه زمانی کوتاهتر شود و به ددلاین نزدیکتر شوید فرصت برای این کار کمتر است.

2) در زمان ددلاین ها شما بر اساس رزومه تان برای تعدادی دانشگاه بدون داشتن جواب قطعی اقدام کرده اید. در این صورت بهترین کار اینست که بعد از اپلای باز هم با استادهای این دانشگاهها تماس بگیرید بخصوص در بازه مارچ تا آخر اپریل که ابتدای سال جدید مالی در بسیاری از سازمانهاست و ممکنست استادها در این زمان اطلاع دقیق تری در مورد فاندینگ سال جاری شان داشته باشند. حتی اگر هم ددلاین اپلای گذشته این مقطع فرصت مناسبی برای تقاضای پذیرش برای ترم ژانویه است.

Mic
January 8th, 2015, 10:29 PM
بله حرفتون درست بود..دوباره میل زدم ولی کسی ج نمیده.......

پیشنهاد میکنم صرفاً از روی اینکه استاد جواب نداده نتیجه نگیرید که برای ایمیل زدن دیر شده و اگه زودتر تماس میگرفتید حتماً جواب میدادن. اونهاییکه چند ماه زودتر تماس گرفتند هم درصد زیادی از ایمیل‌هاشون بی‌پاسخ مونده.
دلسرد نشید و با اساتید بیشتری تماس بگیرید. پروسه مکاتبه با اساتید برای همه همینجوریه. با گمانه‌زنی در مورد دلیل پاسخ نگرفتن از اساتید شانستون رو از بین نبرید! :)

MoM_Mohammad
January 10th, 2015, 01:10 AM
با سلام من میخوام برای پاییز 1394 اپلای کنم ؟از کی باید اقدام نمود؟
زمان مناسب برای مکاتبه با استاد کی هستش؟
ببخشید منظورتون از پاییز 2015 همون پاییز 1393 هستش یا پاییز 1394؟
ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

so_zz3
January 10th, 2015, 01:47 AM
با سلام من میخوام برای پاییز 1394 اپلای کنم ؟از کی باید اقدام نمود؟
زمان مناسب برای مکاتبه با استاد کی هستش؟
ببخشید منظورتون از پاییز 2015 همون پاییز 1393 هستش یا پاییز 1394؟
ممنون میشم منو راهنمایی کنید.
سلام
پاییز 93 که به تاریخ پیوست دوست عزیز ما الان در زمستان 93 هستیم :). پس منظور از پاییز 2015 همون پاییز 94 هست. زمان اپلای برای 2015 هم همین الان هست که البته اگه برا آمریکا بخواید اپلای کنید ددلاین تعدادی از دانشگاها گذشته.

MoM_Mohammad
January 10th, 2015, 02:23 AM
سلام
پاییز 93 که به تاریخ پیوست دوست عزیز ما الان در زمستان 93 هستیم :). پس منظور از پاییز 2015 همون پاییز 94 هست. زمان اپلای برای 2015 هم همین الان هست که البته اگه برا آمریکا بخواید اپلای کنید ددلاین تعدادی از دانشگاها گذشته.

پس الان زمان میل زدن به استاده؟درسته؟

Mic
January 10th, 2015, 04:46 AM

بستگی به دانشگاه مورد نظرتون داره!

اگه میخواین نظر استاد رو قبل از اپلای بدونید اول یه دانشگاه رو انتخاب کنید، بعد ببینید ددلاین اون دانشگاه (و دپارتمان مورد نظرتون) چه موقع هست. بهتره از دو سه ماه مونده به ددلاین تماس با اساتید رو شروع کنید. معمولاً ددلاین دانشگاه‌های آمریکا از December تا اواسط February هست اما الزاماً اینطور نیست. این رو هم درنظر داشته باشید که بسته به مقطع تحصیلی و policy دانشگاه‌ مقصد، ممکنه اصلاً نیاز به تماس با استاد نداشته باشید. از طرف دیگه در بعضی دانشگاه‌ها بدون انتخاب استاد حتی نمیتونید اپلای کنید! بنابراین متاسفانه یه قاعده‌ی کلی وجود نداره. اگه وب‌سایت دانشگاه رو بخونید خیلی چیزها براتون روشن میشه.

so_zz3
January 10th, 2015, 01:08 PM
قاعدتا شما باید از چندین ماه قبل از ددلاین شروع کنید به ایمیل زدن. با این حال هنوز برا یک سری از دانشگاها که مثلا ددلاینشون تو مارچ یا فوریه هست شانس جواب گرفتن ممکنه وجود داشته باشه.

hrf1369
January 10th, 2015, 03:32 PM
فقط می خوام تجربه امو بگم برای دوستانی که فکر می کنن دیر شده

راستش من از مهر شروع به میل زدن کردن خوب جواب میدادن اما از دسامبر تا ژانویه در حد هیچ حقم دارن اخر سالو یه عالمه مشغله و خرید و ... :D

اما از 5 ژانویه ساعت 3 بعد از ظهر تا 6 یا هفت غروب ما که میشه اول وقت امریکا دوباره میل زدم از طرفی میل دانشگاهیمون قابلیت read confirmation داره من توی یه روز 50 تا میل که دوباره زدم بالای 20 تا 30 تاشون دیدن و 5 تا 8 نفر جواب دادن توصیه ام ااینه توی این بازه زمانی بزنید و از اون قابلیت هم استفاده کنید اگه جی میل دارید از mail tracker استفاده کنید اینجوری میفهمید که هی به یکی ایمیل ندین

farhadp1984
January 15th, 2015, 11:38 PM
سلام
من دانشگاه هایی از کانادا، استرالیا و نیوزیلند رو انتخاب کردم.
برای اینکه بتونم درست برنامه ریزی کنم برای ادامه ایمیل زدنام میخوام بدونم که همونطور که ما یک سال تحصیلیمون از مهر تا تیره و دو ترم میشه، سال تحصیلی اوناهم به همین شکله و از کی شروع میشه و تا کی؟
ممنون

ghlobe
January 16th, 2015, 06:20 AM
سلام
من دانشگاه هایی از کانادا، استرالیا و نیوزیلند رو انتخاب کردم.
برای اینکه بتونم درست برنامه ریزی کنم برای ادامه ایمیل زدنام میخوام بدونم که همونطور که ما یک سال تحصیلیمون از مهر تا تیره و دو ترم میشه، سال تحصیلی اوناهم به همین شکله و از کی شروع میشه و تا کی؟
ممنون

دانشگاهها روالهای مختلفی دارند. باید calendar دانشگاه موردنظرتون رو چک کنید.
در کانادا ترم اول از سپتامبر تا دسامبر و ترم دوم از ژانویه تا اول می است. بعضی دانشگاهها ترم های تابستانی هم دارند.

aria1
January 22nd, 2015, 09:02 PM
سلام دوستان عزیزمن هنوز رزومه م کامل نیست یعنی چند تا مقاله که با هم دارم جلو میبرن هنوز تموم نشدن و نمره ی GRE ام هم هنوز مشخص نیست در واقع حدود هشه ماه دیگه میخوام امتحان بدم.
به نظرتون معقولانه هست که از الان به اساتیدی که علایقشون مرتبط با کارامه ایمیل بزنم و فقط بگم که مقالاتم تا چند ماه دیگه چاپ ممیشه؟ یا بهتره که صبر کنم و وقتی رزومه م تکمیل شد شروع کنم به ایمیل زدن؟

donsmj
January 22nd, 2015, 11:07 PM
سلام دوستان ، من فروم رو خوب گشتم و هرکس بهم یه جواب داد ، الآن واقعا گیج شدم . من دانشجوی ترم دو کارشناسی ارشد هستم و می خواستم برای 2016 برای مقطع دکترا اپلای کنم ، خواهشمندم بهم بگین که1- آیا به ددلاینا می رسم یا نه ؟
2- زمان مناسب برای مکاتبه با استادا چه زمانی می باشد ؟
قضد اپلای برای کانادا و اروپا و استرالیا دارم .
با تشکر

alpachino10
January 22nd, 2015, 11:16 PM
سلام دوستان ، من فروم رو خوب گشتم و هرکس بهم یه جواب داد ، الآن واقعا گیج شدم . من دانشجوی ترم دو کارشناسی ارشد هستم و می خواستم برای 2016 برای مقطع دکترا اپلای کنم ، خواهشمندم بهم بگین که1- آیا به ددلاینا می رسم یا نه ؟
2- زمان مناسب برای مکاتبه با استادا چه زمانی می باشد ؟
با تشکر
سلام.
برای په ترمی از 2016؟ اگر پاییز : الان خیلی زوده. از شهریور سال بعد می تونید شروع به مکاتبه کنیدو اگر زمستان: که از اردیبهشت یا خرداد سال بعد می تونید شروع به مکاتبه کنید.
زمان مناسب برای مکاتبه: معمولا از 3 ماه قبل ددلاین خوبه که شروع کنید.

shima1393
March 2nd, 2015, 10:25 AM
سلام. بچه ها اگر برای fall 2016 آمریکا بخوام اپلای کنم آیا حتما لازمه که موقع مکاتبه با استاد نمره جی آر ای داشته باشم؟ من تصمیم دارم که تافل رو تیر- مرداد ماه بدم و از شهریور شروع به مکاتبه با اساتید بکنم، آبان ماه هم امتحان جی آر ای رو بدم که به ددلاین دانشگاهها برسم. ولی مطمئن نیستم که داشتن نمره جی آر ای موقع مکاتبه روی جوابی که استاد بهم میده اثرگذار هست یا نه. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

Matinking
March 2nd, 2015, 10:38 AM
سلام. بچه ها اگر برای fall 2016 آمریکا بخوام اپلای کنم آیا حتما لازمه که موقع مکاتبه با استاد نمره جی آر ای داشته باشم؟ من تصمیم دارم که تافل رو تیر- مرداد ماه بدم و از شهریور شروع به مکاتبه با اساتید بکنم، آبان ماه هم امتحان جی آر ای رو بدم که به ددلاین دانشگاهها برسم. ولی مطمئن نیستم که داشتن نمره جی آر ای موقع مکاتبه روی جوابی که استاد بهم میده اثرگذار هست یا نه. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

سلام

هرچه رزومه شما از ار نظر کامل تر باشه، شانس جلب نظر استاد بیشتر میشه...
در این بین کسی نمی تونه اهمیت نمرات زبان رو انکار کنه...
هرچند به قیمت پربارکردن رزومه نباید آغاز مکاتبه با اساتید رو خیلی به عقب انداخت...

براتون آرزوی موفقیت دارم

sanaz67
April 7th, 2015, 12:09 AM
بچه ها .یه سوال کوچیک داشتم ممنون میشم کمک کنید.من یه مشکلی دارم و اون این هست که من دفاع کردم ولی تا وقتی مقالم اکسپت شه(که استادم قولش رو داده تا دو ماه) و نمره ی کامل پایان نامم بیاد و تسویه کنم تا خرداد حداقل زمان میبره،با اینحساب من صب کنم با استاد مورد نظر بعده اماده شدن اینا ، مکاتبه کنم یا نه بهشون میل بزنم و شرایطمو بگم؟

gbahrein
April 7th, 2015, 09:11 AM
بچه ها .یه سوال کوچیک داشتم ممنون میشم کمک کنید.من یه مشکلی دارم و اون این هست که من دفاع کردم ولی تا وقتی مقالم اکسپت شه(که استادم قولش رو داده تا دو ماه) و نمره ی کامل پایان نامم بیاد و تسویه کنم تا خرداد حداقل زمان میبره،با اینحساب من صب کنم با استاد مورد نظر بعده اماده شدن اینا ، مکاتبه کنم یا نه بهشون میل بزنم و شرایطمو بگم؟

با توجه به اینکه ددلاین اکثر دانشگاهها برای پذیرش FALL2015 در حال حاضر گذشته یا در حال سپری شدن است توصیه من اینستکه تمرکزتان را روی آماده کردن مدارک از قبیل رزومه و sop و اخذ پذیرش مقالات بگذارید و ضمن اون برای پیداکردن اساتید و دانشگاههای مناسب سرچ کنید ولی مکاتبه را به زمانی واگذار کنید که هم شرایط خودتان قطعی تر است و هم اینکه اساتید برای گرفتن دانشجو راغب تر. به هرحال حتی در صورتی که الان هم بخواهید مکاتبه کنید بهتر است وضعیت شما به لحاظ رزومه و مقالات قطعی تر باشد.
موفق باشید

tiino
April 10th, 2015, 02:57 PM
با سلام،
ممنون از پست های مفیدتون.
میخواستم برای FALL 2016 اقدام کنم (آمریکا). هنوز امتحان زبان ندادم و قصدم این هست که آبان ماه امسال برای IELTS و بعدش GRE امتحان بدم. فعلن هم مقاله ندادم و در حال نوشتن اون ها هستم. بنظرتون از الان میشه برا استادا ایمیل زد؟ با توجه به اینکه نه نمره زبان دارم نه نتیجه مقاله. فعلن برا GRE هم اصلن هیچی نخوندم و تمرکزم رو گذاشتم برا آیلتس. بنظرتون با این حال میشه برا Fall 2016 اقدام کرد یا نه برای SPRING بهتره؟ و ایمیل به اساتید رو از کی شروع کنم؟
ممنونم.

gbahrein
April 10th, 2015, 11:51 PM
با سلام،
ممنون از پست های مفیدتون.
میخواستم برای FALL 2016 اقدام کنم (آمریکا). هنوز امتحان زبان ندادم و قصدم این هست که آبان ماه امسال برای IELTS و بعدش GRE امتحان بدم. فعلن هم مقاله ندادم و در حال نوشتن اون ها هستم. بنظرتون از الان میشه برا استادا ایمیل زد؟ با توجه به اینکه نه نمره زبان دارم نه نتیجه مقاله. فعلن برا GRE هم اصلن هیچی نخوندم و تمرکزم رو گذاشتم برا آیلتس. بنظرتون با این حال میشه برا Fall 2016 اقدام کرد یا نه برای SPRING بهتره؟ و ایمیل به اساتید رو از کی شروع کنم؟
ممنونم.

با سلام
برای Fall2016 از الان با شرایط شما که نمرات و مقالاتتان هنوز کار دارد زود است. از طرفی آبان ماه برای امتحان زبان قدری دیر است و اگر بتوانید زودتر یک امتحان را رزرو نمایید بیشتر توصیه مینمایم . در هر حال در نظر بگیرید که شاید در اولین آزمون نمره مورد نظرتان کسب نشود و ددلاین دانشگاهها نیز برای Fall2016 به همراه زمان مورد نیاز برای مکاتبه و پیگیری و پاسخ نیز باید در نظر بگیرید.
به نظرم الان روی زبان و مقالات و تهیه رزومه وقت بگذارید و امتحانات GRE و زبان را رزرو کنید. اگر وقتی به دست آوردید در این فرصت دانشگاهها و اساتید پتانسیل را سرچ و مشخص نمایید و پس از حداقل سابمیت شدن مقالات با یک رزومه قابل قبولتر و باذکر شرایط آزمون زبانتان با اساتید می توانید مکاتبه کنید. این مساله را هم در نظر بگیرید که بهتر است مکاتبه شما با اساتید زمانی باشد که برای فرآیند پذیرش دانشجوی جدید برای ترم مورد نظر آمادگی دارند که چیزی حدود 4-6 ماه قبل از ددلاین عموما می تواند شروع شود.
موفق باشید

navid242
May 6th, 2015, 05:27 PM
با سلام
میخواستم بدونم مکاتبه با استاد توی مقطع کارشناسی تاثیر داره؟
چون من شرایطم زیاد خوب نیست (دیلپلم:17.5)که بهم فاند بدم ولی چند تا پروژه و مقاله خوب و جدید دارم که نیاز به کار و تحقیق بیشتر داره تا یه چیز خوب بشه دارم
گفتم شاید بتونم استادو متقاعد کنم که من تو تکمیل کردنشون کمک کنه

gbahrein
May 7th, 2015, 02:21 AM
با سلام
میخواستم بدونم مکاتبه با استاد توی مقطع کارشناسی تاثیر داره؟
چون من شرایطم زیاد خوب نیست (دیلپلم:17.5)که بهم فاند بدم ولی چند تا پروژه و مقاله خوب و جدید دارم که نیاز به کار و تحقیق بیشتر داره تا یه چیز خوب بشه دارم
گفتم شاید بتونم استادو متقاعد کنم که من تو تکمیل کردنشون کمک کنهبرای دوره کارشناسی عموما به جز شرایط خاص و بسیار ویژه امکان دریافت فاند وجود ندارد. هزینه تحصیل حتی برای افراد مقیم و سیتیزن نیز در دوره های کارشناسی بالاست.
بهتر است گزینه های دگیری را مدنظر قراردهید(تحصیل در دانشگاههای داخل، تحصیل با هزینه شخصی) کار داشجویی هم متاسفانه عموما قادر به تامین حتی بخش کوچکی از این هزینه ها نیست.

Sina0077
May 7th, 2015, 06:09 PM
سلام.
با توجه به اینکه من برای Fall 2016 می خوام اقدام کنم آیا از مهر ماه امسال خوبه به اساتید ایمیل بزنم یا خیلی دیره این وقت(فقط آمریکا و کانادا)؟
چون شهریور ارشدم رو دفاع می کنم و اولای مهر GRE می دم.
ممنون.

gbahrein
May 7th, 2015, 06:13 PM
سلام.
با توجه به اینکه من برای Fall 2016 می خوام اقدام کنم آیا از مهر ماه امسال خوبه به اساتید ایمیل بزنم یا خیلی دیره این وقت(فقط آمریکا و کانادا)؟
چون شهریور ارشدم رو دفاع می کنم و اولای مهر GRE می دم.
ممنون.
پیشنهاد من اینستکه برای Fall2016 مکاتبه را از اوایل تابستان امسال شروع کنید. ددلاین بیشتر دانشگاهها دسامبر تا فوریه 2015-2016 است و با توجه به زمان پاسخ دهی و... باید گفت که زمانبندی شما به احتمال زیاد با کمبود وقت مواجه خواهد شد. بهتر است اینکار را زودتر شروع و در ادامه مدارک را به تدریج تکمی فرمایید

Sina0077
May 7th, 2015, 06:17 PM
پیشنهاد من اینستکه برای Fall2016 مکاتبه را از اوایل تابستان امسال شروع کنید. ددلاین بیشتر دانشگاهها دسامبر تا فوریه 2015-2016 است و با توجه به زمان پاسخ دهی و... باید گفت که زمانبندی شما به احتمال زیاد با کمبود وقت مواجه خواهد شد. بهتر است اینکار را زودتر شروع و در ادامه مدارک را به تدریج تکمی فرمایید

در این صورت به علت نداشتن رزومه کامل ممکن نیست شانس جواب گرفتن از برخی اساتید رو از دست بدم؟ نمره GRE در رزومه و معدل ارشد بیشتر به علت نمره پایان نامه شاید تاثیر بیشتری در جلب نظر استاد داشته باشه...

gbahrein
May 7th, 2015, 06:22 PM
در این صورت به علت نداشتن رزومه کامل ممکن نیست شانس جواب گرفتن از برخی اساتید رو از دست بدم؟ نمره GRE در رزومه و معدل ارشد بیشتر به علت نمره پایان نامه شاید تاثیر بیشتری در جلب نظر استاد داشته باشه...
اگر منظورتان شانس پذیرش است به هرحال رزومه کامل و بهتر، قطعا موثرتر و با شانس بیشتری همراه است. در صورتی که برای ترمهای بعد از Fall2016 هدف گذاری کرده اید یا دانشگاههایی با ددلاین بعد از این تاریخها که اشاره شد را مدنظر دارید (که طبعا محدودتر خواهند بود) و تصمیم دارید اپلای کنید،می توانید صبرکنید و پس از تکمیل نمرات آزمونها و معدل فارغ التحصیلی اقدام نمایید. به هرحال این مساله طبیعی است که حصول هر دو هدف به صورت اپتیموم در یک تابع چندمتغیره وابسته به زمان ، به صورت نتیجه حاصل از یک بهینه سازی مطلق در یک تابع تک متغیره نخواهد بود!

aminjoon
May 9th, 2015, 05:18 AM
دوست من متاسفانه نتونست برای فال ۲۰۱۵ پوزیشنی رو پیدا کنه اما از هفته پیش سروع کرده به تماس با استادها برای بهار ۲۰۱۶. جالب اینه که بیشتر ایمیلها رو جواب گرفته. یک استاد از دانشگاه کانادا هم گفته بود من برای فال اینقدر سرم شلوغ بود که جواب هیچکس رو ندادم اما الان که وقتم آزاده دارم دنبال دانشجو میگردم. عقیده شخص من اینه که ماه می یا جون بیشتر پوزیشنها وضعیتشون مشخص شده و خیلی از اپلیکنتها هم آفرشون رو دینای کردن.همینطور، اساتید هم نسبت به فال، ایمیل کمتری میگیرن و سرشون خلوت تره. اینه که تجربه دوست من ثابت کرده که توی این ماه ها استادها بیشتر جواب میدن (البته این یه تجربه شخصی هست). پس دوستانی که به هر دلیلی نتونستن برای فال پذیرش بگیرن، منتظر فال بعدی نمونن. همین الان شروع کنید به ایمیل فرستادن.

sana02
May 13th, 2015, 06:48 PM
سلام دوستان. قصد بنده اپلای برای فال 2016 هستش. من معدل خوبی در دومقطع ارشد و کارشناسی دارم. مقاله ژونالی یکی دارم که اسم خودم اول نیست اما ISI نیست و در حال حاضر هم دوتا زورنال سابمیت کردم. آیا هنوز که جواب ها نیومده میتونم اقدام کنم برای برقراری تماس با اساتید؟
من ددلاین تعدادی از دانشگاهای کانادا رو که چک کردم مثل ubc برای ایرانی ها یی که قصد درخواست برای فال 2016 دارند رو تیرماه اعلام کرده اما برای سایر کشوها رو شهریورماه. دانشگاه های امریکا و استرالیا رو هنوز چک نکردم کسی در خصوص اونها اطلاعی نداره؟ به صورت میانگین از کی برای نامه نگاری شروع بشه خوبه؟

gbahrein
May 14th, 2015, 02:13 AM
سلام دوستان. قصد بنده اپلای برای فال 2016 هستش. من معدل خوبی در دومقطع ارشد و کارشناسی دارم. مقاله ژونالی یکی دارم که اسم خودم اول نیست اما ISI نیست و در حال حاضر هم دوتا زورنال سابمیت کردم. آیا هنوز که جواب ها نیومده میتونم اقدام کنم برای برقراری تماس با اساتید؟
من ددلاین تعدادی از دانشگاهای کانادا رو که چک کردم مثل ubc برای ایرانی ها یی که قصد درخواست برای فال 2016 دارند رو تیرماه اعلام کرده اما برای سایر کشوها رو شهریورماه. دانشگاه های امریکا و استرالیا رو هنوز چک نکردم کسی در خصوص اونها اطلاعی نداره؟ به صورت میانگین از کی برای نامه نگاری شروع بشه خوبه؟معمولا سعی کنید حداقل سه ماه قبل از ددلاین اینکار را شروع کرده باشید. شروع زودترش تا یه حدود منطقی با توجه به وضعیت رزومه و شرایط دامنه اقدامات و اپلیکیشنتون میتونه توصیه بشه.

csw
May 21st, 2015, 09:32 PM
سلام دوستان

من چند تا استاد توی کانادا پیدا کردم که برای من مناسب هستند . و یک سال دیگه میخوام اقدام کنم . به نظرتون اشکال نداره از الان به استادی که پیدا کردم ایمیل بزنم و ازش در جهت بهبود مهارت ها و سیر مطالعاتیم به طوری که با زمینه ی تحقیقاتی اون استاد همسو تر بشه کمک بخوام ؟؟
یا اینکه بگردم ایمیل دانشجوهاش رو پیدا کنم و با اونا مشورت کنم ؟؟

gbahrein
May 22nd, 2015, 09:30 AM
سلام دوستان

من چند تا استاد توی کانادا پیدا کردم که برای من مناسب هستند . و یک سال دیگه میخوام اقدام کنم . به نظرتون اشکال نداره از الان به استادی که پیدا کردم ایمیل بزنم و ازش در جهت بهبود مهارت ها و سیر مطالعاتیم به طوری که با زمینه ی تحقیقاتی اون استاد همسو تر بشه کمک بخوام ؟؟
یا اینکه بگردم ایمیل دانشجوهاش رو پیدا کنم و با اونا مشورت کنم ؟؟
اگر استادی به شما برای پذیرش پاسخ مثبتی داده است طبعا می توانید در خصوص منابع مطالعاتی و زمینه های احتمالی کار آینده با ایشان مشورت کنید ولی اگر صرفا منظور وجود زمینه کاری مشترک است بهتر است ابتدا با مکاتبه و ارسال رزومه پاسخ مناسبی دریافت و سپس اقدام کنید.
برای دریافت اطلاعات کلی اگر دانشجویان استاد مورد نظرتان را بتوانید فرصت برقراری ارتباط پیدا کنید (که این کار عموما مشکل است) طبعا اطلاعات بهتری دریافت خواهید نمود.
موفق باشید

vhd69
May 25th, 2015, 11:46 PM
با سلام! دوستان من می خواستم واسه مهر سال آینده (مهر 95) یعنی میخوام مهر 95 سر کلاس باشم. نمره تافل و gre رو نگرفتم هنوز، مقاله هم 1-2 تا submit کردم ولی هنوز طول می کشه چاپ شه! میخواستم بدونم با این اوصاف کی به اساتید ایمیل بزنم؟ دیر نشه یهو؟ آخه همیشه میگن زود دیر میشه

mohammadinodos
May 27th, 2015, 09:20 AM
سلام دوستان

من نمره تافلمو 10 مرداد میگیریم و میخوام برای فال 2016 اپلای کنم چند تا سوال دارم

1- دیر نمیشه اونوقت برای مکاتبه با استاد
2-ددلاین های دانشگاههای آمریکا از کی تاکی هستند به صورت تقریبی

summer_66
May 27th, 2015, 09:43 AM
سلام دوستان

من نمره تافلمو 10 مرداد میگیریم و میخوام برای فال 2016 اپلای کنم چند تا سوال دارم

1- دیر نمیشه اونوقت برای مکاتبه با استاد
2-ددلاین های دانشگاههای آمریکا از کی تاکی هستند به صورت تقریبی

سلام دوست عزیز

1- نه دیر نیست البته میتونید زودتر هم مکاتبه رو آغاز کنید.
2- طیف گسترده ای هست به طور کلی از اول دسامبر تا اواسط مارچ (دانشگاه های قویتر ددلاینشون معمولا زودتر هست.اکثرا اول تا 15 دسامبر)

drilling
May 28th, 2015, 01:11 AM
سلام دوستان
من هنوز دفاع نکردم و مقالمم از پایان نامه در نیاوردم، تافلمم مهر می خوام بگیرم و GRE ابان، میخوام بدونم ایمل زدن به استاد با این شرایط (مقالم تا دی شاید پذیرش بشه) واسه fall2016 جواب میده؟
اگه واسه پاییز نرسم بهار میتونم واسه 2016 مکاتباتو انجام بدم ؟

Matinking
May 28th, 2015, 08:21 AM
سلام دوستان
من هنوز دفاع نکردم و مقالمم از پایان نامه در نیاوردم، تافلمم مهر می خوام بگیرم و GRE ابان، میخوام بدونم ایمل زدن به استاد با این شرایط (مقالم تا دی شاید پذیرش بشه) واسه fall2016 جواب میده؟
اگه واسه پاییز نرسم بهار میتونم واسه 2016 مکاتباتو انجام بدم ؟

سلام

قطعا مواردی که فرمودید و الان آماده نیستند، در صورت وجود می تونند جلب نظر استاد رو ساده تر کنند...
ولی کلا جلب نظر یک هنر هست و شاید حتی بشه در مواردی بدون این فاکتورها هم کاری کرد... که خب البته احتمال کمی داره...
در واقع بدون مقاله استاد راهی برای سنجش کارایی تحقیقاتی شما نخواهد داشت...

براتون آرزوی موفقیت دارم

lgiman
May 28th, 2015, 04:11 PM
سلام دوستان ، من فروم رو خوب گشتم و هرکس بهم یه جواب داد ، الآن واقعا گیج شدم . من دانشجوی PhD هستم و می خواستم برای 2016 برای مقطع PhD اپلای کنم ، ایلتس 7.5 و GRE 300
خواهشمندم بهم بگین که
1- زمان مناسب برای مکاتبه با استادا چه زمانی می باشد ؟
2- آیا به ددلاینا می رسم یا نه ؟
3- به حدود 120 تا استاد میل زدم و تعدادی که جواب دادن گفتن یا فاند ندارن یا پوزیشن خالی ندارن و یا تصمیم دست اونا نیست و باید از طریق دپارتمان اقدام بشه. مشکل کارم کجا میتونه باشه؟
با تشکر

سلام
مدرک ایلتس 7/5 و 300 GRE دارم.
در حدود این 2 هفته به حدود 150 تا استاد میل زدم که یا گفتن فاند ندارن یا پوزیشن ندارن و یا باید اپلای کنم چون از دستشون خارج هست.
1- میخواستم بدونم گیر کارم چیه؟
2- بهترین زمان واسه ایمیل به استادا کی هست؟
3- صرف اپلای کردن بدون ادمیشن استاد چقدر شانس پذیرش دارم؟

drilling
May 31st, 2015, 12:44 AM
ممنون که جواب دادین . من هدفم اینه که بتونم با نمره زبان بتونم استادو قانع کنم که اوکی بده ولی درست میگین که مقاله مهمه،
من مقالم تا اذر یا دی امسال حاضر میشه و زمان پذیرش تمام دانشگاه ها توی پاییز تموم شده به نظرتون همزمان دارم واسه زبانم اماده می شم، بزارم بعد از پذیرش مقالم و مدارک زبان با استاد مکاتبه کنم ؟

hoseini57
June 1st, 2015, 12:43 PM
سلام دوستان عزیز, ببینید من سال 83 با معدل خوب (17.1) فوق مکانیک را از دانشگاه علم و صنعت گرفتم و تونستم 4 مقاله کنفرانسی از تزم در بیارم عزیزان. از اون موقع تا حالا هم سابقه کار در شرکت نفت را دارم. از الان هم شروع کردم به مکاتبه برای دکترا با اساتیدی که زمینه تحقیقاتی مشترک داریم. خواستم بدونم آیا الان زود نیست؟ و اینکه اصلا امکانش هست من بنونم فاند برای دکترا گیر بیارم؟ این را هم بگم ایلتس را هم میخوام ائاخر تابستون امتحان بدم. ممنون

Bitanem
June 1st, 2015, 10:31 PM
سلام دوستان
من میخوام برای فال 2016 اقدام کنم، آمریکا و کانادا
تافلمو دادم(96) اما شاید بخوام امتحانمو تجدید کنم برای نمره ی بهتر. GRE ندادم هنوز. مقاله ژورنال هم ندارم. شاید تا پاییز مثلا سابمیت شه. GRE رو هم نهایتا تا پایان مهر میدم. میخوام ببینم به نظرتون بهترین تاریخ واسه شروع مکاتبات کیه ؟
ممنون

gbahrein
June 2nd, 2015, 10:14 AM
سلام دوستان
من میخوام برای فال 2016 اقدام کنم، آمریکا و کانادا
تافلمو دادم(96) اما شاید بخوام امتحانمو تجدید کنم برای نمره ی بهتر. GRE ندادم هنوز. مقاله ژورنال هم ندارم. شاید تا پاییز مثلا سابمیت شه. GRE رو هم نهایتا تا پایان مهر میدم. میخوام ببینم به نظرتون بهترین تاریخ واسه شروع مکاتبات کیه ؟
ممنون
بهتره از یکی دوماه دیگر مکاتبات را شروع کنید. ددلاین برخی دانشگاههای امریکا و کانادا دسامبر2015 برای Fall2016 بوده و بقیه نیز به فاصله یکی دوماهه بعد از سال 2016 اغلب می باشند. بهتر است زمان کافی برای مکاتبه و دریافت جواب بگذارید.

gbahrein
June 2nd, 2015, 10:17 AM
سلام دوستان عزیز, ببینید من سال 83 با معدل خوب (17.1) فوق مکانیک را از دانشگاه علم و صنعت گرفتم و تونستم 4 مقاله کنفرانسی از تزم در بیارم عزیزان. از اون موقع تا حالا هم سابقه کار در شرکت نفت را دارم. از الان هم شروع کردم به مکاتبه برای دکترا با اساتیدی که زمینه تحقیقاتی مشترک داریم. خواستم بدونم آیا الان زود نیست؟ و اینکه اصلا امکانش هست من بنونم فاند برای دکترا گیر بیارم؟ این را هم بگم ایلتس را هم میخوام ائاخر تابستون امتحان بدم. ممنون
11سال حدودا گپ تحصیلی برای دریافت پذیرش با فاند اگر سوابق آکادمیک در این مدت به طور ویژه نداشته اید و ارتباط دانشگاهی شما نیز قطع شده باشد در این امر نقطه ضعف بزرگی به حساب می آید هرچند امکان وقوع آن نیز وجود دارد. در هرحال مکاتبه و ارسال رزومه ضرری برای امتحان شانس شما نخواهد داشت. مساله ویزا را نیز با وجود گپ تحصیلی به صورت جدی مورد ملاحظه قراردهید. توجیه سفارت در اینگونه موارد حتی در صورت اخذ پذیرش ساده نخواهد بود.
موفق باشید

Bitanem
June 2nd, 2015, 10:45 AM
بهتره از یکی دوماه دیگر مکاتبات را شروع کنید. ددلاین برخی دانشگاههای امریکا و کانادا دسامبر2015 برای Fall2016 بوده و بقیه نیز به فاصله یکی دوماهه بعد از سال 2016 اغلب می باشند. بهتر است زمان کافی برای مکاتبه و دریافت جواب بگذارید.

ممنون از پاسخ گویی
به نظرتون دیر میشه بدارم بعد GRE که حداقل حرفی برای گفتن داشته باشم ؟

summer_66
June 2nd, 2015, 11:27 AM
ممنون از پاسخ گویی
به نظرتون دیر میشه بدارم بعد GRE که حداقل حرفی برای گفتن داشته باشم ؟

شما قرار نیست با GRE حرفی برای گفتن به استاد پیدا کنید. در ارتباط با استاد رزومه شامل معدلها و مقالات و زمینه مورد علاقه شما سر صحبت با استاد رو باز میکنه :D نه نمره زبان و GRE! این دو فاکتور بسیار مهم در مراحل بعدی و در واقع زمان اپلای هست که قدرت نمایی خواهند کرد. من هم پارسال اشتباه شما رو کردم و موقعی که شروع به ایمیل زدن کردم، که همانا حوالی شهریور و مهر بود، تقریبا دیگه فرصتها رو برای مکاتبه با اساتید از دست داده بودم و جوابهای خیلی کمی دریافت کردم که منجر به این شد که دیگه از خیر اپلای کردن بگذرم و به امسال محولش کنم.

Bitanem
June 2nd, 2015, 11:51 AM
شما قرار نیست با GRE حرفی برای گفتن به استاد پیدا کنید. در ارتباط با استاد رزومه شامل معدلها و مقالات و زمینه مورد علاقه شما سر صحبت با استاد رو باز میکنه :D نه نمره زبان و GRE! این دو فاکتور بسیار مهم در مراحل بعدی و در واقع زمان اپلای هست که قدرت نمایی خواهند کرد. من هم پارسال اشتباه شما رو کردم و موقعی که شروع به ایمیل زدن کردم، که همانا حوالی شهریور و مهر بود، تقریبا دیگه فرصتها رو برای مکاتبه با اساتید از دست داده بودم و جوابهای خیلی کمی دریافت کردم که منجر به این شد که دیگه از خیر اپلای کردن بگذرم و به امسال محولش کنم.
ممنون دوست عزیز از بیان تجربیات خودتون
یعنی به نظر شما بهترین زمان کیه برای مکاتبه با استادای آمریکا و کانادا ؟

summer_66
June 2nd, 2015, 12:55 PM
ممنون دوست عزیز از بیان تجربیات خودتون
یعنی به نظر شما بهترین زمان کیه برای مکاتبه با استادای آمریکا و کانادا ؟

تیر و مرداد بهترین زمان هست که نظر اساتید رو جلب کنید و در صورت دریافت پاسخ مثبت ارتباط ادامه پیدا کنه و محکم بشه. البته این به این معنی نیست که بعد از این دو ماه ذکر شده جوابی دریافت نخواهید کرد اما ممکنه در تعداد پاسخ های دریافتی ریزش زیادی رو شاهد باشید. این رو هم اضافه کنم که محوریت سخنم در مورد دانشگاههایی با ددلاین دسامبر هست. شاید صحبت بنده قابل تعمیم برای دانشگاههایی که ددلاینشون حوالی مارچ و آپریل هست نباشه.

براتون آرزوی موفقیت میکنم.

enghamed64
June 5th, 2015, 07:27 PM
سلام دوستان عزیز خدا قوت
من اخرای سال 1390 فارغ التحصیل شدم لکن کارهای آکادمیک را ادامه دادم و تا سال 2014 مقاله داشتم.... دو تا isi و چندتا کنفرانس
معدل ارشد 18
معدل لیسانس 17.89
یکی دو ترم سابقه تدریس و دو سال کار اجرایی در رشته خودم
ولی دنبال مدرک زبان نرفتم...

به نظرتون من الان چیکار کنم ؟
ایا میتونم در این چند ماه هم به نمره مطلوب زبان برسم ؟
آیا به اساتید مکاتبه کنم؟

shahryarsantor
June 5th, 2015, 10:02 PM
با سلام خدمت دوستان من حدودا از اواسط اردیبهشت تا به امروز به 20 تا استاد ایمیل زدم برای fall2016 ولی هیچ کدوم جواب ندادن نمی دونم رزومم زیاد خوب نیس؟یا به خاطر این که نمره زبان هنوز ندارم؟ یا این که الان زود دارم ایمیل میزنم؟ دلیلشو نمی دونم چیه؟ می ترسم اصلا استاد نتونم پیدا کنم با این وضعیت

candid
June 6th, 2015, 08:52 AM
با سلام خدمت دوستان من حدودا از اواسط اردیبهشت تا به امروز به 20 تا استاد ایمیل زدم برای fall2016 ولی هیچ کدوم جواب ندادن نمی دونم رزومم زیاد خوب نیس؟یا به خاطر این که نمره زبان هنوز ندارم؟ یا این که الان زود دارم ایمیل میزنم؟ دلیلشو نمی دونم چیه؟ می ترسم اصلا استاد نتونم پیدا کنم با این وضعیت
اگر برای امریکا ایمیل میفرستید٬ زود هست الان خیلی از استادها وضعیت گرنت هاشون مشخص نیست و پول ندارن. اخرهای جولای معلوم میشه٬ الانم تابستون خیلی ها میرن مسافرت و ایمیل جواب نمیدن.
برای امریکا خیلی ربطی به جواب استاد نداره٬ چون کمیته پذیرش تصمیم می گیره٬ دانشگاههایی که استاد در فیلد شما چند تا داره اپلای کنید.

gbahrein
June 6th, 2015, 04:06 PM
سلام دوستان عزیز خدا قوت
من اخرای سال 1390 فارغ التحصیل شدم لکن کارهای آکادمیک را ادامه دادم و تا سال 2014 مقاله داشتم.... دو تا isi و چندتا کنفرانس
معدل ارشد 18
معدل لیسانس 17.89
یکی دو ترم سابقه تدریس و دو سال کار اجرایی در رشته خودم
ولی دنبال مدرک زبان نرفتم...

به نظرتون من الان چیکار کنم ؟
ایا میتونم در این چند ماه هم به نمره مطلوب زبان برسم ؟
آیا به اساتید مکاتبه کنم؟

چون ارتباط آکادمیک از طریق ارائه مقاله و... داشتید مشکلی نیست و این گپ حدود چهارساله تا پذیرش به نوعی قابل توجیه خواهد بود
بهتراست زبان را تقویت و در آزمون ثبت نام کنید و همزمان مواردی از قبیل تکمیل رزومه و پیداکردن استاد و دانشگاههای در فیلد خودتان را انجام تا در زمان مناسب (حدود 4ماه قبل از ددلاین) نسبت به مکاتبه و ارسال اپلیکیشن در صورت اخذ پاسخ مناسب اقدام کنید.

mosafer111
June 27th, 2015, 04:37 PM
سلام دوستان، من مطالب اینجا رو مطالعه کردم و ظاهرا زمان شروع مکاتبه با اساتید برای فال 2016 کانادا و امریکا باید حدود یکی دو ماه آینده باشه. اما من ترم دوم مستر هستم (اروپا) و در این مورد دو سوال برام پیش اومده، اگه لطف کنید منو راهنمایی کنین ممنون میشم.
1- ریزنمرات من محدود به همین دو ترم میشه و نمی دونم اساتید چطور در این مورد قضاوت خواهند کرد.
2- با توجه به اینکه دو ماه هست که پروژه پایان نامه خودم رو شروع کردم، بنظرم انتظار اینکه بعد این مدت کوتاه از استادم برای توصیه نامه درخواست کنم منطقی بنظرم نمیرسه، اینطور نیست؟

Saina_Sh
June 28th, 2015, 01:20 AM
سلام دوستان گرامی

من هنوز آزمون زبان ندادم و مقاله ISI هم ندارم. میتونم ولی هر دو رو تا دو سه ماه آینده انجام بدم. دفاعم هم شهریور هست و قصد پذیرش برای کانادا رو دارم. به نظرتون از الان مکاتبه با اساتید رو شروع کنم یا دیگه به fall 2016 نمی رسم؟

ehosseini
June 28th, 2015, 01:40 AM
سلام دوستان، من مطالب اینجا رو مطالعه کردم و ظاهرا زمان شروع مکاتبه با اساتید برای فال 2016 کانادا و امریکا باید حدود یکی دو ماه آینده باشه. اما من ترم دوم مستر هستم (اروپا) و در این مورد دو سوال برام پیش اومده، اگه لطف کنید منو راهنمایی کنین ممنون میشم.
1- ریزنمرات من محدود به همین دو ترم میشه و نمی دونم اساتید چطور در این مورد قضاوت خواهند کرد.
2- با توجه به اینکه دو ماه هست که پروژه پایان نامه خودم رو شروع کردم، بنظرم انتظار اینکه بعد این مدت کوتاه از استادم برای توصیه نامه درخواست کنم منطقی بنظرم نمیرسه، اینطور نیست؟

سلام

1. استادها معمولا با ریز نمرات شما کاری ندارند و در مکاتبه با آنها از مسائل پژوهشی می گویید و زیر نمرات برای زمان اپلی در دانشگاه است.
2. اگر قبلا با استاد درس داشتید یا شما را می شناخته غیر منطقی نیست. البته بستگی به استاد دارد.

ghlobe
June 28th, 2015, 01:42 AM
سلام دوستان گرامی

من هنوز آزمون زبان ندادم و مقاله ISI هم ندارم. میتونم ولی هر دو رو تا دو سه ماه آینده انجام بدم. دفاعم هم شهریور هست و قصد پذیرش برای کانادا رو دارم. به نظرتون از الان مکاتبه با اساتید رو شروع کنم یا دیگه به fall 2016 نمی رسم؟

برای فال 2016 هنوز وقت کافی دارید.

fatemeshahbazi
June 29th, 2015, 04:15 AM
سلام خسته نباشید من یه سوال مهم داشتم خاستم بپرسم منی که بهمن پارسال دفاع کردم در مقطع فوق لیسانس تا کی وقت دارم که واسه دکترا اپلای کنم؟ آیا اصلا بازه زمانی داره؟ یا اینکه دیگه حالا دیره اخه میخاستم شهریور و مهر امتحان آیلتس بدم ممنون میشم اگه جوابمو بدید.

summer_66
June 29th, 2015, 10:55 AM
سلام خسته نباشید من یه سوال مهم داشتم خاستم بپرسم منی که بهمن پارسال دفاع کردم در مقطع فوق لیسانس تا کی وقت دارم که واسه دکترا اپلای کنم؟ آیا اصلا بازه زمانی داره؟ یا اینکه دیگه حالا دیره اخه میخاستم شهریور و مهر امتحان آیلتس بدم ممنون میشم اگه جوابمو بدید.

سلام. بازه و محدودیتی نسبت به اینکه کی فارغ التحصیل شدید و کی میخواید اقدام کنید نداره البته اگر سالیان زیاد از فراغت از تحصیل بگذره و کاری مرتبط با رشته انجام نشه پوئن منفی محسوب میشه. ددلاین دانشگاهها معمولا حوالی دسامبر و برای برخی از دانشگاهها حتی تا مارچ هست پس شما حداقل تا اولین ددلاین حدود 5 ماه فرصت دارید (برای ترم پاییز)

PhdComposite
June 29th, 2015, 07:28 PM

سلام

طبق تجربه من معمولا اساتیدی که در مورد اپلای کردن شما جدی هستند و نظر مثبتی روی رزومه شما دارند ، قبل از تصمیم گیری نهایی از شما انتظار دارند ریز نمرات دوره های پیشین رو بهشون ارسال کنید. در مورد توصیه نامه بستگی به استاد داره شما می تونید درخواستتون رو بگید.

mohamadaliv
June 29th, 2015, 08:08 PM
سلام دوستان، من مطالب اینجا رو مطالعه کردم و ظاهرا زمان شروع مکاتبه با اساتید برای فال 2016 کانادا و امریکا باید حدود یکی دو ماه آینده باشه. اما من ترم دوم مستر هستم (اروپا) و در این مورد دو سوال برام پیش اومده، اگه لطف کنید منو راهنمایی کنین ممنون میشم.1- ریزنمرات من محدود به همین دو ترم میشه و نمی دونم اساتید چطور در این مورد قضاوت خواهند کرد. 2- با توجه به اینکه دو ماه هست که پروژه پایان نامه خودم رو شروع کردم، بنظرم انتظار اینکه بعد این مدت کوتاه از استادم برای توصیه نامه درخواست کنم منطقی بنظرم نمیرسه، اینطور نیست؟سلام دوست عزیز0- از آنجایی که ددلاین بعضی دانشگاه ها زودتر هست (اکتبر و شاید هم آگوست) پس فکر می کنم الان فرصت خوبی برای شروع ارتباط با اساتید هست. 1- این امر برای اساتید موضوعی کاملن جاافتاده هست و اونها اگر هم درخواست ریزنمرات داشته باشند، همین 2 ترمی که تا الان تحصیل کرده اید برای آنها کافیست. 2- البته اگر پیش از این با این استاد درسی پاس نکرده اید تا ایشون به نقاط قوت شما پی ببرن، بله تا حدی برای درخواست توصیه نامه زود هست. اما شما موضوع اپلای را با ایشون درمیون بذارید شاید همکاری کردن.

Farnaz22800
July 1st, 2015, 07:47 PM
سلام دوستان من ۳۱ مرداد امتحان تافل دارم برنامه ریزیم واسه امتحانه جی ار ای اوایل مهر بود ی چند تا سوال دارم:
۱- آیا از الان شروع به ایمیل زدن کنم؟ و سی وی رو بدون نمره زبان بفرستم؟
۲- من اگه امتحان جی ار ای رو بذارم آبان شاید بتونم نمره بهتری بگیرم آیا وقت گذاشتن روی ایمیل زدن به استاد مهمتره یا ی چند نمره بالاتر در جی ار ای؟

behradkalagar
July 3rd, 2015, 02:04 PM
سلام. با توجه به اینکه حدود 5 ماه ددلاین دانشگاه باقی مونده و من هنوز نه نمره تافلم مشخصه نه جی ار ای و نه حتی مقالم دراومده. شاید دو ماه دیگه برای اینا زمان لازم باشه.و من میخوام که از الان خودم رو به استاد معرفی کنم. از طرفی نیاز دارم برای پروژه از این استاد کمک بگیرم. چند تا سوال دارم
1- آیا اگر از الان به استاد ایمیل بدم و خودم رو معرفی کنم و بگم که زبان و مقاله رو ندارم و دارم روش کار میکنم مشکلی پیش میاد؟
2-اگر بخوام از کمک استاد استفاده کنم، بهتره که اول سوالم رو مطرح کنم و بعد از یه مدت بگم که علاقه مند به همکاری هستم، یا اینکه در یک ایمیل هر دو اینها رو مطرح کنم. چون معمولا وقتی کسی از استاد درخواست راهنمایی میکنه استاد متوجه میشه که دانشجو قصد پذیرش داره.

mohamadaliv
July 4th, 2015, 02:11 AM
سلام دوستان من ۳۱ مرداد امتحان تافل دارم برنامه ریزیم واسه امتحانه جی ار ای اوایل مهر بود ی چند تا سوال دارم:
۱- آیا از الان شروع به ایمیل زدن کنم؟ و سی وی رو بدون نمره زبان بفرستم؟
۲- من اگه امتحان جی ار ای رو بذارم آبان شاید بتونم نمره بهتری بگیرم آیا وقت گذاشتن روی ایمیل زدن به استاد مهمتره یا ی چند نمره بالاتر در جی ار ای؟
سلام دوست عزیز
1- از اونجایی که ددلاین بعضی دانشگاه ها انتهای سال میلادی هست بهتره با یک برنامه ریزی منظم و به طریقی که به مطالعه زبانتون آسیبی وارد نشه، به تدریج شروع به ارسال ایمیل کنید.
شما می تونید تاریخ آزمون آتی و نمره ی احتمالی که از آزمون کسب خواهید کرد رو اعلام کنید که به نظر من بهتر از ارسال رزومه بدون نمره زبان هست.
2- شما می تونید با یه برنامه ریزی منظم و اصولی هم به مطالعه آزمون GRE بپردازید و هم با اساتید ارتباط بگیرید. مشکلی که با تعویق آزمون GRE برای شما ممکنه پیش بیاد اینه که احتمالن ددلاین بعضی دانشگاه ها رو از دست بدید. اما با این وجود من به شخصه ترجیح میدم نمره بهتری در آزمون داشته باشم.

mohamadaliv
July 4th, 2015, 02:16 AM
سلام. با توجه به اینکه حدود 5 ماه ددلاین دانشگاه باقی مونده و من هنوز نه نمره تافلم مشخصه نه جی ار ای و نه حتی مقالم دراومده. شاید دو ماه دیگه برای اینا زمان لازم باشه.و من میخوام که از الان خودم رو به استاد معرفی کنم. از طرفی نیاز دارم برای پروژه از این استاد کمک بگیرم. چند تا سوال دارم
1- آیا اگر از الان به استاد ایمیل بدم و خودم رو معرفی کنم و بگم که زبان و مقاله رو ندارم و دارم روش کار میکنم مشکلی پیش میاد؟
2-اگر بخوام از کمک استاد استفاده کنم، بهتره که اول سوالم رو مطرح کنم و بعد از یه مدت بگم که علاقه مند به همکاری هستم، یا اینکه در یک ایمیل هر دو اینها رو مطرح کنم. چون معمولا وقتی کسی از استاد درخواست راهنمایی میکنه استاد متوجه میشه که دانشجو قصد پذیرش داره.
سلام دوست عزیز
من بعید می دونم، صرف اعلام سوال در مورد پروژه استاد رو ترغیب کنه حتی به ایمیل شما پاسخ بده. بهتره در همون ایمیل اول، ضمن معرفی خود و اعلام این حقیقت که قصد دارید با استاد همکاری کنید، درمورد پروژه از استاد راهنمایی بخواهید. فقط در نگارش ایمیل اولیه دقت کنید که اهمیت به سزایی داره.

mehran4iut
July 17th, 2015, 09:05 PM
سلام دوست عزیز
1- از اونجایی که ددلاین بعضی دانشگاه ها انتهای سال میلادی هست بهتره با یک برنامه ریزی منظم و به طریقی که به مطالعه زبانتون آسیبی وارد نشه، به تدریج شروع به ارسال ایمیل کنید.
شما می تونید تاریخ آزمون آتی و نمره ی احتمالی که از آزمون کسب خواهید کرد رو اعلام کنید که به نظر من بهتر از ارسال رزومه بدون نمره زبان هست.
2- شما می تونید با یه برنامه ریزی منظم و اصولی هم به مطالعه آزمون GRE بپردازید و هم با اساتید ارتباط بگیرید. مشکلی که با تعویق آزمون GRE برای شما ممکنه پیش بیاد اینه که احتمالن ددلاین بعضی دانشگاه ها رو از دست بدید. اما با این وجود من به شخصه ترجیح میدم نمره بهتری در آزمون داشته باشم.

سلام.
من هم سوالم تقریبا همین بود که شما لطف کردین و جواب دادین.
برای دانشگاه هایی که سیستم اپلایشون Rolling based هست آیا این نظر جواب میده؟
منظورم اینه که چون نمره جی آر ای ممکنه آماده نباشه شاید اساتید جواب ندند و جواب یکیو بدند که تمام مدارکش تکمیله و میتونه سریع تر اپلای کنه. اونها که منتظر نمیشند ببینند کی طرف مدارکش آماده است. درسته؟

ممنون

dodo
July 17th, 2015, 09:36 PM
سلام
از کجا متوجه بشوم که کدام دانشگاهها rolling base هستند؟

summer_66
July 18th, 2015, 09:46 AM
سلام
از کجا متوجه بشوم که کدام دانشگاهها rolling base هستند؟

سلام

US NEWS

Saina_Sh
July 18th, 2015, 11:42 AM
سلام دوستان

سوال اول من اینه: به چند تا استاد میل دادم گفتم مسافرت و تعطیلاتن! به نظرتون به ایمیل دادن به اساتید ادامه بدم یا الان فصل تعطیلیشونه؟
دوم اینکه بعدا دوبباره همین ایمیل رو برای اساتیدی که جواب دادن و گفتن تعطیلاتن بفرستم؟ یا یه ایمیل دیگه؟

ali728
July 18th, 2015, 12:35 PM
سلام دوستان

سوال اول من اینه: به چند تا استاد میل دادم گفتم مسافرت و تعطیلاتن! به نظرتون به ایمیل دادن به اساتید ادامه بدم یا الان فصل تعطیلیشونه؟
دوم اینکه بعدا دوبباره همین ایمیل رو برای اساتیدی که جواب دادن و گفتن تعطیلاتن بفرستم؟ یا یه ایمیل دیگه؟

سلام دوست عزیز
اولا اینکه دانشگاه با دانشگاه و کشور با کشور ممکنه فرق کنه و محدوده تعطیلات دانشگاهیشون یکی نباشه
به هر حال شما باید این رو چک کنید و اگه واقعا تعطیلات اکادمیک اون کشوره ایمیل هاتون رو در زمان بهتری بفرستید
هرچند خیلی از استادها هم ایمیل هاشون رو توی تعطیلات چک میکنن

در نهایت اونهایی که از طرفشون ایمیل اتومات گرفتین مبنی بر اینکه در تعطیلات هستن رو بعد از تاریخ مورد نظر دوباره ایمیلتون رو بفرستید
البته احتمالا خودشون ایمیل ها رو جواب میدن ولی اگه ندادن میتونید همون متن ایمیل رو دوباره تکرار کنید و یا اینکه همون ایمیل رو فروارد کنید و فقط بنویسید که از جهت پیگیری دوباره این ایمیل رو فرستادید

موفق باشید:cool:

mohamadaliv
July 20th, 2015, 01:09 PM
سلام.
من هم سوالم تقریبا همین بود که شما لطف کردین و جواب دادین.
برای دانشگاه هایی که سیستم اپلایشون Rolling based هست آیا این نظر جواب میده؟
منظورم اینه که چون نمره جی آر ای ممکنه آماده نباشه شاید اساتید جواب ندند و جواب یکیو بدند که تمام مدارکش تکمیله و میتونه سریع تر اپلای کنه. اونها که منتظر نمیشند ببینند کی طرف مدارکش آماده است. درسته؟

ممنون
سلام دوست عزیز
البته اگر استادی علاقه مند به همکاری با دانشجویی بشه، نه تنها منتظر تکمیل مدارک طرف می مونه بلکه خودش هم شخصن پیگیر کار دانشجو میشه.
درضمن موقع فرستادن رزومه، اینکه قسمت مربوط به نمرات زبان و GRE رو خالی بذارید، ایده خوبی نیست.
موفق باشید

yellowrose
July 28th, 2015, 05:21 PM
سلام دوستان
من نمره زبان ندارم و نیمه دوم آبان ماه قصد دارم تافل بدم، با این شرایط آیا ایمیل زدن به اساتید واسه پذیرش و ایشالا فاند... فایده ای داره؟

Matinking
July 28th, 2015, 11:47 PM
سلام دوستان
من نمره زبان ندارم و نیمه دوم آبان ماه قصد دارم تافل بدم، با این شرایط آیا ایمیل زدن به اساتید واسه پذیرش و ایشالا فاند... فایده ای داره؟

سلام

در تعیین کننده بودن نمرات زبان شکی نیست...
ولی اساتید برای جذب دانشجویان graduate اهمیتی زیادی برای بقیه رزومه applicant هم قائل هستند... بنابراین اگر صرفا نمره های زبان شما هنوز مشخص نیست، توصیه میشه تلاش برای ارتباط با اساتید رو شروع بفرمایید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

ranginkaman91
August 2nd, 2015, 02:01 PM
دوستان سلام.
من یکم گیج شدم و امیدوارم سوالم مرتبط به موضوع اینجا باشه. من تازه میخوام وارد فرآیند پذیرش بشم. هنوز هیچ امتحانی ندادم و مقاله هم فعلا ندارم. آیا برای گرفتن پذیرش از یه دانشگاه متوسط به بالای آمریکا برای سال آینده از الان شروع کنم زوده؟ نمیدونم مکاتبات رو الان شروع کنم یا اینکه مقاله رو بدم و رزوممو تقویت کنم و سال آینده مکاتباتو شروع کنم. یکم نگرانم که وقتتمو بیهوده تلف کنم. لطفا راهنمایی کنین.

Matinking
August 2nd, 2015, 02:09 PM
دوستان سلام.
من یکم گیج شدم و امیدوارم سوالم مرتبط به موضوع اینجا باشه. من تازه میخوام وارد فرآیند پذیرش بشم. هنوز هیچ امتحانی ندادم و مقاله هم فعلا ندارم. آیا برای گرفتن پذیرش از یه دانشگاه متوسط به بالای آمریکا برای سال آینده از الان شروع کنم زوده؟ نمیدونم مکاتبات رو الان شروع کنم یا اینکه مقاله رو بدم و رزوممو تقویت کنم و سال آینده مکاتباتو شروع کنم. یکم نگرانم که وقتتمو بیهوده تلف کنم. لطفا راهنمایی کنین.

سلام

الان تقریبا زمان مکاتبه برای fall 2016 هست.. اگر برای بعد از اون قصد apply دارید، فعلا تماس با اساتید بی فایده هست...
توصیه می کنم وقتتون رو به آماده سازی برای آزمون های زبان و کارهای مفید دیگه مثل تحقیقات و مقاله اختصاص بدید.

براتون آرزوی موفقیت دارم

ranginkaman91
August 2nd, 2015, 02:43 PM
ممنون از پاسختون. منظورم بیشتر این بود که با توجه به این شرایطم برای
fall 2016
میرسم؟ و یا اینکه بهتره با حوصله کارهای تحقیقاتی و امتحانتو انجام بدم؟ در واقع من هدفم این بود که یه رزومه خیلی خوب درست کنم و نمره های قوی بگیرم تا برای
fall 2017 اقدام کنم اما از گوشه و کنار ندا میاد که سخت میگیرم و بهتره فشرده کارکنم و امتحانا رو بدم و مقالرو سابمیت کنمو واسه همین امسال اقدام کنم. که یکم فرآیند رو پیچیده و پرتنش میکنه و البته کیفیت رزومه هم شاید پایین بیاد. اصلا چنین کاری منطقی به نظر میرسه؟

mikefranklin
August 4th, 2015, 09:32 PM
سلام به همه دوستان
من ترم 2 مهندسی پزشکی ارشدو تموم کردم وارد ترم 3 میشم...
بعد سوالم اینه از الان شروع به مکاتبه با استادا کنم زوده؟(منظورم برای fall 2016)
هست؟
و اینکه خوب الان من مقاله ای ندارم و احتمالا تا اخر بهار سال دیگه یک دوتا ایجاد میکنم-زبانم ندارم:دي
کلا الان تو مکاتبه به استاد چی بگم؟

عذر میخوام فقط تو پست قبلی منظورم fall 2017 بوده...

ali728
August 10th, 2015, 11:35 PM
سلام به همه دوستان
من ترم 2 مهندسی پزشکی ارشدو تموم کردم وارد ترم 3 میشم...
بعد سوالم اینه از الان شروع به مکاتبه با استادا کنم زوده؟(منظورم برای fall 2016)
هست؟
و اینکه خوب الان من مقاله ای ندارم و احتمالا تا اخر بهار سال دیگه یک دوتا ایجاد میکنم-زبانم ندارم:دي
کلا الان تو مکاتبه به استاد چی بگم؟

عذر میخوام فقط تو پست قبلی منظورم fall 2017 بوده...

دوست خوبم
فارغ از هر تاریخی من پیشنهاد میکنم الان فقط و فقط فکوستون روی نمره زبان بالاتر و بهتر و البته کار کردن رو مقاله هاتون باشه
پروسه مقاله هاتون رو طولانی نکنید. زودتر اماده کنید و پروژه تون رو در کنار زبانتون جلو ببرید...
بعضی وقت ها فکوس کردن روی اهداف مهم اینده بهتر از اهداف عادی تره اخیره

من فقط پیشنهاد دادما:rolleyes:

موفق باشید

arsi3030
August 14th, 2015, 09:01 PM
سلام به همه

ببخشید من میخوام برای spring 2017 برای دکترا برای دانشگاه های امریکا اقدام کنم. از کی شروع به ایمیل زدن به اساتید بکنم خوبه؟

فقط یه چیز مسخره (!) منظورشون از ترم بهار همون ترم بهمن ماهِ خودمونِ دیگه؟ یعنی spring 2017 همون بهمن 95 خودمون منظوره؟

summer_66
August 14th, 2015, 09:14 PM
سلام به همه

ببخشید من میخوام برای spring 2017 برای دکترا برای دانشگاه های امریکا اقدام کنم. از کی شروع به ایمیل زدن به اساتید بکنم خوبه؟

فقط یه چیز مسخره (!) منظورشون از ترم بهار همون ترم بهمن ماهِ خودمونِ دیگه؟ یعنی spring 2017 همون بهمن 95 خودمون منظوره؟
حوالی سه ماه قبل از ددلاین مورد نظرتون.
بله ترم بهار از ژانویه (دی و بهمن) تا اوایل می هست.

mahsa7069
August 15th, 2015, 05:52 PM
با سلام
قصد دارم برای فوریه یا مارچ 2017 اپلای کنم.به نظر شما چه زمانی با استاد شروع به مکاتبه کنم؟

ali728
August 16th, 2015, 01:04 AM
با سلام
قصد دارم برای فوریه یا مارچ 2017 اپلای کنم.به نظر شما چه زمانی با استاد شروع به مکاتبه کنم؟

دوست خوبم بسته به کشورش و زمان اپلای ها فرق میکنه
شما بهتره با توجه به ددلاین های مربوط به کشورهایی که میخوایید برید اقدام کنید
ددلاین های کانادا و امریکا رو چک کنید

ددلاین های استرالیا حتی در یک کشور برای خیلی از دانشگاه ها متفاوته!
به طور مثال میدونم دانشگاه MOnash در استرالیا همین حوالی 15 اکتبر ددلاینشه (اگه درست گفته باشم) و شما باید قبلش ارتباط گرفته باشید و اپلیکیشنتون رو کامل کنید
برای فال 2016 هم میدونم ددلاین های خیلی از جاهای کانادا همین حوالیه!

پس در کل بسته به مکان مورد نظرتون متفاوته

موفق باشید

m0naa
August 18th, 2015, 12:19 PM
آخرین زمانی که میشه ایمیل زدن به اساتید امریکا و کانادا رو شروع کرد به طور کلی کی هست؟ ممنون از پاسختون

Matinking
August 18th, 2015, 12:27 PM
آخرین زمانی که میشه ایمیل زدن به اساتید امریکا و کانادا رو شروع کرد به طور کلی کی هست؟ ممنون از پاسختون

سلام

هرچه به deadline هم نزدیک تر بشیم، احتمالا استاد candidate های بیشتری رو از بین ایمیل های واصله دستچین کرده...
برای عقب نموندن از قافله باید سعی کنید از همین الان تا وصول نتیجه کار ارتباط رو شروع کنید...

البته بعضی از اساتید در بعضی از دانشگاه ها بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه توسط applicant در مورد position هاشون بحث می کنند... که تعدادشون زیاد هم نیست!!!

براتون آرزوی موفقیت دارم

m0naa
August 18th, 2015, 12:49 PM
سلام

هرچه به deadline هم نزدیک تر بشیم، احتمالا استاد candidate های بیشتری رو از بین ایمیل های واصله دستچین کرده...
برای عقب نموندن از قافله باید سعی کنید از همین الان تا وصول نتیجه کار ارتباط رو شروع کنید...

البته بعضی از اساتید در بعضی از دانشگاه ها بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه توسط applicant در مورد position هاشون بحث می کنند... که تعدادشون زیاد هم نیست!!!

براتون آرزوی موفقیت دارم

یعنی حتی اگر امتحانات زبان رو هم نداده باشیم ویا مقاله سابمیت نکرده باشیم باید باز هم ایمیل زدن رو شروع کرد؟من فقط معدل خوب ویه رتبه خوب کنکور دارم در حال حاضر. جی آر ای هم دادم ولی خوب نیست نمره هام وسابمیت مقاله و امتحان ایلتسم تا پاییز طول میکشه.

Matinking
August 18th, 2015, 01:45 PM
یعنی حتی اگر امتحانات زبان رو هم نداده باشیم ویا مقاله سابمیت نکرده باشیم باید باز هم ایمیل زدن رو شروع کرد؟من فقط معدل خوب ویه رتبه خوب کنکور دارم در حال حاضر. جی آر ای هم دادم ولی خوب نیست نمره هام وسابمیت مقاله و امتحان ایلتسم تا پاییز طول میکشه.

سلام

پس رزومه شما تکمیل نیست...
نمرات زبان می تونند برای جلب نظر اساتید در کنار معدل ضروری باشند... و البته مقالات هم در جذب اونها موثرند... با این وضعیت بعید هست خیلی در جواب گرفتن موفق عمل کنید...
با این حساب باید تا مشخص شدن نمرات زبانتون تامل کنید و بعد از اون فی الفور در کنار معدل و همزمان با پیگیری روند آماده سازی مقالات، با اساتید در ارتباط باشید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

s2015
August 18th, 2015, 08:26 PM
سلام دوستان

یه سوال برام پیش اومد اینکه
به نظرتون با توجه به اینکه اکثر استادا آگوست مسافرتن بهتر نیست ارتباط با استاد از اول سپتامبر شروع بشه یهنی 10 شهریور و نه حالا؟

Matinking
August 18th, 2015, 09:01 PM
سلام دوستان

به نظرتون با توجه به اینکه اکثر استادا آگوست مسافرتن بهتر نیست ارتباط با استاد از اول سپتامبر شروع بشه یهنی 10 شهریور و نه حالا؟

سلام

اولا که ممکن هست اساتید هدف شما در اون دسته اکثریت نباشند و در این صورت فرصت مهمی از دست خواهد رفت..
ثانیا دیده شده اساتیدی که به دنبال دانشجو هستند حتی در زمان مسافرت هم گاها به ایمیل های inquiry جواب میدن...
بنابراین من توصیه می کنم تلاشتون رو (حتی در این مقطع زمانی) قطع نکنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

don_omid
August 18th, 2015, 09:04 PM
سلام دوستان

تاريخ شروع ترم بسته به دانشكاه ها متفاوت هست كه ميتونيد توو بخش calender سايتشون ببينيد و اصولا ديگه استادها واسه شروع ترم هستند توو دانشگاه
تاريخ شروع ترمم به طور معمول هفته سوم چهارم آگوست و يا اوايل سپتامبر هست...

موفق باشيد

arsi3030
August 21st, 2015, 01:38 PM
سلام به همه

من برای spring 2017 میخوام اپلای کنم، آزمون زبان و GRE و اینارو بهمن ماه میتونم بدم، اینکه از اواخر بهمن یا اوایل اسفند شروع کنم به ایمیل زدن دیر نیست؟
ددلاین های ترم بهار چه تاریخی هستن معمولا؟

starblue7750
August 21st, 2015, 04:43 PM
سلام
من ارشد می خونم و دو ترمم مونده هنور و احتمالا در می 2016 تموم میشم.
زبان و GRE هم ندارم هنوز . از مهر ماه کلاس میرم تا بتونم بهمن ماه تافل بدم.
سوالم اینکه ک اگه فرضا من بهمن یا اسفند تافل بدم . می تونم برای دکتری اقدام کنم؟ و معمولا از اسفند ب بعد اگه اقدام کنم چند درصد از دانشگاهها ددلاینشون برای مهر 2016 توموم نشده؟
کشورها هم ب ترتیب : کانادا - امریکا - نیوزلند - اروپا (هلند و المان و نروژ و بلژیک)

ali728
August 21st, 2015, 04:53 PM
سلام
من ارشد می خونم و دو ترمم مونده هنور و احتمالا در می 2016 تموم میشم.
زبان و GRE هم ندارم هنوز . از مهر ماه کلاس میرم تا بتونم بهمن ماه تافل بدم.
سوالم اینکه ک اگه فرضا من بهمن یا اسفند تافل بدم . می تونم برای دکتری اقدام کنم؟ و معمولا از اسفند ب بعد اگه اقدام کنم چند درصد از دانشگاهها ددلاینشون برای مهر 2016 توموم نشده؟
کشورها هم ب ترتیب : کانادا - امریکا - نیوزلند - اروپا (هلند و المان و نروژ و بلژیک)

دوست عزیزم،
در مورد اروپا (به طور خاص برای هلند، نروژ و آلمان) شما جز در موارد خاص به مدرک زبانتون نیازی نخواهید داشت. اگه برای وکنسی های موجود در اروپا اقدام کنید Vacancy شرابط اولیه معمولا توی همون وکنسی ها نوشته شده و در اکثر موارد مدرک زبان افیشیالی از شما خواسته نمیشه و بیشتر این قدرت زبانی شما نوی مصاحبه ها محک زده میشه و بسته به نظر استاد شما یا کوالیفای خواهید بود و یا خیر. (هرچند همه جا و در همه حال مدرک زبان افیشال کمک حالتون خواهد بود و من موافقم که حتما و حتما خیلی جدی امتحان زبانتون رو بدید)
خلاصه کنم Vacancyها و همون پوزیشن های خالی در اروپا معمولا ددلاینی ندارن و در طی سال شما میتونید پیداشون کنید و براشون به فراخور حالتون اپلای کنید
اپلای کردن به صورت کلاسیک و از طریق دانشگاه در اروپا شامل ددلاین میشه. من عرضم در مورد Vacancy های اکادمیک اروپایی بود فقط

در مورد اروپا و کانادا خب ممکنه ددلاین های با هم متفاوت باشه و حتی در مواردی دانشگاه با دانشگاه فرق کنه
در کل اسکولارشیپ های بیشتر و شانس بیشتر برای برنده شده فاندهای بهتر در اپلای های ترم پاییزی اتفاق میفته و توی راند های دوم و در بعضی موارد سوم این شانستون کمتر میشه.
من به طور خاص عرض کنم که ددلاین پاییز 2016 یعنی حدودا اذر ماه خودمون برای دانشگاه یو بی سی اردیبهشت 2015 بوده یعنی الان وقتش تموم شده برای اون گروه خاصی که من میدونم
در کل به نظرم شما دانشگاههای هدفتون رو مشخص کنید و وب سایت هاشونو یه نگاه بندازید

Ni1
August 22nd, 2015, 12:37 AM
سلام دوستان من لیسانس مکانیک هستم. میخوام فال 2016 آمریکا اپلای کنم(ترجیحا دکتری) . تافل 100 شدم (r=26 , l=24 , s=22, w=28) . در حال آمادگی برای gre و همزمان در حال کار روی مقاله هستم ولی هنوز مقاله ندادم. به احتمال زیاد اواخر اکتبر gre میدم. به نظرتون از الان مکاتبه رو شروع کنم یا صبر کنم نمره gre بیاد و مقاله بدم بعد؟ممنون میشم دوستانی که تجربه مشابه داشتن راهنماییم کنن.

pouryakhavari
August 22nd, 2015, 01:58 PM
سلام دوستان من می خوام برای فال 2016 برای آمریکا و کانادا اپلای کنم اما یکی از دوستام که اونجاست گفت که الان ایمیل نزن چون دانشگاه ها تعطیلن و استادا اکثرا مسافرت. از سپتامبر شروع کنم یعنی حدود 2 هفته دیگه. می خوام ببینم نظر شما چیه؟ درسته؟ کسی تو این تایم ایمیل زده و جواب گرفته باشه؟ یا بزارم از سپتامبر شروع به ایمیل زدن کنم؟

Peyoba
August 22nd, 2015, 10:30 PM
سلام دوستان.
ممنون میشم اگر در این زمینه بتونید کمکم کنید:
من دانشجوی ترم 4 کارشناسی ارشد هستم و به سبب حضور استاد راهنمام در کشور کانادا در انتهای ترم 5 دفاع میکنم، اما کارهای پایان نامه ی من تموم شده و در حال نوشتن مقاله استخراجی از اون هستم، ضمناً 11 اکتبر هم آزمون تافل و 19 نوامبر هم آزمون GRE رو باید بدم، در نتیجه رزومه ی من، به جز نمرات زبان، تقریباً کامل شده و قادر به فرستادن ایمیل به اساتید هستم، در این راستا عده ای معتقدن که بایست صبر کنم تا نمره تافل رو داشته باشم و عده ی دیگه اون برهه زمانی رو زمان شلوغی میدونن برای استادا و پیشنهاد میکنن همین الان بهشون ایمیل بزنم، در نتیجه خواستم اینجا سوالمو مطرح کنم تا نظرات دوستان رو هم بدونم.
ممنون.

palmera
August 24th, 2015, 09:16 AM
سلام دوستان
من به 30 استاد که همه Lab داشتن ایمیل زدم. بعد از دو هفته هنوز 20 تا از 30 تا ایمیلمو باز نکردن! حالا دو حالت داره! یا اینکه نخونده پاک کردن یا اینکه اصلا به ایمیلشون سر نزدن که هر دو مورد نشان از این داره که الآن زمان مناسبی برای فرستادن ایمیل نیست و متاسفانه بنده نباید به حرف دوستانی که می گفتن الآن باید ایمیل بدیم توجه می کردم!

drafshin
August 24th, 2015, 05:18 PM
سلام دوستان
من به 30 استاد که همه Lab داشتن ایمیل زدم. بعد از دو هفته هنوز 20 تا از 30 تا ایمیلمو باز نکردن! حالا دو حالت داره! یا اینکه نخونده پاک کردن یا اینکه اصلا به ایمیلشون سر نزدن که هر دو مورد نشان از این داره که الآن زمان مناسبی برای فرستادن ایمیل نیست و متاسفانه بنده نباید به حرف دوستانی که می گفتن الآن باید ایمیل بدیم توجه می کردم!
حتما لزومی نداره که استاد ایمیل رو باز کرد ترَکِر شما بفهمه ! خیلی راحت اگه استاد show image رو غیر فعال کنه شما متوجه باز شدن ایمیل نمی شین (اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?1956-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%A8-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7&p=2071027&highlight=#post2071027)توضیح دادم)

chipmunk
August 27th, 2015, 06:11 PM
با سلام خدمت دوستان بنده چندتا سوال داشتم ممنون میشم دوستان مختلفی به سوالاتم جواب بدهند تا از ایده هایشان بهره لازم را ببرم. بنده برای Phd میخام اقدام کنم.

1- آیا برای Phd فقط باید به اساتید ایمیل بزنم؟
2- مکاتبه با استاد برای پذیرش ترم مهر (Fall) و برای پذیرش ترم بهار (Spring) به ترتیب چه بازه زمانی باید باشد؟
3- اگر قرار است که با دانشگاه مکاتبه شود آیا زمانش با مکاتبه با استاد برای پذیرش در ترم fall و Spring تفاوت دارد؟
4- من هنوز مدرک زبان ندارم (دارم برای آیلتس آماده میشم) باز هم می توانم مکاتبه کنم؟
5- تا کی باید مدرک زبانم آماده باشه تا از ددلاین عبور نکنم؟ (میخاهم برای Fall 2016 اقدام کنم)

gbahrein
August 28th, 2015, 11:50 AM
ببخشید من تازه به این پیج اومدم .چطوری باید یه استاد رو پیدا کرد و براش مددارک رو فرستاد؟
توی سایت دانشکده های مورد نظر معمولا لیست اسامی و مشخصات تماس اساتید را می توانید پیدا کنید. از طریق جستجوی گوگل با نام و مشخصات استاد یا فیلد کاری و نیز جستجوی مقالات نیز امکان این امر را دارید.

mohammad92
August 28th, 2015, 12:05 PM
سلام. من میخوام برای fall 2016 اپلای کنم. به چند تا از استادها هم از اول شهریور دارم ایمیل میزنم. اکثرا تو جوابها میگن که در حال حاظر دانشجو نمیخوان. بعد من دوباره در جواب بهشون میگم که میخوام برای پاییز سال دیگه اپلای کنم که در جواب میگن الان خیلی زوده برای جواب دادن. به نظرتون این موقع خیلی زود نیست برای ایمیل زدن؟ ممن
ون

zhiloo
August 28th, 2015, 01:15 PM
سلام. من میخوام برای fall 2016 اپلای کنم. به چند تا از استادها هم از اول شهریور دارم ایمیل میزنم. اکثرا تو جوابها میگن که در حال حاظر دانشجو نمیخوان. بعد من دوباره در جواب بهشون میگم که میخوام برای پاییز سال دیگه اپلای کنم که در جواب میگن الان خیلی زوده برای جواب دادن. به نظرتون این موقع خیلی زود نیست برای ایمیل زدن؟ ممن
ون

سلام. نه زود نیست. برای فال 2016 ددلاینها 3-4 ماه دیگس و شما باید از الان شروع کنید. به استادای بیشتری ایمیل بزنید. موفق باشید.

chipmunk
August 29th, 2015, 12:31 PM
با سلام خدمت دوستان بنده چندتا سوال داشتم ممنون میشم دوستان مختلفی به سوالاتم جواب بدهند تا از ایده هایشان بهره لازم را ببرم. بنده برای Phd میخام اقدام کنم.

1- آیا برای Phd فقط باید به اساتید ایمیل بزنم؟
2- مکاتبه با استاد برای پذیرش ترم مهر (Fall) و برای پذیرش ترم بهار (Spring) به ترتیب چه بازه زمانی باید باشد؟
3- اگر قرار است که با دانشگاه مکاتبه شود آیا زمانش با مکاتبه با استاد برای پذیرش در ترم fall و Spring تفاوت دارد؟
4- من هنوز مدرک زبان ندارم (دارم برای آیلتس آماده میشم) باز هم می توانم مکاتبه کنم؟
5- تا کی باید مدرک زبانم آماده باشه تا از ددلاین عبور نکنم؟ (میخاهم برای Fall 2016 اقدام کنم)

gbahrein
August 30th, 2015, 11:40 PM
کسی میدونه بهترین زمان برای ایمیل زدن به استادا کیه؟ قبل یا بعد از فرستادن مدارک؟
مرسی

چرا قبلش؟؟ من به یه استاد دو بار میل زدم که مثلا باهم همکاری داشته باشیم و ... اما هر دفعه بهم گفت اول apply کن !! یعنی از همون اول اصلا از رزومه ام خوشش نیومده یا اینکه اختیاری در انتخاب دانشجویی که دانشگاه هنوز ok نکرده نداره؟؟؟
در هر دو حالت امکانپذیر است. برخی اساتید در مورد برخی کیسها چنین توصیه ای میکنند و برخی ممکن است قبل از اپلای بررسی اولیه ای انجام دهند.
روال دانشگاههای مختلف نیز متفاوت است. مثلا در مورد برخی دانشگاهها استاد در تعیین دانشجو اختیار بیشتری دارد و در برخی کمیته پذیرش نیز موثر است و بدین جهت استاد با احتیاط بیشتری عمل می کند.
در کل توصیه تماس قبل از اپلای برای کم کردن هزینه ها و تعدد اپلیکیشنها نیز موثر است.

SkyTree
September 1st, 2015, 07:30 AM
سلام دوستان با توجه به این که من می خوام برای سال2016 اپلای کنم و ددلاین ها هم نزدیکه و من هم مقاله ای ندارم فعلا و تا 1 ماه آینده می خوام مقاله بدم به نظرتون الان زمان مناسبی برای ارتباط با اساتید هست یا باید حتما مقاله داشته باشم تا باهاشون تماس بگیرم؟
با تشکر

Matinking
September 1st, 2015, 07:57 AM
سلام دوستان با توجه به این که من می خوام برای سال2016 اپلای کنم و ددلاین ها هم نزدیکه و من هم مقاله ای ندارم فعلا و تا 1 ماه آینده می خوام مقاله بدم به نظرتون الان زمان مناسبی برای ارتباط با اساتید هست یا باید حتما مقاله داشته باشم تا باهاشون تماس بگیرم؟
با تشکر

سلام

معمولا برای ارتباط با اساتید، مقاله اغواکننده ترین فاکتور هست.. البته با معدل خیلی بالا هم میشه ولی بدون این دو مورد استاد دلیلی برای حساب ویژه باز کردن روی applicant نخواهد داشت...

براتون آرزوی موفقیت دارم

SkyTree
September 1st, 2015, 08:38 AM
سلام

معمولا برای ارتباط با اساتید، مقاله اغواکننده ترین فاکتور هست.. البته با معدل خیلی بالا هم میشه ولی بدون این دو مورد استاد دلیلی برای حساب ویژه باز کردن روی applicant نخواهد داشت...

براتون آرزوی موفقیت دارم

دستتون درد نکته، یعنی میگید من ارتباط رو موقعی انجام بدم که یه مقاله حتما داشته باشم؟ حالا اینجا دو تا سوال برام پیش میاد:
1)داشتن یک مقاله کافی است یا این که مثلا حتما باید دو تا یا بیشتر باشه ؟
2)موقعی که می خوام ایمیل بزنم به استاد مقاله باید حتما اکسپت شده باشه یا اگه under review هم باشه ایرادی نداره؟
یک دنیا ممنون

Matinking
September 1st, 2015, 08:45 AM
دستتون درد نکته، یعنی میگید من ارتباط رو موقعی انجام بدم که یه مقاله حتما داشته باشم؟ حالا اینجا دو تا سوال برام پیش میاد:
1)داشتن یک مقاله کافی است یا این که مثلا حتما باید دو تا یا بیشتر باشه ؟
2)موقعی که می خوام ایمیل بزنم به استاد مقاله باید حتما اکسپت شده باشه یا اگه under review هم باشه ایرادی نداره؟
یک دنیا ممنون

سلام

عرض کردم که وجود مقاله بهتر از نبود اون هست...

1- یکی هم می تونه اثر خودش رو بگذاره... ولی طبیعتا هر چه بیشتر، بهتر...!

2- مقالات under review خیلی مورد توجه قرار نمی گیرند... مگر اینکه به طرز شگفت آوری در حیطه کاری استاد باشند و موضوع مقاله نظرش رو جلب کنه... به هر حال ذکر مقاله submit شده ضرری نداره.. به شرطی که افراطی نباشه... یعنی 1 مقاله published شده نداشته باشید و 5 تا submitted... چون اونوقت این حس به استاد دست خواهد داد که این سیاهه ای که نوشتید fake هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

drafshin
September 2nd, 2015, 01:34 PM
دوستان نیمه اول اکتبر خیلی دیره برای مکاتبه با اساتید ؟؟؟ من مقالم In press هست و تا اون موقع آنلاین نمیشه.
مرسی

sesoin
September 2nd, 2015, 05:52 PM
سلام دوستان

من تقریبا همه ایمیلهام باز شده از 14 تا 3 تا باز نشده که احنپتمال مسافرت میره هنوز یه هفته نشده
تیتر ایمیل رو
This is xxxxx from xxxx university ,xxx department
بزنید
اینجوری شما دقیقا چی میخواید معلوم نیست واسه همین حدااقل میخونندش

Matinking
September 2nd, 2015, 09:17 PM
دوستان نیمه اول اکتبر خیلی دیره برای مکاتبه با اساتید ؟؟؟ من مقالم In press هست و تا اون موقع آنلاین نمیشه.
مرسی

سلام

برای کسی که استاد پیدا نکرده (و البته این کار اساسا براش ضروری هست)، تلاش هیچ وقت دیر نیست...
ولی در کل حتی اگر مقالتون submitted هم بود، نباید تلاش برای ارتباط با اساتید رو به تعویق بندازید چه رسد به in press، که عملا به معنی به ثمر رسیدن مقاله هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

navid1991
September 8th, 2015, 10:16 PM
سلام دوستان.بنظرتون بهترین ساعت ایمیل زدن در طول روز چه ساعتیه؟ واسه آمریکا میخوام ایمیل بزنم

ali728
September 8th, 2015, 10:20 PM
سلام دوستان.بنظرتون بهترین ساعت ایمیل زدن در طول روز چه ساعتیه؟ واسه آمریکا میخوام ایمیل بزنم

دوست عزیز
ساعت ها ممکنه شهر به شهر و ایلت به ایلت با هم فرق کنند
پیشنهاد میکنم Local Clock رو توی گوگل برای اون شهر مورد نظرتون پیدا کنید
و به طور خاص برای امریکا من ایمیل هایی رو که بین 7:30 تا 8:15 صبح کاری اونا فرستادم جواب بهتری گرفتم
بازم از دوستان دیگه نظر بگیرید

موفق باشید

BAGZH1371
September 11th, 2015, 10:50 AM
سلام دوستان
یه سوالی داشتم از دوستان با تجربه
برخی دانشگاه ها هستن که کاملا ادمیشن کمیته بیس هستند مثل دانشگاه های تاپ 5 که خیلی هامون میشناسیمشون. تو این دانشگاه ها استاد چقدر قدرت داره؟ یعنی مثلا اگه بهشون ایمیل بزنیم حق داره بگه قطعی اوکی هست؟ خب سوالی که برای من پیش میاد اینه که هیچ وقت نمیشه استادی قطعی اوکی بده همونطور که ما هم نمی تونیم قطعی بهشون بگیم میایم. چون به دلایلی یکی اینکه تا سال بعد فاندش چقدر باشه و یکی این که ممکنه به هر دلیلی کیس بهتری باشه و اون استاد هنوز همه کیس هارو ندیده نمیتونه قطعی اوکی بده. این که دوستان میگن جواب باید بگیرید از استاد منظورشون دقیقا چه جوابی هست؟
مثلا من به یکی از همین دانشگاه های خوب ایمیل زدم و این جوابو گرفتم:

Dear ....,

thank you very much for your interest in a PhD at ...! Please apply to the ... Ph.D. program at the Department's website; since Ph.D. students are admitted via a departmental committee. I wish you the best of luck!

Best wishes,
....

و این در حالی است که من رزومه قوی ای دارم و البته هنوز تافل و جی آر ای ندادم.
خب این جواب به چه معناست؟ خوبه یا بده؟
چند استاد دیگه هم بودن که خیلی خوب و طولانی جواب دادن ولی گفتن باید اپلای کنی و دست ما نیست. البته نه از همین دانشگاه. مثلا گفتن پذیرش کمیته جدا و مستقل هست و اگر قبول شدی اون وقت منو در جریان بزار. خب این یعنی چی؟ چه برداشتی میشه کرد؟ خوشش اومده؟ خوشش نیومده؟
مثلا یکی دیگه هم اینه:

Dear ...,

Thanks for your inquiry. Given your background and interests I do wish to strongly encourage you to apply to our PhD program in .... Unfortunately, however, the numbers of people applying every year to our program to work in ... has gotten to be so large that I'm not able to interact personally with applicants before the admissions process has run its course. At ... the admissions committee makes its decisions autonomously; once they've made their decisions, if you've been admitted I'll be happy to talk with you about research possibilities in my group.

Regards,
...

از این دو تا ایمیل به نظرتون چه برداشتی میشه کرد؟
و یه سوال دیگه هم این که اگه استادی جواب نداد، دوباره بهش ایمیل بزنیم؟ آخه من شنیدم تو یه دانشگاه نباید به بیش از یه حدی استاد ایمیل زد. اون حد چند نفرن؟ اگه یه سری جواب ندادند، به بقیه بزنیم؟ یا این کارو نکنیم؟ چون بودن دوستای من که از یک دانشگاهی جواب نگرفتن ولی اونجا قبول شدن.
سوال بعدی هم این که اساتید قبل پذیرش هم مصاجبه و اسکایپ می کنند؟ آخه من تا حالا نشنیده بودم.
اگه بشه یکی از دوستان به چند تا سوالی که من پرسیدم (ترجیحا به همش) جواب بده بسیار ممنونم:)

gbahrein
September 11th, 2015, 11:03 PM
سلام دوستان
یه سوالی داشتم از دوستان با تجربه
برخی دانشگاه ها هستن که کاملا ادمیشن کمیته بیس هستند مثل دانشگاه های تاپ 5 که خیلی هامون میشناسیمشون. تو این دانشگاه ها استاد چقدر قدرت داره؟ یعنی مثلا اگه بهشون ایمیل بزنیم حق داره بگه قطعی اوکی هست؟ خب سوالی که برای من پیش میاد اینه که هیچ وقت نمیشه استادی قطعی اوکی بده همونطور که ما هم نمی تونیم قطعی بهشون بگیم میایم. چون به دلایلی یکی اینکه تا سال بعد فاندش چقدر باشه و یکی این که ممکنه به هر دلیلی کیس بهتری باشه و اون استاد هنوز همه کیس هارو ندیده نمیتونه قطعی اوکی بده. این که دوستان میگن جواب باید بگیرید از استاد منظورشون دقیقا چه جوابی هست؟
مثلا من به یکی از همین دانشگاه های خوب ایمیل زدم و این جوابو گرفتم:

Dear ....,

thank you very much for your interest in a PhD at ...! Please apply to the ... Ph.D. program at the Department's website; since Ph.D. students are admitted via a departmental committee. I wish you the best of luck!

Best wishes,
....

و این در حالی است که من رزومه قوی ای دارم و البته هنوز تافل و جی آر ای ندادم.
خب این جواب به چه معناست؟ خوبه یا بده؟
چند استاد دیگه هم بودن که خیلی خوب و طولانی جواب دادن ولی گفتن باید اپلای کنی و دست ما نیست. البته نه از همین دانشگاه. مثلا گفتن پذیرش کمیته جدا و مستقل هست و اگر قبول شدی اون وقت منو در جریان بزار. خب این یعنی چی؟ چه برداشتی میشه کرد؟ خوشش اومده؟ خوشش نیومده؟
مثلا یکی دیگه هم اینه:

Dear ...,

Thanks for your inquiry. Given your background and interests I do wish to strongly encourage you to apply to our PhD program in .... Unfortunately, however, the numbers of people applying every year to our program to work in ... has gotten to be so large that I'm not able to interact personally with applicants before the admissions process has run its course. At ... the admissions committee makes its decisions autonomously; once they've made their decisions, if you've been admitted I'll be happy to talk with you about research possibilities in my group.

Regards,
...

از این دو تا ایمیل به نظرتون چه برداشتی میشه کرد؟
و یه سوال دیگه هم این که اگه استادی جواب نداد، دوباره بهش ایمیل بزنیم؟ آخه من شنیدم تو یه دانشگاه نباید به بیش از یه حدی استاد ایمیل زد. اون حد چند نفرن؟ اگه یه سری جواب ندادند، به بقیه بزنیم؟ یا این کارو نکنیم؟ چون بودن دوستای من که از یک دانشگاهی جواب نگرفتن ولی اونجا قبول شدن.
سوال بعدی هم این که اساتید قبل پذیرش هم مصاجبه و اسکایپ می کنند؟ آخه من تا حالا نشنیده بودم.
اگه بشه یکی از دوستان به چند تا سوالی که من پرسیدم (ترجیحا به همش) جواب بده بسیار ممنونم:smile:
دوست عزیز اینگونه پست فرستادن و سوال پرسیدن نه برای خود شما و نه برای پاسخ دهنده تمرکز مناسبی ایجاد نمیکند تا راهنمایی مناسبی رد و بدل شود. امیدوارم مکاتباتتان با استاد به چنین روالی دنبال نشود چون اصولا فرصت خواندن چنین متنهایی در اغلب اساتید وجود ندارد و به شدت در شانس خوانده شدن ایمیل شما یا دریافت پاسخ غیرتمپلیت تاثیرگذار است.
بهتر است سوالات خود را طبقه بندی کنید و در یک پست تنها یک کتگوری سوال را مطرح کنید تا دوستانی که اطلاعی دارند پاسخ مناسب تری بتوانند بدهند و دسته دیگر را در پست دیگر یا در تاپیک مناسبتر.
با اینحال در مورد سوالاتتان:
این دسته از دانشگاهها عموما کمیته پذیرش بایستی تاییدیه اولیه را صادر کند و پس از آن می توان به ادامه چنین مسیری امیدوار بود. اصولا استاد در این مرحله یا دخالتی ندارد یا در صورت عضویت می تواند به عنوان یک عضو نظر خود را ارائه کند و به هرحال با وجود تاثیر حمایت ایشان باز به علت تعداد زیاد اپلیکنتها چنین شانسی زیاد نخواهد بود. خمچنین طبق تجربه به دلایل متعددی اصولا استاد در چنین سطحی دخالتی ندارد.
پاسخ دریافتی شما یک تمپلیت کلی است که تشویق به اپلای بدون هیچ فیدبک مشخصی دارد و نمی توان آنرا مثبت یا منفی ارزیابی کرد.
انجام یا عدم انجام آن به خود شما بستگی دارد و کسی نمی تواند بهتر از خود شما با توجه به رزومه و رنک دانشگاه و سطخ تنطباق تز و موضوع تحقیق استاد به جمع بندی مناسب تری باری اپلای/عدم اپلای برای این دانشگاه یا دانشگاههای مشابه این با چنین پاسخی برسد.
بیش از حد ایمیل زدن با پیگیری منطقی متفاوت است. اصولا به فاصله نزدیک نباید پیگیری زیادی کرد و عموما یک هفته تا ده روز زمان مناسبی است. جواب نگرفتن یا حتی گرفتن هم الزامی نیست و خیلی از پروسه ها بدون اینکار انجام می شود.
اصولا مصاحبه و اسکایپ یا مشابه آن بخشی از پروسه اپلیکیشنهای با فاند در امریکا و پوزیشنهای اروپایی است و امروزه بسیار رایج است اما الزامی به انجا آن نیست و برخی بدون این مرحله نیز پاسخ گرفته اند.
جوابهای مثبت به پاسخی گفته میشود که نشان دهنده فوکوس استاد روی رزومه شما و جنبه های همگرایی تحقیق و ارزیابی اولیه شماست هرچند نوع متن و اختصاص برخی پیش بینی ها در آینده و برنامه ریزی احتمالی طی ایمیلها و نیز سوالات مطرح شده ایشان نیز در ارزیابی چنین رویکردی موثر است.
موفق باشید

Standford
September 18th, 2015, 12:11 PM
سلام دوستان من آزمون تافل و جی ار ای رو آبان ثبت نام کردم به نظر شما از الان ایمیل به اساتید رو شروع کنم چون جند تا دانشگاه تاپ امریکا مد نظرم هست با توجه به آزمون آزمایشی تافلم احتمال میدم واسه آبان نتونم نمره بالایی کسب کنم به نظر شما من که هنوز نمرات زبانم مشخص نیست ارتباط با اساتید و ایمیل زدن رو شروع کنم یا نه ؟ ممنونم

ali728
September 18th, 2015, 12:48 PM
سلام دوستان من آزمون تافل و جی ار ای رو آبان ثبت نام کردم به نظر شما از الان ایمیل به اساتید رو شروع کنم چون جند تا دانشگاه تاپ امریکا مد نظرم هست با توجه به آزمون آزمایشی تافلم احتمال میدم واسه آبان نتونم نمره بالایی کسب کنم به نظر شما من که هنوز نمرات زبانم مشخص نیست ارتباط با اساتید و ایمیل زدن رو شروع کنم یا نه ؟ ممنونم

دوست عزیز
من نظر شخصی خودمو میدم
حتما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
ببینید به نظرم الان هدف باید نمره زبان شما باشه و ایمیل زدن میتونه یه هدف در حاشیه باشه. دقت کنید که دوتاشونو با کلمه هدف عرض کردم
منظورم اینه الان چیزی که خیلی مهمه همون بدست اوردن minimum requirement های دانشگاهیه که میخوایید براش اپلای کنید و اون گرفتن نمره زبانه
توی مرحله بعد هدفتون میشه ارتباط با استاد ها
حالا اگه هر دو هدف رو میتونید بدون هیچ مشکلی پیش ببرید شاید بهتر باشه همین کارو بکنید
ولی زبان خوندن و ایمیل زدن هردو وقت گیره. منظورم اینه اینجوری نشه که شما به خاطر ایمیل زدن هاتون از زبانتون غافل بشید
درضمن شما تا زبان نداشته باشید نمیتونید اپلیکیشنتونو برای دانشگاهی کامل کنید.اونم آمریکا. منظورم اینه اکی استاد رو که بگیرید باید توی سایت دانشگاه به صورت رسمی اپلای کنید و خوب اونجا ازتون مردک زبان هاتون خواسته میشه به هر حال
خلاصه کنم:
هرکسی نظر متفاوتی میده. یه عده میگن نباید وقت و ددلاین رو از دست داد و از همین الان باید ایمیل زد حتی اگه نمره زبانی نیست!
من میگم اگه فرس زمانی ندارید منتظر بمونید تا نمره زبانتون رو بگیرید. اینجوری استادها و ددلاین ها و دانشگاه ها رو نمیسوزونید. یعنی اگه استادی اکی بده شما همه چیتون اماده ست و زود اپلای خواهید کرد
البته ممکنه با این کار بعضی ددلاین ها رو از دست بدید که اون out of control میشه
من فکر میکنم روی زبانتون تمرکز داشته باشید و این باعث بشه که نمره بهتر و بالاتر در زمان بهتری بگیرید ارزشش رو داره

بازم حتما از دوستان دیگه نظر بگیرید

موفق باشید

Standford
September 18th, 2015, 01:17 PM
ممنونم دوست گرامی
بله زبان مهمترین و اصلی ترین هدف هستش...ولی
چون ددلاین ارتباط با اساتید الان هستش گفتم از الان شروع کنم از طرفی هم اگر از استادی اکی بگیرم ولی نمره زبانم بالا نشه واسه دانشگاه مد نظر چون نمره تافل بالایی میخواد احتمال می دم استاد از دستم بره در واقع وقتی یه استادی اکی بده ولی نمره زبانم پایین باشه 100 درصد نمیتونم واسه دانشگاه مد نظر مدارکم رو بفرستم
اواخر آبان بعد از تافل و جی ار ای به ددلاین دانشگاه مد نظر میرسم ولی این طوری با هیچ استادی ارتباط نداشتم...
به نظر شما پس من الان با این شرایط فقط تمرکز کنم به زبان نه ارتباط با استاد؟
بسیار ممنونم

mani_faz
September 29th, 2015, 12:48 PM
سلام دوستان یه سوال. الان من نمره ی تافلم اومده و نمره ی جی ار ایم هم کوانت و وربالش معلومه. اما نمره ی رایتینگ و percentile ام مشخص نیست و 8 روز دیگه میاد. آیا منطقیه که الان اینا رو به صورت ناقص به رزومم اضافه کنم و شروع کنم به ارتباط با اساتید؟ یا این 7-8 روز رو هم صبر کنم و بعد با ذکر همه ی جزییات نمره ایمیل بزنم؟

سوال دوم ، توی همین بحث گفته شده که معدل بالا و داشتن مقاله است که بیشتر استاد رو جذب می کنه. من هیچ کدوم رو ندارم.:D از چه راه های دیگه ای می تونم نظرشون رو جلب کنم؟

ali728
September 30th, 2015, 12:38 AM
ممنونم دوست گرامی
بله زبان مهمترین و اصلی ترین هدف هستش...ولی
چون ددلاین ارتباط با اساتید الان هستش گفتم از الان شروع کنم از طرفی هم اگر از استادی اکی بگیرم ولی نمره زبانم بالا نشه واسه دانشگاه مد نظر چون نمره تافل بالایی میخواد احتمال می دم استاد از دستم بره در واقع وقتی یه استادی اکی بده ولی نمره زبانم پایین باشه 100 درصد نمیتونم واسه دانشگاه مد نظر مدارکم رو بفرستم
اواخر آبان بعد از تافل و جی ار ای به ددلاین دانشگاه مد نظر میرسم ولی این طوری با هیچ استادی ارتباط نداشتم...
به نظر شما پس من الان با این شرایط فقط تمرکز کنم به زبان نه ارتباط با استاد؟
بسیار ممنونم

من نظر شخصیم رو دادم . دلیلی نداره درست باشه حتما :) بازم بپرسید از باقی دوستان
ولی بازم میگم اگه هر دو کار رو میتونید Handle کنید (که سخت هم هست) خب بکنید
در غیر این صورت به این نمیارزه که شما نمره زبانتون به خاطر فعالیت دیگه ای کم بشه
چون اون نمره زبان minimum چیزیه که شما رو به مرحله بعدی میرسونه

موفق باشید

ali728
September 30th, 2015, 12:42 AM
سلام دوستان یه سوال. الان من نمره ی تافلم اومده و نمره ی جی ار ایم هم کوانت و وربالش معلومه. اما نمره ی رایتینگ و percentile ام مشخص نیست و 8 روز دیگه میاد. آیا منطقیه که الان اینا رو به صورت ناقص به رزومم اضافه کنم و شروع کنم به ارتباط با اساتید؟ یا این 7-8 روز رو هم صبر کنم و بعد با ذکر همه ی جزییات نمره ایمیل بزنم؟

سوال دوم ، توی همین بحث گفته شده که معدل بالا و داشتن مقاله است که بیشتر استاد رو جذب می کنه. من هیچ کدوم رو ندارم.:D از چه راه های دیگه ای می تونم نظرشون رو جلب کنم؟

دوست عزیز
1. به نظر من این 7 روز رو هم صبر کنید زمان خیلی خاصی نیست هرچند اگه صبر هم نکنید و بفرستید الان اتفاق خیلی بدی نمی افته. ولی 7 روز زمانی نیست واقعا
2. معدل بالا و مقاله داشتن چیزهایی هستن که رزومه شما رو پر رنگ میکنن. شما سعی کنید اگه معدل رو ندارید روی مقاله ها و پایان نامه تون کار کنید. دقت کنید شما اگه مقاله ای رو حتی سابمیت هم کرده باشید میتونید توی رزومه تون ذکرش کنید و به هر حال تاثیرشو کم یا زیاد میذاره پس نا امید نباشید. چون پارت معدل برگشت پذیر نیست ولی پارت مقاله همیشه میتونه موتورش روشن باشه :) در مورد چیزهای دیگه میشه گفت: مثلا نمره زبان خیلی تاپ و بالا میتونه رزومه تون رو پر رنگ کنه (این مورد رو خیلی از دوستان دست کم میگیرن ولی خیلی مهمه)، نمره جی ار ای بالا، ریکام های خوب، سوابق کاری، افتخارات تحصیلی، پروژه های که توش involve بودید و ... میتونه رزومه تون رو وزن بده
ولی بازم میگم واسه مقاله سعی خودتون رو بکنید هیچ وقت دیر نیست

موفق باشید

mojtttaba
October 2nd, 2015, 11:49 PM
دوستان سلام
من یه شرایط بدی برام پیش اومده که آیندم رو برام مبهم کرده و به راهنمایی شما نیاز دارم.
من بهار امسال واحدای کارشناسیم تموم شده اما کار آموزیم رو هنوز نگذروندم. رشتم عمرانه از دانشگاه سراسری، معدلم بالای 16. با اساتید هیئت علمی هم که صحبت کردن همه موافقت کردن برای توصیه نامه فرستادن.
پایه زبانم خوبه اما بد ماجرا اینه که 4 سال قبل که تو اوج زبان بودم بنا به دلایل مالی نتونستم تافل بگیرم. حالا هم 3 روز دیگه میخوام برای تافل آخر ابان ثبت نام کنم و حسابی بخونم تا نمره خوب بگیرم.یه پروژه هم با یه استاد دارم که قابلیت مقاله شدن داره. قصد دارم برای دانشگاه های غیر ممتاز امریکا(دانشگاه های خوب و متوسط) و همچنین کانادا اقدام کنم.
با توجه به شرایطم میخوام بدونم چطور یه استاد پیدا کنم و چطور باهاش مکاتبه کنم ؟ و اینکه از هر دپارتمان با چندتا استاد مکاتبه کنم؟

پیشاپیش ممنون از جواب شما دوستان.

shima1393
October 3rd, 2015, 03:29 PM
سلام به همگی. من تازه نمره تافلم اومده ولی جی آر ای هنوز امتحان ندادم و حدود 2 ماه دیگه هست. مقاله هم 4 تا کنفرانس خارجی 1 داخلی و یک ژورنال سابمیت شده دارم که تا دو ماه دیگه هم فکر نمیکنم این وضعیت تغییری بکنه. با این اوصاف آیا به نظرتون الان برای فال 2016 به اساتید ایمیل بزنم؟

MaMoMi
October 3rd, 2015, 11:44 PM
دوستان سلام
من یه شرایط بدی برام پیش اومده که آیندم رو برام مبهم کرده و به راهنمایی شما نیاز دارم.
من بهار امسال واحدای کارشناسیم تموم شده اما کار آموزیم رو هنوز نگذروندم. رشتم عمرانه از دانشگاه سراسری، معدلم بالای 16. با اساتید هیئت علمی هم که صحبت کردن همه موافقت کردن برای توصیه نامه فرستادن.
پایه زبانم خوبه اما بد ماجرا اینه که 4 سال قبل که تو اوج زبان بودم بنا به دلایل مالی نتونستم تافل بگیرم. حالا هم 3 روز دیگه میخوام برای تافل آخر ابان ثبت نام کنم و حسابی بخونم تا نمره خوب بگیرم.یه پروژه هم با یه استاد دارم که قابلیت مقاله شدن داره. قصد دارم برای دانشگاه های غیر ممتاز امریکا(دانشگاه های خوب و متوسط) و همچنین کانادا اقدام کنم.
با توجه به شرایطم میخوام بدونم چطور یه استاد پیدا کنم و چطور باهاش مکاتبه کنم ؟ و اینکه از هر دپارتمان با چندتا استاد مکاتبه کنم؟

پیشاپیش ممنون از جواب شما دوستان.

سلام به همگی. من تازه نمره تافلم اومده ولی جی آر ای هنوز امتحان ندادم و حدود 2 ماه دیگه هست. مقاله هم 4 تا کنفرانس خارجی 1 داخلی و یک ژورنال سابمیت شده دارم که تا دو ماه دیگه هم فکر نمیکنم این وضعیت تغییری بکنه. با این اوصاف آیا به نظرتون الان برای فال 2016 به اساتید ایمیل بزنم؟

با سلام

اول یه رزومه مناسب برای خودتون آماده کنید. معمولا حالت مطلوبش اینه که شما نمرات زبانتون را در زمان مکاتبه با اساتید داشته باشید و در رزومه تون وارد کنید، چون استاد شما را با بقیه که نمرات زبانشون هم اکنون آماده است مقایسه می کند. شیما خانم، احتمالا در مورد نمره جی آر ای هم اگر برای امریکا می خواهید اپلی کنید، استاد ازتون می پرسه. فرضا میگه برای متقاعد کردن کمیته باید جی آر ای بالای 315 و یا ... بگیرید. البته این نظر بنده بود.

موفق باشید

azad_vz
October 11th, 2015, 07:50 PM
با سلام
ممنون میشم از دوستان تا منو راهنمایی کنند..من فوق لیسانس مکانیک هستم از دانشگاه آزاد با معدل 19.30..ده دوازده تا مقاله خارجی دارم ک دو سه تاش ای اس ای هست..نمره ایلتس 6.5
قبلا قصد داشتم که برای امریکا اپلای کنم ک بنا ب دلایلی نشد.. حالا شروع کردم برای کانادا..اما متاسفانه از سایت دانشگاه های کانادا چیزی دستگیرم نشد(بر خلاف امریکا ک واقعا بدون دردسر میشد با اساتید مکاتبه داشت)..آیا از طریق مکاتبه با استاد میتونم فاند بگیرم؟؟ و اینکه چ دانشگاههایی برای دکترای مکانیک خوبه؟ آیا نیار ب جی ار ای هم هست؟؟؟
با تشکر

hourya
October 14th, 2015, 10:56 AM
سلام دوستان
اوقاتتون به خیر،
میخواستم بدونم نزدیکای آخرهفته مثلا پنجشنبه یا جمعه برایمیل زدن به استاد بهنره یا اوایل هفته مثلا دوشنبه سه شنبه؟ و اینکه چه ساعتی از روز؟ به وقت محلی اونا مثلا باید 7 یا 8 صبح باشه؟
پشاپیش از کمکتون ممنونم.

kran
October 14th, 2015, 11:27 AM
دروود

دوستان اینجوری که من برنامه رزی کردم تا قبل از ددلاینها نمره تافل آماده است. اما شاید، شاید نمره جی ار ای من تا اون موقع اماده نشه.
به نظرتون امکان داره اونا یکی دو هفته تئ بدترین حالت منتظر بمونند. »شکلی ایجاد نمیکنه توی ایمیل دادنم؟ آیا با این روال ایمیل بدم یا نه؟

ممنون

ali728
October 15th, 2015, 12:37 AM
سلام دوستان
اوقاتتون به خیر،
میخواستم بدونم نزدیکای آخرهفته مثلا پنجشنبه یا جمعه برایمیل زدن به استاد بهنره یا اوایل هفته مثلا دوشنبه سه شنبه؟ و اینکه چه ساعتی از روز؟ به وقت محلی اونا مثلا باید 7 یا 8 صبح باشه؟
پشاپیش از کمکتون ممنونم.

دوست عزیز
خیلی فرقی نمیکنه
ولی بهتره روزهای اول هفته و روزهای کاری باشه
دقت کنید که جمعه به نوعی اخر هفته اونا حساب میشه
ساعتش رو هم جوری تنظیم کنید که بین 7:30 صبح تا 8:15 صبح به دستشون برسه
البته اینو من فقط روی تجربه خودم میگم و قانون خاصی نداره...

موفق باشید

mojita
October 22nd, 2015, 11:27 PM
سلام
من دارم برای تافل و جی ار ای هم زمان اماده میشه . برنامم طوری هست که 2 ماه و حداکثر 2.5 ماه دیگه ازمون بدم . رزومه تاپی هم ندارم . فقط معدل کارشناسی 18.03 و یه مقاله کنفرانسی داخلی دارم . برای دایرکت پی اچ دی می خوام اقدام کنم . به نظرتون از الان ایمیل زدن رو استارت بزنم ؟ با توجه به اینکه رزومه خاصی ندارم ، توی ایمیل زدن به استادا فقط وعده و وعید باید بدم که من در فلان تاریخ فلان نمره جی ار ای رو خواهم گرفت ؟؟!!!
اگه تاثیری نداره الان ایمیل زدن لطفا بگید که انرژی براش نزارم و فقط متمرکز شم روز نمرات زبان و 2 ماه دیگه استارت ایمیل زدن رو بزنم .
ممنون
و البته یه سوال دیگه اینکه در متن ایمیل اگه نمره جی ار ای خییییلی تاثیر داره لطفا بگید که من انرژیمو فعلا فقط روی جی ار ای بزارم. تا بتونم نمره اونو زودتر در ایمیل هام بیارم .
ممنون

ebrahim6636
October 24th, 2015, 07:16 PM
توی دانشگاههای آمریکا به ترتیب نمره جی آر ای (خیلی زیاد)، زبان و رزومه اثر داره. به نظرم تا نمره هاتونو نگرفتید اقدامی نکنید. مثل دفعه اول من میشه فک کنم. فقط وقتم تلف شد. این تجربه من بود

سلام
من دارم برای تافل و جی ار ای هم زمان اماده میشه . برنامم طوری هست که 2 ماه و حداکثر 2.5 ماه دیگه ازمون بدم . رزومه تاپی هم ندارم . فقط معدل کارشناسی 18.03 و یه مقاله کنفرانسی داخلی دارم . برای دایرکت پی اچ دی می خوام اقدام کنم . به نظرتون از الان ایمیل زدن رو استارت بزنم ؟ با توجه به اینکه رزومه خاصی ندارم ، توی ایمیل زدن به استادا فقط وعده و وعید باید بدم که من در فلان تاریخ فلان نمره جی ار ای رو خواهم گرفت ؟؟!!!
اگه تاثیری نداره الان ایمیل زدن لطفا بگید که انرژی براش نزارم و فقط متمرکز شم روز نمرات زبان و 2 ماه دیگه استارت ایمیل زدن رو بزنم .
ممنون
و البته یه سوال دیگه اینکه در متن ایمیل اگه نمره جی ار ای خییییلی تاثیر داره لطفا بگید که من انرژیمو فعلا فقط روی جی ار ای بزارم. تا بتونم نمره اونو زودتر در ایمیل هام بیارم .
ممنون

roshanak_1
October 28th, 2015, 11:29 AM
من نمره تافلم رو دارم و ماه دیگه جی ار ای میدم ، میشه راهنمایی کنید که کدوم در اولویته ؟ وقتم رو بذارم رزومه بنویسم و مکاتبه کنم یا فعلا بچسبم به جی ار ای چون هنوز شروع نکردم ، خیلی دیر میشه برای فال 2016 از ماه دیگه با اساتید مکاتبه کنم؟ با توجه به اینکه رشتم معماریه و جی ار ای تاثیر زیادی نداره تو این رشته

saeed_azsh
October 30th, 2015, 03:23 PM
سلام دوستان
از اونجاییکه تعداد صفحات فروم زیاده من تا حدی مثلا 10 صفحه تونستم بخونم ولی جواب سوالم رو نگرفتم. سوالام خیلی ساده ست ممنون میشم پاسخ بدین
من هنوز امتحان زبان ندادم و دارم کلاس زبان میرم. یعنی هنوز وقت واسه apply دارم ولی
1- آیا لازمه نمره زبان داشته باشم تا از صفر شروع کنم واسه تماس و با اساتید و اینجور چیزا یا نه؟
2- کل زمان شروع از صفر جهت apply و تماس با اساتید به صورت کلی و میانگین چند ماهه؟ یعنی میخوام بدونم از کی باید شروع کنم. بعد گرفتن نمره زبان یا بعدش؟
خیلی ممنون

pouriatiz
October 31st, 2015, 11:21 PM
سلام خدمت دوستان عزیز
یک راهنمایی کلی میخواستم از شما بگیرم.
اینکه من در حال حاظر که زمان فرستادن ایمیل به اساتید هست رزومه خوبی ندارم (ولی نرم افزارهای تخصصی زیادی بلدم)..
از این لحاظ که هنوز ازمون زبان ندادم و 3ماه دیگه ازمون دارم. مقاله هم قراره بنویسم ولی خب هنوز شروع نکردم چون کار پایان نامم تموم نشده. اونم فکر کنم تا یه ماه دیگه سعی میکنم تمومش کنم و فرایند فرستادنش نمیدونم چقدر طول میکشه و استادم اذیت میکنه یا نه! مقاله دیگه ای هم ندارم. ولی خب کارشناسیم علم و صنعت بودم و ارشد هم دانشگاه تهران هستم و از این لحاظ گفتم شاید امیدی باشه برای اپلای با فاند گرفتن از کانادا یا امریکا یا استرالیا .. (البته GRE هم الان ندارم .. )

حالا سوالم از شما عزیزان اینه که ایا الان اقدام کنم درسته؟ یا بذارم مقاله ام رو بدم و زبانم رو بدم و بعد؟
در اون حالت دیگه ترم fall 2016 نمیرسم و باز شانس فاند گرفتنم میاد پایین.
ولی از طرفی هم نمیخوام شانس یه دانشگاه خوب قبول شدن رو هم از دست بدم. (با توجه به اینکه الان نه مقاله دارم و نه نمره زبان.)
خلاصه اگر منو راه نمایی کنید که الان اقدام کنم برای فرستادن ایمیل یا بذارم برای ترم های بعد؟

یه سوال دیگه :redface:
اگر مقاله های غیرمرتبط با پژوهش مورد علاقه ام داشته باشم تاثیری داره یا نه؟ چون دوستانم دارن مقاله میدم میتونم اسم خودم رو هم توی مقاله هاشون بذارم.

با تشکر فراوان.

pouriatiz
October 31st, 2015, 11:29 PM
سلام دوستان
از اونجاییکه تعداد صفحات فروم زیاده من تا حدی مثلا 10 صفحه تونستم بخونم ولی جواب سوالم رو نگرفتم. سوالام خیلی ساده ست ممنون میشم پاسخ بدین
من هنوز امتحان زبان ندادم و دارم کلاس زبان میرم. یعنی هنوز وقت واسه apply دارم ولی
1- آیا لازمه نمره زبان داشته باشم تا از صفر شروع کنم واسه تماس و با اساتید و اینجور چیزا یا نه؟
2- کل زمان شروع از صفر جهت apply و تماس با اساتید به صورت کلی و میانگین چند ماهه؟ یعنی میخوام بدونم از کی باید شروع کنم. بعد گرفتن نمره زبان یا بعدش؟
خیلی ممنون
سلام
من تا اینجا که مطالب دوستان رو خوندم پاسختون رو میدم.
1- نمره زبان رو فقط وقتی که میخواید برای اپلای دانشگاه مدارکتون رو بفرستید نیاز دارید .. زمانی که به اساتید ایمیل میزنید به زمینه کاریتون و پژوهش هاتون توجه میکنن و خیلی به زبانتون گیر نمیدن .. هم فقط کافیه بگید مثلا در زبان انگلیسی fluent هستید و ازمون تافلتون در فلان تاریخه و هنوز ندادید!
حتی در حالتی که زمان ازمونتون از زمان deadline ها هم اونور تره باز میتونید با استادتون و دانشگاه هماهنگ کنید که بهتون زمان بد بعدا براشون مدارک زبان رو بفرستید.

2- خب شروع اپلای همین تماس گرفتن با اساتیده .. تا اینکه دیدلاین دانشگاه ها برسه و اون زمان باید دیگه حتما اقدام کنید. ایمیل زدن به اساتید رو معمولا 3ماه قبل از ددلاین ها شروع میکنن .. ولی خب میشه زودتر هم فرستاد تا سر استادا خلوت تره.
مثلا برای Fall 2016 همین الان تا 2 3ماه بعد که تقریبا زمان ددلاین دانشگاه هاست باید فرایند اپلای رو انجام داد ..

هرچی زودتر نمره زبان رو بگیرید .. چون برای این کارهاتون بالاخره نیاز دارید که زبانتون خوب باشه. و مدارکتون تکمیل باشه شانس بیشتری برای هم پذیرفته شدنتون و هم فاند گرفتن دارید.
اگر جایی اشتباه گفتم دوستان اصلاح کنن لطفا.

hassan_jafari6
November 2nd, 2015, 10:38 PM
سلام خدمت همه ی دوستان عزیز،
من دانشجوی ارشد مکانیک بیوسیستم هستم. و این ترم یعنی fall 2015 فارغ تحصیل میشم. خواستم بدونم که برای spring 2016 and fall 2016 چه موقعی برای استادا ایمیل بزنم بهتره؟ برای ترم بهار 2016 به نظرتون از الان ایمیل بزنم یا زوده؟

summer_66
November 3rd, 2015, 12:17 PM
من دانشجوی ارشد مکانیک بیوسیستم هستم. و این ترم یعنی fall 2015 فارغ تحصیل میشم. خواستم بدونم که برای spring 2016 and fall 2016 چه موقعی برای استادا ایمیل بزنم بهتره؟ برای ترم بهار 2016 به نظرتون از الان ایمیل بزنم یا زوده؟
بهار 2016 که تقریبا به ملکوت اعلی پیوسته جانم. برای پاییز 2016 هم که ملت خیلی وقته ایمیل زدن رو شروع کردن. تا ددلاینها هم بسته به دانشگاهها از 1 ماه تا 4 ماه فرصت باقیست.

agol
November 3rd, 2015, 02:34 PM
بهار 2016 که تقریبا به ملکوت اعلی پیوسته جانم. برای پاییز 2016 هم که ملت خیلی وقته ایمیل زدن رو شروع کردن. تا ددلاینها هم بسته به دانشگاهها از 1 ماه تا 4 ماه فرصت باقیست.

حرف دوست عزیزمون درسته اما ممکنه به خیلی ددلاین ها برسید و حتی هنوز برخی اساتید دانشجو مدنظرشونو پیدا نکرده باشن
به امید موفقیت

TZMR
November 12th, 2015, 11:41 PM
دوستان عزیز سلام

اول از همه آرزوی موفقیت برای همتون دارم و اینکه به اون چیزی که میخواید برسید حتما.

من که فعلا نتونستم برسم :( و بسیارررررررر استرس و بدبختی گرفتم.

من تو این 1 ماه پراکنده یه ایمیلایی دادم ولی جواب خوبی نیومد...

لیسانس برق - کنترل خواجه نصیر دارم معدل متاسفانه 14.77

TOEFL 105
GRE:
Quant 168, Verbal 163, AW 4

سابقه تحقیقاتی ندارم ولی 4 سال سابقه کاری همزمان با لیسانس دارم.

میخواستم ببینم الان خیییلی دیره برای ایمیل زدن به استاد ؟ یعنی همه بچه های کاردرست زدن ایمیلارو قبلا و استادا لیستشون رو Fix کردن و منو نگام نمیکنن ؟
یا شانسی هست ؟

یک توضیحی بدین ممنون میشم بچه ها......
دلم فقط به این فروم خوشه

خواهشا هرکی دید پست منو و تجربه ای داشت بنویسه برام.... خواهش میکنم...

ارادتمند همه

ciiiciii
November 13th, 2015, 12:12 AM
با سلام
بنده درباره رزومه شما نظری نمیدهم چون اطلاعاتی ندارم اما در زمینه استاد باید بگم که لیست اساتید هیچوقت فیکس نیست، اساتید هر زمان دانشجوی بهتری پیدا کنند قبلی را کنار میذارن تا وقتی که ادمیشن به کسی ندادن ( به راحتی آب خوردن و رودربایستی هم ندارن!) به نظرم شما تلاش خودت را بکن و برای جلب نظر اساتید میتونی معدلت را توی رزومت ننویسی و با تکیه بر بقیه نقاط قوتت مثه نمره جی آر ای فوق العاده خوبی که داری دست بکار بشی. جواب دادن یا ندادن اساتید هیچوقت ملاک نیست، فقط به شما کمک میکنه که دانشگاه های انتخابیتون را با دقت بیشتری انتخاب کنید. یک مورد دیگه هم اینکه حداقل در امریکا تا جایی که من میدونم سابقه کاری خیلی ملاک نخواهد بود مگر اینکه نشون بدید در زمینه خاصی مهارت دارید اونم از طریق ریکام (اگه برای اساتیدتون یا شرکت خیلی معروفی کار کردید)
موفق باشید

دوستان عزیز سلام

اول از همه آرزوی موفقیت برای همتون دارم و اینکه به اون چیزی که میخواید برسید حتما.

TOEFL 105
GRE:

میخواستم ببینم الان خیییلی دیره برای ایمیل زدن به استاد ؟ یعنی همه بچه های کاردرست زدن ایمیلارو قبلا و استادا لیستشون رو Fix کردن و منو نگام نمیکنن ؟
یا شانسی هست ؟

دلم فقط به این فروم خوشه

ارادتمند همه

htcwf
November 13th, 2015, 03:58 PM
دوستان عزیز سلام

TOEFL 105
GRE:

یا شانسی هست ؟

دلم فقط به این فروم خوشه

ارادتمند همه
سلام
چون فرموده بودید هرکسی دید جواب بده من هم به صحبتهای دوست عزیزمون ciicii اینا رو اضافه میکنم:
1- خوب یا بد به هر حال اون چیزی که بیشتر مورد علاقه اساتید هست معدل و سابقه تحقیقاتیه که متاسفانه دقیقا همون چیزیه که شما روش نمیتونید خیلی مانور بدید.
2- اتفاقا به عکس در مورد دانشگاههایی که پذیرششون بیشتر با نظر کمیته انجام میشه و نمره محور هستن نقش نمرات تافل و جی آر ای پر رنگ خواهد بود که نقطه قوت شما محسوب میشن.
3- حتی کسانی که رزومه های خیلی قوی با مقالات متعدد و خوب دارند گاهی تا حدود 200 استاد رو ایمیل میزنن تا نهایتا بتونن با 6-7 نفر به یه جاهایی برسن و اپلای کنن و بالاخره با یکی شروع کنن. لذا ایمیل زدن پراکنده و ناامیدی چیزی نیست که توی این فرایند خسته کننده مفید باشه. لذا ناامید نشید و به تلاشتون ادامه بدید ایشالله که نتیجه میگیرید. (دوستی دارم که رتبه یک شریف بود تو ارشد با معدل بالای 18 اما نتونست سال اول پذیرش بگیره. سال بعد دوباره اپلای کرد رفت یه جای خیلی خوب. نا امید نشید. :))

با توجه به سه عامل بالا من پیشنهاد میکنم دنبال دانشگاههایی که نمره محور هستند بگردید و تعدادی رو که فکر میکنید به سطح اپلیکیشن شما میخورن انتخاب و اپلای کنید و خودتون رو معطل اساتید نکنید. به نظر من شما از این راه احتمال موفقیت بیشتری دارید. قطعا این دانشگاهها توی آمریکا بیشتر پیدا میشن تا هر جای دیگه.

موفق باشید.

hassan_jafari6
November 21st, 2015, 06:06 PM
سلام دوستان عزیز
من میخواستم بدونم برای پاییز 2016 که میخوام اقدام کنم تا کی فرصت ایمیل زدن دارم؟ چیزی که معموله تا چه موقعی هستش. هنوز دارم برا زبان آماده میشم امتحان تافل و جی ار ای هم ندادم هنوز. ولی معدل کارشناسیم 17.94 و معدل ارشدم 17.72 هستش. تا حالا با یسری استاد صحبت کردم ولی ایمیل درست درمونی که بتونه امیدوارم کنه دریافت نکردم. نمیدونم من بد موقع دارم برای ترم پاییز 2016 اقدام میکنم. واقعا گیجم. ممنون میشم کمکم کنید.

rmojtaba
November 21st, 2015, 06:34 PM
سلام دوستان عزیز
من میخواستم بدونم برای پاییز 2016 که میخوام اقدام کنم تا کی فرصت ایمیل زدن دارم؟ چیزی که معموله تا چه موقعی هستش. هنوز دارم برا زبان آماده میشم امتحان تافل و جی ار ای هم ندادم هنوز. ولی معدل کارشناسیم 17.94 و معدل ارشدم 17.72 هستش. تا حالا با یسری استاد صحبت کردم ولی ایمیل درست درمونی که بتونه امیدوارم کنه دریافت نکردم. نمیدونم من بد موقع دارم برای ترم پاییز 2016 اقدام میکنم. واقعا گیجم. ممنون میشم کمکم کنید.

سلام

شما تا یه روز مونده به ددلاین ها میتونید ایمیل بزنید به اساتید، ولی مساله مهم اینجاست که اساتید ممکنه ایمیل شما رو نبینن. پس اگه دانشگاهی رو پیدا کردید که مینیمم هاش رو دارید و چندتایی استاد داره که مرتبط با زمینه مورد علاقه شما هستن و اهل یکم ریسک کردن هم هستید، اپلای کنید.

tuxic
November 21st, 2015, 06:50 PM
سلام دوستان عزیز

سلام

شما تا یه روز مونده به ددلاین ها میتونید ایمیل بزنید به اساتید، ولی مساله مهم اینجاست که اساتید ممکنه ایمیل شما رو نبینن. پس اگه دانشگاهی رو پیدا کردید که مینیمم هاش رو دارید و چندتایی استاد داره که مرتبط با زمینه مورد علاقه شما هستن و اهل یکم ریسک کردن هم هستید، اپلای کنید.
سلام دوست عزیز، نکته ای که در پاسخ rmojtaba مستتره اینه که ما الان در بازه اپلای پاییز 2016 هستیم، یعنی مثلا من که دارم اپلای می کنم برای بزینس اسکول، بازه اپلای از سپتامبر و بعضی دانشگاه ها از نوامبر شروع شده و بعضی هاشون 1 دسامبر ددلاینشون سر می رسه، نهایتا هم یکی شون تا 25 ژانویه ددلاینش هست. حالا شما باید در همین مدت امتحان تافل/آیلتس و جی آر ای و ارسال نمره هاشون و احتمالا آمده سازی و ارسال کارنامه و مدارک تحصیلی رو هم در نظر بگیرید.

hassan_jafari6
November 21st, 2015, 07:22 PM
سلام دوست عزیز، نکته ای که در پاسخ rmojtaba مستتره اینه که ما الان در بازه اپلای پاییز 2016 هستیم، یعنی مثلا من که دارم اپلای می کنم برای بزینس اسکول، بازه اپلای از سپتامبر و بعضی دانشگاه ها از نوامبر شروع شده و بعضی هاشون 1 دسامبر ددلاینشون سر می رسه، نهایتا هم یکی شون تا 25 ژانویه ددلاینش هست. حالا شما باید در همین مدت امتحان تافل/آیلتس و جی آر ای و ارسال نمره هاشون و احتمالا آمده سازی و ارسال کارنامه و مدارک تحصیلی رو هم در نظر بگیرید.

مرسی دوستان عزیز، پس با اینحال من یخورده عقب افتادم از قافله انگار، فک کنم باید ترم پاییز 2016 رو بیخیال شم. چون مدرک زبانم مونده حداقل 3 4 ماه طول میکشه ک بخوام خوب آماده شم و نمره خوب بیارم. برای اپلای کردن حتما باید ریز نمرات رسمی رو داشته باشیم؟ یا اینکه ریز نمراتو بعد پذیرش میخوان؟
مرسی

tuxic
November 21st, 2015, 07:55 PM
برای اپلای کردن حتما باید ریز نمرات رسمی رو داشته باشیم؟ یا اینکه ریز نمراتو بعد پذیرش میخوان؟
مرسی
قانون مشخصی نداره باید ببینید سایت دانشگاه/دانشکده چی میگه البته حتی اگه تو سایتشونم نوشته باشن ریز نمرات رسمی لازمه تو همین فروم دوستان گفتن که با دانشگاه صحبت کردن قبول کرده که بعد پذیرش بفرستن.

jamalkheiri
November 24th, 2015, 09:52 AM
دوستان سلام
من ترم 4 ارشد هستم و قصد اپلای برای دکتری رو دارم ولی نمی دونم آخر امسال اپلای کنم و یا بمونم برای تابستون. من هدف اصلیم استرالیا هست که اونجا خیلی رقابتی هست و مقاله ISI مهم همونطور که می دونید. من 3 مقاله ی ژورنال خارجی دارم که هیچکدوم ISI نیست. 4 تا کنفرانس داخلی هم دارم. معدل لیسانسم 17.65 و فوق 18.90 هست(دانشگاه تهران). من با این وضعیت موندم تا اخر می اپلای بکنم یا بمونم برای اکتبر تا بتونم حداقل یه ISI از پایان نامم در بیارم. الان مساله اصلی اینه که اگه تا می اپلای کنم با این رزومه و به فرض پذیرش نگیرم یا استاد اصلا بهم اکی نده، اگه بخوام دوباره اکتبر با همون استاد و دانشگاه مکاتبه کنم که منو ریجکت کردن اینجوری بد نمیشه برام؟

rmojtaba
November 24th, 2015, 06:27 PM
دوستان سلام
من ترم 4 ارشد هستم و قصد اپلای برای دکتری رو دارم ولی نمی دونم آخر امسال اپلای کنم و یا بمونم برای تابستون. من هدف اصلیم استرالیا هست که اونجا خیلی رقابتی هست و مقاله ISI مهم همونطور که می دونید. من 3 مقاله ی ژورنال خارجی دارم که هیچکدوم ISI نیست. 4 تا کنفرانس داخلی هم دارم. معدل لیسانسم 17.65 و فوق 18.90 هست(دانشگاه تهران). من با این وضعیت موندم تا اخر می اپلای بکنم یا بمونم برای اکتبر تا بتونم حداقل یه ISI از پایان نامم در بیارم. الان مساله اصلی اینه که اگه تا می اپلای کنم با این رزومه و به فرض پذیرش نگیرم یا استاد اصلا بهم اکی نده، اگه بخوام دوباره اکتبر با همون استاد و دانشگاه مکاتبه کنم که منو ریجکت کردن اینجوری بد نمیشه برام؟

سلام

خیر، به نظر من مشکلی براتون پیش نمیاد. مکاتبه با اساتید که یه چیز کاملا غیررسمیه و شما میتونید بازهم بهش ایمیل بزنید و ابراز علاقه مندی بکنید و اشاره ای هم به مقاله ISI تازه چاپ شده تون داشته باشید. در مورد اپلای به دانشگاه هم شما وقتی دارید پولشو میدید اونا هم طبق وظیفه شون مدارک شما رو از نو بررسی میکنن و با این فرض که مشکل از ISI بوده باشه، این دفعه رفع میشه.

hassan_jafari6
December 1st, 2015, 07:12 PM
سلام دوستان عزیز،
خواستم بدونم اگه بخوام برای spring 2017 اقدام کنم، معمولا از چه تاریخی باس ایمیل زدنو شروع کنم؟ ممنونم

kiamey
December 21st, 2015, 11:52 AM
سلام. آیا تاپیکی هست که در مورد مقایسه و تفاوت اپلای برای ترم های fall و spring صحبت شده باشه؟

a747asma
December 22nd, 2015, 05:15 PM
سلام
من تابستون سال 95 کارشناسیم تموم میشه (پروژه کارشناسی و کارآموزی ام رو برمیدارم)
اگه از همون تابستون 95بخوام شرو به ایمیل زدن کنم.... یعنی برای fall 2017 میشه این ایمیل ها؟؟؟؟؟
اگه بخوام از پروژم مقاله ای دربیارم بنظرتون بهتره ترم 8(الان ترم 7 هستم و واسه ترم 8 هم 18واحدم مونده) بردارم یا بذارم واسه تابستون که بیشتر و با استرس کمتر میتونم انجامش بدم؟؟؟

ciiiciii
December 26th, 2015, 03:43 PM
با سلام
من تاپیک را نمیدونم ولی خودم یه مدت سرچ کردم در این مورد (شما هم به راحتی میتونید انجام بدید) اینها چیزهایی هست که خاطرم مونده:
1- برای ترم بهار معمولا فاند کمی وجود داره ( برخی رشته ها و دانشگاه ها هم یا اصلا پذیرش ندارند یا بطور رسمی اگر بپرسید بهتون میگن که فاند ندارند)
2- معمولا پوزیشن خالی در ترم بهار کمتر از پاییز هست علتش هم اینه که معمولا اساتید دانشجوهاشونو ترم پاییز میگیرن و دانشجویی هم فارغ التحصیل نمیشه تا جاش خالی بشه
3- بعضی درس ها فقط ترم پاییز ارایه میشن و برای درس برداشتن در ترم بهار باید با دقت بیشتری عمل کنید (دستتون زیاد باز نخواهد بود)
4- orientation و فرصت آشنایی با تازه وارد های دانشگاه را تا حدی از دست میدید چون اکثرا یک ترم را پشت سر گذاشتن
5- از نظر آب و هوایی وقتی ترم بهار برسید زمستون هست! و ممکنه برای برخی شهرها سازگاری پیدا کردن کمی سخت بشه
6- نکته مثبت ترم بهار (به نظر خودم) معمولا اساتید تازه کاری که نتونستن توی بازه پذیرش دانشجو بگیرن(چون مثلا توی تابستون تازه استخدام شدن) توی این زمان شدیدا دنبال دانشجو هستن و اگر استادی پیدا کنید تقریبا شرایط رقابتی نیست چون اپلیکنت ها کم هستن و به راحتی پذیرش میشید

سلام. آیا تاپیکی هست که در مورد مقایسه و تفاوت اپلای برای ترم های fall و spring صحبت شده باشه؟

meysamnader
January 4th, 2016, 07:38 PM
سلام
من از الان میخام برا ترم پاییز آمریکا اپلای کنم . میخاستم بپرسم دیر شروع نکردم؟؟

htcwf
January 4th, 2016, 08:08 PM
سلام
من از الان میخام برا ترم پاییز آمریکا اپلای کنم . میخاستم بپرسم دیر شروع نکردم؟؟
از اونجایی که سوالتون توی این تاپیک مطرح شده پس فرض میکنیم که دارید در مورد اینکه الان برای ایمیل زدن به اساتید دیر شده یا نه سوال میکنید. در این صورت جواب کلی اینه که هیچ وقت دیر نیست اما جواب واقع بینانه اینه که برای پاییز 2016 الان تقریبا ته دیگش هم تمومه (:D). اگر قصدتون حتما برای پاییز 2016 است تنها راهی که الان دارید اینه که چند دانشگاه مناسب رو انتخاب و اپلای کنید و بعد به اساتیدشون ایمیل بزنید و ببینید چی میشه. اگر رزومه خوبی داشته باشید در این حالت ممکنه هنوز شانس داشته باشید.

موفق باشید.

SalehPezhman
February 11th, 2016, 03:17 AM
عرض سلام خدمت دوستان،
من در حال حاضر ترم دوم مقطع ارشد هستم. سوالی که داشتم این هست که برای پاییز ۲۰۱۷ زمان مناسب شروع ارتباط با اساتید از چه زمانیه (لطفا زمان مشخص بفرمایید)؟ سوال دوم هم اینکه با وجود اینکه در حال حاضر زمان قابل توجهی تا ددلاین دارم، آیا ارتباط با اساتید در این فاصله در باب مسائلی غیر از اصل فرآیند پذیرش، مثل گفتگو در باب موضوع پروژه ی ارشدم در ایران، گفتگوی علمی و فنی حول علایق استاد، سوال در ارتباط با قسمتی از مقاله ی استاد و یا حتی ارتباط به جهت مطرح ساختن برخی مسائل صرفا علمی مرتبط، آیا به صلاح هست و موثر در شانس پذیرش است یا اینکه صرفا ارتباط با استاد در همون چند ماه پایانی عقلانی تره؟ منظورم اینه که اگر حالا که هنوز پروژه رو کار نکردم و حق انتخاب دارم، از استادی در خارج، برای عرصه های پژوهشی کار نشده یا غیره مشورت بگیرم و اون موضوع رو انتخاب کنم، آیا چنین چیزی بعدا کمک می کنه به اینکه رزومه ی من مورد توجه بیشتر استاد قرار بگیره.

سپاس از پاسخ های شما

gh8913381021
February 13th, 2016, 10:19 PM
سلام.
دوستان من شنیدم واسه پاییز 2016 اگه استاد نیاز داشته باشه هنوز میشه ایمیل زد و اپلای کرد. درسته؟؟؟ یعنی انقدر ایمیل بزنی که یک استاد شانس بیاری هنوز دانشجو بخواد؟!

b_rankouhi
February 22nd, 2016, 02:30 AM
عرض سلام خدمت دوستان،
من در حال حاضر ترم دوم مقطع ارشد هستم. سوالی که داشتم این هست که برای پاییز ۲۰۱۷ زمان مناسب شروع ارتباط با اساتید از چه زمانیه (لطفا زمان مشخص بفرمایید)؟ سوال دوم هم اینکه با وجود اینکه در حال حاضر زمان قابل توجهی تا ددلاین دارم، آیا ارتباط با اساتید در این فاصله در باب مسائلی غیر از اصل فرآیند پذیرش، مثل گفتگو در باب موضوع پروژه ی ارشدم در ایران، گفتگوی علمی و فنی حول علایق استاد، سوال در ارتباط با قسمتی از مقاله ی استاد و یا حتی ارتباط به جهت مطرح ساختن برخی مسائل صرفا علمی مرتبط، آیا به صلاح هست و موثر در شانس پذیرش است یا اینکه صرفا ارتباط با استاد در همون چند ماه پایانی عقلانی تره؟ منظورم اینه که اگر حالا که هنوز پروژه رو کار نکردم و حق انتخاب دارم، از استادی در خارج، برای عرصه های پژوهشی کار نشده یا غیره مشورت بگیرم و اون موضوع رو انتخاب کنم، آیا چنین چیزی بعدا کمک می کنه به اینکه رزومه ی من مورد توجه بیشتر استاد قرار بگیره.

سپاس از پاسخ های شما

ددلاین اکثر دانشگاه ها 15 ژانویه هست. بعضیا 15 دسامبر و بعضیا حتی مارچ. بهترین موقع اوایل نوامبر تا اواسط ژانویه (تا اون موقع باید اپلای کرده باشین دیگه).
استاد جواب ایمیل دانشجو خودشم به زور میده مرد مومن!!!! الان فقط شناسایی کن که کیا کجا دارن رو چی کار میکنن. بعد موقعش شد ایمیل بزن. یادت باشه استادا حوصله داستان و این حرفا ندارن. خیلی کوتاه، مفید، رک و محترمانه.

b_rankouhi
February 22nd, 2016, 02:33 AM
سلام.
دوستان من شنیدم واسه پاییز 2016 اگه استاد نیاز داشته باشه هنوز میشه ایمیل زد و اپلای کرد. درسته؟؟؟ یعنی انقدر ایمیل بزنی که یک استاد شانس بیاری هنوز دانشجو بخواد؟!

خیلی بعیده. دانشگاه هایی که رنک پایینی دارن هنوز ددلاینشون نرسیده. شاید اونجا شانس داشته باشین. با فرض اینکه تمام مدارک کامل و اماده هست.

SalehPezhman
February 23rd, 2016, 04:47 AM
ددلاین اکثر دانشگاه ها 15 ژانویه هست. بعضیا 15 دسامبر و بعضیا حتی مارچ. بهترین موقع اوایل نوامبر تا اواسط ژانویه (تا اون موقع باید اپلای کرده باشین دیگه).
استاد جواب ایمیل دانشجو خودشم به زور میده مرد مومن!!!! الان فقط شناسایی کن که کیا کجا دارن رو چی کار میکنن. بعد موقعش شد ایمیل بزن. یادت باشه استادا حوصله داستان و این حرفا ندارن. خیلی کوتاه، مفید، رک و محترمانه.

سلام رفیق عزیز،
ممنون از توصیه ی شما. فقط دو نکته رو میخوام خیلی روشن و واضح بگید به من، چون تا حدی سردرگم شد. یک اینکه اگر ددلاین دانشگاه مثلا ژانویه باشه، برای پاییز ۲۰۱۷ زمان مناسبش اینه که باید تا ژانویه ی ۲۰۱۷ اپلای کنم؟ دوم اینکه با فرض سوال قبل اگر بخوام مثلا حوالی ژانویه ی ۲۰۱۷ اپلای کنم از چند ماه قبلش مناسبه که با استاد مرتبط باشم؟ مثلا از حدود سپتامبر ۲۰۱۶ مناسبه یا زودتر باید دست به کار شم؟

b_rankouhi
February 23rd, 2016, 09:55 AM
سلام رفیق عزیز،
ممنون از توصیه ی شما. فقط دو نکته رو میخوام خیلی روشن و واضح بگید به من، چون تا حدی سردرگم شد. یک اینکه اگر ددلاین دانشگاه مثلا ژانویه باشه، برای پاییز ۲۰۱۷ زمان مناسبش اینه که باید تا ژانویه ی ۲۰۱۷ اپلای کنم؟ دوم اینکه با فرض سوال قبل اگر بخوام مثلا حوالی ژانویه ی ۲۰۱۷ اپلای کنم از چند ماه قبلش مناسبه که با استاد مرتبط باشم؟ مثلا از حدود سپتامبر ۲۰۱۶ مناسبه یا زودتر باید دست به کار شم؟

فرض کن که ددلاین 15 ژانویه 2017 هستش. معنیش اینه که شما آنلاین اپلیکیشن رو باید تا اون تاریخ سابمیت کنید. معمولا 1 یا 2 ماه قبل از ددلاین پورتال باز میشه برای اپلای. به نظر من سپتامبر خیلی زوده. نوامبر و دسامبر رو پیشنهاد میکنم. کار مفیدی که میشه قبل تر کرد شناسایی دانشگاها و استاداست چون خودش پروسه ی وقت گیریه.

استادا معمولا صبر میکنن تا نزدیکای ددلاین که همه ی اپلیکیشنا بیاد دستشون بعد از بین اونا انتخاب میکنن.

overthinker
March 5th, 2016, 01:32 AM
سلام دوستان

برای ترم بهار 2016 ارتباط با اساتید رو از کی میشه شروع کرد ، فک کنم اپلیکشن رو باید AUG سابمیت کرد

ممنون از راهنمایی

b_rankouhi
March 5th, 2016, 07:57 AM
سلام دوستان

برای ترم بهار 2016 ارتباط با اساتید رو از کی میشه شروع کرد ، فک کنم اپلیکشن رو باید AUG سابمیت کرد

ممنون از راهنمایی

همون سپتامبربه بعد. اختمال گرفتن پذیرش برا بهار کمتره نسب به فال و پیدا کردن استاد به مراتب سخت تر

overthinker
March 6th, 2016, 12:12 AM
همون سپتامبربه بعد. اختمال گرفتن پذیرش برا بهار کمتره نسب به فال و پیدا کردن استاد به مراتب سخت تر

سپتامبر که اوایل شهریور هست و زمان ارتباط با استاد برای رم پاییزه 2017 میشه !

آره میدونم احتمال ک هست ولی صفر نیست ، راه دیگه ای هم نیست :(

darya69
March 22nd, 2016, 07:59 PM
سلام دوستان، عیدتون مبااااااارک
من میخوام امسال برای اپلیکش های بعد از پاییز اپلای کنم، حالا به نظر شما زمان مناسب برای ایمیل زدن به اساتید کی هست؟
با توجه به اینکه اونا الان دارن در مورد اپلیکشن هایی که گرفتن تصمیم می گیرن، و من برای سال بعد میخوام اکسپت شم، اگه الان مکاتبه رو شروع کنم زود نیست؟ اصلا متوجه منظور من میشن الان؟
فروردین تا فرضاً دی ماه خیلی زمانه خب. از طرفی اکثراً ضد و نقیضه نظرات.
لطفا راهنامیی کنین:undecided:
دومین سوال اینکه اگه الان رزومه ی خیلی سنگین رنگین نداشته باشی خیلی مهمه؟ یا نمره ی تافل؟ چون من تافلم چن ماه دیگه س....

jamalkheiri
April 13th, 2016, 02:01 PM
دوستان اگر ددلاین اپلای آبان ماه باشه بهترین زمان برای شروع مکاتبه کی هست؟ ضمنا قبل از شروع مکاتبه فارغ التحصیل شده باشیم بهتره یا اگر دانشجو باشیم ایرادی داره؟

blacklily1986
April 14th, 2016, 07:28 PM
با سلام.... من تقریبا نصف صفحات این تاپیک رو خوندم و الان کمی گیج شدم، با توجه به اینکه کمی تازه کارم و اصلاعاتم هنوز کم هست....از دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه که اطلاعات کلی و جامع درباره تفاوت زمان spring و fall چی هست و بازه زمانی تقریبی مناسب برای اپلای در هر کدوم از این دو مورد کی هست؟ .... مثلا اگر من مدارک زبانم تا شهریور اماده بشه و بخوام اقدام کنم، در صورت پذیرش احتمالا fall هست یا springسال 2017؟؟ .... و اینکه اگر سایتی و یا سازمانی برای تصیق نمره معدل هست ممنون میشم راهنمایی کنید....

pouriatiz
April 15th, 2016, 05:24 PM
با سلام.... من تقریبا نصف صفحات این تاپیک رو خوندم و الان کمی گیج شدم، با توجه به اینکه کمی تازه کارم و اصلاعاتم هنوز کم هست....از دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه که اطلاعات کلی و جامع درباره تفاوت زمان spring و fall چی هست و بازه زمانی تقریبی مناسب برای اپلای در هر کدوم از این دو مورد کی هست؟ .... مثلا اگر من مدارک زبانم تا شهریور اماده بشه و بخوام اقدام کنم، در صورت پذیرش احتمالا fall هست یا springسال 2017؟؟ .... و اینکه اگر سایتی و یا سازمانی برای تصیق نمره معدل هست ممنون میشم راهنمایی کنید....
سلام
همانطور که خودتون باید از روی کامنت های بقیه متوجه شده باشید نمیشه یه زمان کلی گفت. کشور با کشور و دانشگاه با دانشگاه فرق میکنه. بصورت کلی نکاتی رو میگم جزئی تر رو دیگه باید مشخص سایت دانشگاه مورد نظر برید!
0- شما وقتی میخوای اپلای کنی همون اول باید بگی برای کدوم ترم داری اپلای میکنی.
1- بعضی دانشگاه ها 3بار در سال دانشجو میگیرن بعضیا دو بار و بعضیا هم یک بار. بیشتر دانشگاه های امریکا فقط یک بار در سال میگیرن اونم پاییز. بقیه کشورها معمولا دوبار رو میگیرن. بعضیا هم 3بار در سال.
2- از یک سال تا 6 7 ماه زودتر از شروع ترم شما باید اپلای خودت رو شروع کنی یعنی به استاد اول ایمیل بزنی و بعد اپلیکیشن رو پر کنی.
3- کشورهای نیمکره شمالی تاریخ اپلای کردنشون مثل همه. همه تقریبا از مهر شروع میشه تا بهمن اسفند دیگه تموم میشه، برای مهر سال بعد! که مثلا شما میتونی چندماه دیگه برای fall 2017 اقدام کنی. کشورهای نیمکره جنوبی مثل استرالیا و نیوزیلند کلا تاریخ اپلای کردنشون فرق میکنه. بیشتر دانشگاهاشون 2تا راند اپلای دارن. semester 1 اونها حدودا از یکی دوماه دیگه شروع میشه. که شروعش میشه اول سال بعد میلادی. زمان اقدام برای semester 2 اونها هم از حدود اسفند ماه شروع میشه. که زمان شروع ترمشون میشه حدودای مرداد شهریور.
4- یک سری دانشگاه ها ددلاین اصلا ندارن. ولی اسکالرشیپ هاشون ددلاین داره که باید خودتون رو با اونها ست کنید! (بیشتر استرالیا و نیوزیلند اینجوریه.)
5- هر دانشگاه نمره حداقل خودش رو میخواد. بعضیا از 18به بالا میخوان. بعضیا 12 به بالا!

pouriatiz
April 15th, 2016, 05:29 PM
دوستان اگر ددلاین اپلای آبان ماه باشه بهترین زمان برای شروع مکاتبه کی هست؟ ضمنا قبل از شروع مکاتبه فارغ التحصیل شده باشیم بهتره یا اگر دانشجو باشیم ایرادی داره؟
سلام
همونطور که همه میگن هرچی زودتر بهتر. استاد پیدا کردن ممکنه طول بکشه. زودتر که ایمیل بزنید سر استادا خلوت تره و احتمالش بیشتره که جوابتون رو بدن و شما زودتر پوزیشن خالی اونها رو بگیرید.
خیلی فرقی نمیکنه. ولی خب اگر فارغ التحصیل شده باشید نمره تز شما هم توی کارنامتون هست و معدل بالاتری متعاقبا خواهید داشت!

mortez28
April 17th, 2016, 11:12 AM
سلام بچه ها
راستش من میخوام برای fall 2017 برای دانشگاه های کانادا اپلای کنم. به نظرتون چه زمانی ایمیل به اساتید رو شروع کنم؟
امتحان تافل رو هم میخوام اواسط شهریور بدم
ممنونم

negars1362
April 24th, 2016, 08:21 PM
سلام دوستان، من میخواستم برای دکترا از یکی از کشورهای سوئد، کانادا، استرالیا، هلند یا سوئیس اپلای بگیرم. فوق لیسانس با رتبه خوب از دانشگاه صنعتی اصفهان هستم و تیرماه آزمون آیلتس میدم. من هنوز با هیچ استادی ایمیل نزدم، میخواستم ببینم الان که هنوز مدرک زبان ندارم میتونم شروع به مکاتبه کنم یا فایده ای نداره و موضوع دیگه اینکه بعضی دانشگاهای سوئد و سوئیس پروپوزال میخوان، چطور باید پروپوزال نوشت وقتی هنوز استاد نداری و نمیدونی دقیقا روی چه موضوعی قراره کار کنی؟ ممنون میشم جوابمو بدین

Fairymaid
April 25th, 2016, 09:51 AM
سلام بچه ها
راستش من میخوام برای fall 2017 برای دانشگاه های کانادا اپلای کنم. به نظرتون چه زمانی ایمیل به اساتید رو شروع کنم؟
امتحان تافل رو هم میخوام اواسط شهریور بدم
ممنونم

دیگه معمولا از مرداد شروع میکنن، تا انتخاب نهایی و پاسخ گرفتن زمان می بره واسه همین معمولا زود شروع میکنن.
البته این به اون معنی نیست اگه دیرتر شروع کنین پاسخی نمیگیرین.

liliom64
April 30th, 2016, 09:31 AM
سلام
من می خوام برای پاییز 2017 برای کانادا در مقطع دکتری اقدام کنم الان ی نمره آیلتس 5.5 دارم ولی دارم می خونم که اواسط مرداد ماه امتحان آیلتس بدم حالا دو تا سوال دارم:
1- باید صبر کنم بعد ازینکه نمره آیلتسم اومد ایمیل بزنم به استاد ها یا اینکه میتونم ی نمره فرضی ای که می دونم میتونم بگیرم مثلا 6 یا 6.5 بگم دارم و قول بدم که نمره بهتری خواهم گرفت.
2-در ایمیل ارسالی به اساتید چه مدارک دیگری هم باید بفرستم منظورم اینه که توصیه نامه انگیزه نامه و رزومه و مثلا سابقه تدریسی که دارم رو هم با همون ایمیل باید بفرستم اگر نه چه زمانی باید بفرستم؟
ممنون

Taba22
May 9th, 2016, 01:22 AM
فرض کن که ددلاین 15 ژانویه 2017 هستش. معنیش اینه که شما آنلاین اپلیکیشن رو باید تا اون تاریخ سابمیت کنید. معمولا 1 یا 2 ماه قبل از ددلاین پورتال باز میشه برای اپلای. به نظر من سپتامبر خیلی زوده. نوامبر و دسامبر رو پیشنهاد میکنم. کار مفیدی که میشه قبل تر کرد شناسایی دانشگاها و استاداست چون خودش پروسه ی وقت گیریه.

استادا معمولا صبر میکنن تا نزدیکای ددلاین که همه ی اپلیکیشنا بیاد دستشون بعد از بین اونا انتخاب میکنن.

ببخشید اگه سوال کمی بیربط میشه اما ادامه ی همین پروسه هست: اگر از صفر بخوام مکاتبه با استادا رو شروع کنم (کانادا و امریکا) راه "شناسایی" استادا دقیقا چیه؟ دانشگاها رو بزنم و دپارتمانا و رزومه هاشونو بخونم؟ چجوری بفهمم کدوماشون فاند دارن که خیلی گزینه مهمیه. چون من مسترم اروپا خوندم و در دپارتمان ما همه استادا لزوما فاند نداشتن حتی برا دانشجوهای بومی.

imanprs
May 9th, 2016, 01:38 AM
سلام
من می خوام برای پاییز 2017 برای کانادا در مقطع دکتری اقدام کنم الان ی نمره آیلتس 5.5 دارم ولی دارم می خونم که اواسط مرداد ماه امتحان آیلتس بدم حالا دو تا سوال دارم:
1- باید صبر کنم بعد ازینکه نمره آیلتسم اومد ایمیل بزنم به استاد ها یا اینکه میتونم ی نمره فرضی ای که می دونم میتونم بگیرم مثلا 6 یا 6.5 بگم دارم و قول بدم که نمره بهتری خواهم گرفت.
2-در ایمیل ارسالی به اساتید چه مدارک دیگری هم باید بفرستم منظورم اینه که توصیه نامه انگیزه نامه و رزومه و مثلا سابقه تدریسی که دارم رو هم با همون ایمیل باید بفرستم اگر نه چه زمانی باید بفرستم؟
ممنون

۱. اول این که به نظر من به هیچ عنوان دروغ نگید. این که نمره‌ی فعلی رو بگید یه مقداری بستگی داره به دانشگاه و دپارتمانی که اون استاد هست. اگه حد مورد نظرشون مثلاً ۷ باشه گفتن این که نمره‌تون ۵.۵ شده خوب نیست. برای بقیه که معمولاً ۶.۵ می‌خوان هم به نظرم لزومی نداره الان نمره‌ی دقیق رو بگید. می‌شه جمله‌ای به این شکل بگید که «نمره‌ام طوری که انتظار داشتم نشد و به زودی مجدد امتحان می‌دم و فکر می‌کنم نمره‌ی مناسبی خواهم گرفت».
و این که به نظرم صبر کردن تا دریافت نتیجه‌ی امتحان بعدی می‌تونه گزینه‌ی بسیار بهتری باشه. الان خیلی زوده اصلاً.
تو این فرصت اساتید مورد نظر رو شناسایی کنید و متن‌های ایمیل‌هاتون رو هم حتی آماده کنید بدون قسمت نمره‌ی آیلتس.

۲. در مکاتبه‌ی اولیه نیاز به ارسال چیز زیادی نیست. معمول همون رزومه است. می‌تونید SoP رو هم ارسال کنید نهایتاً. سابقه‌ی تدریس و ... هم که توی cv ذکر کنید.
در کل با ایمیل اول شما فقط علاقه‌تون رو به ادامه‌ی تحصیل با اون استاد نشون می‌دید و خودتون رو با پیش‌زمینه‌ی علمی و کاری و تحقیقاتی خودتون معرفی می‌کنید. بعد از اون بستگی به پاسخ اون استاد داره. ممکنه از شما چیزهای بیشتری بخواد.

abdhmdsjd
May 13th, 2016, 02:11 AM
با سلام خدمت همه دوستان گرامی
من برای مقطع ارشد ، کشور کانادا میخوام اقدام کنم.
بهترین زمان برای شروع مکاتبه با اساتید (دانشگاههای کانادا ) برای fall 2017 از کی هستش ؟
اگه از الان شروع کنم ، خیلی زود نیست ؟ با توجه به نظرات دوستان که گفتند احتمالا تابستون همه اساتید برن تعطیلات و مسافرت و ... ، اگه الان شروع کنم به مکاتبه احتمال اینکه جوابمو بدن بیشتر نمیشه چون الان توی ترم تحصیلی اند و احتمال اینکه ایمیلشونو چک کنند بیشتره ؟
خیلی ممنون از جوابتون.

pouriatiz
May 13th, 2016, 06:32 PM
با سلام خدمت همه دوستان گرامی
من برای مقطع ارشد ، کشور کانادا میخوام اقدام کنم.
بهترین زمان برای شروع مکاتبه با اساتید (دانشگاههای کانادا ) برای fall 2017 از کی هستش ؟
اگه از الان شروع کنم ، خیلی زود نیست ؟ با توجه به نظرات دوستان که گفتند احتمالا تابستون همه اساتید برن تعطیلات و مسافرت و ... ، اگه الان شروع کنم به مکاتبه احتمال اینکه جوابمو بدن بیشتر نمیشه چون الان توی ترم تحصیلی اند و احتمال اینکه ایمیلشونو چک کنند بیشتره ؟
خیلی ممنون از جوابتون.
سلام
الان برای فال 2017 خیلی زوده. خیلی از دانشگاه های کانادا ترم های بهار و تابستان هم دانشجو میگیرن و الان زمان ایمیل زدن اونهاست. من حتی همین چند هفته پیش به تعدادی از اساتید برای ترم بهار 2017 ایمیل زدم که یکیشون باز به من گفت الان زوده!! بذار مثلا یکی دوماه مونده به ددلاین، بعد ایمیل بزن.
ولی خب چون رقابت برای ترم های فال از همه بیشتر هست باید زودتر ایمیل بزنید. به نظرم زمان مناسبش همون شهریور و مهر به بعده.

abdhmdsjd
May 19th, 2016, 06:48 AM
با سلام
دوستان این ماه فارغ التحصیل شدم ، الان دارم دنبال اساتید میگردم ، یه چنتا استاد کانادایی پیدا کردم که خیلی زمینه های کاری مشترک داریم ، برای این که الان بهشون میل بزنم نظرتون چیه ؟
ی سری دوستان میگن که برای مهر و آبان بزاریم ولی بنظرتون بهتر نیست من یه بار بهشون میل بزنم نهایتا اگه جواب ندادن یا هر چیز دیگه میتونم دوباره مهر ماه شانسمو امتحان کنم ؟

Simon
May 23rd, 2016, 01:48 PM
سلام

راه ایمیل زدن برای شما که بسته نیست. با خودتونه که اقدام کنید یا خیر. اگر به فرض ایمیل زدید و گفت فعلا تا چند ماه دیگه دانشجو نمیخوام خیلی خودتون رو هایلایت نکنید تا بعدا بتونید مجدد پیگیری کنید. هرچند بعید میدونم در این وقت سال وعده ایی بده.

با سلام
دوستان این ماه فارغ التحصیل شدم ، الان دارم دنبال اساتید میگردم ، یه چنتا استاد کانادایی پیدا کردم که خیلی زمینه های کاری مشترک داریم ، برای این که الان بهشون میل بزنم نظرتون چیه ؟
ی سری دوستان میگن که برای مهر و آبان بزاریم ولی بنظرتون بهتر نیست من یه بار بهشون میل بزنم نهایتا اگه جواب ندادن یا هر چیز دیگه میتونم دوباره مهر ماه شانسمو امتحان کنم ؟

javad44444
June 22nd, 2016, 10:45 PM
سلام بچها ددلاین یکی از دانشگاهها اینجوریه این یعنی چی؟

Canadian
International
Special/Exchange/Visiting

Fall: June 1
Fall: April 15
Fall: Same as Canadian/International

Winter: Nov. 13
Winter: Sept. 4
Winter: Sept. 3

Summer: March 15
Summer: Jan. 1
Summer: Jan. 1

morizzz
June 26th, 2016, 05:38 PM
بچه ها من برای فاند کی باید اقدام کنم؟دانشگاههای ترکیه برای ارشد فاند میدن؟چجوری ایمیل اساتید رو پیداکنم؟

SASOLO
July 1st, 2016, 07:57 PM
سلام دوستان
من میخوام برای فال 2017 در دانشگاه های امریکا و کانادا در مقطع ارشد اپلای کنم و به شدت نیاز به فاند دارم ( با اینکه میدونم احتمال فاند برای مستر خیلی پایین هست). با این حال بهترین زمان برای ایمیل زدن و شروع مکاتبه با اساتید چه زمانی هست؟ می بخشید ممکنه سوالم به موضوع زیاد مرتبط نباشه ولی میخوام بدونم ایمیل زدن به همه اساتید یک دانشکده کار درستیه ؟ یا فقط به اساتیدی ایمیل بفرستم که زمینه تحقیقاتی مشابه با research interest رزومه دارن؟
ممنونم

Milad_MTM
July 4th, 2016, 07:19 PM
سلام
من میخواستم واسه ارشد واسه یکی از دانشگاه های کانادا یا امریکا اپلای کنم ..چون الان در حال حاظر هم پروژه کارشناسی رو انجام میدم و هم کاراموزی .. راستی واسه زبان هم دارم میخونم!
الان می خواستم بپرسم بهتره پس از گذروندن اینا و کامل کردن رزومه مکاتبه با اساتید رو شروع کنم ؟ از کی اینکارو باید انجام بدم ؟ ایمیل اولی چی باید باشه ؟
راستش یه چنتا استاد ایرانی پیدا کردم زمینه کاریشون هم اون چیزی هست که من علاقه دارم حتی تو سایتشون گفتن " نیاز دارم واسهچنتا دانشجو ارشد و دکترا و .. حالا موندم اگه الان ایمیل بزنم شاید رد کنند ( چون معدلم خوب نیست یه ذره بیشتر از 17 هستش و اینکه معدل سال اخرم حدود 18 و تو رزومه چنتا پروژه درسی اینا رو فقط دارم نه مقاله نه چیزی زبان هم که دارم میخونم واسه تافل و جی ار ای و ...)
میشه راهنمایی کنید ؟