PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش های خاص در مورد ویزای F1 (مواردی که تاپیک جداگانه ندارند)

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10

Simon
March 23rd, 2013, 08:54 PM
من معذرت مییخوام بابت سوالم. اونوقت این سیستم کاراپست چی هست؟ همونی که تو دبی دفتر داره و آدرس دبی رو می دی سپس کاراپست از اونجا واست میاره؟

دقيقا. سيستم پست بين الملل دانشگاه آزاد كه بگرديد شماره ها و آدرس كاملش در تاپيك چگونگي رسيدن I20 موجوده. من به دوستان گفتم براي اين سيستم پست هم تاپيك جدا ايجاد كنند چون اين سيستم پست خيلي مهمه . كل دانشجويان دانشگاه آزاد سراسر كشور لزوما بايد از طريق اين پست مداركشون رو ارسال كنند تا رسمي تلقي شه و همچنين خدمات عاليه 3 روزه اش به قيمت 58000 تومن مي ارزه. و نقش مهمي در رسوندن I20 ها در حال حاضر بازي ميكنه اما ظاهرا مديران در حال رايزني هستند . به هر حال شادزي :rolleyes:

mohammad_X123
March 24th, 2013, 01:52 AM
سلام دوستان، یک سوالی دارم،
برای گرفتن وقت وزا باید DS-160 رو پر کنم، از طرفی پاسپورت ندارم و در نتیجه، به صفحه ی مشخصات پاسپورت که میرسم دیگه نمیتونم پرش کنم.
الان من باید چکار کنم؟ یعنی برای گرفتن وقت سفارت حتما DS-160 باید کامل پر شده باشه یا فقط اون ID که بهت میده کافیه و بعدا میشه فرم رو کامل پر کرد؟
با تشکر.

javad1200
March 24th, 2013, 08:52 AM
برای گرفتن وقت وزا باید DS-160 رو پر کنم، از طرفی پاسپورت ندارم و در نتیجه، به صفحه ی مشخصات پاسپورت که میرسم دیگه نمیتونم پرش کنم.
الان من باید چکار کنم؟ یعنی برای گرفتن وقت سفارت حتما DS-160 باید کامل پر شده باشه یا فقط اون ID که بهت میده کافیه و بعدا میشه فرم رو کامل پر کرد؟
با تشکر.
سلام...فقط اون ID که بهت میده کافیه و بعدا میشه فرم را کامل پر کرد.

reghaderi
March 26th, 2013, 01:06 PM
سلام
من از یک دانشگاه فول فاند و از یک دانشگاه بدون فاند پذیرش دارم. دانشگاه فول فاند خیلی کند هست و فکر نمی کنم حالا حالاها I-20 صادر کنند. میشه من برای I-20 دانشگاه بدون فاند اقدام کنم و با اون وقت سفارت بگیرم و برای مصاحبه I-20 فول فاند را ببرم؟ یک جا خوندم که نوشته بود میشه. الان پیداش نمی کنم. سیستم وقت دهی هم که جدیدا تغییر کرده و اون پست ممکنه مربوط به سیستم قبلی بوده باشه

searcher235
March 26th, 2013, 01:46 PM
سلام
من از یک دانشگاه فول فاند و از یک دانشگاه بدون فاند پذیرش دارم. دانشگاه فول فاند خیلی کند هست و فکر نمی کنم حالا حالاها I-20 صادر کنند. میشه من برای I-20 دانشگاه بدون فاند اقدام کنم و با اون وقت سفارت بگیرم و برای مصاحبه I-20 فول فاند را ببرم؟ یک جا خوندم که نوشته بود میشه. الان پیداش نمی کنم. سیستم وقت دهی هم که جدیدا تغییر کرده و اون پست ممکنه مربوط به سیستم قبلی بوده باشه

سلام
بیشتر انرژی بذار و به اون دانشگاه فول فاند هر روز زنگ بزن و ایمیل بزن، خلاصه کلافشون کن که زودتر صادرش کنن و مقدمات پست سریعشم آماده کن. به نظرم بهتره با همون اصلی وقت بگیری، چون شماره سویسشون فرق میکنه!!!!!

reghaderi
March 26th, 2013, 06:32 PM
سلام
بیشتر انرژی بذار و به اون دانشگاه فول فاند هر روز زنگ بزن و ایمیل بزن، خلاصه کلافشون کن که زودتر صادرش کنن و مقدمات پست سریعشم آماده کن. به نظرم بهتره با همون اصلی وقت بگیری، چون شماره سویسشون فرق میکنه!!!!!

انرژی گذاشتم آدم هم فرستادم دفتر دپارتمان. گفتند 5-6 ماه دیگه وقت هست بهش بگویید نگران نباشه. دپارتمان می خواهد اول همه دانشجوها آفرها را قبول کنند بعدا برای همه اقدام کنند. شماره سویس فرق می کنه ولی تا یک سال اعتبار داره. به نظرتون کاری میشه کرد؟

sby
March 26th, 2013, 09:12 PM
دوستان یک سوال داشتم i-20 من تاریخ ورود رو 9 سپتامبر زده ,می خواستم بپرسم من باید 120 روز قبل برای مصاحبه برم یا 90 روز؟؟؟دانشگاه تو اکسیپت پاکتم نوشته 90 روز اما بعضی از دوستان گفتند 120 روز.
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

sjrobatjaz
March 26th, 2013, 11:54 PM
مشکلی از این لحاظ ندارید شما با I-20 دانشگاهی که فاند نداره وقت سفارت بگیرد فقط یادتون باشه فرم Ds-160 رو سابمیت نکنید و بعد از اینکه I-20 دانشگاه دوم صادر شد برید و فرم DS-160 رو با توجه به اطلاعات دانشگاه دوم تصحیح کنید و اون رو سابمیت کنید

انرژی گذاشتم آدم هم فرستادم دفتر دپارتمان. گفتند 5-6 ماه دیگه وقت هست بهش بگویید نگران نباشه. دپارتمان می خواهد اول همه دانشجوها آفرها را قبول کنند بعدا برای همه اقدام کنند. شماره سویس فرق می کنه ولی تا یک سال اعتبار داره. به نظرتون کاری میشه کرد؟

Simon
March 27th, 2013, 06:34 PM
دقيقا. سيستم پست بين الملل دانشگاه آزاد كه بگرديد شماره ها و آدرس كاملش در تاپيك چگونگي رسيدن I20 موجوده. من به دوستان گفتم براي اين سيستم پست هم تاپيك جدا ايجاد كنند چون اين سيستم پست خيلي مهمه . كل دانشجويان دانشگاه آزاد سراسر كشور لزوما بايد از طريق اين پست مداركشون رو ارسال كنند تا رسمي تلقي شه و همچنين خدمات عاليه 3 روزه اش به قيمت 58000 تومن مي ارزه. و نقش مهمي در رسوندن I20 ها در حال حاضر بازي ميكنه اما ظاهرا مديران در حال رايزني هستند . به هر حال شادزي :rolleyes:

چون سوال پيش اومد بگم كه 58000 تومن مال پست از ايران به آمريكاست. برعكسش با توجه با شهر نرخهاي متفاوتي از 60000 الي 80000 گرفته شده. شادزي :rolleyes:

reghaderi
March 27th, 2013, 07:43 PM
چون سوال پيش اومد بگم كه 58000 تومن مال پست از ايران به آمريكاست. برعكسش با توجه با شهر نرخهاي متفاوتي از 60000 الي 80000 گرفته شده. شادزي :rolleyes:

دانشگاه آزاد برای پست مدارک به آمریکا 57 تومان می گیره ولی خود کاراپست برای پست به آمریکا بیشتر می گیره. از دبی به ایران هم که من پرسیدم گفتند 100 تومان هزینه اش هست

himankurd
March 28th, 2013, 09:37 AM
دوستای عزیزم اگه کسی علوم انسانی هست پیام بده

سلام من علوم انسانی هستم. بفرما

himankurd
March 28th, 2013, 10:03 AM
با سلام. من با شرایط زیر و داشتن فرم آی-20 میخوام واسه ویزا اقدام کنم. از دانشگاه ایالتی میسوری در مقطع فوق لیسانس رشته‌ی مطالعات جهانی (گرایشی از علوم سیاسی) دی اس 160 رو هم واسه ارمنستان پر کردم. کل مدارک زیر رو ترجمه و آماده کرده‌ام.
1- دیپلم ریاضی با معدل 18/25.
2- لیسانس علوم سیاسی با معدل 14.40 از دانشگاه شهید بهشتی.
3- 2 سند ثبتی به اسم پدرم.
4- شناسنامه و کارت ملی خودم و پدر و مادرم.
5- مدرک تافل آی بی تی با نمره‌ی 81. متأسفانه جی آر ای ندارم/
6- نامه‌ی اسکن‌شده‌ی استادم در دانشگاه میسوری که تصدیق کرده کتابش رو ترجمه کرده‌ام.
7- اصلا فاند ندارم و هزینه بر عهده‌ی خودمه. با اینکه در آی 20 نوشته 25 هزار دلار، میتونم نامه‌ی 100 میلیون تومان بگیرم. انگلیسی هم راحت میتونم صحبت کنم.
8- یکبار تابستان واسه ویزای انگلیس اپلای کردم و رجکت شدم (البته اونجا به دلیل اینکه نامه‌ی بانکی نداشتم، رد شدم).
حالا سوالم اینه: با توجه به این سرایط احتمال داره ویزا بهم بدن؟ به چیم احتمال داره خیلی گیر بدن؟

pimi810
March 28th, 2013, 10:11 AM
با سلام. من با شرایط زیر و داشتن فرم آی-20 میخوام واسه ویزا اقدام کنم. از دانشگاه ایالتی میسوری در مقطع فوق لیسانس رشته‌ی مطالعات جهانی (گرایشی از علوم سیاسی) دی اس 160 رو هم واسه ارمنستان پر کردم. کل مدارک زیر رو ترجمه و آماده کرده‌ام.
1- دیپلم ریاضی با معدل 18/25.
2- لیسانس علوم سیاسی با معدل 14.40 از دانشگاه شهید بهشتی.
3- 2 سند ثبتی به اسم پدرم.
4- شناسنامه و کارت ملی خودم و پدر و مادرم.
5- مدرک تافل آی بی تی با نمره‌ی 81. متأسفانه جی آر ای ندارم/
6- نامه‌ی اسکن‌شده‌ی استادم در دانشگاه میسوری که تصدیق کرده کتابش رو ترجمه کرده‌ام.
7- اصلا فاند ندارم و هزینه بر عهده‌ی خودمه. با اینکه در آی 20 نوشته 25 هزار دلار، میتونم نامه‌ی 100 میلیون تومان بگیرم. انگلیسی هم راحت میتونم صحبت کنم.
8- یکبار تابستان واسه ویزای انگلیس اپلای کردم و رجکت شدم (البته اونجا به دلیل اینکه نامه‌ی بانکی نداشتم، رد شدم).
حالا سوالم اینه: با توجه به این سرایط احتمال داره ویزا بهم بدن؟ به چیم احتمال داره خیلی گیر بدن؟

Military service?
did you serve in army?

himankurd
March 28th, 2013, 12:42 PM
Military service?
did you serve in army?

من اگرچه هیچ مشکلی نداشتم، اما به کمک یکی از آشنایان تونستم معافیت پزشکی بگیرم که البته اون کارت معافیتمو هم ترجمه کردم.

Raha Maleki
March 29th, 2013, 09:55 AM
سلام دوستان من 1 هفته هست که از پذیرشم برای امریکا و فال 2013 برای ارشد مطلع شذم.تا حالا هم فرم ای 20 دانشگاه رو پر کردم و منتظرم ای 20 صادر بشه. ولی متاسفانه اصلا اطلاعی ندارم که تو این مدت چی کار باید کنم و بعد اینکه ای 20 صادر شد چی؟جایی پیدا نکردم کخ کل پروسه رو نوشته باشه :(( میشه راهنماییم کنید؟خیلی استرس دارم

keyvanshokooh
March 29th, 2013, 10:51 AM
دوستان من که هنوز خدمت نرفتم و مهرماه 91 فارغ التحصیل شدم ولی هنوز یک سال تا رفتن سربازی فرصت دارم باید چیکار کنم؟؟؟ مثلا وقتی آفیسر از من کارت پایان خدمت و ترجمشو بخواد من چی بگم و چی بهش نشون بدم؟؟؟
ممنون میشم منو راهنمایی کنین.

Simon
March 29th, 2013, 11:05 AM
سلام دوستان من 1 هفته هست که از پذیرشم برای امریکا و فال 2013 برای ارشد مطلع شذم.تا حالا هم فرم ای 20 دانشگاه رو پر کردم و منتظرم ای 20 صادر بشه. ولی متاسفانه اصلا اطلاعی ندارم که تو این مدت چی کار باید کنم و بعد اینکه ای 20 صادر شد چی؟جایی پیدا نکردم کخ کل پروسه رو نوشته باشه :(( میشه راهنماییم کنید؟خیلی استرس دارم

دوست خوب فكر نميكنم كسي همچين وقتي در حال حاضر داشته باشه. يك جا رو انتخاب كنيد وقت بگيريد اگر كه I20 دستتون و بعد در بخش رواديد بريد و تاپيك هارو بخونيد كه چه فرمها و هزينه هايي بايد پرداخت كنيد. شادزي

marya1362
March 29th, 2013, 06:06 PM
سلام دوستان
من میخوام وقت سفارت بگیرم اما نمیدونم از کدوم کشور اقدام کنم.میشه بگید الان کجا از همه بهتر ویزا میده؟

javad1200
March 29th, 2013, 06:14 PM
دوستان من که هنوز خدمت نرفتم و مهرماه 91 فارغ التحصیل شدم ولی هنوز یک سال تا رفتن سربازی فرصت دارم باید چیکار کنم؟؟؟ مثلا وقتی آفیسر از من کارت پایان خدمت و ترجمشو بخواد من چی بگم و چی بهش نشون بدم؟؟؟
ممنون میشم منو راهنمایی کنین.
بگید هنوز فرصت دارم واسه سربازی رفتن و البته میخوام وثیقه بذارم ..آفیسر کاملا میفهمه که شما فرصت دارید واسه سربازی رفتن و اصلا کارتی چیزی نمیخواد .واضحه..اونا میدونن این جاچی به چیه !.این سوال را هم با توجه به این اوضاع شما نمیپرسه ازتون..نگران نباشید :) از من که کارت معافیت داشتم پرسید زبونی گفتم ،بعد اصلا نگفت کارت را بده ببینم یا ترجمه ش کو !! خیالت راحت..

javad1200
March 29th, 2013, 06:16 PM
سلام دوستان
من میخوام وقت سفارت بگیرم اما نمیدونم از کدوم کشور اقدام کنم.میشه بگید الان کجا از همه بهتر ویزا میده؟
سلام..سوالتون کلیه !! بستگی به رشته تون یا شرایطتون ..مقطعتون... اینا داره..دیتابیس های مربوط به سفارت های مختلف و تجربیات کلیرنس و ویزاهای سفارت های مختلف را تو این سایت بخونید تا حدودی شاید به نتیجه ی برسید .

alif1357
March 29th, 2013, 08:19 PM

سلام.
بدو بدو. تا ارسالش نكردن اول از همه ازشون بخاه كه اسكنش رو برات بفرستن. احتمال قوي بهتون ميگن مخالف قوانين آمريكاست و از اين حرفا. اگه اينو گفتن بهشون بگين پس برا اينكه ما محدوديت داريم، چه ميدونم بدبختيم، .... پس اگه ميشه برام شماره سويس (Sevis ID) و كد دانشگاه و شماره بسته ارسالي رو كه پيگيري كنيد براتون ايميل كنن. اگه هم كه مساله مالي براتون مهم نيست بگيد كه با پستي كه به ايران ارسال داره سريع بفرستنش.
به هر حال اين كار رو كه انجام دادين با داشتن اين دو پارامتر (سويس نامبر و كد دانشگاه) ميريد برا پرداختها. دو تا پرداخت داريد: يكي visa application fee و يكي ديگه SEVIS FEE كه به ترتيب 160 و 200 دلار هستن. سعي كنيد اون 160 دلاره رو هرجور هست با كرديت كارت پرداخت كنيد تا لااقل بتونيد وقت سفارت بگيريد. اون 200 تايي چون اعتبار يه ساله داره عجله نكنيد بذاريد دقيقه آخر و با كرديت كارت كه خيلي راحت تره.
اين پرداخت ها رو كه انجام داديد تازه ميشين مثل ما كه دنبال وقت سفارت از اين كشور به اون كشور پرش داريم. سوال بيشتري بود در خدمتيم.
علي

alif1357
March 29th, 2013, 08:22 PM
سلام..سوالتون کلیه !! بستگی به رشته تون یا شرایطتون ..مقطعتون... اینا داره..دیتابیس های مربوط به سفارت های مختلف و تجربیات کلیرنس و ویزاهای سفارت های مختلف را تو این سایت بخونید تا حدودی شاید به نتیجه ی برسید .

سلام والا معروفه كه ميگن سفارت ارمنستان به دخترا خيلي راحت ويزا و بعدش هم كليرينس ميده. من چندتاشو ديدم.

alif1357
March 29th, 2013, 08:26 PM
با تشکر.
سلام. اساسا اگه پاسپورت ندارين چطوري ميخايد از كشور بريد سفارت؟ تازه پاسپورت يكي از مدارك لازم برا سفارت هست كه باهاش هويت شما رو تاييد ميكنه.

alif1357
March 29th, 2013, 08:34 PM
سلام.
بدو بدو. تا ارسالش نكردن اول از همه ازشون بخاه كه اسكنش رو برات بفرستن. احتمال قوي بهتون ميگن مخالف قوانين آمريكاست و از اين حرفا. اگه اينو گفتن بهشون بگين پس برا اينكه ما محدوديت داريم، چه ميدونم بدبختيم، .... پس اگه ميشه برام شماره سويس (Sevis ID) و كد دانشگاه و شماره بسته ارسالي رو كه پيگيري كنيد براتون ايميل كنن. اگه هم كه مساله مالي براتون مهم نيست بگيد كه با پستي كه به ايران ارسال داره سريع بفرستنش.
به هر حال اين كار رو كه انجام دادين با داشتن اين دو پارامتر (سويس نامبر و كد دانشگاه) ميريد برا پرداختها. دو تا پرداخت داريد: يكي visa application fee و يكي ديگه SEVIS FEE كه به ترتيب 160 و 200 دلار هستن. سعي كنيد اون 160 دلاره رو هرجور هست با كرديت كارت پرداخت كنيد تا لااقل بتونيد وقت سفارت بگيريد. اون 200 تايي چون اعتبار يه ساله داره عجله نكنيد بذاريد دقيقه آخر و با كرديت كارت كه خيلي راحت تره.
اين پرداخت ها رو كه انجام داديد تازه ميشين مثل ما كه دنبال وقت سفارت از اين كشور به اون كشور پرش داريم. سوال بيشتري بود در خدمتيم.
علي

راستي چون دنبال detail كار هستيد يادم رفت بگم كه تا پول هر كدوم از سفارتا رو واريز نكنيد اساسا وقتي نميتونيد بگيريد. پس اول كشوري رو انتخاب كنيد برا سفارت كه هم وقت داشته باشه هم بشه به راحتي رفت. بعد ازتون ميخاد كه 160 دلار رو پرداخت و وقت بگيريد

javad1200
March 30th, 2013, 09:10 AM
سلام والا معروفه كه ميگن سفارت ارمنستان به دخترا خيلي راحت ويزا و بعدش هم كليرينس ميده. من چندتاشو ديدم.
خب شما فقط چند تا از اون دخترها را دیدید نه همشون را ! در صورتی میشه با اطمینان گفت که آمار کلی از همه داشت..من بعید میدونم که اینجور باشه که بگیم فلان سفارت به دخترها بهتر ویزا میده فلان یکی به پسرها ! اصلا اینجور نیس و نباید باشه.

Shahab_H
March 30th, 2013, 11:51 AM
منم موافقم! ویزا برای ایرانیا هیچ قانون و آمار مشخصی نداره کاملا نظر شخصی آفیسر هستش! ممکنه یه سفارت شما رو ریجکت کنن برین یه سفارت دیگه دقیقا با همون شرایط و مدارک مالتیپل بگیرینو یا همون سفارت یه هفته اکثریت رو ریجکت می کنه هفته ی بعدش برعکس میشه!

alif1357
March 30th, 2013, 10:50 PM
دوستان من visa fee زو برای آنکارا پرداخت کردم ولی چون وقت نمی دن می خوام برای سفارتهای دیگه اقدام کنم. کسی می دونه روند کار به چه صورته؟

سلام. اي بابا منم كه اين مشكل رو دارم منتهي برا سفارت ارمنتسان. الان كه نگاه ميكنم تركيه برعكس خيلي وقت داره كه.

alif1357
March 30th, 2013, 10:53 PM
خب شما فقط چند تا از اون دخترها را دیدید نه همشون را ! در صورتی میشه با اطمینان گفت که آمار کلی از همه داشت..من بعید میدونم که اینجور باشه که بگیم فلان سفارت به دخترها بهتر ویزا میده فلان یکی به پسرها ! اصلا اینجور نیس و نباید باشه.

ولي قبول كنيد در حالت كلي ويزاي دخترها و حتي كليرينس اونا خيلي دنگ و فنگش كمتر از پسرهاست كه مثلا خدمت دارن يا بيشتر ميتونن در كارهاي حساس وارد بشن و درگير بشن. پس ميشه نتيجه كلي گرفت از يه نمونه كوچولو.

don_omid
March 30th, 2013, 11:47 PM
سلام به همه ی دوستان عزیز و عیدتون مبارک.. میخواسم دوستانی که تجربه دارند راهنمایی کنند که با شرایط من کدوم سفارتو مناسبتر میدونند واسه ویزا F-1:

1- پذیرش PhD (دکترای مستقیم از لیسانس) مهندسی مکانیک دانشگاه South Carolina
2- فول فاند (RA) به همراه tuition waiver و بیمه
3- مجرد، سابقه ی سفر خازجی نداشتم، معاف از خدمت، هیچ بستگانی در امریکا ندارم، بدون سابقه کار

ممنون میشم اگه راهنمایی کنین...

himankurd
March 31st, 2013, 02:09 PM
سلام دوستان. من R.P ندارم. استادم در دانشگاه آمریکایی به تازگی یک نامه‌ی رکومندیشن نوشته واسم و فقط از تواناییهام گفته. آیا اگه همینو به همراه SOP نشون بدم، کافی نیست؟ اگه نه. لطف کنید بهم بگید چطوری یک R.P خوب تهیه کنم.

kpourang16
March 31st, 2013, 09:09 PM
سلام به همه ی دوستان عزیز و عیدتون مبارک.. میخواسم دوستانی که تجربه دارند راهنمایی کنند که با شرایط من کدوم سفارتو مناسبتر میدونند واسه ویزا F-1:

1- پذیرش PhD (دکترای مستقیم از لیسانس) مهندسی مکانیک دانشگاه South Carolina
2- فول فاند (RA) به همراه tuition waiver و بیمه
3- مجرد، سابقه ی سفر خازجی نداشتم، معاف از خدمت، هیچ بستگانی در امریکا ندارم، بدون سابقه کار

ممنون میشم اگه راهنمایی کنین...

من پیشنهادم قبرسه. هم به شرایط شما میخوره هم سفارت خلوتیه و زود کلیر میشین

kpourang16
March 31st, 2013, 09:11 PM
سلام دوستان. من R.P ندارم. استادم در دانشگاه آمریکایی به تازگی یک نامه‌ی رکومندیشن نوشته واسم و فقط از تواناییهام گفته. آیا اگه همینو به همراه SOP نشون بدم، کافی نیست؟ اگه نه. لطف کنید بهم بگید چطوری یک R.P خوب تهیه کنم.

آر پی اونقد ضرورت نداره اگه کاری که قراره انجام بدین حساس نیست. همونجا تو سفارت اگه پرسیدن میتونین شفاها توضیح بدین که قراره چیکار کنین. نگرانش نباشین :)

esmamali
March 31st, 2013, 09:11 PM
سلام
دوستان من می خواستم وقت سفارت بگیرم و توی فرم هاش از من شماره گذر نامه می خواد. من گذرنامم تاریخ انقضاش رسیده و باید یکی دیگه بگیرم. چون سربازی هم دارم فکر کنم حداقل یه 2 هفته ای طول بکشه تا بتونم پاسه جدیدم را بگیرم. بچه ها گفتن یکی دیگه بگیر و بعد ثبت نام کن ولی من برای اواسط ماه می ترکیه می خوام برم می ترسم پر بشه تا اون موقع که بخواد دوباره پاسم بیاد. نظرتون چیه با شماره گذر نامه فعلیم وقت بگیرم بعد که گذر نامه جدیدم را گرفتم میل بزنم عوضش کنند. فکر کن به دردسرش بارزد تا اینکه بعد ببینم وقت نیست.
searcher235
April 1st, 2013, 12:33 AM
فکر نکنم مشکلی باشه. اگر اصرار داری اواسط می بری، میتونی اینکار را بکنی. اگر این کار را کردی، نتیجش را اینجا بگو دیگران هم بدونن... ممنون

سلام
دوستان من می خواستم وقت سفارت بگیرم و توی فرم هاش از من شماره گذر نامه می خواد. من گذرنامم تاریخ انقضاش رسیده و باید یکی دیگه بگیرم. چون سربازی هم دارم فکر کنم حداقل یه 2 هفته ای طول بکشه تا بتونم پاسه جدیدم را بگیرم. بچه ها گفتن یکی دیگه بگیر و بعد ثبت نام کن ولی من برای اواسط ماه می ترکیه می خوام برم می ترسم پر بشه تا اون موقع که بخواد دوباره پاسم بیاد. نظرتون چیه با شماره گذر نامه فعلیم وقت بگیرم بعد که گذر نامه جدیدم را گرفتم میل بزنم عوضش کنند. فکر کن به دردسرش بارزد تا اینکه بعد ببینم وقت نیست.
himankurd
April 1st, 2013, 09:07 AM
آخه خیلی جاها می‌بینم که نوشتن کنسول ازشون خواسته. راستی من 3 تا کتاب ترجمه دارم و همشونو تو نوشتم. هنوز هیچکدوم چاپ نشده. به نظرت باید ازشون کپی بگیرم و ببرم واسه سفارت؟

himankurd
April 1st, 2013, 09:08 AM
آر پی اونقد ضرورت نداره اگه کاری که قراره انجام بدین حساس نیست. همونجا تو سفارت اگه پرسیدن میتونین شفاها توضیح بدین که قراره چیکار کنین. نگرانش نباشین :)

آخه خیلی جاها می‌بینم که نوشتن کنسول ازشون R.P خواسته. راستی من 3 تا کتاب ترجمه دارم و همشونو تو CV نوشتم. هنوز هیچکدوم چاپ نشده. به نظرت باید ازشون کپی بگیرم و ببرم واسه سفارت؟

kpourang16
April 1st, 2013, 04:28 PM
آخه خیلی جاها می‌بینم که نوشتن کنسول ازشون R.P خواسته. راستی من 3 تا کتاب ترجمه دارم و همشونو تو CV نوشتم. هنوز هیچکدوم چاپ نشده. به نظرت باید ازشون کپی بگیرم و ببرم واسه سفارت؟

ببین به خود من دانشگاه نداد اصلا!! گف چنین چیزی لازم نیس و ما اصلا چنین چیزی تا حالا صادر نکردیم! اگه میتونی ازشون بگیری بد نیس ولی مدرک لازم و اساسی نیس که اگه نداشته باشی ریجکتت کنن. همونجا میتونی شفاها هم توضیح بدی که قراره چیکار کنی. به هرحال چه آر پی داشته باشی چه نداشته باشی اینا از دانشگاه یه استعلامی میکنن کیس تو رو.
کتاب رو نه لازم نیس کپی بگیری ببری٬ این چیزا به سفارت مربوط نمیشه که بخواد سوابق علمی تو رو چک کنه! :)

memol7
April 2nd, 2013, 06:57 PM
سلام
من پذیرش از یکی از دانشگاهای امریکا دارم و می خوام با همسرم برم. میشه من و راهنمایی کنین و بگین باید درخواست چه نوع ویزایی بدیم و ایا همسرم باید مدرک زبان داشته باشه یا نه؟
اگه سوالم مربوط به این تاپیک نیست لطفا بگین تو کدوم تاپیک مطرح کنم
ممنون

himankurd
April 3rd, 2013, 08:49 AM
سلام دوستان. من یه جایی در همین فروم خوندم که پرینت DS- 160 باید حتما لیزری باشه. آیا این صحت داره؟ کسی هست که بخاطر اینکه پرینتش لیزری نبوده، بهش گیر داده باشن؟ لطف کنید راهنماییم کنید. با سپاس

nazi87
April 3rd, 2013, 12:01 PM
تو قبرس که اینطورری نبود.

sby
April 4th, 2013, 10:44 AM
دوستان یک سوال داشتم .متاسفانه هیچ تاپیک مناسبی پیدا نکردم که سوالمو مطرح کنم .من باید چند تا کورس زبان در زمان درس خوندنم بردارم و پارشیال فاند هستم.به نظر شما امکان ریجکت شدن من هست؟کدوم سفارت بهتره که برم؟ من پذیرش برای مستر هنر دارم.

alif1357
April 4th, 2013, 11:10 AM
سلام دوستان. من یه جایی در همین فروم خوندم که پرینت DS- 160 باید حتما لیزری باشه. آیا این صحت داره؟ کسی هست که بخاطر اینکه پرینتش لیزری نبوده، بهش گیر داده باشن؟ لطف کنید راهنماییم کنید. با سپاس

سلام
والا شايد به اين دليل باشه كه دستگاه داخل سفارت ميخاد بار كد رو بخونه. اگه ليزري نباشه ممكنه به اون صورت نتونه بخونتشون. حالا يه صفحه كه بيشتر نيست خب ليزري بگيريد. كاري داره ؟؟؟؟؟؟؟؟

Shahab_H
April 6th, 2013, 01:44 AM
در حالت کلی خیلی به این مسئله گیر نمی دن چون شما پذیرش رو دارین و کورس زبانم مثل کورس های دیگه باید بگذرونین، من خودم تو I20 زده بود باید کورس بگیرم اصلا آفیسر چیزی نگفت راجبش "دوبی"
ولی اون موقع که جو خراب شده بود شنیدم چند نفرو سر این رد کردن. بهترین کاری که می تونین بکنین اینه که هر چی زودتر برین سفارت اگر 1% ریجکت شدین زمان کافی برای وقت دوباره گرفتن از جای دیگه داشته باشین. تو دوبی به طور کلی پارسال خیلی گیر نمی دادن به این موضوع.

دوستان یک سوال داشتم .متاسفانه هیچ تاپیک مناسبی پیدا نکردم که سوالمو مطرح کنم .من باید چند تا کورس زبان در زمان درس خوندنم بردارم و پارشیال فاند هستم.به نظر شما امکان ریجکت شدن من هست؟کدوم سفارت بهتره که برم؟ من پذیرش برای مستر هنر دارم.

aja
April 6th, 2013, 11:01 AM
دوستان من یک سوال فوری داشتم برای گرفتن وقتSEVIS ID کافی هست یا باید حتما کپی I-20 رو براشون بفرستیم؟
ممنون می شم زودتر جوابمو بدین ..چون دانشگاه قبول نکرد اسکن I-20 برام بفرسته فقط SEVIS ID می فرسته می گه این کافیه برای وقت گرفتن.
پیشاپیش ممنون

Shahab_H
April 6th, 2013, 11:36 AM
برای دوبی می دونم کافیه (برای وقت گرفتن معمولی)

farhad1364
April 6th, 2013, 04:25 PM
دوستان من یک سوال فوری داشتم برای گرفتن وقتSEVIS ID کافی هست یا باید حتما کپی I-20 رو براشون بفرستیم؟
ممنون می شم زودتر جوابمو بدین ..چون دانشگاه قبول نکرد اسکن I-20 برام بفرسته فقط SEVIS ID می فرسته می گه این کافیه برای وقت گرفتن.
پیشاپیش ممنون

ارمنستان که نمی خواد.فک نکنم جای دیگه هم بخواد...معولان همون سویس نامبر کفایت میکنه

khdl
April 6th, 2013, 04:29 PM
پیشاپیش ممنون

با سیستم نوبت دهی جدید نیازی به اسکن آی-20 نیست. در سیستم قدیم وقتی می خواستی وقت اضطراری بگیری اسکن ای-بیست نیاز بود.

aja
April 6th, 2013, 08:53 PM
با سیستم نوبت دهی جدید نیازی به اسکن آی-20 نیست. در سیستم قدیم وقتی می خواستی وقت اضطراری بگیری اسکن ای-بیست نیاز بود.

پس مطمئن باشم دیگه؟
مرسی

khdl
April 6th, 2013, 10:45 PM
پس مطمئن باشم دیگه؟
مرسی

سلام
بله. اگر از طریق سایت برای این سه کشور(امارات، ارمنستان و ترکیه) اقدام می کنید نیازی به اسکن I-20 نیست. روز مصاحبه اصل مدرک مورد نیازه.
شاد باشید.

golnaz_h
April 8th, 2013, 12:18 AM
سلام دوستان

آیا مدت اعتبار ویزای تحصیلی به طول دوره تحصیلی که می خواد انجام بده بستگی داره؟
یعنی کسی که برای Phd میره ، ویزای 5 ساله میگیره؟

pouya_shahi
April 8th, 2013, 11:38 AM
سلام دوستان

آیا مدت اعتبار ویزای تحصیلی به طول دوره تحصیلی که می خواد انجام بده بستگی داره؟
یعنی کسی که برای Phd میره ، ویزای 5 ساله میگیره؟

دوست من سلام
ویزای تحصیلی یا سینگل هست یا مالتیپل، صرفنظر از طول دورهی تحصیل، معمولا ویزای سینگل 90 روز اعتبار داره و ویزای مالتیپل 2 سال. در مورد ویزای سینگل من به ادمیشن دانشگاه میل زده بودم و در مورد تمدید ویزای سینگل سوال پرسیدم که این جواب رو دادن، به نظرم جالبه شمام بدونین:
I want to know about my Visa status after arriving to U.S. What are the next steps to renew my Visa there? Could you please help me to figure this out?

Visas are never renewable in the US. Once you are here, you would update it the next visit to your home country. The I20 will keep you in status as long as you do not travel abroad before going your home to update first.

pouya_shahi
April 8th, 2013, 11:41 AM
حالا یه سوال هم خودم دارم
من ویزام سینگل و تا 16 اپریل اعتبار داره. شروع ترمم 13 می هست، من سفرم رو برای 14 اپریل تنظیم کردم. به نظرتون مشکلی که نداره؟

behe
April 8th, 2013, 02:32 PM
سلام
اگر عکس ویزا برای خانم ها بی حجاب باشد مشکلی برای ما هنگام خروج از ایران پیش نمیاد؟ گیر نمیدن که چرا بی حجاب هست؟
ممنون

Simon
April 8th, 2013, 03:22 PM
حالا یه سوال هم خودم دارم
من ویزام سینگل و تا 16 اپریل اعتبار داره. شروع ترمم 13 می هست، من سفرم رو برای 14 اپریل تنظیم کردم. به نظرتون مشکلی که نداره؟

مشكل كه نه. فقط توجه داشته باش از گيت اون كشور عبورميخواي بكني بايد ويزات تاريخ داشته باشه. كمي جا براي موارد اضطراري بزاري بد نيست. هواپيما پنچر شه! جنگ جهاني سوم شه! نميدنم يه چيزي تو همين مايه ها. شادزي :cool:

pouya_shahi
April 8th, 2013, 03:31 PM
مشكل كه نه. فقط توجه داشته باش از گيت اون كشور عبورميخواي بكني بايد ويزات تاريخ داشته باشه. كمي جا براي موارد اضطراري بزاري بد نيست. هواپيما پنچر شه! جنگ جهاني سوم شه! نميدنم يه چيزي تو همين مايه ها. شادزي :cool:

مرسی سایمون جان
اومدم بهت امتیاز بدم اجازه نداد :D از بس بهت امتیاز دادم من :D
خوب من دقیقا 14 اپریل صبح میرسم به همون port on entry ویزامم که 16 آپریل باطل میشه. من چیجوری میتونم جا واسه مواقع اضطراری بذارم الان؟‌:D اخه اگه میخواستم زودتر پروازمو بذارم، بیشتر از 30 روز قبل شروع ترم (13 می) هم نمیتونستم وارد آمریکا شم که. الان 29 روزش میشد همین 14 آپریل.

Simon
April 8th, 2013, 09:42 PM
مرسی سایمون جان
اومدم بهت امتیاز بدم اجازه نداد :D از بس بهت امتیاز دادم من
خوب من دقیقا 14 اپریل صبح میرسم به همون port on entry ویزامم که 16 آپریل باطل میشه. من چیجوری میتونم جا واسه مواقع اضطراری بذارم الان؟‌:D اخه اگه میخواستم زودتر پروازمو بذارم، بیشتر از 30 روز قبل شروع ترم (13 می) هم نمیتونستم وارد آمریکا شم که. الان 29 روزش میشد همین 14 آپریل.

بقيه ي قصه رو نگفته بودي پويا جان. :cool:اگر 14 به پورت ميرسي پس خدايي ناخواسته اگر وضعيت خاص پيش بياد 15 و 16 هم ميتوني برسي و عبور كني . درسته؟ پس عملا خودش ذاتا safe‌. نگران نباش. شادزي ;)

pouya_shahi
April 8th, 2013, 10:03 PM
بقيه ي قصه رو نگفته بودي پويا جان. :cool:اگر 14 به پورت ميرسي پس خدايي ناخواسته اگر وضعيت خاص پيش بياد 15 و 16 هم ميتوني برسي و عبور كني . درسته؟ پس عملا خودش ذاتا safe‌. نگران نباش. شادزي ;)

آره، حق با شماست. مرسی از جوابت. من تا خود 16 هم میتونم برم اینطور که نحقیق کردم. فقط یه حالت ممکنه که هواپیما کلا سقوط کنه و دیگه جسدم هم 16 نرسه به آمریکا :D

Simon
April 9th, 2013, 12:18 AM
آره، حق با شماست. مرسی از جوابت. من تا خود 16 هم میتونم برم اینطور که نحقیق کردم. فقط یه حالت ممکنه که هواپیما کلا سقوط کنه و دیگه جسدم هم 16 نرسه به آمریکا :D

واي---- خدا نكنه. بعد از اين همه زحمت؟؟!!! نميدونم چرا دوستان من در فاروم چرا اينهمه انرژيه مثبت زياد دارن:cool: هيچي نميشه رفيق!! Land In ‌ كرد سريع برام پيام خصوصي بفرست مطمئن شم سالم ردت كرديم اونطرف. :Dشادزي

parastoo
April 9th, 2013, 01:00 AM
سلام
کسی میدونه ارمنستان وقتاش تا کی پر شده(الان برای کی داره وقت میده)؟ سیستم وقت دهیش بستس فعلاً؟

shayanbigdeli
April 9th, 2013, 09:15 PM
با سلام
دوتا دانشگاه به من میل زدن که i-20 حاضره و با پست دادیم بیاد. این که از بیش از یک دانشگاه i-20 گرفته ام مشکلی نداره واسه ویزا؟
سوال دوم اینکه من چند تا دایی و عمو تو ایالت های اطراف دانشگاه هام دارم که سیتی زن هستند. یعنی ممکنه مشکلی به وجود بیاد؟ میشه تو ds 160 ذکر نکرد این موضوعو؟
ممنونم.

smonabav
April 9th, 2013, 09:51 PM
با سلام
دوتا دانشگاه به من میل زدن که i-20 حاضره و با پست دادیم بیاد. این که از بیش از یک دانشگاه i-20 گرفته ام مشکلی نداره واسه ویزا؟
سوال دوم اینکه من چند تا دایی و عمو تو ایالت های اطراف دانشگاه هام دارم که سیتی زن هستند. یعنی ممکنه مشکلی به وجود بیاد؟ میشه تو ds 160 ذکر نکرد این موضوعو؟
ممنونم.

دوست من، شما هر چند تا که دوست داشته باشی میتونی i-20 بگیری از دانشگاه ;) ولی فقط و فقط یکی رو باید روز مصاحبه با خودت ببری، یعنی i-20 دانشگاهی رو که در نهایت انتخاب کردی باید با خودت ببری برای مصاحبه در سفارت

بنظرم، اصل رو بر صداقت بگذار و اعلام کن در DS-160 چون عملا هیچ کس خبر نداره که در دوره کلیرنس، دولت امریکا چی رو چک میکنه! پس بنظرم بهتر الکی آتو دستشون ندی :)

آرش
April 10th, 2013, 01:45 PM
با سلام

ممنونم.
من هم دقیقا عمو دارم امریکا که هیچ خبری ازش ندارم! حالا بیا و ثابت کن به آفیسر! :D ولی کاملا با نظر smonabav عزیز موافقم! این آفیسرها روانشناسن! دروغو از ته چشمای آدم میکشن بیرون :D

دوستان کسی در مورد شانس ویزا برای Markeing $ Management یا MBA تجربه داره؟ رشته ام زبان انگلیسی هست که هیچ ربطی نداره :D ولی سه، چهار سالی هست مدیر عامل شرکت خودم هستم.... از تنها چیزی که میتونم به عنوان نکته مثبت نام ببرم گردش مالی مناسب و موجودی خوب هستش. دانشگاه انتخابیم WKU هست که رنک فوربزش زیر 500ه! (راستی سفارت رنکینگ کدوم سیستم براش مهمه؟؟ هر سایتی برا خودش یه چیزی میزنه!) GMAT و GRE ندارم. قراره دوره GMAT تو دانشگاه بگذرونم. معدل لیسانس هم 15.20
راستی یه اسکالرشیپ 4000$ هم اتفاقی نصیبم شده :D

mohammadsp
April 11th, 2013, 11:02 AM
سلام دوستان،
من یه سوال دارم که فکر می کنم به این قسمت مربوط میشه. من از یکی از دانشگاههای آمریکا پذیرش گرفتم. استادم میگه زودتر بیا که هم راحتتر خونه پیدا کنی هم پروژه رو شروع کنیم و اینا ... ولی از اونجایی که زودتر از یک ماه قبل از شروع ترم نمیشه رفت، استادم میگه ببین اگه قبول میکنن بگو تاریخ شروع ترم رو تو I20 زودتر بزنن.
حالا سوال من اینه که:
1) آیا تا حالا چنین چیزی شنیدین و یا ممکنه؟
2) اگر من پروسه کلیر شدنم طولانی بشه و از این تاریخی که تو I20 زدن بگذره، یعنی بعد از اون تاریخ من کلیر بشم، مشکلی واسه ورودم پیش نمیاد؟
پیشاپیش ممنون از دوستانی که زحمت می کشن و جواب میدن.
موفق باشید

Shahab_H
April 11th, 2013, 11:17 AM
در مورد سوال 1 فکر نمی کنم ولی با قسمت مربوطه با دانشگاه تماس بگیرین.
2- باید از دانشگاه نامه late arrival بگیرین که خود اونم معمولا تاریخش تا آخر حذف و اضافست بعدش دیگه نمی شه وارد شد باید دیفر کرد به ترم دیگه

سلام دوستان،
من یه سوال دارم که فکر می کنم به این قسمت مربوط میشه. من از یکی از دانشگاههای آمریکا پذیرش گرفتم. استادم میگه زودتر بیا که هم راحتتر خونه پیدا کنی هم پروژه رو شروع کنیم و اینا ... ولی از اونجایی که زودتر از یک ماه قبل از شروع ترم نمیشه رفت، استادم میگه ببین اگه قبول میکنن بگو تاریخ شروع ترم رو تو I20 زودتر بزنن.
حالا سوال من اینه که:
1) آیا تا حالا چنین چیزی شنیدین و یا ممکنه؟
2) اگر من پروسه کلیر شدنم طولانی بشه و از این تاریخی که تو I20 زدن بگذره، یعنی بعد از اون تاریخ من کلیر بشم، مشکلی واسه ورودم پیش نمیاد؟
پیشاپیش ممنون از دوستانی که زحمت می کشن و جواب میدن.
موفق باشید

mohammadsp
April 11th, 2013, 02:52 PM
ممنونم دوست عزیز یه سوال دیگه: اگر از تاریخی که تو I20 زده بگذره، فقط دانشگاه هست که باید قبول کنه من برم؟ یا از لحاظ ویزا یا ورود به کشور هم به مشکل میخورم. یعنی اگر فرضا قبول کنن که تاریخو زودتر بزنن، و من بعد از این تاریخ فرضی ولی قبل از حذف و اضافه اصلی بخوام وارد بشم، فقط دانشگاهه که باید اینو قبول کنه یا ممکنه مثلا موقع خروج برام دردسر بشه؟ خیلی ممنون

Shahab_H
April 12th, 2013, 01:53 AM
ویزا معمولا با توجه به تاریخ I20 صادر میشه. مثلا اگر از تاریخ i20 بگذره کلیر شین باید نامه ی late arrival به سفارت بدین تا ویزا رو صادر کنه.
خود ویزا هم بسته به سینگل یا مالتی بودنش بین 3-4 ماه به شما فرصت میده تا بعد از صدور وارد آمریکا شین و بعدش نمیشه.
در صورتی که تاریخ ویزا از اون 3-4 ماه نگذشته باشه و دانشگاه نامه بده که هنوز می تونین بیاین فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد.
من خودم 1 هفته بعد از تاریخ i20 وارد آمریکا شدم و از دانشگاه نامه داشتم که البته آفیسر فرودگاه اصلا نخواست ببینه ولی معمولا می بینن

Ghoghnus
April 14th, 2013, 01:59 AM
سلام دوستان
اگه با I20 دانشگاه A ویزای F1 بگیریم، امکان داره بعد از ورود، در دانشگاه B ثبت نام کنیم؟

aja
April 14th, 2013, 10:52 AM

می تونم بپرسم از چه دانشگاهی پذیرش گرفتی ؟آخه منم رشتم هنر هست و برای مستر پذیرش گرفتم و تا حالا اینجا ندیده بودم از بچه ها هنر خوشال شدم :)

kaveh6
April 14th, 2013, 05:59 PM
با سلام. من برای مستر مکانیک بدون فاند پذیرش دارم. برای ویزا هم از آنکارا وقت گرفتم. به نظر دوستان در مصاحبه ویزام مطرح کنم که قصد دنبال کردن PhD رو دارم؟ یک جایی در فروم دیده بودم که دوستان عنوان کرده بودند که باعث ریجکت شدن می شه. من هدفم دنبال کردن دکتراست بعد مستر و بعد هم شغل آکادمیک اما هیچ دلیل منطقی نمی تونم پیدا کنم برای اینکه عنوان کنم که فقط می خوام مستر بخونم و بعد برگردم ایران؟ دوستان کسی می تونه راهنمایی کنه؟

Simon
April 14th, 2013, 06:29 PM
با سلام. من برای مستر مکانیک بدون فاند پذیرش دارم. برای ویزا هم از آنکارا وقت گرفتم. به نظر دوستان در مصاحبه ویزام مطرح کنم که قصد دنبال کردن PhD رو دارم؟ یک جایی در فروم دیده بودم که دوستان عنوان کرده بودند که باعث ریجکت شدن می شه. من هدفم دنبال کردن دکتراست بعد مستر و بعد هم شغل آکادمیک اما هیچ دلیل منطقی نمی تونم پیدا کنم برای اینکه عنوان کنم که فقط می خوام مستر بخونم و بعد برگردم ایران؟ دوستان کسی می تونه راهنمایی کنه؟

من بودم ميگفتم ميخوام دكتري بخونم. البته قضيه كمي شانسيه و بايد ديد تا چه حد آفيسر از حرف آدم انرژي مثبت دريافت ميكنه. اگر قلبا هدف اين باشه قطعا حرفتون بي تاثير نخواهد بود. بازم خود دانيد. شادزي :rolleyes:

searcher235
April 14th, 2013, 07:49 PM

سلام....بیخود به خودت زحمت نده، خیلی تابلوه که بعد از مستر اونجا به ایران نخواهی آمد و حداقل دکتری را میخونی و بعدشم احتمال اومدنت به ایران کمه، اما خوب گفتن اینکه بعد از مستر میخوای دکتری بخونی هیچ مشکلی نخواهد داشت ( نمونش خودم) . خود اون آفیسر هم خدای این مسائل هست و نگفته تو چشات میخونه ..... اصلا نگران نباش و همه چی را راستشو بگو، دکتری خوندن جرم نیست که....

dorsapearl
April 16th, 2013, 10:10 PM
سلام
همسر من براي دانشگاه آمريكا اقدام كرده و الان منتظر I20 هستيم. اصولا I20 چند وقت بعد ارسال ميشه؟ ثبت نام ترم دانشگاه 30 مرداد هست . براي اينكه به موقع به كارها برسيم بايد كي I20 رو داشته باشيم و كي وقت سفارت بگيريم؟
ـآيا بايد به دانشگاه اعلام كنيم كه سريعتر مدرك رو بفرستن؟ اصلا ميشه اين كارو كرد و قبول ميكنن؟ ممنون ميشم راهننمايي كنيد.

nadgod
April 17th, 2013, 07:27 AM
Hi Dorsapearl,

It takes 2-3 weeks the that I-20 be issued and 4-6 weeks that you receive it. But, you can make a visa appointment as you know your Sevis ID.
So, go ahead and send email to the graduate office of your school and ask them to provide you with the Sevis ID...Then, you can book your appointment anywhere anytime (follow the pages about your options in the forum).

meysam_salari
April 17th, 2013, 11:39 AM
سلام دوستان

برای ویزا امسال کجا بریم و از کجا وقت بگیریم؟ این تاپیک کجاست؟ من ندیدم
من I20 ایم اومده ولی نمی دونم کجا وقت بگیرم

hadi_free
April 17th, 2013, 09:43 PM
سلام،
من از یک دانشگاه حوب آمریکا، در دکتری مهندسی صنایع فول فاند گرفتم. فرم I-20 رو هم دارم.
کدوم سفارت رو پیشنهاد می کنید؟

meysam_salari
April 17th, 2013, 10:50 PM
سلام
منم وضعیت شما را دارم
به منم بگین کچا بریم
من ای 20 هم اومده

aida8404
April 20th, 2013, 10:49 PM
سلام
منم وضعیت شما را دارم
به منم بگین کچا بریم
من ای 20 هم اومده

سلام،
من از یک دانشگاه حوب آمریکا، در دکتری مهندسی صنایع فول فاند گرفتم. فرم I-20 رو هم دارم.
کدوم سفارت رو پیشنهاد می کنید؟

بهتون تبریک میگم. آنکارا و ایروان بهترین گزینه ها در حال حاضر بنظر میان. زودتر اقدام کنید تا وقتاشون پر نشده. موفق باشید

Oroko
April 21st, 2013, 03:35 PM
سلام
من برای phd مهندسی مکانیک فاند گرفتم و برای باکو وقت سفارت.
اما در حال حاضر مشغول کار در شرکت کاملا خصوصی کاله هستم. حدودا 6 ماهه و بیمه هم شدم. می خواستم بدونم می تونم اصلا نگم که کار میکردم!!! بگم داشتم زبان می خوندم. می تونن از بیمه سابقه کار در بیارن؟
اگر بگم ازم نمی پرسن کار خوبتو واسه چی ول کردی داری میری؟ فکرم نکنم بتونم jop offer بگیرم از این شرکت
البته واقعا داشتم زبان می خوندم . من دوتا مقاله بعد از تموم شدن درسم چاپ کردم در ادامه امتحان های زبان دادم GRE رو ابان ماه دادم تازه 1 ماه بود که سر کار میرفتم. یعنی کلا دلیل دارم برای مدت تموم شدن درسم تا گرفتن پذیزش. اما نگران بیمه هستم که 6 ماهه واسم رد شده
بگین چیکار کنم؟

pedram75
April 21st, 2013, 05:24 PM
دوستان من يكم وضعيت پيچيده و خيلي حساسي دارم لطفا كمكم كنيد!
من متولد ١٣٧٥ هستم و حدود ٢٠ روز ديگه امتحانات نهاييم واسه سوم دبيرستان شروع ميشه! من خالم تو سنفرانسيسكو هست و داره تلاش ميكنه واسم i-20 بگيره از city colloge sanfransisco ١٤ اپريل هم رفتم تافلمو دادم ولي نمرم خيلي بالا نميشه (حدود ٦٠) من از بعضيا شنيدم احتمالش زياده ويزا بدن از بعضيام شنيم احتمالش خيلي كمه! شما كه تجربه داريد به من بگيد من چيكار كنم؟ يه موسسم رفتم يارو گفت ١٦٠٠ دلار ميگيرم ويزا و پذيرش برات ميگيرم ١٠٠٪ آخر شهريور اونجايي ! راستي يه بارم توريستي با خانواده رفتيم و برگشتيم ولي دفعهي بعدش ديگه بهمون ندادن!

imanegr
April 21st, 2013, 05:26 PM
سلام
من هفته دیگه یعنی 8 اردیبهشت آخرین نمرم میاد و در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد فارغ التحصیل میشم. از طرفی برای fall 2013 پذیرش گرفتم.
حالا خیلی نگرانم از اینکه تا موقع مصاحبه سفارت (احتمالا در اواسط تیر وقت بگیرم) اصل مدرک و ریزنمراتم آماده نباشه.
من الان یک ریزنمرات رسمی و ترجمه شده دارم که ترم پیش از دانشکاه گرفتم و فقط آخرین درس پاس شده ام در اون نیست.
به نظرتون میشه با همین ریزنمره ای که من دارم و بدون مدرک اصلی برای مصاحبه ویزا حاضر شد؟
لطفا راهنماییم کنید.
ممنون

Simon
April 21st, 2013, 05:41 PM
سلام
من هفته دیگه یعنی 8 اردیبهشت آخرین نمرم میاد و در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد فارغ التحصیل میشم. از طرفی برای fall 2013 پذیرش گرفتم.
حالا خیلی نگرانم از اینکه تا موقع مصاحبه سفارت (احتمالا در اواسط تیر وقت بگیرم) اصل مدرک و ریزنمراتم آماده نباشه.
من الان یک ریزنمرات رسمی و ترجمه شده دارم که ترم پیش از دانشکاه گرفتم و فقط آخرین درس پاس شده ام در اون نیست.
به نظرتون میشه با همین ریزنمره ای که من دارم و بدون مدرک اصلی برای مصاحبه ویزا حاضر شد؟
لطفا راهنماییم کنید.
ممنون

دوست خوبم بايد از اونا كه سفارت رفتن اينو بپرسي. كه تجربه كردن . چون تا جاييكه من ميدونم تا حالا موردي نبوده كه ريز نمرات اصل ترجمه رو نبرده باشه. مگر جايي موردي بوده كه من نديدم. ضمنا دانشگاه آزاد در دادن مدرك و ريزنمرات بسيار زمان ميكشه. شما چطوري بدون اين مدارك پذيرش گرفتي؟ شادزي

imanegr
April 21st, 2013, 05:46 PM
دوست خوبم بايد از اونا كه سفارت رفتن اينو بپرسي. كه تجربه كردن . چون تا جاييكه من ميدونم تا حالا موردي نبوده كه ريز نمرات اصل ترجمه رو نبرده باشه. مگر جايي موردي بوده كه من نديدم. ضمنا دانشگاه آزاد در دادن مدرك و ريزنمرات بسيار زمان ميكشه. شما چطوري بدون اين مدارك پذيرش گرفتي؟ شادزي

من ریز نمراتی که در اون لیست درس های پاس شده ام بود (همه درس ها به جز پروژه کارشناسی) رو ترجمه رسمی کردم و مهر وزارت و دادگستری رو گرفتم و با همون از آمریکا پذیرش گرفتم چون احتمالا خودشون میدونن دانشجویی که فارغ التحصیل نشده این مدارک رو نداره.
ممنون

Simon
April 21st, 2013, 06:28 PM
من ریز نمراتی که در اون لیست درس های پاس شده ام بود (همه درس ها به جز پروژه کارشناسی) رو ترجمه رسمی کردم و مهر وزارت و دادگستری رو گرفتم و با همون از آمریکا پذیرش گرفتم چون احتمالا خودشون میدونن دانشجویی که فارغ التحصیل نشده این مدارک رو نداره.
ممنون

پس با همون negotiation كه داري بايد پيش بري اما سفارت ديگه فكر نميكنم با اين حرفا كوتاه بياد. بايد از دوستاني كه رفتن و همچين موردي داشتن كمك بگيري. شادزي :)

searcher235
April 21st, 2013, 06:55 PM
سلام
من برای phd مهندسی مکانیک فاند گرفتم و برای باکو وقت سفارت.
اما در حال حاضر مشغول کار در شرکت کاملا خصوصی کاله هستم. حدودا 6 ماهه و بیمه هم شدم. می خواستم بدونم می تونم اصلا نگم که کار میکردم!!! بگم داشتم زبان می خوندم. می تونن از بیمه سابقه کار در بیارن؟
اگر بگم ازم نمی پرسن کار خوبتو واسه چی ول کردی داری میری؟ فکرم نکنم بتونم jop offer بگیرم از این شرکت
البته واقعا داشتم زبان می خوندم . من دوتا مقاله بعد از تموم شدن درسم چاپ کردم در ادامه امتحان های زبان دادم GRE رو ابان ماه دادم تازه 1 ماه بود که سر کار میرفتم. یعنی کلا دلیل دارم برای مدت تموم شدن درسم تا گرفتن پذیزش. اما نگران بیمه هستم که 6 ماهه واسم رد شده
بگین چیکار کنم؟
سلام رفیق
اصلا نگرانش نباش و بگو 6 ماه کارکردم. مشکلی نیست که آخه، شما ترجیح دادی کارو رها کنی و بری دنبال ادامه تحصیل... بعدشم آخه اون سفارت که دسترسی به بیمه نداره و شاید از نظر شما کارتون خیلی خوب بوده ولی اونا احتمالا اصلا کاله را نمیشناسن....به سوابق بیمه هم کاری ندارن.... کار کردن و درگیر بودن در پروژه ها و.... حساس و نظامی و .... براشون مهمه وگرنه که کار تو شرکت کاله اصلا براشون مهم نیست....بگو کارکردی و اصلا هم نگران نباش، بگو واسه هزینه هام کار کردم..... joB offer هم نمیخواد.... بابا 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی که زمان زیادی نیست که، نمیشه فردای فارغ التحصیلی پذیرش گرفت و پس فرداشم رفت مصاحبه سفارت..... موفق باشی رفیق

searcher235
April 21st, 2013, 07:01 PM
دوستان من يكم وضعيت پيچيده و خيلي حساسي دارم لطفا كمكم كنيد!
من متولد ١٣٧٥ هستم و حدود ٢٠ روز ديگه امتحانات نهاييم واسه سوم دبيرستان شروع ميشه! من خالم تو سنفرانسيسكو هست و داره تلاش ميكنه واسم i-20 بگيره از city colloge sanfransisco ١٤ اپريل هم رفتم تافلمو دادم ولي نمرم خيلي بالا نميشه (حدود ٦٠) من از بعضيا شنيدم احتمالش زياده ويزا بدن از بعضيام شنيم احتمالش خيلي كمه! شما كه تجربه داريد به من بگيد من چيكار كنم؟ يه موسسم رفتم يارو گفت ١٦٠٠ دلار ميگيرم ويزا و پذيرش برات ميگيرم ١٠٠٪ آخر شهريور اونجايي ! راستي يه بارم توريستي با خانواده رفتيم و برگشتيم ولي دفعهي بعدش ديگه بهمون ندادن!

رفیق نوجوون سلام..... شما کارت 2 تا نکته داره، یکی مثبت و یکی هم یه نمه منفی...... مثبت اینکه شما تازه 18 سالته و عملا خیلی کلیرنس نخواهی داشت بخاطر سابقه کار و سربازی و .... و نکته منفی اینکه خاله خانم اونجاست...البته شایدم این نکته هم مثبت باشه...... و کلام آخر اینکه باید زبانو قوی کنی جانم..... من که میگم 99.9% بهت ویزا میدن....موسسه را هم بیخیال، خودت اقدام کنی بهتره....موفق باشی پسرم :cool:

pedram75
April 21st, 2013, 07:35 PM
ببخشيد منظور از زبانو قوي كنم چيه؟ بايد دوباره تافل بدم يا اينكه واسه سفارت قوي كنم؟ آخه از شانسه بده من داييمم اونجاست ، خاله و داييم هردوشون با تحصيلي رفتن فك كنم اين بد باشه نه؟ آخه يارو يه جوري گفت ١٠٠٪ ميفرستمت انگار مطمعن بود كه ميرم! city clloge هم كاري به نمره تافلم نداره همه جوره قبول ميكنه! اها يه نكتهي ديگم اينه كه من تا اواسط تابستون ديپلم نميگيرم بدون ديپلم پذيرش و ويزا نميدن؟ نميشه بگم يه ماه ديگه آماده ميشه؟ مرسي از اينكه كمكم ميكنيد

Mal2yaM
April 25th, 2013, 10:20 AM
بهتون تبریک میگم. آنکارا و ایروان بهترین گزینه ها در حال حاضر بنظر میان. زودتر اقدام کنید تا وقتاشون پر نشده. موفق باشید

سلام
ممنون از راهنماییتون. من هم برای دکتری فول فاند گرفتم. خیلی برام مهم هست که ویزا مالتی بگیرم. شنیدم که باکو نسبت به سایر جاها بهتر مالتی میده. اطلاعی دارین؟

Fatemeh007
April 25th, 2013, 04:56 PM
سلام
من یک سوال کلی دارم در مورد ویزا ، اگر ویزای F-1 صادر بشه تا کی مهلت pick up را داریم؟ مثلا من می تونم ویزامو که تو مرداد صادر شده رو برم آبان Pick-up کنم؟ یه چیز دیگه تا 30 روز بعد از Pick-up ویزا باید آمریکا باشم؟
ممنون

khdl
April 26th, 2013, 12:16 AM
سلام
من یک سوال کلی دارم در مورد ویزا ، اگر ویزای F-1 صادر بشه تا کی مهلت pick up را داریم؟ مثلا من می تونم ویزامو که تو مرداد صادر شده رو برم آبان Pick-up کنم؟ یه چیز دیگه تا 30 روز بعد از Pick-up ویزا باید آمریکا باشم؟
ممنون

معمولاً بعد از کلیر شدن تا 120 روز (حدودی) فرصت پیکاپ ویزا رو دارید. معمولاً یک ویزای 90 روزه برای ورود به امریکا. شما زودتر از 30 روز مانده به شروع کلاس ها نمی تونید وارد امریکا بشید.

s.m.h.sh
April 26th, 2013, 03:16 AM
دوستان یه سوال داشتم: من فرم DS-160 رو سابمیت کردم. بعد توی رسیدی که فرستاده نوشته :
YOU MUST BRING the confirmation page and the following document(s) with you at all steps during the application process: Passport; I-20A or B/or I-20MN; Proof of SEVIS registration and fee paymen
حالا منظور ازین SEVIS registration and fee paymen چی هست؟ این چیزی جدا ازون 160 دلاری هست که موقع ARRANGE کردن واسه ی APPOINTMENT باید پرداخت بشه؟؟

Shahab_H
April 26th, 2013, 04:48 AM
بله هزینش رو باید جدا بدین و رسیدش رو پرینت بگیرین ببرین. سعی کنین حتما حداکثر تا 1 هفته قبل مصاحبه پرداخت کرده باشین ...
فکر کنم اینجا باید پرداخت کنین https://www.fmjfee.com/i901fee/index.jsp

دوستان یه سوال داشتم: من فرم DS-160 رو سابمیت کردم. بعد توی رسیدی که فرستاده نوشته :
YOU MUST BRING the confirmation page and the following document(s) with you at all steps during the application process: Passport; I-20A or B/or I-20MN; Proof of SEVIS registration and fee paymen
حالا منظور ازین SEVIS registration and fee paymen چی هست؟ این چیزی جدا ازون 160 دلاری هست که موقع ARRANGE کردن واسه ی APPOINTMENT باید پرداخت بشه؟؟

c_feanor
April 26th, 2013, 04:15 PM
بچه ها یه سوال. من و خواهرم هر دومون امسال برای فال 2013 پذیرش گرفتیم. میدونم ممکنه این سوال یه کم ساده لوحانه باشه ولی به نظرتون ما باید دو تا جای مختلف وقت سفارت بگیریم و در دو زمان متفاوت یا میتونیم هردومون همراه هم بریم یه جا؟ اصولا به نظرتون اینکه امسال هردومون میخوایم بریم شانسمون رو خیلی کم میکنه برای ویزا گرفتن؟

ProspectiveStu
April 26th, 2013, 04:24 PM
بچه ها یه سوال. من و خواهرم هر دومون امسال برای فال 2013 پذیرش گرفتیم. میدونم ممکنه این سوال یه کم ساده لوحانه باشه ولی به نظرتون ما باید دو تا جای مختلف وقت سفارت بگیریم و در دو زمان متفاوت یا میتونیم هردومون همراه هم بریم یه جا؟ اصولا به نظرتون اینکه امسال هردومون میخوایم بریم شانسمون رو خیلی کم میکنه برای ویزا گرفتن؟

به نظر من هر دوتون از یک سفارت وقت بگیرید چرا که اگه متوجه بشوند که خواهر هستید و از دوجای مختلف وقت گرفتید شک می کنند و ممکنه مشکل ساز بشه. لازم نیست اگه ازتون نپرسیدند بهشون بگید که خواهرید.

Simon
April 26th, 2013, 04:43 PM

من فكر ميكنم يك جا بريد بهتره. اگر جاهاي مختلف بريد و با تاريخ مختلف ميتونيد بگيد I-20 ها همزمان نيومده اما در مصاحبه اتون بهتره بگيد كه مثلا اون يكي خواهرم هم از فلان جا گرفته و ميره براي تحصيل./ من ايرادي نميبينم چون شما دو تا آدم مجزا ييد ميخواهدي تحصيل كنيد و همزماني تحصيلتون عللي بر موندگاريتون يا مهاجرتتون نيست. باز هم از دوستاني كه مثلا دو برارد بودن و با هم اقدام كردن يا دو خواهر حتما پرس جو كنيد. شادزي

Fatemeh007
April 28th, 2013, 10:08 PM
معمولاً بعد از کلیر شدن تا 120 روز (حدودی) فرصت پیکاپ ویزا رو دارید. معمولاً یک ویزای 90 روزه برای ورود به امریکا. شما زودتر از 30 روز مانده به شروع کلاس ها نمی تونید وارد امریکا بشید.

یعنی بر فرض من تا آخر این 120 روز صبر کنم وبعد برم ویزا رو بگیرم از تاریخی که گرفتم 90 روز فرصت دارم وارد آمریکا بشم درسته؟

khdl
April 28th, 2013, 10:40 PM
یعنی بر فرض من تا آخر این 120 روز صبر کنم وبعد برم ویزا رو بگیرم از تاریخی که گرفتم 90 روز فرصت دارم وارد آمریکا بشم درسته؟

بله درسته. ولی نباید بذارید برای روزای آخر

mmsh81
April 29th, 2013, 03:17 AM
بله درسته. ولی نباید بذارید برای روزای آخر

قبلا 90 روز مهلت میدادن جدیدا" اضافه شده؟

khdl
April 29th, 2013, 10:02 AM
قبلا 90 روز مهلت میدادن جدیدا" اضافه شده؟

برای پیکاپ ویزا زمان دقیقی وجود نداره بعضی از سفارت ها کمتر و برخی بیشتر

sby
April 30th, 2013, 02:18 PM
دوستان من یک سوال داشتم من فقط برای رشته ام که هنر هست فقط یک دانشگاه اپلای کردم که دوستم اونجا درس میخوند و هیچ اقوامی امریکا ندارم و همین دانشگاه 2 سوم هزینه هامو بورس کرده.به نظر شما ایرادی داره؟افیسر نمیگه چرا فقط یک دانشگاه اپلای کردی ؟تاثیر منفی نداره؟

khdl
April 30th, 2013, 10:16 PM
دوستان من یک سوال داشتم من فقط برای رشته ام که هنر هست فقط یک دانشگاه اپلای کردم که دوستم اونجا درس میخوند و هیچ اقوامی امریکا ندارم و همین دانشگاه 2 سوم هزینه هامو بورس کرده.به نظر شما ایرادی داره؟افیسر نمیگه چرا فقط یک دانشگاه اپلای کردی ؟تاثیر منفی نداره؟

خیلی هم خوبه. اصلاً شما فقط با یک i-20 می تونید برید سفارت و اونا هم هیچ وقت از شما نمی پرسند که شما از چند جا پذیرش گرفتید.
خیالتون راحت باشه.

Simon
May 1st, 2013, 12:25 AM
خیلی هم خوبه. اصلاً شما فقط با یک i-20 می تونید برید سفارت و اونا هم هیچ وقت از شما نمی پرسند که شما از چند جا پذیرش گرفتید.
خیالتون راحت باشه.

دوست خوب ممكنه پرسيده بشه چند جا اپلاي كرديد و از چند جا پذيرش گرفتيد كه اون هم ميتونه مثبت باشه و بدونن شما خواهان زياد داريد اونجا. اما در اين مورد كه يك جا اقدام شده باشه نميشه نكته ي منفي در نظر گرفتش. اصلا اهميتي نداره دلتون خواسته مثلا. شادزي:D

khdl
May 1st, 2013, 11:19 AM
دوست خوب ممكنه پرسيده بشه چند جا اپلاي كرديد و از چند جا پذيرش گرفتيد كه اون هم ميتونه مثبت باشه و بدونن شما خواهان زياد داريد اونجا. اما در اين مورد كه يك جا اقدام شده باشه نميشه نكته ي منفي در نظر گرفتش. اصلا اهميتي نداره دلتون خواسته مثلا. شادزي:D

حق با شماست منم منظورم اینه که نکته ی قابل تاملی در این نیست که مثلا شما چرا از یک جا پذیرش گرفتید. وگرنه اگر بیشتر داشته باشید سود داره که ضرر نداره.
شاد باشید

hooman_ans
May 2nd, 2013, 01:26 PM
سلام دوستان
یه سوال داشتم ممنون میشم اگه کسی‌ اطلاعاتی‌ داره یه راهنمایی بکنه
من از دانشگاه بوفالو پذیرش گرفتم برای دکترا
تا چند وقت دیگه فرم ای۲۰ میادش
الان من در استرالیا هستم با ویزا ۴۷۶ (حالا نوع ویزا مهم نیست، همین‌جوری گفتم اگه کسی‌ خواست بدونه)
چون تا یه ۲ ماه دیگه برنمی‌گردم ایران می‌خوام از همینجا برای گرفتن ویزا اقدام کنم
این قضیه می‌تونه مشکلی‌ توی گرفتن ویزا برام ایجاد کنه؟
واقعا ممنون میشم اگه کسی‌ کمک کنه

Nastarann
May 3rd, 2013, 10:51 PM
میخواستم بدونم اگرکسی یک بار درخواست ویزاش رد بشه ایا برای دفعات بعد تاثیر بدی داره؟انها می دونن که مثلا اون فرد قبلا درخواستش رد شده بوده و ممکنه سختگیری بیشتر کنن یا اصلا سابقه ای ندارن؟

Simon
May 3rd, 2013, 11:15 PM
میخواستم بدونم اگرکسی یک بار درخواست ویزاش رد بشه ایا برای دفعات بعد تاثیر بدی داره؟انها می دونن که مثلا اون فرد قبلا درخواستش رد شده بوده و ممکنه سختگیری بیشتر کنن یا اصلا سابقه ای ندارن؟
قطعا ميدونن. بايد رو رزومه ي قبلي تغييراتي ايجاد كنيد با توجه به نوع رد شدنتون و اقدام كنيد. دليل رد شذن مهمه در مصاحبه ي بعدي. شادزي :rolleyes:

mohmad0014
May 4th, 2013, 09:06 AM
بعد از اتفاقات بوستون اوباما دستور به بررزسی بیشتر در ویزاهای دانشحویی داده که به نظر می رسه Clarence های طولانی تری در پیش روست
http://www.bbc.co.uk/persian/world/2013/05/130503_u06_tighter_security_students_us.shtml

javad1200
May 4th, 2013, 09:15 AM
بعد از اتفاقات بوستون اوباما دستور به بررزسی بیشتر در ویزاهای دانشحویی داده که به نظر می رسه Clarence های طولانی تری در پیش روست
http://www.bbc.co.uk/persian/world/2013/05/130503_u06_tighter_security_students_us.shtml
آره..منم خوندم خبرش را دو ساعت پیش..:( حالا این خبر را که بخونید بیشتر تاکید داره رو بازرسی و چک کردن موقع ورود به خاک آمریکا..به نظرتون مستقیم رو کلیرنس هم تاثیر داره ؟! همینم من روش فک کردم به نتیجه نرسیدم !:(

mohmad0014
May 4th, 2013, 10:14 AM
به نظرم بی تاثیر نیست.

mousavi22
May 4th, 2013, 01:58 PM
سلام

من پریروز توی سفارت باکو مصاحبه داشتم. من یادم رفت که فرم I-20 رو امضا کنم اون افیسر هم چیزی در این مورد نگفت و فقط کپی I-20 رو هم نگه داشت. آیا این مشکلی ایجاد نمی کنه؟

khdl
May 4th, 2013, 08:02 PM
سلام

من پریروز توی سفارت باکو مصاحبه داشتم. من یادم رفت که فرم I-20 رو امضا کنم اون افیسر هم چیزی در این مورد نگفت و فقط کپی I-20 رو هم نگه داشت. آیا این مشکلی ایجاد نمی کنه؟

نه دوست من. اگر میخواست ایجاد کنه آفیسر بهتون میگفت.
شاد باشید

imijoon
May 4th, 2013, 11:49 PM
سلام دوستان. من پارسال واسه مصاحبه ویزا به دوبی رفتم. زمان مصاحبه آفیسر از من پرسید که وقتی به ایران برگشتی چیکار میخوای بکنی, جواب من هم این بود که میخوام استاد دانشگاه بشم. آفیسر در جوابم ازم پرسید که اگه نتونستی استاد دانشگاه بشی چی؟ و من در جوابش گفتم میرم و توی شرکتهای خصوصی کار میکنم. و باز از من پرسید که برای گرایش تو (مهندسی شیمی، بایوفیول) چه کاری در ایران هست؟ من هم گفتم شرکتهای مربوط به ساخت توربین های گازی. این مصاحبه گذشت و من به علت طولانی شدن زمان، پروندم بسته شد. احتمال داره یکی از علتهای پیچیده شدن پروندم همین اتفاق بوده باشه. الان پس فردا دوباره من برای آنکارا زمان مصاحبه دارم. میخوام بدونم اگه دوباره با سوال مشابه مواجه شدم به نظرتون چه جوابی در رابطه با شغل آیندم بدم؟ ممنون میشم نظرتون رو بهم بگید.

mmsh81
May 5th, 2013, 12:35 AM
سلام دوستان. من پارسال واسه مصاحبه ویزا به دوبی رفتم. زمان مصاحبه آفیسر از من پرسید که وقتی به ایران برگشتی چیکار میخوای بکنی, جواب من هم این بود که میخوام استاد دانشگاه بشم. آفیسر در جوابم ازم پرسید که اگه نتونستی استاد دانشگاه بشی چی؟ و من در جوابش گفتم میرم و توی شرکتهای خصوصی کار میکنم. و باز از من پرسید که برای گرایش تو (مهندسی شیمی، بایوفیول) چه کاری در ایران هست؟ من هم گفتم شرکتهای مربوط به ساخت توربین های گازی. این مصاحبه گذشت و من به علت طولانی شدن زمان، پروندم بسته شد. احتمال داره یکی از علتهای پیچیده شدن پروندم همین اتفاق بوده باشه. الان پس فردا دوباره من برای آنکارا زمان مصاحبه دارم. میخوام بدونم اگه دوباره با سوال مشابه مواجه شدم به نظرتون چه جوابی در رابطه با شغل آیندم بدم؟ ممنون میشم نظرتون رو بهم بگید.
دوست عزیز امیدوارم این تجربتون رو در فروم مربوطه هم نوشته باشید.
آفیسر قبل از اینکه با شما رو در رو بشه 90% میدونه که به شما ویزا خواهد داد یا نه. اگه جواب منفی باشه دنبال یه بهونه (ممکنه خیلی هم بی ربط ) میگرده تا تصمیم خودشو توجیه کنه.
در این مرحله آفیسر حالت تهاجمی پیدا میکنه و حتی اگه شما بهترین و معقول ترین جواب ممکن رو بدید باز هم در نتیجه فرقی نخواهد کرد.
لذا تا حد امکان باید خونسرد و به قول خارجیا کول باشین. جوابهایی هم که سری قبل دادین کاملا منطقی و عقلانی بودن.
فقط جواب این سوال رو هم آماده داشته باشید " فکر میکنی چرا دفعه قبل ریجکت شدی؟"
موفق باشید

shabgard66
May 5th, 2013, 03:58 PM
خیالتون راحت باشه.
دقیقا آفیسر از من پرسید که از چند جا پذیرش داری!
حتی از من خواست اسمشون هم بگم.

imijoon
May 5th, 2013, 04:33 PM
دوست عزیز امیدوارم این تجربتون رو در فروم مربوطه هم نوشته باشید.
آفیسر قبل از اینکه با شما رو در رو بشه 90% میدونه که به شما ویزا خواهد داد یا نه. اگه جواب منفی باشه دنبال یه بهونه (ممکنه خیلی هم بی ربط ) میگرده تا تصمیم خودشو توجیه کنه.
در این مرحله آفیسر حالت تهاجمی پیدا میکنه و حتی اگه شما بهترین و معقول ترین جواب ممکن رو بدید باز هم در نتیجه فرقی نخواهد کرد.
لذا تا حد امکان باید خونسرد و به قول خارجیا کول باشین. جوابهایی هم که سری قبل دادین کاملا منطقی و عقلانی بودن.
فقط جواب این سوال رو هم آماده داشته باشید " فکر میکنی چرا دفعه قبل ریجکت شدی؟"
موفق باشید

ممنونم از پاسخ بسیار خوبتون. فقط یه سوال واسه من پیش اومده، در جواب این سوالی که در جمله آخر گفتید چه جور جوابی (و با چه مفهومی) میتونه بهترین جواب باشه؟ ممنون میشم این رو بهم بگید

shabgard66
May 6th, 2013, 07:16 PM
ممنونم از پاسخ بسیار خوبتون. فقط یه سوال واسه من پیش اومده، در جواب این سوالی که در جمله آخر گفتید چه جور جوابی (و با چه مفهومی) میتونه بهترین جواب باشه؟ ممنون میشم این رو بهم بگید
دلیل ریجکتتونو که خود سفارت بهتون میگه چی بوده، ولی در مورد توضیحات اضافه:
-میتونین بگین سری قبل استرس داشتم و خوب خودمو پرزنت نکردم.
-میتونین بگین از دفعه ی قبل تاحالا خیلی زبانتونو تقویت کردینو الان میتونین بهتر حرفاتونو به آفیسر بزنین.
-میتونین بگین رزومتونو قوی تر کردین.
-میتونینی بگین تو این مدت با استاد در تماس بودین و الان خیلی دید بهتری دارین نسبت به موضوع کاری که اونجا میخواین انجام بدین.
....

ssaminaz
May 10th, 2013, 09:38 PM
سلام دوستان. یه سئوالی دارم، نظرتون چیه و چی کار باید بکنم
1. من میخوام واسه مادرم همراه F1برای خودم تقاضا بدم
2. کجا توی فرم DS160 بگم اینو
3. آیا جدا باید اقدام کنم
4. تاثیری روی ویزای خودم داره یا نه؟
من فرم خودم رو که پر کردم؛ یه جایی داشت که کسی تو این سفر همراهیتون میکنه که من هم اسم مادرم رو نوشتم و Relation رو parent زدم؛ همین کفایت میکنه واسه ویزا گرفتن مادرم یا اینکه نه و مورد دیگری هم هست؛ چی جوری میشه قضیه؟ میخوام شانسم رو امتحان کرده باشم
اگه کمکم کنید ممنون میشم
با سپاس

smonabav
May 10th, 2013, 09:58 PM
سلام دوستان. یه سئوالی دارم، نظرتون چیه و چی کار باید بکنم
1. من میخوام واسه مادرم همراه F1برای خودم تقاضا بدم
2. کجا توی فرم DS160 بگم اینو
3. آیا جدا باید اقدام کنم
4. تاثیری روی ویزای خودم داره یا نه؟
من فرم خودم رو که پر کردم؛ یه جایی داشت که کسی تو این سفر همراهیتون میکنه که من هم اسم مادرم رو نوشتم و Relation رو parent زدم؛ همین کفایت میکنه واسه ویزا گرفتن مادرم یا اینکه نه و مورد دیگری هم هست؛ چی جوری میشه قضیه؟ میخوام شانسم رو امتحان کرده باشم
اگه کمکم کنید ممنون میشم
با سپاس

دوست من تا جایی که من اطلاع دارم، در ویزای F1 تنها بستگانی که میتونید با خودتون همراه کنید، همسر و فرزندان است...

mohammadsp
May 11th, 2013, 10:24 AM
سلام
من سربازيم نخبگانه و هنوز طرحم تموم نشده . اما اگه ويزا اوکي بشه تا اون موقغ پروژم تموم ميشه
هفته بعد انکارا وقت مصاحبه دارم. در مورد سربازي پرسيد چکار کنم؟ هيچ مدرکي ندارم که بگم کجام

roje
May 11th, 2013, 03:54 PM
سلام
آیا داشتن پذیرش مشروط ازیک دانشگاه رنک 200 احتمال دادن ویزا رو پایین می آره؟پذیرش به شرط گذراندن چند تا درس پیش نیاز هستش،اقدام برای گرفتن ویزا برای این دانشگاه بهتره یا یک دانشگاه رنک 900 که پذیرش تمام داده؟اصلا رنک دانشگاه تاثیری در ویزا دادن داره؟

ProspectiveStu
May 11th, 2013, 04:06 PM
سلام
آیا داشتن پذیرش مشروط ازیک دانشگاه رنک 200 احتمال دادن ویزا رو پایین می آره؟پذیرش به شرط گذراندن چند تا درس پیش نیاز هستش،اقدام برای گرفتن ویزا برای این دانشگاه بهتره یا یک دانشگاه رنک 900 که پذیرش تمام داده؟اصلا رنک دانشگاه تاثیری در ویزا دادن داره؟

هیچ کس نمی تونه این قضیه را با اطمینان جواب بده. کسایی تو همین سایت هستند که از دانشگاه های خیلی خوب پذیرش گرفتند ولی نزدیک 9 ماهه که ویزاشون نیمده، در حالی که کسایی هم هستند که از دانشگاه های رتبه پایین پذیرش گرفتند و زیر 30 روز ویزا براشون صادر شده. کلا زمان فرِآیند کلیرنس را هیچ کس نمی تونه پیشبینی کنه.

mohammadsp
May 11th, 2013, 04:53 PM
سلام
من سربازيم نخبگانه و هنوز طرحم تموم نشده . اما اگه ويزا اوکي بشه تا اون موقغ پروژم تموم ميشه
هفته بعد انکارا وقت مصاحبه دارم. در مورد سربازي پرسيد چکار کنم؟ هيچ مدرکي ندارم که بگم کجام

دوستان هوای ما رو هم داشته باشید
ممنون

habibarjmand
May 12th, 2013, 08:03 PM
سلام
کسی اطلاع داره که چجوری میشه برای آنکارا یا ایروان وقت گرفت ؟!؟ چون توی سایت که نوشته فعلا برای آنکارا و ایروان وقتی وجود نداره !!!!!!!!!!!

melika_7
May 14th, 2013, 12:53 AM
سلام دوستان
من 40 روز پیش از سفارت عشق اباد برای 13jun وقت گرفتم اما DS فرم رو چون I20 نداشتم نتونستم سابمیت کنم. I20 من تا چند روز دیگه اماده میشه. الان یعنی وقت سفارتم حذف شده ؟؟؟
لطفا سریع نظر بدین.
ممنون

mtehrani
May 14th, 2013, 01:10 AM
چرا باید وقت سفارتت حذف بشه؟ شما تا سه روز قبل از مصاحبه وقت داری DS رو سابمیت کنی. فقط چون اعتبار DS اگر دانلود نشه ۳۰ روزست باید دانلودش می کردی رو هاردت تا وقتی می خوایش آپلودش کنی و سابمیت کنی. اگرم این کار رو نکردی به نظرم جایی دیدم که میشه با یک ds دیگه هم رفت سفارت. مهم اینکه با شماره پاسپورتت هماهنگی داشته باشه.

سلام دوستان
من 40 روز پیش از سفارت عشق اباد برای 13jun وقت گرفتم اما DS فرم رو چون I20 نداشتم نتونستم سابمیت کنم. I20 من تا چند روز دیگه اماده میشه. الان یعنی وقت سفارتم حذف شده ؟؟؟
لطفا سریع نظر بدین.
ممنون

nastaran_em
May 14th, 2013, 10:23 AM
سلام
یک سوال دارم اگر کسی می دونه لطفا راهنمایی کنه.
اگر کسی بره سفارت ویزا هم بگیره و بعد تصمیمش عوض شه و مثلا بخواد پذیرش رو به ترم بد موکول کنه که از اون 6 ماه اعتبار ویزاش بگذره و در این مدت نره امریکا، ایا سابقه ی بدی میشه واسش؟ مثلا اگر خواست باز اقدام کنه سفارت بهش گیر میده؟

Amin747
May 18th, 2013, 03:44 PM
سلام دوستان
یه سوال خیلی مهم داشتم که بسیار ممنون میشم دوستان جواب قاطعی بدن:
من اگه الان با I-20 دانشگاه A که با SEVIS همون دانشگاه DS-160 پر کردم برم سفارت و ویزا بگیرم، آیا میتونم برم امریکا و یه دانشگاه B ثبت نام کنم؟ یعنی نیازی نیست یه ترم در A بمونم و سپس ترسنفر به B کنم؟
اگه میتونم از همون ابتدا برم B که هیچ اما اگه نمیتونم آیا میشه با I-20 دانشگاه B برم سفارت در حالی که DS-160 من مربوط به دانشگاه A هست؟
لطفا راهنمایی کنین.

سپاس

Simon
May 18th, 2013, 05:13 PM
درود دوستان. من سال 73 تا 75 وزارت دفاع صنایع الکترونیک بخش انفورماتیک سربازیمو گذروندم. فکر می کنید مساله ای پیش بیاد؟

دوستاني با شرايط بدتر از شما موفق شدند. در اين مسير بيشتر تاكيد بر صداقته. بازم خودتون مختاريد در تصميم گيري اما به نظر من نگران نباشيد. شادزي

roje
May 18th, 2013, 09:37 PM
لطفا زود بهم جواب بدید، وقت سفارت دارم :
من از دانشگاهی تو کالیفرنیا پذیرش گرفتم و برادرم هم توی کالیفرنیاست و از طریق وکیل برای اقامت اقدام کرده و کاراقامتش هم تا جایی پیش رفته،با توجه به شرایط برادرم در اونجا،آیا صلاح هست که من به سفارت بگم که برادر تو آمریکا دارم؟به نظر نکته منفی هستش واسه ویزا دادن
ممنون میشم که اگه اطلاعاتی در این مورد دارین بگی بهم

smonabav
May 18th, 2013, 09:47 PM
لطفا زود بهم جواب بدید، وقت سفارت دارم :
من از دانشگاهی تو کالیفرنیا پذیرش گرفتم و برادرم هم توی کالیفرنیاست و از طریق وکیل برای اقامت اقدام کرده و کاراقامتش هم تا جایی پیش رفته،با توجه به شرایط برادرم در اونجا،آیا صلاح هست که من به سفارت بگم که برادر تو آمریکا دارم؟به نظر نکته منفی هستش واسه ویزا دادن
ممنون میشم که اگه اطلاعاتی در این مورد دارین بگی بهم

شما بگو...چون اگر شما نگی و خودشون بفهمند، اوضاع جالب نخواهد بود!

sara59
May 19th, 2013, 11:29 AM
چیزی که من می دونم اینه که خودت باید satisfy شده باشی.
یعنی یه چیزی جذاب تور وبه این انتخاب کشونده.
یا تنوع واحد های تحصیلی مورد علاقه ات
یا استاد هاش و شاخه های کاریشون
یا وجود لابراتوار ها و institute هاا
یا رنک دانشگاه
یا یه راهی که تو توسط اون راه با یکی از استاد ها تونستی رابطه برقرار کنی
و یا
های دیگه

لااقل باید اونا رو قانع کنی.

milo405
May 19th, 2013, 08:59 PM
اگه تازه دکتری رو تو ایران شروع کردین می تونین نگین و به جاش بگین مشغول به کار بودین.

سلام. اگر كسي دانشجوي دكترا تو ايران باشه و با اين وجود پذيرش با فاند بگيره تو آمريكا زمان مصاحبه اثر گذاره ؟ چه اثري داره تو مصاحبه ؟ افسر بپرسه دانشجويي چي بگيم؟ اصلن بهترين جواب چيه؟ كسي مورد مشابه سراغ داره يا شنيده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sajjad_f87
May 19th, 2013, 09:41 PM
سلام دوستان اگر ویزا به موقع نرسه، باید چه کار کرد؟ با نامه ی دیفر ویزا را برای تاریخ دیرتر می دهند یا اینکه باید دوباره برای ویزا اقدام کرد؟

Arshia72
May 20th, 2013, 12:08 PM
سلام دوستان.
من طرحی در دوم دبیرستان در رابطه با تنظیم موتور خودرو به مرحله اجرا رسوندم البته بعد از همکاری با شرکت ایران خودرو متاسفانه مشکلاتی برای طرح بوجود اومد. البته الان 19 سالمه و دانشجو علوم کامپیوتر هستم. میخواستم بدونم این طرح برای ویزا گرفتن از آمریکا بهم کمک میکنه؟ مدارک معنبری که برای طرحم دارم رو مینوسیم براتون:
1. ثبت اختراع ایران
2. تقدیر نامه از وزیر راه و شهرسازی حناب آقای نیکزاد به امضای خود ایشان
3. تاییدیه از شرکت ایران خودرو به امضای مدیر توسعه و محصولات جدید ایران خودرو
4. رتبه اول نمایشگاه راه و صنایع وابسته تهران در بخش دانشجویی
ناییدیه از دانشگاه امیرکبیر

s.mahmoudi
May 20th, 2013, 11:19 PM
سلام به دوستای عزیزم
من وضعیت مناسبی ندارم.
من در فرم ها و آی-20 گفتم همراه دارم و دو آی-20 هم برای دوتامون صادر شده. اینکارو بخاطر این کردم که قرار بود ازدواج کنیم اما ازدواج انجام نشد و من الان نه تنها باید تنها برم بلکه با وضعیت مجرد هم!
به نظر شما شانس گرفتن ویزام خیلی پایینه. درسته؟
آیا راه حلی به نظرتون میرسه؟
در ضمن فقط دوبی میتونم برم.
درود بر شما

houmana
May 21st, 2013, 11:21 AM
درود دوستان
من دارم فرم I20 رو پر می کنم. دو تا سئوال دارم اگه سریع جواب بدین ممنون می شم.
1. برای همراهان ازشون پرسیده who will pay you for your trip? جواب باید self باشه یا others ؟چون همراه من هستند؟
2. یکجای دیگه می پرسه has anyone filed an immigrant petition...? اگه برای لاتاری درخواست داده باشم باید جواب مثبت بدم یا اصلا اشاره ای نکنم؟
سپاس.

kpourang16
May 21st, 2013, 07:53 PM
سلام به دوستای عزیزم
من وضعیت مناسبی ندارم.
من در فرم ها و آی-20 گفتم همراه دارم و دو آی-20 هم برای دوتامون صادر شده. اینکارو بخاطر این کردم که قرار بود ازدواج کنیم اما ازدواج انجام نشد و من الان نه تنها باید تنها برم بلکه با وضعیت مجرد هم!
به نظر شما شانس گرفتن ویزام خیلی پایینه. درسته؟
آیا راه حلی به نظرتون میرسه؟
در ضمن فقط دوبی میتونم برم.
درود بر شما

اگه به خاطر اینکه مجرد میرین نگران هستین٬ نه ویزا گرفتن به مجرد یا متاهل بودن وابسته نیس. شما شرایطتون رو بگین که بشه نظر داد: رشته٬ فاند و دانشگاه و ...

kpourang16
May 21st, 2013, 07:54 PM
درود دوستان
من دارم فرم I20 رو پر می کنم. دو تا سئوال دارم اگه سریع جواب بدین ممنون می شم.
1. برای همراهان ازشون پرسیده who will pay you for your trip? جواب باید self باشه یا others ؟چون همراه من هستند؟
2. یکجای دیگه می پرسه has anyone filed an immigrant petition...? اگه برای لاتاری درخواست داده باشم باید جواب مثبت بدم یا اصلا اشاره ای نکنم؟
سپاس.

۱. همون self
۲. لاتاری به معنی بازکردن پرونده مهاجرت نیس٬ پس جواب رو no بزنین

sajjad_f87
May 21st, 2013, 09:32 PM
دوستان در این مورد نظری ندارید؟

اگر ویزا بگیریم و بعد این ترم را دیفر کنم و I20 جدید بگیرم دوباره برای ویزا باید اقدام کرد؟ یا مثلا قبل از اینکه کلیر بشم نامه دیفر از دانشگاه بگیریم و موقعی که کلیر شدم می تونم با این نامه ویزای ترم بعد را بگیرم؟ خیلی فوری!!

s.mahmoudi
May 22nd, 2013, 08:03 AM
اگه به خاطر اینکه مجرد میرین نگران هستین٬ نه ویزا گرفتن به مجرد یا متاهل بودن وابسته نیس. شما شرایطتون رو بگین که بشه نظر داد: رشته٬ فاند و دانشگاه و ...

سلام
نه فقط بخاطر مجرد بودن ناراحت نیستم. بخاطر این ناراحتم که الان تو آی-20 من نوشته شده که من dependent دارم (البته فقط تو قسمت هزینه ها) اما الان که برم سفارت، غیر از اینکه همراهم باهام نیست، اصلاً تو شناسنامم ازدواجی ثبت نشده.
مکانیک PhD
full fund
Charlotte
ممنون

kpourang16
May 22nd, 2013, 07:25 PM
سلام
نه فقط بخاطر مجرد بودن ناراحت نیستم. بخاطر این ناراحتم که الان تو آی-20 من نوشته شده که من dependent دارم (البته فقط تو قسمت هزینه ها) اما الان که برم سفارت، غیر از اینکه همراهم باهام نیست، اصلاً تو شناسنامم ازدواجی ثبت نشده.
مکانیک PhD
full fund
Charlotte
ممنون

شما قبل از اینکه برین سفارت باید به دانشگاه اطلاع بدین تا براتون یه I-20 جدید صادر کنن. با اون برین به احتمال خیلی بالا بهتون گیر بدن.

s.mahmoudi
May 22nd, 2013, 09:35 PM
شما قبل از اینکه برین سفارت باید به دانشگاه اطلاع بدین تا براتون یه I-20 جدید صادر کنن. با اون برین به احتمال خیلی بالا بهتون گیر بدن.

درباره موارد مشابهی که دیدید توضیح میدید لطفاً؟

kataion
May 23rd, 2013, 10:59 PM
سلام دوستان ایا میدونید که اگر کسی وقتشو در یک سفارت کنسل کنه این 160$ می پره یا تا 1 سال میتونه استفاده کنه؟فقط خودش می تونه یا خوانوادشم می تونن که استفاده کنن؟

sadeq_s
May 24th, 2013, 05:20 PM
بچه ها با ویزای F1 میشه تابستون رو خارج از دانشگاه کار کرد؟

civil_water
May 24th, 2013, 05:44 PM
سلام دوستان

یک مشکل خاصی هست. استاد راهنمای بنده دو سال پیش همراه با همسرشون می خواستند بروند آمریکا فرصت مظالعاتی اما گویا به دلیل این که ایشون در یک پروژه یک سازمان نظامی همکاری کرده بودند ، به خودشان و همسرشان ویزا ندادند.
آیا اگر از این استاد توصیه نامه بگیرم با توجه به این که کل پرونده از دانشگاه به سفارت آمریکا ارسال می شود، ممکن است به من هم ویزا ندهند؟
ممنونم

sam_e_e_ra
May 25th, 2013, 01:41 PM
سلام دوستان

یک مشکل خاصی هست. استاد راهنمای بنده دو سال پیش همراه با همسرشون می خواستند بروند آمریکا فرصت مظالعاتی اما گویا به دلیل این که ایشون در یک پروژه یک سازمان نظامی همکاری کرده بودند ، به خودشان و همسرشان ویزا ندادند.
آیا اگر از این استاد توصیه نامه بگیرم با توجه به این که کل پرونده از دانشگاه به سفارت آمریکا ارسال می شود، ممکن است به من هم ویزا ندهند؟
ممنونم

برای اینجور موارد توصیه میشه که ریسکی هست! و احتمال داره تو مرحله کلیرنس بیشتر گیر کنید! پس اگه میتونید از ایشون توصیه نامه نگیرید!

civil_water
May 25th, 2013, 02:07 PM
برای اینجور موارد توصیه میشه که ریسکی هست! و احتمال داره تو مرحله کلیرنس بیشتر گیر کنید! پس اگه میتونید از ایشون توصیه نامه نگیرید!
ممنون بابت پاسختون
ایشون تنها استاد راهنمای بنده هستند. اگر از استاد راهنما توصیه نامه نداشته باشم مشکلی پیش نمی آید؟
یه سوال دیگه
واقعا دانشگاه پرونده دانشجویان رو به سفارت می فرسته؟
ممنونم

kataion
May 29th, 2013, 07:34 AM
دوستان ایا شرکتی که نامه جاب افر داره رو میرن بررسی میکنن و در نتیجه زمان کلیرنس زیاد تر می شه،اگر تنها جذابیت این جاب افر سوشیال تای هست کسی که سند میبره کافیه یا این جاب افر رو هم ببره؟

pimi810
May 29th, 2013, 07:52 AM
دوستان ایا شرکتی که نامه جاب افر داره رو میرن بررسی میکنن و در نتیجه زمان کلیرنس زیاد تر می شه،اگر تنها جذابیت این جاب افر سوشیال تای هست کسی که سند میبره کافیه یا این جاب افر رو هم ببره؟
اینا همه ش فرمالیته س. کی جاب آفر امریکا رو به نرخ دلار ول می کنه بر ایران با ریال کار کنه؟! خودشون به این مساله واقفن.

shahijoon
May 30th, 2013, 10:43 AM
سلام دوستان
من (F2) و همسرم (F1) در تاریخ 5 دسامبر 2012 برای ویزا رفتیم آنکارا. بعد از 3 هفته من کلیر شدم و در تاریخ 19 اپریل 2013 ویزام اکسپایر شد. همسرم در تاریخ 15 می 2013 بعد از 5 ماه نیم انتظار (دختر فوق لیسانس صنایع- بدون سابقه کار دولتی) کلیر شد. الان می خواستم ببینم من برای در خواست ویزا چه کار باید بکنم. کسی می تونه منو در این مورد راهنمایی کنه؟

seti2003
May 31st, 2013, 12:19 AM
سلام دوستان
کسی رو سراغ دارین که ویزای مولتیپل اش را پس از 2سال تجدید کرده باشه؟

AmirUSA
June 1st, 2013, 03:19 PM
سلام دوستان یه سوال داشتم ممنون می شم اگه کسی بتونه جوابمو بده . من 8 سال سابقه کاز دارم که 6 سالش تو شرکتهای خوشنام اینتر نشنال بوده ( چینی نیستن) الان می خوام بدونم که آیا در ویزا F1 گرفتنم اثر مثبت می ذاره ؟؟ ازطرف دیگه من متاهلم و اینکه 32 سالمه.. و واسه لیسانس پذیرش گرفتم .. در صورتی که من یه مستر دارم از ایران ..ولی چون معدل لیسانسم پایین بوده واسه رشته ای که می خوام نمی تونم واسه مستر پذیرش بگیرم . به خاطر همین مجبور شدم واسه لیسانس اقدام کردم تا جبران کنم .... با این شرایط می خوام ببینم احتمال ویزا گرفتنم چقدر هست؟؟/ خیلی خیلی ممنون میشم بهم جواب بدید...

Tarkan78
June 2nd, 2013, 10:06 PM
بستگي به دانشگاه شما داره

smonabav
June 2nd, 2013, 10:26 PM

بستگي به دانشگاه شما داره

شما بعد از یک سال تحصیلی میتونید در خارج از دانشگاه کار کنید البته شرایطی داره که در اینجا (http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=e34c83453d4a3210VgnVCM100000b92ca60aRCR D&vgnextchannel=e34c83453d4a3210VgnVCM100000b92ca60a RCRD) ذکر شده است و ارتباطی به دانشگاه نداره!! یعنی اینجوری نیست که دانشگاه X بگه میشه و دانشگاه Y بگه، نمیشه!

hosein_m
June 3rd, 2013, 09:26 AM
سلام دوستان
من جدیدا مکاتباتم رو واسه پاییز یا بهار 2014 شروع کردم و خیلی نا باورانه از یه استاد در MIT جواب مثبت گرفتم.منتهی چون رشتم مکانیکه و فیلدم هسته ای هستش استاد گفت بعید میدونم بتونی ویزا بگیری.ممنون میشم راهنماییم کنید....

mehrnoosh92
June 3rd, 2013, 02:10 PM
سلام دوستان
من یه سوال دارم در مورد ویزا.ممنون میشم اگه راهنمایی کنین.اگه کسی اینجا دانشجوی PHD باشه و اسمش توی لیست بورسیه باشه اما بورس رو قطعی نکرده باشه بعد پذیرش بگیره ممکنه برای ویزا گرفتنش مشکلی پیش بیاد؟ ممکنه بگن چرا داری با وجود اینکه اینجا دانشجویی و می تونی بورس بشی داری ول می کنی بری؟

armaaniiiii
June 5th, 2013, 09:05 PM
سلام دوستان
من جدیدا مکاتباتم رو واسه پاییز یا بهار 2014 شروع کردم و خیلی نا باورانه از یه استاد در MIT جواب مثبت گرفتم.منتهی چون رشتم مکانیکه و فیلدم هسته ای هستش استاد گفت بعید میدونم بتونی ویزا بگیری.ممنون میشم راهنماییم کنید....
نترس تو اگه بسیجی نباشی با سپاه یا ارگان دولتی کار نکرده باشی بت ویزا می دن که واسه خودشون بمب درست کنی هاها
کلیرت شاید طولانی بشه

armaaniiiii
June 5th, 2013, 09:11 PM
سلام دوستان
من یه سوال دارم در مورد ویزا.ممنون میشم اگه راهنمایی کنین.اگه کسی اینجا دانشجوی PHD باشه و اسمش توی لیست بورسیه باشه اما بورس رو قطعی نکرده باشه بعد پذیرش بگیره ممکنه برای ویزا گرفتنش مشکلی پیش بیاد؟ ممکنه بگن چرا داری با وجود اینکه اینجا دانشجویی و می تونی بورس بشی داری ول می کنی بری؟
هر سوالی ممکنه بپرسن شما واقعیتو می گی . اگه اثبات نکنه بر می گردی یا پول کافی برای درس خوندن و زندگی آمریکا نداری ریجکت می شی. در غیر این صورت ویزات می یاد ایشالا

sepideh132000
June 6th, 2013, 11:23 PM
سلام

من برای Fall 2013 از یکی از دانشگاه های کالیفرنیا پذیرش گرفتم. الان می خوام برای گرفتن ویزا اقدام کنم اما نمی دونم باید به این مورد اشاره کنم که خواهرم ساکن کالیفرنیاست یا نه؟ آیا تاثیری منفی در گرفتن ویزا داره؟ ممنون می شم اگر پاسخ بدید

mmsh81
June 7th, 2013, 08:01 AM
سلام

من برای Fall 2013 از یکی از دانشگاه های کالیفرنیا پذیرش گرفتم. الان می خوام برای گرفتن ویزا اقدام کنم اما نمی دونم باید به این مورد اشاره کنم که خواهرم ساکن کالیفرنیاست یا نه؟ آیا تاثیری منفی در گرفتن ویزا داره؟ ممنون می شم اگر پاسخ بدید

هم در فرم و هم هنگام مصاحبه در این مورد از شما سوال میشه و کتمان حقیقت میتونه تبعات منفی داشته باشه برای شما.

mehrabounr
June 7th, 2013, 05:24 PM
دوستان من یه لینکی پیدا کردم که به نظرم مفیده
http://www.f1studentvisa.com
کلا برای همه قسمتهای F1 ویزا اطلاعات داره. گفتم شاید به دردتون بخوره و استفاده کنید

Tarkan78
June 8th, 2013, 10:05 PM
Hi dude

The answer is NO
You have two choices
First one is applying for the university in which you have already been admitted with its own I-20
Second is waiting to hear from the other universities in which you have not yet been admitted
Good wishes

I have applied for 4 universities in USA and one in Canada,right now,just one of them in USA has admitted me but the rest have not replied yet,I'm going to attend the Fall semester,what is the best time to make an appointment for the embassy?Does the I-20 form which the University of Texas sends me specifically belong to that university or I can apply for the F-1 visa for another university with that?I mean,I'm afraid that when I have the answs of all of them,it would be late to choose a date for an appointment

Tarkan78
June 8th, 2013, 10:10 PM
سلام
با قاطعيت بگو شما اصلا نگران همچين چيزي نباشيد و مشكلي نيست و ...
خودتون رو كاملا مشتاق و جدي نشون بده و اميدوارش كن كه 100% ويزا ميگيري
شاد باشيد

سلام دوستان

Tarkan78
June 8th, 2013, 10:16 PM
هيچ مشكلي نيست...

سلام دوستان

Tarkan78
June 8th, 2013, 10:18 PM
تاثير منفي شايد داشته باشه اما شما راستش را ميگي
چرا كه بفهمن كه خيلي آسان هم ميفهمن برات بد ميشه
شاد باشي
در پناه راستي

سلام

sepideh132000
June 9th, 2013, 09:35 AM
سلام
من 2 تا recommendation از اساتيدم روي سربرگ دانشگاه دارم كه براي معرفي من به دانشگاه است

آيا مي تونم همون ها رو براي سفارت هم استفاده كنم
يا بايد recommendation هاي جديد با فرمتي خاص رو به سفارت ارائه بدم
لطفا راهنمايي بفرماييد

Tarkan78
June 9th, 2013, 10:55 AM
سلام
سفارت اصلا recommendation نياز نداره عزيز
شاد باشي

سلام
من 2 تا recommendation از اساتيدم روي سربرگ دانشگاه دارم كه براي معرفي من به دانشگاه است
آيا مي تونم همون ها رو براي سفارت هم استفاده كنم
يا بايد recommendation هاي جديد با فرمتي خاص رو به سفارت ارائه بدم
لطفا راهنمايي بفرماييد

tosta2
June 12th, 2013, 11:52 AM
سلام دوستان
یه سوالی داشتم که اگر دوستانی که اطلاع یا تجربه دارن جواب بدن خیلی خیلی ممنون میشم.
من از یه دانشگاه تو امریکا پذیرش گرفتم و 20 May رفتم برای مصاحبه و الان تو کلیرنسم. از طرفی اخیرا از McGill هم پذیرش فول فاند گرفتم. اولویت من با دانشگاه امریکاست ولی چون ویزای امریکا حساب کتاب نداره، میخوام که گزینه کانادا رو هم داشته باشم.
میخواستم بدونم درخواست ویزای کانادا تو پروسه کلیرنس من تاثیر نمیذاره؟ یعنی اینکه همزمان از دو تا کشور درخواست ویزای تحصیلی دادن باعث نمیشه کلیرنس من به مشکل بر بخوره؟
پیشاپیش ممنون از دوستانی که لطف میکنن و جواب میدن.

mmsh81
June 15th, 2013, 03:43 AM
سلام دوستان
یه سوالی داشتم که اگر دوستانی که اطلاع یا تجربه دارن جواب بدن خیلی خیلی ممنون میشم.
من از یه دانشگاه تو امریکا پذیرش گرفتم و 20 May رفتم برای مصاحبه و الان تو کلیرنسم. از طرفی اخیرا از McGill هم پذیرش فول فاند گرفتم. اولویت من با دانشگاه امریکاست ولی چون ویزای امریکا حساب کتاب نداره، میخوام که گزینه کانادا رو هم داشته باشم.
میخواستم بدونم درخواست ویزای کانادا تو پروسه کلیرنس من تاثیر نمیذاره؟ یعنی اینکه همزمان از دو تا کشور درخواست ویزای تحصیلی دادن باعث نمیشه کلیرنس من به مشکل بر بخوره؟
پیشاپیش ممنون از دوستانی که لطف میکنن و جواب میدن.
اولا از کجا میگید ویزای امریکا حساب کتاب نداره؟!! الان که خیلی خوب داره ویزا بدون کلیرنس میده دیگه چی میخواین؟!
ثانیا شما با این کار باعث میشید شانس یک نفر دیگه ضایع بشه.
در جواب سواتون هم بگم تاثیری در کلیرنس نداره.

shayanbigdeli
June 18th, 2013, 11:18 AM
سلام دوستان
من 31 می، رفتم سفارت و الان در دوره کلیرنس به سر میبرم :) تاریخ توی آی 20، 3 سپتامبر خورده و الان یه بلیط برای 11 آگوست رزرو کردم. سوالم اینکه اگر بهم ویزا بدن، چه تاریخی توی ویزا میخوره برای ورود؟ همون که توی آی 20 اومده یا یک ماه زودتر یا ممکنه فقط چند روز زودتر بخوره؟ من شنیدم همون تاریخ آی 20 میخوره ولی میتونیم از یک ماه زودتر وارد آمریکا بشیم. سوالم رو ازین جهت میپرسم چون باید بلیط رو بخرم وقت ندارم ممنون میشم کمکم کنید.

javad1200
June 18th, 2013, 11:24 AM
سلام دوستان
من 31 می، رفتم سفارت و الان در دوره کلیرنس به سر میبرم :) تاریخ توی آی 20، 3 سپتامبر خورده و الان یه بلیط برای 11 آگوست رزرو کردم. سوالم اینکه اگر بهم ویزا بدن، چه تاریخی توی ویزا میخوره برای ورود؟ همون که توی آی 20 اومده یا یک ماه زودتر یا ممکنه فقط چند روز زودتر بخوره؟ من شنیدم همون تاریخ آی 20 میخوره ولی میتونیم از یک ماه زودتر وارد آمریکا بشیم. سوالم رو ازین جهت میپرسم چون باید بلیط رو بخرم وقت ندارم ممنون میشم کمکم کنید.
سلام.شما بسلامتی ویزاتون که اومد ، از روزی که پیکاپ کنید به مدت 90 روز وقت دارید وارد خاک آمریکا شید....در صورتی که سینگل باشه ویزاتون..اگه هم که مالتی باشه محدودیتی ندارید فعلاتا دوسال .

Alihe
June 20th, 2013, 08:53 PM
سلام دوستان
من تازگس شنیدم که اگه یه مدت زمانی از تحصیلت گذشته باشه و تو این مدت هم مقاله ای نداده باشی سفارت ممکن بهت ویزا نده . آخه من 4 سال از دوره لیسانسم می گذره و تازه دارم واسه پذیرش اقدام می کنم . ممکن به خاطر دلیلی که گفتم بهم ویزا ندن؟

dragonfly
June 20th, 2013, 09:38 PM
ممنون بابت پاسختون
ایشون تنها استاد راهنمای بنده هستند. اگر از استاد راهنما توصیه نامه نداشته باشم مشکلی پیش نمی آید؟
یه سوال دیگه
واقعا دانشگاه پرونده دانشجویان رو به سفارت می فرسته؟
ممنونم

دوست عزیز

فکر نمیکنم تاثیر خاصی داشته باشه (البته این نظر شخصی منه) اگه این کاررو بکنن میشه مصداق:
گنه کرددر بلخ آهنگری - به شوشتر زدند گردن مسگری;)

شما که نمیخواین از ایشون JOB OFFER بگیرین. قراره این استاد به عنوان استاد شما (نه همکار) شما رو از لحاظ علمی تایید کنن حالا چه فرقی داره که خودش چه جور آدمی باشه. (اگه ایشون از لحاظ علمی تقلبکار میبود که احتمال داشت دانشگاه بفهمه و یه جورایی بهتون ایراد بگیره)در ضمن من تا حالا نشنیدم که کل پرونده رو از دانشگاه به سفارت بفرستن. آیا شما این حرف رو بر اساس جایی یا چیزی میگین. به ما هم رفرنسش رو بگین بدونیم!

در نهایت اگه میتونین، برای اطمینان از یکی دیگه بگیرین و گرنه که زیاد اهمیت ندین.
موفق باشین

UWMap
June 20th, 2013, 10:22 PM
سام دوستان،
میشه توضح بدید در صورت دریافت ویزای سینگل برای دوره دکتری ، ]یا میشه بعد از 1 یا 2 سال اون رو تبدیل به مالتیپل کرد؟

saryazdi
June 21st, 2013, 02:38 PM
سلام دوستان
من یه سوال دارم و امیدوارم در قسمت مناسب مطرح کرده باشم. من پذیرش فول فاند شیمی از دانشگاه MSU دارم. اما چون میخواستم برم پیش نامزدم 3 تا دانشگاه در یک ایالت(Michigan) اپلای کردم. الان که دارم برای ویزا میرم سفارت دوبی نامزدیم به هم خورده. حالا نمیدونم اگه آفیسر ازم اسم دانشگاه هایی که اپلای کردم و پرسید چی بگم؟ و اگر پرسید چرا همگی در یک ایالت هستن چه جوابی باید بدم؟ لطفا اگه کسی ایده ای داره منو راهنمایی کنه که بتونم یه جواب قانع کننده به آفیسر بدم.

kpourang16
June 21st, 2013, 06:40 PM
سام دوستان،
میشه توضح بدید در صورت دریافت ویزای سینگل برای دوره دکتری ، ]یا میشه بعد از 1 یا 2 سال اون رو تبدیل به مالتیپل کرد؟

باید از آمریکا خارج بشین و دوباره برای ویزا اقدام کنین. البته تضمینی وجود نداره که بهتون مالتی بدن.

kpourang16
June 21st, 2013, 06:41 PM
سلام دوستان
من یه سوال دارم و امیدوارم در قسمت مناسب مطرح کرده باشم. من پذیرش فول فاند شیمی از دانشگاه MSU دارم. اما چون میخواستم برم پیش نامزدم 3 تا دانشگاه در یک ایالت(Michigan) اپلای کردم. الان که دارم برای ویزا میرم سفارت دوبی نامزدیم به هم خورده. حالا نمیدونم اگه آفیسر ازم اسم دانشگاه هایی که اپلای کردم و پرسید چی بگم؟ و اگر پرسید چرا همگی در یک ایالت هستن چه جوابی باید بدم؟ لطفا اگه کسی ایده ای داره منو راهنمایی کنه که بتونم یه جواب قانع کننده به آفیسر بدم.

به نظر من راستش رو بگین

Simon
June 21st, 2013, 06:53 PM
سلام دوستان

اگر آب و هواش خوبه روي اون مانور بديد. اگر از نظر علمي دانشگاه هاش بالاست روي اون. كلا اينكه دوست داشتيد اونجا رو . اگر فاميل نداريد در اونجا من صلاح نميدونم از نامزدي كه به هم خورده چيزي بگيد. آخه نامزدي رسمي نبوده كه بوده؟‌ممكنه حرف از نامزدي اين ذهنيت رو ايجاد كنه قصد موندن در كار بوده. اگرچه همه جا ميگن راستش رو بگيد ولي الان نگفتن اين مورد مشكلي ايجاد نميكنه به نظر من. بازم خودتون تصميم بگيريد.دوست داشتن يك ايالت ميتونه توجيه هاي زيادي داشته باشه. شادزي:)

beh_wanted
June 26th, 2013, 04:49 PM
سلام دوستان خسته نباشید
می خواستم بدونم برای رزرو وقت ویزا (فقط رزرو وقت) میشه با I20 دانشگاه دیگه اقدام کرد و بعد که رفتم سفارت I20 دانشگاه اصلی را رو کنم . چون واسه گرفتن وقت سفارت من sevid ID لازم دارم.

من باید 4 شهریور سر کلاس باشم معلوم هم نیست کی بیاد I20 شاید یه 10 روز طول بکشه. به نظر شما چی کار کنم تا بتونم بیشترین وقت را به ویزام بدم ؟؟؟

بازم ممنون از جواباتون

sina8282
June 26th, 2013, 08:41 PM
دوستان الان دیگه برای ویزا آمریکا اقدام کردن دیره درسته؟

mohammashiraz
June 26th, 2013, 09:42 PM
با سلام خدمت دوستان
یک سوال داشتم راستش جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم برای پرسیدن
من برای سفارت امریکا در دبی اقدام کردم و الان در دوره کلیرنس هستیم. من الان یک پذیرش دانشگاه مونیخ هم در دستم هست و تصمیم دارم برم دانشگاه مونیخ
اخیرا شنیدم اگر ویزا یک کشور بگیری و نری خیلی پوینت منفی حساب میشه و ممکنه اون کشور دیگه بهت ویزا نده من الان احتمالا برای امریکا ویزا بهم می ده ولی خب نمیرم
می خواستم ببینم چقدر این موضوع حقیقت داره؟؟؟
در ضمن فکر می کنید اگر ویزا داد من pick up کنم یا نه

Politecnico
June 26th, 2013, 10:20 PM
سلام

کاری که گفتین هیچ مشکلی ایجاد نمی کنه
اما شما می تونین به دانشگاه ایمیل بزنین تا sevis ID مدرک I-20 اصلی رو به شما بدن تا بتونین پیشاپیش وقت سفارت رو بگیرین

موفق باشید

سلام دوستان خسته نباشید
می خواستم بدونم برای رزرو وقت ویزا (فقط رزرو وقت) میشه با I20 دانشگاه دیگه اقدام کرد و بعد که رفتم سفارت I20 دانشگاه اصلی را رو کنم . چون واسه گرفتن وقت سفارت من sevid ID لازم دارم.

من باید 4 شهریور سر کلاس باشم معلوم هم نیست کی بیاد I20 شاید یه 10 روز طول بکشه. به نظر شما چی کار کنم تا بتونم بیشترین وقت را به ویزام بدم ؟؟؟

بازم ممنون از جواباتون

Politecnico
June 26th, 2013, 10:22 PM
این سوال کلا مبهمه
شما در مورد رشته و مقطع تحصیلی و اطلاعات I-20تون (مثل تاریخ شروع) هیچ توضیحی ندادین تا بشه کمکی کرد

دوستان الان دیگه برای ویزا آمریکا اقدام کردن دیره درسته؟

Politecnico
June 26th, 2013, 10:23 PM
سلام
به این تاپیک (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?44897-%D8%A7%D9%86%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%81-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7) مراجعه کنین
موفق باشید

با سلام خدمت دوستان
یک سوال داشتم راستش جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم برای پرسیدن
من برای سفارت امریکا در دبی اقدام کردم و الان در دوره کلیرنس هستیم. من الان یک پذیرش دانشگاه مونیخ هم در دستم هست و تصمیم دارم برم دانشگاه مونیخ
اخیرا شنیدم اگر ویزا یک کشور بگیری و نری خیلی پوینت منفی حساب میشه و ممکنه اون کشور دیگه بهت ویزا نده من الان احتمالا برای امریکا ویزا بهم می ده ولی خب نمیرم
می خواستم ببینم چقدر این موضوع حقیقت داره؟؟؟
در ضمن فکر می کنید اگر ویزا داد من pick up کنم یا نه

sina8282
June 27th, 2013, 09:23 AM
این سوال کلا مبهمه
شما در مورد رشته و مقطع تحصیلی و اطلاعات I-20تون (مثل تاریخ شروع) هیچ توضیحی ندادین تا بشه کمکی کرد
سلام دوست عزیز. برای دوره Fall 2013 مقطع PhD رشته مکانیک منظورم هست هنوز I-20 رو هم نگرفتم و هیج کاری نکردم. متاسفانه دانشگاه الان جواب داده!!

Politecnico
June 27th, 2013, 10:00 PM
سلام
بازم هیچ مشکلی نیست و باید با خوشبینی و امیدواری کار رو شروع کنین
سعی کنین از دانشگاه بخواین قبل از پست کردن I-20، شماره sevis اون رو برای شما ایمیل کنن تا بتونین در اسرع وقت، وقت سفارت رو رزرو کنین
دوم، به تاپیک وقت سفارت برین تا ببینین کدوم سفارت آمریکا در کشورهای اطراف، زودترین زمان رو به شما میده

موفق باشید

سلام دوست عزیز. برای دوره Fall 2013 مقطع PhD رشته مکانیک منظورم هست هنوز I-20 رو هم نگرفتم و هیج کاری نکردم. متاسفانه دانشگاه الان جواب داده!!

dimmu
June 28th, 2013, 12:19 AM
بچه های قدیمی
تا حالا شنیدن واسه کسی ایمیل بیاد که کلیر شدی بعد که پاسشو فرستاد خالی برگردونن؟
پاس همسرمم که توش ویزا زدن رو میگن برگردون. این یعنی میخوان باطلش کنن؟
وضعیت سایت دوبی رو هم از کامپلیت کردن پروسسینگ. سوالشون هم خیلی مسخرست: ریسرچ اینترست و اسم استادتو بگو.
بچه ها من جدا نگرانم. ممنون میشم بهم اطلاعات بدیم. من خیلی خیلی خیلی داغونم.

Nastarann
July 1st, 2013, 02:51 PM
میخواستم بپرسم کسی که بعد از درسش اونجا کار پیدا میکنه باید ویزاش رو به ویزای کار تغییر بده دیگه؟حالا اگر بعد از مدتی دوباره خواست درسش رو ادامه بده باید دوباره ویزای F1 بگیره و کارش رو ول کنه؟

siavash1
July 8th, 2013, 05:51 PM
سلام.

من در حال حاضر دانشجوی فوق در هلند هستم. برای پی‌اچ‌دی از امریکا پذیرش دارم و می‌خوام این شهریور شروع کنم. دو تا سوال دارم: ۱. بهترین جا برای تقاضای ویزا کجاست (بین ترکیه و هلند)؟ ۲. بهترین بهانه برای اینکه بعد از اتمام پی‌اچ‌دی توی امریکا نخواهم موند چیه؟

من سال پیش برای ویزای J-1 توی کنسولگری امریکا تو فنلاند درخواست دادم که درخواستم رد شد (به دلیل محرز نشدن وابستگی‌های مکفی جهت بازگشت به کشور خود پس از پایان دوره مورد نظر). ده روز بعد از اون توی هلند درخواستم دادم و این بار ویزا رو صادر کردند (اونطوری که من فهمیدم کشور محل سکونت مهمه و من چون ساکن هلند محسوب می‌شم باید باید حتماً توی هلند درخواست می‌دادم از همون اول). خلاصه رفتم امریکا و الان برگشتم هلند. ولی اقامتم توی هلند حدود دو ماه دیگه تموم میشه. سوال اول رو برای این پرسیدم. سوال دوم هم که واضحه (مخصوصاً که یه بار تجربه رد ویزا به این خاطر رو داشتم).

ممنون می‌شم اگه کسی توی موقعیت مشابه من بوده باشه جواب بده.

Politecnico
July 8th, 2013, 08:36 PM
سلام

1) من همچنان همون آمستردام رو توصیه می کنم، بدون شک سریع تر وقت مصاحبه می گیرین و همینطور میشه امید به کلیرنس سریع تر داشت
2) این شکل سوال رو سفارت های آمریکا در اروپا به ندرت می پرسن. فنلاند هم به این دلیل که در مقایسه با آلمان، ایتالیا و هلند، آشنایی چندانی با متقاضی ایرانی نداره، این بهونه رو آورده بوده. معمولا الان مساله Social Tie خیلی جدی گرفته نمیشه

موفق باشید

سلام.

من در حال حاضر دانشجوی فوق در هلند هستم. برای پی‌اچ‌دی از امریکا پذیرش دارم و می‌خوام این شهریور شروع کنم. دو تا سوال دارم: ۱. بهترین جا برای تقاضای ویزا کجاست (بین ترکیه و هلند)؟ ۲. بهترین بهانه برای اینکه بعد از اتمام پی‌اچ‌دی توی امریکا نخواهم موند چیه؟

من سال پیش برای ویزای J-1 توی کنسولگری امریکا تو فنلاند درخواست دادم که درخواستم رد شد (به دلیل محرز نشدن وابستگی‌های مکفی جهت بازگشت به کشور خود پس از پایان دوره مورد نظر). ده روز بعد از اون توی هلند درخواستم دادم و این بار ویزا رو صادر کردند (اونطوری که من فهمیدم کشور محل سکونت مهمه و من چون ساکن هلند محسوب می‌شم باید باید حتماً توی هلند درخواست می‌دادم از همون اول). خلاصه رفتم امریکا و الان برگشتم هلند. ولی اقامتم توی هلند حدود دو ماه دیگه تموم میشه. سوال اول رو برای این پرسیدم. سوال دوم هم که واضحه (مخصوصاً که یه بار تجربه رد ویزا به این خاطر رو داشتم).

ممنون می‌شم اگه کسی توی موقعیت مشابه من بوده باشه جواب بده.

UWMap
July 12th, 2013, 10:02 PM
سلام دوستان،

من 21 جولای برای مصاحبه از سفارت آمریکا در دوبی وقت گرفتم ولی هنوز فرم I20 من برام نیامده و صرفا اسکن اون رو دارم ، می خواستم بدونم آ یا به نظر شما در صورت نیومدن فرم تا تاریخ 21 جولای برای مصاحبه با کپی فرم I20 برم یا بهتره که به تاخیر بندازم رمان مصاحبه رو.

Politecnico
July 12th, 2013, 10:45 PM
سلام

قاعده کلی اینه که کپی یا پرینت از اسکن مدرک آی۲۰ به هیچ وجه پذیرفته نیست
توصیه می کنم زمان مصاحبه رو به تعویق بندازین

سلام دوستان،

من 21 جولای برای مصاحبه از سفارت آمریکا در دوبی وقت گرفتم ولی هنوز فرم I20 من برام نیامده و صرفا اسکن اون رو دارم ، می خواستم بدونم آ یا به نظر شما در صورت نیومدن فرم تا تاریخ 21 جولای برای مصاحبه با کپی فرم I20 برم یا بهتره که به تاخیر بندازم رمان مصاحبه رو.

darianian
July 13th, 2013, 07:35 AM
سلام... دوستان با تجربه در اخذ ویزا F1؛
مطالبی رو در فروم های خارجی مربوط به اپلای در خصوص سوالات مصاحبه می خوندم، می خواستم بدونم واقعاً تا چه حد صحت داره ... ظاهراً یکی از سوالات محتمل این هستش که آفیسر مصاحبه کننده (در حالت غیر خوشبینانه) در خصوص تعداد دانشگاه هایی که اپلای کردیم در امریکا (چه ریجکت شده باشیم چه اکسپت) اطلاع کامل داره و challenge می کنه اگر تعداد قابل توجهی دانشگاه اپلای کرده باشیم (مثلاً 10 12 تا) باید بابتش حسابی پاسخگو باشیم و دلایل منطقی ارائه کنیم در غیر اینصورت ممکن مشکل ساز باشه؟ (اگه درست هستش اینجوری که خیلی محدود می شیم و باید فقط شانسمون رو توی چند تا دانشگاه امتحان کنیم)
پروسه ویزا قطعاً هیچ حساب و کتابی نداره اما می خواستم بدونم دوستان با این مورد برخورد داشتن؟

smonabav
July 13th, 2013, 01:51 PM
مطالبی رو در فروم های خارجی مربوط به اپلای در خصوص سوالات مصاحبه می خوندم، می خواستم بدونم واقعاً تا چه حد صحت داره ... ظاهراً یکی از سوالات محتمل این هستش که آفیسر مصاحبه کننده (در حالت غیر خوشبینانه) در خصوص تعداد دانشگاه هایی که اپلای کردیم در امریکا (چه ریجکت شده باشیم چه اکسپت) اطلاع کامل داره و challenge می کنه اگر تعداد قابل توجهی دانشگاه اپلای کرده باشیم (مثلاً 10 12 تا) باید بابتش حسابی پاسخگو باشیم و دلایل منطقی ارائه کنیم در غیر اینصورت ممکن مشکل ساز باشه؟ (اگه درست هستش اینجوری که خیلی محدود می شیم و باید فقط شانسمون رو توی چند تا دانشگاه امتحان کنیم)
پروسه ویزا قطعاً هیچ حساب و کتابی نداره اما می خواستم بدونم دوستان با این مورد برخورد داشتن؟

راستش آفیسر از من که در مصاحبه حتی نپرسید چند جا اپلای کردی! ولی از بعضی دوستان در سفارت های دیگه پرسیده بود که دیگه کجاها اپلای کرده بودی...حالا اینکه اطلاع داشته باشه که شما چند جا اپلای کردی و چند جا ریجکت/ادمیت شدی، یکم نامعقوله بنظرم (میدونم این امکان براحتی وجود داره که چک کنند ولی در سال این همه دانشجو خارجی وارد امریکا میشه، اینکه همه رو چک کنند که کجاها اپلای کردند، یکم... :confused:

roje
July 13th, 2013, 05:22 PM
سلام
خواهشمندم اگر تجربشو دارین یا از کسی شنیدین بهم کمک کنید
من 2شنبه وقت سفارت دارم و بلیط و تور و اینام گرفتم،فردا پروازمه ،همین امروز متوجه شدم که فرم ای -20 به دستم نمیرسه ، چی کار کنم؟اسکنش رو دارم ، یعنی ممکنه به خاطر پرینت اسکن نشون دادن رد بشم؟خیلی حساسن رو این موضوع؟
دارم میمیرم از استرس:embarrassed:

آرش
July 13th, 2013, 09:46 PM
دوستان با این نامه سویس که اومده چیکار کنیم؟ :D بندازیم دور؟ اصلا به چه دردی میخوره؟!

Politecnico
July 13th, 2013, 10:23 PM
متاسفم از شرایط پیش اومده
اما قزض سفارت بر ارایه نسخه اصلی مدرک آی۲۰ هست
من توصیه می کنم تا زمان دارین, زمان مصاحبه رو به تاخیر بندازین و ریسک نکنین

سلام
خواهشمندم اگر تجربشو دارین یا از کسی شنیدین بهم کمک کنید
من 2شنبه وقت سفارت دارم و بلیط و تور و اینام گرفتم،فردا پروازمه ،همین امروز متوجه شدم که فرم ای -20 به دستم نمیرسه ، چی کار کنم؟اسکنش رو دارم ، یعنی ممکنه به خاطر پرینت اسکن نشون دادن رد بشم؟خیلی حساسن رو این موضوع؟
دارم میمیرم از استرس:embarrassed:

hmny
July 14th, 2013, 12:21 AM
سلام. من از یک دانشگاه خوب پذیرش دارم، ولی این دانشگاه regional هست و نه National. کسی از دوستان میدونه ممکنه بخاطر Regional بودن دانشگاه در سفارت برای من مشکلی پیش بیاد یا تفاوتی ندارن؟
ممنون

saamira
July 14th, 2013, 01:36 AM
سلام
بنظرم جواب این سوال واسشون مهم نباشه چون من فقط دوتا دانشگاه اپلای کردم و از همونی پذیرش گرفتم که برادرم و خانومش دارن اونجا درس میخونن و از دیگری هم هنوز خبری نیس ولی این ریسک رو کردم و الکی گفتم که یه جا دیگه هم اپلای کردم یعنی مجموعا 3تا که فکر نکن هدفم رفتن پیشه برادرمه (که هست ;)) و درجا مالتی گرفتم
اینکه خوبه حتی تو یه پست خوندم که یه آقایی با اینکه ازدواج کردن و اسم خانومشون تو شناسنامه شون هست گفتن مجردن و کلیرنس خوردن

darianian
July 14th, 2013, 02:59 PM
سلام
بنظرم جواب این سوال واسشون مهم نباشه

ظاهراً شما خوش شانس بودین اما این نمی تونه دلیل محکمی باشه که جواب این سوال براشون مهم نیست. من حالتی رو مد نظر گرفتم که مصاحبه با یک آفیسر بسیار جدی و ریزبین باشه نه مثل حالتی که عنوان کردین آفیسر دوست داشته باشه به شما ویزا بده و حتی به دروغ گویی هم اهمیت نده...

saamira
July 14th, 2013, 06:27 PM
ظاهراً شما خوش شانس بودین اما این نمی تونه دلیل محکمی باشه که جواب این سوال براشون مهم نیست. من حالتی رو مد نظر گرفتم که مصاحبه با یک آفیسر بسیار جدی و ریزبین باشه نه مثل حالتی که عنوان کردین آفیسر دوست داشته باشه به شما ویزا بده و حتی به دروغ گویی هم اهمیت نده...
منم گفتم بنظرم ;) . من باتوجه به تجربه ی خودم و کسایی که شنیدم گفتم آخه خیلیا میگن که احساس کردن که نتیجه مصاحبه از قبل معلوم بوده و آفیسر اصلا گوش نمیکنه. منم مثل شما فکر میکردم که دروغ گفتم. من حتی sop با نسخه ای که دادم به دانشگاه فرق میکنه و خیلیا CV و sop رو عوض میکنن دیگه از ماجرای این آقایی که گفتم تابلو تر. بنظرم این اطلاعات رو با دانشگاه ها چک نمیکنن اینارو نمیگم که برید دروغ بگید گفتم تا اگه میخواین دروغ بگید مثه من استرس نداشته باشید و تابلو بازی در نیارید :D .
بازم میگم به نظرم اگه افیسر بخواد بخاطر همچین موردی شمارو ریجکت کنه این یه دلیل بیخوده و شما بخاطر یه دلیل دیگه از قبل تصمیم گرفته شده که ریجکت شید.

saamira
July 14th, 2013, 06:30 PM
راستی یادمه یه تاپیک بود که بچه ها میومدن تعداد دانشگاهایی که اپلای کردن رو مینوشتن. ولی متاسفانه الان هرچی میگردم نمیتونم پیداش کنم. اونجا تو چندتا پست خوندم که اگه Phd هستین و تعداد دانشگاهایی که اپلای کردین زیاد باشه و مثلا بر اساس گرایش های مختلف و پراکنده باشه این نشون میده که شما هدف درسی خاصی ندارید و فقط میخواین یجور برید US اگرم کم باشه و کسی رو اونجا داشته باشید و اطراف محل سکونت اون باشه یعنی احتمالا میخواین برین پیش اون و کنگر بخورین

sina6687
July 21st, 2013, 03:38 PM
سلام دوستان

یه سوال دارم که هنوز به جواب نرسیدم ، بهتره اینجوری بگم که جواب های مختلفی پیدا کردم !

من می خوام برای پذیرش کلاس های زبان (English intensive program ) یک دانشگاه اقدام کنم ، دانشگاه می گه که فرم I-20 را ارسال می کنه و می تونید با این فرم از سفارت ویزای F-1 بگیرید.

ولی من مطمون نیستم که سفارت قبول می کنه که ویزای F1 را برای پذیرش کلاس زبان به دانشجو بدهد ؟

ممنون می شم راهنمایی بفرمایید

smonabav
July 21st, 2013, 03:48 PM
سلام دوستان

یه سوال دارم که هنوز به جواب نرسیدم ، بهتره اینجوری بگم که جواب های مختلفی پیدا کردم !

من می خوام برای پذیرش کلاس های زبان (English intensive program ) یک دانشگاه اقدام کنم ، دانشگاه می گه که فرم I-20 را ارسال می کنه و می تونید با این فرم از سفارت ویزای F-1 بگیرید.

ولی من مطمون نیستم که سفارت قبول می کنه که ویزای F1 را برای پذیرش کلاس زبان به دانشجو بدهد ؟

ممنون می شم راهنمایی بفرمایید

وقتی دانشگاه I-20 رو برای شما ارسال کرد، میتونید EIP هم برای دریافت ویزای F-1 اقدام کنید ولی متاسفانه در این سال ها سفارت ها سیاست یکسانی در قبال درخواست ویزای F-1 برای دوره های زبان نداشتند! :confused:

sina6687
July 21st, 2013, 03:54 PM
وقتی دانشگاه H-20 رو برای شما ارسال کرد، میتونید EIP هم برای دریافت ویزای F-1 اقدام کنید ولی متاسفانه در این سال ها سفارت ها سیاست یکسانی در قبال درخواست ویزای F-1 برای دوره های زبان نداشتند! :confused:

سلام. ممنون از پاسخ شما.
یکمی بیشتر می شه توضیح بدید؟ H-20 چیه ؟

سفارت در باره این گونه ویزا ها توضیحی نداره که می شه یا می شه ؟

حالا به نظر شما اگر من از یک دانشگاه با شرایط نمره زبان پایین تر پذیرش تحصیلی (فوق لیسانس) بگیرم و همین طور از دانشگاهی دیگر (شاید در ایالتی دیگر) پذیرش زبان بگیرم ، شرایط بهتر خواهد بود؟

smonabav
July 21st, 2013, 04:17 PM
سلام. ممنون از پاسخ شما.
یکمی بیشتر می شه توضیح بدید؟ H-20 چیه ؟

سفارت در باره این گونه ویزا ها توضیحی نداره که می شه یا می شه ؟

حالا به نظر شما اگر من از یک دانشگاه با شرایط نمره زبان پایین تر پذیرش تحصیلی (فوق لیسانس) بگیرم و همین طور از دانشگاهی دیگر (شاید در ایالتی دیگر) پذیرش زبان بگیرم ، شرایط بهتر خواهد بود؟

دوست من، منظورم I-20 بود که اشتباه تایپی شد!

سفارت در مورد نوع ویزاها توضیحاتی رو داده ولی درباره اینکه این ویزاها رو به متقاضیان میده یا نه، توضیحی نداده چون همونطور که میدونید، دادن/ندادن ویزا تا حدود زیادی به "احساس" آفیسر در زمان مصاحبه با شما بستگی داره!

بنظرم اگر پذیرش از دانشگاه برای رشته تحصیلی (و نه دوره زبان) داشته باشید، شرایطتون خیلی بهتر خواهد بود

SahmadM
July 25th, 2013, 04:25 PM
Hi guys,
Does anybody know about Late Arrival Letter?
Please explain it since I may miss this semester which I DO NOT WANT.
Thank you so muchhhhh.

Harrison
July 25th, 2013, 06:11 PM
Hi guys,
Does anybody know about Late Arrival Letter?
Please explain it since I may miss this semester which I DO NOT WANT.
Thank you so muchhhhh.
اگر تا 2و3 هفته مونده به تاریخ i20 کلیر نشدید..برید سراغ گرفتن این نامه..تا حدود 2 هفته میتونید دیرتر برید
اطلاعات بیشتر:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?3154-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-Defer-%D9%88-Late-arrival

hooshang134
July 28th, 2013, 12:41 PM
دوستان من برای یک دوره آموزشی یک ساله ویزا F-1 گرفتم.
با این ویزا میتونم بعد از تموم شدن تحصیلم کار کنم؟برای چه مدت؟
چطور میتونم بعد از تموم شدن دوره ی 1 ساله این ویزا رو به ویزای کاری تبدیل کنم و در کنار کار از یه دانشگاه دیگه هم پذیرش بگیرم و درس بخونم؟آیا این شدنی هست؟
ممنون

Mehrad
July 28th, 2013, 01:06 PM
دوستان من برای یک دوره آموزشی یک ساله ویزا F-1 گرفتم.
با این ویزا میتونم بعد از تموم شدن تحصیلم کار کنم؟برای چه مدت؟
چطور میتونم بعد از تموم شدن دوره ی 1 ساله این ویزا رو به ویزای کاری تبدیل کنم و در کنار کار از یه دانشگاه دیگه هم پذیرش بگیرم و درس بخونم؟آیا این شدنی هست؟
ممنون

با ويزاي F1 كه اجازه هيچ نوع كار خارج از دانشگاه رو در سال اول نداريد. چون ميگيد دوره يك ساله هست، كار بعد از اتمام سال اول هم معني پيدا نمي كنه. بعد از اتمام هر مقطع تحصيلي امكان اخذ مجوز براي كار مرتبط با رشته تحصيلي در پوشش ويزاي F1 وجود داره ولي ظاهرا شما مدرك تحصيلي دانشگاهي نمي گيريد كه از اين امكان استفاده كنيد. براي كار كردن بايد ويزاي H1 بگيريد كه در تاپيك تبديل ويزا توضيح دادم. وقتي هم ويزا رو تبديل به H1 كرديد، قانونا اجازه درس خوندن پاره وقت در كنار كار داريد، ولي با توجه به اينكه مجبوريد با ويزاي H1 به صورت تمام وقت كار كنيد، بعيد مي دونم فرصت آنچناني داشته باشيد براي تحصيل همزمان با كار تمام وقت.

sina6687
July 28th, 2013, 03:06 PM
سلام

1) درباره فرم حمایت کننده مالی ، بهتر است این شخص داخل ایران باشد یا امریکا ؟
این فرم اگر قرار است توسط حساب های بانکی ایران ارائه شود ، باید ترجمه شود؟ راهنمایی بفرمایید!

2) برای ارائه سند ملکی به سفارت (برای قانع سازی آفیسر) اصل سند فارسی هم می شود یا باید ترجمه باشد؟

3) برای کدام سفارت اقدام کنم ؟ دبی؟ یا ابوظبی؟(ویزای تحصلی از نوع آموزش زبان! )

متشکرم.

hooshang134
July 28th, 2013, 03:57 PM
با ويزاي F1 كه اجازه هيچ نوع كار خارج از دانشگاه رو در سال اول نداريد. چون ميگيد دوره يك ساله هست، كار بعد از اتمام سال اول هم معني پيدا نمي كنه. بعد از اتمام هر مقطع تحصيلي امكان اخذ مجوز براي كار مرتبط با رشته تحصيلي در پوشش ويزاي F1 وجود داره ولي ظاهرا شما مدرك تحصيلي دانشگاهي نمي گيريد كه از اين امكان استفاده كنيد. براي كار كردن بايد ويزاي H1 بگيريد كه در تاپيك تبديل ويزا توضيح دادم. وقتي هم ويزا رو تبديل به H1 كرديد، قانونا اجازه درس خوندن پاره وقت در كنار كار داريد، ولي با توجه به اينكه مجبوريد با ويزاي H1 به صورت تمام وقت كار كنيد، بعيد مي دونم فرصت آنچناني داشته باشيد براي تحصيل همزمان با كار تمام وقت.
طول دقیق دوره 14.5 ماه هست.دوره خلبانی هست.
After one academic year of training and successful completion , the student is then eligible for consideration for OPT up to one year as
an Academy IP (Instructor Pilot). OPT is not guaranteed with the issuance of the F-1 visa and The Academy employment opportunities
vary* (see disclaimer)

من منظورشو دقیق متوجه نمیشم.شما که با اصطلاحات آشنایی دارین خوهشا توضیح بدید.
ممنون.

Mehrad
July 28th, 2013, 05:30 PM
طول دقیق دوره 14.5 ماه هست.دوره خلبانی هست.
After one academic year of training and successful completion , the student is then eligible for consideration for OPT up to one year as
an Academy IP (Instructor Pilot). OPT is not guaranteed with the issuance of the F-1 visa and The Academy employment opportunities
vary* (see disclaimer)

من منظورشو دقیق متوجه نمیشم.شما که با اصطلاحات آشنایی دارین خوهشا توضیح بدید.
ممنون.

منظور از OPT همون اجازه كار كردن بعد از فارغ التحصيلي هست. من در پاسخ قبليم نمي دونستم كه دوره شما منتهي به صدور مدرك فارغ التحصيلي ميشه و با توجه به مطلب جديدي كه فرستاديد، شما هم اجازه استفاده از OPT رو پيدا مي كنيد. يعني بعد از اتمام دوره و اخذ مدرك اين امكان رو داريد كه با كسب مجوز مخصوص OPT از طريق موسسه آموزشي خودتون براي يك سال تحت همون ويزاي F1 كار كنيد. البته كار شما بايد مرتبط با مدركي كه گرفتيد باشه (در مورد شما يعني آموزش خلباني). در ضمن براي اخذ مجوز OPT بايد كمي قبل از اتمام دوره تحصيلي اقدام كنيد. جزيياتش رو همون موسسه آموزشي راهنمايي مي كنه. نكته آخري هم كه نوشته معنيش اينه كه اينها فقط براي اخذ مجوز كار يك ساله بهتون كمك مي كنن و تضميني نميدن كه حتما كسي پيدا بشه كه در اون يك سال مجاز براي كار به شما كار هم بده و استخدامتون كنه.

javid40
August 1st, 2013, 12:51 AM
سلام دوستان.من از همسرم جدا شدم و با فرزندم زندگی می کنم.تصمیم دارم برای دکترا در امریکا اپلای کنم.میخوام ببینم به من و فرزندم بدون حضور همسر سابقم ویزا میدن؟ حضانت بچه به صورت قانونی با من هست. موضوع برام خیلی مهمه.لطفا اگه میتونید پاسخ بفرمایید. سپاس

Harrison
August 1st, 2013, 03:07 AM
سلام

1) درباره فرم حمایت کننده مالی ، بهتر است این شخص داخل ایران باشد یا امریکا ؟
این فرم اگر قرار است توسط حساب های بانکی ایران ارائه شود ، باید ترجمه شود؟ راهنمایی بفرمایید!

2) برای ارائه سند ملکی به سفارت (برای قانع سازی آفیسر) اصل سند فارسی هم می شود یا باید ترجمه باشد؟

3) برای کدام سفارت اقدام کنم ؟ دبی؟ یا ابوظبی؟(ویزای تحصلی از نوع آموزش زبان! )

متشکرم.
ایران ..چون وابستگی به ایران نشون بدید..خود بانک ایرینی گواهی انگلیسی میدهد
بله..اصل سند لازم نیست.دوست داشتید ببرید
کلا برای دوره اموزش زبان ویزا خوب نمیدهند...اگر پذیرش مستر یا دکترا دارید یه کورس زبانهمراه با شروع کلاس باشه قضیه فرق میکنه..من چند نفر رو دیدم ریجکت شدند..اما یه نفر از انکارا در نهایت خوش شانسی گرفت

sina6687
August 1st, 2013, 03:15 PM
کلا برای دوره اموزش زبان ویزا خوب نمیدهند...اگر پذیرش مستر یا دکترا دارید یه کورس زبانهمراه با شروع کلاس باشه قضیه فرق میکنه..من چند نفر رو دیدم ریجکت شدند..اما یه نفر از انکارا در نهایت خوش شانسی گرفت

ممنون از پاسختون
بله می دونم ممکن ریجکت شم

در باره سند ، باید برگ سبز (سند) ترجمه رسمی بشه پس؟

Harrison
August 1st, 2013, 03:24 PM
ممنون از پاسختون
بله می دونم ممکن ریجکت شم

در باره سند ، باید برگ سبز (سند) ترجمه رسمی بشه پس؟
اگر بخواهید ترجمه کنید..بله باید ترجمه رسمی بشه

mmsh81
August 1st, 2013, 06:57 PM
فرم حمایت کننده مالی یا Affidavit of support فقط و فقط توسط یک شهروند یا مقیم امریکا میتونه تکمیل بشه و باید به تایید محضر Notary هم برسه.

Politecnico
August 1st, 2013, 08:08 PM
فرم حمایت کننده مالی یا Affidavit of support فقط و فقط توسط یک شهروند یا مقیم امریکا میتونه تکمیل بشه و باید به تایید محضر Notary هم برسه.

در تایید صحبت های دوستمون Harrison
با ارائه گواهی مالی از بستگان در آمریکا، بخت صدور ویزا به دلیل عدم احراز Social Tie و فرض آفیسر بر عدم بازگشت متقاضی به ایران، به حداقل می رسه.

royalfalcon
August 1st, 2013, 08:42 PM
سلام دوستان.من از همسرم جدا شدم و با فرزندم زندگی می کنم.تصمیم دارم برای دکترا در امریکا اپلای کنم.میخوام ببینم به من و فرزندم بدون حضور همسر سابقم ویزا میدن؟ حضانت بچه به صورت قانونی با من هست. موضوع برام خیلی مهمه.لطفا اگه میتونید پاسخ بفرمایید. سپاس
بله، نیازی به همسر سابقتان نیست. چون حضانت بچه به صورت قانونی با شماست، به عنوان dependent شما حساب می شود و می توانید برای او درخواست ویزای F2 دهید.

javid40
August 2nd, 2013, 01:00 PM
بله، نیازی به همسر سابقتان نیست. چون حضانت بچه به صورت قانونی با شماست، به عنوان dependent شما حساب می شود و می توانید برای او درخواست ویزای F2 دهید.

royalfalcon گرامی ممنونم از پاسختون. به نظرتون این موضوع شانس ویزا رو کم نمیکنه؟ مثلا با این استدلال که بگن تو با یه بچه که خودت هم باید بهش رسیدگی کنی نمیتونی به درست برسی! شما شخصا مورد مشابهی دیدید تا حالا؟ اصلا راهی هست که مطمئن شد به این دلیل ریجکت نمیکنن؟ ببخشید پر حرفی کردم. سپاس

royalfalcon
August 2nd, 2013, 01:46 PM
royalfalcon گرامی ممنونم از پاسختون. به نظرتون این موضوع شانس ویزا رو کم نمیکنه؟ مثلا با این استدلال که بگن تو با یه بچه که خودت هم باید بهش رسیدگی کنی نمیتونی به درست برسی! شما شخصا مورد مشابهی دیدید تا حالا؟ اصلا راهی هست که مطمئن شد به این دلیل ریجکت نمیکنن؟ ببخشید پر حرفی کردم. سپاس
نه اصلاً شانس ویزا رو کم نمی کند. وقتی شما به همراه فرزندتان برای ادامه تحصیل می روید، می توانید فرزندتان را در مهدکودک دانشگاه (اگر کوچک است!) بگذارید و به کارهایتان برسید. برای آفیسر این قانع کننده است که شما نمی توانید فرزندتان را در ایران بگذارید و خودتان برای ادامه تحصیل به آمریکا بروید. چون فرزندتان تحت قیمومیت شماست.
شما باید مشابه سایر متقاضیان بتوانید آفیسر را قانع کنید که صرفاً برای ادامه تحصیل به آمریکا می روید و پس از تحصیل به ایران برمی گردید. شانس گرفتن ویزای شما با سایرین فرقی ندارد! فقط یادتان باشد حتی افراد مجرد یا متاهل (با فرزند/بدون فرزند) هم نمی توانند 100% مطمئن باشند که ریجکت نمی شوند، اما اکثر افراد می توانند از این پروسه موفق بیرون بیایند. پس امیدوار باشید!

javid40
August 2nd, 2013, 02:38 PM
نه اصلاً شانس ویزا رو کم نمی کند. وقتی شما به همراه فرزندتان برای ادامه تحصیل می روید، می توانید فرزندتان را در مهدکودک دانشگاه (اگر کوچک است!) بگذارید و به کارهایتان برسید. برای آفیسر این قانع کننده است که شما نمی توانید فرزندتان را در ایران بگذارید و خودتان برای ادامه تحصیل به آمریکا بروید. چون فرزندتان تحت قیمومیت شماست.
شما باید مشابه سایر متقاضیان بتوانید آفیسر را قانع کنید که صرفاً برای ادامه تحصیل به آمریکا می روید و پس از تحصیل به ایران برمی گردید. شانس گرفتن ویزای شما با سایرین فرقی ندارد! فقط یادتان باشد حتی افراد مجرد یا متاهل (با فرزند/بدون فرزند) هم نمی توانند 100% مطمئن باشند که ریجکت نمی شوند، اما اکثر افراد می توانند از این پروسه موفق بیرون بیایند. پس امیدوار باشید!
خیلی دلگرم کننده بود پاسختون.ممنونم. همه دانشگاههای امریکا مهد کودک دارند؟ تو سایتشون ذکر شده؟

Armin_sf
August 3rd, 2013, 12:23 AM
سلام ببخشيد 98 صفحه رو نتونستم بخونم براي همين ممكنه سوالم تكراري باشه
بعد از اتمام تحصيل در كشور مورد نظر بايد برگشت؟؟در چه صورت ميشه به طور هميشگي اونجا موند؟؟ميشه آدم سيتيزن بشه؟؟

ممنون ميشم ج بديد

mt1359
August 3rd, 2013, 09:01 AM
سلام ببخشيد 98 صفحه رو نتونستم بخونم براي همين ممكنه سوالم تكراري باشه
بعد از اتمام تحصيل در كشور مورد نظر بايد برگشت؟؟در چه صورت ميشه به طور هميشگي اونجا موند؟؟ميشه آدم سيتيزن بشه؟؟

ممنون ميشم ج بديد در کدوم کشور مثلا؟ در آمریکا باید برگردی اما اگر کار گیر بیاری می تونی یکاریش بکنی... یک راه دیگه هم ازدواجه...

artimina
August 3rd, 2013, 01:31 PM
سلام ببخشید یه سوال داشتم من سال گذشته در لاتاری شرکت کرده بودم وبرتده هم نشدم این موضوع در گرفتن ویزای F1 تاثیر داره ممنونم

royalfalcon
August 3rd, 2013, 01:46 PM
خیلی دلگرم کننده بود پاسختون.ممنونم. همه دانشگاههای امریکا مهد کودک دارند؟ تو سایتشون ذکر شده؟
خواهش می کنم، راستش همه دانشگاهها رو که فکر نکنم داشته باشند، اما بالاخره مهدکودک تو هر شهری پیدا می شه. (لطفاً سوالاتتان را در تاپیک مرتبط بپرسید)

kpourang16
August 4th, 2013, 10:12 AM
سلام ببخشید یه سوال داشتم من سال گذشته در لاتاری شرکت کرده بودم وبرتده هم نشدم این موضوع در گرفتن ویزای F1 تاثیر داره ممنونم

نه تاثيری نداره فقط اگه ازتون پرسيدن شرکت کردين يا نه راستش رو بگين

exp
August 6th, 2013, 10:31 PM
با سلام خدمت دوستان
از دوستان کسی در مورد این که حداقل و حداکثر تا چند روز به شروع ترم می توان به سفارت برای ویزا اقدام کرد اطلاعی دارد؟

Simon
August 6th, 2013, 10:36 PM
با سلام خدمت دوستان
از دوستان کسی در مورد این که حداقل و حداکثر تا چند روز به شروع ترم می توان به سفارت برای ویزا اقدام کرد اطلاعی دارد؟

من جواب سوال شما رو ميدونم فقط اگر لطف كنيد به من بگيد كه شما اصلا كليرنس شامل حالتون ميشه يا خير و اگر شامل حالتون شد دقيقا چند روزه من ميتونم اين دو عدد رو براتون پيشبيني كنم.فقط اونقدري زود نباشه كه شما زودتر از يكماه مونده به شروع ترم مجبور شيد از ويزاتون استفاده كنيد و بريد چون ممكن نيست يك ماه زودتر از شروع ترم وارد كشور بشيد.
شادزي

saman49
August 7th, 2013, 02:34 AM
سلام دوستان
كسي ميدونه كه اگه يه نفر بعد از شروع دانشگاه Background چكش برسه تكليف ويزاش چي ميشه؟ آيا براي ترم بعد دوباره بايد I20 پركنه و مصاحبه انجام بده؟

ممنون از راهنماييتون

kpourang16
August 7th, 2013, 08:28 PM
سلام دوستان
كسي ميدونه كه اگه يه نفر بعد از شروع دانشگاه Background چكش برسه تكليف ويزاش چي ميشه؟ آيا براي ترم بعد دوباره بايد I20 پركنه و مصاحبه انجام بده؟

ممنون از راهنماييتون

اگه نشه نامه Late Arrival گرفت از دانشگاه باید دیفر کرد که یعنی باید آی ۲۰ جدید واسش صادر بشه. اگه تا اون موقع ویزا منقضی بشه باید دوباره بره مصاحبه.

Armin_sf
August 8th, 2013, 12:30 AM
در کدوم کشور مثلا؟ در آمریکا باید برگردی اما اگر کار گیر بیاری می تونی یکاریش بکنی... یک راه دیگه هم ازدواجه...
همون آمريكا
خب مشكل اينجاس چطوري بايد كار گير آورد؟؟؟!!!!!!

hamed118
August 8th, 2013, 05:09 PM
سلام دوستان

به نظر شما آیا میشه به هنگام مصاحبه برای ویزا از I-20 دانشگاه X استفاده کرد و ویزا رو گرفت بعد وقتی وارد آمریکا شدی بری دانشگاه Y؟

Harrison
August 13th, 2013, 08:20 AM
سلام دوستان

به نظر شما آیا میشه به هنگام مصاحبه برای ویزا از I-20 دانشگاه X استفاده کرد و ویزا رو گرفت بعد وقتی وارد آمریکا شدی بری دانشگاه Y؟

100% میشه...

Harrison
August 13th, 2013, 09:21 AM
با سلام خدمت دوستان
حداکثر 4ماه قبل از تاریخ i20 میتونید برای ویزا اقدام کنید..نهایتا تا 1و2هفته بعد کلاس هم میشه وارد شد...اگر دیر تر برید برای مصاحبه
ممکنه شانس یک نفر رشتش حساس نباشه چند روز قبل کلاس بره سفارت و در جا ویزا بدند

Harrison
August 13th, 2013, 09:23 AM
همون آمريكا
خب مشكل اينجاس چطوري بايد كار گير آورد؟؟؟!!!!!!
زمان دانشجویی...کمک از استادا...وقتی واسه کار اموزی حین تحصیل میری...بعضی دانشگاها سالی 2بار از شرکت ها می ان دنبال دانشجو میگردند
اکثرا روزمه میفرستند این ور او و کلی مصاحبه میرند تا یک جا رو پیدا کنند

cosmicgirl
August 14th, 2013, 09:04 PM
من پارسال ویزای دانشجوییم از فنلاند ریجکت شد به خاطر اینکه رشتم فیزیک هسته ای و ذرات بنیادی بود. بلافاصله دوباره برای ویزا اقدام کردم تو رشته ی نجوم از یه دانشگاه دیگه تو همون فنلاند که دوباره ریجکت شدم. سال دیگه میخام اقدام کنم واسه آمریکا این دو ریجکتی خیلی مشکل سازه برای ویزای F1؟ (البته هیچ چیزی تو پاسپورتم نخورده)

babak10731
August 17th, 2013, 07:13 PM
سلام دوستان
من دارم از فرم i134 یا همون affidative of support استفاده می کنم، تو صفحات قبل خوندم که این ممکن است واسه آفیسر کنسولگری این شبهه رو ایجاد کنه که من پیش فامیلم میمانم و بر نمی گردم، کسی که ساپورت مالی را می خواهذ بکنه فامیل دور من هست و ساکن همون شهری که من پذیرش گرفته ام، نظرتون چیه؟ از طرفی جور کردن 80 میلیون تومان برای گرفتن گواهی بانکی برایم سخته
مرسی

sharifsharif
August 24th, 2013, 06:01 PM
سلام به همه. یه سوال حیاتی.این درسته که ویزای دانشجویی که میگیریم برای رفتم به آمریکا مدتش 2ساله؟ این یعنی مثلا اگر سینگل بگیریم میشه بعد از 2 سال مالتیپل بشه؟؟؟؟؟ چون متاهلم تقریبا مطمئنم ویزای سینگل میگیرم در ابتدا

javad1200
August 24th, 2013, 08:54 PM
سلام به همه. یه سوال حیاتی.این درسته که ویزای دانشجویی که میگیریم برای رفتم به آمریکا مدتش 2ساله؟ این یعنی مثلا اگر سینگل بگیریم میشه بعد از 2 سال مالتیپل بشه؟؟؟؟؟ چون متاهلم تقریبا مطمئنم ویزای سینگل میگیرم در ابتدا
سلام.خیر....ویزا که میگیرد اگه سینگل باشه باید تا سه ماه بعد از ایشیو شدن ویزا وارد آمریکا شید و تا آخر تحصیلتون هم میتونید بمونید آمریکا و اگر یه موقعی (حتی 5 روز بعد ) هم از آمریکا خارج شید باز هم باید اقدا کنید برای ویزای مجدد..ویزا اگه مالتیپل باشه از موقعی که میگیرید تا دو سال میتونید به تعداد نامحدود از خاک آمریکا خارج شید و وارد شید بدون ویزای مجدد..ولی بعد از دو سال ،جریانش میشه مثل ویزا سینگل (که اگه خارج شید دوباره باید اقدام شه واسه ویزا )
ضمنا اصلا ربطی نداره که "چون متاهلید حتما ویزا سینگل میگیرید " ..یکی از دوستان متاهل من مالتیپل داره !.کلا هیچ چیزی "حتمی " نیس....

آرش
August 28th, 2013, 07:41 PM
سلام دوستان

ویزا من فقط 3 ماه اعتبار داره در حالی که دوره ام یکساله هست. باید دوباره در امریکا ویزا تمدید کنم؟

smonabav
August 29th, 2013, 07:28 AM
سلام دوستان

ویزا من فقط 3 ماه اعتبار داره در حالی که دوره ام یکساله هست. باید دوباره در امریکا ویزا تمدید کنم؟

نه دوست من، شما در اون 3 ماه اعتبار ویزا باید وارد امریکا بشی و در زمان ورود برای شما duration of stay خواهند زد (به صورت الکترونیکی البته) :)

Baran22
August 30th, 2013, 07:28 PM
سلام دوستان،
كسي ميدونه كه آيا كساني كه ويزاي f2 يا f1 دارن بايد حتما بليطشون به شهري باشه كه دانشگاهشون اونجا هست يا اينكه اهميتي نداره و به مقصد هر كدوم از شهرها و ايالتهاي آمريكا ميتونه باشه!؟

Baran22
August 30th, 2013, 07:37 PM
سلام دوستان
من دارم از فرم i134 یا همون affidative of support استفاده می کنم، تو صفحات قبل خوندم که این ممکن است واسه آفیسر کنسولگری این شبهه رو ایجاد کنه که من پیش فامیلم میمانم و بر نمی گردم، کسی که ساپورت مالی را می خواهذ بکنه فامیل دور من هست و ساکن همون شهری که من پذیرش گرفته ام، نظرتون چیه؟ از طرفی جور کردن 80 میلیون تومان برای گرفتن گواهی بانکی برایم سخته
مرسی

من اين فرم رو نميدونم چيه. ولي من هم يك سال پيش دايي مادرم برام يك نامه ساپورت مالي فرستاد از امريكا، كه البته خودم هم به مقدار هزينه يك ترم گواهي بانكي داشتم و هيچ مشكلي برام پيش نياورد. اگر يك روز هم پول به حسابتون واريز بشه ميتونيد گواهي بانكي بگيريد...
فاميل دور زياد براشون مهم نيست. روي خواهر و برادر و پدر و مادر حساس هستند.

hotman
August 30th, 2013, 10:18 PM
سلام، بچه ها يه سوال مهم دارم، ممنون ميشم جواب بديد، پسر من توى پاسپورت مادرش هست و پاسپورت individual نداره، امروز كه پاسپورت همسرم و از سفارت گرفتم فقط براى خانمم يخ ويزا زدن و هيچ اشاره اى به پسرم نشده، به افيسر مربوطه گفتم كه ويزاى پسرم صادر نشده ، گفتش كه احتاجى نيست و ميتونه با همين ويزا به همراه مادرش وارد امريكا بشه، ولى شك دارم، زنگ زدم نشنال ويزا جواب درستى نگرفتم، ميشه كسى كه تجربه مشابه داره راهنمايى كنه لطفا

smonabav
August 31st, 2013, 05:44 AM
سلام، بچه ها يه سوال مهم دارم، ممنون ميشم جواب بديد، پسر من توى پاسپورت مادرش هست و پاسپورت individual نداره، امروز كه پاسپورت همسرم و از سفارت گرفتم فقط براى خانمم يخ ويزا زدن و هيچ اشاره اى به پسرم نشده، به افيسر مربوطه گفتم كه ويزاى پسرم صادر نشده ، گفتش كه احتاجى نيست و ميتونه با همين ويزا به همراه مادرش وارد امريكا بشه، ولى شك دارم، زنگ زدم نشنال ويزا جواب درستى نگرفتم، ميشه كسى كه تجربه مشابه داره راهنمايى كنه لطفا

دوست من، افسر خودش اشاره کرده که پسرتون میتونه با این ویزا وارد امریکا بشه (یعنی با همون ویزای مادرشون) دیگه شما به چی شک داری؟! اطلاعات نادرست بهتون نمیدند که! ;)

hotman
August 31st, 2013, 04:08 PM
دوست من، افسر خودش اشاره کرده که پسرتون میتونه با این ویزا وارد امریکا بشه (یعنی با همون ویزای مادرشون) دیگه شما به چی شک داری؟! اطلاعات نادرست بهتون نمیدند که! ;)
زنگ زدم نشنال ویزا ، واشنگتن، جان ااف کندی، لسآنجلس، و ۲۰ جای دیگه، همه بهم میگم که که امکان نداره و هر کسی‌ یه ویسی‌ جداگانه با یه لیبل جدا می‌خواد، حساب کن بد از ۲۰ ساعت پرواز و هزارتا مسائل دیگه برسی‌ اونجا بد اینتر ندن بهت. با توجه به این که من هم موقع دراپ کردن به چند بر اشاره کردم که این پاسپورت برای دو نفره و اشتباه نشه، امروز پرواز داشتم که برگردم ولی‌ با توجه به این مساله موندم تا ۳شنبه خودم برم sefarat دوباره

Baran22
August 31st, 2013, 05:58 PM

والا من كه ميخواستم بليط آمريكا رو بگيرم آژانسها بدون ويزا بهم بليط نميدادن. فكر ميكنم كه منبع خوبي براي سوال پرسيدن باشن.

smonabav
August 31st, 2013, 07:52 PM

زنگ زدم نشنال ویزا ، واشنگتن، جان ااف کندی، لسآنجلس، و ۲۰ جای دیگه، همه بهم میگم که که امکان نداره و هر کسی‌ یه ویسی‌ جداگانه با یه لیبل جدا می‌خواد، حساب کن بد از ۲۰ ساعت پرواز و هزارتا مسائل دیگه برسی‌ اونجا بد اینتر ندن بهت. با توجه به این که من هم موقع دراپ کردن به چند بر اشاره کردم که این پاسپورت برای دو نفره و اشتباه نشه، امروز پرواز داشتم که برگردم ولی‌ با توجه به این مساله موندم تا ۳شنبه خودم برم sefarat دوباره

یعنی افسر سفارت گفته که میتونه پسرتون با همون ویزای مادرش وارد امریکا بشه ولی اون 24 جای دیگه گفتند نمیشه! :confused:
عجیب ه واقعا!
بنظرم شما از سفارت بپرس ولی وقتی پسرتون گذرنامه نداره، کجا باید ویزاش چسبونده بشه؟ (این سوال شد برام) :confused:

hotman
September 1st, 2013, 12:28 AM
اسمش تو پاسپورت مادرشه( همراه) و قبلا به همین حالت چند تا ویزا داشته برای شینگن و....، چیزی که مشخص اون آفیسر جواب چرت داده و هر کسی‌ یه ویزا لیبل جداگانه می‌خواد