PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : داروسازی (Pharmacy)

صفحه ها : [1] 2

sarv
May 8th, 2009, 07:45 PM
سلام از دوستان کسی هست که بدونه برای رشته DRA که شاخه ای در PHD داروسازیه آیا در آمریکا دانشگاهی هست و چطور باید اقدام ؟

mask2005
May 7th, 2010, 03:40 PM
شرط ادامه تحصیل و کار داروسازان در کانادا

سلام دوستان

من این سوال رو درقسمت تحصیل در کانادا مطرح کردم ولی کسی جواب نداده تا الان گفتم اینجا هم مطرح کنم

آیا امکان ادامه تحصیل برای کسایی که در ایران دکتری داروسازی گرفتن، در کانادا وجود داره؟ اگر داره ممنون می شم شرایطش رو بگین
مخصوصا تحصیل در گرایش هایی مثل Clinical Pharmacy یا Hospital Pharmacy
در مورد کار کردن و اجازه کار برای کسایی که مدرکشون روایران گرفتن اگر توضیح بدین ممنون می شم

پیشاپیش از همتون تشکر می کنم

Royal2009
July 6th, 2010, 10:46 PM

سلام دوستان

من این سوال رو درقسمت تحصیل در کانادا مطرح کردم ولی کسی جواب نداده تا الان گفتم اینجا هم مطرح کنم

آیا امکان ادامه تحصیل برای کسایی که در ایران دکتری داروسازی گرفتن، در کانادا وجود داره؟ اگر داره ممنون می شم شرایطش رو بگین
در مورد کار کردن و اجازه کار برای کسایی که مدرکشون روایران گرفتن اگر توضیح بدین ممنون می شم

چرا امکان ادامه تحصیل نداشته باشه . حتما داره. ولی خودتون بایستی زحمت چک کردن سایت دانشگاها و پیدا کردن رشته مورد نظرتون و شرایط لازم را بکشید
موفق باشید

amin farahani
July 9th, 2010, 01:48 AM

سلام دوستان

با سلام. من مدتیه که در مورد شرایط داروسازی تو کانادا سرچ می کنم. تا اونجایی که می دونم امکان ادامه تحصیل وجود داره ولی اینکه مستقیما وارد دوره PhD بشی به CV شما و داشتن مقاله و معدل و همچنین دانشگاه مورد نظر شما بستگی داره آخه داروسازی در اکثر نقاط دنیا BSc هستش نه PharmD. برای کار کردن به عنوان داروساز بایستی مراحل معادلسازی رو بگذرونید که کمی زمانبره و ممکنه سخت باشه (2 دوره آزمون و 1 دوره کارآموزی).اگه اشتباه نکنم برای تحصیل در گرایش هایی مثل Clinical Pharmacy یا Hospital Pharmacy هم بایستی ابتدا مراحل معادلسازی رو بگذرونید. پیشنهاد میکنم بیشتر در این مورد سرچ کنید. good luck

پگاه4
July 9th, 2010, 02:56 AM
فکر می کنم با توضیح پست بالا جواب سوالتون رو گرفته باشید ولی به این لینک هم سر بزنیدhttp://www.nabp.net/boards-of-pharmacy/ قسمت board of pharmacy canada احتمالا مفید هست براتون. شما اول باید حتما معادلسازی مدرک انجام بدین و بعد هر نوع فعالیتی می خوایین در زمینه داروسازی انجام بدین.

ahp
July 9th, 2010, 04:42 PM
سلام، من یک سوال داشتم، آیا امکان ادامهٔ تحصیل برای کسی‌ که ۴،۵ سال از رشتهٔ دارو سازی راا خواند در آمریکا هست یا خیر؟ با فرض اینکه ایشان در حال حاضر در آمریکا هستند.

amin farahani
July 10th, 2010, 12:27 AM
لینکهای زیر به طور کامل در مورد آزمونهای معادلسازی داروسازی در کانادا توضیح داده. اگه از دوستان کسی تجربه و اطلاعات کاملتری در مورد این آزمونها و نحوه دسترسی به منابع این آزمونهادر ایران داره ممنون می شم در اختیارمون بذاره

http://www.pebc.ca/EnglishPages/DocEval/DocEvalHomePage.html
http://www.pebc.ca/EnglishPages/EEX/EEXHomePage.html
http://www.pebc.ca/EnglishPages/QEX/QEXHomePage.html

همچنین سایت www.parscanada.com (http://www.parscanada.com) هم در مورد داروسازی در کانادا اطلاعات خوبی داره .

hitrosh
September 18th, 2010, 08:54 PM
اگه راجع به مراحل و شرایط پذیرش در p.h.d های داروسازی در دانشگاه های تراز اول آمریکا اطلاعات دارید ، ممنون میشم در اختیارم بگذارید . تشکر

Royal2009
September 19th, 2010, 12:15 PM
اگه راجع به مراحل و شرایط پذیرش در p.h.d های داروسازی در دانشگاه های تراز اول آمریکا اطلاعات دارید ، ممنون میشم در اختیارم بگذارید . تشکر

خوب مراحل همون مراحلیه که داوطلبان بقیه Ph.D ها باید طی بکنند . معدل، مقاله ، تافل،gre و فک نمیکنم شرایط خاص دیگری داشته باشد. مگر اینکه رشته خاصی باشه بهر حال با چک کردن سایت چند تا دانشگاه و دپارتمان های مربوطه همه چیز دستتون میاد

موفق باشید

amin2life
December 12th, 2010, 01:56 PM
سلام به همه دوستان،
احتیاج به کمکتون دارم..
من دانشجوی ترم آخر میکروبیولوژی هستم،میخوام برای مرداد ماه پذیرش یه دانشگاه خوب رو برای داروسازی بگیرم..
گزینهام برای تحصیل ایناست:1)مالزی 2)سنگاپور 3)فیلیپین
لطفا دوستانی که در رابطه با این کشورها اطلاعات دارن راهنمایی کنن..
هیچی در مورد apply یا cv و غیره اطلاعات ندارم.
لطفا اموزس دهید.
در ضمن ielts 6 دارم.

Royal2009
January 4th, 2011, 09:52 AM
سلام به همه دوستان،
احتیاج به کمکتون دارم..
من دانشجوی ترم آخر میکروبیولوژی هستم،میخوام برای مرداد ماه پذیرش یه دانشگاه خوب رو برای داروسازی بگیرم..
گزینهام برای تحصیل ایناست:1)مالزی 2)سنگاپور 3)فیلیپین
لطفا دوستانی که در رابطه با این کشورها اطلاعات دارن راهنمایی کنن..
هیچی در مورد apply یا cv و غیره اطلاعات ندارم.
لطفا اموزس دهید.
در ضمن ielts 6 دارم.

دوست عزیز،
شما این سوالتون را یکبار دیگر هم مطرح کردید!
بنظر من فیلیپین نروید دانشگاه آزاد خودمون هم از نظر کیفیت و هم هزینه بهتره و شرایط زندگی در ایران از فیلیپین دردسرش کمتره.
مالزی و سنگاپور را از بخش مالزی و سنگاپور همین سایت با بچه های که مالزی هستند تماس بگیرید واز جزییات کار آگاهی کسب کنید.
در مورد cv و apply هم بخش های مختلف این سایت را مطالعه کنید توقع نداشته باشید کسی همه چیز را آماده در اختیارتون قرار بده.

شادکام باشید.

WELLCOME
April 23rd, 2011, 11:17 AM
من فوق لیسانس زبان انگلیسی دارم میخام در رشته داروسازی از دانشگاهای خارج کشور بذیرش بگیرم ایا میتونم؟ چیکار باید کنم؟

mahyar_ro
August 18th, 2011, 01:34 PM
این مطالب از سایت پزشک کانادا گرفته شده است

www.pezeshkcanada.com

روند دریافت مجوز PEBC و کار در رشته داروسازی در کانادا (Pharmacy Examining Board of Canada) برای داروسازان فارغ التحصیل خارج از کانادا:

داروسازان فارغ التحصیل خارج از کانادا برای کار در رشته داروسازی در کانادا سه مرحله زیر را جهت دریافت مجوز
طی خواهند کرد.

مرحله اول- ارزشیابی مدارک تحصیلی:

به منظور شرکت در آزمون های ارزیابی بررسی مدارک و ارزشیابی آنها اجباریست

مرحله دوم-قبولی در امتحان

THE PHARMACIST EVALUATING EXAMINATION:

قبولی در امتحان فوق شرط لازم برای شرکت در امتحانات بعدی هیئت بورد داروسازی کانادا(Parts I and II)

می باشد

مرحله سوم- قبولی در امتحانات Pharmacist Qualifying Examination – Parts I and II:

در اینجا به تفصیل به توضیح هر یک از این سه مرحله خواهیم پرداخت.

مراحل دستیابی به گواهی بورد داروسازی کانادا PEBC:

مرحله اول-ارزیابی مدارک(Document Evaluating):

PEBC مدارک خاصی را برای اطمینان از قابل قبول بودن تحصیلات شما طبق استانداردهای PEBC در رشته داروسازی مورد ارزیابی قرار خواهد داد.. اگر مدارک شما در ارزیابی مورد قبول باشد ، شما مجاز به شرکت در آزمون کتبی ارزیابی داروسازی خواهید بود.
به منظور آگاهی از اینکه آیا مدارک شما واجد شرایط برای آزمون ارزیابی بوده یا خیر لطفا بخش روند ارزیابی مدارک ( Document Evaluating Application Procedures) را مطالعه کنید .

مرحله دوم –امتحان ارزشیابی :

این امتحان کتبی به منظور تخمین این موضوع بوده که آیا شما توانایی فارغ التحصیل شدن در این رشته را بر طبق روش تدریسی کانادا داشته اید یا خیر .

در صورتی که شما متقاضی شرکت در دوره بعدی آزمون Evaluating هستید می بایست فرم درخواست برای شرکت در امتحان و هزینه امتحان و مدارک مورد نیاز قبل از deadline date ارسال کنید. کلیه اطلاعات مورد نیاز اعم از مدارک مورد نیاز فرم آنلاین و هزینه امتحان در بخش Applying for Document Evaluating توضیح داده خواهد شد.

نکته: اگر شما مایل به استفاده از پروسه ثبت نام آنلاین هستید ابتدا باید برای ارزشیابی مدارکتان اقدام کنید و منتظر جواب PEBC بمانید تا یک شماره شناسایی ( identification number) در اختیارتان قرار دهد .و مسلما بدون طی این پروسه و بدون دریافت این شماره قادر به شرکت در امتحان نخواهید بود.

توجه کنید که یک بار که مدرک شما تایید شد شما تا 5 سال از تاریخ تایید مدرک قادر به ارزشیابی و شرکت در امتحانات مذکور خواهید بود.

مرحله سوم- The Pharmacist Qualifying Examination, Part I (MCQ)

Part II (OSCE و(

بعد از تائید مدارک و قبولی در آزمون ارزشیابی(Evaluating) شما واجد شرایط برای شرکت در امتحانات
The Pharmacist Qualifying Examination, Part I (MCQ)

and

Part II (OSCE هستید .

شما بعد از قبولی در امتحان Evaluating یا همان ارزشیابی اطلاعات لازم برای دو امتحان بعدی را دریافت خواهید کرد..

آزمون های Qualifying به گونه ای طراحی شده که صلا حیت شما را در ارئه فعالیت شغلی کاملا بیخطر و موثر ارزیابی خواهد کرد.. آزمون ها دو بار در سال برگزار خواهد شد و متقاضی میتواند در هر دو امتحان به شکل همزمان و یا در هر امتحان در یک برنامه زمانی خاص شرکت کند.

آزمون Qualifying مرحله اول (Qualifying Examination - Part I) یک آزمون کتبی در قالب سوالات چند گزینه ای (MCQ) است و در دو جلسه یا به عبارت دیگر در دو نیم روز متوالی برگزار میشود.

Qualifying مرحله دوم آزمون
یک آزمون عملی بوده که مبتنی بر قالب شناخته شده "معاینه ساختار یافته عینی بالینی
، و در روز های مختلف گرفته میشود.

objective structured clinical examination یا همان OSCE متشکل از یک سری وظایف 7 دقیقه ای

(7-minute tasks )یا شبیه سازی هائیست که که بر اساس موقعیت های رایج و عملی این حرفه طراحی شده است

behzaad
April 6th, 2012, 04:14 AM
سلام، من یک سوال داشتم، آیا امکان ادامهٔ تحصیل برای کسی‌ که ۴،۵ سال از رشتهٔ دارو سازی راا خواند در آمریکا هست یا خیر؟ با فرض اینکه ایشان در حال حاضر در آمریکا هستند.
متاسفانه خیر. آمریکا در رشته داروسازی مدارک کشورهایی با دوره 5 ساله یا شش ساله رو قبول میکنه. داروسازی ایران چهار ساله است.

Apdentist
April 6th, 2012, 10:11 AM
متاسفانه خیر. آمریکا در رشته داروسازی مدارک کشورهایی با دوره 5 ساله یا شش ساله رو قبول میکنه. داروسازی ایران چهار ساله است.
خير
در ايران هم طول دوره ٥ ساله هست

مشخصات دوره دکتری عمومی داروسازی:

طول دوره تحصیل :حداقل طول دوره دکتری داروسازی ۵/۵ سال می باشد.
مرحله اول : دروس عمومی و اختصاصی علوم پایه

مرحله دوم : دروس اختصاصی داروسازی ، کارآموزی کاراموزی در عرصه ، پایان نامه در پایان مرحله اول، امتحان جامع علوم پایه برگزار می شود و قبولی درامتحان جامع شرط ورود به دوره های بعدی می باشد
تعداد کل واحدهای درسی : ۲۰۹ واحدواحدهای عمومی : ۲۲ واحدواحد علوم پایه : ۵۸ واحدواحدهای اختصاصی : ۱۲۹ واحد

Canpharm
April 7th, 2012, 12:20 PM
سلام دوستان

آیا کسی تجربه ای از امتحان داروسازی کانادا را داره؟

juje2ktor
April 26th, 2012, 01:24 AM
سلام
کسی میدونه طرح رو میشه خرید یا نه؟

fkar
April 27th, 2012, 09:42 PM
آره.یکی از دوستای من طرح رو خرید البته مامانش این کار رو کردچون خودش ایران نبود

behnam1987v
May 13th, 2012, 11:54 PM
یه مقدار راهنمایی برای تحصیل در رشته داروسازی در آلمان می خواستم

Profession@l
May 20th, 2012, 09:55 PM
برای داروسازی به دنبال کشوری هستم که

به زبان انگلیسی تدریس کنه

هزینش رایگان یا کم باشه

کشوری باشه که وضعیت زندگیش مناسب باشه، کشورایی مثل فیلیپین و هند مد نظرم نیستند

جایی با این مشخصات هست؟

Piale
May 20th, 2012, 10:07 PM
سلام، من لیسانس مهندسی شیمی دارم از شریف(معدل 14.78) و ارشد مهندسی شیمی گرایش داروسازی از دانشگاه تهران (معدل 17.50). پروژه هم در زمینه پودرهای دارویی بوده. 2 مقاله isi پذیرفته شده دارم. به نظرتون تو دانشکده های داروسازی اقدام کنم شانس پذیرش همراه فاند دارم. ممنون

BehnoushHajian
May 20th, 2012, 10:18 PM
سلام، من لیسانس مهندسی شیمی دارم از شریف(معدل 14.78) و ارشد مهندسی شیمی گرایش داروسازی از دانشگاه تهران (معدل 17.50). پروژه هم در زمینه پودرهای دارویی بوده. 2 مقاله isi پذیرفته شده دارم. به نظرتون تو دانشکده های داروسازی اقدام کنم شانس پذیرش همراه فاند دارم. ممنون
بدون داشتن نمره تافل و GRE ( برای امریکا ) نظر دادن سخته ولی در کل رزومه خوبی دارید و به نظر من اگه تافل بالای 100 و GRE بالای 1200-1300 بگیرید شانس خوبی دارید . همچنین پیدا کردن استاد خیلی خیلی تاثیر داره و حتما سعی کنید استاد پیدا کنید.

Piale
May 20th, 2012, 10:26 PM
نمره زبانم یادم رفت :D 91 شدم. واسه استرالیا چطور؟ در کانادا و استرالیا و آمریکا استادایی رو که در زمینه کاری من فعالیت دارند زیادن. اما متاسفانه چیزی که متوجه شدم اینه که دانشجوی ایرانی خیلی کم هست اونور که داروسازی بخونن

BehnoushHajian
May 20th, 2012, 11:22 PM
نمره زبانم یادم رفت :D 91 شدم. واسه استرالیا چطور؟ در کانادا و استرالیا و آمریکا استادایی رو که در زمینه کاری من فعالیت دارند زیادن. اما متاسفانه چیزی که متوجه شدم اینه که دانشجوی ایرانی خیلی کم هست اونور که داروسازی بخونن
نمره زبانتون خوبه . البته اگه به فکر پذیرش فول فاند از امریکا هستید به نظرم به فکر نمرات خیلی بالاتر تافل و GRE باشید . در مورد استرالیا من اطلاعات خاصی ندارم اما کانادا تقریبا میشه گفت بدون استاد اپلای نکنید. استاد خیلی نقش مهمی داره. من جای شما بودم الان تمام وقتم و انرژیم رو برای زبان میذاشتم و از تابستو ن شروع به ایمیل زدن به اساتید می کردم.
بله حق با شماست ایرانی توی این رشته ها خیلی کمه منم پارسال که اپلای می کردم نتونستم کسیو پیدا کنم که در این مورد ازش بپرسم.

Profession@l
May 21st, 2012, 04:55 PM

هزینش رایگان یا کم باشه

لیسانس زیست شناسی مولکولی ژنتیک دارم ، میشه واحدهاشو در دانشگاهی برای رشته داروسازی تطبیق داد؟

جایی با این مشخصات هست؟

Royal2009
May 21st, 2012, 08:29 PM

هزینش رایگان یا کم باشه

لیسانس زیست شناسی مولکولی ژنتیک دارم ، میشه واحدهاشو در دانشگاهی برای رشته داروسازی تطبیق داد؟

جایی با این مشخصات هست؟

آلمان گزینه مناسبی است

8654039
June 11th, 2012, 11:11 AM
قسمت مربوط به داروسازی همین یه جاس یا اختصاصی جای دیگه ای هم هست؟ممنون میشم جواب بدین

هر چی میگردم پیدا نمیکنم

exequies
June 12th, 2012, 11:40 AM
دوستان کسی در مورد ادامه داروسازی تو امریکا بعد از گرفتن دکتری داروسازی تو ایران میتونه کمکم کنه ؟

gole maryam198
June 12th, 2012, 11:53 AM
دوستان کسی در مورد ادامه داروسازی تو امریکا بعد از گرفتن دکتری داروسازی تو ایران میتونه کمکم کنه ؟

سلام دوست دسته گُلم:)
خوبی عزیزم؟؟؟:)
آمریکا رو نمی دونم اما تو آلمان من دارم Hospital Pharmacy می خونم
اگه سوالی داشته باشین ، خوشحال می شم که کمکتون کنم عزیزم:redface:

sarianmanesh
June 13th, 2012, 04:58 PM
سلام گل مریم عزیز.
من فوق لیسانس زمین شناسی نفت هستم از دانشگاه تهران شمال.همسرم به خاطر فرصت مطالعاتی به آلمان رفته و قصد داریم اگه اونجا کاری واسش جور شد، منم برم و بمونیم.قصد دارم اگه رفتیم کلاً یه رشته دیگه مثل داروسازی رو بخونم، چون اینجا هم بهش علاقه داشتم.یه سوالاتی دارم که فکر می کنم شما بتونی کمکم کنی.یکی اینکه تو آلمان رشته داروسازی چند ساله؟ 2.به چه زبانی در دانشگاه تدریس میشه؟ 3.داروسازی در آلمان هم مثل اینجا تا دکتری بصورت پیوسته است؟ 4.آیا شروع کردن به خوندن این رشته در آلمان شرایط سنی خاصی داره؟من سی سالمه الان. 5.واسه داروسازی خوندن، چه مدارکی نیاز دارم؟اینجا رشته دبیرستانم تجربی بوده و نمرات و معدل بالایی داشتم مخصوصا زیست و شیمی. 6.شرایط کاری واسه کسایی که اونجا داروسازی خوندن چه جوریه؟
ببخشید سوالاتم زیاده. ممنون میشم جوابمو بدین

gole maryam198
June 13th, 2012, 07:38 PM
سلام گل مریم عزیز.
من فوق لیسانس زمین شناسی نفت هستم از دانشگاه تهران شمال.همسرم به خاطر فرصت مطالعاتی به آلمان رفته و قصد داریم اگه اونجا کاری واسش جور شد، منم برم و بمونیم.قصد دارم اگه رفتیم کلاً یه رشته دیگه مثل داروسازی رو بخونم، چون اینجا هم بهش علاقه داشتم.یه سوالاتی دارم که فکر می کنم شما بتونی کمکم کنی.یکی اینکه تو آلمان رشته داروسازی چند ساله؟ 2.به چه زبانی در دانشگاه تدریس میشه؟ 3.داروسازی در آلمان هم مثل اینجا تا دکتری بصورت پیوسته است؟ 4.آیا شروع کردن به خوندن این رشته در آلمان شرایط سنی خاصی داره؟من سی سالمه الان. 5.واسه داروسازی خوندن، چه مدارکی نیاز دارم؟اینجا رشته دبیرستانم تجربی بوده و نمرات و معدل بالایی داشتم مخصوصا زیست و شیمی. 6.شرایط کاری واسه کسایی که اونجا داروسازی خوندن چه جوریه؟
ببخشید سوالاتم زیاده. ممنون میشم جوابمو بدین

سلام عزیزکم:)
خوبی خانمی؟؟؟:) ایشالا که به سلامتی تشریف میارین اینجا و در خدمتتون خواهم بود گُل قشنگم:)
سوالاتتون رو با ذکر شماره هایی که مرقوم فرمودین جواب میدم
1-- تو آلمان رشته داروسازی چند ساله؟
رشته داروسازی در دانشگاه‌های آلمان به دو بخش تقسیم می‌شه : بخش اول تحصیلات مقدماتی در علوم پایه نظیر شیمی، فیزیک و زیست‌شناسی هستش که ۴ نیم سال تحصیلی طول می کشه. برای بخش دوم نیز ۴ ترم در نظر گرفته شده و مباحث ذکر شده به صورت تخصصی و عملی و در مواردی خارج از محیط دانشگاه، به طور نمونه در کلینیک یا سایر مراکز درمانی به دانشجو ارائه می‌شوند.
2-- به چه زبانی در دانشگاه تدریس میشه؟
انگلیسی/آلمانی
3-- داروسازی در آلمان هم مثل اینجا تا دکتری بصورت پیوسته است؟
رشته داروسازی در آلمان‌ مثلِ رشته پزشکی، در مقطع تحصیلی کارشناسی‌ارشد پیوسته ارائه می‌شه. علاقه‌مندان به دریافت مدرک دکترا، همانند سایر دانشجویان رشته‌های غیرپزشکی، پس از دریافت مدرک کارشناسی‌ارشد، با انتخاب موضوع و پذیرش آن توسط استاد راهنما، به تحصیل در مقطع دکترا مشغول می‌شن.
4.آیا شروع کردن به خوندن این رشته در آلمان شرایط سنی خاصی داره؟
خیر.
5.واسه داروسازی خوندن، چه مدارکی نیاز دارم؟
مدرک دیپلم (تجربی یا ریاضی)+ ریز نمرات+موارد دیگه مثل: پاسپورت و ...
6.شرایط کاری واسه کسایی که اونجا داروسازی خوندن چه جوریه؟
شما بعد از فارغ التحصیل شدن: باید دوره های عملی که در 2 مرحله ی 6 ماهه هستش بگذرونین.در 6 ماهه ی اول: تشریف می برین توی یکی از داروخونه های عمومی و برای 6 ماهه ی دوم: به صورت اختیاری از سوی متقاضیان مشخص می‌شه. غالبا در یکی داروخانه‌ها، مراکز درمانی، موسسات تحقیقاتی وابسته به دانشگاه و همچنین مراکز تولیدی دارو، می‌شه که دوره شش ماهه دوم را سپری کرد.
امکان تحصیل در رشته داروسازی در این دانشگاه‌ها وجود داره: دانشگاه مارتین لوتر، دانشگاه ینا، دانشگاه آزاد برلین، دانشگاه گرایفس‌والد، دانشگاه هامبورگ، دانشگاه کیل، دانشگاه ماربورگ‌، دانشگاه دوسلدورف، دانشگاه بن، دانشگاه مونستر، دانشگاه ماینس، دانشگاه فرانکفورت، دانشگاه زاربروگن، دانشگاه مونیخ، دانشگاه وورسبورگ، دانشگاه فرایبورگ، دانشگاه ارلانگن و دانشگاه لایپزیگ. *** در بین دانشگاه‌های نام برده شده، دانشگاه آزاد برلین، مونیخ و فرایبورگ از جمله دانشگاه‌های برتر در آلمان محسوب می‌شن.***در بین دانشگاه‌هایی که تحصیل در رشته داروسازی در آن‌ها امکان ‌پذیره، دانشگاه‌های مارتین لوتر، ینا، آزاد برلین، گرایفس‌والد، لایپزیگ ‌و کیل، رشته داروسازی را به صورت رایگان و بدون شهریه تحصیلی ارائه می‌دن .
امیدوارم که موفق باشی عزیزم:)

sarianmanesh
June 14th, 2012, 10:00 AM
سلام به گل مریم عزیز.
واقعاً که گلی خانومی.ممنونم که هم زود جوابمو دادین و هم اینقدر دقیق راهنماییم کردین.امیدوارم موفق باشین.من این رشته رو خیلی دوست دارم فقط یک نکته داره که دودلم میکنه، شایدم خنده دار باشه ها...تو این 6 سال چقدر تشریح انسان و حیوون داره؟راستش من با این مسئله مشکل دارم فقط.از کار کردن با موش و قورباغه و .... تو زیست و تشریح انسان تو آناتومی. در حین خوندن این رشته چقدر باید این جور کورس های درسی رو بگذرونم؟
مرسی عزیزم که جوابمو میدین.:kiss:

gole maryam198
June 14th, 2012, 11:28 AM
سلام به گل مریم عزیز.
واقعاً که گلی خانومی.ممنونم که هم زود جوابمو دادین و هم اینقدر دقیق راهنماییم کردین.امیدوارم موفق باشین.من این رشته رو خیلی دوست دارم فقط یک نکته داره که دودلم میکنه، شایدم خنده دار باشه ها...تو این 6 سال چقدر تشریح انسان و حیوون داره؟راستش من با این مسئله مشکل دارم فقط.از کار کردن با موش و قورباغه و .... تو زیست و تشریح انسان تو آناتومی. در حین خوندن این رشته چقدر باید این جور کورس های درسی رو بگذرونم؟
مرسی عزیزم که جوابمو میدین.:kiss:
خواهش می کنم گُلم:)
تشریح (Autopsy) فقط در یک ترم ارائه می شه اونم 3 واحده و اصلاً سخت نیس!!!

exequies
June 14th, 2012, 10:38 PM
سلام دوست دسته گُلم:)
خوبی عزیزم؟؟؟:)
آمریکا رو نمی دونم اما تو آلمان من دارم Hospital Pharmacy می خونم

اگه سوالی داشته باشین ، خوشحال می شم که کمکتون کنم عزیزم:redface:

سلام
ممنون از جوابتون
راستش نمی دونم ولی احتمالا خیلی شرایطشون تفاوت دارن با هم این 2 تا کشور.ولی منم می خوا م clinical pharmacy اادامه بدم اگه در موردش و اینکه اونجا مدرک دکترای ایرانه منو قبول دارن یا نه بگین ممنون میشم...
شما اول تو ایران خوندین ؟

sarianmanesh
June 16th, 2012, 01:25 AM
خواهش می کنم گُلم:)
تشریح (Autopsy) فقط در یک ترم ارائه می شه اونم 3 واحده و اصلاً سخت نیس!!!

سلام خانومی
خوبی؟
ممنون که جوابمو دادین.راستش چندتا سوال دیگه هم واسم پیش اومده عزیزم که فکر می کنم شما بتونی کمکم کنی.
1- ممکنه راجع به بازار کار داروسازی تو آلمان هم بدونم؟ منظورم اینه که بعد فارغ التحصیلی راحت میشه تو داروخونه ها کار پیدا کرد؟2- همینطور می خواستم بدونم واسه تحصیل باید مدرک زبان Toefl,Ielts و یا مدارک زبان آلمانی داشت؟اگه دانشگاه انگلیسی زبان باشه بازم مدرک آلمانی نیازه؟ 3- ثبت نام تو این رشته به چه صورته؟یعنی به محض ثبت نام میشه تحصیل رو شروع کرد؟ (هر کی ثبت نام کنه میتونه شروع کنه به تحصیل یا طبق اولویت بندی یا به نوبت و یا شرایط خاصی دانشجو میگیرن؟)
4- من اینجا یه مدت کلاس آلمانی خصوصی رفتم و مدرک A1 رو گرفتم. اگه دانشگاه مدرک آلمانی هم بخواد شما فکر می کنی تو آلمان راحت تر میشه آلمانی یاد گرفت؟منظورم کلاس رفتن و محیط زندگیه. میشه 6 ماه اونجاآلمانی خوند و امتحانشو قبول شد؟
ببخشید که سوالاتم زیاده. ممنون میشم جوابمو بدین.:smile::kiss:

gole maryam198
June 16th, 2012, 11:58 AM
سلام
ممنون از جوابتون
راستش نمی دونم ولی احتمالا خیلی شرایطشون تفاوت دارن با هم این 2 تا کشور.ولی منم می خوا م clinical pharmacy اادامه بدم اگه در موردش و اینکه اونجا مدرک دکترای ایرانه منو قبول دارن یا نه بگین ممنون میشم...
شما اول تو ایران خوندین ؟
سلام دوست قشنگم:)
خوبی عزیزم:)
دوست خوبم، Clinical Pharmacist بر خلافِ Hospital Pharmacist ، کارش ارائه خدمات مستقیم به بیمار و مراقبت از اون هستش است. این دسته از داروسازان اغلب با همکاری پزشکان و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی و مراقبت های دارویی در مورد بیماران اعمال می کنند.اونها همچنین در زمینه های مختلف پزشکی و جراحی،و بیمارانی که مبتلا به اعتیاد هستن ، نظارتِ نزدیک دارن.اونطور که از یکی از استادام سوال کردم، : ایشون می گفتن که: در همه ی بیمارستانهای آمریکا، (بدون استثناء) ،داروهایی که در دسته ی خطرناک طبقه بندی می شن،و نیاز به نظارت مستقیم دارن، از Clinical Pharmacist ها باید استفاده بشه و در نتیجه بازار کاری فوق العاده خوبی هم داره.
در مورد سوال دومی که فرمودین: مدرک دکترای حرفه ایی داروسازی هم در دانشگاههایی که در پستهای قبلم بهشون اشاره کردم، کاملاً قابل قبوله و مشکلی ندارین در این زمینه. با اطمینان کامل عرض می کنم و خیالتون کاملاً راحت باشه عزیزکم:)
در مورد سوال سومی که فرمودین: بله من اصفهان خوندم و برای ادامه تحصیل و گرفتن تخصص، به اینجا اومدم
ایشالا که همیشه موفق باشی دوست گُلم:)

gole maryam198
June 16th, 2012, 12:43 PM
سلام خانومی
خوبی؟
ممنون که جوابمو دادین.راستش چندتا سوال دیگه هم واسم پیش اومده عزیزم که فکر می کنم شما بتونی کمکم کنی.
1- ممکنه راجع به بازار کار داروسازی تو آلمان هم بدونم؟ منظورم اینه که بعد فارغ التحصیلی راحت میشه تو داروخونه ها کار پیدا کرد؟2- همینطور می خواستم بدونم واسه تحصیل باید مدرک زبان Toefl,Ielts و یا مدارک زبان آلمانی داشت؟اگه دانشگاه انگلیسی زبان باشه بازم مدرک آلمانی نیازه؟ 3- ثبت نام تو این رشته به چه صورته؟یعنی به محض ثبت نام میشه تحصیل رو شروع کرد؟ (هر کی ثبت نام کنه میتونه شروع کنه به تحصیل یا طبق اولویت بندی یا به نوبت و یا شرایط خاصی دانشجو میگیرن؟)
4- من اینجا یه مدت کلاس آلمانی خصوصی رفتم و مدرک A1 رو گرفتم. اگه دانشگاه مدرک آلمانی هم بخواد شما فکر می کنی تو آلمان راحت تر میشه آلمانی یاد گرفت؟منظورم کلاس رفتن و محیط زندگیه. میشه 6 ماه اونجاآلمانی خوند و امتحانشو قبول شد؟
ببخشید که سوالاتم زیاده. ممنون میشم جوابمو بدین.

سلام عزیزِ دلم:)
من عااااااااااالیم:)
1- ممکنه راجع به بازار کار داروسازی تو آلمان هم بدونم؟ منظورم اینه که بعد فارغ التحصیلی راحت میشه تو داروخونه ها کار پیدا کرد؟
آره عزیزم ...درآمد فارغ التحصیلان رشته های دانشگاهی کاملا مرتبط با کشور مربوطه است. در آلمان رشته مهندسی شیمی و داروسازی در ردیف 5 شغل با درآمد بالا قرار می گیره + درآمدی که الان یه داروساز داره می گیره: 4500 تا 5000 یورو در هر ماه
2- واسه تحصیل باید مدرک زبان Toefl,Ielts و یا مدارک زبان آلمانی داشت؟
برای زبان آلمانی ارایه مدرکی دال بر یادگرفتن حدود ۵۰۰ ساعت زبان لازمه.
3- اگه دانشگاه انگلیسی زبان باشه بازم مدرک آلمانی نیازه؟
بله
4- ثبت نام تو این رشته به چه صورته؟
برای شروع تحصیل در نیم سال زمستانی باید مدراک خود را حداکثر تا ۱۵ ژوئیه و برای شروع تحصیل در نیم سال تابستانی تا ۱۵ ژانویه ارسال کرده باشید.
5- به محض ثبت نام میشه تحصیل رو شروع کرد؟ (هر کی ثبت نام کنه میتونه شروع کنه به تحصیل یا طبق اولویت بندی یا به نوبت و یا شرایط خاصی دانشجو میگیرن؟)
آره عزیزم... به محض اینکه همه ی مدارکتون، Ok باشه ، می تونید شروع کنین.محدودیت خاصی ندارن
6- من اینجا یه مدت کلاس آلمانی خصوصی رفتم و مدرک A1 رو گرفتم. اگه دانشگاه مدرک آلمانی هم بخواد شما فکر می کنی تو آلمان راحت تر میشه آلمانی یاد گرفت؟منظورم کلاس رفتن و محیط زندگیه. میشه 6 ماه اونجاآلمانی خوند و امتحانشو قبول شد؟
اگه بچه های دیگه ی فروم دعوام نکنن :p(برخلاف نظر همه ی اونها) به نظر من، آلمانی شیرین ترین و زیباترین زبان دنیاس...
به نظر بنده، شما تو ایران ، آلمانی یاد بگیرین، خیلی بهتره... اینجا که برسین ، کارآتون راحت پیش میره...
ایشالا که همیشه موفق باشی ساناز نازنینم:)

exequies
June 19th, 2012, 08:36 PM
با سلام. من مدتیه که در مورد شرایط داروسازی تو کانادا سرچ می کنم. تا اونجایی که می دونم امکان ادامه تحصیل وجود داره ولی اینکه مستقیما وارد دوره PhD بشی به CV شما و داشتن مقاله و معدل و همچنین دانشگاه مورد نظر شما بستگی داره آخه داروسازی در اکثر نقاط دنیا BSc هستش نه PharmD. برای کار کردن به عنوان داروساز بایستی مراحل معادلسازی رو بگذرونید که کمی زمانبره و ممکنه سخت باشه (2 دوره آزمون و 1 دوره کارآموزی).اگه اشتباه نکنم برای تحصیل در گرایش هایی مثل Clinical Pharmacy یا Hospital Pharmacy هم بایستی ابتدا مراحل معادلسازی رو بگذرونید. پیشنهاد میکنم بیشتر در این مورد سرچ کنید. good luck

1 سوال
حتی نمیشه برای دوره ی pharmD اقدام کرد و از این راه ذیپه نیاز به گذروندن معادل ساری نباشه؟؟(منظورم کسی که pharmD داره تو ایران هستش)

razeghi70
July 11th, 2012, 03:08 PM
من دانشجوی سال 4 داروسازی دانشگاه تهرن هستم.معدل حدود 15.5 .هنوز یک سال و نیم تا اتمام دوره دکتری عمومیم مونده.

برای گرفتن پذیرش phd واسه آمریکا از الان باید اقدام کنم؟ من هنوز مدرک رسمی ندارم و نمی دونم چه امتحان زبانی باید بدم.
به نظرتون شانس پذیرش usc دارم؟ کلا چه جوری ارزیابی میکنید وضعیتمو؟

خیلی گیج شدم! http://www.applyabroad.org/forum/images/smilies/huh.gif لطفا یکی جواب منو بده

gheimati757
August 4th, 2012, 01:16 PM
سلام
می خواستم بپرسم آیا کسی اطلاع داره کدام کشورها برای ادامه دادن داروسازی در رشته clinical pharmacy نیاز به معادل سازی ندارند (آمریکا، استرالیا، کانادا می خوان) و مدرک ما را قبول دارند ؟

پگاه4
August 6th, 2012, 09:06 AM
سلام دوستان کسی اینجا هست که از داروسازی برای phD علوم پایه در امریکا اقدام کرده باشه؟ من علاقه زیادی به cancer biology دارم. اگر کسی قبلا اقدام کرده لطفا یه کم راهنمایی کنه من TOEFL 103 دارم معدل داروسازی ام هم 16.5 هست. GRE هنوز ندادم.
راستی gheimati757 تمام کشورهایی که گفتی نیازبه این مراحل دارن چون در کار clinical با بیمار سرو کار داریم باید از صافی امتحانات رد شد.

nitrogeen
August 10th, 2012, 01:50 AM
سلام دوستان. من امسال شروع به تحصیل در رشته داروسازی میکنم. ایا بعد از گذروندن چند ترم و شرکت در ازمون pcat
. میتونم به دانشگاه های امریکا انتقالی بگیرم؟

gheimati757
August 11th, 2012, 01:09 PM
سلام. نه . نمی تونی. یکی از دوستای من بعد از علوم پایه رفت و همه امتحانات را هم داده بود ولی اونجا مجبور شد دوباره از صفر شروع کنه.

gheimati757
August 11th, 2012, 01:12 PM
سلام دوستان کسی اینجا هست که از داروسازی برای phD علوم پایه در امریکا اقدام کرده باشه؟ من علاقه زیادی به cancer biology دارم. اگر کسی قبلا اقدام کرده لطفا یه کم راهنمایی کنه من TOEFL 103 دارم معدل داروسازی ام هم 16.5 هست. GRE هنوز ندادم.
راستی gheimati757 تمام کشورهایی که گفتی نیازبه این مراحل دارن چون در کار clinical با بیمار سرو کار داریم باید از صافی امتحانات رد شد.

سلام. آره می تونید. ولی حتما باید GRE داشته باشید و توی اون زمینه هم مقاله داشته باشید.
راستی برای clinical pharmacy اروپا هم همین طوریه ؟

zahra64
August 14th, 2012, 01:24 AM
سلام دوستان من فوق شيمي تجزيه سراسري با معدل 18.40 و ليسانس محض سراسري با معدل 17.12 هستم.3 تا مقاله ISI چاپ شده 2 تا ريوايز شده و 13 تا سمينار و 2 سال سابقه تدريس دارم. آيلتس 6 دارم كه فكر كنم الان حدود 7 شده باشه اگر دوباره امتحان بدم.. ميخوام برا دكتراي كمواينفورماتيكس يا داروسازي(در واقع طراحي دارو كه بين اين دو تا رشته هست) اقدام كنم. به نظرتون ميتونم با اين شرايط پذيرش بگيرم؟ كسي ميتونه كمك كنه راجع به انتخاب كشور؟ مرسي از كمكتون

Royal2009
August 14th, 2012, 10:45 AM
سلام دوستان من فوق شيمي تجزيه سراسري با معدل 18.40 و ليسانس محض سراسري با معدل 17.12 هستم.3 تا مقاله ISI چاپ شده 2 تا ريوايز شده و 13 تا سمينار و 2 سال سابقه تدريس دارم. آيلتس 6 دارم كه فكر كنم الان حدود 7 شده باشه اگر دوباره امتحان بدم.. ميخوام برا دكتراي كمواينفورماتيكس يا داروسازي(در واقع طراحي دارو كه بين اين دو تا رشته هست) اقدام كنم. به نظرتون ميتونم با اين شرايط پذيرش بگيرم؟ كسي ميتونه كمك كنه راجع به انتخاب كشور؟ مرسي از كمكتون

سلام
معدلتون که خیلی خوبه مقالاتتون هم خوبه
شما اگر نمره جی آریی جنرال خوبی داشته باشید بنظرم واسه امریکا شانس خیلی خوبی دارد و با اساتیدی که زمینه کاریشون مرتبط با کار شما هست از اواسط یا اواخر شریور شروع کنید به تماس گرفتن.

واسه کانادا که جی آریی نمی خواد.سایت های مربوطه را چک کنید ببیند می نیمم نمره زبانی که می خواهند چند است.
واسه اروپا هم باید دنبا پوزیشن خالی بگردید.

در هرصورت قسمت های مختلف این سایت را بدقت مطالعه بفرمایید. و از اون مهمتر اینکه سایت دانشگاههای خارجی که مدنظر دارید را بدقت مطالعه فرموده زیرا بهترین رفرنس سایت دانشگاه و دپارتمان مربوطه هست.

موفق باشید

aliasdfgh
August 21st, 2012, 01:26 PM
سلام خسته نباشيد من يه سوال فوري دارم من مي خوام تو رشته داروسازي ميكروبيولوژي در مقطع ارشد ادامه تحصيل بدم تو ايران همچين رشته نيست بعد خواندن اين رشته و گرفتن ارشد يا دكتر وقتي مي خوام به ايران برگردم چطوري مداركه منو قبول ميكنند تو ايران تو هيج دانشگاهي اين رشته نيست

masoudppr
August 21st, 2012, 07:30 PM
به نزدیک ترین رشته معادل سازی میشه.

m3drug
August 22nd, 2012, 06:23 PM
آیا امکان کار در داروخونه و تحصیل در مقطع PhD در یکی از گرایش های داروسازی در کانادا بطور همزمان وجود دارد؟
برای اخذ فول فاند چه حداقل هایی نیاز است؟(بفرض در دانشگاه alberta کانادا)

max70
August 24th, 2012, 10:42 AM
سلام.

بچه ها من تصمیم به ادامه تحصیل تو هند دارم و در رشته داروسازی

بچه هایی که تصمیم به ادامه تحصیل در هند

و رفتن به هند رو دارند اگه دوست داشته باشند میتونیم با هم آشنا بشیم و

از اینجا (ایران) به صورت دو یا چندنفره تمام مراحل رو با هم اقدام کنیم

تا بتونیم با کمک هم سختی های اول اقامت تو هند را کم کنیم

بچه هایی که دوست داشته باشند میتونن همینجا پیام بذارن یا پیغام خصوصی بدن تا

با هم آشنا شیم
مرسی.

SAB_ER
August 24th, 2012, 03:32 PM
پذیرش داروسازی بدون کنکور در آذربایجان

سلام من دانشجوی رشته ی علوم آزمایشگاهی ترم 3 هستم. و میخوام که انصراف بدم و داروسازی در دانشگاه های خارجی البته بدونه کنکور.اینم بگم من ارزون ترین و نزدیک ترین کشور رو میخوام برای تحصیل انتخاب کنم.لطفا راهنماییم کنمی که چکارباید کنم؟:embarrassed:
بعدش یه سوال دارم اخیرا شنیدم که دانشگاه های پزشکی آذربایجان مورد تایید وزارت بهداشت نیستن!!:confused:میخواستم بگم من دوست دارم آذربایجان بخونم اونوقت اگه پذیرش بگیرم دیگه توو ایران مدرکمو قبول ندارن؟
بعدش آیا دانشگا ه پزشکی آذربایجان مدرکش بین المللیه؟؟یعنی اجازه طبابت یاهمون فعالیت تو بقیه کشورهارو داره؟اگه داره کدوم کشورها؟ که بعد اینکه مدرک داروسازیمو که 4 ساله هست گرفتم برم اون کشور طبابتمو کنم:biggrin: لطفا کسی که واقعا خبر دره بهم کمک کنه:embarrassed:

MrMind
August 29th, 2012, 02:24 PM
سلام
دوستان عزیز من یک دوستی دارم که داروسازی شیراز می خونه
شرایطش طوری بوده موقع انتخاب رشته که باید الان سه برابر زمان تحصیلش توی شهر خودش (بندر عباس) خدمت کنه تا مدرکش رو بهش بدن

حالا اگر این دوستم بخواد برای ادامه تحصیل بره، با توجه به اینکه بعد از فارغ التحصیلی مدرکش رو بهش نمی دن باید چه کار کنه؟
چه راه هایی پیشنهاد می کنید؟

masoudppr
August 31st, 2012, 01:25 AM
سلام.

بچه ها من تصمیم به ادامه تحصیل تو هند دارم و در رشته داروسازی

بچه هایی که تصمیم به ادامه تحصیل در هند

و رفتن به هند رو دارند اگه دوست داشته باشند میتونیم با هم آشنا بشیم و

از اینجا (ایران) به صورت دو یا چندنفره تمام مراحل رو با هم اقدام کنیم

تا بتونیم با کمک هم سختی های اول اقامت تو هند را کم کنیم

بچه هایی که دوست داشته باشند میتونن همینجا پیام بذارن یا پیغام خصوصی بدن تا

با هم آشنا شیم
مرسی.

دوست عزیز از من میشنوی سمت هند نرو هیچوقت ...اگه هم هیچ راهی نداشتی جای بهتر بری یا تو ایران این رشته رو بخونی (واحد های بین الملل) فقط سمت اون چند نا دانشگاهی که وزارت بهداشت مشخص کرده برید(پونا و بنگلور رو دورش خط بکش).

masoudppr
August 31st, 2012, 01:37 AM
پذیرش داروسازی بدون کنکور در آذربایجان

سلام من دانشجوی رشته ی علوم آزمایشگاهی ترم 3 هستم. و میخوام که انصراف بدم و داروسازی در دانشگاه های خارجی البته بدونه کنکور.اینم بگم من ارزون ترین و نزدیک ترین کشور رو میخوام برای تحصیل انتخاب کنم.لطفا راهنماییم کنمی که چکارباید کنم؟:embarrassed:
بعدش یه سوال دارم اخیرا شنیدم که دانشگاه های پزشکی آذربایجان مورد تایید وزارت بهداشت نیستن!!:confused:میخواستم بگم من دوست دارم آذربایجان بخونم اونوقت اگه پذیرش بگیرم دیگه توو ایران مدرکمو قبول ندارن؟
بعدش آیا دانشگا ه پزشکی آذربایجان مدرکش بین المللیه؟؟یعنی اجازه طبابت یاهمون فعالیت تو بقیه کشورهارو داره؟اگه داره کدوم کشورها؟ که بعد اینکه مدرک داروسازیمو که 4 ساله هست گرفتم برم اون کشور طبابتمو کنم:biggrin: لطفا کسی که واقعا خبر دره بهم کمک کنه:embarrassed:

وقتی که مورد تایید نیست بعدا به مشکل بر میخورید.
در مورد بین امللی بودن خودتون چک کنید(فک نمیکنم)...
نه بعد از چهار سال نمیتونید تو داروخونه کار کنید بجز ایران.
کشورهای دیگه بسیار حساس هستند رو پذیرش در مقاطع بالاتر و دادن شغل تو این رشته و کلی آزمون داره...
اگه میتونید واحد های بین الملل تو ایران رو بخونید که آیندش بهتره براتون.
موفق باشید.

Molmed
August 31st, 2012, 04:02 AM
با سلام، برای تحصیل در رشته دکترای داروسازی در دانشگاهی مثل براونشوایگ یا گرایسفولد در آلمان چگونه می توان با لیسانس بیولوژی از ایران اقدام کرد؟ امکان معادل سازی واحدهای مشترک وجود دارد یا نه؟ هزینه تحصیل چقدر است؟ زبان دوره ها چیست؟ با تشکر

MrMind
August 31st, 2012, 12:14 PM
سلام
شرایطش طوری بوده موقع انتخاب رشته که باید الان سه برابر زمان تحصیلش توی شهر خودش (بندر عباس) خدمت کنه تا مدرکش رو بهش بدن

حالا اگر این دوستم بخواد برای ادامه تحصیل بره، با توجه به اینکه بعد از فارغ التحصیلی مدرکش رو بهش نمی دن باید چه کار کنه؟

اساتید کسی جواب سوال من و می دونه ؟ http://www.iran-eng.com/images/smilies/funny/w05.gif

masoudppr
August 31st, 2012, 05:19 PM
دوست عزیز سوال خودتون رو اینجا بپرسید که جوابتون رو بگیرید .

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?3684-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AC%D8%A7-%D9%85%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF/page28

gheimati757
September 1st, 2012, 10:31 PM
اساتید کسی جواب سوال من و می دونه ؟ http://www.iran-eng.com/images/smilies/funny/w05.gif

سلام . باید وصیغه بذاره. من رفتم از وزارت بهداشت پرسیدم. 40 میلیون باید بذاره. تا مدرکش را یک هفته بهش بدن تا ببره بده دارالترجمه بعد برش گردونه.

MrMind
September 2nd, 2012, 10:44 AM
سلام . باید وصیغه بذاره. من رفتم از وزارت بهداشت پرسیدم. 40 میلیون باید بذاره. تا مدرکش را یک هفته بهش بدن تا ببره بده دارالترجمه بعد برش گردونه.

زنده باد
بعد که مدرک رو برگردوند 40 ملیون رو بهش بر می گردونن ؟

lili68
September 2nd, 2012, 03:23 PM
شرایط داروساز و داروسازی بالینی در استرالیا چه طوره؟می تونم به عنوان داروساز ویزا بگیرم بعد در استرالیا در شاخه ی بالینی درس بخونم و همونجا تو رشتم مشغول به کارشم؟

gheimati757
September 9th, 2012, 11:05 AM
زنده باد
بعد که مدرک رو برگردوند 40 ملیون رو بهش بر می گردونن ؟

نه. پول را تا زمانی که طرح نره برنمی گردونن چون مدرک پیش اون ها گرو می مونه.

gheimati757
September 9th, 2012, 11:08 AM
شرایط داروساز و داروسازی بالینی در استرالیا چه طوره؟می تونم به عنوان داروساز ویزا بگیرم بعد در استرالیا در شاخه ی بالینی درس بخونم و همونجا تو رشتم مشغول به کارشم؟

سلام. نه نمی تونی این کار را بکنی. چون استرالیا هم باید مثل کانادا و آمریکا اگر بخوای وارد بالین بشی باید امتحان معادل سازی بدی تا تو را به عنوان داروساز قبول کنن. من هم دنبال رشته داروسازی بالینی هستم اگر خواستی پیغام خصوصی بده تا اطلاعاتمون را با هم share کنیم.

bahar_336
September 17th, 2012, 12:37 AM
سلام دوستان
من سال چهارم دکتری عمومی داروسازی هستم و دوست دارم تو رشته ی بیوتکنولوژی دارویی برایPhd ادامه تحصیل بدم منتها با سرچ هایی که کردم انگار توی امریکا رشته ی بیوتکنولوژی دارویی مثل ایران وجود نداره، و بیوتکنولوژی در دانشگاه های مختلف امریکا توی دپارتمان های مختلفی هست که من نمی دونم دقیقا کدومش مثل ایران با کشف داروهای جدید سروکار داره. کسی می تونه تو این زمینه راهنماییم کنه ؟ یه دنیا ممنونم

gheimati757
September 17th, 2012, 10:44 AM
سلام دوستان
من سال چهارم دکتری عمومی داروسازی هستم و دوست دارم تو رشته ی بیوتکنولوژی دارویی برایPhd ادامه تحصیل بدم منتها با سرچ هایی که کردم انگار توی امریکا رشته ی بیوتکنولوژی دارویی مثل ایران وجود نداره، و بیوتکنولوژی در دانشگاه های مختلف امریکا توی دپارتمان های مختلفی هست که من نمی دونم دقیقا کدومش مثل ایران با کشف داروهای جدید سروکار داره. کسی می تونه تو این زمینه راهنماییم کنه ؟ یه دنیا ممنونم
سوئیس را search کن.

baam_daad
September 18th, 2012, 02:40 AM
دوستان من فوق ليسانس معماري و ديپلم رياضي هستم علاقه دارم از صفر رشته ي دارو سازي رو تو امريكا دنبال كنم. اما انگاري اين كار سخت و تقريبا محال است مي خ استم بدونم از چه نظر غير ممكن محسوب مي شود و اينكه چه پيش نياز و دوره هايي رو مي بايد طي چه مدت بگذرونم؟ اگر ورود به اين رشته سخت است مي تونم المان بخونم و بعد كذشت مدتي به دانشگاه هاي امريكا منتقل كنم خودم رو !؟ ممنون مي شم از راهنماييتون.

bahar_336
September 19th, 2012, 06:36 PM
دوباره سلام .
من فقط دنبال امریکا هستم سوئیس یا کشورهای اروپایی نمی خوام برم. اگر ممکنه در پاسخ به سوالم واسه امریکا راهنماییم کنید. ممنونم:)

gheimati757
September 23rd, 2012, 12:32 AM
دوستان من فوق ليسانس معماري و ديپلم رياضي هستم علاقه دارم از صفر رشته ي دارو سازي رو تو امريكا دنبال كنم. اما انگاري اين كار سخت و تقريبا محال است مي خ استم بدونم از چه نظر غير ممكن محسوب مي شود و اينكه چه پيش نياز و دوره هايي رو مي بايد طي چه مدت بگذرونم؟ اگر ورود به اين رشته سخت است مي تونم المان بخونم و بعد كذشت مدتي به دانشگاه هاي امريكا منتقل كنم خودم رو !؟ ممنون مي شم از راهنماييتون.

سلام. ببین غیر ممکن نیست ولی سخته. من خودم با اینکه دارو خوندم می خواستم همین کار را تو آمریکا بکنم ولی برای من که نمیشه چون واقعا سخته مثلا : امتحان SAT می خواد. امتحان PCAT می خواد و از همه مهم تر این که تو این رشته نمی تونی تو این مقطع فاند بگیری هزینه اش پای خودته. از هیچ کشور دیگه ای هم نمی تونی منتقل بشی آمریکا !!!!!!!!!!!!!!!!!!

pooya2012
September 24th, 2012, 01:47 PM
سلام
من برای PHD مکانیک از دانشگاه سیدنی بورس گرفتم، خانومم داره اینجا داروسازی تهران میخونه، سال چهارمه.
میشه این چهارسالو اونجا معادل لیسانس فرض کرد و برای فوق براش اقدام کرد؟
راهی داره حداقل برای هزینه تحصیلش بورسی گرفت؟
چون هزینه تحصیل همسرم + هزینه زندگی جفتمون خیلی زیاد میشه
کلا راهی هست که من این فرصتو از دست ندم؟
ممنونم

nilooniloo
September 28th, 2012, 08:36 PM
با سلام-ايا در تركيه رشته داروسازي ارشد و دكترا هم داره؟يعني مثلا من با مدرك ليسانس مهندسي پزشكي از ايران ميتونم واسه ارشد داروسازي در دانشگاههاي تركيه اقدام كنم؟ممنون

faridkaveh
October 3rd, 2012, 06:50 PM
سلام دوستان من رشتم داروسازی عمومی هست و برای مونترال اقدام کردم اما کلا پروسه معادل سازی مدرکش کمی با بقه جاهای کانادا فرق میکنه اگه اطلاعی دارید لطفا راهنماییم کنید.

szhosseini11
October 18th, 2012, 11:47 PM
سلام دوستان
میخواستم بدونم خوندن رشته ی داروسازی در آمریکا در چه مقاطعی به صورت فول فاند امکان پذیر است؟!
ممنون.

szhosseini11
October 18th, 2012, 11:51 PM
دوستان همچنین میخواستم ببینم امکان گرفتن پذیرش از کارشناسی زیست شناسی به دکترای داروسازی با وجود 3 مقاله ی ISI , (یک مقاله کارشده در رشته ی داروسازی)، و با فرض toefl , GRE با نمرات بالا، امکانپذیر است؟!

uldooz
October 30th, 2012, 02:32 PM

سلام،
اینطور که من شنیدم اوضاع کار و درآمد خوبه، ولی خب راه زیادی رو برای معادل سازی مدرک بریم، بعنوان داروساز که ویزا نمی دن تا رجیستر نشده باشی. من پذیرش کلینیکال فارمسی از دانشگاه کوئینزلند گرفتم فقط واسه اینکه با ویزای دانشجویی بتونم برم اونجا امتحانارو بدمو کارآموزی رو بگذرونم.
به pharmacy council که ایمیل زدم و پرسیدم با خوندن داروسازی بالینی اونجا میتونم بعنوان "clinical pharmacist" اونجا کار کنم گفتن نه حتماً باید ریجیستر شی بعد! کلاً فکر راهی رو که باید تا رجیستر شدن برم میکنم حالم بد میشه ولی دیگه تصمیممو گرفتم که اینکارو انجام بدم.

uldooz
October 30th, 2012, 02:52 PM
سلام
می خواستم بپرسم آیا کسی اطلاع داره کدام کشورها برای ادامه دادن داروسازی در رشته clinical pharmacy نیاز به معادل سازی ندارند (آمریکا، استرالیا، کانادا می خوان) و مدرک ما را قبول دارند ؟

سلام،
برای ادامه ی تحصیل فکر نکنم نیازی باشه ولی برای کار معادلسازی ضروریه

MoriX
November 2nd, 2012, 01:49 PM
سلام...من داروسازی دانشگاه ازاد می خونم و واسه پی اچ دی دوست دارم به کشورهای اروپایی ازجمله المان برم.این کشورها مدرک منو (دانشگاه ازاد) قبول می کنن؟اگه اره،شرایط گرفتن پذیرش با فاند چیه؟برای المان باید مدرک زبان المانی هم داشت؟طول دوره تحصیل چقدره و شرایط کار چه جوریه؟کلا اوضاع کار داروسازی اونجا بهتره یا ایران؟و بهترین گرایش چه المان و چه ایران چیه؟

shaadi
November 14th, 2012, 10:47 PM
سلام من ليسانس داروسازي از فيليپين دارم و در ايران براي تاييد ليسانسم 26 واحد 2 ترم گذروندم الان در آمركا هستم و مي خواهم مداركم ارزشيابي كنم ولي اينجا ليسانس 5 ساله قبول دارن اينجا كسي اطلاعي داره راهنمايي كنه؟

rahi2012
November 18th, 2012, 10:45 AM
سلام من ليسانس داروسازي از فيليپين دارم و در ايران براي تاييد ليسانسم 26 واحد 2 ترم گذروندم الان در آمركا هستم و مي خواهم مداركم ارزشيابي كنم ولي اينجا ليسانس 5 ساله قبول دارن اينجا كسي اطلاعي داره راهنمايي كنه؟
این لسانس 5 ساله دیگه چه مدلیه؟ منظور همون سیستمی هست که توی روسیه و .... رایجه؟ چون خودشون دکترا ارزیابی میکنند اونو.؟ امریکا لیسانس؟
برای بقیه جاها هم لیسانس که 4 ساله هست و توی بعضی جاها هم دوره های دکترای عمومی 6 ساله دارند.

ferank
November 28th, 2012, 02:09 PM
http://www.applyabroad.org/forum/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلی توسط lili68 http://www.applyabroad.org/forum/images/buttons/viewpost-left.png (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?p=887716#post887716)

سلام. نه نمی تونی این کار را بکنی. چون استرالیا هم باید مثل کانادا و آمریکا اگر بخوای وارد بالین بشی باید امتحان معادل سازی بدی تا تو را به عنوان داروساز قبول کنن. من هم دنبال رشته داروسازی بالینی هستم اگر خواستی پیغام خصوصی بده تا اطلاعاتمون را با هم share کنیم

سلام. من هم می خوام برای clinical pharmacy eghdam konam, می دونم تو استرالیا دانشگاه ملبورن این رشته را داره ولی نمی دونستم که اونم معادلسازی می خواد. می دونم تا پارسال آیلتس 7.5 تو هر skill می خواست. می تونم از شما اطلاعات بیشتری بگیرم؟ظاهرا رفرانس برا معادلسازی مشابه امریکا و کاناداست.

ferank
November 28th, 2012, 02:27 PM
سلام،
اینطور که من شنیدم اوضاع کار و درآمد خوبه، ولی خب راه زیادی رو برای معادل سازی مدرک بریم، بعنوان داروساز که ویزا نمی دن تا رجیستر نشده باشی. من پذیرش کلینیکال فارمسی از دانشگاه کوئینزلند گرفتم فقط واسه اینکه با ویزای دانشجویی بتونم برم اونجا امتحانارو بدمو کارآموزی رو بگذرونم.
به pharmacy council که ایمیل زدم و پرسیدم با خوندن داروسازی بالینی اونجا میتونم بعنوان "clinical pharmacist" اونجا کار کنم گفتن نه حتماً باید ریجیستر شی بعد! کلاً فکر راهی رو که باید تا رجیستر شدن برم میکنم حالم بد میشه ولی دیگه تصمیممو گرفتم که اینکارو انجام بدم.

یعنی فقط اگه بخوای کار کنی باید رجیستر بشی؟ پذیرش بدون رجیستر شدن می دن؟ می شه یه مفدار بیشتر توضیح بدید؟IELTS چند می خوان؟

roozbehbeik
December 28th, 2012, 12:50 AM
دوستان كسى درمورد دارو سازى ايتاليا اطلاعاتى داره
امتحان داره؟ سخته امتحانش؟ كدوم شهر داره؟ ممنون ميشم جواب بدين

shaghayegh45
February 12th, 2013, 01:41 PM
سلام دوستان.
من داروسازي در هند خوندم الان هم درسم تمام شده و لي متاسفانه امتحان ارزشيابي رو كه وزارت بهداشت مي گيره قبول نشدم و مدركم ترجمه نميشه .. كساني از دوستان راهي سراغ داره راهنمايي كنه؟ آيا مي تونم دوباره امتحان بدم و بعد از قبولي در امتحان مدركم ترجمه مي شه؟ كسي تا به حال به اين مشكل برخورد نكرده؟ تورو خدا راهنمايي كنيد منو .. ممنون

masoudppr
February 13th, 2013, 03:18 PM
آره میشه 2 بار در سال برگزار میشه...و اکه قبول نشدید بهتون واحد میدن 3 ماه تو یه دانشگاه بگذرونید.

shaghayegh45
February 14th, 2013, 08:35 AM
ممنون . آخه به من گفتن اگه سال ديگه حتي قبول هم شدي بايد يه سري واحد به مدت يك ترم تو يه دانشگاه بگذروني ! نمي دونم راست مي گن يا نه ؟ حتي اگه قبول شم هم بايد برم واحدهارو بگذرونم يا نه ديگه مدركم ترجمه مي شه؟

masoudppr
February 14th, 2013, 04:22 PM
اگه خود وزارت این حرف رو زدن خوب حتما همین طور شده جدیدا...قانونامون ساعتی عوض میشن

ssrr
February 18th, 2013, 10:57 AM
سلام

دوست عزیز خرید تعهد در برابر آموزش رایگان که بسته به منطقه و سهمیه پذیرش از 1 تا 3 برابر مدت تحصیل هست به راحتی انجام می شه مگر اینکه تعهد خاص مثل تعهد استانداری ها و ... داشته باشه که خیلی در اون مورد اطلاعی ندارم. هزینه هم بر اساس سال ورود فرد محاسبه می شه مثل خود من ورودی 84 داروسازی بودم برای هر سال تعهد باید 550 هزار تومان پرداخت کنم که مدت طرح و سا سربازی هم از اون کم می شه من 5.5 سال داروسازیم طول کشید 2 سال طرح بودم 3.5 باقیمانده رو باید یه چیزی حدود 1800 بدم. طرح بزرگترین مشکل هست و در حال حاضر امکان خریدش به هیچ وجه نیست و فقط می تونید وثیقه بگذارید که فعلا 40 میلیون تومن هستش و اگر سر مدت زمان استاندارد تخصص یعنی 5 سال برنگردید می پره. بنابراین دوست شما باید بعد از فارغ التحصیلی اگر قصد برگشت دارند وثیقه بگذاره تا مدراکش رو برای ترجمه بهش بدن و بعد 5 سال هم باید برگرده. اگر هم فکر می کنه احتمال داره برنگرده باید طرحش رو تموم کنه و بسته به سال ورودیش احتمالا یه چیزی حدود 8-9 تومن برای بقیه تعهدش باید بده

saeidzahedi
March 14th, 2013, 05:42 PM
سلام> دوستان کسی اطلاع داره شرایط واسه apply توی UCSF یا USC برای مستر یا phd چطوری هست؟ واسه یکی که داروسازی خونده تو ایران

sajjadnaseri66
March 19th, 2013, 02:53 AM
سلام.دوست عزیز در ترکیه و تمامی کشورهای دیگه برای پذیرش در مقطع تحصیلی جدید داشتن مدرک مقطع قبلی لازم و اجباریست.البته داروسازی در ترکیه بصورت دکتری پیوسته نیست و لیسانس و ارشد و پی اچ دی داره.ولی مدرک داروسازی ایران در ترکیه پس از تایید و مراحل معادل سازی میشه ارشد داروسازی.البته اگه واحدهای درسی که در مهندسی پزشکی گذروندید در داروسازی هم باشه شاید بتونید یه سری واحدهای درسی رو تطابق بدین اونم در مقطع لیسانس و نه برای ارشد داروسازی.

behnam1987v
April 13th, 2013, 10:50 PM
با سلام
من لیسانس مهندسی مکانیک دارم به دلایلی مجبورم داروسازی بخونم
می خواستم بدونم در کدام کشور می توان بدون آزمون در رشته داروسازی پذیرش گرفت؟
با تشکر

BehiBME
April 14th, 2013, 07:00 PM
سلام دوستان کسی در مورد اینکه دکترای عمومی دامپزشکی چطور میتونه داروسازی بخونه اطلاعی داره؟ از اول شروع کردن برای BScدارو راحت تره؟ یا اینو BSc در نظر میگیرن من دکتراشو بخونم؟؟ کجا شانسم برای کار و درس بیشتره؟؟ سابقه نسخه پیچی تو داروخانه دارم و نسخه پیچ حرفه ای هستم

erfan1985
April 14th, 2013, 08:05 PM
سلام دوستان کسی در مورد اینکه دکترای عمومی دامپزشکی چطور میتونه داروسازی بخونه اطلاعی داره؟ از اول شروع کردن برای BScدارو راحت تره؟ یا اینو BSc در نظر میگیرن من دکتراشو بخونم؟؟ کجا شانسم برای کار و درس بیشتره؟؟ سابقه نسخه پیچی تو داروخانه دارم و نسخه پیچ حرفه ای هستم
دکتری حرفه ای داروسازی همون لیسانس داروسازی هست. بعضی کشورها دکتری حرفه ای ارائه میدن، و بعضی ها لیسانس. ما phd داروسازی نداریم. phd فارماکولوژی داریم که اگه شما اون رو بخونی داروساز نمیشی. محقق علوم دارویی میشی. راه شما اینه که از اول داروسازی بخونی. که بسته به کشور مقصد شرایط ورود به دانشگاه و طول مدت تحصیل و نوع رشته فرق میکنه.

applyie
May 7th, 2013, 06:36 PM
سلام، دوتا سوال داشتم، خوشحال میشم دوستان کمکم کنن.
اول اینکه کسی اطلاع داره برای رشته pharmaceutics مقطع دکتری تخصصی در اروپا وجود داره؟ (ترجیحا آلمان)
دوم اینکه نام های تخصص داروسازی در اروپا چیه؟ با چه اسم هایی تخصص داروسازی رو تو دانشگاه های اروپا میشناسن؟
هر دو مورد رو قبلا سرچ کردم ولی به جواب خاصی نرسیدم پس اگه کسی اطلاع داره لطفا کمک کنه
ممنون

maryamsafaei71
May 19th, 2013, 04:09 AM
با سلام
من لیسانس مهندسی مکانیک دارم به دلایلی مجبورم داروسازی بخونم
می خواستم بدونم در کدام کشور می توان بدون آزمون در رشته داروسازی پذیرش گرفت؟
با تشکر

مجارستان -قبرس-هند تا اوجایی که من میدونم امتحان ورودی ندارن برای دارو .

maryamsafaei71
May 19th, 2013, 04:18 AM
خوبی خانمی؟؟؟:) ایشالا که به سلامتی تشریف میارین اینجا و در خدمتتون خواهم بود گُل قشنگم:)
سوالاتتون رو با ذکر شماره هایی که مرقوم فرمودین جواب میدم
1-- تو آلمان رشته داروسازی چند ساله؟
رشته داروسازی در دانشگاه‌های آلمان به دو بخش تقسیم می‌شه : بخش اول تحصیلات مقدماتی در علوم پایه نظیر شیمی، فیزیک و زیست‌شناسی هستش که ۴ نیم سال تحصیلی طول می کشه. برای بخش دوم نیز ۴ ترم در نظر گرفته شده و مباحث ذکر شده به صورت تخصصی و عملی و در مواردی خارج از محیط دانشگاه، به طور نمونه در کلینیک یا سایر مراکز درمانی به دانشجو ارائه می‌شوند.
2-- به چه زبانی در دانشگاه تدریس میشه؟
انگلیسی/آلمانی
3-- داروسازی در آلمان هم مثل اینجا تا دکتری بصورت پیوسته است؟
رشته داروسازی در آلمان‌ مثلِ رشته پزشکی، در مقطع تحصیلی کارشناسی‌ارشد پیوسته ارائه می‌شه. علاقه‌مندان به دریافت مدرک دکترا، همانند سایر دانشجویان رشته‌های غیرپزشکی، پس از دریافت مدرک کارشناسی‌ارشد، با انتخاب موضوع و پذیرش آن توسط استاد راهنما، به تحصیل در مقطع دکترا مشغول می‌شن.
4.آیا شروع کردن به خوندن این رشته در آلمان شرایط سنی خاصی داره؟
خیر.
5.واسه داروسازی خوندن، چه مدارکی نیاز دارم؟
مدرک دیپلم (تجربی یا ریاضی)+ ریز نمرات+موارد دیگه مثل: پاسپورت و ...
6.شرایط کاری واسه کسایی که اونجا داروسازی خوندن چه جوریه؟
شما بعد از فارغ التحصیل شدن: باید دوره های عملی که در 2 مرحله ی 6 ماهه هستش بگذرونین.در 6 ماهه ی اول: تشریف می برین توی یکی از داروخونه های عمومی و برای 6 ماهه ی دوم: به صورت اختیاری از سوی متقاضیان مشخص می‌شه. غالبا در یکی داروخانه‌ها، مراکز درمانی، موسسات تحقیقاتی وابسته به دانشگاه و همچنین مراکز تولیدی دارو، می‌شه که دوره شش ماهه دوم را سپری کرد.
امکان تحصیل در رشته داروسازی در این دانشگاه‌ها وجود داره: دانشگاه مارتین لوتر، دانشگاه ینا، دانشگاه آزاد برلین، دانشگاه گرایفس‌والد، دانشگاه هامبورگ، دانشگاه کیل، دانشگاه ماربورگ‌، دانشگاه دوسلدورف، دانشگاه بن، دانشگاه مونستر، دانشگاه ماینس، دانشگاه فرانکفورت، دانشگاه زاربروگن، دانشگاه مونیخ، دانشگاه وورسبورگ، دانشگاه فرایبورگ، دانشگاه ارلانگن و دانشگاه لایپزیگ. *** در بین دانشگاه‌های نام برده شده، دانشگاه آزاد برلین، مونیخ و فرایبورگ از جمله دانشگاه‌های برتر در آلمان محسوب می‌شن.***در بین دانشگاه‌هایی که تحصیل در رشته داروسازی در آن‌ها امکان ‌پذیره، دانشگاه‌های مارتین لوتر، ینا، آزاد برلین، گرایفس‌والد، لایپزیگ ‌و کیل، رشته داروسازی را به صورت رایگان و بدون شهریه تحصیلی ارائه می‌دن .
امیدوارم که موفق باشی عزیزم:)

سلام و خیلی خوشحال شدم که از این اطلاعاتتون استفاده کردم واقعا ممنون ...من سال 2 دارو هستم در قبرس و قصد دارم به یک دانشگاه انگلیسی زبان ترانسفر کنم ...خودم المان رو به خاطر شرایط کاری خوبش همیشه ترجیح میدم اما همیشه که می پرسیدم می گفتن آلمانی هستش زبان تدریسش .. اما شما نوششتید به زبان انگلیسی هم امکانش هست ..میشه بگید که کدوم دانشگاه تحصیلش به زبان انگلیسی هستش ؟؟؟ چون من هم مدرک آیلتس دارم و هم طی این 3 ترم دارو همیشه HONOR بودم و نمره هام خیلی خوبه مطمئننا پذیرش رو رد نمی کنن ... راستی در آلمان داروسازی PHARM.D هستش ؟؟؟

Sadegh_tn
May 28th, 2013, 08:44 PM
سلام، إز دوستان داروساز كسي هست كه واسه دانمارك أقدام كرده باشه ؟ ممنون ميشم اكه راهنماييم كنيد. راستي جرا بيشتر واسه المان اقدام كردن؟

ssafari86
May 30th, 2013, 02:28 PM
کسی میدونه امتحان pcat چیه؟

به نظرتون من که رشته ام ریاضی بوده میتونم تو این آزمون موفق باشم؟
اگر کسی میتونه کتاب خوب معرفی کنه بهم ممنون میشم

erfan1985
June 2nd, 2013, 06:11 AM
کسی میدونه امتحان pcat چیه؟

به نظرتون من که رشته ام ریاضی بوده میتونم تو این آزمون موفق باشم؟
اگر کسی میتونه کتاب خوب معرفی کنه بهم ممنون میشم

PCAT یا Pharmacy college admission test برای ورود به رشته داروسازی بعضی دانشگاهها در امریکای شمالی لازمه. لطفا به لینک زیر مراجعه کنید:
http://en.wikipedia.org/wiki/Pharmac...Admission_Test (http://en.wikipedia.org/wiki/Pharmacy_College_Admission_Test)
و یا: http://www.pcatweb.info/
کتابهای زیادی هم براش وجود داره. مثل:http://www.amazon.ca/Kaplan-PCAT-2013-2014/dp/1609789288
ویا:http://www.kobobooks.com/ebook/Title/book-_z_gue4vgUaISyKp_pwnHw/page1.html?utm_source=google&utm_medium=google-shopping&utm_campaign=product-listings&kwd=

امیدوارم کسایی که وارد هستن بگن کدوم خوبه.

ssafari86
June 11th, 2013, 09:25 AM
میدونید هزینه امتحان پی کت چقدره و چند بار در سال برگزار میشه؟

PARI23
June 13th, 2013, 04:46 PM
میدونید هزینه امتحان پی کت چقدره و چند بار در سال برگزار میشه؟

برای تحصیل در داروسازی(PHARM.D,Ms. in clinical pharmacy ,Ms in community pharmacy) در آمریکای شمالی باید اقامت داشته باشید.

PARI23
June 13th, 2013, 04:59 PM
سلام، إز دوستان داروساز كسي هست كه واسه دانمارك أقدام كرده باشه ؟ ممنون ميشم اكه راهنماييم كنيد. راستي جرا بيشتر واسه المان اقدام كردن؟
سلام . برای ادامه تحصیل در داروسازی در کشورهای اسکاندیناوی و خیلی دیگه از کشورهای اروبا به جز المان و اطریش و شاید هم ایتالیا ( برای این کشورها شرایطه خاصی هست ولی غیر ممکن نیست) حتما باید اقامت اروبا را داشته باشید. برای کشور المان باید مدرک زبان المانی حداقل b1 داشته باشید.

Maryam110
June 18th, 2013, 12:08 PM
من فارغ التحصیل داروسازی دانشگاه آزاد هستم و طرحم در حال اتمامه. می خواستم ببینم برای کار در امریکا چه امتحانهایی رو باید pass کنم و آیا باید 2 سال residency بگذرونم
ممنون میشم راهنماییم کنید.

PARI23
June 19th, 2013, 06:06 PM
من فارغ التحصیل داروسازی دانشگاه آزاد هستم و طرحم در حال اتمامه. می خواستم ببینم برای کار در امریکا چه امتحانهایی رو باید pass کنم و آیا باید 2 سال residency بگذرونم
ممنون میشم راهنماییم کنید.
اینو مطالعه کنید.
http://pezeshkcanada.com/index.php?option=com_content&view=article&id=105&Itemid=151

shahabshy
August 10th, 2013, 08:35 PM
سلام دوستان عزیزم، کسی هست که بطور قطع بدونه که آیا میشه بعد از علوم پایه بورس یا فاند گرفت تو رشته دارو یا نه؟؟؟
من دانشجو سال 2 دارو دانشگاه تهرانم،با معدل کل 15.7،میخوام بدونم اگه برای بعد از علوم پایه بورس یا فاند میدن،رتبه علوم پایه هم توش مؤثره یا نه (مثلاً اینکه رتبه 1تا3 کل کشور باشی)؟؟؟اگر که امکانی هست که با این شرایط بتونم واسه ادامه تحصیل از کشور خارج شم بشینم علوم پایه رو بخونم واسه رتبه 1تا3

ممنون میشم اگه کسی بتونه هرچی زودتر​ دراین رابطه کمکم کنه:(

gheisar
August 11th, 2013, 09:55 PM
درود به همه دوستای گلم
من می خوام واسه phd pharmacology دردانشکاهای امریکا اپلای کنم نه pharmD . دانشگاها رو چک کردم اما هیچ کدوم هم جواب مثبت ندادن.کارشناسی هوشبری دارم ازدانشگاه بهشتی با رزومه عالی از نظر مقاله و زبان و بنیاد نخبگان.ایا راهی وجود داره بتونم واسه phdپذیرش بگیرم دانشگاهی رو می شناسید؟یا هر نکته ای که بتونید کمکم کنید.
یک دنیا سپاس

PARI23
August 13th, 2013, 02:06 AM
شما می تونی برای این رشته اپلای کنی. اولین قدم پیدا کرد دانشگاه مورد نظر هست که در امریکا در این رشته خیلی زیاده..بعد هم شرایط و ببینید و بعد با اساتیدشون مکاتبه کنید که پشتکار میخاد چون خیلی وقت ها جوابی ازشون نمی گیری که نباد دلسردت کنه. ولی کلن پذیرش در آمریکا تو این رشته خیلی ساده تره تا مثلا کانادا. نکته دیگه که مهمه داشتن مقاله مرتبط هست که استاد و مایل کنه به رزمتون و قبول کنه که توانای و تجربه کار تو این حوزه رو داری. توجه داشته باشید که فارماکولوزی کاملا تحقیقاتیه و شما بیشتر با اناتومی و فیزیولوزی و فارماسوتیک و فارما داینامیک دارو و انسان و حیوان در ارتباطین از حوزه کلینیکال دوره و با فارم دی متفاوته. اگه هم حساس هستید با فکر بیشتری انتخاب کنیدو در این رشته آزمایش های زیادی خیلی وقت ها بیرحمانه ای روی حیوانات انجام میشه..که اگه نتونید تحمل کنید هر روزش مثل شکنجه روحیه.

PARI23
August 13th, 2013, 02:11 AM
سلام دوستان عزیزم، کسی هست که بطور قطع بدونه که آیا میشه بعد از علوم پایه بورس یا فاند گرفت تو رشته دارو یا نه؟؟؟
من دانشجو سال 2 دارو دانشگاه تهرانم،با معدل کل 15.7،میخوام بدونم اگه برای بعد از علوم پایه بورس یا فاند میدن،رتبه علوم پایه هم توش مؤثره یا نه (مثلاً اینکه رتبه 1تا3 کل کشور باشی)؟؟؟اگر که امکانی هست که با این شرایط بتونم واسه ادامه تحصیل از کشور خارج شم بشینم علوم پایه رو بخونم واسه رتبه 1تا3

ممنون میشم اگه کسی بتونه هرچی زودتر​ دراین رابطه کمکم کنه:(

رشته های پزشکی معمولا با بورس یا هرگونه حمایت مالی نیستن و وارد شدن بهشون خیلی رقابتیه. در اکثر کشور ها شما باید اقامت اونجا رو داشته باشید. مثلا امریکا.کانادا. کشورهای اسکاندیناوی...
منظورتون از بعد از علوم پایه چیه؟ الان دانشجوی علوم پایه هستین یا قصد دارین اونجا دوره پری فارماسی که علوم پایه هستندو بخونی و بعد پذیرش برای دارو بگیری؟؟ اگه الان داری دارو می خونی بهترین راه تموم کردنش در ایرانه و بعد برای phd اپلای کنی .

shahabshy
August 16th, 2013, 03:04 PM
رشته های پزشکی معمولا با بورس یا هرگونه حمایت مالی نیستن و وارد شدن بهشون خیلی رقابتیه. در اکثر کشور ها شما باید اقامت اونجا رو داشته باشید. مثلا امریکا.کانادا. کشورهای اسکاندیناوی...
منظورتون از بعد از علوم پایه چیه؟ الان دانشجوی علوم پایه هستین یا قصد دارین اونجا دوره پری فارماسی که علوم پایه هستندو بخونی و بعد پذیرش برای دارو بگیری؟؟ اگه الان داری دارو می خونی بهترین راه تموم کردنش در ایرانه و بعد برای phd اپلای کنی .

با تشکر از توجهتون، حقیقتش اصلاً برام اهمیتی نداره اگه حتی مجبور بشم همه درسارو از اول بخونم اونجا!!!صرفاً دنبال فاند یا اسکولارشیپ از یه دانشگاه خارجیم، سیستم آموزش ما واقعاً به درد نمیخوره!با اینکه مثلاً دانشگاه تهران دانشگاه اول رشته های علوم پزشکی تو ایرانه و تو خاور میانه دوم!!!ترجیح میدم مدرکم از یه دانشگاه خارجی باشه تا اینکه مدرک Pharm. D از ایران باشم!

میخوام اگه امکانش باشه با مدرک قبولی علوم پایه ام اقدام کنم، ولی اگه معتبر نیس مدرکمون،حاضرم اونجا پری فارمسی بخونم دوباره!!!
میدونمم که کشورایی مثه امریکا و کانادا بهمین راحتی بورس و فاند نمیدن!ولی، بیشتر دارم به کشورایی مثه ایتالیا و استرالیا و ... فکر میکنم!یا حالا هر کشور دیگه ای مه بورس یا فاند بده!اهمیتی نداره کدوم کشور!راجع به آلمان هم اگه اطلاعاتی داشته باشین ممنون میشم بهم بگین!!
بازم پیشاپیش ازتون ممنونم

setareh588
August 16th, 2013, 04:58 PM
سلام دوستان خوبم!
اگه من با فوق بیوشیمی بالینی بخوام برای رشته های تخصصی داروسازی در کانادا اقدام کنم برای انتخاب گرایشهای رشته داروسازی مشکلی ندارم یعنی هرگرایشی بخوام برم مانعی ندارم؟؟؟؟؟؟ برای گرایش داروسازی هسته ای از ایرانیها پذیرش میگیرن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم کسی بتونه منو راهنمایی کنه

erfan1985
August 16th, 2013, 11:07 PM
با تشکر از توجهتون، حقیقتش اصلاً برام اهمیتی نداره اگه حتی مجبور بشم همه درسارو از اول بخونم اونجا!!!صرفاً دنبال فاند یا اسکولارشیپ از یه دانشگاه خارجیم، سیستم آموزش ما واقعاً به درد نمیخوره!با اینکه مثلاً دانشگاه تهران دانشگاه اول رشته های علوم پزشکی تو ایرانه و تو خاور میانه دوم!!!ترجیح میدم مدرکم از یه دانشگاه خارجی باشه تا اینکه مدرک Pharm. D از ایران باشم!

میخوام اگه امکانش باشه با مدرک قبولی علوم پایه ام اقدام کنم، ولی اگه معتبر نیس مدرکمون،حاضرم اونجا پری فارمسی بخونم دوباره!!!
میدونمم که کشورایی مثه امریکا و کانادا بهمین راحتی بورس و فاند نمیدن!ولی، بیشتر دارم به کشورایی مثه ایتالیا و استرالیا و ... فکر میکنم!یا حالا هر کشور دیگه ای مه بورس یا فاند بده!اهمیتی نداره کدوم کشور!راجع به آلمان هم اگه اطلاعاتی داشته باشین ممنون میشم بهم بگین!!
بازم پیشاپیش ازتون ممنونم
دوست گرامی همونطور که در پست قبلی ذکر شده رشته های گروه پزشکی در هیچ کجای دنیا فاند ندارن. فاند مال فوق لیسانس و دکتری هست. چنین چیزی تو پزشکی، دارو، دندون، و یا حتی تو اکثر رشته های لیسانس نداریم. توصیه اینه که درستون رو همین جا تموم کنید و بعدا اگر خواستید برای ادامه تحصیل هر جا خواستید برید. غصه بی اعتبار بودن مدرکتون رو هم نخورید. مدارک بالینی هیچ کشوری در کشورهای دیگه قابل قبول نیست.

erfan1985
August 16th, 2013, 11:11 PM
سلام دوستان خوبم!
اگه من با فوق بیوشیمی بالینی بخوام برای رشته های تخصصی داروسازی در کانادا اقدام کنم برای انتخاب گرایشهای رشته داروسازی مشکلی ندارم یعنی هرگرایشی بخوام برم مانعی ندارم؟؟؟؟؟؟ برای گرایش داروسازی هسته ای از ایرانیها پذیرش میگیرن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم کسی بتونه منو راهنمایی کنه
برای رشته های phd موردی نیس. برای رشته هایی که کلینیکال هستن احتمالن باید لایسنس اون کشور رو داشته باشی.

parvinashar
August 19th, 2013, 12:49 AM
؟من یه پسر 16 ساله دارم و دوست داره داروسازی بخونه.میترسم اینجا با این شرایط سخت رقابتی کنکور نتونه موفق بشه میگن اگه میخوای بفرستی خارج بهتره از همین الان بفرستیش تا دیپلمشم همونجا بگیره.لطفأ اگه کسی اطلاعی در این مورد داره راهنمایی کنه.

maraljoon
August 20th, 2013, 07:07 AM
؟من یه پسر 16 ساله دارم و دوست داره داروسازی بخونه.میترسم اینجا با این شرایط سخت رقابتی کنکور نتونه موفق بشه میگن اگه میخوای بفرستی خارج بهتره از همین الان بفرستیش تا دیپلمشم همونجا بگیره.لطفأ اگه کسی اطلاعی در این مورد داره راهنمایی کنه.

نکته اول اینکه اگه کسی در مملکت خودش تحت حمایت خانواده خودش و به زبان خودش نتونه در شرایط سخت رقابتی بهرحال جایگاه خودش رو پیدا کنه، بعیده داشتن صرفا دیپلم در یه کشور غریب و با زبان متفاوت و دور از خانواده کمک زیادی بهش بکنه
نکته دوم اینکه بنظر میاد خیلی خوب باشه که اجازه بدین یک مقطع تحصیلی رو بطور کامل در کشور خودش تموم کنه چون میتونه با ورود به کشور جدید از مقطع بعد از اون تحصیلا تش رو ادامه بده ، حالا دیپلم یا لیسانس فرقی نمیکنه ، ولی رها کردن یه مقطع در نیمه، بعدها دوباره کاری رو به دنبال خودش داره.
نکته سوم اینکه در نظر داشته باشین داروسازی در ایران 6-7 ساله است و مقطع دکتری ، در حالیکه مثلا در کانادا این رشته 4 ساله و لیسانس هستش و تازه برای یه فارغ التحصیل غیر کانادایی در خوشبینانه ترین حالت ممکن 2 سال طول میکشه تا مدرک داروسازی ایران اش رو معادل مدرک کانادایی کنه ، یعنی بطور مثال اگر پسر شما در ایران داروسازی بخونه و بعد بخواد بیاد مثلا کانادا ؛ روی هم 5 سال از زندگیش رو بیخودی سوزونده ، بنابراین توصیه میکنم حتما شرایط کشور مقصد رو در انتخاب رشته و شغل در نظر بگیرین ،

sss666
August 20th, 2013, 11:26 PM

با عرض سلام خدمت شما. ببینید من تجربه خودم رو تو این زمینه خدمتتون عرض میکنم. البته تصمیم گیریش به عهده خودتون هست. به طور کلی فرستادن بچه ها از سن پایین به خارج از کشور اصلا کار درستی نیست. بنده تعداد زیادی از همکلاسیهام بچه های 18- 19 ساله هستن که از سن پایین اومدن اینجا و دیپلم گرفتن و حالا وارد دانشگاه شدن. اکثرا همشون رو به مواد و قرص و حشیش و ... و مسائل مختلف دیگه آوردن و متاسفانه کارشون به جایی رسیده که خونواده هاشون تصمیم گرفتن برشون گردونن. به نظر من سن خوب برای اومدن به خارج برای تحصیل بالای 25 سال هست. و فرستادن یه نوجوان 16 ساله اصلا معقول نیست.

parvinashar
August 21st, 2013, 12:14 AM
نکته اول اینکه اگه کسی در مملکت خودش تحت حمایت خانواده خودش و به زبان خودش نتونه در شرایط سخت رقابتی بهرحال جایگاه خودش رو پیدا کنه، بعیده داشتن صرفا دیپلم در یه کشور غریب و با زبان متفاوت و دور از خانواده کمک زیادی بهش بکنه
نکته دوم اینکه بنظر میاد خیلی خوب باشه که اجازه بدین یک مقطع تحصیلی رو بطور کامل در کشور خودش تموم کنه چون میتونه با ورود به کشور جدید از مقطع بعد از اون تحصیلا تش رو ادامه بده ، حالا دیپلم یا لیسانس فرقی نمیکنه ، ولی رها کردن یه مقطع در نیمه، بعدها دوباره کاری رو به دنبال خودش داره.
نکته سوم اینکه در نظر داشته باشین داروسازی در ایران 6-7 ساله است و مقطع دکتری ، در حالیکه مثلا در کانادا این رشته 4 ساله و لیسانس هستش و تازه برای یه فارغ التحصیل غیر کانادایی در خوشبینانه ترین حالت ممکن 2 سال طول میکشه تا مدرک داروسازی ایران اش رو معادل مدرک کانادایی کنه ، یعنی بطور مثال اگر پسر شما در ایران داروسازی بخونه و بعد بخواد بیاد مثلا کانادا ؛ روی هم 5 سال از زندگیش رو بیخودی سوزونده ، بنابراین توصیه میکنم حتما شرایط کشور مقصد رو در انتخاب رشته و شغل در نظر بگیرین ،

با عرض سلام و تشکر از پاسخ موشکافانه و عالی شما.فقط موردی رو خوب متوجه نشدم.اینکه شما فرمودین که دوره داروسازی تو کانادا 4 ساله.حالا یکی تو کانادا تموم کرده باشه ,بعد برگشتن مدرکشو تو ایران قبول دارن یا نه؟اگه ممکنه این موردو بیشتر توضیح بدین.همچنین میدونین تو ترکیه چند ساله؟

sss666
August 21st, 2013, 02:26 AM
با عرض سلام و تشکر از پاسخ موشکافانه و عالی شما.فقط موردی رو خوب متوجه نشدم.اینکه شما فرمودین که دوره داروسازی تو کانادا 4 ساله.حالا یکی تو کانادا تموم کرده باشه ,بعد برگشتن مدرکشو تو ایران قبول دارن یا نه؟اگه ممکنه این موردو بیشتر توضیح بدین.همچنین میدونین تو ترکیه چند ساله؟
خدمتتون عرض کنم که کلا فکر تحصیل در رشته های زیر شاخه پزشکی تو کشورهای آمریکای شمالی ( آمریکا و کانادا) رو کلا از ذهنتون پاک کنید. یک به این دلیل که پروسه پذیرش خودش یه 7 خوان رستم هست و شما باید ابتدا یه لیسانس علوم پایه از یکی از دانشگاههای آمریکا یا کانادا بگیرید و بعد میتونید اقدام کنید اونم با هزار مشقت شاید قبول کونن جدا از این هزینه های کمر شکن که به عقیده من هرکسی از عهدش برنمیاد. حتی جالب اینه که خود آمریکایی ها و کانادایی ها میرن کشورهای دیگه برای تحصیل تو این رشته و بیشترشون رو به تحصیل در کشورهای حوزه کاراددب آوردن. مثل یه دانشگاه تو گرانادا یا کشورکوچیکی مثل دومنیکن و ....

maraljoon
August 21st, 2013, 05:00 PM

خدمتتون عرض کنم که کلا فکر تحصیل در رشته های زیر شاخه پزشکی تو کشورهای آمریکای شمالی ( آمریکا و کانادا) رو کلا از ذهنتون پاک کنید. یک به این دلیل که پروسه پذیرش خودش یه 7 خوان رستم هست و شما باید ابتدا یه لیسانس علوم پایه از یکی از دانشگاههای آمریکا یا کانادا بگیرید و بعد میتونید اقدام کنید اونم با هزار مشقت شاید قبول کونن جدا از این هزینه های کمر شکن که به عقیده من هرکسی از عهدش برنمیاد. حتی جالب اینه که خود آمریکایی ها و کانادایی ها میرن کشورهای دیگه برای تحصیل تو این رشته و بیشترشون رو به تحصیل در کشورهای حوزه کاراددب آوردن. مثل یه دانشگاه تو گرانادا یا کشورکوچیکی مثل دومنیکن و ....
جواب عالی بود ، و به عنوان یه نکته کوچیک باید اضافه کنم که چون در ایران داروسازی دکتری است و 7 ساله، مطمئنا شما رو مجبور خواهند کرد که واحد هایی رو در داشگاه بگذرونین برای معادل کردن مدرک اتون ، (چه بسا درمورد مدرک لیسانس داروسازی از هر کشور حتی از محدوده امریکای شمالی اینکار رو بکنن - که میتونین اینو از اداره فارغ الحصیلان دانشگاه علوم پزشکی بپرسین) ...
زیاد دیده شده که دوستان خیلی خیلی اصرار به تحصیل در داروسازی دارن (چون متاسفانه داروخانه داری در ایران موروثی هستش و خب معمولا کم پیش میاد بین وراث حتما دکتر داروساز پیدا بشه برای باز نگه داشتن داروخانه) ولی بهرحال چون از پس کنکور برنمیان چهارسالی میرن هندوستان و بعد با پاس کردن چند واحد دانشگاهی در ایران بهرحال داروساز میشن، ولی نکته ایی که وجود داره اینه که کشوری مثل آمریکا ظاهرا مدرک داروسازی هندوستان رو قبول نداره (چون رشته داروسازی در آمریکا 5 ساله است یا به دلایل دیگه ایی که من نمیدونم) ، so در نهایت دوباره برمیگردیم به این نکته که سعی کنین شرایط کشور مقصد رو در انتخاب رشته و شغل در نظر بگیرین ،
متاسفانه راجع به داروسازی در ترکیه یا هیچ کشور دیگه ایی غیر از اینهایی که اسم بردم اطلاعاتی ندارم ، موفق باشین

parvinashar
August 22nd, 2013, 04:18 PM
کسی هست که در مورد رشته داروسازی در کشور ترکیه اطلاعاتی بده ؟مثلأ اینکه کدوم دانشگاه بهتره و چند سال طول میکشه و هزینه اش در سال تقریبأ چنده و در کل, هر موردی که میدونین.

sss666
August 22nd, 2013, 04:52 PM
کسی هست که در مورد رشته داروسازی در کشور ترکیه اطلاعاتی بده ؟مثلأ اینکه کدوم دانشگاه بهتره و چند سال طول میکشه و هزینه اش در سال تقریبأ چنده و در کل, هر موردی که میدونین.

دانشگاههای ترکیه 2 دسته هستند. دسته اول دانشگاههای دولتی هستند که تقریبا شهریه نمیگیرن و زبان تحصیل تو اونها ترکی استانبولی هست و شرط قبولی در اون قبولی در کنکور سراسری ترکیه میباشد. دسته دوم دانشگاههای خصوصی هستند که تدریس در اونها به زبان انگلیسی هست و شهریه خیلی بالا میگیرن.

parvinashar
August 24th, 2013, 12:43 AM
نمیدونین داروسازی تو ترکیه چند سال طول میکشه؟

sss666
August 24th, 2013, 03:00 AM
نمیدونین داروسازی تو ترکیه چند سال طول میکشه؟
فکر کنم سیستمش مثل ایران هست و 6 ساله تموم میشه.

faraitash
September 2nd, 2013, 12:05 PM
سلام دوستان.
کسی اطلاع داره داروسازی روسیه تا چه اندازه معتبر هست؟
پیشاپیش ممنونم

rahi2012
September 2nd, 2013, 12:39 PM
سلام دوستان.
کسی اطلاع داره داروسازی روسیه تا چه اندازه معتبر هست؟
پیشاپیش ممنونم
معتبر مشروط هست!
یعنی برای ارزشیابی باید معدل دیپلم پیش بالای 16
و بعد از دادن امتحان جامع و قبولی در اون تازه باید بگردید دنبال دانشگاهی که دوره تکمیلی بگذاره براتون و هزینه کاملا اختیاری و داوطلبانه اون دانشگاه که در قانون اصلا هم اجباری نیست رو به عنوان کمک ها داوطلبانه به هیئت امنای دانشگاه بدید (ولی اگر خدای نا کرده میلتون نبود به صورت اختیاری کمک کنید اونها هم کاملا اتفاقی تازه همون لحظه یادشون میفته ظرفیتشون تکمیله!)

esai
September 3rd, 2013, 06:39 PM
جواب عالی بود ، و به عنوان یه نکته کوچیک باید اضافه کنم که چون در ایران داروسازی دکتری است و 7 ساله، مطمئنا شما رو مجبور خواهند کرد که واحد هایی رو در داشگاه بگذرونین برای معادل کردن مدرک اتون ، (چه بسا درمورد مدرک لیسانس داروسازی از هر کشور حتی از محدوده امریکای شمالی اینکار رو بکنن - که میتونین اینو از اداره فارغ الحصیلان دانشگاه علوم پزشکی بپرسین) ...زیاد دیده شده که دوستان خیلی خیلی اصرار به تحصیل در داروسازی دارن (چون متاسفانه داروخانه داری در ایران موروثی هستش و خب معمولا کم پیش میاد بین وراث حتما دکتر داروساز پیدا بشه برای باز نگه داشتن داروخانه) ولی بهرحال چون از پس کنکور برنمیان چهارسالی میرن هندوستان و بعد با پاس کردن چند واحد دانشگاهی در ایران بهرحال داروساز میشن، ولی نکته ایی که وجود داره اینه که کشوری مثل آمریکا ظاهرا مدرک داروسازی هندوستان رو قبول نداره (چون رشته داروسازی در آمریکا 5 ساله است یا به دلایل دیگه ایی که من نمیدونم) ، so در نهایت دوباره برمیگردیم به این نکته که سعی کنین شرایط کشور مقصد رو در انتخاب رشته و شغل در نظر بگیرین ، متاسفانه راجع به داروسازی در ترکیه یا هیچ کشور دیگه ایی غیر از اینهایی که اسم بردم اطلاعاتی ندارم ، موفق باشینداروسازی تو ایران 5.5 ساله نه هفت سال!

faraitash
September 4th, 2013, 05:29 PM
معتبر مشروط هست!
یعنی برای ارزشیابی باید معدل دیپلم پیش بالای 16
و بعد از دادن امتحان جامع و قبولی در اون تازه باید بگردید دنبال دانشگاهی که دوره تکمیلی بگذاره براتون و هزینه کاملا اختیاری و داوطلبانه اون دانشگاه که در قانون اصلا هم اجباری نیست رو به عنوان کمک ها داوطلبانه به هیئت امنای دانشگاه بدید (ولی اگر خدای نا کرده میلتون نبود به صورت اختیاری کمک کنید اونها هم کاملا اتفاقی تازه همون لحظه یادشون میفته ظرفیتشون تکمیله!)

مرسی از پاسختون.
آیا اطلاع دارید که اعتبارش در اروپای غربی چقدر هست؟ اونجا هم شرایطی مثل ایران رو داره؟

sss666
September 4th, 2013, 10:16 PM
مرسی از پاسختون.
آیا اطلاع دارید که اعتبارش در اروپای غربی چقدر هست؟ اونجا هم شرایطی مثل ایران رو داره؟
منظورتون از اروپای غربی کجاست؟

rahi2012
September 4th, 2013, 11:17 PM
مرسی از پاسختون.
مشکلی نداره و معتبر هست منتها تمام اینها منطو به انه که مهر تاییدیه کشوری که شما تابعیتش رو دارید(ایران) روی مدرکتون وگرنه هیچ اعتباری نداره. شرایط تایید مدرک هم که تقریبا بالا توضیح دادم اما اگر اطلاعات بیشتر میخوایید برید به آدرس زیر برید
edd.behdasht.gov.ir
به اطلاعاتی هم که اداره های تایید مدارک داروسازی و پزشکی خارج از کشور زوارت بهداشت میدند بهتون همینطوری توجه نکنید برید حضوری پیگیری کنید کارتون رو از همه مهمتر از خود دانشگاههای علوم پزشکی سوال کنید.

ali_12
September 4th, 2013, 11:42 PM
درود
دوستان عزیزم چند تا سوال داشتم:
من لیسانس مهندسی شیمی از دانشگاه دولتی دارم.حالا به خاطر علاقه شدید به داروسازی خیلی دوست دارم توی امریکا این رشته رو بخونم.میشه کمک کنید باید از کجا شروع کنم؟اصلا میشه؟چون من دیپلم ریاضی فیزیک دارم.چه امتحانهایی رو باید بدم.استعدادمم بد نیست!!
یک سوال دیگه اینکه آیا موسسه یا شرکتی سراغ دارید جهت مشاوره و کمک در جهت گرفتن پذیرش از دانشگاههای امریکا.عاشق اینم برم هاروارد:rolleyes:
پیشاپیش ممنون از کمکتون

faraitash
September 5th, 2013, 12:44 AM
منظورتون از اروپای غربی کجاست؟

بیشتر بریتانیا و آلمان

sss666
September 5th, 2013, 01:27 AM
بیشتر بریتانیا و آلمان
مدارک بریتانیا و آلمان بدون ارزش یابی بررسی میشن و مشکلی ندارن.

rahi2012
September 5th, 2013, 09:18 AM
درود
دوستان عزیزم چند تا سوال داشتم:
من لیسانس مهندسی شیمی از دانشگاه دولتی دارم.حالا به خاطر علاقه شدید به داروسازی خیلی دوست دارم توی امریکا این رشته رو بخونم.میشه کمک کنید باید از کجا شروع کنم؟اصلا میشه؟چون من دیپلم ریاضی فیزیک دارم.چه امتحانهایی رو باید بدم.استعدادمم بد نیست!!
یک سوال دیگه اینکه آیا موسسه یا شرکتی سراغ دارید جهت مشاوره و کمک در جهت گرفتن پذیرش از دانشگاههای امریکا.عاشق اینم برم هاروارد:rolleyes:
پیشاپیش ممنون از کمکتون
ببینید این رزومه رو میتونید جور کنید
معدل بالای 19
ریکام و توصیه نامه از اساتید برتر دانشگاه یا مراکز علمی مطرح
دو سه تا مدال المپیادی
رتبه تک رقمی یا ترجیحا "1" هم در کنکور علوم تجربی
آیلتس حداقل 7-7.5
قبولی در امتحانات
داشتن پشتوانه مالی حداقل سالی تا 40 تا 80 هزار دلار(فاندی برای این رشته ها در کار نیست)
و.
.
.
.فعلا همنها رو پیگیری کنید
در ضمن نگید این برای هاروارد هست برای این رشته در هر دانشگاهی باید شرایط بسیار خاصی با پشتوانه مالی بسیار قوی داشته باشید.
بهترین مکان برای خوندن این رشته ها همین ایران هست دوست عزیز. اما برای رشته های مهندسی و ..... مشکل خاصی نیست و ممکنه حتی فاند هم بتونید بگیرید.

ali_12
September 5th, 2013, 03:04 PM
یعنی باید کنکور تجربی بدم ؟.من سال 82 کنکور ریاضی دادم.مدال ندارم.زبانم فعلا ندارم.معدل دیپلم منظورتون هست؟من دیپلم ریاضی دارم و زیر 19 هست:cry:.میشه توی امریکا از صفر شروع کنم؟در کنارش یک کار پاره وقت برای هزینه ها میکنم.باید کالج برم؟آیا راهی هست؟کلا میگم بچه ی بی استعداد و تنبلی نیستم
چرا ایران؟من خیلی دوست دارم برم امریکا برای تحصیل
ممنون
معدل بالای 19
دو سه تا مدال المپیادی
آیلتس حداقل 7-7.5
قبولی در امتحانات
داشتن پشتوانه مالی حداقل سالی تا 40 تا 80 هزار دلار(فاندی برای این رشته ها در کار نیست)
و.
.
.
در ضمن نگید این برای هاروارد هست برای این رشته در هر دانشگاهی باید شرایط بسیار خاصی با پشتوانه مالی بسیار قوی داشته باشید.
بهترین مکان برای خوندن این رشته ها همین ایران هست دوست عزیز. اما برای رشته های مهندسی و ..... مشکل خاصی نیست و ممکنه حتی فاند هم بتونید بگیرید.

esai
September 5th, 2013, 03:08 PM
معدل بالای 19
دو سه تا مدال المپیادی
آیلتس حداقل 7-7.5
قبولی در امتحانات
و.
.
.

برای از صفر شروع کردن شرایط سختی داره (البته نه اینی که شما گفتید.)اما اگه تو ایران دکتراتون را بگیرید اتفاقا خوب فاند میدن برای دارو اینطور که من تحقیق کردم بین رشته علوم پزشکی دارو تنها رشته ای که راحت فاند میدن منظورم اینه که برای phD اپلای کنید(phD تو اروپا و آمریکا خودش کار فول تایم محسوب میشه و مسلما حقوق داره)

rahi2012
September 5th, 2013, 03:15 PM
برای از صفر شروع کردن شرایط سختی داره (البته نه اینی که شما گفتید.)اما اگه تو ایران دکتراتون را بگیرید اتفاقا خوب فاند میدن برای دارو اینطور که من تحقیق کردم بین رشته علوم پزشکی دارو تنها رشته ای که راحت فاند میدن منظورم اینه که برای phD اپلای کنید(phD تو اروپا و آمریکا خودش کار فول تایم محسوب میشه و مسلما حقوق داره)
خیر برای دارو باید تغییر گرایش بدید به علوم پایه در تخصص! خود تخصص داروسازی را بیخیال!
برای از صفر شروع کردن هم هم ظرفیت ها به شدت محدود هست هم هزینه های تحصیلی بالا. خود امریکایی ها بعضا برای گرفتن مدارک پزشکی میرند کشورهای همسایشون!

rahi2012
September 5th, 2013, 03:17 PM
یعنی باید کنکور تجربی بدم ؟.من سال 82 کنکور ریاضی دادم.مدال ندارم.زبانم فعلا ندارم.معدل دیپلم منظورتون هست؟من دیپلم ریاضی دارم و زیر 19 هست:cry:.میشه توی امریکا از صفر شروع کنم؟در کنارش یک کار پاره وقت برای هزینه ها میکنم.باید کالج برم؟آیا راهی هست؟کلا میگم بچه ی بی استعداد و تنبلی نیستم
چرا ایران؟من خیلی دوست دارم برم امریکا برای تحصیل
ممنون
خیر لزومی نداره اگر توان ساپورت هزینه ها رو دارید احتمال داره بتونید از یک جای معمولی پذیرش بگیرید. البته احتمال ضعیف.
اما در صورت گرفتن پذیرش فکری به حال هزینه ها بکنید که این هزینه با کار پاره وقت و .... نمیشه تامین بشه. 200-300 دلار که نیست دوست عزیز.
مقصودم این بود که شرایط برای این دو سه تا رشته تجربی اگر سختتر از ایران نباشه راحتتر هم نیست ورود بهشون.

ali_12
September 5th, 2013, 03:18 PM
<p>
دوستان موسسه ای در تهران هست که مشاوره برای پذیرش امریکا بده.؟بالاخره کار نشد نداره.من نیاز به اطلاعات بیشتری دارم و برای رفتن مصمم هستم و نمیخوام عمرم توی ایران تلف بشه.البته میتونم برای کنکور تجربی هم بخونم ولی واقعا دوست دارم برم امریکا و کار اینجارو از اول اونجا انجام بدم.</p>

esai
September 5th, 2013, 06:31 PM
<p>
دوستان موسسه ای در تهران هست که مشاوره برای پذیرش امریکا بده.؟بالاخره کار نشد نداره.من نیاز به اطلاعات بیشتری دارم و برای رفتن مصمم هستم و نمیخوام عمرم توی ایران تلف بشه.البته میتونم برای کنکور تجربی هم بخونم ولی واقعا دوست دارم برم امریکا و کار اینجارو از اول اونجا انجام بدم.</p>
به نظر من اینطوری عمرتون تو آمریکا تلف میشه!1 سال برای کنکور حدود 7 سال برای تحصیل دارو در ایران 6 سال تخصص در آمریکا ،14 سال با احتساب اینکه شما سربازی رفتین!

esai
September 5th, 2013, 06:33 PM
خیر برای دارو باید تغییر گرایش بدید به علوم پایه در تخصص! خود تخصص داروسازی را بیخیال!
برای از صفر شروع کردن هم هم ظرفیت ها به شدت محدود هست هم هزینه های تحصیلی بالا. خود امریکایی ها بعضا برای گرفتن مدارک پزشکی میرند کشورهای همسایشون!
دوستان لطفا اطلاعات غلط ندین در «نتایج پذیرش» همین سایت سرچ کنید میبینید کسایی رو که تو ایران دکترا گرفتن و برای pharmD اپلای کردن.با فاند،البته به نظر من فاند معنی نداره برای phD چون خودش یه شغله دیگه!

ali_12
September 5th, 2013, 08:21 PM
خوب ب ب
من اگر کنکور بدم توی ایران برای دکترای حرفه ای دارو میتونم از امریکا اپلای کنم؟
دکترای عمومی توی ایران 4 ساله؟این پروسه چطور هست؟ و چقدر زمان بر هست؟یعنی از قبولی در کنکور تا گرفتن phd دارو از امریکا؟
راستی من الان 30 سالمه.مشکلی پیش نمی آره این در اینده برای اپلای؟

ali_12
September 6th, 2013, 03:23 PM
یعنی پیشنهاد شما اینه که من داروسازی رو توی ایران بخونم؟؟

rahi2012
September 6th, 2013, 04:29 PM
یعنی پیشنهاد شما اینه که من داروسازی رو توی ایران بخونم؟؟
بستگی به شرایظ خودتون داره. ایران میشه خوند. میشه قبول شد و از قبولیش برای مثلا آلمان استفاده کرد البته با هزینه شخصی. و.......
ضمن اینکه داروسازی کلا حدودا 650 نفر پذیرش داره در کشور که دیگه خودتون حدیث مفصل بخوانید از این مجمل. البته دانشگاه آزاد هم فقط یک واحد(تهران علوم دارویی) پذیرش میکنه که اونم 110 نفر پذیرش داره.

farzaneh871
September 9th, 2013, 11:33 PM

اين چه حرفيه!!من داروساز هستم.دوره دارو در ايران حد اقل 6 ساله!!!!!!!!!!!!!

farzaneh871
September 9th, 2013, 11:44 PM
سلام..من دكتراي حرفه اي داروسازي از ايران دارم(6ساله)كه تو ايرام معادل فوق ليسانسه ميخوام بدونم تو فنلاند يا آلمان هم معادله همينه؟ميتتونم واسه phd اقدام كنم؟

PARI23
September 10th, 2013, 06:15 PM
سلام..من دكتراي حرفه اي داروسازي از ايران دارم(6ساله)كه تو ايرام معادل فوق ليسانسه ميخوام بدونم تو فنلاند يا آلمان هم معادله همينه؟ميتتونم واسه phd اقدام كنم؟

شما میتونید در آلمان ادامه تحصیل بدین. داروی آلمان مانند ایران پیوسته نیست بهرحال شما میتونی‌ برایphd پذیرش بگیری. البته فکر می‌کنم مدرک زبان لازم باشه. در مورد فنلاند و کشورهای همسایش قوانین سختی برای پذیرش دانشجویان غیر اروپا دارن که فکر نمی‌کنیم بتونی اونجا ادامه بدید.

sss666
September 13th, 2013, 11:50 AM
شما میتونید در آلمان ادامه تحصیل بدین. داروی آلمان مانند ایران پیوسته نیست بهرحال شما میتونی‌ برایphd پذیرش بگیری. البته فکر می‌کنم مدرک زبان لازم باشه. در مورد فنلاند و کشورهای همسایش قوانین سختی برای پذیرش دانشجویان غیر اروپا دارن که فکر نمی‌کنیم بتونی اونجا ادامه بدید.

برای phd نیاز به مدرک زبان هست به علاوه اینکه معدل و کار تحقیقاتی بسیار حائز اهمیت هست

PARI23
September 14th, 2013, 01:44 AM
برای phd نیاز به مدرک زبان هست به علاوه اینکه معدل و کار تحقیقاتی بسیار حائز اهمیت هست
کاملا درسته..کلا برای گرفتن پذیرش در دارو تجربه‌ی تحقیق و مقاله خیلی‌ مهم هست،حتا مهم تر از معدل نه فقط در آلمان بلکه همه جا.

ali_12
September 14th, 2013, 10:09 PM
دکترای داروسازی چند سال توی ایران طول میکشه؟دکترای عمومی و دکترای تخصصی (Phd) منظورمه ؟
بعد از دکترای عمومی میشه برای آمریکا با فاند اپلای کرد؟کلا راحت هست؟مدرک زبان چی میخواد؟جی ار ای هم میخواد؟

sss666
September 14th, 2013, 10:32 PM
دکترای داروسازی چند سال توی ایران طول میکشه؟دکترای عمومی و دکترای تخصصی (Phd) منظورمه ؟
بعد از دکترای عمومی میشه برای آمریکا با فاند اپلای کرد؟کلا راحت هست؟مدرک زبان چی میخواد؟جی ار ای هم میخواد؟

دوست عزیز داروسازی در ایران 6ساله هست که 1 سال هم طرحش میشه کلا 7 سال. در مورد ادامه تحصیل در آمریکا لطفا پستهای قبلی رو خوب بخونید. به کرات توضیح داده شده.

PARI23
September 15th, 2013, 04:37 AM

phd معمولا ۳ تا ۴ سال طول می‌کشه. در باره us اطلاع ندارم اما برای کانادا بله میتونید با فوند خوب پذیرش بگیرید..ولی‌ بستگی به نمره و مقاله و تجربه و فعالیت تحقیقی شما داره.اسون نیسست اما غیر ممکن هم نیست.. مدرک زبان لازمه که معمولا تافل رو ترجیح میدن. جی‌آرای هم بعضی‌ها میخوان بعضی‌‌ها هم نه.باید شرایط ادمیشین دانشگاهو ببینی‌. مهم تر اینکه باید استاد پیدا کنی‌.مهم تر از اون باید واقعا به زمینهٔ کاریش علاقه داشته باشی‌.چون باید روی پرژهٔ کار کنی‌و راه حالی براش داشته پیدا کنی‌ که نه تنها استاد بعضی‌ وقت‌ها هیچ شخصو دانشگاهیو شرکت داروسازی و گروهای تحقیقاتی دیگه هم دربارش اطلاعی ندارن.

lili68
September 16th, 2013, 05:00 PM
دوست عزیز داروسازی در ایران 6ساله هست که 1 سال هم طرحش میشه کلا 7 سال. در مورد ادامه تحصیل در آمریکا لطفا پستهای قبلی رو خوب بخونید. به کرات توضیح داده شده.
با عرض پوزش داروسازی حداقل 5.5 سال است که خوب خوب بچه 6 ساله تمومش کنن خیلی معقول و نرمال و اینکه دوران طرح 2 سال است پس به طور طبیعی 8 سال طول می کشهو اگه جایی طرح 1 ساله است به منم خبر بدین که وقتم و تلف نکنم!

venooos
October 30th, 2013, 01:14 PM
سلام
من 28 سال دارم.پیش دانشگاهی ریاضی دارم.لیسانس گرافیک از آزاد دارم.آیا می توانم در اتریش داروسازی بخونم.لطفا کمکم کنید.زبان آلمانی هم A2 دارم.خیلی سردرگم ام.لطفا کمک کنید.

sss666
October 30th, 2013, 01:53 PM
سلام
من 28 سال دارم.پیش دانشگاهی ریاضی دارم.لیسانس گرافیک از آزاد دارم.آیا می توانم در اتریش داروسازی بخونم.لطفا کمکم کنید.زبان آلمانی هم A2 دارم.خیلی سردرگم ام.لطفا کمک کنید.

با سلام. شما فقط در صورتی که قبولی کنکور سراسری ایران در رشته داروسازی رو داشته باشید میتونید در اتریش در این رشته درس بخونید.

leila_1173
December 21st, 2013, 02:08 PM
دوستان من لیسانس برق از دانشگاه اصفهان دارم اگر بخوام امریکا یا کانادا داروسازی بخونم با توجه به اینکه رشته ریاضی و فنی بودم اصلا خوب اینکار را بکنم اصلا میشه انجام داد
یا دنیال رشته خودم برم اگر کسی تجربه ای یا اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنه

rahi2012
December 21st, 2013, 07:36 PM
دوستان من لیسانس برق از دانشگاه اصفهان دارم اگر بخوام امریکا یا کانادا داروسازی بخونم با توجه به اینکه رشته ریاضی و فنی بودم اصلا خوب اینکار را بکنم اصلا میشه انجام داد
یا دنیال رشته خودم برم اگر کسی تجربه ای یا اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنه
یعنی از صفر بخونید؟ دیگه؟ اگه هزینشو پرداخت کنید و فاند و ... نخوایید چون نیست ! درصد پایینی امکانش هست که اونم آزمونهای ورودیش رو باید بدید که اساس اینجا عموما باری مقاطع تخصص میرن و کمتر هست که با وضعیت مشابه شما

leila_1173
December 24th, 2013, 01:13 PM
ممنون از راهنماییتون، بله از صفر بخونم چون لیسانس من ساینس شامل نمیشه،چه آزمونی باید داد اگر بخوام از صفر شروع کنم؟

ali_12
January 8th, 2014, 03:19 PM
ممنون از راهنماییتون، بله از صفر بخونم چون لیسانس من ساینس شامل نمیشه،چه آزمونی باید داد اگر بخوام از صفر شروع کنم؟

سلام
منم وضعیتم مشابه ایشون هست.لیسانس مهندسی شیمی دارم.ولی خیلی علاقه به این رشته پیدا کردم.برای آمریکا یا کانادا.اگر توی ایران کنکور سراسری (تجربی) بدم و رتبه خوبی بیارم با اون رتبه میشه کاری کرد؟.کسی میتونه کمک کنه لطفا؟.یا موسسه یا شخصی با تجربه جهت مشاوره.ممنونم

rahi2012
January 8th, 2014, 06:24 PM
سلام
منم وضعیتم مشابه ایشون هست.لیسانس مهندسی شیمی دارم.ولی خیلی علاقه به این رشته پیدا کردم.برای آمریکا یا کانادا.اگر توی ایران کنکور سراسری (تجربی) بدم و رتبه خوبی بیارم با اون رتبه میشه کاری کرد؟.کسی میتونه کمک کنه لطفا؟.یا موسسه یا شخصی با تجربه جهت مشاوره.ممنونم
خیر پذیرش در آمریکا و کانادا ربطی به رتبه کنکور نداره
مگر رتبه 1
برای پذیرش در این رشته ها باید ابتدا یک لیسانس مرتبط بگیرید اون هم از آمریکای شمالی یا کانادا و نه ایران. سپس امتحانات مربوطه رو طی کنید بعد از رقابت با دانشجویان آمریکایی و کانادایی که طف زیادی ازشون برای تحصیل در این رشته ها به کشورهای دیگه میرند و از پس امتحان ورودیش بر نمیاند. بعد از پرداخت هزینه هاش میتونید دوره عمومی رو شروع کنسد.

ali_12
January 8th, 2014, 07:20 PM
خیر پذیرش در آمریکا و کانادا ربطی به رتبه کنکور نداره
مگر رتبه 1
برای پذیرش در این رشته ها باید ابتدا یک لیسانس مرتبط بگیرید اون هم از آمریکای شمالی یا کانادا و نه ایران. سپس امتحانات مربوطه رو طی کنید بعد از رقابت با دانشجویان آمریکایی و کانادایی که طف زیادی ازشون برای تحصیل در این رشته ها به کشورهای دیگه میرند و از پس امتحان ورودیش بر نمیاند. بعد از پرداخت هزینه هاش میتونید دوره عمومی رو شروع کنسد.

سلام.ممنونم.میشه بفرمایید مثلا چه رشته مرتبطی؟چقدر طول میکشه در کانادا؟هزینه ؟مدرک زبان

rahi2012
January 8th, 2014, 07:33 PM
سلام.ممنونم.میشه بفرمایید مثلا چه رشته مرتبطی؟چقدر طول میکشه در کانادا؟هزینه ؟مدرک زبان
هر رشته مرتبطی
شیمی فیزیک زیست شناسی ...........
شانس پذیرشتون تقریبا نزدیک به صفر هست دوست عزیز. فاندی هم در کار نیست
کانادا تقریبا ارزان تر است اما پذیرش اینترنشنال بسیار بسیار بسیار محدود مثلا میبین 500 نفر متقاضی هست همه هم کانادایی تازه 10 نفر برمیدارند و نوبت حتی به اینرتنشنال ها هم نمیرسه.
برای آمریکا هم روندش از این سختتره و هزینه هم به شدت بالاتر. البته این هزینه سنگین برای خود آمریکایی ها وام داده میشه با بازپرداخت 10-2- ساله اما برای اینترنشنال ها خیر باید تمام هزینه رو کامل از جیب بدند.

siavash_hagh
January 11th, 2014, 09:00 PM
سلام.من داروساز هستم و 1.5 سال هم سابقه کار دارم.با توجه به اینکه امتحانات مربوط به معادل سازی مدرک در آمریکا،استرالیا و کانادا وجود دارد که می گویند بسیار سخت است
چه کشور هایی توی اروپا هست که امتحان معادل سازی نداشته باشه؟یا اگه داشته باشه سخت و طولانی نباشه؟آلمان از این نظر چطوره؟
کشورهای آسیای شرقی مثل ژاپن و کره جنوبی هم علاقه دارم اونجا چطور هست از نظر ارزشیابی مدرک های علوم پزشکی ایران؟

maraljoon
January 15th, 2014, 09:09 PM
سلام.من داروساز هستم و 1.5 سال هم سابقه کار دارم.با توجه به اینکه امتحانات مربوط به معادل سازی مدرک در آمریکا،استرالیا و کانادا وجود دارد که می گویند بسیار سخت است
چه کشور هایی توی اروپا هست که امتحان معادل سازی نداشته باشه؟یا اگه داشته باشه سخت و طولانی نباشه؟آلمان از این نظر چطوره؟
کشورهای آسیای شرقی مثل ژاپن و کره جنوبی هم علاقه دارم اونجا چطور هست از نظر ارزشیابی مدرک های علوم پزشکی ایران؟
دوست عزیز معادل سازی مدرک در کانادا اونقدر که به شما گفتند "بسیار سخت" نیست ، شاید مقداری پر مرحله ، زمان بر و خسته کننده باشه ، ولی بسیار سخت ... نه نیست ، و تازه معادل سازی مدرک در آمریکا حتی راحت تر و کم مرحله تر هم هست ،

sayeee
January 16th, 2014, 04:35 PM
من واسه ترم تابستون،يعني اين ترم واسه دارو واسه جندتا دانشكاه المان اقدام كردم،ديروز دانشكاه مونستر واسه داروبهم بذيرش داد،الآن منتظر جواب از بقيه دانشكاه ها هستم

شرايطم
مدرك زبان الماني DSH2
ليسانس تغذيه از دانشكاه سراسري،معدل:١٥،١٧
بيش دانشكاهي تجربي معدل:١٨.٥٠
ديبلم:١٩.٣٠
كالج هم نكذروندم
از نظر من معدل ديبلم و بيش دانشكاهي من هيج تاثيري نداشته و فقط به معدل ليسانس من تو جه كردن،اينو از صحبت هايي كه با مسؤولين داشتم ميكم
شرايط بذيرش واسه دارو تا حدودي راحتره،
واسه تابستون تا حدودي از زمستون راحتره
راستي ددلاين دانشكاه مونستر با بقيه دانشكاه فرق داره،مثلا واسه اين ترم همه تا ١٥ زانويه،مونستر تا ٣٠ نوامبر،اول بايد اينترنتي ثبت نام كنيد،بعد مداركتونو بفرستيد
تحصيل در رشته داروسازي در المان فقط به زبان الماني است

Stifler
January 28th, 2014, 09:48 PM
اساتید ، بنده میتونم برم سراغ داروسازی ؟ مثلا ایتالیا !

دیپلم فنی کامپیوتر - کاردانی نرم افزار. سن : 20

sss666
January 29th, 2014, 12:04 AM
اساتید ، بنده میتونم برم سراغ داروسازی ؟ مثلا ایتالیا !

دیپلم فنی کامپیوتر - کاردانی نرم افزار. سن : 20
به زبان ایتالیایی میتونید تحصیل کنید در این رشته ولی حتما باید اول امتحان سفارت رو قبول بشید.

Stifler
January 29th, 2014, 11:33 AM
به زبان ایتالیایی میتونید تحصیل کنید در این رشته ولی حتما باید اول امتحان سفارت رو قبول بشید.

از امسال جدیدا به انگلیسی زبان هم میشه تو ایتالیا پزشکی یا داروسازی خوند ، منتها باید تو امتحان IMAT قبول شد که کار حضرت.... هستش فک کنم :confused:

sss666
January 29th, 2014, 01:38 PM
از امسال جدیدا به انگلیسی زبان هم میشه تو ایتالیا پزشکی یا داروسازی خوند ، منتها باید تو امتحان IMAT قبول شد که کار حضرت.... هستش فک کنم :confused:

IMAT فقط واسه پزشکی هست و فکر نکنم سفارت ویزا بده واسه این کورس. در ضمن امتحانش تو ایران برگزار نمیشه.

maraljoon
January 30th, 2014, 08:45 PM
دوستان این اطلاعاتی که من میدم مال کسی هست که مدرک داروسازی از ایران گرفته (حتی اگه مدرک مثلا مال هند باشه در مورد امریکا جزئیات متفاوت هست)
مراحل ارزیابی مدرک داروسازی در کانادا : یک مرحله ارزیابی مدرک - یک امتحان کتبی ارزشیابی - یک امتحان کتبی - یه امتحان شفاهی - یه مدرک آیلتس آکادمیک - یه دوره کارآموزی 3-6 ماهه - یه امتحان قانون - (جزئیات اش اینجا هست www.pebc.ca (http://www.pebc.ca) )
مراحل ارزیابی مدروک داروسازی در آمریکا : یک مرحله ارزیابی مدرک - یه امتحان کتبی - یه مدرک آیلتس آکادمیک - یه دوره کارآموزی 6 ماهه - یه امتحان شفاهی - یه امتحان قانون
این پروسه در کانادا اگه کاملا پشت هم طی بشه (از صبح تا شب فقط درس بخونین و امتحان ها رو پاس کنین) حداقل 1.5 سال طول میکشه

TLOTD
February 3rd, 2014, 04:33 PM
دوستان چند سوال در مورد ادامه تحصیل در دارو سازی.

هدف من مهاجرته و کشور مورد نظر هم آمریکا از طزیق گرین کارت.
من لیسانس علوم آزمایشگاهی دارم و اما سوالات
1) به نظرتون شرکت تو کنکور و گرفتن دارو سازی در ایران و بعد معادل سازیش FPGEE کار عاقلانه تریه یا اینکه از اول کلا این رشته رو اون جا شروع کنم؟

2)می گن این رشته ها FUND ندارن. این FUND با loan فرق داره؟ من شنیدم واسه این رشته ها می شه loan گرفت کسی اطلاعی داره؟

farhang2000
February 20th, 2014, 08:45 AM
سلام.فکر میکنم بهترین حالت برای شما گرفتن مدرک لیسانس داروسازی از دانشگاه خودتونه(البته در ایران برای کسانی که به هر علت نتونستند دکترا را تمام کنند این مدرک لیسانس رو مدهند .مطمئن نیستم به درخواست دانشجو هم براحتی این مدرک را بدهند یا خیر)در ضمن اول باید دانشگاه خودت را انتخاب کنی بعد نسبت به مدارکی که میخوان ببینی که چه انتخاب هایی داری .بعید میدونم براحتی کسی رو بذارن سال دوم داروسازی اون هم از دانشگاهی که زبان اولش انگلیسی نیست.

rahi2012
February 20th, 2014, 12:21 PM
دوستان چند سوال در مورد ادامه تحصیل در دارو سازی.

هدف من مهاجرته و کشور مورد نظر هم آمریکا از طزیق گرین کارت.
من لیسانس علوم آزمایشگاهی دارم و اما سوالات
1) به نظرتون شرکت تو کنکور و گرفتن دارو سازی در ایران و بعد معادل سازیش FPGEE کار عاقلانه تریه یا اینکه از اول کلا این رشته رو اون جا شروع کنم؟
2)می گن این رشته ها FUND ندارن. این FUND با loan فرق داره؟ من شنیدم واسه این رشته ها می شه loan گرفت کسی اطلاعی داره؟
loan برای شما که international هستی نیست برای خود امریکایی ها یا کسانی که شهروندی رو دارند هست. برای اونا کل هزینه میشه وام و عمدتا بعد از تحصیل بازپرداخت دارند.

bahar_336
February 24th, 2014, 12:24 AM
سلام دوستان . من کل این 23 صفحه رو خوندم ولی آخر متوجه نشدم که تکلیف ما داروسازایی که توی ایران مدرک گرفتیم برای ادامه تجصیل چی میشه.
ببینید من مدرک دکتری داروسازی از ایران گرفتم و میخوام برای PhD بیوتکنولوژی اقدام کنم . حالا من که میخوام بیوتکنولوژی توی کانادا بخونم هم باید اون آزمون های معادل سازی رو بگذرونم ؟ یا اون آزمون برای کسانیه که میخوان اونجا توی زمینه داروسازی کار کنند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ .

maraljoon
February 26th, 2014, 07:11 PM
سلام دوستان . من کل این 23 صفحه رو خوندم ولی آخر متوجه نشدم که تکلیف ما داروسازایی که توی ایران مدرک گرفتیم برای ادامه تجصیل چی میشه.
ببینید من مدرک دکتری داروسازی از ایران گرفتم و میخوام برای PhD بیوتکنولوژی اقدام کنم . حالا من که میخوام بیوتکنولوژی توی کانادا بخونم هم باید اون آزمون های معادل سازی رو بگذرونم ؟ یا اون آزمون برای کسانیه که میخوان اونجا توی زمینه داروسازی کار کنند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ .
دوست عزیز در کانادا-آمریکا "مدرک داروسازی" با "لایسنس داروسازی" متفاوت هست ، تقریبا مثل ایران خودمون ، شما با مدرک داروسازی از دانشگاه در میاین و یا میتونین باهاش ادامه تحصی بدین یا تو صنعت کار کنین ، ولی برای اینکه بتونین بعنوان داروساز توی سیستم درمانی کار کنین مثلا داروخانه یا بیمارستان باید لایسنس داروسازی بگیرین، که توی ایران به آسونیه ثبت نام در نظارم پزشکی هست ولی تو کانادا-امریکا میشه همون آزمون ها (حتی برای graduate های دانشگاه های امریکا-کانادا هم این امتحان ها و گرفتن لایسنس برای کار در داروخونه اجباری هست)

Reza2552
March 14th, 2014, 10:48 PM
سلام
ببخشید نمیدونم سوالم تکراری هست یا نه ولی خواهش میکنم ج بدین
من ترم 2 داروسازی هستم از دانشگاه تهران
میتونم درخواست تحصیل در آلمان بدم؟
چقدر ارزش داره؟
اصلا میشه به راحتی این حرفا رفت آلمان یا نه؟
میزان هزینه ای ک برای پذیرش در دانشگاه های آلمان لازمه چقد هست؟اگر ک خود دانشگاه هزینه نمیخواد هزینه زندگی رو میشه خود آدم اونجا تامین کنه؟
و آخر اینکه اگر MD دارو رو توی ایران بگیرم معادل سازی توی آلمان چقدر سخته و امکان پذیر هست؟

sss666
March 15th, 2014, 01:09 AM
سلام
چقدر ارزش داره؟
میزان هزینه ای ک برای پذیرش در دانشگاه های آلمان لازمه چقد هست؟اگر ک خود دانشگاه هزینه نمیخواد هزینه زندگی رو میشه خود آدم اونجا تامین کنه؟
و آخر اینکه اگر MD دارو رو توی ایران بگیرم معادل سازی توی آلمان چقدر سخته و امکان پذیر هست؟

دوست عزیزبه شما پیشنهاد میکنم که اصلا در این شرایط این کار رو نکنید به عقیده من بهتر هست که بعد از اینکه درستون تموم شد برای phd اقدام کنید.

rahi2012
March 15th, 2014, 01:25 AM
سلام
چقدر ارزش داره؟
برای شرایط شما بله خیلی راحت تر از این حرفها((: هست.
برای زندگی متوسط سختگیرانه حدودا 450 یورو میتونید
که اونم ظاهرا با کار کردن قابل تامین هست اما نوع کار//: دیگه ببینید میتونید باهاش بسازید یا نه.
هزینه تحصیل هم خیلی باشه ترمی 750 یورو.
اگر میخوایدد برید میتویند زبان آلمانیتون رو مدرکشو بگیرید و دنبال شرایط ویزا باشید
این شرایط سخت برای کسانی هست که نمیتونند کنکور قبول بشند یا......

Reza2552
March 15th, 2014, 02:03 AM
دوست عزیزبه شما پیشنهاد میکنم که اصلا در این شرایط این کار رو نکنید به عقیده من بهتر هست که بعد از اینکه درستون تموم شد برای phd اقدام کنید.

ممنون ولی میشه بگید چرا؟

sss666
March 15th, 2014, 02:41 AM
ممنون ولی میشه بگید چرا؟

ببینید دوست عزیز شما برای اینکه بخواید در آلمان تو این رشته تحصیل کنید باید کاملا به آلمانی تسلط داشته باشید که حدودا 3 سال طول میکشه. حالا وارد فاز پذیرش میشید. باید مدارکتون رو بفرستید به یه اداره ای که اصطلاحا stateexamen amt بهش میگن. حالا اونا میان میگن که با توجه به شرایط شما و واحدهایی که پاس کردید واسه چه ترمی باید اقدام کنید. بعد شما درخواستتون رو میفرستید واسه دانشگاههای مختلف یه حالا اون دانشگاهها باید بیان ببینن که اصلا جای خالی واسه اون ترم برای شما دارن که عموما خیلی کم اتفاق میوفته. پس اگه دارین این رشته رو تو ایران میخونن سفت بچسبینش که اگه ولش کنین سخت پشیمون میشین.

Reza2552
March 15th, 2014, 09:57 AM
ببینید دوست عزیز شما برای اینکه بخواید در آلمان تو این رشته تحصیل کنید باید کاملا به آلمانی تسلط داشته باشید که حدودا 3 سال طول میکشه. حالا وارد فاز پذیرش میشید. باید مدارکتون رو بفرستید به یه اداره ای که اصطلاحا stateexamen amt بهش میگن. حالا اونا میان میگن که با توجه به شرایط شما و واحدهایی که پاس کردید واسه چه ترمی باید اقدام کنید. بعد شما درخواستتون رو میفرستید واسه دانشگاههای مختلف یه حالا اون دانشگاهها باید بیان ببینن که اصلا جای خالی واسه اون ترم برای شما دارن که عموما خیلی کم اتفاق میوفته. پس اگه دارین این رشته رو تو ایران میخونن سفت بچسبینش که اگه ولش کنین سخت پشیمون میشین.

مرسی از جوابتون
و آخرین سوالا اینکه چقد شانس هست واس گرفتن PhD از اونجا؟معادل سازی سخت نیست خیلی؟
دانشگاه هایی مثه تهران واسشون معتبر هست یا نه؟
بازم ممنون

sss666
March 15th, 2014, 03:30 PM
مرسی از جوابتون
و آخرین سوالا اینکه چقد شانس هست واس گرفتن PhD از اونجا؟معادل سازی سخت نیست خیلی؟
دانشگاه هایی مثه تهران واسشون معتبر هست یا نه؟
بازم ممنون
ببینید اقدام برای phd دارو فرقی با سایر رشته ها نداره. امکان تحصیل به انگلیسی هم هست. در واقع انگار شما از ایران فوق لیسانس دارید و میخواید اونجا دکترا بخونید چون سیستم آلمان ب ایران فرق میکنه.

hannaz
March 28th, 2014, 02:30 PM
با سلام من تمام پيام هارو خوندم ولى جواب نگرفتم من پزشک عمومى هستم, مدرک من رو ميشه معادل ليسانس کرد و بعد داروسازى در امريکا شروع کردم؟بايد امتحان بدم؟هزينه تحصيل ساليانه چقدره؟و اگر اين مسير امکان پذير نباشه phd pharmacology ميشه اقدام کنم؟

arjahang
April 6th, 2014, 04:39 PM
دوستان سلام،
من برای امتحان Evaluating Examination برای تابستان امسال ثبت نام کرده ام ولی اصلا نمیدونم باید چی بخونم؟ فقط 3 ماه وقت دارم که اونهم میترسم اکثرش به خاطر سفر به کانادا و امور مهاجرتی هدر بره. کسی میتونه راهنماییم کنه. البته کپی کتاب Misbah Biabani را دارم ولی نمیدونم چقدر میتونه کمک کننده باشه. مقصد من تورنتو است که اواسط می عازم هستیم.

parvinashar
April 6th, 2014, 04:57 PM
سلام یه پسر دارم سوم دبیزستان رشته تجربی میخونه .دلش میخواد داروسازی بخونه.میخوام ببینم میشه هم شانسشو اینجا امتحان کنه و هم تو ترکیه ؟اون سال 94 کنکور خواهد داد آیا بعد کنکور اجازه داره از کشور خارج شه یا بخاطر سربازی بهش اجازه نمیدن؟متولد 76/6/25 هست.

sss666
April 7th, 2014, 01:39 AM
سلام یه پسر دارم سوم دبیزستان رشته تجربی میخونه .دلش میخواد داروسازی بخونه.میخوام ببینم میشه هم شانسشو اینجا امتحان کنه و هم تو ترکیه ؟اون سال 94 کنکور خواهد داد آیا بعد کنکور اجازه داره از کشور خارج شه یا بخاطر سربازی بهش اجازه نمیدن؟متولد 76/6/25 هست.

ایشون مشمول میشن اون موقع و نمیتونن از کشور خارج بشن. به عقیده من اگه میتونین براش هزینه کنین بفرستینش دانشگاه بین الملل ایران با رتبه 10000 هم میتونه دارو قبول بشه. به عقیده من با توجه به شرایط حال حاظر این بهترین گزینه برای شما میتونه باشه.

parvinashar
April 11th, 2014, 01:25 AM
ایشون مشمول میشن اون موقع و نمیتونن از کشور خارج بشن. به عقیده من اگه میتونین براش هزینه کنین بفرستینش دانشگاه بین الملل ایران با رتبه 10000 هم میتونه دارو قبول بشه. به عقیده من با توجه به شرایط حال حاظر این بهترین گزینه برای شما میتونه باشه.

منظور از رتبه 10000 میدونین چه ترازی میشه؟

rahi2012
April 11th, 2014, 10:13 AM
منظور از رتبه 10000 میدونین چه ترازی میشه؟
تراز بستگی به سطح بقیه شرکت کننده ها داره و نمیشه به این صورت گف اگر هم گفته بشه غیر دقیق هست. مثلا یه وقت ممکنه فردی درس شیمی رو بزنه 605 که درصد خوبی نیست برای رشته های پزشکی و قبولیشون و ترازش بشه 5300 مثلا اما همین فرد باز بزنه 60% و این دفعه ترازش بشه 6900!! دلیل این مسئله سطح پاسخ دهی سایر داوطلبان هست که سختی سوالات و ارزش نمودری تراز براساس اون سنجیده میشه.
اما به صورت تقریبی برای قبولی در پزشکی های آزاد حدودا تراز 8600 رو پارسال(که میتونه برای امسال غلط باشه) قبول شدند البته جاهایی مثل قشم و ..... و نه تهران یا اصفهان. بین الملل هم بیشتر وضعیت مالی حرف اول رو میزنه و معدل کتبی که بالای 16 شرط گذاشتند برخی دانشگاهاشون.

parisa_nuri
April 23rd, 2014, 07:15 PM
سلام به همه دانش آموختگان و دوست داران داروسازی
من دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد- مهندسی شیمی گرایش بیوتکنولوژی از دانشگاه سراسری هستم..برای دوره PHD می تونم داروسازی بخونم تو کشوری که فاند داشته باشه ؟اگر میشه در چه کشور هایی امکان پذیره ؟
و اینکه می تونم مجوز داروخانه بگیرم ؟؟ ؟؟
کسی اطلاعاتی داره ؟
با تشکر

rahi2012
April 23rd, 2014, 08:25 PM
سلام به همه دانش آموختگان و دوست داران داروسازی
من دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد- مهندسی شیمی گرایش بیوتکنولوژی از دانشگاه سراسری هستم..برای دوره PHD می تونم داروسازی بخونم تو کشوری که فاند داشته باشه ؟اگر میشه در چه کشور هایی امکان پذیره ؟
و اینکه می تونم مجوز داروخانه بگیرم ؟؟ ؟؟
کسی اطلاعاتی داره ؟
با تشکر
بله در اکثر کشورها این گرایش وجود داره. دانشگاهها رو باید زحمت بکشید بگردید.
مجوز داروخانه خیر نمیتونید بگیرید اما توی کارخونه های داروسازی میتونید کار کنید.

parisa_nuri
April 23rd, 2014, 09:20 PM
بله در اکثر کشورها این گرایش وجود داره. دانشگاهها رو باید زحمت بکشید بگردید.
مجوز داروخانه خیر نمیتونید بگیرید اما توی کارخونه های داروسازی میتونید کار کنید.

منظور من از طرح این سوال این بود که آیا میشه از این رشته در مقطع ارشد( مهندسی شیمی-بیوتکنولوژی) به داروسازی شیفت کرد ؟

rahi2012
April 23rd, 2014, 11:28 PM
منظور من از طرح این سوال این بود که آیا میشه از این رشته در مقطع ارشد( مهندسی شیمی-بیوتکنولوژی) به داروسازی شیفت کرد ؟
نه اونطوری نمیشه ولی میشه برای گرایش داروسازی از مهندسی شیمی اقدام کرد.

PARI23
May 3rd, 2014, 01:34 AM
سلام کسی‌ از بچه‌های اینجا هست که امتهان(PEBC(Pharmacy examining Board of Canada رو داده باشه ؟

bahi696
May 11th, 2014, 04:38 PM
سلام دوستان
کسی اینجا هست که راجب تحصیل در رشته داروسازی در انگلستان تجربه ای داشته باشه؟
پذیرش داروسازی دارم که مدرک معادلش مستر هست. میخوام بدونم اینده کاریش توی انگلستان و خارج از اون چجوری هست و ایا ارزش هزینه و وقت گذاشتن رو داره یا نه

hda
May 11th, 2014, 09:16 PM
دوست عزیز در کانادا-آمریکا "مدرک داروسازی" با "لایسنس داروسازی" متفاوت هست ، تقریبا مثل ایران خودمون ، شما با مدرک داروسازی از دانشگاه در میاین و یا میتونین باهاش ادامه تحصی بدین یا تو صنعت کار کنین ، ولی برای اینکه بتونین بعنوان داروساز توی سیستم درمانی کار کنین مثلا داروخانه یا بیمارستان باید لایسنس داروسازی بگیرین، که توی ایران به آسونیه ثبت نام در نظارم پزشکی هست ولی تو کانادا-امریکا میشه همون آزمون ها (حتی برای graduate های دانشگاه های امریکا-کانادا هم این امتحان ها و گرفتن لایسنس برای کار در داروخونه اجباری هست)

منظورتون از "لایسنس داروسازی" چی هست؟
میشه بیشتر توضیح بدین لطفا"
ممنون

Sshhiirriinn
May 24th, 2014, 09:46 PM
سلام به همه.من داروسازي در تركيه خوندم و الان در ايران هستم ٢سال سابقه كار دارم از دانشگاه uc كانبرا پذيرش گرفتم تا اينجا همه چي خوبه ولي من ميخوام كلينك بخونم و كار كنم در استراليا كسي هست كه از پروسه كار با خبر باشه ؟؟؟ خيلي ممنون ميشم راهنمايي كننين منو. در ضمن اگر سوالي در مورد تركيه داشتين خوشحال ميشم

parvinashar
May 29th, 2014, 11:41 PM
سلام به همه.من داروسازي در تركيه خوندم و الان در ايران هستم ٢سال سابقه كار دارم از دانشگاه uc كانبرا پذيرش گرفتم تا اينجا همه چي خوبه ولي من ميخوام كلينك بخونم و كار كنم در استراليا كسي هست كه از پروسه كار با خبر باشه ؟؟؟ خيلي ممنون ميشم راهنمايي كننين منو. در ضمن اگر سوالي در مورد تركيه داشتين خوشحال ميشم
میخواستم بدونم بدون کنکور میشه وارد دانشکاههای ترکیه شد و داروسازی خوند؟

sss666
May 30th, 2014, 01:48 AM
میخواستم بدونم بدون کنکور میشه وارد دانشکاههای ترکیه شد و داروسازی خوند؟
برای ورود به دانشگههای ترکیه در رشته های پزشکی نیاز به آزمون ورودی هست که اصطلاحا YOS نامیده میشه.

hda
May 31st, 2014, 09:38 PM

سلام
با مدرک داروسازی از ایران اگر بخوام تو گرایش های صنعتی تو کانادا ادامه تحصیل بدم، چه راهنمایی هایی میتونید به من کنید؟
ممنون میشم

PARI23
June 1st, 2014, 10:52 PM
با سلام من تمام پيام هارو خوندم ولى جواب نگرفتم من پزشک عمومى هستم, مدرک من رو ميشه معادل ليسانس کرد و بعد داروسازى در امريکا شروع کردم؟بايد امتحان بدم؟هزينه تحصيل ساليانه چقدره؟و اگر اين مسير امکان پذير نباشه phd pharmacology ميشه اقدام کنم؟
باید امتحان ووردی بدین. هزینش زیاده و باید هم اقامت داشته باشین. معمولا اینجا خودشون از بانک وام میگیرنو بده تحصیل پس میدن. فارماکولوژی می‌تونین اپلی‌ کنین..برای اون لازم نیست که حتما داروساز باشین.

PARI23
June 1st, 2014, 10:53 PM
سلام دوستان
کسی اینجا هست که راجب تحصیل در رشته داروسازی در انگلستان تجربه ای داشته باشه؟
پذیرش داروسازی دارم که مدرک معادلش مستر هست. میخوام بدونم اینده کاریش توی انگلستان و خارج از اون چجوری هست و ایا ارزش هزینه و وقت گذاشتن رو داره یا نه

تایتل مستری که پذیرش گرفتی‌ چی‌ هست؟ اگه فارماسوتیکال ساینس می‌تونی بعدش در آزمایشگاه شرکتای دارو و بیوتکنولوژی کار کنی‌ یا بعدش ادامه تحصیل بدی.

Azade17
June 11th, 2014, 05:51 PM
سلام من رشته منابع طبيعي در مقطع فوق ليسانسم ولي براي دكتري مي خوام رشته شيمي دارويي بخونم پايان نامم در مورد شيمي دارويي و داروسازييه مقاله isi و همايش هاي داخلي و خارجي در مورد شيمي دارويي دارم مدرك ايلتس ٦.5 و زبان الماني در مقطع A1 دارم معدلم 16.٨ از دانشگاه ازاد مي خواستم بدونم ميشه براي دكتري رشته بيو شيمي در مقطع دكتري در المان اقدام كنم؟

parvinashar
June 13th, 2014, 02:49 AM
برای ورود به دانشگههای ترکیه در رشته های پزشکی نیاز به آزمون ورودی هست که اصطلاحا YOS نامیده میشه.

این آزمون یوس به چه زبونی گرفته میشه و همون ریاضیات هستش؟ و آیا معدل دیپلم و پیشدانشگاهی چقدر تاثیر داره؟

sss666
June 13th, 2014, 02:31 PM
این آزمون یوس به چه زبونی گرفته میشه و همون ریاضیات هستش؟ و آیا معدل دیپلم و پیشدانشگاهی چقدر تاثیر داره؟

آزمون به زبان ترکی هست. بله معدل دبیرستان و ÷یش دانشگاهی هم مد نظر هست.

only_flight
June 13th, 2014, 11:36 PM
من فک میکردم که برای ورود به پزشکی (داروسازی و...) تو ایران شرط معدل میخواست ، نگو که برای اتباع خارجی فقط میخواست.

فک کنم با یک سال تلاش بشه به راحتی داروسازی داخل ایران قبول شد.

HSD
July 2nd, 2014, 01:18 PM
اينكه ميگن داروسازي ايران رو آمريكا و اروپا قبول نداره و بايد اونجا دوباره ٤سال خوند درسته؟

rezamoosavi
July 6th, 2014, 02:17 AM
سلام به همه ي دوستان
داره چشام كور ميشه از بس دنبال چيزي كه مي خوام گشتم و پيدا نكردم
من تقريبا الان ديگه دانشجوي سال آخر داروسازي دانشگاه تهران هستم، نوروفارماكولوژي رو دوست دارم و تواما با اون علاقه ي بسيار شديدي به يه شاخه ي جديدي كه تازه تو ايران اومده پيدا كردم اونم مديريت و اقتصاد در داروسازيه، دانشگاه علوم پزشكي تهران چهار پنج ساله اين رشته رو به عنوان Phd ارائه ميده و اطلاعات بسيار كمي ميشه از گروه به دست آورد. شخصا علاقه به نوروفارماكو دارم اما علاقه ندارم در آينده يك محقق دانشگاهي باشم و كلا تو آزمايشگاه كار كنم، دوست دارم مديريت بخونم، واسه اپلاي كردن تو مديريت شرايطي كه تو سايت دانشگاهها عنوان ميشه خيلي عمومي هست و مثلا معدل ليسانس رشته هاي مربوط رو مي خواد يا رشته هاي ليسانس اما ما كه pharm .D هستيم تكليفمون چيه؟! همينجوريش اطلاعات براي اپلاي داروسازا تو فروم هاي اين سايت كمه حالا وقتي برنامه ي يكي مث من مديريت خوندنه ديگه خدا بهش رحم كنه، خودم فعلا دارم تو فيلد نورو فارماكو ريسرچ مي كنم و احتمالا مقاله ش ISI هم بشه اما واسه پذيرش مديريت اصلا ارزشي داره؟! قصد داشتم اپلاي فارماكو كنم اونور رشته م رو عوض كنم اما فقط تصور كنين اينهمه زحمت بكشي رو پايان نامه و اپلاي بعد بري اونجا معلوم نيس بشه عوضش كرد يا نه، اگه هم بخوام بعد گرفتن مدرك فارماكو MBA رو از صفر شروع كنم كه ديگه پير شدم رفته جدا از وقتي كه تلف ميشه، ضمنا به علت تازه بودن گروه مديريت پايان نامه اي ارائه نميدن تقريبا
شرمنده طولاني شد
كسي رو ميشناسيد از رشته هايي مث ما رفته باشه مديريت كه لينكم كنيد؟! يا راهنمايي خاصي مي تونيد بهم بكنيد؟!

esnnnt
July 8th, 2014, 05:27 AM
سلام من بچه ها من الان سال سه شیمی محض هستم می خواستم برای ارشد داروسازی بخونم می خواستم بونم این امکان وجود داره یا نه؟اگه کسی مثل من(شیمی خونده باشه)بوده یا هست لطفا من رو راهنمایی کنید چکار کنم که پذیرش بگیرم؟و برای کدوم دانشگاه ها می تونم اقدام کنم؟

honey1990
July 13th, 2014, 03:27 PM
سلام به همه دوستان عزیز:undecided:

لطفا یه نفر راهنماییم کنه ،من اکثر صفحات رو خوندم اما هنوز جواب سوالمو پیدا نکردم

میخواستم راجع به پذیرش داروسازی در آلمان بپرسم.

من فارغ التحصیل مقطع لیسانس رشته زیست سلولی مولکولی –میکروبیولوژی از دانشگاه آزاد هستم. با معدل 17/84.

زبان انگلیسیم خوب هست . هنوز مدرک ندارم اما میتونم تافل امتحان بدم و مدرکشو بگیرم. در حال آموزش زبان آلمانی هستم( درحال حاضر سطح( ای 2 ).

سابقه کارآموزی سه ساله در مرکز تحقیقات ضایعات نخاعی دانشگاه تهران رو دارم. (میتونن بهم گواهی بدن). 2تا ابسترکت دارم. و 10 تا گایدلاین ترجمه شده به فارسی که کتاب شده. البته مرتبط با داروسازی نیستن. فقط محض اطلاع گفتم !!!!

1) میخواستم بدونم من میتونم با مدرک لیسانسم از یکی از دانشگاه های آلمان واسه داروسازی پذیرش بگیرم. به صورت فاند ؟؟؟ از کدوم دانشگاها؟

2) آیا زبان تحصیل در رشته داروسازی در آلمان انگلیسی هست یا آلمانی؟( هر کس یه چیزی میگه، یعنی انگلیسی به تنهایی زبان تدریس نیست؟) اگه فقط آلمانیه،مدرک زد دی کافی هست یا نه؟؟؟

3)من با مدرک لیسانس باید از مقطع ارشد در آلمان شروع کنم یا مستقیما میشه رفت فارم دی؟؟

4) از چه زمانی شروع کنم واسه پذیرش گرفتن. آیا ارتباط با استاد اهمیتی داره؟

5)آیا مدرک لیسانسم( از لحاظ دانشگاه آزاد بودن و هم از لحاظ اینکه آیا از لیسانس به دارو قبول دارن) رو قبول میکنن یا باید از ابتدا شروع کنم؟ با شرایط من چقدر شانس پذیرش هست؟ 6) من هم اکنون ارشد بیوتکنولوژی میکروبی دانشگاه آزاد قبول شدم ولی هنوز برای ثبتنام نرفتم. آیا بهتره با ارشد واسه دارو اقدام کنم یا لیسانس؟ آیا بهتره ارشدمو بگیرم و بعدا با دست پر و مقاله واسه پی اچ دی اقدام کنم(بیوتکنولوژی دارویی رو دوست دارم) ؟؟ به نظر شما کدوم کار بهتره ؟ گیج شدم لطفا راهنمایی کنید

zaniarbrk
July 13th, 2014, 05:21 PM
مشکلی نداره و معتبر هست منتها تمام اینها منطو به انه که مهر تاییدیه کشوری که شما تابعیتش رو دارید(ایران) روی مدرکتون وگرنه هیچ اعتباری نداره. شرایط تایید مدرک هم که تقریبا بالا توضیح دادم اما اگر اطلاعات بیشتر میخوایید برید به آدرس زیر برید
edd.behdasht.gov.ir
به اطلاعاتی هم که اداره های تایید مدارک داروسازی و پزشکی خارج از کشور زوارت بهداشت میدند بهتون همینطوری توجه نکنید برید حضوری پیگیری کنید کارتون رو از همه مهمتر از خود دانشگاههای علوم پزشکی سوال کنید.امن متوجه نشدم دوست عزیز،یعنی یک ایرانی که در آلمان درس میخونه و تموم میکنه،وقتی میخواد بره اتریش کار بکنه اتریش میگه اول برو ایران مدرک آلمان ت تایید بکنه؟

zaniarbrk
July 13th, 2014, 05:38 PM
دوستان کسی هست که ینجا که مراحل انتقال از دانشگاه های اتحادیه اروپا به آلمان رو مو به مو بدونه؟ برای دارو

sss666
July 13th, 2014, 07:57 PM
دوستان کسی هست که ینجا که مراحل انتقال از دانشگاه های اتحادیه اروپا به آلمان رو مو به مو بدونه؟ برای دارو
شما کجا درس میخونین؟

mr_dr
July 23rd, 2014, 11:36 PM
اگر بلوک شرق سابق هستید خودتونو اذیت نکنید با هم مراوده علمی چندانی ندارند. البته اگر میخوایید از اول بخونید بحثش جداست اما تطبیق واحدها!!

mr_dr
July 23rd, 2014, 11:39 PM
امن متوجه نشدم دوست عزیز،یعنی یک ایرانی که در آلمان درس میخونه و تموم میکنه،وقتی میخواد بره اتریش کار بکنه اتریش میگه اول برو ایران مدرک آلمان ت تایید بکنه؟
نمیدونم منظور ایشون چی بوده اما تا اونجا که اطلاع دارم شما در هر مرحله از تحصیلتون باید مدارکی که اخذ میکنید رو برای اینکه در کشور ثالثی تحصیل کنید یه سری سازمان در کشور اولیه خودتون تایید کنند و اعتبار باشه براشون. بحث ادامه تحصیل توی همون کشوری که درش هستید جداست. حالا یه بحث پیش میاد و اون مراجعه به سفارت کشور ثالث مستقر در همون کشور که هستید هستش که اگر حاضر بشه اعتبار دانشگاهی رو که توش تحصیل میکنید تایید کنه فکر میکنم از سد تایید در کشور اولیه خودتون گذشتید که البته مراحل خودشو داره .

jaihoon
July 25th, 2014, 08:10 PM
کسی اطلاعاتی در مورد رشته داروسازی در ایتالیا داره ؟! شنیدم شرایطش نسبت به بقیه جاها خیلی بهتره . هزینش خیلی کمتره

ange66l
July 26th, 2014, 12:52 PM
سلام دوستان شوهرم فوق شیمی تجزیه هستش و دوره فوق لیسانس کلا با دستگاه HPLC و روی تعدادی دارو کار کرده و میخواد واسه phd واسه داروسازی اقدام کنه. امکانش هست؟لطفاَ راهنمایی کنید

esai
July 26th, 2014, 11:45 PM
سلام دوستان شوهرم فوق شیمی تجزیه هستش و دوره فوق لیسانس کلا با دستگاه HPLC و روی تعدادی دارو کار کرده و میخواد واسه phd واسه داروسازی اقدام کنه. امکانش هست؟لطفاَ راهنمایی کنید
برای شیمی دارویی میتونه اقدام کنه ولی نمیتونه داروخونه بزنه

zaniarbrk
July 30th, 2014, 03:20 AM
شما کجا درس میخونین؟
semmelweis ,Budapest

sayeee
August 3rd, 2014, 01:55 PM
تمام اشخاصي كه ميخوان مداركشون ارزشيابي بشه از هر كشوري كه در حال تحصيل هستن بايد مداركشون رو به يكي از اين سه سازمان كه ادرس سايتشون رو اينجا ميكذارم بفرستن
اين واسه دوسلدورف
http://www.brd.nrw.de/gesundheit_soziales/landespruefungsamt/Startseite/Startseite_LPA.html
اينواسه فرانكفورت
ww.rp-giessen.hessen.de/irj/RPGIE_Internet?cid=0c29204bf0e9eafb41be0c1444908be 0
اين واسه برلين
http://www.berlin.de/lageso/gesundheit/akademische-berufe/arzt/index.html
تو اين سه سايت ،ادرس سازمان رو بيدا ميكنيد يه سري كبي تاييد شده از ترجمه مداركتون به همراه يه فرم بر شده كه فرم رو بايد از سايت بيدا و دانلود كنيد به ادرس سازمان مميفرستين
دوسلدورف معمولا بعد از ٢هفته تا ١ ماه بهتون نامه ميزنه كه ٢٥ يورو بريزين به حسابش و بعد ١ ماه بهتون نامه تطبيق واحد ها رو ميده و بعد دوباره از اون نامه يه سري كبي تهيه ميكنين و كبي ها رو تاييد رسمي ميكنيد و واسه هر دانشكاه يه كبي تاييد شده از اين نامه و يه كبي تاييد شده از مداركتون و كبي مدرك زبان و فرم بر شده دانشكاه رو ميفرستين،اين فرم دانشكاه بايد فرم واسه ترم هاي بالا رو تو سايت هر دانشكاه بيدا كنيد و بر كنيد واسه ترم هاي بالا معمولا ميتونيد تا ١٥ سبتامبر اقدام كنيد
معمولا تو رشته بزشكي واسه ترم هاي بالا جا بيدا ميشه،واسه دارو هم همجنين ،اما واسه دندون من نديدم،اما واسه بزشكي ديدم يه دختر كرجستان ٦ سال بزشكي خونده بود اينجا ٤سالش تاييد شد واسه ترم ٩ از هانوفر بذيرش كرفت،دوستش از ماربورك به همين صورت
از اين ٣ سازمان كفته ميشه دوسلدورف مال خارجي هاست و خارجي ها بايد اونجا بفرستن،ولي دوسلدورف خيلي بد تطبيق ميده،اكه فرانكفورت از خارجي رو قبول كنه،فرانكفورت بهتر تطبيق ميده
درمورد اينكه اكر كسي مداركشو از المان كرفت و بعد بخواد امريكا كار كنه ايا بايد مدركش مورد تاييد ايران واقع بشه،به نظر من بايد بشه
من يه خانم ديدم كه واسه اينكه از دانشكاه غير معتبر تو المان درس خونده بود دجار دردسر شده بود و اونم راحت نمي كفت كه ماها بفهميم و دجار همجين مشكلي نشيم،فكر كنم همه ما ها با أخلاق هاي ايراني اشنا هستيم،ايشون در حال كلايه بود و من از كلايه هاش اين قضيه رو فهميدم و جون با وزارت بهداشت به نتيجه اي نميرسد نميدونست جيكار كنه
بهتر ادم كاري كنه كه با وزارت بهداشت طرف نشه،من مثال خودمو ميزنم.من از ليسانسم حدود ٢.٥ سال تمام واحدام با بزشكي مشترك،اينجاواسه اينكه نامه تطبيق دريافت كنم رفتم با اقاي كينزل تو اداره دوسلدورف حرف زدم،حالا اين وسط يه جيزي هم بكم كه بنده ١.٥ زبان خوندم و هميشه هم من تمام حرف هاي إدارات المان ميفهمم ،هم أونا حرفهاي منو ميفهمن،اما هر دفعه با إدارات يا وزارت خونه هاي ايران طرف ميشم،به زبون مادري هم حرف ميزنم،نه أونا حرف هاي منو ميفهمن،نه من حرف هاي أونا رو ميفهمم
خلاصه اقاي كينزل به من كفت ما قانون داريم كه فقط واحدهاي رشته هاي دندون ،دارو و بزشكي به هم تطبيق بديم،كفتم ببينيد من ٢.٥ سالم مشترك،كفت اره واسه ملهم تعجب،جرا كسي كه بزشكي نميخونه بايد اين واحد هارو بكذرونه،كفت يه راه بهت بيشنهاد ميدم،برو اون دانشكاه تو ايران كه آزش ليسانس كرفتي بكو يه نامه بهت بده كه ايشون مثلا ٦٠ واحد مشترك با بزشكي داشته تا من أزرو اون نامه واستت نامه بزنم،يعني در حقيقت قانونو دور بزنيم،تا اينجا من حرف هاي ايشونو قشنك فهميدم،من رفتم ايران،وزارت بهداشت،كفتم يه نامه به من بدين،ميكفتن ما نامه نميديم،كفتم مكه الان از ليسانس واسه بزشكي بذيرش نميكنين،يعني ٢سال از ليسانس شونو قبول ميكنين،به من يه نامه بدين كه ايشون دست كم ٦٩ واحد مشترك داشته،خيلي درسا ما ما با أونا فرقي نداره،ميكفتن نه،كفتم اقا دوست من ليسانس داشت،بزشكي دانشكاه ازاد قبول شد،٢سالشو آزش قبول كردن،كفتن اون دانشكاه ازاد بوده ،تو هم حالا برو دانشكاه ازاد واست تطبيق بزنه،كفتم جه ربطي داره،كفتم برم دانشكاه خودم ،واسم تطبيق ميزنه،كفتن بعيده،جون أونا اصلا هيجي نميدونن
اخرسر يه خانم كفت ببين بيا برو دوباره بخون،اينا كه خوندي تو مغزت فسيل شده،و رعيس شون بهم كفت تو يه راه داري كفت بيا ايران برو أزمون بده بزشكي قبول شو،بعد دانشكاه واست تطبيق واحد بزنه،بعد نامشو بكيرو ببرالمان بده،يعني من دراندازه اي سردرد كرفتم كه داشتم ديونه ميشدم،بعد به اقاي كينزل كه كفتم كفت يعني يه سازمان تو مملكتت نبود كه واست نامه تطبيق بزنه،كفتم نه،جون اينا واسه الماني ها كارشون اينه از زيست يا شيمي واسه. بزشكي يا دارو يا دندون تطبيق بزنن ،تو مملكت من همجين سازماني نبود
الان يه خانم تو دانشكاهمون ايراني ليسانس شيمي داره،دوستش هم ليسانس شيمي داشته،واسه اينكه يه سري واحد كه ايران خوندن دوباره نكذرونن ،دوستش بلد بوده به يه طريقي مداركو به فرانكفورت داده ١٤ درس شو قبول كردن،اما به اين نكفته،اين مداركو داده دوسلدورف،دوسلدورف يه وإحدمقبول نكرده،به من ميكفت تو رو خدا ادرس فرانكفورت بيدا كن،بفرستين اونجا،كفتم نميتوني از اون دختر بكيري،يه جوري سر تكون داد ،يعني اون ادرس نميده
يعني منظورم اينكه ايراني ها بعضيشون اين مدلن
يه سؤالي كه الان واسه خودم بيش اومده اين اقاي مسئول ارزشيابي دارو تو وزارت بهداشت ، كفت واسه تاييد مدرك بايد طول سال تحصيل از٥ سال كمتر نباشه و حضوري باشه،حالا من نميدونم مكه غير حضوري هم ميشه!،حالا اكه من از ترم ١ هم شروع كرده باشم ولي مثلا ترم ٢ دانشكاه ازم ميكروبولوزي ايران قبول كرده باشه ولي تعداد سال تحصيلم فرقي نكنه،ايا موقع تاييد دجار مشكل ميشم يا نه،جون هيج تبصره يا قانوني تو اين مورد ننيست
مثلا هيجا قانون يا تبصره نيست كه اكه شخصي بره المان و اونجا شيمي شروع كنه و بعد انتقالي بكيره به دارو،مثلا به ترم ٢ دارو،ما بعد ارزشيابي نميكنيم،اما مسيولش ميكفت شما بايد از ترم ١ دارو درس تون شروع كنيد،يه دوستام كه اينكارو كرده بود،بهش كه كفتم،كفت هيجا اين قانون نوشته نشده،كفت اون ادم يه حرفي ززده
ايا شخصي تمام ريز تبصره هاي تاييد و ارزشيابي داره؟ ميتونن فردا أذيت كنن كه جرا ترم٢دارو تو المان ٣واحد فلان درس كه ايران تو تغذيه خوندي ازت قبول كردن؟

roya73
August 3rd, 2014, 02:21 PM
سلام من دانشجوی دکترای داروسازی هستم برای ادامه تحصیل خیلی دوست دارم برم سوئد
و هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم می شه کسی که می دونه من باید چی کار کنم بهم کمک کنه خیلی ممنون

parvinashar
August 4th, 2014, 12:53 AM
کسی اطلاعاتی در مورد رشته داروسازی در ایتالیا داره ؟! شنیدم شرایطش نسبت به بقیه جاها خیلی بهتره . هزینش خیلی کمتره
سلام منم این سوالو دارم لطفا جواب بدین

PBUSA
August 4th, 2014, 11:02 AM
با سلام. شما فقط در صورتی که قبولی کنکور سراسری ایران در رشته داروسازی رو داشته باشید میتونید در اتریش در این رشته درس بخونید.

من واسه ترم تابستون،يعني اين ترم واسه دارو واسه جندتا دانشكاه المان اقدام كردم،ديروز دانشكاه مونستر واسه داروبهم بذيرش داد،الآن منتظر جواب از بقيه دانشكاه ها هستم

شرايطم
مدرك زبان الماني DSH2
ليسانس تغذيه از دانشكاه سراسري،معدل:١٥،١٧
بيش دانشكاهي تجربي معدل:١٨.٥٠
ديبلم:١٩.٣٠
كالج هم نكذروندم
از نظر من معدل ديبلم و بيش دانشكاهي من هيج تاثيري نداشته و فقط به معدل ليسانس من تو جه كردن،اينو از صحبت هايي كه با مسؤولين داشتم ميكم
شرايط بذيرش واسه دارو تا حدودي راحتره،
واسه تابستون تا حدودي از زمستون راحتره
راستي ددلاين دانشكاه مونستر با بقيه دانشكاه فرق داره،مثلا واسه اين ترم همه تا ١٥ زانويه،مونستر تا ٣٠ نوامبر،اول بايد اينترنتي ثبت نام كنيد،بعد مداركتونو بفرستيد
تحصيل در رشته داروسازي در المان فقط به زبان الماني است

سایه جان خیلی ممنون از اطلاعات کاملی که در اختیارمون گذاشتی.
اگر امکانش هست توی این چندتا زمینه راهنماییم کن لطفا.
1. تحصیلت توی اون دانشگاه رایگانه؟
2. من شنیدم که توی آلمان، داروسازی هم به زبان انگلیسی و هم آلمانی تدریس می شه، اینطور نیست؟
3. برای گرفتن این مدرک، چقدر زمان گذاشتی؟ یک ساله و فشرده می شه؟
4. الان شما داری از کارشناسیش شروع می کنی؟ چند ساله تموم میشه داروسازی آلمان؟
5. آلمان تافل می خواد یا آیلتس؟
6. آیا باید کالج هم بگذرونی؟
عذر می خوام که سوالام زیاد بودن.
ممنونم عزیزم
براتون آرزوی موفقیت دارم

PBUSA
August 4th, 2014, 11:22 AM
سلام آقای SSS666
خیلی ممنون از راهنمایی ها و توضیحاتی که می فرمایید. واقعا استفاده کردم.
چندتا سوال داشتم از حضورتون.
من کارشناسیم رو تموم کردم و الان می خوام برای داروسازی آلمان (از ابتدا: مقطع کارشناسیش) اپلای کنم.
1. آیا حتما باید قبولی رشته داروسازی در کنکور تجربی رو داشته باشم؟
2. در صورت مثبت بودن پاسختون به سوال 1، آیا قبولی در رشته داروسازی در شعب بین الملل و یا آزاد هم برای آنها قابل قبول هست و ارزش دارد یا خیر؟
3. آیا برای شروع کردن از پایه (کارشناسی دارو)، به رشته ی تحصیلی کارشناسی من هم توجه می کنند؟ منظورم اینه که آیا باید حتما رشته ی مرتبطی باشه؟؟
4. آیا دانشگاه های آلمان برای افرادی که از پایه شروع می کنند هم تحصیل رایگان دارد؟
خیلی ممنون می شم اگر راهنمایی بفرمایید.
سلامت باشید

sss666
August 4th, 2014, 06:53 PM
سلام آقای SSS666
خیلی ممنون از راهنمایی ها و توضیحاتی که می فرمایید. واقعا استفاده کردم.
چندتا سوال داشتم از حضورتون.
من کارشناسیم رو تموم کردم و الان می خوام برای داروسازی آلمان (از ابتدا: مقطع کارشناسیش) اپلای کنم.
1. آیا حتما باید قبولی رشته داروسازی در کنکور تجربی رو داشته باشم؟
2. در صورت مثبت بودن پاسختون به سوال 1، آیا قبولی در رشته داروسازی در شعب بین الملل و یا آزاد هم برای آنها قابل قبول هست و ارزش دارد یا خیر؟
3. آیا برای شروع کردن از پایه (کارشناسی دارو)، به رشته ی تحصیلی کارشناسی من هم توجه می کنند؟ منظورم اینه که آیا باید حتما رشته ی مرتبطی باشه؟؟
4. آیا دانشگاه های آلمان برای افرادی که از پایه شروع می کنند هم تحصیل رایگان دارد؟
خیلی ممنون می شم اگر راهنمایی بفرمایید.
سلامت باشید

سلام دوست عزیز. من سعی میکنم جواب سوالهاتون رو به ترتیبی که پرسیدی بدم :
1) برای آلمان نیازی به قبولی در کنکور نیست و حتما باید لیسانس داشته باشید چه بهتر که معدلتون لیسانستون بالای 18 باشه. ولی حتما باید مدرک زبان آلمانی حداقل DSH2 رو داشته باشید.
2)ممکنه موثر باشه ولی قطعی نیست.
3)بله خیلی مهم هست که رشته لیسانستون مرتبط باشه ولی الزامی نیست.
4)تحصیل رایگان به معنی کاملا رایگان بودن نیست ممکنه تا سالی بین 200 تا 500 یورو هزینه داشته باشه. ولی هزینه زندگی تا سالی 9000 یورو رو باید خودتون تامین کنید.

sayeee
August 5th, 2014, 12:43 AM
سایه جان خیلی ممنون از اطلاعات کاملی که در اختیارمون گذاشتی.
اگر امکانش هست توی این چندتا زمینه راهنماییم کن لطفا.
1. تحصیلت توی اون دانشگاه رایگانه؟
2. من شنیدم که توی آلمان، داروسازی هم به زبان انگلیسی و هم آلمانی تدریس می شه، اینطور نیست؟
3. برای گرفتن این مدرک، چقدر زمان گذاشتی؟ یک ساله و فشرده می شه؟
4. الان شما داری از کارشناسیش شروع می کنی؟ چند ساله تموم میشه داروسازی آلمان؟
5. آلمان تافل می خواد یا آیلتس؟
6. آیا باید کالج هم بگذرونی؟
عذر می خوام که سوالام زیاد بودن.
ممنونم عزیزم
براتون آرزوی موفقیت دارم
1بله
٢فقط به زبان الماني
٣)١.٥فشرده و باز هم كافي نيست
٤اره،ما ازبا يه ميخونيم،٤سال تحصيل دانشكاهست،١ سال كاراموزي و بعد مدرك دريافت ميكني
٥)المانً يا dsh ميخواد يا testdaf,كه تو بست هاي خيلي قبل در مورد اينا توضيح دادم
٦) اكه معدل ليسانست بالاي ١٥ باشه واسه مونستر مستقيم ميتوني بذيرش دريافت كني،البته الان،واسه سال ديكه نميدونم،واسه شهر هاي ديكه معدل هاي ديكه ميخواد،بستكي به ظرفيت دانشكاه و متقاضي و تعداد خارجي ها كه تواون شهر ميخوان تحصيل كنن داره،يه دف يه دانشكاه خوب نيست ولي به خاطر اينكه متقاضي نميخواد از خونوادش دور شه يا تو اون شهر خارجي زياد تر هستن معدل بالآتي ميخواد،اكه معدل ليسانس بالاي ١٧ باشه كه صددرصد نياز به كالج نداري واسه بيشتر شهرها،البته من نميدونم تا سال ديكه جي ميشه
مرسي،ممنون،ولي فقط دوست دارم يكي بياد دوباره همين سوال هارو ببرسه!

roya73
August 8th, 2014, 01:15 AM
سلام من دانشجوی دکترای داروسازی هستم برای ادامه تحصیل خیلی دوست دارم برم سوئد
و هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم می شه کسی که می دونه من باید چی کار کنم بهم کمک کنه خیلی ممنون

کسی نیست که به من جواب بده؟

aida12
August 9th, 2014, 01:21 PM
سلام
نامزد من گرین کارت آمریکا داره و در حال حاضر سال 2 کالج داروسازی هست ...
واسه رفتن به دانشگاه باید ی آزمون بده که بعد از قبولی ی مصاحبه هم داره ؛ ما شنیدیم که واسه قبولی تو دانشگاه باید ی دوره تکنسین داروخانه بگذزونه که یکم بتونه کار کنه و تو مصاحبه ثابت کنه که کار کرده در این رشته...
حالا سوالی که من دارم اینه که واقعا لازمه همچین کاری ؟ یعنی اگه کسی این دوره نگذرونه و کار نکنه ، دانشگاه نمیتونه بره ؟

ash58
August 9th, 2014, 11:49 PM
reshteye darusazi dar swed be zabane swedi tadris mishe. emkane tahsil baraye kasani ke eghamate swed va tofel swedi nadaran moteasefane vojod nadare.

roya73
August 10th, 2014, 01:05 AM
reshteye darusazi dar swed be zabane swedi tadris mishe. emkane tahsil baraye kasani ke eghamate swed va tofel swedi nadaran moteasefane vojod nadare.

اما این مورد واسه وقتی هستش که به خوای لیسانسشو بگیری نه تخصص رشته هایی که دکترا هستن در همه جا بهرت انگلیسی تدریس می شه

sevil_sj
August 22nd, 2014, 09:22 PM
سلام
من دانشجوی سال 3 داروسازی هستم، با معدل کل 16.97 . دوست دارم بعد از تموم شدن درسم برای ادامه تحصیل در مقطع PhD از یکی از کشور های آلمان یا کانادا یا آمریکا بورسیه بگیرم.
با توجه به اینکه من دو سال باید طرح بگذرونم ، می خواسم ببینم بعد از طرح می تونم از دانشگاه های این کشورها فاند کامل بگیرم؟
خوش حال میشم اگه راهنمایی کنین

mr_dr
August 22nd, 2014, 11:55 PM
سلام
من دانشجوی سال 3 داروسازی هستم، با معدل کل 16.97 . دوست دارم بعد از تموم شدن درسم برای ادامه تحصیل در مقطع PhD از یکی از کشور های آلمان یا کانادا یا آمریکا بورسیه بگیرم.
با توجه به اینکه من دو سال باید طرح بگذرونم ، می خواسم ببینم بعد از طرح می تونم از دانشگاه های این کشورها فاند کامل بگیرم؟
خوش حال میشم اگه راهنمایی کنین
خیر فاند ندارند. خودتون باید به روشی هزینه هاتونو تاین کنید که کم هم نیستند.
برای پزشکی بحثش جداست و حقوق جای فاند رو میگیره در دوران رزیدنتی! ولی دارو حقوق نداره. اما میتونید برید یکی از فیلدهای علوم پایه نزدیک به علایق و موضوع پایان نامتون. که خب دیگه از داروسازی باید بیایید بیرون اون موقع فاند هم داره در دوره دکترا و ورود بهش هم راحتتره.

sevil_sj
August 23rd, 2014, 12:26 AM
ممنون از پاسخ تون. من علاقه زیادی به رشته هایی مثل ایمونولوژی یا میکروبیولوژی دارم. یعنی در این رشته ها می تونم برای PhD فاند بگیرم؟

mr_dr
August 23rd, 2014, 08:58 AM
ممنون از پاسخ تون. من علاقه زیادی به رشته هایی مثل ایمونولوژی یا میکروبیولوژی دارم. یعنی در این رشته ها می تونم برای PhD فاند بگیرم؟
رشته داروسازی بیشتر روی فرآیند های دارویی به صورت مستقل کار میکنه و نمیره توی سیستم عملکردی بدن به صورت تخصصی. در نتیجه به خودی خود یه مقدار سخته اما میکروبیولوژی ببینید باز کدوم فیلدش به صورت تخصصی میخواید کار کنید در بارش مقاله بدید و تحقیق کنید و رزومتون رو پر کنید . کلا هر چی خواستید بخونید توی اون فیلد مورد نظر کار کنید و مرتبط کنید تحقیقاتتون رو باهاش.
بله خیلی ها هستند که فاند میگیرند .

parvinashar
August 24th, 2014, 09:30 AM
سلام پسر من امسال دیپلمشو تو رشته تجربی بامعدل 14.47 گرفت.میخواستم بدونم میتونه پیشو تو یکی از دانشگاههای ترکیه بخونه و بعدشم همونجا تو رشته داروسازی ادامه تحصیل بده؟

Jasmineiii
August 24th, 2014, 11:20 AM
سلام پسر من امسال دیپلمشو تو رشته تجربی بامعدل 14.47 گرفت.میخواستم بدونم میتونه پیشو تو یکی از دانشگاههای ترکیه بخونه و بعدشم همونجا تو رشته داروسازی ادامه تحصیل بده؟
سلام.اکثر دانشگاه های مورد تایید ایران آزمون ورودی دارن و یا شرط معدل که باید معدل بالایی داشته باشن .آزمون ورودی هم ریاضی، هوش و هندسه هست.

parvinashar
August 24th, 2014, 02:11 PM
سلام.اکثر دانشگاه های مورد تایید ایران آزمون ورودی دارن و یا شرط معدل که باید معدل بالایی داشته باشن .آزمون ورودی هم ریاضی، هوش و هندسه هست.

منظور من اینه که پیشو تو دانشگاه ایرونی در ترکیه بخونه بعد اونجا آزمون ورودی دانشگاه بده خوبه یا بعد پیش بره اونجا خوبه؟

Jasmineiii
August 25th, 2014, 02:03 AM
منظور من اینه که پیشو تو دانشگاه ایرونی در ترکیه بخونه بعد اونجا آزمون ورودی دانشگاه بده خوبه یا بعد پیش بره اونجا خوبه؟
فرقی نداره.من در مورد ترکیه خیلی تحقیق کردم.ظرفیت دانشگاه ها واسه دانشجوهای خارجی خیلی کمه (البته نسبت به کشورای دیگه) اینو میتونید تو سایت دانشگاه های مورد نظرتون ببینید و رقابت خیلی زیاده.بنظر من بهتره که همینجا درسشون رو ادامه بدن و همزمان با مدرسه کلاسای آزمون یوس یا همون آزمون ورودی رو هم تو یکی از موسسات برن و بعد هم امتحانات رو ثبت نام کنن و ... .

parvinashar
August 25th, 2014, 05:48 PM
فرقی نداره.من در مورد ترکیه خیلی تحقیق کردم.ظرفیت دانشگاه ها واسه دانشجوهای خارجی خیلی کمه (البته نسبت به کشورای دیگه) اینو میتونید تو سایت دانشگاه های مورد نظرتون ببینید و رقابت خیلی زیاده.بنظر من بهتره که همینجا درسشون رو ادامه بدن و همزمان با مدرسه کلاسای آزمون یوس یا همون آزمون ورودی رو هم تو یکی از موسسات برن و بعد هم امتحانات رو ثبت نام کنن و ... .
به نظر شما سال بعد کی باید ثبت نام کنیم و کی امتحانشو بده؟
و آیا میتونه سال بعد هم اینجا کنکور بده هم اونجا؟یعنی شانسشو هم اینجا هم اونجا امتحان کنه؟

Jasmineiii
August 26th, 2014, 08:41 PM
به نظر شما سال بعد کی باید ثبت نام کنیم و کی امتحانشو بده؟
و آیا میتونه سال بعد هم اینجا کنکور بده هم اونجا؟یعنی شانسشو هم اینجا هم اونجا امتحان کنه؟
چراکه نه :) زمان ثبت نام امتحانات و برگزاری هرسال فرق میکنه.میتونید سایت دانشگاه ها رو چک کنید و یا از موسسات و کسایی که اطلاع دارن بپرسین.واسه آزمون 4 تا کتاب هست باید تهیه کنین.ریاضی ، هوش، هندسه، نمونه سوالات یوس سال های قبل.ریاضی و هندسه کنکور مثل ریاضی و هندسه یوس هستش ولی یوس کمی آسونتره.

kohestan_ziba
August 28th, 2014, 10:08 AM
دوستان من کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دارم
برای مقطع دکتری میخوام داروسازی شرکت کنم
یکی از دو گرایش بیوتکنولوژی دارویی یا داروسازی هسته ای
میخوام بدونم کدوم گرایش رو توصیه میکنید و اینکه چه منبعی رو باید بخونم؟و اینکه برای من که رشتم داروسازی نبوده داشتن مقاله چقد مهم در زمینه داروسازی و ایا یکی کافیه؟
ممنون

masoud_haji
September 2nd, 2014, 03:03 PM
دوستان کسی اینجا هست که تو امریکا داروسازی بالینی قبول شده باشه ولی مدرک دکترای عمومیش رو ایران گرفته باشه؟! :confused:

masoud_haji
September 2nd, 2014, 03:25 PM
من این تاپیک رو کامل خوندم. خیلی ها اعتقاد دارن که اگه کسی بخواد ایران داروسازی بخونه و بعدا بره امریکا/کانادا بخواد ادامه تحصیل بده کار اشتباهیه و این وسط چند سال از عمرش حروم میشه!
خیلی کوتاه میتونم پاسخ بدم که اگه کسی هدفش این باشه که همچین کاری کنه (مثل خود من!) خیلی بهتره که حدود 3 سال اضافی بگذرونه و بعدش به چیزی که میخواد برسه (از نظر جایگاه علمی، عشق و علاقه دائمی به کار، درآمد و راحتی زندگی) تا اینکه بعدش بخواد یه عمر جوری زندگی کنه که دلش نخواسته! یا صبح به صبح بره داروخونه (که انصافا تو ایران شغل خسته کننده ای هستش برخلاف چیزی که جاهای دیگه هست) یا اینجا ادامه تحصیل بده و تو دانشگاه های اینجا تدریس کنه، چون کار تحقیقاتی و بالینی رو تو ایران باید بیخیال شد کلا!!!

Farnouosh
September 8th, 2014, 03:11 PM
سلام دوستان.
کسی اطلاعاتی درمورد تحصیل رشته داروسازی استرالیا در مقطع کارشناسی داره؟؟

parvinashar
September 9th, 2014, 11:52 PM
سلام آیا قبل از اینکه مدرک پیش دانشگاهی تو دستتون باشه میشه کنکور دانشکاههای ترکیه رو شرکت کرد؟

kohestan_ziba
September 10th, 2014, 10:41 AM
دوستان من کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دارم
برای مقطع دکتری میخوام داروسازی شرکت کنم
یکی از دو گرایش بیوتکنولوژی دارویی یا داروسازی هسته ای
میخوام بدونم کدوم گرایش رو توصیه میکنید و اینکه چه منبعی رو باید بخونم؟و اینکه برای من که رشتم داروسازی نبوده داشتن مقاله چقد مهم در زمینه داروسازی و ایا یکی کافیه؟
ممنون

واقعا از شما دوستان داروساز کسی نیست جواب منو بده؟

osasto
September 10th, 2014, 06:56 PM
سلام دوستان , کتاب های سال اول داروسازی رو به صورت pdf کسی داره ؟ مثل شیمی الی ، فیزیک...

faezed
September 13th, 2014, 11:46 PM
کسی جزوات آزمون های FEBC را دارد برای دانلود بزاره لطفا!!!!

parvinashar
September 16th, 2014, 02:42 AM
سلام آیا قبل از اینکه مدرک پیش دانشگاهی تو دستتون باشه میشه کنکور دانشکاههای ترکیه رو شرکت کرد؟لطفأ جواب بدین.

newnima20
September 16th, 2014, 01:53 PM
با سلام خدمت دوستان
من ترم 9داروسازی هستم تو دانشگاه شهید بهشتی... میخواستم برای ادامه تحصیل تو رشته داروسازی بالینی برم آلمان
کسی میتونه شراطیشو بهم بگه؟ امتحان معادل سازی داره؟ مدرک زبان المانی لازمه؟

osasto
September 17th, 2014, 12:13 PM
سلام آیا قبل از اینکه مدرک پیش دانشگاهی تو دستتون باشه میشه کنکور دانشکاههای ترکیه رو شرکت کرد؟لطفأ جواب بدین.

اره فقط باید حین تحصیل پیش دانشگاهی باشی و بتونی مدرک موقت یا اصل پیش رو تا اخر تابستون بگیری .

newnima20
September 17th, 2014, 11:28 PM
با سلام و خسته نباشید
دو تا سوال داشتم
1.من ترم 9 داروسازی هستم میتونم همین رشته رو تو یه کشور اروپایی ادامه بدم؟ واحدارو تطبیق میدن و در انتها مدرک داروسازی کشور اروپایی رو بهم بدن؟
2. بعد از گرفتن مدرک داروسازی تو ایران تو چه رشته هایی میتونم تو اروپا ادامه تحصیل بدم؟ میتونم رشته هایی مثل میکروبیولوژی بخونم؟

mr_dr
September 17th, 2014, 11:42 PM
با سلام و خسته نباشید
دو تا سوال داشتم
1.من ترم 9 داروسازی هستم میتونم همین رشته رو تو یه کشور اروپایی ادامه بدم؟ واحدارو تطبیق میدن و در انتها مدرک داروسازی کشور اروپایی رو بهم بدن؟
2. بعد از گرفتن مدرک داروسازی تو ایران تو چه رشته هایی میتونم تو اروپا ادامه تحصیل بدم؟ میتونم رشته هایی مثل میکروبیولوژی بخونم؟
توی یه کشور اروپایی دقیقا یعنی کجا؟ هر کشور شرایط خودش رو داره. نخیر تطبیقی در کار نیست.
بله میتونید ادامه بدید به شرطی که توی اون فیلد بکگراند خوبی از خودتون ارایه بدید در طول تحصیل. اما وقتی میخواید نهایتا برید میکروبیولوژی چرا خب از همین اول نمرید توی یه جای درست و حسابی همون لیسانس رو بخونید و میتونید با اساتید هم لینک بزنید و امکان دریفات فاند رو بالا ببرید و تجربه بین الملل هم خواهید داشت و اینا همش رو هم یعنی یک تجربه و زمینه موفقیت بسیار عالی برای مقاطع بالا در دانشگاههای تاپ!

mr_dr
September 17th, 2014, 11:47 PM
واقعا از شما دوستان داروساز کسی نیست جواب منو بده؟
مقاله شما رو لینک میکنه به زمینه کاری که میخواید توی اون ریسرچ کنید همین!
برای پذیرش و .... فاکتورهایی مثل GRE و IELTS و GPA نیاز دارید.

atayoon
September 20th, 2014, 09:22 PM

با سلام من هم قصد ادامه تحصیل در رشته داروسازی در ترکیه رو دارم.تحصیل تو این رشته اونجا براتون سخت بود یا آسون ؟

raha4030
September 28th, 2014, 11:58 AM
سلام دوستان
از راهنمايي هاتون واقعا استفاده كردم
من ارشد مديريت دارم اما ميخوام داروسازي بخونم از صحبتاي شما نتيجه گرفتم آلمان بهترين گزينس
من معدل ديپلم رياضيم 18.88 بوده چقدر شانس پذيرش دارم؟
اينكه داروسازي در المان ايتدا مدرك ارشد ميدن و بايد مجدد واسه دكتري اقدام كني؟ باهمون مدرك ارشد ميشه در داروخانه هاي المان كار كرد؟
هزينه اي كه بايد درنظر بگيرم براي كل دوره ام چقدر است؟ كار در حين تحصيل در داروخانه ها امكانش هست؟
ممنونم