PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آرشیو شده : فرایند گرفتن پذیرش از دانشگاههای آلمان (تا پایان سال 2012)

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11

insomniac87
May 22nd, 2011, 08:01 PM
what do you study?
مکانیک سیالات

insomniac87
May 22nd, 2011, 08:07 PM
دوست عزیز نقل قولهایی که شما از دوستانتون می کنید کاملا عجیبه!
سفارت آلمان به هیچ بشری در این زمینه نمیتونه گیر بده(ویزا رو هم سفارت نمیده!)!
شما اقدام کنید معمولا این دانشگاهها 15 روز پس از ددلاین جواب میدن.
البته این معیاراتونم نمیدونم از کجا میارید( در خوشبینانه ترین حالت 5%)!
با آرزوی موفقیت البته اگر رسیدن به موفقیت واستون مهم باشه!(با توجه به روحیه تون)
با همون شماره ای که شما لطف کردین و دادید، زنگ زدم وزارت علوم. گفتن فاصله ی سطح علمی University و University of Applied Sciences مثل فاصله ی دانشگاه تهران و دانشگاه علمی-کاربردی هستش! FH Aachen - University of Applied Sciences که شاخشون بود رو تا ارشد قبول دارن. دلسرد شدم. ارزش نداره. باید قبول کرد که ددلاین همه ی دانشگاه های خوب گذشته (البته اونایی که به رشته ی من مربوط میشه)
ممنونم که این مدت به سوالاتم جواب دادین

mahdiyar ah
May 23rd, 2011, 01:13 AM
سلام
آیا کسی اطلاع داره در مورد این سوال==> در صورت داشتن پذیرش ترم اول یا اول و دوم را میشود مرخصی گرفت و از ترم بعدش رفت دانشگاه؟

hassanrouhi
May 24th, 2011, 09:07 PM
یه چیزی در مورد این مدل معدل المانی ها هست که عجیب
1+{3*[(Nmax-N)/(Nmax-Nmin)]}
اگر به فرض نمره مازیمم رو 20 در نظر بگیریم و مینیمم رو 12 و معدل رو 16 به اسکیل المانی میشه:2.5
اگر همون نمره ماکزیمم و همون معدل رو در نظر بگیریم و فقط نمره مینیمم رو 10 بگیریم معدلا میشه:2.2
و با نمره مینیمم 5 معدل میشه:1.8 !!!!!!!!!
کجای کار من اشتباه؟چرا هرچی نمره بدتر داشته باشی معدلت بهتر میشه؟؟؟؟؟

eric_notinlove
May 24th, 2011, 09:15 PM
سلام بر همكي
آقا امسال كسي از دانشگاه TU-Dortmund پذيرش گرفته؟

kokomboo
May 25th, 2011, 12:51 PM
درود بر دوستان

عزیزان من میخام ارشد شیمی بیام بخونم دانشگاش برام مهم نیست به نظرتون کجا میتونم پذیرش بگیرم تو المان

لیسانس شیمی بوعلی معدل 13 ایلتس 6 و مقاله ندارم.شاید بتونم 2 سال سابقه کار درست کنم .؟؟؟؟

Ackermnann
May 25th, 2011, 06:58 PM
اگر به فرض نمره مازیمم رو 20 در نظر بگیریم و مینیمم رو 12 و معدل رو 16 به اسکیل المانی میشه:2.5
اگر همون نمره ماکزیمم و همون معدل رو در نظر بگیریم و فقط نمره مینیمم رو 10 بگیریم معدلا میشه:2.2

سلام دوست عزیز
فقط جهت توضیح عرض کنم که در سیستم آلمان نمره ۱ بهترین نمره و برابر با نمره ۲۰ ما هست
و نمره ۶ برابر با نمره صفر. پس هر چی نمره کمتر باشه بهتره :دی
موفق باشید

hassanrouhi
May 25th, 2011, 09:34 PM
[QUOTE=Ackermnann;430590]سلام دوست عزیز
فقط جهت توضیح عرض کنم که در سیستم آلمان نمره ۱ بهترین نمره و برابر با نمره ۲۰ ما هست
و نمره ۶ برابر با نمره صفر. پس هر چی نمره کمتر باشه بهتره :دی
موفق باشید[/QUOTE
سلام عزیزم
ممنون از پاسخت.خودم می دونم هرچی معدل به یک نزدیک تر باشه بهتره! سوال منو شما اشتباه متوجه شدین.شما اون اعدادی رو که من میگم تو اون فرمولی که بالا هست بذار
یه معدل مثلا 16 و نمره ماکس هم 20 در نظر بگیر.
بعدش نمره مین رو یه بار 12 یه بار 10 و یه بار 5 جای گذاری کن. می بینی که معدلی که بدست میاد به این صورته که هرچی نمره مین پایین تر باشه معدل به یک نزدیک تره!!!!!!!!!!!!!!!!

saeid_plove
May 25th, 2011, 11:07 PM

دوست عزیز درسته دیگه. با یه مثال ساده میگم خودت متوجه میشی. معدل 12 با فرض مین 10 ارزش بیشتری نسبت به معدل 12 با مین 12 داره. پس در تبدیل هم هرچه مین کم بشه به 1 نزدیک تر میشه. یعنی در حالت اول شما 2 نمره بیشتر از مین قبولی گرفتی ولی در حالت دوم شما دقیقا مین رو گرفتی. حالا مثلا اگه 12 بشی با مین 5 شما 7 نمره بالای مین قبولی گرفتی. پس باید به 1 نزدیک تر بشه اگه مین کمتر شه.پس درسته.

shsp
May 26th, 2011, 01:20 AM
سلام دوستان عزیز، من شنیدم با داشتن قبولی کارشناسی ارشد ایران و یک مدرک 6ماه زبان آلمانی میشه از دانشگا های آلمان پذیرش گرفت میخواستم بدونم این چقدر درسته؟
برای گرفتن کمک هزینه تحصیلی چیکار میشه کرد(معدل بالا و مقاله ندارم)؟ خیلی ممنون میشم راهنمای کنید.

saeid_plove
May 26th, 2011, 08:31 AM
سلام دوستان عزیز، من شنیدم با داشتن قبولی کارشناسی ارشد ایران و یک مدرک 6ماه زبان آلمانی میشه از دانشگا های آلمان پذیرش گرفت میخواستم بدونم این چقدر درسته؟
برای گرفتن کمک هزینه تحصیلی چیکار میشه کرد(معدل بالا و مقاله ندارم)؟ خیلی ممنون میشم راهنمای کنید.

دوست عزیز اگه تاپیک ها رو خوب بخونی در باره همه سوال هایی که پرسیدی همه چی دستت میاد. ولی به طور کل لزوما نیاز نیست کارشناسی ارشد قبول شده باشی!

hassanrouhi
May 26th, 2011, 03:19 PM
پس چقدر بی منطق این قضیه معدل!!! پس هرکی بره یه 2 بندازه تو کارنامش .اون وقت از دید المانی ها دانشجوی ممتاز شده!!!؟!!!؟!!؟!
من هنوزم شک دارم.یه جاییش می لنگه انگار. کاملا نامردیه این.یکی کل ترم ها نمرات تقریبا شبیه همی گرفته و مثلا معدلش 17 هست.اما یکی نمراتش میانگین 4نمره پایین تر از اون فرد اول اما تو معدل المانی با داشتن یه نمره 5 از اونی که همه درساشو با 15 به بالا پاس کرده بهتره؟!! با عقل ادم جور در نمیاد اخه!
اگه این جوریه پس من این ترم تاریخ تحلیلی رو 5 میشم که معدلم به حساب المانی ها بره بالا!اصلا چرا تاریخ تحلیلی.یه درس یه واحدی مثله تنظیم رو 1میشم که معدلم عالی شه!!!!!!!!

ghazale_fb
May 26th, 2011, 03:42 PM
پس چقدر بی منطق این قضیه معدل!!! پس هرکی بره یه 2 بندازه تو کارنامش .اون وقت از دید المانی ها دانشجوی ممتاز شده!!!؟!!!؟!!؟!
من هنوزم شک دارم.یه جاییش می لنگه انگار. کاملا نامردیه این.یکی کل ترم ها نمرات تقریبا شبیه همی گرفته و مثلا معدلش 17 هست.اما یکی نمراتش میانگین 4نمره پایین تر از اون فرد اول اما تو معدل المانی با داشتن یه نمره 5 از اونی که همه درساشو با 15 به بالا پاس کرده بهتره؟!! با عقل ادم جور در نمیاد اخه!
اگه این جوریه پس من این ترم تاریخ تحلیلی رو 5 میشم که معدلم به حساب المانی ها بره بالا!اصلا چرا تاریخ تحلیلی.یه درس یه واحدی مثله تنظیم رو 1میشم که معدلم عالی شه!!!!!!!!
ین چیزا حلیشونوووو بابا انقد الکی نگران نباشید ما سال سوم بودیم به این چیزا فکر نمی کردیم....

reza_mech2011
May 26th, 2011, 04:23 PM
دوست عزیز! چرا یکم فکر نمی کنید آخه؟؟!!!!
مینیمم نمره یعنی مینیمم نمره ای که میشه با اون نمره درس رو پاس کرد. شما چه 5 بشی ، چه 2 بشه و چه 18 ، توی ایران و دانشگاه های ایران ، سیستم نمره دهی این طوریه که مینیمم 10 است!!
اکی؟!!!!

hassanrouhi
May 26th, 2011, 08:07 PM
اهان......
پس نمره ماکزیمم و نمره مینیمم همیشه 10 و 20 میذارن؟ اصلا ربطی به نمره های ما نداره؟یعنی اگر یکی بالا ترین نمره یکی 18 باشه بازم تو اون رابطه 20 جاش میذارن؟

shsp
May 26th, 2011, 08:15 PM
دوست عزیز اگه تاپیک ها رو خوب بخونی در باره همه سوال هایی که پرسیدی همه چی دستت میاد. ولی به طور کل لزوما نیاز نیست کارشناسی ارشد قبول شده باشی!
مرسی،اما من زیاد از این فرم ها سر در نمیارم اگه راجب قسمت گرفتن کمک هزینه تحصیلی راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم.

saeid_plove
May 26th, 2011, 08:18 PM
اهان......
پس نمره ماکزیمم و نمره مینیمم همیشه 10 و 20 میذارن؟ اصلا ربطی به نمره های ما نداره؟یعنی اگر یکی بالا ترین نمره یکی 18 باشه بازم تو اون رابطه 20 جاش میذارن؟

در ایران تحصیلات تا مقطع لیسانس مینمم قبولی 10 :N.min و ماکسیمم نمره 20 :N.max هست. معدل شما هم N هست در فرمول. من فکر نمی کنم این ها تک تک نمرهاتون با این روش حساب کنند. فقط معدل کلتون رو تبدیل میکنند به سیستم آلمانی. به بالاترین نمره شما هم ربط نداره.!

saeid_plove
May 26th, 2011, 08:21 PM
مرسی،اما من زیاد از این فرم ها سر در نمیارم اگه راجب قسمت گرفتن کمک هزینه تحصیلی راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم.

برای شروع اول تاپیک زیر را مطالعه کنید.

همه سوالات شما در مورد DAAD (پذیرش، بورس، پایگاه اینترنتی، مرکز تهران و ...) (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?4283-همه-سوالات-شما-در-مورد-DAAD-(پذیرش،-بورس،-پایگاه-اینترنتی،-مرکز-تهران-و-...))

Natalie
May 27th, 2011, 12:00 AM
سلام . ممنون میشم اگر راهنماییم کنید. من فارغ التحصیل شدم (کارشناسی) برای پزشکی آلمان میخوام اقدام کنم. برای اتریش هم یه کم سرچ کردم تو مدارکشون حتما قبولی کنکور پزشکی رو میخوان که من ندارم اما توی شرایط دانشگاه آلمان چیزی ندیدم هنوز. دوستان اطلاعات کامل تری دارن ؟

در مورد مدرک زبان آلمانی و امتحان ورودی هم ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارین بهم بگین در ضمن :

قبلا یونی اسیست آلمان رو زیر و رو کرده بودم فک کنم جدیدا ورژنش رو تغییر دادن ، اینو قبلا خونده بود :
http://www.uni-assist.de/laender-tipps.html#a2

امروز این لینکم چک کردم ، یه پیش بینی از وضعیت تحصیلی هست که با انتخاب گزینه هاش برای من این نتیجه رو داد :
http://www.uni-assist.de/zulassungsvoraussetzungen/

You have been chosen:
• Country of origin: Iran
• Report Card: Diploma from a secondary school - four years old -
• College Entrance Examination: Proof of having passed the Inter-University High School Entrance Examination
• periods of study: Completion of at least four years of study (Karshenasi, Lisans, Bachelor) from a recognized university, which is not the Islamic Azad University
Their accessibility:

With your education, you have a "direct universal access" . So you can at a German university for study in any discipline apply directly.

+ این فقط برای مدارک تحصیلیم بود که گزینه ای انتخاب میکردم. با این نتیجه به نظر میرسه برای مدارکم و انتخاب رشته محدودیتی ندارم. درسته ؟
البته علاوه بر این ها مدارک زبان + سی وی و سابقه ی کار و غیره هم باید داده بشه قسمت بالا فقط برای مدارک تحصیلیه.

faezeh.n
May 28th, 2011, 10:36 AM
سلام من ليسانس معماري از دانشگاه تهران با معدل 16 هستم سابقه كار حدود 2 سال دارم و ميخوام براي مستر برم آلمان ميخواستم بدونم شانس پذيرش از چه دانشگاههايي رو دارم

parisa kh
May 28th, 2011, 10:33 PM
سلام من ليسانس معماري از دانشگاه تهران با معدل 16 هستم سابقه كار حدود 2 سال دارم و ميخوام براي مستر برم آلمان ميخواستم بدونم شانس پذيرش از چه دانشگاههايي رو دارم

برای مستر رشته شما به زبان انگلیسی متاسفانه تعداد دانشگاهها کمه. مگه این که بخواین به آلمانی برین.
واسه پیدا کردن رشته و مشخصاتش از http://www.daad.de/deutschland/studienangebote/alle-studiengaenge/06541.en.html کمک بگیرین

shojaee.narges
May 31st, 2011, 06:30 PM
سلام من لیسانس ریاضی کاربردی علم و صنعت با معدل 14.80 هستم. می خوام واسه فوق آلمان اقدام کنم رشته finance یا گرایشهای تحقیق در عملیات. 7 ساله فارغ التحصیل شدم و توی بانک کار میکنم. این مدت فقط زبان انگلیسی می خوندم.
یه شرکت مشاور گفته فاصله بین لیسانس و فوق لیسانسم زیاده ممکنه بهم ویزا یا پذیرش ندن. آیا چنین چیزی ممکنه؟ تو فرومها اصلاً در مورد این موضوع بحث نشده . اگه ممکنه راهنماییم کنید. خیلی نگرانم.
ممنونم.

vaguecreature
June 1st, 2011, 12:27 AM
سلام من لیسانس ریاضی کاربردی علم و صنعت با معدل 14.80 هستم. می خوام واسه فوق آلمان اقدام کنم رشته finance یا گرایشهای تحقیق در عملیات. 7 ساله فارغ التحصیل شدم و توی بانک کار میکنم. این مدت فقط زبان انگلیسی می خوندم.
یه شرکت مشاور گفته فاصله بین لیسانس و فوق لیسانسم زیاده ممکنه بهم ویزا یا پذیرش ندن. آیا چنین چیزی ممکنه؟ تو فرومها اصلاً در مورد این موضوع بحث نشده . اگه ممکنه راهنماییم کنید. خیلی نگرانم.
ممنونم.
در صورتی که ثابت کنین این فاصله کار مرتبط با رشته رو انجام میدادین معمولاً مشکلی‌ نیست و این فاصله جبران می‌شه.

sh_mohamadzade
June 4th, 2011, 02:23 AM
دوستان من مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک-ساخت و تولید از دانشگاه تبریز با معدل 15.6 دارم.مقاله اینا هم ندارم.واسه IELTS هم با استاد صحبت کردم چند روز بعد کلاسارو شروع میکنیم.
1.امسال ارشد از دانشگاه سراسری البته نه از دانشگاه های تهران بلکه از دانشگاهی مثل ارومیه قبول میشم.به نظرتون ارشدو اینجا بخونم و واسه PHD اپلای کنم بهتره یا قید ارشد تو این دانشگاهارو بزنم و واسه master اقدام کنم؟
2.با این شرایطی که دارم میتونم از یه دانشگاه خوب یا معمولی آلمان پذیرش بگیرم؟
3.میرسم همه مدارکو واسه ددلاین 2012 آماده کنم؟حداکثر تا کی باید امتحان IELTS بدم تا بتونم سر فرصت نمرشو ریپورت کنم؟مکاتبه با استادا رو از کی باید شروع کنم تا ببینم قبولم میکنن یا نه؟دانشگاه های آلمان هم GRE میخوان و اگه آره واسه رشته های فنی نمره کدوم قسمتش مهمه واسشون؟
4.باتوجه به راهنمایی دوستان رفتم سایت DAAD ولی هیچ دانشگاهی در زمینه ساخت و تولید و یا تخصص های مثل ماشین های کنترل عددی یا هیدرولیک یا جوشکاری و... پیشنهاد نداد. سایت خود دانشگاه ها هم که میرم بعد از انتخاب Faculty زبان سایت آلمانی میشه و هیچی نمیفهمم.به نظرتون کدوم دانشگاه های آلمان در زمینه ساخت و تولید مخصوصا زمینه ماشین های کنترل عددی که واقعا بهش علاقه دارم خوبن و میتونم ازش پذیرش بگیرم؟
شرمنده سوالا زیاد شد و بعضی هاشون بی ربط به تاپیک و یا حتی تکراری.آخه بار اولمه پست میذارم1
من هیچ آشنایی ندارم که بتونه تو این زمینه راهنماییم کنه.واسه همین تنها راهنمام و امیدم این سایته. ممنون از راهنماییتون.

imanegr
June 4th, 2011, 08:33 AM
سلام
میخواستم بپرسم سابقه کاری که باید به دانشگاه های آلمان برای پذیرش بدم باید چه جوری باشه ؟مثلا همین که نوشته باشه من یکسال در اون شرکت کار کردم و پایینش مهر و امضای شرکت باشه کافیه یا اینکه بیمه و شرایط دیگه ای باید داشته باشه؟
و یه سوال دیگم اینه که آیا در مورد سابقه کار ارائه شده استعلام می کنند یا خیر ؟مثلا اگه من از یک شرکت آشنا گواهی سابقه کار بگیرم مشکلی پیش نمیاد؟
ممنون

bahadur
June 4th, 2011, 06:15 PM
کسی از کارشناسیتوی آلمان به زبان آلمانی و هزینه هاش خبر داره؟

serinumbiha1
June 6th, 2011, 09:43 AM
یه سئوال داشتم واسه یکی از دوستام که میخواد بچه اش را قبل از 18 سالگی بفرسته آلمان تا در دبیرستان های اونا درس بخونه و همونجا کنکور بده و بره دانشگاه. کسی در این زمینه میتونه کمک کنه؟

mohsencanada
June 6th, 2011, 11:56 PM
سلام
من از دانشگاه Osnabrück برای دوره دکتری شیمی پذیرش گرفتم. استادش گفته بعد 1 سال بورست می کنم. کسی چیزی در مورد این دانشگاه و شهرش می دونه؟ ممنون

fredy
June 8th, 2011, 12:50 PM
سلام دوستان بنده لیسانس کامپیوتر دارم و برای ارشد میخوام اقدام کنم. آلمان هم جز گزینه های منه اما من چون دیپلم از هنرستان دارم بنا بر این پیش دانشگاهی نخوندم . اول دیپلم کامپیوتر . بعد کاردانی کامپیوتر و بعد هم لیسانس کامپیوتر.آیا این موضوع برای آلمان مورد قبول هاست؟ چون تو مدارک مورد نیاز از سوابق دبیرستان پیش دانشگاهی هم خاستن . و من ندارم. آیا کسانی بودن مثل من که تونستن واسه مستر پذیرش بگیرن ؟ جواب ضد و نقیض زیاد شنیدم . خواهشا با اگاهی بگین . :دی
ممنون از لطفتون

vaguecreature
June 8th, 2011, 11:07 PM
سلام دوستان بنده لیسانس کامپیوتر دارم و برای ارشد میخوام اقدام کنم. آلمان هم جز گزینه های منه اما من چون دیپلم از هنرستان دارم بنا بر این پیش دانشگاهی نخوندم . اول دیپلم کامپیوتر . بعد کاردانی کامپیوتر و بعد هم لیسانس کامپیوتر.آیا این موضوع برای آلمان مورد قبول هاست؟ چون تو مدارک مورد نیاز از سوابق دبیرستان پیش دانشگاهی هم خاستن . و من ندارم. آیا کسانی بودن مثل من که تونستن واسه مستر پذیرش بگیرن ؟ جواب ضد و نقیض زیاد شنیدم . خواهشا با اگاهی بگین . :دی
ممنون از لطفتون
it depends on different universities i have some friends with the same conditions whose application is either rejected or accepted

Parnia.b
June 9th, 2011, 11:47 AM
دوستان سلام
مي خواستم بدونم وقتي دانشگاهها در المان پذيرش ميدن، اين به اين معني كه تمام واحدها رو قبول كردن يا اينكه موقع ثبت نام ميگن مثلا 20 واحد رو دوباره بايد بخونيم. منظورم اينه كه اگر يه سري از واحدهاي ما رو قبول نكن موقع پذيرش ميگن يا موقع ثبت نام؟؟
ممنون

fredy
June 10th, 2011, 05:36 AM
it depends on different universities i have some friends with the same conditions whose application is either rejected or accepted

ممنون از پاسخت . دوست عزیز میشه به چندتا از اونا اشاره کنی ؟

eli_e
June 11th, 2011, 02:08 PM
بچه ها من یه سوال کلی داشتم. یه نفر سر کلاس زبانمون گفت که آلمان به داشنگاه آزادی ها پذیرش نمی ده!! نمی دونم چون خودش سراسری بود اینو می گفت یا نه! یه کم شک کردم. من الان مدارکمو فرستادم خوب اگه قبول نمی کردن باید می گفتن دیگه. کسی از بچه های آزاد اینجا هست که پذیرش گرفته باشه؟

Royal2009
June 11th, 2011, 02:12 PM
بچه ها من یه سوال کلی داشتم. یه نفر سر کلاس زبانمون گفت که آلمان به داشنگاه آزادی ها پذیرش نمی ده!! نمی دونم چون خودش سراسری بود اینو می گفت یا نه! یه کم شک کردم. من الان مدارکمو فرستادم خوب اگه قبول نمی کردن باید می گفتن دیگه. کسی از بچه های آزاد اینجا هست که پذیرش گرفته باشه؟
واسه چه مقطعي اپلاي كرديد؟

eli_e
June 11th, 2011, 02:24 PM
واسه چه مقطعي اپلاي كرديد؟
ارشد
الان تاپیک نتیجه پذیرش رو نگاه می کردم دیدم خیلی از بچه ها که پذیرش گرفتن از آزادن... خیالم راحت شد!!!! نمی دونم چرا بعضی ها خوششون میاد استرس بندازن به جون آدم...

rf.ariyapour
June 11th, 2011, 02:37 PM
ارشد
الان تاپیک نتیجه پذیرش رو نگاه می کردم دیدم خیلی از بچه ها که پذیرش گرفتن از آزادن... خیالم راحت شد!!!! نمی دونم چرا بعضی ها خوششون میاد استرس بندازن به جون آدم...
ببینید قبلا یه مقدار آلمان مثل اینکه به دانشگاه آزاد گیر میداد(شنیدم، مطمئن نیستم). اما همونطور که خودتون گفتید بچه های زیادی هستن که با مدرک دانشگاه آزاد پذیرش گرفتن. این چند وقته مثل اینکه اون حساسیت قبلی رو ندارن. به نظر من هم این طور نیستش که به آزاد پذیرش ندن. اتفاقا من تو کلاسمون هی میزنم تو سرم که آقا اگه دانشگاه آزادی هستید سر این مساله بیخیال نشید. یه ملتی پذیرش گرفتن و الان مثل قبل گیر نمیدن.
البته من همین الان دوستی رو میشناسم که فکر کنم دانشگاه bonn به مدرک آزادش یه مقدار گیر داد، که البته گفت اگه GRE Subject بدید مساله حله.
این اطلاعاتی بود که من داشتم.
موفق باشید

maziar20
June 13th, 2011, 06:27 PM
من از دانشگاه Goethe Frankfurt واسه مقطع PhD پذیرش گرفتم ولی متاسفانه fund بهم ندادند. بهم گفتند برم اونجا درخواست بدم شانسم زیاده که فاند بگیرم. ولی با این شرایط ویزا - که 8000 یورو بلوکه میشه - نمی دونم باید چی کار کنم ون اصلا اینقدر پول ندارم.

از دوستان کسی نظری نداره ؟

shojaee.narges
June 13th, 2011, 06:44 PM
در صورتی که ثابت کنین این فاصله کار مرتبط با رشته رو انجام میدادین معمولاً مشکلی‌ نیست و این فاصله جبران می‌شه.
ممنون از پاسختون. ولی کارم زیادم مرتبط نیست.اگه پذیرش لیسانس بگیرم چی؟ بهم ویزای تحصیلی میدن و آیا بعدش میتونم واحدامو تبدیل کنم و برم فوق بخونم؟
یه سوال دیگه اونم اینکه آیا کار پیدا کردن تو آلمان سخته؟ چون من باید یه بخشی از خرجمو حتماً خودم در بیارم.

rf.ariyapour
June 13th, 2011, 09:19 PM
من از دانشگاه Goethe Frankfurt واسه مقطع PhD پذیرش گرفتم ولی متاسفانه fund بهم ندادند. بهم گفتند برم اونجا درخواست بدم شانسم زیاده که فاند بگیرم. ولی با این شرایط ویزا - که 8000 یورو بلوکه میشه - نمی دونم باید چی کار کنم ون اصلا اینقدر پول ندارم.

از دوستان کسی نظری نداره ؟
8000 بلوکه میشه؟ ما که واسه master داریم میریم فقط یه حسابی که توش ۸۰۴۰ یورو توش باشه رو باید نشون بدیم و نیازی به بلوک کردن نیستش. پول رو هم باید با خودمون ببریم آلمان. نمیدونم شاید واسه PhD این طور باشه. ولی باز فکر نکنم و در کل این طوری باشه که شما یه نامه تمکن مالی از اون حسابتون که توش پول هست میبرید و بعدش هم میتونید پول ازش بردارید.
این اطلاعاتی بود که خودم شخصا تجربه کردم و به احتمال زیاد هم باید در مورد شما همینطور باشه. باز دوستان دیگه نظر بدن بهتره.
موفق باشید

parisa kh
June 13th, 2011, 09:31 PM
8000 بلوکه میشه؟ ما که واسه master داریم میریم فقط یه حسابی که توش ۸۰۴۰ یورو توش باشه رو باید نشون بدیم و نیازی به بلوک کردن نیستش. پول رو هم باید با خودمون ببریم آلمان. نمیدونم شاید واسه PhD این طور باشه. ولی باز فکر نکنم و در کل این طوری باشه که شما یه نامه تمکن مالی از اون حسابتون که توش پول هست میبرید و بعدش هم میتونید پول ازش بردارید.
این اطلاعاتی بود که خودم شخصا تجربه کردم و به احتمال زیاد هم باید در مورد شما همینطور باشه. باز دوستان دیگه نظر بدن بهتره.
موفق باشید
خب این پولو که با خوذمون می بریم آلمان اونجا یه حساب باز می کنیم، اونو بلوکه می کنن دیگه! بعد از اون حساب، به یه حساب جاری پول میریزن ماهیانه!
این قضیه که از اینجا حساب بلوکه شده داشته باشیم مال قبل از تحریم هاس! الان این جوری شده

vaguecreature
June 13th, 2011, 10:26 PM
موفق باشید
خیر دوست عزیز اینجوری نیست....شما بعد از انتقال پول به آلمان باید در حسابی‌ بلوک و برای تمدید ویزا اقدام کنید....این مسئله استثنا هم داره که بستگی به شهر و محل تحصیل ممکن تغییر کنه اما اکثر شهرهایی بزرگ آلمان غربی اینکار الزامیست

rf.ariyapour
June 13th, 2011, 10:56 PM
خیر دوست عزیز اینجوری نیست....شما بعد از انتقال پول به آلمان باید در حسابی‌ بلوک و برای تمدید ویزا اقدام کنید....این مسئله استثنا هم داره که بستگی به شهر و محل تحصیل ممکن تغییر کنه اما اکثر شهرهایی بزرگ آلمان غربی اینکار الزامیست
بله دوستان این مورد درسته. من واسه الان رو میگم. واسه وقت مصاحبه و گرفتن ویزا. این رو میدونم که تو آلمان باید پول رو بریزیم تو یه حساب و تقریبا ماهی هم ۶۰۰ ۶۵۰ یورو میتونیم ازش برداریم. این دوستمون گفتن من این قدر پول ندارم، و من فرض رو بر این گذاشتم که منظورشون الان هستش و من به طور غیر مستقیم این پیشنهاد رو دادم که میتونه این پول رو از کسی قرض کنن و تو حسابشون بذارن و بعد این که کارشون تموم شد پول رو برگردونن.
این گفته شما در مورد داخل آلمان کاملا درسته و بنده هم ازش خبر دارم. البته منظورتون از انتقال پول به آلمان رو نمیدون، اما از اینجا که نمیشه پول رو انتقال داد و باید پول رو با خودمون ببریم و بعد اونجا کار های لازم رو انجام بدیم.
موفق باشید

imanegr
June 14th, 2011, 10:37 AM
من قصد دارم برای رشته automation در دانشگاه bremen اپلای کنم و چند سوال داشتم که ممنون میشم اگر راهنماییم کنید :

در سایت (http://www.msc-cit-iae.uni-bremen.de/index.php3?seite=conditions) برای تافل نوشته بود که معادل C1 نمره میخواد و طبق جدولی که گذاشته بود در toefl ibt معادل C1 نمره 110-120 بود که به نظرم خیلی زیاد هست .به نظر شما واقعا برای toefl ibt نمره حداقل 110 میخواهند یا اینکه من اشتباه میکنم ؟

و یه سوال دیگم اینکه آخرین مهلت اپلای در سایت 15 اکتبر 2011 یا 23 مهر ذکر شده است .به نظر شما من امتحان تافل را 28 آگوست یعنی 6 شهریور بدهم دیر نیست ؟تاریخ امتحان قبلی تافل 13 و 14 و 21 و 27 آگوست و امتحانات بعدی 18 و 24 و 25 سپتامبر هست .راستش من نمیدونم پروسه اعلام نتایج تافل و ارسال مدرک به دانشگاه چه قدر طول می کشد .به نظر شما چه تاریخی بهتره تافل بدم که دیر نشه ؟

در ضمن آیا امکانش هست مدرک تافل از طریق خود ets برای دانشگاه پست بشه یا اینکه باید صبر کنم مدرکش برام بیاد و بعد خودم پست کنم ؟

و با در نظر گرفتن ددلاین 15 اکتبر به نظر شما مدارک رو تا کی باید پست کنم که به موقع به دستشون برسه؟چون من منتظر صدور گواهی فراغت از تحصیلم هستم و ممکنه طول بکشه .

آیا آلمان هم مثل آمریکا مکاتبه با استاد برای گرفتن پذیرش تاثیری داره و آیا توصیه میکنید ؟

ariyan_mj
June 14th, 2011, 01:29 PM
من قصد دارم برای رشته automation در دانشگاه bremen اپلای کنم و چند سوال داشتم که ممنون میشم اگر راهنماییم کنید :

در سایت (http://www.msc-cit-iae.uni-bremen.de/index.php3?seite=conditions) برای تافل نوشته بود که معادل C1 نمره میخواد و طبق جدولی که گذاشته بود در toefl ibt معادل C1 نمره 110-120 بود که به نظرم خیلی زیاد هست .به نظر شما واقعا برای toefl ibt نمره حداقل 110 میخواهند یا اینکه من اشتباه میکنم ؟

و یه سوال دیگم اینکه آخرین مهلت اپلای در سایت 15 اکتبر 2011 یا 23 مهر ذکر شده است .به نظر شما من امتحان تافل را 28 آگوست یعنی 6 شهریور بدهم دیر نیست ؟تاریخ امتحان قبلی تافل 13 و 14 و 21 و 27 آگوست و امتحانات بعدی 18 و 24 و 25 سپتامبر هست .راستش من نمیدونم پروسه اعلام نتایج تافل و ارسال مدرک به دانشگاه چه قدر طول می کشد .به نظر شما چه تاریخی بهتره تافل بدم که دیر نشه ؟

در ضمن آیا امکانش هست مدرک تافل از طریق خود ets برای دانشگاه پست بشه یا اینکه باید صبر کنم مدرکش برام بیاد و بعد خودم پست کنم ؟

و با در نظر گرفتن ددلاین 15 اکتبر به نظر شما مدارک رو تا کی باید پست کنم که به موقع به دستشون برسه؟چون من منتظر صدور گواهی فراغت از تحصیلم هستم و ممکنه طول بکشه .

آیا آلمان هم مثل آمریکا مکاتبه با استاد برای گرفتن پذیرش تاثیری داره و آیا توصیه میکنید ؟

در مورد نمره تافل فکر میکنم اشتباه میکنید این نمره 110 خیلی بالاست خود انگلسی زبانها هم همچین نمره ای نمیارن!
تافل خودش نمره شما رو مفرسته به دانشگاه . دانشگاه نمره ای از شما قبول نمیکنه. شما موقع ثبت نام تافل, میتونید 4 دانشگاه به صورت رایگان سفارش بدید تا نمره تون فرستاده بشه. ولی اگه امتحان دادید و اون موقع خواستید نمره ای بفرستید باید به ازای هر دانشگاه 17 دلار بدید به ets)( از طریق کارت اعتباری یا مستر کارت یا ویزا کارت)
هر وقت امتحان دادید 10 روز بعدش نمره شما اعلام میشه و همون موقع هم به دانشگاه هایی که خواسته بودید نمره تون فرستاده میشه. به نظر من امتحان زود تر بدید که اگه خدایی ناکرده نمره اش خوب نشد دوباره وقت داشته باشید امتحان بدید این تجربه خودمه.خود ets نمره شما رو میفرسته و شما نیاز نیست نمره ای بفرستید. شما فقط باید مدارک دانشگاه و رزومه و .... بفرستید.
در مورد پست گردن مدارک: پست های زیادی ( aramex,tnt, dhl) وجود داره که شما میتونید پست کنید همشون هم سری میفرستن(حداکثر 5 روزه) شما یک هفته قبل از deadlineهم بفرستید خوبه ولی من پیشنهاد میکنم 10 روز قبل از deadline بفرستید که به مشکلی بر نخورید.
واسه phdکه مکاتبه با استاد خیلی تاثیر داره . اصلا phd گرفتن باید با استاد مکاتبه کنیدولی واسه مستر زیاد مهم نیست چون مستر admission دارن و یه سری requiremetsلیست شده و شما باید بفرستید و تا اونا کامل نباشد admission مدارک شما رو نمیده به استاد ها تا ارزیابی کنن.
نگران نیاشید همه چیز خیلی ساده است و پیچیده نیست. موفق باشید

maziar20
June 14th, 2011, 02:19 PM
ممنون از نظراتتون. پس الان نیازی نیست که حساب بلوکه شده داشته باشیم.

یک نکته دیگه، این که شما می گید پول را باید ببریم آلمان، یعنی توی فرودگاه و قبل از ورود چک می کنند که این مقدار پول رو داریم یا نه ؟

بله دوستان این مورد درسته. من واسه الان رو میگم. واسه وقت مصاحبه و گرفتن ویزا. این رو میدونم که تو آلمان باید پول رو بریزیم تو یه حساب و تقریبا ماهی هم ۶۰۰ ۶۵۰ یورو میتونیم ازش برداریم. این دوستمون گفتن من این قدر پول ندارم، و من فرض رو بر این گذاشتم که منظورشون الان هستش و من به طور غیر مستقیم این پیشنهاد رو دادم که میتونه این پول رو از کسی قرض کنن و تو حسابشون بذارن و بعد این که کارشون تموم شد پول رو برگردونن.
این گفته شما در مورد داخل آلمان کاملا درسته و بنده هم ازش خبر دارم. البته منظورتون از انتقال پول به آلمان رو نمیدون، اما از اینجا که نمیشه پول رو انتقال داد و باید پول رو با خودمون ببریم و بعد اونجا کار های لازم رو انجام بدیم.
موفق باشید

Vortex202
June 14th, 2011, 11:53 PM
ببخشید میخاسم بدونم با معدل 13.47 از دانشگاه دولتی و 2 سال سابقه کار شانسی برای گرفتن مستر مکانیک دارم یا نه
اگه میشه لطفا یه سایتی که دانشگاههایی که برای ترم بهار (اسفند) بذیرش داره را معرفی کنید

hassanrouhi
June 15th, 2011, 02:20 PM
سلام
یه سوالی دارم.اگر دوستان راه حلی به نظرشون میرسه لطف کنن بگن.
دانشگاه های المان همون طور که همه مون میدونیم حدودا 1ماه بلکه هم بیشتر میشه جواب هارو داده و معمولا هم تا تا همین روزها وقت داده که جواب نهایی رو بدن.حالا بعضی از دانشگاه مثله UPCاسپانیا و unistکره جنوبی هنوز ددلاین هم تموم نشده و تا اونجایی که من می دونم UPCگفته اوایل ماه Julyجواب هارو میده.
امکان این کار هست که به این دانشگاهی از المان که الان پذیرفته شدیم بگیم میایم و وقت سفارت و این جور کارارو انجام بدیم.به فرض اگر یه ماه دیگه از جایی با فاند پذیرش گرفتیم این انتخاب اول رو بپیچونیم؟میدونم کار زشتی به حساب میاد.اما خوب اگر با فاند از جایی پذیرش با فاند بگیریم خوب خیلی به نفع خودمون.اصلا راه حلی منطقی برای این جور مواقع وجود داره؟اینم در نظر بگیریم که نمیشه از یه دانشگاهی پذیرش دستته ردش کنی و امید به یک ماه بعد داشته باشیم.به ریسک این کارم نمی ارزه!(یه جورایی باید هم خدا رو بخوایم هم خرما!)

reza_mech2011
June 15th, 2011, 02:37 PM
تو این مملکت اخلاق سال هاست که مرده! من هر کس رو که دیدم به هیچ جا نه نمیگه و در نهایت میپیچونه و هم شانس یه سری دیگه رو که واقعا می خوان برن میگیره و هم این که دید دانشگاه ها روز به روز به ایرانی ها بدتر میشه! من خودم تو این موقعیت نبودم اما کلا منع قانونی واسه این کار نیست ، ولی از نظر اخلاقی مشکل داره!

سلام
یه سوالی دارم.اگر دوستان راه حلی به نظرشون میرسه لطف کنن بگن.
دانشگاه های المان همون طور که همه مون میدونیم حدودا 1ماه بلکه هم بیشتر میشه جواب هارو داده و معمولا هم تا تا همین روزها وقت داده که جواب نهایی رو بدن.حالا بعضی از دانشگاه مثله UPCاسپانیا و unistکره جنوبی هنوز ددلاین هم تموم نشده و تا اونجایی که من می دونم UPCگفته اوایل ماه Julyجواب هارو میده.
امکان این کار هست که به این دانشگاهی از المان که الان پذیرفته شدیم بگیم میایم و وقت سفارت و این جور کارارو انجام بدیم.به فرض اگر یه ماه دیگه از جایی با فاند پذیرش گرفتیم این انتخاب اول رو بپیچونیم؟میدونم کار زشتی به حساب میاد.اما خوب اگر با فاند از جایی پذیرش با فاند بگیریم خوب خیلی به نفع خودمون.اصلا راه حلی منطقی برای این جور مواقع وجود داره؟اینم در نظر بگیریم که نمیشه از یه دانشگاهی پذیرش دستته ردش کنی و امید به یک ماه بعد داشته باشیم.به ریسک این کارم نمی ارزه!(یه جورایی باید هم خدا رو بخوایم هم خرما!)

hassanrouhi
June 15th, 2011, 03:00 PM
ممنون از جوابت دوست عزیز
ولی به نظر شما کسی تو این موقعیت قرار بگیره امکان داره گزینه ی اولش رو انتخاب کنه؟
نمی دونم شاید شما وضع مالیت خوب باشه.اما اگر این موقعیت برای من ایجاد بشه تفاوت زیادی داره.حالت اول باشد بری چیزی حدود حداقل 20میلیون خرج کنی.در حالت دوم که مثلا کره جنوبی رو مثال میزنم با گرفتن فاند چیزی حدود 25میلیون میگیری! که 15تاش هزینه زندگیت بشه.10تاشم میمونه برات!! خیلی تفاوت داره؟نه؟ با جمع برداری میبینی که تقریبا 30میلیون فرق بینشون هست و معمولا عقل سلیم میدونه چیکار کنه!
در ضمن کسی که اپلای میکنه و کلی هزینه ی پست و اپلیکیشن رو میده حتما قصد داشته که بره.
در ضمن شما احیانا قصد دارین برای یک دانشگاه اپلای کنین؟ 100%نه. شما هم مثله خیلی ها شاید برای 10دانشگاه اپلای کنین.که احیانا از 2 3تا دانشگاه پذیرش میگیرین.یکیشو باید انتخاب کنین.
یه ماسله دیگه اینه که این جور مسائل تو ایران تنها وجود نداره.اگر ناراحتی شما از چیز دیگست ربطی به این موضوع نداره.حتما چینی های عزیز با بردن دیکشنری ادونس سر جلسه GREاخلاق رو رعایت میکنن؟ اونوقت یه دانشجوی ایرانی 6ماه اون لغت های مضخرف GREرو حفظ میکنه میگیره 400 یا 500 اون وقت اونها میانگینشون میشه 600 به بالا. پس این جور مسائل ناجوان مردانه تو همه جا هست.
بگذریم.
برای مثال جناب Xاز یه دانشگاهی تو المان پذیرش گرفته و حتی مصاحبه شده و فرضا جواب ویزا ی + 25تیر بیاد. داره اماده میشه که خودشو جمع جور کنه بره که مثلا 28تیر جواب یه دانشگاه دیگه میاد که میشه فول فاند دادیم.!خوب الان این اقا یا خانم چیکار باید بکنه؟اگر بخواد دومی رو انتخاب کنه چی میه؟میتونه یه دفعه زیر همه چی بزنه؟سفارت و این جور جاها بهش گیر نمیدن؟

reza_mech2011
June 15th, 2011, 06:06 PM
اولا که من ناراحتیم از چیز دیگه ای نیست! دوما که این جنبه ای که شما به قضیه نگاه می کنین صرفا شخصیه! یهنی از دید خودتون! وجهه دیگه ی قضیه اینه که شما از 3 جا اپلای میگیری و همه جا رو موازی می بری جلو تا آخرین لحظه! و در نهایت یکی رو انتخاب می کنی. و در همین حین جای دو نفر دیگه رو گرفتی و ممکنه که خیلی برای اونا به همین دلیل مشکل ایجاد بشه.
به شخصه من همیشه از دانشگاه ها می پرسیدم و می پرسم که تا کی میتونم بگم میام یا نه! که همیشه یه تاریخی رو بهم اعلام کردن.
در رابطه با چینی ها و بقیه... من نمیدونم اونا سر امتحان GRE چه کار می کنن! اصلا نمیگم خوبن یا بدن! اگر کار غیر اخلاقی هم می کنن دلیل نمیشه ما هم کاری شبیه اونا کنیم. اما تو این زمینه خاص 3 تا جواب از استادای دانشگاه های آمریکا و کانادا رو به عینه دیدم که گفتن شما ایرانیا بد قولید و سال پیش کلی ضرر کردیم و ترجیح میدیم از دانشجوهای هندی استفاده کنم!

در رابطه با سوال آخر ، تا اونجایی که میدونم هیچ گیر خاصی نمیدن. سفارت هم مشکلی نداره. و میشه پروسه ویزای مثلا آلمان رو ول کرد و رفت سراغ مثلا کانادا!

msa2
June 16th, 2011, 10:03 PM
ممنون میشم دوستان یه کمکی بکنن.
من میخوام واسه University of maniz اقدام بکنم ولی در قسمت اول application procedure نوشته مدرکتونا باید بفرستی + 50 یورو (certification of validation ). اول دانشگاه را میخوان برسی کنن . به نظر شما من دانشگاه پیام نور بودم قبول میکنن.دانشگاه دولتی حساب میشه دیگه. البته 1 ترمم توی قبرس مستر میخونم.

p00ya00
June 19th, 2011, 12:44 AM
سلام. من لیسانس نرم افزار گرفتم از دانشگاه آزاد تبریز با معدل 16.22 و نمره ی تافلمم 115 ست. متاسفانه هیچ سابقه کار و مقاله ایی ندارم! به نظر شما شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه بُن یا Technical Uni of Munich دارم؟ (منظورم شانس بالای 50 درصد!)

rf.ariyapour
June 19th, 2011, 12:49 AM
سلام. من لیسانس نرم افزار گرفتم از دانشگاه آزاد تبریز با معدل 16.22 و نمره ی تافلمم 115 ست. متاسفانه هیچ سابقه کار و مقاله ایی ندارم! به نظر شما شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه بُن یا Technical Uni of Munich دارم؟ (منظورم شانس بالای 50 درصد!)
شما هم معدل به نسبت خوبی دارید و نمره زبانتون هم که خیلی عالیه، به نظر من که شانس خوبی دارید.
موفق باشید

p00ya00
June 19th, 2011, 12:55 AM
یه سوال دیگه هم دارم. spell اسم کوچیک من توی پاسپورت و ترجمه مدارک Poya ولی توی کارنامه تافل Pooya ست. به ETS هم زنگ زدم اما گفتن نمی تونیم تغییر بدیم. به نظر شما این اختلاف احتمال داره دردسر ساز بشه؟ ارزششو داره پاسپورت و ترجمه مدارک رو عوض کنم (حدودا 300 تومن ضرر!) ؟

ariyan_mj
June 19th, 2011, 02:21 PM
اره بابا ارزش داره.
یا باید دوباره امتحان بدی یا پاستو درست کن.

یه سوال دیگه هم دارم. spell اسم کوچیک من توی پاسپورت و ترجمه مدارک Poya ولی توی کارنامه تافل Pooya ست. به ETS هم زنگ زدم اما گفتن نمی تونیم تغییر بدیم. به نظر شما این اختلاف احتمال داره دردسر ساز بشه؟ ارزششو داره پاسپورت و ترجمه مدارک رو عوض کنم (حدودا 300 تومن ضرر!) ؟

ghazale_fb
June 19th, 2011, 07:47 PM
اره بابا ارزش داره.
یا باید دوباره امتحان بدی یا پاستو درست کن.

فکر نکنم مشکلی باشه.....

skh
June 24th, 2011, 08:03 PM
سلام دوستان.من لیسانس برق دارم با معدل 16.25 از شریف. تافل رو هم 100 شدم.می خواستم ببینم واسه دانشگاه های خوب آمان شانس پذیزش با فاند دارم؟

ata210
June 24th, 2011, 08:34 PM
سلام
می خواستم بدونم که چقدر شانس قبول شدن برای مستر تو دانشگاههای خوب المان دارم؟؟
دانشجوی مکانیک ترم 7(ترم 6 تازه تموم کردم)=ساخت وتولید دانشگاه ازادم
معدلم فعلا 16.3
تافلم قراره شهریور یا مهر بدم

rf.ariyapour
June 24th, 2011, 08:41 PM
سلام دوستان.من لیسانس برق دارم با معدل 16.25 از شریف. تافل رو هم 100 شدم.می خواستم ببینم واسه دانشگاه های خوب آمان شانس پذیزش با فاند دارم؟
شما شرایطت خیلی خوبه. به نظر من شانس فاند گرفتنت تو آمریکا و کانادا خیلی بیشتر باشه(چون اونجاها فاند بیشتری میدن). به نظر من رو آمریکا و کانادا بیشتر زوم کن
موفق باشید

golis
June 25th, 2011, 11:45 AM
من لیسانسه برق الکترونیک از دانشگاه آزاد دارم معدلمم ۱۵/۲۲ تافلم یه بار امتحان دادم 80 شدم به نظرتون چقد شانس دارم که دانشگاه های آلمان بهم پذیرش بدن؟

reza1233
June 25th, 2011, 08:20 PM
من در سوال داشتم:
۱. با لیسانس عمران آزاد معدل ۱۶می شه از دانشگاه های خوب مثل هامبورگ برای لیسانس توی computer sience پذیرش گرفت بدون فاند ؟
۲. من شنیدم که به معدل دو سال آخر نگاه می کنن بیشتر آیا این درسته ؟
ممنون می شم اگر حواب بدید؟

Cutie Aida
June 25th, 2011, 11:20 PM
هامبورگ خیلی سخت پذیرش میده ولی شانستون رو امتحان کنید و برای دانشگاه های دیکه هم اپلای کنید

golis
June 27th, 2011, 12:58 PM
اکثر دانشگاه های آلمان که رنکینگ خوبی دارن نوشتن که واسه پذیرش باید لیسانستون از یه دانشگاه شناخته شده باشه،این به این معنی که دانشگاه آزادیارو قبول نمی کنن؟

naleshkin
June 27th, 2011, 03:24 PM
با سلام.من لیسانس شیمی کاربردی از دانشگاه پیام نور با معدل 13.43 -مدرک زبان آیلتس 6.5 و 6 سال سابقه کار مرتبط در زمینه نفت و گاز دارم.میخواستم بدونم چقدر برای گرفتن پذیرش شانس دارم؟

ashkan310
June 27th, 2011, 09:53 PM
خدایش یکی به ما بگه من واقعا با این شرایط شانسی دارم یا نه؟
من لیسانس عمران با معادله ۱۳ هستم
ایلتس ۶.۵ دارم
و آلمانی هم دارم میخونم که تا ۴ ماه دیگه میگیرم. یه مقاله هم دارم.
فقط تو رو خدا زود بهم بگید چون من مشمولم میخام ببینم که اگه شانسی ندارم دفترچه پست کنم برم خدمته لعنتی.
لازم به ذکره که من دره پیتی ترین دانشگاهه آلمانم حاضرم برام.

hassanrouhi
June 28th, 2011, 12:31 AM
سلام
به نظر من تو سایت DAADبگرد.به نظرم برای دانشگاه های علمی کاربردی شانس داری و ارزشش رو داره اپلای کنی.در ضمن نتایج پذیرش اینجا رو هم بخوان تا یه چیزایی دستت بیاد.

imanegr
June 28th, 2011, 09:53 AM
خدایش یکی به ما بگه من واقعا با این شرایط شانسی دارم یا نه؟
من لیسانس عمران با معادله ۱۳ هستم
ایلتس ۶.۵ دارم
و آلمانی هم دارم میخونم که تا ۴ ماه دیگه میگیرم. یه مقاله هم دارم.
فقط تو رو خدا زود بهم بگید چون من مشمولم میخام ببینم که اگه شانسی ندارم دفترچه پست کنم برم خدمته لعنتی.
لازم به ذکره که من دره پیتی ترین دانشگاهه آلمانم حاضرم برام.

اگر به قسمت نتایج پذیرش بروید برخی با معدل 12 و 13 هم پذیرش گرفته اند . اگه معدلت پایینه فقط لازمه شرایط دیگه مثل تعداد مقالات رو بالا ببری و Motivation letter هم خیلی تاثیر داره و برای یرخی دانشگاه ها GRE خیلی تاثیرگذار هست . در کل کار نشد نداره ولی لازمش تلاش و پشتکار خود شما از حالا به بعد است .
موفق باشید.

mahi65
June 28th, 2011, 03:08 PM
اگر به قسمت نتایج پذیرش بروید برخی با معدل 12 و 13 هم پذیرش گرفته اند . اگه معدلت پایینه فقط لازمه شرایط دیگه مثل تعداد مقالات رو بالا ببری و Motivation letter هم خیلی تاثیر داره و برای یرخی دانشگاه ها GRE خیلی تاثیرگذار هست . در کل کار نشد نداره ولی لازمش تلاش و پشتکار خود شما از حالا به بعد است .
موفق باشید.

با معدل 12 و 13 از آلمان؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
لطفا نمونه های مورد نظرتون رو معرفی کنید!!!!!!

imanegr
June 28th, 2011, 03:44 PM
با معدل 12 و 13 از آلمان؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
لطفا نمونه های مورد نظرتون رو معرفی کنید!!!!!!
کافی است در بخش نتایج پذیرش بر حسب کشور سورت کنید و در بخش آلمان نتایج را مشاهده کنید .
من چند نمونه رو براتون میذارم :
http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php?do=viewreport&ar=1053
http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php?do=viewreport&ar=1148
http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php?do=viewreport&ar=1167
http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php?do=viewreport&ar=1486
حتی اگر این موارد هم نبود هنوز معتقدم همیشه با تلاش و پشتکار جای امید هست .
موفق باشید .

amirhossein63
June 28th, 2011, 05:03 PM
دوستان عزیز
آیا برای تحصیل در آلمان حتما باید مدرک زبان آلمانی داشت یعنی دانشگاهی نیست که دوره هاش انگلیسی باشه؟
ویا اینکه این قانون سفارته که همه باید مدرک زبان آلمانی داشته باشن؟

imanegr
June 28th, 2011, 05:29 PM
دوستان عزیز
آیا برای تحصیل در آلمان حتما باید مدرک زبان آلمانی داشت یعنی دانشگاهی نیست که دوره هاش انگلیسی باشه؟
خیر ، خیلی از دانشگاه ها دوره هاشون انگلیسی هستن و نیازی به مدرک آلمانی ندارند .در این صورت سفارت هم از شما مدرک آلمانی نمیخواد .در اکثر دانشگاه هایی که دورشون انگلیسی هست بعد از اینکه آلمان رفتید خودشون از ترم اول براتون کلاس آلمانی میذارن .
برای پیدا کردن دانشگاه هایی که دوره هاشون انگلیسیه به سایت daad (http://daad.de) مراجعه کنید و در اونجا میتونید اطلاعات کامل در مورد دوره های هر دانشگاه پیدا کنید .
موفق باشید .

ariyan_mj
June 28th, 2011, 05:48 PM
سلام. نه خیلی از دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی تدریس میشه. شما باید بگردید که آیا رشته شما در همون مقطع که میخوایید تحصیل کنید(کارشناسی یا مستر)به زبان آلمانی هست یا نه. من که اینو میدونم که در مقطع کارشناسی باید مدرک زبان آلمانی داشته باشید.
ولی برای مستر ,انگلیسی هم هست.بستگی داره چه مقطع و چه رشته ای باشید.
سرافراز باشید

دوستان عزیز

korush
June 28th, 2011, 08:01 PM
سلام.
من لیسانس نرم افزار از دانشگاه آزادم و 28 ساله.حالا میخوام واسه پزشکی اقدام کنم.اول اینکه شهریه دانشگاه های مدیکال آلمان چجوریاس؟دوم اینکه درجه سختی گرفتن پذیرش از اونا چطور و آخرم اینکه با توجه به تخصص خوب کامپیوتریم ،روی تامین چند درصد از مخارجم میتونم حساب کنم؟ممنون از کسایی که اطلاعات مستند میدن.

ebsilon801
June 28th, 2011, 08:11 PM
سلام.من دیروز اسکن مدارکم رو واسه واسه university of siegen فرستادم.اما هنوز جواب نداده که دیدن یا نه...چه کار کنم؟

golis
June 29th, 2011, 11:33 AM
بعضی از دانشگاه های مالزی مدرک تافل موقع ثبت نام قبول می کنن، دانشگا ه های آلمان هم این طوری هستن یا باید حتما" همه مدارکو با هم بفرستیم؟

amirhossein63
June 29th, 2011, 03:38 PM
دوستان سلام

آیا در صورت داشتن پذیرش از دانشگاههایی مثل muenster ویا munichen آیا باز هم امکانش هست سفارت ویزا نده؟

ghazale_fb
June 29th, 2011, 09:13 PM
اره خوب....
دوستان سلام

آیا در صورت داشتن پذیرش از دانشگاههایی مثل muenster ویا munichen آیا باز هم امکانش هست سفارت ویزا نده؟

shsp
June 30th, 2011, 10:41 AM
سلام
اقا من لیسانس فیزیکم با معدل 13 فعلا هم مقاله ندارم.
مخوام بدونم با قبولی کنکور ارشد میتونم از دانشگاهای آلمان پذیرش بگیرم؟

mehdinus
July 1st, 2011, 11:11 PM
سلام
اقا من لیسانس فیزیکم با معدل 13 فعلا هم مقاله ندارم.
مخوام بدونم با قبولی کنکور ارشد میتونم از دانشگاهای آلمان پذیرش بگیرم؟

شما اگر قصد رفتن دارید چرا میخواید وقتتون رو کلی تلف کنید و برای ارشد با این مکافات ها بخونید و فبول شید ؟؟؟ اینکه ارشد ایران قبول شده باشید دلیلی بر این نیست که اونجا هم قبولتون کنند.
پذیرش بر اساس مدرکی که دارید و ریز نمراتی که پاس کردید .cv , motivation, reccomendation, papers, work experience, portfolio راجع بهش تصمیم گرفته میشه.
البته معدل شما متاسفناه کمه!

scl
July 2nd, 2011, 12:43 AM
با سلام خدمت همه عزیزان و سروران
من دانشجوی مهندسی صنایع(تولید) از دانشگاه ازاد قزوین هستم و این ترم , ترم اخرم هست با معدل ۱۳.۸ و کلا ۸ واحد دارم تا اتمام درسم , و سطح زبانمم ایلتس ۶.۵ هست به همراه ۳ سال سابقه کار مرتبط و cv - reccomendation
قصد ادامه تحصیل در مقطع مستر و به زبان انگلیسی در المان و گرفتن پذیرش را دارم در این راستا سایت daad را هم مطالعه کردم ولی چند تا سوال از عزیزانی که مطلع هستم دارم:
۱- من برای امسال میخام اقدام کنم کلا میخاستم ببینیم کی باید مدارکم را بفرستم ؟(الیته میدونم دد لاین های دانشگاه های مختلف متفاوته ) ولی میخاستم کلا بدنم که کی باید اقدام کنم و کی اونجا میتونم سر کلاس باشم و درسمو شرو کنم؟!!
۲- برای من که رشتم صنایع هست چه رشته هایی رو میتونم بخونم؟؟(در سایت daad انقدر تنوع رشته زیاد هست که خیلیاش را نمیشناسم) و یا اینکه چه رشته ای رو بخونم و درخواست بدم بهتره و بازار کار بهتری داره؟؟
راهنمایی میتونید برای من داشته باشید
سپاسگزارم

mehdinus
July 2nd, 2011, 01:09 AM
با سلام خدمت همه عزیزان و سروران
من دانشجوی مهندسی صنایع(تولید) از دانشگاه ازاد قزوین هستم و این ترم , ترم اخرم هست با معدل ۱۳.۸ و کلا ۸ واحد دارم تا اتمام درسم , و سطح زبانمم ایلتس ۶.۵ هست به همراه ۳ سال سابقه کار مرتبط و cv - reccomendation
قصد ادامه تحصیل در مقطع مستر و به زبان انگلیسی در المان و گرفتن پذیرش را دارم در این راستا سایت daad را هم مطالعه کردم ولی چند تا سوال از عزیزانی که مطلع هستم دارم:
۱- من برای امسال میخام اقدام کنم کلا میخاستم ببینیم کی باید مدارکم را بفرستم ؟(الیته میدونم دد لاین های دانشگاه های مختلف متفاوته ) ولی میخاستم کلا بدنم که کی باید اقدام کنم و کی اونجا میتونم سر کلاس باشم و درسمو شرو کنم؟!!
۲- برای من که رشتم صنایع هست چه رشته هایی رو میتونم بخونم؟؟(در سایت daad انقدر تنوع رشته زیاد هست که خیلیاش را نمیشناسم) و یا اینکه چه رشته ای رو بخونم و درخواست بدم بهتره و بازار کار بهتری داره؟؟
راهنمایی میتونید برای من داشته باشید
سپاسگزارم

در مورد رشتتون اطلاع ندارم فقط چون گفتید برای امسال میخواید اقدام کنید باید بگیم همه مدارک لازم رو تو همین امروز فردا بفرستید چون عموما تا 15 جولای ددلاین اکثر دانشگاه هاست.این رو هم در نظر داشته باش بعد از گرفتن پذیرش کلی کار دیگه هم هست مثل وقت سفارت و مدارک لازم سفارت که همین الان هم دیر شده برای وقت گرفتن.
کلا اگه میخواید امسال عازم شید همین امروز سایت سفارت آلمان دوباره برای گرفتن وقت باز میشه.اگر مطمئن هستید تمام مدارک لازم رو برای گرفتن پذیرش دارید و وقتی فرستادید سریعا پذیرش رو میگیرید اقدام کنید برای گرفتن وقت ویزا و بقیه کارها
good luck

Barobax
July 2nd, 2011, 08:43 PM
سلام
من از هنرستان با معدل 50/14 در رشته نرم افزار کامپیوتر و از یکی از اموزشکده های فنی در رشته نرم افزار کامپیوتر با معدل 40/12 با مدرک فوق دیپلم فازغ التحصیل شدم و نمره های زبانم همشون بالای 18-17 هست
می خوام بدونم با نمره ایلتس 8 می تونم در رشته زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه های آلمان پذیرش بگیرم؟

aminvo
July 3rd, 2011, 11:38 PM
سلام دوستان
روند گرفتن پذیرش از دانشگاههای آلمان چه جوری هست؟؟ با دانشگاه های آمریکا متفاوت هست؟؟ اگه در مورد مراحل اقدام مقداری توضیح بدید ممنون میشم.

مشکل بعدی بنده این هست که کارشناسی ناپیوسته هستم. یعنی ابتدا کاردانی ناپیوسته بودم و الان هم کارشناسی ناپیوسته هستم و رشته کاردانیم با کارشناسی متفاوت هست. کاردانی ICT بودم و کارشناسی الکترونیک هستم. آیا این مسئله مشکلی ایجاد میکنه؟؟ البته معدل کارشناسی تا اینجا 17.6 هست که اینطور که دوستان گفتن میتونه خیلی تاثیر داشته باشه. البته برای ارشد هم می خوام برای مخابرات در خواست بدم؟؟

andi
July 3rd, 2011, 11:57 PM
اره حق با شماست

Arash_Mohebi7
July 4th, 2011, 01:10 AM
سلام دوستان... این یعنی نمیشه ترم 7 اپلای کرد برای این دانشگاه ؟؟
Bachelor diploma including a grade transcript of records in English or German copy. A preliminary transcript of records of at least 150 ECTS credit points is sufficient for the application. At the time of admission, you must have completed the Bachelor degree.

این یکی از مدارم مورد نیازشه..

hassanrouhi
July 4th, 2011, 11:54 PM
سلام دوستان... این یعنی نمیشه ترم 7 اپلای کرد برای این دانشگاه ؟؟
Bachelor diploma including a grade transcript of records in English or German copy. A preliminary transcript of records of at least 150 ECTS credit points is sufficient for the application. At the time of admission, you must have completed the Bachelor degree.

این یکی از مدارم مورد نیازشه..
سلام
چرا نمیشه؟خودش میگه موقع اپلیکیشن میشه.اما وقتی قبول شدی و موقع ثبت نام باید دستت باشه.همه جا همینه!دیگه تا اخر جولای معمولا باید بهشون برسونی

Bavarian
July 5th, 2011, 01:39 AM
سلام دوستان

من واسه یه دانشگاهی(کورس مستر که به زبون انگلیسی برگزار میشه) اپلای کردم اما یه مشکلی هست که اونم در مورد نمره زبانمه. یه 5-4 نمره ای از اون چیزی که دانشگاه تعیین کرده پایین تره. دلیلشم این بود که خیلی سریع باید اپلای می کردمو نمره رو لازم داشتم.
معدلم 16.10، یه مقاله کنفرانسی (English)، یه مقاله داخلی،چند پروژه اینترنشیپ، گواهی مهارت فنی حرفه ای، عضویت در انجمن علمی دانشگاه و چندتا توصیه نامه معمولی.

به نظر شما امکان پذیرش دادن هست؟ دانشگاهی که اقدام کردم Hamburg University of Tech هست.
چیکار میتونم بکنم؟ با استادی تماس بگیرم؟ اون مقاله انگلیسی که گفتم رو پرینت کردم و همراه مدارکم فرستادم. تاثیری داره؟
لطفا پیشنهاداتتونو بدین. خیلی حیاتیه

ممنون

vaguecreature
July 5th, 2011, 02:08 PM
سلام دوستان

من واسه یه دانشگاهی(کورس مستر که به زبون انگلیسی برگزار میشه) اپلای کردم اما یه مشکلی هست که اونم در مورد نمره زبانمه. یه 5-4 نمره ای از اون چیزی که دانشگاه تعیین کرده پایین تره. دلیلشم این بود که خیلی سریع باید اپلای می کردمو نمره رو لازم داشتم.
معدلم 16.10، یه مقاله کنفرانسی (English)، یه مقاله داخلی،چند پروژه اینترنشیپ، گواهی مهارت فنی حرفه ای، عضویت در انجمن علمی دانشگاه و چندتا توصیه نامه معمولی.

به نظر شما امکان پذیرش دادن هست؟ دانشگاهی که اقدام کردم Hamburg University of Tech هست.
چیکار میتونم بکنم؟ با استادی تماس بگیرم؟ اون مقاله انگلیسی که گفتم رو پرینت کردم و همراه مدارکم فرستادم. تاثیری داره؟

ممنون
خیلی‌ سریع میل بزن به ادارهٔ اینترنشنال دانشگاه بگو که به هر دلیلی‌ نتونستی امتحانو خوب بعدی و اولین امتحان زبان دانشگاهو میخوای بعدز ورود به آلمان بعدی....بگو به چه شکل باید برای اولین امتحان بعدی دانشگاه باید ثبت نام کنی‌ و پذیرش رو مشروط بدن بهت...تاکید هم کن که شرایط دیگت خوب....در غیر این صورت اینا خیلی‌ دستشون باز خواهد بود واسه اینکه هر جوابی‌ به اقدامت بدن

golis
July 6th, 2011, 02:22 PM
دانشگاه های آلمانم پذیرش مشروط بدون نمره زبان میدن یا باید همه مدارکو تکمیل بفرستی براشون؟

Arash_Mohebi7
July 6th, 2011, 02:46 PM
سلام.. از دوستان کسی از شرایط پذیرش تو رشته IT یا Cs در مقطع لیسانس با دیپلم انسانی خبر داره ؟ معدل دیپلم : 15.51 پیش : 16.67 .... برای لیسانس چه مدارکی لازم دارن؟؟

ali166
July 6th, 2011, 08:56 PM
دانشگاه های آلمانم پذیرش مشروط بدون نمره زبان میدن یا باید همه مدارکو تکمیل بفرستی براشون؟

بستگی به دانشگاه و رشته داره ! بعضی ها حتی خودشون دوره زبان برگزار می کنند و مدرک زبان نمی خواهند.

ali166
July 6th, 2011, 08:58 PM
سلام.. از دوستان کسی از شرایط پذیرش تو رشته IT یا Cs در مقطع لیسانس با دیپلم انسانی خبر داره ؟ معدل دیپلم : 15.51 پیش : 16.67 .... برای لیسانس چه مدارکی لازم دارن؟؟

برای رشته های فنی مهندسی فکر کنم باید کنکور ریاضی فیزیک داده باشی و حتما مجاز به انتخاب رشته شده باشی!

ali166
July 6th, 2011, 09:03 PM
سلام دوستان
روند گرفتن پذیرش از دانشگاههای آلمان چه جوری هست؟؟ با دانشگاه های آمریکا متفاوت هست؟؟ اگه در مورد مراحل اقدام مقداری توضیح بدید ممنون میشم.

مشکل بعدی بنده این هست که کارشناسی ناپیوسته هستم. یعنی ابتدا کاردانی ناپیوسته بودم و الان هم کارشناسی ناپیوسته هستم و رشته کاردانیم با کارشناسی متفاوت هست. کاردانی ICT بودم و کارشناسی الکترونیک هستم. آیا این مسئله مشکلی ایجاد میکنه؟؟ البته معدل کارشناسی تا اینجا 17.6 هست که اینطور که دوستان گفتن میتونه خیلی تاثیر داشته باشه. البته برای ارشد هم می خوام برای مخابرات در خواست بدم؟؟

شرایط آلمان کاملا متفاوت هستش و داستان های خودش رو داره !
معدلت عالی هست و شانس زیادی داری ! اینکه کارشناسی ناپیوسته هستی هم زیاد مهم نیست اکثر دانشگاه ها به این چیزها کار ندارند اگه نمراتت خوب باشه !

اگر باز سوالی داشتید بپرسید. من خودم کار پذیرش دانشگاه آلمان و اتریش رو انجام می دهم.

razgolesorkh
July 6th, 2011, 09:22 PM
بستگی به دانشگاه و رشته داره ! بعضی ها حتی خودشون دوره زبان برگزار می کنند و مدرک زبان نمی خواهند.

دانشگاه مشکل نیست
سفارت به نداشتن مدرک گیر میده

ali166
July 7th, 2011, 11:26 AM
دانشگاه مشکل نیست
سفارت به نداشتن مدرک گیر میده

سفارت بحث کاملا جدایی داره ! بله گیر میده ولی اگر دانشگاه دوره زبان برایتان برگزار کند سفارت ایرادی نمی گیرد ! در ضمن تمام جزئیات سفارت را با از بخش اطلاعات سوال کرد !

razgolesorkh
July 7th, 2011, 01:10 PM
سفارت بحث کاملا جدایی داره ! بله گیر میده ولی اگر دانشگاه دوره زبان برایتان برگزار کند سفارت ایرادی نمی گیرد ! در ضمن تمام جزئیات سفارت را با از بخش اطلاعات سوال کرد !

سطح آشنایی با زبان مهمه . دوستانی بودن که سفارت با وجود دوره زیان ویزا نداده
اگر حداقل شرایط و داشته باشید ولی مدرک زبان نداشته باشید دانشگاه ها به راحتی پذیرش از نوع مشروط رو می دن
اما فکر میکنم سفارت و نظرش هست که تاثیر گذاره و می تونه به نوعی سنگ بندازه
پذیرش و موافقت دانشگاه خیلی کاری نداره

a2011
July 8th, 2011, 03:41 PM
سطح آشنایی با زبان مهمه . دوستانی بودن که سفارت با وجود دوره زیان ویزا نداده
اگر حداقل شرایط و داشته باشید ولی مدرک زبان نداشته باشید دانشگاه ها به راحتی پذیرش از نوع مشروط رو می دن
اما فکر میکنم سفارت و نظرش هست که تاثیر گذاره و می تونه به نوعی سنگ بندازه
پذیرش و موافقت دانشگاه خیلی کاری نداره

همونطور که گفته شد بهترین منبع راجع به ویزای سفارت بخش اطلاعات سفارت آلمان هستش !
لطفا راهنمایی راجع به این بحث رو به بخش اطلاعات سفارت آلمان بسپارید !

Bavarian
July 8th, 2011, 09:24 PM
دوستان عزیز، میشه لطفا بیشتر راهنمایی کنید؟ من در مورد اینکه وقت کافی برای متحان زبان نداشتم واسشون توضیح دادم.
در ایمیلی که به دانشگاه زدم،(قسمت ادمیشن جواب داد و قسمت اینترنشنال گفت به ما این قضیه مربوط نمیشه) گفت که ما اینجا امتحان زبان نمیگیریم و ادمیشن مشروط هم نداریم. گفت همه چیز بعد از رای کمیته ادمیشن معلوم میشه.
چیکار میتونم انجام بدم؟

سلام دوستان

ممنون

a2011
July 8th, 2011, 10:20 PM
دوستان عزیز، میشه لطفا بیشتر راهنمایی کنید؟ من در مورد اینکه وقت کافی برای متحان زبان نداشتم واسشون توضیح دادم.
در ایمیلی که به دانشگاه زدم،(قسمت ادمیشن جواب داد و قسمت اینترنشنال گفت به ما این قضیه مربوط نمیشه) گفت که ما اینجا امتحان زبان نمیگیریم و ادمیشن مشروط هم نداریم. گفت همه چیز بعد از رای کمیته ادمیشن معلوم میشه.
چیکار میتونم انجام بدم؟

هیچ راهی جز پا فشاری روی خواستت نداری ! امیدوارم دانشگاه قبول کنه !

dashakol
July 10th, 2011, 04:51 AM
درود
من در دانشگاه سراسری فنی شهید منتظری مشهد در مقطع کاردانی تحصیل میکنم. 24 واحد دیگه دارم.
میشه مراحل پذیرش رو کمی برام توضیح بدید؟ برای دانشگاه های آلمان در مقطع لیسانس میخوام پذیرش بگیرم.
ممنون

a2011
July 10th, 2011, 04:43 PM
درود
من در دانشگاه سراسری فنی شهید منتظری مشهد در مقطع کاردانی تحصیل میکنم. 24 واحد دیگه دارم.
میشه مراحل پذیرش رو کمی برام توضیح بدید؟ برای دانشگاه های آلمان در مقطع لیسانس میخوام پذیرش بگیرم.
ممنون

اولا مدرک کاردانی در آلمان ارزشیابی نمی شود چون در آلمان دوره معادل کاردانی وجود ندارد ! ولی اگر 1 سال در دانشگاه سراسری درس خوانده باشید می توانید بدون گذراندن دوره کالج وارد دانشگاه شوید.

hamid.saedi
July 10th, 2011, 06:55 PM
با سلام...سوال من اینکه ایا المان ویزا واسه گذروندن دوره ی زبان المانی میده (مثل انگلستان) .؟؟؟ چون من میخام در مدت زمان خیلی کوتاهی زبان المانی یادبگیرم و بعد واسه یکی از دانشگاهاشون اقدام به گرفتن پذیرش کنم....اگر سوال من مربوط به این تاپیک نیست خیلی عذر میخام و خواهش دارم که تاپیکه مربوطه رو بهم معرفی کنین

a2011
July 10th, 2011, 07:28 PM
با سلام...سوال من اینکه ایا المان ویزا واسه گذروندن دوره ی زبان المانی میده (مثل انگلستان) .؟؟؟ چون من میخام در مدت زمان خیلی کوتاهی زبان المانی یادبگیرم و بعد واسه یکی از دانشگاهاشون اقدام به گرفتن پذیرش کنم....اگر سوال من مربوط به این تاپیک نیست خیلی عذر میخام و خواهش دارم که تاپیکه مربوطه رو بهم معرفی کنین

سفارت بدون پذیرش دانشگاه خیلی سخت ویزا می ده ! پس بهتره یا اینجا اقدام کنید یا اول ار دانشگاه پذیرش بگیری !

razgolesorkh
July 10th, 2011, 07:33 PM

خیر .
سفارت ویزای زبان نمیده

hamid.saedi
July 11th, 2011, 12:52 AM
سفارت بدون پذیرش دانشگاه خیلی سخت ویزا می ده ! پس بهتره یا اینجا اقدام کنید یا اول ار دانشگاه پذیرش بگیری !
قصد من یه چیزی تو این مایه هاست که پذیرش ارشد به زبان المانی بگیرم اما چون الان یک کلمه هم المانی نمیدونم.برم اونجا و یک سال یا 6ماه قبل شروع رشته ی تحصیلیم دوره ی زبان المانی بگذرونم. دوستان بنظرتون این کار عملیه؟؟؟؟

vaguecreature
July 11th, 2011, 01:00 AM
قصد من یه چیزی تو این مایه هاست که پذیرش ارشد به زبان المانی بگیرم اما چون الان یک کلمه هم المانی نمیدونم.برم اونجا و یک سال یا 6ماه قبل شروع رشته ی تحصیلیم دوره ی زبان المانی بگذرونم. دوستان بنظرتون این کار عملیه؟؟؟؟

این کار شدنی هست اما هر چه قدر شما معلومات آلمانی‌ رو قبل ویزا افزایش بدین و ایضاً شهری که می‌خواهید برید رو از جمله شهرای کم متقاضی تر و آسون گیر تر در زمینهٔ ویزا انتخاب کنین کارتون راحت تر خواهد بود....و البته که باید حتما پذیرش رو بگیرید بعد اقدام کنین برای دورهٔ زبان...اما در کلّ با آلمانی‌ سطح صفر تقریبا ناا ممکن هست اینکار...در کنار پذیرش شما باید یه پذیرش از کلاس زبان دانشگاه یا کلاسی در همون شهر بگیرید

razgolesorkh
July 11th, 2011, 01:15 AM

خیر
در سفارت مدرک زبان آلمانی می خوان
چیزی حدود 800 ساعت باید در اینجا آلمانی خونده باشید قبل از اقدام

razgolesorkh
July 11th, 2011, 01:19 AM
این کار شدنی هست اما هر چه قدر شما معلومات آلمانی‌ رو قبل ویزا افزایش بدین و ایضاً شهری که می‌خواهید برید رو از جمله شهرای کم متقاضی تر و آسون گیر تر در زمینهٔ ویزا انتخاب کنین کارتون راحت تر خواهد بود....و البته که باید حتما پذیرش رو بگیرید بعد اقدام کنین برای دورهٔ زبان

درسته دوست عزیز
دانشگاه پذیرش میده اما ویزا به این شکل که بیان تقریبا از اول اونجا بخونن زبان را نمی دن
من از سفارت پرسیدم که با در دست داشتن پذیرش امکان ویزا گرفتن بدون زبان هست که گفتن نه
حالا اگر شما می گید لابد شدنیه

vaguecreature
July 11th, 2011, 01:28 AM
درسته دوست عزیز
دانشگاه پذیرش میده اما ویزا به این شکل که بیان تقریبا از اول اونجا بخونن زبان را نمی دن
من از سفارت پرسیدم که با در دست داشتن پذیرش امکان ویزا گرفتن بدون زبان هست که گفتن نه
حالا اگر شما می گید لابد شدنیه

خیر دوست من.... پر هستند دنشجوهایی که اینجا تا یه سطح مشخصّی توی ایران آلمانی‌ خوندن و یک سال بعد در کنار پذیرش دانشگاه اینجا زبان میخونن هیچ مشکلیم نیست...منتها عرض کردم این قضیه تابع‌ای از دانشگاه،شهر و معلومات اوولیهٔ آلمانی‌ هست

vaguecreature
July 11th, 2011, 01:30 AM
در ضمن در آخر پست قبلی‌ هم گفتم با مألومت صفر آلمانی‌ این کار نشدنی‌ هست اما الزامی به داشتن ۸۰۰ ۹۰۰ ساعت آلمانی‌ در همهٔ موارد نیست(زمانی‌ که دانشگاه به شما پذیرش داده و در کنارش پذیرش کلاس زبان هم میده مثل دانشگاه Clausthal )

razgolesorkh
July 11th, 2011, 01:39 AM
درست می گید
منظور من هم همینه
که باید یه دانشی از آلمانی داشته باشن قبل از اقدام
این 800 ساعت رو من امشب در فایلی که a2011 گذاشتن دیدم که گویا جدیدا سفارت گفته

vaguecreature
July 11th, 2011, 01:46 AM
درست می گید
منظور من هم همینه
که باید یه دانشی از آلمانی داشته باشن قبل از اقدام
این 800 ساعت رو من امشب در فایلی که a2011 گذاشتن دیدم که گویا جدیدا سفارت گفته

ببینید دوست من یه چیزی رو باید مادّه نظر قرار بدین....قوانینی که سفارت در مورد بحث دانشجو میگه قوانین کلی‌ هست و توی اکثر مورد هم درست هستش...اما خیلی‌ شهر‌ها به خاطر اینکه نسبت به مقدار و گنجایش پیش بینی‌ شده دنشجوهای کمتری دارند تصمیماتی صرفاً مربوط به همون شهرو لحاظ می‌کنن...برای مثل آسونگیری در مورد زبان یا در مورد بلوک کردن پول آذین جملهٔ مورد هست....من اینجا آدمهای زیادی رو دیدم که برای مثل فقط ۳۰۰ ۴۰۰ ساعت آلمانی‌ خوندن و آلمان اومدن

من در مورد اکثر موارد صحبتی‌ نکردم....این دوستمون پرسیدند که آیا این کار شدنی هست....من هم میگم بله شدنی هست چون مورد کمو بیش زیادی هست که می‌شه...اینجور موارد همون مواردی هست که خیلی‌ از این دفتر‌های اعزام دانشجو ازش خیلی‌ استفاده می‌کنن و علیرغم تبلیغ اینکه شرایط شما توی حالت عادی شدنی نیست پذیرش میگیرن براتون

a2011
July 11th, 2011, 10:27 AM

بله عملیه بشرطی که یک یا دو ترم در اینجا زبان آلمانی بخونید و بعد برای دانشگاه هایی اقدام کنید که خودشان برای شما دوره زبان آلمانی برگزار می کنند ! این طوری سفارت هم
ایرادی به پذیرش شما نمی گیرد.

a2011
July 12th, 2011, 12:50 AM
با سلام خدمت همه دوستان من این فروم اسپانیا رو مرور کردم اما چند سوال مجدداً به ذهنم خطور کرد که جوابشو بدید ممنون میشم.

من کاردانی الکترونیک با معدل 14.5 و کارشناسی الکترونیک با معدل 13 -- دارای ایلتس 6.5 --- و سابقه کار حدود 5 سال -- و دارای گواهینامه مختلف در چند software دارم )

1- واسه فوق لیسانس مهندسی پزشکی (بیوالکتریک) آیا شانسی وجود داره؟؟
2- ایا اطلاع دارید که این رشته تنها بهه صورت english ارائه میشه یا خیر؟؟

دوستان در ضمن بیشتر تمایل دارم کلاسها بصورت انگلیش اما زبان المانی رو هم یاد بگیرم

سلام

شانس که دارید ولی نه در دانشگاه های خیلی خوب. چون همه دانشگاه های خیلی خوب شرط معدل زیر 2.5 دارند که معدل شما حدودا 3 میشه !

بله. در چند دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شود.

vaguecreature
July 12th, 2011, 01:10 AM
با سلام خدمت همه دوستان من این فروم اسپانیا رو مرور کردم اما چند سوال مجدداً به ذهنم خطور کرد که جوابشو بدید ممنون میشم.

من کاردانی الکترونیک با معدل 14.5 و کارشناسی الکترونیک با معدل 13 -- دارای ایلتس 6.5 --- و سابقه کار حدود 5 سال -- و دارای گواهینامه مختلف در چند software دارم )

1- واسه فوق لیسانس مهندسی پزشکی (بیوالکتریک) آیا شانسی وجود داره؟؟
2- ایا اطلاع دارید که این رشته تنها بهه صورت english ارائه میشه یا خیر؟؟

دوستان در ضمن بیشتر تمایل دارم کلاسها بصورت انگلیش اما زبان المانی رو هم یاد بگیرم
شانس دارید دوست عزیز اما به شرط اینکه بتونین یه رزومهٔ خوب جور کنین...اینکه آیا معدلتون مشکل ساز بشه یا خیر به دانشگاه بستگی داره(نه به خوبیه دانشگاه) دیده شده که توی دانشگاه‌هایی‌ که سیستم جم زنی‌ امتیازات رو پیاده می‌کنن با معدل‌های پایین هم پذیرش داده شده....تا جایی‌ که میتونین از پروژها و کارهایی‌ که انجام دادید نام ببرین،تمامی گواهینامه‌هاتون رو حتما ارسال کنین....

a2011
July 12th, 2011, 01:18 AM
شانس دارید دوست عزیز اما به شرط اینکه بتونین یه رزومهٔ خوب جور کنین...اینکه آیا معدلتون مشکل ساز بشه یا خیر به دانشگاه بستگی داره(نه به خوبیه دانشگاه) دیده شده که توی دانشگاه‌هایی‌ که سیستم جم زنی‌ امتیازات رو پیاده می‌کنن با معدل‌های پایین هم پذیرش داده شده....تا جایی‌ که میتونین از پروژها و کارهایی‌ که انجام دادید نام ببرین،تمامی گواهینامه‌هاتون رو حتما ارسال کنین....

در دانشگاه های خوب هم حتی اکر مینیموم های لازم رو نداشته باشید پذیرش به شما داده نمی شود !

sinared
July 12th, 2011, 02:59 PM
با سلام به دوستان عزيز

من دانشجوي مهندسي فناوري اطلاعات دانشگاه پيام نور هستم كه تا سال بعد درسم تموم ميشه ، من از طريق آزمون سراسري وارد دانشگاه شدم نه فراگير ... براي تحصيلات در مقطع ارشد master مدرك من رو دانشگاه هاي المان قبول مي كنند ؟ آخه هيچ جا اطلاعات درستي در اين زمينه داده نشده.ممنون

a2011
July 12th, 2011, 03:40 PM
با سلام به دوستان عزيز

من دانشجوي مهندسي فناوري اطلاعات دانشگاه پيام نور هستم كه تا سال بعد درسم تموم ميشه ، من از طريق آزمون سراسري وارد دانشگاه شدم نه فراگير ... براي تحصيلات در مقطع ارشد master مدرك من رو دانشگاه هاي المان قبول مي كنند ؟ آخه هيچ جا اطلاعات درستي در اين زمينه داده نشده.ممنون

سلام

دانشگاه پيام نور رو که قبول دارندو در لیست دانشگاه های مورد قبول آلمان است ولی شما برای اینکه یک پذیرش خوب بگیرید سعی کنید تا جایی که ممکنه معدل و رزومه علمی خودتون رو در این یک سال باقی مانده تقویت کنید.

sinared
July 12th, 2011, 05:18 PM
سلام

دانشگاه پيام نور رو که قبول دارندو در لیست دانشگاه های مورد قبول آلمان است ولی شما برای اینکه یک پذیرش خوب بگیرید سعی کنید تا جایی که ممکنه معدل و رزومه علمی خودتون رو در این یک سال باقی مانده تقویت کنید.

با تشكر از شما ، امكان داره اون لينكي كه ليست دانشگاه هاي مورد تاييد آلمان رو داره براي من قرار بدين ؟

su_30mk
July 13th, 2011, 11:08 AM
با سلام به همه دوستان
من چندتا سوال داشتم اگه میشه محبت کنید و جواب بدین که حسابی گیج شدم.

من 24 سالمه و کارشناسی کامپیوتر ترم آخرم ومعدل کل ام 15.5 است و IELS 7 دارم.و قصد تحصیل در دانشگاهای آلمان را که ترجیحا زبان انگلیسی است تا مقطع دکترا دارم.

1.من به apollonea college زنگ زدم خانم مسیحی نامی گفتن که چون دانشگاه آزادی معدلتم زیر 17-18 است نمی توانی بروی!
میشه بگین واقعا این درسته یا نه؟
2.با این معدل باید کالج برم یا نه؟
3.لیست دانشگاهای که انگلیسیه را میشه بزارید؟

شرمنده سرچ نکردم چون هر کسی یه چیزی میگه دمتون گرم

saeid_plove
July 13th, 2011, 01:22 PM
با سلام به همه دوستان
من چندتا سوال داشتم اگه میشه محبت کنید و جواب بدین که حسابی گیج شدم.

من 24 سالمه و کارشناسی کامپیوتر ترم آخرم ومعدل کل ام 15.5 است و IELS 7 دارم.و قصد تحصیل در دانشگاهای آلمان را که ترجیحا زبان انگلیسی است تا مقطع دکترا دارم.

1.من به apollonea college زنگ زدم خانم مسیحی نامی گفتن که چون دانشگاه آزادی معدلتم زیر 17-18 است نمی توانی بروی!
میشه بگین واقعا این درسته یا نه؟
2.با این معدل باید کالج برم یا نه؟
3.لیست دانشگاهای که انگلیسیه را میشه بزارید؟

شرمنده سرچ نکردم چون هر کسی یه چیزی میگه دمتون گرم

1- ایشون کاملا غلط گفتن. تو همین سایت میتونید نتیجه پذیرش رو چک کنید و ببینید دانشگاه ازادی ها با معدل های خیلی خیلی پاییتر هم پذیرش گرفتن. این موسسه ها نه اطلاعات کاملی دارند و نه بدرد چیزی میخورن!

2-خیر

3- یه تاپیک مجزا برای این موضوع داریم . از سایت DAAD.DE میتونید چک کنید.

hamid.saedi
July 14th, 2011, 01:22 AM
با سلام...سوالی داشتم در این مورد که ایا امکانش هست که در حین گذراندن ترم اخر برای گرفتن پذیرش بر حسب معدل واحدهای گذرانده شده تا همان ترم اقدام کرد؟؟؟یا اینکه باید صبر کنیم تا اخرین نمره هم ثبت شود و بعد از فارغ التحصیلی و تسویه حساب با دانشگاه مبدا شروع به اخذ پذیرش کرد؟؟؟

saeid_plove
July 14th, 2011, 10:08 AM
با سلام...سوالی داشتم در این مورد که ایا امکانش هست که در حین گذراندن ترم اخر برای گرفتن پذیرش بر حسب معدل واحدهای گذرانده شده تا همان ترم اقدام کرد؟؟؟یا اینکه باید صبر کنیم تا اخرین نمره هم ثبت شود و بعد از فارغ التحصیلی و تسویه حساب با دانشگاه مبدا شروع به اخذ پذیرش کرد؟؟؟

بله امکانش هست . اکثرا همین کار رو میکنند.

yedoone
July 14th, 2011, 11:57 AM
سلام
یکی از دانشگا هایی که اپلای کرده بودم دیروز ای میل زده و ازم ریز نمرات دبیرستان و کارنامه قبولی کنکور رو خواسته(مگه اسیست نگفته اگر مدرک کارشناسی داشته باشی قبولی کنکور نمی خواد؟).حالا مشکل من اینه که کارنامه ای که دارم از کنکور، یه سری کد رشته است که من توش قبول شدم.مثلا کد 1631 مهندسی کامپوتر شهید بهشتیه.ولی اینکه این کد مال اون رشته اس تو دفترچه اون سال بوده(که ندارمش).حالا ترجمه کردن این کارنامه سبز به درد می خوره؟ یا من اصلا چطوری باید ثابت کنم که تو کنکور قبول شدم؟
ممنون می شم زود جواب بدید چون 2- روز بیشتر وقت ندارم

vaguecreature
July 14th, 2011, 04:42 PM
سلام
یکی از دانشگا هایی که اپلای کرده بودم دیروز ای میل زده و ازم ریز نمرات دبیرستان و کارنامه قبولی کنکور رو خواسته(مگه اسیست نگفته اگر مدرک کارشناسی داشته باشی قبولی کنکور نمی خواد؟).حالا مشکل من اینه که کارنامه ای که دارم از کنکور، یه سری کد رشته است که من توش قبول شدم.مثلا کد 1631 مهندسی کامپوتر شهید بهشتیه.ولی اینکه این کد مال اون رشته اس تو دفترچه اون سال بوده(که ندارمش).حالا ترجمه کردن این کارنامه سبز به درد می خوره؟ یا من اصلا چطوری باید ثابت کنم که تو کنکور قبول شدم؟
شما باید به سازمان سنجش مراجعه کنید درخواست گواهی قبولی در کنکور رو ارائه بدین.اون کارنامه که اعداد اینها هست منظور نیست.

a2011
July 14th, 2011, 06:01 PM
سلام

ببینید والا این کارنامه که uni assist از شما می خواهد رو باید بری سازمان سنجش تقاضا کنی ! ولی نکته اینجاس که 2روزه اماده و ترجمه نمی شه !! پس اگه uni assist گفت مدارکت ناقصه و نمیتوند به دانشگاه بفرستند که همین رو هم میگه باید چند بار ازشون درخواست کنی و این رو در بخش شکایات هم درخواست بدی . چون اگه چند بار شکایت کنی مجبورند که بفرستند دانشگاه ! و شک نکن که می فرستند چون من امسال برای یکی از دوستانم همین مشکل پیش آمد و به این طریق حل شد ! البته باید به دانشگاه هم ایمیل بزنی و ازشون OK بگیری که بهت وقت بدهند که مستقیم برای دانشگاه بفرستی ! امیدوارم که مشکلت حل بشه !

yedoone
July 14th, 2011, 08:08 PM
مرسی از جوابتون.این اسیست واقعا شورش رو دراورده.من 1.5 ماه پیش فرستادم الان که 2 روز که ددلاین مونده این ای-میل رو زده.با دانشگاه مکاتبه کردم گفت که به اسیست می گه که براشون بفرستند.ولی خوب این چیزایی که خواستند تو اون مدارک مورد نیاز که اول نوشته بودند نبود.بعدا اینا رو خواستند که عجیبه
حالا این کارنامه سنجش رو چند روزه می تونم بگیرم؟ آخه من اصفهان هستم، اگه بیام تهران درخواست بدم ممکنه همون روز بهم بدن؟

a2011
July 14th, 2011, 09:39 PM
مرسی از جوابتون.این اسیست واقعا شورش رو دراورده.من 1.5 ماه پیش فرستادم الان که 2 روز که ددلاین مونده این ای-میل رو زده.با دانشگاه مکاتبه کردم گفت که به اسیست می گه که براشون بفرستند.ولی خوب این چیزایی که خواستند تو اون مدارک مورد نیاز که اول نوشته بودند نبود.بعدا اینا رو خواستند که عجیبه
حالا این کارنامه سنجش رو چند روزه می تونم بگیرم؟ آخه من اصفهان هستم، اگه بیام تهران درخواست بدم ممکنه همون روز بهم بدن؟

متاسفانه شما اولین و آخرین نفری که با این داستان های uni assist درگیر می سه نیستید ! من از افراد مختلفی این داستان ها رو شنیدم و برای همین همیشه به همه سفارش می کنم که تا حد ممکن سمت uni assist نروند ! ولی متاسفانه در اغلب موارد بچه ها مجبورند از طریق این سازمان اپلای کنند.

والا من که ندیدم 1 روزه بدهند ! ولی شاید اگه دستی تحویل بگیرید چند روزه بتونید بگیرید ! نگران نباش ان شاا... حل می شه ! گفتم که با دانشگاه هماهنگ کن و ازشون بخواه که مداذک رو مستقیم بفرستی به دانشگاه ! چون حتی اگه الان بفرستی uni assist حدود 1ماه طول بکشه تا ناقصی مدرکت رو برطرف کنه و ممکنه وقت برای ویزا گرفتن رو از دست بدی !

vaguecreature
July 14th, 2011, 10:13 PM
زمانی‌ که من اقدام کردم یک هفته طول می‌کشید....چون دستی‌ بهتون نمیدن شما درخواست میدین بعد یه هفته ۱۰ روز بعد میاد به آدرس خونه

mjk666_mjk
July 15th, 2011, 12:15 AM
من دانشجوی سال آخر هوافضا از دانشگاه شریف با معدل ۱۴-۱۴.۵ هستم..آیلتس ۷ هم دارم...می‌خواستم ببینم شانسم واسه پذیرش گرفتن تو رشته‌ای مثل مکانیک چه جوریه

mjk666_mjk
July 15th, 2011, 12:20 AM
دوستم هم نرم افزار دانشگاه آزاد با معدل ۱۳ ...اونم آیلتس ۷ داره...می‌خواستم ببینم اون چقد شانس داره واسه پذیرش گرفتن..

a2011
July 15th, 2011, 01:09 AM
من دانشجوی سال آخر هوافضا از دانشگاه شریف با معدل ۱۴-۱۴.۵ هستم..آیلتس ۷ هم دارم...می‌خواستم ببینم شانسم واسه پذیرش گرفتن تو رشته‌ای مثل مکانیک چه جوریه

شما شانس خوبی داری ولی دانشگاههای زیادی این رشته رو به زبان انگلسیس ندارند. اگر باز سوالی داشتید بپرسید.

a2011
July 15th, 2011, 01:11 AM
دوستم هم نرم افزار دانشگاه آزاد با معدل ۱۳ ...اونم آیلتس ۷ داره...می‌خواستم ببینم اون چقد شانس داره واسه پذیرش گرفتن..

ولی شانس دوست شما به خاطر معدل دانشگاه آزاد کمتر است !

hamid.saedi
July 15th, 2011, 01:32 AM
بله امکانش هست . اکثرا همین کار رو میکنند.

یعنی ریزنمرات تایید شده تا همون ترم رو از اموزش دانشکاه بگیرم , و بعد ببرم دارالترجمه یا اینکه از اموزش دانشگاه باید فرم ترجمه بگیرم؟؟؟؟من توی این قسمت مدارک و ریزنمرات گیج شدم.میشه راهنماییم کنید.؟؟؟اگر اینجا تاپیک مربوطه نیست منو به تاپیکه مربوط به همین مسائل راهنمایی کنید.من ترم 7 مکانیک میخونم و تقریبا واحدام رو تا اخر ترم 8 تموم میکنم اما چند واحد ازمایشگاه و دروس اختیاریم باقی میمونه واس ترم بهمن 90.

saeedbidi
July 18th, 2011, 08:09 PM
با سلام من دانشجوی دانشگاه خواجه نصیر رشته ی هوافضا هستم میخوام واسه ارشد برم آلمان بخونم چندتا سوال داشتم:

1.اینکه دانشگاه انگلیسی زبان بهتره یا دانشگاه آلمانی زبان؟ (من انگلیسی در حد ielts 6 و آلمانی تا آخر A2/1 بلدم)

2.اگر که بخوام مدرک Apply کنم دقیقا از کجا باید شروع کنم؟

3.مدرک زبان انگلیسی لازم واسه دانشگاه های انگلیسی زبانشون چیه؟

4.مدرک زبان آلمانی لازم واسه دانشگاه های آلمانی زبانشون چیه؟

a2011
July 18th, 2011, 10:04 PM
با سلام من دانشجوی دانشگاه خواجه نصیر رشته ی هوافضا هستم میخوام واسه ارشد برم آلمان بخونم چندتا سوال داشتم:

1.اینکه دانشگاه انگلیسی زبان بهتره یا دانشگاه آلمانی زبان؟ (من انگلیسی در حد ielts 6 و آلمانی تا آخر A2/1 بلدم)

2.اگر که بخوام مدرک Apply کنم دقیقا از کجا باید شروع کنم؟

3.مدرک زبان انگلیسی لازم واسه دانشگاه های انگلیسی زبانشون چیه؟

4.مدرک زبان آلمانی لازم واسه دانشگاه های آلمانی زبانشون چیه؟

1- والا خودتون بهتر می دونید ! خب زبان آلمانی زبان سختیه ! ولی از یک طرف هم رشته های زیادی به انگلیسی ارائه نمی شوند !

2- اول باید از DAAD دانشگاه ها و رشته های مورد نظر رو پیدا کنی بعد هم بقیه داستان

3- برای انگلیسی IELTS, TOEFL و حتی CAE یا FCE یا هر مدرک بین المللی معتبر دیگه و قبول می کنند !

4- برای آلمانی هم از مدرک موسسه گوته گرفته تا ZD و بسته به رشته DSH و ...

chem89
July 18th, 2011, 10:13 PM
سلام بر دوستان عزیز محبت میکنید راهنمایی کنید .
من از یک استاد در آلمان پذیرش برای دکترا شیمی گرفتم ولی استاد به من گفت که در سایت DAAD نگاه کن ببین از ایران میتونی بورس بگیری و برای من چند لینک DAAD رو داد که ببینم . اما من باید چی کار کنم؟اول باید برم سفارت آلمان یا اول برم توی سایتََDAAD نگاه کنم ؟ البته رشته من رو در DAAD نداره. چون من توی شهرستان هستم واطلاعات من خیلی کم هستش.
با تشکر فراوان از پاسخ شما

behzad24b
July 18th, 2011, 10:44 PM
سلام
دوستان میتونید بگید که برایه چی سفارت به نداشتن زبان آلمانی گیر میده ؟ یعنی حتی کسایی که واسه مسافرت میرن آلمان بازم باید مدرک زبان آلمانی داشته باشن ؟!!!!
من قبلاً 5 ترم زبان آلمانی خوندم تویه آموزشگاه ، بنظرتون اگر از آموزشگاه نامه ای بگیرم که گواهی کنه به اندازه فلان ساعت من دوره آلمانی دیدم میتونه کمک کنه ؟

a2011
July 18th, 2011, 11:06 PM
سلام
دوستان میتونید بگید که برایه چی سفارت به نداشتن زبان آلمانی گیر میده ؟ یعنی حتی کسایی که واسه مسافرت میرن آلمان بازم باید مدرک زبان آلمانی داشته باشن ؟!!!!
من قبلاً 5 ترم زبان آلمانی خوندم تویه آموزشگاه ، بنظرتون اگر از آموزشگاه نامه ای بگیرم که گواهی کنه به اندازه فلان ساعت من دوره آلمانی دیدم میتونه کمک کنه ؟

من اولین باره که می شنوم کسی می گه متقاضیان برای مسافرت به آلمان باید زبان آلمانی مدرک زبان آلمانی داشته باشن !! کی همچین حرفی زده ؟! شما نباید هر چیزس که می شنوی رو باور کنی !

مدرک زبان آلمانی برای کسانی است که می خواهند به زبان آلمانی در آلمان تحصیل کنند. شما اگه برای ویزای تحصیلی می خواهی بهتره نامه رو بگیری و بری از سفارت سوال کنی که این موسسه رو قبول می کنند یا خیر ! چون بعضی اوقات قبول می کنند بعضی اوقات نه !

behzad24b
July 18th, 2011, 11:08 PM
کسی بهم نگفته واسه مسافرت هم مدرک میخوان ، منظورم اینه که آیا میشه ویزای مسافرتی گرفتو رفت توی آلمان کارای پذیرش رو انجام داد و از آلمان اقدام به گرفتن ویزای تحصیلی کرد ؟

a2011
July 18th, 2011, 11:14 PM
کسی بهم نگفته واسه مسافرت هم مدرک میخوان ، منظورم اینه که آیا میشه ویزای مسافرتی گرفتو رفت توی آلمان کارای پذیرش رو انجام داد و از آلمان اقدام به گرفتن ویزای تحصیلی کرد ؟

متاسفانه خیر ! برای تغییر نوع ویزای شما از ویزای مسافرتی به تحصیلی باید از سفارت کشور خودتان (ایران ) درخواست بدهید !

saeedbidi
July 18th, 2011, 11:49 PM
1- والا خودتون بهتر می دونید ! خب زبان آلمانی زبان سختیه ! ولی از یک طرف هم رشته های زیادی به انگلیسی ارائه نمی شوند !

2- اول باید از DAAD دانشگاه ها و رشته های مورد نظر رو پیدا کنی بعد هم بقیه داستان

3- برای انگلیسی IELTS, TOEFL و حتی CAE یا FCE یا هر مدرک بین المللی معتبر دیگه و قبول می کنند !

4- برای آلمانی هم از مدرک موسسه گوته گرفته تا ZD و بسته به رشته DSH و ...

با تشکر

در مورد مورد سوم و چهارم قانع نشدم میخوام ببینم آیا درسته میگن آلمانی حد اقل mittelstufe و انگلیسی حداقل 6.5 آیلتس؟

hassanrouhi
July 19th, 2011, 12:02 AM
نه عزیزم
اگر رشته ای که اپلای گردی به انگلیسی ارائه بشه هیچ نیازی تاکید میکنم هیچ نیازی به داشتن مدرک زبان المانی نیست.مگر اینکه تو سایت دانشگاه جز موارد مورد نیاز نوشته شده باشه که کمتر از 1%احتمال داره.
نمره ایلتس هم جا با جا فرق داره.مثلا مونیخ 6 میخواد.فرایبورگ 7 و دارمشتاد 6.5

mEHDI_ghanaat
July 19th, 2011, 10:26 AM
سلام
من فوق ديپلم حسابداري از دانشگاه دولتي دارم در حال حاضر هم دارم زبان الماني ميخونم
مي خواستم بدونم براي پذيرش گرفتن در رشته مديريت بايد از اول بخونم يا واحدهامو ازم قبول مي كنن
بيشتر پست ها رو مطالعه كردم من اطلاع دقيق تري مي خوام
ممنون ميشم راهنماييم كنيد
مرسي.

a2011
July 19th, 2011, 06:32 PM
سلام
من فوق ديپلم حسابداري از دانشگاه دولتي دارم در حال حاضر هم دارم زبان الماني ميخونم
مي خواستم بدونم براي پذيرش گرفتن در رشته مديريت بايد از اول بخونم يا واحدهامو ازم قبول مي كنن
بيشتر پست ها رو مطالعه كردم من اطلاع دقيق تري مي خوام
ممنون ميشم راهنماييم كنيد
مرسي.

مدرک فوق دیپلم در آلمان ارزشیابی نمی شود و به احتمال زیاد باید از اول بخونید ولی ممکنه بعضی دانشگاهها تعدادی از واحدهای شما رو قبول کنند که این فقط یک امکانه ! شما روی این حساب کنید که باید از اول بخونید !

Ramtin_Hide
July 19th, 2011, 08:20 PM
معدل سه ساله دیپلم : 16.93 معدل سال سوم : 12.05 پیش دانشگاهي نخوندم. تازه وارد 18سالگی شدم و در حال حاضر تو باکو کالج رو تموم کردم و دوماه بعد وارد دانشگاه میشم البته بعد از اون انصراف میدم و فقط یه سال اینجا میخونم.تو این یه سال زبان المانی رو میخونم و میدونم که اگه فول نشم عالی خواهم دونست بعد یه سال
دوستان من میخوام یه سال کالج برم تو آلمان بعد وارد دانشگاه بشم واسه لیسانس
اینطور که من میدونم برای گرفتن پذیرش از کالج باید 300ساعت کورس آلمانی بگذرونی. جز این شرط دیگه ای داره؟ اگه برای کالج پذیرش بگیرم شانس ویزام کم نمیشه؟
لطفا کمی منو راهنمایی کنید

IELTS
July 20th, 2011, 12:32 AM
با سلام خدمت دوستان یه سوال داشتم.
در کشور المان یه سری دانشگاهها که با universat شناخته می شن اما یه سری با ho.. و یه سری با FR شروع میشن اینها یهنی موسسسه و علوم کاربردی؟ درست متوجه شدم؟
ایا ارزش داره ادم این دانشگاهها درس بخونه؟

hassanrouhi
July 20th, 2011, 12:41 AM
سلام دانشگاه های علمی کاربردی با FHشروع میشن. universitat و TUها هم که دانشگاه هستند.بقیه رو دیگه نمیدونم

IELTS
July 20th, 2011, 10:40 AM
سلام دانشگاه های علمی کاربردی با FHشروع میشن. universitat و TUها هم که دانشگاه هستند.بقیه رو دیگه نمیدونم

سلام جناب hassanrouhi ممنون از پاسخ شما.

اما یه سری دیگه که به این نام معروف هستند چطور؟ Hochschoule Applied sciences اینها موسسه هستند؟ اما یه سری از این دسته دارای رنک و رشته های بسیار معتبری می باشند..... نظر دوستان چه چیزی هست؟

a2011
July 20th, 2011, 12:46 PM
سلام جناب hassanrouhi ممنون از پاسخ شما.

اما یه سری دیگه که به این نام معروف هستند چطور؟ Hochschoule Applied sciences اینها موسسه هستند؟ اما یه سری از این دسته دارای رنک و رشته های بسیار معتبری می باشند..... نظر دوستان چه چیزی هست؟

بله ! FachHochschule ها دانشگاه نیستد ولی می توانید با تحصیل در این دانشگاه ها مدرک لیسانس یا فوق لیسانس بگیرید و چون فارق التحصیلان FachHochschule ها کار عملی بیشتری نسبت به فارق التحصیلان دانشگاه ها انجام می دهند و به دلیل قراردادهای بعضی از این موسسات با بخش صنعت اعتبار تعدادی از FachHochschule ها در کشور آلمان خیلی خوب است !

yashar_kh
July 20th, 2011, 11:44 PM
سلام دوستان
من لیسانس مهندسی صنایع دانشگاه آزاد تهران شمال میخونم،معدلم بالای 19 و هفت ترمه (ترم بعد) تموم می کنم،الان دارم آلمانی می خونم و طبق گفته استادم اوایل بهار آینده TestDaf میتونم بگیرم و احتمالا یک مقاله ISI هم خواهم داشت و میخوام برای پاییز آینده اونجا شروع کنم،ولی چندتا مشکل و سوال دارم
1- رشته صنایعی که تو ایران یا آمریکا هست ،تو آلمان (اروپا)پیدا نکردم
2- هنوز شک دارم که آلمانی بخونم یا انگلیسی
3- اصلا احتمال گرفتن فاند هست؟
4- برای کدوم دانشگاهها (اولویت) باید اقدام کنم
ممنون میشم کمکم کنید

vaguecreature
July 21st, 2011, 12:16 AM
سلام دوستان
من لیسانس مهندسی صنایع دانشگاه آزاد تهران شمال میخونم،معدلم بالای 19 و هفت ترمه (ترم بعد) تموم می کنم،الان دارم آلمانی می خونم و طبق گفته استادم اوایل بهار آینده TestDaf میتونم بگیرم و احتمالا یک مقاله ISI هم خواهم داشت و میخوام برای پاییز آینده اونجا شروع کنم،ولی چندتا مشکل و سوال دارم
ممنون میشم کمکم کنید
رشته‌ای که به عنوان صنایع در ایران هست تنها در چند دانشگاه آلمان به همون اسم برای فوق مقدور هست.....رشته‌ای که بسیار شبیه صنایع هست و اغلب با اون توسط ایرانیها اشتباه گرفته می‌شه مهندسی‌ بیزینس(Wirtschaftinginieurwesen) هست.....این رشته نسبتا فرق‌های چشمگیری بسته به دانشگاهی که ارائه میده اونو با صنایع میتونه داشته باشه(میتونه بسیار رشته فنی‌ای قلمداد بشه) اما به هر حال شما با توجه به درسهای پاس کرده در لیسانس و ملاک‌های دیگه برای دانشگاه‌هایی‌ که این رشته رو ارائه میدهند شانس خواهید داشت.
از دانشگاه‌های معروفی که این رشته رو در بهترین سطح ارائه میدهند می‌شه دانشگاه کارسروهه و TU Clausthal رو نام برد(رجوع شود به تاپیک مربوط) دانشگاه‌های دیگه هم این رشته رو هم به صورت رشته‌ای جدا هم به سرعت ترکیبی‌ از مهندسی‌‌های دیگه( مثلا بیزینس در عمران،مکانیک یا هوا فضا) ارائه میکنند.

a2011
July 21st, 2011, 01:06 AM
سلام دوستان
ممنون میشم کمکم کنید

احتمال فاند که هست ولی آلمان خیلی سخت فاند می ده ! شانست برای فاند تو آمریکا خیلی بیشتره !

esaraat
July 21st, 2011, 03:06 AM
احتمال فاند که هست ولی آلمان خیلی سخت فاند می ده ! شانست برای فاند تو آمریکا خیلی بیشتره !

نه بابا از این خبر ها هم نیست من اینجا وام گرفتم اصلا نه بورسیه می دهن نه foundation به خاطر بحران اقتصادیه چند تا از قدیمی های اینجا میگویند امریکا قبلا کیلویی بورسیه میداداند الان المان هم همین جور شده من دوستم میخواد بره المان میخوام کمکش کنم اما واقعا شرایط بورسیه گرفتن خیلی خاص هست تازه اگر شرایط هم بهت بخوره دلیل نمیشه بورسیه بشوید!. اما وام گرفتن راحت هست به امتهانش میارزه!.

Pooyan
July 21st, 2011, 06:01 PM
اگه یه دانشگاهی تو آلمان واسه مقطع دکترا Award نداشته باشه یعنی چی دوستان؟

esaraat
July 21st, 2011, 08:23 PM
اگه یه دانشگاهی تو آلمان واسه مقطع دکترا Award نداشته باشه یعنی چی دوستان؟
فکر میکنم یعنی اگر تحقیقات اینده خود را هم به نتیجه برسانید پاداشی دریافت نخواهید کرد

feefool
July 21st, 2011, 09:37 PM
سلام دوستان
من دانشجوی مهندسی مکانیک دانشگاه دولتی هستم.تا الان 6ترم گذروندم,اما 10 ترمه تموم میکنم... معدل کلم تا الان 12/2 هستش,دوست دارم همین الان انصراف بدم و برم المان یا اتریش دوباره لیسانس بگیرم منتها چندتا سوال پیش میاد.
1.معدل پیش دانشگاهی و دیپلم من پایین هست... دیپلم 15 پیش دانشگاهیم 12!! (با این وضع می تونم از دانشگاههای معتبر المان یا اتریش که تو رنکینگ زیر 500 هستن پذیرش یگیرم؟)
2.واسه وثیقه سربازی باید همون 15 میلیون را بزاریم یا چیز دیگه ای هم میخواد.
3.اصلا به نظر شما چیکار کنم؟2سال دیگه اینجا بمونمو با یک معدل پایین لیسانسمو بگیرم بعدش واسه فوق برم یا همین الان انصراف بدم؟؟؟
خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید:)

Arash_Mohebi7
July 21st, 2011, 10:04 PM
واسه وثیقه سربازی باید همون 15 میلیون را بزاریم یا چیز دیگه ای هم میخواد.

این رو میدونم که برای لیسانس معافیت تحصیلی نمیدن! پس اگر انصراف بدی باید بری زیر پرچم و آش خوری و این حرفا!!

3تا کار میتونی کنی بسته به شرایطت انتخاب کن : (به نظر من البته)

1. انصراف بدی و بری خدمت بعد از اون بری هرجا که میخوای !! که اصلا توصیه نمیشه این!
2. لیسانست رو بگیری یعنی سعی کنی ابن واحدهای مونده رو به بهترین نحو پاس کنی و معدلت رو کمی بکشی بالا و تو این مدت مدرک زبان بگیری و با وثیقه 15 تومنی بری برای مستر.
3. سعی و تلاشت رو بکنی تو کنکور ارشد تو یه دانشگاه خوب قبول شی و ارشد رو هم اینجا باشی. هم معدل ارشدت خوب باشه هم مقاله و... بعد با فاند بری هرجای دنیا.

این مورد سوم خیلی خوبه و به نظر اکثر بچه های تاپیک هم نظرشون همین باشه ولی من بودم دومی رو انتخاب میکردم!
موفق باشی.

اینا نظر منه ... دوستان دیگه هم میتونن نظر بدن.

hassanrouhi
July 22nd, 2011, 12:35 AM
سلام
یه راه دیگه هم هست.البته باید 4سال دور ایران رو خط بکشی
اولا که المان و اتریش برای لیسانس باید اول اینجا قبول شده باشی.پس دورشو خط سرخ ابی بکش!
راهش اینه(اگه من جات بودم 100% همین کارو میکردم):
اینجا انصراف میدی.البته در صورتی که شما ریز نمرات دیپلم رو داشته باشی.بعدش میری از یه کشوری مثله روسیه و یا در شرایط بهتر مثله کره جنوبی پذیرش میگیری.فقط میمونه قضیه خروج که باید به بهونه سفر زیارتی اجازه خروج بگیری.وقتی گرفتی از ایران رفتی دیگه بر نمیگردی تا درست تموم بشه! البته این روش عواقب بدی هم داره.اما من خودم با اینکه ترم 6هستم و 8ترمه هم اگه خدا بخواد تموم میکنم و معدلم هم 16هست اگه پا بده یعنی ریز نمرات دبیرستانم جور بشه همین کارو میخواام بکنم

mohghaderi
July 22nd, 2011, 02:16 AM
سلام دوستان
من دانشجوی مهندسی مکانیک دانشگاه دولتی هستم.تا الان 6ترم گذروندم,اما 10 ترمه تموم میکنم... معدل کلم تا الان 12/2 هستش,دوست دارم همین الان انصراف بدم و برم المان یا اتریش دوباره لیسانس بگیرم منتها چندتا سوال پیش میاد.
1.معدل پیش دانشگاهی و دیپلم من پایین هست... دیپلم 15 پیش دانشگاهیم 12!! (با این وضع می تونم از دانشگاههای معتبر المان یا اتریش که تو رنکینگ زیر 500 هستن پذیرش یگیرم؟)
2.واسه وثیقه سربازی باید همون 15 میلیون را بزاریم یا چیز دیگه ای هم میخواد.
3.اصلا به نظر شما چیکار کنم؟2سال دیگه اینجا بمونمو با یک معدل پایین لیسانسمو بگیرم بعدش واسه فوق برم یا همین الان انصراف بدم؟؟؟
خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید:)

سلام. چرا آلمان يا اتريش؟ در نظر بگيريد كه اونجا زبان آلماني ازتون ميخواد, اگر دانشگاه هم قبول كنه سفارت گير ميده. من دوره ليسانسي نديدم توي آلمان يا اتريش كه انگليسي باشه و زبون آلماني هم زبان راحتي نيست كه بگيد 2-3 ماه ميخونم و مدرك ميگيرم.
1- معدلتون كمه. شايد با يه نمره زبان خوب از مالزي بتونيد پذيرش بگيريد اما در هر صورت واقعا بايد بتونيد توضيح بديد كه چطور شده معدلتون اينقدر كم شده و چطور درس دانشگاه خودتونو ول كرديد و از كجا معلوم قصد درس خوندن داريد.
2- بله همون 15 ميليون
3- معدل معمولا 2 سال آخر مهمه. اين يعني شما 2 سال وقت داريد كه معدلتونو بياريد بالا و نشون بديد درس خون هستيد. بعد از اون هم اگر قصد ادامه تحصيل داشتيد شانس براي Master پيدا ميكنيد. من باشم همينجا ميخونم تا آخر ليسانس و از همين الان برنامه ريزي ميكنم كه مستر برم. اگر كسي بخواد بره و پول هم داشته باشه كه بره Master خوندن اينجا هيچ ارزشي نداره.
اگر انصراف بديد حتما سرباز هستيد و هيچ رقمه (به جز فرار به روش پيشنهادي feefool) نميتونيد تا سربازي نرفتيد خارج بشيد (من اصلا پيشنهاد نميكنم)
البته اگر سربازي بريد داستان فرق ميكنه و ميتونيد هر جا بخواهيد بعدش بريد اما در نظر بگيريد كه شانس پذيرشتون به خاطر معدل كم خيلي كم خواهد بود.

behzad24b
July 22nd, 2011, 11:16 AM
سلام
می خواستم بدونم که اگه واسه کارشناسی پذیرش بگیرم نظام وظیفه اجازه خروج بهم میده یا نه ؟
من الان کاردانی رو تموم کردم و الان کارشناسی می خونم و دارم سعی می کنم که واسه کارشناسی از آلمان پذیرش بگیرم و درسها رو از کاردانی به بعد ادامه بدم یعنی درسای کاردانیمو تطبیق بزنم . من از فنی حرفه ای وارد دانشگاه شدم و در واقع پیش دانشگاهی ندارم ، آیا این مسئله میتونه واسم مشکلی ایجاد کنه یا نه ؟

a2011
July 22nd, 2011, 12:28 PM
سلام
می خواستم بدونم که اگه واسه کارشناسی پذیرش بگیرم نظام وظیفه اجازه خروج بهم میده یا نه ؟
من الان کاردانی رو تموم کردم و الان کارشناسی می خونم و دارم سعی می کنم که واسه کارشناسی از آلمان پذیرش بگیرم و درسها رو از کاردانی به بعد ادامه بدم یعنی درسای کاردانیمو تطبیق بزنم . من از فنی حرفه ای وارد دانشگاه شدم و در واقع پیش دانشگاهی ندارم ، آیا این مسئله میتونه واسم مشکلی ایجاد کنه یا نه ؟

اینطور که تا حالا دیدم اگه مدرک کارشناسی داشته باشی در صورتی اجازه خروج داری که پذیرش ارشد بگیری. ولی چون هنوز مدرک کارشناسی نداری باز بپرس از خود نظام وظیفه.

yashar_kh
July 22nd, 2011, 01:52 PM
رشته‌ای که به عنوان صنایع در ایران هست تنها در چند دانشگاه آلمان به همون اسم برای فوق مقدور هست.....رشته‌ای که بسیار شبیه صنایع هست و اغلب با اون توسط ایرانیها اشتباه گرفته می‌شه مهندسی‌ بیزینس(Wirtschaftinginieurwesen) هست.....این رشته نسبتا فرق‌های چشمگیری بسته به دانشگاهی که ارائه میده اونو با صنایع میتونه داشته باشه(میتونه بسیار رشته فنی‌ای قلمداد بشه) اما به هر حال شما با توجه به درسهای پاس کرده در لیسانس و ملاک‌های دیگه برای دانشگاه‌هایی‌ که این رشته رو ارائه میدهند شانس خواهید داشت.
از دانشگاه‌های معروفی که این رشته رو در بهترین سطح ارائه میدهند می‌شه دانشگاه کارسروهه و TU Clausthal رو نام برد(رجوع شود به تاپیک مربوط) دانشگاه‌های دیگه هم این رشته رو هم به صورت رشته‌ای جدا هم به سرعت ترکیبی‌ از مهندسی‌‌های دیگه( مثلا بیزینس در عمران،مکانیک یا هوا فضا) ارائه میکنند.

ممنون از راهنماییتون
بله Wirtschaftinginieurwesen) رو پیدا کرده بودم ولی همونطور که گفتید،غیر از یکسری از درسهای مشترک گرایشها که به صنایع مربوطه بقیش خیلی ربط نداره.(شما کسی رو می شناسید که این رشته رو خونده باشه؟)
بعد اون رشته ها و دانشگاهها که گفتید همون رشته صنایع ایران و آمریکا رو ارائه می دهند رو میشه بگید (چون من DAAD رو گشتم،industrial engineering که search می کنم همون Wirtschaftinginieurwesen میده)

hossein68
July 22nd, 2011, 04:35 PM
با سلام و احترام خدمت همه ی بچه های این فروم که دلسوزانه و برادرانه به بقیه کمک میکنند و جای تقدیر و تشکر داره
من تازه به این فروم پیوستم متاسفانه اطلاعاتم خیلی کامل نیست و تا الان 70 صفحه از همین تاپیک رو خوندم و ویکی سایت هم مطالعه کردم با اینحال کلی سئوالات برام هستش : نمیدونم از کجا شروع کنم !

1- من دارای دیپلم فنی حرفه ایی در رشته الکترونیک هستم با معدل 17
که طبعا مدرک پیش دانشگاهی ندارم
فوق دیپلم الکترونیک با معدل (از دانشگاه دولتی البته اموزشکده فنی حرفه ای هستند 15:50
دانشجوی مهندس تکنولوژی الکترونیک با معدل 16 ( کمتر از 2 ترم ) از درسم مونده از دانشگاه آزاد
هم دارم خودم رو آماده میکنم فکر میکنم بتونم 6.5 رو بگیرمIELTS

قصد دارم اگه خدا بخواد برای مستر در یکی از دانشگاهای آلمان بخصوص در رشته ی خودم به زبان انگلیسی درس بخونم تا اونجا که من میدونم مدرک پیش دانشگاهی لازمه برای آلمان حال برای کسایی که مثل من هنرستان درس خودندن ایا بکل باید بیخیال آلمان بشم ، یا راهی وجود داره یا اصلا باید برم مدرک پیش دانشگاهی بگیرم ؟؟ البته من هدفم پذیرش و برام فرقی نمیکنه دانشگاه مورد نظر چه رنکی داره ، !

2- من به سایت داد رفتم و رشته ام رو سرچ کردم و برام فرقی نمیکنه دانشگاه باشه یا FH باشه APPLY science باشه !
3- وقتی که ددلاین مثلا زده JULY 31 یعنی از چند ماه قبلش من وقت دارم مدارکم رو بفرستم ؟ مثل من که دانشجوی ترم اخر باشم باید چه کار کنم چون نه ریز نمرات دارم که کامل باشه نه گواهی موقت !
ببینید من یه مقدار گیج شدم اگه سئوالاتم ابتدایی هست ببخشد : فرض من امروز فارق تحصیل میشم ، باید برم دانشگاه درخواست ریز نمرات و گواهی موقت و ( چه مدارکی دیگه ایی) رو بگیرم ، بعد ترجمه رسمی بکنم با مهر دادگستری و خارجه بعد 5 سری کپی ( حال نمیدونم چرا 5 سری ) بگیرم ببرم سفارت تاییدشون کنه ، بعد بهمراه نمره IELTS برای دانشگاه مورد نظر پست کنم؟ تا قبل از دد لاین
منظورم اینه که من اگه بخوام برای 5 دانشگاه بفرستم آیا کپی هاشون رو باید بفرستم یا اصل مدارک رو ؟ بعد تو سایت چند دانشگاه آلمان دیدم گفته مدارک رو پست کنید ، بعد ادرس خود دانشگاه رو داده بعد گفته که به UNIASSIST بفرستید ، اولا ادرسش نیست بعد باید هزینه بپردازی واسه اپلای کردن نمیدونم پروسه اش چطوری و این هزینه 60 یوریی رو اصلا از ایران چطور بفرستی بعد اگه بخوای 5 دانشگاه اپلای کنی ببینی کدومشون قبول میشی باید برای هر کدوم 60 یورو بدی ؟ کلا روندش چطوری بعد چند سری مدارک بفرستی ، ایا انلاین هم میشه اینکارو کرد یا خیر ؟
(البته با اجازه میدران من این سئوالم رو تاپیک مروبطه اش پیدا کردم اونجا هم پست میکنم ، اینجا هم اگه کلی جواب بدن فکر میکنم به درد همه دوستان بخوره )

کلا اگه تاپیک هست مخصوص دانشجو ها ترم اخر و نحوه ی اپلای کردن اگه توضیح بدین ممنون میشم
من باید کارنامه دیپلم ، فوق دیپلم و لیسانس رو ترجمه کنم و بفرستم اما نمیدونم قبولی در کنکور سراسری کاردانی پیوسته هم باید کارنامه قبولیش رو بگیرم ، ترجمه کنم یا نه ، فعلا که فکرنم بدون مدرک پیش دانشگاهی اصلا محال باشه واسه من تو سایت سفارت المان هم زده مدرک چیش دانشگاهی رو میخوان؟
recommondation letter هم میتونم بیگرم ، اما نمیدون چطوریه ، فرم خاصی داره یا نه ، ایا تو همون اپلیکیشن فرمی که تو سایت هر دانشگاهی موجوده باید خودم پر کنم یا بدم استام پر کنم ، خودش باشید بفرسته یا من و. کالا قضیه اش چیه ؟ این اصطلاحات هم اگه یکی از دوستان تعریف کنه ببینم چیه ، چه در اینجا چه در تاپیک های مرتبط sop - cv

سئوال دیگم مربوط به 8060 یورو هستش ، ایا این پول رو باید در یه حساب در آلمان بریزی؟ بلوکه شده ، ایحه اینطور که من خوندم دانشگاهای آلمان مجانی هستن و شهریه ی بالایی نمیگرن حالا نمیدونم اصلا شرایط من بهشون میخوره یا نه میدونم خصوصی هم هست اما نمیدونم شهریه ی اونا چقدره ، شهریه FH ها اگه دوستان بگن ممنون

تو اپلیکشن فرم ها قسمت های از دلایل انتخاب آلمان و هفتون ... چی چیزهای باید بنویسیم و چه چیزهایی نباید ؟
چون من شنیدم ، که ویزای دانشجویی تحت هیچ شرایطی قابل تفییر به ویزای کار یا اقامت نیست ، درسته یا شایعه اس ، میشه امیدوار بود بعد از مستر کار گرفت در آلمان ماند یا خیر؟
من میتونم 20-30 تا جور کنم ،ببخشید اگه سدوالتم خیلی پراکنده و زیاد بود
مرسی از راهنمایی های همه ی دوستان

a.mahdavi
July 22nd, 2011, 07:21 PM
با سلام و احترام خدمت همه ی بچه های این فروم که دلسوزانه و برادرانه به بقیه کمک میکنند و جای تقدیر و تشکر داره
من تازه به این فروم پیوستم متاسفانه اطلاعاتم خیلی کامل نیست و تا الان 70 صفحه از همین تاپیک رو خوندم و ویکی سایت هم مطالعه کردم با اینحال کلی سئوالات برام هستش : نمیدونم از کجا شروع کنم !

1- من دارای دیپلم فنی حرفه ایی در رشته الکترونیک هستم با معدل 17
که طبعا مدرک پیش دانشگاهی ندارم
فوق دیپلم الکترونیک با معدل (از دانشگاه دولتی البته اموزشکده فنی حرفه ای هستند 15:50
دانشجوی مهندس تکنولوژی الکترونیک با معدل 16 ( کمتر از 2 ترم ) از درسم مونده از دانشگاه آزاد
هم دارم خودم رو آماده میکنم فکر میکنم بتونم 6.5 رو بگیرمIELTS

قصد دارم اگه خدا بخواد برای مستر در یکی از دانشگاهای آلمان بخصوص در رشته ی خودم به زبان انگلیسی درس بخونم تا اونجا که من میدونم مدرک پیش دانشگاهی لازمه برای آلمان حال برای کسایی که مثل من هنرستان درس خودندن ایا بکل باید بیخیال آلمان بشم ، یا راهی وجود داره یا اصلا باید برم مدرک پیش دانشگاهی بگیرم ؟؟ البته من هدفم پذیرش و برام فرقی نمیکنه دانشگاه مورد نظر چه رنکی داره ، !

2- من به سایت داد رفتم و رشته ام رو سرچ کردم و برام فرقی نمیکنه دانشگاه باشه یا FH باشه APPLY science باشه !
3- وقتی که ددلاین مثلا زده JULY 31 یعنی از چند ماه قبلش من وقت دارم مدارکم رو بفرستم ؟ مثل من که دانشجوی ترم اخر باشم باید چه کار کنم چون نه ریز نمرات دارم که کامل باشه نه گواهی موقت !
ببینید من یه مقدار گیج شدم اگه سئوالاتم ابتدایی هست ببخشد : فرض من امروز فارق تحصیل میشم ، باید برم دانشگاه درخواست ریز نمرات و گواهی موقت و ( چه مدارکی دیگه ایی) رو بگیرم ، بعد ترجمه رسمی بکنم با مهر دادگستری و خارجه بعد 5 سری کپی ( حال نمیدونم چرا 5 سری ) بگیرم ببرم سفارت تاییدشون کنه ، بعد بهمراه نمره IELTS برای دانشگاه مورد نظر پست کنم؟ تا قبل از دد لاین
منظورم اینه که من اگه بخوام برای 5 دانشگاه بفرستم آیا کپی هاشون رو باید بفرستم یا اصل مدارک رو ؟ بعد تو سایت چند دانشگاه آلمان دیدم گفته مدارک رو پست کنید ، بعد ادرس خود دانشگاه رو داده بعد گفته که به UNIASSIST بفرستید ، اولا ادرسش نیست بعد باید هزینه بپردازی واسه اپلای کردن نمیدونم پروسه اش چطوری و این هزینه 60 یوریی رو اصلا از ایران چطور بفرستی بعد اگه بخوای 5 دانشگاه اپلای کنی ببینی کدومشون قبول میشی باید برای هر کدوم 60 یورو بدی ؟ کلا روندش چطوری بعد چند سری مدارک بفرستی ، ایا انلاین هم میشه اینکارو کرد یا خیر ؟
(البته با اجازه میدران من این سئوالم رو تاپیک مروبطه اش پیدا کردم اونجا هم پست میکنم ، اینجا هم اگه کلی جواب بدن فکر میکنم به درد همه دوستان بخوره )

کلا اگه تاپیک هست مخصوص دانشجو ها ترم اخر و نحوه ی اپلای کردن اگه توضیح بدین ممنون میشم
من باید کارنامه دیپلم ، فوق دیپلم و لیسانس رو ترجمه کنم و بفرستم اما نمیدونم قبولی در کنکور سراسری کاردانی پیوسته هم باید کارنامه قبولیش رو بگیرم ، ترجمه کنم یا نه ، فعلا که فکرنم بدون مدرک پیش دانشگاهی اصلا محال باشه واسه من تو سایت سفارت المان هم زده مدرک چیش دانشگاهی رو میخوان؟
recommondation letter هم میتونم بیگرم ، اما نمیدون چطوریه ، فرم خاصی داره یا نه ، ایا تو همون اپلیکیشن فرمی که تو سایت هر دانشگاهی موجوده باید خودم پر کنم یا بدم استام پر کنم ، خودش باشید بفرسته یا من و. کالا قضیه اش چیه ؟ این اصطلاحات هم اگه یکی از دوستان تعریف کنه ببینم چیه ، چه در اینجا چه در تاپیک های مرتبط sop - cv

سئوال دیگم مربوط به 8060 یورو هستش ، ایا این پول رو باید در یه حساب در آلمان بریزی؟ بلوکه شده ، ایحه اینطور که من خوندم دانشگاهای آلمان مجانی هستن و شهریه ی بالایی نمیگرن حالا نمیدونم اصلا شرایط من بهشون میخوره یا نه میدونم خصوصی هم هست اما نمیدونم شهریه ی اونا چقدره ، شهریه FH ها اگه دوستان بگن ممنون

تو اپلیکشن فرم ها قسمت های از دلایل انتخاب آلمان و هفتون ... چی چیزهای باید بنویسیم و چه چیزهایی نباید ؟
چون من شنیدم ، که ویزای دانشجویی تحت هیچ شرایطی قابل تفییر به ویزای کار یا اقامت نیست ، درسته یا شایعه اس ، میشه امیدوار بود بعد از مستر کار گرفت در آلمان ماند یا خیر؟
من میتونم 20-30 تا جور کنم ،ببخشید اگه سدوالتم خیلی پراکنده و زیاد بود
مرسی از راهنمایی های همه ی دوستان

دوست عزیز چون جواب همه سوالات رو نمی دونم فقط اونایی که میدونم میدم.
ارسال مدارک بستگی به دانشگاه داره. بعضی ها حتی فروم آن لاین دارند. مثلا من خودم اسکن مدارک رو ارسال کردم و پذیرفتن. اما بعضی دانشگاه ها باید براشوم پست کنی. اگه می خوای چندین دانشگاه اقدام کنی UNIASSIST بهتره . چون تو یه کپی از مدارک رو ارسال می کنی اونا بررسی و به تعداد دانشگاهی که از سایت UNIASSIST اقدام کنی خودشون ارسال می کنند. برای پرداخت هم یا از صرافی یا روشهای دیگه می تونی هزینه پرداخت کنی.
مدارکی که سایت سفارت زده مدارکی نیست که دانشگاه بخواد . اون مدارک برای گرفتن ویزاست. هر دانشگاه میگه چه مدارکی می خواد.
هزینه 8040 رو باید با خودت ببری آلمان و اونجا حساب باز کنی. از ایران دیگه امکان باز کردن حساب بلوکه شده نیست. دانشگاه ها مجانی یا شهریه ای تا 700 یورو می گیرند. اما بعضی دانشگاه ها یا دوره ها هزینه های بالاتر هم می گیرند.
بله ویزای دانشجویی قابل تبدیل نیست. اما طبق قانون شما یک ویزای یکساله بعد از اتمام تحصیلات خواهید گرفت که اگر بتونید کار پیدا کنید می تونید اقامت بگیرید. شما برای تمدید ویزاتون برای هر سال نیاز به همون 8040 یورو خواهید داشت یا یه اسپانسر باید داشته باشید.

Pooyan
July 23rd, 2011, 01:16 AM
من با یکی از موسسات مجوز دار صحبت کردم میگفت کسایی که از دانشگاه آزاد لیسانس گرفتن نمی تونن تو مقطع ارشد تو آلمان درس بخونن.باید حتما از کارشناسیه آلمان شروع کنن.
دوستان راست میگفت؟
اگه این طوری باشه که خیلی بدده ه ه ه ....

Pooyan
July 23rd, 2011, 01:18 AM
و گفت حتی اگه دورت به زبان انگلیسی باشه باز حتنا باید برای سفارت مدرک دال بر دانش زبان آلمانی ارایه بدم. اینم راست گفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

vaguecreature
July 23rd, 2011, 03:11 AM
و گفت حتی اگه دورت به زبان انگلیسی باشه باز حتنا باید برای سفارت مدرک دال بر دانش زبان آلمانی ارایه بدم. اینم راست گفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هر جفت عنایت رفیقمون غلط هست و پراز مثل نقض.

soheiltavakoli
July 23rd, 2011, 03:26 AM
سلام من لیسانس عمران از دانشگاه آزاد با معدل 15.5 هستم و راستش تا دیروز مخواستم برم کلاس زبان آلمانی تا برای فوق برم اتریش یا آلمان تا اینکه با موسسه ایران اتریش مشاوره تحصیلی کردم و بهم گفتن اگهواسه مستر میخوای بری حتما باید اینجا کارشناسی ارشد قبول شی یا دانشجی ارشد باشی تا بتونی واسه ارشد اپلای کنی از اونجایی که من وقت زیادی واسه اپلای در نیمسال دوم ندارم ترسیدم وقتو واسه آلمانی بزارم بعد اپلای نشم تصمیم گرفتم برم همون انگلیسیمو ادامه بدم چون گزینه های کشور انگلیسی زبان بیشتره اما نمیدونم هزینه هاش در اندازه آلمان کمه یا نه؟ آیا کسی راجع به چیزی که گفتم (قبولی درارشد واسه آلمان و اتریش اطلاعی داره؟ چون این باعث شد نرم گوته ثبت نام آلمانی

Pooyan
July 23rd, 2011, 03:30 AM
هر جفت عنایت رفیقمون غلط هست و پراز مثل نقض.

منظور از رفیق من بودم یا اون موسسه؟؟؟؟

soheiltavakoli
July 23rd, 2011, 03:41 AM
سلام من لیسانس عمران از دانشگاه آزاد با معدل 15.5 هستم و راستش تا دیروز مخواستم برم کلاس زبان آلمانی تا برای فوق برم اتریش یا آلمان تا اینکه با موسسه ایران اتریش مشاوره تحصیلی کردم و بهم گفتن اگهواسه مستر میخوای بری حتما باید اینجا کارشناسی ارشد قبول شی یا دانشجی ارشد باشی تا بتونی واسه ارشد اپلای کنی از اونجایی که من وقت زیادی واسه اپلای در نیمسال دوم ندارم ترسیدم وقتو واسه آلمانی بزارم بعد اپلای نشم تصمیم گرفتم برم همون انگلیسیمو ادامه بدم چون گزینه های کشور انگلیسی زبان بیشتره اما نمیدونم هزینه هاش در اندازه آلمان کمه یا نه؟ آیا کسی راجع به چیزی که گفتم (قبولی درارشد واسه آلمان و اتریش اطلاعی داره؟ چون این باعث شد نرم گوته ثبت نام آلمانی

sanammidpsy
July 23rd, 2011, 08:22 AM
میشه در مورد گرفتن پذیرش در مقطع دکترای روانشناسی بالینی اطلاعاتی بهم بدید؟

saeedbidi
July 23rd, 2011, 02:15 PM
من یک ایمیل ساده به زبان آلمانی به دانشگاه FH achen آلمان زدم به قسمت هوا فضاش...فرم رو واسم فرستادن گفته آیلتس 6 حد اقل و زبان آلمانی هم ZD که همون B1 میشه...از نظر شما ارزش داره؟من فکر می کنم این دانشگاه با توجه به FH بودنش شانسم رو بیشتر میکنه واسه پذیرش مخصوصا از نظر زبان...اما سوالم اینه که مدرکش چجور مدرکیه؟آیا میشه باهاش phd هم ادامه داد یا نه؟از نظر ارزشی چطور؟

IELTS
July 23rd, 2011, 03:51 PM
بله ! FachHochschule ها دانشگاه نیستد ولی می توانید با تحصیل در این دانشگاه ها مدرک لیسانس یا فوق لیسانس بگیرید و چون فارق التحصیلان FachHochschule ها کار عملی بیشتری نسبت به فارق التحصیلان دانشگاه ها انجام می دهند و به دلیل قراردادهای بعضی از این موسسات با بخش صنعت اعتبار تعدادی از FachHochschule ها در کشور آلمان خیلی خوب است !

ممنون دوست خوبم a2011 از پاسخ شما.
اما چطور می تونم امار اعتبار این Fachhochschoule رو پیدا کنم؟ تو لیست وزارت علوم فقط اسامی universiat اومده؟ برای شما مقدور هست اسامی یا وب سایتی مختص در این خصوص در اختیارم بذارید؟

ممنون از شما.

hassanrouhi
July 23rd, 2011, 05:22 PM

سلام
اون موسسه شکر خورده عزیزم! جدی نگیر.اصلا نیازی نیست که برای مستر المان اینجا ارشد قبول شی.اون برای لیسانس.نه ارشد. بعدم اینکه اصلا نیازی نیست شما کلاس المانی بری.شما انگلیسی رو می خوانی.بعد هم جاهای دیگه میتونی اپلای کنی و هم المان.خیلی از دانشگاه ها تو المان انگلیسی تدریس میکنن مستر رو! برای پیدا کردن رشته ها میتونی از سایتwww.daad.deاستفاده کنی

a2011
July 23rd, 2011, 06:30 PM
ممنون دوست خوبم a2011 از پاسخ شما.
اما چطور می تونم امار اعتبار این Fachhochschoule رو پیدا کنم؟ تو لیست وزارت علوم فقط اسامی universiat اومده؟ برای شما مقدور هست اسامی یا وب سایتی مختص در این خصوص در اختیارم بذارید؟

ممنون از شما.
ببین اگه وزارت علوم واقعا رو حرفش باشه تو سایتش راجع به این موسسات یه بندی نوشته که "‌ج( دانشگاه‌ها، مراكز آموزش‌ عالي‌ و مدارس‌ عالي‌ فني‌ دولتي‌ كه‌ مورد تأييد دولت‌ آلمان‌ هستند. (http://www.uni-magdeburg.de/) " و اکثر این موسسات مورد تایید وزرات علوم آلمان هستند. که لیست این موسسات رو از سایت وزارت علوم آلمان می تونید ببینید. این هم سایت :http://www.bmbf.de/en/publications/index.php?O=1&S=universities%20of%20applied%20science#pub

soheil4
July 23rd, 2011, 07:55 PM
سلام
من لیسانس و فوق الکترونیک به ترتیب با معدل15/5 و 17/5 از یکی از دانشگاهای خوب سراسری تهران دارم با سابقه کار و یک مقاله. تافل هم حدود 90 فرض کنید آیا اصلا امکان گرفتن فاند برای Master و یا phd در آلمان برای من وجود داره؟ البته ترجیح میدم برم یک مستر دیگه در مخابرات بگیرم. فکر کنم شانس پذیرش دارم ولی هزینه ها بالاست و دنبال فاند هستم؟ اصلا در آلمان فاندی هست؟ من در رابطه با آلمان و تحصیل در آن اطلاعات زیادی ندارم البته سایت daad و سایت چند دانشگاه را زیر و رو کردم ولی چیز زیادی از فاند نبود
با تشکر

soheiltavakoli
July 23rd, 2011, 09:12 PM
آقا ما امروزرفتیم موسسه گوته ثبت نام کردیم و حالا به نظرتون لازمه زبان انگلیسی هم داشته باشم یا همین آلمانی کافیه ؟؟ آخه من میخوام به نیم سال دوم برسم

e_attarzadeh
July 23rd, 2011, 09:39 PM
سلام
من لیسانس کامپیوتر ۰ سخت افزار از دانشگاه غیر انتفاعی با معدل کارشناسی ۱۴.۶۷ هستم و آیلتس ۶ دارم و تا آخر بهمن هم میتونم مدرک A1 رو بگیرم میخواستم بدونم که واسه یه دانشگاه درجه ۲ آلمان میتونم پذیرش بگیرم؟؟؟

e_attarzadeh
July 23rd, 2011, 09:40 PM
سلام
من لیسانس کامپیوتر ۰ سخت افزار از دانشگاه غیر انتفاعی با معدل کارشناسی ۱۴.۶۷ هستم و آیلتس ۶ دارم و تا آخر بهمن هم میتونم مدرک A1 رو بگیرم میخواستم بدونم که واسه یه دانشگاه درجه ۲ آلمان میتونم پذیرش بگیرم؟؟؟

raziieh
July 23rd, 2011, 10:03 PM
سلام . من لیسانس الکترونیک از دانشگاه آزاد سمنان هستم. با معدل 14:15 و زبان آیلتس آکادمیک 6 دارم و زبان آلمانی هم در سطح آ هستم. من شانس گرفتن پذیرش در رشته مدیریت انرژی یا سیستم های انرژی رو دارم؟ فقط میخوام برم تا استارت رو از یه جایی یزنم. برای مستر هم میخوام اقدام کنم. خواهش میکنم اگر کسی هست منو راهنمایی کنه..... دانشگاه های سطح 2، در آلمان، آیا شانس پذیرش ما رو برای دکترا در دانشگاه های سطح 1 آلمان، پایین نمیارن؟

IELTS
July 24th, 2011, 12:45 AM
ببین اگه وزارت علوم واقعا رو حرفش باشه تو سایتش راجع به این موسسات یه بندی نوشته که "‌ج( دانشگاه‌ها، مراكز آموزش‌ عالي‌ و مدارس‌ عالي‌ فني‌ دولتي‌ كه‌ مورد تأييد دولت‌ آلمان‌ هستند. (http://www.uni-magdeburg.de/) " و اکثر این موسسات مورد تایید وزرات علوم آلمان هستند. که لیست این موسسات رو از سایت وزارت علوم آلمان می تونید ببینید. این هم سایت :http://www.bmbf.de/en/publications/index.php?O=1&S=universities of applied science#pub

واقعاً ممنونم از شما دوست خوبم a2011
من وب سایتی رو که گذاشته بودی چک کردم. واقعاً مفید بود. راستی، ایا میشه از این Fachhoschoule که بیشتر تا مقطع مستر هست به universiat رفت منظورم مقطع بعدی واسه Phd؟
البته فکر کنم تو شهری باشه که یه موسسه علوم کاربردی با دانشگاه همون شهر ارتباط داشته باشه. درست میگم؟

e_attarzadeh
July 24th, 2011, 01:27 AM
تورو خدا یکی جواب من رو هم بده

esaraat
July 24th, 2011, 03:30 AM
سلام
پذیرش گرفتن کار زیاد سختی نیست اینجور با استرس سوال کردی من تا حالا ندیدم کسی نتونه پذیرش بگیره بیشتر مشکل معدل و مدرک ... از این دست مشکلات مربوط به سفارت هست

e_attarzadeh
July 24th, 2011, 09:58 AM
ممنون از اینکه به سوالم جواب دادین ٫ منظور شما اینه که ممکنه من با سفارت دچار مشگل بشم؟؟؟
قسمت آخر جوابتون رو متوجه نشدم

polotogirl
July 24th, 2011, 12:08 PM
سلام من دانشجو ترم 7 مهندسی برق الکترونیک دانشگا آزادم معدلم هم 17 به بالاس زبان انگلیسی هم فولم در حال امادگی واسه IELTS هستم
چقدر امکان داره منو بپذیرن واسه ارشد؟
دانشگاه خاصی مد نظرم نیس فقط میخوام مورد تایید بقیه کشورا باشه
فاند به من تعلق میگیره؟
کلا هزینه سالانه چقد میشه هم با فاندو بگید هم بدون فاند اگه ممکنه
ممنون

esaraat
July 24th, 2011, 01:02 PM
ممنون از اینکه به سوالم جواب دادین ٫ منظور شما اینه که ممکنه من با سفارت دچار مشگل بشم؟؟؟
قسمت آخر جوابتون رو متوجه نشدم
اگر پذیرش داشته باشی سفارت کاری نمی کنه اما اگر پذیرش نداشته باشی بخوای از طریق سفارت اقدام اون وقت ممکن هست کارت راه نندازن

esaraat
July 24th, 2011, 01:08 PM
سلام من دانشجو ترم 7 مهندسی برق الکترونیک دانشگا آزادم معدلم هم 17 به بالاس زبان انگلیسی هم فولم در حال امادگی واسه IELTS هستم
چقدر امکان داره منو بپذیرن واسه ارشد؟
دانشگاه خاصی مد نظرم نیس فقط میخوام مورد تایید بقیه کشورا باشه
فاند به من تعلق میگیره؟
کلا هزینه سالانه چقد میشه هم با فاندو بگید هم بدون فاند اگه ممکنه
ممنون
المان بالای ۱۰۰۰ یورو در ماه
انگلیس هم تقریبا ۱۵۰۰ پوند
امریکا ۱۷۰۰ دلار در ماه
این هزینه ها شامل هزینه مسکن بیمه پوشاک خوراک مالیات شهریه ...etc

saeedbidi
July 24th, 2011, 02:46 PM
یک ایمیل ساده به زبان آلمانی به دانشگاه FH achen آلمان زدم به قسمت هوا فضاش...فرم رو واسم فرستادن گفته آیلتس 6 حد اقل و زبان آلمانی هم ZD که همون B1 میشه...از نظر شما ارزش داره؟من فکر می کنم این دانشگاه با توجه به FH بودنش شانسم رو بیشتر میکنه واسه پذیرش مخصوصا از نظر زبان...اما سوالم اینه که مدرکش چجور مدرکیه؟آیا میشه باهاش phd هم ادامه داد یا نه؟از نظر ارزشی چطور؟

mahi65
July 24th, 2011, 03:20 PM
المان بالای ۱۰۰۰ یورو در ماه
انگلیس هم تقریبا ۱۵۰۰ پوند
امریکا ۱۷۰۰ دلار در ماه
این هزینه ها شامل هزینه مسکن بیمه پوشاک خوراک مالیات شهریه ...etc

دوست عزیز من نمیدونم این اعداد و ارقام از کجا آوردید! دولت فدرال آلمان سقف هزینه برای داشتن یک زندگی استاندارد 670 یورو (8040/12 ) اعلام کرده که به گفته دوستان میشه با کمتر از این هم میشه زندگی کرد(البته بستگی به شهرش داره) ولی هر جور حساب کنی بالای 1000 یورو نمیشه! به یاد داشته باشیم که پست های ما میتونه مبنای تصمیم گیری دوستانمون بشه! پس سعی کنیم اطلاعات دقیق بدیم!

adrian
July 24th, 2011, 04:22 PM
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان عزیز.
می خواستم ازتون بپرسم با این شرایطِ که من دارم آیا شانس پذیرش از دانشگاه های خوب یا متوسط آلمان رو برای رشته IT دارم ؟ ضمن اینکه من می خوام به زبان آلمانی ادامه تحصیل بدم .
لیسانس کامپیوتر - نرم افزار دانشگاه پیام نور - فراگیر ( البته من قبولی کنکور سرارسری هم دارم، با رتبه 40000 مجاز شدم و همون موقع کاردانی روزانه قبول شدم )
معدل : 15.10
زبان انگلیسی : مشکلی ندارم.. فقط مدرکی ندارم.
آلمانی : ZD
4 سال سابقه کار حین تحصیل در زمینه مدیریت شبکه DHCP - Switching .
آیا برای پذیرش حتما باید از اساتید اینجا ریکام داشته باشم ؟
آیا ادامه تحصیل در Fachhochschule مانع از گرفتن پذیرش برای مقطع دکترا ست ؟ یا اهمیتی نداره ؟
ممنون.

soheil4
July 24th, 2011, 06:21 PM
سلام
من لیسانس و فوق الکترونیک به ترتیب با معدل15/5 و 17/5 از یکی از دانشگاهای خوب سراسری تهران دارم با سابقه کار و یک مقاله. تافل هم حدود 90 فرض کنید آیا اصلا امکان گرفتن فاند برای Master و یا phd در آلمان برای من وجود داره؟ البته ترجیح میدم برم یک مستر دیگه در مخابرات بگیرم. فکر کنم شانس پذیرش دارم ولی هزینه ها بالاست و دنبال فاند هستم؟ اصلا در آلمان فاندی هست؟ من در رابطه با آلمان و تحصیل در آن اطلاعات زیادی ندارم البته سایت daad و سایت چند دانشگاه را زیر و رو کردم ولی چیز زیادی از فاند نبود
با تشکر

سلام
کسی جواب من را نمیده

tameshk
July 24th, 2011, 10:13 PM
سلام
اون موسسه شکر خورده عزیزم! جدی نگیر.اصلا نیازی نیست که برای مستر المان اینجا ارشد قبول شی.اون برای لیسانس.نه ارشد. بعدم اینکه اصلا نیازی نیست شما کلاس المانی بری.شما انگلیسی رو می خوانی.بعد هم جاهای دیگه میتونی اپلای کنی و هم المان.خیلی از دانشگاه ها تو المان انگلیسی تدریس میکنن مستر رو! برای پیدا کردن رشته ها میتونی از سایتwww.daad.deاستفاده (http://www.daad.deاستفاده) کنی
من شنیده بودم که امکان داره به بچه های دانشگاه آزاد چند تا درس از لیسانس بدن بخونن اما اینکه اینجا باید ارشد قبول شیم رو نشنیده بودم!!! این حرف چقدر صحت داره؟!!! نگران شدم...

esaraat
July 25th, 2011, 12:47 AM
دوست عزیز من نمیدونم این اعداد و ارقام از کجا آوردید! دولت فدرال آلمان سقف هزینه برای داشتن یک زندگی استاندارد 670 یورو (8040/12 ) اعلام کرده که به گفته دوستان میشه با کمتر از این هم میشه زندگی کرد(البته بستگی به شهرش داره) ولی هر جور حساب کنی بالای 1000 یورو نمیشه! به یاد داشته باشیم که پست های ما میتونه مبنای تصمیم گیری دوستانمون بشه! پس سعی کنیم اطلاعات دقیق بدیم!
بله میشه دوست عزیز ولی دیگه اون اسمش زندگی نیست!:cool: تازه من یک هفته تو لندن بودم برای یک سفر تجاری عده ایی از مهاجر های خارجی هر هفته ۵۰۰ پوند باج! می گرفت اند فقط اون ها هم جرئت نمی کردان به پلیس بگویند از ترس زن بچه همه محله هاش اینجوری نبود ولی اکثر محله های پایین شهر اینجوری بود یک دکتر هندی بود مریض شدم رفته بودم پیش اش میگفت اگر پول نده زن و بچه اش رو اذیت می کنند.

esaraat
July 25th, 2011, 01:03 AM
رو این حساب گفتم ۱۵۰۰ پوند علت رو نگفتم که باعث ناراحتی دوستان نشه ولی چون پرسیدی علت رو هم گفتم الان هم احتمالا اعضای انجمن یکی یه اخطار نسیب ما می کنند.
می پرسید جواب میدیم یه عده هم شاکی میشوند به چه علت, علت رو میگیم اخطار میدهند انگار فقط باید پست الکی دل خوش کنکی بفرستیم خوب واقعیت رو باید گفت بله مهارت این چیز ها رو هم داره اما هر چی باشه اونجا مدرک اش معتبر تر هست.
فامیل من که ضامن وام من هم شده تو امریکا شب ها زیر بالش یک اسلحه کالبر 0.45 میگذاره!.
تازه بهش میگن pistol (http://en.m.wikipedia.org/wiki/Pistol)!!!.
ولی خوب در کل هیجان انگیز هست. :cool:ولی تو المان و بعد انگلیس امنیت خیلی بهتر از امریکا هست خصوصا المان البته خوب المان هم Neo-Nazism داره خیلی افراطی هستند میگن فقط خودشون بشر هستند :cool:
قبلا فامیل ام به شوخی میگفت خواستی بیای امریکا همراه کلاس TOEFL کلاس اسلحه شناسی هم بری بد نیست اینجا بدرد میخوره.
:cool: حالا امدی خودت میبینی وای چه خبره اینجا!.

adrian
July 25th, 2011, 10:41 AM
سلام
کسی جواب من را نمیده

سلام دوست عزیز.
شما شرایط خوبی برای پذیرش داری.
تا اونجایی که من می دونم در آلمان برای مستر فاندی وجود نداره.
ولی در مورد Phd وضع فرق می کنه.
می تونی با توجه به تزی که داری استاد پیدا کنی و فاند بگیری. راه دیگش با توجه به معدلی که دارین.
حالا بستگی به فاندی که میگیرین داره که چه قدر بتونین هزینه زندگی تون رو پوشش بدین.
هزینه زندگی در آلمان رو میانگین 400-500 حساب کن.
موفق باشین.

eli_e
July 25th, 2011, 02:01 PM
سلام دوست عزیز.
شما شرایط خوبی برای پذیرش داری.
تا اونجایی که من می دونم در آلمان برای مستر فاندی وجود نداره.
ولی در مورد Phd وضع فرق می کنه.
می تونی با توجه به تزی که داری استاد پیدا کنی و فاند بگیری. راه دیگش با توجه به معدلی که دارین.
حالا بستگی به فاندی که میگیرین داره که چه قدر بتونین هزینه زندگی تون رو پوشش بدین.
هزینه زندگی در آلمان رو میانگین 400-500 حساب کن.
موفق باشین.
نکته: کی می گه مستر تو آلمان فاند نداره؟ دوست خودم ماه پیش فاند گرفت. اونم فول فاند. شرایطتون خوب باشه می شه فاند بگیری فقط باید بگردی بین داشنگاهها ببینی کدوم بورست می کنن.

Pooyan
July 25th, 2011, 03:09 PM
دوستان اگه از یه دانشگاه علوم کاربردی آلمان مدرک مستر بگیریم ، بعد میتونیم برای دکترا تو آلمان یا یه کشور دیگه مثل کانادا یا آمریکا ادامه تحصیل بدیم؟

niloofarz
July 25th, 2011, 03:15 PM
سلام
من لیسانس معماری دارم معدل دو سال آخرم 16.80 زبان دارم می خونم IELTS:6.5 می تونم حساب کنم، مقاله هم دارم می نویسم. سابقه کار هم دو سال تا فعلا دارم ، می خواستم یه خورده راهنماییم کنید برای انتخاب دانشگاه در آلمان و همچنین در مورد هزینه دانشگاه و زندگی ؟ آیا امکان گرفتن فاند برام وجود داره؟ مرسی

a2011
July 25th, 2011, 07:27 PM
سلام
من لیسانس معماری دارم معدل دو سال آخرم 16.80 زبان دارم می خونم IELTS:6.5 می تونم حساب کنم، مقاله هم دارم می نویسم. سابقه کار هم دو سال تا فعلا دارم ، می خواستم یه خورده راهنماییم کنید برای انتخاب دانشگاه در آلمان و همچنین در مورد هزینه دانشگاه و زندگی ؟ آیا امکان گرفتن فاند برام وجود داره؟ مرسی

شما در مورد معدل کل خودتون چیزی نگفتید.چون معدل کل مهم تر از معدل دو سال آخر هستش ! کلا رزومه خوبی داری ولی آلمان مثله انگلیس یا کانادا یا آمریکا و دگیر کشورها نیست که هزینه تحصیل این قدر زیاد باشه که فاند بدهند و کلا فاند گرفتن در آلمان خیلی سخته ! هزینه تحصیل در آلمان در هر دانشگاه و ایالت بسته به نوع رشته متفاوت است ! در بعضی ایالات شهریه وجود ندارد و دانشجو فقط باید هزینه ای بابت ثبت نام در هر ترم و بابت استفاده از خدمات دانشجویی (مانند بلیط اتوبوس داخل شهری و ... ) پرداخت کند ! و در بعضی دانشگاه های دیگر علاوه بر این هزینه مبلغی بابت شهریه هم اخذ می شود. البته برای رشته شما هزینه های جانبی مانند هزینه های ساخت ماکت و ... هم وجد دارد. هزینه زندگی هم حدودا بین 500 تا 700 یورو در ماه است که این مبلغ بسته به شهر متفاوت است. (سفارت آلمان هزینه زندگی رو حدود 700 یورو در ماه در نظر می گیره)

soheil4
July 25th, 2011, 08:23 PM
نکته: کی می گه مستر تو آلمان فاند نداره؟ دوست خودم ماه پیش فاند گرفت. اونم فول فاند. شرایطتون خوب باشه می شه فاند بگیری فقط باید بگردی بین داشنگاهها ببینی کدوم بورست می کنن.

با تشکر
میشه چند جا که برای مستر فاند میده را معرفی کنید. من خیلی گشتم

IELTS
July 25th, 2011, 08:27 PM
دوستان اگه از یه دانشگاه علوم کاربردی آلمان مدرک مستر بگیریم ، بعد میتونیم برای دکترا تو آلمان یا یه کشور دیگه مثل کانادا یا آمریکا ادامه تحصیل بدیم؟

Arash_Mohebi7
July 25th, 2011, 10:51 PM

دوستان این سوال تا به حال 20 بار مطرح شده ... هیچ کس جواب قانع کننده ای براش نداره؟؟؟

Pooyan
July 26th, 2011, 12:15 AM
دوستان این سوال تا به حال 20 بار مطرح شده ... هیچ کس جواب قانع کننده ای براش نداره؟؟؟
خب جواب این سوالو از کجا باید پیدا کرد؟

vaguecreature
July 26th, 2011, 02:01 AM
خب جواب این سوالو از کجا باید پیدا کرد؟
ببینید دوستان جواب این سوال رو بنده خودم بار‌ها مطرح کردم....در مورد دکترا بحث یه بحث مشخصی‌ نیست و با توجه به دانشگاه،زمینهٔ دکترا و مخصوصا استادی که شمارو انتخاب می‌کنه قضیه متفاوت هستش.....سالیانی هست که مساله به شکل گذشته نیست که با مدرک این دانشگاه‌ها شما نتونین ادامه تحصیل بدین در دکترا....بلکه امروزه (بعدز تبدیل سیستم دیپلم آلمانی‌ که همون فوق پیوسته بود به سیستم لیسانس فوق لیسانس) امکان ادامه تحصیل در دکترا کاملا هست....ولی‌ طبیعتاً تحت شرایطی متفاوت با کسی‌ که از دانشگاه‌های معمولی‌ اقدام میکنه،برای مثال دانشگاه مونیخ عینا مطرح میکنه که کسانی‌ که قصد اقدام برای دکترا در مکانیک رو دارند اگر از دانشگاه‌های معمولی‌ میان باید معدل ۲.۵ داشته باشند حد عقل در صورتی که کسانی‌ که از دانشگاه‌های علمی‌ کاربردی میان معدل ۲.یا برای مثال دیده شده که پرفسری که یک دانشجو رو از دانشگاه علمی‌ کاربدی انتخاب می‌کنه برای دکترا ازون می‌خواد که برخی‌ درس‌های تئوری که نیاز هست رو به صورت پیش نیاز در مقطع دکترا اضافه پاس کنه.

Pooyan
July 26th, 2011, 02:06 PM
من به هر موسسه ای زنگ میزنم میگن با معدل 13.80در رشته مدیریت و برای مقطع ارشد به هیچ وجه امکان پذیرش نیست و ما کاری برات نمی تونیم انجام بدیم. لطفا کمکم کنید که چطور بعضی از دوستان
با همین معدل ها پذیرش گرفتن؟

a2011
July 26th, 2011, 02:22 PM
من به هر موسسه ای زنگ میزنم میگن با معدل 13.80در رشته مدیریت و برای مقطع ارشد به هیچ وجه امکان پذیرش نیست و ما کاری برات نمی تونیم انجام بدیم. لطفا کمکم کنید که چطور بعضی از دوستان
با همین معدل ها پذیرش گرفتن؟

شما شانس دازید ولی بزای تعداد محدودی از دانشگاه ها ! خیلی از این موسسات این رو می گن چون ترجیح می دن برای کسانی اقدام کنند که شانس پذیرش در اکثر دانشگاه ها رو دارند ولی این به این معنی نیست که شما هیچ شانسی ندارید !

Pooyan
July 26th, 2011, 02:52 PM
a2011عزیز به نظرت من باید چیکار کنم؟

simam21
July 27th, 2011, 09:35 AM
من برای معماری لیسانس اقدام کردم و الان این ایمیل برای من اومده . کسی میتونه کمک کنه به من که منظور از این ایمیل چی هست

wir gratulieren Ihnen zu Ihrer Zulassung zum Studienvorbereitungsjahr „Brücke zum Studium“. Anbei finden Sie eine Kopie Ihrer Zulassung, des Willkommenschreibens mit wichtigen Informationen und eines Anmeldeformulars für den Einstufungstest. Die Originalunterlagen wurden bereits per Post an die angegebene Adresse versendet.

Bitte melden Sie sich für den obligatorischen Einstufungstest bis zum 18. August 2011 an. Dazu müssen Sie lediglich das beiliegende Anmeldeformular unterzeichnen, scannen und per E-Mail an Herrn Dr. Schöttner (schoett@tu-cottbus.de) vom Sprachenzentrum senden.

Sollten Sie weitere Fragen zum Studienvorbereitungsjahr haben, können Sie sich gerne mit mir in Verbindung setzen.

Wir freuen uns Sie bald auf dem Campus der BTU Cottbus begrüßen zu dürfen.

Mit besten Grüßen,

a.mahdavi
July 27th, 2011, 11:44 AM
من برای معماری لیسانس اقدام کردم و الان این ایمیل برای من اومده . کسی میتونه کمک کنه به من که منظور از این ایمیل چی هست
بهترین راه استفاده از سرویس ترجمه گوگل هستش.

We congratulate you on your admission to the preparatory year of study "bridge to the study." Attached please find a copy of your registration, the welcome letter with important information and a registration form for the placement test. The original documents were already sent by mail to the address given.

Please sign up for the mandatory placement test to 18 August 2011. You must only sign the enclosed registration form, scan and send by e-mail to Dr. Schöttner (schoett@tu-cottbus.de) by the Language Centre.
If you have further questions about the study year of preparation, you can always contact me.

We are pleased to welcome you soon on the campus of the BTU should be.

With best regards,

حالا دیگه باید فهمیده باشید که چیکار باید بکنید ...

kamygt
July 27th, 2011, 11:53 AM
سلام دوستان
من با لیسانس برق قدرت معادله کلّ ۱۴.۵ ایلتس ۶.۵ آکادمیک سابقه کارو مقاله هم ندارم.
بنظرتون شانسی واسه گرفتن پذیرش دارم؟به صورت تحصیل رایگان البته.برای مستر
ممنون میشم کمکم کنید.
راستی‌ من ترم ۷ هستم هنوز درسم تموم نشده امکان اپلی‌ هست؟
بازم ممنون

a2011
July 27th, 2011, 12:04 PM
سلام دوستان
من با لیسانس برق قدرت معادله کلّ ۱۴.۵ ایلتس ۶.۵ آکادمیک سابقه کارو مقاله هم ندارم.
بنظرتون شانسی واسه گرفتن پذیرش دارم؟به صورت تحصیل رایگان البته.برای مستر
ممنون میشم کمکم کنید.
راستی‌ من ترم ۷ هستم هنوز درسم تموم نشده امکان اپلی‌ هست؟
بازم ممنون

شانس که داری ولی خوب شاید بعضی دانشگاهها که شرط معدل بهتر از 2.5 رو دارند نتونی اپلی کنی ! به نظر من شروع کن یه رزومه خوب برای خودت درست کن. چون باید اول درست تموم بشه تا بهت پذیرش بدهند ! اگه درست تا بهمن تموم می شه می تونی برای ترم پاییز سال بعد اقدام کنی.

Arash_Mohebi7
July 27th, 2011, 12:25 PM
شانس که داری ولی خوب شاید بعضی دانشگاهها که شرط معدل بهتر از 2.5 رو دارند نتونی اپلی کنی ! به نظر من شروع کن یه رزومه خوب برای خودت درست کن. چون باید اول درست تموم بشه تا بهت پذیرش بدهند ! اگه درست تا بهمن تموم می شه می تونی برای ترم پاییز سال بعد اقدام کنی.

یعنی کسی که تیر درسش تموم میشه نمی تونه برای پاییز پذیرش بگیره ؟؟؟ مطمئنی ؟ اینجوری نیستا ! کسایی بودن که ترم 7 اپلای کردن.

kamygt
July 27th, 2011, 01:45 PM

من مهر میرم ترم ۷ یعنی‌ ساله دیگه تیر درسم تموم! می‌شه بگید واسه چه موقعی باید اپلی‌ کنم؟! می‌خوام فاصله نیفته و تا درسم اینجا تموم شه بتونم برم آلمان
ممنون بابت راهنمیتون

vaguecreature
July 27th, 2011, 01:51 PM
یعنی کسی که تیر درسش تموم میشه نمی تونه برای پاییز پذیرش بگیره ؟؟؟ مطمئنی ؟ اینجوری نیستا ! کسایی بودن که ترم 7 اپلای کردن.
این مسئله بستگی به دانشگاه داره....ولی‌ در مجموع می‌شه گفت که اکثر دانشگاه‌های آلمان حتما مدرک لیسانس رو میخوان و ترم آخر هم حتا نمی‌شه اقدام کرد براشون....ولی‌ برای مثل دانشگاه‌های استان نیدرزاکزن اکثرا با ریزه نمره هم کار میکنند....در نهایت اگه دانشگاه مقصد رو انتخاب کردین از الان ایمیل باید بزنیدو بپرسید که آیا الزاماً لیسانس رو میخوان یا خیر

vaguecreature
July 27th, 2011, 01:52 PM
من مهر میرم ترم ۷ یعنی‌ ساله دیگه تیر درسم تموم! می‌شه بگید واسه چه موقعی باید اپلی‌ کنم؟! می‌خوام فاصله نیفته و تا درسم اینجا تموم شه بتونم برم آلمان
ممنون بابت راهنمیتون
دانشگاه مشخصّی رو میخواین اقدام کنین؟ اگر آره کدوم دانشگاه؟

kamygt
July 27th, 2011, 01:58 PM
دانشگاه مشخصّی رو میخواین اقدام کنین؟ اگر آره کدوم دانشگاه؟

نه دانشگاه خاصی‌ ماده نظرم نیس.فکر کنم همشون خوبن :)
باید درسم تموم شده باشه یا ترم ۷ می‌تونم اپلی‌ کنم؟
شما برای ارشد برق کدوم دانشگاهو پیشنهاد می‌کنید؟با توجه به معدلم که بتونم پذیرش بگیرم
ممنون

rf.ariyapour
July 27th, 2011, 02:47 PM
این مسئله بستگی به دانشگاه داره....ولی‌ در مجموع می‌شه گفت که اکثر دانشگاه‌های آلمان حتما مدرک لیسانس رو میخوان و ترم آخر هم حتا نمی‌شه اقدام کرد براشون....ولی‌ برای مثل دانشگاه‌های استان نیدرزاکزن اکثرا با ریزه نمره هم کار میکنند....در نهایت اگه دانشگاه مقصد رو انتخاب کردین از الان ایمیل باید بزنیدو بپرسید که آیا الزاماً لیسانس رو میخوان یا خیر

سلام دوست عزیز. من که واسه دانشگاه Saarland اقدام کردم اونا اصلا اصل مدرک رو نخواستن واسه Apply. یعنی تنها مدرکی که من نداشتم همون مدرک لیسانسم بود. اتفاقا خیلی هم راه میومد این دانشگاه در این زمینه. اینا حتی گفتن که مدارک لازم نیست پست بشه و ایمیل کنید کافیه. من واسه دانشگاه های کانادا و ایتالیا هم که پذیرش گرفتم بدون مدرک لیسانس اقدام کردم. البته واسه آلمان فقط همین Saarland رو اقدام کرده بودم، و اطلاعات من مربوط به همین دانشگاه هستش. شاید همین طور که دوستمون میگن دانشگاه های آلمان سخت گیریشون تو این زمینه زیاده.
موفق باشید

vaguecreature
July 27th, 2011, 03:49 PM
سلام دوست عزیز. من که واسه دانشگاه Saarland اقدام کردم اونا اصلا اصل مدرک رو نخواستن واسه Apply. یعنی تنها مدرکی که من نداشتم همون مدرک لیسانسم بود. اتفاقا خیلی هم راه میومد این دانشگاه در این زمینه. اینا حتی گفتن که مدارک لازم نیست پست بشه و ایمیل کنید کافیه. من واسه دانشگاه های کانادا و ایتالیا هم که پذیرش گرفتم بدون مدرک لیسانس اقدام کردم. البته واسه آلمان فقط همین Saarland رو اقدام کرده بودم، و اطلاعات من مربوط به همین دانشگاه هستش. شاید همین طور که دوستمون میگن دانشگاه های آلمان سخت گیریشون تو این زمینه زیاده.
موفق باشید
عرض کردم خدمتتون دوست عزیز...سیاست‌های هر دانشگاه مربوط به خودش هست....دانشگاه تا دانشگاه متفاوت هست....برای مثال بنده خودم یادم هست زمانی‌ که اقدام کردم ترم آخر بودم و از ۶ ۷ جایی‌ که اقدام کردم فقط ۱ جا به من پذیرش داد و بقیه دانشگاه‌ها به خاطر نداشتن لیسانس رجکت کردند مارو و خوب چنین چیزی برای منی‌ که نیاز به پذیرش داشتم تا پرونده تشکیل بدم برای وثیقه و لیسانس رو اخذ کنم بسیار مشکل ساز بود.

vaguecreature
July 27th, 2011, 03:56 PM
نه دانشگاه خاصی‌ ماده نظرم نیس.فکر کنم همشون خوبن :)
باید درسم تموم شده باشه یا ترم ۷ می‌تونم اپلی‌ کنم؟
شما برای ارشد برق کدوم دانشگاهو پیشنهاد می‌کنید؟با توجه به معدلم که بتونم پذیرش بگیرم
ممنون
در مورد ترم ۷ اقدام کردن توضیح دادم بستگی به دانشگاه داره بعضی‌ دانشگاه‌ها می‌شه بعضی‌ خیر.در مهندسی برق تا جایی‌ که میدونم این دانشگاه‌ها بنام هستند توی آلمان:
RWTH Aachen - TU München - KIT - TU braunschweig - TU Darmstadt و خوب بأزیلی دانشگاه‌های دیگه

Arash_Mohebi7
July 27th, 2011, 04:13 PM
در مورد ترم ۷ اقدام کردن توضیح دادم بستگی به دانشگاه داره بعضی‌ دانشگاه‌ها می‌شه بعضی‌ خیر.در مهندسی برق تا جایی‌ که میدونم این دانشگاه‌ها بنام هستند توی آلمان:
RWTH Aachen - TU München - KIT - TU braunschweig - TU Darmstadt و خوب بأزیلی دانشگاه‌های دیگه

در مورد Munster و TUM و Berlin University of Technology اطلاعی دارید که ترم 7 میشه یا نه ؟

kamygt
July 27th, 2011, 09:22 PM
افرادی که متقاضی تحصیل در آلمان بوده و دارای مدرک لیسانس از دانشگاههای دولتی میباشند ، میتوانند در مقطع فوق لیسانس پذیرفته شوند ، ولی افرادی که از دانشگاههای آزاد دارای مدرک لیسانس میباشند ، فقط میتوانند برای دوره لیسانس تقاضای پذیرش نمایند.'
اینو توی یکی‌ از این سایتا ک پذیرش میگیرن واسه آلمان نوشته بود!واقعا صحت داره؟؟!!

Arash_Mohebi7
July 27th, 2011, 10:02 PM
افرادی که متقاضی تحصیل در آلمان بوده و دارای مدرک لیسانس از دانشگاههای دولتی میباشند ، میتوانند در مقطع فوق لیسانس پذیرفته شوند ، ولی افرادی که از دانشگاههای آزاد دارای مدرک لیسانس میباشند ، فقط میتوانند برای دوره لیسانس تقاضای پذیرش نمایند.'
اینو توی یکی‌ از این سایتا ک پذیرش میگیرن واسه آلمان نوشته بود!واقعا صحت داره؟؟!!

چرته دوست من... نتایج پذیرش رو نگاه کن!

kamygt
July 27th, 2011, 10:45 PM
چرته دوست من... نتایج پذیرش رو نگاه کن!
do agree! :)

rf.ariyapour
July 27th, 2011, 11:19 PM

دوستان جون خودتون سرنوشت و آینده خودتون رو به این سادگی دست یه سری ندید که هدفشون فقط پول هستش. بابا چند نفر تو نتایج پذیرش هستن که واسه master پذیرش گرفتن با لیانس آزاد. اول اینکه دیگه کسی که میخواد بره خارج کشور تحصیل کنه، اینقدر باید توانایی و پشت کار داشته باشه که بتونه کارای پذیرش و کل این پروسه رو خودش پیش ببره. حالا میگیم یه سری ها حال این کارو ندارن. حداقل این پول بی زبون رو ببرید بدید به یه کسایی که واقعا کار بلدن!!!!!!!
موفق باشید

Younicode
July 27th, 2011, 11:37 PM
کسی می دونه برای ترم فوریه در مستر رشته IT چه دانشگاهایی در آلمان میشه پذیرش گرفت و هنوز وقت داره. من از اسپانیا پذیرش دارم اما چون نمی رسم به این ترم و جواب دیفر رو هم ندارم می خوام واسه آلمان اقدام کنم. ممنون می شم راهنمایی ام کنید.

eli_e
July 27th, 2011, 11:39 PM
ای بابا
این صد بارررر به آزادها هم پذیرش واسه ارشد می دن. یکیش من!

81102371
July 28th, 2011, 12:24 PM
من می خوام برای دکتری اقدام کنم ولی رزومخ کاری اساتید دانشگاهها اصلا انگلیسی نیست که بتونم ببینم کار من چقد به کارشون نزدیکه و میل بزنم بشون...
کلا سایتها از لحاظ اطلاعات اتگلیسی ضعیفه

haghjoo_vahid
July 28th, 2011, 03:37 PM
کسی میدونه از ترم 7 کدوم دانشگاه های المان( مجانی هاش البته ) پذیرش دارن
برای رشته های مهندسی

haghjoo_vahid
July 28th, 2011, 03:38 PM
دانشگاه های المان ترم بهار هم دارن یا فقط پاییز پذیرش دارن
شاید سوالم تکراری باشه ببخشید دیگه

a2011
July 28th, 2011, 03:50 PM
دانشگاه های المان ترم بهار هم دارن یا فقط پاییز پذیرش دارن
شاید سوالم تکراری باشه ببخشید دیگه

دارند ولی نه همه دانشگاه ها و نه در همه رشته ها ! از DAAD می تونی نسبت به رشته و دانشگاه اطلاعات بدست بیاری !

Arash_Mohebi7
July 28th, 2011, 03:59 PM
دارند ولی نه همه دانشگاه ها و نه در همه رشته ها ! از DAAD می تونی نسبت به رشته و دانشگاه اطلاعات بدست بیاری !

دوست عزیز سلام.
این قضیه اینکه نمیشه ترم 7 اپلای کرد خیلی نگرانم کرده... داستان چیه؟
برای :
munster
tum
Berlin University of Technology

hassanrouhi
July 28th, 2011, 11:58 PM
سلام
ارش عزیز.من فعلا چند دانشگاه المان رو برسی کردم که شاید حدود 15تا بشه.فقط یه دانشگاه مخالفت کرده گفته نمیشه!اونم flensburg university of applied sceinceبود.بقیه دانشگاه ها خدا رو شکر هیچ مشکلی با این قضیه نداشتن. در ضمن اگه شک داری خوب بپرس.یه ایمیل بزن.المانی ها معمولا کمتر از 2 روز جواب میدن!اینجوری خیالتم راحت میشه

nimaafshar8
July 29th, 2011, 12:52 PM
با سلام
شاید همه ی دوستان این مطلب تکراری را شنیده اند و جواب آن ها نیز این است که چنین چیزی وجود ندارد.اما یک مطلب به نقل قول از یک وب سایت که فقط برای ادامه تحصیل به آلمان راهنمایی و مشاوره می دهد چنین گفته است:
"افرادی که متقاضی تحصیل در آلمان بوده و دارای مدرک لیسانس از دانشگاههای دولتی میباشند ، میتوانند در مقطع فوق لیسانس پذیرفته شوند ، ولی افرادی که از دانشگاههای آزاد دارای مدرک لیسانس میباشند ، فقط میتوانند برای دوره لیسانس تقاضای پذیرش نمایند."

هر یک از دوستان نظرات متفاوتی در این مورد دارند اما لطفا اگر کسی منبع موثقی دارد که چنین چیزی وجود ندارد ارائه دهد
با تشکر

mahi65
July 29th, 2011, 01:05 PM
با سلام
شاید همه ی دوستان این مطلب تکراری را شنیده اند و جواب آن ها نیز این است که چنین چیزی وجود ندارد.اما یک مطلب به نقل قول از یک وب سایت که فقط برای ادامه تحصیل به آلمان راهنمایی و مشاوره می دهد چنین گفته است:
"افرادی که متقاضی تحصیل در آلمان بوده و دارای مدرک لیسانس از دانشگاههای دولتی میباشند ، میتوانند در مقطع فوق لیسانس پذیرفته شوند ، ولی افرادی که از دانشگاههای آزاد دارای مدرک لیسانس میباشند ، فقط میتوانند برای دوره لیسانس تقاضای پذیرش نمایند."

هر یک از دوستان نظرات متفاوتی در این مورد دارند اما لطفا اگر کسی منبع موثقی دارد که چنین چیزی وجود ندارد ارائه دهد
با تشکر

کدوم آدم متوهم گفته دانشگاه آزادی ها نمی تونند برای فوق لیسانس اقدام کنند، ما که پذیرش گرفتیم و داریم میریم.یک نگاه اجمالی به نتایج پذیرش یعنی موثق ترین مرجع!

a2011
July 29th, 2011, 03:37 PM
با سلام

با تشکر

دوست عزیز شما حرف هر مشاوری رو که نباید گوش کنی ! ماشالا این جور سایتها از خودشون حرف زیاد در میارن ( حرف چرت زدن که مالیات نداره ! که کاش داشت ! )
ببین دانشگاه های آلمان خیلی وقته که با دانشگاه آزاد مشکلی ندارند و تمامی دانشگاه هایی که در سایت www.anabin.de (http://www.anabin.de) هستند مورد تایید آلمان هستند از چمله دانشگاه آزاد .

a2011
July 29th, 2011, 03:54 PM
دوست عزیز سلام.
این قضیه اینکه نمیشه ترم 7 اپلای کرد خیلی نگرانم کرده... داستان چیه؟
برای :
munster
tum
Berlin University of Technology

نگرانی نداره ! شما خودت تو همین ایران تا وقتی لیسانست تموم نشده نمی تونی بری ارشد بخونی و فقط اجازه کنکور دادن داری ! دانشگاه های آلمان هم ممکنه اجازه Apply کردن بدند (که بعضی هاشون تا درست تموم نشه اجازه نمی دهند) ولی تا جایی که من دیدم بدون دادن ریز نمرات تمامی ترم ها (از جمله ترم آخر) هیچ پذیرشی نمی دهند . دلیلش هم واضحه ! متقاضی که درسش تموم نشده ممکنه ترم آخر معدلش خیلی پایین بیاد یا حتی نتونه درسش رو تموم کنه !

IELTS
July 29th, 2011, 09:47 PM
ممنون از دوستان خوبم در فروم المان که دقیق جواب سوالات رو می دهند. مخصوصاً a2011 و hassanhouri

دوستان آیا من که معدل کارشناسی 13 دارم و کاردانی 14/5 نیاز هست و همچنین ایلتس 6.5 البته اگر مطمئن بشم که بهم پذیرش میدن اونم تحصیل به صورت English حتما ًیه دوره فشرده زبان آلمانی رو کلاس میرم و به سطح A2 می رسونم. حالا برای فوق لیسانس برای رشته های برق شانسی برای universitat دارم یا باید رو Fachhouschule سرمایه گذاری کنم؟

2- ایا میشناسید Fachhoschule که با universitat همکاری نزدیک داشته باشه؟ برای دوره Master به Phd?

ممنون از همه دوستانم.

vaguecreature
July 29th, 2011, 09:57 PM
ممنون از دوستان خوبم در فروم المان که دقیق جواب سوالات رو می دهند. مخصوصاً a2011 و hassanhouri

دوستان آیا من که معدل کارشناسی 13 دارم و کاردانی 14/5 نیاز هست و همچنین ایلتس 6.5 البته اگر مطمئن بشم که بهم پذیرش میدن اونم تحصیل به صورت English حتما ًیه دوره فشرده زبان آلمانی رو کلاس میرم و به سطح A2 می رسونم. حالا برای فوق لیسانس برای رشته های برق شانسی برای universitat دارم یا باید رو Fachhouschule سرمایه گذاری کنم؟

2- ایا میشناسید Fachhoschule که با universitat همکاری نزدیک داشته باشه؟ برای دوره Master به Phd?

ممنون از همه دوستانم.
اینکه مدللتون پایین هست به هر حال شانس رو کم می‌کنه اما نه صفر....اگه تصمیم به تحصیل در دانشگاه رو دارید از دانشگاه‌هایی‌ که توی شهر‌های کوچکتر هستند شروع کنین به اقدام....همزمان برای دانشگاه‌های علمی‌ کاربردی هم اقدام کنین....(در مجموع چه بهتر می‌بود اگر آلمانی‌ رو در سطوح بالاتر میخوندین)
در مورد سوال دوومتون دانشگاه‌های علمی‌ کاربردی که در کنار دانشگاه‌های صنعتی معروف هستند معمولاً ارتباط نزدیکی‌ با دانشگاه صنعتی دارند و لذا سطحشون از لحاظ امکانات جانبی بسیار بالا خواهد بود...مثل در این مورد:
RWTH Aachen - FH Aachen
TU Darmstadt - FH Darmstadt
KIT - FH karlsruhe
TU Braunschweig - FH Wolfenbüttel

vaguecreature
July 29th, 2011, 10:14 PM
با سلام

با تشکر
دوست عزیز دنبال چه منبعی هستید شما؟ من بار‌ها در همین فروم گفته‌ام این قضیه کاملا بستگی به دانشگاه و دیگر شرایط شما داره....الان اکثر دانشگاه‌های خوب آلمان با این مساله دیگه مشکلی‌ ندارند در حالی‌ که این قضیه برای بعضی‌ دیگه دانشگاه‌های آلمان که اکثرا اون‌هایی‌ هستند که کمتر اسمشون شنیده می‌شه همچنان مشکل هست....شما باید اول از همه دانشگاه مدّه نظرتون رو انتخاب کنین بعدش خیلی‌ راحت با جستجو در قسمت نتایج پذیرش میتونین ببینین که آیا کسی‌ ازون دانشگاه پذیرش گرفته یا خیر! هیچ چیزی درین مورد به سرعت حکم کلی‌ در کل آلمان وجود نداره که شما دنبال منبع هستید دوست من.

Arash_Mohebi7
July 29th, 2011, 10:15 PM
نگرانی نداره ! شما خودت تو همین ایران تا وقتی لیسانست تموم نشده نمی تونی بری ارشد بخونی و فقط اجازه کنکور دادن داری ! دانشگاه های آلمان هم ممکنه اجازه Apply کردن بدند (که بعضی هاشون تا درست تموم نشه اجازه نمی دهند) ولی تا جایی که من دیدم بدون دادن ریز نمرات تمامی ترم ها (از جمله ترم آخر) هیچ پذیرشی نمی دهند . دلیلش هم واضحه ! متقاضی که درسش تموم نشده ممکنه ترم آخر معدلش خیلی پایین بیاد یا حتی نتونه درسش رو تموم کنه !

یعنی پذیرش مشروط مثل همه کشورها رو هم نمیدن برای سفارت و .. ؟؟

vaguecreature
July 29th, 2011, 10:44 PM
یعنی پذیرش مشروط مثل همه کشورها رو هم نمیدن برای سفارت و .. ؟؟
خیر... از این نظر متأسفانه آلمان شدیدا فرق داره با بقیه جا‌ها اکثر دانشگاه زیر بار این موضوع نمیرند

sajad6363
July 29th, 2011, 11:02 PM
سلام رزومم اینه دوستان
لیسانس نرم افزار پیام نور معدل 17.01
ارشد نرم افزار آزاد قزوین میخونم معدل بدون تز 18.39 (موضوع تزم در مورد معماری های عامل گرا برای نرم افزار ERP هست)
زبانو تازه شروع کردم ولی رو آیلتس 6.5 حساب کنین
مقاله 2 تا داخلی 1 ژورنال بین المللی 1 isi سابمیت و ادامه دارد....(مقاله دادن ها)

با این رزومه شانسی برای پذیرش در هر دانشگاه خوب یا متوسط آلمان واسه phd دارم؟
و اینکه اونجا واسه disable ها تسهیلاتی قائل میشن؟ مثلا افزایش شانس گرفتن کمک هزینه و انواع تخفیف ها
مرسی از شما. اگه هر راهنمایی هم به ذهنتون میرسه ممنون میشم بفرمایید

IELTS
July 30th, 2011, 02:36 AM
اینکه مدللتون پایین هست به هر حال شانس رو کم می‌کنه اما نه صفر....اگه تصمیم به تحصیل در دانشگاه رو دارید از دانشگاه‌هایی‌ که توی شهر‌های کوچکتر هستند شروع کنین به اقدام....همزمان برای دانشگاه‌های علمی‌ کاربردی هم اقدام کنین....(در مجموع چه بهتر می‌بود اگر آلمانی‌ رو در سطوح بالاتر میخوندین)
در مورد سوال دوومتون دانشگاه‌های علمی‌ کاربردی که در کنار دانشگاه‌های صنعتی معروف هستند معمولاً ارتباط نزدیکی‌ با دانشگاه صنعتی دارند و لذا سطحشون از لحاظ امکانات جانبی بسیار بالا خواهد بود...مثل در این مورد:
RWTH Aachen - FH Aachen
TU Darmstadt - FH Darmstadt
KIT - FH karlsruhe
TU Braunschweig - FH Wolfenbüttel

ممنون از دوست خوبم vaguecreature (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?35245-vaguecreature)
البته من ملاکم کشورهای انگلیسی زبان بود اما چون وضعیت مالی من طوری نیست که شهریه رو پرداخت کنم به سوی آلمان رو اوردم. الان تنها نگرانیم ندونستن زبان آلمانی با این وقت محدود و همجنین خوندن دوره مستر در FH و نپدیرفتن برای دوره های PHd هست.

البته من برای اسپانیا هم قراره اقدام کنم اما گویا ویزا گرفتن از سفارت کار ساده ای نیست.
به نظر شما بهتر نیست با یک موسسه در این خصوص مکاتبه کنم ؟ چون احساس میکنم شرایطم کمی حساسه نسبت به دیگر دوستان؟

ممنون از همگی

michel
July 30th, 2011, 03:56 AM
سلام
واسه المان اومدن و مستر خوندن باید حتما المانس بلد باشم یا دانشگاههای انگلیسی زبان هم هست؟اگه هست هزینش مثل سایر دانشگاههای المان خیلی کمه یا چون انگلیسی درس می دن گرونه؟
اینارو جسته گریخته از این و اون شنیدم،می شه راهنماییم کنید؟
من می خوام MBA بخونم
زبان انگلیسیم خوبه و تا چند هفته دیگه ایلتسم رو هم میگیرم.
ممنون از راهنماییتون

hassanrouhi
July 30th, 2011, 11:50 AM
خیر... از این نظر متأسفانه آلمان شدیدا فرق داره با بقیه جا‌ها اکثر دانشگاه زیر بار این موضوع نمیرند

سلام
عزیزم منظور از این جمله شما رو نفهمیدم.یعنی وقتی اردیبهشت ماه جواب مثلا مونیخ اومد و پذیرفته شدیم دانشگاه به ما نامه پذیرش رو نمیده؟(ترم 8هستیم اون موقع)؟! فکر نمیکنم اینجوری باشه.حدقال تا اونجایی که من در مورد مونیخ میدونم خودشون میگن مدرک اصلتونو موقع ثبت نام بیارین موردی نداره.خود مونیخ هم تو یه ایمیلی بهم گفته بود اکثر دانشجو های پذیرفته شده تو مونیخ برای ارشد برق کسایی هستند که ترم اخر درسشون هستند.اصلا سیاست دانشگاه شون همیشه .کسایی که ترم اخر هستند انتیاز مثبتی دارند.دلیلشون هم اینطوری بهم گفتند که بین لیسانس و ارشد فاصله نمی افته و دانشجو راحت تر میتونه درس های دوره ارشد که درک کنه که به نظرم کاملا منطقیه! با این اوصاف بعید میدونم دانشگاه ها با دادن نامه پذیرش مشکلی داشته باشن! اصلا مگه مخ شون تاب داره که همون اول بذارن اپلای کنیم؟خوب اگه نمی دن نامه پذیرش رو دیگه لزومی نداره دانشجو های ترم اخر اپلای کنن!!!

Arash_Mohebi7
July 30th, 2011, 02:11 PM
سلام
واسه المان اومدن و مستر خوندن باید حتما المانس بلد باشم یا دانشگاههای انگلیسی زبان هم هست؟اگه هست هزینش مثل سایر دانشگاههای المان خیلی کمه یا چون انگلیسی درس می دن گرونه؟
اینارو جسته گریخته از این و اون شنیدم،می شه راهنماییم کنید؟
من می خوام MBA بخونم
زبان انگلیسیم خوبه و تا چند هفته دیگه ایلتسم رو هم میگیرم.
ممنون از راهنماییتون

یه جستجو ساده تو همین تاپیک خرجشه تا به جواب سوالات برسی..
اگر دوره انگیلیسی باشه نیازی به دونستن المانی نه برای پذیرش نه برای سفارت نداری.. بله دوره انگیلیسی هم زیاده آلمان... شهریه ها متفاوته ولی من خیلی شهریه بالا ندیدیم تو آلمان.
به سایت Daad هم سر بزن ببینی کدوم دانشگاه ها رشته ات رو داره.

vaguecreature
July 30th, 2011, 02:36 PM
سلام
عزیزم منظور از این جمله شما رو نفهمیدم.یعنی وقتی اردیبهشت ماه جواب مثلا مونیخ اومد و پذیرفته شدیم دانشگاه به ما نامه پذیرش رو نمیده؟(ترم 8هستیم اون موقع)؟! فکر نمیکنم اینجوری باشه.حدقال تا اونجایی که من در مورد مونیخ میدونم خودشون میگن مدرک اصلتونو موقع ثبت نام بیارین موردی نداره.خود مونیخ هم تو یه ایمیلی بهم گفته بود اکثر دانشجو های پذیرفته شده تو مونیخ برای ارشد برق کسایی هستند که ترم اخر درسشون هستند.اصلا سیاست دانشگاه شون همیشه .کسایی که ترم اخر هستند انتیاز مثبتی دارند.دلیلشون هم اینطوری بهم گفتند که بین لیسانس و ارشد فاصله نمی افته و دانشجو راحت تر میتونه درس های دوره ارشد که درک کنه که به نظرم کاملا منطقیه! با این اوصاف بعید میدونم دانشگاه ها با دادن نامه پذیرش مشکلی داشته باشن! اصلا مگه مخ شون تاب داره که همون اول بذارن اپلای کنیم؟خوب اگه نمی دن نامه پذیرش رو دیگه لزومی نداره دانشجو های ترم اخر اپلای کنن!!!
خواهشأ دوست عزیز از کلام مناسب استفاده کنین،ممنون

خیر...منظور من چیز دیگری بود....اولا من گفتم خیلی‌ دانشگاه‌های آلمان نه همه(اینو چندین بار تکرار کردم باز هم می‌کنم که سیاست پذیرش دادن در هر دانشگاهی با دانشگاه دیگر فرق میکنه)....ثانیا حرفی‌ که بنده زدم این بود که مثل خیلی‌ از دانشگاه‌های آمریکا کانادا معمول نیست در آلمان(باز هم تاکید در خیلی‌ دانشگاه‌ها نه همه!) که شما ترم ۷ بدون گذروندن ترم ۸ (با گذروندن تعداد مشخص واحد) اقدام کنین برای پذیرش....حتا در اغلب مورد اینکه شما درس رو هم تموم کردین ولی‌ هنوز مدرک آخر هم نگرفتین باز هم باید مساله رو در میون گذشت با دانشگاه و با هماهنگی‌ اقدام کنین ....به عبارت خیلی‌ ساده: یکی‌ از شروط لازم که به صورت کتبی‌ و قانونی توی پروتکل اکثر دانشگاه‌ها هست اینه که شما لیسانس رو تموم کرده باشین و مدرک پایان تحصیلات رو به عنوان یئکه مدرک لازم باید بفرستید!
این مساله بسیار ساده قابل درک هست،توی سایت خیلی‌ از دانشگاه‌ها به عنوان مدرک لازم به وضوح قید شده که شما لیسانس رو باید بفرستید....حالا در برخی‌ دانشگاه‌ها به عنوان تبصره ذکر میشه که شما با پاس کردن فلان تعداد واحد(مثلا ۸۰%) میتونین اقدام کنین برای پذیرش مستر.
البته لازم به ذکر هست که باز هم اگر دانشگاه خاصی‌ رو مدّه نظر دارید حتما شرایط خاص رو با ایمیل در میان بگذارید با بخش امور خارجه دانشگاه.
پیروز باشید

hassanrouhi
July 30th, 2011, 04:29 PM
خواهشأ دوست عزیز از کلام مناسب استفاده کنین،ممنون

خیر...منظور من چیز دیگری بود....اولا من گفتم خیلی‌ دانشگاه‌های آلمان نه همه(اینو چندین بار تکرار کردم باز هم می‌کنم که سیاست پذیرش دادن در هر دانشگاهی با دانشگاه دیگر فرق میکنه)....ثانیا حرفی‌ که بنده زدم این بود که مثل خیلی‌ از دانشگاه‌های آمریکا کانادا معمول نیست در آلمان(باز هم تاکید در خیلی‌ دانشگاه‌ها نه همه!) که شما ترم ۷ بدون گذروندن ترم ۸ (با گذروندن تعداد مشخص واحد) اقدام کنین برای پذیرش....حتا در اغلب مورد اینکه شما درس رو هم تموم کردین ولی‌ هنوز مدرک آخر هم نگرفتین باز هم باید مساله رو در میون گذشت با دانشگاه و با هماهنگی‌ اقدام کنین ....به عبارت خیلی‌ ساده: یکی‌ از شروط لازم که به صورت کتبی‌ و قانونی توی پروتکل اکثر دانشگاه‌ها هست اینه که شما لیسانس رو تموم کرده باشین و مدرک پایان تحصیلات رو به عنوان یئکه مدرک لازم باید بفرستید!
این مساله بسیار ساده قابل درک هست،توی سایت خیلی‌ از دانشگاه‌ها به عنوان مدرک لازم به وضوح قید شده که شما لیسانس رو باید بفرستید....حالا در برخی‌ دانشگاه‌ها به عنوان تبصره ذکر میشه که شما با پاس کردن فلان تعداد واحد(مثلا ۸۰%) میتونین اقدام کنین برای پذیرش مستر.
البته لازم به ذکر هست که باز هم اگر دانشگاه خاصی‌ رو مدّه نظر دارید حتما شرایط خاص رو با ایمیل در میان بگذارید با بخش امور خارجه دانشگاه.
پیروز باشید

سلام
پس با این اوصاف شما هم قبول داری که هر دانشگاهی که قبول کنه ترم 7یا 8اپلای کنیم پس نامه پذیرش رو هم میده.در غیر اینصورت کار منطقی نیست که بگن ترم 7 یا 8 اپلای کن اشکالی نداره

Arash_Mohebi7
July 30th, 2011, 05:59 PM
سلام ... پیرو صحبت های مطرح شده در چند پست قبلی :
این 180 ECTS معادل چند واحد ماست؟ ... چندتا دانشگاه نوشته بودن
All applicants must have an adequate Bachelor degree based on six semesters full time studies (= 180 ECTS credit points) ؟
این یکی از شرایط ادمیشنشون هست.