PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد وسایل مورد نیاز برای بردن به آمریکا

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6

Yasaman68
August 1st, 2013, 03:07 PM
بچه ها تو فرم Customs Declaration تو قسمت Total value of all goods تا چه مقدار از نظر گمرکی مشکل نداره؟

Sasiii
August 1st, 2013, 06:15 PM
دوست عزیز مطمئن باش که هیچ جای دنیا بهتر از تهران هارد تعمیر نمی کنند. من چندتا هارد تا حالا دادم، و همه هم به خوبی تعمیر شدند. شما اگر موفق بشید آمریکا جایی رو برای ریکاوری پیدا کنید مطمئنا چند برابر ایران پول می گیرت از شما. در نهایت اینکه بمب چیه بابا! هارد دیگه! حالا نهایتا یه کاور آلومنیومی هم داره!

دوستان بنده یه هارد اینترنال دارم که اطلاعات خیلی مهمی دارم روش و چند سال پیش سوخت و جرات نکردم به این شرکت های ریکاوری اینجا بدم. به نظرتون می تونم ببرمش و اونجا توی فرودگاه بهش گیر نمی دن ؟ آخه چون از این هارد های IDE اینترنال هستش و قیافش یه کم زمخته .نگن بمبه :(

ehsan_84
August 1st, 2013, 08:08 PM
بچه ها تو فرم Customs Declaration تو قسمت Total value of all goods تا چه مقدار از نظر گمرکی مشکل نداره؟

ما که تو شیکاگو صفر نوشتیمو هیج اتفاقی هم نیفتاد

ZHALEH
August 1st, 2013, 08:28 PM
سلام

من کل صفحات رو خوندم. از همه ی دوستانی که زحمت کشیدن و راهنمایی کردن تشکر میکنم. این 86 صفحه قسمت های مهمشو تو یک فایل ورد که 24 صفحه شد گلچین و کپی کردم. امیدوارم به دردتون بخوره.

vita_nuova
August 3rd, 2013, 04:54 PM
من هم با شما مو افقم. اصولا بهتره هر چيز تعميري رو همين جا تعمير كرد.

دوست عزیز مطمئن باش که هیچ جای دنیا بهتر از تهران هارد تعمیر نمی کنند. من چندتا هارد تا حالا دادم، و همه هم به خوبی تعمیر شدند. شما اگر موفق بشید آمریکا جایی رو برای ریکاوری پیدا کنید مطمئنا چند برابر ایران پول می گیرت از شما. در نهایت اینکه بمب چیه بابا! هارد دیگه! حالا نهایتا یه کاور آلومنیومی هم داره!

vita_nuova
August 3rd, 2013, 05:14 PM
1) خدمات پس از فروش هست ولي قيمتش انقدر الاست كه در بيشتر موارد خريدن يه وسيله جديد به صرفه تره. البته اين شامل مواردي كه وسيله رو از خودشون خريده باشي و تو مدت كمي (مثلا چند ماه اول) مشكل پيدا كنه نمي شه، چون بسته به نوع خدماتي كه موقع خريد انتخاب كردين خيلي از اون موارد رايگان مي شه، هر چند كه من مواردي از دبه در آوردن!!! رو شنيدم!
2) اسمارت فون، بخصوي آيفون و اپل. اگر تصميم داريد گوشي جديد بخريد بگذاريد از همون امريكا بخريد كه رو قراردادتون با شركت service provider مي ره و چون قسطي مي شه به صرفه تر هست. اگه از قبل گوشي داريد هم كه با خودتون ببريد. در مورد اين كه كدوم شركت رو انتخاب كنيد متاسفانه اطلاعات دقيقي ندارم، فقط مي دونم آنتن دهي شركت ها تو قسمتهاي مختلف امريكا كمي فرق مي كنه و بسته به ايالتتون بهتره شركتتون رو انتخاب كنين. البته فكر كنم هزينه هاي data شون هم كمي متفاوته، ولي همونجور كه گفتم اطلاعاتم تو اين زمينه محدوده.

ممنون به خاطر پاسخهاتون.
1- یعنی اونجا خدمات پس از فروش و گارانتی نداره؟!!! مثلا من اگه لپتاپم رو ببرم نمایندگی Dell میگه بندازش دور؟ یا تعمیرات هست ولی به صرفه نیست؟
اگه نباشه که خیلی بده، همش استرس این پیش میاد که نکنه وسیله خراب بشه.
2- برای گوشی کدوم نوعش بیشتر توصیه میشه؟ اینکه سیم کارت رو گوشی باشه یا نه؟ اصلا فرقی هم میکنه؟ من نمیدونم چرا سیم کارت رو موبایل هست اصلا؟ مزیت خاصی داری؟

saamira
August 5th, 2013, 01:04 AM
سلام 1سوالی که خیلی بیخوده ولی میخوام بدونم سیخ کباب ببرم تو فرودگاه گیر میدن آخه بچه های اونور بهم گفتن بیار گویا منطقه اونا پیدا نمیشه
حالا چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

simon
August 5th, 2013, 10:51 AM
سلام 1سوالی که خیلی بیخوده ولی میخوام بدونم سیخ کباب ببرم تو فرودگاه گیر میدن آخه بچه های اونور بهم گفتن بیار گویا منطقه اونا پیدا نمیشه
حالا چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تو چمدوني كه به بار تحويل ميديد باشه ولي اصولا فروشگاه هاي اعراب دارند. شادزي

saamira
August 5th, 2013, 02:45 PM
تو چمدوني كه به بار تحويل ميديد باشه ولي اصولا فروشگاه هاي اعراب دارند. شادزي

ممنون دوست عزیز گویا اونجایی که میرم ندارن
1سوال دیگه آلو که هسته داره چی مشکل داره؟
آرد برنج چی آخه تو یکی از پست ها خوندم این مواد سفیدی که مثل مواد ;) هست رو ممکنه بخوان بررسی کنن ببینن چی هست

clemency
August 5th, 2013, 08:44 PM
با سلام
ایا با iphone می شه صدای استاد رو با کیفیت خوب ضبط کرد یا بهتره sound recorder بخرم؟
این سوال من هم هست . تو فرم Customs Declaration تو قسمت Total value of all goods تا چه مقدار از نظر گمرکی مشکل نداره؟
cd رو تو ساک دستی بذارم مشکلی نیست؟
مرسی

simon
August 5th, 2013, 10:05 PM
ممنون دوست عزیز گویا اونجایی که میرم ندارن
1سوال دیگه آلو که هسته داره چی مشکل داره؟
آرد برنج چی آخه تو یکی از پست ها خوندم این مواد سفیدی که مثل مواد ;) هست رو ممکنه بخوان بررسی کنن ببینن چی هست

ببين قضيه اينه كه هر فرودگاهي يه مدل برخورد كرده. يكي گرفته سيخ و يكي چيزي نگفته. من نظرم اينه ارزش پولي زياد نداره تحقيق كن اگر انگ تروريستي بهت نميزنن براي سيخ كباب ببر فوقش ميندازن تو سطل ديگه :D اون آلو اگر تازه باشه بازم ميگن مشكل داره چون دانه قابل كشت محسوب ميشه هسته اش ولي فكر نكنم آلو بخارا كه ماندگاريشم برات بيشتره ايراد بگيرن. ميگم كه شانستم مهمه كه آدم خوش شانسي باشي يا بد شانس:cool: روي هر چي كه به مواد ميزنه رنگ و روش حتما برچسب اسم انگليسيشو بزن.;)شادزي

btom
August 5th, 2013, 11:31 PM
دوستان قرص چی؟ یه سری قرص ها رو میشه برد یا نه؟
استامینفن، زولپیدم، ویتامین؟

saamira
August 6th, 2013, 12:41 AM
ببين قضيه اينه كه هر فرودگاهي يه مدل برخورد كرده. يكي گرفته سيخ و يكي چيزي نگفته. من نظرم اينه ارزش پولي زياد نداره تحقيق كن اگر انگ تروريستي بهت نميزنن براي سيخ كباب ببر فوقش ميندازن تو سطل ديگه :D اون آلو اگر تازه باشه بازم ميگن مشكل داره چون دانه قابل كشت محسوب ميشه هسته اش ولي فكر نكنم آلو بخارا كه ماندگاريشم برات بيشتره ايراد بگيرن. ميگم كه شانستم مهمه كه آدم خوش شانسي باشي يا بد شانس:cool: روي هر چي كه به مواد ميزنه رنگ و روش حتما برچسب اسم انگليسيشو بزن.;)شادزي
بازم ممنون
خب آخه مشکل من همینه دیگه میترسم این سیخ کباب مشکل امنیتی اینا داشته باشه وگرنه که قیمتی نداره بندازن دور.
کسی نمیدونه مشکل داره یانه؟؟

simon
August 6th, 2013, 09:28 AM
دوستان قرص چی؟ یه سری قرص ها رو میشه برد یا نه؟
استامینفن، زولپیدم، ویتامین؟

رو استامينفن اصلا فكر نكنيد. اين دارو در خيلي هز كشورها ممنوعه بردنش. دوتاي ديگه رو بايد در اطلاعات سايت مربوط به اقلام مجاز چك كنيد. لينكش رو دوستان قبلا گذاشتن. شادزي

Waiter
August 6th, 2013, 09:58 AM
سلام دوستان
راجع به تعویض شناسنامه، من شناسنامم صادر از تهرانه اما الان اراکم و رفتم ثبت احوال اراک برای تعویض که گفت بیشتر از 3 ماه طول میکشه و از این حرفا.
سوالم اینه حالا حتما باید برم تهران، یا از همین اراک اقدام کنم زودتر از این حرفا می آد؟
لطفا راهنمایی کنید
مرسی

clemency
August 6th, 2013, 01:03 PM
سلام میشه 2 تا laptop برد امربکا؟

parastoobargh
August 6th, 2013, 01:29 PM
سلام دوستان، من هرچی تو فروم گشتم چیزی در ارتباط با بردن فرش پیدا نکردم...البته برای خودم نیست، یکی سفارش داده...
حالا اگه کسی در این مورد تجربه داره ممنون میشم راهنماییم کنه
اینکه قوانین درباره بردن فرش چه جوریه یا اینکه همراه با بار خودم حساب میشه یا باید پول جداگانه بدم؟
ممنون

Yasaman68
August 7th, 2013, 12:49 AM
بچه ها بودن چاقو یا کارد تو چمدون مشکلی نداره؟

mrjalali
August 7th, 2013, 08:25 AM
بچه ها بودن چاقو یا کارد تو چمدون مشکلی نداره؟

اگه توی بار باشه مشکلی نداره. اما نمی تونین با خودتون بیارین داخل هواپیما

nbaa
August 7th, 2013, 03:25 PM
بچه ها من(f2) و همسرم هفته دیگه وارد آمریکا میشیم . یه بودجه محدودی داریم می خواهیم یه سری وسیله زندگی مون رو بخریم، به نظرتون از وسایل زیر کدوما را اینجا بگیریم چیا را بذاریم آمریکا بخریم؟

وسایل برقی مثل ریش تراش ،سشوار،اتو مو،پلو پزو...
کابل های تبدیل
قابلمه و ماهی تابه
ظرف(بشقاب،قاشق،لیوان و..)
سرویس خواب

amir_p
August 7th, 2013, 07:20 PM
بچه ها من(f2) و همسرم هفته دیگه وارد آمریکا میشیم . یه بودجه محدودی داریم می خواهیم یه سری وسیله زندگی مون رو بخریم، به نظرتون از وسایل زیر کدوما را اینجا بگیریم چیا را بذاریم آمریکا بخریم؟

کابل های تبدیل
قابلمه و ماهی تابه
سرویس خواب

من هم میخوام اکثر اینها رو از آمریکا بخرم. خیلی ارزونتره از ایران. والمارت رو چک کنید مثلا سرویس های ظرف و قابلمه قیمتش بین یک سوم تا نصف ایران تموم میشه. سرویس خواب هم قیمتش از ایران ارزونتره. فقط یه چیز خیلی گرونه که اونم نمیشه از ایران اورد. تشک خیلی گرونه و سایز King Bed از دویست دلار شروع میشه تا هشتصد دلار. واسه سرویس خواب و کلا اجناس پارچه ای کلا Ikea رو چک کنید جنس های Walmart از اونهایی که امتحان کردن شنیدم خیلی خوب نیست (باز هم خیلی از جنس های چینی موجود در ایران بهتره)

rebellion
August 11th, 2013, 01:35 PM
دوستان
1- بهترین برند برای چمدون چیه؟ از لحاظ سبکی، حجم و مقاومت.
2- چاقو میشه برد؟ کارد و قیچی چه طور؟
3- کیسه خلا از کجا میشه خرید و قیمتش حدودا چنده؟

ممنون

holahola
August 11th, 2013, 06:52 PM
دوستان ،اگه از اینجا بخایم ملافه بخریم ،باید بگیم چه سایزی میخایم؟ برای تخت یه نفره!

houtcivil
August 11th, 2013, 09:56 PM

کابل های تبدیل
قابلمه و ماهی تابه
سرویس خواب

من توصیه اکید میکنم که کابل تبدیل حتما بگیرید. پریزهای اینجا از این دوشاخه های باریک هست. عکس رو براتون گذاشتم.
22003
من اینجا کلی لوازم الکتریکی رفتم هنوز تبدیلش رو پیدا نکردم. حتما از ایران بخرید و با خودتون این نمونه تبدیل رو بیارید.

c_feanor
August 12th, 2013, 01:46 AM
این مدل کابل رو از کجا میشه پیدا کرد؟ من یکی دو تا وسیله برقی کوچیکه که حتما باید با خودم بیارم.

shahrzad8968
August 12th, 2013, 02:17 AM
من از پایتخت امروز اینو خریدم ۱۸ هزار تومن. با ۳۰ سال گارانتی تعویض!

smonabav
August 12th, 2013, 02:35 AM
من از پایتخت امروز اینو خریدم ۱۸ هزار تومن. با ۳۰ سال گارانتی تعویض!

خیابون لاله زار میتونستید پیدا کنید با قیمت 10 هزار تومان، با کلی امکانات جانبی! یعنی هم تبدیل هست و هم آداپتور 110 به 220 ولت و بر عکس :)

sara59
August 12th, 2013, 05:09 AM
ببین چمدون همه مارکی هست اما کلا چینی هستن
من یه دلسی خریدم واسه 2011 بو و 420 خریدم سبک بود و خیلی بیشتر از 27 کیلو پرش کردم
حالا یه چینی هم داشتم که از مکه سال 84 خریده بودم 30 تومن! اونو 23 کیلو پر کردم و خیلی هم خوب بود و هیچیش هم نشد.
اگه می خواهید یه پول کلون رو چمدون بدید و توشو با 23 کیلو باری پر کنید که اینجا پیدا میشه و به خاطرش یه اضافه بارم بدید ( به خصوص اگه پروازتون تا مقصد یه سره نباشه و واسه پرواز داخلی مثل من کلی پول پیاده بشید، بابا جان این کارو نکنید!)

من کاردو قیچی تو چمدونم بود و گشته بودن و چیزی هم نگفته بودن( البته پورت ورودیم واشنگتن بود .نمی دونم فتوای کلی هست یا نه)

کیسه خلا خوبه حجمو کم میکنه. و من از بازار تهران سایز 70 در 100 خریدم 6 تومن.

دوستان
1- بهترین برند برای چمدون چیه؟ از لحاظ سبکی، حجم و مقاومت.
2- چاقو میشه برد؟ کارد و قیچی چه طور؟
3- کیسه خلا از کجا میشه خرید و قیمتش حدودا چنده؟

ممنون

aafabdi
August 12th, 2013, 08:13 AM
سلام،
میشه به جای چمدونهای بار، تو ساکهای برزنتی معمولی که از نظر قیمت خیلی ارزونتر هستن؛ بار رو برد؟ کسی این کار رو کرده؟ این ساکهای برزنتی به اندازه کافی محکم هستن واسه بردن بار تا آمریکا؟

sara59
August 12th, 2013, 09:45 AM
ببین من تو ایرلاین امارات دیدم خدایی هندی ها این کارو کرده بودن
اما نه خداد ککیلو بار
مثلا یارو تو این کیف برزنتی ها در حد یه کری آن بار ریخته بود

اما انگار پرواز با پرواز فرق داره

houtcivil
August 12th, 2013, 07:17 PM
سلام،
میشه به جای چمدونهای بار، تو ساکهای برزنتی معمولی که از نظر قیمت خیلی ارزونتر هستن؛ بار رو برد؟ کسی این کار رو کرده؟ این ساکهای برزنتی به اندازه کافی محکم هستن واسه بردن بار تا آمریکا؟

دوست عزیز
بله. هر چی دوست دارید بیارید.
تازه اینکه، تو پرواز ترکیش از استانبول به شیکاگو همه به اندازه یک وانت بار با خودشون بار آورده بودند داخل هواپیما. اینها علاوه بر اون دو تا چمدونی و یا سک برزنتی هست که تحویل میدید.

btom
August 12th, 2013, 08:52 PM
دوستان میدونم انواع اقسام ساک هست و با قیمت های مختلف. ولی واقعا وقتشو ندارم برم بگردم. از اونا که خریدن، به من توصیه کنید یه راست برم چی بخرم که هم هزینم کمتر شه، هم ساشک وسط راه منو نذاره و هم اینکه قرار زیاد باهاش علاف شم، خیلی سخت نباشه حملش. ممنون

rebellion
August 14th, 2013, 01:52 AM
دوستان لطفا راهنمایی کنید:

1- این نرم افزارهای کرک شده که روی لپتاپم(سیستم عاملش ویندوزه) نصب کردم اونجا در صورتی که هنگام آنلاین بودن، باز نباشن مشکلی پیش میارن یا نه؟
2- این نرم افزارهای کرک شده که روی لپتاپم(سیستم عاملش ویندوزه) نصب کردم اونجا در صورتی که هنگام آنلاین بودن، باز باشن مشکلی پیش میارن یا نه؟

اگه تو آمریکا یه Apple بخرم و روش نرم افزارهای کرک شده ای که از ایران خریدم رو نصب کنم:

3- این نرم افزارهای کرک شده که روی لپتاپ (سیستم عاملش مکینتاشه) نصب خواهند شد، اونجا در صورتی که هنگام آنلاین بودن، باز نباشن مشکلی پیش میارن یا نه؟
4- این نرم افزارهای کرک شده که روی لپتاپ (سیستم عاملش مکینتاشه) نصب خواهند شد، اونجا در صورتی که هنگام آنلاین بودن، باز باشن مشکلی پیش میارن یا نه؟

اگه مشکلی پیش میاد:

5- مجازاتش چیه؟ نرم افزار رو قفل میکنند؟ تو پروندمون ثبت میکنن؟ مجازات مالی داره؟

اگه مشکلی پیش نمیاد:

6- پس چرا تو آمریکا همه از این نرم افزارهای کرک شده استفاده نمیکنن؟

7- کلا دانشگاههای اونور، نرم افزارهای تخصصی و حیاتی مثل Matlab رو مجانی در اختیارمون قرار میدن؟ میدونم که تو آزمایشگاها هست. ولی برای کاربری در خانه یا لپتاپ شخصی منظورم هست؟ و اگه مسئولان دانشگاه بفهمن من تو کامپیوتر آزمایشگاه نرم افزار کرک شده نصب کردم، چه برخوردی میکنن؟

در پایان:

8- پیشنهاد میکنید برنامه ی king برای ویندوز و مک رو بخرم و با خودم ببرم؟ رو هم فک کنم 150 تومنی بشن(50 تا برای ویندوز و 100 تا واسه مک).

ممنون.

pimi810
August 15th, 2013, 12:18 AM
دوستان لطفا راهنمایی کنید:

1- این نرم افزارهای کرک شده که روی لپتاپم(سیستم عاملش ویندوزه) نصب کردم اونجا در صورتی که هنگام آنلاین بودن، باز نباشن مشکلی پیش میارن یا نه؟
2- این نرم افزارهای کرک شده که روی لپتاپم(سیستم عاملش ویندوزه) نصب کردم اونجا در صورتی که هنگام آنلاین بودن، باز باشن مشکلی پیش میارن یا نه؟

اگه تو آمریکا یه Apple بخرم و روش نرم افزارهای کرک شده ای که از ایران خریدم رو نصب کنم:

3- این نرم افزارهای کرک شده که روی لپتاپ (سیستم عاملش مکینتاشه) نصب خواهند شد، اونجا در صورتی که هنگام آنلاین بودن، باز نباشن مشکلی پیش میارن یا نه؟
4- این نرم افزارهای کرک شده که روی لپتاپ (سیستم عاملش مکینتاشه) نصب خواهند شد، اونجا در صورتی که هنگام آنلاین بودن، باز باشن مشکلی پیش میارن یا نه؟

اگه مشکلی پیش میاد:

5- مجازاتش چیه؟ نرم افزار رو قفل میکنند؟ تو پروندمون ثبت میکنن؟ مجازات مالی داره؟

اگه مشکلی پیش نمیاد:

6- پس چرا تو آمریکا همه از این نرم افزارهای کرک شده استفاده نمیکنن؟

7- کلا دانشگاههای اونور، نرم افزارهای تخصصی و حیاتی مثل Matlab رو مجانی در اختیارمون قرار میدن؟ میدونم که تو آزمایشگاها هست. ولی برای کاربری در خانه یا لپتاپ شخصی منظورم هست؟ و اگه مسئولان دانشگاه بفهمن من تو کامپیوتر آزمایشگاه نرم افزار کرک شده نصب کردم، چه برخوردی میکنن؟

در پایان:

8- پیشنهاد میکنید برنامه ی king برای ویندوز و مک رو بخرم و با خودم ببرم؟ رو هم فک کنم 150 تومنی بشن(50 تا برای ویندوز و 100 تا واسه مک).

ممنون.

شما هر چیزی که لازم دارید برای ریسرچتون رو کامپیوتر دانشگاه هست یا استادتون بهتون میده. خیلی از نرم افزار ها هم ورژن دانشجویی دارن. من خودم آفیس 2013 خریدم 10 دلار. اصولا من از وقتی اومدم آمریکا هیچ نرم افزاری دانلود نکردم.
شما هم الکی پول پای این نرم افزارهای قفل شکسته ندید و فله ای نرمافزار نیارید. تازه یه تمرین خوب هم هست که این اخلاق "انبارداری" ایرانی رو بذارید کنار! :)

afsoon_2216
August 15th, 2013, 04:26 PM
بچه ها می دونید مقدار ارزی که به عنوان دانشجو می تونیم همراه ببریم چقدره؟ به طور کلی انگار بیشتر از پنج هزار دلار نمیشه برد. دانشجویی فرقی نمیکنه؟

smonabav
August 15th, 2013, 04:31 PM
بچه ها می دونید مقدار ارزی که به عنوان دانشجو می تونیم همراه ببریم چقدره؟ به طور کلی انگار بیشتر از پنج هزار دلار نمیشه برد. دانشجویی فرقی نمیکنه؟

دوست من، شما میتونید تا 10000 دلار بدون declare کردن با خودتون وارد امریکا کنید، مبالغ بیشتر از این رو در فرم هایی که در هواپیما به شما میدن، باید اعلام (declare) کنید

Harrison
August 15th, 2013, 04:35 PM
دوستان یک سوال مهم
اینکه رو لپ تاپ نرم افزار قفل شکسته باشه تو فرودگاه گیر میدند؟
من دیشب از دوستم شنیدم بعضی ها لپ تاپشون رو ممکنه بگردند و سر همین قضیه دیپورت شن
کسی مشاهده عینی داره؟

alk
August 15th, 2013, 09:22 PM
سلام دوستان

پرواز ترکیش که انگار فقط سایز هر دو چمدان باید کوچکتر از 158 باشه و محدویتی واسه جمع دو تاسایز نداره مثل امارات.
بنظرتون یه چمدان سایز بزرگ و یه متوسط بگیرم بهتره یا دو تا سایز بزرگ؟
منظورم از نظر جا گرفتن وسایل که دو تا بزرگ بهتره ولی حمل و نقلش سخت نیست دو تا چمدان بزرگ؟
تجربه ای دارید راهنمایی کنید؟

خیلی ممنون

houtcivil
August 16th, 2013, 01:25 AM
سلام دوستان
پرواز ترکیش که انگار فقط سایز هر دو چمدان باید کوچکتر از 158 باشه و محدویتی واسه جمع دو تاسایز نداره مثل امارات.
بنظرتون یه چمدان سایز بزرگ و یه متوسط بگیرم بهتره یا دو تا سایز بزرگ؟
منظورم از نظر جا گرفتن وسایل که دو تا بزرگ بهتره ولی حمل و نقلش سخت نیست دو تا چمدان بزرگ؟
تجربه ای دارید راهنمایی کنید؟
خیلی ممنون

دوست عزیز
من خودم 2 هفته پیش با ترکیش وارد خاک آمریکا شدم.
تا جایی که من دیدم سایز چمدون مشکلی نداشت و به کسی به خاطر سایز (بزرگ بودن) گیری ندادند.
حمل و نقلش هم که بین پروازهاتون که یا باهاش کاری ندارید (در فرودگاه استانبول خودشون بار رو بین دو پرواز جابجا میکنند) و یا اینکه با چرخ دستی (در فرودگاهای آمریکا) صورت میگیرد.

sepideh132000
August 16th, 2013, 06:13 PM
سلام دوستان

اگر با خودم سی دی "گردو " ببرم ممکنه مشکلی برام پیش بیاد؟

houtcivil
August 16th, 2013, 09:53 PM
سلام دوستان

اگر با خودم سی دی "گردو " ببرم ممکنه مشکلی برام پیش بیاد؟

دوست عزیز
در فرودگاه قطعا کسی با این مورد کاری ندارد. من هم کلی سی دی نرم افزار و .... داشتم.
اما اینجا در دانشگاه با صحبتی که دوستان کردند، میترسم استفاده کنم.

ziggorat
August 20th, 2013, 01:40 AM
یکی از دوستان که اطلاع کافی داره امکانش هست یه لیستی تهیه کنه و برای دانلود دوستان بزاره
خواهش اشاره کنه که هر وسیله چرا در ایست گنجانده شده
مثلن امریکا نایابه
گرونه
ایران جنسش بهتره
وامثال این

bda1364
August 20th, 2013, 02:23 AM
دوستان جان من مسخره نکنید!! :)) میخواستم ببینم که قلیون میشه برد!؟

mohammadhpp
August 20th, 2013, 06:41 PM
دوستان دو تا سوال:
بردن تابلوهای کوچک منبت کاری مجاز است (1 عدد) و همچنین میناکاری روی مس؟
آیا باید اونها رو توی فرم I-94 ذکر کرد یا نه؟

اگه سبزی خشک می بریم باید قسمت Vegetables رو توی فرم تیک زد؟

simon
August 21st, 2013, 12:04 PM

بسته به ايالتي كه هستي تو فروشگاه عربها ممكنه پيدا كني. شنيدم برخي ميارن ولي موردي كه بگه منعش كردن نديدم تا حالا. به گيت ورودتون هم بستگي داره . بازم از دوستان بپرسيد كه بردن اگر گرون نيست به نظرم همون جا تهيه كنيد. شادزي
:cool:

simon
August 21st, 2013, 12:07 PM
یکی از دوستان که اطلاع کافی داره امکانش هست یه لیستی تهیه کنه و برای دانلود دوستان بزاره
خواهش اشاره کنه که هر وسیله چرا در ایست گنجانده شده
مثلن امریکا نایابه
گرونه
ایران جنسش بهتره
وامثال این

فكر نكنم بشه خيلي جنرال گفت. هر ايالتي فرق داره. ممكنه چيزي در ايالتي مثل كاليفرنيا كه ايراني زياده يافت بشه ارزونم باشه اما در ايالتهايي كه ايراني ندارند برعكس. شادزي

vahid_vp
August 21st, 2013, 03:37 PM
دوستان دو تا سوال:
بردن تابلوهای کوچک منبت کاری مجاز است (1 عدد) و همچنین میناکاری روی مس؟
آیا باید اونها رو توی فرم I-94 ذکر کرد یا نه؟

اگه سبزی خشک می بریم باید قسمت Vegetables رو توی فرم تیک زد؟
هیچ مشکلی نیست و در مورد سبزی خشک که سبزیجات حساب نمیشه

houtcivil
August 23rd, 2013, 03:37 AM

این رو نمیدونم.
ولی تو شهر ما یک فروشگاه هست که این وسیله رو داره و سرویس میده.

Imania
August 24th, 2013, 06:16 PM
سلام دوستان
جای مناسب دیگه ای برای پرسیدن این سوال پیدا نکردم، اگه اینجا محل مناسبی نیست بفرمایید.
موضوع: برق 110 ولت در امریکا و لوازم برقی که در ایران داریم
لطفا یه کلیات اگه لازمه بفرمایید بعدش مورد به مورد توضیحی لازمه محبت کنید

1. برای لپتاپ چون آداپتور دارند و قید شده که input:110 -240 ظاهرا در اون بلاد میشه راحت استفاده کرد، فقط دو شاخه متناسب لازمه.
2. ریش تراش هم اگه روش قید شده باشه مورد فوق الذکر موردی نداره. در مورد موزر ریش تراش معروف آلمانی،so popular in Iran، کسی تجربه دقیق داره؟
3. بعضی معتقدند به صورت اکثرا چیزا در همون بلاد امریکا خریداری بشه بهتره چون استفاده از ترانس ممکنه مصرف برق رو بالا ببره.

Do leave your informative comments on this please :)

Mehrad
August 24th, 2013, 11:23 PM
من هم با مورد ٣ موافقم. ولي اگه وسايل كوچك و كم حجم داريد (مثل ريش تراش يا شارژر) كه روش نوشته با برق ١١٠ تا ٢٤٠ ولت كار مي كنه، مي تونيد با خودتون بياريد. براي اونها يك مبدل دوشاخه كافيه كه به راحتي از فروشگاههاي dollar store و امثالهم مي تونيد با حداكثر ٥ دلار بخريد. خود من از Big Lots يك مبدل خريدم كه surge protecor هم داره و فكر كنم ٤ دلار شد. از اين همه جاي دنيا براي هر چيزي كه منبع تغذيه اش يونيورسال باشه (يعني همون ١١٠ تا ٢٤٠ ولت كه گفتيد) ميشه استفاده كرد. البته استفاده از اينها براي چيزايي كه آمپر بالا ميكشه توصيه نميشه و بهتره كه لوازم برقيتون براي سيستم برق همون كشور طراحي شده باشه.

nbaa
August 25th, 2013, 12:44 PM
برا ما که این طور نبود.اونها اینقد سرشون به مسایل امنیتی مثل اینکه با خودتون سلاح یا منفجره نداشته باشید گرمه که اگه هم بخوان نمی رسن این چیزا را چک کنن.در ضمن تا حالاش که خیلیا اینجا از نرم افزارهای کرکی بی هیچ مشکلی استفاده کردن و فکر نمی کنم مسئله خاصی باشه

alif1357
August 25th, 2013, 11:51 PM
سلام به همه دوستان:
نمیدونم این پست مناسب این درخواست من هست یا نیست ولی راستش من 2 چیز که توی ایران کسی نگاش هم نمیکنه و ارزش نداره رو یادم رفت بیارم که اینجا شده طلا و گیر هم نمیاد. 1. شمبیلیله خشک کرده 2. تیغ از اون مدل هایی که توی ارایشگری ها استفاده میکنن.
اگه از دوستان کسی هست که داره تشریف میاره ایالات متحده به خصوص توی ایالت های میانه شمالی (آیوا، نبراسکا، داکوتا، مینسوتا، وایومنیگ، مونتانا) پیام خصوصی بدن که بهشون صحبت کنم و دقیق بگم چیکار کنن. در مورد پرواز ، ترانسفر، ویزا هر سوالی دیگه هم بود در خدمتم.
مرسی از همگی

mazdak1365
August 26th, 2013, 10:15 AM
دوستان، لازمه اصل و ترجمه ی شناسنامه و کارت ملی و یه سری مدارک دیگه که تو ایران مهمه رو هم ببرم با خودم یا به دردم نمی خوره؟ در ضمن شناسنامه و کارت ملی هم قدیمی هستن و دیگه وقتی ندارم که برم جدید بگیرم، مشکلی پیش میاد؟!

mtcivil
August 26th, 2013, 11:40 AM
سلام
دوستان اصل شناسنامه و کارت ملی رو با خودمون بیاریم یا نه ؟
مرسی

sharifi_s
August 26th, 2013, 07:09 PM
این خوردنیها جزو وسایل به حساب میاد دیگه 8)
نعنا خشک و ادویه خیلی لازمه و زرشک (اینا به بعضی گیر دادند به خاطر محصول کشاورزی).زعفران حتما سابیده شده ببرید و بگید spice

ظاهرا به محصولات کشاورزی گیر میدهند تو ساک تخمه گیاه ممنوعه .
تو ساک دستی نباید خمیردندان بزرگ و کرم پزرگ گذاشت . ساک دستی که داخل هواپیما میبرید چیزهای فلزی مثل ناخن گیر و قیچی و مایعات اجازه ورود نمیدهند

راستش من خودم مقدار زیاد نعنا خشک و سبزی قرمه خشک اوردم. زعفران هم سابیده شده و هم سابیده نشده همرام بود. کشمش و زرشک و لواشک و ... هم هیچ مشکلی نداره. فقط دانه گیاه زنده مشکل داره.
ببینید دوستان صورت مساله ساده است. در گیت ها یک سری سنسور بایو وجود دارد. یعنی این سنسور به هر چیزی که زنده باشه حساس هست. مثلا اگر تخم گل همراه شما باشه چیزهایی مثل لوبیا و عدس و بقیه حبوبات همرا شما باشه و یا گل زنده همراه شما باشه اون دستگاه الارم میده. در مورد گل, اگر افیسر بیند که فقط یک دسته گل ساده است و ریشه ندارد مشکلی ایجاد نمی کنه.
به همین سادگی ....

داخل هواپیما هم قانون دقیقا شبیه همانی هست که در ایران رعایت می کردیم. .سایل نوک تیز و یا شوینده به مقدار زیاد کنسرو جات و لوازم ارایش در حجم زیاد و ... نباید داخل هواپیما ببرید.
موفق باشید

hemmati63
August 27th, 2013, 03:57 PM
سلام
دوستان اصل شناسنامه و کارت ملی رو با خودمون بیاریم یا نه ؟
مرسی
درصورتی که بخواهید پاستون رو تعویض کنید به اصل مدارک نیاز خواهید داشت.
موفق باشید

hemmati63
August 27th, 2013, 03:59 PM
دوستان، لازمه اصل و ترجمه ی شناسنامه و کارت ملی و یه سری مدارک دیگه که تو ایران مهمه رو هم ببرم با خودم یا به دردم نمی خوره؟ در ضمن شناسنامه و کارت ملی هم قدیمی هستن و دیگه وقتی ندارم که برم جدید بگیرم، مشکلی پیش میاد؟!
در سایت سفارت گفته شناسنامه جدید اما تجربه دوستان میگه که قدیمیه هم مشکلی نیست.

rebellion
August 30th, 2013, 04:12 PM
دوستان

1- کسی میدونه عکس پرسنلی چیه؟ چه جوری باید بگیریمش؟ و آیا اونجا به درد میخوره؟ من فقط یک همچین چیزی شنیدم، رو این حساب بود پرسیدم.
2- کلا عکس چه تعداد و در چه اندازه هایی نیاز میشه؟ اگه فایلش رو ببریم، هزینه چاپش چه قدر میشه حدودا؟
3- اصل دانشنامه و ریز نمرات اونجا نیاز میشه؟

یه سری سئوال هم اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?4004-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7&p=1348115&viewfull=1#post1348115) پرسیدم، لطفا راهنمایی کنید.

ممنون

smonabav
August 30th, 2013, 09:39 PM
در سایت سفارت گفته شناسنامه جدید اما تجربه دوستان میگه که قدیمیه هم مشکلی نیست.

برای امور سجلی (ازدواج، طلاق، اضافه کردن اسم فرزند و ...) شناسنامه حتما باید جدید باشه ولی برای سایر موارد همون شناسنامه های قدیم هم قبول است

mohammad_X123
August 30th, 2013, 10:39 PM
سلام دوستان، چند تا سوال:
1- محدودیت بار من یک چمدان 23 کیلویی است، حالا اگر 23 بشه مثلا 30 کیلو، جریمه میکنن؟ چقدر جریمه میکنن؟
2- بردن تیغ (ژیلت) و اسپری خوش بو کننده به داخل خود هوایپما ایرادی داره؟
3- بردن زعفران و زردچوبه و پسته چطور؟

با تشکر

houtcivil
August 31st, 2013, 03:42 AM
1- محدودیت بار من یک چمدان 23 کیلویی است، حالا اگر 23 بشه مثلا 30 کیلو، جریمه میکنن؟ چقدر جریمه میکنن؟
2- بردن تیغ (ژیلت) و اسپری خوش بو کننده به داخل خود هوایپما ایرادی داره؟
3- بردن زعفران و زردچوبه و پسته چطور؟

با تشکر

دوست عزیز
1. 80 دلار به ازای هر چمدان (به مقدار اضافه بار بستگی نداره. هر چمدون که اضافه بار داشته باشد باید 80 دلار داده شود)
2. اجازه ندارید به داخل هواپیما ببرید و باید داخل چمدان بگذارید
3. ایرادی ندارد
موفق باشید

smonabav
August 31st, 2013, 06:08 AM

این مورد رو بهتره با ایرلاین چک کنید چون سیاست برخورد شرکت های مختلف با چمدون اضافی با هم فرق میکنه...

mohammad_X123
September 1st, 2013, 12:21 PM
دوستان خیلی ممنون بخاطر راهنمائی هاتون. دو تا سوال دیگه هم بپرسم و دیگه برم.
1- اگر دارو به میزان مصرف شخصی با خودم ببرم مشکلی داره بنظر شما؟ یک کلا به دارو گیر هستن؟
2- یکی از اقوام من، یک سفره هفت سین سنتی کوچولو برام درست کرده با خودم ببرم اونجا، عید یادش باشم :D
حالا این چیزایی که توی سفره هفت سین هستن، مثل سیر و سنجد و این چیزا، در حد خیلی کمش هم توی فرودگاه مشکل ساز میشه بنظر شما؟

simon
September 1st, 2013, 03:48 PM
دوستان خیلی ممنون بخاطر راهنمائی هاتون. دو تا سوال دیگه هم بپرسم و دیگه برم.
1- اگر دارو به میزان مصرف شخصی با خودم ببرم مشکلی داره بنظر شما؟ یک کلا به دارو گیر هستن؟
2- یکی از اقوام من، یک سفره هفت سین سنتی کوچولو برام درست کرده با خودم ببرم اونجا، عید یادش باشم :D
حالا این چیزایی که توی سفره هفت سین هستن، مثل سیر و سنجد و این چیزا، در حد خیلی کمش هم توی فرودگاه مشکل ساز میشه بنظر شما؟

داروهاتون رو با ليست داروهاي غير مجاز چك كنيد. استامينوفن كدئين و برخي داروهاي اعصاب نبريد. براي اين مقدار شخصي يه نسخه هم ( خوش خط) دم دستتون باشه ديگه خيالتون راحته.
محتويات هفت سين نبايد دانه محسوب شن كه با كاشتن سبز شن . اگر نيستن موردي نداره. چه قوم و خويش با صفايي.;)كمش هم باشه بهتره تو فرمه راستش و بنويسيد .
شادزي
شادزي

houtcivil
September 1st, 2013, 09:53 PM

من انواع و اقسام قرص های سرماخوردگی باهام بود و موردی هم پیش نیومد.

mazdak1365
September 2nd, 2013, 08:42 AM
دوستان، من یه سوال داشتم، من دو تا هارد اکسترنال دارم که پر از فیلم و سریاله(یه هارد یه ترا بایت فیلم، اون یکی هم سیصد گیگا بایت سریال)، اینا رو با خودم ببرم مشکلی پیش نمیاد؟ چون همشون دانلودی هستن، نمیگن قانون کپی رایت رو زیر پا گذاشتی؟ دردسر نمیشه برام؟!

Tarkan78
September 2nd, 2013, 10:47 AM
سلام
خريد لپ تاپ از ايران را توصيه ميكنيد يا آمريكا؟ قيمت ها؟
راستش مال خودم مال 10 سال قبله كه يكي از اقوام از انگليس برام آورده اما ديگه خيلي كهنه شده
تنكس

shahz
September 2nd, 2013, 12:08 PM
من یه عالمه سریال آهنگ و برنامه رو هاردم دارم اونجا کسی ببینه به من گیر نمی ده؟

آرش
September 2nd, 2013, 12:09 PM
سلام
راستش مال خودم مال 10 سال قبله كه يكي از اقوام از انگليس برام آورده اما ديگه خيلي كهنه شده
تنكس

ببینید ایالتی که میرید مالیاتش چقدر هست با قیمت ایران مقایسه کنید. لپ تاپی که از اونجا بگیرید ضمانتهای خوبی داره و حتی تا یکهفته یا بیشتر امکان پس دادن و تعویض داره (البته اگر از مکانهای معتبر مثل bestbuy خریداری کنید.) این رو هم مد نظر داشته باشید که توی آمریکا انتخابهای به مراتب بیشتری دارید نسبت به اینجا. البته خودم دیروز از ایران خریدم فقط به خاطر اینکه وقت خریداری و راه اندازی و نصب نرم افزار ها رو اونور ندارم...

دوستان کسی تجربه پرواز با ترکیش با پرواز داخلی آمریکا رو داره؟ درباره قوانین بار سوال داشتم... من بارم رو توی لس آنجلس تحویل میگرم و سوار امریکن ایر میشم. حالا سوالم این هست با توجه به اینکه بلیط امریکن هم روی ترکیش هست (یعنی در واقع ترکیش وصلم کرده) باید جریمه اضافه بار بدم یا خیر؟

meran71744
September 2nd, 2013, 12:39 PM
از بچه هایی که اونور هستم سوالم اینه که به نظرتون من که واسه Spring 2014 پذیرش دارم لوازمی مثل کفش و پوشاک و لوازمی مثل قابلمه و ماهی تابه و چیزایی شبیه به این هارو الان بگیرم یا اینکه صبر کنم بیام اونجا تو sale هایی که به مناسبات کریسمس هستش خرید کنم ؟ من خودم میخاستم کفش از نایک بگیرم همونو با قیمتی که تو سایت 6pm.com ارائه شده بود مقایسه کردم دیدم اونجا خیلی ارزونتره. میخواستم نظرتونو بدونم

Tarkan78
September 2nd, 2013, 02:57 PM
ببینید ایالتی که میرید مالیاتش چقدر هست با قیمت ایران مقایسه کنید. لپ تاپی که از اونجا بگیرید ضمانتهای خوبی داره و حتی تا یکهفته یا بیشتر امکان پس دادن و تعویض داره (البته اگر از مکانهای معتبر مثل bestbuy خریداری کنید.) این رو هم مد نظر داشته باشید که توی آمریکا انتخابهای به مراتب بیشتری دارید نسبت به اینجا. البته خودم دیروز از ایران خریدم فقط به خاطر اینکه وقت خریداری و راه اندازی و نصب نرم افزار ها رو اونور ندارم...

ماليات را از كجا چك كنم؟ من ايالت Iowa ميرم. راستي سيستمي كه گرفتي چي هست؟ مشخصاتش را برام پ.خ ميكنيد كه از بحث تاپيك هم منحرف نشيم
مرسي

houtcivil
September 3rd, 2013, 02:00 AM
از بچه هایی که اونور هستم سوالم اینه که به نظرتون من که واسه Spring 2014 پذیرش دارم لوازمی مثل کفش و پوشاک و لوازمی مثل قابلمه و ماهی تابه و چیزایی شبیه به این هارو الان بگیرم یا اینکه صبر کنم بیام اونجا تو sale هایی که به مناسبات کریسمس هستش خرید کنم ؟ من خودم میخاستم کفش از نایک بگیرم همونو با قیمتی که تو سایت 6pm.com ارائه شده بود مقایسه کردم دیدم اونجا خیلی ارزونتره. میخواستم نظرتونو بدونم

وسایل آشپزخانه رو که آمریکا خرید کنید. راحت، ارزان و با کیفیت.
اما البسه بستگی به طبع خودتون داره که چی میپوشید. من که لباس با خودم آوردم.

آرش
September 3rd, 2013, 09:50 AM
ماليات را از كجا چك كنم؟ من ايالت Iowa ميرم. راستي سيستمي كه گرفتي چي هست؟ مشخصاتش را برام پ.خ ميكنيد كه از بحث تاپيك هم منحرف نشيم
مرسي

لیست مالیات بر خرید (ارزش افزوده) ایالتهای امریکا (http://en.wikipedia.org/wiki/Sales_taxes_in_the_United_States)

mrjalali
September 18th, 2013, 09:29 AM
دوستان، من یه سوال داشتم، من دو تا هارد اکسترنال دارم که پر از فیلم و سریاله(یه هارد یه ترا بایت فیلم، اون یکی هم سیصد گیگا بایت سریال)، اینا رو با خودم ببرم مشکلی پیش نمیاد؟ چون همشون دانلودی هستن، نمیگن قانون کپی رایت رو زیر پا گذاشتی؟ دردسر نمیشه برام؟!
خیر مشکلی پیش نمیاد

سلام
تنكس
اینجا بخرید خیلی بهتره.

من یه عالمه سریال آهنگ و برنامه رو هاردم دارم اونجا کسی ببینه به من گیر نمی ده؟

خیر، مشکلی نیست. اما بهتره تو بوق اعلام نکنید.

ب

دوستان کسی تجربه پرواز با ترکیش با پرواز داخلی آمریکا رو داره؟ درباره قوانین بار سوال داشتم... من بارم رو توی لس آنجلس تحویل میگرم و سوار امریکن ایر میشم. حالا سوالم این هست با توجه به اینکه بلیط امریکن هم روی ترکیش هست (یعنی در واقع ترکیش وصلم کرده) باید جریمه اضافه بار بدم یا خیر؟

اگر پروازتون روی همون بلیط صادر شده مشکلی نیست. اما بهتره دوباره با ایرلاین چک کنید.

آرش
September 18th, 2013, 08:38 PM
سلام دوستان

فرودگاه لس آنجلس دو تا چیز رو ازم گرفت نگذاشت بیارم: تخمه و خورش قورمه سبزی (از این آماده ها). کل یکی از چمدونام رو خالی کرد تکتک پرسید چیه بازش کن. تجربه جالبی نبود.
ولی به هیچ کدوم از سبزی های خشک، پسته، ادویه جات گیر نداد.

یکی از دوستان اینجا گفته بود جوراب و زیر لباسی بیارید. به نظر من اینکار رو نکنید. تی شرت، شلوار، جوراب و زیر لباسی (البته مردونه رو میدونم فقط) اینجا انقدر ارزونه که خندتون میگیره. من شهر کوچکی هستم بنابراین در شهرهای بزرگتر حتما با قیمتها مختلف هم میتونید پیدا کنید.

لوازم قاشق و چنگال و کارد و بشقاب و حداقل یمک قابلمه کوچیک فراموش نکنید برای روزهای اول. حتما به اندازه مصرف یکهفته غذای آماده بیارید چون تا راه بیافتید زمان میبره.

شارژر لپ تاپ و موبایل فراموش نشود! سیمهای رابط بیارید (ازجمله HDMI, AUX, USB...) اینجا گرونه (سورس : والمارت)

تبدیل دوشاخه ایرانی به آمریکایی من اینجا ندیدم. حتما با خودتون از ایران بیارید.

لوازم التحریر تا جایی که سنگینی نکنه همراه داشته باشید اینجا گرونه. کتاب هم همینطور.

mrjalali
September 20th, 2013, 12:56 AM
سلام دوستان

شارژر لپ تاپ و موبایل فراموش نشود! سیمهای رابط بیارید (ازجمله HDMI, AUX, USB...) اینجا گرونه (سورس : والمارت)

تبدیل دوشاخه ایرانی به آمریکایی من اینجا ندیدم. حتما با خودتون از ایران بیارید.

.

برای خرید اینجور چیزا با قیمت مناسب باید آنلاین خرید کنید. من Ebay رو پیشنهاد می کنم. اما همونطوری که دوستمون گفتن کابلهای ضروریتون رو بیارید. چون تا حساب بانکی بگیرید و کارای آنلاین رو راست و ریست کنید و آدرس دار بشید و آماده بشید برای خرید انلاین ممکنه چند هفته ای طول بکشه. بخصوص اگه قبلا تحربه اینکارو نداشته باشید.

mokhteh
October 3rd, 2013, 09:19 PM
دوستان برا کسی که فاند کامل داره حدودا چند دلار لازمه با خودش بیاره اونجا؟

houtcivil
October 3rd, 2013, 11:16 PM

به طور معمول 2000 دلار تا زمانیکه شما فاندتون رو دریافت کنید مقدار مناسبی است.

vv_matin
October 3rd, 2013, 11:35 PM

کاملاً بستگی به این داره که فاندتون رو کی دریافت میکنید و خونه ای که میگیرید چه وضعیتی داره.
شما یه خونه بخواید بگیرید که مبله باشه، کم کم حدود 500 تا براتون در میاد که احتمالاً چون اول کار هستید و ناآشنا با محیط، ممکنه براتون گرونتر در بیاد.
اگر مبله نگیرید هم که حدود 300-400 تا باید حساب کنید و مبلغی رو برای خرید مبل و اثاثیه منزل خرج کنید. اگر بخواید نو بخرید که حدود 700 800 تا هم ممکنه بشه و اگر بخواید دست دوم بخرید شاید حدود 200 تا.
هزینه خورد و خوراکتون که ماهیانه حداقل 300 400 تا براش باید کنار بگذارید.
ممکنه لازم باشه برید اداره برق و برای راه انداختن برق منزل یه deposit بگذارید که حدود 100 دلار در بیاد.
موبایل و این داستانها هم اگر گوشی خودتون رو بخواید استفاده کنید اولش 50-60 دلار میشه.
اگر آشنا ندارید که ماشین داشته باشه روزهای اول با توجه به سیستم حمل و نقل عمومی ضعیف اینجا در اکثر نقاط، باید کلی پول تاکسی بدید که برای هر مسیر رفت یا برگشت حداقل 20 دلار ازتون میگیرند.
هزینه اجاره یا خرید کتاب هست. اگر میخواید لپتاپ بخرید که کم کم یه چیز در و پیکر دار 500 دلار هم اون تموم میشه.
دیگه همه این هزینه ها رو با هم جمع کنید و حساب کنید که چند وقت قراره از جیب بخورید، کل مبلغی که باید بیارید دستتون میاد.
موفق باشید.

vita_nuova
October 9th, 2013, 08:17 PM
يكي از دوستاي من بهم گفت ملافه، حوله، پتوي سفري، و قاشق چنگال ببرم نظرتون چيه؟ ليوان چي؟ گردو چي؟ ايالت محل اقامت: كاليفرنيا و مونتانا

behrad3d1
October 10th, 2013, 07:18 PM
کاملاً بستگی به این داره که فاندتون رو کی دریافت میکنید و خونه ای که میگیرید چه وضعیتی داره.
شما یه خونه بخواید بگیرید که مبله باشه، کم کم حدود 500 تا براتون در میاد که احتمالاً چون اول کار هستید و ناآشنا با محیط، ممکنه براتون گرونتر در بیاد.
اگر مبله نگیرید هم که حدود 300-400 تا باید حساب کنید و مبلغی رو برای خرید مبل و اثاثیه منزل خرج کنید. اگر بخواید نو بخرید که حدود 700 800 تا هم ممکنه بشه و اگر بخواید دست دوم بخرید شاید حدود 200 تا.
هزینه خورد و خوراکتون که ماهیانه حداقل 300 400 تا براش باید کنار بگذارید.
ممکنه لازم باشه برید اداره برق و برای راه انداختن برق منزل یه deposit بگذارید که حدود 100 دلار در بیاد.
موبایل و این داستانها هم اگر گوشی خودتون رو بخواید استفاده کنید اولش 50-60 دلار میشه.
اگر آشنا ندارید که ماشین داشته باشه روزهای اول با توجه به سیستم حمل و نقل عمومی ضعیف اینجا در اکثر نقاط، باید کلی پول تاکسی بدید که برای هر مسیر رفت یا برگشت حداقل 20 دلار ازتون میگیرند.
هزینه اجاره یا خرید کتاب هست. اگر میخواید لپتاپ بخرید که کم کم یه چیز در و پیکر دار 500 دلار هم اون تموم میشه.
دیگه همه این هزینه ها رو با هم جمع کنید و حساب کنید که چند وقت قراره از جیب بخورید، کل مبلغی که باید بیارید دستتون میاد.
موفق باشید.

فکر کنم Deposit خود خونه رو فراموش کردید یادآوری کنید که معمولا اجاره ۱ یا ۲ ماه هست. یعنی اگه مثلا ۵۰۰ دلار ماهانه اجاره خونه هست معمولا حدود ۵۰۰ دلار هم Deposit می خوان تازه این جدا از Application Fee هست که ممکنه از ۳۰ تا ۱۰۰ دلار یا حتی بیشتر باشه. بسته به صاحب خونه و شهر (البته این مورد بیشتر به خونه های شرکتی بر میگرده)‌

ضمنا در مورد وسایل دست دوم به خصوص مترس و مبل و دیگر وسایل پارچه ای به شدت باید مراقب BedBug باشید به خصوص اگر در شهرتون Bedbug زیاده. چون در نهایت مجبور میشید کل وسایل رو سر کوچه بزارید و برید نو بخرید!‌

behrad3d1
October 10th, 2013, 07:25 PM
يكي از دوستاي من بهم گفت ملافه، حوله، پتوي سفري، و قاشق چنگال ببرم نظرتون چيه؟ ليوان چي؟ گردو چي؟ ايالت محل اقامت: كاليفرنيا و مونتانا

شما اگر یه سری وسایل اولیه برای روزهای اول تا زمانی که بخرید همراهتون داشته باشید خیلی خوبه. البته نه به قیمت کلی پول اضافه بار دادن. اگه بتونین به اندازه کافی (نه زیاد)‌وسایل اولیه زندگی با خودتون بیارید خوبه. البته اگر روزهای اول با کسی هماهنگ کردید که در منزلشان بمونید تاخونه و وسایل بخرید که دیگه این هم شاید نیاز نباشه.

من خودم یه مقداری وسیله آوردم و خوب کارمو راه انداخت البته پول اضافه بار اصلا ندادم. در حد ۱-۲ کاسه و قاشق و چنگال و ۱ تابه و قوری کوچیک و کف گیر و پتوی مسافرتی و ملافه و حوله حمام (تا یه مدت اصلا نیاز نبود وسیله آشپزخونه بخرم :))‌ ولی خب بالاخره مهمون میاد لازم میشه‌!

Britney
October 22nd, 2013, 12:42 PM
من پزشک هستم و می خام 300 تا ریتالین با خدم ببرم.چون نمیدونم اونجا چطور می تونم گیر بیارم.این اجازه رو دارم؟

simon
October 24th, 2013, 09:18 AM
من پزشک هستم و می خام 300 تا ریتالین با خدم ببرم.چون نمیدونم اونجا چطور می تونم گیر بیارم.این اجازه رو دارم؟

من در اين مورد اطلاعاتم در حد استامينوفن كدئينه .اما يادمه تو اين تالار يك نفر آدرس سايتي رو داده بود كه تمام داروهاي مجاز براي ورود به ايالت متحده رو نام برده بود. اگر بتونيد اون رو پيدا كنيد جوابتون رو ميگيريد. منم اگر پيدا كردم بهتون اطلاع ميدم. شادزي

آرش
October 25th, 2013, 08:09 AM

بستگی به این داره کدوم ایالت میرید. من با این دارو آشنا نیستم ولی دیدم پزشکها اینجا دارویی بخواید براتون نسخه میکنن. (نه همشون البته)
به نظر من دارو هایی که میدونید لازم میشه رو حتما با خودتون بیارید. هم دارو اینجا گرون هست و هم اینکه خیلی دارو ها رو بدون نسخه نمیدن. فوق فوقش اینه که توی فرودگاه اگر مثل من بد شانسی بیارید و چمدونت رو باز کنن داروهاتون رو دور میریزن (اگر نسخه نداشته باشید).

mdemehri
October 25th, 2013, 11:58 PM
تا اونجایی که من اطلاع دارم ریتالین یه داروییه که برای بیدار موندن و برای اینه که تمرکز خودتون رو به طور غیر معمول حفظ کنید.
خیلی از پزشکا معتقدن این دارو یه جورایی اعتیاد آورد هست.
این قرص در وهله ی اول برای درمان Attention-deficit hyperactivity disorder به کار میره.

در مورد همراه داشتن این دارو من این رو پیدا کردم

Narcotics and dangerous drugs are prohibited entry. There are severe civil and/or criminal penalties if imported. Concerta and Ritalin are approved medicines. Declare all medications to Customs when entering the United States.Not all medicines are approved by the Food and Drug Administration (FDA) or allowed into the United States.
More information, including a list of approved medicines, can be found in the FDA Orange Book (http://www.fda.gov/cder/ob/default.htm).

A traveler requiring prescribed medicines (e.g. cough medicine, diuretics, heart drugs, tranquilizers, sleeping pills, antidepressants, stimulants, diabetes medication etc.) should:
- Have all drugs, medicines, and similar products properly identified
- Carry only such quantity as would normally be used by an individual having the health problem requiring the drugs or medicines in your possession.
- Have either a current prescription or written statement in English from your personal physician that the medicine is being used under a doctor's direction and that it is necessary for your physical well-being while traveling. The doctor’s note should state the name and the exact quantity of the medicine you are bringing into the U.S.
- Carry all medication in your hand luggage (including needles for diabetics) also in case of loss of luggage.
It is recommended to ask for a medical passport from your pharmacy/physician.
Medication can be sent by post if the prescription or doctor's letter is included. A notation should be placed on the outside of the parcel stating, for example, "DOCTOR'S LETTER ATTACHED."
3. Food and Agricultural Products
Declare all agricultural products when entering the U.S.

http://thehague.usembassy.gov/faqs/u.s.-customs#Medicins

Waiter
October 26th, 2013, 10:37 PM
سلام دوستان

برد الکترونیک هم میتونیم با خودمون بیاریم؟

استادم گفته یکی بخر باهش کار کن، میخوام ببینم میشه با خودم ببرمش اونجا

مرسی

simon
October 27th, 2013, 01:10 PM
سلام دوستان

برد الکترونیک هم میتونیم با خودمون بیاریم؟

استادم گفته یکی بخر باهش کار کن، میخوام ببینم میشه با خودم ببرمش اونجا

مرسی

دوست عزيز منظور شما برد بورد الكترونيكيه؟ يا بطور خاص بردهاي الكترونيكي مونتاژي منظورتونه؟ من فكر نميكنم اگر بردبورد باشه ايرادي داشته باشه. و در مورد بورد الكترونيكي اگر المان روش نصب داشته باشيد فقط ممكنه سوال برانگيز شه كه اين چيه داره وارد كشورشون ميشه و ممكنه از اين نظر كمي معطلي داشته باشه. با اين وجود من قانون و در خصوص نوع دوم كه برد الكترونيكي با المانهاست رو نميدونم و حتما سايت موارد ممنوعه در هواپيما رو مطالعه بفرماييد.ولي خودم نظرم روي بردبورد اينه كه وسيله ايي نيست كه خطرناك باشه يا سوء ظن برانگيز.شما بهترين منبع براي كسب اطلاعاتون همون سايت مربطوط به اقلام ممنوعه در هنگام ورود به آمريكاست كه در صفحات قبل لينكش رو دادند.شادزي

شادزي

faranefr
October 28th, 2013, 02:22 PM
ببخشید یک تابلو فرش میتونم ببرم البته بدونه قاب مسلما بعد من یک گردنبند عتیقه دارم میتونم ببرم هم طلاست هم سنگ یشم

hamid_h671
October 29th, 2013, 04:00 PM
دوستان سلام . میدونم در صفحات قبل دوستان ذکر کردند که فرش دستباف اجازه ورود نداره ، حالا میخوام بدونم حتی اگه نفیس نباشه و یک قالیچه کوچیک معمولی دست باف باشه چی ؟
2- اگر بر فرض این مورد توقیف شد با اون چیکار میکنن ؟ آیا باید جریمه هم داد ؟

houtcivil
November 8th, 2013, 07:36 AM
دوستان سلام . میدونم در صفحات قبل دوستان ذکر کردند که فرش دستباف اجازه ورود نداره ، حالا میخوام بدونم حتی اگه نفیس نباشه و یک قالیچه کوچیک معمولی دست باف باشه چی ؟
2- اگر بر فرض این مورد توقیف شد با اون چیکار میکنن ؟ آیا باید جریمه هم داد ؟

1- ایرادی ندارد (من خودم یک نوع دستبافت ابریشمی قدیمی داشتم و از شیکاگو وارد شدم و کسی به من چیزی نگفت!!!)
2- خیر (شما میفرمایید که من اطلاع نداشتم و اونها هم فقط یک تذکر میدهند که دیگر اینکار را انجام ندهید).

royal65
November 9th, 2013, 12:43 AM
درود
دوستان
خلال پسته و بادام،
نشاسته،
ویکس،
خرما،
بهار نارنج،
گل گاوزبان
و گل یاس خشک (برای عطر چای اگر کسی دوست داره)،
فلفل قرمز،
موسیر خشک،
شربت معده،
رانیتیدین،
پودر زنجبیل،
اینا رو کسی اشاره نکرده بود توی پستای قبلی. کدام به نظر شما اونجا لازمه و کدام پیدا نمیشه یا اگه پیدا شه خیلی گرون در میاد؟
ممنون از لطف شما.

houtcivil
November 10th, 2013, 04:57 AM
درود
دوستان
خلال پسته و بادام،
نشاسته،
ویکس،
خرما،
بهار نارنج،
گل گاوزبان
و گل یاس خشک (برای عطر چای اگر کسی دوست داره)،
فلفل قرمز،
موسیر خشک،
شربت معده،
رانیتیدین،
پودر زنجبیل،
اینا رو کسی اشاره نکرده بود توی پستای قبلی. کدام به نظر شما اونجا لازمه و کدام پیدا نمیشه یا اگه پیدا شه خیلی گرون در میاد؟
ممنون از لطف شما.

دوست عزیز
آوردن اینها هیچ کدام مشکلی ندارد. از این بابت خیالتون راحت راحت باشه. من خودم مقداری از این مواد رو آوردم. از نزدیک هم دوستانی دیدم که این انواع و افسام مواد دیگر رو آوردند و به مشکل نخوردند.
...
اما اینکه گیر میاد یا نه. بسته به شهری دارد که تشریف میبرید. معمولا در مغازههای عربی میشود این مواد را یافت کرد.

esd
November 10th, 2013, 09:58 AM
به نظر دوستان خرید طلای زینتی در ایران به صرفه تره یا در امریکا؟

dragonfly
November 11th, 2013, 12:45 PM

در آمریکا، چون عیارش پایین تره!

mrjalali
November 14th, 2013, 12:11 AM

اگه می خواین به چشم سرمایه گذاری هم بهش نگاه کنید در ایران. به لحاظ قیمیتی هم در ایران. به لجاظ تنوع مدل هم در ایران. اما اگر اهل جواهر هستید و در ایران جواهرفروش معتبر سراع ندارید، اینجا میتونید جواهرهای بهتری بیابید. اگر هم فقط جنبه زینتی برایتان مهم هست اینجا.

aminphysic313
November 15th, 2013, 04:13 PM
سلام بر دوستان
میخواستم بپرسم با توجه به اینکه هسته ی خرما قابل کاشت و سبز شدن نیست ، ممکنه همراه داشتن خرما مشکل آفرین بشه؟ . ( آخه خرمای دشتستان رو دست نداره :))
در مورد همراه داشتن غذاهای کنسرو شده هم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

simon
November 15th, 2013, 07:33 PM
سلام بر دوستان
میخواستم بپرسم با توجه به اینکه هسته ی خرما قابل کاشت و سبز شدن نیست ، ممکنه همراه داشتن خرما مشکل آفرین بشه؟ . ( آخه خرمای دشتستان رو دست نداره :))
در مورد همراه داشتن غذاهای کنسرو شده هم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

از گيت هاي مختلف رويكرد و برخورد متفاوت بوده. بشخصه نديدم از كسي بگيرند. ولي باز هم با خودتونه. كنسرو موردي نداره.
شادزي

hmny
November 17th, 2013, 02:51 PM
سلام
دوستان اگر من بخوام بیشتر از ۱۰ هزار تا پول با خودم ببرم و با فرض اینکه محدودیت ۵۰۰۰ فرودگاه ایران مشکل ساز نشه اونور برای بیشتر از ۱۰ هزار تا فقط باید اعلام کنم دیگه؟ مشکل دیگه‌ای که پیش نمیاد؟ من دیدم یکی اینجا نوشته بود مالیات میخوره به بیشتر از ۱۰ هزار تا!

houtcivil
November 17th, 2013, 10:56 PM
سلام
دوستان اگر من بخوام بیشتر از ۱۰ هزار تا پول با خودم ببرم و با فرض اینکه محدودیت ۵۰۰۰ فرودگاه ایران مشکل ساز نشه اونور برای بیشتر از ۱۰ هزار تا فقط باید اعلام کنم دیگه؟ مشکل دیگه‌ای که پیش نمیاد؟ من دیدم یکی اینجا نوشته بود مالیات میخوره به بیشتر از ۱۰ هزار تا!

دوست عزیز
1. بله. بیشتر از 10هزار دلار
2. خیر
3. در خصوص مالیات اطلاعی ندارم.

sara59
November 20th, 2013, 11:13 AM
دوستان من برای بار دوم
از پورت نیویورک رد شدم
اینجا هم مثل واشنگتن عالی بود اما واشنگتن یه نمه بهتر بود.
اینجا بعد مهر زدن پاس وقتی رد شدم دوباره پاس رو نگاه کردن و گفتم ایرانی گفت از این قسمت برو یعنی می خواست چمدونمو بگرده!
محترمانه یه نگاه اجمالی انداخت. و به دقیقه ای تموم شد.

این دفعه ترشی/تخمه/ دیزی سفالی هم داشتم! اصلا و ابدا کسی چیزی نگفت.

فقط تو کوله مربا داشتم که از برای پرواز داخلی که از سکیوریتی چکینگ رد شدم گفت می خوای ببر تو چمدون و الا دست ما باشه! (که بندازن دور!)

somyhap
November 22nd, 2013, 11:41 AM
دوستان سلام
من میتونم یه سری اقلام فریز شده باخودم بیارم آمریکا؟
سبزی خورش
بادمجان سرخ شده و کبابی
پیاز داغ
غوره
گردوی آسیاب شده

آخه برادرم از کالیفرنیا میاد پیشم و دو سه هفته میمونه... میخوام غذاهای مورد علاقه اش رو براش درست کنم
من از طریق دوبی با پرواز امارات دارم میرم دالاس
میشه این چیزهایی رو که گفتم تو فریزر هواپیما امانت بذارم؟ بعدم موقع ورود به آمریکا تحویل بگیرم ؟

ممنونم از اینکه وقت میگذارید و پاسخ میدید

behrad3d1
November 22nd, 2013, 06:46 PM
سلام

تا جایی که من میدونم مالیات بالای ۱۰ هزار تا برای سیتیزن ها و کسانی که اقامت دایم دارند هست و برای دانشجو موردی نیست. فقط ممکنه بپرسن چرا اینقدر پول آوردی که میتونید بگید برای شهریه دانشگاه و خرید وسایل خونه و .... (دقیقا این سوال رو از خودم پرسید و جواب من هم همین بود)

آرش
November 22nd, 2013, 10:48 PM
سلام
خیر مالیات نداره و وارد کردن پول به آمریکا هیچ مشکل یا سقف نداره. فقط باید مبلغی که وارد میکنید رو در فرمی که توی هواپیما بهتون میدن بنویسید همین.
اگر مبلغ کمتر بنویسید و مامور فرودگاه مبلغ بیشتر پیدا کنه از شما ضبط میشه و باید برید دادگاه تا بتونید پولتون رو پس بگیرید.
دلیلی برای نوشتن مبلغ کمتر وجود نداره. توجه کنید که منظور هر گونه ارزی هست که همراهتون هست. حتی اگر ریال ایران همراه دارید به دلار تبدیل کنید و در قسمت مربوطه بنویسی.
منبع: مامور فرودگاه لوس آنجلس

دوستان سلام
من میتونم یه سری اقلام فریز شده باخودم بیارم آمریکا؟
سبزی خورش
بادمجان سرخ شده و کبابی
پیاز داغ
غوره
گردوی آسیاب شده

آخه برادرم از کالیفرنیا میاد پیشم و دو سه هفته میمونه... میخوام غذاهای مورد علاقه اش رو براش درست کنم
من از طریق دوبی با پرواز امارات دارم میرم دالاس
میشه این چیزهایی رو که گفتم تو فریزر هواپیما امانت بذارم؟ بعدم موقع ورود به آمریکا تحویل بگیرم ؟

ممنونم از اینکه وقت میگذارید و پاسخ میدید
چیزهایی که از من گرفتن خورشت قرمه سبزی آماده* بود به خاطر گوشتش که ممنوع هست و تخمه. به نظر من هر چی مد نظرتون هست با خودتون ببرید. فوقش ازتون میگرن اتفاق خاصی نمیافته.
در ضمن اگر کالیفرنیا میرید باید همه جور محصولات ایرانی برای خرید وجود داشته باشه. اگر شهر کوچیکی میرید مثل جایی که من هستم شاید خیلی چیزها گیرتون نیاد ولی فکر کنم کالیفرنیا مغازه ایران و عرب زیاد باشه... (البته کیفیت محصولات ایرانی چیز دیگه ای هست)

* یک نکته ای راجعه به خورش قرمه سبزی یادم اومد. تنها عاملی که باعث شد بدونن داخلش گوشت هست عکس روش بود! اگر کاغذ بسته بندی رو کنده بودم هیچوقت نمیدونستن توش چی هست!

shervin67
November 26th, 2013, 01:17 AM
سلام دوستان..یکی از بچه ها بهم گفت آبکش گیر نمیاد و با خودت بیار:) اگه آبکش استیل ببرم تو فرودگاه گیر نمیدن؟

smonabav
November 26th, 2013, 07:50 AM
سلام دوستان..یکی از بچه ها بهم گفت آبکش گیر نمیاد و با خودت بیار..اگه آبکش استیل ببرم تو فرودگاه گیر نمیدن؟

واقعا این روزها آدم چه خبرهای شادی آفرینی که نمیشنوه! اول قهرمانی مقتدرانه تیم فوتبال ساحلی ایران، بُردهای شیرین تیم ملی والیبال، توافق هسته ای در ژنو، پیدا نشدن آبکش در امریکا! بعد هم گیر دادن به آبکش فلزی در فرودگاه...:D این دوستتون احیانا با گوگل آشنایی دارند که؟! :p نمیدونم به چه چیز آبکش ممکنه گیر بدن؟! اینکه تعداد و اندازه سوراخ هاش از تعداد مشخصی در سانتیمتر مربع بیشتر نباشه؟! :confused:

navaro_poaro
November 27th, 2013, 01:06 PM
برای تبدیل 110 ولت اونجا به 220 ولت برای وسایلی مثل لپتاپ و سشوار و.... وسیله ای هست که بشه تهیه کرد که برق رو تبدیل کنه به 220 ؟

Mehrad
November 28th, 2013, 01:11 AM
برای تبدیل 110 ولت اونجا به 220 ولت برای وسایلی مثل لپتاپ و سشوار و.... وسیله ای هست که بشه تهیه کرد که برق رو تبدیل کنه به 220 ؟

توی این پست توضیح داده بودم در مورد voltage adapter یا voltage converter

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?33091-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%D9%8A%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7&p=1341410&highlight=#post1341410

که البته باید پست رو گزارش میکردم که منتقل بشه به همین تاپیک.

آرش
November 29th, 2013, 08:37 PM
سلام دوستان..یکی از بچه ها بهم گفت آبکش گیر نمیاد و با خودت بیار:) اگه آبکش استیل ببرم تو فرودگاه گیر نمیدن؟

ایشالا میاید اینجا با زندگی دانشجویی و والمارت اشنا میشد... دوست عزیز تکنولوژی آبکش به آمریکا هم رسیده...
قبل از اینکه چیز اضافه با خودتون بیارید سایت زیر رو چک کنید:
http://www.walmart.com/

milo2007
November 30th, 2013, 09:41 PM
دوستان راست میگن آبکش میشه rice strainer
http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_c_0_10?url=search-alias%3Dgarden&field-keywords=rice+strainer&sprefix=rice+drain%2Caps%2C524&rh=n%3A1055398%2Ck%3Arice+strainer

zahra3
December 4th, 2013, 10:01 PM
سلام بچه ها
تبدیل 110 به 220 تو اصفهان کسی می دونه کجا دارند؟

Seismograph
December 6th, 2013, 12:28 PM
درود،

دوستان برای یک زندگی دانشجویی 1 نفری در ایالت اُرِگان چه وسایلی رو پیشنهاد میدید با خودم ببرم؟

سپاس،

zahra3
December 6th, 2013, 05:37 PM
سلام ببخشید می خواستم بپرسم یه دونه تابلو فرش تو فرودگاه مشکلی نداره؟

mdemehri
December 8th, 2013, 05:03 AM
سلام بچه ها
تبدیل 110 به 220 تو اصفهان کسی می دونه کجا دارند؟

بیاید اینجا از آمازون بگیرید. تو دقیقه های آخر به فکر تکمیل بودن مدارک و چیزای واجب باشید.

mehran38
December 8th, 2013, 06:05 PM
سلام دوستان
از همه چیز گفتین بجز یک چیز :قلیون رو میشه آورد؟گیر نمیدن تو فرودگاه؟پرواز من برای هیوستون هست.ممنون میشم اگر اطالاعاتی دارین راهنمایی کنین

azizzadeh_1363
December 9th, 2013, 03:37 PM
دوستان این بسته های غدای آماده مثل سوپ و حلیم و .... رو میشه برد؟ مشکلی نداره تو فرودگاه و ...؟

navaro_poaro
December 11th, 2013, 11:36 PM
سلام
زرشک میشه با خودمون ببریم ؟ چونکه خام هستش مشکل نداره؟

navaro_poaro
December 11th, 2013, 11:45 PM
دوستان این بسته های غدای آماده مثل سوپ و حلیم و .... رو میشه برد؟ مشکلی نداره تو فرودگاه و ...؟

من اینو دیدم تو سایت:

Food Products which cannot be taken into the U.S.:
- Meat and meat products (also products containing meat, such as soups)
- Fresh fruits or vegetables
- Absinth
- Sweets filled with alcohol

houtcivil
December 11th, 2013, 11:48 PM
سلام
زرشک میشه با خودمون ببریم ؟ چونکه خام هستش مشکل نداره؟

دوست عزیز
من خامش رو آوردم و مشکلی نبود.

simon
December 12th, 2013, 02:37 PM
سلام
ایا بردن عطر و انواع اسپرهای بهداشتی در چمدان به امریکا مجازه؟
درسته که به داروی سرما خوردگی و مسکن در چمدان گیر نمی دهند؟
با تشکر

دوست خوب
مقدار سي سي عطر مشخص شده .حتما سايت موارد ممنوعه رو چك كنيد. در مورد مسكن هم سايت داروهاي مجاز رو چك كنيد لطفا. شادزي

اينجا (http://www.tsa.gov/traveler-information/prohibited-items#1) و اينجا (http://www.cbp.gov/xp/cgov/travel/id_visa/kbyg/prohibited_restricted.xml)

topnotch
December 16th, 2013, 06:05 PM
با سلام

من یه مشکلی با این سه شاخه لپ تاپ دارم که حالت بریتانیایی ( یعنی به جای اینکه عمودی باشه دوشاخه افقی) حالا هر جا می رم توی تهران اصلا تبدیل اینجوری نداره. از دوستانی که این مدل تبدیل رو خریدن خواهش می کنم کمک کنند و بگند از کجا خریدن.

با تشکر

uni
December 19th, 2013, 01:08 PM
سلام، من ميخوام يه پلوپز كوچيك (3نفره) ببرم،‌ روش نوشته 220-240 ولت، به نظرتون ارزش بردن داره (با توجه به برق مصرفيش) چون بايد يه ترانس هم از اينجا بگيرم يا برم اونجا يكي بخرم؟

mdemehri
December 19th, 2013, 10:04 PM
سلام، من ميخوام يه پلوپز كوچيك (3نفره) ببرم،‌ روش نوشته 220-240 ولت، به نظرتون ارزش بردن داره (با توجه به برق مصرفيش) چون بايد يه ترانس هم از اينجا بگيرم يا برم اونجا يكي بخرم؟
بیاید اینجا بخرید.

با سلام

من یه مشکلی با این سه شاخه لپ تاپ دارم که حالت بریتانیایی ( یعنی به جای اینکه عمودی باشه دوشاخه افقی) حالا هر جا می رم توی تهران اصلا تبدیل اینجوری نداره. از دوستانی که این مدل تبدیل رو خریدن خواهش می کنم کمک کنند و بگند از کجا خریدن.

با تشکر
طی 10 میلیون باری که گفته شده بیاید اینجا از آمازون بخرید.
http://www.amazon.com/eForCity-COTHPLUGUN01-Universal-Charger-Adapter/dp/B000YN01X4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1387477933&sr=8-1&keywords=adapter

houtcivil
December 20th, 2013, 01:41 AM
با سلام

با تشکر

خرید در اینجا رو که دوستان در پستهای قبلی ذکر کردند. اما ایران هم به راحتی گیرتون میاد. بگید تبدیل" اروپا به آمریکا " رو نیاز داردید. اخیرا یکی از دوستان تهیه کرده است و قیمت آن هم 300 تومان بوده است.
موفق باشید

topnotch
December 21st, 2013, 04:05 PM
با سلام خدمت دوستان

می خواستم اگه امکان داره نام مواد زیر رو به انگلیسی بگید.

- سبزی خشک ( سبزی کوکو- نعناع خشک)
- پسته شور
-نبات
-نخود شور
- پودر زردچوبه
- پودر فلفل سیاه
- ادویه کاری
- چوب دارچین
-کشمش
- زرشک

در مورد ورود اول به خاک آمریکا و اینکه چه سوالاتی می پرسند هم اگه توضیحاتی بفرمایید ممنون میشم

با تشکر

mdemehri
December 22nd, 2013, 02:09 AM
با سلام خدمت دوستان

می خواستم اگه امکان داره نام مواد زیر رو به انگلیسی بگید.

- سبزی خشک ( سبزی کوکو- نعناع خشک)
- پسته شور
-نبات
-نخود شور
- پودر زردچوبه
- پودر فلفل سیاه
- ادویه کاری
- چوب دارچین
-کشمش
- زرشک

در مورد ورود اول به خاک آمریکا و اینکه چه سوالاتی می پرسند هم اگه توضیحاتی بفرمایید ممنون میشم

با تشکر
سبزی خشک:dried vegetables
پسته شور istachio ( salted)
نبات :-
نخود شور : -
پودر زرد چوبه: Curcuma
فلفل سیاه: black pepper
ادویه کاری : Curry powder
چوب دارچین: cinnamon sticks
کشمش: Raisin
زرشک :Berberis

topnotch
December 22nd, 2013, 01:55 PM
با تشکر از خانوم mdemehri

یه سوال دیگه داشتم امکان داره پماد بتامتازون رو با خودم ببرم؟

milo2007
December 22nd, 2013, 06:24 PM
خانم دمهری ممنون میشم منو راهنمایی کنین
پارس خزر یه پلوپزه 110 ولت صادراتی داره که البته قیمتش 240 تومن و دوبرابر معمولیاشه
میخواستم ببینم بگیرم اینو یا توی امریکا میتونم پلوپز خوب پیدا کنم که به شکل ایرانی بپزه برنج رو؟
اگه پلوپزه خوبی تو امریکا سراغ دارین هم ممنون میشم بهم معرفی کنین
مرسی

mdemehri
December 22nd, 2013, 07:55 PM
با تشکر از خانوم mdemehri

یه سوال دیگه داشتم امکان داره پماد بتامتازون رو با خودم ببرم؟
لطفاً تاپیک رو کامل بخونید و بعد سئوالتون رو بپرسید.
اینجور دارو ها رو گیر نمی دن.
All medications (such as pills, injectables, or homeopathic remedies) and associated supplies (such as syringes, Sharps disposal containers, pre-loaded syringes, jet injectors, pens, infusers, etc.) are allowed through the airport security checkpoint once they have been screened.

AtroPen, an auto-injection system that can help treat many emergency conditions (such as low heart rate, breathing problems, and excess saliva related to insecticide, nerve gas or mushroom poisoning) are also allowed.

All medications should be clearly labeled so they can be identified.

Medications in daily dosage containers are allowed through the checkpoint once they have been screened.

Medication and related medical supplies are normally X-rayed. As a customer service, however, TSA now allows travelers the option of requesting a visual inspection of their medications and associated

خانم دمهری ممنون میشم منو راهنمایی کنین
پارس خزر یه پلوپزه 110 ولت صادراتی داره که البته قیمتش 240 تومن و دوبرابر معمولیاشه
میخواستم ببینم بگیرم اینو یا توی امریکا میتونم پلوپز خوب پیدا کنم که به شکل ایرانی بپزه برنج رو؟
اگه پلوپزه خوبی تو امریکا سراغ دارین هم ممنون میشم بهم معرفی کنین
مرسی
واقعاً اینجا پلوپز هاش خوبه و برنج حوب در میاد. نمی دونم چه اصراریه از ایران اینجور وسایل رو بیارید. به جای سنگین کردن چمدونتون با پلوپز و زود پز و اینجور چیزا 4 تا وصیله ی واجب بیارید بهتره.
تعریف این پلوپز رو زیاد شنیدم و دوستام گفتن برنج توش خوب در میاد
http://www.amazon.com/Aroma-ARC-914SBD-Uncooked-Digital-Steamer/dp/B007WQ9YNO/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1369201200&sr=8-2&keywords=rice+cooker

آرش
December 25th, 2013, 01:11 PM
خیر چه مشکلی مثلا؟

مشکلی نداره و توصیه میکنم حتما با خودتون ببرید

به نظر من نوعی که با 110 کار کنه رو از اینجا ببرید. مخصوصا اگر شهر کوچک برید سخت پیدا میشه و انواعی که موجود هست هم به خوبی ایرانیها کار نمیکنه. اگر لوس آنجلس و جاهایی که ایرانیها زیاد هستن میرید که زیاد لازم نیست.
دوستی در مورد ادکلن پرسیده بودن من حداقل 5 تا ادکلن پر توی بار داشتم که مشکلی نداشت (چمدون من رو کامل گشتن).
تبدیل با خودتون حتما ببرید. یادتون باشه دفعه اول که آمریکا تشریف میبرید تا حساب بانکی باز بشه و کارت دستتون برسه دو هفته ای زمان میبره. پس برای هفته های اول روی خرید آنلاین از آمازون و غیره حساب نکنید! (تجربه من در مورد US Bank هست اگر بانکهای دیگه آنی کارت میدن من اطلاعی ندارم)
دوستان چیزهای ارزون مثل دارو و سبزی خشک و غیره رو با خودتون ببرید. وقتتون رو تلف اینکه مجاز هست یا نه نکنید. اگر غیر مجاز باشه (و مثل من بد شانس باشید) و توی فرودگاه بهتون گیر بدن حداکثرش اینکه که میندازن دور. همین. نه زندان داره نه جریمه مالی داره نه هیچی.
یک نکته دیگه رو هم یادتون باشه خیلی چیزها رو خانواده محترم میتونن از ایران پست کنن. برای بنده چیزهایی پست شد که توی فرودگاه غیر مجاز هست.

smonabav
December 26th, 2013, 12:47 AM
خیر چه مشکلی مثلا؟

مشکلی نداره و توصیه میکنم حتما با خودتون ببرید

به نظر من نوعی که با 110 کار کنه رو از اینجا ببرید. مخصوصا اگر شهر کوچک برید سخت پیدا میشه و انواعی که موجود هست هم به خوبی ایرانیها کار نمیکنه. اگر لوس آنجلس و جاهایی که ایرانیها زیاد هستن میرید که زیاد لازم نیست.
دوستی در مورد ادکلن پرسیده بودن من حداقل 5 تا ادکلن پر توی بار داشتم که مشکلی نداشت (چمدون من رو کامل گشتن).
تبدیل با خودتون حتما ببرید. یادتون باشه دفعه اول که آمریکا تشریف میبرید تا حساب بانکی باز بشه و کارت دستتون برسه دو هفته ای زمان میبره. پس برای هفته های اول روی خرید آنلاین از آمازون و غیره حساب نکنید! (تجربه من در مورد US Bank هست اگر بانکهای دیگه آنی کارت میدن من اطلاعی ندارم)
دوستان چیزهای ارزون مثل دارو و سبزی خشک و غیره رو با خودتون ببرید. وقتتون رو تلف اینکه مجاز هست یا نه نکنید. اگر غیر مجاز باشه (و مثل من بد شانس باشید) و توی فرودگاه بهتون گیر بدن حداکثرش اینکه که میندازن دور. همین. نه زندان داره نه جریمه مالی داره نه هیچی.
یک نکته دیگه رو هم یادتون باشه خیلی چیزها رو خانواده محترم میتونن از ایران پست کنن. برای بنده چیزهایی پست شد که توی فرودگاه غیر مجاز هست.

من یک موردی رو اضافه کنم، اول اینکه اگر کنسرو داخلش گوشت باشه و متوجه بشوند، اون کنسرو رو میگیرند! طبق توصیه یکی از دوستان، برچسب کنسروها رو جدا کنید اگر میخواهید کنسرو بیارید با خودتون برای چند روز اول.
در مورد پلوپز نظری ندارم!!!! من البته با خودم نیاوردم و اینجا گرفتم، قبل اینکه پلوپز بگیرم هم، با قابلمه ای که همین جا گرفتم، برنج درست میکردم! ;)
در مورد ادکلن و عطر، اگر در داخل چمدون باشه (یعنی داخل کوله پشتی یا carry on نباشه) صرفنظر از حجمش، هیــــــــچ مشکلی نداره
در مورد حساب بانکی، روزی که من رفتم BOA حساب باز کردم، همون روز بهم Debit Card Temporary رو داد و بعد از حدود 10 روز، کارت اصلی رسید، و با همون کارت موقت هم، از آمازون و Ebay تونستم خرید اینترنتی انجام بدم، در مورد Wells Fargo (که یکی از دوستانم حساب باز کرد) هم اینجوری بود، در مورد سایر بانک ها اطلاع ندارم :)

topnotch
December 29th, 2013, 09:51 AM
با سلام

از دوستان یه سوالی در مورد همراه داشتن هارد اکسترنال داشتم آیا بهتره که همراهمون تو کری آن باشه یا اینکه بزاریمش توی قسمت بار هواپیما. و اینکه امکان داره یهو بگند که لپ تاپو روشن کن و نشون بده آیا نرم افزار کرکی داری یا نه؟ توی هارد من پر از نرم افزار های کرکی گرون قیمته که اگه بخوام بخرمشون خیلی خیلی گرون میشه و یه سری دوره های مربوط به شرکت لیندا و ... داره . می خواستم ببینم با خودم ببرم یا اینکه نه. با تشکر

asal92
December 29th, 2013, 10:09 AM
با سلام

از دوستان یه سوالی در مورد همراه داشتن هارد اکسترنال داشتم آیا بهتره که همراهمون تو کری آن باشه یا اینکه بزاریمش توی قسمت بار هواپیما. و اینکه امکان داره یهو بگند که لپ تاپو روشن کن و نشون بده آیا نرم افزار کرکی داری یا نه؟ توی هارد من پر از نرم افزار های کرکی گرون قیمته که اگه بخوام بخرمشون خیلی خیلی گرون میشه و یه سری دوره های مربوط به شرکت لیندا و ... داره . می خواستم ببینم با خودم ببرم یا اینکه نه. با تشکر
سلام دوست عزیز.من از فروم همسایه هستم.در سفرم به کانادا، من هارد اکسترنال را داخل چمدون گذاشته و لپ تاپ را بداخل هواپیما بردم. از ما که نخواستند روشن کنیم. 2 تا لپ تاپ داشتیم. ما هم همه این نرم افزارها را بردیم و مشکلی پیش نیومد . امیدوارم برای شما هم مشکلی پیش نیاد.

آرش
December 29th, 2013, 10:45 AM
با سلام

هیچوقت اینکار رو نمیکنن (مگر اینکه کسی خلاف کرده باشه)
ضمنا توی امریکا من 24 ساعت با تورنت همه چیز دانلود میکردم هیچ اتفاقی نیافتاد

topnotch
December 29th, 2013, 01:56 PM
ممنون از راهنماییتون

یه سوال هم در مورد بازرسی ایکس ری داشتم که آیا روی لپ تاپ یا هارد مضر هست یا نه؟

mdemehri
December 30th, 2013, 05:10 AM
ممنون از راهنماییتون

یه سوال هم در مورد بازرسی ایکس ری داشتم که آیا روی لپ تاپ یا هارد مضر هست یا نه؟
نه مشکلی پیش نمیاد. من تو این چند ماه تقریباً هر ماه پرواز داشتم شاید بیشتر از 2 بار در یک ماه و همیشه هم لپتاپم همراهم بود...مشکلی پیش نمیاد

smonabav
December 30th, 2013, 08:04 AM
با سلام

اول اینکه، بنظرم هارد رو داخل carry on یا کوله پشتی قرار بدید و نه چمدونی که میره تووی بار
دوم، بازرسی X-Ray حتی اگر مضر هم باشه، شما نمیتونی لپ تاپ/هارد رو بدون بازرسی از اون گیت بازرسی رد کنی ;)
سوم، در دانشگاه تمامی نرم افزارهایی که برای کار مرتبط با رشته تون هست و در طول تحصیل نیاز دارید/خواهید داشت، وجود داره (یعنی دانشگاه لایسنس رو خریداری کرده و در اختیار شما قرار میده) نمیدونم چرا همچنان دوستان میخوان از نرم افزار کرک شده استفاده کنند؟! :confused:

آرش
December 31st, 2013, 11:08 AM
اول اینکه، بنظرم هارد رو داخل carry on یا کوله پشتی قرار بدید و نه چمدونی که میره تووی بار
دوم، بازرسی X-Ray حتی اگر مضر هم باشه، شما نمیتونی لپ تاپ/هارد رو بدون بازرسی از اون گیت بازرسی رد کنی ;)
سوم، در دانشگاه تمامی نرم افزارهایی که برای کار مرتبط با رشته تون هست و در طول تحصیل نیاز دارید/خواهید داشت، وجود داره (یعنی دانشگاه لایسنس رو خریداری کرده و در اختیار شما قرار میده) نمیدونم چرا همچنان دوستان میخوان از نرم افزار کرک شده استفاده کنند؟! :confused:
همه دانشگاهها اینکار رو نمیکنن. همه لایسنسها رو هم نمیدن (مثلا لایسنس ویندوز یا فتوشاپ برای کسی که جامعه شناسی میخونه که نمیدن!)
اصولا لایسنس ارزون رو میتونید توی eBay فراوان پیدا کنید. به قول دوستمون چرا کرک شده استفاده کنید؟ دیگه اونجا تحریم و این بهانه ها نیست که به حقوق دیگران احترام نگذاریم. ترجیحا سعی کنید نرم افزارهاتون رو خریداری کنید یا حداقل از نسخه های رایگان قانونی استفاده کنید :)

smonabav
December 31st, 2013, 10:44 PM
همه دانشگاهها اینکار رو نمیکنن. همه لایسنسها رو هم نمیدن (مثلا لایسنس ویندوز یا فتوشاپ برای کسی که جامعه شناسی میخونه که نمیدن!)
اصولا لایسنس ارزون رو میتونید توی eBay فراوان پیدا کنید. به قول دوستمون چرا کرک شده استفاده کنید؟ دیگه اونجا تحریم و این بهانه ها نیست که به حقوق دیگران احترام نگذاریم. ترجیحا سعی کنید نرم افزارهاتون رو خریداری کنید یا حداقل از نسخه های رایگان قانونی استفاده کنید :)

درسته که همه لایسنس ها رو رایگان نمیدن ولی اکثر دانشگاه ها لایسنس رو با مبلغ بسیار پائین تری نسبت به خود تولیدکنندگان نرم افزار در اختیار دانشجویان قرار میدهند، ضمن اینکه در بعضی از دانشگاه ها میشه به صورت آنلاین با نرم افزار مورد نظر کار کرد، یعنی شما نرم افزاری روی لپ تاپ نصب نمیکنی و از طریق شبکه دانشگاه از اون نرم افزار بدون محدودیت استفاده میکنی. بعد یک سوال یک دانشجوی جامعه شناسی چرا باید لایسنس فتوشاپ بخواد؟ :D همونجوری که اشاره کردید میتونه از نرم افزارهای رایگان/ open source ها استفاده کنه :)

آرش
January 1st, 2014, 12:57 PM
درسته که همه لایسنس ها رو رایگان نمیدن ولی اکثر دانشگاه ها لایسنس رو با مبلغ بسیار پائین تری نسبت به خود تولیدکنندگان نرم افزار در اختیار دانشجویان قرار میدهند، ضمن اینکه در بعضی از دانشگاه ها میشه به صورت آنلاین با نرم افزار مورد نظر کار کرد، یعنی شما نرم افزاری روی لپ تاپ نصب نمیکنی و از طریق شبکه دانشگاه از اون نرم افزار بدون محدودیت استفاده میکنی. بعد یک سوال یک دانشجوی جامعه شناسی چرا باید لایسنس فتوشاپ بخواد؟ :D همونجوری که اشاره کردید میتونه از نرم افزارهای رایگان/ open source ها استفاده کنه :)

فتوشاپ صرفا مثال بود. منظور من این بود که دانشگاه همه نوع نرم افزار در اختیار دانشجو قرار نمیده. مثلا دانشگاهی که من هستم کلا لایسنس نمیفروشه. یک سری نرم افزار توی Lab هست و شما محدود به استفاده از همون ها هستید. دانشگاههایی هم که اینکار رو میکنن برای یک سری نرم افزار خاص تسهیلات قائل میشن.
البته هیچ کدوم از این صحبتها دلیل بر استفاده از نرم افزار کرک شده نیست. صرفا منظورم به اون دوستی بود که در مورد بردن نرم افزار به امریکا پرسیده بودن.

هیچوقت اینکار رو نمیکنن (مگر اینکه کسی خلاف کرده باشه)

در این مورد بیشتر تحقیق کردم و متوجه شدم که در آمریکا میتونن لپ تاپ شما رو برای جستجو بگردن یا حتی اطلاعات رو کپی کنن! (البته جایی نوشته بود اینکار غیر قانونی هست و میشه شکایت کرد ولی خوب ممکن هست علی رغم غیرقانونی بودن اطلاعات شما رو بردارن).
http://www.theguardian.com/technology/2008/may/15/computing.security

پیشنهاد میکنم برای اطمینان از TrueCrypt (http://www.truecrypt.org/) برای رمز نگاری اطلاعات خودتون استفاده کنید.

azizzadeh_1363
January 2nd, 2014, 11:32 AM
درباره بردن برنج در سایت موارد ممنوعه نوشته بهتره نبرید. حالا این که در قسمت موارد ممنوعه اینجوری نوشته یعنی که فقط ممکنه ازمون بگیرن یا حتی ممکنه جریمه هم بشیم؟

simon
January 2nd, 2014, 11:38 AM
درباره بردن برنج در سایت موارد ممنوعه نوشته بهتره نبرید. حالا این که در قسمت موارد ممنوعه اینجوری نوشته یعنی که فقط ممکنه ازمون بگیرن یا حتی ممکنه جریمه هم بشیم؟

سلام

شما كلي وسائل ضروري تر داريد كه ببريد. من جريمه نديدم ولي ديدم بگيرن بريزن دور. اگرم قصد داريد يه كم اندازه ي مصرف 2-3 روزتون ببريد تا به محل جديد اشراف پيدا كنيد. بازم به فرودگاه و افسر و گيت وروديتون بستگي دار. شايدم اصلا گير ندن.
شادزي

uni
January 3rd, 2014, 06:39 PM
سلام دوستان، من متوجه نشدم كه هارد اكسترنال ميشه برد يا نه؟ به محتويات داخلش كار دارن؟ نرم افزار، فيلم رايت شده، ...

simon
January 3rd, 2014, 09:06 PM
سلام دوستان، من متوجه نشدم كه هارد اكسترنال ميشه برد يا نه؟ به محتويات داخلش كار دارن؟ نرم افزار، فيلم رايت شده، ...

سلام
مشكلي نداره به محتوياتشم تا امروز نديدم كاري داشته باشن.تعداد بالا كه نميخواهيد ببريد كه شك بر انگيز باشه؟ شادزي

uni
January 3rd, 2014, 10:24 PM
سلام
مشكلي نداره به محتوياتشم تا امروز نديدم كاري داشته باشن.تعداد بالا كه نميخواهيد ببريد كه شك بر انگيز باشه؟ شادزي
تعداد بالا منظورتون 2 3تا هارده!؟ من يكي ميخوام ببرم
طبق لينك زير گويا بردنش مشكلي نداره، درسته؟
http://www.cbp.gov/xp/cgov/travel/id_visa/kbyg/prohibited_restricted.xml#TrademarkedandCopyrighte dArticles

simon
January 3rd, 2014, 10:57 PM
تعداد بالا منظورتون 2 3تا هارده!؟ من يكي ميخوام ببرم
طبق لينك زير گويا بردنش مشكلي نداره، درسته؟
http://www.cbp.gov/xp/cgov/travel/id_visa/kbyg/prohibited_restricted.xml#TrademarkedandCopyrighte dArticles

سلام
بله لينك درست همينه. قبلا دوستي در مورد سي دي سوال ميكرد گفتيم مشكلي نيست گفت مال دوستم رو گرفتن. ديگه بعد از پرس و جو مشخص شد دوستشون 300 تا سي دي داشته ميبرده. منم گفتم هارد مشكل نداره يك لحظه شك كردم نكنه تعداد مي خواهيد رد كنيد.
موفق باشيد
شادزي

uni
January 3rd, 2014, 11:54 PM
سلام
بله لينك درست همينه. قبلا دوستي در مورد سي دي سوال ميكرد گفتيم مشكلي نيست گفت مال دوستم رو گرفتن. ديگه بعد از پرس و جو مشخص شد دوستشون 300 تا سي دي داشته ميبرده. منم گفتم هارد مشكل نداره يك لحظه شك كردم نكنه تعداد مي خواهيد رد كنيد.
موفق باشيد
شادزي
نه دوست عزيز، تعداد كجا بود!؟ يه دونشم نميتونم پر كنم
اگه به احتمال 0.01% بگيرن و چك كنن (مثلا همين دوستي كه CDهاشونو گرفتن) كه نرم افزار كرك شده داره و عدم رعايت حق كپي رايت و ... جريمه ش چيه؟ دلار؟ ديپورت؟ زندان؟ ...

simon
January 4th, 2014, 01:21 AM
نه دوست عزيز، تعداد كجا بود!؟ يه دونشم نميتونم پر كنم
اگه به احتمال 0.01% بگيرن و چك كنن (مثلا همين دوستي كه CDهاشونو گرفتن) كه نرم افزار كرك شده داره و عدم رعايت حق كپي رايت و ... جريمه ش چيه؟ دلار؟ ديپورت؟ زندان؟ ...

سلام
به نظرم داريد زياد حساس ميشيد . خود همين لينكي كه داديد مطالعه بفرماييد نوشته مثلا فيلم نبايد فيلم خاصي باشه. خيلي ها بردند و مشكلي نبوده شما هم انقدر بزرگش نكنيد براي خودتون. براي راحتي خيالتون اين 26 صفحه رو بخونيد بد نيست. :)ضمنا با دوستانتون در دانشگاه مقصدم تماسي داشته باشي چون از مسير شما وارد آمريكا شدند حتما اطلاعات بهتري بهتون ميدن.

شادزي

rastakhiz
January 6th, 2014, 05:25 PM
سلام سیمون جان.
منظورت کدوم 26 صفحه است؟
منبع اصلی چیزهایی که نباید برده بشه همین لینکه که در چند پست بالاتر معرفی شده؟
یه چیزهایی هست مثل خوراکیها که جایی قید نشده مثل نبات(از اون مدلش که نی داره) یا سویا که قاطی گوشت میکنن و بصورت خشکه.

simon
January 6th, 2014, 07:56 PM
سلام سیمون جان.
منظورت کدوم 26 صفحه است؟
منبع اصلی چیزهایی که نباید برده بشه همین لینکه که در چند پست بالاتر معرفی شده؟
یه چیزهایی هست مثل خوراکیها که جایی قید نشده مثل نبات(از اون مدلش که نی داره) یا سویا که قاطی گوشت میکنن و بصورت خشکه.

سلام
همين تاپيك رو از ابتدا بخونيد خيلي مفيده. نبات تا جايي كه ديدم موردي نداشته. شما نبايد با خودت چيزي ببري كه بذر محسوب شه. هر چيزي كه بشه كاشت مثل دانه ي داخل ميوه ها ممنوعه. محصولات خشكبار بطور كل آزاده چون ديگه قابليت رشد نداره.
شادزي

uni
January 12th, 2014, 09:07 AM
بردن ماشين حساب اشكالي داره؟ هرنوعي كه باشه؟ داخل كوله پشتي بايد گذاشت يا چمدون؟

n301_d632
January 12th, 2014, 08:17 PM
بردن ماشين حساب اشكالي داره؟ هرنوعي كه باشه؟ داخل كوله پشتي بايد گذاشت يا چمدون؟
چه مشکلی می‌تونه داشته باشه آخه؟!

دوست من داخل کوله‌ش گذاشت. ۲تا هم داشت.
این که دیگه مشکلی نمی‌تونه ایجاد کنه

simon
January 14th, 2014, 07:28 AM

سلام
خيلي داريد حساسيت نشون ميديد به نظر من. جز موارد مطرح شده در اون سايت بقيه ي موارد خيلي عاديه و مشكلي نداره. به نظرم همون لينك رو خوب بخونيد. من بعيد ميدونم جز قسمت دانه هاي كاشتني و دارو ايراني ها در موارد ديگه مشكلي داشته باشند.
شادزي

shabgard66
January 18th, 2014, 09:12 AM
ماشین حساب چرا باید اشکال داشته باشه؟
هیچ اشکالی نداره با خیال راحت ببرین.

shaghi
January 19th, 2014, 10:11 PM
من قبل از اینکه بیام آمریکا اومدم این تاپیک رو خوندم و چیزایی که گفته بود رو آوردم. فقط چند تا نکته رو میخوام اضافه کنم.
بعضی چیزها رو من کم آوردم که زودی تموم شد. مثلا نبات. نبات اینجا گرونه مثلا یه بسته کوچک تو فروشگاه عربی تو دالاس که زعفرانی هم نبود، 6-7 دلار بود که خیلی هم نباتش بی کیفیت بود. برای همین اگر اهل خوردن چیزای شیرین هستین، بیشتر بیارید. (من اندازه یه کیسه فریزر از این نباتهایی که چوب دارند آورده بودم که خب تموم شد).
در مورد زعفران هم این موضوع صحیحه.
من تو تاپیک شهرهای آمریکا نوشتم که بعضی از شهرهای اینجا هواش خیلی خشک میشه تو زمستون. برای همین اگر پوست خشک دارید یه کرم خیلی خوب باید بیارید. من علاوه بر کرم و لوسیون های خودم یه 2 تایی کرم جی آوردم. واقعا بعضی روزها کرم های خودمو میذارم کنار و از اون استفاده میکنم که ماشالله کل روز هم جواب میده :-)
چیزای بی کیفیت و لباسهایی که خیلی دوست دارید و عمری ازشون گذشته نیارید. اصلا ارزش نداره. فوری پاره میشه و باید دور بندازید.
هر لباسی که میخواهید بیارید قبل اومدن چک کنید. مثلا من یه شلوار سفید نو داشتم تو ایران که یه جنس خیلی خوبی داشت. وقتی رسیدم اینجا دیدم یه قسمتیش شکافته شده. خب اینجا کسی چرخ خیاطی نداره. میشد با دست بدوزم ولی وقت ندارم. به هر حال، بی استفاده مونده.
Freight اونقدر که میگن ارزون نیست. برای آمریکا پولشو همینجا میگیرن که خیلی زور داره. برای من 300 دلار تموم شد در حالی که قرار بود 200 دلار باشه. علتش هم اینه که اینها 40 دلار برای costume میگیرن که مواد غذایی رو آزمایش کنن. من تمام مواد غذایی، سبزیجات، لواشک همه رو فریت کردم ولی همه برچسب خورده بود ولی بهم برگردوندن.
بعدم یه 3-4 روزی وقت میدن که بری بارتو بگیری اگه بعد اون 3-4 روز برین (که خیلی پیش میاد چون اولش آدم ماشین نداره و همه هم بیکار نیستن به آدم کمک کنن)، 40 دلار (حداقل) جریمه میکنن که با مالیاتش شد همون 300 دلار.
اینجا قاب عکس لامصب خیلی گرونه. اگه عکس میارید و جای کافی دارید باهاش یه تعداد قاب عکس سبک بیارید.
رو میزی خوشگل از ایران برا من فرستادن وگرنه این چیزا اینجا پیدا نمیشه (بعضی جاها بی کیفیتشو به قیمت خدا تومن میفروشن). اگه اهل این چیزا هستید، بیارید بد نیست.

maryamu
January 20th, 2014, 02:50 AM
من قبل از اینکه بیام آمریکا اومدم این تاپیک رو خوندم و چیزایی که گفته بود رو آوردم. فقط چند تا نکته رو میخوام اضافه کنم.
بعضی چیزها رو من کم آوردم که زودی تموم شد. مثلا نبات. نبات اینجا گرونه مثلا یه بسته کوچک تو فروشگاه عربی تو دالاس که زعفرانی هم نبود، 6-7 دلار بود که خیلی هم نباتش بی کیفیت بود. برای همین اگر اهل خوردن چیزای شیرین هستین، بیشتر بیارید. (من اندازه یه کیسه فریزر از این نباتهایی که چوب دارند آورده بودم که خب تموم شد).
در مورد زعفران هم این موضوع صحیحه.
من تو تاپیک شهرهای آمریکا نوشتم که بعضی از شهرهای اینجا هواش خیلی خشک میشه تو زمستون. برای همین اگر پوست خشک دارید یه کرم خیلی خوب باید بیارید. من علاوه بر کرم و لوسیون های خودم یه 2 تایی کرم جی آوردم. واقعا بعضی روزها کرم های خودمو میذارم کنار و از اون استفاده میکنم که ماشالله کل روز هم جواب میده :-)
چیزای بی کیفیت و لباسهایی که خیلی دوست دارید و عمری ازشون گذشته نیارید. اصلا ارزش نداره. فوری پاره میشه و باید دور بندازید.
هر لباسی که میخواهید بیارید قبل اومدن چک کنید. مثلا من یه شلوار سفید نو داشتم تو ایران که یه جنس خیلی خوبی داشت. وقتی رسیدم اینجا دیدم یه قسمتیش شکافته شده. خب اینجا کسی چرخ خیاطی نداره. میشد با دست بدوزم ولی وقت ندارم. به هر حال، بی استفاده مونده.
Freight اونقدر که میگن ارزون نیست. برای آمریکا پولشو همینجا میگیرن که خیلی زور داره. برای من 300 دلار تموم شد در حالی که قرار بود 200 دلار باشه. علتش هم اینه که اینها 40 دلار برای costume میگیرن که مواد غذایی رو آزمایش کنن. من تمام مواد غذایی، سبزیجات، لواشک همه رو فریت کردم ولی همه برچسب خورده بود ولی بهم برگردوندن.
بعدم یه 3-4 روزی وقت میدن که بری بارتو بگیری اگه بعد اون 3-4 روز برین (که خیلی پیش میاد چون اولش آدم ماشین نداره و همه هم بیکار نیستن به آدم کمک کنن)، 40 دلار (حداقل) جریمه میکنن که با مالیاتش شد همون 300 دلار.
اینجا قاب عکس لامصب خیلی گرونه. اگه عکس میارید و جای کافی دارید باهاش یه تعداد قاب عکس سبک بیارید.
رو میزی خوشگل از ایران برا من فرستادن وگرنه این چیزا اینجا پیدا نمیشه (بعضی جاها بی کیفیتشو به قیمت خدا تومن میفروشن). اگه اهل این چیزا هستید، بیارید بد نیست.

سلام

منم چند تا چیز به صحبت های دوستمون اضافه می کنم:

1- مسواک و اینا رو نوشته بودن گرونه، حتما بیارید ولی قیمت ها هیچ فرقی نمی کنه، همون oral b که توی ایران میخریم 10، 12 تومن، اینجا هم همون 4، 5 دلار هست

2- کیسه فریزر رو نوشته بودن اینجل گرونه (زیپک) من برداشتم از ایران آوردم ولی خوب خیلی بیخود بود، چون اینجا کیسه های عادی هم با قیمت مناسب هست

3- اگه میخواید از ایران لباس بخرید، صبر کنید بیاید همینجا، چون اینجا قیمت های خیلی خیلی ارزون تر از ایرانه

4- لواشک خورها هم حتما با خودشون لواشک بیارن :)

موفق باشیم :)

shaghi
January 20th, 2014, 07:02 AM
اشکال داره. حالا باز هم از بقیه سوال کنید. به روش عادی نمیشه. مگه دوز و کلک به کار ببرید که من نمیتونم ترویج کنم :-))

hamid_h671
January 24th, 2014, 08:08 AM
من تابلو فرش با خودم نیاوردم ولی ریسک کزدم ی قالیچه کوچیک دستباف و ی جاجیم با خودم آوردم که البته چون چمدونهای ما اصلا باز نشده بود بدون مشکل وارد شد ولی خیلی دوستان گفتن نمیشه ( فرودگاه من سانفرانسیسکو بود ) البته من از مغازه تابلو فرش فروشی پرسیدم اونها گفتن مشکلی نداره و خیلی از مشتریاشون واسه بردن تابلو فرش به آمریکا خرید میکنن به هر حال بهتره از یک منبع معتبر سوال کنید تا با خیال راحت بیارید و مثل من همش چشمتون به چمدون فرشها نباشه !!!

tripper
February 2nd, 2014, 01:22 AM
با سلام
چند سوال خواهشمندم جواب دهید
1- بردن زعفران به آمریکا مجاز است و چقدر ؟
2-تا چه سقفی میشود پول نقد برد؟
با تشکر

smonabav
February 2nd, 2014, 02:35 AM
با سلام
چند سوال خواهشمندم جواب دهید
1- بردن زعفران به آمریکا مجاز است و چقدر ؟
2-تا چه سقفی میشود پول نقد برد؟
با تشکر

1- ارسال های قبل رو مطالعه کنید
2- ارسال های قبل رو مطالعه کنید
3- https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/82/~/travelers-bringing-food-into-the-u.s.-for-personal-use
4- https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/195
5- مطالعه ارسال های قبل، هم ثواب دنیوی داره و هم ثواب اُخروی ;)

royal65
February 7th, 2014, 10:03 AM
دوستان من هر چى که تونستم دارو اوردم حتى بارمو نگاشم نکردن اين امريکايى ها... فقط فرودگاه شيراز الکي يه چمدونم و باز کرد که به زور بسته بودمش. الکى گفت بازش کن ميخواست گير بده.
اگه مياىيد امريکاى شمالى گرم بپوشيد اما داخل هواپىما اين قدر هم که دوستان ميگن سرد نميشه.
پتوى جنس خوب حتما بياريد چون اينجا يه پتو در حد مسافرتى بايد 40-50$ هزينه کنيد.
کلى خوراکى خوشمزه که دوست داريد بياريد، اينو که ميگم واسه اينه که تا کلى وقت هوس چيزايى ميکنيد که تو ايران شايد خيلى هم دوست نداشتيد. مثلا من اصلا سوهان خور نبودم... اما يکى از استادام سوغاتى به من سوهان داد و از وقتى امدم اينجا عجيب بهم مزه داده.
عدس و نخود و لوبيا و اينا هم بياريد نميگيرند.
از همه دوستانتون عکس يادگارى بگيريد و با خودتون بياريد.
اينجا معضل من قابلمه بود حتما 2تا چدن جنس خوب بياريد که اينجا گرونه.
بالش پر هم اگه مىتونيد بياريد... اينجا خيلي به درد ميخوره و گردنتون سالم ميمونه.
اگه ميتونستم خوش خواب هم از ايران مي اوردم طبى اينجا بايد بالاى 1000$ هزينه کنيد.
موفق باشيد.

royal65
February 7th, 2014, 10:15 AM
دوستان اگر کسى فرش ابريشم مياره با خودش، خيلي مراقب باشه که توى فرودگاه ايران ازش باج نگيرن که ردش کنند. اگه بتونىد بياريد سود کرديد...
گرچه اينجا امريکايى ها خيلى فرش شناس نيستند و فقط تو خونه هاى ميليونرا فرش ايراني ميبينيد... با اين تفاسير دوست من يه فرش انتيک ابرىشم اينجا خريد $300 و فروخت $4500.
اگه اهل هنر خاصى هستيد حتما وسايلش رو با خودتون بياريد اىنجا به هنر خيلى بها ميدن. و ميتونيد يه راه درامد داشته باشيد.

royal65
February 7th, 2014, 10:36 AM
در مورد قاب عکس که دوستمون گفتند اينجا گرونه و از ايران بياريد، بهتره همين جا بگم که اينجا من از goodwill هزار مدل متنوع قاب عکس خريدم دونه اى 99¢
بشقاب چيني، ديس چيني، ليوان کريستال، انواع جا ادويه برندهاى مختلف نمک پاش، زير بشقاب شيک، کفگير، و خيلى چىزاى ديگه خريدم دونه اى 99¢
پس الکى بار نزنيد اين چيزا رو بياريد...از فروشگاه هاى 1$ هم خيلى وسيله اوليه ميتونيد تهيه کنيد.
پلاستيک فريزر: انقدر دوستان گفتند بياريد که من به اندازه کل دکتراى خودم و بچه هام اوردم با خودم اما اينجا تو فروشگاه يه دلارى 100 تاش يه دلاره...
با خودتون لباس زير جنس خوب بياريد. و يه چيز مهم: مينى افتابه واسه تو خونه. راستى الکى کارت پستال نياريد که در برابر کارتهاى اينجا خيلى ضايع هست.
اما من اگه مي
تونستم هيچ کدام از اينها رو نمي اوردم.... فقط مامانم رو مى اوردم.
:(

hamid_h671
February 8th, 2014, 06:10 AM
در مورد قاب عکس که دوستمون گفتند اينجا گرونه و از ايران بياريد، بهتره همين جا بگم که اينجا من از goodwill هزار مدل متنوع قاب عکس خريدم دونه اى 99¢
بشقاب چيني، ديس چيني، ليوان کريستال، انواع جا ادويه برندهاى مختلف نمک پاش، زير بشقاب شيک، کفگير، و خيلى چىزاى ديگه خريدم دونه اى 99¢
پس الکى بار نزنيد اين چيزا رو بياريد...از فروشگاه هاى 1$ هم خيلى وسيله اوليه ميتونيد تهيه کنيد.
پلاستيک فريزر: انقدر دوستان گفتند بياريد که من به اندازه کل دکتراى خودم و بچه هام اوردم با خودم اما اينجا تو فروشگاه يه دلارى 100 تاش يه دلاره...
با خودتون لباس زير جنس خوب بياريد. و يه چيز مهم: مينى افتابه واسه تو خونه. راستى الکى کارت پستال نياريد که در برابر کارتهاى اينجا خيلى ضايع هست.
اما من اگه مي
تونستم هيچ کدام از اينها رو نمي اوردم.... فقط مامانم رو مى اوردم.
:(

منم گفته های دوستمون رو تصدیق میکنم ی چیزایی اینجا گرونه ولی همه چی هست مثل نبات ، نمکدون ، قوری که همشون بزرگ هستند و توی فروشگاه های چینی ، ژاپنی و ایرانی میشه گیر آورد . در خصوص آفتابه که بحث زیاد شده ولی به نظر من ی شیر میگرید 25 دلار یا خیلی کمتر این شیر که من گرفتم این قیمت بود شیک و تمیز ، هر وقتم خواستید از اون خونه برید بازش کنید با خودتون ببرید . برای خورد و خوراک فروشگاههای هندی رو فراموش نکنید خیلی چیزایی که فکرش رو هم نمیکنید دارن مثلا ی پنیر فرانسوی دارن که مزه پنیر لیقوان رو میده پینرهای بلغاری هم دارن ، سبزیجات تازه و خیلی چیزای دیگه که به ذائقه ما نزدیکه و نکته آخر اینکه ما در کالیفرنیا هستیم چیزی نیست که در ایران باشه و اینجا نباشه از کله پاچه و حلیم و نون سنگک و بربری گرفته تا انواع ادویه و ... فقط چون همه چی در 3000 ضرب میشه خوب نسبتا گرونه دیگه

nt
February 8th, 2014, 06:44 AM
منم گفته های دوستمون رو تصدیق میکنم ی چیزایی اینجا گرونه ولی همه چی هست مثل نبات ، نمکدون ، قوری که همشون بزرگ هستند و توی فروشگاه های چینی ، ژاپنی و ایرانی میشه گیر آورد . در خصوص آفتابه که بحث زیاد شده ولی به نظر من ی شیر میگرید 25 دلار یا خیلی کمتر این شیر که من گرفتم این قیمت بود شیک و تمیز ، هر وقتم خواستید از اون خونه برید بازش کنید با خودتون ببرید . برای خورد و خوراک فروشگاههای هندی رو فراموش نکنید خیلی چیزایی که فکرش رو هم نمیکنید دارن مثلا ی پنیر فرانسوی دارن که مزه پنیر لیقوان رو میده پینرهای بلغاری هم دارن ، سبزیجات تازه و خیلی چیزای دیگه که به ذائقه ما نزدیکه و نکته آخر اینکه ما در کالیفرنیا هستیم چیزی نیست که در ایران باشه و اینجا نباشه از کله پاچه و حلیم و نون سنگک و بربری گرفته تا انواع ادویه و ... فقط چون همه چی در 3000 ضرب میشه خوب نسبتا گرونه دیگه
من هم تقریبا همه چیزو اینجا گیر اوردم اما نون سنگک و بربری را نه دیگه. گیرم نیامده. لواش گبرم اومده. ولی نفهمیدم شیر را گرفتید باهاش چه کار می کنید؟
من دوش دستی کوچولو گرفتم با شلنگ دراز! الان قیمتش یادم نیست. تو مایه های 10 دلار اینا بود فکر کنم. زدمش به شیر حمام. چون شلنگش درازه تا دست شویی هم میاد. دیگه نیازی هم به آفتابه و اینا نیست!

hamid_h671
February 8th, 2014, 08:14 AM
من هم تقریبا همه چیزو اینجا گیر اوردم اما نون سنگک و بربری را نه دیگه. گیرم نیامده. لواش گبرم اومده. ولی نفهمیدم شیر را گرفتید باهاش چه کار می کنید؟
من دوش دستی کوچولو گرفتم با شلنگ دراز! الان قیمتش یادم نیست. تو مایه های 10 دلار اینا بود فکر کنم. زدمش به شیر حمام. چون شلنگش درازه تا دست شویی هم میاد. دیگه نیازی هم به آفتابه و اینا نیست!

در خصوص نون سنگک و بربری ما در فروشگاه هندی و در فروشگاه ایرانی پیدا کردیم ولی ما الان دیگه نون لواش و ماست و پنیر رو خودمون درست میکنیم خیلی هم خوب نهایت 1 ساعت یا کمتر وقت میگیره !!! یواش یواش خودکفا میشید
منظورم همون شیر و شلنگهای مرسوم توی ایرانه ، بد نوشتم ، که با ی سه راهه سر راه خروجی آب واسه سیفون توالت قرار میگیره .

royal65
February 9th, 2014, 12:33 AM
من هم تقریبا همه چیزو اینجا گیر اوردم اما نون سنگک و بربری را نه دیگه. گیرم نیامده. لواش گبرم اومده. ت!

دوست عزيز نون بربرى و سنگک هم توى سايت کالامالا گيرت مياد فقط با هزينه شيپينگ يه کم گرون در مياد.
www.kalamala.com

koochak
April 2nd, 2014, 03:29 AM
سلام دوستان

من به پدر و مادرم گفتم از ایران برام فرش ماشینی 6 متری بیارن با توجه به اینکه تو چمدون جا نمیشه چه جوری باید بسته بندیش کنند؟ یعنی رولش کنند یا بدن فرودگاه این کار رو کنه؟
به نظرتون شانس اینکه ازشون بگبیرن ونذارن بیارن چقدره؟
حالا اگه دو تا قاالیچه و احیانا تابلو فرش هم تو چمدوشون باشه مشکلی پیش می اد؟
یه سوال دیگه اینکه به نظرتون میشه سفال های ظریف مینا رو تو چمدون گذاشت و سالم برسند؟
پدر و مادر من از تهران دبی سانفرانسیسکو می ان .

باسپاس

royal65
April 13th, 2014, 10:00 AM
سلام دوستان

من به پدر و مادرم گفتم از ایران برام فرش ماشینی 6 متری بیارن با توجه به اینکه تو چمدون جا نمیشه چه جوری باید بسته بندیش کنند؟ یعنی رولش کنند یا بدن فرودگاه این کار رو کنه؟
به نظرتون شانس اینکه ازشون بگیرن ونذارن بیارن چقدره؟
درود دوست عزیز فرش ماشینی که اینجا هم گیر میاد حالا یه کم کیفیتش فرق داره. اما من اینجا فرش ابریشم 1 متری ( ترکیبی از مصنوعی و طبیعی) رو از گودویل خریدم 6 دلار که در حد نو هم بود نقشه زیبایی هم داره. توی فرودگاه ایران به همه چیز آدم گیر میدن. موقعی که ما میخواستیم از ایران خارج بشیم ماموره گیر داده بود چرا شما داری اسباب کشی میکنی؟ چون یه سبد واسه آبکش توی وسیله ها دیده بود.
قالیچه های کوچک ریسکش کمتره که بیارن چون حداقل نمیتونن گیر بدن که خیلی بزرگه.
واسه سفال های مینا هم بگید حسابی بپیچندش و وسط چمدون بذارن طوریش نمیشه.
سفرشون به سلامت. موفق باشید.

enceladus
April 17th, 2014, 11:00 PM
یه ساز من بخام همرام ببرم چکار کنم؟ کسی تجربه‌ای/پیشنهادی داره؟
میخام یه کمونچه (و وسایلش) رو همرام ببرم. اینجوری که توی سایت QatarAirways‌دیدم، نوشته آلات موسیقی به صورت وسايل دستی داخل هواپیما میشه (مگر اینکه حجمش زیاد باشه).
جایی گیر نمیدن؟ اگه داخل ساک بذارم سالم میرسه؟

houtcivil
April 17th, 2014, 11:30 PM
یه ساز من بخام همرام ببرم چکار کنم؟ کسی تجربه‌ای/پیشنهادی داره؟
میخام یه کمونچه (و وسایلش) رو همرام ببرم. اینجوری که توی سایت QatarAirways‌دیدم، نوشته آلات موسیقی به صورت وسايل دستی داخل هواپیما میشه (مگر اینکه حجمش زیاد باشه).
جایی گیر نمیدن؟ اگه داخل ساک بذارم سالم میرسه؟

دوست عزیز
با خودتون ببرید داخل
دوستای منبرند داخل هواپیما و کسی هم گیر نداده است.

enceladus
April 18th, 2014, 02:28 AM
دوست عزیز
با خودتون ببرید داخل
دوستای منبرند داخل هواپیما و کسی هم گیر نداده است.

اگر سازو ببرم داخل می‌تونم باز کیف دستی رو هم داشته باشم؟ یا بار مجاز داخل کابین فقط یه قطعه مجازه؟
آخه نه می‌تونم مدارک+لپ‌تاپ و تشکیلات رو بذارم بار، نه ساز!!

DrRosha
May 11th, 2014, 05:03 PM
سلام از بين كارت ملى و شناسنامه كدومش در آمريكا براى مراجعه به دفتر حافظ مناغع لازم هست؟ (كدوم رو با خودمون بياريم؟!) من اعتبار كارت ملى ام گذشته و امروز كه مراجعه كردم جهت تعويض تاريخى كه كارت جديد صادر ميشه بعد از رفتن من هست و بنابراين نمى تونم همراهم ببرم اش. اصلا داشتن اش در سفر به آمريكا لازمه؟!

houtcivil
May 12th, 2014, 06:42 PM
سلام از بين كارت ملى و شناسنامه كدومش در آمريكا براى مراجعه به دفتر حافظ مناغع لازم هست؟ (كدوم رو با خودمون بياريم؟!) من اعتبار كارت ملى ام گذشته و امروز كه مراجعه كردم جهت تعويض تاريخى كه كارت جديد صادر ميشه بعد از رفتن من هست و بنابراين نمى تونم همراهم ببرم اش. اصلا داشتن اش در سفر به آمريكا لازمه؟!

دوست عزیز
در خود سفر که نیاز نیست.
در اینجا هم شما هر زمان که بخواهید با دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن در خصوص کاری مدارک بفرستید فقط نیاز به کپی مدارکتون است و اصلش نیاز نیست.
موفق باشید

ma_zephyr
May 30th, 2014, 04:47 AM
میخواستم بدونم کشک خشک میشه آورد امریکا؟ مشکلی نداره؟

shirin1986
May 30th, 2014, 04:57 AM
سلام من با خودم اوردم مشکلی ایجاد نکرد

shirin1986
May 30th, 2014, 04:59 AM
سلام من سه تار خودم رو آوردم یه کیف هم داشتم

maryamu
May 30th, 2014, 06:37 AM
میخواستم بدونم کشک خشک میشه آورد امریکا؟ مشکلی نداره؟

سلام

نه مشکلی نداره، می تونید بیارید.

polarstar29
June 1st, 2014, 11:10 PM
دوستان نازنین سفر کرده، چند تا سوال داشتم محبت می کنید راهنمایی نمایید:
۱- یک مخلوط گیاهی معجزه گر از عطاری تهیه کرده بودم که گویا یکی از محتویاتش تخم گشنیز است. دیگر نمی دانم سبز می شه نمی شه! اگر احتمال دردسر سازی هست نیارم بهتر است نه؟
۲- گردو و پسته خام مشکل داره؟ (آخه یک جا خواندم که باید حتما بوداده باشه)
۳- می شه قرص خواب توی هواپیما برد؟ حکم اعدام نگیرم؟ آیا لازمه نسخه پزشک بگیرم؟

maryam4312
June 1st, 2014, 11:16 PM
دوستان نازنین سفر کرده، چند تا سوال داشتم محبت می کنید راهنمایی نمایید:
۱- یک مخلوط گیاهی معجزه گر از عطاری تهیه کرده بودم که گویا یکی از محتویاتش تخم گشنیز است. دیگر نمی دانم سبز می شه نمی شه! اگر احتمال دردسر سازی هست نیارم بهتر است نه؟
۲- گردو و پسته خام مشکل داره؟ (آخه یک جا خواندم که باید حتما بوداده باشه)
۳- می شه قرص خواب توی هواپیما برد؟ حکم اعدام نگیرم؟ آیا لازمه نسخه پزشک بگیرم؟
نه مشکلی‌ نداره . اگه میتونید نسخه بگیرید که دیگه مطمئن تره

mmdi
June 3rd, 2014, 03:02 AM
دوستان این 4-3راهی های ایران خیلی به درد بخورن اینجا. کافیه دو شاخه رو اونجا عوض کنین. ایدش از خودمه .

27831

mohammad_k88
June 3rd, 2014, 01:58 PM
سلام دوستان
من از یکی از دوستان پزشکم خواستم دارو هایی که یه آدم ممکن هست به طور معمول بهش نیاز داشته باشه رو برام لیست کنه از بالا به پایین. میشه شما هم ببینید بگید یه وقت آوردنشون به امریکا غیر مجاز نباشه. درکل هر پیشنهاد و نظری که دارید بگید. برای کدوماش باید نسخه بیارم.
ممنونم.

ضد تب
Acetaminophen
سرماخوردگی
cold stop
ضد اسهال
پودر ORS
ضد یبوست
شربت لاکتولوز
ضد استفراغ
metoclopramid
ضد سر درد
novafen
ضد حساسیت
cetirizine
درد معده و مشکلات
ranitidin
omeprazole
آنتی بیوتیک های زیر::
گلو - حلق
amoxicillin
سینوس
CoAmoxiclove
عفونت ادراری
ciprofloxin
عفونت گوارش
metronidazole
عفونت ریه
Azithromycin

houtcivil
June 3rd, 2014, 11:22 PM
سلام دوستان
من از یکی از دوستان پزشکم خواستم دارو هایی که یه آدم ممکن هست به طور معمول بهش نیاز داشته باشه رو برام لیست کنه از بالا به پایین. میشه شما هم ببینید بگید یه وقت آوردنشون به امریکا غیر مجاز نباشه. درکل هر پیشنهاد و نظری که دارید بگید. برای کدوماش باید نسخه بیارم.
ممنونم.

ضد تب
Acetaminophen
سرماخوردگی
cold stop
ضد اسهال
پودر ORS
ضد یبوست
شربت لاکتولوز
ضد استفراغ
metoclopramid
ضد سر درد
novafen
ضد حساسیت
cetirizine
درد معده و مشکلات
ranitidin
omeprazole
گلو - حلق
amoxicillin
سینوس
CoAmoxiclove
عفونت ادراری
ciprofloxin
عفونت گوارش
metronidazole
عفونت ریه
Azithromycin

دوست عزیز

من خودم انواع اقسام داروها رو آوردم. فقط 10 بسته کامل قرص سردرد آوردم.
به هیچ عنوان هم هیچ مشکلی پیش نیومد.
یک نوع پماد پوستی آوردم که ایران استفاده میکرم، که در آمریکا به سختی و تنها با نسخه اون هم یک سری داروخانه ها به شما میدند. در مورد این پماد هم هیچ مشکلی پیش نیومد.
من خودم از پورت شیگاگو وارد شدم.

داداشم چند ماه پیش از پورت بوستون وارد شد که بهش گفتم که همینها رو مجددا برام بیاره که چون نیاز مبرم دارم و بدون هیچ مشکلی برام آورد.

بنابراین به نظر من خودتون رو درگیر این موضوعات نفرمایید.
با آرزوی موفقیت برای شما دوست گرامی

BAGZH1371
June 5th, 2014, 01:51 AM
سلام دوستان
یه سوال اساسی
آیا لپ تاپ میشه از اینجا برد؟ گوشی موبایل چطور؟ من ویزام J1 هستش و کلا دو ماه تابستون میرم اونجا
نیازه سیم کارت بخرم از اونجا؟ اونجا به منی که ایرانیم اجازه میدن سیم کارت بخرم؟ گوشی یا تبلت یا لپ تاپ چظور؟
ممنون

houtcivil
June 5th, 2014, 02:13 AM
سلام دوستان
یه سوال اساسی
آیا لپ تاپ میشه از اینجا برد؟ گوشی موبایل چطور؟ من ویزام J1 هستش و کلا دو ماه تابستون میرم اونجا
نیازه سیم کارت بخرم از اونجا؟ اونجا به منی که ایرانیم اجازه میدن سیم کارت بخرم؟ گوشی یا تبلت یا لپ تاپ چظور؟
ممنون

دوست عزیز
جواب تمامی موارد شما بله هست. شما اجازه خرید موبایل و لب تاب و غیره رو دارید. از ایران هم با خودتون این موارد رو میتونید بیارید.
اینجا سیمکارت هم میتونید تهیه کنید. آپشنهای مختلفی وجود داره که بسته به سلیقه شما یکی رو انتخاب میکنید. و مهم اینکه والا سیمکارتهای ایران اصلا اینجا کار نمیکنند.
موفق باشید

mdemehri
June 5th, 2014, 09:15 AM
سلام دوستان
یه سوال اساسی
ممنون
:o اینا رو جدی نوشتید؟
همه رو میشه آورد. همش رو هم اینجا میشه بخرید!

BAGZH1371
June 5th, 2014, 11:43 AM
در ادامه ی اون سوالی که پرسیدم میخواستم بدونم خب چون نرم افزار ها و یه سری برنامه های لپ تاپ من اورجینال نیست، اگه لپ تاپ ببرم میتونم به اینترنت وصل شم؟
پرسیدن سوال قبلیم هم دلیلش این بود گفتم شاید یهو بگن که میخای اطلاعات بریزی تو لپ تابت ببری از این جا و یه همچین چیزی. گیر الکی بدن که مثلا ممکنه بخای یه نرم افزاری یا تکنولوژی!!! رو با خودت ببری ایران و ازین حرفا

mohammad_k88
June 5th, 2014, 07:31 PM
در ادامه ی اون سوالی که پرسیدم میخواستم بدونم خب چون نرم افزار ها و یه سری برنامه های لپ تاپ من اورجینال نیست، اگه لپ تاپ ببرم میتونم به اینترنت وصل شم؟
پرسیدن سوال قبلیم هم دلیلش این بود گفتم شاید یهو بگن که میخای اطلاعات بریزی تو لپ تابت ببری از این جا و یه همچین چیزی. گیر الکی بدن که مثلا ممکنه بخای یه نرم افزاری یا تکنولوژی!!! رو با خودت ببری ایران و ازین حرفا
در مورد بردن لپ تاپ که مشکلی نداری. هر نرم افزاری هم که توش داری مال خودته و باز کسی همینجوری نمیاد به شما گیر بده. ولی اگر با آیپی دانشگاه یا اینترنت خونه شروع به دانلود کنی ممکن هست ترک کنن شمارو.

ممکن هست لایسنس بعضی نرم افزارات مثل ادوبی اکروبات پروفشنال یا فوتوشاپت بره که اون هم راه داره و استفاده از فایر وال هست. فایر وال Zone Alarm این کار رو می کنه و دسترسی نرم افزار های مختلف رو به اینترنت کنترل می کنه.

milo2007
June 5th, 2014, 10:43 PM
دوستان راست میگن آبکش میشه rice strainer
http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_c_0_10?url=search-alias%3Dgarden&field-keywords=rice+strainer&sprefix=rice+drain%2Caps%2C524&rh=n%3A1055398%2Ck%3Arice+strainer

تازه اینا گرونه
وقتی اومدم امریکا از مارشال یه تمام استیل پایه دار یه عمری عالی گرفتم 5 دلار

smonabav
June 6th, 2014, 01:38 AM

دوست من، همون طور که در همین تاپیک و در ارسال های قبلی بارها و بارها اشاره شده و شما احتمالا مطالعه کردی ;) در حالت عادی کسی به نرم افزارهای داخل لپ تاپ شما کاری نداره...اگر شما خیلی نگران استفاده از نرم افزارهای کرک شده و غیراورجینال هستید، چند تا راه داره، خرید نرم افزارهای اورجینال با لایسنس معتبر، استفاده از نرم افزارهای اوپن سورس که رایگانه،...بعد نمیدونم چرا فکر میکنید ممکنه به شما بگن "میخای اطلاعات بریزی تو لپ تابت ببری از این جا و..." !!!

visahope
June 10th, 2014, 08:26 PM
دوستان یک سوال...
آیا بردن کتاب خارجی دارای کپی رایت بصورت پرینت شده و سیمی، مشکلی ایجاد میکنه؟

houtcivil
June 10th, 2014, 09:36 PM
دوستان یک سوال...
آیا بردن کتاب خارجی دارای کپی رایت بصورت پرینت شده و سیمی، مشکلی ایجاد میکنه؟

خیر دوست عزیز
موفق باشید

mahdi626
June 16th, 2014, 09:23 AM
سلام
دوستان لزومی به بردن کارت ملی، شناسنامه، کارت پایان خدمت هست؟ برای صدور پاسپرت جدید دفتر حفظ منافع کدوم یکی از این مدارکو میخاد؟
ممنون

houtcivil
June 16th, 2014, 07:10 PM
سلام
دوستان لزومی به بردن کارت ملی، شناسنامه، کارت پایان خدمت هست؟ برای صدور پاسپرت جدید دفتر حفظ منافع کدوم یکی از این مدارکو میخاد؟
ممنون

دوست عزیز
تا جایی که بنده درگیر بودم و از دوستان دیدم تنها کپی این مدارک کافی هست.
فقط همین رو بگم که من اصل هیچکدوم از این مدارک رو با خودم نیاوردم و تا به حال هیچ مشکلی هم پیش نیومده است.
در خصوص مدارک صدور پاسپورت جدید هم به وب سایت این مرکز مراجعه کنید.
و ضمنا این رو به یاد داشته باشید در خصوص تعویض پاسپورت، پاسپورت قبلی شما خودش مهمترین مدرک شناسایی شما در این کشور هست و دیگه مدرک معتبرتر از اون نداریم.

mahdi626
June 18th, 2014, 10:06 AM
دوستان سلام
اونطوری که هایزنبرگ در این تاپیک خلاصه گفته بردن چایی کار عاقلانه ای نیست! من کلاَ خیلی به دم نوشهای گیاهی علاقه دارم میخاستم بدونم کسی هست که چیزی مثل گل گاوزبون و ..... با خودش برده باشه و به مشکل برخورده باشه؟ کلاَ دم نوشها غیر مجازاَ یا فقظ چایی؟ ایجور چیزها شاید تو جنوب کالیفرنیا باشه اما دوستانی که ساکن اینجاها نیستن چطوری میتونن تهیه بکنن؟

simon
June 18th, 2014, 10:58 AM
دوستان سلام
اونطوری که هایزنبرگ در این تاپیک خلاصه گفته بردن چایی کار عاقلانه ای نیست! من کلاَ خیلی به دم نوشهای گیاهی علاقه دارم میخاستم بدونم کسی هست که چیزی مثل گل گاوزبون و ..... با خودش برده باشه و به مشکل برخورده باشه؟ کلاَ دم نوشها غیر مجازاَ یا فقظ چایی؟ ایجور چیزها شاید تو جنوب کالیفرنیا باشه اما دوستانی که ساکن اینجاها نیستن چطوری میتونن تهیه بکنن؟

سلام
به گیت ورودی شما و افسر اون روز بستگی داره. سایت موارد غیر مجاز رو چک کنید. خیلی از دوستان بردند و مشکلی نداشته فقط بسته بندی باشه و باز نباشه. ضمنا چیزی که بردنش خلاف قانونه هسته و دانه های کاشتنیه. اخه برگ خشک چه موردی داره. بله گل گاوزبان هم در حد مصرف بردند. به قول یک دوستی گیرم که اینها مثلا 6 ماه دوام بیاره بالاخره بعد از 6 ماه که باید به نبودش عادت کنید یا به نوعی که موجوده در محل زندگیتون.
ارادت

houtcivil
June 18th, 2014, 08:29 PM
دوستان سلام

دوست عزیز
من به راحتی این موارد رو با خودم آوردم.
ضمن اینکه شما اینگونه موارد رو خیلی راحت میتونید در اکثر جاها از طریق فروشگاههای عربی و یا فروش آنلاین سایتهای فارسی زبان (آنلاین خریداری میکنید و براتون پست میکنند) تهیه کنید.

mahdi626
June 19th, 2014, 02:38 PM
سلام دوستانی که الآن آمریکا هستن
من میخام برم عکس پرسنولی بگیرم، آیا اونجا برای گرفتن مدارکی مثل کارت دانشجویی، شناسایی و گواهینامه همراه داشتن عکس لازمه؟ اگه آره، چه سایزی باشه بهتره 3*4 یا 5*5؟
ممنون

houtcivil
June 19th, 2014, 07:46 PM
سلام دوستانی که الآن آمریکا هستن
من میخام برم عکس پرسنولی بگیرم، آیا اونجا برای گرفتن مدارکی مثل کارت دانشجویی، شناسایی و گواهینامه همراه داشتن عکس لازمه؟ اگه آره، چه سایزی باشه بهتره 3*4 یا 5*5؟
ممنون

دوست عزیز
اینجا هر جا نیاز به عکس باشه همون لحظه خودشون از شما میگیرند و نیاز به آوردن عکس نیست.

poupak
June 20th, 2014, 06:31 PM
سلام دوستان، من سوالی دارم در رابطه با کارهایی که قبل از ورود به امریکا باید انجام داد، متاسفانه تاپیک مرتبط تری پیدا نکردم!
از لحاظ مدارک، بجز دانشنامه و ریزنمرات با ترجمه رسمی، و گواهینامه بین المللی، چه چیز دیگری لازمه همراه بیاریم؟ آیا دانشگاه مدرک دیگه ای نمیخواد؟ و یا مثلا کارت ملی رو ترجمه نکنیم؟

سلام
تا جایی که من متوجه شدم علاوه بر اصل، ترجمه کارت ملی رو هم باید همراه داشته باشین.:D

mehrdadk25
June 20th, 2014, 09:52 PM
کارت ملی به چه درد می خوره؟ نیازی نیست. فقط شناسنامه مهمه.

سلام
تا جایی که من متوجه شدم علاوه بر اصل، ترجمه کارت ملی رو هم باید همراه داشته باشین.:D

Mehrad
June 21st, 2014, 04:54 AM
کارت ملی به چه درد می خوره؟ نیازی نیست. فقط شناسنامه مهمه.

براي برخي خدمات سجلي و كنسولي در دفتر حفاظت منافع ايران در واشنگتن (به خصوص تعويض گذرنامه) نياز به كپي كارت ملي هست. در صورتي كه بيش از يك مورد از اين خدمات كنسولي پيش بياد و فقط يك كپي از كارت ملي داشته باشيد، ممكنه علاف بشيد. راحت تره كه اصل كارت ملي رو همراه داشته باشيد كه در صورت لزوم براي موارد مختلف كپي بگيريد.

nasrin13
June 25th, 2014, 11:32 PM
دوستان لطفا یه ندا می دید آخرین آدرسی که تو تهران بشه از این کیسه وکیوم ها پیدا کرد کجاست؟ :cool:
تو پستای قبلی یه چی به چشمم خورده بود سمت هفت تیر و قائم مقام اینا؟!!
مرسی

s.mahmoudi
June 25th, 2014, 11:37 PM
دوستان لطفا یه ندا می دید آخرین آدرسی که تو تهران بشه از این کیسه وکیوم ها پیدا کرد کجاست؟ :cool:
مرسی

من تو شهروند آرژانتین دیدم قبلاً. تو قسمتی که جارو خاک انداز پلاستیکی هست! :D

mohammad_k88
June 26th, 2014, 01:10 AM
مرسی
یه جا هست سمت ستار خان. تو نقشه اینجاست (https://www.google.com/maps/@35.7222566,51.3501821,18z). تو بازارچه محلی. بر پارکینگ
کارش کلا وسایل بسته بندی هست. همه چی داره. کیسه حبابی، کیسه وکیوم، جعبه در اندازه ها و کاربرد های مختلف...

zsha
June 26th, 2014, 05:49 PM
یه جا هست سمت ستار خان. تو نقشه اینجاست (https://www.google.com/maps/@35.7222566,51.3501821,18z). تو بازارچه محلی. بر پارکینگ
کارش کلا وسایل بسته بندی هست. همه چی داره. کیسه حبابی، کیسه وکیوم، جعبه در اندازه ها و کاربرد های مختلف...

شهروند بیهقی هم داره. فعلن فقط سایز 70 در 100

Jamal007
June 27th, 2014, 11:57 AM
سلام دوستان، یه سوال. به نظرتون به شیره آلبالو گیر نمیدن مثلا 2 3 لیتر باشه؟؟

houtcivil
June 27th, 2014, 08:17 PM
سلام دوستان، یه سوال. به نظرتون به شیره آلبالو گیر نمیدن مثلا 2 3 لیتر باشه؟؟

نه دوست عزیز. خیالتون راحت باشه.

Potential
June 28th, 2014, 02:10 PM
سلام. اطلاع دارید که آیا اجازه میدن ادویه جات (مثل فلفل، زردچوبه و غیره.) با خودمون ببریم؟ نمک چطور؟

houtcivil
June 28th, 2014, 08:30 PM
سلام. اطلاع دارید که آیا اجازه میدن ادویه جات (مثل فلفل، زردچوبه و غیره.) با خودمون ببریم؟ نمک چطور؟

دوست عزیز
میتوانید بیارید و مشکلی ندارید. البته توجه کنید که این موارد در اینجا هم خیلی خیلی راحت در مغازههای عربی یافت میشنود.
موفق باشید

sharifi_s
June 29th, 2014, 10:11 AM
سلام,
اول از همه ممنون از نکات خيلی خوبی که اشاره کردين. من هم يه سوال در مورد چيزايی که ميشه برد آمريکا دارم! ميشه نظرتون در مورد بردن چيزايی مثل نرم افزار, فيلم, فتوکپی کتاب های اورجينال بدونم. من شنيدم به خاطر قانون کپی رايت خصوصآ در مورد نرم افزارها ممکنه تو فرودگاه گير بدن! آيا همچين چيزی صحت داره؟
ممنون

این مساله گیر دادن هست ولی ارزش چیزهایی که گفتید اینجا اونقدر زیاده که به ریسکش می ارزه. اینکه وسایل کسی رو مخصوصا وسایلی که به بار میره بگردن بسیار نادره ولی از نظر قانونی اوردن این مدارک ممنوعه. اما حساسیتش مثل گیاه زنده یا خاک و یا دانه گیاهان نیست. من خودم سی دی و کتاب هامو اوردم مشکلی هم نبود. یک سری کتاب کپی هم بعدا خواهرم با پست برام فرستاد اونم مشکلی نبود. ایشالا مال شما هم مشکلی نیست. موفق باشید

sharifi_s
June 29th, 2014, 10:16 AM

به اندازه یک ماه اول بیارید تا دسستون بیاد کجا و چجوری خرید کنید. بعدا اینقدر ادویه های خوشمزه جدید پیدا می کنید که نگو. ادویه های خودمون هم که فراوان یافت میشود. مثلا به جای فلفل lemmon paper خواهید خرید که شامل پودر پوست لیمو با فلفل هست و خیلی خوشمزه است و غیره.
اگر به موار خواص مثل چای گل گاوزبان یا سنبله تی و از این جور چیزها مثل خود من علاقه دارید. حتما با خودتون بیارید.
موفق باشید

sharifi_s
June 29th, 2014, 10:20 AM
مرسی

توصیه می کنم از این کیسه وکوم ها استفاده نکنید. به دو علت 1- وسایل غالبا همون 23 کیلو یک ساک بزرگ رو پر میکنه و نیازی به وکوم نیست. مگراینکه بخواهید انها را در سایز متوسط چمدان جا بدهید. 2- تصور کنید اگر خدایی ناکرده بخواهند ساک شما را باز کنند چه بلایی بر سر شما خواهد امد!!!!

sharifi_s
June 29th, 2014, 10:23 AM
سلام
ممنون

بله . همرو می خواد. همرو با خودتون بیارید. این دفتر حفاطت منافع ایران همون سیستم .... اداری ایران هست. هیچ فرقی نمیکنه. یه کم با ادب ترن فقط

sharifi_s
June 29th, 2014, 10:30 AM

سوالتون یکم عجیبه!!!
اگر قصد اوردن اطلاعات خاصی را دارید و یا نرم افزار عجیب و خطرناکی دارید. خب نیارید. اگر هم ندارید پس چرا می ترسید!!!!!
همه دانشجو هستیم. رو لپ تاپ ها ویندوز داریم افیس داریم برنامه مطلب داریم برنامه سی داریم و غیره .... خب پس چی داشته باشیم . گیم.....!!!!!
پول دادیم تو کشومون خریدیم خب چکار کنیم همین موجود بوده حالا قفل شکسه است یا اوریجینال چه میشه کرد!

sharifi_s
June 29th, 2014, 10:40 AM
سلام دوستان
ممنونم.

ضد تب
Acetaminophen
سرماخوردگی
cold stop
ضد اسهال
پودر ORS
ضد یبوست
شربت لاکتولوز
ضد استفراغ
metoclopramid
ضد سر درد
novafen
ضد حساسیت
cetirizine
درد معده و مشکلات
ranitidin
omeprazole
گلو - حلق
amoxicillin
سینوس
CoAmoxiclove
عفونت ادراری
ciprofloxin
عفونت گوارش
metronidazole
عفونت ریه
Azithromycin

اگر بیماری مثل عفونت ریه بیا هر عفونت دیگه بگیرید که حتما باید برید دکتر. فکر نمی کنم عقلانی باشه سر خود دارو بخورید. چون دانشجو هستید بیمه دارید و دکتر و دارو خیلی گرون نیست. به غیر از این اینجا در داروخانه ها قسمتی هست که خیلی از داروهای روزمره مثل معده- تب - سینوس - حساسیت به راحتی توسط هر کسی بدون نسخه قابل خرید است. حتی اگر نسخه هم داشته باشید نوع معمولی ان به همان قیمت ازاد مثل بدون نسخه با شما حساب میشود. در ضمن با وضعیت تحریم در ایران من فکر نمیکنم چیزی جز گچ در داروخانه ها مانده باشد و فقط مردم بیچاره را گول میزنند.
پیشنهاد من به شما اوردن یک یا دو بسته استامینوفن و قرص سرماخورگی و قرص الومینیوم ام جی اس است. یک عدد هم کرم درد ماهیچه مثل واکس های قدیمی اسمش الان یادم نیست. همین. اونم مال چند ماه اول تا جا بیافتید.
من با خودم یک کیسه بزرگ دارو اوردم همش موند و تاریخش گذشت و به درد هم نخورد الا همین چند تا دونه استامینوفن و قرص سرماخوردگی.
موفق باشید.

Potential
June 29th, 2014, 05:33 PM
سلام دوستان

یه سوال داشتم ، ممنون میشم جواب بدید.

میخواستم ببینم اگه من هیچ خوردنی نبرم با خودم، بازم باید تو صف گمرک فرودگاه وایسم برای بررسی چمدونم؟
اگه بردن خشکبار باعث میشه چک کنن و وقتم تو صف هدر بره، هیچی با خودم نبرم!

در مورد شامپو و صابون و غیره. چی؟

smonabav
June 29th, 2014, 08:33 PM
سلام دوستان

یه سوال داشتم ، ممنون میشم جواب بدید.

میخواستم ببینم اگه من هیچ خوردنی نبرم با خودم، بازم باید تو صف گمرک فرودگاه وایسم برای بررسی چمدونم؟
اگه بردن خشکبار باعث میشه چک کنن و وقتم تو صف هدر بره، هیچی با خودم نبرم!

در مورد شامپو و صابون و غیره. چی؟

شما چه این وسایل رو داشته باشید یا نداشته باشید، باید در صف گمرک بایستید، حالا ممکنه چمدون شما بررسی بشه یا نشه

Mehrad
July 1st, 2014, 08:36 AM
سلام
ممنون

در همين صفحه دفتر حفاظت منافع

http://daftar.org/forms/passports/001.pdf

نوشته كه براي تعويض پاسپورت اصل شناسنامه و كپي كارت ملي الزامي هست. براي برخي خدمات كنسولي ديگه هم كپي كارت ملي لازم ميشه. بهتره كه آدم اصل كارت ملي همراهش باشه كه در صورت لزوم براي موارد احتمالي ديگه هم كپي بگيره.

zsha
July 3rd, 2014, 10:56 AM
در همين صفحه دفتر حفاظت منافع

http://daftar.org/forms/passports/001.pdf

نوشته كه براي تعويض پاسپورت اصل شناسنامه و كپي كارت ملي الزامي هست. براي برخي خدمات كنسولي ديگه هم كپي كارت ملي لازم ميشه. بهتره كه آدم اصل كارت ملي همراهش باشه كه در صورت لزوم براي موارد احتمالي ديگه هم كپي بگيره.

یه بند پایین تر برای دانشجویان گفته که اصل شناسنامه برای تعویض پاس لازم نیست.

zrahmati
July 3rd, 2014, 02:22 PM
سلام
بچه ها من از دکتر برای داروهام که هر روز استفاده میکنم نسخه گرفتم ببرم اما خرچنگ قورباغه فارسی و انگلیسی قاطی نوشته سربرگش هم فارسیه. باید ترجمه بشه؟ اگه جواب مثبته ترجمه ش باید مهر رسمی دادگستری داشته باشه یا مهر خود دارالترجمه کافیه؟
بعد برای داروهای عمومی هم باید نسخه باشه؟ من مثلا از قرص کلد استاپ 5 ورق گرفتم از بقیه داروهای عمومی هم همین طور شامل آنتی بیوتیک ها
اونجا بهم گیر میدن بدون نسخه برای داروهای عمومی؟

Mehrad
July 4th, 2014, 01:30 PM
یه بند پایین تر برای دانشجویان گفته که اصل شناسنامه برای تعویض پاس لازم نیست.

اگه يه بند پايينتر براي دانشجويان رو بادقت بخونيد نگفته اصل شناسنامه براي دانشجويان لازم نيست. گفته "علاوه بر موارد ذكرشده فوق (تجديد گذرنامه)" . "موارد ذكر شده فوق" شامل اصل شناسنامه هست. اون قسمت اول هم تاكيد كرده اگه كسي اصلا كارت ملي نگرفته بايد تقاضاي كارت ملي كنه. دليل اين مقدار اصرار برخي دوستان براي نبردن شناسنامه و كارت ملي رو درك نمي كنم. اين همه چيز به آمريكا مي بريد. شناسنامه و كارت ملي هم روي بقيه چيزا.

Hami44
July 4th, 2014, 05:02 PM
سلام دوستان یه سوال فوری دارم من میخواهم تمامی لباسهامو رو تو چندتا از این وکیوم ها بریزم بذارم تو چمدون حالا دوتا سوال دارم 1- در وزنش تغییری ایجاد میشه؟ 2- توی فرودگاه بهم گیر نمیدن؟ خواهش زودتر جواب بدبد ممنون میشم وقتی ندارم
پیشاپیش ممنون

houtcivil
July 4th, 2014, 06:54 PM
سلام دوستان یه سوال فوری دارم من میخواهم تمامی لباسهامو رو تو چندتا از این وکیوم ها بریزم بذارم تو چمدون حالا دوتا سوال دارم 1- در وزنش تغییری ایجاد میشه؟ 2- توی فرودگاه بهم گیر نمیدن؟ خواهش زودتر جواب بدبد ممنون میشم وقتی ندارم
پیشاپیش ممنون

دوست عزیز
بر اساس چیزی که من میدونم جواب هر دو سوال شما "خیر" است.

sharifi_s
July 5th, 2014, 12:42 AM
توي آمريكا آب پاش باغبوني هست در طرح ها و رنگ ها و سايز هاي متفاوت كه به جاي آفتابه استفاده ميشه و بسيار بهتر هم هست.توي انگليس نيست؟؟؟

از قمقمه دوچرخه هم میشه استفاده کرد.

sharifi_s
July 5th, 2014, 12:44 AM
سلام
بچه ها من از دکتر برای داروهام که هر روز استفاده میکنم نسخه گرفتم ببرم اما خرچنگ قورباغه فارسی و انگلیسی قاطی نوشته سربرگش هم فارسیه. باید ترجمه بشه؟ اگه جواب مثبته ترجمه ش باید مهر رسمی دادگستری داشته باشه یا مهر خود دارالترجمه کافیه؟
بعد برای داروهای عمومی هم باید نسخه باشه؟ من مثلا از قرص کلد استاپ 5 ورق گرفتم از بقیه داروهای عمومی هم همین طور شامل آنتی بیوتیک ها
اونجا بهم گیر میدن بدون نسخه برای داروهای عمومی؟

برای نسخه نیازی به ترجمه و مهر و این کارها نیست. همون مهر دکتر کافیه. فقط نکته اینکه نسخه را داخل مشمای داروها بگذارید که اگر بدون حضور شما هم ساک باز شد نسخه قابل رویت باشه. موفق باشید

Mahla
July 5th, 2014, 02:09 AM
سلام ببخشيد بردن يه شيشه عرق گياهي داخل ساك ممنوع هست؟ ممنون

mehrdadk25
July 5th, 2014, 02:49 AM
بنده عرق نعنا با خودم آوردم. البته ظرفش پلاستیکی بودش تا احتمال شکستگی نداشته باشد.

smonabav
July 5th, 2014, 10:20 AM

داخل چمدون مشکلی نداره ولی بنظرم یک برچسب بزنید روش و اسم انگلیسی اش رو بنویسید (این تجربه یکی از دوستان بود!) ولی داخل carry on نمیتونید با خودتون مایعات حمل کنید (از حجم مشخصی بیشتر)

Napo
July 5th, 2014, 02:07 PM
کسی اطلاعی داره سیم یا همون شارژر لبتابو میشه داخل کوله به داخل کابین هواپیما برد؟

smonabav
July 5th, 2014, 08:49 PM
کسی اطلاعی داره سیم یا همون شارژر لبتابو میشه داخل کوله به داخل کابین هواپیما برد؟

بله میشه برد داخل هواپیما
http://www.tsa.gov/traveler-information/prohibited-items

appy
July 6th, 2014, 12:55 AM
دوستان اگه هر 23 کیلو رو از یه ماده ی غذایی ببریم مشکلی داره؟!

appy
July 6th, 2014, 01:26 AM
سلام
به گیت ورودی شما و افسر اون روز بستگی داره. سایت موارد غیر مجاز رو چک کنید. خیلی از دوستان بردند و مشکلی نداشته فقط بسته بندی باشه و باز نباشه. ضمنا چیزی که بردنش خلاف قانونه هسته و دانه های کاشتنیه. اخه برگ خشک چه موردی داره. بله گل گاوزبان هم در حد مصرف بردند. به قول یک دوستی گیرم که اینها مثلا 6 ماه دوام بیاره بالاخره بعد از 6 ماه که باید به نبودش عادت کنید یا به نوعی که موجوده در محل زندگیتون.
ارادت

میشه آدرس سایت موارد غیر مجاز رو بگین ؟؟
مرسی

houtcivil
July 6th, 2014, 09:54 PM
دوستان اگه هر 23 کیلو رو از یه ماده ی غذایی ببریم مشکلی داره؟!

خیر دوست عزیز. مشکلی پیش نمیاد.

sjazayeri
July 6th, 2014, 11:49 PM
میشه آدرس سایت موارد غیر مجاز رو بگین ؟؟
مرسی

http://www.tsa.gov/traveler-information/prohibited-items#1

appy
July 7th, 2014, 12:20 AM
خیر دوست عزیز. مشکلی پیش نمیاد.

مثلا میشه 23 کیلو لواشک با خودمون ببریم ؟

sjazayeri
July 7th, 2014, 12:25 AM
مثلا میشه 23 کیلو لواشک با خودمون ببریم ؟

بله مشکلی نداره. ولی آخه چه کاریه؟ میخاید اونجا مغازه بزنید؟؟؟ :D:D

mohammad_k88
July 7th, 2014, 01:31 AM
سلام
من یه هارد اکسترنال می خواستم بخرم تهران قیمت گرفتم یک ترابایت Western Digital مدل Element قیمت 215 هزار تومن تو پایتخت.
الان که داشتم تو سایت خود وسترن دیجیتال نگاه می کردم خود سایت 69.99 زده که 216 تومن میشه و بقیه جا ها گرون تر زدن قیمت رو.
کلا به نظرتون این جور چیز ها رو اینجا بخریم بهتر نیست؟ هم بهتر میشه چونه زد و قیمتش هم که میشه مثل اونجا و اینکه ریال خرج می کنیم...

این وسایل رو من شنیده بودم امریکا ارزون ترن ولی الان که می بینم گرون تر هم هستن. کسی تجربه داره این جور چیز ها رو اونجا تو آفر با قیمت مناسب خریده باشه؟ این آفر ها رو کجا باید چک کنیم؟
ممنون

smonabav
July 7th, 2014, 01:39 AM
سلام
من یه هارد اکسترنال می خواستم بخرم تهران قیمت گرفتم یک ترابایت Western Digital مدل Element قیمت 215 هزار تومن تو پایتخت.
الان که داشتم تو سایت خود وسترن دیجیتال نگاه می کردم خود سایت 69.99 زده که 216 تومن میشه و بقیه جا ها گرون تر زدن قیمت رو.
کلا به نظرتون این جور چیز ها رو اینجا بخریم بهتر نیست؟ هم بهتر میشه چونه زد و قیمتش هم که میشه مثل اونجا و اینکه ریال خرج می کنیم...

این وسایل رو من شنیده بودم امریکا ارزون ترن ولی الان که می بینم گرون تر هم هستن. کسی تجربه داره این جور چیز ها رو اونجا تو آفر با قیمت مناسب خریده باشه؟ این آفر ها رو کجا باید چک کنیم؟
ممنون

بنظر من اینجور وسایل رو امریکا بگیرید بهتره، چون حداقل مزیتش اینه که اگر به هر دلیلی مشکلی داشت، customer service وجود داره که پاسخگو باشه! بنظرم اون هزار تومان ارزشش رو داره ;) البته این نظر شخصی من هست.
آفرها معمولا با توجه به زمان های مختلف فرق میکنه، مثلا بعضی وقتا برای black Friday یا cyber Monday هست، گاهی برای thanksgiving یا مثلا Christmas...معمولا تمام سایت ها/فروشگاه هایی که فروش لوازم الکترونیکی دارند، در ایام خاصی برای تشویق مشتری به خرید، آفرهای خوبی خواهند داشت

simon
July 7th, 2014, 09:42 AM
سلام

ممنون

سلام
اگر روی هارد نمخیوای اطلاعات ببری آمریکا خرید کن. وسترن ایران و امریکا فرقش در درجه تولیدش هست. اونی که تو ایران میدن درجه سه هست. از سیم USB تا کاور هارد همه چیش کیفیتش پایین تر اما قیمت یکیه. اما اگر نیاز دارید ایران خرید کنید ، همون وسترن رو حتما بخرید و طرف سی گیت و برند های دیگه نرید که اونا وضعشون بدتره.
شادزی

keivanmoradi
July 7th, 2014, 01:19 PM
سلام من امروز قرص ملاتونین گرفتم کوچیکترین بستش ۳۲ هزار تومن. برای jet lag شاید مناسب باشه. اگه از شرق به غرب میرید (مثل ما) صبح مصرف میکنید نصف قرص {و اگه از غرب به شرق مسافرت میکنید نصف قرص شب ها}. حسابم هم اینطوریه که اگه وقتی به امریکا میرسم هوشیارتر باشم بهتر میتونم از عهده کارا بر بیام. واکسن آمفولانزام رو هم زدم. شما هم اگه دوست دارید این کارو بکنید.
یه ۶ راهی بین المللی هم از لاله زار خریدم ۵۰ تومن! کلا تمام دو شاخه های عالم رو میتونید بهش وصل کنید!
28478
تازه فیوز و کلیدم داره برای هر پریزش.

من میدون حسن آباد و گشتم فقل TSA پیدا نکردم. از همین رمز دارا گرفتم. مشکلی نیست؟

یکی از دوستان گفته بود که ادکلن اونورا خیلی گرونه و تا یک سال نمیشه طرفش رفت. من که نفهمیدم چه مارکی رو میگه. ادکلن وولگاری من تهران قیمت کردم ۱۹۶ هزار تومن تو فروشگاه هایپر استار ولی توی شاپینگ گوگل سیرچ کنید میشه با نصف همین قیمت تو امریکا خرید. لطفا اگه کسی بیشتر میتونه توضیح بده خوشحال میشم.

من راجع به موبایل هم تحقیق کردم. یه نکته ای که توی فروم بهش اشاره نشده اینه که سیستم 3G تا دو سال دیگه قراره به کلی از امریکا جمع بشه. پش کلا گوشی های خیلی قدیمی ممکنه درست و درمون کار نکنن. اگه گوشیتونو ایران میخرین حتما دقت کنید که باندای فرکانسی نسل سه و چهار رو کامل پوشش بده. من خودم لومیا ۱۵۲۰ خریدم و بعدش فهمیدم با اینکه نسل چهار رو درست پوشش میده ولی باندای فرکانسی نسل سه رو ناقص پوشش میده و برای همین اگه موبایلتون دیتا داشته باشه و جایی باشین که آنتن نسل چهار نداره گوشی به جای اینکه بیاد روی نسل ۳ میره رو نسل ۲ (مثل ایران خودمون). اینکه واقعا این حرف در عمل چقدر درسته مطمئن نیستم؟
تا جایی که فهمیدم به غیر از چهار شرکت اصلی در امریکا شرکت های کوچیکتری هم هستن که بهشون (Mobile Virtual Network Operators (MVNOs گفته میشه (مثل Simple Mobile, tracfone, h2o wireless, lyca mobile, MetroPCS, Cricket and US cellular). این شرکتا سیم کارت رو حدود ۱۰-۱۲ دلار میفروشن و میشه مثل ایرانسل ازشون اعتبار خرید. سوال من اینه که کدومو بخریم؟ برای روزا و ماهای اول تا دستمون بیاد، چقدر اعتبار تهیه کنیم؟ اصلا این شرکت ها خوب هستن؟ با وجود اسکایپ و وایبر و لاین، شما چند ساعت در ماه از تلفنتون استفاده میکنین مثلا برای انجام امور اداری؟ دوستانی که امریکا هستن لطفا راهنمایی کنن؟

sia1s
July 8th, 2014, 11:35 AM
سلام
آقا من می تونم تار خودمو ببرم داخل،از لحاظ ابعاد بزرگه ولی از لحاظ وزنی کم، پروازم قطر هستش

Sina Aryana
July 15th, 2014, 09:48 AM
درود،
آیا برای اینترنتی که ماهانه آبونمان میشیم و در منزل استفاده می کنیم نیاز به روتر داریم و باید روتر بخریم؟ من یک روتر دارم که در ایران مورد استفاده زیادی نداره، بهتر با خودم ببرم یا خیر؟
با سپاس

Mehrad
July 17th, 2014, 02:08 AM
درود،
آیا برای اینترنتی که ماهانه آبونمان میشیم و در منزل استفاده می کنیم نیاز به روتر داریم و باید روتر بخریم؟ من یک روتر دارم که در ایران مورد استفاده زیادی نداره، بهتر با خودم ببرم یا خیر؟
با سپاس

شركتهاي اينترنتي تا جايي كه من ديدم معمولا روتر رو هم جزء قرارداد اينترنت لحاظ مي كنن. شايد بعضيهاشون حاضر بشن از روتر شما استفاده كنن به جاي روتر خودشون.

vita_nuova
July 17th, 2014, 06:36 AM
ما که در مجتمع های دانشگاه زندگی می کنیم و روتر رو خودمون خریدیم. از سایر شرکتهایی که اینترنت می دن خبر ندارم، ولی دانشگاه تا جایی که من می دونم روتر نمی ده.
ما خودمون روترمون رو از ایران نیاوردیم، فکر هم نمی کنم اگه می آوردیم به درد می خورد، اینجا ما چند بار روتر عوض کردیم تا بالاخره یه چیز قوی پیدا کردیم که بتونیم نت فلیکس و اسکایپ و .. به طور همزمان استفاده کنیم بدون اینکه هی قطع و وصل شه.

درود،
با سپاس

Sina Aryana
July 17th, 2014, 10:15 AM
ما که در مجتمع های دانشگاه زندگی می کنیم و روتر رو خودمون خریدیم. از سایر شرکتهایی که اینترنت می دن خبر ندارم، ولی دانشگاه تا جایی که من می دونم روتر نمی ده.
ما خودمون روترمون رو از ایران نیاوردیم، فکر هم نمی کنم اگه می آوردیم به درد می خورد، اینجا ما چند بار روتر عوض کردیم تا بالاخره یه چیز قوی پیدا کردیم که بتونیم نت فلیکس و اسکایپ و .. به طور همزمان استفاده کنیم بدون اینکه هی قطع و وصل شه.
درود،
ممنون از راهنمایی. من روتر را از سوید خریدم و تقریبا قویترین روتری هست که داشتم. فقط یک مورد امکان داره پیش بیاد که با شبکه آمریکا کامپتیبل نباشه. ممکنه برند روتری که شما استفاده می کنید بفرکایید؟
با سپاس

hani2013
July 17th, 2014, 03:03 PM
سلام دوستان،

آیا همراه داشتن چیزهای آبکی مثل شربت، عسل و... در سفر به آمریکا مشکلی داره؟ ممنوعیتی در این زمینه وجود داره؟ از کجا میشه فهمید همراه داشتن چه چیزهایی غیرمجازه؟
من میرم LAX
مرسی از همگی

Hila1488
July 17th, 2014, 03:32 PM
آیا می شه تو خونه فیلم (ایرانی و خارجی) و نرم افزار از سایت های ایرانی دانلود کرد؟

smonabav
July 17th, 2014, 07:02 PM
آیا می شه تو خونه فیلم (ایرانی و خارجی) و نرم افزار از سایت های ایرانی دانلود کرد؟

تا جایی که من اطلاع دارم فیلم ها و نرم افزارهای ایرانی (جدا از بحث اخلاقی اش) مشمول قوانین کپی رایت امریکا نمیشوند، در مورد فیلم خارجی هم، اگر اهل فیلم دیدن باشید (و البته وقتش رو پیدا کنید ;) ) سایت های زیادی وجود داره که میتونید آنلاین فیلم ها رو نگاه کنید

سلام دوستان،

آیا همراه داشتن چیزهای آبکی مثل شربت، عسل و... در سفر به آمریکا مشکلی داره؟ ممنوعیتی در این زمینه وجود داره؟ از کجا میشه فهمید همراه داشتن چه چیزهایی غیرمجازه؟
من میرم LAX
مرسی از همگی

اگر جز موارد ممنوعه نباشه، مشکلی نداره، لیست موارد ممنوعه بارها در ارسال های قبلی تکرار شده دوست من :)
http://www.tsa.gov/traveler-information/prohibited-items

vita_nuova
July 18th, 2014, 12:34 AM
خواهش می کنم، ما netgear گرفتیم مدل 450. مدلهای پایین تر جواب نمی داد. متاسفانه در مورد کامپتیبل بودن وارد نیستم که بتونم کمکی بکنم.
امیدوارم این اطلاعات کمکتون بکنه

درود،
ممنون از راهنمایی. من روتر را از سوید خریدم و تقریبا قویترین روتری هست که داشتم. فقط یک مورد امکان داره پیش بیاد که با شبکه آمریکا کامپتیبل نباشه. ممکنه برند روتری که شما استفاده می کنید بفرکایید؟
با سپاس