PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرواز به کانادا (بلیت، آژانس، بهترین مسیر و محدودیت بار)

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60

Pearson
September 28th, 2011, 04:47 PM
با سلام
ما هنوز 3 هفته مي شه كه پاس ها رو فرستاديم و هنوز ويزامون به دستمون نرسيده ، مقصدمون كلگريه و برنامه رفتنمون واسه بعد از ژانويه است. از جناب pearson مي خواستم بپرسم كه:
1- آيا الان زوده براي رزرو بليط؟
2- اينكه چه ايرلايني رو واسه كلگري پيشنهاد مي كنن؟
3- آيا اير لايني كه دو چمدان 23 كيلويي مجاز باشه به مقصد كلگري هست؟
در ضمن بسيار ممنون از اطلاع رساني مفيدتون

1. الان دیر هم هست
2. برای کگلری کی ال ام و یا لوفت هانزا
3. ممکنه با قطری بتونید بلیط گیر بیاورید ولی با دو تا استاپ تهران - دوحه - مونترال - کلگری با قطری می تونید دو تا بار ببرید ولی کانکشن مونترال - کلگری ممکن هست مجبور به پرداخت اضافه بار شوید

SoheilM
September 28th, 2011, 05:00 PM
1. الان دیر هم هست
2. برای کگلری کی ال ام و یا لوفت هانزا
3. ممکنه با قطری بتونید بلیط گیر بیاورید ولی با دو تا استاپ تهران - دوحه - مونترال - کلگری با قطری می تونید دو تا بار ببرید ولی کانکشن مونترال - کلگری ممکن هست مجبور به پرداخت اضافه بار شوید

جناب pearson عزیز سلام

شما برای خرید آنلاین پرواز غیر از مراجعه به سایت رسمی یه خط هوایی، چه سایتهایی رو معرفی میکنید البته اگه جنبه تبلیغاتی نداشته باشه قید بفرمایید.

به فرض مثال من میخوام از مسیر سنگاپور برم مونترال که انصافا قیمتها بالاست برای نوامبر، الان نمیدونم بهترین و منطقیترین خرید چه میتونه باشه؟

ممنون از راهنماییتون

Pearson
September 28th, 2011, 05:06 PM
جناب pearson عزیز سلام

شما برای خرید آنلاین پرواز غیر از مراجعه به سایت رسمی یه خط هوایی، چه سایتهایی رو معرفی میکنید البته اگه جنبه تبلیغاتی نداشته باشه قید بفرمایید.

به فرض مثال من میخوام از مسیر سنگاپور برم مونترال که انصافا قیمتها بالاست برای نوامبر، الان نمیدونم بهترین و منطقیترین خرید چه میتونه باشه؟

ممنون از راهنماییتون

سایت های cheapoair و kayak همه معتبر هستند و فرقی زیاد با هم ندارند
از سنگاپور به مونترال منطقی ترین مسیر با قطری هست فقط یک 30 ساعتی توی راه هستید
فکر کنم ارزانترین مسیر هم باشد

SoheilM
September 28th, 2011, 05:21 PM
سایت های cheapoair و kayak همه معتبر هستند و فرقی زیاد با هم ندارند
از سنگاپور به مونترال منطقی ترین مسیر با قطری هست فقط یک 30 ساعتی توی راه هستید
فکر کنم ارزانترین مسیر هم باشد

من الان برای 13 نوامبر نگاه کردم که CheapOair قیمت داد از 930.4jet airways دلار که بین 0 تا 50 دلار هم برای ساک دوم میگیره. البته نمیدونم با داشتن ویزای مهاجرت باید ویزای ترانزیت هند و انگلیس رو بگیرم یا نه؟

مورد مهمی که برام خیلی پاسخش مهمه، اعتبار این سایت CheapOair هست! اطلاعات مستر کارتو ندم بعد هوتوتو ....... بشه!

ممنون

Pearson
September 28th, 2011, 05:25 PM
من الان برای 13 نوامبر نگاه کردم که CheapOair قیمت داد از 930.4jet airways دلار که بین 0 تا 50 دلار هم برای ساک دوم میگیره. البته نمیدونم با داشتن ویزای مهاجرت باید ویزای ترانزیت هند و انگلیس رو بگیرم یا نه؟

مورد مهمی که برام خیلی پاسخش مهمه، اعتبار این سایت CheapOair هست! اطلاعات مستر کارتو ندم بعد هوتوتو ....... بشه!

ممنون

19 نوامبر از سایت kayak بگیرید با همون قیمت با فقط یک استاپ توی دوحه
از نظر اعتباری مشکلی ندارد خیالتان راحت باشد
مسیری که پیدا کردید چیز جالبی نیست از بمبئی با دو استاپ
قابل مقایسه با قطری که بهترین seat اکونومی دنیا رو دارد نیست

Hadi mecheng
September 28th, 2011, 07:00 PM
مرسی از پاسختون
من موقتا تونستم واسه ۳۰ دسامبر و ۵ ژانویه از BMI ‌‌رزرو کنم انگار بهترین انتخاب بود ۳و۴ ژانویه مسیر خالی نبود(واسه 2نفر)

radintahvildari
September 28th, 2011, 07:06 PM

ممنون

مابین kayak و cheapoair قیمت های ارایه شده در cheapoair ارزانتر است. از لحاظ امنیت برای خرید با کارت مستر یا ویزا خیالتون راحت، هیچ مشکل امنیتی نداره. من خودم به تازگی برای تهران به اتاوا از همین سایت خرید بلیط انجام دادم

SoheilM
September 28th, 2011, 08:31 PM
19 نوامبر از سایت kayak بگیرید با همون قیمت با فقط یک استاپ توی دوحه
از نظر اعتباری مشکلی ندارد خیالتان راحت باشد
مسیری که پیدا کردید چیز جالبی نیست از بمبئی با دو استاپ
قابل مقایسه با قطری که بهترین seat اکونومی دنیا رو دارد نیست

جناب pearson عزیز، اساسا ماها که ویزای مهاجرت داریم میشه در صورتیکه نیاز باشه ترمینال عوض کنیم یا از یک فرودگاه به فرودگاه دیگه بریم، پرواز بگیریم به کانادا؟ یا باید ویزای ترانزیت بگیریم؟

ممنون میشم اگه در رابطه با پروازهایی که از آمریکا میگذره توضیح بدید. نیاز به گرفتن روادید هست، آخه وقتی از خاور دور میری به سمت کانادا مسیر معمولا از طریق هنگ کنگ، ژاپن و آمریکا هست که این سه تا کشور خوب ویزا میخوان!

من این خط هوایی رو چک کردم Continental Airlines، قیمتهاش بدی نیست ولی نگرانیم از Connection هایی که داره هست؟

به طور کل چیزی که من دستم اومد قطریه قیمتش مناسبترین با کمترین تعداد پرواز به مقصد.

ممنون میشم نظرتون رو بدونم.

Pearson
September 29th, 2011, 08:00 AM
جناب pearson عزیز، اساسا ماها که ویزای مهاجرت داریم میشه در صورتیکه نیاز باشه ترمینال عوض کنیم یا از یک فرودگاه به فرودگاه دیگه بریم، پرواز بگیریم به کانادا؟ یا باید ویزای ترانزیت بگیریم؟ ممنون میشم اگه در رابطه با پروازهایی که از آمریکا میگذره توضیح بدید. نیاز به گرفتن روادید هست، آخه وقتی از خاور دور میری به سمت کانادا مسیر معمولا از طریق هنگ کنگ، ژاپن و آمریکا هست که این سه تا کشور خوب ویزا میخوان! من این خط هوایی رو چک کردم Continental Airlines، قیمتهاش بدی نیست ولی نگرانیم از Connection هایی که داره هست؟ به طور کل چیزی که من دستم اومد قطریه قیمتش مناسبترین با کمترین تعداد پرواز به مقصد. ممنون میشم نظرتون رو بدونم. قبلا هم گفتم نمی تونید از فرودگاه های آمریکایی برای رسیدن به کانادا استفاده کنید مگر اینکه پاسپورت کانادایی داشته باشید‏ |‏ هنگ گنگ ژاپن و اروپا برای اتباع ایران به شرط اینکه ویزای کانادا داشته باشند روادید ترانزیت نمی خواهند

SoheilM
September 29th, 2011, 12:51 PM
قبلا هم گفتم نمی تونید از فرودگاه های آمریکایی برای رسیدن به کانادا استفاده کنید مگر اینکه پاسپورت کانادایی داشته باشید‏ |‏ هنگ گنگ ژاپن و اروپا برای اتباع ایران به شرط اینکه ویزای کانادا داشته باشند روادید ترانزیت نمی خواهند

جسارتا شما مرجعی برای این موضوع دارید که بشه کشور به کشور بهش استناد کرد؟

در صورتیکه پرواز به اروپا باشه و مثلا در شاقل دوگل پاریس بشینه، میشه از قضیه ترانزیت بودن پرواز ( در صورتیکه transit time بالا باشه) یه گشتی تو پاریس زد یا نمیشه بیرون از فرودگاه اومد؟

بازم مرسی از پاسختون

Pearson
September 29th, 2011, 01:20 PM
جسارتا شما مرجعی برای این موضوع دارید که بشه کشور به کشور بهش استناد کرد؟ در صورتیکه پرواز به اروپا باشه و مثلا در شاقل دوگل پاریس بشینه، میشه از قضیه ترانزیت بودن پرواز ( در صورتیکه transit time بالا باشه) یه گشتی تو پاریس زد یا نمیشه بیرون از فرودگاه اومد؟ بازم مرسی از پاسختون فرودگاه رو نمی تونید ترک کنید و مدت زمان ترانزیت تان نباید بیش از 24 ساعت باشد‏ | اگر بخواهید فرودگاه رو ترک کنید باید ویزای ترانزیت بگیرید که پروسه اش با ویزای شنگن معمولی هیچ فرقی ندارد | به این نوع ویزای شنگن ویزای شنگن نوع B گفته میشود و ممکن است درخواست شما رد شود ‏|‏ راجع به مرجع بعضی از ایرلاینز ها توی وبسایت اشان یک چیز هایی دارند ولی سرچش یک کمی برای افراد عادی ممکن است کمی پیچیده باشد

SoheilM
September 30th, 2011, 04:38 PM
مراتب ارادت منو پذیرا باشید جناب pearson

از طریق cheapoair که اقدام میکنیم معمولا حداقل 2 خط هوایی متفاوت پیشنهاد میشه. آیا بار رو باید در پایان هر مرحله تحویل بگیریم چون خط هوایی عوض میشه یا در مقصد تحویل میگیریم؟

مورد دیگه اینکه e-ticket که برامون صادر میشه با یه شماره مرجع هست و اگه هست توسط کدوم خط هوایی صادر میشه؟ چون معمولا خریدهایی که من قبلا کردم (البته از خود سایت امارات و گلف) یه رفرنس داشته ولی چند تا هواپیما عوض کردم تا به مقصد رسیدم، همشون یه رفرنس داشته و میگم نکنه این چند تا رفرنس نامبر داره؟

چون وقتی یه رفرنس باشه بار قاعدتا در مقصد تحویل میشه.

ممنون

radintahvildari
October 1st, 2011, 01:54 PM
با پرواز bmi به کانادا چند بسته می تونیم check - in کنیم؟

Pearson
October 1st, 2011, 01:56 PM
با پرواز bmi به کانادا چند بسته می تونیم check - in کنیم؟

توی کلاس های اکونومی یک بسته

Pearson
October 1st, 2011, 02:00 PM
مراتب ارادت منو پذیرا باشید جناب pearson
از طریق cheapoair که اقدام میکنیم معمولا حداقل 2 خط هوایی متفاوت پیشنهاد میشه. آیا بار رو باید در پایان هر مرحله تحویل بگیریم چون خط هوایی عوض میشه یا در مقصد تحویل میگیریم؟
مورد دیگه اینکه e-ticket که برامون صادر میشه با یه شماره مرجع هست و اگه هست توسط کدوم خط هوایی صادر میشه؟ چون معمولا خریدهایی که من قبلا کردم (البته از خود سایت امارات و گلف) یه رفرنس داشته ولی چند تا هواپیما عوض کردم تا به مقصد رسیدم، همشون یه رفرنس داشته و میگم نکنه این چند تا رفرنس نامبر داره؟
چون وقتی یه رفرنس باشه بار قاعدتا در مقصد تحویل میشه.
ممنون

بار رو در مقصد تحویل خواهید گرفت مگر اینکه پرواز domestic داشته باشید یعنی اول وارد مثلا تورنتو شوید بعد مثلا به ساسکاتون بروید
رفرنس نامبر از طریق اولین ایرلاینز صادر خواهد گردید و ثابت می باشد.
بهتر هست اگر از ایران پرواز می کنید حتما بلیطتان رو سه روز قبل از سفر با خود ایرلاینز reconfirm کنید

radintahvildari
October 1st, 2011, 02:19 PM
توی کلاس های اکونومی یک بسته

من همین الان با شماره دفتر مرکزی bmi در تهران به شماره 83388 تماس گرفتم و مسئولش گفت برای مسیر تهران - لندن - اتاوا دو بسته 23 کیلویی!

Pearson
October 1st, 2011, 02:32 PM
من همین الان با شماره دفتر مرکزی bmi در تهران به شماره 83388 تماس گرفتم و مسئولش گفت برای مسیر تهران - لندن - اتاوا دو بسته 23 کیلویی!

بله حق با شماست با BMI هنوز امکان دو بار 23 کیلویی برای پروازهای overseas دارید ولی لوفت هانزا یک بار
ولی همیشه بهترین مرجع همون چیزی هست که توی بلیط قید شده

kiara
October 2nd, 2011, 11:37 AM
ایا کسی می داند که برای اولین بار می توانیم بلیط هواپیما از طریق کنسولگری کانادا بگیریم اگر کسی شمارهای از انجا دارد خواهش می کنم به من هم اطلاع بدهد متشکرم

Pearson
October 2nd, 2011, 11:41 AM
ایا کسی می داند که برای اولین بار می توانیم بلیط هواپیما از طریق کنسولگری کانادا بگیریم اگر کسی شمارهای از انجا دارد خواهش می کنم به من هم اطلاع بدهد متشکرم

کنسولگری کانادا؟
منظورتون سفارت کانادا در تهران هست؟ سفارت به بلیط هواپیماهای تجاری چه ربطی داره؟

pkhansari
October 2nd, 2011, 12:38 PM
با International Organization for Migration - IOM (http://www.iomtehran.net) تماس بگیرین. برای مهاجرین امکانی برای خرید بلیط یکطرفه با تخفیف و برای یکبار ارائه میکنند.

Pearson
October 2nd, 2011, 01:11 PM
با International Organization for Migration - IOM (http://www.iomtehran.net) تماس بگیرین. برای مهاجرین امکانی برای خرید بلیط یکطرفه با تخفیف و برای یکبار ارائه میکنند.

علت ارزان بودن بلیط های IOM در واقع تخفیف آن نیست بلکه کلاسیفیکیشن خاص آن است که امکان تغییر تاریخ و کنسلی رو به شما نمی دهد و همینطور حداقل شما باید برای چندین ماه بعد این بلیط رو رزرو کنید و برای رزرواسیونش هم 100 دلار پرداخت نمایید

mina7
October 2nd, 2011, 01:55 PM
با سلام
از یکی شنیدم که میشه از ایران بلیط دو طرفه گرفت و بعد تاریخ برگشت رو تا زمان مورد نظر (که از الان نمیدونیم کی هست؟ شاید یک سال شایدم بیشتر؟) به تاخیر انداخت. به نظر که خیلی عملی نمیاد، حالا هست چنین چیزی؟

Pearson
October 2nd, 2011, 02:18 PM
با سلام
از یکی شنیدم که میشه از ایران بلیط دو طرفه گرفت و بعد تاریخ برگشت رو تا زمان مورد نظر (که از الان نمیدونیم کی هست؟ شاید یک سال شایدم بیشتر؟) به تاخیر انداخت. به نظر که خیلی عملی نمیاد، حالا هست چنین چیزی؟

بله بلیط برگشت رو می توانید برای یک سال دیگر بگیرید بعد هر وقت خواستید تغییر تاریخش دهید

BANAFSHE07
October 4th, 2011, 05:53 PM
سلام
آیا بهتره که بلیط رو به صورت رفت و برگشت بگیریم یا یکطرفه هم میشه خرید؟کدوم روش بهتره؟
و اینکه بهتره چند وقت قبل از سفر به فکر تهیه بلیط باشیم؟
در چه ماههایی بلیط ارزانتراست؟
و اخر اینکه برای سفر به تورنتو بالاخره کدام هواپیمایی بهتره؟

متشکرم اگر پاسخ بدید.

mina7
October 4th, 2011, 11:48 PM
من از یه دفتر هواپیمایی پرسیدم گفت قبلا میشده اما الان دیگه بلیط بعد از یه سال خوبخود باطل میشه و دیگه نمیشه تمدیدش کرد، این بود که اینجا هم پرسیدم. حالا اگه این امکان وجود داره، برای کسی که میره و رفتنش با خداس که چند سال بعد باشه، خوبه که دو طرفه بگیریم؟ یا ارزش نداره؟

بله بلیط برگشت رو می توانید برای یک سال دیگر بگیرید بعد هر وقت خواستید تغییر تاریخش دهید

Pearson
October 5th, 2011, 12:03 AM
من از یه دفتر هواپیمایی پرسیدم گفت قبلا میشده اما الان دیگه بلیط بعد از یه سال خوبخود باطل میشه و دیگه نمیشه تمدیدش کرد، این بود که اینجا هم پرسیدم. حالا اگه این امکان وجود داره، برای کسی که میره و رفتنش با خداس که چند سال بعد باشه، خوبه که دو طرفه بگیریم؟ یا ارزش نداره؟

منظورم این بود که بلیط برگشت توی 365 روز آینده باشه نه 10 سال آینده

Pearson
October 5th, 2011, 12:08 AM
سلام
آیا بهتره که بلیط رو به صورت رفت و برگشت بگیریم یا یکطرفه هم میشه خرید؟کدوم روش بهتره؟
و اینکه بهتره چند وقت قبل از سفر به فکر تهیه بلیط باشیم؟
در چه ماههایی بلیط ارزانتراست؟
و اخر اینکه برای سفر به تورنتو بالاخره کدام هواپیمایی بهتره؟

متشکرم اگر پاسخ بدید.

اگز ویزای مهاجرتی یا دانشجویی دارید می توانید یکطرفه بگیرید. اگر قصد دارید تا یک سال آینده به ایران باز گردید از نظر اقتصادی به صرفه هست که بلیط دو طرفه داشته باشید
هرچه زودتر بهتر
هرچه فاصله به تاریخ سفر بیشتر بلیط ارزانتر
بهترین پرواز ممکن به تورنتو از تهران فرست کلاس لوفت هانزا و یا امارات

omid_pooya
October 6th, 2011, 02:11 AM
جناب پیرسون

اول اینکه شما اگه یه زمانی خواستی کاندیدایی چیزی بشی , ندا بده که ما هممون بهت رای بدیم ... من حدودا دو سال تو این سایت میچرخم و هیچوقت چنین حس مسئولیتی ندیده بودم , جدا سپاس گزارم

و اما چندین هزارمین سوالی که در این فروم از شما پرسیده می شود :

من عازم وینیپگ هستم برای ژانویه . به نظر شما غیر از کی ال ام و لوفتانزا گزینه دیگری هم هست ؟ ... مثلا گرفتن یک خط تا تورنتو (یا ونکوور یا مونترال) و سپس گرفتن یک خط ایرکانادا از آنجا به وینیپگ , آیا معقول و به صرفه هست ؟ یا نه , ما وینیپگی ها محکوم به استفاده از همین دو ایرلاین عزیز هستیم ؟

توضیح : قطر ایرویز هم میگوید که وینیپگ می برد اما هزار ماشالله سایتش ...

Pearson
October 6th, 2011, 08:06 AM
جناب پیرسون

اول اینکه شما اگه یه زمانی خواستی کاندیدایی چیزی بشی , ندا بده که ما هممون بهت رای بدیم ... من حدودا دو سال تو این سایت میچرخم و هیچوقت چنین حس مسئولیتی ندیده بودم , جدا سپاس گزارم

و اما چندین هزارمین سوالی که در این فروم از شما پرسیده می شود :

من عازم وینیپگ هستم برای ژانویه . به نظر شما غیر از کی ال ام و لوفتانزا گزینه دیگری هم هست ؟ ... مثلا گرفتن یک خط تا تورنتو (یا ونکوور یا مونترال) و سپس گرفتن یک خط ایرکانادا از آنجا به وینیپگ , آیا معقول و به صرفه هست ؟ یا نه , ما وینیپگی ها محکوم به استفاده از همین دو ایرلاین عزیز هستیم ؟

توضیح : قطر ایرویز هم میگوید که وینیپگ می برد اما هزار ماشالله سایتش ...

برای YWG (http://en.wikipedia.org/wiki/YWG) همانجور که فرمودید فقط با KLM و یا Lufthansa می توانید تشریف ببرید. KLM با شرکت هواپیمای کانادایی WestJet و لوفتهانزا با Air Canada کد شر هستند یعنی به هر حال در ادامه ی مسیر شما مجبور هستید از این دو ایرلاینز استفاده ننمایید و بلیطش رو در ادامه سفرتون به شهر های اصلی براتون از همین ایران صادر می کنند نیازی نیست تیکه تیکه بلیط بخرید.
مسیر منطقی هم از مونترال و یا تورنتو به وینیپگ هست یعنی از شرق به غرب پس استفاده از فرودگاه های کلگری و یا ونکوور طول مدت سفر شما را افزایش خواهد داد و منطقی نیست.
برای وینیپیگ از فرودگاه شیکاگو هم می توانید استفاده نمایید ولی از اونجایی که حدس می زنم شما هم مثل بنده از نعمت الهی پاسپورت کانادایی محروم هستید فعلا غیر ممکن می باشد.
قطری هم فقط از دفترشون ممکن است این بلیط رو تهیه نمایید از اونجایی که قطری با ایرلاینتز های کانادایی code share نیست بلیط باید segment segment صادر شود.

omid_pooya
October 6th, 2011, 11:34 AM
ممنون جناب پیرسون . یادمه اینجا یک خانوم مشهدی بود که از قطر رزرو کرد اما بعد بنا به علتی که مغلوم نشد بلیط رو خریداری نکردند و روزهای آخر به شدت در جستجوی بلیط بودند . کاش می گفتند مشکل چی بود

سوال ما , ناشی ازخسیسی بود جناب پیرسون . چون دیدم که کمترین نرخ بلیط برای وینیپگ از حالا 1200 تا 1400 تاست و بی ام آی هم (که پروازهایش از لوفتانزا معوملا ارزانتر است) ندارد چنین پروازی , به سرم زد که با توجه به اجباری بودن گرفتن چمدان ها و انجام کارهای استادی پرمیت در اولین فرودگاه کانادا , اصولا دو تا بلیط مستقل بگیرم , شاید ارزانتر درآید ! ... ولی فکر نمی کنم چندان فایده ای داشته باشد ... به هر حال ممنون

یک پیشنهاد : اطلاعات بسیار خوبی در این فروم هست . به نظر من یک صفحه ویکی در مورد "پرواز" اضافه کنیم به سایت . اگر پیشنهاد مقبول افتاد , خلاصه هایی درآورده ام که شاید به کار آید ... در خدمت هستیم به هر صورت

omid_pooya
October 6th, 2011, 01:25 PM
راستی , جناب پیرسون , یک سوال فنی دیگر :

راحت ترین پرواز بین کی ال ام , لوفتازا , بی ام آی و امیریتس را کدام پرواز دارد ؟ (در شرایط برابر از نظر تعداد توقف و صرف نظر از قیمت)

البته می دانم که :

تورکیش , امارات و لوفتانزا خطوط هوایمایی 4 ستاره
KLM و AIRCANADA و BMI سه ستاره می باشند
قطری 5 ستاره و دارای بهترین کلاس اکونومی دنیا می باشد

اما مثلا شما اینطور که من فهمیده ام کی ال ام را بیشتر از بی ام آی قبول دارید , با اینکه هر دو سه ستاره اند . در مقام مقایسه بین لوفتانزا و امارات هر دو چهار ستاره نظرتان چیست ؟

radintahvildari
October 6th, 2011, 02:38 PM

راحت ترین پرواز بین کی ال ام , لوفتازا , بی ام آی و امیریتس را کدام پرواز دارد ؟ (در شرایط برابر از نظر تعداد توقف و صرف نظر از قیمت)

البته می دانم که :

اما مثلا شما اینطور که من فهمیده ام کی ال ام را بیشتر از بی ام آی قبول دارید , با اینکه هر دو سه ستاره اند . در مقام مقایسه بین لوفتانزا و امارات هر دو چهار ستاره نظرتان چیست ؟

با توجه به تجربه شخصی که با پروازهای bmi، KLM و emirates داشتم، پرواز emirates از همه لحاظ بهترین است. از باب مدت زمان ترانزیت هم بسیار کوتاه تر است. البته bmi هم ترانزیت اش کوتاه است. بین bmi و klm در مقایسه نحوه سرویس دهی 100% پرواز klm بهتره.

SoheilM
October 6th, 2011, 05:25 PM
سلام

خرید اینترنتی رو از سایت ebookers.com پیشنهاد میکنید و آیا کسی تجربه خرید بلیط از این سایت رو داره؟

مرسی از جوابتون

Pearson
October 6th, 2011, 06:35 PM
ممنون جناب پیرسون . یادمه اینجا یک خانوم مشهدی بود که از قطر رزرو کرد اما بعد بنا به علتی که مغلوم نشد بلیط رو خریداری نکردند و روزهای آخر به شدت در جستجوی بلیط بودند . کاش می گفتند مشکل چی بود

سوال ما , ناشی ازخسیسی بود جناب پیرسون . چون دیدم که کمترین نرخ بلیط برای وینیپگ از حالا 1200 تا 1400 تاست و بی ام آی هم (که پروازهایش از لوفتانزا معوملا ارزانتر است) ندارد چنین پروازی , به سرم زد که با توجه به اجباری بودن گرفتن چمدان ها و انجام کارهای استادی پرمیت در اولین فرودگاه کانادا , اصولا دو تا بلیط مستقل بگیرم , شاید ارزانتر درآید ! ... ولی فکر نمی کنم چندان فایده ای داشته باشد ... به هر حال ممنون

یک پیشنهاد : اطلاعات بسیار خوبی در این فروم هست . به نظر من یک صفحه ویکی در مورد "پرواز" اضافه کنیم به سایت . اگر پیشنهاد مقبول افتاد , خلاصه هایی درآورده ام که شاید به کار آید ... در خدمت هستیم به هر صورت

مشکلشون این بود که با ویزای ویزیتوری همسرشون قطری می گفت باید حتما بلیط برگشت بخرند

Pearson
October 6th, 2011, 06:36 PM

البته می دانم که :

بین لوفت هانزا و امارات من امارات رو انتخاب می کنم
یادتان باشد که امارات تا چند سال پیش خطوط هواپیمای 5 ستاره محسوب می شد که DOWN GRADE شد

sunlady
October 7th, 2011, 12:33 PM
من می خوام برای ژانویه بلیط رزرو کنم، ؟آیا هنگام رزرو باید پول کامل داده بشه؟ تا چه مدت قبل باید کنسل یا کانفیرم کرد؟
آیا به همه مراکز استانهای کانادا پرواز مستقیم هست؟ این اطلاعات رو از کجا می شه پیدا کرد؟
ممنون

omid_pooya
October 7th, 2011, 03:02 PM
من می خوام برای ژانویه بلیط رزرو کنم، ؟آیا هنگام رزرو باید پول کامل داده بشه؟ تا چه مدت قبل باید کنسل یا کانفیرم کرد؟
آیا به همه مراکز استانهای کانادا پرواز مستقیم هست؟ این اطلاعات رو از کجا می شه پیدا کرد؟
ممنون

خیر , هنگام رزرو لازم نیست پولی داده شود اما رزرو ها خیلی باقی نمی مانند (در شرایط فعلی از سه روز تا یک هفته) , بعد این مدت باید بخرید

جریمه کنسلی، جریمه تغییر تاریخ بلیط، جریمه نرفتن سر پرواز از ایرلاین به ایرلاین فرق می کند , باید هنگام رزرو یا خرید بپرسید

پرواز "مستقیم" به کانادا از هیچ جای ایران وجود ندارد , اما اگر منظورتان پروازهایی است که نهایتا به کانادا برسد , از مشهد , تبریز , اصفهان و شیراز پرواز وجود دارد . بقیه شهرستان ها را نمی دانم و فکر نکنم (باید از آژانس ها بپرسید)

marjanmohajer
October 7th, 2011, 11:40 PM
فكر كنم منظور ايشون پرواز از ايران به همه ايالت هاى كاناداست نه از همه استان هاى ايران به كانادا.كه جوابشون منفيه.

sunlady
October 8th, 2011, 09:44 PM
من می خوام St. John's در ایالت Newfoundland برم، بهترین مسیر چه پیشنهادی دارید؟

fanta
October 9th, 2011, 12:31 AM
من می خوام St. John's در ایالت Newfoundland برم، بهترین مسیر چه پیشنهادی دارید؟

کد این فرودگاه YYT هست و باید خودتون رو به تورنتو یا مونترال برسونید و بعد با ایرکانادا تشریف ببرید. برای تورنتو و مونترال هم که یه سرچ کوچیک اینجا بکنید احتمالا از کل نت بیشتر اطلاعات پیدا میکنید

armita joon
October 9th, 2011, 09:31 PM
سلام به همه دوستان و جناب پیرسون
آیا بلیط رزرو شده از طریق cheapoair رو می شه کنسل کرد یا تاریخش رو عوض کرد؟

sunlady
October 9th, 2011, 10:30 PM
می شه اگه آژانس خوبی می شناسید معرفی کنید؟و ارزونترین پرواز برای کانادا چه گزینه است؟
آیا اگه الان برای ژانویه بخوام بلیط بگیرم دیر شده؟
ممنون می شم اگه کسی جواب اینها رو می دونه بگه

fanta
October 10th, 2011, 03:35 AM
سلام به همه دوستان و جناب پیرسون
آیا بلیط رزرو شده از طریق cheapoair رو می شه کنسل کرد یا تاریخش رو عوض کرد؟

سلام
مگه میشه بلیطی رو از cheapoair رزرو کرد؟ تا جایی که من میدونم این سایتها فقط فروش قطعی دارند و میتونید روی بلیط شرایطش ابطالش رو بخونید اما حداقل وقتی که من دنبالش بودم کنسلی نداشت الان رو خبر ندارم

Kazy
October 10th, 2011, 01:31 PM
می شه اگه آژانس خوبی می شناسید معرفی کنید؟و ارزونترین پرواز برای کانادا چه گزینه است؟

اوایل ژانویه که می دونید قیامته زودتر بلیط رو رزرو کنید بهتره

solmazarf
October 11th, 2011, 10:56 AM
سلام دوستان، كسي ميدونه پرواز لوفتانزا اضافه بار براي 1 چمدون 23 كيلويي چقدر مي گيره؟ و وسايل اسكي رو هم ميشه بدون هزينه برد. اگه درسته لطفا بگيد :)

SoheilM
October 12th, 2011, 01:02 PM
سلام

دوستان در صورت ترانزیت بالا تو دوحه قطر، قطریه تسهیلات ترانزیت مثل هتل و صبونه و ناهار و ... میده به مسافر یا نه؟

ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارید بفرمایید.

سپاس

SoheilM
October 12th, 2011, 01:06 PM

با اطلاعات پرواز همواپیمایی های قطریه و ایران ایر و ... تماس بگیرید. یادمه هفته پیش واسه مونترال ایران ایر میگفت 860 تومن البته با یه بسته. بی ام آی هم که ارزونترین بود میگفت 1200. توی این شرایط قطریه گزینه مناسبیه. اگه مهاجر هستید با آی ا ام یه تماس بگیرید 728 دلار میده تا مونترال البته من نمیدونم مسیر شما کجاست!

SoheilM
October 12th, 2011, 01:07 PM
سلام دوستان، كسي ميدونه پرواز لوفتانزا اضافه بار براي 1 چمدون 23 كيلويي چقدر مي گيره؟ و وسايل اسكي رو هم ميشه بدون هزينه برد. اگه درسته لطفا بگيد :)

شما رو کیلویی 30 دلار حساب کنید معمولا نرخ اضافه بار همین حدوده!

alireza632
October 12th, 2011, 10:00 PM
سلام.من از cheapoair بلیط تهران-مونترال خریدم.از تهران تا لندن BMI.از لندن تا مونترال لوفتانزا(که این دومی توسط ایر کانادا operate میشه).تو ETicket که برام صادر شده مقدار باری که مجازم با خودم ببرم رو ننوشته.رفتم تو سایت BMI و lufthansa و Eticket رو اونجا هم چک کردم. اونجا هم چیزی ننوشته بود.با توجه به اینکه قاعدتا بلیط من توسط BMI صادر شده زنگ زدم به نمایندگی BMI تو تهران پرسیدم گفت دو تا بسته 23 کیلویی.حالا سوال من اینه از اونچایی که بار مجاز لوفتانزا و ایرکانادا واسه کلاس اکونومی یک بسته 23 کیلوییه الان تکلیف من چیه؟یعنی باید به لوفتانزا پول اضافه بار بدم؟در حالیکه من بارم رو تو ایران check in میکنم و تو مونترال تحویل میگیرم.

atieh1982
October 13th, 2011, 12:10 AM
شما رو کیلویی 30 دلار حساب کنید معمولا نرخ اضافه بار همین حدوده!

برای لوفتانزا برای هر 23 کیلوی اضافه باید 70$ بدید.اطلاعات امام 51001 هست.اونا به ایرلاین مورد نظر وصل می کنن و توضح کامل رو بهتون می دن.
برای لوفتانزا 11 شب به بعد تماس بگیرید.

SoheilM
October 13th, 2011, 07:54 AM
سلام.من از cheapoair بلیط تهران-مونترال خریدم.از تهران تا لندن BMI.از لندن تا مونترال لوفتانزا(که این دومی توسط ایر کانادا operate میشه).تو ETicket که برام صادر شده مقدار باری که مجازم با خودم ببرم رو ننوشته.رفتم تو سایت BMI و lufthansa و Eticket رو اونجا هم چک کردم. اونجا هم چیزی ننوشته بود.با توجه به اینکه قاعدتا بلیط من توسط BMI صادر شده زنگ زدم به نمایندگی BMI تو تهران پرسیدم گفت دو تا بسته 23 کیلویی.حالا سوال من اینه از اونچایی که بار مجاز لوفتانزا و ایرکانادا واسه کلاس اکونومی یک بسته 23 کیلوییه الان تکلیف من چیه؟یعنی باید به لوفتانزا پول اضافه بار بدم؟در حالیکه من بارم رو تو ایران check in میکنم و تو مونترال تحویل میگیرم.

شما باید از fare and condition شرکت BMI تبعیت کنی، نگران نباش. ولی یه زنگ دوباره بزن بگو من داستانم اینه بعد یه ترانزیت میرم مونترال حالا تکلیف بارم چی میشه و اونا جواب قطعی رو بهت میدن.

radintahvildari
October 13th, 2011, 04:48 PM

من هم مثل شما با bmi می رم لندن و از اونجا با ایرکانادا می رم اتاوا، از دفتر bmi در تهران پرسیدم و گفتن بار مجاز دو بسته 23 کیلویی هس که در تهران check-in و در اتاوا بی مشکل تحویل داده می شود

solmazarf
October 17th, 2011, 05:11 PM
من هم مثل شما با bmi می رم لندن و از اونجا با ایرکانادا می رم اتاوا، از دفتر bmi در تهران پرسیدم و گفتن بار مجاز دو بسته 23 کیلویی هس که در تهران check-in و در اتاوا بی مشکل تحویل داده می شود
من از هر آژانسي پرسيدم گفت هم bmi و هم luftansa 1 بسته 23 كيلويي ميشه برد. بسته دوم 75 دلار اضافه بار مي گيرن.

Pearson
October 17th, 2011, 05:14 PM
من از هر آژانسي پرسيدم گفت هم bmi و هم luftansa 1 بسته 23 كيلويي ميشه برد. بسته دوم 75 دلار اضافه بار مي گيرن.

BMI هنوز می تونید دو تا بار ببرید
آژانسها این اشتباه رو می کنند چون lufthansa با BMI و Austrian یکی شده هست

solmazarf
October 17th, 2011, 05:20 PM
واقعا؟!!!! ممنون از كمكتون :) داشتم 75 دلار و ميدادم!!!

shabkhosh
October 18th, 2011, 08:25 PM
سلام دوستان
من مدارکمو 4 هفته پیش برای ویزا دادم به سفارت . میخواستم بپرسم کی باید برم بلیط بگیرم؟ زوده از حالا با توجه به این روند غیر خطی دادن ویزا. ممنون

Kazy
October 19th, 2011, 12:09 PM
سلام دوستان
من مدارکمو 4 هفته پیش برای ویزا دادم به سفارت . میخواستم بپرسم کی باید برم بلیط بگیرم؟ زوده از حالا با توجه به این روند غیر خطی دادن ویزا. ممنون
شما اول یه بلیط برای اون تاریخی که می خواین رزرو کنید که هزینه ای نداره بعد تا آخرین زمانی که می شه رزرو رو نگه داشت منتظر ویزا باشید نشد اون رو کنسل می کنید و یکی دیگه رزرو می کنید تا وقتی که خبر ویزا بیاد

omid_pooya
October 20th, 2011, 02:09 AM

جناب پیرسون , صحت این 75 دلار در مورد لوفتانزا مورد تاییده ؟ ... یک چمدان اضافه (تا 23 کیلو ؟) 75 دلار اضافه بار می خورد ؟ و مهمتر اینکه آیا در پرواز داخلی کانادا (از تورنتو به شهر مقصدمان) که بارها را تحویل میگیریم و دوباره تحویل می دهیم , آیا مجددا اضافه بار باید بپردازیم ؟ ... با توجه به کد شیر بودن لوفتانزا با ایرکانادا ؟

me2
October 22nd, 2011, 10:21 AM
سلام می خواستم بدانم که پرواز کدام ایرلاین از تهران به ونکور برای خانواده ای که دو بچه کوچک دارند منطقی تر به نظر میرسه؟ مرسی:)

Pearson
October 22nd, 2011, 10:41 AM
سلام می خواستم بدانم که پرواز کدام ایرلاین از تهران به ونکور برای خانواده ای که دو بچه کوچک دارند منطقی تر به نظر میرسه؟ مرسی:)

پروازی که کمترین استاپ و کمترین مدت زمان سفر را داشته باشد که لوفت هانزا می باشد با مدت زمان 21.25 و یک استاپ از فرودگاه تهران به ونکوور

Pearson
October 22nd, 2011, 10:45 AM
جناب پیرسون , صحت این 75 دلار در مورد لوفتانزا مورد تاییده ؟ ... یک چمدان اضافه (تا 23 کیلو ؟) 75 دلار اضافه بار می خورد ؟ و مهمتر اینکه آیا در پرواز داخلی کانادا (از تورنتو به شهر مقصدمان) که بارها را تحویل میگیریم و دوباره تحویل می دهیم , آیا مجددا اضافه بار باید بپردازیم ؟ ... با توجه به کد شیر بودن لوفتانزا با ایرکانادا ؟

پروازتون اگر کد شر باشد فقط یک بار اضافه بار را پرداخت می نمایید یعنی همون توی تهران کافی هست.
اضافه بار هم بر اساس کیلو محاسبه می شود.

Kazy
October 22nd, 2011, 10:53 AM

تو سایت لوفتانزا جریمه چمدان اضافی تا 23 کیلو رو زده 70 دلار
http://www.lufthansa.com/mediapool/pdf/74/media_980274.pdf

در مورد تعویض پرواز اگر بلیطتون رو بطور کامل تا مقصد خریداری کرده باشید اصلا لازم نیست که بارتون رو تحویل بگیرید و دوباره بدهید و طبعا جریمه هم نمیشید اما اگر برای قسمت آخر بلیط جدا بگیرید هر دو کار شاملتون می شه

Pearson
October 22nd, 2011, 11:18 AM
تو سایت لوفتانزا جریمه چمدان اضافی تا 23 کیلو رو زده 70 دلار
http://www.lufthansa.com/mediapool/pdf/74/media_980274.pdf

در مورد تعویض پرواز اگر بلیطتون رو بطور کامل تا مقصد خریداری کرده باشید اصلا لازم نیست که بارتون رو تحویل بگیرید و دوباره بدهید و طبعا جریمه هم نمیشید اما اگر برای قسمت آخر بلیط جدا بگیرید هر دو کار شاملتون می شه

اضافه بار دو نوع محاسبه می شود یکی اینکه شما چند کیلو بار اضافه داشته باشید که بر حسب کیلوی اضافه باید جریمه پرداخت نمایید
و یکی اینکه یک ساک اضافه داشته باشید که اون هم طبق فرمایش شما 70 دلار هست حالا اگر 5 کیلو هم توی ساک اضافه اتون داشته باشید باید این جریمه اضافه ساک را بدهید.
برای پرواز های داخلی کانادا حتما شما باید بار رو در اولین فرودگاه ورودی تحویل بگیرید و دوباره مثل مسافری که از داخل خود کانادا می خواهد سفر کند تحویل دهید حتی اگر بلیطتتان تا انتهای مقصد باشد. دلیلش هم خیلی واضح هست: مقررات گمرکی ، شما دارید مرز هوای کشور را رد می کنید. برای پروازهای داخلی مقررات گمرکی و مرز هوایی و کنترل روادید وجود ندارد دیگر

Hadi mecheng
October 23rd, 2011, 01:21 AM
سلام ، از نظر هزینه فرقی میکنه که ما بلیط رو خودمون از سایت بخریم یا از آژانس بخریم؟

Pearson
October 23rd, 2011, 08:08 AM
سلام ، از نظر هزینه فرقی میکنه که ما بلیط رو خودمون از سایت بخریم یا از آژانس بخریم؟

اغلب بلیط های اینترنتی ارزان تر از آژانس ها در می آیند البته همیشه اینطور نیست ممکن هست بر عکس این هم باشد. اما علت ارزانی بلیط های اینترنتی flexible نبودن آن هست یعنی شما امکان تغییر تاریخ کنسلی کامل را در بلیط های اینترنتی ندارید. در ضمن امکان رزرواسیون نیز ندارید. بلیط باید آنی خریداری شود. و همینطور این نوع بلیط ها غیر قابل استرداد می باشند. نکته دیگری که باید توجه داشته باشید این هست که وقتی شما بلیط رو از اینترنت می خرید در واقع دلار را با نرخ آزاد آن پرداخت می نمایید یعنی الان حدود 1270 تومان در صورتیکه آژانس ها دلار را با قیمت ارز دولتی که الان حدود 1060 می باشد محاسبه می کنند. این اختلاف قیمت ارز حتی در مواردی باعث شده که بلیط هایی که از ایران صادر می شود ارزانتر تمام شود تا همون بلیط مثلا در کانادا

ramiar
October 23rd, 2011, 12:53 PM
سلام به تمامی دوستان عزیز مخصوصا جناب pearson من برای ترم ژانویه عازم ادمونتون هستم. میخواستم بدونم ارزونترین گزینه، یهترین زمان خرید بلیت و بهترین زمان پرواز کدومه؟ لطفا گزینه های مختلف رو از نظر هزینه و شرایط اضافه بار توضیح بدین

Pearson
October 23rd, 2011, 12:59 PM
سلام به تمامی دوستان عزیز مخصوصا جناب pearson من برای ترم ژانویه عازم ادمونتون هستم. میخواستم بدونم ارزونترین گزینه، یهترین زمان خرید بلیت و بهترین زمان پرواز کدومه؟ لطفا گزینه های مختلف رو از نظر هزینه و شرایط اضافه بار توضیح بدین

برای YEG بهترین گزینه تهران - لندن - ادمنتون هست با BMI چون فقط یک استاپ خواهید داشت. بلیطتتان را باید تا الان خریده باشید برای اون تاریخ

googler
October 23rd, 2011, 05:00 PM
سلام جناب Pearson
من ۳۰ دسامبر از تهران به ادمونتون با BMI پرواز دارم (کلاس اکونومی). آژانس به من گفت فقط میتونم یک ساک ۲۰ کیلویی ببرم اگه بخوام اضافه بار بهم نخوره. به دفتر BMI در تهران که زنگ زدم گفت ۲ ساک ۲۳ کیلویی را میتونم بدون پرداخت اضافه بار ببرم. سایت BMI و AirCanada هم میگن یک ساک ۲۰ کیلویی مجازه.
واقعا گیج شدم. کسی میدونه حداکثر تعداد ساک و وزن هرکدام برای این پرواز چقدر هست؟

Pearson
October 23rd, 2011, 05:29 PM
سلام جناب Pearson
من ۳۰ دسامبر از تهران به ادمونتون با BMI پرواز دارم (کلاس اکونومی). آژانس به من گفت فقط میتونم یک ساک ۲۰ کیلویی ببرم اگه بخوام اضافه بار بهم نخوره. به دفتر BMI در تهران که زنگ زدم گفت ۲ ساک ۲۳ کیلویی را میتونم بدون پرداخت اضافه بار ببرم. سایت BMI و AirCanada هم میگن یک ساک ۲۰ کیلویی مجازه.
واقعا گیج شدم. کسی میدونه حداکثر تعداد ساک و وزن هرکدام برای این پرواز چقدر هست؟

توی ایتیکت یک جا نوشته PC جلوش چه عددی نوشته؟
مثلا
1PC OK

googler
October 23rd, 2011, 07:03 PM
توی ایتیکت یک جا نوشته PC جلوش چه عددی نوشته؟
مثلا
1PC OK
توی برگه رزرو یک ستون داره به اسم BG که برای لندن نوشته 1P و برای ادمونتون هم نوشته 1P. این یعنی فقط یک ساک ۲۰ کیلویی مجازه؟ دفترشون میگفت ۲ تا ۲۳ کیلویی!

navidiha
October 23rd, 2011, 10:14 PM
سلام خدمت همه دوستان و جناب Pearson
من اواخر دسامبر از تهران میخوام برم اتاوا. میشه درمورد بهترین گزینه و شرایطش راهنماییم کنید؟ ممنون میشم
در ضمن به نظرتون الان برای خرید یا رزرو بلیت دیر که نشده؟

Pearson
October 24th, 2011, 08:00 AM
توی برگه رزرو یک ستون داره به اسم BG که برای لندن نوشته 1P و برای ادمونتون هم نوشته 1P. این یعنی فقط یک ساک ۲۰ کیلویی مجازه؟ دفترشون میگفت ۲ تا ۲۳ کیلویی!
البته اون چیزی که توی بلیط نوشته ملاک اصلی محسوب می شود. من هم خودم یکبار از دفتر BMI سوال کردم گفتند دوتا بار برای امریکا و کانادا می شود برد.
همونجور که می دونیم BMI توسط لوفت هانزا خریداری شده است و بعید نبود که به زودی مقررات بار لوفت هانزا روی BMI هم احمال شود. حدس دیگرم این هست که شاید تیکه دوم بلیطتتان از لندن به ادمنتون توسط ایر کانادا operate می شود و به همین دلیل فقط یک بار می توانید ببرید.
به هر حال اگر هنوز بلیط رو نخریدید شاید بشود کاری برای افزایش مقدار بار براتون بدهم. پ خ بدهید اگر خواستید.

Pearson
October 24th, 2011, 08:02 AM
سلام خدمت همه دوستان و جناب Pearson
من اواخر دسامبر از تهران میخوام برم اتاوا. میشه درمورد بهترین گزینه و شرایطش راهنماییم کنید؟ ممنون میشم
در ضمن به نظرتون الان برای خرید یا رزرو بلیت دیر که نشده؟

لوفت هانزا + ایرکانادا بهترین گزینه هست
چرا دیر شده

navidiha
October 24th, 2011, 02:39 PM
لوفت هانزا + ایرکانادا بهترین گزینه هست
چرا دیر شده

اولا مرسی اکه زود جوابمو دادین حالا من چیکار کنم اگه دیر شده؟ یعنی نمیتونم گیر بیارم دیگه؟
اینی که گفتین توقفش کجاست؟ چندتاست؟

Pearson
October 24th, 2011, 02:42 PM
اولا مرسی اکه زود جوابمو دادین حالا من چیکار کنم اگه دیر شده؟ یعنی نمیتونم گیر بیارم دیگه؟
اینی که گفتین توقفش کجاست؟ چندتاست؟

بلیط همیشه گیر می یاد منتها هرچه به تاریخ سفر نزدیک تر می شوید گران تر می شود
فرانکفورت

radintahvildari
October 24th, 2011, 05:45 PM
جهت اطلاع دوستانی که برای اومدن به کانادا از طریق bmi - aircanada میان. من روز جمعه از همین طریق اومدم اتاوا، دو تا بسته 23 کیلویی هم check-in کردم. هیچ پول اضافه باری هیچ کس ازم نخواست، هر دوی boarding pass ها در فرودگاه امام صادر و بارها هم صحیح و سالم در فرودگاه اتاوا تحویل گرفتم.

slmz
October 25th, 2011, 04:02 PM
من الان به IOM زنک زدم گفت ما بلیط تا اخر دسامبر رو می دیم و برای بعدش هنو نه نرخ داریم نه اطلاعات ؟ من برای مارچ از الان از اژانس بگیرم بهتره یا صبر کنم با IOM ????

mina7
October 25th, 2011, 04:27 PM
به نظر من که بگیرید، چون من هم به IOM زنگ زدم برای بلیط مارچ گفت ما ژانویه به بعد اصلا معلوم نیست که ما باشیم یا نه! بعد اونموقع باید بلیطی که الان 1300,000 هست رو خیلی بالاتر بخرید. البته نظر من اینه تا نظر apply abroad champion چی باشه!

من الان به IOM زنک زدم گفت ما بلیط تا اخر دسامبر رو می دیم و برای بعدش هنو نه نرخ داریم نه اطلاعات ؟ من برای مارچ از الان از اژانس بگیرم بهتره یا صبر کنم با IOM ????

Pearson
October 25th, 2011, 04:53 PM
من هم نظرم این هست که هر چه زودتر بلیطتتان رو بخرید.
ضمنا دوستانی که می خواهند شانس خودشون رو برای امکان بردن یک ساک اضافه رو ایرلانیزهایی که فقط امکان یک بار 23 کیلویی دارند رو امتحان کنند بهم پ خ بدند تا بگم چه کار کنند.

shabkhosh
October 25th, 2011, 07:38 PM
سلام دوستان با توجه به اینکه هنوز ویزای من نیومده (الان 5 هفته شده) برم بلیط بخرم یا نه؟ برای ادمونتون تو دسامبر میخوام در ضمن؟ مرسی از لطفتون

MAM2005
October 26th, 2011, 01:19 PM
سلام به تمام دوستان
من خیلی از صفحات این بحث رو خوندم ولی پاسخی برای سوال زیر پیدا نکردم:
من از شیراز می خواهم برم ونکور. لندینگم هم می خواهم تو فرودگاه ونکور انجام بدهم
تهران هم نمی خواهم بیام چون از مهر آباد تا امام خمینی با 2 تا بچه و بارها خیلی مشکله.
به نظر شما بهترین مسیر کجاست؟

Pearson
October 26th, 2011, 01:24 PM
سلام به تمام دوستان
من خیلی از صفحات این بحث رو خوندم ولی پاسخی برای سوال زیر پیدا نکردم:
من از شیراز می خواهم برم ونکور. لندینگم هم می خواهم تو فرودگاه ونکور انجام بدهم
تهران هم نمی خواهم بیام چون از مهر آباد تا امام خمینی با 2 تا بچه و بارها خیلی مشکله.
به نظر شما بهترین مسیر کجاست؟

من قبلا جواب این سوال را دادم بهترین option برای شما بلیط Iran Air - Cathay Pacific از طریق شیراز - دبی - هنگ کنگ - ونکوور می باشد.
بلیطتتان رو حتما باید از دفتر ایران ار بگیرید. اگر خواستید هم مشخصات بدید من براتون رزرو بگیرم.

Pearson
October 26th, 2011, 01:39 PM
از این به بعد سعی می کنم رزوهایی که گرفته می شود را با قیمت اینجا بگذارم تا دوستان بتونند مقایسه ای داشته باشند بین آپشن های مختلف و بلیط هایی که دارند.
اگر موافق هستید امتیاز بهم بدید.

EK / IKA-DXB-YYZ / 23JAN12 / 13.300.000 IRR
10.400.000 (CHD)

LH / IKA-FRA-YYZ / 23JAN12 / 12.030.000 IRR
9.998.000 (CHD)

TK / IKA-IST-YYZ / 23JAN12 / 10.760.000 IRR
8.150.000 (CHD)

AZ / IKA-FCO-YYZ / 23JAN12 / 8.738.000 IRR
6.490.000 (CHD)

Pearson
October 26th, 2011, 03:04 PM
QR / IKA-DOH-YUL / 09MAR12 / 13.110.000 IRR
KL / IKA-AMS-YUL / 10MAR12 / 14.700.000 IRR
LH / IKA-FRA-YUL / 10MAR12 / 12.000.000 IRR

shabkhosh
October 26th, 2011, 03:48 PM
PEARSON عزیز یه راهنمایی لطفا به من بکن.
من یه بلیط رزرو کردم برای 15 دسامبر : بی ام آی- ایر کانادا. مسیر هم: تهران - فک کنم یه استاپ توی ایروان داره- لندن- ادمونتون . با توجه به اینکه انگار فقط یه بسته 23 کیلو میتونم ببرم به نظرتون چیکار کنم همینو اوکی کنم. ایرلاینی هست که حتما بذاره 2تا بسته ببریم؟ چه بساطی شده این بار جدیدا.... مرسی از راهنماییتون

sonbol
October 26th, 2011, 06:09 PM
PEARSON عزیز یه راهنمایی لطفا به من بکن.
من یه بلیط رزرو کردم برای 15 دسامبر : بی ام آی- ایر کانادا. مسیر هم: تهران - فک کنم یه استاپ توی ایروان داره- لندن- ادمونتون . با توجه به اینکه انگار فقط یه بسته 23 کیلو میتونم ببرم به نظرتون چیکار کنم همینو اوکی کنم. ایرلاینی هست که حتما بذاره 2تا بسته ببریم؟ چه بساطی شده این بار جدیدا.... مرسی از راهنماییتون

من برای همین مسیر یه بلیط خریدم برای 23 دسامبر که توی بلیطم زده 2pc. یعنی دو تا چمدون میتونم ببرم (تهران-لندن-ادمونتون BMI)

MAM2005
October 26th, 2011, 07:20 PM
من قبلا جواب این سوال را دادم بهترین option برای شما بلیط Iran Air - Cathay Pacific از طریق شیراز - دبی - هنگ کنگ - ونکوور می باشد.
بلیطتتان رو حتما باید از دفتر ایران ار بگیرید. اگر خواستید هم مشخصات بدید من براتون رزرو بگیرم.
با سلام و تشکر
پیشنهاد بسیار خوبی بود.
با توجه به تحریم ایران ایر آیا هنوز میشه بار رو تحویل ایران ایر داد و ونکور تحویل گرفت؟
ببخشید برای سفر در ماه مارچ 2012 آیا هزینه بلیط با همان Cathay pacificمعلوم است؟

Pearson
October 26th, 2011, 07:41 PM
با سلام و تشکر پیشنهاد بسیار خوبی بود. با توجه به تحریم ایران ایر آیا هنوز میشه بار رو تحویل ایران ایر داد و ونکور تحویل گرفت؟ ببخشید برای سفر در ماه مارچ 2012 آیا هزینه بلیط با همان Cathay pacificمعلوم است؟ بله بار رو توی ونکوور میگیرید‏‏‏|‏ باید رزرو بگیرید تا قیمت مشخص شود

pkhansari
October 26th, 2011, 08:34 PM
از این به بعد سعی می کنم رزوهایی که گرفته می شود را با قیمت اینجا بگذارم تا دوستان بتونند مقایسه ای داشته باشند بین آپشن های مختلف و بلیط هایی که دارند.

10.400.000 (CHD)

9.998.000 (CHD)

8.150.000 (CHD)

6.490.000 (CHD)
ممکنه بفرمائید CHD یعنی چی؟

شادي
October 26th, 2011, 08:44 PM
یعنی child

MAM2005
October 27th, 2011, 06:17 PM
بله بار رو توی ونکوور میگیرید‏‏‏|‏ باید رزرو بگیرید تا قیمت مشخص شود
ما چهار نفریم. (2 بزرگ + بچه 3 ساله و 5 ساله)
برای رزرو توسط جنابعالی چه اطلاعاتی را برایتان بفرستم؟

Pearson
October 27th, 2011, 07:05 PM
ما چهار نفریم. (2 بزرگ + بچه 3 ساله و 5 ساله) برای رزرو توسط جنابعالی چه اطلاعاتی را برایتان بفرستم؟ I just need full passport names of all passengers for booking

aperspol
October 28th, 2011, 09:33 AM
pearson عزيز اون مورد آخر LH كدوم پروازه ؟ لوفتهانزا ؟ چرا اينقدر قيمتش پايينه ؟

QR / IKA-DOH-YUL / 09MAR12 / 13.110.000 IRR
KL / IKA-AMS-YUL / 10MAR12 / 14.700.000 IRR
LH / IKA-FRA-YUL / 10MAR12 / 12.000.000 IRR

Pearson
October 28th, 2011, 11:14 AM
pearson عزيز اون مورد آخر LH كدوم پروازه ؟ لوفتهانزا ؟ چرا اينقدر قيمتش پايينه ؟ بله لوفتهانزا هست‏ | چون نوعی از کلاس اکونومی هست که رزرو ش فقط دو روز اعتبار دارد

feral
October 28th, 2011, 11:17 PM
میشه بگید اگه بخوایم برا اول تابستون بلیط رزرو کنیم چه م.قع بهترین وقت هست؟

Pearson
October 28th, 2011, 11:27 PM
میشه بگید اگه بخوایم برا اول تابستون بلیط رزرو کنیم چه م.قع بهترین وقت هست؟ همین امروز

Pearson
October 29th, 2011, 10:51 AM
LH / IKA-FRA-YYZ-YYJ-YYZ-FRA-IKA / 05DEC11-05JUN12 / 18.564.000 IRR
KL / IKA-AMS-YYC-YYJ-YYC-AMS-IKA / 08DEC11-O7JUN-12 / 20.444.000 IRR

navidiha
October 29th, 2011, 01:08 PM
من مقصدم اتاواست. ولی شنیدم بعضیا میگن مستقیم به اتاوا نرو! حالا دلیلش چیه من نمیدونم. میگن برو مونترال یا تورنتو یا ادمنتون بعد از اونجا برو اتاوا!
pearson عزیز همچین چیزی حقیقت داره؟ اگه آره دلیلش چیه؟ من که اصلا به هیچ وجه سردر نمیارم

Pearson
October 29th, 2011, 01:19 PM
من مقصدم اتاواست. ولی شنیدم بعضیا میگن مستقیم به اتاوا نرو! حالا دلیلش چیه من نمیدونم. میگن برو مونترال یا تورنتو یا ادمنتون بعد از اونجا برو اتاوا!
pearson عزیز همچین چیزی حقیقت داره؟ اگه آره دلیلش چیه؟ من که اصلا به هیچ وجه سردر نمیارم

خیر حقیقت نداره
اتاوا چه ربطی به ادمنتون داره؟
برای اتاوا بهترین مسیر با یک استاپ تهران-فرانکفورت با لوفت هانزا و فرانکفورت-اتاوا با ار کانادا هست و یا تهران-لندن با بی ام آی و لندن -اتاوا با ار کانادا هست

navidiha
October 29th, 2011, 01:48 PM
خیر حقیقت نداره
اتاوا چه ربطی به ادمنتون داره؟
برای اتاوا بهترین مسیر با یک استاپ تهران-فرانکفورت با لوفت هانزا و فرانکفورت-اتاوا با ار کانادا هست و یا تهران-لندن با بی ام آی و لندن -اتاوا با ار کانادا هست

ممنونم. واللا منم خیلی تعجب کردم! ولی حالا که شما گفتین دیگه خیالم راحت شد.
راستی همون مسیر که با لوفتانزا تا فرانکفورته بعد با ایرکانادا تا اتاوا رو من سرچ کردم. فکر کنم دوروبر 1100-1200 دلار بود. این قیمت مناسبه؟

nekoo_h
October 29th, 2011, 03:10 PM

10.400.000 (CHD)

9.998.000 (CHD)

8.150.000 (CHD)

6.490.000 (CHD)

جناب Pearson از اطلاعاتتون خيلي ممنونم.چند تا خواهش داشتم:
1- چطوري بايد به شما امتياز بدهيم؟
2- ميشه لطفاً يكبار فارسي حروف اختصاري بالا را بنويسيد كه همه تازه وارد ها مثل من هم متوجه شوند.
3- آيا شما رزرو بليط يا خريد و تغيير تاريخ و .... را انجام ميدهيد يا توصيه مي كنيد به آژانس هاي مسافرتي مراجعه كنيم.

Pearson
October 29th, 2011, 03:20 PM
ممنونم. واللا منم خیلی تعجب کردم! ولی حالا که شما گفتین دیگه خیالم راحت شد.
راستی همون مسیر که با لوفتانزا تا فرانکفورته بعد با ایرکانادا تا اتاوا رو من سرچ کردم. فکر کنم دوروبر 1100-1200 دلار بود. این قیمت مناسبه؟

قیمت بلیط و آپشن های آن در تاریخ های مختلف بسیار متفاوت است

Pearson
October 29th, 2011, 03:31 PM
جناب Pearson از اطلاعاتتون خيلي ممنونم.چند تا خواهش داشتم:
1- چطوري بايد به شما امتياز بدهيم؟
2- ميشه لطفاً يكبار فارسي حروف اختصاري بالا را بنويسيد كه همه تازه وارد ها مثل من هم متوجه شوند.
3- آيا شما رزرو بليط يا خريد و تغيير تاريخ و .... را انجام ميدهيد يا توصيه مي كنيد به آژانس هاي مسافرتي مراجعه كنيم.

1. از روی دکمه +/-
2. هر کدوم رو نمی دونستید بپرسید تا بگم
3. من فقط می تونم رزرو براتون بگیرم، زحمت صدور بلیط با خودتون

pkhansari
October 29th, 2011, 05:11 PM
Pearson عزیز، برای پرواز IKA به YVR (ونکوور) در نیمه دوم ژانویه به نظر شما کدام ایرلاین(Lufthansa, BMI, KLM, Qatar Airways) بهتره؟ با توجه به اینکه تمام پروازها برای سوخت گیری در فرودگاهی بین راه توقف دارند، به نظر شما قطری به نسبت بقیه بهتر نیست(قطری دو توقف در دوحه و لندن داره و بقیه پرواز ها با یک توقفه ولی سوخت گیری دارند)؟ از نظر تعداد چمدان هم ظاهرا فقط قطری دو بسته مجازه و بقیه یک بسته هستند درسته؟

brotherhood
October 29th, 2011, 05:15 PM
بقیه رو نمیشناسم ولی klm رو کلا بی یخال شووووووو خیلی حال گیری و مزخرفه

Pearson
October 29th, 2011, 05:25 PM
Pearson عزیز، برای پرواز IKA به YVR (ونکوور) در نیمه دوم ژانویه به نظر شما کدام ایرلاین(Lufthansa, BMI, KLM, Qatar Airways) بهتره؟ با توجه به اینکه تمام پروازها برای سوخت گیری در فرودگاهی بین راه توقف دارند، به نظر شما قطری به نسبت بقیه بهتر نیست(قطری دو توقف در دوحه و لندن داره و بقیه پرواز ها با یک توقفه ولی سوخت گیری دارند)؟ از نظر تعداد چمدان هم ظاهرا فقط قطری دو بسته مجازه و بقیه یک بسته هستند درسته؟

هیچ توقفی به دلیل سوخت برای ایرلانزهایی که فرمودید وجود ندارد بلکه دو پرواز متفاوت می باشد که توی فرودگاه base این ایرلانز هواپیما فقط تعویض می شود. فقط در مورد BMI توی پرواز برگشت به دلیل اینکه فرودگاه امام بهش سوخت نمی دهد یک توقف 40 دقیقه توی ایروان ارمنستان دارد.
قطری از دوحه یک پرواز 13 ساعته به مونترال بدون توقف دارد و توی لندن توقفی ندارد

pkhansari
October 29th, 2011, 05:28 PM
هیچ توقفی به دلیل سوخت برای ایرلانزهایی که فرمودید وجود ندارد بلکه دو پرواز متفاوت می باشد که توی فرودگاه base این ایرلانز هواپیما فقط تعویض می شود. فقط در مورد BMI توی پرواز برگشت به دلیل اینکه فرودگاه امام بهش سوخت نمی دهد یک توقف 40 دقیقه توی ایروان ارمنستان دارد.
قطری از دوحه یک پرواز 13 ساعته به مونترال بدون توقف دارد و توی لندن توقفی ندارد
اگر ممکنه درباره مقصد ونکوور و تعداد بار هم بفرمائید.

Blue Sky
October 29th, 2011, 07:22 PM
همین امروز

من سایت رزور بلیط رو نگاه ردم از امام خمینی به سسکتون برای پس فردا هم میشد بلیط گرفت با قیمت مناسب پس
http://www.cheapoair.com/Default.aspx?tabid=1685&sid=4&oa=IKA&da=YXE&adt=1&chd=0&snr=0&infl=0&infs=0&dd=10-31-2011&tt=ONEWAYTRIP&lc=1
pearson جان تا اول تابستون که 8 ماه مونده چرا بهترین موقع الانه؟
منم می خوام واسه اواخر مرداد ساله دیگه برای سسکتون از تهران بلیط رزرو کنم بهتر موقع کیه؟
خیلی از لطفت ممنونم

Darya85
October 29th, 2011, 08:39 PM
سلام دوستان

یه سوال! من از چند نفر راجع به کیفیت پرواز turkish بد شنیدم که البته اونا هم فقط نقل قول میکردن. میشه لطفاً اگه کسی راجع به این موضوع اطلاع موثقی داره به اشتراک بذاره.

Pearson
October 30th, 2011, 08:00 AM
سلام دوستان

یه سوال! من از چند نفر راجع به کیفیت پرواز turkish بد شنیدم که البته اونا هم فقط نقل قول میکردن. میشه لطفاً اگه کسی راجع به این موضوع اطلاع موثقی داره به اشتراک بذاره.

تورکیش ایرلانز چهار ستاره و در حد لوفت هانزا می باشد و از اغلب ایرلانزهای اروپایی بهتر می باشد

Pearson
October 30th, 2011, 08:12 AM
من سایت رزور بلیط رو نگاه ردم از امام خمینی به سسکتون برای پس فردا هم میشد بلیط گرفت با قیمت مناسب پس
http://www.cheapoair.com/Default.aspx?tabid=1685&sid=4&oa=IKA&da=YXE&adt=1&chd=0&snr=0&infl=0&infs=0&dd=10-31-2011&tt=ONEWAYTRIP&lc=1
pearson جان تا اول تابستون که 8 ماه مونده چرا بهترین موقع الانه؟
منم می خوام واسه اواخر مرداد ساله دیگه برای سسکتون از تهران بلیط رزرو کنم بهتر موقع کیه؟
خیلی از لطفت ممنونم

بیشتر بلیطهای اینترنتی اون هم توی تاریخ های نزدیک واقعی نیست و به صورت آفلاین یک قیمتی می ده به شما بعد که می خواهید بخرید و تا مرحله ی آخر که می رید می گه وجود نداره
مثلا الان پروازهای گلف ار هنوز توی سایت های اینترنتی هست در صورتیکه این ایرلانیز یک سالی میشه که به ایران پرواز نداره. بیشتر پرواز هایی که نشون می ده schedule هایی هست که از قبل بهش داده شده.
بلیطهای اینترنتی هم که می دونید شرایط خودش رو دارد غیر قابل تغییر تاریخ ، غیر قابل استرداد ، غیر قابل رزرو ، درصورتیکه نام دارنده ی کردیت کارت با مسافر یکی نباشه خودش مشکلات خودش رو دارد ضمن اینکه شما برای بلیط های اینترنتی دلار 1305 تومانی پرداخت میکنید ولی سیستم بلیطی که با نرم افزار آمادئوس رزرو می شه دلار رو به نرخ بانک مرکزی یعنی 1070 محاسبه می کند.
تجربه نشان داده است که خرید بلیط زودتر به نفع مسافر هست چون نزدیک تاریخ پرواز بلیط ها افزایش قیمت پیدا می کنند، ایرلانیز های نزدیک تاریخ پرواز کلاسیفیکیشن های ارزان قیمت رو می بندند. ریسک افزایش قیمت ارز رو هم خواهید داشت.
شما مثلا بلیط برای ساسکاتون برای تابستان رو الان می تونید 1 میلیون بخرید در صورتیکه همین بلیط توی سال 91 دو میلیون تومان خواهد بود. تازه به شرط اینکه بانک مرکزی نرخ ارز رو یهو مثل چند ماه پیش آزاد نکند. برای همین هزینه اضافه ایی که خواهید کرد خیلی بیشتر سود بانکی پولتون که بابت بلیط رفته خواهد بود.

nekoo_h
October 30th, 2011, 12:47 PM
1. از روی دکمه +/-
2. هر کدوم رو نمی دونستید بپرسید تا بگم
3. من فقط می تونم رزرو براتون بگیرم، زحمت صدور بلیط با خودتون

ميشه براي هفته آخر دسامبر از همه پرواز هاي اروپايي (LH,KLM,BMI,BA,Austrian,Alitalia,... ) پايين ترين قيمتي كه ميشه رزرو كرد با كمترين توقف را به مقصد تورنتو اعلام كنيد.

Mehdi6
October 30th, 2011, 02:11 PM
سلام، با عرض پوزش از اینکه این سوال ممکنه تکراری باشه من میخواهم برای اول ژانویه بلیط بگیرم به مقصد مونترآل برای خرید بلیط بنظرتون بهترین روش چیه چون آژانس های مسافرتی معمولا 1یا 2 پرواز بیشتر پیشنهاد نمی دن و اینکه من پاسپورتم دست سفارت هست و باز انگار بدون کپی پاس نمی شه بلیط را خرید لطفا کمک کنید ممنون.

Pearson
October 30th, 2011, 02:56 PM
سلام، با عرض پوزش از اینکه این سوال ممکنه تکراری باشه من میخواهم برای اول ژانویه بلیط بگیرم به مقصد مونترآل برای خرید بلیط بنظرتون بهترین روش چیه چون آژانس های مسافرتی معمولا 1یا 2 پرواز بیشتر پیشنهاد نمی دن و اینکه من پاسپورتم دست سفارت هست و باز انگار بدون کپی پاس نمی شه بلیط را خرید لطفا کمک کنید ممنون.

مشخصات بدید با پیام خصوصی براتون میگیرم

Pearson
October 30th, 2011, 03:04 PM
AZ / IKA-FCO-YYZ / 24DEC11 / 8.737.000 IRR
OS / IKA-VIE-YYZ / 23DEC11 / 11.980.000 IRR
KL / IKA-AMS-YYZ / 23DEC11 / 14.700.000 IRR

MAM2005
October 30th, 2011, 05:20 PM
I just need full passport names of all passengers for booking
با سلام
اولا واقعا از همکاری شما متشکرم. من در زمینه تهیه مانی اردر با توجه به پیشنهاد شما توانستم مانی اردر آماده با قیمت نسبتا خوبی از صرافی تهیه کنم و هیچ مشکلی هم نداشت.
دوما در زمینه پرواز..
من هر چه سعی کردم با پیام خصوصی فایل زیر رو براتون بفرستم نشد. من در فایل ضمیمه 5 مدل پروازی برای پرواز مستقیم شیراز به ونکور رو از سایتها گرفتم. سه تا از طریق دوبی و دو تا از طریق استانبول می باشد. میشه نظرتان رو در رابطه با این پروازها بپرسم؟ آیا اصلا این پروازها عملی است یا فقط توی اینترنت میشه دید؟

Pearson
October 30th, 2011, 05:30 PM
من هر چه سعی کردم با پیام خصوصی فایل زیر رو براتون بفرستم نشد. من در فایل ضمیمه 5 مدل پروازی برای پرواز مستقیم شیراز به ونکور رو از سایتها گرفتم. سه تا از طریق دوبی و دو تا از طریق استانبول می باشد. میشه نظرتان رو در رابطه با این پروازها بپرسم؟ آیا اصلا این پروازها عملی است یا فقط توی اینترنت میشه دید؟

فقط مورد اول رو می تونید بگیرید، بقیه غیر ممکن است. البته اگر کردیت کارت داشته باشید می تونید این بلیط ها رو بخرید ولی باید حتما پس از خرید اینترنتی اون را با ایران ار یا تورکیش ( ایرلانتز اول ) REVALID کنید.
بعد هم باید ببنید از نظر اقتصادی به صرفه هست یا نه

MAM2005
October 30th, 2011, 05:45 PM
با سلام
یعنی منظورتان این است که مورد دوم و سوم که با لوفتهانزا و بریتیش است به این دلیل که با ایران ایر کار نمیکنند غیر ممکن است؟ به عبارت دیگر فقط Cathy pacific با ایران ایر کار می کند؟

nekoo_h
October 30th, 2011, 08:03 PM
AZ / IKA-FCO-YYZ / 24DEC11 / 8.737.000 IRR
OS / IKA-VIE-YYZ / 23DEC11 / 11.980.000 IRR
KL / IKA-AMS-YYZ / 23DEC11 / 14.700.000 IRR
خیلی ممنونم.
1- این درسته که از هر ایرلاینی فقط برای 1 تاریخ میشه رزرو گرفت؟
2-همچنین میشه برای KLM,LH,BMI,BA در تاریخ 28-29 دسامبر هم قیمت بدهید.
3-این قیمت ها دوطرفه هست یا یک طرفه؟
با تشکر فراوان

Pearson
October 31st, 2011, 08:03 AM
با سلام
یعنی منظورتان این است که مورد دوم و سوم که با لوفتهانزا و بریتیش است به این دلیل که با ایران ایر کار نمیکنند غیر ممکن است؟ به عبارت دیگر فقط Cathy pacific با ایران ایر کار می کند؟

کلا یک اصل کلی این هست که ایرلاینزهای که به ایران پرواز ندارند رو شما نمی تونید بلیطشان را در ایران خریداری کنید چون دفتری در ایران ندارند تا کارهای مالی انجام گیرد. ولی Cathay Pacific استثناا دارای نماینده ای در ایران هست که این کار رو ممکن می کند.

Pearson
October 31st, 2011, 08:07 AM
خیلی ممنونم.
1- این درسته که از هر ایرلاینی فقط برای 1 تاریخ میشه رزرو گرفت؟
2-همچنین میشه برای KLM,LH,BMI,BA در تاریخ 28-29 دسامبر هم قیمت بدهید.
3-این قیمت ها دوطرفه هست یا یک طرفه؟
با تشکر فراوان

1. بله درسته، و در صورت گرفتن دو رزرو روی ایرلانز هم با خطر حذف هر دو رزرو مواجه می شید حتی در صورت صدور قطعی یکی از رزرو ها
2. بریتیش که به ایران پروز نداره، KLM هم مورد سومی بود که براتون گرفتم،
3. مسیر رو که براتون نوشتم تهران - رم/وین/آمستردام - تورنتو ، یکطرفه هست

ssana
October 31st, 2011, 12:09 PM
می خوام بدونم کسی تجربه سفر با Alitalia رو داشته؟ نظرتون در مورد این پرواز چیه؟ چون قیمت اون خیلی پایین تر از بقیه هست و می خوام بدونم چرا اینقدر در نظر سنجی کم انتخاب شده و آیا مشکلی داره کلا و یا سفر باهاش از بقیه سخت تر و بدتر هست یا نه؟
ممنون میشم جواب بدید.

nekoo_h
October 31st, 2011, 12:18 PM
سلام ميشه دوستاني كه تجربه دارند بين خطوط زير از نظر كيفيت و سرويس دهي يك مقايسه اي انجام دهند.مثلا از بهترين به بدترين مراتب كنند.
KLM-LH-BMI-Alitalia-Astrian
ممنون ميشم

Pearson
November 1st, 2011, 09:59 AM
سلام ميشه دوستاني كه تجربه دارند بين خطوط زير از نظر كيفيت و سرويس دهي يك مقايسه اي انجام دهند.مثلا از بهترين به بدترين مراتب كنند.
KLM-LH-BMI-Alitalia-Astrian
ممنون ميشم

LH
KL
OS
BD
AZ

Pearson
November 1st, 2011, 10:01 AM
LH / IKA-FRA-YUL / 29DEC11 / 12.030.000 IRR
QR / IKA-DOH-YUL / 30DEC11 / 13.114.000 IRR

nekoo_h
November 1st, 2011, 01:29 PM
LH
KL
OS
BD
AZ
ممنون. BD همون BMI هست؟

Pearson
November 1st, 2011, 04:44 PM
ممنون. BD همون BMI هست؟

بله درسته هست

navid4412
November 1st, 2011, 08:54 PM
سلام خدمت شما Pearson (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?18626-Pearson)

بنده برای بعد از 21 دسامبر بلیط یکطرفه میخواهم به تورنتو با هواپیمائی LH .

- من خارج از تور تا به حال بلیط تهیه نکردم، میشه در مورد این جمله تون بیشتر توضیح بدهید. " من فقط می تونم رزرو براتون بگیرم، زحمت صدور بلیط با خودتون"
- اگر تا اون تاریخ ویزام صادر نشود، آیا میشود تاریخ بلیط را به تاخیر انداخت؟
با تشکر

omid_pooya
November 2nd, 2011, 12:22 AM
می خوام بدونم کسی تجربه سفر با Alitalia رو داشته؟ نظرتون در مورد این پرواز چیه؟ چون قیمت اون خیلی پایین تر از بقیه هست و می خوام بدونم چرا اینقدر در نظر سنجی کم انتخاب شده و آیا مشکلی داره کلا و یا سفر باهاش از بقیه سخت تر و بدتر هست یا نه؟
ممنون میشم جواب بدید.

من خودم سفر نکردم اما یکی از آشناهای نزدیکمون که جدیدا سفر کرده بود بسیار ناراضی بود (البته سفر داخل اروپا داشت , احتمال داره سرویس بهتری رو برای سفرهای قاره ای ارائه بدن) . کلا ایرلاین ارزان قیمتی است بین ایرلاین های مورد استفاده و خوب سه ستاره است و در حد همان هم خدمات ارائه می دهد. خودتان بخوانید

http://www.airlinequality.com/Product/Yseat-AZ.htm

Hadi mecheng
November 2nd, 2011, 02:01 AM
من برای همین مسیر یه بلیط خریدم برای 23 دسامبر که توی بلیطم زده 2pc. یعنی دو تا چمدون میتونم ببرم (تهران-لندن-ادمونتون BMI)

سلام
امروز رفتم دفتر BMI & LH ، مسئول فروش بلیط گفت پرواز های که (به/از) کانادا و آمریکا انجام میشه رو میشه 2تا بار 23 کیلویی برد

Pearson
November 2nd, 2011, 07:32 AM
سلام خدمت شما Pearson (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?18626-Pearson) بنده برای بعد از 21 دسامبر بلیط یکطرفه میخواهم به تورنتو با هواپیمائی LH . - من خارج از تور تا به حال بلیط تهیه نکردم، میشه در مورد این جمله تون بیشتر توضیح بدهید. " من فقط می تونم رزرو براتون بگیرم، زحمت صدور بلیط با خودتون" - اگر تا اون تاریخ ویزام صادر نشود، آیا میشود تاریخ بلیط را به تاخیر انداخت؟ با تشکر یعنی خودتون باید بروید یک آژانسی تا رزروی رو که من براتون گرفتم صادر کنه‏ | بسته به کلاس پروازی داره که گرفتید ممکنه جریمه نداشته باشه ممکن هست داشته باشد

Pearson
November 2nd, 2011, 07:34 AM
سلام امروز رفتم دفتر BMI & LH ، مسئول فروش بلیط گفت پرواز های که (به/از) کانادا و آمریکا انجام میشه رو میشه 2تا بار 23 کیلویی برد می گفتی پس چرا توی بلیط می زنه 1 PC ???

ssana
November 2nd, 2011, 12:37 PM
من خودم سفر نکردم اما یکی از آشناهای نزدیکمون که جدیدا سفر کرده بود بسیار ناراضی بود (البته سفر داخل اروپا داشت , احتمال داره سرویس بهتری رو برای سفرهای قاره ای ارائه بدن) . کلا ایرلاین ارزان قیمتی است بین ایرلاین های مورد استفاده و خوب سه ستاره است و در حد همان هم خدمات ارائه می دهد. خودتان بخوانید

http://www.airlinequality.com/Product/Yseat-AZ.htm

سلام،
خیلی ممنون از راهنماییتون. سایت هم خیلی خوب بود. خیلی ازتون ممنونم.

aperspol
November 2nd, 2011, 05:20 PM
pearson عزیز این قیمت لوفتهانزا رو گفتی واسه موردی که رزروش دوروزس ؟
خیلی قیمتش پایینه !
میشه یکم بیشتر راجع به این مورد توضیح بدی و اینکه اگه بخوایم بگیریم شرطش چیه؟ بازم مرسی از اطلاع رسانی باارزشمندت...

LH / IKA-FRA-YUL / 29DEC11 / 12.030.000 IRR
QR / IKA-DOH-YUL / 30DEC11 / 13.114.000 IRR

Pearson
November 2nd, 2011, 05:26 PM
pearson عزیز این قیمت لوفتهانزا رو گفتی واسه موردی که رزروش دوروزس ؟ خیلی قیمتش پایینه ! میشه یکم بیشتر راجع به این مورد توضیح بدی و اینکه اگه بخوایم بگیریم شرطش چیه؟ بازم مرسی از اطلاع رسانی باارزشمندت... بله از نوع کلاس های ارزونی هست که ددلاین رزرو ش فقط دو روز هست ‏‏|‏ مشخصات بدید براتون بگیرم

Hadi mecheng
November 3rd, 2011, 01:34 AM
می گفتی پس چرا توی بلیط می زنه 1 PC ???

یکیشون گفت یه سری که زودتر بلیط گرفتن تو بلیط زده 2 و الانم هرچی تو بلیط بزنه همونه(یکم عصبانی بود!!!). از یکی دیگه از باجه ها پرسیدم گفت که پروازای بین قاره ای و کانادا و آمریکا 2 تا چمدون میتونن ببرن. یه بروشور فارسی هم واسه LH اونجا بود که توش دقیقا همین رو نوشته بود. امروزم به یه آژانسی گفتم جلو خودم زنگ زد و باز گفتن 2 تا چمدون.

salehiAbroad
November 3rd, 2011, 11:45 AM
یکیشون گفت یه سری که زودتر بلیط گرفتن تو بلیط زده 2 و الانم هرچی تو بلیط بزنه همونه(یکم عصبانی بود!!!). از یکی دیگه از باجه ها پرسیدم گفت که پروازای بین قاره ای و کانادا و آمریکا 2 تا چمدون میتونن ببرن. یه بروشور فارسی هم واسه LH اونجا بود که توش دقیقا همین رو نوشته بود. امروزم به یه آژانسی گفتم جلو خودم زنگ زد و باز گفتن 2 تا چمدون.

سلام.
آدرس دفترش کجا هست؟ تلفن؟

Hadi mecheng
November 4th, 2011, 01:00 AM
سلام.
آدرس دفترش کجا هست؟ تلفن؟

Salam
83388: Tel
Valieasr, Balatar az beheshti, roberoie hotel simorgh,
Balaie banke saderat,
plak:2208

ght
November 4th, 2011, 02:57 PM
سلام pearson عزیز. براتون پیام خصوصی گذاشتم برای رزرو پرواز. یک سوال هم دارم اینه که آیا بین ۵ ژانویه و ۶ ژانویه تفاوت قیمت بلیط وجود داره (۵ ژانویه توی تعطیلاته گویا درسته؟)

mostafa_r
November 4th, 2011, 09:09 PM
سلام دوستان
می بخشید اگه سوالام تکراریه:
1. این درسته که فقط با کردیت کارت های صادر شده از امریکا میشه از cheapoair خرید کرد؟
2. اگه از cheapoair بلیط تهیه کنیم، امکان کنسل کردنش وجود داره؟ آخه هنوز ویزام نیومده.
3. در کل خرید از cheapoair رو توصیه میکنید (در مقایسه با خرید از آژانس های مسافرتی)؟

من برا هفته اول ژانویه (روزش زیاد مهم نیست ، قیمت بلیط مهمتره !!!!!!!!!!) برا ویکتوریا، BC، میخواستم بلیط تهیه کنم. اگه از دوستان کسی میتونه به من کمک کنه (معرفی آژانس و غیره) خیلی خیلی ممنوم میشم

با آرزوی موفقیت برا همه

ssana
November 5th, 2011, 10:59 AM
Salam
83388: Tel
Valieasr, Balatar az beheshti, roberoie hotel simorgh,
Balaie banke saderat,
plak:2208

سلام
من با این دفتر که همون دفتر اصلی Lufthansa تو تهران هست الان تماس گرفتم و گفتند که فقط میشه 1 بسته 23 کیلویی ببرید و برای بسته دوم 75 دلار باید پول بدید. شاید شما Business Class رو پرسیدیدی؟ اگه بلیط گرفتید و می تونستید 2 تا چمدون ببرید لطفا به ما هم بگید تا ببینیم باید چیکار کنیم.
البته من تو سایت هم دیدم که نوشته برای Economy Class می تونیم 1 بسته 23 کیلویی ببریم. این هم لینکش هست:

http://www.lufthansa.com/online/portal/lh/us/info_and_services/baggage?nodeid=3331125&l=en&cid=1000390

Pearson
November 5th, 2011, 01:40 PM
سلام pearson عزیز. براتون پیام خصوصی گذاشتم برای رزرو پرواز. یک سوال هم دارم اینه که آیا بین ۵ ژانویه و ۶ ژانویه تفاوت قیمت بلیط وجود داره (۵ ژانویه توی تعطیلاته گویا درسته؟)

رزرو هایی که ارزانترین rate هستند بعد از دو روز expired می شوند.
فرقی ندارد بستگی دارد توی کدوم کلاس جا بدهد.
قبلا هم توضیح دادم قیمت بلیط های توی سیستم ticketing چنان متنوع هست که شما دو تا مسافر رو توی یک پرواز نمی بینید که یک قیمت برای بلیطشان پرداخت کرده باشند

Pearson
November 5th, 2011, 01:42 PM
سلام دوستان
می بخشید اگه سوالام تکراریه:
1. این درسته که فقط با کردیت کارت های صادر شده از امریکا میشه از cheapoair خرید کرد؟
2. اگه از cheapoair بلیط تهیه کنیم، امکان کنسل کردنش وجود داره؟ آخه هنوز ویزام نیومده.
3. در کل خرید از cheapoair رو توصیه میکنید (در مقایسه با خرید از آژانس های مسافرتی)؟

من برا هفته اول ژانویه (روزش زیاد مهم نیست ، قیمت بلیط مهمتره !!!!!!!!!!) برا ویکتوریا، BC، میخواستم بلیط تهیه کنم. اگه از دوستان کسی میتونه به من کمک کنه (معرفی آژانس و غیره) خیلی خیلی ممنوم میشم

با آرزوی موفقیت برا همه

1. این رو می دنم که این سایت به تفاوت نام دارنده ی کارت و نام مسافر حساس هست و باید حتما کتبا تاییدیه بگیرد
2. خیر
3. در بعضی موارد بله در بعضی موارد نه

Pearson
November 5th, 2011, 01:44 PM
LH-AC / 19DEC11-20OCT12 / IKA-FRA-YYZ-YYJ-YYZ-FRA-IKA / 20.534.000 IRR

ssana
November 5th, 2011, 02:23 PM
دوست عزیز؛ Pearson
سلام
می خواستم ببینم آیا شما می دونید که پرواز Lufthansa به تورونتو، واقعاً میشه 2 تا چمدون برد یا خیر (Economy Class)؟ یکی از دوستان اینجا گفتند که خودشون از دفتر Lufthansa پرسیدند و میشه. لطفاً راهنمایی بفرمایید. ممنون

Pearson
November 5th, 2011, 02:54 PM
دوست عزیز؛ Pearson
سلام
می خواستم ببینم آیا شما می دونید که پرواز Lufthansa به تورونتو، واقعاً میشه 2 تا چمدون برد یا خیر (Economy Class)؟ یکی از دوستان اینجا گفتند که خودشون از دفتر Lufthansa پرسیدند و میشه. لطفاً راهنمایی بفرمایید. ممنون

خیر فقط یک بار می تونید توی کلاس اکونومی ببرید این مقررات از july 2011 روی پروزهای لوفت هانزا و اتریشی احمال شد و شکی توش نیست. فقط BMI یک ذره پاردوکس داره اون هم به دلیل یکی شدن با لوفت هانزا هست که اون هم به مرور داره یک بار می شود.

Pearson
November 5th, 2011, 03:02 PM
دوستی که راجع به سگ سوال کرده بود:
اولا که سگ تون باید شناسنامه و کارت واکسیناسیون داشته باشد
در هنگام رزرو بلیط باید نوع نژاد سگ رو بگید و همینطور ابعاد و اندازه ی قفسش که تحویل بار داده می شود را اعلام کنید.
درخواست به ایرلاینز فرستاده می شود پس از بررسی و موافقت بلیط صادر میشود.

5927

mina7
November 5th, 2011, 03:48 PM
حالا که حرف حیوون شد منم یه لاکپشت دارم، اگه بخوام ببرمش تحقیق کردم که باید permit بگیرم هم از اینجا هم خود کانادا، اما میدونید که بعدش تو هواپیما چیکارش میکنن؟ میذارن توی یه ظرف با خودم ببرم داخل؟

دوستی که راجع به سگ سوال کرده بود:
اولا که سگ تون باید شناسنامه و کارت واکسیناسیون داشته باشد
در هنگام رزرو بلیط باید نوع نژاد سگ رو بگید و همینطور ابعاد و اندازه ی قفسش که تحویل بار داده می شود را اعلام کنید.
درخواست به ایرلاینز فرستاده می شود پس از بررسی و موافقت بلیط صادر میشود.

5927

Pearson
November 5th, 2011, 04:12 PM
حالا که حرف حیوون شد منم یه لاکپشت دارم، اگه بخوام ببرمش تحقیق کردم که باید permit بگیرم هم از اینجا هم خود کانادا، اما میدونید که بعدش تو هواپیما چیکارش میکنن؟ میذارن توی یه ظرف با خودم ببرم داخل؟

خیر باید تحویل بار بدهید
خودشون جایگاه مخصوص حیوانات دارند
و همینطور جایگاه مسافران افقی که اون هم جزو بار محسوب می شود. (با عرض معذرت)

Pearson
November 5th, 2011, 04:13 PM
LH-AC / IKA-FRA-YUL / 06JAN12 / 12.189.000 IRR

saideh1988
November 5th, 2011, 05:53 PM
سلاممیشه دوستان راهنمایی کنید:من با پرواز قطری بلیط گرفتم و چون قبلا اینجا دیده بودم که با ویزای دانشجویی میشه یکطرفه گرفت،یکطرفه گرفتم بلیطمو ولی از آژانس زنگ زدن و گفتن شاید مشکل پیش بیاد چون دفعه اول هست که دارم وارد کانادا میشم و برم بلیط برگشتم بگیرم،کسی اطلاع داره که میشه یکطرفه گرفت یا نه؟

mazyarj
November 5th, 2011, 06:23 PM
ببخشید اگه سوال تکراریه:
به نظرتون بهترین پرواز، از نظر کوتاهی طول زمان پرواز و راحتی در حین سفر، از تهران به ونکوور چیه؟
(اگر بغیر از لوفتهانزا و کی.ال.ام تجربه ی دیگه ای داشتین خوشحال میشم در میون بذارین.)

Pearson
November 5th, 2011, 08:45 PM
سلاممیشه دوستان راهنمایی کنید:من با پرواز قطری بلیط گرفتم و چون قبلا اینجا دیده بودم که با ویزای دانشجویی میشه یکطرفه گرفت،یکطرفه گرفتم بلیطمو ولی از آژانس زنگ زدن و گفتن شاید مشکل پیش بیاد چون دفعه اول هست که دارم وارد کانادا میشم و برم بلیط برگشتم بگیرم،کسی اطلاع داره که میشه یکطرفه گرفت یا نه؟ اون برای ویزای ویزیتور ها بود که مشکل به وجود آمده بود مجبور نیستید بلیط برگشت بگیرید

mhd_amiri
November 6th, 2011, 09:57 AM
سلام به همه بزرگوارن
ما میخواهیم اوایل ماه می ان شاالله بریم مونترال - کلاس پرواز هم فرقی نمیکنه قیمتش مناسب باشه و ما رو برسونه از ممنونیم - مینی بوس سید عباس هم باشه میشه رسید
حالا
بعد شوخی - با عرض معذرت
اگه لطف بفرمایید و بگید مناسب ترین پرواز و خوش قیمت ترین چیه ؟ دفترشون کجاست؟
همچنین از کی باید رزرو کنم
بازم ممنون

mhd_amiri
November 6th, 2011, 10:02 AM
ببخشید AZ مخفف چه ایرلاینی هست؟
AZ / IKA-FCO-YYZ

Pearson
November 6th, 2011, 12:06 PM
ببخشید AZ مخفف چه ایرلاینی هست؟
AZ / IKA-FCO-YYZ

AZ آلیتالیا
FCO رم

Pearson
November 6th, 2011, 12:09 PM
سلام به همه بزرگوارن
ما میخواهیم اوایل ماه می ان شاالله بریم مونترال - کلاس پرواز هم فرقی نمیکنه قیمتش مناسب باشه و ما رو برسونه از ممنونیم - مینی بوس سید عباس هم باشه میشه رسید
حالا
بعد شوخی - با عرض معذرت
اگه لطف بفرمایید و بگید مناسب ترین پرواز و خوش قیمت ترین چیه ؟ دفترشون کجاست؟
همچنین از کی باید رزرو کنم
بازم ممنون

مناسب ترین قطری با یک استاپ در دوحه قابل استفاده از فرودگاه های تهران ، مشهد ، شیراز و اصفهان
بلیطش هم از تمامی آژانسها و دفتر فروش خودشان می تونید تهیه نمایید. قیمت ش هم هیچ فرقی با هم ندارد.
هر چه زودتر بلیطتتان رو بخرید شانس خریداری بلیط ارزان قیمت تر بیشتر است.

Pearson
November 13th, 2011, 08:33 AM
KL / YYZ-AMS-IKA-AMS-YYZ / 11FEB12-27MAR12 / 9.770.000 IRR

ght
November 13th, 2011, 01:09 PM
KL / YYZ-AMS-IKA-AMS-YYZ / 11FEB12-27MAR12 / 9.770.000 IRR
دوست عزیز این قیمت مال پرواز به کاناداست؟
راستی من رفتم بلیطی که زحمت رزرو کشیده بودی بخرم، گفتند تا ویزای دانشجویی نیاد لوفتهانزا اجازه صدور بلیط یک طرفه نمیده. ویزای من نزدیک ژانویه صادر میشه و من تا اون موقع برای خرید بلیط باید صبر کنم یعنی؟! تازه رزرو هم که نگه نمیداره بیشتر از دو روز. چیکار کنم به نظر شما؟

Pearson
November 13th, 2011, 01:14 PM
دوست عزیز این قیمت مال پرواز به کاناداست؟
راستی من رفتم بلیطی که زحمت رزرو کشیده بودی بخرم، گفتند تا ویزای دانشجویی نیاد لوفتهانزا اجازه صدور بلیط یک طرفه نمیده. ویزای من نزدیک ژانویه صادر میشه و من تا اون موقع برای خرید بلیط باید صبر کنم یعنی؟! تازه رزرو هم که نگه نمیداره بیشتر از دو روز. چیکار کنم به نظر شما؟

بلیط از تورنتو به تهران و بالعکس هست
از جاهایی که بهتون معرفی می کنم می تونید بلیط رو بخرید نیازی به ویزا نیست
بلیطهای ارزون رزرو های کوتاه مدتی دارند نمی تونید توی رزرو نگه شون دارید

Mojola
November 14th, 2011, 01:49 PM
با سلام خدمت Pearson عزيز

ممكنه بفرمائيد از Klm و قطر ايرويز كدوم پرواز مناسبتري براي تورنتو از تهران بعد از 11 ژانويه 2012 مي باشد و اينترنيتي بايد رزرو كنم يا با مراجعه به شركتشون؟

Pearson
November 14th, 2011, 02:10 PM
با سلام خدمت Pearson عزيز

ممكنه بفرمائيد از Klm و قطر ايرويز كدوم پرواز مناسبتري براي تورنتو از تهران بعد از 11 ژانويه 2012 مي باشد و اينترنيتي بايد رزرو كنم يا با مراجعه به شركتشون؟

قطری به تورنتو پرواز نداره
اینترنتی امکان رزرو وجود ندارد

hoseyni
November 14th, 2011, 05:03 PM
Salam Doostan
بهترین مسیر برای پرواز از ایران به ساسکاچوان کدوم مسیره؟
ممنون از راهنمایتون

hoseyni
November 14th, 2011, 05:50 PM
سلام دوستان

آیا IOM بلیط یک طرفه به مهاجرین تازه وارد می‌‌ده؟

ممنون از راهنمایتون

navid4412
November 14th, 2011, 07:38 PM
سلام دوستان

ممنون از راهنمایتون

دوستان اگر تجربه ای با IMO و یا اطلاعاتی از آخرین شرایط آن دارید ، بفرمایید.

Mojola
November 15th, 2011, 01:26 PM
قطری به تورنتو پرواز نداره
اینترنتی امکان رزرو وجود ندارد
ممنون از راهنمائی شما
1- پس باید برم برج سایه روبروی پارک ملت دفتر KLM رزرو کنم ؟
2- ترکیش رو برای تهران-تورنتو توصیه می کنید یا خیر ؟
3- راستی IMO کدوم پرواز میشه ؟

navid4412
November 15th, 2011, 03:55 PM
ممنون از راهنمائی شما

اینطور که من یادم میاد و در یکی از پست های این تاپیک دیدم، خرید بلیط از طریق IMO شامل تخفیف برای اولین سفر مهاجرین میباشد. فرضا بلیط 1100 دلاری 750 دلار در می آمد. لطفا دوستانی که از آخرین وضعیت و شرایط IMO اطلاع دارند، راهنمایی کنند.

http://www.iomtehran.net/about.htm

Pearson
November 15th, 2011, 07:09 PM
ممنون از راهنمائی شما
1- پس باید برم برج سایه روبروی پارک ملت دفتر KLM رزرو کنم ؟
2- ترکیش رو برای تهران-تورنتو توصیه می کنید یا خیر ؟

1. نیازی نیست حتما به دفتر ایرلاینز مراجعه نمایید برای رزرو بلیط، هر آژانسی می تواند اینکار را برای شما انجام دهد، حتی بنده هم می تونم براتون رزرو بگیرم. رزرو بلیط مجانی هست
2. تورکیش پرواز خوبیه چرا که نه؟
3. IMO سازمان مهاجرتی می باشد می باشد تحت نظر سازمان ملل در بعضی موارد به مهاجرین و پناهنده ها برای انتقال و یا بازگشت به کشورشون کمک می کند. یکی از برنامه هایش گرفتن بلیط ارزان قیمت برای مهاحرین می باشد ( البته ارزون بود این نوع بلیط بی دلیل نیست ) بلیط رو باید از دو سه ماه قیل از پرواز بخرید قابل تغییر و ریفاند نیست در ضمن باید 100 دلار بابت رزروش پول پرداخت کنید ضمن اینکه این آفر همیشگی نیست بعضی موقع ها کمک می کنند و بعضی موقعها نه

تيستو
November 16th, 2011, 09:23 AM
Salam Doostan

hoseyni

مهاجرين تازه وارد؟؟ يا مهاجري كه داره ميره به كشور مقصد؟ تا جايي كه ما اطلاع پيدا كرديم اصلا فقط همون بليط يك طرفه ميده به مقصد و براي دريافتش هم بايد ويزاتون باشه.

Mojola
November 16th, 2011, 10:49 AM
1. نیازی نیست حتما به دفتر ایرلاینز مراجعه نمایید برای رزرو بلیط، هر آژانسی می تواند اینکار را برای شما انجام دهد، حتی بنده هم می تونم براتون رزرو بگیرم. رزرو بلیط مجانی هست
2. تورکیش پرواز خوبیه چرا که نه؟
3. IMO سازمان مهاجرتی می باشد می باشد تحت نظر سازمان ملل در بعضی موارد به مهاجرین و پناهنده ها برای انتقال و یا بازگشت به کشورشون کمک می کند. یکی از برنامه هایش گرفتن بلیط ارزان قیمت برای مهاحرین می باشد ( البته ارزون بود این نوع بلیط بی دلیل نیست ) بلیط رو باید از دو سه ماه قیل از پرواز بخرید قابل تغییر و ریفاند نیست در ضمن باید 100 دلار بابت رزروش پول پرداخت کنید ضمن اینکه این آفر همیشگی نیست بعضی موقع ها کمک می کنند و بعضی موقعها نه
خيلي ممنون از توضيحات كامل شما
فقط اينكه الآن برام از قطر ايرويز ايميل 25% تخفيف اومد براي تورنتو هم داشت از طريق لندن / فرانكفورت و يا نيويورك قيمتشم يطرفه 993 دلار بود كه به نظرم با KLM يا Turkishحدويد 1300 دلار آمريكا ميشه درسته ؟

Pearson
November 16th, 2011, 11:41 AM
Salam Doostan
بهترین مسیر برای پرواز از ایران به ساسکاچوان کدوم مسیره؟
ممنون از راهنمایتون

با لوفت هانزا و یا KLM

البته ساسکاچوان استان هست فکر کنم منظورتان یکی از دوشهر رجاینا و یا ساسکاتون می باشد

Pearson
November 16th, 2011, 11:43 AM
فقط اينكه الآن برام از قطر ايرويز ايميل 25% تخفيف اومد براي تورنتو هم داشت از طريق لندن / فرانكفورت و يا نيويورك قيمتشم يطرفه 993 دلار بود كه به نظرم با KLM يا Turkishحدويد 1300 دلار آمريكا ميشه درسته ؟

من از آفرهای قطری اطلاع ندارم مثل اینکه بلیط باید حتما رفت و برگشت باشه، قیمت بلیط توی تاریخ های مختلف متفاوت هست و همینطور فاصله زمانی بین خرید بلیط تا تاریخ پرواز

hoseyni
November 16th, 2011, 01:53 PM
سلام Pearson
من سایت‌ها رو که چک می‌‌کنم پروازه مستقیم به سسکاتون ندارند و از تورنتو به سسکاتون پرواز می‌‌کنند. آیا پروازی هست که مستقیم از اروپا به سسکاتون باشه؟

آیا IMO
هنوز هم بلیط یک طرفه می‌‌ده؟

مرسی‌

Pearson
November 16th, 2011, 03:11 PM
سلام Pearson
من سایت‌ها رو که چک می‌‌کنم پروازه مستقیم به سسکاتون ندارند و از تورنتو به سسکاتون پرواز می‌‌کنند. آیا پروازی هست که مستقیم از اروپا به سسکاتون باشه؟

آیا IMO
هنوز هم بلیط یک طرفه می‌‌ده؟

مرسی‌

تنها پرواز بین المللی ساسکاتون فقط به امریکا هست. برای رسیدن به ساسکاتون باید حتما یک استاپ در کانادا داشته باشید با لوفت هانزا در تورنتو و با کی ال ام در کلگری
مثل اینکه چند وقت پیش دوباره متوقف کرده تهیه بلیط رو ولی من اطلاع زیادی ندارم راجع بهش

elham1354
November 16th, 2011, 08:45 PM
مهاجرين تازه وارد؟؟ يا مهاجري كه داره ميره به كشور مقصد؟ تا جايي كه ما اطلاع پيدا كرديم اصلا فقط همون بليط يك طرفه ميده به مقصد و براي دريافتش هم بايد ويزاتون باشه.

سلام
این IOMچیه ؟.....مگه نوع و قیمت بلیطش فرق میکنه ؟.....ممنون

bahaar narenj
November 17th, 2011, 12:03 AM
سلام آقای پیرسون
من برای ژانویه عازم وینیپگ هستم. اگر امکان دارد راهنمایی ام کنید که از کدام خط استفاده کنم.
سوال دومم هم راجع به بار هست. مطمئن هستم که بار زیادی خواهم داشت. به نظر شما همه بار را با خودم ببرم یا فریت/کارگو کنم؟

Pearson
November 17th, 2011, 12:44 AM
سلام آقای پیرسون
من برای ژانویه عازم وینیپگ هستم. اگر امکان دارد راهنمایی ام کنید که از کدام خط استفاده کنم.
سوال دومم هم راجع به بار هست. مطمئن هستم که بار زیادی خواهم داشت. به نظر شما همه بار را با خودم ببرم یا فریت/کارگو کنم؟

با لوفت هانزا - ار کانادا در ضمن بشتابید که مجبور نشوید بلیط 4 میلیون تومنی بخرید توی ژانویه
خب فریت به صرفه تر هست

Pearson
November 17th, 2011, 08:08 AM

شرایط آفر قطری رو پیدا کردم:
Book before 17th November 2011 23:59
• Sale offer:
• Up to 25% savings on fares in Economy Class
• Up to 20% savings on fares in Business Class
• Up to 15% savings on fares in First Class*
• Only available on routes where no Business Class cabin is operated
• Discount is applied to the regular base fare.
• Travel between 21st November and 31st May 2012
• All travel must be completed by 31st May 2012
• Valid on Qatar Airways operated flights only
• Offer applies to return tickets only
• Changes are not permitted
• No refunds; a 100% cancellation fee is applicable
• Child fares are set to 75% of the applicable adult fare
• Infants fares are set to 20% of the adult fare
• Seats are limited, subject to availability, and may not be available on all flights and dates
• Other conditions apply, please review the terms at the time of booking

تخفیف فقط توی بلیط برگشت هست اون هم فقط توی اون پریودی که مشخص کرده
در ضمن بلیط غیر قابل تغییر تاریخ و غیر قابل ریفاند هست

sherafat
November 17th, 2011, 08:25 AM
سلام آقای پیرسون. من منتظر ویزای دانشجوییم هستم. که احتمالا اخر دسامبر دستم میرسه. چون میخوام از شیراز برم تورنتو به نظر ترکیش بهتر از همه است. یه استب تو استانبول و بعدهم مستقیم به تورنتو. نفری 1040 دلار امریکا( که به نظر بد نیست). حالا سوال. الان داره جا میده .بگیرم؟ . اگه بلیطو بخرم و ویزا بهم ندن چی کنم. همش میپره !! رزرو اصلا میشه کرد؟ ممنون پیشاپیش

Pearson
November 17th, 2011, 08:32 AM
سلام آقای پیرسون. من منتظر ویزای دانشجوییم هستم. که احتمالا اخر دسامبر دستم میرسه. چون میخوام از شیراز برم تورنتو به نظر ترکیش بهتر از همه است. یه استب تو استانبول و بعدهم مستقیم به تورنتو. نفری 1040 دلار امریکا( که به نظر بد نیست). حالا سوال. الان داره جا میده .بگیرم؟ . اگه بلیطو بخرم و ویزا بهم ندن چی کنم. همش میپره !! رزرو اصلا میشه کرد؟ ممنون پیشاپیش

بلیط رو بخرید وگرنه مجبور می شید که حداقل دو برابر این مبلغ رو پرداخت نمایید.
خیر همش نمی پره بلیط ها بسته به کلاسشون جریمه های مختلفی دارند، تورکیش جریمه 50 یورویی توی اغلب کلاس هاش داره
شما با 50 یورو جریمه خودتون رو از خرید بلیط دو میلیونی بیمه می کنید در ضمن در صورت آماده نبودن ویزاتون می تونید تاریخ بلیط را همیشه به تعویق بیاندازید

Pearson
November 17th, 2011, 12:09 PM
LH-AC / IKA-FRA-YYZ / 05JAN12 / 12.800.000 IRR

Pearson
November 17th, 2011, 12:57 PM
LH / 15JAN12 / IKA-FRA-YVR / 13.200.000 IRR

saeidam
November 17th, 2011, 01:03 PM
سلام Pearson
اول می خوام تشکر کنم که یه تنه داری اینجارو اداره می کنی!
من واسه 31 دسامبر یا 1 ژانویه یا یکی دو روز دیرتر می خوام یه بلیط واسه waterloo - canada تهیه کنم.
ممکنه لطفا پیشنهاد خودتو بگی و راهنمایی کنی، در ضمن ویزام دانشجویی هست و هنوز هم نیومده!

Pearson
November 17th, 2011, 01:23 PM
سلام Pearson
اول می خوام تشکر کنم که یه تنه داری اینجارو اداره می کنی!
من واسه 31 دسامبر یا 1 ژانویه یا یکی دو روز دیرتر می خوام یه بلیط واسه waterloo - canada تهیه کنم.
ممکنه لطفا پیشنهاد خودتو بگی و راهنمایی کنی، در ضمن ویزام دانشجویی هست و هنوز هم نیومده!

برای واترلو که باید تشریف ببرید همون فرودگاه تورنتو
چون بلیط های ارزون قیمت سریع دارند پر می شوند و ژانویه هم های سیزن هست بهتره هر چه زودتر به فکر تهیه بلیط باشید

sara81
November 17th, 2011, 09:26 PM
سلام
من منتظر ویزا هستم واسه ژانویه.. اگه خوشبین باشم و خدا بخواد رفتنی بشم، ممنون می شم در مورد پرواز به Regina منو راهنمایی کنید.

Pearson
November 17th, 2011, 09:59 PM
سلام
من منتظر ویزا هستم واسه ژانویه.. اگه خوشبین باشم و خدا بخواد رفتنی بشم، ممنون می شم در مورد پرواز به Regina منو راهنمایی کنید.

برای رجاینا با لوفت هانزا و یا کی ال ام می تونید پرواز کنید

navid4412
November 19th, 2011, 02:27 PM
سلام و خسته نباشید آقای Pearson (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?18626-Pearson)
من با دفتر لوفت هانزا برای بلیط یکطرفه به تورنتو 22 دسامبر تماس گرفتم که قیمت 1،214 تومان را دادند و گفتند که رزرو میکنند اما 3 روز وقت دارید بلیط را بخرید، با آژانس ها هم تماس گرفتم همین را گفتند.
با توجه به این که ویزام هنوز صادر نشده اما احتمالا در آن تاریخ صادر خواهد شد، پیشنهاد شما چه میباشد.
با تشکر از راهنمائی شما

Pearson
November 19th, 2011, 02:42 PM
سلام و خسته نباشید آقای Pearson (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?18626-Pearson)
من با دفتر لوفت هانزا برای بلیط یکطرفه به تورنتو 22 دسامبر تماس گرفتم که قیمت 1،214 تومان را دادند و گفتند که رزرو میکنند اما 3 روز وقت دارید بلیط را بخرید، با آژانس ها هم تماس گرفتم همین را گفتند.
با توجه به این که ویزام هنوز صادر نشده اما احتمالا در آن تاریخ صادر خواهد شد، پیشنهاد شما چه میباشد.
با تشکر از راهنمائی شما

پیشنهاد من این هست که همین بلیط را بخرید تا نشده 4 میلیون

sia1981
November 19th, 2011, 03:18 PM
دوستان
میخواستم نظرتون بپرسم درباره گرفتن بلیط از I O M

Pearson
November 19th, 2011, 03:25 PM
دوستان
میخواستم نظرتون بپرسم درباره گرفتن بلیط از I O M

راجع به بلیط IOM چند بار توضیح داده شده
اول باید ببینید بلیط رو می دهند اصلا یا نه
دوم بلیط باید حداقل برای سه ماه دیگه باشه
سوم حتما باید ویزاتون رو گرفته باشید
چهارم 100 دلار بابت رزرو پرداخت کنید
پنجم بلیط غیر قابل استرداد و غیر قابل تغییر تاریخ هست

navid4412
November 20th, 2011, 12:22 PM
پیشنهاد من این هست که همین بلیط را بخرید تا نشده 4 میلیون

بلیط را برای 22 دسامبر به مقصد تورنتو گرفتم - یک بسته 23 کیلوئی - یک کانکشن در فرانکفورت دارد - زمان کل پرواز 17 ساعت -

Mojola
November 20th, 2011, 01:15 PM
بلیط را برای 22 دسامبر به مقصد تورنتو گرفتم - یک بسته 23 کیلوئی - یک کانکشن در فرانکفورت دارد - زمان کل پرواز 17 ساعت -
مبارك باشه
اما يك بسته 23 كيلوئي كه خيلي كمه
ممكنه بفرمائيد يكطرفه گرفتيد يا دو طرفه ؟

navid4412
November 20th, 2011, 02:39 PM
ممنون
هواپیمائی لوفت هانزا - پرواز یکطرفه - 1.214 تومان
یک چمدان 23 کیلوئی در بار - 1 کیف 8 کیلوئی بعلاوه یک کیف دستی داخل هواپیما
یک چمدان اضافه تا 23 کیلو هم 70 دلار
من چون چیز زیادی با خودم نمیبرم همین 23 کیلو برایم کفایت میکنه.

roozbeh_f
November 20th, 2011, 06:38 PM
درود به شما جناب Pearson

من هم به نوبه خودم از شما به خاطر اطلاعات مفیدتون و زمانی که برای کمک به همه دوستان می گذارید تشکر می کنم.
من سعی کردم تا جایی که برایم مقدور بود از تجربیات دوستان و توضیحات خوب شما و دیگر دوستان در صفحات گذشته بهره مند بشم. ولی خوب در نهایت وضعیت خودم رو هم با شما در میان می گذارم و ممنون می شم اگه لطف کنید و راهنمایی بفرمایید.
1. من هم از جمله افرادی هستم که منتظر ویزای دانشجویی برای ژانویه می باشم و برای تاریخ های مختلف در Dec هم از امارات و هم از ترکیش برای پرواز از تهران به مقصد تورنتو رزرو گرفتم. می خواستم از حضورتون سوال کنم که آیا به نظر شما پروازهای مناسبی رو انتخاب کرده ام؟ و در عین حال من در صفحات گذشته هیچ استقبالی رو از خط هوایی امارات ندیدم، آیا به خاطر زمان طولانی پرواز از دبی تا تورنتو هست یا دلیل دیگه ای داره؟
2. در مورد میزان باری هم که می توانیم با خودمان ببریم از آژانس سوال کردم و اونها به من گفتن برای پرواز امارات 2 تا 30 کیلو می تونه هر نفر با خودش ببره که من در هیچ جای فروم 2 تا بار 30 کیلو ندیدم و در مورد ترکیش هم 2 تا بار 23 کیلو. اگر لطف کنید ممنون می شم در این رابطه هم اطلاعاتی در اختیار من قرار دهید.
3. در عین حال من در اصفهان هستم و می خواستم ببینم آیا امکان پرواز از طریق فرودگاه اصفهان به تورنتو با خط هوایی خاصی وجود داره یا خیر؟
4. در مورد رزرو یا خرید بلیط در پست های قبل دیدم که شما تاکید زیادی روی خرید بلیط دارید. می خواستم سوال کنم با توجه به اینکه زمان صدور ویزا در مورد ما مشخص نیست آیا زمان 2 هفته ای که مثلاً خط هوایی امارات در اختیار می ذاره تا قبل از پرواز امکان حفظ رزرو وجود داشته باشه، قیمت مناسب بلیط تا اون موقع رو برای ما تضمین نمی کنه؟
ممنون می شم که در موارد بالا راهنمایی بفرمایید
پیروز باشید

aperspol
November 20th, 2011, 10:57 PM
مبارک باشه دوست عزیز
جالبه منم همین مورد رو گرفتم واسه مونترال22فوریه . متولی فروش گفت واسه هر چمدون اضافه تا23کیلو 75 دلار
بنظرم این خیلی خوبه و دیگه احتیاجی به فریت نیست .با توجه به اینکه فریت تا 100 کیلو ، کیلویی 4 دلاره ، استفاده از بار اضافه خیلی بصرفه هستش

ممنون
هواپیمائی لوفت هانزا - پرواز یکطرفه - 1.214 تومان
یک چمدان 23 کیلوئی در بار - 1 کیف 8 کیلوئی بعلاوه یک کیف دستی داخل هواپیما
یک چمدان اضافه تا 23 کیلو هم 70 دلار
من چون چیز زیادی با خودم نمیبرم همین 23 کیلو برایم کفایت میکنه.

mhdg
November 21st, 2011, 01:49 AM
سلام جناب Pearson عزیز
میشه لطف کنی و قیمت های جدید پرواز از تهران به اتاوا رو آپدیت کنی و پیشنهاد خودت رو هم بگی؟
پیشاپیش ممنون

fanta
November 21st, 2011, 03:01 AM
مبارک باشه دوست عزیز
جالبه منم همین مورد رو گرفتم واسه مونترال22فوریه . متولی فروش گفت واسه هر چمدون اضافه تا23کیلو 75 دلار
بنظرم این خیلی خوبه و دیگه احتیاجی به فریت نیست .با توجه به اینکه فریت تا 100 کیلو ، کیلویی 4 دلاره ، استفاده از بار اضافه خیلی بصرفه هستش

متاسفانه فکر نمیکنم که متصدی فروش درست گفته باشه و این 75 دلار فقط برای چمدون دوم هست برای سومی و بالاتر هر کدوم 200 دلار خواهد بود یعنی مثلا برای 92 کیلو باید 675 دلار بدهید. برای اطلاعات بیشتر از لینک زیر استفاده کنید.
http://www.lufthansa.com/mediapool/pdf/54/media_980254.pdf

Pearson
November 21st, 2011, 06:51 AM
درود به شما جناب Pearson

من هم به نوبه خودم از شما به خاطر اطلاعات مفیدتون و زمانی که برای کمک به همه دوستان می گذارید تشکر می کنم.
من سعی کردم تا جایی که برایم مقدور بود از تجربیات دوستان و توضیحات خوب شما و دیگر دوستان در صفحات گذشته بهره مند بشم. ولی خوب در نهایت وضعیت خودم رو هم با شما در میان می گذارم و ممنون می شم اگه لطف کنید و راهنمایی بفرمایید.
1. من هم از جمله افرادی هستم که منتظر ویزای دانشجویی برای ژانویه می باشم و برای تاریخ های مختلف در Dec هم از امارات و هم از ترکیش برای پرواز از تهران به مقصد تورنتو رزرو گرفتم. می خواستم از حضورتون سوال کنم که آیا به نظر شما پروازهای مناسبی رو انتخاب کرده ام؟ و در عین حال من در صفحات گذشته هیچ استقبالی رو از خط هوایی امارات ندیدم، آیا به خاطر زمان طولانی پرواز از دبی تا تورنتو هست یا دلیل دیگه ای داره؟
2. در مورد میزان باری هم که می توانیم با خودمان ببریم از آژانس سوال کردم و اونها به من گفتن برای پرواز امارات 2 تا 30 کیلو می تونه هر نفر با خودش ببره که من در هیچ جای فروم 2 تا بار 30 کیلو ندیدم و در مورد ترکیش هم 2 تا بار 23 کیلو. اگر لطف کنید ممنون می شم در این رابطه هم اطلاعاتی در اختیار من قرار دهید.
3. در عین حال من در اصفهان هستم و می خواستم ببینم آیا امکان پرواز از طریق فرودگاه اصفهان به تورنتو با خط هوایی خاصی وجود داره یا خیر؟
4. در مورد رزرو یا خرید بلیط در پست های قبل دیدم که شما تاکید زیادی روی خرید بلیط دارید. می خواستم سوال کنم با توجه به اینکه زمان صدور ویزا در مورد ما مشخص نیست آیا زمان 2 هفته ای که مثلاً خط هوایی امارات در اختیار می ذاره تا قبل از پرواز امکان حفظ رزرو وجود داشته باشه، قیمت مناسب بلیط تا اون موقع رو برای ما تضمین نمی کنه؟
ممنون می شم که در موارد بالا راهنمایی بفرمایید
پیروز باشید

1. اگر می تونید بلیط رو خریداری کنید الان بهتره با لوفت هانزا کلاس اکونومی ویکتور قیمت پایین تر از تورکیش و امارت برای پرواز یک طرفه به تورنتو می تونید پیدا کنید
امارات پرواز خیلی خوبی هست و مشکلی ندارد
2. ببینید بار رو تا بلیط رو رزرو نکنید مشخص نمی شود دقیقا. مثلا نمی شود گفت توی کدوم ایرلانز بار مجاز چقدر هست، پرواز ، مسیر و نوع هواپیما و کلاس پروازی باعث تغییر در میزان بار مسافر میشود.
3. از اصفهان شما با قطری تا مونترال می توانید بروید، با ایران ار - امارات هم ممکن است از طریق دوبی بتوانید به تورنتو بروید ولی این بلیط رو فقط دفتر خود ایران ار می تونه صادر کنه
4. رزرو های امارات معمولا طولانی مدت هستند ، چرا تا وقتی که رزرو اعتبار داره مشکلی نیست و فقط یک چیز ممکنه قیمت بلیط رو تغییر بده اون هم تغییر نرخ ارز هست چون مبنای محاسبه نرخ بلیط ها به دلار هست

Pearson
November 21st, 2011, 06:54 AM
سلام جناب Pearson عزیز
میشه لطف کنی و قیمت های جدید پرواز از تهران به اتاوا رو آپدیت کنی و پیشنهاد خودت رو هم بگی؟
پیشاپیش ممنون

باید مشخصات بدید با تاریخ قیمت بلیط بعد از رزرو مشخص می شود

aperspol
November 21st, 2011, 07:44 AM
دقيقا درسته دوست عزيز
ولي واسه ما كه سه نفر هستيم ميشه سه تا 23 كيلو اضافه برد كه ميشه 225 دلار در حالي كه اگه همين مقدار بارو بخوام فريت كنم ميشه276 دلار

متاسفانه فکر نمیکنم که متصدی فروش درست گفته باشه و این 75 دلار فقط برای چمدون دوم هست برای سومی و بالاتر هر کدوم 200 دلار خواهد بود یعنی مثلا برای 92 کیلو باید 675 دلار بدهید. برای اطلاعات بیشتر از لینک زیر استفاده کنید.
http://www.lufthansa.com/mediapool/pdf/54/media_980254.pdf

fanta
November 21st, 2011, 04:49 PM
دقيقا درسته دوست عزيز
ولي واسه ما كه سه نفر هستيم ميشه سه تا 23 كيلو اضافه برد كه ميشه 225 دلار در حالي كه اگه همين مقدار بارو بخوام فريت كنم ميشه276 دلار

بله کاملا درسته مضافا این که هزینه واقعی فریت بیشتر خواهد بود به دلیل انواع هزینه ها در ایران و اینجا (مثل حمل و نقل زمینی، وقتی که باید بگذارید و ...). من فکر میکنم اون عدد 75 دلار هم موقتی است تا شوک تبدیل دو چمدون به یکی یه مقدار تعدیل بشه و احتملا بعد از یه مدتی میشه 1 چمدون مجاز و بقیه همون 150 یا 200 دلار.

Mojola
November 22nd, 2011, 09:00 AM
دوستان كسي اطلاع داره جديدا آيا با KLM يه چمدون 23 كيلو يا دو تا ميشه برد ؟

Pearson
November 22nd, 2011, 11:17 AM
دوستان كسي اطلاع داره جديدا آيا با KLM يه چمدون 23 كيلو يا دو تا ميشه برد ؟

بسته به کلاس پروازی مختلف توی اکونومی و همینطور نوع هواپیما ممکن هست یک بسته باشد و یا دوبسته

Mojola
November 22nd, 2011, 11:53 AM
ممنون يعني با اكونومي يك بسته و با First Class / Business Class دو بسته ميشه ؟

بسته به کلاس پروازی مختلف توی اکونومی و همینطور نوع هواپیما ممکن هست یک بسته باشد و یا دوبسته

Pearson
November 22nd, 2011, 11:55 AM
ممنون يعني با اكونومي يك بسته و با First Class / Business Class دو بسته ميشه ؟

بیزنس و فرست که همیشه می شود دو بار برد منظور کلاسیفیکیشن های مختلف اکونومی بود

ali federal
November 22nd, 2011, 12:52 PM
سلام خدمت جناب پیرسن و دوستان
یه سوال داشتم.من برای حدود نیمهٔ اسفند(رفت) تا هفته اول عید(برگشت) یه بلیت دوطرفه برای تورنتو می‌خواستم.از اونجا که ویزای‌ ما احتمالا بهمن یا اسفند میاد می‌خواستم یه رزرو انجام بدم تو کلاس اکونومی که با توجه به اینکه قطری به تورنتو پرواز نداره و می‌خوام پرواز خوبی‌ هم باشه، رفتم سراغ امارات که یه رزرو به من داد به قیمت ۱،۹۰۰،۰۰۰ با مدت اعتبار رزرواسیون زیاد.ولی‌ دوباره که زنگ زدم که برام یه تاریخ دیگه رو چک کنن گفت همین قیمت ولی‌ رزروش تا ۱۰ روز است.حالا می‌خوام بدونم با این قیمت, امارات انتخاب خوبی‌ است یا پیشنهاد بهتری دارین.و اینکه آیا نفر اول اشتباه کرده که به من گفت تا ۱ ماه قبل بلیط میتونی‌ بیای‌ بخری یا چیز دیگه ای‌ است؟

Pearson
November 22nd, 2011, 01:15 PM
سلام خدمت جناب پیرسن و دوستان
یه سوال داشتم.من برای حدود نیمهٔ اسفند(رفت) تا هفته اول عید(برگشت) یه بلیت دوطرفه برای تورنتو می‌خواستم.از اونجا که ویزای‌ ما احتمالا بهمن یا اسفند میاد می‌خواستم یه رزرو انجام بدم تو کلاس اکونومی که با توجه به اینکه قطری به تورنتو پرواز نداره و می‌خوام پرواز خوبی‌ هم باشه، رفتم سراغ امارات که یه رزرو به من داد به قیمت ۱،۹۰۰،۰۰۰ با مدت اعتبار رزرواسیون زیاد.ولی‌ دوباره که زنگ زدم که برام یه تاریخ دیگه رو چک کنن گفت همین قیمت ولی‌ رزروش تا ۱۰ روز است.حالا می‌خوام بدونم با این قیمت, امارات انتخاب خوبی‌ است یا پیشنهاد بهتری دارین.و اینکه آیا نفر اول اشتباه کرده که به من گفت تا ۱ ماه قبل بلیط میتونی‌ بیای‌ بخری یا چیز دیگه ای‌ است؟

رزروهای امارات معمولا بلند مدت هست ولی قیمتیش زیاد مناسب به نظر نمی رسد در حالت شما بهتر است بلیط ارزان قیمت تری رو پیدا کنید و خریداری نمایید و در صورت آماده نبودن ویزاتون تاریخ بلیط رو به تعویق بیاندازید

ali federal
November 22nd, 2011, 01:39 PM
رزروهای امارات معمولا بلند مدت هست ولی قیمتیش زیاد مناسب به نظر نمی رسد در حالت شما بهتر است بلیط ارزان قیمت تری رو پیدا کنید و خریداری نمایید و در صورت آماده نبودن ویزاتون تاریخ بلیط رو به تعویق بیاندازید

میشه لطف کنید و پیشنهادی بدید.پروازی با همون کیفیت.در ثانی شما میدونید چرا یکی میگه رزروتون تا بهمن و یکی میگه تا 10 روز دیگه؟

Pearson
November 22nd, 2011, 01:43 PM
میشه لطف کنید و پیشنهادی بدید.پروازی با همون کیفیت.در ثانی شما میدونید چرا یکی میگه رزروتون تا بهمن و یکی میگه تا 10 روز دیگه؟

کلاس های مختلف ددلاین هایی مختلفی دارند معمولا کلاس های ارزان قیمت تر ددلاین کوتاه تر و کلاس های گرونتر ددلاین بلند مدت تری دارند

Pearson
November 22nd, 2011, 02:20 PM
KL / YYZ-AMS-IKA-AMS-YYZ / 20FEB12-01APR12 / 10.100.000 IRR

Mojola
November 22nd, 2011, 04:21 PM
با سلام و تشكر خدوت دوست عزيز جناب پيرسون
اگه ممكنه براي 12 ژانويه به بعد قيمت بليط دوطرفه تهران - تورنتو رو و تاريخ آخرين مهلت برگشت را بفرمائيد

alirezat75
November 22nd, 2011, 10:52 PM
سلام آقاي پيرسون
ما برناممون براي رفتن بين 15 ارديبهشت تا اواخر ارديبهشت هستش
با توجه به اينكه هنوز خيلي وقت دارم به نظرتون چه پروازي خوبه براي تورنتو دو طرفه؟
حدوده قيمتش چنده؟
بنظرتون از الان بهتره اقدام كنم يا هنوز زوده؟

Pearson
November 23rd, 2011, 07:52 AM
با سلام و تشكر خدوت دوست عزيز جناب پيرسون
اگه ممكنه براي 12 ژانويه به بعد قيمت بليط دوطرفه تهران - تورنتو رو و تاريخ آخرين مهلت برگشت را بفرمائيد

بلیط باید حتما رزرو گرفته شود تا قیمت واقعیش مشخص گردد

Pearson
November 23rd, 2011, 07:55 AM
سلام آقاي پيرسون
ما برناممون براي رفتن بين 15 ارديبهشت تا اواخر ارديبهشت هستش
با توجه به اينكه هنوز خيلي وقت دارم به نظرتون چه پروازي خوبه براي تورنتو دو طرفه؟
حدوده قيمتش چنده؟
بنظرتون از الان بهتره اقدام كنم يا هنوز زوده؟

اگر تاریخ رفتنت برای 5 تا 6 ماه دیگر باشد و بلیطتتان رفت برگشت یک هفته ایی و یا دو هفته ایی باشد یعنی بخواهید فقط لندینگ کنید آفر های خوبی می شود پیدا کرد.

Pearson
November 23rd, 2011, 08:00 AM
یکی از دوستان توی پیام خصوصی سوال کرده بود که چه جوری می شود از رزروی که آژانس کرده مطمئن شد.
هر رزوی یک کد 6 رقمی داره که بهش می گویند BOOKING CODE و یا RESERVATION NUMBER که این کد ترکیبی از حرف و عدد هست
برای چک کردن رزروتون ابتدا به این سایت رفته : https://www.checkmytrip.com سپس کد و نا فامیلیتون رو وارد می کنید.
سایت مستقیما به نرم افزا آمادئوس که آژانس ها توسط آن رزرو می گیرند ارتباط دارد.
سایت یک ذره سنگین هست و ممکنه دیر LOAD شود.
در ضمن شما فقط رزروهایی که توسط آمادئوس انجام شده رو می تونید ببینید این یعنی رزروهای ایران ار و ماهان قابل دیدن نیست

Pearson
November 23rd, 2011, 10:33 AM
KL / IKA-AMS-YYZ-AMS-IKA / 18JAN12-11SEP12 / 17.096.000 IRR

shabkhosh
November 23rd, 2011, 09:31 PM
سلام دوستان یه سوال داشتم
توی بلیطی که برای من صادر شده قسمت اول و دوم اسممو پشت سرهم نوشته ولی اسپلش درسته. ممکنه مشکلی پیش بیاد؟ ممنون

Pearson
November 23rd, 2011, 09:43 PM
سلام دوستان یه سوال داشتم
توی بلیطی که برای من صادر شده قسمت اول و دوم اسممو پشت سرهم نوشته ولی اسپلش درسته. ممکنه مشکلی پیش بیاد؟ ممنون

همینطوری باید نوشته شود

Pearson
November 25th, 2011, 11:35 AM
KL / YYZ-AMS-IKA-AMS-YYZ / 20FEB11-15APR11/ 9.815.000 IRR

icmaster
November 25th, 2011, 07:08 PM
سلام.
بلییط یک طرفه از تهران به تورنتو برای حدود یک ماه تا 45 روز دیگه پیشنهاداتتون چیه؟
به نظرتون اگه از cheapoair بخرم بهتره یا از آژانسهای مسافرتی؟

ممنون!

Pearson
November 25th, 2011, 07:38 PM
سلام.
بلییط یک طرفه از تهران به تورنتو برای حدود یک ماه تا 45 روز دیگه پیشنهاداتتون چیه؟
به نظرتون اگه از cheapoair بخرم بهتره یا از آژانسهای مسافرتی؟

ممنون!

شما توی اینترنت دلار 1350 پرداخت می کنید ولی بلیط آژانسی 1088 تومان محاسبه می شود
لوفت هانزا روی کلاس ویکتور

omid_pooya
November 25th, 2011, 07:59 PM
پیرسون جان ما از ترس گرون شدن بلیط رو یک ماه و نیم پیش خریدیم اما قیمت بلیط ها علی الاظاهر تکونی نخورده تا حالا !

Pearson
November 25th, 2011, 08:29 PM
پیرسون جان ما از ترس گرون شدن بلیط رو یک ماه و نیم پیش خریدیم اما قیمت بلیط ها علی الاظاهر تکونی نخورده تا حالا !

ضرری نکرده اید
شما لحظه ای که کلاس های ارزان قیمت پر می شود رو نمی تونید حدس بزنید یهو می بینید پر شد و فقط کلاس های گرون قیمت مانده اند ضمن اینکه قیمت بلیط ها فعلا به نرخ ارز دولتی محاسبه میشود اگر یهو یک شبه تصمیم بگیرند که به نرخ آزاد مصاحبه شود اتوماتیک تمام بلیط ها 20 درصد افزایش پیدا خواهند کرد
الان مثلا شما با لوفت هانزا به مقصد ونکوور توی هفته ی اول ژانویه پایین تر از 4 میلیون نمی تونید بلیط پیدا کنید دز صورتیکه همین بلیط رو با 1 میلیون 200 ماه پیش می تونستید بخرید

mina7
November 25th, 2011, 08:55 PM
حالا خوبی بلیط اینه که لااقل میدونی اگه گرون نشه ارزون نمیشه، دلار رو بگو که ممکنه بخری و بعد ارزون بشه! بساطی داریم :D

icmaster
November 26th, 2011, 03:06 AM
شما توی اینترنت دلار 1350 پرداخت می کنید ولی بلیط آژانسی 1088 تومان محاسبه می شود
لوفت هانزا روی کلاس ویکتور

ممنون از جوابتون.

میشه لطف کنید یه توضیحی در رابطه با کلاس ویکتور بدید؟ هرچی سرچ کردم چیزی نیافتم. همون اکونومیه؟

Pearson
November 26th, 2011, 07:33 AM
ممنون از جوابتون.

میشه لطف کنید یه توضیحی در رابطه با کلاس ویکتور بدید؟ هرچی سرچ کردم چیزی نیافتم. همون اکونومیه؟

V-CLASS ارزونترین نرخ یک طرفه اکونومی توی پروازهای لوفت هانزا هست که رزروش فقط 72 ساعت اعتبار دارد

Mojola
November 26th, 2011, 09:17 AM
KL / YYZ-AMS-IKA-AMS-YYZ / 20FEB11-15APR11/ 9.815.000 IRR
اين براي كسانيه كه از كانادا ميان ؟ 20Feb11 كه گذشته !

Pearson
November 26th, 2011, 09:23 AM
اين براي كسانيه كه از كانادا ميان ؟ 20Feb11 كه گذشته !

بله مبدا تورنتو هست
تاریخ صحیح 20FEB12-15APR12 هست

Kazy
November 26th, 2011, 02:27 PM
حالا خوبی بلیط اینه که لااقل میدونی اگه گرون نشه ارزون نمیشه، دلار رو بگو که ممکنه بخری و بعد ارزون بشه! بساطی داریم :D

اینکه فکر کنید دلار ممکنه ارزون بشه (در حد 3-4 تومان بالا پائین شدن رو نمی گم) واقعا ببخشید از روی خوش خیالیه

Pearson
November 26th, 2011, 03:35 PM
اینکه فکر کنید دلار ممکنه ارزون بشه (در حد 3-4 تومان بالا پائین شدن رو نمی گم) واقعا ببخشید از روی خوش خیالیه

دلار امروز رکورد ارزشش رو به ریال ایران زد و 13700 ریال مبادله شد

Tweety
November 26th, 2011, 08:02 PM
سلام جناب Pearson،

میشه لطفا به چند تا سوال ابتدایی من هم جواب بدین؟ مرسی!
1. بلیط تمامی خطوط هوایی مطرح و رایج رو میشه بدون مراجعه به آزانس و با استفاده از سایت اینترنتیشون رزرو و خریداری کرد؟ آیا این درسته؟
2. من منتظر ویزا هستم و برای اوایل ژانویه باید در مونترال باشم. با این شرایط، شما چه ایرلاینهایی رو پیشنهاد می کنید که برم بقیه شرایطشون رو ببینم و بلیط رزرو کنم؟ فکر می کنم حداقل یه مدت رزرو یک ماهه لازم دارم درسته؟
3. آیا منطقیه که یکی دو هفته دیگه هم صبر کنم و بعد که مطمئن شدم بلیط رو بخرم؟ چون ممکنه نتیجه ویزام تو این دو هفته آینده بیاد؟

خیلی خیلی ممنون بابت کمک و راهنماییهاتون دوست عزیز!

mina7
November 27th, 2011, 11:20 AM
نه جونم من دو ماهی هست که قیمت دلار رو هر روز دنبال میکنم، دلار کانادا تا 1365 رفت و بعد از چند هفته به 1315 رسید و الان شده 1335. حالا شما حساب کن 1365 خریده باشی تو 10000 تا 500000 متضرر میشی. و در مورد خود آمریکا هم که هفته گذشته 30 تومن کاهش قیمت داشت و مجدد این هفته است که بالا رفته.

Pearson
November 27th, 2011, 02:43 PM
سلام جناب Pearson،

میشه لطفا به چند تا سوال ابتدایی من هم جواب بدین؟ مرسی!
1. بلیط تمامی خطوط هوایی مطرح و رایج رو میشه بدون مراجعه به آزانس و با استفاده از سایت اینترنتیشون رزرو و خریداری کرد؟ آیا این درسته؟
2. من منتظر ویزا هستم و برای اوایل ژانویه باید در مونترال باشم. با این شرایط، شما چه ایرلاینهایی رو پیشنهاد می کنید که برم بقیه شرایطشون رو ببینم و بلیط رزرو کنم؟ فکر می کنم حداقل یه مدت رزرو یک ماهه لازم دارم درسته؟
3. آیا منطقیه که یکی دو هفته دیگه هم صبر کنم و بعد که مطمئن شدم بلیط رو بخرم؟ چون ممکنه نتیجه ویزام تو این دو هفته آینده بیاد؟

خیلی خیلی ممنون بابت کمک و راهنماییهاتون دوست عزیز!

1. خیر اینطور نیست البته بعضی از ایرلانز ها این قابلیت رو به وجود آورده اند مثل تورکیش ایرلاینز
2. برای مونترال می تونید از قطر ایرویز استفاده کنید
3. ریسک این رو باید بکنید که بلیط گران بخرید

marjanmohajer
November 27th, 2011, 06:47 PM
نه جونم من دو ماهی هست که قیمت دلار رو هر روز دنبال میکنم، دلار کانادا تا 1365 رفت و بعد از چند هفته به 1315 رسید و الان شده 1335. حالا شما حساب کن 1365 خریده باشی تو 10000 تا 500000 متضرر میشی. و در مورد خود آمریکا هم که هفته گذشته 30 تومن کاهش قیمت داشت و مجدد این هفته است که بالا رفته.شما كه از ايران بليط را با قيمت دولتى مى خريد!!!

saerhan
November 27th, 2011, 08:13 PM
1 - اینکه میگن بلیط رفت و برگشت رو یه جا بخریم ارزونتر در می یاد، با فاصله ی تاریخ رفت و برگشت نسبت داره؟ یعنی هرچه قدر کمتر باشه ارزونتر در می یاد؟
2 -برای برگشتمون از کانادا اگه بلیط برگشت رو از اونجا بخریم بهتره یا از اینجا (ایران) که بلیط رو به ارز دولتی میدن؟ (یعنی نزدیکانومن بخرن و برامون به یه طریقی بلیط رو بفرستن )؟

کلاً در مورد این دو موضوع اطلاعات میخوام.

Pearson
November 28th, 2011, 07:04 AM
1 - اینکه میگن بلیط رفت و برگشت رو یه جا بخریم ارزونتر در می یاد، با فاصله ی تاریخ رفت و برگشت نسبت داره؟ یعنی هرچه قدر کمتر باشه ارزونتر در می یاد؟
2 -برای برگشتمون از کانادا اگه بلیط برگشت رو از اونجا بخریم بهتره یا از اینجا (ایران) که بلیط رو به ارز دولتی میدن؟ (یعنی نزدیکانومن بخرن و برامون به یه طریقی بلیط رو بفرستن )؟

کلاً در مورد این دو موضوع اطلاعات میخوام.

1. این یک اصل کلی نیست. ولی معمولا یک بلیط رفت و برگشت RETURN TICKET قیمتش از مجموع دو بلیط یک طرفه ONE WAY TICKET کمتر می شود.
برعکس اگر فاصله ی رفت و برگشت کمتر از 3 روز باشه اصلاحاً می گویند MINIMUM STAY رعایت نشده و در این حالت بلیط گرونتر می شود. در غیر این صورت فاصله ی بلیط رفت و برگشت تاثیری توی قیمت بلیط نداشته و بیشتر به تاریخ های آن بستگی دارد که چه کلاس رزرویشنی جا می دهد
2. از اونجایی که قیمت های بلیط ها هنوز با ارز دولتی محاسبه می شود اگر از ایران تهیه شود ارزانتر در می آید. فرضاً یک بلیط رفت و برگشت از کانادا به تهران قیمتش 1000 دلار باشد. توی کانادا شما باید 1.380.000 تومان پرداخت کنید برای این بلیط ولی توی ایران همین بلیط الان 1.080.000 تومان در می آید. فقط یک مسئله ایی می ماند اینکه به این بلیط ها که مبدا شروع مسافرت مسافر کشوری غیر از محل صدور بلیط هست اصطلاحا PTA می گویند. این نوع بلیط ها برای آژانس ها هیچ سودی ندارد یعنی هیچ پورسانتی بابت آن نمی گیرندو از آنجایی که قیمت نهایی بلیط رو فقط سیستم آمادئوس می توند مشخص کند علاقه ای به صدورش ندارند.
ولی اگر دوستانی از این نوع بلیط ها در آینده خواستند بهم پیام خصوصی بدهند. چند تاش هم توی همین فروم می بینید که قیمتش زیر یک میلیون در می آید. واقعا قیمت عالی هست برای مسیر رفت و برگشت.

zhilamo_3000
November 28th, 2011, 10:08 AM
طبق شاخصه های اقتصادی نمی توان انتظار داشت که دلار ارزان شود و این یک احتمال بسیار پایین دارد. به دلیل کاهش ذخایر ارزی ایران احمتال ارزان شدن نمی رود و اگر هم بالا و پایین شود تنها در حد کمی خواهد بود. طبق شاخصه هایی که در ابتدای سال شمسی توسط اقتصاد دانان بررسی شد احتمال رسیدن قیمت دلار به 18000 ریال در پایان امسال می رفت اما با توجه به برخی تغییرات در سیاستهای اقتصادی این افزایش معقول به نظر نمی رسد اما با اطمینان بیشتری می توان گفت که در ادامه سال هم افزایش قیمت دلار معقول به نظر می رسد.

Pearson
November 28th, 2011, 11:09 AM
LH-AC / 13JAN12 / IKA-FRA-YUL / 12.200.000 IRR

armita joon
November 28th, 2011, 05:28 PM
سلام دوستان
نمی دونم این سئوال جاش اینجا هست یا نه؟ کسی می دونه ما باید خروجی پرداخت کنیم یا معافیم؟ رفتم بانک ارز مسافرتی بگیرم می گه سهمیه شما که مهاجرین نفری 1000 تاست! راسته؟

fanta
November 29th, 2011, 05:36 AM
سلام دوستان
نمی دونم این سئوال جاش اینجا هست یا نه؟ کسی می دونه ما باید خروجی پرداخت کنیم یا معافیم؟ رفتم بانک ارز مسافرتی بگیرم می گه سهمیه شما که مهاجرین نفری 1000 تاست! راسته؟
عوارض رو تا وقتی که گواهیی مثل گرین کارت یا PR ندارید باید پرداخت کنید. 1000 دلار هم مال افراد مقیم هست نه مهاجر. برای مهاجران همان 2000 تا است.

Pearson
November 29th, 2011, 08:50 AM
BD-AC / IKA-LHR-YEG / 12FEB12 / 13.282.000 IRR

BANAFSHE07
November 29th, 2011, 04:54 PM
لطفا هر کدام از دوستان اگر اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید، سوالات من در مورد مسیر تهران-تورنتو هست.(اگر میشد که این اطلاعات رو مختصر و مفید در یک جدول جمع بندی کنیم خیلی بهتر بود،البته فقط یه پیشنهاده).

بالاخره، کدوم یک از این خطوط پرواز اجازه داشتن 2 تا چمدون 23 کیلویی رو برای مسافر کلاس اکونومی میدن؟

کدامشون در مسیر تهران-تورنتو فقط یک توقف دارند؟ و در کدام کشور/فرودگاه؟

مدت معطلی در فرودگاه دوم چقدر هست؟(زمان ترانزیت)

طول مدت پرواز چند ساعته؟

ایا QATAR AIRWAYS با IOM قرارداد داره؟

دوستانی که تجربه مسافرت در این مسیر رو داشته اند کدامیک از این پروازها رو ترجیح میدند:TURKISH AIRLINES ، EMIRATES ،BMI؟چرا؟از نظر کیفیت،قیمت،مدت زمان سفر و میزان باری که مسافراجازه داره همراه داشته باشه و...
مقایسه کنید.

KLM
IRAN AIR / AIR CANADA
LUFTHANSA
BMI
TURKISH AIRLINES
QATAR AIRWAYS
EMIRATES
ALITALIA

از همه دوستانی که زحمت راهنمایی سایرین رو قبول میکنند سپاسگزارم.

Pearson
November 30th, 2011, 09:20 AM
بالاخره، کدوم یک از این خطوط پرواز اجازه داشتن 2 تا چمدون 23 کیلویی رو برای مسافر کلاس اکونومی میدن؟
کدامشون در مسیر تهران-تورنتو فقط یک توقف دارند؟ و در کدام کشور/فرودگاه؟
مدت معطلی در فرودگاه دوم چقدر هست؟(زمان ترانزیت)
طول مدت پرواز چند ساعته؟
ایا QATAR AIRWAYS با IOM قرارداد داره؟

فعلا تنها ایرلانیزی که هنوز سخاوتنمدانه راجع به بار عمل میکنه Emirates هست
برای تورنتو از ایرلانز قطری نمی تونید استفاده کنید، قطری فقط به مونترال پرواز دارد. و همینطور پرواز IRAN AIR - AIR CANADA به دلیل تحریم دیگر عملی نیست.
ایرلانزهای که باقی می مونه برای تورنتو به این ترتیب هستند:
TURKISH AIRLINES که توی استانبول توقف دارد کمترین طول سفر از تهران به تورنتو با 17H05M و کمترین توقف: 02H35H
LUFTHANSA/ AIR CANADA که توی فرانکفورت توقف دارد. طول سفر: 17H30M توقف: 03H45M
ALITALIA که توی میلان توقف دارد. طول سفر: 17H45M توقف: 02H35M
AUSTRIAN AIRLINES که توی وین توقف دارد. طول سفر 18H55M توقف: 04H35M
EMIRATES که توی دبی توقف دارد. طول سفر 19H05M توقف: 03H15M
KLM که توی آمستردام توقف دارد. طول سفر 20H45M توقف: 06H50M
LUFTHANSA که توی فرانکفورت توقف دارد. طول سفر 21H25M توقف: 07H15M
BMI/AIRCANADA که توی لندن توقف دارد به اضافه اینکه به دلیل ندادن سوخت به این ایرلاینز توسط فرودگاه امام مجبور یک ساعت توی ایروان ارمنستان برای سوخت توقف کند
طول سفر 20H45M مجموع دو توقف : 05H40M

Pearson
November 30th, 2011, 09:27 AM
LH-AC / IKA-FRA-YUL / 22FEB12 / 12.174.000 IRR
CHD 10.100.000 IRR

BANAFSHE07
November 30th, 2011, 01:11 PM
برای تورنتو از ایرلانز قطری نمی تونید استفاده کنید، قطری فقط به مونترال پرواز دارد. و همینطور پرواز IRAN AIR - AIR CANADA به دلیل تحریم دیگر عملی نیست.
TURKISH AIRLINES که توی استانبول توقف دارد کمترین طول سفر از تهران به تورنتو با 17H05M و کمترین توقف: 02H35H
BMI/AIRCANADA که توی لندن توقف دارد به اضافه اینکه به دلیل ندادن سوخت به این ایرلاینز توسط فرودگاه امام مجبور یک ساعت توی ایروان ارمنستان برای سوخت توقف کند

خیلی ممنون،
1-در مورد TURKISH AIRLINES در خصوص مقررات مربوط به بار در اینجا : http://www.turkishairlines.com/en-INT/services/passenger_services/free_baggage_allowance.aspx
فرق Free Baggage With Weight-Concept با Free Baggage With Piece-Concept چیه؟ از کدوم یکی از این جداول باید میزان بار مجاز رو بفهمیم؟

2-بلیط TURKISH AIRLINES گرونتره یا Emirates ؟(تهران-تورنتو،رفت و برگشت،کلاس اکونومی،حوالی فوریه رفت و اواسط اپریل برگشت)

Pearson
November 30th, 2011, 01:26 PM
خیلی ممنون،
1-در مورد TURKISH AIRLINES در خصوص مقررات مربوط به بار در اینجا : http://www.turkishairlines.com/en-INT/services/passenger_services/free_baggage_allowance.aspx
فرق Free Baggage With Weight-Concept با Free Baggage With Piece-Concept چیه؟ از کدوم یکی از این جداول باید میزان بار مجاز رو بفهمیم؟

2-بلیط TURKISH AIRLINES گرونتره یا Emirates ؟(تهران-تورنتو،رفت و برگشت،کلاس اکونومی،حوالی فوریه رفت و اواسط اپریل برگشت)

1. فرقش توی مقصد پرواز هست که توی بعضی از پرواز ها WEIGHT CONCEPT محاسبه می شود مثلا پرواز تورکیش به آلمان بر اساس این جدول محاسبه می شود ولی پروازهاش به امریکای شمالی با جدول PIECE CONCEPT محاسبه می شود که طی این جدول برای مقصد تورنتو میتوانید دو بار ببرید. http://www.dairfare.com/weight-concept-and-piece-concept/
2. تا رزرو گرفته نشود قیمت بلیط مشخص نمی شود. باید دو تا رزرو بگیرید با هم مقایسه کنید

BANAFSHE07
November 30th, 2011, 04:08 PM
1. فرقش توی مقصد پرواز هست که توی بعضی از پرواز ها WEIGHT CONCEPT محاسبه می شود مثلا پرواز تورکیش به آلمان بر اساس این جدول محاسبه می شود ولی پروازهاش به امریکای شمالی با جدول PIECE CONCEPT محاسبه می شود که طی این جدول برای مقصد تورنتو میتوانید دو بار ببرید. http://www.dairfare.com/weight-concept-and-piece-concept/
2. تا رزرو گرفته نشود قیمت بلیط مشخص نمی شود. باید دو تا رزرو بگیرید با هم مقایسه کنید

بنابر این هم با ترکیش و هم امارات برای مقصد تورنتو میتوانیم دو بار 23 کیلویی ببریم؟ درسته؟

Pearson
November 30th, 2011, 04:16 PM
بنابر این هم با ترکیش و هم امارات برای مقصد تورنتو میتوانیم دو بار 23 کیلویی ببریم؟ درسته؟

زیاد بردن دو بار مزیت نیست شما با 70 دلار بیشتر روی ایرلانز های لوفت هانزا و اطریشی و بی ام آی هم می توانید یک بار اضافه ببرید
باید اول ببینید قیمت بلیطتتان چقدر می شود بعد با هم مقایسه کنید

Pearson
December 1st, 2011, 12:03 PM
TK / IKA-IST-YYZ-IST-IKA / 23FEB12-12APR12 / 17.209.000 IRR
EK / IKA-DXB-YYZ-DXB-IKA / 23FEB12-11APR12 / 18.256.000 IRR

Targol
December 1st, 2011, 12:28 PM

اگه لطف کنید این مقایسه رو در مورد تهران ونکوور انجام بدید خیلی ممنون میشم.
نظرتون راجع به روش بردن پول زیاد به کانادا چجوریه؟ بانک ها که تحریمند و از طریق صرافی هم که خیلی گرون در میآد.واقعا نمیدونم چی کار باید کرد؟ نمی دونم از طریق بانک مرکزی میشه فرستاد یا نه البته اگه تا آپریل تحریم نشه. و هزینش چنده؟ لطفا از تجربیات شخصی خودتان و دیگران ما را آگاه کنید.