PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره در زمینه تشکیل پرونده های مهاجرت کارکنان ماهر (کبک)

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

parham1979p
January 22nd, 2011, 03:35 AM
با سلام و خسته نباشید .من پرهام هستم 31 ساله مجرد دارای دو مدرک :
1- دکتری دامپزشکی ( دانشگاه آزاد )
2- مدرک فنی و حرفه ای لوله کشی عمومی (900 ساعته و نه 1500 ساعته )
دکتری دامپزشکی با سابقه کاری 2 سال و 4 ماه و پس از آن شروع به کار لوله کشی با سابقه کار 2 سال و 9 ماه
مدارک زیر جهت ارسال مدارک آماده است :
1. ترجمه مدرک فنی و حرفه ای لوله کشی عمومی (900 ساعته و نه 1500 ساعته )
2. ترجمه مدرک دکتری دامپزشکی ( تایید شده توسط سازمان مركزي دانشگاه آزاد )
3. ترجمه مدرک دیپلم
4. ترجمه مدرک پیش دانشگاهی
5. ترجمه ریز نمرات دکتری دامپزشکی
6. رزومه شغلی دکتری دامپزشکی به زبان فرانسوی
7. رزومه شغلی لوله کشی به زبان فرانسوی
8. فرم ثبت نام ( بدون دو صفحه اول توضیحات )
9. فرم تمکن مالی
10. ترجمه شناسنامه
11. کپی ده صفحه اول پاسپورت و صفحات مهر خورده برابر با اصل شده
12. 8 برچسب معمولی که در آن اسم و آدرس پستی به فارسی و هم انگلیسی نوشته شده است .
13. ترجمه کارت پایان خدمت
14. فقط یک قطعه عکس 4.5 × 3.5 پشت نویسی شده با اسم ، تاریخ تولد ، تاریخ گرفتن عکس ، شماره پاسپورت چسبانده شده بر روی محل مخصوص روی فرم اصلی
15. 390 دلار کانادا چک مانی اردر
16. مدارک درون پاکت مهر و موم شده و ارسال به آدرس :

The Canadian Embassy

Lot 12, Autostrade Mezzah

P.O. Box 3394

Damascus, Syria
سوالات :

آیا هیچ کدام از مدارک من جز مدارک و رشته های دایموند حساب می شوند ؟
آیا فرم شماره E37099 ( فرم اضافه مخصوص دمشق ) لازم می باشد یا فقط مخصوص فدرال است ؟
آیا فرم شماره D02-A مربوط به رشته دامپزشکی می شود ؟ آیا باید آن را پر کنم ؟
آیا فرم شماره D03-A مربوط به رشته لوله کشی عمومی می شود ؟ آیا باید آن را پر کنم ؟
من در هیچ یک از دوران کاری بیمه نبوده ام . آیا واقعا لازم است مدرکی دال بر بیمه بودن بودن بنده با مدارک ارسال شود و یا فقط نوشتن عددی بر روی سربرگ رزومه شرکت به عنوان شماره بیمه کافی است ؟ ( امیدوارم منظورم را از فقط نوشتن عددی بر روی سربرگ رزومه شرکت متوجه شده باشید ! )
آیا واقعا آخرين روزنامه رسمي ثبت شركت ممهور به مهر شركت برای هر 2 شرکتی که کار کرده ام لازم است ؟
آیا در قسمت 3 فرم ثبت نام آدرس محل سکونت بایستی به زبان انگلیسی ترجمه شود ؟ به طور مثال خیابان قدوسی غربی به صورت WEST GHODDOOSI ST. نوشته شود یا به صورت GHODDOOSI GHARBI ST. ؟

acheshmehm1
January 22nd, 2011, 09:14 AM
سلام
خواهر من با اين مشخصات مي خواد اقدام کنه و به نظر من امتيازاتشون به اون حد لازم نمي رسه شما اگه ممکن هست راهنمايي کنيد
ليسانس مامايي (که رشته صفر امتيازي هست و 10 امتياز بايت ليسانس) متولد شهريور 52 که مي شه 38 ساله و 10 امتياز سابقه کار 15 سال در زمينه مامايي (8 امتياز)، زبان در حال حاضر صفر اما مي تونه بخونه و فرض مي کنيم 5 فرانسه و 5 انگليسي (8 امتياز فرانسه و 4 امتياز انگليسي)و دو تا بچه 13 و 16 ساله (4 امتياز) و همسرشون ديپلم انساني(1 امتياز) و زبان ايشون هم در حال حاضر صفر اما فرض مي کنيم که 3 باشه (2 امتياز) و سن هم 44 (صفرامتياز) يکبار کبک رفتن و دو هفته اونجا بودن (1 امتياز) و خواهر ديگرمون هم در کبک هست (3 امتياز) تمکن مالي (1 امتياز) که مجموعا مي شه 52 امتياز بدون سازگاري
سوالات :
سابقه کار ايشون در زمينه رشته اي هست که امتيازي نداره آيا 8 امتياز رو مي گيرند؟
ايشون 1 سال سابقه کار در زمينه پرستاري در منزل دارند آيا اين دليل مي شه که 6 امتياز رشته پرستاري در منزل رو بگيرن ؟
همسرشون هم جواز قصابي دارند آيا اين هم دليل مي شه که امتياز از رشته قصابي بگيرن؟

maziar572000
January 22nd, 2011, 09:17 AM
1- سلام دوستان من از سال 78 تا الان حدود 10 سال بيمه دارم ولي سال 82 وارد دانشگاه پيام نور شدم و حسابداري خوندم و سال 87 فارغ التحصيل شدم و بعد از اون هم مرتب برام بيمه رد شده حالا سوالم اينه ايا امتياز سابقه را خواهم گرفت يا نه يعني حداقل چهار سال سابقه برام محاسبه ميشه؟ لطفا يك نفر كه اطلاعات دقيقي داره منو راهنمايي كنه
2- سوال بعديم اينه كه اگر ريز دستمزد بيمه بگيرم و ترجمه كنم آيا تاييديه جايي را احتياج دارد
3- اگر ريز دستمزد داشته باشم احتياج به گواهي كار از همه كارفرماها دارم
4- حسابداري 6 امتياز داره درسته؟
5- براي حسابداري فرم خاصي بايد پركنم؟
ممنون ميشم دقيق بنده را راهنمايي بفرماييد و البته اگر سوالام تكراري بوده ببخشيد ميدونيد هر كسي دوست داره واقعا جواب سوالاتشو شخصي بگيره چون همه نگرانن
از دوستاني كه وقت ميذارن كمال تشكر را دارم.

acheshmehm1
January 22nd, 2011, 09:57 AM
مدرک فني حرفه اي (ديپلم ) تعمير اتومبيل سواري چند امتياز داره و 900 ساعت تعمير برق خودر چه طور؟
در ليست رشته ها :تکنسین ماشین کاری ( ١٨٠٠ ساعت - ٢ سا ل) 12 امتياز و مکانیک اتومبیل ( ١٨٠٠ ساعت – ٢ سال) 6 امتياز دارد آيا رشته ايشون 6 امتياز رو داره ؟

azah89
January 22nd, 2011, 12:19 PM
سلام
من خودم با مدرک صنایع غذایی می خوام مین باشم . همسرم فوق دیپلم مکانیک گرایش موتورهای دریایی هست و مشغول به تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی هست که 3 ترم از درسش مونده به نظر شما مدیریت بازرگانی رو هم در فرم اسم ببریم یا اصلآ بی خیالش بشیم؟

azah89
January 22nd, 2011, 12:46 PM
سلام من با رشته صنایع غذایی مین هستم.همسرم فوق دیپلم مکانیک گرایش موتورهای دریایی هست و مشغول به تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی . 3 ترم از درسش مونده به نظر شما در فرم از این رشته هم با توجه به اینکه امتیاز آور هست اسم ببریم و بعد برای مدارکش که هنوز آماده نیست چکار کنیم؟ یا اصلا اسمی ازش نبریم

HAMID1358
January 22nd, 2011, 01:25 PM
با سلام و خسته نباشید لطفا راهنمایی کنید
1.سن 31
2.مجرد
3.لیسانس و کارشناسی ارشد صنایع
4.سابقه کار 6 سال مرتبط اما 1.5 آخر را نتوانستم نامه سابقه کار بگیرم ،میشه با پرینت سابقه کار بیمه جبران کرد؟
5.تافل pbt =517
6.زبان فرانسه آخرای غفله هستم اما نیاز به کار و تمرین بیشتر دارم
چکار کنم که امتیازم برسه؟زبان فرانسه و انگلیسی رو چند بزنم ؟من هنوز نحوه امتیاز و عددهایی که در ویکی گفته برای زبان را متوجه نمیشم واقعا گیج شدم
دقیقا چه عددی واسه زبانها در فرم باید پر کنم که بتونم امتیاز بیارم ؟خواهش می کنم راهنمایی کنید چون هر چه زودتر می خوام تشکیل پرونده بدم

Ashe
January 22nd, 2011, 01:41 PM
با سلام و خسته نباشید لطفا راهنمایی کنید
1.سن 31
2.مجرد
3.لیسانس و کارشناسی ارشد صنایع
4.سابقه کار 6 سال مرتبط اما 1.5 آخر را نتوانستم نامه سابقه کار بگیرم ،میشه با پرینت سابقه کار بیمه جبران کرد؟
5.تافل pbt =517
6.زبان فرانسه آخرای غفله هستم اما نیاز به کار و تمرین بیشتر دارم
چکار کنم که امتیازم برسه؟زبان فرانسه و انگلیسی رو چند بزنم ؟من هنوز نحوه امتیاز و عددهایی که در ویکی گفته برای زبان را متوجه نمیشم واقعا گیج شدم
دقیقا چه عددی واسه زبانها در فرم باید پر کنم که بتونم امتیاز بیارم ؟خواهش می کنم راهنمایی کنید چون هر چه زودتر می خوام تشکیل پرونده بدم
1.5 آخر یعنی چی؟ سال ، ماه؟؟
شما با توجه به مشخصاتی که گفتی 18 امتیاز کم داری که اگه انتطباق رو 3 حساب کنیم میشه 15 امتیاز.
یعنی 15 امتیاز باید از زبان انگلیسی و فرانسه بیاری. حالا دیگه خودتی که میتونی این امتیاز رو حساب کنی چون از سطح خودت خبر داری. جدولای ویکی هم کاملا واضحه کجاش مشکل داری توضیح بده ؟

HAMID1358
January 22nd, 2011, 02:09 PM
1.5 آخر یعنی چی؟ سال ، ماه؟؟
شما با توجه به مشخصاتی که گفتی 18 امتیاز کم داری که اگه انتطباق رو 3 حساب کنیم میشه 15 امتیاز.
یعنی 15 امتیاز باید از زبان انگلیسی و فرانسه بیاری. حالا دیگه خودتی که میتونی این امتیاز رو حساب کنی چون از سطح خودت خبر داری. جدولای ویکی هم کاملا واضحه کجاش مشکل داری توضیح بده ؟

منظورم یک سال و 6 ماه آخر کارم است،من جدولهای ویکی را دیدم اما نفهمیدم اگه مثلا 10 از فرانسه و 5 از انگلیسی برای جبران بخوام توی جدول فرانسه باید 9 بزنم ؟ و زبان انگلیسی 3 یا 2؟

slmz
January 22nd, 2011, 02:18 PM
فرانسه :

5-6 ............10 امتیاز
7-8.............12
9-10--.........14
11-12..........16

Ashe
January 22nd, 2011, 02:25 PM
منظورم یک سال و 6 ماه آخر کارم است،من جدولهای ویکی را دیدم اما نفهمیدم اگه مثلا 10 از فرانسه و 5 از انگلیسی برای جبران بخوام توی جدول فرانسه باید 9 بزنم ؟ و زبان انگلیسی 3 یا 2؟
خب اگه بتونید واسه این یکسال و نیم آخر هم نامه ای بگیرید از نظر روانی بهتره خب.
بعدش اینکه برای فرانسه اگه 10 امتیاز بخواهید باید 6 و 7 بزنید . یعنی یک مهارت 6 یکی دیگه 7.
سطح 6=4امتیاز
سطح7=6 امتیاز
که جمعا میشه 10 امتیاز.
واسه انگلیسی اگه مدرک ندارید باید 8 و 9 بزنید.

videosoroush
January 22nd, 2011, 03:27 PM
سلام من لیسانس طراحی لباس وصحنه هستم و 1800 ساعت مدرک فنی حرفه ای آموزشگاهی کامپیوتر هم دارم.می خوام بدونم اصلا میتونم اقدام کنم و آیا مدرک فنی حرفه ای آموزشگاهی رو که قابل ترجمه هم باشد رو قبول میکنند؟13 سال سابقه کار-فرانسه3 ماه شروع کردم.زبان انگلیس هم بخاطر اینکه آیلتس دارم بر اساس مدرک 5 زدم نه مصاحبه.-

---------------هنر--- کامپیوتر
سن----------- 16 ----16
مدرک--------- 10-----6
رشته--------- 0 -----6
سابقه کار----- 8 ----8
زبان فرانسه--- 7 ----7
زبان انگلیسی 5 ----5
سن همسر--- 3 ----3
مدرک همسر- 2---- 2
رشته همسر- 2 ----2
زبان همسر-- 1 -----1
توان مالی--- 1 -----1
فرزند-------- 4 -----4
سازگاری--- 3 -----3
جمع------- 62 ---65
با تشکر

heliaa
January 22nd, 2011, 08:05 PM
سلام دوستان
اگه بخواهیم 1 ماه دیگه مدارکمونو ارسال کنیم باز هم باید به دمشق بفرستیم؟؟

Kazy
January 22nd, 2011, 09:49 PM
سلام دوستان
اگه بخواهیم 1 ماه دیگه مدارکمونو ارسال کنیم باز هم باید به دمشق بفرستیم؟؟

بله هنوز دمشق دفتر مرکزی خاور میانه هست

anli
January 22nd, 2011, 10:56 PM
سلام دوستان
ما می خوایم الان پاسپورتمون رو عوض کنیم (6 ماه اعتبار داره ) عکس گرفتیم در یک روز و فقط با سایز متفاوت یکی برا پاس و یکی پرونده !
مشکلی پیش میاد اگه عین پاسپورت باشه ؟!

mo_eini
January 22nd, 2011, 11:00 PM
سلام دوستان
ما می خوایم الان پاسپورتمون رو عوض کنیم (6 ماه اعتبار داره ) عکس گرفتیم در یک روز و فقط با سایز متفاوت یکی برا پاس و یکی پرونده !
مشکلی پیش میاد اگه عین پاسپورت باشه ؟!

خیر هیچ مشکلی ندارد.

ashkan_a
January 23rd, 2011, 04:14 AM
سلام به همه دوستان
ممکنه 1 نفر واسه من توضیح بده که cv چیه؟ من واسه کبک می خوام اقدام کنم و هنوز این رو نمی دونم
ممنون

acheshmehm1
January 23rd, 2011, 09:31 AM
سلام به همه دوستان
ممکنه 1 نفر واسه من توضیح بده که cv چیه؟ من واسه کبک می خوام اقدام کنم و هنوز این رو نمی دونم
ممنون

cv همون رزومه شخصي هست که بايد در رزومه اطلاعات شخصي و تحصيلي و کاري رو بنويسيد- موفق باشيد

judi
January 23rd, 2011, 10:23 AM
سلام دوستان
آیا کپی های صفحات بدون ویزای پاسپورت باید برابر با اصل بشه؟

Ashe
January 23rd, 2011, 10:31 AM
سلام دوستان
آیا کپی های صفحات بدون ویزای پاسپورت باید برابر با اصل بشه؟
خیر کپی کافیست نیازی به برابر اصل شدن ندارد.

acheshmehm1
January 23rd, 2011, 11:42 AM
دوستان عزيز
يکي جواب بده
داشتن جواز قصابي دليل بر اين مي شه که شخص امتياز از رشته اي که واسه قصابي هست بگيره؟
و داشتن سابقه کار در رشته پرستاري در منزل دليل بر گرفتن امتياز اين رشته مي شه يا نه؟

Ashe
January 23rd, 2011, 11:47 AM
دوستان عزيز
يکي جواب بده
داشتن جواز قصابي دليل بر اين مي شه که شخص امتياز از رشته اي که واسه قصابي هست بگيره؟
و داشتن سابقه کار در رشته پرستاري در منزل دليل بر گرفتن امتياز اين رشته مي شه يا نه؟
فکر میکنم در این جور موارد که مدرک وجود نداره باید بیمه مرتبط براتون رد شده باشه.

azah89
January 23rd, 2011, 01:46 PM
با سلام سوالمو مجدد مطرح می کنم لطفآ راهنماییم کنید
من با مدرک صنایع غذایی مین می خوام باشم و همسرم مدرکش فوق دیپلم مکانیک گرایش موتورهای دریایی هست.در ضمن 3 ترم دیگه مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی رو هم میگیره به نظرتون در مورد مدرک بازرگانیش در پر کردن فرمها با توجه به اینکه هنوز مدرکش رو نگرفته چطور باید عمل کنیم و آیا امتیاز داره برامون؟

Ashe
January 23rd, 2011, 01:53 PM
با سلام سوالمو مجدد مطرح می کنم لطفآ راهنماییم کنید
من با مدرک صنایع غذایی مین می خوام باشم و همسرم مدرکش فوق دیپلم مکانیک گرایش موتورهای دریایی هست.در ضمن 3 ترم دیگه مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی رو هم میگیره به نظرتون در مورد مدرک بازرگانیش در پر کردن فرمها با توجه به اینکه هنوز مدرکش رو نگرفته چطور باید عمل کنیم و آیا امتیاز داره برامون؟
سلام
امتیازی که براتون نداره فقط از نظر جنبه روانی میتونه تاثیر مثبتی داشته باشه. به این هم توجه کنید که این باعث میشه سابقه کارتون در مدت تحصیل پاره وقت محاسبه بشه.

roomi
January 23rd, 2011, 02:57 PM
سلام دوستان دو تا سوال داشتم که ممنون میشم راهنماییم کنید:
1- من نمره زبان انگلیسی رو 9 و 9 زدم و یک تافل 577 هم دارم. آیا این نمره تافل با سطحی که انتخاب کردم برابری میکنه؟
2- توی نامه سابقه کار و همچنین فرم اصلی، شرح وظایفم رو بر اساس کارهایی که توی شرکتی که کار میکردم نوشتم و از سایت کبک استفاده نکردم و فقط توی یک کاغذ کد noc مربوط به رشتمو نوشتم. به نظرتون این مسئله مشکلی بوجود میاره؟ البته میتونم برای آپدیت سابقه کار روز مصاحبه از شرح وظایف سایت مهاجرت هم استفاده کنم.

Ashe
January 23rd, 2011, 03:12 PM
سلام دوستان دو تا سوال داشتم که ممنون میشم راهنماییم کنید:
1- من نمره زبان انگلیسی رو 9 و 9 زدم و یک تافل 577 هم دارم. آیا این نمره تافل با سطحی که انتخاب کردم برابری میکنه؟
2- توی نامه سابقه کار و همچنین فرم اصلی، شرح وظایفم رو بر اساس کارهایی که توی شرکتی که کار میکردم نوشتم و از سایت کبک استفاده نکردم و فقط توی یک کاغذ کد noc مربوط به رشتمو نوشتم. به نظرتون این مسئله مشکلی بوجود میاره؟ البته میتونم برای آپدیت سابقه کار روز مصاحبه از شرح وظایف سایت مهاجرت هم استفاده کنم.
سلام
1- نمره زبان رو با توجه به مدرک درست انتخاب کردید. باز هم به ویکی (http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA_%D8%A8%D9%87_ %DA%A9%D8%A8%DA%A9)مراجعه کنید
2- اگه توی نامه شرح وظایفی شبیه سایت مهاجرت داشته باشید خیلی بهتره.

roomi
January 23rd, 2011, 03:57 PM
مننونم از جوابتون، متاسفانه من وقتی نامه سابقه کار رو از شرکت گرفتم و فرم های اصلی رو پر کردم به ایم موضوع دقت نکردم و شرح وظایفو خیلی با جزئیات نوشتم که زیاد شباهتی به اون شرح وظایف سایت مهاجرت نداره. به نظرتون الان چیکار میشه کرد؟

bitapetite
January 23rd, 2011, 04:44 PM
مننونم از جوابتون، متاسفانه من وقتی نامه سابقه کار رو از شرکت گرفتم و فرم های اصلی رو پر کردم به ایم موضوع دقت نکردم و شرح وظایفو خیلی با جزئیات نوشتم که زیاد شباهتی به اون شرح وظایف سایت مهاجرت نداره. به نظرتون الان چیکار میشه کرد؟

چرا بخودتون استرس وارد میکنید اگه واقعیت نوشین که مشکلی نیست ( درستش هم همینه ) حتما نباید مثل شرح وظایف لیست NOC باشه شما بایستی مدرک فلان رشته رو داشته باشین تا بتونین امتیازشو بیارین منظور دوستان این که اگه بود بهتر بود در هر صورت الان هم هیچ کاری نمیشه کرد بغیر از اینکه زبان فرانس رو قوی تر کنید فکر زبانتون باشین تا این موارد
وخواهشا دقت کنیدو پست تکراری نذارین باین

موفق باشین

keivan_mohseni
January 23rd, 2011, 08:57 PM
سلام دوستان ببخشید یه کمکی به من بکنید چند تا سوال داشتم:
1) ایا فوق لیسانس معماری امتیاز داره؟
2) نزدیک سه سال هم پاره وقت تدریس در دانشگاه ازاد دارم
3) سه سال هم سابقه تدریس در اموزشگاه درسهای رشته معماری دارم.
حالا به نظر تون امتیاز اگه امتیاز رشته معماری صفر باشه میتونم از طریق همون سابقه تدریس اقدام کنم.

ممنون میشم اگه کمک کنید.

mina_elahi
January 23rd, 2011, 10:28 PM
سلام دوستان عزیر من تازه عضو این سایت شدم.
یه کم راهنمایی کنید در مورد نمره زبان:
1) سن 31 سال
2) مجرد
3) فوق لیسانس معماری
4)3.5 سال سابقه کار
5) ایتلس اکادمیک 6 دارم

لطفا راهنمایی کنید فرانسه باید چند بزنم که بتونم اقدام کنم.
مرسی

paria_na
January 24th, 2011, 10:26 AM
با سلام
لطفا می شه منو راهنمایی کنید. میخواستم شرایط برادرم رو برای مهاجرت زحمت بکشید ارزیابی کنید.
مدرک:دی‍پلم. یک مدرک فنی حرفه ای در زمینه مکانیک خودرو به مدت 900 ساعت داره و یک سال سابقه بیمه مرتبط با اون . 10 سال سابقه کاری در زمینه قالبسازی البته بدون بیمه.

همسرش
مدرک: فوق دیپلم برق-الکترونیک و یک مدرک دستیار داندانپزشک به مدت 80 ساعت
سابقه کار: ۷ ماه در شرکت هیوندا با بیمه

ممنون

Ashe
January 24th, 2011, 10:48 AM
با سلام
لطفا می شه منو راهنمایی کنید. میخواستم شرایط برادرم رو برای مهاجرت زحمت بکشید ارزیابی کنید.
مدرک:دی‍پلم. یک مدرک فنی حرفه ای در زمینه مکانیک خودرو به مدت 900 ساعت داره و یک سال سابقه بیمه مرتبط با اون . 10 سال سابقه کاری در زمینه قالبسازی البته بدون بیمه.

همسرش
مدرک: فوق دیپلم برق-الکترونیک و یک مدرک دستیار داندانپزشک به مدت 80 ساعت
سابقه کار: ۷ ماه در شرکت هیوندا با بیمه

ممنون

دیپلم برادرتون چیه؟ فنی حرفه ای؟
مدرک دستیار دندانپزشک چه مدرکیه؟ معرفی نامه ؟

bitapetite
January 24th, 2011, 10:49 AM
سلام دوستان ببخشید یه کمکی به من بکنید چند تا سوال داشتم:
1) ایا فوق لیسانس معماری امتیاز داره؟
2) نزدیک سه سال هم پاره وقت تدریس در دانشگاه ازاد دارم
3) سه سال هم سابقه تدریس در اموزشگاه درسهای رشته معماری دارم.
حالا به نظر تون امتیاز اگه امتیاز رشته معماری صفر باشه میتونم از طریق همون سابقه تدریس اقدام کنم.

ممنون میشم اگه کمک کنید.

ج1:فوق لیسانس 12 امتیاز ولی رشتتون 0 امتیاز با این اوصاف در آدرس زیر بادقت مطالعه کنید شاید رشتتون امتیازی داشته باشه من ندیده باشم
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/publications/en/diverses/list-training.pdf
ج2 و 3 : تنها بابت 8 امتیاز تجربه کاری بهتون تعلق میگیره در نهایت هم سابقه تدریس شما امتیازی برای جبران امتیاز رشتتون نمیشه استفاده کرد این تجربه شخصیم هست شاید امکان پذیر باشه ولی تاجایکه من میدونم خیر
موفق باشین

bitapetite
January 24th, 2011, 11:01 AM
سلام دوستان عزیر من تازه عضو این سایت شدم.
یه کم راهنمایی کنید در مورد نمره زبان:
1) سن 31 سال
2) مجرد
3) فوق لیسانس معماری
4)3.5 سال سابقه کار
5) ایتلس اکادمیک 6 دارم

لطفا راهنمایی کنید فرانسه باید چند بزنم که بتونم اقدام کنم.
مرسی

سن 16 امتیاز
مدرک 12 امتیاز
رشته 0 امتیاز
تجربه کاری 6 امتیاز
زبان انگلیسی 6 امتیاز
تمکن مالی 1 امتیاز
تا این جا جمع میشه 41 امتیاز شما باین اوصاف حداقل باید 49 امتیاز (بدون احتساب 6 امتیاز سازگاری که دسته آفیسر هست)داشته باشی تا فایل نامبر بگیرین ولی برای قبول شدن امتیازتون باید 55 امتیازی باشه
من پیشنهاد میدم سطح فرانستون رو 5و5 بزنین (8 امتیاز )و مدارک رو بفرستین ولی خیلی باید روی فرانستون کار کنین که در مصاحبه آفیسر خودش سطح زبانتون رو افزایش بده چون گرفتن 6 امتیاز سازگاری خیلی نیشه روش حساب باز کرد
موفق باشین ویکی رو بخونید خیلی کمکتون میکنه
ح

paria_na
January 24th, 2011, 11:06 AM
دیپلم برادرتون چیه؟ فنی حرفه ای؟
مدرک دستیار دندانپزشک چه مدرکیه؟ معرفی نامه ؟

دیپلمش ریاضی و فیزیک .در ضمن یگ گواهی هم از فنی حرفه ای گرفته به عنوان گذراندن یک دوره یک ماهه در رابطه با امداد خودرو. البته ساعت توش ذکر نشده.
مدرک دستیاری دندانپزشکی رو از جهاد دانشگاهی دانشگاه اصفهان گرفته.

Ashe
January 24th, 2011, 11:19 AM
دیپلمش ریاضی و فیزیک .در ضمن یگ گواهی هم از فنی حرفه ای گرفته به عنوان گذراندن یک دوره یک ماهه در رابطه با امداد خودرو. البته ساعت توش ذکر نشده.
مدرک دستیاری دندانپزشکی رو از جهاد دانشگاهی دانشگاه اصفهان گرفته.
مدرک فنی حرفه ای برادرتون نمیتونه امتیاز براش بیاره چون مکانیک اتومبیل با 1800 ساعت (معادل 2 سال) امتیاز رشته داره.
1- سن 16 امتیاز
2- مدرک دیپلم 2 امتیاز
3- رشته 0 امتیاز
4- سابقه کار 8 امتیاز
5- همسر (سن 3- مدرک 2- رشته0)
6- تمکن مالی 1 امتیاز
زبان و انتطباق هم میمونه برای روز مصاحبه که البته شما باید در فرم ها امتیاز زبان رو مشخص کنید .

شری
January 24th, 2011, 02:10 PM
سلام
من احتیاج دارم که بدونم برای اقدام برای رشته دستیاری داروخانه که جزئ demandهای کبک هست.چطور باید اقدام کرد.همچین رشتهای در فنی حرفه ای وجود نداره.ایا نامه سر برگ دار داروخانه که تائئد کنه 1230 ساعت کاراموزی داشته ام و سابقه کار تو داروخانه با بیمه 2ساله دارم کافیست؟البته من داروساز هستم اما چون دمند نیست ماخوام از این راه اقدام کنم.کلا چه مدارکی برای اثبات کارنیاز دارم؟
مرسی

natali
January 24th, 2011, 05:11 PM
سلام دوستان
من متن زیر رو چند روز پیش در تاپیک مشاغل، سابقه کار و گواهی سابقه کار نوشتم و متاسفانه جوابی نگرفتم:

ممنون از راهنماییهای شما
من و همسرم توی این مدت کوتاه تونستیم خیلی اطلاعات رو از اینجا کسب کنیم
که باعث شده اسیر زبون بازی های وکلا نشیم
ولی با خوندن مطالب بچه ها یه سوال برای من پیش اومده:
من و همسرم هر دو توی یک شرکت فامیلی مشغول به کار هستیم که مدیر عامل، مدیر مالی و اعضاء هیات مدیره، عمو، پدر و دختر عموی من هستن (فامیل همه با من یکی هست)
با توجه به اینکه گفته بودین امضا کننده باید اسم و فامیل رو بنویسه یا کارت ویزیت بذاره و اینکه در هر صورت توی روزنامه رسمی اسم وفامیل مشخصه
1-آیا مشکلی برای سابقه کار همسرم پیش نمیاد، اینکه شک کنن؟
2-مدیرعامل(عموی من) citizen کانادا هست و البته Toronto زندگی میکنه این قضیه مشکلی ایجاد نمیکنه؟

ببخشید که طولانی شد. ممنون که راهنمایی میکنید!

Amirreza2009
January 24th, 2011, 05:20 PM
سلام
شغل: بازرس جوش
تحصيلات: فوق ليسانس متالورژي
مدارك فني و حرفه اي: 928 جوشكاري و 64 ساعت بازرسي جوش از سازمان فني و حرفه اي كشور
سابقه كار:8 سال البته بدون بيمه
زبان انگليسي: به خودم 5.5 دادم
زبان فرانسه: Cafe cream1 را تمام كردم ميخوام برم قفله بخونم
سال فارغ التحصيلي:1387
در ضمن من در يك شركت به صورت پروژه اي كار ميكردم اونجا بيمه دارم ولي چون دولتي هست بيمه نميده، سابقه كار بدون بيمه مشكل ساز ميشه؟ آخه دارم پاره وقت كار ميكنم و بيمه نميكنن

Amirreza2009
January 24th, 2011, 05:21 PM
ببخشيد 2000 ساعت هم آموزش جوشكاري در يك شركت ديدم كه به من گواهي شركت در دوره را ميدن (ولي مثل فني و حرفه اي نيست)

bitapetite
January 24th, 2011, 05:55 PM
سلام دوستان
من متن زیر رو چند روز پیش در تاپیک مشاغل، سابقه کار و گواهی سابقه کار نوشتم و متاسفانه جوابی نگرفتم:

ممنون از راهنماییهای شما
من و همسرم توی این مدت کوتاه تونستیم خیلی اطلاعات رو از اینجا کسب کنیم
که باعث شده اسیر زبون بازی های وکلا نشیم
ولی با خوندن مطالب بچه ها یه سوال برای من پیش اومده:
من و همسرم هر دو توی یک شرکت فامیلی مشغول به کار هستیم که مدیر عامل، مدیر مالی و اعضاء هیات مدیره، عمو، پدر و دختر عموی من هستن (فامیل همه با من یکی هست)
با توجه به اینکه گفته بودین امضا کننده باید اسم و فامیل رو بنویسه یا کارت ویزیت بذاره و اینکه در هر صورت توی روزنامه رسمی اسم وفامیل مشخصه
1-آیا مشکلی برای سابقه کار همسرم پیش نمیاد، اینکه شک کنن؟
2-مدیرعامل(عموی من) citizen کانادا هست و البته Toronto زندگی میکنه این قضیه مشکلی ایجاد نمیکنه؟

ببخشید که طولانی شد. ممنون که راهنمایی میکنید!

ج1: اگه ایشون بیمه براشون رد شده باشه اصلا مشکلی پیش نمیاد
ج2: بازم مشکلی نیست
ولی در مجموع آفیسر شما رو خیلی سوال پیچ میکنه مخصوصا اگه همسرتون بیمه نداشته باشه ( به خدا شانسیه شایدم اصلا هیچ اشاره هم به این موضوع نکنه ) پس مرز احتیاط فرانستون رو قوی کنید تا بتونین از پسش بر بیاین

با آرزوی موفقیت برای شما

gajet89
January 25th, 2011, 12:58 AM
باسلام شرايط من به شرح زير مي باشد :
سن همسر : 3 امتياز
تحصیلات :10 لیسانس
تحصيلات همسر : 3 ليسانس
رشته: 12 آمار
رشته همسر : 2 مترجمی زبان انگلیسی
تجربه کاری : 8
تمکن مالی: 1
که سرجمع میشه 55
من حقیقتش هم پست های قبلی رو خوندم و هم ویکی رو بارها بررسی کردم ولی متاسفانه متوجه نشدم که زبان انگلیسی خودم و فرانسه خودم و همسرم رو چند بزنم که خوب بشه. لطفا بذل محبت فرموده و با اینکه سوالم تکراری هست و من شرمنده هستم کمکم کنید و به تفکیک بفرمایید هر کدام را گفتاری را چند و شنیداری را چند بزنم .
ممنونم

natali
January 25th, 2011, 03:49 PM
ج1: اگه ایشون بیمه براشون رد شده باشه اصلا مشکلی پیش نمیاد
ج2: بازم مشکلی نیست
ولی در مجموع آفیسر شما رو خیلی سوال پیچ میکنه مخصوصا اگه همسرتون بیمه نداشته باشه ( به خدا شانسیه شایدم اصلا هیچ اشاره هم به این موضوع نکنه ) پس مرز احتیاط فرانستون رو قوی کنید تا بتونین از پسش بر بیاین

با آرزوی موفقیت برای شما

سلام

ممنون از اینکه جواب دادین
برای همسرم بیمه رد شده، ما سابقه بیمه رو هم ضمیمه کنیم؟ چون الزامی نیست!

bitapetite
January 25th, 2011, 04:31 PM
سلام

ممنون از اینکه جواب دادین
برای همسرم بیمه رد شده، ما سابقه بیمه رو هم ضمیمه کنیم؟ چون الزامی نیست!

انشاالله وقتی رفتین مصاحبه باخودتون ببرین

Mitterrand
January 25th, 2011, 05:51 PM
دوستان این مدرک لیسانس رو باید از دانشگاه تصفیه بگیرم و اصلشو بفرستم یا دانشنامه هم قبول می کنن؟من سراسری خوندم و برای آزاد کردن مدرک فکر کنم یه 3-4 میلیونی خرج کنم.

Mitterrand
January 25th, 2011, 11:17 PM
در مورد رشته حسابداری (Accounting (DVS - 1,350 hours / 1.5 years)،برای کسب 6 امتیار دیمندش چه مدرکی باید از فنی حرفه ای داشته باشیم؟(الان فنی حرفه ای چند تا دوره داره :حسابداری مالی و ...)

Kazy
January 25th, 2011, 11:24 PM
دوستان این مدرک لیسانس رو باید از دانشگاه تصفیه بگیرم و اصلشو بفرستم یا دانشنامه هم قبول می کنن؟من سراسری خوندم و برای آزاد کردن مدرک فکر کنم یه 3-4 میلیونی خرج کنم.

اولا که دانشنامه اون مدرک اصلیه هستش که آخر از همه می دن اونیکه اول می دن گواهینامه موقته پایان تحصیلاته
ثانیا مگه سابقه کار ندارین چون به ازای سابقه کار می تونین از ترم های تعهد تحصیلیتون کم کنید
ثالثا هزینش اینقدرها هم نیست برای لیسانس شاید به یک میلیون هم نرسه ولی برای فوق لیسانس تا 3 میلیون هم می رسه

Mitterrand
January 26th, 2011, 12:29 AM
1-دوستان این مدرک لیسانس رو باید با دانشگاه تصفیه کنم و اصلشو بفرستم یا گواهینامه موقت هم قبول می کنن؟
2-در مورد رشته حسابداری (Accounting (DVS - 1,350 hours / 1.5 years)،برای کسب 6 امتیار دیمندش چه مدرکی باید از فنی حرفه ای داشته باشیم؟(الان فنی حرفه ای چند تا دوره داره :حسابداری مالی و ...)
ممنون میشم اگه به این دو سوال جواب بدین.

Kazy
January 26th, 2011, 12:34 AM
1-دوستان این مدرک لیسانس رو باید با دانشگاه تصفیه کنم و اصلشو بفرستم یا گواهینامه موقت هم قبول می کنن؟
2-در مورد رشته حسابداری (Accounting (DVS - 1,350 hours / 1.5 years)،برای کسب 6 امتیار دیمندش چه مدرکی باید از فنی حرفه ای داشته باشیم؟(الان فنی حرفه ای چند تا دوره داره :حسابداری مالی و ...)
ممنون میشم اگه به این دو سوال جواب بدین.

گواهینامه موقت قابل ترجمه و تائید نیست

Ashe
January 26th, 2011, 12:39 AM
گواهینامه موقت قابل ترجمه و تائید نیست
البته من خودم رفته بودم وزارت علوم دیدم که گواهی موقت رو هم مهر تایید میزدن. همون مهر بجسته
اما مشکل اینجاست که زیرش نوشته ارزش ترجمه ندارد.

faridfozzi
January 26th, 2011, 01:51 AM
سلام می خواستم لطف کنید امتیاز من رو حساب کنید:
لیسانس مهندسی صنایع(تولید صنعتی)
49 ماه سابقه کار مرتبط
گواهی تمکن به میزان 13000000تومان
زبان فرانسه تازه شروع کردم
انگلیسی متوسط

راهی هست که علاوه بر زبان امتیازم رو زیاد کنه؟

Ashe
January 26th, 2011, 10:21 AM
سلام می خواستم لطف کنید امتیاز من رو حساب کنید:
لیسانس مهندسی صنایع(تولید صنعتی)
49 ماه سابقه کار مرتبط
گواهی تمکن به میزان 13000000تومان
زبان فرانسه تازه شروع کردم
انگلیسی متوسط
راهی هست که علاوه بر زبان امتیازم رو زیاد کنه؟
سلام
دوست عزیز توی ویکی (http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA_%D8%A8%D9%87_ %DA%A9%D8%A8%DA%A9)میتونید امتیازتون رو حساب کنید
مدرک:10 امتیاز
رشته:0 امتیاز
سابقه کار:8 امتیاز
تمکن مالی 1 امتیاز داره
زبان انگلیسی و فرانسه هم باید با توجه به سطحتون بزنید.
یه راه هست واسه بالا بردن امتیاز اونم اینه که یه پارتنر دیمند پیدا کنید.:D
ولی جدا تنها راه برای بالا بردن امتیاز تقویت زبان فرانسه و انگلیسیه.البته بیشتر فرانسه

azah89
January 26th, 2011, 02:08 PM
سلام میشه مدارک رو فرستاد و بعدآ مدرک زبان رو ارایه داد؟
در این صورت باید توضیح بدیم؟

videosoroush
January 26th, 2011, 02:22 PM
با سلام به همه دوستان
من لیسانس هنر دارم و همچنین 1800 ساعت مدرک فنی حرفه ای آموزشگاهی برای کامپیوتر دارم. میخوام بدونم آیا با مدرک فنی حرفه ای آموزشگاهی میشه اقدام کرد. و اگر اقدام کردم و برایم فایل نامبر صادر شد, آیا این دلیل بر اینه که مدرکم دیگه مشکل نداره و در زمان مصاحبه برام مشکلی بوجود نمی آید.
ممنون می شم من رو راهنمایی کنید.

Amirreza2009
January 26th, 2011, 05:34 PM
سلام
اين سوال منو چرا جواب نميدين؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2000 ساعت دوره جوشكاري در سال 2003 در شركت محل كارم ديدم و گواهي دوره كارآموزي هم به من ميدن، 928 ساعت هم در سال 2010 در فني و حرفه اي با توجه به اينكه براي جوشكاري 1800 ساعت ديمند هست اين 2928 ساعتي كه من دوره ديدم معتبره مرسي

imdastyar
January 26th, 2011, 06:39 PM
سلام میشه مدارک رو فرستاد و بعدآ مدرک زبان رو ارایه داد؟
در این صورت باید توضیح بدیم؟

اولا براي كبك مدرك زبان اجباري نيست. با خودت روز مصاحبه هم ببري قبوله.
دوما اگه با ارسال مدرك امكان wave شدن داري تا قبل از نامه مصاحبت فرصت داري بفرستي.

چاوش
January 26th, 2011, 09:14 PM
با سلام میخواستم بپرسم در چه صورت امکان waveشدن وجود داره؟فرستادن مدرک زبان و؟

armitam1386
January 27th, 2011, 01:05 PM
دوستان اگه در مورد شرایط زیر نظری دارید بدید
30 ساله
مجرد
دیپلم ریاضی
مدرک فنی و حرفه ای تراشکاری 2800 ساعت
مدرک فنی و حرفه ای فرز و تراش cnc 6 ماه
سابقه کاری 26 ماه مرتبط
انگلیسی ضعیف
فرانسه هم می خواهم شروع کنم
تمکن مالی هم دارم

ramin_k
January 29th, 2011, 12:33 AM
با سلام
من دارم مدارکمو برای ترجمه آماده می کنم، البته یک سری از مدارکمو ترجمه کردم، شرح امتیازاتمو اعلام می کنم چند تا سوال از خدمتتون داشتم
1- من سال 81 کاردانی نرم افزار قبول شدم و بعد از هفت ترم درس خوندن در بهمن 84 فارغ التحصیل شدم ، از مهر 85 کارشناسی قبول شدم و در خرداد 88 مدرک کارشناسیمو گرفتم
آیا من 10 امتیاز لیسانسو می گیرم یا به دلیل خواندن کاردانی و سپس کارشناسی تاثیری در امتیازم داره، اینکه زمان دانشجوییم طولانی شده در امتیازم تاثیر داره یا نه، معدل کمم (13) تاثیری دارد یا نه
2- رشتم نرم افزار کامپیوتر هست که ازش 6 امتیاز می گیرم
3- 28 سالمه که 16 امتیاز می گیرم
4- بابت سابقه کاری : از سال 82 شرکت کامپیوتری دارم ، از 15/12/84 (یعنی بعد از گرفتن مدرک کاردانی)الی 31/6/85 برای خودم کار تمام وقت (44 ساعت در هفته) اعلام کردم (آیا با مدرک کاردانی کار تمام وقت مورد قبول هست یا نه) از 1/7/1385 الی 13/3/88 کار نیمه وقت (22 ساعت در هفته) اعلام کردم البته توضیح دادم که به علت تحصیل در مقطع کارشناسی کار پاره وقت بوده است
------ من در آزمون کارشناسی سال 84 قبول شدم و اول شماره دانشجوییم 84 هست اما چون تو تکمیل ظرفیت اسمم اعلام شده بود از مهر 85 رفتم سر کلاس، که داخل ترجمه رسمی ریز نمرتانم برای اون یک ترم
نوشته شده Educational leave not inserted into account ، که من برای این یک ترم کار تمام وقت اعلام کردم
آیا این مساله برای آفیسر قابل توجیه هست یا نه (البته اگر کار تمام وقت با مدرک کاردانی مورد قبول باشه)
----- من تا ترم بهمن 87 تمام درسامو پاس کردم فقط یک درسمو افتادم که معرفی به استاد گرفتم .طبق قوانین دانشگاه آزاد برای معرفی به استاد سر کلاس نمیریم و هر وقت با استاد هماهنگ کردیم میریم داخل اطاقش یک امتحان می گیره و فاغ التحصیل میشیم، من این امتحانو در 12/3/88 دادم در نتیجه تاریخ فارغ التحصیلیم خورده 12/3/88 که بابت این موضوع در ترجمه ریز نمراتم ذکر شده Referral to the professor ،
چون من می خوام از زمان فارغ التحصیلی مجددا کار تمام وقت اعلام کنم ، به نظر شما تاریخ شروع کار تمام وقتمو از 1/12/87 اعلا م کنم یا 13/3/88 ، چون اگر از 1/12/87 اعلام کنم و تمام سابقه کاری سابقمو به دلیل اینکه مدرک مطابق نداشتم رد کنن تا 1/12/89 حداقل 24 ماه سابقه کارم پر میشه ، آیا فکر می کنید آفیسرو میشه برای معرفی به استاد توجیه کرد یا نه
------ من از اول سال 89 برای خودم بیمه رد کردم ،آیا نداشتن بیمه در سابقه کارم تاثیر داره یا نه، و آیا اصلا باید مدرکی برای اثبات بیمه بودن با خودمون ببریم دمشق، یا دارالترجمه گیر میده بابت بیمه بودن یا نه
فکر می کنید سابقه کارمو تو دو تا نامه بگیرم (یکی تا گرفتن مدرک کارشناسی و یکی بعد از گرفتن مدرک کارشناسی) یا یک نامه
فکر می کنید من از سابقه کاریم چند امتیاز بگیرم
خواهرم در کبک زندگی می کنه که 3 امتیاز می گیرم
1 امتیازم بابت تمکن مالی می گیرم (آیا فقط پر کردن فرم تمکن مالی کافیه یا باید پرینت حساب بانکی هم ترجمه کنیم)
در نتیجه تا اینجا اگر اشتباه نکنم امتیازم برابر است با : 10(لیسانس)+ 6 (رشته نرم افزار) + 16 (سن) + 3 (اقامت خواهرم) + 1 (تمکن مالی) = 36
حالا مونده : زبان + سابقه کاری + امتیاز آفیسر
از دوستان هر کسی می تونه به سوالای من جواب بده ممنون می شم
سوالیم در مورد مدارک داشتم از خدمتتون می پرسم
به امید موفقیت همه در امر مهاجرت

nahid2010
January 29th, 2011, 02:26 AM
آقای ramin_k عزیز
لطف کنید سوالاتتون رو تو هر تاپیکی که دستتون می رسه کپی نفرمایید. ممنون

armitam1386
January 29th, 2011, 11:16 AM
سلام
اين سوال منو چرا جواب نميدين؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2000 ساعت دوره جوشكاري در سال 2003 در شركت محل كارم ديدم و گواهي دوره كارآموزي هم به من ميدن، 928 ساعت هم در سال 2010 در فني و حرفه اي با توجه به اينكه براي جوشكاري 1800 ساعت ديمند هست اين 2928 ساعتي كه من دوره ديدم معتبره مرسي
کارآموزی در شرکت را می تونید به عنوان سابقه کار در نظر بگیرید ولی جزء تحصیل محاسبه نمی شه فقط باید مدرک فنی حرفه ای باشه که مال شما همون 928 ساعت قبوله یا دیپلم فنی دبیرستان در حال حاضر شما با 928 ساعت جوشکاری نمی تونید اقدام کنید

armitam1386
January 29th, 2011, 11:19 AM
با سلام به همه دوستان
من لیسانس هنر دارم و همچنین 1800 ساعت مدرک فنی حرفه ای آموزشگاهی برای کامپیوتر دارم. میخوام بدونم آیا با مدرک فنی حرفه ای آموزشگاهی میشه اقدام کرد. و اگر اقدام کردم و برایم فایل نامبر صادر شد, آیا این دلیل بر اینه که مدرکم دیگه مشکل نداره و در زمان مصاحبه برام مشکلی بوجود نمی آید.
ممنون می شم من رو راهنمایی کنید.

مهم این نیست که شما مدرک آموزشگاهی فنی و حرفه ای داشته باشید یا نه بعضی ها در آموزشگاه دوره می بینند ولی مدرک فنی و حرفه ای می گیرند مهم اینه که مدرک شما فنی و حرفه ای باشه و مهر و تاییدیه فنی حرفهای داشته باشه با قید تعداد ساعات آموزش

Mitterrand
January 30th, 2011, 05:07 PM
دوستان لطف کنین نظرتون رو راجع به این پرورنده بگین:
1-سن زیر 35 ==================================16
2-فوق دیپلم غیر دیمند=============================6
3-فرانسه (در حد عالی ولی مدرک ندارم)==================16
4-انگلیسی (در حد عالی ولی مدرک ندارم)=================6
5-تمکن مالی===================================1
6-سابقه کار فول تایم با بیمه ،7 ماه (قبل از مدرک ولی در5 سال اخیر) =4

===========================================49

نظرتون چیه؟مدارک بفرستم یا نه؟

ramin_k
January 30th, 2011, 08:55 PM
من سال 81 کاردانی نرم افزار قبول شدم و بعد از هفت ترم درس خوندن در بهمن 84 فارغ التحصیل شدم ، از مهر 85 کارشناسی قبول شدم و در خرداد 88 مدرک کارشناسیمو گرفتم
آیا من 10 امتیاز لیسانسو می گیرم یا به دلیل خواندن کاردانی و سپس کارشناسی تاثیری در امتیازم داره، اینکه زمان دانشجوییم طولانی شده در امتیازم تاثیر داره یا نه، معدل کمم (13) تاثیری دارد یا نه

imdastyar
January 30th, 2011, 09:12 PM
من سال 81 کاردانی نرم افزار قبول شدم و بعد از هفت ترم درس خوندن در بهمن 84 فارغ التحصیل شدم ، از مهر 85 کارشناسی قبول شدم و در خرداد 88 مدرک کارشناسیمو گرفتم

اينايي كه پرسيدي هيچ تاثير منفي نداره. شما امتياز ليسانست رو مياري. فقط ممكنه دليل طولاني شدن رو بپرسه كه شما هم راستشو بگو.

dreamers637766
January 30th, 2011, 11:33 PM
با سلام
من دو تا سوال داشتم
1.برادر من در تورونتو زندگی میکنه و 2 سال پیش از طریق اسپانسرشیپ برای خانواده من اقدام کرد و چون من زیر 22 سال بودم تحت کفالت خانواده بودم و من هم شامل این پرونده هستم
می خوام بدونم که اگر از طریق کبک اقدام کنم تاثیری روی پرونده اول(اسپانسرشیپ) داره یا نه؟ منظورم اینه ممانعت ایجاد میکنه یا نه؟
2.من 22 سالمه و 3 سال سابقه کار حسابداری تمام وقت در حال تحصیل دارم(رشته من حسابداری میباشد) و خواستم ببینم که آیا سابقه کار من تمام وقت حساب میشه و یا چون در حال تحصیل بودم پاره وقت ؟و آیا برای من امتیاز محسوب میشه یا نه؟آیا باید بیمه هم ارائه بدم؟

با تشکر فراوان

sama85
January 31st, 2011, 02:07 AM
سلام دوستان. من چند تا سوال داشتم. اول اینکه من مدرک کارشناسی ارشد بیوَشیمی و کارشناسی بیولوژی دارم. میخوام بدونم برای من همون 12 امتیاز بیوشیمی احتساب میشه یا چون کارشناسیم بیولوژی بوده 12 امتیاز رو نمیارم؟
مشخصات دیگه ام هم: سن 26، حدود دو سال سابقه کار مرتبط، زبان فرانسه ام Intermediate انگلیسیم advance هستش.
مشخصات پارتنرم هم سن 28 کارشناس فیزیک، فرانسه elementary،و انگلیسی پیشرفته و حدود یک سال سابقه کار مرتبط داره.
سوالهای دیگم هم در مورد مدارک لازم برای ارسال هستش. آیا علاوه بر مدارک دانشگاهی، ترجمه و ارسال مدارک دیپلم و پیشدانشگاهی هم لازمه؟ و آیا میشه برای تسریع در ارسال مدارک به جای دانشنامه ی اصلی گواهی موقت رو فرستاد؟

پیشاپیش از پاسخ شما تشکر میکنم.

Ashe
January 31st, 2011, 10:45 AM
سلام دوستان. من چند تا سوال داشتم. اول اینکه من مدرک کارشناسی ارشد بیوَشیمی و کارشناسی بیولوژی دارم. میخوام بدونم برای من همون 12 امتیاز بیوشیمی احتساب میشه یا چون کارشناسیم بیولوژی بوده 12 امتیاز رو نمیارم؟
مشخصات دیگه ام هم: سن 26، حدود دو سال سابقه کار مرتبط، زبان فرانسه ام Intermediate انگلیسیم advance هستش.
مشخصات پارتنرم هم سن 28 کارشناس فیزیک، فرانسه elementary،و انگلیسی پیشرفته و حدود یک سال سابقه کار مرتبط داره.
سوالهای دیگم هم در مورد مدارک لازم برای ارسال هستش. آیا علاوه بر مدارک دانشگاهی، ترجمه و ارسال مدارک دیپلم و پیشدانشگاهی هم لازمه؟ و آیا میشه برای تسریع در ارسال مدارک به جای دانشنامه ی اصلی گواهی موقت رو فرستاد؟
پیشاپیش از پاسخ شما تشکر میکنم.
سلام
بله شما 12 امتیاز رشته رو میارید مشکلی نداره.
مدارک دانشگاهی و دیپلم و پیش دانشگاهی و ریز نمرات همه باید ترجمه و ارسال بشه.باز هم به ویکی (http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA_%D8%A8%D9%87_ %DA%A9%D8%A8%DA%A9)مراجعه کنید.
گواهی موقت ارزش ترجمه نداره سعی کنید اصل دانشنامه رو تهیه کنید.
شاد باشید

Mitterrand
January 31st, 2011, 11:58 AM
6-سابقه کار فول تایم با بیمه ،7 ماه (قبل از اخذ مدرک ) ==========4

Ashe
January 31st, 2011, 12:05 PM
رشتتون چیه؟ بدون امتیازه ؟
اگه رشتتون 6 امتیازیه مدارک بفرستید.
شاد باشید

Mitterrand
January 31st, 2011, 02:50 PM
رشتتون چیه؟ بدون امتیازه ؟
اگه رشتتون 6 امتیازیه مدارک بفرستید.
شاد باشید
نه ، نوشته بودم که دیمند نیست...حدود 110 واحد خوندم،می خوام تقاضای مدرک معدل کاردانی بدم که البته تو مدرک قراره بنویسه که سه سال خوندم.طبق چیزایی که تو ویکی خوندم،مدرک 3ساله دانشگاه 10 امتیاز داره،حالا از این 10 امتیاز 6 به ما بده خوبه دیگه ،نه؟یه بار دیگه لطفا ببین امتیازارو:

6-سابقه کار فول تایم با بیمه ،7 ماه (قبل از مدرک ولی در5 سال اخیر) =4

Ashe
January 31st, 2011, 02:57 PM
نه ، نوشته بودم که دیمند نیست...حدود 110 واحد خوندم،می خوام تقاضای مدرک معدل کاردانی بدم که البته تو مدرک قراره بنویسه که سه سال خوندم.طبق چیزایی که تو ویکی خوندم،مدرک 3ساله دانشگاه 10 امتیاز داره،حالا از این 10 امتیاز 6 به ما بده خوبه دیگه ،نه؟یه بار دیگه لطفا ببین امتیازارو:
دیمند که 12 امتیازیه. رشتتون جزء رشته های امتیاز دار حساب میشه یا خیر؟
مدرک 3 ساله دانشگاه منظور اینه که شما باید اصل دانشنامه رو ببرید که مهر برجسته وزارت علوم را داشته باشه.اگه تاپیک مصاحبه رو خونده باشید میبینید که آفیسر اصل دانشنامه رو میگیره و حتی چک میکنه که مهر برجسته داشته باشه.
با توجه به این امتیازایی که شما در نظر گرفتین نیاز به 6 امتیاز انطباق دارین که خیلی بعید آفیسر این امتیاز رو بده تازه با فرض اینکه از فرانسه و انگلیسی امتیاز کامل رو به شما بده با توجه به اینکه مدرک ندارید.
اونا خودشون هم ادعای امتیاز 16 توی زبان فرانسه رو ندارن.

acheshmehm1
February 5th, 2011, 10:20 AM
دوستان به جز آدرس ايميل Biq.Damas@micc.gouv.qc.ca ايميل ديگه اي هم جهت مشاوره و راهنمايي وجود داره ؟

Mitterrand
February 5th, 2011, 11:24 AM
من برای کسب 49 ،باید فرانسه رو 16 بزنم و انگلیسی رو 6؛(البته خوشبختانه مشکلی تو هیچ کدوم ندارم)ولی شنیدم به امتیاز بالای زبان موقع مصاحبه خیلی گیر میدن،نظرتون چیه دوستان؟مدارک بفرستم با این اوضاع؟(فوق دیپلم صفر امتیازی ام)

sahandbzy
February 5th, 2011, 12:49 PM
سلام دوستان کسی میدونه رشته مدیریت دولتی چند امتیاز داره؟

bitapetite
February 5th, 2011, 01:07 PM
سلام دوستان کسی میدونه رشته مدیریت دولتی چند امتیاز داره؟

لطفا سوالتون رو در تاپیک مخصوص خودش مطرح کنید + لطفا ویکی رو هم مطالعه بفرمایید

میتونی در این آدرس رشتتون رو پیدا کنی و ببینید امتیازش چقدر هست
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/publications/en/diverses/list-training.pdf

موفق باشی

Afshin.o
February 5th, 2011, 05:05 PM
دوست عزيز منظورتون از مشاوره و راهنمائي چيه؟ اين ايميل سفارت هست و سفارت هم مشاوره ارائه نميكنه.

دوستان به جز آدرس ايميل Biq.Damas@micc.gouv.qc.ca ايميل ديگه اي هم جهت مشاوره و راهنمايي وجود داره ؟

ashkan_a
February 5th, 2011, 06:41 PM
دوست عزیز تجربه نشون داده که برای گرفتن امتیاز کامل زبان انگلیسی زیاد به مدرک گیر نمیدن و فقط کافی که مسلط باشید ولی بعید میدونم برای فرانسه هم همینطور باشه اگر انقدر اطمینان دارید بهتره برای زبان فرانسه به فکر گرفتن مدرک معتبر باشید تا بتونید ادعاتون رو براشون ثابت کنید و در مورد گرفتن 6 امتیاز از آفیسر هم باید بگم کار واقعا سختیه ولی تصمیم نهایی با خودتونه امیدوارم که موفق باشید
من برای کسب 49 ،باید فرانسه رو 16 بزنم و انگلیسی رو 6؛(البته خوشبختانه مشکلی تو هیچ کدوم ندارم)ولی شنیدم به امتیاز بالای زبان موقع مصاحبه خیلی گیر میدن،نظرتون چیه دوستان؟مدارک بفرستم با این اوضاع؟(فوق دیپلم صفر امتیازی ام)

Mitterrand
February 5th, 2011, 10:46 PM
دوستان باتجربه تر کسی رو سراغ دارن با مدرک معادل کاردانی به مصاحبه رفته باشه؟مثلا طرف 120 تا خونده باشه ،بعد دیگه ادامه نده،بیاد تقاضای مدرک معادل بده.می خوام ببینم این مدرک مورد قبول هست یا نه.

Arshiya_irte
February 6th, 2011, 02:59 AM
سلام.
یه سوال کوچیک داشتم.ممنون میشم دوستانی که اطلاع دارن راهنماییم کنن.
آیا مدرک دیپلم فنی حرفه ای که تو آموزشگاه های فنی (زیر نظر آموزش و پرورش) ارائه میشه برای سفارت قابل قبوله؟
برای مثال الان من برای اقدام حدود 3 امتیاز کم دارم و اگر دیپلم فنی حرفه ای حسابداری داشته باشم 6 امتیاز کسب میکنم و میتونم مدارکمو بفرستم.
حالا اصل سوالم اینجاست که اونا فقط مدرک دیپلم فنی حرفه ای مد نظرشونه که در طول دوره متوسطه کسب شده یا مدارک دیپلمی که از طریق آموزشگاههای فنی حرفه ای (مورد تایید آموزش و پرورش) باشن رو هم قبول میکنن؟

peyman mafi
February 8th, 2011, 02:08 PM
سلام
مي خواستم بدون صدور فايل نامبر به معني به حد نصاب رسيدن امتيازات هست يا نه؟
مرسي

Mitterrand
February 8th, 2011, 02:19 PM
آقا ما یه پستی دیدیم اینجا که یه نفر راجع به استاد فرانسه اش صحبت کرده بود،من هم با پ.خ ایمیلشو خواستم،حالا هم اون پست ها حذف شده ،هم پیغام خصوصی ها؛بنابراین از اون دوستمون (که متاسفانه ID ایش یادم نیس!)خواهش می یکنم یه بار دیگه اون آدرس را برام پ.خ بزنه.

ashkan_a
February 9th, 2011, 12:45 AM
دوستان در سایت کبک یک سری اخبار هست که ورژن انگلیسی رو پیدا نکردم از دوستانی که فرانسشون خوبه خواهش میکنم من رو در جریان بزارن
ممنون
http://www.immigration-quebec.gouv.q...011/index.html

Kazy
February 9th, 2011, 09:50 AM
سلام
مي خواستم بدون صدور فايل نامبر به معني به حد نصاب رسيدن امتيازات هست يا نه؟
مرسي

صدور فايل نامبر به معنی به حد نصاب رسیدن امتیاز بر اساس ادعاهای متقاضی می باشد البته بدون امتیاز انطباق پذیری ولی ارزیابی و صحت آن در روز مصاحبه و توسط آفیسر انجام می گیرد

mahdi_f
February 10th, 2011, 05:56 PM
میخواستم بدونم در لیست امتیاز بندی رشته های کبک .در خصوص رشته های فنی حرفه ای که 16 امتیاز داده
باید از چه موسساتی باشه تا معتبر و مورد تایید سفارت باشه؟مسلا مدارک مجتمع فنی حرفه ای دیباگران میشه؟

shervin1358
February 11th, 2011, 01:21 PM
سلام دوستان من چند تا سوال دارم.لطفا راهنمایی کنید.(مربوط به مهاجرت به کبک ) 1. سری اول عکسها باید از هر نفر 4 تا بفرستم و یه دونه به فرم بچسبونم؟ 2. اگه عکسها 4*6 باشه میشه قیچی کرد یا بدم دوباره پرینت بگیرن؟ 3. من یه مدرک از آموزشکده های مورد تایید فنی و حرفه ای دارم (کپی تایید شده مجوز این شرکت و مهر تایید فنی حرفه ای روش هست)که جزو مدارک 940 ساعت 16 امتیازی هست و یک سال و نیم سابقه کار مرتبط (سابقه کار کلی 7 سال ) و لیست بیمه مرتبط با این مدرک هم دارم و خوشبختانه توسط دادگستری و امور خارجه تایید شد.آیا این مدرک امتیازش رو میاره یا فقط و فقط باید از فنی و حرفه ای صادر شده باشه؟ اگه جواب مثبته آیا لازم هست میزان اشنایی با زبان فرانسه رو کمتر بزنم ؟ (چون امتیازم میره رو 70 ) 4. لازم هست مدارک کامل یکی از اقوام (دایی خانومم که سیتی زن کانادا و در مونترال اقامت داره )رو همراه مدارک بفرستم؟ 5. مدارک کلاس زبان فرانسه و یا معلم خصوصی چقدر میتونه ارزش داشته باشه؟

mo_eini
February 11th, 2011, 06:34 PM
سلام دوستان من چند تا سوال دارم.لطفا راهنمایی کنید.(مربوط به مهاجرت به کبک ) 1. سری اول عکسها باید از هر نفر 4 تا بفرستم و یه دونه به فرم بچسبونم؟ 2. اگه عکسها 4*6 باشه میشه قیچی کرد یا بدم دوباره پرینت بگیرن؟ 3. من یه مدرک از آموزشکده های مورد تایید فنی و حرفه ای دارم (کپی تایید شده مجوز این شرکت و مهر تایید فنی حرفه ای روش هست)که جزو مدارک 940 ساعت 16 امتیازی هست و یک سال و نیم سابقه کار مرتبط (سابقه کار کلی 7 سال ) و لیست بیمه مرتبط با این مدرک هم دارم و خوشبختانه توسط دادگستری و امور خارجه تایید شد.آیا این مدرک امتیازش رو میاره یا فقط و فقط باید از فنی و حرفه ای صادر شده باشه؟ اگه جواب مثبته آیا لازم هست میزان اشنایی با زبان فرانسه رو کمتر بزنم ؟ (چون امتیازم میره رو 70 ) 4. لازم هست مدارک کامل یکی از اقوام (دایی خانومم که سیتی زن کانادا و در مونترال اقامت داره )رو همراه مدارک بفرستم؟ 5. مدارک کلاس زبان فرانسه و یا معلم خصوصی چقدر میتونه ارزش داشته باشه؟

شما باید از خود سازمان فنی حرفه ای مدرک داشته باشید یعنی بعد از اتمام دوره از آموزشکده مربوطه به فنی حرفه ای معرفی شوید و امتحان دهید و مدرکتان را معمولا مدیرکل فنی حرفه ای استان امضا می کند تازه در پذیرش چنین مدرکی هم بعضی دوستان تردید دارند.

mr-farshad
February 12th, 2011, 09:44 AM
به دليل كاربرد روز افزون ايميل در مكاتبات ميان اداره مهاجرت و متقاضيان مهاجرت به كانادا و مشكلاتي كه در اين ميان پديدار شده است ، اخيرا" دستورالعمل اجرايي خاصي اعلام شده، براي ديدن اصل خبر از آدرس زير مي توانيد استفاده كنيد
http://www.cic.gc.ca/english/resources/manuals/bulletins/2011/ob265.asp

queenshi
February 12th, 2011, 11:51 AM
سلام
کسی که کاردانی کامپیوتر و بعد از او کارشناسی کامپیوتر گرفته، در مدرکش نوشته شده کارشناس کامپیوتر یعنی مهندسی کامپیوتر نوشته نشده. حالا این شخص امتیاز 6 می گیره؟ بعد می تونه عضو انجمن مهندسین کبک بشه؟
مرسی

judi
February 12th, 2011, 11:04 PM
سلام دوستان
من در زمان دانشجویی توی 2 تا شرکت به صورت ساعتی کار می کردم که سابقه کار ازشون ندارم.
می خواستم بدونم اگه این سابقه ها رو توی رزومه و توی فرم ها بیارم ولی گواهی کار و بیمه نداشته باشم ممکنه برام مشکلی پیش بیاد؟
ممنونم

Ashe
February 12th, 2011, 11:24 PM
سلام دوستان
من در زمان دانشجویی توی 2 تا شرکت به صورت ساعتی کار می کردم که سابقه کار ازشون ندارم.
می خواستم بدونم اگه این سابقه ها رو توی رزومه و توی فرم ها بیارم ولی گواهی کار و بیمه نداشته باشم ممکنه برام مشکلی پیش بیاد؟
ممنونم
سلام
دوست خوبم شما چطوری میخوای بهشون ثابت کنی که کار میکردی؟ بدون گواهی کار و بیمه اونا حرفتو قبول نمیکنن و امتیازی هم براتون نداره.
شاد باشید

Kazy
February 13th, 2011, 12:17 AM
سلام
کسی که کاردانی کامپیوتر و بعد از او کارشناسی کامپیوتر گرفته، در مدرکش نوشته شده کارشناس کامپیوتر یعنی مهندسی کامپیوتر نوشته نشده. حالا این شخص امتیاز 6 می گیره؟ بعد می تونه عضو انجمن مهندسین کبک بشه؟
مرسی
در دستورالعمل حتی به رشته های غیر مهندسی که سابقه کار مهندسی دارند هم اشاره شده ولی مراحلش سخت تره

queenshi
February 13th, 2011, 02:03 AM
در دستورالعمل حتی به رشته های غیر مهندسی که سابقه کار مهندسی دارند هم اشاره شده ولی مراحلش سخت تره
مرسی از جوابتون
می شه یه راهنمایی کنید که مراحلش به چه صورته؟
ممنونم

isaeid
February 13th, 2011, 02:10 AM
اينطور که من متوجه شدم از ويکي و سايت اداره مهاجرت
براي ما که برق خونديم و کارمون هم برق هست نه امتياز رشته رو ميگيرم و نه امتياز سابقه کار
و من چون مجرد هم هستم ديگه هيچ شانسي براي امتياز آوردن کبک ندارم . درسته ؟ يا راهي هست
هنوز ؟

farnoush1689
February 13th, 2011, 10:28 AM
اينطور که من متوجه شدم از ويکي و سايت اداره مهاجرت
براي ما که برق خونديم و کارمون هم برق هست نه امتياز رشته رو ميگيرم و نه امتياز سابقه کار
و من چون مجرد هم هستم ديگه هيچ شانسي براي امتياز آوردن کبک ندارم . درسته ؟ يا راهي هست
هنوز ؟

امتياز سابقه كار و مدرك تحصيلي رو مي گيريد
فقط امتياز رشته رو نمي گيريد
اگه مايل هستيد، براي جبرانش بايد خيلي رو زبان فرانسه وقت بذاريد

froogh_tash
February 13th, 2011, 08:58 PM
سلام به شما خوبان
من وقتی تصمیم به مهاجرت گرفتم پیش وکیل رفتم ،اما یکی از دوستام پیشنهاد کرد کلاً ازاین سایت کمک بگیرم.
ویکی رو خوندم اما خوب میخوام شرایطم رو بگم و شما بگین به چه امتیازی در زبان نیاز دارم و اینکه کدوم نفر اصلی باشیم بهتره:
1-متاهل
2-سن:خودم27وهمسر29
3-تحصیلات:خودم فوق دیپلم وهمسر لیسانس
3-رشته:خودم حسابداری وهمسرصنایع غذایی شیلات
4-سابقه کار:خودم 2سال فول(قبل از دانشگاه)،2سال پارت (در زمان تحصیل)وهمسر5 سال(در زمان تحصیل)
5-زبان:هرچی شما بگین
ممنونم

hooman_gh
February 14th, 2011, 12:56 AM
سلام.اول از زحمتتون واقعا ممنون
من 31 ساله-فوق دیپلم عمران با 3 سال سابقه و زبان در حد-امتیاز تمکن هم دارم
همسرم 32 ساله-لیسانس طراحی صنعتی-6 سال سابقه کار-زبان ایلس 6 و فرانسه خوب
کداممان مین شویم

Ashe
February 14th, 2011, 01:04 AM
کداممان مین شویم
سلام
همسرتون مین بشه بهتره. هم سابقه کارشون بیشتره هم آیلتس دارند.
شاد باشید

ashkan_a
February 14th, 2011, 01:45 AM
سلام دوست عزیز توی لیست مشاغل کبک یک رشته هست به اسمcivil engineering technology که من از یک وکیل شنیدم که این همون فوق دیپلم عمران میشه ولی نمیدونم چقدر این موضوع درسته فقط می دونم اگر این موضوع درست باشه رشته شما 12 امتیازی میشه و پروسه مهاجرتتون زود تر انجام میشه اگر که اطلاعات بیشتری در این زمینه بدست اوردید لطفا من رو در جریان قرار بدید موفق باشید
کداممان مین شویم

froogh_tash
February 14th, 2011, 07:33 PM
سلام به شما خوبان
من وقتی تصمیم به مهاجرت گرفتم پیش وکیل رفتم ،اما یکی از دوستام پیشنهاد کرد کلاً ازاین سایت کمک بگیرم.
ویکی رو خوندم اما خوب میخوام شرایطم رو بگم و شما بگین به چه امتیازی در زبان نیاز دارم و اینکه کدوم نفر اصلی باشیم بهتره:
1-متاهل
4-سابقه کار:خودم 2سال فول(قبل از دانشگاه)،2سال پارت (در زمان تحصیل)وهمسر5 سال(در زمان تحصیل)
ممنونم
به سوال من جواب نمیدید؟

rezayeganeh
February 14th, 2011, 08:37 PM
سلام به دوستان
من هم مثل سوال دارم و ممنون میشم که جواب بدید:
اول اینکه حد نصاب امتیاز برای متاهل بدون بچه واسه کبک چقدره؟ 57 یا عدد دیگه؟
دوم اینکه من یک ارزیابی شخصی داشتم اگه ممکنه با شرایط من بگید که امتیازم چقدر میشه:
-متاهل
-تحصیلات: خودم فوق لیسانس عمران (دانشجوی دکتری) وهمسرم لیسانس کامپیوتر
-سابقه کار:خودم 6 سال (آیا سابقه رو از بیمه چک میکنند یا با گواهی کار حله؟) و همسرم 6 ماه
-زبان: انگلیسی خودم: آیلتس آکادمیک 8 (مشکلش اینه که منقضی شده)
فرانسه خودم و خانومم: 0.00 تازه شروع کردیم به کلاس رقتن
ممنونم

gelavizh
February 14th, 2011, 08:46 PM
سلام من 29 ساله ارشد فیزیک سابقه کار هیچ زبان ایلتس 7 یک بچه و فرانسه رو شروع کردم همسرم مهندس عمران 34 سال 10 سال سابقه کار شرکت داشتن و پیمانکاری میکنن همسرم انگلیسیش بد نیست ولی مدرک نداره و شاید کمی فرانسه یاد بگیره قوم وو خیش نداریم و تمکن مالی هم داریم بنظر شما چه کار کنیم

arash888
February 15th, 2011, 12:20 AM
سلام به دوستان
من هم مثل سوال دارم و ممنون میشم که جواب بدید:
اول اینکه حد نصاب امتیاز برای متاهل بدون بچه واسه کبک چقدره؟ 57 یا عدد دیگه؟
دوم اینکه من یک ارزیابی شخصی داشتم اگه ممکنه با شرایط من بگید که امتیازم چقدر میشه:
-متاهل
-تحصیلات: خودم فوق لیسانس عمران (دانشجوی دکتری) وهمسرم لیسانس کامپیوتر
-سابقه کار:خودم 6 سال (آیا سابقه رو از بیمه چک میکنند یا با گواهی کار حله؟) و همسرم 6 ماه
-زبان: انگلیسی خودم: آیلتس آکادمیک 8 (مشکلش اینه که منقضی شده)
فرانسه خودم و خانومم: 0.00 تازه شروع کردیم به کلاس رقتن
ممنونم
شما ویکی رو بخونی 95% سوالاتت رو خودت میتونی جواب بدی
برای متاهل ها چه با فرزند و چه بدون فرزند 63 امتیاز هستش
قبلاً با نامه سابقه کار حل بود ولی جدیداً فقط بیمه
- امتیازاتتم خودت از روی ویکی که لینکش توی امضای من هست حساب کن

rezayeganeh
February 15th, 2011, 12:52 AM
شما ویکی رو بخونی 95% سوالاتت رو خودت میتونی جواب بدی
برای متاهل ها چه با فرزند و چه بدون فرزند 63 امتیاز هستش
قبلاً با نامه سابقه کار حل بود ولی جدیداً فقط بیمه
- امتیازاتتم خودت از روی ویکی که لینکش توی امضای من هست حساب کن

ممنون از راهنماییت. سوالم اینه که آیا باید دوباره ایلتس بدم و اکادمیک و جنرالش فرقی میکنه یا نه؟

Aphrodite
February 15th, 2011, 08:36 AM
ممنون از راهنماییت. سوالم اینه که آیا باید دوباره ایلتس بدم و اکادمیک و جنرالش فرقی میکنه یا نه؟

برای کبک فعلا مدرک زبان اجباری نیست و روز مصاحبه خود آفیسر سطح شما رو میسنجه اما در هر صورت آکادمیک و جنرال براشون فرقی نداره

somaye64
February 15th, 2011, 04:33 PM
سلام دوستان من تازه می خوام برای کبک اقدام کنم رشته ی تحصیلی من مهندسی تکنولوژی معماری هست اصلا سابقه کار ندارم لطفا اگر کسی درباره ی رشته ی من و پروسه ی مهاجرت اطلاعاتی داره در اختیار من قراربده در ضمن کسی استاد زبان فرانسه ی خوب توی شیراز با قیمت مناسب سراغ داره ؟

froogh_tash
February 15th, 2011, 10:23 PM
سلام به شما خوبان
1-متاهل
ممنونم
به سوال من جواب نمیدید؟

somaye64
February 17th, 2011, 03:26 AM
سلام دوستان رشته ی من منهدسی تکنولوژی معماری است و تحصیلا همسرم سیکل است من باید فرانسه وانگلیس چند باشم در ضمن رشته ی من 6 امتیاز داره همسرم باید چه قدر فرانسه وانگلیسی بلد باشه
متشکرم

zoolbia
February 17th, 2011, 05:18 PM
سلام به همه!سوال راجع به کارت پایان خدمت.من کارتمو سال 98 گم کردم و تا الان المثنی نگرقتم.فقط یک برگه دارم با مهر نظام وظیفه که ترجمش کردم.از سال 2000 تا امروز ایران زندگی نمی کنم.2 بار پاس عوض کردم.لازمه اصلشو داشته باشم؟قبلا متشکرم.

Ashe
February 17th, 2011, 05:40 PM
سلام به همه!سوال راجع به کارت پایان خدمت.من کارتمو سال 98 گم کردم و تا الان المثنی نگرقتم.فقط یک برگه دارم با مهر نظام وظیفه که ترجمش کردم.از سال 2000 تا امروز ایران زندگی نمی کنم.2 بار پاس عوض کردم.لازمه اصلشو داشته باشم؟قبلا متشکرم.
سلام
همون ترجمه برگه رو به انضمام یه نامه پوششی بزار توی مدارکت.توی نامه توضیح بده که کارتت رو گم کردی و ...
شاد باشید

zoolbia
February 17th, 2011, 07:02 PM
سلام
همون ترجمه برگه رو به انضمام یه نامه پوششی بزار توی مدارکت.توی نامه توضیح بده که کارتت رو گم کردی و ...
شاد باشید

این کارو الان انجام بدم یا برای مرحل فدرال؟توی ترجمه فامیل من بجای ee نوشته شده ei !نیاز به ترجمه دوباره هست؟مرسی از جواب.

ashkan_a
February 17th, 2011, 10:51 PM
سلام دوستان
آیا اجباری شدن بیمه برای سابقه کار صحت داره؟
اگه اینطور باشه من امتیاز لازم رو نمیارم و نمیدونم چه کار باید بکنم
لطفا راهنمایی کنید

m27038d
February 19th, 2011, 01:57 PM
سلام دوستان
آیا اجباری شدن بیمه برای سابقه کار صحت داره؟
اگه اینطور باشه من امتیاز لازم رو نمیارم و نمیدونم چه کار باید بکنم
لطفا راهنمایی کنید
قانونا نه!!
ولی دوستان دیگه که تشریف بردن کم لطفی کردن و سابقه بردن.آفیسرها هم عادت کردن که میخوان.نمیدونم چی بگو والله!!

Y_FAKOORI
February 19th, 2011, 10:20 PM
با سلام:
ایا مدرک فوق دیپلم عمران (مدرکی که پس ازاتمام دوره هنرستان و قبولی در دوره2.5-2 ساله کاردانی و اتمام دوره کاردانی توسط اموزش پرورش صادر میشه ) با
(Civil Engineering Technology (DCS - 3
یکی است و اگر از بچه ها کسی با مدرک فوق دیپلم عمران یا هر فوق دیپلم دیگه ای اقدام کرده یا قصد داره اقدام کنه ممنون میشم تجربه یا نظرشو مطرح کنه

rozita
February 20th, 2011, 11:20 AM
قانونا نه!!
ولی دوستان دیگه که تشریف بردن کم لطفی کردن و سابقه بردن.آفیسرها هم عادت کردن که میخوان.نمیدونم چی بگو والله!!

این کم لطفی دوستان نیست.کم لطفی کسانی هست که با تقلب های واضح ، اعتماد اونها رو سلب کردند.
خود شما همین حالا حاضرید یکی از مدارکتون رو نبرید که بابی برای آینده نشه؟
منصف باشیم.
کسانیکه در راه مصاحبه هستند باید تمام توان رو روی فرانسه و انگلیسی بگذارند که حذف این امتیاز ها نتونه خللی ایجاد کنه.
من مطمئن هستم که ایرانی ها به اندازه کافی باهوش هستند.اونها هم به ما ایمان آوردند.

Aphrodite
February 20th, 2011, 12:59 PM
این کم لطفی دوستان نیست.کم لطفی کسانی هست که با تقلب های واضح ، اعتماد اونها رو سلب کردند.
منصف باشیم.
کسانیکه در راه مصاحبه هستند باید تمام توان رو روی فرانسه و انگلیسی بگذارند که حذف این امتیاز ها نتونه خللی ایجاد کنه.
من مطمئن هستم که ایرانی ها به اندازه کافی باهوش هستند.اونها هم به ما ایمان آوردند.

دوست عزیز صحبت شما درسته اما اینکه بعضی از دوستان اطلاعات غلطی دادن که کمکی هم به پرونده شون نمیکرده دیگه کم لطفی بوده !
تو تاپیک مصاحبه چند مورد رو بچه ها اشاره کردن که مثلا یه دوستی دفترچه بیمه ش رو نشون داده گفته هر کسی تو ایران کار میکنه از این دفترچه ها بهش میدن در حالی که تو خیلی از شرکتهای خصوصی با سابقه ما نه فیش حقوقی صادر نمی شه نه کارکنانشون رو بیمه میکنن که بخوان دفترچه داشته باشن ..

hoomi_mcitp
February 20th, 2011, 03:17 PM
دوستان سلام، یک سوالی داشتم. من همه ی مدارکم کامله فقط متاسفانه اصل مدرک پیش دانشگاهی من گم شده! من گواهی موقتش و نامه تاییدیه وزارت آموزش پرورش که دوره پیش دانشگاهی و گذاروندم و معادل مدرکش هست و دارم و همینطور ریز نمرات پیش دانشگاهی . میخواستم ببینم از اونجایی که لیسانس هستم و 10 امتیاز و میگیرم. ممکنه بخاطر اینکه اصل مدرک پیش دانشگاهیم نیست همه ی 10 نمرم بپره؟

ashkan_a
February 20th, 2011, 11:36 PM
نخیر نگران نباشید من هم دقیقا همین مشکل رو دارم اگر گواهی از آموزش و پرورش گرفتید اون رو میتونید ترجمه رسمی بکنید و بعد از ترجمه رسمی دیگه مشکلی نخواهید داشت
دوستان سلام، یک سوالی داشتم. من همه ی مدارکم کامله فقط متاسفانه اصل مدرک پیش دانشگاهی من گم شده! من گواهی موقتش و نامه تاییدیه وزارت آموزش پرورش که دوره پیش دانشگاهی و گذاروندم و معادل مدرکش هست و دارم و همینطور ریز نمرات پیش دانشگاهی . میخواستم ببینم از اونجایی که لیسانس هستم و 10 امتیاز و میگیرم. ممکنه بخاطر اینکه اصل مدرک پیش دانشگاهیم نیست همه ی 10 نمرم بپره؟

m27038d
February 20th, 2011, 11:46 PM
منصف باشیم.
من حرفم اینه که برای چی باید مدرک اضافی بدیم؟برای اینکه ثابت کنیم ما راست میگیم و دیگران دروغ؟اون بنده خدایی که کار کرده و بیمه اش نکردن چه تقصیری داره؟ شما که وضعیت کار و تو ایران میدونی.فراوانی کار نیست که هر جا گفت بیمه نمیکنیم بگیم پس ما هم کار نمیکنیم.مجبوریم با هر شرایطی کار کنیم.

Y_FAKOORI
February 21st, 2011, 12:28 AM
با سلام:
ایا مدرک فوق دیپلم عمران (مدرکی که پس ازاتمام دوره هنرستان و قبولی در دوره2.5-2 ساله کاردانی و اتمام دوره کاردانی توسط اموزش پرورش صادر میشه ) با
(Civil Engineering Technology (DCS - 3
یکی است و اگر از بچه ها کسی با مدرک فوق دیپلم عمران یا هر فوق دیپلم دیگه ای اقدام کرده یا قصد داره اقدام کنه ممنون میشم تجربه یا نظرشو مطرح کنه

solitude
February 21st, 2011, 02:24 AM
من حرفم اینه که برای چی باید مدرک اضافی بدیم؟برای اینکه ثابت کنیم ما راست میگیم و دیگران دروغ؟اون بنده خدایی که کار کرده و بیمه اش نکردن چه تقصیری داره؟ شما که وضعیت کار و تو ایران میدونی.فراوانی کار نیست که هر جا گفت بیمه نمیکنیم بگیم پس ما هم کار نمیکنیم.مجبوریم با هر شرایطی کار کنیم.

درست ولی به افیسر هم حق بدین. اونها میدونن توی ایران همه شرکت دارن(یا خودشون- یا فامیلاشون یا دوستاشون) یه برگ نامه گرفتن از یک شرکت برای هیچکس کاری نداره. یادمون باشه بحث عرضه و تقاضا است، اونا حق گزینش دارن نه ما
همین فردا هم حق دارن بگن 1 نفر رو هم نمی خواهیم
نمی گم تقصیر کسانی که مدرک زیاد بردن نیست ولی خب متقلب ها تقصیرشون بیشتره

m27038d
February 21st, 2011, 10:07 AM
درست ولی به افیسر هم حق بدین. اونها میدونن توی ایران همه شرکت دارن(یا خودشون- یا فامیلاشون یا دوستاشون) یه برگ نامه گرفتن از یک شرکت برای هیچکس کاری نداره. یادمون باشه بحث عرضه و تقاضا است، اونا حق گزینش دارن نه ما
همین فردا هم حق دارن بگن 1 نفر رو هم نمی خواهیم
نمی گم تقصیر کسانی که مدرک زیاد بردن نیست ولی خب متقلب ها تقصیرشون بیشتره
سوال من اینه.آیا تا 6 ماه پیش کسی رو به خاطر بیمه رد کردند؟ آیا تا 1 سال پیش از کسی بیمه میخواستن؟ این ما بودیم که بیمه بردیم و بهشون فهموندیم که دیگران دروغ میگن.دقیقا بزاریم اونا ما رو گزینش کنن. با بیمه بردن فقط داریم موقعیت رو از افرادی که لایق مهاجرت هستند میگیریم. تقلب همه جا هست. شما الان با 2 میلیون میتونی مدرک لیسانس 12 امتیازی بخری.!! اونو میخوان چی کار کنن؟

mo_eini
February 21st, 2011, 01:42 PM
سوال من اینه.آیا تا 6 ماه پیش کسی رو به خاطر بیمه رد کردند؟ آیا تا 1 سال پیش از کسی بیمه میخواستن؟ این ما بودیم که بیمه بردیم و بهشون فهموندیم که دیگران دروغ میگن.دقیقا بزاریم اونا ما رو گزینش کنن. با بیمه بردن فقط داریم موقعیت رو از افرادی که لایق مهاجرت هستند میگیریم. تقلب همه جا هست. شما الان با 2 میلیون میتونی مدرک لیسانس 12 امتیازی بخری.!! اونو میخوان چی کار کنن؟
دوست گرامی اگر بطور موردی یا اتفاقی و تصادفی هنگامی که مدارک فردی را چک می کنند متوجه چنین مواردی شوند علاوه بر برخورد شدید با فردخاطی دوباره به پروسه مهاجرت بندی را اضافه می کنند واسه استعلام مدرک تحصیلی.دقیقا مثل کاری که برای job offer انجام دادند بعد از پیدا کردن چند تا مورد مشکوک حتی کسانی را که پاس کانادایی داشتند بعد از چند سال زندگی و تحمل غربت از کشورشان اخراج کردند.

Afshin.o
February 21st, 2011, 05:50 PM
دوست عزیز
اولا تاپیک رو اشتباه انتخاب کردین.
دوما بیمه ار همون اول پروسه جزو مدارک مصاحبه بوده و مدرک اضافی نیست. جدیدا تیم سفارت به محل کار دوستان هم سر میزنه. خواهشا این موارد رو در هیچ تاپیکی ادامه ندین.

Ashe
February 21st, 2011, 05:52 PM
دوست عزیز
اولا تاپیک رو اشتباه انتخاب کردین.
دوما بیمه ار همون اول پروسه جزو مدارک مصاحبه بوده و مدرک اضافی نیست. جدیدا تیم سفارت به محل کار دوستان هم سر میزنه. خواهشا این موارد رو در هیچ تاپیکی ادامه ندین.
منظورتون اینه که به محل کارشون زنگ میزنه دیگه؟؟؟

Afshin.o
February 21st, 2011, 06:25 PM
خواهش میکنم بحث رو ادامه ندین این تاپیک مشاوره هست.
خیر برای دو مورد از دوستان من - هر دو فدرالی- مراجعه به محل کار کردن. در صورت نیاز به ادامه بحث در همون تاپیک بیمه مطرح کنید.
به نظرم این برنامه برای فدرالی ها هست و من تا به حال در مورد کبک چیزی نشنیدم.
موفق باشید

منظورتون اینه که به محل کارشون زنگ میزنه دیگه؟؟؟

sahar964
February 22nd, 2011, 03:55 PM
ممنون میشم راهنمایی کنید:میخوام بدونم برای کسی که کارشناسی نا پیوسته نرم افزار کامپیوتر داره بهتره با لیسانس اقدام کنه یا فوق دیپلم؟؟ و برای این شخص که مجرد هست -27 ساله -سابقه کاری 4 سال بدون بیمه - فامیل و سابقه کار و سکونت در کانادا را هم نداشته زبان انگلیسی متوسط(کم) و فرانسه فعلاً شروع نکرده.شانسی وجود داره یا خیر و اینکه زبان فرانسه را باید چند بزنه؟؟؟ممنون

natali
February 22nd, 2011, 04:32 PM
سلام دوستان خوبم

من اصل مدارکم رو تهیه کردم ولی مدرک دیپلم من مهر برجسته نداره، می خواستم بدونم مدرک دیپلم باید دارای مهر برجسته باشه؟
اگه اینطوره این مسئله مشکلی ایجاد می کنه؟ و اینکه چه کار باید انجام بدم؟

ممنون از راهنماییتون

Mehdi79
February 22nd, 2011, 05:05 PM
ممنون میشم راهنمایی کنید:میخوام بدونم برای کسی که کارشناسی نا پیوسته نرم افزار کامپیوتر داره بهتره با لیسانس اقدام کنه یا فوق دیپلم؟؟ و برای این شخص که مجرد هست -27 ساله -سابقه کاری 4 سال بدون بیمه - فامیل و سابقه کار و سکونت در کانادا را هم نداشته زبان انگلیسی متوسط(کم) و فرانسه فعلاً شروع نکرده.شانسی وجود داره یا خیر و اینکه زبان فرانسه را باید چند بزنه؟؟؟ممنون

دوست شما قطعاً بايد با ليسانس اقدام و با اين شرايطي كه داره از همين حالا فرانسه رو شروع و سطح 7 رو انتخاب كنه
اگه بكوب كار كنه ميتونه 6 ماه ديگه مداركشو ارسال كنه و حدود يك سال ديگه كه وقت مصاحبش مي رسه به سطح مورد
نظر خواهد رسيد.
انشا ا...

sahar964
February 22nd, 2011, 06:50 PM
دوست شما قطعاً بايد با ليسانس اقدام و با اين شرايطي كه داره از همين حالا فرانسه رو شروع و سطح 7 رو انتخاب كنه
اگه بكوب كار كنه ميتونه 6 ماه ديگه مداركشو ارسال كنه و حدود يك سال ديگه كه وقت مصاحبش مي رسه به سطح مورد
نظر خواهد رسيد.
انشا ا...
اما من کسی را می شناختم که به خاطر اینکه سطح زبانش را کم تر بزنه با فوق دیپلم عمرانش شرکت کرد. مطمئن هستید که فوق دیپلم امتیاز بالاتر نداره؟ممنون

Ashe
February 22nd, 2011, 07:15 PM
اما من کسی را می شناختم که به خاطر اینکه سطح زبانش را کم تر بزنه با فوق دیپلم عمرانش شرکت کرد. مطمئن هستید که فوق دیپلم امتیاز بالاتر نداره؟ممنون
سلام
بحث عمران فرق میکنه. چون یکسری میگن که فوق دیپلم عمران معادل یه رشته دیمند در لیست رشته های مورد نیاز کبک است.
اما در مورد نرم افزار کامپیوتر مثلما مدرک بالاتر امتیاز بالاتر میاره.
در مورد سابقه بیمه هم جدیدا این مسله اجباری شده.
شاد باشید

Aphrodite
February 22nd, 2011, 07:51 PM
یعنی چی با مدرک فوق دیپلم اقدام کرد یعنی اگه کسی مدرک فوق دیپلمش دیمند باشه مدرک لیسانسش رو هم بفرسته امتیاز فوق دیپلمشو از دست میده ؟!

Ashe
February 23rd, 2011, 12:05 AM
هیچکس نمیتونه منو راهنمایی کنه؟!!!
سلام
نه دوست عزیز مدرک دیپلم فقط مهر آموزش پرورش داره و مهر برجسته نیست.
شاد باشید

ermis
February 23rd, 2011, 03:13 AM
سلام دوست گرامي. خيلي ممنون ميشم با توجه به مشخصات من و همسرم ما را براي مهاجرت به كبك راهنمايي كنيد.
مشخصات من:
29 ساله
ليسانس كامپيوتر
2 سال سابقه كاري مرتبط
در حال حاضر خانه دار
داراي مدرك ايلتس 6.5
فرانسه نمي دونم ( در صورتي كه حاوز شرايط مهاجرت باشم كلاس ميرم)
مشخصات همسر:
36 ساله
فوق ليسانس نفت
8 سال سابقه كاري مرتبط
زبان انگليسي متوسط
فرانسه ...... هيچ
فرزند:
1 دختر 2 ساله
با توجه به اينكه من وقت آزاد بيشتري براي كلاس رفتن دارم مي خواهم در صورت امكان من مين بشم. ولي ممنون ميشم امتياز را در هر دو صورت بدونم.

پيشاپيش از راهنمايي شما ممنون

Mehdi79
February 23rd, 2011, 05:36 PM
ermis;1385
سلام دوست گرامي. خيلي ممنون ميشم با توجه به مشخصات من و همسرم ما را براي مهاجرت به كبك راهنمايي كنيد...

دوست عزيز
با توجه به وضعيت ، بهتره خودتون نفر اصلي بشيد
سطح زبان فرانسه رو براي خودتون B1 و براي همسرتون A1 انتخاب كنيد.
موفق باشيد

ermis
February 23rd, 2011, 07:06 PM
مهدي عزيز خيلي خيلي از لطفت ممنونم. پس اينكه من الان شاغل نيستم ايرادي نداره؟

niki
February 23rd, 2011, 09:05 PM
سلام دوست گرامي. من پيش و كيل رفتم و امتيازاتم به صورت زير حساب كرده لطفا در خصوص امتياز زبان فرانسه منو راهنمايي كنيد
30 ساله - امتياز 16
ليسانس كامپيوترنرم افزار-امتياز رشته 6 - امتياز مدرك 10
4 سال سابقه كارمرتبط با بيمه-امتياز 8
زبان انگليسي متوسط-امتياز 3
فرزند 1 پسر 9 ساله دارم - امتياز 4
انطباق پذيري 3
توان مالي 1
زبانه فرانسه(الان 6 ماه فرانسه مي خونم campus) - امتياز 4

دوستانم به من فرانسه خيلي براشون مهمه بايد امتياز بيشتري انتخاب كني من الان مي خواهم مدارمو بفرستم سطح زبان فرانسه چي بزنم
4 خوب؟!!!
از راهنمايي شما ممنون

bitapetite
February 23rd, 2011, 09:21 PM
سلام دوست گرامي. من پيش و كيل رفتم و امتيازاتم به صورت زير حساب كرده لطفا در خصوص امتياز زبان فرانسه منو راهنمايي كنيد
30 ساله - امتياز 16
ليسانس كامپيوترنرم افزار-امتياز رشته 6 - امتياز مدرك 10
4 سال سابقه كارمرتبط با بيمه-امتياز 8
زبان انگليسي متوسط-امتياز 3
فرزند 1 پسر 9 ساله دارم - امتياز 4
انطباق پذيري 3
توان مالي 1
زبانه فرانسه(الان 6 ماه فرانسه مي خونم campus) - امتياز 4

دوستانم به من فرانسه خيلي براشون مهمه بايد امتياز بيشتري انتخاب كني من الان مي خواهم مدارمو بفرستم سطح زبان فرانسه چي بزنم
4 خوب؟!!!
از راهنمايي شما ممنون

دوست عزیز
پس امتیاز همسر چی؟
شما اصلا نباید روی امتیاز انطباق پذیری حساب باز کنی
اگه مجرد باشین با این امتیازها و بدون احتساب امتیاز انطباق پذیری با 52 امتیاز خیلی خوبه ومشکلی براتون بوجود نمیاد
موفق باشین

niki
February 23rd, 2011, 09:28 PM
[QUOTE=bitapetite;383009]دوست عزیز
پس امتیاز همسر چی؟
شما اصلا نباید روی امتیاز انطباق پذیری حساب باز کنی
اگه مجرد باشین با این امتیازها و بدون احتساب امتیاز انطباق پذیری با 52 امتیاز خیلی خوبه ومشکلی براتون بوجود نمیاد
موفق باشین

با تشكر
دوست عزير مجردم
با اين شرايط سطح زبان فرانسه ام بايد چند باشه
توي فرم چند بزنم؟8 يا 4؟

bitapetite
February 23rd, 2011, 09:38 PM
[QUOTE=bitapetite;383009]

با تشكر
دوست عزير مجردم
با اين شرايط سطح زبان فرانسه ام بايد چند باشه
توي فرم چند بزنم؟8 يا 4؟

پیشنهاد میدم شنیداری رو سطح5 (4 امتیاز ) و صحبت کردن رو 4 (2 امتیاز) انتخاب کنید که مجموع امتیازتون به54 میرسه
موفق باشین

Aphrodite
February 24th, 2011, 06:25 AM
یعنی چی با مدرک فوق دیپلم اقدام کرد یعنی اگه کسی مدرک فوق دیپلمش دیمند باشه مدرک لیسانسش رو هم بفرسته امتیاز فوق دیپلمشو از دست میده ؟!

بچه ها کسی جواب منو نمیدونه ؟ من رو امتیاز فوق دیپلمم حساب کردم ..!

mythe
February 24th, 2011, 03:07 PM
بچه ها کسی جواب منو نمیدونه ؟ من رو امتیاز فوق دیپلمم حساب کردم ..!

رشته فوق ديپلمتون با ليسانس فرق داره؟
اگر اينطور باشه فكر كنم بستگي به اين داشته باشه كه سابقه كارتون توي كدوم رشته باشه

mythe
February 24th, 2011, 04:01 PM
درود
دوستان كسي ميدونه مدرك فني حرفه اي و سازمان مديريت صنعتي به عنوان مدرك كالج محسوب ميشه يا نه؟ چون ما در ايران چيزي به نام كالج نداريم فكر كنم آفيسر ها روي قسمت مدارك كالج ميتونن خيلي سليقه اي تصميم بگيرن
ممنون

mostafasamiee
February 24th, 2011, 07:15 PM
دو سوال :
آیا کسی میدونه که پس از قبولی در مصاحبه چقدر طول میکشه تا medical ارسال بشه؟
امتیاز مهندسی معماری 6 یا 0؟ چون یک جا تکنولوژی معماری گفته که 6 امتیازی و یک جا مهماری که 0 و ما موندیم کدوم درست؟

Aphrodite
February 24th, 2011, 07:20 PM
رشته فوق ديپلمتون با ليسانس فرق داره؟
اگر اينطور باشه فكر كنم بستگي به اين داشته باشه كه سابقه كارتون توي كدوم رشته باشه

مرسی دوست عزیز ..
من فوق دیپلم عمران دارم و لیسانس ساختمان اولی 12 و دومی 6 امتیازیه ..زمینه کاریشون خیلی متفاوت نیست .
من تمام سایت کبک رو زیر و رو کردم تنها چیزی که نوشته اینه که تاریخ اخذ مدرک تو 5 سال اخیر باشه و یا سابقه کاری مرتبط داشته باشیم که من هر دو مدرکم رو تو 5 سال اخیر گرفتم و سابقه کاریم هم مرتبطه ..
تو فروم های خارجی که گشتم اینطوری اشاره شده که رشته آخرین مدرک امتیاز میگیره ..
اما من یادمه تو یکی از تاپیک های این فروم همین بحث بود و یه آقایی نوشته بود که خانمش امتیاز فوق دیپلمش رو کامل گرفته ..البته این مال زمانیه که کبکی ها یه کم مهربونتر بودن !
به هر صورت من 6 در نظر میگیرم و رو فرانسه کار میکنم چاره ای ندارم .

Aphrodite
February 24th, 2011, 07:24 PM
دو سوال :
آیا کسی میدونه که پس از قبولی در مصاحبه چقدر طول میکشه تا medical ارسال بشه؟
امتیاز مهندسی معماری 6 یا 0؟ چون یک جا تکنولوژی معماری گفته که 6 امتیازی و یک جا مهماری که 0 و ما موندیم کدوم درست؟

برای مدیکال اصلا نمیشه تاریخ مشخصی در نظر گرفت توی ویکی هم اشاره شده که به صورت تجربی بسته به سطح زبان و رشته و امتیازی که روز مصاحبه میگیرید و فاکتورهای دیگه زمان مدیکال کم و زیاد میشه ..ولی به طور میانگین 6 تا 18 ماه ممکنه طول بکشه .
مهندسی معماری فکر میکنم 0 امتیازیه اون رشته تکنولوژی معماری فرق میکنه شاید تو رشته های علمی کاربردی یا فوق دیپلم ها باشه ..

avayearam
February 24th, 2011, 10:02 PM
دوستان خوبم من تا چند روز دیگه میخوام مدارکم رو ارسال کنم . خدا رو شکر همه حاضره و فقط چند تا مدرک دیگه ترجمه بشه هفته بعد ارسال میکنم .

فقط خواهشا با یه برآورد رو امتیازای بنده این سوالای من رو پاسخ بدید خواهشا :

من 29 سالمه و مهندسی مواد متالورژی خوندم ولی کارم غیرمرتبطه و کامپیوتره (آیا این مساله مشکلی نداره ؟) رشتم 10 امتیاز لیسانس رو میاره فقط درسته ؟
همسرم 25 سالشه و دانشجوی فوق دیپلم کامپیوتر هست (نمیدونم دانشجو بودنش تو این رشته امتیاز داره یانه) +مدرک دوساله مجتع فنی کامپیوتر و دوره هلال احمر داره که ترجمه و تایید شده
رشته همسرم یا مدرک مجتمع فنیش امتیازی نداره و فقط 1 امتیاز از دیپلم میگیره ؟
حدود 7 سال سابقه دارم که 3 سال و چهار ماه پرینت بیمه هم دارم و باقیش پاره وقته .
خودم از سال 85 تا الان یه شرکت ثبت شده دارم - مدارک روزنامه رسمی شرکت و رزومه شرکت (کامپیوتری) خودم هم دادم ترجمه بشه (البته هیچ تاثیری نداره فکر کنم .. درسته ؟)
خانومم هم توی شرکت خودم سابقه کار نیمه وقت داره از 85 تا کنون (چون بیمه رد نشده نیمه وقت میشه)
زبان هم داریم میخونم و درس 9 کافه 1 هستیم انگلیسی هم متوسط هستیم .

امتیاز زبان فرانسه و انگلیسی رو چند بزنم 7 و7 ؟ انگلیسی هم 9و8 ؟؟

ممنون میشم به داد دل من بی نوا برسید .... چون استرس دارم که امتیازم کم بشه ... چند باید حداقل بشه تا دعوت به مصاحبه بشیم ؟

ممنونننننننننننم
منتظرم ..........

parham
February 25th, 2011, 07:53 PM
مرسی دوست عزیز ..
من فوق دیپلم عمران دارم و لیسانس ساختمان اولی 12 و دومی 6 امتیازیه ..زمینه کاریشون خیلی متفاوت نیست .
من تمام سایت کبک رو زیر و رو کردم تنها چیزی که نوشته اینه که تاریخ اخذ مدرک تو 5 سال اخیر باشه و یا سابقه کاری مرتبط داشته باشیم که من هر دو مدرکم رو تو 5 سال اخیر گرفتم و سابقه کاریم هم مرتبطه ..
تو فروم های خارجی که گشتم اینطوری اشاره شده که رشته آخرین مدرک امتیاز میگیره ..
اما من یادمه تو یکی از تاپیک های این فروم همین بحث بود و یه آقایی نوشته بود که خانمش امتیاز فوق دیپلمش رو کامل گرفته ..البته این مال زمانیه که کبکی ها یه کم مهربونتر بودن !
به هر صورت من 6 در نظر میگیرم و رو فرانسه کار میکنم چاره ای ندارم .

دوست عزیز مطمئن هستید که فوق دیپلم عمران 12 امتیاز داره ؟ به نظر من مهندسی تکنولوژی عمران12 امتیاز داره که ما همچین رشته ای تو ایران نداریم

parham
February 25th, 2011, 08:12 PM
دوستان خوبم من تا چند روز دیگه میخوام مدارکم رو ارسال کنم . خدا رو شکر همه حاضره و فقط چند تا مدرک دیگه ترجمه بشه هفته بعد ارسال میکنم .

فقط خواهشا با یه برآورد رو امتیازای بنده این سوالای من رو پاسخ بدید خواهشا :

من 29 سالمه و مهندسی مواد متالورژی خوندم ولی کارم غیرمرتبطه و کامپیوتره (آیا این مساله مشکلی نداره ؟) رشتم 10 امتیاز لیسانس رو میاره فقط درسته ؟
همسرم 25 سالشه و دانشجوی فوق دیپلم کامپیوتر هست (نمیدونم دانشجو بودنش تو این رشته امتیاز داره یانه) +مدرک دوساله مجتع فنی کامپیوتر و دوره هلال احمر داره که ترجمه و تایید شده
رشته همسرم یا مدرک مجتمع فنیش امتیازی نداره و فقط 1 امتیاز از دیپلم میگیره ؟
حدود 7 سال سابقه دارم که 3 سال و چهار ماه پرینت بیمه هم دارم و باقیش پاره وقته .
خودم از سال 85 تا الان یه شرکت ثبت شده دارم - مدارک روزنامه رسمی شرکت و رزومه شرکت (کامپیوتری) خودم هم دادم ترجمه بشه (البته هیچ تاثیری نداره فکر کنم .. درسته ؟)
خانومم هم توی شرکت خودم سابقه کار نیمه وقت داره از 85 تا کنون (چون بیمه رد نشده نیمه وقت میشه)
زبان هم داریم میخونم و درس 9 کافه 1 هستیم انگلیسی هم متوسط هستیم .

امتیاز زبان فرانسه و انگلیسی رو چند بزنم 7 و7 ؟ انگلیسی هم 9و8 ؟؟

ممنون میشم به داد دل من بی نوا برسید .... چون استرس دارم که امتیازم کم بشه ... چند باید حداقل بشه تا دعوت به مصاحبه بشیم ؟

ممنونننننننننننم
منتظرم ..........

دوست عزیز شما 10 امتیاز به خاطر لیسانس می گیرید و از رشتتون امتیازی نمی گیرید-16 امتیاز به خاطر سن می گیرید . در مورد سابقه کارتون 3 سال و چهار ماه نمی دونم مرتبط هستش یا توی شرکت خودتون ؟؟؟اگر مرتبط باشه که 6 امتیاز می گیرید و اگر مرتبط نباشه و توی شرکت خودتون باشه اگر مدرکتون رو در 5 سال اخیر گرفته باشید آفیسر ممکنه 6 امتیاز یا حتی 8 امتیاز به خاطر سابقه کار بهتون بدند
1 امتیاز کفایت مالی می گیرید و 4 امتیاز هم علی الحساب به انطباق پذیریتون . 1 امتیاز به دیپلم همسر . اگه دیپلم هنرستان باشند و رشته کامپیوتر 2 امتیاز به خاطر رشته می گیرند .اگه سن همسرتون زیر 35 سال باشند 3 امتیاز هم به خاطر سن می گیرند به نظر من فرانسه رو 7 و 7 بزنید و انگلیسی رو هم همون 9و8 بزنید البته با توجه به شرایط بالا .

Aphrodite
February 25th, 2011, 08:30 PM
دوست عزیز مطمئن هستید که فوق دیپلم عمران 12 امتیاز داره ؟ به نظر من مهندسی تکنولوژی عمران12 امتیاز داره که ما همچین رشته ای تو ایران نداریم

من واحدهای درسی که گذرونده بودم رو با اون رشته مقایسه کردم تقریبا یکی بود و از چند نفر هم شنیدم که با فوق دیپلم عمران اقدام کرده بودن و امتیازش رو گرفته بودن ..

iquebec
February 26th, 2011, 03:29 AM
سلام دوست عزیز / اول از همه تشکر ویژه بخاطر اینکه با حوصله به سوالات جواب میدید / سوال من اینه که عنوان رشته من توی مدرک فوق دیپلمم "علمی کاربردی نرم افزار کامپیوتر " هست ، با توجه به این موضوع میخواستم بدونم آیا امتیاز رشته رو میگیرم ؟ یا این موضوع به ترجمه ربط داره ؟ / بطور کلی بعضی از عناوین رشته های ما با لیست های اونا یکی نیست اما مثل رشته من دقیقا محتوای یکسانی دارن ...

iquebec
February 26th, 2011, 08:16 PM
اگر مدارکمون به دفتر دمشق برسه ولی هنوز فایل نامبرمون نیومده باشه و اگر در این فاصله تغییراتی در سیستم و قوانین اعمال بشه آیا شامل حال ما هم میشود ؟ / ممنون از پاسخگویی دوستان

ana ciel
February 26th, 2011, 10:19 PM
سلام دوستان
میشه به من بگید من چند امتیاز میارم و برای کبک شانس دارم یا نه؟
تحصیل: لیسانس ریاضی و فوق اقتصاد
سابقه کار: 3 سال در زمینه اقتصاد که تنها 7 ماهش بیمه اس
انگلیسی :تافل90
فرانسه: تا حالا 10 ترم قفله خوندم

مرسی از توجهتون :)

ana ciel
February 27th, 2011, 01:34 AM
یه سوال دیگه:
من کارم تحلیل اقتصادیه که این شغل در NOC به رشته مدیریت نسبت داده شده!!!
Managers in Public Administration (NOC 041)
■■Government Managers – Economic Analysis, Policy Development and Program Administration (NOC 0412)
حالا به نظر شما چجوری اینو حالیه اونا کنم؟

natali
February 27th, 2011, 01:01 PM
دوست عزیز شما 10 امتیاز به خاطر لیسانس می گیرید و از رشتتون امتیازی نمی گیرید-16 امتیاز به خاطر سن می گیرید . در مورد سابقه کارتون 3 سال و چهار ماه نمی دونم مرتبط هستش یا توی شرکت خودتون ؟؟؟اگر مرتبط باشه که 6 امتیاز می گیرید و اگر مرتبط نباشه و توی شرکت خودتون باشه اگر مدرکتون رو در 5 سال اخیر گرفته باشید آفیسر ممکنه 6 امتیاز یا حتی 8 امتیاز به خاطر سابقه کار بهتون بدند
1 امتیاز کفایت مالی می گیرید و 4 امتیاز هم علی الحساب به انطباق پذیریتون . 1 امتیاز به دیپلم همسر . اگه دیپلم هنرستان باشند و رشته کامپیوتر 2 امتیاز به خاطر رشته می گیرند .اگه سن همسرتون زیر 35 سال باشند 3 امتیاز هم به خاطر سن می گیرند به نظر من فرانسه رو 7 و 7 بزنید و انگلیسی رو هم همون 9و8 بزنید البته با توجه به شرایط بالا .

سلام دوست عزیز

اگر فردی دیپلم کار ودانش کامپیوتر و فوق دیپلم کامپیوتر داشته باشه، به عنوان همسر 2 امتیاز از مدرک و 2 امتیاز از رشته میگیره؟!!!

sadra_civil
February 27th, 2011, 02:57 PM
تبریک میگم
پیگیری کرده بودین قبلا که براتون فکس کردن؟چقدر طول کشید تا جواب بدن؟
شاد باشید
مرسی
نه من هیچ پیگیری نکردم حتی چون نمیدونستم فکسه و جواب می دادم 2 3 بار فرستاد معلوم بود خیلی حوصله داره

financemaster
February 27th, 2011, 03:32 PM
امتیاز منو محاسبه کنین که آیا بفرستم یا نه؟
خودم:
تحصیلات: کارشناسی ارشد مدیریت مالی + (کارشناسی زبان و ادبیات ترکیه ای) البته با ارشد اقدام می کنم
زبان فرانسه: کتاب campus1 رو تموم کردم
زبان انگلیسی: fluent
سابقه کاری: 2 سال در حین فوق لیسانس در حوزه مدیریت سرمایه گذاری با بیمه + 2 سال در حین لیسانس در حوزه مترجمی زبان بدون بیمه
استطاعت مالی: داریم.
همسر:
تحصیلات: کارشناسی زبان ترکی استانبولی
زبان فرانسه: یک ترم از campus1 رو گذرونده
سابقه کاری: 2 سال تدریس بدون بیمه
اقوامی نداریم در کانادا + اقامت هم نداشتیم + پیشنهاد کاری تایید شده نداریم

آیا می تونیم قبول بشیم؟ امتیازات ما از هر قسمت چند می شه؟ ممنون از لطفتون

m27038d
February 28th, 2011, 11:30 AM
مرسی
نه من هیچ پیگیری نکردم حتی چون نمیدونستم فکسه و جواب می دادم 2 3 بار فرستاد معلوم بود خیلی حوصله داره
ميشه بفرماييد هزينه رو با كرديت كارت پرداخت كرديد يا ماني اوردر؟

woody
February 28th, 2011, 12:12 PM
سلام دوست عزیز / اول از همه تشکر ویژه بخاطر اینکه با حوصله به سوالات جواب میدید / سوال من اینه که عنوان رشته من توی مدرک فوق دیپلمم "علمی کاربردی نرم افزار کامپیوتر " هست ، با توجه به این موضوع میخواستم بدونم آیا امتیاز رشته رو میگیرم ؟ یا این موضوع به ترجمه ربط داره ؟ / بطور کلی بعضی از عناوین رشته های ما با لیست های اونا یکی نیست اما مثل رشته من دقیقا محتوای یکسانی دارن ...
عنوان رشته در ارزیابی اهمیت خاصی نداره چون عناوین رشته ها مخصوصا اینروز ها در دانشگاههای مختلف و کشورهای مختلف خیلی متنوع شدند. مسئله ترجمه عناوین هم خودش یک مسئله هست. من که در این زمینه با ایمیل ازشون پرسیدم گفتن دورس پاس شده (از روی ریزنمرات) با دروسی که در کانادا و کبک برای اون رشته ارائه میشه تطبیق داده میشه و تصمیمگیری میشه. بنا بر این اگه مشابهت محتوایی داره نگران نباشین.

woody
February 28th, 2011, 12:24 PM
اگر مدارکمون به دفتر دمشق برسه ولی هنوز فایل نامبرمون نیومده باشه و اگر در این فاصله تغییراتی در سیستم و قوانین اعمال بشه آیا شامل حال ما هم میشود ؟ / ممنون از پاسخگویی دوستان
اگر دقت کرده باشید بالای فرم اپلیکیشن یه مستطیل خالی هست که باید توش تاریخ رسیدن ذکر بشه (توسط BIQ) و این تاریخ هست که ملاک همه محاسبات هست. این رو از اینجا میگم که در قوانین ویزای فدرال به یه بخشی برخوردم که توش برای محاسبه سن توضیح داده بود (ممکنه یه روز جلو عقب سن یکی رو و امتیازش رو عوض کنه) که ملاک روز رسیدن مدارک هست. یعنی سن متقاضی در اون روز. بنا بر این این هم باید همینطور باشه.

zhobeys
February 28th, 2011, 02:55 PM
سلام

اگر من بصورت مجرد اقدام كنم و در مواقع زير متاهل بشم چه اتفاقاتي براي پروندم ممكنه بيفته :
مشخصات : 27 سال ، ليسانس مكانيك ، 4 سال سابقه بيمه ، زبان فرانسه و انگليسي خوب به سمت بالا
1- قبل مصاحبه
2- بعد مصاحبه و قبل مديكال
3- بعد از مديكال

با اين توضيح كه زبان فرانسم خوبه و امكان گرفتن نمره بالا رو ازش دارم.

ممنون

saman_shahin
March 1st, 2011, 09:47 AM
سلام

اگر من بصورت مجرد اقدام كنم و در مواقع زير متاهل بشم چه اتفاقاتي براي پروندم ممكنه بيفته :
مشخصات : 27 سال ، ليسانس مكانيك ، 4 سال سابقه بيمه ، زبان فرانسه و انگليسي خوب به سمت بالا
1- قبل مصاحبه
2- بعد مصاحبه و قبل مديكال
3- بعد از مديكال

با اين توضيح كه زبان فرانسم خوبه و امكان گرفتن نمره بالا رو ازش دارم.

ممنون

zhobeys عزیز سلام
اگر زمانبندی پروندتون رو میخواید باید به ویکی مراجعه کنید. ولی در کل امتیاز قبولی رو میگیرید
در مورد رشته مهندسی مکانیک نمیدونم که دیمند هست یا نه. اگر دو مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی رو هم که ارسال کنید احتمالا ویو بشید.
موفق باشید

Ashe
March 1st, 2011, 10:11 AM
مشخصات ...........
سلام دوست عزیز
سن:16-رشته:6-مدرک:10-سابقه کار :8- تمکن مالی:1 در نتیجه امتیاز شما بدون انطباق و زبان :41 که شما برای قبولی نیاز به 14 امتیاز دارید که این رو براحتی میتونید بدست بیارید با توجه به اینکه زبان فرانسه و انگلیسیتون خوبه.ما هم برای شما دعا میکنیم:D
در مورد ازدواج قبلا هم توی یه پستی نوشته بودم باز هم اینجا توضیح میدم:
" اگر قبل از مصاحبه ازدواج کنید که باید مدارک همسرتون و عقدنامه و غیره (و صد البته هزینه اضافه جهت همسر) را ترجمه و به سفارت ارسال کنید و اعلام کنید که تغییر در پروندتون صورت گرفته البته بعد از اینکه فایل نامبر براتون صادر شد."
"در صورتی که در مصاحبه قبول شدید و در فاصله ارسال مدیکال بخواهید ازدواج کنید باید مدارک عقد نامه و شناسنامه همسرتون را ترجمه و به همراه یک نامه و پرداخت هزینه قانونی به فایل فدرال اضافه کنید که در این صورت باید منتظر دریافت CSQ جدید برای همسرتون و صد البته یک مصاحبه دوم باشید ولی بطور مشخص در این مصاحبه تاکیدی بر دانش فرانسه همسر شما نخواهند داشت
و سوالاتی را جع به نحوه اشنایی شما خواهند پرسید و به همراه داشتن البوم عکسها هم به شما کمک میکنه و یا اینکه از خصوصیات طرف مقابل از شما سوال کنند و این مصاحبه ممکن است به صورت یک نفره باشه برای اینکه تطابق و صحت حرفهای شما را بسنجند در نهایت پروسه مدیکال کمی طولانی تر خواهد شد"
" اگر مدیکال شما امده در این مورد باید بعد از دریافت کارتهای PR و تمامی کارتهای بیمه و.........
به ایران عزیز برگردید و بعد از صزف کلی هزینه جهت برگزاری مراسم عروسی (( چون عکسهای ازدواج را در موقع مصاحبه به عنوان یکی از اسناد محکمه پسند میتونید به افیسز محترم نشان بدهید )) تا باور کنند این ازدواج صوری نیست خلاصه مجددا باید این مدارک را با ترجمه عقد نامه و شناسنامه و شاید هم مدارک دیگه برای سفارت بفرستید و متقاضی اصلی باید در اولین فرصت با دلی شکسته به کانادا برگرده و در مدت ۶ ماه باید در کانادا اقامت داشته باشه و به دنبال کار بگرده تا بتونه شرایط و مقدمات ورود همسرش را به این کشور فراهم کنه وصد البته واضح است که مراحل سختی باید طی بشه و از هزینه های این مرحله هم اطلاعی ندارم اما امیدوارم این فاصله و انتظار این مراحل در کمتر از یک سال طی بشه"
شاد باشید

mostafasamiee
March 1st, 2011, 10:56 PM
با سلام خدمت دوستان:
من یک سوالی دارم، ما یک پرونده از فدرال داریم که خانمم Main applicant هستند و چون فرانسه هر دومونم بد نیست و از طرفی ما از شرایط مونترال برای زندگی خیلی خوشمون میاد میخواستم ببینم آیا میتونم من به عنوان Main Applicant یک پرونده دیگه از روش Quebec باز کنم ودر صورت قبولی در مصاحبه پرونده Federal مونو ببندیم. تو مصاحبه رومون حساس نمیشه که چرا از دو روش اقدام کردین؟ اصلا کسی بوده که تا حالا از هر دو روش اقدام کرده باشه؟

ana ciel
March 1st, 2011, 10:57 PM
سلام دوستان.
ممکنه لطف کنید و یک نمونه نامه سابقه کار انگلیسی یا فرانسه اینجا بذارید.
میخوام دیگه سابقه کاریمو ترجمه نکنم و همون انگلیسیشو بگیرم.
مرسی:)

Ashe
March 1st, 2011, 11:11 PM
سلام دوستان.
ممکنه لطف کنید و یک نمونه نامه سابقه کار انگلیسی یا فرانسه اینجا بذارید....
سلام
اینم یه نمونه گواهی اشتغال انگلیسی
4479
شاد باشید;)

omid59
March 1st, 2011, 11:15 PM
سلام دوستان.
ممکنه لطف کنید و یک نمونه نامه سابقه کار انگلیسی یا فرانسه اینجا بذارید.
میخوام دیگه سابقه کاریمو ترجمه نکنم و همون انگلیسیشو بگیرم.
مرسی:)

اینو ببین عزیزم:
IN THE NAME OF GOD
EMPLOYMENT CERTIFCATE
Ref No.:
Date:
To whom it may concern,
This reference letter is provided by the request of Mr. /Miss…………………
This is to certify that Mr. /Miss…………………Father's name is ……..Holder of ID card No………. Birth date:…….. Has worked in this company as …………….. From………..Until……….. With month Salary……………………..
Please be informed that he has been employed here on a Full time (44h per week) According to work Ministry by law in Iran. In addition, he/she has cooperated with this company in variety project and His/Her main duty was:
………………
In the meantime, if you would like to discuss this further, feel free and contact with this company
Singed by
Position
Direct telephone

hamidreza1355
March 2nd, 2011, 11:11 AM
سلام دوستان عزير
رشته من مهندسي عمران است و 34 سال سن دارم.سابقه مفيد كاري با بيمه حدود 6 سال .اشنايي به زبان انگليسي متوسط و در حال خواندن زبان فرانسه هستم و مدارك مربيگري فوتبال و فوتسال نيز دارم و همسرم 30 سال سن و فوق ديپلم رياضي است (و حدود 11 سال سابقه كار با بيمه دارد)و درحال خواندن زبان فرانسه . چه زماني براي ارسال مدارك اقدام بكنيم و چه امتيازي از زبان فرانسه بايد بگيريم .
باتشكر

nozhan
March 2nd, 2011, 11:48 AM
lles informations et les documents soumis au soutien de la demande ne permettent pas au candidat de se qualifier en vertu de notre reglement en raison notamment des facteurs suivants pour le requerant principal les limites de sa formation de (technical and vocational training)n est pas reconnue et les limites de ses ses connaissances linguistiques.
le minimum requis a la grille du 14 octobre 2009 au facteur seuil de passage a lexamen preliminaire est de 49 points le candidat n a respectivement que 43 points.
en consequence nous devons transmettre une lettre d intention de refusمن محمد ستم جوشكارمو 2800 ساعت دوره ديدام سابقه كارم فوله تو يك شركت زير مجموعه نفت من تاريخ 18 خرداد امسال مداركمو كامل فرستادام 15 مهر فايل نامبرام اومد تا الان منتظر بودام كه اين نامه بالا اومده بهمراه يك جدول كه امتياز رشته ام كه 12 بوده 0 داده و امتياز ديپلمم كه تجربيه 2 از 12 راستي بقيه امتياز رو گرفتم تورو خدا بگيد من بايد چيكار كنم مرسي.

parham
March 2nd, 2011, 01:43 PM
lles informations et les documents soumis au soutien de la demande ne permettent pas au candidat de se qualifier en vertu de notre reglement en raison notamment des facteurs suivants pour le requerant principal les limites de sa formation de (technical and vocational training)n est pas reconnue et les limites de ses ses connaissances linguistiques.
le minimum requis a la grille du 14 octobre 2009 au facteur seuil de passage a lexamen preliminaire est de 49 points le candidat n a respectivement que 43 points.
en consequence nous devons transmettre une lettre d intention de refusمن محمد ستم جوشكارمو 2800 ساعت دوره ديدام سابقه كارم فوله تو يك شركت زير مجموعه نفت من تاريخ 18 خرداد امسال مداركمو كامل فرستادام 15 مهر فايل نامبرام اومد تا الان منتظر بودام كه اين نامه بالا اومده بهمراه يك جدول كه امتياز رشته ام كه 12 بوده 0 داده و امتياز ديپلمم كه تجربيه 2 از 12 راستي بقيه امتياز رو گرفتم تورو خدا بگيد من بايد چيكار كنم مرسي.

متاسفانه مدراک جوشکاری شما رو قبول نکردند . اختمالا مدارک شما از یه موسسه معتبر مثل خود سازمان فنی و حرفه ای یا هنرستان نبوده یا مدارکتون پیوسته نبوده .از این موارد زیاد داشتیم.

parham
March 2nd, 2011, 01:48 PM
سلام دوستان عزير
رشته من مهندسي عمران است و 34 سال سن دارم.سابقه مفيد كاري با بيمه حدود 6 سال .اشنايي به زبان انگليسي متوسط و در حال خواندن زبان فرانسه هستم و مدارك مربيگري فوتبال و فوتسال نيز دارم و همسرم 30 سال سن و فوق ديپلم رياضي است (و حدود 11 سال سابقه كار با بيمه دارد)و درحال خواندن زبان فرانسه . چه زماني براي ارسال مدارك اقدام بكنيم و چه امتيازي از زبان فرانسه بايد بگيريم .
باتشكر
در مورد زمان اقدام خوب هر چه سریع تر بهتره .شما 10 امتیاز از لیسانس می گیرید و 6 امتیاز از رشته عمران و 8 امتیاز از سابقه کار می گیرید 16 امتیاز از سن می گیرید.
3 امتیاز از سن همسر و 2 امتیاز از رشته همسر و 1 امتیاز از مذرک همسر البته اگه اشتباه نکنم می گیرید .احتمالا 3 امتیاز هم از انطباق می گیرید پس بقیه رو باید از زبان بگیرید.

mehrdad3200
March 3rd, 2011, 05:09 PM
با سلام خدمت همه من مدارکمو 20.1.2011 با TNT فرستادم و 24.1.2011 به دستشون رسیده ولی تا الان هنوز پول از کریدیت کارد من برداشت نکردن .میخواستم بدونم چقدر معمولا طول میکشه تا فیل نامبر صادر بشه ؟ ممنون از وقتی که میزارین و پاسخ می دهید.

Ashe
March 3rd, 2011, 08:06 PM
با سلام خدمت همه من مدارکمو 20.1.2011 با TNT فرستادم و 24.1.2011 به دستشون رسیده ولی تا الان هنوز پول از کریدیت کارد من برداشت نکردن .میخواستم بدونم چقدر معمولا طول میکشه تا فیل نامبر صادر بشه ؟ ممنون از وقتی که میزارین و پاسخ می دهید.
سلام دوست عزیز
فعلا سفارت مشغول بررسی پرونده هایی که در هفته دوم نوامبر به دستشون رسیده. تا ژانویه هنوز خیلی مونده. عجله نداشته باشید و به یادگیری فرانسه ادامه بدید.
شاد باشید

mehrdad3200: ممنون از لطفتتون .

arash1353
March 3rd, 2011, 08:45 PM
سلام، فوق لیسانس شهرسازی هستم- 37 ساله - متاهل - زبان انگلیسی متوسط - کارمند با 7 سال سابقه - بدون فرزند - فرانسه ؟
همسر: لیسانس مدیریت بازرگانی - 33 ساله - انگلیسی ضعیف - کارمند با 8 سال سابقه - فرانسه ؟
اولا" فرانسه را در فرمها چند باید بزنیم؟
دوما" کد NOC رشته مدیریت بازرگانی را لطفا" بفرمایید
سوما" با توجه به اینکه شروع کلاسهای زبان فرانسه از 24 فروردین خواهدبود و ما از این تاریخ فراگیری زبان را آغاز خواهیم کرد، چه موقع اقدام به ارسال مدارک بنماییم؟
لطفا" اگر نکات دیگری به نظرتون رسید ما را راهنمایی فرمایید. از لطفتون سپاسگذارم

atieh1982
March 4th, 2011, 10:06 PM
سلام
یکی از دوستان من شرایطش اینه:
فوق دیپلم عمران و در حال خوندن لیسانس عمران
25 ساله
بعد از کاردانی تا الان 3 سال سابقه بیمه و همچنان هم ادامه داره
زبان انگلیسی ضعیف و فرانسه صفر
می خواد با کاردانی اقدام کنه.آیا این کار شدنیه و می تونه با کاردانیش 12 امتیاز رو بگیره؟
چون توی رشته های کبک مهندسی تکنولوزی عمران اونم 3 ساله را 12 امتیازی دونسته و توی کاردانی حدودا 85-90 واحد پاس میکنیم و 2 ساله است
ممنونم اگه کمک کنید

asadi*
March 13th, 2011, 08:27 PM
با سلام...
رشته من توی مدرکم مهندسی نساجی -شیمی نساجی است ....من با دارالترجمه صحبت کردم ...
.قرار شده TEXTILE CHEMICAL ENGINEERING ترجمه کنند...ایا این امتیازی داره؟؟؟`

srj
March 13th, 2011, 09:04 PM
با سلام...
رشته من توی مدرکم مهندسی نساجی -شیمی نساجی است ....من با دارالترجمه صحبت کردم ...
در ليست رشته هاي امتياز دار رشته اي با اين عنوان يافت نمي شود. منبع :

saman_shahin
March 13th, 2011, 10:44 PM
با سلام...

این عناوین رو یه سرچی بکنید ببینید به شما میخوره؟
Textile Machinery Mechanics and Repairers (NOC 7317)
Supervisors, Textile Processing (NOC 9216)
Machine Operators and Related Workers in Textile Processing (NOC 944)
البته نمیدونم امتیازاتشون چند هست. شاید اگه ببینید امتیاز داره برای فدرال اقدام کنید
موفق باشید

taran-m
March 13th, 2011, 11:57 PM
با سلام به دوستان.یکی از دوستان من لیسانس شیمی 35 ساله و سابقه5 سال تدریس شیمی در دبیرستان با بیمه داره .سوال من اینه که چون همسر ایشون فوت کرده و یه بچه هم داره وقتی به عنوان مجرد اقدام میکنه امتیاز بچه بهش تعلق میگیره و اینکه به نظرتون شرایطش چطوره؟

Ashe
March 14th, 2011, 01:19 AM
با سلام به دوستان.یکی از دوستان من لیسانس شیمی 35 ساله و سابقه5 سال تدریس شیمی در دبیرستان با بیمه داره .سوال من اینه که چون همسر ایشون فوت کرده و یه بچه هم داره وقتی به عنوان مجرد اقدام میکنه امتیاز بچه بهش تعلق میگیره و اینکه به نظرتون شرایطش چطوره؟
ُسلام
اگه سرپرستی بچه با ایشون باشه و درواقع بچه به عنوان همراه باهاشون وارد خاک کانادا میشه بله امتیازش بهشون تعلق میگیره و با اینحساب وضعیتشون هم خیلی خوبه هم رشتشون دیمند هست هم سابقه کارشون خوبه.دیگه چی میخوان از این بهتر؟:redface:
شاد باشید

taran-m
March 14th, 2011, 11:25 AM
ُسلام
اگه سرپرستی بچه با ایشون باشه و درواقع بچه به عنوان همراه باهاشون وارد خاک کانادا میشه بله امتیازش بهشون تعلق میگیره و با اینحساب وضعیتشون هم خیلی خوبه هم رشتشون دیمند هست هم سابقه کارشون خوبه.دیگه چی میخوان از این بهتر؟:redface:
شاد باشید
ممنون از پاسختون دوست عزیز.ایشون وکالت برای خروج از کشور رو برای بچه از پدر همسرشون که قیم بچه هستش داره یعنی همین کافیه؟ و اینکه امتیازشون باید به 55 برسه؟یعنی آفیسر میاد امتیاز بچه رو توی جدول امتیاز مجرد ها براش اضافه میکنه؟

Ashe
March 14th, 2011, 12:16 PM
ممنون از پاسختون دوست عزیز.ایشون وکالت برای خروج از کشور رو برای بچه از پدر همسرشون که قیم بچه هستش داره یعنی همین کافیه؟ و اینکه امتیازشون باید به 55 برسه؟یعنی آفیسر میاد امتیاز بچه رو توی جدول امتیاز مجرد ها براش اضافه میکنه؟
اینکه این وکالت کافیه یا خیر رو نمیدونم ولی چیزی که واضحه اینه که باید برای آفیسر ثابت بشه که ایشون بچه رو همراه خودشون میبرن و مشکلی در این زمینه ندارند.بله امتیازشون به صورت مجرد حساب میشه و 4 امتیاز بچه رو هم میگیرند.
شاد باشید

bitapetite
March 14th, 2011, 01:59 PM

طبق قوانین جدید ادراه گذرنامه : هر فرد بایستی پاسپورت خودش رو داشته باشه از بدو تولد تا ماشالله پیشنهاد میدم ایشون باهمون وکالت نامه برای فرزندشون جهت گرفتن پاسپورت اقدام کنن چون وقتی مراحل پاسپورت رو بگذرونند دیگه مشکلی نخواهند داشت

ashkan_a
March 14th, 2011, 03:32 PM
سلام
دیگه دارم از این سیستم اداری ایران دیوانه میشم
تا حالا 50 روز هست که هنوز در انتظار گذر نامه درست و حسابی هستم ولی افسوس...!
بار اول که اقدام کردم بعد از 18 روز بم گفتن که مشخصاتتون توی سیستم ثبت نشده بار دوم گذر نامه همسرم اومد و متوجه شدیم که تاریخ تولد میلادی اشتباه چاپ شده دوباره همراه با 1 نامه گذرنامه رو به تهران فرستادیم و حالا که اومده هنوز اشتباه چاپی داره تاریخ تولد به جای 1984 چاپ شده 1948 تنها چیزی که به ذهنم رسیده اینه که مدارکم رو ارسال کنم و در 1 نامه توضیح بدم که واسه اصلاح این اشتباه چاپی اقدام کردم و اصل مدرک اصلاح شده رو بعد ارایه خواهم داد
آیا به نظر شما با مشکل مواجه میشم؟

srj
March 14th, 2011, 03:39 PM
سلام
دیگه دارم از این سیستم اداری ایران دیوانه میشم
تا حالا 50 روز هست که هنوز در انتظار گذر نامه درست و حسابی هستم ولی افسوس...!
بار اول که اقدام کردم بعد از 18 روز بم گفتن که مشخصاتتون توی سیستم ثبت نشده بار دوم گذر نامه همسرم اومد و متوجه شدیم که تاریخ تولد میلادی اشتباه چاپ شده دوباره همراه با 1 نامه گذرنامه رو به تهران فرستادیم و حالا که اومده هنوز اشتباه چاپی داره تاریخ تولد به جای 1984 چاپ شده 1948 تنها چیزی که به ذهنم رسیده اینه که مدارکم رو ارسال کنم و در 1 نامه توضیح بدم که واسه اصلاح این اشتباه چاپی اقدام کردم و اصل مدرک اصلاح شده رو بعد ارایه خواهم داد
آیا به نظر شما با مشکل مواجه میشم؟
اگر شما مداركتون را ارسال كنيد و بعد پاسپورت جديد بگيريدبديهي است شماره پاسپورت عوض مي شود. به نظر من شما كه 50 روز صبر كرديد 10 -15 روز كاري ديگر صبر كنيد و مجدداٌ براي گذرنامه جديد اقدام كنيد .بعد از دريافت گذرنامه با خيالي آسوده اقدام كنيد.

ashkan_a
March 15th, 2011, 12:55 PM
مشکل اینجاست که تا 15 روزه دیگه از تاریخ مانی اوردر من سه ماه میگذره و می ترسم مشکل ساز بشه
اگر شما مداركتون را ارسال كنيد و بعد پاسپورت جديد بگيريدبديهي است شماره پاسپورت عوض مي شود. به نظر من شما كه 50 روز صبر كرديد 10 -15 روز كاري ديگر صبر كنيد و مجدداٌ براي گذرنامه جديد اقدام كنيد .بعد از دريافت گذرنامه با خيالي آسوده اقدام كنيد.

srj
March 15th, 2011, 01:02 PM
مشکل اینجاست که تا 15 روزه دیگه از تاریخ مانی اوردر من سه ماه میگذره و می ترسم مشکل ساز بشه
به نظر من صحت اطلاعات اوليه كه مهمترين آنها اطلاعات پاسپورت متقاضي و همراهان است در اولويت است . در خصوص زمان دقيق اعتبار ماني اردر از كسي كه آن را دريافت كرديد استعلام نمائيد.

saham sahami
March 16th, 2011, 03:40 AM
سلام من 2 تا مدرک جوشکاری دارم.یکی جوشکاری برق درجه 2 باا 840 ساعت.دومی جوشکاری گاز آرگون درجه دو با 400 ساعت.اما تو لیست مشاغل کبک جوشکاری را 1800 ساعت می خواد ام با وکیلی که صحبت کردم گفت اگه 2 تا نامه یکی برای جوشکاذی خطوط لوله و یکی برای جوشکاری معمولی بیاری مشکلی ندارهوبقیه امتازام همسن 16-مدارک تحصیلی 6 فئق دیپلم برق-سابقه کار 8-مدرک جوشکاری12-زبان انگلیسی5-زبان فرانسه 7.می خوام بدونم من واجد شرایط هستم یا نه.ممنون

dorsam
March 16th, 2011, 09:04 PM
با سلام به دوستان
من تا عضو سایت شدم سایت هک شد . در هر حال می خواستم سوالم را دوباره بنویسم:
من و شوهرم حدودا 3 ماه است که پروندمون رو فرستادیم. آن روز نه حرف و صحبتی از مدرک فرانسه بود نه بیمه. گاهی به applyabroadسر میزدم و میدیدم تقریبا آمار بیمه خواستن یا نخواستن 50 50 است.
حالا با وجود اینکه خیلی از دوستان هنوز میگند بیمه در قانون نیست نظر من این است که این موضوع واقعیتی است که در حال حاضر داره توسط آفیسرها اجرا می شه!
من رشته ام دیمند است با 5 سال سابقه کار بدون بیمه و شوهرم 6 امتیازیست با سابقه کار با بیمه و سابقه بیمه که البته من مین پرونده هستم
زبان فرانسمون: هر دومون در حد B1 هستیم اما بدون مدرک.
حالا سوالم این است که اگر ما جز آن گروهی نشدیم که قرار با امتحان زبان و بدون مصاحبه وارد کانادا بشند
1- آیا روز مصاحبه همان لحظه که وارد شدیم به آفیسر بگیم جای ما را عوض کند یا اینکه منتظر بشیم ببینیم خود آفیسر چه می گوید؟
2- من بیشتر در فایلهای قبلی دیدم که کریستین خودش جا را عوض میکرد اگر به نفع پرونده بود آیا کسی تجربه این چنینی از آفیسرهای دیگر هم داشته؟

dorsam
March 17th, 2011, 12:10 AM
یک سوال دیگر اینکه
سابقه کاری شوهر من از 2 جا گرفته شده اما در سابقه بیمه 4 جا آمده است که البته شوهر من از آنها گواهی کار نکرده و آنها را اعلام نکرده بودیم آیا شما برای این موضوع راه حلی دارید؟

bitapetite
March 17th, 2011, 10:37 AM
با سلام به دوستان
من تا عضو سایت شدم سایت هک شد . در هر حال می خواستم سوالم را دوباره بنویسم:
من و شوهرم حدودا 3 ماه است که پروندمون رو فرستادیم. آن روز نه حرف و صحبتی از مدرک فرانسه بود نه بیمه. گاهی به applyabroadسر میزدم و میدیدم تقریبا آمار بیمه خواستن یا نخواستن 50 50 است.
حالا با وجود اینکه خیلی از دوستان هنوز میگند بیمه در قانون نیست نظر من این است که این موضوع واقعیتی است که در حال حاضر داره توسط آفیسرها اجرا می شه!
من رشته ام دیمند است با 5 سال سابقه کار بدون بیمه و شوهرم 6 امتیازیست با سابقه کار با بیمه و سابقه بیمه که البته من مین پرونده هستم
زبان فرانسمون: هر دومون در حد B1 هستیم اما بدون مدرک.
حالا سوالم این است که اگر ما جز آن گروهی نشدیم که قرار با امتحان زبان و بدون مصاحبه وارد کانادا بشند
1- آیا روز مصاحبه همان لحظه که وارد شدیم به آفیسر بگیم جای ما را عوض کند یا اینکه منتظر بشیم ببینیم خود آفیسر چه می گوید؟
2- من بیشتر در فایلهای قبلی دیدم که کریستین خودش جا را عوض میکرد اگر به نفع پرونده بود آیا کسی تجربه این چنینی از آفیسرهای دیگر هم داشته؟

دورسا جان جای نگرانی نداره کلیه آفیسرها چه آقای کریستن و چه آفیسرهای که در حال حاضر دارن مصاحبه انجام میدن خوشبختانه نسبت به پروندها با دید مثبت نگاه میکنن و تاجاییکه امکان داشته باشه هدفشون قبولی شخص متقاضی هست مطمئن باش که در مصاحبه اگر نیاز باشه حتما جای شما و همسرتون رو برای مین بودن تعویض میکنن بنابراین نیازی به پیشنهاد این قضیه در بدو ورود به اتاق مصاحبه از طرف شما نیست اجازه بدین مصاحبه به روال خودش طی بشه و سعی کنید از پروندتون با روی خوش و خنده دفاع کنید اینحوری مصاحبه موفقتری رو خواهید داشت
موفق باشین

parham
March 23rd, 2011, 01:01 AM
سلام من 2 تا مدرک جوشکاری دارم.یکی جوشکاری برق درجه 2 باا 840 ساعت.دومی جوشکاری گاز آرگون درجه دو با 400 ساعت.اما تو لیست مشاغل کبک جوشکاری را 1800 ساعت می خواد ام با وکیلی که صحبت کردم گفت اگه 2 تا نامه یکی برای جوشکاذی خطوط لوله و یکی برای جوشکاری معمولی بیاری مشکلی ندارهوبقیه امتازام همسن 16-مدارک تحصیلی 6 فئق دیپلم برق-سابقه کار 8-مدرک جوشکاری12-زبان انگلیسی5-زبان فرانسه 7.می خوام بدونم من واجد شرایط هستم یا نه.ممنون
واسه رشته جوشکاری شما باید دقیقا جمع مدارک تحصیلیتون به 1800 ساعت برسه . نامه و نمی دونم تاییدیه که این دوره معادل اینقدر ساعت آموزشه اصلا مورد قبول نمی باشد تا حالا من 10 تا مورد اینجوری دیدم که به جا تاریخ مصاحبه بعد از 8 - 9 ماه نامه رفیوزی اومده و وکیل گفته شرمنده

omrand
March 23rd, 2011, 06:52 PM
سلام من دیپلم ریاضی بودم، بعد از پیش دانشگاهی، کاردانی فنی عمران در دانشگاه غیرانتفاعی خوندم، بعد از اون کارشناسی ناپیوسته از آزاد گرفتم
با مهندسی عمران که 6 امتیازی است برای کانادا اقدام کردم، چون وکیلم گفته بود تکنسین عمران که 12 امتیازی است، مربوط به فنی حرفه ای ها می شه، و طول تحصیل من 2 ساله است نه 3 ساله، و تعداد واحد گذرانده من در کاردانی 75 واحد است
می خواستم بدونم شرایط پذیرش به عنوان تکنسین عمران چی هست؟ ممکنه الان که هر 2 مدرک (کاردانی و کارشناسی) رو فرستادم 12 امتیازی (تکنسین عمران) محسوب بشم ؟

ashkan_a
March 23rd, 2011, 08:29 PM
سلام دوست عزیز من هم شرایط شما رو دارم این موضوع درست مشخص نیست ولی من 2 نفر رو میشناسم که با مدرک کاردانی اقدام کردند و 12 امتیاز هم گرفتند ولی فکر میکنم بستگی به افیسر داره در ضمن اگر شما هر دو مدرکتون رو بفرستید فقط 6 امتیاز لیسانس رو می گیری و موضوع دیگه که باید در نظر بگیری اینه که درسته که با مدرک کاردانی 6 امتیاز اضافه تر به دست میاری اما در عوض به جای امتیاز لیسانس که 10 هست امتیاز کاردانی رو میگیری که 6 هست و در نهایت 2 امتیاز به نفع شما میشه
حالا پیشنهاد من به شما اینه که اگه شرایط شما جوریه که واقعا این 2 امتیاز حیاتی است با کاردانی اقدام کنید ولی اگه اینطور نیست ریسک نکنید و با لیسانس اقدام کنید
سلام من دیپلم ریاضی بودم، بعد از پیش دانشگاهی، کاردانی فنی عمران در دانشگاه غیرانتفاعی خوندم، بعد از اون کارشناسی ناپیوسته از آزاد گرفتم
با مهندسی عمران که 6 امتیازی است برای کانادا اقدام کردم، چون وکیلم گفته بود تکنسین عمران که 12 امتیازی است، مربوط به فنی حرفه ای ها می شه، و طول تحصیل من 2 ساله است نه 3 ساله، و تعداد واحد گذرانده من در کاردانی 75 واحد است
می خواستم بدونم شرایط پذیرش به عنوان تکنسین عمران چی هست؟ ممکنه الان که هر 2 مدرک (کاردانی و کارشناسی) رو فرستادم 12 امتیازی (تکنسین عمران) محسوب بشم ؟

redmars
March 26th, 2011, 01:23 PM
سلام
مدرك من مهندسي صنايع است ولي تمام سابقه کار من در حوزه مشاوره مدیریته که در زمره بیزنس ادمینستراشنBusiness Administration (Bach. - 3 years) است که خودش 6 امتیاز داره و رزومه ای که من فرستادم هم دقیقا همینو میگه ( NOC CODE: 1122) حتی من یک مدرک ممیزی کیفیت از دولت کانادا و امریکا داشتم که اونم ارسال کردم ( البته به دلیلی تحریم نتونستم تمدیدش کنم و سپتامبر 2008 منقضی شد) ولی نشون می ده که من سه سالی تو این حوزه کار کردم ( از سپتامبر 2005 تا 2008) حالا به نظر شما شش امتیاز بیزنی ادمینسترایشن را براي من در نظر مي گيرند و يا صفر امتياز مهندسي صنايع را . ضمنا من به صورت كاملا مستند ( تعداد زيادي تشويق نامه و تاييديه كار در حوزه مشاوره مديريت از مراجع دولتي و خصوصي و مدارك تخصصي و دوره هاي آموزشي خارجي خصوصا كانادايي در اين خصوص دارم) سابقه كار در حوزه مشاوره مديريت دارم. چهار سال هم سابقه بيمه از شركتم دارم كه اساسنامه اش و سابقه كارش در حوزه مشاوره مديريت است .

ali.1361
March 26th, 2011, 02:02 PM
سلام
مدرك من مهندسي صنايع است ولي تمام سابقه کار من در حوزه مشاوره مدیریته که در زمره بیزنس ادمینستراشنBusiness Administration (Bach. - 3 years) است که خودش 6 امتیاز داره و رزومه ای که من فرستادم هم دقیقا همینو میگه ( NOC CODE: 1122) حتی من یک مدرک ممیزی کیفیت از دولت کانادا و امریکا داشتم که اونم ارسال کردم ( البته به دلیلی تحریم نتونستم تمدیدش کنم و سپتامبر 2008 منقضی شد) ولی نشون می ده که من سه سالی تو این حوزه کار کردم ( از سپتامبر 2005 تا 2008) حالا به نظر شما شش امتیاز بیزنی ادمینسترایشن را براي من در نظر مي گيرند و يا صفر امتياز مهندسي صنايع را . ضمنا من به صورت كاملا مستند ( تعداد زيادي تشويق نامه و تاييديه كار در حوزه مشاوره مديريت از مراجع دولتي و خصوصي و مدارك تخصصي و دوره هاي آموزشي خارجي خصوصا كانادايي در اين خصوص دارم) سابقه كار در حوزه مشاوره مديريت دارم. چهار سال هم سابقه بيمه از شركتم دارم كه اساسنامه اش و سابقه كارش در حوزه مشاوره مديريت است .
امتیاز رشته تحصیلی به سابقه کار ربطی نداره هر کدوم جداگانه حساب میشه
وقتی میگه Bus. Admin Bsc 3yrs یعنی یک مدرک آکادمیک با حداقل 3 سال تحصیل در اون رشته

o0o
March 26th, 2011, 03:08 PM
سلام بچه ها.. من یه مقدار سوالات ابتدایی داشتم نخندید لطفا
من لیسانس معماری (تازه فارغ التحصیل) که در حین تحصیلم کار کردم.. 24ساله .. مجرد.. و آیلتس 5.5 آکادمیک داشتم که دوباره برای 6.5 دارم امتحان میدم..
کسی میدونه با این شرایط من شانسی دارم؟ برای شروع چیکار باید بکنم؟

saman_shahin
March 26th, 2011, 03:27 PM
سلام بچه ها.. من یه مقدار سوالات ابتدایی داشتم نخندید لطفا
من لیسانس معماری (تازه فارغ التحصیل) که در حین تحصیلم کار کردم.. 24ساله .. مجرد.. و آیلتس 5.5 آکادمیک داشتم که دوباره برای 6.5 دارم امتحان میدم..
کسی میدونه با این شرایط من شانسی دارم؟ برای شروع چیکار باید بکنم؟

روی آیتلس خودتون بیشتر سرمایه گذاری کنید. مدرک سابقه کاریتون اگه ok باشه، مطمئن باشید که مشکلی نخواهید داشت. پس از ارسال مدارک شروع کنید به زبان فرانسه و تا زمانی که فایل نامبرتون بیاد که احتمالا نامه درخواست مدرک زبان فرانسه هم همراهش برای شما صادر میشه بنابراین روی فرانسه وقت بگذارید و سعی کنید در عرض چهار الی پنج ماه خودتون رو به سطح B1 برسونید.
موفق باشید

redmars
March 26th, 2011, 04:34 PM
امتیاز رشته تحصیلی به سابقه کار ربطی نداره هر کدوم جداگانه حساب میشه
وقتی میگه Bus. Admin Bsc 3yrs یعنی یک مدرک آکادمیک با حداقل 3 سال تحصیل در اون رشته
ولي در كد شغلي 1122 يكي از رشته هاي تحصيلي مرتبط با بيزنس ادمين رشته صنايع است . يعني با مدرك صنايع هم مي توان تو اين رشته فعاليت كرد. مطمئن هستيد كه فقط رشته دانشگاهي را مي بينند براي امتياز اور شدن رشته؟

moonlight
March 28th, 2011, 01:31 AM
با سلام واحترام؛می خواستم بپرسم که اگر فردی فوق لیسانس داشته باشه و برای مهاجرت کبک بخواهد اقدام کند؛هم برای لیسانس و هم برای فوق لیسانس جداگانه امتیاز دریافت می کند؟مطابق آنچه در خود سایت گفته شده برای لیسانس 10 و برای فوق 12 امتیاز تعلق می گیرد؛این بدین معنی است که فردی با ارائه مدارک لیسانس و فوق می تواند امتیاز 12+10 یعنی مجموعا 22 امتیاز را دریافت کند یا اینکه کلا با ارائه هر دو مدرک فقط 12 امتیاز می گیرد؟
شرایط من:25 ساله-مجرد-ترم 4 فوق لیسانس(مهندسی مکانیک)-بدون سابقه کاری-پیشنهاد کاری از کبک هم ندارم-انگلیسی خوب-فرانسه مقدماتی...می خواستم بدونم با این شرایط اگر فقط با مدرک لیسانسم اقدام کنم امتیاز کافی رو می تونم بیارم؟یا اینکه مجبورم صبر کنم تا مدرک فوقم رو بگیرم و بعد اقدام کنم تا امتیاز بیشتری داشته باشم؟(البته این بستگی داره که ارائه مدرک فوق چقدر به مجموعه امتیازات اضافه می کنه؟)
با سپاس از راهنماییتون

mo_eini
March 28th, 2011, 02:10 AM
با سلام واحترام؛می خواستم بپرسم که اگر فردی فوق لیسانس داشته باشه و برای مهاجرت کبک بخواهد اقدام کند؛هم برای لیسانس و هم برای فوق لیسانس جداگانه امتیاز دریافت می کند؟مطابق آنچه در خود سایت گفته شده برای لیسانس 10 و برای فوق 12 امتیاز تعلق می گیرد؛این بدین معنی است که فردی با ارائه مدارک لیسانس و فوق می تواند امتیاز 12+10 یعنی مجموعا 22 امتیاز را دریافت کند یا اینکه کلا با ارائه هر دو مدرک فقط 12 امتیاز می گیرد؟
شرایط من:25 ساله-مجرد-ترم 4 فوق لیسانس(مهندسی مکانیک)-بدون سابقه کاری-پیشنهاد کاری از کبک هم ندارم-انگلیسی خوب-فرانسه مقدماتی...می خواستم بدونم با این شرایط اگر فقط با مدرک لیسانسم اقدام کنم امتیاز کافی رو می تونم بیارم؟یا اینکه مجبورم صبر کنم تا مدرک فوقم رو بگیرم و بعد اقدام کنم تا امتیاز بیشتری داشته باشم؟(البته این بستگی داره که ارائه مدرک فوق چقدر به مجموعه امتیازات اضافه می کنه؟)
با سپاس از راهنماییتون

فقط 12 امتیاز فوق لیسانس تعلق می گیرد.

ali.1361
March 28th, 2011, 03:23 AM
ولي در كد شغلي 1122 يكي از رشته هاي تحصيلي مرتبط با بيزنس ادمين رشته صنايع است . يعني با مدرك صنايع هم مي توان تو اين رشته فعاليت كرد. مطمئن هستيد كه فقط رشته دانشگاهي را مي بينند براي امتياز اور شدن رشته؟

اگه مي بينيد كه درست در زير مجموعه بيزنس ادمين ، مهندسي صنايع هست پس نگران نباشيد امتياز رشته رو مياريد :)

moonlight
March 28th, 2011, 11:28 AM
فقط 12 امتیاز فوق لیسانس تعلق می گیرد.
آیا فقط با ارائه لیسانس(یعنی اگر الآن اقدام کنم) و باتوجه به شرایطم امتیاز کافی رو می آرم؟ممنون

mo_eini
March 28th, 2011, 02:27 PM
آیا فقط با ارائه لیسانس(یعنی اگر الآن اقدام کنم) و باتوجه به شرایطم امتیاز کافی رو می آرم؟ممنون

چون شما سابقه کار ندارید متاسفانه فاقد شرایط لازم هستید.

black.tulip
March 28th, 2011, 03:09 PM
سلام ،
سال نو همگی مبارک!
سوال من اینه که با توجه به اینکه سابقه کاری همسر هیچ امتیازی نداره، چرا فرستادن نامه سابقه کاری همسر اجباری است و آیا اگه نفرستیم مشکلی ایجاد میشه؟
سپاسگزارم

mo_eini
March 28th, 2011, 03:37 PM
سلام ،
سال نو همگی مبارک!
سوال من اینه که با توجه به اینکه سابقه کاری همسر هیچ امتیازی نداره، چرا فرستادن نامه سابقه کاری همسر اجباری است و آیا اگه نفرستیم مشکلی ایجاد میشه؟
سپاسگزارم

حتما بفرستید .

saham sahami
March 28th, 2011, 06:26 PM
سلام.من مدرک فوق دیپلم برق قدرت دارم می خواستم بدونم مدک من جزء رشته های مورد نیاز کبک هست یا نه؟و امتیازی هم اگه داره چند امتیاز می تونم بگیرم.ممنون

saham sahami
March 28th, 2011, 06:33 PM
با تشکر از جوابتون.یک سئوال دارم اگه من بتونم نامه از یک شرکت بیارم که بگه من در این شرکت 2 سال جوشکاری خطوط لوله انجام می دادم(بدون بیمه) و یک نامه دیگ از یک شرکت دیگه که بگه من 3.5 سال(با بیمه) در این شرکت در حال جوشکاری معمولی(بدنه تابوهای برق) هستم کفایت می کنه چون 2تا مدرک جوشکاری من 1240 ساعته به جای 1800 ساعت ممنوم میشم راهنماییم کنید.

moonlight
March 28th, 2011, 08:41 PM
چون شما سابقه کار ندارید متاسفانه فاقد شرایط لازم هستید.
اگر من دو سال سابقه کاری رو به رزومم اضافه کنم(یعنی از الآن تا دو سال مشغول کار شوم و بعد اقدام کنم) آیا شانسی خواهد داشت؟ممنون

omid59
March 29th, 2011, 12:31 AM
اگر من دو سال سابقه کاری رو به رزومم اضافه کنم(یعنی از الآن تا دو سال مشغول کار شوم و بعد اقدام کنم) آیا شانسی خواهد داشت؟ممنون
ببخشید یعنی چی؟؟ یعنی 2 سال دیگه اقدام کنین؟
تا 2 سال دیگه که چیزی رو نمی شه پیش بینی کرد

mo_eini
March 29th, 2011, 12:48 AM

ببخشید یعنی چی؟؟ یعنی 2 سال دیگه اقدام کنین؟
تا 2 سال دیگه که چیزی رو نمی شه پیش بینی کرد

اگر شرایط مهاجرت به کبک یا فدرال تغییر نکند که قابل پیش بینی نیست چرا که نه!
شاید تا 2سال دیگر شما با یک خانم تحصیلکرده ازدواج کنید بچه دار شوید سطح زبانتان بالاتر رود و غیره
همین الان هم در فدرال هم برای مهندسین مکانیک علاوه بر کبک از طریق کد ناک 7216 روزنه ای است.

zer0c00l
March 29th, 2011, 02:53 AM
درود

دوستان عزیز دوست من لیسانس ادبیات زبان انگلیسی داره من امتیازات رو براش حساب کردم کم می یاره ! ما اینطوری حساب می کنیم
مجرد نیاز به 55 امتیاز
لیسانس ادبیات انگلیسی 10 امتیاز - امتیاز رشته 0
سن 16 امتیاز
تجربه کاری 8امتیاز
زبان انگلیسی 6 امتیاز
تمکن مالی 1
سازگار 4
تا این جا 45 امتیاز یعنی باید زبانو 10 بزنه ! 10 میشه c1 و پیشرفته!
و اینکه این بیشتر امتیازها رو تو هر فیلد برده اما هنوز کم داره می شه بگید ما اشتباه میکنیم یا نه؟

ممنون

bitapetite
March 29th, 2011, 09:27 AM
درود

دوستان عزیز دوست من لیسانس ادبیات زبان انگلیسی داره من امتیازات رو براش حساب کردم کم می یاره ! ما اینطوری حساب می کنیم
مجرد نیاز به 55 امتیاز
لیسانس ادبیات انگلیسی 10 امتیاز - امتیاز رشته 0
سن 16 امتیاز
تجربه کاری 8امتیاز
زبان انگلیسی 6 امتیاز
تمکن مالی 1
سازگار 4
تا این جا 45 امتیاز یعنی باید زبانو 10 بزنه ! 10 میشه c1 و پیشرفته!
و اینکه این بیشتر امتیازها رو تو هر فیلد برده اما هنوز کم داره می شه بگید ما اشتباه میکنیم یا نه؟

ممنون

دوستتون نباید روی امتیاز سازگاری حساب بازکنه چون دست آفیسر هست و نمیشه گفت صد در صد چند امتیاز میده بهر حال ایشون به 10 الی 12 امتیاز نیاز دارن که باید سطح فرانسشون رو از 5 الی 7 انتخاب کنن که سطح 5و6، B1هست و 7، B2 هست (12 امتیاز) بنابراین سطحی رو انتخاب کنن که مطمئن هستن هرچی پایین تر بهتر

zer0c00l
March 29th, 2011, 10:11 AM
درود

یعنی امتیاز ecoute و parler هر کدام جدا محاسبه می شه دوست عزیز ؟ برای مثال یعنی امتیاز زبان فرانسه که 16 هست / 8 امتیاز parler داره و 8 امتیاز ecoute و هر کدام رو 5 بزنه می شه 10 امتیاز
جبران می شه؟

بازم ممنون

bitapetite
March 29th, 2011, 10:15 AM
درود

یعنی امتیاز ecoute و parler هر کدام جدا محاسبه می شه دوست عزیز ؟ برای مثال یعنی امتیاز زبان فرانسه که 16 هست / 8 امتیاز parler داره و 8 امتیاز ecoute و هر کدام رو 5 بزنه می شه 10 امتیاز
جبران می شه؟

بازم ممنون

بله درست متوجه شدین اگه ویکی رو مطالع کنید دقیقا برای هر سطح امتیاز رو مشخص کرده
موفق باشین

omrand
March 29th, 2011, 12:53 PM

دوستان من جواب سوالم و نگرفتم، لطفا اگه کسی می دونه، یا با شرایط تکنسین عمران دیمند محسوب شده جوابمو بده
ممنون

mo_eini
March 29th, 2011, 03:06 PM
دوستان من جواب سوالم و نگرفتم، لطفا اگه کسی می دونه، یا با شرایط تکنسین عمران دیمند محسوب شده جوابمو بده
ممنون

با شرایط فوق شما دیمند نیستید.

omrand
March 29th, 2011, 03:34 PM
با شرایط فوق شما دیمند نیستسد.

ممنون از جوابتون
چون هر دو مدرکو فرستادم دیمند نیستم؟

ali.1361
March 29th, 2011, 04:05 PM
ممنون از جوابتون
چون هر دو مدرکو فرستادم دیمند نیستم؟

تكنيسين عمران در كانادا با ايران يك مقدار فرق دارد. همانطور كه ميدونيد دوره انها 3 ساله است و اصولاً مباحث درسيشون بيشتر عملي است و به طور حرفه اي تكنيسين هستند اما در ايران برخلاف همه جا بيشتر درسهاي تكنيسين ها يكسري واحدهاي نظري است بنابراين گمان نميكنم براتون فوق ديپلم رو تكنيسين 12 امتيازي رد كنند

omrand
March 29th, 2011, 04:30 PM
تكنيسين عمران در كانادا با ايران يك مقدار فرق دارد. همانطور كه ميدونيد دوره انها 3 ساله است و اصولاً مباحث درسيشون بيشتر عملي است و به طور حرفه اي تكنيسين هستند اما در ايران برخلاف همه جا بيشتر درسهاي تكنيسين ها يكسري واحدهاي نظري است بنابراين گمان نميكنم براتون فوق ديپلم رو تكنيسين 12 امتيازي رد كنند

راستش به من هم همین و گفته بودن ولی الن مواردی رو می بینم که به عنوان دیمند پذیرفته شدن
مثلا در جدول وبلاگ "سلام کبک" دو نفر اخیرا قبول شدن، پس مسلما بعضی از کاردانی های عمران ایران دیمند محسوب میشن، اینکه شرایطش دقیقا چیه نمی دونم، می گن به سلیقه آفیسر مربوطه
و خوب مهم تر از اون، من مدرک کارشناسی هم فرستادم که نمی دونم با وجود اون مدرک می شه روی کاردانی حساب کرد یا نه، بعضی ها می گن نمی شه، بعضی ها هم می گن می شه

Aphrodite
March 29th, 2011, 07:37 PM
راستش به من هم همین و گفته بودن ولی الن مواردی رو می بینم که به عنوان دیمند پذیرفته شدن
مثلا در جدول وبلاگ "سلام کبک" دو نفر اخیرا قبول شدن، پس مسلما بعضی از کاردانی های عمران ایران دیمند محسوب میشن، اینکه شرایطش دقیقا چیه نمی دونم، می گن به سلیقه آفیسر مربوطه
و خوب مهم تر از اون، من مدرک کارشناسی هم فرستادم که نمی دونم با وجود اون مدرک می شه روی کاردانی حساب کرد یا نه، بعضی ها می گن نمی شه، بعضی ها هم می گن می شه

سلام دوست عزیز منم چند نفر رو میشناسم که فقط مدرک کاردانی رو فرستادن و دیمند محسوب شدن ..من خودم کاردانی عمران دارم و با رشته تکنولوژی عمران که توی لیست هست و 12 امتیازه واحدهای درسیمو مقایسه کردم به بعضی از دانشگاههای کانادا خیلی نزدیک بود..
اما در مورد اینکه کارشناسی داشتن امتیاز رو کم میکنه با چند نفر مشورت کردم و در نهایت به این نتیجه رسیدم که بستگی به نظر آفیسر پرونده داره و ممکنه 12 امتیاز بده ممکنه 6 امتیاز ..من حتی حضوری با یکی از مشاورهای کنپارس صحبت کردم گفت 12 امتیاز کاردانی رو میگیری چون تو 5 سال اخیر مدرک رو گرفتی ..
به نظر من شما هم خوش بین باشید و فقط روی فرانسه کار کنید که اگه آفیسر 6 امتیاز داد با فرانسه جبرانش کنید ..
موفق باشید

omrand
March 29th, 2011, 09:17 PM
سلام دوست عزیز منم چند نفر رو میشناسم که فقط مدرک کاردانی رو فرستادن و دیمند محسوب شدن ..من خودم کاردانی عمران دارم و با رشته تکنولوژی عمران که توی لیست هست و 12 امتیازه واحدهای درسیمو مقایسه کردم به بعضی از دانشگاههای کانادا خیلی نزدیک بود..
اما در مورد اینکه کارشناسی داشتن امتیاز رو کم میکنه با چند نفر مشورت کردم و در نهایت به این نتیجه رسیدم که بستگی به نظر آفیسر پرونده داره و ممکنه 12 امتیاز بده ممکنه 6 امتیاز ..من حتی حضوری با یکی از مشاورهای کنپارس صحبت کردم گفت 12 امتیاز کاردانی رو میگیری چون تو 5 سال اخیر مدرک رو گرفتی ..
به نظر من شما هم خوش بین باشید و فقط روی فرانسه کار کنید که اگه آفیسر 6 امتیاز داد با فرانسه جبرانش کنید ..
موفق باشید

ممنون از جوابتون
بله هنوز برای من روشن نیست که همه کاردانی های عمران دیمند هستن یا نه
در مورد اینکه هر دو مدرک فرستاده بشه، جالبه که کنپارس اینو گفته، کاردنی من سال 84 تموم شده که تا مصاحبه از 5 سالش گذشته، ولی سابقه کار به عنوان تکنسین تا سال 88 دارم که برای اون مدت بیمه ندارم، برای بعدش دارم به عنوان مهندس، به هر حال نظرات مختلفی وجود داره و اصلا معلوم نیست که بالاخره شرایط این پرونده ها چیه، از دوستان خواهش می کنم اگه کسی به طور دقیق می دونه راهنمایی کنه
مساله امتیاز نیست، مهم زمان مصاحبه و طول پروسه اس که با دیمند بودن خیلی فرق می کنه

saman_shahin
March 29th, 2011, 10:49 PM
دوستان خواهشمنديم به اين موارد دقت كنين:
1- اگر چنانچه خبر و يا تحليلي رو بيان ميكنيد، لطفا منبع خبر و دلايل تحليل خودتون رو بنويسيد
2- اطلاعات پرونده مهاجرتي خودتون رو در امضاتون قرار بديد
3- مطالب خودتون رو كامل و دقيق بگيد تا از پستهاي اضافي و احتمالا ارسال هاي بعدي جلوگيري بشه
ممنون و موفق باشيد

mehrsad79
March 31st, 2011, 12:13 PM
دوستی دارم که لیسان مرتع و آبخیزداری است و فوق لیسانس آب آفیسرشون که لیندا بودند ایشون را جزء رشته عمران قبول کردند و 6 امتیاز بهشون دادند. به نظر من نحوه بیان خودتون از رشته خودتون می تونه سرنوشت ساز باشه. یعنی باید جوری آفیسر را قانع کنید که رشته شما 6 امتیازی است.

omrand
March 31st, 2011, 04:28 PM
دوستی دارم که لیسان مرتع و آبخیزداری است و فوق لیسانس آب آفیسرشون که لیندا بودند ایشون را جزء رشته عمران قبول کردند و 6 امتیاز بهشون دادند. به نظر من نحوه بیان خودتون از رشته خودتون می تونه سرنوشت ساز باشه. یعنی باید جوری آفیسر را قانع کنید که رشته شما 6 امتیازی است.

ممنون از جوابتون
6 امتیازو که مسلما دارم ( کارشناسی عمران-عمران ). مشکل من اینه که به عنوان تکنسین پذیرفته بشم ( 12 امتیازی ) چون همونطور که گفتم هر دو مدرکو فرستادم ( کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ).
شاید منظور شما هم همین بوده که بتونم آفیسرو مجاب کنم و 12 امتیاز و بگیرم

DOUSTI
March 31st, 2011, 10:10 PM
سلام خسته نباشدان من رشته فوق دیپلمم -کاردانی مکانیک ماشین ابزار و در رشته کارشناسی ساخت وتولید فارغ اتحصیل شدم یکی از دوستام میگه رشته کاردانی باعنوانmecanic usinage انطباق داره و16 امتیازداره
می خواستم بونم با کاردانی اقدام کنم یا نه
راستی رشته های کالج با dcs3 بهشون امتیاز لیسانس میدن ، کارشناسیم هم میتونه 12 امتیازباشی ولی جزءکالجها است: Industrial Engineering and Manufacturing Technologists and Technicians
درضمن خانمم دیمند وشیمیست است و من نفر دومم

shaahinz
April 1st, 2011, 03:34 PM
سلام دوستان
یه سوال داشتم: من با توجه به مدرک دکترای داروسازی میتونم بعنوانpharmacy technical assistant که 12 امتیاز داره اقدام کنم؟
ممنون میشم اگه اطلاعاتی داشتین برام بیان کنین...

parham
April 1st, 2011, 08:04 PM
سلام دوستان
یه سوال داشتم: من با توجه به مدرک دکترای داروسازی میتونم بعنوانpharmacy technical assistant که 12 امتیاز داره اقدام کنم؟
ممنون میشم اگه اطلاعاتی داشتین برام بیان کنین...
مدرک دکترای داروسازی جز رشته های صفر امتیازی هستش . pharmacy technical assistant فقط شامل کالج میشه نه مدرک دانشگاهی

mahsa_amylyy
April 1st, 2011, 11:58 PM
سلام
من یک سوالی دارم دارم کلاسهای فرانسه میرم زبانم فعلا سطحش بالا نیست و من زبان 5 در فرم ارزشیابی زدم قبول کردن
اما نمی دانم با این اوصاف که دوستان میگن 4ماه طول می کشه تا فایل نامبر و 7ما تا مصاحبه ،من کی فایل وا کنم
تا 6ما دیگه خودم به سطح مورد نظر میرسونم و از طرفی ام نمیخوام دیر فایل وا کنم میترسم قانوناشون عوض شه
شما اگه راهنمایی کنین ممنون میشم

ali.1361
April 2nd, 2011, 12:42 AM
سلام
من یک سوالی دارم دارم کلاسهای فرانسه میرم زبانم فعلا سطحش بالا نیست و من زبان 5 در فرم ارزشیابی زدم قبول کردن
اما نمی دانم با این اوصاف که دوستان میگن 4ماه طول می کشه تا فایل نامبر و 7ما تا مصاحبه ،من کی فایل وا کنم
تا 6ما دیگه خودم به سطح مورد نظر میرسونم و از طرفی ام نمیخوام دیر فایل وا کنم میترسم قانوناشون عوض شه
شما اگه راهنمایی کنین ممنون میشم

بفرستید و تاخیر به خرج ندید
به سطح مورد نظر با تلاش خودتون و عدم تکیه به کلاس خواهید رسید

hamid1504
April 2nd, 2011, 04:58 PM
سلام دوستان
سوالی داشتم : آیا هنوز هم کلیه رشته های زیر مجموعه مهندسی برق و الکترونیک برای کبک 0 امتیازی هستند؟ بطور مثال من هم فوق دیپلم برق دارم و هم لیسانس برق به نظر شما بهتر از طریق فدرال اقدام کنم یا کبک ؟

hamid1504
April 2nd, 2011, 05:09 PM
با سلام مجدد
لطفا شرایط من رو برا کبک ببینین مناسبه ؟
1- سن : 35
2- دیپلم هنرستان 4 ساله - فوق دیپلم برق - کارشناسی نا پیوسته برق
3- 5/1 سال سابقه با بیمه در شرکت برق + 7 سال سابقه مرتبط تا حالا در شرکت ملی نفت ( استخدام رسمی)
4- انگلیسی : در حد آیلتس 6 اورال
5- فرانسه : هیچی نمیدونم
6- مجرد
7- بدون خویشاوند
متشکرم

azitasepahi
April 2nd, 2011, 06:17 PM
دوستان دوتا سوال داشتم ممنون مي شم جواب بديد
1. آيا شايعه بسته شدن سفارت و عقب افتادن مصاحبه ها صحت داره؟
2.كساني كه هنوز مدرك ارسال نكردند بهتره صبر كنند يا مداركشون رو ارسال كنند؟

saman_shahin
April 3rd, 2011, 10:10 AM
دوستان دوتا سوال داشتم ممنون مي شم جواب بديد
1. آيا شايعه بسته شدن سفارت و عقب افتادن مصاحبه ها صحت داره؟
2.كساني كه هنوز مدرك ارسال نكردند بهتره صبر كنند يا مداركشون رو ارسال كنند؟

سفارت هيچ كشوري در هيچ دوره از زماني تعطيلي نداره مگر تعطيلات هر هفته كه خوب طبيعي هست. شرايط سوريه مثل انقلاب هاي دنيا نيست كه سفارت خانه ها و سفيران از كشور اخراج بشن!
اينهايي كه ميگم از تحليل و صحبتهاي دوستان و اخبار به دست مياد:
1- مرخصي يكي از آفيسرهاي سفارت (كريستين) 2- شلوغي هاي سوريه كه البته بي تاثير هم نيست 3- اين دليل قوت كمتري داره. تغيير در دولت كبك كه بالتبع تغيير در قوانين نظارتي و مهاجرتي رو هم به همراه داره.
دوستان مداركشون رو بفرستن و نگران چيزي نباشن
موفق باشيد

maxi
April 3rd, 2011, 02:48 PM
سلام دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید :
برای کسی که رشته دیمند داره ولی سابقه کار مرتبط نداره چی کار میشه کرد.

متقاضی اصلی:
سابقه کار:8 سال
تحصیلات: فوق لیسانس شیمی-سابقه کار در بخش بازرگانی یک شرکت تولیدی خودرو
فرانسه : 0
انگلیسی : خوب
همسر:
سابقه کار:6 سال
تحصیلات: دیپلم اتومکانیک
فرزند:1 بچه 6 ساله
تمکن مالی :دارد

bolotus
April 3rd, 2011, 04:25 PM
سلام
1) من مهندس شيمي/ همسر مهندس شيمي(هردو كارشناسي)
2) هردو سي ساله
3) فرزند يك ساله
4) زبان انگليسي خوب
5)سابقه كار هركدام 5 سال
6)فرانسه فعلا"0
7) اقوام هم كانادا نداريم
ميشه لطف كنيد بگيد زبان انگليسي و فرانسه رو چند بزنم؟ اگه انگليسي رو بالا بزنم روز مصاحبه و يا حالا مدرك نمي خوان؟
ممنون

bitapetite
April 4th, 2011, 12:58 AM
سلام
1) من مهندس شيمي/ همسر مهندس شيمي(هردو كارشناسي)
2) هردو سي ساله
3) فرزند يك ساله
4) زبان انگليسي خوب
5)سابقه كار هركدام 5 سال
6)فرانسه فعلا"0
7) اقوام هم كانادا نداريم
ميشه لطف كنيد بگيد زبان انگليسي و فرانسه رو چند بزنم؟ اگه انگليسي رو بالا بزنم روز مصاحبه و يا حالا مدرك نمي خوان؟
ممنون

خدارو شکر اوضاع پروندتون خیلی خوبه بهترین کارهم حقیقته بهتره بابت زبان انگلیسی حقیقت رو بگی و با احتساب اون نمره فرانستو انتخاب کنی که فکر کنم سطح 3 یا 4 مشکلی نداشته باشی هرچی پایین تر راحتر تازه شاید تا مصاحبه فرانستون پیشرفت کنه که مطمئن باش آفیسر کلی خوشش میاد

mythe
April 4th, 2011, 02:43 AM
سلام دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید :
برای کسی که رشته دیمند داره ولی سابقه کار مرتبط نداره چی کار میشه کرد.

متقاضی اصلی:
سابقه کار:8 سال
تحصیلات: فوق لیسانس شیمی-سابقه کار در بخش بازرگانی یک شرکت تولیدی خودرو
انگلیسی : خوب
همسر:
سابقه کار:6 سال
تحصیلات: دیپلم اتومکانیک
فرزند:1 بچه 6 ساله
تمکن مالی :دارد

درود
بدون احتساب 12 نمره رشته پرونده شما بررسي خواهد شد. براي سرچ كاري بهتره سرچهاي مربوط به شغل مرتبط با سابقه كارتون رو ببريد. رشته اي كه در اون تجربه كاري نداريد يا نميتونين مدرك دال بر داشتن تجربه ارائه بدين به سود شما تمام نخواهد شد. حتي اگر رشته ديمند باشه. البته اين در صورتي هست كه مدركتون بيش از 5سال از صدورش گذشته باشه .
موفق باشين

bolotus
April 5th, 2011, 09:06 AM
سلام
ولي يكي از دوستان گفتند حداقل بايد 5 بزنيم. سطح زير 5 خيلي منطقي و قابل قبول نيست. درسته امتيازمون با 3 يا 4 كامل مي شه ولي آفيسر درنظر ميگيره كه ما مي خواهيم تو يه كشور فرانسه زبان زندگي كنيم و نياز به اين زبان داريم همچنين بايد توانايي جواب دادن به سوالات آفيسر رو داشته باشيم.
حالا اين سوال منه:
من اگه سطح 4يا 3 تو فرم بزنم و تو مصاحبه 5 يا 6 نشون بدم كه آفيسر حتما" خوشش مي ياد ولي اين مساله اولا" ديد منفي (حداقل قبل از مصاحبه) برا آفيسر ايجاد نمي كنه؟ آيا باعث نميشه كه پرونده ام reject بشه يا اينكه باعث بشه ازم مدرك زبان فرانسه بخوان( كه مثلا" مصاحبه ام كنسل بشه؟)؟
كسي تو اين زمينه تجربه اي ديده يا شنيده؟
سوال دوم:
يكي از وكيل ها مي گفت اگه زبان انگليسي رو از متوسط بالاتر بزنيد مدرك مي خوان. درسته؟
ممنون

خدارو شکر اوضاع پروندتون خیلی خوبه بهترین کارهم حقیقته بهتره بابت زبان انگلیسی حقیقت رو بگی و با احتساب اون نمره فرانستو انتخاب کنی که فکر کنم سطح 3 یا 4 مشکلی نداشته باشی هرچی پایین تر راحتر تازه شاید تا مصاحبه فرانستون پیشرفت کنه که مطمئن باش آفیسر کلی خوشش میاد

zohrreh
April 6th, 2011, 12:07 PM
با سلام .من رشته تحصیلیم مهندسی علوم و صنایع غذایی ولی متاسفانه هنوز موفق نشدم کد رشته و امتیازشو پیدا کنم وامیدوارم لطف کنید و راهنماییم کنید.

saham sahami
April 6th, 2011, 01:26 PM
سلام.من مدرک فوق دیپلم برق قدرت دارم می خواستم بدونم مدک من جزء رشته های مورد نیاز کبک هست یا نه؟و امتیازی هم اگه داره چند امتیاز می تونم بگیرم.ممنون

سلام کسی نیستش که جوابه منو بده.ممنون میشم که راهنماییم کنید

moonlight
April 6th, 2011, 01:44 PM
با سلام دوستان؛من الآن می خواستم یک جا مشغول به کار شم در ایران..البته بیمه نمی کنه من رو اما قرارداد یک ساله بستم...می خواستم بدونم چه جوری می تونم بعدا این رو جزو سابقه کاریم بیارم تا بتونم برای مهاجرت کبک اقدام کنم؟؟و آیا اگر از مدیر شرکت سال دیگه نامه بگیرم که توش بنویسه من اونجا یک سال کار کردم این جایی اعتبار داره یا نه؟؟ممنون می شم راهنماییم کنید.

srj
April 6th, 2011, 01:59 PM
با سلام دوستان؛من الآن می خواستم یک جا مشغول به کار شم در ایران..البته بیمه نمی کنه من رو اما قرارداد یک ساله بستم...می خواستم بدونم چه جوری می تونم بعدا این رو جزو سابقه کاریم بیارم تا بتونم برای مهاجرت کبک اقدام کنم؟؟و آیا اگر از مدیر شرکت سال دیگه نامه بگیرم که توش بنویسه من اونجا یک سال کار کردم این جایی اعتبار داره یا نه؟؟ممنون می شم راهنماییم کنید.
اگر نامه اي بگيريد كه نشان دهد شما در شركتي مشغول بوديد اعتبار دارد ولي حساسيت درخواست بيمه از سوي آفيسر در چند ماه گذشته زياد بوده است . شما براي ارائه بيمه چكار مي كنيد؟
البته اخيراٌ دوستاني بودند كه بدون ارائه سابقه بيمه هم قبول شدند و به نظر من اين شرايط بستگي به ميزان سطح فرانسه و مديريت جلسه مصاحبه توسط شما دارد.بنا براين كاري انجام دهيد كه سابقه بيمه براي شما لحاظ شود.

saman_shahin
April 6th, 2011, 02:19 PM
دوستان کسی بوده که پیش از سربازی و با مدرک موقت دانشگاهی اقدام کرده باشه؟ لطفا اگه کسی هست تجربه خودش رو بگه! یا به من پیغام خصوصی بده!
ممنونو موفق باشید

moonlight
April 6th, 2011, 03:36 PM
اگر نامه اي بگيريد كه نشان دهد شما در شركتي مشغول بوديد اعتبار دارد ولي حساسيت درخواست بيمه از سوي آفيسر در چند ماه گذشته زياد بوده است . شما براي ارائه بيمه چكار مي كنيد؟
البته اخيراٌ دوستاني بودند كه بدون ارائه سابقه بيمه هم قبول شدند و به نظر من اين شرايط بستگي به ميزان سطح فرانسه و مديريت جلسه مصاحبه توسط شما دارد.بنا براين كاري انجام دهيد كه سابقه بيمه براي شما لحاظ شود.
با تشکر از پاسختون..البته من الآن یک مشکل دیگر هم دارم..جایی که قرار هست مشغول به کار شم به عنوان مشاور با من قرارداد یک ساله بسته و بیمه نکرده..از طرف دیگر می خوام از یکی از آشناهام که شرکت داره بخوام برام سابقه بیمه رد کنه که تا سال دیگه با سابقه بیمه یک ساله اقدام کنم واسه مهاجرت به کبک.من در شرکتی که الآن هستم کار مهندسی انجام می دهم و فردی که می خواد برام بیمه رد کنه به عنوان منشی شرکت با حقوق پایین می خواد بیمه رد کنه..حالا این کار من رو بعدا دچار مشکل نمی کنه یا تناقض ایجاد کنه؟؟یعنی من فقط سابقه بیمه ام را نشون بدم و اصلا صحبتی از شرکتی که الآن توش کار می کنم نکنم و نامه ای هم از رئیسم ندم بهتر نیست؟(یعنی سابقه بیمه مهمتره یا این که نامه از مدیر شرکت بدم بهشون؟؟؟..)ممنون از راهنماییتون

ChicoPersa
April 6th, 2011, 03:56 PM
سلام
ولي يكي از دوستان گفتند حداقل بايد 5 بزنيم. سطح زير 5 خيلي منطقي و قابل قبول نيست. درسته امتيازمون با 3 يا 4 كامل مي شه ولي آفيسر درنظر ميگيره كه ما مي خواهيم تو يه كشور فرانسه زبان زندگي كنيم و نياز به اين زبان داريم همچنين بايد توانايي جواب دادن به سوالات آفيسر رو داشته باشيم.
حالا اين سوال منه:
من اگه سطح 4يا 3 تو فرم بزنم و تو مصاحبه 5 يا 6 نشون بدم كه آفيسر حتما" خوشش مي ياد ولي اين مساله اولا" ديد منفي (حداقل قبل از مصاحبه) برا آفيسر ايجاد نمي كنه؟ آيا باعث نميشه كه پرونده ام reject بشه يا اينكه باعث بشه ازم مدرك زبان فرانسه بخوان( كه مثلا" مصاحبه ام كنسل بشه؟)؟
كسي تو اين زمينه تجربه اي ديده يا شنيده؟

با سلام به همه دوستان. من خيلي وقته كه اين فروم رو ميخونم اما امروز تازه عضو شدم!
من هم دقيقاً سوال اين دوستمون رو دارم. در حال تكميل مدارك هستم و بدون توجه به امتياز زبان فرانسوي و سازگاري 49 امتياز دارم به صورت زير:
سن: 16 امتياز - رشته تحصيلي: 6 امتياز - مدرك تحصيلي: 12 امتياز - سابقه كار: 8 امتياز - زبان انگليسي: 6 امتياز (با مدرك آيلتس) - توان مالي: 1 امتياز
با توجه به اينكه براي رسيدن به 55 امتياز به 6 امتياز احتياج دارم و سطح 3 و 3 زبان فرانسه يعني A2 هم 6 امتياز داره و بدون در نظر گرفتن سازگاري امتياز من رو به 55 ميرسونه اما من هم مثل اين دوستمون شنيدم كه بايد حداقل 5 و 5 بزنيم يعني B1!
حالا با توجه به اينكه گرفتن مدرك A2 ميتونه خيلي ساده تر از گرفتن مدرك B1 باشه سوال اول اينه كه توي فرم چه نمره اي براي زبان فرانسه بزنيم؟! 3 و 3؟! 4 و 4؟! 4 و 5؟! 5 و 5؟! ... ؟!
و سوال دوم اينه كه اگر سطح B1 بزنيم و موقع خواستن مدرك نمره A2 بگيريم و بفرستيم چي ميشه؟!

saman_shahin
April 6th, 2011, 04:01 PM
با سلام به همه دوستان. من خيلي وقته كه اين فروم رو ميخونم اما امروز تازه عضو شدم!
من هم دقيقاً سوال اين دوستمون رو دارم. در حال تكميل مدارك هستم و بدون توجه به امتياز زبان فرانسوي و سازگاري 49 امتياز دارم به صورت زير:
سن: 16 امتياز - رشته تحصيلي: 6 امتياز - مدرك تحصيلي: 12 امتياز - سابقه كار: 8 امتياز - زبان انگليسي: 6 امتياز (با مدرك آيلتس) - توان مالي: 1 امتياز
با توجه به اينكه براي رسيدن به 55 امتياز به 6 امتياز احتياج دارم و سطح 3 و 3 زبان فرانسه يعني A2 هم 6 امتياز داره و بدون در نظر گرفتن سازگاري امتياز من رو به 55 ميرسونه اما من هم مثل اين دوستمون شنيدم كه بايد حداقل 5 و 5 بزنيم يعني B1!
حالا با توجه به اينكه گرفتن مدرك A2 ميتونه خيلي ساده تر از گرفتن مدرك B1 باشه سوال اول اينه كه توي فرم چه نمره اي براي زبان فرانسه بزنيم؟! 3 و 3؟! 4 و 4؟! 4 و 5؟! 5 و 5؟! ... ؟!
و سوال دوم اينه كه اگر سطح B1 بزنيم و موقع خواستن مدرك نمره A2 بگيريم و بفرستيم چي ميشه؟!

دوست عزیز اشتباه گفته شده. حداقل امتیاز شما از فرانسه باید 2 باشه یعنی شما باید حداقل ارتباط شنیداری و گفتاری رو در فرانسه بلد باشید. (نه 5)
به نظر من شما اگه مدرک زبان انگلیسی دارید سریعا اقدام کنید. نامه درخواست مدرک که برای شما بیاد، تا اون موقع زبان فرانسه رو به حد A2‌رسوندید و فقط یه امتحان میدید و .... تمام ....
موفق باشید

srj
April 6th, 2011, 04:04 PM
با تشکر از پاسختون..البته من الآن یک مشکل دیگر هم دارم..جایی که قرار هست مشغول به کار شم به عنوان مشاور با من قرارداد یک ساله بسته و بیمه نکرده..از طرف دیگر می خوام از یکی از آشناهام که شرکت داره بخوام برام سابقه بیمه رد کنه که تا سال دیگه با سابقه بیمه یک ساله اقدام کنم واسه مهاجرت به کبک.من در شرکتی که الآن هستم کار مهندسی انجام می دهم و فردی که می خواد برام بیمه رد کنه به عنوان منشی شرکت با حقوق پایین می خواد بیمه رد کنه..حالا این کار من رو بعدا دچار مشکل نمی کنه یا تناقض ایجاد کنه؟؟یعنی من فقط سابقه بیمه ام را نشون بدم و اصلا صحبتی از شرکتی که الآن توش کار می کنم نکنم و نامه ای هم از رئیسم ندم بهتر نیست؟(یعنی سابقه بیمه مهمتره یا این که نامه از مدیر شرکت بدم بهشون؟؟؟..)ممنون از راهنماییتون
يادتون باشه هنگامي كه نامه سابقه كار را از بيمه مي گيريد اسم شركتي كه شما را بيمه كرده ثبت مي شود و شما اگر نامه اي جدا گانه هم از شركت خودتان بگيريد و هر دو را به آفيسر بدهيد قطعاٌ دو گانگي براي آفيسر ايجاد مي كنيد .
اينكه شما چطور در زمان مصاحبه اين دو موضوع را هم پوشاني مي كنيد بسته به شرايط شما و توضيحات منطقي و قابل قبول شما خواهد داشت .

ChicoPersa
April 6th, 2011, 04:44 PM
دوست عزیز اشتباه گفته شده. حداقل امتیاز شما از فرانسه باید 2 باشه یعنی شما باید حداقل ارتباط شنیداری و گفتاری رو در فرانسه بلد باشید. (نه 5)
به نظر من شما اگه مدرک زبان انگلیسی دارید سریعا اقدام کنید. نامه درخواست مدرک که برای شما بیاد، تا اون موقع زبان فرانسه رو به حد A2‌رسوندید و فقط یه امتحان میدید و .... تمام ....
موفق باشید
ممنون از راهنمايي شما. اما چند تا سوال:

(1) اينكه فرموديد "تمام" يعني اصولاً اگر امتياز بدون سازگاري به حد نصاب برسه مصاحبه "ويو" ميشه؟
(2) مورد مشابهي بين دوستان بوده كه رشته ديمند نباشه (مثلاً 6 امتيازي باشه) و سطح زبان فرانسه زير 5 انتخاب شه و پرونده قبول شه؟! اگر كسي از دوستان چنين تجربه اي داشته لطفاً بيان كنه ...
(3) در هر حال اگر سطح زبان بالاتر از حد نياز انتخاب شه و اين شانس در نظر گرفته شه كه روز آزمون نمره سطح B1 رو بياريم - اگر اين اتفاق نيفته و نمره زبان A2 ارسال كنيم ممكنه مشكلي پيش بياد؟!

* با اين توضيح كه من چند ماهي هست كه زبان فرانسه رو شرع كردم و تا 4 ماه ديگه كتاب اول كامپوس رو تموم ميكنم

saman_shahin
April 6th, 2011, 04:50 PM
ممنون از راهنمايي شما. اما چند تا سوال:

(1) اينكه فرموديد "تمام" يعني اصولاً اگر امتياز بدون سازگاري به حد نصاب برسه مصاحبه "ويو" ميشه؟
(2) مورد مشابهي بين دوستان بوده كه رشته ديمند نباشه (مثلاً 6 امتيازي باشه) و سطح زبان فرانسه زير 5 انتخاب شه و پرونده قبول شه؟! اگر كسي از دوستان چنين تجربه اي داشته لطفاً بيان كنه ...
(3) در هر حال اگر سطح زبان بالاتر از حد نياز انتخاب شه و اين شانس در نظر گرفته شه كه روز آزمون نمره سطح B1 رو بياريم - اگر اين اتفاق نيفته و نمره زبان A2 ارسال كنيم ممكنه مشكلي پيش بياد؟!

* با اين توضيح كه من چند ماهي هست كه زبان فرانسه رو شرع كردم و تا 4 ماه ديگه كتاب اول كامپوس رو تموم ميكنم

1- بله یعنی ویو میشید
2- دوستانی بودن ولی دقیق اسمشون رو یادم نیست امیدوارم خودشون این پست رو ببینن و تجربه خودشون رو بیان کنن!
3- مشکل پیش میاد
× این موضوع کاملا به خودتون بر میگرده. نمونه سوالات سطح بندی شده زبان فرانسه رو یه امتحانی بکنید حتی می تونید توی آزمون TCF BLANC بخش فرهنگی سفارت فرانسه شرکت کنید که یه جور تعیین سطح مطمئن و حرفه ای هست.