PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد وسایل مورد نیاز برای بردن به آمریکا

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6

shayanbigdeli
July 12th, 2013, 07:50 AM
سلام خوبید؟ بچه ها مارک genova برای چمدونو کسی در موردش شنیده یا چیزی میدونه که خوبه یا نه؟
سلام دوست عزیز:
من دیروز منوچهریو زیر و رو کردم. فقط دو تا مارک درست حسابی بود delsey وcarlton من دلسی گرفتم قیمتش بالاتره ولی مطمینی که همه جا همین قیمته (تو ایران) و گارانتی اینترنشنال داره و کیفیتش هم عالیه. من راضیم با اینکه گرون شد. بقیه مارکا تقریبا قریب به اتفاق تقلبی هستند.

sara59
July 12th, 2013, 11:59 AM
بچه ها من چیزی در مورد امکان بردن سیخ کباب و خرما ی بدون هسته اینجا پیدا نکردم.

میشه این دو قلم حیاتی رو برد؟:confused:

setaare
July 12th, 2013, 12:45 PM
دوستان من همسرم پذیرش گرفته و من هم میخام مدارک تحصیلیمو بیارم که اگه شد من هم ادامه تحصیل بدم، سوالم اینه که آیا ضروری هست که مدرک مسترم، ترجمش مهر وزارت اموور خارجه داشته باشه؟ با قوانین جدید باید مدرک رو پست کنیم وزارت علوم و بعد از مهر زدن اونا با پست برمیگردونن که این پروسه بسیار زمان بر (حدود 3-6 هفته) و خب هزینه هم داره! میخاستم بدونم با توجه به اینکه امور خارجه ما اصلا رابطه ای نداره با اونجا، ااصلا این مهر رو میشناسن؟ و آیا این کار اصلا ضرورتی داره؟

sara59
July 12th, 2013, 01:09 PM
الان شما کجایی؟ ایران یا اون ور؟

اینکه می خواهید اونجا درس ادامه بدید فی نفسه کار پسندیده ای هست اما اینجوریا فکر نکنم باشه ها!! شما F2 هستید!
اما مدرکی که اینجا گرفتید بدون مهر قوه قضاییه و وزارت امور خارجه که واسه اونا زیاد جالب نمی تونه باشه!
آره اگه از همسرتون هم بپرسید بهتون خواهند گفت که مهر وزارت خونه ما معتبره!

مدرک هم به دست دارالترجمه میره واسه دوتا مهر قضایی و وزارت خارجه نه بدست وزارت علوم!

mtehrani
July 12th, 2013, 02:59 PM
دوست من این دو قلم در آمریکا به وفور یافت می شه! من تو فروشگاه های زنجیره ای که هیچ تو فروشگاه های معمولی هم می تونستم پیداشون کنم. آمریکایی ها هم اهل باربکیو هستن و خرما زیاد مصرف می شه. تو اکثر شهرها محله های میدل ایسترن/ترکیش وچود داره که شما هر چیزی که می خوای و ما تو ایران مصرف می کنیم می تونی با همون کیفیت یا حتی بهترش رو بخری. به علاوه یه سری شرکت ها در کالیفرنیا هستن که محصولات ایرانی تولید می کنن.
من به راحتی کشک/رشته آش/ سبزی تازه و خشک/گلاب/رب انار/... رو می خریدم.
http://www.amazon.com/b?ie=UTF8&node=13750221

بچه ها من چیزی در مورد امکان بردن سیخ کباب و خرما ی بدون هسته اینجا پیدا نکردم.

میشه این دو قلم حیاتی رو برد؟:confused:

ehsan_84
July 12th, 2013, 03:04 PM
دوستان من همسرم پذیرش گرفته و من هم میخام مدارک تحصیلیمو بیارم که اگه شد من هم ادامه تحصیل بدم، سوالم اینه که آیا ضروری هست که مدرک مسترم، ترجمش مهر وزارت اموور خارجه داشته باشه؟ با قوانین جدید باید مدرک رو پست کنیم وزارت علوم و بعد از مهر زدن اونا با پست برمیگردونن که این پروسه بسیار زمان بر (حدود 3-6 هفته) و خب هزینه هم داره! میخاستم بدونم با توجه به اینکه امور خارجه ما اصلا رابطه ای نداره با اونجا، ااصلا این مهر رو میشناسن؟ و آیا این کار اصلا ضرورتی داره؟

من هم شرایطم مشابه شماست منتها شما تا توی سایت وارت علوم ثبت نام نکنین و پشت مدرکتون اون مهر نخوره هیچ جا ترجمش نمیکنن.کاری که من کردم این بود که در سایت ثبت نام کردمو هزینشم دادم.بعد با گپی بلیط و ویزام زفتم طبقه سه سامان امور دانشجویان میدون فردوسی خیابان فرصت و اونجا نشون دادم که کارم فورسه.همونجا برام مهر زد و اکی شد.کلا یک روز.از مشهدم مجبور شدم برم

mtehrani
July 12th, 2013, 03:06 PM
ترجمه مدارک تحصیلی اصلا لازم نیست که مهر وزارت علوم یا وزارت امور خارجه رو داشته باشه. من تا حالا تو دانشگاه های زیادی اپلای کردم و براشون فقط مهر دارالترجمه کافی بوده به هیچ وجه تا حالا کسی به من گیر نداده بابت مهر. فقط لازمه به دارالترجمه بگید بگذارند داخل پاکت در بسته و مهر کنن.
البته الان بعضی دانشگاه ها خودشون ریزنمره لاتین می دن و براتون پست می کنن با دی اچ ال. اگر شما دارید از کشور خارج می شید این براتون گزینه خوبی نیست چون باید خودتون برید دی اچ ال حضوری و با پرداخت هزینه (۴۵ تومن هست الان به خاطر قرارداد دانشگاه ها با دی اچ ال) ارسال کنید.
من خودم قبلا کارنامه فارسی گرفتم و بردم ترجمه کردم بدون مهر وزارت امورخارجه و وزارت علوم و با خودم بردم. اما انگار الان ریزنمره دست شخص نمی دن مگر اینکه تصفیه حساب کرده باشید و تعهد خدمت نداشته باشید به عبارتی مدرک رو خریده باشید. از دانشگاه بپرسید اگر می دن بهتون یا دادن همون رو ببرید ترجمه و باخودتون ببرید (تو پاکت دربسته)

f2 به نظر من می تونه اپلای کنه و اگر پذیرش بگیره می تونه change of status کنه به f1. من زن و شوهرهای زیادی رو دیدم که این کار رو انجام دادن!!!

setaare
July 12th, 2013, 06:21 PM
بی نهایت ممنونم از راهنماییتون، اما مدرک رو بدون مهر وزارت علوم، تمام دارالترجمه های رسمی کشور ترجمه میکنن با مهر مترجم رسمی و حتی مهر دادگستری هم میزنن ولی اگر تائید وزارت امور خارجه رو برای ترجمتون بخاید، باید قبلش به تائید وزارت علوم هم برسه! البته همسرم هم این مهر رو نداشت، سفارت هم با این مسئله مشکلی نداشت، البته هنوز در دانشگاه ثبت نام نکرده! بازم ممنون

sharizonas
July 15th, 2013, 12:21 AM
دوستان لطفا جوابمو بدید, خیلی واسم مهمه....

من اگه الآن برم یه اسمارت فون سامسونگ بردارم, همه جای آمریکا میتونم ازش استفاده کنم؟؟

پیشاپیش مرسی.

Politecnico
July 15th, 2013, 12:26 AM
سیم کارت های رایج در آمریکا هیچ ناهمخوانی ای با موبایل هایی که در ایران استفاده میشه, نداره
البته شما اگه قصد دارین موبایل جدید بگیرین, من پیشنهاد می کنم گوشی و سیم کارت که رو هم Locked شدن رو در خود آمریکا بگیرین, هم صرفه قیمتی داره و هم گوشی های خیلی زیباتری رو می تونین با سرویس های پیشنهادی اون اپراتور انتخاب کنین

دوستان لطفا جوابمو بدید, خیلی واسم مهمه....

من اگه الآن برم یه اسمارت فون سامسونگ بردارم, همه جای آمریکا میتونم ازش استفاده کنم؟؟

پیشاپیش مرسی.

sharizonas
July 15th, 2013, 12:40 AM
سیم کارت های رایج در آمریکا هیچ ناهمخوانی ای با موبایل هایی که در ایران استفاده میشه, نداره
البته شما اگه قصد دارین موبایل جدید بگیرین, من پیشنهاد می کنم گوشی و سیم کارت که رو هم Locked شدن رو در خود آمریکا بگیرین, هم صرفه قیمتی داره و هم گوشی های خیلی زیباتری رو می تونین با سرویس های پیشنهادی اون اپراتور انتخاب کنین

آه ببخشید, یه سوال دیگه:
گوشیای آمریکا هم به راحتی در ایران کار میدن؟
منظورم اینه که locked نیست ؟؟
بازم مرسی...

Politecnico
July 15th, 2013, 12:46 AM
بستگی به این داره که چه نوع گوشی ای می خواین بخرین
Locked یا معمولی؟
شما اگه می خواین در ایران هم استفاده کنین, پس بهتره گوشی معمولی بخرین

موفق باشید

آه ببخشید, یه سوال دیگه:
گوشیای آمریکا هم به راحتی در ایران کار میدن؟
منظورم اینه که locked نیست ؟؟
بازم مرسی...

golak99
July 15th, 2013, 09:07 AM
سلام دوست عزیز:
من دیروز منوچهریو زیر و رو کردم. فقط دو تا مارک درست حسابی بود delsey وcarlton من دلسی گرفتم قیمتش بالاتره ولی مطمینی که همه جا همین قیمته (تو ایران) و گارانتی اینترنشنال داره و کیفیتش هم عالیه. من راضیم با اینکه گرون شد. بقیه مارکا تقریبا قریب به اتفاق تقلبی هستند.
بله درسته. منم هر دو دفعه که رفتم احساس کردم اینا + سامسونت هم خوبن.ولی واقعا برای من دیگه خیلی گرونن. من جمع وسایلای داخل چمدونم 3 تومن نمیشه که بخوام انقد بدم :)) البته کارتون به مدلش بود که میگفت خیلی سبکه و قیمتش همین رنحی بود مه من میخوام... ولی این مدلش یجورایی فقط پارچه بود و اصلا محافظی نداشت و ... یکم به نظز خیلی شل و ول بود... اینی هم که میگیذ همشون تقلبین کاملا درسته.. واسه همین چیزی که به نظرم بد نیومد رو در نظر گرفتم ولی نشنیده بودم تاحالا کسی genova گرفته باشه... ولی اگه کسی در این مورد چیزی شنیده. واقعا ممنون میشم کمک کنه

shabnam_1
July 15th, 2013, 05:51 PM
سلام دوستان.
-برای بردن دارو میگن باید نسخه ی پزشک همراهمون باشه. سوالم اینه که :
1. نسخه رو باید ترجمه رسمی کنیم؟ یا همون نسخه به تنهای کافیه؟
2.بهزشک بگیم مثلن بنویسه 30 تا بسته سرما خوردگی- 40 تا بسته اموکسیسیلین؟ ..
-رنج قیمیت گوشی و سیم کارت در امریکا به چه شکل هستش؟ ممکنه رنج قیمیتشو بگین؟ ایا رو گوشی ها اینترنت هم هست؟ ماهی چقدر باید برای اینترنت بدیم؟ اخه من SONY XPERIA T دارم. اونجا به درد نمیخوره؟؟

mdemehri
July 15th, 2013, 06:32 PM
سلام دوستان.
-برای بردن دارو میگن باید نسخه ی پزشک همراهمون باشه. سوالم اینه که :
1. نسخه رو باید ترجمه رسمی کنیم؟ یا همون نسخه به تنهای کافیه؟
2.بهزشک بگیم مثلن بنویسه 30 تا بسته سرما خوردگی- 40 تا بسته اموکسیسیلین؟ ..
-
میشه بپرسم کی گفته باید نسخه ی دارو همراهتون باشه؟ منبعش رو میگید لطفاً؟

rahaaut
July 15th, 2013, 08:02 PM
دوستان سلام . من با توجه به نیاز مبرمی که به سیگار دارم واسه امریکا و میدونم اونجا گرونه و میخوام حداقل واسه ماه های اول بیارم .. ایا اوردن سیگار جرم هست؟ تا چه حد؟ مثلا چند تا دونه جرم نیست؟ اصلا جایی توی فرم گمرک هست که شامل سیگار بشه و من باید اعلا بکنم؟ مثلا یه باکس خوبه؟ اینکه میگن گیر میدن، خروج از ایرانش گیر میدن یا ورود به امریکاش؟
ممنون میشم دوستان نظری بدن

shabnam_1
July 15th, 2013, 08:13 PM
میشه بپرسم کی گفته باید نسخه ی دارو همراهتون باشه؟ منبعش رو میگید لطفاً؟

تو صفحات اپلای ابرود دوستانی که دارو بردن گفتن.

mdemehri
July 16th, 2013, 05:43 PM
تو صفحات اپلای ابرود دوستانی که دارو بردن گفتن.
دوستان می شه منبع معتبر؟!!!!!
خواهش می کنم اینکار را رو نکنید به جاش یه سرچ بزنید توی گوگل:
http://seniorliving.about.com/od/travelsmart/a/medicationsecur.htm

Radioseeker
July 17th, 2013, 11:24 PM
دوستان می شه منبع معتبر؟!!!!!
خواهش می کنم اینکار را رو نکنید به جاش یه سرچ بزنید توی گوگل:
http://seniorliving.about.com/od/travelsmart/a/medicationsecur.htm

تو سایت CBP هم اشاره کرده که نسخه باشه. فکر کنم از سرچ گوگل قابل اعتمادتر باشه!! البته مثل همه موارد دیگه، لزوماً بهش گیر نمیدن. اما قانونش مشخصه. نسخه لازمه. بخصوص اگه تعداد زیاد دارو میارین، نسخه رو کنار داروها بذارین.
Prescription medications should be in their original containers with the doctor's prescription printed on the container. It is advised that you travel with no more than personal use quantities, a rule of thumb is no more than a 90 day supply. If your medications or devices are not in their original containers, you must have a copy of your prescription with you or a letter from your doctor. A valid prescription or doctors note is required on all medication entering the U.S..

https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/67/~/traveling-with-medications-and-medical-devices,-such-as-needles-or-oxygen-tanks

sara59
July 18th, 2013, 12:36 AM
خوب اون یه مقدار باکلاسه

نه اینکه ما می خواهیم خداد تا آنتی بیوتیک از انواع مختلف ببریم

این مدل نسخه نوشتن رو اگه دوستان تجربه دارن بگن.

تازه، یه سری داروها یکم تخصصی تره اینطوری باید بریم پیش چند تا متخصص تا نسخه بگیریم؟

shabnam_1
July 18th, 2013, 10:23 PM
دوستان بردن کارت ملی هم نیاز هستش یا فقط اصل شناسنامه کافیه؟ چون کارت ملی ها اعتبارش برای اکثرمون گذشته!!

sara59
July 18th, 2013, 11:45 PM
میفرمایند ترجمه هاشو ببرین.

وانگار کارت ملی ها هم یه سال تمدید شده.
و اینکه کارت ملی بر خلاف شناسنامه یه روزه صادر نمی شه.

hope
July 19th, 2013, 09:19 AM
خوب اون یه مقدار باکلاسه

تازه، یه سری داروها یکم تخصصی تره اینطوری باید بریم پیش چند تا متخصص تا نسخه بگیریم؟
من شنيدم كه ميرن داروخانه ١٣ آبان نسخه انگليسي براشون ميگيرن (البته از روي نسخه فارسي پزشك نوشته ميشه).

Radioseeker
July 19th, 2013, 11:14 AM
من شنيدم كه ميرن داروخانه ١٣ آبان نسخه انگليسي براشون ميگيرن (البته از روي نسخه فارسي پزشك نوشته ميشه).

نسخه پزشک که فارسی نیست! انگلیسی مینویسن داروها و تعدادشون رو. همون کفایت میکنه. اگه علت خاصی داره که تعداد زیادی دارو دارین یا داروهای خاصی ممکنه باشه نامه از پزشک بگیرین. وگرنه نسخه پزشک کافی هست.

shaghi
July 19th, 2013, 11:54 AM
بله درسته. منم هر دو دفعه که رفتم احساس کردم اینا + سامسونت هم خوبن.ولی واقعا برای من دیگه خیلی گرونن. من جمع وسایلای داخل چمدونم 3 تومن نمیشه که بخوام انقد بدم :)) البته کارتون به مدلش بود که میگفت خیلی سبکه و قیمتش همین رنحی بود مه من میخوام... ولی این مدلش یجورایی فقط پارچه بود و اصلا محافظی نداشت و ... یکم به نظز خیلی شل و ول بود... اینی هم که میگیذ همشون تقلبین کاملا درسته.. واسه همین چیزی که به نظرم بد نیومد رو در نظر گرفتم ولی نشنیده بودم تاحالا کسی genova گرفته باشه... ولی اگه کسی در این مورد چیزی شنیده. واقعا ممنون میشم کمک کنه

سلام من Genova گرفتم که ایتالیا ست و زیپ های ضد سرقت داره. از اون مهمتر چرخ‏هاشه که 360 میچرخه و پرواز امارات هم این چمدون‏ها رو تضمین میکنه. محافظم داره.
من یه بزرگ گرفتم یه متوسط. که بعدا تو خونه بذارمش توی هم که جای کمتری بگیره!

mdemehri
July 19th, 2013, 05:32 PM
خوب اون یه مقدار باکلاسه

آقا بیشتر از آمپول آوونکس که برای بیماری MS هست؟ دیگه دارو خاص تر از این سراغ دارید؟ من کسی رو می شناسم به اندازه ی مصرف 1 سالش آوورده بود ( هر هفته هم باید یکی بزنه) نسخه لازم نداشت.

mdemehri
July 19th, 2013, 07:19 PM
اصلاً همه برن از وزارت بهداشت. حلال احمر- انیستیتو پاستور- داروخانه ی 13 آبان و 16 آذر برای قرص سرما خوردگیشون هم نامه بگیرن.

hope
July 20th, 2013, 05:56 AM
نسخه پزشک که فارسی نیست! انگلیسی مینویسن داروها و تعدادشون رو. همون کفایت میکنه. اگه علت خاصی داره که تعداد زیادی دارو دارین یا داروهای خاصی ممکنه باشه نامه از پزشک بگیرین. وگرنه نسخه پزشک کافی هست.
نسخه بايد اسم بيمار و تاريخ و ... به انگليسي داشته باشه. وقتي داروي خاصي دارين يا مقدار دارو زياد هست روش مطمىين اينه كه با نسخه نشون بدين اين داروها مصرف شخصي تون هست. ( واضحه كه هر كشوري قوانين دارويي خاص خودش رو داره.)

rebellion
July 20th, 2013, 02:02 PM
دوستان لطفا من رو در موارد زیر راهنمایی کنید.

1- تو آمریکا پلوپز راحت پیدا میشه؟ اگه آره، چه مارکیش اونجا از همه بهتره؟
2- از ادویه های مرسوم برای پخت غذا کدومشون رو از اینجا ببریم بهتره و اونجا کمیاب هست؟
3- موبایل های ایران اونجا کار می کنند؟ من شنیدم اونجا سیم کارت رو موبایل هست. اگه اینجوری باشه پس بردن این گوشی ها اصلا کاربردی داره؟
4- نرم افزارهای کرک شده برای گوشی موبایل رو میشه اونجا استفاده کرد؟ یا شناسایی میشیم؟ مثلا اگر تو آمریکا یه ipod بخرم میتونم هر نرم افزار کرک شده ای رو، نصب کنم روش؟
5- قاب لپتاپم شکسته، به نظرتون اینجا بدم تعمیر به صرفه تر هست یا اونجا؟
6- بهترین برند برای چمدون چیه؟ از لحاظ سبکی، حجم و مقاومت.
7- چاقو میشه برد؟

ممنون.

shaghi
July 20th, 2013, 04:16 PM
میفرمایند ترجمه هاشو ببرین.

وانگار کارت ملی ها هم یه سال تمدید شده.
و اینکه کارت ملی بر خلاف شناسنامه یه روزه صادر نمی شه.

فکر کنم شناسنامه به این ربط داره که کجا متولد شدین. مثلا شناسنامه دوست من که صادره از یه شهر دیگه بود و خودش تهران زندگی میکرد، 3 هفته طول کشید تا بیاد. چون با اول پست میفرستن میاد تهران بعد دوباره پست میاره دم خونه تون!

smonabav
July 20th, 2013, 04:38 PM
فکر کنم شناسنامه به این ربط داره که کجا متولد شدین. مثلا شناسنامه دوست من که صادره از یه شهر دیگه بود و خودش تهران زندگی میکرد، 3 هفته طول کشید تا بیاد. چون با اول پست میفرستن میاد تهران بعد دوباره پست میاره دم خونه تون!

اگر شخصا به ثبت احوال محل تولدی که در شناسنامه ذکر شده، مراجعه کنید، صدور شناسنامه 2 الی 3 روز کاری طول خواهد کشید (در شهرستان ها)

در مورد اعتبار کارت ملی هم، دقیقا خود اداره ثبت احوال هم، خیلی در جریان نیست! چون این کارت ملی ها ظاهرا تا انتهای سال 92 اعتبار داره، بعدش رو نمیدونم چه اتفاقی خواهد افتاد! :confused: یعنی میگن که قراره تعویض بشه ولی زمان دقیقش رو نمیدونند!

ولی با این اوصاف، حتی اگر کارت ملی، بعد از پایان سال 92 از درجه اعتبار ساقط بشه، درخواست صدور کارت ملی از طریق دفتر حافظ منافع ایران در DC (http://www.daftar.org/far/default.asp) قابل انجام است.

shaghi
July 20th, 2013, 04:47 PM
اگر شخصا به ثبت احوال محل تولدی که در شناسنامه ذکر شده، مراجعه کنید، صدور شناسنامه 2 الی 3 روز کاری طول خواهد کشید (در شهرستان ها)

در مورد اعتبار کارت ملی هم، دقیقا خود اداره ثبت احوال هم، خیلی در جریان نیست! چون این کارت ملی ها ظاهرا تا انتهای سال 92 اعتبار داره، بعدش رو نمیدونم چه اتفاقی خواهد افتاد! :confused: یعنی میگن که قراره تعویض بشه ولی زمان دقیقش رو نمیدونند!

ولی با این اوصاف، حتی اگر کارت ملی، بعد از پایان سال 92 از درجه اعتبار ساقط بشه، درخواست صدور کارت ملی از طریق دفتر حافظ منافع ایران در DC (http://www.daftar.org/far/default.asp) قابل انجام است.

مرسی از اطلاعاتتون. من به دفتر خدمات پیشخوان دولت مراجعه کردم و درخواست کارت ملی جدید کردم که انگار هفت سال اعتبار داره.
کارت ملی قدیمی رو ازم گرفتن. یه کاغذ دادن که با همراه داشتن شناسنامه، معتبره. مثلا کسی میخاد کار بانکی انجام بده و غیره.
فکر میکنم هزینه اش از واشنگتن ارزون تر در بیاد. البته فرستادنش طول میکشه. اونم به من گفتن اگه بلیط نشون بدی یه کاریش میکنیم.

maryamu
July 20th, 2013, 05:03 PM
سلام

دوستان اینطور نیست، نه واسه شناسنامه و نه کارت ملی

شناسنامه تقریبا دو هفته طول می کشه (البته اینو بهم گفتن و من چون عجله داشتم و خیلی پیگیری کردم تقریبا 5روزه بهم رسید) و کارت ملی هم اگه اشتباه یادم نباشه 10روزه بهم رسید.

smonabav
July 20th, 2013, 05:16 PM
سلام

شناسنامه تقریبا دو هفته طول می کشه (البته اینو بهم گفتن و من چون عجله داشتم و خیلی پیگیری کردم تقریبا 5روزه بهم رسید) و کارت ملی هم اگه اشتباه یادم نباشه 10روزه بهم رسید.

کارت ملی رو دقیق نمیدونم چون خودم اقدام نکردم ولی شناسنامه ام رو در شهرستان، از روزی که مدارک رو تحویل اداره ثبت احوال دادم تا روزی که رفتم و تحویل گرفتم، دقیقا 3 روز طول کشید :)

الان کارت ملی شما که تعویض کردید، از این کارت های جدید (مثل گواهینامه های جدید همراه با تراشه) است؟

nasibeht
July 20th, 2013, 05:49 PM
سلام،
کسی میدونه مبدل 220 ولت به 110 ولت رو از کجا میشه خرید؟‌مرسی

maryamu
July 20th, 2013, 05:57 PM
کارت ملی رو دقیق نمیدونم چون خودم اقدام نکردم ولی شناسنامه ام رو در شهرستان، از روزی که مدارک رو تحویل اداره ثبت احوال دادم تا روزی که رفتم و تحویل گرفتم، دقیقا 3 روز طول کشید :)

الان کارت ملی شما که تعویض کردید، از این کارت های جدید (مثل گواهینامه های جدید همراه با تراشه) است؟

جالبه، واسه من با کلی چونه و خواهش و ... شد 5روز!

نه، دقیقا عین همون قبلی س

sara59
July 20th, 2013, 07:17 PM
منم شناسنامه رو 3 ساعته گرفتم! هی برو پیشخوان هی ثبت احوال تا اینکه شد! خیلی هم متین و دوستانه انجام دادن.

اما کارت ملی رو گفتم نمیشه که! :(

اونم از فردا برم تو نخش!

shaghi
July 20th, 2013, 07:31 PM
سلام

شما تهرانید؟ من از هفته اول تیر اقدام کردم. کارت ملیم هنوز نیومده!

maryamu
July 20th, 2013, 07:58 PM
شما تهرانید؟ من از هفته اول تیر اقدام کردم. کارت ملیم هنوز نیومده!

نه دوست عزیز، تهران نیستم، تمام کارت ملی ها توی تهران صادر می شه و ارتباطی به شهر محل سکونت نداره. شاید اگه پیگیر مساله شید بهتر باشه.

shabnam_1
July 20th, 2013, 09:09 PM
اگر کارت ملی ببریم فقط به عنوان کارت شناسایی میتونه استفاده بشه یا استفاده دیگری ممکنه بعدا برامون داشته باشه؟

shabnam_1
July 20th, 2013, 09:09 PM
تعویض شناسنامه هم ضروریه ایا؟ یعنی با شناسنامه های قبلی کارمون راه نمیفته؟

منم شناسنامه رو 3 ساعته گرفتم! هی برو پیشخوان هی ثبت احوال تا اینکه شد! خیلی هم متین و دوستانه انجام دادن.

اما کارت ملی رو گفتم نمیشه که! :(

اونم از فردا برم تو نخش!

sara59
July 21st, 2013, 11:21 AM
من بابت ضرورتی شناسنامه تعویض کردم.
امروز هم رفتم ثبت احوال گفت نمی خواد کارت ملی رو عوض کنم با همون قبلی هم اگر چه تا آذر اعتبار داره اما کارم راه می افته.گفت صبر کنم الکترونیکی بشه.

samare
July 21st, 2013, 12:06 PM
دوستان دلیل خاصی داره که دارید شناسنامه هاتونو تعویض می کنید؟ حالا باز کارت ملی یه چیزی چون مثلا اعتبارش تموم شده اما شناسنامه که اعتبار نداره! احیانا برای کارایی که تو دفتر حافظ منافع تو واشنگتن شناسنامه لازمه، همین شناسنامه قدیمی ها رو فبول نمی کنن و باید از این جدیدا باشه؟!! اگه این طوره می شه راهنمایی کنید که منم قبل رفتنم شناسنامه جدید بگیرم؟ خیلی ممنون

maryamu
July 21st, 2013, 12:09 PM
سلام

دوستان منم بر حسب ضرورت عوض کردم شناسنامه م رو و به خاطر رفتن نبود.

smonabav
July 21st, 2013, 01:39 PM
دوستان دلیل خاصی داره که دارید شناسنامه هاتونو تعویض می کنید؟ حالا باز کارت ملی یه چیزی چون مثلا اعتبارش تموم شده اما شناسنامه که اعتبار نداره! احیانا برای کارایی که تو دفتر حافظ منافع تو واشنگتن شناسنامه لازمه، همین شناسنامه قدیمی ها رو فبول نمی کنن و باید از این جدیدا باشه؟!! اگه این طوره می شه راهنمایی کنید که منم قبل رفتنم شناسنامه جدید بگیرم؟ خیلی ممنون

دوستان عزیز، نگران نباشید :)
من هم چون شناسنامه ام افتاد تووی آب و حسابی غیر خوانا شده بود، تعویض کردم!
امروز هم رفتم ثبت احوال پرسیدم، گفت فعلا تا دلیل موجهی (مخدوش شدن و...) نداشته باشید، شناسنامه رو تعویض نمیکنند و لزومی به این کار نیست.
همون شناسنامه قدیمی ها رو هم دفتر حافظ منافع قبول میکنه (دلیلی برای قبول نکردن نداره!)

کارت ملی رو هم پرسیدم، گفت اگه بخوای جدیدش رو بگیری بین 3-4 هفته طول میکشه ولی اگر همون کارت ملی قبلی رو داری، میتونی استفاده کنی ازش و موردی نیست

houtcivil
July 21st, 2013, 04:36 PM
سلام
دوستان یک سوال!!!
تا جایی که من میدونم، اصل شناسنامه و کارت ملی فقط برای تعویض پاسپورت در دفتر حافظ منافع ایران کاربرد دارد.
آیا جای دیگری هم کاربرد دارد؟
بعدش دیگه اینکه امکان داره فقط اصل یکی از اینها باهامون باشه؟
مرسی

smonabav
July 21st, 2013, 04:57 PM
سلام
دوستان یک سوال!!!
تا جایی که من میدونم، اصل شناسنامه و کارت ملی فقط برای تعویض پاسپورت در دفتر حافظ منافع ایران کاربرد دارد.
آیا جای دیگری هم کاربرد دارد؟
بعدش دیگه اینکه امکان داره فقط اصل یکی از اینها باهامون باشه؟
مرسی

اصل شناسنامه و کپی کارت ملی برای تعویض گذرنامه لازم است. ضمن اینکه دوستان توجه داشته باشند که همون طور که درسایت دفتر حافظ منافع ایران ذکر شده، برای انجام تمام امور سجلی، حتما و حتما باید شناسنامه جدید داشته باشید! پس اگر امکانش رو دارید قبل از عزیمت، حتما شناسنامه جدید دریافت کنید، اگر هم این امکان رو ندارید، میتونید از طریق دفتر حافظ منافع، این کار رو انجام بدید.
درباره سایر موارد کاربرد کارت ملی، اطلاعی ندارم

hemmati63
July 22nd, 2013, 12:01 AM
اصل شناسنامه و کپی کارت ملی برای تعویض گذرنامه لازم است. ضمن اینکه دوستان توجه داشته باشند که همون طور که درسایت دفتر حافظ منافع ایران ذکر شده، برای انجام تمام امور سجلی، حتما و حتما باید شناسنامه جدید داشته باشید! پس اگر امکانش رو دارید قبل از عزیمت، حتما شناسنامه جدید دریافت کنید، اگر هم این امکان رو ندارید، میتونید از طریق دفتر حافظ منافع، این کار رو انجام بدید.
درباره سایر موارد کاربرد کارت ملی، اطلاعی ندارم

برای دانشجویان حرفی از شماسنامه نزده!

clemency
July 22nd, 2013, 12:03 AM
سلام . دوربین عکاسی رو بهتره از ایران بخرم یا u.s؟ از نظر قیمت

smonabav
July 22nd, 2013, 12:32 AM
برای دانشجویان حرفی از شماسنامه نزده!

درسته، من به مدارک لازم برای دانشجویان توجه نکرده بودم :) مدارک لازم برای تعویض گذرنامه از اینجا (http://www.daftar.org/forms/passports/001.pdf) قابل دریافت است.

houtcivil
July 22nd, 2013, 12:38 AM
درسته، من به مدارک لازم برای دانشجویان توجه نکرده بودم :) مدارک لازم برای تعویض گذرنامه از اینجا (http://www.daftar.org/forms/passports/001.pdf) قابل دریافت است.

سلام
برای دانشجویان نوشته است که "علاوه بر مدارک ذکر شده فوق". در مدارک اول هم که شناسنامه هست!!!!!

Yasaman68
July 22nd, 2013, 12:50 AM
سلام بچه ها

می شه بگین که من در طول پرواز چه مدارکی به دردم می خوره؟
رسید اصل SEVIS هم لازمه؟ من فقط همون اینترنتیش رو دارم.

من شناسنامم از این قدیمیا هست. پس باید حتما عوضش کنم؟
اینجا همه کارو خیلی طول می دن. یه وقت ایتقد طول ندن که من بی شناسنامه برم؟! همه جا اینقدر سریع می دن؟
و کارت ملی من تا 93/10 اعتبار داره. اون رو هم بدم عوض کنن؟ اصلا قبول می کنن؟ اون معمولا چقد طول می کشه؟
و واسه گواهینامه باید برم بین الملل رو بگیرم؟ اون معمولا چقد طول می کشه؟

houtcivil
July 22nd, 2013, 12:53 AM
سلام بچه ها
رسید اصل SEVIS هم لازمه؟ من فقط همون اینترنتیش رو دارم.

دوست عزیز
موردی ندارد. من هم پرینت اینترنتیش رو دارم.

Yasaman68
July 22nd, 2013, 12:58 AM
دوست عزیز
موردی ندارد. من هم پرینت اینترنتیش رو دارم.

مرسی دوست عزیز
بعد اصلا ازتون خواستن؟
به جز این و I20 چیز دیگه هم هست که تو فرودگاه ازمون بخوان؟

rf-en
July 22nd, 2013, 05:41 PM
با سلام خدمت همه دوستان

1- از دوستانی که تازه رفتن امریکا یا میخوان برن اطلاع دارید که خروجی را (که مبلغش در حدود 60 هزار تومن هست) دولت ایران برای دانشجوها میخواد یا نه؟

2- پتو با خودمون ببریم اونجا یا از همون اول تشک و ...... توی خونه ها هست؟

3- شامپو میشه برد؟ (به خاطر مایع بودنش)

4- پودر ماشین لباسشویی میشه برد؟ (به خاطر پودر و سفید بودنش)

خیلی ممنون از راهنماییهاتون

sharizonas
July 22nd, 2013, 07:34 PM
دوستان اتو هم بایستی ببریم؟ قابلمه چی؟

hope
July 22nd, 2013, 08:01 PM
با سلام خدمت همه دوستان
1- از دوستانی که تازه رفتن امریکا یا میخوان برن اطلاع دارید که خروجی را (که مبلغش در حدود 60 هزار تومن هست) دولت ایران برای دانشجوها میخواد یا نه؟
2- پتو با خودمون ببریم اونجا یا از همون اول تشک و ...... توی خونه ها هست؟
3- شامپو میشه برد؟ (به خاطر مایع بودنش)
4- پودر ماشین لباسشویی میشه برد؟ (به خاطر پودر و سفید بودنش)
خیلی ممنون از راهنماییهاتون
1. اینجا رو بخونید : عوارض خروج (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?3114-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC)
2. از کسی که خونه رو دارین میگیرین بپرسید!
3. بله میشه. ترجیحا توی چمدونی که با خودتون داخل هواپیما نمیبرید باشه.
4. میشه.

samani_ghaemi
July 23rd, 2013, 11:28 PM
دوستان سلام.
طبق گفته CBP، بردن طلا از کشورهایی مثل ایران حرامه!!
حالا میخواستم ببینم این موضوع تا چه حد جدیه؟ مثلاً کسی سرویس طلای خودش رو همراه ببره هم مشکل ساز میشه؟

Gold
Gold coins, medals and bullion, formerly prohibited, may be brought into the United States. However, under regulations administered by the Office of Foreign Assets Control, such items originating in or brought from Cuba, Iran, Burma (Myanmar) and most of Sudan are prohibited entry. Copies of gold coins are prohibited if not properly marked by country of issuance.

smonabav
July 23rd, 2013, 11:42 PM
دوستان سلام.
طبق گفته CBP، بردن طلا از کشورهایی مثل ایران حرامه!!
حالا میخواستم ببینم این موضوع تا چه حد جدیه؟ مثلاً کسی سرویس طلای خودش رو همراه ببره هم مشکل ساز میشه؟

Gold
Gold coins, medals and bullion, formerly prohibited, may be brought into the United States. However, under regulations administered by the Office of Foreign Assets Control, such items originating in or brought from Cuba, Iran, Burma (Myanmar) and most of Sudan are prohibited entry. Copies of gold coins are prohibited if not properly marked by country of issuance.

راستش برداشت شخصی من از این جملات اینه که به همراه آوردن، شمش یا سکه طلا از این کشورها مشکل داره. در مورد necklace و اینا حرفی نزده!

aafabdi
July 25th, 2013, 08:29 PM
دوستان، کسی تجربه‌ای در مورد بردن هدیه و اثر هنری مثل تابلو فرش به آمریکا داره؟ گمرک ایران یا آمریکا به اینجور چیزا که معمولا بالای 1000 دلار ارزش دارن، گیر میده؟

Amersian
July 26th, 2013, 03:56 AM
دوستان، کسی تجربه‌ای در مورد بردن هدیه و اثر هنری مثل تابلو فرش به آمریکا داره؟ گمرک ایران یا آمریکا به اینجور چیزا که معمولا بالای 1000 دلار ارزش دارن، گیر میده؟

سلام...ببین دوست عزیز این که گیر میدن یا نمیدن رو اصلا نمیشه پیش بینی کرد...ولی من اگه جای شما بودم ریسک نمیکردم...من تا حالا دو سه تا از دوستانم فرش،قالچه، و تابلوی فرش بردن که بهشون گیر دادن...
ولی به خیلی ها هم گیر نمیدن...به فرودگاشم بستگی داره...

rp_abdollahi
July 26th, 2013, 12:35 PM
سلام خوب هستيد

راستش به جرات مي تونم بگم که اين صفحات رو خوندم اما هنوز نفهميدم که سبزي قورمه سبزي رو چطوري بايد برد؟ اصلا ميشه برد؟ بايد همشون رو خشک کنم بعد ببرم يا اينکه سرخ شدش ( تفت داده شده با روغن ) رو ميشه برد؟ خراب نميشه؟

maryamu
July 26th, 2013, 08:39 PM
سلام خوب هستيد

راستش به جرات مي تونم بگم که اين صفحات رو خوندم اما هنوز نفهميدم که سبزي قورمه سبزي رو چطوري بايد برد؟ اصلا ميشه برد؟ بايد همشون رو خشک کنم بعد ببرم يا اينکه سرخ شدش ( تفت داده شده با روغن ) رو ميشه برد؟ خراب نميشه؟

سلام

دوست گرامی ما واسه آشناهامون سبزی خشک کرده می دیم و هیچ مشکلی هم تا حالا پیش نیومده

Politecnico
July 26th, 2013, 08:48 PM
سلام خوب هستيد

سلام

دوست گرامی ما واسه آشناهامون سبزی خشک کرده می دیم و هیچ مشکلی هم تا حالا پیش نیومده

در تایید صحبت های دوستمون،
در فرودگاه تنها به بافت های گیاهی زنده، دانه های خوراکی قابل کاشت (شامل تخمه و آجیل بو داده نشده) و سبزیجات زنده حساسیت نشون داده میشه و این موضوع دائم داره روی مونیتورهای درون فرودگاه نشون داده میشه و مورد تاکید قرار می گیره. در غیر این صورت، خشکبار هیچ مشکلی ایجاد نمی کنه

rp_abdollahi
July 26th, 2013, 10:16 PM
مرسي از جوابتون،‌راستش من از آشپزيي چيز زيادي سرم نميشه،‌ يعني بايد سبزي هاي قورمه سبزي رو اينجا فقط خشک کنم و ببرم و اونجا اگه لازم داشتم واسه غذا تفت بدم؟

سلام

nasim1446
July 26th, 2013, 11:01 PM
سلام دوستان. یه سوال: لیمو عمانی رو حتما باید پودر شده بیاریم و یا خودش رو هم میشه آورد و گیر نمیدن؟؟؟

maryamu
July 26th, 2013, 11:02 PM
مرسي از جوابتون،‌راستش من از آشپزيي چيز زيادي سرم نميشه،‌ يعني بايد سبزي هاي قورمه سبزي رو اينجا فقط خشک کنم و ببرم و اونجا اگه لازم داشتم واسه غذا تفت بدم؟

با عرض پوزش منم بلد نیستم! فقط می دونم اینجا فقط خشکش می کنن، دیگه اینکه چجوری اونجا استفاده می شه نمی دونم :)

sara59
July 27th, 2013, 04:00 AM
من لیمو عمانی رو پر پر کردم و پوستش و هسته هاشم جدا کردم.

قورمه سبزی خشک رو قبل از استفاده 20 دقیقه خیس می کنن و بعدش تفت می دن و این حرفها.( شاید راه های دیگه هم داشته باشه و من اینو می دونم)

امشب هم با یکی از بچه هایی که چند روز پیش رفت کلمسون صحبت کردم گفت همه چمدوناشو گشتن و کلا به بذر گیر میدن( یچی هم گفت که انگار سیستمشون نشون میده!) و گفت به برنج هم گیر دادن!

pimi810
July 27th, 2013, 04:18 AM
لیمو امانی که تو اکثر فروشگاهای عربی و middle eastern پیدا میشه.

Amersian
July 27th, 2013, 04:10 PM
سلام خوب هستيد

سلام...بهترین روش همون خشک کردنه...گیر هم نمیدن...من تاحالا تازشم بردم ولی خیلی دردسر داره و تو راه ممکنه یا خراب شه یا بقیه وسایلتون خراب شه...ولی من بردم..خراب هم نشد...

Amersian
July 27th, 2013, 04:13 PM
سلام دوستان. یه سوال: لیمو عمانی رو حتما باید پودر شده بیاریم و یا خودش رو هم میشه آورد و گیر نمیدن؟؟؟
درسته هم ببرین گیر نمیدن ولی باید بسته بندی باشه...یعنی نخرین تو کیسه بزارین...از فروشگاهی بگیرین که تو کیسه باشه...خلاصه که درش نباید باز شده باشه...
ولی لیمو عمانی اونجا هست...تو مغازه های ایرانی و عربی اگه بهش نزدیک باشید هست...ولی بردنشم مشکلی نداره.

sabzdarsabz
July 28th, 2013, 02:31 PM
دوستان برنج نمیشه برد؟! :(
بقول ما اصفهانیها haifes ;)

sjrobatjaz
July 29th, 2013, 12:16 PM
سلام بچه ها یک سوال دارم که شاید به اینجا زیاد مربوط نشه ولی گفتم حالا بپرسم شاید کسی جوابش رو داشته باشه. من روی همه خوراکی هایی که دارم میبریم برچسب میخوام بزنم و اسمشون رو بنویسم نمیدونم لیمو امانی و گل گاوزبان به انگلیسی چی میشه هر چی گشتم چیزی پیدا نکردم.:confused:

smonabav
July 29th, 2013, 12:23 PM
سلام بچه ها یک سوال دارم که شاید به اینجا زیاد مربوط نشه ولی گفتم حالا بپرسم شاید کسی جوابش رو داشته باشه. من روی همه خوراکی هایی که دارم میبریم برچسب میخوام بزنم و اسمشون رو بنویسم نمیدونم لیمو امانی و گل گاوزبان به انگلیسی چی میشه هر چی گشتم چیزی پیدا نکردم.:confused:

این سایت (http://www.gologiah.ir/darooee/name-elmi.html) رو نگاه کن، فکر کنم بتونه کمک کنه :)

atm849
July 29th, 2013, 12:26 PM

گل گاوزبان =Borage
http://en.wikipedia.org/wiki/Borage
لیمو عمانی = ‌Black Lime
http://en.wikipedia.org/wiki/Black_lime

zana
July 29th, 2013, 12:33 PM
هر چیزی که دانه داشته باشه و قابل رشد باشه رو نمی تونید با خودتون ببرید و وارد آمریکا کنید تا اونجا که من میدونم لیمو عمانی توش دونه داره (قابل رشد بودنشو نمی دونم) به این نکته توجه کنید که دچار درد سر نشید.

shabnam_1
July 29th, 2013, 07:01 PM
سلام.
کسی میدونه اسپری و ادکلن رو میشه برد یا نه؟

Marmaid
July 29th, 2013, 07:40 PM
دوستان
بردن زرشک مانعی نداره؟

Politecnico
July 29th, 2013, 08:26 PM
سلام
اسپری و ادکلن رو به همه جای دنیا میشه برد
فقط ترجیحا در کیف همراه که داخل کابین می برین، نزارین و در چمدون اصلی قرار بدین

سلام.
کسی میدونه اسپری و ادکلن رو میشه برد یا نه؟

Politecnico
July 29th, 2013, 08:30 PM
دوست عزیز
در فرودگاه های آمریکا در پروازهای ورودی به این کشور، بر روی بافت های گیاهی قابل کاشت، آجیل و تخمهء بو داده نشده و ... حساسیت بالایی وجود داره. اما اگه این زرشک به صورت خشکبار باشه، هیچ مشکلی ایجاد نمی کنه
موفق باشید

دوستان
بردن زرشک مانعی نداره؟

sakoo66
July 29th, 2013, 11:32 PM
دوستان
به نظرتون فرش 3 متری بسته بندی شده ببریم تو هواپیما مشکلی هست؟

houtcivil
July 29th, 2013, 11:35 PM
دوستان
به نظرتون فرش 3 متری بسته بندی شده ببریم تو هواپیما مشکلی هست؟

دوست عزیز
تا جایی که من میدونم قالی های دست بافت رو نمیذارند وارد کنید.

sakoo66
July 29th, 2013, 11:51 PM
دوست عزیز
تا جایی که من میدونم قالی های دست بافت رو نمیذارند وارد کنید.
اونجا میفهمند دست بافته یا ماشینی؟
تو چمدون بار بذاریم چی؟

houtcivil
July 30th, 2013, 03:27 AM
اونجا میفهمند دست بافته یا ماشینی؟
تو چمدون بار بذاریم چی؟

دوست عزیز
بله میفهمند.
دستگاه این رو تشخیص میده بنابراین اینکه کجا بزارید مهم نیست.
(من یکی از دوستای خودم پارسال با خودش یک قالیچه نفیس دست بافت (داخل چمدانش) برده بود که تو فرودگاه ازش گرفته بودند)

golnaz_h
July 30th, 2013, 01:33 PM
سلام دوستان

میشه از این کیسه های وکیوم استفاده کرد؟! تا بتونیم حجم و کم کنیم؟! یا اینکه به علت گشتن احتمالی چمدونمون بهتره این کارو نکنیم؟!
آیا دوستانی که تجربه استفاده از این کیسه هارو دارن، اصلا توصیه اش می کنن؟!

خیلی خیلی ممنونم.

amene jooon
July 30th, 2013, 02:01 PM
بچه ها بردن برنج اشکالی داره مگه؟ تو سایتشون نوشته که به دلیل اینکه ممکنه حشره داشته باشه توصیه نمیشه. حرفی از ممنوع بودن نزده. به فرودگاهی که میریم بستگی داره؟ من شیکاگو میرم ایشالله.

astrosaeed
July 30th, 2013, 02:08 PM
بچه ها بردن برنج اشکالی داره مگه؟ تو سایتشون نوشته که به دلیل اینکه ممکنه حشره داشته باشه توصیه نمیشه. حرفی از ممنوع بودن نزده. به فرودگاهی که میریم بستگی داره؟ من شیکاگو میرم ایشالله.

من یکی از بستگانم تو فرودگاه واشنگتن ازش برنجش گرفته بودن، فرودگاه شیکاگو را اطلاعی ندارم.

houtcivil
July 30th, 2013, 02:21 PM
سلام خدمت تمامی دوستان گرامی و عزیز
من میخام با خودم 3-4 قلم داروهای سنتی (خاکشیر و ....) ببرم. چون نیاز مبرم بهشون دارم، بخاطر اینکه درد معده دارم و به اینها نیاز دارم.
کسی تجربه این مورد رو داشته است؟ من میخام بهشون بگم که قابل رشد نیستند.
از پورت شیکاگو وارد میشم.

amene jooon
July 30th, 2013, 02:50 PM
من یکی از بستگانم تو فرودگاه واشنگتن ازش برنجش گرفته بودن، فرودگاه شیکاگو را اطلاعی ندارم.

خیلی ممنون. دوستانی که شیکاگو رفتن اطلاعی دارن که اونجا چطوره؟

mrjalali
July 31st, 2013, 02:16 AM

اصلا چرا می خواین برنج بیارین با خودتون؟ مگه اینجا برنج پیدا نمی شه؟؟؟؟؟؟ حالا بر فرض طعم برنجای اینجا رو دوست ندارید و می خوایین برنج بیارین. حالا چقدر میارین؟ 5 کیلو؟ 10 کیلو؟ خب این ماله یکی دو ماه اول. بعدشو چیکار میکنین؟ ترا خدا چیزایی با خودتون بیارین که ارزش آوردن و ریسک کردن داشته باشه آخه.

mishmish
July 31st, 2013, 06:02 AM
سلام
يه جووون مرد لطف كنه لينك تاپيكي كه در مورد كارهاي ضروري قبل سفر هست رو بزاره
هرچي ميگردم پيدا نميكنم
ممنون

mdemehri
July 31st, 2013, 07:44 AM
سلام
يه جووون مرد لطف كنه لينك تاپيكي كه در مورد كارهاي ضروري قبل سفر هست رو بزاره
هرچي ميگردم پيدا نميكنم
ممنون
قیل از سفر مدارکتون رو چک کنید.
چمدونتون رو وزن کنید.
3 ساعت قبل هم تو فرودگاه باشید.
واقعاً دیگه چی لازمه؟

frahmanif
July 31st, 2013, 11:12 AM
بله من هم همچین تصمیمی داشتم وقتی شنیدم که فرش دستباف ایرانی اجازه ورودبه امریکا نداره میل زدم و پرسیدم که همین جواب رو دریافت کردم. این هم ادرس ایمیلی که می تونید سوالاتتون رو بپرسید از پیج یکی از کنسولگری ها پیداش کردم:ofac_feedback@do.treas.gov

amene jooon
July 31st, 2013, 11:44 AM
اصلا چرا می خواین برنج بیارین با خودتون؟ مگه اینجا برنج پیدا نمی شه؟؟؟؟؟؟ حالا بر فرض طعم برنجای اینجا رو دوست ندارید و می خوایین برنج بیارین. حالا چقدر میارین؟ 5 کیلو؟ 10 کیلو؟ خب این ماله یکی دو ماه اول. بعدشو چیکار میکنین؟ ترا خدا چیزایی با خودتون بیارین که ارزش آوردن و ریسک کردن داشته باشه آخه.

خیلی ممنون. اما این جواب سوال من نبود! من به خاطر مامانم می خواستم مطمئن شم. واسه خودم مهم نیست.

houtcivil
July 31st, 2013, 02:20 PM
دوستان کسی جواب سوال من رو نمیدونه؟؟

من میخام با خودم 3-4 قلم داروهای سنتی (خاکشیر و ....) ببرم. چون نیاز مبرم بهشون دارم، بخاطر اینکه درد معده دارم و به اینها نیاز دارم.

Sasiii
July 31st, 2013, 04:21 PM
تجربه که نه، ولی قاعدتا اگر بسته بندی عجیبی نداشته باشه، که احتمالا نداره، به عنوان سبزی خشک حساب میشه و این طور که همه میگن سبزی خشک اشکال نداره! اما seed مشکل داره. من این لینک رو خوندم تا جواب بهتری بهت بدم اما چیز به درد بخوری به چشمم نخورد. خودت هم نگاه کن:

http://www.cbp.gov/xp/cgov/travel/id_visa/kbyg/prohibited_restricted.xml

Sasiii
July 31st, 2013, 04:34 PM
چرا فروم حول محور قرمه سبزی می چرخه؟ :))
ببینید به نظر شخصی من، خیلی از این جور چیز هارو تو فروشگاه های اونجا پیدا می کنید. به خصوص اگر راهی شهرهای بزرگی مثل لس آنجلس، نیویورک یا شیکاگو هستید. در ثانی، چقدر می خواهید ببرید آخه؟ حالا زعفرون قبول، ولی بقیه چیزا نهایت برای 3-4 ماه اول دووم میاره. بهترین راه حل اینی هست که من انتخاب کردم، و اون این که تو این مدتی که منتظر ویزا هستم دو برابر قبل دارم غذا می خورم :))
پیشنهاد می کنم به جای این چیزا، دوتا آلبوم قدیمی عکس و یادگاری ببرید :)

Harrison
July 31st, 2013, 04:45 PM
دوستان کسی جواب سوال من رو نمیدونه؟؟
والاه من نمیدونم به خاکشیر گیر بدند یا نه...اما از دوستام شنیدم که پورت شیکاگو از بهترین هاست و به دانشجو زیاد گیر نمیده و معطل نمیکنه..نمونش دوست حواس پرت من i20 رو یادش رفت!!! فرض کن!!!!!!!!! جالبه افسر فرودگاه رو کپیش مهر زد و وارد شد...همکارشم فهمید خندید گفت این که کپی بود!!! اما چیزی نگفتند :د البته بعدا گشت i20 پیدا شد!!!

Darkthrone
July 31st, 2013, 04:54 PM
دوستان حلوا ارده یا حلواشکری رو گیر میدن اگه ببریم ؟:cool:

houtcivil
July 31st, 2013, 05:10 PM
تجربه که نه، ولی قاعدتا اگر بسته بندی عجیبی نداشته باشه، که احتمالا نداره، به عنوان سبزی خشک حساب میشه و این طور که همه میگن سبزی خشک اشکال نداره!

ممنون
دوستان واژه معادل "سبزی خشک" چی میشه؟ و یا اینکه بخواهیم بگیم که مثلا این "غیر قابل رشد" هست؟
اصطلاحات خاص این موارد چی هست؟؟!!!
میترسم بخام از فارسی به انگلیسی ترجمه کنم یک مفهوم دیگه رو برسونه و بدتر بشه .... :)
ممنون

Hooman_T
July 31st, 2013, 05:39 PM
دوستان واژه معادل "سبزی خشک" چی میشه؟
اصولا باید بشه "dried herbs". فکر نکنم لازم باشه بگید غیر قابل رشده آخه مگه برگ خشک شده ی گیاه چیکار میخواد بکنه :D

vita_nuova
July 31st, 2013, 07:33 PM
متاسفانه فقط جواب يكي دو تاش رو مي دونم: 2- فقط شركت verizone هست كه سيم كارت رو موبايلشه، بقيه موارد مشكلي نداره.
5- تعميرات اصولا تو ايران انجام مي شه، اونجا در بيشتر موارد جنس رو مي اندازن دور يكي ديگه مي خرن!!!
دوستان لطفا من رو در موارد زیر راهنمایی کنید.

1- تو آمریکا پلوپز راحت پیدا میشه؟ اگه آره، چه مارکیش اونجا از همه بهتره؟
2- از ادویه های مرسوم برای پخت غذا کدومشون رو از اینجا ببریم بهتره و اونجا کمیاب هست؟
3- موبایل های ایران اونجا کار می کنند؟ من شنیدم اونجا سیم کارت رو موبایل هست. اگه اینجوری باشه پس بردن این گوشی ها اصلا کاربردی داره؟
4- نرم افزارهای کرک شده برای گوشی موبایل رو میشه اونجا استفاده کرد؟ یا شناسایی میشیم؟ مثلا اگر تو آمریکا یه ipod بخرم میتونم هر نرم افزار کرک شده ای رو، نصب کنم روش؟
5- قاب لپتاپم شکسته، به نظرتون اینجا بدم تعمیر به صرفه تر هست یا اونجا؟
6- بهترین برند برای چمدون چیه؟ از لحاظ سبکی، حجم و مقاومت.
7- چاقو میشه برد؟

ممنون.

Harrison
July 31st, 2013, 09:28 PM
ممنون
دوستان واژه معادل "سبزی خشک" چی میشه؟ و یا اینکه بخواهیم بگیم که مثلا این "غیر قابل رشد" هست؟
اصطلاحات خاص این موارد چی هست؟؟!!!
میترسم بخام از فارسی به انگلیسی ترجمه کنم یک مفهوم دیگه رو برسونه و بدتر بشه .... :)
ممنون
این لینکو دیدی ؟
http://www.gologiah.ir/darooee/name-elmi.html

Harrison
July 31st, 2013, 09:48 PM
دوستان حلوا ارده یا حلواشکری رو گیر میدن اگه ببریم ؟:cool:
:-) یکی از بستگان ما حلوا ارده برده بود :ی اونجا ماموره ازش پرسید..این فامیل مام خیلی شیک داشت به فارسی توضیح میداد که چیه..جالبه تعریف کرد کاری هم نداشتند!!!

ram_f15
July 31st, 2013, 11:21 PM
دوست عزیز
بله میفهمند.
دستگاه این رو تشخیص میده بنابراین اینکه کجا بزارید مهم نیست.
(من یکی از دوستای خودم پارسال با خودش یک قالیچه نفیس دست بافت (داخل چمدانش) برده بود که تو فرودگاه ازش گرفته بودند)

بله من هم همچین تصمیمی داشتم وقتی شنیدم که فرش دستباف ایرانی اجازه ورودبه امریکا نداره میل زدم و پرسیدم که همین جواب رو دریافت کردم. این هم ادرس ایمیلی که می تونید سوالاتتون رو بپرسید از پیج یکی از کنسولگری ها پیداش کردم:ofac_feedback@do.treas.gov

دوستان عزیز نمیدونم قوانین گمرکی آمریکا در این دو سال اخیر عوض شده باشه یا نه ولی اتفاقا یکی از دوستان من دو سال پیش یک قالیچه دستباف نائینی با خودش برد فرودگاه دالاس و خیلی راحت هم وارد کرد؛ البته ایشون گرین کارت داشت ولی قوانین گمرکی که خودی و غیرخودی نمیشناسه قاعدتا برای همه یکسانه (؟)

Darkthrone
August 1st, 2013, 01:38 AM
دوستان بنده یه هارد اینترنال دارم که اطلاعات خیلی مهمی دارم روش و چند سال پیش سوخت و جرات نکردم به این شرکت های ریکاوری اینجا بدم. به نظرتون می تونم ببرمش و اونجا توی فرودگاه بهش گیر نمی دن ؟ آخه چون از این هارد های IDE اینترنال هستش و قیافش یه کم زمخته .نگن بمبه :(

Mehrad
August 1st, 2013, 02:24 AM
متاسفانه فقط جواب يكي دو تاش رو مي دونم: 2- فقط شركت verizone هست كه سيم كارت رو موبايلشه، بقيه موارد مشكلي نداره.
5- تعميرات اصولا تو ايران انجام مي شه، اونجا در بيشتر موارد جنس رو مي اندازن دور يكي ديگه مي خرن!!!

Verizon سیم کارت نداره. T-Mobile و AT&T هستن که سیم کارت دارن

Raha Maleki
August 1st, 2013, 11:46 AM
بچه ها کسی لیستی جامع تهیه کرده که اینجا به اشتراک بذاره؟ خیلی کمک برزگیه. ممنون از همگی :)

houtcivil
August 1st, 2013, 11:50 AM
بچه ها کسی لیستی جامع تهیه کرده که اینجا به اشتراک بذاره؟ خیلی کمک برزگیه. ممنون از همگی :)

دوست عزیز
لیست زیر است که دوستان در صفحات قبل زحمتش رو کشیدند.
http://www.cbp.gov/xp/cgov/travel/id_visa/kbyg/prohibited_restricted.xml

rebellion
August 1st, 2013, 01:25 PM

ممنون به خاطر پاسخهاتون.
1- یعنی اونجا خدمات پس از فروش و گارانتی نداره؟!!! مثلا من اگه لپتاپم رو ببرم نمایندگی Dell میگه بندازش دور؟ یا تعمیرات هست ولی به صرفه نیست؟
اگه نباشه که خیلی بده، همش استرس این پیش میاد که نکنه وسیله خراب بشه.
2- برای گوشی کدوم نوعش بیشتر توصیه میشه؟ اینکه سیم کارت رو گوشی باشه یا نه؟ اصلا فرقی هم میکنه؟ من نمیدونم چرا سیم کارت رو موبایل هست اصلا؟ مزیت خاصی داری؟

Yasaman68
August 1st, 2013, 03:07 PM
بچه ها تو فرم Customs Declaration تو قسمت Total value of all goods تا چه مقدار از نظر گمرکی مشکل نداره؟

Sasiii
August 1st, 2013, 06:15 PM
دوست عزیز مطمئن باش که هیچ جای دنیا بهتر از تهران هارد تعمیر نمی کنند. من چندتا هارد تا حالا دادم، و همه هم به خوبی تعمیر شدند. شما اگر موفق بشید آمریکا جایی رو برای ریکاوری پیدا کنید مطمئنا چند برابر ایران پول می گیرت از شما. در نهایت اینکه بمب چیه بابا! هارد دیگه! حالا نهایتا یه کاور آلومنیومی هم داره!

دوستان بنده یه هارد اینترنال دارم که اطلاعات خیلی مهمی دارم روش و چند سال پیش سوخت و جرات نکردم به این شرکت های ریکاوری اینجا بدم. به نظرتون می تونم ببرمش و اونجا توی فرودگاه بهش گیر نمی دن ؟ آخه چون از این هارد های IDE اینترنال هستش و قیافش یه کم زمخته .نگن بمبه :(

ehsan_84
August 1st, 2013, 08:08 PM
بچه ها تو فرم Customs Declaration تو قسمت Total value of all goods تا چه مقدار از نظر گمرکی مشکل نداره؟

ما که تو شیکاگو صفر نوشتیمو هیج اتفاقی هم نیفتاد

ZHALEH
August 1st, 2013, 08:28 PM
سلام

من کل صفحات رو خوندم. از همه ی دوستانی که زحمت کشیدن و راهنمایی کردن تشکر میکنم. این 86 صفحه قسمت های مهمشو تو یک فایل ورد که 24 صفحه شد گلچین و کپی کردم. امیدوارم به دردتون بخوره.

vita_nuova
August 3rd, 2013, 04:52 PM
منظور من هم همين بود، يعني اگه كسي از ايران موبايل ببره نمي تونه با verizon قرارداد ببنده، چون گوشي مال خودشه و بايد سيم كارت رو جداگانه بخره، در نتيجه دور verizon رو بايد خط بكشه. ولي با بقيه اين مشكل رو نداره.

vita_nuova
August 3rd, 2013, 04:54 PM
من هم با شما مو افقم. اصولا بهتره هر چيز تعميري رو همين جا تعمير كرد.

دوست عزیز مطمئن باش که هیچ جای دنیا بهتر از تهران هارد تعمیر نمی کنند. من چندتا هارد تا حالا دادم، و همه هم به خوبی تعمیر شدند. شما اگر موفق بشید آمریکا جایی رو برای ریکاوری پیدا کنید مطمئنا چند برابر ایران پول می گیرت از شما. در نهایت اینکه بمب چیه بابا! هارد دیگه! حالا نهایتا یه کاور آلومنیومی هم داره!

vita_nuova
August 3rd, 2013, 05:14 PM
1) خدمات پس از فروش هست ولي قيمتش انقدر الاست كه در بيشتر موارد خريدن يه وسيله جديد به صرفه تره. البته اين شامل مواردي كه وسيله رو از خودشون خريده باشي و تو مدت كمي (مثلا چند ماه اول) مشكل پيدا كنه نمي شه، چون بسته به نوع خدماتي كه موقع خريد انتخاب كردين خيلي از اون موارد رايگان مي شه، هر چند كه من مواردي از دبه در آوردن!!! رو شنيدم!
2) اسمارت فون، بخصوي آيفون و اپل. اگر تصميم داريد گوشي جديد بخريد بگذاريد از همون امريكا بخريد كه رو قراردادتون با شركت service provider مي ره و چون قسطي مي شه به صرفه تر هست. اگه از قبل گوشي داريد هم كه با خودتون ببريد. در مورد اين كه كدوم شركت رو انتخاب كنيد متاسفانه اطلاعات دقيقي ندارم، فقط مي دونم آنتن دهي شركت ها تو قسمتهاي مختلف امريكا كمي فرق مي كنه و بسته به ايالتتون بهتره شركتتون رو انتخاب كنين. البته فكر كنم هزينه هاي data شون هم كمي متفاوته، ولي همونجور كه گفتم اطلاعاتم تو اين زمينه محدوده.

ممنون به خاطر پاسخهاتون.
1- یعنی اونجا خدمات پس از فروش و گارانتی نداره؟!!! مثلا من اگه لپتاپم رو ببرم نمایندگی Dell میگه بندازش دور؟ یا تعمیرات هست ولی به صرفه نیست؟
اگه نباشه که خیلی بده، همش استرس این پیش میاد که نکنه وسیله خراب بشه.
2- برای گوشی کدوم نوعش بیشتر توصیه میشه؟ اینکه سیم کارت رو گوشی باشه یا نه؟ اصلا فرقی هم میکنه؟ من نمیدونم چرا سیم کارت رو موبایل هست اصلا؟ مزیت خاصی داری؟

saamira
August 5th, 2013, 01:04 AM
سلام 1سوالی که خیلی بیخوده ولی میخوام بدونم سیخ کباب ببرم تو فرودگاه گیر میدن آخه بچه های اونور بهم گفتن بیار گویا منطقه اونا پیدا نمیشه
حالا چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

simon
August 5th, 2013, 10:51 AM
سلام 1سوالی که خیلی بیخوده ولی میخوام بدونم سیخ کباب ببرم تو فرودگاه گیر میدن آخه بچه های اونور بهم گفتن بیار گویا منطقه اونا پیدا نمیشه
حالا چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تو چمدوني كه به بار تحويل ميديد باشه ولي اصولا فروشگاه هاي اعراب دارند. شادزي

saamira
August 5th, 2013, 02:45 PM
تو چمدوني كه به بار تحويل ميديد باشه ولي اصولا فروشگاه هاي اعراب دارند. شادزي

ممنون دوست عزیز گویا اونجایی که میرم ندارن
1سوال دیگه آلو که هسته داره چی مشکل داره؟
آرد برنج چی آخه تو یکی از پست ها خوندم این مواد سفیدی که مثل مواد ;) هست رو ممکنه بخوان بررسی کنن ببینن چی هست

clemency
August 5th, 2013, 08:44 PM
با سلام
ایا با iphone می شه صدای استاد رو با کیفیت خوب ضبط کرد یا بهتره sound recorder بخرم؟
این سوال من هم هست . تو فرم Customs Declaration تو قسمت Total value of all goods تا چه مقدار از نظر گمرکی مشکل نداره؟
cd رو تو ساک دستی بذارم مشکلی نیست؟
مرسی

simon
August 5th, 2013, 10:05 PM
ممنون دوست عزیز گویا اونجایی که میرم ندارن
1سوال دیگه آلو که هسته داره چی مشکل داره؟
آرد برنج چی آخه تو یکی از پست ها خوندم این مواد سفیدی که مثل مواد ;) هست رو ممکنه بخوان بررسی کنن ببینن چی هست

ببين قضيه اينه كه هر فرودگاهي يه مدل برخورد كرده. يكي گرفته سيخ و يكي چيزي نگفته. من نظرم اينه ارزش پولي زياد نداره تحقيق كن اگر انگ تروريستي بهت نميزنن براي سيخ كباب ببر فوقش ميندازن تو سطل ديگه :D اون آلو اگر تازه باشه بازم ميگن مشكل داره چون دانه قابل كشت محسوب ميشه هسته اش ولي فكر نكنم آلو بخارا كه ماندگاريشم برات بيشتره ايراد بگيرن. ميگم كه شانستم مهمه كه آدم خوش شانسي باشي يا بد شانس:cool: روي هر چي كه به مواد ميزنه رنگ و روش حتما برچسب اسم انگليسيشو بزن.;)شادزي

btom
August 5th, 2013, 11:31 PM
دوستان قرص چی؟ یه سری قرص ها رو میشه برد یا نه؟
استامینفن، زولپیدم، ویتامین؟

saamira
August 6th, 2013, 12:41 AM
ببين قضيه اينه كه هر فرودگاهي يه مدل برخورد كرده. يكي گرفته سيخ و يكي چيزي نگفته. من نظرم اينه ارزش پولي زياد نداره تحقيق كن اگر انگ تروريستي بهت نميزنن براي سيخ كباب ببر فوقش ميندازن تو سطل ديگه :D اون آلو اگر تازه باشه بازم ميگن مشكل داره چون دانه قابل كشت محسوب ميشه هسته اش ولي فكر نكنم آلو بخارا كه ماندگاريشم برات بيشتره ايراد بگيرن. ميگم كه شانستم مهمه كه آدم خوش شانسي باشي يا بد شانس:cool: روي هر چي كه به مواد ميزنه رنگ و روش حتما برچسب اسم انگليسيشو بزن.;)شادزي
بازم ممنون
خب آخه مشکل من همینه دیگه میترسم این سیخ کباب مشکل امنیتی اینا داشته باشه وگرنه که قیمتی نداره بندازن دور.
کسی نمیدونه مشکل داره یانه؟؟

simon
August 6th, 2013, 09:28 AM
دوستان قرص چی؟ یه سری قرص ها رو میشه برد یا نه؟
استامینفن، زولپیدم، ویتامین؟

رو استامينفن اصلا فكر نكنيد. اين دارو در خيلي هز كشورها ممنوعه بردنش. دوتاي ديگه رو بايد در اطلاعات سايت مربوط به اقلام مجاز چك كنيد. لينكش رو دوستان قبلا گذاشتن. شادزي

Waiter
August 6th, 2013, 09:58 AM
سلام دوستان
راجع به تعویض شناسنامه، من شناسنامم صادر از تهرانه اما الان اراکم و رفتم ثبت احوال اراک برای تعویض که گفت بیشتر از 3 ماه طول میکشه و از این حرفا.
سوالم اینه حالا حتما باید برم تهران، یا از همین اراک اقدام کنم زودتر از این حرفا می آد؟
لطفا راهنمایی کنید
مرسی

clemency
August 6th, 2013, 01:03 PM
سلام میشه 2 تا laptop برد امربکا؟

parastoobargh
August 6th, 2013, 01:29 PM
سلام دوستان، من هرچی تو فروم گشتم چیزی در ارتباط با بردن فرش پیدا نکردم...البته برای خودم نیست، یکی سفارش داده...
حالا اگه کسی در این مورد تجربه داره ممنون میشم راهنماییم کنه
اینکه قوانین درباره بردن فرش چه جوریه یا اینکه همراه با بار خودم حساب میشه یا باید پول جداگانه بدم؟
ممنون

Yasaman68
August 7th, 2013, 12:49 AM
بچه ها بودن چاقو یا کارد تو چمدون مشکلی نداره؟

mrjalali
August 7th, 2013, 08:25 AM
بچه ها بودن چاقو یا کارد تو چمدون مشکلی نداره؟

اگه توی بار باشه مشکلی نداره. اما نمی تونین با خودتون بیارین داخل هواپیما

nbaa
August 7th, 2013, 03:25 PM
بچه ها من(f2) و همسرم هفته دیگه وارد آمریکا میشیم . یه بودجه محدودی داریم می خواهیم یه سری وسیله زندگی مون رو بخریم، به نظرتون از وسایل زیر کدوما را اینجا بگیریم چیا را بذاریم آمریکا بخریم؟

وسایل برقی مثل ریش تراش ،سشوار،اتو مو،پلو پزو...
کابل های تبدیل
قابلمه و ماهی تابه
ظرف(بشقاب،قاشق،لیوان و..)
سرویس خواب

amir_p
August 7th, 2013, 07:20 PM
بچه ها من(f2) و همسرم هفته دیگه وارد آمریکا میشیم . یه بودجه محدودی داریم می خواهیم یه سری وسیله زندگی مون رو بخریم، به نظرتون از وسایل زیر کدوما را اینجا بگیریم چیا را بذاریم آمریکا بخریم؟

کابل های تبدیل
قابلمه و ماهی تابه
سرویس خواب

من هم میخوام اکثر اینها رو از آمریکا بخرم. خیلی ارزونتره از ایران. والمارت رو چک کنید مثلا سرویس های ظرف و قابلمه قیمتش بین یک سوم تا نصف ایران تموم میشه. سرویس خواب هم قیمتش از ایران ارزونتره. فقط یه چیز خیلی گرونه که اونم نمیشه از ایران اورد. تشک خیلی گرونه و سایز King Bed از دویست دلار شروع میشه تا هشتصد دلار. واسه سرویس خواب و کلا اجناس پارچه ای کلا Ikea رو چک کنید جنس های Walmart از اونهایی که امتحان کردن شنیدم خیلی خوب نیست (باز هم خیلی از جنس های چینی موجود در ایران بهتره)

rebellion
August 11th, 2013, 01:35 PM
دوستان
1- بهترین برند برای چمدون چیه؟ از لحاظ سبکی، حجم و مقاومت.
2- چاقو میشه برد؟ کارد و قیچی چه طور؟
3- کیسه خلا از کجا میشه خرید و قیمتش حدودا چنده؟

ممنون

holahola
August 11th, 2013, 06:52 PM
دوستان ،اگه از اینجا بخایم ملافه بخریم ،باید بگیم چه سایزی میخایم؟ برای تخت یه نفره!

houtcivil
August 11th, 2013, 09:56 PM

کابل های تبدیل
قابلمه و ماهی تابه
سرویس خواب

من توصیه اکید میکنم که کابل تبدیل حتما بگیرید. پریزهای اینجا از این دوشاخه های باریک هست. عکس رو براتون گذاشتم.
22003
من اینجا کلی لوازم الکتریکی رفتم هنوز تبدیلش رو پیدا نکردم. حتما از ایران بخرید و با خودتون این نمونه تبدیل رو بیارید.

c_feanor
August 12th, 2013, 01:46 AM
این مدل کابل رو از کجا میشه پیدا کرد؟ من یکی دو تا وسیله برقی کوچیکه که حتما باید با خودم بیارم.

shahrzad8968
August 12th, 2013, 02:17 AM
من از پایتخت امروز اینو خریدم ۱۸ هزار تومن. با ۳۰ سال گارانتی تعویض!

smonabav
August 12th, 2013, 02:35 AM
من از پایتخت امروز اینو خریدم ۱۸ هزار تومن. با ۳۰ سال گارانتی تعویض!

خیابون لاله زار میتونستید پیدا کنید با قیمت 10 هزار تومان، با کلی امکانات جانبی! یعنی هم تبدیل هست و هم آداپتور 110 به 220 ولت و بر عکس :)

Mehrad
August 12th, 2013, 04:13 AM

منظور من هم همين بود، يعني اگه كسي از ايران موبايل ببره نمي تونه با verizon قرارداد ببنده، چون گوشي مال خودشه و بايد سيم كارت رو جداگانه بخره، در نتيجه دور verizon رو بايد خط بكشه. ولي با بقيه اين مشكل رو نداره.

ولي منظور همين نبود كه شما ميگيد. من گفتم "verizon سيم كارت نداره". گوشيهاي سيم كارتي كه از ايران مي بريد، اساسا با سيستم verizon سازگار نيست. نگفتم بايد سيم كارت رو جداگانه بخريد. گوشيهاي verizon اصلا سيم كارتي نيست.

sara59
August 12th, 2013, 05:09 AM
ببین چمدون همه مارکی هست اما کلا چینی هستن
من یه دلسی خریدم واسه 2011 بو و 420 خریدم سبک بود و خیلی بیشتر از 27 کیلو پرش کردم
حالا یه چینی هم داشتم که از مکه سال 84 خریده بودم 30 تومن! اونو 23 کیلو پر کردم و خیلی هم خوب بود و هیچیش هم نشد.
اگه می خواهید یه پول کلون رو چمدون بدید و توشو با 23 کیلو باری پر کنید که اینجا پیدا میشه و به خاطرش یه اضافه بارم بدید ( به خصوص اگه پروازتون تا مقصد یه سره نباشه و واسه پرواز داخلی مثل من کلی پول پیاده بشید، بابا جان این کارو نکنید!)

من کاردو قیچی تو چمدونم بود و گشته بودن و چیزی هم نگفته بودن( البته پورت ورودیم واشنگتن بود .نمی دونم فتوای کلی هست یا نه)

کیسه خلا خوبه حجمو کم میکنه. و من از بازار تهران سایز 70 در 100 خریدم 6 تومن.

دوستان
1- بهترین برند برای چمدون چیه؟ از لحاظ سبکی، حجم و مقاومت.
2- چاقو میشه برد؟ کارد و قیچی چه طور؟
3- کیسه خلا از کجا میشه خرید و قیمتش حدودا چنده؟

ممنون

aafabdi
August 12th, 2013, 08:13 AM
سلام،
میشه به جای چمدونهای بار، تو ساکهای برزنتی معمولی که از نظر قیمت خیلی ارزونتر هستن؛ بار رو برد؟ کسی این کار رو کرده؟ این ساکهای برزنتی به اندازه کافی محکم هستن واسه بردن بار تا آمریکا؟

sara59
August 12th, 2013, 09:45 AM
ببین من تو ایرلاین امارات دیدم خدایی هندی ها این کارو کرده بودن
اما نه خداد ککیلو بار
مثلا یارو تو این کیف برزنتی ها در حد یه کری آن بار ریخته بود

اما انگار پرواز با پرواز فرق داره

houtcivil
August 12th, 2013, 07:17 PM
سلام،
میشه به جای چمدونهای بار، تو ساکهای برزنتی معمولی که از نظر قیمت خیلی ارزونتر هستن؛ بار رو برد؟ کسی این کار رو کرده؟ این ساکهای برزنتی به اندازه کافی محکم هستن واسه بردن بار تا آمریکا؟

دوست عزیز
بله. هر چی دوست دارید بیارید.
تازه اینکه، تو پرواز ترکیش از استانبول به شیکاگو همه به اندازه یک وانت بار با خودشون بار آورده بودند داخل هواپیما. اینها علاوه بر اون دو تا چمدونی و یا سک برزنتی هست که تحویل میدید.

btom
August 12th, 2013, 08:52 PM
دوستان میدونم انواع اقسام ساک هست و با قیمت های مختلف. ولی واقعا وقتشو ندارم برم بگردم. از اونا که خریدن، به من توصیه کنید یه راست برم چی بخرم که هم هزینم کمتر شه، هم ساشک وسط راه منو نذاره و هم اینکه قرار زیاد باهاش علاف شم، خیلی سخت نباشه حملش. ممنون

rebellion
August 14th, 2013, 01:52 AM
دوستان لطفا راهنمایی کنید:

1- این نرم افزارهای کرک شده که روی لپتاپم(سیستم عاملش ویندوزه) نصب کردم اونجا در صورتی که هنگام آنلاین بودن، باز نباشن مشکلی پیش میارن یا نه؟
2- این نرم افزارهای کرک شده که روی لپتاپم(سیستم عاملش ویندوزه) نصب کردم اونجا در صورتی که هنگام آنلاین بودن، باز باشن مشکلی پیش میارن یا نه؟

اگه تو آمریکا یه Apple بخرم و روش نرم افزارهای کرک شده ای که از ایران خریدم رو نصب کنم:

3- این نرم افزارهای کرک شده که روی لپتاپ (سیستم عاملش مکینتاشه) نصب خواهند شد، اونجا در صورتی که هنگام آنلاین بودن، باز نباشن مشکلی پیش میارن یا نه؟
4- این نرم افزارهای کرک شده که روی لپتاپ (سیستم عاملش مکینتاشه) نصب خواهند شد، اونجا در صورتی که هنگام آنلاین بودن، باز باشن مشکلی پیش میارن یا نه؟

اگه مشکلی پیش میاد:

5- مجازاتش چیه؟ نرم افزار رو قفل میکنند؟ تو پروندمون ثبت میکنن؟ مجازات مالی داره؟

اگه مشکلی پیش نمیاد:

6- پس چرا تو آمریکا همه از این نرم افزارهای کرک شده استفاده نمیکنن؟

7- کلا دانشگاههای اونور، نرم افزارهای تخصصی و حیاتی مثل Matlab رو مجانی در اختیارمون قرار میدن؟ میدونم که تو آزمایشگاها هست. ولی برای کاربری در خانه یا لپتاپ شخصی منظورم هست؟ و اگه مسئولان دانشگاه بفهمن من تو کامپیوتر آزمایشگاه نرم افزار کرک شده نصب کردم، چه برخوردی میکنن؟

در پایان:

8- پیشنهاد میکنید برنامه ی king برای ویندوز و مک رو بخرم و با خودم ببرم؟ رو هم فک کنم 150 تومنی بشن(50 تا برای ویندوز و 100 تا واسه مک).

ممنون.

pimi810
August 15th, 2013, 12:18 AM
دوستان لطفا راهنمایی کنید:

1- این نرم افزارهای کرک شده که روی لپتاپم(سیستم عاملش ویندوزه) نصب کردم اونجا در صورتی که هنگام آنلاین بودن، باز نباشن مشکلی پیش میارن یا نه؟
2- این نرم افزارهای کرک شده که روی لپتاپم(سیستم عاملش ویندوزه) نصب کردم اونجا در صورتی که هنگام آنلاین بودن، باز باشن مشکلی پیش میارن یا نه؟

اگه تو آمریکا یه Apple بخرم و روش نرم افزارهای کرک شده ای که از ایران خریدم رو نصب کنم:

3- این نرم افزارهای کرک شده که روی لپتاپ (سیستم عاملش مکینتاشه) نصب خواهند شد، اونجا در صورتی که هنگام آنلاین بودن، باز نباشن مشکلی پیش میارن یا نه؟
4- این نرم افزارهای کرک شده که روی لپتاپ (سیستم عاملش مکینتاشه) نصب خواهند شد، اونجا در صورتی که هنگام آنلاین بودن، باز باشن مشکلی پیش میارن یا نه؟

اگه مشکلی پیش میاد:

5- مجازاتش چیه؟ نرم افزار رو قفل میکنند؟ تو پروندمون ثبت میکنن؟ مجازات مالی داره؟

اگه مشکلی پیش نمیاد:

6- پس چرا تو آمریکا همه از این نرم افزارهای کرک شده استفاده نمیکنن؟

7- کلا دانشگاههای اونور، نرم افزارهای تخصصی و حیاتی مثل Matlab رو مجانی در اختیارمون قرار میدن؟ میدونم که تو آزمایشگاها هست. ولی برای کاربری در خانه یا لپتاپ شخصی منظورم هست؟ و اگه مسئولان دانشگاه بفهمن من تو کامپیوتر آزمایشگاه نرم افزار کرک شده نصب کردم، چه برخوردی میکنن؟

در پایان:

8- پیشنهاد میکنید برنامه ی king برای ویندوز و مک رو بخرم و با خودم ببرم؟ رو هم فک کنم 150 تومنی بشن(50 تا برای ویندوز و 100 تا واسه مک).

ممنون.

شما هر چیزی که لازم دارید برای ریسرچتون رو کامپیوتر دانشگاه هست یا استادتون بهتون میده. خیلی از نرم افزار ها هم ورژن دانشجویی دارن. من خودم آفیس 2013 خریدم 10 دلار. اصولا من از وقتی اومدم آمریکا هیچ نرم افزاری دانلود نکردم.
شما هم الکی پول پای این نرم افزارهای قفل شکسته ندید و فله ای نرمافزار نیارید. تازه یه تمرین خوب هم هست که این اخلاق "انبارداری" ایرانی رو بذارید کنار! :)

afsoon_2216
August 15th, 2013, 04:26 PM
بچه ها می دونید مقدار ارزی که به عنوان دانشجو می تونیم همراه ببریم چقدره؟ به طور کلی انگار بیشتر از پنج هزار دلار نمیشه برد. دانشجویی فرقی نمیکنه؟

smonabav
August 15th, 2013, 04:31 PM
بچه ها می دونید مقدار ارزی که به عنوان دانشجو می تونیم همراه ببریم چقدره؟ به طور کلی انگار بیشتر از پنج هزار دلار نمیشه برد. دانشجویی فرقی نمیکنه؟

دوست من، شما میتونید تا 10000 دلار بدون declare کردن با خودتون وارد امریکا کنید، مبالغ بیشتر از این رو در فرم هایی که در هواپیما به شما میدن، باید اعلام (declare) کنید

Harrison
August 15th, 2013, 04:35 PM
دوستان یک سوال مهم
اینکه رو لپ تاپ نرم افزار قفل شکسته باشه تو فرودگاه گیر میدند؟
من دیشب از دوستم شنیدم بعضی ها لپ تاپشون رو ممکنه بگردند و سر همین قضیه دیپورت شن
کسی مشاهده عینی داره؟

alk
August 15th, 2013, 09:22 PM
سلام دوستان

پرواز ترکیش که انگار فقط سایز هر دو چمدان باید کوچکتر از 158 باشه و محدویتی واسه جمع دو تاسایز نداره مثل امارات.
بنظرتون یه چمدان سایز بزرگ و یه متوسط بگیرم بهتره یا دو تا سایز بزرگ؟
منظورم از نظر جا گرفتن وسایل که دو تا بزرگ بهتره ولی حمل و نقلش سخت نیست دو تا چمدان بزرگ؟
تجربه ای دارید راهنمایی کنید؟

خیلی ممنون

houtcivil
August 16th, 2013, 01:25 AM
سلام دوستان
پرواز ترکیش که انگار فقط سایز هر دو چمدان باید کوچکتر از 158 باشه و محدویتی واسه جمع دو تاسایز نداره مثل امارات.
بنظرتون یه چمدان سایز بزرگ و یه متوسط بگیرم بهتره یا دو تا سایز بزرگ؟
منظورم از نظر جا گرفتن وسایل که دو تا بزرگ بهتره ولی حمل و نقلش سخت نیست دو تا چمدان بزرگ؟
تجربه ای دارید راهنمایی کنید؟
خیلی ممنون

دوست عزیز
من خودم 2 هفته پیش با ترکیش وارد خاک آمریکا شدم.
تا جایی که من دیدم سایز چمدون مشکلی نداشت و به کسی به خاطر سایز (بزرگ بودن) گیری ندادند.
حمل و نقلش هم که بین پروازهاتون که یا باهاش کاری ندارید (در فرودگاه استانبول خودشون بار رو بین دو پرواز جابجا میکنند) و یا اینکه با چرخ دستی (در فرودگاهای آمریکا) صورت میگیرد.

sepideh132000
August 16th, 2013, 06:13 PM
سلام دوستان

اگر با خودم سی دی "گردو " ببرم ممکنه مشکلی برام پیش بیاد؟

houtcivil
August 16th, 2013, 09:53 PM
سلام دوستان

اگر با خودم سی دی "گردو " ببرم ممکنه مشکلی برام پیش بیاد؟

دوست عزیز
در فرودگاه قطعا کسی با این مورد کاری ندارد. من هم کلی سی دی نرم افزار و .... داشتم.
اما اینجا در دانشگاه با صحبتی که دوستان کردند، میترسم استفاده کنم.

vita_nuova
August 17th, 2013, 06:44 AM
شرمنده آقا مهراد ولی واقعا فکر می کنم شاید آنگولایی نوشتم که متن نوشته ام نامفهوم شده!!! من نوشتم اگه کسی از ایران با خودش گوشی ببره نمی تونه با Verizon قرارداد ببنده (یا هر چیز دیگه ای که شما اسمش رو بذارین)، چون گوشیش برای کار کردن یه سیم کارت لازم داره، در حالی که این شرکت دو تا محصول جدا به نام سیم کارت و گوشی نداره. باز هم به نظرتون حرف من با شما تفاوت داره؟
ولي منظور همين نبود كه شما ميگيد. من گفتم "verizon سيم كارت نداره". گوشيهاي سيم كارتي كه از ايران مي بريد، اساسا با سيستم verizon سازگار نيست. نگفتم بايد سيم كارت رو جداگانه بخريد. گوشيهاي verizon اصلا سيم كارتي نيست.

ziggorat
August 20th, 2013, 01:40 AM
یکی از دوستان که اطلاع کافی داره امکانش هست یه لیستی تهیه کنه و برای دانلود دوستان بزاره
خواهش اشاره کنه که هر وسیله چرا در ایست گنجانده شده
مثلن امریکا نایابه
گرونه
ایران جنسش بهتره
وامثال این

bda1364
August 20th, 2013, 02:23 AM
دوستان جان من مسخره نکنید!! :)) میخواستم ببینم که قلیون میشه برد!؟

simon
August 21st, 2013, 12:04 PM

بسته به ايالتي كه هستي تو فروشگاه عربها ممكنه پيدا كني. شنيدم برخي ميارن ولي موردي كه بگه منعش كردن نديدم تا حالا. به گيت ورودتون هم بستگي داره . بازم از دوستان بپرسيد كه بردن اگر گرون نيست به نظرم همون جا تهيه كنيد. شادزي
:cool:

simon
August 21st, 2013, 12:07 PM
یکی از دوستان که اطلاع کافی داره امکانش هست یه لیستی تهیه کنه و برای دانلود دوستان بزاره
خواهش اشاره کنه که هر وسیله چرا در ایست گنجانده شده
مثلن امریکا نایابه
گرونه
ایران جنسش بهتره
وامثال این

فكر نكنم بشه خيلي جنرال گفت. هر ايالتي فرق داره. ممكنه چيزي در ايالتي مثل كاليفرنيا كه ايراني زياده يافت بشه ارزونم باشه اما در ايالتهايي كه ايراني ندارند برعكس. شادزي

houtcivil
August 23rd, 2013, 03:37 AM

این رو نمیدونم.
ولی تو شهر ما یک فروشگاه هست که این وسیله رو داره و سرویس میده.

Imania
August 24th, 2013, 06:16 PM
سلام دوستان
جای مناسب دیگه ای برای پرسیدن این سوال پیدا نکردم، اگه اینجا محل مناسبی نیست بفرمایید.
موضوع: برق 110 ولت در امریکا و لوازم برقی که در ایران داریم
لطفا یه کلیات اگه لازمه بفرمایید بعدش مورد به مورد توضیحی لازمه محبت کنید

1. برای لپتاپ چون آداپتور دارند و قید شده که input:110 -240 ظاهرا در اون بلاد میشه راحت استفاده کرد، فقط دو شاخه متناسب لازمه.
2. ریش تراش هم اگه روش قید شده باشه مورد فوق الذکر موردی نداره. در مورد موزر ریش تراش معروف آلمانی،so popular in Iran، کسی تجربه دقیق داره؟
3. بعضی معتقدند به صورت اکثرا چیزا در همون بلاد امریکا خریداری بشه بهتره چون استفاده از ترانس ممکنه مصرف برق رو بالا ببره.

Do leave your informative comments on this please :)

Mehrad
August 24th, 2013, 11:23 PM
من هم با مورد ٣ موافقم. ولي اگه وسايل كوچك و كم حجم داريد (مثل ريش تراش يا شارژر) كه روش نوشته با برق ١١٠ تا ٢٤٠ ولت كار مي كنه، مي تونيد با خودتون بياريد. براي اونها يك مبدل دوشاخه كافيه كه به راحتي از فروشگاههاي dollar store و امثالهم مي تونيد با حداكثر ٥ دلار بخريد. خود من از Big Lots يك مبدل خريدم كه surge protecor هم داره و فكر كنم ٤ دلار شد. از اين همه جاي دنيا براي هر چيزي كه منبع تغذيه اش يونيورسال باشه (يعني همون ١١٠ تا ٢٤٠ ولت كه گفتيد) ميشه استفاده كرد. البته استفاده از اينها براي چيزايي كه آمپر بالا ميكشه توصيه نميشه و بهتره كه لوازم برقيتون براي سيستم برق همون كشور طراحي شده باشه.

nbaa
August 25th, 2013, 12:44 PM
برا ما که این طور نبود.اونها اینقد سرشون به مسایل امنیتی مثل اینکه با خودتون سلاح یا منفجره نداشته باشید گرمه که اگه هم بخوان نمی رسن این چیزا را چک کنن.در ضمن تا حالاش که خیلیا اینجا از نرم افزارهای کرکی بی هیچ مشکلی استفاده کردن و فکر نمی کنم مسئله خاصی باشه

alif1357
August 25th, 2013, 11:51 PM
سلام به همه دوستان:
نمیدونم این پست مناسب این درخواست من هست یا نیست ولی راستش من 2 چیز که توی ایران کسی نگاش هم نمیکنه و ارزش نداره رو یادم رفت بیارم که اینجا شده طلا و گیر هم نمیاد. 1. شمبیلیله خشک کرده 2. تیغ از اون مدل هایی که توی ارایشگری ها استفاده میکنن.
اگه از دوستان کسی هست که داره تشریف میاره ایالات متحده به خصوص توی ایالت های میانه شمالی (آیوا، نبراسکا، داکوتا، مینسوتا، وایومنیگ، مونتانا) پیام خصوصی بدن که بهشون صحبت کنم و دقیق بگم چیکار کنن. در مورد پرواز ، ترانسفر، ویزا هر سوالی دیگه هم بود در خدمتم.
مرسی از همگی

mazdak1365
August 26th, 2013, 10:15 AM
دوستان، لازمه اصل و ترجمه ی شناسنامه و کارت ملی و یه سری مدارک دیگه که تو ایران مهمه رو هم ببرم با خودم یا به دردم نمی خوره؟ در ضمن شناسنامه و کارت ملی هم قدیمی هستن و دیگه وقتی ندارم که برم جدید بگیرم، مشکلی پیش میاد؟!

mtcivil
August 26th, 2013, 11:40 AM
سلام
دوستان اصل شناسنامه و کارت ملی رو با خودمون بیاریم یا نه ؟
مرسی

sharifi_s
August 26th, 2013, 07:09 PM
این خوردنیها جزو وسایل به حساب میاد دیگه 8)
نعنا خشک و ادویه خیلی لازمه و زرشک (اینا به بعضی گیر دادند به خاطر محصول کشاورزی).زعفران حتما سابیده شده ببرید و بگید spice

ظاهرا به محصولات کشاورزی گیر میدهند تو ساک تخمه گیاه ممنوعه .
تو ساک دستی نباید خمیردندان بزرگ و کرم پزرگ گذاشت . ساک دستی که داخل هواپیما میبرید چیزهای فلزی مثل ناخن گیر و قیچی و مایعات اجازه ورود نمیدهند

راستش من خودم مقدار زیاد نعنا خشک و سبزی قرمه خشک اوردم. زعفران هم سابیده شده و هم سابیده نشده همرام بود. کشمش و زرشک و لواشک و ... هم هیچ مشکلی نداره. فقط دانه گیاه زنده مشکل داره.
ببینید دوستان صورت مساله ساده است. در گیت ها یک سری سنسور بایو وجود دارد. یعنی این سنسور به هر چیزی که زنده باشه حساس هست. مثلا اگر تخم گل همراه شما باشه چیزهایی مثل لوبیا و عدس و بقیه حبوبات همرا شما باشه و یا گل زنده همراه شما باشه اون دستگاه الارم میده. در مورد گل, اگر افیسر بیند که فقط یک دسته گل ساده است و ریشه ندارد مشکلی ایجاد نمی کنه.
به همین سادگی ....

داخل هواپیما هم قانون دقیقا شبیه همانی هست که در ایران رعایت می کردیم. .سایل نوک تیز و یا شوینده به مقدار زیاد کنسرو جات و لوازم ارایش در حجم زیاد و ... نباید داخل هواپیما ببرید.
موفق باشید

hemmati63
August 27th, 2013, 03:57 PM
سلام
دوستان اصل شناسنامه و کارت ملی رو با خودمون بیاریم یا نه ؟
مرسی
درصورتی که بخواهید پاستون رو تعویض کنید به اصل مدارک نیاز خواهید داشت.
موفق باشید

hemmati63
August 27th, 2013, 03:59 PM
دوستان، لازمه اصل و ترجمه ی شناسنامه و کارت ملی و یه سری مدارک دیگه که تو ایران مهمه رو هم ببرم با خودم یا به دردم نمی خوره؟ در ضمن شناسنامه و کارت ملی هم قدیمی هستن و دیگه وقتی ندارم که برم جدید بگیرم، مشکلی پیش میاد؟!
در سایت سفارت گفته شناسنامه جدید اما تجربه دوستان میگه که قدیمیه هم مشکلی نیست.

rebellion
August 30th, 2013, 04:12 PM
دوستان

1- کسی میدونه عکس پرسنلی چیه؟ چه جوری باید بگیریمش؟ و آیا اونجا به درد میخوره؟ من فقط یک همچین چیزی شنیدم، رو این حساب بود پرسیدم.
2- کلا عکس چه تعداد و در چه اندازه هایی نیاز میشه؟ اگه فایلش رو ببریم، هزینه چاپش چه قدر میشه حدودا؟
3- اصل دانشنامه و ریز نمرات اونجا نیاز میشه؟

یه سری سئوال هم اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?4004-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7&p=1348115&viewfull=1#post1348115) پرسیدم، لطفا راهنمایی کنید.

ممنون

smonabav
August 30th, 2013, 09:39 PM
در سایت سفارت گفته شناسنامه جدید اما تجربه دوستان میگه که قدیمیه هم مشکلی نیست.

برای امور سجلی (ازدواج، طلاق، اضافه کردن اسم فرزند و ...) شناسنامه حتما باید جدید باشه ولی برای سایر موارد همون شناسنامه های قدیم هم قبول است

mohammad_X123
August 30th, 2013, 10:39 PM
سلام دوستان، چند تا سوال:
1- محدودیت بار من یک چمدان 23 کیلویی است، حالا اگر 23 بشه مثلا 30 کیلو، جریمه میکنن؟ چقدر جریمه میکنن؟
2- بردن تیغ (ژیلت) و اسپری خوش بو کننده به داخل خود هوایپما ایرادی داره؟
3- بردن زعفران و زردچوبه و پسته چطور؟

با تشکر

houtcivil
August 31st, 2013, 03:42 AM
1- محدودیت بار من یک چمدان 23 کیلویی است، حالا اگر 23 بشه مثلا 30 کیلو، جریمه میکنن؟ چقدر جریمه میکنن؟
2- بردن تیغ (ژیلت) و اسپری خوش بو کننده به داخل خود هوایپما ایرادی داره؟
3- بردن زعفران و زردچوبه و پسته چطور؟

با تشکر

دوست عزیز
1. 80 دلار به ازای هر چمدان (به مقدار اضافه بار بستگی نداره. هر چمدون که اضافه بار داشته باشد باید 80 دلار داده شود)
2. اجازه ندارید به داخل هواپیما ببرید و باید داخل چمدان بگذارید
3. ایرادی ندارد
موفق باشید

smonabav
August 31st, 2013, 06:08 AM

این مورد رو بهتره با ایرلاین چک کنید چون سیاست برخورد شرکت های مختلف با چمدون اضافی با هم فرق میکنه...

mohammad_X123
September 1st, 2013, 12:21 PM
دوستان خیلی ممنون بخاطر راهنمائی هاتون. دو تا سوال دیگه هم بپرسم و دیگه برم.
1- اگر دارو به میزان مصرف شخصی با خودم ببرم مشکلی داره بنظر شما؟ یک کلا به دارو گیر هستن؟
2- یکی از اقوام من، یک سفره هفت سین سنتی کوچولو برام درست کرده با خودم ببرم اونجا، عید یادش باشم :D
حالا این چیزایی که توی سفره هفت سین هستن، مثل سیر و سنجد و این چیزا، در حد خیلی کمش هم توی فرودگاه مشکل ساز میشه بنظر شما؟

simon
September 1st, 2013, 03:48 PM
دوستان خیلی ممنون بخاطر راهنمائی هاتون. دو تا سوال دیگه هم بپرسم و دیگه برم.
1- اگر دارو به میزان مصرف شخصی با خودم ببرم مشکلی داره بنظر شما؟ یک کلا به دارو گیر هستن؟
2- یکی از اقوام من، یک سفره هفت سین سنتی کوچولو برام درست کرده با خودم ببرم اونجا، عید یادش باشم :D
حالا این چیزایی که توی سفره هفت سین هستن، مثل سیر و سنجد و این چیزا، در حد خیلی کمش هم توی فرودگاه مشکل ساز میشه بنظر شما؟

داروهاتون رو با ليست داروهاي غير مجاز چك كنيد. استامينوفن كدئين و برخي داروهاي اعصاب نبريد. براي اين مقدار شخصي يه نسخه هم ( خوش خط) دم دستتون باشه ديگه خيالتون راحته.
محتويات هفت سين نبايد دانه محسوب شن كه با كاشتن سبز شن . اگر نيستن موردي نداره. چه قوم و خويش با صفايي.;)كمش هم باشه بهتره تو فرمه راستش و بنويسيد .
شادزي
شادزي

houtcivil
September 1st, 2013, 09:53 PM

من انواع و اقسام قرص های سرماخوردگی باهام بود و موردی هم پیش نیومد.

mazdak1365
September 2nd, 2013, 08:42 AM
دوستان، من یه سوال داشتم، من دو تا هارد اکسترنال دارم که پر از فیلم و سریاله(یه هارد یه ترا بایت فیلم، اون یکی هم سیصد گیگا بایت سریال)، اینا رو با خودم ببرم مشکلی پیش نمیاد؟ چون همشون دانلودی هستن، نمیگن قانون کپی رایت رو زیر پا گذاشتی؟ دردسر نمیشه برام؟!

Tarkan78
September 2nd, 2013, 10:47 AM
سلام
خريد لپ تاپ از ايران را توصيه ميكنيد يا آمريكا؟ قيمت ها؟
راستش مال خودم مال 10 سال قبله كه يكي از اقوام از انگليس برام آورده اما ديگه خيلي كهنه شده
تنكس

shahz
September 2nd, 2013, 12:08 PM
من یه عالمه سریال آهنگ و برنامه رو هاردم دارم اونجا کسی ببینه به من گیر نمی ده؟

آرش
September 2nd, 2013, 12:09 PM
سلام
راستش مال خودم مال 10 سال قبله كه يكي از اقوام از انگليس برام آورده اما ديگه خيلي كهنه شده
تنكس

ببینید ایالتی که میرید مالیاتش چقدر هست با قیمت ایران مقایسه کنید. لپ تاپی که از اونجا بگیرید ضمانتهای خوبی داره و حتی تا یکهفته یا بیشتر امکان پس دادن و تعویض داره (البته اگر از مکانهای معتبر مثل bestbuy خریداری کنید.) این رو هم مد نظر داشته باشید که توی آمریکا انتخابهای به مراتب بیشتری دارید نسبت به اینجا. البته خودم دیروز از ایران خریدم فقط به خاطر اینکه وقت خریداری و راه اندازی و نصب نرم افزار ها رو اونور ندارم...

دوستان کسی تجربه پرواز با ترکیش با پرواز داخلی آمریکا رو داره؟ درباره قوانین بار سوال داشتم... من بارم رو توی لس آنجلس تحویل میگرم و سوار امریکن ایر میشم. حالا سوالم این هست با توجه به اینکه بلیط امریکن هم روی ترکیش هست (یعنی در واقع ترکیش وصلم کرده) باید جریمه اضافه بار بدم یا خیر؟

meran71744
September 2nd, 2013, 12:39 PM
از بچه هایی که اونور هستم سوالم اینه که به نظرتون من که واسه Spring 2014 پذیرش دارم لوازمی مثل کفش و پوشاک و لوازمی مثل قابلمه و ماهی تابه و چیزایی شبیه به این هارو الان بگیرم یا اینکه صبر کنم بیام اونجا تو sale هایی که به مناسبات کریسمس هستش خرید کنم ؟ من خودم میخاستم کفش از نایک بگیرم همونو با قیمتی که تو سایت 6pm.com ارائه شده بود مقایسه کردم دیدم اونجا خیلی ارزونتره. میخواستم نظرتونو بدونم

Tarkan78
September 2nd, 2013, 02:57 PM
ببینید ایالتی که میرید مالیاتش چقدر هست با قیمت ایران مقایسه کنید. لپ تاپی که از اونجا بگیرید ضمانتهای خوبی داره و حتی تا یکهفته یا بیشتر امکان پس دادن و تعویض داره (البته اگر از مکانهای معتبر مثل bestbuy خریداری کنید.) این رو هم مد نظر داشته باشید که توی آمریکا انتخابهای به مراتب بیشتری دارید نسبت به اینجا. البته خودم دیروز از ایران خریدم فقط به خاطر اینکه وقت خریداری و راه اندازی و نصب نرم افزار ها رو اونور ندارم...

ماليات را از كجا چك كنم؟ من ايالت Iowa ميرم. راستي سيستمي كه گرفتي چي هست؟ مشخصاتش را برام پ.خ ميكنيد كه از بحث تاپيك هم منحرف نشيم
مرسي

houtcivil
September 3rd, 2013, 02:00 AM
از بچه هایی که اونور هستم سوالم اینه که به نظرتون من که واسه Spring 2014 پذیرش دارم لوازمی مثل کفش و پوشاک و لوازمی مثل قابلمه و ماهی تابه و چیزایی شبیه به این هارو الان بگیرم یا اینکه صبر کنم بیام اونجا تو sale هایی که به مناسبات کریسمس هستش خرید کنم ؟ من خودم میخاستم کفش از نایک بگیرم همونو با قیمتی که تو سایت 6pm.com ارائه شده بود مقایسه کردم دیدم اونجا خیلی ارزونتره. میخواستم نظرتونو بدونم

وسایل آشپزخانه رو که آمریکا خرید کنید. راحت، ارزان و با کیفیت.
اما البسه بستگی به طبع خودتون داره که چی میپوشید. من که لباس با خودم آوردم.

آرش
September 3rd, 2013, 09:50 AM
ماليات را از كجا چك كنم؟ من ايالت Iowa ميرم. راستي سيستمي كه گرفتي چي هست؟ مشخصاتش را برام پ.خ ميكنيد كه از بحث تاپيك هم منحرف نشيم
مرسي

لیست مالیات بر خرید (ارزش افزوده) ایالتهای امریکا (http://en.wikipedia.org/wiki/Sales_taxes_in_the_United_States)

mrjalali
September 18th, 2013, 09:29 AM
دوستان، من یه سوال داشتم، من دو تا هارد اکسترنال دارم که پر از فیلم و سریاله(یه هارد یه ترا بایت فیلم، اون یکی هم سیصد گیگا بایت سریال)، اینا رو با خودم ببرم مشکلی پیش نمیاد؟ چون همشون دانلودی هستن، نمیگن قانون کپی رایت رو زیر پا گذاشتی؟ دردسر نمیشه برام؟!
خیر مشکلی پیش نمیاد

mrjalali
September 18th, 2013, 09:30 AM
سلام
تنكس
اینجا بخرید خیلی بهتره.

mrjalali
September 18th, 2013, 09:30 AM
من یه عالمه سریال آهنگ و برنامه رو هاردم دارم اونجا کسی ببینه به من گیر نمی ده؟

خیر، مشکلی نیست. اما بهتره تو بوق اعلام نکنید.

mrjalali
September 18th, 2013, 09:33 AM
ب

دوستان کسی تجربه پرواز با ترکیش با پرواز داخلی آمریکا رو داره؟ درباره قوانین بار سوال داشتم... من بارم رو توی لس آنجلس تحویل میگرم و سوار امریکن ایر میشم. حالا سوالم این هست با توجه به اینکه بلیط امریکن هم روی ترکیش هست (یعنی در واقع ترکیش وصلم کرده) باید جریمه اضافه بار بدم یا خیر؟

اگر پروازتون روی همون بلیط صادر شده مشکلی نیست. اما بهتره دوباره با ایرلاین چک کنید.

آرش
September 18th, 2013, 08:38 PM
سلام دوستان

فرودگاه لس آنجلس دو تا چیز رو ازم گرفت نگذاشت بیارم: تخمه و خورش قورمه سبزی (از این آماده ها). کل یکی از چمدونام رو خالی کرد تکتک پرسید چیه بازش کن. تجربه جالبی نبود.
ولی به هیچ کدوم از سبزی های خشک، پسته، ادویه جات گیر نداد.

یکی از دوستان اینجا گفته بود جوراب و زیر لباسی بیارید. به نظر من اینکار رو نکنید. تی شرت، شلوار، جوراب و زیر لباسی (البته مردونه رو میدونم فقط) اینجا انقدر ارزونه که خندتون میگیره. من شهر کوچکی هستم بنابراین در شهرهای بزرگتر حتما با قیمتها مختلف هم میتونید پیدا کنید.

لوازم قاشق و چنگال و کارد و بشقاب و حداقل یمک قابلمه کوچیک فراموش نکنید برای روزهای اول. حتما به اندازه مصرف یکهفته غذای آماده بیارید چون تا راه بیافتید زمان میبره.

شارژر لپ تاپ و موبایل فراموش نشود! سیمهای رابط بیارید (ازجمله HDMI, AUX, USB...) اینجا گرونه (سورس : والمارت)

تبدیل دوشاخه ایرانی به آمریکایی من اینجا ندیدم. حتما با خودتون از ایران بیارید.

لوازم التحریر تا جایی که سنگینی نکنه همراه داشته باشید اینجا گرونه. کتاب هم همینطور.

آرش
September 19th, 2013, 09:07 AM
سلام دوستان

فرودگاه لس آنجلس دو تا چیز رو ازم گرفت نگذاشت بیارم: تخمه و خورش قورمه سبزی (از این آماده ها). کل یکی از چمدونام رو خالی کرد تکتک پرسید چیه بازش کن. تجربه جالبی نبود.
ولی به هیچ کدوم از سبزی های خشک، پسته، ادویه جات گیر نداد.

یکی از دوستان اینجا گفته بود جوراب و زیر لباسی بیارید. به نظر من اینکار رو نکنید. تی شرت، شلوار، جوراب و زیر لباسی (البته مردونه رو میدونم فقط) اینجا انقدر ارزونه که خندتون میگیره. من شهر کوچکی هستم بنابراین در شهرهای بزرگتر حتما با قیمتها مختلف هم میتونید پیدا کنید.

لوازم قاشق و چنگال و کارد و بشقاب و حداقل یمک قابلمه کوچیک فراموش نکنید برای روزهای اول. حتما به اندازه مصرف یکهفته غذای آماده بیارید چون تا راه بیافتید زمان میبره.

شارژر لپ تاپ و موبایل فراموش نشود! سیمهای رابط بیارید (ازجمله HDMI, AUX, USB...) اینجا گرونه (سورس : والمارت)

لوازم التحریر تا جایی که سنگینی نکنه همراه داشته باشید اینجا گرونه. کتاب هم همینطور.

دوستان یک چیز مهم که فراموش کردم بگم:
سیم کارت ایرانسل اینجا کار نمیکنه. و شما موقوع ورود به آمریکا نیاز به داشتن موبایل دارید (تا زمانی که سیم کارت بخرید). همراه اول در آمریکا سرویس رومینگ داره. پیشنهاد میکنم اگر سیم کارت ثابت نمیارید حتما سیم کارت 919 بگیرید و به اندازه استفاده چند روز اول -حداقل - شارژ کنید. حتی اگر شده برای یک تک زنگ به خانواده بسیار مفید هست :)
اینجا سیم کارت خریدن کمی داستان داره (مخصوصا اگر آیفون 5 داشته باشید) و من کیوسک فروش سیم کارت در فرودگاه لوس آنجلس و نش ویل ندیدم (برعکس خیلی جاهای دیگر دنیا!!)

novemb83
September 19th, 2013, 09:18 PM
دوستان یک چیز مهم که فراموش کردم بگم:
سیم کارت ایرانسل اینجا کار نمیکنه. و شما موقوع ورود به آمریکا نیاز به داشتن موبایل دارید (تا زمانی که سیم کارت بخرید). همراه اول در آمریکا سرویس رومینگ داره. پیشنهاد میکنم اگر سیم کارت ثابت نمیارید حتما سیم کارت 919 بگیرید و به اندازه استفاده چند روز اول -حداقل - شارژ کنید. حتی اگر شده برای یک تک زنگ به خانواده بسیار مفید هست :)
اینجا سیم کارت خریدن کمی داستان داره (مخصوصا اگر آیفون 5 داشته باشید) و من کیوسک فروش سیم کارت در فرودگاه لوس آنجلس و نش ویل ندیدم (برعکس خیلی جاهای دیگر دنیا!!)

من ۹۱۲ دارم ولی تو آمریکا کار نمی کنه
ترکیه رومینگ داشت ولی آمریکا نداره
اگر باید زنگ بزنید با خودتون سکه بیارید فرودگاه پر از تلفنه

mrjalali
September 20th, 2013, 12:56 AM
سلام دوستان

.

برای خرید اینجور چیزا با قیمت مناسب باید آنلاین خرید کنید. من Ebay رو پیشنهاد می کنم. اما همونطوری که دوستمون گفتن کابلهای ضروریتون رو بیارید. چون تا حساب بانکی بگیرید و کارای آنلاین رو راست و ریست کنید و آدرس دار بشید و آماده بشید برای خرید انلاین ممکنه چند هفته ای طول بکشه. بخصوص اگه قبلا تحربه اینکارو نداشته باشید.

maryamu
September 26th, 2013, 01:06 PM
من ۹۱۲ دارم ولی تو آمریکا کار نمی کنه
ترکیه رومینگ داشت ولی آمریکا نداره
اگر باید زنگ بزنید با خودتون سکه بیارید فرودگاه پر از تلفنه

سلام

چرا رومینگ داره آمریکا، چند مدت پیش smsش اومد واسه من

will1992
October 1st, 2013, 11:41 AM
کسی از بچه ها خبر داره که رایتل هم در امریکا رومینگ داره ی نه؟

مرسی

houtcivil
October 2nd, 2013, 10:21 PM
کسی از بچه ها خبر داره که رایتل هم در امریکا رومینگ داره ی نه؟

مرسی

والا مطمئن هستید که رایتل در آمریکا کار میکنه؟؟؟؟

mokhteh
October 3rd, 2013, 09:19 PM
دوستان برا کسی که فاند کامل داره حدودا چند دلار لازمه با خودش بیاره اونجا؟

houtcivil
October 3rd, 2013, 11:16 PM

به طور معمول 2000 دلار تا زمانیکه شما فاندتون رو دریافت کنید مقدار مناسبی است.

vv_matin
October 3rd, 2013, 11:35 PM

کاملاً بستگی به این داره که فاندتون رو کی دریافت میکنید و خونه ای که میگیرید چه وضعیتی داره.
شما یه خونه بخواید بگیرید که مبله باشه، کم کم حدود 500 تا براتون در میاد که احتمالاً چون اول کار هستید و ناآشنا با محیط، ممکنه براتون گرونتر در بیاد.
اگر مبله نگیرید هم که حدود 300-400 تا باید حساب کنید و مبلغی رو برای خرید مبل و اثاثیه منزل خرج کنید. اگر بخواید نو بخرید که حدود 700 800 تا هم ممکنه بشه و اگر بخواید دست دوم بخرید شاید حدود 200 تا.
هزینه خورد و خوراکتون که ماهیانه حداقل 300 400 تا براش باید کنار بگذارید.
ممکنه لازم باشه برید اداره برق و برای راه انداختن برق منزل یه deposit بگذارید که حدود 100 دلار در بیاد.
موبایل و این داستانها هم اگر گوشی خودتون رو بخواید استفاده کنید اولش 50-60 دلار میشه.
اگر آشنا ندارید که ماشین داشته باشه روزهای اول با توجه به سیستم حمل و نقل عمومی ضعیف اینجا در اکثر نقاط، باید کلی پول تاکسی بدید که برای هر مسیر رفت یا برگشت حداقل 20 دلار ازتون میگیرند.
هزینه اجاره یا خرید کتاب هست. اگر میخواید لپتاپ بخرید که کم کم یه چیز در و پیکر دار 500 دلار هم اون تموم میشه.
دیگه همه این هزینه ها رو با هم جمع کنید و حساب کنید که چند وقت قراره از جیب بخورید، کل مبلغی که باید بیارید دستتون میاد.
موفق باشید.

vita_nuova
October 9th, 2013, 08:17 PM
يكي از دوستاي من بهم گفت ملافه، حوله، پتوي سفري، و قاشق چنگال ببرم نظرتون چيه؟ ليوان چي؟ گردو چي؟ ايالت محل اقامت: كاليفرنيا و مونتانا

behrad3d1
October 10th, 2013, 07:18 PM
کاملاً بستگی به این داره که فاندتون رو کی دریافت میکنید و خونه ای که میگیرید چه وضعیتی داره.
شما یه خونه بخواید بگیرید که مبله باشه، کم کم حدود 500 تا براتون در میاد که احتمالاً چون اول کار هستید و ناآشنا با محیط، ممکنه براتون گرونتر در بیاد.
اگر مبله نگیرید هم که حدود 300-400 تا باید حساب کنید و مبلغی رو برای خرید مبل و اثاثیه منزل خرج کنید. اگر بخواید نو بخرید که حدود 700 800 تا هم ممکنه بشه و اگر بخواید دست دوم بخرید شاید حدود 200 تا.
هزینه خورد و خوراکتون که ماهیانه حداقل 300 400 تا براش باید کنار بگذارید.
ممکنه لازم باشه برید اداره برق و برای راه انداختن برق منزل یه deposit بگذارید که حدود 100 دلار در بیاد.
موبایل و این داستانها هم اگر گوشی خودتون رو بخواید استفاده کنید اولش 50-60 دلار میشه.
اگر آشنا ندارید که ماشین داشته باشه روزهای اول با توجه به سیستم حمل و نقل عمومی ضعیف اینجا در اکثر نقاط، باید کلی پول تاکسی بدید که برای هر مسیر رفت یا برگشت حداقل 20 دلار ازتون میگیرند.
هزینه اجاره یا خرید کتاب هست. اگر میخواید لپتاپ بخرید که کم کم یه چیز در و پیکر دار 500 دلار هم اون تموم میشه.
دیگه همه این هزینه ها رو با هم جمع کنید و حساب کنید که چند وقت قراره از جیب بخورید، کل مبلغی که باید بیارید دستتون میاد.
موفق باشید.

فکر کنم Deposit خود خونه رو فراموش کردید یادآوری کنید که معمولا اجاره ۱ یا ۲ ماه هست. یعنی اگه مثلا ۵۰۰ دلار ماهانه اجاره خونه هست معمولا حدود ۵۰۰ دلار هم Deposit می خوان تازه این جدا از Application Fee هست که ممکنه از ۳۰ تا ۱۰۰ دلار یا حتی بیشتر باشه. بسته به صاحب خونه و شهر (البته این مورد بیشتر به خونه های شرکتی بر میگرده)‌

ضمنا در مورد وسایل دست دوم به خصوص مترس و مبل و دیگر وسایل پارچه ای به شدت باید مراقب BedBug باشید به خصوص اگر در شهرتون Bedbug زیاده. چون در نهایت مجبور میشید کل وسایل رو سر کوچه بزارید و برید نو بخرید!‌

behrad3d1
October 10th, 2013, 07:25 PM
يكي از دوستاي من بهم گفت ملافه، حوله، پتوي سفري، و قاشق چنگال ببرم نظرتون چيه؟ ليوان چي؟ گردو چي؟ ايالت محل اقامت: كاليفرنيا و مونتانا

شما اگر یه سری وسایل اولیه برای روزهای اول تا زمانی که بخرید همراهتون داشته باشید خیلی خوبه. البته نه به قیمت کلی پول اضافه بار دادن. اگه بتونین به اندازه کافی (نه زیاد)‌وسایل اولیه زندگی با خودتون بیارید خوبه. البته اگر روزهای اول با کسی هماهنگ کردید که در منزلشان بمونید تاخونه و وسایل بخرید که دیگه این هم شاید نیاز نباشه.

من خودم یه مقداری وسیله آوردم و خوب کارمو راه انداخت البته پول اضافه بار اصلا ندادم. در حد ۱-۲ کاسه و قاشق و چنگال و ۱ تابه و قوری کوچیک و کف گیر و پتوی مسافرتی و ملافه و حوله حمام (تا یه مدت اصلا نیاز نبود وسیله آشپزخونه بخرم :))‌ ولی خب بالاخره مهمون میاد لازم میشه‌!

Britney
October 22nd, 2013, 12:42 PM
من پزشک هستم و می خام 300 تا ریتالین با خدم ببرم.چون نمیدونم اونجا چطور می تونم گیر بیارم.این اجازه رو دارم؟

simon
October 24th, 2013, 09:18 AM
من پزشک هستم و می خام 300 تا ریتالین با خدم ببرم.چون نمیدونم اونجا چطور می تونم گیر بیارم.این اجازه رو دارم؟

من در اين مورد اطلاعاتم در حد استامينوفن كدئينه .اما يادمه تو اين تالار يك نفر آدرس سايتي رو داده بود كه تمام داروهاي مجاز براي ورود به ايالت متحده رو نام برده بود. اگر بتونيد اون رو پيدا كنيد جوابتون رو ميگيريد. منم اگر پيدا كردم بهتون اطلاع ميدم. شادزي

آرش
October 25th, 2013, 08:09 AM

بستگی به این داره کدوم ایالت میرید. من با این دارو آشنا نیستم ولی دیدم پزشکها اینجا دارویی بخواید براتون نسخه میکنن. (نه همشون البته)
به نظر من دارو هایی که میدونید لازم میشه رو حتما با خودتون بیارید. هم دارو اینجا گرون هست و هم اینکه خیلی دارو ها رو بدون نسخه نمیدن. فوق فوقش اینه که توی فرودگاه اگر مثل من بد شانسی بیارید و چمدونت رو باز کنن داروهاتون رو دور میریزن (اگر نسخه نداشته باشید).

mdemehri
October 25th, 2013, 11:58 PM
تا اونجایی که من اطلاع دارم ریتالین یه داروییه که برای بیدار موندن و برای اینه که تمرکز خودتون رو به طور غیر معمول حفظ کنید.
خیلی از پزشکا معتقدن این دارو یه جورایی اعتیاد آورد هست.
این قرص در وهله ی اول برای درمان Attention-deficit hyperactivity disorder به کار میره.

در مورد همراه داشتن این دارو من این رو پیدا کردم

Narcotics and dangerous drugs are prohibited entry. There are severe civil and/or criminal penalties if imported. Concerta and Ritalin are approved medicines. Declare all medications to Customs when entering the United States.Not all medicines are approved by the Food and Drug Administration (FDA) or allowed into the United States.
More information, including a list of approved medicines, can be found in the FDA Orange Book (http://www.fda.gov/cder/ob/default.htm).

A traveler requiring prescribed medicines (e.g. cough medicine, diuretics, heart drugs, tranquilizers, sleeping pills, antidepressants, stimulants, diabetes medication etc.) should:
- Have all drugs, medicines, and similar products properly identified
- Carry only such quantity as would normally be used by an individual having the health problem requiring the drugs or medicines in your possession.
- Have either a current prescription or written statement in English from your personal physician that the medicine is being used under a doctor's direction and that it is necessary for your physical well-being while traveling. The doctor’s note should state the name and the exact quantity of the medicine you are bringing into the U.S.
- Carry all medication in your hand luggage (including needles for diabetics) also in case of loss of luggage.
It is recommended to ask for a medical passport from your pharmacy/physician.
Medication can be sent by post if the prescription or doctor's letter is included. A notation should be placed on the outside of the parcel stating, for example, "DOCTOR'S LETTER ATTACHED."
3. Food and Agricultural Products
Declare all agricultural products when entering the U.S.

http://thehague.usembassy.gov/faqs/u.s.-customs#Medicins

Waiter
October 26th, 2013, 10:37 PM
سلام دوستان

برد الکترونیک هم میتونیم با خودمون بیاریم؟

استادم گفته یکی بخر باهش کار کن، میخوام ببینم میشه با خودم ببرمش اونجا

مرسی

simon
October 27th, 2013, 02:10 PM
سلام دوستان

برد الکترونیک هم میتونیم با خودمون بیاریم؟

استادم گفته یکی بخر باهش کار کن، میخوام ببینم میشه با خودم ببرمش اونجا

مرسی

دوست عزيز منظور شما برد بورد الكترونيكيه؟ يا بطور خاص بردهاي الكترونيكي مونتاژي منظورتونه؟ من فكر نميكنم اگر بردبورد باشه ايرادي داشته باشه. و در مورد بورد الكترونيكي اگر المان روش نصب داشته باشيد فقط ممكنه سوال برانگيز شه كه اين چيه داره وارد كشورشون ميشه و ممكنه از اين نظر كمي معطلي داشته باشه. با اين وجود من قانون و در خصوص نوع دوم كه برد الكترونيكي با المانهاست رو نميدونم و حتما سايت موارد ممنوعه در هواپيما رو مطالعه بفرماييد.ولي خودم نظرم روي بردبورد اينه كه وسيله ايي نيست كه خطرناك باشه يا سوء ظن برانگيز.شما بهترين منبع براي كسب اطلاعاتون همون سايت مربطوط به اقلام ممنوعه در هنگام ورود به آمريكاست كه در صفحات قبل لينكش رو دادند.شادزي

شادزي

faranefr
October 28th, 2013, 03:22 PM
ببخشید یک تابلو فرش میتونم ببرم البته بدونه قاب مسلما بعد من یک گردنبند عتیقه دارم میتونم ببرم هم طلاست هم سنگ یشم

hamid_h671
October 29th, 2013, 05:00 PM
دوستان سلام . میدونم در صفحات قبل دوستان ذکر کردند که فرش دستباف اجازه ورود نداره ، حالا میخوام بدونم حتی اگه نفیس نباشه و یک قالیچه کوچیک معمولی دست باف باشه چی ؟
2- اگر بر فرض این مورد توقیف شد با اون چیکار میکنن ؟ آیا باید جریمه هم داد ؟

houtcivil
November 8th, 2013, 07:36 AM
دوستان سلام . میدونم در صفحات قبل دوستان ذکر کردند که فرش دستباف اجازه ورود نداره ، حالا میخوام بدونم حتی اگه نفیس نباشه و یک قالیچه کوچیک معمولی دست باف باشه چی ؟
2- اگر بر فرض این مورد توقیف شد با اون چیکار میکنن ؟ آیا باید جریمه هم داد ؟

1- ایرادی ندارد (من خودم یک نوع دستبافت ابریشمی قدیمی داشتم و از شیکاگو وارد شدم و کسی به من چیزی نگفت!!!)
2- خیر (شما میفرمایید که من اطلاع نداشتم و اونها هم فقط یک تذکر میدهند که دیگر اینکار را انجام ندهید).

royal65
November 9th, 2013, 12:43 AM
درود
دوستان
خلال پسته و بادام،
نشاسته،
ویکس،
خرما،
بهار نارنج،
گل گاوزبان
و گل یاس خشک (برای عطر چای اگر کسی دوست داره)،
فلفل قرمز،
موسیر خشک،
شربت معده،
رانیتیدین،
پودر زنجبیل،
اینا رو کسی اشاره نکرده بود توی پستای قبلی. کدام به نظر شما اونجا لازمه و کدام پیدا نمیشه یا اگه پیدا شه خیلی گرون در میاد؟
ممنون از لطف شما.

houtcivil
November 10th, 2013, 04:57 AM
درود
دوستان
خلال پسته و بادام،
نشاسته،
ویکس،
خرما،
بهار نارنج،
گل گاوزبان
و گل یاس خشک (برای عطر چای اگر کسی دوست داره)،
فلفل قرمز،
موسیر خشک،
شربت معده،
رانیتیدین،
پودر زنجبیل،
اینا رو کسی اشاره نکرده بود توی پستای قبلی. کدام به نظر شما اونجا لازمه و کدام پیدا نمیشه یا اگه پیدا شه خیلی گرون در میاد؟
ممنون از لطف شما.

دوست عزیز
آوردن اینها هیچ کدام مشکلی ندارد. از این بابت خیالتون راحت راحت باشه. من خودم مقداری از این مواد رو آوردم. از نزدیک هم دوستانی دیدم که این انواع و افسام مواد دیگر رو آوردند و به مشکل نخوردند.
...
اما اینکه گیر میاد یا نه. بسته به شهری دارد که تشریف میبرید. معمولا در مغازههای عربی میشود این مواد را یافت کرد.

esd
November 10th, 2013, 09:58 AM
به نظر دوستان خرید طلای زینتی در ایران به صرفه تره یا در امریکا؟

dragonfly
November 11th, 2013, 12:45 PM

در آمریکا، چون عیارش پایین تره!

mrjalali
November 14th, 2013, 12:11 AM

اگه می خواین به چشم سرمایه گذاری هم بهش نگاه کنید در ایران. به لحاظ قیمیتی هم در ایران. به لجاظ تنوع مدل هم در ایران. اما اگر اهل جواهر هستید و در ایران جواهرفروش معتبر سراع ندارید، اینجا میتونید جواهرهای بهتری بیابید. اگر هم فقط جنبه زینتی برایتان مهم هست اینجا.

maryamu
November 14th, 2013, 01:10 PM
سلام

دوستان اگه گوشیمو از اینجا ببرم، حتما باید واسه گرفتن سیم کارت با اون شرکت ها قرارداد دو ساله ببنیدم یا می شه همینجوری سیم کارتو گرفت و استفاده کرد؟

ممنون

esd
November 14th, 2013, 03:31 PM
سلام

دوستان اگه گوشیمو از اینجا ببرم، حتما باید واسه گرفتن سیم کارت با اون شرکت ها قرارداد دو ساله ببنیدم یا می شه همینجوری سیم کارتو گرفت و استفاده کرد؟

ممنون

ﻧﻪ ﻧﻴﺎﺯﻱ ﺑﻪ ﻗﺮاﺭﺩاﺩ ﻧﻴﺴﺖ. ﺷﺮﻛﺘﻬﺎ ﻃﺮﺡﻫﺎﻱ ﻣﺨﺘﻠﻔﻲ ﺩاﺭﻥ
ﻣﻴﺘﻮﻧﻴﺪ اﺯ ﺷﺮﻛﺖ ﺗﻲ ﻣﻮﺑﺎﻳﻞ ﺳﻴﻤﻜﺎﺭﺕ ﺑﮕﻴﺮﻳﺪ و ﻳﻜﻲ اﺯ ﻃﺮﺣﻬﺎﻱ ﻣﺎﻫﺎﻧﺸﻮ اﻧﺘﺨﺎﺏ ﻛﻨﻴﺪ

meran71744
November 14th, 2013, 04:03 PM
سلام

ممنون
این شرکت سیم کارت رایگان میده که میتونی هم از plan هاشون استفاده کنی یا اینکه شارژ کنی !
http://www.lycamobile.us/en/

esd
November 14th, 2013, 05:56 PM
این شرکت سیم کارت رایگان میده که میتونی هم از plan هاشون استفاده کنی یا اینکه شارژ کنی !
http://www.lycamobile.us/en/

قیمتهاش خیلی خوبه. آنتن دهیش چطوره؟

meran71744
November 15th, 2013, 12:21 PM
قیمتهاش خیلی خوبه. آنتن دهیش چطوره؟
من خودم هنوز استفاده نکردم اما یکی از دوستانم تو نیویورک این سیم کارت رو بهم معرفی کرد و خیلی راضی بود

aminphysic313
November 15th, 2013, 04:13 PM
سلام بر دوستان
میخواستم بپرسم با توجه به اینکه هسته ی خرما قابل کاشت و سبز شدن نیست ، ممکنه همراه داشتن خرما مشکل آفرین بشه؟ . ( آخه خرمای دشتستان رو دست نداره :))
در مورد همراه داشتن غذاهای کنسرو شده هم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

simon
November 15th, 2013, 07:33 PM
سلام بر دوستان
میخواستم بپرسم با توجه به اینکه هسته ی خرما قابل کاشت و سبز شدن نیست ، ممکنه همراه داشتن خرما مشکل آفرین بشه؟ . ( آخه خرمای دشتستان رو دست نداره :))
در مورد همراه داشتن غذاهای کنسرو شده هم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

از گيت هاي مختلف رويكرد و برخورد متفاوت بوده. بشخصه نديدم از كسي بگيرند. ولي باز هم با خودتونه. كنسرو موردي نداره.
شادزي

hmny
November 17th, 2013, 02:51 PM
سلام
دوستان اگر من بخوام بیشتر از ۱۰ هزار تا پول با خودم ببرم و با فرض اینکه محدودیت ۵۰۰۰ فرودگاه ایران مشکل ساز نشه اونور برای بیشتر از ۱۰ هزار تا فقط باید اعلام کنم دیگه؟ مشکل دیگه‌ای که پیش نمیاد؟ من دیدم یکی اینجا نوشته بود مالیات میخوره به بیشتر از ۱۰ هزار تا!

houtcivil
November 17th, 2013, 10:56 PM
سلام
دوستان اگر من بخوام بیشتر از ۱۰ هزار تا پول با خودم ببرم و با فرض اینکه محدودیت ۵۰۰۰ فرودگاه ایران مشکل ساز نشه اونور برای بیشتر از ۱۰ هزار تا فقط باید اعلام کنم دیگه؟ مشکل دیگه‌ای که پیش نمیاد؟ من دیدم یکی اینجا نوشته بود مالیات میخوره به بیشتر از ۱۰ هزار تا!

دوست عزیز
1. بله. بیشتر از 10هزار دلار
2. خیر
3. در خصوص مالیات اطلاعی ندارم.

sara59
November 20th, 2013, 11:13 AM
دوستان من برای بار دوم
از پورت نیویورک رد شدم
اینجا هم مثل واشنگتن عالی بود اما واشنگتن یه نمه بهتر بود.
اینجا بعد مهر زدن پاس وقتی رد شدم دوباره پاس رو نگاه کردن و گفتم ایرانی گفت از این قسمت برو یعنی می خواست چمدونمو بگرده!
محترمانه یه نگاه اجمالی انداخت. و به دقیقه ای تموم شد.

این دفعه ترشی/تخمه/ دیزی سفالی هم داشتم! اصلا و ابدا کسی چیزی نگفت.

فقط تو کوله مربا داشتم که از برای پرواز داخلی که از سکیوریتی چکینگ رد شدم گفت می خوای ببر تو چمدون و الا دست ما باشه! (که بندازن دور!)

somyhap
November 22nd, 2013, 11:41 AM
دوستان سلام
من میتونم یه سری اقلام فریز شده باخودم بیارم آمریکا؟
سبزی خورش
بادمجان سرخ شده و کبابی
پیاز داغ
غوره
گردوی آسیاب شده

آخه برادرم از کالیفرنیا میاد پیشم و دو سه هفته میمونه... میخوام غذاهای مورد علاقه اش رو براش درست کنم
من از طریق دوبی با پرواز امارات دارم میرم دالاس
میشه این چیزهایی رو که گفتم تو فریزر هواپیما امانت بذارم؟ بعدم موقع ورود به آمریکا تحویل بگیرم ؟

ممنونم از اینکه وقت میگذارید و پاسخ میدید

behrad3d1
November 22nd, 2013, 06:46 PM
سلام

تا جایی که من میدونم مالیات بالای ۱۰ هزار تا برای سیتیزن ها و کسانی که اقامت دایم دارند هست و برای دانشجو موردی نیست. فقط ممکنه بپرسن چرا اینقدر پول آوردی که میتونید بگید برای شهریه دانشگاه و خرید وسایل خونه و .... (دقیقا این سوال رو از خودم پرسید و جواب من هم همین بود)

آرش
November 22nd, 2013, 10:48 PM
سلام
خیر مالیات نداره و وارد کردن پول به آمریکا هیچ مشکل یا سقف نداره. فقط باید مبلغی که وارد میکنید رو در فرمی که توی هواپیما بهتون میدن بنویسید همین.
اگر مبلغ کمتر بنویسید و مامور فرودگاه مبلغ بیشتر پیدا کنه از شما ضبط میشه و باید برید دادگاه تا بتونید پولتون رو پس بگیرید.
دلیلی برای نوشتن مبلغ کمتر وجود نداره. توجه کنید که منظور هر گونه ارزی هست که همراهتون هست. حتی اگر ریال ایران همراه دارید به دلار تبدیل کنید و در قسمت مربوطه بنویسی.
منبع: مامور فرودگاه لوس آنجلس

دوستان سلام
من میتونم یه سری اقلام فریز شده باخودم بیارم آمریکا؟
سبزی خورش
بادمجان سرخ شده و کبابی
پیاز داغ
غوره
گردوی آسیاب شده

آخه برادرم از کالیفرنیا میاد پیشم و دو سه هفته میمونه... میخوام غذاهای مورد علاقه اش رو براش درست کنم
من از طریق دوبی با پرواز امارات دارم میرم دالاس
میشه این چیزهایی رو که گفتم تو فریزر هواپیما امانت بذارم؟ بعدم موقع ورود به آمریکا تحویل بگیرم ؟

ممنونم از اینکه وقت میگذارید و پاسخ میدید
چیزهایی که از من گرفتن خورشت قرمه سبزی آماده* بود به خاطر گوشتش که ممنوع هست و تخمه. به نظر من هر چی مد نظرتون هست با خودتون ببرید. فوقش ازتون میگرن اتفاق خاصی نمیافته.
در ضمن اگر کالیفرنیا میرید باید همه جور محصولات ایرانی برای خرید وجود داشته باشه. اگر شهر کوچیکی میرید مثل جایی که من هستم شاید خیلی چیزها گیرتون نیاد ولی فکر کنم کالیفرنیا مغازه ایران و عرب زیاد باشه... (البته کیفیت محصولات ایرانی چیز دیگه ای هست)

* یک نکته ای راجعه به خورش قرمه سبزی یادم اومد. تنها عاملی که باعث شد بدونن داخلش گوشت هست عکس روش بود! اگر کاغذ بسته بندی رو کنده بودم هیچوقت نمیدونستن توش چی هست!

uni
November 24th, 2013, 02:25 PM
سلام دوستان
من تو ايران آيپدم رو جيلبرك كردم، همينجوري با خودم ببرم اونجا كار ميكنه؟ يا بايد كلا" ريست بشه و unlocked بمونه؟

smonabav
November 24th, 2013, 06:55 PM
سلام دوستان
من تو ايران آيپدم رو جيلبرك كردم، همينجوري با خودم ببرم اونجا كار ميكنه؟ يا بايد كلا" ريست بشه و unlocked بمونه؟

اگر از AT&T یا T-Mobile بخواهید خط بگیرید میتونید از همون گوشی استفاده کنید، چون این دو تا GSM هستند ولی اگر از Verizon، Sprint , MetroPCS , Cricket ,U.S. Cellular بخواهید خط بگیرید، گوشی تون عملا به هیچ کاری نخواهد اومد (چون این اپراتورها CDMA هستند) ضمنا گوشی هایی که داخل ایران هستند فکر میکنم همگی unlock شده اند، بنابراین مشکلی نداره. من خودم الان از AT&T و گوشی که از ایران آوردم دارم استفاده میکنم و مشکلی نداشتم تا الان

zahra3
November 24th, 2013, 07:13 PM
اگر از AT&T یا T-Mobile بخواهید خط بگیرید میتونید از همون گوشی استفاده کنید، چون این دو تا GSM هستند ولی اگر از Verizon، Sprint , MetroPCS , Cricket ,U.S. Cellular بخواهید خط بگیرید، گوشی تون عملا به هیچ کاری نخواهد اومد (چون این اپراتورها CDMA هستند) ضمنا گوشی هایی که داخل ایران هستند فکر میکنم همگی unlock شده اند، بنابراین مشکلی نداره. من خودم الان از AT&T و گوشی که از ایران آوردم دارم استفاده میکنم و مشکلی نداشتم تا الان
ببخشید می خواستم بپرسم همه گوشی ها کار می کنند یا فقط یک سریشون؟ مثلا گوشی های nokia n79 , nokia c5 کار میکنند؟

smonabav
November 24th, 2013, 07:23 PM
ببخشید می خواستم بپرسم همه گوشی ها کار می کنند یا فقط یک سریشون؟ مثلا گوشی های nokia n79 , nokia c5 کار میکنند؟

در ارسال قبلی هم گفتم، چون همه گوشی هایی که در بازار ایران هستند، GSM است، شما اگر از AT&T و T-Mobile خط بگیرید، اصولا کار خواهند کرد و مشکلی نباید باشه

maryamu
November 24th, 2013, 07:30 PM

ببخشید خط ها با هم فرقی هم می کنن مگه؟ اهمیتی داره که کدومو بگیریم یا فقط به خاطر نوع گوشی مهم هستن؟

پیشاپیش ممنون

smonabav
November 25th, 2013, 06:53 AM
ببخشید خط ها با هم فرقی هم می کنن مگه؟ اهمیتی داره که کدومو بگیریم یا فقط به خاطر نوع گوشی مهم هستن؟

پیشاپیش ممنون

دوست من، تفاوتشون رو گفتم، یک سری ها از تکنولوژی GSM استفاده میکنند و سایرین از CDMA...تفاوت بین GSM و CDMA رو میتونید گوگل کنید :)
اگر گوشی که از ایران آوردید براتون مهم نباشه،یعنی نمیخواهید اون گوشی رو استفاده کنید، فرق چندان زیادی بین این دو تکنولوژی نیست ...

samet
November 25th, 2013, 10:08 PM
سلام بچه ها. یه سوال داشتم گوشی من Huawei . میشه با خودم بیارم . اونجا کار می کنه.؟ آخه یکی از دوستام می گفت این مارک موبایل جزء گوشی های جاسوسیه! این مطلب صحت داره؟

shervin67
November 26th, 2013, 01:17 AM
سلام دوستان..یکی از بچه ها بهم گفت آبکش گیر نمیاد و با خودت بیار:) اگه آبکش استیل ببرم تو فرودگاه گیر نمیدن؟

smonabav
November 26th, 2013, 07:50 AM
سلام بچه ها. یه سوال داشتم گوشی من Huawei . میشه با خودم بیارم . اونجا کار می کنه.؟ آخه یکی از دوستام می گفت این مارک موبایل جزء گوشی های جاسوسیه! این مطلب صحت داره؟

این دوستتون در Homeland Security هستند؟ کاش ما هم از این دوستا داشتیم :p
Huawei چند سال پیش با یک قرارداد بزرگ مخابراتی وارد بازار امریکا شد (و به همین دلیل با مبین نت در زمینه اینترنت وایمکس، همکاری اش رو کمتر کرد) مطمئن باشید اگر چنین چیزی بود، خود امریکایی ها دست از سرش برنمیداشتند...

سلام دوستان..یکی از بچه ها بهم گفت آبکش گیر نمیاد و با خودت بیار..اگه آبکش استیل ببرم تو فرودگاه گیر نمیدن؟

واقعا این روزها آدم چه خبرهای شادی آفرینی که نمیشنوه! اول قهرمانی مقتدرانه تیم فوتبال ساحلی ایران، بُردهای شیرین تیم ملی والیبال، توافق هسته ای در ژنو، پیدا نشدن آبکش در امریکا! بعد هم گیر دادن به آبکش فلزی در فرودگاه...:D این دوستتون احیانا با گوگل آشنایی دارند که؟! :p نمیدونم به چه چیز آبکش ممکنه گیر بدن؟! اینکه تعداد و اندازه سوراخ هاش از تعداد مشخصی در سانتیمتر مربع بیشتر نباشه؟! :confused:

navaro_poaro
November 27th, 2013, 01:06 PM
برای تبدیل 110 ولت اونجا به 220 ولت برای وسایلی مثل لپتاپ و سشوار و.... وسیله ای هست که بشه تهیه کرد که برق رو تبدیل کنه به 220 ؟

Mehrad
November 28th, 2013, 01:11 AM
برای تبدیل 110 ولت اونجا به 220 ولت برای وسایلی مثل لپتاپ و سشوار و.... وسیله ای هست که بشه تهیه کرد که برق رو تبدیل کنه به 220 ؟

توی این پست توضیح داده بودم در مورد voltage adapter یا voltage converter

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?33091-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%D9%8A%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7&p=1341410&highlight=#post1341410

که البته باید پست رو گزارش میکردم که منتقل بشه به همین تاپیک.

آرش
November 29th, 2013, 08:37 PM
سلام دوستان..یکی از بچه ها بهم گفت آبکش گیر نمیاد و با خودت بیار:) اگه آبکش استیل ببرم تو فرودگاه گیر نمیدن؟

ایشالا میاید اینجا با زندگی دانشجویی و والمارت اشنا میشد... دوست عزیز تکنولوژی آبکش به آمریکا هم رسیده...
قبل از اینکه چیز اضافه با خودتون بیارید سایت زیر رو چک کنید:
http://www.walmart.com/

milo2007
November 30th, 2013, 09:41 PM
دوستان راست میگن آبکش میشه rice strainer
http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_c_0_10?url=search-alias%3Dgarden&field-keywords=rice+strainer&sprefix=rice+drain%2Caps%2C524&rh=n%3A1055398%2Ck%3Arice+strainer

zahra3
December 4th, 2013, 10:01 PM
سلام بچه ها
تبدیل 110 به 220 تو اصفهان کسی می دونه کجا دارند؟

Seismograph
December 6th, 2013, 12:28 PM
درود،

دوستان برای یک زندگی دانشجویی 1 نفری در ایالت اُرِگان چه وسایلی رو پیشنهاد میدید با خودم ببرم؟

سپاس،

zahra3
December 6th, 2013, 05:37 PM
سلام ببخشید می خواستم بپرسم یه دونه تابلو فرش تو فرودگاه مشکلی نداره؟

mdemehri
December 8th, 2013, 05:03 AM
سلام بچه ها
تبدیل 110 به 220 تو اصفهان کسی می دونه کجا دارند؟

بیاید اینجا از آمازون بگیرید. تو دقیقه های آخر به فکر تکمیل بودن مدارک و چیزای واجب باشید.

mehran38
December 8th, 2013, 06:05 PM
سلام دوستان
از همه چیز گفتین بجز یک چیز :قلیون رو میشه آورد؟گیر نمیدن تو فرودگاه؟پرواز من برای هیوستون هست.ممنون میشم اگر اطالاعاتی دارین راهنمایی کنین

azizzadeh_1363
December 9th, 2013, 03:37 PM
دوستان این بسته های غدای آماده مثل سوپ و حلیم و .... رو میشه برد؟ مشکلی نداره تو فرودگاه و ...؟

navaro_poaro
December 11th, 2013, 11:36 PM
سلام
زرشک میشه با خودمون ببریم ؟ چونکه خام هستش مشکل نداره؟

navaro_poaro
December 11th, 2013, 11:45 PM
دوستان این بسته های غدای آماده مثل سوپ و حلیم و .... رو میشه برد؟ مشکلی نداره تو فرودگاه و ...؟

من اینو دیدم تو سایت:

Food Products which cannot be taken into the U.S.:
- Meat and meat products (also products containing meat, such as soups)
- Fresh fruits or vegetables
- Absinth
- Sweets filled with alcohol

houtcivil
December 11th, 2013, 11:48 PM
سلام
زرشک میشه با خودمون ببریم ؟ چونکه خام هستش مشکل نداره؟

دوست عزیز
من خامش رو آوردم و مشکلی نبود.