PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مراحل معافیت یا کسر خدمت به خاطر حضور پدر در منطقه عملیاتی

anathema.pca
May 27th, 2010, 04:33 PM
من تا چند وقت دیگه اعزام میشم. پدرم هم سابقه حضور در منطقه عملیاتی رو داره. البته سرباز بوده و پادگانشون در منطقه عملیاتی قرار داشت.

حالا سوالم اینه که برای اینکه از مدت زمان خدمتم کم بشه چه کارهایی باید انجام بدم؟ قبل اعزام باید برم دنبالش یا بعدش؟ چه مدارکی لازم داره و مراحلش چیه؟

FM.Shinobi
May 27th, 2010, 04:38 PM
این سوال من هم هست ! ممنون می شم راهنماییمون کنید و آیا هنگام تحصیل میشه کاری انجام داد ؟
پدر من 24 ماه از خدمتشون سوابقش هست ! برای گرفتن 50 ماه باید چه کار کنم ؟ هم دورهایی های پدرم گرفتن 50 ماه رو ! آیا باید شکایت کنم به جایی ؟

hassanrouhi
August 9th, 2010, 12:02 PM
شكايت چيه اقا.يواش تر
50ماه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! نه بابا.انقدر نيست. به ازاي هر يك ماه 18روز كسر ميشه. كه 24ماه ميشه432 روز كه حدود 14 يا 15ماه.
شكايت هم لازم نيست.يه سر بري نظام وظيفه همه چيو برات توضيح ميدن.

ramin_bagheri
October 24th, 2010, 03:36 PM
سلام من 3 سال سابقه بسیج دانش آموزی عادی و 3 سال فعال دارم می تونم از کسری خدمت استفاده کنم؟

shahram_sis
October 30th, 2010, 03:38 PM
سلام...دوستان من هم پدرم 20 ماهی رو از خدمتش رو جنگ بوده....الان دانشجو هستم..میخوام ببینم بهترین کار چیه؟...الان برم دنبال قضیه (اصلا میشه موقع تحصیل رفت سراغش ؟)؟.از اونجایی که کل خدمتم نمیپره و باید مدتی رو حداقل باید برم میخوام ببینم میشه مثلا مرخصی بگیرم از دانشگاه برم خدمت (فکر کنم حدود 5 ماهی بشه)و برگردم ادامه بدم کارشناسی رو؟...یا وایسم کارشناسی رو تموم کنم(2 سال دیگه تموم میشه)؟ کلا نیمخوام این فرصت کاهش خدمت سربازی رو از دست بدم(من شنیدم از سال 90 خیلی از قوانین معافیت +کاهش خدمت برداشته میشه از جمله موضوع این تاپیک)

hassanrouhi
October 30th, 2010, 04:11 PM
سلام
دقيقا سوالات شهرام سوال من هم هست.پدر منم 22ماه جبهه داره. الانم رفته اروميه كه مدارك رو كامل. تابستون رفته بودم گفتن از دانشگاه گواهي اشتغال به تحصيل بيار.منم گرفتم و الان پدرم رفته. تاثير داره الان؟امكان داره كه من الان دانشجو هستم تعداد ماه ها بر اساس گفته خودشون كم بشه و مثلا 5 6ماه رو بعدا برم؟

ramin_bagheri
November 3rd, 2010, 05:29 PM
سلام
می تونی 1 ترم مرخصی بگیری و بری خدمت

REZA66KH
December 4th, 2010, 08:56 PM
من دو سوال در این مورد دارم:
1-اینجا اشاره شده که مدارک کسری رو باید موقع فرستادن مدارک اعزام به دفاتر پلیس +10 تحویل داد اما من دفترچه اعزام رو پست کردم وهنوز برای کسری اقدام نکردم .میخوام بدونم میتونم مدارک کسری رو وقتی که به خدمت مشغول شدم همانجا تحویل دهم ؟ اگه نمیشود لطفا مرا راهنمایی کنید که چه کار باید بکنم

2-ابا توجه به اینکه قرار است از ابتدای سال 1390 مدت خدمت 24 ماه شوداما افرادی که داری مدرک لیسانس هستند 18 ماه باید خدمت کنند میخواهم بدانم مبنای محاسبه کسری برای فرد دارای مدرک لیسانس در سال 1390 از 24 ماه می باشد یا از 18 ماه ؟

mo_eini
December 10th, 2010, 10:37 AM
ابا توجه به اینکه قرار است از ابتدای سال 1390 مدت خدمت 24 ماه شوداما افرادی که داری مدرک لیسانس هستند 18 ماه باید خدمت کنند میخواهم بدانم مبنای محاسبه کسری برای فرد دارای مدرک لیسانس در سال 1390 از 24 ماه می باشد یا از 18 ماه ؟
اگر بر فرض اجرایی هم بشود از 18 ماه کسری می گیرید.

mo_eini
December 10th, 2010, 10:41 AM
سلام من 3 سال سابقه بسیج دانش آموزی عادی و 3 سال فعال دارم می تونم از کسری خدمت استفاده کنم؟
علی الظاهر اگر عضویت شما کماکان ادامه داشته باشد می توانید استفاده کنید.

mo_eini
December 10th, 2010, 10:44 AM
من تا چند وقت دیگه اعزام میشم. پدرم هم سابقه حضور در منطقه عملیاتی رو داره. البته سرباز بوده و پادگانشون در منطقه عملیاتی قرار داشت.

حالا سوالم اینه که برای اینکه از مدت زمان خدمتم کم بشه چه کارهایی باید انجام بدم؟ قبل اعزام باید برم دنبالش یا بعدش؟ چه مدارکی لازم داره و مراحلش چیه؟
به سربازها و نیروهای غیر داوطلب و طرحی معمولا امتیازی نمی دن موضوع را از پلیس+10 یا نظام وظیفه چک کنید.

SirousFUM
December 10th, 2010, 11:53 AM
عضویت در بسیج دانش آموزی کسری خدمت نداره!باید بسیج مساجد و محلات باشی!اونم باید کارت سبز داشته باشیو و دورش رو رفته باشی و برای هر سال فعال بودن فکر کنم 1 ماه ونیم کسر می شه!

hossein1987
December 23rd, 2011, 06:08 PM
يك سوال فني. من مي تونم از سابقه جبهه عموم استفاده كنم ؟؟!

dalvandi
December 24th, 2011, 05:07 PM
يك سوال فني. من مي تونم از سابقه جبهه عموم استفاده كنم ؟؟!

واضح است که خیر!

behdadgoewy
January 15th, 2012, 09:29 PM
سلام دوستان

مادر من 3 سال سابقه حضور در مناطق جنگی رو داشته مادر نیز جز کسری حساب می شه؟

blackbody
September 10th, 2013, 11:08 AM
سلام من به خاطر 24 ماه جبهه بابام 14 ماه1 روز معافی گرفتم بقیه شم با بسیج فعال جور شد تازه یه روزم اضافه اومد کارتمم گرفتم سال 90
حالا سوال من اینجاس که امریکا یا کانادا برای اینکه من بسیج فعال بودم اونجا بهم گیر نمیدن ؟
البته من نظرم با اروپا مخصوصا آلمان و سوئیسه اما میخوام شانسمو برای امریکا امتحان کنم
درضمن من فوق فیزکم
دانشگاه خوارزمی - تهران
معدلم کل ام 19میزان

blackbody
September 10th, 2013, 11:09 AM
اگه عموت شهید میشد میشد

faramarz_mit
October 21st, 2013, 01:23 PM
سلام خسته نباشید
پدر من از سال 62-73 بندرعباس خدمت کرده میخواستم بدونم بندرعباس مناطق عملیاتی محسوب میشه که من از معافیت استفاده کنم؟

daviddgh
March 2nd, 2014, 02:09 AM
دوست عزیز
شما در مرحله اول می بایست سوابق پدرتون را مبنی بر سابقه جبهه و یا سابقه حضور در مناطق عملیاتی جمع آوری کنید که با توجه به اینکه ایشون به صورت نیروی وظیفه حضور داشته اند کار شما راحت تر شده
به ازای هر 1 ماه حضور پدر در جبهه 9 روز کسری خدمت به شما تعلق میگیره در نتجیه شما فقط کسری خدمت شامل حالتون میشه در نتیجه بعد از تحصیل باید جهت درخواست کسری خدمت اقدام کنید
همچنین شما میتونید با گرفتن بسیج فعال 3 ماه دوره آموزشی را در حین تحصیل بگذرونید

daviddgh
March 2nd, 2014, 02:15 AM
سلام
دوست عزیز در مدارک شما فقط داشتن پاسپورت لحاظ میشه و به نحوه گرفتن کارت پایان خدمت و معافی توجهی نمیشود
به طور مثال بسیاری از دوستان من قبل خدمت مهاجرت کرده اند و اصلا هیچ سوالی در مورد مشمول بودن به خدمت سربازی هنگام گرفتن ویزای تحصیلی از انها نشده است

iReza90
October 17th, 2014, 01:47 PM
سلام
من پدرم 5ماه و خورده ای از طرف ژاندارمری و 5ماه خورده ای هم از طرف بسیج جبهه داره ! ایا من می تونم از تجمیع اینا استفاده برای کسری ؟! :S

pooria1370
December 27th, 2014, 08:48 PM
عرضه سلام و خسته نباشید
من سوالی خدمت دوستان عزیز داشتم
پدر بنده از ساله ۷۵.۷.۱ تا ۷۸.۷.۱ در مریوان سنندج در منطق عملیاتی حضور داشتند اما من از چند نفر شنیدم مریوان تا سال ۷۷ جزو منطقه عملیاتی بوده البته بعدها اینو مثل اینکه اعلام کردن
سوال من اینه که اول از همه از کجا می‌تونم بفهمم که تا چه سالی‌ اونجا منطقه عملیاتی بوده؟...و ۲دوم اینکه اگر تا سال ۷۷ بوده یعنی‌ پدر بنده ۲۴ ماه منطقه عملیاتی بوده که اگه اشتباه نکنم ۷ماه به من کسری میدن..
می‌خوام بدونم که مدارک لازم رو باید از کجا تهیه کنم و کلا به چه چیز‌هایی‌ احتیاج هست؟چون پدر من کارت ایثارگری نداره و اصلا دنبالش نرفته
ببخشید طولانی‌ شد ممنون میشم از اساتید پاسخ بدن و منو راهنمایی‌ کنن

aref1372
February 2nd, 2015, 03:01 PM
سلام توروخدا جواب بدید ببخشید من پدرم 27 ماه جبهه داره که 24 ماهش به عنوان خدمت سربازی بوده و 10 درصدم جانبازی داره حالا امروز رفتیم سپاه گفتن سربازیت 3 ماهه به جای 24 ماه در صورتی که پدرم همه ی این 24 ماه رو تو مناطق عملیاتی بوده، حالا باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید متولد سال 1372 هم هستم

xpersuader
February 6th, 2015, 01:56 PM
سلام توروخدا جواب بدید ببخشید من پدرم 27 ماه جبهه داره که 24 ماهش به عنوان خدمت سربازی بوده و 10 درصدم جانبازی داره حالا امروز رفتیم سپاه گفتن سربازیت 3 ماهه به جای 24 ماه در صورتی که پدرم همه ی این 24 ماه رو تو مناطق عملیاتی بوده، حالا باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید متولد سال 1372 هم هستم

دوست عزیزم
1. با حرف افراد ناامید نشو، راهی بسیار سخت و طولانی در پیش رو داری
2. در مورد سال تولدت، قانون فرزندان ایثارگران (یعنی شما) برای مدتی لغو شد و بعد فقط برای یک گروه از متولدین (یعنی مثلا دقت کن مثال دارم میزنم: فقط برای متولدین تا سال 71 و ماقبل) من خاطرم نیست شامل تو میشه یا نه. پس از اینترنت/پلیس+10/نظام وظیفه مطمئن شو که این قانون شامل سال تولد تو میشه. پیشنهادم اینه که بری نظام وظیفه. مسئول ایثارگران (اسم قسمتش معافیت موارد خاص هست معمولا). برخورد فوق العاده خوبی دارن!
3. و اما اصل سوالت: متاسفانه بنده تجربه روی موردهایی که به عنوان سرباز در جنگ خدمت کردن نداشتم ولی
3.1 منظورشون چی بوده ازین حرف؟ یعنی منطقه عملیاتی نبوده محل خدمتشون؟
3.2 منظورشون چی بوده ازین حرف؟ یعنی سربازی پدرتون ضریب بهش میخوره چون به صورت سرباز بوده؟
3.2 منظورشون چی بوده ازین حرف؟ یعنی سربازی پدرتون سابقه جبهه اصلا محسوب نمیشه و فقط 3 ماه داوطلبانه محسوب میشه؟ (اگر اینجوره که متاسفانه کاریش نمیشه کرد)
3.3 منظورشون چی بوده ازین حرف؟ یعنی مدارک حضورشون در جبهه رو ندارن؟ و فقط مدارک 3 ماه رو دارن؟ (بسیار محتمل!!!)
3.4 سپاه سرباز میگرفته اون زمان؟ مطمئنی جای درستی رفتی؟ (شاید اون 3 ماه همون 3 ماه غیر سربازیش بوده که احتمالا بسیجی بوده برا همین دارنش! و 24 ماه دیگر رو باید پادگانی بروی که اعزام شدن و جایی جز سپاه هست)

xpersuader
February 9th, 2015, 05:32 PM
من امروز از یک سرباز در نیرونی انسانی (بسیج) سپاه شنیدم که مدت سربازی پدر برای کسری فرزند قابل محاسبه نیست

ahmadabaddd
May 22nd, 2015, 10:48 AM
سلام به همه
من جریان خودم رو بطور کلی تعریف میکنم و خواهشم اینه که هر کدوم ار دوستان تجربه ای داره و راهی به نظرش میرسه کمکم کنه.
من تازه مدرک فوق لیسانسو گرفتم و تو 1 سال معافیت بعد از تحصیلم هستم.ساکن آبادان هستم و 28 سالمه
زمان جنگ ما به اصفهان شفر کردیم ولی چون پدر من شاغل بهداری در آبادان بود موند آبادان و هر ماه چند روز به اصفهان میومد.پدر من حدود 5 سال و 4 ماهتو منطقه جنگی بوده. قانونی وجود داره که اگر فردی تو زمان جنگ تو مناطق جنگی شاغل باشه(البته بعضی از شغلهای دولتی) میتونه ار مزایای کسر خدمت برای فرزندانش استفاده کنه. البته نصف مدت حضور در جبهه برای طرق محاسبه میشه.مثلا برای پدر من که حدود 64 حضور داشته 32 ماهش موثره.اما قاعدتا چون هر 30 ماه باعث معافیت یک فرزند میشه پس من باید معاف بشم.
حالا اقدامی که تا حالا انجام دادم:
من سال 92 که در حین تحصیل هم بودم برای اینکار اقدام کردم.پدرم از ارگان مربوطه(نیمارستان تامین اجتماعی) نامه ای مبنی بر مدت حضورش در منطقه جنگی رو گرفت، بعد بردیم اهواز (سازمان تامین اجتماعی کل استان خوزستان) یه نامه بما داد برای سازمان تامین اجنماعی کل کشور. خودم شخصا نامه رو گرفتم و اونجا بردم. کارشناس تامین اجنماعی گفت نامه شما ارجاع میشه به سازمان بسیج مستضعفان بعد یه نماینده از سازمان تامین اجنماعی میره اونجا و یه جلسه برگزار میشه و تصمیم گیری میشه.
خب بعد ار یک ماه پیگیر شدیم و باز شخصا رفتم سازمان تامین اجتماعی که کارشناسش گفت جوابتون امده.جواب ما منفی بود.دلیلشون هم این بود که این تبصره شامل افرادی میشه که بصورت ماموریتی از شهر دیگه امدن مناطق جنگی/یعنی افرادی که حکم کارگزینیشون مال شهرهای واقع در مناطق جنگی نباشه. خب پدر من خمون اول شاعل آبادان بود و بقول اونها ماموریتی آبادان نیومده بود.
حالا سوالم اینه که آیا راهی هست که من بتونم برم و به نتیجه برسم؟؟؟ آیا این وسط نبصره ای وجود داده؟ آخه چه فرقی وجود داره بین کسی که خود آبادان بوده وتمام خونه و زندگیش خراب شده و خانوادشسو برده شهر دیگه ای و خودش مونده تو شهرش و کسی که از شهر دیگه ای امده بصورت ماموریتی؟ ما تو آبادان خونه و زندگیمونو ول کردیم و جنگ زده شدیم و پدرم موند و به مجروحهای جنگی رسیدگی میکرد.

faraz_flh
May 22nd, 2015, 12:45 PM
سلام به همه
من جریان خودم رو بطور کلی تعریف میکنم و خواهشم اینه که هر کدوم ار دوستان تجربه ای داره و راهی به نظرش میرسه کمکم کنه.
من تازه مدرک فوق لیسانسو گرفتم و تو 1 سال معافیت بعد از تحصیلم هستم.ساکن آبادان هستم و 28 سالمه
زمان جنگ ما به اصفهان شفر کردیم ولی چون پدر من شاغل بهداری در آبادان بود موند آبادان و هر ماه چند روز به اصفهان میومد.پدر من حدود 5 سال و 4 ماهتو منطقه جنگی بوده. قانونی وجود داره که اگر فردی تو زمان جنگ تو مناطق جنگی شاغل باشه(البته بعضی از شغلهای دولتی) میتونه ار مزایای کسر خدمت برای فرزندانش استفاده کنه. البته نصف مدت حضور در جبهه برای طرق محاسبه میشه.مثلا برای پدر من که حدود 64 حضور داشته 32 ماهش موثره.اما قاعدتا چون هر 30 ماه باعث معافیت یک فرزند میشه پس من باید معاف بشم.
حالا اقدامی که تا حالا انجام دادم:
من سال 92 که در حین تحصیل هم بودم برای اینکار اقدام کردم.پدرم از ارگان مربوطه(نیمارستان تامین اجتماعی) نامه ای مبنی بر مدت حضورش در منطقه جنگی رو گرفت، بعد بردیم اهواز (سازمان تامین اجتماعی کل استان خوزستان) یه نامه بما داد برای سازمان تامین اجنماعی کل کشور. خودم شخصا نامه رو گرفتم و اونجا بردم. کارشناس تامین اجنماعی گفت نامه شما ارجاع میشه به سازمان بسیج مستضعفان بعد یه نماینده از سازمان تامین اجنماعی میره اونجا و یه جلسه برگزار میشه و تصمیم گیری میشه.
خب بعد ار یک ماه پیگیر شدیم و باز شخصا رفتم سازمان تامین اجتماعی که کارشناسش گفت جوابتون امده.جواب ما منفی بود.دلیلشون هم این بود که این تبصره شامل افرادی میشه که بصورت ماموریتی از شهر دیگه امدن مناطق جنگی/یعنی افرادی که حکم کارگزینیشون مال شهرهای واقع در مناطق جنگی نباشه. خب پدر من خمون اول شاعل آبادان بود و بقول اونها ماموریتی آبادان نیومده بود.
حالا سوالم اینه که آیا راهی هست که من بتونم برم و به نتیجه برسم؟؟؟ آیا این وسط نبصره ای وجود داده؟ آخه چه فرقی وجود داره بین کسی که خود آبادان بوده وتمام خونه و زندگیش خراب شده و خانوادشسو برده شهر دیگه ای و خودش مونده تو شهرش و کسی که از شهر دیگه ای امده بصورت ماموریتی؟ ما تو آبادان خونه و زندگیمونو ول کردیم و جنگ زده شدیم و پدرم موند و به مجروحهای جنگی رسیدگی میکرد.
دوست عزيز. منم دوستم شرايطش مثل تو بود. ولي قصر شيرين اون معاف شد پارسال فقد يک سوال پدرت کارته ايثارگرى ياجانبازى نداره بعنوان مدرک ببريکميسيون معافي صد درصد شايد مدرکي که نشون دادىين معتبر نبوده

ahmadabaddd
May 22nd, 2015, 05:45 PM
کارت ایثارگری نداره.میگم که اونجا کار میکرده.مدرکشم نامه تاییدیه سازمان تامین اجنماعی و برگه های مربوط به اون زمان بود که من همشونو پیوست کردم به نامه تامین اجتماعی.

ahmadabaddd
May 22nd, 2015, 05:49 PM
دقیقا تو نامه تامین اجتماعی و برگه های اون زمانش مدت زمان حضورش تو منطقه هست.ولی نه زیر نظر سپاه بوده نه بسیج و نه ارتش.اونجا کار میکرده و زیر نظر بهداری بوده. واسه همینم میزان نصف مدت حضورش تو منطقه محاسبه میشه.

sgfan
August 29th, 2015, 12:24 PM
سلام دوستان
من اخیرا به نظام وظیفه مراجعه کردم و راجع به کسری خدمت پرسیدم چون پدرم حدود 20 ماه جبهه داره.(که حدود 5 ماهی کسری میخورم) چیزی که اونا گفتن این بود که قانون کسری برای متولدین 73 به بعد لغو شده مگر پدر بیش از 30 ماه جبهه داشته باشه.
اول میخواستم بدونم این قانون درسته؟ دایمیه یا موقتی؟
دوم اینکه پدرم دنبال کارهای ایثارگری بره یا کلا بی خیال بشم و بی فایده است؟!!
لطفا راهنمایی کنید!! خیلی سردرگم و گیج شدم!!!

nima_as
August 29th, 2015, 01:03 PM
سلام دوستان
من اخیرا به نظام وظیفه مراجعه کردم و راجع به کسری خدمت پرسیدم چون پدرم حدود 20 ماه جبهه داره.(که حدود 5 ماهی کسری میخورم) چیزی که اونا گفتن این بود که قانون کسری برای متولدین 73 به بعد لغو شده مگر پدر بیش از 30 ماه جبهه داشته باشه.
اول میخواستم بدونم این قانون درسته؟ دایمیه یا موقتی؟
دوم اینکه پدرم دنبال کارهای ایثارگری بره یا کلا بی خیال بشم و بی فایده است؟!!
لطفا راهنمایی کنید!! خیلی سردرگم و گیج شدم!!!
من هم تا آنجایی که مطلع هستم قانون کسر خدمت جبهه برای متولیدن 72 به ماقبل هستش
اگر نظام وظیفه گفته حتما قانون درسته و دایمی موقت نداره
این قانون تا وقتی که تبصره و یا شرطی براش گذاشته نشه اجرایی هستش

majid23
April 9th, 2016, 01:48 AM
سلام دوستان، برادر من با جبهه پدرم معافیت گرفته ، ولی الان چند سالی میشه که وارد حوزه علمیه شده ، از طرفی طلاب از خدمت معاف هستند، میخوام بدونم امکانش هست معافیتی که استفاده کرده رو باطل کنند و مجدد من ازش استفاده کنم

mahbod_heidari
May 17th, 2016, 01:05 PM
ميخواستم معافيت فرزندان ايثارگران استفاده كنم (مصوبه جدید=سی‌ماه سابقه حضور در جبهه به دوازده‌ماه سابقه حضور در جبهه کاهش یافت.)پدرم 20 ماه سابقه حضور درجبهه داره (خدمت سربازیش) البته کارت ایثار و گواهیش رو گرفته.
ميشه كاملا معاف بشم و اموزشي نداشته باشم ؟مرسي
http://www.khabaronline.ir/detail/537397/society/Police

mr_eng
May 17th, 2016, 03:17 PM
ميخواستم معافيت فرزندان ايثارگران استفاده كنم (مصوبه جدید=سی‌ماه سابقه حضور در جبهه به دوازده‌ماه سابقه حضور در جبهه کاهش یافت.)پدرم 20 ماه سابقه حضور درجبهه داره (خدمت سربازیش) البته کارت ایثار و گواهیش رو گرفته.
ميشه كاملا معاف بشم و اموزشي نداشته باشم ؟مرسي
http://www.khabaronline.ir/detail/537397/society/Police

این قانون رو مجلس تازه دیروز تصویب کرده و زمان میبره تا اجرایی بشه. اگر بهمین صورتی که مصوب شده اجرایی بشه، بله معاف خواهید شد.

mahbod_heidari
May 17th, 2016, 03:23 PM
این قانون رو مجلس تازه دیروز تصویب کرده و زمان میبره تا اجرایی بشه. اگر بهمین صورتی که مصوب شده اجرایی بشه، بله معاف خواهید شد.

مرسي ! اموزشي نداره ؟

pouria007
May 17th, 2016, 04:12 PM
مرسي ! اموزشي نداره ؟
اگه ایشالا معاف بشین. خیر حتی یه روز هم لباس مقدس (!) رو نمیپوشین :D

behnam0011
May 17th, 2016, 09:00 PM
سلام پدر بنده از تاریخ1367/7/21 یعنی دقیقا چهار ماه بعد از جنگ در منطقه عملیاتی فکه دزفول اندیمشک(پل کرخه) لشکر 77 بیست و یک ماه خدمت کرده. آیا این شامل کسر خدمت یا معافیت میشود ؟ خواهشا جواب بدید باتشکر

hossein_2015
May 18th, 2016, 08:30 AM
نوشته اصلی توسط pouria007 http://www.applyabroad.org/forum/images/buttons/viewpost-left.png (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?p=2255649#post2255649)
خیر صرفاً چون موقع جنگ سرباز بودین که رزمنده نیستین! ولی اگه پدرتون سرباز وظیف بوده و موقع جنگ، در مناطق عملیاتی بوده، شما از این معافیت میتونین استفاده کنین
لزومی نداره حتما خط مقدم باشه! پدر بنده در یکی از شهرهای مرزی سرباز ژاندارمری بودن! ولی منطقه عملیاتی محسوب میشده

با سلام
آها. از کجا میشه فهمید اون منطقه که پدرم خدمت کرده زمان جنگ (خرم آباد که شهر مرزی نیست)، منطقه عملیاتی بوده؟

Hoseinshz
May 18th, 2016, 07:12 PM
با سلام،

دوستان در حین تحصیل که ما در حال استفاده از معافیت تحصیلی هستیم میشه برای گرفتن معافی از طریق جبهه ی پدر اقدام کرد؟ آخه قدیم میگفتن معافیت پزشکی رو حین تحصیل نمی دادن و باید حتماً مشمول می بودی. خواستم ببینم در این مورد قانون چطوره؟ مرسی

alonzy
May 18th, 2016, 07:57 PM
سلام دوستان ایثارگران شامل نظامیان ارتشی هم میشه دیگه ؟ نه ؟ ارتشی هایی که در جبهه حضور داشتند.

hossein_2015
May 19th, 2016, 09:01 AM
با سلام،

دوستان در حین تحصیل که ما در حال استفاده از معافیت تحصیلی هستیم میشه برای گرفتن معافی از طریق جبهه ی پدر اقدام کرد؟ آخه قدیم میگفتن معافیت پزشکی رو حین تحصیل نمی دادن و باید حتماً مشمول می بودی. خواستم ببینم در این مورد قانون چطوره؟ مرسی

با سلام بهترین منبع برای پاسخ گویی به سوالات تخصصی نظام وظیفه مشاوران تلفنی نظام وظیفه تهران هستن. من چند بار سوالات تخصصی داشتم که کامل جوابمو گرفتم. خیلی مودب بودن اصلا باورم نمیشد. لطفا تماس بگیرید

096480

Hosein_000
May 20th, 2016, 01:33 AM
نوشته اصلی توسط pouria007 http://www.applyabroad.org/forum/images/buttons/viewpost-left.png (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?p=2255649#post2255649)
خیر صرفاً چون موقع جنگ سرباز بودین که رزمنده نیستین! ولی اگه پدرتون سرباز وظیف بوده و موقع جنگ، در مناطق عملیاتی بوده، شما از این معافیت میتونین استفاده کنین
لزومی نداره حتما خط مقدم باشه! پدر بنده در یکی از شهرهای مرزی سرباز ژاندارمری بودن! ولی منطقه عملیاتی محسوب میشده

با سلام
آها. از کجا میشه فهمید اون منطقه که پدرم خدمت کرده زمان جنگ (خرم آباد که شهر مرزی نیست)، منطقه عملیاتی بوده؟

پدر بنده سرباز ژاندارمری کردستان بوده ایا شامل کسری خدمت میشم من.... خواهش میکنم یکی جواب بده

elshan69
May 21st, 2016, 02:49 AM
با سلام، پدر بنده دوران خدمت سربازیش رو از سال 59-61 به مدت 20 ماه در ژاندارمری ماهشهر گذرانده است. سوال اول اینکه ماهشهر منطقه عملیاتی محسوب میشه؟ از چه طریقی میتونم منطقه عملیاتی بودن یا نبودن این شهر رو مطمئن شوم؟ سوال دوم: آیا کسری خدمت شامل خدمت سربازی در مناطق عملیاتی هم میشود؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.

roham120
May 21st, 2016, 11:37 AM
سلام دوستان
کسی میدونه میشه حین تحصیل از معافیت ایثارگری استفاده کرد؟

Sharkhar
October 16th, 2016, 01:25 PM
سلام دوستان پدر من سال 65 عضو بسیج بوده و سابقه حضور اون زمان در مناطق جنگی رو داشته آیا من میتونم از مدارکش استفاده کنم و کسری بگیرم؟

alti
January 11th, 2017, 07:18 PM
سلام میخواستم بپرسم که میزان کسری مناطق جنگی باهم فرق داره یا تمام مناطق جنگی رو ماهی ۹روز میدن لطفا پاسخ بدید

Alitab
January 30th, 2017, 12:08 AM
سلام میخواستم بپرسم که میزان کسری مناطق جنگی باهم فرق داره یا تمام مناطق جنگی رو ماهی ۹روز میدن لطفا پاسخ بدید
سلام هیچ فرقی با هم نداره
در ضمن میزان کسری که دوستان می گن برای هر ماه 9 روز رو نمی دونم دوستان با کدام منبع میگن. تا جایی که من میدونم فرمول اینه:
سردار کمالی : رزمندگاني كه 6 ماه تا پايان 8 ماه سابقه جبهه داشته باشند به مدت 2 ماه كسر خدمت و افرادي كه 9 ماه تا پايان 11 ماه سابقه جبهه دارند سه ماه كسر خدمت درنظر گرفته شده است.
وي ادامه داد: براي افرادي كه 12 ماه تا پايان 14 ماه سابقه جبهه دارند 4 ماه كسر خدمت و براي افرادي كه 15 ماه تا پايان 17 ماه سابقه خدمت دارند 5 ماه كسر خدمت در نظر گرفته شده است.
وي اظهار داشت: براي افرادي كه 18 ماه تا پايان 20 ماه سابقه جبهه دارند 6 ماه كسر خدمت در نظر گرفته شده و براي افرادي كه 21 ماه تا پايان 23 ماه سابقه جبهه دارند 7 ماه كسر خدمت اعمال مي‌شود.
جانشين اداره منابع انساني ستاد كل نيروهاي مسلح اعلام كرد: ميزان كسر خدمت افرادي كه 27 ماه تا پايان 29 ماه سابقه جبهه دارند 9 ماه كسر خدمت اعمال مي‌شود.

marmar7715
June 9th, 2017, 11:31 PM
سلام ببخشید میدونم نباید اینجا مطرح میکردم ولی واقعا ضروریه!
پدر من 3 سال تو مناطق جنگی بوده توی سردشت ،میشه به خاطرش یه کارت ایثارگری یا جانبازی چیزی بگیره ؟؟