PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش های خاص در مورد ویزای F1 (مواردی که تاپیک جداگانه ندارند)

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10

hesamaldin
July 1st, 2015, 10:21 PM
دوستان سلام
یه سوال خیلی فوری دارم،
من 6 july وقت سفارت دارم
در عقدنامه ما اشتباها در قسمتی که شغل شوهر رو باید ذکر بشه نوشته شده دانشجوی دکتری در صورتیکه من دانشجوی مستر بودم و تازه فارغ التحصیل شدم
حالا دادیم برای ترجمه و مترجم هم دقیقا ترجمه کرده PhD Student (عقد ما یک سال پیش بوده) !!
من این موضوع رو همین الان فهمیدم، چه کاری از دستم بر میاد انجام بدم؟ این 100% برای افیسر شک بر انگیزه و اگر ریجکت نکنه کلیرنس میزنه، غیر از اینه؟
البته ابنو بگم من کمتر از 1.5 ماه پیش فارغ التحصیل شدم و بلافاصله بعدشم مشغول به کار شدم که پذیرشم اومد و همش هم مستند هست یعنی اصلا فرصت خالی وجود نداشته که بخوام مثلا دکترا ثبت نام کنم با بخونم.
ممنون میشم راهنماییم کنید خیلی زمانم کم هست ممنون
پ.ن. من خارج از ایران هستم و دسترسی به دارالترجمه ندارم.

fn20
July 2nd, 2015, 01:17 AM
سلام

من نامه بانک رو به نام مادرم گرفتم از بانک ایران. مادرم ساکن ایران نیست و توی فرم DS-160 هم آدرس ایران رو ندادم. آیا این موضوع تاثیری تو روند ویزا گرفتن داره؟

javad1200
July 2nd, 2015, 03:30 AM
دوستان سلام
یه سوال خیلی فوری دارم،
من 6 july وقت سفارت دارم
در عقدنامه ما اشتباها در قسمتی که شغل شوهر رو باید ذکر بشه نوشته شده دانشجوی دکتری در صورتیکه من دانشجوی مستر بودم و تازه فارغ التحصیل شدم
حالا دادیم برای ترجمه و مترجم هم دقیقا ترجمه کرده PhD Student (عقد ما یک سال پیش بوده) !!
من این موضوع رو همین الان فهمیدم، چه کاری از دستم بر میاد انجام بدم؟ این 100% برای افیسر شک بر انگیزه و اگر ریجکت نکنه کلیرنس میزنه، غیر از اینه؟
البته ابنو بگم من کمتر از 1.5 ماه پیش فارغ التحصیل شدم و بلافاصله بعدشم مشغول به کار شدم که پذیرشم اومد و همش هم مستند هست یعنی اصلا فرصت خالی وجود نداشته که بخوام مثلا دکترا ثبت نام کنم با بخونم.
ممنون میشم راهنماییم کنید خیلی زمانم کم هست ممنون
پ.ن. من خارج از ایران هستم و دسترسی به دارالترجمه ندارم.
سلام. نظر شخصی‌ من اینه که آفیسر اون قسمت عقد نامه را نمی‌بینه و مهم هم نیس واسش. اصلا خود عقد نامه را هم شاید نبینه. خیلی‌ نگران نباشید. اگه مشکل پیش اومد توضیح بدید.( وقت هم ندارید.) با خونسردی برید مصاحبه. موفق باشید

javad1200
July 2nd, 2015, 03:32 AM
سلام

من نامه بانک رو به نام مادرم گرفتم از بانک ایران. مادرم ساکن ایران نیست و توی فرم DS-160 هم آدرس ایران رو ندادم. آیا این موضوع تاثیری تو روند ویزا گرفتن داره؟
سلام.دلیل عقلانی وجود نداره که آفیسر به خاطره این که مادر اپلیکنت خارج از ایران زندگی‌ می‌کنه اون را ریجکت کنه ! نگران نباشید. موفق باشید

anahita3
July 4th, 2015, 02:27 AM
سلام،

من 21 جولای وقت سفارت آمریکا (ایروان) دارم، منتها یک مشکلی هست، یکماه قبل برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کردم و بعدش نظرم به آمریکا رفتن تغییر کرد. الان باید ویزای کانادام رو قبل از مشخص شدن جوابش و قبل از رفتن به سفارت آمریکا کنسل کنم؟ یا نتیجه و این اقدام کردن برای ویزای کانادا رو اصلا متوجه نمیشن و تاثیری در جواب ویزای آمریکای من نداره؟ خیلی ممنون میشم اگه بتونید راهنماییم کنید که باید ویزای کانادا رو کنسل کنم یا اصلا اهمیت نداره.

با تشکر

mehrad1860
July 4th, 2015, 01:24 PM
سلام دوستان،
کسی میدونه بعد از فرستادن پاسپورت برای پیکاپ ویزا، چه قدر زمان داریم که وارد آمریکا بشیم ؟ چه مدت اجازه ورود میدن ؟

OTEP
July 9th, 2015, 08:44 AM
سلام دوستان. اول از مدیرای عزیز عذر می‌خوام اگر در جای نامناسب تاپیک باز کرده باشم؛ راستش تاپیک مناسب برای مطرح کردن سئوالم پیدا نکردم. مدیرای عزیز در صورت نامناسب بودن تاپیک رو انتقال بدن.
می‌خوام یه شرایطی رو مطرح کنم که در آینده‌ی نزدیک واسم پیش خواهد آمد. اونم اینکه انشالله من سال دیگه با ویزای F1 وارد آمریکا می‌شم اما برادم هم می‌خواد برای مدت موقتی با من بیاد. مشکل اینجاس که تا اونجایی که من اطلاع دارم ویزای F2 برای «همسر و فرزند» هستش.
حالا برادرم با چه ویزایی می‌تونه با من بیاد؟
آیا F2 همچین تبصره‌ای داره؟ آیا اصلا امکان این وجود داره که برادم بتونه با من بیاد؟
کدوم سفارت در این مورد زیاد سخت نمی‌گیره؟
برادرم می‌خوان چند ماه بمونن و قصد تحصیل یا کار ندارن و بعد از چند ماه برمی‌گردن ایران.

smonabav
July 9th, 2015, 09:04 AM
سلام دوستان. اول از مدیرای عزیز عذر می‌خوام اگر در جای نامناسب تاپیک باز کرده باشم؛ راستش تاپیک مناسب برای مطرح کردن سئوالم پیدا نکردم. مدیرای عزیز در صورت نامناسب بودن تاپیک رو انتقال بدن.
می‌خوام یه شرایطی رو مطرح کنم که در آینده‌ی نزدیک واسم پیش خواهد آمد. اونم اینکه انشالله من سال دیگه با ویزای F1 وارد آمریکا می‌شم اما برادم هم می‌خواد برای مدت موقتی با من بیاد. مشکل اینجاس که تا اونجایی که من اطلاع دارم ویزای F2 برای «همسر و فرزند» هستش.
حالا برادرم با چه ویزایی می‌تونه با من بیاد؟
آیا F2 همچین تبصره‌ای داره؟ آیا اصلا امکان این وجود داره که برادم بتونه با من بیاد؟
کدوم سفارت در این مورد زیاد سخت نمی‌گیره؟
برادرم می‌خوان چند ماه بمونن و قصد تحصیل یا کار ندارن و بعد از چند ماه برمی‌گردن ایران.

راه هایی که به ذهن من میرسه که برادر شما بتونه همراه شما بیاد؛
1- ایشون هم برای دانشگاه های امریکا اقدام کنه و ویزای F-1 بگیره و بیاد
2-برای ویزای توریستی یا B-2 بگیره

وابستگان یا dependent های ویزای F-1 فقط و فقط میتونند همسر/فرزند متقاضی ویزای F-1 باشند؛

The F-2 dependent visa is a nonimmigrant visa which allows dependent spouses and children(unmarried, under 21 years old) of F-1 student visa holders to enter into the U.S

OTEP
July 9th, 2015, 09:13 AM
مرسی دوست عزیز اما برادر من اصلا قصد تحصیل در آمریکا رو ندارن، در کل آمادگی لازم رو برای این کار ندارن و البته تا سال آینده اصلا امکان ایجاد شرایط برای آمادگی ایشون جهت اپلای و اخذ ویزای F1 وجود نداره.
آیا با ویزای B2 همزمان می‌تونه با من اعزام بشه؟ فکر کنم در این مورد سخت گیری زیاده.
برادر من حداکثر دو یا سه ماه می‌مونن و قصد اقامت هم ندارن.

راه هایی که به ذهن من میرسه که برادر شما بتونه همراه شما بیاد؛
1- ایشون هم برای دانشگاه های امریکا اقدام کنه و ویزای F-1 بگیره و بیاد
2-برای ویزای توریستی یا B-2 بگیره

وابستگان یا dependent های ویزای F-1 فقط و فقط میتونند همسر/فرزند متقاضی ویزای F-1 باشند؛

The F-2 dependent visa is a nonimmigrant visa which allows dependent spouses and children(unmarried, under 21 years old) of F-1 student visa holders to enter into the U.S

alireza_f
July 13th, 2015, 08:43 PM
درستان من فردا سفارت امريكا در دبي وقت مصاحبه دارم. متاسفانه پاسپورت پدر و مادرم را با خودم اوردم و ظاهرا اين كار غير قانوني. پاسپورتم ضبط كردن و يك برگه رسيد دادن. به تظرتون واسه فردا جه كنم؟

kahroba2000
July 13th, 2015, 08:47 PM
سلام دوستان
اقا علیرضا از اتفاقی که واستون افتاده متاسفم و امیدوارم مشکلتون حل بشه.
متاسفانه بنده اطلاعاتی واسه راهنمایی کردن ندارم.
بنده یک سوال از دیگر دوستان عزیز دارم و اینه که ایا میشه واسه ی دوره زبان تو امریکا ویزا گرفت؟

pegahhh
July 15th, 2015, 03:14 PM
من حدود 5 سال پیش ویزای توریستی ریجکت شدم بدلیل نداشتن دلایل کافی برای بازگشت حالا که برای دانشجویی اقدام دارم می کنم تو فرم دی اسباید بگم ریجکت شدم؟؟؟ از کحا می فهمن؟

teimouri_y
July 15th, 2015, 03:50 PM
سلام دوستان،
کسی میدونه بعد از فرستادن پاسپورت برای پیکاپ ویزا، چه قدر زمان داریم که وارد آمریکا بشیم ؟ چه مدت اجازه ورود میدن ؟

ربطی به زمان فرستادن پاس برای پیکاپ نداره؛ از زمان تاریخ صدور ویزای سینگل 3 ماه و ویزای مالتیپل 2 سال اعتبار دارند. تاریخ ورود شما به آمریکا هم 1 ماه قبل از تاریخ درج شده روی I-20 هستش. تا پایان تحصیلتون که در I-20 زده + 1 سال زمان برای کار پیدا کردن.

teimouri_y
July 15th, 2015, 03:52 PM
من حدود 5 سال پیش ویزای توریستی ریجکت شدم بدلیل نداشتن دلایل کافی برای بازگشت حالا که برای دانشجویی اقدام دارم می کنم تو فرم دی اسباید بگم ریجکت شدم؟؟؟ از کحا می فهمن؟

بله باید بگی؛ سوابقت تو سیستم ثبته؛ نیازی به پنهان کاری نیست؛ مهم شرایط حال شما هستش؛ هستند کسایی که بعد از چند بار ریجک شدن ویزا گرفتن. اگه بفهمند پنهان کاری کردی درجا ریجکتت می کنند.

teimouri_y
July 15th, 2015, 03:53 PM
سلام دوستان
اقا علیرضا از اتفاقی که واستون افتاده متاسفم و امیدوارم مشکلتون حل بشه.
متاسفانه بنده اطلاعاتی واسه راهنمایی کردن ندارم.
بنده یک سوال از دیگر دوستان عزیز دارم و اینه که ایا میشه واسه ی دوره زبان تو امریکا ویزا گرفت؟

ممکنه؛ ولی احتمالش کمه

teimouri_y
July 15th, 2015, 03:58 PM
سلام،

من 21 جولای وقت سفارت آمریکا (ایروان) دارم، منتها یک مشکلی هست، یکماه قبل برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کردم و بعدش نظرم به آمریکا رفتن تغییر کرد. الان باید ویزای کانادام رو قبل از مشخص شدن جوابش و قبل از رفتن به سفارت آمریکا کنسل کنم؟ یا نتیجه و این اقدام کردن برای ویزای کانادا رو اصلا متوجه نمیشن و تاثیری در جواب ویزای آمریکای من نداره؟ خیلی ممنون میشم اگه بتونید راهنماییم کنید که باید ویزای کانادا رو کنسل کنم یا اصلا اهمیت نداره.

با تشکر

نه دوست عزیز، ارتباطی به هم ندارند.

mashhadi18
July 16th, 2015, 01:22 PM
یک سوال:
تعویض پاسپورت من بدلیل تعویض شناسنامه دیر حاضر می شه. آیا برای وقت گرفتن از سفارت، پاسپورت لازمه؟؟؟

smonabav
July 16th, 2015, 05:34 PM
یک سوال:
تعویض پاسپورت من بدلیل تعویض شناسنامه دیر حاضر می شه. آیا برای وقت گرفتن از سفارت، پاسپورت لازمه؟؟؟

بله، برای گرفتن وقت سفارت، گذرنامه لازم هستش

alireza_f
July 17th, 2015, 09:30 AM
دوستان اگه من به دلیل پر بودن و قت های مصاحبه مجبور شم پذیرشم را دیفر کنم اونوقت باید یک I20 دیگه از دانشگاه بگیرم؟

arash78
July 17th, 2015, 07:02 PM
سلام
من برای ویزام مشکلی موجود اومده و ممنون میشم اگر کسی تجربه ای داره و بتونه راهنمایی کنه
به من ایمیل زده بودند که ویزای من و همسرم مولتی هست و گفته بودند که پاسپورتها رو براشون بفرستیم تا ویزا رو بدند
پاسپورتها رو براشون فرستادیم و دو هفته از سفارت خبری نشد تا اینکه خودمون پیگیری کردیم و میگفتند که هنوز اجازه پرنیت ویزا به ما داده نشده. بالاخره ویزا رو گرفتیم اما ویزاها هر دو سینگل بود
مگر میشه که در ایمیل اولیه بگن که هر دو ویزا مولتی هست و بعد هر دوتاشو سینگل بدن؟
من به سفارت ایمیل زدم اما گفتم شاید کسی احتمالا تجربه ای داشته باشه
ممنون

smonabav
July 17th, 2015, 07:53 PM
سلام
من برای ویزام مشکلی موجود اومده و ممنون میشم اگر کسی تجربه ای داره و بتونه راهنمایی کنه
به من ایمیل زده بودند که ویزای من و همسرم مولتی هست و گفته بودند که پاسپورتها رو براشون بفرستیم تا ویزا رو بدند
پاسپورتها رو براشون فرستادیم و دو هفته از سفارت خبری نشد تا اینکه خودمون پیگیری کردیم و میگفتند که هنوز اجازه پرنیت ویزا به ما داده نشده. بالاخره ویزا رو گرفتیم اما ویزاها هر دو سینگل بود
مگر میشه که در ایمیل اولیه بگن که هر دو ویزا مولتی هست و بعد هر دوتاشو سینگل بدن؟
من به سفارت ایمیل زدم اما گفتم شاید کسی احتمالا تجربه ای داشته باشه
ممنون

بله میشه!
من دوستی دارم که ویزاش مالتی بود و با ویزای مالتی اومد امریکا، چند ماه بعد از ورود به امریکا، بهش زنگ زدند و گفتند که ویزاش سینگله! با Dep. Of State چک کرد و بهش گفتند بله، ویزای شما سینگل هستش و اون باری که مالتی صادر شده بود، اشتباهی رخ داده!

hamiddn_1991
July 18th, 2015, 02:04 AM
دوستان سلام.
سوالم يكم بيربط به موضوع اين قسمت هست.ولي توروخدا اگه كسي ميدون كمك كنه.
من از دانشگاه اوكلاهما پذيرش گرفتم. ويزام رو هم گرفتم و اسم اين دانشگاه تو ويزام خورده.و ١٥ آگوست كلاسام شرو ميشه.
يه پذيرش جديد از يه دانشگاه ديگه گرفتم كه ميخوام برم اونجا.
چه جوري ميتونم ويزام رو از دانشگاه اوكلاهما به دانشگاه جديد تغيير بدم؟
با تشكر.

teimouri_y
July 18th, 2015, 07:26 AM
دوستان سلام.
سوالم يكم بيربط به موضوع اين قسمت هست.ولي توروخدا اگه كسي ميدون كمك كنه.
من از دانشگاه اوكلاهما پذيرش گرفتم. ويزام رو هم گرفتم و اسم اين دانشگاه تو ويزام خورده.و ١٥ آگوست كلاسام شرو ميشه.
يه پذيرش جديد از يه دانشگاه ديگه گرفتم كه ميخوام برم اونجا.
چه جوري ميتونم ويزام رو از دانشگاه اوكلاهما به دانشگاه جديد تغيير بدم؟
با تشكر.
دو تا گزینه داری: 1. از دانشگاه جدید I-20 جدید بگیری و بری سفارت و یه ویزای جدید به نام اون دانشگاه یگیری؛ (مراحل تغییر رو نمی دونم؛ می تونی یه ایمیل به سفارت یزنی و یپرسی) 2. نیازی نیست ویزات رو تغییر بدی؛ اول می ری آمریکا بعد اونجا ترنسفر می گیری.یه ایمیل به دانشگاه اوکلاهما بزن بهشون بگو می خوام ترنسفر کنم به دانشگاه جدید، ببین شرایطشون چیه، معمولا قبول می کنن؛ بعد دیگه دانشگاه جدید برات I-20 , SEVIS جدید صادر می کنه. الیته هر دانشگاه شرایطی داره که باید خوب مطالعه کنی (من جات بودم یه ایمیل به International student advisor هر دو تا دانشگاه می زدم و ازشون راهنمایی می گرفتم.). اینجا (https://www.ice.gov/sevis/f1-transfers#_Toc174419528) را هم یه مطالعه کن.

teimouri_y
July 18th, 2015, 09:24 AM
دوستان اگه من به دلیل پر بودن و قت های مصاحبه مجبور شم پذیرشم را دیفر کنم اونوقت باید یک I20 دیگه از دانشگاه بگیرم؟

بله دوست عزیز.

hamiddn_1991
July 18th, 2015, 10:27 AM
دو تا گزینه داری: 1. از دانشگاه جدید I-20 جدید بگیری و بری سفارت و یه ویزای جدید به نام اون دانشگاه یگیری؛ (مراحل تغییر رو نمی دونم؛ می تونی یه ایمیل به سفارت یزنی و یپرسی) 2. نیازی نیست ویزات رو تغییر بدی؛ اول می ری آمریکا بعد اونجا ترنسفر می گیری.یه ایمیل به دانشگاه اوکلاهما بزن بهشون بگو می خوام ترنسفر کنم به دانشگاه جدید، ببین شرایطشون چیه، معمولا قبول می کنن؛ بعد دیگه دانشگاه جدید برات I-20 , SEVIS جدید صادر می کنه. الیته هر دانشگاه شرایطی داره که باید خوب مطالعه کنی (من جات بودم یه ایمیل به International student advisor هر دو تا دانشگاه می زدم و ازشون راهنمایی می گرفتم.). اینجا (https://www.ice.gov/sevis/f1-transfers#_Toc174419528) را هم یه مطالعه کن.

ممنونم ازت دوست عزیز.
میترسم از دانشگاه جدید I-20 بگیرم و اون قبلیه اتوماتیک وار باطل شه و یهو تو فرودگاه تو آمریکا به من گیر بدن ؟ یا اصن اینجور داستانها نیست ؟

teimouri_y
July 18th, 2015, 11:52 AM
ممنونم ازت دوست عزیز.
میترسم از دانشگاه جدید I-20 بگیرم و اون قبلیه اتوماتیک وار باطل شه و یهو تو فرودگاه تو آمریکا به من گیر بدن ؟ یا اصن اینجور داستانها نیست ؟

ببین برا ورودت که I-20 و ویزا هر دو باید برای یه دانشگاه باشه؛ ولی شما که مشکلی نداری، با همون I-20 قبلیت و ویزات وارد شو، تا شروع ترم هم 27 روز وقت داری، تو همون زمان کارایه ترنسفرت رو انجام بده؛ فقط حتما با دانشگاه در این مورد صحیت کن و شرایط ترانسفر رو بپرس.

Nastarann
July 19th, 2015, 04:37 PM
ببخشید میدونم قبلا این سوال پرسیده شده اما بخاطر حساسیت و اطمینان میخوام بازم بپرسم:من که الان ویزای مالتیپل دارم اگه بخوام پذیرشم رو دیفر کنم به ترم بعد لازمه دوباره برم سفارت و مصاحبه برای صدور ویزای جدید یا همون ویزای صادر شده معتبره؟

hshahrokhshahi
July 23rd, 2015, 04:38 PM
دوستان من یه مشکلی برام پیش اومده که خیلی فوریه. من همه کارامو کردم و منتظر ویزام هستم از ارمنستان. شروع ترم هم 10 آگوسته. هرکی که با هم رفتیم هم تا حالا ویزاش اومد. چند روز قبل یه ایمیل اومد که با یه اسم دیگه اومد با این مضمون:
As we continue to work on your admin processing, please provide us with the following information:

1. Did you serve in the Iranian military?

بعدش سریع یه ایمیل دیگه اومد
Dear Mr. ....

Please disregard our previous email.

امروز یهو ایمیل زده که
Dear Mr....

This is a kindly reminder that we are still waiting for your response requested below. Please provide us as soon as possible, so we can proceed with your case.

بعد من هنوز مشمول نشدم و بهشون توضیح دادم که اصن هنوز مشمول نشدم
بعدش یه ایمیل دیگه اومده که مدارکتونو ارائه بدین.
آخع من که نرفتم اصن سربازی چی باید ارائه بدم
دوستان کمک کنید لطفا

kian_kh72
July 24th, 2015, 10:19 AM
سلام
یه سوال من برنده امسال لاتاری شدم و همزمان میخواسم اقدام کنم برای تحصیل تو آمریکا الان یه مشکلی که هست اینه و به شدت نگرانم کرده اینه که مصاحبه من میافته بعد از deadline دانشگاه ها کسی میدونه من الان باید چیکارکنم؟(یعنی خودم را باید domestic معرفی کنم یا international)
یه سوال دیگه :یکی از آشناهامون هم قبول شده و احتمال میده ک زمان مصاحبه با کنکور ارشدش تداخل داشته باشه اگه اینطور بشه باید چیکار کرد؟
ممنون

erfan_228
July 24th, 2015, 10:47 AM
با سلام. من21 جولای سفارت دوبی بودم ویزام طبق بند 214 ریجکت شد و با توجه به اینکه معافیت تحصیلیم حداکثر تا 6 ماه فرصت دارم از کشور خارج شم. حالا من چند تا سوال دارم لطفا بهم کمک کنید .
1- بعد از ریجکت شدن دوباره کی میتونم وقت سفارت بگیرم؟
2- به نظر شما اگه من این بار برم ترکیه بهتر نیست؟
3- من همه مدارکم کامل بود تنها گیری که دادن قانع نشدن اونا به بازگشت من بود حالا اگه بخوام دوباره برم سفارت احتمال داره ریجکت بشم به دلیل یکبار ریجکت شدن با بند 214با دلایل جدیدی که بیارم و دلایلمو محکمتر کنم برای بازگشت؟
ممنون میشم کمکم کنید.
بورس دکترا گرفتم و همه چیز داشت درست پیش میرفت و همه مدارکو چک کرد و گفت مشکل نداره فقط آخرین مدرک که ساپورت مالی هم بود که گرفت اونم مشکلی نداشت فقط سوال پرسید کی ساپورت کرده من گفتم داییم و شروع کردم به توضیح اضافی و اون آفیسر مربوطه به من شک کرد وگرنه اصلا توضیح نداده بودم برگه صورتی رو به من میداد. و اینکه گفت جواب شما قانع کننده نیست که بخواید برگردید ایران .چون من گفته بودم میخوام برگردم ایران تو شرکت دائیم کار کنم اون آفیسر هم گفت که رشته شما که مکانیک هست اولا ربطی به کاری که شرکت دائیتون میکنه نداره و اینکه به فرض که ربط داشته باشه شرکت دائیتون با فوق لیسانس هم میتونه کار کنه نیاز به دکترا شما نیست . بعدش درجا به من برگ سفید داد و به همین دلیل ریجکتم کرد.
اما اصلا حتی بقیه مدارکم مشکل نداشت و اینکه رزومه که مهمتر از همش بودم مشکلی نتونست بگیره.
حالا به نظر شما با این تفاسیر بهترین کاری که میتونم بکنم چی هست؟ باید 6 ماه صبر کنم تا اجازه وقت دوباره بهم بدن یا کمتر از 6 ماه هم میتونم برم سفارت؟؟ روی برگه ای که به من دادن نوشته بود شما هر زمان دیگه میتونید وقت بگیرید. اما خب خلیا میگن که درسته مینویسن میتونید وقت بگیرید اما اگه برید ریجکت میشید. به نظر شما دوستان اگه 3-4 ماه دیگه برم سفارت و قانعشون کنم برمیگردم ایران احتمال داره دوباره ریجکت بشم.ممنون میشم راهنمایی کنید خیلی ذهنم درگیره.

Alireza5080
July 24th, 2015, 05:17 PM
سلام
من قصد دارم قبل از فارغ التحصیلی مصاحبه کنم،
باتوجه به اینکه مشمولم و مجوز خروجم هم علمی وبا وثیقه 5 میلیونی خواهد بود، چجوری میتونم آفیسر رو قانع کنم که قراره یه سندی هم بعنوان وثیقه برای معافیت تحصیلی 5 سالم بزارم که دلیلی موجه برای برگشتنمه؟
مرسی

teimouri_y
July 27th, 2015, 08:21 PM
سلام
یه سوال من برنده امسال لاتاری شدم و همزمان میخواسم اقدام کنم برای تحصیل تو آمریکا الان یه مشکلی که هست اینه و به شدت نگرانم کرده اینه که مصاحبه من میافته بعد از deadline دانشگاه ها کسی میدونه من الان باید چیکارکنم؟(یعنی خودم را باید domestic معرفی کنم یا international)
یه سوال دیگه :یکی از آشناهامون هم قبول شده و احتمال میده ک زمان مصاحبه با کنکور ارشدش تداخل داشته باشه اگه اینطور بشه باید چیکار کرد؟
ممنون

1. مگه قراره مصاحبه شما قبل از Deadline باشه؟ شما مدارک را اول برای دانشگاه پست کن و پذیرش بگیرید بعد نگران ویزا باشید. فکر نکم گرفتن گرین کارد به این معنی باشه که شما Domestic می شی. (اگه اقامت گرفتید و پاس آمریکایی گرقتید در آنصورت بله).
2. درباره سوال دومتون فکر نمی کنم پاسخش خیلی مشکل باشه. یا باید تاریخ کنکور ارشد را جابه حا کنه یا تاریخ روز مصاحبه رو. تاریخ کنکور ارشد که دست آشنای شما نیست. در نتیجه باید تاریخ مصاحبه رو عوض کرد.

teimouri_y
July 27th, 2015, 08:27 PM
با سلام. من21 جولای سفارت دوبی بودم ویزام طبق بند 214 ریجکت شد و با توجه به اینکه معافیت تحصیلیم حداکثر تا 6 ماه فرصت دارم از کشور خارج شم. حالا من چند تا سوال دارم لطفا بهم کمک کنید .
1- بعد از ریجکت شدن دوباره کی میتونم وقت سفارت بگیرم؟
2- به نظر شما اگه من این بار برم ترکیه بهتر نیست؟
3- من همه مدارکم کامل بود تنها گیری که دادن قانع نشدن اونا به بازگشت من بود حالا اگه بخوام دوباره برم سفارت احتمال داره ریجکت بشم به دلیل یکبار ریجکت شدن با بند 214با دلایل جدیدی که بیارم و دلایلمو محکمتر کنم برای بازگشت؟
ممنون میشم کمکم کنید.
بورس دکترا گرفتم و همه چیز داشت درست پیش میرفت و همه مدارکو چک کرد و گفت مشکل نداره فقط آخرین مدرک که ساپورت مالی هم بود که گرفت اونم مشکلی نداشت فقط سوال پرسید کی ساپورت کرده من گفتم داییم و شروع کردم به توضیح اضافی و اون آفیسر مربوطه به من شک کرد وگرنه اصلا توضیح نداده بودم برگه صورتی رو به من میداد. و اینکه گفت جواب شما قانع کننده نیست که بخواید برگردید ایران .چون من گفته بودم میخوام برگردم ایران تو شرکت دائیم کار کنم اون آفیسر هم گفت که رشته شما که مکانیک هست اولا ربطی به کاری که شرکت دائیتون میکنه نداره و اینکه به فرض که ربط داشته باشه شرکت دائیتون با فوق لیسانس هم میتونه کار کنه نیاز به دکترا شما نیست . بعدش درجا به من برگ سفید داد و به همین دلیل ریجکتم کرد.
اما اصلا حتی بقیه مدارکم مشکل نداشت و اینکه رزومه که مهمتر از همش بودم مشکلی نتونست بگیره.
حالا به نظر شما با این تفاسیر بهترین کاری که میتونم بکنم چی هست؟ باید 6 ماه صبر کنم تا اجازه وقت دوباره بهم بدن یا کمتر از 6 ماه هم میتونم برم سفارت؟؟ روی برگه ای که به من دادن نوشته بود شما هر زمان دیگه میتونید وقت بگیرید. اما خب خلیا میگن که درسته مینویسن میتونید وقت بگیرید اما اگه برید ریجکت میشید. به نظر شما دوستان اگه 3-4 ماه دیگه برم سفارت و قانعشون کنم برمیگردم ایران احتمال داره دوباره ریجکت بشم.ممنون میشم راهنمایی کنید خیلی ذهنم درگیره.

متاسفم. شما هر وفت بخوایی می تونی دوباره وقت سقارت بگیری و بازه زمانی خاصی نداره؛ کلا همونطور که خودشون می گن برای دفعات بعدی بهتره که تغییری در وضعیت شما ایجاد شده باشه. آرمنستان هم گزینه خوبیه. نومید نشو و دوباره اقدام کن. ایشالاه می گیری.

teimouri_y
July 27th, 2015, 08:30 PM
سلام
من قصد دارم قبل از فارغ التحصیلی مصاحبه کنم،
باتوجه به اینکه مشمولم و مجوز خروجم هم علمی وبا وثیقه 5 میلیونی خواهد بود، چجوری میتونم آفیسر رو قانع کنم که قراره یه سندی هم بعنوان وثیقه برای معافیت تحصیلی 5 سالم بزارم که دلیلی موجه برای برگشتنمه؟
مرسی

نیازی به قانع کردنشون نداری؛ خودشون اطلاعات دارن. فقط اون مدرک با کارت با هر چیز دیگه ای که نظام وظیقه بهت می ده رو ترجمه کن همراهت باشه. مشکلی نیست و نگران نباش.

ubignor
July 28th, 2015, 01:00 PM
سلام
به نظرم کیس من یک مقدار پیچیده شده ونیاز به کمک دارم. .من در حال حاضر آنکارا هستم و متاسفانه امروز صبح درخواست ویزای دانشجوییم رد شد. شرایطم به این صورت هستش:
1. از دانشگاه NYIT در رشته MS in Electrical and computer engineering پذیرش گرفتم اما فاند ندارم.
2. در خواست ویزام بر اساس بند 214 (b) رد شده
3. به مبلغ 52000 دلار از بانک نامه دارم که آفیسر نخواست و نشون ندادن
4. ملک و سند به نامم هست که آفیسر نخواست و نشان ندادم
5. job offer letter هم دارم اما باز هم نشون ندادم

و اما سوال هایی که دارم:
1. برای پس فردا از همین سفارت آنکارا وقت گرفتم دوباره, 30 july, اما نه ازم هزینه 160 دلاری رو خواست نه فرم جدید DS-160 روندش همینه ؟
2. interview confirmation جدید رو دارم در حال حاضر، امکان داره اشتباهی شده باشه؟
3. تو مصاحبه سوالی از من نکرد که بخوام وابستگیمو به کشورم نشون بدم، آیا همینطوری باید خودم حرف بزنم و مدارکمو ارایه کنم؟
4. اصلاً احتمالش هست به فاصله 2 روز نتیجه ای متفاوت بگیرم؟

mohsen12345678
July 29th, 2015, 08:43 PM
سلام دوستان. من یه مشکل خاص پیش اومده واسم و نیاز دارم تا فردا شب راجع بهش تصمیم بگیرم. لطفا اگه کسی میتونه راهنمایی کنه. مرسی.
من از یه دانشگاه پذیرش فول فاند دارم و با I20 اون واسه سه آگوست یعنی دوشنبه آینده ارمنستان وقت سفارت دارم. از طرفی با یه استاد از یه دانشگاه دیگه با رنک بهتر مصاحبه داشتم 2 هفته پیش و اگه این اوکی شه میخوام برم اینجا. استاده هنوز جواب نهاییشو نداده و شاید تا چند روز دیگه جواب بده. به استاده ایمیل دادم که جواب قطعیشو بده که اگه اوکی بود وقت سفارتو بندازم عقب و صبر کنم با I20 این دانشگاه بهتره برم سفارت ولی هنوز جواب نداده (این اگه اوکی شه واسه اسپرینگ هست). تا صبح جمعه میتونم وقت سفارت رو بندازم عقب و اگه تا اونموقع استاده جواب نده مجبورم برم سفارت.
اگه فرض بگیریم دوشنبه برم سفارت و بهم ویزا بدن یعنی من باید واسه فال برم این دانشگاهو حتما که واقعیتش در صورت اوکی شدن اون دانشگاه دوم دوس ندارم حتی واسه یه ترم اینو برم.
اگه بهم ویزا بدن و مثلا چند روز دیگه استاده بگه اوکی هست باید چیکار کنم؟ امکانش هست با اینکه ویزا دادن من نرم واسه فال و مجددا با I20 این دانشگاه بهتره واسه ویزا اقدام کنم یا درد سر میشه که چرا همونو نرفتم؟
دوستان اگه اطلاعات دارن راجع به این مساله راهنمایی کنند. خیلی نیاز دارم بدونم باید چیکار کنم.
مرسی.

Lyapunov
July 30th, 2015, 09:33 PM
سلام دوستان. میتونین راهنماییم کنین اینکه سربازی تو کدوم ارگان نظامی ( ارتش ، سپاه ، نیروی انتظامی ، وزارت دفاع و ... ) خدمت کردی چقدر تاثیر داره در مورد گرفتن ویزا؟ یا اینکه اصلا تاثیر داره یا نه؟ متشکرم

pournikdast
July 31st, 2015, 12:08 AM
با سلام و وقت بخیر
اگر فردی متاهل برای دکتری مجدد اقدام کنه آیا مشکلی برای گرفتن ویزا بوجود میاد؟؟؟ با توجه به اینکه به علت رزومه نمیتونم دکتری داخلی رو از اساتید یا افسر پنهان کنم پاسخ این سوال برای من خیلی حیاتیه....تا الان برخی دوستان میگن برای با وجود مدرک مجدد به راحتی ویزا گرفتن و برخی دیگه میگن افسر حداقل در مورد آمریکا قطعا ویزا رو رد میکنه!!!
با سپاس بی پایان

amir_rastegar
July 31st, 2015, 09:06 AM
با سلام و وقت بخیر
اگر فردی متاهل برای دکتری مجدد اقدام کنه آیا مشکلی برای گرفتن ویزا بوجود میاد؟؟؟ با توجه به اینکه به علت رزومه نمیتونم دکتری داخلی رو از اساتید یا افسر پنهان کنم پاسخ این سوال برای من خیلی حیاتیه....تا الان برخی دوستان میگن برای با وجود مدرک مجدد به راحتی ویزا گرفتن و برخی دیگه میگن افسر حداقل در مورد آمریکا قطعا ویزا رو رد میکنه!!!
با سپاس بی پایان
سلام. این موضوع به افسر اینو القا میکنه که شما با این دکتری در فکر بهانه برای اونجا رفتن هستید چرا که شما یه دکتری دارید. پس نکته مثبتی نیست اصلا.

pournikdast
July 31st, 2015, 03:21 PM
سلام. این موضوع به افسر اینو القا میکنه که شما با این دکتری در فکر بهانه برای اونجا رفتن هستید چرا که شما یه دکتری دارید. پس نکته مثبتی نیست اصلا.

با سپاس، دقیقا حق با شماست، اما در بعضی تاپیک ها دوستان زیادی ادعا میکنند که خودشان یا دوستانشان بدون مشکل برای ارشد یا دکتری مجدد ویزا دریافت کرده اند و هم اکنون مشغول تحصیلند...کاش میشد دوستانی که در این باره تجربه مستقیمی دارند نیز راهنمایی میکردند، چون نظرات در این باره 180 درجه متفاوته.

mashhadi18
August 3rd, 2015, 10:43 AM
ترجمه و اصل کارت پایان خدمت برای پسر ها مورد نیازه؟؟ برای این می پرسم که من برای تعویض پاسپورت مجبور به تعویض کارت پایان خدمت شدم. الان فقط رسیدش رو دارم، خودش گویا سه ماهی طول میکشه.

Lyapunov
August 4th, 2015, 08:12 AM
سلام دوستان . کسی هست مشکل سربازی س داشته و و ویزا گرفته باشه؟ راه حل چیه؟

nimamgs
August 6th, 2015, 10:15 AM
سلام دوستان،

من اوایل جولای امسال در سفارت دوبی مصاحبه داشتم. فول فاند PHD در رشته ی Computer Science از دانشگاه SIUC.
Clearance خوردم و الان ازم خواستن که کارت معافیتم رو براشون بفرستم.

سوالم اینه که باید مثله visa pick-up مدارکو بدم یکی ببره یا همین که ایمیل کنم بهشون کافیه؟!

چند بار ایمیل زدم به کنسول دوبی و چندین بار هم زنگ زدم ولی اپراتور ها میگن تو حوزه کاری ما نیست، به سات مراجعه کنید.

اگر باید حضورا ببرم سفارت، مدارک مورد نیاز چیا هستن؟

اگه کسی تجربه ای تو این زمینه داره ممنون میشم منو مطلع کنه.

ارادتمند.

mehdizad88
August 6th, 2015, 10:27 AM
سلام دوستان،

من اوایل جولای امسال در سفارت دوبی مصاحبه داشتم. فول فاند PHD در رشته ی Computer Science از دانشگاه SIUC.
Clearance خوردم و الان ازم خواستن که کارت معافیتم رو براشون بفرستم.

سوالم اینه که باید مثله visa pick-up مدارکو بدم یکی ببره یا همین که ایمیل کنم بهشون کافیه؟!

چند بار ایمیل زدم به کنسول دوبی و چندین بار هم زنگ زدم ولی اپراتور ها میگن تو حوزه کاری ما نیست، به سات مراجعه کنید.

اگر باید حضورا ببرم سفارت، مدارک مورد نیاز چیا هستن؟

اگه کسی تجربه ای تو این زمینه داره ممنون میشم منو مطلع کنه.

ارادتمند.
اسکنش رو ایمیل کنید کافیه و در سایت دبی قسمت سوالات یه جا هست نوشته how do i submit additional documents اونجا هم آپلود کنید

hrajabbaigy
August 8th, 2015, 12:11 PM
با سلام
من از یکی از دانشگاهای امریکا پذیرش دکترا گرفتم برای 2016 و میخوام به همراه همسرم برای ادامه تحصیل برم. میخواستم بدونم که برای ویزای خودم و همسرم میتونم اقدام کنم؟ یا بهتره که همسرم هم پذیرش داشته باشند؟

gizm
August 9th, 2015, 06:12 PM
سلام.معافیت سربازی باجانبازی پدر مشکلی درگرفتن ویزا ایجاد میکنه?

amir_rastegar
August 9th, 2015, 07:43 PM
ترجمه و اصل کارت پایان خدمت برای پسر ها مورد نیازه؟؟ برای این می پرسم که من برای تعویض پاسپورت مجبور به تعویض کارت پایان خدمت شدم. الان فقط رسیدش رو دارم، خودش گویا سه ماهی طول میکشه.
سلام. در اکثر اوقات مورد نیاز هست. خصوصا اگه سربازی رفته باشید نه اینکه معاف شده باشید. ترجمشو که آفیسر از من گرفت و برنگردوند. اصلشو هم دید. در هر صورت جزو مدارک لازمه

amir_rastegar
August 9th, 2015, 07:44 PM
با سلام
من از یکی از دانشگاهای امریکا پذیرش دکترا گرفتم برای 2016 و میخوام به همراه همسرم برای ادامه تحصیل برم. میخواستم بدونم که برای ویزای خودم و همسرم میتونم اقدام کنم؟ یا بهتره که همسرم هم پذیرش داشته باشند؟

سلام. خیر نیازی نیست. اوشون به صورت dependent شما با ویزای F2 میان و شما F1 ایشالا

mohamadi31
August 13th, 2015, 04:01 AM
سلام دوستان.

من سوالی داشتم. من در حال حاضر دارم تو آمریکا مستر میخونم I20 من سال آینده 5/30/2016 تموم میشه و ویزام هم یک ماه بعد از اون یعنی 30 ژوئن تموم میشه. من برای دکترا اقدام کردم ولی اگه پذیرش هم بگیرم کلاس ها برام از آگوست 2016 شروع میشه. حالا توی این فاصله می تا آگوست من میخوام بیام ایران. ولی نمی خوام دوباره پروسه وقت سفارت و دردسرهای رفتن به دبی یا آنکارا راتحمل کنم. آیا راهی هست من قبل اومدنم به ایران تو آمریکا برای 4 سال دکترام ویزام را بگیرم. بعد بیام ایران؟ اگه هست باید کجا برم و چه اقدامی بکنم؟ مرسی.

pimi810
August 13th, 2015, 04:29 AM
سلام دوستان.

من سوالی داشتم. من در حال حاضر دارم تو آمریکا مستر میخونم I20 من سال آینده 5/30/2016 تموم میشه و ویزام هم یک ماه بعد از اون یعنی 30 ژوئن تموم میشه. من برای دکترا اقدام کردم ولی اگه پذیرش هم بگیرم کلاس ها برام از آگوست 2016 شروع میشه. حالا توی این فاصله می تا آگوست من میخوام بیام ایران. ولی نمی خوام دوباره پروسه وقت سفارت و دردسرهای رفتن به دبی یا آنکارا راتحمل کنم. آیا راهی هست من قبل اومدنم به ایران تو آمریکا برای 4 سال دکترام ویزام را بگیرم. بعد بیام ایران؟ اگه هست باید کجا برم و چه اقدامی بکنم؟ مرسی.
هیچ راهی نداره.
تازه شما قبل از اتمام 60 روز از تاریخ فارغ التحصیلی مستر باید فایل سویس رو آپدیت کنید که حضورتون بین دو دوره غیر قانونی نشه.

mohamadi31
August 13th, 2015, 08:45 AM
میشه بگید منبعتون برای این جواب چیه؟ تا بتونم خودم هم بخونم.

amirnikouei
August 13th, 2015, 05:28 PM
دوستان سلام
سوال من اینه که در مصاحبه چیزی به اسم سویس (sevis) میخواهند ، این همان رسیدی است که از سایت https://fmjfee.com دریافت میکنیم !؟

smonabav
August 13th, 2015, 06:43 PM
دوستان سلام
سوال من اینه که در مصاحبه چیزی به اسم سویس (sevis) میخواهند ، این همان رسیدی است که از سایت https://fmjfee.com دریافت میکنیم !؟

سلام، بله، بعد از اینکه پرداخت رو انجام دادید یه confirmation به شما میده، اون رو پرینت بگیرید و روز مصاحبه همراهتون داشته باشید

erfan_228
August 13th, 2015, 11:28 PM
سلام دوستان
متاسفانه من 21 جولای از دوبی ریجکت شدم . و مشکلاتمو بر طرف کردم . امروز ارمنستان بودم وقت داشتم دوباره ریجکت کرد. هیچ بهونه و گیری نتونست بگیره ولی یک دفعه در اخر گیر داد که تو بار قبل تو دوبی گفتی میخوای ایران کار کنب تو شرکت اقوام الانم میگی استاد دانشگاه در کنارش مشاوره میخوام بدم . یه جورایی الکی گیر داد. چون مشکل سربازی هم دارم باید زودی تکلیفم مشخص شه که میخوام چیکار کنم. میخوام یهبار دیگه شانسمو امتحان کنم
حالا به نظر شما کسی اینجا پیشنهاد میکنه از آنکارا وقت بگیرم واسه بار سوم؟ اخه فک کنم انکارا هم میگن امسال تر***** از ریجکت الکی کردن. والا راهنمایی کنید واقعا نمیدونم چیکار کنم.
آیا انکارا به جواب سفارت های قبلی توجه میکنه ؟ یا کلا کیس رو از اول بررسی میکنه اگه قانع شد ویزا میده ؟
ممنونم راهنماییم کنید واقعا ناراحتم زیااااد

serina1
August 14th, 2015, 06:32 AM
سلام / نمیدونم ایا اینجا جای درست برای این سوال هست ولی ممنون میشم راهنمایی کنید
من الان در امریکا دکترا میخونم با ویزای مالتیپل که پارسال از دبی گرفتم . رشتم انسانی هست و حساس نیست. ولی برای تز دکترا باید به خارج از امریکا سفر کنم. ویزا جون سال دیگه منقضی میشه. لطف میکنید اگه کسی میدونن بگن برای تمدید کدوم کشور برم بهتره؟ایا سفارت امریکا در کانادا که نزدیکتره جای مناسبی هست؟ و اینکه دقیقا تحت چه کاتگوری باید اقدام کنم؟ مرسی

Nastarann
August 17th, 2015, 05:48 AM
I am now in US with my multiple f1visa but have to go back to Iran without enrolling at the university. If I defer my admission to the next semester and leave the US in time can I come back next semester with the same visa if they don't change my sevis number?

perrakdar
August 29th, 2015, 06:42 PM
سلام دوستان.
نمیدونم سئوالم مرتبط با این قسمت هست یا خیر. من برای ویزای F1 درخواست و اقدام کردم و حالا که ویزام اومده به اشتباه F2 تایپ کردن. از هفته پیش که ویزا اومده به سفارت دوبار ایمیل زدم ولی هنوز جوابی دریافت نکردم. میخواستم بدونم مورد مشابهی دیده شده و یا 100درصد باید برای حلش پاسپورت و ویزا رو با هماهنگی یا حتی بدون هماهنگی به سفارت برگردون؟

Amir0030352
September 1st, 2015, 07:07 PM
سلام دوستان. خسته نباشید. من در حال گرفتن پذیرش مقطع لیسانس از دانشگاه Roosevelt در شیکاگو هستم. الان 20 سالمه. با این شرایط میتونم ویزا بگیرم؟ دانشگاهش مورد تایید وزارت علوم هست آیلتسم تا 15 آبان باید تحویل بدم (6 آکادمیک). یه بار خروج از کشور داشتم و ماه بعد هم سفر 2 هفته ای به اروپا خواهم داشت. آیا اینها تاثیر مثبت دارن؟ راستی b.s چقدر باید رو کنم به سفارت؟

sby
September 11th, 2015, 10:29 PM
سلام دوستان من دانشجوی رشته هنر هستم و دو سال پیش ماه جون ویزا مالتیپل در جا از سفارت انکارا گرفتم که اکسپایر شده 2 ماه قبل و الان به خاطر شرایط خانوادگی حتما باید کریسمس ایران برم هنوز از درسم 1 سال نیم باقی مونده خیلی نگرانم که ممکنه به خاطر شرایطی که ممکنه سپتامبر ( نتایج کنگره) پیش بیاد بهم ویزا ندن و از اون طرف به خاطر رشته ام و اینکه دفه قبل بدون کلیرنس درجا ویزا گرفتم امکانش هست این بار هم از انکارا دوباره در جا بگیرم؟؟ ممنونم کلی

iman7
September 11th, 2015, 11:33 PM
سلام دوستان. خسته نباشید. من در حال گرفتن پذیرش مقطع لیسانس از دانشگاه Roosevelt در شیکاگو هستم. الان 20 سالمه. با این شرایط میتونم ویزا بگیرم؟ دانشگاهش مورد تایید وزارت علوم هست آیلتسم تا 15 آبان باید تحویل بدم (6 آکادمیک). یه بار خروج از کشور داشتم و ماه بعد هم سفر 2 هفته ای به اروپا خواهم داشت. آیا اینها تاثیر مثبت دارن؟ راستی b.s چقدر باید رو کنم به سفارت؟

در مورد BS باید نامه I20 شما صادر بشه تو اون مشخص شده چقدر باید ارائه کنید. برای مقطع لیسانس گیر افیسر بیشتره اصولا. اما تعدادی هم تونستن ویزا بگیرن. قانون نداره.

leon_wolf
September 13th, 2015, 01:42 AM
سلام دوستان
من احتمال بسیار قوی برای اسپرینگ 2016 (شروع در ژانویه) از یک دانشگاه خاص در امریکا و در مقطع PhD پذیرش خواهم گرفت در رشته مهندسی عمران گرایش محیط زیست، برای ازدواج سوال داشتم: بنده بسیاااار زیاد مالتیپل شدن ویزا برام مهمه، و قراره که به زودی با دوست دخترم ازدواج بکنیم، به نظر شما شانس من در گرفتن ویزای مالتیپل وقتی بیشتره که در همین روزا قبل از اومدن جواب ازدواج بکنم و بعدش دو نفره بریم واسه ویزا؟ یا اول ویزا رو با وضعیت مجرد برم بگیرم و داستاناش، بعد بیایم ازدواج بکنیم و خانمم جُدا اقدام بکنه واسه ویزای F-2؟ چون در هر دو حالت خانم من تا تابستون آینده نمیتونه بیاد همراهم و اگر اکسپت بشم باید ژانویه تنها برم!

jamalkheiri
September 13th, 2015, 08:58 AM
سلام
ثبت نام در لاتاری چقدر احتمال داره منجر به ریجکت شدن فردی که بشه برای دکتری فول فاند گرفته؟

farpar2
September 13th, 2015, 11:42 PM
سلام دوستان.
من برای ارشد در آمریکا از یک استاد قول فاند TA گرفتم. آیا فاتد TA واسه ویزا مشکل پیدا می کنه؟ یعنی ممکنه ریجکت بشه؟
ممنون

mehdizad88
September 14th, 2015, 12:13 AM
سلام دوستان.
من برای ارشد در آمریکا از یک استاد قول فاند TA گرفتم. آیا فاتد TA واسه ویزا مشکل پیدا می کنه؟ یعنی ممکنه ریجکت بشه؟
ممنون
نه هیچ مشکلی نداره و اینکه فاند داری یه نکته مثبتم برای ویزا گرفتن محسوب میشه، سعی کن تجربیات مصاحبه سفارتی که می خوای بری رو توی فروم بخونی و با مدارک و آمادگی کامل بری مصاحبه.

iman7
September 14th, 2015, 01:00 AM
سلام
ثبت نام در لاتاری چقدر احتمال داره منجر به ریجکت شدن فردی که بشه برای دکتری فول فاند گرفته؟

به طور خلاصه احتمالش ضعیفه.
اینم تاپیک مربوط به این مطلب:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?66-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D9%86%D8%AF%D8%9F%28%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7%29

arzhan
September 14th, 2015, 10:28 AM
به طور خلاصه احتمالش ضعیفه.
اینم تاپیک مربوط به این مطلب:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?66-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D9%86%D8%AF%D8%9F%28%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7%29

سلام

من صرفا بر اساس تجربه خودم و تعداد زیادی از دوستانم که رفتن میتونم بگم که تاثیر زیادی نداره. از ما و هیچ کدوم از دوستانمون سوال خاصی در این خصوص نپرسیدن. و همه هم کلیر شدن. هممون همه ساله در لاتاری ثبت نام میکردیم.

Amir0030352
September 14th, 2015, 02:59 PM
سلام دوستان. ویزای روسیه چه تاثیری میزاره برای F1؟

rastakhiz
September 21st, 2015, 09:44 PM
سلام دوستان.. سوالی دارم

آیا دانشجویان در حال تحصیل با ویزای اف وان که در امریکا هستند، میتونن برای خود و همسر درلاتاری گرین کارت ثبت نام کنند؟

mehrdadk25
September 21st, 2015, 10:03 PM
بله. با ویزای F1 می توانید در لاتاری ثبت نام کنید و اصولا تاثیر مشخصی روی فرآید صدور ویزا در آینده هم نخواهد داشت. در صورت برنده شدن هم امکان انجام امور مربوط به تغییر وضعیت در داخل آمریکا فراهم است.

سلام دوستان.. سوالی دارم

آیا دانشجویان در حال تحصیل با ویزای اف وان که در امریکا هستند، میتونن برای خود و همسر درلاتاری گرین کارت ثبت نام کنند؟

leon_wolf
September 21st, 2015, 11:57 PM
پست مجدد:
سلام دوستان

من احتمال بسیار قوی برای اسپرینگ 2016 (شروع در ژانویه) از یک دانشگاه خاص در امریکا و در مقطع PhD پذیرش خواهم گرفت در رشته مهندسی عمران گرایش محیط زیست، برای ازدواج سوال داشتم: بنده بسیاااار زیاد مالتیپل شدن ویزا برام مهمه، و قراره که به زودی با دوست دخترم ازدواج بکنیم، به نظر شما شانس من در گرفتن ویزای مالتیپل وقتی بیشتره که در همین روزا قبل از اومدن جواب ازدواج بکنم و بعدش دو نفره بریم واسه ویزا؟ یا اول ویزا رو با وضعیت مجرد برم بگیرم و داستاناش، بعد بیایم ازدواج بکنیم و خانمم جُدا اقدام بکنه واسه ویزای F-2؟ چون در هر دو حالت خانم من تا تابستون آینده نمیتونه بیاد همراهم و اگر اکسپت بشم باید ژانویه تنها برم!

rastakhiz
September 22nd, 2015, 09:52 AM
بله. با ویزای F1 می توانید در لاتاری ثبت نام کنید و اصولا تاثیر مشخصی روی فرآید صدور ویزا در آینده هم نخواهد داشت. در صورت برنده شدن هم امکان انجام امور مربوط به تغییر وضعیت در داخل آمریکا فراهم است.

ممنون از پاسختون دوست عزیز، درصورت قبولی مکان مصاحبه در امریکا است یا باید خارج شد؟

mehrdadk25
September 22nd, 2015, 07:09 PM
همان طور که عرض کردم لازم به خروج از آمریکا نیست. اطلاعات بنده بر اساس یک مورد دقیقا مشابه هستش که حین تحصیل در لاتاری برنده شدن و بعد از یمدتی که امور اداریش رو انجام دادن داخل آمریکا تونستن که گرین کارت رو دریافت کنن.

ممنون از پاسختون دوست عزیز، درصورت قبولی مکان مصاحبه در امریکا است یا باید خارج شد؟

M_E_Material
September 22nd, 2015, 07:12 PM
سلام
من در حال حاضر در ایتالیا دانشجوی دکترا هستم. متاسفانه از دانشگاه راضی نیستم و میخوام مجددا برای آمریکا اپلای کنم (رزومم هم خوبه). اگر برای ویزای F1 اقدام کنم آیا انصراف از دکترای ایتالیا میتونه باعث ریجکت بشه?

mehdizad88
September 22nd, 2015, 07:31 PM
سلام
من در حال حاضر در ایتالیا دانشجوی دکترا هستم. متاسفانه از دانشگاه راضی نیستم و میخوام مجددا برای آمریکا اپلای کنم (رزومم هم خوبه). اگر برای ویزای F1 اقدام کنم آیا انصراف از دکترای ایتالیا میتونه باعث ریجکت بشه?

به نظر من ربطی به ویزای آمریکا نداره ولی آوردن این موضوع در رزومه که از دانشگاه کنونی در مقطع دکترا انصراف دادید برای گرفتن پذیرش نکته منفی خواهد بود و دید کمیته پذیرش رو تحت تأثیر قرار میده.

M_E_Material
September 22nd, 2015, 07:36 PM
به نظر من ربطی به ویزای آمریکا نداره ولی آوردن این موضوع در رزومه که از دانشگاه کنونی در مقطع دکترا انصراف دادید برای گرفتن پذیرش نکته منفی خواهد بود و دید کمیته پذیرش رو تحت تأثیر قرار میده.
تو رزومم برای اپلای که نمیذارمش اما شنیدم که میگن اینکه وقتی انصراف میدی یعنی دنبال درس خوندن نبودی و اگه بری یه جای دیگه هم همین کارو میکنی..خیلی از این نظر نگرانم...

Amir0030352
September 24th, 2015, 12:30 AM
سلام دوستان. خسته نباشید. خواهشمندم زود جوابمو بدید. من دارم از یک دانشگاهی که مورد تایید وزارت علوم ایران هست (البته ممتاز نه، خوبه) تو شیکاگو برای لیسانس رشته MBA پذیرش میگیرم.
مشکله من اینه که من نه سربازی رفتم و نه معافیت دارم. سفارت وقتی ازم پرسید معافیت داری یا نه من چی بگم؟از چند نفر پرسیدم گفتن گیر نمیده ولی من همچین فکری نمیکنم. ازتون خواهش میکنم جواب بدید خیلی استرس دارم.
قراره تو آذر برم سفارت آنکارا همه مدارکم ( Ielts - Bank Statement - ...) عالیه فقط رو این شک دارم. میشه برم یک دانشگاه ثبت نام کنم معافیت تحصیلی بگیرم نشون بدم؟
اینو هم بگم که نظام وظیفه برای خروج از کشور برای ادامه تحصیل با قید وثیقه فقط برای مقاطع لیسانس به بالا اجازه خروج میده و خود لیسانس شاملش نمیشه. من قراره به پیشنهاد خود نظام وظیفه با وثیقه توریستی برم و برنگردم.
الآن بیست سالمه. نظرتون چیه؟ لطفا راهنمایی کنید.

mehdizad88
September 24th, 2015, 01:58 AM
سلام دوستان. خسته نباشید. خواهشمندم زود جوابمو بدید. من دارم از یک دانشگاهی که مورد تایید وزارت علوم ایران هست (البته ممتاز نه، خوبه) تو شیکاگو برای لیسانس رشته MBA پذیرش میگیرم.
مشکله من اینه که من نه سربازی رفتم و نه معافیت دارم. سفارت وقتی ازم پرسید معافیت داری یا نه من چی بگم؟از چند نفر پرسیدم گفتن گیر نمیده ولی من همچین فکری نمیکنم. ازتون خواهش میکنم جواب بدید خیلی استرس دارم.
قراره تو آذر برم سفارت آنکارا همه مدارکم ( Ielts - Bank Statement - ...) عالیه فقط رو این شک دارم. میشه برم یک دانشگاه ثبت نام کنم معافیت تحصیلی بگیرم نشون بدم؟
اینو هم بگم که نظام وظیفه برای خروج از کشور برای ادامه تحصیل با قید وثیقه فقط برای مقاطع لیسانس به بالا اجازه خروج میده و خود لیسانس شاملش نمیشه. من قراره به پیشنهاد خود نظام وظیفه با وثیقه توریستی برم و برنگردم.
الآن بیست سالمه. نظرتون چیه؟ لطفا راهنمایی کنید.
بالاخره مبلغ همون وثیقه توریستی یه فیش بانکی هست یا یک رسید از پلیس الکترونیک، همون رو با ترجمه اش نشون بدید و بگید که معافیت خروج از کشور گرفتید، برای آفیسر زیاد موضوع معافیت شما اهمیتی نداره فقط همین که بدونه وضعیت نظام وظیفه تون چیه و خدمت رفتی یا نه مهمه، که بعد گیر بده که اگه رفتی کدوم ارگان بودی و چند ماه و...

htcwf
September 26th, 2015, 04:02 PM
سلام خدمت همه دوستان

سه تا سوال داشتم که اگه محبت کنید و پاسخ بدید ممنون میشم:
1- بنده این ترم دانشجوی ارشد شدم در ایران. اما قصد دارم که برای بهار یا پاییز 2016 اپلای کنم. حالا میخواستم ببینم در صورت گرفتن پذیرش باید قبل از اقدام برای ویزا از انصراف داده باشم یا میشه تا وقتی که وضعیت ویزا معلوم نشده دانشجوی ایران بمونم؟
2- آیا این قضیه انصراف دادن تو ویزا و علی الخصوص نوع ویزایی که میدن (single/multiple) تاثیری میذاره؟ (البته شنیدم تاثیرش فقط تو بحث پذیرشه اما میخوام مطمئن بشم.)
3- من لیسانس رو مکانیک بودم و در زمینه رباتیک کار کردم. اینکه برای مستر یا دکتری به دانشکده دیگه ای برم (مثلا برق یا کامپیوتر) ولی روی همون زمینه ها کار کنم تاثیرش روی ویزا چیه؟

ممنون از لطف دوستانی که وقت میگذارند.

leon_wolf
September 27th, 2015, 02:56 PM
خود شما برای افیسر مهم نیستید چه برسه به مالتی بودن ویزاتون!!!! اصلا نمیشه این چیزا رو پیش بینی کرد.
ممنونم بابت جواب، ولی من منظورتون رو متوجه نشدم درست! سوال ساده تر: کلا مجرد یا متاهل بودن روی مالتیپل شدن ویزا تاثیر داره؟ با توجه به احتمال اینکه ممکنه فکر بکنن توانایی تامین مالی رو ممکنه نداشته باشم و این داستانا!

mehdizad88
September 27th, 2015, 03:08 PM
ممنونم بابت جواب، ولی من منظورتون رو متوجه نشدم درست! سوال ساده تر: کلا مجرد یا متاهل بودن روی مالتیپل شدن ویزا تاثیر داره؟ با توجه به احتمال اینکه ممکنه فکر بکنن توانایی تامین مالی رو ممکنه نداشته باشم و این داستانا!
هیچ الگوی مشخصی وجود نداره، ما نمی دونیم بر چه اساسی سینگل یا مالتیپل میدن، حتی بوده به f1 مالتیپل دادن به f2 سینگل.

iman7
September 27th, 2015, 07:08 PM

دوست عزیز با توجه به دیده ها و شنیده های ما احتمال اینکه به متقاضیان ویزا "فکر" بکنن خیلی کمه! - اگه فکر می کردن و براشون مهم بود اینطوری برخورد نمی کردن. اما شما نگران چیزی که روش هیچ کنترلی نیست نباش. برو جلو ایشالا نتیجه درست میشه.

pimi810
September 27th, 2015, 09:23 PM
فکر نمی کنم هیچ کس جواب این سوال ر بدونه. مالتی بدون یا نبودن ویزا به پارامتر های خیلی زیادی بستگی داره و بعضا شانسی هم هست. کلا بهتره که این سوالها رو از خودتون نپرسید چون واقعا نمیشه جواب داد. دیتا بیس خنی هم برای این کار وجود نداره که بشه ترند پیدا کرد.

SinABuffoN
October 6th, 2015, 06:07 PM
سلام به همگی
من برای سفارت رفتن وثیقه گذاشتم، 20روزم اجازه خروج دارم. فقط یه سوال که دارم اینه که من نامه ای ندارم که به سفارت و افیسر بگم معافیت تجصیلی دارم. الان چیکار باید بکنم؟ خواهشا رودتر جواب بدید چون به زودی وقت دارم.
با تشکر

amir_soil
October 6th, 2015, 07:12 PM
سلام

یه سوال داشتم که خب شاید به نظر ساده انگارانه به نظر بیاد. من در رشته کشاورزی پذیرش دارم و میخوام برای ویزا اپلای کنم. به نظر شما معمولا بچه های کشاورزی و محیط زیست و کلا رشته های غیرحساس که فول فاند هم هستند، پروسه کلیرنسشون چقدر طول خواهد کشید؟

ممنونم

pimi810
October 6th, 2015, 07:15 PM
سلام

یه سوال داشتم که خب شاید به نظر ساده انگارانه به نظر بیاد. من در رشته کشاورزی پذیرش دارم و میخوام برای ویزا اپلای کنم. به نظر شما معمولا بچه های کشاورزی و محیط زیست و کلا رشته های غیرحساس که فول فاند هم هستند، پروسه کلیرنسشون چقدر طول خواهد کشید؟

ممنونم

حساس نبودن رشته یکی از فاکتورهای کلیرنس هستش. وضعیت سربازی و سابقه کار بک گراوند خانوادگی و حتی اسم و فامیل و جنسیت ... شما همگی تو این پروسه تاثیر داره. کسی نمی تونه زمان کلیرنس رو پیش بینی کنه. شما حداکثر می تونید به آمار بچه های رشته ی خودتون نگاه کنید که فکر کنم درمقایسه با برق و مکانیک و ... خیلی هم دیتا پیدا نکنید.

SOHEILH43
October 8th, 2015, 07:46 PM
سلام .
من ویزام آماه پیکاپ بود اما ی ترم دیفر کردم و دانشگامم میخواستم عوض کنم م گفتن باید ادمینستریتیو چروسستو ریستارت کنیم و بیای برای مصاحبه دوم . دوباره بهشون گفتم وقت ندارم ، اگه میره تو ادمینیسترتیو پروسس همون دانشگاه اولی و میرم ک تو پروندمه ک سه باره دارن میگن باید بیای برای مصاحبه دوم .

از دوستان اطلاعاتی ، تجربه ای در خصوص مصاحبه دوم یا این مورد داره ؟ ممنون میشم بگن .

Mahla
October 11th, 2015, 02:49 AM
سلام ببخشید کسی میدونه برای اینکه ویزامون (F1)رو تمدید کنیم باید چکار کنیم؟ من اطلاعاتی پیدا نکردم. مثلا از چند وقت قبل از انقضا ویزا میشه تمدید کرد یا ویزای جدید گرفت؟

ممنون

nimaneran
October 11th, 2015, 09:02 PM
دوستان من از طرقی میتونم ویزای دانشجوییی امریکا رو برای یک سال در دوره زبان در امریکا بگیرم ایا میشود ویزا رو به ویزای کار تبدیل کرد ؟؟؟

اگر در پایان مدت اقامتم مار پیدا کنم چی ؟

راهش چیه با تشکر

mehrdadk25
October 11th, 2015, 11:52 PM
ویزای F1 قابل تمدید نیست . در صورتی که هنوز استاتوستون برقرار باشه مادامی که در آمریکا باشید مشکلی وجود نداره. در صورت خروج از آمریکا باید مجدد برای ویزا اقدام کنید و مراحل را طی نمایید. در صورتی که ویزای F1 منقضی شود و استاتوستون هم به اتمام برسد باید از آمریکا خارج بشید. منظور از استاتوس هم دو نکته هست. یکی تاریخ آی بیست و دوم رعایت کردن شرایط مد نظر دانشگاه. به عنوان مثال اگر حتما باید 9 واحد هر ترم ثبت نام کنید و شما 3 واحد بگیرید استاتوستون از بین می ره .
ویزای جدید هم شما هر زمان بخواهید می تونید اقدام کنید.

سلام ببخشید کسی میدونه برای اینکه ویزامون (F1)رو تمدید کنیم باید چکار کنیم؟ من اطلاعاتی پیدا نکردم. مثلا از چند وقت قبل از انقضا ویزا میشه تمدید کرد یا ویزای جدید گرفت؟

ممنون

nimaneran
October 12th, 2015, 12:51 AM
دوستان من از طرقی میتونم ویزای دانشجوییی امریکا رو برای یک سال در دوره زبان در امریکا بگیرم ایا میشود ویزا رو به ویزای کار تبدیل کرد ؟؟؟

راهش چیه با تشکر

Dardi
October 12th, 2015, 01:02 AM
سلام دوستان كسي براي رشته هاي پرسپتورشيپ دندانپزشكي براي گرفتم ويزا تجربه داره..لطفا راهنمايي كنيد
كسي ميتونه راهنمايي كنه ...ممنون

mehdizad88
October 12th, 2015, 01:03 AM

راهش چیه با تشکر

من معنی عبارت "
ویزای دانشجوییی امریکا رو برای یک سال در دوره زبان در امریکا" رو متوجه نشدم!! اگر منظورتون دوره زبان انگلیسی در آمریکا هست که برای ایرانی ها شانس گرفتن ویزای این دوره ها تقریباً صفر هست، اگر منظورتون ویزای دانشجویی با پذیرش کاندیشنال زبان هست که اون هم شانس گرفتنش 5% هست!! پس شما فقط می تونید امیدوار باشید که ویزای دانشجویی برای رشته تحصیلی خودتون بگیرید، در مورد تبدیل به ویزای کاری هم جواب منفی هست، می تونید در تاپیک ویزای کار و OPT بقیه قضیه رو دنبال کنید که شرایط تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کاری چیه.

Mahla
October 12th, 2015, 01:04 AM
ویزای F1 قابل تمدید نیست . در صورتی که هنوز استاتوستون برقرار باشه مادامی که در آمریکا باشید مشکلی وجود نداره. در صورت خروج از آمریکا باید مجدد برای ویزا اقدام کنید و مراحل را طی نمایید. در صورتی که ویزای F1 منقضی شود و استاتوستون هم به اتمام برسد باید از آمریکا خارج بشید. منظور از استاتوس هم دو نکته هست. یکی تاریخ آی بیست و دوم رعایت کردن شرایط مد نظر دانشگاه. به عنوان مثال اگر حتما باید 9 واحد هر ترم ثبت نام کنید و شما 3 واحد بگیرید استاتوستون از بین می ره .
ویزای جدید هم شما هر زمان بخواهید می تونید اقدام کنید.
خیلی ممنون ٬ یعنی حتی اگه ویزام تموم نشده( منقضی نشده باشه) میتونم اقدام کنم برای ویزای جدید یا باید حتما تموم بشه؟

mehrdadk25
October 12th, 2015, 06:13 AM
شما اگه ویزاتون سینگل باشه و از آمریکا خارج بشید که حتما باید مجدد اپلای کنید. اگر مالتیپل باشه ویزاتون و بخواید برید به فرض سفر ایران تو همون فاصله می تونید اقدام کنید و لزوما نباید ویزاتون تمام شده باشه. فقط یادتون باشه اگر از آمریکا خارج بشید و ویزاتون مثلا 1 ماه اعتبار داره و شما برای ویزای جدید وقت سفارت بگیرید دیگه نمی تونید از ویزاتون استفاده کنید.

خیلی ممنون ٬ یعنی حتی اگه ویزام تموم نشده( منقضی نشده باشه) میتونم اقدام کنم برای ویزای جدید یا باید حتما تموم بشه؟

m_lavasani_92
October 12th, 2015, 06:27 AM

اگر صرفا multiple بودن ویزا برات مهمه باید بری باکو، چون 100% ویزاهایی که تو 2013 و 2014 داده (طبق جدولی که تو این سایت بچه ها درست کردن) و حرفی که آفیسر به خود من زد، همه ویزاهای دانشجویی رو باکو multiple میده.

amir_soil
October 15th, 2015, 11:32 AM
سلام دوستان

من پذیرش فول فاند در رشته کشاورزی دارم و RP دوره دکترا را هم استاد نوشته که خیلی safe و بی خطره. فقط من در زمان ارشد بر روی کاربرد نانوذرات در مصارف زیست محیطی و کشاورزی استفاده کردم. به نظر شما آیا این مساله باعث ریجکت من خواهد شد؟ کدوم سفارت رو این مساله سختگیری کمتری داره؟ چطور باید این مساله را عنوان کنم که سفارت حساس نشه؟

masoudgomar
October 26th, 2015, 11:10 PM
سلام
من از اعضای باتجربه یه راهنمایی در مورد ویزای خودم می خواستم که خیلی کیس خاص هستش
من برای پاییز 2015 از دانشگاه شارلوت (تو رشته مکانیک رنکش هفتاد هست طبق یو اس نیوز) تو رشته مکانیک پذیرش بدون فاند داشتم. بار اول که رفتم سفارت دبی ، بانک استیتمنت 60000 تا برده بودم به نام خودم و جاب افر هم نداشتم. ریسرچ پلن هم نداشتم. اونجا چن تا سوال کرد از من آفیسر و آخرش بهم گفت تو eligible نیستی الان و ریجکت با بند 214ب. بعد دو هفته دوباره رفتم دبی و آقای موبور قد بلند گیر داد به یه جمله تو سی وی که در رابطه با اسم یه اتاق تو دانشکده فنی هست. من براش توضیح دادم ولی قانع نشد و گفت تو کشور خودتون می تونی ادامه بدی و دوباره با بند 214ب ریجکت شدم. در ضمن جاب آفر یا ریسرچ پلن هم برای بار دوم نداشتم دوباره و بانک استیمنتم به نام خودم بود. برای بار سوم رفتم بعد 3 هفته آنکارا. اونجا با اقای چاق میان سال صحبت کردم و بعد از 20 دقیقه که تو کامپیوترش سرچ می کرد و از من هیچی نمی پرسید آخرش گفت من هیچ دلیلی پیدا نمی کنم چرا دوبار تو رو دبی ریجکت کردن. منم گفتم منم فک می کنم شاید اشتباه کرده باشن. اونم گفت در هر صورت دوباره ریجکتی دبی یه سالید ریجکشن هست و من نمی تونم ادمیت کنم و باید بری اونا را قانع کنی و با بند 214ب ریجکتم کرد. شرایطم با بار دوم هم هیچ فرقی نداشت در ضمن.

الان برای بهار 2016 از ویرجینیا تک پذیرش گرفتم ( فعلن بدون فاند) تو رشته مکانیک و می خوام بدونم چی کار کنم؟ دوباره برم دبی یا برم ارمنستان؟ چون امسال ارمنستان خیلی خوب ویزا داد. از یه طرفم می گم خوب نکنه برم ارمنستان و اونم حرف همون انکارا رو به من بزنن و برای بار چهارمم ریجکت شم. اگه دوستان با تجربه راهنماییم کنن خیلی ممنون می شم چون واقعا نمی دونم چی کار کنم و از یه طرفم باید زودتر وقت سفارت بگیرم.

در مورد شرایطمم بگم که من 27 سالمه و فوق لیسانس دانشکده فنی تهران گرفتم و لیسانس هم علم و صنعت تو عمران. سربازی هم نرفتم و معافبت تحصیلی داشتم تا الان. هیچ مقاله یا کار خاص هم نکردم تا حالا در رابطه با موارد خاص مد نظر TAL LIST.

در ضمن پذیرش های من دکتری هستن

babakeshraghi
October 27th, 2015, 09:23 PM
سلام
کسی میدونه شرکت در لاتری برای کسی که میخاد برای ویزای دانشجویی یه کشور دیگه مثلا کانادا اقدام کنه برای سفارت مشکل داره یا نه؟

mojita
November 1st, 2015, 01:28 AM
سلام
میشه لطفا بگید برای ویزای امریکا و اروپا هر کدوم چند تومان باید در نظر بگیریم حدودا؟
و این هزینه شامل چی میشه؟ غیر از هزینه سفر به سفارت ، هزینه دیگه ای هم هست؟
و اینکه حداکثر چقدر زمان برای ویزا باید در نظر بگیریم؟ منظورم برای کسی هست که برای فال 2016 اقدام کرده.
ممنون

smonabav
November 1st, 2015, 02:37 AM
سلام
میشه لطفا بگید برای ویزای امریکا و اروپا هر کدوم چند تومان باید در نظر بگیریم حدودا؟
و این هزینه شامل چی میشه؟ غیر از هزینه سفر به سفارت ، هزینه دیگه ای هم هست؟
و اینکه حداکثر چقدر زمان برای ویزا باید در نظر بگیریم؟ منظورم برای کسی هست که برای فال 2016 اقدام کرده.
ممنون

برای ویزای دانشجویی امریکا؛
160 دلار هزینه مصاحبه + 200 دلار هزینه Sevis
حداکثر زمان لازم هم میتونه بین 0 (یعنی در جا ویزا بدن بهتون) تا 365 روز متغیر باشه! توصیه میکنم در مورد مدت زمان لازم، به تاپیک های مرتبط مراجعه کنید

romeo_1593
November 1st, 2015, 11:26 AM
دوستان و بزرگان سلام

یه سوال داشتم:
من از 3 تا دانشگاه آفر برای MBA گرفتم : (همه بدون فاند)

کی رنکینگ 1000 بدون پیش نیاز (I20 از خود دانشگاه برای MBA صادر میشه)
یکی رنگینگ 250 و یکی 500 با پیش نیاز زبان در کالج زبان خودشون (I20 از کالج زبان صادر میشه و در صورت پاس کردن دوره تبدیل به I20 دانشگاه اصلی میشه) جالبیش اینجاست که آیلتس درخواستیشن 6 و 6.5 بوده و نمره من 7.0 !!!

حالا پیشنهاد می کنید با کدومشون اقدام کنم که احتمال ویزا گرفتنم بالاتر باشه؟ آیا اصلا با کاندیشنال اونم با I20 کالج زبان میشه ویزا گرفت؟ برای ویزا هم احتمالا برم فرانکفورت یا برلین.

sadegh_saadat
November 4th, 2015, 11:01 AM
visa F1 from USA embassy in malaysia
دوستان من برای یکی از دانشگاهای امریکا با fund پذیرش گرفتم.

من کارشناسی و کارشناسی ارشدم را از مالزی گرفتم و الانم دارم با ویزا دانشجوی تو مالزی زندگی میکنم.
کسی میتونه راهنمایم کنه که برای مصاحبه بهتره از سفارت تو مالزی اقدام کنم یا برام جای دیگه مثله دبی؟

simani
November 5th, 2015, 11:39 AM
سلام
من می خواستم برای یک دانشگاه در امریکا اقدام کنم که برای رشته من ددلاین نداره. اینطور که فهمیدم حدود 1 ماه بررسی پرونده من در دانشگاه طول میکشه که اگر خوش بین باشم تا حدود 10 دسامر پذیرشم اومده. کلاس ها از اواسط فبریه شروع میشه. من اطلاع خاصی راجع به گرفتن ویزای امریکا نداشتم و فرصت خوندن پیجای قبلی را. میخواستم بدونم آیا برای گرفتن ویزا مشکلی برای من پیش میاد اگر حدود 20 دسامر وقت بگیرم؟ ویزا بهم میدند یا تو سفارت ایراد می گیرن؟هر چند که میدونم گرفتن ویزا از 2 تا 10 هفته طول میکشه ولی میخواستم بدونم برای سفارت اهمیت داره؟
لطفا پاسخ بدید چون خیلی حیاتیه

mtparsa
November 8th, 2015, 01:31 AM
سلام
من چندتا دانشگاه قبول شدم و یک از اون داشگاه ها CSU fresno هست که توی لیست قبل می 2013 وزارت علوم هست ولی توی لیست های بعدش حذف شده
حلا می خواستم ببینم اگر من با i-20 این دانشگاه برم سفارت ممکن هست گیر بدن که این که ایران قبول نداره پس چرا میری و ریجکت کنه ؟

mehdizad88
November 8th, 2015, 01:48 AM
سلام
من چندتا دانشگاه قبول شدم و یک از اون داشگاه ها CSU fresno هست که توی لیست قبل می 2013 وزارت علوم هست ولی توی لیست های بعدش حذف شده
حلا می خواستم ببینم اگر من با i-20 این دانشگاه برم سفارت ممکن هست گیر بدن که این که ایران قبول نداره پس چرا میری و ریجکت کنه ؟
ایران قبول نداره اونا که خودشون دانشگاه کشور خودشون رو قبول دارن ;) شما برای ویزا از بابت این موضوع نگرانی نداشته باشید فقط اگر توی لیست وزرات علوم (درجه 1 و 2 و 3) نیست، بعداً برای دریافت معافیت تحصیلی به مشکل می خورید همین!

naser_anjerani
November 9th, 2015, 01:01 AM
دوستان رفتن به عراق برای آبرسانی به اربعین با یه سازمان دولتی برای گرفتن ویزا در آینده ایجاد مشکل میکنه؟

amir_soil
November 11th, 2015, 05:40 PM
دوستان رفتن به عراق برای آبرسانی به اربعین با یه سازمان دولتی برای گرفتن ویزا در آینده ایجاد مشکل میکنه؟

دوست گرامی رفتن به کشور عراق حتی به دلایل مذهبی، باعث ایجاد شبهه برای سفارت آمریکا خواهد شد. در مورد کار کردن در سازمان های دولتی، اگر قابل پیگیری در اینترنت نبود اصلا ذکر نکنید. اگر هم سوال کردند که چرا اونجا بودید، بگید که چون شیعه هستید برای زیارت رفتید. کار کردن در سازمان های دولتی، اگر زیر مجموعه س نباشند، در بهترین حالت باعث طولانی شدن کلییرنس میشود اگر زیر مجموعه س باشند که دیگه واقعا کار شما سخت میشه.

involvement
November 12th, 2015, 12:20 AM
دوستان یک سوال خیلی ذهن منو درگیر کرده(هیچ کسی هم از این قسمت هیچ صحبتی نکرده، گویا خیلی پیش پا افتادست)، من میخوام از سفارتی در اروپا اقدام کنم
بعد از اینکه مصاحبه ما تموم میشه، ازمون میخوان بریم با باجه پستی صحبت کنیم، که پست کنن پاسپورت را؟
حالا ما اگر در هتل اقامت نداشته باشیم چی؟
اصلا برای چی میخوان پست کنن؟
وقتی میشه تلفن کنن ما بیایم پیک اپ کنیم چرا پست؟تازه هزینه الکی هم هست!
اگر بهم همونجا ویزا ندن هم میخوان من برم فرم پستی را پر کنم؟
و از اخر اگر الا و بلا ما باید ادرس یک هتل در اون شهر رو بدیم، میتوینم ادرس هتل احتمالی که میخوایم اقامت کنیم را بدیم یا مدرک میخوان؟

ممنون

mtparsa
November 15th, 2015, 07:35 PM
سلام دوستان من 1 سوال دیگه هم داشتم اگر مشکلی نباشه

اگر آفیسر ازم پرسید چندتا دانشگاه اپلای کردی ، چی بگم؟ خود آفیسر تعدادش رو میدونه؟
آخه من 3 روز دیگه وقت سفارت دارم تازه هم فهمیدم اگر زیاد دانشگاه اپلای کرده باشم گیر میده.
من هم 13 تا اپلای کردم!

smonabav
November 15th, 2015, 10:24 PM
سلام دوستان من 1 سوال دیگه هم داشتم اگر مشکلی نباشه

اگر آفیسر ازم پرسید چندتا دانشگاه اپلای کردی ، چی بگم؟ خود آفیسر تعدادش رو میدونه؟
آخه من 3 روز دیگه وقت سفارت دارم تازه هم فهمیدم اگر زیاد دانشگاه اپلای کرده باشم گیر میده.
من هم 13 تا اپلای کردم!

افسر نمیدونه تعداد دانشگاه ها رو

milad6969
November 18th, 2015, 06:16 PM
سلام به همه دوستان /
من پذیرش از دانشگاه گرفتم ولی به خاطر نمره زبان گفتند که باید دوره زبان بگذرونم / ولی دپاتمان نامه تضمین مالی به من داده که بعد از ورود کاملا تحت پوشش مالی هست / به نظر شما این برای من در سفارت ( آنکارا ) مشکلی ایجاد میکنه ؟
واقعا مهمه برام
مرسی

mehdizad88
November 20th, 2015, 08:14 PM
سلام به همه دوستان /
من پذیرش از دانشگاه گرفتم ولی به خاطر نمره زبان گفتند که باید دوره زبان بگذرونم / ولی دپاتمان نامه تضمین مالی به من داده که بعد از ورود کاملا تحت پوشش مالی هست / به نظر شما این برای من در سفارت ( آنکارا ) مشکلی ایجاد میکنه ؟
واقعا مهمه برام
مرسی

ممکنه آفیسر به پذیرش کاندیشنال زبان گیر بده!

romeo_1593
November 21st, 2015, 10:53 AM
دوستان کلا پذیرش با شرط دوره زبان برای ویزا مشکلی ایجاد می کنه ؟ چون من 2 تا پذیرش مشروط از دانشگاه خوب گرفتم و 2 تا غیر مشروط از دانشگاه معمولی و الان موندم که با کدومشون برم برای ویزا. در مود دانشگاه هایی که مشروط پذیرش دادن هم باید بگم که فرم I20 رو برای دوره زبان دادن و در صورتی که دوره رو قبول شم تبدیلش می کنن به I20 نرمال. حالا فکر می کنین با این شرایط برای پذیرش مشروط اقدام کنم یا نرمال ؟

mehdizad88
November 30th, 2015, 08:55 AM
سلام توی ویزای من اسم شهر دانشگام اشنباه تایپ شده یعنی به جای greensboro نوشته شده greensbro به نظرتون برای ورود به آمریکا ممکنه مشکلی ایجاد کنه با توجه به اینکه دو هفته دیگه پرواز دارم و فرصتی هم برای اصلاح ویزا نیست

simani
November 30th, 2015, 01:28 PM
دوستان کلا پذیرش با شرط دوره زبان برای ویزا مشکلی ایجاد می کنه ؟ چون من 2 تا پذیرش مشروط از دانشگاه خوب گرفتم و 2 تا غیر مشروط از دانشگاه معمولی و الان موندم که با کدومشون برم برای ویزا. در مود دانشگاه هایی که مشروط پذیرش دادن هم باید بگم که فرم I20 رو برای دوره زبان دادن و در صورتی که دوره رو قبول شم تبدیلش می کنن به I20 نرمال. حالا فکر می کنین با این شرایط برای پذیرش مشروط اقدام کنم یا نرمال ؟

سلام
بحث سر فاند نیست. موضوع سر زبان هست که کاندیشنال هست. احتمالش هست که افیسر به همین بهونه ریجکت کنه ولی از طرف دیگه احتمالش هست که گیر نده. آلان 50 50 هست. اگه دانشگاه ها اینقدر ارزششو داره و زمان کافی دارید میتونید شانس خودتونو امتحان کنید و فوقش ریجکت شدید دوباره اقدام کنید، در غیراینصورت من بودم ریسک نمی کردم. البته تصمیم غلط و درست با خود شماست.

امیدوارم مفید باشه

mehdizad88
November 30th, 2015, 01:35 PM
سلام توی ویزای من اسم شهر دانشگام اشنباه تایپ شده یعنی به جای greensboro نوشته شده greensbro به نظرتون برای ورود به آمریکا ممکنه مشکلی ایجاد کنه با توجه به اینکه دو هفته دیگه پرواز دارم و فرصتی هم برای اصلاح ویزا نیست
در تماسی که با کال سنتر دبی داشتم بهم گفتن که باید سؤالم رو در سایت http://www.dubainiv.net/VARS بپرسم، من هم قسمت مربوط به اشتباه تایپی رو علامت زدم و بعد ایمیلی به پوشه اسپم فرستاده شده بود که دستورالعمل رو توضیح داده بود و گفته بود که اگر اشتباه از طرف اپلیکنت باشه باید مجدد مصاحبه بشه ولی اگر اشتباه چاپی از طرف سفارت باشه اونها اصلاح می کنن، که بعد گفته بود به همون ایمیل معروف USConsulateDubaivisa@state.gov با سابجکت MISPRINT ایمیل بزنم و موضوع رو توضیح بدم، چند ساعت بعد جواب دادن که این مشکلی نیست و برای ورود به آمریکا دردسری ایجاد نمی کنه ولی اگر تمایل دارم می تونم پاسم رو بفرستم که اصلاح کنن.

vhd69
December 7th, 2015, 01:34 AM
دوستان تو بخش اپلای کردن یه سوالی هست مبنی بر اینکه چه ویزایی دارین و یا برای چه ویزایی اپلای میکنید؟ تو گزینه های انواع زیاد هست مثل J1, F1... میخواستم بدونم باید کدوم رو بزنم کلا؟

smonabav
December 7th, 2015, 02:50 AM
دوستان تو بخش اپلای کردن یه سوالی هست مبنی بر اینکه چه ویزایی دارین و یا برای چه ویزایی اپلای میکنید؟ تو گزینه های انواع زیاد هست مثل J1, F1... میخواستم بدونم باید کدوم رو بزنم کلا؟

ویزای دانشجویی ویزای F هستش. اگر برای فرصت مطالعاتی اقدام کرده باشید، ویزای M و پست داک ویزای J

ahrsd
December 7th, 2015, 07:17 PM
سلام دوستان
من بعد از حدود 4 ماه ویزام برای مستر بدون فاند اومد. ویزامم گرفتم. یه سوال در مورد زمانی دارم که تحصیلم تموم میشه و میخام واسه پی اچ دی ویزا بگیرم. میخاستم ببینم اگه کاری که تو دانشگاه می کنم کلا با ریسرچ پلنی که به سفارت دادم فرق داشته باشه برای ویزا گرفتن به مشکل بر می خورم؟ آخه اون موقع استاد نداشتم الان یه نفر رو پیدا کردم کارش کلا با اون چیزی که به سفارت گفتم فرق داره.
ممنون از کمکتون

mehdizad88
December 7th, 2015, 07:24 PM
سلام دوستان
من بعد از حدود 4 ماه ویزام برای مستر بدون فاند اومد. ویزامم گرفتم. یه سوال در مورد زمانی دارم که تحصیلم تموم میشه و میخام واسه پی اچ دی ویزا بگیرم. میخاستم ببینم اگه کاری که تو دانشگاه می کنم کلا با ریسرچ پلنی که به سفارت دادم فرق داشته باشه برای ویزا گرفتن به مشکل بر می خورم؟ آخه اون موقع استاد نداشتم الان یه نفر رو پیدا کردم کارش کلا با اون چیزی که به سفارت گفتم فرق داره.
ممنون از کمکتون
برای دکتری اگه از آمریکا خارج نشید دیگه نیازی به مصاحبه مجدد نیست و همون ویزای قبلی رو تمدید می کنن، یعنی بیشتر پروسه اش اداری هست. اگه از آمریکا خارج بشید که دیگه روز ار نو و باید برید کنسولگری و مصاحبه و کلیرنس...

christ0pher
December 7th, 2015, 07:38 PM
دوستان شرایط منم یکمی پیچیدس. من ویزام برا اسپرینگ اومده. بنظرتون اصلا به ترم میرسم؟؟ چون شنیدم بلیط و اینا سخت گیر میاد. بنظرتون شدنیه؟ حالا بنظرتون آیا ویزا رو پیک آب کنم یا بزارمش برا فال؟؟؟ یه موضوع دیگه هم هست. من فعلا فاندم هنوز قطعی نیست یعنی شاید مجبور شم هزینه رو خودم بدم. از طرفی یه دانشگاه دیگه که برا فال اپلای کردم احتمال فاندش زیاده. یعنی اگه پیک آبو یزارم برا فال بهتر میتونم تصمیم بگیرم که کجا برم. حالا بنظرتون پیک آب کنم و برم یا به تاخیر بندازم؟؟؟ اونوقت نمیکن چرا برا ترم اسپرینگ نرفتی؟؟؟

esmaeili
December 9th, 2015, 12:54 AM
دوستان شرایط منم یکمی پیچیدس. من ویزام برا اسپرینگ اومده. بنظرتون اصلا به ترم میرسم؟؟ چون شنیدم بلیط و اینا سخت گیر میاد. بنظرتون شدنیه؟ حالا بنظرتون آیا ویزا رو پیک آب کنم یا بزارمش برا فال؟؟؟ یه موضوع دیگه هم هست. من فعلا فاندم هنوز قطعی نیست یعنی شاید مجبور شم هزینه رو خودم بدم. از طرفی یه دانشگاه دیگه که برا فال اپلای کردم احتمال فاندش زیاده. یعنی اگه پیک آبو یزارم برا فال بهتر میتونم تصمیم بگیرم که کجا برم. حالا بنظرتون پیک آب کنم و برم یا به تاخیر بندازم؟؟؟ اونوقت نمیکن چرا برا ترم اسپرینگ نرفتی؟؟؟

اگر احتمال میدید ممکن هست دیر برسید از دانشگاه نامه بگیرید که طی اون به شما اجازه شروع دیر هنگام کلاس ها رو داده باشه.
این ویزای شما برای این دانشگاه و این ترم صادر شده، شما نمیتونید از اون برای دانشگاه دیگه یا ترم دیگه (در حالی که ویزا سر وقت اماده شده) استفاده کنید. حتی اگر تصمیم بگیرید که دوباره برای فال اقدام به گرفتن ویزا کنید، این کار شما از دید سفارت آمریکا چندان خوشایند نیست و باید دلیل خیلی محکم داشته باشید. ممکن هست مشکل ایجاده کنه براتون .

binahayat_m
December 10th, 2015, 08:39 PM
سلام دوستان عزیز
یه سوال این روزها خیلی ذهن من رو مشغول کرده و ممنون می شم راهنمایی کنید
من می خوام برای دسامبر سال بعد اپلای امریکا انجام بدم،برای فال 2017 در رشته معماری
من متاسفانه الان سرباز معلم هستم و این وضعیت تا اول تیر 96 ادامه خواهد داست و نمی تونم تا اون موقع پاسپورت بگیرم
اگر من پذیرش بگیرم و در تیر ماه 96 پاسپورت داشته باشم، امید این رو دارم که به روادید برسم و بتونم ویزا بگیرم؟
با سپاس

smonabav
December 10th, 2015, 10:33 PM
سلام دوستان عزیز
یه سوال این روزها خیلی ذهن من رو مشغول کرده و ممنون می شم راهنمایی کنید
من می خوام برای دسامبر سال بعد اپلای امریکا انجام بدم،برای فال 2017 در رشته معماری
من متاسفانه الان سرباز معلم هستم و این وضعیت تا اول تیر 96 ادامه خواهد داست و نمی تونم تا اون موقع پاسپورت بگیرم
اگر من پذیرش بگیرم و در تیر ماه 96 پاسپورت داشته باشم، امید این رو دارم که به روادید برسم و بتونم ویزا بگیرم؟
با سپاس

زمانی که شما میخوای اپلای کنی، نیازی به پاسپورت نداری، پاسپورت رو برای ویزا نیاز خواهی داشت (یعنی بعد از پذیرش)
ضمن اینکه گفتی برای فال 2017 میخوای اپلای کنی و سربازیت جولای 2016 تموم میشه، بنابراین مدت زیادی وقت داری از زمان پایان خدمت تا زمانی که بخوای بری برای ویزا

binahayat_m
December 10th, 2015, 11:45 PM
زمانی که شما میخوای اپلای کنی، نیازی به پاسپورت نداری، پاسپورت رو برای ویزا نیاز خواهی داشت (یعنی بعد از پذیرش)
ضمن اینکه گفتی برای فال 2017 میخوای اپلای کنی و سربازیت جولای 2016 تموم میشه، بنابراین مدت زیادی وقت داری از زمان پایان خدمت تا زمانی که بخوای بری برای ویزا
سپاس از پاسخ شما دوست عزیز
ما سربازی من متاسفانه جولای 2017 تموم می شه، و می خواستم در حین سرباز معلم بودن ، پذیرش بگیرم
به فرض پذیرش گرفته باشم و جولای و یا جون 2017 پاسپورت داشته باشم، امکانش هست برای پاییز 2017 ، ویزای امریکا رو بگیرم؟

smonabav
December 11th, 2015, 12:28 AM
سپاس از پاسخ شما دوست عزیز
ما سربازی من متاسفانه جولای 2017 تموم می شه، و می خواستم در حین سرباز معلم بودن ، پذیرش بگیرم
به فرض پذیرش گرفته باشم و جولای و یا جون 2017 پاسپورت داشته باشم، امکانش هست برای پاییز 2017 ، ویزای امریکا رو بگیرم؟

اینکه به شما در جا ویزا میدن یا اینکه مدت کلیرنس شما چقدر خواهد بود رو هیچ کسی دقیق نمیتونه بهتون بگه ولی اگر رشته حساسی نخونده باشید، بنظرم نباید موردی باشه، ولی محض احتیاط نگاهی به بهار 2018 هم داشته باشید

abolfazl6678
December 13th, 2015, 03:08 AM
سلام دوستان
آیا رزومه ای که به دانشگاه می فرستیم که باهاش پذیرش می گیریم با روزمه ای که برای سفارت می فرستیم می تونه متفاوت باشه؟ چون یه مقاله کنفرانسی فارسی دارم که به دلیل وجود اسم های حساس نمی خوام تو CV ای که برای سفارت باشه. آیا این امکان پذیر هست؟ دانشگاه CV سابمیت شده رو به سفارت نمیده؟ یعنی این دو با هم ارزیابی نمی شن؟

با تشکر

panaali
December 14th, 2015, 08:16 AM
دوستان من 2015 و 2014 برام توی آمریکا ویزای کاری H1B اقدام کردن و هر دوبار چون متقاضی زیاد بود لاتاری شد و من تو همون مرحله اول انتخاب نشدم برای برسی پرونده. الان برای spring 2016 پذیرش گرفتم. میخوام بدونم جایی توی فرم ها هست که من این رو بگم یا آیا آفیسر از من میپرسه در موردش؟ کسی رو میشناسید که تجربه داشته باشه؟ نگرانم که به خاطر این بگه تو داری میای که بمونی. چجور می تونم جواب بدم؟

milad6969
December 14th, 2015, 03:44 PM
سلام
به نظرتون کار کردن در شرکت های مخابراتی خصوصی ( پیمانکار مخابرات ) حساسیت ایجاد میکنه ؟
من رشتم برق هست و برای مستر پذیرش دارم . اینترست هم در مخابرات هست - میخواستم کار و تحصیل را به هم ربط بدم و با یک جاب آفر قضیه سوشال تای بهتر ساپورت شه . ولی از حسایت نگرانم ..
ممنون میشم کمکم کنید که تجربه کار را بیان کنم یا نه ... سپاس از همه

dread_lord
December 14th, 2015, 04:28 PM
سلام دوستان
من اگر در دوران سربازی عصر ها به صورت فول تایم کار کرده باشم و قاعدتا period دوره سربازی من با period دوره شغلی من همپوشانی داشته باشه،
دیدن این همپوشانی توسط آفیسر شک برانگیزه؟؟

ممنون

micropsy
December 14th, 2015, 04:32 PM
سلام دوستان
من اگر در دوران سربازی عصر ها به صورت فول تایم کار کرده باشم و قاعدتا period دوره سربازی من با period دوره شغلی من همپوشانی داشته باشه،
دیدن این همپوشانی توسط آفیسر شک برانگیزه؟؟

ممنون

شما وقتی سرباز هستید واژه فول تایم برای شما صادق نیست، می تونید توضیح بدید که در ساعات اداری خدمت کردید و از ساعت X تا X' کار کردید، افیسر میتونه شک کنه و سوال کنه و در صورتی که می خواهید بهش اشاره کنید اگر جای خاصی کار می کنید با گرفتن یک نامه در این خصوص و ارائه به افیسر مشکل رو حل کنید.

micropsy
December 14th, 2015, 04:34 PM
سلام دوستان
آیا رزومه ای که به دانشگاه می فرستیم که باهاش پذیرش می گیریم با روزمه ای که برای سفارت می فرستیم می تونه متفاوت باشه؟ چون یه مقاله کنفرانسی فارسی دارم که به دلیل وجود اسم های حساس نمی خوام تو CV ای که برای سفارت باشه. آیا این امکان پذیر هست؟ دانشگاه CV سابمیت شده رو به سفارت نمیده؟ یعنی این دو با هم ارزیابی نمی شن؟

با تشکر

دانشگاه چیزی برای سفارت نمیفرسته و قاعدتا اونا الزامی هم به این کار ندارن، مگر اینکه بخوان و اقدام کنن از طریق سفارت که آیا این رزومه همونه!!! که فک نکنم همچین چیزی باشه، بنظر من اگر حساسیت زایی بالایی داره ازش دوری کنید و ازش اسمی نیارید مگر اینکه ایندکسی در خصوصش باشه تو وب سایتی یا تو گوگل اینا...که اون دیگه با ی سرچ بدست بیاد و اون موقس که به دروغگویی (دور از شما) متهم خواهید شد...

dread_lord
December 14th, 2015, 05:53 PM
شما وقتی سرباز هستید واژه فول تایم برای شما صادق نیست، می تونید توضیح بدید که در ساعات اداری خدمت کردید و از ساعت X تا X' کار کردید، افیسر میتونه شک کنه و سوال کنه و در صورتی که می خواهید بهش اشاره کنید اگر جای خاصی کار می کنید با گرفتن یک نامه در این خصوص و ارائه به افیسر مشکل رو حل کنید.

نامه دارم
ولی خودتون میدونیید که نه اینا اجازه میدن که من نامه نشون بدم
نه اینکه اصلا سوال میپرسن فقط توی ذهنشون تصمیم میگیرن
حالا با توجه به اینکه یک بار رد شدم(به خاطر عدم tie به مملکت)
علت اینکه الان به period کارم گیر دادم، اینه افیسر بعدی به خاطر صلاح خود خودیش، منو ب یک خاطر دیگه این دفعه رد نکنه
و در ds قبلی هم تاریخ کارم رو ذکر کردم
اونو عوض کنم impact بدتری ندارد؟
و از اون مهمتر، من 6 ساعت در روز در دوران سربازی بعد از ساعت 1 pm کار میکردم این بیشتر از فول تایم هم هست که!

ممنون

abolfazl6678
December 15th, 2015, 12:21 AM
سلام دوستان
من سربازی رو در پلیس راه (زیر مجموعه نیروی انتطامی) خدمت کردم اما چون اون زمان زیاد قصد اپلای و اینا نداشتم و از طرف دیگه به یه چند ماهی زمان نیاز داشتم تا ارشد قبول شم. با بدبختی کسری خدمت ب.س.....ی گرفتم. حالا برای ویزا باید چه کار کنم؟ شما چه راه کاری دارین؟ ایا ریز کسری خدمت رو هم می پرسن؟ برای کسری خدمت این که چه بندی داشتی رو گیر میدن؟ و مدرک می خوان تا رویت بشه؟

با تشکر

Amir0030352
December 21st, 2015, 10:05 PM
سلام. من دارم برای لیسانس پذیرش میگیرم، میخواستم بدونم برای ویزا شانسی دارم؟ (با توجه به شرایط پیش اومده)
1- مدرک آیلتس دارم.
2- ویزای شینگن هم تا چند وقت دیگه میگیرم.
3- از سفارت وین اقدام میکنم.
4- BS رو برای یکی دو سال اول نشون میدم.

binahayat_m
December 23rd, 2015, 03:32 PM
سلام
وقت بخیر
یکی از دوستان من الان ترکیه هست که ویزا بگیره، سفارت گفته ویزات بررسی می شه و خبر می کنیم
الان می خواد ترکیه بمونه که قانون جدید شامل نشه؟! من بهش می گم که قانون جدید جزییاتش معلوم نیست و زمان اجرایی شدنش معلوم نیست
می خواستم بپرسم، ایا این کارش درست هست یا نه؟

hch1370
January 14th, 2016, 01:55 PM
سلام دوستان
بنده قصد داشتم واسه ی ویزا اقدام کنم، ولی اونقدر دانشگاه دیر جواب اپلیکیشن زمستون رو داد که حساب کردم تا آی 20 برسه دستم، دیگه فرصتی باقی نمی مونه. واسه همین ازشون خواستم پذیرش رو به تابستون دیفر کنن. طبق قوانین ویزای دانشجویی، ترم اول رو باید دانشجوی تمام وقت باشین(یعنی حداقل 6 واحد بردارین) و از اونجایی هم که احتمال برداشتن واحد مناسب در تابستون کمه، شاید مجبور بشم واحد هایی بردارم که تطبیق نخوره(طبق گفته ی خودشون) تا دانشجوی تمام وقت محسوب بشم. در ضمن، بنده با هزینه ی خودم اقدام کردم. این کار منطقیه به نظر شما؟ راستیتش واقعاً خسته شدم و حتی دیگه نمی تونم به پائیز 2106 فکر کنم که پذیرش رو به پاییز دیفر کنم و باید هر چه زودتر تعیین تکلیف بشم.
اگه واحد مناسب پیدا نشه و منم واحد های دیگه بر ندارم، چی میشه؟ دیگه دانشجو حساب نمیشم و ویزا اعتبار نداره؟ اصلاً ویزا گرفتن واسه ترم تابستون مرسومه و احتمال رد شدنش زیاد نیست؟
ممنون از همگی

zahmat
January 15th, 2016, 12:05 AM
دوستان سلام
بنده به تازگی یک پذیرش با پارشال فاند از کانادا گرفتم. همچنین من برای امریکا هم تازه اقدام کردم و هنوز پذیرشی از دانشگاه های امریکا ندارم. اولویت اول من فاند هست و اگر پذیرش فول فاند از امریکا بگیرم حتما اونجا خواهم رفت. با توجه به اینکه برادر من در پروسه PR در امریکا هست و همچنین وضعیت ویزا از کانادا هم مشخص نیست، اگر من برای ویزا کانادا اقدام کنم و در این حین از امریکا پذیرش بگیرم، ایا هنگام اقدام برای ویزای امریکا ، سفارت امریکا از این موضوع مطلع خواهد شد؟ تاثیر ان بر روند ویزا چه خواهد بود؟
(راستی من چون سابقه ریجکتی از سفارت امریکا برای ویزای توریستی دارم، مجبور هستم این موضوع رو در فرم های کانادا اعلام کنم و طبق شنیده های بنده سفارت کانادا برای بررسی علت ریجکتی حتما از سفارت امریکا استعلام خواهد گرفت)

javad1200
January 15th, 2016, 09:09 PM
سلام
وقت بخیر
یکی از دوستان من الان ترکیه هست که ویزا بگیره، سفارت گفته ویزات بررسی می شه و خبر می کنیم
الان می خواد ترکیه بمونه که قانون جدید شامل نشه؟! من بهش می گم که قانون جدید جزییاتش معلوم نیست و زمان اجرایی شدنش معلوم نیست
می خواستم بپرسم، ایا این کارش درست هست یا نه؟
سلام. این قانون که هیچ ربطی به ویزا دانشجویی نداره اصلا.

javad1200
January 15th, 2016, 09:16 PM
سلام دوستان
بنده قصد داشتم واسه ی ویزا اقدام کنم، ولی اونقدر دانشگاه دیر جواب اپلیکیشن زمستون رو داد که حساب کردم تا آی 20 برسه دستم، دیگه فرصتی باقی نمی مونه. واسه همین ازشون خواستم پذیرش رو به تابستون دیفر کنن. طبق قوانین ویزای دانشجویی، ترم اول رو باید دانشجوی تمام وقت باشین(یعنی حداقل 6 واحد بردارین) و از اونجایی هم که احتمال برداشتن واحد مناسب در تابستون کمه، شاید مجبور بشم واحد هایی بردارم که تطبیق نخوره(طبق گفته ی خودشون) تا دانشجوی تمام وقت محسوب بشم. در ضمن، بنده با هزینه ی خودم اقدام کردم. این کار منطقیه به نظر شما؟ راستیتش واقعاً خسته شدم و حتی دیگه نمی تونم به پائیز 2106 فکر کنم که پذیرش رو به پاییز دیفر کنم و باید هر چه زودتر تعیین تکلیف بشم.
اگه واحد مناسب پیدا نشه و منم واحد های دیگه بر ندارم، چی میشه؟ دیگه دانشجو حساب نمیشم و ویزا اعتبار نداره؟ اصلاً ویزا گرفتن واسه ترم تابستون مرسومه و احتمال رد شدنش زیاد نیست؟
ممنون از همگی
سلام. دیگه به نظرم شرایط شخصی و نظر شخصی خودتونه. باید ببینی میارزه چند هزار دلار بدی و با ریسک بری صرفا به خاطر اینکه "زیاد خسته شدی" یا اینکه نه. با حوصله و فاند ترم فال بری ( اگه میشه دیفر کرد ) و دیگه اون موقع هر واحدی بخوای هست دیگه.
اگه اشتباه نکنم ترم اول باید واحد برداری. اگه برنداری سویس بسته میشه و باید از کشور خارج شی. احتمال ویزا گرفتن ربطی به این نداره که کی میری, فال, اسپرینگ, تابستون.

honey11994
January 16th, 2016, 11:16 AM
سلام دوستان،
من برای ترم بهار 2016 پارشال فاند برای دکتری مهندسی صنایع از امریکا پذیرش گرفتم. اخر دسامبر رفتم ترکیه برای ویزا و ریجکت شدم سوشال تای.
الان نامه لیت اریوال دارم تا اخر فوریه ولی تاریخ i20 گذشته اما لیت اریوال دارم میشه با این شرایط سفارت رفت? کسی مورد مشابه سراغ داره??

Leo77
January 22nd, 2016, 09:13 PM
سلام دوستان
میخواستم بدونم که سفارت به مدارکی که برای دانشگاه فرستادیم دسترسی داره؟؟
من شاید 100 تا صفحه خوندم اما همه شون ضد و نقیض هم هستن. یه سری میگن داره یه سری میگن نداره.

javad1200
January 23rd, 2016, 01:59 AM
سلام دوستان
میخواستم بدونم که سفارت به مدارکی که برای دانشگاه فرستادیم دسترسی داره؟؟
من شاید 100 تا صفحه خوندم اما همه شون ضد و نقیض هم هستن. یه سری میگن داره یه سری میگن نداره.
سلام. کسی نمیدونه مگر اینکه تجربه کار تو یکی از همون سفارتها را داشته باشه. صادق باشید و مدارکتون را ضد و نقیض هم نکنید,حله ان شالله .

amirmohsenh
January 23rd, 2016, 10:30 AM
سلام دوستان یه سوال داشتم
وقتی کسی ویزا میگیره ملزم نیست که همون دانشگاهی بره که باهاش رفته سفارت ؟

منظور اینه که من با i20 یه دانشگاه اقدام کنم برای سفارت و مثلا ویزا بگیرم، بعد نتیجه یه دانشگاه دیگه که بیاد و تصمیم بگیرم برم دانشگاه جدیده، با توجه به اینکه ویزا رو با دانشگاه اولی گرفتم، آیا این کار مشکلی داره؟

simani
January 31st, 2016, 05:14 PM

منظور اینه که من با i20 یه دانشگاه اقدام کنم برای سفارت و مثلا ویزا بگیرم، بعد نتیجه یه دانشگاه دیگه که بیاد و تصمیم بگیرم برم دانشگاه جدیده، با توجه به اینکه ویزا رو با دانشگاه اولی گرفتم، آیا این کار مشکلی داره؟

سلام
ملزمه.اینکار رو نمیتونید بکنید و اگر کردید، عواقب خیلی بدی داره. اصلا توی فرودگاه چک میکنن ای 20 رو، سویس نامبر شما عوض میشه و... . تنها راه قانونی که داره این هست که برید به همون دانشگاه که قبول شدید و بعد یک ترم احتمالا اجازه ترنسفر بهتون بدن که توصیه نمیشه.

امیدوارم مفید باشه

smonabav
January 31st, 2016, 09:35 PM

شما میتونید با I20 دانشگاه A ویزا دریافت کنید و وارد امریکا بشید و وقتی در امریکا هستید، از دانشگاه A به دانشگاه B ترنسفر کنید (یعنی SEVIS Code تون رو آپدیت کنید از طریق دانشگاه - که میتونید در تاپیک های مربوطه در این مورد مطالعه بفرمائید)

smonabav
January 31st, 2016, 09:36 PM
سلام
ملزمه.اینکار رو نمیتونید بکنید و اگر کردید، عواقب خیلی بدی داره. اصلا توی فرودگاه چک میکنن ای 20 رو، سویس نامبر شما عوض میشه و... . تنها راه قانونی که داره این هست که برید به همون دانشگاه که قبول شدید و بعد یک ترم احتمالا اجازه ترنسفر بهتون بدن که توصیه نمیشه.

امیدوارم مفید باشه

برای ترنسفر کردن لزوما نباید یک ترم منتظر بمونند و بلافاصله بعد از ورود به امریکا میتونند ترنسفر کنند

zendegisakht
February 1st, 2016, 05:42 PM
بچه ها لطفا پاسخ سوال من بدید واقعا نیازمند راهنماییتونم.من دانشجوی سال 2 ارشدم الان برای فال 2016 پذیرش گرفتم از امریکا بری دکترا با استادمم اونور حرف زدم و گفته نیازی نداره ارشدت تموم کنی من به نظرتوت چیکار کنم انصراف بدم از ارشد میترسم ویزام نیاد و هم ارشد از دست بدم هم ویزار خود این انصراف پوین منفی واسه گرفتن ویزا محسوب نمیشه ؟ایا میتونم انصراف ندم و برم سفارت و اگر ویزا گرفتم بیام انصراف بدم؟لطفا راهنماییم کنید

simani
February 1st, 2016, 11:42 PM
برای ترنسفر کردن لزوما نباید یک ترم منتظر بمونند و بلافاصله بعد از ورود به امریکا میتونند ترنسفر کنند

درسته ولی تا اونجا که من میدونم این ملزم به اجازه دانشگاه هست که اگر دانشگا اجازه نده، شما باید یک ترم بمونید.

smonabav
February 2nd, 2016, 07:03 AM
درسته ولی تا اونجا که من میدونم این ملزم به اجازه دانشگاه هست که اگر دانشگا اجازه نده، شما باید یک ترم بمونید.

در مورد اینکه "ملزم به اجازه دانشگاه هست" اطلاعی ندارم، تنها کاری که دانشگاه مبدا باید انجام بده اینه که اصطلاحا SEVIS دانشجو رو آزاد کنه و دانشگاه مقصد، SEVIS دانشجو رو فعال

fudiwato
February 8th, 2016, 01:56 AM
جای بهتری برای پرسیدن این سوال پیدا نکردم. کسی که یه پذیرش دکترای فول‌فاند از یه دانشگاه خوب (مثلا کلمبیا) تو یه رشته‌ی بی‌خطر (مثلا مردم‌شناسی) داره و سربازی هم معاف پزشکی شده، احتمالِ این‌که برای ویزا به مشکل بخوره خیلی زیاد نیست، درسته؟

hch1370
February 10th, 2016, 10:14 AM
سلام دوستان
بنده هم از آمریکا و هم از کانادا پذیرش دارم. پذیرش کانادا رو با این دید بهش نگاه میکنم که اگه ویزا ی آمریکا رو رد شدم، کانادا رو انتخاب کنم. حال سوالم اینه از اونجایی که واسه ی کانادا الان می تونم برا ویزا اقدام کنم( ولی آمریکا هنوز دیفر نکردن و تا کاراش انجام بشه، وقت میبره) این کار، کار مرسومیه و اقدام واسه ی ویزای کانادا، خللی در فرایند ویزای آمریکا وارد نمیکنه؟یعنی اینکه آیا موازی کاری در اقدام واسه ی ویزا کار درستیه و باعث رد شدن ویزای آمریکا نمیشه؟(چون قبلاً بچه ها تو پست ها میگفتن سفارت آمریکا از اینکه شما کجاها میرین، مطلع هستن)
سپاس

javad1200
February 14th, 2016, 08:47 AM
جای بهتری برای پرسیدن این سوال پیدا نکردم. کسی که یه پذیرش دکترای فول‌فاند از یه دانشگاه خوب (مثلا کلمبیا) تو یه رشته‌ی بی‌خطر (مثلا مردم‌شناسی) داره و سربازی هم معاف پزشکی شده، احتمالِ این‌که برای ویزا به مشکل بخوره خیلی زیاد نیست، درسته؟
رشته بی خطر باشه و سربازی هم نرفته باشی خب قطعا روند گرفتن ویزا و کلیر شدنت را تسهیل میکنه .

javad1200
February 14th, 2016, 08:48 AM
سلام دوستان
بنده هم از آمریکا و هم از کانادا پذیرش دارم. پذیرش کانادا رو با این دید بهش نگاه میکنم که اگه ویزا ی آمریکا رو رد شدم، کانادا رو انتخاب کنم. حال سوالم اینه از اونجایی که واسه ی کانادا الان می تونم برا ویزا اقدام کنم( ولی آمریکا هنوز دیفر نکردن و تا کاراش انجام بشه، وقت میبره) این کار، کار مرسومیه و اقدام واسه ی ویزای کانادا، خللی در فرایند ویزای آمریکا وارد نمیکنه؟یعنی اینکه آیا موازی کاری در اقدام واسه ی ویزا کار درستیه و باعث رد شدن ویزای آمریکا نمیشه؟(چون قبلاً بچه ها تو پست ها میگفتن سفارت آمریکا از اینکه شما کجاها میرین، مطلع هستن)
سپاس
سلام. به نظر من زیاد منطقی نیس که سفارت آمریکا شما را ریجکت کنه "صرفا" به این دلیل که ویزا کانادا را هم اقدام کردید. در هر حال کسی واقعا نمیدونه قطعی. موفق باشی

javad1200
February 14th, 2016, 08:51 AM
بچه ها لطفا پاسخ سوال من بدید واقعا نیازمند راهنماییتونم.من دانشجوی سال 2 ارشدم الان برای فال 2016 پذیرش گرفتم از امریکا بری دکترا با استادمم اونور حرف زدم و گفته نیازی نداره ارشدت تموم کنی من به نظرتوت چیکار کنم انصراف بدم از ارشد میترسم ویزام نیاد و هم ارشد از دست بدم هم ویزار خود این انصراف پوین منفی واسه گرفتن ویزا محسوب نمیشه ؟ایا میتونم انصراف ندم و برم سفارت و اگر ویزا گرفتم بیام انصراف بدم؟لطفا راهنماییم کنید
هر دو را میتونی همزمان پیش ببری. چرا انصراف؟ شما واسه فال هم برید میشه شش ماه دیگه. تلاش کن تا قبلش دفاع کنی. تا اون موقع هم اوضاع ویزات معلوم شده احتمالا. نیازی نیس الان کات کنی ارشدت را که. اکثر کسایی که میان مث شمان دیگه .الان سال دو ارشد . سفارت هم نیاز نیس (مهم نیس واسش) بدونه این چیزا را.

samaneh71133
February 15th, 2016, 09:24 AM
مرسی‌ از جواب. من دفعهٔ پیش زده بودم پدرم هزینه رو پرداخت می‌کنه. این سری اگه بزنم خودم فقط نامه بانکی‌ به اسم خودم باید براشون نشون بدم و میدونید چه مبلغی؟

javad1200
February 15th, 2016, 09:49 AM
مرسی‌ از جواب. من دفعهٔ پیش زده بودم پدرم هزینه رو پرداخت می‌کنه. این سری اگه بزنم خودم فقط نامه بانکی‌ به اسم خودم باید براشون نشون بدم و میدونید چه مبلغی؟
بعید میدونم واسه اون اصلا نامه بانکی ای بخوان. تو فروم مربوط به DS بگرد شاید اطلاعات بیشتر باشه.

Amirhoseinr
February 15th, 2016, 03:02 PM
سلام دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید
من به تازگی کلیر شدم (بعد از ۱۱ ماه) حالا به دلیل مشکلاتی میخوام ۱ سال عقب بندازم رفتنم رو و درخواست دیفر کنم برای سال بعد و بعد برم برای پیکاپ
آیا برای ویزام مشکلی پیش میاد؟

baran_88
February 16th, 2016, 10:14 AM
سلام ببخشید بدون I-20 هم میشه وقت سفارت گرفت بعد صبر کرد تا اون موقع برسه؟
دایی و مادربزرگم گرین کارت دارن ممکنه این برای ویزای من مشکل ایجاد کنه (البته پذبرش من از یه ایالت کاملا دور از محل زندگی اون هاست)؟

Mahla
February 16th, 2016, 02:21 PM
سلام
من يه سوالي داشتم و نميدونم اينجا ميشه اين سوال رو بپرسم. من بين ترم ١٠ روز تعطيل هستم و ويزاي F1 دارم و ويزام مالتي هست. تو April منقضي ميشه ميخواستم بدونم ميتونم براي ويزاي كانادا اقدام كنم و اگر ميشه بايد دعوتنامه داشته باشم يا نه و چه مداركي لازم هست؟ ممنون ميشم جواب بديد.

simani
February 17th, 2016, 11:07 PM
سلام ببخشید بدون I-20 هم میشه وقت سفارت گرفت بعد صبر کرد تا اون موقع برسه؟
دایی و مادربزرگم گرین کارت دارن ممکنه این برای ویزای من مشکل ایجاد کنه (البته پذبرش من از یه ایالت کاملا دور از محل زندگی اون هاست)؟
سلام
بله شما فقط احتیاج به سئیس نامبردارین که میتونید از دانشگاه بگیرید. داشتن گیرین کارت اقوام درجه 1 صد در صد اثر داره ولی شما با انتخاب یه ایالت دیگهتاثیرشو کم کردین.

shke
February 18th, 2016, 04:43 PM
سلام دوستان،
من رشته ی میکروبیولوژی از دانشگاه Ohio State University با فاند کامل پذیرش برای دکترا گرفتم. دو تا سوال دارم:
اول اینکه آیا این رشته جزو رشته های حساس هست؟
دوم اینکه با توجه به شرایطم از کدوم سفارت برای گرفتن ویزا اقدام کنم بهتره؟

Amirhoseinr
February 19th, 2016, 06:04 PM
https://www.ias.edu/campus/vvs/alerts-tech
تا جايي كه من ميدونم و مطابق اين لينك جز رشته هاي حساس هست
فكر نميكنم در اين مورد خيلي متفاوت برخورد كنند سفارتها ولي به تازگي يكي از دوستانم از ارمنستان با رشته ليسانس مهندسي نفت ( براي فوق زمين شناسي اقدام كرده بود) ١ ماهه كلير شد

shke
February 20th, 2016, 12:06 AM
ممنون از جوابتون و مرسی بابت لینک مفید. خودم هم تصمیم گرفتم اگه بتونم وقت بگیرم برم ارمنستان. پس شما هم موافقید؟یه سؤال دیگه اینکه وقتی که به کسی کلیرنس می خوره پاسپورتش می مونه سفارت؟ بعد برای تحویل باید دوباره خودش بره؟ می شه کاری کرد که برام بفرستن و لازم نباشه خودم برم؟ مثلاً دفتر هواپیمایی ها برام بگیرن یا هزینشو بدم DHL کنن ار سفارت؟

sinamm
February 20th, 2016, 03:42 AM
سلام دوستان، من در آمریکا دانشجو هستم و متاسفانه پاسپورتم رو در آمریکا گم کردم و مجبور شدم پاسپورت چدید از دفتر حفاظت منافع بگیرم. ویزای دانشجویی من که single entry هم بود و اعتبارش هم گذشته بود توی پاسپورت قبلیم بود که گم شد و من فقط اسکنشو دارم. من می خوام تابستون از آمریکا خارج بشم و دوباره برای ویزای دانشجویی اپلای کنم. خواستم اگر کسی از دوستان تجربه مشابهی داره اگه میشه با من در میون بذاره چون یه مقدار نگران هستم که این پاسپورت و ویزای گم شده مشکل ساز بشه! ممنونم

simani
February 21st, 2016, 12:27 PM
ممنون از جوابتون و مرسی بابت لینک مفید. خودم هم تصمیم گرفتم اگه بتونم وقت بگیرم برم ارمنستان. پس شما هم موافقید؟یه سؤال دیگه اینکه وقتی که به کسی کلیرنس می خوره پاسپورتش می مونه سفارت؟ بعد برای تحویل باید دوباره خودش بره؟ می شه کاری کرد که برام بفرستن و لازم نباشه خودم برم؟ مثلاً دفتر هواپیمایی ها برام بگیرن یا هزینشو بدم DHL کنن ار سفارت؟
شما فول فاند اگه هستید مشکلی برای سفارتهای مختلف ندارید ولی با توجه به رشته حساس بودن کسایی که از ترکیه ریجکت و بعد از ارمنستان گرفتن ولی این کلی نیست هر سال هر سفارتی به یه چیزی گیر میده در مورد سوال دوم همه که همون پیکاپ هست. شما به یک دفتر هواپیمایی پول میدید و اونا پاس و بقیه چیزا رو میگیرن و بعد برای شما میارن. برای تماس میتونید از شرکت هایی که توی همین فروم تبلیغ میشه استفاده کنید. اگه درجا بگیرید پاس میمونه و در غیر لین صورت باید بعدا فرستاده بشه.

Amirhoseinr
February 24th, 2016, 01:22 PM
خواهش میکنم
اینطور که من متوجه شدم سوالتون مربوط به کسیه که کلیرنس بخوره (مجبور به انتظار برای administrative processing باشه) و نه اینکه کلیر بشه... در اون حالت بعد از مصاحبه یک برگه میدن که یک شماره پرونده داره و بعد اعلام میکنن که باید منتظر باشین و از سایت چک بکنید و پاسپورتتون رو هم همون لحظه بهتون برمیگردونن ..

شما فول فاند اگه هستید مشکلی برای سفارتهای مختلف ندارید ولی با توجه به رشته حساس بودن کسایی که از ترکیه ریجکت و بعد از ارمنستان گرفتن ولی این کلی نیست هر سال هر سفارتی به یه چیزی گیر میده در مورد سوال دوم همه که همون پیکاپ هست. شما به یک دفتر هواپیمایی پول میدید و اونا پاس و بقیه چیزا رو میگیرن و بعد برای شما میارن. برای تماس میتونید از شرکت هایی که توی همین فروم تبلیغ میشه استفاده کنید. اگه درجا بگیرید پاس میمونه و در غیر لین صورت باید بعدا فرستاده بشه.

parvasi
February 25th, 2016, 09:43 AM
دوستان عزیز سلام
من و شوهرم هر دو فوق لیسانس مهندسی صنایع هستیم همسرم 35 سالشه و من 32 سالمه. هر دو برای فوق لیسانس MBA از دانشگاه در آمریکا اقدام کردیم و به هر دو نفر ما پذیرش برای ترم Summer داده شده است. از طرفی دیگه برادرم در آمریکا شهر هیوستن زندگی میکنه ویزای دانشجویی داره و 4 سالی هست که اونجاست. من و شوهرم برای تعطیلات عید ویزای توریستی آمریکا را گرفتیم و آخر اسفند میخواهیم برویم آمریکا. حال سوال من در مورد ویزا است ؟
1-اگر از مسافرت آمریکا 20 فروردین برگردم و بعد من و شوهرم وقت سفارت برای ویزای دانشجویی بگیریم احتمال گرفتن ویزا F1 برای هر دو نفرمان با توجه به سنمان و Master وجود خواهد داشت به طوریکه به شروع ترم 15 خرداد برسیم؟
2-آیا برای گرفتن ویزا بهتر است من و شوهرم هر دو برای ویزای دانشجویی اقدام کنیم یا ایشون درخواست F1 بده و من درخواست F2 بدهم بهتر است ؟
3- با توجه به اینکه از دانشگاه پذیرش دارم اما بخواهم از طریق I20 شوهرم برای ویزای F2 اقدام کنم در سفارت مشکلی پیش نمی آید ؟
4-بعضی ها نظر میدهند که میتوانیم از سفر برنگردیم و در آمریکا درخواست تغییر ویزا به ویزای دانشجویی را بدهیم آیا این روش بهتر است یا اینکه برگردیم و از سفارت دوباره درخواست ویزای F1 اقدام کنیم؟

بر این اساس بسیار گیج شده ام ممنون میشوم کسی مرا راهنمایی کند.
با سپاس

Amirhoseinr
February 27th, 2016, 02:53 PM
سلام
1-رشته خیلی خوبی انتخاب کردین که معمولا کلیرنس هم نداره ولی احتمال گرفتن ویزاتون به شانس و شرایطتون بستگی داره مثلا نداشتن فاند یا داشتن فامیل درجه 1 در همون ایالت نکته منفی حساب میشه
2-اگر هر دو به صورت جداگانه اقدام کنید هر کدوم شانس جداگانه برای گرفتن ویزا دارید و ممکنه یک نفر بگیره و دیگری نگیره
3-تا وقتی که هزینه سویس خودتون رو پرداخت نکردین سفارت آماری از این نداره کا آیا شما پذیرش داری یا خیر
4- طبق فرمایشات دوستان: این روش خوبیه ولی دردسر های خاص خودش رو هم داره.. حدود 3-4 ماه و حتی گاهی بیشتر طول میکشه و شما قبل از منقضی شدن مهلت ویزای B2 باید اقدام کنید... تا وقتی‌ که تقاضای شما تأیید نشده، نمیتونید کارتون رو شروع کنید. تا زمانی‌ که تقاضای شما pending هست، کسی‌ شما رو مجبور نمیکنه که از آمریکا خارج بشید و به محض اینکه تقاضای شما تایید شد، می‌تونید کارتون رو شروع کنید و اون مدتی‌ هم که از انقضای B2 status شما گذشته (در صورتی که در مهلت مجاز تقاضای change of status کرده باشید) هیچ مشکلی‌ براتون ایجاد نمیکنه. ولی‌ اگه تقاضای شما رد بشه، باید به محض دریافت notice of action (یعنی‌ همون نامه رسمی‌ که به شما نتیجه رد شدن تقاضاتون رو اطلاع میدن) آمریکا رو ترک کنید و هیچ grace period هم نداره. و اگه بلافاصله آمریکا رو ترک نکنید، بسته به اینکه چقدر دیرتر از زمان دریافت اون notice of action خارج شده باشید، ممکنه با عواقب سنگین از جمله منع از ورود مجدد به آمریکا مواجه بشید.

در مورد تبدیل ویزا این قسمت رو بخونید:
http://www.applyabroad.org/forum/archive/index.php/t-1651.html

دوستان عزیز سلام
من و شوهرم هر دو فوق لیسانس مهندسی صنایع هستیم همسرم 35 سالشه و من 32 سالمه. هر دو برای فوق لیسانس MBA از دانشگاه در آمریکا اقدام کردیم و به هر دو نفر ما پذیرش برای ترم Summer داده شده است. از طرفی دیگه برادرم در آمریکا شهر هیوستن زندگی میکنه ویزای دانشجویی داره و 4 سالی هست که اونجاست. من و شوهرم برای تعطیلات عید ویزای توریستی آمریکا را گرفتیم و آخر اسفند میخواهیم برویم آمریکا. حال سوال من در مورد ویزا است ؟
1-اگر از مسافرت آمریکا 20 فروردین برگردم و بعد من و شوهرم وقت سفارت برای ویزای دانشجویی بگیریم احتمال گرفتن ویزا F1 برای هر دو نفرمان با توجه به سنمان و Master وجود خواهد داشت به طوریکه به شروع ترم 15 خرداد برسیم؟
2-آیا برای گرفتن ویزا بهتر است من و شوهرم هر دو برای ویزای دانشجویی اقدام کنیم یا ایشون درخواست F1 بده و من درخواست F2 بدهم بهتر است ؟
3- با توجه به اینکه از دانشگاه پذیرش دارم اما بخواهم از طریق I20 شوهرم برای ویزای F2 اقدام کنم در سفارت مشکلی پیش نمی آید ؟
4-بعضی ها نظر میدهند که میتوانیم از سفر برنگردیم و در آمریکا درخواست تغییر ویزا به ویزای دانشجویی را بدهیم آیا این روش بهتر است یا اینکه برگردیم و از سفارت دوباره درخواست ویزای F1 اقدام کنیم؟

بر این اساس بسیار گیج شده ام ممنون میشوم کسی مرا راهنمایی کند.
با سپاس

nhzgroup
March 4th, 2016, 01:18 PM
با سلام دوستان

آیا اقدام کردن برای مصاحبه در حالی که 5 ماه (150 روز ) به شروع کلاس ها مونده تاثیری در گرفتن ویزا داره ؟آیا اگر مشکلی نباشه 120 روز ویزا صادر میشه؟ لطفا فقط اگر تجربه مشابه ای دارید پاسخ بدید . از زدن حدث و گمان خودداری بفرمایید
ممنون

atiye62
March 7th, 2016, 01:02 PM
سلام دوستان. من برای دکترای شیمی از یه دانشگاه پذیرش فول فاند گرفتم. من ایران دانشجوی دکتری هستم و سال گذشته هم رفتم آمریکا به عنوان دانشجوی دکترا و الان نمیتونم دکترامو پنهون کنم. کسی شرایط مشابه داشته؟ ممنون میشم اگه نظری دارین بگین که من چیکار کنم که سفارت به دکترای ایرانم خیلی گیر ندن و حساسیتشون کم شه؟ واقعا نگرانم و ممنون میشم کمک کنید

rezamirosanlo
March 9th, 2016, 02:07 PM
سلام دوستان،
ممنون میشم مشورتی به من بدید،
من سال قبل مقاله ام تو کنفرانس اکسپت شد که کنفرانس امریکا بود. من اقدام کردم از آنکارا برای B و متاسفانه ریجکت شدم به دلیل عدم وابستگی اجتماعی یا همون سوشال تای. الان من پذیرش فول فاند از چند دانشگاه دارم و سوال من این هست که آیا مشکلی ایجاد میشه؟ اینکه کدوم سفارت را انتخاب کنم به نظرتون؟
ممنونم

hamed1908
March 9th, 2016, 03:24 PM
دوستان عزیز سلام
آیا طبق تجربه به دست اومده تو این سالها، رشته های خاصی هستن که معمولا احتیاجی به کلیر نداشته باشن
مثلا من دکتری شهرسازی (برنامه ریزی و طراحی شهری) پذیرش گرفتم و موضوع کارم هم خیلی به هنر مربوطه (شهر و سینما) البته نمیدونم برای ویزا به موضوع تز پیشنهادی هم دقت میکنن یا نه چون این تو SOP من بهش تاکید شده

حالا کسانی که تجربه دارن میتونن بگن این زمینه کاری من احتیاج به کلیر داره یا نه؟ چون بحث زمان برای من خیلی مهمه و نمیخوام یک کشور دیگه که فول فاند شدم از دست بدم

smonabav
March 9th, 2016, 08:56 PM
دوستان عزیز سلام
آیا طبق تجربه به دست اومده تو این سالها، رشته های خاصی هستن که معمولا احتیاجی به کلیر نداشته باشن
مثلا من دکتری شهرسازی (برنامه ریزی و طراحی شهری) پذیرش گرفتم و موضوع کارم هم خیلی به هنر مربوطه (شهر و سینما) البته نمیدونم برای ویزا به موضوع تز پیشنهادی هم دقت میکنن یا نه چون این تو SOP من بهش تاکید شده

حالا کسانی که تجربه دارن میتونن بگن این زمینه کاری من احتیاج به کلیر داره یا نه؟ چون بحث زمان برای من خیلی مهمه و نمیخوام یک کشور دیگه که فول فاند شدم از دست بدم

دوست من، کسی با قطعیت نمیتونه به شما بگه این موضوع رو! به عنوان مثال اسم رشته ای که در i20 من ذکر شده Forestry یا همون جنگلداری ست، ولی من 51 روز در کلیرنس بودم! (البته من دوران سربازی رو به صورت سرباز معلم گذروندم) ولی از طرف دیگه دوستانی رو دیدم که رشته عمران بودند (سربازی نداشتند - معافیت تحصیلی یا کفالت و...) و در جا ویزا گرفتند. یعنی بنظرم اون عامل سربازی هم میتونه بسیار تاثیرگذار باشه.

mehrdad782001
March 10th, 2016, 01:27 AM
دوستان عزیز سلام

رشته یکی از عوامل موثر در کلیرنس است, ولی همه ماجرا نیست و مثلا رشته من علوم سیاسی بود و سربازی هم نداشتم کار دولتی هم نداشتم 50 روز طول کشید تا کلیر بشوم....شاید سن و جنسیتهم تاثیرگذار باشد

univers_m
March 10th, 2016, 01:15 PM
سلام دوستان عزیزم
من برای مقطع دکتری پذیرش دارم. با دانشگاه صحبت کردم و گویا به صورت معمول ماه می I20 رو حاضر میکنند. به نظرتون اون موقع وقت سفارت ها پر نشده؟؟ کلا واسه پاییز 2016 تو چه ماهی I20 حاضر باشه که بشه واسه یه زمان مناسب وقت سفارت گرفت؟ تا I20 حاضر نشه هم نمیشه وقت گرفت درست میگم؟

ممنون

hamed1908
March 10th, 2016, 04:13 PM
سلام
دوستان اگر من بخوام برای خودم و همسرم فرم DS پر کنم علاوه بر عکس خودم به عکس همسرم هم نیاز دارم؟
اگر بله عکس باحجاب که اشکالی نداره؟ البته در سایت خودشون خوندم که اشکالی نداره ولی از گوشه کنار شنیدم که مثلا باید گوش ها معلوم باشه (!!!) و از این چیزها

smonabav
March 10th, 2016, 06:12 PM
سلام
دوستان اگر من بخوام برای خودم و همسرم فرم DS پر کنم علاوه بر عکس خودم به عکس همسرم هم نیاز دارم؟
اگر بله عکس باحجاب که اشکالی نداره؟ البته در سایت خودشون خوندم که اشکالی نداره ولی از گوشه کنار شنیدم که مثلا باید گوش ها معلوم باشه (!!!) و از این چیزها

بله
اگر بله عکس باحجاب که اشکالی نداره؟
خیر، همین که کل صورت مشخص باشه کفایت میکنه، مثل همون عکسی که برای پاسپورت میگیرید

digitalsnake
March 11th, 2016, 01:53 PM
آیا نوشتن نامه از طرف استاد برای سفارت یه مسئله عمومی هست یا فقط برای دانشجوهای ایرانی و رشته های خاصی هست؟ به نظر شما باید این بحث مربوط به نوشتن نامه به سفارت رو با استاد مطرح کرد یا خود اساتید در جریان هستند؟

involvement
March 11th, 2016, 02:04 PM
آیا نوشتن نامه از طرف استاد برای سفارت یه مسئله عمومی هست یا فقط برای دانشجوهای ایرانی و رشته های خاصی هست؟ به نظر شما باید این بحث مربوط به نوشتن نامه به سفارت رو با استاد مطرح کرد یا خود اساتید در جریان هستند؟
اصلا جزو ملزمات نیست اون یک امتیاز مربوط میشه که اگر بتونید نظر استاد رو جلب کنید که به شما حتما نیاز داره برای RA بودنش
و اکثرا بدون این نامه هم موفق بودند
از این نامه مهم تر Research Plan هست که جزو ملزومات به نظر من

smonabav
March 11th, 2016, 06:30 PM
اصلا جزو ملزمات نیست اون یک امتیاز مربوط میشه که اگر بتونید نظر استاد رو جلب کنید که به شما حتما نیاز داره برای RA بودنش
و اکثرا بدون این نامه هم موفق بودند
از این نامه مهم تر Research Plan هست که جزو ملزومات به نظر من

تا جایی که من متوجه شدم، منظور ایشون از "نامه" هم همون research plan بود.

بنظرم شما میتونید به استاد بگید و ازش بخواهید که برای شما research plan بنویسه. به عنوان مثال من خودم از استادم خواستم برام rp بنویسه، گفت نمیدونم چی هست، منم براش یک template فرستادم و ایشون طبق اون template و با توجه به پروژه ای که من روش کار میکنم، rp رو تغییر دادند

involvement
March 12th, 2016, 03:44 PM
تا جایی که من متوجه شدم، منظور ایشون از "نامه" هم همون research plan بود.

خیر دوست عزیز
یکی نیست

بنظرم شما میتونید به استاد بگید و ازش بخواهید که برای شما research plan بنویسه. به عنوان مثال من خودم از استادم خواستم برام rp بنویسه، گفت نمیدونم چی هست، منم براش یک template فرستادم و ایشون طبق اون template و با توجه به پروژه ای که من روش کار میکنم، rp رو تغییر دادند

دقیقا مراتب همینه که گفتید
اول درخواست اگر استاد نمیدونست research plan چیست(واقعا کسی که نمیدونه این چیه بهتر باهاش کار نکنید)
سپس template میشه ارائه کنید

smonabav
March 12th, 2016, 09:47 PM
خیر دوست عزیز
یکی نیست

پس این "نامه" جدیدا اضافه شده؟

hamed2002a
March 13th, 2016, 07:32 AM
سلام دوستان

من الان ترم اول دانشجوی دکتری مکانیک در استرالیا هستم و الان نتایج اپلای دو تا دانشگاه بوفالو و آریزونا برام اومده. آیا اگر من از استرالیا درخواست ویزا بدم و بگم که اینجا دانشجوی دکتری هستم اما میخوام ول کنم و برم آمریکا برای ویزا گرفتنم بد میشه؟
ممنون از راهنمایی هاتون

farshid2370
March 13th, 2016, 09:11 AM
با سلام و وقت بخیر . بنده در حال اتمام پایان نامه ارشد خود هستم و قصد تعریف پروژه های کسری خدمت را دارم . اولین پروژه کسری خدمت خود را در روند قرار داده ام . قصد apply کردن و گرفتن فاند از امریکا برای مقطع دکتری را نیز دارم . حال سوال بنده این است که آیا گرفتن کسری از بنیاد نخبگان نیروهای مسلح روند گرفتن فاند و تحصیل در خارج از کشور را دچار مشکل میکند؟ منظورم این است که کسانی که این دسته از کسری خدمت را دارند هنگام اخذ پذیرش و گرفتن ویزای امریکا دچار مشکل میشوند یا خیر ؟ خیلی خیلی ممنون میشم که پاسخی منطقی و بر اساس تجربه به من بدید . با سپاس فروان از شما دوستان گرامی .

iman_d
March 14th, 2016, 05:38 PM
سلام به همگی ...می خواستم ببینم میشه با یک I 20 وقت سفارت گرفت و با یکی دیگه رفت سفارت برا مصاحبه؟؟یعنی چک میکنن یا نه؟

h73_mah73
March 16th, 2016, 07:46 AM
سلام دوستان

آیا کسی تمپلیت موفقی برای نامه عدم د.س.ت.ر.س.ی به ت.ک.ن.و.ل.و.ژ.ی. و ا.ط.ل.ا.ع.ا.ت داره؟ آیا این نامه باید به صورت جدا تهیه بشه و یا اینکه استاد آخر ریسرچ پلن تو یک جمله بنویسه کافیه؟

ممنون می شم کمک کنین. مرسی

simani
March 16th, 2016, 11:53 AM
سلام به همگی ...می خواستم ببینم میشه با یک I 20 وقت سفارت گرفت و با یکی دیگه رفت سفارت برا مصاحبه؟؟یعنی چک میکنن یا نه؟
salam
You cannot do .One of their duties is checking your I-20 form.

simani
March 16th, 2016, 11:56 AM
سلام دوستان

من الان ترم اول دانشجوی دکتری مکانیک در استرالیا هستم و الان نتایج اپلای دو تا دانشگاه بوفالو و آریزونا برام اومده. آیا اگر من از استرالیا درخواست ویزا بدم و بگم که اینجا دانشجوی دکتری هستم اما میخوام ول کنم و برم آمریکا برای ویزا گرفتنم بد میشه؟
ممنون از راهنمایی هاتون
Definitely.
It is so important for them and you should have a rational reason for that

h_a_n
March 16th, 2016, 04:27 PM
سلام
من یک سوال داشتم. من و نامزدم هر دو برای phd اقدام کردیم و خوشبختانه هر دو از یک دانشگاه موفق شدیم که پذیرش بگیریم.
از دوستانمان که سوال می کنیم. بعضی از دوستان بر این باورند که بهتر است ما ازدواج نکنیم ویزا بگیریم و بعد از آن عقد کنیم. عده ی دیگری معتقدند که بهتره که عقد کنیم و با این شرایط برای ویزا اقدام کنیم.
خواستم بپرسم کسی از دوستان هستند که در رابطه با این موضوع مارو راهنمایی کنند.

ممنون از شما

smonabav
March 16th, 2016, 06:28 PM
سلام دوستان

ممنون از راهنمایی هاتون

احتمالا افسر از شما سوال کنه، حالا که اینجا داری دکتری میخونی، چرا میخوای برای دکتری بری امریکا... میتونید پاسخ بدید که علاقمند هستید در دانشگاه بهتری تحصیلات تون رو ادامه بدید (یا دلایلی از این دست ذکر کنید)

ehsan66
March 16th, 2016, 07:12 PM
سلام دوستان

آیا کسی تمپلیت موفقی برای نامه عدم د.س.ت.ر.س.ی به ت.ک.ن.و.ل.و.ژ.ی. و ا.ط.ل.ا.ع.ا.ت داره؟ آیا این نامه باید به صورت جدا تهیه بشه و یا اینکه استاد آخر ریسرچ پلن تو یک جمله بنویسه کافیه؟

من نامه جدا گرفتم؛ ولی میشناسم چند نفر رو که آخر همون RP نوشتن؛ فرقی نمیکنه؛ وقتی آفیسر پرسید بگید این قسمت مربوط به دسترسی اضافه شده؛

از این تمپلیت میتونین استفاده کنید:

This letter is written to declare technology access for Mr./Mrs. *** who has been admitted to the Ph.D. program in *** department at ***. Researches in our department are published in open, peer-reviewed journals, and we do not conduct researches that are classified or confidential. Consequently, Mr./Mrs. *** will not have access to any form of confidential and restricted information or technology that is subject to licensing requirements under the export control regulations. All the researches that will be undertaken by him/her will be fundamental ones which would be publicly available and shall be conducted openly and without prohibitions or restrictions to the publication and dissemination of the results of academic, scholarly and research activities.

موفق باشید

involvement
March 16th, 2016, 10:36 PM
سلام دوستان

آخر RP حتما اظافه کنید، چون شک بر انگیز میشه

rambode
March 16th, 2016, 11:50 PM
سلام به همه دوستان عزیز و گرامی.
یه سوال بسیار مهم داشیم که ممنون میشم اگه لطف کنین و پاسخ بدین. من در حال حاضر مشغول تحصیل در مقطع فوق لیسانس در آلمان هستم و لیسانس رو ایران بودم. پذیرش فول فاند دایرکت phd از چند دانشگاه در آمریکا آوردم و می خوام نیمه کاره مستر رو بیخیال شم برم phd امریکا. با توجه به این وضعیت چند تا سوال داشتم . ممنون میشم اگه لطف کنین پاسخ بدیدن.

1. آیا امکانش هست در آلمان برای ویزا اقدام کنم یا باید به دبی وآنکارا و ... برم؟
2. شانس ویزا باتوجه به انچه شرح دادم و اینکه برادرم سال گذشته به آمریکا برای تحصیل رفت و اینکه 2 تا از عمه هام بیش از سی سال اونجا هستن کم میشه یا خیر. پیشاپیش از لطف شما سپاس گزارم.

simani
March 18th, 2016, 10:57 AM
سلام
بهتره شما برگردید و برید سفارت ترکیه که با کیس های ایرانی اشنا هست. بودن کسایی که شرایط شما را داشتن(منظور دانشگاه فوقشون خارج از ایران بودن) رفتن سفارت و در نهایت رد شدن.من خاطرم هست از آلمان داشتیم از اردن هم داشتیم و.... در مورد خانوادتون که امریکا هستن، بودن کسایی با شرایط شما که مثل آب خوردن ویزا گرفتن و بودن کسایی که متاسفانه رد شدن. ویزا فقط به اینا نیست به رشته شما و... هم بستگی داره. بهترین کاری که میشه کرد این هست که به ایالتی برید که فامیلاتون اونجا اقامت ندارن حالا برادر شما تا عمه هاتون.

h73_mah73
March 18th, 2016, 05:24 PM
با سلام و تشکر از دوستان بابت پاسخ های کامل و کافی

استاد من منبع فاند رو P.r.o.v.o.s.t. O.f.f.i.c.e معرفی کرده. آیا کسی در مورد این قبیل فاند ها اطلاعی داره؟ آیا برای این فاند ها باید مجوز خاصی داشته باشیم؟

آیا این نوع فاند لیسانس خاصی نیاز داره؟

به عبارت بهتر اگه تو آرپی استاد بگه منبع فاند اینه و هیچ محدودیتی برای دانشجویی که ازش استفاده می کنه نداره , و دانشجویان خارجی مجازند که ازش استفاده کنن کافیه؟

با تشکر

kamaladdin
March 19th, 2016, 08:52 PM
با سلام:

من فرانسه (پاریس) هستم و از امریکا واسه PhD ادمیشن دارم. می خواستم بدونم که از سفارت امریکا در پاریس بهتر هست اقدام کنم یا سفارت های امریکا در کشور های دیگر؟

با تشکر

amir_soil
March 20th, 2016, 03:55 PM
با سلام:

من فرانسه (پاریس) هستم و از امریکا واسه PhD ادمیشن دارم. می خواستم بدونم که از سفارت امریکا در پاریس بهتر هست اقدام کنم یا سفارت های امریکا در کشور های دیگر؟

با تشکر

سلام
من تا به امروز نشنیدم کسی از سفارت آمریکا در پاریس اقدام کنه. البته قطعا کسانی بودند ولی تو این فروم چیزی ننوشتند. اما طبیعتا این کار ریسک زیادی داره و به قول معروف بگیر نگیر داره. ممکنه در جا بگیرید و یا در جا ریجکت بشید چون اینها با کیسهای ایران آشنا نیستند. ولی توصیه من اینه که برید یکی از سه سفارتی که ایرانی ها را میشناسند دیگه اینطوری روزه شک دار هم نمیگیرید.

kamaladdin
March 20th, 2016, 04:24 PM
سلام
من تا به امروز نشنیدم کسی از سفارت آمریکا در پاریس اقدام کنه. البته قطعا کسانی بودند ولی تو این فروم چیزی ننوشتند. اما طبیعتا این کار ریسک زیادی داره و به قول معروف بگیر نگیر داره. ممکنه در جا بگیرید و یا در جا ریجکت بشید چون اینها با کیسهای ایران آشنا نیستند. ولی توصیه من اینه که برید یکی از سه سفارتی که ایرانی ها را میشناسند دیگه اینطوری روزه شک دار هم نمیگیرید.
ممنون از راهنماییتون. سال نوتون هم مبارک باشه. پس شما توصیه میکنین که بهتره از ارمنستان ترکیه اقدام کنم؟ اگر از پاریس ریجکت بشم میتونم که دوباره اقدام کنم؟

javad1200
March 20th, 2016, 08:39 PM
سلام
سلام. دوست عزیز شما میگید تا الان کسی را ندیدید از سقارت آمریکا تو پاریس اقدام کنه ولی از طرفی میگید امکان داره درجا از اونجا ویزا بگیرن یا در جا ریجکت شن! منبع و دلیل این حرفتون چیه ؟ :) (البته سفارتهای واقع تو ترکمنستان و آذربایجان هم آشنایی کافی با کیسهای ایرانی دارن.) مرسی.

amir_soil
March 21st, 2016, 02:07 PM
سلام. دوست عزیز شما میگید تا الان کسی را ندیدید از سقارت آمریکا تو پاریس اقدام کنه ولی از طرفی میگید امکان داره درجا از اونجا ویزا بگیرن یا در جا ریجکت شن! منبع و دلیل این حرفتون چیه ؟ :) (البته سفارتهای واقع تو ترکمنستان و آذربایجان هم آشنایی کافی با کیسهای ایرانی دارن.) مرسی.

سلام بر شما.

دوست عزیز معمولا اینکه کسی درجا ریجکت بشه خب کم اتفاق می افته ( البته این اواخر 214 خیلی زیاد شده) اما اینکه یه نفر درجا ویزا بگیره احتمالش کمتره. معمولا در سفارت هایی که با اپلیکنتهای ایرانی آشنایی ندارند احتمال وقوع اتفاقات عحیب بیشتر از سفارتهایی که با ایرانی ها آشنایی دارند. من به ایشان توصیه کردم برای اینکه احتمال وقوع اتفاقات عجیب (چه خوب و چه بد) کاهش پیدا کنه، ایشان در سفارت های سه تا کشور همسایه مصاحبه بدهند. البته ترکمنستان و آذربایجان هم خوبه اما من به شخصه سه سفارت دوبی، ایروان و آنکارا را توصیه میکتم

amir_soil
March 21st, 2016, 02:16 PM
ممنون از راهنماییتون. سال نوتون هم مبارک باشه. پس شما توصیه میکنین که بهتره از ارمنستان ترکیه اقدام کنم؟ اگر از پاریس ریجکت بشم میتونم که دوباره اقدام کنم؟

خواهش میکنم. من بین سه تا سفارت، دوبی را انتخاب کردم اما شما در انتخاب سفارت آزاد هستید. اگر خدای نکرده از سفارت پاریس ریجکت بشید به این معنا نیست که نمیتونید ویزا بگیرید، فقط شانس ویزا گرفتنتون یه مقدار کم میشه.

FN69
March 28th, 2016, 06:31 PM
دوستان سلااااااااام. یکی به دادم برسه. کدوم سفارت کمتر به سوشال تای گیر میده؟ من برادرم آمریکاس از شانسم یه ماهی هست اومده تو همون شهری که من از یکی از دانشگاه هاش پذیرش گرفتم. میترسم دردسر بشه برام. راهنمایی کنید از کدوم سفارت وقت بگیرم.

h73_mah73
March 28th, 2016, 11:43 PM
سلام دوستان

برای مصاحبه بار دوم اگه بگیم هم چنان سر کار قبلی می رویم بهتره یا اینکه بگیم مثلا یکی دو هفته بعد مصاحبه اول برای انجام مقدمات سفر کار رو رها کردیم و در حال حاضر هم بی کار هستیم؟ آیا بار دوم س.و.ش.ی.ا.ل ت.ا.ی به اندازه بار اول مهمه؟

آیا به جای اینکه بگیم بعد تحصیل بر می گردیم کشور خودمون بهتر نیست که بگیم قصد داریم بریم فلان کشور مثلا چون رشته ما اونجا تازه است و کلی بازار کار برای فارغ التحصیلان این رشته داره؟ و خیلی از دوستامون هم رفتن اونجا؟

با تشکر و سپاس فراوان

ehsan66
March 28th, 2016, 11:58 PM
سلام دوستان

برای مصاحبه بار دوم اگه بگیم هم چنان سر کار قبلی می رویم بهتره یا اینکه بگیم مثلا یکی دو هفته بعد مصاحبه اول برای انجام مقدمات سفر کار رو رها کردیم و در حال حاضر هم بی کار هستیم؟ آیا بار دوم س.و.ش.ی.ا.ل ت.ا.ی به اندازه بار اول مهمه؟

آیا به جای اینکه بگیم بعد تحصیل بر می گردیم کشور خودمون بهتر نیست که بگیم قصد داریم بریم فلان کشور مثلا چون رشته ما اونجا تازه است و کلی بازار کار برای فارغ التحصیلان این رشته داره؟ و خیلی از دوستامون هم رفتن اونجا؟

با تشکر و سپاس فراوان

سلام

راجع به سوال دوم، فکر کنم این اصلا جواب خوبی نیست که بگید یه کشور دیگه میخواید برید بعد از تحصیل؛
چه اشکالی داره بگید برمیگردم ایران که میخواید اینجوری جواب بدین؟

imanprs
March 29th, 2016, 01:13 AM
سلام دوستان

با تشکر و سپاس فراوان

پذیرفتن این که شما قصد دارید به وطن خودتون و پیش خانواده و اقوام خودتون برگردید خیلی ساده‌تر از اینه که بخواید برید به یک کشور سوم چون بازار کار خوبی داره و دوستاتون رفتن. اگه تو اولی موفق نباشید توی دومی خیلی بعیده که موفق بشید. ضمن این که چنین ادعایی خودش اعتراف به اینه که قصد بازگشت به کشور خودتون رو ندارید و به دنبال «بازار کار» برای رشته‌تون هستید و بنابراین اگر طی تحصیل ببینید آمریکا هم بازار کار خوبی داره خواهید موند!
اصلاً توصیه نمی‌شه چنین رویکردی.

farnik2016
March 29th, 2016, 12:28 PM
با سلام:

با تشکر

من در اروپا مصاحبه رفتم و هیچ مشکلی نبود ، حس کردم بشون گفتن همه ایرانی هایی که اینجا مراجعه میکنن این مدارک ازشون بگیرید و بفرستیدشون به پروسه کلیرنس که دیگه با سفارت نیست . با این حال بیشتر تحقیق کنید

mehdibehboodi
March 30th, 2016, 03:24 PM
فکر میکنم سوالم جزو موارد خاص باشه. سال قبل از ایروان درخواست ویزا دادم، هنوز کلیر نشدم. الان از یه دانشگاه دیگه ادمیشن گرفتم و میخوام دوباره برم مصاحبه. الان قبلی رو نمیشه کنسل کرد؟ چجوریاست؟ کسی چنین موردی داشته تا حالا؟

negro4727
March 30th, 2016, 04:22 PM
فکر میکنم سوالم جزو موارد خاص باشه. سال قبل از ایروان درخواست ویزا دادم، هنوز کلیر نشدم. الان از یه دانشگاه دیگه ادمیشن گرفتم و میخوام دوباره برم مصاحبه. الان قبلی رو نمیشه کنسل کرد؟ چجوریاست؟ کسی چنین موردی داشته تا حالا؟

سلام. قربان میشه بگید چی شده که انقد طول کشیده ؟
خودتون چیزی حدث می زنید ؟

smonabav
March 30th, 2016, 07:23 PM

وقتی شما یکبار درخواست ویزا دادید، تا وضعیت اون ویزا معلوم نشه (پذیرش/رد) نمیتونید دوباره برای ویزا درخواست بدید، در مورد کنسل کردن (و امکانش) اطلاعی ندارم

q26
March 31st, 2016, 02:12 PM
سلام دوستان.یه سوال خیلی فوری اگر خواهر و برادری با هم برای مقطع مستر معماری از دو دانشگاه مختلف پذیرش داشته باشن،این مسئله که هر دو همزمان باید وارد امریکا بشن میتونه رو نتیجه مصاحبه اثر منفی بذاره؟

Jack_applicant
April 1st, 2016, 05:45 PM
سلام دوستان. من پذیرش از آمریکا و کانادا دارم. اگر همزمان برای ویزای هردوتاش اقدام کنم و مثلا بعد برای هردو ویزا بگیرم و بعد کانادا رو برم و آمریکا رو نرم آیا در آینده برای ویزای آمریکا برام مشکلی پیش می اد و ضمنا در همین حین گرفتن ویزا اگه بفهمند که برای هر دو دارم اقدام می کنم برام مشکلی پیش میاد؟

mammadhj
April 1st, 2016, 11:40 PM
سلام به همه من تازه عضو شدم تاپيك نميشه زد مثل اينكه
يه سوال داشتم من ١٦ سالمه الان ساله ديگه نميتونم از كشور خارج شم يه پرسو جو كردم مثل اينكه سريع ترين راه براي من ويزايه ي تحصيلي هست ولي نميدونم از كجا بايد شروع كنم يه مدرسه هم دوستم بهم معرفي كرده ميگه خوبه اگه راهنمايي كنين دوستان ممنون ميشم

hamzeh009
April 2nd, 2016, 01:41 PM
سلام به دوستان من سوالم خیلی مهمه و شرایطم بدوجوری گیر این قضیه هست .
من دکتری دارم و از طریق نخبگان پایان خدمت گرفتم و با توجه به اینکه دکتری دارم میشم ستوان یک.
من با مدرک ارشد خودم دارم اپلای می کنم و نمی خوام بگم که اصلا دکتری دارم. سوال اینه که روی کارت نوشته پایان خدمت ستوان یک اونها متوجه می شن؟ که دکتری دارم؟ و اینکه اگه بگم من دکتری دارم ولی می خوام دوباره دکتری بخونم می گن حتما مدرک دکتری رو هم باید نشون بدی یا نه؟ ممنون میشم خیلی فوری و مهم هست بچه ها

Changer
April 2nd, 2016, 05:36 PM
سلام
من پارسال از دانشگاه Carnegie Mellon برای دکتری معماری پذیرش گرفتم ولی متاسفانه 3 بار ریجکت شدم ( بار اول به خاطر شغل پدرم که تو زمینه ی انرژی کار میکنه وا بار 2 و 3 بند 214 ب) . امسال ازدواج کردم و هم من و هم خانومم هر دو پذیرشمونو دیفر کردیم . خانومم از دانشگاه میشیگان برای یه دوره ی کارشناسی ارشد معماری 10 ماه پذیرش گرفته و کارشناسی ارشد دوم میشه . البته پارسال خانومم ویزاش کلیر شد ولی چون دیر شد به کلاسا نرسید. کسی پیشنهادی داره که امسال کمی شانس داشته باشیم ویزا بگیریم؟

javad1200
April 3rd, 2016, 01:29 AM
سلام دوستان.یه سوال خیلی فوری اگر خواهر و برادری با هم برای مقطع مستر معماری از دو دانشگاه مختلف پذیرش داشته باشن،این مسئله که هر دو همزمان باید وارد امریکا بشن میتونه رو نتیجه مصاحبه اثر منفی بذاره؟
سلام. نظر شحصی من اینه که نه. موفق باشید هر دو

javad1200
April 3rd, 2016, 01:34 AM
سلام به دوستان من سوالم خیلی مهمه و شرایطم بدوجوری گیر این قضیه هست .
من دکتری دارم و از طریق نخبگان پایان خدمت گرفتم و با توجه به اینکه دکتری دارم میشم ستوان یک.
من با مدرک ارشد خودم دارم اپلای می کنم و نمی خوام بگم که اصلا دکتری دارم. سوال اینه که روی کارت نوشته پایان خدمت ستوان یک اونها متوجه می شن؟ که دکتری دارم؟ و اینکه اگه بگم من دکتری دارم ولی می خوام دوباره دکتری بخونم می گن حتما مدرک دکتری رو هم باید نشون بدی یا نه؟ ممنون میشم خیلی فوری و مهم هست بچه ها
سلام. این قانونها که روز به روز عوض میشه. ستوان و سرجوخه و اینا را . فکر نکنم در جریان باشن.خود نظام وظیفه هم شاید در جریان نباشه هنوز ! کلا واسه سفات مهم نیس این درجه . مهم اینه که کجا خدمت کردید. دلیلی نداره بگی دکترا داری و نمیتونن بفهمن داری دکترای میخونی اگه تو اینترنت نشه در اورد این اطلاعات را البته . دیگه نباید کلا ضد و نقیض باشی و حرف بزنی . DS و مصاحبه و تو همه فرمها و جاها کلا یه جور باش و هماهنگ. فک نکنم صادق هم باشی تو این مورد , اصلا مشکلی پیش بیاد از دید من. موفق باشی

javad1200
April 3rd, 2016, 01:38 AM
سلام
من پارسال از دانشگاه Carnegie Mellon برای دکتری معماری پذیرش گرفتم ولی متاسفانه 3 بار ریجکت شدم ( بار اول به خاطر شغل پدرم که تو زمینه ی انرژی کار میکنه وا بار 2 و 3 بند 214 ب) . امسال ازدواج کردم و هم من و هم خانومم هر دو پذیرشمونو دیفر کردیم . خانومم از دانشگاه میشیگان برای یه دوره ی کارشناسی ارشد معماری 10 ماه پذیرش گرفته و کارشناسی ارشد دوم میشه . البته پارسال خانومم ویزاش کلیر شد ولی چون دیر شد به کلاسا نرسید. کسی پیشنهادی داره که امسال کمی شانس داشته باشیم ویزا بگیریم؟
سلام. دوره ارشد ده ماهه نشنیدم تا الان . ولی خب اینی که میگید پارسال واسه همین دوره ویزا گرفته ایشون ,خب نشونه امیدواری هست و به نظرم ایشالا ویزا میگیرید. (همون سفارت هم میرید دیگه. بهتره اینجور) موفق باشید

mehdibehboodi
April 3rd, 2016, 01:56 AM
سلام. قربان میشه بگید چی شده که انقد طول کشیده ؟
خودتون چیزی حدث می زنید ؟

سلام. والا حدس خاصی نمیتونم بزنم. اگه موردی بود لااقل ریجکتم میکردن. احتمالا حوصله شون نکشید فایلم رو بررسی کنن. رشته م مکانیک ساخت و تولید، زمینه کاریم شاید حساس بود. ولی برای دکترا تو یه فیلد غیرحساس قرار بود کار کنم.

mehdibehboodi
April 3rd, 2016, 01:58 AM
وقتی شما یکبار درخواست ویزا دادید، تا وضعیت اون ویزا معلوم نشه (پذیرش/رد) نمیتونید دوباره برای ویزا درخواست بدید، در مورد کنسل کردن (و امکانش) اطلاعی ندارم

ممنون. ایمیل زدم به سفارت و جوابمو گرفتم. شاید به درد کسی بخوره. میشه از طریق ایمیل کنسل کرد درخواست قبلی رو.

univers_m
April 3rd, 2016, 11:30 AM
سلام دوستان
طبق قوانین زودتر از 120 روز مونده به تاریخ I-20 ویزا صادر نمیشه. ایا این به این معنی هست که وقت مصاحبه نمیتونه قبل از 120 روز مونده به تاریخ I-20 باشه؟ ایا کسی از دوستان قبل از این 120 روز برای مصاحبه اقدام کردند؟
ممنون

simani
April 3rd, 2016, 06:47 PM
سلام دوستان
طبق قوانین زودتر از 120 روز مونده به تاریخ I-20 ویزا صادر نمیشه. ایا این به این معنی هست که وقت مصاحبه نمیتونه قبل از 120 روز مونده به تاریخ I-20 باشه؟ ایا کسی از دوستان قبل از این 120 روز برای مصاحبه اقدام کردند؟
ممنون
من جایی خوندم که اگه شما زودتر از 90 روز برید برای مصاحبه اونا ویزا را نگه میدارن تا توی بازه 90 روزه صادر بشه چون ویزای سینگل کلا 90 روزه هست( برای پیکاپش). اگه که مولتیپل باشه که خوب بحثش فرق داره.

javad1200
April 3rd, 2016, 06:50 PM
سلام دوستان
ممنون
سلام. من پنج ماه قبل از تاریخ I20 رفتم مصاحبه. تونستن را که میتونید برید. ولی خب حواستون باید به زمان پیکاپ ویزا و اعتبارش باشه.

mesefo
April 3rd, 2016, 09:29 PM
با سلام به دوستان
اگر هنگام پر کردن فرم ds مجرد باشیم و گزینه مجرد رو انتخاب کنیم، اما تا روز مصاحبه ازدواج کنیم و روز مصاحبه در واقع متاهل باشیم، مشکلی پیش نمیاد؟ چجوری میشه به افسر توضیح داد که تو حد فاصل گرفتن وقت سفارت و روز مصاحبه ازدواج کردیم؟!! از نظر شفارت موردی نداره؟

saraxgh
April 4th, 2016, 11:28 AM
سلام بچه ها،
من رشتم مترياله و 7 سال سابقه كار تو نفت و گاز دارم تو يه شركت نيمه دولتي كه متاسفانه تو ليست تحريم هاي اتحاديه اروپا بوده.

به نظرتون توي DS160 و كلا براي مصاحبه يه سابقه كار جعلي از شركت خصوصي ببرم يا واقعيت و اسم شركت رو بيارم؟

اگه سابقه كار fake ببرم از جايي ميتونن متوجه بشن؟؟ اكانت لينكداين و بقيه اكانت هاي كاريمو هم بايد ببندم فك كنم.
و آخرين سوال با جيميلم هم ممكنه لو برم؟ يه ايميل جديد درست كنم؟

shamsvahedi
April 4th, 2016, 01:37 PM
سلام
اگر كسي به واسطه ي سابقه ي جبهه و جانبازي پدرش از سربازي معاف شده باشه به نظرتون دليل معافيت از سربازي رو در مصاحبه چي بايد بگه كه مشكل ساز نشه؟
ممنون

shaqayeqvala
April 4th, 2016, 02:11 PM
سلام دوستان، من همسرم از یه دانشگاه برای سپتامبر پذیرش گرفته ولی هنوز دانشگاه رسمی اعلام نکرده و نامه I-20 رو نفرستاده و نمی دونیم هم که کی می فرسته، وقت های سفارت ارمنستان هم که خیلی سریع دارن پر می شن.
1- به نظرتون بدون نامه I-20 میشه از سفارت وقت گرفت؟
2- تا کی بتونیم وقت بگیریم احتمال اینکه برسه هست؟
3- اگه بدون نامه نشه وقت گرفت و مجبور شیم صبر کنیم تا نامه بیاد، وقت اضطراری می دن؟ چطوری باید اقدام کنه؟
ممنون

univers_m
April 4th, 2016, 05:15 PM
سلام. من پنج ماه قبل از تاریخ I20 رفتم مصاحبه. تونستن را که میتونید برید. ولی خب حواستون باید به زمان پیکاپ ویزا و اعتبارش باشه.

سلام
ممنون از پاسختون. میشه لطفا یه کم راجع به زمان پیکاپ ویزا و اعتبارش که فرمودید توضیح بدید؟؟ منم میخوام 5 ماه زودتر برم

apache
April 4th, 2016, 06:06 PM
سلام به همه دوستان
من امروز ویزامو دریافت کردم برای دوره مستر در دانشگاه هیوستون تگزاس،
ویزای من سینگل هست،
درسته تا همینجاشم خیلی باید خدا را شکر کنم
اما میخواستم بدونم اگر من بخوام یک سال دیگه یه سر بیام خانوادم را ببینم دوباره باید برم برای مصاحبه نه؟
احتمالش که وسط تحصیل ویزا ندن چقدر هست ؟
آیا پدر و مادر وسط تحصیله فرزندشون میتونند به دیدنه او برن ؟ احتمال ویزای پدر مادر کمه یا زیاد؟
پیشنهادی ندارید برای اینکه حداقل بشود بعد از یکسال کنار خانواده بود ؟
ببخشید وقتتونو گرفتم.
ممنون.

shima1393
April 4th, 2016, 09:47 PM
سلام به همگي. من براي دكترا از يك دانشگاه پذيرش گرفتم. تكليف فاندم فعلا مشخص نيست ولي احتمالا سال اول بايد با هزينه شخصي برم. ميخواستم بپرسم آيا ارائه سند ملكي به نام خودم توي گرفتن ويزاي تحصيلي تاثيري داره؟ با توجه به اينكه خودم سابقه كار آنچناني ندارم و BS كه ميخوام ارائه كنم حساب بانكي همسرم و مادرم هست. ممنون

saraxgh
April 5th, 2016, 10:22 AM
سلام بچه ها،
من رشتم مترياله و 7 سال سابقه كار تو نفت و گاز دارم تو يه شركت نيمه دولتي كه متاسفانه تو ليست تحريم هاي اتحاديه اروپا بوده.

به نظرتون توي DS160 و كلا براي مصاحبه يه سابقه كار جعلي از شركت خصوصي ببرم يا واقعيت و اسم شركتمون رو بيارم؟

اگه سابقه كار fake ببرم از جايي ميتونن متوجه بشن؟؟ اكانت لينكداين و بقيه اكانت هاي كاريمو هم بايد ببندم فكر كنم.
و آخرين سوال با جيميلم هم ممكنه لو برم؟ يه ايميل جديد درست كنم؟

بچه ها لطفا كسي اگه اطلاعات داره راهنمايي كنه

hasan15051
April 5th, 2016, 10:35 AM
سلام دوستان

سال نو همگی مبارک

نامه I20 من برای شروع دوره دکتری در ترم تابستان اومده (اوایل اردیبهشت) ولی مجبورم وقت سفارت را برای خرداد بگیرم (قبلش همه سفارت ها پر هستش). با توجه به اینکه نامه I20 من در مورد فاند ترم تابستان و فاند یکسال پس از آن است آیا باید نامه I20 جدید برایم صادر شود؟(چون شروع تحصیلم احتمالا در شروع ترم پاییز (مرداد) خواهد بود)

ممنونم

mahya27
April 6th, 2016, 01:01 PM
سلام دوستان عزیز .چند تا سوال دارم که واقعا من نگران کرده ممنون میشم پاسخ بدید
1-من از یه دانشگاه تو امریکا پذیرش گرفتم فول فاند بورس TAاما هنوز فرم I20 برا من نفرستادند رشتم شیمی از دانشگده شیمی محیط زیست بورس گرفتم اما با استاد که صحبت کردیم پیشنهاد یه پروژه نفتی هست با یک شرکت نفتی برای بورس سال های بعد که میترسم این برا ویزا مشکل پیش بیاره.
2-من الان اروپا هستم یک سال برا ویزیتینگ اومدم که از همین جا هم میخوام اقدام کنم که بازم نمیدونم خوبه یا نه
3- من همسرم هم همین جا دانشجو یه یک سال از درسش مونده اما میخوایم ویزا بگیره با من بیاد برا ماه اول بعد برگرده درسش تموم شه بعد دوباره بیاد ممکن سر این موضوع حساس بشن و به ایشون یا من ویزا ندن؟
4-این که وابستگیت به کشور باید ثابت کنی چطوری باید ثابت کنی من واقعا میخوام برگردم اما چطور باید ثابت کنم؟
5-این فرم DS160 ]چی هست؟
واقعا ممنون منتظر جوابتون هستم

mahya27
April 6th, 2016, 01:03 PM
یه سوال دیگه ام داشتم من چون ایران نیستم یک سری مدارک باید بفرستمایران بعد ترجمه بشه فرستاده بشه دوباره تا همه چی درست بشه یه یک ماهی طول میکشه . دیر نمیشه؟ و اینکه چطور باید وقت بگیرمممنون

parvasi
April 10th, 2016, 11:06 PM
با سلام ضمن تشکر از پاسخ شما
من و شوهرم هر دو با ویزای توریستی یک ماه به مسافرت به آمریکا رفتیم و از ترس اینکه ممکنه در داخل آمریکا ویزامون را تغییر بدهیم با مشکل مواجه بشویم به ایران برگشتیم.
و با توجه به اینکه برادرم در شهر هیوستن ایالت تگزاس هستند تصمیم گرفتیم شوهرم برای ویزای F1 بر اساس پذیرش در رشته مدیریت برای ترم پاییز از دانشگاه آرلینگتون درخواست ویزا بده و من برای ویزای F2 حال در این مورد چند سوال داشتم:
1- با توجه به سن شوهرم که 35 سالشه و یک مستر صنایع هم دارند و ما قبلا در DS160 قبلی که برای ویزای مسافرتی اقدام کردیم نوشتیم که مستر داره حالا میترسم که به مستر مجدد در رشته MBA بهش گیر بدن آیا در فرم جدیدی که در DS160 پر میکنیم بنویسیم مستر ؟ میترسم به خاطر سن و سال بهش گیر بدن چرا دوباره مستر میخونی ؟ به نظر شما چی کار کنیم.
2- اگه من برای ویزای F2 به همراه شوهرم برای ویزای F1 باهم بریم سفارت بهتره یا جدا جدا بریم
3- آیا رفتن به آمریکا با ویزای توریستی و درخواست مجدد ویای دانشجویی دو ماه بعد آن مشکلی در این خصوص ایجاد نمی کند ممکنه به این دلیل ما را رجکت کنند.
4- مواردی که باید در روز مصاحبه همراه داشته باشیم که شانس گرفتن ویزا را برای ما بیشتر کنه چیست ؟
5- چه سوالاتی در روز مصاحبه میپرسند برای ویزای دانشجویی F1 و ویزای F2?
6- با توجه به شرایطمون از کدوم سفارت اقدام کنیم بهتر است ؟ آیا سفارتهای اروپایی بهتر است؟ ما ویزای توریستی را از سفارت اروپایی گرفتیم؟

ممنون میشم که من را راهنمایی کنید. با سپاس

honey13
April 12th, 2016, 08:16 AM
سلام دوست عزیز...
اگه ویزاتون سینگله فقط یک بار اجازه ورود دارین و برای ورود مجدد باید از امریکا خارج بشین و دوباره برای ویزا اپلای کنید ... برای پدر و مادر می توونین هر وقت که خواستین اقدام کنین و معمولا به پدر و مادر ها ویزا می دهند و جای نگرانی نیست ..

sardpooya
April 12th, 2016, 12:57 PM
سلام دوستان
یه بحث مهم...
ببخشید من الان از دو تا دانشگاه پذیرش دارم و موندم بین این دو تا ... تا زمانی که فاند مشخص نشه نمیخام تصمیم بگیرم و از طرفی وقت های سفارت داره پر میشه.
اگر برای هر دو دانشگاه آفر رو قبول کنم و درخواست i-20 کنم اشکال داره؟ میشه چند تا i-20 گرفت؟

parvamfn
April 12th, 2016, 04:25 PM
سلام
من از دو دانشگاه در آمریکا و کانادا پذیرش دارم.
اگر برای هر دو کشور برای ویزا اقدام کنم، مشکلی پیش نمیاد؟
ممنونم.

simani
April 12th, 2016, 04:35 PM
سلام دوستان
یه بحث مهم...
ببخشید من الان از دو تا دانشگاه پذیرش دارم و موندم بین این دو تا ... تا زمانی که فاند مشخص نشه نمیخام تصمیم بگیرم و از طرفی وقت های سفارت داره پر میشه.
اگر برای هر دو دانشگاه آفر رو قبول کنم و درخواست i-20 کنم اشکال داره؟ میشه چند تا i-20 گرفت؟
میتونید 100 تا ای 20 داشته باشید ولی نهایتا با یکی بایدبرید برای مصاحبه. در صورتی که هر دو فاند داشت باید به دانشگاه اطاع بدید که شماره سویس شما رو از توی سیستمش حذف کنه.

simani
April 12th, 2016, 04:36 PM
سلام
ممنونم.
همزمان نباید برای هر دو اقدام بکنید.

parvamfn
April 12th, 2016, 05:38 PM
ممنونم.
ولی اگر جواب آمریکا خیلی دیر شد باید چی کار کنیم؟ نمیشه قبل از مشخص شدن جواب آمریکا، بعد از یک ماه مثلا، برای کانادا اقدام کرد؟
برای کلیرنس پاسپورت رو نگه میدارن؟

iman7
April 12th, 2016, 05:45 PM
سلام
ممنونم.
مشکلی نداره.
فقط اینکه به هر حال یک پوزیشن رو می سوزونید که ممکنه کس دیگه ای براش شانس داشته باشه. البته با توجه به نگرانی ویزا درک می کنم...

parvamfn
April 12th, 2016, 05:58 PM
ممنونم.
مدتی که پرونده رو بررسی میکنن، چه توی آمریکا چه کانادا، پاسپورت رو به خودمون پس میدن که بتونیم به اون یکی سفارت رجوع کنیم؟

simani
April 12th, 2016, 09:22 PM
ممنونم.
مدتی که پرونده رو بررسی میکنن، چه توی آمریکا چه کانادا، پاسپورت رو به خودمون پس میدن که بتونیم به اون یکی سفارت رجوع کنیم؟
ببینید شما ازادید برای هر دو همزمان اقدام کنید. بودن کسلیی که همزمان اقذام کردن و هر دو رو گرفتن. در مورد زمان اگه شما درجا بگیرید که خوب یه هفته طول میکشه ولی اگه رشتتون مهندسی هست بعیده پس معلوم نمیشه کی کلیر بشین.از 30 روز تا 90 روز ولی فرمالش همون حدود 30 روزه. در مورد کانادا هم اطلاع دقیقی از زمانش ندارم. ولی من نمیدونم که ایا این سفارتا از اقدام همزمان شما با خبر میشن؟ ایا اثری داره اگه با خبر بشن؟ ولی همونطور که گفتم قبلا کسایی بودن که گرفتن. ولی تصمیم با خودتون.

javad1200
April 13th, 2016, 12:23 AM
ممنونم.
دوست عزیز کسی پاسپورت شما را نگه نمیداره که, مگر اینکه بخواد در جا ویزا بده بهت. اون موقع دو سه روز دستشون هست پاسپورتت. این همه آدم که میرن سفارت وبرمیگردن ایران منتظر, با شناسنامه که وارد ایران نمیشن که :)

involvement
April 13th, 2016, 01:35 AM
با سلام:

با تشکر

خیر دوستمون اشتباه راهنمایی کردند

شما اگر در پاریس فعلا دارید زندگی میکنید و حضور دارید و محل اقامت شما انجاست از پاریس اقدام کنید و باید ویزا را بگیرید و نه هیچ جای دیگه، چون در غیر اینصورت برتون میگردونن(ریجکت)، اگر نشد شما محل زندگی خودتون را از پاریس به ایران منتقل کنید و سپس از سه سفارت(اصلی ایرانیان) اقدام کنید
همه چی ابتدا به محل زندگی شما و سپس به citizen بودنتون بر میگردد

azadeh110us
April 15th, 2016, 08:46 AM
سلام دوستان امكان داره راهنمايي بفرماييد
من برادرم ساكن امريكاست و استاد دانشگاه و گرين كارت داره
خواهرم سيتيزن و در يك ايالت ديگه دانشجو و همسرش به تبع اون گرين كارت داره
مادر و پدرم در پروسه تقاضاي گرين كارت كه هنوز برا مصاحبه نرفتن
من و همسرم براي چند تا دانشگاه امريكا در ايلت هاي مختلف اپلاي كردم كه من از يكي در ايلت خواهرم اما شهر متفاوت پذيرش دكترا دارم اما احتمالا ترم اول با هزينه شخصي بايد برم.وضعيت همسرم مشخص نيست هنوز.ساير جاها هم احتملا اكسپت نشم
ميخواستم راهنمايي كنيد من شانسي برا ويزا دارم؟اگر بخوام براي ويزا برم چه مداركي مي تونه به بهتر شدن وضعيتم كمك كنه؟شانس همسرم براي f-2 چي؟
بانك استيتمنتي كه الان به دانشگاه ارايه كردم براي صدور I/20هم از حساب مادرم بوده

Neo_Ev
April 15th, 2016, 11:08 AM
سلام دوستان
من سال اول ارشد که تموم شد، انصراف دادم که بتونم سربازیم رو عقب بندازم. از زمان فارغ التحصیلی تا شروع ترمم تو امریکا دو سال میشه. میخواستم ببینم من این مورد رو باید جایی توضیح بدم؟
مساله اصلی اینه که افیسر اگه قوانین سربازی ایران رو بدونه، اون موقع میفهمه که از فارغ‌التحصیلی من یه سال وقت دارم تا برم سربازی. الان 2 سال گذشته واسه من.
simani
April 15th, 2016, 11:28 AM
سلام دوستان
من سال اول ارشد که تموم شد، انصراف دادم که بتونم سربازیم رو عقب بندازم. از زمان فارغ التحصیلی تا شروع ترمم تو امریکا دو سال میشه. میخواستم ببینم من این مورد رو باید جایی توضیح بدم؟
مساله اصلی اینه که افیسر اگه قوانین سربازی ایران رو بدونه، اون موقع میفهمه که از فارغ‌التحصیلی من یه سال وقت دارم تا برم سربازی. الان 2 سال گذشته واسه من.
الان چیزی که کهمه این هست که شما دو سال گپ دارید. از شما میپرسه این دوسال چی میکردین؟ شما باید فقط برای این خودتونو اماده کنین. بعید میدونم با این همه اپلیکنت، اگه افیسر با تجربه هم باشه ذهنش بره طرف ایتکه چرا دوساله شما سربازی نرفتید. در هر صورت باید یه جوابی برای این هم داشته باشید ولی بعیده بپرسه.

Neo_Ev
April 15th, 2016, 11:34 AM
الان چیزی که کهمه این هست که شما دو سال گپ دارید. از شما میپرسه این دوسال چی میکردین؟ شما باید فقط برای این خودتونو اماده کنین. بعید میدونم با این همه اپلیکنت، اگه افیسر با تجربه هم باشه ذهنش بره طرف ایتکه چرا دوساله شما سربازی نرفتید. در هر صورت باید یه جوابی برای این هم داشته باشید ولی بعیده بپرسه.

ممنون دوست عزیز بابت جواب
از این دو سال، یک سال و نیمش رو روی مقاله کار میکردم و داشتم برای اپلای اماده میشدم.
چیزی که من رو میترسونه اینه که این افیسرا به کیسای ما ایرانیا خیلی واردن. اگه زمان فارغ‌التحصیلی من رو ببینه و شروع ترمم رو، قشنگ میفهمه که اون وسط یه چیزیو نگفتم. حالا اگه پرسید، بگم که انصراف دادم و دلیلش خوب نبودن program اینجا در مقایسه با امریکا بوده، امتیاز منفی حساب نمیشه؟!