PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شانس پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

صفحه ها : [1] 2

keivanpro
March 31st, 2010, 05:34 PM
سلام دوستان

فکر کردم واقعا جای خالی یک تاپیک برای بچه های فارغ التحصیل زیست شناسی در این فروم احساس می شه متاسفانه بچه های زیست زیاد در این فروم فعال نیستند
خواهش می کنم از همه دوستان با هر گرایش زیست شناسی ( میکروبیولوژی، جانورشناسی، گیاه شناسی، ژنتیک ، بیوشیمی و بیوفیزیک ) تجربیات و سوالات خودشون را اینجا مطرح کنند

ارادتمند

keivanpro
March 31st, 2010, 05:40 PM
اول از همه خودم شروع می کنم
من قصد دارم در رشته ای غیر از رشته ارشدم برای دکترا اقدام کنم قصد دارم از بیوسیستماتیک جانوری به ژنتیک یا بیوشیمی تغییر گرایش بدم گرایش ارشدم هیچ ارتباطی با گرایش مورد علاقه ام ندارند بنابراین سابقه کار تحقیقاتی در زمینه ژنتیک ندارم به نظر شما چقدر شانس برای گرقتن پذیرش دارم ؟و چه راه کار هایی دارم برای این که شانس پذیرشم را بیشتر کنم؟ و با توجه به این شرایط برای چه دانشگاههای شانس پذیرش بیشتری دارم ؟

انسان
March 31st, 2010, 05:40 PM
كاملا موافقم. آخه زيست شناسي شرايطش با علوم پزشكي و توانبخشي خيلي فرق مي كنه. در صورتي كه تاپيك فعلي فقط به مسائل پزشكان اختصاص داره. شما زيست خوندين؟

انسان
March 31st, 2010, 05:42 PM
شما پروژه ارشدت ربطي به ژنتیک داشته؟ تو اين زمينه كاري انجام دادي؟

انسان
March 31st, 2010, 05:45 PM
من زيست سلولي مولكولي و بيوشيمي باليني خوندم ولي دوباره مي خوام در شاخه هاي زيست ارامه تحصيل بدم.

keivanpro
March 31st, 2010, 05:45 PM
سلام دوست عزیز
نه من پروزه ام ارتباطی به ژنتیک نداره من ارشد بیوسیستماتیک جانوری از دانشگاه تهران دارم
اگر کار تحقیقی زیر نظر اساتید در دانشگاه در زمینه ژنتیک انجام بدم امکان گرفتن پذیرش هست؟

انسان
March 31st, 2010, 05:50 PM
ببينيد بايد در نظر داشته باشي كه كدوم شاخه از ژنتیک رو مي خواي اقدام كني مسلما شانس شما براي ژنتیک پزشكي كمه ولي در زمينه ژنتیک پايه شانس داريد اگه بتونيد حداقل توي كنفرانسي مرتبط با ژنتیک يا زيست مولكولي مقاله بدين خيلي ميتونه بهتون كمك كنه.

انسان
March 31st, 2010, 05:53 PM
اگر کار تحقیقی زیر نظر اساتید در دانشگاه در زمینه ژنتیک انجام بدين كه عاليه و راه ديگش شركت در كارگاه هاي زيست مولكولي و ژنتیک هست كه certificate ميدن. چون اگه توي cv بنويسيد كه چه تكنيك هايي از زيست مولكولي رو بلدين فوق العاده موثر ميشه.

manitor
May 1st, 2010, 11:29 AM
من پزشک عمومی هستمو تو رو خدا بگید میتونم زیست شناسی پذیرش بگیرم کانادا

raheleh
May 1st, 2010, 12:09 PM
سلام به همه دوستان زيست شناس
من فارغ التحصيل رشته زيست سلولي-مولكولي در مقطع فوقم. خيلي دوست دارم از كانادا براي مقطع دكترا تو همين رشته بورس بگيرم. ولي نميدونم بايد از كجا شروع كنم. ممنون ميشم اگه كسي اطلاعاتي در اين مورد دارد به بگه...:)

Royal2009
May 2nd, 2010, 01:42 PM
سلام به همه دوستان زيست شناس
من فارغ التحصيل رشته زيست سلولي-مولكولي در مقطع فوقم. خيلي دوست دارم از كانادا براي مقطع دكترا تو همين رشته بورس بگيرم. ولي نميدونم بايد از كجا شروع كنم. ممنون ميشم اگه كسي اطلاعاتي در اين مورد دارد به بگه...:)
برای اینکه بدانید از کجا شروع کنید لطفا مطالب این سایت را کامل و دقیق مطالعه فر مایید
با تشکر

nazaar
May 2nd, 2010, 10:19 PM
سلام به همه

من ليسانس ميكروبيولوزي هستم با معدل 17.5 از دانشگاه آزاد .تافل هم تا 2 ماه آينده شركت ميكنم
مي خوام واسه دانشگاهاي كانادا اقدام كنم .همين رشته .كسي ميتونه راهنمائيم كنه امتحاناي Gre سخت اند؟ واسه UBC شانسي دارم؟
خواهش ميكنم راهنمائيم كنيد.........راستي من حتمأ ميخوام فاند هم داشته باشم . آيا ميشه فول فاند شد؟ نمرهاي تافل و Greبالا باشه
احتمال فول فاند هست؟

macula_densa
May 3rd, 2010, 06:44 AM
سلام به همه

من ليسانس ميكروبيولوزي هستم با معدل 17.5 از دانشگاه آزاد .تافل هم تا 2 ماه آينده شركت ميكنم
مي خوام واسه دانشگاهاي كانادا اقدام كنم .همين رشته .كسي ميتونه راهنمائيم كنه امتحاناي Gre سخت اند؟ واسه UBC شانسي دارم؟
خواهش ميكنم راهنمائيم كنيد.........راستي من حتمأ ميخوام فاند هم داشته باشم . آيا ميشه فول فاند شد؟ نمرهاي تافل و Greبالا باشه
احتمال فول فاند هست؟

سلام
شما معدل لیسانس خوبی دارین. این خب مهمه اما یادتون باشه تو رشته های علوم زیستی کسی ایران و دانشگاههای ایران رو زیاد نمی شناسه. پس این یه مشکلیه. اما خیلی ها هستند که فول فاند می شن. GRE رو اگه بخوای نمره بالای 1200 بگیری باید حسابی درس بخونی. تافل هم همینطور. اما کار نشد نداره، با نمره تافل خوب و مقاله آی.اس.آی فاند هم می شه گرفت .
موفق باشید.

nazaar
May 4th, 2010, 10:35 AM
كسي اينجا هست كه واسه ميكروبيلوژي اقدامي كرده باشه كه از تجربه ي
اون بشه استفاده كرد؟

من اكثر نمره هاي اختصاصيم 20 هست اونايي هم كه 20 نيست بالاي 18 هست
به نمره دروس اختصاصي توجه ميكنند؟

sss666
May 6th, 2010, 09:28 AM
با سلام اگه میشه من رو راهنمایی کنید . خانومه من لیسانس زیست شناسی گیاهی با معدل 13.9 از دانشگاه سراسری هست و میخواد برای ارشد برای یکی از رشته های میکروبیولوژی پزشکی، ژنتیک، ایمونولوژِی ، بیوتکنولوژی و هماتولوژی افدام کنه اما خودمون موندیم که حالا که داریم این همه هزینه میکنیم کدومش می ارزه که توش ادامه تحصیل بده شماها چه پیشنهادی به ما میکنین.در ضمن ما میخوایم برای سوئد و انگلیس اقدام کنیم.

esse
May 19th, 2010, 10:19 PM
سلام.من ورودی جدید(88) کارشناسی رشته ی زیست شناسی گرایش سلولی مولکولیم.در حال حاضر هیچ علاقه ای بهش ندارم...آخه من فکر میکنم آینده ی شغلی مناسبی نداره (حداقل تو ایران)..همونطوری که خودتون میدونین متاسفانه تو کشورمون به علوم پایه زیاد اهمیتی نمیدن! ....نمیدونم شایدم دارم اشتباه میکنم...برای همین انگیزه ی خاصی برای ادامه ندارم.از دوستان با تجربه خواهش میکنم راهنماییم کنید....

Royal2009
May 20th, 2010, 06:26 PM
سلام
نمره های بالای شما نکته مثبتی است،اما کافی نیست.به چاپ مقاله در ژورنال های معتبر ونمره زبان و GRE هم توجه جدی داشته باشید.
راستی ،گرفتن نمره 20 در دروس اختصاصی کار سختی است. لطفا بفرمایید در کدوم دانشگاه درس خواند ه اید ؟و چطوراکثرا20 شدید؟ تا بقیه هم از تجربیات شما استفاده کنند . چون به نظر من، دانشگاههای ایران(حداقل اونهایی که من دیدم) از نظر ارزیابی و نحوه امتحان گیری در سطح استانداردی نیستند و گرفتن نمره20 واقعا کار مشکلی است.
موفق باشید

كسي اينجا هست كه واسه ميكروبيلوژي اقدامي كرده باشه كه از تجربه ي
اون بشه استفاده كرد؟

من اكثر نمره هاي اختصاصيم 20 هست اونايي هم كه 20 نيست بالاي 18 هست
به نمره دروس اختصاصي توجه ميكنند؟

nazaar
May 21st, 2010, 12:44 AM
سلام
نمره های بالای شما نکته مثبتی است،اما کافی نیست.به چاپ مقاله در ژورنال های معتبر ونمره زبان و GRE هم توجه جدی داشته باشید.
راستی ،گرفتن نمره 20 در دروس اختصاصی کار سختی است. لطفا بفرمایید در کدوم دانشگاه درس خواند ه اید ؟و چطوراکثرا20 شدید؟ تا بقیه هم از تجربیات شما استفاده کنند . چون به نظر من، دانشگاههای ایران(حداقل اونهایی که من دیدم) از نظر ارزیابی و نحوه امتحان گیری در سطح استانداردی نیستند و گرفتن نمره20 واقعا کار مشکلی است.
موفق باشید

سلام
درسته سخته كسي از دروس اختصاصيش نمره ي 20 بگيره.ولي تحته شرايطي ميشه اين كه درسي كه ميخوني
واقعأ دوست داشته باشي كه در اين صورت درس خوندن و سر كلاس رفتن يه جورايي برات ميشه تفريح .از بيشتر ياد گرفتن خسته نميشي من در طول ترم درسايي را كه دوست داشتم دائم ميخوندم البته بگم واسه نمره نميخوندم واسه اين ميخوندم كه برام لذت بخش بود دلم ميخواست دانشم در اين زمينه خيلي زياد بشه كه خب 20 هم دنبالش بود .
واسه همين درسي مثل تاريخو بعد از 3 بار حذف كردن 15 شدم, دوسش نداشتم..

اينو به اونايي بگم كه قصد ادامه تحصيل دارن ولي رشتشونو دوست ندارن به نظر من 2 راه دارن يا علاقمند بشن يا تغيير رشته بدن.به زور درس خوندن آدمو با سرعته نور پير مي كنه از زندگي لذت ببريد.من آزاد شهر قدس بودم ....

Royal2009
June 10th, 2010, 12:47 AM
با سلام
لطفا شرایط علمی خود مانند معدل،نمره زبان و مقاله و.. را بفرمایید.
با تشکر

من پزشک عمومی هستمو میتونم زیست شناسی پذیرش بگیرم کانادا

sss666
June 13th, 2010, 10:28 AM
سلام
درسته سخته كسي از دروس اختصاصيش نمره ي 20 بگيره.ولي تحته شرايطي ميشه اين كه درسي كه ميخوني
واقعأ دوست داشته باشي كه در اين صورت درس خوندن و سر كلاس رفتن يه جورايي برات ميشه تفريح .از بيشتر ياد گرفتن خسته نميشي من در طول ترم درسايي را كه دوست داشتم دائم ميخوندم البته بگم واسه نمره نميخوندم واسه اين ميخوندم كه برام لذت بخش بود دلم ميخواست دانشم در اين زمينه خيلي زياد بشه كه خب 20 هم دنبالش بود .
واسه همين درسي مثل تاريخو بعد از 3 بار حذف كردن 15 شدم, دوسش نداشتم..

اينو به اونايي بگم كه قصد ادامه تحصيل دارن ولي رشتشونو دوست ندارن به نظر من 2 راه دارن يا علاقمند بشن يا تغيير رشته بدن.به زور درس خوندن آدمو با سرعته نور پير مي كنه از زندگي لذت ببريد.من آزاد شهر قدس بودم ....

البته یه نکته مهمی که وجود داره اینه که اکثر دانشگاههای اروپایی و همچنین امریکایی سطح دانشگاههای ایران و فرقشون و میدونن و میدونن مثلا رنج نمره توی دانشگاه آزاد در چه حدیه و در مورد دانشگاه دولتی چطوریه؟اکثر کسایی که من توی این سایت باهاشون آشنا شدم و آزاد درس خوندن معدلاشون خیلی بالاست ولی اکثر بچه های سراسری بیشترشون حداکثر معدلشون 15 است.خوب این یه چیزیه که برای اکثر دانشگاهها قابل تشخیصه.

ardavan_2008
June 18th, 2010, 06:16 PM
دوستان یک سوال که خیلی هم با اینجا بی ربط نیست!

در صورت گرفتن مدرک پزشکی از کانادا ایا امریکا مدرک رو قبول داره و به عکس چی؟!

meis
June 25th, 2010, 04:12 AM
با سلام اگه میشه من رو راهنمایی کنید . خانومه من لیسانس زیست شناسی گیاهی با معدل 13.9 از دانشگاه سراسری هست و میخواد برای ارشد برای یکی از رشته های میکروبیولوژی پزشکی، ژنتیک، ایمونولوژِی ، بیوتکنولوژی و هماتولوژی افدام کنه اما خودمون موندیم که حالا که داریم این همه هزینه میکنیم کدومش می ارزه که توش ادامه تحصیل بده شماها چه پیشنهادی به ما میکنین.در ضمن ما میخوایم برای سوئد و انگلیس اقدام کنیم.

با سلام
با توجه به رشته خانومتون پیشنهاد میکنم بیشتر روی علائقتون تمرکز کنین، در بین رشته هاییم که فرمودین به نظر من بیوتکنولوژی الان رو بورسه، هرچند شما هر کدوم از رشته های دیگه ام ادامه بدین به جاهای خوبی میرسین.
موفق باشین

aydinmahban
July 19th, 2010, 01:07 AM
با سلام
با توجه به رشته خانومتون پیشنهاد میکنم بیشتر روی علائقتون تمرکز کنین، در بین رشته هاییم که فرمودین به نظر من بیوتکنولوژی الان رو بورسه، هرچند شما هر کدوم از رشته های دیگه ام ادامه بدین به جاهای خوبی میرسین.
موفق باشین

منم فکر میکنم بیوتکنولوژی خوب باشه من خودم علاقه دارم و خودمم دارم واسه ژنتیک و مولکولی یا بیوتکنولوژی اقدام کنم این سه رشته آینده خوبی داره.

emoon
July 26th, 2010, 12:25 AM
البته یه نکته مهمی که وجود داره اینه که اکثر دانشگاههای اروپایی و همچنین امریکایی سطح دانشگاههای ایران و فرقشون و میدونن و میدونن مثلا رنج نمره توی دانشگاه آزاد در چه حدیه و در مورد دانشگاه دولتی چطوریه؟اکثر کسایی که من توی این سایت باهاشون آشنا شدم و آزاد درس خوندن معدلاشون خیلی بالاست ولی اکثر بچه های سراسری بیشترشون حداکثر معدلشون 15 است.خوب این یه چیزیه که برای اکثر دانشگاهها قابل تشخیصه.
منم چند تا درس اختصاصی رو بیست شدم اما از ازاد تهران شمال..لطفا همه ازادی ها رو با یک چوب نزنید چون تهران شمال واحد سخت گیری بود و شاگرد اول های واحد های شهرستان که به تهران شمال می اومدن مشروط می شدن و کلا رتبه سوم هر ورودی معدلش رو 16 بود..در ضمن دروسی بوده که تمام سوالات رو کاملا درست و کامل جواب دادم اما استاد بیست نداده ...

سوفي
July 29th, 2010, 11:28 AM
سلام به همه دوستان
من فارغ التحصيل رشته زيست سلولي و مولكولي در مقطع ليسانس هستم و ميخوام از يكي از كشورهاي انگليسي زبان براي فوق ژنتيك بورس بگيرم نمي دونم از كجا بايد شروع كنم لطفاً راهنمايي كنيد مرسي

Royal2009
July 29th, 2010, 04:46 PM
سلام به همه دوستان
من فارغ التحصيل رشته زيست سلولي و مولكولي در مقطع ليسانس هستم و ميخوام از يكي از كشورهاي انگليسي زبان براي فوق ژنتيك بورس بگيرم نمي دونم از كجا بايد شروع كنم لطفاً راهنمايي كنيد مرسي

سلام
ضمن خوش آمد گویی ازعضویت شما در سایت
به شما پیشنهاد می شود که ابتدا مطالب این سایت را به دقت مطالعه فرمایید. بعد از آن به خوبی متوجه خواهید شد که از کجا بایستی شروع کنید.
اما من خیلی تیتر وار خدمتان عرض می کنم:
1-نمره زبان مناسب(تافل یا آیلتس)
2-آماده کردن مدارک تحصیلیتان
3-تلاش برای چاپ مقاله
4- آزمون GRE برای امریکا و برخی هم در در کانادا
5- چک کردن سایت دانشگاههای خارجی جهت پیدا کردن رشته مورد نظرتان و جزییات پذیرش(همزمان با انجام دادن مراحل فوق)
پ.ن:
در مورد جزییات هریک از موارد فوق به انجمن مربوطه مراجعه فرمایید.

باتشکر از همکاری شما

dr_lizard
August 14th, 2010, 08:29 PM
سلام دوستان عزیز:
من تازه وارد هستم لطفا اگر کسی میتونه منو راهنمایی کنه !
. تازه از رشته پزشکی عمومی فارغ تحصیل شدم . و قصد دارم برای رزیدنتی برم امریکا.
چه راهی برای ورود به امریکا برای من وجود داره؟
اگه بخوام usmle step 1 ,step 2 ck va ECFMG رو جور کنم دو سالی زمان میبره.!
در واقع می خوام این امتحانارو اونجا پاس کنم.و وارد matching رزیدنتی بشم.حالا مشکل راه وارد شدن به امریکاس.چه راهی رو با توجه به شرایط من پیشنهاد می دید؟
ایا میشه برای pHD(فارما . .biology ,public health.....) اپلای کنم با ویزا F1 برم و بعد quit کنم و وارد matching بشم؟
اگه کسی تجربه مشابه من داره لطفا با من هم share کنه.
با سپاس از توجه تان!

sanaz-sa
August 19th, 2010, 11:25 AM
سلام
من لیسانس زیست شناسی جانوری هستم. معدلم 15.73 بوده. یکساله که فارغ التحصیل شدم. دانشگاه تربیت معلم تهران درس خوندم.(یعنی دانشگاه سراسری)و به کمک استادم و چند تا از دوست هام دو مقاله isi دادم در زمینه ژنتیک بودند. با همین گروه در حال ترجمه یک کتاب هم هستیم. دارم خودمو برای تافل آماده می کنم. به نظر شما شانسی برای fund دارم. با توجه به اینکه مقاله هام چند نفری اند؟ دیگه اینکه برای کجا اقدام کنم خوبه؟

Royal2009
August 20th, 2010, 02:29 PM
سلام
من لیسانس زیست شناسی جانوری هستم. معدلم 15.73 بوده. یکساله که فارغ التحصیل شدم. دانشگاه تربیت معلم تهران درس خوندم.(یعنی دانشگاه سراسری)و به کمک استادم و چند تا از دوست هام دو مقاله isi دادم در زمینه ژنتیک بودند. با همین گروه در حال ترجمه یک کتاب هم هستیم. دارم خودمو برای تافل آماده می کنم. به نظر شما شانسی برای fund دارم. با توجه به اینکه مقاله هام چند نفری اند؟ دیگه اینکه برای کجا اقدام کنم خوبه؟

سلام
بله شما شانس دارید .فقط بخش های مختلف این سایت را بدقت مطالعه بفرمایید.

با تشکر

nazaar
September 1st, 2010, 01:32 PM
منم چند تا درس اختصاصی رو بیست شدم اما از ازاد تهران شمال..لطفا همه ازادی ها رو با یک چوب نزنید چون تهران شمال واحد سخت گیری بود و شاگرد اول های واحد های شهرستان که به تهران شمال می اومدن مشروط می شدن و کلا رتبه سوم هر ورودی معدلش رو 16 بود..در ضمن دروسی بوده که تمام سوالات رو کاملا درست و کامل جواب دادم اما استاد بیست نداده ...

نكته اي كه هست اينه كه اكثره دانشگاها مثلا كانادا يه نمره ي مينيمم گذاشتن كه اگه كمتر از اون مينيمم هستي اصلا اقدامي نكني من واسه دانشگاهايي مثل UBC يا U of C ,U of T ميدونم 16 يا همون B هستش
تو سراسري ها فقط به جند تا توجه خيلي خاصي دارن از جمله شريف يا تهران ... وگرنه زياد به سراسري بودن دل خوش نكنيد.ولي حتي اگه شريفي هم باشيد با معدل زير مينيمم نميتوني وارد اون دانشگاه بشين.
معدل شرط اول هست. خيلي ها از دانشگاه آزاد به بهترين دانشگاها رفتن تو همين سايت بگردين آمارش هست

M.Rosa
September 9th, 2010, 10:58 PM
سلام
وای من چقدر ذوق زده شدم این تاپیکو دیدم!
دوستان لطفا حداقل یک نفر منو راهنمایی کنه! زیست شناسی فردوسی میخونم با معدل شش ترم 15.30، رزومه ام شامل همکاری در ترجمه ی کتاب تخصصی (فارسی به انگلیسی)+ مقاله ی سابمیت شده و به علاوه ی یک پایان نامه که انشاءالله به مقاله ختم میشه. امتحان زبانم هم چند ماه دیگه ست که انشاءالله نمره ی خوبی میگیرم. در کنار اینا Rec خوب هم از استادام میتونم بگیرم. دیگه...همینا یادم میاد.
میخوام یک دانشگاه خوب، خیلی بهتر از ایران! تحصیل کنم. لازم به ذکر هست که هزینه هم برام مهمه. در واقع یکی تکلیف ما رو مشخص کنه واقعا ممنونش میشم. آیا احتمال فول فاند گرفتن از دانشگاههایی مثل سوئد، نروژ، کانادا و مالزِی!یا جاهای دیگه هست؟ (آخه بعضی ها میگن هست و بعضی ها هم شاید حرفشون حسابه اما حسابی ناامیدم میکنن).
سوال بعدی من در مورد رشته ای هست که میخوام ادامه بدم که اول منتظر جوابتون هستم تا انشاءالله بازم مزاحم بشم.
مدیر محترم هم به بقیه گفتید مطالب سایت رو مطالعه کنن، اگر جواب منم همین بود ممنون میشم لینکاشون رو زحمت بکشید و بدید. چون واقعا محدودیت زمانی دارم و اگه برای شما مشکلی نیست چون آشنا هستید این زحمت رو متحمل شید. ممنونم واقعا.

Royal2009
September 10th, 2010, 03:14 AM
سلام
وای من چقدر ذوق زده شدم این تاپیکو دیدم!
دوستان لطفا حداقل یک نفر منو راهنمایی کنه! زیست شناسی فردوسی میخونم با معدل شش ترم 15.30، رزومه ام شامل همکاری در ترجمه ی کتاب تخصصی (فارسی به انگلیسی)+ مقاله ی سابمیت شده و به علاوه ی یک پایان نامه که انشاءالله به مقاله ختم میشه. امتحان زبانم هم چند ماه دیگه ست که انشاءالله نمره ی خوبی میگیرم. در کنار اینا Rec خوب هم از استادام میتونم بگیرم. دیگه...همینا یادم میاد.
میخوام یک دانشگاه خوب، خیلی بهتر از ایران! تحصیل کنم. لازم به ذکر هست که هزینه هم برام مهمه. در واقع یکی تکلیف ما رو مشخص کنه واقعا ممنونش میشم. آیا احتمال فول فاند گرفتن از دانشگاههایی مثل سوئد، نروژ، کانادا و مالزِی!یا جاهای دیگه هست؟ (آخه بعضی ها میگن هست و بعضی ها هم شاید حرفشون حسابه اما حسابی ناامیدم میکنن).
سوال بعدی من در مورد رشته ای هست که میخوام ادامه بدم که اول منتظر جوابتون هستم تا انشاءالله بازم مزاحم بشم.
مدیر محترم هم به بقیه گفتید مطالب سایت رو مطالعه کنن، اگر جواب منم همین بود ممنون میشم لینکاشون رو زحمت بکشید و بدید. چون واقعا محدودیت زمانی دارم و اگه برای شما مشکلی نیست چون آشنا هستید این زحمت رو متحمل شید. ممنونم واقعا.

سلام
1-در ترمهای باقی مانده معدلتون رو تا جایی که امکان داره ارتقا بدهید.معدل 2 سال آخر در کانادا بسیار مهم است سعی کنید زیر 16 نباشید بیشتر بشه که خیلی بهتره البته در مورد شرط معدل دقیق هم دانشگاه مورد نظرتون رو چک کنید.
2-نمره زبان هرچه بالاتر بهتر.
3-مقاله هم...............بیشتر......
4-اگر قصد ایالات متحده دارید نمره آزمون gre هم لازم است و البته در کانادا دپارتمان هایی که من چک کرد ه ام می خواستند . شما بخش gre در همین سایت را مطالعه بفرمایید و در مورد انواع آن اطلاعات لازم را کسب کنید.
5- واسه ارشد احتمال فاند هست ولی کمی سختتر از دکترا. قابل ذکر است که برخی دپارتمان ها مستقیم از لیسانس به دکترا پذیرش میدهند که بستگی به 4 شرط مذکور دارد.
6- حتما حتما سایت دانشگاها ی مورد نظرتون رو چک کنید. تا در جریان امور بیشتر قرار بگیرید.در ضمن حداقل من از ایران ندیدم کسی بتونه از مالزی فاند بگیره!در زیرگروه مالزی می تونید از دوستانی که در این زمینه فعالیت دارند اطلاعات کاملتر در مورد شرایط و احتمال فاند از مالزی را جویا شوید.

موفق باشید

ari_gholi
September 15th, 2010, 01:58 AM
سلام خدمت همه دوستان
من بر خلاف همه می خوام واسه لیسانس اقدام کنم...اونم واسه آمریکا...خب به چه چیزایی احتیاج دارم؟!
در ضمن الان زیست شناسی گیاهی می خونم ولی هیچ امیدی به این کشور ندارم...ترم اولمو تموم کردم...چون اول راهمه می خوام از اول اونجا شروع کنم...
ممنون میشم کمکم کنید...

Royal2009
September 15th, 2010, 02:10 AM
سلام خدمت همه دوستان
من بر خلاف همه می خوام واسه لیسانس اقدام کنم...اونم واسه آمریکا...خب به چه چیزایی احتیاج دارم؟!
در ضمن الان زیست شناسی گیاهی می خونم ولی هیچ امیدی به این کشور ندارم...ترم اولمو تموم کردم...چون اول راهمه می خوام از اول اونجا شروع کنم...
ممنون میشم کمکم کنید...

سلام
1- لیسانس چه رشته ای می خواهید اپلای کنید؟
2-زبان انگلیسی شما در چد حد است؟
3-چه میزان پول می توانید هزینه کنید؟
4-معدل دیپلم شما چنده؟
5-اختراع، رتبه علمی داخلی یا خارجی؟

ari_gholi
September 15th, 2010, 04:14 PM
سلام
ممنون از جوابتون
1.در رشته زیست شناسی یا پرستاری...خودم خیلی پرستاری دوست دارم.
2.زبان اصلا مشکلی ندارم...عالی
3.تا ماهی 2-3 هزار دلار مشکلی ندارم.
4.فکر کنم 17 بود.
5.ندارم.
----------------------------------------------------------------------------------
می خواستم بپرسم واسه هزینه روزمره زندگی توی آمریکا در ماه به چقدر پول احتیاج دارم...کلا آدم کم خرجی هستم...یعنی خیلی خوش گذرون نیستم!!
بعد دانشگاه UHV می خوام برم...آخه پسر خاله ام اونجا تدریس میکنه...ولی می خوام اول مطمعن بشم که میتونم برم بعد به اون بگم...
کلا شدنی هست؟
ممنون

Royal2009
September 15th, 2010, 11:50 PM
سلام
ممنون از جوابتون
1.در رشته زیست شناسی یا پرستاری...خودم خیلی پرستاری دوست دارم.
2.زبان اصلا مشکلی ندارم...عالی
3.تا ماهی 2-3 هزار دلار مشکلی ندارم.
4.فکر کنم 17 بود.
5.ندارم.
----------------------------------------------------------------------------------
می خواستم بپرسم واسه هزینه روزمره زندگی توی آمریکا در ماه به چقدر پول احتیاج دارم...کلا آدم کم خرجی هستم...یعنی خیلی خوش گذرون نیستم!!
بعد دانشگاه UHV می خوام برم...آخه پسر خاله ام اونجا تدریس میکنه...ولی می خوام اول مطمعن بشم که میتونم برم بعد به اون بگم...
کلا شدنی هست؟
ممنون
سلام
بله کار که نشد نداره
رشته ای هم می خواهید بروید فکر نمی کنم زیاد رقابتی باشه.
معدلتونم هم خوبه.
از نظر هزینه هم که ظاهرا مشکلی ندارید.
در ضمن اگر پسر هستید بایستی مشکل نظام وظیفتون رو حل کنید.
راستش، اینجا بچه ها واسه فوق و دکترا دارن میرن و اطلاعات پذیرش از ابتدا با دیپلم کم هست.
به نظر من شما با پسر خالتون تماس بگیرید و جزییات و هزینه رو از ایشون سوال کنید منبع موثق تری هست. کما اینکه شما همون دانشگاه و شهر هم می خواهید بروید جزییاتشو بیشتر می دونن.

موفق باشید

pilo
September 16th, 2010, 01:15 PM
سلام دوستان
من دانشجوی سال سوم میکروبیولوژی هستم ( 2 سال دیگه فارغ می شم ) بعدش میرم امریکا رزیدنت شم. می خواستم بدونم اگه بخوام وا سه دانشگا های ایالتی امریکایی اقدام کنم واسه فوق چقدر شانس دارم ؟ من 3 درس افتاده دارم ولی معدلم تا حالا 14 شده می تونم 2 سال دیگه تا 15-16 بیارمش بالا ( از اونجای که بعضی از دانشگاههای امریکا 2 سال اخر دانشگاه براشون مهمه Min GPA 2.5 ) . زبانم خوبه می تونم نمره بالایی بیارم . توی کارگاههای اموزشی سلولی ملکولی هم شرکت کردم و مدرک معتبر دادن ( پاستور ایران ). می خواستم بدونم از دوستان اطلاعی از شرایط پذیرش توی این دانشگاها (ایالتی) برای علوم زیستی رو دارن؟ روی نمره اینا خیلی حساسن یا کلی نگاه می کنن ؟  من شانسی دارم؟ لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم.

Royal2009
September 17th, 2010, 12:29 AM
سلام دوستان
من دانشجوی سال سوم میکروبیولوژی هستم ( 2 سال دیگه فارغ می شم ) بعدش میرم امریکا رزیدنت شم. می خواستم بدونم اگه بخوام وا سه دانشگا های ایالتی امریکایی اقدام کنم واسه فوق چقدر شانس دارم ؟ من 3 درس افتاده دارم ولی معدلم تا حالا 14 شده می تونم 2 سال دیگه تا 15-16 بیارمش بالا ( از اونجای که بعضی از دانشگاههای امریکا 2 سال اخر دانشگاه براشون مهمه Min GPA 2.5 ) . زبانم خوبه می تونم نمره بالایی بیارم . توی کارگاههای اموزشی سلولی ملکولی هم شرکت کردم و مدرک معتبر دادن ( پاستور ایران ). می خواستم بدونم از دوستان اطلاعی از شرایط پذیرش توی این دانشگاها (ایالتی) برای علوم زیستی رو دارن؟ روی نمره اینا خیلی حساسن یا کلی نگاه می کنن ؟  من شانسی دارم؟ لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم.

راستش ،من دانشگاه ایالتی تا حالا نشنیدم میشه بیشتر توضیح بدهید؟
فعلا معدلتون رو بالا ببرید تا حد ممکن
زبان قوی کنید و واسه تافل برنامه ریزی کنید
با اساتیدتون در کارهای تحقیقی شرکت کنید تا مقاله بدید .
GRE هم واسه آمریکا لازمه.
این شرایط واسه پذیرش و فاند خیلی مهمه. هرچه دانشگاه بهتر شرایطتتون هم باید بهتر باشه

موفق باشید

ari_gholi
September 17th, 2010, 01:55 AM
سلام
بله کار که نشد نداره
رشته ای هم می خواهید بروید فکر نمی کنم زیاد رقابتی باشه.
معدلتونم هم خوبه.
از نظر هزینه هم که ظاهرا مشکلی ندارید.
در ضمن اگر پسر هستید بایستی مشکل نظام وظیفتون رو حل کنید.
راستش، اینجا بچه ها واسه فوق و دکترا دارن میرن و اطلاعات پذیرش از ابتدا با دیپلم کم هست.
به نظر من شما با پسر خالتون تماس بگیرید و جزییات و هزینه رو از ایشون سوال کنید منبع موثق تری هست. کما اینکه شما همون دانشگاه و شهر هم می خواهید بروید جزییاتشو بیشتر می دونن.

موفق باشید
مرسی از کمکتون...
آره واسه همین دارم دنبال اطلاعات دقیق میگردم...
من پسرم و واسه چشام به احتمال زیاد معاف میشم...
ولی نمیدونم می صرفه یا نه...هنوز شک دارم...آخه یعنی با ماهی 2-3 هزار دلار میشه اونجا زندگی کرد؟!
نرم بیچاره شم یهو...!!

Royal2009
September 17th, 2010, 03:14 AM
مرسی از کمکتون...
آره واسه همین دارم دنبال اطلاعات دقیق میگردم...
من پسرم و واسه چشام به احتمال زیاد معاف میشم...
ولی نمیدونم می صرفه یا نه...هنوز شک دارم...آخه یعنی با ماهی 2-3 هزار دلار میشه اونجا زندگی کرد؟!
نرم بیچاره شم یهو...!!

اول معاف بشید یعنی اقدام کنید که از همه مهمتره.
همانطور که گفتم از پسر خالتون که در اون شهر هستند در مورد هزینه آن شهر و دانشگاه بپرسید.
در ضمن شما آلمان هم میتونید برید یعنی راحتره از آمریکا فقط یک مدت بایستی زبان آلمانی بخونید.

pilo
September 17th, 2010, 10:49 AM
راستش ،من دانشگاه ایالتی تا حالا نشنیدم میشه بیشتر توضیح بدهید؟
فعلا معدلتون رو بالا ببرید تا حد ممکن
زبان قوی کنید و واسه تافل برنامه ریزی کنید
با اساتیدتون در کارهای تحقیقی شرکت کنید تا مقاله بدید .
GRE هم واسه آمریکا لازمه.
این شرایط واسه پذیرش و فاند خیلی مهمه. هرچه دانشگاه بهتر شرایطتتون هم باید بهتر باشه

موفق باشید

منظور از دانشگاههای ایالتی (State Universities) دانشگاههایی هستند که در سطح خوب اند( نه ممتاز) این دانشگاهها نیمه دولتی هستن و هزینه هاشون نسبت به دانشگاهای برتر ارزانتر هست.

ari_gholi
September 17th, 2010, 05:06 PM
اول معاف بشید یعنی اقدام کنید که از همه مهمتره.
همانطور که گفتم از پسر خالتون که در اون شهر هستند در مورد هزینه آن شهر و دانشگاه بپرسید.
در ضمن شما آلمان هم میتونید برید یعنی راحتره از آمریکا فقط یک مدت بایستی زبان آلمانی بخونید.
خب از فردا دارم میرم دنبالش...
از آلمان متنفرم...:دی...کلا اروپا خیلی دوست ندارم برم...خب این زبان آلمانی رو در چه حدی باید بلد باشم؟!...خیلی طول میکشه؟
آمریکا با ویزای F-1 اجازه کار دارم 20 ساعت در هفته توی همون دانشگاه...درسته؟!که کلا نزدیک 800-900 دلار در ماه میشه...آیا این حالت توی آلمان هم هستش؟
بعد یه سوال دیگه...
هزینه ها توی آلمان چه جوریه؟

Royal2009
September 18th, 2010, 11:00 AM
خب از فردا دارم میرم دنبالش...
از آلمان متنفرم...:دی...کلا اروپا خیلی دوست ندارم برم...خب این زبان آلمانی رو در چه حدی باید بلد باشم؟!...خیلی طول میکشه؟
آمریکا با ویزای F-1 اجازه کار دارم 20 ساعت در هفته توی همون دانشگاه...درسته؟!که کلا نزدیک 800-900 دلار در ماه میشه...آیا این حالت توی آلمان هم هستش؟
بعد یه سوال دیگه...
هزینه ها توی آلمان چه جوریه؟

سلام
مطابق مقررات در هر تاپیک بایستی مطابق عنوان تاپیک سوالات پرسیده شود و سوالات شما خلاف مقررات است. شما سوالات مربوط به آلمان و کار در آمریکا را می توانید در انجمن های مربوطه همین سایت بپرسید ، در آنجا همه چیز دقیق توضیح داده شده است.و اگر پاسخی را یافت نکردید در همانجا مطرح کنید.

bio_11
October 11th, 2010, 09:42 PM
سلام من دانشجوی ارشد میکروبیولوژی دانشگاه الزهرا تهران هستم خیلی دلم می خواد برای ادامه تحصیل از یکی از دانشگاه های مطرح تو زمینه رشته خودم پذیرش بگیرم لطفا راهنماییم کنید

erfan1985
October 12th, 2010, 05:14 PM
سلام
من پزشک عمومی هستم که هفته پیش فارغ التحصیل شدم.میخام برم کانادا دکتری medical genetic یا master of genetic counselling بخونم.شدنی هست؟
اگه میشه،معدل منو چه جوری ارزیابی می کنن؟آخه ما ا لیسانسها فرق داشتیم.7 سال درس خوندیم.معدل دو سال آخر من(انترنی) 16 و معدل کل حدود 15 هست.

Royal2009
October 13th, 2010, 01:19 AM
سلام
من پزشک عمومی هستم که هفته پیش فارغ التحصیل شدم.میخام برم کانادا دکتری medical genetic یا master of genetic counselling بخونم.شدنی هست؟
اگه میشه،معدل منو چه جوری ارزیابی می کنن؟آخه ما ا لیسانسها فرق داشتیم.7 سال درس خوندیم.معدل دو سال آخر من(انترنی) 16 و معدل کل حدود 15 هست.

سلام
بله شدنی هست معدل 2 سال آخرتون خوبه و معدل کل شما واسه برخی دانشگاهای کانادا کمه (کانادایی ها خیلی روی معدل حساسن) البته کانادا معدل 2 سال آخر واسشون مهمتره که بسته با دانشگاه داره. باید سایت دانشگاه مدنظرتون چک کنید.
نمره زبان خیلی مهمه، والبته در زمینه ژنتیک مقاله خیلی کمک کننده است ،پیام خصوصی بزنید تا بیشتر صحبت کنیم در مورد مقاله ژنتیکی.

با تشکر

sadra_micro
October 21st, 2010, 04:35 PM
من پزشک عمومی هستمو تو رو خدا بگید میتونم زیست شناسی پذیرش بگیرم کانادا

جواب: شما میتونید با کار در زمینه های مختلف سلولی مثل نوروساینس و ثبت مقاله به راحتی از کانادا و سوئیس پذیرش بگیرید.

razapply
November 24th, 2010, 05:04 PM
سلام..من مدتهاست (از زمان لیسانس) با این سایت اشنام - راستش من هم دانشجوی ترم 3 ارشد زیست گیاهی هستم که البته پایان نامم بیوتکنولوژی هستش و کلا به بیوتک پزشکی و رشته های مرتبطش بسیار علاقه دارم و برای دکترا متقاضی اپلای(بیشتر آمریکا) در همین رشته ها هستم برای تافل مشکلی ندارم وGRE هم هنو ندادم - از دوستان کسی هست شرایط مشابه من را داشته باشه و اقدام کرده باشه بتونه راهنمایی کنه؟معدلام زیاد خوب نیست (لیسانس:15 - فوق تا حالا حدود 16) - اینکه کلا بین دانشگاههای درجه 1 آمریکا چقدر شانس پذیرش دارم؟ و دیگر اینکه مقالات در زمینه صرف بیوتک برای این رشته ها کافیست یا حتما بایستی مرتبط با پزشکی باشه؟

razapply
November 24th, 2010, 09:08 PM
با سلام
مسشه لطفا انواع فاند ها را نیز ذکر کنید؟

razapply
November 24th, 2010, 11:56 PM
و اینکه آیا ایرادی نداره مقالات بصورت گروهی باشن و بطور مثال اسم من بعنوان نفر آخر ذکر شود؟ضمنا من حتما میخوام فاند بگیرم و حتی الامکان فول فاند - بنظرتون چقدر شانس دارم؟ با سپاس فراوان

rozi
November 25th, 2010, 01:44 AM
با سلام به دوستان زیست شناس عزیز
من ارشد میکروبیولوژی از دانشگاه آزاد هستم، برای دکترا میخوام رشته biotech از هلند پذیرش بگیرم ، دانشگاه هایی تو این رشته میشناسین؟
با تشکر

erfan1985
November 28th, 2010, 01:19 AM
سلام .من در آلمان و اروپا دنبال رشته ای به نام ژنتیک پزشکی یا انسانی می گردم. (medical genetic or human genetic) و نمی تونم پیداش کنم. آخه تو لیست سایت daad و سایتهای مشابه آلمان اصلا ژنتیک نیست!
چه کاری میتونم بکنم؟ کمک کنید!!

razapply
November 28th, 2010, 06:12 PM
[QUOTE=rozi;338502]با سلام به دوستان زیست شناس عزیز
من ارشد میکروبیولوژی از دانشگاه آزاد هستم، برای دکترا میخوام رشته biotech از هلند پذیرش بگیرم ، دانشگاه هایی تو این رشته میشناسین؟
با تشکر

سلام..استاد راهنمای اول من هلند Ph.d Biotechگرفته..دانشگاه Urtecht اگه اشتباه ننوشته باشم www.uu.nl (http://www.uu.nl)

saberanoosheh
December 15th, 2010, 01:13 PM
و اینکه آیا ایرادی نداره مقالات بصورت گروهی باشن و بطور مثال اسم من بعنوان نفر آخر ذکر شود؟ضمنا من حتما میخوام فاند بگیرم و حتی الامکان فول فاند - بنظرتون چقدر شانس دارم؟ با سپاس فراوان

اتفاقا مقالات تیمی ارزش کمتری ندارن . حالا اسمتون هم که آخر باشه بازم امتیاز لازم رو به نسبت کسب می کنید .

saberanoosheh
December 15th, 2010, 01:15 PM
سلام .من در آلمان و اروپا دنبال رشته ای به نام ژنتیک پزشکی یا انسانی می گردم. (medical genetic or human genetic) و نمی تونم پیداش کنم. آخه تو لیست سایت daad و سایتهای مشابه آلمان اصلا ژنتیک نیست!
چه کاری میتونم بکنم؟ کمک کنید!!

جدیدا تو دانشگاههایی که رشته biomedicine راه اندازی شده این گروه از رشته ها به عنوان زیرشاخه بیومدیسن قرار گرفتن

ad_fa173
December 15th, 2010, 01:38 PM
جدیدا تو دانشگاههایی که رشته biomedicine راه اندازی شده این گروه از رشته ها به عنوان زیرشاخه بیومدیسن قرار گرفتن
کاملا درسته البته علاوه بر biomedicine بعضی دپارتمان های علوم (science or life science)هم ژنتیک با گرایش انسانی دارن باید با دقت چک کنین آخه اکثر وب سایت های دانشگاه های اروپا خیلی user friendly نیستن
موفق باشید

education
December 17th, 2010, 02:18 PM
من دانشجوی کارشناسی میکروبیولوژی هستم. سال دوم. میخوام برای فوق در رشته ژنتیک تو یه کشور پذیرش یا اگه بشه بورس بگیرم. آیا اطلاعی دارید کدوم کشور مناسب تره؟از همه لحاظ- دانشگاها,بازار کار،میزان پیشرفت این رشته و ....
چون میخوام بدونم اگه مقصدم یه کشور اروپاییه از الان زبانشو یاد بگیرم. انگلیسی مشکلی ندارم.
با تشکر

erfan1985
December 24th, 2010, 07:28 PM
لیست دانشگاهها همراه تموم رشته ها رو توی cd سفارت المان برام فرستاد خونه .ولی باز هم توش خبری نیست.شما کجا ژنتیک انسانی دیدی؟

lapine
December 26th, 2010, 01:09 AM
سلام
مطالب زیادی از این سایت خوندم.
خوب این سایت معروفترین انجمن در زمینه تحصیل در خارج از کشوره.

من فوق میکروب دارم از دانشگاه اصفهان. معدل 14.88 اما نمره پایان نامه 19.7
سابقه 5 سال کار تحقیقاتی هم دارم
دوتا مقاله ISI و یک سخنرانی خارج از کشور، و چندین ابسترک در همایش های داخلی دارم.
زبانم هم بد نیست. الان امتحان بدم میتونم روی 90-95 تافل حساب کنم. واقع بینانه ببینم.
سه تا چهار ماه دیگه هم دارم میرم آمریکا مهاجرت. بنابراین گرین کارت رو سه چهار ماه دیگه دریافت می کنم.

شرایط من به این شکله:
معدل بسیار اهمیت داره
ولی معدل من پایینه.
کار تحقیقاتی و مقاله اهمیت داره. من دوتا دارم. فکر می کنم کم نباشه. هرچند ممکنه زیاد خوب هم نباشه.
تافل و جی آر ای رو هنوز امتحان ندادم. اما فکر نمی کنم از پسش برنیام.

حالا سوال هام اینا هستند:
من میتونم برای دکترا وقتی رفتم آمریکا با این شرایط امیدوارم باشم که پذیرش و فاند بگیرم؟
به نظر شما با توجه به معدلم بهتر نیست وقتی رفتم اونجا اول یک فوق بگیرم بعد برم برای دکترا توی یک دانشگاه خوب و با فول فاند؟
(میدونم درباره تافل و جی ار ای نباید اینجا بپرسم اما بهتره همینجا امتحان بدم یا برم آمریکا اونجا امتحان بدم؟)

راستش رو بخواهید با خوندن تاکید همه دوستان بر معدل بالا تقریبا ناامید شدم از گرفتن پذیرش همراه با فاند.
تقصیر این دانشگاه بیخود اصفهانه که فقط خودشون رو قبول دارند و با این معدل نوبر الان ما رو بدبخت کرده اند!

ad_fa173
December 26th, 2010, 10:07 AM
سلام
مطالب زیادی از این سایت خوندم.
خوب این سایت معروفترین انجمن در زمینه تحصیل در خارج از کشوره.

من فوق میکروب دارم از دانشگاه اصفهان. معدل 14.88 اما نمره پایان نامه 19.7
سابقه 5 سال کار تحقیقاتی هم دارم
دوتا مقاله ISI و یک سخنرانی خارج از کشور، و چندین ابسترک در همایش های داخلی دارم.
زبانم هم بد نیست. الان امتحان بدم میتونم روی 90-95 تافل حساب کنم. واقع بینانه ببینم.
سه تا چهار ماه دیگه هم دارم میرم آمریکا مهاجرت. بنابراین گرین کارت رو سه چهار ماه دیگه دریافت می کنم.

شرایط من به این شکله:
معدل بسیار اهمیت داره
ولی معدل من پایینه.
کار تحقیقاتی و مقاله اهمیت داره. من دوتا دارم. فکر می کنم کم نباشه. هرچند ممکنه زیاد خوب هم نباشه.
تافل و جی آر ای رو هنوز امتحان ندادم. اما فکر نمی کنم از پسش برنیام.

حالا سوال هام اینا هستند:
من میتونم برای دکترا وقتی رفتم آمریکا با این شرایط امیدوارم باشم که پذیرش و فاند بگیرم؟
به نظر شما با توجه به معدلم بهتر نیست وقتی رفتم اونجا اول یک فوق بگیرم بعد برم برای دکترا توی یک دانشگاه خوب و با فول فاند؟
(میدونم درباره تافل و جی ار ای نباید اینجا بپرسم اما بهتره همینجا امتحان بدم یا برم آمریکا اونجا امتحان بدم؟)

راستش رو بخواهید با خوندن تاکید همه دوستان بر معدل بالا تقریبا ناامید شدم از گرفتن پذیرش همراه با فاند.
تقصیر این دانشگاه بیخود اصفهانه که فقط خودشون رو قبول دارند و با این معدل نوبر الان ما رو بدبخت کرده اند!
سلام
اصلا نگران نباشین به هیچ عنوان!!!!!!!!!!!
برای پذیرش با فول فاند گرفتن پارامتر های زیادی دخیله ...و موقع انتخاب کمیته مربوطه در graduate office یا department مربوطه همه این پارامتر هارو با هم در ننظر میگیرن.از این گذشته بعضی از این پارامتر ها میتونن کمبود بعضی دیگر رو کاملا تکمیل کنند مثل GRE و TOEFL با نمره عالی. قول میدم اگه این دو رو بالا بگیرین بدون هیچ مشکلی به مقصود خواهید رسید.اینو از تجربه چند تا از دوستام که شرایط مشابه داشتن عرض کردم

bahmans
December 28th, 2010, 05:43 PM
There are numerous factors which are influential in the admission process; you and all of the other friends can find them easily by a little search in this very forum.

*maral*
December 28th, 2010, 08:46 PM
سلام من رشته ی زراعت و اصلاح نباتات از دانشگاه سراسری با معدل 13.5 دارم و مدتی هم در آزمایشگاه ژنتیک پزشکی روی طرح کار کردم می خواستم بدونم امکان اینکه بتونم از یکی از دانشگاههای معتبر کانادا پذیرش در رشته بیوتکنولوژی یا ژنتیک بگیرم چقدره!؟و کدوم یکی از دانشگاههای کانادا در این زمینه معتبره!؟

ad_fa173
December 28th, 2010, 10:52 PM
سلام من رشته ی زراعت و اصلاح نباتات از دانشگاه سراسری با معدل 13.5 دارم و مدتی هم در آزمایشگاه ژنتیک پزشکی روی طرح کار کردم می خواستم بدونم امکان اینکه بتونم از یکی از دانشگاههای معتبر کانادا پذیرش در رشته بیوتکنولوژی یا ژنتیک بگیرم چقدره!؟و کدوم یکی از دانشگاههای کانادا در این زمینه معتبره!؟
سلام
معدل شما کمی پایینه خصوصا واسه کانادا که روی معدل حساسیت بیشتری دارن
موارد دیگه رو ذکر نکردین منظورم نمره زبان در چه سطحی دارین یا میتونین بیارین و نیز مقاله ISI اگر این موارد رو در حد عالی دارین میتونین برای دانشگاه های معتبر کانادا امیدوار باشین در غیر اینصورت باید به فکر جاهای دیگه هم باشین هرچند که کانادا رو هم میتونین در کنارش try کنین

desertigle
December 31st, 2010, 02:29 AM
سلام، من رشته ی فیزیولوژی جانوری دانشگاه کرمان میخونم (سراسری)، ترم سومم الان؛ لیسانسمم دانشگاه تهران بودم با معدل 16، معدل ارشدمم فک کنم تقریبا 17 بشه
از پایان نامم هم 2تا مقاله فک کنم در بیاد، میخوام وااسه دکترا برم، neuroscience
;کلا اطلاعات زیادی ندارم، کسی میتونه راهنمایی کنه، حالا هرجا بشه، امریکا، کانادا، استرالیا یا سوئد
هزینه هم واسم مهمه و اینکه بتونم فاند بگیرم
زبانم هم بد نیست ولی امتحان ندادم هنوز، ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه

Royal2009
December 31st, 2010, 03:34 AM
سلام، من رشته ی فیزیولوژی جانوری دانشگاه کرمان میخونم (سراسری)، ترم سومم الان؛ لیسانسمم دانشگاه تهران بودم با معدل 16، معدل ارشدمم فک کنم تقریبا 17 بشه
از پایان نامم هم 2تا مقاله فک کنم در بیاد، میخوام وااسه دکترا برم، neuroscience
;کلا اطلاعات زیادی ندارم، کسی میتونه راهنمایی کنه، حالا هرجا بشه، امریکا، کانادا، استرالیا یا سوئد
هزینه هم واسم مهمه و اینکه بتونم فاند بگیرم
زبانم هم بد نیست ولی امتحان ندادم هنوز، ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه
درود
1-بخشهای مختلف این فاروم را خوب مطالعه کنید.
2-مقاله پایانامه تان را هر چه سریعتر منتشر کنید.
3-نمره زبان هم جزو اولویتهاتون باشه.
4- اینکه کدام کشور شانس دارید کسی نمیتونه دقیقا بگه بهترین کار اینه که سایت دانشگاهای مورد نظرتون را به دقت مطالعه کنید تا از شرایط پذیرششون مطلع شوید.

موفق باشید

amir_tara67
January 1st, 2011, 12:54 AM
سلام
من ترم 7 ، رشته زیست شناسی سلولی مولکولی - گرایش ژنتیک هستم. از دانشگاه آزاد واحد تهران پزشکی. معدلم بالای 14 !

میخوام برای فوق ژنتیک پزشکی بخونم توی مالزی!

به نظر شما بهترین دانشگاه برای من کدومه ؟ (با هزینه متوسط)

زبانم خوبه! یعنی متوسط رو به بالا!

خواهش میکنم منو راهنمایی کنید!

با تشکر!

erfan1985
January 1st, 2011, 01:07 AM
این رشته رو فقط upm داره ولی ایرادش اینه که تزه و وزارت علوم قبول نداره.اگه کورس داشت موردی نبود.انگار فقط 6 واحد تئوری داره.وزارت بهداشتو نمیدونم.شهریه کلش هم 4هزار دلاره.
.

من و تو همدانشگاهی بودیم.بعضی از بچه های ژنتیک رو میشناختم.من اونجا پزشکی خوندم. شاید تو رو هم بشناسم!!

desertigle
January 2nd, 2011, 03:47 PM
کلا احتمال اینکه بتونم فاند بگیرم زیاده یا کم؟!

Royal2009
January 3rd, 2011, 03:54 PM
کلا احتمال اینکه بتونم فاند بگیرم زیاده یا کم؟!

سلام،
احتمال که وجود داره و کم و زیادش بستگی به تلاش و cv شما داره

موفق باشید

sera26
January 7th, 2011, 05:02 PM
سلام دوستان . من دانشجوی کارشناسی زیست شناسی ام(دانشگاه ارومیه). معدلم 14.5 البته بگم که دانشکده علوم ما به عقده ای بودن اساتیدش تو نمره دادن مشهوره. کارهای تحقیقاتی هم انجام میدم ( 2 تا پروژه) که به گفته استادم اگه خوب مقاله هاش رو بنویسم تو ژورنال های مطرح حتما چاپ میشن. ذاتا هم به انجام دادن پروژه های پروتئومیک و بیوتک خیلی علاقه دارم. با این خلاصه رزومه ای که نوشتم به نظرتون میتونم تو یه دانشگاه مطرح تو آمریکا پذیرش و فاند بگیرم؟ لطفا اونایی که واقعا تجربه دارن جواب بدن تا سردرگم نشیم. مرسی

sera26
January 7th, 2011, 05:03 PM
البته در باره زبانم هم بگم که متوسطه و دارم روش کار میکنم. من ترم 6 ام و 2 ترم وقت دارم واسه زبان و فکر کنم برسم

eli_hash
February 13th, 2011, 11:32 PM
سلام ميشه به من راهنمايي كنيد ليست دانشگاه هاي خوب در رشته بيولو‍ژي و مخصوصا بيوتكنولوژي را از كجا مي تونم پيدا كنم؟ايا كسي ميدونه دانشگاه سنگاپور از نظر درجه علمي چطوره؟

shahed996
February 22nd, 2011, 09:04 AM
سلام دوست عزیز.سوالتون خیلی کلی بود ولی اطلاعات گرفتن پذیرش از داانشگاه های کانادارو از فروم های دیگه به راحتی پیدا میکنی.

shahed996
February 22nd, 2011, 09:09 AM
سلام.دوست عزیزی که پزشک عمومی هستین. شما قصد ادامه تحصیل در مقطعph.dرو دارین یا دنبال ریسرچ پوزیشنی؟

Royal2009
February 25th, 2011, 07:21 PM
سلام ميشه به من راهنمايي كنيد ليست دانشگاه هاي خوب در رشته بيولو‍ژي و مخصوصا بيوتكنولوژي را از كجا مي تونم پيدا كنم؟ايا كسي ميدونه دانشگاه سنگاپور از نظر درجه علمي چطوره؟

درود،
سایت های معتبر در زمینه رنکینک دانشگاههای جهان را در همین سایت می توانید پیدا کنید.
شادکام باشید

BehnoushHajian
February 28th, 2011, 11:25 PM
سلام
به نظرتون نمره ریاضی GRE برای رشته های بیولوژی چقدر تو پذیرش تاثیر داره ؟ من لیسانس گیاه پزشکی و فوق لیسانس بیوتکنولوژی دارم و پایان نامم رو روی بیوتکنولوژی گیاهان دارویی انجام دادم و برای پذیرش در رشته های داروسازی بر مبنای گیاهی اقدام کردم. مقاله داخلی زیاد داشتم مقاله خارجی هم یکی تازه چاپ شده یکی دیگه هم در حال نوشتن دارم. تجربه کار آزمایشگاهیم خوبه و نمره تافل هم 590 گرفتم اما از بابت GRE نگرانم. نمره وربال بد نشد 430 ولی ریاضیم کم شده 560 گرفتم. نگرانم که نمره ریاضی تا چه حد برای رشته های ما تاثیر گذاره

rashidy_chem
February 28th, 2011, 11:36 PM
سلام
به نظرتون نمره ریاضی GRE برای رشته های بیولوژی چقدر تو پذیرش تاثیر داره ؟ من لیسانس گیاه پزشکی و فوق لیسانس بیوتکنولوژی دارم و پایان نامم رو روی بیوتکنولوژی گیاهان دارویی انجام دادم و برای پذیرش در رشته های داروسازی بر مبنای گیاهی اقدام کردم. مقاله داخلی زیاد داشتم مقاله خارجی هم یکی تازه چاپ شده یکی دیگه هم در حال نوشتن دارم. تجربه کار آزمایشگاهیم خوبه و نمره تافل هم 590 گرفتم اما از بابت GRE نگرانم. نمره وربال بد نشد 430 ولی ریاضیم کم شده 560 گرفتم. نگرانم که نمره ریاضی تا چه حد برای رشته های ما تاثیر گذاره

نمره quantitative واسه همه رشته ها مهمه... چون میتونه توانایی ذهنی شما رو در گذروندن یک دوره PHD نشون بده.. در رشته های مختلف میانگین این نمره متفاوت هست..
شما باید ببینی بقیه داوطلبها چه نمره ای میگیرن.. مثلا برای مهندسی ها 750 هم کمه ولی برای رشته روانشناسی این نمره فوق العاده هست...
من دیدی نسبت به رشته های بیو ندارم ولی حس میکنم نمره ات ضعیفه ولی وربالت میتونه اونو بپوشونه تا حدی...
برای رشته من (شیمی) دانشگاهای زیادیو دیدم که مینیمم ریاضی شون 600 بوده ..
یا حق

ad_fa173
March 1st, 2011, 09:34 AM
نمره quantitative واسه همه رشته ها مهمه... چون میتونه توانایی ذهنی شما رو در گذروندن یک دوره PHD نشون بده.. در رشته های مختلف میانگین این نمره متفاوت هست..
شما باید ببینی بقیه داوطلبها چه نمره ای میگیرن.. مثلا برای مهندسی ها 750 هم کمه ولی برای رشته روانشناسی این نمره فوق العاده هست...
من دیدی نسبت به رشته های بیو ندارم ولی حس میکنم نمره ات ضعیفه ولی وربالت میتونه اونو بپوشونه تا حدی...
یا حق
تو این رشته های زیر گروه زیست من range بین 1000 تا 1150 مجموع وربال و quantitative رو دیدم.بنابر این حالا که حدود 400 وربال میتونین بگیرین حداقل باید به فکر نمره 600 باشین.

erfan1985
March 16th, 2011, 06:55 PM
سلام به همه!
من دیگه کم کم دارم واسه اپلای اماده میشم.مدارک دانشگاه و نمره زبانم تازه اماده شده.

سوال من اینه که: من یه فارغ التحصیل پزشکی هستم که می خوام ژنتیک انسانی بخونم. ولی تا جایی که بررسی کردم باید از master شروع کنم! و دارم همین کار رو میکنم. ایا دوستان موارد مشابه سراغ دارند که به کسی مث من پذیرش phd داده باشند؟میخوام خیالم راحت باشه که کاری که دارم انجام میدم تنها راه حله...

سوال بعدی اینه که من تو این چند ماهه خیلی اینترنت رو زیر و رو کردم. ولی به جز امریکا و کانادا و انگلیس این رشته رو جای دیگه پیدا نکردم. کسی میتونه کمک کنه که option های بیشتری واسه اپلای پیدا کنم؟

Royal2009
March 16th, 2011, 10:59 PM
سلام به همه!
من دیگه کم کم دارم واسه اپلای اماده میشم.مدارک دانشگاه و نمره زبانم تازه اماده شده.

سوال من اینه که: من یه فارغ التحصیل پزشکی هستم که می خوام ژنتیک انسانی بخونم. ولی تا جایی که بررسی کردم باید از master شروع کنم! و دارم همین کار رو میکنم. ایا دوستان موارد مشابه سراغ دارند که به کسی مث من پذیرش phd داده باشند؟میخوام خیالم راحت باشه که کاری که دارم انجام میدم تنها راه حله...

سوال بعدی اینه که من تو این چند ماهه خیلی اینترنت رو زیر و رو کردم. ولی به جز امریکا و کانادا و انگلیس این رشته رو جای دیگه پیدا نکردم. کسی میتونه کمک کنه که option های بیشتری واسه اپلای پیدا کنم؟

درود
اگه اشتباه نکنم شما یک پیام خصوصی هم به بنده داده بودید که بعلت شلوغی خفن اوضاع زندگی نتونستم جواب بدهم( شایدم شما نبودید) در هر صورت هر کسی بوده خدای نکرده از ما دلگیر نشده باشند رفقا.
یکی از راههاش اینه که مثلا X HUMAN GENETICS SOCIETY بجایX اسم اون کشور را گوگل کنید بعد از طریق اساتید یا اطلاعات دیگر می تونید سرنخهای احتمالی را پیدا کنید.
ولی بطور کلی این روزها رشته اکثرا Interdisciplinary هستند و از نظر من نباید به اسم رشته خودمان را محدود کنیم.
اطالاعات مفیدی کسب کردید رفقا را در اینجا بی نصیب نگذارید.

عیدتون قشنگ

erfan1985
March 16th, 2011, 11:05 PM
آره خودم بودم ولی اون قضیه مال چند ماه قبل بود.
ممنون از جواب
عید شما هم مبارک

ad_fa173
March 17th, 2011, 11:56 AM
درود
اگه اشتباه نکنم شما یک پیام خصوصی هم به بنده داده بودید که بعلت شلوغی خفن اوضاع زندگی نتونستم جواب بدهم( شایدم شما نبودید) در هر صورت هر کسی بوده خدای نکرده از ما دلگیر نشده باشند رفقا.
یکی از راههاش اینه که مثلا X HUMAN GENETICS SOCIETY بجایX اسم اون کشور را گوگل کنید بعد از طریق اساتید یا اطلاعات دیگر می تونید سرنخهای احتمالی را پیدا کنید.
ولی بطور کلی این روزها رشته اکثرا Interdisciplinary هستند و از نظر من نباید به اسم رشته خودمان را محدود کنیم.
اطالاعات مفیدی کسب کردید رفقا را در اینجا بی نصیب نگذارید.
عیدتون قشنگ

سلام
منم یه راه حل میگم که خیلی خیلی موثره و مجرب!!!!!!!!!!!!
از مقالات مربوطه آدرس هارو بدست بیارین که بعضا موتور جستجو ها هم نمیتونن پیدا کنن

Ali777
March 23rd, 2011, 02:04 PM
سلام بر دوستان و ممنون از اينكه اين فوروم خوب راه اندازي شده...

چندتا سوال داشتم...بنده 1-2 ترم ديگه در رشته ميكروبيولوژزي مقطع كارشناسي فارغ التحصيل ميشم...ميخواستم براي ارشد از اروپا كشورهايي مثل هلند يا در مالزي پذيرش بگيرم...بيزحمت اگه اطلاعات داريد بفرماييد كه كدوم دانشگاه ها در اين كشورها براي رشته من (ميكروبيولوژي و يا بيوتكنولوژي)بهترند و شرايط و هزينه به طور تخميني چطور هست ...لطفا راهنمايي كنيد...

Royal2009
March 23rd, 2011, 08:24 PM
سلام بر دوستان و ممنون از اينكه اين فوروم خوب راه اندازي شده...

چندتا سوال داشتم...بنده 1-2 ترم ديگه در رشته ميكروبيولوژي مقطع كارشناسي فارغ التحصيل ميشم...ميخواستم براي ارشد از اروپا كشورهايي مثل هلند يا در مالزي پذيرش بگيرم...بيزحمت اگه اطلاعات داريد بفرماييد كه كدوم دانشگاه ها در اين كشورها براي رشته من (ميكروبيولوژي و يا بيوتكنولوژي)بهترند و شرايط و هزينه به طور تخميني چطور هست ...لطفا راهنمايي كنيد...

درود
1- شرایط هزینه اگر موفق به اخذ فاند شوید هزینه ای نخواهید داشت.
2- لیست دانشگاههای مربوط به این کشور ها را می توانید از انجمن مربوط به همان کشور بدست بیاورید.
3- در مورد مالزی حداقل من ندیدم کسی موفق به اخذ کمک هزینه شده باشد.
4- پیشنهاد می کنم حتما حتما بخش های مختلف این سایت را چند روز وقت بگذارید وبدقت مطالعه بفرمایید تا با جزییات امور بیشتر آشنا شوید(ارزش وقت گذاشتن را دارد).
موفق باشید

rosa2011
March 25th, 2011, 02:34 AM
سلام به همگی دوستان

من قصد دارم امسال برای دوره phd اپلای کنم شرایطم را نوشتم اگه امکان داره کسانی که پذیرش گرفتند یا اطلاع کافی دارند نظرشون را راجع به اینکه آیا احتمال پذیرش گرفتن دارم و اینکه برای چه دانشگاه هایی اپلای کنم را بگن. در ضمن تیر ماه قراره که امتحان ایلتس بدم (لیسانس زبان هم دارم).

رشته تحصیلی کارشناسی: مامایی
معدل کارشناسی: 15.96
رشته تحصیلی کارشناسی ارشد: فیزیولوژی
معدل کارشناسی: 18.72
مقاله:
1 مقاله پذیرش شده داخلی،
1 مقاله پذیرش شده ISI،
1 کنفرانس بین الملی مشهد (پوستر)،
1 سمینار داخلی تهران (پوستر)
1 مقاله ISI هم submit کردم.

با تشکر از توجه شما

Royal2009
March 25th, 2011, 08:00 PM
سلام به همگی دوستان

من قصد دارم امسال برای دوره phd اپلای کنم شرایطم را نوشتم اگه امکان داره کسانی که پذیرش گرفتند یا اطلاع کافی دارند نظرشون را راجع به اینکه آیا احتمال پذیرش گرفتن دارم و اینکه برای چه دانشگاه هایی اپلای کنم را بگن. در ضمن تیر ماه قراره که امتحان ایلتس بدم (لیسانس زبان هم دارم).

رشته تحصیلی کارشناسی: مامایی
معدل کارشناسی: 15.96
رشته تحصیلی کارشناسی ارشد: فیزیولوژی
معدل کارشناسی: 18.72
مقاله:
1 مقاله پذیرش شده داخلی،
1 مقاله پذیرش شده ISI،
1 کنفرانس بین الملی مشهد (پوستر)،
1 سمینار داخلی تهران (پوستر)
1 مقاله ISI هم submit کردم.

با تشکر از توجه شما

درود،
عیدتون مبارک
شرایط شما بنظر من خوبه اما به نظر من:
سعی کنید تعداد مقالات مرتبط به هم در ژورنال های ایندکس شده در پاب مد را بیشتر کنید ( خیلی مهمه اسمتون در پاب مد بیاد)
نمرات مناسب جی آر ی هم جنرال و هم سابجکت به ویژه برای آمریکا وکانادا قطعا مفید خواهد بود.
نمره زبان هم که هرچه بیشتر بهتر.
خودتان را محدود به یک کشور یا دانشگاه خاص نکنید ( بین 10 تا 15 دانشگاه را در کشورهای مختلف انتخاب کنید و قبل از اپلای با اساتید که کار مشابه شما دارند تماس برقرار کنید خیلی مهمه)
و در آخر قسمت های مختلف این سایت را هم به دقت مطالعه کنید بویژه کشورها و دانشگاهای مورد نظرتون هرچقدر اطلاعاتتون بیشتر باشه بهتر مسیر را خواهید شناخت.
اطلاعات و تجربیات بچه های سایر رشته ها قطعا کمک کننده است.

شاد و سربلند باشید

rosa2011
March 25th, 2011, 09:33 PM
با تشکر از شماroyal2009 و تبریک سال نو
در مورد زبان، چون دانشگاههای اروپایی بویژه آلمان مد نظرم هست فکر می کنم (با توجه به مطالب سایر قسمتهای سایت) نمره ایلتس کافی باشه. در ضمن مقاله های من فعلا در مرحله accept هست و هنوز چاپ نشده. فراموش کردم که بگم اصلا سابقه کار ندارم و بین کارشناسی و ارشدم تقریبا سه سال فاصله افتاده (هر چند در این مدت دانشجوی زبان بودم)با این شرایط باز هم فکر می کنید شانسی داشته باشم برای دانشگاه های خوب آلمان یا برای دانشگاه های معمولی اقدام کنم؟
با تشکر

Royal2009
March 26th, 2011, 08:32 PM
با تشکر از شماroyal2009 و تبریک سال نو
در مورد زبان، چون دانشگاههای اروپایی بویژه آلمان مد نظرم هست فکر می کنم (با توجه به مطالب سایر قسمتهای سایت) نمره ایلتس کافی باشه. در ضمن مقاله های من فعلا در مرحله accept هست و هنوز چاپ نشده. فراموش کردم که بگم اصلا سابقه کار ندارم و بین کارشناسی و ارشدم تقریبا سه سال فاصله افتاده (هر چند در این مدت دانشجوی زبان بودم)با این شرایط باز هم فکر می کنید شانسی داشته باشم برای دانشگاه های خوب آلمان یا برای دانشگاه های معمولی اقدام کنم؟
با تشکر
100 درصد شانس دارید
فاصله بین کارشناسی و ارشدم هم نقطه ضعف خودتون تلقی نکنید!به اونها هم نگویید مگر پرسیدند. اگرم پرسیدند بگویید بین ارشد و کارشناسی کاره ریسرچ می کردم و رشته زبان هم می خوندم که این مدرک زبان هم نقطه قوتتونه
چون خودتون گفتید که مقالتون هنوز چاپ نشده حدس میزنم باید در این 3 سال کار ریسرچ هم انجام می دادید
هم معمولی و هم خوب را اپلای کنید، با شرایط ضعیفتر از شما پذیرش گرفتند از جاهای خیلی خوب شما که شرایطتتون خوبه.
مرسی

zmk
May 1st, 2011, 08:38 PM
سلام دوستان
من لیسانس زیست شناسی از دانشگاه فردوسی مشهد با معدل 14.60 هستم.همسرم دانشجو مقطع دکتری در آمریکا هستند. من هم می خوام تحصیلاتم را در یکی از رشته های مرتبط ادامه بدم. با چند تا استاد صحبت کردم. میگن research experience کمی داشتی. لطفا منو راهنمایی کنم با این شرایط چه کار میشه کرد. تو خونه موندن خیلی برام سخت شده:undecided:

Royal2009
May 2nd, 2011, 09:42 PM
سلام دوستان
من لیسانس زیست شناسی از دانشگاه فردوسی مشهد با معدل 14.60 هستم.همسرم دانشجو مقطع دکتری در آمریکا هستند. من هم می خوام تحصیلاتم را در یکی از رشته های مرتبط ادامه بدم. با چند تا استاد صحبت کردم. میگن research experience کمی داشتی. لطفا منو راهنمایی کنم با این شرایط چه کار میشه کرد. تو خونه موندن خیلی برام سخت شده:undecided:
درود،
معدلتون بالا نیست،پس با کسب نمره مناسب جی آریی بویژه سابجکت که البته اجباری نیست شرایط خودتون را ارتقا دهید البته جی آر ایی واسه امریکا ست ، و برخی نقاط در کاناد ا ارو پا لازم نداره
نمره زبان هم که قطعا هر چه بیشتر بهتر (نیازی به گفتن نداشت البته)
با چند استاد صحبت کرده اید؟ با نظر یکی دو نفر و حتی چند نفر نامید نشوید! بود ه اند کسانی که با 20-30 نفر هم مکاتبه داشتند ( البته منطقی).
بنظر من، یا ارشد را در ایران بخوانید یا اینکه به دانشکدهای علوم زیستی یا پزشکی( اساتید علوم پایه نه بالینی ) مراجعه کنیدو بگویید که می خواهید در طر ح های تحقیقاتی آنها شرکت کنید. البته انتظار دستمزد هم نداشته باشید. اگر دوستانتان هم در ایران ارشد یا دکتر می خوانند می توانید در کنار آنها کار کنید.
شرکت در کارگاههای آزمایشگاهی که مراکز تحقیقاتی و دانشگاهها برگزار می کنند هم جهت آشنایی با تکنیک های تحقبقاتی مفید است.

شاد سربلند و امیدوار باشید

pilo
May 5th, 2011, 08:19 PM
سلام به همه بچه ها . لطفا اگه میشه راهنماییم کنید که موندم توش ! من ترم 6 کارشناسی زیستم با معدل 15 البته با 1 ترم مشروطی! ، چند سال پیش اقدام کردم برای امریکا ( اقامت ) حالا فرصت رفتن طوری شده که مجبورم دانشگاهو ول کنم برم و نمیتونم لیسانسمو بگیرم ( نهایتا تا ترم 7 )!. می خواستم بدونم کسی اطلاع داره که ایا میشه ریز نمراتمو ترجمه کنم با چندتا مدرک از انیستیتوهای معتبر اونور کاری کرد که حداقل دوره لیسانسمو از اول شروع نکنم؟. رنک دانشگاه مهم نیست. زبانم خوبه و toefl مشکلی ندارم. ممنون میشم اگه اطلاعاتتون رو در اختیارم بزارید.

Hamid jj
May 5th, 2011, 09:43 PM
سلام

احتمالا بتوني با ريز نمرات رسمي و ... تو دانشگاه اونور بعنوان مهمان 1 يا 2 ترم بخوني بعد اونجا مدرك ليسانس
بهت بدن يا اونور واحدهاي موندتو پاس كني و تاييد بگيري ازشون و بياي ايران مدركتو بهت بدن. البته اينها بستگي به قبول كردن دانشگاه داره.:)

yellow
May 5th, 2011, 10:01 PM
سلام rozi منم ارشد میخونم ودلم میخواد پایان نامه خودم را بایوتکنولوژی بگیرم ودکترا در خارج از کشو ر در این زمینه ادامه بدمبخصوص در هلند خواهش میکنم هرجه اطلاعات در این زمینه دارید به منم اطلا ع دهید

yellow
May 5th, 2011, 10:06 PM
با تشکر

سلام..استاد راهنمای اول من هلند Ph.d Biotechگرفته..دانشگاه Urtecht اگه اشتباه ننوشته باشم www.uu.nl (http://www.uu.nl)
سلام خواهش می کنم مرا نیز راهنمایی کنید منم ارشد گروه زیست هستم که میخوام پایان نامه خودرا بایو تکنو لوژی بگیرم و ادامه هلند یا جای دیگر برم از کجا شروع کنم اولا برای پایان نامه به چه منابعی رجوع کنم و در هلند در کدوم دانشگاه میشه ادامه داد

yellow
May 5th, 2011, 10:20 PM
با تشکر

یا حق
سلام من با مستعار yellow شرایط مشابه خانم behnoushhajian را دارم اگه راضی هستند لطفا ایمیل بذهند من در مورد پایان نامه ام از ایشان راهنمایی می خواهم در مورد هلند برای دکتری چه شرایطی باید داشته باشیم

masih_masih98
May 8th, 2011, 02:41 PM
سلام دوستان
براي رشته زيست شناسي براي ليسانس كدوم كشور بهتره كه هزينش خيلي زياد نباشه؟؟؟
المان چطوره؟؟؟

masih_masih98
May 14th, 2011, 02:40 PM
يعني كسي نميتونه منو راهنمايي كنه؟؟؟

zmk
May 21st, 2011, 11:08 PM
از وقتی که برای پاسخگویی گذاشتین خیلی ممنونم. ای کاش در ایران بودم و می تونستم به توصیه هاتون عمل کنم. متاسفانه اینجا کسی بدون شناخت با آدم همکاری نمکنه حتی اجازه ورود در آزمایشگاهها را هم نمیدن. امیدوارم بتونم نمرات خوبی در تافل و جی.آر. ایی کسب کنم.

Royal2009
May 21st, 2011, 11:22 PM
سلام دوستان
براي رشته زيست شناسي براي ليسانس كدوم كشور بهتره كه هزينش خيلي زياد نباشه؟؟؟
المان چطوره؟؟؟

آلمان اگر پذیرش کنکور سراسری ایران داشته باشید مجانیه فقط هزینه زندگی دارید. بین 500 تا 700 یورو در ماه ممکنه بتونید کار هم پیدا کنید. ولی خوب باید برای آلمان مدارک زبان آلمانی هم داشته باشید.
آلمان در علوم بیولوژی محشره

drnouri
May 24th, 2011, 06:57 AM
سلام دوستان
كسي در مورده رشته آنكولوژي ( سرطان شناسي) اطلاعاتي داره كه توضيحي بده؟

Royal2009
May 24th, 2011, 03:52 PM
سلام دوستان
كسي در مورده رشته آنكولوژي ( سرطان شناسي) اطلاعاتي داره كه توضيحي بده؟
چه اطلاعاتی ؟ !

drnouri
May 25th, 2011, 01:25 AM
سلام
اينكه اين رشته مني كه دامپزشكم بايد دنبال research oncology باشم يا clinical oncology؟
و اينكه كدوم كشور رو پيشنهاد مي كنين كه بعد از اومدن به ايران گير الكي ندن

erfan1985
May 25th, 2011, 12:06 PM
سلام
اينكه اين رشته مني كه دامپزشكم بايد دنبال research oncology باشم يا clinical oncology؟
و اينكه كدوم كشور رو پيشنهاد مي كنين كه بعد از اومدن به ايران گير الكي ندن

clinical oncology رو کسی میتونه بره که پزشک باشه اونم با هزار مصیبت و پس از گذروندن امتحانات رنگارنگ و مختلف و گاه گرفتن اقامت یک کشور!!! شما باید دنبال research باشی . اگه میخوای برگردی ایران:
1- دانشگاه رو از روی سایت وزارت بهداشت چک کن.
2- جایی که میری باید حتما کورس داشته باشه.(فقط تز نباشه)
3- اسم مدرکت هم خیلی مهمه. مهم تر از بقیه چیزهاست. چون وقتی بری واسه ارزشیابی مدرک اون ادمهایی که پشت میز نشستن اول به اسم مدرکت نگاه می کنن. از کارایی که کردی زیاد چیزی سر در نمی یارن. مثلا اگه اسم مدرکت باشه "بیولوژی-گرایش اونکولوژی"، فورا میگن تو زیست شناسی خوندی. برو وزارت علوم . بعد بهت مدرک دکتری زیست شناسی میدن. من مشابه این مورد ها رو دیدم.
4- بعد رفتن موضوع تزت رو درست انتخاب کن. یه جوری که کاملا به اونکولوژی مربوط باشه و با سایر علوم همپوشانی نداشته باشه.
5- تو وزارت خونه گفتن 80 درصد محتوای دوره باید شبیه ایران باشه. اینو دیگه نمیدونم چقدر جدی بگیرن. هیچ جا نمیشه چنین چیزی پیدا کرد.
6- باید براشون اثبات کنی که قبل از رفتن از ایران مدرک زبان داشتی!! بدون مدرک زبان پذیرش نگیر.
.......باز هست ولی دیگه یادم نیس!!

roya1987
May 28th, 2011, 07:40 PM
سلام....از دوستان کسی میدونه که با مدرک ارشد "اموزش محور" میشه بعدا واسه پذیرش دکترا (اروپا) اقدام کرد؟ اخه امسال بیوتک هم اموزش محور برمیداره

Royal2009
May 28th, 2011, 09:11 PM
سلام....از دوستان کسی میدونه که با مدرک ارشد "اموزش محور" میشه بعدا واسه پذیرش دکترا (اروپا) اقدام کرد؟ اخه امسال بیوتک هم اموزش محور برمیداره

کجا آموزش محور بر میداره؟!!!!
مهم سی وی هست شما می تونید در کنار درستون کار تحقیقاتی هم انجام دهید که ازش مقاله بیرون بیاد

titin
July 4th, 2011, 04:49 PM
سلام من دانشجوی ژنتیک هستم میخواستم بدونم من میتونم ارشدمو مهندسی بافت شرکت کنم؟منابعش چیه؟کدوم گرایشه ارشده ژنتیک بهتره؟

Royal2009
July 4th, 2011, 08:07 PM
سلام من دانشجوی ژنتیک هستم میخواستم بدونم من میتونم ارشدمو مهندسی بافت شرکت کنم؟منابعش چیه؟کدوم گرایشه ارشده ژنتیک بهتره؟

ایران یا خارج؟

Royal2009
July 8th, 2011, 03:48 AM
ایران بابا کو پوله خارج؟؟؟؟!!!!

اکثر کسانی که می روند خودشون پول ندارند هزینه ها شون دانشگاه مقصد می دهد.
معلومه که سایتو خوب نخوندید!!

titin
July 8th, 2011, 03:08 PM
اره سایتو نخوندم من فقط دنبال یه جا میگشتم که جوابه سوالمو بده به مطالبی که ربطی به سوالم نداشت توجه نکردم

Royal2009
July 8th, 2011, 06:31 PM
اره سایتو نخوندم من فقط دنبال یه جا میگشتم که جوابه سوالمو بده به مطالبی که ربطی به سوالم نداشت توجه نکردم

پس این سایت را خوب مطالعه فرمایید و اینکه شانس گرفتن بورس همواره دارید.سایت دپارتمان های خارج هم بدقت مطالعه فرمایید.

شاد و سربلند باشید

titin
July 9th, 2011, 12:39 AM
باور کنید من فقط میخوام بدونم میتونم ارشده بافت شرکت کنم یا نه؟اصن تو فکر بورس نیستم!!!!!!!!!!!!

Royal2009
July 9th, 2011, 12:07 PM
باور کنید من فقط میخوام بدونم میتونم ارشده بافت شرکت کنم یا نه؟اصن تو فکر بورس نیستم!!!!!!!!!!!!

دوست عزيز اين تاپيك در مورد خارج بحث مي كنه نه داخل!!!
ما در ايران ارشد مهندسي بافت نداريم! ولي دكتراي اين رشته را داريم

titin
July 9th, 2011, 12:33 PM
میدونم سایت مربوط به خارجه گفتم شاید کسی بدونه در ضمن دانشگاه امیر کبیر از سال 86 ارشده بافت میگیره.!!!!!!!!
به هر حال ممنون که جواب دادید

erfan1985
July 14th, 2011, 02:05 PM
salam,man fovghe biochemistry ba moadele 16.89 hastam. 1 maghale ISI ham daram va ta 3 mahe dg IELTS ham migiram . mikham vase phD biotechnology az alman burs bgiram,b nazare shoma cheghadr shanse mivafaghiat daram?

I just can say A Lot!!! dd

shroya
July 14th, 2011, 11:29 PM
میدونم سایت مربوط به خارجه گفتم شاید کسی بدونه در ضمن دانشگاه امیر کبیر از سال 86 ارشده بافت میگیره.!!!!!!!!
دوست عزيز دانشگاه تهران هم از سال پيش با استعداد درخشان و از امسال با كنكور ارشد مهندسي بافت ميگيره و اونطور كه من ميدونم براي رشته هاي وزارت علوم اصلا مهم نيست كارشناسي ات چي باشه ، چون توي دفترچه محدوديتي براي مدرك كارشناسي مشخص نكرده و هر رشته اي كه باشي ميتوني براي ارشد هر رشته اي اقدام كني ، كما اينكه دوتا از دوستاي من با ليسانس زيست گياهي و زيست جانوري با استعداد درخشان تونستن الان ارشد مهندسي بافت دانشگاه تهران درس بخونن ، منم ميتونستم اگه ميخواستم. جالبه كه بدوني دوتاي ديگه از همكلاسي هاشون يكيشون پرستاري خونده اون يكي هم مهندسي مواد ....
موفق باشي

shroya
July 14th, 2011, 11:51 PM
سلام دوستاي عزيز
من بيوتكنولوژي خوندم الانم ارشد هستم معدل كارشناسيم 18.18 و ارشدم هم معدل كل واحد هاي تئوريم 18.14 شده از دانشگاه تهران ،‌بدون احتساب پايان نامه چون پايان نامه مو ترم ديگه شروع ميكنم، و احتمالا بتونم از پايان نامه ام 2 تا مقاله ISI در بيارم ،ميخواستم دكترا هم بيوتكنولوژي شركت كنم ولي مسئله اينه كه اولا خيلي سرچ كردم توي سايت دانشگاه ها ولي مثلا در بين دانشگاه هاي كانادا رشته اي به اين نام نيستش( در ارشد هست ولي براي دكترا نيست) و شايد جزو برنامه هاشون باشه ولي رشته به اين اسم ندارند يا سايت دانشگاه هاروارد و هاپكينز هم رفتم ولي اونا هم به نام بيوتكنولوژي براي مقطع دكترا رشته اي ندارن ، نميدونم شايد من درست سرچ نميكنم ولي در مقطع ارشد ميبينم كه دارن ولي دكترا رشته هاشون محدوده و اكثرا بيوشيمي و بيولوژي و ژنتيك و تكامل و اينجور چيزا دارن ، كسي هست بتونه راهنماييم كنه كدوم دانشگاه ها رشته ي بيوتكنولوژي با گرايش دارويي يا پزشكي دارن؟ و اينكه آيا ميتونم فول فاند بگيرم يا نه؟ چون من تا الان فكر ميكردم دانشگاه تهران رو كشورها ي خارجي ميشناسن ولي يكي از دوستان توي اين تاپيك گفته كه توي زيست شناسي و رشته هاي مرتبط دانشگاه هاي ايران شناخته شده نيست ، حالا با اين اوصاف كه دانشگاه هم شناخته شده نيست ، من ميتونم فاند بگيرم و از كجا؟( يه جا معرفي كنين كه دكتراي بيوتكنولوژي داشته باشه و تاپ هم باشه)
تافل و GRE رو هم ندادم ولي احتمالا تافل ميتونم 100 بگيرم ولي جي آر اي رو اصلا ازش مطمئن نيستم.

Royal2009
July 15th, 2011, 02:00 AM

اطلاعت من مربوط به وزرات بهداشت است، و اینکه بنظرم نمیرسه علم در ایران آنقدر پیشرفت کرده باشه که توانایی داشته باشند مهندسی بافت در سطح مناسبی ارایه دهند.

yousefelahiyeh
August 14th, 2011, 09:25 PM
سلام
خواهر من لیسانس ریست شناسی سلوای مولکولی از دانشگاه اصفهانه. میخواد برای امریکا اقدام کنه. منتها از اونجایی که ایران رو تو این رشته زیاد اونور نمیشناسن ما نمیدونیم که الان برای کدوم دانشگاه ها اقدام کنیم. یه چیز دیکه رو هم نمیدونیم. اینکه GREرو باید Subjectبده یا General یا هردوش اصلا؟

ممنون

erfan1985
August 14th, 2011, 09:38 PM
سلام
خواهر من لیسانس ریست شناسی سلوای مولکولی از دانشگاه اصفهانه. میخواد برای امریکا اقدام کنه. منتها از اونجایی که ایران رو تو این رشته زیاد اونور نمیشناسن ما نمیدونیم که الان برای کدوم دانشگاه ها اقدام کنیم. یه چیز دیکه رو هم نمیدونیم. اینکه GREرو باید Subjectبده یا General یا هردوش اصلا؟

ممنون
شما هر جا که بخوای میتونی اپلای کنی. نیازی به شناخته شدن نداری. اگه خواهرتون معدلش خوبه و احیانا مقاله هم داره با داشتن نمره زبان خوب میتونه به همه جا امیدوار باشه.
GRE جنرال واسه اکثر جاها تو امریکا لازمه ولی سابجکت رو بایدتو سایت دانشگاهها بگردی ببینی کجا میخوان.

mahshidlu
August 14th, 2011, 10:13 PM
میکروبیلوژیستی هست اینجا که اپلای کرده باشه بشه از تجربیاتش استفاده کرد . مرسییییی.

se2deh
September 5th, 2011, 01:13 AM
سلام و تشكر واسه سايت و توجهى كه ميكنيد.
من ليسانس ژنتيك خوندم در دانشگاه آزاد تهران پزشكى. ميخوام براى ارشد واسه يكى از رشته هاى ژنتيك مولكولى، بيوتكنولوژى، بيوانفورماتيك يا انتروپولوژى در كانادا اقدام كنم و ترجيحا بورس كامل يا نيمچه بورس بگيرم. ممنون ميشم اگه جواب سوالامو ميدونين كمكم كنين:١.من ورودى ٨٥ بودم و قاعدتا بايد سال ٨٩ فارغ التحصيل ميشدم، ولى به خاطر سربازى يك درس ٣واحدى نگه داشتم و تا هنوز كه هنوزه اين واحد رو نگه داشتم.(فعلا ٥ساله شدم و ممكنه ٥.٥ يا ٦ساله هم بشم). آيا براى دانشگاه هاى كانادا يا اروپا طول دوره ليسانس مهمه؟ و اگر آره، اگر در رزومم ذكر كنم بخاطر سربازى طول كشيده تاثيرى داره؟
٢.من مقاله اى به صورت گروهى دارم به عنوان نويسنده سوم، كه بصورت پوستر در واشينگتن آمريكا ارائه شده. اون همايش ISI بوده، و سوالم اينه كه ISI در مورد پوستر هم صدق ميكنه؟
٣.معدل كلم ١٥.٩٤ هست و اگر اون ٣واحدى كه نگه داشتمو ١٩.٥ بگيرم ميشم ١٦. اگر اينطور نشه و معدل كلم مثلا ١٥.٩٨ بشه، اونوقت دانشگاه هايى كه حداقل معدل ١٦ ميخوان قبولم نميكنن؟ يا به چيزاى ديگه هم مثل CV و كارگاه(٤/٥ تاكارگاه رفتم و Certificate دارم) و مقاله هم نگاه ميكنن، و اگر خوب بود بررسى ميكنن؟ 

mitra63
September 13th, 2011, 04:12 PM
سلام
اینجا هر کی میاد پست میزنه همه یا معدل بالا دارند .....یا کارگاه شرکت کردند..........یا مقاله و ترجمه دادند
من هیچ کدوم رو نداره:lipsrsealed:
لیسانس زیست شناسی از دانشگاه فرودسی با معدل 11.99
رزیدنت امریکا شدم و از اونجایی که در امریکا دو ترم اخر براشون مهمه ّباید بگم که گند زدم.........چون استاد گیاهی ام با من لج افتاد و 4 واحد من رو انداخت..اون هم ترم اخر
چند سوال دارم:
1- با این معدل من ایا امکان پذیرش من در مقطع ارشد هست یا خیر؟
2- من فعلا در ایرانم. اگه دربتونم کارگاه های علمی شرکت کنم و مدرک بگیرم خوبه؟؟
یا تو ارایه مقاله چی؟
3- اگه نمره تافل و GRE رو بالا بگیرم چه طور//؟
4- در اخر من هنوز انتخاب رشته نکردم و بین بیوتکنولوژی و ژنتیک موندم
ممنون از راهنماییتون
در ضمن احتمال خیلی زیاد میرم ایالت تگزاس/ دالاس
ممنون

erfan1985
September 13th, 2011, 07:03 PM
سلام
اینجا هر کی میاد پست میزنه همه یا معدل بالا دارند .....یا کارگاه شرکت کردند..........یا مقاله و ترجمه دادند
رزیدنت امریکا شدم و از اونجایی که در امریکا دو ترم اخر براشون مهمه ّباید بگم که گند زدم.........چون استاد گیاهی ام با من لج افتاد و 4 واحد من رو انداخت..اون هم ترم اخر
چند سوال دارم:
یا تو ارایه مقاله چی؟
ممنون از راهنماییتون
ممنون
1-متاسفانه اکثر دانشگاههای دنیا برای بررسی مدارک اپلیکیشن شرط معدل دارن و اگر معدلتون از حدی کمتر باشه (معمولا 3 از 4) مدارک رو بررسی نمیکنن. شما باید دانشگاههای امریکا رو بگردی ببینی میتونی تو دانشگاههای با رنک پایین جایی پیدا کنی که با معدل شما مشکلی نداشته باشن. ویا شرط معدل نداشته باشن.
2-قطعا خوبه ولی معدل کم رو توجیه نمیکنه. یعنی اگه دانشگاهی شرط معدل نداشته باشه و حاضر بشه مدارک شما رو بررسی کنه ، اونوقت این موارد کمک کنندس.
3-باز هم خوبه ولی چاره ساز معدل کم نیس. البته ممکنه در صورتی که gre subject با نمره بالا داشه باشی معدل کم رو توجیه کنه،البته به شرطی که معدل (حد اقل 14) رو به عنوان شرط بررسی مدارک در نظر نگیرن.
4-در این مورد نظری نمیدم. به علایق خودتون و بازارکاریش در آینده فکر کنید. هر کدوم گرایشهای مختلف دارن.

لطفا به تاپیک زیر در مورد معدل هم مراجعه کنید.اطلاعاتی که لازم دارید توش هست:
http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?173-معدل

mitra63
September 14th, 2011, 12:33 PM
1-متاسفانه اکثر دانشگاههای دنیا برای بررسی مدارک اپلیکیشن شرط معدل دارن و اگر معدلتون از حدی کمتر باشه (معمولا 3 از 4) مدارک رو بررسی نمیکنن. شما باید دانشگاههای امریکا رو بگردی ببینی میتونی تو دانشگاههای با رنک پایین جایی پیدا کنی که با معدل شما مشکلی نداشته باشن. ویا شرط معدل نداشته باشن.
2-قطعا خوبه ولی معدل کم رو توجیه نمیکنه. یعنی اگه دانشگاهی شرط معدل نداشته باشه و حاضر بشه مدارک شما رو بررسی کنه ، اونوقت این موارد کمک کنندس.
3-باز هم خوبه ولی چاره ساز معدل کم نیس. البته ممکنه در صورتی که gre subject با نمره بالا داشه باشی معدل کم رو توجیه کنه،البته به شرطی که معدل (حد اقل 14) رو به عنوان شرط بررسی مدارک در نظر نگیرن.
4-در این مورد نظری نمیدم. به علایق خودتون و بازارکاریش در آینده فکر کنید. هر کدوم گرایشهای مختلف دارن.

لطفا به تاپیک زیر در مورد معدل هم مراجعه کنید.اطلاعاتی که لازم دارید توش هست:
http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?173-معدل

ممنون از پاسختون
ی سوال ذهنم رو مشغول کرده
شرایط پذیرش در دانشگاه با منی که گرین کارت دارم و کسی که از ایران میخواد فقط به عنوان دانشجو بیاد یکیه؟؟

erfan1985
September 14th, 2011, 07:06 PM
ممنون از پاسختون
ی سوال ذهنم رو مشغول کرده
شرایط پذیرش در دانشگاه با منی که گرین کارت دارم و کسی که از ایران میخواد فقط به عنوان دانشجو بیاد یکیه؟؟
بستگی به رشته و دانشگاه داره. مثلا برای ورود به رشته های بالینی ( تو گرایش شما مشاور ژنتیک رو مثال میزنم) برخی از دانشگاهها فقط به افراد سیتیزن پذیرش میدن ( اون هم نه همه، بلکه یه عده ای از دانشگاهها). ولی در مورد بقیه رشته ها تفاوتی وجود نداره.
تفاوت اصلی در میزان شهریه ای هست که باید پرداخت کنید ونیز فاندی که به شما خواهند داد. در پذیرش چندان فرقی نیست. مگر اینکه مثلا یه استادی دوس داشته باشه صرفا با یه دانشجوی آمریکایی الاصل کار کنه!!

kamyaab
September 14th, 2011, 09:19 PM
سلام
:confused:من دنبال دانشگاهایی تو نروژ هستم که ارشد ژنتیک و مرتبط با اونو داشته باشه سوالم اینه که فرق دوره هایی که با عنوان (course) ارائه میشه با programmes of study و master course چیه؟
و شرایط گذروندن cours ؟ :redface: ببخشید اگه سوالم ناشیانس

Renegade
September 25th, 2011, 01:45 PM
سلام و تشكر واسه سايت و توجهى كه ميكنيد.
من ليسانس ژنتيك خوندم در دانشگاه آزاد تهران پزشكى. ميخوام براى ارشد واسه يكى از رشته هاى ژنتيك مولكولى، بيوتكنولوژى، بيوانفورماتيك يا انتروپولوژى در كانادا اقدام كنم و ترجيحا بورس كامل يا نيمچه بورس بگيرم. ممنون ميشم اگه جواب سوالامو ميدونين كمكم كنين:١.من ورودى ٨٥ بودم و قاعدتا بايد سال ٨٩ فارغ التحصيل ميشدم، ولى به خاطر سربازى يك درس ٣واحدى نگه داشتم و تا هنوز كه هنوزه اين واحد رو نگه داشتم.(فعلا ٥ساله شدم و ممكنه ٥.٥ يا ٦ساله هم بشم). آيا براى دانشگاه هاى كانادا يا اروپا طول دوره ليسانس مهمه؟ و اگر آره، اگر در رزومم ذكر كنم بخاطر سربازى طول كشيده تاثيرى داره؟
٢.من مقاله اى به صورت گروهى دارم به عنوان نويسنده سوم، كه بصورت پوستر در واشينگتن آمريكا ارائه شده. اون همايش ISI بوده، و سوالم اينه كه ISI در مورد پوستر هم صدق ميكنه؟
٣.معدل كلم ١٥.٩٤ هست و اگر اون ٣واحدى كه نگه داشتمو ١٩.٥ بگيرم ميشم ١٦. اگر اينطور نشه و معدل كلم مثلا ١٥.٩٨ بشه، اونوقت دانشگاه هايى كه حداقل معدل ١٦ ميخوان قبولم نميكنن؟ يا به چيزاى ديگه هم مثل CV و كارگاه(٤/٥ تاكارگاه رفتم و Certificate دارم) و مقاله هم نگاه ميكنن، و اگر خوب بود بررسى ميكنن؟ 

دانشگاه های کانادا نسبت به معدل خیلی حساستر از دانشگاه های دیگه هستن. برای همین شما از این نظر ممکنه یکم امتیازی کمی کسب کنید.
در مورد مدت زمان مشکلی نیست و اصلاً لازم نیست شما ذکر کنید که چرا بیشتر از 4 سال طول کشیده.
اگر پوستر شما در مجموعه مقالات چاپ شده باشه، بله ISI محسوب میشه.
هیچ دانشگاهی تک بعدی به رزومنه شما نگاه نمی کنه و همه شرایط و در نظر می گیره، اما بعضی از پارامترها ممکنه این جوری نباشه، مثل نمره زبان، GRE یا معدل. این ها همه بسته به سیاست دانشگاه داره و نمیشه یک حکم کلی داد

به نظر من شما اگه می خواید فاند بگیرید نباید روی یک کشور خاص زوم کنید. چون موقعیت هایی که همراه با فاند هستند همین طوری کم هستند، حالا اگر شما با انتخاب یک یا دو کشور بخواید کمترش هم بکنید خوب شانس فاند هم پایین میاد.
حتماً رو گزینه های دانشگاه های اروپا و استرالیا هم سرمایه گذاری کنید.

Renegade
September 25th, 2011, 01:48 PM
سلام
چند سوال دارم:
یا تو ارایه مقاله چی؟
ممنون از راهنماییتون
ممنون

شما اگر مشکل مالی نداشته باشید می تونید پذیرش بگرید، البته نه دانشگاه های خیلی تاپ، اما اگر بتونید هزینه ها و پوشش بدید دانشگاه های خیلی خوب و خوب هم میتونید پذیرش بگیرید. یکی از مهمترین مسائل همین پوله ;)

mitra63
October 17th, 2011, 02:18 PM
شما اگر مشکل مالی نداشته باشید می تونید پذیرش بگرید، البته نه دانشگاه های خیلی تاپ، اما اگر بتونید هزینه ها و پوشش بدید دانشگاه های خیلی خوب و خوب هم میتونید پذیرش بگیرید. یکی از مهمترین مسائل همین پوله ;)

دوست عزیزپول که مهمه
من فعلا برای یک دانشگاه دولتی امریکا میخوام اقدام کنم
حالا میخوام با gre یالا و چند تا کار و مقالمه کمی مدل رو جبران کنم
به نظرتون بین دو رشته بیتکنولوژی و زیست شناسی سولولی و مولکولی در امریکا:
1- کدوم رشته کار آیی بهتر و بازار کاری بهتری داره؟؟
2- پذیرش در کدوم راحتتره؟؟
3- میشه از یک دانشگاه برای هر دو تا رشته اپلای کرد؟
4- یک سوال مهم تر: برای رسشته بیوتکنولوژی توی سایت همون دانشگاه نوشته برای فوق:
Test Score Required: GRE 1000 Min
یعنی جنرال یا سابجکت؟؟چیزی ننوشته

ممنون

gigabyte2052
October 17th, 2011, 03:59 PM
سلام دوستان خلاصه میگم

من امسال دکترای حرفه ای دامپزشکی قبول شدم واقعا یک چند مدته درگیر اینم که برم ثبت نام کنم یا نه من اگه دکترای عمومی رو ایجا بگیرم واسه امریکا میتوند واسه phd علوم پایه یا تحقیقاتی اپلای کنم ؟
کسی بوده که موفق شده باشه؟

یا اگه این رشته خوب نیست بازار کارش بشینم واسه ساله دیگه واسه پزشکی یا داروسازی بخونم ممنون فقط فوری جواب بدین چون وقت زیادی برا ثبت نام نمونده من به رشته دامپزشکی علاقه دارم اما یک خورده کمتر از دامپزشکی به پزشکی علاقه دارم اما خیلی طول میکشه حداقل 7سال عمومی +2سال طرح+4سال تخصص+1 سال عقب موندن ولی دامپزشکی 6سال عمومی+4سال تخصص

دوستان خواهش میکنم کمکم کنید چطور رشته ای شما راضی هستین؟
من یک جدولی درست کردم بنظر شما کدومش بهتره
دامپزشکی
علاقه:9/10
مدت تحصیلات:6سال
مدت طرح خدمت:0سال
مدت زمان تخصص:4 سال
سن من در زمان فارغ تحصیلی:28سال
------------------------------------
پزشکی
علاقه:9.5/10
مدت تحصیلات 8 سال با حساب یک سال پشت کنکور بودن
مدت طرح خدمت:1.5 سال
مدت زمان تخصص:4سال
سن من در زمان فارغ تحصیلی:32سال
--------------------------------------------
داروسازی
مدت تحصیلات 7 سال حساب یک سال پشت کنکور بودن
مدت زمان تخصص:نیازی به تخصص نیست به اون صورت
سن من در زمان فارغ تحصیلی:26سال

erfan1985
October 17th, 2011, 08:19 PM
سلام دوستان خلاصه میگم

من امسال دکترای حرفه ای دامپزشکی قبول شدم واقعا یک چند مدته درگیر اینم که برم ثبت نام کنم یا نه من اگه دکترای عمومی رو ایجا بگیرم واسه امریکا میتوند واسه phd علوم پایه یا تحقیقاتی اپلای کنم ؟

یا اگه این رشته خوب نیست بازار کارش بشینم واسه ساله دیگه واسه پزشکی یا داروسازی بخونم ممنون فقط فوری جواب بدین چون وقت زیادی برا ثبت نام نمونده من به رشته دامپزشکی علاقه دارم اما یک خورده کمتر از دامپزشکی به پزشکی علاقه دارم اما خیلی طول میکشه حداقل 7سال عمومی +2سال طرح+4سال تخصص+1 سال عقب موندن ولی دامپزشکی 6سال عمومی+4سال تخصص

دامپزشکی
پزشکی
داروسازی
بله،phd در امریکا بعد از دامپزشکی شدنیه.
به نظرم همون دام رو که قبول شدی برو. عمرت رو هدر نده پشت کنکور. خیلی چیز خاصی با رشته های دیگه بدست نمیاری. در مورد بازار کار زیاد ازش تعریف نمیکنن. البته این به عوامل مختلفی بستگی داره.
به نظرم اگه شما میخوای با تحصیل در مدت کوتاه به درامد بالا برسي، بهتره به رشته هایی مث فیزیوتراپی و دندونپزشکی فکر کنی. نه پزشکی و دارو.

dental.persian
October 18th, 2011, 01:08 AM
سلام دوستان خلاصه میگم

دامپزشکی
پزشکی
داروسازی
سلام
من بر خلاف دکتر عرفان به شما پزشکی رو توصیه میکنم از لحاظ چیزی که به دست میارید با تخصص پزشکی اصلا قابل مقایسه نیست با متخصص دامپزشکی مدت طرح رو هم شما 2 سال در نظر بگیر و تاره تخصص خوندن خودش تعهد داره بین 3-8 سال البته یه کم بالا پایین داره
اما راجع به بازار کار علوم پایه در امریکا شاید کلا شرایط متفاوت باشه
البته شما تو هر رشته ای اگه پشت کار داشته باشی موفق میشی

gigabyte2052
October 18th, 2011, 01:24 AM
خوب من أكه بخوام تخصصو تو امريكا بخونم بعد usmlبازم تعهد دارم? اخه من قصد دارم بعد دوره عمومي از ايران برم و دوس دارم اطفال بخونم بعد هم واسه زندكي برم انكلستان يا بشينم دارم سازي بخونم واسه phd pharmبرم امريكا و باز بيام انكليس واسه زندكي بنظرتون تفكرم درسته? الان خيلي انرظي كرفتم واسه ساله ديكه نشتن فقط راهنمايي كنيد منو ممنون ميشم :x

mitra63
October 18th, 2011, 10:32 AM
سلام
چند سوال دارم:
یا تو ارایه مقاله چی؟
ممنون از راهنماییتون
ممنون

وست عزیزپول که مهمه

ممنون

vahideabdolazi
October 18th, 2011, 10:51 AM
وست عزیزپول که مهمه

ممنون

یعنی جنرال. سابجکت اصلا کل نمره اش 900 و خورده ای هست. تازه من ندیدم تا حالا براش می نی مم گذاشته باشند. سابجکت رو نسبت به هم اپلایی هات می سنجن حتما. به نظر من بیولوژی ها بهتر از رشته های ژنتیک هستند چون تو صنعت کاربرد دارند. و جدیدترند.

dental.persian
October 18th, 2011, 04:47 PM
خوب من أكه بخوام تخصصو تو امريكا بخونم بعد usmlبازم تعهد دارم? اخه من قصد دارم بعد دوره عمومي از ايران برم و دوس دارم اطفال بخونم بعد هم واسه زندكي برم انكلستان يا بشينم دارم سازي بخونم واسه phd pharmبرم امريكا و باز بيام انكليس واسه زندكي بنظرتون تفكرم درسته? الان خيلي انرظي كرفتم واسه ساله ديكه نشتن فقط راهنمايي كنيد منو ممنون ميشم :x
کلا شما چرا میخوای لقمه رو دور سرت بچرخونی تخصص در امریکا خوندن خودش یه پروسه سنگینه
حالا بعدش بری انگلیس؟!! خوب از اول برو اونور . کلا تفکرتون درست نیست
در پاسخ به سوالتون هم باید بگم نه در امریکا خوندن تعهدی نداره
اما اینو بدون امکان داره 2-3 سال طول بکشه وارد تخصص امریکا بشی
این تصمیمی هست که خودت باید بگیری اما اگه هدفت 100 % از ایران رفتنه و باز اگه 100% میخوای علوم پایه بخونی و اونقدر شرایط کاری و مالی برات مهم نیست همین دام رو بخون و سعی کن برای علوم پایه بری
اما اگه میخوای ایران بمونی یا حتما میخوای پزشک بشی و ... خوب صبر کن
دارو هم گزینه خوبی هست
این تصمیمی هست که شخصا باید بگیری اما اینکه بیای تخصص دام رو با پزشکی یا دارو مقایسه کنی کلا اشتباهه!
تخصصص های دام بیشتر جنبه اکادمیک دارن ولی تخصص پطشکی یه دنیای دیگه است ولی اگه ادم بنا باشه علوم پایه بخونه خوب از طریق دام راحت تره و اینکه یک سال هم پشت کنکور نمیمونی.

erfan1985
October 18th, 2011, 06:19 PM
کلا شما چرا میخوای لقمه رو دور سرت بچرخونی تخصص در امریکا خوندن خودش یه پروسه سنگینه
حالا بعدش بری انگلیس؟!! خوب از اول برو اونور . کلا تفکرتون درست نیست
در پاسخ به سوالتون هم باید بگم نه در امریکا خوندن تعهدی نداره
اما اینو بدون امکان داره 2-3 سال طول بکشه وارد تخصص امریکا بشی
این تصمیمی هست که خودت باید بگیری اما اگه هدفت 100 % از ایران رفتنه و باز اگه 100% میخوای علوم پایه بخونی و اونقدر شرایط کاری و مالی برات مهم نیست همین دام رو بخون و سعی کن برای علوم پایه بری
اما اگه میخوای ایران بمونی یا حتما میخوای پزشک بشی و ... خوب صبر کن
دارو هم گزینه خوبی هست
این تصمیمی هست که شخصا باید بگیری اما اینکه بیای تخصص دام رو با پزشکی یا دارو مقایسه کنی کلا اشتباهه!
تخصصص های دام بیشتر جنبه اکادمیک دارن ولی تخصص پطشکی یه دنیای دیگه است ولی اگه ادم بنا باشه علوم پایه بخونه خوب از طریق دام راحت تره و اینکه یک سال هم پشت کنکور نمیمونی..
به هر حال من توصیم اینه که ایشون که هنوز تصمیم قطعی نگرفته همین دام رو فعلا بره تا بعد ببینه چی پیش میاد. شاید اصلا سال دیگه همین دام رو هم قبول نشد. کسی چه میدونه دنیا چه شکلیه اون موقع.
ممکنه تخصص پزشکی، دام ، دارو و یا هر رشته دیگه ای آینده خوب یا بد داشته باشه. به نظر من الان ایشون بهتره به اینده مقطع عمومیش فکر کنه. مگه چند درصد از فارغ التحصیلهای پزشکی ، دام، دارو و ... متخصص میشن و یا phd میگیرن؟ اصلا این دوست ما از کجا میدونه که 7-8 سال دیگه باز حوصله داره درس بخونه یا نه؟
متاسفانه هر کی پزشکی قبول میشه به این امید میره دانشگاه که تخصص بگیره .استثتنا داره ولی نادره. البته ظرفیت تخصص محدوده و هر سال تعداد معدودی قبول میشن. در واقع نیاز جامعه ما به پزشک عمومی بیشتره و به همین دلیل پزشکهای عمومی باید تعدادشون بارها بیشتر از متخصص باشه. بر همین مبنا هم تعداد ظرفیتهای ورودی عمومی و تخصص تنظیم شده. اگر این دوست ما به پزشکی فکر میکنه باید اون روز رو هم در نظرش باشه که یه پزشک عمومی باقی مونده و با همون داره کار میکنه.
و این نکته هم مهمه که اگه شما قراره 80 سال عمر کنی، واقعا حیفه یک سالشو پشت کنکور بگذرونی. اونم در شرایطی که الان یه رشته ای قبول شدی که فکر میکنی بهش علاقه مندی. اصولا این کنکور واسه کشور های جهان سومی مثل ماست. به جای اینکه تمرکزت رو رو کنکور بذاری، انرژیتو صرف خوندن اون رشته ای که تو دانشگاه قبول شدی بکن. چون در اینده با اون رشته کار خواهی داشت نه با اراجیف کنکور.

gigabyte2052
October 18th, 2011, 07:39 PM
این تصمیمی هست که خودت باید بگیری اما اگه هدفت 100 % از ایران رفتنه
من قصدم واسه رفتن 100% درصد ه اما علوم پایه معلوم نیست کار پژوهشی زیاد دوست دارم از بالینی هم زیاد بدم نمیاد اما برام بازار کار و شرایط مالی هم خیلی مهمه

به هر حال من توصیم اینه که ایشون که هنوز تصمیم قطعی نگرفته همین دام رو فعلا بره تا بعد ببینه چی پیش میاد. شاید اصلا سال دیگه همین دام رو هم قبول نشد. کسی چه میدونه دنیا چه شکلیه اون موقع.
خوب اگه من برم فرضا آخر ترم 1 پشیمون شدم بعد نمیگید 5 ماه میمونه تا کنکور؟ اگه از الان بخونم 9 ماه مونده؟
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اقا من هدف مو میگم شما منو راهنمایی کنید واسه بهش رسیدن چیکار کنم
هدف من تو زندگی تموم کردن یک دکترای عمومی در ایران و در طی سپری کردن دوره عمومی تلاش برای گرفتن مدارک زبان و انتشار چند مقاله سپس بورس شدن در یکی از دانشگاه های انگلیسی زبان خوب در بلاد کفر:cool: بعد گرفتن تخصصص در یکی از رشته های نون و آبدار و مشغول کار شدن در آزمایشگاه یا بیمارستان کشوری هم که دوست دارم زندگی کنم انگلستان اما گفتم برم امریکا تخصص بگیرم که همه دنیا قبول داشته باشن الان من همه چی و بصورت کامل شرح دادم از شما با تجربه های عزیز در این رشته ها تقاضای راهنمایی کامل رو دارم :)
پیشاپیش ممنون

dental.persian
October 18th, 2011, 08:44 PM
.
و این نکته هم مهمه که اگه شما قراره 80 سال عمر کنی، واقعا حیفه یک سالشو پشت کنکور بگذرونی. اونم در شرایطی که الان یه رشته ای قبول شدی که فکر میکنی بهش علاقه مندی. اصولا این کنکور واسه کشور های جهان سومی مثل ماست. به جای اینکه تمرکزت رو رو کنکور بذاری، انرژیتو صرف خوندن اون رشته ای که تو دانشگاه قبول شدی بکن. چون در اینده با اون رشته کار خواهی داشت نه با اراجیف کنکور.
اما باید در نظر گرفت که اگه ایشون مثلا میخواست تو امریکا پزشک یشه ایا اسون تر از اینور میتونست ؟ خوب نه اونجا هم این سختی ها رو داره دیگه
اگه 100% هم میخوای بری دوست عزیز سعی کن از پزشکی دوری کنی چون رجیستر کردن مدارک پزشکی خیلی سخته و مثلا usmle ها رو پاس کردن خیلی سخته + اینکه ریسک ویزا هم هست
اینکه کار پژوهشی هم دوست داری باز خوب نشون میده به نکته مثبته برای اینکه دام بخونی
اما شرایط کاری و مالی خوب اگه میخوای پزشک شدن و متخصص شدن در امریکا خیلی سطح بالاتری برات درست میکنه تا علوم پایه و .....
نتنها در ایران هم اختلاف زیادی هست در همه جای دنیا و حتی امریکا که اینقدر پژوهش جایگاه خوبی داره بازم موقعیت پزشک متخصص چند برابر یه پژوهشگر حتی تو زمینه های مهندسی هست چه برسه به علوم پایه.
اما زیاد به این مسایل فکر نکن سعی کن خودتو بشناسی چون واقعا همون طور که دکتر عرفان گفتن خیلی هم نمیشه روش حساب کرد و معلوم نیست شما بازم اون موقع انگیزه کافی داشته باشی.
راستی من تجربه خودمو هم میگم اونم اینه که موفق شدن و جا افتادن از لحاظ شغلی اینقدر تو گزوه های پزشکی سخته که وقتی هم بهش برسی دیگه برات مهم نیست چون خیلی زحمت داره و به نظره من اگه فقط انگیزه این باشه وسطش ادم میبره
باید یه علاقه شدید به پزشک شدن داشته باشی وگرنه اون پولی هم که هر چقدر زیاد بخواد به دست بیاری بعد از 10-15 سال اونقدری هم مهم نیست

gigabyte2052
October 18th, 2011, 09:10 PM
اما باید در نظر گرفت که اگه ایشون مثلا میخواست تو امریکا پزشک یشه ایا اسون تر از اینور میتونست ؟ خوب نه اونجا هم این سختی ها رو داره دیگه
اگه 100% هم میخوای بری دوست عزیز سعی کن از پزشکی دوری کنی چون رجیستر کردن مدارک پزشکی خیلی سخته و مثلا usmle ها رو پاس کردن خیلی سخته + اینکه ریسک ویزا هم هست
اینکه کار پژوهشی هم دوست داری باز خوب نشون میده به نکته مثبته برای اینکه دام بخونی
اما شرایط کاری و مالی خوب اگه میخوای پزشک شدن و متخصص شدن در امریکا خیلی سطح بالاتری برات درست میکنه تا علوم پایه و .....
نتنها در ایران هم اختلاف زیادی هست در همه جای دنیا و حتی امریکا که اینقدر پژوهش جایگاه خوبی داره بازم موقعیت پزشک متخصص چند برابر یه پژوهشگر حتی تو زمینه های مهندسی هست چه برسه به علوم پایه.
اما زیاد به این مسایل فکر نکن سعی کن خودتو بشناسی چون واقعا همون طور که دکتر عرفان گفتن خیلی هم نمیشه روش حساب کرد و معلوم نیست شما بازم اون موقع انگیزه کافی داشته باشی.

ممنون از شما ودکتر عرفان عزیز که به من خیلی کمک می کنید من همیشه سعی میکنم تو هر زمینه ای مشورت کنم تا به یک نتیجه قاطع و خوب برسم

یعنی واقعا اینقدر ثبت کردن مدرک تو امریکا سخته؟؟ خوب من تو این 7 سال که دارم میخونم از همون موقع شروع می کنم اماده شدن واسه usmle راستی اینطور که شما گفتید بهتره همون انگلستان که میخوام زندگی کنم همونجا واسه تخصص پذیرش بگیرم؟ انگستان هم usmle داره؟

اینطور که معلومه من با دامپزشکی به ارزو ها م نمیرسم حتی با تخصص تو علوم پایه به قول یک دوست مون

اگر تغییر رشته بدم یکسال از عمرم تلف شده، در جواب بهش گفتم اگه تغییر رشته ندم تمام عمرم تلف شده

نظرتون در مورد داروسازی چیه ؟ فک کنم کلی کاره پژوهشی بشه انجام داد؟
ولی پزشکی رو بیشتر ترجیح میدم

یک جمع بندی کنید دوستان تا ما یک کاری کنیم بلاخره(بعد از 40 و اندی روز سردرگمی)

erfan1985
October 18th, 2011, 09:37 PM
ممنون از شما ودکتر عرفان عزیز که به من خیلی کمک می کنید من همیشه سعی میکنم تو هر زمینه ای مشورت کنم تا به یک نتیجه قاطع و خوب برسم

یعنی واقعا اینقدر ثبت کردن مدرک تو امریکا سخته؟؟ خوب من تو این 7 سال که دارم میخونم از همون موقع شروع می کنم اماده شدن واسه usmle راستی اینطور که شما گفتید بهتره همون انگلستان که میخوام زندگی کنم همونجا واسه تخصص پذیرش بگیرم؟ انگستان هم usmle داره؟

اینطور که معلومه من با دامپزشکی به ارزو ها م نمیرسم حتی با تخصص تو علوم پایه به قول یک دوست مون

نظرتون در مورد داروسازی چیه ؟ فک کنم کلی کاره پژوهشی بشه انجام داد؟
ولی پزشکی رو بیشتر ترجیح میدم

یک جمع بندی کنید دوستان تا ما یک کاری کنیم بلاخره(بعد از 40 و اندی روز سردرگمی)
حرف دوستتون کاملا درسته.
انگلیس usmle نداره. اونجا امتحان plab داره و ورود بهش به مراتب سخت تر از امریکاست.
این طور هم فکر نکن که usmle یه امتحانه که میدی و یه چیزی قبول میشی. این امتحان رو که دادی فقط یه مدرک بهت میدن که باهاش اپلای کنی و قضیه تازه شروع شده.
شما که میخوای در آینده تو انگلیس زندگی کنی بهترین کار اینه که از اول اونجا پزشکی بخونی. دورش 4 سالست و بعدش هم میتونی وارد کار کلینیک بشی و یا ریسرچ. چرا اینکار رو نمیکنی؟؟

dental.persian
October 18th, 2011, 09:45 PM
شما تخصص نمیگیرید در علوم پایه و phd میتونید بگیرید اینها با هم متفاوته و تخصص بیشتر کار کلینیکی و phd بیشتر کار پژوهشی هست
اینکه چقدر سخت رو دکتر عرفان بهتر براتون توضیح میدن اما انگلستان هم حتما امتحانات مشابهی داره اما اسمش usmle نیست ولی 100% بهتره ادم هر جا میخواد زندگی کنه همونجا درشو بخونه تو اینجور رشته ها
داروسازی زود تر به ثمر مینشینه و اینو بدون تو همه اینها میشه کار پژوهشی کرد خیلی از پزشکهای عمومی هستن که کلی کار پژوهشی کردن و موفقن و کلا هیچ رشته ای نیست که نشه این کارو کرد
اما در مورد دارو بیشتر تو تخصص هاش خیلی پژوهش محور میشه
اما من یه نکته رو بگم
شما سربازی رفتی خوب الان بخوای بری 1.5-2 سال طرح خیلی سخته+ اینکه 1 سال هم پشت کنکور بمونی و اینکه میخوای بری خارج از ایران و .....
حدود 10 سال باید وقت بگذاری تا تازه بشی پزشک عمومی در ایران(اگه سربازی رفته باشی با 30-40 میلیون مدارک پزشکی رو ازاد میکنن بدون طرح اما تا اون موقع خدا میدونه چقدر میخوان بگیرن)
دیگه بقیش با خودته حساب کتاب کن
اما من اگه 100 % میخواستم از ایران برم سعی میکردم رشته های سبک تر بخونم مخصوصا مهندسی
پزشکی خودش راهی بس طولانیه حالا خارج رفتن هم باز این پروسه رو طولانی تر میکنه.

gigabyte2052
October 18th, 2011, 10:16 PM
حرف دوستتون کاملا درسته.
انگلیس usmle نداره. اونجا امتحان plab داره و ورود بهش به مراتب سخت تر از امریکاست.
این طور هم فکر نکن که usmle یه امتحانه که میدی و یه چیزی قبول میشی. این امتحان رو که دادی فقط یه مدرک بهت میدن که باهاش اپلای کنی و قضیه تازه شروع شده.
شما که میخوای در آینده تو انگلیس زندگی کنی بهترین کار اینه که از اول اونجا پزشکی بخونی. دورش 4 سالست و بعدش هم میتونی وارد کار کلینیک بشی و یا ریسرچ. چرا اینکار رو نمیکنی؟؟

بخاطر شرایط اقتصادی .......
در مورده usmle تحقیق کردم میدونم از استپ ها ش خبر دارم میدونم ک شاید ویزا ندن و رشته های تخصصی خوب رو پذیرش نمیکنن مگه سوپر استار باشی:embarrassed: من اطفال میخوام که گویا اونجا سوپر استار نیست

من تازه در شرو ع راهم سربازی که معافم بخاطر مشکلات قلبی

نمیدونم واقعا اینطور که میگید من الان 18 سالمه یک سال پشت کنکور 19 سال 7 سال پزشکی 1.5 طرح منطقه فوق محروم میشه28-29 سالمه تازه از عمومی فارغ التصیل میشم فک کنم تو موقع طرح بشه استپ 1و2 رو داد ؟

دلم میخواد دور دامپزشکی و حداقل امسال خطه بکشم ....
واسه دارو یا پزشکی بخونم شما بودین واسه رسیدن به اون خواسته ها که گفتم کدوم مناسب تره؟
اگه نتونستم قبول شم ساله دیگه میرم دام

شما تخصص نمیگیرید در علوم پایه و phd میتونید بگیرید اینها با هم متفاوته و تخصص بیشتر کار کلینیکی و phd بیشتر کار پژوهشی هست
منظورتون دام کوچک دام بزرگ...... ایناس؟ زیاد جالب نیستن فک کنم .... علاقه زیادی هم بهش ندارم

اما من اگه 100 % میخواستم از ایران برم سعی میکردم رشته های سبک تر بخونم مخصوصا مهندسی
اینو که 100% دیگه مطئنم که رشته های مهندسی واسه اونور بهتره و کوتاه تر ه ولی بسوزه پدره علاقه واین درس ریاضیات و این که از کوچیکی هی بگن اقا دکتر

دیگه اگه بخوام برم ثبت نام تا فردا بیشتر وقت نیست پس این بحث به یک نتیجه برسونیم بد نیست

dental.persian
October 18th, 2011, 11:16 PM
phd علوم پایه منظور رشته ای مثل ژنتیک و بیوشیمی و ایمونولوژی و...
خوب پس با این حساب شما به نظر من جا داری برای تلاش و کار و حالا برای کنکور بخون و در کنارش یه تحقیقاتی هم بکن که گزینه بهتری رو انتخاب کنی
سنت خوبه برای شروع
اینکه من کدومو انتخاب میکردم بستگی داره به توانایی های من شما تو هر دوش میتونید موفق شید
شما خودت رو باید بشناسی که تو کدوم میتونی موفق شی تو این جور رشته ها علاقه خیلی مهمه پس هیچ کس نمیتونه بهت خط بده.

gigabyte2052
October 19th, 2011, 12:23 AM
آره میشینم واسه کنکور میخونم تو این مدت هم به علایقم پی میبرم اگه کنکور هم نتونستم موفق بشم که انشالله میشم میرم دامپزشکی
در هر صورت ممنون امیدوارم تصمیم خوبی گرفته باشم الهی به امید تو
خداکنه تصمیم درستی گرفته باشم
فقط نمیدونم یک لحظه چرا ته دلم خالی شد

mitra63
October 19th, 2011, 01:36 PM
وست عزیزپول که مهمه

ممنون

یعنی جنرال. سابجکت اصلا کل نمره اش 900 و خورده ای هست. تازه من ندیدم تا حالا براش می نی مم گذاشته باشند. سابجکت رو نسبت به هم اپلایی هات می سنجن حتما. به نظر من بیولوژی ها بهتر از رشته های ژنتیک هستند چون تو صنعت کاربرد دارند. و جدیدترند.

خوب پس یعنی 100 درصد سابجکت رئ هم میخواد؟؟
چیزی ننوشته که
گقتم بیوتکنولوژی نه ژنتیک
بین بیوتکنولوژی و سلولی مولکولی کدوم بهتره؟؟؟

dental.persian
October 20th, 2011, 12:51 AM
ببخشید میون کلامتون به نظر من
بیوتکنولوژی خیلی رشته خوبیه ولی من شک دارم که اصلا سفارت امریکا برای رشته های حساس اینطوری ویزا بده!

mitra63
October 22nd, 2011, 12:34 PM
ببخشید میون کلامتون به نظر من
بیوتکنولوژی خیلی رشته خوبیه ولی من شک دارم که اصلا سفارت امریکا برای رشته های حساس اینطوری ویزا بده!
ممنون دوست عزیز
اما من گرین کارت دارم و مهاجر هستم
بین بیوکتنولوژی و سلولی مونده بودم

keivanpro
November 20th, 2011, 12:01 PM
من چند ماه پیش این تاپیک را زدم چون دیدم برای رشته های زیست هیچ تاپیکی نیست الان بعد از چند ماه اومدم سر زدم دیدم خوشبختانه به درد خیلی ها خورده الان احساس خیلی خوبی دارم
خدا شکرت

keivanpro
November 20th, 2011, 12:11 PM
بازم اینجا خودم سوال دارم

من کارشناسی ارشد رشته بیوسیستماتیک دارم از دانشگاه تهران ولی قصد دارم در یک گرایش دیگه ( نوروساینس) برای دکترا درخواست پذیرش بدم ولی چون هیچ کار تحقیقی روی نوروساینس نکردم امکان گرفتن پذیرش برای من وجود داره؟ من قصد دارم برای یکی از دانشگاههای فرانسه درخواست پذیرش بدم
چون مدرک لیسانس من کارشناسی زیست شناسه که همه گرایش ها را در بر می گیره به نظر شما بهتر نیست که از مدرک لیسانسم برای گرفتم پذیرش در نورساینس استفاده کنم؟ یعنی ارشدی که در ایران گرفتم را نظر نگیرم
لطفا" کسایی که در این زمینه تجربه و اطلاعات دارند راهنماییم کنن

من حدودا" دو سال و نیمه که از ارشد فارغ االتحصیل شدم در دروه ارشد تونستم از دانشگاه فرانککفورت هم بورس بگیرم حتی یکی از اساتید راهنمای من المانی بود ولی مشکل من علاقه نداشتن به این رشته است من علاقه اصلیم کار کردن روی ساختار ژنتیکی مغزه
از اونجایی که دانشگاههای فرانسه مجانی هستن و اجازه کار هم در فرانسه هست به نظر شما انتخاب خوبیه؟ از طرفی سابقه تحصیل در المان را دارم ولی المان تا اونجایی که می دونم شرط معدل داره من معدل لیسانسم 15.50 بود معدل دو ترم اخر لیسانسم 17.30 و معدل ارشدم 16.15
تا اونجایی که می دونم هزینه زندگی در المان مخصوصا" اجاره خونه بالاست آیا با مدرک زبان انگلیسی به تنهایی می شه از آلمان پذیرش گرفت ( تا اونجایی که می دونم برای بورس گرفتن حتما" زبان المانی می خوان) بدون بورس هم باید زبان المانی را یاد گرفت؟
من خودم یک مدته که دارم روی زبان فرانسه کار می کنم و از اونجایی که چند تا از دوستام امریکا رفتن و می دونم چقدر شرایط روحی بدی دارند امریکا و شرایطش با روحیه من سازگار نیست
نکته دیگه هم باید بگم من لیسانس و ارشدم را دانشگاه ملی خوندم لیسانس دانشگاه شهرستان و ارشد دانشگاه تهران از اونجایی که علاقه ای به رشتم نداشتم و قصد تغییر گرایش داشتم مقاله ای هم ندادم چون می دونم گرایشی که می خوام شرکت کنم خیلی متفاوته و اگر مقاله هم بدم در نورساینس به درم نمی خوره
با چند تا استاید معروف و خوب ژنتیک دانشگاه تهران هم آشنا هستم اگر برم در آزمایشگااهای دانشگاه و اونجا کنار دست اساتید ژنیک یا نورساینس کار کنم به نظر شما می تونه کمک کنه؟
خیلی حرف زدم
دوستان لطفا" اگر تجربه ای دارید این زمینه راهنماییم کنید

erfan1985
November 21st, 2011, 12:46 AM
بازم اینجا خودم سوال دارم

من کارشناسی ارشد رشته بیوسیستماتیک دارم از دانشگاه تهران ولی قصد دارم در یک گرایش دیگه ( نوروساینس) برای دکترا درخواست پذیرش بدم ولی چون هیچ کار تحقیقی روی نوروساینس نکردم امکان گرفتن پذیرش برای من وجود داره؟ من قصد دارم برای یکی از دانشگاههای فرانسه درخواست پذیرش بدم
چون مدرک لیسانس من کارشناسی زیست شناسه که همه گرایش ها را در بر می گیره به نظر شما بهتر نیست که از مدرک لیسانسم برای گرفتم پذیرش در نورساینس استفاده کنم؟ یعنی ارشدی که در ایران گرفتم را نظر نگیرم
لطفا" کسایی که در این زمینه تجربه و اطلاعات دارند راهنماییم کنن

من حدودا" دو سال و نیمه که از ارشد فارغ االتحصیل شدم در دروه ارشد تونستم از دانشگاه فرانککفورت هم بورس بگیرم حتی یکی از اساتید راهنمای من المانی بود ولی مشکل من علاقه نداشتن به این رشته است من علاقه اصلیم کار کردن روی ساختار ژنتیکی مغزه
از اونجایی که دانشگاههای فرانسه مجانی هستن و اجازه کار هم در فرانسه هست به نظر شما انتخاب خوبیه؟ از طرفی سابقه تحصیل در المان را دارم ولی المان تا اونجایی که می دونم شرط معدل داره من معدل لیسانسم 15.50 بود معدل دو ترم اخر لیسانسم 17.30 و معدل ارشدم 16.15
تا اونجایی که می دونم هزینه زندگی در المان مخصوصا" اجاره خونه بالاست آیا با مدرک زبان انگلیسی به تنهایی می شه از آلمان پذیرش گرفت ( تا اونجایی که می دونم برای بورس گرفتن حتما" زبان المانی می خوان) بدون بورس هم باید زبان المانی را یاد گرفت؟
من خودم یک مدته که دارم روی زبان فرانسه کار می کنم و از اونجایی که چند تا از دوستام امریکا رفتن و می دونم چقدر شرایط روحی بدی دارند امریکا و شرایطش با روحیه من سازگار نیست
نکته دیگه هم باید بگم من لیسانس و ارشدم را دانشگاه ملی خوندم لیسانس دانشگاه شهرستان و ارشد دانشگاه تهران از اونجایی که علاقه ای به رشتم نداشتم و قصد تغییر گرایش داشتم مقاله ای هم ندادم چون می دونم گرایشی که می خوام شرکت کنم خیلی متفاوته و اگر مقاله هم بدم در نورساینس به درم نمی خوره
با چند تا استاید معروف و خوب ژنتیک دانشگاه تهران هم آشنا هستم اگر برم در آزمایشگااهای دانشگاه و اونجا کنار دست اساتید ژنیک یا نورساینس کار کنم به نظر شما می تونه کمک کنه؟
خیلی حرف زدم
دوستان لطفا" اگر تجربه ای دارید این زمینه راهنماییم کنید
اینجور که شما میگی به نظرم بهتره برای رشته های گروه ژنتیک و سلولی مولکولی اپلای کنی. به نظرم شما دنبال نوروژنتیکی. و منظور از ساختار ژنتیکی مغز چیه؟ منظور مطالعه عوامل ژنی در شکل گیری و تکوین مغزه؟ این به Developmental Biology نزدیک تره و از نوروساینس یه کمی دورتره. چیزی که شما میخوای کار کنی خیلی تخصصیه و راهش اینه که بگردی استادی رو پیدا کنی که رو این موضوع کار میکنه و باهاش تماس بگیری و درخواست پذیرش کنی. صرف نظر از اینکه اون عضو چه دپارتمانی هست ( مثلا دیدی که اینجوری پذیرش فیزیولوژی گرفتی.)
پذیرش بدون مقاله هم شدنیه ولی یه کم سخت تر. الزامی هم نیس که شما حتما رشته قبلیت خیلی شبیه و مربوط به رشته بعدی باشه.
معدل هاتون که بد نیس. چرا از شرط معدل میترسی؟
درسته که مقاله مرتبط با رشته آینده شما یه چیز ایده آله ولی این طور هم نیس که مقاله غیر مرتبط به درد نخوره. اون هم جز سوابق پژوهشی شماست و یه نکته مثبته.
به نظرم شما برای چندین جا و چند مقطع ( هم دکتری هم مستر) اپلای کن. زیاد به این فکر نکن که دانشگاه مجانی باشه. خیلی جاها همراه پذیرش فاند هم میدن. به خصوص در اروپا (به جز انگلیس) در مقطع دکتری حقوق ثابت دارید.

keivanpro
November 21st, 2011, 10:38 AM
اینجور که شما میگی به نظرم بهتره برای رشته های گروه ژنتیک و سلولی مولکولی اپلای کنی. به نظرم شما دنبال نوروژنتیکی. و منظور از ساختار ژنتیکی مغز چیه؟ منظور مطالعه عوامل ژنی در شکل گیری و تکوین مغزه؟ این به Developmental Biology نزدیک تره و از نوروساینس یه کمی دورتره. چیزی که شما میخوای کار کنی خیلی تخصصیه و راهش اینه که بگردی استادی رو پیدا کنی که رو این موضوع کار میکنه و باهاش تماس بگیری و درخواست پذیرش کنی. صرف نظر از اینکه اون عضو چه دپارتمانی هست ( مثلا دیدی که اینجوری پذیرش فیزیولوژی گرفتی.)
پذیرش بدون مقاله هم شدنیه ولی یه کم سخت تر. الزامی هم نیس که شما حتما رشته قبلیت خیلی شبیه و مربوط به رشته بعدی باشه.
معدل هاتون که بد نیس. چرا از شرط معدل میترسی؟
درسته که مقاله مرتبط با رشته آینده شما یه چیز ایده آله ولی این طور هم نیس که مقاله غیر مرتبط به درد نخوره. اون هم جز سوابق پژوهشی شماست و یه نکته مثبته.
به نظرم شما برای چندین جا و چند مقطع ( هم دکتری هم مستر) اپلای کن. زیاد به این فکر نکن که دانشگاه مجانی باشه. خیلی جاها همراه پذیرش فاند هم میدن. به خصوص در اروپا (به جز انگلیس) در مقطع دکتری حقوق ثابت دارید.

دوست عزیز یک دنیا ممنون از راهنمایی خوبت
من فکر نمی کردم معدل 16 برای ارشد خوب باشه و بشه باهاش بورس گرفت مخصوصا" از المان اگر اینطور باشه که خیلی امیدوار شدم
منظور من بیشتر نقش بیان ژن ها در تنظیم رفتار و ناهنجاری های رفتاری و بیماری های روانی هست مثل دوقطبی یا شیزوفرنی این بیشتر به حوزه نوروساینس مربوطه
شما خودت خارج از کشور تحصیل می کنی؟

keivanpro
November 21st, 2011, 10:39 AM
دوستان کسی اینجا می تونه یک لیستی از دانشگاههای آلمان ارائه بده که رشته های زیست شناسی را ارائه می دن؟ اگر بتونید لینک سایتش را بدید خیلی ممنون می شم

moshel
November 21st, 2011, 11:51 AM
دوستان کسی اینجا می تونه یک لیستی از دانشگاههای آلمان ارائه بده که رشته های زیست شناسی را ارائه می دن؟ اگر بتونید لینک سایتش را بدید خیلی ممنون می شم
دوست عزیز من در انجمن آلمان جواب شما رو دادم فقط اینجا هم جواب میدم تا اگر دوستان دیگه ای هم بودن که به این مطلب احتیاج داشتن بهشون کمک شده باشه
برای پیدا کردن دانشگاه های آلمان با هر شرایطی به این لینک مراجعه کنید
http://www.daad.de/deutschland/studienangebote/international-programmes/07535.en.html

erfan1985
November 21st, 2011, 12:34 PM
دوست عزیز یک دنیا ممنون از راهنمایی خوبت
من فکر نمی کردم معدل 16 برای ارشد خوب باشه و بشه باهاش بورس گرفت مخصوصا" از المان اگر اینطور باشه که خیلی امیدوار شدم
منظور من بیشتر نقش بیان ژن ها در تنظیم رفتار و ناهنجاری های رفتاری و بیماری های روانی هست مثل دوقطبی یا شیزوفرنی این بیشتر به حوزه نوروساینس مربوطه
شما خودت خارج از کشور تحصیل می کنی؟
نه هنوز. من تازه پذیرش گرفتم.
یه نکته اینه که نورو با علم رفتار و روان متفاوته ها! تا جایی هم که من دیدم نقش بیان ژن (مطالعات اپی ژنتیک) در تنظیم رفتار و روان و همون شیزوفرنی و ... بیشتر توسط ژنتیسیست ها کار میشه تا نوروساینتیست ها! شما برو چند تا مقاله پیدا کن و ببین نویسنده های مقاله چه مدرکی داشتن و تو چه دپارتمانی کار کردن.
پذیرش آلمان خیلی سخت نیس. معمولا این کشورها نمره زبان کمتری هم نسبت به کشورهای انگلیسی زبان ازتون میخوان.

Biology68
November 24th, 2011, 07:58 PM
سلام دوستان
من دانشجوی سال آخر زیست سلولی مولکولی هستم. و دارم امسال اپلای میکنم برای کانادا ترجیحا ایالت Ontario. ایشالا 17 دسامبر آیلتس میدم امیدوارم نمره مطلوب بگیرم.
میخواستم ببینم کسی از شرایط پذیرش رشته ما (سلولی، ژنتیک مولکولی، بیوشیمی، بیوتکنولوژی، بیوانفورماتیک، و رشته های مرتبط ) در کانادا خبر داره؟ میگیرن از ایران؟ به چندتا استاد که تا الان ایمیل زدم میگن position نداریم...

واقعا ممنون میشم اگه کمکم کنید.

موفق باشید:)

erfan1985
November 24th, 2011, 09:38 PM
سلام دوستان
من دانشجوی سال آخر زیست سلولی مولکولی هستم. و دارم امسال اپلای میکنم برای کانادا ترجیحا ایالت Ontario. ایشالا 17 دسامبر آیلتس میدم امیدوارم نمره مطلوب بگیرم.
میخواستم ببینم کسی از شرایط پذیرش رشته ما (سلولی، ژنتیک مولکولی، بیوشیمی، بیوتکنولوژی، بیوانفورماتیک، و رشته های مرتبط ) در کانادا خبر داره؟ میگیرن از ایران؟ به چندتا استاد که تا الان ایمیل زدم میگن position نداریم...
واقعا ممنون میشم اگه کمکم کنید.

موفق باشید:)
بله میگیرن. البته مث رشته های فنی نیس که سالی هزار تا برن فقط کانادا. از اونجا که رشتتون ریسرچه، پیدا کردن استاد خیلی مهمه. خودتون رو به یه استان محدود نکنید و برای چند جا اقدام کن. حتی اگه استاد هم نبود باز مدارک رو بفرست. موفق باشی.

rahel
November 30th, 2011, 11:33 PM
پس بهتره حرفهای من رو هم بشنوید.من دو ساله که دارم هی میل میزنم.یا میگن شما خوبی ما پول نداریم.یا میگن لبمون پره.
اگه دوست با معرفت اونجا داری ازش بخواه کمکت کنند:(
البته بگم من از دکتری زنتیک اینجا انصراف دادم به امید اونور ولی ایدل غافل.............

erfan1985
December 1st, 2011, 11:41 AM
پس بهتره حرفهای من رو هم بشنوید.من دو ساله که دارم هی میل میزنم.یا میگن شما خوبی ما پول نداریم.یا میگن لبمون پره.
البته بگم من از دکتری زنتیک اینجا انصراف دادم به امید اونور ولی ایدل غافل.............
باز هم میگم. اگه استاد پیدا نشد هم مدارکتون رو بفرستید. برای چند دانشگاه. شما فوق لیسانس دارید؟

Biology68
December 1st, 2011, 11:34 PM

آره دوست دارم اونجا، البته رشتش ریاضیه. چه کمکی میتون بکنه بهم؟ تاثیر داره بره صحبت کنه با استادا؟

vahideabdolazi
December 1st, 2011, 11:52 PM
بله میگیرن. البته مث رشته های فنی نیس که سالی هزار تا برن فقط کانادا. از اونجا که رشتتون ریسرچه، پیدا کردن استاد خیلی مهمه. خودتون رو به یه استان محدود نکنید و برای چند جا اقدام کن. حتی اگه استاد هم نبود باز مدارک رو بفرست. موفق باشی.
بله. queens, Ottawa, TOronto, و از همه بالاتر McGill دپارتمان های قوی توی biology ///neuroscience دارند. اگه هم رزومت پایینه می دونی قبول نمی شی UOITرو هم یه نگاه بکن. یه بچه ها فروم گفت بیولوژیشون خوبه ولی خوب تا سطح باقی دانشگاه ها نیست دیگه.

keivanpro
December 7th, 2011, 07:51 AM
به نظر من ایمیل زدن به اساتید برای دانشگاههای کانادا وقت تلف کردنه اصولا" دانشگاههای کانادا ( روی تجربه شخصی و مشورت با کسانی که پذیرش گرفتن می گم) بر اساس دپارتمان کار می کنن یعنی خود استاد بر خلاف دانشگاههای آمریکا خیلی روی روند پذیرش تاثیر نداره باید مستقیم با خود دپارتمان تماس بگیرید اونها هم زبون شما را کاری ندارن فقط زبون رزومه و مدارک را می فهمن که خیلی سیستم بروکراسیک و ماشینی داره
ولی آمریکا دقیقا" برعکسه خود من اوایل همین امسال با چند تا اساتید دانشگاه ایلینویز تماس گرفتم یکی از اساتیدش شدیدا" به زمینه تحقیق که دوره ارشد کار کرده بودم علاقه نشون داد و بهم پذیرش داد ولی بدون فاند منم گفتم شرمنده اخلاقت( چون هم قصد داشتم تغییر گرایش بدم هم این که فاند احتیاج داشتم مخصوصا" با هزینه وحشتناک توی آمریکا)
منتها توی دانشگاههای امریکا درسته که استاد حرف اول و آخر را می زنه ولی چون انتخاب دانشجو خیلی تخصصی می شه برای همین به زمینه تحقیقاتی دانشجو خیلی دقت می کنند و انتخاب ها تخصصی تره بر عکس دانشگاههای اروپا ( تا اونجایی که تحقیق کردم)

erfan1985
December 8th, 2011, 02:29 PM
به نظر من ایمیل زدن به اساتید برای دانشگاههای کانادا وقت تلف کردنه اصولا" دانشگاههای کانادا ( روی تجربه شخصی و مشورت با کسانی که پذیرش گرفتن می گم) بر اساس دپارتمان کار می کنن یعنی خود استاد بر خلاف دانشگاههای آمریکا خیلی روی روند پذیرش تاثیر نداره باید مستقیم با خود دپارتمان تماس بگیرید اونها هم زبون شما را کاری ندارن فقط زبون رزومه و مدارک را می فهمن که خیلی سیستم بروکراسیک و ماشینی دارهولی آمریکا دقیقا" برعکسه خود من اوایل همین امسال با چند تا اساتید دانشگاه ایلینویز تماس گرفتم یکی از اساتیدش شدیدا" به زمینه تحقیق که دوره ارشد کار کرده بودم علاقه نشون داد و بهم پذیرش داد ولی بدون فاند منم گفتم شرمنده اخلاقت( چون هم قصد داشتم تغییر گرایش بدم هم این که فاند احتیاج داشتم مخصوصا" با هزینه وحشتناک توی آمریکا) منتها توی دانشگاههای امریکا درسته که استاد حرف اول و آخر را می زنه ولی چون انتخاب دانشجو خیلی تخصصی می شه برای همین به زمینه تحقیقاتی دانشجو خیلی دقت می کنند و انتخاب ها تخصصی تره بر عکس دانشگاههای اروپا ( تا اونجایی که تحقیق کردم) بنا بر این همونی که من گفتم درسته . حتی اگه هیچ کس جواب نداد هم شما مدارک رو پست کنید.

monmoni
December 9th, 2011, 02:53 PM
سلام ، من لیسانس بیولوژی سلولی مولکولی - ژنتیک خوندم !
الان می خوام برای ارشد اقدام کنم بین رشته ها ی "ایمونوژی" - "مولکولار بایولوژی" - "هماتولوژی" و "ژنتیک مولکولی" موندم !
از این نظر که مولکولار بایولوژی و ژنتیک مولکولی خیلی به هم نزدیکن و تقریباً بازار کار نزدیکی هم دارن و در عوض 2 تا رشته ی هماتولوژی و ایمونولوژی جنبه زیست پزشکی پیدا می کنن ، به نظر شما کدوم این رشته ها بهترن!
پ.ن : موضوع اینه که علاقه ی من به همه ی این رشته ها یکیه ، و کلاً نمی تونم فرقی قائل بشم ، کاشکی می شد همشون و بخونی :دی !!!!

ممنون می شم کمکم کنید ، من دارم اقدام می کنم و نهایت 2 ماه فرصت دارم برای تعیین رشتم !

erfan1985
December 10th, 2011, 02:02 PM
سلام ، من لیسانس بیولوژی سلولی مولکولی - ژنتیک خوندم !
الان می خوام برای ارشد اقدام کنم بین رشته ها ی "ایمونوژی" - "مولکولار بایولوژی" - "هماتولوژی" و "ژنتیک مولکولی" موندم !
از این نظر که مولکولار بایولوژی و ژنتیک مولکولی خیلی به هم نزدیکن و تقریباً بازار کار نزدیکی هم دارن و در عوض 2 تا رشته ی هماتولوژی و ایمونولوژی جنبه زیست پزشکی پیدا می کنن ، به نظر شما کدوم این رشته ها بهترن!
پ.ن : موضوع اینه که علاقه ی من به همه ی این رشته ها یکیه ، و کلاً نمی تونم فرقی قائل بشم ، کاشکی می شد همشون و بخونی :دی !!!!

ممنون می شم کمکم کنید ، من دارم اقدام می کنم و نهایت 2 ماه فرصت دارم برای تعیین رشتم !وقتی میگی بازار کار و علاقه یکی هست، اونوقت انتخاب سخت میشه! و کسی هم نمیتونه نظری بده جز نظر شخصی. به نظر من بین اینها رشته های هماتو و ایمونو رو اگه تا دکتری بری بهت بر طبق قانون ایران مجوز آزمایشگاه میدن که بهتر از بقیه میصرفه! اون ور رو نمیدونم. این هم فقط نظر منه!

monmoni
December 13th, 2011, 09:39 PM
نمی دونستم مجوز آزمایشگاه می دن ! ممنون از راهنمائیتون

arezoos
December 26th, 2011, 08:12 PM
سلام

کسی می دونه آیا با مدرک PHD رشته ی Molecular microbiology کسی مجوز آزمایشگاه تشخصی طبی میکروبیولوژی رو می تونه داشته باشه؟و اگه می شه بازار کارش چطوره؟

ممنون

erfan1985
December 27th, 2011, 12:03 PM
سلام

کسی می دونه آیا با مدرک PHD رشته ی Molecular microbiology کسی مجوز آزمایشگاه تشخصی طبی میکروبیولوژی رو می تونه داشته باشه؟و اگه می شه بازار کارش چطوره؟ممنون
نه مجوز نداره. شما باید مدرکت medical microbio باشه تا مجوز بدن.

arezoos
December 28th, 2011, 12:04 AM
اما من تا حالا تو این همه دانشگاهی که گشتم medical microbiology ندیدم . همه جا یا میکروبیولوژیه یا مولکولار میکروبیولوژی و همشون هم مربوط به دپارتمان health sciences.

arezoos
December 28th, 2011, 04:19 PM
سلام

یه سوال درباره ی مولکولار میکروبیولوژی داشتم. تو نت که سرچ می کردم تعداد زیادی آزمایشگاه مولکولار میکروبیولوژی البته تو خارج از کشور دیدم. منظورم صرفا آزمایشگاه تشخیص طبی نیست. کسی اطلاعی داره درباره ی اینکه درآمد آزمایشگاه های تحقیقاتی در خارج از کشور چطوره ؟
درباره ی دو تا رشته ی دیگه به اسم 1.مولکولار بیولوژی و 2.بیوتکنولوژی سوال داشتم. درباره ی شرایط کاری و درآمد آزمایشگاه ها و شرکت هایی که می شه با phd مولکولار بیولوژی و یا بیوتکنولوژی تاسیس کرد هم ممنون می شم اگر کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه. چون واسه هر سه رشته اپلای کردم.

بسیار ممنون می شم از راهنماییتون

falamak66
January 13th, 2012, 07:48 AM
hi my dear friends:
I have bachelore degree in midwifry(mamayi)and I want to continue my education in one of Biomedicine Phd programs in USA.my Gpa is 14,55 and my IELTS score is 6.5 and i got Q:142 and V:147 in GRE.that I think I have to pass it once more.unfortunatly I dont have any reseach to mentioning in my CV.Is there any way that I can do it right now ?do you think that I have any chance for applying in biomedicine in USA??

Niiloofar
January 17th, 2012, 03:25 PM
سلام
کسی میدونه در امریکا وکانادا برای گرفتن مجوز یک ازمایشگاه با کدوم یک از گرایشهای زیست شناسی میشه این کاروکرد؟

falamak66
January 18th, 2012, 12:38 AM
تا جاییکه من میدونم در امریکا ازمایشگاه ها زنجیره این و phd ها براشون کار میکنن!مثه ایران نیس که مستقل بشه ازمایشگا زد!

dental.persian
January 18th, 2012, 02:03 AM
تا جاییکه من میدونم در امریکا ازمایشگاه ها زنجیره این و phd ها براشون کار میکنن!مثه ایران نیس که مستقل بشه ازمایشگا زد!
داروخانه ها هم گویا به همین صورت هستن
البته حقوقی که میدن خیلی بالاست.

Niiloofar
January 18th, 2012, 03:50 PM
سلام
یعنی یه جورایی باید استخدام دولت شدو با داشتن دکترادر ازمایشگاه کارهای تحقیقاتی کرد؟
خوب اگه اینطور باشه کدام یکی از گرایشهای زیست شناسی بالینیه و از نظر کاری بهتر؟
هماتولوژی؟ایمونولوژی؟میکر وبیولوژی؟یا بیوشیمی؟لطفا در انتخاب یکی از اینا به من کمک کنید
کدام یکی از اینا برای کاناداوامریکا بیشتر ارزش داره؟ازنظر کاری کدام بهتره؟
لیسانسم زیسته اصلا ارزش داره یکی ازاین رشته ها را دنبال کنم؟یا بهتره از گرایشهای دیگه انتخاب کنم؟

Niiloofar
January 25th, 2012, 12:34 PM
سلام لطفا سوال منم بخونید و جواب بدید من هنوز منتظرم
کدام یکی از رشته ها کار ازمایشگاهی داره
برای کار باید استخدام دولت شدو با داشتن دکترادر ازمایشگاه کارهای تحقیقاتی کرد؟
کدام یکی از گرایشهای زیست شناسی بالینیه و از نظر کاری بهتر؟
هماتولوژی؟ایمونولوژی؟میکر وبیولوژی؟یا بیوشیمی؟یاعلوم ازمایشگاهی؟لطفا در انتخاب یکی از اینا به من کمک کنید
لیسانسم زیسته خوبه یکی ازاین رشته ها را دنبال کنم؟یا بهتره از گرایشهای دیگه انتخاب کنم؟
متشکرم

louee
January 25th, 2012, 12:37 PM
سلام
من لیسانس زیست شناسی گرایش جانورشناسی دارم
ایا میتونم در کانادا یا امریکا یا استرالیا برای کارشناسی ارشد و دکترا تغیر رشته بدم و در رشته تغذیه و رشته رژیم درمانی ادامه تحصیل بدم؟
یا باید از اول لیسانس تغذیه بگیرم؟
متشکرم

arezoos
January 25th, 2012, 04:59 PM
سلام

ممنون می شم اگه کسی درباره ی رشته ی بایومدیسین اطلاعاتی داره کمک کنه.

mah2
February 5th, 2012, 09:15 PM
سلام دوستان. خوشحال شدم با اين تاپيك آشنا شدم . چون دنبالش مي گشتم.
من زيست جانوري تربيت معلم تهران خوندم.
معدلم 12.30 هست. برا زبان هم مي خوام اقدام كنم.
براي پذيرش بايد فاند هم داشته باشم .
پس بايد فوقمو اينجا بگيرم.
مي خوام بدونم به نظرتون اگه دانشگاه آزاد قوق بگيرم تو رشته سلولي و مولكولي و معدلم خوب شه شانس برا فاند دارم؟
يا بهتره برا ارشد دانشگاه سراسري بخونم ؟
ارزش داره دانشگاه آزاد خرج كنم ؟ شرايط بعدش برا پذيرش و مي خوام بدونم.
اگه بهم سريع جواب بدين خيلي بهم كمك بزرگي مي كنيد
مرسي

BehnoushHajian
February 9th, 2012, 01:49 PM
من واقعا در مورد اینکه دانشگاه ازاد یا دولتی بودن چقدر تو پذیرش شانس داره نمیتونم نظری بدم و به بقیه واگذار میکنم . ولی چیزی که با اطمینان میتونم بگم اینه که سعی کنید معدل ارشدتون رو تا جایی که ممکنه بالا ببرید چون معدل لیسانستون کمه و معدل یه فاکتور مهم برای پذیرشه بخصوص با فاند. شما باید سعی کنید معدل لیسانستون رو با فاکتورهای دیگه جبران کنید. مثلا نمره تافل یا ایلتس ( همچنین نمره جی آر ای در صورتیکه بخواید برای امریکا یا بعضی دانشگاه های کانادا اقدام کنید) ، مقاله . توی رشته های علوم زیستی سابقه تحقیق ازمایشگاهی و اشنایی با کارای ازمایگشاهی هم خیلی تاثیر داره. باید سعی کنید توی این فاکتورها رزومه تون خیلی رقابتی باشه. و در نهایت باید سعی کنید استاد یا دپارتمانی رو پیدا کنید که واقعا با رزومه شما جور باشه. توی رشته های ما شاید بین خدمون ایرانیا برای پذیرش گرفتن ار دانشگاه های خارجی خیلی رقابتی نباشه و متقاضی ها زیاد نباشن ولی از کشورهای دیگه و خود اون کشوری که میخواید برید بخصوص اگه اروپا و امریکا باشه، خیلی متقاضی دارن .
موفق باشین

mah2
February 13th, 2012, 01:00 PM
خيلي ممنون از جوابتون. به نظرتون رفتن به كارگاهاي يه روزه كه انيستيتو پاستور يا جاهاي ديگه برگزار ميكنه خوبه برم ؟ مدركش به درد ميخوره؟

BehnoushHajian
February 13th, 2012, 03:15 PM
خيلي ممنون از جوابتون. به نظرتون رفتن به كارگاهاي يه روزه كه انيستيتو پاستور يا جاهاي ديگه برگزار ميكنه خوبه برم ؟ مدركش به درد ميخوره؟
همه این مدرکا میتونه به درد بخور باشه ولی اگه بتونید به جای کارگاه یک روزه یه دوره کارآموزی برید حتی داوطلبانه ( توی پاستور ، مرکز ملی ژنتیک، پژوهشکده بیوتکنولوژی یا شرکت های خصوصی و دولتی )و یک سری تکنیک های جدید رو یاد بگیرید خیلی بیشتر به درد میخوره. کارگاه های یک روزه خیلی نمیتونه معیار این باشه که شما اون تکنیک رو بلدی . ولی میتونه نشون بده شما آدم علاقه مندی هستی

sera26
April 4th, 2012, 01:03 PM
Memorial University of Newfoundland
Msc of science in medicine

sera26
April 4th, 2012, 01:05 PM
ببخشید پست قبلی رو اشتباهی فرستادم؟؟؟؟
سلام من دانشجوی ترم آخر زیست هستم
4 تا مقاله سابمیت شده ISI تو الزویر با ایمپکت های 1-2.5 که به احتمال قوی اکسپت میشن
1 مقاله ISI اکسپت شده با ایمپکت 0.6
ارائه 1 پوستر در کنفرانس
آشنایی کامل با تمام تکنیک ها و لوازم آزمایشگاهی مربوط به گرایش neuroscience ( مقالاتم هم در همین موردن)
تافل ibt میخوام شرکت کنم و فکر کنم بالای 85 بیارم و GRE sub biology رو هم روش دارم کار میکنم و مطمئنم بالای 95 یا حتی 98% میزنم
یک سال سابقه کار در آزمایشگاه فیزیولوژی جانوری laboratory assistant
سه ماه به طور کار اموز هم تو انیستیتو پاستور کار کردم تو بخش مربوط به neuroscience
واحد های مربوط به این گرایش رو هم از مقطع ارشد با نمره خوب پاس کردم که پیش نیاز نخورم
و نقطه ضعف رزومه ام: GPA 12.98 از دانشگاه سراسری ارومیه
با همه اینها چقد شانس دارم تا بورس بگیرم راستش خودم واسه دانشگاه گوتینگن برنامه ریخته بودم ولی بعضی از دوستان کمی نا امیدم کردن
من دنبال دانشگاه های رایگان یا ارزون یا با بورس راحت میگردم
ممنون میشم راهنماییم کنین

majidalipour
April 6th, 2012, 03:44 PM
سالم من ارشد بیوشیمی میخونم و فقط پایان نامه مونده
چندتا مقاله هم دارم و 2 تا هم برای جورنالا فرستادم که منتظر جوابم
میخوام بدونم برای phd بیوشیمی یا سلولی سرطان اروپا راحت تر اپلای رو قبول میکنه یا آمریکا

yellow
April 6th, 2012, 07:59 PM
سلام ،من ارشد گیاهی هستم تا آخر تابستان دفاع می کنم . از کسانی که در این رشته تونستند پذیرش بگیرند در هر کشوری خواهش می کنم منو کمک کنند . چه کشور هائی می تونم اقدام کنم نمره آیلتسم 6 است معدلم 17 است.

mn_mogni
April 7th, 2012, 01:23 PM
آخه وقتی رشته ها رو تو دانشگاها میبینی گیاهی یه ذره کم هستش! ولی میتونی شانستو امتحان کنی!

mn_mogni
April 7th, 2012, 01:25 PM
سالم من ارشد بیوشیمی میخونم و فقط پایان نامه مونده
چندتا مقاله هم دارم و 2 تا هم برای جورنالا فرستادم که منتظر جوابم
میخوام بدونم برای phd بیوشیمی یا سلولی سرطان اروپا راحت تر اپلای رو قبول میکنه یا آمریکا

به نظر من اروپا راحتتر قبولات میکنه!ولی من کسایی رو دیدم که وقتی مدلرکشونو ترجمه میکنن هم به اروپا میفرستن هم به امریکاوبه نظر من شما هم به دوتاش بفرست.ن خودم به فرانسه فرستادم.و الان منطر جوابم!

mn_mogni
April 7th, 2012, 01:29 PM
ببخشید پست قبلی رو اشتباهی فرستادم؟؟؟؟
سلام من دانشجوی ترم آخر زیست هستم
4 تا مقاله سابمیت شده ISI تو الزویر با ایمپکت های 1-2.5 که به احتمال قوی اکسپت میشن
1 مقاله ISI اکسپت شده با ایمپکت 0.6
ارائه 1 پوستر در کنفرانس
آشنایی کامل با تمام تکنیک ها و لوازم آزمایشگاهی مربوط به گرایش neuroscience ( مقالاتم هم در همین موردن)
تافل ibt میخوام شرکت کنم و فکر کنم بالای 85 بیارم و GRE sub biology رو هم روش دارم کار میکنم و مطمئنم بالای 95 یا حتی 98% میزنم
یک سال سابقه کار در آزمایشگاه فیزیولوژی جانوری laboratory assistant
سه ماه به طور کار اموز هم تو انیستیتو پاستور کار کردم تو بخش مربوط به neuroscience
واحد های مربوط به این گرایش رو هم از مقطع ارشد با نمره خوب پاس کردم که پیش نیاز نخورم
و نقطه ضعف رزومه ام: GPA 12.98 از دانشگاه سراسری ارومیه
با همه اینها چقد شانس دارم تا بورس بگیرم راستش خودم واسه دانشگاه گوتینگن برنامه ریخته بودم ولی بعضی از دوستان کمی نا امیدم کردن
من دنبال دانشگاه های رایگان یا ارزون یا با بورس راحت میگردم
ممنون میشم راهنماییم کنین

به نظر من ارزان ترین دانشگاه ها در حال حاضر مال فرانیه هستش!چون از سال 2012 همهشون پولی کردن!

mn_mogni
April 7th, 2012, 01:31 PM
من مدارکمو واسه دانشگاه فرانسه فرستادم و الان منتظر جوابشونم.کسی اینجا راجع به دانشکاه های بلژیک و سویس اطلاع داره که هزینه هاش تحصیلش چطوریه؟

majidalipour
April 8th, 2012, 09:59 PM
سلام
ممنون از جوابت
کی فرستادی؟

sunlike
April 17th, 2012, 10:26 AM
با سلام..
من لیسانس زیست شناسی علوم گیاهی دارم از دانشگاه اصفهان با معدل 14.93 مدرک زبان هم آیلتس دارم با نمره ی 6.0 سابقه ی کار یک سال و کارگا ه های پژوهشی دانشگاه هم شرکت کردم که مدارکش هست.ریز نمرات و کل مدارک و حتی معدل سه سال دبیرستان و پیش دانشگاهی را برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان زبان انگلیسی فرستادم.اما هنوز جوابی نیومده برام.به نظر شما احتمال اینکه بتونم پذیرش بگیرم هست؟ البته برای فاند اقدام نکردم.ممنون از راهنماییتون

luminosity
May 26th, 2012, 04:56 PM
سلام .من لیسانس مهندسی فناوری اطلاعات از یکی از دانشگاه های سراسری خوب هستم .پروژه ی پایانیمو در زیمینه داده کاوی رو اطلاعات پزشکی انجام دادم. کلا خودم واقعا به زیمینه ی تجربی علاقه مندم .معدلم حذود 14 هست . می خواستم بذونم چه جوری می تونم تو رشته بیوتکنولوژی یا رشته های مرتبط با علوم تجربی ادامه تحصیل بدم و پذیرش بگیرم..ممنون می شم اگه راهنماییم کنید.

azad2009
June 5th, 2012, 08:41 PM
سلام. بچه ها تا حالا کسی راجع به اجازه ی خروج ندادن به پسرهایی که مشمول سربازی هستند و برای رشته های علوم پایه پزشکی پذیرش گرفته باشند، چیزی شنیدین؟؟؟ یعنی وزارت علوم رشته اش را تایید نکنه و نامه ی تاییدی برای نظام وظیفه نفرسته؟؟؟؟

hamed1368
June 6th, 2012, 09:34 PM
سلام
میخواستم بدونم با مدرک ارشد دانشگاه ازاد واحد علوم تحقیقات در رشته ژنتیک همراه با یک مقاله isi و همینطور نمره 6.5 ایلتس ایا شانسی برای گرفتن بذیرش از یه دانشگاه معتبر رو دارم .
ممنون میشم جواب بدین
معدلم 18.90 ودارم اماده میشم برای امتحان gre .خیلی بابت امتحان نگران نیستم .بعید میدونم مشکلی باشه .منطورم از دانشگاه های معتبر دانشگاههایی مثل north western امریکا یا ubc تو کانادا هستش. راستی زمینه ی کاری یکی دو تا از استادا توی ubcکاملا مرتبط با مقاله منه .میخزاستم بدونم شانسی دارم البته با fund منظورمه .اگر از این دانشگاها شانسی ندارم به نظرتون سراغ چه دانشگاههایی برم؟ دانشگاه ntnu در نروژ چه طور شانسی دارم؟مرسی از راهنمایی هاتون

erfan1985
June 7th, 2012, 08:44 AM
سلام
میخواستم بدونم با مدرک ارشد دانشگاه ازاد واحد علوم تحقیقات در رشته ژنتیک همراه با یک مقاله isi و همینطور نمره 6.5 ایلتس ایا شانسی برای گرفتن بذیرش از یه دانشگاه معتبر رو دارم .
ممنون میشم جواب بدین
معدلم 18.90 ودارم اماده میشم برای امتحان gre .خیلی بابت امتحان نگران نیستم .بعید میدونم مشکلی باشه .منطورم از دانشگاه های معتبر دانشگاههایی مثل north western امریکا یا ubc تو کانادا هستش. راستی زمینه ی کاری یکی دو تا از استادا توی ubcکاملا مرتبط با مقاله منه .میخزاستم بدونم شانسی دارم البته با fund منظورمه .اگر از این دانشگاها شانسی ندارم به نظرتون سراغ چه دانشگاههایی برم؟ دانشگاه ntnu در نروژ چه طور شانسی دارم؟مرسی از راهنمایی هاتونبله شرایط شما به همه دانشگاههای دنیا میخوره. فقط باید یه استاد پیدا کنی.

hamed1368
June 7th, 2012, 07:24 PM
بله شرایط شما به همه دانشگاههای دنیا میخوره. فقط باید یه استاد پیدا کنی.
تو رو خدا کمک کنید .ایمیل استاد دارم ولی در مورد متن ایمیل مشکل دارم. میخوام یه وقت مشکلی نداشته باشه
از کجا شروع کنم چی بگم برای شروع کار

erfan1985
June 11th, 2012, 08:30 AM
تو رو خدا کمک کنید .ایمیل استاد دارم ولی در مورد متن ایمیل مشکل دارم. میخوام یه وقت مشکلی نداشته باشه
از کجا شروع کنم چی بگم برای شروع کار
کلا باید اول یه خلاصه در مورد قابلیتهای به درد بخوری که داری و میتونه به پروژه استاد کمک کنه واسش بنویسی و بعد بگی میخوای باهاش کار کنی. رزومتم attach کنی. داستان کلی اینه. تو همین سایت در موردش کلی بحث شده.

fox6161
June 14th, 2012, 02:41 AM
با عرض سلام به دوستان.من میکروبیولوژی ازاد خوندم میخواستم بدونم اولا تو کدوم کشورمدرک دانشگاه ازاد رو قبول دارن وثانیا کدوم کشوربهترواسه میکربیولوژی وکلا رشته های زیستی بهترپذیرش و فاندمیده یا تحصیل رایگان داره؟

mitra63
June 14th, 2012, 10:07 AM
سلام لطفا سوال منم بخونید و جواب بدید من هنوز منتظرم
کدام یکی از رشته ها کار ازمایشگاهی داره
برای کار باید استخدام دولت شدو با داشتن دکترادر ازمایشگاه کارهای تحقیقاتی کرد؟
کدام یکی از گرایشهای زیست شناسی بالینیه و از نظر کاری بهتر؟
هماتولوژی؟ایمونولوژی؟میکر وبیولوژی؟یا بیوشیمی؟یاعلوم ازمایشگاهی؟لطفا در انتخاب یکی از اینا به من کمک کنید
لیسانسم زیسته خوبه یکی ازاین رشته ها را دنبال کنم؟یا بهتره از گرایشهای دیگه انتخاب کنم؟
متشکرم

دوستان لطفا جواب بدید
چون این سوال من هم هست ....من هم لیسانس زیست جانوری دارم و میخوام در دالاس (امرکا) ادامه تحصیل بدم و اینده کاری برام خیلی خیلی مهمه....چون میخوام امریکا زندگی کنم
از رشته های بالا + زیست سلولی مولکولی . و بیوتکنولوژی کدوم بهتره؟؟
.و یا اینکه بهتره تغییر رشته بدم
ممنون

mzamany
June 18th, 2012, 06:12 PM
با سلام من لیسانس کشاورزی و فوق و دکترای باکتری شناسی (مرتبط با بیماریهای گیاهی) از دانشگاه تهران دارم. معدل فوقم و دکترام هر دو بالای 18 بودند. سه تا مقاله ISI (ایمپکت 1 تا 2) دارم و چند تا هم فرستادم که پذیرشش به امسال نمیرسه و طول میکشه. خلاصه مقاله خارجی هم 5-6 تا دارم.
میخواستم بپرسم با توجه به اینکه بک گراند کشاورزی دارم امکانش هست که بتونم پذیرش دکترای مرتبط با پزشکی مثل Cancer biology، ایمونولوژی، یا میکروبیولوژی از کانادا بگیرم ؟
چند نکته: من یک دوره internship یکساله رو در آمریکا در دانشکده پزشکی یکی از دانشگاه های فوق العاده خوب گذروندم، بعلاوه یک مقاله هم در کنفرانسی در اونجا ارائه شفاهی دادم که استادم میگفت کردیت خیلی خوبی برای آینده است چون شفاهی بوده. کار هام اونجا کلا مرتبط با ژنتیک باکتری و اینا بوده و حداقل سه استاد اونجا می توانند برام توصیه نامه بدند.
فقط برام مهمه که تغییر رشته بدم و دکترای دومم رو گرایش های مرتبط با پزشکی بگیرم. فقط دو مقاله خارج از کشاورزی دارم که در یکی نویسنده اول و در دیگری دوم هستم و این دومیه کاری بوده که آمریکا انجام دادم.
چقدر شانس دارم؟ زبانم خیلی خوبه و میتونم تافل 600 رو بگیرم.

ممنون! منتظرم!

mahshidlu
July 30th, 2012, 01:07 PM
سلام دوستان من ارشد میکروبیولوژی می خونم و معدلم 18.70 هست لیسانس هم 17.50 بوده تافل 100 دارم و 2 تا مقاله isi و 3 تا هم کنفرانس داخلی و خارجی مدرک کارآموزی از پاستور و کارگاه های مولکولی هم دارم می تونم توصیه نامه هم از 2 تا استاد تمام بگیرم. نمی تونم Gre بدم . فکر می کنید شانسی برای دانشگاه های کانادا همراه با فاند دارم . یا کلا شما کدوم کشور هارو که دکتری رایگان هست واسم پیشنهاد می کنید؟

با سپاس فراوان

erfan1985
July 31st, 2012, 08:04 AM
سلام دوستان من ارشد میکروبیولوژی می خونم و معدلم 18.70 هست لیسانس هم 17.50 بوده تافل 100 دارم و 2 تا مقاله isi و 3 تا هم کنفرانس داخلی و خارجی مدرک کارآموزی از پاستور و کارگاه های مولکولی هم دارم می تونم توصیه نامه هم از 2 تا استاد تمام بگیرم. نمی تونم Gre بدم . فکر می کنید شانسی برای دانشگاه های کانادا همراه با فاند دارم . یا کلا شما کدوم کشور هارو که دکتری رایگان هست واسم پیشنهاد می کنید؟

با سپاس فراوانبله شانس دارید. دکتری همه جا به جز انگلیس با فاند یا حقوق همراهه. اروپا هم گزینه خوبیه.

Foruz
July 31st, 2012, 01:49 PM
سلام دوستان؛
من فارغ التحصیل رشته ی سلولی مولکولی،گرایش میکروبیولوژی دانشگاه شهید بهشتی هستم.
تازه این سایتو پیدا کردم.
فعلا دارم برای ارشد میخونم.معدل کارشناسیمم 16.83
خیلی علاقه مند به کارهای پژوهشی آزمایشگاهی هستم.به همین خاطر میخوام ارشدمو پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک قبول شم.تو زمینه های بیوتکنولوژی و دارویی ،پزشکی و مولکولی علاقه مندم.
دوست دارم آمریکا یا کانادا برای ادامه تحصیل برم.اما اطلاعات زیادی از applyکردن ندارم...لطفا راهنماییم کنید...با تشکر:)
درضمن 5 تا مدرک مربوط به کارگاه بیوانفورماتیک و مولکولی و نوروساینس دارم و 1 recommendation از استاد..باید برای ادامه چه کار کنم که با فاند اخذ بگیرم؟ممنون میشم...راهنماییم کنید..

r__L
August 2nd, 2012, 04:55 AM
سلام دوستان؛
من دانشجوی میکروبیولوژی از دانشگاه تهران و معدلم 17.5 هست
خواستم بدونم اگر نمره تافل و GRE خوبی کسب کنم چقدر شانس دارم در یکی از دانشگاه های خوب آمریکا یا آلمان و سوئد فول فاند بگیرم؟؟؟
(خواهشا جواب بدید چون برای من گرفتن فاند بسیار مهمه وگرنه در همین ایران میخوام ادامه تحصیل میدم)
یک سوال دیگر هم داشتم با یکی از دستانم که در رشته برق برای ادامه تحصیل به خارج رفت تاکید شدیدی داشت که هیچ چیز به اندازه معدل و زبان در پذیرش گرفتن موثر نیست و مقاله در دوره کارشناسی هیچ تاثیری در پذیرش ندارد مگر اینکه بخوای از استادی ریکام بگیری و شرط استاد برای دادن ریکام کار کردن مقاله باهاش باشه
خواستم بدونم در رشته ما هم همینطوره یا مقاله در حد معدل و زبان تاثیر گذاره
ممنون میشم جواب بدید

sparsa
August 2nd, 2012, 05:12 AM
سلام دوستان؛
من فارغ التحصیل رشته ی سلولی مولکولی،گرایش میکروبیولوژی دانشگاه شهید بهشتی هستم.
تازه این سایتو پیدا کردم.
فعلا دارم برای ارشد میخونم.معدل کارشناسیمم 16.83
خیلی علاقه مند به کارهای پژوهشی آزمایشگاهی هستم.به همین خاطر میخوام ارشدمو پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک قبول شم.تو زمینه های بیوتکنولوژی و دارویی ،پزشکی و مولکولی علاقه مندم.
دوست دارم آمریکا یا کانادا برای ادامه تحصیل برم.اما اطلاعات زیادی از applyکردن ندارم...لطفا راهنماییم کنید...با تشکر:)
درضمن 5 تا مدرک مربوط به کارگاه بیوانفورماتیک و مولکولی و نوروساینس دارم و 1 recommendation از استاد..باید برای ادامه چه کار کنم که با فاند اخذ بگیرم؟ممنون میشم...راهنماییم کنید..

به جمع ما خوش اومدی!
من سر ازمون gre که بودم خیلیها میومدند که میخواستند مستقیم از لیسانس به phd برند و کلی هم رو gre خفن کار کرده بودند من نمیدونم دقیقا وزارت علوم نظرش رو مستقیم وارد دکترا شدن چیه ولی اونجا بود که فهمیدم سه سال ارشدو کلا سر کار بودم! نه اینکه بد باشه نه فقط وقت گیره و اینجا در ایران بیشتر استادها اینقدر سخت گیرند که چهار ترمه محاله تموم کنید به علاوه زمان احتمالی پشت کنکور بودن ارشد رو هم باید در نظر بگیرید اگر بخواهید در دانشگاههای تاپ تهران قبول شید بهتره با متخصصین مشورت کنید من نظر خودم حداقل در مورد خودم اینه که وقتم بابت قبولی در کنکور ارشد و پایان نامه هدر شده به نظر من اگر بتونید در پروژه ای تحقیقاتی شرکت و زبان بالا و gre بالا داشته باشید حله

genetician
August 3rd, 2012, 07:16 PM
سلام دوستان
من دانشجوی ارشد ژنتیک هستم و در حال حاضر روی پایان نامه کار میکنم. میخوام برای PhD برای آمریکای شمالی apply کنم میخواستم منو راهنمایی کنید که کجا برای ژنتیک پزشکی apply کنم و چی کار کنم. تازه وارد هستم. خیلی ممنون

arad93
August 3rd, 2012, 07:39 PM
سلام ..از دوستان میخوام هر کی میتونه منو راهنمایی کنه...من امسال در کنکور تجربی شرکت کردم و الان باید انتخاب رشته کنم..علاقه زیادی به ژنتیک دارم..بعضیا به من میگن که ژنتیک یک گرایش محسوب میشه و نمیشه مستقیما وارد دانشگاه شد ..میگن که اول باید زیست سلولی مولکولی بخونم بعد برم گرایش ژنتیک..میخواستم ببینم واقع این طوریه؟؟؟یعنی منی که الان سراسری 91 شرکت کردم و الان باید انتخاب رشته کنم نمیتونم مستقبما دانشگاه ژنتیک بخونم؟؟؟ این طور که من فهمیدم ژنتیک چند شاخه میشه مثلا ژنتیک پزشکی و انسانی .اینا چه فرقی میکنن با هم؟؟چه موقع از هم جدا میشن؟؟سواله دیگه این که الان من کدوم دانشگاه های داخل رو واسه انتخاب ژنتیک میتونم انتخاب کنم؟؟و سواله اخر این که اخرش در زنتیک چه کاره میشم و بازاره کارش خوبه؟؟/لطفا کمک کنید

sparsa
August 4th, 2012, 10:19 PM
سلام ..از دوستان میخوام هر کی میتونه منو راهنمایی کنه...من امسال در کنکور تجربی شرکت کردم و الان باید انتخاب رشته کنم..علاقه زیادی به ژنتیک دارم..بعضیا به من میگن که ژنتیک یک گرایش محسوب میشه و نمیشه مستقیما وارد دانشگاه شد ..میگن که اول باید زیست سلولی مولکولی بخونم بعد برم گرایش ژنتیک..میخواستم ببینم واقع این طوریه؟؟؟یعنی منی که الان سراسری 91 شرکت کردم و الان باید انتخاب رشته کنم نمیتونم مستقبما دانشگاه ژنتیک بخونم؟؟؟ این طور که من فهمیدم ژنتیک چند شاخه میشه مثلا ژنتیک پزشکی و انسانی .اینا چه فرقی میکنن با هم؟؟چه موقع از هم جدا میشن؟؟سواله دیگه این که الان من کدوم دانشگاه های داخل رو واسه انتخاب ژنتیک میتونم انتخاب کنم؟؟و سواله اخر این که اخرش در زنتیک چه کاره میشم و بازاره کارش خوبه؟؟/لطفا کمک کنید

بازار کار رشته های علوم پایه خیلی تعریفی فلن البته نداره اون هم شاید به دلیله اینه که جمعیت دهه شصتی ها سر به فلک میکشه! فکر کنم تا درستون رو تموم کنید کلی تحولات در زمینه بازار کار این رشته بوجود بیاد و نمیشه پیش بینی کرد. زمانی که ما کنکور میدادیم یادمه نبود رشته ژنتیک برا همین رشته های نزدیک رو میخوندند و در ارشد میرفتند ژنتیک پزشکی وزارت بهداشت یا ژنتیک وزارت علوم که ازمون یکی بهار و دیگری زمستونه فکر نمیکنم الان هم در سراسری باشه ولی ازاد گویا داره
از نظر اسم و رسم وزارت بهداشت بالاتره ولی ممکنه امکانات بعضی از ازمایشگاه هاش به پای وزارت علوم نرسه البته این موضوع هم قطعی نیست و معمولا همه یکسال مونده لیسانسشون تموم بشه تحقیق میکنن به هر حال بستگی به علایق شما داره ژنتیک پزشکی به دنبال علائم بالینی میزان شیوع اپیدمیولوژی یا بررسی پراکنش بیماری و با نمونه های بیماران بیشتر سرکار داره تا ژنتیک پایه و میشه گفت بسته به استاد راهنما یک نفر میتونه انسانی جانوری دامی و...گیاهی هم کار کنه و یا کلا بره رو بیوشیمی و بررسی های ژنتیکی اثر عوامل محیطی داروها و...کلا رنج بسیار بسیار گسترده ای رو در بر میگیره و همش بستگی به استاد دانشگاه و بودجه داره که رو چی قراره کار بشه
در دنیا وضعیت رشته ژنتیک رو به تحول عظیمیه و متخصصین این رشته در بهترین مراکز تحقیقاتی مشغول به کارند ولی باز هم غیر متعصبانه مطمئنن حقوق دریافتی یک متخصص ژنتیک در مقطع دکترا از ارشد بعضی رشته ها کمتره و به نظر من نباید خیلی ذهنو درگیر حقوق کرد من هم رشتم زیست بوده ولی اگر ده بار دیگه هم فرصت میدادند که تغییر رشته بدم باز هم همین رشته رو انتخاب میکردم چون واقعا رشته هیجان انگیزیه و اگر فکر کرد که برا رسیدن به حقوق بالا این رشته رو خوند اشتباهه کلی افراد را میشناسم در عین اینکه در این قبیل رشته ها تحصیل میکنند ولی منبع درامدشون شغل دیگس و کلا هم راضین و از خوندن این رشته لذت میبرند این رشته فردی بسیار مصمم و کنجکاو عاشق کشف و تحقیق میخواد و کسیکه بتونه خلاقانه به حل مسائل فکر کنه و ایده بده و فردی که از شکست نترسه
علاقه حرف اول رو میزنه به نظر من بالا بردن مهارتها در این رشته خیلی مهمه مثلا افرادی بودند که میشناختمشون و با وجود داشتن لیسانس در خیلی از فعالیت های علمی و پروژه های اساتید درگیر میشدند و همین ها بدون رفتن به ارشد میتوانستند پذیرش از دانشگاه های خارجی بگیرند یا اینجا جایی مشغول به کار شوند

sparsa
August 4th, 2012, 10:27 PM
سلام دوستان
من دانشجوی ارشد ژنتیک هستم و در حال حاضر روی پایان نامه کار میکنم. میخوام برای PhD برای آمریکای شمالی apply کنم میخواستم منو راهنمایی کنید که کجا برای ژنتیک پزشکی apply کنم و چی کار کنم. تازه وارد هستم. خیلی ممنون

مهمترین اقدام اول گرفتن بهترین نمره از تافل و بالای 70 درصد gre ست در این حین که خودتون رو برا ازمون ها اماده میکنید مثلا اگه بخواین پاییز سال دیگه قبول شید بیشتر دانشگاه های امریکا تا اخر دسامبر وقت ثبت نام دارند و کانادا زمستون بهار و پاییز رو پذیرش داره البته نه همشون که باید اول چک کنید کدوم دانشگاهها ژنتیک پزشکی دارند و اساتید رو سرچ کنید بهترین اقدام به نظر من تماس با اساتیده به صورت ایمیل که این بسط داده شده در همین سایت. حتی امریکا ممکنه مثبت باشه با اساتید صحبت کنید ولی کانادا بهتر جواب میده امریکا اگر نمرات زبان عالی داشتید برا دانشگاه های تاپ اپلیکیشن میفرستید و اگر زبانتون معمولی شد باز هم دانشگاههایی در امریکا وجود داره که در سطح اون نمره پذیرش بده کمی فرستادن مدارک اذیت میکنه از نظر هزینه به علاوه هزینه دانشگاه ولی به نظر شخصی خودم تماس با استادی که تو فیلد شما کار میکنه ارجحیت داره

genetician
August 5th, 2012, 12:45 AM
مهمترین اقدام اول گرفتن بهترین نمره از تافل و بالای 70 درصد gre ست در این حین که خودتون رو برا ازمون ها اماده میکنید مثلا اگه بخواین پاییز سال دیگه قبول شید بیشتر دانشگاه های امریکا تا اخر دسامبر وقت ثبت نام دارند و کانادا زمستون بهار و پاییز رو پذیرش داره البته نه همشون که باید اول چک کنید کدوم دانشگاهها ژنتیک پزشکی دارند و اساتید رو سرچ کنید بهترین اقدام به نظر من تماس با اساتیده به صورت ایمیل که این بسط داده شده در همین سایت. حتی امریکا ممکنه مثبت باشه با اساتید صحبت کنید ولی کانادا بهتر جواب میده امریکا اگر نمرات زبان عالی داشتید برا دانشگاه های تاپ اپلیکیشن میفرستید و اگر زبانتون معمولی شد باز هم دانشگاههایی در امریکا وجود داره که در سطح اون نمره پذیرش بده کمی فرستادن مدارک اذیت میکنه از نظر هزینه به علاوه هزینه دانشگاه ولی به نظر شخصی خودم تماس با استادی که تو فیلد شما کار میکنه ارجحیت داره

خیلی ممنون که جواب دادین. من فکر میکنم بتونم توی IELTS نمره 6.5-7 بگیرم و چند تا دانشگاه مثل UBC و Alberta و Calgary رو که دیدم در مورد زبان صحبتی از GRE نکرده بودن. به نظر شما باز GRE لازمه ؟ و دیگه این که با توجه به شرایط سخت آمریکا برای ارسال مدارک و سخت گیری توی سفارت برای مصاحبه مخصوصا توی این رشته بهتر نیست روی کانادا متمرکز بشم ؟

erfan1985
August 7th, 2012, 04:03 AM
خیلی ممنون که جواب دادین. من فکر میکنم بتونم توی IELTS نمره 6.5-7 بگیرم و چند تا دانشگاه مثل UBC و Alberta و Calgary رو که دیدم در مورد زبان صحبتی از GRE نکرده بودن. به نظر شما باز GRE لازمه ؟ و دیگه این که با توجه به شرایط سخت آمریکا برای ارسال مدارک و سخت گیری توی سفارت برای مصاحبه مخصوصا توی این رشته بهتر نیست روی کانادا متمرکز بشم ؟
نه. تو کانادا تا جایی که یادمه فقط مک گیل GRE میخواست. UBC هم فقط توصیه کرده بود. کلا gre واسه کانادا ضروری نیس.
این کاریه که اکثرا انجام میدن. ولی واقعیت اینه که تو آمریکا آپشن هات بیشتر میشه.
میتونی اول با کانادا امتحان کنی. اگه پذیرش نشدی بری سراغ آمریکا!!

mbcb
August 10th, 2012, 11:36 AM
سلام دوستان من یه سوال داشتم ازتون..من لیسانس زیست شناسی عمومی دارم ار دانشگاه ازاد اسلامی پارسال فارغ التحصیل شدم اما الان می خوام فوق بیوشیمی بخونم تو دانشگاه پیام نور یعنی ثبت نام کنم چون با توجه به شرایطییم که من دارم به هیچ عنوان نمیتونم از مهاجرت اقدام کنم..سوالم اینه که ایا کانادا مدرک فوق بیوشیمی رو از دانشگاه پیام نور قبول داره یا نه؟

golbahar
August 13th, 2012, 08:28 PM
سلام دوستان
من لیسانس ژنتیک و فوق فیزیولوژی گیاهی هستم چند تا مقاله ISI دارم معدل فوقم 19.21 هست فکر میکنید بتونم واسه ژنتیک پزشکی از کانادا پذیرش بگیرم و کدوم دانشگاها
ممنونم

bloom_1l
August 16th, 2012, 03:42 PM
سلام ایا gre برای پذیرش کافی است ؟ رشته های زیست شناسی هم از لیسانس به دکترا میشه گرفت در امریکا ؟ کدام گزینه بهتر است ارشد ایران بخونم یا زبان بخونم و پذیرش و اینها .....کدام وقت کمتری میبره

magnolia1990
August 17th, 2012, 12:28 AM
سلام. من دانشجوی کارسناسی زیست جانوری هستم ولی برای ارشد قصد دارم به بیوشیمی بالینی تغییر رشته بدم و البته پذیرش با فاند بگیرم. کسی اطلاع داره که آیا با این تغییر رشته می شه پذیرش گرفت و با این کار چقدر شانس برای پذیرش دارم؟

setareh_es_n
August 28th, 2012, 07:24 PM
سلام دوستان!
من سال آخر رشته سلولی مولکولی دانشگاه آزادم و می خوام برای فوقم ایمونولوژی یا جنین شناسی و یا حتی رشته ی خودمو توی کانادا ادامه بدم! معدل کلم هم تا الان 17 هستش!ولی هر چی search می کنم خیلی اطلاعات مفیدی پیدا نمی کنم که چه دانشگاهایی این رشته رو دارن ( تو Ontario ) . مثلا نمی دونم برای این که شانس بیشتری داشته باشم مدرک IELTS بهتره یا TOEFL!!!
واقعا ممنون می شم اگر کسی اطلاعاتی بهم بده!

Niiloofar
September 5th, 2012, 03:43 PM
سلام دوستان
بالاخره بعد از کلی تلاش تونستم ارشد قبول شم اما حالا که قبول شدم اصلا خوشحال نیستم دلم نمیخواد ایران درس بخونم هرکی خونده میگه کاش نمیخوندم از اول میرفتم حیفه اینجا درس خوند اخه من درس خوندن را دوست دارم نمیخوام از دانشگاههای ایران فارغ التحصیل بشم خیلی زحمت کشیدم و راجع به رشته ها و کشورهای مختلفی تحقیق کردم اما حالا که قبول شدم موندم چکار کنم
میترسم رشته ودانشگاهم خوب نباشه نتونم واسه دکترا برم و ادامه بدم درباره خیلی از گرایشات زیست شنیدم اما رشته خودم نه
حتی نمیدونم بعداتو ایران با این رشته جز تدریس چکار کنم کل این تاپیک را خوندم همتون میگید بهترین رشته ها ژنتیک-سلولی مولکولی-بیوتکنولوژی-و چندتا رشته برتر رو به رشد وترقیه
چه جوری میتونم با این قبولیم در مقطع ارشد بورسیه بگیرم و برای کجا؟ تا 2ماه دیگه تافل میگیرم
ممنون میشم راهنماییم کنید

Hadi13
September 11th, 2012, 01:15 PM
سلام. لطفا راهنمایی کنید. لیسانس میکروبیولوزی هستم. با معدل 12.5 از دانشگاه ازاد واحد تهران پزشکی. برای فوق الیسانس کجا می تونم پذیرش بگیرم؟ چه رشته هایی؟

andrea
September 11th, 2012, 02:06 PM
سلام.
دو سال پیش از دانشگاه ازاد واحد تهران پزشکی فارغ التحصیل شدم . لیسانس میکروبیولوزی با معدل کل 14.70 در ضمن نمرات دروس تخصصی بالایی دارم. قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا را دارم.. در رشته هایی که مرتبط با زنتیک باشد. لطفا راهنمایی کنید؟؟

سوال دیگر، هنوز امتحان IELTs ندادم اما نمره ی 6.5 یا 7 را می توانم بگیرم.. ایا می توانم قبل از دانشگاه پذیرش برای یک دوره زبان هم بگیرم؟ ممنون می شوم اگه کسی بتونه سریعا اطلاعات مناسبی به من بده.
با تشکر

entezar
September 17th, 2012, 02:05 PM
سلام. من دانشجوی کارسناسی زیست جانوری هستم ولی برای ارشد قصد دارم به بیوشیمی بالینی تغییر رشته بدم و البته پذیرش با فاند بگیرم. کسی اطلاع داره که آیا با این تغییر رشته می شه پذیرش گرفت و با این کار چقدر شانس برای پذیرش دارم؟

سلام
به نظر من تا اونجا که میتونی باید یه رابطه بین رشته مورد علاقه خودت در مقطع ارشد با لیسانست پیدا کنی یعنی باید استادیو پیدا کنی که زمینه تحقیقاتی شما با اون بخوره.
ابته به معدلت و رزومه هم خیلی بستگی داره.

mahrou1
September 18th, 2012, 09:06 PM
سلام دوستان.
من ارشد بیوتکنولوژی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران که الان تهران شده خوندو و میخوام برای دکترا تو یکی از رشته های بیولوژی مولکولی، بیوشیمی، یا ایمنولوژی در یکی از دانشگاه های آمریکا پذیرش بگیرم. کسی هس که از بچه هایی که تو این رشته ها پذیرش گرفتن با خبر باشه که کدوم دانشگاه بهتر میشه پذیرش گرفت؟ من تافلم81 و GRE 990شدم که البته هر دورو باز امتحان میخوام بدم تا آخر آبان آذر. در ضمن معدلم هم 18.88 شده و 2تا مقاله سابمیتی دارم. مرسی.

mnd
September 18th, 2012, 09:52 PM
سلام
میشه درباره آینده رشته ژنتیک توضیح بدید؟(لیسانس)هم در ایران هم در خارج
میشه با لیسانس این رشته رفت ژنتیک پزشکی؟
من کارشناسی زیست شناسی سلولی مولکولی:ژنتیک قبول شدم دانشگاه آزاد
قصدم رفتن به اتریش یا آلمان و تحصیل در رشته ژنتیک پزشکی یا پزشکی هست.انتخاب این دوتا کشور هم به دلیل آشنا بودن به زبانشون و هزینه هاشونه
اگه جای سوالم اینجا نیست لطفا راهنمایی کنید
ممنون

erfan1985
September 19th, 2012, 08:38 AM
سلام
میشه درباره آینده رشته ژنتیک توضیح بدید؟(لیسانس)هم در ایران هم در خارج
میشه با لیسانس این رشته رفت ژنتیک پزشکی؟
من کارشناسی زیست شناسی سلولی مولکولی:ژنتیک قبول شدم دانشگاه آزاد
قصدم رفتن به اتریش یا آلمان و تحصیل در رشته ژنتیک پزشکی یا پزشکی هست.انتخاب این دوتا کشور هم به دلیل آشنا بودن به زبانشون و هزینه هاشونه
اگه جای سوالم اینجا نیست لطفا راهنمایی کنید
ممنون
با تمامی رشته های گروه زیست شناسی و پزشکی میشه رفت ژنتیک. این رشته در المان و اتریش کم پیدا میشه. اونجا بیشتر رشته های جنرال تر هست. مث بیومدیسین.
ضمنن فکر نمیکنم واسه پزشکی تو المان نیازی به لیسانس خوندن باشه. از همین الان میتونی بری.

erfan1985
September 19th, 2012, 08:39 AM
سلام دوستان.
من ارشد بیوتکنولوژی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران که الان تهران شده خوندو و میخوام برای دکترا تو یکی از رشته های بیولوژی مولکولی، بیوشیمی، یا ایمنولوژی در یکی از دانشگاه های آمریکا پذیرش بگیرم. کسی هس که از بچه هایی که تو این رشته ها پذیرش گرفتن با خبر باشه که کدوم دانشگاه بهتر میشه پذیرش گرفت؟ من تافلم81 و GRE 990شدم که البته هر دورو باز امتحان میخوام بدم تا آخر آبان آذر. در ضمن معدلم هم 18.88 شده و 2تا مقاله سابمیتی دارم. مرسی.
شما وضعت خوبه پذیرش میگیری به شرطی که استاد پیدا کنی.

Shaytoonak
September 20th, 2012, 01:48 PM
سلام، میخواستم در مورد پذیرش درهمه گرایشهای رشته زیست شناسی،تو کشورایی مثل کانادا و انگلیس و... اطلاعات جمع کنم. میشه لطفا کمکم کنین. ممنون

Vajih
September 21st, 2012, 04:40 PM
سلام منم سلولی مولکولی دانشگاه ازاد واحد پزشکی می خونم اما برعکس شما علاقه شدیدی دارم اینم در نظر داشته باشید که اگه واقعا کاربلد باشید بازار کار براتون پیدا میشه حتما روی پروژه های تحقیقاتی وقت بذارید و تکنیک های مولکولی رو یاد بگیرید

Vajih
September 21st, 2012, 05:00 PM
دوستان من دانشجوی ترم 5 سلولی مولکولی دانشگاه ازاد واحد پزشکی هستم تا الان معدل کلم 17 هست نوشتن مقاله رو از همین ترم شرع کردم کاملا مسلطم به زبان انگلیسی(مدرس ایلتس هستم)تکنیک های مولکولی رو خیلی خوب بلدم و گواهی های معتبری از دانشگاه شهید بهشتی دارم تنها مشکلم هزینه های بالاست به نظر شما با توجه به این شرایط کدوم کشور برای ادامه تحصیل مناسب تره؟

mahrou1
September 21st, 2012, 06:02 PM
ممنونم. کدوم ایالات و دانشگاه ها مساعدتره واسه پیدا کردن استاد چون اونایی که با ایرانیا کار کرده باشند بهتر جواب میدن بچه های ایرانی که تو این زمینه پذیرش گرفتنو میشنایسن که کدوم دانشگاها گرفتن؟

mahrou1
September 21st, 2012, 06:04 PM
شما وضعت خوبه پذیرش میگیری به شرطی که استاد پیدا کنی.

ممنونم. کدوم ایالات و دانشگاه ها مساعدتره واسه پیدا کردن استاد چون اونایی که با ایرانیا کار کرده باشند بهتر جواب میدن بچه های ایرانی که تو این زمینه پذیرش گرفتنو میشنایسن که کدوم دانشگاها گرفتن؟

razijoon
September 22nd, 2012, 12:52 PM
سلام دوستان. من کارشناسی ارشد فیزیولوژی ورزش با معدل 17.25 دارم.مدارک مختلف ماساژ را هم دارم. به رشته فیزیوتراپی خیلی علاقه مندم و دوست دارم PHD را در این رشته ادامه بدم.آیا این امکان برای من وجود دارد که دکتری را توی رشته فیزیوتراپی یا حتی پزشکی ورزشی ادامه بدم.اگه کسی اطلاعی در این زمینه داره لطف کنه راهنماییم کنه .ممنون از همه دوستان

MoriX
September 27th, 2012, 05:19 PM
سلام دوستان...من تازه عضو شدم...ممنون میشم جواب سوالامو بدین :) ...من سلولی مولکولی گرایش میکروبیولوژی دانشگاه تهران قبول شدم (ترم اولم :D) ...طبق نوشته هایی که اینجا خوندم خود دانشگاه ملاک نیست و معدل ملاکه.یعنی واقعا درس خوندن تو دانشگاهایی مثل تهران امتیاز نیست؟!اینم مشخصه که معدل گرفتن تو همه دانشگاها مثل هم نیست...و اینکه واسه ادامه تحصیل و شرایط کار (چه تو ایران چه خارج) گرایشای پایه بهتره یا پزشکی (منظورم وزارت علوم و وزارت بهداشته) ؟! واسه داشتن مجوز تاسیس ازمایشگاه میشه وزارت علوم بود (گرایشای پایه) یا فقط باید وزارت بهداشت بود (گرایشای پزشکی)؟! من شنیدم که کسایی که با مدرک از خارج میان ایران،اینجا با کلی بدبختیو رفتو امدو هزینه بهش مدرک می دن.این درسته؟!نمیشه بعد از تحصیل راحت برگشت ایران؟من واسه ادامه تحصیل کشورای اروپایی مد نظرمه.چه کشورایی خوبن؟مقاله و کاراموزی و... تو مقطع کارشناسی مهمه (واسه گرفتن فاند برای ارشد)؟تو این کشورا هم میشه مستقیم از لیسانس،دکترا خوند؟شرایطش چیه؟! اگه جواب سوالام تو بقیه قسمتای انجمنه لطفا لینکشو بدبن...

mnd
September 29th, 2012, 02:07 AM
سلام
اگه میشه این دوتا سوال منو جواب بدید.جواب دقیق.
1-میشه با لیسانس ژنتیک تو کشورهای اروپایی،آمریکا،کانادا کلن کشورهای خارجی ادامه داد واسه پزشکی.منظورم مثل ایران که با لیسانس رشته های زیست شناسی میشه امتحان علوم پایه داد و حدودا سه سال خوند و بعد مدرک پزشکی عمومی گرفت.همین کارو تو کشورهای دیگه میشه انجام داد.اگه کسی میدونه کامل توضیح بده.
2-رشته زیست شناسی سلولی مولکولی:ژنتیک معادل انگلیسی یا کلن اسم لاتینش کدوم از اینهاست؟
Molecular Cell Biology
Molecular Bioengineering
Molecular Biology
Genetics
ممنون

hajiaghayi
October 12th, 2012, 09:06 PM
سلام دوستان . من ترم 7 کارشناسی علوم آزمایشگاهی هستم و دارم الان برای تافل آماده می شم معدل 18:30 هست و یه کار پژوهشی هم دارم که انشالله تا 1 ماه دیگه یه مقاله میشه .مشکلم اینه که تا الان به خیلی از اساتید میل زدم و رزومه ام رو فرستادم ولی متاسفانه جواب خیلی قطعی نگرفتم یکی دو مورد که تو آمریکا بود میگفتن بدون فاند میتونی اپلای کنی ، اغلبشون که لبشون پر بود و چند نفر هم گفتن اپلای کنم .راستش الان بیشتر امیدمو از دست دادم و نگران این هستم که از اون ور کنکور ارشد رو هم از دست بدم .می خواستم ببینیم بقیه دوستان هم تجربه من رو داشتن ؟ میشه واقعا امیدی داشت ؟ کسی تا حالا بدون اینکه از استادی قطعی نتیجه بگیره فقط با اپلای کردن تونسته پذیرش بگیره ؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

Royal2009
October 13th, 2012, 01:31 AM
سلام دوستان . من ترم 7 کارشناسی علوم آزمایشگاهی هستم و دارم الان برای تافل آماده می شم معدل 18:30 هست و یه کار پژوهشی هم دارم که انشالله تا 1 ماه دیگه یه مقاله میشه .مشکلم اینه که تا الان به خیلی از اساتید میل زدم و رزومه ام رو فرستادم ولی متاسفانه جواب خیلی قطعی نگرفتم یکی دو مورد که تو آمریکا بود میگفتن بدون فاند میتونی اپلای کنی ، اغلبشون که لبشون پر بود و چند نفر هم گفتن اپلای کنم .راستش الان بیشتر امیدمو از دست دادم و نگران این هستم که از اون ور کنکور ارشد رو هم از دست بدم .می خواستم ببینیم بقیه دوستان هم تجربه من رو داشتن ؟ میشه واقعا امیدی داشت ؟ کسی تا حالا بدون اینکه از استادی قطعی نتیجه بگیره فقط با اپلای کردن تونسته پذیرش بگیره ؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.
معدلت عالیه بالا نگهش دار
مستر سخت فاند میدن ولی خب به تلاشت ادامه بده کشورهای دیگه مانند اروپا هم در نظر داشته باش

فرزانه
October 15th, 2012, 05:13 PM
سلام دوستان
من لیسانس زیست شناسی جانوری دارم از دانشگاه تهران با معدل کل 15.65 و معدل دو سال آخر هم 16.5 هستش. تافل 583 و TWE=4.5.
GRE هم پارسال دادم که شدم :
V=142,Q=150,AW=3
البته امسال دوباره آبان ماه GRE می دم. یه پایان نامه عملی هم داشتم که با 19.5 تمومش کردم. مقاله ندارم چون اساتید ما با بچه های لیسانس کار نمی کنن و می گن ما بودجه نداریم و مواد رو حروم بچه ها ی لیسانس نمی کنیم و از عهده فوق و دکترا بر بیایم هنر کردیم! من از سال سوم تلاش می کردم با یکی شون مقاله بدم اما نشد. نمرات دروس تخصصیم خوبه. کمترین نمره ی این دروسم15 هستش. به نظرتون شانسی برای آمریکا دارم؟ من می خوام حتماً فاند بگیرم( حالا اگه شهریه هم ویو بشه اما هزینه زندگی با خودم باشه بازم حاضرم برم) رنکینگ 100 تا 300 آمریکا رو هم چک کردم و یه لیست از این دانشگاه ها با شرایطی که دارن تهیه کردم. CV خوبی هم دارم و توی چندتا کارگاه آموزشی و مدرسه تابستونی شرکت کردم. نمی دونم در ایمیلی که به اساتید می زنم چه طوری علایقم رو بهشون ثابت کنم؟ چه طور یه استاد رو مجاب کنم که به دردش می خورم؟ من پارسال به اساتید زیادی ایمیل زدم اما نتیجه نگرفتم. دوستان گفته بودن برید مقالاتشون رو بخونید و ازشون سوال بپرسید در مورد کارهاشون و یا بهشون ایده بدید. اما من نتونستم این کار رو بکنم چون وقتی آدم ایده ای در ذهنش نیست که نمی تونه یه چیزی از خودش بسازه. وقتی من در مورد یه موضوع خاص اطلاعاتی ندارم چه جوری ایده بدم؟ ممنون می شم راهنماییم کنید.

spring64
October 17th, 2012, 12:17 PM
بچه ها من ارشد زیست گیاهی دارم.میخوام ببینم برای کدوم دانشگاه ها میتونم اپلای کنم و دیگه اینکه آیا باید جی.آر.ای سابجکتیو هم امتحان بدم یا نه؟چون درس هایی که مربوط به جی.آر.ای سابجکتیو زیست شناسی هستن هیچ ارتباطی به گیاهشناسی ندارن.

mahbooOoob
October 18th, 2012, 07:29 PM
بچه هاااااااااااااااااااااااا ا :embarrassed: من گیج شدم

من ترم 7 رشته ی ژنتیک هستم.تا الان معدلم 15.5 بوده.اما خب تو این مدت زیاد درس نخوندم و میدونم که اگه بخونم میتونم معدلمو بالا ببرم. مدرک زبان هم در حال حاضر ندارم و فعلا دارم کلاسای دوره ی IELTS و شرکت میکنم.روی یه مقاله هم کار کردم و تا پایان کارشناسی میتونم بازم مقاله بنویسم.اما مسئله اینجاست که فصل apply کردن شروع شده و من در حال حاضر هیچ مدرکی ندارم که کسی به خاطرش بخواد به من پذیرش بده.از طرفی هم واسه fall 2013 میخوام که ارشدمو اونجا باشم.نمیدونم!کسی هست که بگه من چی کار کنم بهتره؟

hateme
October 18th, 2012, 11:58 PM
من فارغ التحصیل میکروبیولوژی از دانشگاه ازاد هستم زبانم رو تازه شروع کردم و تا تیر ماه نمیتونم برای ازمون تافل اماده بشم ، میخوام برم المان برای ارشد در بیوتکلونوژی پزشکی به نظرتون کنار تلاش برای گرفتن تافل زبان المانی رو بخونم زودتر نتیجه میگیرک یا نه ؟ و دانشگاههای المان هم مثل کانادا و امریکا به بعضی دانشجویان فاند میدن ؟

schirin
October 24th, 2012, 03:52 PM
دوستان مطلع میشه خواهشا یک کمک اساسی به من بکنین من میخوام توی رشته مهندسی
ژنتیک تحصیل کنم البته الان پذیرش کالج هانفر رو دارم و فعلا باید برم برای یک سال کالجم ! اماا کسی هست بتونه کمکم کنه تا بفهمم مثلا کلن یا دوسلدورف:undecided:
این رشته رو دارن یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟ چون من نتونستم از دااد همچین چیزیو پیدا کنم !!

schirin
October 24th, 2012, 04:00 PM
سلام دوستان...من تازه عضو شدم...ممنون میشم جواب سوالامو بدین :) ...من سلولی مولکولی گرایش میکروبیولوژی دانشگاه تهران قبول شدم (ترم اولم :D) ...طبق نوشته هایی که اینجا خوندم خود دانشگاه ملاک نیست و معدل ملاکه.یعنی واقعا درس خوندن تو دانشگاهایی مثل تهران امتیاز نیست؟!اینم مشخصه که معدل گرفتن تو همه دانشگاها مثل هم نیست...و اینکه واسه ادامه تحصیل و شرایط کار (چه تو ایران چه خارج) گرایشای پایه بهتره یا پزشکی (منظورم وزارت علوم و وزارت بهداشته) ؟! واسه داشتن مجوز تاسیس ازمایشگاه میشه وزارت علوم بود (گرایشای پایه) یا فقط باید وزارت بهداشت بود (گرایشای پزشکی)؟! من شنیدم که کسایی که با مدرک از خارج میان ایران،اینجا با کلی بدبختیو رفتو امدو هزینه بهش مدرک می دن.این درسته؟!نمیشه بعد از تحصیل راحت برگشت ایران؟من واسه ادامه تحصیل کشورای اروپایی مد نظرمه.چه کشورایی خوبن؟مقاله و کاراموزی و... تو مقطع کارشناسی مهمه (واسه گرفتن فاند برای ارشد)؟تو این کشورا هم میشه مستقیم از لیسانس،دکترا خوند؟شرایطش چیه؟! اگه جواب سوالام تو بقیه قسمتای انجمنه لطفا لینکشو بدبن...
دوست من تا جایی که من میدونم دانشگاه تا حدی برای درس های تخصصیتون مهمه !!!!!!! به هرجهت اینجا 30 واحده بیخود میگذرونید که برا اونا اصلا فایده نداره !! اگه هم منظورتون برای پذیرش کالج هست باید بگم که اصلا دانشگاهی که قبول میشین مهم نیست با قبولی سراسری دانشگاه زابل هم میشه پذیرش گرفت !!!!!!
علت اینم که ایران ناز میاد اینه که بچه هایی که خارج از ایران درس خوندن واحد های چرت و پرت اسلامی رو پاس نکردن !!!!!!!!!! و باید اونارو پاس کنن ! معمولا با پارتی گردن کلفت اجازه میدن این واحدای چرتشونو توی دانشگاههای مرکزی مثل اصفهان و تهران و شیراز بگذرونین ! اگه پارتی نداشته باشی یک پووله خووووووب ازت میگیرنو میندازنت توی شهرهای عقب افتاده پس اگه قصد خارج شدن داری از همین حالا اقدام کن

arash2550
November 4th, 2012, 08:10 PM
با سلام و عرض ادب
من دانشجوی ترم5 رشته زیست شناسی گرایش میکروبیولوژی در دانشگاه آزاد شهرکرد هستم.چند سوالی اگه لطف کنین جواب بدین ممنون میشم.شما برای ارشد بیشتر چه گرایشی رو به غیر از میکروب پیشنهاد میکنید؟بیو شیمی بالینی و ایمونولوژی نسبت به میکروب از نظر کاری بهترند؟

somayevalipoor
November 13th, 2012, 05:41 PM
نه دوست عزیز تا جایی که من در جریانم مدرک پیام نور در اروپا و امریکا اعتبار نداره

amir110
November 13th, 2012, 05:52 PM
نه دوست عزیز تا جایی که من در جریانم مدرک پیام نور در اروپا و امریکا اعتبار نداره

من اینطور فکر نمیکنم.دوستانی هستن که از آمریکا پذیرش گرفتن با مدرک لیسانس و فوق لیسانس پیام نور هرمزگان.نتایج پذیرش رو ببینید مفیده.میتونید با پیام خصوصی ازشون بپرسید.

bidar354
November 18th, 2012, 12:24 PM
با سلام به همه دوستان. مدتیه که شروع کردم و خیلی از پستهای مرتبط با خودم رو در فرومهای مختلف خوندم اما همچنان سر یه دو راهی هستم که نتونستم تصمیم بگیرم. از دوستان عزیزی که می تونن کمک کنن راهنمایی می خوام. من فوق ایمونولوژی از یه دانشگاه دولتی خوب هستم و لیسانسم علوم آزمایشگاهیه. یک ساله که فوقم رو تمام کردم و دارم برای تافل و جی آر ایی آماده میشم. معدل کارشناسیم 16/15 و معدل فوقم 16/66 بوده. یه مقاله isi دارم که نفر اول هستم و سه خلاصه مقاله که توی کنگرههای بین المللی ارائه شدن و در مجلات ISI که خلاصه مقالات کنگره رو چاپ کردندارم (نمی دونم این خلاصه مقالات که توی این مجلات چاپ شدن فایده داره یا نه؟). موضوع مقاله اصلیم که چاپ شده در مورد تاثیر یه دارو بر عملکرد سلولهای ایمنی هست و خلاصه مقالاتم بررسی پلی مورفیسم چندتا ژن دخیل در بیماریهای ایمنی. من هم به ایمونولوژی علاقه دارم و هم به ژنتیک پزشکی ولی وا قعا نمی دونم آینده کاری کدومشون برام بهتره؟ از طرفی چون کارای تحقیقاتیم بیشتر ایمونولوژیک هستن تا ژنتیک، مترسم که اپلای کردن برای ژنتیک فقط باعث بشه زمان رو از دست بدم اما از آینده ایمونولوژی هم مطمئن نیستم. در ضمن از اونجایی که خانمم Step 1 USMLE رو قبول شده، فقط برای آمریکا می خوام اقدام کنم ولی خیلی نگرانم و می ترسم که زمان رو از دست بدم. خواهش می کنم راهنماییم کنید. متشکرم.

bidar354
November 18th, 2012, 12:50 PM
نمی دونستم مجوز آزمایشگاه می دن ! ممنون از راهنمائیتون

دوست عزیز این مجوز آزمایشگاه رو تنها به یه ایمونولوژیست نمیدن بلکه باید حداقل سه نفر با سه تخصص مختلف باهم درخواست بدن. اگه یه ایمونولوژیست به تنهایی بخواد درخواست آزمایشگاه کنه فقط مجوز آزمایشگاه ایمونولوژی رو داره و نه آزمایشگاه جنرال و این هم یعنی سرکاری!!!!

nastaran1830
November 27th, 2012, 09:46 PM
سلام.خسته نباشید به تمامی دوستان عزیز و هموطن های گلم که هر کجا باشند ایرانی ایرانی بامرام هستند.

ببخشید من برای دکترا میخوام یه کشور اروپایی اقدام کنم.شما بفرمایید که واسه کدام کشور و دانشگاهی شرایط اقدام را دارم؟

لیسانس زیست شناسی از دانشگاه سراسری با معدل15.

ارشد میکروبیولوژی از دانشگاه ازاد با معدل18

ثبت 2 باکتری در NCBI

10 کنفرانس بین المللی و ملی در ایران که مقاله داشته ام

4 مقاله ISI در مجلات افریقایی-مالزی-هند
3مقاله علمی پزوهش که 2تای آن isc شده

مجری5 طرح دانشجویی تمام شده
سابقه تدریس دانشگاه 2سال

دارم واسه زبان تا اسفند اماده میشم اما فعلا مدرکی ندارم

هر کدام از دوستان درباره این شرایط متوسط بنده نظری دارند بفرمایند که از کدام کشورها میتونم فاند یا بورسیه بشم؟

Royal2009
November 28th, 2012, 01:30 AM
با سلام به همه دوستان. مدتیه که شروع کردم و خیلی از پستهای مرتبط با خودم رو در فرومهای مختلف خوندم اما همچنان سر یه دو راهی هستم که نتونستم تصمیم بگیرم. از دوستان عزیزی که می تونن کمک کنن راهنمایی می خوام. من فوق ایمونولوژی از یه دانشگاه دولتی خوب هستم و لیسانسم علوم آزمایشگاهیه. یک ساله که فوقم رو تمام کردم و دارم برای تافل و جی آر ایی آماده میشم. معدل کارشناسیم 16/15 و معدل فوقم 16/66 بوده. یه مقاله isi دارم که نفر اول هستم و سه خلاصه مقاله که توی کنگرههای بین المللی ارائه شدن و در مجلات ISI که خلاصه مقالات کنگره رو چاپ کردندارم (نمی دونم این خلاصه مقالات که توی این مجلات چاپ شدن فایده داره یا نه؟). موضوع مقاله اصلیم که چاپ شده در مورد تاثیر یه دارو بر عملکرد سلولهای ایمنی هست و خلاصه مقالاتم بررسی پلی مورفیسم چندتا ژن دخیل در بیماریهای ایمنی. من هم به ایمونولوژی علاقه دارم و هم به ژنتیک پزشکی ولی وا قعا نمی دونم آینده کاری کدومشون برام بهتره؟ از طرفی چون کارای تحقیقاتیم بیشتر ایمونولوژیک هستن تا ژنتیک، مترسم که اپلای کردن برای ژنتیک فقط باعث بشه زمان رو از دست بدم اما از آینده ایمونولوژی هم مطمئن نیستم. در ضمن از اونجایی که خانمم Step 1 USMLE رو قبول شده، فقط برای آمریکا می خوام اقدام کنم ولی خیلی نگرانم و می ترسم که زمان رو از دست بدم. خواهش می کنم راهنماییم کنید. متشکرم.

سلام
رشته ژنتیک پزشکی جزو رشته های با سطح بسیار بالای آمریکاست و اکثرا دانشگاههای تاپ این رشته رو دارند و ورد به دکتریش سخته مثلا نمرات جی آریی ، زبان و مقالات خیلی خوب لازمه

البته کار نشدنداره شما همزمان هم ایمنولوژی هم ژنتیک و هم سایر رشته های بیومدیسن مانند cancer biology را اپلای کن بازار کار همشون در امریکا خوبه

Royal2009
November 28th, 2012, 01:36 AM
سلام.خسته نباشید به تمامی دوستان عزیز و هموطن های گلم که هر کجا باشند ایرانی ایرانی بامرام هستند.

ببخشید من برای دکترا میخوام یه کشور اروپایی اقدام کنم.شما بفرمایید که واسه کدام کشور و دانشگاهی شرایط اقدام را دارم؟

لیسانس زیست شناسی از دانشگاه سراسری با معدل15.

ارشد میکروبیولوژی از دانشگاه ازاد با معدل18

ثبت 2 باکتری در NCBI

10 کنفرانس بین المللی و ملی در ایران که مقاله داشته ام

4 مقاله ISI در مجلات افریقایی-مالزی-هند
3مقاله علمی پزوهش که 2تای آن isc شده

مجری5 طرح دانشجویی تمام شده
سابقه تدریس دانشگاه 2سال

دارم واسه زبان تا اسفند اماده میشم اما فعلا مدرکی ندارم

هر کدام از دوستان درباره این شرایط متوسط بنده نظری دارند بفرمایند که از کدام کشورها میتونم فاند یا بورسیه بشم؟
اگه قصدتون فقط اروپاست دانشگاههای کشورها مختلف مانند آلمان،سوید، هلند ، نروژه و.. رو اپلای کنید به اساتید مرتبط ایمیل بزنید البته این کشورها اکثرا پوزیشن خالی در گروهشون تعریف می کنند وبعد ابلاغ می کنند ومدام شما باید به سایتهاشون سر بزنید. ضمن اینکه سایت های مانند naturejobs.com هم پوزیشنها ها رو بعضا ابلاغ می کنند
واینکه مقاله واسه اروپا خیلی مهمه هر چه بیشتر و باکیفیت تر بهتر چون رقابت شدید ه واسه دانشگاههای خوب
در همین سایت اپلای ابراد هم در انجمن های مربوط به کشورهای مختلف اروپایی اطلاعات مفیدی راجع به کشورها اورده شده است حتما مطالعه بفرمایید

موفق باشید
و

raha89
November 29th, 2012, 11:58 PM
سلام دوستان
من یه سوالی داشتم برای دکترای ژنتیک GRE SUBJECT هم لازمه؟2 تاشو باید داشته باشیم؟