PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرواز به کانادا (بلیت، آژانس، بهترین مسیر و محدودیت بار)

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

Pearson
September 21st, 2010, 12:42 PM
با توجه به پرواز مستقیم ایران ار از شیراز به لندن بهترین آپشن ایران ار - ار کانادا از طریق لندن به نظر می رسد

هدایت
September 22nd, 2010, 03:06 PM
سلام، روش ارزانی که بشود بارها را قبل یا بعد از پرواز از ایران به کانادا(ونکوور) فرستاد چیست؟

afshinnnn
September 22nd, 2010, 03:48 PM
سلام، روش ارزانی که بشود بارها را قبل یا بعد از پرواز از ایران به کانادا(ونکوور) فرستاد چیست؟

شما بواسطه بلیط سفری که به کانادا در پیش رو دارید،می توانید یک هفته قبل از پرواز به گمرک باربری فرودگاه امام مراجعه و بخشی از بار خود را با ارائه بلیط خود از طریق فریت ارسال کنید که مقرون به صرفه است.
اما بغیر از فریت، گزینه مناسب پست عادی است که بطور زمینی و دریایی صورت می گیرد و از سایر روشهای پست ارزانتر است،البته مدت زمان آن در حدود دو ماه بطول می انجامد.

afshinnnn
September 22nd, 2010, 04:31 PM
از دوستان کسی تجربه پرواز با BMI به کانادا را دارد؟

Pearson
September 22nd, 2010, 05:10 PM

http://www.airlinequality.com/Airlines/BD.htm

British Midland Passenger Trip Reviews (http://www.airlinequality.com/Forum/brit_mid.htm)

Bache Mosbat
September 22nd, 2010, 08:39 PM
من اومدم،خوب و قابل قبوله

afshinnnn
September 23rd, 2010, 11:27 AM
دوستان در خصوص میزان بار مجاز و جریمه اضافه بار هواپیمائی های ایران ایر و BMI به مقصد ونکووراطلاعات به روزی را که کسب نموده ام،ذیلاً اشاره می شود :

Iran Air

1-میزان بار مجاز هر نفر دو چمدان 23 کیلوگرم و به ازای وزن مازاد بر آن تا سقف 32 کیلوگرم هر چمدان 25 دلار جریمه تعلق می گیرد.
2-جریمه هر چمدان اضافه 115،000 تومان میشود.

BMI

1-میزان بار مجاز هر نفر دو چمدان 23 کیلوگرم و به ازای وزن مازاد بر آن تا سقف 32 کیلوگرم هر چمدان 30 پوند (معادل تقریبی 50 هزارتومان) جریمه تعلق می گیرد.
2--جریمه هر چمدان اضافه 140،000~ 130،000 تومان میشود.

afshinnnn
September 24th, 2010, 12:40 PM
از دوستانی که درخصوص فرودگاه هیسرو تجربیاتی دارند و یا پرواز کانکشن BMI - ایر کانادا را داشته اند ،خواهشمند است نظریات خود را اعلام کنند:

برای پرواز کانکشن BMI - Air CANADA نیاز به جابجایی از ترمینال 1 به 3 می باشد.

من توی سایت هیسرو یه تناقض مشاهده کردم.

در لینک مربوط به کانکشن ترمینال 1 به 3 یه چارتی نشان داده که در بدو امر بایستی سوار اتوبوس های رایگان سایت ترمینال ها شد و زمان تقریبی کانکشن را 75 دقیقه ذکر کرده است.

از طرفی در لینک دیگری، این دو ترمینال را خیلی نزدیک بهم نشان می دهد و اشاره شده که ازطریق یک پیاده رو متحرک ظرف 11 دقیقه از ترمینال 1 به 3 می توان رجوع کرد.

حال از دوستانی که تجربه این Route را داشته اند،خواهشمند است اظهار نظر فرمایند.

afshinnnn
September 25th, 2010, 01:20 PM
خوب خوشبختانه اینطور که دوستان راهنمائی کردند،جابجایی ترمینال در هیسرو لندن ،پروسه پیچیده ای ندارد. ضمن اینکه 3.5 ساعت فاصله زمانی ترانزیت دو پرواز BMI-Air Canada جای نگرانی نمی گذارد.

دوستانی که احیاناً دوست و آشنایی را در کانادا دارند و تاریخ عزیمتشان مشخص شده،پیشنهاد می گردد روی آژانسهای واقع در خاک کانادا یه تحقیقی بکنند و شاید بتوانند بلیط با قیمت مناسبتر از ایران تهیه کنند .

من خودم بلیط ایرلانز فوق الذکر را از ونکوور تهیه کردم و بالغ بر 870،000 تومان روی دو فقره بلیط به نفعم شد!

afshinnnn
September 25th, 2010, 01:39 PM
دوستان هزینه فریت برا تا سقف 100 کیلوگرم را برای دو ایرلاینز BMI و ایران ایر تحقیق کردم:

ایران ایر

تا 45 کیلوگرم ------------5530 تومان/کیلو
45~100 کیلوگرم -------- 4840 تومان/کیلو

BMI

تا 50 کیلوگرم ------------ 4.50 دلار/کیلو
50~100 کیلوگرم -------- 3.60 دلار/کیلو

تذکر :
به مبالغ فوق 3 % مالیات ارزش افزوده و حدود 35-40 هزار تومان هزینه تمبر تعلق می گیرد.

mitranurse
September 26th, 2010, 02:50 PM
سلام دوستان
کسی می دونه هزینه ی بلیط رفت و برگشت به کبک به طور متوسط چقدره؟

ramin1046
September 27th, 2010, 10:25 AM
برای پرواز از شیراز به تورنتو چه ایرلین هایی را توصیه میکنید (با توجه به بار مجاز و کمی نیاز به انتقال از ترمینال یا هواپیما به دیگری)
گلف ایر از نظر قیمت و کیفیت بهترین انتخابه

marjanmohajer
September 28th, 2010, 01:12 AM
گلف ایر از نظر قیمت و کیفیت بهترین انتخابه
البته در نظر داشته باشید که در این صورت دو توقف خواهید داشت و گاهی زمان توقف بین دوپرواز خیلی طولانی می شود.

farshad6891
October 1st, 2010, 02:57 AM
سلام بچه ها...بهترین مسیر واسه تهران همیلتون از نظر قیمت و بار و ویزای ترانزیتی کدومه(البته ویزای کار دارم ها نه تحصیل)راستی بالاخره وزن چی شد؟32 کیلو یا 23 کیلو ؟1 چمدون یا دو چمدون؟

یه جایی نوشته بودین موادی مثل اسپری و ژل مو رو نمیشه تو کابین برد ..آیا میشه گذاشتشون تو چمدون که بره تو قسمت بار؟اگه آره میزان مجاز هم داره که چقدر میشه برد؟

afshinnnn
October 2nd, 2010, 11:12 AM
سلام بچه ها.............................................. ...32 کیلو یا 23 کیلو ؟1 چمدون یا دو چمدون؟

یه جایی نوشته بودین موادی مثل اسپری و ژل مو رو نمیشه تو کابین برد ..آیا میشه گذاشتشون تو چمدون که بره تو قسمت بار؟اگه آره میزان مجاز هم داره که چقدر میشه برد؟

از این پس برای تمام ایرلاین ها 2 چمدان 23 کیلوگرم .

مواد نامبرده داخل چمدان تحویلی اشکالی ندارد.

Pearson
October 2nd, 2010, 11:36 AM
سلام بچه ها...بهترین مسیر واسه تهران همیلتون از نظر قیمت و بار و ویزای ترانزیتی کدومه

شما باید از همون فرودگاه تورنتو YYZ استفاده نمایید

DIESEL
October 2nd, 2010, 12:34 PM
سلام
با خوندن مطالب تاپیکهای مربوط به گرفتن بلیط یخورده دچار سرگیجه شدم. من شرایطمو میگم، اگر ممکنه دوستان راهنمایی کنن.

من تازه مدارکمو فرستادم به سفارت برای ویزای و میخوام از حالا دنبال بلیط باشم، اگر ویزا جور نشد هم که طبیعتا خسارتشو میدم.

میخوام اواسط دسامبر برم مونترآل. ویزام هم تحصیلیه.
آیا درست فهمیدم که نمیتونم بلیط یه طرفه بگیرم. اگر اینطوره، برگشت رو چکار باید کرد با توجه به اینکه یحتمل حداقل تا یه سال بعدش بر نمی گردم؟
با توجه به اینکه میخوام قیمت پایین در بیاد از چه مسیری برم بهتره؟ (البته نه با طول سفر مثلا 40 ساعت)
آیا الان دیگه رزرو کردن برای من فایده ای داره؟ با توجه به اینکه ظاهرا باید پولشو چند روز بعد از رزرو، پرداخت کرد.
هزینه کنسل کردن در چه حدودیه.

DIESEL
October 4th, 2010, 11:33 AM
سلام علیکم

امروز توی آژانس هواپیمایی بهم گفتن برای ایران ایر - کانادا ایر، از تهران به مونترآل فقط یه چمدون میشه ببری، البته بجز اون چمدون دستی که میبری تو کابین. آیا این مساله صحت داره؟
الان با چه پروازایی میتونم دوتا چمدون ببرم؟

Pearson
October 4th, 2010, 11:41 AM
سلام علیکم

امروز توی آژانس هواپیمایی بهم گفتن برای ایران ایر - کانادا ایر، از تهران به مونترآل فقط یه چمدون میشه ببری، البته بجز اون چمدون دستی که میبری تو کابین. آیا این مساله صحت داره؟
الان با چه پروازایی میتونم دوتا چمدون ببرم؟

برای پرواز های بین قاره ای شما می توانید همیشه دو تا چمدون داشته باشید

DIESEL
October 4th, 2010, 12:38 PM
ممنون از پاسختون. الان که به سایت air canada رفتم نوشته برای پرواز بین اروپا و کانادا که اکونومی کلاس باشه و بلیطش بعد از 23 دسامبر 2009 صادر شده باشه فقط یه چمدون میتونیم بیاریم. ولی با پرداخت 50 دلار کانادا میشه چمدون دوم رو اضافه کرد.

Pearson
October 4th, 2010, 01:02 PM
ممنون از پاسختون. الان که به سایت air canada رفتم نوشته برای پرواز بین اروپا و کانادا که اکونومی کلاس باشه و بلیطش بعد از 23 دسامبر 2009 صادر شده باشه فقط یه چمدون میتونیم بیاریم. ولی با پرداخت 50 دلار کانادا میشه چمدون دوم رو اضافه کرد.

خب پرواز کانادا به اروپا درسته که بین قاره ای هست منتها تک پروازه هست. معممولاً پرواز های بین قاره ای که دو پروازه هستند مسافره مجاز به حمل دو چمدان می شود.

a12ood
October 5th, 2010, 02:41 PM
سلام
بعد از خواندن صفحات متفاوت این تاپیک متوجه شدم برای ما که مشهدیم بهترین را ه رفتن به مونترال استفاده از تورکیش ایرز هست.زنگ زدم به نمایندگیش تو مشهد گفت ما بلیط مشهد تورنتو داریم.و مونترال نداریم. لطفا دوستان راهنمایی کنند.
متشکرم

Pearson
October 5th, 2010, 03:14 PM
سلام
بعد از خواندن صفحات متفاوت این تاپیک متوجه شدم برای ما که مشهدیم بهترین را ه رفتن به مونترال استفاده از تورکیش ایرز هست.زنگ زدم به نمایندگیش تو مشهد گفت ما بلیط مشهد تورنتو داریم.و مونترال نداریم. لطفا دوستان راهنمایی کنند.
متشکرم

می تونید از Gulf Air استفاده کنید
مشهد - بحرین - لندن - مونترال

Afshin.o
October 5th, 2010, 05:19 PM
هيچ راهي نداره مثلا 2 هفته اروپا بمونيم بعد بريم كانادا؟ منظورم چمدونها هست. بليت تهران اروپا نفري يك چمدان 23 كيلوئي مجازه. ولي تهران امريكاي شمالي دو تا.

Pearson
October 5th, 2010, 06:10 PM
سلام
با خوندن مطالب تاپیکهای مربوط به گرفتن بلیط یخورده دچار سرگیجه شدم. من شرایطمو میگم، اگر ممکنه دوستان راهنمایی کنن.

من تازه مدارکمو فرستادم به سفارت برای ویزای و میخوام از حالا دنبال بلیط باشم، اگر ویزا جور نشد هم که طبیعتا خسارتشو میدم.

میخوام اواسط دسامبر برم مونترآل. ویزام هم تحصیلیه.
آیا درست فهمیدم که نمیتونم بلیط یه طرفه بگیرم. اگر اینطوره، برگشت رو چکار باید کرد با توجه به اینکه یحتمل حداقل تا یه سال بعدش بر نمی گردم؟
با توجه به اینکه میخوام قیمت پایین در بیاد از چه مسیری برم بهتره؟ (البته نه با طول سفر مثلا 40 ساعت)
آیا الان دیگه رزرو کردن برای من فایده ای داره؟ با توجه به اینکه ظاهرا باید پولشو چند روز بعد از رزرو، پرداخت کرد.
هزینه کنسل کردن در چه حدودیه.

شما می توانید بلیط یک طرفه بگیرید مشکلی ندارید
باید رزرو بگیرید قیمت بلیط در بیاید معمولا ایران ار - ار کانادا ارزانتر در می آید تا ایرلاینزهای دیگر
بله هرچه زودتر رزرو کنید به نفعتان هست
هزینه کنسلی و یا تغییر تاریخ بلیط بستگی به کلاسیفیکیشن بلیطتتان دارد

Pearson
October 5th, 2010, 06:21 PM
هيچ راهي نداره مثلا 2 هفته اروپا بمونيم بعد بريم كانادا؟ منظورم چمدونها هست. بليت تهران اروپا نفري يك چمدان 23 كيلوئي مجازه. ولي تهران امريكاي شمالي دو تا.

خیر، حتی با کارت PR هم نمی توانید در اروپا بمانید مگر اینکه citizen باشید

سهیل
October 5th, 2010, 07:14 PM

دوست من اولا اینکه پرواز از کجا به کجا است با توجه به همه پروازهایی که شما روی یک بلیط دارید مشخص میشه. پس اگر شما دارید همه پروازهاتون تا کانادا رو روی یک بلیط می گیرید (که قاعدتا همینطوره) پرواز شما اروپا به کانادا محسوب نمیشه، بلکه آسیا (یا خاورمیانه) به کانادا محسوب میشه.
ثانیا شما برای بحث بار تابع قوانین اولین هواپیمایی ای هستید که سوار هواپیماش میشید و نیازی به چک کردن قوانین بقیه هواپیماییها ندارید. در این مورد اگر پرواز اول شما ایران ایر هست، فقط باید به قوانین بار ایران ایر توجه کنید. بعدا ایران ایر خودش بار شما رو به ایرکانادا تحویل میده و شما با ایرکانادا اصلا بحثی درباره بار نخواهید داشت.

DIESEL
October 5th, 2010, 08:36 PM
دوست من اولا اینکه پرواز از کجا به کجا است با توجه به همه پروازهایی که شما روی یک بلیط دارید مشخص میشه. پس اگر شما دارید همه پروازهاتون تا کانادا رو روی یک بلیط می گیرید (که قاعدتا همینطوره) پرواز شما اروپا به کانادا محسوب نمیشه، بلکه آسیا (یا خاورمیانه) به کانادا محسوب میشه.
ثانیا شما برای بحث بار تابع قوانین اولین هواپیمایی ای هستید که سوار هواپیماش میشید و نیازی به چک کردن قوانین بقیه هواپیماییها ندارید. در این مورد اگر پرواز اول شما ایران ایر هست، فقط باید به قوانین بار ایران ایر توجه کنید. بعدا ایران ایر خودش بار شما رو به ایرکانادا تحویل میده و شما با ایرکانادا اصلا بحثی درباره بار نخواهید داشت.

اتفاقا امروز که رفتم یه آژانس دیگه یه چیزی تو مایه های همین جمله آخر شما رو گفت. اما برام جالبه که آژانس اول مال خود هما تو هتل هما بود!

DIESEL
October 5th, 2010, 10:03 PM
سلام و خسته نباشید

من فردا میخوام بلیط ایران ایر - کانادا ایر بگیرم. میخوام بدونم این مشکل حل شده یا نه؟ البته میدونم آخرین پست مال 2009 هست ولی دیدم تاپیک هنوز جزء موضوعات مهم طبقه بندی شده.

ممنون

Afshin.o
October 6th, 2010, 10:24 AM
ویزاش مهم نیست. من از بابت محدودیت بار عرض کردم.

خیر، حتی با کارت PR هم نمی توانید در اروپا بمانید مگر اینکه citizen باشید

marjanmohajer
October 6th, 2010, 04:59 PM
سلام و خسته نباشید

من فردا میخوام بلیط ایران ایر - کانادا ایر بگیرم. میخوام بدونم این مشکل حل شده یا نه؟ البته میدونم آخرین پست مال 2009 هست ولی دیدم تاپیک هنوز جزء موضوعات مهم طبقه بندی شده.

ممنون
تا الان که همه دانشجویان بلیط یک طرفه می گیرند مگر آن هایی که قصد برگشت در این مدت را دارند.
مشکلی نیست.

amirmotlagh
October 9th, 2010, 01:24 AM
سلام خدمت دوستان

لطفا راهنمایی کنید که هنگام ورود به کانادا برای بار اول حداکثر چند هزاردلار می توان همراه برد؟ من از بعضی شنیدم که محدودیتی وجود نداره ولی باید تو فرودگاه اعلام کنم که چقدر همراهم دارم. آیا این موضوع صحت داره؟ از کجا می توانم راجع به این مسئله مطمئن بشم؟

با تشکر

upton
October 10th, 2010, 09:42 PM
از دوستان تا حالا کسی بلیط انلاین خریده ؟
بهترین سایت برای خرید بلیط انلاین چه سایتی است؟
تو فرودگاه امام بدون بلیط فیزیکی به مشکل بر نمیخوریم؟
من می خواهم از سایت ای دریم بلیط بگیرم با بی ام ای به لندن
و ایر کانادا به مونترال به نظرتون بدون بلیط فیزیکی به مشکل بر نمی خورم؟

با تشکر

Pearson
October 11th, 2010, 08:46 AM
از دوستان تا حالا کسی بلیط انلاین خریده ؟
بهترین سایت برای خرید بلیط انلاین چه سایتی است؟
تو فرودگاه امام بدون بلیط فیزیکی به مشکل بر نمیخوریم؟
من می خواهم از سایت ای دریم بلیط بگیرم با بی ام ای به لندن
و ایر کانادا به مونترال به نظرتون بدون بلیط فیزیکی به مشکل بر نمی خورم؟

با تشکر

بله خریداری شده و مشکلی مشاهده نشده است
اگر کردیت کارت دارید می توانید آنلاین هم بلیط خریداری نمایید منتها مشکلی هست اینه که اگر نام مسافر با نام دارنده کارت یکی نباشه این سایت از دارنده ی کارت استعلام خواهد گرفت.
من می تونم این سایت را بهتون معرفی کنم:
http://www.cheapoair.com/

دوست عزیز بلیط های سنتی دیگر از بین رفته اند با خرید بلیط e-TICKET به شما فقط یک تاییدیه داده می شود که اون هم برای دلخوشی مسافر هست بدون آن هم می توانید تشریف ببرید فرودگاه و جلوی کانتر ایرلاینز چک این کنید. چون اسمتان در سیستم وجود دارد.

فقط اگر بلیط آنلاین خریدید یادتان باشد که سه روز قبل از پرواز از دفتر خود ایرلاینز بلیطتان را RECONFIRM کنید در بعضی موارد از شما درخواست می شود که کپی از ویزاتون را ارسال نمایید.

upton
October 11th, 2010, 11:44 AM
با تشکر از جواب کاملتون
من چطور می تونم دفتر ایرلاین تو تهران رو پیدا کنم تو سایتشون هیچ ادرسی نبود
اصلا bmi تو ایران دفتر داره؟
ممنون از اطلاعاتتون.

afshinnnn
October 11th, 2010, 05:35 PM
با تشکر از جواب کاملتون
من چطور می تونم دفتر ایرلاین تو تهران رو پیدا کنم تو سایتشون هیچ ادرسی نبود
اصلا bmi تو ایران دفتر داره؟
ممنون از اطلاعاتتون.

تلفن دفتر bmi در تهران : 22044552

آدرس : خ. وليعصر - روبروي پارك ملت - ساختمان سايه - ط. 10

تلفن کارگوبار(جهت فریت بار) در فرودگاه امام خمینی : 55678122

alikhalaj
October 13th, 2010, 10:42 AM
سلام دوستان
من قصد سفر به همیلتون را دارم با 2 3 چمدان.
به نظر شما از تورنتو تا همیلتون با چه وسیله ی نقلیه ای برم که هم ارزون تموم بشه و هم وسایلم دچار مشکل نشوند.
ممنون

parisazz
October 17th, 2010, 08:54 PM
دوستان
من هم به یک آژانس برای خرید بلیط ایران به تورنتو مراجعه کردم(bmi/air canada) و به من گفتند که قانون جدیده که air canada فقط یک چمدون میذاره ببریم و اگر بخوام دو تا ببرم, باید پول اضافه بار بدم. این درسته؟ یعنی قانون عوض شده؟

afshinnnn
October 18th, 2010, 10:36 AM
دوستان
من هم به یک آژانس برای خرید بلیط ایران به تورنتو مراجعه کردم(bmi/air canada) و به من گفتند که قانون جدیده که air canada فقط یک چمدون میذاره ببریم و اگر بخوام دو تا ببرم, باید پول اضافه بار بدم. این درسته؟ یعنی قانون عوض شده؟

نه دوست عزیز،اشتباه بعرضتان رسانیده اند.شما بهتر است برای کسب این نوع اطلاعات با تلفن خود دفتر bmi در تهران که توی پست قبلی قرار دادم،تماس بگیرید . من همین الان تماس گرفتم و گفته شما صراحتاً رد شد!
آژانس ها در حیطه وظایفشان نیست و اصلاً اطلاعات واثقی درخصوص تعداد چمدان و حد مجاز بار ندارند.

khoshtip10
October 18th, 2010, 10:58 AM
سلام خدمت دوستان

لطفا راهنمایی کنید که هنگام ورود به کانادا برای بار اول حداکثر چند هزاردلار می توان همراه برد؟ من از بعضی شنیدم که محدودیتی وجود نداره ولی باید تو فرودگاه اعلام کنم که چقدر همراهم دارم. آیا این موضوع صحت داره؟ از کجا می توانم راجع به این مسئله مطمئن بشم؟

با تشکر

مثل اینکه تا 10k نمیخواد بگی ولی از اون بیشتر باید دقیقا اعلام کنی و بگی چرا اونقدر پول اوردی.
این رو بگم که اصلا فکر پیچوندن به ذهنتون راه ندید چون خیلی نسبت به این موضوع حساسا و اگه بفهمن کمتر از اونی که همراتون اعلام کردید براتون بد تموم میشه.
من شنیدم اگه حتی 20k ببرید ولی دقیق بگید که من این خرجام و چون بانک های ایران حواله نمیکنن بخاطر تحریم قبول میکنن. با چیزی که خیلی مشکل دارن دروغ.

marjanmohajer
October 18th, 2010, 04:46 PM
سلام خدمت دوستان

با تشکر

موقع ورود به کانادا در کارتی که در هواپیما به شما داده می شود مقدار پولی که همراهتان هست ،باید ذکر شود و مجددا افسر مهاجرت از شما این مبلغ را سوال می کند.محدودیتی در این مورد وجود ندارد .

imdastyar
October 19th, 2010, 03:09 PM
خوب خوشبختانه اینطور که دوستان راهنمائی کردند،جابجایی ترمینال در هیسرو لندن ،پروسه پیچیده ای ندارد. ضمن اینکه 3.5 ساعت فاصله زمانی ترانزیت دو پرواز BMI-Air Canada جای نگرانی نمی گذارد.

دوستانی که احیاناً دوست و آشنایی را در کانادا دارند و تاریخ عزیمتشان مشخص شده،پیشنهاد می گردد روی آژانسهای واقع در خاک کانادا یه تحقیقی بکنند و شاید بتوانند بلیط با قیمت مناسبتر از ایران تهیه کنند .

من خودم بلیط ایرلانز فوق الذکر را از ونکوور تهیه کردم و بالغ بر 870،000 تومان روی دو فقره بلیط به نفعم شد!

سلام
ميشه بگي نحوه پرداختت واسه بليطي كه گرفتي چگونه بود؟ منظورم اينكه آيا e-ticket بود؟ اگر بله آشناياني كه در ونكوور داشتي چطور به اسم شما بليط گرفتند و پرداخت كردند كه مشكلي پيش نيايد؟ اگه ميشه يك كم توضيح بده كه دقيقا ما هم همان كار را بگيم برايمان بكنند.

MONA1359
October 21st, 2010, 05:41 AM

سلام، من چون خودم یه تجربه ای در این مورد دارم گفتم اینجا مطرح کنم. من برای 31 آگوست 2010 بلیط ایران ایر-آمستردام- مونترال داشتم و در حالیکه در اون زمان می تونستم با قیمت معادل بلیط لوفتانزا تهیه کنم فقط به دلیل اینکه بارها دفتر ایران ایر به من گفته بود دو چمدان 32 کیلویی میتونم با خودم ببرم بین این دو پرواز بسیار متفاوت از لحاظ کیفیت ایران ایر را انتخاب کردم. بعد از تهیه بلیط هم چندین بار این موضوع رو با بخش های مختلف هواپیمایی ایران ایر چک کردم و همیشه اونها بهم گفتند که شما از ایران میتوانید دو چمدان 32 کیلویی با خود ببرید ولی از کانادا 2 چمدان 23 کیلویی میتوانید باخود بیارید.(بلیط من رفت و برگشت است) چون اولویت با پرواز اول است. ولی درست روز پرواز زمانیکه داشتم چمدان ها م رو می بستم گفتم دوباره این موضوع رو چک کنم و اینبار دفتر ایران ایر گفت با فرودگاه امام تماس بگیر و اونجا هم گفت که 2 تا 23 کیلو میتونید ببرید چون پرواز میانی از ما قبول نمی کنه و ما رو جریمه می کنه و اعتراض های من هم به جایی نرسید. شب هم در فرودگاه کسانیکه این موضوع رو نمیدونستند یا جریمه دادند یا با بدبختی بارشون رو کم کردند. هدف از تمام این حرفها اینه که به اینکه اولویت با پرواز اوله اعتماد نکنید به خصوص اگر پرواز اولتون ایران ایره و حتما این رو از طریق فرودگاه امام پیگیری کنید چون در نهایت اونجاست که بار رو از شما تحویل میگیره.

سهیل
October 21st, 2010, 07:35 AM
سلام، من چون خودم یه تجربه ای در این مورد دارم گفتم اینجا مطرح کنم. من برای 31 آگوست 2010 بلیط ایران ایر-آمستردام- مونترال داشتم و در حالیکه در اون زمان می تونستم با قیمت معادل بلیط لوفتانزا تهیه کنم فقط به دلیل اینکه بارها دفتر ایران ایر به من گفته بود دو چمدان 32 کیلویی میتونم با خودم ببرم بین این دو پرواز بسیار متفاوت از لحاظ کیفیت ایران ایر را انتخاب کردم. بعد از تهیه بلیط هم چندین بار این موضوع رو با بخش های مختلف هواپیمایی ایران ایر چک کردم و همیشه اونها بهم گفتند که شما از ایران میتوانید دو چمدان 32 کیلویی با خود ببرید ولی از کانادا 2 چمدان 23 کیلویی میتوانید باخود بیارید.(بلیط من رفت و برگشت است) چون اولویت با پرواز اول است. ولی درست روز پرواز زمانیکه داشتم چمدان ها م رو می بستم گفتم دوباره این موضوع رو چک کنم و اینبار دفتر ایران ایر گفت با فرودگاه امام تماس بگیر و اونجا هم گفت که 2 تا 23 کیلو میتونید ببرید چون پرواز میانی از ما قبول نمی کنه و ما رو جریمه می کنه و اعتراض های من هم به جایی نرسید. شب هم در فرودگاه کسانیکه این موضوع رو نمیدونستند یا جریمه دادند یا با بدبختی بارشون رو کم کردند. هدف از تمام این حرفها اینه که به اینکه اولویت با پرواز اوله اعتماد نکنید به خصوص اگر پرواز اولتون ایران ایره و حتما این رو از طریق فرودگاه امام پیگیری کنید چون در نهایت اونجاست که بار رو از شما تحویل میگیره.

تعیین بار مسافر با هواپیمایی اوله به این معنیه که شما هرچقدر بار به هواپیمایی اول تحویل بدید تا آخرین مقصدی که در بلیط (یک بلیط) دارید می تونید ببرید و بار شما مجددا برای اضافه بار در جای دیگه چک نمیشه. حالا این میزان می تونه دو تا 32 کیلو باشه یا دو تا 23 کیلو یا دو تا 40 کیلو یا دو تا 20 کیلو یا هر چقدر که هواپیمایی اول از شما تحویل بگیره.
هواپیمایی اول به هر دلیل ممکنه میزان بار قابل قبول رو کم یا زیاد کنه. مثلا موردی که شما مثال زدید ایران ایر به دلیل عدم قبول بار توسط هواپیمایی دوم، تصمیم گرفته میزان بار مجازش رو بکنه دوتا 23 کیلو. خب اینجا مسافر دوتا 23 کیلو تحویل ایران ایر میده و در مقصدش در کانادا تحویل میگیره و مثلا اگر پرواز داخلی در کانادا داشته باشه، دیگه کسی به مسافر نمیگه که برای پرواز داخلی دوتا چمدون مجانی نمیشه. اگه پس فردا ایران ایر باز دلش خواست دو تا 32 کیلو بگیره، مسافر می تونه تحویل بده و در مقصد نهایی تحویل بگیره.

موردی که شما اشاره کردید برای کسانی که بلیط ایران ایر دارند از این جهت مهمه که بدونند ایران ایر بار مجازش رو کرده دوتا 23 کیلو (که نمی دونم شامل همه پروازهاش میشه یا نه) و نقض این قانون جهانی که میزان بار مجاز مسافر (و در صورت لزوم میزان جریمه) رو هواپیمایی اول تعیین می کنه نیست.

farshad6891
October 21st, 2010, 01:07 PM
سلام
من تا یه ماه دیگه عازم همیلتون هستم و ویزام هم ویزای کاریه....میخاستم بدونم با توجه به اینکه شنیدم یرای رفتن به ترکیه احتیج به ویزا ندارم و با پرداخت خروجی و با همون پاس میتونم به ترکیه برم نظرتون چیه که اول برم استانبول و از واونجا با پرواز مستقیم برم تورنتو؟آیا کسی خبر داره که پرواز مستقیم از استانبول به تورنتو دارم یا نه؟یا کسی میدونه که اگه بخام تهران لندن تورنتو بخام برم با ویزای کار بازم احتیاج به ویزای ترانزیت دارم یا لازم نیست؟اگه میشه منو راهنمایی کنید.............ممنون

itnlive
October 23rd, 2010, 01:05 PM
من تو فكر رزو هستم فقط يك سوال 1.30 ساعت زمان كافي هست براي تعويض ترمينال 1 به 3 در لندن ؟
(heathrow) اين زمان بدون حساب تاخير احتمالي است

2- اگه اين كانكشن رو بيخيال بشم و اول به تورنتو برم بار رو بايد تحويل بگيرم اگر ادامه مسير داشته باشم ؟

sanatdoost
October 23rd, 2010, 08:09 PM
سلام
من تا یه ماه دیگه عازم همیلتون هستم و ویزام هم ویزای کاریه....میخاستم بدونم با توجه به اینکه شنیدم یرای رفتن به ترکیه احتیج به ویزا ندارم و با پرداخت خروجی و با همون پاس میتونم به ترکیه برم نظرتون چیه که اول برم استانبول و از واونجا با پرواز مستقیم برم تورنتو؟آیا کسی خبر داره که پرواز مستقیم از استانبول به تورنتو دارم یا نه؟یا کسی میدونه که اگه بخام تهران لندن تورنتو بخام برم با ویزای کار بازم احتیاج به ویزای ترانزیت دارم یا لازم نیست؟اگه میشه منو راهنمایی کنید.............ممنون

سلام
بله پرواز مستقیم از استانبول به تورونتو هست . من تصمیم دارم با ترکیش بروم فقط به همین خاطر که پروازهایش از ایران به استانبول و بعد به تورنتو است.

farshad6891
October 23rd, 2010, 08:28 PM
سلام
بله پرواز مستقیم از استانبول به تورونتو هست . من تصمیم دارم با ترکیش بروم فقط به همین خاطر که پروازهایش از ایران به استانبول و بعد به تورنتو است.

ممنون دوست عزیز که جواب دادی......قیمت استانبول تا تورنتو رو گرفتی؟از تهران به استانبول که میخایی بری که احتیاج به ویزا نداریم داریم؟

amirhosseini
October 24th, 2010, 02:40 PM
سلام به همه دوستان

برا ترم زمستون و با توجه به کریسمس معمولا برا چه تاریخی بلیط میگیرید؟

با تشکر از همه شما

spletpeer
October 29th, 2010, 08:43 PM
سلام
من دارم بر می گردم ایران با لوفتانزا ( از ادمونتون)
پروازم از آلمان و اتریش می گذره
ویزا می خوام؟

Pearson
October 30th, 2010, 12:53 PM
سلام
من دارم بر می گردم ایران با لوفتانزا ( از ادمونتون)
پروازم از آلمان و اتریش می گذره
ویزا می خوام؟

خیر به شرط اقامت قانونی در کانادا نیازی به ویزای ترانزیت ندارید

Pearson
October 30th, 2010, 12:54 PM
ممنون دوست عزیز که جواب دادی......قیمت استانبول تا تورنتو رو گرفتی؟از تهران به استانبول که میخایی بری که احتیاج به ویزا نداریم داریم؟

ویزای ترانزیت فقط مربوط به کشورهای اروپایی هست

tttt
October 30th, 2010, 01:10 PM
سلام.
براي مسير تهران به مقصد اتاوا . چه پروازهاي مناسبه؟

Pearson
October 30th, 2010, 01:15 PM
سلام.
براي مسير تهران به مقصد اتاوا . چه پروازهاي مناسبه؟

از نظر قیمت ایران ار - ار کانادا از طریق لندن

BMI هم از لندن به اتاوا پرواز داره

Pearson
October 30th, 2010, 01:18 PM
من تو فكر رزو هستم فقط يك سوال 1.30 ساعت زمان كافي هست براي تعويض ترمينال 1 به 3 در لندن ؟

2- اگه اين كانكشن رو بيخيال بشم و اول به تورنتو برم بار رو بايد تحويل بگيرم اگر ادامه مسير داشته باشم ؟

کافیه
بله باید بار رو تحویل بگیرید پرواز بعدی داخلی است

DIESEL
October 31st, 2010, 05:21 PM
سلام علیکم

یه چند وقت پیش تو تلویزیون می گفت که بعضی کشورا به هواپیماهای ایرانی سوخت نمیدن. برای همین ممکنه یه تغییراتی تو اون مسیرها ایجاد بشه. احیانا ممکنه برای پروازهای ایران ایر به لندن مشکلی پیش بیاد؟

Pearson
October 31st, 2010, 05:24 PM
سلام علیکم

یه چند وقت پیش تو تلویزیون می گفت که بعضی کشورا به هواپیماهای ایرانی سوخت نمیدن. برای همین ممکنه یه تغییراتی تو اون مسیرها ایجاد بشه. احیانا ممکنه برای پروازهای ایران ایر به لندن مشکلی پیش بیاد؟

برای رفت خیر چون به اندازه کافی بنزین دارند. هواپیماها هنگام برگشت نیاز به بنزین دارند، از مبدا با باک پر می رن

halandoon
October 31st, 2010, 05:28 PM
برای رفت خیر چون به اندازه کافی بنزین دارند. هواپیماها هنگام برگشت نیاز به بنزین دارند، از مبدا با باک پر می رن
من در جریان نیستما، اما یه سوال برام پیش اومد این هواپیما که میره نباید به فکر برگشتش هم باشه؟ اگه بنزین بهش ندن که اونجا Ground میشه که!

Pearson
October 31st, 2010, 05:33 PM
من در جریان نیستما، اما یه سوال برام پیش اومد این هواپیما که میره نباید به فکر برگشتش هم باشه؟ اگه بنزین بهش ندن که اونجا Ground میشه که!

الان هواپیماهای ایران ار در مسیر برگشتشون دارن توی وین یه توقف یک ساعته می کنند و پس از سوخت گیری به راه خودشان ادامه می دهند.
متاسفانه تحریم ها حالت خیلی مسخره ای به خودش گرفته و مسافرین عادی که از بلیط ارزان قیمت ایران ار استفاده می کنند را هدف گرفته غافل از اینکه مسئولین مورد نظر آنها دارند با فرست امارات و لوفتهانزا پرواز می کنند

karamih
November 1st, 2010, 09:30 AM
با سلام.من کلیه پستها را خواندم ایا نتیجه گیری من درست است من و همسر با 2 بچه 8و1 ساله مقصد مونترال ظاهرا ایران ایر-ایر کانادا (heathrow) برای ما بهتره و ظاهرا ارزانتر هم هست و من حدود 5 ماه بعد می خواهم و اینکه معطلی در پرواز دوم ندارد دوستان اگر نظری دارند بفرمایند.

Pearson
November 1st, 2010, 10:51 AM
با سلام.من کلیه پستها را خواندم ایا نتیجه گیری من درست است من و همسر با 2 بچه 8و1 ساله مقصد مونترال ظاهرا ایران ایر-ایر کانادا (heathrow) برای ما بهتره و ظاهرا ارزانتر هم هست و من حدود 5 ماه بعد می خواهم و اینکه معطلی در پرواز دوم ندارد دوستان اگر نظری دارند بفرمایند.

اگر تاریخ سفرتان را می توانید از الان معین نمایید می شود روی سه ایرلاینز متفاوت رزرو گرفت، قیمت را مشخص کرد و بهترین تصمیم را برای خرید بگیرید.

marjanmohajer
November 2nd, 2010, 07:30 AM

سلام
این زمان برای تعویض ترمینال کافی است.فقط اگر بار دستی همراهتان هست به این نکته کاملا دقت کنید که این فرودگاه نسبت به بارها دقت خیلی زیادی دارد و تقریبا 70 درصد بارهای دستی بعد از رد شدن از دستگاه توسط مامورین مجددا باز شده و با آرامش خیال و صرف زمان آن ها را کنترل می کنند که باعث اتلاف وقتتان می شود.اگر این اتفاق برایتان افتاد حتما اعلام کنید که فرصت زیادی ندارید تا سریع تر کارشان را انجام بدهند

هدایت
November 2nd, 2010, 12:14 PM
ما مدیکالمون آمده تا هفته دیگه آزمایش ها تکمیل می شه. برای ونکوور بلیط را برای اول april 2010 رزرو کردیم با BMI قیمت 1.26 میلیون تومان . این قیمت و ایرلاین خوبه؟

Pearson
November 2nd, 2010, 01:04 PM
ما مدیکالمون آمده تا هفته دیگه آزمایش ها تکمیل می شه. برای ونکوور بلیط را برای اول april 2010 رزرو کردیم با BMI قیمت 1.26 میلیون تومان . این قیمت و ایرلاین خوبه؟

برای سفر به ونکوور ایرلاینزی بهتر از لوفتهانزا نمی شود پیدا کرد. دوستانی که قصد سفر با لوفتهانزا ، خطوط هواپیمایی 4 ستاره آلمان را به کانادا دارند شاید در آینده نزدیک بتوانم تخفیف قابل توجه ای در حد تخفیفات IOM براشون بگیرم.

livan_58
November 2nd, 2010, 01:38 PM
یکی از دوستان من یه ویزای دیداری بستگان گرفته و در تاریخ 2011/02 میخواد بره تورنتو برای یک ماه . بلیط ارزون میخواد . چه ایر لاینهایی پیشنهاد میدید . لطفا نوع مسیر پرواز و قیمت را بفرمائید ( بار نداره )
با تشکر

Pearson
November 2nd, 2010, 03:07 PM
یکی از دوستان من یه ویزای دیداری بستگان گرفته و در تاریخ 2011/02 میخواد بره تورنتو برای یک ماه . بلیط ارزون میخواد . چه ایر لاینهایی پیشنهاد میدید . لطفا نوع مسیر پرواز و قیمت را بفرمائید ( بار نداره )
با تشکر

قیمت بلیط به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که تا رزروی نگیرید مشخص نخواهد شد
تاریخ رفت، تاریخ برگشت، نوسان ارز، کلاسیفیکیشنی مختلف پروازی

saeed_p
November 2nd, 2010, 04:00 PM
دوستان من با توجه به جستجوهایی که کردم به این نتیجه رسیدم که در حال حاضر برای کسانی که میخوان برای اواخر دسامبر به تورنتو پرواز کنند، مناسبترین پرواز رو آلایتالیا ارائه می کنه که با یک کانکشن و فقط با دو ساعت layover در ایتالیا به تورنتو میره با قیمت حدود 840 هزار تومان.

در ضمن یک سوال داشتم از اساتید اهل فن، آیا ایران ایر با ایرلاینی قرارداد codeshare داره؟ برای پرواز از تهران به مونترال دوستانی که تهران-لندن با ایران ایر و لندن-مونترال رو با ایرکانادا پیشنهاد میدن، مربوط به codeshare بین ایران ایر و ایر کاناداست؟ آیا این مسیر مقرون به صرفه است؟ ویزای تزانزیت برای تهران-لندن لازم است؟
ممنون میشم دوستانه مطلع راهنمایی کنن.

amowini
November 2nd, 2010, 04:22 PM
با تشکر
اگرمی تونیدبا کردیت کارت خرید کنید به سایت www.vayama.com (http://www.vayama.com) سر بزنید

Pearson
November 2nd, 2010, 04:43 PM
دوستان من با توجه به جستجوهایی که کردم به این نتیجه رسیدم که در حال حاضر برای کسانی که میخوان برای اواخر دسامبر به تورنتو پرواز کنند، مناسبترین پرواز رو آلایتالیا ارائه می کنه که با یک کانکشن و فقط با دو ساعت layover در ایتالیا به تورنتو میره با قیمت حدود 840 هزار تومان.

در ضمن یک سوال داشتم از اساتید اهل فن، آیا ایران ایر با ایرلاینی قرارداد codeshare داره؟ برای پرواز از تهران به مونترال دوستانی که تهران-لندن با ایران ایر و لندن-مونترال رو با ایرکانادا پیشنهاد میدن، مربوط به codeshare بین ایران ایر و ایر کاناداست؟ آیا این مسیر مقرون به صرفه است؟ ویزای تزانزیت برای تهران-لندن لازم است؟
ممنون میشم دوستانه مطلع راهنمایی کنن.

ایران ار در حال حاضر فقط با AUSTRIAN AIRLINES اونهم فقط بر روی یک مسیر تهران - وین CODE SHARE هست. پرواز ایران ار ار کانادا از نوع CODE SHARE نیست.
ویزای لندن به شرط اینکه مقصد نهایی امریکا یا کانادا باشد نیازی نیست

m.c
November 3rd, 2010, 12:18 AM
سلام

اگه کسی شماره تلفن یا روش دیگه ای برای رزرو بلیط به مقصد ادمونتون داره بی زحمت اطلاع بده. من قصد دارم آخر دسامبر یا اوایل ژانویه آلبرتا باشم.
اگه در مورد هزینه ها و مقرون به صرفه ترین پروازها هم کسی اطلاعاتی داره، ممنون میشم در اختیار بذاره.

Pearson
November 3rd, 2010, 08:07 AM
سلام

اگه کسی شماره تلفن یا روش دیگه ای برای رزرو بلیط به مقصد ادمونتون داره بی زحمت اطلاع بده. من قصد دارم آخر دسامبر یا اوایل ژانویه آلبرتا باشم.
اگه در مورد هزینه ها و مقرون به صرفه ترین پروازها هم کسی اطلاعاتی داره، ممنون میشم در اختیار بذاره.

اگر بخواهید من می تونم براتون پرواز رو رزرو کنم.

karamih
November 3rd, 2010, 11:42 AM
یکی از دوستان به من گفت که برای کسانی که او لین بار به کانادا مهاجرت می کنند تخفیف خوبی برای بلیط میدهند این دفاتر از طرف دولت کانادا بوده و مدتی است مجدد شروع بکار نموده اند ایا این موضوع صحت دارد؟و چطور میشود به انها دسترسی داشت؟

Pearson
November 3rd, 2010, 11:56 AM
یکی از دوستان به من گفت که برای کسانی که او لین بار به کانادا مهاجرت می کنند تخفیف خوبی برای بلیط میدهند این دفاتر از طرف دولت کانادا بوده و مدتی است مجدد شروع بکار نموده اند ایا این موضوع صحت دارد؟و چطور میشود به انها دسترسی داشت؟

بله قبلا سازمانی بود به نام IOM که بلیط با تخفیف 10 % اون هم فقط روی لوفت هانزا تهیه می کرد. تاریخ های این بلیط غیر قابل تغییر بود. حدود دو ساله که این سازمان فعالیتی نداره حالا اگر جدیداً فعال شده است خبری ندارم.

Afshin.o
November 3rd, 2010, 11:58 AM
اگر منظورتون IOM هست من 1 ماه پيش تماس گرفتم گفتند كماكان فعاليتي ندارن البته تو نامه مديكال ما آدرسشونو داده بود و گفته بود تماس بگيرين و خدمات ميدن. من آخرش نفهميدم چي شد. اگر پيگيري كرديد جواب داد اينجا هم بگيد دوستان استفاده كنند.
http://www.iom.int/jahia/Jahia/pid/493

karamih
November 3rd, 2010, 09:08 PM
اگر منظورتون IOM هست من 1 ماه پيش تماس گرفتم گفتند كماكان فعاليتي ندارن البته تو نامه مديكال ما آدرسشونو داده بود و گفته بود تماس بگيرين و خدمات ميدن. من آخرش نفهميدم چي شد. اگر پيگيري كرديد جواب داد اينجا هم بگيد دوستان استفاده كنند.
من از سایت
ش چیزی سردرنیاوردم ولی یکی از دوستان از تخفیفش پارسال استفاده کرد.

mahdieht
November 3rd, 2010, 09:24 PM
IOM یک هفته هست که فعالیتش رو شروع کرده البته گویا هنوز کلاس نداره ولی روی بلیط لوفتانزا تخفیف میده. من خودم تماس نگرفتم ولی یکی از دوستان می گفت بلیط تهران-مونترال رو 800 دلار میده که گویا بدون تخفیف 1200 دلار هست. خودتون تماس بگیرین مطمئن شین

sahand_a
November 3rd, 2010, 09:45 PM
سلام
من برای اوایل ژانویه می‌خوام برم کلگری!
یه بلیط lufthansa رزرو کردم، یه دونه هم klm! البته تاریخ klm بهتره برام، lufthansa پر بود اون موقع! می‌خواستم بدونم کسی‌ تجربه‌ پرواز با این ۲ تا رو داشته که بدونه کدوم بهترن؟! قیمتشون تقریبا یکیه. تا چند روز دیگه باید برم یه کدومشو بخرم! bmi چطوره؟!
در ضمن ۲ صفحه‌های پیش خوندم بعضی‌ بچها برای hand baggage مشکل داشتن. اما من اروپا رفتم اومدم با یه چمدون cabin نسبتا سنگین و یه کیف laptop که چیزایی دیگه هم توش بود هیچ مشکلی‌ برام پیش نیومد، یعنی‌ اصلا هیچ کدوم رو وزن نکردن! یعنی‌ برای پرواز‌های transatlantic سختگیرترن؟!
ممنون

fanta
November 3rd, 2010, 09:53 PM
ظاهرا کلاسها رو برای استرالیا در نظر گرفته اند اما برای کانادا که فعلا تو سایتشون خبری نیست

هدایت
November 4th, 2010, 12:55 AM
سلام پیمان عزیز، چطوری می شه این تخفیف را گرفت؟

برای سفر به ونکوور ایرلاینزی بهتر از لوفتهانزا نمی شود پیدا کرد. دوستانی که قصد سفر با لوفتهانزا ، خطوط هواپیمایی 4 ستاره آلمان را به کانادا دارند شاید در آینده نزدیک بتوانم تخفیف قابل توجه ای در حد تخفیفات IOM براشون بگیرم.

Pearson
November 6th, 2010, 10:52 AM
سلام
من برای اوایل ژانویه می‌خوام برم کلگری!
یه بلیط lufthansa رزرو کردم، یه دونه هم klm! البته تاریخ klm بهتره برام، lufthansa پر بود اون موقع! می‌خواستم بدونم کسی‌ تجربه‌ پرواز با این ۲ تا رو داشته که بدونه کدوم بهترن؟! قیمتشون تقریبا یکیه. تا چند روز دیگه باید برم یه کدومشو بخرم! bmi چطوره؟!
ممنون

Lufhansa چهارستاره، KLM و BMI سه ستاره می باشند

Pearson
November 6th, 2010, 10:53 AM
سلام پیمان عزیز، چطوری می شه این تخفیف را گرفت؟

با سلام
از طریق رزرو خاصی که من براتون انجام می دهم

tttt
November 6th, 2010, 12:33 PM
سلام
من يه بليط با پرواز BMI از تهران به مقصد اتاوا رزرو كردم. ميخواستم بدونم اينكه قبلا ميگفتن كه ميشه 1 هفته قبل پرواز , بار رو فريت كرد , الانم همچين چيزي وجود داره؟ يا اينكه ديگه نميشه بار رو فريت كرد؟
ممنون

Afshin.o
November 7th, 2010, 10:53 AM
من ايميل زدم جواب دادند كه براي كانادا فعلا كلاسي نيست و يك شماره تلفن دادند براي تهيه بليط. هنوز تماس نگرفتم.

IOM یک هفته هست که فعالیتش رو شروع کرده البته گویا هنوز کلاس نداره ولی روی بلیط لوفتانزا تخفیف میده. من خودم تماس نگرفتم ولی یکی از دوستان می گفت بلیط تهران-مونترال رو 800 دلار میده که گویا بدون تخفیف 1200 دلار هست. خودتون تماس بگیرین مطمئن شین

Reza_Tavakoli
November 7th, 2010, 09:14 PM
سلام
آیا برای همراه باید بلیط دو سره گرفت؟ همچین قانونی هست؟
ممنون میشم راهنماییم کنین

nima_h
November 8th, 2010, 08:38 AM
من ايميل زدم جواب دادند كه براي كانادا فعلا كلاسي نيست و يك شماره تلفن دادند براي تهيه بليط. هنوز تماس نگرفتم.

دوست عزیز ممکنه شماره ای رو که دادن برای تهیه بلیط اعلام کنی.ممنون

Afshin.o
November 8th, 2010, 10:02 AM
Dear Sir,

Please note that no Canadian Cultural Orientation course is being conducted in IOM at the moment.
For purchasing ticket please call 22048886-7.

Best regards,
IOM Tehran

دوست عزیز ممکنه شماره ای رو که دادن برای تهیه بلیط اعلام کنی.ممنون

Pearson
November 8th, 2010, 01:02 PM
سلام
آیا برای همراه باید بلیط دو سره گرفت؟ همچین قانونی هست؟
ممنون میشم راهنماییم کنین

خیر دانشجویان، مهاجرین و اونهایی که در کل ویزای بلند مدت مثل مثلاً یک ساله دارند از بلیط برگشت معاف هستند

Reza_Tavakoli
November 8th, 2010, 09:40 PM
خیر دانشجویان، مهاجرین و اونهایی که در کل ویزای بلند مدت مثل مثلاً یک ساله دارند از بلیط برگشت معاف هستند
سلام
آخه من از یکی از آژانس های مسافربری پرسیدم میگفت که همراهه دانشجو باید حتما بلیط دو سره بگیره
برای بازار گرمی اینا گفته؟

farshad6891
November 8th, 2010, 10:32 PM
سلام
آخه من از یکی از آژانس های مسافربری پرسیدم میگفت که همراهه دانشجو باید حتما بلیط دو سره بگیره

دانشجویان، مهاجرین و اونهایی که در کل ویزای بلند مدت مثل مثلاً یک ساله دارند از بلیط برگشت معاف هستند....پس اگه همراهت ویزای بلند مدت نداشته باشه و اگر ویزاش کوتاه مدت باشه مثلا 1 و 2و...ماهه باید بلیط رفت و برگشت بگیره

هدایت
November 8th, 2010, 11:52 PM
مرسی پیمان عزیز ، چطوری؟ می شه جزییاتش را بگویی؟

با سلام
از طریق رزرو خاصی که من براتون انجام می دهم

Pearson
November 9th, 2010, 10:36 AM
مرسی پیمان عزیز ، چطوری؟ می شه جزییاتش را بگویی؟

تاریخ دقیق پرواز + اسم کامل پاسپورتی همه مسافر ها + یک آدرس ایمیل را برای من با pm بفرستید من رزوتون رو با ایمیل براتون ارسال می کنم.

Pearson
November 9th, 2010, 10:42 AM
سلام

ممکنه برای بازار گرمی باشه و ممکن هم هست از بی اطلاعی باشه
به هرحال اگر مشکل داشتید من می تونم یک طرفه براتون رزرو بگیرم

tttt
November 10th, 2010, 01:53 AM
ميخواستم بدونم اگه اضافه بار داشته باشم كيلويي چند حساب ميشه؟

Pearson
November 10th, 2010, 07:53 AM
ميخواستم بدونم اگه اضافه بار داشته باشم كيلويي چند حساب ميشه؟

ایرلاینز های مختلف متفاوت هست

tttt
November 10th, 2010, 08:24 AM
ایرلاینز های مختلف متفاوت هست
من پروازم با BMI از تهران به اتاوا هست. ميشه در مورد هزينه اضافه بار با اين پرواز بگين؟.
و اينكه براي فريت هر كيلو 6000 تومنه؟

marjanmohajer
November 10th, 2010, 09:01 PM
سلام
من يه بليط با پرواز BMI از تهران به مقصد اتاوا رزرو كردم. ميخواستم بدونم اينكه قبلا ميگفتن كه ميشه 1 هفته قبل پرواز , بار رو فريت كرد , الانم همچين چيزي وجود داره؟ يا اينكه ديگه نميشه بار رو فريت كرد؟
ممنون
حتما پست های قبلی در مورد فریت بار را ملاحظه کرده اید ام اگر می خواهید از وضعیت فعلی مطلع شوید با فرودگاه امام تماس بگیرید تا به روز باشید.در ضمن آن ها می توانند شرکت یا شر کت هایی را که بار فریت می کنند به شما معرفی کنند.خود ما از همین طریق اقدام کردیم.
موفق باشید.

Mehdi2011
November 10th, 2010, 09:04 PM
سلام دوستان
من یه سوالی داشتم.
من یه پرواز به صورت تهران-لندن-تورنتو رزرو کردم که توی لندن 4 ساعت ترانزیت داره. میخواستم بدونم آیا توی این مدت میشه از فرودگاه خارج شد و بری توی شهر؟
من یکی از آشناهام توی لندن زندگی میکنه. میخوام ببینم میتونم برم خونش یعنی؟
یا مثلا اگه توی 4 ساعت نمیشه، اول تا لندن برم بعدش واسه چند روز بعد لندن-تورنتو رو بگیرم
یعنی خلاصه میتونم یه چند روزی توی لندن بمونم؟
این در صورتیه که فقط ویزای دانشجویی کانادا رو داری و ویزای انگلیس رو نداری.

marjanmohajer
November 11th, 2010, 05:41 AM
سلام دوستان
من یه سوالی داشتم.
من یه پرواز به صورت تهران-لندن-تورنتو رزرو کردم که توی لندن 4 ساعت ترانزیت داره. میخواستم بدونم آیا توی این مدت میشه از فرودگاه خارج شد و بری توی شهر؟
من یکی از آشناهام توی لندن زندگی میکنه. میخوام ببینم میتونم برم خونش یعنی؟
یا مثلا اگه توی 4 ساعت نمیشه، اول تا لندن برم بعدش واسه چند روز بعد لندن-تورنتو رو بگیرم
یعنی خلاصه میتونم یه چند روزی توی لندن بمونم؟
این در صورتیه که فقط ویزای دانشجویی کانادا رو داری و ویزای انگلیس رو نداری.

نه شما نمی توانید از فرودگاه خارج شوید مگر ویزای آنجا را داشته باشید.

OxfordApplier
November 11th, 2010, 06:44 AM
سلام

سلام
فکر کنم ارزون ترین راه همون ایران ایر برای لندن و بعد ایر کانادا به ادمونتون باشه.

Mehdi2011
November 11th, 2010, 10:48 AM
از جوابتون ممنون.
حالا یه سوال دیگه داشتم؟
اگه من بعد از اینکه به لندن رسیدم، به هر دلیلی به پرواز لندن-تورنتو نرسم (مثلا الکی بگم روی صندلی خوابم برده بود و به پرواز نرسیدم)، انوقت اونا مجبورا که منو با پرواز فردا یا پس فردا بفرستن دیگه؟ انوقت توی این مدت 24 یا 48 ساعت من رو کجا نگه میدارن؟ بازم توی فرودگاه؟!!!
مثلا بعضی از دوستان میگفتن که اگه ایران ایر تاخیر داشته باشه پروازش و تو به پرواز بعدیت نرسی، ایران ایر این مدت رو واست هتل میگیره. این هتل کجاست توی فرودگاه؟! یعنی در این حالت هم از فرودگاه خارج نمیشی؟!
بابت جوابتون ممنون.

Pearson
November 11th, 2010, 12:17 PM
از جوابتون ممنون.
حالا یه سوال دیگه داشتم؟
اگه من بعد از اینکه به لندن رسیدم، به هر دلیلی به پرواز لندن-تورنتو نرسم (مثلا الکی بگم روی صندلی خوابم برده بود و به پرواز نرسیدم)، انوقت اونا مجبورا که منو با پرواز فردا یا پس فردا بفرستن دیگه؟ انوقت توی این مدت 24 یا 48 ساعت من رو کجا نگه میدارن؟ بازم توی فرودگاه؟!!!
مثلا بعضی از دوستان میگفتن که اگه ایران ایر تاخیر داشته باشه پروازش و تو به پرواز بعدیت نرسی، ایران ایر این مدت رو واست هتل میگیره. این هتل کجاست توی فرودگاه؟! یعنی در این حالت هم از فرودگاه خارج نمیشی؟!
بابت جوابتون ممنون.
این هتل که می فرمایید داخل خود فرودگاه قبل از مرز هوایی کشور واقع شده
این مکان معروف است به ناکجا آباد یعنی شما هنوز وارد اون کشور نشده اید.
بعد فقط با دلایل موجه مثل تاخیر پرواز شما را با اولین پرواز راهی میکنند. خواب موندن دلیل موجه ای نیست

johnny
November 12th, 2010, 01:26 AM
با سلام
آیا برای رزرو حتما باید از طریق شما اقذام شود؟ چون من تاریخ دقیق پزوازم را نمی دانم .
با تشکر

Reza_Tavakoli
November 13th, 2010, 01:08 AM
سلام
آیا مهمه کسی که از کانادا ویزا گرفته اول وارد چه استانی از کانادا بشه؟

کسی که میخواد بره ونکوور میتونه اول بره به مونترال؟

Pearson
November 13th, 2010, 07:55 AM
سلام
آیا مهمه کسی که از کانادا ویزا گرفته اول وارد چه استانی از کانادا بشه؟

کسی که میخواد بره ونکوور میتونه اول بره به مونترال؟

فرودگاه های بین المللی کانادا که بشود پرواز بین قاره ایی انجام داد به شش فرودگاه محدود می شود. بدیهی هست خیلی از مهاجرین، دانشجو ها، کسانی که از طریق پیوند خانوادگی ویزا گرفتند، سرمایه گذارها، توریست ها، دارندگان ویزای ملاقات بستگان، و غیره به شهرهایی خارج از این شش شهر قصد سفر دارند. پس اهمیتی ندارد که شما به کدام شهر کانادا ورود می کنید در ابتدا.

Reza_Tavakoli
November 13th, 2010, 10:13 AM
سلام

پروازهای ک.ال.ام و ب.ام.آی و لوفتانزا چقدر برای تهران مونترال اجازه ی بار میدن؟

amirdorna
November 13th, 2010, 12:03 PM
دوستان بطور كلي پرواز با ايركانادا رو توصيه مي كنند ؟

Pearson
November 13th, 2010, 01:06 PM
با سلام
آیا برای رزرو حتما باید از طریق شما اقذام شود؟ چون من تاریخ دقیق پزوازم را نمی دانم .
با تشکر

بله رزرو باید از طریق بنده صورت گیرد.

Pearson
November 13th, 2010, 01:07 PM
دوستان بطور كلي پرواز با ايركانادا رو توصيه مي كنند ؟

بله مشکلی ندارد

Pearson
November 13th, 2010, 01:11 PM
سلام

پروازهای ک.ال.ام و ب.ام.آی و لوفتانزا چقدر برای تهران مونترال اجازه ی بار میدن؟

دو بسته 23 کیلویی

amirdorna
November 14th, 2010, 11:28 AM
من الانه زنگ زدم IoM گفتن دو كلاس بليط 820 دلاري و 960 دلاري لوفتهانزا دارند كه چون يكطرفه هم صادر مي شه ، احتياج به ويزاي ترانزيت نداره .
بايد به همراه اصل و كپي پاسپورت ، ويزا و لندينگ بريم اونجا 100 دلار پيش پرداخت و بعد از كانفرميشين مابقي به دلار پرداخت شه .
فكر مي كنم شرايطش بدك نيست .
دوستان اگر شرايط بهتري سراغ دارن بگن

Pearson
November 14th, 2010, 01:27 PM
من الانه زنگ زدم IoM گفتن دو كلاس بليط 820 دلاري و 960 دلاري لوفتهانزا دارند كه چون يكطرفه هم صادر مي شه ، احتياج به ويزاي ترانزيت نداره .
بايد به همراه اصل و كپي پاسپورت ، ويزا و لندينگ بريم اونجا 100 دلار پيش پرداخت و بعد از كانفرميشين مابقي به دلار پرداخت شه .
فكر مي كنم شرايطش بدك نيست .
دوستان اگر شرايط بهتري سراغ دارن بگن

the price is excellent
but second flight will be operated by air canada

شادي
November 14th, 2010, 02:42 PM
يعني فقط تا اروپا لوفتهانزاست و بعدش اير كاناداست؟

Pearson
November 14th, 2010, 03:05 PM
يعني فقط تا اروپا لوفتهانزاست و بعدش اير كاناداست؟

برای این پرواز بله

Kazy
November 19th, 2010, 10:32 PM
برای این پرواز بله

احتراما باید یک نکته ای رو به عرض کلیه دوستان برسانم که اکثریت پروازهای آمریکای شمالی از اروپا توسط ایرلاین های آمریکا و کانادا مثل ایرکانادا، نورث وست و ... operate میشن و چیز عجیبی نیست البته بلیط رو ایرلاین مبدا صادر میکنه و داخل بلیط هم غیر از کد پرواز که نشاندهنده ایرلاین جوینت می باشد جای دیگری به آن اشاره نمی شود از آن گذشته ایرلاینهای آمریکای شمالی از مشابه اروپاییش بدتر نیست بعضی وقتها بهتر هم هست خیالتون راحت.

sinad
November 23rd, 2010, 02:55 PM
سلام دوستان. من مشکلم اینه که ویزام معلوم نیست کی بیاد. مثلا ممکنه 26 دسامبر بیاد. از طرفی هم هنوز نمی دونم چه شهری می خوام برم!! راهی سراغ دارید که بشه مجانی بلیط رزرو کرد؟ ترجیحا اینترنتی.
ممنونم.

sina_s4055
November 24th, 2010, 09:29 AM
سلام. من باس 1jan واترلو باشم . یه پرواز رزرو کردم واسه 25 DEc. از شیراز با Golf میره تا لندن بعدم از لندن با Air Canada میره تورنتو. قیمتش شده حدود 900 تومن. به نظرتون خوبه؟ ارزونتر از این هم گیرم میاد؟ نظری دارید لطف میکنید بم اطلاع بدید. مرسی

amirdorna
November 24th, 2010, 11:54 AM
سلام
بالاخره ديروز موفق شدم براي 2 دسامبر از BMI يه بليط تهران - لندن - مونترال يكسره بگيرم ،
البته قيمتش برام خوب دراومد . 621 دلار با كليه هزينه و ماليات .
البته چون مجبور شدم از كرديت كارت شخص ديگري استفاده كنم ، هر دلار برام حدود 1109 دلار دراومد .

karamih
November 25th, 2010, 09:14 AM
سلام
بالاخره ديروز موفق شدم براي 2 دسامبر از BMI يه بليط تهران - لندن - مونترال يكسره بگيرم ،
البته چون مجبور شدم از كرديت كارت شخص ديگري استفاده كنم ، هر دلار برام حدود 1109 دلار دراومد .

شما از چه طریقی تهیه کردید به نظر قیمتش خیلی مناسبه.و چه زمانی تا پرواز دوم است؟

saeed_p
November 27th, 2010, 01:05 PM
سلام
دوستان من بلیط تهران-تورنتو رو از BMI چند روز پیش برا 24 دسامبر از یک آژانس ایرانی در خود تورنتو خریدم که خیلی قیمت خوبی می داد و تقریبا نصف قیمتی که از ایران میشه گرفت من خریدم. البته بگما من جند روزمداوم تو وب سایت آژانس follow میکردم به محز اینکه قیمت خوب جا داد تماس گرفتم باهاشون و رزرو کردم و چون گفت از ایران تماس گرفتی به من 2 ساعت وقت داد تا دوستم بره پیششون و تصفیه حساب کنه.
حالا یک سوالی دارم از افراد مطلع که ممنون میشم راهنمایی کنن:
این بلیطو به صورت E-ticket و بوسیله کردیت کارت یکی از دوستان خریدم. حالا میخوام بدونم این بلیطهای الکترونیکی پروسه check-in شون چطوریه و چی باید همراهم داشته باشم تو فرودگاه؟ نکته مهم بعدی آیا ازمن مدرکی در مورد شخص خرید کرده و اطلاعات کردیت کارت اون بنده خدا هم میخوان؟
در ضمن اگه دوستان آدرس اون آژانس و شماره تماسشو میخوان به من پیغام خصوصی بدن!

sahand_a
November 27th, 2010, 05:47 PM
سلام
دوستان من بلیط تهران-تورنتو رو از BMI چند روز پیش برا 24 دسامبر از یک آژانس ایرانی در خود تورنتو خریدم که خیلی قیمت خوبی می داد و تقریبا نصف قیمتی که از ایران میشه گرفت من خریدم. البته بگما من جند روزمداوم تو وب سایت آژانس follow میکردم به محز اینکه قیمت خوب جا داد تماس گرفتم باهاشون و رزرو کردم و چون گفت از ایران تماس گرفتی به من 2 ساعت وقت داد تا دوستم بره پیششون و تصفیه حساب کنه.
حالا یک سوالی دارم از افراد مطلع که ممنون میشم راهنمایی کنن:
این بلیطو به صورت E-ticket و بوسیله کردیت کارت یکی از دوستان خریدم. حالا میخوام بدونم این بلیطهای الکترونیکی پروسه check-in شون چطوریه و چی باید همراهم داشته باشم تو فرودگاه؟ نکته مهم بعدی آیا ازمن مدرکی در مورد شخص خرید کرده و اطلاعات کردیت کارت اون بنده خدا هم میخوان؟
در ضمن اگه دوستان آدرس اون آژانس و شماره تماسشو میخوان به من پیغام خصوصی بدن!

اینطور که شما میگید خیلی‌ خوبه، اما حیف که من بیلیتو خریدم!!
وقتی‌ بیلیتو online میخرید آخرش مینویسه که اگه card holder خودتون نیستید زمان chek in باید صاحب کارت حضور داشته باشه. من یک بار از اروپا برمیگشتم همینطور شد موقع chek in دوستم همراهم اومد فرودگاه اما اصلا لازم نشد و کسی‌ حرفی‌ نزد! اما وقتی‌ رسیدم ترکیه خواستم کارت پرواز به ایران رو بگیرم مسئولش گیر داد که باید صاحب کارد باشه منم گفتم توقع داری همراه من پاشه بیاد اینجا؟! بهار حال کارتم رو داد...!
اما رفتنی از ایران بیلیطمو از آژانس خرید بودم و هیچ جا چیزی بهم نگفتن! شما هم درسته که با credit card دوستت خریدی اما چون از آژانس هواپیمایی خریدی فکر می‌کنم مشکلی‌ نداشته باشه! اینکه میگن صاحب کارت باید باشه برای سؤ استفاده‌هایی‌ هست که قبلاً بعضی‌ موقع‌ها اتفاق افتاده. شما همون بلیط رو ازش پرینت بگیر و همراه خودت ببر! آژانس‌ها هم در واقع پرینت میگیرن، کار خاصی‌ نمیکنن!

online chek in هم در ایران فکر کنم معنی خاصی‌ نداشته باشه. یعنی‌ تا اونجایی که من میدونم شما نمیتونید صندلی رو online انتخاب کنید. اگه online chek in بکنید فقط اعلام کردید که ۲ اون پرواز می‌خواهید باشید! و کارت پرواز رو ۲ همون فرودگاه بهتون میدن! من که از KLM خریدم اینجوری بهم گفتن!

Pearson
November 28th, 2010, 03:52 PM
اینطور که شما میگید خیلی‌ خوبه، اما حیف که من بیلیتو خریدم!!
وقتی‌ بیلیتو online میخرید آخرش مینویسه که اگه card holder خودتون نیستید زمان chek in باید صاحب کارت حضور داشته باشه. من یک بار از اروپا برمیگشتم همینطور شد موقع chek in دوستم همراهم اومد فرودگاه اما اصلا لازم نشد و کسی‌ حرفی‌ نزد! اما وقتی‌ رسیدم ترکیه خواستم کارت پرواز به ایران رو بگیرم مسئولش گیر داد که باید صاحب کارد باشه منم گفتم توقع داری همراه من پاشه بیاد اینجا؟! بهار حال کارتم رو داد...!
اما رفتنی از ایران بیلیطمو از آژانس خرید بودم و هیچ جا چیزی بهم نگفتن! شما هم درسته که با credit card دوستت خریدی اما چون از آژانس هواپیمایی خریدی فکر می‌کنم مشکلی‌ نداشته باشه! اینکه میگن صاحب کارت باید باشه برای سؤ استفاده‌هایی‌ هست که قبلاً بعضی‌ موقع‌ها اتفاق افتاده. شما همون بلیط رو ازش پرینت بگیر و همراه خودت ببر! آژانس‌ها هم در واقع پرینت میگیرن، کار خاصی‌ نمیکنن!

online chek in هم در ایران فکر کنم معنی خاصی‌ نداشته باشه. یعنی‌ تا اونجایی که من میدونم شما نمیتونید صندلی رو online انتخاب کنید. اگه online chek in بکنید فقط اعلام کردید که ۲ اون پرواز می‌خواهید باشید! و کارت پرواز رو ۲ همون فرودگاه بهتون میدن! من که از KLM خریدم اینجوری بهم گفتن!

آژانس ها بلیط را با کردیت کارت نمی خرند بلکه اکثرا از سیستم نرم افزاری به نام amadeaus استفاده می کنند این نرم افزار مجانی نیست و آژانس باید رجیستر شده باشد.
بعد هم این پرینت های که می فرمایید همان منظور E-ticket یا بلیط الکترونیکی می باشد. این پرینت فقط به عنوان یک رسید به مسافر داده می شود تا از ساعتهای پرواز اطلاع داشته باشد بدون اون پرینت هم امکان check in کردن وجود دارد. فقط بهتر اگر از کردیت کارت دوستانتان استفاده می کنید حتما سه روز مانده به پرواز بلیط تتان را reconfirm کنید.
شما با klm می توانید seat هاتون رو online از قبل انتخاب نمایید

sina_s4055
November 29th, 2010, 10:26 PM
یه سوال داشتم. زمانی که توی لندن قراره ترمینال عوض بشه و پرواز عوض بشه آیا اتوماتیک چمدونا به پرواز جدید منتقل میشه یا باس خدمون چمدونا رو به پرواز جدید تحویل بدیم؟ مرسی

mo_eini
November 29th, 2010, 11:05 PM
یه سوال داشتم. زمانی که توی لندن قراره ترمینال عوض بشه و پرواز عوض بشه آیا اتوماتیک چمدونا به پرواز جدید منتقل میشه یا باس خدمون چمدونا رو به پرواز جدید تحویل بدیم؟ مرسی
چمدانها توسط نیرو های حمل بار فرودگاه لندن جابجا می شود.

karamih
November 29th, 2010, 11:41 PM
دوستان بلیط هایی که iom می دهد فرقش با اژانس ها چقدر است؟

sahand_a
November 30th, 2010, 12:44 AM
فقط بهتر اگر از کردیت کارت دوستانتان استفاده می کنید حتما سه روز مانده به پرواز بلیط تتان را reconfirm کنید.

سلام
ببخشید آقای pearson می‌شه لطفا در مورد reconfirm کردن بلیط توضیح بدید که به چه صورت اینجام میشه. باید به آژانس یا نمایندگی شرکت هواپیمایی‌ مراجعه کرد؟

Pearson
November 30th, 2010, 06:56 AM
سلام
ببخشید آقای pearson می‌شه لطفا در مورد reconfirm کردن بلیط توضیح بدید که به چه صورت اینجام میشه. باید به آژانس یا نمایندگی شرکت هواپیمایی‌ مراجعه کرد؟

ببینید بعضی مواقع شما بلیط را آنلاین می خرید ولی باید حتما اطلاعات مسافر در سیستم ایرلاینز ثبت شود مثل اطلاعات ویزا و در مواقعی اطلاعات پاسپورت برای همین لازم هست حتما سه روز مانده به سفرتون با ایرلانزی که قصد سفر با آن را دارید تماس بگیرید و بلیطتتان را reconfirm کنید. آژانس ها تا کسی را نشناسند این کار را برایشان انجام نمی دهند چون اون ها بلیط را به مسافر نفروختند.

mo_eini
December 12th, 2010, 12:47 PM
سلام
من تلفنی بدون اینکه با آشنایی تماس بگیرم بلیطی را که در دبی خریداری شده بود از شرکت اسمان reconfirmکردم فقط با دادن مشخصات مسافر به متصدی فروش بلیط خارجی.

sohastar1
December 12th, 2010, 05:26 PM
سلام
براي پرواز ايران اير كه بار ميتونه 2 تا بسته 23 كيلويي باشه سايز چمدونها هم مهمه؟
ممنون

sahand_a
December 12th, 2010, 06:35 PM
سلام
براي پرواز ايران اير كه بار ميتونه 2 تا بسته 23 كيلويي باشه سايز چمدونها هم مهمه؟
ممنون

بله مهمه!
حداکثر ابعاد مثل بقیه خطوط هواپیمایی‌ هست. یعنی‌ همون چمدون متوسط یا بزرگ رو اگه بگذارید اشکال نداره!

sinad
December 13th, 2010, 01:50 PM
نظرتون در مورد شیراز به اتاوا چیه؟
شیراز-بحرین>>>Gulf Air
بحرین- لندن>>>>Gulf Air
لندن-اتاوا>>>>>Air Canada
925000 Toman
واسه 30 Dec

Pearson
December 13th, 2010, 09:02 PM
نظرتون در مورد شیراز به اتاوا چیه؟
شیراز-بحرین>>>Gulf Air
بحرین- لندن>>>>Gulf Air
لندن-اتاوا>>>>>Air Canada
925000 Toman
واسه 30 Dec

قیمت مناسبی به نظر می رسد.
قابل توجه هموطنان شیرازی (http://flyingmatters.blogfa.com/)

ebi.ebrahimi
December 14th, 2010, 05:03 PM
سلام

دوست من با بی ام آی رفته بود و هواپیماش رو به اتوبوس تشبیه می کرد .
از سرویسشون هم راضی نبود به هیچ وجه .
دلیل قیمت مناسبشون هم اینه .

و اما نکته ی مهم به تمام دوستانی که عازم هستند .
هنگامی که می خواهید قبل از رفتن خودتون بارهاتون رو بفرستید ، در فرودگاه افرادی هستند که خودشون رو نمایندگان شرکتهای هواپیمایی معرفی می کنند .
کارشون چیست ؟
این حضرات دلال باشی می آن شما رو تو فرودگاه بر می زنن و می برن برای فلان شرکت هواپیمایی که آقا بیا این مشتری و مثلا 200 کیلو بار داره .
به قیمت شرکت هواپیمایی هر کیلو بار قیمتش باشه مثلا 4 دلار ، این حضرات به شما می گن 5 دلار و اینکه جالبه با نمایندگان اون شرکت هواپیمایی هم تبانی کرده اند.
این آقا مشتری می بره . روی هر کیلو یه دلار می خوره . شرکت هواپیمایی 4 دلارشو می گیره . و هر دو خوشحال .
دلاله روزی 2 تا مشتری ببره برای هواپیمایی ، می گیم 2 تا 200 دلار ، می کنه 400 دلار . بده ؟ روزی 400 هزار تومان ؟
نمی دونم چه داستانیه . پیش خودشون می گن اینا که دارن می رن اونور بزار تا میشه ازشون بکنیم .
قبلش حتما تلفنی و از طریق اینترنت چک کنید که قیمت ارسال بار چقدر میشه ؟ و وقتی رفتید فرودگاه به این آقایون دلال هم کاری نداشته باشید و مستقیم برید دفتر هواپیماییه .
ولی از قیمت هم حتما مطلع باشید .

خلاصه حواستون جمع باشه .

به این دلایل این رو اینجا مطرح نمی کنم که عده ای رو از نون خوردن بندازم .
این رو میگم چون بدم می آد کسانی که از ندونستن مردم سو استفاده میکنند و پول در می آرن .
این رو لطفا به دوستان دیگه هم اطلاع رسانی کنیم .

Pearson
December 17th, 2010, 01:38 AM
دوستان توجه بفرمایید که به دلیل خودداری فرودگاه امام از در اختیار گذاشتن سوخت به دو ایرلاینز BMI و KLM این ایرلاینز ها مجبور هستند برای تهیه سوخت در پرواز بر گشتشان به ترتیب در باکو و آتن یک توقف داشته باشند که این طول پرواز را 2 ساعت افزایش خواهد داد.
بنابرین حدالمقدور توصیه می شود از این دو ایرلانز برای سفر به کانادا استفاده نکنند و اگر هم تا الان بلیط تهیه کرده اند حواسشان به پرواز کانکشن باشد.

karamih
December 17th, 2010, 10:25 AM
دوستان توجه بفرمایید که به دلیل خودداری فرودگاه امام از در اختیار گذاشتن سوخت به دو ایرلاینز BMI و KLM این ایرلاینز ها مجبور هستند برای تهیه سوخت در پرواز بر گشتشان به ترتیب در باکو و آتن یک توقف داشته باشند که این طول پرواز را 2 ساعت افزایش خواهد داد.
بنابرین حدالمقدور توصیه می شود از این دو ایرلانز برای سفر به کانادا استفاده نکنند و اگر هم تا الان بلیط تهیه کرده اند حواسشان به پرواز کانکشن باشد.

منظورتان اینست که دو ساعت دیرتر، از ایران می پرند.

Pearson
December 18th, 2010, 12:07 AM
منظورتان اینست که دو ساعت دیرتر، از ایران می پرند.

خیر وقتی از فرودگاه ایران به مقصد لندن و آمستردام بلند می شوند مجبور به فرود در باکو و آتن برای سوختگیری می شوند.

karamih
December 19th, 2010, 10:41 AM
با تغییر قیمت سوخت ،ایا در قیمت پرواز هم تغییر ایجاد می شود؟و اگر کسی بلیط را برای ماههای بعد خریده باشد ،ایا باید مابه التفاوتش را بپردازد؟

Pearson
December 19th, 2010, 11:29 AM
با تغییر قیمت سوخت ،ایا در قیمت پرواز هم تغییر ایجاد می شود؟و اگر کسی بلیط را برای ماههای بعد خریده باشد ،ایا باید مابه التفاوتش را بپردازد؟

خیر تغییری در قیمت وجود ندارد علاوه بر این می توانید در صورت انصراف کل هزینه ی بلیط را پس بگیرید و آژانس حق نداره جریمه ای ازتون بگیرید

Kazy
December 19th, 2010, 11:58 AM
خیر تغییری در قیمت وجود ندارد علاوه بر این می توانید در صورت انصراف کل هزینه ی بلیط را پس بگیرید و آژانس حق نداره جریمه ای ازتون بگیرید

تا چقدر مونده تا پرواز بدون جریمه می شه کنسل کرد؟؟؟

Pearson
December 19th, 2010, 12:29 PM
تا چقدر مونده تا پرواز بدون جریمه می شه کنسل کرد؟؟؟

در این مورد استثنایی محدودیتی نداره
می تونید بهونه کنید که الان این رو متوجه شدید که هواپیما توقف داره در جایی و اونها باید به شما اطلاع می داند قبلش

farshad6891
December 20th, 2010, 07:43 PM
سلام
کسی از قیمتهای جدید بعد از هدفمندی یارانه ها خبر داره؟بلیط پرواز خارجی کشیده بالا یا میخاد بکشه بالا؟

mo_eini
December 21st, 2010, 01:37 AM
سلام
کسی از قیمتهای جدید بعد از هدفمندی یارانه ها خبر داره؟بلیط پرواز خارجی کشیده بالا یا میخاد بکشه بالا؟
قول دادند تا عید تغییری نکند.

hodat
December 21st, 2010, 05:41 AM
ببخشید من نمیدونم کجا باید سوال مو بپرسم!
من شوهرم تاریخ اعتبار گذرنامه اش گذشته و بلیط برای سفر به ایران خریده است. وقت هم ندارد که توسط سفارت ایران در کانادا گذرنامه را تمدید کند. اگر با همین گذرنامه وارد ایران شود دستگیر میشود؟ یا بهتر است به ایران نیاد و بلیط را کنسل کند و جریمه را بپردازد؟

mshant
December 21st, 2010, 09:23 AM
با همون گذرنامه میتونه فقط وارد ایران بشه و هیچ مشکلی هم نداره ، من هم سالها پیش همین مشکل رو داشتم که وقتی وارد ایران شدم هیچ کس جلوی من رو نگرفت.(البته قبلش با سفارت ایران مشورت کردم و اعلام کردن که هیچ مشکلی نداره). موفق باشید

من شوهرم تاریخ اعتبار گذرنامه اش گذشته و بلیط برای سفر به ایران خریده است. وقت هم ندارد که توسط سفارت ایران در کانادا گذرنامه را تمدید کند. اگر با همین گذرنامه وارد ایران شود دستگیر میشود؟ یا بهتر است به ایران نیاد و بلیط را کنسل کند و جریمه را بپردازد؟

Pearson
December 21st, 2010, 11:22 AM
با همون گذرنامه میتونه فقط وارد ایران بشه و هیچ مشکلی هم نداره ، من هم سالها پیش همین مشکل رو داشتم که وقتی وارد ایران شدم هیچ کس جلوی من رو نگرفت.(البته قبلش با سفارت ایران مشورت کردم و اعلام کردن که هیچ مشکلی نداره). موفق باشید

شرکت هواپمایی قانون می توانید جلوی پروازتان به دلیل معتبر نبودن گذرنامه بگیرد. این موضوع به سفارت ربطی ندارد. اگر هم دو پاسپورته باشید باز هم به دلیل نداشتن ویزای ایران در گذرنامه خارجی ممکن است مشکل ساز شود. این اتفاق می تواند در پرواز کانکشن هم بیافتد.
با مراجعه به سفارت می توانید برگه ی عبور به ایران یک روزه معروف به لیسه پاس بگیرید.

mohajeri
December 29th, 2010, 11:38 AM
سلام
بهترین مسیر به ونکوور از مشهد چی هست؟ اگر بلیط دو سره باشه و پس از رسیدن به مقصد برگشت را کنسل کنیم چند در صد کسر میشه؟ چون دو سره ارزونتره.

Pearson
December 29th, 2010, 03:17 PM
سلام
بهترین مسیر به ونکوور از مشهد چی هست؟ اگر بلیط دو سره باشه و پس از رسیدن به مقصد برگشت را کنسل کنیم چند در صد کسر میشه؟ چون دو سره ارزونتره.

متاسفانه از مشهد نمی شود با یک استاپ خودتان رو به ونکوور برسانید.
بهتره از فرودگاه امام استفاده نمایید با یکی از پرواز های زیر
BMI
KLM
LUFTHANSA

REFUND بلیط برگشت بستگی به نوع کلاسیفیکیشن های مختلف بلیط دارد، اگر روی کلاسیفیکیشتن های ارزان قیمت باشد بلیط برگشت قابل استرداد نیست و یا مبلغ ناچیزی از بلیط را تشکیل می دهد.

DIESEL
January 1st, 2011, 03:11 AM
سلام

من دیروز رفتم چمدون خریدم. Eminment Speenbeetle که Hard هست. امروز متوجه شدم که سایز چمدون 29 اینچه. مجموع ابعادش بر اساس سایت کارخونه میشه 170. حالا خیلی گیر هستن رو این 10 سانت اضافه؟ تو سفرهای دیگه برای استفاده از این چمدون مشکلی خواهد بود؟ آیا باید جریمه ای پرداخت بشه و اگه اینطوره چه مبلغی باید بدم؟ اگه مساله ساز خواهد شد برم اگه بشه عوضش کنم.
نکته جالب اینه که چندتا از محصولات این سازنده رو چک کردم سایز 20 - 25 - 29 اینچ داره و اصلا 28 اینچ نداره.

marjanmohajer
January 1st, 2011, 07:15 AM
سلام

من دیروز رفتم چمدون خریدم. Eminment Speenbeetle که Hard هست. امروز متوجه شدم که سایز چمدون 29 اینچه. مجموع ابعادش بر اساس سایت کارخونه میشه 170. حالا خیلی گیر هستن رو این 10 سانت اضافه؟ تو سفرهای دیگه برای استفاده از این چمدون مشکلی خواهد بود؟ آیا باید جریمه ای پرداخت بشه و اگه اینطوره چه مبلغی باید بدم؟ اگه مساله ساز خواهد شد برم اگه بشه عوضش کنم.
نکته جالب اینه که چندتا از محصولات این سازنده رو چک کردم سایز 20 - 25 - 29 اینچ داره و اصلا 28 اینچ نداره.
تا جایی که من می دونم در حال حاضر مشکلی نیست

davoudian
January 2nd, 2011, 08:11 AM
سلام دوستان. آیا IOM هنوز در زمینه رزرو و خرید بلیط برای مونترال کانادا کمک می کنه؟ اگه جواب مثبته، با همون شماره 2204886/7 باید تماس بگیرم؟

karamih
January 2nd, 2011, 02:05 PM
سلام دوستان. آیا IOM هنوز در زمینه رزرو و خرید بلیط برای مونترال کانادا کمک می کنه؟ اگه جواب مثبته، با همون شماره 2204886/7 باید تماس بگیرم؟

بله هست ولی هر بار مراجعه یک بهانه ای میارند.تا حالا که من نتیجه ای نگرفتم.

Saeed911
January 3rd, 2011, 04:46 PM
متاسفانه از مشهد نمی شود با یک استاپ خودتان رو به ونکوور برسانید.
بهتره از فرودگاه امام استفاده نمایید با یکی از پرواز های زیر
BMI
KLM
LUFTHANSA

REFUND بلیط برگشت بستگی به نوع کلاسیفیکیشن های مختلف بلیط دارد، اگر روی کلاسیفیکیشتن های ارزان قیمت باشد بلیط برگشت قابل استرداد نیست و یا مبلغ ناچیزی از بلیط را تشکیل می دهد.

Pearson عزيز
1- بهترين زمان براي سفر به ونكور از تهران (به قول معروف Low Season) كي هست؟ اصلا اين زمان Low season و High Season تو اين مسير چطوري تعيين ميشه؟
2- هزينه بليط يك طرفه لوفت هانزا براي يك خانواده 4 نفره ( يك كودك زير 12 سال) براي 6 ماه ديگه حدودا چند ميشه؟

Pearson
January 4th, 2011, 08:00 AM
Pearson عزيز
1- بهترين زمان براي سفر به ونكور از تهران (به قول معروف Low Season) كي هست؟ اصلا اين زمان Low season و High Season تو اين مسير چطوري تعيين ميشه؟
2- هزينه بليط يك طرفه لوفت هانزا براي يك خانواده 4 نفره ( يك كودك زير 12 سال) براي 6 ماه ديگه حدودا چند ميشه؟

1. تعریف خاصی ندارد، کلا هر زمانی که تعداد متقاضی مسافرت زیاد باشه رو می شود High Season گفت مثل تابستون ها و یا ایام تعطیل و هر موقع متقاضی مسافرت کم شود را می شود Low Season گفت مثل زمستون ها البته به استثنای ایام کریسمس. راه مقابله با High Season خرید بلیط از ماه ها قبل می باشد. درسته که شما مبلغی را بابت بلیط از ماه ها قبل پرداخت می نمایید منتها سود پولتان بسیار بسیار کمتر از مبلغی هست که اضافه، شاید تا دو برابر بابت خرید بلیط نزدیک تاریخ پرواز پرداخت می نمایید.

2. قیمت بلیط بستگی به فاکتور های مختلفی دارد. قیمت دقیق بلیط فقط در لحظه ای که رزرو گرفته می شود مشخص می شود. ولی اگر همینطور می خواهید بدونید الان می توانید توی Rate حدود 1.400 برای ونکوور با لوفت هانرا یکطرفه بخرید. این قیمت روی کلاس Q هست و اگر این کلاس پر شود باید مبالغی بیشتری پرداخت کنید. بچه بالای 2 سال فقط حدود 10 درصد می تواند تخفیف بگیرد.

در خاتمه اگر واقعا خواستید بلیط را بعد از اینکه از آژانس تان قیمت ها را در آوردید با من هم یک مشورت کنید. چون من می تونم حدود 200 هزار تومان رو این پرواز براتون تخفیف بگیرم

موفق باشید

DIESEL
January 5th, 2011, 03:15 PM
سلام مجدد

پرواز من تهران - لندن - تورنتو - ادمونتون هست.
یکی از دوستان امروز بهم گفت اگر تو خاک کانادا هواپیما عوض کنم (یعنی تو فرودگاه تورنتو) (حتی اگر هردو مال یه خط هوایی باشن) باید چمدونمو تو فرودگاه تحویل بگیرم.
میخواستم بدونم این قضیه صحیحه یا نه؟
اگر صحیحه وقتی بارمو تحویل گرفتم و خواستم سوار هواپیمای بعدی بشم آیا همچنان محدودیت باری که تو پرواز اولم بوده لحاظ خواهد شد؟ یعنی همون 2 تا 23 کیلو؟

parsa.sh
January 6th, 2011, 05:20 PM
با سلام به pearson عزیز و دیگر دوستان

دو سوال دارم:

1 - مقدار باری که می تونیم با ایرلاین های خارجی مثلا لوفتانزا ببریم چقدر است؟ یک ساک 23 کیلوئی یا دو ساک 23کیلوئی؟ ( پست های قبلی رو خوندم ولی بین یک یا دو ساک بودن مطمئن نشدم)
2- آیا الان میشود برای 7 فوریه 2011 برای تورنتو با قیمت مناسب بلیط رزرو کرد؟ حدود قیمت با 1) لوفتانز 2) ایران ایر + ایر کانادا و 3) BMI چقدر می شود؟

با تشکر
پارسا

Kazy
January 6th, 2011, 06:20 PM
با سلام به pearson عزیز و دیگر دوستان

دو سوال دارم:

1 - مقدار باری که می تونیم با ایرلاین های خارجی مثلا لوفتانزا ببریم چقدر است؟ یک ساک 23 کیلوئی یا دو ساک 23کیلوئی؟ ( پست های قبلی رو خوندم ولی بین یک یا دو ساک بودن مطمئن نشدم)
2- آیا الان میشود برای 7 فوریه 2011 برای تورنتو با قیمت مناسب بلیط رزرو کرد؟ حدود قیمت با 1) لوفتانز 2) ایران ایر + ایر کانادا و 3) BMI چقدر می شود؟

با تشکر
پارسا

1- شما می تونین 2 تا ساک 23 کیلویی ( 50 پوندی ) بدین به بار و یه ساک کوچیک هم ببرین تو هواپیما(وزنش زیاد مهم نیست اندازش مهمه برای همین هم هست که مسافرین حرفه ای چیزهای سنگین مثل کتاب رو می ذارن توش که ببرن تو هواپیما) تو سایت ایرلان ها کامل توضیح داده
علاوه بر این کیف دستی و اینجور چیزها رو هم میتونین ببرین تو هواپیما

2- قیمتها رو هم از توی سایتهای ایرلاینها چک کنید غیر از سایت های ایرانی بقیه تقریبا قیمت صحیح می دن

marjanmohajer
January 8th, 2011, 08:12 AM
1- شما می تونین 2 تا ساک 23 کیلویی ( 50 پوندی ) بدین به بار و یه ساک کوچیک هم ببرین تو هواپیما(وزنش زیاد مهم نیست اندازش مهمه برای همین هم هست که مسافرین حرفه ای چیزهای سنگین مثل کتاب رو می ذارن توش که ببرن تو هواپیما) تو سایت ایرلان ها کامل توضیح داده

2- قیمتها رو هم از توی سایتهای ایرلاینها چک کنید غیر از سایت های ایرانی بقیه تقریبا قیمت صحیح می دن
حرفتان درست است.اما برخی از ایر لاین ها بار دستی را هم دقیقا کنترل می کنند.پس دقت لازم را داشته باشید.

karamih
January 8th, 2011, 11:20 AM

دو ساک 23 کیلویی را برای هر نفر مطمینید چون در پستهای قبلی گفته شده برای هر نفر یک ساک 23 کیلو.

parsa747
January 8th, 2011, 11:35 AM
دو ساک 23 کیلویی را برای هر نفر مطمینید چون در پستهای قبلی گفته شده برای هر نفر یک ساک 23 کیلو.

karamih عزیز شما موفق شدید از IOM بلیط بخرید؟

mahhdy
January 8th, 2011, 11:39 AM
دوست عزیز خوشحالم که مراحل مهاجرتی‌تان در حال اتمام است و عازم هستید ولی پیشنهاد می‌کنم همیشه اول به منابع اصلی مراجعه کنید و بعد به بحث‌ها و تجربه‌ها و دانش دوستان و نزدیکان... وقتی که این مطلب به درستی و به صورت روزآمد و قابل استناد در سایت خطوط هوایی نوشته شده (قابل استنادش خیلی مهمه!!!) چرا شما که نیاز عینی و اخیر به این داده‌ها دارید از همون منابع استفاده نمی‌کنید؟؟؟
واقعا برای روحیه‌های چنانی من متاسفم.. همیشه صحت و دقت منبع بسیار مهمه. این‌جا برای ایده گرفتن و بحث‌های عمومی و داشتن ذهنیت خیلی خوبه. البته سرفصل‌ها و موضوعات قابل توجه و تجارب هم در این‌جا عرضه می‌شه که بحث دیگه‌ای هست و از ارزش‌های منابع سطح دومی مثل این‌جا یا وب‌لاگ‌ها که البته بنا به طبیعتشون باید اعتبار سنجی و ارزشیابی بشن توسط هر کسی بر اساس شرایط خودش و نوشته.
طبق صحبت بچه‌ها یادتون باشه هزینه‌ی اضافه بار و بقیه‌ی موضوعات رو هم قبل از رفتن فرودگاه از سایتشون چک کنید که فریب دلال‌ها رو نخورید.
شاد باشید...

karamih
January 8th, 2011, 05:00 PM
karamih عزیز شما موفق شدید از IOM بلیط بخرید؟

نه متاسفانه فعلا منتظریم اواسط ژانویه برسد و بعد ببینیم بلیط میدهند یا خیر.

karamih
January 8th, 2011, 05:02 PM
دوست عزیز خوشحالم که مراحل مهاجرتی‌تان در حال اتمام است و عازم هستید ولی پیشنهاد می‌کنم همیشه اول به منابع اصلی مراجعه کنید و بعد به بحث‌ها و تجربه‌ها و دانش دوستان و نزدیکان... وقتی که این مطلب به درستی و به صورت روزآمد و قابل استناد در سایت خطوط هوایی نوشته شده (قابل استنادش خیلی مهمه!!!) چرا شما که نیاز عینی و اخیر به این داده‌ها دارید از همون منابع استفاده نمی‌کنید؟؟؟
واقعا برای روحیه‌های چنانی من متاسفم.. همیشه صحت و دقت منبع بسیار مهمه. این‌جا برای ایده گرفتن و بحث‌های عمومی و داشتن ذهنیت خیلی خوبه. البته سرفصل‌ها و موضوعات قابل توجه و تجارب هم در این‌جا عرضه می‌شه که بحث دیگه‌ای هست و از ارزش‌های منابع سطح دومی مثل این‌جا یا وب‌لاگ‌ها که البته بنا به طبیعتشون باید اعتبار سنجی و ارزشیابی بشن توسط هر کسی بر اساس شرایط خودش و نوشته.
طبق صحبت بچه‌ها یادتون باشه هزینه‌ی اضافه بار و بقیه‌ی موضوعات رو هم قبل از رفتن فرودگاه از سایتشون چک کنید که فریب دلال‌ها رو نخورید.
شاد باشید...
من هم موافق شما هستم ولی فعلا بلیط نگرفتم که در مورد میزان بار و یا سایت مربوطه تحقیق کنم.

Kazy
January 8th, 2011, 08:43 PM

بله ولی حتما تو سایت ایرلاین کنترل کنید

Afshin.o
January 10th, 2011, 04:32 PM
تا 15 ژانويه قسمت فروش بليط تعطيله. 16 ام به بعد. ضمنا تا 2 ماه بعد هم بيشتر بليط نميفروشند. موظفيد حداكثر 2 ماه قبل از پرواز جهت خريد مراجعه كنيد.

نه متاسفانه فعلا منتظریم اواسط ژانویه برسد و بعد ببینیم بلیط میدهند یا خیر.

Afshin.o
January 10th, 2011, 04:34 PM
پروازهاي به مقصد آمريكاي شمالي 2 ساك 23 كيلوئي براي هر نفربه همراه ساك دستي داخل كابين را اجازه ميدهند.

Kazy
January 10th, 2011, 06:19 PM
حرفتان درست است.اما برخی از ایر لاین ها بار دستی را هم دقیقا کنترل می کنند.پس دقت لازم را داشته باشید.

آره بعضی از ایرلاین ها بخصوص اونهاییکه بلیط ارزون تر دارن به همه چی گیر می دن مثلا ابعاد ساک ها رو کاملا مشخص کردن و یه شابلون سر راه تسمه نقاله گذاشتن تا ساک هایی که از اون رد نشه رو شناسایی کنن یا حتی ساک دستی های داخل هواپیما رو هم وزن می کنند و حتی بعضی وقت ها به تعداد ساک های داخل هواپیما هم گیر می دن مثلا میگه یه carry on+ کیف لپ تاب + کیف دوربین+ کیسه نایلون و... اینها زیاده باید جریمه بدی و الی آخر ولی هر چی ایرلاین درست حسابی تر باشه کمتر گیر می دن

karamih
January 10th, 2011, 07:50 PM
تا 15 ژانويه قسمت فروش بليط تعطيله. 16 ام به بعد. ضمنا تا 2 ماه بعد هم بيشتر بليط نميفروشند. موظفيد حداكثر 2 ماه قبل از پرواز جهت خريد مراجعه كنيد.

ولی راجع به تاریخ گرفتن بلیط چیزی نگفتند فقط گفتند اواسط ژانویه به بعد بیایین.

Pearson
January 13th, 2011, 01:28 PM
دوستان طی مقایسه قیمت بلیط هایی که IOM می تونه تهیه کنه و قیمت بلیطهای ایرلاینزهای دیگه، به این نتیجه رسیدم که انتخاب بلیط های IOM با توجه به اینکه با Lufthansa یکی از بهترین ایرلاینز های ممکن برای سفر به کانادا می باشد و همینطور قیمت پایین این بلیط ها؛ بهترین انتخاب برای مهاجرین میتواند باشد.
البته باید توجه داشته باشید حتما باید بلیطتتان را دو تا سه ماه قبل از پرواز از IOM تهیه کرده باشید.

قبلا ها بحث ایران ار به دلیل اینکه امکان بار 32 کیلویی داشت به عنوان ایرلاینز مناسب برای سفر به کانادا مطرح بود که با از بین رفتن این امتیاز انتخاب مناسبی به نظر نمیرسد

و همینطور هواپیمایی KLM و BMI به دلیل ندادن سوخت توسط فرودگاه امام مجبور به فرود در فرودگاه سومی می شوند که این طول پرواز را به صورت الکی 2 تا 3 ساعت افزایش می دهد. این دو ایرلانز نیز دیگر با این شرایط مناسب به نظر نمی رسند.

Pearson
January 13th, 2011, 01:57 PM
سلام مجدد

یکی از دوستان امروز بهم گفت اگر تو خاک کانادا هواپیما عوض کنم (یعنی تو فرودگاه تورنتو) (حتی اگر هردو مال یه خط هوایی باشن) باید چمدونمو تو فرودگاه تحویل بگیرم.
اگر صحیحه وقتی بارمو تحویل گرفتم و خواستم سوار هواپیمای بعدی بشم آیا همچنان محدودیت باری که تو پرواز اولم بوده لحاظ خواهد شد؟ یعنی همون 2 تا 23 کیلو؟

بله صحیحه
شما مرز هوایی کشور را رد کرده اید و دارید از خطوط هوایی داخلی استفاده می کنید.
ممکن هست بار را قبول نکنند ولی معمولا این اتفاق نمی افتد
چرا بلیط یکسره از لندن به ادمنتون نگرفتید؟

karamih
January 13th, 2011, 09:57 PM
دوستان طی مقایسه قیمت بلیط هایی که IOM می تونه تهیه کنه و قیمت بلیطهای ایرلاینزهای دیگه، به این نتیجه رسیدم که انتخاب بلیط های IOM با توجه به اینکه با Lufthansa یکی از بهترین ایرلاینز های ممکن برای سفر به کانادا می باشد و همینطور قیمت پایین این بلیط ها؛ بهترین انتخاب برای مهاجرین میتواند باشد.
البته باید توجه داشته باشید حتما باید بلیطتتان را دو تا سه ماه قبل از پرواز از IOM تهیه کرده باشید.

قبلا ها بحث ایران ار به دلیل اینکه امکان بار 32 کیلویی داشت به عنوان ایرلاینز مناسب برای سفر به کانادا مطرح بود که با از بین رفتن این امتیاز انتخاب مناسبی به نظر نمیرسد

و همینطور هواپیمایی KLM و BMI به دلیل ندادن سوخت توسط فرودگاه امام مجبور به فرود در فرودگاه سومی می شوند که این طول پرواز را به صورت الکی 2 تا 3 ساعت افزایش می دهد. این دو ایرلانز نیز دیگر با این شرایط مناسب به نظر نمی رسند.

ممنون از شما فقط iom تا نهایت 50 روز دیگه میدهد و برای دیرتر از ان باید صبر کرد.

Kazy
January 14th, 2011, 08:01 PM
پروازهاي به مقصد آمريكاي شمالي 2 ساك 23 كيلوئي براي هر نفربه همراه ساك دستي داخل كابين را اجازه ميدهند.

شرمنده مثل اینکه من اشتباه کردم داشتم ایرلاین ها رو برای گرفتن بلیط به مونترال جستجو می کردم به شرایط حمل بار برخوردم که باهم فرق می کنند مثلا لوفتهانزا برای چمدان دوم 50 دلار و بریتیش 40 تا 50 دلار می گیرن ولی امارات 2 تا چمدان مجانی هست به این لینک نگاه کنید شاید اشتباه می کنم دوستانی که اطلاعاتشون بیشتره لطفا اطلاع رسانی کنند(مثل pearson عزیز)
http://svc.travelocity.com/info/info_popup/0,,YHOE:EN%7CBAG_FEES,00.html
یا لینک لوفتهانزا
http://www.lufthansa.com/us/en/Free-baggage-allowance?blt_p=US&blt_l=en&blt_t=Info_and_Services>Baggage&blt_e=Content&blt_n=table&blt_z=Free%20baggage%20allowance&blt_c=US%7Cen%7CInfo_and_Services%3EBaggage%7CCont ent%7Ctable%7CFree%20baggage%20allowance

Kazy
January 14th, 2011, 09:42 PM
من دوباره هر کدوم از ایرلاین ها رو بطور مجزا بررسی کردم KLM,Lufthansaیه سری اشتثناء گذاشتن که شامل پروازهایی که از middle east به مقصدهای آمریکا و کانادا می شود و 2 چمدان 23 کیلوئی اجازه داده می شود(یک چمدان حالت کلی هستش)
http://www.lufthansa.com/us/en/Free-baggage-allowance?blt_p=US&blt_l=en&blt_t=Info_and_Services>Baggage&blt_e=Content&blt_n=table&blt_z=Free%20baggage%20allowance&blt_c=US%7Cen%7CInfo_and_Services%3EBaggage%7CCont ent%7Ctable%7CFree%20baggage%20allowance

https://www.klm.com/travel/ir_en/prepare_for_travel/baggage/baggage_allowance/index.htm

Pearson
January 15th, 2011, 07:41 AM
ممنون از شما فقط iom تا نهایت 50 روز دیگه میدهد و برای دیرتر از ان باید صبر کرد.

بله همینطور هست.
تهیه بلیط از IOM شامل بعضی از محدودیت ها هم می شود. مثلا امکان تغییر تاریخ بلیط رو شما ندارید و یا نمی توانید بلیط را کنسل کنید و همینطور در صورت NO SHOW شدن کل بلیط سوخت می شود.
محدودیت دیگر این هست که نمی توانید برای هر تاریخی که بخواهید رزرو کنید. و برای گرفتن بلیط چندین بار شاید مجبور شوید به دفتر IOM مراجع کنید. و اگر اشتباه نکنم بلیط را تنها چند روز مانده به تاریخ پرواز به مسافر تحویل می دهند.
ولی در کل به نظر من با توجه به قیمتش ارزشش را دارد. مگر کسی که برای رفتن به کانادا عجله داشته باشد و IOM نتواند برایش در تاریخ نزدیک بلیطی بگیرد.

karamih
January 15th, 2011, 10:26 AM
بله همینطور هست.
تهیه بلیط از IOM شامل بعضی از محدودیت ها هم می شود. مثلا امکان تغییر تاریخ بلیط رو شما ندارید و یا نمی توانید بلیط را کنسل کنید و همینطور در صورت NO SHOW شدن کل بلیط سوخت می شود.
محدودیت دیگر این هست که نمی توانید برای هر تاریخی که بخواهید رزرو کنید. و برای گرفتن بلیط چندین بار شاید مجبور شوید به دفتر IOM مراجع کنید. و اگر اشتباه نکنم بلیط را تنها چند روز مانده به تاریخ پرواز به مسافر تحویل می دهند.
ولی در کل به نظر من با توجه به قیمتش ارزشش را دارد. مگر کسی که برای رفتن به کانادا عجله داشته باشد و IOM نتواند برایش در تاریخ نزدیک بلیطی بگیرد.
no show چیه؟

Pearson
January 15th, 2011, 11:15 AM
no show چیه؟

NO SHOW اصطلاح هستی که در رابطه با مسافری گفته می شود که پای پرواز حاضر نمی شود.

parsa.sh
January 16th, 2011, 04:58 PM
بله همینطور هست.

دوستان سلام،

من امروز از IOM برای تاریخ 8 FEB به مقصد تورنتو بلیط گرفتم، خوشبختانه در اولین مراجعه و با قیمت مناسب 863 دلار آمریکا برای تاریخ مورد نظر جا داد.
وقتی بلیط را رزرو می کنند، یک روز وقت می دن که 100 دلار آمریکا به حساب ارزی IOM واریز کنید و بعد Confirm می کنند.
به من گفتن از حدودا آخر این هفته تا دو روز مونده به پرواز الباقی مبلغ رو که می شه 763 دلار واریز کنم و بلیط رو دریافت کنم. بنابراین فکر کنم یه جورائی با 100 دلار جریمه قابل کنسل شدن هم هست.

با تشکر
پارسا

a12ood
January 16th, 2011, 05:04 PM
سلام دوستان
آیا کسی میدونه با e ticket هم میشه روز قبل از پزواز دلار دولتی خرید؟ یا باید حتما بلیط غیر الکترونیکی باشه؟
امیدوارم جای درستی پرسیده باشم

parsa.sh
January 17th, 2011, 12:19 AM
سلام دوستان
آیا کسی میدونه با e ticket هم میشه روز قبل از پزواز دلار دولتی خرید؟ یا باید حتما بلیط غیر الکترونیکی باشه؟
امیدوارم جای درستی پرسیده باشم

سلام

من امروز از شعبه ارزی بانک ملی اسکان همین سوال رو پرسیدم گفتن از 7، 8 روز قبل از پرواز میشه و با eticket هم میشه ولی باید توسط آژانس مهر شده باشه.

parsa747
January 17th, 2011, 03:12 PM
سلام

من امروز از شعبه ارزی بانک ملی اسکان همین سوال رو پرسیدم گفتن از 7، 8 روز قبل از پرواز میشه و با eticket هم میشه ولی باید توسط آژانس مهر شده باشه.
خوب بلیطی که در اینترنت خریداری شده رو باید پیش کدام آژانس برد که مهر کنن؟
راستی یه سایت معتبر برای خرید e-ticket میشه به من معرفی کنید؟
مرسی

Pearson
January 17th, 2011, 03:30 PM
خوب بلیطی که در اینترنت خریداری شده رو باید پیش کدام آژانس برد که مهر کنن؟
راستی یه سایت معتبر برای خرید e-ticket میشه به من معرفی کنید؟
مرسی
http://www.cheapoair.com/

Kazy
January 17th, 2011, 10:48 PM
سلام

ما چند روز پیش توی فرودگاه امام با eticket دلار خریدیم مشکلی نداشت مهر هم نشده بود

karamih
January 18th, 2011, 06:23 PM
ما هم بلیط برای اواخر مارچ از iom تهیه کردیم سه روز بعد رزرو هم بلیط اماده است.برای خانواده بسیار مناسب است و تهیه از انجا به نفع است فقط دیگر کنسلی یا تغییر ندارد.

Pearson
January 20th, 2011, 08:36 AM
ما هم بلیط برای اواخر مارچ از iom تهیه کردیم سه روز بعد رزرو هم بلیط اماده است.برای خانواده بسیار مناسب است و تهیه از انجا به نفع است فقط دیگر کنسلی یا تغییر ندارد.

ضمن عرض تبریک اگر امکان دارد کلاس پروازتون رو به ما بگویید.
کلاس پروازی یا FARE CLASS رو همانطور که توی این راهنما مشاهده می فرمایید فقط با یک حرف در بلیط ها مشخص می شود.
برای مثال در این بلیط کلاس پروازی M که نوعی بلیط اکونومی هست می باشد:

4323

a12ood
January 20th, 2011, 10:45 AM
سلام
لطفا بگویید نفری چند پرداخت کردید
متشکرم

narcisse
January 20th, 2011, 01:29 PM
کسی میدونه قیمت هر کیلو اضافه بار واسه ایران ایر-ایرکانادا از لندن چقدره؟
نه ایران ایر تلفن رو بر میداره نه فرودگاه!!!
من 2 تا 23 کیلو دارم و یه چمدون 30 کیلوئی
نمی دونم 30 کیلوئی رو باید 23 تاش کنم یا چون می خوام اضافه بارشو بدم دیگه فرق نداره چقدر باشه!
راستی قانون های ایر کانادا اعمال میشه یا ایران ایر؟

karamih
January 20th, 2011, 10:39 PM
سلام
لطفا بگویید نفری چند پرداخت کردید
متشکرم

برای adult 863 دلار برای child 714 دلار و برای infant هم 215 دلار .

karamih
January 20th, 2011, 10:43 PM
ضمن عرض تبریک اگر امکان دارد کلاس پروازتون رو به ما بگویید.
کلاس پروازی یا FARE CLASS رو همانطور که توی این راهنما مشاهده می فرمایید فقط با یک حرف در بلیط ها مشخص می شود.
برای مثال در این بلیط کلاس پروازی M که نوعی بلیط اکونومی هست می باشد:

4323

جناب پیرسون من در بلیط ها fare class ندیدم چون مثل نمایشی که شما گذاشتید،نمی باشد.

DIESEL
January 24th, 2011, 08:18 AM
بله صحیحه
شما مرز هوایی کشور را رد کرده اید و دارید از خطوط هوایی داخلی استفاده می کنید.
ممکن هست بار را قبول نکنند ولی معمولا این اتفاق نمی افتد
چرا بلیط یکسره از لندن به ادمنتون نگرفتید؟

ظاهرا اگر بخواید با ابران ایر بیاین (برای قیمت پایینتر) ساعتاشون بهم نمیخوره.

Kazy
January 26th, 2011, 07:57 PM
برای adult 863 دلار برای child 714 دلار و برای infant هم 215 دلار .

من تو سایت lufthansa یه قیمتی برای ماه فوریه گرفتم برای بلیط یکسره شد 943 دلار یعنی حدود 80 دلار اختلاف داره فکر می کنم که با توجه به اینکه با IOMامکان تغییر تاریخ و کنسلی هم نداره اختلافش زیاد نیست ، اگر بلیطش گیر نیاد هم خیلی تفاوت نداره و برای دوسره هم شد حدود 1260 دلار که خوب برای کسائی که احتمال می دن تا یک سال بخوان یه سری به ایران بزنن بد نیست تازه قابل تغییر هم هست (حتی بعد از یکسال)

Kazy
January 27th, 2011, 09:00 AM
سلام مجدد

در صورتیکه بلیطی که گرفتین کل مسیر را شامل می شود یعنی تا ادمونتون مشکلی پیش نمیاید و بارتان تا مقصد نهائی به شما تحویل نمی شود و طبعا اضافه بار هم نمی خورید
ولی اگر بلیط از تورنتو به ادمونتون را جدا گرفته اید باید بار را تحویل گرفته و دوباره به بار بدهید که شامل جریمه اضافه بار می شوید

parsa747
January 27th, 2011, 09:21 AM
من تو سایت lufthansa یه قیمتی برای ماه فوریه گرفتم برای بلیط یکسره شد 943 دلار یعنی حدود 80 دلار اختلاف داره فکر می کنم که با توجه به اینکه با IOMامکان تغییر تاریخ و کنسلی هم نداره اختلافش زیاد نیست ، اگر بلیطش گیر نیاد هم خیلی تفاوت نداره و برای دوسره هم شد حدود 1260 دلار که خوب برای کسائی که احتمال می دن تا یک سال بخوان یه سری به ایران بزنن بد نیست تازه قابل تغییر هم هست (حتی بعد از یکسال)

شما مطمئن هستید که این قیمت با tax هست؟ اگه ممکنه لینکشو بذارید.
مرسی

Kazy
January 27th, 2011, 10:18 AM
شما مطمئن هستید که این قیمت با tax هست؟ اگه ممکنه لینکشو بذارید.
مرسی

سایت لوفتانزا و تقریبا همه ایرلاین های معروف به شما این امکان را می دهد که برای مسافرت برنامه و قیمت بگیرید البته در مورد ایرلاینهای عربی قیمتها اشتباه محاسبه می شودببخشید تازه اشتباه نوشتم برای 18 فوریه 934 دلاره یعنی 70 دلار گرونتر بطور مثال:
www.klm.com (http://www.klm.com)
www.lufthanza.com (http://www.lufthanza.com)

livan_58
January 28th, 2011, 05:47 PM
دوستان یه سوال
پدر من یه ویزای 6 ماهه خویشاوندی گرفته به تاریخ 23/1/2010 . ایشون تاریخ سفر را برای ماه 4 میلادی یا اردیبهشت خودمون ( به مدت 2 ماه ) در نظر دارند . لطفا چند نمونه از ایرلانها و قیمتها یی که میتوان استفاده نمود را بفرمائید
با تشکر

Kazy
January 28th, 2011, 10:35 PM
سایت لوفتانزا و تقریبا همه ایرلاین های معروف به شما این امکان را می دهد که برای مسافرت برنامه و قیمت بگیرید البته در مورد ایرلاینهای عربی قیمتها اشتباه محاسبه می شودببخشید تازه اشتباه نوشتم برای 18 فوریه 934 دلاره یعنی 70 دلار گرونتر بطور مثال:
www.lufthanza.com (http://www.lufthanza.com)

یکی از دوستان به من گوشزد کرد که قیمت فوق به یورو می باشد من یکبار دیگه چک کردم و دیدم توی کامپیوتر من اصلا currency رو نشون نمی ده ولی با توجه به اینکه کلا لوفتانزا ایرلاین گرونیه به نظرم درست می گه و حتما اشتباه از منه

karamih
February 1st, 2011, 03:15 PM
من فکر می کنم که اگر کردیت کارت داشته و مستقیم از خود ایرلاین بلیط تهیه کرد بسیار بصرفه است .

هدایت
February 4th, 2011, 11:10 PM
سلام، ما 10 فوریه بلیط داریم، وسایلی که باید بنویسیم باید کلی باشد، مثلا" بنویسیم لباس ها، ظروف اشکالی دارد؟

marjanmohajer
February 5th, 2011, 11:36 AM
سلام، ما 10 فوریه بلیط داریم، وسایلی که باید بنویسیم باید کلی باشد، مثلا" بنویسیم لباس ها، ظروف اشکالی دارد؟
بله این گون اجناس را باید کلی بنویسید اما در مورد اشیا گران قیمت مانند طلا و فرش دستی باید عکسشان را هم در این سفر یا سفر بعدی ارایه کنید و نیز ارزش کل کالاها را هم باید اعلام کنید.به پست های تجربیات ....... و سفر به کانادا هم سری بزنید.

Kazy
February 10th, 2011, 10:41 AM
من فکر می کنم که اگر کردیت کارت داشته و مستقیم از خود ایرلاین بلیط تهیه کرد بسیار بصرفه است .

چند تا از دوستان و فامیل که بلیط از هر دو نوع تهیه می کنند (آژانس و کارت اعتباری) تقریبا قیمتشون یکی در میاد ولی خوب بعضی از آژانسها از بی اطلاعی مسافرین سوء استفاده می کنند و گرونتر می فروشند بنابراین برای کسانیکه به کارت اعتباری دسترسی ندارن توصیه می کنم حتی الامکان از خود سایت ایرلاین هم کنترل کنند و از چند آژانس مختلف قیمت بگیرن و با هم مقایسه کنند

Kazy
February 10th, 2011, 10:48 AM
دوستان یه سوال
پدر من یه ویزای 6 ماهه خویشاوندی گرفته به تاریخ 23/1/2010 . ایشون تاریخ سفر را برای ماه 4 میلادی یا اردیبهشت خودمون ( به مدت 2 ماه ) در نظر دارند . لطفا چند نمونه از ایرلانها و قیمتها یی که میتوان استفاده نمود را بفرمائید
با تشکر

شما از ایرلاینهای زیر بطور online می تونین قیمت واقعی بگیرید:
www.lufthansa.com (http://www.lufthansa.com)
www.qatarairways.com (http://www.qatarairways.com)
www.etihadairways.com (http://www.etihadairways.com)
http://www.flybmi.com/bmi/en-gb/index.aspx
....
و سایر ایرلاینها رو در google سرچ کنید و امتحان کنید

abmehran
February 10th, 2011, 11:08 AM
من فكر مي‌كنم بهترين مسير وايرلاين از مبدا مشهد به كانادا كه قيمت مناسبي هم در بياد مشهد-قطر-لندن با قطر ايرويز و لندن-كانادا با اير كانادا است. من مشهد-مونترآل رو براي ماه آوريل 890000 تومن خريدم.

Pearson
February 10th, 2011, 11:15 AM
چند تا از دوستان و فامیل که بلیط از هر دو نوع تهیه می کنند (آژانس و کارت اعتباری) تقریبا قیمتشون یکی در میاد ولی خوب بعضی از آژانسها از بی اطلاعی مسافرین سوء استفاده می کنند و گرونتر می فروشند بنابراین برای کسانیکه به کارت اعتباری دسترسی ندارن توصیه می کنم حتی الامکان از خود سایت ایرلاین هم کنترل کنند و از چند آژانس مختلف قیمت بگیرن و با هم مقایسه کنند

هیچ آژانسی نمی تونه قیمتی از خودش در بیاره، قیمت های بلیط ها در مواقع مشخص شده و ثابت می باشد شما چه مستقیم از واحد فروش ایرلاینز بلیط رو بخرید و یا آژانس تفاوتی ندارد. علت تفاوت قیمت بلیط کلاس های مختلف پروازی و همینطور تا حدود کمی نوسانات ارزر هست. همینطوری که فبلاً هم گفته ام بلیط هواپیما برعکس اتوبوس که تمام قیمت هاش یکی است در هواپیما متفاوت می باشد. شما ممکنه در یک پرواز دو نفر را نتونید پیدا کنید که هر دو یک قیمتی را برای بلیط پرداخت نموده اند. مگر اینکه با هم دیگه در یک لحظه بلیط را رزرو و خریداری کرده باشند. این تفاوت قیمت به دلیل سلیقه های شخصی فروشنده آن نیست بلکه مثل ارز این بلیط ها ممکن است هر روز یک قیمتی داشته باشد.
کلاس های مختلف اکونومی هر کدوم قیمت خودشان را دارند مثلاً کلاس Q ، Mیا W . اون ها ظرفیت های محدودی دارند مثلا روی هر پرواز فقط 20 تا وجود دارد که ارزانترین Rate هست. به محضی که پر می شود بعد شما مجبور می شوید توی کلاس دیگری که ممکن است 10 درصد گرونتر باشد رزرو بگیرید. و همینطور الی آخر. حالا شما به یک آژانس مراجعه می نمایید می گید بلیط تهران تورنتو با تورکیش چنده او چک می کنه و به شما مثلاً می گه 1.100 چون تمام رزرو های Q توی تاریخی که شما در خواست کردید پر می باشد و فقط می توانید توی کلاس دیگری رزرو بگیرید.
بعد شما فرداش زنگ می زنید به یه آژنس دیگه در این حین یک خانواده ی چهار نفره که از قبل روی پاییترین Rate روی کلاس Q چهار تا رزرو داشته اند به علت رسیدن به Deadline تاریخ صدور بلیط و نخریدن بلیط، رزرو باطل می شود چهار تا جای جدید روی کلاس Q باز می شودو آژانس جدید به شما قیمت 980 تومان می دهد. و شما لعنت می فرستید به آژانس اولی که می خواست بلیط رو به شما 1100 بفروشد.
در واقع آژانس های هیچ نقشی توی تعیین قیمت بلیط ها از خودشان ندارند. و همینطور هیچ تفاوتی برایشان ندارند تا کلاس های گرونتر بلیط را به شما بفروشند و یا ارزونتر را.

http://en.wikipedia.org/wiki/Travel_class

Kazy
February 10th, 2011, 11:28 AM
هیچ آژانسی نمی تونه قیمتی از خودش در بیاره، قیمت های بلیط های در مواقع مشخص شده و ثابت می باشد شما چه مستقیم از واحد فروش ایرلاینز بلیط رو بخرید و یا آژانس تفاوتی ندارد. علت تفاوت قیمت بلیط کلاس های مختلف پروازی و همینطور تا حدود کمی نوسانات ارزر هست. همینطوری که فبلاً هم گفته ام بلیط هواپیما برعکس اتوبوس که تمام قیمت هاش یکی است در هواپیما متفاوت می باشد. شما ممکنه در یک پرواز دو نفر را نتونید پیدا کنید که هر دو یک قیمتی را برای بلیط پرداخت نموده اند. مگر اینکه با هم دیگه در یک لحظه بلیط را رزرو و خریداری کرده باشند. این تفاوت قیمت به دلیل سلیقه های شخصی فروشنده آن نیست بلکه مثل ارز این بلیط ها ممکن است هر روز یک قیمتی داشته باشد.
کلاس های مختلف اکونومی هر کدوم قیمت خودشان را دارند مثلاً کلاس Q یا W . اون ها ظرفیت های محدودی دارند مثلا روی هر پرواز فقط 20 تا وجود دارد که ارزانترین Rate هست. به محضی که پر می شود بعد شما مجبور می شوید توی کلاس دیگری که ممکن است 10 درصد گرونتر باشد رزرو بگیرید. و همینطور الی آخر. حالا شما به یک آژانس مراجعه می نمایید می گید بلیط تهران تورنتو با تورکیش چنده او چک می کنه و به شما مثلاً می گه 1.100 چون تمام رزرو های Q توی تاریخی که شما در خواست کردید پر می باشد و فقط می توانید توی کلاس دیگری رزرو بگیرید.
بعد شما فرداش زنگ می زنید به یه آژنس دیگه در این حین یک خانواده ی چهار نفره که از قبل روی پاییترین Rate روی کلاس Q چهار تا رزرو داشته اند به علت رسیدن به Deadline تاریخ صدور بلیط و نخریدن بلیط، رزرو باطل می شود چهار تا جای جدید روی کلاس Q باز می شودو آژانس جدید به شما قیمت 980 تومان می دهد. و شما لعنت می فرستید به آژانس اولی که می خواست بلیط رو به شما 1100 بفروشد.
در واقع آژانس های هیچ نقشی توی تعیین قیمت بلیط ها از خودشان ندارند. و همینطور هیچ تفاوتی برایشان ندارند تا کلاس های گرونتر بلیط را به شما بفروشند و یا ارزونتر را.

تمام فرمایشات شما متین ولی یکی از پارامترهای رزرو بلیط تبحر و آشنایی کارمند آژانس به این کار می باشد بطور مثال من سال گذشته یه بلیط برای نیویورک می خواستم بگیرم و آژانس، اول با همه ایرلاینها چک کرد غیر از ایرلاینهای عربی و قیمتهای اونها رو گفت که حدود 1700-1800 دلار می شد(که تقریبا پائین ترین کلاسشون هم بود) بعد من تو سایت امارات پروازهاشو چک کردم و بهش گفتم می شه امارات رو هم چک کنی بعد دیدیم با امارات شد 1300 دلار
یه مورد دیگه وقتی که می خواستم برای دمشق بلیط بگیرم یک آژانس بهم گفت می شه نفری 430000 تومان من که حسابی تعجب کرده بودم اعتراض کردم و گفتم بابا تابستون که تموم شده و low season که باید ارزونتر باشه گفت نه کلاس های پائینش پر شده من در جا زنگ زدم به یه آژانس دیگه و گفت 280600 (دقیقا قیمت ایران ایر) و منم خریدم
من منظورم این بود وگرنه قیمت ارز تغییر می کنه و کلاسها هم متغیره ولی بعضی از آژانسها مثلا با چند تا ایرلاین خاص راحتتر هستن و یا .....
من گفتم که دوستان با زنگ زدن به یک آژانس اکتفا نکن ویه کم بیشتر جستجو کنن از قدیم گفتن جوینده یابنده است
قدیم تر که بدتر هم بود و سیستم یکپارچه نبود و هر آژانس فقط برنامه چند تا ایرلاین خاص رو داشت ولی الان خدارو شکر سیستم یکپارچه شده و همه برنامه ها رو می شه چک کرد حتی تو اینترنت!!
در هر صورت ما همیشه از اطلاعات ذیقیمت شما در مورد پرواز استفاده می کنیم و خوشحالیم که یک متخصص در دسترس داریم تا ازش سئوالامون رو بپرسیم

Pearson
February 10th, 2011, 11:49 AM
تمام فرمایشات شما متین ولی یکی از پارامترهای رزرو بلیط تبحر و آشنایی کارمند آژانس به این کار می باشد بطور مثال من سال گذشته یه بلیط برای نیویورک می خواستم بگیرم و آژانس، اول با همه ایرلاینها چک کرد غیر از ایرلاینهای عربی و قیمتهای اونها رو گفت که حدود 1700-1800 دلار می شد(که تقریبا پائین ترین کلاسشون هم بود) بعد من تو سایت امارات پروازهاشو چک کردم و بهش گفتم می شه امارات رو هم چک کنی بعد دیدیم با امارات شد 1300 دلار
یه مورد دیگه وقتی که می خواستم برای دمشق بلیط بگیرم یک آژانس بهم گفت می شه نفری 430000 تومان من که حسابی تعجب کرده بودم اعتراض کردم و گفتم بابا تابستون که تموم شده و low season که باید ارزونتر باشه گفت نه کلاس های پائینش پر شده من در جا زنگ زدم به یه آژانس دیگه و گفت 280600 (دقیقا قیمت ایران ایر) و منم خریدم
من منظورم این بود وگرنه قیمت ارز تغییر می کنه و کلاسها هم متغیره ولی بعضی از آژانسها مثلا با چند تا ایرلاین خاص راحتتر هستن و یا .....
من گفتم که دوستان با زنگ زدن به یک آژانس اکتفا نکن ویه کم بیشتر جستجو کنن از قدیم گفتن جوینده یابنده است
قدیم تر که بدتر هم بود و سیستم یکپارچه نبود و هر آژانس فقط برنامه چند تا ایرلاین خاص رو داشت ولی الان خدارو شکر سیستم یکپارچه شده و همه برنامه ها رو می شه چک کرد حتی تو اینترنت!!
در هر صورت ما همیشه از اطلاعات ذیقیمت شما در مورد پرواز استفاده می کنیم و خوشحالیم که یک متخصص در دسترس داریم تا ازش سئوالامون رو بپرسیم

همینطور که می فرمایید باید آژانسی که بلیط را صادر می کند یک ذره تبحر هم توی کارش داشته باشد مثلا باید لحظه ای که بلیط را می خواهد صادر کند چک کند که آیا توی همین مسیر توی اون لحظه توی کلاس ارزونتر جا می دهد. این کار را ممکن است به دلیل راحتی خودش انجام ندهد. برای همین همیشه ازشان بخواهید که به محضی اینکه جایی باز شد رزرو شما رو روی کلاس ارزانتر سوییچ کند.
و همینطور ممکن است به دلیل شلوغی کارش و کمی اطلاعات تمامی مسیر های موجود و ممکن را چک نکند.

یک مسئله ای دیگه ای که هست این می باشد که همیشه اینطور نیست که شما هر چه بلیط را ارزانتر تهیه نمایید به نفع شما تمام می شود. کلاس های مختلف پروازی امکانات مختلفی دارند از تفاوت در جریمه کنسلی، تغییر تاریخ بلیط، نرفتن سر پرواز گرفته تا مقدار بار، مدت اعتبار تاریخ برگشت، Refundable بودن بلیط برگشت در صورت استفاده نکردن و غیره. ممکن است در مواردی باعث شود که شما ضرر کمتری پرداخت نمایید.

راجع به تجربه تون اگر کلاس پرواز رو می پرسید متوجه می شدید که این دو بلیط با هم یکی نبوده اولی ممکن است کلاس Y بوده و دومی Q
در ضمن هر دقیقه ممکن است تغییراتی در رزرو های خالی موجود به وجود بیایید که می تونه به دلیل کنسلی ررزو های دیگه باشد و یا تغییراتی که خود ایرلاینز توی رزرو می دهد.
مثلا الان شما برای عید نمی توانید بلیط ایران ار یا ماهان پیدا کنید چون ایرلاینز های رزرواشون را باز نمی کنند و اگر هم باز کنند توی گرونترون نرخ اکونومی یک ساله بفروش می رسونند.

OxfordApplier
February 13th, 2011, 09:19 AM
سلام. مطالب شما صحیح است. با این حال من یک تجربه دارم که با این توضیحات همخوانی ندارد. یکسال پیش در یک سفر کاری به ارمنستان آژانس، بلیط را گرانتر فروخته بود(حدود یک و نیم برابر). هنگام دریافت کارت پرواز با نماینده هواپیمایی ارمنستانی که صحبت کردم گفت که تخلف شده و پیگیری می شود و خودشان تشویق کردند که اطلاعات کامل آژانس هم ارائه شود. هر چند گفتند که پول بر نمی گردد. بعدا موضوع از طرف شرکت محل کار هم پیگیری شد که ظاهرا آژانس بهانه هایی آورده بود و ... . به هر حال هنوز هم موضوع برای من مبهم است که آژانسها چه می کنند و آن نماینده چه می گفت.

همینطور که می فرمایید باید آژانسی که بلیط را صادر می کند یک ذره تبحر هم توی کارش داشته باشد مثلا باید لحظه ای که بلیط را می خواهد صادر کند چک کند که آیا توی همین مسیر توی اون لحظه توی کلاس ارزونتر جا می دهد. این کار را ممکن است به دلیل راحتی خودش انجام ندهد. برای همین همیشه ازشان بخواهید که به محضی اینکه جایی باز شد رزرو شما رو روی کلاس ارزانتر سوییچ کند.
و همینطور ممکن است به دلیل شلوغی کارش و کمی اطلاعات تمامی مسیر های موجود و ممکن را چک نکند.

یک مسئله ای دیگه ای که هست این می باشد که همیشه اینطور نیست که شما هر چه بلیط را ارزانتر تهیه نمایید به نفع شما تمام می شود. کلاس های مختلف پروازی امکانات مختلفی دارند از تفاوت در جریمه کنسلی، تغییر تاریخ بلیط، نرفتن سر پرواز گرفته تا مقدار بار، مدت اعتبار تاریخ برگشت، Refundable بودن بلیط برگشت در صورت استفاده نکردن و غیره. ممکن است در مواردی باعث شود که شما ضرر کمتری پرداخت نمایید.

راجع به تجربه تون اگر کلاس پرواز رو می پرسید متوجه می شدید که این دو بلیط با هم یکی نبوده اولی ممکن است کلاس Y بوده و دومی Q
در ضمن هر دقیقه ممکن است تغییراتی در رزرو های خالی موجود به وجود بیایید که می تونه به دلیل کنسلی ررزو های دیگه باشد و یا تغییراتی که خود ایرلاینز توی رزرو می دهد.
مثلا الان شما برای عید نمی توانید بلیط ایران ار یا ماهان پیدا کنید چون ایرلاینز های رزرواشون را باز نمی کنند و اگر هم باز کنند توی گرونترون نرخ اکونومی یک ساله بفروش می رسونند.

Pearson
February 13th, 2011, 10:15 AM
سلام. مطالب شما صحیح است. با این حال من یک تجربه دارم که با این توضیحات همخوانی ندارد. یکسال پیش در یک سفر کاری به ارمنستان آژانس، بلیط را گرانتر فروخته بود(حدود یک و نیم برابر). هنگام دریافت کارت پرواز با نماینده هواپیمایی ارمنستانی که صحبت کردم گفت که تخلف شده و پیگیری می شود و خودشان تشویق کردند که اطلاعات کامل آژانس هم ارائه شود. هر چند گفتند که پول بر نمی گردد. بعدا موضوع از طرف شرکت محل کار هم پیگیری شد که ظاهرا آژانس بهانه هایی آورده بود و ... . به هر حال هنوز هم موضوع برای من مبهم است که آژانسها چه می کنند و آن نماینده چه می گفت.

شرکت هواپیمایی ارمنستانی ARMAVIA توی سیستم خرید آنلاین بلیط نیست و شما باید مستقیماً بلیط را از نمایندگی آن خریداری کنید.
می توانید خودتون هم لینک زیر را پر کنید و رزرو بگیرید ازش:
http://www.armavia.ir/Main%20Eng%20Ver.htm
بعد پولش را پرداخت نمایید و بلیط را از طریق ای میل دریافت کنید
حالا یه آژانس ممکن است این کار را برای شما انجام دهد و یک پولی در عوض آن از شما گرفته باشد.
این قضیه مربوط به ایرلاینز معروف دنیا که توی سیستم آنلاین رزرو هستند نمی شود و ربطی به محاسبه قیمت بلیط طبق روش های تیکتینگ نداره
در ضمن پرواز های چارتر هم هیچ قیمت مشخصی ندارند، SEAT های هواپیما از قبل کلاً توسط شخصی خریداری می شود و اون هم هر قیمتی که مایل باشد می تواند بلیط را بفروشد.
خلاصه اینکه صحبت هایی که شده فقط در رابطه با پرواز هایی اعتبار دارد که بصورت سیستماتیک و روتین انجام می گیرد و از طریق سیستم یک پارچه amadeaus رزرو گرفته می شود نه پرواز های فوق العاده و یا ایرلاینز که توی این سیستم نیستند.

ysiahsarani
February 22nd, 2011, 01:00 AM
:)سلام
کسی راجع به پروازهای کبک تو ماه بهار اطلا ع داره؟
زمان؟
هزینه؟
....
:redface:merci

Pearson
February 22nd, 2011, 08:11 AM
:)سلام
کسی راجع به پروازهای کبک تو ماه بهار اطلا ع داره؟
زمان؟
هزینه؟
....
:redface:merci

سلام
اگر مهاجر هستید ما به این نتیجه رسیدیم که بهترین و نازلترین قیمتی که می تواند برای شما مفید باشه بلیط های لوفت هانزای IOM می باشد

Pearson
February 28th, 2011, 08:38 PM
قابل توجه دوستان کبکی
قطری از تابستان 90 به مونترال پرواز مستقیم گذاشته است (http://flyingmatters.blogfa.com/post-24.aspx)

CA2012
February 28th, 2011, 11:18 PM
سلام
دوستان با تجربه من اواخر April می خوام برم کلگری. چه ایرلاینی رو پیشنهاد می کنید که از نظر کیفیت و قیمت مناسب باشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

GoodWillHunter
March 4th, 2011, 08:09 PM
دوستان لينك زير مبالغي است كه آليتاليا براي اضافه بار زده كه به نظرم خيلي زياده! از خاور ميانه هر كيلو 20 يورو!!! كسي تجربه‌اي توي اين مورد داشته؟ آيا واقعا اين رو اعمال ميكنن؟ يا اينكه تخفيف ميدن؟؟
http://www.alitalia.com/EN_EN/your_travel/baggage/pop_extra_baggage.htm
ممنون

Kazy
March 13th, 2011, 05:36 PM
دوستان لينك زير مبالغي است كه آليتاليا براي اضافه بار زده كه به نظرم خيلي زياده! از خاور ميانه هر كيلو 20 يورو!!! كسي تجربه‌اي توي اين مورد داشته؟ آيا واقعا اين رو اعمال ميكنن؟ يا اينكه تخفيف ميدن؟؟
http://www.alitalia.com/EN_EN/your_travel/baggage/pop_extra_baggage.htm
ممنون

این جریمه برای اضافه بار می باشد یعنی اضافه بر 2 بسته 23 کیلوئی رو شامل می شود

sepehrmat
March 18th, 2011, 12:28 AM
سلام
من الان پاسپورتم تو سفارته، میخواستم بدونم آژانس ها بدون پاسپورت بلیط رزرو می کنن؟

Pearson
March 19th, 2011, 08:02 AM
سلام
من الان پاسپورتم تو سفارته، میخواستم بدونم آژانس ها بدون پاسپورت بلیط رزرو می کنن؟

بعضی از آژانسها بدون رویت اصل گذرنامه و ویزا بلیط رزرو نمی کنند.
اگر مشکلی داشتی مشخصات را با پیام خصوصی بفرست تا برات رزرو بگیرم

fanta
March 28th, 2011, 02:34 PM
سلام
یک سوال در مورد بلیط های IOM دارم، ظاهرا برای صدور بلیط IOM حتما نیاز به پاسپورت با ویزا است و خوب مال ما هم که ظاهرا هم دقیقه نود خواهد بود و هم وسط تابستون، می خواستم بدونم اصولا چه فرقی بین های سیزن و حالت معمولی برای IOM وجود داره و آیا بدون پاسپورت با ویزا هم بلیط صادر میکنند یا نه؟ راستشو بخواین میخوام بدونم که اگه صادر نمیکنند دندون طمع رو بکنیم و از همین حالا بریم دنبال بلیط معمولی!
ممنون

Pearson
March 29th, 2011, 07:59 AM
سلام
یک سوال در مورد بلیط های IOM دارم، ظاهرا برای صدور بلیط IOM حتما نیاز به پاسپورت با ویزا است و خوب مال ما هم که ظاهرا هم دقیقه نود خواهد بود و هم وسط تابستون، می خواستم بدونم اصولا چه فرقی بین های سیزن و حالت معمولی برای IOM وجود داره و آیا بدون پاسپورت با ویزا هم بلیط صادر میکنند یا نه؟ راستشو بخواین میخوام بدونم که اگه صادر نمیکنند دندون طمع رو بکنیم و از همین حالا بریم دنبال بلیط معمولی!
ممنون

بلیط های IOM باید از دو تا سه ماه قبل از سفز کارهایش انجام شود و امکان تغییر تاریخ کنسلی و یا آپگریت در آن ها وجود ندارد. همانطور که فرمودید امکان استفاده از این نوع بلیط بلافاصله بعد از اخذ ویزای کانادا وجود ندارد و شما باید یک حدفاصل دو تا سه ماهه بین دریافت ویزا و تاریخ سفر به کانادا برایش قائل شوید. خود های سیزن هم برای تهیه این بلیط ممکن است اختلال به وجود دارد. بدهی هست خود مهاجرین هم مایل هستند توی تابستان به کانادا بروند.
همانطور که بار ها گفتم اغلب آژانس ها بلیط را بدون رویت گذرنامه و اصل ویزا صادر نمی کنند ولی اگر اصرار بر آن داشتید می تونید روی کمک من حساب کنید.
به نظر من ارزانترین بلیطی که برای مقصد تورنتو می شود از شهرهای مختلف ایران یعنی تهران، تبریز، مشهد و به تازگی شیراز برای سه تا چهار ماه آیند رزرو کرد کلاس Q تورکیش هست که در حال حاضر زیر یک میلیون تومان می باشد.

fanta
March 29th, 2011, 08:30 AM
خیلی ممنون از پاسخ کامل شما، برای کلگری هم اطلاع دارید که چه کلاسی و با چه حدود قیمتی رو میشه در نظر گرفت (برای همون سه چهار ماه دیگه) و آیا در صورت کنسلی چه درصدی جریمه خواهیم داشت؟ میدونم که cheapoair کنسلی نداره و همه پول بلیط میسوزه اما احتمالا آژانسها فرق دارند.
باز هم ممنون

Pearson
March 29th, 2011, 08:53 AM
خیلی ممنون از پاسخ کامل شما، برای کلگری هم اطلاع دارید که چه کلاسی و با چه حدود قیمتی رو میشه در نظر گرفت (برای همون سه چهار ماه دیگه) و آیا در صورت کنسلی چه درصدی جریمه خواهیم داشت؟ میدونم که cheapoair کنسلی نداره و همه پول بلیط میسوزه اما احتمالا آژانسها فرق دارند.
باز هم ممنون

برای Calgary می توایند از Lufthansa ، KLM و یا BMI استفاده نمایید.
جریمه ی کنسلی روی کلاس اکنومی حداکثر 100 دلار می باشد. در ضمن نیازی نیست که بلیط را کامل کنسل کنید می توانید کلاسی بگیرید که تغییر تاریخ آن جریمه ای نداشته باشید بدین طریق می توانید همیشه بدون محدودیت تاریخ بلیطتان به تعویق بیاندازید بدون اینکه جریمه ای پرداخت نمایید.
بله بلیط های اینترنتی به دلیل اینکه امکان تغییر تاریخ کنسلی و آپگریت ندارند ارزان می باشند.
به هر حال توصیه من به دوستان این هست حتی اگر مجبور شوید 100 دلار هزینه ی کنسلی بلیط را بدهید بهتر از آن می باشد که بلیط یک میلیونی را نزدیک تاریخ سفر دو میلیون بخرید.

siboo
March 30th, 2011, 01:51 AM
کسایی که می خوان اواخر آگ.ست برن کی باید واسه بلیط اقدام کنند؟
ممنون

Pearson
March 30th, 2011, 06:50 AM
کسایی که می خوان اواخر آگ.ست برن کی باید واسه بلیط اقدام کنند؟
ممنون

همین الان اقدام فرمایید

mani_rah25
April 3rd, 2011, 04:12 PM
بلیط های IOM باید از دو تا سه ماه قبل از سفز کارهایش انجام شود و امکان تغییر تاریخ کنسلی و یا آپگریت در آن ها وجود ندارد. همانطور که فرمودید امکان استفاده از این نوع بلیط بلافاصله بعد از اخذ ویزای کانادا وجود ندارد و شما باید یک حدفاصل دو تا سه ماهه بین دریافت ویزا و تاریخ سفر به کانادا برایش قائل شوید. خود های سیزن هم برای تهیه این بلیط ممکن است اختلال به وجود دارد. بدهی هست خود مهاجرین هم مایل هستند توی تابستان به کانادا بروند.
همانطور که بار ها گفتم اغلب آژانس ها بلیط را بدون رویت گذرنامه و اصل ویزا صادر نمی کنند ولی اگر اصرار بر آن داشتید می تونید روی کمک من حساب کنید.
به نظر من ارزانترین بلیطی که برای مقصد تورنتو می شود از شهرهای مختلف ایران یعنی تهران، تبریز، مشهد و به تازگی شیراز برای سه تا چهار ماه آیند رزرو کرد کلاس Q تورکیش هست که در حال حاضر زیر یک میلیون تومان می باشد.

ترکیش با توجه به قیمتش ایا پرواز مطمین و راحتی هم هست؟
از نظر تحویل بار و گم نشدن؟
هواپیماهاش چی هست ؟
مسیر رفت به چه صورت ؟ تهران با استانبول و استانبول به تورنتو؟

Pearson
April 3rd, 2011, 05:01 PM
ترکیش با توجه به قیمتش ایا پرواز مطمین و راحتی هم هست؟
از نظر تحویل بار و گم نشدن؟
هواپیماهاش چی هست ؟
مسیر رفت به چه صورت ؟ تهران با استانبول و استانبول به تورنتو؟

بله پرواز بدی نیست
واله توی هر ایرلاینزی ممکن است بار گم شود. ایرلاینز ها موظف هستند برای هر بار گم شده 1500 دلار به مسافر غرامت پرداخت کنند
پرواز تهران استانبول بویینگ 800-737 هست و از استانبول به تورنتو 300-777
ارزانترین بلیط این مسیر کلاس Q می باشد که در حال حاضر بلیط یک طرفش به مقصد تورنتو کمی کمتر از یک میلیون تومان می باشد
مدت ترانزیت توی فرودگاه استانبول هم فقط دو ساعت و نیم می باشد
ساعت رسیدن به تورنتو هم 1540 می باشد

yasamin.sa
April 3rd, 2011, 06:46 PM
سلام برای مونترال چه پروازی ارزونتره؟ کلا چه پروازهایی هست؟ مرسی

Pearson
April 4th, 2011, 10:05 AM
سلام برای مونترال چه پروازی ارزونتره؟ کلا چه پروازهایی هست؟ مرسی

برای مونترال همانجور که مستحضر هستید ما ایرلاینز های Lufthansa ، KLM و BMI رو داشتیم
جدیداً از تابستان Qatar Airway به شهر مونترال پرواز گذاشته که نسبتا قیمت ارزانتری به سه ایرلاینز بالا داره مضافاً که ایرلانز بهتری نسبت به آنها می باشد.
ارزانترین کلاس آن که Q می باشد برای مونترال از تهران به صورت فقط رفت حدود یک میلیون قیمت می دهد

mani_rah25
April 4th, 2011, 10:49 PM
بله پرواز بدی نیست
واله توی هر ایرلاینزی ممکن است بار گم شود. ایرلاینز ها موظف هستند برای هر بار گم شده 1500 دلار به مسافر غرامت پرداخت کنند
پرواز تهران استانبول بویینگ 800-737 هست و از استانبول به تورنتو 300-777
ارزانترین بلیط این مسیر کلاس Q می باشد که در حال حاضر بلیط یک طرفش به مقصد تورنتو کمی کمتر از یک میلیون تومان می باشد
مدت ترانزیت توی فرودگاه استانبول هم فقط دو ساعت و نیم می باشد
ساعت رسیدن به تورنتو هم 1540 می باشد

متاسفانه دفعه دوم مینویسم ولی هی پاک میشه یعنی بک آپ میشه!!
با توجه به اینکه در حال حاضر اختلاف قیمیت ترکیش با لوفتهانزا 150 هزار تومان ایا بهتر نیست لوفتهانزا بگیریم چون تجربه از پرواز ترکیش ندارم نظر شما چیست؟

vahid_smiler
April 5th, 2011, 12:33 AM
سلام
میشه لطفا در مورد پرواز مناسب به halifax هم نظرتون را بگید.
ممنون

Pearson
April 5th, 2011, 08:17 AM
متاسفانه دفعه دوم مینویسم ولی هی پاک میشه یعنی بک آپ میشه!!
با توجه به اینکه در حال حاضر اختلاف قیمیت ترکیش با لوفتهانزا 150 هزار تومان ایا بهتر نیست لوفتهانزا بگیریم چون تجربه از پرواز ترکیش ندارم نظر شما چیست؟

با سلام
من هم متاسفانه باید برای بار دوم بنویسم:

با توجه به اینکه هر دو ایرلاینز چهار ستاره می باشند اختلاف آن ها از نظر کیفیت بسیار کم می باشد ولی در کل من به دلایل زیر تورکیش رو انتخاب می کردم:

- طول پرواز کمتر نسبت به لوفت هانزا
- مدت زمان کمتر در ترانزیت
- هواپیمای جدید تر
- پذیرایی بهتر
- قیمت ارزانتر

موفق باشید

Pearson
April 5th, 2011, 08:20 AM
سلام
میشه لطفا در مورد پرواز مناسب به halifax هم نظرتون را بگید.
ممنون

کوتاه ترین و منطقی ترین پرواز به Halifax از تهران با یک stop فقط با هواپیمایی BMI و سپس Air Canada از طریق London می باشد.
کد فرودگاه بین المللی هالیفاکس YHZ می باشد

mani_rah25
April 5th, 2011, 12:06 PM
با سلام
من هم متاسفانه باید برای بار دوم بنویسم:

با توجه به اینکه هر دو ایرلاینز چهار ستاره می باشند اختلاف آن ها از نظر کیفیت بسیار کم می باشد ولی در کل من به دلایل زیر تورکیش رو انتخاب می کردم:

- طول پرواز کمتر نسبت به لوفت هانزا
- مدت زمان کمتر در ترانزیت
- هواپیمای جدید تر
- پذیرایی بهتر
- قیمت ارزانتر

موفق باشید

ممنون از نظر - ایا امکان رزرو پرواز در 2 تاریخ مختلف در یک ایرلاین هست؟

Pearson
April 5th, 2011, 12:13 PM
ممنون از نظر - ایا امکان رزرو پرواز در 2 تاریخ مختلف در یک ایرلاین هست؟

غیر ممکن نیست ولی در بعضی مواقع مشاهده شده که سیستم زده هر دو رزرو رو باطل کرده

yasamin.sa
April 5th, 2011, 02:08 PM
برای مونترال همانجور که مستحضر هستید ما ایرلاینز های Lufthansa ، KLM و BMI رو داشتیم
جدیداً از تابستان Qatar Airway به شهر مونترال پرواز گذاشته که نسبتا قیمت ارزانتری به سه ایرلاینز بالا داره مضافاً که ایرلانز بهتری نسبت به آنها می باشد.
ارزانترین کلاس آن که Q می باشد برای مونترال از تهران به صورت فقط رفت حدود یک میلیون قیمت می دهد

مرسی از توضیحتون. من در نهایت به این نتیجه رسیدم که از تورنتو برم احتمالا بهتره! با Alitalia -Air canada چون پرواز ًQatar airways هم 2 stop هست و از لحاظ هزینه ای این مسیر یکم بهتره.نظرتون چیه؟ مرسی

Pearson
April 5th, 2011, 02:19 PM
مرسی از توضیحتون. من در نهایت به این نتیجه رسیدم که از تورنتو برم احتمالا بهتره! با Alitalia -Air canada چون پرواز ًQatar airways هم 2 stop هست و از لحاظ هزینه ای این مسیر یکم بهتره.نظرتون چیه؟ مرسی

خیر پرواز QATAR AIRWAYS فقط یک استاپ داره تهران - دوحه - مونترال
پرواز دو STOP بخواهید که زیاد هستش

yasamin.sa
April 5th, 2011, 02:47 PM
خیر پرواز QATAR AIRWAYS فقط یک استاپ داره تهران - دوحه - مونترال
پرواز دو STOP بخواهید که زیاد هستش

من از سایتش چک کردم برای آخر April تمام پروازها 2 stop هست. 2stop از 900$ ارزونتر فکر نکنم دیگه باشه. (on way)

Pearson
April 5th, 2011, 03:09 PM
من از سایتش چک کردم برای آخر April تمام پروازها 2 stop هست. 2stop از 900$ ارزونتر فکر نکنم دیگه باشه. (on way)

پرواز مستقیم دوحه - مونترال قطری از 29 JUN تازه شروع می شه

siboo
April 5th, 2011, 07:22 PM
من از رزرو کردن بلیط باخبر نسیتم و شاید مسخره باشه سوالم
1)وقتی می خوایم بلیط بگیریم باید خودمون بگردیم مثلا یه پرواز از ایران به امارات و بعد یه پرواز از امارات به کانادا پیدا کنیم یا یه دفعه میشه یه بلیط گرفت.؟
2)با توجه به احتمال تاخیر ر پروازها چقدر فاصله زمانی بین دو پروازمون باید در نطر بگیریم؟

mani_rah25
April 5th, 2011, 10:57 PM
من از رزرو کردن بلیط باخبر نسیتم و شاید مسخره باشه سوالم
1)وقتی می خوایم بلیط بگیریم باید خودمون بگردیم مثلا یه پرواز از ایران به امارات و بعد یه پرواز از امارات به کانادا پیدا کنیم یا یه دفعه میشه یه بلیط گرفت.؟
2)با توجه به احتمال تاخیر ر پروازها چقدر فاصله زمانی بین دو پروازمون باید در نطر بگیریم؟

تا استاد بیاد جواب بده من بگم
شما مبدا و مقصد به ازانس میگید و اگه مدیر فنی وارد باشه و حوصله هم داشته باشه تمام مسیرها رو با ایرلاینهای موجود بهتون اعلام میکنه و خود ایرلاینها تایم بندی دارند که از 2 تا 8 ساعت معمولا بین استاپ چنج ها فاصله هست

atilaa
April 9th, 2011, 08:05 PM
من تو سایت http://www.cheapoair.com/ کمی جستجو کردم

تو بعضی پروازهای چند استپ This is a nearby airport میزنه

و هزینه شون گاهی اوقات خیلی کمتر میشه از اونایی که تو یک فرودگاه هستن

میخواستم بپرسم ایا در کشورهای مثل انگلستان و ترکیه و ... میشه از یک فرودگاه با ماشین رفت اون یکی فرودگاه و سوار هواپیما شد یا نه

البته خودم فکر میکنم که احتمال 99 درصد نمیشه ولی گفتم بپرسم شاید شد

Pearson
April 10th, 2011, 03:24 PM
من تو سایت http://www.cheapoair.com/ کمی جستجو کردم

تو بعضی پروازهای چند استپ This is a nearby airport میزنه

و هزینه شون گاهی اوقات خیلی کمتر میشه از اونایی که تو یک فرودگاه هستن

میخواستم بپرسم ایا در کشورهای مثل انگلستان و ترکیه و ... میشه از یک فرودگاه با ماشین رفت اون یکی فرودگاه و سوار هواپیما شد یا نه

البته خودم فکر میکنم که احتمال 99 درصد نمیشه ولی گفتم بپرسم شاید شد

چرا نشه میشه منتها به شرط اینکه مشکل ویزا نداشته باشید چون در غیر این صورت شما مجاز نیستید مرز هوایی رو رد کنید و وارد کشور شوید.
مثلا مسافرین ایرانی که مقصدشون کانادا هست مجاز به ترک ترانزیت فرودگاه هیترو نمی باشند چون نیاز به ویزا پیدا می کنند.

shabnam-sre
April 11th, 2011, 10:57 AM
سلام
من 22روز ديگه با لوفتانزا عازم كلگري هستم. مي خواستم بدونم اگه بخوام غذاي حلال سفارش بدم بايد چيكار كنم؟
ممنون ميشم راهنمايي كنين

segalesh
April 16th, 2011, 10:31 PM
سلام دوستان.
یه سوال تکراری دارم و می خواستم خواهش کنم اگر ممکنه بهم پاسخ بدید.
اگر ویزای من 28 اردیبهشت دستم برسه آیا این امکان وجود داره که از IOM برای 20 خرداد بلیط بگیرم؟ ممنون می شم این سوال من رو پاسخ بدید. در ضمن اگر نمیشه آیا می شه از الان بلیط اون تاریخ رو بدون ویزا گرفت ؟ و اگر آژانسی رو سراغ دارید می شه منو راهنمایی کنید؟ از لطف شما ممنونم.

Pearson
April 17th, 2011, 06:53 AM
سلام دوستان.
یه سوال تکراری دارم و می خواستم خواهش کنم اگر ممکنه بهم پاسخ بدید.
اگر ویزای من 28 اردیبهشت دستم برسه آیا این امکان وجود داره که از IOM برای 20 خرداد بلیط بگیرم؟ ممنون می شم این سوال من رو پاسخ بدید. در ضمن اگر نمیشه آیا می شه از الان بلیط اون تاریخ رو بدون ویزا گرفت ؟ و اگر آژانسی رو سراغ دارید می شه منو راهنمایی کنید؟ از لطف شما ممنونم.

همانطور که بارها گفته شده بلیط های IOM به دلیل نوع کلاسیفیکیشن شان رزرواسیون بسیار محدودی دارند. برای همین شانس اینکه شما بتوانید برای یک ماه بعد بلیط رو بگیرید بسیار کم هست.
در مورد رزرو بلیط بدون پاسپورت و ویزا هم قبلا گفتم هر کی مشکل داره می تونه بهم پیام خصوصی بده.

hanifa
April 17th, 2011, 11:01 AM
سلام.حتما قطر ايرويز را در نظر داشته باشيد.ما از شيراز رزرو كرديم واسه 10 تيرماه

Pearson
April 17th, 2011, 11:35 AM
سلام.حتما قطر ايرويز را در نظر داشته باشيد.ما از شيراز رزرو كرديم واسه 10 تيرماه

بله برای هموطنانی که دسترسی به فرودگاه شیراز دارند بهترین مسیر به مونترال پرواز قطری می باشد

SIG
April 18th, 2011, 01:03 AM
چرا نشه میشه منتها به شرط اینکه مشکل ویزا نداشته باشید چون در غیر این صورت شما مجاز نیستید مرز هوایی رو رد کنید و وارد کشور شوید.
مثلا مسافرین ایرانی که مقصدشون کانادا هست مجاز به ترک ترانزیت فرودگاه هیترو نمی باشند چون نیاز به ویزا پیدا می کنند.

برای هموطنانی که دسترسی به فرودگاه شیراز دارند بهترین مسیر به مونترال پرواز قطری می باشد
سلام
می خواستم بدونم برای اونایی که به فرودگاه های غرب کشور دسترسی دارند چطور، یعنی پرواز های ترکیش می تونه گزینه خوبی باشه؟درکل قیمت بلیط و کلا سفر بصرفه هست یا نه؟
یه مسئله ای که اینجا می تونه باشه اینه که فکر می کنم از استانبول تا کانادا فاصله زیادیه و ساعات زیادی باید بدون توقف تو هواپیما بود، در حالیکه مثلا تهران-لندن و لندن-کلگری (یا تورونتو) فاصله های قابل تحمل تری دارند.درسته؟
و یه سوال خیلی جنبی: با توجه به مسیر طولانی سفر (و عدم امکان رد مرز هوایی کشورهای اروپایی) ما که نیاز به ویزای ترکیه نداریم بهتر نیست یه فاصله 2 -3 روزه بین ادامه پرواز از ترکیه به کانادا داشته باشیم؟ با اینکه این تردد در استانبول مطمئنا هزینه های خودشو داره.

Pearson
April 18th, 2011, 07:15 AM
سلام
می خواستم بدونم برای اونایی که به فرودگاه های غرب کشور دسترسی دارند چطور، یعنی پرواز های ترکیش می تونه گزینه خوبی باشه؟درکل قیمت بلیط و کلا سفر بصرفه هست یا نه؟
یه مسئله ای که اینجا می تونه باشه اینه که فکر می کنم از استانبول تا کانادا فاصله زیادیه و ساعات زیادی باید بدون توقف تو هواپیما بود، در حالیکه مثلا تهران-لندن و لندن-کلگری (یا تورونتو) فاصله های قابل تحمل تری دارند.درسته؟
و یه سوال خیلی جنبی: با توجه به مسیر طولانی سفر (و عدم امکان رد مرز هوایی کشورهای اروپایی) ما که نیاز به ویزای ترکیه نداریم بهتر نیست یه فاصله 2 -3 روزه بین ادامه پرواز از ترکیه به کانادا داشته باشیم؟ با اینکه این تردد در استانبول مطمئنا هزینه های خودشو داره.

خب بدهی هست وقتی شما به فرودگاه تبریز فاصله ی کمتری دارید چرا باید از فرودگاه امام برای سفر به اروپا و امریکای شمالی استفاده نمایید.
تورکیش هفته ای چهار روز به تبریز پرواز داره که شما از طریق استانبول می توانید خودتون رو به 100 مقصد بعدی این ایرلاینز برسانید. این مسئله برای شهرهای مشهد، شیراز نیز صادق است.

طول مدت پرواز استانبول به تورنتو 11 ساعت می باشد که نسبتا به پرواز امارت و یا قطری که 14 ساعت می باشد زمان مناسبتری به حساب می آید.
لندن به تورنتو 7.5 / لندن به کلگری 8.5 و به ونکوور حدود 9.5 می باشد. ولی باید به یک نکته دیگر نیز توجه فرمایید و اون طول کل مدت سفر می باشد که با توجه به کانکشن های خوب استانبول و مدت ترانزیت کمتر از 3 ساعت ، پرواز تورکیش به تورنتو کوتاهترین مدت سفر را از ایران به تورنتو محسوب می شود.

با توجه به اینکه ایرانی ها برای ترکیه نیاز به روادید ورود ندارند شما می توانید هر چقدر بخواهید در استانبول بمانید و دوباره به مسیر خودتان به سوی کانادا ادامه دهید منتها باز هم باید به دو نکته توجه فرمایید اول هزینه ی اقامتتان در استانبول، دوم دریافت کامل بارتان در استانبول و تحویل دوباره ی آن در پرواز بعدی به کانادا

boyf
April 19th, 2011, 04:27 PM
توی این تاپیک در مورد پرواز از شیراز تهران و مشهد زیادحرف زده شده، تا اونجایی که من می دونم از اصفهان هم میشه به امارات و بعد 14 ساعت بدون توقف به تورنتو رفت. اگر کسی اطلاعات بیشتری در مورد اصفهان تورنتو داره در اختیار بذاره لطفا 

Pearson
April 19th, 2011, 05:58 PM
توی این تاپیک در مورد پرواز از شیراز تهران و مشهد زیادحرف زده شده، تا اونجایی که من می دونم از اصفهان هم میشه به امارات و بعد 14 ساعت بدون توقف به تورنتو رفت. اگر کسی اطلاعات بیشتری در مورد اصفهان تورنتو داره در اختیار بذاره لطفا

شما بلیط ایران ار - امارت رو نمی توانید از اصفهان به تورنتو بگیرید، چون دو ایرلاینز با هم همکاری ندارند، مگر اینکه با کردیت کارت از روی اینترنت خریداری نمایید.

segalesh
April 19th, 2011, 08:38 PM
دوستان ،
من امروز بلیط 9 جون رو برای مونترال با لوفت هانزا گرفتم. قیمت بلیط هست 1323000 تومان که بعد از زنگ زدن به بیش از 15 آژانس بالاخره از یه آژانس گرفتمش با 1266000 تومان. این به این معناست که این موضوع شدیدا چونه زدنی هست. مثلا بلیط بی ام آی رو می داد 1214000 که اصلش هست 1279000. البته تخفیف ها با چومه زنی تغییر می کرد. برای لوف هانزا 1280000 ، 1283000، 1288000 .... پس خوب بگردید و خوب چونه بزنید. بقول دوستانه اون وری 1 دلار هم 1 دلاره. اگر از این قیمت پایین تر گیرتون نیومد به من پیام خصوصی بدید ، شماره اون آژانس رو بهتون مدم. موفق باشید. امیدوارم همون قدر که با هم تو این مجموعه مهربون هستیم تو اونجا هم با هم باشیم و به هم توجه کنیم.

boyf
April 19th, 2011, 10:49 PM
شما بلیط ایران ار - امارت رو نمی توانید از اصفهان به تورنتو بگیرید، چون دو ایرلاینز با هم همکاری ندارند، مگر اینکه با کردیت کارت از روی اینترنت خریداری نمایید.

از اصفهان تورنتو انتخاب دیگه ای نیست؟ خب اگر بخوام خودم کردیت کارت بخرم بین دو پرواز چقدر فاصله زمانی در نظر بگیرم که جا نمونم از پرواز دوم؟ اصلا این کارو بکنم یا تهران برم؟

Pearson
April 20th, 2011, 07:18 AM
دوستان ،
من امروز بلیط 9 جون رو برای مونترال با لوفت هانزا گرفتم. قیمت بلیط هست 1323000 تومان که بعد از زنگ زدن به بیش از 15 آژانس بالاخره از یه آژانس گرفتمش با 1266000 تومان. این به این معناست که این موضوع شدیدا چونه زدنی هست. مثلا بلیط بی ام آی رو می داد 1214000 که اصلش هست 1279000. البته تخفیف ها با چومه زنی تغییر می کرد. برای لوف هانزا 1280000 ، 1283000، 1288000 .... پس خوب بگردید و خوب چونه بزنید. بقول دوستانه اون وری 1 دلار هم 1 دلاره. اگر از این قیمت پایین تر گیرتون نیومد به من پیام خصوصی بدید ، شماره اون آژانس رو بهتون مدم. موفق باشید. امیدوارم همون قدر که با هم تو این مجموعه مهربون هستیم تو اونجا هم با هم باشیم و به هم توجه کنیم.

خیر دوست عزیز این موضوع اصلا چونه زنی نیست. فروش بلیط هواپیما سیستم تیکتینگ خاص خودش رو داره، بلیط ها توسط نرم افزاری به نام AMADEUS خریداری می شود. قیمت رو خود سیستم مشخص می کنه و آژانس هیچ نقشی توی تعیین قیمت نداره. راجع به علت اختلاف قیمت بلیط قبلا مفصل بحث شده که به دلیل فاکتورهای مختلفی مثل کلاسیفیکیشن های پروازی مختلف (حدود بیست نوع بلیط اکونومی وجود دارد)، مدت زمان اعتبار بلیط، قیمت ارز، ادامه ی مسیر پروازی (که این مورد شما می باشد) , مقدار جریمه ی کنسلی، تغییر تاریخ، حاضر نشدن در فرودگاه و غیره باعث می شود تنوع زیادی در قیمت بلیط های پروازی به وجود بیاید طوری که ممکن است در یک پرواز دو نفر را نتوانید پیدا کنید که هر دو یک قیمت برای بلیط آن مسیر پرداخت کرده باشند.
شما بلیطی که گرفتید احتمالا ادامه ی مسیرش با هواپیمایی لوفت هانزا نیست و توست ار کانادا انجام می شه که این بلیط را کمی ارزانتر می کند. ولی توی بلیط ممکن است اسمی از ار کانادا نبینید چون این دو ایرلاینز با هم CODE SHARE هستند بلیط های همدیگر رو در ادامه ی پرواز می فروشند.
همانجور که قبلا هم گفته شد برای مونترال می توانید از پرواز قطری استفاده نمایید که قیمت بلیطش روی ارزانترین کلاس اکونومی حدود یک میلیون تومان هست منتها اولین پروازش 29 جون امسال افتتاح می شه، و یا اگر قیمت بلیط اینقدر براتون مهمه بلیط ایران ار - ار کانادا از طریق لندن می گرفتید که فکر کنم اگر توی کلاس ارزونش جا بده زیر یک میلیون در می آید.
یک موضوع هم خدمتتون عرض کنم آژانس ها بابت فروش بلیط حدود 9 درصد پورسانت از ایرلاینز ها می گیرند البته بسته به نوع ایرلاینز این پورسانت می تونه متفاوت باشه، حالا یه آژانسی که فکر نکنم به این آسونی ها هم پیدا شه شاید بخواد از این سودش قسمتیش رو به مسافر برگردونه، ولی نمیتونه این رو روی قیمت بلیط که پایین بلیط ثبت می شه منظور کنه. مثلا قیمت بلیط 1.300.000 روی بلیط نوشته ولی ایشان از شما 1.250.000 بگیرد.
این موضوع دیگه کاملا جدا از بحث ما می باشد. و یک مسئله شخصی به حساب می آید.

Pearson
April 20th, 2011, 07:30 AM
از اصفهان تورنتو انتخاب دیگه ای نیست؟ خب اگر بخوام خودم کردیت کارت بخرم بین دو پرواز چقدر فاصله زمانی در نظر بگیرم که جا نمونم از پرواز دوم؟ اصلا این کارو بکنم یا تهران برم؟

خب اغلب اصفهانی با توجه به واقع شدن فرودگاه امام در اتوبان قم بیشتر ترجیح می دهند گازش رو بگیرند و 2 3 ساعته خودشون رو به این فرودگاه برسونند.
پرواز GULF AIR به اصفهان وجود دارد منتها تا کانادا باید دو تا استاپ حداقل توی منامه و لندن داشته باشید.
GULF AIR با توجه به مشکلات اخیر بحرین نشون داد که ایرلاینز مورد اطمینانی نیست چون بلافاصله پس از این بحران تمامی پرواز هاش رو به لبنان، عراق و ایران ( کشورهای شیعه نشین ) یهو کنسل کرد!!
هنوز هم پرواز هاش به این سه کشور به صورت تعلیق می باشد.

segalesh
April 20th, 2011, 09:08 PM
خیر دوست عزیز این موضوع اصلا چونه زنی نیست. فروش بلیط هواپیما سیستم تیکتینگ خاص خودش رو داره، بلیط ها توسط نرم افزاری به نام AMADEUS خریداری می شود. قیمت رو خود سیستم مشخص می کنه و آژانس هیچ نقشی توی تعیین قیمت نداره. راجع به علت اختلاف قیمت بلیط قبلا مفصل بحث شده که به دلیل فاکتورهای مختلفی مثل کلاسیفیکیشن های پروازی مختلف (حدود بیست نوع بلیط اکونومی وجود دارد)، مدت زمان اعتبار بلیط، قیمت ارز، ادامه ی مسیر پروازی (که این مورد شما می باشد) , مقدار جریمه ی کنسلی، تغییر تاریخ، حاضر نشدن در فرودگاه و غیره باعث می شود تنوع زیادی در قیمت بلیط های پروازی به وجود بیاید طوری که ممکن است در یک پرواز دو نفر را نتوانید پیدا کنید که هر دو یک قیمت برای بلیط آن مسیر پرداخت کرده باشند.
شما بلیطی که گرفتید احتمالا ادامه ی مسیرش با هواپیمایی لوفت هانزا نیست و توست ار کانادا انجام می شه که این بلیط را کمی ارزانتر می کند. ولی توی بلیط ممکن است اسمی از ار کانادا نبینید چون این دو ایرلاینز با هم CODE SHARE هستند بلیط های همدیگر رو در ادامه ی پرواز می فروشند.
همانجور که قبلا هم گفته شد برای مونترال می توانید از پرواز قطری استفاده نمایید که قیمت بلیطش روی ارزانترین کلاس اکونومی حدود یک میلیون تومان هست منتها اولین پروازش 29 جون امسال افتتاح می شه، و یا اگر قیمت بلیط اینقدر براتون مهمه بلیط ایران ار - ار کانادا از طریق لندن می گرفتید که فکر کنم اگر توی کلاس ارزونش جا بده زیر یک میلیون در می آید.
یک موضوع هم خدمتتون عرض کنم آژانس ها بابت فروش بلیط حدود 9 درصد پورسانت از ایرلاینز ها می گیرند البته بسته به نوع ایرلاینز این پورسانت می تونه متفاوت باشه، حالا یه آژانسی که فکر نکنم به این آسونی ها هم پیدا شه شاید بخواد از این سودش قسمتیش رو به مسافر برگردونه، ولی نمیتونه این رو روی قیمت بلیط که پایین بلیط ثبت می شه منظور کنه. مثلا قیمت بلیط 1.300.000 روی بلیط نوشته ولی ایشان از شما 1.250.000 بگیرد.
این موضوع دیگه کاملا جدا از بحث ما می باشد. و یک مسئله شخصی به حساب می آید.
سلام دوست عزیز،
همان طور که شما فرمودید آژانسها 9 درصد حق خودشونه که از اون می تونند تخفیف بدند که این تخفیف ما هم ازهمون 9 درصد بود یعنی 4.5 درصد. تو بلیط هم رقم 1323000 ذکر شده. من هم که خود سایت لوفت هانزا رو چک کردم تمام پروازها از فرانکفورت به بعد ایر کانادا هستش. که البته طبق تجربه دوستانم ایر کانادا بسیار ایرلاین خوبیه حتی در مقایسه با ایر لاین های اروپایی. تمام آژانسهایی که من زنگ زدم قیمت 1323000 رو اعلام می کردندو بعد از درخواست من برای تخفیف میزان درصد رو اعلام میکردند. که این آژانس میزان 4.5 درصد رو اعلام کردند. به هر حال همه به دنبال هزینه کردن کمتر هستند.
از راهنمایی شما هم ممنون.