PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش های خاص در مورد ویزای F1 (مواردی که تاپیک جداگانه ندارند)

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10

Purdue
September 20th, 2011, 11:39 AM
حتی اگه از اینترنت هم پرینت بگیری ببری اشکالی نداره.

آقا سهیل ممنون از جوابت. ولی واقعاً مطمئنی؟ ببین من GRE رو توی دوبی دادم و نمره رو برام نفرستادن، فقط توی سایت دیدم و برای دانشگاهها هم خوشبختانه فرستاده بودن. من به تازگی فهمیدم باید برای سفارت نمره GRE رو ببرم. واسه همین میخواستم از ETS بخوام برای خودم هم بفرسته. اما هم دنگ و فنگ داره (پر کردن یه فرم، نوشتن شماره Credit card، و فکس کردن اون فرم) و هم خرج داره.

اگه طبق گفته شما بشه از اینترنت پرینت بگیرم و اون پرینت رو سفارت قبول کنه که خیلی عالی میشه. میشه بگین تجربه شما در کدوم سفارت بوده؟ ممنون

madanian
September 22nd, 2011, 01:38 PM
سلام بچه ها. استاد امریکایی من ایمیل زد که نامه اکسپتنس من رو برای اسپرینگ 2012 امضا می کنه و به دانشگاه میده. میشه کمکم کنید که بدونم چجور تسریع کنم اومیشن و I20 v,?
مشکل اینه که من برگ سبزم اومده و باید اسفند اعزام بشم! حالا می خوام بدونم برای پاسپورت باید چی کنم؟!!! کی باید واسه ویزا اقدام کنم؟ اصلا چجور اقدام کنم؟!
وافعیتش ن هیچ سررشته ای از این کارا ندارم...ممنون میشم راهنماییم کنید

ShahdaD
September 22nd, 2011, 01:44 PM
سلام بچه ها. استاد امریکایی من ایمیل زد که نامه اکسپتنس من رو برای اسپرینگ 2012 امضا می کنه و به دانشگاه میده. میشه کمکم کنید که بدونم چجور تسریع کنم اومیشن و I20 v,?
مشکل اینه که من برگ سبزم اومده و باید اسفند اعزام بشم! حالا می خوام بدونم برای پاسپورت باید چی کنم؟!!! کی باید واسه ویزا اقدام کنم؟ اصلا چجور اقدام کنم؟!
وافعیتش ن هیچ سررشته ای از این کارا ندارم...ممنون میشم راهنماییم کنید
اول اینکه خواهش کن کاراتو سریع تر راه بندازن که بعید میدونم این کار رو بکنند، بعد خواهش کن به محض اینکه I-20 اماده شد برات اسکنشو بفرستند، معمولا میگن نه اما پافشاری کن تا بتونی باهاش شاید وقت اضطراری بگیری، بعد به محض اینکه I-20 آماده شد ازشون بخواه که با یک شرکتی مثل کارا پست پیک آپ کنی، که تا حداکثر یک هفته برسه به ایران، بازم میگن نه احتمالا، بعد مثل من یک نامه بلند بالا بنویس و بگو به خاطر این تحریم های لعنتی پدر من دراومده لطفا شما دیگه سخت ترش نکنید و با هم همکاری کنید. اگه نشد با fedex بگو بفرستن دبی از اونجا با یک شرکت باید ایران.
در حین اینکه اسکنI-20 دستته، به انواع سفارت هایی که کلیرنسشون کمه ایمیل بزن، و ازشون بخواه که بهت وقت بدن، کلا هرچه زودتر واسه ویزا اقدام کنی بهتره، در مورد سایر سوالاتم اطلاعی ندارم.

madanian
September 22nd, 2011, 01:52 PM
ممنون بابت جوابت شهداد جان

تا I20 نیاد ایمیل زدن به سفارت فایده ای نداره، نه؟
کدوم سفارت ها سریع تر کارم را میافته؟
به نظرت این مناسبه که الان من ایمیل بزنم به آفیس تحصیلات تکمیلی و بگم که استاده اینجور گفت و لطفا تسریع کنید کار من رو؟ یا حالا زوده و صبر کنم چند وقتی؟
من هیچ کدوم این کارا رو بلد نیستم آخه:( فدکس! پیک آپ کردن! سفارتا! کلیرنس شدن! پاسپورت! :(

ShahdaD
September 22nd, 2011, 02:00 PM
ممنون بابت جوابت شهداد جان

تا I20 نیاد ایمیل زدن به سفارت فایده ای نداره، نه؟
کدوم سفارت ها سریع تر کارم را میافته؟
به نظرت این مناسبه که الان من ایمیل بزنم به آفیس تحصیلات تکمیلی و بگم که استاده اینجور گفت و لطفا تسریع کنید کار من رو؟ یا حالا زوده و صبر کنم چند وقتی؟
من هیچ کدوم این کارا رو بلد نیستم آخه:( فدکس! پیک آپ کردن! سفارتا! کلیرنس شدن! پاسپورت! :(
توی خیلی موارد داره، بستگی به سفارتش داره، توصیه من اینه که برو تو بخش نتیجه های ویزای سفارت ها بشین 1 روز همشو بخون، بعد تصمیم کلی بگیر کوم سفارت بهتره با توجه به گزینه ی خودت.
واقعا سخته و نمیشه گفت. آره چرا که نه، به نوعی کچلشون کن! براشون شرایطت رو توضیح بده و بخواه که باهات همکاری کنند.
دقیقا همین کلمات رو توی فروم سرچ کن:
FEDEX
فدکس
کاراپست
پیک اپ
کلیرینس
و واسه بخش اخرم برو تو بخش پاسپسورت.
برای تمام این کلمات و مراحل توی این فروم یک بخش هست که بهت کمک میکنه.
موفق باشی.

madanian
September 22nd, 2011, 02:50 PM
توی خیلی موارد داره، بستگی به سفارتش داره، توصیه من اینه که برو تو بخش نتیجه های ویزای سفارت ها بشین 1 روز همشو بخون، بعد تصمیم کلی بگیر کوم سفارت بهتره با توجه به گزینه ی خودت.
واقعا سخته و نمیشه گفت. آره چرا که نه، به نوعی کچلشون کن! براشون شرایطت رو توضیح بده و بخواه که باهات همکاری کنند.
دقیقا همین کلمات رو توی فروم سرچ کن:
FEDEX
فدکس
کاراپست
پیک اپ
کلیرینس
و واسه بخش اخرم برو تو بخش پاسپسورت.
برای تمام این کلمات و مراحل توی این فروم یک بخش هست که بهت کمک میکنه.
موفق باشی.

خیلی منون شهداد جان.
من واسه کانادا هم اپلای کردم، نمی دونم اما شانس دارم یا نه. گمونم اون خیلی راحتر باشه ویزا گرفتنش. من 4 تا ISI اکسپت شده با 9 تا کنفرانس بین الکللی و 6 تا سابمیت دارم که امیدوارم کمکم کنن!
باز گیر کردم میام سراغتون :)

mandanagh
October 10th, 2011, 02:15 AM
دوست من در دانشگاه SIUC درس میخونه، و من میتونم پذیرش اون دانشگاه رو بگیرم. در نتیجه نیازی نیست که دانشگاه دیگه ای apply کنم. و می خوام بدونم که امکان این هست که به خاطر اینکه من یک دانشگاه apply کردم به من ویزا ندن؟ ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

usta
October 10th, 2011, 08:18 AM
توسط mandanagh (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?93604-mandanagh) دوست من در دانشگاه SIUC درس میخونه، و من میتونم پذیرش اون دانشگاه رو بگیرم. در نتیجه نیازی نیست که دانشگاه دیگه ای apply کنم. و می خوام بدونم که امکان این هست که به خاطر اینکه من یک دانشگاه apply کردم به من ویزا ندن؟ ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

به دفعات دیده و شنیده شده که آفیسر (موقع ویزا دادن) به این مساله گیر داده. پس نباید ریسک کرد و کاملا راحت برای 2 تا دانشگاه دیگه یکی در شمال و دیگری در جنوب امریکا هم اپلای کنید (با فرض اینکه این دانشگاه دوستتون در شرق است) و خیالتون را راحت کنید. کل هزینه اضافی این دو تا پذیرش هم شاید بشه 300 هزار تومن....!!!! پس ارزشش را داره.
البته حتما تعدادی هم بودن که واسه فقط یه جا اپلای کردن و اومدن...

arianr
October 15th, 2011, 09:22 AM
دوستان عزیز سلام،

یه سوال فوری داشتم. من روز دوشنبه در سفارت آمریکا در کلگری، کانادا وقت سفارت گرفتم برای ویزای F-1. مشکلی که هست اینه که نمی دونستم باید پول SEVIS رو 3 روز کاری قبل از مصاحبه بدم و تازه امروز (جمعه) دادم. می دونید که ممکنه مشکلی پیش بیاد و گیر بدن به این موضوع؟ کسی تجربۀ مشابهی داشته؟

با تشکر

usta
October 16th, 2011, 01:56 AM
دوستان عزیز سلام،

یه سوال فوری داشتم. من روز دوشنبه در سفارت آمریکا در کلگری، کانادا وقت سفارت گرفتم برای ویزای F-1. مشکلی که هست اینه که نمی دونستم باید پول SEVIS رو 3 روز کاری قبل از مصاحبه بدم و تازه امروز (جمعه) دادم. می دونید که ممکنه مشکلی پیش بیاد و گیر بدن به این موضوع؟ کسی تجربۀ مشابهی داشته؟

با تشکر

نه گیر نمیدن. در حال حاضر فکر کردن به این مسایل جز نکات منفی چیز دیگه ای براتون به همراه نداره. من که بسیاااار بعید می دونم به این مسایل گیر بدن. کاملا take it easy

aras
October 16th, 2011, 08:58 AM
من یکبار درخواست ویزا F1 کردم از طریق دبی و ریجکت شدم. مجددآ 3 ماه بعد از طریق بیروت اقدام کردم و ریجکت شدم!
الان هم یک وقت از آنکارا دارم نمی دونم دوباره سعی کنم یا بی خیال بشم؟؟؟!!!
شرایط من:
فاند ندارم- همسرم F2 می باشد- نمراتم متوسط است -
ضمن اینکه در دبی مصاحبه ام حدود یک ربع طول کشید و کلی مدارک از من خواست اما در بیروت بعد از سه چهار تا سوال کلی و بدون دیدن هیچ مدرکی ریجکت شدم.
آیا احتمال دارد که اقدام کردن با فاصله زمانی کم مشکل ایجاد کرده باشد؟

pegipegah123
October 16th, 2011, 09:11 AM
من یکبار درخواست ویزا F1 کردم از طریق دبی و ریجکت شدم. مجددآ 3 ماه بعد از طریق بیروت اقدام کردم و ریجکت شدم!
شرایط من:
ضمن اینکه در دبی مصاحبه ام حدود یک ربع طول کشید و کلی مدارک از من خواست اما در بیروت بعد از سه چهار تا سوال کلی و بدون دیدن هیچ مدرکی ریجکت شدم.
مقدار bs چقدر داشتید ؟ و رشتتون چی هست؟

usta
October 16th, 2011, 06:35 PM
شرایط من:

از همون اولش باید می رفتید آنکارا که قطعا برای کسانی که فاند ندارن بهترین جاست. از اینجا حتما ویزاتون را میگیرید. مدارکتون کامل باشه.... نامه بانک + ریزنمرات و سند ازدواج و غیره و غیره....

واقعا جای تعجب داره کسانی که فاند ندارن چرا میرن دبی و بعد رجکت شدن میان این فروم را چک میکنن و تازه شروع میکنن به فکر کردن برای رفتن به آنکارا...... آنکارا همیشه اولین اولویت است مخصوصا برای بدون فاندها.

arezoo_d
October 21st, 2011, 09:15 AM
با سلام خدمت دوستان
يك سوال داشتم، آيا اين درسته كه اگه ويزاي F1‌ ريجكت بشه تا چهار-پنج سال نمي تونه دوباره براي اين ويزا اقدام كنه!!

haniieh
October 21st, 2011, 06:15 PM
سلام دوستان یه سوالی داشتم که جوابی براش پیدا نکردم ممنون میشم راهنماییم کنید.من و نامزدم هنوز عقد و ازدواج نکردیم . اگر بتونیم هر دو در یک دانشگاه پذیرش با فاند بگیریم یا در دانشگاههای نزدیک(هم رشته ایم) برناممون اینه که هر 2واسه ویزا اف 1 اقدام کرده و بعد در دوره کلیرنس ازدواج کنیم(0الان شرایط ازدواج نداریم درگیره تز هستیم).ولی چیزی که نگرانم کرده با خوندن حرفه بچه ها اینه که اگر نامزدم به هر دلیل ریجکت بشه یا تو کلیرنس رد شه و بعد ما ازدواج کنیم و ایشون بخواد دوباره واسه ویزا اقدام کنه وضعیتش چطور میشه؟اگر بخواد اف2 اقدام کنه بهش میگن تو چطور می خوای فقط همراهی کنی در حالی که قبلا اف1 رد شدی پس قصد اذامه تحصیل داری!؟پس بهتره بازم اف 1 اقدام کنه؟کلا امکان داره به کسی که 1 بار اف1 رد شده دوباره اف2 بدن؟فکر کنم این مشکل کسانی که ازدواج کردن و دارن هر 2 واسه اف1 اقدام میکنن هم وجود داره پیشنهادتون چیه؟. فکر میکنید حتما باید ازدواج کنیم و بعد واسه اف1 اف2 اقدام کنیم؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید

Ario_80
October 21st, 2011, 06:24 PM
با سلام خدمت دوستان
يك سوال داشتم، آيا اين درسته كه اگه ويزاي F1‌ ريجكت بشه تا چهار-پنج سال نمي تونه دوباره براي اين ويزا اقدام كنه!!

خیر اینطور نیست!

ShahdaD
October 25th, 2011, 06:15 PM
سلام،
من یک سوال برام پیش اومده، این برگه ی معروف به زردی که افیسر معمولا توی دبی میده و اعلام میکنه که کلیرینس شما طول میکشه امکان داره در سایر سفارت ها به شکل دیگه ای باشه و شامل بند 221(g)میشه که بهش اشاره شده یا این برگه یک برگه ی دیگست؟ گزینه ی internal processing که دومی هست خورده.
ممنون میشم دوستانی که مطلع هستند اطلاعات دقیقی بدند.

kittleboy
October 26th, 2011, 01:13 PM
دوست من در دانشگاه SIUC درس میخونه، و من میتونم پذیرش اون دانشگاه رو بگیرم. در نتیجه نیازی نیست که دانشگاه دیگه ای apply کنم. و می خوام بدونم که امکان این هست که به خاطر اینکه من یک دانشگاه apply کردم به من ویزا ندن؟ ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

سلام
منم از SIUC پذیرش داشتم
معدلم اینا خوب بود، برگشت بهم گفت واسه چی برای UCLA اقدام نکردی، خیلی سر این گیر داد

Pedram81
November 6th, 2011, 03:22 AM
سلام... خیلی خوشحالم که اینجا تجربه همه شما رو می بینم. سعی کردم که اکثر صفحه ها رو نگاه کنم اما جواب صریحی برای سوالهایم ندیدم.
من مدت 4 سال هست که در انگلستان اقامت دارم و مستر خودم رو در مخابرات اینجا گرفتم. به 5-6 کشور اروپایی هم سفر کرده ام. به تازگی برای دکترا از چند دانشگاه از ایالت های مختلف برای ترم بهار پذیرش گرفتم. و هنوز منتظر جواب بقیه دانشگاه ها هستم. فعلا پذیرش من بدون فاند هست. چند سوال مدتیه که فکر من رو مشغول کرده.
1- در حدود 4 سال پیش برای فوق لیسانس اقدام کرده بودم از دبی اما چون فرم I20 من با رشته ای که می خواستم درس بخونم فرق داشت (بی تجربگی و اشتباه جوانی) درخواستم رجکت شد. آیا این موضوع را شفاف در درخواست ویزایم توضیح دهم؟
2- پدر و مادر من گرین کارت دارند. 4 سال پیش برای من درخواست داده اند و مطمئنا لازم است به این موضوع اشاره کنم. می دانم که نمی شود از طرف آفیسر نظر داد. اما به نظر شما شانسی برای گرفتن ویزا دارم؟ (دکترا حداقل 4 سال طول می کشد و تا آن زمان چه بسا نوبت من رسیده باشد)
3- پدر و مادر من علی رغم اینکه گرین کارت دارند اما کمابیش ساکن ایران هستند. پدرم تامین کننده مالی من است و در پرینت بانکی یک ساله و اسناد مالی توانایی تامین من را نشان داده. با توجه به اینکه آنها گرین کارت آمریکا را دارند؛ آیا مشکلی ندارد که با اسناد بانکی از ایران من را ساپرت می کنند؟ به سوال آنها که میپرسند آیا پدر و مادرتان در آمریکا زندگی می کنند چه پاسخی باید بدهم؟

امیدوارم هرکه به هر خواسته و آرزوی قلبی که دارد برسد و ممنونم از اینکه به من کمک می کنید.
پدرام
4-

hosseinab
November 6th, 2011, 05:53 AM
سلام... خیلی خوشحالم که اینجا تجربه همه شما رو می بینم. سعی کردم که اکثر صفحه ها رو نگاه کنم اما جواب صریحی برای سوالهایم ندیدم.
من مدت 4 سال هست که در انگلستان اقامت دارم و مستر خودم رو در مخابرات اینجا گرفتم. به 5-6 کشور اروپایی هم سفر کرده ام. به تازگی برای دکترا از چند دانشگاه از ایالت های مختلف برای ترم بهار پذیرش گرفتم. و هنوز منتظر جواب بقیه دانشگاه ها هستم. فعلا پذیرش من بدون فاند هست. چند سوال مدتیه که فکر من رو مشغول کرده.
1- در حدود 4 سال پیش برای فوق لیسانس اقدام کرده بودم از دبی اما چون فرم I20 من با رشته ای که می خواستم درس بخونم فرق داشت (بی تجربگی و اشتباه جوانی) درخواستم رجکت شد. آیا این موضوع را شفاف در درخواست ویزایم توضیح دهم؟
2- پدر و مادر من گرین کارت دارند. 4 سال پیش برای من درخواست داده اند و مطمئنا لازم است به این موضوع اشاره کنم. می دانم که نمی شود از طرف آفیسر نظر داد. اما به نظر شما شانسی برای گرفتن ویزا دارم؟ (دکترا حداقل 4 سال طول می کشد و تا آن زمان چه بسا نوبت من رسیده باشد)
3- پدر و مادر من علی رغم اینکه گرین کارت دارند اما کمابیش ساکن ایران هستند. پدرم تامین کننده مالی من است و در پرینت بانکی یک ساله و اسناد مالی توانایی تامین من را نشان داده. با توجه به اینکه آنها گرین کارت آمریکا را دارند؛ آیا مشکلی ندارد که با اسناد بانکی از ایران من را ساپرت می کنند؟ به سوال آنها که میپرسند آیا پدر و مادرتان در آمریکا زندگی می کنند چه پاسخی باید بدهم؟

امیدوارم هرکه به هر خواسته و آرزوی قلبی که دارد برسد و ممنونم از اینکه به من کمک می کنید.
پدرام
4-

1- if only they ask you will need to explain.
2-they will find it themselve and that will affect your Clearence and it is not related to the VISA interview
3- NO.

ahmadyan
November 19th, 2011, 03:00 AM
Dear friends,
I just received this email from our ISSS,:

To all International Students and Scholars,

ISSS has just been informed that effective immediately, the Department of State has suspended issuing new entry visas for all F, J and M visa classifications. This is due to difficulties in communication between SEVIS and the Department of State’s Consular database. Please note that this does not affect any currently valid entry visas, or any current visa status you hold. However if you are planning to travel outside the US and require a renewed entry visa to return, you may wish to alter you travel plans until this issue is resolved. The Department of State is working to resolve this matter as quickly as possible, however no timeframe has been established at this time.

ISSS will provide any updates as we receive them.

Martin McFarlane
Associate Director
International Student and Scholar Services
400 SSB, 610 E. John St.
Champaign, IL, 61820
Tel: 217-333-1303
Fax: 217-244-0530
Web: www.isss.illinois.edu (https://webmail.illinois.edu/owa/redir.aspx?C=33104d30c392464699e603661708503c&URL=http%3a%2f%2fwww.isss.illinois.edu)

rz
November 20th, 2011, 08:27 AM
Dear friends,
I just received this email from our ISSS,:

To all International Students and Scholars,

ISSS has just been informed that effective immediately, the Department of State has suspended issuing new entry visas for all F, J and M visa classifications. This is due to difficulties in communication between SEVIS and the Department of State’s Consular database. Please note that this does not affect any currently valid entry visas, or any current visa status you hold. However if you are planning to travel outside the US and require a renewed entry visa to return, you may wish to alter you travel plans until this issue is resolved. The Department of State is working to resolve this matter as quickly as possible, however no timeframe has been established at this time.

ISSS will provide any updates as we receive them.

Martin McFarlane
Associate Director
International Student and Scholar Services
400 SSB, 610 E. John St.
Champaign, IL, 61820
Tel: 217-333-1303
Fax: 217-244-0530
Web: www.isss.illinois.edu (https://webmail.illinois.edu/owa/redir.aspx?C=33104d30c392464699e603661708503c&URL=http%3a%2f%2fwww.isss.illinois.edu)

الان این مساله یعنی برای کسانی که میخوان برن مصاحبه مشکل پیش میاره؟ یا اونایی که میخوان پیکاپ کنن ویزاشونو؟ شما میدونید چرا خود سایت سفارت چیزی ننوشته در این مورد؟

videosoroush
November 22nd, 2011, 01:19 AM
سلام
من میخام برای ویزای تحصیلی اقدام کنم. شخصی رو توی یک شبکه تلویزیونی دیدم که میگه میتونه اقدام کنه.
میخواستم بدونم چرا اینجا هیچ کسی درباره وکیل ها و مشاوران صحبت نمیکنه. تا آدم بتونه اونها رو تحلیل کنه.

ShahdaD
November 22nd, 2011, 01:29 AM
سلام
من میخام برای ویزای تحصیلی اقدام کنم. شخصی رو توی یک شبکه تلویزیونی دیدم که میگه میتونه اقدام کنه.
میخواستم بدونم چرا اینجا هیچ کسی درباره وکیل ها و مشاوران صحبت نمیکنه. تا آدم بتونه اونها رو تحلیل کنه.

معمولا وکیل ها و مشاوران، اطلاعاتی رو در قبال دریافت هزینه ای سنگین در اختیاز شما میگذارند که بیشتر بچه های این سایت بدون هیچ چشم داشتی با بقیه دوستان به اشتراک میگذارند.

به قطع بری ورود به آمریکا از طریق ویزای تحصیلی راه های فرعی، راه های نامریی و.. که گاه این به اصطلاح مشاوران و وکیلان از آن نام میبرند وجود ندارد.

و قالبا این گونه افراد تنها به فکر خالی کردن جیب شما می باشند!

aniushka
November 26th, 2011, 01:24 PM
سلام
من پذیرش از دانشگاه اکلاهما دارم و وقت سفارت از تاجیکستان گرفتم
اما نمیدونم برای رفتن به سفارت چه آزمایشاتی باید انجام بدم و باخودم ببرم
میشه راهنمایی کنید؟

ShahdaD
November 26th, 2011, 01:50 PM
سلام
من پذیرش از دانشگاه اکلاهما دارم و وقت سفارت از تاجیکستان گرفتم
اما نمیدونم برای رفتن به سفارت چه آزمایشاتی باید انجام بدم و باخودم ببرم
میشه راهنمایی کنید؟

در مورد سفارت تاجیکستان اطلاعی ندارم، اما شما اصولا در صورتی که تنها برای ویزای دانشجویی به سفارت مراجعه می کنید، نیازی به ارایه مدرک پزشکی ندارید.

هنگام ورود به دانشگاه های آمریکا تعدادی از دانشگاه ها از شما درخواست تایید زدن واکسن ها MMR, td ,...رو می کنند که ربطی به سفارت نخواهد داشت. و در این باره در تاپیک واکنساسیون بحث شده اسن.

موفق باشید....:)

khiman
November 28th, 2011, 10:14 PM
hi everyone, I have appointment in American embassy this Wednesday .I 'm attending California State University for my MS program in Mechanical Engineering. The only problem that makes me nervous is that my aunt who sponsors my studies lives in the same state although all my immediate family reside in Iran. what strategies can I use to convince the officer that I will return upon my graduation? please help me immediately, I have only a day? ,

sh2_47
November 29th, 2011, 02:07 AM
یه سواله خیلی خیلی مهم !
سلام ....من 19 سالمه ویخوام واسه ی لیسانس برم از مرکز زبان آی 20 گرفتم دانشگاهم یه نامه داده که همه چیزه شما درسته فقط باید زبانم رو کامل کنم یعنی conditional دادن حالا یه چیزی من شنیدم که برای افرادی به سن من حتما یه نفر لازمه که اونجا باشه و روی تو نظارت کنه یعنی سفارت یه چنین کسی رو میخواد !!! حالا میخوام بدونم اگه من برم سفارت و بگم که کسی رو دارم اما نمیخوام که کسی بالا سرم تو کارام باشه و از این حرفا به من ویزا نمیدن !؟ من دوبار کنکور شرکت کردم و اون چیزی که میخواستم نسده حالا میخوام برم این دنگ و فنگا رو داره !؟

MrMind
December 3rd, 2011, 09:49 PM
سلام
من قصد دارم برای ارشد IT اقدام کنم
ذهنیتی که از آمریکا دارم اینه که ویزا گرفتن یه کار واقعا عجیب برای ایرانیا هست به خاطر مسائل خاصی که توی فامیل در مورد این قضیه داشتیم
حالا به نظرتون دنبال کشورای اروپایی باشم یا اقدام کنم برای آمریکا و ویزای f1

کلینتون توی مصاحبش گفته بود یه سوال مهم موقع ویزا دادن از دانشجوها می پرسیم که می خوان بعد از تحصیل بمونن یا برگردن کشورشون ، این سوال و چه طور باید جواب داد
سپاس

Sunrise
December 4th, 2011, 12:05 AM
سلام
من قصد دارم برای ارشد IT اقدام کنم
ذهنیتی که از آمریکا دارم اینه که ویزا گرفتن یه کار واقعا عجیب برای ایرانیا هست به خاطر مسائل خاصی که توی فامیل در مورد این قضیه داشتیم
حالا به نظرتون دنبال کشورای اروپایی باشم یا اقدام کنم برای آمریکا و ویزای f1

کلینتون توی مصاحبش گفته بود یه سوال مهم موقع ویزا دادن از دانشجوها می پرسیم که می خوان بعد از تحصیل بمونن یا برگردن کشورشون ، این سوال و چه طور باید جواب داد
سپاس

سوال اولت: درسته که گرفتن ویزای آمریکا سخترین هست بین همه کشورها، اما هیچوقت مانع از اپلای برای آمریکا و گرفتن ویزا نشده. هر سال تعداد متقاضی بیشتر هم میشه و تعداد بسیاری موفق به دریافت ویزا میشن. کسانی که ویزا نمیگیرن یا استثنا هستن که در کلیرنس به مشکل میخورن یا مشکلی داشتن که به طور منطقی قبل از مصاحبه خودشون هم احتمال میدادن که آفیسر ممکنه ردشون کنه. در غیر از این دو حالت، کسانی که مشکلی نداشتن و رد شدن کم هستن! فقط صبر و تحمل و دوندگی میخواد. میتونید هم برای آمریکا و اروپا همزمان اپلای کنید.

چواب سوال دوم شما در این تاپیک هست: سوال و جوابهای مصاحبه (چه جوابی به این سوال آفیسر بدم؟) (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2286-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%A8%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%28%DA%86%D9%87-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%A2%D9%81%DB%8C%D8%B3%D8%B1-%D8%A8%D8%AF%D9%85%D8%9F%29).
جواب خیر باید به این سوال بدی!

mehdi.n
December 4th, 2011, 10:42 PM
با سلام خدمت تمام دوستان عزيز
يک سئوال خيلي واجب و ضروري داشتم که نمي دانم کسي تجربه آن را داشته است يا نه بتواند کمک کند يانه؟ لطفا اگر کسي هم اين نمونه را تجربه نکرده يا کرده کمک کنه که بشه يک کار اساسي انجام داد و من بتوانم به اين دوستم کمک کنم. چون تنها جايي که ديدم بهترين جا جهت گرفتن کمک و نظرات خوب هست، همينجا بوده:
اصل داستان بدين صورت است که دوست من ويزاي آمريکا را داخل پاسپورتش داشته و کمتر از دوماه وقت داشته تا وارد خاک آمريکا بشه ولي برحسب بدشانسي و يک حادثه تلخ و ناگوار طي يک حادثه مورد ضرب و جرح قرار گرفته و تمام مدارکش از جمله پاسپورتشم را ازش دزديدند. الان ايشان خيلي حيران است که چه کاري بايد انجام بده يا چه کاري بهتر است در اين موقعيت بايد انجام بده؟
ايشان پرونده خود را در حال پيگيري از دادگاه است تا بتواند نامه جهت گرفتن پاسپورت جديد را دريافت کن تا نسبت به گرفتن پاسپورت جديد اقدام کند.
لطفا دوستان هر چه زودتر در اين مورد نظراتشون را بدن تا من بتوتنم با اين دوستم کمک مناسب را داشته باشم
با تشکر از همه دوستان گرامي

mehran26
December 5th, 2011, 06:23 PM
سلام من یه وقت برای 18 ژانویه گرفتم ولی باید 17 ژانویه آمریکا باشم
گفتند می تونم از دانشگاه بخوام که بهم نامه بده و یه مدت فرصت بده
کسی می تونه کمک کنه ، تو مورد مشابه من باید چیکارکرد؟ نامه می شه گرفت یا دفر کنم واسه تابستون؟

Purdue
December 6th, 2011, 01:59 PM
به نظر من شما دیفر کنید برای ترم پاییز 2012 چون احتمال خیلی کمی هست که برسید به این ترم. ضمن اینکه این احتمال هم هست که خود آفیسر ویزا بهتون بگه که برای این ترم دیر شده. البته در صورتی دیفر کنید که فاندتون رو از دست ندید (اگه اصلاً فاند دارید.)
نامه هم میدن اما نهایتاً برای دو هفته یا کمی بیشتر. لینک زیر رو بخونین.
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?3154-سوالات-مربوط-به-defer-و-late-arrival-را-در-این-تاپیک-مطرح-نمائید

سلام من یه وقت برای 18 ژانویه گرفتم ولی باید 17 ژانویه آمریکا باشم
گفتند می تونم از دانشگاه بخوام که بهم نامه بده و یه مدت فرصت بده
کسی می تونه کمک کنه ، تو مورد مشابه من باید چیکارکرد؟ نامه می شه گرفت یا دفر کنم واسه تابستون؟

MrMind
December 7th, 2011, 11:45 AM
سوال اولت: درسته که گرفتن ویزای آمریکا سخترین هست بین همه کشورها، اما هیچوقت مانع از اپلای برای آمریکا و گرفتن ویزا نشده. هر سال تعداد متقاضی بیشتر هم میشه و تعداد بسیاری موفق به دریافت ویزا میشن. کسانی که ویزا نمیگیرن یا استثنا هستن که در کلیرنس به مشکل میخورن یا مشکلی داشتن که به طور منطقی قبل از مصاحبه خودشون هم احتمال میدادن که آفیسر ممکنه ردشون کنه. در غیر از این دو حالت، کسانی که مشکلی نداشتن و رد شدن کم هستن! فقط صبر و تحمل و دوندگی میخواد. میتونید هم برای آمریکا و اروپا همزمان اپلای کنید.

چواب سوال دوم شما در این تاپیک هست: سوال و جوابهای مصاحبه (چه جوابی به این سوال آفیسر بدم؟) (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2286-سوال-و-جوابهای-مصاحبه-(چه-جوابی-به-این-سوال-آفیسر-بدم؟)).
جواب خیر باید به این سوال بدی!

سپاس بی کران دوست عزیز
حالا یه سوال مهم دیگه ، من همیشه می خواسم رشته ی امنیت بخونم ، و توی ایران هم در همین راستا حرکت کردم ، ولی این رشته متاسفانه جزء رشته های حساس هست توی آمریکا
سوالم اینه که موقع گرفتن ویزا پذیرش از یک دانشگاه رو تحویل می گیرن یا نه هر دانشگاهی که پذیرش گرفتیم رو باید اعلام کنیم

می خوام بدونم می شه مثلا پذیرش توی یه رشته مثلا مدیریت رو بهشون تحویل داد و روی اون برای ویزا اقدام کرد ولی اونجا که رفتیم روی پذیرشی که توی رشته امنیت داریم اقدام کنیم؟
خیلی خوشبینانه دارم فکر می کنم ولی خودم خیلی احتمال این مورد کم می دونم

mahmoudb
December 8th, 2011, 01:09 AM
دوستان یه سوالی دارم مرتبط ترین تاپیک رو برای سوالم فک کنم همین باشه. از مدیر محترم بخش خواهش میکنم اگه سوالم مربوط نمیشه پست مناسب منتقل کنه.
دوستان اگه از یه دانشگاه اروپایی برای مقطع دکترا اسکالرشیپ بگیریم بعد یه سال که رفتیم اروپا اپلای کنیم برای امریکا (برای مقطع دکترا) برای ویزامون مشکلی پیش میاد؟ کسی چنین تجربه ای داشته یا دیده همچین چیزی؟

CnaUnreal
December 12th, 2011, 10:48 AM
سلام دوستان
میخواستم بدونم که با داشتن فرم I-20 برای ترم پاییز آینده به نظر شما چه زمانی اقدام کنیم برای ویزا؟ یعنی بهتر هست که چند روز قبل از شروع ترم بریم دنبالش؟
ممنون

AliRazmi
December 12th, 2011, 07:21 PM
سلام دوستان
میدونم که برای ویزای مهاجرتی مدارک ارسالی برای سفارت مهر وزارت خارجه و دادگستری نیاز نداره. ولی ویزای F1 رو نمیدونم. من عجله دارم و نمیتونم منتظر مهرها بمونم. میشه مدارک رو بدون مهر دادگستری و وزارت خارجه فرستاد سفارت؟ برای دانشگاه چطور؟
آیا کسی تجربه داره؟
ممنون از جواب

hossein2266
December 13th, 2011, 09:57 AM
دوستان یه سوالی دارم مرتبط ترین تاپیک رو برای سوالم فک کنم همین باشه. از مدیر محترم بخش خواهش میکنم اگه سوالم مربوط نمیشه پست مناسب منتقل کنه.
دوستان اگه از یه دانشگاه اروپایی برای مقطع دکترا اسکالرشیپ بگیریم بعد یه سال که رفتیم اروپا اپلای کنیم برای امریکا (برای مقطع دکترا) برای ویزامون مشکلی پیش میاد؟ کسی چنین تجربه ای داشته یا دیده همچین چیزی؟

نه هيچ مشكلي پيش نخواهد آمد، موفق باشيد.

hamid_ss
December 17th, 2011, 12:25 AM
با سلام. امیدوارم که پستم در جای درستی باشه. البته میخواستم یه موضوع جدید ایجاد کنم که به دلایل نامعلومی نمیتونم.
سوال:
وضعیت صدور ویزای آمریکا به ایرانیان، پس از حمله به سفارت انگلستان، در دنیا و به خصوص در آنکارا چطور است؟
آیا تاثیر منفی داشته؟ و اگر بله چقدر و به چه شکل؟
ممنون

Purdue
December 23rd, 2011, 09:00 PM
با سلام. امیدوارم که پستم در جای درستی باشه. البته میخواستم یه موضوع جدید ایجاد کنم که به دلایل نامعلومی نمیتونم.
سوال:
وضعیت صدور ویزای آمریکا به ایرانیان، پس از حمله به سفارت انگلستان، در دنیا و به خصوص در آنکارا چطور است؟
آیا تاثیر منفی داشته؟ و اگر بله چقدر و به چه شکل؟
ممنون

دوست عزیز
انتظار شما یه مقدار زیاده. من به شخصه کارمند سفارت یا وزارت خارجه یا سنا یا دولت آمریکا نیستم که بدونم اشغال و تعطیلی سفارت بریتانیا چه تاثیری قراره بر روند ویزا دادن آمریکا به ایرانیها بذاره. فکر هم نمیکنم سایر دوستان بتونن پاسخی به سوال شما بدن.
هر روز دوستانی هستند که دارن مصاحبه میشن و دوستانی هستن که دارن ریجکت میشن و دوستانی که کلیر شدن و دارن ویزاشون رو پیک آپ میکنن. حالا شما انتظار دارین چه جوابی بشنوین؟ اساساً سوالتون قابل پاسخ دادن نیست. مخصوصاً اونجاش که گفتین اگه تاثیر منفی داشته چقدر و به چه شکل !!!!
بهتره سوالتون رو از سفارت مجازی آمریکا بپرسین

nr.zare
December 26th, 2011, 09:35 PM
سلام دوستان
کسی میدونه تاریخ فرم I-20 (آخرین تاریخ) چقدر اعتبار داره که بشه ازش برای ورود به امریکا استفاده کرد.
ممنونم

hossein2266
December 27th, 2011, 12:45 AM
سلام دوستان
کسی میدونه تاریخ فرم I-20 (آخرین تاریخ) چقدر اعتبار داره که بشه ازش برای ورود به امریکا استفاده کرد.
ممنونم

تاريخ reporting date كه داخل I20 درج شده است، همان تاريخ ورود به امريكاست كه حداقل 1 ماه قبل از آن تاريخ و حداكثر تا همان روز فرصت داريد وارد امريكا بشيد، موفق باشيد

arezoo.d
December 27th, 2011, 01:31 PM
سلام

دوستان من تقریباً یک ماهی میشه که همه مدارکم رو برای دانشگاه هایی که می خواستم اپلای کنم فرستادم (امریکا). یعنی تقریباً خیلی زودتر از ددلاین ها. حالا می خوام بدونم توی این فاصله ای که منتظر جواب ها هستم آیا لازم هست که برای گرفتن وقت سفارت اقدامی بکنم یا نه؟ تا اونجایی که می دونم برای گرفتن وقت به نامه I-20 احتیاج هست. درسته؟! اگه اینجوری باشه پس تا وقتی جواب ها نیاد هیچ کاری نمی تونم بکنم، نه؟!
ممنون

hossein2266
December 27th, 2011, 09:20 PM
سلام

دوستان من تقریباً یک ماهی میشه که همه مدارکم رو برای دانشگاه هایی که می خواستم اپلای کنم فرستادم (امریکا). یعنی تقریباً خیلی زودتر از ددلاین ها. حالا می خوام بدونم توی این فاصله ای که منتظر جواب ها هستم آیا لازم هست که برای گرفتن وقت سفارت اقدامی بکنم یا نه؟ تا اونجایی که می دونم برای گرفتن وقت به نامه I-20 احتیاج هست. درسته؟! اگه اینجوری باشه پس تا وقتی جواب ها نیاد هیچ کاری نمی تونم بکنم، نه؟!
ممنون

با سلام

الان زمان گرفتن وقت واسه Fall 2012 نيست. زماني كه I20 شما اومد، مي تونيد براحتي و بدون دردسر آژانسها، وقت اضطراري بگيريد، موفق باشيد.

124login
December 28th, 2011, 04:02 AM
من fall 2012 پذیرش دارم. می خواستم بدونم از چه زمانی میتونم برم برای دربافت ویزا؟

hossein2266
December 28th, 2011, 04:06 AM
من fall 2012 پذیرش دارم. می خواستم بدونم از چه زمانی میتونم برم برای دربافت ویزا؟

هنوز كه جواب پذيرشهاي امريكا نيومده، تازه Deadline براي Apply دانشگاههاست، شما از قبل پذيرش داشتي و ديفر كردي كه مي گي براي fall2012 پذيرش داري؟

arezoo.d
December 28th, 2011, 09:55 AM
حسین جان ممنون از راهنماییت. ولی مسأله من همینه که چرا همه مجبور میشن وقت اضطراری از سفارت بگیرن؟ خوب نمیشه یه کم زودتر کاری کرد که آدم مجبور نشه لحظه آخر وقت اضطراری بگیره و بعد هم یا مجبور بشه به زور از دانشگاه یک ماه وقت بگیره واسه وارد شدن یا اینکه دیفر کنه به ترم بعد؟ یعنی کلاً هیچ راهی وجود نداره؟! راستی من هفته پیش جواب یکی از دانشگاه هام اومد، ولی چون فاند نداره نمی خوام اقدام کنم. حالا نمیشه بگم I-20 رو بفرستن و با اون از سفارت وقت بگیرم و تا اون موقع منتظر جواب بقیه دانشگاه ها باشم؟! شرمنده اگه سئوالاتم خیلی ابتداییه! این قضیه وقت سفارت و اینا خیلی پیچیده است آخه!

hossein2266
December 28th, 2011, 05:16 PM
حسین جان ممنون از راهنماییت. ولی مسأله من همینه که چرا همه مجبور میشن وقت اضطراری از سفارت بگیرن؟ خوب نمیشه یه کم زودتر کاری کرد که آدم مجبور نشه لحظه آخر وقت اضطراری بگیره و بعد هم یا مجبور بشه به زور از دانشگاه یک ماه وقت بگیره واسه وارد شدن یا اینکه دیفر کنه به ترم بعد؟ یعنی کلاً هیچ راهی وجود نداره؟! راستی من هفته پیش جواب یکی از دانشگاه هام اومد، ولی چون فاند نداره نمی خوام اقدام کنم. حالا نمیشه بگم I-20 رو بفرستن و با اون از سفارت وقت بگیرم و تا اون موقع منتظر جواب بقیه دانشگاه ها باشم؟! شرمنده اگه سئوالاتم خیلی ابتداییه! این قضیه وقت سفارت و اینا خیلی پیچیده است آخه!

وقت اضطراري (emergency appointment) در واقع يك نام هست و به معناي دادن وقت در دقيقه 90 نيست، بلكه يك سيستم وقت دهي براي متقاضيان ويزاي تحصيلي و يا كساني كه مشكلات پزشكي دارند هست كه توسط برخي سفارتها مثل آنكارا يا دوبي اختصاص داده شده كه تنها با فرستادن يك ايميل حاوي مشخصات خواسته شده (شماره پاسپورت و اسم و ..) و همچنين ضميمه كردن I20، سفارت به دانشجويان وقت خواهد داد. اين قضيه ديفر كردن و يا نامه late arrival گرفتن از دانشگاه ارتباطي با وقت گرفتن نداره و مربوط به حالتي ميشه كه دانشجو در سفارت مصاحبه شده اما هنوز پروسه كليرنس ايشون (Administrative Processing) كه توسط سفارت انجام ميشه، به اتمام نرسيده، درواقع پروسه كليرنس بي حساب كتابه و بسته به سابقه افراد، رشته تحصيلي و... ممكنه از چند روز تا چند ماه طول بكشه.

در مورد سوال آخرتون، اگه bank statement كافي به دانشگاهي كه به شما پذيرش بدون فاند داده نشون بدين، حتما براي شما I20 صادر ميكنه و شما هم ميتونيد با اون I20، وقت اضطراري بگيريد اما توجه داشته باشيد كه معمولا وقت اضطراري براي چند روز بعد از درخواست داده ميشه و در صورتي كه تا اون موقع جواب پذيرشهاي ديگه شما نياد يا بايد وقتو كنسل كنيد يا با همين I20 بريد مصاحبه، بنابراين بهتره كه صبر كنيد تا جواب پذيرشهاي ديگتون هم بياد. در ضمن نكته اي ديگر هم كه معمولا توسط سفارت گفته ميشه اينه كه بهتره حداكثر 120 روز زودتر از تاريخ reporting date (همون تاريخ شروع ترم سال آينده كه در I20 درج شده) وقت بگيريد نه زودتر، بنابراين، براي Fall 2012 زودترين زمان براي گرفتن وقت سفارت ميتونه March يا April باشه.

در خصوص سوالات بيشتر در مورد وقت اضطراري مي تونيد به سايت سفارتها مراجعه كنيد، موفق باشيد.

shanlimath
December 28th, 2011, 05:56 PM
سلام

ممنون

سلام
اگه صبر کنی تا آی 20 به دستت برسه ممکنه با مشکل من که " 9 ژانویه بهم وقت اضطراری دادن در حالیکه باید 1 فوریه آمریکا باشم " مواجه بشی. دی اس 2019 بنده 14 نوامبر آماده بود.
از جاهایی مثل عشق آباد و دبی و... می تونید خودتون وقت رزرو کنید بدون داشتن آی 20. فقط زمان احتمالی که آی20 بدستتون میرسه رو تعیین کنید و نحوه وقت دهی سفارت ها رو بررسی کنید.
موفق باشید.

saeid 1362
December 29th, 2011, 08:39 AM
سلام دوستان
کل هزینه های ویزا دانشجویی چقدر میشه؟ همه رو باید با کارت اعتباری پرداخت کنیم؟ شنیدم یه 131 دلار واسه مصاحبه و یه 200 دلار واسه SEVIS باید بدیم. درسته همش همینه؟

arezoo.d
December 30th, 2011, 07:44 PM
سلام
اگه صبر کنی تا آی 20 به دستت برسه ممکنه با مشکل من که " 9 ژانویه بهم وقت اضطراری دادن در حالیکه باید 1 فوریه آمریکا باشم " مواجه بشی. دی اس 2019 بنده 14 نوامبر آماده بود.
از جاهایی مثل عشق آباد و دبی و... می تونید خودتون وقت رزرو کنید بدون داشتن آی 20. فقط زمان احتمالی که آی20 بدستتون میرسه رو تعیین کنید و نحوه وقت دهی سفارت ها رو بررسی کنید.
موفق باشید.

امیدوارم این مشکل پیش نیاد، هرچند که کاری هم از دستم برنمیاد و ظاهراً مجبورم منتظر باشم تا جواب دانشگاه ها بیاد و در صورت پذیرش I-20 به دستم برسه. به هر حال ممنون از کمکتون. امیدوارم کار شما به خوبی پیش بره و دیگه مشکلی پیش نیاد. موفق باشید.

Purdue
December 31st, 2011, 02:42 PM
سلام دوستان
کل هزینه های ویزا دانشجویی چقدر میشه؟ همه رو باید با کارت اعتباری پرداخت کنیم؟ شنیدم یه 131 دلار واسه مصاحبه و یه 200 دلار واسه SEVIS باید بدیم. درسته همش همینه؟

دوست عزیز هر سفارتی یه جور عمل میکنه. اولاً هزینه مصاحبه 140 دلار هست. ثانیاً بعضی سفارتها نقدی دریافت میکنن و بعضی دیگه باید دو روز قبل مصاحبه برید بانک و به بانک پرداخت کنین. پس بهتره اول سفارت رو مضخص کنین. در هر صورت پرداخت این هزینه با کارت اعتباری ممکن نیست.
مساله بعدی اینه که هزینه 200 دلاری SEVIS رو میتونین با کارت پرداخت کنین.
در ضمن در بعضی سفارتها برای گرفتن وقت آنلاین شما باید یک پین کد 20 دلاری خرید کنید که با کارت اعتباری انجام میشه.
هزینه سفارت 140 و سویس 200 میشه اما بعضی سفارتها چیزی مثل پین کد هم دارند.
موفق باشید

SScandy
January 6th, 2012, 03:33 PM
سلام دوستان امیدوارم سوالی که میپرسم مرتبط باشه یکی از دوستانم که 5 ساله در امریکاست میخواد بیاد ایران و دنبال اینه که یه وقت سفارت بگیره که قبل از ورود به ایران اول بره اونجا و برای ویزای برگشت اقدام کنه و بعد بیاد ایران و چون داره ریسک میکنه و بین مقطع دکترا داره میاد میخواد یه جایی بره که احتمال گرفتن ویزای مالتی زیاد باشه دوستان کسی هست که با همچین موردی برخورد کرده باشه و اطلاعاتی داشته باشه؟ در ضمن برا ایشون یه سری محدودیت ها هست مثلا میخواست از لبنان وقت بگیره ولی سفارت لبنان تو امریکا گفت که نمیتونه از امریکا وارد لبنان بشه و باید اول بیاد ایران و بعد از ایران اقدام کنه خیلی خیلی ممنون میشم اگه کسی اطلاعی داره راهنمایی کنه که این دوستمون هم بتونه بعد از 5سال خانواده اش رو ببینه

hossein2266
January 6th, 2012, 10:13 PM
سلام دوستان امیدوارم سوالی که میپرسم مرتبط باشه یکی از دوستانم که 5 ساله در امریکاست میخواد بیاد ایران و دنبال اینه که یه وقت سفارت بگیره که قبل از ورود به ایران اول بره اونجا و برای ویزای برگشت اقدام کنه و بعد بیاد ایران و چون داره ریسک میکنه و بین مقطع دکترا داره میاد میخواد یه جایی بره که احتمال گرفتن ویزای مالتی زیاد باشه دوستان کسی هست که با همچین موردی برخورد کرده باشه و اطلاعاتی داشته باشه؟ در ضمن برا ایشون یه سری محدودیت ها هست مثلا میخواست از لبنان وقت بگیره ولی سفارت لبنان تو امریکا گفت که نمیتونه از امریکا وارد لبنان بشه و باید اول بیاد ایران و بعد از ایران اقدام کنه خیلی خیلی ممنون میشم اگه کسی اطلاعی داره راهنمایی کنه که این دوستمون هم بتونه بعد از 5سال خانواده اش رو ببینه

ايشون اگر بتونن از سفارت امريكا در تركمنستان وقت بگيرند ( با تلفن يا ايميل)، ميتونند از ايران براي گرفتن دعوتنامه تركمنستان اقدام كنند و به اين ترتيب از امريكا مستقيما وارد تركمنستان بشن، موفق باشيد

Warhawk2142
January 16th, 2012, 03:21 AM
سلام
من و خواهرم هر دو دندانپزشگ هستیم ، من دانپزشگ عمومی و خواهرم متخصص . هر دو از دانشگاه پذیرش داریم و میخوایم از سفارت آنکارا اقدام کنیم آیا به نظر شما منطقی هست که هر دو ما دریک روز مصاحبه بشیم ؟ می دونم ممکنه به هر دو ویزا ندند ولی این که ما هر دو باهم داریم اقدام می کنیم مشکلی برای ما ایجاد نمی کنه ؟

پیشاپش ممنون از پاسخ ها تون با تشکر
امیر

Warhawk2142
January 16th, 2012, 11:24 AM
سلام
من و خواهرم هر دو دندانپزشگ هستیم ، من دانپزشگ عمومی و خواهرم متخصص . هر دو از دانشگاه پذیرش داریم و میخوایم از سفارت آنکارا اقدام کنیم آیا به نظر شما منطقی هست که هر دو ما دریک روز مصاحبه بشیم ؟ می دونم ممکنه به هر دو ویزا ندند ولی این که ما هر دو باهم داریم اقدام می کنیم مشکلی برای ما ایجاد نمی کنه ؟

پیشاپش ممنون از پاسخ ها تون با تشکر
امیر
دتدانپزشک *

studentt
January 29th, 2012, 05:13 PM
سلام دوستان. می خواستم بدونم که بدون مدرک لیسانس میشه برای ویزا اقدام کرد؟
من دانشجوی ترم آخر کارشناسیم . اپلای کردم و منتظر نتایج پذیرش برای پاییز 2012 هستم. اگه بخوام کارای فارق التحصیلیم رو اول تابستون بکنم و بعد برم سفارت قطعا به پاییز نمیرسم.
با ریز نمراتی که از دانشگاه پذیرش گرفتم میتونم یرم سفارت؟

hossein2266
January 29th, 2012, 08:16 PM
سلام دوستان. می خواستم بدونم که بدون مدرک لیسانس میشه برای ویزا اقدام کرد؟
من دانشجوی ترم آخر کارشناسیم . اپلای کردم و منتظر نتایج پذیرش برای پاییز 2012 هستم. اگه بخوام کارای فارق التحصیلیم رو اول تابستون بکنم و بعد برم سفارت قطعا به پاییز نمیرسم.
با ریز نمراتی که از دانشگاه پذیرش گرفتم میتونم یرم سفارت؟

بله، همون ريزنمرات كافيه، نگران نباشيد

starrynight
January 30th, 2012, 02:24 AM
سلام دوستان،
من میخواستم پروژه ی کارشناسی خودم رو توی زمینه رمزنگاری و امنیت شبکه بگیرم،استادی که باهاش میخوام کار کنم کیس خاصی هستش(جزء اون اساتیدیه که توی لیست سیاه اسمش هست.)
با توجه به اینکه پروژه کارشناسی هستش و نمیشه گفت انجام ندادم!!! من اگه به عنوان استاد راهنما باهاش کار کنم اگه بخوام واسه آمریکا ویزا بگیرم،بهم گیر نمیدن؟؟؟
ممنون از جوابتون

Demon
February 2nd, 2012, 12:48 AM
من چند روز پیش یکی از دوستام برای انگلیس اقدام کرده بود (تو دبی) بهش گفته بودن بانک مرکزی تحریمه و ریجکتش کرده بودن. میگفت همه ی ایرانیایی که اونجا بودن به همین دلیل ریجکت شدن. می خواستم ببینم من که می خوام برای آمریکا اقدام کنم و قراره از دانشگاه full fund بگیرم آیا به همچین مشکلی بر می خورم یا نه؟ اگه آره راه حلش چیه؟

hossein2266
February 4th, 2012, 12:23 PM
من چند روز پیش یکی از دوستام برای انگلیس اقدام کرده بود (تو دبی) بهش گفته بودن بانک مرکزی تحریمه و ریجکتش کرده بودن. میگفت همه ی ایرانیایی که اونجا بودن به همین دلیل ریجکت شدن. می خواستم ببینم من که می خوام برای آمریکا اقدام کنم و قراره از دانشگاه full fund بگیرم آیا به همچین مشکلی بر می خورم یا نه؟ اگه آره راه حلش چیه؟

دوست عزيز

اگر شما پذيرش فول فاند بگيريد كه اصلا نيازي به نامه بانكي و Bank Statement هم نخواهيد داشت و همون I20 كافيه، در نتيجه مشكلي نخواهيد داشت، موفق باشيد

phantom1
February 4th, 2012, 08:44 PM
سلام دوستان
کسی می دونه Bank Statement چند روز اعتبار داره؟ یعنی من که 1 ماه و نیم پیش گرفتمش می تونم الان ارائه بدم؟
سوال دوم اینکه من برای فرصت مطالعاتی می خوام برم آمریکا. فرم DS2019 من یه مقدار دیر بدستم رسید و ترم من از 15 ژانویه شروع شده که تو این مدت نتونستم وقت بگیرم. دبی به من یه وقت مصاحبه برا 16 فوریه داده. ولی اصلا نگفتن که فرم رو عوض کنم. خودم پرسیدم ازشون ولی جوابمو ندادن. بنظر شما باید عوض بشه؟

azy
February 6th, 2012, 04:40 AM
سلام. من از استاد خواستم توضیح بده که کار و وظیفه من چه خواهد بود. و اون گفت مشخص نیست چون معلوم نیست چه کسی چه بخشی از کار رو دنبال خواهد کرد. ولی واسم یه پاراگراف نوشته که از شما درخواست میشود برای انجام بخشی از تحقیقاتی که بهش فاند فدرال تعلق گرفته واسه 1JUNE دانشگاه باشید. به نظر شما این توضیحات قانع کننده هستند؟

azy
February 6th, 2012, 04:46 AM
سلام . کسی هست که از تاجیکستان اقدام کرده باشه ؟ من شاید بخوام از اونجا اقدام کنم. لطفا اگه کسی تجربه داره بگه. مثبت یا منفی
ممنون

studentt
February 19th, 2012, 10:47 AM
سلام دوستان. من تمام این تاپیک و تاپیک های دیگه مربوط به ویزا آمریکا رو خوندم. ولی هیچ آمار درستی به دستم نیومد از بچه هایی که برای مستر بدون فاند اقدام میکنن. فقط یکی از دوستان گفته بود که کمتر از 10 درصد میتونن ویزا بگیرن و یکی دیگه هم گفته بود بیش از 50 درصدشون ویزا می گیرن. درسته که به خیلی از موارد مثل نمه ها دانشگاه و .... بستگی داره. ولی خوب می خوام یه آمار تقریبی دستم بیاد که چند درصدشون ویزا می گیرن؟ممنون

hossein2266
February 19th, 2012, 11:36 AM
سلام دوستان. من تمام این تاپیک و تاپیک های دیگه مربوط به ویزا آمریکا رو خوندم. ولی هیچ آمار درستی به دستم نیومد از بچه هایی که برای مستر بدون فاند اقدام میکنن. فقط یکی از دوستان گفته بود که کمتر از 10 درصد میتونن ویزا بگیرن و یکی دیگه هم گفته بود بیش از 50 درصدشون ویزا می گیرن. درسته که به خیلی از موارد مثل نمه ها دانشگاه و .... بستگی داره. ولی خوب می خوام یه آمار تقریبی دستم بیاد که چند درصدشون ویزا می گیرن؟ممنون

با سلام

هيچ كس جواب درستي براي سوال شما نداره و نظرات افراد هم كاملا سليقه اي در اين خصوص داده ميشه (مگر كسي كه به database وزارت خارجه امريكا دسترسي داشته باشه!) براي فردي كه مستر بدون فاند داره مهمترين چيز اثبات اين مساله هست كه حتما داره براي درس خوندن ميره و بعد از اتمام تحصيل هم برمي گرده ايران. بنابراين هم داشتن رزومه آكادميك خوب (داشتن معدل يا مقاله و همچنين گرفتن پذيرش از دانشگاه نسبتا معتبر در امريكا) و هم داشتن social tie قوي (مثل job offer) در پذيرفته شدن چنين فردي در مصاحبه براي ويزاي امريكا موثره. درواقع براي فردي كه ميخواد مستر بدون فاند بره، معمولا موفقيت در مصاحبه سفارت مهمتر از كليرنسه. پيشنهاد مي كنم كه با شرايط مستر بدون فاند، براي مصاحبه به سفارتهاي امريكا در قبرس، گرجستان و ازبكستان نرين. تركمنستان، دوبي و آنكارا گزينه هاي مناسبتري خواهند بود، موفق باشيد

hasanali
February 19th, 2012, 04:09 PM
کسی میدونه که آیا آفیسر دقیقا خبر داره که یک نفر برای چندجا اپلای کرده؟

hossein2266
February 19th, 2012, 08:04 PM
کسی میدونه که آیا آفیسر دقیقا خبر داره که یک نفر برای چندجا اپلای کرده؟

با احتمال خوبي ميشه گفت در روز مصاحبه اطلاعي نداره، چون نيازي نيست كه اطلاع داشته باشه، اما باتوجه به دسترسي به database دانشگاهها و در صورت نياز،‌همكاري دانشگاهها و ساير ارگانها با دپارتمانهاي امنيتي در امريكا، فهميدن اين مساله خصوصا در پروسه كليرنس، چيز سختي نخواهد بود! اگه نياز به كمك بيشتري داريد، لطفا سوالتونو واضحتر بيان كنيد كه اساسا چه دليلي براي كتمان دانشگاههايي كه apply كردين، وجود داره، ممنون.

hasanali
February 19th, 2012, 08:13 PM
با احتمال خوبي ميشه گفت در روز مصاحبه اطلاعي نداره، چون نيازي نيست كه اطلاع داشته باشه، اما باتوجه به دسترسي به database دانشگاهها و در صورت نياز،‌همكاري دانشگاهها و ساير ارگانها با دپارتمانهاي امنيتي در امريكا، فهميدن اين مساله خصوصا در پروسه كليرنس، چيز سختي نخواهد بود! اگه نياز به كمك بيشتري داريد، لطفا سوالتونو واضحتر بيان كنيد كه اساسا چه دليلي براي كتمان دانشگاههايي كه apply كردين، وجود داره، ممنون.
میخوام بدونم اگر تعداد دانشگاههایی که اپلای کردم زیاد باشه نشون نمیده من خوره امریکا هستم و تاثیر منفی یگذاره!!؟

hossein2266
February 19th, 2012, 08:21 PM
میخوام بدونم اگر تعداد دانشگاههایی که اپلای کردم زیاد باشه نشون نمیده من خوره امریکا هستم و تاثیر منفی یگذاره!!؟

خير، به هيچ وجه، من حتي ديدم تا 20 دانشگاه در امريكا هم افراد apply مي كنند. سوالي درخصوص تعداد دانشگاههايي كه apply كردين، معمولا از طرف آفيسر پرسيده نميشه و حتي اگر راجع به دانشگاههاي ديگه كه apply كردين هم سوالي پرسيده بشه به اين منظور هست كه آفيسر بدونه سطح علميتون در چه حديه و آيا اين دانشگاه بخصوصو به خاطر علاقه به فيلد مورد علاقه و توانايي علميتون انتخاب كردين يا به خاطر چيز ديگه (مثل داشتن فاميل و آشنا تو اون شهر و ...)، بنابراين اصلا نگران نباشيد.

alireza.p
February 20th, 2012, 01:08 AM
من خودم 16 جا اپلای کرده بودم اما نکته مهم اینه که این 20 جا!! مثلا میگم.. پراکندگی جغرافیایی داشته باشن.. اگه همشون یه ایالت باشن یا دورو ور یه ایالت باشن گرفتن ویزا خیلی سخت میشه.. پارسال یه خانمی بود که گیر داده بود به تگزاس و همه جا هم ریجکت شد... آفیسر میپرسه چند جا و کجا ها اپلای کردین..

خير، به هيچ وجه، من حتي ديدم تا 20 دانشگاه در امريكا هم افراد apply مي كنند. سوالي درخصوص تعداد دانشگاههايي كه apply كردين، معمولا از طرف آفيسر پرسيده نميشه و حتي اگر راجع به دانشگاههاي ديگه كه apply كردين هم سوالي پرسيده بشه به اين منظور هست كه آفيسر بدونه سطح علميتون در چه حديه و آيا اين دانشگاه بخصوصو به خاطر علاقه به فيلد مورد علاقه و توانايي علميتون انتخاب كردين يا به خاطر چيز ديگه (مثل داشتن فاميل و آشنا تو اون شهر و ...)، بنابراين اصلا نگران نباشيد.

tondarchabok
February 20th, 2012, 03:20 AM
من خودم 16 جا اپلای کرده بودم اما نکته مهم اینه که این 20 جا!! مثلا میگم.. پراکندگی جغرافیایی داشته باشن.. اگه همشون یه ایالت باشن یا دورو ور یه ایالت باشن گرفتن ویزا خیلی سخت میشه.. پارسال یه خانمی بود که گیر داده بود به تگزاس و همه جا هم ریجکت شد... آفیسر میپرسه چند جا و کجا ها اپلای کردین..

دقیقا همینطوره
معمولا آفیسر این سوال که کجاها اپلای کردید را میپرسه (آنکارا از خیلی ها پرسید)
اما معمولا گوش نمیده! من 10 جا اپلای کرده بودم
وقتی ازم پرسید 4 جاش رو وقت شد بگم! منم اون هایی را اول گفتم که در زمینه کاره من تاپ بودند! هرکدوم هم یه ایالت بودند!

Sunrise
February 20th, 2012, 03:57 AM
منم یا سه ارسال اخیر کاملا موافقم. یه ماجرایی رو اضافه کنم: یکی از دوستانم تا دقیقه چهارم مصاحبه آفیسر رو به جواب مثبت راضی کرد چون همه چیزش اوکی بود. قبل از اینکه آفیسر مصاحبه رو تمام کنه لحظه آخر ازش میپرسه راستی کجاها اپلای کردی؟ اون هم هرچی دانشگاه در کالیفرنیا اپلای کرده بود رو ردیف میکنه و آفیسر نظرش عوض میشه و ردش میکنه!

hosseinab
February 20th, 2012, 05:07 AM
منم یا سه ارسال اخیر کاملا موافقم. یه ماجرایی رو اضافه کنم: یکی از دوستانم تا دقیقه چهارم مصاحبه آفیسر رو به جواب مثبت راضی کرد چون همه چیزش اوکی بود. قبل از اینکه آفیسر مصاحبه رو تمام کنه لحظه آخر ازش میپرسه راستی کجاها اپلای کردی؟ اون هم هرچی دانشگاه در کالیفرنیا اپلای کرده بود رو ردیف میکنه و آفیسر نظرش عوض میشه و ردش میکنه!

خوب یادمه تو آنکارا با ممد رشیدی جلوی سفارت شرط بستم که اینا قبل از مصاحبه تصمیم گرفتند که ویزا رو بدند یا ندادند و مصاحبه کاملا فرملیتست! برا اثباتشم گفتم من اسم ۱ دنشگاهو ۲ بار میگم ببینم چی‌ میگه! آخرین سوال دقیقا همون سوال بود! جواب من این بود:

Worcester Ploytechnic Institute
State University of New York at Buffalo
George Mason University
State University of New York at Buffalo!

هیچ عکس عملی‌ نشون نداد! حتا نگامم نکرد این یعنی‌ اینکه اون اصلا گوش نمید تو چی‌ میگی‌! عزم پرسید رو چی‌ می‌خوای کار کنی‌؟ بهش گفتم فلان چیز اونم ۱ چیزیو تایپ کرد ! به دستش نگاه کردم دیدم اصلا اون چیزی که من میگمو تایپ نکرد چون توش حرف Z بود که اونم اصلا سمت اون حرف نرفت!

Sunrise
February 20th, 2012, 09:19 AM
خوب یادمه تو آنکارا با ممد رشیدی جلوی سفارت شرط بستم که اینا قبل از مصاحبه تصمیم گرفتند که ویزا رو بدند یا ندادند و مصاحبه کاملا فرملیتست! برا اثباتشم گفتم من اسم ۱ دنشگاهو ۲ بار میگم ببینم چی‌ میگه! آخرین سوال دقیقا همون سوال بود! جواب من این بود:

Worcester Ploytechnic Institute
State University of New York at Buffalo
George Mason University
State University of New York at Buffalo!

هیچ عکس عملی‌ نشون نداد! حتا نگامم نکرد این یعنی‌ اینکه اون اصلا گوش نمید تو چی‌ میگی‌! عزم پرسید رو چی‌ می‌خوای کار کنی‌؟ بهش گفتم فلان چیز اونم ۱ چیزیو تایپ کرد ! به دستش نگاه کردم دیدم اصلا اون چیزی که من میگمو تایپ نکرد چون توش حرف Z بود که اونم اصلا سمت اون حرف نرفت!

(آره بادمه بهتون هم خیلی خوش گذشته بود با بروبچ تو آنکارا.)

احتمالا اگر هرچه دانشگاه فقط در ایلینوی اپلای کرده بودی گوشش تیز میشد. قبول دارم که جواب از قبل تعیین شده. اگر نظر آفبسر از قبل منفی باشه نمیتونی با مصاحبه مثبنش کنی. اما: اگر مثبت باشه میتونی با مصاحبه بد، نظرشو منفی کنی. مثلا کسی بگه که فقط ۱۵ جا کالیفرنیا اپلای کرده و معلومه برای چی داره میره.

حرفم اینه که نرن فقط یه ایالت رو بچسپن صرفا چون خالش اونجاس.

setareh_gh
February 20th, 2012, 12:51 PM
سلام من 3جا تو برای آمریکا اپلای کردم که 2 تاش چون نمره زبانم پایین بود بی خیال شدم اصلا اپلایم نصفه موند

ولی اون دانششگاهی که پذیرش گرفتم رنکش خیلی بالا نیست در حد600 هست و دانشگاه تخصصی هنر هم نیست ولی چون نمره پایین تافل می خواست و من هم از اون اول دیدم رشته منو داره دیگه از همین جا پذیرش گرفتم و تویشن ویور هم گرفتم حالا این شرایط من وتقعا نمی دونم خوبه برای ویزا یا نه هیچ دلیل خاصی برای این دانشگاه ندارم چون هنرش هم خیلی فکر نمی کنم مطرح باشه چون بهم فاند دادن دیگه دنبال دانشگاه دیگه نرفتم
برای یکی دوتا کشور دیگه هم اپلای کردم حالا نمی دونم برای ویزا مشکل ساز بعید می دونم باشه یعنی رنک دانشگاه مهمه؟

setareh_gh
February 20th, 2012, 01:12 PM
یک سوال دیگه هم داشتم من ترمم اگوست2012 شروع میشه کی باید وقت سفارت بگیرم کی به دبی یا آنکارا وقت بگیرم؟ الان یهو استرس گرفتم

Gela
February 20th, 2012, 03:51 PM
سلام

سوالاتم رو شماره گذاری میکنم که جواب دادن بهشون راحت تر بشه

1- اگر چند دانشگاه چند تا فرم I20 ارسال کنند مشکلی پیش میاد؟ منظورم اینه مثلا 3 تا فرم از 3 تا دانشگاه مختلف دریافت کنم؟

2- اگر برای آگوست 2012 پذیرش گرفته باشم، دقیقا کی باید برم و دنبال پروسه ی سفارت و مصاحبه و ویزا؟

توضیح شرایطم: نتایج Admission در مقطع Undergraduate حوالی March میاد. البته به جز دانشگاه هایی که سیستمشون Rolling based هست. الان اولین Admission ــَم اومده. اما از اونجایی که جاهایی با رنک بالاتر هم اپلای کردم ترجیح میدم تا مارچ صبر کنم که نتیجه ی اونا هم بیاد و بعد اقدام کنم.

3-اونموقع برای انجام کار های سفارت دیر نیست؟ ( 27 آگوست=5 شهریور میرسم به شروع کلاس ها؟!)

پیشاپیش سپاس

tondarchabok
February 20th, 2012, 07:56 PM
سلام من 3جا تو برای آمریکا اپلای کردم که 2 تاش چون نمره زبانم پایین بود بی خیال شدم اصلا اپلایم نصفه موند

ولی اون دانششگاهی که پذیرش گرفتم رنکش خیلی بالا نیست در حد600 هست و دانشگاه تخصصی هنر هم نیست ولی چون نمره پایین تافل می خواست و من هم از اون اول دیدم رشته منو داره دیگه از همین جا پذیرش گرفتم و تویشن ویور هم گرفتم حالا این شرایط من وتقعا نمی دونم خوبه برای ویزا یا نه هیچ دلیل خاصی برای این دانشگاه ندارم چون هنرش هم خیلی فکر نمی کنم مطرح باشه چون بهم فاند دادن دیگه دنبال دانشگاه دیگه نرفتم
برای یکی دوتا کشور دیگه هم اپلای کردم حالا نمی دونم برای ویزا مشکل ساز بعید می دونم باشه یعنی رنک دانشگاه مهمه؟

دوست عزیز فکر نمی کنم که مشکلی پیش بیاد
سعی کنید توی مصاحبه به نکات مثبت دانشگاهی که پذیرش دارید اشاره کنید بالاخره حتما چیزی هست که بتونید بگید
برای تافل پایین نمیدونم و امیدوارم سفارت گیر نده (دوستانی که اطلاع دارند صحبت منو تصحیح کنند تا باعث نگرانی نشه)

tondarchabok
February 20th, 2012, 07:59 PM
سلام

سوالاتم رو شماره گذاری میکنم که جواب دادن بهشون راحت تر بشه

1- اگر چند دانشگاه چند تا فرم I20 ارسال کنند مشکلی پیش میاد؟ منظورم اینه مثلا 3 تا فرم از 3 تا دانشگاه مختلف دریافت کنم؟

2- اگر برای آگوست 2012 پذیرش گرفته باشم، دقیقا کی باید برم و دنبال پروسه ی سفارت و مصاحبه و ویزا؟

توضیح شرایطم: نتایج Admission در مقطع Undergraduate حوالی March میاد. البته به جز دانشگاه هایی که سیستمشون Rolling based هست. الان اولین Admission ــَم اومده. اما از اونجایی که جاهایی با رنک بالاتر هم اپلای کردم ترجیح میدم تا مارچ صبر کنم که نتیجه ی اونا هم بیاد و بعد اقدام کنم.

3-اونموقع برای انجام کار های سفارت دیر نیست؟ ( 27 آگوست=5 شهریور میرسم به شروع کلاس ها؟!)

پیشاپیش سپاس

دوست عزیز جواب تمامی سوالای شما در تاپیک هست
1-خیر
2-زودتر از 4 ماه اصلا امکانش نیست پس در اولین زمان ممکن اصولا از آوریل شروع میشه
3-کلیر شدن به عوامل زیادی بستگی داره اما آن زمان دیر نیست

hossein2266
February 21st, 2012, 01:02 AM
دوست عزیز جواب تمامی سوالای شما در تاپیک هست
1-خیر
2-زودتر از 4 ماه اصلا امکانش نیست پس در اولین زمان ممکن اصولا از آوریل شروع میشه
3-کلیر شدن به عوامل زیادی بستگی داره اما آن زمان دیر نیست

ممنون از پاسخ شما، من فقط مورد شماره 2 رو اصلاح كنم، درسته كه در documentهاي مربوط به ويزاي امريكا گفته شده كه حداكثر 120 روز قبل از شروع ترم براي مصاحبه مراجعه كنيد، اما توجه داشته باشيد هيچ محدوديتي در اين زمينه وجود نداره و شما ميتونيد زودتر هم براي مصاحبه تشريف ببريد، مثلا برخي افراد در مارچ هم حتي به مصاحبه ميرند و يا خود من 12 آپريل براي مصاحبه رفته بودم با اينكه شروع ترمم 22 آگوست بود كه خوب بيشتر از 120 روز فاصله تا شروع ترم بود، بنابراين اصلا نگران زودتر مصاحبه شدن نباشيد، موفق باشيد.

tondarchabok
February 21st, 2012, 05:17 AM
ممنون از پاسخ شما، من فقط مورد شماره 2 رو اصلاح كنم، درسته كه در documentهاي مربوط به ويزاي امريكا گفته شده كه حداكثر 120 روز قبل از شروع ترم براي مصاحبه مراجعه كنيد، اما توجه داشته باشيد هيچ محدوديتي در اين زمينه وجود نداره و شما ميتونيد زودتر هم براي مصاحبه تشريف ببريد، مثلا برخي افراد در مارچ هم حتي به مصاحبه ميرند و يا خود من 12 آپريل براي مصاحبه رفته بودم با اينكه شروع ترمم 22 آگوست بود كه خوب بيشتر از 120 روز فاصله تا شروع ترم بود، بنابراين اصلا نگران زودتر مصاحبه شدن نباشيد، موفق باشيد.

درسته!
بهتر بود اینطوری بگم ویزای آمریکا زودتر از 4 ماه issue نمیشه

Gela
February 21st, 2012, 05:40 PM

ممنون از شما و tondarchabok عزیز

یعنی مهم نیست که چقدر پیش از شروع کلاس ها بریم برای مصاحبه؟
و یه چیزه دیگه ( ببخشید خیلی ناواردم!)
چقدر طول میکشه ویزا بیاد؟ ( میدونم دقیقا معلوم نیست، ولی حد نرمالش چقدره؟)
آیا بلافاصله بعد از مصاحبه نتیجه معلوم میشه؟

ممنون

ryan_1992
February 21st, 2012, 06:45 PM
ممنون از شما و tondarchabok عزیز

یعنی مهم نیست که چقدر پیش از شروع کلاس ها بریم برای مصاحبه؟
و یه چیزه دیگه ( ببخشید خیلی ناواردم!)
چقدر طول میکشه ویزا بیاد؟ ( میدونم دقیقا معلوم نیست، ولی حد نرمالش چقدره؟)
آیا بلافاصله بعد از مصاحبه نتیجه معلوم میشه؟

ممنون
عذر میخوام من جواب میدم چون خودمم برای لیسانس میرم در این زمینه قبلا تحقیق کردم.
خیر مهم نیست . کنسولگری پیشنهتد میکنه به محض اینکه i-20 رو گرفتین برای ویزا اقدام کنید ولی اگر در مصاحبه پذیرفته شید کیس شما تا 120 روز مونده به شروع کورس نزد سفارت میمونه و بعد ویزا صادر میشه.
معمولا برای لیسانس کلیرنس یا اصلن نبوده یا خیلی کوتاه بوده . خود من اولویتم با عشق آباد و آنکارا هستش.عموما عشق آباد 15 تا 20 روز طول میکشه ولی اصلا و اصلا تضمینی نیست 3 ماه هم داشته!!
موفق باشید

Gela
February 21st, 2012, 06:49 PM
ممنون
یعنی همه نیاز به Clearance ندارن، درسته؟
اگر نیازی به کلیرنس نباشه بلافاصله میگن Reject شدیم یا Accept?

ryan_1992
February 21st, 2012, 11:22 PM
من برای لیسانس هم افرادی دیدم که کلیرنس خوردن هم بر عکسشونو یعنی اصلا نمیشه نسخه پیچید برای کلیرنس.
بله اگر کلیرنس نخورید همون موقع بهتون میگن .

hasanali
February 22nd, 2012, 08:12 AM
ممنون
یعنی همه نیاز به Clearance ندارن، درسته؟
اگر نیازی به کلیرنس نباشه بلافاصله میگن Reject شدیم یا Accept?
تا اونجایی که من فهمیدم به این صورت هست که یا همون جا بهت میگن شرمنده به شما ویزا نمیدیم یا درجا ردت نمیکنن. ===> در این مرحله یا بلافاصله پاسپورتت رو ازت میگیرن که برای صدور ویزاست یا بهت یه برگه میدن که روش شماره ای نوشته شده که میتونی سایت سفارت رو باهاش چک کنی ببینی کلیر شدی یا نه (یعنی وارد مرحله معروف انتظار برای کلیر شدن شدی).===> در این مرحله هم ممکنه درخواست شما برای ویزا رد بشه یا بعد از مدتی بهت بگن پاشو بیا سفارت پاست رو به ما بده که ویزات رو بزنیم رو پاست!!

arashraeesi
February 27th, 2012, 05:04 PM
براي phd بايد 4 سال ساپورت باشد كه اگر پذيرش fullfund باشد نيازي نيست . براي master هم ساپورت 2 سال . اين چيزي است كه سفارت مي خواهد ولي خود دانشگاه 1 سال و از شما مي خواهد .
مقدار اين مبلغ بين دانشگاهها متفاوت است چون fee متفاوت است ولي حدودي ميتوان براي master گفت بين 20000 تا 28000 دلار

elijoonam
February 27th, 2012, 05:46 PM
تو رو خدا یکی بگه الان کدوم سفارت داره بهتر ویزا می ده؟ واسه دبی جدیداً چه جوری وقت می گیریم؟؟ واسه آنکارا 16 دلاری که بابت پین باید بدیم رو کجا بریم پرداخت کنیم؟ تو رو خدا راهنمایی کنین، ما در استرس به سر می بریم! :-( من تو تاپیک های دیگه راهنمای اخذ ویزا رو پیدا کردم ولی قدیمی بود، راجع به بیروت هم چیزی ننوشته بود :-(

hojjat007
February 27th, 2012, 05:54 PM
تو رو خدا یکی بگه الان کدوم سفارت داره بهتر ویزا می ده؟ واسه دبی جدیداً چه جوری وقت می گیریم؟؟ واسه آنکارا 16 دلاری که بابت پین باید بدیم رو کجا بریم پرداخت کنیم؟ تو رو خدا راهنمایی کنین، ما در استرس به سر می بریم! :-( من تو تاپیک های دیگه راهنمای اخذ ویزا رو پیدا کردم ولی قدیمی بود، راجع به بیروت هم چیزی ننوشته بود :-(
Sorry to say this fact, as I have reviwed this forum, no one can exatly say which one is better, for the most up to date information I suggest you to visit each embassy's website. It is not as hard
as you think. You just need to type in one of the search pages such as google, some websites have extremely useful information about Iranian applicants
Good Luck

azy
February 27th, 2012, 06:02 PM
عشق آباد- آنکارا- قبرس گزینه های خوبی هستند. مگه آی 20 شما کیه که اینقدر استرس دارید؟ بیروت اخیرا طبق تجربیات دوستان جای مناسبی نیست . دبی هم ظاهرا کارکنانی داره که با ایرانیا چندان رابطه خوبی ندارند.

setareh_gh
February 28th, 2012, 09:22 AM
در مورد بیروت کی شنیدید بد شده ؟ آره چند ماه پیش انگارخ وب نبوده نمی دونم منم گیج شدم....

azy
February 28th, 2012, 02:17 PM
ببینید اینها که در مورد هر سفارت گفته میشه تجربیات شخصی دوستان هست.نمیتونید بگید که درست هست یا غلط. ولی برخی از سفارت ها در مورد بعضی مسایل حساس هستند و برخی دیگر در مورد مسایل دیگر. قانون نیست. شما با توجه به شرایط خودتون میتونید وقت بگیرید. ولی هیچ گزینه ی رو نhدیده نگیرید.
موفق باشید

Armik
February 29th, 2012, 12:24 PM
در مورد بیروت کی شنیدید بد شده ؟ آره چند ماه پیش انگارخ وب نبوده نمی دونم منم گیج شدم....

توی یک تایپیک دیگه هم عرض کردم، بیروت یکی از دوستان من چند ماه پیش رفت و درجا کلیر شد برای مستر بدون فاند ! نظر من اینه که حساسیت روی این موضوع به خرج ندید چون واقعن کسی نمیتونه بگه کدوم سفارت خوبه یا بد ! یه جایی رو وقت بگیرید و برید به امید موفقیت :D

mszn
March 5th, 2012, 12:34 AM
دوستان من یک سوال داشتم ممنون میشم کمکم کنید. من پاسپورتم ۳۰ خرداد ۹۳ منقضی میشه و می خوام ویزای دانشجویی آمریکا بگیرم برای پاییز ۲۰۱۲ و دقیقا نمی دونم کی باید اقدام کنم برای ویزا یعنی هنوز تصمیم قطعی برای انتخاب دانشگاه نگرفتم و آی ۲۰ هم نیومده حالا با توجه به اینکه ظاهرا ویزاها ۲ ساله است و من در پاسپورت در حال حاضرم ویزاهای خوبی مثل ویزای امریکا کانادا و شنگن داشتم. آیا برای تعویض پاسپورت اقدام کنم؟ آیا داشتن این پاسپورتم که این ویزاها رو داشته واسه پروسه ویزا گرفتن کمکم نمیکنه؟ خلاصه موندم. ممنون میشم کمکم کنید.

azy
March 5th, 2012, 01:32 AM
دوستان من یک سوال داشتم ممنون میشم کمکم کنید. من پاسپورتم ۳۰ خرداد ۹۳ منقضی میشه و می خوام ویزای دانشجویی آمریکا بگیرم برای پاییز ۲۰۱۲ و دقیقا نمی دونم کی باید اقدام کنم برای ویزا یعنی هنوز تصمیم قطعی برای انتخاب دانشگاه نگرفتم و آی ۲۰ هم نیومده حالا با توجه به اینکه ظاهرا ویزاها ۲ ساله است و من در پاسپورت در حال حاضرم ویزاهای خوبی مثل ویزای امریکا کانادا و شنگن داشتم. آیا برای تعویض پاسپورت اقدام کنم؟ آیا داشتن این پاسپورتم که این ویزاها رو داشته واسه پروسه ویزا گرفتن کمکم نمیکنه؟ خلاصه موندم. ممنون میشم کمکم کنید.
فکر کنم نکته مثبتی باشه اینکه شما چند سفر خارجی داشتید بهشون ثابت میشه که شما رفتید و برگشتید. ولی در مورد اینکه با توجه به تاریخ انقضا باید عوض کنید پاسپورتتون رو یا نه نمی دونم

mszn
March 5th, 2012, 08:20 AM
فکر کنم نکته مثبتی باشه اینکه شما چند سفر خارجی داشتید بهشون ثابت میشه که شما رفتید و برگشتید. ولی در مورد اینکه با توجه به تاریخ انقضا باید عوض کنید پاسپورتتون رو یا نه نمی دونم

يعني اگه پاسپورتم رو عوض كنم ديگه اين امتياز مثبت از بين ميره؟!

Gela
March 5th, 2012, 10:39 AM
تا جایی که من اطلاع دارم پاسپورت قبلیتونو ازتون نمیگیرن. ( یا حداقل قبلا اینطور بود، میتونین برید بپرسین مطمئن شین).
تو سفارت به عنوان مدرک پاسپورت Expire شده رو میتونین نشون بدین

pareesa
March 7th, 2012, 04:22 PM
در جواب سوال اول: برای شما ممکنه مشکلی پیش نیاد ولی کار خیلی غیر اخلاقی ای هست و انجام این کار توسط بعضی دانشجوهای ایرانی تا همین الان هم باعث شده وجهه ایرانی ها خیلی بد بشه. اگر از چند دانشگاه پذیرش گرفتین دربارشون فکر کنین و بعد از اینکه یکی رو انتخاب کردین به همون فقط بگین که براتون I20 بفرسته. دانشگاهها معمولا برای انتخاب وقت خوبی می دن.

bipolar_1989m
March 9th, 2012, 01:53 PM
سلام خواهشاً من رو تو این زمینه کمک کنید!

من الان از ۱ community college به عنوانه international transfer پذیرش گرفتم حالا می‌خوام برم سفارت آمریکا برا ویزا ولی‌ معدل دبیرستانم افتضاحه!

به جاش معدله ۲۸ واحدی که تا الان پاس کردم نسبتا خوب عالی‌ نیست ( 2.6 gpa ).نمره toefl هم خوب هست.

من دانشجو دانشگاه TU darmstadt یکی‌ از بهترین دانشگاه‌های آلمان هستم و خودم هم اقامت دائم آلمان رو دارم به همراه خونواده با ویزا سرمای گذاری اومدیم آلمان و اینجا تا حالا حدود ۱ میلیون یورو هزینه کردیم و حدود ۱ سال دیگه citizen آلمان میشم فکر می‌کنین officer به معدل دبیرستان یا مدل معمولی‌ دانشگاه گیر بده؟!

یا اصلا معدل و ریز نمره‌های دبیرستانم رو موقع مصاحبه نبرم و نشون ندم؟!
خواهش می‌کنم کمک کنید

reg2
March 24th, 2012, 07:51 PM
سلام دوستان یه سوال دارم.....کسی که بعنوان دانشجو میره امریکا درس بخونه....میتونه پدر و مادرشو دعوت بکنه بیان اونجا بمونن؟ اگه آره شرایطتش چجوریه‌‌؟ بعد چند مدت میتونه؟موقتی میتونن بمونن یا دائمی؟ مرسی

ghlobe
March 24th, 2012, 08:23 PM
سلام دوستان یه سوال دارم.....کسی که بعنوان دانشجو میره امریکا درس بخونه....میتونه پدر و مادرشو دعوت بکنه بیان اونجا بمونن؟ اگه آره شرایطتش چجوریه‌‌؟ بعد چند مدت میتونه؟موقتی میتونن بمونن یا دائمی؟ مرسی

خود دانشجو هم موقتی اونجاست چطور ممکنه به والدینش اجازه اقامت دایمی بدهند؟ حتی اگر شما گرین کارت هم داشته باشید به پدر و مادرتان اجازه اقامت نمیدهند مگر بعد از یک پروسه خیلی طولانی.
فکر میکنم گرفتن ویزای پدر و مادر هم مثل بقیه ویزاهای توریستی باشه و باید سفارت مربوطه رو راضی کنند. کانادا اخیرا برای پدر و مادرها یک نوع ویزای جدید بنام سوپر ویزای دهساله ایجاد کرده که مخصوص کسانی است که بچه هایشان اقامت کانادا دارند ولی باز هم شامل دانشجویان خارجی نمیشه.

hossein2266
March 24th, 2012, 08:40 PM

با سلام
بله، ويزاي توريستي، اعتبار 6 ماهه (حداكثر 6 ماه ميتونن تو امريكا حضور داشته باشند)، از همون موقع كه براي سفارت درخواست ويزاي دانشجويي ميده ميتونه براي پدر و مادرش هم همزمان درخواست ويزاي توريستي بده، بديهيه كه بعد از دانشجو شدن بعد از اون هم در صورت گرفتن كار و... پدر و مادرش ميتونن درخواست ويزاي توريستي براي ديدن فرزندشون بدن، موفق باشيد

pimi810
March 29th, 2012, 03:10 PM
دوستان میشه بگین از زمانی که i-20 دستمون میرسه تا زمانی که برای مصاحبه و .... دعوت میشیم و بدون در نظر گرفتن تاخیر ناشی از clearance حدودا" چقدر زمان میبره و چه مقدار دلار برای هزینه ی این پروسه باید پیشبینی کنیم.

ab12ab
March 29th, 2012, 07:46 PM
دوستان من درسم اواخر تیر تموم می شه و هنوز فارغ التحصیل نشدم، می تونم با پذیرشی که گرفتم برم سفارت واسه ویزا؟ مشکلی نیست؟

chipich
March 29th, 2012, 08:19 PM
دوستان من درسم اواخر تیر تموم می شه و هنوز فارغ التحصیل نشدم، می تونم با پذیرشی که گرفتم برم سفارت واسه ویزا؟ مشکلی نیست؟

اره هيچ مشكلي پيش نمياد خيالتون راحت. ملت وسط درسشون ول ميكنن ميرن مشكلي پيش نمياد .

ab12ab
March 30th, 2012, 06:18 PM
ممنون از پاسختون.یه سوال دیگه هم داشتم. اگه با I-20 یه دانشگاه ویزا بگیریم. می تونیم وارد آمریکا که شدیم بریم به دانشگاه دیگه ؟ و چه جوریه؟ مثلا برای کانادا می دونم که study permit رو باید تغییر بدیم.

Gela
March 30th, 2012, 07:00 PM
نه نمی تونین. باید یه مدتی تو همون دانشگاه درس بخونید بعد ترنسفر کنید. فکر میکنم 2 ترم

aysan_a
April 2nd, 2012, 12:33 AM
سلام دوستان
کسی می دونه رنک دانشگاهی که admission داده چقد تاثیر داره تو clearance?
ینی اگه رنکش 400-500 باشه تاثیر منفی داره تو ویزا گرفتن؟
مرسی از همه

reg2
April 2nd, 2012, 12:39 AM
سلام دوستان
مرسی از همه
اینو من شنیدم که میتونه تاثیر گذار باشه....400-500 تو امریکا هم دیگه خیلی زیاده....من خودم از یه دانشگاه که رنکش تو رشتم خوبه اما رنک کلی اش 190 کلی نگرانم نه از بابت ویزار فقط...بلکه از بابت اعتبارش....
اما خوب بودن کسانی که از این رنک هم کلییر شدن

hossein2266
April 2nd, 2012, 12:55 AM
سلام دوستان
مرسی از همه

تو كليرنس كه قطعا تاثيري نداره، تو روز مصاحبه هم موافقت آفيسر، تنها به اسم و رسم دانشگاه بستگي نداره، اما مثلا اگه رنك دانشگاه خوب نيست، پذيرش شما هم بدون فانده، احتمالا فاميلي هم در همون ايالت يا شهرهاي ديگه داريد، خوب مجموع اينها روي هم ممكنه باعث شه كه آفيسر فكر كنه كه شما براي درس خوندن نميريد و باعث ريجكت شدن در مصاحبه بشه، اما دركل، افراد زيادي هستند كه پذيرش با فاند و يا حتي بدون فاند از رنك 400-500 دارند و با درخواست ويزاشون موافقت ميشه، بنابراين نگران رنك دانشگاه نباشيد.

hossein2266
April 2nd, 2012, 12:57 AM
ممنون از پاسختون.یه سوال دیگه هم داشتم. اگه با I-20 یه دانشگاه ویزا بگیریم. می تونیم وارد آمریکا که شدیم بریم به دانشگاه دیگه ؟ و چه جوریه؟ مثلا برای کانادا می دونم که study permit رو باید تغییر بدیم.

مي بايست حداقل 1 ترم در دانشگاه اول درس بخونيد و بعد به دانشگاه دوم transfer كنيد، موفق باشيد

Roozbeh
April 2nd, 2012, 07:31 AM
مي بايست حداقل 1 ترم در دانشگاه اول درس بخونيد و بعد به دانشگاه دوم transfer كنيد، موفق باشيد

لزوما این طور نیست!
مواردی بودن که این کار رو بدون مشکل کردن. شرط اصلی اینه که با دانشگاه دوم هماهنگ باشید. کسانی که اینکارو کردن حتی تصمیمشون رو به دانشگاه اول (که باهاش ویزا گرفتن )هم نگفتن. دلیلش هم اینه که ویزا و i94 شما مجوز ورود قانونی شما به خاک امریکاست. و قدم بعدی اینه که اطلاعات شما قبل از تاریخ ذکر شده در i20 وارد دیتابیس سویس بشه. بعد از اون، مادامی که شما به عنوان دانشجوی تمام وقت ثبت نام کرده باشید و آی۲۰ معتبر از دانشگاهی که توش ثبت نام کردید در دست داشته باشید و آدرس پستی امریکایی داشته باشید، شما خلاف قانون عمل نکردید. شما ممکنه بعد از ورود به امریکا در ۲۰۰ دانشگاه مختلف و در زمان های مختلف درس بخونید و هیچکدوم از اونها دانشگاه ذکر شده در ویزا نباشه!
من شخصا این کار رو توصیه نمیکنم ولی شدنیه. اگر خواستید این کار رو بکنید ریسک اون رو هم بپذیرید.

hossein2266
April 2nd, 2012, 08:12 AM
لزوما این طور نیست!
مواردی بودن که این کار رو بدون مشکل کردن. شرط اصلی اینه که با دانشگاه دوم هماهنگ باشید. کسانی که اینکارو کردن حتی تصمیمشون رو به دانشگاه اول (که باهاش ویزا گرفتن )هم نگفتن. دلیلش هم اینه که ویزا و i94 شما مجوز ورود قانونی شما به خاک امریکاست. و قدم بعدی اینه که اطلاعات شما قبل از تاریخ ذکر شده در i20 وارد دیتابیس سویس بشه. بعد از اون، مادامی که شما به عنوان دانشجوی تمام وقت ثبت نام کرده باشید و آی۲۰ معتبر از دانشگاهی که توش ثبت نام کردید در دست داشته باشید و آدرس پستی امریکایی داشته باشید، شما خلاف قانون عمل نکردید. شما ممکنه بعد از ورود به امریکا در ۲۰۰ دانشگاه مختلف و در زمان های مختلف درس بخونید و هیچکدوم از اونها دانشگاه ذکر شده در ویزا نباشه!
من شخصا این کار رو توصیه نمیکنم ولی شدنیه. اگر خواستید این کار رو بکنید ریسک اون رو هم بپذیرید.

با سلام

بله، اين امكان وجود داره كه قبل از شروع ترم اول هم به دانشگاه دوم انتقالي گرفت، اما نكتش در اينه كه درنهايت اين دانشگاه اول شماست كه بايد با انتقال Sevis به دانشگاه دوم موافقت كنه، چنانچه شما در دانشگاه اول ثبت نام نكنيد و مستقيما وارد دانشگاه دوم بشيد، فرمي رو بايد پر كنيد كه تقاضاي انتقال sevis از دانشگاه اول به دوم هست، در اين حالت ممكنه دانشگاه اول موافقت نكنه (بخاطر اينكه قبلا توي ايميل جواب مثبت به پيشنهاد دانشگاه اول دادين و اصولا دانشگاهها به دانشجوها ميگن كه حداقلبراي ترم اول ثبت نام كنند و بعدا اگه نخواستن به دانشگاه ديگه اي برند) و Sevis شما رو باطل كنه كه در اين حالت، بايد از امريكا خارج بشيد، بنابراين هر 2 حالت وجود داره: افرادي كه همون ترم اول تغيير دانشگاه دادند و اين كار موفقيت آميز بوده و افرادي كه ناموفق بودند و بخاطر باطل شدن sevis از امريكا اخراج شدند، دليل اينكه توصيه ميشه 1 ترم در دانشگاه اول درس خوند همينه، جهت اطلاع بيشتر به اينجا (http://www.ice.gov/sevis/f_1_transfers.htm#_Toc174419531)و اينجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?591-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84-%DB%8C%D8%A7-Transfer)مراجعه گردد، ممنون از شما

someyra
April 3rd, 2012, 03:06 AM
سلام.
من در حال حاضر ویزای اف2 دارم و می خواهم یرگردم ایران و با ویزای اف 1 بیام.اگر کسی تجربه این کار را داره ممنون میشم من را راهنمایی کنه (از نظر ریسک کار).

Roozbeh
April 3rd, 2012, 06:12 AM
سلام.
من در حال حاضر ویزای اف2 دارم و می خواهم یرگردم ایران و با ویزای اف 1 بیام.اگر کسی تجربه این کار را داره ممنون میشم من را راهنمایی کنه (از نظر ریسک کار).

اگر هدفتون فقط تبدیل ویزا باشه، برگشتن لازم نیست. شما میتونید از داخل امریکا درخواست تغییر status بدین. برای اینکار معمولا international students office به شما کمک میکنه.
لطفا به این نکته توجه داشته باشید که اینکار بین ۳ تا ۶ ماه زمان میبره و احتمال شدنش بیش از ۹۰ درصده. اگر دیر اقدام کنید، اجازه ثبت نام نخواهید داشت.
در این فایل مراحل انجام این کار بیان شده: http://www.isso.cornell.edu/immigration/f1/COS_F2toF1.pdf
اما اگه هدف برگشتن به ایران باشه احتمالا باید ریسک بیشتری رو متحمل بشید.

someyra
April 3rd, 2012, 11:31 PM
اگر هدفتون فقط تبدیل ویزا باشه، برگشتن لازم نیست. شما میتونید از داخل امریکا درخواست تغییر status بدین. برای اینکار معمولا international students office به شما کمک میکنه.
لطفا به این نکته توجه داشته باشید که اینکار بین ۳ تا ۶ ماه زمان میبره و احتمال شدنش بیش از ۹۰ درصده. اگر دیر اقدام کنید، اجازه ثبت نام نخواهید داشت.
در این فایل مراحل انجام این کار بیان شده: http://www.isso.cornell.edu/immigration/f1/COS_F2toF1.pdf
اما اگه هدف برگشتن به ایران باشه احتمالا باید ریسک بیشتری رو متحمل بشید.

ممنون از راهنماییتون. هدفم ایران رفتن هم هست چون میشه گفت این بهترین فرصت برای ایران رفتنم بود!

April 4th, 2012, 10:51 AM
دوستان من امسال برای 6 دانشگاه اپلای کردم. 5تا phd و 1 مستر واسه اطمینان. تا الان از کل اپلیکیشنام جواب 5 تاش اومده. 2تا از phd ها ریجکت شدم (یکیش گفته بود اگه مشکل فاند نداشتیم ادمیتت میکردیم) 2 تا دیگه ادمیت بدون فاند. اما مستر رو ادمیت شدم با فاند کامل. ازونجایی که دانشگاه مستره رنکش هم پایینه من نمیدونم اگه تو مصاحبه ویزا آفیسره بپرسه چرا میخوای بری اینجا یا واسه کجاها اپلای کرده بودی یا چرا phdها رو نمیری چی بگم؟ اگه بگم مشکل فاند داشتم اثر منفی نداره؟ چون دانشگاهایی که phd ادمیت شدم رنکای خیلی خیلی بهتری هم داشتن. رشتم مهندسی برقه
پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

cehw
April 5th, 2012, 07:22 PM
من یه سوال خیلی مهمی برام پیش اومده!
اگر که یه خواهر و برادر بخوان برای یه سال تحصیلی ویزا بگیرن اینکه توی فرم DS-160 پشتیبان مالیشون یکی باشه مشکل پیش میاره؟

کلا باید چجوری منبع تامین مالی رو معرفی کنن که خطری برای شانس ویزا گرفتن پیش نیاد؟

Hamidkarimipou
April 6th, 2012, 10:38 PM
سلام دوستان

من از یک دانشگاه پذیرش مستر دارم اما بدون فاند و از یک دانشگاه پذیرش مستر با فاند دارم اما conditional هست (به خاطر معدل که باید ترم اول معدل 3 بگیرم). مشکل من در واقع گرفتن ویزا با conditional admission هست. ایا با این شرایط برای گرفتن ویزا از دانشگاه دوم مشکل دارم و یا برای دانشگاه اول اقدام کنم؟

sorahi
April 7th, 2012, 04:34 PM
سلام
می‌دونم شاید این سالی‌ که می‌پرسم جاش اینجا نباشه اما خوب گفتم از اونایی‌ که ویزا گرفتن بپرسم..
وقتی‌ برای گرفتن ویزا به سفارت میریم پاس ما چقدر باید اعتبار داشته باشه
الان پاس من ۳ سال اعتبار داره اما خوب دورهٔ PhD ۵ سال این هست آیا من باید پاسمو عوض کنم؟

ghlobe
April 7th, 2012, 08:54 PM
سلام
می‌دونم شاید این سالی‌ که می‌پرسم جاش اینجا نباشه اما خوب گفتم از اونایی‌ که ویزا گرفتن بپرسم..
وقتی‌ برای گرفتن ویزا به سفارت میریم پاس ما چقدر باید اعتبار داشته باشه
الان پاس من ۳ سال اعتبار داره اما خوب دورهٔ PhD ۵ سال این هست آیا من باید پاسمو عوض کنم؟

مشکلی نیست. اصلا فکر نمیکنم اجازه بدن پاس تون رو الان عوض کنید. معمولا فقط در سال آخر اعتبار عوض میکنند.

liliana
April 8th, 2012, 02:04 PM
سلام
آیا برای مصاحبه ی ویزای F1 باید ریز نمرات و مدرک تحصیلی قبلیمونو (مربوط به دانشگاه ایران) ارایه کنیم؟
من تا زمان مصاحبه هنوز مدرکم آزاد نشده! برای Master دارم می رم از یه دانشگاه معتبر بدون Fund

sorahi
April 8th, 2012, 06:27 PM
سلام
آیا برای مصاحبه ی ویزای F1 باید ریز نمرات و مدرک تحصیلی قبلیمونو (مربوط به دانشگاه ایران) ارایه کنیم؟
من تا زمان مصاحبه هنوز مدرکم آزاد نشده! برای Master دارم می رم از یه دانشگاه معتبر بدون Fund

من هنوز فارغ التحصیل نشدم ارشد امیرکبیر هستم و دفاع نکردم. حتما باید کارشناسیمو آزاد کنم؟ یا با گواهی ترجمه هم مشکلی پیس نمیاد؟

foreign
April 13th, 2012, 11:51 PM
سلام ـ کسی میدونه چه سفارتی در اروپا برای گرفتن ویزای دانشجویی آ مریکا مناسبه؟ من از استکهلم وقت گرفتم ( اینجا مستر میخونم) ٬ ولی شنیدم فرانکفورت بهتره ـ ممنون میشم سریع بهم بگین ـ۱هفته دیگه وقت دارم

aragornna
April 15th, 2012, 04:58 PM
سلام،
دوستان من ترم آخر کارشناسی هستم، و برای مستر ۴،۵ جا قبول شدم و الان منتظر I20 هستم،

همین الان از یک پستی که تو فروم خوندم، استرس این رو گرفتم که نکنه سفارت به من که هنوز دانشجو هستم و درسم تا ۲ ماه دیگه تموم می‌شه ویزا نده...

مورد مشابهی نبوده؟ مگه می‌شه نبوده باشه آخه؟ اکثرا تو همه جای دنیا وقتی‌ هنوز ترم آخر کارشناسی هستن برای مستر اقدام می‌کنن!

اگر جوابی‌ برای این سوال دارید لطفا بگید و یک بی‌ نوا رو از استرس شدید برهانید:دی

chipich
April 15th, 2012, 06:03 PM
سلام،
دوستان من ترم آخر کارشناسی هستم، و برای مستر ۴،۵ جا قبول شدم و الان منتظر I20 هستم،

همین الان از یک پستی که تو فروم خوندم، استرس این رو گرفتم که نکنه سفارت به من که هنوز دانشجو هستم و درسم تا ۲ ماه دیگه تموم می‌شه ویزا نده...

مورد مشابهی نبوده؟ مگه می‌شه نبوده باشه آخه؟ اکثرا تو همه جای دنیا وقتی‌ هنوز ترم آخر کارشناسی هستن برای مستر اقدام می‌کنن!

اگر جوابی‌ برای این سوال دارید لطفا بگید و یک بی‌ نوا رو از استرس شدید برهانید:دی

هيچ مشكلي پيش نمياد خيليا كلآ وسط ارشد و دكتري ميذارن ميرن مشابه شما بوده زيادم بوده

mohammad_
April 16th, 2012, 12:29 PM
سلام دوستان

شرمنده سوالم اینقدر مبتدیانس!!

سوالم اینه که برای گرفتن ویزای دانشجویی آمریکا الان بهترین کشوری که میشه رفت کجاست؟
و اینکه چند بار باید بریم و بیایم؟ و حدودا چقدر هزینه اش میشه؟!!

Gela
April 16th, 2012, 12:53 PM
شما که هنوز اپلای هم نکردی دنبال سفارتی؟!
سوالتون رو تو تاپیک زیر بپرسید:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?t=32765&goto=newpost

mkohram
April 16th, 2012, 07:11 PM
سلام
من همه پست های این صفحه رو خوندم، و توی چند تا پست چیزی رو خوندم که خیلی نگرانم کرد. من برای 7 تا دانشگاه اپلای کرده بودم که همه شون توی ایالت اوهایو بودن، چون برادرم اونجا زندگی می کنه و الان از یکیشون فول فاند گرفتم و می خوام وقت سفارت بگیرم. توی پست ها دیدم که نوشته بودید اگه همه ی دانشگاه هایی که اپلای کردید توی یه ایالت باشه خیلی نکته منفی ایه!! حالا اگه من رفتم برای مصاحبه و آفیسر ازم پرسید کجاها اپلای کردی چی بگم؟ همیشه میگن که اگه راستشو بگی خیلی بهتره، ولی خوب واقعیتش اینه که چون برادرم اونجا درس می خونه ترجیح میدادم که نزدیک برادرم باشم که زندگیم یه کم راحت تر بشه.... خواهش می کنم یکی کمکم کنه و بهم بگه به این سؤال چه جوابی بدم بهتره

RezaMaleki
April 17th, 2012, 06:46 PM
سلام
چرا برای ویزا فقط سفارت های دبی، ترکیه، قبرس یا بیروت را انتخاب می کنند. من می خوام برم اتریش ویزا بگیرم. آیا امکانش هست یا نه؟ آیا سفارت اتریش انگلیسی مصاحبه می کنه؟

tarranom
April 21st, 2012, 02:35 PM
سلام ـ من برای سه تا دانشگاه در یک ایالت اقدام کردم و از یکی پذیرش دارم٬ آیا مشکلی واسه ویزا برمیخورم؟ به سفارت چه دلیلی بیآریم راضی شه؟ ممنون میشم جواب بدین چون سؤال خیلیا هست

mohammad_
April 21st, 2012, 03:02 PM
سلام ـ من برای سه تا دانشگاه در یک ایالت اقدام کردم و از یکی پذیرش دارم٬ آیا مشکلی واسه ویزا برمیخورم؟ به سفارت چه دلیلی بیآریم راضی شه؟ ممنون میشم جواب بدین چون سؤال خیلیا هست

ببخشید جریان این سوال چیه؟
یعنی چرا سفارت ایراد میگیره اگر ما برای چند دانشگاه در یک ایالت اقدام کنیم؟

میشه یکی قانونش رو توضیح بده؟

Gela
April 21st, 2012, 03:05 PM
من جواب دقیقی برای سوال خانوم ترنّم ندارم. ولی درباره ی سوال شما:
هیچ قانونی مبنی بر رد درخواست ویزا در شرایط مذکور وجود نداره . ولی آفیسر ممکنه شک کنه که چرا یک نفر برای چند دانشگاه در یک ایالت اقدام کرده و اینکه ممکنه دلیلی غیر از تحصیل داشته باشه( مثلا موندن پیش اقوام و اقامت دائم و ..)

mohammad_
April 21st, 2012, 03:24 PM
جالبه ... ممنون از پاسخ شما

حالا این جناب آفیسر اینگونه شک هاشو مطرح میکنه و اجازه میده آدم رفع ابهام کنه یا معمولا خودش برای خودش میبره و میدوزه؟

mb_b
April 24th, 2012, 09:45 PM
دوستان عزیز یک سوال مهم و فوری دارم.
آیا اصل دانشنامه فارسی برای بردن به سفارت امریکا لازم و ضروریه یا ترجمه رسمی کفابت میکنه.
rezarchitect
April 25th, 2012, 12:03 PM
دوستان عزیز یک سوال مهم و فوری دارم.
آیا اصل دانشنامه فارسی برای بردن به سفارت امریکا لازم و ضروریه یا ترجمه رسمی کفابت میکنه.
دوست عزیز، مگه واسهٔ خود دانشگاه اصل دانشنامه رو فرستادین که حالا واسهٔ سفارت میخواین اصلشو ببرین؟ احتیاج به اصل دانش نامه نیست همون ترجمهٔ رسمی‌ کفایت میکنه. موفق باشین

neda_abd
April 25th, 2012, 05:06 PM
سلام
من از یه دانشگاه تو کالیفرنیا که مورد تایید وزارت علوم نیست واسه مستر پذیرش گرفتم. امکانش هست که به این خاطر بهم ویزا ندن یا برا اونا اصلا معروف بودن یا نبودن دانشگاه اهمیت نداره؟ خیلی ممنون

nazanin4324
April 27th, 2012, 02:11 PM
سلام بچه ها بعد از صدور ويزا تا چند ماه مهلت داريم كه بريم؟

rezarchitect
April 27th, 2012, 02:49 PM
سلام بچه ها بعد از صدور ويزا تا چند ماه مهلت داريم كه بريم؟
تا ۳ ماه بعد از صدور ویزا باید وارد خاک آمریکا بشین !

ehsankf61
April 28th, 2012, 01:23 PM
می خواستم بدونم اگر کسی از دانشگاهی بدون مدرک زبان پذیرش گرفته باشه آیا میتونه برای ویزا اقدام کنه.

reza_ah65
April 29th, 2012, 09:07 AM
سلام دوستان
من از 2 دانشگاه Oregon state university و California state university,Northridgeبرای Master پذیرش بدون فاند گرفتم.هزینه دانشگاه دوم پایین تر هست اما رنک دانشگاه اول خیلی بهتره،البته دایی و خاله من تو ایالت کالیفرنیا زندگی میکنن،اگز بخوام با I-20 دانشگاه کالیفرنیا ویزا بگیرم به مشکل میخورم؟با توجه به اینکه رنکش بدتر از دانشگاه ارگان هست(البته تو لیست وزارت علوم جزء دانشگاههای خوب اومده)کسی اطلاعاتی تو این زمینه داره خواهش میکنم راهنمایی کنه.

reza_ah65
April 30th, 2012, 09:47 PM
کسی نمیتونه جواب منو بده؟؟؟؟:undecided:

Armik
May 2nd, 2012, 07:16 PM
دوستان، اگه ویزای مالتیپل بگیریم یعنی دیگه برای کل دوره تحصیل مشکلی توی رفت آمد نداریم؟! محدودیتی نداره؟!

Industrial88
May 2nd, 2012, 07:24 PM
اگه اشتباه نکنم ویزای مالتیپل برای دو سال و نه کل دوره تحصیل

دوستان، اگه ویزای مالتیپل بگیریم یعنی دیگه برای کل دوره تحصیل مشکلی توی رفت آمد نداریم؟! محدودیتی نداره؟!

Dost
May 3rd, 2012, 02:50 PM
با سلام خدمت همه دوستان،

من از یک دانشگاه برای مقطع دکترا در آمریکا پذیرش گرفتم (بدون فاند چون بعد ددلاین بررسی شد) اما با معاون دانشکده که صحبت کردم گفت احتمال گرفتن کمک هزینه بعد سال اول تحصیلی‌ تقریبا حتمیه و اینکه پذیرش برای رشتهٔ من خیلی‌ سخته (تقریبا تاحالا از ۱۱ دانشگاه ریجکت شدم و احتمالا از ۲ تای دیگه هم که هنوز نتیجه ندادن هم رجکت شم چون رقابت خیلی‌ بالاست) ترجیح میدم این فرصتو از دست ندم. مشکل اینجاست که من ۲.۵ ساله که در مالزی (بعد از تمام کردن مستر در اینجا) دانشجوی دکترا هستم در همون رشتهٔ پذیرش گرفته شده (روی هم نزدیک ۵ ساله مالزی هستم). حالا برای روز مصاحبه موندم که جواب مصاحبه کننده رو چجوری بدم و چه دلیلی‌ بیارم که می‌خوام برم اونجا بعد از ۲.۵ شروع دکترا؟ در ضمن خانمم هم اینجا دانشجوی دکتراست و اونم بعد ددلاین اقدام کرده واسه این دانشگاه حالا به نظرتون و اینم موندیم که اگه الان پذیرش به خانمم بدن به نفع ماست یا به ضرر ( با F1-F2 اقدام کنیم بهتره یا با F1-F2 ) چون داستان خانمم هم مثل من است ؟ در ضمن من یه کیس مهاجرتی برای کانادا هم دارم و شاید تا ۱ ساله دیگه جوابی‌ از اونم بیاد آیا به نظرتون این موضوع می‌تونه نقشی‌ تو این مصاحبه داشته باشه، مثبت یا منفی‌؟

پیشاپیش از راهنمایی‌ شما سپاس گذارم

amiroo0oo
May 4th, 2012, 05:49 AM
با سلام خدمت همه دوستان،

من از یک دانشگاه برای مقطع دکترا در آمریکا پذیرش گرفتم (بدون فاند چون بعد ددلاین بررسی شد) اما با معاون دانشکده که صحبت کردم گفت احتمال گرفتن کمک هزینه بعد سال اول تحصیلی‌ تقریبا حتمیه و اینکه پذیرش برای رشتهٔ من خیلی‌ سخته (تقریبا تاحالا از ۱۱ دانشگاه ریجکت شدم و احتمالا از ۲ تای دیگه هم که هنوز نتیجه ندادن هم رجکت شم چون رقابت خیلی‌ بالاست) ترجیح میدم این فرصتو از دست ندم. مشکل اینجاست که من ۲.۵ ساله که در مالزی (بعد از تمام کردن مستر در اینجا) دانشجوی دکترا هستم در همون رشتهٔ پذیرش گرفته شده (روی هم نزدیک ۵ ساله مالزی هستم). حالا برای روز مصاحبه موندم که جواب مصاحبه کننده رو چجوری بدم و چه دلیلی‌ بیارم که می‌خوام برم اونجا بعد از ۲.۵ شروع دکترا؟ در ضمن خانمم هم اینجا دانشجوی دکتراست و اونم بعد ددلاین اقدام کرده واسه این دانشگاه حالا به نظرتون و اینم موندیم که اگه الان پذیرش به خانمم بدن به نفع ماست یا به ضرر ( با F1-F2 اقدام کنیم بهتره یا با F1-F2 ) چون داستان خانمم هم مثل من است ؟ در ضمن من یه کیس مهاجرتی برای کانادا هم دارم و شاید تا ۱ ساله دیگه جوابی‌ از اونم بیاد آیا به نظرتون این موضوع می‌تونه نقشی‌ تو این مصاحبه داشته باشه، مثبت یا منفی‌؟

پیشاپیش از راهنمایی‌ شما سپاس گذارم

مساله ی کانادات که تاثیری نداره تو ماجرا اونها ازت چیزی نمی پرسن تو هم چیزی نگو.
جواب مصاحبه کننده رو هم چند تا دلیل بیار واسش، یکی اینکه از موضوع ریسرچ اینجا راضی نیستی و به موضوعی که اونجا قراره کار کنی خیلی بیشتر علاقه داری.
در مورد خانومتم واقعا نمی دونم چی واستون بهتره.

Dost
May 4th, 2012, 08:40 AM
مساله ی کانادات که تاثیری نداره تو ماجرا اونها ازت چیزی نمی پرسن تو هم چیزی نگو.
جواب مصاحبه کننده رو هم چند تا دلیل بیار واسش، یکی اینکه از موضوع ریسرچ اینجا راضی نیستی و به موضوعی که اونجا قراره کار کنی خیلی بیشتر علاقه داری.
در مورد خانومتم واقعا نمی دونم چی واستون بهتره.

ممنون از راهنماییتون پس به نظر شما اینکه من اینجا ۲.۵ سال درس خوندم مشکلی‌ ایجاد نمی‌کنه.

Accounting
May 4th, 2012, 01:10 PM
از صبح هرچی تلاش کردم SEVIS fee رو واریز کنم. اصلا سایتش باز نمی شه. کسی می تونه راهنامیی کنه چه کار باید کنم.

rezarchitect
May 5th, 2012, 12:36 AM
از صبح هرچی تلاش کردم SEVIS fee رو واریز کنم. اصلا سایتش باز نمی شه. کسی می تونه راهنامیی کنه چه کار باید کنم.
دوست عزیز لطفا به بخش سوالات مربوط به SEVIS FEE مراجعه کنید.

abraham66
May 5th, 2012, 12:42 AM
دوستان من برای پی اچ دی پذیرش دارم و حالا میخوام اقدام کنم برا ویزا.
یه سوال مهم دارم. اگر آفیسر ازم بپرسه که "وقتی درست تموم شد میخوایی چه کار کنی" چی باید بهش بگم؟ !!
خیلی ممنون

rezarchitect
May 5th, 2012, 12:51 AM
دوستان من برای پی اچ دی پذیرش دارم و حالا میخوام اقدام کنم برا ویزا.
یه سوال مهم دارم. اگر آفیسر ازم بپرسه که "وقتی درست تموم شد میخوایی چه کار کنی" چی باید بهش بگم؟ !!
خیلی ممنون
دوست عزیز باید حتما بگید که میخواید برگردید و به کشورتون خدمت کنید. البته اخیرا دیگه از این سوالات کلیشه ای پرسیده نمیشه!

abraham66
May 5th, 2012, 12:56 AM
دوست عزیز باید حتما بگید که میخواید برگردید و به کشورتون خدمت کنید. البته اخیرا دیگه از این سوالات کلیشه ای پرسیده نمیشه!

خیلی ممنون دوست عزیز :)
اما گفتن همین کافیست؟ به همین سادگی باور میکنند!؟

Gela
May 5th, 2012, 12:50 PM
دقیقا این سوال منم هست، اما شرایط من فرق میکنه. من واسه لیسانس دارم میرم. اگر بگه بعد از اتمام تحصیل میخوای چیکار کنی، به نظرتون اصلا نباید بگم که مثلا تصمیم دارم تا مقطع دکترا تو آمریکا بخونم و بعد برگردم؟
آخه با لیسانس که کاری نمیشه کرد و خیلی واضحه که با لیسانس موقعیت شغلی چندانی تو ایران برام فراهم نخواهد بود.

faridparsa
May 5th, 2012, 07:37 PM
سلام دوستان ممنون میشم در اسرع وقت جواب بدین: دوستان من 16 اپریل سفارت بودم و 17 اپریل ویزای مالتی گرفتموحالا یک مشکلی دارم. من 30 روز مونده به شروع ترمم میتونم وارد خاک امریکا شم و از طرفی هم میگن 3 ماه بعد از صدور ویزا فقط فرصت داریم در امریکا باشیم. 3 ماه بعد از صدور ویزا میشه 17 july و 30 روز مانده به ترم نیست من برای 24 july ویزا گرفتمو از 3 ماه بیشتر میشه. چه کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟ تروخدا جواب مطمین به من بدین مرسی

faridparsa
May 5th, 2012, 07:39 PM
اشتبا نوشتم من برای 24 july بلیط گرفتم.

Na125
May 6th, 2012, 11:23 PM
سلام

من یک یه مقدار کیس پیچیده ای شدم برای تبدیل F2 به F1 از دوستانی که اطلاعات کافی دارن ممنون میشم راهنماییم کنند:

من با همسرم 2سال که آمریکا هستیم. همسرم برای فال انتقالی گرفته به یک دانشگاه دیگه و من هم در یکی از دانشگاه های اطراف اونجا پذیرش گرفتم. برای تغییر ویزام مجبورم برم ایران به خاطر دلایل شخصی.
فکر می کنید ترنسفر کردن همسرم نقشی در ویزا گرفتن من داره؟ اصلا آفیسر از این موضوع چیزی خواهد فهمید یا باید خودم بگم و شفاف سازی کنم ؟ اگه نگم که شوهرم یرای فال ترنسفر کرده ایالتی که من پدیرش دارم با ایالتی که شوهرم داره درس می خونه الان و زندگی می کنیم فرق می کنه؟ ( زمانی که من مصاحبه دارم همسرم هنوز دانشجوی دانشگاه فعلی هست در ضمن من هم از همین دانشگاه فعلیمون پذیرش داشتم)

نظرتون چیه ریجکتم کلا؟

nilooapply
May 7th, 2012, 08:52 AM
دوستان يه سوالي دارم درباره مدارک لازم براي سفارت. مدرک عدم سو پيشينه و ترجمه اش براي سفارت امريکا لازمه؟

faith
May 7th, 2012, 09:02 AM
دوستان يه سوالي دارم درباره مدارک لازم براي سفارت. مدرک عدم سو پيشينه و ترجمه اش براي سفارت امريکا لازمه؟

سلام

خیر لازم نیست.

پیروز باشید

class77
May 7th, 2012, 10:58 PM
سلام دوستان، من از یکی از دانشگاه های امریکا پذیرش با فاند دارم و منتظر رسیدن I20ام هستم که احتمالا تو این هفته میرسه دستم، اما امروز فهمیدم که لاتاری 2013 برنده شدم، حالا به نظرتون باید چیکار کنم، برای ویزای دانشجویی وقت بگیرم یا همون ویزا از طریق لاتاری رو پیگیری کنم یا هر دوشو با هم... خیلی نگرانم که آفیسر تو مصاحبه ریجکتم کنه. لطفاً دوستانی که شرایط مشابه داشتن نظر بدن

amiroo0oo
May 8th, 2012, 02:52 AM
ممنون از راهنماییتون پس به نظر شما اینکه من اینجا ۲.۵ سال درس خوندم مشکلی‌ ایجاد نمی‌کنه.

ببین من شنیدم از اونهایی که مستر دارن و برای مستر دوم می رن می پرسن که تو که یه مستر داری چرا می خوای یه مستر دیگه بگیری. ممکنه از تو هم بپرسه که تو که الان داری دکتری می گیری چرا می خوای ول کنی بری که همون باید بگی از شرایطه اینجات راضی نیستی ریسرچه اینجا رو دوس نداری و از این حرف ها.

Maschinenbau
May 8th, 2012, 10:56 AM
سلام، کسی دقیقا میدونه که ویزا که صادر میشه چه مدت اعتبار داره؟ 2 ماه یا 3 ماه؟ و آیا تاریخ شروعش همون تاریخ درخواست ویزاست یا از ما میپرسند که کی شروعش باشه؟ خیلی برام مهمه، اگر کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه.

با تشکر

nilooapply
May 8th, 2012, 10:59 AM
سلام دوستان، من از یکی از دانشگاه های امریکا پذیرش با فاند دارم و منتظر رسیدن I20ام هستم که احتمالا تو این هفته میرسه دستم، اما امروز فهمیدم که لاتاری 2013 برنده شدم، حالا به نظرتون باید چیکار کنم، برای ویزای دانشجویی وقت بگیرم یا همون ویزا از طریق لاتاری رو پیگیری کنم یا هر دوشو با هم... خیلی نگرانم که آفیسر تو مصاحبه ریجکتم کنه. لطفاً دوستانی که شرایط مشابه داشتن نظر بدن
تبريک ميگم، شما خيلي خوش شانسيد.
اگه بري تو سايت سفارت امريکا در آنکارا، مي بيني که الان تازه داره با برندگان لاتاري 2012 مصاحبه مي کنه! يعني شما که 2013 برنده شدي کارات ميفته به سال ديگه. به نظر من اگه سريع مي خواي بري اونور با همين آي بيست و موقعيت دانشجويي ات برو و بقيه کارهاتو از اونور پي گيري کن.

rezarchitect
May 8th, 2012, 11:46 AM
سلام، کسی دقیقا میدونه که ویزا که صادر میشه چه مدت اعتبار داره؟ 2 ماه یا 3 ماه؟ و آیا تاریخ شروعش همون تاریخ درخواست ویزاست یا از ما میپرسند که کی شروعش باشه؟ خیلی برام مهمه، اگر کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه.

با تشکر
دوست عزیز، اعتبار ویزا که ۲ ساله است. اما شما باید حداکثر تا ۳ ماه از صدور ویزا وارد آمریکا بشین. از طرفی‌ طبق قوانین زود تر از ۱ ماه از تاریخ شروع کلاس‌هاتون هم نمی‌تونید وارد خاک آمریکا بشین.

class77
May 8th, 2012, 07:00 PM
تبريک ميگم، شما خيلي خوش شانسيد.
اگه بري تو سايت سفارت امريکا در آنکارا، مي بيني که الان تازه داره با برندگان لاتاري 2012 مصاحبه مي کنه! يعني شما که 2013 برنده شدي کارات ميفته به سال ديگه. به نظر من اگه سريع مي خواي بري اونور با همين آي بيست و موقعيت دانشجويي ات برو و بقيه کارهاتو از اونور پي گيري کن.

ممنونم دوست من. منم دوست دارم زودتر برم اما یجایی توی فروم خوندم اگه ویزای دانشجویی بگیری تا وقتی که ویزات دانشجویی بهت گرین کارت نمیدن!! میخوام بدونم این صحت داره؟ از طرفی اگه بهم ویزای سینگل بدن که دیگه نمیتونم برگردم آنکارا و کارای گرین کارتو پیگیری کنم. خواهش می کنم کسی اگه اطلاع داره راهنمایی کنه..

sara_bkh
May 8th, 2012, 08:29 PM
سلام دوستان.من پاسپورتم کمتر از 6 ماه وقت داشت و مجبور شدم عوضش کنم.ولی بهم گفتند تاریخ تولدت تو ثبت احوال با شناسنامت تطابق نداره و از اول همه مدارکم مثل شناسنامه و گذرنامه را با تاریخ جدید برام صادر کردند.حاتی حاضر نشدند شناسناممو یه پشت نویسی کنند که قبلا یه تاریخ دیگه بوده.حالا تمام مدارک IELTS GRE با الان متفاوته.تو رو خدا راهنماییم کنید چیکار کنم؟ من RA با 15000 تا برای PHD برق گرفتم.به نظر شما با این شرایط بهم ویزا میدن؟

NaqmeK
May 8th, 2012, 10:22 PM
من پروژه ارشدم راجع به ابررسانایی بوده که سال 2002 ابررسانایی توی لیست رشته های Tech Alert List بوده اما امسال دیدم نیست!
یعنی الان مشکل حل برای من؟ میشه راحت راجع به پروژه ام صحبت کنم؟
مرسی

BehnoushHajian
May 9th, 2012, 03:10 PM
سلام دوستان.من پاسپورتم کمتر از 6 ماه وقت داشت و مجبور شدم عوضش کنم.ولی بهم گفتند تاریخ تولدت تو ثبت احوال با شناسنامت تطابق نداره و از اول همه مدارکم مثل شناسنامه و گذرنامه را با تاریخ جدید برام صادر کردند.حاتی حاضر نشدند شناسناممو یه پشت نویسی کنند که قبلا یه تاریخ دیگه بوده.حالا تمام مدارک IELTS GRE با الان متفاوته.تو رو خدا راهنماییم کنید چیکار کنم؟ من RA با 15000 تا برای PHD برق گرفتم.به نظر شما با این شرایط بهم ویزا میدن؟
فکر میکنم مهمتر از کارنامه امتحانا اینه کا تاریخ تولدتون توی پاسپورت ، DS-160 و I-20 مطابقت داشته باشه. من یه مشکل شبیه شما داشتم که تاریخ تولدم رو یک روز جلوتر وارد کرده بودم و با پاسپورتم نمیخوند و مجبور شدم از دانشگاه تقاضای I-20 جدید کردم که با پاسپورت و DS مطابقت داشته باشه اما کارنامه تافل و جی آر ای رو نمیتونم کاری کنم و اینجوری که توی فروم میخوندم هم بچه ها نوشته بودن بعیده به تاریخ تولد کارنامه زبان گیر بدن چون میدونن خیلی ها موقع تبدیل تقویم اشتباه میکنن. میتونید به ETS ایمیل بزنید و بگید پروفایلتون رو درست کنه بعد زا صفحه ش یه پرینت محض احتیاط بگیرید. ولی حواستون باشه فرم DS و I-20 و پاسپورت مطابقت کامل داشته باشن.

abraham66
May 9th, 2012, 05:48 PM

spell دقیق اسم و تاریخ تولد روز پاسپورتتون با I-20باید دقیق باشه. وگرنه یکم مشکل ساز میشه براتون.

Sho0o0hreh
May 11th, 2012, 12:23 AM
سلام دوستان
کسی هست که از گرجستان واسه ویزا وقت گرفته باشه یا اینکه قبلا از اونجا ویزا گرفته باشه؟

NaqmeK
May 11th, 2012, 01:33 AM
سلام بچه ها
من تازه فاندم جور شده و بهم گفتن که حدود 1 ماه دیگه اسکن آی-20 بدستم میرسه
ترم دانشگاه از سپتامبر شروع میشه
رشته ام برقه (دیوایس) - دکترا فول فاند
میخواستم بپرسم از کجاها وقت بگیرم که شانس رسیدنم به کوارتر اول بیشتر باشه؟ و اینکه اگه 10 می تازه اقدام کنم واسه وقت گرفتن کی ممکنه بتونم برم واسه مصاحبه؟
مرسی

dream_liner
May 11th, 2012, 01:38 AM
سلام دوستان
کسی هست که از گرجستان واسه ویزا وقت گرفته باشه یا اینکه قبلا از اونجا ویزا گرفته باشه؟
Never do this! Never. They said in their web page they havo no oficer who is familiar with iranian conditions. So check their web page, I know some people who are rejected for no reason. By the way it dependes on you.

dream_liner
May 11th, 2012, 01:43 AM
سلام بچه ها
من تازه فاندم جور شده و بهم گفتن که حدود 1 ماه دیگه اسکن آی-20 بدستم میرسه
ترم دانشگاه از سپتامبر شروع میشه
رشته ام برقه (دیوایس) - دکترا فول فاند
میخواستم بپرسم از کجاها وقت بگیرم که شانس رسیدنم به کوارتر اول بیشتر باشه؟ و اینکه اگه 10 می تازه اقدام کنم واسه وقت گرفتن کی ممکنه بتونم برم واسه مصاحبه؟
مرسی
You mean the paper I-20? As I know it takes less than an hour to issue an I-20. So ask them to do as soon as they could.
Also for interview you should check many subjects not just appointment. The conditions change often. But as everyone knows schedule an appointment at US General Embassy at Dubai is very easy.
good luck

scarlett8
May 13th, 2012, 02:31 PM
سلام
من پدرم تو جنگ شهيد شده و ميخواستم بپرسم كه براي ويزا مشكل خاصي برام پيش مياد؟ اگه بپرسن چي بايد بگم؟ من و خوانوادم اصلا سياسي نيستيم
راستي ادميشن دكترا با فاند از ي دانشگاه معمولي دارم
مرسي

aboutaleb
May 14th, 2012, 08:47 AM
salam dustan. madare man vase green card-e man eghdam karde va man ham be tore joda mikham vase phd usa apply konam. chon maloom nist ke green cardam key dorost beshe, mitarsam ke vase student visa behem gir bedand ke shoma dar processe green card hasti.
?kasi dar in mored ettelaii dare

Drriaz
May 16th, 2012, 07:30 PM
سلام کسی از دوستان در مورد رشته پزشکی اطلاعات داره ؟ من I-20 از کاپلان دارم کجا را برای ویزا پیشنهاد می کنید؟

Maschinenbau
May 17th, 2012, 11:58 AM
سلام کسی از دوستان تجربه داره که بعد از مصاحبه آی20 رو پس نگرفته باشه؟ به من آی20 ام رو پس ندادند و خیلی نگرانم. میترسم اشتباه شده باشه!!! خیلی بدشانسم! اگر کسی میدونه راهنمایی کنه چون خیلی نگرانم.

serendpt86
May 17th, 2012, 07:39 PM
سلام دوستان.یه سوال دارم. من واسه مستر سپتامبر میرم اروپا. میخوام واسه ترم بهار از آمریکا پذیرش بگیرم بیام آمریکا. به نطرتون اگه اینکارو کنم بهم ویزا میدن؟

amiroo0oo
May 17th, 2012, 09:12 PM
سلام کسی از دوستان تجربه داره که بعد از مصاحبه آی20 رو پس نگرفته باشه؟ به من آی20 ام رو پس ندادند و خیلی نگرانم. میترسم اشتباه شده باشه!!! خیلی بدشانسم! اگر کسی میدونه راهنمایی کنه چون خیلی نگرانم.
تا جایی که من یادمه به من هم پس ندادن. سر پیک اپ پس دادن

Maschinenbau
May 18th, 2012, 02:58 AM
تا جایی که من یادمه به من هم پس ندادن. سر پیک اپ پس دادن

سلام دوست عزیز و ممنون از جوابتون.
من هم طی پرس و جو هایی که داشتم متوجه شدم که آلمان آی 20 رو نگه میدارند و در نهایت با ویزا پس میدهند! منم حدود 36 ساعت نگران بودم تا نگرانیم برطرف شد. امیدوارم این نوشته ی من در آینده بتونه کمک حال کسی باشه. :redface:

engnegar
May 18th, 2012, 11:57 AM
سلام من دو تا پذیرش مستر بدون فاند از دانشگاه University of California, Irvine و San Jose State University به ترتیب برای رشته Computer Science و Software Engineeringدارم . مشکلم اینه که من کلا 7 تا دانشگاه اپلای کردم که همشون هم تو کالیفرنیا هستن چون داییم که اسپانسرم هم هست اونجاست و 5 تاشون دور داییمه نهایتا با 2 ساعت فاصله چون میخواستم با داییم زندگی کنم که مخارجم کمتر شه. من میخوام با I20 دانشگاه UCI واسه ویزا اقدام کنم چون رنکش 28 و فاصلشم با داییم 8 ساعته البته I20 هنوز نیومده. میشه جواب این سوالارو بدین؟

1) به نظرتون تو این فاصله چند تا uni تو Michigan , Texas هم اپلای کنم یعنی فقط online application پر کنم که تابلو نشه میخوام برم کالیفرنیا؟
2) اگه آفیسر پرسید چرا اینهمه دانشگاه دور داییت بگم چون میخواستم با داییم زندگی کنم که مخارجم کمتر شه یا نه؟ چی بگم؟
3) رشته های Bioinformatics, Artificial Intelligence , Brain Computer Interactions مشکلدارند؟ چون علایق منند و رزومه و sop نشون میده و احتمالا راجع بهشون با آفیسر صحبت کنم.
4) لیست رشته های مشکلدارو کجا پیدا کنم؟
5) احتمالا I20 بیست روز دیگه میرسه دستم اون موقع میشه واسه آنکارا وقت بگیرم (احتمالا وقت می افته تو جولای) یا خیلی دیره برم دوبی؟
6) کسی میدونه سابقه کاربرای شرکت خدمات انفورماتیک که دولتیه و سیستم کارتهای شتاب زیر دستشه مشکل ساز میشه یا نه؟

Sho0o0hreh
May 20th, 2012, 08:36 AM
سلام
دوستان کسی هست که واسه ویزا رفته باشه ازبکستان؟

Gela
May 20th, 2012, 02:08 PM
اینجا:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?36851-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%88-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B2/page15

stranger2012
May 20th, 2012, 08:58 PM
سلام ، من در حال حاضر دانشجوی فوق مهندسی صنایع در نروژ هستم . از Texas A&M برای پاییز 2012 پذیرش گرفتم و شهریه ام Wave میشه . استادم گفته برای TA یا RA وقتی اومدی اینجا تصمیم می گیریم اما شانست زیاده. سوالات من:
1) آیا Wave tuition ( Paying the tuition as resident) جزو فاند حساب میشه؟ خودشون به عنوان scholarship نامه فرستادند.
2) آیا با توجه به اینکه من در حال حاضر در نروژ هستم اقدام برای ویزا از اروپا به نفع من خواهد بود؟ آیا در سرعت بخشیدن موثر است؟
3) آیا این scholarship در صدور ویزا و clearance تاثیری دارد؟
4) آیا داشتن ویزاهای دیگر در پاسپورت در اخذ ویزا و clearance تاثیری دارد؟
5) با توجه به تجریه خود و شنیده ها حداکثر ، حداقل و متوسط زمان Clearance را چقدر می دانید؟

از کسانی که این نوشته را می خوانندو پاسخ می دهند ممنونم.

ryan_1992
May 21st, 2012, 01:23 AM
سلام ، من در حال حاضر دانشجوی فوق مهندسی صنایع در نروژ هستم . از Texas A&M برای پاییز 2012 پذیرش گرفتم و شهریه ام Wave میشه . استادم گفته برای TA یا RA وقتی اومدی اینجا تصمیم می گیریم اما شانست زیاده. سوالات من:
1) آیا Wave tuition ( Paying the tuition as resident) جزو فاند حساب میشه؟ خودشون به عنوان scholarship نامه فرستادند.
2) آیا با توجه به اینکه من در حال حاضر در نروژ هستم اقدام برای ویزا از اروپا به نفع من خواهد بود؟ آیا در سرعت بخشیدن موثر است؟
3) آیا این scholarship در صدور ویزا و clearance تاثیری دارد؟
4) آیا داشتن ویزاهای دیگر در پاسپورت در اخذ ویزا و clearance تاثیری دارد؟
5) با توجه به تجریه خود و شنیده ها حداکثر ، حداقل و متوسط زمان Clearance را چقدر می دانید؟

از کسانی که این نوشته را می خوانندو پاسخ می دهند ممنونم.
سلام دوست عزیز
1) بله
2)نروژ رو نمیدونم ولی تو همین فروم بچه هایی که تو انگلیس اقامت دانشجویی داشتن چند روزه ویزا گرفتن
3) ویزا بله و کلیرنس خیر
4)نسخه کلی نمیشه پیچید ولی با توجه به تجربیات دوستان بله تا حدودی
5) اصلا نمیشه صحبت کرد از صفر بوده تا چند ماه ولی اوضاع امسال خیلی خوب بوده
موفق باشید

negin246
May 21st, 2012, 09:16 PM
سلام دوستان
من تونستم به کمک عموم از 1 دانشگاه بدون تافل یا ایلتس پذیرش بگیرم اما تو فرم I20 نوشته .the student is not yet proficient .english instructions will be given at school ,ولی من زبانم خوبه و مشکلی برای مصاحبه سفارت ندارم.به نظر شما برای گرفتن ویزا به مشکل بر می خورم؟در ضمن من undergraduate هستم.

Parinaz_k
May 22nd, 2012, 12:09 AM
سلام بچه ها , یه سوالی داشتم <
من از یه دانشگاه پذیرش دارم اما دو تا دانشگاه دیگه هم اپلای کردم اما هنوز جوابشون نیومده و معلوم نیست که کی بیاد می ترسم دیر بشه, می خواستم بدون اگه از این دانشگاه بخوام که برام I20 رو بفرسته و من باهاش وقت سفارت بگیرم , اگه تا اون موقع از اون دانشگاه دیگه هم اومد با اون I20 دانشگاه دیگه برم سفارت؟
این سوال رو توی فروم دیگه ای دیده بودم اما هیچ کس بهش جواب نداده بود.

rashdy_chem
May 22nd, 2012, 12:36 AM
سلام بچه ها , یه سوالی داشتم <
من از یه دانشگاه پذیرش دارم اما دو تا دانشگاه دیگه هم اپلای کردم اما هنوز جوابشون نیومده و معلوم نیست که کی بیاد می ترسم دیر بشه, می خواستم بدون اگه از این دانشگاه بخوام که برام I20 رو بفرسته و من باهاش وقت سفارت بگیرم , اگه تا اون موقع از اون دانشگاه دیگه هم اومد با اون I20 دانشگاه دیگه برم سفارت؟
این سوال رو توی فروم دیگه ای دیده بودم اما هیچ کس بهش جواب نداده بود.

سلام ...

بله ... شما میتوانی با I-20 دانشگاه اول وقت سفارت بگیرید و زمانی که I-20 دانشگاه دوم رسید به سفارت ایمیل بزنید و جریان رو بگید ... یک DS جدید با سویس جدید پر کنید..
اما اگر با اولی رفتید مصاحبه دیگه نمیتونید دانشگاه رو عوض کنید ... البته من دیدم که سفارت بعد از مصاحبه هم قبول کرده (احتمال خیلی پایین و شانسی) ولی در اکثر موارد شما باید دوباره مصاحبه کنید...

پرانتز:
سوال شما بارها توی همین فروم جواب داده شده! ... ارسال و طرح سوال بدون جستجو خلاف مقررات این فروم هست ...

EhsanHamzanlui
May 27th, 2012, 11:42 AM
سلام
من در تاریخ 26 مارچ واسه یه دانشگاه که به من ترم تابستان داده بود رفتم دوبی واسه مصاحبه. ویزام هفته گذشته اومد که دیگه زمان گذشته بود و تصمیم گرفته بودم به یه دانشگاه دیگه برم و در حال حاضر می خوام ویزام رو به این دانشگاه جدید تغییر بدم که تو آگست شروع میشه. آفیسر در زمان مصاحبه به من گفت که در این صورت من نیاز به مصاحبه جدید ندارم و تنها کافیه I-20 جدید رو براشون ایمیل کنم. من الان نزدیک 2 هفته است که دارم به سفارت ایمیل میدم اما جوابی به من نمیدن که چه باید بکنم. I-20 جدید این هفته به دستم میرسه و واسه سفارت ایمیل خواهم کرد. سوال من از دوستان عزیزم این هست چه کاری من باید انجام بدم و آیا می دونید که چرا سفارت جواب نمی ده؟ و اینکه اگر سفارت جواب نداد، با I-20 جدید و پاسپورت و باقی مدارک واسه پیک آپ برم یا اینکه می گن تاریخ دانشگاه قبلی گذشته و اینها؟

a.mba
May 27th, 2012, 07:43 PM
سلام
من در تاریخ 26 مارچ واسه یه دانشگاه که به من ترم تابستان داده بود رفتم دوبی واسه مصاحبه. ویزام هفته گذشته اومد که دیگه زمان گذشته بود و تصمیم گرفته بودم به یه دانشگاه دیگه برم و در حال حاضر می خوام ویزام رو به این دانشگاه جدید تغییر بدم که تو آگست شروع میشه. آفیسر در زمان مصاحبه به من گفت که در این صورت من نیاز به مصاحبه جدید ندارم و تنها کافیه I-20 جدید رو براشون ایمیل کنم. من الان نزدیک 2 هفته است که دارم به سفارت ایمیل میدم اما جوابی به من نمیدن که چه باید بکنم. I-20 جدید این هفته به دستم میرسه و واسه سفارت ایمیل خواهم کرد. سوال من از دوستان عزیزم این هست چه کاری من باید انجام بدم و آیا می دونید که چرا سفارت جواب نمی ده؟ و اینکه اگر سفارت جواب نداد، با I-20 جدید و پاسپورت و باقی مدارک واسه پیک آپ برم یا اینکه می گن تاریخ دانشگاه قبلی گذشته و اینها؟

دوست عزیز به نظر من حتما قبل از رفتن باهاشون صحبت کن. اگر جواب ایمیل رو نمی دن حتما تلفن بزن.
موفق باشی

EhsanHamzanlui
May 28th, 2012, 08:11 PM
ممنونم از راهنمایی شما. متاسفانه چندین بار تماس گرفتم اما تنونستم باهاشون صحبت کنم. حتی چند بار هم از داخل دوبی سعی کردم و نشد. الان حدود سه هفته هست که به ایمل های من جواب ندادن. نمی دونم چه جوری باید باهاشون تماس بگیرم. ایمیل dubaivisastudent@state.gov هم دیگه دلیور نمی شه. حتی به سرم زده با واشینگتون تماس بگیرم. اگر شما راهی سراغ داشتید ممنون می شم راهنماییم کنید.

negarali
June 2nd, 2012, 11:44 AM
سلام دوستان یه راهنمایی می خوام که نمی دونم جاش اینجاست یا نه؟
من یه دانشگاه توی کانادا و یکی توی آمریکا پذیرشم داره میاد. ولی چون مطمئن نیستم به خاطر درخواست مهاجرتم به کبک، حتما ویزای کانادا رو بگیرم و موقعیت دانشگاه کانادا هم بهتره، می خوام بدونم میشه همزمان برای کانادا و آمریکا اقدام کرد، تا مرحله ای که من حداقل مطمئن بشم که ویزای کانادا حتمی شده؟ چه مشکلاتی به وجود می یاد؟

Maschinenbau
June 2nd, 2012, 02:57 PM
سلام دوستان یه راهنمایی می خوام که نمی دونم جاش اینجاست یا نه؟
من یه دانشگاه توی کانادا و یکی توی آمریکا پذیرشم داره میاد. ولی چون مطمئن نیستم به خاطر درخواست مهاجرتم به کبک، حتما ویزای کانادا رو بگیرم و موقعیت دانشگاه کانادا هم بهتره، می خوام بدونم میشه همزمان برای کانادا و آمریکا اقدام کرد، تا مرحله ای که من حداقل مطمئن بشم که ویزای کانادا حتمی شده؟ چه مشکلاتی به وجود می یاد؟

شما از نظر قانونی میتونی 2تا رو دنبال کنی ولی از نظر اخلاقی فقط یکی. شما اگر آمریکا رو اکسپت کردید و بعد گفتید ببخشید من دارم میرم کانادا اون استاد دیگه دانشجوی ایرانی نمیگیره. من 4تا مصاحبه داشتم و 2تاشون این حرف رو زدند که یک سری دانشجوهای ایرانی حقه باز هستند متاسفانه!

a.mba
June 5th, 2012, 03:29 AM
ممنونم از راهنمایی شما. متاسفانه چندین بار تماس گرفتم اما تنونستم باهاشون صحبت کنم. حتی چند بار هم از داخل دوبی سعی کردم و نشد. الان حدود سه هفته هست که به ایمل های من جواب ندادن. نمی دونم چه جوری باید باهاشون تماس بگیرم. ایمیل dubaivisastudent@state.gov هم دیگه دلیور نمی شه. حتی به سرم زده با واشینگتون تماس بگیرم. اگر شما راهی سراغ داشتید ممنون می شم راهنماییم کنید.

تماس با واشینگتن هم گزینه بدی نیست. به نظرم یه امتحانی بکن.

negarali
June 5th, 2012, 09:44 AM
شما از نظر قانونی میتونی 2تا رو دنبال کنی ولی از نظر اخلاقی فقط یکی. شما اگر آمریکا رو اکسپت کردید و بعد گفتید ببخشید من دارم میرم کانادا اون استاد دیگه دانشجوی ایرانی نمیگیره. من 4تا مصاحبه داشتم و 2تاشون این حرف رو زدند که یک سری دانشجوهای ایرانی حقه باز هستند متاسفانه!

این درسته که اگه ویزای آمریکا بیاد ولی برای پیک آپ نری، بلاک می شی و دیگه نمیشه ویزای آمریکا گرفت؟

shrad
June 11th, 2012, 10:48 AM
بچه ها می شه اگر از قبل PIN را پرداخت کنم و Sevis Fee را هم انلاین پرداخت کنم می شه با هاشون برا یک سفارت حالا هر کدام وقت گرفت ؟ یا هر سفارت PIN و Sevis Fee خودشو داره ؟
لطفا لطفا راهنماییم کنید.

ostadmahdi
June 11th, 2012, 02:55 PM
سلام دوستان
ببخشید من یک سؤال داشتم. نمی دونم جاش اینحاست یا نه. من از دو جا پذیرش دارم. دانشگاه اول سر 10 روز واسم I20 رو فرستاد. ولی دانشگاه دوم که می خوام برم اونجا دو ماهه که منو معطل کرده و I20 صادر نمی کنه. من با اون I20 که دارم از آنکارا وقت گرفتم و حتی یک بار هم انداختمش عقب. ولی حتی تا تاریخ جدید هم I20 من صادر نمی شه. اگه بازم بندازمش عقب رسما می شه یک ماه تا شروع ترم.
می خواستم بدونم آیا واقعا تحت هیچ شرایطی نمی تونم با I20 یک دانشگاه برم سفارت و ویزا بگیرم و بعد به سفارت اطلاع بدم که می خوام برم جای دیگه؟ می دونم کسانی بودند که این کار رو کردن و مشکل خاصی هم واسشون پیش نیومده. حالا می خوام بدونم کسی چنین تجربه ای رو داره یا نه؟

خیلی ممنون

arch
June 11th, 2012, 09:20 PM
سلام دوستان ،
کسی میدونه اگه اصل فرم I-20 برای مصاحبه سفارت همراه نباشه و پرینتشو ببرم قبول میکنن یا نه؟
الان 3 ماه که فرم I-20 منو ارسال کردن ولی به دستم نرسیده

emtin
June 14th, 2012, 03:15 PM
سلام
من برای مستر گرافیک از دانشگاه Academy of Art University پذیرش گرفتم...ولی نمره زبان ندارم و دانشگاه بعد از دیدن portfoilo پیشنهاد داد که من دوره زبانم را اونجا بگذرونم....من می خواستم بدونم من با این شرایط می تونم ویزا بگیرم ؟مشکلی وجود نخواهد داشت؟ و کسی بوده که از این دانشگاه ویزا گرفته باشه؟
واینکه اگر برای مستر fashion Design اگر اقدام میکردم بهتر بود؟چون ما همچین رشته ای نداریم بختر می تونستم توجیهشون کنم برای گرفتن ویزا...
اگر اطلاعاتی دارین منو راه نمائی کنید
با تشکر
ام تین

hadinayebi
June 15th, 2012, 01:12 AM
سلام دوستان
من یه سوال کلی دارو اونم اینه که تاریخ ویزای امریکا که روی پاس زده میشه واسه کی زده میشه؟
شرایط من این مدلیه که تو فرو I20 من تاریخ ۱۹ آگوست زده شده اما تو نامه ی پذیرشم فلوشیپ برای برنامه زبان انگلیسی تابستان از تاریخ ۲۳ جولای شروع میشه یعنی بهم فلوشیپ دادن و بعدش هم برنامه ی اموزش TA نوشته تو اگوست شروع میشه البته بعدش ایمیل زدن که ۱۴ اگوست شروع میشه و اینکه برنامه ی دانشکده از ۲۰ اگوست شروع میشه تاریخ شروع کلاسا هم ۲۹ اگوست هستش.

حالا من نمی دونم که میگن ویزا رو یه ماه قبل میزنن این بر اساس کدوم زمان هستش؟ زمانی که تو I20 اومده یا نه مثلا این فلوشیپ رو هم در نظر دارن؟
چون می خواستم بلیط رزرو کنم می خواستم بدونم کدوم تاریخ رزرو کنم.
حالا یه سوال خنده دارم دارم اکه من مثلا ۲۰ جولای بیلیط بگیرم ولی ویزام تاریخش ۲۳ جولای باشه . این سه روز رو چیکار میکنن؟ تو فورودکاه میمونم تا تاریخ ویزام برسه بعد میزارن از فرودکاه برم بیرون با اینکه دیپورتم میکنن میگن برگرد تو تاریخ ویزا بیا یا اینکه میزارن وارد آمریکا بشم و به ۳ روز گیر نمیدن.

ممنون

rashdy_chem
June 15th, 2012, 02:00 AM
سلام دوستان
من یه سوال کلی دارو اونم اینه که تاریخ ویزای امریکا که روی پاس زده میشه واسه کی زده میشه؟
شرایط من این مدلیه که تو فرو I20 من تاریخ ۱۹ آگوست زده شده اما تو نامه ی پذیرشم فلوشیپ برای برنامه زبان انگلیسی تابستان از تاریخ ۲۳ جولای شروع میشه یعنی بهم فلوشیپ دادن و بعدش هم برنامه ی اموزش TA نوشته تو اگوست شروع میشه البته بعدش ایمیل زدن که ۱۴ اگوست شروع میشه و اینکه برنامه ی دانشکده از ۲۰ اگوست شروع میشه تاریخ شروع کلاسا هم ۲۹ اگوست هستش.

حالا من نمی دونم که میگن ویزا رو یه ماه قبل میزنن این بر اساس کدوم زمان هستش؟ زمانی که تو I20 اومده یا نه مثلا این فلوشیپ رو هم در نظر دارن؟
حالا یه سوال خنده دارم دارم اکه من مثلا ۲۰ جولای بیلیط بگیرم ولی ویزام تاریخش ۲۳ جولای باشه . این سه روز رو چیکار میکنن؟ تو فورودکاه میمونم تا تاریخ ویزام برسه بعد میزارن از فرودکاه برم بیرون با اینکه دیپورتم میکنن میگن برگرد تو تاریخ ویزا بیا یا اینکه میزارن وارد آمریکا بشم و به ۳ روز گیر نمیدن.

ممنون

تاریخ ویزات همون روزی هست که کلیر میشی ... که ممکنه 3 ماه قبل از تاریخ I-20 باشه یا روز قبلش یا یک سال بعدش !!! شما بلیط رو نزدیک به روزی بخر که باید اونجا باشی ...بلیطی بگیر که کنسلیش جریمه نداشته باشه .... زودتر از تاریخ مورد نظر نمیذارن سوار هواپیما بشی ... ویزا قبل از سوار شدن به هواپیما چک میشه.

حالا من نمی دونم که میگن ویزا رو یه ماه قبل میزنن این بر اساس کدوم زمان هستش
به قول مایلی کهن این میگن کی هست!؟ کی میگه؟ منبعش کجاست ؟
هیچ تضمینی وجود نداره که قبل از شروع کلاسها شما کلیر بشی... اکثرا میشن ولی درصد قابل توجهی هم هرساله ترم رو از دست میدن و دیفر میکنند یا تو کلیرنس بعد از ماهها انتظار ریجکت میشن !
رشته شیمی هم که معمولا کلیرنس طولانی داره !! اینجا تموم ایرانیهای شیمیست زیر 3 ماه کلیر نشدند ! یکیشون که 9 ماهه کلیر شده :)
شما حتما نامه اسکلارشیپو بده به سفارت و ذکر کن که باید زودتر از تاریخ I-20 اونجا باشی ... منم دقیقا این شرایطو داشتم ولی 2 هفته دیر کلیر شدم ...

faith
June 15th, 2012, 06:55 AM
سلام دوستان

ممنون

سلام

همونطور که rashidy_chem به درستی توضیح دادن تاریخ ویزای شما از روزی شروع میشه که کلیر شدی و بسته به سینگل بودن (3 ماه) یا مولتیپل بودن (2 سال) اعتبار داره.

فکر کنم شما نگرانیت از اون قانون هست که دانشجو تنها از 30 روز مونده به کلاسها میتونه وارد خاک آمریکا بشه و زودتر از اون نمیشه. مبنای این 30 روز هم تاریخ مندرج در I-20 هست. یعنی مثلاً اگه در I-20 شما گفته کلاسها از 20 آوریل شروع میشه شما از 21 می به بعد میتونی وارد خاک آمریکا بشی (با فرض اینکه که ویزای شما در اون روز معتبره که باید هم باشه؛ افسرهای سفارت معمولاً این حساب کتابها رو موقع صدور ویزا میکنن که اعتبار ویزا با بازه مجاز ورود به آمریکا هماهنگ باشه)
معمولاً تاریخ مندرج در نامه آفر و سایر مکاتبات با تاریخ I-20 یکی نیست اما سفارت و مامورای فرودگاه تاریخ I-20 رو مبنا قرار میدن. سفارت آمریکا در آنکارا وقتی ویزا رو میفرسته معمولاً یه برگه جداگانه هم همراهش میده که این مورد رو توش توضیح داده.

شاد و پیروز باشید

hadinayebi
June 15th, 2012, 01:04 PM
تاریخ ویزات همون روزی هست که کلیر میشی ... که ممکنه 3 ماه قبل از تاریخ I-20 باشه یا روز قبلش یا یک سال بعدش !!! شما بلیط رو نزدیک به روزی بخر که باید اونجا باشی ...بلیطی بگیر که کنسلیش جریمه نداشته باشه .... زودتر از تاریخ مورد نظر نمیذارن سوار هواپیما بشی ... ویزا قبل از سوار شدن به هواپیما چک میشه.

به قول مایلی کهن این میگن کی هست!؟ کی میگه؟ منبعش کجاست ؟
هیچ تضمینی وجود نداره که قبل از شروع کلاسها شما کلیر بشی... اکثرا میشن ولی درصد قابل توجهی هم هرساله ترم رو از دست میدن و دیفر میکنند یا تو کلیرنس بعد از ماهها انتظار ریجکت میشن !
رشته شیمی هم که معمولا کلیرنس طولانی داره !! اینجا تموم ایرانیهای شیمیست زیر 3 ماه کلیر نشدند ! یکیشون که 9 ماهه کلیر شده :)
شما حتما نامه اسکلارشیپو بده به سفارت و ذکر کن که باید زودتر از تاریخ I-20 اونجا باشی ... منم دقیقا این شرایطو داشتم ولی 2 هفته دیر کلیر شدم ...

دوستان سلام . مرسی از جواباتون. اما من که رفتم قبرس واسه ویزا همونجا به یکی ویزا دادن ۳ روزه ولی تاریخش با زمان صدرو ویزا یکی نبود همون یه ماه قبل کلاساش بود. ضمنا قبرس تا حالا کسی نگفته که ویزاش بیشتر از ۳ هفته طول بکشه البته گفته نشدن این قضیه تو اپلای ابرود نمی تونه دلیله محکمی باشه که زود کلیر می شم . اما انشالله که زود می شم چون افیسر خیلی با خنده باهام حرف می زد و گفت که سه هفته بعد میاد کلا افیسر خیلی منطقی بود حتی یکی رو ریجکت کرد اما طرف با دادن نامه های مکاتبش با دانشگاه تونست راضیش کنه کاش منم زورمو میزدم تا جمعه که اونجا بودم می گفتم بده. چون می ورسید که تا جمعه هستی یا نه از من نپرسید.
حالا یه سوال شما میگی تاریخ ویزا با تاریخ ورود به امریکا متفاوته؟ یعنی ممکنه من ویزام بیاد تاریخش هم همون زمان کلیرم باشه اما برم امریکا و چون قبل از ۳۰ روز مونده به کلاسا برسم و نذارن برم داخل امریکا ؟ اونجا تکلیف چیهه؟
مرسی

khargoosh
June 15th, 2012, 03:26 PM
یه سوال دارم، اگر کسی دکترا پذیرش بگیره انگلستان بعد بره اونجا و همزمان متوجه شده کار امریکا هم جور شده و بخواد بره...بهتره از انگلستان اقدام کنه یا اینکه نه برگرده ایران و از طریق همون انکارا کار را دنبال کنه؟ به نظرتون افیسر نمیپرسه چرا درس دکترا ول میکنی تو انگلیس و میخوای بری امریکا؟

mmsh81
June 15th, 2012, 10:48 PM
سلام

همونطور که rashidy_chem به درستی توضیح دادن تاریخ ویزای شما از روزی شروع میشه که کلیر شدی و بسته به سینگل بودن (3 ماه) یا مولتیپل بودن (2 سال) اعتبار داره.

فکر کنم شما نگرانیت از اون قانون هست که دانشجو تنها از 30 روز مونده به کلاسها میتونه وارد خاک آمریکا بشه و زودتر از اون نمیشه. مبنای این 30 روز هم تاریخ مندرج در I-20 هست. یعنی مثلاً اگه در I-20 شما گفته کلاسها از 20 آوریل شروع میشه شما از 21 می به بعد میتونی وارد خاک آمریکا بشی (با فرض اینکه که ویزای شما در اون روز معتبره که باید هم باشه؛ افسرهای سفارت معمولاً این حساب کتابها رو موقع صدور ویزا میکنن که اعتبار ویزا با بازه مجاز ورود به آمریکا هماهنگ باشه)
معمولاً تاریخ مندرج در نامه آفر و سایر مکاتبات با تاریخ I-20 یکی نیست اما سفارت و مامورای فرودگاه تاریخ I-20 رو مبنا قرار میدن. سفارت آمریکا در آنکارا وقتی ویزا رو میفرسته معمولاً یه برگه جداگانه هم همراهش میده که این مورد رو توش توضیح داده.

شاد و پیروز باشید

این قانون که میگه تا قبل از 30 روز به شروع ترم نمیشه وارد خاک امریکا شد رو کجا نوشته؟

faith
June 16th, 2012, 09:44 AM
این قانون که میگه تا قبل از 30 روز به شروع ترم نمیشه وارد خاک امریکا شد رو کجا نوشته؟

سلام

اینجا:

http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1268.html

Students are advised of the Department of Homeland Security regulation which requires that all initial or beginning students enter the U.S. 30 days or less in advance of the course of study start/report date as shown on the Form I-20. Please consider this date carefully when making travel plans to the U.S.

و همینطور اینجا:

http://www.ice.gov/sevis/becoming_nonimmigrant_student_52007.htm

After obtaining an F-1 or M-1 visa, the prospective student may apply for entry into the United States through a U.S. POE no more than 30 days prior to the program start date on the student’s Form I-20.

شاد و پیروز باشید

rashdy_chem
June 16th, 2012, 11:13 PM
دوستان سلام . مرسی از جواباتون. اما من که رفتم قبرس واسه ویزا همونجا به یکی ویزا دادن ۳ روزه ولی تاریخش با زمان صدرو ویزا یکی نبود همون یه ماه قبل کلاساش بود. ضمنا قبرس تا حالا کسی نگفته که ویزاش بیشتر از ۳ هفته طول بکشه البته گفته نشدن این قضیه تو اپلای ابرود نمی تونه دلیله محکمی باشه که زود کلیر می شم . اما انشالله که زود می شم چون افیسر خیلی با خنده باهام حرف می زد و گفت که سه هفته بعد میاد کلا افیسر خیلی منطقی بود حتی یکی رو ریجکت کرد اما طرف با دادن نامه های مکاتبش با دانشگاه تونست راضیش کنه کاش منم زورمو میزدم تا جمعه که اونجا بودم می گفتم بده. چون می ورسید که تا جمعه هستی یا نه از من نپرسید.
حالا یه سوال شما میگی تاریخ ویزا با تاریخ ورود به امریکا متفاوته؟ یعنی ممکنه من ویزام بیاد تاریخش هم همون زمان کلیرم باشه اما برم امریکا و چون قبل از ۳۰ روز مونده به کلاسا برسم و نذارن برم داخل امریکا ؟ اونجا تکلیف چیهه؟
مرسی

مثل اینکه شما هرچی دوست داری ببینی و هرچی خوشحالت میکنه رو میبینی !!! یکم واقع بین باشید دوست من ... خیلی ها پستهای شمارو میبینند ... شما یکم سرچ کنید میبینید که تو همین اپلای ابرود مثالهای خیلی خیلی زیادی هست که از قبرس کلیرنس طولانی داشتند... افرادیو میبینی که کلیرنسشون بیشتر از یکسال طول کشیده ... افرادیو میبینی که بعد از ماهها انتظار برای کلیرنس ریجکت شدن ...

آفیسر به من گفت 3 تا 6 هفته کلیر میشی ... خیلیم میخندید :) ... ولی من 3 ماهه کلیر شدم !
پیشنهاد میکنم بری تاپیک کلیرنسها و کسانی که دیر کلیر شدند رو بخونی... کلیرنس خیلی خیلی پیچیده تر از اونی هست که شما با حرف زدن با آفیسر بتونی بپیچونیش :)

وبزای شما هروقت بیاد و هروقت تاریخ بخوره شما زووودتر از 30 روز از تاریخ I-20 نمیتونی وارد آمریکا بشی...

Ali.S
June 17th, 2012, 03:19 AM
در مورد پاسپورت:
دوستان من الان میخوام وقت سفارت بگیرم و 20 اگوست کلاسم شروع میشه. پاسپورتم تا آخر دسامبر 2012 اعتبار داره. یعنی کمتر از 6 ماه. حالا اگر وقت رو با همین پاسپورت بگیرم بعد عوضش کنم و روز مصاحبه با پاسپورت جدید برم چی میشه؟ الانم نمیتونم 2 هفته صبر کنم تا پاسپورت جدید بیاد.

a.mba
June 17th, 2012, 10:34 PM
در مورد پاسپورت:
دوستان من الان میخوام وقت سفارت بگیرم و 20 اگوست کلاسم شروع میشه. پاسپورتم تا آخر دسامبر 2012 اعتبار داره. یعنی کمتر از 6 ماه. حالا اگر وقت رو با همین پاسپورت بگیرم بعد عوضش کنم و روز مصاحبه با پاسپورت جدید برم چی میشه؟ الانم نمیتونم 2 هفته صبر کنم تا پاسپورت جدید بیاد.

بعیده که مشکلی بوجود بیاد. می تونید هر دو پاس رو ببرید و توضیج بدید.
موفق باشی

stranger2012
June 19th, 2012, 10:56 PM
میشه کسی فوری بهم جواب بده با ویزای شینگن کجای اروپا برم زودتر کلیر شم؟ اسکالر شیپ هم دارم ، شهریه این استیت باید بدم.

ShahdaD
June 20th, 2012, 04:43 PM
میشه کسی فوری بهم جواب بده با ویزای شینگن کجای اروپا برم زودتر کلیر شم؟ اسکالر شیپ هم دارم ، شهریه این استیت باید بدم.
باید حتما با سفارت ها تماس بگیرید و سوال کنید اما تا جایی که میدونمش اید بهترین گزینه سفارت آمریکا در فرانکفورت باشه...
موفق باشید...

Hessamm
June 22nd, 2012, 06:45 AM
در مورد پاسپورت:
مشکلی‌ به وجود نمیاد، شما حتی اگه پاسپورتتون رو عوض کنید و در پاسپورت قبلی‌ ویزایی داشته باشید که هنوز منقضی نشده میتونید با به همراه داشتن هر دو پاسپورت مسافرت کنید.

s2233
June 23rd, 2012, 03:44 PM
دوستان لطف می کنید به این سوالای من جواب بدید ممنون میشم:
1-من تقریبا 2 سال برای موسسه عضو سازمان ملل در تهران روی فقر کار کردم، همسرم هم همین طور. اگه اینو توی مصاحبه بگیم تاثیر بدی داره واسشون ( البته همسرم ویزای همراه می خوان)؟
2-واسه ورود ژانویه کی برای ویزا اقدام کنم بهتره؟
خیلی لطف می کنید :)

setarehaf
June 23rd, 2012, 04:57 PM
سلام.
من الان ویزام به دستم رسید اما در کمال تعجب 3 ماه بیشتر انقضا نداره در صورتی که تو I20 تا 2015 یعنی 36 ماه دوره تحصیلم رو زده. کسی می دونه باید چی کار کنم خواهش می کنم کمک کنید... :((((((((((

a.mba
June 23rd, 2012, 11:17 PM
سلام.
من الان ویزام به دستم رسید اما در کمال تعجب 3 ماه بیشتر انقضا نداره در صورتی که تو I20 تا 2015 یعنی 36 ماه دوره تحصیلم رو زده. کسی می دونه باید چی کار کنم خواهش می کنم کمک کنید... :((((((((((

دوست عزیز اون سه ماه تاریخی هست که شما فرصت داری تا وارد امریکا بشید. (ویزای شما سینگل صادر شده) ولی وقتی که توی این سه ماه وارد امریکا شدید اقامت شما تا پایان I20 خواهد بود. مگر اینکه بخواهید از امریکا خارج بشید که در اونصورت دوباره باید ویزا بگیرید.

a.mba
June 23rd, 2012, 11:19 PM
دوستان لطف می کنید به این سوالای من جواب بدید ممنون میشم:
1-من تقریبا 2 سال برای موسسه عضو سازمان ملل در تهران روی فقر کار کردم، همسرم هم همین طور. اگه اینو توی مصاحبه بگیم تاثیر بدی داره واسشون ( البته همسرم ویزای همراه می خوان)؟
2-واسه ورود ژانویه کی برای ویزا اقدام کنم بهتره؟
خیلی لطف می کنید :)

راستش دوست عزیز معمولا توی مصاحبه راجع به همه چیز صحبت نمی شه و شما هم فقط جواب سؤالات آفیسر رو بده نه کم و نه بیش. برای Jan. هم به نظر من دیگه اکتبر اقدام کنید.

negarali
June 24th, 2012, 12:11 PM
سلام دوستاننمی دونم این سوال ها رو کجا باید می پرسیدم. لطفا راهنماییم کنید.من تازه I20 ام به امید خردا فردا پس فردا میاد.1- مراحل گرفتن ویزا را از کجا نگاه کنم؟2- نمونه متن ایمیلی که به سفارت ها باید بزنم کجا ببینم و همراه ایمیل چی بفرستم؟2- مدارک مورد نیاز را کجا ببینم؟متاسفم که سوالم خیلی ابتداییه. فروم از مطالب مختلف پره ولی انگار راهنما نداره که از کجا به کجا برسی. ممنونم

kpourang16
June 24th, 2012, 01:21 PM
سلام دوستاننمی دونم این سوال ها رو کجا باید می پرسیدم. لطفا راهنماییم کنید.من تازه I20 ام به امید خردا فردا پس فردا میاد.1- مراحل گرفتن ویزا را از کجا نگاه کنم؟2- نمونه متن ایمیلی که به سفارت ها باید بزنم کجا ببینم و همراه ایمیل چی بفرستم؟2- مدارک مورد نیاز را کجا ببینم؟متاسفم که سوالم خیلی ابتداییه. فروم از مطالب مختلف پره ولی انگار راهنما نداره که از کجا به کجا برسی. ممنونم

سلام دوست عزیز:)
اولاً تبریک بابت پذیرش:)
مراحل کار بدین صورت هست:

شما اول باید تصمیم بگیرین که کدوم سفارت میخاین برین...بعد اینکه سفارت موردنظر رو انتخاب کردین دو راه برای وقت گرفتن وجود داره: وقت معمولی و وقت اضطراری.

برای وقت معمولی، بیشتر دست آژانس های مسافرتی هست که باید به اونا پول بدین و وقت بخرین.
برای وقت emergency، یه ایمیل به سفارت میزنین و براشون توضیح میدین که چرا وقت اضطراری میخاین...اسکن فرم I-20 رو هم براشون ضمیمه میکنین...اینکه به چه آدرسی و با چه Subject باید ایمیل بزنین برای هر سفارت متفاوته و باید از سایت سفارت چک کنین...

مدارک موردنیاز هم تو سایت سفارت موجوده که باید از اونجا نگا کنین...ولی معمولاً همشون یه چیزه: فرم پذیرش، نامه فاند، Research Plan، Bank Statement، پاسپورت، عکس، فرم DS-160، Sevis Fee، رسید پرداخت 160 دلار و ...

اگه کمکی خواستین در هر مرحله ای، من در خدمتم (پیام خصوصی بدین لطفا)

Fate
June 26th, 2012, 11:55 PM
دوستانی که سفارت دبی رفتید برای ویزای دانشجویی؛
۱) آیا معمولا یک یا ۲ افسر ثابت مصاحبه می‌‌کنند؟
۲) کسی‌ اسم آنها را به خاطر دارد؟
یک مشکلی‌ برای یکی‌ از دوستانم پیش آماده که به اسم افسری که مصاحبه می‌‌کند نیاز است.
با سپاس فراوان از کمک شما.

Maschinenbau
June 27th, 2012, 04:18 AM
دوستانی که سفارت دبی رفتید برای ویزای دانشجویی؛
۱) آیا معمولا یک یا ۲ افسر ثابت مصاحبه می‌‌کنند؟
۲) کسی‌ اسم آنها را به خاطر دارد؟
یک مشکلی‌ برای یکی‌ از دوستانم پیش آماده که به اسم افسری که مصاحبه می‌‌کند نیاز است.
با سپاس فراوان از کمک شما.

در مورد سوال 1) خیر.
در مورد سوال 2) میتونید ایمیل بزنید سوالاتتون رو مستقیما از خود سفارت بپرسید احتمالا آدرسشون رو هم براتون میفرستند. :D آخه دوست شما چیکار این کارا داره؟ خب بلخره یکی مصاحبه میکنه!

reg2
June 28th, 2012, 11:24 AM
دوستان ویزای مالتی که داده میشه...باهاش میشه هر سفر خارجی رفت ...یا فقط اجازه چند بار ورود به ایران رو داریم؟

NaqmeK
June 28th, 2012, 06:06 PM
سلام
من قبلا 2 بار ویزای شنگن گرفتم، میخواستم بپرسم این کمک میکنه به راحتتر ویزا گرفتن و کوتاه شدن زمان کلیرنس. (فول فاند دکترا)
مرسی

reg2
June 28th, 2012, 07:47 PM
سلام
من قبلا 2 بار ویزای شنگن گرفتم، میخواستم بپرسم این کمک میکنه به راحتتر ویزا گرفتن و کوتاه شدن زمان کلیرنس. (فول فاند دکترا)
مرسی
yap...sort of...but what's the difference...ashghabat clears everyone after 10 days!!!

rashdy_chem
June 28th, 2012, 08:03 PM
دوستان ویزای مالتی که داده میشه...باهاش میشه هر سفر خارجی رفت ...یا فقط اجازه چند بار ورود به ایران رو داریم؟

بله همه جا میتونی بری ... ولی باید ویزای اون کشور رو هم بگیری :)

reg2
June 28th, 2012, 08:16 PM
بله همه جا میتونی بری ... ولی باید ویزای اون کشور رو هم بگیری :)

خوب میگیریم...مگه سخته ویزای اون کشور؟؟؟ به دانشجوها سخت میدن؟؟؟؟ من باید آلمان و ونیز رو ببینم حتما!!! :)

nastaran63
July 2nd, 2012, 09:37 PM
سلام بچه ها ، لطفا اگر اطلاعاتی دارید کمکم کنید، دوست من یه I20 واسش اومد که اسم همسرش توش نبود و دانشگاه یه I20 دیگه واسش صادر کرد، تو این فاصله که برسه به ایران از همسرش جدا شده، حالا می تونه با همونی که اول واسش فرستادن و اسم همسرش نبود اقدام کنه یا باز باید به دانشگاه بگه تا یه جدید صادر کنن؟ (اینم شانس ایناست :confused:)

mehdi_o
July 3rd, 2012, 03:43 PM

در مورد 1- ابتدا باید از یکی از کشورهای دروبر یه وقت مصاحبه بگرین. برای اینکار باید فرم DS160 رو پر کنید. بعد برین تو سایت سفارت آمریکا تو اون کشور ببیند چه مدارکی لازمه! معمولا DS160 یا اسکن پاسپورت و اسکن I-20 رو ازتون میخان. 2- اینکه چی تو متن بنویسین و سابجکت ایمیل چی باشه رو تو سفارت اون کشور نوشته.
بهر حال شما برای اینکه به کلاسای این ترم برسی باید وقت اضطراری بگیرین که حتی برای اون هم یکیمی دیره . اگر خدایی نکرده موفق نشدین باید برای ترم بعد دیفر کنید.
البته امیدوار باشید. انشالا بهتون وقت میدن. (دوبی و ترکمنستان رو حتما امتحان کنید)
موفق باشید

smaks
July 4th, 2012, 10:38 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یک سوالی دارم، به نظر شما کدوم یک از این دو حالت احتمال گرفتن ویزا براش بیشتر؟ خانومی که میخاد برای f1 اپلی کنه و از فامیل درجه یک هم تو usa داره (برادر یا خواهر).
حالته اول اینکه وقته مصاحبه بگه مجرد هست حالت دوم اینکه متاهل هست همسرش 2 ماه هست که رفته USA و وقتی که همسرش DS رو پر کرده بود مجرد بود و بعدش ازدواج کردن و همسرش رفته .
ممنون می شم اگه راهنمایی کنید

drhan
July 5th, 2012, 02:23 PM
سلام
f1 تا کی میتونه وارد امریکا شه؟یعنی اگه از شروع کلاسا چند روز گذشته باشه می تونه وارد شه؟

atihana
July 5th, 2012, 11:05 PM
سلام
f1 تا کی میتونه وارد امریکا شه؟یعنی اگه از شروع کلاسا چند روز گذشته باشه می تونه وارد شه؟

توی I-20 نوشته شده تا کی میتونید وارد امریکا شوید. معمولآ ۲ یا ۳ روز بعداز شروع کلاسا ست البته فکر کنم باز بستگی به دانشگاه داره چند روز بعد باشه! بعضی دانشگاه یک نامه ی می تونند صادر کنند که بعد از تاریخ نوشته شده در I-20 هم بتونید وارد امریکا شوید اما اگر به اون تاریخ هم نتونید برسید باید defer کنید برای ترم بعد و I-20 جدید بگیرید.

aragornna
July 7th, 2012, 04:48 PM
سلام f1 تا کی میتونه وارد امریکا شه؟یعنی اگه از شروع کلاسا چند روز گذشته باشه می تونه وارد شه؟ سلام، باید تا قبل از تاریخی‌ که توی I20 نوشته وارد شین، اگه حتا یک روز بعد از اون وارد شین ممکنه ایراد بگیرن و اذیتتون کنن، اگه میخواید دیرتر برید، از دانشگاه تقاضای late arrival letter بکنید. تا ۴،۵ روز رو که ۹۹% میدن، بعضی‌ از دانشگاه‌ها بیشتر هم میدن.

aida8404
July 9th, 2012, 08:05 PM
دوستان یه سوال دارم نمیدونم میتونم اینجا مطرح کنم یا خیر (اگه اشتباه لطفا مدیران جابجا کنن). ایا با ویزای f1 میتونم off campus کار کنم؟ منظورم اون کارایی هست که در page دانشگاه ارایه میدن. مرسی

mahdin
July 11th, 2012, 01:42 PM
دوستان من خيلي گشتم اما صحبتي راجع به ويزاي j1 نديدم. من فول فاند دارم از يكي از دانشگاههاي امريكا و ازم خواستن نوع ويزايي كه مي خوام (f1 يا j1) رو سريعتر تعيين كنم اما من زياد نمي دونم چه فرقي دارند. لطفا اگه كسي اطلاعاتي داره بگه چون 1 روز بيشتر وقت ندارم

kpourang16
July 11th, 2012, 06:50 PM
دوستان من خيلي گشتم اما صحبتي راجع به ويزاي j1 نديدم. من فول فاند دارم از يكي از دانشگاههاي امريكا و ازم خواستن نوع ويزايي كه مي خوام (f1 يا j1) رو سريعتر تعيين كنم اما من زياد نمي دونم چه فرقي دارند. لطفا اگه كسي اطلاعاتي داره بگه چون 1 روز بيشتر وقت ندارم

ویزای J1 توریستی هست و برای دوره های تحقیقاتی (مثل Postdoc) صادر میشه...بقیه (لیسانس، فوق و دکترا) باید ویزای F1 (دانشجویی) بگیرن!

mohammad81
July 12th, 2012, 01:19 PM
فوری!!!
من دیروز به سفارت دوبی ایمیل زدم و امروز بهم جواب دادن و برای آکوست وقت دادن!
اما الا یه مشکل دیگه دارم! آی-20 خودم اومده. اما برای همسرم نه! برای همسرم هم باید حتما آی-20 صادر بشه؟ الان این وقتی که به من دادن فقط برای منه یا برای همسرم هم هست؟
ممکنه به همسرم هم همزمان ویزا بدن؟
آخه آخر ایمیل نوشته که اگر همسر دارین مدارک ازدواجتون رو هم بیارین.
اگه کسی راهنماییم کنه خیلللللللللللللی ممنون میشم.

NewOne2012
July 13th, 2012, 12:47 PM
سلام

اگر سوالام ابتدایی هست ببخشید. :confused:
برای 2 تا F1 (زن و شوهر هر دو دانشجو) و یک F2 (کودک)
1.چند تا پین باید بخریم؟
2.چند تا درخواست وقت باید ایمیل کنیم؟ (می خواهیم با هم مصاحبه شویم)
3.تا جایی که می دانم باید 2 تا SEVIS بخریم. درسته؟

پیشاپیش ممنون از جواب شما. :cool:

drhan
July 13th, 2012, 01:39 PM
سلام

اگر سوالام ابتدایی هست ببخشید. :confused:
برای 2 تا F1 (زن و شوهر هر دو دانشجو) و یک F2 (کودک)
1.چند تا پین باید بخریم؟
2.چند تا درخواست وقت باید ایمیل کنیم؟ (می خواهیم با هم مصاحبه شویم)
3.تا جایی که می دانم باید 2 تا SEVIS بخریم. درسته؟

پیشاپیش ممنون از جواب شما. :cool:

یک پین کافیه.

mehdi_o
July 14th, 2012, 01:08 PM
سلام ،
من شنیدم ویزای مولتیپل تا 2 سال فرصت داره برای اینکه وارد خاک آمریکا بشی! این درسته؟ اگه آره برای گرفتنش باید به آفیسر بگیم ویزای مولتی میخایم؟ شنیدم ترکمنستان مولتی صادر میکنه . درباره دوبی چی ؟! میدونید مولتی صادر میکنه یا نه؟
مرسی

mahdin
July 14th, 2012, 02:16 PM
ویزای J1 توریستی هست و برای دوره های تحقیقاتی (مثل Postdoc) صادر میشه...بقیه (لیسانس، فوق و دکترا) باید ویزای F1 (دانشجویی) بگیرن!

خوب خود دانشگاه داره افر ميده اين ويزا رو از طرفي من RA هستم و فول فاند و شرايط ويزاي J رو دارم. توي اين مدت تحقيق كردم ديدم يه سري مزايا داره نسبت به F مثل اينكه كسي كه j1 داره قابليت دريافت ssn رو داره و همراهش هم بدون تبديل ويزا مي تونه كار يا تحصيل كنه. تنها ايرادش هم اينه كه در انتهاي ويزا 2 سال بايد به كشورت برگردي كه البته اين بند قابل ادعاست و ميشه حذفش كرد.
به نظر شخص من اگر كسي شرايط اخذش رو داشته باشه ويزاي خوبيه

stranger2012
July 17th, 2012, 09:13 PM
من پذیرش از تگزاس ای اند ام دارم
در حال حاضر سال اول مسترم رو تو نروژ تموم کردم
هر دو جا رشته ام مهندسی صنایع است
توی فرانکفورت ریجکتم کردند چون گفتند که اولا شما داری نروژ درس می خونی پس هدفت چیه که می خوای بری آمریکا دوباره مستر شروع کنی ؟ در حالی که تگزاس گفته تعدادی از واحدهامو قبول می کنه و تفاوت سطح این دو دانشگاه قابل مقایسه نیست
دوما شما ازدواج کردی و این به معنای اینه که شما می خوای با همسرت مهاجرت کنی ( د رحالی که همسرم اصلا برای ویزا همراهم نبوده ) اما اسم ایشون رو به عنوان همراه در DS160 وارد کرده بودم
حالا چون In-state scholarship دارم ، دلم می خواد دوباره از دبی اقدام کنم
این بار تو DS160 اسمی از همراه نیاوردم و می خوایم همسرم دیرتر بیاد؛ می خوام بگم تنها میرم
سوالات من :
1) آیا اصلا خوبه که دوباره اقدام کنم؟
2) آیا دبی راحت تر از اروپا ویزا میده و با پرونده های ایرانیها آشناتر است ؟( من تنها غیر آلمانی فرانکفورت بودم )
3) با توجه به تغییر گفته شده و گرفتن نامه Job offer از شرکت قبلیم برای برگشت و نامه اشتغال به کار همسرم در ایران و نامه قبولی تعدادی از واحدهام در تگزاس اگر نکته دبگه ای جهت بهبود پرونده به ذهنتون میرسه ممنون میشم بهم بگید.

hope
July 18th, 2012, 04:19 AM
من پذیرش از تگزاس ای اند ام دارم
در حال حاضر سال اول مسترم رو تو نروژ تموم کردم
هر دو جا رشته ام مهندسی صنایع است
توی فرانکفورت ریجکتم کردند چون گفتند که اولا شما داری نروژ درس می خونی پس هدفت چیه که می خوای بری آمریکا دوباره مستر شروع کنی ؟ در حالی که تگزاس گفته تعدادی از واحدهامو قبول می کنه و تفاوت سطح این دو دانشگاه قابل مقایسه نیست
دوما شما ازدواج کردی و این به معنای اینه که شما می خوای با همسرت مهاجرت کنی ( د رحالی که همسرم اصلا برای ویزا همراهم نبوده ) اما اسم ایشون رو به عنوان همراه در DS160 وارد کرده بودم
حالا چون In-state scholarship دارم ، دلم می خواد دوباره از دبی اقدام کنم
این بار تو DS160 اسمی از همراه نیاوردم و می خوایم همسرم دیرتر بیاد؛ می خوام بگم تنها میرم
سوالات من :
1) آیا اصلا خوبه که دوباره اقدام کنم؟
2) آیا دبی راحت تر از اروپا ویزا میده و با پرونده های ایرانیها آشناتر است ؟( من تنها غیر آلمانی فرانکفورت بودم )
3) با توجه به تغییر گفته شده و گرفتن نامه Job offer از شرکت قبلیم برای برگشت و نامه اشتغال به کار همسرم در ایران و نامه قبولی تعدادی از واحدهام در تگزاس اگر نکته دبگه ای جهت بهبود پرونده به ذهنتون میرسه ممنون میشم بهم بگید.

بله حتما دوباره اقدام کنید. فرانکفورت اخیرا خیلی ایرانی ها رو برای گرفتن ویزا اذیت کرده. اون آفیسری که خیلی دوست داره فارسی حرف بزنه عینا همین حرفها رو به دوست من هم زده (گفته بیا آلمان درس بخون!، چرا فلان دانشگاه برو اون یکی خیلی بهتره و ... حرفهای عجیب غریب). برای همین اصلا از ریجکت شدن در فرانکفورت نگران نشید.
الان آنکارا، ایروان و عشق آباد و دوبی خوب دارند به دانشجوها ویزا میدن، خیلی ها هم متاهل هستن. پیشنهاد میکنم بخش نتایج مصاحبه (http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?41-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87%E2%80%8C%DB%8 C-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87) این سفارت ها رو بخونید.
موفق باشید

KavehKaveh
July 19th, 2012, 01:44 AM
دوستان من تازه پذیرشم اومده و میخوام برای قبرس اقدام کنم ، به نظرتون ظرف 3 هفته اینا کلیر میکنن یا جزو محالاته ؟

hope
July 19th, 2012, 02:05 AM
دوستان من تازه پذیرشم اومده و میخوام برای قبرس اقدام کنم ، به نظرتون ظرف 3 هفته اینا کلیر میکنن یا جزو محالاته ؟

اینجا رو ببینید: فایل های دیتابیس زمان کلیرنس (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?45515-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%B3-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-(%D9%84%D8%B7%D9%81%D8%A7-%D9%BE%D8%B1-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF))

kpourang16
July 19th, 2012, 09:35 PM

من و همسرم دقیقاً سر سه هفته کلیر شدیم و اصلاً محال نیست!:) البته اگه دکترای فول فاند هستین برین قبرس در غیراین صورت هیچ تضمینی برای گرفتن ویزا نیست!:)

stranger2012
July 20th, 2012, 07:04 PM
بله حتما دوباره اقدام کنید. فرانکفورت اخیرا خیلی ایرانی ها رو برای گرفتن ویزا اذیت کرده. اون آفیسری که خیلی دوست داره فارسی حرف بزنه عینا همین حرفها رو به دوست من هم زده (گفته بیا آلمان درس بخون!، چرا فلان دانشگاه برو اون یکی خیلی بهتره و ... حرفهای عجیب غریب). برای همین اصلا از ریجکت شدن در فرانکفورت نگران نشید.
الان آنکارا، ایروان و عشق آباد و دوبی خوب دارند به دانشجوها ویزا میدن، خیلی ها هم متاهل هستن. پیشنهاد میکنم بخش نتایج مصاحبه (http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?41-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87%E2%80%8C%DB%8 C-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87) این سفارت ها رو بخونید.
موفق باشید

حالا این دوستتون تو بار دوم موفق شد تا ویزا بگیره ؟ از کجا اقدام کرد؟
آیا راجع به علت ریجکتش ازش سوال کردن؟ چه مدارک جدیدی ارائه داد؟
بازم ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید در اختیارم بذارید.
فکر می کنید هنوز شانسی دارم؟:(

massoudmalaki
July 22nd, 2012, 05:42 PM
سلام. چند تا سوال دارم، اگه پیش و پا افتاده س ببخشید دیگه

1- بلافاصله بعد از مصاحبه، به شخص میگن که ویزا گرفتی یا نه؟
2- مالتیپل بودن ویزا به چی ربط داره؟ من برام مهمه که اگه بتونم ویزای مالتیپل بگبرم؟ جربانش چطوریه؟
3- پروسه بعد از وبزا که کلیر شدن هست چقدر ریسک داره که به بن بست برسه؟ کی به شخص کلیر میده (در همان سفارت بررسی میشه؟)؟ من که مشکل سیاسی یا ... ندارم هم باید نگران این کلیر باشم یا مشکلی نیست؟
4- متوسط زمان کلبر شدن برای فردی که فاند کامل و سربازی مربازی را گذرانده چقدره؟
6- بعد از کلیر شدن آیا مرحله دیگری هم باقی هست؟
7- مگه داشتن ویزا شرط ورود به خاک آمریکا نیست؟ خوب این بحث اجباری کلیر شدن بعد از ویزا برای چیه؟

ممنون میشم از دوستان توضیح بدند هر چند که بعضی از سوالام به ذهنش بیهوده بیاد.

hmoein
July 24th, 2012, 12:44 AM
سلام دوستان

من یک مشکلی برخوردم، خواستم دوستانی که تجربه دارند راهنمایی ام کنند.

من از دانشگاهی تو امریکا پذیرش دارم و برای ویزا هم اقدام کردم، ترکیه، منتظر کلیرنس هستم و اگر مشکلی پیش نیاد به احتمال زیاد تا هفته دیگه کلیرم میاد ...
از طرف دیگه با یک استاد تو کانادا کلی وقته در تماسم بالاخره داره درست میشه پذیرشم برای ترم ژانویه بشه احتمالاً ممکن هم هست بندازه جلو برای فال به هر صورت ترجیح من دانشگاه کانادایی است! وقتی پذیرشم بیاد برای ویزای کانادا می خوام اقدام کنم.

حالا سوال اساسی من اینجا ست که با پذیرش و به خصوص ویزای آمریکا چه کنم که در آینده برام بد نشه؟
1. برم و ویزا رو بگیرم بعدا اگر کانادا جور شد نرم و بی خیال برم کانادا؟
2. برم ویزا رو بگیرم بعدشم برم آمریکا شروع کنم یک ترم! بعد ترنسفر کنم به کانادا؟ اصلا این شدنیه؟
3. اصلا نرم و ویزا رو پیک آپ نکنم؟

نگرانم در آینده اگر بخوام برای پست داک یا کار برم آمریکا برای ویزا مشکل پیش بیاد برام!

خیلی ممنونم

amir_rafie
July 24th, 2012, 08:32 AM
سلام،
من الان دانشجوی فوق هستم در يه دانشگاه مالزی ،،، مدرک IELTS هم تا يکی دو هفته ديگه Expire ميشه ...

حقيقتا واسه PHD هم نميخوام بخونم، الان با شرايط فعليم ميتونم از يه کالج برای دوره زبان پذيرش بگيرم؟! بهم ويزا ميدن به نظرتون؟ (با توجه به تجربه مشابه اگه داشتين تا حالا) ... ممنون ميشم کمک کنيد.. راهکار ديگه اي هم اگه داريد لطفا دريغ نکنيد. مرسی خيلی.

hmoein
July 25th, 2012, 12:56 PM
سلام دوستان

من یک مشکلی برخوردم، خواستم دوستانی که تجربه دارند راهنمایی ام کنند.

من از دانشگاهی تو امریکا پذیرش دارم و ...

خیلی ممنونم

خواستم این رو اضافه کنم که اگر ویزای f1 رو بگیرم برای ویزای کانادام مشکل زا نمی شه که تو پاس ام برای فال ویزای آمریکا دارم؟!

ممنون

hadi.shagerdi
July 28th, 2012, 03:03 PM
سلام. چند تا سوال دارم، اگه پیش و پا افتاده س ببخشید دیگه

1- بلافاصله بعد از مصاحبه، به شخص میگن که ویزا گرفتی یا نه؟
2- مالتیپل بودن ویزا به چی ربط داره؟ من برام مهمه که اگه بتونم ویزای مالتیپل بگبرم؟ جربانش چطوریه؟
3- پروسه بعد از وبزا که کلیر شدن هست چقدر ریسک داره که به بن بست برسه؟ کی به شخص کلیر میده (در همان سفارت بررسی میشه؟)؟ من که مشکل سیاسی یا ... ندارم هم باید نگران این کلیر باشم یا مشکلی نیست؟
4- متوسط زمان کلبر شدن برای فردی که فاند کامل و سربازی مربازی را گذرانده چقدره؟
6- بعد از کلیر شدن آیا مرحله دیگری هم باقی هست؟
7- مگه داشتن ویزا شرط ورود به خاک آمریکا نیست؟ خوب این بحث اجباری کلیر شدن بعد از ویزا برای چیه؟

ممنون میشم از دوستان توضیح بدند هر چند که بعضی از سوالام به ذهنش بیهوده بیاد.
تا اونجا که بتونم کمکتون می کنم
1. میگن که ویزات Approve شده، حالا یا کلیرنس میخوره یا نه میگن فردا پس فردا آماده هست.
2. مالتیپل بودن ویزا بیشتر به سفارت ربط داره، چون برای مثال عشق آباد به رشته های حساس هم مالتیپل میده!
3. کمتر پیش میاد که در پروسه کلیرنس ریجکت بشید. اگه مطمئن هستید که مشکل کار حساس چه سیاسی چه علمی ندارید پس نیازی به نگرانی نیست.
4. بسته به سفارت متفاوته. میتونید از دیتابیس استفاده کنید.
5. پیکاپ ویزا و بستن بار سفر
6. بعد از اینکه شما مرحله کلیرنس را به سلامت رد کردید، ویزای آمریکا صادر میشه براتون