PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش های خاص در مورد ویزای F1 (مواردی که تاپیک جداگانه ندارند)

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10]

javad1200
February 19th, 2017, 04:21 AM
دوستان با سلام
اگر فرم I-20 رو نداشته باشیم، می تونیم اصلا برای گرفتن وقت از سفارت پیش از موعد اقدام کنیم ؟
با تشکر
سلام. اره حتما. چرا که نه.

mo0nlike
February 21st, 2017, 09:31 PM
سلام دوستان. اگر کسی برای ویزای تحصیلی بعد از به تعویق افتادن قانون منع ویزا (برای 7 کشور ) اقدام کرده، ممنون میشم اگر تجربیاتش رو به اشتراک بگذاره...

azgaard
February 26th, 2017, 05:38 PM
سلام دوستان،من امسال تابستان برای سال تحصیلی 2016-2017 ویزای F-1 (برای undergrad) دریافت کردم، ولی به خاطر یک سری مسایل مجبور به گرفتن gap year شدم. حالا چند تا سوال دارم،1. اگر بخواهم قبل از شروع سال تحصیلی 2017 - 2018 به آمریکا بروم (برای کنگره و یا summerschool و یا حتی توریستی) آیا می توانم از همین ویزای F-1 استفاده کنم یا باید ویزای مربوطه رو کسب کنم؟2. باید این ویزا به نوعی تمدید شود یا اینکه برای سال تحصیلی 2017-2018 می توان ار آن استفاده کرد؟ممنون

masoudmahmoodi
March 13th, 2017, 07:56 AM
سلام دوستان. من نتونستم جای دیگه ای پیدا کنم این سوالو بپرسم. لطفا عزیزان نظراتشونو لطف کنن. من و همسرم هر دو fall امسال با ویزای f1 مالتی اومدیم امریکا. تابستون می خوایم سفر کنیم ایران اما این اوضاع به هم ریخته ممنوعیت ها کمی نگرانمون کرده. با یک وکیل هم صحبت کردم گفت من به جای شما بودم نمیرفتم احتمال جنگ هم حتی هست چون تنش خیلی زیاد شده. دوستای ایرانیم اینجا میگن نرو ریسک نکن. خیلی نا امید و کلافه شدم. واقعا دوست داریم بریم. به نظر شما ریسک بالایی هست و بهتره نریم؟

doctocanada
March 13th, 2017, 08:35 AM
سلام دوستان. من نتونستم جای دیگه ای پیدا کنم این سوالو بپرسم. لطفا عزیزان نظراتشونو لطف کنن. من و همسرم هر دو fall امسال با ویزای f1 مالتی اومدیم امریکا. تابستون می خوایم سفر کنیم ایران اما این اوضاع به هم ریخته ممنوعیت ها کمی نگرانمون کرده. با یک وکیل هم صحبت کردم گفت من به جای شما بودم نمیرفتم احتمال جنگ هم حتی هست چون تنش خیلی زیاد شده. دوستای ایرانیم اینجا میگن نرو ریسک نکن. خیلی نا امید و کلافه شدم. واقعا دوست داریم بریم. به نظر شما ریسک بالایی هست و بهتره نریم؟
بااینشرایط الان خیلی خیلی ریسکه بیاید بیرون (هر چند در این فرمان مشکلی ندارید اما اینده روشن نیست. ایرران هم خبری نیست باور کنید یه شرایطی عوض شده البته . مثلا هوا الان خیلی کثیف تر شده اب بعضی وقتا قطع میشه مردم هم از بی پولی عصبی تر شدند. بمانید که چاه عمیق تر از کشور عزیزمان وجود ندارد.

javad1200
March 13th, 2017, 09:59 PM
بااینشرایط الان خیلی خیلی ریسکه بیاید بیرون (هر چند در این فرمان مشکلی ندارید اما اینده روشن نیست. ایرران هم خبری نیست باور کنید یه شرایطی عوض شده البته . مثلا هوا الان خیلی کثیف تر شده اب بعضی وقتا قطع میشه مردم هم از بی پولی عصبی تر شدند. بمانید که چاه عمیق تر از کشور عزیزمان وجود ندارد.
هم سطح سومالی و سودان جنوبی آوردی ایران را . :)
کلا ریسک هست واسه ورود به آمریکا. بهتره دوستمون بمونن آمریکا فعلا.

moh3n66
March 16th, 2017, 06:05 PM
دوستان کسی میدونه که اگه ویزام رو با آی 20 تابستون پیکاپ کنم و بعدش دیفر کنم به فال تو فرودگاه گیر نمیدن که چرا با آی 20 تابستون پیکاپ کردی و واسه فال داری میری؟
این اصلا قانونی هست؟

masoudmahmoodi
March 21st, 2017, 10:05 AM
عجب. کلی ذوق داشتم گفتم تا مالتی دارم برم و برگردم. تو قانون جدید کسایی هم که مالت دارن نمی تونن برگردن؟

m0naa
March 24th, 2017, 04:37 PM
سلام دوستان. آیا کسی بعد از فرمانهای مهاجرتی و لغو و ... موفق به دریافت ویزای دانشجویی شده؟

sepm
March 24th, 2017, 05:36 PM
سلام دوستان

من فرم ای بیست خودمو دریافت کردم . روش نوشته که پروگرم ۷ اگوست و کلاسا ۲۱ شروع میشه . من بهتره چه تاریخی از سفارت وقت بگیرم؟؟ منظورم قانون ۱۲۰ روزه که میگه زودتر از اون نمیشه ویزا رو دریافت کرد ولی میتونم زودتر از این تاریخ رفت برای مصاحبه(یعنی زودتر از ۲۱ اپریل)؟

javad1200
March 24th, 2017, 07:15 PM
سلام دوستان

من فرم ای بیست خودمو دریافت کردم . روش نوشته که پروگرم ۷ اگوست و کلاسا ۲۱ شروع میشه . من بهتره چه تاریخی از سفارت وقت بگیرم؟؟ منظورم قانون ۱۲۰ روزه که میگه زودتر از اون نمیشه ویزا رو دریافت کرد ولی میتونم زودتر از این تاریخ رفت برای مصاحبه(یعنی زودتر از ۲۱ اپریل)؟
سلام. هر چه زودتر اقدام کنید واسه وقت گرفتن. همین امروز.

iman7
March 24th, 2017, 09:10 PM
این سئوال منم هست و تو پست‌های سال‌های پیش چیزی راجع بهش پیدا نکردم.

می تونید زودتر از اون ۱۲۰ روز برید مصاحبه. زمان کلیرنس رو هم در نظر بگیرید.

MSAN
March 26th, 2017, 06:18 AM
دوستان سلام

من در حال حاضر دانشجوی ارشد هستم تو امریکا و حدود یک ماه دیگه فارغ التحصیل میشم ولی آی ۲۰ ام تا آخر دسامبر ۲۰۱۷ اعتبار داره چون دارم مسترم رو زودتر تموم میکنم حالا میخوام بدونم استتوس دانشجوییم با فارغ التحصیلی باطل میشه یا اینکه تا تاریخ آی ۲۰ اعتبار داره. چون منتظر پذیرش دکترا هستم و بهش امیدوارم نمیخوام تا جای امکان ا پی تی اقدام کنم

مرسی از کمکتون

MN1993
March 28th, 2017, 11:08 AM
سلام بچه ها خوبین؟ یک سوال بسیار بسیار حیاتی و مهم دارم که واقعا نیاز جدی به کمک و همفکری افراد دارای اطلاعات در زمینه ویزای امریکا می باشم. راستش من توانستم از دانشگاه میشیگان ان اربر مقطع کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک پذیرش بگیرم که فعلا بدون فاند است. بنابر مشورت هایی که با دانشجویان ایرانی دانشگاه داشتم اکثر دانشجویان از ابتدای ترم اول یا ترم دوم توانسته بودند فول فاند شوند ولی شرط اخذ فول فاند برای ترم اول حضور در دانشگاه قبل از آغاز ترم فال است(مثلا 10 روز) همچنین من پذیرش با فاند از دانشگاه میلان ایتالیا برای فال 2017 دارم. با توجه به این که از یک سو هزینه یک سال تحصیل در میشیگان برای من قابل فراهم کردن نیست(65000دلار) و از سوی دیگر تحصیل در میشیگان واقعا آرزوی من است در این راستا قصد دارم اقدام به اخذ ویزای آمریکا و سپس ایتالیا کنم، و در صورت صدور ویزای امریکا قبل از شروع ترم به میشیگان رفته و فاندیگ را درست کنم و درصورت عدم چنین امکانی از میشیگان به میلان بروم. در این راستا چند سوال اساسی دارم:
1-نامه تمکن مالی که برای سفارت امریکا نشان داده می شود آیا گرو نگه داشته می شود؟‌ آیا هیچگونه محدودیتی برای آن حساب بانکی اعمال می کنند؟
2-در صورتی که احیانا اخذ ویزای امریکا با کلیرنس مواجه شود آنگاه آیا گذرنامه باید در سفارت بماند؟ اگر بله آنگاه آیا می توان پس از مثلا 4 هفته از اخذ ویزای امریکا انصراف دادو گذر نامه را پس گرفت؟ (جهت اقدام برای ویزای ایتالیا)
3-به نظر شما آیا این کار رو اصلا بکنم؟‌ به ریسکش می ارزه؟ با توجه ب هاین که من راستش خیلی دوست دارم و ارزومه میشیگان درس بخونم ولی از طرفی میلان هم دانشگاه خوبیه.
واقعا پاسخ این سوالات برایم مهم است و خواهشمندم اگر کسی هر گونه اطلاعاتی در مورد هر قسمتی دارد لطفا بهم اطلاع بده.

serina1
March 29th, 2017, 12:31 AM
سلام دوستان

فکر نمکینم مشکلی باشه که برین سفارت. اگر ویزاتون تایید شد میگن برید بعدا پاسپورتتون رو بفرستید. من خودم اواخر می رفتم و به من گفتن چون فعلا وقت کافی داری برو ایران بعدا پاسپورتت رو بفرست

iman7
March 29th, 2017, 08:44 PM
سلام بچه ها خوبین؟ یک سوال بسیار بسیار حیاتی و مهم دارم که واقعا نیاز جدی به کمک و همفکری افراد دارای اطلاعات در زمینه ویزای امریکا می باشم. راستش من توانستم از دانشگاه میشیگان ان اربر مقطع کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک پذیرش بگیرم که فعلا بدون فاند است. بنابر مشورت هایی که با دانشجویان ایرانی دانشگاه داشتم اکثر دانشجویان از ابتدای ترم اول یا ترم دوم توانسته بودند فول فاند شوند ولی شرط اخذ فول فاند برای ترم اول حضور در دانشگاه قبل از آغاز ترم فال است(مثلا 10 روز) همچنین من پذیرش با فاند از دانشگاه میلان ایتالیا برای فال 2017 دارم. با توجه به این که از یک سو هزینه یک سال تحصیل در میشیگان برای من قابل فراهم کردن نیست(65000دلار) و از سوی دیگر تحصیل در میشیگان واقعا آرزوی من است در این راستا قصد دارم اقدام به اخذ ویزای آمریکا و سپس ایتالیا کنم، و در صورت صدور ویزای امریکا قبل از شروع ترم به میشیگان رفته و فاندیگ را درست کنم و درصورت عدم چنین امکانی از میشیگان به میلان بروم. در این راستا چند سوال اساسی دارم:
1-نامه تمکن مالی که برای سفارت امریکا نشان داده می شود آیا گرو نگه داشته می شود؟‌ آیا هیچگونه محدودیتی برای آن حساب بانکی اعمال می کنند؟
2-در صورتی که احیانا اخذ ویزای امریکا با کلیرنس مواجه شود آنگاه آیا گذرنامه باید در سفارت بماند؟ اگر بله آنگاه آیا می توان پس از مثلا 4 هفته از اخذ ویزای امریکا انصراف دادو گذر نامه را پس گرفت؟ (جهت اقدام برای ویزای ایتالیا)
3-به نظر شما آیا این کار رو اصلا بکنم؟‌ به ریسکش می ارزه؟ با توجه ب هاین که من راستش خیلی دوست دارم و ارزومه میشیگان درس بخونم ولی از طرفی میلان هم دانشگاه خوبیه.
واقعا پاسخ این سوالات برایم مهم است و خواهشمندم اگر کسی هر گونه اطلاعاتی در مورد هر قسمتی دارد لطفا بهم اطلاع بده.

سلام
1- خیر. نگه داشته نمی شه و حتی اگه نگه داشته می شد هم محدودیتی نداشت.
2- کلیرنس برای رشته شما قطعیه. پاسپورت را نگه نمی دارن. وقتی ویزا بگیرین ایمیل می زنن که پاس رو بفرستین برای پیکاپ ویزا.
3- دانشجوهای ایراین در مورد مقطع ارشد هم گفتن که قبل از شروع ترم 1 کسی تونسته فاند کامل بگیره؟ من افراد زیادی رو دیدم و شنیدم که با این شرایط فاند گرفتن ولی همگی تو دکترا. ایا دانشگاه چنین شرایطی رو برای ارشد داره؟

cosserat
April 2nd, 2017, 03:39 AM
Dear All,

I have a question regarding Visa. Is that true that after issuance of Visa, the earliest time that student can just come to US is just 30 days before the beginning of the semester?

azar1988
April 3rd, 2017, 04:45 PM
سلام دوستان
یه سوال برام پیش اومده ، الان با توجه به این شرایط فرمان ترامپ و .... اقدام بکنیم یا نه ؟؟؟
اخه من موسسات که زنگ میزنم میگن شانس گرفتن ویزاتون پایینه و ما کار نمی کنیم فعلا:(
ممنون میشم راهنمایی کنید

mahshad66
April 4th, 2017, 09:25 AM
سلام، میشه لطفآ دوستانی ک اخیر سفارت رفتن و ویزا گرفتن جواب بدان ک چه سفارتی احتماله ویزا گرفتن توش بیشترین است و راحت تر ویزا میده البته من خودم طی سرچی ک توی همین سایت داشتم و البته از تجربه قبلی فکر میکنم آنکارا بهترین باشه ولی بازم ممنون میشم اگه دوستان نظر خودشون رو بگن و یا این که اگه لینکی یا کاناله تلگرامی رو میشناسن که بشه ازش آخرین اخباره ویزاها رو گرفت به من معرفی کنن

amirme
April 6th, 2017, 10:36 AM
سلام و خسته نباشید
من از یه دانشگاه تو امریکا پذیرش گرفتم و می خوام وقت سفارت بگیرم
یکی از مدارک مورد نیاز فرم I-20 هست
این فرم چیه و چطوری میشه تهیه کرد؟

Mohajer4Real
April 6th, 2017, 11:58 PM
سلام و خسته نباشید
پذیزش از دانشگاه آمریکا هموم I-20 هست :|.

candid
April 7th, 2017, 04:22 PM
سلام و خسته نباشید

International Student Services Coordinator باهات تماس میگیره و میگه یه فرمی را امضا کن تا i-20 را صادر کنه. میخوای خودت تماس بگیر. با من یک هفته بعد اینکه پذیرش را قبول کردم تماس گرفتن

q26
April 11th, 2017, 10:23 PM
سلام
دوستان یه راهنمایی ازتون میخواستم.شغل پدر من آزاد هست.اما ایشون چون جانباز بودن بازنشسته ارتش هم هستن.میخواستم بدونم چون قراره BS رو به نام پدرم بگیرم،آیا لزومی داره که این موضوع روکه ایشون بازنشسته ارتش هستند قید بکنم ؟

shrezaei
April 12th, 2017, 09:39 PM
سلام دوستان.
من امسال پذیرش گرفتم ولی تافل رو سال پیش دادم. اون سال که دادم نمره تافل دستم نرسید و پی گیری نکردم. الان چز مدارک سفارت میبینم که تافل رو هم باید ببرم.
میتونم همون PDF سایت رو پرینت کنم؟ یا باید از ETS ریپورت بگیرم پستی؟
ممنون

mehran4iut
April 14th, 2017, 04:46 AM
سلام دوستان.
من امسال پذیرش گرفتم ولی تافل رو سال پیش دادم. اون سال که دادم نمره تافل دستم نرسید و پی گیری نکردم. الان چز مدارک سفارت میبینم که تافل رو هم باید ببرم.
میتونم همون PDF سایت رو پرینت کنم؟ یا باید از ETS ریپورت بگیرم پستی؟
ممنون

سلام.
همون پی دی اف رو از پروفایل ETSت پرینت بگیر و ببر. جی آر ای هم ببر؛ کلا برای احتیاط باید برد و فکر نکنم خواستنش معمول باشه...
علاوه بر رزومه و اس او پی، ریزنمراتت رو حتما ببر و ریسرچ پلن اگه رشته ات حساس هست و بردنش بهتر از نبردنش هست!
موفق باشی

mahsa106
April 14th, 2017, 08:32 PM
با سلام

من یک ماه پیش برای PhD از یک دانشگاه آمریکایی اقدام کردم و قبول شدم. offer نهایی را هم قبول کردم و الان I-20 ام از این دانشگاه در حال صدور است.

اخیرا در دانشگاه آمریکایی دیگری هم برای PhD قبول شده ام. رتبه این دانشگاه بهتر و فاند پیشنهادی هم بیشتر از دانشگاه اول است. (خبر پذیرش را دیر به من رساندند. اول برای مستر پذیرش بدون فاند داده بودند.)

با توجه به این شرایط و اینکه آفر دانشگاه اول را قبول کرده ام و I-20 ام از آنجا تقریبا آماده است، آیا می توانم آفر دانشگاه دوم را هم قبول کنم؟ و در نهایت با I-20 یکی از این دانشگاه ها برای ویزا اقدام کنم؟ ممکن است با این کار در پروسه صدور ویزا دچار مشکل شوم؟

سپاس

damoun_R
April 16th, 2017, 10:12 AM
سلام به همه

من قبل از عید پذیزش از کلگری گرفتم و داشتم کارای ویزای کانادا رو انجام میدادم. هفته گذشته جواب پذیزش USC اومد برام و خب طبیعتا انتخاب من هم همین دانشگاه است. من الان به کمک نیاز دارم :) چون که با توجه به شرایط فعلی شانس گرفتن ویزای آمریکا رو نمیدونم چقدره! تو فکرم بود که هر دوتا رو با هم انجام بدم و اگه آمریکا نشد برم کانادا! شدنی هست اینکار؟ من الان به ۲تا دانشگاه اکی دادم.

ممنون میشم راهنماییم کنید

samirakhorshid
April 19th, 2017, 10:36 AM
سلام دوستان،
من تو المان دانشجویارشد کامپیوترم و الان ترم دومم،واسه پی اچ دی همین رشته از دوتا دانشگاه توامریکا ادمیشن دارم،یکی بی فاند و یکی با فاند کامل. سر مشکلات ترامپ پذیرش پاییزدانشگاهی که فاند نداشت رو کردم تابستون و رفتم برلین که ریجکت کرد با 214 بدونسوال و جواب. بعد از دو هفته با همون رفتم ایروان و باز ریجکت کرد. حالا میخواماینبار با پذیرش فو فاندم اقدام کنم ولی موندم که همون ایروان برم یا برم انکارا یا حتی قبرس؟
توی بخش دیگه ای از فروم پست گذاشتم ولی جوابی ندادن دوستان و منم وقت زیادی ندارم
ممنون میشم راهنمایی کنین

eexaminee
April 20th, 2017, 09:45 PM
سلام دوستان،
من تو المان دانشجویارشد کامپیوترم و الان ترم دومم،واسه پی اچ دی همین رشته از دوتا دانشگاه توامریکا ادمیشن دارم،یکی بی فاند و یکی با فاند کامل. سر مشکلات ترامپ پذیرش پاییزدانشگاهی که فاند نداشت رو کردم تابستون و رفتم برلین که ریجکت کرد با 214 بدونسوال و جواب. بعد از دو هفته با همون رفتم ایروان و باز ریجکت کرد. حالا میخواماینبار با پذیرش فو فاندم اقدام کنم ولی موندم که همون ایروان برم یا برم انکارا یا حتی قبرس؟
توی بخش دیگه ای از فروم پست گذاشتم ولی جوابی ندادن دوستان و منم وقت زیادی ندارم
ممنون میشم راهنمایی کنین

شما برلین هستید؟ من شخصاً جای شما باشم همون آلمان ادامه میدم تحصیل یا کار رو و اقامت میگیرم. پروسه تبدیل ویزای دانشجویی آمریکا به کاری و بعد رسیدن شما به گرین کارت و سیتیزنشیپ آمریکا با وجود داشتن آقای ترامپ و قوانینی که وضع شده و خواهد شد بسیار مسیر پر ابهام و پیچ و خم دار هست که ارزش اعصاب خوردی های مداوم و تلاشهای شبانه روزی بدون نتیجه رو نداره، کما این که در همین پله اول مانع ورود شما و اخذ ویزا شدند، تازه شما از برلین اقدام کردید و وضعیتتون اینه، دیگه چه برسه به کار باقی دوستان که از خاورمیانه پیگیر هستند.

leila85
April 30th, 2017, 03:00 AM
سلام دوستان
من ویزای اف 2 سینگل داشتم و بهمن ماه به خاطر فوت پدرم مجبور به بازگشت به ایران شدم. در حال حاضر قصد این رو دارم که به امریکا برگردم . همسرم میگه تو که برای ویزا می خوای اقدام کنی برای دانشجویی اقدام کن(برای داشتن مدرک امریکایی و بعد از اون پیدا کردن کار) به خاطر اینکه وضع مناسب روحی ندارم امکان تحصیل توی رشته خودم و مقطع دکتری رو ندارم . به علت مدت زمان طولانی که ممکنه سر کلیرنس برای گرفتن ویزای اف 2 و همینطور تبدیل استتوس ویزا هست یکی از دوستان پیشنهاد یک دوره زبان در یک کالج رو بهم پیشنهاد کرد، که باهاش اف 1 بگیرم و بعد از یک ترم ترنسفر کنم توی رشته خودم ، تا هم مساله روحیم حل بشه و هم بتونم در اون مدت دنبال یه پوزیشن خوب باشم کلا زمان بخرم. همسرم دانشجوی سال سوم دکتری است و دوره اش پنج ساله است
حالا سوالم اینه با توجه به احوالاتی که عرض کردم به نظر شما با دوره زبان کالج میتونم ویزای اف 1 بگیرم؟
ممنون

javad1200
April 30th, 2017, 09:40 PM
سلام دوستان
من ویزای اف 2 سینگل داشتم و بهمن ماه به خاطر فوت پدرم مجبور به بازگشت به ایران شدم. در حال حاضر قصد این رو دارم که به امریکا برگردم . همسرم میگه تو که برای ویزا می خوای اقدام کنی برای دانشجویی اقدام کن(برای داشتن مدرک امریکایی و بعد از اون پیدا کردن کار) به خاطر اینکه وضع مناسب روحی ندارم امکان تحصیل توی رشته خودم و مقطع دکتری رو ندارم . به علت مدت زمان طولانی که ممکنه سر کلیرنس برای گرفتن ویزای اف 2 و همینطور تبدیل استتوس ویزا هست یکی از دوستان پیشنهاد یک دوره زبان در یک کالج رو بهم پیشنهاد کرد، که باهاش اف 1 بگیرم و بعد از یک ترم ترنسفر کنم توی رشته خودم ، تا هم مساله روحیم حل بشه و هم بتونم در اون مدت دنبال یه پوزیشن خوب باشم کلا زمان بخرم. همسرم دانشجوی سال سوم دکتری است و دوره اش پنج ساله است
حالا سوالم اینه با توجه به احوالاتی که عرض کردم به نظر شما با دوره زبان کالج میتونم ویزای اف 1 بگیرم؟
ممنون
سلام. اصلا متوجه نیستم چرا همسرتون میگه با F1 اقدام کنید !! گرفتن ویزا F2 به مراتب راحت تر از ویزا F1 هست.تجربه و امار اینا میگه. تازه گرفتن ویزا F1واسه صرفا رفتن به یه کالج واسه خوندن زبان ,خیلی سخت تر از گرفتن ویزا F1 با پذیرش دکترا از یه دانشگاه هست ! خودتون دیگه قضاوت کنید. با F2 برید امریکا بعد اگه خواستید ادامه بدید از تو خاک امریکا تبدیل به F1 کنید که کاملا شدنی و روتین ه ! موفق باشید

leila85
May 1st, 2017, 02:23 AM
سلام. اصلا متوجه نیستم چرا همسرتون میگه با F1 اقدام کنید !! گرفتن ویزا F2 به مراتب راحت تر از ویزا F1 هست.تجربه و امار اینا میگه. تازه گرفتن ویزا F1واسه صرفا رفتن به یه کالج واسه خوندن زبان ,خیلی سخت تر از گرفتن ویزا F1 با پذیرش دکترا از یه دانشگاه هست ! خودتون دیگه قضاوت کنید. با F2 برید امریکا بعد اگه خواستید ادامه بدید از تو خاک امریکا تبدیل به F1 کنید که کاملا شدنی و روتین ه ! موفق باشید
ممنون از پاسختون .
والا ما که اونجا بودیم همه از مدت زمان تغییر استتوس گلایه مند بودن البته تو این میون افرادی هم بودن که از ایران مستقیم اقدام کرده بودند . اتفاقا یکی از اف 2 ها از ایران برای ویزای اف 1 از ایران و دوره کالج تونسته بود ویزا بگیره که البته اینها همش قبل از فرامین آقای ترامپ بود
نکته ای که هست من بعد از فوت پدرم دجار بیماری شدم و تحت نظر پزشک هستم و به خاطر هزینه های پزشکی امریکا مجبور هستم بعد از بهبود اقدام کنم و بیشتر همسرم نمی خواد زمان رو از دست بده ، چون این امکان هست که من برای مدتی بیش از شش ماه دیگه ایران باشم و اون می خواد توی این مدت کاری هم کرده باشیم.

javad1200
May 1st, 2017, 03:18 AM
ممنون از پاسختون .
والا ما که اونجا بودیم همه از مدت زمان تغییر استتوس گلایه مند بودن البته تو این میون افرادی هم بودن که از ایران مستقیم اقدام کرده بودند . اتفاقا یکی از اف 2 ها از ایران برای ویزای اف 1 از ایران و دوره کالج تونسته بود ویزا بگیره که البته اینها همش قبل از فرامین آقای ترامپ بود
نکته ای که هست من بعد از فوت پدرم دجار بیماری شدم و تحت نظر پزشک هستم و به خاطر هزینه های پزشکی امریکا مجبور هستم بعد از بهبود اقدام کنم و بیشتر همسرم نمی خواد زمان رو از دست بده ، چون این امکان هست که من برای مدتی بیش از شش ماه دیگه ایران باشم و اون می خواد توی این مدت کاری هم کرده باشیم.
خب پس الان صرفا توجه و تمرکزتون رو هزینه ها پزشکی باشه فقط. بقیه چیزا مهم نیس. ایشالا هر چه زودتر همه چی واستون اوکی بشه و سلامت و تندرست باشید همیشه. (تغییر استتوس تو امریکا شدنیه زمان بره فقط . همین. کلا ادمیزاد گله میکنه از همه چی. از کسایی که مرتب گله میکنن فاصله بگیر. ریسک این تغییر استتوس هم خب خیلی کمتر از اقدام واسه ویزا تو سفارته)

simindanesh021
May 1st, 2017, 08:21 AM
ممنون از پاسختون .

سلام لیلا جان

نمی خوام نا امیدت بکنم اما برای دوره زبان بعید می دونم ویزای F1 بدن. بهتره تمرکزت رو بذاری روی دکترا اگه می خوای برای F1 اقدام کنی.

Fairymaid
May 3rd, 2017, 10:09 PM
سلام،

یه سوالی دارم: دوستان میشه برا ویزا امریکا اپلای نکرده ترمی رو دیفر کرد؟
من I-20 ام در راهه ولی می خوام مطمین شم دادگاهی که ماه می برگزار میشه نتیجه اش چی میشه.
از طرفی من واقعا از دانشگاه کانادام هم راصی ام و امروز هم پاس ریکویست شدم، ولی از آمریکا و این دانشگاه هم نمی تونم چشم پوشی کنم. و می خوام با تامل بیشتری تصمیم گیری کنم که در نهایت کانادا رو برم یا امریکا.
می خوام حتی اگه کانادا رفتم و یک به صد اون چیزی نبود که توقعش رو داشتم، آمریکا رو از دست ندم.

سپاس

fateminasab
May 4th, 2017, 02:38 AM
سلام،

یه سوالی دارم: دوستان میشه برا ویزا امریکا اپلای نکرده ترمی رو دیفر کرد؟
من I-20 ام در راهه ولی می خوام مطمین شم دادگاهی که ماه می برگزار میشه نتیجه اش چی میشه.
از طرفی من واقعا از دانشگاه کانادام هم راصی ام و امروز هم پاس ریکویست شدم، ولی از آمریکا و این دانشگاه هم نمی تونم چشم پوشی کنم. و می خوام با تامل بیشتری تصمیم گیری کنم که در نهایت کانادا رو برم یا امریکا.
می خوام حتی اگه کانادا رفتم و یک به صد اون چیزی نبود که توقعش رو داشتم، آمریکا رو از دست ندم.

سپاس

دیفر کردن هیچ ربطی به اقدام برای ویزا نداره. فقط باید دانشگاه قبول کنه که پذیرش رو دیفر کنه. من از دوستانم بودن که قبل از اقدام برای ویزا پذیرشی که گرفته بودن رو دیفر کردن و بعداً قبل از ترم جدید برای ویزا اقدام کردن و گرفتن.

gelareh1
May 5th, 2017, 11:13 PM
سلام دوستان

من باید وقت ویزامو کنسل کنم که دو سه روز دیگه هست ولی متاسفانه تایم کنسل کردن در اکانت من گذشته، میخاستم ببینم راه حلی هست که من این وقتو کنسل کنم چون آی 20 من نرسیده

mooonaaa
May 6th, 2017, 07:31 PM
با سلام

من یک سوال داشتم در خصوص پر کردن فرم ای بیست که خیلی برام استرس به وجود اورده.
من قبل از شروع اپلای برای دانشگاههای امریکا به دلیل اینکه هنوز نمره جی ار ایمو نگرفته بودم و نمیدونستم چی پیش میاد، به یک استادی در یکی از دانشگاههای دانمارک ایمیل فرستادم تا منو به عنوان دانشجوی دکترا قبول کنن. ایشون بعد از چند بار مکاتبه (که این مکاتبات تا زمانی که من نمره جی ار ایمو گرفتم و تونستم اپلای کنم برای دانشگاههای امریکا طول کشید، ینی ایشون یه ماه بعد ایمیل من دوباره به من ایمیل دادن) ایشون به من گفت من میتونم برای یه دوره سه ماهه به عنوان screening grant student به دانشگاهشون برم. داستان این گرنت اینه که یه دوره سه ماهه باید بری اون دانشگاه و استاد ببینه شرایط دادن پذیرش رو داره طرف یا نه و همینطور دانشجو هم ببینه دوست داره اونجا بمونه یا نه .

من برای چندتا دانشگاه امریکا اپلای کرده بودم که این پیشنهاد رو این استاد به من داد. من چون نمیدونستم دانشگاه امریکا پذیرش میگیرم یا نه، این پیشنهاد رو قبول کردم . وقتی پیشنهاد استاد رو قبول کردم و درگیر کارای ویزای دانمارک بودم و ویزای دانمارکم(به من business visa داده شد) رو گرفتم از دانشگاه امریکا بهم پذیرش داده شد.

من اومدم دانمارک و بعد دوماه موندن در اینجا(با توجه به اینکه برای پذیرش دانشگاه امریکا تا اواخر می وقت داشتم) افر فول فاند دانشگاه امریکا رو پذیرفتم و برای مسایلی که وجود داره نتونستم به استاد دانمارکم توضیح بدم که من از دانشگاه امریکا پذیرش دارم و این افر رو قبول کردم (با توجه به اینکه اینجا(دانمارک) هنوز هم به من افری داده نشده و هنوز استادم در مورد اینکه من اینجا پذیرفته میشم به عنوان دانشجوی دکترا یا نه با من صحبتی نکرده ، دلیلی ندیدم به استاد دانشگاه دانمارک بگم، چون خودشون هم در متن ایمیل به من گفته بودن اومدن من به این دوره سه ماهه دلیل بر دادن صددرصد پذیرش نیست)

حالا الان این دوره سه ماه گرنت استیودنت داره برای ویزای امریکا من بار منفی میاره .

در فرم دی اس یه قسمت هست که باید بنویسیم شغل کنونی من .
من اگه بنویسم دانشجو، چه توضیحی باید به افیسر بدم ?
من که نمیتونم توضیح بدم و ممکنه بگه پس هدف اصلیم امریکا نبوده .
ویزای دانمارکم بیزینس ویزا هست و اگه بنویسم دانشجو هستم الان نمیگه چرا بیزینس ویزا دادن بهم ?
کلا بودنم در اینجارو چجوری میتونم توجیه کنم ?
دوستانم میگن بگم ویزیت سه ماهه بودم . ایا گفتن این درسته و مشکل ایجاد نمیکنه?
امکان داره اگه بنویسم الان دانشجو هستم با استاد دانکمارکم مکاتبه کنن ?
ممنون میشم بدونم در مورد شعل کنونیم باید چی بنویسم .

business
education
not employed
research
student
other

کدوم ازین گزینه هارو باید انتخاب کنم ???

با تشکر فراوان

Fairymaid
May 6th, 2017, 09:43 PM
به نظر من وقتی ویزاتون بزنس هست چرا باید بزنید دانشجو؟!
همون بزنس ویزا خودش خوبه.

با سلام

من یک سوال داشتم در خصوص پر کردن فرم ای بیست که خیلی برام استرس به وجود اورده.
من قبل از شروع اپلای برای دانشگاههای امریکا به دلیل اینکه هنوز نمره جی ار ایمو نگرفته بودم و نمیدونستم چی پیش میاد، به یک استادی در یکی از دانشگاههای دانمارک ایمیل فرستادم تا منو به عنوان دانشجوی دکترا قبول کنن. ایشون بعد از چند بار مکاتبه (که این مکاتبات تا زمانی که من نمره جی ار ایمو گرفتم و تونستم اپلای کنم برای دانشگاههای امریکا طول کشید، ینی ایشون یه ماه بعد ایمیل من دوباره به من ایمیل دادن) ایشون به من گفت من میتونم برای یه دوره سه ماهه به عنوان screening grant student به دانشگاهشون برم. داستان این گرنت اینه که یه دوره سه ماهه باید بری اون دانشگاه و استاد ببینه شرایط دادن پذیرش رو داره طرف یا نه و همینطور دانشجو هم ببینه دوست داره اونجا بمونه یا نه .

من برای چندتا دانشگاه امریکا اپلای کرده بودم که این پیشنهاد رو این استاد به من داد. من چون نمیدونستم دانشگاه امریکا پذیرش میگیرم یا نه، این پیشنهاد رو قبول کردم . وقتی پیشنهاد استاد رو قبول کردم و درگیر کارای ویزای دانمارک بودم و ویزای دانمارکم(به من business visa داده شد) رو گرفتم از دانشگاه امریکا بهم پذیرش داده شد.

من اومدم دانمارک و بعد دوماه موندن در اینجا(با توجه به اینکه برای پذیرش دانشگاه امریکا تا اواخر می وقت داشتم) افر فول فاند دانشگاه امریکا رو پذیرفتم و برای مسایلی که وجود داره نتونستم به استاد دانمارکم توضیح بدم که من از دانشگاه امریکا پذیرش دارم و این افر رو قبول کردم (با توجه به اینکه اینجا(دانمارک) هنوز هم به من افری داده نشده و هنوز استادم در مورد اینکه من اینجا پذیرفته میشم به عنوان دانشجوی دکترا یا نه با من صحبتی نکرده ، دلیلی ندیدم به استاد دانشگاه دانمارک بگم، چون خودشون هم در متن ایمیل به من گفته بودن اومدن من به این دوره سه ماهه دلیل بر دادن صددرصد پذیرش نیست)

حالا الان این دوره سه ماه گرنت استیودنت داره برای ویزای امریکا من بار منفی میاره .

در فرم دی اس یه قسمت هست که باید بنویسیم شغل کنونی من .
من اگه بنویسم دانشجو، چه توضیحی باید به افیسر بدم ?
من که نمیتونم توضیح بدم و ممکنه بگه پس هدف اصلیم امریکا نبوده .
ویزای دانمارکم بیزینس ویزا هست و اگه بنویسم دانشجو هستم الان نمیگه چرا بیزینس ویزا دادن بهم ?
کلا بودنم در اینجارو چجوری میتونم توجیه کنم ?
دوستانم میگن بگم ویزیت سه ماهه بودم . ایا گفتن این درسته و مشکل ایجاد نمیکنه?
امکان داره اگه بنویسم الان دانشجو هستم با استاد دانکمارکم مکاتبه کنن ?
ممنون میشم بدونم در مورد شعل کنونیم باید چی بنویسم .

business
education
not employed
research
student
other

کدوم ازین گزینه هارو باید انتخاب کنم ???

با تشکر فراوان

mooonaaa
May 6th, 2017, 10:51 PM
به نظر من وقتی ویزاتون بزنس هست چرا باید بزنید دانشجو؟!
همون بزنس ویزا خودش خوبه.

من مشكلم اينه كه چطوري افيسر رو توجيح كنم كه چرا رفتم دانمارك و چرا دانمارك نميمونم و ميرم امريكا
و چرا اسكرينينگ اومدم دانمارك در حاليكه براي امريكا اپلاي كردم.

Fairymaid
May 7th, 2017, 05:42 AM
این که اصلا نکته منفی نیست! بر عکس خیلی هم مثبته که شما از هر لحظه استفاده مثبت کردی و برای سه ماه هم این تجربه بزنس رو داشتی. می خواستی با آمادگی کامل تر وارد مقطع دکترایی بشی که براش اپلای کرده بودی.

من مشكلم اينه كه چطوري افيسر رو توجيح كنم كه چرا رفتم دانمارك و چرا دانمارك نميمونم و ميرم امريكا
و چرا اسكرينينگ اومدم دانمارك در حاليكه براي امريكا اپلاي كردم.

mooonaaa
May 7th, 2017, 04:07 PM
این که اصلا نکته منفی نیست! بر عکس خیلی هم مثبته که شما از هر لحظه استفاده مثبت کردی و برای سه ماه هم این تجربه بزنس رو داشتی. می خواستی با آمادگی کامل تر وارد مقطع دکترایی بشی که براش اپلای کرده بودی.

بسیار ممنونم از راهنماییتون. اسم من در سایت دانشگاه دانمارک به عنوان screening grant student اورده شده. یعنی الان اسم من رو هر کسی وارد کنه داخل سایت دانشگاه ارهوس دانمارک میاره که کنارش نوشته شده من screening grant student هستم . با توجه به این من نمیتونم به افیسر بگم رفتم از زمانم استفاده کنم و تحربه به دست بیارم برای مقطع دکترا. اسکرین بودن من ینی من به قصد دانشجوی دکترا شدن اومدم به دانشگاه ارهوس دانمارک. این چیزیه که من نمیدونم چجوری به افیسر بگم که دانمارک بودم ولی امریکارو ترجیح میدادم و از کشور دانمارک و شرایط دانشگاه خوشم نیومد و تصمیم گرفتم پذیرش فول فاند امریکارو قبول کنم... که ریجگتم نکنه .

Fairymaid
May 7th, 2017, 07:12 PM
این خیلی طبیعی هست که هر کسی پذیرش تاپ تر رو قبول کنه. اصلا نکته غریبی نیست که باعث نگرانی شما بشه.
شما به این دلیل که پذیرش دانمارک هنوز قطعی نبوده (به قول خودمون نقد نبوده) آفر بهتر آمریکا رو قبول کردید. چون این دانشگاه شرایط بهتری براتون فراهم کرده. به همین سادگی.

بسیار ممنونم از راهنماییتون. اسم من در سایت دانشگاه دانمارک به عنوان screening grant student اورده شده. یعنی الان اسم من رو هر کسی وارد کنه داخل سایت دانشگاه ارهوس دانمارک میاره که کنارش نوشته شده من screening grant student هستم . با توجه به این من نمیتونم به افیسر بگم رفتم از زمانم استفاده کنم و تحربه به دست بیارم برای مقطع دکترا. اسکرین بودن من ینی من به قصد دانشجوی دکترا شدن اومدم به دانشگاه ارهوس دانمارک. این چیزیه که من نمیدونم چجوری به افیسر بگم که دانمارک بودم ولی امریکارو ترجیح میدادم و از کشور دانمارک و شرایط دانشگاه خوشم نیومد و تصمیم گرفتم پذیرش فول فاند امریکارو قبول کنم... که ریجگتم نکنه .

sherrix
May 13th, 2017, 09:40 PM
سلام دوستان
من نیاز به کمک فوری دارم.

بنظرتون بین پذیرش ارشد مجدد با اسکولارشیپ و پذیرش دکترا بدون فاند کدوم یکی پروسه ویزاش راحت تر هست؟

odesa1988
May 16th, 2017, 01:09 PM
دوستان سلام، من یک سوال برام پیش اومده اگر دوستان مطلع کمک کنند بسیار سپاسگزار میشم. من فوق لیسانس عمران گرایش سازه دارم و از 3 تا دانشگاه پذیرش گرفتم و از بین اونها دانشگاه آریزونا ASU رشته عمران رو انتخاب کردم چون فول فاند داشتم و بهم RA دادند سالی 47000 دلار. موضوع تحقیق من بخشی از پروژه ای هست که استادم از NASA گرفته و از کاربردهای موضوع ارشد من در ایران هست چون طیفش خیلی گسترده بود کار من ولی مربوط هست. برای یک ماه دیگه وقت سفارت ارمنستان دارم و داشتم با یکی از دوستانم صحبت میکردم بهم گفت چون موضوعت مربوط به ناسا هست اونها احتمالا روش حساس می شن و حتا احتمال ریجکت هم وجود داره. پیشنهاد داد که من از استادم بخوام یک Research Plan با موضوع دیگه که اصلا حساسیت زا نباشه رو برام بفرسته بعد که رفتم اونجا روی اون موضوع بخصوص کار کنم. حالا میخواستم بدونم به نظر شما این امکانپذیر هست یا خیر و آیا میشه با استفاده از این روش میشه از حساسیت سفارت کم کرد و آیا اونها متوجه میشن و یا خیر مخصوصا ایمیل ها رو هم سرچ می کنند یا خیر؟ و کلا کار درستی هست یا نه؟ یک راهنمایی در این زمینه بکنید بسیار سپاسگزار میشم.

mehran4iut
May 18th, 2017, 08:20 PM
دوستان سلام، من یک سوال برام پیش اومده اگر دوستان مطلع کمک کنند بسیار سپاسگزار میشم. من فوق لیسانس عمران گرایش سازه دارم و از 3 تا دانشگاه پذیرش گرفتم و از بین اونها دانشگاه آریزونا ASU رشته عمران رو انتخاب کردم چون فول فاند داشتم و بهم RA دادند سالی 47000 دلار. موضوع تحقیق من بخشی از پروژه ای هست که استادم از NASA گرفته و از کاربردهای موضوع ارشد من در ایران هست چون طیفش خیلی گسترده بود کار من ولی مربوط هست. برای یک ماه دیگه وقت سفارت ارمنستان دارم و داشتم با یکی از دوستانم صحبت میکردم بهم گفت چون موضوعت مربوط به ناسا هست اونها احتمالا روش حساس می شن و حتا احتمال ریجکت هم وجود داره. پیشنهاد داد که من از استادم بخوام یک Research Plan با موضوع دیگه که اصلا حساسیت زا نباشه رو برام بفرسته بعد که رفتم اونجا روی اون موضوع بخصوص کار کنم. حالا میخواستم بدونم به نظر شما این امکانپذیر هست یا خیر و آیا میشه با استفاده از این روش میشه از حساسیت سفارت کم کرد و آیا اونها متوجه میشن و یا خیر مخصوصا ایمیل ها رو هم سرچ می کنند یا خیر؟ و کلا کار درستی هست یا نه؟ یک راهنمایی در این زمینه بکنید بسیار سپاسگزار میشم.
سلام.
به نظرم ایمیلت رو چک نمیکنن (با به ایمیل دیگه کارهای سفارت رو ببر جلو) ولی کاری رو بگو که استاد کار مکینه و سیف باشه هم موضوعش هم منبع فاندش. رزومه ای که به دانشگاه فرستادی شاید چک بشه و مواظب باش تناقض نداشته باشه. ریسرچ پلن هم بگیری خیلی بهتره ولی خودش مشکل ساز نباشه و کلمات حساس توش نباشه...
موفق باشی

gelareh1
May 20th, 2017, 04:39 PM
سلام دوستان
من یک اکانت در سایت" یو اس ویزا " دارم برای خودم و الان که ازدواج کردم میخام همسرمو وارد اکانتم بکنم میخام ببینم باید گزینه "اد اپلیکنت" رو بزنم و یه وقت هم برای همسرم بگیرم؟

maryam2016
May 22nd, 2017, 09:44 PM
سلام دوستان این سوال رو دارم که به غیر از پر کردن فرم DS-160 و پرداخت 160$ و گرفتن وقت سفارت بعدش پرداخت sevis کار دیگه ای هم هست که باید انجام بدم؟ پرداخت یا پر کردن فرم دیگه ای که لازم نیست؟

serina1
May 24th, 2017, 02:35 AM
[QUOTE=maryam2016;2439116]سلام دوستان این سوال رو دارم که به غیر از پر کردن فرم DS-160 و پرداخت 160$ و گرفتن وقت سفارت بعدش پرداخت sevis کار دیگه ای هم هست که باید انجام بدم؟ پرداخت یا پر کردن فرم دیگه ای که لازم ن

I think that`s it. Now you should gather your documents for the interview

hamedamiri
May 26th, 2017, 08:06 AM
دوستان سلام شنیدم که دیگه آمریکا ویزای دانشجویی نمیده این خبر صحت داره ؟

sorurphysics
May 26th, 2017, 05:59 PM
با سلام میخوام بدونم گرفتن ویزای دانشجویی برای امریکا مقدور هست یا نه؟؟ بعد این آقای ترامپ ، من کلی امتحان دادم و هزینه کردم ولی نمی دونم برای امریکا اصلا شانسی هست یا نه؟

javad1200
May 27th, 2017, 08:01 PM
دوستان سلام شنیدم که دیگه آمریکا ویزای دانشجویی نمیده این خبر صحت داره ؟
خیر صحت نداره

javad1200
May 27th, 2017, 08:02 PM
با سلام میخوام بدونم گرفتن ویزای دانشجویی برای امریکا مقدور هست یا نه؟؟ بعد این آقای ترامپ ، من کلی امتحان دادم و هزینه کردم ولی نمی دونم برای امریکا اصلا شانسی هست یا نه؟
سلام. مقدور هست ، البته سخت. کشورهای دیگه را هم در نظر بگیرید حتما

noyan19721
May 28th, 2017, 05:24 PM
سلام،دوستان اگه کسی اطلاع داره میشه لطفا‌ بفرمایید که از زمانی که ترامپ روی کار اومده کسی تونسته ویزای دانشجویی امریکا رو دریافت کنه ؟ امار دقیق یا تقریبی وجود داره ؟

mohsentaghavi1
May 31st, 2017, 05:18 PM
سلام دوستان. از دانشگاهی در میشگان ایمیل داد که I20 را هفته دیگه میفرستند و نوشتند که اگر پروسه ویزا گولانی شد برای یک ترم دیفر میکنند. پذیرش برای ارشد و بدون فاند است و خوشبختانه از 5 ماه قبل یک حساب
با موجودی مناسب باز کردم. سوال من اینه که به فرض اینکه اواسط ماه جون بدستم برسه، آیا وقت دارم به ترم پاییز برسم؟ کدام سفارت زودتر وقت میده؟ ممنون

bamdad69
June 2nd, 2017, 03:29 PM
سلام دوستان
برای ویزای دانشجویی ، در مقطع ارشد ،برای امریکا،کانادا یا اروپا، سن تاثیر داره؟ ینی اگه با 30 سال اقدام کنم رد میشم؟:embarrassed:
من الان 26 سال دارم شهریور میرم 27 و تازمانی که زبان و بقیه موارد رو اکی کنم فک کنم به 29 برسم
ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایین

javad1200
June 2nd, 2017, 08:13 PM
سلام دوستان
برای ویزای دانشجویی ، در مقطع ارشد ،برای امریکا،کانادا یا اروپا، سن تاثیر داره؟ ینی اگه با 30 سال اقدام کنم رد میشم؟:embarrassed:
من الان 26 سال دارم شهریور میرم 27 و تازمانی که زبان و بقیه موارد رو اکی کنم فک کنم به 29 برسم
ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایین
نه ،سن به خودی خود اصلا تاثیر نداره. تازه سی سال هم سن بالا محسوب نمیشه

bamdad69
June 2nd, 2017, 10:13 PM
نه ،سن به خودی خود اصلا تاثیر نداره. تازه سی سال هم سن بالا محسوب نمیشه

ممنون جواد عزیز
من برای سفارت گفتم که شاید گیر بدن. وگرنه دانشگاه که بستگی به رزومه علمی داره
سفارت مشکل ساز نمیشه؟ گیر نمیده؟ 30 سال برای ارشد؟

javad1200
June 2nd, 2017, 10:32 PM
ممنون جواد عزیز
من برای سفارت گفتم که شاید گیر بدن. وگرنه دانشگاه که بستگی به رزومه علمی داره
سفارت مشکل ساز نمیشه؟ گیر نمیده؟ 30 سال برای ارشد؟
من سفارت را گفتم دیگه. دانشگاه که ۵۰ ساله هم میاد دکترا میخونه

bamdad69
June 2nd, 2017, 10:41 PM
من سفارت را گفتم دیگه. دانشگاه که ۵۰ ساله هم میاد دکترا میخونه

سپاسگذارم. آیتم های که برای سفارت مهم هست رو میشه تیتر وار بفرمایین. تاپیک آیتم هایی که باعث رد ویزا میشه رو دیدم.میخام بدونم چه مواردی رو بیشتر بهشون اهمیت میده

soleymani1990
June 3rd, 2017, 12:54 AM
سلام دوستان.
کسی اخیرا کلیر شده از ارمنستان با f1؟
من کلیر شدم ولی نمیدونم چیکار باید بکنم. ازم خواستن وارد حساب کاربریم بشم و یه متن تقاضا بنویسم که ماکسیمم 500 کلمه باشه. کسی این رو پر کرده؟ کسی هست که بهش 221g رو داده باشن؟

با تشکر فراوان

asheybani
June 4th, 2017, 02:32 AM
سلام دوستان.
من رشتم موسیقیه و الان 7 ماهه که اومدم فرانسه و دارم درس میخونم (ویزای دانشجویی دارم). برای سال بعد از یکی از کنسرواتوار های امریکا پذیرش گرفتم و میخام برای ویزا اقدام کنم. میخاستم بدونم ایا من میتونم از سفارت امریکا تو فرانسه اقدام کنم برای ویزا ؟ یا باید برم ترکیه و دبی ؟

Moralz
June 6th, 2017, 01:35 PM
بهتون تبریک میگم. انشالله موفق باشید. منم ارمنستان 22 مارچ مصاحبه داشتم و تو کلیرنسم. شما چقدر طول کشید کلیر شید؟

با تشکر

سلام دوستان.
کسی اخیرا کلیر شده از ارمنستان با f1؟
من کلیر شدم ولی نمیدونم چیکار باید بکنم. ازم خواستن وارد حساب کاربریم بشم و یه متن تقاضا بنویسم که ماکسیمم 500 کلمه باشه. کسی این رو پر کرده؟ کسی هست که بهش 221g رو داده باشن؟

با تشکر فراوان

mahdi1363
June 6th, 2017, 10:43 PM
سلام
رفقا مدارک مورد نیاز برای سفارت چیه؟ هرچی میگردم لینکش را پیدا نمیکنم...اگه کسی لینکشرا بگذاره ممنون میشم
واجبه وجدانن

hamid_aero
June 7th, 2017, 12:43 AM
سلام دوستان

من امسال میخام برای دانشگاه های امریکا اپلای کنم منتها جی ار ای ندارم میخاستم برای جی ار ای بخونم ولی با این وضع تحریم های ترامپ ی مقدار تردید دارم و نمیخام الکی وقت بزارم برای جی ار ای خوندن و برای اپلای کردن امریکا منتظر بمونم در صورتی ک ویزا ندن! از دوستان کسی خبر داره که جدیدا ویزای آمریکا به ما ایرانی ها میدن یا نه؟ سیاست کلی چی هست ؟ آیا قراره که ویزا دادن به ایرانی ها یواش یواش قطع بشه یا نه... از دوستان اگر کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم در اختیارم بزاره
سپاس

Pourissa
June 11th, 2017, 09:44 PM
سلام! من از دو دانشگاه پذیرش دکترای فول فاند گرفتم ولی چون راجع به ترول بن ترامپ نگران بودم صبر نکردم و با اولین I20 اقدام به ویزا کردم. حالا علاقمندم که به دانشگاه دوم بروم. شنیده ام که سویس ترنسفر می شود انجام داد ولی آیا می شود در دانشگاه اول هیچ ترمی درس نخواند و این ترنسفر انجام شود و از همان اول در دانشگاه دوم شروع به تحصیل کنم؟ شرایط اش چطور است؟ کسی تجربه یا اطلاعات دارد؟ نمی دونم چکار کنم و چطور با دانشگاه ها صحبت کنم. در خال حاضر در پروسه کلیرنس هستم. آیا باید صبر کنم تا ویزایم بیاید؟ و بعدش چه اقدامی کنم؟ خیلی سپاسگزارم!

pooyan_ha
June 14th, 2017, 01:05 PM
سلام دوستان
من ۱۲ روز دیگه مصاحبه دارم لطفا راهنمایی بکنید که برای چنتا سوال چی جواب بدم.
اول اینکه ۲۲ سالمه و برای مقطع لیسانس پذیرش دارم از یه دانشگاه نه چندان خوب و اینکه فاند ندارم و سلف فاندم. بعد اینکه الان هلند هستم و ۱ سال اینجا تو یه دانشگاه دوره زبان رفتم و اینکه از خود هلند هم از دانشگاهی که رنکینگش جز ۵۰ تای اول پذیرش دارم ولی چون رشته اش اقتصاده و من میخوام حسابداری بخونم ترجیح دادم به یه جا دیگه برم. همین طور در ایران ۴ سال دانشگاه ازاد بودم ولی کلا کلاس نرفتم و امتحانم ندادم تنها به دلیل اینکه سربازی نرم دانشجو بودم که بعدش بتونم با وثیقه خارج شم, که همین کار رو کردم. در فرم DS-160 هم تو سوابق تحصیلی اون ۴ سال دانشگاه ایران رو اشاره نکردم چون نمره ای نداشتم کلا, ولی برای سربازی وثیقه رو ترجمه کردم و همین طور یه گواهی از دانشگاه ازاد که فقط گفته این ۴ سال دانشجو بودم. همین طور برای این گپ ۴ ساله یه گواهی کار دارم از یه بانک خصوصی که نوشته نیروی قراردادی بوده و کارهای حسابداری می کرده. الان کل مشکل من هم به بند گپ تحصیلی و Social Tie 214 بر می گرده. برای بند ۲۱۴ میشه بگم که درامدم تو ایران بهتر خواهد بود و همچنین می تونم در کنار دوستان و خونواده باشم و اینکه بگم این ۱ سال دوری بهم فهموند چه قد سخته تو یه مملکت غریب بودن؟ و اشاره کنم به هزینه های زندگی و مالیات و ساعت های کاری امریکا که در نهایت پول زیادی نمیمونه برا ادم, در حالی که تو ایران می تونم با مدرکم چند جا کار کنم و ساعت کاری کم تر و وخت برای تفریح بیشتر و از این جور چیزا ؟؟؟ واقعا هم قصد موندن ندارم همه چیزهایم که می خوام بگم واقعیه ولی خوب اینا کارشون اینه که باور نکنن :))
ممنون میشم راهنمایی کنین دوستان

mahdi1363
June 14th, 2017, 06:27 PM
سلام دوستان حتمن باید همون عکس DS160 را ببریم سفارت یا میتونه متفاوت باشه؟
خداوکیل جواب بدید 4 روزدیگه وقت سفارتمه...نمیدونم کجا بپرسم.

javad1200
June 14th, 2017, 07:41 PM
سلام دوستان حتمن باید همون عکس DS160 را ببریم سفارت یا میتونه متفاوت باشه؟
خداوکیل جواب بدید 4 روزدیگه وقت سفارتمه...نمیدونم کجا بپرسم.
سلام.فرق نمیکنه. ترجیحا همون عکس ، ولی خوبه که یه عکس دیگه که فکر میکنی استانداردتره هم با خودت ببری واسه اطمینان.

mahdi1363
June 15th, 2017, 10:31 AM
سلام.فرق نمیکنه. ترجیحا همون عکس ، ولی خوبه که یه عکس دیگه که فکر میکنی استانداردتره هم با خودت ببری واسه اطمینان.

نوکرتم دمت گرم حاجی

q26
June 19th, 2017, 12:27 AM
سلام
دوستان ممنون میشم تو یه مساله ای ما رو راهنمایی کنین.دوست من 12 جون برای ویزای امریکا سفارت ارمنستان مصاحبه داده و کلیرنس خورده،ولی الان واسه کانادا پاس ریکوئست شده.از طرفی کلاساش تو امریکا 10 جولای شروع میشه و به احتمال زیاد به کلاساش نمیرسه.با این شرایط اگر یه ترم دیفر کنه و امسال دانشگاه کاناداش رو از دست نده.برای ترم بعد از کانادا میتونه بره امریکا؟ممکنه تو سفارت ازش بپرسن چرا میخوای درستو تو کانادا ول کنی دوباره از اول تو امریکا شروع کنی؟

iman7
June 19th, 2017, 12:47 AM
سلام
دوستان ممنون میشم تو یه مساله ای ما رو راهنمایی کنین.دوست من 12 جون برای ویزای امریکا سفارت ارمنستان مصاحبه داده و کلیرنس خورده،ولی الان واسه کانادا پاس ریکوئست شده.از طرفی کلاساش تو امریکا 10 جولای شروع میشه و به احتمال زیاد به کلاساش نمیرسه.با این شرایط اگر یه ترم دیفر کنه و امسال دانشگاه کاناداش رو از دست نده.برای ترم بعد از کانادا میتونه بره امریکا؟ممکنه تو سفارت ازش بپرسن چرا میخوای درستو تو کانادا ول کنی دوباره از اول تو امریکا شروع کنی؟
سلام.
مگه دوستتون نمی خواد پذبرش امریکا رو دیفر کنه به ترم بعد؟ خوب وقتی جواب کلیرنس بیاد وقت داره برای پیکاپ ویزا. (فکر کنم ۹۰ روز - دقیقش رو چک کنید) اگه زمان بندی اجازه بده می تونه بدون سفارت رفتن مجدد با همین ویزا وارد امریکا بشه. نیازی به مصاحبه نیست که بخوان ازش بپرسن چرا می خوای کانادا را ول کنی و ....

q26
June 19th, 2017, 02:24 AM
ممنون از راهنمایی تون.ولی مثل اینکه از دانشگاه پرسیده و چون مقطع پذیرش مستر هست و مثل دکتری research based نیست.نمیتونه یک ترم دیفر کنه،فقط یک سال میشه دیفر کرد.اینجوری حتما باید دوباره بره سفارت.چون دانشگاهی که تو امریکا ازش پذیرش گرفته top 10 هست،به هیچ وجه نمیخواد پذیرشش رو از دست بده.دانشگاهم گفته یک سال میتونی دیفر کنی اما یک ترم نه.

takhteshasi
June 20th, 2017, 09:13 PM
سلام ، من فاميلمون قراره از يه دانشگاهي تو امريكا برام پذيرش بگيره ، خودشون كسي هستن كه پذيرش ميدن تو دانشگاه و قراره من برم پيششون زندگي كنم و خودش هزينه ي دانشگاه و خرج و مخارج زندگي منو بده اونجا و با خودشون زندگي كنم. بهم ويزا ميدن آيا ؟ مي ارزه اقدام كنم؟ چه نوع ويزايي ميتونم بگيرم؟

javad1200
June 21st, 2017, 01:02 AM
سلام ، من فاميلمون قراره از يه دانشگاهي تو امريكا برام پذيرش بگيره ، خودشون كسي هستن كه پذيرش ميدن تو دانشگاه و قراره من برم پيششون زندگي كنم و خودش هزينه ي دانشگاه و خرج و مخارج زندگي منو بده اونجا و با خودشون زندگي كنم. بهم ويزا ميدن آيا ؟ مي ارزه اقدام كنم؟ چه نوع ويزايي ميتونم بگيرم؟
به حرف این فامیلتون اصلا گوش ندید. داره شوخی میکنه باهاتون. موفق باشید

takhteshasi
June 21st, 2017, 01:12 AM
به حرف این فامیلتون اصلا گوش ندید. داره شوخی میکنه باهاتون. موفق باشید
يني چي شوخي ميكنه؟ فاميل نزديك هست و براي خيلي از بچه هاي فاميل اين كارو كرده ، شايد ده نفر حداقل ، الانم همه شون سر و سامون گرفتن اونجا. حالا ويزا ميدن بهم يا نه ؟ قبل از visa ban ميدونم كه ميدادن ، ميخوام بدونم الانم ميدن؟ اگه شانس دارم اين كارو انجام بدم
اين موضوع كاملا جديه ، اگه جدي نبود مطرح نميكردم

Imania
June 21st, 2017, 01:49 AM
يني چي شوخي ميكنه؟ فاميل نزديك هست و براي خيلي از بچه هاي فاميل اين كارو كرده ، شايد ده نفر حداقل ، الانم همه شون سر و سامون گرفتن اونجا. حالا ويزا ميدن بهم يا نه ؟ قبل از visa ban ميدونم كه ميدادن ، ميخوام بدونم الانم ميدن؟ اگه شانس دارم اين كارو انجام بدم
اين موضوع كاملا جديه ، اگه جدي نبود مطرح نميكردم

با فرض حقیقت داشتن مطالبی که فرمودید، ویزای دانشجویی باید اقدام کنید. هنوز مصاحبه میکنند و شانس هست.

ameir
June 21st, 2017, 03:38 PM
سلام دوستان. آقا من یه سوال فوری دارم ممنون میشم راهنماییم کنین. من تا چند روز دیگه و صادر شدن I-20 باید وقت سفارت بگیرم. توی فروم که نگاه میکنم همه تاکید دارن که توی تمام فرم های درخواست تعیین وقت سفارت و چیزای دیگه اسم و فامیل تون باید "دقیقا" مثل پاسپورت وارد بشه و هیچ تناقضی نداشته باشه. توی پاسپورت من، تمام حروف به صورت بزرگ نوشته شده ( به این صورت AMIRREZA JALALI) ولی توی نامه پذیرشی که دستم رسیده، حرف اول بزرگ و مابقی حروف کوچک هست ( به این صورت Amirreza Jalali) که خودم موقع اپلای و با توجه به راهنمایی و تاکید سایت دانشگاه، اینجوری وارد کردم. سوالم اینه آیا این مورد ممکنه دردسر بشه؟ فکر نمیکردم و نمیکنم مهم باشه، ولی با تاکیدی که توی فروم دیدم به فکر افتادم. آیا نیاز هست با دانشگاه مکاتبه کنم و توضیح بدم تا تصحیح کنن و بفرستن؟

Imania
June 22nd, 2017, 01:04 AM
سلام دوستان. آقا من یه سوال فوری دارم ممنون میشم راهنماییم کنین. من تا چند روز دیگه و صادر شدن I-20 باید وقت سفارت بگیرم. توی فروم که نگاه میکنم همه تاکید دارن که توی تمام فرم های درخواست تعیین وقت سفارت و چیزای دیگه اسم و فامیل تون باید "دقیقا" مثل پاسپورت وارد بشه و هیچ تناقضی نداشته باشه. توی پاسپورت من، تمام حروف به صورت بزرگ نوشته شده ( به این صورت AMIRREZA JALALI) ولی توی نامه پذیرشی که دستم رسیده، حرف اول بزرگ و مابقی حروف کوچک هست ( به این صورت Amirreza Jalali) که خودم موقع اپلای و با توجه به راهنمایی و تاکید سایت دانشگاه، اینجوری وارد کردم. سوالم اینه آیا این مورد ممکنه دردسر بشه؟ فکر نمیکردم و نمیکنم مهم باشه، ولی با تاکیدی که توی فروم دیدم به فکر افتادم. آیا نیاز هست با دانشگاه مکاتبه کنم و توضیح بدم تا تصحیح کنن و بفرستن؟

سلام
هیچ مشکلی نیست. هر دو فرمت اوکی هست.

maryam2016
June 22nd, 2017, 01:39 PM
سلام دوستان سند خونه که جز مدارک از اون اسم میبرن باید اگر به نام پدر یا مادر باشه اصلا ترجمه و بردنش لزومی داره ؟ یعنی به درد می خوره؟ یه سوال هم در مورد ترجمه شناسنامه و کارت ملی دارم این ها هم تایید وزارت دادگستری و امور می خواد؟ ممنون

Fairymaid
June 22nd, 2017, 06:32 PM
سلام،

برا سوال اولتون: حرف و حدیث زیاده. من بودم می بردم.
برا سوال دوم: خیر نیزای به این مهرها نیست.

موفق باشید.

سلام دوستان سند خونه که جز مدارک از اون اسم میبرن باید اگر به نام پدر یا مادر باشه اصلا ترجمه و بردنش لزومی داره ؟ یعنی به درد می خوره؟ یه سوال هم در مورد ترجمه شناسنامه و کارت ملی دارم این ها هم تایید وزارت دادگستری و امور می خواد؟ ممنون

newstudent2016
June 24th, 2017, 08:17 PM
سلام خواستم بدونم بدون فاند راحتتر یکی ویزا میگیره یا با فاند برای فوق؟

leila85
June 29th, 2017, 04:07 AM
سلام دوستان

چون چند وقت پیش سوالی پرسیده بودم واجب دونستم جوابشم اینجا ارسال کنم.
همسرم برای دوره زبان برام پذیرش گرفت و من بدون هیچ استرسی رفتم مصاحبه و بعد از اون درجا ویزای f1 گرفتم و دوهغته دیگه عازم آمریکا هستم.
ازم فقط پرسید دلیل برگشتنت چی بوده ، گواهی فوت پدرم رو ترجمشو نشون دادم و اظهار تاسف کرد و گواهی مالی و یه نگاهی هم به پاسپورت و ویزای قبلیم کرد.مصاحبم طبیعتا فارسی بود
شاید درست نباشه گفتنش اما اینجا فاز منفی زیاد هستن، ولی به خدا توکل کنید و با اعتماد به نفس برین برای مصاحبه.
سوالی داشتین توی خصوصی بپرسین
ببینم حتما جواب میدم
موفق باشین

journalist
June 29th, 2017, 08:04 AM
سلام ، لطفا راهنمایی بفرمایید ک چه دلیلی باید برای تبدیل ویزای جی 2 به اف وان باید نوشت که مورد قبول واقع بشه.

sepm
July 1st, 2017, 03:08 PM
سلام دوستان
من در مقطع دکترا برای مهندسی‌ شیمی‌ پذیرش گرفته بودم که به اسم تحصیل در رشته حساس ویزام رد شد. دانشگاه دیگه ای که دکترا اپلای‌ کرده بودم بهم تو مقطع فوق - مهندسی‌ شیمی‌ - پذیرش داده با پارشیال فاند. حالا می‌خوام بدونم به نظرتون اگه اقدام کنم واسه ویزا رد می‌شه یا نه؟؟

q26
July 21st, 2017, 11:01 PM
سلام
دوستان bs بردن از حساب بانکی که تحریمه که مشکلی نداره؟ چون هم تاریخ افتتاح حساب قدیمیه هم اگر گردش لازم باشه.مبلغ گردش قابل قبول هست.یا اینکه از یه بانک خصوصی ببریم بهتره؟

sepide_mhs
July 28th, 2017, 11:24 AM
سلام. من پذیرش زبان از دانشگاه گرفتم و دو هفته دیگه نوبت مصاحبه در ترکیه دارم. لطفا راهنمایی کنید که چه مدارکی با خودم ببرم و اینکه ممکن چه سوالاتی ازم پرسیده بشه و چجوری جواب بدم.

sepide_mhs
July 28th, 2017, 11:26 AM
سلام دوستان

چون چند وقت پیش سوالی پرسیده بودم واجب دونستم جوابشم اینجا ارسال کنم.
همسرم برای دوره زبان برام پذیرش گرفت و من بدون هیچ استرسی رفتم مصاحبه و بعد از اون درجا ویزای f1 گرفتم و دوهغته دیگه عازم آمریکا هستم.
ازم فقط پرسید دلیل برگشتنت چی بوده ، گواهی فوت پدرم رو ترجمشو نشون دادم و اظهار تاسف کرد و گواهی مالی و یه نگاهی هم به پاسپورت و ویزای قبلیم کرد.مصاحبم طبیعتا فارسی بود
شاید درست نباشه گفتنش اما اینجا فاز منفی زیاد هستن، ولی به خدا توکل کنید و با اعتماد به نفس برین برای مصاحبه.
سوالی داشتین توی خصوصی بپرسین
ببینم حتما جواب میدم
موفق باشین
سلام. من پذیرش زبان از دانشگاه گرفتم و دو هفته دیگه نوبت مصاحبه در ترکیه دارم. لطفا راهنمایی کنید که چه مدارکی با خودم ببرم و اینکه ممکن چه سوالاتی ازم پرسیده بشه و چجوری جواب بدم.

mostafa_s
August 9th, 2017, 08:27 AM
برای اخذ ویزای f1 و f2 آزمایش های پزشکی هم لازم هست؟

Cotton_Fields
August 9th, 2017, 10:28 AM

نه، نیازی به آزمایش نیست.

smonabav
August 9th, 2017, 08:09 PM

برای ویزا آزمایش پزشکی لازم نیست، ولی دانشگاه ها معمولا یکسری واکسن رو میخوان که زده باشید، این واکسن ها رو توی ایران بزنید هزینه هاش خیلی کمتر از امریکاست

ahmad34
August 27th, 2017, 11:52 AM
سلام.
دوستان الان وضعیت اخذ ویزای دانشجویی از آمریکا به چه صورتیه؟
با این ممنوعیتی که برای شش کشور اتفاق افتاده الان میشه اپلای کرد؟

zehtabiyan
August 29th, 2017, 09:33 AM
بله قربان دارم میان خوبم یان

hadicross
August 29th, 2017, 09:52 AM
بله، صدور ویزاهای دانشجویی شرایط عادی سابق خودش را پیدا کرده است. البته خوش به حالتون.

fiftycent021
August 29th, 2017, 03:12 PM
دوست عزیز ینی ویزا های F1 به روال عادی خودش برگشته ؟ حتی اگر این ویزا برای COURSE زبان انگلیسی از یک دانشگاه باشه؟
چون خود من که متن قانون اجرایی رو میخوندم به صراحت مثال زده بود که معافیت از قانون اجرایی برای دانشجویانی که میخواهند در دانشگاه های آمریکایی تحصیل کنند , برقرار میشه

بله، صدور ویزاهای دانشجویی شرایط عادی سابق خودش را پیدا کرده است. البته خوش به حالتون.

reihaneh_sam
September 4th, 2017, 12:00 PM
سلام من این فرومو الان دیدم. میخوام سوالمو اینجا هم بزارم.

من سال پیش با ویزای اف 1 و سینگل برای دکترا اومدم امریکا. این ترم مستر اوت کردم و میخام دفاع کنم و یه جا هم احتمال پذیرش دارم برای بهار.
سوالم اینه که چقدر احتمال داره بتونم ویزا بگیرم یه ماهه اگه دسامبر برم ایران و بخوام شروع ترم برای دکترا تویه دانشگاه جدید برگردم؟
ویزامو از انکارا گرفته بودم سال پیش. رشته م حساس نیست.. سه ماه کلیرنسم طول کشیده بود..
کشوری که میرم مهمه جز اون جندتا کشور امارات و ترکیه و .. باشه؟ میشه رفت کانادا یا جای دیگه؟؟
ممنونم.

ElittA
September 10th, 2017, 01:30 PM
این سوالو تو تاپیک مخصوص خودش "بالاترین زمان کلیرنس" هم گذاشتم ولی انقدر خلوت بود مطمئن نیستم جواب بگیرم.

خب یه سوال!!
اگه ویزا تا شروع ترم نیاد، چی؟؟
تو حالت کلی پیشنهاد میکنید چه مدت قبل شروع ترم بریم برای ویزا

hadicross
September 11th, 2017, 09:40 AM
دوست عزیز ینی ویزا های F1 به روال عادی خودش برگشته ؟ حتی اگر این ویزا برای COURSE زبان انگلیسی از یک دانشگاه باشه؟
چون خود من که متن قانون اجرایی رو میخوندم به صراحت مثال زده بود که معافیت از قانون اجرایی برای دانشجویانی که میخواهند در دانشگاه های آمریکایی تحصیل کنند , برقرار میشه

سلام،

صدور ویزای دانشجویی F1، از نظر قانونی به روال سابق برگشته (محدودیت ویژه ای برای اتباع ایران وجود ندارد) ولی خوب همیشه تقاضاهای ویزا، مورد به مورد بررسی می شوند.

موفق باشید.

hadicross
September 12th, 2017, 07:37 AM
این سوالو تو تاپیک مخصوص خودش "بالاترین زمان کلیرنس" هم گذاشتم ولی انقدر خلوت بود مطمئن نیستم جواب بگیرم.

خب یه سوال!!
اگه ویزا تا شروع ترم نیاد، چی؟؟
تو حالت کلی پیشنهاد میکنید چه مدت قبل شروع ترم بریم برای ویزا

سلام،

اگر احتمال می دهید که ویزایتان تا شروع ترم نیاید می توانید از دانشگاهتان درخواست صدور late arrival بدهید. با این فرم می توانید تا مدت محدودی بعد از شروع کلاس ها نیز ترمتان را شروع کنید. اگر قرار مصاحبه تان خیلی زیاد به تاریخ شروع ترم نزدیک باشد شاید خود آفیسر از شما late arrival بخواهد. به هر حال شخصاً پیشنهاد می کنم از چند ماه قبل تر وقت مصاحبه بگیرید و وقتتان هم حداقل یک ماه تا شروع ترم فاصله داشته باشد.

موفق باشید.

rashidiranjbar
October 22nd, 2017, 12:30 PM
دوستان سلام.
من یک سوالی داشتم در مورد بحث ویزا تحصیلی آمریکا. من اگر برای fall 2018 الان با یک ادمیشن برم سفارت و احیانا ویزام ریجکت بشه، می تونم چند ماه دیگه با یک ادمیشن دیگه دوباره برای fall 2018 برم سفارت؟

javad1200
October 23rd, 2017, 04:05 AM
دوستان سلام.
من یک سوالی داشتم در مورد بحث ویزا تحصیلی آمریکا. من اگر برای fall 2018 الان با یک ادمیشن برم سفارت و احیانا ویزام ریجکت بشه، می تونم چند ماه دیگه با یک ادمیشن دیگه دوباره برای fall 2018 برم سفارت؟
سلام. هنوز زمان اپلای fall2018 هم نرسیده چه برسه به اعلام نتایج! ولی اصولا میتونید به نظرم. بله

omidoo
January 14th, 2018, 11:12 AM
2 سوال از دوستان:
1- بصورت میانگین برای دانشجویان ایرانی چقدر طول می کشه تا بعد از مصاحبه ویزاشون صادر بشه؟
2- بعد از تاریخ صدور ویزا چقدر فرصت داریم تا وارد خاک آمریکا بشیم؟
ممنون

ali_konkoori
January 16th, 2018, 01:46 PM
سلام و وقت بخیر خدمت دوستان عزیر
امیدوارم سوالم رو در تاپیک درست مطرح میکنم اگر خیر پوزش.
من میخوام برای ترمی که شروعش January 2019 هست (فکر کنم Spring) برای مستر مهندسی مکانیک چند دانشگاه آمریکا اقدام کنم و درسم در مقطع لیسانس این ترم تمام شد. با توجه با اینکه من الان دانشجو نیستم و تا آن تاریخ حدود یک سال زمان هست، آیا این گپ تحصیلی از نظر سفارت مشکل ساز حساب میشه؟ و اگر بله چطور این گپ رو پر بکنم؟ نمره TOEFL رو اکتبر سال گذشته گرفتم ولی هنوز در امتحان GRE شرکت نکرده ام. به نظر شما دوستان مطالعه برای GRE دلیل خوبی برای پر کردن این گپ هست یا بهتر است سابقه کاری (مرتبط یا غیر مرتبط) هم داشته باشم؟ برنامه دارم حدود یک ماه قبل از ددلاین ها GRE رو شرکت کنم که میشه حدود May or June امسال.
پیشاپیش از لطف شما عزیزان سپاسگزارم

hosseinnnnnnnn
January 16th, 2018, 09:10 PM
سلام دوستان ببخشید یه سوال در مورد ویزا برای آمریکا داشتم، اینکه من الان سربازم و تا چند ماه دیگه سربازیم تموم میشه و ارشد دارم...آیا میتونم برای ارشد مجدد برای آمریکا اقدام کنم؟مشکل ویزا نمیخورم؟ و اینکه سنم رفته بالا چی؟

ممنون میشم جوابم بدین، خیلی ممنون ازتون.

candid
January 17th, 2018, 04:05 AM
سلام دوستان ببخشید یه سوال در مورد ویزا برای آمریکا داشتم، اینکه من الان سربازم و تا چند ماه دیگه سربازیم تموم میشه و ارشد دارم...آیا میتونم برای ارشد مجدد برای آمریکا اقدام کنم؟مشکل ویزا نمیخورم؟ و اینکه سنم رفته بالا چی؟

ممنون میشم جوابم بدین، خیلی ممنون ازتون. به رشته و رزومه و research plan یعنی اینکه قراره چیکار کنید بستگی داره. البته اگر موارد حساس نفت و گاز و .. نباشه و مصاحبه خوبی داشته باشید٬‌مشکلی ندارید. حالا چرا برای direct phd اقدام نمی کنید. میتونید کانادا هم اپلای کنید واسه اطمینان. ویزا به سن شما ربطی نداره

hosseinnnnnnnn
January 17th, 2018, 02:46 PM
به رشته و رزومه و research plan یعنی اینکه قراره چیکار کنید بستگی داره. البته اگر موارد حساس نفت و گاز و .. نباشه و مصاحبه خوبی داشته باشید٬‌مشکلی ندارید. حالا چرا برای direct phd اقدام نمی کنید. میتونید کانادا هم اپلای کنید واسه اطمینان. ویزا به سن شما ربطی نداره

آخه دوستام میگن برای ارشد مجدد اصلا ویزا آمریکا نمیدن آیا حقیقت داره؟
من رشته ام عمران هست و اصلا کارم نه به نفت ربط داره و نه هیچ چیز دیگه، فقط و فقط علمیه کارم

Tavaf_V
January 17th, 2018, 07:00 PM
سلام. رشته من مکانیک هست. من و همسرم دو سال پیش با ویزای دانشجویی سینگل اومدیم آمریکا. 8 ماه پیش صاحب فرزند شدیم. خانمم میخواد برگرده ایران و مجددا برای ویزای f2 از ارمنستان اقدام کنه. من سه تا سوال داشتم.

1- الان وضعیت ویزای F چطور هست؟؟
1- آیا داشتن فرزند شهروند آمریکا توی پروسه ویزا تأثیری داره؟؟ کسی تجربه ای برای این کیس داره؟
2- اینکه توی فرم DS گفته که هزینه های سفر رو کی تأمین میکنه و من خودم رو ذکر کردم. خواستم بدونم bank statement هم باید به نام من باشه یا نه؟

candid
January 17th, 2018, 08:54 PM
آخه دوستام میگن برای ارشد مجدد اصلا ویزا آمریکا نمیدن آیا حقیقت داره؟
من رشته ام عمران هست و اصلا کارم نه به نفت ربط داره و نه هیچ چیز دیگه، فقط و فقط علمیه کارم
اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?43178-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%B3-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-Single-%DB%8C%D8%A7-Multiple&p=1963162&viewfull=1#post1963162) یه مثال هست که گرفته٬ مثال هم هست نگرفته. کیس با کیس فرق داره و کسی نمیتونه به شما بگه میگیری یا نمیگیری. تاپیک های مصاحبه سفارت را بخون و خودت را برای مصاحبه و جواب های درست و منطقی آماده کن.
در ضمن مستر دوم و دکتری دوم دیگه داره عادی میشه از کشورهای ایران و امریکای جنوبی تعدادشون روز به روز بیشتر میشه. تو دانشگاه ما هم یک ایرانی دکتری دوم هست.
شما همچنین میتونی برای دکتری اقدام کنی ولی با مستر تمومش کنی٬ از این موارد هم هست.

omidoo
January 28th, 2018, 04:40 PM
دوستان گروه تلگرامی برای کسانی که می خواهند برای ویزا اقدام کنند نمی شناسید؟

gears
January 29th, 2018, 06:22 AM
درود دوستان، کسی میدونه به طور کلی شانس گرفتن ویزای F1 مجدد (برای کسانی که ویزای سینگل دارند) در صورت خروج از آمریکا چقدره؟ آماری کسی داره؟ چقدر شانسیه و ریسکیه؟

facontroleng
February 3rd, 2018, 10:35 PM
دوستان سلام، کسی می دونه که اگه کمتر از سه روز به تاریخ مصاحبه ویزا باقی مونده باشه، چه جوری میشه وقت مصاحبه ویزا رو تغییر داد؟ آیا حتی اگه بیشتر از سه روز وقت باقی مونده باشه گزینه ای برای تغییر وقت هست توی اکانتمون؟ اگه کلا همچین گزینه ای نیست باید چی کار کرد. ممنون میشم اگه زودتر به من جواب بدبد.

hosseinkh1991
February 5th, 2018, 10:51 AM
سلام دوستان
ميخاستم بدونم در حال حاضر وضعيت ويزاي دانشجويي آمريكا براي ايرانيان با توجه به دستور ترامپ چجوري هست
بنظرتون اقدام كنم؟يا احتمال رد شدنم خيلي زياده
ممنون

omidoo
February 5th, 2018, 12:15 PM
سلام دوستان
ميخاستم بدونم در حال حاضر وضعيت ويزاي دانشجويي آمريكا براي ايرانيان با توجه به دستور ترامپ چجوري هست
بنظرتون اقدام كنم؟يا احتمال رد شدنم خيلي زياده
ممنون

شما در هر حال اگه پذیرش گرفتید اقدام کنید
اگه سلف فاند یا مستر محدد باشید شانستون کمتره ولی

hosseinkh1991
February 6th, 2018, 11:47 AM
شما در هر حال اگه پذیرش گرفتید اقدام کنید
اگه سلف فاند یا مستر محدد باشید شانستون کمتره ولی

براي مستر ميخام اقدام كنم ولي نتونستم فاند بگيرم
با هزينه ي خودم ميخام برم
ميتونم هم اثبات كنم كه تمكن كافي رو دارم

Razihadi
February 7th, 2018, 12:54 AM
توی اکانتی که درست کردبد می تونید برید عوض کنید زمان مصاحبه رو و گفته سده که تا پنج بار می تونید کلا تغییر زمان بدید

Razihadi
February 7th, 2018, 12:55 AM
دوستان بذای وقت مصاحبه ویزای دانشجویی واکسیناسیون هم لازم هست یا خیر

mortezanear
February 7th, 2018, 01:10 AM
دوستان بذای وقت مصاحبه ویزای دانشجویی واکسیناسیون هم لازم هست یا خیر

Not needed

MAHDIBOODAGHI
February 9th, 2018, 06:42 AM
ba salam. ba tavajoh be mahdudiyat haye emal shode aya kasi dar in 2 mah visa Class F gerefte? ya kasi ettelaii az chando choon majera dare? albatte lazem be zekr ast soal bande janbe ganuni masale nist.

hamed1908
February 10th, 2018, 07:20 AM
دوستان سلام
من و همسرم الان آمریکا هستیم ولی بنابه دلایلی باید تابستون برگردیم ایران. ویزای من مالتی هست و مشکلی بابت بازگشت به آمریکا ندارم ولی همسرم که F2 مالتی بوده چون پذیرش گرفته میخواد بره سفارت برای ویزای F1 اقدام کنه. من دو ساله در جریان وضعیت ویزاها نیستم. میشه لطفا توضیح بدین که کلاً وضعیت ویزاها چجوریه الان؟ امکان ویزای درجا هست اصلا؟ رشته هیچکدوممون هم حساس نیست. منم فول فاند هستم

sara1032
February 14th, 2018, 02:08 PM
دوستان اگه کسی بخواد الان اقدام کنه برای پذیرش شانسی داره؟

hamed1908
February 16th, 2018, 04:00 AM
دوستان اگه کسی بخواد الان اقدام کنه برای پذیرش شانسی داره؟

باید ببینید ددلاین دانشگاه گذشته یا نه. اگر گذشته باشه اول با دانشگاه هماهنگ کنید شاید قبول کنن که اپلای کنید