PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرواز به کانادا (بلیت، آژانس، بهترین مسیر و محدودیت بار)

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58

hoseyni
February 20th, 2012, 12:51 AM
سلام دوستان و Pearson

من برای آوریل بلیط استانبول به تورنتو رو گرفته بودم ولی‌ الان ساعت پرواز استانبول به تورنتو از ۱۱،۳۰ به ۱۳،۱۵ تغییر یافته و چون ما از اونجا به سسکاتون میریم بین دو پرواز قبلا ۳ ساعت فرصت داشتیم، ولی‌ الان ۱.۲۵ ساعت بین دو پرواز زمان داریم و به پرواز بعدی نه‌‌ میرسیم. متأسفانه آژانس بدون اطلاع ما بلیط رو کانفیرم کرده. من با دفتر ترکیش در استانبول صحبت کردم و گفت با آژانس صحبت کن و اگه مشکلت رو حل نکرد، به ترکیش شکایت کن. آیا از دوستان کسی‌ این مشکل رو داشته(کنفیرم بلیط توسط آژانس بدون اطلاع دادن)؟ به نظرتون من چی‌ کار کنم؟

ممنون از راهنمایی همه

marjanmohajer
February 20th, 2012, 02:47 AM
سلام دوستان و Pearson

من برای آوریل بلیط استانبول به تورنتو رو گرفته بودم ولی‌ الان ساعت پرواز استانبول به تورنتو از ۱۱،۳۰ به ۱۳،۱۵ تغییر یافته و چون ما از اونجا به سسکاتون میریم بین دو پرواز قبلا ۳ ساعت فرصت داشتیم، ولی‌ الان ۱.۲۵ ساعت بین دو پرواز زمان داریم و به پرواز بعدی نه‌‌ میرسیم. متأسفانه آژانس بدون اطلاع ما بلیط رو کانفیرم کرده. من با دفتر ترکیش در استانبول صحبت کردم و گفت با آژانس صحبت کن و اگه مشکلت رو حل نکرد، به ترکیش شکایت کن. آیا از دوستان کسی‌ این مشکل رو داشته(کنفیرم بلیط توسط آژانس بدون اطلاع دادن)؟ به نظرتون من چی‌ کار کنم؟

ممنون از راهنمایی همه
من موردى را مى شناختم كه بدون اطلاع مسافر اين كار را كرده بودند كه در نهايت شخص عامل مجبور به پرداخت جريمه شد.
كار ديگه اى كه مى تونيد بكنيد تغيير تاريخ و ساعت پروازتون به ساسكاتون است.

Pearson
February 20th, 2012, 07:47 AM
سلام دوستان و Pearson

ممنون از راهنمایی همه

مسافر در هرگونه تغییر در schedule پرواز حق این را دارد که بدون پرداخت حتی یک ریال جریمه، بلیط رو فول ریفاند کند.
شما بلیط تورنتو - ساسکاتون رو چه جوری تهیه کرده بودید؟ آیا همه ی مسیر ها در یک بلیط بودند؟
مشکلی داشتید پیام خصوصی بدید.

Pearson
February 20th, 2012, 07:53 AM
توصیه من همیشه این هست که سعی کنید کل مسیر رو با یک ارلاینز برید حالا ارلاینز های پارتنر هم باشد مشکلی نیست.
واقعیت این هست که تورکیش فقط به درد رفتن به تورنتو و قطری به درد مونترال می خورد نه ادامه ی مسیر به شهرهای دیگر کانادا!
برای ادامه ی مسیر به شهر های دیگر کانادا بهتر است از لوفت هانزا و یا کی ال ام استفاده نمایید تا به همچین مشکلاتی که دوستمان گفتند برخورد نکنید.

arp1381
February 20th, 2012, 08:18 AM
سلام دوستان

پيشنهادتون براي ارزانترين راه از تهران به ونكوور چيه؟

امير

آل ایتالیا > تهران - رم
آل ایتالیا > رم - تورنتو
ایرکانادا > تورتنو - ونکوور
کلا حدود $950 درمیاد

Pearson
February 20th, 2012, 08:19 AM
آل ایتالیا > تهران - رم
آل ایتالیا > رم - تورنتو
ایرکانادا > تورتنو - ونکوور
کلا حدود $950 درمیاد

قیمت رو به ریالی بدید اینطوری نمی شوید فهمید دلار رو به چه نرخی محاسبه می کنید

arp1381
February 20th, 2012, 09:30 AM
من که فروشنده نیستم
این قیمت ها بین المللی هستش.....
شما به هر آژانسی که مراجعه کنید اون آژانس موظف به خرید میشه و پولش رو برحسب ریال از شما میگیره......

arp1381
February 20th, 2012, 09:31 AM
روشی که خیلی از دوستان ازش استفاده میکنن اینه که:
اول: تو اینترنت مسیر رو با توجه به قیمت کل، تعداد توقف، طولکل مدت مسافرت، طول مدت پرواز، نوع شرکت هواپیمایی، کلاس پرواز و .... پیدا کرده و مشخصات اون رو یادداشت میکنن
دوم: با مراجعه به آژانس هواپیمایی به مقایسه آفرها و شرایط خاص (درصورت وجود) و پیشنهادهای آژانس پرداخته و در صورتیکه بهتر از یافته های خودشان نبود تقاضای رزرو در پروازهای مورد نظر خودشان را ارائه میدهند.
سوم: اگر آژانس مذکور نتوانست موارد خواسته شده را انجام دهد میتوان با مراجعه نمایندگی آن ایرلاین در تهران آن پروازها را رزرو کرد.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در ضمن به یاد داشته باشید که هرچه پول بدید آش میخورید (البته تقریبا) به عنوان مثال:

ایران ایر نسبتا ارزونه اگرچه خدمات خوبی نداره ولی با توجه به این که حداکثر میتونید در یک مسیر کوتاه (فقط اروپا) ازش استفاده کنید این مسلئه آزار دهنده نخواهد بود. (در مورد امنیتش اطلاعی ندارم)
آل ایتالیا کاملا معمولی است و به همین دلیل کلی ارزون تر درمیاد
ایرکانادا خدمات مطلوب تر ومعقول تری ارائه میکند
کی ال ام خوبه ولی یکم گرونه
لوفت هانزا هم خوبه هم قیمت مناسبی داره هم مسیر و خدمات (یه پیشنهاد مناسب). مسیر مستقیم به فرانکفورت توصیه میگردد نه وین
بریتیش ایرویز بد نیست ولی میره لندن که اونوقت به ویزای ترانزیتی انگلستان محتاج خواهید شد.
بی ام آی اصلا توصیه نمی شود (کلا برنامه پروازهاش پارتنری هستش و علیرغم قیمت یکسان درجه بسیار پایین تری نسبت به سایرین داره )
ترکیش خوبه ولی فقط تا تورنتو پرواز داره و معمولا پارتنری برای انتقال به مونترال یا ونکوور نداره...
القطریه و الامارات هم به دلیل گرون تر بودن و هم به دلیل اجبار به داشتن یک توقف در کشور خودشان ( طولانی تر شدن سفر) توصیه نمیگردند. البته عربی بودن و رفتار نامناسب مخصوصا در زمان توقف بین راهی هم میتونه دلیل مناسبی برای صرف نظر کردن از اونها باشه.....
چندتا پرواز روسی، چینی و ژاپنی باهمکاری چندتا هواپیمایی آمریکایی هم هستن که با پرواز از تهران شما رو از طریق یکی از شهرهای مسکو، شانگهای، بیجینگ (پکن) و یا توکیو به سیاتل (آمریکا) برده و سپس با نیم ساعت پرواز به ونکوور میرسید که البته علیرغم قیمت معقول به دلیل طولانی تر بودن 5 تا 10 ساعته مدت سفر (نه طول مسیر) توصیه نمیگردد.

Pearson
February 20th, 2012, 09:53 AM
من که فروشنده نیستم
این قیمت ها بین المللی هستش.....
شما به هر آژانسی که مراجعه کنید اون آژانس موظف به خرید میشه و پولش رو برحسب ریال از شما میگیره......

آژانس ها بلیط ها رو از روی اینترنت خریداری نمی کنند
بلیط رو توسط نرم افزاری به نام آمادیوس رزرو و صادر می کنند که زمین تا آسمان با خرید اینترنتی متفاوت هست مثلا توی خرید اینترنتی شما امکان رزرو ندارید و یا شرایط بلیط کاملا فرق می کند مثلا امکان تغییر تاریخ و یا ریفاند بلیط.
خرید بلیط از سایت های اینترنتی با توجه به تفاوت فاحش قیمت ارز دولتی و بازار آزاد دیگر به صرفه نیست.

Pearson
February 20th, 2012, 09:56 AM
اول: تو اینترنت مسیر رو با توجه به قیمت کل، تعداد توقف، طولکل مدت مسافرت، طول مدت پرواز، نوع شرکت هواپیمایی، کلاس پرواز و .... پیدا کرده و مشخصات اون رو یادداشت میکنن
دوم: با مراجعه به آژانس هواپیمایی به مقایسه آفرها و شرایط خاص (درصورت وجود) و پیشنهادهای آژانس پرداخته و در صورتیکه بهتر از یافته های خودشان نبود تقاضای رزرو در پروازهای مورد نظر خودشان را ارائه میدهند.
سوم: اگر آژانس مذکور نتوانست موارد خواسته شده را انجام دهد میتوان با مراجعه نمایندگی آن ایرلاین در تهران آن پروازها را رزرو کرد.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در ضمن به یاد داشته باشید که هرچه پول بدید آش میخورید (البته تقریبا) به عنوان مثال:

ایران ایر نسبتا ارزونه اگرچه خدمات خوبی نداره ولی با توجه به این که حداکثر میتونید در یک مسیر کوتاه (فقط اروپا) ازش استفاده کنید این مسلئه آزار دهنده نخواهد بود. (در مورد امنیتش اطلاعی ندارم)
لوفت هانزا هم خوبه هم قیمت مناسبی داره هم مسیر و خدمات (یه پیشنهاد مناسب). مسیر مستقیم به فرانکفورت توصیه میگردد نه وین
بریتیش ایرویز بد نیست ولی میره لندن که اونوقت به ویزای ترانزیتی انگلستان محتاج خواهید شد.
بی ام آی اصلا توصیه نمی شود (کلا برنامه پروازهاش پارتنری هستش و علیرغم قیمت یکسان درجه بسیار پایین تری نسبت به سایرین داره )
ترکیش خوبه ولی فقط تا تورنتو پرواز داره و معمولا پارتنری برای انتقال به مونترال یا ونکوور نداره...
القطریه و الامارات هم به دلیل گرون تر بودن و هم به دلیل اجبار به داشتن یک توقف در کشور خودشان ( طولانی تر شدن سفر) توصیه نمیگردند. البته عربی بودن و رفتار نامناسب مخصوصا در زمان توقف بین راهی هم میتونه دلیل مناسبی برای صرف نظر کردن از اونها باشه.....
چندتا پرواز روسی، چینی و ژاپنی باهمکاری چندتا هواپیمایی آمریکایی هم هستن که با پرواز از تهران شما رو از طریق یکی از شهرهای مسکو، شانگهای، بیجینگ (پکن) و یا توکیو به سیاتل (آمریکا) برده و سپس با نیم ساعت پرواز به ونکوور میرسید که البته علیرغم قیمت معقول به دلیل طولانی تر بودن 5 تا 10 ساعته مدت سفر (نه طول مسیر) توصیه نمیگردد.

لوفت هانزا پروازی به وین ندارد و فقط به فرانکفورت هست
بریتیش حدود 3 سالی می باشد که دیگر به ایران پروازی ندارد. ضمن اینکه انگلستان ویزای ترانزیت از مسافر کانادا نمی خواهد
توی خاک امریکا هم به هیچ وجه تا موقعی که پاس کانادایی ندارید نمی توانید برای رسیدن به کانادا توقف داشته باشید

salamkhubi
February 20th, 2012, 10:18 PM
سلام دوستان
ممنون میشم راهنمایی کنید ارزون ترین بلیط تهران - اتاوا رفت و تورنتو - تهران برگشت 12 جولای به 20 جولای چقدر میشه؟ 10 نفر هستیم که داریم میریم کنفرانس بار هم زیاد نداریم.

hoseyni
February 20th, 2012, 10:26 PM
سلام Pearson

خانومم با آژانس تماس گرفته و اونا گفتن ما که نه‌‌ می‌دونستیم شما از تورنتو به یه جای دیگه پرواز دارید. ضمنا من می‌‌خواستم تورنتو سسکاتون رو خودم رزرو کنم که خوشبختانه نکرده بودم و الا اون ۳۲۰ دلار هم می‌‌رفت. من باید به کجا شکایت کنم. دفتر ترکیش یه شماره و امیل داد که شکیت کنم. در ایران باید به کجا مراجعه کنم؟
ممنون از راهنمایتون

arasbaran
February 21st, 2012, 01:22 AM

سلام دوست عزیز
این نتیجه گیری هست که توی سرچ اینترنتی میشه گرفت ولی در عمل 80% این نتایج درست نیست.
خیلی از این مسیرهای پروازی که توی اینترنت هست رو نمیشه گرفت.(از دفتر مرکزی ایرلاینها بپرسین و میگن که نمیشه.)

Pearson
February 21st, 2012, 08:32 AM
سلام دوستان
ممنون میشم راهنمایی کنید ارزون ترین بلیط تهران - اتاوا رفت و تورنتو - تهران برگشت 12 جولای به 20 جولای چقدر میشه؟ 10 نفر هستیم که داریم میریم کنفرانس بار هم زیاد نداریم.

متاسفانه قیمت ها و آفر ها دیگه توی فضای عمومی فروم نمی گذارم.
اگر خواستید پیام خصوصی بدید

Pearson
February 21st, 2012, 08:51 AM
سلام Pearson
خانومم با آژانس تماس گرفته و اونا گفتن ما که نه‌‌ می‌دونستیم شما از تورنتو به یه جای دیگه پرواز دارید. ضمنا من می‌‌خواستم تورنتو سسکاتون رو خودم رزرو کنم که خوشبختانه نکرده بودم و الا اون ۳۲۰ دلار هم می‌‌رفت. من باید به کجا شکایت کنم. دفتر ترکیش یه شماره و امیل داد که شکیت کنم. در ایران باید به کجا مراجعه کنم؟
ممنون از راهنمایتون

برای همین من پیشنهاد می کنم همیشه بلیط رو از آژانسی که مورد اطمینانتون هست تهیه نمایید. تا بشود از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری نمود.
الان با استفاده با تکنولوژی دیگر نیاز به حضور فیزیکی و رفت آمد به آژانس ندارید هزینه رو می تونید به آژانسی که مورد اطمینان تون هست واریز و بلیط رو با ایمیل دریافت نمایید.
اولا اون آژانس اینکار رو نباید می کرده بعد هم بهش بگید همین الان به تورکیش زنگ بزنه موضوع را فیصله بده. میشه با صحبت با ارلاینز این مشکل رو حل کرد.

Kazy
February 21st, 2012, 09:04 AM
.................................................. .....القطریه و الامارات هم به دلیل گرون تر بودن و هم به دلیل اجبار به داشتن یک توقف در کشور خودشان ( طولانی تر شدن سفر) توصیه نمیگردند. البته عربی بودن و رفتار نامناسب مخصوصا در زمان توقف بین راهی هم میتونه دلیل مناسبی برای صرف نظر کردن از اونها باشه.....

در مورد پروازهای قطری و امارات همیشه هم قیمت ها گرون نیست و خوب الان تقریبا همه پروازها حداقل یه توقف رو دارن و در بسیاری از موارد مجموع طول پرواز کوتاه تر از مسیر اروپا درمیاد از لحاظ مهمان نوازی در پرواز هم که کم از ایرلاین های دیگه ندارن

Pearson
February 21st, 2012, 09:04 AM
سلام دوست عزیز
این نتیجه گیری هست که توی سرچ اینترنتی میشه گرفت ولی در عمل 80% این نتایج درست نیست.
خیلی از این مسیرهای پروازی که توی اینترنت هست رو نمیشه گرفت.(از دفتر مرکزی ایرلاینها بپرسین و میگن که نمیشه.)

در تایید فرمایش تون بیشتر سرچ ها به صورت آفلاین از روی SCHEDULE های ارلاینز ها که مرتب در حال تغییر و تحول است انجام می پذیرد ضمن اینکه خیلی هاشون در اصل عملی نیستند.

Pearson
February 21st, 2012, 12:45 PM
در مورد پروازهای قطری و امارات همیشه هم قیمت ها گرون نیست و خوب الان تقریبا همه پروازها حداقل یه توقف رو دارن و در بسیاری از موارد مجموع طول پرواز کوتاه تر از مسیر اروپا درمیاد از لحاظ مهمان نوازی در پرواز هم که کم از ایرلاین های دیگه ندارن

مشکل پروازهای ارلاینزهای عربی پذیرایی شون نیست و یا مهماندارهای عرب شون، چون در واقع مهماندار اهل اسکاندیناوی من بیشتر توی ارلاینز امارت دیدم تا عرب، در واقع مشکل پرواز بلند مدت 13 تا 14 ساعته ی آنها نسبت به 8 تا 9 ساعته ی مسیرهای اروپایی هست.

mehrashtchi
February 22nd, 2012, 09:00 PM
سلام
می خواستم بدونم بچه هایی اینجا که مثل من منتظر ویزا برای ترم تابستون هستن باید دنبال بلیط هم باشیم یا بزاریم اگه ویزا اومد؟ اگر اره از کی شروع کنیم. چون معمولا حداکثر یه ماه میتونین رزرو کنیم
اگه بخریم میشه اگه ویزا رو دیر دادن به تعویق انداخت؟ یا اگه ندادن کنسل کرد؟
ممنون

Pearson
February 23rd, 2012, 01:16 PM
سلام
می خواستم بدونم بچه هایی اینجا که مثل من منتظر ویزا برای ترم تابستون هستن باید دنبال بلیط هم باشیم یا بزاریم اگه ویزا اومد؟ اگر اره از کی شروع کنیم. چون معمولا حداکثر یه ماه میتونین رزرو کنیم
اگه بخریم میشه اگه ویزا رو دیر دادن به تعویق انداخت؟ یا اگه ندادن کنسل کرد؟
ممنون

این در واقع یک قمار است. قمار پرداخت جریمه ی تغییر تاریخ و کنسلی بلیط با گران خریدن بلیط نزدیک تاریخ پرواز

amira44a
February 26th, 2012, 11:48 PM
مسیر تهران تورنتو در ماه جون پرواز ترکیش 1800 دلار و لوفتانزا 1500 دلار قیمت زده که البته از استانبول تا تورنتو با ترکیش با comfort class می باشد .شما کدام را پیشنهاد می کنید

Pearson
February 27th, 2012, 07:03 AM
مسیر تهران تورنتو در ماه جون پرواز ترکیش 1800 دلار و لوفتانزا 1500 دلار قیمت زده که البته از استانبول تا تورنتو با ترکیش با comfort class می باشد .شما کدام را پیشنهاد می کنید

با توجه به قیمت لوفت هانزا

marjanmohajer
February 27th, 2012, 07:40 AM
لوفتا هانزا قيمتش مناسب تره ولى در صورت انتخاب تركيش با اين كلاس، سفرتان خيلى راحت تر و با خستگى كمتر همراه خواهد بود.

nikizirak2005
February 27th, 2012, 10:14 AM

دوست خوب فکر کنم قیمتها رو بالا بهتون دادن البته اگر منظورتون بلیط دوطرفه باشه که نه !! چون من خودم همین الان هم از طریق سایت هم از نمایندگی ترکیش نرخ گرفتم برای 14june رفت و 27dec برگشت تهران- تورونتو comfort class بزرگسال 1750 دلار.
اگر بچه همراه دارید یا خودتون ترجیح میدین این سفر طولانی رو راحتر طی کنید خب بهتره از comfort کلاس ترکیش استفاده کنید.البته فراموش نکنید که این نرخ لوفتانزا با یک چمدان و ترکیش 2 چمدان هستش.

سوالی که برای من پیش اومده در مورد بلیط یکساله ترکیشه! از اونجایی که تاریخ برگشت ما اصلا مشخص نیست وبه احتمال زیاد تا یکسال نخوایم برگردیم یا باید هزینه تغییر تاریخ 100 یورو رو بپذیرم و بلیط رو با شرایطی که بالا اشاره کردم بگیرم و یا بجاش بلیط یکساله بگیرم که از تاریخ رفت یکسال فرصت داریم برگردیم ( بدون تاریخه برگشته) و حدود 200 هزار تومن بلیطش گرونتره اما ایرادش اینه که مسیر برگشت رو economy کلاسه نه comfort که این قسمتش برام خیلی مهمه !! ایا کسی تجربه یا توصیه ای داره؟

oymabto
February 29th, 2012, 12:56 PM
سلام
یه راهنمایی می خواستم
من برای ماه may از دانشگاه مونترال پذیرش دارم البته هنوز ویزا نیومده. الان باید بلیط رزرو کنم؟
پیشنهادتون برای یه بلیط ارزون چیه؟

navid4412
March 1st, 2012, 12:26 AM
سلام
من 2 ماهه که وارد کانادا شدم و چند روز پیش هم کارت Permanent Resident هم برام اومده، حالا یک کار فوری پیش آمده که باید فردا برم ایران، آیا موقع برگشت به مشکل بر میخورم؟ چه مدارکی باید ببرم>
با سپاس فراوان

marjanmohajer
March 1st, 2012, 12:41 AM
سلام
من 2 ماهه که وارد کانادا شدم و چند روز پیش هم کارت Permanent Resident هم برام اومده، حالا یک کار فوری پیش آمده که باید فردا برم ایران، آیا موقع برگشت به مشکل بر میخورم؟ چه مدارکی باید ببرم>
با سپاس فراوان
به هيچ مشكلى برنمى خوريد؛ حتى اگر PR هم نگرفته بوديد مى توانستيد برگرديد فقط بايد به سفارت مراجعه مي كرديد تا مجدد ويزاى ورود صادر مى شد و يا صبر مى كرديد تا وقتي كارتتان در كانادا رسيد، برايتان به ايران پست مى كردند. الان فقط كارت PR را همراه داشته باشيد.

navid4412
March 1st, 2012, 06:02 PM
با تشکر از شما، به چه میزان ارز میتونیم از کانادا به ایران ببریم.

marjanmohajer
March 1st, 2012, 06:19 PM
كسى موقع خروج ارز شما را كنترل نمى كند؛ فقط موقع برگشت ارزش كالايى كه وارد مى كنيد محدود و بسته به مدت زمانى خواهد بود كه خارج از كانادا به سر برده ايد و اينكه مقدار بيشتر از ده هزار دلار را نيز به هنگام ورود بايد اعلام كنيد.

anihoo
March 2nd, 2012, 01:08 AM

تا همین اواخر توی فرودگاه ایران گیر نمیدادند و مشکلی برای خروج ارز نبود ولی به تازگی گیر میدن... یکی از آشناها چند روز پیش رفت کانادا میگفت توی فرودگاه امام همه رو میگشتند که ارز بالای ۵۰۰۰ تا همراهشون نباشه. البته نوع گشتنشون هنوز اونجوری خفن نیست و بعضی ها میتونن ریسک کنن و یه سوراخ سنبه ای گیر بیارن دلارها رو بچپونن اون تو. ولی اولا ریسکه و بعدش هم ممکنه این گشتن رو هی وسیعتر کنن به مرور زمان.

marjanmohajer
March 2nd, 2012, 04:18 AM
تا همین اواخر توی فرودگاه ایران گیر نمیدادند و مشکلی برای خروج ارز نبود ولی به تازگی گیر میدن... یکی از آشناها چند روز پیش رفت کانادا میگفت توی فرودگاه امام همه رو میگشتند که ارز بالای ۵۰۰۰ تا همراهشون نباشه. البته نوع گشتنشون هنوز اونجوری خفن نیست و بعضی ها میتونن ریسک کنن و یه سوراخ سنبه ای گیر بیارن دلارها رو بچپونن اون تو. ولی اولا ریسکه و بعدش هم ممکنه این گشتن رو هی وسیعتر کنن به مرور زمان.
فرمايشتون كاملا درسته ولى منظور ايشون خروج ارز از كانادا به ايران بود.

Blue Sky
March 2nd, 2012, 05:25 AM

سلام
من حدود 10 روز پیش از فرودگاه امام ایرانو ترک کردم
نه منو گشتن و نه کسایی که جلو من یا پشته سرم بدون
از من اون اول اول که مسافر می خواد بره کارت پرواز بگیره، مامور فقط یه سوال کرد گفت زیر 5000 تا داری؟ گفتم آره. گفتش مطمئن؟ گفتم یه مقدار اینجاست بقیشم حوالست ی خوام بگیرم تو فرودگاه.... گفتش برو تو مراحل بعدی هم هیچ کس با دلار کار نداره
جالبیش اینه که اینی که گفتم برای دفعه اول بود وقتی من کارت پروازمو گرفتم از سالنی که کانتر ایرلایناست خارج شدم رفتم پیش خونوادم و وقتی واسه دفعه دوم خواستم برم تو اصلا هیچ کس سوال هم نکرد ...
خیالتون راحت فقط نگران نباشید اگه نگران باشید یا ...و چهرتون نشون بده می فهمن ممکنه بعد از سوال ... شک کنن بخوان بگردن

Blue Sky
March 2nd, 2012, 05:33 AM
دوست خوب فکر کنم قیمتها رو بالا بهتون دادن البته اگر منظورتون بلیط دوطرفه باشه که نه !! چون من خودم همین الان هم از طریق سایت هم از نمایندگی ترکیش نرخ گرفتم برای 14june رفت و 27dec برگشت تهران- تورونتو comfort class بزرگسال 1750 دلار.
اگر بچه همراه دارید یا خودتون ترجیح میدین این سفر طولانی رو راحتر طی کنید خب بهتره از comfort کلاس ترکیش استفاده کنید.البته فراموش نکنید که این نرخ لوفتانزا با یک چمدان و ترکیش 2 چمدان هستش.

سوالی که برای من پیش اومده در مورد بلیط یکساله ترکیشه! از اونجایی که تاریخ برگشت ما اصلا مشخص نیست وبه احتمال زیاد تا یکسال نخوایم برگردیم یا باید هزینه تغییر تاریخ 100 یورو رو بپذیرم و بلیط رو با شرایطی که بالا اشاره کردم بگیرم و یا بجاش بلیط یکساله بگیرم که از تاریخ رفت یکسال فرصت داریم برگردیم ( بدون تاریخه برگشته) و حدود 200 هزار تومن بلیطش گرونتره اما ایرادش اینه که مسیر برگشت رو economy کلاسه نه comfort که این قسمتش برام خیلی مهمه !! ایا کسی تجربه یا توصیه ای داره؟

سلا
comfort class ایرلاین Turkish رو من به شدت توصیه می کنم خیلی خیلی هواپیماش عالیه و صندلیش خیلی با کلاس economy فرق داره و راحت و سرویس مهاماندارام خیلی خیلی عالیه
تو دسته صندلی ها مانتور و یه سیستم پخش موسیقی و فیلم سینمایی و سریال و ... هست که اصلا نمی ذاره حس کنید تو هواپیمایید به هر مسافر یه هدفون انفرادیم میدن که هرکی برای خودش با مانیتور اختصاصیش کارشو بکنه مزاحم کسی نشه و غذایی هم که دادن دو سه وعده بود و فوق العاده عالی بود و اول پرواز به شما منو داده میشه تا از روش غذاهای مورد علاقه و انواع نوشیدنی رو انتخاب کنید + اینکه 10 باری هم در طول 10 ساعت پروازم ( از استانبول به تورنتو بدون توقف) مهماندارا نویشیدنی اوردن (برید کیف کنید دی:) ) و مهماندارای خیلی خوب و وظیفه شناسی هم داره در ضمن هواپیما مجهز به اینترنت wifi هم هست + اینکه دوربین داره و می تونه از هر جایی که رد شه با دوربین زیر هواپیما به طور زنده زمینو نشون بده البته ارتفاع پرواز بالای 10000 متریه و بیشتر پرواز ابر بود دی: اما وقع نشیتن و بلند شدن خیلی جالبه و اینکه مثلا از روی نقشه زمین کجای پروازیت از تهران به تورنتو
درود بر ترک ها با این ایرلاینشون
بدرود

Blue Sky
March 2nd, 2012, 05:44 AM
اینم اضافه کنم که ترکیش همونطور که گفتن دوستان فقط تا تورنتو می تونه بیاره و غیر از تورنتو جایی دیگه بخواین برین باید یه بلیط دیگه بگیرید که کارو واقعا سخت می کنه و حتی نمیشه بلیط از تورنتو به شهر دیگه کانادا رو از آژانسای ایران خرید چون ایرکانادا و وستجت تو ایران نمایندگی ندارن
اما لوفتانزا با ایرلاین داخلی کانادا که ایرکاناداست کدشیر هست و اگه بلیط لوتانزا بگیرید + اینکه می تونید از آژانس داخل ایران بخریدش تا هرجا خواستید تو کانادا برید نه فقط تورنتو
و همینطور با KLM هم که با westjet کدشیره می تونید از ایران بلیطو از آژانس بخرید . به هر شهری تو کانادا برید برخلاف تورکیش

nooshi
March 2nd, 2012, 08:41 AM
سلا
comfort class ایرلاین Turkish رو من به شدت توصیه می کنم خیلی خیلی هواپیماش عالیه و صندلیش خیلی با کلاس economy فرق داره و راحت و سرویس مهاماندارام خیلی خیلی عالیه
تو دسته صندلی ها مانتور و یه سیستم پخش موسیقی و فیلم سینمایی و سریال و ... هست که اصلا نمی ذاره حس کنید تو هواپیمایید به هر مسافر یه هدفون انفرادیم میدن که هرکی برای خودش با مانیتور اختصاصیش کارشو بکنه مزاحم کسی نشه و غذایی هم که دادن دو سه وعده بود و فوق العاده عالی بود و اول پرواز به شما منو داده میشه تا از روش غذاهای مورد علاقه و انواع نوشیدنی رو انتخاب کنید + اینکه 10 باری هم در طول 10 ساعت پروازم ( از استانبول به تورنتو بدون توقف) مهماندارا نویشیدنی اوردن (برید کیف کنید دی:) ) و مهماندارای خیلی خوب و وظیفه شناسی هم داره در ضمن هواپیما مجهز به اینترنت wifi هم هست + اینکه دوربین داره و می تونه از هر جایی که رد شه با دوربین زیر هواپیما به طور زنده زمینو نشون بده البته ارتفاع پرواز بالای 10000 متریه و بیشتر پرواز ابر بود دی: اما وقع نشیتن و بلند شدن خیلی جالبه و اینکه مثلا از روی نقشه زمین کجای پروازیت از تهران به تورنتو
بدرود
سلام
ممنون بابت اطلاعات خوبی که به اشتراک میذارید:).این موضوع اینترنت در طول سفر واقعا ردیفه؟بچه های من مشکل بزرگشون برای سفر جدایی از اینترنت جان بود.یعنی در طول سفر هم دسترسی به اینترنت امکان پذیره؟

oymabto
March 5th, 2012, 10:35 PM
لطفا اونایی که تجربه دارن راهنمایی کنن
پرواز qatar air از تهران به مونترال با قیمت 5/1 میلیون چطوره؟ کسی تجربه سفر با این خط رو داره یا نه؟
پرواز دوم iran air به آمستردام و KLM به منترال، قیمت حدود 1 میلیون
کدوم را توصیه می کنید؟

Blue Sky
March 6th, 2012, 02:50 AM
سلام
ممنون بابت اطلاعات خوبی که به اشتراک میذارید:).این موضوع اینترنت در طول سفر واقعا ردیفه؟بچه های من مشکل بزرگشون برای سفر جدایی از اینترنت جان بود.یعنی در طول سفر هم دسترسی به اینترنت امکان پذیره؟
بله هواپیما و شمارو پرواز و مبدا و مقصدی که (از استانبول به تورنتو) گفتم، تو هواپیماش نوشته بود دسترسی هست و شما می تونید استفاده کنید

Blue Sky
March 6th, 2012, 03:02 AM
لطفا اونایی که تجربه دارن راهنمایی کنن
پرواز qatar air از تهران به مونترال با قیمت 5/1 میلیون چطوره؟ کسی تجربه سفر با این خط رو داره یا نه؟
پرواز دوم iran air به آمستردام و KLM به منترال، قیمت حدود 1 میلیون
کدوم را توصیه می کنید؟

قیمت 1.5 تقریبا خوبه برای رفت از تهران به مونترال
این سایتم سرچ کنید:
amadeus.net
تجربه شو ندارم اما قیمتی خوبه

Amid
March 6th, 2012, 01:01 PM
سلا
بدرود
میشه لطفا بگید که تفاوت قیمت صندلی comfort class و economy در ترکیش ایر لاینز چقدر هست؟در همین مسیر تهران تورنتو منظورم هست.
ممنون

s30min
March 6th, 2012, 03:10 PM
دوستان من که الان پاس ریکوئست شدم تا ویزام نیاد نمی تونم بلیط بخرم؟

sama7452
March 6th, 2012, 03:41 PM
دوستان من که الان پاس ریکوئست شدم تا ویزام نیاد نمی تونم بلیط بخرم؟
برای ما که تا ویزا رو ندیدن، بلیت رو صادر نکردن. ولی خوبی مملکت ما اینه که کار نشد نداره. اگه آشنا داشته باشین احتمالا بشه. چون کپی که از ویزا پیش خودشون نگه نمیدارن. البته آقای pearson صاحب نظرن. بهتره ایشون بفرمان.

Pearson
March 6th, 2012, 03:45 PM
برای ما که تا ویزا رو ندیدن، بلیت رو صادر نکردن. ولی خوبی مملکت ما اینه که کار نشد نداره. اگه آشنا داشته باشین احتمالا بشه. چون کپی که از ویزا پیش خودشون نگه نمیدارن. البته آقای pearson صاحب نظرن. بهتره ایشون بفرمان.

مشکلی نیست برای صدور بلیط بدون ویزا و یا حتی بدون پاسپورت

Amid
March 7th, 2012, 07:17 PM
میشه لطفا بگید که تفاوت قیمت صندلی comfort class و economy در ترکیش ایر لاینز چقدر هست؟در مسیر تهران تورنتو منظورم هست.
ممنون

aitack
March 8th, 2012, 08:32 AM
دوستان کسی می دونه برای بردن حیوان خانگی کدوم ایرلاین بهتره؟
و اینکه هزینه بلیطش چطوریه؟ آیا مثل انسان حساب میشه یا نه؟
ممنون

Pearson
March 8th, 2012, 08:34 AM
دوستان کسی می دونه برای بردن حیوان خانگی کدوم ایرلاین بهتره؟
و اینکه هزینه بلیطش چطوریه؟ آیا مثل انسان حساب میشه یا نه؟
ممنون

لوفت هانزا
حيوانات و انسان غير زنده مثل بار محاسبه مي شوند

Pearson
March 8th, 2012, 08:35 AM
میشه لطفا بگید که تفاوت قیمت صندلی comfort class و economy در ترکیش ایر لاینز چقدر هست؟در مسیر تهران تورنتو منظورم هست.
ممنون

بسته به كلاس پروازي ممكن است گرانتر و يا ارزانتر از همديگر باشند

aitack
March 8th, 2012, 08:41 AM
لوفت هانزا
حيوانات و انسان غير زنده مثل بار محاسبه مي شوند

ممنون پیرسون عزیز.
مثل بار محاسبه میشه یعنی اینکه از میزان بار هم کم میشه؟؟
و اینکه من شنیده بودم برای خود حیوان KLM بهتره. میشه یه کم راهنمایی کنین که لوفت هانزا از چه لحاظ بهتره؟
بازم ممنون

Pearson
March 8th, 2012, 08:51 AM
ممنون پیرسون عزیز.
مثل بار محاسبه میشه یعنی اینکه از میزان بار هم کم میشه؟؟
و اینکه من شنیده بودم برای خود حیوان KLM بهتره. میشه یه کم راهنمایی کنین که لوفت هانزا از چه لحاظ بهتره؟
بازم ممنون

خير ربطي به ميزان بار مسافر ندارد و به صورت فريت محاسبه ميگردد.
يعني خود حيوان كي ال ام رو بيشتر دوست داره؟ من تجربه ايي با بار كي ال ام ندارم ولي منطقي اين هست كه محاسبه كنيد ببينيد توي كدام مسير حيوون كمتر توي قفس مي مونه؟ حالا ارلاينزش براي حيوون زياد مهم نيست

explorer
March 10th, 2012, 12:27 PM
مشکل پروازهای ارلاینزهای عربی پذیرایی شون نیست و یا مهماندارهای عرب شون، چون در واقع مهماندار اهل اسکاندیناوی من بیشتر توی ارلاینز امارت دیدم تا عرب، در واقع مشکل پرواز بلند مدت 13 تا 14 ساعته ی آنها نسبت به 8 تا 9 ساعته ی مسیرهای اروپایی هست.

سلام
می خواستم بپرسم با توجه به این معایب پروازهای عربی ،از شیراز به منتریال ایرلاین دیگری هم هست؟
خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.

Pearson
March 10th, 2012, 04:01 PM
سلام
می خواستم بپرسم با توجه به این معایب پروازهای عربی ،از شیراز به منتریال ایرلاین دیگری هم هست؟
خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.

ببينيد بهترين مسير ممكن براي هر مسافري بسته به محله اقامتش مي تونه كاملا متفاوت باشه.
اصل اين هست شما از طريق نزديكترين فرودگاه به محل سكونتتان پروازتان رو آغاز كنيد به دلايل متفاوت و همينطور كمترين استاپ ممكن را داشته باشيد.
براي همين در واقع براي كسي كه ساكن شيراز هست پروازي بهتر از قطري به مقصد مونترال وجود ندارد. هيچ دليل منطقي وجود ندارد كه شما از فرودگاه امام استفاده نماييد

leilamohajer
March 10th, 2012, 04:30 PM
سلام میشه راهنمایی فرمایید که از شیراز به تورنتو از چه پروازی میتونم استفاده کنم که هم خوب و راحت باشه و هم قیمتش مناسب باشه؟ آیا از شیراز پرواز داشته باشم یا تهران؟ سوم توی شیراز به هر دفتر هواپیمایی میتونم مراجعه کنم یا محل خاصی باید برم. ممنون میشم این تازه وارد صفر کیلومتر رو راهنمایی فرمایید.

Pearson
March 10th, 2012, 04:32 PM
سلام میشه راهنمایی فرمایید که از شیراز به تورنتو از چه پروازی میتونم استفاده کنم که هم خوب و راحت باشه و هم قیمتش مناسب باشه؟ آیا از شیراز پرواز داشته باشم یا تهران؟ سوم توی شیراز به هر دفتر هواپیمایی میتونم مراجعه کنم یا محل خاصی باید برم. ممنون میشم این تازه وارد صفر کیلومتر رو راهنمایی فرمایید.

از شيراز به تورنتو فقط با توركيش
بليط رو از هر جاي كره زمين مي تونيد بخريد يعني با مراجعه با آژانس هاي مسافرتي و يا حتي بدون مراجعه كردن

leilamohajer
March 10th, 2012, 04:44 PM
سلام جناب پیرسون. ظاهرا تو این فروم شما از همه مجرب ترین. میشه لطف کنین یک پرواز خوب برای حدود جون یا جولای دونفره و مناسب قیمت از شیراز به تورنتو پیشنهاد بدین. ممنون ار راهنمایی شما

dr_dr
March 10th, 2012, 05:11 PM
سلام،
می تونید بگید هزینه ی پرواز از تهران به ونکوور (یا ادمونتن) در ارزان ترین حالت چه قدر است؟ اصلا برام مهم نیست که چه هواپیمایی باشه یا چند بار توقف کنه.
فقط می خوام برآوردی از هرینه ها داشته باشم برای همین این سوال نیز برام وجود داره که هزینه ها به قیمت دلار آزاد هست یا دولتی؟

moonlight
March 10th, 2012, 09:42 PM
Pearson عزیز ممکن هست بفرمایید بهترین مسیر برای تهران به مونترال کدام هست و هزینه چه مقدار هست؟با سپاس

Pearson
March 11th, 2012, 08:03 AM
سلام جناب پیرسون. ظاهرا تو این فروم شما از همه مجرب ترین. میشه لطف کنین یک پرواز خوب برای حدود جون یا جولای دونفره و مناسب قیمت از شیراز به تورنتو پیشنهاد بدین. ممنون ار راهنمایی شما

ببينيد براي مقصد شيراز به تورنتو منطقي ترين مسير با توركيش هست
قيمت را اگر خواستيد برام پيام خصوصي بفرستيد براتون چك كنم

Pearson
March 11th, 2012, 08:06 AM
سلام،
می تونید بگید هزینه ی پرواز از تهران به ونکوور (یا ادمونتن) در ارزان ترین حالت چه قدر است؟ اصلا برام مهم نیست که چه هواپیمایی باشه یا چند بار توقف کنه.
فقط می خوام برآوردی از هرینه ها داشته باشم برای همین این سوال نیز برام وجود داره که هزینه ها به قیمت دلار آزاد هست یا دولتی؟

اينطوي نمي شود گفت بايد كاملا مقصدتون رو مشخص نماييد و همينطور تاريخ
روي آمادئوس دلار را هنوز به نرخ 1226 تومان تبديل مي كند

Pearson
March 11th, 2012, 08:09 AM
Pearson عزیز ممکن هست بفرمایید بهترین مسیر برای تهران به مونترال کدام هست و هزینه چه مقدار هست؟با سپاس

از تهران به مونترال شما چهارتا آپشن داريد:
1. كي ال ام
2. بي ام آي / ار كانادا
3. لوفت هانزا / ار كانادا
4. قطري
توي تاريخ هاي مختلف و همينطور بسته به كلاسيفيكيشن متفاوت قيمت بليط كاملا متفاوت هستند بنابراين بايد قيمت رو توي تاريخ خاصي استعلام گرفت

moonlight
March 11th, 2012, 09:31 AM
از تهران به مونترال شما چهارتا آپشن داريد:
1. كي ال ام
2. بي ام آي / ار كانادا
3. لوفت هانزا / ار كانادا
4. قطري
توي تاريخ هاي مختلف و همينطور بسته به كلاسيفيكيشن متفاوت قيمت بليط كاملا متفاوت هستند بنابراين بايد قيمت رو توي تاريخ خاصي استعلام گرفت

ممنون از توضیحتون-برای ماه September منظورم هست.

anihoo
March 11th, 2012, 01:52 PM
Pearson عزیز... دیروز که بی ام آی رو چک میکردم از تهران به مونترال پرواز نداشت یعنی اصلا مونترال رو نمیشناخت توی فرودگاههاش... عوض شده برنامه شون یا اینکه من یه جایی رو اشتباه کردم؟

Pearson
March 11th, 2012, 04:30 PM
Pearson عزیز... دیروز که بی ام آی رو چک میکردم از تهران به مونترال پرواز نداشت یعنی اصلا مونترال رو نمیشناخت توی فرودگاههاش... عوض شده برنامه شون یا اینکه من یه جایی رو اشتباه کردم؟

همه ي پرواز ها كه DAILY نيستند

Pearson
March 11th, 2012, 04:44 PM
ممنون از توضیحتون-برای ماه September منظورم هست.

min. price on 26SEP12 by QR at 1.480.000 IRR

saghati
March 11th, 2012, 05:39 PM
با سلام
Pearson (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?18626-Pearson) عزیز ، برای هفته اول اردیبهشت ، پرواز به مونترال با قطر میخوام . ارزونترین قیمتی که وجود داره چند هست ؟
با تشکر

amirazimi
March 11th, 2012, 11:46 PM
سلام دوستان من برای 20 فروردین یا اواسط آوریل از تهران به مونترال. چه هواپیمایی رو پیشنهاد میکنید؟ و از کجا بلیط تهیه کنم؟

Pearson
March 12th, 2012, 10:15 AM
با سلام
Pearson (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?18626-Pearson) عزیز ، برای هفته اول اردیبهشت ، پرواز به مونترال با قطر میخوام . ارزونترین قیمتی که وجود داره چند هست ؟
با تشکر

1.480.000 روي 25 آپريل

Pearson
March 12th, 2012, 10:16 AM
سلام دوستان من برای 20 فروردین یا اواسط آوریل از تهران به مونترال. چه هواپیمایی رو پیشنهاد میکنید؟ و از کجا بلیط تهیه کنم؟

من از تهران به مونترال لوفت هانزا - ار كانادا را پيشنهاد مي دم. از تمامي آژانسهاي مسافرتي

leilamohajer
March 12th, 2012, 01:51 PM
سلام برای پرواز از تهران به تورنتو من turkish را انتخاب کرده بودم ولی مشاور آژانس به شدت هواپیمایی امارات را توصیه میکرد که البته ترانزیت کوتاهی داشت. میشه دوستان اگر تجربه یا اطلاعاتی دارند بفرمایند.

Pearson
March 12th, 2012, 02:12 PM
سلام برای پرواز از تهران به تورنتو من turkish را انتخاب کرده بودم ولی مشاور آژانس به شدت هواپیمایی امارات را توصیه میکرد که البته ترانزیت کوتاهی داشت. میشه دوستان اگر تجربه یا اطلاعاتی دارند بفرمایند.

ترانزيت كوتاه مزيتي نيست وقتي شما مجبور هستيد به جاي آن در داخل هواپيما روي صندلي بشينيد

از تهران به مقصد تورنتو
طول كل مدت سفر = سگمنت اول + مدت ترانزيت + سگمنت دوم

لوفت هانزا

8H15M + 4H +5H15M = 17H30

توركيش

11H10 + 2H55 + 3H25M = 17H30M

امارات

13H50 + 3H20 + 2H = 19H10M

توي اين سه تا ارلاينز برنده لوفت هانزا هست چون با آنكه از نظر زماني با توركيش يكي هست منتها مسافر مدت زمان كمتري توي هواپيما روي صندلي به سر مي برد و مي تواند به جايش توي ترانزيت ورجه و وورجه كند. از طرفي پرواز دومش سه ساعت كوتاه تر هست نسبت به توركيش كه خودش مزيت ديگري هست.
امارت خارج از اينكه طول پرواز بيشتري دارد پرواز دوم تقريبا 14 ساعتش بسيار خسته كننده تر هست.

Pearson
March 13th, 2012, 09:26 AM
جدول مقايسه بين چهار ارلاينز ممكن بين مسير تهران - مونترال از نظر زماني در كوتاه ترين حالت ممكن 7624

برنده : لوفت هانزا / ار كانادا از نظر كوتاه ترين زمان پرواز نسبت به كمترين زمان ترانزيت

Kazy
March 13th, 2012, 10:53 AM
ترانزيت كوتاه مزيتي نيست وقتي شما مجبور هستيد به جاي آن در داخل هواپيما روي صندلي بشينيد

از تهران به مقصد تورنتو
طول كل مدت سفر = سگمنت اول + مدت ترانزيت + سگمنت دوم

لوفت هانزا

8H15M + 4H +5H15M = 17H30

توركيش

11H10 + 2H55 + 3H25M = 17H30M

امارات

13H50 + 3H20 + 2H = 19H10M

توي اين سه تا ارلاينز برنده لوفت هانزا هست چون با آنكه از نظر زماني با توركيش يكي هست منتها مسافر مدت زمان كمتري توي هواپيما روي صندلي به سر مي برد و مي تواند به جايش توي ترانزيت ورجه و وورجه كند. از طرفي پرواز دومش سه ساعت كوتاه تر هست نسبت به توركيش كه خودش مزيت ديگري هست.
امارت خارج از اينكه طول پرواز بيشتري دارد پرواز دوم تقريبا 14 ساعتش بسيار خسته كننده تر هست.

البته در مورد ارلاینزهای قطری و امارات مسافر در دبی باید هواپیما عوض کنه چون پرواز اول کوتاه(Short term) و پرواز دوم بلند(Long term) به حساب میاد و نوع هواپیما (Type)فرق می کنه و مسافر توی هواپیما منتظر نمی مونه

Pearson
March 13th, 2012, 11:10 AM
البته در مورد ارلاینزهای قطری و امارات مسافر در دبی باید هواپیما عوض کنه چون پرواز اول کوتاه(Short term) و پرواز دوم بلند(Long term) به حساب میاد و نوع هواپیما (Type)فرق می کنه و مسافر توی هواپیما منتظر نمی مونه

توي تمامي اين ارلاينزهاي بايد مسافرين هواپيمايشان را تعويض نمايند. مسافري توي هواپيما منتظر نمي مونه.قطر ارويز در شهر دوحه هست نه دبي.
منظور اين نيست كه مسافر توي هواپيما روي صندلي منتظر پرواز هست. منظور مقايسه بين نشستن روي صندلي هواپيما در هنگام پرواز با امكان تحرك محدودش با آزاد گشتن در سالن ترانزيت مي باشد.
بحث اين بود كه كوتاه بودن زمان ترانزيت مزيتي نيست وقتي شما بايد مدت زمان بيشتري را به جايش توي هواپيما سپري نماييد.

comeng
March 17th, 2012, 07:09 PM
سلام یه سوال
من شنیدم وقتی از ایران برامون بلیط برای رفت و برگشت به کانادا صادر میشه که رفتش از کانادا به ایران هست آنوقت بلیط non refundable میشه
و اگر بخای کنسل کنی پولی برگشت داده نمیشه
آیا این موضوع صحت داره؟

Pearson
March 17th, 2012, 11:04 PM
سلام یه سوال
من شنیدم وقتی از ایران برامون بلیط برای رفت و برگشت به کانادا صادر میشه که رفتش از کانادا به ایران هست آنوقت بلیط non refundable میشه
و اگر بخای کنسل کنی پولی برگشت داده نمیشه
آیا این موضوع صحت داره؟

يستگي به كلاس بليط دارد

comeng
March 17th, 2012, 11:09 PM
يستگي به كلاس بليط دارد

مثلا لوفتانزا برای مونترال به تهران و بر گشت

Pearson
March 17th, 2012, 11:13 PM
مثلا لوفتانزا برای مونترال به تهران و بر گشت

لوفت هانزا 13 مدل اكونومي دارد. توي كلاس هاي اكونومي ارزانش بليط بعد از استفاده اولين segment مابقي segment ها not refundable مي شود

ramin_k
March 23rd, 2012, 01:38 AM
سلام
من چند تا سوال داشتم، اگه بتونید منو راهنمایی کنید، ممنون میشم
1. آیا برای ویزای توریستی، گرفتن بلیط رفت و برگشت اجباریه یا نه، آخه دو سال پیش که بلیط رفت و برگشت گرفته بودم (bmi)تونستم از کانادا ویزای امریکا بگیرم و از امریکا اومدم ایران، تو ایران که بلیط برگشتو برام کنسل کردن (سه ماه قبل از تاریخ بلیط) فکر کنم چیزی حدود 10 درصد قیمت بلیطو بهمون دادن، برای اردیبهشت دارم بلیط می گیرم، می خواستم بدونم میشه بلیطو یک طرفه بگیرم یا نه
2. آیا غیر از هواپیمایی قطر ، هواپیمایی دیگری هست که بشه 2 تا بار 23 کیلویی برد یا نه
3. من شنیدم پروازهای ایران ایر از همه ارزونتره، ولی میگن نمیشه بهش اعتبار کرد، چون ممکنه بهش سوخت ندن، نظر شما چیه
3. من بین 10 تا 20 اردیبهشت می خوام بلیط بگیرم، آژانس به من پرواز 13 اردیبهشت (5 می) رو پیشنهاد داده(هواپیمایی قطر)(برگشت 2 نوامبر) با مبلغ 18.100.000 ریال،
آیا قیمت مناسب هست یا نه،
4. من پروازارو تو سایت amadeus.net چک می کنم، سایت معتبریه یا نه
5. من تو فرم در خواست ویزا گفتم 20000 دلار می برم، الان که ایران گیر میده که دلار زیاد نبریم، آیا گمرک کانادا گیر میده که چرا پولی که اعلام کردین، با خودتون نیاوردین؟
6. و یه سوال خنده دار : این پولی که آژانس های هواپیمایی از ما می گیرن از کجا میشه فهمید که زیادی نگرفتن، چون به ما یه قیمتی اعلام می کنن و ما پولو پرداخت می کنیم، ما که نرم افزارشونو نمی بینیم که قیمتش چه قدره؟

Pearson
March 23rd, 2012, 07:58 AM
سلام
من چند تا سوال داشتم، اگه بتونید منو راهنمایی کنید، ممنون میشم
1. آیا برای ویزای توریستی، گرفتن بلیط رفت و برگشت اجباریه یا نه، آخه دو سال پیش که بلیط رفت و برگشت گرفته بودم (bmi)تونستم از کانادا ویزای امریکا بگیرم و از امریکا اومدم ایران، تو ایران که بلیط برگشتو برام کنسل کردن (سه ماه قبل از تاریخ بلیط) فکر کنم چیزی حدود 10 درصد قیمت بلیطو بهمون دادن، برای اردیبهشت دارم بلیط می گیرم، می خواستم بدونم میشه بلیطو یک طرفه بگیرم یا نه
2. آیا غیر از هواپیمایی قطر ، هواپیمایی دیگری هست که بشه 2 تا بار 23 کیلویی برد یا نه
3. من شنیدم پروازهای ایران ایر از همه ارزونتره، ولی میگن نمیشه بهش اعتبار کرد، چون ممکنه بهش سوخت ندن، نظر شما چیه
3. من بین 10 تا 20 اردیبهشت می خوام بلیط بگیرم، آژانس به من پرواز 13 اردیبهشت (5 می) رو پیشنهاد داده(هواپیمایی قطر)(برگشت 2 نوامبر) با مبلغ 18.100.000 ریال،
آیا قیمت مناسب هست یا نه،
4. من پروازارو تو سایت amadeus.net چک می کنم، سایت معتبریه یا نه
5. من تو فرم در خواست ویزا گفتم 20000 دلار می برم، الان که ایران گیر میده که دلار زیاد نبریم، آیا گمرک کانادا گیر میده که چرا پولی که اعلام کردین، با خودتون نیاوردین؟
6. و یه سوال خنده دار : این پولی که آژانس های هواپیمایی از ما می گیرن از کجا میشه فهمید که زیادی نگرفتن، چون به ما یه قیمتی اعلام می کنن و ما پولو پرداخت می کنیم، ما که نرم افزارشونو نمی بینیم که قیمتش چه قدره؟

1. حتما حتما بايد براي يك ويزاي توريستي بليط برگشت داشته باشيد. توي همين ايران نمي گذارند سوار هواپيما شويد و هم توي پورت ورودي شما رو ديپورت ميكنند.
اغلب دوستان فكر مي كنند اگر بليط برگشتشان رو ريفاند كنند 50 درصد پول بليط رو مي گيرند در صورتيكه اصلا اينطوري نيست. توي اغلب كلاس هاي اكنومي بعد از استفاده از بليط رفت، برگشتش ديگر قابل استرداد نيست. بعضي از كلاس ها هم فقط تا 30 درصد كه اون هم يك جريمه ي كنسلي بهش مي خورد و آخرش چيزي واقعا نمي موند. اگر قيمت بليط ها رو با هم خودتان مقايسه كنيد بعضي وقت ها متوجه مي شويد كه يك بليط رفت و برگشت با يك بليط رفت خالي تفاوت چنداني از نظر قيمتي با هم ندارد. مواردي بوده كه حتي بليط رفت و برگشت ارزانتر از يك بليط رفت خالي بوده. توي همين فروم يك از دوستان كه الان بايد كلگري باشد هر كاري مي كرد بليط زير 4 ميليون پيدا نمي كرد كه با راهنمايي من يك بليط رفت و برگشت گرفت به قيمت 1.5 ! گفت برگشتش رو چي كار كنم؟ گفتم هيچي فقط نرو فرودگاه! حالا فكر مي كنيد همچين بليطي رو بعد از استفاده از مسير رفت مي شود برگشتش رو ريفاند كرد!
2. اين بحث رو ما قبلا هم كرديم . تا موقعي كه مقايسه قيمتي بين ارلاينزها مختلفي نداشته باشيد اين بار اضافه قطري فقط جنبه گول زدنكي دارد. با هر ارلاينزي شما مي تونيد هر چقدر بخواهيد بار ببريد!
3. پرواز هاي ايران ار توي مسير رفتشون هيچ مشكل سوختي ندارند. مشكل اين هست كه ديگه اركانادا با ارلاينزهاي ديگه به دليل تحريم ايران همكاريش را به ايران ار بهم زده اند و ديگه نمي تونيد شما بليط ايران ار - ار كانادا را بگيريد. فقط دو ايرلانز كي ال ام و بريتيش ارويز هنوز قرارداد به صورت محدود دارند كه اون هم زياد نمي شود روش حساب كرد. ايران ار فقط هفته ايي دو تا سه روز به main base اين ارلاينزها پرواز دارد.
4. قيمت ها را گفته اند توي اين فروم نديد. ولي پيام خصوصي بده هر قيمتي كه خاصي برات در ميارم و روي مسيرت برات ارلاينزهاي ممكن رو چك مي كنم
5. تا حدودي بله ولي همه schedule ها توش نيستند
6. دلار به ارلاينز چه ربطي دارد؟ كانادا هم مشكلي ندارد چقدر پول مي بريد فقط بايد بالاي 10 تا رو اعلام كنيد.
7. زير هر بليطي قيمت بليط واضح نوشته شده fare ticket چقدر هست، مالياتش چقدر هست،‌total price چقدر هست، دلار رو با چه rate ي محاسبه كرده و حتي شرايط كنسلي ، تغيير تاريخ و no show . كسي قيمت الكي نمي تونه بهتون بدهد! كسي هم نمي تونه توي قيمتي كه سيستم مي ده دستكاري كند!
بعد هم قيمت ها رو با هم مقايسه كنيد، من براي بچه هاي فروم هميشه پايين ترين قيمت ها رو پيدا كردم.

Soap
March 26th, 2012, 03:49 AM
جناب پیرسون عزیز
برای 15 تا 20 آگوست از تهران باید به تورنتو برم ، اگه ممکنه راهنمایی کنید چه بلیطی بهتر هست تهیه کنم خیلی ممنون میشم...1 نفر و اکونومی

sama7452
March 26th, 2012, 02:25 PM
پیرسون عزیز
سال نو مبارک. یه سوال از خدمتتون دارم. اگه بار همراه ما برای پرواز ترکیش از مشهد به تورنتو (کامفورت کلاس) یه چمدون 23 کیلویی بیشتر بشه، چقدر اضافه بار باید پرداخت کنیم؟
ممنون از راهنماییتون. بازم عذر زحمات.

sama7452
March 27th, 2012, 04:56 PM
پیرسون عزیز
سال نو مبارک. یه سوال از خدمتتون دارم. اگه بار همراه ما برای پرواز ترکیش از مشهد به تورنتو (کامفورت کلاس) یه چمدون 23 کیلویی بیشتر بشه، چقدر اضافه بار باید پرداخت کنیم؟
ممنون از راهنماییتون. بازم عذر زحمات.

ببخشید. اینبار خودم جواب خودمو میدم. امروز رفتم دفتر ترکیش پرسیدم. برای اضافه بار هر چمدون تا سقف سی کیلو (چون بار مجاز درهرتکه 23 کیلوئه) صرف نظر از مقدارش 85 دلار میگیرن. برای هرتکه اضافی (مازاد بر دوتکه مجاز برای هر مسافر) تا سقف 23 کیلو 215 دلار. اینطوری که میگفتن، دلار دولتی حساب میکنن.
شاد و سربلند باشید.

parsareddevil
March 28th, 2012, 10:56 PM
28 April ، لوفت هانزا ، یک طرفه ، 1,416,000 تومان خوبه ؟

mirdamadi
March 29th, 2012, 11:09 AM
سلام به دوستان با تجربه
برای اخر may ارزانترین ایر لاینی که بشه 2 تا بسته همراه داشت را میخوام بخرم از تهران به تورنتو و برگشت از 6 ماه تا حداقل 3 ماه بعدش هر چند میدونم تا پایان تابستان تهران خواهم بودو و همان 3 ماه هم کافیه.
در ضمن یکی از دوستان در مورد ایر لاین کاتای پاسیفیک هنگ کنگی چیزی نوشته بود که قبلا به چشمم خورده بود نمیدونم به مقصد تورنتو از تهران پرواز داره ظاهرا مسیر تهران به ابوظبی با ایران ایر و از انجا با هواپیمای هنگ کنگی با یک استاپ دیگه به تورنتو.
لطفا دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم میخوام 14 فروردین زود بلیط رو بخرم

Pearson
March 29th, 2012, 01:49 PM
28 April ، لوفت هانزا ، یک طرفه ، 1,416,000 تومان خوبه ؟

قيمت خوبي هست

Pearson
March 29th, 2012, 01:59 PM
سلام به دوستان با تجربه
برای اخر may ارزانترین ایر لاینی که بشه 2 تا بسته همراه داشت را میخوام بخرم از تهران به تورنتو و برگشت از 6 ماه تا حداقل 3 ماه بعدش هر چند میدونم تا پایان تابستان تهران خواهم بودو و همان 3 ماه هم کافیه.
در ضمن یکی از دوستان در مورد ایر لاین کاتای پاسیفیک هنگ کنگی چیزی نوشته بود که قبلا به چشمم خورده بود نمیدونم به مقصد تورنتو از تهران پرواز داره ظاهرا مسیر تهران به ابوظبی با ایران ایر و از انجا با هواپیمای هنگ کنگی با یک استاپ دیگه به تورنتو.
لطفا دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم میخوام 14 فروردین زود بلیط رو بخرم

پرواز با كاتاي پاسيفيك براي مسير تورنتو اصلا منطقي نيست شما يك دور كامل كره زمين رو ميزنيد كه طول پروازتون به 40 ساعت مي رساند
براي مسير تورنتو فقط با توركيش و امارات مي تونيد دو بار مجاني ببريد

omid_pooya
March 30th, 2012, 08:36 AM
با درود خدمت جناب پیرسون و تشکر از زحماتشون

در مورد اضافه بار , چون برای خودم سوال بود نکته ای رو خدمت دوستان عرض می کنم .

من 23 مارچ با پرواز لوفتانزا - ایرکانادا به شهر وینیپگ آمدم . دو تا چمدان داشتم که حدود هر دو 23 کیلو بودن در حالی که بار مجاز برای اکنومی کلاس لوفتانزا 23 کیلو است . در همان مرحله تحویل بار در فرودگاه امام , من را فرستادند به باجه اضافه بار و آنجا 70 دلار (حدود 90 هزار تومان) پرداخت کردم و مسئول باجه پشت هر سه کارت پرواز من (تهران - فرانکفورت + فرانکفورت - تورنتو + تورنتو -وینیپگ) برگه ای چسباند که نشان می داد من هزینه اضافه بار را پرداخت کرده ام . طبیعتا دیگر در طول سفر هیچ هزینه اضافه باری از من گرفته نشد . با وجود اینکه در فرودگاه تورنتو بارها را تحویل می گیریم و دوباره تحویل می دهیم . این نکته ای بود که قبل از سفر خیلی ذهن منو مشغول کرده بود و حالا می تونم با اطمینان به دوستان بگم که خیالشون راحت باشه و در پرواز لوفتانزا - ایرکانادا (و احتمالا همه پروازهای کد شیر) فقط یک بار هزینه اضافه بار پرداخت می کنن .

omid_pooya
March 30th, 2012, 08:45 AM
در مورد سرویس دهی هم همانطور که جناب پیرسون فرموده بودند , کیفیت سرویس ایرکانادا (پرواز فرانکفورت به تورنتو) بسیار بهتر از لوفتانزا بود . البته همانطور که انتظار می رفت پرواز تورنتو به وینیپگ که پرواز داخلی بود با یک هواپیمای کوچک با صندلی هایی در حد رویال سفر انجام شد ! ... یک نکته مهم این بود که :

در بلیط من برای پرواز تورنتو به وینیپگ نوشته شده بود که meal for purchase ... اما وقتی با افتخار دلارهای کانادایی که در تورنتو چنج کرده بودم از جیبم بیرون کشیدم و خواستم غذا بخرم خانم مهماندار گفت : only credit cards !

بنابراین دوستان عنایت داشته باشند که در چنین پروازهایی احتمالا باید مثل من پیه گشنگی را به تنشان بمالند .

ناگفته نماند که بقل دستی کانادایی من در کمال آرامش و بدون اعتنایی به نگاه حسرت بار من , کردیت کارتش را کشید و غذا خرید و جلو چشم من خورد ... یک کلام هم نگفت شما بیا پول cashet رو بده به من , من برات کردیت کارت بکشم !! و اینجا بود که من فهمیدم از جهان سوم بیرون آمدم و وارد جهان اول شدم !

moonlight
March 30th, 2012, 11:11 AM
ناگفته نماند که بقل دستی کانادایی من در کمال آرامش و بدون اعتنایی به نگاه حسرت بار من , کردیت کارتش را کشید و غذا خرید و جلو چشم من خورد ... یک کلام هم نگفت شما بیا پول cashet رو بده به من , من برات کردیت کارت بکشم !! و اینجا بود که من فهمیدم از جهان سوم بیرون آمدم و وارد جهان اول شدم !
دوست عزیز بحث جهان اول و سوم نیست-شما وارد سرزمینی می شی که همه چیز فقط و فقط مطابق قانون هست و پول حرف اول رو طبیعتا می زنه.هیچ قانونی هم کانادایی رو مجبور به انجام این کار براتون نمی کنه و اون هم بنابراین حتی ثانیه ای فکر نمی کنه به انجام کاری که هیچ قانونی مجبورش نمی کنه.

Kazy
March 30th, 2012, 11:26 AM
در مورد سرویس ده....

البته کلا نژاد اروپایی سرد هستن بخصوص کانادایی ها که به سرد بودن معروفن دوستم تعریف می کرد یه بار تو قطار(سوئیس) به دو تا همسفر غریبه پسته تعارف کرده بود کلی با شک و تردید و تعجب باهاش یرخورد کرده بودن

moh_hei
March 31st, 2012, 12:25 AM
سلام جناب پیرسون
من و همسرم دو هفته پیش پاسپورتامونو فرستادیم ورشو برای صذور وبزا و احتمالا برای آحر اردیبهست قصد داریم بریم نورونتو. از طرفی برنامه داریم که اگر بهمون ویزا بدن توقفی یک هفته ای هم در پاریس داشته باشیم.ممکنه در خصوص سوالات زیر م راهنمایی کنید:
1- بهترین و در عین حال مناسب ترین پرواز قیمتی برای تهران-پاریس- تورونتو کذومه؟
2- اگه از الان بلیط بخرم ممکنه بعد در صورت ندادن ویزای فرانسه مجبور شم زمان مسیر دوم را تغییر بدم و مشمول جریمه بشه. اگه هم نحرم و بعد از مشحص شدن ویزا بلیط بخرم ممکنه بدلیل نزدیکی زمان سفر بلیط مناسب گیرم نیاد. به نظر شما چیکار کنم؟

moh_hei
March 31st, 2012, 02:13 AM
ضمنا اگه ممکنه راجع به اینکه بلیط دوسره بگیریم یا یه سره هم توضیح بدید.

Pearson
March 31st, 2012, 09:22 AM
سلام جناب پیرسون
من و همسرم دو هفته پیش پاسپورتامونو فرستادیم ورشو برای صذور وبزا و احتمالا برای آحر اردیبهست قصد داریم بریم نورونتو. از طرفی برنامه داریم که اگر بهمون ویزا بدن توقفی یک هفته ای هم در پاریس داشته باشیم.ممکنه در خصوص سوالات زیر م راهنمایی کنید:
1- بهترین و در عین حال مناسب ترین پرواز قیمتی برای تهران-پاریس- تورونتو کذومه؟
2- اگه از الان بلیط بخرم ممکنه بعد در صورت ندادن ویزای فرانسه مجبور شم زمان مسیر دوم را تغییر بدم و مشمول جریمه بشه. اگه هم نحرم و بعد از مشحص شدن ویزا بلیط بخرم ممکنه بدلیل نزدیکی زمان سفر بلیط مناسب گیرم نیاد. به نظر شما چیکار کنم؟

من توصيه مي كنم شما صبر كنيد ببينيد تكليف ويزاي شنگنتون اول چي مي شود. ممكن است مجبور شويد جريمه ي زيادي پرداخت كنيد.
ما پرواز مستقيم به پاريس فقط با ايران ار هفته ي دو تا داريم.
پيشنهاد اول من مسير تهران - آمستردام - پاريس با كي ال ام بعد ارفرانس مستقيم از پاريس به تورنتو ( اين پرواز فقط سه تا سگمنت دارد )
پيشنهاد دومم leg اول با لوفت هانزا و اطريشي و يا آليتاليا با استاپ در فرانكفورت/وين/رم به مقصد پاريس بعد توي leg دوم با استاپ در همون شهرها دوباره به مقصد تورنتو
بايد روي همه اين ارلاينزهاي موجود قيمت بگيريد ببينيد كدام ارزونتر تمام مي شود.
براي قيمت مي تونيد به انجمني كه توي امضام هست مراجعه نماييد

Pearson
March 31st, 2012, 09:24 AM
ضمنا اگه ممکنه راجع به اینکه بلیط دوسره بگیریم یا یه سره هم توضیح بدید.

چون سفرتون multi هست بليط برگشت گرفتن به صرفه نيست.
سفر multi به سفري گفته مي شود كه نه one way هست و نه round trip

moh_hei
March 31st, 2012, 02:27 PM
من توصيه مي كنم شما صبر كنيد ببينيد تكليف ويزاي شنگنتون اول چي مي شود. ممكن است مجبور شويد جريمه ي زيادي پرداخت كنيد.
ما پرواز مستقيم به پاريس فقط با ايران ار هفته ي دو تا داريم.
پيشنهاد اول من مسير تهران - آمستردام - پاريس با كي ال ام بعد ارفرانس مستقيم از پاريس به تورنتو ( اين پرواز فقط سه تا سگمنت دارد )
پيشنهاد دومم leg اول با لوفت هانزا و اطريشي و يا آليتاليا با استاپ در فرانكفورت/وين/رم به مقصد پاريس بعد توي leg دوم با استاپ در همون شهرها دوباره به مقصد تورنتو
بايد روي همه اين ارلاينزهاي موجود قيمت بگيريد ببينيد كدام ارزونتر تمام مي شود.
براي قيمت مي تونيد به انجمني كه توي امضام هست مراجعه نماييد

ممنون جناب پیرسون
پیشنهاد اولتون نسبت به مسیر تهران-پاریس-تورونتو (ایران ایر-ایرفرانس) یه توقف بیشتر داره. علت این انتخاب چیه؟
ضمنا ممکنه اکه اشکالی نداره در پیامی خصوصی تلفن تماستون رو بدید تا بیشتر از راهنماییتون استفاده کنم.

Pearson
March 31st, 2012, 09:28 PM
ممنون جناب پیرسون
پیشنهاد اولتون نسبت به مسیر تهران-پاریس-تورونتو (ایران ایر-ایرفرانس) یه توقف بیشتر داره. علت این انتخاب چیه؟
ضمنا ممکنه اکه اشکالی نداره در پیامی خصوصی تلفن تماستون رو بدید تا بیشتر از راهنماییتون استفاده کنم.

من ايران ار - ار فرانس نگفتم . همچين بليطي اصلا نمي شود گرفت. من كي ال ام - ار فرانس رو گفتم.

mina7
April 1st, 2012, 09:21 PM
الان که دارم حرفای شما رو میخونم کلی تعجب میکنم چون تا جایی که من دیدم (البته نمیگم همشون اما اکثرشون) اینا خیلی آدمهای مهربونی هستن و احترام متقابلی که به هم میذارن آدم رو واقعا متعجب میکنه. یا حتی بغل دستی من تو هواپیما اتریشی بود و اونم تا من میگفتم هدفونم خرابه یا پتوم نیست فوری مال خودشو میداد به من. کلا من آدم ها رو اینجا خیلی مهربون تر و با احترام تر از ایران دیدم.

البته کلا نژاد اروپایی سرد هستن بخصوص کانادایی ها که به سرد بودن معروفن دوستم تعریف می کرد یه بار تو قطار(سوئیس) به دو تا همسفر غریبه پسته تعارف کرده بود کلی با شک و تردید و تعجب باهاش یرخورد کرده بودن

anihoo
April 2nd, 2012, 12:49 PM
الان که دارم حرفای شما رو میخونم کلی تعجب میکنم چون تا جایی که من دیدم (البته نمیگم همشون اما اکثرشون) اینا خیلی آدمهای مهربونی هستن و احترام متقابلی که به هم میذارن آدم رو واقعا متعجب میکنه. یا حتی بغل دستی من تو هواپیما اتریشی بود و اونم تا من میگفتم هدفونم خرابه یا پتوم نیست فوری مال خودشو میداد به من. کلا من آدم ها رو اینجا خیلی مهربون تر و با احترام تر از ایران دیدم.

خیلی طبیعیه... همه جای دنیا همه جور آدمی پیدا میشه... نمیشه هرکسی هر برخوردی ببینه تعمیم بده به همه. قضیه اون ۶ نفر که رفته بودند توی اتاق تاریک و به فیلی که توی اون اتاق بود دست زده بودند و وقتی اومده بودند بیرون هرکس یه چیزی میگفت... یکی که به خرطومش دست زده بود میگفت توی اتاق مار هست یکی که به پاهای فیل دست زده بود میگفت توی اتاق یه درخت بزرگ است و .....
با مثال نمیشه ثابت کرد مردم یه جایی چطور برخوردی دارند. باید با اونها زندگی کرد و به صورت آماری نظر داد. و صد البته که به نوع نگاه گوینده نسبت به زندگی و اطرافیان هم بستگی داره...
یه داستان جالب توی رشته ی ما هست که میگه:
یک ریاضیدان و یک فیزیکدان و یک زیست شناس با قطار مسافرت میکردند. از دشتی عبور میکنند. از پنجره چشمشون به یک گوسفند سیاه میفته. زیست شناس توی دفترچه ش مینویسه ما از سرزمینی عبور کردیم که گوسفندانش سیاه بودند. فیزیکدان مینویسه ما از سرزمینی عبور کردیم که برخی از گوسفندانش سیاه بودند. ریاضیدان توی دفترچه ش مینویسه ما از سرزمینی عبور کردیم که حداقل یک گوسفند در آن موجود بود که نیمه ای از آن که به سمت ما بود سیاه رنگ بود!

حالا نگاه شما چطوریه؟

mirdamadi
April 2nd, 2012, 10:57 PM
سلام و ممنون از اطلاعاتتون pearson عزیز
این قیمت بلیط تهران به تورنتو با ترکیش کامفورت که دادید تماس گرفتم با اژانس که بلیط بخرم نمیدانستند کامفورت چی هست میخواستم ازتون سوال کنم با کلاس معمولی چه فرق میکنه مگه همه صندلیها تو هواپیما شبیه هم نیستند یا شاید منظورتون نوع هواپیما است که بهتره؟
ممنون میشم قیمت بلیط کلاس معمولی رو برای آخر may بهم بدید.لطفا رفت و برگشت و اینکه تا چه زمانی جزو high season حساب نمیشه و با حالت عادی میشه بلیط تهیه کرد
از وقتی گه برای پاسخ به درخواستها میذارید متشکریم

vahid_smiler
April 2nd, 2012, 11:55 PM
سلام دوستان

من یه سوال داشتم که اگه لطف کنید جواب بدید خیلی ممنون میشم.
من یک بلیط رفت و برگشت از کانادا به تهران از یک آژانس داخل ایران خریدم به این صورت:
هالیفکس به مونترال = ایر کانادا
مونترال به تهران = قطر ایرویز
و همین مسیر بالعکس
هم توی ایمیلی که آژانس بهم زده و هم تو سایت CheckMyTrim نوشته من 2 تا ساک میتونم ببرم. دقیقا واسه مسیر هالیفکس به مونترال هم که مال ایر کاناداست هم 2 تا ساک قید شده ولی تو سایت ایر کانادا نوشته به غیر از چند مسیر خاص ( که این مسیر جزوش نمیشه) یک ساک مجاز هست و دوستام هم میگن ایر کانادا فقط 1 ساک قبول میکنه. البته خیالم از قطر ایرویز راحته و مطمئنم اون قسمت از مسیر 2 ساک مجازه. از اونجایی که من چند روز دیگه به ایران پرواز دارم نگران این هستم که نکنه با 2 تا ساک برم فرودگاه و 70 دلار جریمه بشم.
ممنون از راهنمایی

Pearson
April 3rd, 2012, 07:45 AM
سلام و ممنون از اطلاعاتتون pearson عزیز
این قیمت بلیط تهران به تورنتو با ترکیش کامفورت که دادید تماس گرفتم با اژانس که بلیط بخرم نمیدانستند کامفورت چی هست میخواستم ازتون سوال کنم با کلاس معمولی چه فرق میکنه مگه همه صندلیها تو هواپیما شبیه هم نیستند یا شاید منظورتون نوع هواپیما است که بهتره؟
ممنون میشم قیمت بلیط کلاس معمولی رو برای آخر may بهم بدید.لطفا رفت و برگشت و اینکه تا چه زمانی جزو high season حساب نمیشه و با حالت عادی میشه بلیط تهیه کرد
از وقتی گه برای پاسخ به درخواستها میذارید متشکریم

خير صندلي هاش مثل هم نيستند . عكس هاي صندلي رو من توي اين انجمن قبلا گذاشته ام. در ضمن پذيراييش با اكونومي متفاوت هست و wifi‌ هم دارد.
كلاسيفيكيشن ش A هست. يا able
معمولا هاي سيزن از ماه جون شروع و تا اوسط سپتامبر ادامه دارد.
بله عادي هم مي شود گرفت.

Pearson
April 3rd, 2012, 08:04 AM
سلام دوستان

من یه سوال داشتم که اگه لطف کنید جواب بدید خیلی ممنون میشم.
من یک بلیط رفت و برگشت از کانادا به تهران از یک آژانس داخل ایران خریدم به این صورت:
هالیفکس به مونترال = ایر کانادا
مونترال به تهران = قطر ایرویز
و همین مسیر بالعکس
هم توی ایمیلی که آژانس بهم زده و هم تو سایت CheckMyTrim نوشته من 2 تا ساک میتونم ببرم. دقیقا واسه مسیر هالیفکس به مونترال هم که مال ایر کاناداست هم 2 تا ساک قید شده ولی تو سایت ایر کانادا نوشته به غیر از چند مسیر خاص ( که این مسیر جزوش نمیشه) یک ساک مجاز هست و دوستام هم میگن ایر کانادا فقط 1 ساک قبول میکنه. البته خیالم از قطر ایرویز راحته و مطمئنم اون قسمت از مسیر 2 ساک مجازه. از اونجایی که من چند روز دیگه به ایران پرواز دارم نگران این هستم که نکنه با 2 تا ساک برم فرودگاه و 70 دلار جریمه بشم.
ممنون از راهنمایی

مسير منطقي از هاليفاكس به تهران ار كانادا / بي ام آي از طريق لندن با فقط يك استاپ هست كه طول مدت سفرتون فقط 18 ساعت مي شود.
8055
اينطوري فكر مي كنم طول سفرتون بيش از 24 ساعت ميشود + يك استاپ بيشتر داريد + يكي از پروازهاتون 12 ساعته هست
ببينيد قاعدتا چون QR با AC قرار داد CODE SHARE ندارند. AC مي تواند دو بار شما رو قبول نكند . منتها كارمند هاي ترافيك پشت كانتر هميشه استنادشون به اون چيزي هست كه توي ITINERARY تيكيت نوشته شده است. پس قبول خواهند كرد.

ardestanijafari.amir
April 3rd, 2012, 12:29 PM
سلام
من از Qatar airway بلیط رفت و برگشت واسه تهران ب مونترال گرفتم. بلیط رفت 13 ژانویه 2012 بود و برگشت 17 june.
اگه بخوام بلیتم رو 1 august بندازم میدونین واسه تغییر تاریخ چقدر باید پرداخت کنم؟

Kazy
April 3rd, 2012, 02:36 PM
سلام
من از Qatar airway بلیط رفت و برگشت واسه تهران ب مونترال گرفتم. بلیط رفت 13 ژانویه 2012 بود و برگشت 17 june.
اگه بخوام بلیتم رو 1 august بندازم میدونین واسه تغییر تاریخ چقدر باید پرداخت کنم؟

فکر کنم 30$

Pearson
April 3rd, 2012, 03:13 PM
سلام

بستگي به كلاسيفيكيشن بليط تتون دارد روي قطري ممكن هست از30 تا 100 دلار باشد ضمن اينكه يك ماالتفاوت نرخ ارز رو نيز مجبور هستيد پرداخت نماييد

saghati
April 4th, 2012, 12:29 AM
با سلام
من برای 3 هفته دیگه بلیط رفت و برگشت به مونترال از طریق خط هوایی قطری دارم . ظاهرا دلار دولتی به کسانی که اقامت کشوری دیگر را دارند نمیدهند . تو ذهنم بود که یک ویزای قطر رو بگیرم تا با ویزای قطری بتونم دلار دولتی بگیرم .
1- به نظرتون این کار درستی هست ؟ و یا روش بهتری سراغ دارید ؟
2- چطوری میتونم ویزای قطری بگیرم ؟ آیا راحت میدهند ؟

با تشکر

Pearson
April 4th, 2012, 10:55 AM
با سلام
من برای 3 هفته دیگه بلیط رفت و برگشت به مونترال از طریق خط هوایی قطری دارم . ظاهرا دلار دولتی به کسانی که اقامت کشوری دیگر را دارند نمیدهند . تو ذهنم بود که یک ویزای قطر رو بگیرم تا با ویزای قطری بتونم دلار دولتی بگیرم .

با تشکر

قطر به ايراني ها ويزا نمي دهد

samaneh_chem
April 4th, 2012, 12:14 PM
با سلام

با تشکر

به IMMIGRANT VISA دلار دولتي مي دهند؟

Kazy
April 4th, 2012, 12:34 PM
با سلام

با تشکر

به ویزای مهاجرتی نصف می دادند که!! البته بانک ملت

samaneh_chem
April 4th, 2012, 12:41 PM
به ویزای مهاجرتی نصف می دادند که!! البته بانک ملت

ويزا ما مهاجرت هست با ويزاي اقامت فرق ميكنه. دلار دولتي به كساني كه ويزاي اقامت دارند نميدن. پس با ويزاي مهاجرت بايد بدن. البته بايد از بانك اين را پرسيد كسي اطلاع داره؟

Pearson
April 4th, 2012, 12:46 PM
ويزا ما مهاجرت هست با ويزاي اقامت فرق ميكنه. دلار دولتي به كساني كه ويزاي اقامت دارند نميدن. پس با ويزاي مهاجرت بايد بدن. البته بايد از بانك اين را پرسيد كسي اطلاع داره؟

به نظر من بهترين كار اين هست كه به روي تون نياريد ويزاتون چه نوعي هست. بگيد مي خواهيد بريد كانادا و بر گرديد ايران دوباره.

Kazy
April 4th, 2012, 12:55 PM

فرقی نمی کنه تو بانک که ویزا رو نگاه می کنه ویزای مهاجرتی و کارت اقامت یک روش داره(بخشنامه داره) بانک ملی که می گه اصلا تعلق نمی گیره ولی بانک ملت نصف میده یعنی 750$
همین شب عید دوستم برای استرالیا با ویزای مهاجرتی همینجوری شد

sama7452
April 4th, 2012, 04:01 PM
با سلام خدمت دوستان
پیش از عید ما با بلیت مالزی به بانک ملت مراجعه کردیم. مسئول دابره ارزی به محض اینکه پاسمون رو ورق زد و ویزای ما رو دید، فرمود که به ویزای مهاجرت ارز تعلق نمیگیره که عرض کردیم برای اون ویزا خدمت نرسیدیم. بلیت مالزی داریم.
واما بانک مرکزی که هرلحظه تصمیمش عوض میشه: در تاریخ 17 اسفند اطلاعیه ای منتشر کردن که بند آخرش این بود:

- خريد ارز مسافرتي توسط مسافراني که با گذرنامه ايراني سفر مي‌نمايند درصورتي‌ که کشور مقصد آنها کشور محل اقامت آنها نيز ‌باشد، بدون نياز به ويزا امکان پذير است .

اما در تاریخ 5 فروردین همون بند به این شکل تغییر کرد و منتشر شد:

- فروش ارز مسافرتی به ایرانیان مقیم خارج از کشور مجاز نمی باشد.
از اونجایی که ما هنوز نرفته، مقیم محسوب میشیم، بهتره خیال دریافت ارز مسافرتی رو از ذهنمون دور کنیم. شما چی فکر میکنین؟
البته با همه این چیزایی که عرض کردم، این رو هم اضافه کنم که بهتره ادامه بحث رو توی تاپیک "تهیه دلار کانادایی" ادامه بدیم؛ وگرنه ادمینای عزیز تنبیهمون میکنن!

Alez
April 4th, 2012, 11:57 PM
سلام Pearson عزيز،

من يک هفته قبل از عيد برای ويزا (خودم دانشجو، و همسرم همراه) تقاضا دادم. اگر همه چيز خوب پیش بره، مقصدمون شهر "سنت جانز" در نیوفوندلند خواهد بود.

می خواستم ازتون مشورت بگيرم و بدونم که مناسب ترین مسیر و خطوط هوایی برای تهیه ی بلیت، و همین طور زمان مناسب برای خرید (با توجه به شرایط فعلی) چیه؟

ما ساکن کرمان هستیم.

پیشاپیش سپاسگزارم.

(لازمه که از همین جا، از همه ی دوستان دیگه هم که از نظراتشون استفاده کردم، سپاسگزاری کنم. درود بر شما!)

anihoo
April 5th, 2012, 02:23 AM
از ۹ جون تا ۲۹ جون توی ترکیه shopping festival ـه و به همین مناسبت ترکیش ایر بلیطهاش رو با تخفیف ویژه میده.... نمیدونم این تاثیری روی قیمت تهران تا تورنتو داره یا نه ولی بد نیست یه پرس و جو کنید! آقای pearson عزیز ... شما راهنمایی کنید.

Pearson
April 5th, 2012, 08:32 AM
از ۹ جون تا ۲۹ جون توی ترکیه shopping festival ـه و به همین مناسبت ترکیش ایر بلیطهاش رو با تخفیف ویژه میده.... نمیدونم این تاثیری روی قیمت تهران تا تورنتو داره یا نه ولی بد نیست یه پرس و جو کنید! آقای pearson عزیز ... شما راهنمایی کنید.

اين آفرش هست
http://ebm.e.turkishairlines.com/c/tag/hBPfElWB731pxB8hrNdNsiaKyUe/doc.html?t_params=REMOVE%3Drm-0bww818cbgyh7puauwjbf9qcg2tdrsp%2540e.turkishairli nes.com

گفته به شرطي كه بليط رو قبل از 31 مي بخريد. قيمت از تهران رو نوشته 173 دلار بدون تكس كه بايد دلار رو به نرخ آزاد آن محاسبه كنيد.
تاثيري رو قيمت بليط تورنتوش نداره چون وقتي كه ادامه ي مسير از استانبول به تورنتو بليط بگيريد رزرو مي ره روي يك كلاسيفيكيشن ديگه منتها بايد چك كرد كه مثلا با اين بليط آفر دار مي شود تا استانبول رفت بعد يك بليط جدا از استانبول به تورنتو در مجموع به صرفه هست يا نه. ولي توي اين حالت مسافر بايد بارش رو تحويل بگيريد از فرودگاه خارج شود و دوباره چك اين كند

Pearson
April 5th, 2012, 09:18 AM
سلام Pearson عزيز،

من يک هفته قبل از عيد برای ويزا (خودم دانشجو، و همسرم همراه) تقاضا دادم. اگر همه چيز خوب پیش بره، مقصدمون شهر "سنت جانز" در نیوفوندلند خواهد بود.

می خواستم ازتون مشورت بگيرم و بدونم که مناسب ترین مسیر و خطوط هوایی برای تهیه ی بلیت، و همین طور زمان مناسب برای خرید (با توجه به شرایط فعلی) چیه؟

ما ساکن کرمان هستیم.

پیشاپیش سپاسگزارم.

(لازمه که از همین جا، از همه ی دوستان دیگه هم که از نظراتشون استفاده کردم، سپاسگزاری کنم. درود بر شما!)

با سلام
ببينيد براي YYT مسير منطقي پرواز با BMI به لندن بعد ادامه ي مسير با AIR CANADA مستقيم به سنت جونز هست.
هر چه زودتر بليط رو تهيه كنيد بهتر هست.

8131

meandcanada
April 7th, 2012, 11:47 AM
سلام، تبریک به همه دوستانی که پاس ریکوئست شدند، خوشحالم ازاینکه جدول گروه به زودی آبی کامل می شه:)
یه سوال داشتم، ما بعد از گذشت چهل روز هنوز اینپراسس و بدون آدرس! هستیم به نظر شما ایمیل پیگیری ممکنه در روند صدور ویزا تاثیر بذاره؟ چون در ایمیل پاس ریکوئست گفته اگه 10 هفته شد و پاسپورت نرسید ایمیل پیگیری بزنید ...

راستی کسی دیگه ای از دوستان بوده که مثل ما ، مانی اردرش به نام شخص دیگه باشه و پشتش به نام خودش امضا کرده باشه؟

یه نکته دیگه در مورد پرواز بگم، اولا بدون ویزا میشه از برخی آژانس ها بلیط گرفت پس بهتره دوستانی که پاس ریکوئست شدند ریسک کنند و بلیط بخرند که بعدا اگه خدایی نکرده برای بلیط دلار دولتی حذف شد یا به هر دلیلی بلیط گرون شد، متضرر نشدند... دوما با پرواز ترکیش برخلاف کی ال ام ( و اگه اشتباه نکنم لوفتانزا) فعلا نفری دو تا بار 23 کیلویی میشه برد:)

سلام
يعني شما نميخواهي از بليط ارزاني كه ميگن با ويزا ميشه تهيه كرد استفاده كني؟
و تركيش نفري 46 كيلو بار قبول ميكنه؟

arasbaran
April 7th, 2012, 11:50 AM
سلام
يعني شما نميخواهي از بليط ارزاني كه ميگن با ويزا ميشه تهيه كرد استفاده كني؟
و تركيش نفري 46 كيلو بار قبول ميكنه؟

سلام
اگه منظورتون تهیه بلیط از IOM هست که دیگه نمیشه, چون قیمت بلیط رو باید دلار آزاد تهیه کنید و بهشون پرداخت کنین که خیلی گرون درمیاد.

s30min
April 7th, 2012, 11:58 AM
سلام
اگه منظورتون تهیه بلیط از IOM هست که دیگه نمیشه, چون قیمت بلیط رو باید دلار آزاد تهیه کنید و بهشون پرداخت کنین که خیلی گرون درمیاد.

در تایید صحبت ارسباران عزیز، باید بگم من قبل از عید زنگ زدم IOM یه خانمی گوشی برداشت وقتی ازشون در مورد تخفیف بلیط برای مهاجرها سوال کردم خندیدند!! و گفتند مطمئن باشید از آژانس بلیط بگیرید ارزون تر درمیاد (به همون دلیلی که ارسباران گفتند) ...ازشون در مورد بقیه خدمات برای مهاجران سوال کردم گفتند ما هیچ خدماتی نداریم...فقط من موندم چرا تعطیل نمی کنند؟!؟!

در مورد ترکیش در بلیط ما که زده نفری دو تا 23 کیلو (یا همون 46 کیلو)....

CanImmigrant
April 7th, 2012, 12:01 PM
در تایید صحبت ارسباران عزیز، باید بگم من قبل از عید زنگ زدم IOM یه خانمی گوشی برداشت وقتی ازشون در مورد تخفیف بلیط برای مهاجرها سوال کردم خندیدند!! و گفتند مطمئن باشید از آژانس بلیط بگیرید ارزون تر درمیاد (به همون دلیلی که ارسباران گفتند) ...ازشون در مورد بقیه خدمات برای مهاجران سوال کردم گفتند ما هیچ خدماتی نداریم...فقط من موندم چرا تعطیل نمی کنند؟!؟!

پس با اين حساب فقط در صورتي که دلار با قيمت پايين خريده باشيم ارزش داره که از IOM بگيريم. درسته؟

منظورم اينه که IOM هنوز بليط با تخفيف رو ارائه ميکنه؟

arasbaran
April 7th, 2012, 12:16 PM
پس با اين حساب فقط در صورتي که دلار با قيمت پايين خريده باشيم ارزش داره که از IOM بگيريم. درسته؟

نه. دلارتون رو به نرخ بالا توی بازار بفروشین و باز هم از آژانسهای مسافرتی بلیط ( که ارزونتر هست ) تهیه کنین.
وقتی از IOM بلیط میگیرین باید اسکناس دلار بهشون پرداخت کنین. اون موقعی که قیمت بازار آزاد و دولتی نزدیک هم بود ارزش داشت ولی الان نه.

MHSH
April 7th, 2012, 12:30 PM
سلام دوستان.
سوال: من میتونم پروازم رو به تورنتو بگیرم و از اونجا وارد کانادا بشم با چون کبکی هستیم باید حتما در فرودگاه مونترال وارد بشیم. ممنون بچه ها!

Pearson
April 7th, 2012, 12:31 PM
سلام دوستان.
سوال: من میتونم پروازم رو به تورنتو بگیرم و از اونجا وارد کانادا بشم با چون کبکی هستیم باید حتما در فرودگاه مونترال وارد بشیم. ممنون بچه ها!

از هر مرز كانادا مي تونيد وارد شويد حتي مرزهاي دريايي و زميني

s30min
April 7th, 2012, 12:35 PM

اصلا خودشون میگن که ارزش نداره ...می تونید به این شماره زنگ بزنید و اطلاعات بگیرید:
22048886 – 22048887

peyman_80
April 7th, 2012, 12:51 PM
سلام
من اواخر مارس پاس ریکوئست شدم و فعلا پاسپورتم رو برای دریافت ویزا ارسال کردم .آیا با توجه به این که هنوز ویزا رو دریافت نکردم،خرید بلیط از حالا برای ماه جولای کار عاقلانه ای هست یا بهتره که صبر کنم تا ویزا را دریافت کنم؟

Pearson
April 7th, 2012, 12:59 PM
سلام
من اواخر مارس پاس ریکوئست شدم و فعلا پاسپورتم رو برای دریافت ویزا ارسال کردم .آیا با توجه به این که هنوز ویزا رو دریافت نکردم،خرید بلیط از حالا برای ماه جولای کار عاقلانه ای هست یا بهتره که صبر کنم تا ویزا را دریافت کنم؟

صبر كردنتون ممكنه چندين ميليون تومان براتون آب بخورد

reza.sfp
April 7th, 2012, 01:06 PM
دوست من واسه ونکوور بلیط رزرو کرد ارزونترین نرخ روی لوفت هانزا بود برای اواخر اردیبهشت 1.500.000 تومان

ebiabdi_m79
April 7th, 2012, 01:24 PM
یعنی منظورتون اینه که بدون ویزا و پاس بلیط بخریم و ارزانترین بلیط رفت و برگشت به ونکوور چنده؟ و آیا بلیط رو به این ترتیب میفروشن ؟ و امکان تغییر زمان بلیط خریداری شده است؟

Pearson
April 7th, 2012, 01:30 PM
یعنی منظورتون اینه که بدون ویزا و پاس بلیط بخریم و ارزانترین بلیط رفت و برگشت به ونکوور چنده؟ و آیا بلیط رو به این ترتیب میفروشن ؟ و امکان تغییر زمان بلیط خریداری شده است؟

بله مي تونيد بليط رو بخريد بدون ويزا و يا پاس
بله مي تونيد تغيير بديد تاريخ پرواز رو و يا كلا بليط رو كنسل كنيد

peyman_80
April 7th, 2012, 01:39 PM
هی وای من:(.خوب اگه حالا بلیط بخرم و بعد بخوام تغییر تاریخ بدم چه بلایی به سرم میاد؟اگه بلیط گرونتر(یا ارزونتر) شده باشه علاوه بر جریمه تعیین شده باید ما به التفاوت قیمت رو هم پرداخت(یا دریافت:cool:)کنم؟من شنیدم که بعضی ارلاین ها این جریمه رو نمیگیرن.

MHSH
April 7th, 2012, 02:14 PM
از هر مرز كانادا مي تونيد وارد شويد حتي مرزهاي دريايي و زميني

ممنون آقای پیرسون. من تو چند فروم دیگه هم مطرح کردم. همه گفتن حتما باید در کبک لندینگ کنی. میشه خواهش کنم شما اگه لینک یا رفرنس معتبری دارید برام بذارید؟ ممنون

Pearson
April 7th, 2012, 02:29 PM
ممنون آقای پیرسون. من تو چند فروم دیگه هم مطرح کردم. همه گفتن حتما باید در کبک لندینگ کنی. میشه خواهش کنم شما اگه لینک یا رفرنس معتبری دارید برام بذارید؟ ممنون

ميشه خواهش كنم كه دوستان لينك يا ريفرنسي معتبري دارند اينجا بگذارند. مگه كانادا كشور كمونيستي هست كه حتما بايد از PORT خاصي توش ورود خروج نماييد!

anihoo
April 7th, 2012, 03:13 PM
ميشه خواهش كنم كه دوستان لينك يا ريفرنسي معتبري دارند اينجا بگذارند. مگه كانادا كشور كمونيستي هست كه حتما بايد از PORT خاصي توش ورود خروج نماييد!

ظاهرا هیچ لینک یا ریفرنس معتبری وجود نداره ولی من هم خیلی تحقیق کردم و تعبیرم از چیزهایی که خوندم (نه اونایی که شایعه ست و همه میگن - توی سایت خود کانادا) این بود که به ریسکش نمیارزه که از جای دیگه ای وارد بشم و دچار دردسر بشم.
البته این به این دلیله که من معلوم نیست چقدر توی مونترال بمونم و ممکنه بعدا همین موضوع برعلیه من استفاده بشه ولی اگر کسی قصد موندن توی کبک رو داره به نظر میرسه از هر مرزی میتونه وارد بشه ولی بعدش باید توی کبک به دفتر مهاجرت مراجعه کنه سریع و اطلاع بده.

hengameed
April 7th, 2012, 06:58 PM
سلام سیمین جان
من متوجه نشدم مگه بلیط را می شه با نرخ دلار دولتی گرفت؟؟؟؟!!!چطور؟؟

sama7452
April 7th, 2012, 09:07 PM
سلام سیمین جان
من متوجه نشدم مگه بلیط را می شه با نرخ دلار دولتی گرفت؟؟؟؟!!!چطور؟؟

تمام بلیتایی که آژانسای داخل ایران صادر میکنن، برای محاسبه قیمتش نرخ دولتی دلار، مبنا قرار میگیره. ولی اگه بخواین خودتون بصورت اینترنتی بلیت تهیه کنین، اونوقت به دلار باید پول بدین که طبیعیه که دلارش رو باید به نرخ آزاد تهیه کنین!

Reza76
April 8th, 2012, 10:56 AM
سلام Pearson عزيز.
چند روزي ميشه كه پاسپورتمونو فرستاديم. ازتون ميخواستم بپرسم اثر high season روي قيمت بليط به چه صورته و چقدر گرونتر ميشه؟ و شروع و پايان high season چطوره؟ البته اگر اشتباه نكنم از June.15 شروع ميشه. و بهترين مسير براي تهران-تورنتو كدومه؟ با تشكر فراوان 

Pearson
April 8th, 2012, 11:04 AM
سلام Pearson عزيز.
چند روزي ميشه كه پاسپورتمونو فرستاديم. ازتون ميخواستم بپرسم اثر high season روي قيمت بليط به چه صورته و چقدر گرونتر ميشه؟ و شروع و پايان high season چطوره؟ البته اگر اشتباه نكنم از June.15 شروع ميشه. و بهترين مسير براي تهران-تورنتو كدومه؟ با تشكر فراوان

هاي سيزن شروع و پايان خاصي ندارد هر وقت تعداد متقاضيان مسافرت بالا ميره هاي سيزن ميشه بر عكسش لو سيزن.
همانطور كه گفتم بليطها كلاسيفيكيشن هاي مختلفي دارند كه هر كدام قيمت خاص خودش را دارد. طبيعي هست كه توي هاي سيزن كلاس هاي ارزان قيمت سريع فروش مي رود و الباقي كلاس هاي گران باقي مي مانند.

MHSH
April 8th, 2012, 12:12 PM
ظاهرا هیچ لینک یا ریفرنس معتبری وجود نداره ولی من هم خیلی تحقیق کردم و تعبیرم از چیزهایی که خوندم (نه اونایی که شایعه ست و همه میگن - توی سایت خود کانادا) این بود که به ریسکش نمیارزه که از جای دیگه ای وارد بشم و دچار دردسر بشم.
البته این به این دلیله که من معلوم نیست چقدر توی مونترال بمونم و ممکنه بعدا همین موضوع برعلیه من استفاده بشه ولی اگر کسی قصد موندن توی کبک رو داره به نظر میرسه از هر مرزی میتونه وارد بشه ولی بعدش باید توی کبک به دفتر مهاجرت مراجعه کنه سریع و اطلاع بده.
سلام. ممنون.
واقعیتش تفاوت ورود از تورنتو و مونترال برای منی که میخوام از شیراز برم بیش از 400 دلار برای هر نفرمونه. و پس قابل توجه هست. من جاهای دیگه هم پرسیدم. هیچ کی مطمئن نیست که کبکی ها حتما باید در کبک لندینگ کنن یا خیر. ولی برداشت خودم اینه که مث اینکه میشه از هر جایی رفت تو کانادا. حالا اگه فدرالی یا دانشجویی جای دیگه کسی باشه برای ورود به مونترال( کبک) باید دنبال CSQ یا CAQ در فرودگاه یا ازقبل باشه. اگه کسی از دوستان اطلاعات بهتری داره خیلی ممنون میشم اشتراک بذاره. مرسی

Pearson
April 8th, 2012, 12:19 PM
سلام. ممنون.
واقعیتش تفاوت ورود از تورنتو و مونترال برای منی که میخوام از شیراز برم بیش از 400 دلار برای هر نفرمونه. و پس قابل توجه هست. من جاهای دیگه هم پرسیدم. هیچ کی مطمئن نیست که کبکی ها حتما باید در کبک لندینگ کنن یا خیر. ولی برداشت خودم اینه که مث اینکه میشه از هر جایی رفت تو کانادا. حالا اگه فدرالی یا دانشجویی جای دیگه کسی باشه برای ورود به مونترال( کبک) باید دنبال CSQ یا CAQ در فرودگاه یا ازقبل باشه. اگه کسی از دوستان اطلاعات بهتری داره خیلی ممنون میشم اشتراک بذاره. مرسی

من مطمئن هستم كه هيچ مشكلي نيست.
شما از شيراز چرا با قطري تشريف نمي بريد مونترال؟

MHSH
April 8th, 2012, 12:56 PM
من مطمئن هستم كه هيچ مشكلي نيست.
شما از شيراز چرا با قطري تشريف نمي بريد مونترال؟
ممنون . آخه 1400 دلاره در صورتی که ترکیش به تورنتو 970 تاست. دو نفر هستیم خب خیلی زیاد میشه.

Pearson
April 8th, 2012, 01:05 PM
ممنون . آخه 1400 دلاره در صورتی که ترکیش به تورنتو 970 تاست. دو نفر هستیم خب خیلی زیاد میشه.

حساب هزينه ي تورنتو به مونترال را كرده ايد؟

MHSH
April 8th, 2012, 02:44 PM
بله. حدودا 100 تا 150 تاست حداکثر. ولی ...ضمن اینکه از یکی از دانشگاههای تورنتو پذیرش داره همسرم. حالا موندن اونجا رو نمیدونم چه کنم البته.

anihoo
April 9th, 2012, 03:32 AM
سلام. ممنون.

کسی که csq نداشته باشه مشکلی با ورود به کبک نداره... موقع ورود به فرودگاه مونترال اول به قسمت مهاجرت عمومی میروید و در صورت داشتن csq و تمایل به ماندن در کبک به قسمت مهاجرت کبک میروید... کبک هم جزو کاناداست و هرکس مایل باشد میتواند ‌آنجا لندینگ کند...
csq فقط برای استفاده از مزایای مهاجرین کبک است.

meandcanada
April 9th, 2012, 08:51 AM
دوستان گرامي
سلام
لطفا مرا راهنمايي فرماييد كه براي رفتن به كلگري كدام هواپيمايي ها كار ميكنند و براي اوايل مرداد ماه امسال هزينه دو نفر و يك بچه زير دوازده سال چقدر ميشود و مقدار بار مجاز چند كيلو و اضافه بار چقدر هزينه زاست؟ ممنون از وقتي كه صرف ميكنيد.

Pearson
April 9th, 2012, 11:29 AM
دوستان گرامي
سلام
لطفا مرا راهنمايي فرماييد كه براي رفتن به كلگري كدام هواپيمايي ها كار ميكنند و براي اوايل مرداد ماه امسال هزينه دو نفر و يك بچه زير دوازده سال چقدر ميشود و مقدار بار مجاز چند كيلو و اضافه بار چقدر هزينه زاست؟ ممنون از وقتي كه صرف ميكنيد.

KLM , LUFTHANSA , BMI

september2010
April 9th, 2012, 12:12 PM
سلام دوستان، می خواستم اگر کسی تجربه سفر به تورنتو با پرواز ترکیش داره لطفا بگه راضی بوده یا نه. ظاهرا الان ترکیش ارزونترین ایرلالنه؟
ممنون

anihoo
April 9th, 2012, 09:25 PM
سلام دوستان، می خواستم اگر کسی تجربه سفر به تورنتو با پرواز ترکیش داره لطفا بگه راضی بوده یا نه. ظاهرا الان ترکیش ارزونترین ایرلالنه؟
ممنون

از نظر راحتی بهترین پروازه ولی ارزونترین نیست.

amirhossein_1
April 10th, 2012, 03:15 PM
سلام . من و همسرم برای 17 می تهران لندن با ایران ایر و لندن ونکوور با بریتیش ایرویز بلیط داریم. 1- آیا پروازهای بریتیش ایرویز خوب است یا نه ؟ 2- از آنجایی که من بلیط را از دفتر ایران ایر در اصفهان گرفتم ، فقط شماره Reference ایران ایر را دارم و برای تعیین جا در پرواز لندن-ونکوور نمیتوانم از سایت بریتیش استفاده کنم. لطفا" راهنمایی کنید چطور Reference booking بریتیش ایرویز را بدست بیارم؟

Pearson
April 10th, 2012, 03:30 PM
سلام . من و همسرم برای 17 می تهران لندن با ایران ایر و لندن ونکوور با بریتیش ایرویز بلیط داریم. 1- آیا پروازهای بریتیش ایرویز خوب است یا نه ؟ 2- از آنجایی که من بلیط را از دفتر ایران ایر در اصفهان گرفتم ، فقط شماره Reference ایران ایر را دارم و برای تعیین جا در پرواز لندن-ونکوور نمیتوانم از سایت بریتیش استفاده کنم. لطفا" راهنمایی کنید چطور Reference booking بریتیش ایرویز را بدست بیارم؟

از اونجايي كه اين دو ايرلاينز كد شر نيستند نمي توانيد دسترسي به اطلاعات پرواز دومتون داشته باشيد

mirdamadi
April 11th, 2012, 12:02 PM
دوست من واسه ونکوور بلیط رزرو کرد ارزونترین نرخ روی لوفت هانزا بود برای اواخر اردیبهشت 1.500.000 تومان

سلامو منظورتون بلیط یک طرفه است؟

Sunrise
April 12th, 2012, 04:59 AM
میخوام یک پرواز داخلی دو طرفه از Air Canada (http://www.aircanada.com/aco/flights.do) بگیرم. در booking میپرسه Country of Residence رو انتخاب کنم. وقتی کشور‌های مختلف رو امتحان کردم قیمت‌های مختلف میگیرم. سوالم اینه که کدام کشور رو باید انتخاب کنم؟ ایران توش نیست و اگر other countries رو انتخاب کنم میگه نمیتونم بلیط بگیرم!

Sunrise
April 14th, 2012, 07:29 AM
میخوام یک پرواز داخلی دو طرفه از Air Canada (http://www.aircanada.com/aco/flights.do) بگیرم. در booking میپرسه Country of Residence رو انتخاب کنم. وقتی کشور‌های مختلف رو امتحان کردم قیمت‌های مختلف میگیرم. سوالم اینه که کدام کشور رو باید انتخاب کنم؟ ایران توش نیست و اگر other countries رو انتخاب کنم میگه نمیتونم بلیط بگیرم!

برای کسی که مقیم ایران هست، نمیشه از Air Canada (http://www.aircanada.com/aco/flights.do) بصورت آنلاین براش بلیط پرواز داخلی گرفت؟

Pearson
April 14th, 2012, 07:32 AM
برای کسی که مقیم ایران هست، نمیشه از Air Canada (http://www.aircanada.com/aco/flights.do) بصورت آنلاین براش بلیط پرواز داخلی گرفت؟

فقط با كرديت كارت همچين بليطي رو مي شود خريد.

Pearson
April 14th, 2012, 07:32 AM

خب از سايت اركانادا نخريد از سايت هاي ديگه بخريد

Sunrise
April 14th, 2012, 07:39 AM
خب از سايت اركانادا نخريد از سايت هاي ديگه بخريد

منظورت airline دیگه هست یا سایت ‌هایی مثل kayak‌ و ... ؟ میشه بیشتر برام توضیح بدی؟

همچنین این سایت‌ها (مثلا kayak) آیا امکان تغییر تاریخ پرواز رو میدن؟

Pearson
April 14th, 2012, 07:57 AM
منظورت airline دیگه هست یا سایت ‌هایی مثل kayak‌ و ... ؟ میشه بیشتر برام توضیح بدی؟

همچنین این سایت‌ها (مثلا kayak) آیا امکان تغییر تاریخ پرواز رو میدن؟

سايت هاي زياد هستند مثل SKYSCANNER.NET كه واقعا APP قوي روي گوشي هاي اسمارت فون دارد
امكان تغيير تاريخ وجود ندارد. كلا خريد آنلاين بليط معايبي همچون عدم امكان رزرو،‌ محدوديت در تغيير تاريخ و يا كنسلي كامل دارند

setareh21
April 14th, 2012, 11:28 PM
دوستان من بلیط گرفتم از آلایتالیا برای ساسکاتون ! یعنی تهران تا تورنتو با آلایتالیا و تورنتو به ساسکاتون با ایر کانادا،
منتها انگار دیگه فقط یه چمدون میشه برد و من میخوام دو تاببرم، یکییشو اضافه بار بدم، کسی تجربه مشابه داشته؟ دقیقا همونقدر که توی سایت نوشته اضافه بار میگیرن برا چمدان دوم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. نمیدونم فریت کنم یا چمدان دوم ببرم، فریت 6.4 $ میگیرن هر کیلو!!!

omid_pooya
April 15th, 2012, 07:05 AM
پیرسون جان

من الان در شهر گرم سیر وینیپگ هستم ! ... مسائلی برام پیش اومده که باید اواخر تابستان یک سفر به ایران داشته باشم . می خواستم بپرسم :

- تهیه بلیط از اینجا به صرفه تر است یا از ایران ؟ و آیا اصولا از ایران امکان همچین کاری وجود دارد ؟

- چه ایرلاینی را توصیه می کنید , فرق خاصی دارند مثلا لوفتانزا و کی ال ام برای بلیط ها دو طرفه ؟ امکانات تغییر تاریخ و رزرو و ... همچنان موجود است دیگر ؟

Pearson
April 15th, 2012, 07:52 AM
پیرسون جان

من الان در شهر گرم سیر وینیپگ هستم ! ... مسائلی برام پیش اومده که باید اواخر تابستان یک سفر به ایران داشته باشم . می خواستم بپرسم :

- تهیه بلیط از اینجا به صرفه تر است یا از ایران ؟ و آیا اصولا از ایران امکان همچین کاری وجود دارد ؟

- چه ایرلاینی را توصیه می کنید , فرق خاصی دارند مثلا لوفتانزا و کی ال ام برای بلیط ها دو طرفه ؟ امکانات تغییر تاریخ و رزرو و ... همچنان موجود است دیگر ؟

هفته پيش بود كه سه شركت لوفت هانزا ،‌اطريشي و بي ام آي بليط هاي PTA شون رو در ايران بستند. بليط هاي PTA به بليطي گفته مي شود كه محل صدور آن جايي غير از مبدا مسافر هست.
براي همين مي مونه فقط KLM كه اون هم بايد قيمت رو چك كنيد كه كدوم بصرفه هست. با آنكه KLM هم افزايش 10 درصدي داشته ولي باز هم به نظرم ازانتر تمام مي شود هر چند تفاوت زيادي ندارد.
ولي از مبدا تورنتو با توركيش هنوز تهيه بليط از ايران 500 دلار ارزانتر تمام مي شود. معلوم نيست كي جلوي آن را بگيرند.

ghazalili
April 15th, 2012, 10:06 PM
سلام
سایت قطر نوشته flights to and from Argentina, Canada, and the U.S..2 pieces, not to exceed 23 kg or a maximum dimension of 158 cm each .اما واسه بقیه کشورا 1 چمدون هست.اما واسه من که از مونترال میام قسمت دوم سفر یعنی قطر به ایران چی میشه؟ بلاخره چند تا چمدون می شه آورد؟

Reza76
April 15th, 2012, 11:44 PM
سلام
سایت قطر نوشته flights to and from Argentina, Canada, and the U.S..2 pieces, not to exceed 23 kg or a maximum dimension of 158 cm each .اما واسه بقیه کشورا 1 چمدون هست.اما واسه من که از مونترال میام قسمت دوم سفر یعنی قطر به ایران چی میشه؟ بلاخره چند تا چمدون می شه آورد؟

Ghazalili عزيز، شما داخل امضاتون فقط تا pass request هست. پاسپورت حاوي ويزا رو كي دريافت كردين؟ البته ممكنه يه كم بي ربط به موضوع باشه، ولي كنجكاويه ديگه

parsareddevil
April 16th, 2012, 12:15 AM
ببخشید من یه سوال داشتم که ممنون میشم اگه کسی میدونه راهنمایی کنه:
من تهران به مونترال پرواز دارم با لوفت هانزا، می خوام بدونم می تونم سازم (ویولن) رو با خودم به داخل هواپیما ببرم ؟
اگه بتونم ببرم میشه یه کیف لپ تاپ که توش لپ تاپم هست و یه ساز، حالا اون 8 کیلوگرم که کوله مجازم ببرم از این 2 تا جدا میشه؟ یا کلا با هم محسوب میکنن؟

مرسی

anihoo
April 16th, 2012, 12:44 AM
من تهران به مونترال پرواز دارم با لوفت هانزا، می خوام بدونم می تونم سازم (ویولن) رو با خودم به داخل هواپیما ببرم ؟
اگه بتونم ببرم میشه یه کیف لپ تاپ که توش لپ تاپم هست و یه ساز، حالا اون 8 کیلوگرم که کوله مجازم ببرم از این 2 تا جدا میشه؟ یا کلا با هم محسوب میکنن؟

مرسی

منهم همین سوال رو دارم... یک کوله بزرگ با چرخ دارم که حداکثر سایز مجاز رو داره و یک کیف دستی ... میتونم دف رو هم با خودم ببرم.... دف بزرگی هم هست.

ghazalili
April 16th, 2012, 06:24 AM
Ghazalili عزيز، شما داخل امضاتون فقط تا pass request هست. پاسپورت حاوي ويزا رو كي دريافت كردين؟ البته ممكنه يه كم بي ربط به موضوع باشه، ولي كنجكاويه ديگه
ببخشید من فراموش کرده بودم امضامو تغییر بدم. من oct/2011 /05 ویزا گرفتم.

Pearson
April 16th, 2012, 06:57 AM
منهم همین سوال رو دارم... یک کوله بزرگ با چرخ دارم که حداکثر سایز مجاز رو داره و یک کیف دستی ... میتونم دف رو هم با خودم ببرم.... دف بزرگی هم هست.

مرسی

قانونا 8 كيلو بار نبايد بيشتر ببريد منتها از اونجايي كه كنترلي نيست هر چقدر بار از قبيل بارهايي كه فرموديد مي تونيد ببريد توي كابين فقط نبايد زياد جلب توجه كنيد

Mirror
April 16th, 2012, 01:41 PM
قانونا 8 كيلو بار نبايد بيشتر ببريد منتها از اونجايي كه كنترلي نيست هر چقدر بار از قبيل بارهايي كه فرموديد مي تونيد ببريد توي كابين فقط نبايد زياد جلب توجه كنيد

سلام،
به نظرتون يه كيف سنتور خيلي جلب توجه ميكنه؟

leilamohajer
April 16th, 2012, 06:45 PM
سلام
میشه از دوستان راهنمایی کنند که سایز بارهای قابل حمل با ترکیش درون بار و کابین چقدر است؟

setareh21
April 16th, 2012, 11:28 PM

مرسی

اگه سایت شرکت لوفتهانزا رو چک کنید، توضیحات خیلی خیلی خوبی داده که جای هیچ حرف و حدیثی نمیزاره، http://www.lufthansa.com/xx/en/carry-on-baggage این لینک مستقیم توضیحات درمورد carry on هست. و از من می شنوید رعایت کنید اگر دوست ندارید پول زور بدید ;) موفق باشید
این هم لینک اصلی که میزان بار مجاز رو نوشته :http://www.lufthansa.com/online/portal/lh/de/info_and_services/baggage?nodeid=3331125&l=en&cid=18002

setareh21
April 16th, 2012, 11:32 PM
سلام
میشه از دوستان راهنمایی کنند که سایز بارهای قابل حمل با ترکیش درون بار و کابین چقدر است؟

http://www.airline-luggage-regulations.com/bagreg.php?airid=245&airlinename=Turkish%20Airlines
امیدوارم بتونید جواب سوال هاتون و در این لینک پیدا کنید

vahid_smiler
April 17th, 2012, 12:44 AM
سلام.
من یک بلیط واسه Jun, 8 از تهران به مونترال با qatar airways داشتم که دیروز بدون هزینه تغییرش دادم به Jun, 1، ولی چون با همون کلاس پرواز جا نمی داد، الان توی waitlist هستم.
از اونجایی که اون موقع از سال فصل شلوغ پروازهاست، احتمال میدم جا باز نشه و در نهایت مجبور بشم با تغییر کلاس پرواز و پرداخت هزینه اضافه این کار را انجام بدم. نگرانی من اینه که اگه دوستان تجربه ای دارند از این موضوع به من بگن که اگه به احتمال زیاد جا نمیده، تا کلاس های بالاتر پر نشده من زودتر برم کلاس پروازم را تغییر بدم. چون فکر میکنم هر چه زمان میگدره و به زمان پرواز نزدیک تر میشه هم هزینه این تغییر کلاس و هم ریسک پر شدن جا در کلاس بالاتر بیشتر میشه. در حال حاضر آزانس بهم گفته برای کلاس بالاتر با پرداخت 300 دلار کانادا میتونی تو همون تاریخی که میخواهی جا بگیری.
لطف میکنید اگر پیشنهاد یا تجربتون را بهم بگید.
ممنون

MHSH
April 17th, 2012, 08:44 AM
سلام آقای پیرسون عزیز.
ممنون از وقتتون. من اوایل ژولای اگه بخوام برم کانادا و چون شهرش هنوز مشخص نیست. ( با توجه به اینکه کبکی ام ولی همسرم یه پذیرش در تورنتو داره) گیج شدم . نمیدونم چه کار کنم. البته خودم هم منتظر اعلام پذیرش در شهر مونترالم. ما البته از شیراز میخوایم بریم. ترجیها. ولی قطری به مونترال که خیلی گرونه و با لوتانزا از تهران بهتره. اگه هم مقصر تورنتو باشه که با ترکیشعالیه. حالا میخواستم نطرتون رو بدونم که برم بلیط بگیرم یا صبر کنم تا اوایل می که نتایج میاد( با توجه به جریمه کنسلی و یه بار تغییر). های سیزنی در راه اس یا خیر؟ صرفه با کدوم هست. باز هم ممنون.

Sepideh11
April 17th, 2012, 11:37 AM
سلام
من بین 10 تا 23 august میخوام برم Burnaby که احتمالا باید به ونکور پرواز کنم.. ظاهرا KLM و Lufthansa به ونکور پرواز دارن که یکم گرونن به خصوص که فصل شلوغی هم هست اون موقع.. کسی ایرلااین ارزونتر که مثلا 3 تا stop داشته باشه سراغ داره.. کلا هرگونه اطلاعاتی در زمینه رسیدن به ونکور کمکه:)

amirhossein_1
April 17th, 2012, 11:50 AM
دوستان سلام. من و خانمم برای 17 می از لندن به ونکوور بلیط داریم با پرواز British Airways. می خواستم بدونم تاحالا کسی با این ایرلاین پرواز داشته و از اون راضی هستین یا نه ؟

Pearson
April 17th, 2012, 03:32 PM
سلام آقای پیرسون عزیز.
ممنون از وقتتون. من اوایل ژولای اگه بخوام برم کانادا و چون شهرش هنوز مشخص نیست. ( با توجه به اینکه کبکی ام ولی همسرم یه پذیرش در تورنتو داره) گیج شدم . نمیدونم چه کار کنم. البته خودم هم منتظر اعلام پذیرش در شهر مونترالم. ما البته از شیراز میخوایم بریم. ترجیها. ولی قطری به مونترال که خیلی گرونه و با لوتانزا از تهران بهتره. اگه هم مقصر تورنتو باشه که با ترکیشعالیه. حالا میخواستم نطرتون رو بدونم که برم بلیط بگیرم یا صبر کنم تا اوایل می که نتایج میاد( با توجه به جریمه کنسلی و یه بار تغییر). های سیزنی در راه اس یا خیر؟ صرفه با کدوم هست. باز هم ممنون.

سلام
شما دو تا مشكل داريد اول نمي دونيد كدوم شهر بريد دوم نمي دونيد بليط بگيريد يا نگريد .
اولا وقتي شيراز هستيد راجع به فرودگاه تهران اصلا فكر نكنيد. منطقي نيست بياييد تهران. شما ميتونيد دوتا بليط توركيش فعلا بخريد توي كلاسي كه تغيير تاريخش و كنسلي اش جريمه ندارد. يعني كلاس O منتها اين بليط كمي گران هست.

Pearson
April 17th, 2012, 03:34 PM
دوستان سلام. من و خانمم برای 17 می از لندن به ونکوور بلیط داریم با پرواز British Airways. می خواستم بدونم تاحالا کسی با این ایرلاین پرواز داشته و از اون راضی هستین یا نه ؟

بريتيش ارويز چهارستاره هست
براي ديدن مشخصات و تجربيات مسافرين از ارلاينز ها به اين سايت مراجعه فرماييد
http://www.airlinequality.com/Forum/brit_awys.htm

Pearson
April 17th, 2012, 03:36 PM
سلام
من بین 10 تا 23 august میخوام برم Burnaby که احتمالا باید به ونکور پرواز کنم.. ظاهرا KLM و Lufthansa به ونکور پرواز دارن که یکم گرونن به خصوص که فصل شلوغی هم هست اون موقع.. کسی ایرلااین ارزونتر که مثلا 3 تا stop داشته باشه سراغ داره.. کلا هرگونه اطلاعاتی در زمینه رسیدن به ونکور کمکه:)

بايد زودتر بليط مي گرفتيد
گرونتر هم خواهند شد

Sepideh11
April 17th, 2012, 05:02 PM
بايد زودتر بليط مي گرفتيد
گرونتر هم خواهند شد

غیر از این دو تا ایرلاین انتخاب دیگه ای هم وجود داره؟

Pearson
April 17th, 2012, 05:11 PM
غیر از این دو تا ایرلاین انتخاب دیگه ای هم وجود داره؟
بله
قطرى / اركانادا و بى ام آى

peyman_80
April 17th, 2012, 06:31 PM
سلام آقای پیرسون
من طبق توصیه شمابلیط هامون رو خریدم. آژانس یه سری بلیط برای جولای برامون گرفت که چکشون که کردم ریکانفرم هستن ولی چون رو تاریخش شک داشتم آژانس پیشنهاد کرد یه سری بلیط دیگه هم برای آگست بگیریم که این بلیط ها دوتاشون الان کانفرم و دوتاشون ویت لیسته .البته آژانس برای بلیط های سری دوم پولی نگرفت و با وجود این که من نگران بودم گفت لازم نیست و اگه با بلیط های سری اول نرفتید هزینه رو خودشون انتقال میدن برای بلیط های سری دوم.حالا دوتا سوال دارم که ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید:اولا اصلا این حالتی که با یه هزینه دوتا بلیط برام گرفتن امکان داره و دوما فرق ریکانفرم وکانفرم چیه؟

Pearson
April 18th, 2012, 07:14 AM
سلام آقای پیرسون
من طبق توصیه شمابلیط هامون رو خریدم. آژانس یه سری بلیط برای جولای برامون گرفت که چکشون که کردم ریکانفرم هستن ولی چون رو تاریخش شک داشتم آژانس پیشنهاد کرد یه سری بلیط دیگه هم برای آگست بگیریم که این بلیط ها دوتاشون الان کانفرم و دوتاشون ویت لیسته .البته آژانس برای بلیط های سری دوم پولی نگرفت و با وجود این که من نگران بودم گفت لازم نیست و اگه با بلیط های سری اول نرفتید هزینه رو خودشون انتقال میدن برای بلیط های سری دوم.حالا دوتا سوال دارم که ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید:اولا اصلا این حالتی که با یه هزینه دوتا بلیط برام گرفتن امکان داره و دوما فرق ریکانفرم وکانفرم چیه؟

شما هر بليط رو كه صادر كنيد بايد در صورت كنسلي جريمه اش رو پرداخت نماييد مگر اينكه توي كلاسي باشد جريمه ايي نداشته باشد
ريكانفرم اصطلاحي هست كه براي پرواز هاي ايران ار و يا ارلاينزهاي ديگر ايراني استفاده مي شود،‌ يعني مسافر با داشتن حتي بليط در دستش توصيه مي شود سه روز قبل از پرواز دوباره از صحت انجام پروازش يك تاييده بگيرد. چون يهو مي ره فرودگاه مي بينه اصلا پروازي نيست!!!

smzsaeid
April 19th, 2012, 11:07 AM
با سلام خدمت جناب پیرسون.
من یه سوال داشتم. من الان تورنتو هستم، 28 جولای میخوام بیام تهران و از اونجا 1 سپتامبر با همسرم میخوام برگردم تورنتو. با توجه به اینکه بلیط همسرم یک طرفه میشه، چه پروازی رو پیشنهاد میکنید که ارزونتر باشه. شنیدم KLM و Alitalia رو میشه با هم گرفت. چون فکر کنم یه طرفه Alitalia از همه ارزونتر باشه.
ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

Pearson
April 19th, 2012, 04:35 PM
با سلام خدمت جناب پیرسون.
من یه سوال داشتم. من الان تورنتو هستم، 28 جولای میخوام بیام تهران و از اونجا 1 سپتامبر با همسرم میخوام برگردم تورنتو. با توجه به اینکه بلیط همسرم یک طرفه میشه، چه پروازی رو پیشنهاد میکنید که ارزونتر باشه. شنیدم KLM و Alitalia رو میشه با هم گرفت. چون فکر کنم یه طرفه Alitalia از همه ارزونتر باشه.
ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

ببنيد منطقي ترين كار اين هست كه يك بليط roundtrip با توركيش از تورنتو به تهران بگيريد بعد توي همان تاريخ براي خانمتون يك بليط oneway از تهران به تورنتو باز هم روي همون توركيش براي ايشان بگيريد كه با هم توي يك پرواز برگرديد. بليط توركيش تون رو هم از ايران بخريد چون حداقل 500 دلار به نفعتون مي شود.
اگر كمك خواستيد پيام بديد

maryamshmo
April 19th, 2012, 07:20 PM
سلام

من ميخوام واسه اواسط مرداد برم NotreDame (احتملاً بايد اول برم شيکاگو) ميشه لطفا بهم بگيد چه پروازی خوبه و هزينه حدودا چقدر ميشه؟

nilotus
April 21st, 2012, 12:04 PM
جناب پیرسون عزیز

سلام
دو سوال داشتم:
1-این جریان ارزان شدن بلیتهای ترکیش نسبت به قبل از عید واقعیت داره؟ یکی از دوستان در صفحه فدرال گفتن که بلیتشون (برای تابستون فکر کنم)رو قبل از عید خریدن به این امید که ارزون تر باشه ولی الان که تماس گرفتن قیمتها پایین اومده بنابراین عوض کردن و ما به التفاوت گرفتن ! قضیه چیه؟
2- پرواز ترکیش که دو بسته مجازه ، امکان بردن چمدون سوم هست؟ واگر نه به صورت کیلویی و اضافه بار محسوب می شه؟ قیمتهاشو شما می دونین؟
اگر بلیت از طریق شما رزرو شده باشه ، شما می تونین کمکی در مورد اضافه بار انجام بدین؟

ممنون

sama7452
April 21st, 2012, 03:23 PM
جناب پیرسون عزیز

سلام
دو سوال داشتم:
1-این جریان ارزان شدن بلیتهای ترکیش نسبت به قبل از عید واقعیت داره؟ یکی از دوستان در صفحه فدرال گفتن که بلیتشون (برای تابستون فکر کنم)رو قبل از عید خریدن به این امید که ارزون تر باشه ولی الان که تماس گرفتن قیمتها پایین اومده بنابراین عوض کردن و ما به التفاوت گرفتن ! قضیه چیه؟
2- پرواز ترکیش که دو بسته مجازه ، امکان بردن چمدون سوم هست؟ واگر نه به صورت کیلویی و اضافه بار محسوب می شه؟ قیمتهاشو شما می دونین؟
اگر بلیت از طریق شما رزرو شده باشه ، شما می تونین کمکی در مورد اضافه بار انجام بدین؟

ممنون

سلام دوست عزیز
من سوال دومتون رو قبلا از دفتر ترکیش پرسیدم که توی پست شماره 2830 آوردم. اگر اطلاعات کاملتری بدست آوردین، لطفا ما رو هم درجریان بذارین. ممنون و موفق باشید

Pearson
April 21st, 2012, 03:36 PM
جناب پیرسون عزیز

سلام
دو سوال داشتم:

ممنون

سوال دوم كه دوستان جواب دادند.
راجع سوال اول همچين چيزي امكان نداره بليط توركيش يك طرفه به تورنتو قبل از عيد براي تاريخ هايسيزن 1.200 تومان بود كه الان حدود 1.600 هست
توي ماه may توركيش يك سري آفر گذاشت اون هم توي مسيرهاي خاصي كه فكر مي كنم با اون اشتباه شده است

zmm
April 22nd, 2012, 09:53 AM
سلام ، یه سوال داشتم ممنون میشم اگه پاسخ بدین. ما فکرکردیم وقتی که پاس ریکئوست شدیم بریم ورشو ویزا بگیریم ویک هفته بمونیم و از همون طرف هم بریم تورنتو.
میخواستم بدونم در چنین حالتی باید بلیط تهران ورشو(که البته میدونم پرواز مستقیم نداره) و ورشو تورنتو رو از ایران بگیریم؟ یا باید بلیط ورشو تورنتو را از همون ورشو بگیریم و با توجه به نرخ دلاربرامون گرون تموم میشه؟
کلا ممنون میشم اگه پیشنهادی دارین بفرمائید.

Pearson
April 22nd, 2012, 12:28 PM
سلام ، یه سوال داشتم ممنون میشم اگه پاسخ بدین. ما فکرکردیم وقتی که پاس ریکئوست شدیم بریم ورشو ویزا بگیریم ویک هفته بمونیم و از همون طرف هم بریم تورنتو.
میخواستم بدونم در چنین حالتی باید بلیط تهران ورشو(که البته میدونم پرواز مستقیم نداره) و ورشو تورنتو رو از ایران بگیریم؟ یا باید بلیط ورشو تورنتو را از همون ورشو بگیریم و با توجه به نرخ دلاربرامون گرون تموم میشه؟
کلا ممنون میشم اگه پیشنهادی دارین بفرمائید.

از همين ايران مي تونيد براي كل مسير بليط بگيريد

mohakbari
April 22nd, 2012, 02:05 PM
سلام
طولانی ترین مدت رزرو برای کدوم ایرلایناس؟فک کنم آل ایتالیا و یک ماهه باشه درسته؟
اگه حدود قیمت رزروشم بگید ممنون میشم

Pearson
April 22nd, 2012, 02:22 PM
سلام
طولانی ترین مدت رزرو برای کدوم ایرلایناس؟فک کنم آل ایتالیا و یک ماهه باشه درسته؟

خير اگر تاريخ پروازتون توي هايسيزن باشد رزروتون بيشتر از چند روز دوام نخواهد آورد

setareh21
April 22nd, 2012, 03:27 PM
سلام

من دیروز از آل ایتالیا خریدم، یک هفته رززو نگه میداره، برای مسیر سه پروازه، تهران به رم- رم به تورنتو- تورنتو به سسکتون برای اوایل شهریور از من 1319000 تومان گرفت، برای رزرو مبلغی پرداخت نکردم

amir_masoud
April 23rd, 2012, 03:01 PM
سلام. خسته نباشید... من برای اوایل شهریور باید اتاوا باشم. می خواستم بدونم کلا از لحاظ قیمتی می تونید بهم بگید ارزون تر می شه اگر مونترال برم و فاصله اونجا تا اتاوا را با اتوبوس برم(چک کردم و 2h30 طول می کشه که خیلی بد نیست) یا اینکه دنبال ایرلاین هایی باشم که منو مستقیم می رسونن اتاوا. یک سوال هم راجع به ویزای ترانزیت داشتم برای مثال اگر با لوفتانزا به فرانکفورت برم برای آلمان باید درخواست ویزای جداگانه بدم یا خود ایرلاین این کار رو می کنه؟ خیلی خیلی ممنون از کمکتون

Pearson
April 23rd, 2012, 03:06 PM
سلام. خسته نباشید... من برای اوایل شهریور باید اتاوا باشم. می خواستم بدونم کلا از لحاظ قیمتی می تونید بهم بگید ارزون تر می شه اگر مونترال برم و فاصله اونجا تا اتاوا را با اتوبوس برم(چک کردم و 2h30 طول می کشه که خیلی بد نیست) یا اینکه دنبال ایرلاین هایی باشم که منو مستقیم می رسونن اتاوا. یک سوال هم راجع به ویزای ترانزیت داشتم برای مثال اگر با لوفتانزا به فرانکفورت برم برای آلمان باید درخواست ویزای جداگانه بدم یا خود ایرلاین این کار رو می کنه؟ خیلی خیلی ممنون از کمکتون

ويزاي ترانزيت كه نمي خواهيد
اگر با كي ال تشريف ببريد مونترال كه خودش بليط اتوبوس مجاني داره
اگر با لوفت هانزا تشريف ببريد كه سگمنت بعدي اش رو اركانادا آپريت مي كند

soraya85
April 24th, 2012, 03:16 PM
سلام
ببخشید برای آخر اگوست کی باید برای بلیط اقدام کرد؟
از مشهد یا تهران به مونترال
ممنون

Pearson
April 24th, 2012, 03:23 PM
سلام
ببخشید برای آخر اگوست کی باید برای بلیط اقدام کرد؟
از مشهد یا تهران به مونترال
ممنون

اگر منظورتان گرفتن بليط روي ارزانترين كلاسيفيكيشن ها هست بايد قبل از عيد اقدام مي نموديد

setareM
April 24th, 2012, 08:56 PM
با درود. ببخشید من سه تا سوال داشتم.
1- من برای ویزای دانشجویی اقدام کردم. بعضی از هواپیمایی ها بهم گفتند بسته به نوع ویزات ممکنه لازم باشه بلیت برگشت رو هم بگیری. آیا این حرف صحت داره؟
2- از تهران پرواز مستقیم به همیلتون داریم؟
3- با توجه به اینکه معلوم نیست کی ویزام بیاد، آیا شما صلاح می دونید من بلیت رو برای اواخر آگوست خریداری کنم. چون بعضی از هواپیمایی ها می گفتند زیاد نمی تونیم رزرو نگه داریم و از طرفی قیمت ها بالا میرند.
بسیار ممنون میشم راهنماییم بفرمایید.

Pearson
April 25th, 2012, 07:26 AM
با درود. ببخشید من سه تا سوال داشتم.
1- من برای ویزای دانشجویی اقدام کردم. بعضی از هواپیمایی ها بهم گفتند بسته به نوع ویزات ممکنه لازم باشه بلیت برگشت رو هم بگیری. آیا این حرف صحت داره؟
2- از تهران پرواز مستقیم به همیلتون داریم؟
3- با توجه به اینکه معلوم نیست کی ویزام بیاد، آیا شما صلاح می دونید من بلیت رو برای اواخر آگوست خریداری کنم. چون بعضی از هواپیمایی ها می گفتند زیاد نمی تونیم رزرو نگه داریم و از طرفی قیمت ها بالا میرند.
بسیار ممنون میشم راهنماییم بفرمایید.

1. بله ولي ويزاي دانشجويي نياز به بليط roundtrip ندارد
2. خير
3. بله

soraya85
April 25th, 2012, 04:03 PM
اگر منظورتان گرفتن بليط روي ارزانترين كلاسيفيكيشن ها هست بايد قبل از عيد اقدام مي نموديد

والا مشغول کارای ویزا بودیم دیگه به بلیط حواسم نبود
حالا کی بخرم بهتره؟ صبر کنم ویزا بیاد یا نه ؟
کدوم ایرلاین هزینه کمتری داره از مشهد به مونترال و تهران به مونترال؟
ممنون که راهنمایی می کنین

Pearson
April 25th, 2012, 04:06 PM
والا مشغول کارای ویزا بودیم دیگه به بلیط حواسم نبود
حالا کی بخرم بهتره؟ صبر کنم ویزا بیاد یا نه ؟
کدوم ایرلاین هزینه کمتری داره از مشهد به مونترال و تهران به مونترال؟
ممنون که راهنمایی می کنین
هر چه زودتر بخريد بهتر
پرواز منطقى از مشهد به مونترال با قطرى هست

soraya85
April 26th, 2012, 12:02 AM
هر چه زودتر بخريد بهتر
پرواز منطقى از مشهد به مونترال با قطرى هست

پیرسون عزیز
من الان قطری رو چک کردم
1185 و 1172 دلار قیمت خوبیه؟
منظور از restricted, semiflexible va flexible چیه؟
آیا امکان تغییر تاریخ بلیط هست؟
ممنون از کمکتون

Pearson
April 26th, 2012, 08:05 AM
پیرسون عزیز
من الان قطری رو چک کردم
1185 و 1172 دلار قیمت خوبیه؟
منظور از restricted, semiflexible va flexible چیه؟
آیا امکان تغییر تاریخ بلیط هست؟
ممنون از کمکتون

منظور از restricted, semi-flexible flexible همان انعطاف پذيري بليط و جريمه هاي آن در هنگام تغيير تاريخ، كنسلي كامل و حاضر نشدن در فرودگاه است.
بليط هر چي انعطاف پذيرتر گرانتر و بالعكس
اين قيمت هاي دلاري بايد با همان دلار هم پرداخت كنيد يعني با كرديت كارت

ebiabdi_m79
April 27th, 2012, 08:20 AM
سلام جناب پیرسون یه سوال داشتم اینکه من اوایا اکتبر میخوام برم ونکوور و بعد حدود 10 روز برم تورنتو و بعد 10 روز دیگه هم برگردم هیچکدوم از این ایرلاینرها باری ونکوور تورنتو آفر یا بلیط مجانی چیزی داره ممنون

Pearson
April 27th, 2012, 09:30 AM
سلام جناب پیرسون یه سوال داشتم اینکه من اوایا اکتبر میخوام برم ونکوور و بعد حدود 10 روز برم تورنتو و بعد 10 روز دیگه هم برگردم هیچکدوم از این ایرلاینرها باری ونکوور تورنتو آفر یا بلیط مجانی چیزی داره ممنون

آفر مجاني كه نداريم ولي ارزونترين راه براي رسيدن به كانادا اين است يك ويزاي شنگن بگيريد با اتوبوس بريد استانبول از اونجا با اتوبوس بريد فرانكفورت و از آلمان هم با ارلانيز هاي ارزون قيمت مثل ICELANDIC AIR خودتون رو برسونيد به تورنتو

arashsm
April 27th, 2012, 03:21 PM
سلام دوستان، ممنون میشم راهنماییم کنید بهترین راه پروازی از تهران به شهر لندن - انتاریو کدومه؟

ebiabdi_m79
April 28th, 2012, 02:50 PM
منظورم از آفر مجانی چیزی مثل اتوبوس و یا قطار یا پرواز داخلی مجانی یا ارزون بعد از رسیدن به کانادا بود ( از تهران به ونکوور و بعدش برگشت از تورنتو با هواپیما بوده ) نه از ایران منظورم مسیر بین ونکوور و توررنتو بود و در صورت وجود چنین آفری هزینه و زمان مسیر فوق چقدره ؟ مرسی .

آفر مجاني كه نداريم ولي ارزونترين راه براي رسيدن به كانادا اين است يك ويزاي شنگن بگيريد با اتوبوس بريد استانبول از اونجا با اتوبوس بريد فرانكفورت و از آلمان هم با ارلانيز هاي ارزون قيمت مثل ICELANDIC AIR خودتون رو برسونيد به تورنتو

pharma79
April 28th, 2012, 07:24 PM
Pearson عزیز، با تشکر از زحماتتون، من برای نیمه دوم آگوست قصد سفر به تورنتو و یک اقامت حدودا یک ماهه رو دارم(برنامه زمانیم قابل انعطافه) بهترین قیمتی که امروز گرفتم 2.160 برای 26 آگوست تا24 سپتامبر بود(1674$) با ترکیش(بخاطر بار اظافه رایگانش) . آفرهای Cheapoair رو هم ظاهرا قبول نمی کنند؟ آفر 1373$ با ترکیش رو روی چیپوایر داشتم. آیا واقعا آژانس های ما نمی تونن اون پروازها رو بوک کنن یا نمی خوان؟ آیا شما می تونین کمک کنید بلیط ارزونتری بگیرم توی اون محدوده زمانی؟

Pearson
April 29th, 2012, 08:34 AM
Pearson عزیز، با تشکر از زحماتتون، من برای نیمه دوم آگوست قصد سفر به تورنتو و یک اقامت حدودا یک ماهه رو دارم(برنامه زمانیم قابل انعطافه) بهترین قیمتی که امروز گرفتم 2.160 برای 26 آگوست تا24 سپتامبر بود(1674$) با ترکیش(بخاطر بار اظافه رایگانش) . آفرهای Cheapoair رو هم ظاهرا قبول نمی کنند؟ آفر 1373$ با ترکیش رو روی چیپوایر داشتم. آیا واقعا آژانس های ما نمی تونن اون پروازها رو بوک کنن یا نمی خوان؟ آیا شما می تونین کمک کنید بلیط ارزونتری بگیرم توی اون محدوده زمانی؟

آژانسهاي هواپيمايي بليط هاي خارجيشون رو توسط نرم افزاري به نام amadeus كه به server‌ هاي ارلاينز ها كانكت هست رزرو مي كنند نه از طريق خريد آنلاين اينترتي از سايت هاي مثلchepoair يا غيره.
خريد اينترتي با رزرو بليط توسط آژانس و يا ارلاينز كاملا متفاوت است. توي خريد اينترنتي شما نمي توانيد بليط رو توي رزرو نگه داريد بايد آني بخريدش و يا امكان تغيير تاريخ و يا كنسلي نخواهيد داشت.
ضمنن بليط هايي رو كه توي اينترنت مي بنيد بعضي هاش وجود خارجي ندارند؛ و يا قيمت هاي كلاسيفيكيشن هاي ارزاني هستند كه قبلا پر شده اند. كلا سايتشون آپديت نيست و هر چند يك بار آپديت مي شود و اون قيمتي كه مي دهد را در بعضي اوقات حاضر به ارائه نيستند و فقط پس از سفارش اين رو اعلام مي نمايد. البته هميشه هم اينطور نيست.
كلن خريد اينترنتي بليط با كرديت كارت در حاضر با توجه به دو نرخي بودن قيمت ارزر به صرفه نيست.

setareM
April 29th, 2012, 09:53 AM
سلام. ببخشید من یک سوال برام پیش امده. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
با توجه به این که قیمت دلار داره میاد پایین، آیا این روند اثری روی قیمت بلیط خواهد داشت؟ امکان داره در ماههای آینده بلیط ارزون تر از الان بشه؟

Pearson
April 29th, 2012, 10:04 AM
سلام. ببخشید من یک سوال برام پیش امده. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
با توجه به این که قیمت دلار داره میاد پایین، آیا این روند اثری روی قیمت بلیط خواهد داشت؟ امکان داره در ماههای آینده بلیط ارزون تر از الان بشه؟

تاثيري ندارد چون همين الان هم به قيمت بانك مركزي محاسبه مي شود.
برعكس اين موضوع بسيار محتمل تر هست اگر نرخ ارز آزاد شود و اصطلاحا ترك نرخي شود. با افزايش حداقل 30 درصدي قيمت بليط مواجه خواهيد شد

mercury700ir
April 30th, 2012, 02:28 AM
سلام..

یه راهنمایی میخواستم....
امروز صبح از سفارت با من تماس گرفتند و گفتند بیاین ویزاتون آمادست، پاسپورتتون رو بیارین برای صدور، رفتیم و خلاصه گفتند که سفارت تو ایران از همین الان تصویب شد که بسته بشه و کار نکنه و شما چند روز دیگه برین آنکارا و از اونجا بگیرین ویزاتون رو ...
سئوالات من:

- آیا با پست هایی مثل آرامیس که پاسپورت رو میفرستیم تا ویزا بگیرین و بیارن و تحویل بدن کار عاقلانه ای هست و یا بهتره که خودم برم؟؟؟
- من مسیرم اوتاوا هست، اگر زحمتی نیست میشه بهم بهترین پیشنهاد ها رو برای بلیط به اوتاوا بدین؟؟؟ ( من دیدم قطر ایر ویز تا آخر اپریل قیمت هاش خوب بود ولی از می خیلی میرفت بالاتر، البته من اصلاً نمیدونم که کدوم خط هوایی کیفیت بهتری داره و کدوم چطور هست شرایطش...)
مثلاً برای من عجیب هست که چرا پروازهای امارات با اون کیفیت زبان زدشون اینجا اینقدر امتیازشون پایین هست و ...
ممنون میشم راهنماییم کنین..
(اگر صدور و .. به خوبی پیش بره، من احتمالاً تا دو هفته ی دیگه عازم خواهم بود )

Pearson
April 30th, 2012, 07:32 AM
سلام..

یه راهنمایی میخواستم....
امروز صبح از سفارت با من تماس گرفتند و گفتند بیاین ویزاتون آمادست، پاسپورتتون رو بیارین برای صدور، رفتیم و خلاصه گفتند که سفارت تو ایران از همین الان تصویب شد که بسته بشه و کار نکنه و شما چند روز دیگه برین آنکارا و از اونجا بگیرین ویزاتون رو ...
سئوالات من:

- آیا با پست هایی مثل آرامیس که پاسپورت رو میفرستیم تا ویزا بگیرین و بیارن و تحویل بدن کار عاقلانه ای هست و یا بهتره که خودم برم؟؟؟
- من مسیرم اوتاوا هست، اگر زحمتی نیست میشه بهم بهترین پیشنهاد ها رو برای بلیط به اوتاوا بدین؟؟؟ ( من دیدم قطر ایر ویز تا آخر اپریل قیمت هاش خوب بود ولی از می خیلی میرفت بالاتر، البته من اصلاً نمیدونم که کدوم خط هوایی کیفیت بهتری داره و کدوم چطور هست شرایطش...)
مثلاً برای من عجیب هست که چرا پروازهای امارات با اون کیفیت زبان زدشون اینجا اینقدر امتیازشون پایین هست و ...

من سوال هاي مربوط به پروازتون رو فقط توي اين انجمن مي تونم جواب دهم.
اگر تهران هستيد بهترين مسير ممكن به اتاوا پرواز با لوفت هانزا / ار كانادا هست.
اينجا كسي به ارلاينزها امتياز نمي دهد فقط بچه هاي با پرواز هايي كه باهاشون به كانادا رسيده اند را انتخاب كرده اند. با امارات شما وقتي كه مقصد اصلي تون فقط تورنتو هست مي تونيد پرواز كنيد نه شهر ديگري. ولي ارلاينز هاي ديگر مثل لوفت هانزا و كي ال ام با CODE SHARE بودن با ارلاينزهاي كانادايي در مسير هاي داخلي كانادا تقريبا دسترسي به تمام شهرهاي كانادا را داريد.
در حال حاضر KLM با پرواز مستقيمش به شهرهاي مونترال، تورنتو، كلگري و ونكوور بيشترين پرواز ممكن را دارد. اين ايرلاينز براي مسيرهاي داخلي با شركت هواپيمايي WEST JET كانادا CODE SHARE هست.
LUFTHANSA با آنكه تنها به دو شهر كانادا يعني تورنتو و ونكوور پرواز مستقيم دارد ولي با استفاده از CODE SHARE بودن با بزرگترين ارلاينز كانادا يعني AIR CANADA توي مسيرهاي اروپاييش و داخلي اش امكان پرواز با فقط يك استاپ را براي مسافرين ايراني به شهرهاي ادمنتون و اتاوا را هم به علاوه شهرهايي كه KLM پرواز مستقيم را دارد، فراهم مي كند.

با BMI شما مي تونيد خودتون را به دو شهر ديگه ي كانادا كه امكان پرواز با يك استاپ از ايران رو روي هيچ ارلاينز ديگري نداريد برسونيد يعني شهرهاي هاليفاكس و سينت جونز

haagh
April 30th, 2012, 08:15 AM
من سوال هاي مربوط به پروازتون رو فقط توي اين انجمن مي تونم جواب دهم.
اگر تهران هستيد بهترين مسير ممكن به اتاوا پرواز با لوفت هانزا / ار كانادا هست.
اينجا كسي به ارلاينزها امتياز نمي دهد فقط بچه هاي با پرواز هايي كه باهاشون به كانادا رسيده اند را انتخاب كرده اند. با امارات شما وقتي كه مقصد اصلي تون فقط تورنتو هست مي تونيد پرواز كنيد نه شهر ديگري. ولي ارلاينز هاي ديگر مثل لوفت هانزا و كي ال ام با CODE SHARE بودن با ارلاينزهاي كانادايي در مسير هاي داخلي كانادا تقريبا دسترسي به تمام شهرهاي كانادا را داريد.
در حال حاضر KLM با پرواز مستقيمش به شهرهاي مونترال، تورنتو، كلگري و ونكوور بيشترين پرواز ممكن را دارد. اين ايرلاينز براي مسيرهاي داخلي با شركت هواپيمايي WEST JET كانادا CODE SHARE هست.
LUFTHANSA با آنكه تنها به دو شهر كانادا يعني تورنتو و ونكوور پرواز مستقيم دارد ولي با استفاده از CODE SHARE بودن با بزرگترين ارلاينز كانادا يعني AIR CANADA توي مسيرهاي اروپاييش و داخلي اش امكان پرواز با فقط يك استاپ را براي مسافرين ايراني به شهرهاي ادمنتون و اتاوا را هم به علاوه شهرهايي كه KLM پرواز مستقيم را دارد، فراهم مي كند.

با BMI شما مي تونيد خودتون را به دو شهر ديگه ي كانادا كه امكان پرواز با يك استاپ از ايران رو روي هيچ ارلاينز ديگري نداريد برسونيد يعني شهرهاي هاليفاكس و سينت جونز

hالبته مدتی هست که امارات هم با ایرکانادا پرواز کد شیر میفروشه و حتی از سایت خود امارات میشه بلیط رو خرید.

Pearson
April 30th, 2012, 09:24 AM
hالبته مدتی هست که امارات هم با ایرکانادا پرواز کد شیر میفروشه و حتی از سایت خود امارات میشه بلیط رو خرید.

code share زماني گفته مي شود كه شماره پرواز امارات رو داشته باشد. شماره پرواز هاي code share معمولا چهارشماره مي باشند.
اين ها فقط پروازهاي قراردادي هستند كه دو تا ارلاينز مي ايند هر كدام نصف يك مسير رو براي سود مشتركش برميدارند.
مثل پرواز هاي قديم ايران ار - ار كانادا از طريق لندن.
وگرنه اركانادا هيچ وقت نمي ياد مثلا با امارات توي مسير تورنتو - وينيپگ code share شود. كه مسافر وينيپگ از خاورميانه بيشترين پروازش و سودش به امارات برسد.

immigrant_sh
April 30th, 2012, 05:39 PM
سلام..

یه راهنمایی میخواستم....
سئوالات من:

باسلام

دوست عزیز از کدوم سفارت با شما تماس گرفتند؟؟ پرونده ی شما کجاست؟ ورشو یا آنکارا؟؟؟

masoodmolan
April 30th, 2012, 11:07 PM
سلام..

یه راهنمایی میخواستم....
سئوالات من:

سلام دوست عزیز
می خواستم بدونم که از کدام سفارت باهاتون تماس گرفتن؟ ورشو یا تهران؟ تهران که اصولا نمی گه "پاسپورتتون رو بیارین برای صدور". می شه لطفا بیشتر تو ضیح بدید. ممنون می شم.

masoodmolan
April 30th, 2012, 11:36 PM
دوستان . کسی راجع به فرت کردن بار اطلاعی داره؟

immigrant_sh
May 1st, 2012, 12:07 AM
دوستان . کسی راجع به فرت کردن بار اطلاعی داره؟

سلام دوست عزیز

یک فروم مختص به موضوع فریت کالا هست که میتوانید همه ی اطلاعاتی که نیاز دارید رو از اونجا بگیرید . اگر پیدا نکردید من در خدمتم . موفق باشید .

maraljoon
May 1st, 2012, 09:25 AM
دوستان عزیز سه تا سوال دارم که ممنون میشم راهنماییم کنین

1- من پاسپورت امو فرستادم برای دریافت ویزا ، آیا الان وقت مناسبی برای تهیه بلیت هست ؟
2- های سیزن دقیقا چه تاریخی هست که بلیط اون تاریخ ها گرون تر خواهد بود
3- آیا همراه داشتن بیشتر از دو تا بسته (ترکیش ایرلاین) مشکلی ایجاد میکنه ؟ مثلا سه تا چمدون 12 کیلویی

ممنون از توجهتون

arasbaran
May 1st, 2012, 12:28 PM

سلام
چند ماه قبل که میخواستم بلیط بگیرم سایت قطر ایرویز رو چک کردم و پرواز تهران به ادمونتون داشت و حتی تا اون مرحله پیش رفتم که مشخصات کارت اعتباری خواست برای پرداخت وجه, ولی بعدش که با دفتر مرکزی شان تماس گرفتم گفتند که این بلیط رو صادر نمیکنیم, گفتم اگه کارت اعتباری داشتم الان میتونستم از وبسایت بخرم که گفتند نه و اون بلیط صادر نمیشد!
به دفتر اصلی شرکت هم ایمیل زدم و موضوع رو توضیح دادم, جواب کاملی ندادند ولی گفتند که بلیط صادر شده از اینترنت و حتی وبسایت خود شرکت هم باید توسط نمایندگی ما تایید بشه و اگر که تایید نمیکنه نمیتونین این بلیط رو بگیرین.
ممکن هست که وبسایت هواپیمایی امارات هم همین مشکل رو داشته باشه.

Pearson
May 1st, 2012, 12:36 PM
دوستان عزیز سه تا سوال دارم که ممنون میشم راهنماییم کنین

1- من پاسپورت امو فرستادم برای دریافت ویزا ، آیا الان وقت مناسبی برای تهیه بلیت هست ؟
2- های سیزن دقیقا چه تاریخی هست که بلیط اون تاریخ ها گرون تر خواهد بود
3- آیا همراه داشتن بیشتر از دو تا بسته (ترکیش ایرلاین) مشکلی ایجاد میکنه ؟ مثلا سه تا چمدون 12 کیلویی

ممنون از توجهتون

1. به تاريخ پروازتون بستگي دارد. اگر تابستان قصد مسافرت داريد الان دير هم شده
2. هر وقتي كه متقاضي مسافرت زياد باشد معمولا ماه هاي جون؛‌جولاي ؛ آگست. براي ايران ايام نوروز مثلن از الان براي مارچ 2013 خيلي از پرواز ها پر شده اند
3. خير

radintahvildari
May 1st, 2012, 06:05 PM

من این مسیر رو در اکتبر گذشته، یعنی 6-7 ماه پیش، از طریق BMI اومدم، تهران - لندن - اتاوا که از تهران به لندن با BMI بود و از لندن به اتاوا با ایرکانادا. در مجموع هم بد نبود، مدت ترانزیت ام 3.5 ساعت شد در هیترو و از همه مهم تر اون زمان می شد که دو تا بسته 23 کیلویی بیارم که در مقایسه با لوفتانزا مزیت به حساب میومد

amir12lan
May 2nd, 2012, 10:22 PM
سلام پیرسون عزیز

میشه بگید برای اواخر آگوست ارزون ترین بلیط به تورونتو چنده؟

مرسی

zmm
May 3rd, 2012, 09:40 AM
سلام
میخواستم لطف کنین بفرمائید که ما اگه بخواهیم برای دریافت ویزامون به ورشو برویم و از همان طرف هم به تورنتو برویم بهترین و به صرفه ترین مسیر رفت و برگشت ما چه مسیری خواهد بود؟ ممنون میشم اگر راهنمائی کنین.

Pearson
May 3rd, 2012, 10:10 AM
سلام
میخواستم لطف کنین بفرمائید که ما اگه بخواهیم برای دریافت ویزامون به ورشو برویم و از همان طرف هم به تورنتو برویم بهترین و به صرفه ترین مسیر رفت و برگشت ما چه مسیری خواهد بود؟ ممنون میشم اگر راهنمائی کنین.

ارلاينز ملي لهستان LOT كه توركيش در شرف خردينش مي باشد از ورشو به تورنتو پرواز مستقيم دارد. يك پرواز 9 ساعت نيمه.
بليطش رو از ايران نمي تونيد تهيه نماييد.

ارلاينزهاي ارزانتر هم با يك استاپ از ورشو به تورنتو وجود دارد مثل Finnair كه توي هلسينگي يك استاپ دو ساعته دارد.
بليط اين ارلاينز را هم بايد از خود لهستان تهيه نماييد

faarnazz
May 3rd, 2012, 08:43 PM
سلام. من در نوبت دریافت ویزا هستم و قصد دارم از الان برای آخر آگوست به مقصد مونترال بلیط رزرو کنم. آیا امکان دارد بدون ویزا این کار انجام شود؟ برای ارزانترین ایر لاین برای تهران به مونترال چه پیشنهادی دارید. ممنون

Pearson
May 3rd, 2012, 09:48 PM
سلام. من در نوبت دریافت ویزا هستم و قصد دارم از الان برای آخر آگوست به مقصد مونترال بلیط رزرو کنم. آیا امکان دارد بدون ویزا این کار انجام شود؟ برای ارزانترین ایر لاین برای تهران به مونترال چه پیشنهادی دارید. ممنون

بله
بستگي به تاريخ تون دارد

Gita
May 3rd, 2012, 11:53 PM
سلام ، می خواستم بدونم به غیر از قطری پرواز مناسب برای اواخر اگوست به مونترال کدوم هست؟ مممنون

Pearson
May 4th, 2012, 12:12 AM
سلام ، می خواستم بدونم به غیر از قطری پرواز مناسب برای اواخر اگوست به مونترال کدوم هست؟ مممنون

من قبلا هم براي مسير تهران به مونترال اين جدول زير رو گذاشته بودم.
اين جدول بررسي بين چهار ارلاينز در بهترين پرواز ممكن در اين مسير هست.

9076

soudi
May 4th, 2012, 02:18 PM
سلام pearson عزیز
ما بالاخره ویزامون گرفتیم . مقصد هم ونکووره - بین 1 تا 5 اگوست رفت و من خودم 3 ماه بعد بر میگردم ....
به نظر شما بهترین پرواز کدوم می تونه باشه . با سپاس

Pearson
May 4th, 2012, 02:54 PM
سلام pearson عزیز
ما بالاخره ویزامون گرفتیم . مقصد هم ونکووره - بین 1 تا 5 اگوست رفت و من خودم 3 ماه بعد بر میگردم ....
به نظر شما بهترین پرواز کدوم می تونه باشه . با سپاس

بهترين پرواز به ونكوور با لوفت هانزا هست

soudi
May 4th, 2012, 06:55 PM
بهترين پرواز به ونكوور با لوفت هانزا هست

1-چرا می فرمایید بهترین پرواز به ونکوور لوفتانزاست ?
2- صحت داره من شنیدم که تابستان قراره turkish واسه ونکوور پرواز بزازه ؟

Pearson
May 4th, 2012, 07:59 PM
1-چرا می فرمایید بهترین پرواز به ونکوور لوفتانزاست ?
2- صحت داره من شنیدم که تابستان قراره turkish واسه ونکوور پرواز بزازه ؟

1.ببنيد براي مسير تهران - ونكوور با يك استاپ شما سه تا انتخاب بيشتر نداريد.
توي جدول زير مي تونيد FLIGHT DETAILS اين سه تا پرواز رو ببينيد.
لوفت هانزا از اين نظر بهتر از دو ارلاينز ديگر هست كه يك ستاره بيشتر از دو ارلاينز ديگر يعني كي ال ام و بي ام آي دارد.

9085

2. همچين چيزي صحت ندارد. برنامه پروازي ارلاينز ها در سيستمي به نام GDS چندين ماه قبل از هرگونه تغييري و يا افتتاح مسيري اعلام مي گردد كه من همچين چيزي نديدم.
توركيش فقط از سال ديگه قرار هست پرواز هاي تورنتو اش از چهار روز در هفته به پنج روز در هفته افزايش بدهد.

soudi
May 4th, 2012, 10:00 PM
1.ببنيد براي مسير تهران - ونكوور با يك استاپ شما سه تا انتخاب بيشتر نداريد.
توي جدول زير مي تونيد FLIGHT DETAILS اين سه تا پرواز رو ببينيد.
لوفت هانزا از اين نظر بهتر از دو ارلاينز ديگر هست كه يك ستاره بيشتر از دو ارلاينز ديگر يعني كي ال ام و بي ام آي دارد.

9085

2. همچين چيزي صحت ندارد. برنامه پروازي ارلاينز ها در سيستمي به نام GDS چندين ماه قبل از هرگونه تغييري و يا افتتاح مسيري اعلام مي گردد كه من همچين چيزي نديدم.
توركيش فقط از سال ديگه قرار هست پرواز هاي تورنتو اش از چهار روز در هفته به پنج روز در هفته افزايش بدهد.
یه سوال داشتم ازتون - در جدولی که برام فرستادید ...
http://www.applyabroad.org/forum/att...5&d=1336145074 (http://www.applyabroad.org/forum/attachment.php?attachmentid=9085&d=1336145074)

BD-AC چیه ؟
قیمت لوفت هانزا نسبت به klm چطوره ؟
ساعت ها همیشه اینه یعنی خیلی تغییری نداره درسته ؟

Pearson
May 4th, 2012, 10:10 PM
یه سوال داشتم ازتون - در جدولی که برام فرستادید ...
[/URL][URL="http://www.applyabroad.org/forum/attachment.php?attachmentid=9085&d=1336145074"]http://www.applyabroad.org/forum/att...5&d=1336145074 (http://www.applyabroad.org/forum/attachment.php?attachmentid=9085&d=1336145074)

BD-AC چیه ؟
قیمت لوفت هانزا نسبت به klm چطوره ؟
ساعت ها همیشه اینه یعنی خیلی تغییری نداره درسته ؟

1. BD شركت هواپيمايي BMI هست ،‌ و AC هم AIR CANADA هست. هر كدوم از CARRIER ها يك SEGMENT رو مي برند.
2. قيمت LUFTHANSA معمولا توي ميسر ONEWAY ارزانتر از KLM در مي آيد منتها توي مسير ROUNDTRIP اين KLM‌ هست كه ارزانتر از LUFTHANSA مي شود
3. ساعت ها هميشه همين است و تغيير نخواهد داشت مگر توي زمان هاي تغيير ساعت هاي تابستاني / زمستاني از آنجا كه ساعت هاي كشور ها هم زمان به جلو و عقب كشيده نمي شوند. توي پريودي به صورت موقت يك ساعت تغيير پيدا خواهند كرد و دوباره اين اختلاف رفع خواهد شد.

همانجور كه توي جدول مشاهده فرموديد با آنكه BMI كوتاه ترين TOTAL TRIP رو نسبت به دو ارلاينز ديگر دارد منتها FLIGHT DURATION بيشتري هم دارد.

soudi
May 4th, 2012, 10:16 PM
1. BD شركت هواپيمايي BMI هست ،‌ و AC هم AIR CANADA هست. هر كدوم از CARRIER ها يك SEGMENT رو مي برند.
2. قيمت LUFTHANSA معمولا توي ميسر ONEWAY ارزانتر از KLM در مي آيد منتها توي مسير ROUNDTRIP اين KLM‌ هست كه ارزانتر از LUFTHANSA مي شود
3. ساعت ها هميشه همين است و تغيير نخواهد داشت مگر توي زمان هاي تغيير ساعت هاي تابستاني / زمستاني از آنجا كه ساعت هاي كشور ها هم زمان به جلو و عقب كشيده نمي شوند. توي پريودي به صورت موقت يك ساعت تغيير پيدا خواهند كرد و دوباره اين اختلاف رفع خواهد شد.

همانجور كه توي جدول مشاهده فرموديد با آنكه BMI كوتاه ترين TOTAL TRIP رو نسبت به دو ارلاينز ديگر دارد منتها FLIGHT DURATION بيشتري هم دارد.

pearson عزیز
شما خود صاحب نظر هستید بفرمایید کدوم برای شرایط ما بهتره

سه تا one way که یه نفر از این سه نفر child هست زیر 12 سال
و من که round tirp هستم
از نظر قیمتی کدام یک بهتره است ؟
به جز قیمت په فاکتورهایی رو باید در نظر گرفت ؟
با سپاس

Pearson
May 4th, 2012, 10:43 PM
pearson عزیز
شما خود صاحب نظر هستید بفرمایید کدوم برای شرایط ما بهتره

سه تا one way که یه نفر از این سه نفر child هست زیر 12 سال
و من که round tirp هستم
از نظر قیمتی کدام یک بهتره است ؟
به جز قیمت په فاکتورهایی رو باید در نظر گرفت ؟
با سپاس

راجع به قيمت بايد چك كنيد ببينيد مجموع سه تا بليط ONE WAY + يك بليط ROUNDTRIP در مجموع روي كدام يكي از ارلاينز هاي ارزانتر تمام مي شود

اگر من بخواهم بين اين سه ارلاينز انتخابي داشته باشم LUFTHANSA رو انتخاب مي كردم. به دلايل زير:

BMI رو با وجود استاپ كمش در لندن به دليل توقفش توي ايروان در مسير تهران - لندن ردش مي كردم. و همينطور به خاطر هواپيما كوچك و باريك ارباس A321 اش
هواپيماي كوچك باعث مي شود مسافرين TURBULENCE ها رو بيشتر احساس كنند

KLM رو هم به دليل استفاده از هواپيما قديمي MAC DONALD - DOUGLAS توي مسير تهران - آمستردام و همينطور ترانزيت يكمي بيشترش نسبت به LUFTHANSA

LUFTHANSA توي مسير تهران - فرانكفورتش از بويينگ 747 استفاده مي كند كه يكي ار بزرگترين جت هاي مسافربري دنيا هست. و مقايسه آن با هواپيما هاي ديگر مثل كاديلاك با ژيان است.

Canpharm
May 5th, 2012, 02:38 AM
سلام

ممكنه بفرمشاييد براي اول اگست تا 22 اگست roundtrip به تورنتو

بهترين انتخاب چي هست؟
ايا بدون ويزا ميشه بليط رو خريد؟

Pearson
May 5th, 2012, 07:02 AM
سلام

ممكنه بفرمشاييد براي اول اگست تا 22 اگست roundtrip به تورنتو

بهترين انتخاب چي هست؟
ايا بدون ويزا ميشه بليط رو خريد؟

از چه شهري به تورنتو؟
بله بدون ويزا هم مي تونيد بليط رو بخريد

Canpharm
May 5th, 2012, 10:17 AM
از چه شهري به تورنتو؟
بله بدون ويزا هم مي تونيد بليط رو بخريد

سلام ببخشید از تهران به تورنتو؟

Pearson
May 5th, 2012, 10:22 AM
سلام ببخشید از تهران به تورنتو؟

ببنيد اگه منظورتون از بهترين كمترين مدت سفر و زمان ترانزيت از تهران به تورنتو و بالعكس هست توركيش بهترين هست.
ولي ارزونترين مطعلق به آليتاليا هست كه فكر نمي كنم الان ديگه توي ماه آگست رو كلاس هاي ارزونش جايي داشته باشد.

Canpharm
May 5th, 2012, 10:36 AM
ممکنه لطفا قیمت تورکیش و الیتالیا رو بفرمایید؟

Sahand_86
May 5th, 2012, 12:14 PM
ببنيد اگه منظورتون از بهترين كمترين مدت سفر و زمان ترانزيت از تهران به تورنتو و بالعكس هست توركيش بهترين هست.
ولي ارزونترين مطعلق به آليتاليا هست كه فكر نمي كنم الان ديگه توي ماه آگست رو كلاس هاي ارزونش جايي داشته باشد.

سلام
من قصد داشتم برای همون اواخر آگست از لوفتهانزا بلیط یه طرفه تهران به تورنتو بگیریم ولی الان که چک کردم دیدم آلیتالیا حدود 300-400 دلار ارزونتر در میاد.
تعداد استاپ ها و طول پرواز دو ایرلاین هم یکی هست.
میشه بگید دلیل این اختلاف قیمت چیه؟ یعنی آلیتالیا اینقدر افتضاحه؟

maraljoon
May 5th, 2012, 12:16 PM
دوستان من یه بلیط دو سره از تورکیش ایرلاینز گرفتم، رفت 5 آگوست و برگشت 10 فوریه ، 1,870,000 تومن ، نیازی به ویزا هم نبود.

جالب بود که همین پرواز با همین ویژگی ها برای رفت 4 آگوست 200 هزار تومن گرون تر بود که من نفهمدم چرا !؟
ممنون از راهنمایی های دوستان

Pearson
May 5th, 2012, 12:18 PM
سلام
من قصد داشتم برای همون اواخر آگست از لوفتهانزا بلیط یه طرفه تهران به تورنتو بگیریم ولی الان که چک کردم دیدم آلیتالیا حدود 300-400 دلار ارزونتر در میاد.
تعداد استاپ ها و طول پرواز دو ایرلاین هم یکی هست.
میشه بگید دلیل این اختلاف قیمت چیه؟ یعنی آلیتالیا اینقدر افتضاحه؟

آليتاليا 3 ستاره و لوفت هانزا 4 ستاره هست
توي رفت يكي هست تقريبا ولي توي برگشت آليتاليا يك استاپ 14 ساعته توي رم داره!
كلاس هاي ارزون آليتاليا قيمت هاي خوبي مي دهد.

Pearson
May 5th, 2012, 12:21 PM
دوستان من یه بلیط دو سره از تورکیش ایرلاینز گرفتم، رفت 5 آگوست و برگشت 10 فوریه ، 1,870,000 تومن ، نیازی به ویزا هم نبود.

جالب بود که همین پرواز با همین ویژگی ها برای رفت 4 آگوست 200 هزار تومن گرون تر بود که من نفهمدم چرا !؟
ممنون از راهنمایی های دوستان

به دليل كلاسفيكيشن هاي مختلف هست كه هر كدام قيمت خودش را دارد. وقتي پر شود شما بايد يك كلاس بالاتر رو رزرو نماييد كه معمولا روي توركيش اين اختلاف 200 هزار تومان هست تا برويد بالاتر

hoomank
May 5th, 2012, 09:25 PM
سلام بر PEARSON عزیز
من میخوام برای 25 تا 27 AUG از شیراز به Winnipeg برم. تا جایی که تونستم search کنم. ظاهرا" بهتر هست که بیام تهران و با lutfhansa سفر کنم.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

Pearson
May 5th, 2012, 09:38 PM
سلام بر PEARSON عزیز
من میخوام برای 25 تا 27 AUG از شیراز به Winnipeg برم. تا جایی که تونستم search کنم. ظاهرا" بهتر هست که بیام تهران و با lutfhansa سفر کنم.
ممنون میشم راهنمایی کنید.
پرواز منطقى شما از شيراز به YWG با قطري / اركانادا هست

mina1989
May 5th, 2012, 10:00 PM
PEARSON عزیز. پیشنهادت برای پرواز از تهران به کلونا چیه؟ با توجه به اینکه پروازهای داخلی کانادا خیلی گرونن بهتر اینه که برم ونکوور و از اونجا برم کلونا یا با این پروازایی که تو آمریکا استاپ دارن و بعد مستقیم می رن کلونا؟ مرسی پیشاپیش

hoomank
May 5th, 2012, 10:01 PM
پرواز منطقى شما از شيراز به YWG با قطري / اركانادا هست

ممنونم . هزینش چقدر می شه حدودا"؟
رزرو کردنش هزینه داره؟

Pearson
May 5th, 2012, 10:29 PM
PEARSON عزیز. پیشنهادت برای پرواز از تهران به کلونا چیه؟ با توجه به اینکه پروازهای داخلی کانادا خیلی گرونن بهتر اینه که برم ونکوور و از اونجا برم کلونا یا با این پروازایی که تو آمریکا استاپ دارن و بعد مستقیم می رن کلونا؟ مرسی پیشاپیش
چطورى ميخواهيد توى امريكا استاپ داشته باشيد!؟ فقط با پاس كانادايى ميتونيد همچين كارى كنيد
از ايران با KLM با استاپ توى تورنتو و ادامه ى مسير با WEST JET ميتونيد تشريف ببريد به كلونا

Pearson
May 5th, 2012, 10:30 PM
ممنونم . هزینش چقدر می شه حدودا"؟
رزرو کردنش هزینه داره؟
رزرو مجانى هست