PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ممنوعیت خروج از کشور

صفحه ها : [1] 2

Mechanical-eng
June 5th, 2010, 08:02 PM
سلام دوستان
اگه جای بدی این تاپیک رو مطرح کردم عذر میخوام بهتر از اینجا جایی رو پیدا نکردم.
من در دوره روزانه کارشناسی تحصیل میکنم و قصد دارم انشاالله برای ارشد پذیرش بگیرم.یادمه موقع ثبت نام در دانشگاه فرمی رو پر کردیم که به موجب اون متعهد شدیم به مدت 4 یا شاید 8 سال در کشور خودمون کار کنیم.حالا سوالم اینه که در این حالت مشکلی پیش نمیاد که بعد از اتمام دوره کارشناسی پذیرش بگیریم؟

Mechanical-eng
June 14th, 2010, 11:37 AM
البته ظاهرا این قضیه تشریفاتیه ولی اگه دولت بخواد میتونه از این طریق مانع از خروج دانشجوی دوره روزانه از کشور به مدت چندسال بشه.البته ممکنه برای تحصیل در خارج از کشور استثنا قائل بشن.

mahhdy
June 15th, 2010, 09:05 AM
با درود
به‌نظرم برخي دوستان ممكنه مشكل ممنوعيت خروج داشته باشن و يا گذرنامه‌ي توقيف شده داشته باشند و يا هنگام صدور يا تمديد گذرنامه‌هاشون براي صدور معطل بشه.
مورد شخصي من دومي هست كه به دليل مسائل پس از انتخابات گرفتارش شدم. البته آلان رفع شده ولي هنوز گذرنامه‌ام به دستم نرسيده.
چيزي كه من مي‌خوام اينجا ارائه بدم دو سه تا شماره‌تلفن مهم براي پيگيري وضعيت صدور گذرنامه‌ها و مشكلات احتمالي بر سر اين راهه كه به گمانم برخي از اون‌ها به كار ساير پيگيري‌ها هم غير از ممنوعيت خروج بياد. در هر صورت موارد به شرح زيره:
1- متولي امر ممنوعيت خروج و رفع اون دادستاني كل كشور هست كه تو كاخ دادگستري ضلع شمالي اون در تهران مستقره. درب ورودي هم خيابان خيام مقابل خيابان بهشت هست. اتاق 203 دبيرخانه‌ي اين دادستانيه و اتاق مربوط به ممنوعيت خروج 333 هست كه طبقه‌ي دوم منتهي اليه شمال شرقي اون هست.
اين خيلي مهمه كه بدونيم دادستاني كل كشور و نه دادستاني‌هاي مناطق متولي اون هست.
2- براي بررسي وضعيت ممنوع خروج بودن يا خير بايد به اداره‌ي گذرنامه مراجعه كرد. در تهران اين اداره در ساختمان شماره 2 طبقه‌ي اول (بالاي هم‌كف) ضلع شمالي هست. كه يك اتاقكي براي بررسي داره كه بايد خود فرد براي بررسي بره و كارت شناسايي هم داشته باشه. نكته‌ي ديگه اينه كه در صورت ممنوع خروج بودن گذرنامه رو ضبط مي‌كنن و بايد پس از رفع اون رو مجدد گرفت. در اين اتاقك در صورت ممنوع خروج بودن شماره‌ي نامه‌ي دادستاني كل كشور داده مي‌شه كه بايد رفت كاخ دادگستري و پيگير چرايي قضيه و فيصله دادن به اون شد.
يه نكته‌ي جالب اين وسط اينه كه براي خود من از زمان ممنوع خروج شدن تا ثبتش در اداره‌ي گذرنامه حدود 3 ماه زمان برده يعني من 3 آبان حكم ممنوعيت خروج خوردم كه خودم 3 دي ابلاغيه‌اش دستم اومد ولي زمان اعمالش در اداره‌ي گذرنامه 20 دي بود. البته احتمال داره اين موضوع بابت شرايط خاص و شلوغي كار اون‌ها بعد از انتخابات بوده باشه.
3- دادستاني كل موضوع رو مي‌گه و مي‌گه كه حكم (قرار ممنوعيت خروج) از كجا صادر شده و چطور بايد پيگيرش كرد. براي قضيه‌ي من دادگاه انقلاب بايد مي‌رفتم و از اونجا نامه مي‌گرفتم كه با كلي منت و ... ممكن شد، البته من تبرئه دشه بودم و بايد خود اون‌ها چنين كاري رو مي‌كردن كه نكرده بودند. از محل صدور قرار بايد نامه‌ي رفع اون رو (در صورتي كه قضيه مرتفع شده باشه) بگيريد و در صورت عجله داشتن دستي ببريد دادستاني كل و از اونجا هم دستي ببريد اداره گذرنامه و گذرنامه‌ات رون رو تحويل بگيريد.
البته ناگفته نمونه كه قرار ممنوعيت خروج عمدتاً زمان داره (براي من 6 ماه) و خود به خود رفع مي‌شه مگر اينكه مجدد تمديد بشه. مثلا اگه من تا 20 تير مي‌موندم خود به خود رفع مي‌شد.
4- اما شماره‌ تلفن‌هاي مورد نياز پيگيري قضيه:

sepidar
June 15th, 2010, 10:29 AM
آیا مممکنه کسی ممنوع الخروج باشه و خودش هم خبر نداشته باشه؟؟؟ من شنیدم که می شه از اداره گذرنامه واقع در خ ستارخان هم پیگیری کرد

mahhdy
June 27th, 2010, 01:08 PM
آیا مممکنه کسی ممنوع الخروج باشه و خودش هم خبر نداشته باشه؟؟؟ من شنیدم که می شه از اداره گذرنامه واقع در خ ستارخان هم پیگیری کرد

آره عزيز جان تو پست اصلي نوشتم، تو همون اداراه گذرنامه ساختمان شماره 2 (انتهاي شمال شرقي محوطه، طبقه‌ي اول (بالاي هم‌كف) سمت راست (ضلع شمالي ساختمان) يه كيوسك داره كه محصوره
يادآوري:
1) براي بررسي ممنوعيت خروج بايد خود فرد با مدرك شناسايي باشه
2) در صورت ممنوعيت خروج گذرنامه ضبط مي‌شه.

در اصل اگر شركتي داشتيد كه مدت‌هاست خبري ازش نداريد ممكنه به دلايل ماليات و يا بيمه تامين اجتماعي ممنوع الخروج بشيد.
اگر موردي در دادگستري در حال بررسي داريد اين امكان هست.
و ....
بهتره يك چك بكنيد
اياداره از ساعت 7:30 صبح بازه و پاسخگويي سريع صورت مي‌گيره.
بدرود

hahamid
September 11th, 2010, 07:53 PM
آیا ممکنه با ارائه یک مدرک شناسایی دیگر (به غیر از گذرنامه) موضوع ممنوع الخروج بودن یا نبودن را از اداره گذرنامه بررسی کرد؟ منظورم اینه که آیا راهی هس که حین بررسی ممنوعیت خروج، گذرنامه ضبط نشه؟ مثلا یه مدرک دیگه ضبط بشه؟

mahhdy
September 13th, 2010, 04:08 PM
بله ممكنه و نيازي به گذرنامه نيست، شما با كارت ملي اقدام كن و اون رو هم ضبط نخواهند كرد. فوقش بگو درخواست تمديد كردم و چون دير شد گفتند از اينجا پيگيري كنم.
شاد باشيد

tiny
October 1st, 2010, 03:20 PM
سلام من دختر افغانی هستم که پارسال برج 12 ممنوع خروج شدم البته همراه خانواده محترمه

از طرف وزارت کشور اتباع خارجه . چند ماه دیگه امکان داره از فنلاند دعوت نامه بیاد واسه من به تنهایی حالا نمیدونم چه مدت ممنوع خروج هستم

و اینکه ناجا اجازه خروج میده به من با نه ؟

mahhdy
October 2nd, 2010, 01:34 PM
بهترين راه چك كردن موضوعه.
ولي تا اونجايي كه من مي‌دونم اگر درخواست تمديد نشه اعتبار عر نامه‌ي ممنوعيت خورج به صورت معمول 6 ماه هست كه بعدش بايد دوباره نامه‌ي تمديد بياد.
آسون‌ترين راه چك كردن از همون شماره‌هاي تماسيه كه دادم. حالا ببين جواب مي دن.
ولي يك تك پا برو اونجا يه سري بزن.
شاد باشي
بدرود

r.azadi
December 12th, 2010, 04:35 AM
یه سوال داشتم ولی امیدوارم کسی باشه که جواب بده.
من شنیدم که پس از اتمام سربازی تا چند ماه اجازه خروج از کشور وجود نداره، که این مدت برای سربازانی که به بعضی اسناد محرمانه دسترسی دارند یا اینکه جای خاصی خدمت می کنند میتونه بیشترم باشه. من شنیدم اداره گذزنامه از روی سریال نامبر کارت پایان خدمت که جدیداً به صورت متمرکز صادر میشه این موضوعو چک میکنه و به بعضیا حتی تا 5 سال اجازه خروج نمیده. کسی هست که در این مورد به مشکل برخورده باشه یا چیزی شنیده باشه؟ ممنون میشم اگه کمک کنید.

mahhdy
December 13th, 2010, 03:54 PM
کلا برای نظامی‌ها (و طبیعتا سربازانی که جاهای حساس بودند) بر حسب ارتباطی که با اسناد و اطلاعات داشتند از 6 ماه تا 10 سال ممنوعیت خروج هست. البته با سرعت تحولات سریع معمولا دیگه به اون دوره‌های بالا نمی‌رسه.
سریال کارت که برای من حداقل همون کارت ملیه ولی در هر صورت می‌شه به همون روشی که در بالا گفته‌ام چک کرد تا مشخص بشه. در هر صورت احتمالش که هست. البته سربازی که چنین مشکلی داشته رو من نمی‌شناسم ولی بعضی از دوستام که امریه‌ی وازرت دفاع و این‌ها بودند رو می‌دونم که ممنوعیت دارند.

iceboy_7474
January 28th, 2011, 10:49 PM
سلام
می خواستم بپرسم که کسانی که به صورت قانونی به کشوری دیگری می روند و بعد از انجا به صورت غیر قانونی به کشور سومی ، پس از بازگشت به کشور با لیزز پاس از کشور سوم ، ایا به صورت دائمی ممنوع الخروج می شوند یا به صورت موقت و با جریمه رفع می شه ؟ با توجه به ورود غیر قانونی به کشور سوم و بازداشت در انجا و با نظر به اینکه در کشور سوم انگشت نگاری شده ام اما از اسم واقعی خودم استفاده نکرده ام شرایط به چه صورت است ؟؟؟؟

mahhdy
January 29th, 2011, 02:47 PM
من نمي‌دونم ولي اگر آشنايي داريد بگوييد به اداره‌ي گذرنامه‌ي نيروي انتظامي مراجعه كند يا اينكه اگر خارج از كشور هستيد به سفارتي از ايران برويد و بپرسيد....
به گمانم اگر آن‌ها نامه‌ي ورود بدهند مشكلي نباشد...
شايد با بهانه آوردن و ... مشكل كشور ثالث رفع شود. در هر صورت

f_gh
February 21st, 2011, 06:07 PM
سلام.
من يکي از دوستام ازش شکايت شده در مورد شرکت Quest يا هون به اصطلاح هرمي و الان پروندش راکده و هرباري يک ابلاغيه مياد دمه خونشون.
ميخواستم ببينم احتمالش هست ممنوع الخروج هم شده بشه؟
اگر آره بايد چيکار کنه؟
ممنون ميشم راهنمايي کنيد.

behzad3000
March 26th, 2011, 10:11 PM
سلام. یک سوالی داشتم. من می خوام قبل از خرید بلیط مطمئن باشم که به دلایل قضایی ممنوع الخروج نیستم و می خوام به اداره گذرنامه مراجعه کنم. منتها چون مشکل سربازی هم هنوز دارم (الان دانشچو هستم)، می ترسم که بگن به دلیل سربازی ممنوع الخروجی و گذرنامه مو بگیرن. کسی تجربه مشابه داره؟ وقتی میریم اداره گذرنامه در مورد ممنوع الخروجی می پرسیم منظور هر نوع ممنوع الخروجی هست یا فقط موارد امنیتی و قضایی؟

sardarafra
April 1st, 2011, 11:30 AM
سلام. یک سوالی داشتم. من می خوام قبل از خرید بلیط مطمئن باشم که به دلایل قضایی ممنوع الخروج نیستم و می خوام به اداره گذرنامه مراجعه کنم. منتها چون مشکل سربازی هم هنوز دارم (الان دانشچو هستم)، می ترسم که بگن به دلیل سربازی ممنوع الخروجی و گذرنامه مو بگیرن. کسی تجربه مشابه داره؟ وقتی میریم اداره گذرنامه در مورد ممنوع الخروجی می پرسیم منظور هر نوع ممنوع الخروجی هست یا فقط موارد امنیتی و قضایی؟

وقتی برید اونجا یه اداره مجزا دارند که برای ممنوعیت خروج هست اگر به لحاظ سربازی مشکل دارید ازتون نمی گیرند پاسپورت رو اگر قانونی صادر شده باشه. چون مسلما وقتی صادر شده مشکل نداشتید. وگرنه به مشمول به همین راحتی ها پاس نمی دهند. به هر حال کاری باهاتون ندارند و می تونید برید سوال بپرسید. سالن شماره سه باجه 4. وقت می ده بهتون بعد می رید برا سوال و مشاوره.
شاد باشید

omid123
June 13th, 2011, 12:35 PM
سلام اقا کمک....من واسه پاسم اقدام کردم 18 سالم کامل نشده دی 18 تموم میشه میرم تو 19 که مشمول میشم بعد مرده گفت که 1 بار اجازه خروج داره و باید بیاد بعد رفتم وزارت علوم شهرک غرب.هیچی اون گفت که میتونی بری از اموزش پرورش مجوز بگیری بری و بیای 15 تومن هم بزاری حالا میخوام ببینم راهی هست که 15 تومن رو نزارم؟
لطفا کمک کنین...

vajihe2
June 17th, 2011, 12:17 AM
سلام من یک مشکلی داشتم که واقعا نمی دونستم توی کدوم قسمت از فروم مطرح کنم
من کارشناسی ارشد هستم و میخوام برای دکتری پاییز 2012 کانادا آمریکا و استرالیا اقدام کنم برای همین میخاستم اوایل آبان GRE و اواخر آبان برای ایلتس ثبت نام کنم،3 هفته است که شروع کردم به خوندن.
همسر من نظامی هست و اجازه خروج ازکشور رو نداره البته ایشون خودش هم مایله که استعفا بده(من از قوانین و مقررات ویزا این جور چیزا اطلاعات دقیقی ندارم فکر میکنم 6 ماه تا 1 سال طول میکشه بتونن استعفا بگیرن ودر ضمن الان دارن دانشگاه کارشناسی ناپیوسته میخونن و به جز این ترم 3 ترم دیگه دارن) اما چون من شاغل نیستم میخوایم بعد از اینکه پذیرش گرفتن من قطعی شد استعفا بدن. من خودم دوست دارم بریم آمریکا اما ایشون تا استعفا نده نمیتونه بره خارج از کشور برای مصاحبه ویزا.
با فرض اینکه پذیرش منok بشه میشه من برم ایشون 6 ماه بعد اتمام درسشون بیان؟ فکر میکنید بهترین کاری که من میتونم بکنم چیه؟ فقط روی ایلتس تمرکز کنم و بی خیال GRE بشم وآمریکا یا هردو تا رو بخونم و امتحان بدم؟ کسی اطلاعات دقیقی راجع به مسایل مربوط به خروج از کشور برای نظامیان داره؟
ببخشید طولانی شد

Sky Guard
June 17th, 2011, 12:56 AM
کسی اطلاعات دقیقی راجع به مسایل مربوط به خروج از کشور برای نظامیان داره؟
ببخشید طولانی شد
والا من اطلاعات دقیقی ندارم ولی شنیدم بعد از استعفا تا چند سال حق خروج از کشورو ندارن تا اطلاعاتی که دارن از اعتبار ساقط بشه اما این بستگی به رده و درجه ایشون هم داره

majidazimi
August 6th, 2011, 12:04 AM
سلام بر دوستان عزیز
امیدوارم کسی اینجا باشه که بتونه به سواله من جواب بده
من چند وقته که تو یوزارت دفاع بصورت پیمانی مشغول شدم همون 6 ساله خودمون
میخوام بدونم اگر پذیرش از یکی از دانشگاه های خارج داشته باشم و از این کار انصراف بدم میتونم از کشور خارج بشم
تو سایت وزارت علوم دیدم کسی که پذیرش داشته باشه بهش معافیت تحصیلی میدن دز ضمن گذرنامه هم براش آماده میکنن
آیا اگر از این کار انصراف بدم مشکل خروج ندارم چون شنیدم تا دو سال به این افراد اجازه خروج از کشور رو نمیدن؟

atabak-aut
August 6th, 2011, 12:30 AM
سلام بر دوستان عزیز
میخوام بدونم اگر پذیرش از یکی از دانشگاه های خارج داشته باشم و از این کار انصراف بدم میتونم از کشور خارج بشم
تو سایت وزارت علوم دیدم کسی که پذیرش داشته باشه بهش معافیت تحصیلی میدن دز ضمن گذرنامه هم براش آماده میکنن
آیا اگر از این کار انصراف بدم مشکل خروج ندارم چون شنیدم تا دو سال به این افراد اجازه خروج از کشور رو نمیدن؟

شما قبل از هرچیزی باید از وزارت دفاع اجازه خروج بگیرید، چون نظامی محسوب میشید.
اگر سربازی رفته یا معاف هستید، پس از استعفا از وزارت دفاع، در صورت موافقت اونها بهتون پاس میدن...
اگر در حال انجام خدمت سربازی هستید، به محض اخذ پذیرش از مقطع بالاتر بهتون معافیت تحصیلی میدن، ولی برای صدور پاسپورت تصمیم گیرنده وزارت دفاعه
نکته مهم:
وزارت علوم برای کسی گذرنامه اماده نمیکنه، فقط برای مشمولین، تقاضای صدور معافیت تحصیلی میکنه. همین

dalvandi
August 6th, 2011, 12:45 AM
سلام بر دوستان عزیز

نظامیان در حین خدمت برای خروج از کشور نیاز به مجوز حفاظت اطلاعات یگان خدمتی دارند. پس از منفک شدن هم (استعفا، بازنشستگی، اخراج و یا عدم تمدید قرارداد برای پرسنل پیمانی) بسته به جایگاه خدمتی تا مدت زمان مشخصی برای خروج نیاز به موافقت حفا دارند. کاملا بستگی به مقررات محل خدمت دارد.

bkh1365
August 27th, 2011, 05:21 PM
بله ممكنه و نيازي به گذرنامه نيست، شما با كارت ملي اقدام كن و اون رو هم ضبط نخواهند كرد. فوقش بگو درخواست تمديد كردم و چون دير شد گفتند از اينجا پيگيري كنم.
شاد باشيد

من امروز صبح رفتم اداره گذرنامه در شهرآرا و به من گفتن که استعلام ممنوع خروج بودن فقط و فقط با ارائه گذرنامه امکان پذیره. برای افرادی که گذرنامه ندارن روند اینجوریه که باید درخواست گذرنامه بدن بعد از 15 روز اگر گذرنامه نرسید به دستشون باهاشون تماس می گیرن و میگن که مشکل چی بوده.

BlackVPS
September 8th, 2011, 12:12 PM
دوستان یه سوال داشتم.من قبلا یه مشکلی تو دادگاه داشتم که البته تموم شده.تقاضای گذرنامه کردم منتظرم بیاد دستم.اگر بیاد دستم میتونم بی این نکته برسم که ممنوع الخروج تا این لحظه صدور گذرنامه نیستم؟یا اینکه دلیل نمیشه یعنی ممکنه گذرنامه واسم صادر بشه ولی ممنوع الخروج باشم؟

atabak-aut
September 9th, 2011, 01:31 AM
دوستان یه سوال داشتم.من قبلا یه مشکلی تو دادگاه داشتم که البته تموم شده.تقاضای گذرنامه کردم منتظرم بیاد دستم.اگر بیاد دستم میتونم بی این نکته برسم که ممنوع الخروج تا این لحظه صدور گذرنامه نیستم؟یا اینکه دلیل نمیشه یعنی ممکنه گذرنامه واسم صادر بشه ولی ممنوع الخروج باشم؟

اگر صادر شد دستتون اومد یعنی ممنوع الخروج نیستید

saeed_oroomy
September 14th, 2011, 12:11 AM
اگه یه نفر خدمت رفته باشه و بعد از گرفتن پاسپورت, کارت پایان خدمتشو گم کنه......آیا میتونه از کشور خارج بشه...خیلی ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی در این ضمینه داره؟؟؟
مدیریت محترم متاسفانه جایی بهتر از پیدا نکردم...اگر صلاح دونستید..انتقال بدید..با تشکر

atabak-aut
September 14th, 2011, 02:30 AM
اگه یه نفر خدمت رفته باشه و بعد از گرفتن پاسپورت, کارت پایان خدمتشو گم کنه......آیا میتونه از کشور خارج بشه...خیلی ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی در این ضمینه داره؟؟؟
مدیریت محترم متاسفانه جایی بهتر از پیدا نکردم...اگر صلاح دونستید..انتقال بدید..با تشکر

من فکر میکنم اینجا برای طرح این موضوع مناسب باشه:
شما اگر پاسپورتتون اعتبار کافی داره، میتونین باهاش ویزا بگیرین و بعد از کشور خارج بشین منتهی:
1- برخی سفارت خانه ها از مشا ممکنه کارت پایان خدمت میخوان.
2- ممکنه در مرز خروجی ازتون کارت پایان خدمت رو بخوان.

مورد 1 مثلن سفارت کانادا و مورد 2 مواردی من از دوستان شنیدم.

Aurlito
September 14th, 2011, 11:14 AM
من اولین سال مشمولیتمه آیا ممنوع الخروجم؟

dalvandi
September 15th, 2011, 12:58 AM
من اولین سال مشمولیتمه آیا ممنوع الخروجم؟

اگر مشمولید، یعنی ممنوع الخروجید دیگه.

saharf
October 2nd, 2011, 10:49 AM
آیا دختران نیز جدیداً برای خروج از کشور نیاز به اجازهٔ خروج دارند؟قبلان که نداشتند، می‌خواستم مطمئن بشم که نیازی نیست چون از کسی‌ شنیدم که شاید بخوان....
ممنون میشم زود بهم جواب بدین چون من جمع پرواز دارم

atabak-aut
October 2nd, 2011, 10:56 AM
آیا دختران نیز جدیداً برای خروج از کشور نیاز به اجازهٔ خروج دارند؟قبلان که نداشتند، می‌خواستم مطمئن بشم که نیازی نیست چون از کسی‌ شنیدم که شاید بخوان....
ممنون میشم زود بهم جواب بدین چون من جمع پرواز دارم

اجازه خروج دختران زیر 18 سال توسط پدرشون در زمان صدور پاسپورت داده میشه، اگر بالای 18 سال و مجرد هستید مسئله ای نیست.
اگر متاهل هستید و همسرتون در حین اخذ پاسپورت اجازه خروج دائمی به شما داده، باز هم مشکلی نیست.

eye
November 15th, 2011, 05:23 PM
آیا نظامیان(نیروی انتظامی)میتوانند برای تفریح همراه خانوادشان به خارج از کشور بروند؟

FanTasTic
November 15th, 2011, 05:46 PM
درود
تا اونجا که من میدونم خود اشخاص نظامی امکان خروج از کشور رو ندارن تنها در صورتی می تونن خارج شن که سفر زیازتی داشته باشن اون هم با تایید ح ف ا زت ا ط ل ا ع ا ت ارگان مربوطشون . اما خونواده اونها مشکلی این چنینی ندارن و میتونن به خارج از کشور برن

xbox
November 15th, 2011, 06:10 PM
آیا نظامیان(نیروی انتظامی)میتوانند برای تفریح همراه خانوادشان به خارج از کشور بروند؟

می توانند از کشور خارج بشوند... در صورتی که گذرنامه شان را از ارگان مربوط به اون بخشی که خدمت می کنند می گیرند نه از پلیس +10
و علاوه بر سفر های زیارتی به کشور های دیگر هم می توانند بروند... اما قبل از آن باید به پاره ای از سوالات جواب بدهند!! و بعد از( گذاشتن وثیقه) ( بستگی به نوع سفر و کشور مقصد داره که توسط ارگان مربوطه بررسی میشه) سپس گذرنامه را تحویل می گیرند...
توجه داشته باشید افرادی که در 5سال اول استخدام هستند تنها به سفر های زیارتی آن هم با پشت سر گذاشتن 7خان رستم! می توانند که بروند.

sunlady
December 14th, 2011, 11:28 PM
برای دختران، هنگام خروج از کشور اجازه نامه پدر لازم هست؟ (با داشتن پاسپورت البته)

AghaMashalla
December 14th, 2011, 11:43 PM
برای دختران، هنگام خروج از کشور اجازه نامه پدر لازم هست؟ (با داشتن پاسپورت البته)
در پست قبلی جواب سوال شما داده شده . در تکمیلش باید بگم که هی اجازه نمیگرین که! یه بار اونم برای پاسپورت اجازه میگیرن اونم نه برای دختر بالای 18 سال.

sunlady
December 14th, 2011, 11:57 PM
اما شنیدم،با وجود پاسپورت، هنگام خروج اجازه ولی لازم است؟ از کجا می تونم دقیق این رو بپرسم؟

AghaMashalla
December 15th, 2011, 12:14 AM
شما چند سالتونه؟ اگه زیر 18 سال هستین آره لازمه ولی نه هنگام خروج بلکه هنگام دریافت پاسپورت. اگه بالای 18 سال هستین که کلا ولی لازم نیست. حالا اگه استرس دارین که لازمه یا نه می تونین به پلیس +10 ، قسمت گذرنامه مراجعه کنید.

atabak-aut
December 16th, 2011, 10:54 AM
اما شنیدم،با وجود پاسپورت، هنگام خروج اجازه ولی لازم است؟ از کجا می تونم دقیق این رو بپرسم؟
نخیر چنین چیزی صحت نداره اجازه خروج در سیستم رایانه ای ثبت میشه. ​
اما محض احتیاط به اداره گذرنامه مراجعه کنید و ازشون سوال کنید..
موفق باشید:)

behrooz66
January 16th, 2012, 05:26 PM
دوستان درود بر شما.
من الان توی کانادا هستم و با قرار وثیقه‌ی سربازی اینجا دارم درس میخونم. برای اینکه بیام ایران، وزارت علوم گفت که باید گواهی اشتغال به تحصیلم رو به تایید سفارت ایران در کانادا برسونم، در اون صورت وقتی بیام ایران دوباره بهم نامه میدن که باهاش یک بار دیگه مجوز خروج بگیرم. من همه‌ی این کارا رو کردم، این وسط فقط یه اتفاق غیر منتظره افتاده. وقتی برای ویزای کانادا اپلای کردم، اشتباهی به جای student توش نوشتن worker. نمیدونم چرا، شاید هم دلیلش اینه که چون من اینجا پارت‌-تایم هم کار می‌کنم. اما من برای Stundet اپلای کرده بودم.

حالا مشکل اینه که نمی‌دونم اگه بیام ایران، با اینکه گواهی اشتغال به تحصیلم به تایید سفارت رسیده، آیا سر اینکه ویزام worker هستش واسه اجازه خروج دادن اذیت می‌کنن یا نه. کسی تجربه‌ی مشابه نداره؟!

amirparthian
February 23rd, 2012, 02:31 PM
دوستان فعالیتهای تو فیسبوک میتونه ممنوعته خروج ابجاد کنه؟

atabak-aut
February 23rd, 2012, 11:45 PM
دوستان فعالیتهای تو فیسبوک میتونه ممنوعته خروج ابجاد کنه؟

ممنوعیت خروج با حکم قضایی هست و اگر حکم قضایی ندارید نگران نباشید.

amirparthian
March 1st, 2012, 01:36 PM
[QUOTE=atabak-aut;645814]ممنوعیت خروج با حکم قضایی هست و اگر حکم قضایی ندارید نگران نباشید.[/QU

حکم قضایی رو از کجا میشه فهمید که جریانش چیه؟یعنی خودشون اول گیر میدن؟

AghaMashalla
March 1st, 2012, 03:38 PM
[QUOTE=atabak-aut;645814]ممنوعیت خروج با حکم قضایی هست و اگر حکم قضایی ندارید نگران نباشید.[/QU

سوالت توی صفحات اول همین تاپیک به صورت مبصوت جواب داده شده.

dalvandi
March 6th, 2012, 06:25 AM
ممنوعیت خروج با حکم قضایی هست و اگر حکم قضایی ندارید نگران نباشید.

بله! می تواند. شما ممکن است ممنوع الخروج شوید بدون اینکه حتی به دادگاه احضار شده باشید. برخی نهادها و سازمانهای مربوطه می توانند از دادگاه برای افراد درخواست ممنوعیت خروج کنند. با این حال این چیزها معمولا مربوط به چیزهایی مثل فیس بوک نیست.

pop_0098
March 30th, 2012, 05:55 AM
با سلام

من چند مشکل دارم برای گرفتن پاسپورت

اول این که 12 ماه خدمت کردم بعد به دلایلی مجبور شدم ولش کنم

بعد جالب این بود که در زمان خدمت من یک ماه مانده بود به رفتنم به خدمت اسم شناسنامه من را دادگاه قبول کرد و اسم من تغییر کرد

و در خدمت من با نام اولم داشتم خدمت میکردم ولی در بیرون خدمت هم شناسنامه به نام جدید داشتم و هم کارت ملی

پرسیدم گفتند نمیتونه ارتش کارت پایان خدمت را به نام جدید ایجاد کنه و به همان نام قبلی درست میشه

بعد که 12 ماه گذشت من خدمت را رها کردم

حالا نمی دونم میشه با نام جدید خارج بشم با یک راه قانونی یا نه ؟

اگه راه قانونی داره معرفی کنید اگر نه یک چیزی شنیدم کسی گفت

میشه خارج بشم بعد برم سفارت ایران بگم پاسپورت میخوام و انها باید صادر کنند بعد اونجا ادم را گیر نمیکشند

یعنی چه جوری امدی بیرون و یا دستگیر بشم و پاسپورت که صادر میشه میشه اقدام به ویزا بکنم از کشور دیگه ای برای هر چه دادند

Ali00
April 13th, 2012, 09:58 PM
با سلام
من متولد 19/4/1374 هستم میخواستم بدونم با این شرایط جدید سربازی من دقیقا از چه تاریخی ممنوع الخروج میشم؟ و اینکه راهی هست که بشه در تاستان 92 ازکشور خارج شد یا نه ؟! ممنون

raha1374
April 17th, 2012, 06:00 PM
پسر من 15 ساله است و گرين كارت داره سوال داشتم اينكه از چه سني ممنوع الخروج ميشه؟

zack
April 27th, 2012, 10:59 AM
سلام

من 1 تیر ماه باید برم خدمت و برای پذیرشم اقدام کردم می خواستم ببینم اگه پذیرشم بیاد می توتنم برم برای ادامه تحصیل؟

atabak-aut
April 28th, 2012, 08:10 AM
سلام

من 1 تیر ماه باید برم خدمت و برای پذیرشم اقدام کردم می خواستم ببینم اگه پذیرشم بیاد می توتنم برم برای ادامه تحصیل؟

بلی در اکثر موارد میشه

hamidrezasaghi
May 15th, 2012, 08:12 PM
با سلام من 12 سال پیش قانونی از اایران خارج و بطور غیر قانونی وارد کشور ثالث شدم و حدود 4 سال پیش با لیس پاس وارد ایران شدم(چون پاسپورتمو قبلا پاره کرده بودم)حالا اقدام کردم برای گرفتن پسپورت

اول میخواستم ببینم به من پاسپورت میدن؟
دوم ایا من ممنوع الخروج هستم یا نه؟
ممنوع میشم جواب بدن

arman65
May 21st, 2012, 02:32 PM
من امروز برای چک ممنوعیت خروج رفتم +10 ولی گفت که باید برم اداره گذرنامه(آریاشهر) از طرفی اول این تاپیک گفته که باید بری دادگستری مرکزی
بالاخره کجا باید برم؟رفتن دادگستری با توجه به محلش خیلی دردسر داره اداره گذرنامه هم دست کمی نداره نمیخوام الکی پاشم برم بعد بفهمم اشتباه رفتم
ممنون از کمکتون

Hamid_110
May 22nd, 2012, 09:59 AM
من امروز برای چک ممنوعیت خروج رفتم +10 ولی گفت که باید برم اداره گذرنامه(آریاشهر) از طرفی اول این تاپیک گفته که باید بری دادگستری مرکزی
بالاخره کجا باید برم؟رفتن دادگستری با توجه به محلش خیلی دردسر داره اداره گذرنامه هم دست کمی نداره نمیخوام الکی پاشم برم بعد بفهمم اشتباه رفتم
ممنون از کمکتون

دوست عزیز؛ باید تشریف ببرید اداره گذرنامه اگر ممنوعیت خروج داشتید بعدش باید برید دادگستری.
در پست اول همین تاپیک هم هست:

2- براي بررسي وضعيت ممنوع خروج بودن يا خير بايد به اداره‌ي گذرنامه مراجعه كرد. در تهران اين اداره در ساختمان شماره 2 طبقه‌ي اول (بالاي هم‌كف) ضلع شمالي هست...

icebink_89
June 24th, 2012, 07:09 PM
سلام
کسی میدونه اگه وام تسویه نشده در داخل داشته باشی برای تحصیل بخوای بری اون ور ممنوع الخروج میشی یا نه؟

audir8
June 27th, 2012, 01:40 PM
سلام.

اگر کسی قبل از گرفتن کارت جدید گذرنامه داشته باشه، بعد از اومدن کارت باید بره اداره گذرنامه دوباره کارت جدید رو برای مهر خروج دائمی تأیید کنن؟

از بچّه هایی که اینجا کارت جدید گرفتن کسی این مسئله رو میدونه؟

pouya Amiri
June 29th, 2012, 04:57 PM
سلام بچه ها. من از یکی از دانشگاه های آمریکا برای PhD پذیرش فول فاند گرفتم و با همون برای معافیت تحصیلی اقدام کردم و پاسمو گرفتم. بعد از اون یه پذیرش فول فاند برای MS گرفتم از کانادا که می خوام اگه بشه اونو برم، که با توجه به اینکه یه MS دارم و مشمول خدمت مقدس! هستم می دونم که زمانی که برگردم احتمالا از طرف نظام وظیفه ممکن مشکلاتی داشته باشم که فعلاَ پی اونو به تنم مالیدم. با این وجود من برای ویزای آمریکا و کانادا هر دو اقدام کردم. حالا سوالم از دوستان اینه که اگر توی پاسم ویزای کانادا و امریکا هر دو بخوره و بخوام به کانادا سفر کنم، آیا امکانش هست که موقع خروج از کشور (منظورم تو فرودگاه موقع بررسی پاسپورت و بلیط توی گیت هست) مشکلی برام ایجاد بشه و جلومو بگیرن؟

Hamid_110
June 30th, 2012, 05:42 PM
سلام

باطل کردن پاسپورت خیلی بعیده و کاری بشدت غیر منطقیه. با هیچ کدوم از قوانین فعلی نمیشه این کارو کرد و من تا حالا ندیدم و نشنیدم همچین چیزی رو. اما با این حال تنها راه مطمئن شدن پرسیدن از خود وزارت علومه!

یکی از بچه های شهرستانی فروم در یه موقعیته نه چندان مشابه؛ ن.و پاسش رو ضبط کرده تا اتمام کاراش، این کیسم فقط همین بوده و من جای دیگه ندیدم.

موفق باشید

abraham66
July 12th, 2012, 02:00 AM
دوستان میشه بگید تحت چه شرایطی احتمال ممنوع الخروج شدن هست؟
من خارج هستم و برای تعطیلات میرم ایران. اما ظاهرا یکی از آشناهای ما میخواد از من شکایت کنه(یا شایدم کرده) چونکه ایشون با من دشمنی داره (پیدا کردن یک بهانه برای شکایت کار سختی نیست. به خصوص اگر کسی دشمنی ای داشته باشه)
میخواستم بپرسم چند ماه بعد از شکایت ممکنه ممنوع الخروج بشم؟ و چه مدت زمان میبره که از ممنوع الخروجی بیام بیرون؟
با سپاس از شما :)

ehsan_soad
July 19th, 2012, 01:04 PM
دوستان من یک سوالی دارم که حتما بعضی از دوستان مشمول که قبلا در خارج مشغول به تحصیل بوده اند میتونن جواب بدن.

من سال 89 برای تحصیل در مقطع فوق اومدم خارج و معافیت تحصیلی گرفتم تا سال 93. از اونجایی که دوره فوق ما یکساله بود عملا در ماه ژوئن 2011 فارغ التحصیل شدم و الان که جولای 2012 هست اون یکسال فرجه ام هم گذشته و اگه خودم رو الان به وزارت علوم معرفی کنم و بعد اونها منو به نظام وظیفه ارجاع بدن غایب محسوب میشم.
ولی من هنوز خودم رو به وزارت علوم معرفی نکردم و پرونده ام رو به جریان ننداختم و چون الان اینجا دارم کار میکنم نمیخوام صداش رو تا همون سال 93 که معافیت دارم در بیارم.
حالا سوالی که دارم اینه که در شرایط فعلی اگه من ایران برم میتونم اجازه خروج بگیرم یا نه ؟
ممنون میشم از دوستانی که تجربه دارن راهنمایی کنن.

mohsenfada
July 21st, 2012, 12:04 PM
سلام دوستان
خواهش مي كنم هر كس جواب سوال منو مي دونه جواب بده
من قبلا مي خواستم يه شركت ثبت كنم. رفتم و شركت را تعيين نام كردم . ولي بعدا پشيمون شدم و ديگه نرفتم به ثبت برسونم و حساب بانكي و اينا باز كنم!!!!!
با 2 تا كارفرماي قبلي كه واسشون كار مي كردم هم سر تسويه حساب مشكل پيدا كردم ( توي شهريور ماه )
اسفند تقاضاي پاسپورت كردم و بدون هيج مشكلي صادر شد. آيا اگه عليه من شكايتي شده بود يا مثلا به خاطر شركتي كه نا تموم ثبت شده ممنوع الخروج بودم ، پاسپورت واسم صادر مي كردن ؟

nami10
July 22nd, 2012, 01:48 PM
ممنوع الخروج شدن افراد 5 علت دارد و تنها 5 گروه از افراد براي خروج از مرزهاي كشور دچار مشكل مي شوند: بدهكاران قطعي مالياتي و بدهكاراني كه به موجب صدور حكم قطعي دادگاه يا صدور اجرائيه در اجراي ثبت سازمان ثبت اسناد و املاك، بدهي آنها محرز شده، افرادي كه در خارج از ايران به خاطر تكدي، ولگردي، سرقت، كلاهبرداري و هرعنوان ديگري داراي سوءشهرت باشند، كساني كه مسافرت آنها به خارج از كشور به تشخيص مقامات قضايي مخالف مصالح جمهوري اسلامي ايران باشد، كساني كه به موجب اعلام كتبي مقامات قضايي حق خروج از كشور را ندارند و افرادي كه اخذ گذرنامه و خروج از كشور آنها به اراده فرد ديگري (پدر، شوهر و...) محول شده است.

مدت اعتبار ممنوع الخروجي
به موجب ماده 133 قانون آيين دادرسي كيفري با توجه به اهميت و دلايل جرم، دادگاه مي تواند قرار عدم خروج متهم از كشور را صادر كند. مدت اعتبار اين قرار 6 ماه يكبار است، اما اگر دادگاه لازم بداند مي تواند هر 6 ماه يكبار آن را تمديد كند. اين قرار پس از ابلاغ ظرف 20 روز در دادگاه تجديدنظر استان قابل اعتراض است. اين در حالي است كه در صورت فسخ قرار توسط مرجع صادركننده يا نقض آن توسط مرجع تجديدنظر يا صدور قرار منع پيگرد يا موقوفي تعقيب يا برائت متهم، دادگاه بدوي مكلف است موضوع را بلافاصله به مراجع ذي ربط اطلاع دهد تا نسبت به رفع ممنوع الخروجي فرد اقدام شود.

مراجع قانوني براي ممنوع الخروج كردن
ممنوعيت خروج يا بايد مستند به ماده 160 قانون گذرنامه يا ماده 133 قانون آيين دادرسي كيفري يا مستند به دستور تصميم مقاماتي باشد كه به موجب ماده 17 قانون گذرنامه مي توانند دستور عدم ممانعت از خروج را بدهند.
دستور عدم خروج بايد به موجب تصميم قضايي باشد كه اين تصميم بايد در اثر يك شكايت يا اعلام جرم باشد، البته مواد مندرج در ماده 17 قانون گذرنامه براي اين مساله يك استثنا قائل شده است. اين ماده قانوني مي گويد: «دولت مي تواند از صدور گذرنامه و خروج بدهكاران قطعي مالياتي و اجراي دادگستري و ثبت اسناد و متخلفان از انجام تعهدات ارزي طبق ضوابط و مقرراتي كه در آيين نامه تعيين مي شود جلوگيري كند.»
بنا بر اين ماده به دولت يا قوه مجريه اجازه داده شده تا خروج بدهكاران اجرايي از كشور را بنا به تقاضاي طلبكار تجويز كرده و تا زماني كه از طرف بدهكار موجبات پرداخت بدهي فراهم نشود يا رضايت طلبكار دريافت نشود، نمي توان نسبت به رفع ممنوع الخروجي اقدام كرد. حتي اگر ساليان درازي از دستور ممنوع الخروجي و اجراي آن بگذرد.

نحوه ابلاغ ممنوع الخروجي و حق اعتراض
متاسفانه ممنوع الخروج شدن افراد به دلايل پنجگانه به آنها ابلاغ نمي شود به طوري كه روزانه شاهد هستيم تعدادي افراد به علت ممنوع الخروج شدن سفرشان لغو مي شود بدون آن كه قبلابه آنها اطلاع داده شده باشد. به همين علت و از آنجا كه دادگستري مرجع تظلمات عمومي است افراد ممنوع الخروج مي توانند با طرح دعوا در دادگستري و در صورت اثبات حقانيت خود دستور رفع ممنوع الخروجي را دريافت كنند.

وضعيت بدهكاران مهريه
در مورد مرداني كه به علت نپرداختن مهريه همسر خود از طريق مراجع ثبتي ممنوع الخروج مي شوند از آنجا كه اجراييه صادره عليه مرد به نشاني كه هنگام ثبت ازدواج در عقدنامه او قيد شده ابلاغ مي شود در بسياري از موارد به علت تغيير نشاني و اعلام نكردن نشاني جديد به دفترخانه ازدواج، ابلاغ اجراييه در محل قيد شده الصاق مي شود و مرد از صدور اين اجراييه مطلع نمي شود و وقتي ناچار به خروج از كشور مي شود در فرودگاه از ممنوع الخروجي خود مطلع مي شود. براي حل اين مشكل در مواردي كه مرد احتمال مي دهد يا اطلاع دارد كه همسرش تقاضاي مهريه و صدور اجراييه داده مي تواند به دفترخانه ازدواج مربوطه يا اداره اجرا مراجعه كند و با اعلام نشاني واقعي خود ضمن تسهيل روند اجرايي پرونده از بروز مشكلات بيشتر جلوگيري كند.

FreeHearted
July 26th, 2012, 12:58 AM
دوستای گل و مهربون با تشکر از این ایجاد همچین فضای یاری دهنده ای، یه سوال دارم، اگه اطلاعی دارین لطفا راهنمایی کنین.

من با معافیت تحصیلی مقطع فوق برای قبرس از کشور خارج شدم و حالا عازم آمریکا هستم و بعد قصد بازگشت به ایران رو دارم واسه مدتی که مجازه. معافیت من برای دانشکاه قبرس صادر شده و هنوز هم دانشجوام، آیا ویزای مهاجرت آمریکای من در پاسپورتم و رفت و آمدم به آمریکا بعد از ورورد به ایران واسه من مشکلی ایجاد می کنه؟ و آیا من می تونم به جای گرفتن مهر خروج از سفارت، از همون وزارت علوم با گواهی اشتغال به تحصیل تایید شده در سفارت قبرس، مهر خروج رو در ایران بگیرم؟

binahayat_m
July 29th, 2012, 03:39 PM
دوستان من تو یه تاپیک دیگه یه سوالی رو مطرح کردم که فکر کردم شاید به اینجا هم مربوط باشه:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?23641-%D9%82%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%86-%DA%AF%D9%85%D8%B1%DA%A9-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C&p=836548&viewfull=1#post836548

ممنون

omid_raper
August 7th, 2012, 12:45 PM
سلام من دارم واسه فارغ التحصیلی کارشناسی کاراشو میکنم.
سوالم این بود که برای اجازه خروج از کشور بمنظور تحصیل در مقطع کارشناسی (کانادا) باید مدرکمو بخرم و بدهیامو به دانشگاه صاف کنم؟
من سربازی هم دارم.

namira
August 21st, 2012, 08:34 PM
با سلام خدمت دوستان محترم
سوالی داشتم و از دوستانی که تجربه دارن تقاضا میکنم پاسخ بدن
آیا نوع معافیت پزشکی در خروج از کشور برای تحصیل یا کار و یا هر دلیل دیگه ای تاثیر میذاره؟
یعنی مثلا ممکنه اگه معافی پزشکی به دلیل بیماری های مزمن مثل هپاتیت باشه امکان خروج از کشور و یا ورود به کشورهای دیگه وجود نداشته باشه؟

gole maryam198
August 22nd, 2012, 08:41 AM
آیا نوع معافیت پزشکی در خروج از کشور برای تحصیل یا کار و یا هر دلیل دیگه ای تاثیر میذاره؟
یعنی مثلا ممکنه اگه معافی پزشکی به دلیل بیماری های مزمن مثل هپاتیت باشه امکان خروج از کشور و یا ورود به کشورهای دیگه وجود نداشته باشه؟

سلام دوست گْلم:)
خیالتون راحت باشه صرفاً برای ورود به کشور های دیگه ، هیچ مسأله ایی نیس!
مگه اینکه شما بخواین برای اقامت دائم اون کشور ، اپلای کنین... که اونجا دیگه باید ببینین افراد بیمار با چه شرایطی و چه نوع بیماریی می تونن اقدام کنن!
ایشالا که خدا سلامتی عاجل عطا کنه

namira
August 22nd, 2012, 05:54 PM
سلام دوست گْلم:)
خیالتون راحت باشه صرفاً برای ورود به کشور های دیگه ، هیچ مسأله ایی نیس!
مگه اینکه شما بخواین برای اقامت دائم اون کشور ، اپلای کنین... که اونجا دیگه باید ببینین افراد بیمار با چه شرایطی و چه نوع بیماریی می تونن اقدام کنن!
ایشالا که خدا سلامتی عاجل عطا کنه

مرسی از جوابت دوست عزیزم
مشکل اینجاست که بیماری من حاد نبود و مشکلم حل شده تقریبا
منبعی واسه این قوانین وجود داره؟ قوانین ورود به کشورهای مختلف برای بیمارهای خاص؟

y2dark
August 23rd, 2012, 12:21 AM
از مدیران معذرت میخوام راستیتش این موضوع به نظرم خیلی مهم اومد و چون نمی دونستم کدوم یکی از این فروم ها پر بیننده تره گفتم اینجا بذارم مدیران هر جوری صلاح دونستن منتقلش کنن! و پیشنهاد می کنم اینو یه چند جایی تکثیرش کنین! داستان امسال دوست ما از این قراره:

من دوستم وثیقه گذاشته بود و معافیت تحصیلی گرفته بود! رفت ترکیه مصاحبه کرد برای امریکا برگشت! وقتی خواست بره ویزاشو بگیره (چون میدونین تو ترکیه خودت باید بری ویزاتو بگیری) دمه گیت بهش گفتن شما ممنوع الخروج شدی!!!!! هر چی گفته بود بابا من نامه دارم که تا 6 ماه دیگه معافیت تحصیلی دارم هیچی هیچی! بلیطش سوخت شد!
بعد که رفته بود اداره گذرنامه گفتن اشتباه وزارت علومه اونها هم همینو گفته بودن! حالا این دوست ما شانس اورد که رفته بود ترکیه و زود فهمید و اشکالو رفع کرد و الانم امریکاست!
حالا چرا!؟ فرض کنین که رفته بود ترکمنستان و لازم نبود ویزاشو خودش بره بگیره! همونطور که حدس می زنین اونموقع تا موقعی که میخواست بره امریکا نمی فهمید!!!!
پس ای دوستان چک کنید ممنوع الخروج شدنتونو قبل از رفتن

disaster
August 23rd, 2012, 12:35 AM
از مدیران معذرت میخوام راستیتش این موضوع به نظرم خیلی مهم اومد و چون نمی دونستم کدوم یکی از این فروم ها پر بیننده تره گفتم اینجا بذارم مدیران هر جوری صلاح دونستن منتقلش کنن! و پیشنهاد می کنم اینو یه چند جایی تکثیرش کنین! داستان امسال دوست ما از این قراره:

من دوستم وثیقه گذاشته بود و معافیت تحصیلی گرفته بود! رفت ترکیه مصاحبه کرد برای امریکا برگشت! وقتی خواست بره ویزاشو بگیره (چون میدونین تو ترکیه خودت باید بری ویزاتو بگیری) دمه گیت بهش گفتن شما ممنوع الخروج شدی!!!!! هر چی گفته بود بابا من نامه دارم که تا 6 ماه دیگه معافیت تحصیلی دارم هیچی هیچی! بلیطش سوخت شد!
بعد که رفته بود اداره گذرنامه گفتن اشتباه وزارت علومه اونها هم همینو گفته بودن! حالا این دوست ما شانس اورد که رفته بود ترکیه و زود فهمید و اشکالو رفع کرد و الانم امریکاست!
حالا چرا!؟ فرض کنین که رفته بود ترکمنستان و لازم نبود ویزاشو خودش بره بگیره! همونطور که حدس می زنین اونموقع تا موقعی که میخواست بره امریکا نمی فهمید!!!!
پس ای دوستان چک کنید ممنوع الخروج شدنتونو قبل از رفتن

از کجا باید چک کنیم که ممنوع الخروج هستیم یا نه؟

y2dark
August 23rd, 2012, 12:54 AM
از کجا باید چک کنیم که ممنوع الخروج هستیم یا نه؟
شما می تونید شخصا با مراجعه به اداره گذرنامه مرکز و ارائه اصل پاسپورت از وضعیت ممنوع الخروجی خود مطلع شوید
فکر کنم تلفنی هم جواب بدن!

IIUM
August 23rd, 2012, 08:13 AM
سلام دوست عزیز
برای خروج از کشور محدودیتی به دلیل داشتن بیماری وجود نداره
ولی برای ورود به بعضی کشورها ( و برای بعضی از انواع ویزا ) محدودیت هست
علاوه بر مورد گرفتن اقامت کشورها، در مورد گرفتن ویزای تحصیلی از کشورهایی مثل کانادا هم نیاز به انجام آزمایشات پزشکی هست
البته در صورتی که اون بیماری واگیردار نباشه یا درمان بطور کامل انجام شده باشه، مشکلی پیش نمیاد در روند صدور ویزا
و صرف معاف شدن به دلیل اون بیماری هیچ موردی نداره
موفق باشی

Martine
September 15th, 2012, 02:56 AM
با سلام
دختر, مجرد و 22 ساله هستم و پاسپورت هم گرفتم. می خواستم پروسه پذیرش واسه ارشد رو شروع کنم اما پدرم راضی نیستن. آیا ایشون می تونن منو ممنوع الخروج کنن؟چیزی که من از تاپیک های قبلی متوجه شدم اینه که الان با پاسم می تونم خارج شم یعنی تو فرودگاه بهم گیر نمیدن. این موضوع(اینکه اجازه پدر نمیخوان) خیلی برام عجیبه چون این موضوع معروفه که بدون اجازه پدر نمیشه از کشور خارج شد!!!
ممنون

amilliyoung
September 15th, 2012, 03:25 AM
با سلام
دختر, مجرد و 22 ساله هستم و پاسپورت هم گرفتم. می خواستم پروسه پذیرش واسه ارشد رو شروع کنم اما پدرم راضی نیستن. آیا ایشون می تونن منو ممنوع الخروج کنن؟چیزی که من از تاپیک های قبلی متوجه شدم اینه که الان با پاسم می تونم خارج شم یعنی تو فرودگاه بهم گیر نمیدن. این موضوع(اینکه اجازه پدر نمیخوان) خیلی برام عجیبه چون این موضوع معروفه که بدون اجازه پدر نمیشه از کشور خارج شد!!!
ممنون

با سلام
چند ماه پیش خواهر منم که اتفاقا همسن شما هس برای کاری به ترکیه سفر کرد. برای اون نه رضایت پدر خواستن نه چیز دیگه ای. ولی اگه نظر منو میخواهی هیچ کاری بدون رضایت پدر و مادر باید انجام نشه.

aida_11041
September 15th, 2012, 03:43 AM
با سلام
ممنون
سلام، نه ، پدرتون نمیتونن همچین کاری بکنن، همونطور که گرفتن پاسپورت هم نیازی به اجازه پدر نداره
موفق باشید

Martine
September 15th, 2012, 03:48 AM
ممنون بابت پاسختون, آیا پدر می تواند دختر مجرد را ممنوع الخروج کند؟( یک سوال کنجکاوانه )

haami_h
September 16th, 2012, 08:23 PM
سلام دوستان
من از امریکا پذیرش دارم و وثیقه گذاشتم برای خروج. ولی چون ویزام نیومده مجبور شدم دیفر کنم به ترم بعد که ژانویه شروع میشه. 6ماهه خروجم آبان تموم میشه و یکسال معافیت بعد از تحصیلم دی ماه.
میخواستم ببینم برای تمدید تاریخ خروجم مشکلی نیست؟ درسته که 6ماه دیگه تمدید میکنن؟ و باید دوباره 20-I رو تو سایت نشا بزارم؟ یا همینجوری برم وزارت علوم؟

fafari
October 2nd, 2012, 09:22 PM
در زمان اطلاع از ممنوع الخروجی از اداره گذرنامه اگر فرد ممنوع الخروج باشد گذرنامه را ضبط میکنند. میشه از اداره ثبت به جای اداره گذرنامه اطلاع پیدا کرد؟

MehdiSafa
October 20th, 2012, 12:39 AM
منم یک سوال مشابه دارم که هر چی انجمن ها رو گشتم جوابی براش پیدا نکردم. ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنمایی کنه:
برای اجازه خروج نامه اشتغال به تحصیل کافیه یا باید ویزا هم حتما دانشجویی باشه؟
من با معافیت تحصیلی از خدمت و با ویزای دانشجویی خارج شدم ولی الان ویزای کار گرفتم. البته هنوز دوره دکتری رو تموم نکردم و دانشجوی تمام وقت هستم (نامه اشتغال به تحصیل دارم)، ولی قبل از اتمام دوره دکتری مشغول به کار شدم. کسی میدونه اگه برم ایران به مشکل بر می خورم یا نه؟
ممنون

omid_raper
October 23rd, 2012, 08:50 PM
سلام دوستانهمسر بنده به عنوان همراه من که واسه تحصیل میرم کانادا یکی دو ماه دیگه عازمه.(فقط به عنوان ویزیتور و همراه من) ایشون کارشناسی رشته روزانه تهران رو داره اما واسه تحصیل نمیخواد بیادواسه خروج از کشور همسرم عم باید مدرکشو آزاد کنم؟ (همون تحصیل رایگان) یا ربطی نداره و نمیخواد.ممنون

Carolina
November 18th, 2012, 02:06 PM
سلام، نه ، پدرتون نمیتونن همچین کاری بکنن، همونطور که گرفتن پاسپورت هم نیازی به اجازه پدر نداره
موفق باشید

سلام دوستان
تورو خدا بگین این خبر جدید درباره ی اجباری شدن اجازه نامه ی پدر برای خروج از کشور دختران مجرد درسته یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:cry::cry::embarrassed:

Hamid_110
November 18th, 2012, 04:34 PM
سلام
متاسفانه درسته، دختران مجرد کمتر از چهل سال باید اجازه نامه پدر داشته باشند یا از دادگاه نامه بگیرن.

mohsen_duk
December 17th, 2012, 12:15 PM
سلام
دوستان من یه مشکلی دارم ازتون خواهش می کنم هرکدوم که میدونید منو راهنمائی کنید ممنون
من حدود 7 سال پیش از کشور خارج شدم می خواستم برم اروپا اونجا بمونم ولی وسط راه منو تو فرودگاه مسکو گرفتن و بعد از سه روز برگردوندن ایران تو فرودگاه با برگه عبور اومدم و کارت شناسائی خودم ورود کردم ولی پاسپورت دیگه نداشتم حدود 2 سال قبل اقدام کردم برای پاسپورت ولی گفتن شما ممنوع الخروج هستید از نوع بند 2 خارج از کشور گفتن باید بری تهران اداره گذرنامه ولی نرفتم حالا می خوام بدونم اول اینکه تا الان ممنوع الخروجی من برطرف نشده و دوم اینکه آیا به من دوباره گذرنامه میدهند یا نه ؟
خواهش میکنم یکی اگر میدونه پاسخ منو بده ممنون

Hamid_110
December 17th, 2012, 03:16 PM
سلام
دوستان من یه مشکلی دارم ازتون خواهش می کنم هرکدوم که میدونید منو راهنمائی کنید ممنون
من حدود 7 سال پیش از کشور خارج شدم می خواستم برم اروپا اونجا بمونم ولی وسط راه منو تو فرودگاه مسکو گرفتن و بعد از سه روز برگردوندن ایران تو فرودگاه با برگه عبور اومدم و کارت شناسائی خودم ورود کردم ولی پاسپورت دیگه نداشتم حدود 2 سال قبل اقدام کردم برای پاسپورت ولی گفتن شما ممنوع الخروج هستید از نوع بند 2 خارج از کشور گفتن باید بری تهران اداره گذرنامه ولی نرفتم حالا می خوام بدونم اول اینکه تا الان ممنوع الخروجی من برطرف نشده و دوم اینکه آیا به من دوباره گذرنامه میدهند یا نه ؟
خواهش میکنم یکی اگر میدونه پاسخ منو بده ممنون

سلام محسن جان،
تا جایی که من اطلاع دارم ممنوع الخروجیه بند 2 مربوط میشه به ن.و، خروج غیرقانونی و ... الان میخواستم منبع رو پیداش کنم که نشد.
موضوع ممنوع الخروجی تون اگر برطرف هم شده باشه این طور نیست که روال اداری کارتون رو درست کنه، خودتون باید نامه رفع مشکل رو بگیرید ببرید اداره گذرنامه.
گذرنامه هم قطعا بهتون میدن، باز تا جایی که من میدونم قانونی نیست که یک نفر رو مادام العمر ممنوع الخروج کنه.
موفق باشید

Carolina
January 15th, 2013, 01:58 PM
البته این هنوز تصویب نشده اما در کمیسیون مجلس در حال بررسیه!!ما که با تلفن و اس ام اس اعتراض کردیم به نمایندها!!امیدواریم که تصویب نشه!

دوستان کسی اطلاع داره که تصویب شده یا نه؟

mojdeh_k
January 18th, 2013, 10:10 PM
سلام
من نمیدونم این پست به این تاپیک مربوط میشه یا نه. طبق قانون جدید که دختران مجرد زیر 40 سال با اجازه پدر و زنان متاهل با اجازه همسر میتونن پاسپورت بگیرن و اجازه داشته باشن از کشور خارج بشن. این قانون شامل حال کسانی هم که قبلا پاسپورت گرفته و الان میخوان از کشور خارج بشن میشه یا نه؟ اگه همیچین چیزی باشه که خیلی سخته

paparyay
February 20th, 2013, 08:13 PM
سلام به همگی دوستان.
من یه مساله عجیب دارم که ممنون می شم اگر کسی کمکم کنه. به صورت قانونی از کشور خارج شدم با وبزای توریستی به کشوری که قرارده اونجا کار کنم وارد شدم. یه مدتی طول می کشه تا ویزای کارم آماده بشه امروز فهمیدم که از ایران ممنوع الخروج شدم (!!!!!) به نظر شما این موضوع در گرفتن ویزای کار من تاثیر میزاره؟

mhmaghami
March 31st, 2013, 10:39 PM
سلام
دوستان کسی می تونه بگه از کجا میشه فهمید که ممنوع الخروج هستیم یا نه؟

hyderabad
March 31st, 2013, 10:49 PM
سلام
دوستان کسی می تونه بگه از کجا میشه فهمید که ممنوع الخروج هستیم یا نه؟
با پاسپورت تشریف می برید اداره گذرنامه تهران، اونجا تو اتاقک کوچولو یه متصدی خانم هست ، پاسپورت رو چک میکنه ،بهتون میگه که ممنوع الخروج هستید یا نه ! اگر باشید، پاسپورتتون همونجا گرفته میشه، اگرهم دستور بازداشت همراهش باشه که همونجا خفتتون می کنند ، اگر هم مشکلی به امید خدا نداشته باشید که بهتون پس میدن و میگن هیچ خبری نیست. البته قبلش فکر کنم یه فرم هست باید پر کنید واسه درخواستتون.

همین

mhmaghami
April 1st, 2013, 01:44 PM
اگر چه مدتی مالیات شرکتی رو پرداخت نکنیم ممنوع الخروج میشیم؟

abola
April 1st, 2013, 02:08 PM
اگر چه مدتی مالیات شرکتی رو پرداخت نکنیم ممنوع الخروج میشیم؟
پنج سال بعد از عدم تمکین به ابلاغ(چه بدستتان رسیده باشد یا نرسیده باشد) به شرطی که مالیات بالای یک میلیون تومان باشد.

mhmaghami
April 1st, 2013, 02:16 PM
پنج سال بعد از عدم تمکین به ابلاغ(چه بدستتان رسیده باشد یا نرسیده باشد) به شرطی که مالیات بالای یک میلیون تومان باشد.

ممنون. سورس این اطلاعات رو از کجا بدست آوردید؟ من یک بار پس از این که 2 سال از عدم پرداخت مالیات گذشته بود از کشور خارج شدم و اتفاقی هم نیفتاد.

abola
April 1st, 2013, 02:21 PM
ممنون. سورس این اطلاعات رو از کجا بدست آوردید؟ من یک بار پس از این که 2 سال از عدم پرداخت مالیات گذشته بود از کشور خارج شدم و اتفاقی هم نیفتاد.
کتاب قانون مالیاتهای مستقیم را می توانید مطالعه کنید و یا به ممیز مالیاتی رجوع کنید و بپرسید

foreverblue
April 6th, 2013, 12:33 AM
با پاسپورت تشریف می برید اداره گذرنامه تهران، اونجا تو اتاقک کوچولو یه متصدی خانم هست ، پاسپورت رو چک میکنه ،بهتون میگه که ممنوع الخروج هستید یا نه ! اگر باشید، پاسپورتتون همونجا گرفته میشه، اگرهم دستور بازداشت همراهش باشه که همونجا خفتتون می کنند ، اگر هم مشکلی به امید خدا نداشته باشید که بهتون پس میدن و میگن هیچ خبری نیست. البته قبلش فکر کنم یه فرم هست باید پر کنید واسه درخواستتون.

همین

با کارت ملی تشریف ببرید. به هیچ عنوان هم خفت نمیکنند!! ممنوعیت خروج با مجرم و تحت تعقیب بودن فرق میکنه. کسی که بدهی مالیاتی داره مجرم محسوب نمیشه و تا قرار بازداشت براش صادر نشده باشه کسی نمیتونه خفتش کنه

ghanavat
April 12th, 2013, 12:01 AM
سلام
یه سوال داشتم

من چند ماه پیش یک وام گرفتم که به صورت مشارکتی هست و کل اقساط بصورت یکجا در سررسید یکساله بازپرداخت میشه
حالا که قصد خروج از کشور دارم آیا ممکنه ممنوع الخروج باشم؟
ممنون میشم اگر کمک کنید.

foreverblue
April 23rd, 2013, 02:48 PM
سلام
یه سوال داشتم

من چند ماه پیش یک وام گرفتم که به صورت مشارکتی هست و کل اقساط بصورت یکجا در سررسید یکساله بازپرداخت میشه
حالا که قصد خروج از کشور دارم آیا ممکنه ممنوع الخروج باشم؟
ممنون میشم اگر کمک کنید.

در این جا هیچ پاسخ قطعی دریافت نخواهید کرد و بهترین راه، استعلام از خود اداره گذرنامه است.

annihilator
April 24th, 2013, 12:05 PM
سلام ببخشید من یه سوال داشتم ممنون می شم کمک کنین
من رفتم میدون سپاه سوال کردم که من لیسانسم داره تموم میشه بعد از این که فارغ التحصیل شم می تونم تو فرژه یک ساله پول بزارم برای امتحان toefl از کشور خارج شم افسر گفت می تونین مشکلی نیست ...چند بار دیگه هم پرسیدم تا مطمئن شم باز گفت مشکلی نیست من که شاخ دراوردم !!! واقعا می شه ؟ راست گفت ؟؟؟

Hamid_110
April 24th, 2013, 10:40 PM
سلام ببخشید من یه سوال داشتم ممنون می شم کمک کنین
من رفتم میدون سپاه سوال کردم که من لیسانسم داره تموم میشه بعد از این که فارغ التحصیل شم می تونم تو فرژه یک ساله پول بزارم برای امتحان toefl از کشور خارج شم افسر گفت می تونین مشکلی نیست ...چند بار دیگه هم پرسیدم تا مطمئن شم باز گفت مشکلی نیست من که شاخ دراوردم !!! واقعا می شه ؟ راست گفت ؟؟؟

سلام
اگر مطالب قبلی همین فروم در تاپیک های مرتبط رو می خوندید میدیدید که هم میشه هم خیلی ها این کار و کردند.

samani_ghaemi
April 25th, 2013, 02:23 PM
دوستان من چند هفته پیش گذرنامه ام رو دریافت کردم برای اولین بار.
این به این معنی هست که ممنوعیت خروج ندارم دیگه؟ اگر داشتم حتماً بهم گذرنامه نمیدادند. درسته یا لازمه باز برم اداره گذرنامه استعلام کنم؟
سرباز هم بودم، جای حساس هم نبودم، خدمتم هم اول دی ماه تموم شده. کارتم هم اومده.

mohsen2014
April 26th, 2013, 09:11 PM
دوستان،اگه پروژه واسه وزارت دفاع انجام بدی و کسری بگیری(نه امریه)، و ( همزمان خدمت تو سپاه یک جای معمولی بری و نه حساس و از کسری پروژه استفاده کنی )،واسه خروج کشور و پذیرش تو کانادا مشکل ایجاد میکنه؟تو روز مصاحبه چی؟ممنون..

vahidaz
April 30th, 2013, 11:44 PM
بچه ها من ترم هفت ارشدم درسم طول دادم که بتونم تافل و جی از ای بدم ولی الان فهمیدم که تو سنوات نمی تونم خروج از کشور بگیرم و هیچ کاری عملا نمی تونم بکنم حتی اینجام نمی تونم دکترا بخونم:cry: کسی تجربه ای چیزی داره می تونه کمکم کنه دارم می ترکم الان از المان پذیرش با فاند دارم یعنی کاری نمی تونم بکنم واقعا؟

Profession@l
May 4th, 2013, 03:06 PM
کسی میدونه ممنونعیت خروج بر اساس اداره مالیات از چقدر بیشتر باشه اعمال میشه؟

maryamm67
May 11th, 2013, 12:43 AM
دوستان این ماجرای اجازه دختران چیه؟ حقیقت داره؟ من دارم میرم ایران. باید برای برگشتم این اجازه را بگیرم؟
از خانومایی که اخیرا اومدن کسی این اجازه نامه رو گرفته؟
مرسی

fa123456
May 11th, 2013, 01:14 AM
من هفته پیش با یه کپی از گذرنامه و اصل کارت ملی به اداره گذرنامه شهرستانمون رفتم و استعلام قبل از مسافرت کردم و خوشبختانه هیچ موردی نداشتم:)

anita67
May 15th, 2013, 12:41 AM
دوستان سلام من دو تا سوال دارم:
1-متاسفانه اخبار ضد و نقیضی وجود داره من افسر گذرنامه اداره پلیس +10 صحبت کردم و اون گفت هیچگونه اجازه پدر لازم نیست برای خروج دختر مجرد بالای 18 سال. اما گویا لازمه..ممکنه کسی که تجربه داره منو آگاه کنه کدوم درسته؟ و اگر لازمه اجازه نامه محضری باید بگیرم؟
2- میشه لطفا جریان این استعلام قبل سفر رو برام بگید اونم لازمه برای همه پسر و دختر؟ اگر بله چجوری می تونم بگیرم؟
پیشاپیش از لطفتون ممنون

foreverblue
May 18th, 2013, 10:24 AM
سلام
من اداره گذرنامه بودم، به کل گیر بودند و میگفتند فقط و فقط خود شخص باید با اصل گذرنامه مراجعه کند (ولی بستگی به حال و حوصله افسری دارد که پشت میز نشسته و ... ممکنه با کپی پاسپورت و کارت ملی هم کار رو راه بندازه)

foreverblue
May 18th, 2013, 10:25 AM
نکته: اگر شما با قید وثیقه خارج بشید و دیر برگردید، بین 6 ماه تا یکسال ممنوع الخروج میشوید

foreverblue
May 18th, 2013, 01:47 PM
دوستان سلام من دو تا سوال دارم:
1-متاسفانه اخبار ضد و نقیضی وجود داره من افسر گذرنامه اداره پلیس +10 صحبت کردم و اون گفت هیچگونه اجازه پدر لازم نیست برای خروج دختر مجرد بالای 18 سال. اما گویا لازمه..ممکنه کسی که تجربه داره منو آگاه کنه کدوم درسته؟ و اگر لازمه اجازه نامه محضری باید بگیرم؟
2- میشه لطفا جریان این استعلام قبل سفر رو برام بگید اونم لازمه برای همه پسر و دختر؟ اگر بله چجوری می تونم بگیرم؟
پیشاپیش از لطفتون ممنون

من هم ضد و نقیض زیاد شنیدم ولی شما میتونی مراجعه کنی پلیس +10 و درخواست صدور گذرنامه بدی
اگر گذرنامه بهتون دادند یعنی مشکل خروج ندارید

abola
May 18th, 2013, 02:00 PM
کسی میدونه ممنونعیت خروج بر اساس اداره مالیات از چقدر بیشتر باشه اعمال میشه؟
پنج سال بعد از ابلاغ در صورتی که مالیات بیشتر از ده میلیون ریال باشد سر ممیز می تواند پرونده شما را به دادگاه ارجاع داده و شما را ممنوع الخروج کند.

mahspice
May 18th, 2013, 02:37 PM
پنج سال بعد از ابلاغ در صورتی که مالیات بیشتر از ده میلیون ریال باشد سر ممیز می تواند پرونده شما را به دادگاه ارجاع داده و شما را ممنوع الخروج کند.
درود بر شما
این موضوع در ماده 202 قانون مالیات های مستقیم عینا به صورت زیر آمده است:

مادة 202 ـ وزارت امور اقتصادي و دارايي يا سازمان امور مالياتي کشور مي‌تواند از خروج بدهکاران مالياتي که ميزان بدهي ‌قطعي آنها از ده ميليون (10,000,000) ريال بيشتر است از کشور جلوگيري نمايد. حکم اين ماده در مورد مدير يا مديران مسئول‌ اشخاص حقوقي خصوصي بابت بدهي قطعي مالياتي شخص حقوقي اعم ‌از ماليات بر درآمد شخص حقوقي يا ماليات‌هايي که به موجب اين‌قانون شخص حقوقي مکلف به کسر و ايصال آن مي‌باشد و مربوط‌ به دوران مديريت آنان بوده نيز جاري است‌. مراجع ذيربط با اعلام وزارت يا سازمان مزبور مکلف به اجراي اين‌ ماده مي‌باشند.
تبصره ـ در صورتي که مؤديان مالياتي به قصد فرار از پرداخت ‌ماليات اقدام به نقل و انتقال اموال خود به همسر و يا فرزندان‌ نمايند سازمان امور مالياتي کشور مي‌تواند نسبت به ابطال اسناد مذکور از طريق مراجع قضايي اقدام نمايد.
این مطلب را در وبسایت سازمان امور مالیاتی کشور در این لینک (http://www.intamedia.ir/laws/ShowLawsM.aspx?mnu=472021) می توانید مشاهده نمایید.
تا جایی که من دیدم،در قانون مالیاتهای مستقیم و بخشنامه های مربوط به آن هیچ اشاره ای به این پنج سال نشده، شما این پنج سال رو کجا دیدین؟

foreverblue
June 18th, 2013, 07:07 AM
درود بر شما
این موضوع در ماده 202 قانون مالیات های مستقیم عینا به صورت زیر آمده است:

این مطلب را در وبسایت سازمان امور مالیاتی کشور در این لینک (http://www.intamedia.ir/laws/ShowLawsM.aspx?mnu=472021) می توانید مشاهده نمایید.
تا جایی که من دیدم،در قانون مالیاتهای مستقیم و بخشنامه های مربوط به آن هیچ اشاره ای به این پنج سال نشده، شما این پنج سال رو کجا دیدین؟

من از یک وکیل شنیدم که ظاهرا این قانون عوض شده و مبلغ از 10.000.000 ریال خیلی بالاتر شده. ممنون میشم اگه کسی اطلاع دقیق داره بگه

mahspice
June 18th, 2013, 12:39 PM
من از یک وکیل شنیدم که ظاهرا این قانون عوض شده و مبلغ از 10.000.000 ریال خیلی بالاتر شده. ممنون میشم اگه کسی اطلاع دقیق داره بگه

دوست عزیز، من لینک از وب سایت سازمان امور مالیاتی کشور، و از قانون مالیاتهای مستقیم گذاشتم.
خیر این قانون عوض نشده، و چیزی توسط مجلس شورای اسلامی کشور تصویب نشده، اگر قانون جدیدی در این رابطه به تصویب می رسید، توسط روزنامه رسمی اعلام می شد. که تاکنون چیزی اعلام نشده
لطفا بر مبنای مبنای منابع موثق در این زمینه صحبت بفرمایید، صحبت بر مبنای صرفا شنیده ها، مصداق شایعه است که مخالف با قوانین فروم (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?222-%D8%AC%D9%85%D8%B9%E2%80%8C%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8 C-%D9%85%D9%82%D8%B1%D8%B1%D8%A7%D8%AA-(%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7-%D8%A8%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AF)&p=783&viewfull=1#post783) است.

foreverblue
June 21st, 2013, 11:18 AM
دوست عزیز، من لینک از وب سایت سازمان امور مالیاتی کشور، و از قانون مالیاتهای مستقیم گذاشتم.
خیر این قانون عوض نشده، و چیزی توسط مجلس شورای اسلامی کشور تصویب نشده، اگر قانون جدیدی در این رابطه به تصویب می رسید، توسط روزنامه رسمی اعلام می شد. که تاکنون چیزی اعلام نشده
لطفا بر مبنای مبنای منابع موثق در این زمینه صحبت بفرمایید، صحبت بر مبنای صرفا شنیده ها، مصداق شایعه است که مخالف با قوانین فروم (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?222-%D8%AC%D9%85%D8%B9%E2%80%8C%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8 C-%D9%85%D9%82%D8%B1%D8%B1%D8%A7%D8%AA-(%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7-%D8%A8%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AF)&p=783&viewfull=1#post783) است.

مدیر گرامی
تا جایی که بنده اطلاع دارم این فروم و امثال آن برای تبادل اطلاعات و کسب اطلاعات و سوال پرسیدن است. بنده هم فقط پرسیدم که اینطور شنیده ام، ایا کسی اطلاع دقیق دارد یا نه.
حال دیگر موضوع شایعه پراکنی و مصداق آن و آموزش آن بحث دیگری است.

در هر صورت، برای اطلاع جنابعالی و سایر دوستان عرض میکنم که در انتهای سال 1391 و قبل از ارائه بودجه 1392، طرح حمایت از تولید (که شامل 40 ماده) برای اصلاح برخی قوانین مالیاتی و سایر قوانین است تحویل هیئت رییسه مجلس گردیده و در مجلس بررسی گردیده و تا جایی که بنده اطلاع داشتم در حال نهایی شدن است. ماده 3 این طرح، به اصلاح همان ماده 202 مصوب سال 1366 به شرح ذیل میپردازد:

ماده 2- ماده (202) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب 4/12/1361 به صورت ذیل اصلاح می‌شود:

ممنوع الخروج كردن صاحبان و مديران بنگاه هاي اقتصادي توليدي بخش خصوصي و تعاوني موضوع (2) اين قانون، صرفا در صورتي كه بدهي مالياتي آنها قطعيت يافته و بيش از مبلغ بيست ميليارد ريال باشد، از سوي وزارت امور اقتصادي و دارايي و با اطلاع قبلي ذي نفع صورت خواهد گرفت. مديران و مسئولان اشخاص حقوقي فقط نسبت به ماليات دوران مديريت خود مسئول هستند.

به هر حال، بنده باز هم دارم سوال میکنم که کسی میداند این طرح به کجا رسیده و آیا تصویب شده یا ...؟

mahspice
June 21st, 2013, 11:56 AM
مدیر گرامی
تا جایی که بنده اطلاع دارم این فروم و امثال آن برای تبادل اطلاعات و کسب اطلاعات و سوال پرسیدن است. بنده هم فقط پرسیدم که اینطور شنیده ام، ایا کسی اطلاع دقیق دارد یا نه.
حال دیگر موضوع شایعه پراکنی و مصداق آن و آموزش آن بحث دیگری است.

در هر صورت، برای اطلاع جنابعالی و سایر دوستان عرض میکنم که در انتهای سال 1391 و قبل از ارائه بودجه 1392، طرح حمایت از تولید (که شامل 40 ماده) برای اصلاح برخی قوانین مالیاتی و سایر قوانین است تحویل هیئت رییسه مجلس گردیده و در مجلس بررسی گردیده و تا جایی که بنده اطلاع داشتم در حال نهایی شدن است. ماده 3 این طرح، به اصلاح همان ماده 202 مصوب سال 1366 به شرح ذیل میپردازد:

ماده 2- ماده (202) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب 4/12/1361 به صورت ذیل اصلاح می‌شود:

ممنوع الخروج كردن صاحبان و مديران بنگاه هاي اقتصادي توليدي بخش خصوصي و تعاوني موضوع (2) اين قانون، صرفا در صورتي كه بدهي مالياتي آنها قطعيت يافته و بيش از مبلغ بيست ميليارد ريال باشد، از سوي وزارت امور اقتصادي و دارايي و با اطلاع قبلي ذي نفع صورت خواهد گرفت. مديران و مسئولان اشخاص حقوقي فقط نسبت به ماليات دوران مديريت خود مسئول هستند.

به هر حال، بنده باز هم دارم سوال میکنم که کسی میداند این طرح به کجا رسیده و آیا تصویب شده یا ...؟

هنوز این ماده قانونی تصویب و ابلاغ نشده، هنوز ماده 202 قانون مالیات های مستقیم به قوت خود باقی است.

meriii
June 22nd, 2013, 12:19 AM
سلام به همگی
یه سوال فنی داشتم.
من ترم دیگه کارشناسیم تمومه حالا اگر بخام برم آلمان دوباره کارشناسی بخونم میتونم از کشور خارج شم یا فقط باید ادامه تحصیل باشه؟

behnamdehghan
July 4th, 2013, 11:08 AM
دیگه بهتون ارز دانشجویی تعلق نمی گیره
ولی اگه گواهی اشتغال به تحصیل داشته باشید برای خروجی به مشکل نمی خورید

ssmaeili1984
July 11th, 2013, 05:55 PM
دوستان هفته پیش برای من اتفاق حیرت انگیزی افتاد که شکه شدم. توی فرودگاه بعد از گرفتن بردینگ کارت و تحویل چمدان افسر گذرنامه به من اجازه خروج نداد علیرغم اینکه پاسم تا 2 سال دیگه اعتبار داشت و استدلالش این بود که من چون پاسم رو توی کویت عوض کرده بودم و 1.5 سال پیش اونجا اقامت داشتم تبعه خارجی محسوب می شدم و نمی تونستم بیش از 1 سال تو ایران بمونم فقط چون تو پاسم نوشته محل اقامت کویت. من از این قانون هیچ اطلاعی نداشتم و سفارت ایران در کویت هم به ما چنین چیزی نگفته بود موقع تعویض پاس. حالا قضیه جالب می شه وقتی که من میرم پلیس +10 و می خوام پاس جدید بگیرم می گن چون پاست اعتبار داره باید بری اداره اتباع خارجی و به اونا نامه بنویسی که پاست رو باطل کنند تا بتونی پاس جدید بگیری . پس دوستان عزیز اگه پاستون رو تو یه کشور دیگه عوض می کنید به این نکته دقت کنید . البته برادرم هم همون سال پاسش رو توی بلاروس عوض کرده بود و سفارت بهش گفته بود وقتی رفتی ایران پاست رو ببر اداره گذرنامه . برده بود پاسش رو که 1 هفته پاسش رو نگه داشتن نمی دونم چیکار کردن روش که سال پیش تونست بدون هیچ مشکل این چنینی از ایران خارج بشه .
راستی آقایون دقت کنند اینم اتفاقی بود که تو فرودگاه دیدم که برای یه پسری رخ داد و نذاشتن از کشور خارج شه . ایشون کارت پایان خدمت داشت و درخواست کارت الکترونیکی اش رو کرده بود که هنوز نرسیده بود دستش (2 هفته طول می کشه) واسه همین نذاشتن بره گفتن تا صدور کارت الکترونیکی پایان خدمت ممنوع الخروجه.

mshs
July 13th, 2013, 01:07 AM
با سلام
می خواستم بدونم برای رشته هوافضا ممنوعیت ویزا تو کشور های دیگه وجود داره یا نه؟
ایا بدونن از ایرانی مشکلی پیش میاد؟
برای مسابقات خارج کشور ایران چه جوری اجازه خروج به پسر ها میده؟با وثیقه؟یا...

parivash89
July 22nd, 2013, 01:23 PM
سلام دوستان آیا برای بعد از 18 سال برای دختران برای خروج از کشور احتیاج به اجازه پدر هست؟ قبلا که نبوده ولی من اخیرا شنیدم گویا قانون عوض شده. کسی اطلاعی داره؟؟؟ ممنون میشم.

Sina123
August 16th, 2013, 05:22 PM
با سلام
من یک ماه پیش ویزای تحصیلی فرانسه گرفتم و بعد از خرید بلیط و همه کارها دیروز توی فرودگاه به من اجازه خروج ندادند. موضوع هم اینه که 2 سال پیش وقتی از سربازی معاف شدم و قبل از اینکه کارتم بیاد قصد رفتن به ترکیه رو داشتم و برای همین منظور از اداره گذرنامه برگه خروج گرفتم. بعد از یک هفته که از سفر برگشتم کارت معافیتم اومده بود. حالا دیروز توی فرودگاه به من گفتن که باید دوباره به اداره گدرنامه مراجعه می کردم بعد از گرفتن کارت و حالا نمی تونم خارج بشم چون یکبار اجازه خروج داشتم. حالا فردا باید برم اداره گذرنامه.
آیا می دونید چه کاری باید اونجا انجام بدم و چقدر طول میکشه؟ کسی مورد مشابه داشته؟ واسه پاسپورتم که ویزا توشه مشکلی پیش نمیاد؟ (مثلا پاسپرتم رو بگیرند)
ممنون میشم هرچه سریعتر کمکمک کنید.

Hamid_110
August 16th, 2013, 07:22 PM
با سلام
من یک ماه پیش ویزای تحصیلی فرانسه گرفتم و بعد از خرید بلیط و همه کارها دیروز توی فرودگاه به من اجازه خروج ندادند. موضوع هم اینه که 2 سال پیش وقتی از سربازی معاف شدم و قبل از اینکه کارتم بیاد قصد رفتن به ترکیه رو داشتم و برای همین منظور از اداره گذرنامه برگه خروج گرفتم. بعد از یک هفته که از سفر برگشتم کارت معافیتم اومده بود. حالا دیروز توی فرودگاه به من گفتن که باید دوباره به اداره گدرنامه مراجعه می کردم بعد از گرفتن کارت و حالا نمی تونم خارج بشم چون یکبار اجازه خروج داشتم. حالا فردا باید برم اداره گذرنامه.
آیا می دونید چه کاری باید اونجا انجام بدم و چقدر طول میکشه؟ کسی مورد مشابه داشته؟ واسه پاسپورتم که ویزا توشه مشکلی پیش نمیاد؟ (مثلا پاسپرتم رو بگیرند)
ممنون میشم هرچه سریعتر کمکمک کنید.

سلام
خیالی نیست، کار شما پنج دقیقه هم کمتر معطلی داره.
با پاس تون کاری ندارن؛ فقط تو کامپیوتر خودشون یه تیک میزنه!
نگران نباش

meamari2
August 17th, 2013, 03:43 PM
سلام به همگی
یه سوال فنی داشتم.
من ترم دیگه کارشناسیم تمومه حالا اگر بخام برم آلمان دوباره کارشناسی بخونم میتونم از کشور خارج شم یا فقط باید ادامه تحصیل باشه؟

شما در هر مقطع فقط یک بار مجاز به استفاده از معافیت تحصیلی هستید .

mkh2013
August 18th, 2013, 11:44 PM
سلام من رو ویزام بجای دانشجو ورکر نوشته هست میخواستم بدونم با گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه میشه مهر خروج از کشور گرفت؟ خیلی متشکر میشم که تجربه خودتونو به من منتقل کنید

maurice
August 30th, 2013, 10:53 PM
شما در هر مقطع فقط یک بار مجاز به استفاده از معافیت تحصیلی هستید .
سلام . من دانشجوی ارشد هستم . دو سال هم از پایان کارشناسیم تموم شده. ایا می تونم برای ادامه تحصیل ارشد با وثیقه از کشور خارج بشم

eloquent
August 31st, 2013, 10:47 PM
سلام
کسانی که شبانه بودند و هنوز بدهی دارند به دانشگاه بابت وام تحصیلی، آیا برای خروج ممنوعیت ندارند؟ در واقع اقساط باقیمانده آیا مشکل ساز نمیشه؟

HAMED.B
September 9th, 2013, 11:53 AM
سلام دوستان
من برای استخدام پیمانی 6سال(ارشد مکانیک-جایگزین سربازی) برای شرکت صها در وزارت دفاع تمام مراحل گزینش رو پشت سر گذاشتم. سوال بنده در مورد ممنوعیت خروجه. آیا اگر پس از این 6سال یا وسط این 6سال بیایم بیرون بازم ممنوع الخروجیم؟ با توجه به این که پروژه های اونجا سریه؟ راستش بنده سوالات دیگه ای داشتم که در حدود 2ماهه دارم دنبال کسی میگردم که ازش بپرسم. اگر کسی رو میشناسید با شرایط مشابه لطفا آدرس یا آی دیشو بدین اظطراریه

ganshooh
September 16th, 2013, 05:31 PM
سلام دوستان
ببخشید یه خورده سوالم مرتبط نیس ولی جایی بهتر از اینجا پیدا نکرم که سوالمو مطرح کنم
کسی میدونه یه خانم برای خروج از کشور به اجازه کی نیاز داره؟ متاهل باشه یا مجرد جطور؟ حالا اگه هس در کدوم مرحله هس، گذرنامه گرفتن یا ویزا یا ترک فرودگاه؟؟؟ اصلن راه پیچومدنم هس؟!! خواهشا اگه کسی مطمئن هس جواب بده

miri
October 12th, 2013, 11:45 AM
دوستان عزیز آیا بانوان مجرد احتیاج به اذن پدر دارن برای خروج از کشور؟
اگر بله شرایط تهیه اش چطوریه؟

imanem
October 15th, 2013, 11:12 AM
با سلام
من یکی از خوانندگان خارج از کشور هستم که سال ۸۹ یک آهنگ تقدیم کردم به جنبش سبز که البته در موردش در شبکه VOA و همینطور رادیو فردا مصاحبه هایی داشتم . در فکر برگشتن به ایران هستم البته فقط برای مدت کوتاهی که خانواده رو ببینم . معاون دادستانی کل کشور چندی پیش گفته هموطنان مقیم خارج که نگران وضعیت ممنوع الخروجی خود هستند میتوانند وکیل یا یکی از اقوام خود را به دادستانی کل کشور بفرستند و در آنجا بهشون دقیق میگن که آیا این آدم ممنوع الخروج هست یا نه . میخواستم بدونم آیا واقعا در دادستانی کل کشور کسی پاسخگو هست و اگر هست میشه به این حرفها اطمینان کرد و در صورتی که گفتند مثلا ممنوع الخروج نیست واقعا این صحت داره یا مثل همیشه نمیشه به اینها اطمینان کرد مثلا بگن ما ممنوع الخروج نیستیم بعد بیاییم اونجا پاسپورتمونو بگیرن بگن ممنوع الخروجی ؟ دقت کنید که سوال من دو قسمت هست ۱: آیا کسانی که خارج از کشور هستند میتوانند اقوام خودشونو بفرستن به دادستانی کل کشور برای استعلام ممنوع الخروجی همانطور که معاون دادستانی کل کشور گفته ؟ یا باید خود آدم اونجا باشه ؟ ۲: آیا میشه اطمینان کرد یعنی مثلا اگه گفتن طرف ممنوع الخروج نیست احتمال اینکه در بدو ورود باز هم پاسپورت رو توقیف کنند هست؟ یعنی میخواهم بدونم به غیر از دادستانی کل کشور نهاد دیگری هم میتواند ممنوع الخروج کنه ؟که وقتی از دادستانی میپرسی اونها بگن ممنوعه الخروج نیست اما بعد معلوم شه یه نهاد دیگه ممنوع الخروج کرده؟ چون در کشور ما تا جایی که یادمه نهادهای موازی زیاد هستند که خودشون واسه خودشون قانون وضع میکنند

darklord
October 15th, 2013, 03:10 PM
سلام دوستان
ببخشید یه خورده سوالم مرتبط نیس ولی جایی بهتر از اینجا پیدا نکرم که سوالمو مطرح کنم
کسی میدونه یه خانم برای خروج از کشور به اجازه کی نیاز داره؟ متاهل باشه یا مجرد جطور؟ حالا اگه هس در کدوم مرحله هس، گذرنامه گرفتن یا ویزا یا ترک فرودگاه؟؟؟ اصلن راه پیچومدنم هس؟!! خواهشا اگه کسی مطمئن هس جواب بده

دوستان عزیز آیا بانوان مجرد احتیاج به اذن پدر دارن برای خروج از کشور؟
اگر بله شرایط تهیه اش چطوریه؟

خانم های مجرد بالای 18 سال، برای خروج از کشور نیاز به دریافت هیچ نوع اجازه ای ندارند.
خانم های متاهل، در زمان دریافت پاسپورت نیاز به کسب اجازه از شوهر دارند.

* در صورتی که برای خانم های متاهل به هر دلیلی شوهر حاضر به ارائه اجازه خروج نشود، امکان شکایت و دریافت رای مثبت دادگاه مبنی بر خروج وجود دارد (برای مثال خروج از کشور برای موارد پزشکی).

Masoud_a1367
November 1st, 2013, 10:38 PM
من این ترم از نظام وظیفه برای یک ترم سنوات بدون غیبت برای ادامه تحصیل در دانشگاه گرفتم
آیا نظام وظیفه اجازه خروج از کشور رو به من میده؟ چون که یه جایی خوندم که کسایی که سنوات گرفتن دیگه اجازه خروج بهشون داده نمیشه تا بعد از پایان خدمت
آیا این موضوع صحت داره؟

darklord
November 2nd, 2013, 01:30 AM
من این ترم از نظام وظیفه برای یک ترم سنوات بدون غیبت برای ادامه تحصیل در دانشگاه گرفتم
آیا نظام وظیفه اجازه خروج از کشور رو به من میده؟ چون که یه جایی خوندم که کسایی که سنوات گرفتن دیگه اجازه خروج بهشون داده نمیشه تا بعد از پایان خدمت
آیا این موضوع صحت داره؟

متاسفانه صحت داره:

8- شرايط كلي مشمولان براي خروج از كشور كدام است؟
الف : مشمول فاقد غيبت باشد.
ب : وضعيت تحصيلي مشخصي داشته باشد(دانش آموز- دانشجو – طلبه فارغ التحصيل)
پ : دانشجويان در سنوات ارفاقي مازاد بر سنوات مجاز تحصيل قرارنداشته باشند.
ت : وثيقه مورد نياز را به سازمان وظيفه عمومي پرداخته باشند.
ث : گواهي اشتغال به تحصيل يادرخواست مجوز خروج از كشور را ارايه نمايند.
ج:مهلت معرفي مشمولان فارغ التحصيل به پايان نرسيده باشد يا داراي برگ اعزام بدون غيبت باشند.

rezataeb
November 2nd, 2013, 01:54 PM
من 3 ماه است در مقطع ارشد فارغ التحصیل شدم ، آیا در فاصله 1 ساله برای امکان ورود به مقطع دکترا امکان خروج از کشور برای دادن امتحان دارم؟ و اگر دارم، چه مدارکی به جز گواهی ثبت نام امتحان و گواهی فراغت از تحصیل نیاز دارم.
با تشکر

isong
November 3rd, 2013, 01:39 PM
با سلام خدمت دوستان
من تقریبا 4 ماهه که 18 سالم شده و طبیعتا ممنوع الخروج شدم . ولی مثه اینکه ما یه سال وقت داریم تا یک کنکور دیگه بدیم یعنی تا 19 سالگی مثه اینکه وقت داریم . حالا من میخواستم بدونم که آیا میتونم تو این مدت از کشور خارج شم یا نه ممنوع خروج هستم . اگه ممنوع خروجم باید چیکار کنم که بتونم از کشور خارج شم .
با تشکر

darklord
November 3rd, 2013, 11:19 PM
با سلام خدمت دوستان
من تقریبا 4 ماهه که 18 سالم شده و طبیعتا ممنوع الخروج شدم . ولی مثه اینکه ما یه سال وقت داریم تا یک کنکور دیگه بدیم یعنی تا 19 سالگی مثه اینکه وقت داریم . حالا من میخواستم بدونم که آیا میتونم تو این مدت از کشور خارج شم یا نه ممنوع خروج هستم . اگه ممنوع خروجم باید چیکار کنم که بتونم از کشور خارج شم .
با تشکر

شما میتونستید پیش از رسیدن به 18 سالگی از کشور خارج بشید ولی متاسفانه فکر میکنم الآن دیگه امکان خروج نداشته باشید، معافیت تحصیلی برای خروج از کشور از مقطع کارشناسی ارشد به بالا صادر میشه و طبیعتا اینکه بهترین راه خوندن دروس کارشناسی در داخل کشور و بعد از اون اقدام برای خروج از کشور هست.

* البته کمی شک دارم، شتابزده عمل نکنید و صبر کنید تا باقی دوستان هم نظرشون رو اعلام کنن.

darklord
November 3rd, 2013, 11:21 PM
من 3 ماه است در مقطع ارشد فارغ التحصیل شدم ، آیا در فاصله 1 ساله برای امکان ورود به مقطع دکترا امکان خروج از کشور برای دادن امتحان دارم؟ و اگر دارم، چه مدارکی به جز گواهی ثبت نام امتحان و گواهی فراغت از تحصیل نیاز دارم.
با تشکر

تا جایی که خاطرم هست امکان خروج در طول فرجه ی پس از فارغ التحصیلی وجود داره ولی خروج برای امتحانات رو فکر میکنم دانشگاه باید نامه بده و در نتیجه این نوع از خروج احتمالا برای شما (در فرجه) امکان پذیر نیست. ولی برای مقاصد زیارتی و سیاحتی و ... میشه خارج شد.

isong
November 3rd, 2013, 11:50 PM
شما میتونستید پیش از رسیدن به 18 سالگی از کشور خارج بشید ولی متاسفانه فکر میکنم الآن دیگه امکان خروج نداشته باشید، معافیت تحصیلی برای خروج از کشور از مقطع کارشناسی ارشد به بالا صادر میشه و طبیعتا اینکه بهترین راه خوندن دروس کارشناسی در داخل کشور و بعد از اون اقدام برای خروج از کشور هست.

* البته کمی شک دارم، شتابزده عمل نکنید و صبر کنید تا باقی دوستان هم نظرشون رو اعلام کنن.
یعنی اگه پذیرش هم بگیرم از دانشگاه دیگه ای بازم امکانش نیست؟

darklord
November 4th, 2013, 12:02 AM
یعنی اگه پذیرش هم بگیرم از دانشگاه دیگه ای بازم امکانش نیست؟

متاسفانه خیر.

سوال- آيا مشمولاني كه در داخل كشور در مقطع متوسطه فارغ التحصيل مي شوند، حق تحصيل در خارج از كشور را دارند؟
پاسخ- خير آنها به عنوان مقيم خارج از كشور محسوب نشده ومجاز به تحصيل در دانشگاه هاي خارج از كشور نمي باشند.

سوال- چه مشمولاني مي توانند بدون آنكه مقيم كشورهاي خارجي باشند دردانشگاه هاي خارج از كشور تحصيل نموده و از معافيت تحصيلي دانش جويان خارج از كشور بهره مند شوند؟
پاسخ- مشمولاني كه در مقاطع كارشناسي يا بالاتر در دانشگاه هاي داخل كشور فارغ التحصيل شده باشند به شرط عدم ورود به غيبت وسپري نشدن بيش از يكسال از تاريخ فراغت از تحصيل با سپردن تضمين لازم مي توانند از اين معافيت استفاده نمايند.

isong
November 4th, 2013, 02:51 PM
متاسفانه خیر.

سوال- آيا مشمولاني كه در داخل كشور در مقطع متوسطه فارغ التحصيل مي شوند، حق تحصيل در خارج از كشور را دارند؟
پاسخ- خير آنها به عنوان مقيم خارج از كشور محسوب نشده ومجاز به تحصيل در دانشگاه هاي خارج از كشور نمي باشند.

سوال- چه مشمولاني مي توانند بدون آنكه مقيم كشورهاي خارجي باشند دردانشگاه هاي خارج از كشور تحصيل نموده و از معافيت تحصيلي دانش جويان خارج از كشور بهره مند شوند؟
پاسخ- مشمولاني كه در مقاطع كارشناسي يا بالاتر در دانشگاه هاي داخل كشور فارغ التحصيل شده باشند به شرط عدم ورود به غيبت وسپري نشدن بيش از يكسال از تاريخ فراغت از تحصيل با سپردن تضمين لازم مي توانند از اين معافيت استفاده نمايند.

ممنون که جواب دادین
فقط یه سوال دیگه اینکه الان کسی که در رشته پزشکی میخواد تحصیل کنه کارشناسی اینا نداره که برای اون تو چه مقطعی میشه رفت؟

amin625
November 27th, 2013, 10:26 PM
سلام
یکی از دوستانم دانشجوی کارشناسیه و میخواد بلافاصله بعد از گرفتن مدرکش از کشور خارج بشه. درواقع تصمیم داره سربازی رو بپیچونه! خب طبیعتا میتونه با وثیقه خارج بشه اما سوال اینجاست که آیا راهی هست که بتونه مدرکش رو هم بدست بیاره چون میخواد برای کار اقدام کنه. ضمناً شرایط تحصیلیش طوری نیست که بخواد پذیرش بگیره (معدلش کمه) و البته شرایط مالیشم طوری نیست که بخواد از دانشگاههای پولی پذیرش بگیره. ممنون میشم اگه راهی هست راهنمایی کنید.

mohammad_re
November 27th, 2013, 10:33 PM
ممنون که جواب دادین
فقط یه سوال دیگه اینکه الان کسی که در رشته پزشکی میخواد تحصیل کنه کارشناسی اینا نداره که برای اون تو چه مقطعی میشه رفت؟

دکترای حرفه ای چون مدت زمان تحصیلشون با میزان کارشناسی + ارشد یکی هست. از نظر مدت زمانی و روند اداری مثل فارغ التحصیلان ارشد باهاشون رفتار میشه.

hmny
December 6th, 2013, 02:38 PM
سلام
دوستان بنده میخواستم برم اداره‌ی گذرنامه و استعلام بگیرم برای ممنوعیت خروج از کشور ولی متاسفانه کارت ملی یا شناسنامه همراهم نیست و در دسترس هم نیست. حالا با کارت پایان خدمت کپی پاسپورت و کپی شناسنامه و کپی کارت ملی میتونم برم و جواب بگیرم؟
پ.ن : من نمیخوام اصل گذرنامه رو دوباره تحویل اونا بدم و استرس داشته باشم حالا بهم برمیگردونن یا نه

darklord
December 6th, 2013, 02:59 PM
سلام
دوستان بنده میخواستم برم اداره‌ی گذرنامه و استعلام بگیرم برای ممنوعیت خروج از کشور ولی متاسفانه کارت ملی یا شناسنامه همراهم نیست و در دسترس هم نیست. حالا با کارت پایان خدمت کپی پاسپورت و کپی شناسنامه و کپی کارت ملی میتونم برم و جواب بگیرم؟
پ.ن : من نمیخوام اصل گذرنامه رو دوباره تحویل اونا بدم و استرس داشته باشم حالا بهم برمیگردونن یا نه

متوجه نگرانیتون هستم ولی فکر میکنم فقط خود فرد با در دست داشتن اصل گذرنامه میتونه استعلام بگیره.
با این حال بهترین راه اینه که شانستون رو امتحان کنید (با همون کپی هایی که در اختیار دارید).

hmny
December 8th, 2013, 01:06 AM
سلام
همونطور که darklord عزیز گفت فقط با اصل گذرنامه میشه استعلام گرفت برای اینکه متوجه بشید مشکلی برای خروج دارید یا نه. ( هیچ چیز دیگه ای لازم نیست )
جایی رو هم که من رفتم، اداره‌ی گذرنامه‌ی شهرآرا بود، ساختمان شماره‌ی ۳، طبقه‌ی اول. همونجا بهتون میگه مسئولش که مشکلی دارید یا نه.

athenaV
December 15th, 2013, 10:37 AM
سلام دوستان.
نمیدونم اینجا جای مناسب واسه پرسیدن سوالم هست یا نه!!
همسر من 1.5 ساله که در حال تحصیل در آمریکاست، قبل از رفتنش ما عقد کردیم و الان که چند تا سفر به دبی و ... دارم میترسم که چون اجازه قانونی از همسرم ندارم به من اجازه خروج ندن. کسی هست که اطلاع داشته باشه؟:(

Hamid_110
December 15th, 2013, 01:51 PM
سلام
اجازه همسر موقع دریافت گذرنامه لازمه، جای دیگه چک نمیشه. مگه این که همسر خودش اقدام بکنه که البته ربطی به شرایط شما نداره.
صرف نظر از این موضوع من همیشه از همه خواهش میکنم یکی دو روز قبل از سفر برن اداره گذرنامه و بررسی کنن که آیا ممنوع الخروج هستن یا خیر.
چند ساعت اتلاف وقت و مقداری هزینه رفت و آمد تا اداره گذرنامه در مقابل حالتی که خدایی نکرده تو فرودگاه به مشکلی بخورید هیچه.
موفق باشید

athenaV
December 15th, 2013, 07:21 PM
سلام
اجازه همسر موقع دریافت گذرنامه لازمه، جای دیگه چک نمیشه. مگه این که همسر خودش اقدام بکنه که البته ربطی به شرایط شما نداره.
صرف نظر از این موضوع من همیشه از همه خواهش میکنم یکی دو روز قبل از سفر برن اداره گذرنامه و بررسی کنن که آیا ممنوع الخروج هستن یا خیر.
چند ساعت اتلاف وقت و مقداری هزینه رفت و آمد تا اداره گذرنامه در مقابل حالتی که خدایی نکرده تو فرودگاه به مشکلی بخورید هیچه.
موفق باشید

مرسی از راهنماییتون.یعنی اگر توی اداره گذرنامه هیچ مشکلی نباشه،امکان نداره موقع خروج توی فرودگاه مشکلی پیش بیاد؟چون من گذرناممو وقتی گرفتم که مجرد بودم.

Hamid_110
December 15th, 2013, 08:16 PM
مرسی از راهنماییتون.یعنی اگر توی اداره گذرنامه هیچ مشکلی نباشه،امکان نداره موقع خروج توی فرودگاه مشکلی پیش بیاد؟چون من گذرناممو وقتی گرفتم که مجرد بودم.

خواهش میکنم.
اداره گذرنامه و فرودگاه از یک سیستم چک می کنن.

meysam_ak
December 26th, 2013, 05:37 PM
سلام دوستان.....
یه سوال خیلی پیش پا افتاده داشتم.......چه کنم دیگه سواله برام خب!
اگه کسی بخواد اپلای کنه و کارت معافیت داشته باشه باید هزینه ای برای خروج از کشور بپردازه؟
اگه کارشناسی و ارشد رو روزانه خونده باشه هم باید هزینه اضافی دیگری رو بپردازه؟
یعنی می خوام بگم آزاد کردن مدرک لیسانس یا فوق با داشتن کارت معافیت ارتباطی داره؟؟یا هر کدوم مقوله ای جدا هستند که برای هر کدومشون باید هزینه بشه؟
راستی عضو بودن در بسیج و از این جور جاها تاثیر(منفی) در اپلای داره؟
بازم میگم شرمنده بابت سوالات ابتدایی ام.........
ممنون میشم دوستان کمک کنند....

parvin_nrz
January 3rd, 2014, 04:26 PM
سلام
ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه.
من بلیط رفت و برگشت به ایران گرفتم ولی برگشتم به استرالیا درست 2 هفته قبل از این هست که ویزای دانشجوییم منقضی بشه.
حالا می خواستم بدونم تو ایران موقع خروج مشکلی برام ایجاد نمیشه؟

darklord
January 5th, 2014, 12:09 AM
سلام دوستان.....
یه سوال خیلی پیش پا افتاده داشتم.......چه کنم دیگه سواله برام خب!
اگه کسی بخواد اپلای کنه و کارت معافیت داشته باشه باید هزینه ای برای خروج از کشور بپردازه؟
اگه کارشناسی و ارشد رو روزانه خونده باشه هم باید هزینه اضافی دیگری رو بپردازه؟
یعنی می خوام بگم آزاد کردن مدرک لیسانس یا فوق با داشتن کارت معافیت ارتباطی داره؟؟یا هر کدوم مقوله ای جدا هستند که برای هر کدومشون باید هزینه بشه؟
راستی عضو بودن در بسیج و از این جور جاها تاثیر(منفی) در اپلای داره؟
بازم میگم شرمنده بابت سوالات ابتدایی ام.........
ممنون میشم دوستان کمک کنند....

با توجه به اینکه معافیت دارید دیگه نیازی به پرداخت وثیقه نیست ولی باقی هزینه ها از جمله آزاد کردن مدرک دانشگاه روزانه باید پرداخت بشه.

meysam_ak
January 5th, 2014, 08:10 AM
ممنونم......حالا هزینه آزاد کردن مدرک کارشناسی و ارشد چقدر هست؟؟.........همه این کسایی که رفتن این مبلغو پرداخت کردند؟............راهی برای پرداخت نکردنش وجود نداره؟..........
راستی ارزش وثیقه ای که گفتید حدودا چقدر بوده و هست؟

Danaz
January 5th, 2014, 03:46 PM
خانم های مجرد بالای 18 سال، برای خروج از کشور نیاز به دریافت هیچ نوع اجازه ای ندارند.
خانم های متاهل، در زمان دریافت پاسپورت نیاز به کسب اجازه از شوهر دارند.

* در صورتی که برای خانم های متاهل به هر دلیلی شوهر حاضر به ارائه اجازه خروج نشود، امکان شکایت و دریافت رای مثبت دادگاه مبنی بر خروج وجود دارد (برای مثال خروج از کشور برای موارد پزشکی).

سلام منم همین سوال این خانم ها رو دارم. با یه سرچ تو گوگل (https://www.google.com/search?q=%D8%A7%D8%AC%D8%A7%D8%B2%D9%87+%D9%BE%D8% AF%D8%B1+%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C+%D8%AE%D8%B1%D9% 88%D8%AC+%D8%A7%D8%B2+%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a) می بینیم که انگار مجلس چنین فانونی رو تصویب کرده. (http://www.yjc.ir/fa/news/4230937/%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF%D9%8A%D8%AA-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D9%88%D8%AC%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B6%D8%A7%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%B5%D9%88%D9%8A%D8%A8-%D8%B1%D8%B3%D9%8A%D8%AF) البته مخالفان زیادی داشته این طرح و خواستار تجدید نظر یا تعدیلش شدن.

میشه لطفا اگر کسی اطلاعات درست و دقیقی (بنا بر تجربه یا اطلاع از قوانین) داره بگه که آیا در زمان حاضر این اجازه لازمه و اگر آره, شرایط تهیه ش چطوره و به کدوم مرجع باید مراجعه کرد؟ ممنون

darklord
January 5th, 2014, 05:07 PM
ممنونم......حالا هزینه آزاد کردن مدرک کارشناسی و ارشد چقدر هست؟؟.........همه این کسایی که رفتن این مبلغو پرداخت کردند؟............راهی برای پرداخت نکردنش وجود نداره؟..........
راستی ارزش وثیقه ای که گفتید حدودا چقدر بوده و هست؟

خواهش میکنم،
هزینه بسته به سال ورود شما داره و هر سال متغیره.
بله همه باید پرداخت کنن وگرنه نمیتونید مدرکتون رو دریافت کنید.
راه پرداخت نکردنش هم کار کردن در داخل ایران هست، مهم نیست کجا و برای کی، فقط باید در یک شرکت پس از فارغ التحصیلی کار کرده باشید. مدت زمان کار بسته به اینکه منطقه 1 یا 2 یا 3 باشید متفاوت هست و برای منطقه ی 1 که کمترین میزان هست دقیقا به اندازه ی ترم هایی هست که در دانشگاه بودید. به این معنی که اگه 8 ترم تحصیلی طول کشیده کارشناسی بگیرید در صورتی که پس از فارغ التحصیلی به مدت 8 ترم (4 سال) در داخل ایران کار کرده باشید (برای شرکت) دیگه نیازی به پرداخت هزینه ی مدرک کارشناسی نخواهد بود.

* تاکید میکنم که کاری که حین تحصیل انجام شده باشه (مهم نیست چه مقطعی) قابل قبول نیست.

متاسفانه اطلاعات بیشتری ندارم (در مورد ضرایب و غیره).

darklord
January 5th, 2014, 05:08 PM
سلام منم همین سوال این خانم ها رو دارم. با یه سرچ تو گوگل (https://www.google.com/search?q=%D8%A7%D8%AC%D8%A7%D8%B2%D9%87+%D9%BE%D8% AF%D8%B1+%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C+%D8%AE%D8%B1%D9% 88%D8%AC+%D8%A7%D8%B2+%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a) می بینیم که انگار مجلس چنین فانونی رو تصویب کرده. (http://www.yjc.ir/fa/news/4230937/%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF%D9%8A%D8%AA-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D9%88%D8%AC%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B6%D8%A7%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%B5%D9%88%D9%8A%D8%A8-%D8%B1%D8%B3%D9%8A%D8%AF) البته مخالفان زیادی داشته این طرح و خواستار تجدید نظر یا تعدیلش شدن.

میشه لطفا اگر کسی اطلاعات درست و دقیقی (بنا بر تجربه یا اطلاع از قوانین) داره بگه که آیا در زمان حاضر این اجازه لازمه و اگر آره, شرایط تهیه ش چطوره و به کدوم مرجع باید مراجعه کرد؟ ممنون

زمانی که برای دریافت پاسپورت اقدام میکنید باید یه فرم مشخصات رو پر کنید که پایینش یه کادر هست که باید توسط همسرتون امضا بشه. در مورد روند دادگاهیش اطلاعی ندارم.

Danaz
January 5th, 2014, 10:32 PM
زمانی که برای دریافت پاسپورت اقدام میکنید باید یه فرم مشخصات رو پر کنید که پایینش یه کادر هست که باید توسط همسرتون امضا بشه. در مورد روند دادگاهیش اطلاعی ندارم.

من در مورد خانمهاي مجرد پرسيدم. خانمهاي مجرد براي گرفتن پاسپورت مشكلي ندارند همونطور كه من گرفتم، ولي گويا براي خروج از كشور بايد از پدر اذن داشته باشن كه ميخواستم راجع به اين موضوع مطمئن شم و بدونم به چه ترتيبي هست. مرسي

darklord
January 6th, 2014, 03:22 PM
من در مورد خانمهاي مجرد پرسيدم. خانمهاي مجرد براي گرفتن پاسپورت مشكلي ندارند همونطور كه من گرفتم، ولي گويا براي خروج از كشور بايد از پدر اذن داشته باشن كه ميخواستم راجع به اين موضوع مطمئن شم و بدونم به چه ترتيبي هست. مرسي

تا جایی که اطلاع دارم ( حدود 6 ماه پیش) اگر خانم مجرد بالای 18 سال باشید، نیاز به اذن هیچ کس ندارید.

darklord
January 6th, 2014, 04:13 PM
سلام
ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه.
من بلیط رفت و برگشت به ایران گرفتم ولی برگشتم به استرالیا درست 2 هفته قبل از این هست که ویزای دانشجوییم منقضی بشه.
حالا می خواستم بدونم تو ایران موقع خروج مشکلی برام ایجاد نمیشه؟

"قبل" از انقضاست دیگه!
نه! چه مشکلی باشه؟ برمیگردین استرالیا و همونجا ویزا رو تمدید میکنید.

parvin_nrz
January 7th, 2014, 06:36 AM
ممنون از راهنماییتون
می ترسم چون فقط 2 هفته هست اجازه خروج ندن به من

darklord
January 7th, 2014, 02:54 PM
ممنون از راهنماییتون
می ترسم چون فقط 2 هفته هست اجازه خروج ندن به من

خواهش میکنم، این که به اونها ربطی نداره!
حتی اگه 1 روز هم باقی مونده باشه، مشکلی نیست. نگران نباشید.

به خاطر اینکه خیالت راحتتر بشه فرض کن من میخوام برم انگلیس، ویزاش رو هم دارم. بعد اول برم ترکیه و بعد از ترکیه برم انگلیس. کی میخواد جلوم رو بگیره؟
ویزا فقط تو کشور مقصد کنترل "جدی" میشه (البته به جز آمریکا که همیشه قر و اطوارش زیاده و خودش رو خیلی تحویل میگیره).

kourosh_ebra
January 8th, 2014, 03:36 PM
درود
از کجا بفهمیم ممنوع الخروج هستیم یا نه !؟
و چطوری میتونیم از ممونعیت بیایم بیرون ؟

darklord
January 8th, 2014, 04:10 PM
درود
از کجا بفهمیم ممنوع الخروج هستیم یا نه !؟
و چطوری میتونیم از ممونعیت بیایم بیرون ؟

شخص متقاضی با در دست داشتن گذرنامه و مراجعه به اداره گذرنامه میتونه از وضعیت ممنوع الخروج بودنش اطلاع حاصل کنه.
حتما پیش از اقدام این پست (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?20170-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A6%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%85%D9%86%D9%88%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC&p=247629&viewfull=1#post247629) و این پست (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?20170-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A6%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%85%D9%86%D9%88%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC&p=1451459&viewfull=1#post1451459) رو ملاحظه کنید (توجه داشته باشید که پست نخست مربوط به 3 سال پیش هست و پست دوم وضعیت جاری رو بیان کرده).
این مطلب (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?12948-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1&p=1478945&viewfull=1#post1478945) هم که به تازگی منتشر شده، یک آدرس ایمیل ارائه داده که شاید بتونه کمکی بکنه البته برای افرادی هست که خارج از کشور هستند.

mohsenp910
January 30th, 2014, 08:32 PM
سلام

من یک سوال داشتم . من الان 17 سالم هست و مرداد ساله آینده میشم 18 سال و مشمول برای سربازی میشم و نمیتونم از کشور خارج بشم . به نظر شما اگر از یکی از دانشگاه های کانادا پذیرش بگیرم ، میتونم از کشور خارج بشم ؟
یعنی نامه پذیرش رو نشون پلیس + 10 بدم و مجوز خرو از کشور بگیرم

ممنون میشم اگر جواب بدید

nima_as
January 30th, 2014, 09:36 PM
سلام

من یک سوال داشتم . من الان 17 سالم هست و مرداد ساله آینده میشم 18 سال و مشمول برای سربازی میشم و نمیتونم از کشور خارج بشم . به نظر شما اگر از یکی از دانشگاه های کانادا پذیرش بگیرم ، میتونم از کشور خارج بشم ؟
یعنی نامه پذیرش رو نشون پلیس + 10 بدم و مجوز خرو از کشور بگیرم

ممنون میشم اگر جواب بدید
تا اونجایی که میدونم قبل 18 سالگی میشه پاسپورت گرفت و از کشور خارج شد بدون هیچ مشکلی

ولی وقتی 18 سالت شد اگر واسه تحصیل می خوای بری باید 15 میلیون وثیقه بزاری

mohsenp910
January 30th, 2014, 09:47 PM
خوب با گذاشتن وثیقه میشه راحت خارج شد ؟ بدون هیچ دردسری ؟

Hamid_110
January 30th, 2014, 11:50 PM
خیر دوست عزیز، برای تحصیل در مقطع کارشناسی اجازه خروج نمیدن.

nima_as
January 31st, 2014, 09:31 AM
خوب با گذاشتن وثیقه میشه راحت خارج شد ؟ بدون هیچ دردسری ؟
اره بدون هیچ دردسری ولی دوست عزیزمون اشاره کردن که بنده مطلع نبودم گویا واسه کارشناسی نمیشه از کشور خارج شد و این مسئله برای مقطع بالاتر هستش

پس بهتره قبل 18 سالگی بری

mohsenp910
January 31st, 2014, 02:14 PM
راهی نیست که من بعد از 18 سالگی بتونم از کشور خارج بشم ؟
پدر من 63 سال دارد . اگر من دوسال اینجا درس بخونم پدرم 65 سال میشه و فکر میکنم معاف میشم . کجا میتونم ببینم امکانش هست که معاف میشم یا نه ؟

لطفا به دو تا سوالم جواب بدید
مرسی

darklord
January 31st, 2014, 02:56 PM

تا اونجایی که میدونم قبل 18 سالگی میشه پاسپورت گرفت و از کشور خارج شد بدون هیچ مشکلی

برای تحصیل در مقطع کارشناسی اجازه خروج نمیدن.

راهی نیست که من بعد از 18 سالگی بتونم از کشور خارج بشم ؟
پدر من 63 سال دارد . اگر من دوسال اینجا درس بخونم پدرم 65 سال میشه و فکر میکنم معاف میشم . کجا میتونم ببینم امکانش هست که معاف میشم یا نه ؟

شما اگه 2 سال اینجا درس بخونید، بعدش حین تحصیل درخواست معافیت کفالت خواهید داد و اگه قوانین تا دو سال دیگه عوض نشده باشه میتونید معافیت کفالت دریافت کنید و بعدش بدون مشکل از کشور خارج بشید. فقط توجه داشته باشید که شما در زمان ارائه درخواست معافیت کفالت باید تنها پسر بالای 18 سال خانواده (http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&siteid=25&pageid=3001) باشید. (لطفا بحث در مورد معافیت کفالت رو اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?4958-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D9%81%D8%A7%D9%84%D8%AA-%D9%88-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%AF%D8%B1%DB%8C)دنبال کن)

Roosevelt
January 31st, 2014, 08:14 PM
سلام
دوستان کسی درباره اجازه خروج از کشور برای مستر مجدد با پرداختن وثیقه اطلاعی داره؟ من شنیدم برای مستر مجدد اجازه خروج نمیدن و فقط برای تحصیل در مقاطع بالاتر اجازه خروج داده میشود. درسته؟
ممنون میشم اگه دوستانی که اطلاع دارن بنده را راهنمایی بفرمایند
با سپاس

darklord
January 31st, 2014, 09:16 PM
سلام
دوستان کسی درباره اجازه خروج از کشور برای مستر مجدد با پرداختن وثیقه اطلاعی داره؟ من شنیدم برای مستر مجدد اجازه خروج نمیدن و فقط برای تحصیل در مقاطع بالاتر اجازه خروج داده میشود. درسته؟
ممنون میشم اگه دوستانی که اطلاع دارن بنده را راهنمایی بفرمایند
با سپاس

بله درست شنیدین. باید حتما برای مقطعی بالاتر اقدام کنید. (البته امکان انصراف از مستر فعلی و اقدام برای دریافت مستر جدید خارج از کشور فراهم هست ولی تنها 1 بار در کل دوران تحصیل به شرط نداشتن غیبت). برای اطلاعات بیشتر به این تاپیک (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2144-%D8%A8%D8%AE%D8%B4%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85-%D9%88%D8%B8%DB%8C%D9%81%D9%87&p=1449342&viewfull=1#post1449342) و این انجمن (http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?128-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C) سر بزنید.

navidwolf
February 2nd, 2014, 11:01 AM
سلام به همه ی دوستان
من دانشجوی ترم سوم کارشناسی ارشد برق گرایش کنترل دانشگاه آزاد هستم
میخواستم برای ادامه تحصیل بعد از دوره کارشناسی ارشد (برای دکترا) برای دانشگاه های خارج اقدام کنم
خدمت سربازی هم نرفتم
فکر کنم با گذاشتن وثیقه میشه از کشور خارج شد . ولی اگه خارج بشم ، میتونم در طی دوره تحصیل یا هروقت که بخوام ، به ایران رفت و آمد کنم ؟
یا کلا دیگه نمیتونم برگردم؟ یا اگه برگردم ، دیگه نمیتونم خارج بشم ؟ ....
کسی اطلاعات راجع به این موضوع داره
ممنون میشم راهنماییم کنید

r_n_s_s
February 5th, 2014, 04:23 PM
دوستان برای کسایی که با معافیت تحصیلی خارج شدند، اگه در طول تحصیل برای کنفرانس مجبور شیم ویزایی بگیریم وقتی بیایم ایران برای خروج مشکل پیدا میکنیم؟ منظورم اینه افسری که چک میکنه نمیگه تو مثلا تو فلان کشوری این ویزای جدید چیه تو اون دوران گرفتی؟ کسی تجربه مشابه داره؟

darklord
February 5th, 2014, 04:31 PM
دوستان برای کسایی که با معافیت تحصیلی خارج شدند، اگه در طول تحصیل برای کنفرانس مجبور شیم ویزایی بگیریم وقتی بیایم ایران برای خروج مشکل پیدا میکنیم؟ منظورم اینه افسری که چک میکنه نمیگه تو مثلا تو فلان کشوری این ویزای جدید چیه تو اون دوران گرفتی؟ کسی تجربه مشابه داره؟

تا زمانی که به "فلسطین اشغالی" سفر نکرده باشید، هیچ مشکلی نخواهد بود.

r_n_s_s
February 5th, 2014, 05:42 PM
ممنون darklord یعنی میشه ویزای مثلا آمریکا رو از اوروپا گرفت رفت برای یک کنفرانس و مشکلی نیست؟ شما دیدید اینکارو کسی بکنه و بره ایران بتونه خارج شه؟

mrdphysics
February 7th, 2014, 02:08 PM
سلام. دانشجوی مشمول که در خارج از کشور درس میخوانده، اگر فارق التحصیل بشود و برگردد به ایران ، تا چه موقعی ممنوع الخروج نیست؟ آیا در آن بازه با حفظ وثیقه ی قبلی امکان ترد دارد؟

mohamadam
February 9th, 2014, 09:10 AM
سلام
خواهشا هر كس اطلاع داره كمك كنه...
من، جون ٢٠١٤ براي كارشناسي ارشد بايد آلمان باشم چون بورسيه دآآد شده ام. طبيعتا از نظر سربازي هم مشمول هستم ديگه ولي خب معافيت تحصيلي دارم...
با توجه به اينكه دانشجوي كارشناسي "شبانه" هستم و ديگه نيازي به آزاد كردن مدرك ندارم، اگر تا اون موقع درسهام تموم شده باشه ولي مدرك كارشناسيم رو هنوز دانشگاه صادر نكرده باشه، آيا به من اجازه ي خروج از كشور ميدند؟
خواهشا راهنمايي كنيد كه چطور ميتونم بفهمم كه بايد چكار كنم؟

darklord
February 9th, 2014, 03:00 PM
سلام
خواهشا هر كس اطلاع داره كمك كنه...
من، جون ٢٠١٤ براي كارشناسي ارشد بايد آلمان باشم چون بورسيه دآآد شده ام. طبيعتا از نظر سربازي هم مشمول هستم ديگه ولي خب معافيت تحصيلي دارم...
با توجه به اينكه دانشجوي كارشناسي "شبانه" هستم و ديگه نيازي به آزاد كردن مدرك ندارم، اگر تا اون موقع درسهام تموم شده باشه ولي مدرك كارشناسيم رو هنوز دانشگاه صادر نكرده باشه، آيا به من اجازه ي خروج از كشور ميدند؟
خواهشا راهنمايي كنيد كه چطور ميتونم بفهمم كه بايد چكار كنم؟

روندی هست برای تشکیل پرونده در وزارت علوم و تمدید مدت معافیت تحصیلی، که اگه این روند رو دنبال کنید و معافیت تحصیلی رو دریافت کنید دیگه مشکلی برای خروج نخواهد بود. در اون روند کسی واقعا نمیخواد اصل مدرک شما رو ببینه فقط مهم اینه که شما پولهای لازم رو پرداخت کرده باشی.
سری به این تاپیک (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2583-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C) بزن و مطالبش رو مرور کن، جوابت رو میگیری.

mbamozaffari
February 14th, 2014, 07:20 PM
من یه سوال داشتم برای خروج یه دختر از کشور اجازه پدرش لازمه حتما؟ چرا پاک شد این پست؟

darklord
February 15th, 2014, 02:28 AM
من یه سوال داشتم برای خروج یه دختر از کشور اجازه پدرش لازمه حتما؟ چرا پاک شد این پست؟

اگر مجرد و بالای 18 سال هستید خیر نیازی نیست،
اگر مجرد و زیر 18 سال هستید بله نیاز هست،
و اگر متاهل هستید در هر سنی اجازه شوهر نیاز هست.

* پاک نشد، رفته بود صفحه ی قبل. ولی الآن به دلیل تکراری بودن پاک شد.

keyvan_
February 23rd, 2014, 05:01 PM
سلام. خسته نباشید. من برای دوره دکترا با فاند در هلند پذیرش گرفتم و دانشگاه رو راضی کردم تا 6 ماه مدرک موقت ارائه بدم (که نیاز به لغو تعهد و پرداخت هزینه نداره) و بعد از شش ماه مدرک اصلی رو... الان شنیدم حتی اگه دانشگاه اون ور و سفارت هلند اوکی باشه و ویزا بده از طرف ایران اجازه خروج ندارم تا هزینه تحصیل رایگان رو ندم و لغو تعهد نکنم. همچین چیزی صحت داره؟ مرسی

darklord
February 23rd, 2014, 06:51 PM
سلام. خسته نباشید. من برای دوره دکترا با فاند در هلند پذیرش گرفتم و دانشگاه رو راضی کردم تا 6 ماه مدرک موقت ارائه بدم (که نیاز به لغو تعهد و پرداخت هزینه نداره) و بعد از شش ماه مدرک اصلی رو... الان شنیدم حتی اگه دانشگاه اون ور و سفارت هلند اوکی باشه و ویزا بده از طرف ایران اجازه خروج ندارم تا هزینه تحصیل رایگان رو ندم و لغو تعهد نکنم. همچین چیزی صحت داره؟ مرسی

مادامی که لنگ سربازی باشید، بله!

keyvan_
February 23rd, 2014, 07:10 PM
مادامی که لنگ سربازی باشید، بله!

ممنون از پاسختون. عذر میخام بابت این که صورت سوال کامل نبود. من معافیت پزشکی هم دارم. پس با این حالت نگران این موضوع نباشم؟

darklord
February 23rd, 2014, 10:00 PM
ممنون از پاسختون. عذر میخام بابت این که صورت سوال کامل نبود. من معافیت پزشکی هم دارم. پس با این حالت نگران این موضوع نباشم؟

خواهش میکنم.
با این اوصاف مشکل خیلی کمتر میشه. تا زمانی که گذرتون به وزارت علوم نیفته (که با توجه به معافیت نمیفته) نیازی نیست پولی بابت مدارک پرداخت کنید
ولی حواستون به این هم باشه که برخی سفارت ها بدون گرفتن مدارک تحصیلیتون بهتون ویزا نمیدن! (نمیدونم هلند چجوریه)

keyvan_
February 23rd, 2014, 10:51 PM
خواهش میکنم.
با این اوصاف مشکل خیلی کمتر میشه. تا زمانی که گذرتون به وزارت علوم نیفته (که با توجه به معافیت نمیفته) نیازی نیست پولی بابت مدارک پرداخت کنید
ولی حواستون به این هم باشه که برخی سفارت ها بدون گرفتن مدارک تحصیلیتون بهتون ویزا نمیدن! (نمیدونم هلند چجوریه)

مرسی

فکر کنم یه نکته راجع به سفارت هلند بگم براتون جالب باشه
سفارت هلند برخلاف سفارت کشوری مثل آلمان، بیشتر نقش یک واسط برای پیک آپ کردن ویزا داره. به این معنی که بعد از اینکه در دانشگاه پذیرفته شدین دانشگاه از شما یک اسکن پاسپورت و یک اسکن از مدرک میخاد. بعد از اون مسئول HR دانشگاه با اداره مهاجرت هلند (که داخل خود هلنده) مکاتبه میکنه و در نهایت بین دو تا چهار هفته ویزا صادر میشه. وقتی این اداره اوکی کنه یعنی همه چی تمومه و فقط حضور در سفارت برای چسبوندن ویزا است (در زمان درخواست شما به سفارت مراجعه نمیکنی!) البته بقول شما ممکنه این مشکل در اداره مهاجرت هلند پیش بیاد که طبیعتاً از طریق دانشگاه مطلع میشم برای پیگیری دانشنامه... تا ببینیم چه پیش آید

بازم مرسی

mmr1989
February 24th, 2014, 09:05 PM
خیلییی فوریی! دوستانی که اطلاع دارند راهنمایی کنند. من 31/4/92 فارغ التحصیل شدم و چون پذیرش داشتم اقدام به گرفتن معافیت تحصیلی کردم ولی ویزام واسه ترم پاییز 2013 نیومد، که مجددا واسه ترم بعد یعنی بهار 2014 اقدام کردم که پذیرش و ویزام اومد و امروز که واسه مجوز خروج رفتم پیش آقای پاداشی گفت چون از تاریخ معافیت تحصیلیت 6 ماه گذشته نمیتونی از کشور خارج بشی، ولی من خودم از آقای پاداشی شنیده بودم که میشه معافیت تحصیلی رو تمدید کرد!!! چون من تا 31/4/93 مشمول نیستم آیا راهی هست؟؟؟ میشه کاری کرد؟؟ توروخدااا زودتر جواب بدید.

reza_r
February 25th, 2014, 08:00 PM
سلام دوستان
برای خروج از کشور یک سوال داشتم.
در صورتی که همسر کسی که سربازی نرفته پذیرش بگیره برای اون فرد هم اجازه خروج از کشور داده می شه؟!!

darklord
February 25th, 2014, 08:01 PM
سلام دوستان
برای خروج از کشور یک سوال داشتم.
در صورتی که همسر کسی که سربازی نرفته پذیرش بگیره برای اون فرد هم اجازه خروج از کشور داده می شه؟!!

نه دوست عزیز! شما به عنوان مشمول، خودتون باید شخصا شامل یکی از معافیت های موجود باشید یا دوره ی سربازی رو سپری کنید تا اجازه خروج دریافت کنید.

bijan__m
March 2nd, 2014, 11:15 AM
سلام دوستان

من پاسپورتو تو آبان گرفتم و مجوز خروجم 62 روزه بود یعنی تا دی که ویزام تازه اومده بعد رفتم وزارت علوم نامه جدید داد که ببرم اداره گذرنامه منتها من الان پاسپورتمو دادم برا پیکاپ، میشه با کپی اون برم اداره گذرنامه برا تمدید خروجی؟چون هفته بعد که برم تاریخ نامه برا ی هفته پیش هست می گم نکنه اذیت کنن
اگه میشه فوری جواب بدید

darklord
March 2nd, 2014, 03:41 PM
سلام دوستان

من پاسپورتو تو آبان گرفتم و مجوز خروجم 62 روزه بود یعنی تا دی که ویزام تازه اومده بعد رفتم وزارت علوم نامه جدید داد که ببرم اداره گذرنامه منتها من الان پاسپورتمو دادم برا پیکاپ، میشه با کپی اون برم اداره گذرنامه برا تمدید خروجی؟چون هفته بعد که برم تاریخ نامه برا ی هفته پیش هست می گم نکنه اذیت کنن
اگه میشه فوری جواب بدید

اگه از نظر زمانی برای سفرت مشکلی پیش نمیاد، عجله نکن! صبر کن تا پاسپورت برسه به دستت و با اصل پاسپورت برو.
تاریخ صدور نامه اهمیتی نداره، تاریخ انقضاش مهمه.

bijan__m
March 2nd, 2014, 05:04 PM
اگه از نظر زمانی برای سفرت مشکلی پیش نمیاد، عجله نکن! صبر کن تا پاسپورت برسه به دستت و با اصل پاسپورت برو.
تاریخ صدور نامه اهمیتی نداره، تاریخ انقضاش مهمه.
یعنی دوباره نرم وزارت علوم برا گرفتن ی نامه جدید?
سفرم ۳۱ فروردین هستش ولی می خوام مشکلی پیش نیاد. شما می دونید این مجوز خروجی که وزارت علوم میده برا تمدید خروجی اونا چند ماه خروج رو تمدید می کنن?
کتشکر از راهنماییتون

darklord
March 2nd, 2014, 05:25 PM
یعنی دوباره نرم وزارت علوم برا گرفتن ی نامه جدید?
سفرم ۳۱ فروردین هستش ولی می خوام مشکلی پیش نیاد. شما می دونید این مجوز خروجی که وزارت علوم میده برا تمدید خروجی اونا چند ماه خروج رو تمدید می کنن?
کتشکر از راهنماییتون

شما یه نامه ی 2 ماهه گرفتی، بعدش اون نامه باطل شده. حالا ویزات اومده و اونها دوباره بهت نامه ی جدید دادن تو این نامه ی جدید یه تاریخ خروج وجود داره تا پیش از اون تاریخ هر وقت بری پلیس گذرنامه برات مهلت خروج رو درج میکنه که این مهلت دقیقا تا همون تاریخی هست که در نامه ذکر شده.

مثال:
شما 1 فروردین مراجعه میکنی وزارت نامه صادر میشه،
تاریخ صدور نامه 1 فروردین، متن نامه: نامبره مجاز است از تاریخ 1 فروردین تا 30 اردیبهشت (62 روز) به دفعات از مرزهای مجاز کشور تردد کند.
شما نامه رو میگیری، ولی با تاخیر زیاد و در تاریخ 20 اردیبهشت مراجعه میکنی به پلیس گذرنامه، نامه از شما گرفته میشه و به شما از 20 اردیبهشت تا 30 اردیبهشت (10 روز) مهلت خروج داده خواهد شد.

bijan__m
March 2nd, 2014, 09:17 PM
شما یه نامه ی 2 ماهه گرفتی، بعدش اون نامه باطل شده. حالا ویزات اومده و اونها دوباره بهت نامه ی جدید دادن تو این نامه ی جدید یه تاریخ خروج وجود داره تا پیش از اون تاریخ هر وقت بری پلیس گذرنامه برات مهلت خروج رو درج میکنه که این مهلت دقیقا تا همون تاریخی هست که در نامه ذکر شده.

مثال:
شما 1 فروردین مراجعه میکنی وزارت نامه صادر میشه،
تاریخ صدور نامه 1 فروردین، متن نامه: نامبره مجاز است از تاریخ 1 فروردین تا 30 اردیبهشت (62 روز) به دفعات از مرزهای مجاز کشور تردد کند.
شما نامه رو میگیری، ولی با تاخیر زیاد و در تاریخ 20 اردیبهشت مراجعه میکنی به پلیس گذرنامه، نامه از شما گرفته میشه و به شما از 20 اردیبهشت تا 30 اردیبهشت (10 روز) مهلت خروج داده خواهد شد.
ممنون از شما ولی روی نامه تاریخی در این مورد نیست.فقط شماره نامه و تارخ دیروز همین

darklord
March 3rd, 2014, 12:29 AM
ممنون از شما ولی روی نامه تاریخی در این مورد نیست.فقط شماره نامه و تارخ دیروز همین

فرمتش ظاهرا یه مقدار تغییر کرده، ولی قطعا باید یه تاریخی برای مهلت خروج وجود داشته باشه (30 اردیبهشت در مثالی که پیشتر زدم) با اداره اعزام تماس بگیرید و اون تاریخ رو ازشون جویا بشین. همه چیز به اون تاریخ مربوط میشه.

J Panahi
March 28th, 2014, 09:28 AM
سلام من رو ویزام بجای دانشجو ورکر نوشته هست میخواستم بدونم با گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه میشه مهر خروج از کشور گرفت؟ خیلی متشکر میشم که تجربه خودتونو به من منتقل کنید
دوست عزیز امکان نداره ویزا اشتباهی صادر بشه!!! لاقل اگر سوال دارید صادق باشید تا راهنمایی درست بگیرید. خیر با وبزای کار نمیتونید از وزارت علوم خروح از کشور بگیرید مگر اینکه پسر خالتون کاره ای باشه اونجا باید وایستید 3 سالتون پر شه از قانون جدید استفاده کنید (از وزارت امور خارجه یا سفارت ها) مجوز خروج بگیرید.

mehran1393
March 30th, 2014, 12:38 PM
با سلام
کارت سربازی من در حال صدور هستش. به همین خاطر مجوز یک بار خروج برای من صادر شد و پاسپورتم رو هم گرفتم. الان اگر کارتم صادر بشه من باید قبل از خزوج باید برم اداره گذرنامه و این یک بار خروج رو درست کنم. مشکل اینجاست که توی فروم یکجا دیدم که یک نفر توی فرودگاه اجازه خروج بهش نداده بودن چون کارتش صادر شده بود و نرفته بود این یکبار خروج رو درست کنه. حالا من نمیدونم چی کار کنم؟! با این مجوز یک بار خروج اگر یک بار روز پرواز کارتم صادر بشه باید چی کار کنم؟

darklord
March 31st, 2014, 06:33 PM
با سلام
کارت سربازی من در حال صدور هستش. به همین خاطر مجوز یک بار خروج برای من صادر شد و پاسپورتم رو هم گرفتم. الان اگر کارتم صادر بشه من باید قبل از خزوج باید برم اداره گذرنامه و این یک بار خروج رو درست کنم. مشکل اینجاست که توی فروم یکجا دیدم که یک نفر توی فرودگاه اجازه خروج بهش نداده بودن چون کارتش صادر شده بود و نرفته بود این یکبار خروج رو درست کنه. حالا من نمیدونم چی کار کنم؟! با این مجوز یک بار خروج اگر یک بار روز پرواز کارتم صادر بشه باید چی کار کنم؟

از شما که توقع بیجا ندارن!
اگه فرصت باشه و اصلاحش نکرده باشید اون موقع ممکنه گیر بدن وگرنه کسی کاری نداره. نگران نباشید.

Masoud_a1367
April 8th, 2014, 05:59 PM
متاسفانه صحت داره:

8- شرايط كلي مشمولان براي خروج از كشور كدام است؟
الف : مشمول فاقد غيبت باشد.
ب : وضعيت تحصيلي مشخصي داشته باشد(دانش آموز- دانشجو – طلبه فارغ التحصيل)
پ : دانشجويان در سنوات ارفاقي مازاد بر سنوات مجاز تحصيل قرارنداشته باشند.
ت : وثيقه مورد نياز را به سازمان وظيفه عمومي پرداخته باشند.
ث : گواهي اشتغال به تحصيل يادرخواست مجوز خروج از كشور را ارايه نمايند.
ج:مهلت معرفي مشمولان فارغ التحصيل به پايان نرسيده باشد يا داراي برگ اعزام بدون غيبت باشند.

آیا با رفتن به مقطع بالاتر باز هم نمیشه از کشور خارج شد؟ حتی برای ادامه تحصیل؟

darklord
April 8th, 2014, 07:57 PM
آیا با رفتن به مقطع بالاتر باز هم نمیشه از کشور خارج شد؟ حتی برای ادامه تحصیل؟

اولا توجه کنید که این ها سنوات ارفاقی هست!

23- سقف سنوات هاي مجاز تحصيلي در مقاطع مختلف دانشگاهي ، به چه ميزان مي باشد؟
جواب : برابر تبصره (1) ماده (33) قانون خدمت وظيفه عمومي ، حداكثر معافيت تحصيلي براي دانش آموزان تا سن بيست سال تمام ودر هر يك از مقاطع تحصيلي كارداني دو و نيم سال، كارشناسي ناپيوسته وكارشناسي ارشد ناپيوسته سه سال، كارشناسي پيوسته پنج سال وكارشناسي ارشد پيوسته شش سال، دكتراي پيوسته هشت سال و دكتراي تخصصي شش سال است.

شما برای مثال اگه کارشناسی هستید، با ورود به ترم 11 وارد سنوات ارفاقی خواهید شد.

بعدش هم اینکه این بند از قانون شل و ول اجرا میشه و شما امیدت رو از دست نده.
و در نهایت هم اینکه این بند رو اخیرا از روی وب سایت نظام وظیفه حذف کردن، به این معنی که اگه درست تموم بشه (حتی در سنوات ارفاقی) مشکلی نخواهد بود ولی اگه انصراف بدی یا اخراج بشی با مشکل روبرو میشی.

pym_hamidi
April 13th, 2014, 12:22 AM
كسي ١٥ ميليون واسه سفر تفريحي بزاره ولي تو پاسش ويزا ٤ ماه هلند دانشجويي رو داشته باشه تو فرودگاه مشكلي پيش نمياد واسش،؟؟

darklord
April 13th, 2014, 01:01 AM
كسي ١٥ ميليون واسه سفر تفريحي بزاره ولي تو پاسش ويزا ٤ ماه هلند دانشجويي رو داشته باشه تو فرودگاه مشكلي پيش نمياد واسش،؟؟

خیر .

niazeman
April 15th, 2014, 12:07 AM
سلام دوستان. من پس از اعلام نتایج عمره دانشجویی از طریق معافیت تحصیلی و دادن تعهد نامه مجوز خروج از کشور توسط پیگیری های ستاد عمره برام صادر شد و با مراجعه به پلیس +10 گذرنامه رو گرفتم و به رابط عمره دانشگاه تحویل دادم. پس از این قضایا تونستم طرح جایگزین خدمت سربازی نخبگان (10 ماه+45 روز) رو بگیرم و از طریق بنیاد نخبگان نیروهای مسلح به یک ارگان برای انجام طرح معرفی بشم و میخوام انجام طرح رو شروع کنم. آیا الان که مجوز خروج از کشورم صادر شده و گذرناممو تحویل دادم از نظر خروج از کشور مشکلی هست یا خیر؟ چون شنیدم میگن وقتی به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح معرفی میشی به نوعی سرباز اونجا هستی. ممنون میشم جواب بدین

gigamax
April 15th, 2014, 01:06 AM
سلام به همه دوستان.
من و خانمم هر جفتمون دانشجوی ارشد هستیم. خانمم قصد ادامه تحصیل phd رو داره ولی من بیشتر برای کار دوست دارم برم. حالا یه سوال دارم و اونم اینه که با توجه به اینکه سربازی دارم بعد از ارشد، اگه خانمم پذیرش بگیره برای phd، من هم می تونم بعد از اتمام درسم با خانمم به عنوان همراه برم ؟ خانمم یه ترم زودتر از من تموم می کنه و من وقتی درسم تموم شه یه سال تا سربازی وقت دارم

ممنون میشم پاسخ بدید :)

aidama
May 7th, 2014, 08:45 PM
سلام ببخشید برای دختر مجرد بالای 18 سال برای خروج از کشور اجازه قیم لازمه? این قانونی که تصویب کردن چی شد?

darklord
May 8th, 2014, 03:19 AM
سلام ببخشید برای دختر مجرد بالای 18 سال برای خروج از کشور اجازه قیم لازمه? این قانونی که تصویب کردن چی شد?

خیر. تصویب نشد.

ali2010ahmadi
May 11th, 2014, 12:16 PM
سلام
من مشکل خدمت دارم.می خواستم بدونم برای گرفتن پذیرش برای ارشد فقط ترجمه ی شناسنامه کافیه یا ترجمه ی کارت ملی هم لازمه ؟ و اینکه ترجمه اش باید رسمی باشه یا غیر رسمی؟ ممنون

saeed1812003
May 13th, 2014, 07:38 PM
سلام، من هفته آینده عازم ایران هستم، معافیت پزشکی هم دارم. برای خروج مجدد از کشور نیازی هست که کار خاصی انجام بدم یا فقط باید کارت معافیتمو تو کنترل گذرنامه نشون بدم؟

darklord
May 14th, 2014, 01:35 PM
سلام، من هفته آینده عازم ایران هستم، معافیت پزشکی هم دارم. برای خروج مجدد از کشور نیازی هست که کار خاصی انجام بدم یا فقط باید کارت معافیتمو تو کنترل گذرنامه نشون بدم؟

شما دفعه ی قبل چطوری خارج شدی؟

EMINEM1
May 15th, 2014, 11:44 PM
سلام آیا ممکنه به دلیل کارکردن در موضوع خاصی در پایان نامه ممنوع الخروج شد؟

Eddie
May 17th, 2014, 01:10 AM
با سلام
اگه با اشتغال به تحصیل به بهانه ه سفر سیاحتی پاسپورت گرفته شود ولی خروج از کشور انجام نشود آیا اگر بعد از دریافت پاسپورت آن شخص انصراف داده و در خارج از کشور در همان مقطعی که اینجا مشغول به تحصیل بوده( با اشتغال ه آن پاس گرفته) و انصراف داده ، نامه پذیرش بگیرد و کار ها ه نظام وظیفه و سایر کارها رو انجام دهد برای خروج مشکل دارد؟ 15 میلیون وثیقه باید گذاشته شود؟
پاسپورتی که به بهانه سفر سیاحتی داده می شود آیا تاریخ دارد یا مثل پاس معمولی 5 ساله است؟
با سپاس

darklord
May 19th, 2014, 12:24 PM
با سلام
اگه با اشتغال به تحصیل به بهانه ه سفر سیاحتی پاسپورت گرفته شود ولی خروج از کشور انجام نشود آیا اگر بعد از دریافت پاسپورت آن شخص انصراف داده و در خارج از کشور در همان مقطعی که اینجا مشغول به تحصیل بوده( با اشتغال ه آن پاس گرفته) و انصراف داده ، نامه پذیرش بگیرد و کار ها ه نظام وظیفه و سایر کارها رو انجام دهد برای خروج مشکل دارد؟ 15 میلیون وثیقه باید گذاشته شود؟
پاسپورتی که به بهانه سفر سیاحتی داده می شود آیا تاریخ دارد یا مثل پاس معمولی 5 ساله است؟
با سپاس

خیر مشکلی ندارد،
بله باید 15 میلیون تومان وثیقه گذاشته شود،
خیر، تمامی پاسپورت ها یکسان هستند.

Eddie
May 19th, 2014, 11:37 PM
خیر مشکلی ندارد،
بله باید 15 میلیون تومان وثیقه گذاشته شود،
خیر، تمامی پاسپورت ها یکسان هستند.
مرسی از پاسختون
شنیدم که برای زیارتی پاس نداره و یه کاغد میدن فقط. درسنه آیا؟

darklord
May 20th, 2014, 01:37 PM
مرسی از پاسختون
شنیدم که برای زیارتی پاس نداره و یه کاغد میدن فقط. درسنه آیا؟

خواهشم میکنم،
خیر، پاسپورت دریافت میکنید.

SharifUT
May 22nd, 2014, 08:21 PM
سلام خدمت دوستان مخصوصا جناب darklord:
من دوتا سوال ابتدایی دارم ولی بالاخره سواله دیگه :
1.اگر کسی مشکل سربازی نداشته باشه و دانشگاه مقصدش هم به کارنامه رضایت داده باشه و اصل مدرکش نخواد باز برای خروج مشکلی هست؟ آیا بازهم با وزارت علوم (امور دانشحویان) کاری داره؟
2. برای استفاده از سایر خدمات اموردانشجویان چی؟ مثل برای ارز یا هر چیز دیگه، باید مدرک ازاد شده باشه تا بتونیم استفاده کنیم؟

darklord
May 23rd, 2014, 01:11 PM
سلام خدمت دوستان مخصوصا جناب darklord:
من دوتا سوال ابتدایی دارم ولی بالاخره سواله دیگه :
1.اگر کسی مشکل سربازی نداشته باشه و دانشگاه مقصدش هم به کارنامه رضایت داده باشه و اصل مدرکش نخواد باز برای خروج مشکلی هست؟ آیا بازهم با وزارت علوم (امور دانشحویان) کاری داره؟
2. برای استفاده از سایر خدمات اموردانشجویان چی؟ مثل برای ارز یا هر چیز دیگه، باید مدرک ازاد شده باشه تا بتونیم استفاده کنیم؟

سلام

1. اگه برای خروج از کشور مشکلی ندارید، خیر دیگه هیچ نیازی به آزادسازی هیچ مدرکی نیست.
2. اگه مایل به استفاده از خدمات وزارت علوم هستید (نقدی یا غیر نقدی) در این صورت باید تمام مراحل رو طی کنید و مثل سایر دوستان مدارک رو خریداری کنید.

aminradReza
May 26th, 2014, 05:58 PM
با سلام از ایتالیا پذیرش دارم برای مستر مشمولم هستم تا یه ماهه دیگم وقت دارم برای معرفی به سفارتو اگر به کارای ویزا نرسم میتونم پاسپورتمو با وثیقه بگیرم؟ و میتونم با اون پاسپورت هر جایی خواستم برم و از کشور خارج شم؟؟؟؟

hastieli
May 29th, 2014, 12:35 AM
سلام ایا اگه کارفرما باشید و کارگر از شما در اداره کار شکایت کرده باشه این میتونه باعث بشه ممنوع الخروج بشید ؟ مرسی

kiarsh232
May 29th, 2014, 09:44 AM
سلام
اگه کسی مشکل خروج از کشور داشته باشه به دلیل وام بانکی . از چه طریق میتونه از کشور خارج بشه.؟
اصلا امکانش هست؟

KAMALO
June 18th, 2014, 02:55 PM
من یه سوال دارم آیا امکان داره سفارت ایران در خارج از کشور برای کسی پاسپورت صادر نکنه ؟به این علت که طرف مسیحی شده و مرتد محسوب میشه وهمچنین چون خارج از کشور تظاهرات شرکت کرده.ایا لیستی تو سفارت هست که اسامی این افراد را نوشته باشه؟

[/QUOTE]

darklord
June 18th, 2014, 03:34 PM
من یه سوال دارم آیا امکان داره سفارت ایران در خارج از کشور برای کسی پاسپورت صادر نکنه ؟به این علت که طرف مسیحی شده و مرتد محسوب میشه وهمچنین چون خارج از کشور تظاهرات شرکت کرده.ایا لیستی تو سفارت هست که اسامی این افراد را نوشته باشه؟

خیر!
تا زمانی که شما رسما ترک تابعیت ایرانی نکرده باشید و مایل به بازگشت به تابعیت ایرانی هم نباشید، در سفارتهای ایران در سراسر دنیا براتون پاسپورت صادر میشه.
(اگه ترک تابعیت کرده باشید هم باید یه فرم اظهار ندامت پر کنید و به تابعیت ایرانی برگردید)

KAMALO
June 18th, 2014, 04:56 PM
خیر!
تا زمانی که شما رسما ترک تابعیت ایرانی نکرده باشید و مایل به بازگشت به تابعیت ایرانی هم نباشید، در سفارتهای ایران در سراسر دنیا براتون پاسپورت صادر میشه.
(اگه ترک تابعیت کرده باشید هم باید یه فرم اظهار ندامت پر کنید و به تابعیت ایرانی برگردید)

خوب حالا اگه مسیحی شده باشی وتابعیت کشور خارجی رو هم داشته باشی سیاسی هم باشی از بدو ورود به ایران دستگیر میشی؟اینکه میگن مرتد هستی وحکمت اعدامه درسته؟آیا میشه با ترک تابعیت ایرانی و با ویزا ایران اومد و از اجرای حکم فرار کرد؟

darklord
June 19th, 2014, 11:10 AM
خوب حالا اگه مسیحی شده باشی وتابعیت کشور خارجی رو هم داشته باشی سیاسی هم باشی از بدو ورود به ایران دستگیر میشی؟اینکه میگن مرتد هستی وحکمت اعدامه درسته؟آیا میشه با ترک تابعیت ایرانی و با ویزا ایران اومد و از اجرای حکم فرار کرد؟

ببین دوست عزیز اگه شما "رسما" به واسطه ی داشتن "شاکی خصوصی" یا "مدعی العموم" تحت تعقیب باشی (http://www.tabnak.ir/fa/news/297159/%DA%86%D9%87-%D9%83%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%8A-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D9%85%D9%85%D9%86%D9%88%D8%B9%E2%80%8C-%D9%85%D9%8A%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D9%86%D8%AF) (حالا سیاسی باشه، قضایی باشه یا دینی باشه، فرقی نمیکنه... باید یه جیزی باشه که قانون دنبالت باشه) ، در سیستم اداره گذرنامه ممنوع الخروج هستی و پس از ورودت به ایران تو همون گیت ورودی (معمولا) بهت اطلاع میدن که در سیستم ممنوعیت خروج براتون درج شده و باید پیش از بازگشت رفعش کنی. اینکه چطور با شما برخورد میشه (دستگیر میشی، احضار میشی یا خودت رو باید معرفی کنی) رو اطلاعی ندارم ولی قطعا تا رفع مشکل، اجازه خروج به شما داده نمیشه.

r0bit4
June 25th, 2014, 03:34 AM
سلام
من خارج كشور هستم و پدر ١٣ سال كه به ايران سفر نكرده ميترسه كه ممنوع سفر باشه
قبل ١٣ سال پدرم يك زن داشت نه به طور دائم نامزد ولى صيغه محرميت جارى شده بود
ولى از اونجا كه زن ادم خوبى نبوده پدرم قصد تركش داشت و ميخواست مهريه خانم رو بده كه ايشون قصد جون پدرم كردن و به هر شرابطي پدرم خودش به كلاتتري رسوند
حالا پدر سواد فارسي نداره و حضور ذهن نداره كه چه ورقه اي رو امضاء كرده
الان ميخوام بدونم از كجا بايد بدونم پدرم ممنوع سفر هست يا نه
اگه بياد ايران ممكنه اون زن پدرم رو ممنوع خروج كنه ؟
اينو اضافه كنم كه پدرم تجديد پاسپورت كرد و مشكلى براش پيش نيومد اگه مننوع خروج بود ممكن بود پاسپورت رو تجديد نميكردن ؟
از چه اداره اي براي ممنوع سفري بايد پرسيد زماني كه خودش نيست ؟
از سفارتخانه ايران تو اين كشور ميشه پرسيد ؟

Hamid_110
June 25th, 2014, 12:34 PM
سلام
دوست عزیز سوال تون ابهامات زیادی داره که هر کدوم خودش یک دنیا حالت ممکنه پیش بیاره!
ممنوع الخروجی رو باید از اداره گذرنامه سوال کرد.
موفق باشید

r0bit4
June 25th, 2014, 03:16 PM
سلام دوست عزيز
يعني امكان ممنوع سفري هست
يك زن ميتونه شوهرش رو ممنوع سفر كنه ؟

darklord
June 25th, 2014, 08:19 PM
سلام دوست عزيز
يعني امكان ممنوع سفري هست
يك زن ميتونه شوهرش رو ممنوع سفر كنه ؟

شاکی خصوصی با طرح شکایت در دادگاه میتونه هر کسی رو ممنوع الخروج کنه.

meysamr1
July 7th, 2014, 09:39 PM
سلام

یکی از دوستای من به قصد کربلا مجوز خروج گرفته بود و پاسپورتشو از این طریق گرفته بود.
بعد از یه ماه برای ویزای امریکا می خواست بره ارمنستان، افسره که تو میدون سپاهه بهش گفته که چون سفر قبلیتو نرفتی و میخواستی پاسپورتت رو از این طریق بگیری و مارو گول زدی!! 6 ماه ممنوع الخروجت می کنیم!!!!!!!!!!

منم این کارو کردم و حالا نمیدونم چی میشه.
کسی تا حالا یه همچین چیزی و شنیده که به خاطره گرفتن پاسپورت ازین طریق و نرفتن به سفر مریوطه ممنوع الخروجش کنن؟

ممنون

Misha123456
July 10th, 2014, 12:46 PM
ﺳﻼﻡ ﻋﻀﻮ ﺟﺪﻳﺪ ﻫﺴﺘﻢ و ﺩﭼﺎﺭ ﻣﺸﻜﻠﻲ ﺷﺪﻡ ﺑﺮاﻱ ﻭﻳﺰاﻱ اﻧﮕﻠﻴﺲ ﻛﻪ ﺑﻪ ﺗﺮﻛﻴﻪ ﺭﻓﺘﻢ ﺑﻌﺪ اﺯ اﻳﻨﻜﻪ ﭘﺎﺳﭙﻮﺭﺗﻢ ﺑﺪﺳﺘﻢ ﺭﺳﻴﺪ ﺑﻪ ﻧﻴﺮﻭﻱ اﻧﺘﻆﺎﻣﻲ ﻣﺮاﺟﻌﻪ ﻛﺮﺩﻡ ﺗﺎ ﻣﻬﺮ ﻭﺭﻭﺩ ﺑﺰﻧﻨﺪ و ﻣﺪاﺭﻙ ﺭا ﺩاﺩﻡ ﻭﻟﻲ ﺑﺎ ﻧﺎﻣﻪ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﻧﻢ ﻧﻬﺎﺩ ﺭﻳﺎﺳﺖ ﺟﻤﻬﻮﺭﻱ اﻭﻧﺎ ﻫﻢ ﮔﻔﺘﻨﺪ اﺳﺘﻌﻼﻡ ﻣﻴﻜﻨﻴﻢ ﺟﻮاﺑﺶ ﻣﻌﻠﻮﻡ ﻧﻴﺴﺖ ﻛﻲ ﻣﻴﺎﺩ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﺎ ﺟﻮاﺏ ﺑﺮﻡ ﻧﻴﺮﻭﻱ اﻧﺘﻆﺎﻣﻲ ﭘﺎﺱ ﺭا ﺑﮕﻴﺮﻡ ﻛﺴﻲ ﻣﻴﺪاﻧﺪ ﭼﻘﺪﺭ ﻃﻮﻝ ﻣﻴﻜﺸﻪ 10 ﺭﻭﺯ ﺷﺪﻩ ﻫﻨﻮﺯ ﺟﻮاﺑﻲ ﻧﺪاﺩﻧﺪ و اﻳﺎ ﻧﻴﺮﻭﻱ اﻧﺘﻆﺎﻣﻲ ﺣﻖ ﺩاﺭﻩ ﭘﺎﺳﭙﻮﺭﺕ ﺭا ﺗﺎ ﻫﺮ ﻭﻗﺖ ﻣﻴﺨﻮاﺩ ﻧﮕﻪ ﺩاﺭﻩ ﺑﻠﻴﻄ ﺭﻓﻨﻢ 20 ﺭﻭﺯ ﺩﻳﮕﻪ اﺳﺖ ﻟﻂﻔﺎ اﮔﺮ اﻃﻼﻉ ﺩاﺭﻳﺪ ﺭاﻫﻨﻤﺎﻳﻲ ﻛﻨﻴﺪ ﭼﻜﺎﺭ ﻛﻨﻢ.ﻣﻤﻨﻮﻥ ﻣﻴﺸﻢ

darklord
July 10th, 2014, 02:46 PM
ﺳﻼﻡ ﻋﻀﻮ ﺟﺪﻳﺪ ﻫﺴﺘﻢ و ﺩﭼﺎﺭ ﻣﺸﻜﻠﻲ ﺷﺪﻡ ﺑﺮاﻱ ﻭﻳﺰاﻱ اﻧﮕﻠﻴﺲ ﻛﻪ ﺑﻪ ﺗﺮﻛﻴﻪ ﺭﻓﺘﻢ ﺑﻌﺪ اﺯ اﻳﻨﻜﻪ ﭘﺎﺳﭙﻮﺭﺗﻢ ﺑﺪﺳﺘﻢ ﺭﺳﻴﺪ ﺑﻪ ﻧﻴﺮﻭﻱ اﻧﺘﻆﺎﻣﻲ ﻣﺮاﺟﻌﻪ ﻛﺮﺩﻡ ﺗﺎ ﻣﻬﺮ ﻭﺭﻭﺩ ﺑﺰﻧﻨﺪ و ﻣﺪاﺭﻙ ﺭا ﺩاﺩﻡ ﻭﻟﻲ ﺑﺎ ﻧﺎﻣﻪ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﻧﻢ ﻧﻬﺎﺩ ﺭﻳﺎﺳﺖ ﺟﻤﻬﻮﺭﻱ اﻭﻧﺎ ﻫﻢ ﮔﻔﺘﻨﺪ اﺳﺘﻌﻼﻡ ﻣﻴﻜﻨﻴﻢ ﺟﻮاﺑﺶ ﻣﻌﻠﻮﻡ ﻧﻴﺴﺖ ﻛﻲ ﻣﻴﺎﺩ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﺎ ﺟﻮاﺏ ﺑﺮﻡ ﻧﻴﺮﻭﻱ اﻧﺘﻆﺎﻣﻲ ﭘﺎﺱ ﺭا ﺑﮕﻴﺮﻡ ﻛﺴﻲ ﻣﻴﺪاﻧﺪ ﭼﻘﺪﺭ ﻃﻮﻝ ﻣﻴﻜﺸﻪ 10 ﺭﻭﺯ ﺷﺪﻩ ﻫﻨﻮﺯ ﺟﻮاﺑﻲ ﻧﺪاﺩﻧﺪ و اﻳﺎ ﻧﻴﺮﻭﻱ اﻧﺘﻆﺎﻣﻲ ﺣﻖ ﺩاﺭﻩ ﭘﺎﺳﭙﻮﺭﺕ ﺭا ﺗﺎ ﻫﺮ ﻭﻗﺖ ﻣﻴﺨﻮاﺩ ﻧﮕﻪ ﺩاﺭﻩ ﺑﻠﻴﻄ ﺭﻓﻨﻢ 20 ﺭﻭﺯ ﺩﻳﮕﻪ اﺳﺖ ﻟﻂﻔﺎ اﮔﺮ اﻃﻼﻉ ﺩاﺭﻳﺪ ﺭاﻫﻨﻤﺎﻳﻲ ﻛﻨﻴﺪ ﭼﻜﺎﺭ ﻛﻨﻢ.ﻣﻤﻨﻮﻥ ﻣﻴﺸﻢ

دوست عزیز میشه کمی واضح تر توضیح بدین.

- شما که به ترکیه مراجعه کردین پس ممنوع الخروج نبودید.
- فرمودین وقتی "پاسپورت به دستتون رسید"، یعنی برگشته بودید ایران و از سرویس پیکاپ پاسپورت استفاده کردید؟
- "ﻣﻬﺮ ﻭﺭﻭﺩ ﺑﺰﻧﻨﺪ؟"، منظورتون مهر خروج هست؟

یا شایدم منظورتون این هست که در ترکیه پاسپورت رو از سفارت تحویل گرفتید و در گیت کنترل پاسپورت فرودگاه امام موقع برگشت به کشور مامور گیت پاسپورت شما رو ضبط کرده؟ در این صورت نهاد ریاست جمهوری از کجا اومد؟

لطفا کمی با جزییات بیشتر توضیح بدین، شاید کمکی از دستمون بر بیاد.

joseyasin
July 13th, 2014, 03:23 PM
با سلام
میخواستم بپرسم اگه استخدام صنایع الکترونیک بشم بعدا ممنوع الخروج میشم ؟
با تشکر

scorpian
July 22nd, 2014, 06:01 PM
سلام دوستان، نمیدونم اینج جاشه یا نه اما یه سوال داشتم در مورد اینکه یه شخص بعد از چه مدتی تحصیل در خارج میتونه کارای همسرشو جور کنه و بدون apply همسرش اونو ببره خارج؟!

rocana
July 28th, 2014, 04:36 PM
دوستان این قصه اجازه پدر برای دختران بالای 18 سال (مصوبه جدید مجلس) چیه؟ عملی شده؟ چجوری پدرم باید بیاد رضایت بده؟ بنده خدا پدرم تا نیت کنه بیاد یه ترم از تحصیلم گذشته که :D

nimavojdani
July 29th, 2014, 04:16 AM
سلام
من خارج كشور هستم و پدر ١٣ سال كه به ايران سفر نكرده ميترسه كه ممنوع سفر باشه
قبل ١٣ سال پدرم يك زن داشت نه به طور دائم نامزد ولى صيغه محرميت جارى شده بود
ولى از اونجا كه زن ادم خوبى نبوده پدرم قصد تركش داشت و ميخواست مهريه خانم رو بده كه ايشون قصد جون پدرم كردن و به هر شرابطي پدرم خودش به كلاتتري رسوند
حالا پدر سواد فارسي نداره و حضور ذهن نداره كه چه ورقه اي رو امضاء كرده
الان ميخوام بدونم از كجا بايد بدونم پدرم ممنوع سفر هست يا نه
اگه بياد ايران ممكنه اون زن پدرم رو ممنوع خروج كنه ؟
اينو اضافه كنم كه پدرم تجديد پاسپورت كرد و مشكلى براش پيش نيومد اگه مننوع خروج بود ممكن بود پاسپورت رو تجديد نميكردن ؟
از چه اداره اي براي ممنوع سفري بايد پرسيد زماني كه خودش نيست ؟
از سفارتخانه ايران تو اين كشور ميشه پرسيد ؟

برای اطلاع از وضعیت ممنوع الخروجی به سفارت یا دفتر حافظ منافع ایران مراجعه کنید بهتون می گن.

nimavojdani
July 29th, 2014, 04:23 AM
سلام

یکی از دوستای من به قصد کربلا مجوز خروج گرفته بود و پاسپورتشو از این طریق گرفته بود.
بعد از یه ماه برای ویزای امریکا می خواست بره ارمنستان، افسره که تو میدون سپاهه بهش گفته که چون سفر قبلیتو نرفتی و میخواستی پاسپورتت رو از این طریق بگیری و مارو گول زدی!! 6 ماه ممنوع الخروجت می کنیم!!!!!!!!!!

منم این کارو کردم و حالا نمیدونم چی میشه.
کسی تا حالا یه همچین چیزی و شنیده که به خاطره گرفتن پاسپورت ازین طریق و نرفتن به سفر مریوطه ممنوع الخروجش کنن؟

ممنون

زیاد به حرف آن افسر توجه نفرمایید که گفتن 6 ماه ممنوع الخروج میشی، چنین چیزی نیست، ولی اصولا در مواردی که شما به عنوان مثال مشغول به تحصیل باشی و برای یک سفر خاص اقدام به دریافت پاسپورت بکنی، شما فقط مجوز خروج یکبار از کشور و فقط به مقصد و مدت مشخص شده در اجازه خروجتون را دارید و لا غیر. اصولا داشتن پاسپورت یک چیز هست و اجازه خروج از کشور یک چیز دیگه. شخص می تواند پاسپورت داشته باشد ، از نظر قانونی هم ممنوع الخروج نباشد ولی مجور خروج از کشور نداشته باشد. شما هم اگر نرفتی موردی نیست ولی اجازه خروج نداری، برای خروج در صورتی که مشمول هستید باید با گذاشتن وثیقه 15 میلیون تومانی و مشخص کردن مکان و زمان سفر یک مجوز خروج موقت دیگر کسب کنید.

nimavojdani
July 29th, 2014, 04:25 AM
با سلام
میخواستم بپرسم اگه استخدام صنایع الکترونیک بشم بعدا ممنوع الخروج میشم ؟
با تشکر
ممنوع الخروج نمی شوید، ولی تا 5 سال با توجه به اینکه کارتون مربوط به نیروهای مسلح بوده مجوز خروج از کشور نخواهید داشت.

nimavojdani
July 29th, 2014, 04:27 AM
سلام دوستان، نمیدونم اینج جاشه یا نه اما یه سوال داشتم در مورد اینکه یه شخص بعد از چه مدتی تحصیل در خارج میتونه کارای همسرشو جور کنه و بدون apply همسرش اونو ببره خارج؟!
جاش البته اینجا نیست ولی من پاسخش را می دم. بردن یا نبردن همسر ربطی به مدت زمان اقامت نداره، بسیاری با همون ویزای اولشون هم با همسر اقدام می کنند. بسته به نوع درخواست شما و البته کشور محل تحصیل داره.

elimo13739182
August 5th, 2014, 10:23 PM
سلام دوستان من یک سوال داشتم من یک برگه با پاسپورتم اومده نوشته دارنده ای گذرنامه فقط میتونه تا تاریخ 2 ماه فقط یک بار بدون پرداخت عوارض از مرز خارج شه.من الان یک بار برای ویزا رفتم ترکیه یعنی الان دیگه نمیتونم برای دوره اصلیم که انگلیسه از کشور خارج شم؟باید برم دوباره از وزارت علوم نامه بگیرم؟یا میتونم ولی باید عوارض بدم.لطفا راهنمایی کنید

hpmoner
August 7th, 2014, 12:02 AM
سلام دوستان. تا اونجایی که من متوجه شدم کسی که ممنوع الخروج شده، یا به خاطر مسایل سیا30 بوده یا مشکلای مالی مثل مالیات. آیا موارد دیگه ای هم است؟
آیا از نظر سربازی و معافیت ممکنه مشکلی پیش بیاد؟ مثلا اگه در روند گرفتن معافیت تحلفی صورت گرفته باشه (حالا یا سهوا یا عمدا) ممکنه در فرودگاه جلوی طرف رو بگیرن؟ (عمدی مثلا مثل همین داستان دوستان فوتبالیستمون :biggrin: و سهوی مثل اشتباه کارمندای نظام وظیفه در محاسبه ی سن پدر، یا کسی برادر بالای 18 سال داشته باشه ولی معاف شده باشه، یا جبهه ی پدر طرف به حد نساب نرسیده ولی کارت گرفته یا مادرش ازدواج کرده ولی معاف شده) اگه اینجور مشکلا باشه، برای طرف نامه ای میاد که معافیتت مشکل داره و بیا درست کن؟ یا اینکه چیزی نمیگن و یهو در فرودگاه گیر میدن؟!
یک سوال دیگه. آیا چک کردن این موارد در مرز زمینی هم مثل همون فرودگاهه یا فرق دارن با هم؟

darklord
August 7th, 2014, 02:31 AM
سلام دوستان. تا اونجایی که من متوجه شدم کسی که ممنوع الخروج شده، یا به خاطر مسایل سیا30 بوده یا مشکلای مالی مثل مالیات. آیا موارد دیگه ای هم است؟
آیا از نظر سربازی و معافیت ممکنه مشکلی پیش بیاد؟ مثلا اگه در روند گرفتن معافیت تحلفی صورت گرفته باشه (حالا یا سهوا یا عمدا) ممکنه در فرودگاه جلوی طرف رو بگیرن؟ (عمدی مثلا مثل همین داستان دوستان فوتبالیستمون :biggrin: و سهوی مثل اشتباه کارمندای نظام وظیفه در محاسبه ی سن پدر، یا کسی برادر بالای 18 سال داشته باشه ولی معاف شده باشه، یا جبهه ی پدر طرف به حد نساب نرسیده ولی کارت گرفته یا مادرش ازدواج کرده ولی معاف شده) اگه اینجور مشکلا باشه، برای طرف نامه ای میاد که معافیتت مشکل داره و بیا درست کن؟ یا اینکه چیزی نمیگن و یهو در فرودگاه گیر میدن؟!
یک سوال دیگه. آیا چک کردن این موارد در مرز زمینی هم مثل همون فرودگاهه یا فرق دارن با هم؟

مالیات، مسائل حکومتی، هرگونه شکایت به قوه قضائیه، زن توسط شوهر و ... همه باعث میشه شما ممنوع الخروج بشی تا زمان که رفعش کنی.
اما در مورد آقایون همگی از سن 18 سالگی ممنوع الخروج میشیم (بدون استثنا) بعدش هر کدوم که سربازی رو رفتیم یا اینکه معافیت گرفتیم اون معافیت یا اتمام خدمت رو به پلیس گذرنامه اعلام میکنیم و اون ها ممنوعیت خروج ما رو بر میدارن. پلیس گذرنامه در گیت های خروجی فقط یه گزینه ی بله/خیر رو جلوی نام شما چک میکنه که ببینه اجازه خروج دارید یا نه بقیه اش دیگه با اونها نیست.

به طور معمول کسی به شما خبر ممنوعیت خروج رو نمیده تا زمانی که شما برید خودتون اداره گذرنامه استعلام کنید یا سر گیت خروجی جلوتون رو بگیرن.

پلیس گذرنامه در گیت های زمینی و هوایی هر دو از یک جا استعلام میگیرن و به جز موارد ظاهری تفاوتی در اصل ماجرا نمیکنه.

hpmoner
August 7th, 2014, 03:01 AM
مالیات، مسائل حکومتی، هرگونه شکایت به قوه قضائیه، زن توسط شوهر و ... همه باعث میشه شما ممنوع الخروج بشی تا زمان که رفعش کنی.
اما در مورد آقایون همگی از سن 18 سالگی ممنوع الخروج میشیم (بدون استثنا) بعدش هر کدوم که سربازی رو رفتیم یا اینکه معافیت گرفتیم اون معافیت یا اتمام خدمت رو به پلیس گذرنامه اعلام میکنیم و اون ها ممنوعیت خروج ما رو بر میدارن. پلیس گذرنامه در گیت های خروجی فقط یه گزینه ی بله/خیر رو جلوی نام شما چک میکنه که ببینه اجازه خروج دارید یا نه بقیه اش دیگه با اونها نیست.

به طور معمول کسی به شما خبر ممنوعیت خروج رو نمیده تا زمانی که شما برید خودتون اداره گذرنامه استعلام کنید یا سر گیت خروجی جلوتون رو بگیرن.

پلیس گذرنامه در گیت های زمینی و هوایی هر دو از یک جا استعلام میگیرن و به جز موارد ظاهری تفاوتی در اصل ماجرا نمیکنه.

ممنون. پس کسی که گذرنامه شو گرفته این ممنوعیت برداشته شده دیگه؟

darklord
August 7th, 2014, 03:21 AM
ممنون. پس کسی که گذرنامه شو گرفته این ممنوعیت برداشته شده دیگه؟

خواهش میکنم،
جمله ای که نوشتید برای همه ی حالات درست نیست.
زمانی که میخواهید گواهینامه بگیرید دو حالت داره:
1. معافیت موقت دارید.
2. معافیت دایم دارید / سربازی رو انجام دادید.

در حالت اول نامه ای رو موقع دریافت گذرنامه به پلیس +10 دادید که درش نوشته شده از کی تا کی ممنوعیتتون به صورت موقتی برداشته شده و به طور خودکار بعدش دوباره مجوز ملغی خواهد شد و ممنوعیت خروج برقرار میشه (توجه کنید که این مدت ربطی به مدت معافیت نداره! مثلا من دارم برای 4 سال میرم خارج که تحصیل کنم بهم 4 سال معافیت تحصیلی داده میشه ولی مجوز خروجی 2 ماهه بهم میدن و ظرف این 2 ماه باید از کشور خارج بشم، بعد از گذشت 2 ماه دوباره ممنوع الخروج میشم در حالی که همچنان معافیت تحصیلیم برقراره. حالا اگه برگشتم به کشور باید دوباره برم و درخواست مجوز خروج جدید بکنم.)

در حالت دوم یک بار مجوز برای همیشه درج میشه و دیگه نیازی نیست که شما در هر بار تردد به اداره گذرنامه مراجعه کنید و مجوز خروج بگیرید.

khorshid_b
August 7th, 2014, 09:18 PM
سلام.

من 25 سالمه و ازدواج کردم. تنها قصد دارم برم. آیا نیاز هست اجازه بگیرم؟! یعنی باید به صورت رسمی جایی ثبت شده باشه؟ چجوری باید اجازه بگیرم از همسرم؟
مرسی

اگر مجرد و بالای 18 سال هستید خیر نیازی نیست،
اگر مجرد و زیر 18 سال هستید بله نیاز هست،
و اگر متاهل هستید در هر سنی اجازه شوهر نیاز هست.

* پاک نشد، رفته بود صفحه ی قبل. ولی الآن به دلیل تکراری بودن پاک شد.

darklord
August 8th, 2014, 01:03 AM
سلام.

من 25 سالمه و ازدواج کردم. تنها قصد دارم برم. آیا نیاز هست اجازه بگیرم؟! یعنی باید به صورت رسمی جایی ثبت شده باشه؟ چجوری باید اجازه بگیرم از همسرم؟
مرسی

زمان دریافت پاسپورت، تو فرمی که پر میکنید 1 بخش هست که شوهرتون باید به صورت رسمی امضاش کنند. اگه پاسپورت دارید یعنی اینکه پیشتر این اجازه رو دریافت کردید و دیگه نیازی نیست اقدامی انجام بدین.
* تشریف ببرید پلیس +10 بگید برای دریافت پاسپورت اومدین یه پوشه با 2 تا فرم میدن بهتون همه چی توش واضحه.

khorshid_b
August 8th, 2014, 01:38 AM
زمان دریافت پاسپورت، تو فرمی که پر میکنید 1 بخش هست که شوهرتون باید به صورت رسمی امضاش کنند. اگه پاسپورت دارید یعنی اینکه پیشتر این اجازه رو دریافت کردید و دیگه نیازی نیست اقدامی انجام بدین.
* تشریف ببرید پلیس +10 بگید برای دریافت پاسپورت اومدین یه پوشه با 2 تا فرم میدن بهتون همه چی توش واضحه.

ممنون از پاسخ.
من زمانی که مجرد بودم پاسپورت گرفتم. الان ازدواج کردم. حالا نیاز هست که شوهرم اجازه خروج از کشور به من بده. یا همون موقع پدرم اجازه داده کافیه؟

darklord
August 8th, 2014, 11:18 AM
ممنون از پاسخ.
من زمانی که مجرد بودم پاسپورت گرفتم. الان ازدواج کردم. حالا نیاز هست که شوهرم اجازه خروج از کشور به من بده. یا همون موقع پدرم اجازه داده کافیه؟

خواهش میکنم.
با توجه به اینکه وضعیت تاهل در پاسپورت ذکر نمیشه، تا زمانی که بخواید تمدیدش کنید میتونید از همین پاسپورت استفاده کنید.

(* این رو هم برای اطلاع سایر دوستان عرض کنم که شما تا زمانی که بالغ -بالای 18 سال- و مجرد باشید نیاز به اجازه گرفتن از کسی ندارید، اگه اجازه از پدر دارید به معنی این بوده که پاسپورت رو زیر 18 سالگی دریافت کردید.)

arman_kenby
August 9th, 2014, 05:50 PM
سلام. یه سوال در مورد خانم های متاهل دارم و خروج از کشور.

خواهر من چند ساله سنگاپور زندگی می کنه. پاسپورت اش را هم قبل از ازدواج گرفته و از کشور خارج شده باهاش یکبار. الان با همسرش دان میرن آمریکا. ولی همسرش مستقیم میره و خودش قراره بیاد ایران و بعد بره ولی همسرش ایران نمیاد. سفیر ایران در سنگاپور بهشون یه فرم اجازه خروج همسر داده که اینجا پیوست کردم و اجازه خروج همیشگی داده. می خواستم ببینم این فرم:

۱- فقط رای خروج از ایران به سنگاپور معتبره یا ربطی نداره مقصد خروج کجا باشه؟
۲- این فرم معادل گواهی محضری در ایران است یا باید در ایران هم جایی تایید بشه؟

فرم رضایتنامه خروح همسر و فرزندان:
https://mega.co.nz/#!58pBRLLJ!ICpy8XewnwNNITYj8p1x7qyx7VfxN6hTTsVhja2 ljXA

darklord
August 11th, 2014, 07:48 PM
سلام. یه سوال در مورد خانم های متاهل دارم و خروج از کشور.

خواهر من چند ساله سنگاپور زندگی می کنه. پاسپورت اش را هم قبل از ازدواج گرفته و از کشور خارج شده باهاش یکبار. الان با همسرش دان میرن آمریکا. ولی همسرش مستقیم میره و خودش قراره بیاد ایران و بعد بره ولی همسرش ایران نمیاد. سفیر ایران در سنگاپور بهشون یه فرم اجازه خروج همسر داده که اینجا پیوست کردم و اجازه خروج همیشگی داده. می خواستم ببینم این فرم:

۱- فقط رای خروج از ایران به سنگاپور معتبره یا ربطی نداره مقصد خروج کجا باشه؟
۲- این فرم معادل گواهی محضری در ایران است یا باید در ایران هم جایی تایید بشه؟

فرم رضایتنامه خروح همسر و فرزندان:
https://mega.co.nz/#!58pBRLLJ!ICpy8XewnwNNITYj8p1x7qyx7VfxN6hTTsVhja2 ljXA

1. مقصد مهم نیست.
2. این رو دقیق نمیدونم ولی احتمالا باید تایید بشه (شاید همون سفارت انجامش بده)، چون در ایران هم اجازه ی خروج به همسر باید تایید شده باشه.

gigamax
August 19th, 2014, 04:07 PM
سلام. خانمم در حال پذیریش برای PHD هست و من هم دارم ارشد می خونم. اگه ایشون پذیرش بگیره، با توجه به سربازی من بعد از ارشد، من می تونم به عنوان همراه با ایشون برم ؟

darklord
August 19th, 2014, 04:38 PM
سلام. خانمم در حال پذیریش برای PHD هست و من هم دارم ارشد می خونم. اگه ایشون پذیرش بگیره، با توجه به سربازی من بعد از ارشد، من می تونم به عنوان همراه با ایشون برم ؟

متاسفانه خیر.
شما باید خودتون یکی از انواع معافیت ها رو دریافت کنید (برای نمونه شما هم پذیرش دکتری بگیرید و به دنبالش معافیت تحصیلی دریافت کنید).

mbznazyar
August 20th, 2014, 04:07 PM
سلام دوستان
اگه کسی میتونه کمک کنه لطفا
من دانشجوی دوره کارشناسی در داخل هستم،معافیت تحصیلیم تا بهمن تمدید شده،یعنی وارد سنوات ارفاقی شدم،میخوام تو این مدت که معافیتم تمدید شده تویستی یه سفر برم،تو سایت نظام وظیفه خوندم که تو سنوات ارفاقی هم میشه خارج شد ولی امروز با امور دانشجویی دانشگاه تماس گرفتم گفت نمیشه،خوب من الان باید چیکار کنم؟

milad_golkaram
August 20th, 2014, 05:09 PM
دوستان من یه سوال دارم من یه ساله المان تحصیل کردم و یکم از روند کارها دورم. میخواستم بدونم به طور کلی لازمه کار خاصی در مورد خروج از کشور انجام بدم؟من وثیقه ۱۵ رو گذاشته بودم و معافیت تحصیلی گرفتم و هر شش ماه هم برگه ثبت نام رو اپ کردم. حالا که کاری که لازم نیست ؟و سال بعد که مسترم تموم شد باید دوباره بیام و برای دکترا تمدید کنم (فکر کنم از توی سایت تو قسمت تغییر دانشگاه و...) درسته؟چون یادمه سال پیش موقع انجام مراحل افرادی که سال دومشون بود میمدن اداره گزرنامه برای کاراشون.یادم نیس برای چه کاری دی:
اگر سوالم مربوط به این قسمت نیست مسئولین راهنماییم کنن ...ممنون