PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش های خاص در مورد ویزای F1 (مواردی که تاپیک جداگانه ندارند)

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7

mlina
July 28th, 2012, 04:31 PM
سلام بچه ها من يه سري سوال دارم.اگه كسي ميدونه به سوالام جواب بده و من ممنون ميشم خيلي.
من 2 سال پيش از امريكا مستر پذيرش گرفتم.رفتم سفارت ولي تو دبي رد شدم.دليلشم اين بود كه گفتن داداشت اونجاست و احتمالا تو ديگه برنميگردي.واسه همين ردم كردن.
6ماه بعد دوباره رفتم سفارت و بازم با يه پذيرش ديگه از همون دانشگاه ردم كردن تو قبرس.دليلشم اين بود كه تو ميري و بر نميگردي چون داداشت اونجاست.(عجب منطقي دارن اينا)
1 سال بعد دوباره رفتم با يه پذيرش جديد البته با فاند سفارت تركيه.اونجا بازم به همون دليل كذايي ردم كردن.
چاره اي نبود به جز اينكه از يه كشور ديگه اقدام كنم.واسه همين از آلمانم پذيرش گرفتم تو رشته علوم تغذيه.واسه دوره مستر.واسه ويزا هم اقدام كردم و الانم ويزاي آلمان تو پاسم خورده و 2 هفته ديگه كلاس هام شرو ميشه..ولي قبل ويزا واسه رشتم تو يكي از دانشگاه هاي امريكا واسه دكترا پذيرش گرفتم.الانم ميخوام برم ارمنستان واسه مصاحبه ويزا.به نظرتون احتمال داره بهم اين دفعه ويزا بدن؟
الان كه ميخوام برم مادرم و پدرم گرين كارت گرفتن. ضمن اينكه ويزاي آلمانم تو پاسم خورده.به علاوه سه بارم رد شدم تا حالا. به نظرتون چه كار كنم؟
ممنونم بهم جواب بدين

hadi.shagerdi
July 28th, 2012, 05:35 PM
سلام بچه ها من يه سري سوال دارم.اگه كسي ميدونه به سوالام جواب بده و من ممنون ميشم خيلي.
من 2 سال پيش از امريكا مستر پذيرش گرفتم.رفتم سفارت ولي تو دبي رد شدم.دليلشم اين بود كه گفتن داداشت اونجاست و احتمالا تو ديگه برنميگردي.واسه همين ردم كردن.
6ماه بعد دوباره رفتم سفارت و بازم با يه پذيرش ديگه از همون دانشگاه ردم كردن تو قبرس.دليلشم اين بود كه تو ميري و بر نميگردي چون داداشت اونجاست.(عجب منطقي دارن اينا)
1 سال بعد دوباره رفتم با يه پذيرش جديد البته با فاند سفارت تركيه.اونجا بازم به همون دليل كذايي ردم كردن.
چاره اي نبود به جز اينكه از يه كشور ديگه اقدام كنم.واسه همين از آلمانم پذيرش گرفتم تو رشته علوم تغذيه.واسه دوره مستر.واسه ويزا هم اقدام كردم و الانم ويزاي آلمان تو پاسم خورده و 2 هفته ديگه كلاس هام شرو ميشه..ولي قبل ويزا واسه رشتم تو يكي از دانشگاه هاي امريكا واسه دكترا پذيرش گرفتم.الانم ميخوام برم ارمنستان واسه مصاحبه ويزا.به نظرتون احتمال داره بهم اين دفعه ويزا بدن؟
الان كه ميخوام برم مادرم و پدرم گرين كارت گرفتن. ضمن اينكه ويزاي آلمانم تو پاسم خورده.به علاوه سه بارم رد شدم تا حالا. به نظرتون چه كار كنم؟
ممنونم بهم جواب بدين
کیستون خیلی پیچیده است. من اگه جای شما بودم با اعتماد به نفس و آمادگی کامل برای تمامی سوالات میرفتم و آفیسر رو قانع میکردم که به دلیل اینکه امریکا پیشرو در زمینه علمه به المان ترجیح میدم و از این توجیحات قانع کننده. مشکل شما Social Tie هست که با گرین کارت پدر و مادرتون یک کمی هم سخت تر شده. اگه بتونین دلیل محکم برای برگشتتون به ایران بیارین که مشکل برادر و پدر و مادرتون رو حل کنه. اعتماد به نفس هم نصف راه حله.

mmsh81
July 31st, 2012, 07:59 AM
ممنونم بهم جواب بدين

به نظر من دوباره اقدام کن چون اخیرا" سوالات مربوط به برگشتن رو نمیپرسن.

emtin
August 2nd, 2012, 01:38 PM
بچه ها لطفا یک لینک توی اینجا به من معرفی کنید برای سوال های متداول در وقت سفارت...ممنون میشم...

nima-javan
August 4th, 2012, 10:08 AM
سلام دوستان.چند تا سوال ازتون داشتم.من دکتر دامپزشک هستم و خواهرم پزشک.هر دومون معدل خوب و مقاله معتبر نداریم.هر دو از 1 برنامه certificate of cytotechnology یک ساله از دانشگاه california state university پذیرش گرفتیم و هر دو در گرفتن وقت از آنکارا نا موفق بودیم و روز 29 آگوست از عشق آباد وقت گرفتیم.خواهر من متاهل هستن و برای شوهرشون هم واسه ویزای f2 می خوان اقدام کنند و من مجرد هستم.چند تا سوال ازتون داشتم و خواهشمندم راهنمائی ام کنید.

1.به طور کلی عیبی نداره که هردومون در 1 روز و برای 1 رشته در 1 سفارت بریم مصاحبه؟؟یعنی آفیسر سفارت خونه به علت اینکه خواهر برادریم ،ریجکتمون نمی کنه؟؟بهتر نیست روز مصاحبه یا محل مصاحبه ما متفاوت باشه؟؟
2.چقدر احتمال داره که به ما ویزا بدن؟با توجه به اینکه من 2 تا ریجکتی ویزای توریستی شینگن دارم ولی خواهرم 2 تا ویزای شینگن دارن(اصولا ویزای توریستی 1 کشور به ویزای تحصیلی امریکا مربوط هست؟) و اینکه رشته ای که پذیرش گرفتیم هم اونقدر ها معتبر نیست و ما ازش به عنوان کلیدی برای ورود به آمریکا داریم استفاده می کنیم تا بتونیم تو دوره های کاپلان شرکت کنیم نه اینکه بخوایم صرفا اون رشته رو بخونید .در ضمن هر دو از بیمارستان داخل ایران scholarship letter داریم که قراره 15000$ برای طی کردن این دوره به ما اختصاص بدن و بعد از طی کردن این دوره هم تو اون بیمارستان ها قراره مشغول به کار بشیم(البته این نامه ها فرمالیته است و به خاطر آشنائی با مدیران اون 2 بیمارستان به ما داده شده).این scholarship letter و مبلغ فاند در I-20 هم ثبت شده.هر دو 1 سند مالکیت و حدود 40000 $ bank statement هم داریم.
3.با توجه به مسائل فوق،پیشنهادتون چیه؟؟لطفا راهنمائی کنید.ممنون

mlina
August 4th, 2012, 04:30 PM
ممنونم بهم جواب بدين.........استرس دارمممممممممممممممممممممم مممممممممممممممممممممممم

Gela
August 4th, 2012, 06:43 PM
ممنونم بهم جواب بدين.........استرس دارمممممممممممممممممممممم مممممممممممممممممممممممم

یعنی چی که چکار کنید؟ مگه چند راه دارید؟ راهنمایی خاصی نمیشه کرد
اگر مایل هستید شانستون رو برای آمریکا امتحان کنید برید سفارت و مصاحبه کنید. اگر گرفتید که مبارکتون باشه، اگر نشد هم آلمان رو دارید!

s2233
August 5th, 2012, 12:15 PM
دوستان یه سوال مهم:
هم توی I-20 من و هم توی I-20 همسرم به عنوان همراه من خورده که "The student is expected to report to school no later than 01/01/2013" این یعنی این که خانوم من هم باید تا این تاریخ وارد آمریکا شه یا میتونن بعد از من هم وارد شن؟
ممنون :)

arsam12
August 5th, 2012, 02:30 PM
من امروز ویزامو از دبی گرفتم. سینگل هست و برای 3 ماه اعتبار داره. میخواستم بدونم بعد از تموم شدن اعتبارش باید چیکار کنم؟ چون من برا لیسانس دارم میرم و دوره تحصیلی من 4 ساله.

hope
August 5th, 2012, 05:10 PM
من امروز ویزامو از دبی گرفتم. سینگل هست و برای 3 ماه اعتبار داره. میخواستم بدونم بعد از تموم شدن اعتبارش باید چیکار کنم؟ چون من برا لیسانس دارم میرم و دوره تحصیلی من 4 ساله.
با ويزاي سينگل يكبار ميتونيد وارد امريكا بشيد و تا آخر تحصيل بمونيد. در صورتيكه بين تحصيل از امريكا خارج بشين بايد دوباره براي گرفتن ويزا اقدام كنيد

reza_ah65
August 7th, 2012, 01:05 AM
سلام
من یه سئوال دارم که تو تاپیک دیگه مطرح شده قبلا ولی هیشکی جواب نداده لطفا اگر کسی میدونه کمکم کنه !
من برای مستر بدون فاند رفتم مصاحبه و کلیر خوردم و منتظرم ولی بعد از مصاحبه از یه جای دیگه برای دکترا برای ترم زمستون پذیرش گرفتم ! حالا میخوام بدونم حتما باید برای مستر ترم پاییزم ثبت نام کنم بعد برم دانشگاه دکترا یا میتونم بدون ثبت نام ویزامو عوض کنم ! البته برای FMJvisa ایمیل زدم فعلا جواب ندادن.

mmsh81
August 7th, 2012, 01:40 AM
سلام
من یه سئوال دارم که تو تاپیک دیگه مطرح شده قبلا ولی هیشکی جواب نداده لطفا اگر کسی میدونه کمکم کنه !
من برای مستر بدون فاند رفتم مصاحبه و کلیر خوردم و منتظرم ولی بعد از مصاحبه از یه جای دیگه برای دکترا برای ترم زمستون پذیرش گرفتم ! حالا میخوام بدونم حتما باید برای مستر ترم پاییزم ثبت نام کنم بعد برم دانشگاه دکترا یا میتونم بدون ثبت نام ویزامو عوض کنم ! البته برای FMJvisa ایمیل زدم فعلا جواب ندادن.

سلام دوست عزیز
اگه ترم پاییز پذیرش میگرفتید میشد انتقال بدید ولی چون ترم بهار آینده هستید باید حتما از طرف یه دانشگاه به ICE اعلام بشه که ثبت نام کردید وگرنه ویزا باطل میشه.

amirmotiee
August 7th, 2012, 09:37 AM
سلام . وقتون بخير چند تا سوال داشتم لطفا راهنمايم كنيد .
من دنبال گرفتن پذيرش دانشجويي براي آمريكا هستم چون دايم اونجاست .
ميخواستم ببينم معدلم 13.5 از دانشگاه خاوران مشهد براي زبان هم دارم ميخونم .
متاهل هستم بايد چكار كنم ؟
وكيل گرفتم ميگه برات از دانشگاه ها كانديشنال ميگيرم كه بري اصلا اينجوري ويزا ميدن ؟
براي امريكا ايلس و تافل فرقي مي كنه ؟
همه دانشگاه ها GRE مي خوان ؟

kpourang16
August 8th, 2012, 09:27 PM
سلام . وقتون بخير چند تا سوال داشتم لطفا راهنمايم كنيد .
من دنبال گرفتن پذيرش دانشجويي براي آمريكا هستم چون دايم اونجاست .
ميخواستم ببينم معدلم 13.5 از دانشگاه خاوران مشهد براي زبان هم دارم ميخونم .
متاهل هستم بايد چكار كنم ؟
وكيل گرفتم ميگه برات از دانشگاه ها كانديشنال ميگيرم كه بري اصلا اينجوري ويزا ميدن ؟
براي امريكا ايلس و تافل فرقي مي كنه ؟
همه دانشگاه ها GRE مي خوان ؟

سلام دوست عزیز:)

منم متاهل هستم و الان تو آمریکا دکترا میخونم:) وکیل و اینا هیچ کاری نمیکنن واست و فقط پول میگیرن ازت! بهتره که خودت دست به کار بشی! تافل و ایلتس فرقی نداره ولی حتماً باید GRE داشته باشی!
اگه کمکی خواستی در خدمتم (پیام خصوصی بده)

Ali_tabasi
August 9th, 2012, 04:08 PM
با سلام نمیدونم سوالم رو دارم جای درستی مطرح میکنم یا نه؟ممنون میشم پاسخ بدین
من دانشگاه لیسانسم دانشگاه امام حسین بود البته سپاهی نبودم دانشگاه ارشدم هم دانشگاه تهرانه،مهندسی مکانیک میخونم،معدلم 17 چند تا مقاله هم دارم میخواستم بدونم با توجه به دانشگاه لیسانسم شانس گرفتن ویزا رو دارم یا نه؟

kpourang16
August 10th, 2012, 10:57 PM
با سلام نمیدونم سوالم رو دارم جای درستی مطرح میکنم یا نه؟ممنون میشم پاسخ بدین
من دانشگاه لیسانسم دانشگاه امام حسین بود البته سپاهی نبودم دانشگاه ارشدم هم دانشگاه تهرانه،مهندسی مکانیک میخونم،معدلم 17 چند تا مقاله هم دارم میخواستم بدونم با توجه به دانشگاه لیسانسم شانس گرفتن ویزا رو دارم یا نه؟

سلام دوست عزیز،

اگه شما پروژه ای مربوط به سپاه و وزارت دفاع انجام ندادی و مقالات هم در زمینه های موشک و بمب و ... نیست به راحتی میتونی ویزا بگیری! پس نگران نباش و دست به کار شو!:)

nima-javan
August 12th, 2012, 01:26 PM
سلام دوستان.برای روز مصاحبه official transcript حتما لازمه یا با ترجمه unofficial transcript که باهاش پذیرش گرفتم کافیه؟؟در ضمن،ایا اگر از 2 بانک bank statement بگیریم به نفعمونه یا از 1 حساب؟؟

kpourang16
August 12th, 2012, 10:15 PM
سلام دوستان.برای روز مصاحبه official transcript حتما لازمه یا با ترجمه unofficial transcript که باهاش پذیرش گرفتم کافیه؟؟در ضمن،ایا اگر از 2 بانک bank statement بگیریم به نفعمونه یا از 1 حساب؟؟

مدارکتون (هرچی که دارین) باید حتماً Official باشه...BS بستگی به خودتون داره...بعضی از دوستان از یه حسابی که دارن یه BS کم تهیه میکنن و از یکی دیگه (مثلاً مال پدر یا مادر یا ...) با مبلغ بالاتر تهیه میکنن...اول اون کمه رو نشون میدن اگه گیر دادن اون زیاده رو هم نشون میدن:)
البته این کارا برا زمانی هس که شما فاند ندارین و یا پارشیال فاند هستین...اگه فول فاند دارین ازتون چیزی نمیخان، همون یه دونه ببرین کافیه!:)

nima-javan
August 12th, 2012, 11:20 PM
مدارکتون (هرچی که دارین) باید حتماً Official باشه...BS بستگی به خودتون داره...بعضی از دوستان از یه حسابی که دارن یه BS کم تهیه میکنن و از یکی دیگه (مثلاً مال پدر یا مادر یا ...) با مبلغ بالاتر تهیه میکنن...اول اون کمه رو نشون میدن اگه گیر دادن اون زیاده رو هم نشون میدن:)
البته این کارا برا زمانی هس که شما فاند ندارین و یا پارشیال فاند هستین...اگه فول فاند دارین ازتون چیزی نمیخان، همون یه دونه ببرین کافیه!:)
من فاند ندارم.1 نامه از 1 بیمارستان خصوصی جور کردم که برای طی کردن 1 دوره 1 ساله 15000$ به من می دن و وقتی هم برگردم تو همین بیمارستان با ماهی 5000$ استخدام می شم.نامه فرمالیته است ولی سربرگ و مهر بیمارستان و امضای رئیس بیمارستان رو داره.تو I-20 هم نوشته SCHOLARSHIP : 15000$ .با این اوصاف بهتر نیست تو 1 حساب 15000$ بذارم (مثلا اون بیمارستان بهم داده) و 1 حساب دیگه هم داشته باشم که BS خودم رو نشون بده؟
مرسی که جواب می دین

kpourang16
August 14th, 2012, 07:29 AM
من فاند ندارم.1 نامه از 1 بیمارستان خصوصی جور کردم که برای طی کردن 1 دوره 1 ساله 15000$ به من می دن و وقتی هم برگردم تو همین بیمارستان با ماهی 5000$ استخدام می شم.نامه فرمالیته است ولی سربرگ و مهر بیمارستان و امضای رئیس بیمارستان رو داره.تو I-20 هم نوشته SCHOLARSHIP : 15000$ .با این اوصاف بهتر نیست تو 1 حساب 15000$ بذارم (مثلا اون بیمارستان بهم داده) و 1 حساب دیگه هم داشته باشم که BS خودم رو نشون بده؟
مرسی که جواب می دین

شما دارین میگین تو I-20 نوشته Scholarship:$15000. خب این یعنی فاند دیگه!!! یا من اشتباه فهمیدم؟

nima-javan
August 14th, 2012, 11:45 PM
شما دارین میگین تو I-20 نوشته Scholarship:$15000. خب این یعنی فاند دیگه!!! یا من اشتباه فهمیدم؟
دوست عزیز،ممنونم که جواب می دین.دقیقا موارد زیر نوشته شده:
student personal fund : 40,489.00 $0
fund from this school : 0
specify type : -------
funds from another sources : 15,000.00 $0
specify type :scholarship
با این مشخصات ایا من جزو دارندگان فاند حساب می شم؟

kpourang16
August 15th, 2012, 04:09 AM
دوست عزیز،ممنونم که جواب می دین.دقیقا موارد زیر نوشته شده:
student personal fund : 40,489.00 $0
fund from this school : 0
specify type : -------
funds from another sources : 15,000.00 $0
specify type :scholarship
با این مشخصات ایا من جزو دارندگان فاند حساب می شم؟

بله دوست عزیز، به شما یه فاند 15000 تایی داده دانشگاه که البته تمام هزینه هاتون رو پوشش نمیده و در واقع Partial fund هست:) پس حتماً BS همراه داشته باشین!

nima-javan
August 15th, 2012, 10:07 AM
بله دوست عزیز، به شما یه فاند 15000 تایی داده دانشگاه که البته تمام هزینه هاتون رو پوشش نمیده و در واقع Partial fund هست:) پس حتماً BS همراه داشته باشین!
نه ،دانشگاه پولی نداده.1 نامه از 1 بیمارستان دارم با مهر و سربرگ بیمارستان،نوشته که من برای اون بیمارستان کار می کنم و 15000$ به من می دن تا برم 1 رشته ازمایشگاهی (cytotechnology) که دوره اش 1 ساله است رو بخونم و وقتی با این مدرک برگردم 2 باره استخدام بیمارستان می شم با حقوق 5000$ در ماه (البته از 15000$ خبری نیست،نامه فرمالیته است و قرار نیست اصلا پولی داده بشه.این سناریو ائیه که برای ویزا گرفتن نوشتم).با این اوصاف چی؟؟بدون فاند حساب می شم یا فاند دار؟؟

kpourang16
August 16th, 2012, 12:16 AM
نه ،دانشگاه پولی نداده.1 نامه از 1 بیمارستان دارم با مهر و سربرگ بیمارستان،نوشته که من برای اون بیمارستان کار می کنم و 15000$ به من می دن تا برم 1 رشته ازمایشگاهی (cytotechnology) که دوره اش 1 ساله است رو بخونم و وقتی با این مدرک برگردم 2 باره استخدام بیمارستان می شم با حقوق 5000$ در ماه (البته از 15000$ خبری نیست،نامه فرمالیته است و قرار نیست اصلا پولی داده بشه.این سناریو ائیه که برای ویزا گرفتن نوشتم).با این اوصاف چی؟؟بدون فاند حساب می شم یا فاند دار؟؟

شما از نظر سفارت partial fund حساب میشین، چون به هرحال اونا نمیدونن که نامه فرمالیته هس! شما برای BS اون 15000 تا رو کم کنین و بقیه رو bs بگیرین....البته خوب وقتی حواستون باشه که وقتی رفتین پول کافی داشته باشین که بتونین شهریه دانشگاه رو پرداخت کنین (با توجه به اینکه او 15000 تا فرمالیته هس!)

hamed_kh
August 16th, 2012, 10:11 AM
سلام! دوستان ممنون می شم اگه کسی می تونه منو راهنمایی کنه!
من 10 جون دوبی خراب شده مصاحبه داشتم و هنوزم کلیییر نشدم!
سوال اصلیم اینه که اگه من ویزام واسه یه دانشگاه دیگه صادر بشه، من چه طوری می تونم برم یه دانشگاه دیگه درس بخونم؟ نیاز که یه ترم تو دانشگاه اولی درس بخونم؟
موضوع اینه که اون دانشگاه اولی به من نامه ی لیت ارایوال نمی ده!
یعنی لعنت به این دوبی که ما رو بدبخت کرد!

dsa
August 17th, 2012, 01:54 PM
دوستان سلام

من جند روز دیگه وقت سفارت دارم و پذیرشم برای spring هست یعنی بیشتر از 3 ماه به شروع کلاسم مونده هنگام مصاحبه، حالا اگه بدون کلیرنس ویزا بخوان بهم بدن همون موقع میدن یا صبر میکنن 3 ماه قبل تاریخ شروع کلاسا بهم میدن؟؟

hope
August 17th, 2012, 05:39 PM
دوستان سلام

من جند روز دیگه وقت سفارت دارم و پذیرشم برای spring هست یعنی بیشتر از 3 ماه به شروع کلاسم مونده هنگام مصاحبه، حالا اگه بدون کلیرنس ویزا بخوان بهم بدن همون موقع میدن یا صبر میکنن 3 ماه قبل تاریخ شروع کلاسا بهم میدن؟؟

ويزا رو همون موقع هم ميتونن بدن ولي تاريخ اعتبار ويزاتون يكماه پيش از شروع ترم هست و زود تر نميتونيد وارد امريكا بشين.

dsa
August 17th, 2012, 07:21 PM
ويزا رو همون موقع هم ميتونن بدن ولي تاريخ اعتبار ويزاتون يكماه پيش از شروع ترم هست و زود تر نميتونيد وارد امريكا بشين.

بله درسته ولی من شنیده بودم اعتبار ویزای سینگل 3 ماهه و اگر ویزا رو همون موقع بگیری صبر میکنن تا 3 ماه مونده به تاریخ شروع کلاس بعد میگن بیار پاسپورت تا ویزا رو بچسبونیم توش. البته مولتیپل مثل اینکه قضیش فرق داره.

دوستان کسی اطلاعاتی نداره؟

mohammad_re
August 27th, 2012, 04:38 PM
من که هرچی اینجا مطالب رو میخونم بیشتر دارم ناامید میشم. از بس که نوشته هایی که گفتن درخواستشون رد شده ترس تو دل آدم میندازه.
من تازه تصمیم به رفتن گرفتم.
با دانشگاه وست ویرجینیا هم صحبت کردم (خانم میشل هاوس. بنده خدا از بس از سوابق حرفه ای خودم و پدرم گفتم داشت ذوق مرگ میشد. کارمند دفتر پذیرش بود)
من ریز نمرات دبیرستانمو که بهش دادم گفت نمره هات عالیه.
معدل دیپلم تجربی 18.32
پیش دانشگاهی تجربی 15
پیش دانشگاهی هنر (غیر حضوری-داوطلب آزاد) 18.52
من برای لیسانس رشته خبرنگاری میخوام درخواست کنم.
حالا چندتا سوال.
در دوران عهد تیرکمون بابای من کلی اروپا گردی کرده و زندگی و کار و اینا. لازمه سوابق پدر هم ذکر بشه؟
مادر گرامی هم که هر کشور زیارتی بوده رفته. فقط کم بوده بره مساجد امریکا رو بازدید کنه. سوابق ایشون چطور؟
من که برای کارشناسی میخوام برم. از کدوم سفارت اقدام کنم که بهتر و زودتر نتیجه بگیرم.
راستی من چون سوابق کاری خبرگزاری ها و تلویزیونیم رو به دانشگاه ارائهدادم. چندتا از استادای اونجا حاظرن واسم نامه پیشنهاد بدن. الان هم که سال دوم زبان انگلیسی هستم. استاد های اینجا هم گفتن نامه بهم میدن اگه بخوای.
از چیزایی که من دستگیرم شد مثل اینکه خیلی از ردی ها بخاطر عدم اثبات بازگشت به وطن هست.
حالا به نظر شما. سوابق کاری و فیش حقوقی و نامه استخدام از کارفرما که منو استخدام خواهد کرد و سند ملک به اسم خودممورد قبوله؟

mohammad_re
August 27th, 2012, 05:01 PM
راستی اینو یادم رفت.
به نظر شما اگه روزی در مصاحبه سفارت بپرسن که با رشته ات تو ایران چه کاره میخوای بشی یا واسه چی میخوای بخونی من چی گم؟
قربون این مملکت برم سر نصف ژورنالیست های این مملکت یا بالای داره یا تو زندون دارن میپوسن

dsa
August 28th, 2012, 07:20 PM
سلام

اعتبار ویزای سینگل چقدره؟ 90 روزه یا 120 روز؟؟

ویزای مولتیپل چطور؟

hope
August 29th, 2012, 04:24 AM
من که هرچی اینجا مطالب رو میخونم بیشتر دارم ناامید میشم. از بس که نوشته هایی که گفتن درخواستشون رد شده ترس تو دل آدم میندازه.
من تازه تصمیم به رفتن گرفتم.
با دانشگاه وست ویرجینیا هم صحبت کردم (خانم میشل هاوس. بنده خدا از بس از سوابق حرفه ای خودم و پدرم گفتم داشت ذوق مرگ میشد. کارمند دفتر پذیرش بود)
من ریز نمرات دبیرستانمو که بهش دادم گفت نمره هات عالیه.
معدل دیپلم تجربی 18.32
پیش دانشگاهی تجربی 15
پیش دانشگاهی هنر (غیر حضوری-داوطلب آزاد) 18.52
من برای لیسانس رشته خبرنگاری میخوام درخواست کنم.
حالا چندتا سوال.
در دوران عهد تیرکمون بابای من کلی اروپا گردی کرده و زندگی و کار و اینا. لازمه سوابق پدر هم ذکر بشه؟
مادر گرامی هم که هر کشور زیارتی بوده رفته. فقط کم بوده بره مساجد امریکا رو بازدید کنه. سوابق ایشون چطور؟
من که برای کارشناسی میخوام برم. از کدوم سفارت اقدام کنم که بهتر و زودتر نتیجه بگیرم.
راستی من چون سوابق کاری خبرگزاری ها و تلویزیونیم رو به دانشگاه ارائهدادم. چندتا از استادای اونجا حاظرن واسم نامه پیشنهاد بدن. الان هم که سال دوم زبان انگلیسی هستم. استاد های اینجا هم گفتن نامه بهم میدن اگه بخوای.
از چیزایی که من دستگیرم شد مثل اینکه خیلی از ردی ها بخاطر عدم اثبات بازگشت به وطن هست.
حالا به نظر شما. سوابق کاری و فیش حقوقی و نامه استخدام از کارفرما که منو استخدام خواهد کرد و سند ملک به اسم خودممورد قبوله؟
در مورد رشته شما اطلاعی ندارم.
سوابق سفر والدین شما هیچ جا خواسته نمیشه. هر مدرکی که به خودتون مربوط میشه جمع آوری کنید + درخواست کار در ایران یا گواهی اشتغال + ملک و دارایی و ... برای ویزا گرفتن از سفارت توصیه نامه استاد ایران کاربرد نداره، اگه بتونید از استاد آینده تون در امریکا نامه بگیرید خوبه.
یه سر به نتایج مصاحبه در سفارتخونه های مختلف بزنید تقریبا دستتون میاد کدوم سفارت ها بهتر هستن. توصیه من آنکارا؛ ایروان, عشق آباد.

pedramakaay
September 15th, 2012, 01:48 AM
با سلام...

دوستانی که از طریق دوبی اقدام کردند می خواستم بدونم صدور ویزا چقدر طول میکشه؟ یعنی چقدر طول میکشه مدارکت رو بررسی کنند؟

آیا ابتدا باید مدارک رو تحویل بدیم و بعدا بهمون وقت مصاحبه می دهند یا این که هر دو همزمان است؟

ممنون میشم کمی توضیح بدید...

با تشکر...

naaaaaaaaaaa
September 17th, 2012, 04:30 PM
سلام دوستان.من حدوده 1.5 ماه دیگه انکارا وقت دارم و پذیرش واسه یه دوره 9 ماه زبان دارم از یه کالج که وابسته به دانشگاه برکلی هست وهزینه دوره 9500$ و بعد تموم شدن دوره زبان می تونم درخواست ادامه تحصیل تو دانشگاه برکلی بدم.من لیسانس معماری با معدل 16 دارم.به نظرتون هیچ راهی واسه ok شدن ویزا ندارم تو دوره زبان؟

pedramakaay
September 17th, 2012, 09:29 PM
دوستان سلام...

من سوالی دارم در مورد ویزای تحصیلی آمریکا....

می خواستم بدونم بررسی مدارک چقدر طول میکشه؟

معمولا چند روزه ویزا رو می دن؟ (به فرض این که بریم ابوظبی دبی)

با تشکر...

pedramakaay
September 19th, 2012, 05:29 PM
دوستان سلام...

من سوالی دارم در مورد ویزای تحصیلی آمریکا....

می خواستم بدونم بررسی مدارک چقدر طول میکشه؟

معمولا چند روزه ویزا رو می دن؟ (به فرض این که بریم ابوظبی دبی)

با تشکر...

با سلام...

یعنی هیچ کس جواب سوالات من رو نمی دونه؟

آیا اگر آخر اکتبر برای ترم ژانویه اقدام کنیم خیلی دیر خواهد بود؟

با تشکر...

Gela
September 20th, 2012, 04:30 AM
بررسی مدارک چیه...
شما وقت میگیری میری سفارت مصاحبه. بعد از مصاحبه اگر همون جا ریجکت نشی، 2 حالت داره. یا Clearance میخوری یا ویزا میدن. اگر کلیرنس نخوری، 2 روز بعدش ویزات میاد. در غیر اینصورت باید برگردی ایران بمونی تا از سفارت خبری شه و کیست رو تایید/رد کنه.
شما آخر اکتبر اقدام کنی وقتت میفته آخرای نوامبر احتمالا. بعد اگر کلیرنس بخوری ممکن ترم رو از دست بدی. آخر اکتبر یکم دیره...

pedramakaay
September 20th, 2012, 12:48 PM
بررسی مدارک چیه...
شما وقت میگیری میری سفارت مصاحبه. بعد از مصاحبه اگر همون جا ریجکت نشی، 2 حالت داره. یا Clearance میخوری یا ویزا میدن. اگر کلیرنس نخوری، 2 روز بعدش ویزات میاد. در غیر اینصورت باید برگردی ایران بمونی تا از سفارت خبری شه و کیست رو تایید/رد کنه.
شما آخر اکتبر اقدام کنی وقتت میفته آخرای نوامبر احتمالا. بعد اگر کلیرنس بخوری ممکن ترم رو از دست بدی. آخر اکتبر یکم دیره...

خیلی ممنون عزیز که بسیار زیبا و مفید و مختصر سوالات من رو جواب دادید...

ببینید امروز یکی از بچه ها به سفارت آمریکا در ایروان زنگ زده و میگه از 1 اکتبر وقت هاش خالی بود...میشه تقریبا 2 هفته دیگه...یا یکی از بچه ها تو فروم دبی گفته بود 1 جولای زنگ زده و 15 جولای بهش وقت دادن...یعنی 2 هفته....پس منم فکر کنم اگر اواخر اکتبر بزنم وسطای نوامبر بهم وقت بدن...درسته؟

با تشکر

SaidJan
September 21st, 2012, 11:49 PM
درود
1- اگه I20 رو داشته باشیم. واسه مصاحبه باید چکار کرد دقیقا؟
2- مدارک چی لازم هست که ببریم سفارت؟
3- سفارتهای عشق آباد و آنکارا واسه چند روز دیگه بهمون وقت میدن؟
4- اگه لطف کنید و مرحله به مرحله بگید ممنون میشم.

kpourang16
September 22nd, 2012, 10:49 AM
سلام

اعتبار ویزای سینگل چقدره؟ 90 روزه یا 120 روز؟؟

ویزای مولتیپل چطور؟

سلام

اعتبار ویزای سینگل ۳ ماهه ولی اگه از آمریکا خارج نشین نیازی به تمدید کردن نداره و تا آخر تحصیلتون معتبره...مالتی ۲ ساله هس و میتونین تمدیدش کنین هر دو سال!

kpourang16
September 22nd, 2012, 10:52 AM
درود
1- اگه I20 رو داشته باشیم. واسه مصاحبه باید چکار کرد دقیقا؟
2- مدارک چی لازم هست که ببریم سفارت؟
3- سفارتهای عشق آباد و آنکارا واسه چند روز دیگه بهمون وقت میدن؟
4- اگه لطف کنید و مرحله به مرحله بگید ممنون میشم.

سلام

شما مراجعه میکنین به سایت سفارت دلخواهتون اونجا دقیقا نوشته که چجوری باید وقت بگیرین...پروسه یکسان نیس و بسته به سفارت فرق میکنه...بعضیا ایمیل بعضیا تلفنی و بعضیا هم آنلاین هستن...اول باید سفارت مطلوبتون رو انتخاب کنین و بعد برین تو سایتش ببینین چی نوشته...در مورد مدارک لازم هم همینطور (به سایت سفارت مراجعه کنین)

Gela
September 22nd, 2012, 11:01 AM
خیلی ممنون عزیز که بسیار زیبا و مفید و مختصر سوالات من رو جواب دادید...

ببینید امروز یکی از بچه ها به سفارت آمریکا در ایروان زنگ زده و میگه از 1 اکتبر وقت هاش خالی بود...میشه تقریبا 2 هفته دیگه...یا یکی از بچه ها تو فروم دبی گفته بود 1 جولای زنگ زده و 15 جولای بهش وقت دادن...یعنی 2 هفته....پس منم فکر کنم اگر اواخر اکتبر بزنم وسطای نوامبر بهم وقت بدن...درسته؟

با تشکر

خواهش میکنم.ببینید مثلا منی که واسه ترم پاییز اومدم اول تابستون درخواست دادم 40 روز منتظر بودم تا جواب بگیرم از ترکیه. بعدش هم وقتی که دادن افتاد یه ماه بعدش. یعنی بیش از 2 ماه!
البته واضحه من تو پیک درخواست ها ایمیل زدم و سرشون شلوغ بود. نمی دونم وقتی شما ایمیل میزنی دقیقا چطور خواهد بود ولی پیشنهاد من اینه که اگر میتونید زودتر پیگیر باشید چون آخرا همه واسه ترم بهار میرن دوباره احتمالا سفارت شلوغ میشه.
یه نکته ی دیگه این که دبی زودتر جواب میده من ایمیل زدم بعد از 12 روز جواب دادن. اگر دبی برید احتمالا کارتون سریع تر پیش میره (به جز کلیرنس های طولانیش :) )
من با در نظر گرفتن شرایط آنکارا گفتم.

SaidJan
September 22nd, 2012, 12:13 PM
خواهش میکنم.ببینید مثلا منی که واسه ترم پاییز اومدم اول تابستون درخواست دادم 40 روز منتظر بودم تا جواب بگیرم از ترکیه. بعدش هم وقتی که دادن افتاد یه ماه بعدش. یعنی بیش از 2 ماه!
البته واضحه من تو پیک درخواست ها ایمیل زدم و سرشون شلوغ بود. نمی دونم وقتی شما ایمیل میزنی دقیقا چطور خواهد بود ولی پیشنهاد من اینه که اگر میتونید زودتر پیگیر باشید چون آخرا همه واسه ترم بهار میرن دوباره احتمالا سفارت شلوغ میشه.
یه نکته ی دیگه این که دبی زودتر جواب میده من ایمیل زدم بعد از 12 روز جواب دادن. اگر دبی برید احتمالا کارتون سریع تر پیش میره (به جز کلیرنس های طولانیش :) )
من با در نظر گرفتن شرایط آنکارا گفتم.

لطف میکنید وبسایت عشق آباد و آنکارا و ایروان و دبی رو بهم بدید؟
کدومش به نظرتون راحت تر ویزا میدن؟

سپاس

MrMind
September 22nd, 2012, 09:13 PM
سلام دوستان عزیز
من الان امنیت اطلاعات دانشگاه تهران می خونم
به طور جدی قصد دارم برای دکتری توی آمریکا ادامه تحصیل بدم،

حالا با توجه به اینکه رشته من جز رشته های حساس هست و ندادن Clearance و با طبع اون ندادن ویزا چه کار باید بکنم
چه راه هایی دارید شما؟
من یه دختر خاله دارم که اونم مهندسی پزشکی خونده بود و جز رشته های حساس بود.

حتی از دانشگاه کلمبیا بورس گرفت طوری که دانشگاه به سفارت نامه زده بود که ما این فرد رو لازم داریم براش ویزا رو صادر کنید اما با گذشت 5-6 سال هنوزم که هنوزه نتونسته ویزا بگیره. نمی خوام دچار مشکل اون بشم و از الان می خوام هرکاری لازم هست انجام بدم

سپاس

shahrouz
September 24th, 2012, 04:08 PM
درود

بعد از گرفتن پذیرش فول فاند از یک دانشگاه ، اگر قصد داشته باشیم منتظر نتایج بقیه دانشگاهها هم بمونیم می شه با i20 دانشگاه اول وقت سفارت بگیریم و بعد از اون موقع رفتن به سفارت i20 اون دانشگاهی که می خوایم رو ارائه کنیم؟ یعنی از یک طرف وقت رو از دست ندیم و از طرف دیگه منتظر انتخاب بین بهترین گزینه های موجود باشیم.

ree
September 25th, 2012, 02:19 PM
سلام. اگر دوبار برای ویزا اقدام کرده و رد شویم . آیا می شود بایک ای تونی از یک دانشگاه جدید دوباره برای ویزا اقدام کرد؟احتمال گرفتن ویزا هست؟

MrMind
September 26th, 2012, 01:08 AM
سلام. اگر دوبار برای ویزا اقدام کرده و رد شویم . آیا می شود بایک ای تونی از یک دانشگاه جدید دوباره برای ویزا اقدام کرد؟احتمال گرفتن ویزا هست؟

خیلی خیلی بعید هست ...
وقتی یه بار توسط یه آفیسر ریجکت می شید کلا نسبت بهتون بدبین می شن
من دختر خاله خودم با این که پذیرش فول فاند گرفته از دانشگاه کلمبیا همچنان 6 سال هست نتونسته ویزا بگیره
کشوری هم نبوده که برای سفارت آمریکا نرفته باشه
دنبال یه راه دیگه باشید و مشاوره کنید با افراد آگاه تا وقتتون رو هدر ندید

kpourang16
September 26th, 2012, 03:52 PM

قطعا شدنیه...من دوستایی داشتم که مثه شما دوبار رد شده بودن ولی با عوض کردن سفارت به راحتی بار سوم ویزا رو گرفتن اونم مالتی!!! بستگی به این داره که دوبار قبلی شما رو برا چی رد کردن! اگه الان اون مشکلات تو پرونده شما نیس به راحتی میتونین ویزا بگیرین! :)

kpourang16
September 26th, 2012, 03:56 PM
خیلی خیلی بعید هست ...
وقتی یه بار توسط یه آفیسر ریجکت می شید کلا نسبت بهتون بدبین می شن
من دختر خاله خودم با این که پذیرش فول فاند گرفته از دانشگاه کلمبیا همچنان 6 سال هست نتونسته ویزا بگیره
کشوری هم نبوده که برای سفارت آمریکا نرفته باشه
دنبال یه راه دیگه باشید و مشاوره کنید با افراد آگاه تا وقتتون رو هدر ندید

بدبینی و اینا وجود نداره دوست عزیز...قضیه این هس که دخترخاله شما باید بشینه فک کنه ببینه واسه چی ریجکتش میکنن؟ رشتش حساسه؟ جای حساسی قبلا کار کرده؟ مقالاتش حساسن؟ حتما یه مورد خیلی خطرناکی داره تو پروندش که این قدر راحت دارن ردش میکنن وگرنه ربطی به بدبینی نداره...شما وقتی ریجکت میشی پروندت بسته میشه و وقتی دوباره اقدام میکنی واسه ویزا یه پرونده جدید واست باز میشه...فقط باید حواست باشه که ایرادات دفعه قبلی رو برطرف کرده باشی! به نظر من ایشون بهتره اول پرونده خودشو اصلاح کنه بعد تشریف ببره واسه مصاحبه!

sharifi22570
September 28th, 2012, 11:38 AM
بچه ها من هرچی گشتم نفهمیدم. من رشته ام حساس نیست اصلا عاوم زمین و زمین شناسی و اینا هستم. از شانس بدم اما استادم داره روی عنصر اورانیوم تو زمین کار میکنه(حالا بگو این همه عنصر!!!). اما اسم رشته ام و ارشدم تو ایران اصلا حساس نیست و رزومم هم که کلا هیچی نداره نه کار نه مقاله نه چیزی(رنک دانشگاهم 70 دنیا هست، فول فاندم هستم دکترا) به نظرتون سفارت همون روز که میرم چه جوری میفهمه استادم داره کار نسبتا خطرناک انجام میده؟ یعنی ممکنه شانس بیارم آفیسر وقتی پلانم برای دکترا رو ازم بخواد بتونم یه چیز اسون و سر دستی بگم؟ اینو از استادم کمک بخوام؟ یا این پروپوزال دکترام تو i2o میاد؟ من این رو نمیدونم. تو i20 معلومه؟ من اگر بخوام میتونم با استادم یه جوری یه پروپوزال بی خطرتر تعریف کنم. میشه کمی راهنمایی کنین لطفا؟

amir110
September 28th, 2012, 08:50 PM
دوستان پس از اخذ پذیرش از دانشگاه مربوطه و صدور I20 چقدر زمان داریم که بریم دنبال کارهامون برای سفارت؟؟ ایا فرم I20 هم اعتبار مشخصی داره؟ چند ماه؟ و اینکه چقدر قبل از شروع ترم تحصیلی میتونی وارد آمریکا بشی؟
لطفا دوستان مطلع و با تجربه جواب بدن.ممنون

MrMind
September 28th, 2012, 11:50 PM
بدبینی و اینا وجود نداره دوست عزیز...قضیه این هس که دخترخاله شما باید بشینه فک کنه ببینه واسه چی ریجکتش میکنن؟ رشتش حساسه؟ جای حساسی قبلا کار کرده؟ مقالاتش حساسن؟ حتما یه مورد خیلی خطرناکی داره تو پروندش که این قدر راحت دارن ردش میکنن وگرنه ربطی به بدبینی نداره...شما وقتی ریجکت میشی پروندت بسته میشه و وقتی دوباره اقدام میکنی واسه ویزا یه پرونده جدید واست باز میشه...فقط باید حواست باشه که ایرادات دفعه قبلی رو برطرف کرده باشی! به نظر من ایشون بهتره اول پرونده خودشو اصلاح کنه بعد تشریف ببره واسه مصاحبه!

سلام
ممنون از پاسختون
گفتم که دختر خالم ارشد مهندسی پزشکی بود و می خواست برای دکتری اقدام کنه که به رشتش گیر دادن ...

حالا من هم رشتم حساس هست، اگر بخوام برای دکتری اقدام کنم تکلیفم چیه؟ چه راهی برم
اینطور که از قوانین بر میاد اگر به طور عادی اقدام کنم و پذیرش یا حتی بورس بگیرم برای دکتری نمی تونم Clearance رو بگیرم ... چاره چیه؟

kpourang16
September 29th, 2012, 05:42 AM
سلام
ممنون از پاسختون
گفتم که دختر خالم ارشد مهندسی پزشکی بود و می خواست برای دکتری اقدام کنه که به رشتش گیر دادن ...

حالا من هم رشتم حساس هست، اگر بخوام برای دکتری اقدام کنم تکلیفم چیه؟ چه راهی برم
اینطور که از قوانین بر میاد اگر به طور عادی اقدام کنم و پذیرش یا حتی بورس بگیرم برای دکتری نمی تونم Clearance رو بگیرم ... چاره چیه؟

به نظر من شانس شما برای ویزای آمریکا کمه...پس وقت و سرمایتونو تلف نکنین و برین سراغ جاهای دیگه مثل کانادا یا استرالیا... اقامت اونجا راحت ترم هس! بعد که اقامت اونجا رو گرفتین به راحتی میتونین برا اقامت آمریکا اقدام کنین!

kpourang16
September 29th, 2012, 05:43 AM
دوستان پس از اخذ پذیرش از دانشگاه مربوطه و صدور I20 چقدر زمان داریم که بریم دنبال کارهامون برای سفارت؟؟ ایا فرم I20 هم اعتبار مشخصی داره؟ چند ماه؟ و اینکه چقدر قبل از شروع ترم تحصیلی میتونی وارد آمریکا بشی؟
لطفا دوستان مطلع و با تجربه جواب بدن.ممنون

سلام
بله شما تا یه تاریخی فرصت دارین وارد آمریکا بشین که توی آی ۲۰ اومده و بعد اون بهتون اجازه ورود نمیدن!

kpourang16
September 29th, 2012, 05:45 AM
بچه ها من هرچی گشتم نفهمیدم. من رشته ام حساس نیست اصلا عاوم زمین و زمین شناسی و اینا هستم. از شانس بدم اما استادم داره روی عنصر اورانیوم تو زمین کار میکنه(حالا بگو این همه عنصر!!!). اما اسم رشته ام و ارشدم تو ایران اصلا حساس نیست و رزومم هم که کلا هیچی نداره نه کار نه مقاله نه چیزی(رنک دانشگاهم 70 دنیا هست، فول فاندم هستم دکترا) به نظرتون سفارت همون روز که میرم چه جوری میفهمه استادم داره کار نسبتا خطرناک انجام میده؟ یعنی ممکنه شانس بیارم آفیسر وقتی پلانم برای دکترا رو ازم بخواد بتونم یه چیز اسون و سر دستی بگم؟ اینو از استادم کمک بخوام؟ یا این پروپوزال دکترام تو i2o میاد؟ من این رو نمیدونم. تو i20 معلومه؟ من اگر بخوام میتونم با استادم یه جوری یه پروپوزال بی خطرتر تعریف کنم. میشه کمی راهنمایی کنین لطفا؟

سلام

نه پروپوزال دکترا که توی آی ۲۰ نمیاد! میتونین از استادتون بخاین یه research plan بنویسه واستون و توضیح بده که شما قرار نیس روی چیز خطرناکی کار بکنین! خودتون هم شفاها توی سفارت توضیح بدین!

amir110
September 29th, 2012, 11:02 AM
سلام
بله شما تا یه تاریخی فرصت دارین وارد آمریکا بشین که توی آی ۲۰ اومده و بعد اون بهتون اجازه ورود نمیدن!

کل اعتبار I20تقریبا چقدره؟ آخه من شنیدم زیاد هم زودتر نمیتونی بری دنبال ویزا. درسته؟ مثلا اکر من الان برای پاییز سال بعد پذیرش بگیرم کی میتونم برم دنبال سفارت و چه وقت میتونم وارد آمریکا بشم؟

nnnnn
September 30th, 2012, 10:18 AM
من و همسرم ۱۹ ماه در مالزی زندگی می کنیم. چون اقامت دایم نداشتیم الزاما گاهی ورود و خروج می کردیم. الان من می خوام درخواست ویزای دانشجویی بدم برای آمریکا. سوال من اینه که ما وضعیتمون رو چطور باید بگیم در روز مصاحبه؟ علت زندگی ما در اینجا به این معناست که نمی خوایم ایران باشیم. چطور میشه افسرها رو قانع کرد که مثلا بعد از تحصیل در آمریکا قصد برگشتن داریم؟ به نظر شما بگیم برمی گردیم ایران؟ شغل همسرم آزاد است و من اینجا بیکارم ولی ایران۲ سال کارمند بودم.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید و یا اگه شخص آگاهی رو در ارتباط با این سوالات می شناسید بهم معرفی کنید.

amir110
September 30th, 2012, 05:46 PM
کل اعتبار I20تقریبا چقدره؟ آخه من شنیدم زیاد هم زودتر نمیتونی بری دنبال ویزا. درسته؟ مثلا اکر من الان برای پاییز سال بعد پذیرش بگیرم کی میتونم برم دنبال سفارت و چه وقت میتونم وارد آمریکا بشم؟

دوستان جواب نبود؟؟؟؟؟؟؟

nnnnn
October 1st, 2012, 10:33 AM
من و همسرم ۱۹ ماه در مالزی زندگی می کنیم. چون اقامت دایم نداشتیم الزاما گاهی ورود و خروج می کردیم. الان من می خوام درخواست ویزای دانشجویی بدم برای آمریکا. ۳هفته دیگه نوبت مصاحبه داریم.سوال من اینه که ما وضعیتمون رو چطور باید بگیم در روز مصاحبه؟ علت زندگی ما در اینجا به این معناست که نمی خوایم ایران باشیم. چطور میشه افسرها رو قانع کرد که مثلا بعد از تحصیل در آمریکا قصد برگشتن داریم؟ به نظر شما بگیم برمی گردیم ایران؟ شغل همسرم آزاد است و من اینجا بیکارم ولی ایران ۲سال کارمند بودم.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

kpourang16
October 1st, 2012, 11:52 AM
دوستان جواب نبود؟؟؟؟؟؟؟

شما تا قبل از ۱۲۰ روز از تاریخ آی ۲۰ نمیتونی وارد آمریکا بشی...یعنی اصلا برات ویزا صادر نمیکنن...میتونی بری مصاحبه و قبول هم بشی ولی صبر میکنن ۱۲۰ روزت برسه بعد ویزات رو صادر میکنن!

amir110
October 1st, 2012, 09:46 PM
شما تا قبل از ۱۲۰ روز از تاریخ آی ۲۰ نمیتونی وارد آمریکا بشی...یعنی اصلا برات ویزا صادر نمیکنن...میتونی بری مصاحبه و قبول هم بشی ولی صبر میکنن ۱۲۰ روزت برسه بعد ویزات رو صادر میکنن!

یعنی الان برای کارهای ویزا و سفارت میتونم اقدام کنم و اگر اوکی شد، سفارت صدور ویزا رو موکول می کنه به 120 روز مونده به پایان اعتبار I20؟؟و 120 روز قبل از اتمام تاریخ I20 میتونم وارد آمریکا بشم؟
با تشکر از پاسختون

kpourang16
October 2nd, 2012, 07:04 AM
یعنی الان برای کارهای ویزا و سفارت میتونم اقدام کنم و اگر اوکی شد، سفارت صدور ویزا رو موکول می کنه به 120 روز مونده به پایان اعتبار I20؟؟و 120 روز قبل از اتمام تاریخ I20 میتونم وارد آمریکا بشم؟
با تشکر از پاسختون

بله دقیقا! :)

sssmmmrrr
October 2nd, 2012, 11:22 AM
سلام
من واسه PhD مهندسی شیمی واسه ی Spring 2013 پذیرش دارم بدون فاند (تا کنون) و فرم I-20 هم هنوز نرسیده به دستم. مشغول مکاتبه هستم تا بتونم فاند بگیرم. البته چند جای دیگه هم می خوام اپلای کنم بلکه اونجا ها فاند داشته باشه سوالم اینه که کی باید برای وقت سفارت و ویزا اقدام کنم؟ متوسط چقدر طول می کشه گرفتن ویزا؟ الان دیر نشده؟

pardis_kh
October 3rd, 2012, 04:13 PM
می خواستم بدونم که زن و شوهر اگه F1-F2 اقدام کنن بهتره یا F1-F1 ؟ ما هر دو از یه دانشگاه I-20 بدون فاند داریم. لطفا اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

abedz
October 5th, 2012, 08:40 AM
می خواستم بدونم که زن و شوهر اگه F1-F2 اقدام کنن بهتره یا F1-F1 ؟ ما هر دو از یه دانشگاه I-20 بدون فاند داریم. لطفا اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

F1\F2 بهتره

abedz
October 5th, 2012, 08:42 AM
سلام
من واسه PhD مهندسی شیمی واسه ی Spring 2013 پذیرش دارم بدون فاند (تا کنون) و فرم I-20 هم هنوز نرسیده به دستم. مشغول مکاتبه هستم تا بتونم فاند بگیرم. البته چند جای دیگه هم می خوام اپلای کنم بلکه اونجا ها فاند داشته باشه سوالم اینه که کی باید برای وقت سفارت و ویزا اقدام کنم؟ متوسط چقدر طول می کشه گرفتن ویزا؟ الان دیر نشده؟

هرچه زودتر بهتر. ممکنه همین الانم دیر باشه. دست کم 2ماه طول میکشه

panahi1361
October 5th, 2012, 11:38 AM
سلام به همگی
من ویزام 2 اکتبر صادر شده و متاسفانه سینگل داده ترکمنستان!!! از اونجایی که سینگل فقط 3 ماه اعتبار داره من اگه بخوام 26 دسامبر (شش روز مونده به باطل شدنش) برم آمریکا مشکلی پیش نمیاد؟؟
ممنونم

abedz
October 5th, 2012, 06:38 PM
سلام به همگی
من ویزام 2 اکتبر صادر شده و متاسفانه سینگل داده ترکمنستان!!! از اونجایی که سینگل فقط 3 ماه اعتبار داره من اگه بخوام 26 دسامبر (شش روز مونده به باطل شدنش) برم آمریکا مشکلی پیش نمیاد؟؟
ممنونم
فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد

SaidJan
October 7th, 2012, 01:00 AM
درود
واسه مقطع لیسانس لازمه که CV و SOP و RP ببریم سفارت؟
حالا CV رو نوشتم ولی SOP رو نمیدونم چی باید بنویسم، مخصوصا که واسه لیسانس هستم و مقاله و تحقیقی نداشتم. RP هم که اصلا ایده ای ازش ندارم.

درضمن من هرجا رو گشتم نتونستم بفهمم RP چی هست که باید واسه سفارت ببریم. میگن تاپیکش هست، اگه لطف کنید و بهم لینکش رو بدین.

shabgard66
October 11th, 2012, 12:45 AM
درود
حالا CV رو نوشتم ولی SOP رو نمیدونم چی باید بنویسم، مخصوصا که واسه لیسانس هستم و مقاله و تحقیقی نداشتم. RP هم که اصلا ایده ای ازش ندارم.

درضمن من هرجا رو گشتم نتونستم بفهمم RP چی هست که باید واسه سفارت ببریم. میگن تاپیکش هست، اگه لطف کنید و بهم لینکش رو بدین.

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?791-Research-Proposal

Gela
October 11th, 2012, 01:13 AM
درود

خیر اگر پذیرش شما برای لیسانس هست، نیازی نیست.

behroozbalaei
October 12th, 2012, 11:16 PM
سلام دوستان. من با یه استادی صحبت کردم، گفته باید ژانویه امریکا باشم. فرصت میشه کارام رو انجام بدم و برم؟ از کدوم کشور اقدام کنم؟ اصلاً چی کار باید بکنم؟ کلّاً خیلی از همه چی عقبم. یکی کمکم کنه لطفاً

Marjanchemical
October 13th, 2012, 09:34 AM
سلام دوستان. من با یه استادی صحبت کردم، گفته باید ژانویه امریکا باشم. فرصت میشه کارام رو انجام بدم و برم؟ از کدوم کشور اقدام کنم؟ اصلاً چی کار باید بکنم؟ کلّاً خیلی از همه چی عقبم. یکی کمکم کنه لطفاً

شما اگه زود بتونین I20 رو از دانشگاه بگیرین احتمال اینکه برسین هستش... اول باید I20 رو دریافت کنین... اسکنشم برای وقت سفارت کافیه... بعد اسکنش رو به سفارت های مختلف میل بزنین... البته شرایطتون رو نمیدونم که بگم کدوم سفارت بهتره اما این سفارتا با میل میتونین وقت بگیرین... به همین ترتیب هم اکثرا زود تر جواب میگیرین... جواب نهایی منظورمه کلیر شدن و ویزا گرفتن: آنکارا، عشق آباد، ایروان، دوبی

moloudespr
October 17th, 2012, 10:38 PM
سلام دوستان ، سوالی دارم در مورد سفارت آمریکا در آنکارا . من برای 7 نوامبر وقت مصاحبه F1دارم. یه چیزایی در مورد معاینات پزشکی شنیدم ولی نمیدونم کجا و چطور باید انجام بشه؟ و اصلا لازمه قبل از مصاحبه انجام بشه یا مربوط به مراحل بعد از ویزا میشه؟ ممنون میشم که کمکم کنید. با تشکر.

nimaitalia
October 18th, 2012, 04:45 AM
سلام دوستان، من یه سوال مهم برام پیش اومده که امیدوارم یکی از شما بتونه بهم جواب بده. من یه پذیرش بدون فاند از برای ترم بهار از دانشگاه میسیسیپی دارم، میخواستم بپرسم اگه من تقاضای صدور I-20 رو از دانشگاه بدم و پروسه صدور ویزا رو برای ویزای F-1 شروع کنم، وقتی آمریکا برم میتونم ترم اول رو مرخصی بگیرم و یا به نوعی کاری کنم که حداقل شهریه رو بدم. همونطور که میدونین دلار خیلی گرون شده و این برام مسئله مهمیه. آیا میشه همون ترم اول رو مرخصی گرفت و یا حتی بعد از ورود به آمریکا از رفتن به اون دانشگاه انصراف داد و بطور قانونی در آمریکا موند تا همون دانشگاه یا دانشگاهی دیگه فاند بده؟ خیلی ممنون میشم اگه جواب سوالمو بدین.

nimaitalia
October 18th, 2012, 04:46 AM
مصاحبه برای ویزای F-1 هیچ آزمایش پزشکی نداره. فقط باید واکسیناسیون رو انجام بدی تا دانشگاه مورد نظرت تو رو بیمه پزشکی کنه که همون ایران انجام بدی بهتره.

dream_liner
October 18th, 2012, 07:42 AM
نیماخان ایتالیا:
دانشگاه ترم به ترم یا بلافاصله که تغییری در وضعیت تحصیلی شما پیش بیاد اداره مهاجرت رو در جریان میذاره و شما باید بلافاصله پس از انصراف (حالا یکی دوماه اینور اونور) خاک آمریکا رو ترک کنین. البته پلیس نمیاد خفتت کنه بندازه بیرون. اما اگه بعدش ویزا بخوای بگیری مشکل میشه (غیرقانونی به حساب میاد) مگر اینکه بتونی کار پیدا کنی و ویزات رو عوض کنی.
اما شما میتونی پذیرشت رو از همون ایران دیفر کنی واسه ترم یا سال بعد (البته اگر میدونی دلار ارزون میشه یا فاند گیرت میاد)
راه دیگه اینه که شما در حین تحصیل در اینجا دنبال دانشگاه دیگه باشی و بلافاصله با پیدا کردن مورد مناسب ترانسفر کنی (به شرطی که در ایران مشکل سربازی نداشته باشی)

dream_liner
October 18th, 2012, 07:44 AM
در مورد معاینات پزشک میشه بگین از کی شنیدین؟
معاینات پزشکی واسه گرین کارتی هاست. حتی واکسنی هم که میزنی اصلا سفارت کاری نداره. بلکه این دانشگاهه که ازت واکسن میخواد واسه پرونده پزشکی که اونم مراکز هلال احمر و اینا انجام میدن.

SaidJan
October 20th, 2012, 01:09 PM
درود
توی فرم I-20 اسمم به جای اینکه بنویسه SAEID نوشته SAIED. ولی تو برگه های دیگه که جزو I-20 نیستن. اسمم رو درست نوشته.
به نظرتون واسه سفارت و ویزا مشکلی پیش میاد؟

mrjamal62
October 23rd, 2012, 02:58 PM
سلام. من استاد برام I-20 فرستاده از طریق ایمیل و offer letter رو هم فرستاده. الان چی کار کنم. من باید برای ژانویه آمریکا باشم؟ می تونم برسم؟ فکر کنم شانس زیادی ندارم. کجا برم برای ویزا؟ الان چه کاری باید انجام بدم؟ لطفا منو راهنمایی کنید.

با تشکر

Marjanchemical
October 23rd, 2012, 03:22 PM
تاریخ آی20 رو نیگاه کنین احتمالا برای همین ترمه تا نیمۀ ژانویه احتمالا هست که البته برای دانشگاهای مختلف فرق میکنه... نگران نباشین احتمالش هست که برسین...اسکن آی20 رو برای سفارتای مختلف میل کنین و در خواست وقت اضطراری بدین...آنکارا فعلا خوب جواب میده.

sharifi22570
October 23rd, 2012, 09:38 PM
بچه ها من هنوز i20نیومده اما پذیرش گرفتم...استادم گفته اگر زمستون نتونستی بیای تا تابستون وقت داری بیای... حالا من الان ویزا واسه ژانویه اقدام میکنم...اگر خدای ناکرده نشه و نتونم و تو پروسه بمونم...باید چی کار کنم؟ باید به سفارت چی جوری بگم این موضوع رو که ریجکتم نکنن چون از زمستون گذشته مثلا تا اون موقع

Marjanchemical
October 23rd, 2012, 10:25 PM
بچه ها من هنوز i20نیومده اما پذیرش گرفتم...استادم گفته اگر زمستون نتونستی بیای تا تابستون وقت داری بیای... حالا من الان ویزا واسه ژانویه اقدام میکنم...اگر خدای ناکرده نشه و نتونم و تو پروسه بمونم...باید چی کار کنم؟ باید به سفارت چی جوری بگم این موضوع رو که ریجکتم نکنن چون از زمستون گذشته مثلا تا اون موقع

شما هروقت آی20 به دستون رسید برین مصاحبه...اگه به این ترم رسیدین که هیچ اکه نه ترم رو دیفر میکنین و بعدش آی20 جدید رو میگیرین و به سفارت میدین ...همین!

ree
October 24th, 2012, 01:48 PM
I have applied for 4 universities in USA and one in Canada,right now,just one of them in USA has admitted me but the rest have not replied yet,I'm going to attend the Fall semester,what is the best time to make an appointment for the embassy?Does the I-20 form which the University of Texas sends me specifically belong to that university or I can apply for the F-1 visa for another university with that?I mean,I'm afraid that when I have the answs of all of them,it would be late to choose a date for an appointment

سلام دوستان. من برای 30 اکتبر وقت سفارت از آنکارا دارم. اگر کس دیگری هم تو همین زمان وقت سفارت داره لطفا بگه. می تونیم در باره سفر هماهنگ کنیم.

ree
October 25th, 2012, 01:45 PM
سلام کسی برای 30 اکتبر برای انکارا وقت سفارت داره؟

Gela
October 25th, 2012, 11:04 PM
درود
توی فرم I-20 اسمم به جای اینکه بنویسه SAEID نوشته SAIED. ولی تو برگه های دیگه که جزو I-20 نیستن. اسمم رو درست نوشته.
به نظرتون واسه سفارت و ویزا مشکلی پیش میاد؟

Yes, you will be in trouble. Request a correction ASAP.

Rarely
October 26th, 2012, 08:06 PM
سلام دوستان عزیز
یک سوال دارم از حضورتون: اگر فردی تقاضای ویزای دانشجویی برای آمریکا بدهد و پذیرش هم از دانشگاه نسبتا خوبی داشته باشد اما پدر و مادرش گرین کارت داشته باشند به این شخص ویزای دانشجویی نمی دهند؟ ردش میکنند؟
اگر پدر و مادر برایش تقاضای گرین کارت داده باشند چه؟ این دو مضوع چه تاثیری روی تقاضاب وبزای دانشجویی او دارد؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چون خیلی مهمه؟

sorahi
October 29th, 2012, 02:37 AM
سلام دوستان عزیز
یک سوال دارم از حضورتون: اگر فردی تقاضای ویزای دانشجویی برای آمریکا بدهد و پذیرش هم از دانشگاه نسبتا خوبی داشته باشد اما پدر و مادرش گرین کارت داشته باشند به این شخص ویزای دانشجویی نمی دهند؟ ردش میکنند؟
اگر پدر و مادر برایش تقاضای گرین کارت داده باشند چه؟ این دو مضوع چه تاثیری روی تقاضاب وبزای دانشجویی او دارد؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چون خیلی مهمه؟
من دوستم 2 تا داداشاش اقامت امریکا دارن.. پدر و مادرش هم تو پروسه گرین کارت هست.. خودش و نامزدش تونستن ویزا بگیرن از قبرس. خودش F1 نامزدش F2

abedz
October 30th, 2012, 03:32 PM
[QUOTE=Rarely;958028]سلام دوستان عزیز
اگر پدر و مادر برایش تقاضای گرین کارت داده باشند چه؟ این دو مضوع چه تاثیری روی تقاضاب وبزای دانشجویی او دارد؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چون خیلی مهمه؟[/Q
اصلا ارتباطی نداره. بیشتر شانسیه!

wednesdaynight
November 4th, 2012, 03:32 PM
سلام به همگی
راستش شرایط من یکم متفاوته...
من حدود 10ماه پیش ازدواج کردم (عقد کردیم). خانومم گرین کارت داره. خودمم دارم برای fALL 2013 ایشالله اپلای میکنم.
در ضمن من ارشد دارم و می خوام یه ارشد دیگه توی یه رشته مرتبط بخونم ایشالله. من مدارکم رو قبل از اینکه اسم خانومم توشون ثبت بشه ترجمه رسمی کردم.
حالا با توجه به اینکه به هرحال مطابق با قوانین آمریکا ما هیچ نسبتی با هم نداریم اوضاع و احوال من احتمالاً چطور خواهد بود؟ آخه میخوام دانشجویی برم آمریکا...
آیا سفارت از این موضوع مطلع میشه اگه من اصلاً حرفی نزنم یا نه؟ آیا اصلاً بهتر اینه که حرفی راجع به این ماجرا بزنم یا نه؟ و اینکه چه توصیه ای برام دارید که بتونم بدون مشکلی در این زمینه F1 بگیرم.....؟؟؟؟
ممنون از همه...

Gela
November 8th, 2012, 10:20 AM
Before I get to the main issue, I'd like to apologize for not using Persian due to the fact that the O.S I'm currently using doesn't support it.

Anyway, if you guys are officially married, by which I mean there's an official evidence like any changes in your Shenasnameh or whatever, then you should probably consider telling the truth. Otherwise, they will not be able to find out about your relationship. I'd personally say that if there are no official docs announcing your marriage or engagement, then you should keep it as a secret to decrease the chance of any adverse probability. :)

Good luck

NewOne2012
November 10th, 2012, 05:09 AM
سلام مجدد به بچه های کوشا و سرآمد.:)
مردونه فقط اگه کسی جواب سوال رو می دونه بگه اگر نه مرکب و کاغذ هدر ندهید: ;)

من می خوام برنامه ای رو که با اون ویزا از یک مرکز آموزشی گرفتم رو Cancel کنم و یک برنامه دیگه از همون جا انتخاب کنم. ۲ مساله دارم: I-20 جدید صادر بشه کافیه یا باید کار دیگه ای هم انجام بدم مثلا گزارش به USCIS یا مثلا سیستم ELIS و ... لازم به ذکر است برنامه جدید هم FULLTIME است (F-1 Visa) فقط طول دوره 1 یا 2 ماهه خواهد بود حال آنکه ویزای من به مدت ۲ سال است. مساله اصلی من شماره SEVIS هست که روی ویزا خورده که با صدور I-20 جدید احتمالا تغییر خواهد کرد و من این تناقض رو درک نمی کنم. با جواب دادن به این سوال خانواده ای را در غربت از نگرانی نجات دهید. ;) با تقدیم احترام

searcher235
November 11th, 2012, 10:48 AM
سلام
من پذیرش با فاند 1650 گرفتم. اما هنوز I20 نرسیده، حتی PDF هم ندارم هنوز، یعنی هنوز صادر نشده، اما دوشنبه صادر می شه.
من متاهل هستم و یه دختر 2 ساله هم دارم. با توجه به اینکه اسم خانمم تو پاسپورت من هست و دخترم پاسپورت نداره. به نظرتون من فعلا تنها اقدام کنم و یا اینکه بمونم تا پاس اونها هم بیاد، بعد اقدام کنم. به نظرتون کدوم سفارت اقدام کنم. اصلا به نظرتون من با این تفاسیر به ژانویه میرسم؟؟
از سفارت عشق آباد پرسیدم. گفت مشکلی نیست فعلا با همین پاس وقت بگیر بعد که پاسهاتون عوض شد ما اینجا ردیفش می کنیم.

abedz
November 13th, 2012, 02:26 PM
سلام
من پذیرش با فاند 1650 گرفتم. اما هنوز I20 نرسیده، حتی PDF هم ندارم هنوز، یعنی هنوز صادر نشده، اما دوشنبه صادر می شه.
من متاهل هستم و یه دختر 2 ساله هم دارم. با توجه به اینکه اسم خانمم تو پاسپورت من هست و دخترم پاسپورت نداره. به نظرتون من فعلا تنها اقدام کنم و یا اینکه بمونم تا پاس اونها هم بیاد، بعد اقدام کنم. به نظرتون کدوم سفارت اقدام کنم. اصلا به نظرتون من با این تفاسیر به ژانویه میرسم؟؟
از سفارت عشق آباد پرسیدم. گفت مشکلی نیست فعلا با همین پاس وقت بگیر بعد که پاسهاتون عوض شد ما اینجا ردیفش می کنیم.

با این تفاسیر بعیده که به ژانویه برسید! اما اگه با خانوادتون اقدام کنید شانس خانوادتون برای پذیرش بیشتره! چون اونهایی که بعدا برای اف2 اقدام میکنند، شانسشون پایین میاد

ssaya
November 17th, 2012, 10:03 AM
من برای ترم pring 2013 برای مستر پذیرش داشتم ویزای مولتی هم گرفتم که تا سال 2014 اعتبار داره حالا این ترم به خاطر مشکلاتی نمی تونم برم ومی خوام یک ترم بندازم رفتنم رو عقب وبرای ترم Summer برم حالامیخئام بدونم برای ویزام مشکلی پیش می آد یا نه؟ باید دوباره برم سفارت یا نه؟
ممنونم

morteza1
November 20th, 2012, 10:06 PM
سلام
میشه با ویزای یک دانشگاه وارد امریکا بشیم اما از همون ابتدا بریم یک دانشگاه دیگه؟
مرسی

Gela
November 21st, 2012, 11:23 AM
You have to transfer your SEVIS and stuff first.

chobbers
November 22nd, 2012, 01:06 AM
سلام دوسنان
من تو انگلیس از طریق ویزای دانشجویی, دانشجو هستم و قصد دارم برای ادامه تحصیلم به آمریکا برم. آیا من به عنوان شهروند ایرانی فقط می توانم از دوبی یا ابوظبی برای ویزای دانشحویی اقدام کنم؟؟
یا آیا می تونم از طریق سفارت آمریکا در لندن هم برای ویزا اقدام کنم؟؟

ممنونم

ako_1983
November 25th, 2012, 12:28 PM
سلام دوسنان
من تو انگلیس از طریق ویزای دانشجویی, دانشجو هستم و قصد دارم برای ادامه تحصیلم به آمریکا برم. آیا من به عنوان شهروند ایرانی فقط می توانم از دوبی یا ابوظبی برای ویزای دانشحویی اقدام کنم؟؟
یا آیا می تونم از طریق سفارت آمریکا در لندن هم برای ویزا اقدام کنم؟؟

ممنونم

شما از هر سفارتی می تونید اقدام کنید، توصیه شده که از دبی و ترکیه اقدام کنید، اما هیچ منعی نداره که از جای دیگه هم اقدام کنید، خاصتا وقتی ساکن لندن هستید!

ako_1983
November 25th, 2012, 12:32 PM
دوستان یه سوال، فقط لطفا خیلی سریع نا امید کننده جواب ندین،
من از سه تا دانشگاه پذیرش بدون فاند دارم واسه دکتری -زمستون امسال- هنوز فاندشون درست نشده،
دوتا دانشگاه دیگه که شانس فاند هست هنوز(!) تصمیم نگرفتن، دیگه بیشتر از این نمی خوام منتظر باشم( بیشتر از یه ماهه که منتظرم) بدون فاند هم نمی تونم برم...

حالا سوال من اینه که اگه همین هفته -بعد از جشن شکرگزاری شون- جواب بیاد، و سریع اقدام کرد، می شه برای ژانویه اونجا بود؟
و اینکه می شه مثلا با تایید دانشگاه - به جای ژانویه مثلا تا 1 فوریه - اونجا بود؟
نمی خوام نامید شم اما واقعا به نظرتون امکانش هست به ژانویه برسم؟

Rarely
November 25th, 2012, 02:14 PM
دوستان عزیز سرویس مطمئنی برای پیکاپ پاسپورتها و ویزا و پاکت زرد همراه اون سراغ دارید؟ سرویس پستی یا آزانسی که در این زمینه مورد اطمینان و آزموده باشه؟

younalta
November 25th, 2012, 10:20 PM
دوستان یه سوال، فقط لطفا خیلی سریع نا امید کننده جواب ندین،
من از سه تا دانشگاه پذیرش بدون فاند دارم واسه دکتری -زمستون امسال- هنوز فاندشون درست نشده،
دوتا دانشگاه دیگه که شانس فاند هست هنوز(!) تصمیم نگرفتن، دیگه بیشتر از این نمی خوام منتظر باشم( بیشتر از یه ماهه که منتظرم) بدون فاند هم نمی تونم برم...

حالا سوال من اینه که اگه همین هفته -بعد از جشن شکرگزاری شون- جواب بیاد، و سریع اقدام کرد، می شه برای ژانویه اونجا بود؟
و اینکه می شه مثلا با تایید دانشگاه - به جای ژانویه مثلا تا 1 فوریه - اونجا بود؟
نمی خوام نامید شم اما واقعا به نظرتون امکانش هست به ژانویه برسم؟

امکانش هست. به شرطی که شما بتونید یه کاری بکنید سریع I20تون صادر بشه و با اون وقت اضظراری بگیرید. با توجه به رشته‌تون احتمالش زیاده که اصلا به کلییرنس هم نخورید. در مورد اینکه بتونید late arrival بگیرید بستگی به دانشگاه‌تون داره، ولی اون هم ممکنه. پس به محض اینکه نتیجه فاند و پذیرش معلوم شد، پیگیر باشید تا فرم I20 زود صادر بشه و اسکنش رو از دانشگاه بگیرید تا با اون وقت اضظراری بگیرید. اگر دانشگاه اسکن اش رو نداد از اون‌ها بخواهید که به جای شما ایمیل درخواست وقت رو بفرستند. موفق باشید.

SaidJan
November 26th, 2012, 10:29 AM
درود
تاحالا شده کسی که به سفارت سابقه کار نشون داده، سفارت به محل کار شخص، تماس گرفته باشه و درمورد سابقه کار شخص از اون شرکت سوال پرسیده باشه؟

با سپاس

chobbers
November 28th, 2012, 02:00 PM
سلام دوستان،
من كالجي كه دارم براش اپلاي مي كنم، بدون IELTS هم به من I-20 مي ده، حالا سؤال من اينه كه آيا براي سفارت بايد toefl ببرم يا همون IELTS را ببرم مشكلي نيست؟

ممنونم

kpourang16
November 29th, 2012, 10:41 AM
سلام دوستان،
من كالجي كه دارم براش اپلاي مي كنم، بدون IELTS هم به من I-20 مي ده، حالا سؤال من اينه كه آيا براي سفارت بايد toefl ببرم يا همون IELTS را ببرم مشكلي نيست؟

ممنونم

من دقیقا متوجه نشدم که منظور شما چیه. ولی به هر حال٬ شما باید یه مدرک زبان با خودتون ببرین سفارت حالا فرقی نمیکنه تافل باشه یا آیلتس.

kakero
December 1st, 2012, 02:10 AM
سلام یه سوال داشتم
بچه ها اگر کسی مستر بره آمریکا و بعد از درسش دکترا در آمریکا قبول بشه
آیا باید دوباره بره سفارت برای ویزا؟
به چه صورته؟

mehdi_o
December 1st, 2012, 03:00 PM
خیلییییی فورررررری
سلام
بچه ها من ویزام اومد. تاریخ صدورش 13 نوامبره اما تاریخ اکسپایرش 30 دسامبره!!!!!! من بلیطمو برا 10 ژانویه گرفتم قبل از گرونیا!! اینجوری باید بلیطو کنسل کنم و 2 برابر پول بدم. مگه از تاریخ صدور ویزا 3 ماه فرصت ورود به آمریکا رو نداریم آخه !!!! :(
تو رو خدا یکی راهنماییم کنه
با سپاس

monazari
December 5th, 2012, 05:08 PM
با درود
من 20iبا مدت 6 ماهه دارم F1هستم و الان امریکا هستم می خواستم دوستان راهنمایی کنن ایا می تونم یه i20جدید بعد از اتمام بگیرم در حالیکه امریکام

ako_1983
December 5th, 2012, 06:23 PM
دوستان میشه از یه دانشگاه پذیرش گرفت، و وارد آمریکا شد، یه ترم رو خوند،بعد به یه دانشگاه دیگه رفت؟

kpourang16
December 6th, 2012, 12:58 AM
دوستان میشه از یه دانشگاه پذیرش گرفت، و وارد آمریکا شد، یه ترم رو خوند،بعد به یه دانشگاه دیگه رفت؟

شدنیه٬ باید مراحل ترانسفر رو طی کنین.

Rezaee_86
December 6th, 2012, 08:53 PM
سلام دوستان
من تا قبل از این تو فروم های کانادا می چرخیدم و به همین دلیل هم در مورد ویزا F1 اطلاعات زیادی ندارم. یه سوال فوری دارم و ممنون میشم پاسخ بدید: میخوام بدونم به طور میانگین چقد طول میکشه یه نفر با داشتن نامه پذیرش بتونه ویزای دانشجویی بگیره؟ اینو واسه یکی از استادا میخوام که گیر داده و میگه این پروسه 1-2 سال طول می کشه!!!
با تشکر

younalta
December 6th, 2012, 10:02 PM
سلام دوستان
من تا قبل از این تو فروم های کانادا می چرخیدم و به همین دلیل هم در مورد ویزا F1 اطلاعات زیادی ندارم. یه سوال فوری دارم و ممنون میشم پاسخ بدید: میخوام بدونم به طور میانگین چقد طول میکشه یه نفر با داشتن نامه پذیرش بتونه ویزای دانشجویی بگیره؟ اینو واسه یکی از استادا میخوام که گیر داده و میگه این پروسه 1-2 سال طول می کشه!!!
با تشکر

بسته به رشته و شرایط دیگه متغیره. از یک روز تا به طور متوسط چهل - پنجاه روز طول می‌کشه. البته این به غیر از یکی دو هفته‌ای است که برای وقت گرفتن از سفارت باید بگذارید.

AZ-SH
December 8th, 2012, 11:14 AM
سلام دوستان،

اگر با یک پذیرش برای CERTIFICATE یک ساله از یک دانشگاه top 10 توی آمریکا که برای ویزای دانشجویی I20 هم میده، برای ویزای دانشجویی اقدام کنیم چقدر احتمال دار سفارت ویزا بده؟

هزینه ی CRTIFICATE و زندگی به عهده ی خودم هست
لیسانس مرتبط با این مدرک رو دارم از یک دانشگاه سراسری
TOEFL 96
6 سال سابقه کار تمام وقت مرتبط توی یک شرکت بزرگ
30 ساله
متاهلم و همسرم توی کانادا داره دکترا میخونه

لطفا اطلاعات و تجربیاتتون رو در مورد این موضوع به اشتراک بذارید.

مرسی

mahdieh_m
December 9th, 2012, 12:31 AM
سلام. من هفته ی دیگه وقت مصاحبه برای ویزای J1 دارم. شبیه به F هست. student هست. (Exchange student) یه سئوالی داشتم. ممنون میشم راهنمایی کنید. من 180$ هزینه یSEVIS رو Onlilne پرداخت کردم. مثل اینکه یه پولی هم باید تو بانک دبی بدم. نمی دونم چه قدره؟ 160 $؟ اینجا تو سایتشون نوشتن باید 160$ بدیم.

http://dubai.usconsulate.gov/apply_visa_step5.html

یکی از دوستام پارسال رفته بود 20 $ داده بود. یکی دیگشون 160$. اگر کسی راجع به هزینه ها میدونه لطفاً راهنمایی کنه. ممنون
راستی من 425$ هم بابت فرم DS2019 دادم

mmsh81
December 9th, 2012, 09:50 PM
یکی از دوستام پارسال رفته بود 20 $ داده بود. یکی دیگشون 160$. اگر کسی راجع به هزینه ها میدونه لطفاً راهنمایی کنه. ممنون
راستی من 425$ هم بابت فرم DS2019 دادم

دوست شما اون 20$ رو احتمالا برای گرفتن وقت پرداخت کرده و شما 160$ برای هزینه مصاحبه باید در بانک پرداخت کنید و هیچکس مستثنی نیست.

mahdieh_m
December 9th, 2012, 11:03 PM
ممنون از اینکه جواب دادید. یعنی من 20$ رو دیگه نمی خواد پرداخت کنم؟ همون 160$ رو بدم؟ راستی توی بانک خودشون شماره حساب رو دارند؟ اگر بگم برای سفارت آمریکا هست دیگه خودشون میدونن؟

راستی یه سئوال دیگه، برای ویزای من (J1) فرم DS2019 اومد. این فرم رو باید پر کنیم و بعد ازش کپی بگیریم؟ دقیقاً چه قسمتیش باید پر بشه؟ پایینش یه جای امضایی داره برای applicant.

persia
December 15th, 2012, 04:51 PM
سلام
دوستان آیا شخصی رو سراغ دارید که در فاصله فرصت مطالعاتی در کانادا و با پذیرش دکتری از آمریکا توانسته باشد از سفارت در اتاوا یا کنسولگری های آمریکا در دیگر شهرهای کانادا ویزای F1 گرفته باشد؟
سپاسگزار می شوم اگر نمونه ای را معرفی نمائید. البته من نمونه های این چنینی شنیده ام ولی خودم سراغ ندارم.

Milash
December 16th, 2012, 02:34 AM
با سلام
دوستان آیا لازم هست مدرک GRE را به سفارت نشون داد در صورتی که خود دانشگاه برای پذیرش مستر لازم نداشت؟(چون امتحانش رو ندادم)

mmsh81
December 17th, 2012, 09:13 PM
با سلام
دوستان آیا لازم هست مدرک GRE را به سفارت نشون داد در صورتی که خود دانشگاه برای پذیرش مستر لازم نداشت؟(چون امتحانش رو ندادم)

وقتی دانشگاه نخواسته پس لزومی نداره که سفارت از شما بخواد.

tara6
December 24th, 2012, 09:19 PM
یه سوال راجع به ویزا دارم
من الان دارم اپلیکیشن پر میکنم واسه چند تا دانشگاه در امریکت، اگر ترم ورودمو بزنم تابستان 2013 میرسم تا اون موقع ویزا بگیرم؟
یه سوال دیگه: از الان باید وقت مصاحبه بگیرم؟
و آخریش: دبی سریع تر جواب میده یا آنکارا؟
مرسی

rahi2012
December 26th, 2012, 11:57 AM
یک سوال
کسی که قبلا یکبار اجازه ورود داشته آیا این امتیازی محسوب نمیشه برای ورود مجدد؟
البته اون اجازه ورود دانشجویی نبوده و محدود بوده.

mmsh81
December 26th, 2012, 10:23 PM
یک سوال
کسی که قبلا یکبار اجازه ورود داشته آیا این امتیازی محسوب نمیشه برای ورود مجدد؟
البته اون اجازه ورود دانشجویی نبوده و محدود بوده.

اگه منظورتون از اجازه ورود ویزای توریستی B1/B2 باشه و در مهلت قید شده در ویزا خاک آمریکا را ترک کرده باشین یه نکته مثبت به حساب میاد
و در دفعات بعدی که میخواین برای ویزا اقدام کنید میتونه کمک کنه.

rahi2012
December 27th, 2012, 12:39 AM
اگه منظورتون از اجازه ورود ویزای توریستی B1/B2 باشه و در مهلت قید شده در ویزا خاک آمریکا را ترک کرده باشین یه نکته مثبت به حساب میاد
و در دفعات بعدی که میخواین برای ویزا اقدام کنید میتونه کمک کنه.
مروبط به یکی از نهادهای دیپلماتیک بوده.و به صورت ویزای دیپلماتیک صادر شده با قید محدودیت عبور و مرور.

zadshafiei
December 28th, 2012, 03:17 PM
سلام دوستان، من ليسانس برق دارم با شش سال سابقه كار و براي مستر اقدام كردم اما به دليل معدل پايين نتونستم پذيرش بگيرم، ولي دانشگاه براي ليسانس تو رشته مديريت بهم پذيرش داد و اي ٢٠ هم صادر كرد( بدون فاند) براي فال سال بعد، تا حالا همچين موردي براي كسي پيش اومده؟ فكر ميكنيد شانسم چقدر؟

mmsh81
December 29th, 2012, 09:18 AM
سلام یک سوال دارم اگر یک نفر خانواده اش در نوبت گرین کارت آمریکا باشد خودش هم حدود ۳۳ سال داشته باشد و از زمان فراغت از تحصیلش ۱۱ سال گذشته باشد درلاتاری گرین کارت هم چندین بار ثبت نام کرده باشد سابقه رد شدن در ویزای توریستی را هم داشته باشد حالا اگر این فرد از دانشگاه شهری که در آن جند فامیل دارد برای دوره زبان انگلیسی پذیرش بگیرد چقدر شانس گرفتن ویزا دارد؟

برای دوره زبان به هیچ کس ویزا نمیدن ولی شانس برای ویزای دانشجویی هست.

mmsh81
December 29th, 2012, 09:19 AM
سلام دوستان، من ليسانس برق دارم با شش سال سابقه كار و براي مستر اقدام كردم اما به دليل معدل پايين نتونستم پذيرش بگيرم، ولي دانشگاه براي ليسانس تو رشته مديريت بهم پذيرش داد و اي ٢٠ هم صادر كرد( بدون فاند) براي فال سال بعد، تا حالا همچين موردي براي كسي پيش اومده؟ فكر ميكنيد شانسم چقدر؟

تقریبا" نصف راه رو رفتید. شانس خوبی دارید اگر مدارکتون کامل باشه.

searcher235
December 29th, 2012, 12:14 PM
برای دوره زبان به هیچ کس ویزا نمیدن ولی شانس برای ویزای دانشجویی هست.

دوست عزیر تا جایی که من میدونم ویزا میدن، اما وقت فوری دانشجویی واسه مصاحبه نمیدن و باید بری ته صف!!!!

mmsh81
December 29th, 2012, 09:11 PM
دوست عزیر تا جایی که من میدونم ویزا میدن، اما وقت فوری دانشجویی واسه مصاحبه نمیدن و باید بری ته صف!!!!

به همه افرادی که به قصد یادگیری زبان میخوان برن امریکا میگن تو کشور خودتون هم میتونید یاد بگیرید. حداقل من کسی رو نشنیدم اینطوری ویزا گرفته باشه.

mdemehri
December 29th, 2012, 09:19 PM
یه سئوال:
افرادی که ویزای F1 ارن اگر کار پیدا کنن و ویزاشون به H1 تغییر می کنه.... مدت زمان برای این تغییر چند روز هست؟

mestaya
December 30th, 2012, 12:20 AM
با سلام
دوستان آیا معیار سن در پروسه ویزا دخالت داره یا که نه مثلا روی سن بالای 30 سال مشگل دارن یا خیر شما فرض کنید که پذیرش از یک دانشگاه تاپ 20 امریکا همراه بافاند کامل برای مقطع phd باشد ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

searcher235
December 30th, 2012, 01:06 AM
با سلام
دوستان آیا معیار سن در پروسه ویزا دخالت داره یا که نه مثلا روی سن بالای 30 سال مشگل دارن یا خیر شما فرض کنید که پذیرش از یک دانشگاه تاپ 20 امریکا همراه بافاند کامل برای مقطع phd باشد ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

امیدوارم که موثر نباشه، چون شامل من میشه

hossein2266
December 30th, 2012, 01:53 AM
با سلام

با سلام، خیر، تاثیری ندارد.

Milash
December 30th, 2012, 08:42 AM
دوستان ممکن هست راهنمایی کنید که اگر conditional admission از یک دانشگاه داشته باشیم و همون دانشگاه کالج زبان ELS داشته باشه و شرط ورودش هم یا گذراندن ELS هست یا مدرک IELTS بالاتر آیا سفارت با این شرایط ویزا می هد؟

mmsh81
December 31st, 2012, 12:03 AM
دوستان ممکن هست راهنمایی کنید که اگر conditional admission از یک دانشگاه داشته باشیم و همون دانشگاه کالج زبان ELS داشته باشه و شرط ورودش هم یا گذراندن ELS هست یا مدرک IELTS بالاتر آیا سفارت با این شرایط ویزا می هد؟

متاسفانه تجربه دوستان قبلی نشون داده درخواستای conditional admission که مشکل زبان داشتن همگی مردود شدن و سفارت گفته اول زبانتو تکمیل کنید بعد اقدام کنید.

tara6
January 19th, 2013, 05:57 PM
دوستان برای ورود در ترم تابستان کی باید وقت سفارت گرفت؟

searcher235
January 19th, 2013, 06:35 PM

اگه نمیخوای روزای آخر استرس داشته باشی همین الان وقت بگیر !!!!!!! هرچه زودتر بهتر ..... من دیفر کردم واسه تابستون و ترم تابستون ما آخر می شروع میشه، پس من از اول می میتونم وارد آمریکا بشم. پس اگه مارچ یا آپریل ویزا بیاد عالیه ....

pouya_shahi
January 20th, 2013, 07:51 PM
دوستان با تجربه این دوستمون رو راهنمایی کنند لطفا: اگه ممکنه خصوصی بهشون پیام بدید:‌armin3399
من براي فوق ليسانس رشته زبانشناسي وارد آمريكا شدم و الان در لس آنجلس هستم، من تقريباً ١٠ هزار دلار همراهم هست كه تمام سرمايه من است و براي ترم هاي آينده از يكي از بستگان درخواست كمك مالي كرده بودم ولي آنها وقتي ديدند پاي من رسيده اينجا كاملاً از حمايت كردن از من در صورت نياز گفته اند كه خود داري خواهند كرد.

شهريه دانشگاه و خرج زندگي من ساليانه ٢٦ هزار دلار است و علاوه بر ٣٣ واحد فوق ليسانس ١٢ واحد اجباري پيش نياز هم دارم كه مشكل ساز است. من چون فاند ندارم و اينجا در آمدي هم ندارم قطعاً با مشكل مواجه خواهم شد. من با دانشگاه صحبت كردم ولي امكان گرفتن فاند الان ممكن نيست.

هيچ راهي براي گرفتن كمك از فاميل من در آمريكا هرگز وجود نخواهد داشت چون از همه سؤال كردم. خرج سر شكن شده شهريه به ماهي ٢٥٠٠ دلار ميرسد و به دليلي كه ذكر شد و گراني ارز در ايران و ناتواني مالي خانواده خودم تنها ميتوانم ٥٠٠ دلار را ماهيانه تامين كنم و به جاي ٤ ترم بايد ٥ ترم با احتساب پيش نياز ها به دانشگاه بروم.

در نتيجه مجبورم برگردم ايران. ضمن اينكه ٣ روز پيش اينجا ثبت نام كردم و كارت دانشجويي گرفتم ولي واحدي بر نداشتم و پولي هم نپرداختم ولي راهي جز بازگشت برايم نمانده. ميخواهم برگردم و براي دانشگاه ديگري در آمريكا به صورت فول فاند اقدام كنم. آيا ترك كردن الان آمريكا شانس من را در آينده كاهش خواهد داد يا افزايش يا اينكه بدون تاثير است؟

لطفاً در نظر داشته باشيد كه من تا ٢ هفته ديگر فرصت برداشتن واحد و پرداخت شهريه يا ترك به موقع كشور را دارا هستم. خواهش ميكنم من را راهنمايي كنيد.

pouya_shahi
January 20th, 2013, 07:57 PM

الانم دیر داره میشه. بسته به رشتتون، مقطع تحصیلیتون و گرایشتون ممکنه clearance رو طی کنید و طول اون دوره هم معلوم نیست. مد نظرتون باشه که ترم تابستون معمولن تو می شروع میشه. سعی کنید هر چه زودتر اقدام کنید.

tara6
January 20th, 2013, 08:53 PM
ممنون ، قبل از اینکه دانشگاه I-20 بده میشه وقت گرفت؟

mmsh81
January 20th, 2013, 09:09 PM
ممنون ، قبل از اینکه دانشگاه I-20 بده میشه وقت گرفت؟

وقت اضطراری نمیشه گرفت.
البته با سیستم جدیدی که گذاشتن برای دوبی در حال حاضر وقت اضطراری با معمولی فرقی نداره.
http://usvisa-info.com/fa-IR/selfservice/ss_country_welcome

tara6
January 26th, 2013, 11:00 AM
واسه انکارا چه جوری باید وقت بگیرم؟

mahdieh_m
January 26th, 2013, 12:38 PM
سلام. من در تاریخ 17 دسامبر برای مصاحبه ی ویزای آمریکا رفتم دبی. البته برای دوره ی فرصت مطالعاتی اقدام کردم. تاریخی که تو فرم DS2019 م زده بودم. ژانویه 2013 بود. حالا از طرف سفارت برام ایمیل زدن و نامه ی Late start letter می خوان. برای استاده هم ایمیل زدم، نمی دونست که دقیقا ای نامه چی هست! کسی اگر اطلاعاتی داره لطفا راهنمایی کنه. ممنون

searcher235
January 26th, 2013, 01:20 PM
سلام. من در تاریخ 17 دسامبر برای مصاحبه ی ویزای آمریکا رفتم دبی. البته برای دوره ی فرصت مطالعاتی اقدام کردم. تاریخی که تو فرم DS2019 م زده بودم. ژانویه 2013 بود. حالا از طرف سفارت برام ایمیل زدن و نامه ی Late start letter می خوان. برای استاده هم ایمیل زدم، نمی دونست که دقیقا ای نامه چی هست! کسی اگر اطلاعاتی داره لطفا راهنمایی کنه. ممنون

سلام
واسه ایننامه باید از international دانشگاه بپرسی. اصل مطلب اینه که تاریخ شروع توی سیستم SEVIS آپدیت بشه و توی مرز ورودی پلیس بهت گیر نده.

inekoee
January 26th, 2013, 07:48 PM
سلام

لطفا منو راهنمایی کنید.

اگه کسی‌ پذیرش بگیر از دانشگاه تو آمریکا و اون دانشگاه بورسیه کنه شمارو.

چه مدارک مالی واسه ارائه به سفارت لازمه،آیا سند ملک و حساب بانکی‌ لازمه

ممنون

searcher235
January 26th, 2013, 09:49 PM
سلام

لطفا منو راهنمایی کنید.

اگه کسی‌ پذیرش بگیر از دانشگاه تو آمریکا و اون دانشگاه بورسیه کنه شمارو.

چه مدارک مالی واسه ارائه به سفارت لازمه،آیا سند ملک و حساب بانکی‌ لازمه

ممنون

دوست عزیز سلام
اگر شما از دانشگاه بورسیه ای بگیرید که تمام مخارج را پوشش بده ( که اون هم از روی فرم I-20 دانشگاه مشخص میشه )، شما نیازی به ارائه مدرک مالی دیگه ای ندارید، اما معمولا دوستان پیشنهاد میکنن یه مدرک دیگه هم داشته باشین خوبه، که به نظر من سند خونه بهتره. اما اگر هیچکدوم را نداشته باشی هم مشکلی نیست. نمونه بارزش خودم. فول فاند دارم. bank statement و دو تا سند خونه هم برده بودم. اما آفیسر اصلا ازم نخواست.

hassann
January 31st, 2013, 12:53 AM
درود دوستان یک سوال دارم

ایا به فردی که 30 سال سن داره و TA از یه دانشگاه رنک 170داره ویزا میدن؟

ممنونم.

mmsh81
January 31st, 2013, 07:35 AM
درود دوستان یک سوال دارم

ممنونم.

چرا نمیدن!

tara6
January 31st, 2013, 11:46 PM
وقت گرفتن از آنکارا تلفنیه؟

sarve
February 1st, 2013, 12:54 PM
سلام دوستان
من به راهنمايي احتياج دارم.
من ويزاي مالتيپل براي ترم بهار 2013 دارم كه متاسفانه به دليل يك مشكل شخصي نتونستن اين ترم برم و مجبور شدم كه ديفر كنم براي پاييز 2013.
به سفارت ايميل زدم و اونها يك پاسخ كلي به من دادن كه اگر كسي بخواد بعد از تاريخ انقضاي ويزاش وارد آمريكا بشه بايد دو باره مصاحبه بشه، ولي تاريخ انقضاي ويزاي من سال 2014 هست، حالا واقعا نميدونم كه مي تونم ترم پاييز با همين ويزا و البته I-20 جديد با SEVIS CODE يكسان وارد آمريكا بشم يا نه.
ميشه اگر كسي ميدونه من رو راهنمايي كنه.
خيلي ممنون

hassann
February 2nd, 2013, 01:04 PM
دوست عزیز mmsh81

ممنون از پاسختون
تا جایی که اطلاع دارم به سن و رنک دانشگاه احتمالا گیر بدن میگن طرف به بهانه دانشگاه میخواد وارد کشور بشه.
یا یه همچین چیزی!!!

؟؟؟؟

searcher235
February 2nd, 2013, 02:27 PM
درود دوستان یک سوال دارم

ممنونم.

به نظر شما دانشگاه رنک 170 دانشگاه بدیه؟؟؟؟ !!!! :o
من 31 سالمه و رنک دانشگاهی که فول فاند گرفتم حدود 450 هست!!! کلیرنسم تموم شده و فقط پیک آپ مونده !!!!!

mmsh81
February 3rd, 2013, 01:25 AM
دوست عزیز mmsh81

ممنون از پاسختون
تا جایی که اطلاع دارم به سن و رنک دانشگاه احتمالا گیر بدن میگن طرف به بهانه دانشگاه میخواد وارد کشور بشه.
یا یه همچین چیزی!!!

؟؟؟؟

مادامیکه دلیل منطقی برای ادامه تحصیل داشته باشین هیچ مشکلی نیست (تو کلاس خود ما 3 نفر آمریکایی میانسال هستن)
راجع به رنکینگ هم امریکا بیش از 6000 دانشگاه و کالج داره و برای این موضوع که چرا این دانشگاهو انتخاب کردین هم میتونین دلیل منطقی بیارین برای کنسول.

mahru88
February 3rd, 2013, 06:29 PM
من یه سوال دارم. نمیدونستم توی کدوم فروم بپرسم. امیدوارم کسی بتونه جواب درستی بده بهم.

اخیرا قانونی وضع شده برای داشجوهای ایرانی در امریکا که اگه در طول تحصیل برن ایران دیگه ویزابهشون نمیدن برای ورود به امریکا و نمیتونن برگردن( البته با توجه به رشته ای که توش تحصیل میکنن). میخواستم بپرسم کسی میدونه این قانون چقدر اجرایه؟ چرا تا حالا نبوده و تازه اواخر سال 2012 اینو گذاشتن؟ تکلیف دانشجوهای ایرانی که امریکا درس میخونن و اگه بخوان برن ایران و ضرروری باشه چیه؟ کسی راه حلی برای این میدونه؟

mmsh81
February 3rd, 2013, 09:21 PM
من یه سوال دارم. نمیدونستم توی کدوم فروم بپرسم. امیدوارم کسی بتونه جواب درستی بده بهم.

اخیرا قانونی وضع شده برای داشجوهای ایرانی در امریکا که اگه در طول تحصیل برن ایران دیگه ویزابهشون نمیدن برای ورود به امریکا و نمیتونن برگردن( البته با توجه به رشته ای که توش تحصیل میکنن). میخواستم بپرسم کسی میدونه این قانون چقدر اجرایه؟ چرا تا حالا نبوده و تازه اواخر سال 2012 اینو گذاشتن؟ تکلیف دانشجوهای ایرانی که امریکا درس میخونن و اگه بخوان برن ایران و ضرروری باشه چیه؟ کسی راه حلی برای این میدونه؟

شما خودتون متن انگلیسی این قانون رو در وبسایت رسمی دولت آمریکا مطالعه کردید یا صرفا" از شنیده ها نقل میکنید؟

mahru88
February 4th, 2013, 01:32 PM
شما خودتون متن انگلیسی این قانون رو در وبسایت رسمی دولت آمریکا مطالعه کردید یا صرفا" از شنیده ها نقل میکنید؟

بله منبع کاملا کاملا موثقه. نامزدم امریکا درس میخونه.
این فروم رو هم در این رابطه تازه اینجا پیدا کردم. میتونین برای اطلاعات بیشترتون بخونین

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?48267-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B5/page3

mmsh81
February 4th, 2013, 08:25 PM
بله منبع کاملا کاملا موثقه. نامزدم امریکا درس میخونه.
این فروم رو هم در این رابطه تازه اینجا پیدا کردم. میتونین برای اطلاعات بیشترتون بخونین

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?48267-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B5/page3

این یه لایحه بوده که تصویب هم نشده. هیچ جای رسمی هم اشاره ای نشده بهش و دلیل نقض هم پستهای آخر فروم هستش که نشون میده کلی از بچه ها ویزا گرفتن در این رشته ها.
تو دانشگاه خود ما این ترم حداقل 3-4 نفر از ایران اومدن رشته های مکانیک و شیمی.

mahru88
February 4th, 2013, 11:55 PM
این یه لایحه بوده که تصویب هم نشده. هیچ جای رسمی هم اشاره ای نشده بهش و دلیل نقض هم پستهای آخر فروم هستش که نشون میده کلی از بچه ها ویزا گرفتن در این رشته ها.
تو دانشگاه خود ما این ترم حداقل 3-4 نفر از ایران اومدن رشته های مکانیک و شیمی.

اگه به تصویب نرسیده بود که به دانشگاه ها و اساتید اطلاع نمیدادن !!!!! یکی از دوستان خودمامریکا تصمیم داشته بیاد که advisor اش بهش گفته ریسکه اگه بری واگه نتونستی برگردی من نمیتونم کاری برات بکنم!!!! این دیگه علنیش. حالا اصلا بحث من اینه که یه کاری بشه که اینجوری نباشه اصلا. مثل قبل. من اینجا نمیخوام که چیزیو ثابت کنم!!!!!
بله نه که غیر ممکن باشه ولی ریسکه. سراغ دارم بودن کسایی که در حین تحصیلشون اومدن ایران و هنوز بعد از چندین ماه نتونستن برگردن

mb_b
February 13th, 2013, 03:18 AM
اگه به تصویب نرسیده بود که به دانشگاه ها و اساتید اطلاع نمیدادن !!!!! یکی از دوستان خودمامریکا تصمیم داشته بیاد که advisor اش بهش گفته ریسکه اگه بری واگه نتونستی برگردی من نمیتونم کاری برات بکنم!!!! این دیگه علنیش. حالا اصلا بحث من اینه که یه کاری بشه که اینجوری نباشه اصلا. مثل قبل. من اینجا نمیخوام که چیزیو ثابت کنم!!!!!
بله نه که غیر ممکن باشه ولی ریسکه. سراغ دارم بودن کسایی که در حین تحصیلشون اومدن ایران و هنوز بعد از چندین ماه نتونستن برگردن

شما منظورتون از این سوال ویزای مالتیپله و اگر بله تنها دلیلی که قرار شد به دانشجو ها ویزای مالتیپل بدن
این بود که بتونن به کشورشون برن و برگردن پس دلیلی نداره که الان بخوان نقضش کنن.

reza200
February 14th, 2013, 01:52 PM
سلام دوستان

آیا با وجود ویزای دانشجویی یک ساله مالزی در پاسپورت میشه واسه ویزای دانشجویی آمریکا اقدام کرد؟
لطفا اگه تجربه مشابه داشتین راهنمایی کنید.

mafia320
February 20th, 2013, 01:13 PM
درووود به همه

سوالی داشتم از عزیزانی که اطلاع دارن...
خانم بنده قصد پذیرش گرفتن از دانشگاهی در امریکا را داره...
از نظر پرداخت شهریه مشکلی نداریم...
فقط سوالم این بود که برای financial documentation که دانشکاه خواسته عموی من که citizen امریکا هستن میتونن
کمکی به ما کنن با حتما باید پول تو حساب ایران داشته باشیم...

ممنون

mahru88
February 20th, 2013, 05:44 PM
کسی میدونه یه دانشجوی دکتری مهندسی شیمی که 2 سال از درسش گذشته بخواد بیاد ایران و برگرده چقدر شانس گرفتن ویزا مجدد امریکارو داره؟ (با توجه به این مشکلات اخیری که برای ویزا دادن بوجود اومده). آخه اومدن واقعا مساله حیاتی هست

mmsh81
February 20th, 2013, 07:55 PM
درووود به همه

سوالی داشتم از عزیزانی که اطلاع دارن...
خانم بنده قصد پذیرش گرفتن از دانشگاهی در امریکا را داره...
از نظر پرداخت شهریه مشکلی نداریم...
فقط سوالم این بود که برای financial documentation که دانشکاه خواسته عموی من که citizen امریکا هستن میتونن
کمکی به ما کنن با حتما باید پول تو حساب ایران داشته باشیم...

ممنون

بله. شما از 3 طریق میتونید توانایی مالیتونو ثابت کنید. 1. حساب شخصی 2. حساب خانواده درجه اول 3. اسپانسر در امریکا که میبایست فرمهای مربوطه رو پر کنه.

s.m.h.sh
February 23rd, 2013, 10:31 AM
سلام خدمت دوستان؛ سوالی که داشتم اینه اگه کسی دانشجو باشه در کانادا و پذیرش آمریکا بگیره میتونه از طریق سفارت آمریکا درکانادا واسه ی ویزا اپلای کنه؟ و تحت شرایطی که فرد فول فاند باشه احتیاج به ارایه مدارک مالی مثل bs و سند و اینجور موارد هست؟

s.m.h.sh
February 23rd, 2013, 10:38 AM
سلام ؛ دوستانی که در جریان هستن : آیا در حال حاضر ویزایی که آمریکا واسه ی اولین بار به دانشجو ها میده مالتیپل و 2 ساله هست؟ یا میشه انقضای طولانی تری داشته باشه؟ چون در صورت 2 ساله بودن فرد ظاهرا باید تا اتمام تحصیلاتش یا حتی بیشتر از آمریکا خارج نشه؛؛؛ یا اینکه این ریسک رو قبول دار بشه! این واقعا یه مساله ی قابل حله واسه ی دانشجوها؟؟
پ ن : دانشجوای کانادا با این مساله مواجه نیستن چون ما قبل از انقضای ویزامون از داخل کانادا و بصورت اپلیکیشن پستی با اتاوا ویزای جدید میگیریم.

mmsh81
February 24th, 2013, 09:47 PM
سلام ؛ دوستانی که در جریان هستن : آیا در حال حاضر ویزایی که آمریکا واسه ی اولین بار به دانشجو ها میده مالتیپل و 2 ساله هست؟ یا میشه انقضای طولانی تری داشته باشه؟ چون در صورت 2 ساله بودن فرد ظاهرا باید تا اتمام تحصیلاتش یا حتی بیشتر از آمریکا خارج نشه؛؛؛ یا اینکه این ریسک رو قبول دار بشه! این واقعا یه مساله ی قابل حله واسه ی دانشجوها؟؟
پ ن : دانشجوای کانادا با این مساله مواجه نیستن چون ما قبل از انقضای ویزامون از داخل کانادا و بصورت اپلیکیشن پستی با اتاوا ویزای جدید میگیریم.

ویزای دانشجویی امریکا تاریخ انقضای دو ساله داره ولی مادامیکه در حال تحصیل باشید معتبر میمونه که اصطلاحا" بهش میگن Duration of Status. اگه از کشور خارج بشید مجددا باید تقاضای ویزا بدید.
دانشجوها هم وقتی چاره ای ندارند مجبورن کنار بیان با این قضیه!!

maziaaar
February 25th, 2013, 09:32 PM
سلام به همه ی دوستان. درخواست وقت مصاحبه چه جوری انجام میشه؟ با ایمیل وقت می گیریم؟
سوال دوم: عدم سوء پیشینه و تأیید پزشکی نداره آمریکا؟
خیلی ممنون میشم اگه جواب بدین.
اگه کسی هست که علوم انسانی میخواد ادامه تحصیل بده پیام بده

kpourang16
February 25th, 2013, 11:52 PM
سلام به همه ی دوستان. درخواست وقت مصاحبه چه جوری انجام میشه؟ با ایمیل وقت می گیریم؟
سوال دوم: عدم سوء پیشینه و تأیید پزشکی نداره آمریکا؟
خیلی ممنون میشم اگه جواب بدین.
اگه کسی هست که علوم انسانی میخواد ادامه تحصیل بده پیام بده

سلام

برای گرفتن وقت باید به سایت سفارت دلخواهتون مراجعه کنین٬ همه چی اونجا نوشته شده! عدم سو پیشینه لازم نیس... فقط یه سری واکسن لازمه بزنین قبل از ورود به آمریکا (نه برای مصاحبه) که اگه هم نزنین٬ توی دانشگاه واستون میزنن! البته همون اول کار خرج میشه واستون٬ پس بهتره ایران بزنین و بیاین!

Yalda1990
February 26th, 2013, 04:27 AM
سلام دوستان
آیا این درسته که آمریک در رشته های مربوط به حوزه انرژی ویزا نمیده ؟؟

من که رشته مهندسی شیمی گرایش محیط زیست هستم آیا با این خطر روبه رو هستم ؟؟

من می خواستم برا رشته عمران گرایش محیط زیست اقدام کنم ، آیا با این کارم این خطر رو دور می زنم ؟؟

ممنون از دوستان

mmsh81
February 26th, 2013, 07:06 AM
سلام دوستان
آیا این درسته که آمریک در رشته های مربوط به حوزه انرژی ویزا نمیده ؟؟

من که رشته مهندسی شیمی گرایش محیط زیست هستم آیا با این خطر روبه رو هستم ؟؟

من می خواستم برا رشته عمران گرایش محیط زیست اقدام کنم ، آیا با این کارم این خطر رو دور می زنم ؟؟

ممنون از دوستان

محیط زیست معمولا ارتباطی با انرژی نداره.

s.m.h.sh
February 28th, 2013, 09:41 AM
سلام خدمت دوستان؛
یه سوال فوری داشتم و ممنون میشم راهنمایی بفرمایید : واسه ی اپلای کردن ویزای دانشجویی آمریکا به جز پذیرش و نامه ی offering of teaching assistantship دیگه چه مدارکی باید دانشگاه برام بفرسته تا موقع اپلیکیشن به سفارت ارایه کنم. ( مثلا I-20 رو میدونم).( I-20 رو با پذیرش یه جا میفرستن یا بعدا جداگونه میاد!؟!؟) (راستش در حال حاضر چون ایران نیستم و خیلی گرفتارم اصلا نرسیدم درین باره سرچ کنم؛ ممنون میشم اگه وقت دارید منو راهنمایی بفرمایید.)
سپاس فراوان.

mamaliabd
February 28th, 2013, 11:31 AM
سلام دوستان
من تازه 1 هفته ای هست که دکترا می خونم ترکیه
تازه I20 ام اومده و میخوام واسه ویزا اقدام کنم
خیلیییی نگرانم که گیر بدن که چرا اینجا درس می خونی و چرا می خوایی انصراف بدی به این زودی!!!
به نظرتون اصلن مشکلی بوجود میاد؟ آخه مجبور بودم اینجارو شروع کنم وگرنه باید میرفتم سربازی!
کسی تاجالا مورد مشابه دیده؟
از نظر سفارت انصراف دادن از اینجا کار عجیبیه؟
ممنون میشم راهنماییم کنین

86125038
March 1st, 2013, 04:07 AM
سلام دوستان
ميخواستم بدونم داشتن ويزاي كانادا توو پاسپورت چه تاثيري ميتونه رو نتيجه درخواست ويزا داشته باشه. من ويزاي ٤ ساله كانادا دارم، البته نرفتم كانادا. حالا ميخواستم ببينم ايا اين مسئله ممكنه تاثير مثبتي رو جواب افيسر يا مثلا كوتاهتر شدن دوره كليرنس داشته باشه؟ از اين جهت كه كسي كه ويزاي كانادا داره يعني سكيوريتي چك كانادا رو با موفقيت گذرونده 

maziaaar
March 1st, 2013, 06:26 PM
دوستای عزیزم اگه کسی علوم انسانی هست پیام بده

nastaran_em
March 1st, 2013, 07:05 PM
سلام
من از یک دانشگاه پذیرش گرفتم. اما اونای دیگه که بهتر بودن هنوز جواب ندادن. میخوام الان وقت بگیرم واسه اردیبهشت تا وقتا پر نشه. اما اگر جواب بقیه دانشگاه ها اومد میتونم همون وقتی که گرفتم رو واسه I20 جدید برم؟؟
ممنون میشم اگه کمک کنید

amir_p
March 1st, 2013, 07:29 PM
سلام
من از یک دانشگاه پذیرش گرفتم. اما اونای دیگه که بهتر بودن هنوز جواب ندادن. میخوام الان وقت بگیرم واسه اردیبهشت تا وقتا پر نشه. اما اگر جواب بقیه دانشگاه ها اومد میتونم همون وقتی که گرفتم رو واسه I20 جدید برم؟؟
ممنون میشم اگه کمک کنید

خیر. هنگامی که شما وقت سفارت میگیرید، شماره ی I-20 رو وارد می کنید و بعدا اگه با I-20 جدید برید، مث اینه که اصلا وقت نگرفتید. شما با همون شماره ای که هنگام گرفتن وقت وارد کرده اید میتونید برید سفارت و مراحل ویزا رو سپری کنید.

amir_p
March 1st, 2013, 07:34 PM
سلام خدمت دوستان؛
یه سوال فوری داشتم و ممنون میشم راهنمایی بفرمایید : واسه ی اپلای کردن ویزای دانشجویی آمریکا به جز پذیرش و نامه ی offering of teaching assistantship دیگه چه مدارکی باید دانشگاه برام بفرسته تا موقع اپلیکیشن به سفارت ارایه کنم. ( مثلا I-20 رو میدونم).( I-20 رو با پذیرش یه جا میفرستن یا بعدا جداگونه میاد!؟!؟) (راستش در حال حاضر چون ایران نیستم و خیلی گرفتارم اصلا نرسیدم درین باره سرچ کنم؛ ممنون میشم اگه وقت دارید منو راهنمایی بفرمایید.)
سپاس فراوان.

تنها چیزی که لازمه برای سفارت همون I-20 است. و این فرم I-20 زمانی صادر میشه که شما اولا پذیرش رسمی از دانشگاه گرفته باشید(و اون رو اکسپت کرده باشید) و دوما Bank statement رو برای دانشگاه فرستاده باشید(اگه فول فاند شده باشید نیاز به Bank Statement نیست اما معمولا TA ها فول فاند نیستند).

mmsh81
March 2nd, 2013, 06:29 AM
سلام دوستان
ميخواستم بدونم داشتن ويزاي كانادا توو پاسپورت چه تاثيري ميتونه رو نتيجه درخواست ويزا داشته باشه. من ويزاي ٤ ساله كانادا دارم، البته نرفتم كانادا. حالا ميخواستم ببينم ايا اين مسئله ممكنه تاثير مثبتي رو جواب افيسر يا مثلا كوتاهتر شدن دوره كليرنس داشته باشه؟ از اين جهت كه كسي كه ويزاي كانادا داره يعني سكيوريتي چك كانادا رو با موفقيت گذرونده

تنها نکته مثبت ویزای کانادا شما میتونه این باشه که به کنسول نشون بده شما قصد اقامت دائم در امریکا رو ندارید.
ولی تاثیری در کلیرنس نخواهد داشت چون چک امنیتی امریکا و کانادا هیچ شباهتی به هم نداره. یعنی حتی اگه شما ده بار هم آمریکا رفته باشید باید مجددا همون مراحل طی بشه.

mamaliabd
March 2nd, 2013, 11:25 AM
سلام دوستان میشه لطفن جوابمو بدین!!
من تازه دکترا رو شروع کردم تو ترکیه
واسه هفته بعد هم وقت دارم تو آنکارا
خیلیییی نگرانم که گیر بدن که چرا اینجا درس می خونی و چرا می خوایی انصراف بدی به این زودی!!!
به نظرتون ممکنه مشکل ساز بشه این قضیه؟

searcher235
March 2nd, 2013, 12:32 PM

نه هیچ مشکلی پیش نمیادو راستش را بگو که بخاطر سربازی مجبور به اینکار شدی.

majidrp
March 2nd, 2013, 01:09 PM
دوستان من یک سوال داشتم کارشناسی جواب بدید،مرسی!
می شه من برای ویزا هم ایتالیا اقدام کنم هم آمریکا؟ از هر دو جا فاند دارم و نمی خوام ب خاطر ویزا نگرفتن از یکی کل این یکسال علافی بپره.
این کار مشکلی بوجود نمی آره؟

searcher235
March 2nd, 2013, 02:59 PM
می شه من برای ویزا هم ایتالیا اقدام کنم هم آمریکا؟ از هر دو جا فاند دارم و نمی خوام ب خاطر ویزا نگرفتن از یکی کل این یکسال علافی بپره.

هر کدوم را که ویزا بگیری، واسه دومی ممکنه گیر بدن که تو بالاخره کجا میخوای درس بخونی!!!!؟ یعنی اگر هر دو واست یه ارزش را دارن احتمالا مشکلی پیش نمیاد و بعد از گرفتن اولی، میتونی دومی را کنسل کنی! اما اگر یکی را ترجیح میدی، احتمالا باید واسش ریسک کنی! ( البته این فقط حدس منه و من کارشناس ویزا نیستم که نظر کارشناسی بدم)

mmsh81
March 2nd, 2013, 09:24 PM

هیچ مشکلی نداره و اتفاقا کار خیلی عاقلانه ای هست. فقط در صورتیکه جفتشو ویزا بگیرین و امریکا نرین ممکنه بعدها که بخواین برای ویزای امریکا اقدام کنید گیر بدن که چرا نرفتین.

mmsh81
March 2nd, 2013, 09:27 PM

این حق شماست که جای بهتر رو انتخاب کنید و پرسش کنسول در این مورد جواب ساده و روشنی داره.

mohsen062
March 4th, 2013, 10:12 PM
سلام. ميخواستم بدونم که فرم DS-160 را کجا بايستي پر کنم. واسه پر کردن فرم به اين سايت (https://ceac.state.gov/genniv/) مراجعه کردم اما کشور ايران توي ليست نبود.
در ضمن من مي خواستم وقت سفارت بگيرم. اولا به نظر شما کدوم سفارت آمريکا اخيرا راحتتر ويزا ميده؟ دوما فرم I-20 من هنوز به دستم نرسيده اما صادر شده و در يک ايميل يک سري مشخصات را بهم دادند از جمله School Code و How to pay the Mandatory. آيا با اين اطلاعات مي تونم وقت سفارت بگيرم؟
لطفا راهنمائي بفرمائيذ.
ممنون

searcher235
March 4th, 2013, 10:27 PM
سلام. ميخواستم بدونم که فرم DS-160 را کجا بايستي پر کنم. واسه پر کردن فرم به اين سايت (https://ceac.state.gov/genniv/) مراجعه کردم اما کشور ايران توي ليست نبود.
در ضمن من مي خواستم وقت سفارت بگيرم. اولا به نظر شما کدوم سفارت آمريکا اخيرا راحتتر ويزا ميده؟ دوما فرم I-20 من هنوز به دستم نرسيده اما صادر شده و در يک ايميل يک سري مشخصات را بهم دادند از جمله School Code و How to pay the Mandatory. آيا با اين اطلاعات مي تونم وقت سفارت بگيرم؟
لطفا راهنمائي بفرمائيذ.
ممنون

You will need SEVIS Number which is on your I-20 form!

kpourang16
March 5th, 2013, 08:47 PM
لطفا راهنمائي بفرمائيذ.
ممنون

اون کشورایی که اونجا هس اونایی هستن که سفارت دارن٬ ایران که سفارت نداره پس طبیعیه که اسمش اونجا نباشه!:)))) شما باید کشوری رو انتخاب کنین که میخاین برین مصاحبه.
اینکه کجا راحت تر ویزا میده بستگی به کیس شما داره٬ مثلا قبرس به دکترای فول فاند خیلی راحت ویزا میده ولی مستر رو ریجکت میکنه. باید ببینین کیس های مشابه شما کجا رفتن.

معمولا بدون sevis هم میشه وقت گرفت به این صورت که تو اون قسمت که ازتون sevis میخاد شما صفر وارد میکنین و با سفارت موردنظر هم هماهنگ میکنین. بعد که رفتین سفارت i-20 رو بهشون میدین و اونا خودشون واستون اصلاح میکنن.

anhd
March 6th, 2013, 06:35 PM
سلام دوستان،

من هم از یک دانشگاه کانادایی و هم از یک دانشگاه امریکایی فاند گرفتم، و می خوام هر دو جا برای ویزا اقدام کنم! می خواستم بدونم مشکلی پیش نمیاد اگر این کارو کنم؟ ممکنه تو ویزا دادن بهم گیر بدن؟؟ خیلی خوشحال می شم تجربیاتتون رو یا چیزهایی که شنیدید رو بگید.

mousavi22
March 8th, 2013, 12:23 AM
سلام دوستان،

من آفرم دکترا فول فاند هستش و در مورد Job Offer و داشتن سند ملکی یه سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید.
من یکی از سهامداران اصلی شرکت خونوادگیمون هستم، که البته هنوز یه واحد کوچک نوپاست. می خواستم یه مشورتی باهاتون بکنم که آیا این طرح خوبی هست که مدارک سهامم رو ترجمه کنم ببرم یه این نشون که هم یه سند مالکیت حساب بشه و هم اینکه من بعد اتمام تحصیلم اینجا واسه خودم کارخونه و درآمد دارم و نیازی ندارم اونجا وایسم؟
یه موضوع دیگه ما شرکتمون در پارک علم و فناوری هم عضو هستش. یه بار این پارک شامل تحریم ها نباشه مشکل ایجاد کنه؟

از راهنماییتون ممنون

maziar1364
March 8th, 2013, 01:34 AM
سلام من دوبار امتحان تافل دادم اما هر دوبار به معنای واقعی افتضاح بوده. به نظرشمااگر من پذیرش دانشگاه بگیرم اما با توجه به ۲نمره تافلم ايا به من پذیرش دوره زبان میدن؟کسی این تجربه داشته؟نمیخوام برم سفارت اما رد بشم خیلی برام مهمه که برم امریکا حالا به هر دلیلی و به خاطر اهمیت این موضوع هر دفه امهحانم به بدی تموم میشه لطفا کمکم کنید الان نمیدونم چیکار کنم.از کارم استعفا دادم از طرفی هم يه امتحان بد و از طرفی رد شدن در سفارت میترسم

mmsh81
March 8th, 2013, 08:05 AM
سلام من دوبار امتحان تافل دادم اما هر دوبار به معنای واقعی افتضاح بوده. به نظرشمااگر من پذیرش دانشگاه بگیرم اما با توجه به ۲نمره تافلم ايا به من پذیرش دوره زبان میدن؟کسی این تجربه داشته؟نمیخوام برم سفارت اما رد بشم خیلی برام مهمه که برم امریکا حالا به هر دلیلی و به خاطر اهمیت این موضوع هر دفه امهحانم به بدی تموم میشه لطفا کمکم کنید الان نمیدونم چیکار کنم.از کارم استعفا دادم از طرفی هم يه امتحان بد و از طرفی رد شدن در سفارت میترسم
اگه بتونید دانشگاه رو قانع کنید که تو I20 ننویسه "مشکل زبان" اونوقت سفارت هم مشکلی نخواهید داشت.
یه راه دیگه ای هم دارید و اون گرفتن پذیرش از یه دانشگاهی که نمره تافل پایینتری بخواد.

mmsh81
March 8th, 2013, 08:07 AM
سلام دوستان،

من آفرم دکترا فول فاند هستش و در مورد Job Offer و داشتن سند ملکی یه سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید.
من یکی از سهامداران اصلی شرکت خونوادگیمون هستم، که البته هنوز یه واحد کوچک نوپاست. می خواستم یه مشورتی باهاتون بکنم که آیا این طرح خوبی هست که مدارک سهامم رو ترجمه کنم ببرم یه این نشون که هم یه سند مالکیت حساب بشه و هم اینکه من بعد اتمام تحصیلم اینجا واسه خودم کارخونه و درآمد دارم و نیازی ندارم اونجا وایسم؟
یه موضوع دیگه ما شرکتمون در پارک علم و فناوری هم عضو هستش. یه بار این پارک شامل تحریم ها نباشه مشکل ایجاد کنه؟

از راهنماییتون ممنون

معمولا این جور چیزا رو نگاه نمیکنن ولی میتونید واسه احتیاط ببرید و اگر خواست بهش نشون بدید.

mmsh81
March 8th, 2013, 08:08 AM
سلام دوستان،

من هم از یک دانشگاه کانادایی و هم از یک دانشگاه امریکایی فاند گرفتم، و می خوام هر دو جا برای ویزا اقدام کنم! می خواستم بدونم مشکلی پیش نمیاد اگر این کارو کنم؟ ممکنه تو ویزا دادن بهم گیر بدن؟؟ خیلی خوشحال می شم تجربیاتتون رو یا چیزهایی که شنیدید رو بگید.

هیچ مشکلی پیش نمیاد جز قلقلک جیب مبارک :redface:

maziar1364
March 9th, 2013, 12:51 AM
اگه بتونید دانشگاه رو قانع کنید که تو I20 ننویسه "مشکل زبان" اونوقت سفارت هم مشکلی نخواهید داشت.
یه راه دیگه ای هم دارید و اون گرفتن پذیرش از یه دانشگاهی که نمره تافل پایینتری بخواد.
يعتي براي سفارت نمره تافل من مهم نيست؟نمره 67 دارم:embarrassed::embarrassed::embarrassed:

miladman
March 9th, 2013, 01:15 AM
يعتي براي سفارت نمره تافل من مهم نيست؟نمره 67 دارم:embarrassed::embarrassed::embarrassed:
سلام. شما با نمره 67 پذیرش گرفتید ؟

hrz65
March 9th, 2013, 08:48 PM
سلام دوستان

فاند پذیرش من تابستونو شامل نمیشه. و من برای تابستون Bank Statement گرفتم با نرخ 1226 تومن. حالا از طرف دانشگاه به من گفتند که ما میتونیم I20 تو رو برای 9 ماه صادر کنیم و مشکلی هم پیش نمیاد. میخواستم بدونم آیا کسی از دوستان تجربه شخصی در رابطه با I20 نه ماهه داره؟ یا بهتره ازشون بخوام که برام I20 یک ساله صادر کنند؟ به نظر شما کدوم یک از این حالات برای ویزا میتونه بهتر باشه؟

searcher235
March 9th, 2013, 09:39 PM
سلام دوستان

فاند پذیرش من تابستونو شامل نمیشه. و من برای تابستون Bank Statement گرفتم با نرخ 1226 تومن. حالا از طرف دانشگاه به من گفتند که ما میتونیم I20 تو رو برای 9 ماه صادر کنیم و مشکلی هم پیش نمیاد. میخواستم بدونم آیا کسی از دوستان تجربه شخصی در رابطه با I20 نه ماهه داره؟ یا بهتره ازشون بخوام که برام I20 یک ساله صادر کنند؟ به نظر شما کدوم یک از این حالات برای ویزا میتونه بهتر باشه؟

وقتی بهت I-20 واسه 9 ماه میدن، خوب یعنی نمیتونی تابستون بری دیگه!!! 9 ماه یعنی پاییز و بهار. درسته؟ تاریخ شروع I-20 مهمه.

s.m.h.sh
March 9th, 2013, 10:16 PM
سلام دوستان؛
من الان در مرحله ی گرفتن I-20 هستم. دانشگاه گفته یه سری فرم رو پر کن؛ بعدش یکی از مواردگفته با توجه به tuition waiver و فاندی که داری حالا یه BS لازمه به مبلغ 291.00$
این دیگه چه BS ای میشه؟ مگه 291 دلار هم احتیاج به اثبات داره؟!!؟؟

s.mahmoudi
March 10th, 2013, 02:48 AM
سلام عذر میخوام اگر این سوال من تکراری هست
میخواستم بدونم که اولاً: در کل، متاهل بودن گرفتن ویزای دانشجویی رو مشکلتر میکنه؟ (در ضمن برادر من هم با F1 رفت و اونجا با یه خانم سیتیزن ازدواج کرد و گرین کارت گرفت)
و دوم: اگر صادقانه به آفیسر بگیم که ممکنه بعد از پایان درس اگر کار خوبی پیدا کردیم بمونیم آمریکا، این به معنی ریجکت قطعی هست؟ یا شاید خیلی هم بد نباشه؟
(راستی بابام هم امسال لاتاری قبول شد!! نظرتون چیه اصلا نرم سفارت، بمونم خونه رو جارو کنم؟) با تشکر، درود

mk2001
March 10th, 2013, 02:58 AM
سلام، من مجبور شدم پذیرشِ ترم بهار رو دیففر کنم برای پاییز. ای-۲۰ جدید رو هم برای سفارت فرستادم و جواب اومد که تا ۲۸ فوریه وقت داری پاسپورتت رو بیاری. منم همین کار رو کردم. الان ویزا گرفتم. تاریکه صدور مارچ ۳ هست و انقضا هست ۲۶ می. در حالیکه که کلاس من آگوست ۲۴ شروع می‌شه. یعنی‌ من مجبورم ۳ ماه قبل از شروع کلاس وارد آمریکا بشم. از اون طرف شنیدم ۳۰ روز زودتر از شروع کلاس نمی‌شه وارد شد! الان من باید چی‌ کار کنم؟ یعنی‌ خود سفارت وقتی‌ ویزا رو صادر می‌کرده برای من به این موضوع توجه نکرده!؟ کسی‌ اطلاعات یآا تجربه مشابه داره

maziar1364
March 10th, 2013, 09:57 AM
سلام. شما با نمره 67 پذیرش گرفتید ؟
نه هنوز پذیرش نگرفتم اما دوستان هستن ميتونن كمك كنن واسه پذیرش

searcher235
March 10th, 2013, 03:48 PM
سلام، من مجبور شدم پذیرشِ ترم بهار رو دیففر کنم برای پاییز. ای-۲۰ جدید رو هم برای سفارت فرستادم و جواب اومد که تا ۲۸ فوریه وقت داری پاسپورتت رو بیاری. منم همین کار رو کردم. الان ویزا گرفتم. تاریکه صدور مارچ ۳ هست و انقضا هست ۲۶ می. در حالیکه که کلاس من آگوست ۲۴ شروع می‌شه. یعنی‌ من مجبورم ۳ ماه قبل از شروع کلاس وارد آمریکا بشم. از اون طرف شنیدم ۳۰ روز زودتر از شروع کلاس نمی‌شه وارد شد! الان من باید چی‌ کار کنم؟ یعنی‌ خود سفارت وقتی‌ ویزا رو صادر می‌کرده برای من به این موضوع توجه نکرده!؟ کسی‌ اطلاعات یآا تجربه مشابه داره

دوست خوب، حتما و بی معطلی به سفارت ایمیل بزن.

L1977
March 10th, 2013, 04:29 PM
سلام دوستان
میدونم که شاید جواب سئوال من تو پستهای قبلی باشه اما من خیلیهاش رو خوندم ولی گیج شدم. اگر لطف کنید راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم.
من تازه پذیرش گرفتم از یه دانشگاه تو Illinois. برای دکترای علوم کامپیوتر (البته من ریاضی خوندم). Full Fund هستم و منتظر فرم I20 هستم. با تحقیقاتی که کردم فکر کنم آنکارا برم برای درخواست ویزا بهتر باشه. نظر شما چیه؟
حالا من تا منتظر این فرم هستم که بیاد چه کارهایی باید بکنم؟ و بعد از اینکه این فرم اومد از کجا باید شروع کنم؟
لطفا منو راهنمایی کنید. من هم گیج شدم و هم خیلی استرس دارم.
ممنونم

s.mahmoudi
March 10th, 2013, 11:46 PM
میخواستم بدونم که اولاً: در کل، متاهل بودن گرفتن ویزای دانشجویی رو مشکلتر میکنه؟ (در ضمن برادر من هم با F1 رفت و اونجا با یه خانم سیتیزن ازدواج کرد و گرین کارت گرفت)
و دوم: اگر صادقانه به آفیسر بگیم که ممکنه بعد از پایان درس اگر کار خوبی پیدا کردیم بمونیم آمریکا، این به معنی ریجکت قطعی هست؟ یا شاید خیلی هم بد نباشه؟
(راستی بابام هم امسال لاتاری قبول شد!! نظرتون چیه اصلا نرم سفارت، بمونم خونه رو جارو کنم؟) با تشکر، درود

عزیزان با تجربه، راهنمایی کنید لطفا
با تشکر، بدرود

searcher235
March 11th, 2013, 12:19 AM
سلام دوستان
میدونم که شاید جواب سئوال من تو پستهای قبلی باشه اما من خیلیهاش رو خوندم ولی گیج شدم. اگر لطف کنید راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم.
من تازه پذیرش گرفتم از یه دانشگاه تو Illinois. برای دکترای علوم کامپیوتر (البته من ریاضی خوندم). Full Fund هستم و منتظر فرم I20 هستم. با تحقیقاتی که کردم فکر کنم آنکارا برم برای درخواست ویزا بهتر باشه. نظر شما چیه؟
حالا من تا منتظر این فرم هستم که بیاد چه کارهایی باید بکنم؟ و بعد از اینکه این فرم اومد از کجا باید شروع کنم؟
لطفا منو راهنمایی کنید. من هم گیج شدم و هم خیلی استرس دارم.
ممنونم

دوست خوب سلام و تبریک صمیمانه واسه پذیرش با فاند کامل و آرزوی موفقیت. نظر من راجع به سوالاتت:
1-راجع به انتخاب سفارت، من خودم ارمنستان بودم و کاملا راضی بودم. بقیه دوستانی که ارمنستان بودن هم تقریبا همه راضی هستند. البته به نظر من و بر اساس شنیده هام، عشق آباد هم خوبه. از آنکارا هم بد نشندیم خیلی، اما خوب ارمنستان و عشق آباد را بیشتر توصیه می کنم.
2- قبل از اینکه I-20 برسه، شما فقط اسکنش را لازم دارید تا بتونید وقت سفارت بگیرید. پس بهتره از دانشگاه بخواید اسکن فرم را برات بفرستن ( یا یکی از دوستان ایرانی تو اون دانشگاه بره و برات این کارا بکنه، چون ممکنه دانشگاه خودش این کارا نکنه و بگه نمیتونه این کار را مستقیم انجام بده). بهتره هرچه زودتر اقدام کنی واسه وقت گرفتن!
3-تا زمانی که فرم I-20 نرسیده و تا قبل از فرا رسیدن زمان مصاحبه مدارک و .... لازم واسه مصاحبه را آماده کنی!
4 - البته منم هنوز نرفتم، اما طبق توصیه تمام دوستان تا زمانی که هنوز نرفتی، سعی کن از بودن با خانواده و دوستان و .... لذت ببری!!!!
5 - بازم بگرد تو این فرومها و از تجربیات و نظرات دیگر دوستان هم استفاده کن. یه کم وقت بذارین و بگردین تو این فرومها!!!!
موفق باشی و سلامت و خوش

searcher235
March 11th, 2013, 12:32 AM

دوست خوب سلام
1 - متاهل بودن خیلی تاثیری نداره ( به نظر من)
2 - اینکه برادرتون اونجا ازدواج کردن هم بد بینانه بخوام بگم نکته منفی اما بازم خیلی به نظرم بد نیست.
3 - خیلی نمی خواد صادقانه صحبت کنی، بیشتر سعی کن متفکرانه صحبت کنی !!!! تابلوه که طرف درجا ریجکتت میکنه دیگه !! نمیخواد بگی، از اوضاع و احوال روزگار و .... کاملا واضحه که تقریبا 99% کسانی که میرن همین کار را خواهند کرد ، مگر اینکه .... !!!!!!!!!!!!! اون آفیسر هم خودش میدونه بیچاره !!!!!LOL
4 - به بابا مامان هم تبریک بگو . بعدشم مگه جارو زدن بده!! تازه خونه هم تمیز میشه!!!!!!!
موفق باشی

nooshin416
March 11th, 2013, 07:33 PM
سلام

ببخشید مدارک لازم برای ویزای دانشجویی F1 چی هست؟
ممنون

SahmadM
March 12th, 2013, 04:21 AM
سلام
ممنون میشم اگه دوستان با تجربه بگن که آیا برای سفارت آمریکا لازمه مدارک شناسایی مثل شناسنامه و کارت ملی رو هم ترجمه کرد یا نه؟
دوم اینکه من دو تا کتاب نوشتم، یکیش واسه کنکور ارشده (که هنوز چاپ نشده اما من تو رزومم نوشتمش، اونجا هم نگفتم که چاپ شده) یکیشم یه کتابچه در مورد تاریخ ریاضیات که دارمش (که واسه داخل دانشگاه بود)، آیا باید اونارو هم با خودم ببرم؟ کاملا واضحه که به فارسی هستند.
اگه نبرم چی میشه؟
ممنون

payamrz
March 12th, 2013, 04:00 PM
با سلام یک سوال داشتم
من تاریخ تولد خودم را در آزمون تافل اشتباه وارد کردم (بعد از چند ماه درخواست باز هم درست نکردن میگن که باید دوباره امتحان بدید) ، دانشگاهها ریپورت ها رو قبول کردن و مشکلی ندارن برای سفارت لازم هست که Official Report همراه داشته باشیم؟ هنوز I20 نگرفتم و تافل 97 دارم و فکر نمیکنم نیاز به زبان خوندن داشته باشم.
ممنون میشم دوستان جواب بدن

searcher235
March 12th, 2013, 04:28 PM
با سلام یک سوال داشتم
من تاریخ تولد خودم را در آزمون تافل اشتباه وارد کردم (بعد از چند ماه درخواست باز هم درست نکردن میگن که باید دوباره امتحان بدید) ، دانشگاهها ریپورت ها رو قبول کردن و مشکلی ندارن برای سفارت لازم هست که Official Report همراه داشته باشیم؟ هنوز I20 نگرفتم و تافل 97 دارم و فکر نمیکنم نیاز به زبان خوندن داشته باشم.
ممنون میشم دوستان جواب بدن
معمولا سفارت اونقدر روی تافل حساس نیست. مخصوصا روی تاریخ تولد شما توی اون آزمون .... از ما که اصلا مدرک تافل نخواست.... تازه اگرم میخواست من یه پرینت داشتم، نه رسمی...... اصلا من هیچ وقت اون نسخه رسمیشو نداشتم .... هیچ کدوم از دوستانی که من باهاشون در تماسم هم تا حالا ندیدم که تافل نشون داده باشن.... بیخیال بابا. خوش باش. همه چی آرومه

payamrz
March 12th, 2013, 04:34 PM
معمولا سفارت اونقدر روی تافل حساس نیست. مخصوصا روی تاریخ تولد شما توی اون آزمون . بیخیال بابا. خوش باش. همه چی آرومه

آخه تو خود سایت سفارت گفته که یکی از مواردی که Clearance Check را بسیار طولانی میکنه میتونه یه تاریخ تولد اشتباه باشه. اگر Official نخوان تو سایتیه مشکلی نداره اون رو درست کردم.

mousavi22
March 12th, 2013, 05:11 PM
سلام دوستان،

من در رشته ی ریاضیات کاربردی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی پذیرش گرفتم و ازشون خواستم که یه نامه به من بدند که من به سفارت بدم که زمینه ی تحقیقاتی من و اینکه به بخش هسته ای و انرژی مرتبط نیست رو بنویسند تا پروسه ی ویزای من راحتتر بشه. و همچنین منبع فاند رو هم بنویسند. برای من نامه زیر رو نوشتند و نظر منو خواستند. به نظرتون این نامه چطوریه ؟

. I am the graduate Vice Chair in the Department of Mathematics at the University of Southern California; this means I have primary responsibility for running the department's PhD program

Mr. Mousavi, from Iran, has been admitted to the Applied Mathematics PhD program in our department. His intended specialty is financial mathematics. This is simply his expresses intention and students are free to change their minds after arrival. But to my knowledge no department faculty are engaged in any research focusing on nuclear energy or nuclear science, so realistically these are not possible areas of study for Mr. Mousavi in our department.
For financial support, Mr. Mousavi has been offered a teaching assistantship for 5 years (subject to satisfactory performance); his responsibilities will involve teaching discussion sections of courses, and/or grading. The funds come from the university, not from external sources related to defense, nuclear or energy research.

از راهنماییتون بسیار ممنونم

kaveh6
March 12th, 2013, 07:32 PM
سلام دوستان. من از دانشگاه میشیگان پذیرش گرفتم و نامه I20 رو طبق ایمیل زبر قرستادن. ولی هنوز به دستم نرسیده باید چی کار کنم؟

The documents were mailed on Feb 25. We send all items by regular airmail to the mailing address we have
on file. Airmail will take about 2 weeks to arrive.

kpourang16
March 14th, 2013, 12:20 AM
سلام دوستان،

من در رشته ی ریاضیات کاربردی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی پذیرش گرفتم و ازشون خواستم که یه نامه به من بدند که من به سفارت بدم که زمینه ی تحقیقاتی من و اینکه به بخش هسته ای و انرژی مرتبط نیست رو بنویسند تا پروسه ی ویزای من راحتتر بشه. و همچنین منبع فاند رو هم بنویسند. برای من نامه زیر رو نوشتند و نظر منو خواستند. به نظرتون این نامه چطوریه ؟

. I am the graduate Vice Chair in the Department of Mathematics at the University of Southern California; this means I have primary responsibility for running the department's PhD program

Mr. Mousavi, from Iran, has been admitted to the Applied Mathematics PhD program in our department. His intended specialty is financial mathematics. This is simply his expresses intention and students are free to change their minds after arrival. But to my knowledge no department faculty are engaged in any research focusing on nuclear energy or nuclear science, so realistically these are not possible areas of study for Mr. Mousavi in our department.
For financial support, Mr. Mousavi has been offered a teaching assistantship for 5 years (subject to satisfactory performance); his responsibilities will involve teaching discussion sections of courses, and/or grading. The funds come from the university, not from external sources related to defense, nuclear or energy research.

از راهنماییتون بسیار ممنونم

نامه منطقیه٬ خیلی میتونه پروسه کلیرنس (اگه بهتون بخوره) رو کمتر کنه٬ حتما داشته باشین این نامه رو با خودتون به نظر من!

kpourang16
March 14th, 2013, 12:21 AM
سلام دوستان. من از دانشگاه میشیگان پذیرش گرفتم و نامه I20 رو طبق ایمیل زبر قرستادن. ولی هنوز به دستم نرسیده باید چی کار کنم؟

The documents were mailed on Feb 25. We send all items by regular airmail to the mailing address we have
on file. Airmail will take about 2 weeks to arrive.

سلام٬ حالا خیلی زوده که برسه چون با ایرمیل فرستادن قریب یک ماه طول میکشه تا برسه.

L1977
March 14th, 2013, 02:52 AM
دوست خوب سلام و تبریک صمیمانه واسه پذیرش با فاند کامل و آرزوی موفقیت. نظر من راجع به سوالاتت:
1-راجع به انتخاب سفارت، من خودم ارمنستان بودم و کاملا راضی بودم. بقیه دوستانی که ارمنستان بودن هم تقریبا همه راضی هستند. البته به نظر من و بر اساس شنیده هام، عشق آباد هم خوبه. از آنکارا هم بد نشندیم خیلی، اما خوب ارمنستان و عشق آباد را بیشتر توصیه می کنم.
2- قبل از اینکه I-20 برسه، شما فقط اسکنش را لازم دارید تا بتونید وقت سفارت بگیرید. پس بهتره از دانشگاه بخواید اسکن فرم را برات بفرستن ( یا یکی از دوستان ایرانی تو اون دانشگاه بره و برات این کارا بکنه، چون ممکنه دانشگاه خودش این کارا نکنه و بگه نمیتونه این کار را مستقیم انجام بده). بهتره هرچه زودتر اقدام کنی واسه وقت گرفتن!
3-تا زمانی که فرم I-20 نرسیده و تا قبل از فرا رسیدن زمان مصاحبه مدارک و .... لازم واسه مصاحبه را آماده کنی!
4 - البته منم هنوز نرفتم، اما طبق توصیه تمام دوستان تا زمانی که هنوز نرفتی، سعی کن از بودن با خانواده و دوستان و .... لذت ببری!!!!
5 - بازم بگرد تو این فرومها و از تجربیات و نظرات دیگر دوستان هم استفاده کن. یه کم وقت بذارین و بگردین تو این فرومها!!!!
موفق باشی و سلامت و خوش

سلام دوست گرامی. ممنونم به خاطر محبتتون!
منم از اینکه پرسیدم باید چیکار کنم منظورمای بود که چه مدارکی رو از الان تهیه کنم که احتمال موفقیت بیشتری داشته باشم.

naserialireza
March 15th, 2013, 11:06 PM
سلام به همگی، برای گرفتن ویزا آیا بین سفارت های مختلف (آنکارا، ایروان، دوبی ...) تفاوتی هست و اگر هست کدوم بهتره ؟
آیا سفارت های آمریکا تو کشور های اروپایی مثل سویس یا فرانسه برای تقاضای ویزا F1 ایرانی ها مناسبه ؟

javad1200
March 15th, 2013, 11:10 PM
سلام به همگی، برای گرفتن ویزا آیا بین سفارت های مختلف (آنکارا، ایروان، دوبی ...) تفاوتی هست و اگر هست کدوم بهتره ؟
آیا سفارت های آمریکا تو کشور های اروپایی مثل سویس یا فرانسه برای تقاضای ویزا F1 ایرانی ها مناسبه ؟
سلام..نمیشه گفت تفاوت هست و نمیشه گفت کدوم بهتره کدوم بدتره !! هر کسی بنا به تجربه خودش یا دوستاش ، نظری داره... اینکه بخواید دنبال ویزای شینگن برید و بعدش برید فرانسه و یا سوئیس واسه مصاحبه سفارت، من که لااقل نشنیدم کسی اینکار را بکنه و معقولم نیس اصلا . (گرچه فک نکنم کسی از ایران بتونه بره واسه مصاحبه سفارت آمریکا تو "هر کشوری" که دلش خواست ! )

TGA
March 18th, 2013, 09:14 AM
سلام
بچه ها من یک پرونده مهاجرتی به کانادا دارم و الان از یک دانشگاه تو امریکا پذیرش دارم
به نظر شما این موضوع رو باید تو پروندم مطرح کنم یا خیر و اینکه چه اثری روی پرونده من میتونه داشته باشه؟
مرسی

mmsh81
March 18th, 2013, 09:37 AM
سلام
بچه ها من یک پرونده مهاجرتی به کانادا دارم و الان از یک دانشگاه تو امریکا پذیرش دارم
به نظر شما این موضوع رو باید تو پروندم مطرح کنم یا خیر و اینکه چه اثری روی پرونده من میتونه داشته باشه؟
مرسی
پذیرش دانشگاه امریکا داشتن هیچ تاثیری نمیتونه رو پرونده کانادا شما داشته باشه ولی بر عکسش میتونه تاثیر مثبتش این باشه که موقع مصاحبه نشون میده قصد موندن تو امریکا رو ندارید.

abola
March 18th, 2013, 09:57 AM
سلام
مرسی
من هم همین شرایط رو دارم و اصلا مطرح نکردم، مصاحبه که تمام شد و آمدم اطلاع میدم چی شد!!

kaveh6
March 18th, 2013, 12:14 PM
سلام دوستان من قصد دارم برای ویزای دانشجویی سفارت آمریکا در ترکیه (آنکارا) اقدام کنم. تمام مراحل از جمله DS- 160, MRV fee رو تکمیل کردم اما سفارت وقت نمی ده. کسی می دونه برای گرفتن وقت اضطراری در متن ایمیل باید چی عنوان بشه؟ اگه کسی منو راهنمایی بکنه ممنون می شم.

kimiabeh
March 18th, 2013, 12:40 PM
سلام دوستان من قصد دارم برای ویزای دانشجویی سفارت آمریکا در ترکیه (آنکارا) اقدام کنم. تمام مراحل از جمله DS- 160, MRV fee رو تکمیل کردم اما سفارت وقت نمی ده. کسی می دونه برای گرفتن وقت اضطراری در متن ایمیل باید چی عنوان بشه؟ اگه کسی منو راهنمایی بکنه ممنون می شم.
سلام، شما برای چه تاریخی دنبال وقت سفارت هستین که وقت نمی ده؟

kaveh6
March 18th, 2013, 01:10 PM
سلام، شما برای چه تاریخی دنبال وقت سفارت هستین که وقت نمی ده؟
کلا برای هیچ تاریخی (به جز هفته آینده) وقت نمیده! نه آپریل نه می نه جون هیچی!!! من MRV fee رو برای آنکارا پرداخت کردم نمی شه دوباره یک ds160 برای ارمنستان پر کنم و از fee که پرداخت کردم برای اونجا استفاده کنم؟ حتما دوباره باید 160 دلار پرداخت کنم؟ این طوری که نمی شه!:mad:

khdl
March 18th, 2013, 01:56 PM
کلا برای هیچ تاریخی (به جز هفته آینده) وقت نمیده! نه آپریل نه می نه جون هیچی!!! من MRV fee رو برای آنکارا پرداخت کردم نمی شه دوباره یک ds160 برای ارمنستان پر کنم و از fee که پرداخت کردم برای اونجا استفاده کنم؟ حتما دوباره باید 160 دلار پرداخت کنم؟ این طوری که نمی شه!:mad:

سلام
متاسفانه نمیشه.:cry:

kaveh6
March 18th, 2013, 02:27 PM
سلام
متاسفانه نمیشه.:cry:
خوب الان من باید چی کار کنم؟ دوباره 160 دلار پرداخت کنم؟ اصلا شاید ارمنستانم وقت نداشته باشه! من که دیر اقدام نمی کنم، I20 خیلی از دوستانم هنوز نرسیده چه طوری هیچ وقتی ندارند؟!! شما نمی دونید برای گرفتن وقت اضطراری توی متن ایمیل باید جی بنویسم؟ باید اسکن I20 رو هم میل کنم؟

kaveh6
March 18th, 2013, 02:31 PM
خوب الان من باید چی کار کنم؟ دوباره 160 دلار پرداخت کنم؟ اصلا شاید ارمنستانم وقت نداشته باشه! من که دیر اقدام نمی کنم، I20 خیلی از دوستانم هنوز نرسیده چه طوری هیچ وقتی ندارند؟!! شما نمی دونید برای گرفتن وقت اضطراری توی متن ایمیل باید جی بنویسم؟ باید اسکن I20 رو هم میل کنم؟
در عرض 1 ساعت درخواست وقت اضطراریمو رد کردن! اگه کسی بتونه راهنماییم کنه ممنون می شم (توی متن ایمیل برای گرفتن وقت اضطراری باید چی ذکر کنم دقیقا). آیا دوباره وقت باز می کنن بعدا؟

Dear Applicant,

A consular officer reviewed your request, but unfortunately we must decline your request for an expedite appointment because you do not fit our given criteria.

We encourage you to use our regular appointment system for Iranians. Please view our instructions at: http://turkey.usembassy.gov/iranian_applicants.html.

Please note that some countries have only a few days waiting for Iranian citizens. For more information, please check at http://usvisa-info.com/en-IR/selfservice/ss_country_welcome (http://usvisa-info.com/en-IR/selfservice/ss_country_welcome)

Sincerely,
Nonimmigrant Visa Unit
U.S. Embassy Ankara

abola
March 18th, 2013, 02:49 PM
من پریروز از ارمنستان برای 29 آپریل وقت گرفتم و کلی وقت خالی دیگه هم داشت، اگر الان از ارمنستان اقدام کنید مشکلی نخواهید داشت.

kaveh6
March 18th, 2013, 03:06 PM
من پریروز از ارمنستان برای 29 آپریل وقت گرفتم و کلی وقت خالی دیگه هم داشت، اگر الان از ارمنستان اقدام کنید مشکلی نخواهید داشت.
ممنون از راهنماییتون. باید اون 160 دلار رو دوباره پرداخت کنم؟

shirin2898
March 18th, 2013, 05:13 PM
سلام

من پارسال تابستون برای ویزای‌ توریستی تو دوبی‌ رجکت شدم(با وجود داشتن ویزای‌ شینگن) ، گفت بودم که می‌خوام برم دوست پسرم رو ببینم تو آمریکا،

حالا امسال اددمیشین گرفتم و فاند کامل دارم .حالا از ارمنستان وقت گرفتم، و اینکه نامزد کردم و نامزدم هم مشغول به تحصیل تو آمریکا(به مدت ۲ سال)، می‌خوام بدونم که اگر از من پرسید که مجرّد یا متاهل چی‌ بگم ؟ آیا بگم که نامزد کردم ؟ و عکسِ نامزدی ببرم یا اصلا هیچی‌ نگم و انکار کنم، چون حتما تو فرم پارسال‌ام نوشته شده که می‌خواستم برم دوست پسرم رو ببینم، آیا اون تأثیری میذاره ؟

kaveh6
March 18th, 2013, 10:20 PM
دوستان من visa fee زو برای آنکارا پرداخت کردم ولی چون وقت نمی دن می خوام برای سفارتهای دیگه اقدام کنم. کسی می دونه روند کار به چه صورته؟

kpourang16
March 18th, 2013, 10:20 PM
سلام

من پارسال تابستون برای ویزای‌ توریستی تو دوبی‌ رجکت شدم(با وجود داشتن ویزای‌ شینگن) ، گفت بودم که می‌خوام برم دوست پسرم رو ببینم تو آمریکا،

حالا امسال اددمیشین گرفتم و فاند کامل دارم .حالا از ارمنستان وقت گرفتم، و اینکه نامزد کردم و نامزدم هم مشغول به تحصیل تو آمریکا(به مدت ۲ سال)، می‌خوام بدونم که اگر از من پرسید که مجرّد یا متاهل چی‌ بگم ؟ آیا بگم که نامزد کردم ؟ و عکسِ نامزدی ببرم یا اصلا هیچی‌ نگم و انکار کنم، چون حتما تو فرم پارسال‌ام نوشته شده که می‌خواستم برم دوست پسرم رو ببینم، آیا اون تأثیری میذاره ؟

بهتره که دروغ نگین چون همه اطلاعات مربوط به شما رو دارن و خیلی راحت میتونن گیرتون بندازن و ریجکتتون کنن. اصل قضیه رو بهشون بگین. حتما عکس همراهتون باشه.

khdl
March 18th, 2013, 10:54 PM
سلام

سلام
خوب شما که مجرید و باید بگید که مجردم. در مورد نامزد هم به نظرم آفیسر که ازتون نخواهد پرسید که آیا نامزد دارید یا نه و دلیلی هم نداره که شما بهشون بگید که نامزد دارم و تازه اون هم آمریکاست! این کاملاً به ضررتون هست. دوست پسر هم که از لحاظ اون ها مهم نیست ممکنه که الان با اون باشید یا نباشید.

ay1363
March 19th, 2013, 02:57 AM
سلام دووستان
سوال هام شاید تکراری باشن ببخشید.
من یه ماهه که تو ترکیه PhD شروع کردم، و امروز واسه تابستان I20 به دستم رسید و میخام واسه ویزا اقدام کنم.
1- ول کردن ترکیه چه تاثیری تو گرفتن ویزا میتونه داشته باشه؟ مخصوصا منفی و چی بهتره راجب این مدت تو DS160 بنویسم؟
2- من الان Resident Permit دارم، میتونم به عنوان Resident of Turkey وقت بگیرم از آنکارا یا استانبول؟ یا باید از وقت ایرانیا بگیرم؟
3- واسه تابستون اول June وقت اضطراری میدن؟

shirin2898
March 19th, 2013, 03:07 PM
بهتره که دروغ نگین چون همه اطلاعات مربوط به شما رو دارن و خیلی راحت میتونن گیرتون بندازن و ریجکتتون کنن. اصل قضیه رو بهشون بگین. حتما عکس همراهتون باشه.

آخه از کجا ممکن بفهمن که من نامزد کردم ؟

shirin2898
March 20th, 2013, 01:49 AM
سلام
من برای ۴ آوریل ارمنستان وقت دارم،
ادمیشن برای مستر الکتریکال گرفتم با فاند کامل،
می‌خوام بدونم دقیقا چه مدارکی لازمه روز مصاحبهی با خودم داشته باشم،
الان دانشگاه تعطیل و من وقتم ۱۲ فروردین گرفتم و نمیتونم ریز نمرات رو ببرم آیا لازمه ؟
مدارک پزشکی‌ و واکسن آیا لازمه ؟

searcher235
March 20th, 2013, 02:29 AM

به نظر من هم اصلا نگو ... آخه دوست پسر پارسال شما میتونه الان دیگه دوست پسرتون باشه، مخصوصا که پارسال هم نرفتین دیدنش ;)

khdl
March 21st, 2013, 12:32 AM

سلام
گفتم که اصلاً نگید. هیچ وقت به اون ها اطلاعات زیادی ندید، تا موقعی که از شما چیزی نپرسیدند دلیلی نداره که شما خودتون بخواید توضیحی اضافه بدید. دوست پسر یا دختر هم که اصلاً مهم نیستند.

khdl
March 21st, 2013, 12:36 AM
سلام
من برای ۴ آوریل ارمنستان وقت دارم،
ادمیشن برای مستر الکتریکال گرفتم با فاند کامل،
می‌خوام بدونم دقیقا چه مدارکی لازمه روز مصاحبهی با خودم داشته باشم،
الان دانشگاه تعطیل و من وقتم ۱۲ فروردین گرفتم و نمیتونم ریز نمرات رو ببرم آیا لازمه ؟
مدارک پزشکی‌ و واکسن آیا لازمه ؟

شما پس چه جوری بدون ریز نمرات پذیرش گرفتید؟
اونجا ازتون ریز نمرات،I-20، برگه فاند، Sevis Fee Receipt و ...
حتماً با خودتون شناسنامه، کارت ملی و ... ببرید.
مدارک پزشکی نمی خواد.

mrezamov
March 22nd, 2013, 02:09 AM
سلام دوستان
آیا کسی تا حالا سوء پیشینه تو ایران را داشته ؟
من را چند سال پیش به جرم مهمانی ! گرفتن و دادگاه و سوء پیشینه و جریمه و الی آخر ...
الان بهم دادگاه گواهی عدم را میده ولی در خونه نمیاد و مراحل خاص خودشو داره اسم توی سیستم قضایی حذف نشده
آیا کسی می دونه باید در فرم DS - 160 اعلام کرد یا نه ؟
آیا استعلام میکنن ؟

golnaz_h
March 22nd, 2013, 02:39 AM
سلام دوستان
چند تا سوال داشتم.
1)می خواستم بدونم در صورت صدور ویزا، آیا ویزا مدت اعتبار مشخص یکسانی برای همه افراد داره؟ مثلا 1 سال یا 2 سال؟ یا بسته به هر کسی متفاوته؟
2) گرفتن ویزای مولتیپل بستگی به شانس داره؟ یا به رشته؟ یا کلا قاعده خاصی نداره؟
ممنونم

s.m.h.sh
March 22nd, 2013, 08:15 AM
سلام؛ دوستانی که مطلع هستن، میخواستم بپرسم از زمانی که ویزا approve میشه و سفارت ایمیل میده چقدر فرصت داده میشه تا پاسپورتو بهشون ارایه کنید؟
پیشاپیش ممنونم

khdl
March 22nd, 2013, 10:37 AM
سلام؛ دوستانی که مطلع هستن، میخواستم بپرسم از زمانی که ویزا approve میشه و سفارت ایمیل میده چقدر فرصت داده میشه تا پاسپورتو بهشون ارایه کنید؟
پیشاپیش ممنونم

توی سایتشون جلوی شماره شما یک تاریخ می نویسند.

khdl
March 22nd, 2013, 10:38 AM
سلام دوستان
چند تا سوال داشتم.
1)می خواستم بدونم در صورت صدور ویزا، آیا ویزا مدت اعتبار مشخص یکسانی برای همه افراد داره؟ مثلا 1 سال یا 2 سال؟ یا بسته به هر کسی متفاوته؟
2) گرفتن ویزای مولتیپل بستگی به شانس داره؟ یا به رشته؟ یا کلا قاعده خاصی نداره؟
ممنونم

1. بسته به I-20 میتونه متفاوت باشه ولی فکر نکنم بیشتر از دو سال باشه.
2. قاعده خاصی نداره!

s.m.h.sh
March 22nd, 2013, 10:58 AM
ممنون از پاسختون،،، فقط آیا یه زمان تخمینی از فرصت و مدت زمانی که به ویزا اپلیکنت ها داده میشه تا پاسپورت ارایه کنن وجود داره؟ (مثلا سفارت کانادا در تمام موارد در ایمیل دیفالت پاس ریکویستی میگه 1 ماه وقت دارید پاستونو ارایه کنید.)

توی سایتشون جلوی شماره شما یک تاریخ می نویسند.

mrezamov
March 22nd, 2013, 11:02 AM
سلام دوستان
آیا کسی تا حالا سوء پیشینه تو ایران را داشته ؟
من را چند سال پیش به جرم مهمانی ! گرفتن و دادگاه و سوء پیشینه و جریمه و الی آخر ...
الان بهم دادگاه گواهی عدم را میده ولی در خونه نمیاد و مراحل خاص خودشو داره اسم توی سیستم قضایی حذف نشده
آیا کسی می دونه باید در فرم DS - 160 اعلام کرد یا نه ؟
آیا استعلام میکنن ؟

khdl
March 22nd, 2013, 11:08 AM
ممنون از پاسختون،،، فقط آیا یه زمان تخمینی از فرصت و مدت زمانی که به ویزا اپلیکنت ها داده میشه تا پاسپورت ارایه کنن وجود داره؟ (مثلا سفارت کانادا در تمام موارد در ایمیل دیفالت پاس ریکویستی میگه 1 ماه وقت دارید پاستونو ارایه کنید.)

خواهش میکنم. الان کسایی رو که داره معرفی میکنه میگه باید تا 10 June پاسشونو تحویل بدند.

keyvanshokooh
March 23rd, 2013, 11:39 AM
سلام خدمت دوستان عزیزم
پیشاپیش عذر میخوام اگه سواله من قبلا پرسیده شده باشه اما من خیلی از پستای قبلی رو خوندم و خیلی گیج شدم!!! اگه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم.
من حدود 1 هفته پیش از یکی از دانشگاه های خوب آمریکا فول فاند پذیرش گرفتم برای دکتری مهندسی صنایع! و همچنین فرم I20 بهم گفتن که با پست Express ارسال میشه!
چند تا سوال خدمتتون داشتم:
1- حدودن کی I20 به دستم میرسه؟؟؟؟
2- برای وقت سفارت کدوم سفارت رو دوستان با تجربه توصیه میکنند؟ (ارمنستان/ عشق آباد/ آنکارا یا .....) با توجه به مشکلات خانوادگی که دارم دنبال گرفتم ویزای مالتیپل هستم!!
3-تا زمانی که این فرم بدستم برسه و کلا من باید چه مدارکی رو آماده کنم؟؟ چون هیچ اطلاعاتی نسبت به مدارکی که لازمه ندارم!! :-( و خیلی استرس دارم که نکنه اشتباه کنم و چیزی رو نداشته باشم!
4- من همسرمم هم همراه خودم میبرم که باید ایشون ویزای F-2 بگیرن! حالا موندم برای اون چه مدرکی لازمه؟ شنیدم که باید مقداری پول ببرم که نشون بدم از عهده هزینه های اون بر میام! شما میدونین چه مبلغی لازمه و به چه صورتی باید باشه؟
لطفا منو راهنمایی کنید چون من خیلی گیج شدم و خیلی هم استرس دارم! باز هم از تک تک کسایی که منو راهنمایی کنن ممنونمممممممممممممممممممم ممممممممممممممممممممممممم م

amir_p
March 23rd, 2013, 06:30 PM
سلام. دوستانی که اطلاع دارن می خواستم ازشون بپرسم از زمانی که مدارک Proof of financial support به دست دانشگاه میرسه، چقدر طول میکشه I20 صادر بشه و چقدر طول میکشه که اصلش به دستمون برسه؟

simon
March 23rd, 2013, 08:51 PM
سلام. دوستانی که اطلاع دارن می خواستم ازشون بپرسم از زمانی که مدارک Proof of financial support به دست دانشگاه میرسه، چقدر طول میکشه I20 صادر بشه و چقدر طول میکشه که اصلش به دستمون برسه؟

صدورش كه اگر اين مدركت مستقيم دست كارمند مربوطه برسه فوري انجام ميشه رسيدنشه كه داستان داره. ظاهرا با پست معمولي 5 هفته ركورد هم داشتيم. اما اگر از شيوه ي پرداخت از جيب به كاراپست اقدام كنيد و از دانشگاه بخواهدي يك هفته ايي در خونتونه. البته نرخ ها كه متفاوته. از 50 تمون تا 90 تمون ظاهرا بسته به شهرتون و برهه ي زماني كه در اون واقع هستيد. شادزي :rolleyes:

amir_p
March 23rd, 2013, 09:18 PM
صدورش كه اگر اين مدركت مستقيم دست كارمند مربوطه برسه فوري انجام ميشه رسيدنشه كه داستان داره. ظاهرا با پست معمولي 5 هفته ركورد هم داشتيم. اما اگر از شيوه ي پرداخت از جيب به كاراپست اقدام كنيد و از دانشگاه بخواهدي يك هفته ايي در خونتونه. البته نرخ ها كه متفاوته. از 50 تمون تا 90 تمون ظاهرا بسته به شهرتون و برهه ي زماني كه در اون واقع هستيد. شادزي :rolleyes:

من معذرت مییخوام بابت سوالم. اونوقت این سیستم کاراپست چی هست؟ همونی که تو دبی دفتر داره و آدرس دبی رو می دی سپس کاراپست از اونجا واست میاره؟