PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره در زمینه تشکیل پرونده های مهاجرت کارکنان ماهر (کبک)

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

zhobeys
April 6th, 2011, 05:49 PM
سلام
یه سوال داشتم ، من الان منتظر دانشنامم هستم تا خیر سرشون صادر کنن و من پروندمو لانچ کنم. اما میترسم عنقریب قوانین عوض بشه و یه موقع مشکلی پیش بیاد. حالا سوالم اینه که آیا میشه پروندرو بصورت ناقص فرستاد و بعداً مدارک تکمیلی رو ارسال کرد ؟ اصولاً اگر اینکار میشه چه زمانی باید این کار رو کرد ؟ ( آیا قبل از گرفتن فایل نامبر هم میشه ؟ ) و باز اگر میشه ، چه مدارکی باید در ارسال اولیه موجود باشن حتماً و در صورتی که نباشن اصن پرونده به مشکل برخورد میکنه؟
و یه سوال شاید بیربط به اینا ، مفهوم DE FACTO SPOUSE چیه دقیقاً ؟ نامزد معنی میده یا همسر هم جنس ؟

-سن 27
-لیسانس مکانیک
-سابقه کار بالای 4 سال
-زبان فرانسه 7 ، 7
-زبان انگلیسی 9 ، 9

srj
April 6th, 2011, 07:05 PM
ممنون از راهنمايي شما. اما چند تا سوال:

(1) اينكه فرموديد "تمام" يعني اصولاً اگر امتياز بدون سازگاري به حد نصاب برسه مصاحبه "ويو" ميشه؟
(2) مورد مشابهي بين دوستان بوده كه رشته ديمند نباشه (مثلاً 6 امتيازي باشه) و سطح زبان فرانسه زير 5 انتخاب شه و پرونده قبول شه؟! اگر كسي از دوستان چنين تجربه اي داشته لطفاً بيان كنه ...
(3) در هر حال اگر سطح زبان بالاتر از حد نياز انتخاب شه و اين شانس در نظر گرفته شه كه روز آزمون نمره سطح B1 رو بياريم - اگر اين اتفاق نيفته و نمره زبان A2 ارسال كنيم ممكنه مشكلي پيش بياد؟!

* با اين توضيح كه من چند ماهي هست كه زبان فرانسه رو شرع كردم و تا 4 ماه ديگه كتاب اول كامپوس رو تموم ميكنم
در ادامه پاسخ سامان عزيز و پاسخ به سئوال 2 :
عموماٌ افراد مجرد غير ديمند براي رسيدن به حداقل امتياز 55 سطح زبان را حداقل (5و5) انتخاب مي كنند . افراد متاهل غير ديمند بسته به شرايط امتياز همسر مي توانند سطح زبان فرانسه را كمتر از (5و5) انتخاب كنند كه تعداد اين دوستان هم زياد نيست و نمونه آن رديف 22 جدول ويزا نما (قسمت Married) با رشته 6 امتيازي و سطح زبان فرانسه را (4و4) انتخاب كردند و در تاريخ 14 دسامبر 2010 هم قبول شدند.

moonlight
April 7th, 2011, 12:05 AM
يادتون باشه هنگامي كه نامه سابقه كار را از بيمه مي گيريد اسم شركتي كه شما را بيمه كرده ثبت مي شود و شما اگر نامه اي جدا گانه هم از شركت خودتان بگيريد و هر دو را به آفيسر بدهيد قطعاٌ دو گانگي براي آفيسر ايجاد مي كنيد .
اينكه شما چطور در زمان مصاحبه اين دو موضوع را هم پوشاني مي كنيد بسته به شرايط شما و توضيحات منطقي و قابل قبول شما خواهد داشت .
خیلی ممنون از پاسختون...فقط یک سوال دیگه..اگر من کلا از بیمه نامه نگیرم و فقط از همون شرکتی که هستم نامه بگیرم ریسکش برای ریجکت شدن خیلی زیاده؟یعنی این بستگی به توضیحات من در روز مصاحبه داره و من سابقه بیمه یا سابقه کارم رو با مدارک پست نمی کنم؟تا روز مصاحبه برای پر کردن سابقه کار فرصت دارم؟؟با سپاس فراوان

neeka
April 7th, 2011, 12:14 AM
سلام خسته نباشین!
1- سن 34 =16 امتیاز
2-مدرک لیسانس = 10 امتیاز
3- رشته مرتبط =0 امتیاز
4- سابقه کار = 8 امتیاز البته سابقه کار مرتبط با نیاز کبک دارم در زمینه حسابداری و بازاریابی + کارفرما باتآسیس دو شرکت خصوصی با سمت مدیرعامل و 5 سال سابقه بیمه
5- فرزند یکی= 4 امتیاز
6- زبان انگلیسی لول 10 هستم و فرانسه7 قفله ،حداقل 3 امتیازانگلیسی و حداقل 8 امتیاز فرانسه تا اون موقع
7-تمکن مالی =1
امتیازات همسر
1- سن 34 =3 امتیاز
2- مدرک لیسانس =3 امتیاز
3- زبان انگلیسی عالی زبان فرانسه در حد خودم
امتیاز سازگاری رو فکر می کنم بیاریم =5تا 6 امتیاز
جمع امتیازات خودم 55 ،با همسرم 65 امتیاز
با توجه به این شرایط وضعیت پذیرش ما چگونه است؟ آیا ما امتیاز لازم رو میاریم؟
اما همسرم کارت پایان خدمت یا معافیش هنوز مشکل داره می خواستم از شما بپرسم خودم اقدام کنم واگر ان شاءالله پذیرفته شدم بعد می تونم همسرم رو اضافه کنم؟

Bernadot
April 7th, 2011, 08:43 AM
سلام خسته نباشین!
1- سن 34 =16 امتیاز
2-مدرک لیسانس = 10 امتیاز
3- رشته مرتبط =0 امتیاز
4- سابقه کار = 8 امتیاز البته سابقه کار مرتبط با نیاز کبک دارم در زمینه حسابداری و بازاریابی + کارفرما باتآسیس دو شرکت خصوصی با سمت مدیرعامل و 5 سال سابقه بیمه
5- فرزند یکی= 4 امتیاز
6- زبان انگلیسی لول 10 هستم و فرانسه7 قفله ،حداقل 3 امتیازانگلیسی و حداقل 8 امتیاز فرانسه تا اون موقع
7-تمکن مالی =1
امتیازات همسر
1- سن 34 =3 امتیاز
2- مدرک لیسانس =3 امتیاز
3- زبان انگلیسی عالی زبان فرانسه در حد خودم
امتیاز سازگاری رو فکر می کنم بیاریم =5تا 6 امتیاز
جمع امتیازات خودم 55 ،با همسرم 65 امتیاز
با توجه به این شرایط وضعیت پذیرش ما چگونه است؟ آیا ما امتیاز لازم رو میاریم؟
اما همسرم کارت پایان خدمت یا معافیش هنوز مشکل داره می خواستم از شما بپرسم خودم اقدام کنم واگر ان شاءالله پذیرفته شدم بعد می تونم همسرم رو اضافه کنم؟

با سلام.
شما از نظر امتیاز در شرایط خوبی هستید. مشکل کارت پایان خدمت همسرتون چقدر طور میکشه حل بشه؟
اگر تا8 9 ماه دیگه حل میشه همین الان اقدام کنید

nvdpl
April 7th, 2011, 03:45 PM
سلام، ممنون از اطلاع رساني بي نظيرتان
من نيازمند يك راهنمايي هستم، من در حال جمع آوري مدارك براي كبك هستم. من ليسانس مكانيك هستم و با همين عنوان در شركت كار مي كنم ولي در فرمهاي بيمه "كارگر فني" رد شده است براي مدت چهار سال. آيا اين براي من مشكل ساز خواهد شد؟
با تشكر

on_the_way
April 8th, 2011, 11:44 AM
سلام، ممنون از اطلاع رساني بي نظيرتان
من نيازمند يك راهنمايي هستم، من در حال جمع آوري مدارك براي كبك هستم. من ليسانس مكانيك هستم و با همين عنوان در شركت كار مي كنم ولي در فرمهاي بيمه "كارگر فني" رد شده است براي مدت چهار سال. آيا اين براي من مشكل ساز خواهد شد؟
با تشكر

سلام
نه دوست عزیز برای من که اینطور نبود. مهم عنوان شغلی و شرح وظایفی است که در گواهی سابقه کار شما میاد.
عنوان شغلی باید حتما نزدیک به یکی از عنوانهای NOC مرتبط با رشته دانشگاهیتون باشه. فقط اگر عنوان شغلی براتون
بذارن که ترجمه اون مهندس یا "Ingénieur" میشه باید روش عضو شدن در ordre des ingenieur du Quebec رو بدونین.

varggoth
April 8th, 2011, 01:23 PM
سلام دوستان من مین هستم . مدرک لیسانسم آماده نیست و جزو رشته های 12 امتیازی هستم ولی بقیه مدارک مشکلی نداره آیا امکان پذیر هست که بقیه مدارکم رو بفرستم و لیسانسم رو تا 2 ماه آینده ارسال کنم. و اینکه آیا مدارک رو باید پرینت بگیریم ارسال کنیم یا به صورت پی دی اف ایمیل کنیم. ممنون میشم دوستان راهنماییم کنن.

Ashe
April 8th, 2011, 01:33 PM
سلام دوستان من مین هستم . مدرک لیسانسم آماده نیست و جزو رشته های 12 امتیازی هستم ولی بقیه مدارک مشکلی نداره آیا امکان پذیر هست که بقیه مدارکم رو بفرستم و لیسانسم رو تا 2 ماه آینده ارسال کنم. و اینکه آیا مدارک رو باید پرینت بگیریم ارسال کنیم یا به صورت پی دی اف ایمیل کنیم. ممنون میشم دوستان راهنماییم کنن.
سلام
شما میتونید گواهی موقت لیسانستون رو ترجمه کنید و بفرستید و اصل دانشنامه و ترجمش رو روز مصاحبه ببرید یا اینکه یه نامه پوششی توی پرونده قرار بدید و توضیح بدید که مدرکتون آماده نیست و به محض آماده شدن براشون میفرستید.زمان ذکر نکنید توی نامه که اگه بیشتر از 2 ماه کار مدرکتون طول کشید بد قول نشید.
در ضمن شما باید اصل دانشنامه رو بعد از اینکه تایید وزارت علوم رو گرفتید بدید دارالترجمه رسمی ترجمه و مهر دادگستری خورده بشه و این ترجمه رو براشون پست کنید.این مدارک رو نمیشه پرینت یا پی دی اف فرستاد باید ترجمه رسی و اصل مهر دادگستری روی ترجمه داشته باشه تا مورد قبول باشه.
شاد باشید

neeka
April 8th, 2011, 08:41 PM
سلام
ممنونم از راهنمایی و دلگرمیتون مطمئن نیستم تا اون موقع درست بشه از طرفی می ترسم قوانین عوض شه و فرصت از دست بره یعنی می فرمایین با نقص مدارک همسرم مدارکو ارسال کنم یا اینکه خودم اقدام کنم بعد همسرمو اضافه کنم؟

ChicoPersa
April 8th, 2011, 10:08 PM
اگر عنوان شغلی براتون بذارن که ترجمه اون مهندس یا "Ingénieur" میشه باید روش عضو شدن در ordre des ingenieur du Quebec رو بدونین.
منظور از اینکه باید روش عضو شدن رو بدنید چیه؟ پر کردن اون فرم مربوط به رشته های خاص کفایت میکنه؟!

ChicoPersa
April 8th, 2011, 10:13 PM
در ادامه پاسخ سامان عزيز و پاسخ به سئوال 2 :
عموماٌ افراد مجرد غير ديمند براي رسيدن به حداقل امتياز 55 سطح زبان را حداقل (5و5) انتخاب مي كنند . افراد متاهل غير ديمند بسته به شرايط امتياز همسر مي توانند سطح زبان فرانسه را كمتر از (5و5) انتخاب كنند كه تعداد اين دوستان هم زياد نيست و نمونه آن رديف 22 جدول ويزا نما (قسمت Married) با رشته 6 امتيازي و سطح زبان فرانسه را (4و4) انتخاب كردند و در تاريخ 14 دسامبر 2010 هم قبول شدند.
پس بالاخره چی شد؟! سامان عزیز فرمودند (4و4) یا حتی (3و3) هم کفایت میکنه اما شما در ادامه پاسخ سامان عزیز می فرمایید حداقل (5و5) برای مجرد غیردیمند! ممکنه علت رو هم بفرمایید؟

srj
April 9th, 2011, 07:47 AM
خیلی ممنون از پاسختون...فقط یک سوال دیگه..اگر من کلا از بیمه نامه نگیرم و فقط از همون شرکتی که هستم نامه بگیرم ریسکش برای ریجکت شدن خیلی زیاده؟یعنی این بستگی به توضیحات من در روز مصاحبه داره و من سابقه بیمه یا سابقه کارم رو با مدارک پست نمی کنم؟تا روز مصاحبه برای پر کردن سابقه کار فرصت دارم؟؟با سپاس فراوان
شما مي توانيد به هنگام ارسال مدارك اوليه فقط گواهي كار را بفرستيد و به هنگام مصاحبه سابقه بيمه راببريد .

srj
April 9th, 2011, 07:54 AM
پس بالاخره چی شد؟! سامان عزیز فرمودند (4و4) یا حتی (3و3) هم کفایت میکنه اما شما در ادامه پاسخ سامان عزیز می فرمایید حداقل (5و5) برای مجرد غیردیمند! ممکنه علت رو هم بفرمایید؟
دوست عزيز پرونده هر متقاضي مي تواند با پرونده فرد ديگر به لحاظ امتياز متفاوت باشد .مثلاٌ داشتن خانواده درجه يك در كبك ؛سطح زبان انگليسي Advance و ... مي تواند در امتياز كل يك پرونده نقش مهمي داشته باشند.از اين رو انتخاب سطح زبان فرانسه به شرط رسيدن به حداقل 55 امتياز براي دوستان مجرد كاملاٌ شخصي است .

babakchemst
April 9th, 2011, 08:30 AM
با سلام خدمت دوستان
من که با وکلا حرف می زنم می گن نمی تونم برای کبک اقدام کنم اما خودم که حساب می کنم می بینم می تونم
1-سن 44(0)
2-لیسانس(10)
3-شیمی کاربردی(12)
4-مدت 15 سال سابقه کار در قسمت شیمی نیروگاه تجربه کار(8)
5-دو فرزند 9ساله و2ساله(8)
6-مالی(1)
7-سن همسر40سال(1)
8-لیسانس مامایی(3)
9-سابقه کار 5 سال و یک سال بعنوان پرستار(3)
10-زبان انگلیسی -گفتار 5وگوش دادن3.5(4)
11-زبان فرانسه من و همسرم هر دو b1نیاز داریم(4+4+2+2=12)البته هنوز فرانسه را شروع نکردایم اما قصد داریم مدرس خصوصی بگیریم و تا 6 ماه به این سطح برسیم آیا می شود؟ما در حال حاضر صفر هستیم
12-سازگاری (3) اگر افسر بده
مجموع65 امتیاز

nahid2010
April 9th, 2011, 08:43 AM
با سلام خدمت دوستان
من که با وکلا حرف می زنم می گن نمی تونم برای کبک اقدام کنم اما خودم که حساب می کنم می بینم می تونم

با عرض معذرت از وکلای محترم، حرفشون رو بریز دور و هر چه سریعتر اقدام کن.موفق باشی

babakchemst
April 9th, 2011, 09:46 AM
با عرض معذرت از وکلای محترم، حرفشون رو بریز دور و هر چه سریعتر اقدام کن.موفق باشی

با توجه به صفر بودن زبان فرانسه ما من می خواهم2 ماه دیگه اقدام کنم چون شنیدم به تازگی مدرک زبان را از بعضی ها میخوان ؟آیا این تصمیم درست است یا حالا اقدام کنم

on_the_way
April 9th, 2011, 09:48 AM
منظور از اینکه باید روش عضو شدن رو بدنید چیه؟ پر کردن اون فرم مربوط به رشته های خاص کفایت میکنه؟!

برای عضویت باید ساکن کبک بود و مدرک زبان در حد B2 لازمه چون کار کردن تحت عنوان مهندس در کبک به این راحتی نیست ولی اگر کسی به اون مرحله برسه یعنی خالص دریافتی 6000 دلار در ماه و لازمش عضویت در این انجمنه. اما اطلاعات مربوط به مراحل عضو شدن در جامعه مهندسین کبک یا http://www.oiq.qc.ca رو مطالعه کنید (L'adhésion a Ordre des ingénieurs du Quebec) و پرینت بگیرید و روز مصاحبه ببرید.حتی میشه یه ایمیل بزنید و بگید که تمایل دارید مدتی بعد از رسیدن به کبک عضو اونجا بشید این ایمیل و جوابشو رو پرینت بگیرید و ببرید البته اینها همش محض احتیاطه. این رو با توجه به تجربه خودم گفتم که هرکی عنوان شغلیش Ingénieur هست و آفیسر سخت گیر باشه ممکنه اذیت کنه.

neeka
April 9th, 2011, 11:42 AM
با سلام.
شما از نظر امتیاز در شرایط خوبی هستید. مشکل کارت پایان خدمت همسرتون چقدر طور میکشه حل بشه؟
اگر تا8 9 ماه دیگه حل میشه همین الان اقدام کنید
ممنونم از راهنمایی و دلگرمیتون مطمئن نیستم تا اون موقع درست بشه از طرفی می ترسم قوانین عوض شه و فرصت از دست بره یعنی می فرمایین با نقص مدارک همسرم مدارکو ارسال کنم یا اینکه خودم اقدام کنم بعد همسرمو اضافه کنم؟

babakchemst
April 10th, 2011, 08:02 AM
همسرم کازشناس مامایی دارد حالا اگر 3سال سابقه دستیاری دندانپزشکی جور کند 3 امتیاز شغل به ما تعلق میگیرد؟

shermina
April 10th, 2011, 01:06 PM
سلام دوستان .من 28 ساله ام رشته آمار و احتمالات خوندم 4 سال سابقه کار غیر مرتبط دارم ولی میتونم 4 سال سابقه مرتبط رو جور کنم سوالاتی که داشتم اینه .یکی این که این موضوع مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ و دوم این که من دانشنامه ام هنوز اماده نیست ایا امکان پذیره که باقی مدارک رو بفرستم و این رو 1 ماه دیگه بفرستم ؟ و سوم این که فرم ها رو باید دستی پر کرد یا باید بصورت pdf ؟ ممنون

mythe
April 10th, 2011, 02:11 PM
[QUOTE=shermina;400675]سلام دوستان .من 28 ساله ام رشته آمار و احتمالات خوندم 4 سال سابقه کار غیر مرتبط دارم ولی میتونم 4 سال سابقه مرتبط رو جور کنم سوالاتی که داشتم اینه .یکی این که این موضوع مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ و دوم این که من دانشنامه ام هنوز اماده نیست ایا امکان پذیره که باقی مدارک رو بفرستم و این رو 1 ماه دیگه بفرستم ؟ و سوم این که فرم ها رو باید دستی پر کرد یا باید بصورت pdf ؟ ممنون[/Q

سلام
دوست عزيز 4 سال سابقه كارتون بعد از فارق التحصيل شدنتون هست؟

el_iravani
April 10th, 2011, 02:28 PM
سلام.... واسه یکی از دوستام می خوام فایل باز کنم.. مهندسه عمرانه خودش هم شرکت ثبت شده داره و هم سابقه کار...اگه بخواد skill workerاقدام کنه فقط نامه معرفی شرکتی که کار میکرده را باید ارسال کنه ؟ از شرکت خودش چی باید تهیه و ارسال کنه?
ممنون میشم راهنمایی کنین...

bernasha
April 11th, 2011, 10:53 AM
با سلام
اگر شخصی در سال 1389 مدرک فوق لیسانسش (رشته دیمند است) رو گرفته باشه ولی بعد از گرفتن مدرک در شغلی که مربوط به رشته تحصیلیش نباشه سابقه کار ارائه بده امتیاز رشته را میگیره؟چون گفته شده یا تاریخ اخذ مدرک برای 5 سال اخیر باشه یا در 5 سال اخیر سابقه کار مرتبط با رشته ارائه بده امتیاز رشته را میگیره. لطفا من رو راهنمایی کنید. همه موفق باشید.

حميد و بهاره
April 11th, 2011, 12:50 PM
مي خواستم بدونم كسي كه مي خواهد مداركش رو ارسال كند حتما بايد مدرك داشته باشد يا اينكه سابقه كار توي زمينه مربوط هم امتياز رو كسب مي كند.
يكي از دوستاي من مي خواهد واسه كبك اقدام كند اگه مي شود لطف كنيد امتيازش رو برام حساب كنيد. ممنون ميشوم.
تحصيلات : فوق ديپلم مديريت امور فرهنگي
سابقه كار : امور بيمه ( 4 سال)
تتقاضانامه شغلي : ندارد
زبان : تازه دارد مي رود كلاس فرانسه
فاميل در كبك : ندارد
تحصيلات همسر: ديپلم و مدرك فني حرفه اي آشپزي
سابقه كار همسر: 4 سال در زمينه آشپزي و ميكس فيلم و عكسبرداري
مهارت زبان همسر : تازه دارد مي رود كلاس فرانسه
سن همسر : 23
وضعيت مالي : خوب

امور بيمه جزء رشته هاي 12 امتيازي است ولي با رشته تحصيلي اش متفاوت است و آشپزي هم 6 امتياز دارد.
كدومشون مين بشوند بهتر است و از زبان بايد چند امتياز بگيرند.

motahhar
April 13th, 2011, 10:30 AM
سلام دوستان مي شه راهنمايي كنيد

مدارک دانشگاهی : مترجمي زبان انگليسي ( فكر كنم الان جزو رشته هاي 6 امتيازي هست )

-مدارک فنی حرفه ای- تا حالا 315 ساعت گرفتم ( اصلا نيازي هست با توجه به اينكه مي خوام از طريق نيروي متخصص اقدام كنم بيشترش كنم؟ )

تجربه کاری : كار خيلي كردم اما مدرك براي ارائه ندارم بيمه هم از سال 86 برام داره رد مي شه اما يك سالي هست كه به دليلي منحل شدن شركتي كه توش كار مي كردم هم بيكار هستم هم بيمه را خودم دارم رد مي كنم (چطوري مي تونم سابقه كار مرتبط جور كنم بايد مترجمي باشه يا تدريس زبان)

مدرک یا میزان اشنایی با زبان فرانسه : صفر

انگلیسی : خوبه تا حالا امتحان ندادم اما ميد ونم با كمي تلاش مي تونم آيلتس خوبي بيارم

اقامت درکبک یا خویشاوند در کبک : ندارم

پیشنهاد کار معتبر : ندارم

تعداد و سن فرزندان : ندارم

دوستان با توجه به اينكه شنيدم اين قانون براي رشته مترجمي تا آخر بهار بيشتر پا بر جا نيست ممنون مي شم سريع كمكم كنيد تا بتونم به موقع تصميم بگيرم و اين فرصتي را از دست ندم.

ممنون

motahhar
April 13th, 2011, 10:48 AM
دوستان من كلي سوال دارم كمكم كنيد تا بتونم تصميم درستي بگيرم

من در پست قبل مشخصات كلي خودم را دادم تا دوستان نظر بدهند. يكي از دفاتر مهاجر مي گفت فقط براي زبان فرانسه 6 امتياز كم داري نمي دونم راست مي گفت يا نه حال با فرض اينكه اين حرف درست باشه امتياز 6 يعني تا چه سطي بايد بخونم ؟ اگر مثلا ماه ديگه پرونده ام به جريان بيفته آيا ميرسم كه خودم را برسونم ( زبان فرانسه ام صفره) . اون شركت مي گفت اگر الان اقدام كنم آخراي سال نوبت مصاحبه مي شه كه مي گفت بهتره خودت مدرك زبان فرانسه ارائه كني به جاي مصاحبه.

سوال بعدي اينكه ميزان آشنايي به زبان را همين الان بايد توي پرونده درج كنيم يا بعد هنگام مصاحبه مي نويسند اگر الان بايد بنويسيم من بايد چند بزنم؟

بعد اينكه : ما خودمون يه شركت خانوادگي داشتيم كه فعلا فعاليتي نداره اگر با سربرگ همون شركت برام سابقه كار مترجمي رد بشه با توجه به اينكه خودم مديرش بودم و جزو هيات مديره بعد برام مشكل به وجود نمياد ؟ مثلا ترجمه روزنامه رسمي نمي خواهند كه بعد ايراد بگيرند كه چرا خانوادگي بوده؟

mehran34
April 13th, 2011, 11:44 AM
سلام دوستان مي شه راهنمايي كنيد
......
.....
...
.
دوستان با توجه به اينكه شنيدم اين قانون براي رشته مترجمي تا آخر بهار بيشتر پا بر جا نيست ممنون مي شم سريع كمكم كنيد تا بتونم به موقع تصميم بگيرم و اين فرصتي را از دست ندم.

ممنون

شما از چه منبعی شنيديد که رشته مترجمی تا آخر بهار بيشتر پا بر جا نيست؟
نکنه اينم جزو شايعاته؟
ساير دوستان اگه اطلاعی دارن نظر بدن لطفا.

azadeh89
April 13th, 2011, 11:50 AM
سلام دوستان . من می خوام نامه سابقه کار از اداره بگیرم . عنوان نامه برای کجا باشه؟

shermina
April 13th, 2011, 11:58 AM
[QUOTE=shermina;400675]سلام دوستان .من 28 ساله ام رشته آمار و احتمالات خوندم 4 سال سابقه کار غیر مرتبط دارم ولی میتونم 4 سال سابقه مرتبط رو جور کنم سوالاتی که داشتم اینه .یکی این که این موضوع مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ و دوم این که من دانشنامه ام هنوز اماده نیست ایا امکان پذیره که باقی مدارک رو بفرستم و این رو 1 ماه دیگه بفرستم ؟ و سوم این که فرم ها رو باید دستی پر کرد یا باید بصورت pdf ؟ ممنون[/Q

سلام
دوست عزيز 4 سال سابقه كارتون بعد از فارق التحصيل شدنتون هست؟

بله 4 سال بعد از فارغ التحصیلی و 1 سال هم قبل از فارغ التحصیلی دارم

Ashe
April 13th, 2011, 12:02 PM
سلام دوستان . من می خوام نامه سابقه کار از اداره بگیرم . عنوان نامه برای کجا باشه؟
سلام
نمیخواد به جای خاصی باشه اگه هم اداره دولتی هستید میتونید برای بانک نامه بگیرید و به دارالترجمه بگید اون خط رو براتون ترجمه نکنه.
شاد باشید

motahhar
April 13th, 2011, 12:09 PM
شما از چه منبعی شنيديد که رشته مترجمی تا آخر بهار بيشتر پا بر جا نيست؟
نکنه اينم جزو شايعاته؟
ساير دوستان اگه اطلاعی دارن نظر بدن لطفا.

يكي از دفاتر مهاجرتي گفت. البته تا حدي مي شه حدس زد براي بازار گرميه خودش گفته باشه. من هم همين سوال برام مطرح شد كه در تاپيك ديگه مطرح كردم اما جوابي نشنيدم

motahhar
April 13th, 2011, 12:15 PM
دوستان
براي سابقه كار ما يك شركت خانوادگي داشتيم در زمينه آموزش زبان كه الان عدم فعاليت داديم اگر از همون شركت سابقه كارم را رد كنم به نظرتون مشكلي پيش مياد؟
خودم سمت مديريتي داشتم اما مي خوام با توجه به رشته ام كه مترجمي بود عنوان مترجمي رد كنم براي امضاء ايراد نداره خودم كه مدير عامل بودم امضاء نكنم و مثلا رئيس هيات مديره امضاء كنه؟
آيا ترجمه روزنامه رسمي شركت را بايد ارائه كنم ؟
اگر فردي كه امضاء مي كنه از نسبت فاميلي داشته باشه (با مادر)‌ايراد مي گيرند؟

motahhar
April 13th, 2011, 12:24 PM
دوستان

كسي اطلاعاتي در مورد رشته مترجمي كه جزو ليست جديد كبك اعلام شده داره ؟

براي سابقه كارش فقط بايد مترجمي رد كنيم يا تدريس هم ميشه رد كرد؟

اينكه مثلا براي يك رشته امتياز مي دهند تاثيري در پيدا كردن كار در اونطرف داره يا نه فقط يه فرصت و شانس ايجاد ميشه براي فرد مهاجر كه امتيازش بره بالاتر؟

ممنون

mythe
April 13th, 2011, 12:34 PM
[QUOTE=mythe;400727]

بله 4 سال بعد از فارغ التحصیلی و 1 سال هم قبل از فارغ التحصیلی دارم

امتياز 4 سال بعد از فارق التحصيلي رو ميارين كه كافيه. سابقه كاري مرتبط تهيه كنيد بهتره
فكر نكنم الزامي باشه كه همون اول مدركتون رو هم بفرستين. پرونده رو باز كنين. هر وقت مدركتون آماده شد ترجمه مدرك رو بفرستين براي كامل شدن پرونده.
موفق باشين

mythe
April 13th, 2011, 12:36 PM
دوستان

كسي اطلاعاتي در مورد رشته مترجمي كه جزو ليست جديد كبك اعلام شده داره ؟

براي سابقه كارش فقط بايد مترجمي رد كنيم يا تدريس هم ميشه رد كرد؟

اينكه مثلا براي يك رشته امتياز مي دهند تاثيري در پيدا كردن كار در اونطرف داره يا نه فقط يه فرصت و شانس ايجاد ميشه براي فرد مهاجر كه امتيازش بره بالاتر؟

ممنون

با سلام

خير امتياز هيچ رشته اي تاثيري در پيدا كردن كار در كبك نداره.
موفق باشين

bernasha
April 14th, 2011, 01:10 PM
با سلام
چرا کسی جواب سوال من رو نمیده؟؟
اگر شخصی در سال 1389 مدرک فوق لیسانسش (رشته دیمند است) رو گرفته باشه ولی بعد از گرفتن مدرک در شغلی که مربوط به رشته تحصیلیش نباشه سابقه کار ارائه بده امتیاز رشته را میگیره؟چون گفته شده یا تاریخ اخذ مدرک برای 5 سال اخیر باشه یا در 5 سال اخیر سابقه کار مرتبط با رشته ارائه بده امتیاز رشته را میگیره. لطفا من رو راهنمایی کنید. همه موفق باشید.

bernasha
April 15th, 2011, 12:05 AM
ا سلام
لطف میکنید لینک سایت کبک در مورد چگونگی دادن امتیازات رو بگذارین. من از لینکی که توی ویکی کبک هست میرم ولی error میده. اون قسمتی رو میخوام که گفته شده امتیاز رشته وقتی داده میشه که یا مدرک در 5 سال گذشته گرفته شده باشه یا فرد یک سال سابقه کاری مرتبط رشته ارائه بده. آخه سابقه کاری من مرتبط نیست ولی مدرکم فوق لیسانسه و پارسال گرفتم. رشته ام آماره.

saman_shahin
April 15th, 2011, 02:01 PM
با سلام
چرا کسی جواب سوال من رو نمیده؟؟

دوست عزيز سلام
مدرك تحصيلي با مرتبط بودن رشته و همچنين با سابقه كاري سه مقوله جدا هستند كه هركدوم امتياز خاص خودشون رو دارن. مطمئنن اگه سابقه كاري در فيلد تحصيلي شما نباشه امتياز سابقه كاري رو نميگيريد. اگه هنوز اقدام نكرديد، بدونيد كه امتياز رشته رو كامل ميگيريد و سعي كنيد سابقه كار آمار داشته باشيد
موفق باشيد

motahhar
April 16th, 2011, 06:38 PM
دوستان يه سوال خيلي خيلي مهم دارم لطفا كساني كه اطلاع دقيق دارند جوابم را بدند

من به خاطر داشتن رشته مترجمي مي خوام اقدام كنم ظاهرا 10 تير ليست نيروي هاي مورد نياز فدرال عوض مي شه در مورد كبك هم دفاتر مهاجرتي مطمئن نيستند ولي ميگند احتمال داره كه Update بشه. خوب حالا سوال من

من چون زبان فرانسه ام صفره صفره مي خوام تازه شروع كنم از طرفي زمان مصاحبه ها مدام داره جلوتر ميفته بنابراين من مي خوام تا آخرين لحظه كه ميشه پرونده را به جريان نندازم تا فايل نامبرم ديرتر بياد و به تبعش تا زمان مصاحبه يه كم وقت بيشتر داشته باشم.

خوب حالا زماني كه من پرونده را از طرف دفتر مهاجرتي به جريان مي ندازم زمان شروع به حساب مياد يا از وقتي كه فايل نامبر مياد.
يعني اگر من مثلا آخر بهار پرونده ام به جريان بيفته بعد دو ماه بعدش وسط تابستون فايل نامبر بياد (كه احتمالا ديگه ليستشون عوض شده ) چه وضعيتي پيش مياد؟ اونها به زمان اقدام من نگاه مي كنند و من همچنان جزؤ ليست قديم به حساب ميام يا به زمان فايل نامبرم رجوع ميكنند و منو با ليست جديد تطبيق ميدند و ديگه من امتياز را ازدست مي دم؟

saman_shahin
April 16th, 2011, 06:58 PM
دوستان يه سوال خيلي خيلي مهم دارم لطفا كساني كه اطلاع دقيق دارند جوابم را بدند

من به خاطر داشتن رشته مترجمي مي خوام اقدام كنم ظاهرا 10 تير ليست نيروي هاي مورد نياز فدرال عوض مي شه در مورد كبك هم دفاتر مهاجرتي مطمئن نيستند ولي ميگند احتمال داره كه Update بشه. خوب حالا سوال من

من چون زبان فرانسه ام صفره صفره مي خوام تازه شروع كنم از طرفي زمان مصاحبه ها مدام داره جلوتر ميفته بنابراين من مي خوام تا آخرين لحظه كه ميشه پرونده را به جريان نندازم تا فايل نامبرم ديرتر بياد و به تبعش تا زمان مصاحبه يه كم وقت بيشتر داشته باشم.

خوب حالا زماني كه من پرونده را از طرف دفتر مهاجرتي به جريان مي ندازم زمان شروع به حساب مياد يا از وقتي كه فايل نامبر مياد.
يعني اگر من مثلا آخر بهار پرونده ام به جريان بيفته بعد دو ماه بعدش وسط تابستون فايل نامبر بياد (كه احتمالا ديگه ليستشون عوض شده ) چه وضعيتي پيش مياد؟ اونها به زمان اقدام من نگاه مي كنند و من همچنان جزؤ ليست قديم به حساب ميام يا به زمان فايل نامبرم رجوع ميكنند و منو با ليست جديد تطبيق ميدند و ديگه من امتياز را ازدست مي دم؟

دوست عزيز حالا شما اقدام كنيد. فوقش يه دو سه ماهي رو بكوب درس ميخونيد. حالا معلوم هم نيست كه براي شما نامه درخواست مدرك زبان بياد يا نه ...

motahhar
April 16th, 2011, 07:25 PM
دوست عزيز حالا شما اقدام كنيد. فوقش يه دو سه ماهي رو بكوب درس ميخونيد. حالا معلوم هم نيست كه براي شما نامه درخواست مدرك زبان بياد يا نه ...

من نمي دونم چرا اين موسسه پيله كرده كه تا يكي دو ماه زبان فرانسه نخوني كارت را راه نميدازم؟ نمي دونم مي ترسه من تو مصاحبه رد بشم برا خودش بد بشه مثلا نمي خواد آمار پرونده هاي رد شده اش خراب بشه يا دليل ديگه اي داره.

در ضمن يه سوال ديگه هم داشتم. اونجا جواب حسابي بهم نداد. ببين من فوقش اگر توي مصاحبه نتونم زبانم را به حدخوبي برسونم مگه يه فرصت 120 روزه نميدند كه برم با يه وضعيت بهتر بيام ، يا برداشتم غلطه، كلا رد ميشم؟ من زبان انگليسيم خوبه مگه اين خودش امتياز محسوب نميشه به عنوان زبان دوم ؟ اونقدر اين موسسه امروز آيه ياس خوند كه از صبح تا حالا پكر شدم و استرس گرفتم.

motahhar
April 16th, 2011, 07:32 PM

ببينيد .به نظرتون فكر خوبيه كه 2 3 ماهي را فشرده توي يك موسسه زبان كه نمايندگي فرانسه هست اما خارج از ايران، زبان فرانسه را شروع كنم بعد بقيه اش را برگردم خصوصي توي ايران بخونم يكي از دوستان توي مالزي امروز بهم گفت برام مي پرسته ببينه براي زبان فرانسه جايي هست يا نه. آخه براي آيلتس كه پرسيدم گفتند بريتيش كنسول انگليس خودش توي مالزي يه موسسه زبان داره با اساتيد عالي. شايد يه چنيني موسسه اي هم براي زبان فرانسه بشه پيدا كرد.

ممنون از همفكري خوبتون

srj
April 16th, 2011, 08:04 PM
ببينيد .به نظرتون فكر خوبيه كه 2 3 ماهي را فشرده توي يك موسسه زبان كه نمايندگي فرانسه هست اما خارج از ايران، زبان فرانسه را شروع كنم بعد بقيه اش را برگردم خصوصي توي ايران بخونم يكي از دوستان توي مالزي امروز بهم گفت برام مي پرسته ببينه براي زبان فرانسه جايي هست يا نه. آخه براي آيلتس كه پرسيدم گفتند بريتيش كنسول انگليس خودش توي مالزي يه موسسه زبان داره با اساتيد عالي. شايد يه چنيني موسسه اي هم براي زبان فرانسه بشه پيدا كرد.
ممنون از همفكري خوبتون
شما اگر قرار باشه زبان فرانسه بخوني اينجا فشرده خيلي راحت مي توانيد با بهره وري بالا شروع كنيد و همه چيز به خودتان بستگي دارد. خيلي از دوستاني كه توي اين فروم به مصاحبه دعوت شدندو قبول شدند بصورت self study حتي بدون مدرس زبان آموختند .فقط زودتر شروع كنيد .

mojgan65
April 17th, 2011, 01:37 PM
سلام بر همه
من دانشجوی کارشناسی ارشد فیزیک اتمی هستم و زبان هم در حد آیلتس 6 بلدم. اما از فرانسه هیچی بلد نیستم و وقت خوندنشم ندارم. با شوهرم تقریبا امتیاز 69 داریم. اگه بخواهیم مادرم رو که بازنشسته دانشگاه علوم پزشکیه رو با خودمون ببریم باید فرانسه بلد باشه؟ اصلا میتونیم ببریمشون؟

srj
April 17th, 2011, 01:48 PM
سلام بر همه
من دانشجوی کارشناسی ارشد فیزیک اتمی هستم و زبان هم در حد آیلتس 6 بلدم. اما از فرانسه هیچی بلد نیستم و وقت خوندنشم ندارم. با شوهرم تقریبا امتیاز 69 داریم. اگه بخواهیم مادرم رو که بازنشسته دانشگاه علوم پزشکیه رو با خودمون ببریم باید فرانسه بلد باشه؟ اصلا میتونیم ببریمشون؟
اگرشما به عنوان متقاضي اصلي قصد مهاجرت از طريق نيروي متخصص كبك را داشته باشيد فقط همسر و فرزندان (اگر داشته باشيد)به شرط اعلام شما در فرمهاي اوليه مي توانند با شما مهاجرت كنند.
در صورتيكه با زبان فرانسه آشنايي نداشته باشيد قطعاٌ از انطباق پذيري حداقل امتياز را خواهيد گرفت با توجه به سطح زبان متقاضيان پيشنهاد مي گردد در صورتيكه قصد اقدام داريد حداقل آشنايي با زبان فرانسه براي خودتان و همسرتان اعلام كنيد . براي راهنمايي بيشتر مي توانيد از اطلاعات ويزا نما در ويكي كبك براي اطلاع از سطح زبان متقاضيان استفاده كنيد .

NM007
April 18th, 2011, 12:46 PM
Dear Friends
Would you please tell me where i can find the latest demand list? Thank you i couldnt find in the site.,

mo_eini
April 18th, 2011, 01:18 PM
Dear Friends
Would you please tell me where i can find the latest demand list? Thank you i couldnt find in the site.,

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/publications/en/diverses/list-training.pdf

zhobeys
April 19th, 2011, 09:03 AM
آیا با نقص مدارک میشه پروندرو ارسال کرد ؟ ( مثلن با ترجمه غیر رسمی مدرک موقت لیسانس ) و بعد از گرفتن فایل نامبر اصلش رو فرستاد یا حتی روز مصاحبه با خودمون ببریم و ارائه کنیم ؟

mehran34
April 19th, 2011, 09:12 AM
آیا با نقص مدارک میشه پروندرو ارسال کرد ؟ ( مثلن با ترجمه غیر رسمی مدرک موقت لیسانس ) و بعد از گرفتن فایل نامبر اصلش رو فرستاد یا حتی روز مصاحبه با خودمون ببریم و ارائه کنیم ؟

بله ، ميشه.
ما هم همين کار رو کرديم. هرچند که تازه مدرک فرستاديم و منتظر نتيجه هستيم.
اما من از بچه های همين فروم شنيدم که مدارکشون رو ناقص فرستادن اما يه نامه ضميمه کردن و همراه مدارکشون ارسال کردن و توضيح دادن که کمبود مدارک رو در زمان مصاحبه بهمراه خواهند آورد.

البته تا جايی که ممکنه سعی کنيد مدارک رو کامل بفرستيد. اما مدرک موقت هم اگه قابل ترجمه هست پذيرفته ميشه.
موفق باشيد.

zhobeys
April 19th, 2011, 10:04 AM
بله ، ميشه.
ما هم همين کار رو کرديم. هرچند که تازه مدرک فرستاديم و منتظر نتيجه هستيم.
اما من از بچه های همين فروم شنيدم که مدارکشون رو ناقص فرستادن اما يه نامه ضميمه کردن و همراه مدارکشون ارسال کردن و توضيح دادن که کمبود مدارک رو در زمان مصاحبه بهمراه خواهند آورد.

البته تا جايی که ممکنه سعی کنيد مدارک رو کامل بفرستيد. اما مدرک موقت هم اگه قابل ترجمه هست پذيرفته ميشه.
موفق باشيد.

مشکل همین غیرقابل ترجمه بودن مدرک موقته ، واسه همین گفتم ترجمه غیر رسمی ، شما چه نقص مدارکی داشتید ؟ میخواید بعد فایل نامبر ارسال کنید ؟

mehran34
April 19th, 2011, 11:10 AM
مشکل همین غیرقابل ترجمه بودن مدرک موقته ، واسه همین گفتم ترجمه غیر رسمی ، شما چه نقص مدارکی داشتید ؟ میخواید بعد فایل نامبر ارسال کنید ؟

ما ريز نمراتمون رو هم نفرستاديم.
در مورد ترجمه غير رسمی مدرکتون بهتره سایر دوستان که مشکل مشابه شما رو داشتن نظر بدن.
البته اگه همه مطالب فروم رو بخونی 100% جوابتو ميگيری

s-alaie
April 19th, 2011, 01:40 PM
سلام به همگی دوستان
من نمی تونم امتیازم را محاسبه کنم. می خواستم از شما کمک بگیرم
من خودم قراره main بشم و شوهر و پسرم هم زیر مجموعه من باشند.
مشخصات:
مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر- دانشگاه آزاد
زبان انگلیسی: متوسط
زبان فرانسه : متوسط (در هر حال حاضر زبان می خوانم و به سوالهای مصاحبه رسیدیم)
تمکن مالی: به نام خودم چیزی ندارم
فرزند: 1 پسر 2 ساله
مشخصات همسرم
مدرک تحصیلی: دیپلم
وضعیت زبان مثل خودمه
لطفاً طبق این اطلاعات امتیازم را بفرمائید و اینکه چقدر شانس دارم

Ashe
April 19th, 2011, 01:47 PM
سلام به همگی دوستان
من نمی تونم امتیازم را محاسبه کنم. می خواستم از شما کمک بگیرم
من خودم قراره main بشم و شوهر و پسرم هم زیر مجموعه من باشند.
.....
سلام
دوست عزیز در مورد سابقه کار خودتون و همسرتون چیزی نگفتید.مدرک زبان دارید یا خیر؟
شاد باشید

s-alaie
April 19th, 2011, 01:53 PM
دوست عزیز
ضمن تشکر از پاسخ شما
من خودم 11 سال سابقه کار دارم
و همسرم 15 سال سابقه کار
مدرک زبان هم نداریم

Ashe
April 19th, 2011, 02:06 PM
دوست عزیز
ضمن تشکر از پاسخ شما
من خودم 11 سال سابقه کار دارم
و همسرم 15 سال سابقه کار
مدرک زبان هم نداریم
خواهش میکنم کاری نکردم.
امتیازات شما به شرح زیر است:
سن:16 امتیاز-مدرک:6 امتیاز-رشته:6 امتیاز(به شرط اینکه مدرکتون رو در 5 سال اخیر گرفته باشید و یا اینکه یکسال سابقه کار مرتبط در 5 سال اخیر داشته باشید)-فرزند:4 امتیاز-سابقه کار:8 امتیاز-سن همسر:3 امتیاز(اما اگه تا صدور فایل نامبر سنشون بیشتر از 35 بشه 2 امتیاز)- مدرک همسر:1 امتیاز(اگه دیپلمشون فنی حرفه ای باشه 2 امتیاز)-رشته همسر: 0 امتیاز - تمکن مالی :1 امتیاز
و در کل :45 امتیاز
بقیه این امتیاز تا 63 رو باید با زبان خودتون و همسر + امتیاز انطباق جبران کنید.
البته فامیل در کبک و پیشنهاد کاری از کبک نیز امتیاز داره .
شاد باشید

s-alaie
April 19th, 2011, 02:11 PM
دوست عزیز
من قبلاً در جدول دیده بودم اگر سطح زبان فرانسه هر دو ما 5 باشد میزان امتیاز کل ما چقدر خواهد بود.
با تشکر در ضمن جدول امتیازات را کجا می توانم ببینم؟

Ashe
April 19th, 2011, 02:17 PM
دوست عزیز
من قبلاً در جدول دیده بودم اگر سطح زبان فرانسه هر دو ما 5 باشد میزان امتیاز کل ما چقدر خواهد بود.
با تشکر در ضمن جدول امتیازات را کجا می توانم ببینم؟
البته شما فرمودید که نمیتونید امتیازاتتون رو حساب کنید.
جدول امتیازات و اکثر سوالاتی که براتون ایجاد میشه ، جوابش رو میتونید از ویکی (http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA_%D8%A8%D9%87_ %DA%A9%D8%A8%DA%A9)پیدا کنید.
شاد باشید

s_ostad2000
April 19th, 2011, 04:54 PM
سلام به همه دوستان. من اینجا تازه وارد هستم. لیسانس مترجمی زبان دارم. همسرم هنر خونده و 10 ساله دانشگاه تدریس میکنه. گرافیک خونده. پدرم چاپخونه دارن و همسرم چندین سال پیش از تدریسش کار چاپ انجام میداده. غیر از اینها از لوله کشی گرفته تا جوشکاری و نجاری و برقکاری هم کاملا وارده. بزرگترین مشکلش اینه که زبانش ضعیفه!!!من هم 10 ساله کار ترجمه میکنم. انتشارات ویراستار بودم و مترجم. تدریس هم میکردم به صورت خصوصی البته. یه دختر 3 ساله هم دارم که بخاطر آینده بهترش میخوام از ایران برم. برای کبک امتیاز دارم . بهم گفتن اونجا بری اقامت کاری میگیری اما اینکه حتما در شغل خودت کار کنی مشخص نیست.....از آب و هوا مشاغل و زندگی و مردم کبک اطلاع زیادی ندارم. در ضمن شرایط مهاجرت به استارلیا رو هم تا حدی دارم. ممنون میشم در مورد مترجم زبان در کبک راهنماییم کنید.

سلام. من دارم برای اقامت کبک اقدام میکنم. زبان انگلیسیم پرفکته اما فرانسه دارم میرم کلاس. اون دوره های کوتاه مدت که گفتید هزینش چقدره؟ ادامه تحصیل هزینش چند میشه..من با همسر و دخترم میام. دخترم 3 سالشه وضعیت اون چی میشه. بهم گفتن دخترم از هر لحاظ زندگیش کامله از لحاظ مدرسه و بیمه و همه چیز. برای من مهم نیست هر کاری باشه میکنم. فرانسه رو هم قوی میکنم میام. مدرکم مترجمی زبانه. به نظرتون وضعیت کاریم اونجا چی میشه؟؟؟؟هزینه زندگی و مخارج چند هست؟؟؟؟از کجا و چطور برا اون دوره ها باید اقدام کنم زمانیکه وارد اونجا شدم یا از اینجا؟؟؟؟؟
مرسی

parisam
April 19th, 2011, 11:16 PM
سلام دوست عزیز
من هم مدرک موقت داشتم همون را ترجمه کردم با مهر دادگستری. طی یک نامه توضیح دادم که به دلیل طولانی بودن مراحل اداری اصل مدرکم 3 ماه دیگه حاضر میشه ٰفایل نامبرم هم آمد. 3 ماه بعدش که مدرکم آماده شد با یک نامه ارسال کردم براشون. دوستان این فروم به من گفتند اصل مدرکو روز مصاحبه هم ببریم کافیه اما من چون در نامه نوشته بودم 3 ماه دیگه مدرکمو میفرستم این کارو انجام دادم.
موفق باشید

motahhar
April 20th, 2011, 01:10 AM
چرا به جاي مراجعه به اين دفاتر سئوالات خودتان را توي همين فروم مطرح نمي كنيد ؟ پر كردن فرمهاي اوليه و تهيه مدارك كه ليست كامل آنها در ويكي كبك هست براي ابتداي اين پروسه كار دشواري نيست .
به اين نكته دقت كنيد كه در صورتي كه كارهايتان را به يكي از اين دفاتر واگذار كنيد براحتي هزينه چند ماه اول و شايد يكسال زنگي خود در كانادا را زودتر خرج اين دفاتر كرده ايد.

حرف شما كاملا متين، اما در موقعيتي هستم كه مشغله ذهني زيادي دارم و دوست ندرام يكي ديگه به اونها اضافه كنم، بالاخره هر كاري پيگيري مي خواهد به خصوص چنين كاري كه دقيق بايد مسائلش را دنبال كنم. چون اين پيشنهاد شما را هم يكي از آشنايان هم بهم داده بود، لطف كردند و موسسه اي معرفي كردند كه در عين اينكه تا حالا مطمئن بوده هزينه شخصي خودش را خلي كمتر از جاهاي ديگر مي گيره اون هم به اين دليل كه دفترش فقط كار مهاجرت نمي كنه و از دارالترجمه هاي معروف شهر هم هست و به همين دليل درآمدش صرفا از طريق پرونده هاي مهاجرتي تامين نمي شه. براي هزينه هاي شخصي سه و نيم مي گيره اون هم در طي روند پرونده كه شايد يك و نيم سال طول بكشه . در مقايسه با دفاتر ديگه فكر نمي كنم زياد باشه.

man_ta
April 20th, 2011, 09:34 AM
سلام ،
دوستان ميشه منو راهنمايي كنيد.
من ميخوام مدارك بفرستم اما چون رشته ام صفر امتيازيه (مهندسي صنايع) نميدونم چطوري امتيازام رو بزنم؟
تحصيلات : 10 امتياز
تجربه : 8 امتياز
رشته : 0
زبان فرانسه (بدون مدرك) : (4+4=8 امتياز) يا (4+6=10 امتياز)
زبان انگليسي (بدون مدرك) : (3+3=6 امتياز)
تمكن مالي : 1 امتياز
با توجه به اينكه 4 ماهه دارم فرانسه ميخونم اگه فرانسه رو 4+4 (سطح 5) امتياز بزنم ، جمع امتيازام 49 ميشه كه نميدون file number برام صادر ميشه يا نه چون معلوم نيست 6 امتياز كامل سازگاري رو بهم بدن (مجردم و حداقل 55 امتياز نياز دارم). ولي اگه يكي از امتيازهاي speaking يا listening فرانسه رو يه سطح بالاتر بزنم مثلا 4+6 امتياز (سطح 5 و 7) مشكل امتياز حل ميشه ولي چون رسيدن به سطح 7 خيلي سخته و سطح 5 واقع بينانه تر هست ترجيح ميدم اگه بشه همون 4+4 امتياز رو بزنم . در ضمن نميدونم راه ديگه اي براي جبران كمبود امتياز هست يا نه؟ لطفا اگه ميشه راهنماييم كنيد كه چكار كنم؟ متشكرم

Ashe
April 20th, 2011, 09:50 AM
سلام ،
دوستان ميشه منو راهنمايي كنيد.
من ميخوام مدارك بفرستم اما چون رشته ام صفر امتيازيه (مهندسي صنايع) نميدونم چطوري امتيازام رو بزنم؟
......
سلام
برای صدور فایل نامبر امتیازاتتون باید به 49 برسه و امتیاز انطباق روز مصاحبه تعیین میشه. یعنی شما امتیاز زبان رو جوری بزن که جمع امتیازاتت به 49 برسه و خیالت راحت باشه که در این صورت فایل نامبر براتون صادر میشه.

شاد باشی

gil77
April 20th, 2011, 11:52 AM
حرف شما كاملا متين، اما در موقعيتي هستم كه مشغله ذهني زيادي دارم و دوست ندرام يكي ديگه به اونها اضافه كنم، بالاخره هر كاري پيگيري مي خواهد به خصوص چنين كاري كه دقيق بايد مسائلش را دنبال كنم. چون اين پيشنهاد شما را هم يكي از آشنايان هم بهم داده بود، لطف كردند و موسسه اي معرفي كردند كه در عين اينكه تا حالا مطمئن بوده هزينه شخصي خودش را خلي كمتر از جاهاي ديگر مي گيره اون هم به اين دليل كه دفترش فقط كار مهاجرت نمي كنه و از دارالترجمه هاي معروف شهر هم هست و به همين دليل درآمدش صرفا از طريق پرونده هاي مهاجرتي تامين نمي شه. براي هزينه هاي شخصي سه و نيم مي گيره اون هم در طي روند پرونده كه شايد يك و نيم سال طول بكشه . در مقايسه با دفاتر ديگه فكر نمي كنم زياد باشه.

دوست من فقط مواظب باش به قيمت از دست رفتن پرونده ات برات آب نخوره !!! براي يكي از دوستان من كه فايل نامبر هم گرفته ( به آدرس وكيلش پست شده بود چند ماه قبل) الان يه نامه از دمشق گرفته كه ما وكيل شما رو به رسميت نمي شناسيم چون register نيست و اگه بازم مي خواي كه وكيل داشته باشي بايد نفر جديد رو كه مورد تاييد MICC باشه به ما معرفي كنيد!!! توصيه مي كنم كه تمام اطلاعات لازم رو خودتون از الان جمع اوري كنيد و فقط به دارلترجمه يا هر موسسه ديگه اعتماد نكني چون در نهايت اين شما هستي كه بايد از ادعاهاي پروندتون دفاع كنيد و لا غير و هر اشتباهي كه در فرم هاي اوليه انجام بدين مي تونه عواقب سنگيني داشته باشه. بعدم بايد بگم كه مهاجرت كردن يه تصميم آني نيست كه شما گرفتين و مسلما در اين مرحله هم بايد مهمترين دغدغه ذهنيتون باشه پس براش وقت بزاريد.و در نهايت اگه هم از كسي يا جايي كمك گرفتين ترجيحا ردي ازش در پرونده تون نباشه

mehdishamsi
April 20th, 2011, 12:17 PM
سلام دوستان ،من 2 تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدین:
اولیش مربوط به دوستمه:اون دیپلم داره و داره زبان میخونه،این امتیازاتی که مشاغل داره رو اگر بیاره میتونه اما نمیدونه از کجا باید تاٌییدیه شغل و ساعت کاریشو بگیره چون خودش صاحب مغازه است و کارش کابینت هستش.
دومیش خودمم:من اگر بخوام کیس باز کنم چقدر طول میکشه برای مصاحبه؟چقدر وقت دارم معمولاً چون دارم زبان فرانسه میخونم.
متشکرم.

Canada_quebec
April 20th, 2011, 02:15 PM
سلام به همه
من تازه عضو هستم و یه سوال داشتم اگه لطف کنید و راهنمایی کنید ممنون میشم
من 4 سال سابقه کار توی رشته جوشکاری دارم و خدود 1 سال و نیمش هم با بیمس ولی دیپلم فنی گرافیک دارم و حدود 2 سالی هست که به صورت نامتوالی مدرک فنی حرفه ای در رشته جوشکاری دارم می گیرم که تا الان حدود 1700 ساعتش رو گرفتم و تا 1 ماه دیگه 100 ساعت الباقی رو هم میگیرم و میشه 1800 ساعت این رو هم بگم که برای گرفتن مدرک جوشکاری کلاس نرفتم و فقط امتحان دادم و قبول شدم و توی مدرکم نوشته معادل مثلا .... ساعت آموزش ، حالا می خواستم بدونم اگر الان برای کبک با مدرک 1800 ساعت جوشکاری اقدام کنم چند سال سابقه کار برای من در این رشته محاسبه میشه از 4 سالی که گفتم  ؟
ممنون از همه شما خوبان

aadd5959
April 20th, 2011, 04:44 PM
با سلام
من فوق لیسانس مهندسی پلیمر هستم و لیسانس نساجی. ایا مهندسی پلیمر زیر گروه مهندسی شیمی است؟ و اگر هست ایا با فوق لیسانس امتیاز مهندسی شیمی رو میارم یا نه؟

aadd5959
April 20th, 2011, 05:57 PM
با سلام
من و همسرم 31 سال سن داریم
یک بچه 3 ساله داریم
من 4 سال سابقه کار دارم که البته در یک سال اخیر کار نکرده ام
همسرم 10 سال سابقه کار داره
من لیسانس نساجی و فوق لیسانس مهندسی پلیمر دارم
همسرم دانشجوی فوق لیسانس کشاورزی است
انگلیسی من نسبتا خوب است
فرانسه هنوز شروع نکرده ام
لطفا بفرمایید شرایط من چطور است؟

man_ta
April 20th, 2011, 08:27 PM
سلام
ولی فکر کنم که گرفتن امتیاز کامل سازگاری (6) سخت باشه و ممکنه به خاطر کم بودن امتیاز رد بشم. به نظرتون کدوم حالت رو برای امتیاز فرانسه که گفتم بزنم؟

mythe
April 20th, 2011, 10:34 PM
سلام
ولی فکر کنم که گرفتن امتیاز کامل سازگاری (6) سخت باشه و ممکنه به خاطر کم بودن امتیاز رد بشم. به نظرتون کدوم حالت رو برای امتیاز فرانسه که گفتم بزنم؟

با سلام
امتياز كامل سازگاري فقط به افرادي داده ميشه كه مدتي در كبك بوده باشن.
روي 4 يا 5 حساب كنيد. موفق باشيد

motahhar
April 20th, 2011, 11:16 PM
دوست من فقط مواظب باش به قيمت از دست رفتن پرونده ات برات آب نخوره !!! براي يكي از دوستان من كه فايل نامبر هم گرفته ( به آدرس وكيلش پست شده بود چند ماه قبل) الان يه نامه از دمشق گرفته كه ما وكيل شما رو به رسميت نمي شناسيم چون register نيست و اگه بازم مي خواي كه وكيل داشته باشي بايد نفر جديد رو كه مورد تاييد MICC باشه به ما معرفي كنيد!!! توصيه مي كنم كه تمام اطلاعات لازم رو خودتون از الان جمع اوري كنيد و فقط به دارلترجمه يا هر موسسه ديگه اعتماد نكني چون در نهايت اين شما هستي كه بايد از ادعاهاي پروندتون دفاع كنيد و لا غير و هر اشتباهي كه در فرم هاي اوليه انجام بدين مي تونه عواقب سنگيني داشته باشه. بعدم بايد بگم كه مهاجرت كردن يه تصميم آني نيست كه شما گرفتين و مسلما در اين مرحله هم بايد مهمترين دغدغه ذهنيتون باشه پس براش وقت بزاريد.و در نهايت اگه هم از كسي يا جايي كمك گرفتين ترجيحا ردي ازش در پرونده تون نباشه

سلام

دقيقا همينطوره كه شما مي گيد، اين را هم كه شما مي گيد شنيده بودم، براي همين هم بهم گفتند از طريق جايي پرونده را به جريان بنداز كه يا مجوز داشته باشند يا جوري عمل كنند كه انگار خودت داري اين كار را انجام مي دي، من فعلا در اصفهان ساكن هستم و جز يك موسسه مهاجرتي موسسه ديگري اين مجوز را نداره كه كه اون هم يه زماني كه پسرشهاش مي چرخوندند خوب بوده الان كسي كه داره مي چرخوندش اونطور كه بايد انگار روال كار و قوانين دستش نيست،
از طرفي من براي مهاجرت تصميم آني نگرفتم ولي به دلايلي اين پروسه را خيلي زودتر از چيزي كه فكر مي كردم مجبور شدم به جريان بندازم و شرايط جوري پيش رفت كه هم به لحاظ شخص و هم با توجه به قوانين كانادا و امتياز بندي ها اگر سريع اقدام نكنم احتمال اينكه اين فرصت را از دست بدم هست.
يكيش اين قانون كه از تاريخ فارق التحصيلي نبايد بيشتر از 5 سال گذشته باشه و يا امتياز رشته ام كه فعلا برام 6 امتياز آورده، خيلي به نفعم شده كه اين رشته ها هر لحظه امكان دارند عوض بشند.

ممنون از راهنمايي خوبت و موفق باشي دوست عزيز

motahhar
April 20th, 2011, 11:19 PM
دوستان من اين سوال را دوباره مي پرسم چون كسي جواب نداده اگر سريع راهنماييم كنيد ممنون ميشم.

براي سابقه كار مي شه از طريق شركت آموزشي خانوادگي كه داشتيم و الان عدم فعاليت داده سابقه كارم را رد كنم به نظرتون مشكلي پيش مياد؟ مثلا سابقه كار را تا زمان عدم فعاليت شركت بدم .
خودم سمت مديريتي داشتم اما مي خوام با توجه به رشته ام كه مترجمي بود عنوان مترجمي رد كنم براي امضاء ايراد نداره خودم كه مدير عامل بودم امضاء نكنم و مثلا رئيس هيات مديره امضاء كنه؟
آيا ترجمه روزنامه رسمي شركت را بايد ارائه كنم ؟
اگر فردي كه امضاء مي كنه از نسبت فاميلي داشته باشه (با مادر)‌ايراد مي گيرند؟

ممنون

nazaninjon
April 21st, 2011, 03:04 PM
سلام
من لیسانس مکانیک دارم و فوق لیسانس هوافضا- امتیاز رشته ام 12 امتیازیه یا 6

meissam
April 22nd, 2011, 01:04 PM
سلام
من لیسانس مکانیک دارم و فوق لیسانس هوافضا- امتیاز رشته ام 12 امتیازیه یا 6

سلام
از نظر قوانین امتیاز شما 6 هستش اما افسر می تونه بنابر صلاحدید خودش و با تشخیص خودش در صورتیکه شما سابقه کار مناسب در رشته هوا-فضا داشته باشید به شما priority بده
در این صورت پرونده شما از نظر زمانی وضع بهتری خواهد داشت
اگر خواستید Message بدید در موردش راهنماییتون کنم چون معمولاً تو این بحث کمتر شرکت می کنم.
موفق باشید

on_the_way
April 22nd, 2011, 02:10 PM
سلام
اگر کسی لیسانس مترجمی زبان داشته باشه که شش امتیازیه ولی فوق لیسانس آموزش زبان که صفر امتیازی , قاعدتا فوق لیسانس رو هم باید اعلام و ترجمه کنه , با توجه به اینکه سابقه کاریشون در رابطه با مترجم بازرگانی و توریستی بوده چطور میشه مطمئن بود که مترجمی رو در نظر میگیرن و شش امتیاز رو میدن ؟ ریسکش چقدره ؟
ممنون

mehdi_
April 22nd, 2011, 03:57 PM
سلام
اگه امکانش هست به من بگید من چه نمره ای دارم و بهترین راه اقدام برای کبک چطور هست

مجرد - 30 سال سن ، فوق دیپلم ساختمان (عمران) ، عدم آشنائی با زبان فرانسه ، زبان انگلیسی مقدماتی ، حدود 2 سال سابقه کار
مدارک فنی و حرفه ای: رایانه کار درجه یک و دو ، نقشه کشی

در حال حاضر هم دانشجوی کاردانی به کارشناسی رشته تکنولوژی عمران، عمران هستم

ashkan_a
April 23rd, 2011, 01:17 AM
سلام
سن = 16
مدرک کاردانی = 6
رشته تحصیلی = 12
سابقه کار = اگر 24 ماه یا بیشتر هست 6 امتیاز و اگر زیر 24 ماهه 4 امتیاز
توانایی مالی = 1
امتیاز سازگاری = روی 3 حساب کنید
مجموع امتیاز شما باید 55 بشه که کمبود امتیاز هاتون رو باید با زبان فرانسه و انگلیسی جبران کنید

سلام
اگه امکانش هست به من بگید من چه نمره ای دارم و بهترین راه اقدام برای کبک چطور هست

مجرد - 30 سال سن ، فوق دیپلم ساختمان (عمران) ، عدم آشنائی با زبان فرانسه ، زبان انگلیسی مقدماتی ، حدود 2 سال سابقه کار
مدارک فنی و حرفه ای: رایانه کار درجه یک و دو ، نقشه کشی

در حال حاضر هم دانشجوی کاردانی به کارشناسی رشته تکنولوژی عمران، عمران هستم

meissam
April 23rd, 2011, 08:31 AM
سلام
سن = 16
مدرک کاردانی = 6
رشته تحصیلی = 12
سابقه کار = اگر 24 ماه یا بیشتر هست 6 امتیاز و اگر زیر 24 ماهه 4 امتیاز
توانایی مالی = 1
امتیاز سازگاری = روی 3 حساب کنید
مجموع امتیاز شما باید 55 بشه که کمبود امتیاز هاتون رو باید با زبان فرانسه و انگلیسی جبران کنید

دوست گرامی ضمن تشکر از لطف شما و علاقه شما برای کمک به کسانی که می خون اقدام کنند.
شما در مورد مدرک کاردانی به اشتباه امتیاز 6 رو دادید که امتیاز صحیح برای کسانی که دیپلم یا کاردانی رشته های دسته A و B رو دارند امتیاز 10 هستش.
(جسارت نشه اما چون موضوع آینده بچه های فروم هستش لطفاً اگر مطمئن نیستید اطالاعات غلط ندید)
با سپاس

حميد و بهاره
April 23rd, 2011, 10:05 AM
من نميتوانم اين امتياز رو حساب كنم ميشه خواهش كنم كمك كنيد
مي خواستم بدونم كسي كه مي خواهد مداركش رو ارسال كند حتما بايد مدرك داشته باشد يا اينكه سابقه كار توي زمينه مربوط هم امتياز رو كسب مي كند.
يكي از دوستاي من مي خواهد واسه كبك اقدام كند اگه مي شود لطف كنيد امتيازش رو برام حساب كنيد. ممنون ميشوم.
تحصيلات : فوق ديپلم مديريت امور فرهنگي
سابقه كار : امور بيمه ( 4 سال)
تتقاضانامه شغلي : ندارد
زبان : تازه دارد مي رود كلاس فرانسه
فاميل در كبك : ندارد
تحصيلات همسر: ديپلم و مدرك فني حرفه اي آشپزي
سابقه كار همسر: 4 سال در زمينه آشپزي و ميكس فيلم و عكسبرداري
مهارت زبان همسر : تازه دارد مي رود كلاس فرانسه
سن همسر : 23
وضعيت مالي : خوب

امور بيمه جزء رشته هاي 12 امتيازي است ولي با رشته تحصيلي اش متفاوت است و آشپزي هم 6 امتياز دارد.
كدومشون مين بشوند بهتر است و از زبان بايد چند امتياز بگيرند.

ashkan_a
April 23rd, 2011, 11:51 AM
سلام دوست گرامی
من این اطلاعات رو با توجه به این نوشته ویکی دادم
مدرک دانشگاهی حداقل 2 ساله 6 امتیاز
لیسانس یا مدرک دانشگاهی حداقل 3 ساله 10 امتیاز
ممنون از شما که اصلاحش کردید
و اگر میشه لطف کنید در باره لیست رشته های گروه A و B راهنمایی کنید
آیا منظور همون رشته های 12 و 16 امتیازیه؟
دوست گرامی ضمن تشکر از لطف شما و علاقه شما برای کمک به کسانی که می خون اقدام کنند.
شما در مورد مدرک کاردانی به اشتباه امتیاز 6 رو دادید که امتیاز صحیح برای کسانی که دیپلم یا کاردانی رشته های دسته A و B رو دارند امتیاز 10 هستش.
(جسارت نشه اما چون موضوع آینده بچه های فروم هستش لطفاً اگر مطمئن نیستید اطالاعات غلط ندید)
با سپاس

mehdi_
April 24th, 2011, 10:03 AM
با تشکر از meissam و ashkan_a
حقیقتش من یک لیستی و دیدم که این دو مورد پایین نوشته شده بود، نمیدونم دقیقاً کدوم رو باید حساب کنم، البته لیست برای 2009 هست، امکانش هست کمکم کنید. :confused:

26 Civil Engineering Technology (DCS - 3 years) تكنولوژي مهندسي عمران 12 امتیاز

Civil, Construction and Transportation Engineering (Bach. - 4 years) مهندسي عمران 6 امتیاز

البته از اونجا که DCS برای دیپلم کالج هست و بنظر من معادل کاردانی هست درست تر باید باشه ;)
باز هم راهنمایم کنید دوستان :p

mo_eini
April 24th, 2011, 10:05 AM
حقیقتش من یک لیستی و دیدم که این دو مورد پایین نوشته شده بود، نمیدونم دقیقاً کدوم رو باید حساب کنم، البته لیست برای 2009 هست، امکانش هست کمکم کنید.

Civil, Construction and Transportation Engineering (Bach. - 4 years) مهندسي عمران 6 امتیاز

مهندسی عمران 6امتیازیه

mehdi_
April 24th, 2011, 10:08 AM
مهندسی عمران 6امتیازیه

البته از اونجا که DCS برای دیپلم کالج هست و بنظر من معادل کاردانی هست درست تر باید باشه
باز هم راهنمایم کنید
ممنون

Bach = (یسانشراک)ليسانس
DCS : Diploma of Collegial Studies =کاردانی
DVS : Diploma of Vocational Studies = یا فنی و حرفه

sp2011
April 24th, 2011, 11:19 AM
سلام دوستان
من می خواهم تازه خودم تشکیل پرونده بدم ولی چند تا مشکل داشتم خواهش می کنم راهنمایم کنید من رشتم الکترونیک هست شوهرم دیپلم و یک پسر 2 ساله دارم سابقه کار با بیمه هم دارم حدود 3 سال و شوهرم هم تو یک شرکت عمرانی کار می کنه -انگلیسیم بد نیست فرانسه رو هم دارم به شدت می خونم حالا میشه کمکم کنید برای امتیا زاتم و همین که چقدر مانی اردر باید بگیرم مانی اردرها رو جداگانه بگیرم یا کل مبلغ رو با هم در ضمن می خواهم از صرافی شرفی تو بلوار میر داماد بگیرم این صرافی رو می شناسید-خواهش می کنم جوابم رو بدید من تاپیک ها رو خوندم ولی جوابم رو نگرفتم.

bitapetite
April 24th, 2011, 01:59 PM
سلام دوستان
من می خواهم تازه خودم تشکیل پرونده بدم ولی چند تا مشکل داشتم خواهش می کنم راهنمایم کنید من رشتم الکترونیک هست شوهرم دیپلم و یک پسر 2 ساله دارم سابقه کار با بیمه هم دارم حدود 3 سال و شوهرم هم تو یک شرکت عمرانی کار می کنه -انگلیسیم بد نیست فرانسه رو هم دارم به شدت می خونم حالا میشه کمکم کنید برای امتیا زاتم و همین که چقدر مانی اردر باید بگیرم مانی اردرها رو جداگانه بگیرم یا کل مبلغ رو با هم در ضمن می خواهم از صرافی شرفی تو بلوار میر داماد بگیرم این صرافی رو می شناسید-خواهش می کنم جوابم رو بدید من تاپیک ها رو خوندم ولی جوابم رو نگرفتم.

کل هزینه شما میشه 395+152همسرتون +152 فرزندتون =699 دلار که بایستی در یک مانی اردر باشه نه جداگانه

pedram261
April 24th, 2011, 05:38 PM
سلام دوستان ممنون میشم راهنمائیم کنید
من دیپلم ریاضی هستم و لیسانس صنایع. اما چون صنایع امتیاز نداشت رفتم 2400 ساعت مدارک تراشکاری گرفتم (Machining Techniques (DVS - 1,800 hours / 2 years)) و میخام با دیپلم ریاضیم پرونده بزنم
سوالم اینه که آیا من 10 امتیاز این بخشو هم میگیرم؟((مدرک فنی حرفه‌ای حداقل 2 ساله یا 3 ساله مندرج در بخش A یا B لیست رشته ها 10 امتیاز))
یعنی 2 امتیاز دیپلم ، 16 امتیاز (Machining Techniques (DVS - 1,800 hours / 2 years، و 10 امتیازی که گفتم؟

bitapetite
April 24th, 2011, 05:56 PM
سلام دوستان ممنون میشم راهنمائیم کنید
من دیپلم ریاضی هستم و لیسانس صنایع. اما چون صنایع امتیاز نداشت رفتم 2400 ساعت مدارک تراشکاری گرفتم (Machining Techniques (DVS - 1,800 hours / 2 years)) و میخام با دیپلم ریاضیم پرونده بزنم
سوالم اینه که آیا من 10 امتیاز این بخشو هم میگیرم؟((مدرک فنی حرفه‌ای حداقل 2 ساله یا 3 ساله مندرج در بخش A یا B لیست رشته ها 10 امتیاز))
یعنی 2 امتیاز دیپلم ، 16 امتیاز (Machining Techniques (DVS - 1,800 hours / 2 years، و 10 امتیازی که گفتم؟

شما فقط امتیاز آخرین مدرکتون رو میگیرین بعدش هم باید در زمینه این مدرکتون کار کرده باشین

pedram261
April 24th, 2011, 06:21 PM
شما فقط امتیاز آخرین مدرکتون رو میگیرین بعدش هم باید در زمینه این مدرکتون کار کرده باشین
یعنی 2 امتیاز دیپلمو نمیگیرم فقط؟
4 سال سابقه کار مرتبط ارائه میدم.

bitapetite
April 24th, 2011, 07:08 PM
یعنی 2 امتیاز دیپلمو نمیگیرم فقط؟
4 سال سابقه کار مرتبط ارائه میدم.

دقیقا شما امتیاز دیپلم رو نمیگیری فرض کنید یک نفر که دکترا داره اگه قرار باشه برای هر مدرکش امتیاز داشته باشه دیگه نیاز به چیزای دیگه (زبان فرانسه و غیره ) نداره 4 سال گواهی خیلی خوبه و امتیازش رو میگیری فقط این مدرکتون حتما باید مال سازمان فنی و حرفه ای باشه نه موسسات وابسته

pedram261
April 24th, 2011, 07:15 PM
دقیقا شما امتیاز دیپلم رو نمیگیری فرض کنید یک نفر که دکترا داره اگه قرار باشه برای هر مدرکش امتیاز داشته باشه دیگه نیاز به چیزای دیگه (زبان فرانسه و غیره ) نداره 4 سال گواهی خیلی خوبه و امتیازش رو میگیری فقط این مدرکتون حتما باید مال سازمان فنی و حرفه ای باشه نه موسسات وابسته
مرسی دوست عزیز. من نگرانیم اون 10 امتیاز بود که به نظر میگیرم...
2 امتیاز اون قدرهام مهم نیست...

ashkan_a
April 24th, 2011, 10:26 PM
سلام دوست عزیز شما قطعا اگر با کاردانی اقدام کنید مهندسی عمران 6 امتیازی رو واستون حساب نمی کنند تکنولوژی عمران 12 امتیازی رو حساب میکنند البته اگر خوش شانس باشید چون کاردانی ما 2 ساله است و با تکنولوژی عمران که دوره 3 ساله ست فرق میکنه ولی من چند نفر رو دورا دور میشناسم که با کاردانی عمران از افیسر 12 امتیاز گرفتند و هنوز موردی رو ندیدم که با کاردانی عمران اقدام کرده باشه و امتیاز رشته رو نیاورده باشه
حقیقتش من یک لیستی و دیدم که این دو مورد پایین نوشته شده بود، نمیدونم دقیقاً کدوم رو باید حساب کنم، البته لیست برای 2009 هست، امکانش هست کمکم کنید. :confused:

البته از اونجا که DCS برای دیپلم کالج هست و بنظر من معادل کاردانی هست درست تر باید باشه ;)
باز هم راهنمایم کنید دوستان :p

moonlight
April 24th, 2011, 10:30 PM
با سلام،دوستان من به یک مشکلی برخوردم بعد از صحبت با چندتا وکیل..ممنون می شم راهنماییم کنین.می خواستم بدونم فردی که در سال 88 لیسانس مهندسی هوافضا گرفته و بعد از اون 2 سال سابقه کار در زمینه مهندسی مکانیک داره آیا می تونه برای مهاجرت کبک به عنوان skill worker اقدام کنه؟
من به چندتا وکیل مراجعه کردم و هرکدوم یک چیز رو می گن:
دسته اول می گن چون شما در 5 سال اخیر لیسانست رو گرفتی عیبی نداره سابقه کارت دقیقا مرتبط با هوافضا نیست.
دسته دو می گن نه !!!اصلا اساس انتخاب skillworker و دادن امتیاز 12 به هوافضا منوط به اینه که حتما در زمینه رشته خودت سابقه کار داشته باشی اونم حداقل 6 ماه و اگه فقط در زمینه مکانیک سابقه کار بیاری و لیسانست هوافضا باشه احتمال زیاد ریجکت می شی.
حالا موندم آیا اگه فقط با سابقه کار مکانیک اقدام کنم آیا واقعا رد می شم؟حرف کدوم وکیل را باید گوش داد!!!
ممنون می شم راهنماییم کنید.

ariobarzin
April 24th, 2011, 10:54 PM
سلام
دوستان لطف میکنن امتیاز من رو حساب کنند؟
لیسانس مهندسی مکانیک - طراحی جامدات دارم سال 1378 گرفتم
سابقه کار با بیمه یک سال در 5 سال اخیر دارم
متاهل
یک فرزند یک ساله
همسرم لیسانس مامایی و 5 سال سابقه بیمه
سن خودم 34 و همسرم 32
تمکن مالی دارم
فامیل کانادا ندارم
انگلیسی متوسط فرانسه 0
خودم حساب کردم شد 53 که 16 امتیاز کم دارم با ین شرایط باید زبان فرانسه رو خیلی عالی باشم به نظرتون اقدام کنم؟

sp2011
April 25th, 2011, 01:08 AM
مرسی از راهنمای
میشه لطف کنید امتیازاتم روحساب کنید

sp2011
April 25th, 2011, 01:10 AM
سلام دوستان
من می خواهم تازه خودم تشکیل پرونده بدم ولی چند تا مشکل داشتم خواهش می کنم راهنمایم کنید من رشتم الکترونیک هست شوهرم دیپلم و یک پسر 2 ساله دارم سابقه کار با بیمه هم دارم حدود 3 سال و شوهرم هم تو یک شرکت عمرانی کار می کنه -انگلیسیم بد نیست فرانسه رو هم دارم به شدت می خونم حالا میشه کمکم کنید برای امتیا زاتم

salam455
April 25th, 2011, 02:23 AM
با سلام به همه
آيا كسي ميدونه كد كار رشته مهندسي سخت افزار ( كامپيوتر ) چيه؟

on_the_way
April 25th, 2011, 11:03 AM
با سلام به همه
آيا كسي ميدونه كد كار رشته مهندسي سخت افزار ( كامپيوتر ) چيه؟

یک کد هست با این شرح : مهندسی کامپیوتر (بجز نرم افزار و طراحی نرم افزار ) که کدش 2147 هست.
بسته به عنوان شغلی و شرح وظایفتون ممکنه ممکنه کدهای دیگه هم باشه.

moonlight
April 25th, 2011, 11:25 AM
با سلام،دوستان من به یک مشکلی برخوردم بعد از صحبت با چندتا وکیل..ممنون می شم راهنماییم کنین.می خواستم بدونم فردی که در سال 88 لیسانس مهندسی هوافضا گرفته و بعد از اون 2 سال سابقه کار در زمینه مهندسی مکانیک داره آیا می تونه برای مهاجرت کبک به عنوان skill worker اقدام کنه؟
من به چندتا وکیل مراجعه کردم و هرکدوم یک چیز رو می گن:
دسته اول می گن چون شما در 5 سال اخیر لیسانست رو گرفتی عیبی نداره سابقه کارت دقیقا مرتبط با هوافضا نیست.
دسته دو می گن نه !!!اصلا اساس انتخاب skillworker و دادن امتیاز 12 به هوافضا منوط به اینه که حتما در زمینه رشته خودت سابقه کار داشته باشی اونم حداقل 6 ماه و اگه فقط در زمینه مکانیک سابقه کار بیاری و لیسانست هوافضا باشه احتمال زیاد ریجکت می شی.
حالا موندم آیا اگه فقط با سابقه کار مکانیک اقدام کنم آیا واقعا رد می شم؟حرف کدوم وکیل را باید گوش داد!!!
ممنون می شم راهنماییم کنید.
دوستان کسی می دونه که آیا برای اقدام به مهاجرت از طریق skillworker به کبک با لیسانس هوافضا باید حتما سابقه کاری در زمینه هوافضا باشه ؟ در غیر این صورت ریجکت می شم؟؟ممنون می شم رهنماییم کنین که اصلا اقدام کنم یا نه؟ممنون.

bitapetite
April 25th, 2011, 11:43 AM
دوستان کسی می دونه که آیا برای اقدام به مهاجرت از طریق skillworker به کبک با لیسانس هوافضا باید حتما سابقه کاری در زمینه هوافضا باشه ؟ در غیر این صورت ریجکت می شم؟؟ممنون می شم رهنماییم کنین که اصلا اقدام کنم یا نه؟ممنون.

طبق معمول به حرف وکیلا اطمینان نکنید مخصوصا نوع دوم که گفتن شما ریجکت میشین خیلی ها هستن که با مدرک بدون امتیاز قبول شدن پس جای نگرانی نیست مهمترین مسئله در مهاجرت به کبک و گرفتن CSQ مهارت در زبان فرانسه هست درسته که اگه امتیاز رشتتون بالا باشه نیاز کمتری به امتیاز زبان داری ولی دیگه حداقل باید A2 باشی که خودش 6 امتیاز برات داره طبق قوانین چون شما مدت گرفتن مدرکتون بیشتر از 5 سال نیست مشکلی نداری و طبعا باید امتیاز کامل رشتتون رو بگیرین ولی با احتمال کم اگه به سابقه غیر مرتبتتون بخوان شما رو قبول کنن 6 امتیاز مکانیک داره در هر صورت شما رو ریجکت نمیکنن این حرف هر کی هست چرت وپرته
نگران نباش پروندت رو تکمیل و بفرست
یک پیشنهاد هم دارم نمیدونم اگه بتونی در گواهی کارتون قسمت شرح وظایف مواردی ذکر بشه که با رشته تحصیلیتون همخونی داشته باشه خیلی بهتره

bitapetite
April 25th, 2011, 11:45 AM
سلام دوستان
من می خواهم تازه خودم تشکیل پرونده بدم ولی چند تا مشکل داشتم خواهش می کنم راهنمایم کنید من رشتم الکترونیک هست شوهرم دیپلم و یک پسر 2 ساله دارم سابقه کار با بیمه هم دارم حدود 3 سال و شوهرم هم تو یک شرکت عمرانی کار می کنه -انگلیسیم بد نیست فرانسه رو هم دارم به شدت می خونم حالا میشه کمکم کنید برای امتیا زاتم

دوست عزیز شما خودتون با مراجعه و مطالعه ویکی خیلی راحت میتونید امتیازاتتون رو محاسبه کنید

moonlight
April 25th, 2011, 12:03 PM
طبق معمول به حرف وکیلا اطمینان نکنید مخصوصا نوع دوم که گفتن شما ریجکت میشین خیلی ها هستن که با مدرک بدون امتیاز قبول شدن پس جای نگرانی نیست مهمترین مسئله در مهاجرت به کبک و گرفتن CSQ مهارت در زبان فرانسه هست درسته که اگه امتیاز رشتتون بالا باشه نیاز کمتری به امتیاز زبان داری ولی دیگه حداقل باید A2 باشی که خودش 6 امتیاز برات داره طبق قوانین چون شما مدت گرفتن مدرکتون بیشتر از 5 سال نیست مشکلی نداری و طبعا باید امتیاز کامل رشتتون رو بگیرین ولی با احتمال کم اگه به سابقه غیر مرتبتتون بخوان شما رو قبول کنن 6 امتیاز مکانیک داره در هر صورت شما رو ریجکت نمیکنن این حرف هر کی هست چرت وپرته
نگران نباش پروندت رو تکمیل و بفرست
یک پیشنهاد هم دارم نمیدونم اگه بتونی در گواهی کارتون قسمت شرح وظایف مواردی ذکر بشه که با رشته تحصیلیتون همخونی داشته باشه خیلی بهتره
دوست عزیز ممنون از پاسختون.باور کنید این وکیلا با چنان اطمینانی با آدم حرف می زنن که به کل نا امید می کنن.من دیروز پیش خانمی بودم توی یکی از این سازمانهای مهاجرتی.با اطمینان بهم گفت من می گم تو با لیسانس هوافضا ولی با سابقه کار مکانیک بی معنی هست که برای skillworker اقدام کنی و به یقین ردت می کنن و اصلا حتی نمی زارن پات به مصاحبه برسه که بخوای توجیحشون کنی!!!و گفت که من حقیقت رو می گم که با آیندت بازی نکنم!!
همین خانم بهم گفت هرچقدر هم زبانتو خوب کنی باز جای سابقه کار مرتبطو نمی گیره و هرچیزی جای خودشو داره!!!یعنی شما می فرمایین اگر من فرانسه ام رو خوب کنم مثلا در حد B1 و تافل IBT حدود 95 و سابقه کار مکانیک رو ارائه بدهم می تونم اون 6 امتیاز رو جبران کنم؟؟و بنابراین ریجکت نمی شم؟
با سپاس

bitapetite
April 25th, 2011, 01:11 PM
دوست عزیز ممنون از پاسختون.باور کنید این وکیلا با چنان اطمینانی با آدم حرف می زنن که به کل نا امید می کنن.من دیروز پیش خانمی بودم توی یکی از این سازمانهای مهاجرتی.با اطمینان بهم گفت من می گم تو با لیسانس هوافضا ولی با سابقه کار مکانیک بی معنی هست که برای skillworker اقدام کنی و به یقین ردت می کنن و اصلا حتی نمی زارن پات به مصاحبه برسه که بخوای توجیحشون کنی!!!و گفت که من حقیقت رو می گم که با آیندت بازی نکنم!!
همین خانم بهم گفت هرچقدر هم زبانتو خوب کنی باز جای سابقه کار مرتبطو نمی گیره و هرچیزی جای خودشو داره!!!یعنی شما می فرمایین اگر من فرانسه ام رو خوب کنم مثلا در حد B1 و تافل IBT حدود 95 و سابقه کار مکانیک رو ارائه بدهم می تونم اون 6 امتیاز رو جبران کنم؟؟و بنابراین ریجکت نمی شم؟
با سپاس

شک نکن دقیقا همین طوره تازه شما نباید از امتیاز رشتتون صرف نظر کنی گفتم که طبق قوانین نوشته شده باید امتیاز کامل رشته هوافضا رو بگیری و شاید شاید شاید در مصاحبه آفیسر اعمال نظری داشته باشه که باعث بشه فقط روی کار در مکانیکت مجبورشی تکیه کنی شما با این اوصاف (فرانسه متوسط و انگلیسی عالی )باز میتونی قبول شی و خودت رو در کانادا ببینی
موفق باشی

ASRAR
April 25th, 2011, 02:52 PM
دوستان من مي خواستم از كساني كه اگاهند يك نظر بخوام.
من ديپلم فني. فوق ديپلم برق الترونيك.4 مدرك جوشكاري جمعا 2220ساعت معادل تقريبا 2سال دارم
29 ساله
5سال سابق كار جوشكاري
مجرد
مدرك tcf b1/b2دارم مدرك انگليسي فقط كانون زبان 7 ترم مي تونم حرف بزنم
در فرمهام فرانسه 5/5وانگليسي 5/6 زدم
كسي ميدونه من چه امتيازي ميارم .!!!! آيا كسي در مورد رشته هاي فني اطلاعات داره:مدارك از سازمان فني وحرفهاي ايران دريافت شده.

fzori
April 25th, 2011, 03:41 PM
سلام من هم می خوام برای کیک اقدام کنم اما همسرم سربازه می خوام بدونم باید صبر کنم خدمتتش تموم شه بعد مدارکو بفرستیم چون گذرنامه نداره و فقط می توانیم ریز نمراتشو بگیریم در ضمن من می خوام مین بشم ولی خودم هم مدرک فوق لیسانسم شهریور آزاد می شه می خوام بدونم می تونم ریز نمرات فوقمو ترجمه کنم و بفرستم یا نه؟ باید حتما اصل مدرکو بفرستم

mo_eini
April 25th, 2011, 04:50 PM
سلام من هم می خوام برای کیک اقدام کنم اما همسرم سربازه می خوام بدونم باید صبر کنم خدمتتش تموم شه بعد مدارکو بفرستیم چون گذرنامه نداره و فقط می توانیم ریز نمراتشو بگیریم در ضمن من می خوام مین بشم ولی خودم هم مدرک فوق لیسانسم شهریور آزاد می شه می خوام بدونم می تونم ریز نمرات فوقمو ترجمه کنم و بفرستم یا نه؟ باید حتما اصل مدرکو بفرستم

فعلا تا زمان مصاحبه مدرک موقت هم قابل قبوله

fzori
April 26th, 2011, 01:28 AM
سلام اگر میشه امتیاز منوحساب کنید تا بدونم چقدر شانس دارم برم کبک
رشته تحصیلی : فوق لیسانس ارتباطات اجتماعی
متاهل: همسرم لیسانس تئاتر و مدرک فنی و حرفه ای سینما و سابقه کار در همین حوزه دو سال بدون بیمه
خودم 15 ماه سابقه بیمه دارم در رشته خودم و یک و سال نیم هم سابقه کار بدون بیمه
زبان انگلیسی در حد خوب و فرانسه هم سه ماه دارم می خونم و فعلا بیسیک هستم ولی تا مصاحبه به سطح متوسط می رسم یکبار آیلتس دادم و شهریور دوباره امتحان دارم
دیپلم آرایشگری و حدود سه ماه هم سابقه کار در این حوزه
خودم 27 سالمه و همسرم 29 ساله
رشته ام مورد نیاز نیست به نظرتون شانسی دارم در ضمن استعداد زبانم هم خوبه

motahhar
April 27th, 2011, 03:46 PM
سلام ،

از جايي كه سابقه كار مي گيريم بايد ترجمه روزنامه رسمي اون را هم داشه باشيم؟

ممنون

mo_eini
April 27th, 2011, 04:04 PM
سلام ،

از جايي كه سابقه كار مي گيريم بايد ترجمه روزنامه رسمي اون را هم داشه باشيم؟

ممنون
خیر ترجمه لازم نیست.

nazaninjon
April 27th, 2011, 10:55 PM
سلام دوستان
من هنوز شک دارم که برای کبک اقدام کنم یا استرالیا یا هردو!
شرایط من اینجوریه:
لیسانس مکانیک
فوق لیسانس هوا فضا
2ماه میشه که فارغ التحصیل شدم
2 سال سابقه مکانیک دارم- 8 ماه بیمه بودم
ایلتس اکادمیک 7 دارم
از همتون می خوام نظر بدین که کدوم اقدام کنم و چرا؟

bitapetite
April 27th, 2011, 11:02 PM
سلام دوستان
من هنوز شک دارم که برای کبک اقدام کنم یا استرالیا یا هردو!
شرایط من اینجوریه:
لیسانس مکانیک
فوق لیسانس هوا فضا
2ماه میشه که فارغ التحصیل شدم
2 سال سابقه مکانیک دارم- 8 ماه بیمه بودم
ایلتس اکادمیک 7 دارم
از همتون می خوام نظر بدین که کدوم اقدام کنم و چرا؟

من از شرایط استرالیا زیاد نمیدونم ولی فکر نکنم هوا فضا بخوان در هرصورت میدونم با این مطالبی که فرمودید خیلی سریعتر از استرالیا میتونی بری کانادا و مهمترین مسئله در مهاجرت داشتن کار هست که برای رشته شما در کانادا (کبک) موقعیت شغلی زیادی انتظار شما رو میکشه

behzad5451
April 28th, 2011, 01:23 AM
سلام دوستان عزیز
می خواستم لطف کنید در مورد من نظر بدید که اگر درست حساب کردم اقدام کنم
سن 16
مدرک مهندسی مکانیک کارشناسی----که فکر کنم با توجه به سایت بشه 10 +6 که میشه 16
تمکن 1
سابقه هم3.6 سال بیمه دارم و همش از شرکت پدرم هستش که البته میخوام از اون جا هم سابقه کار بگیرم که میتونم از سال 85 که سربازیم تموم شد نامه بگیرم که بشه 5 سال حالا سوالم اینه برای دوران سربازی هم بگیرم میشه 7 سال لازمه؟اصلا خوبه از شرکت پدرم بگیرم ؟زمان مدرک هم از 5 سال گذشته مشگلی نداره ؟؟شرکت پدرم تو مسائل کشاورزی فعاله ولی خب میتونم شرح وظایف رو مرتبط کنم !!!
فرانسه بلد نیستم از الان میخوام بخونم
چون اول میخواستم فدرال اقدام کنم انگلیسیم بد نیست ولی به حد 6 امتیاز نمیرسه ؟ایلس 5.5 میتونم بگیرم 4 فکر کنم بشه بگیرم درسته؟؟
حالا یک سوال من داییم شهروند کانادا هستش ولی تو کبک نیست امتیاز داره؟
کلا امتیازم میشه 16 سن +16 مدرک ورشته +8 سابقه+1 =41 که برای زبان فرانسه 5و5 بزنم که میشه 8 و انگلیسی 4 (با احتساب سایت )
میشه 53 که2تا هم تطبیق
تا زبان مصاحبه میتونم 5و5 بیارم به نظر شما تو 7 ماه ؟؟؟؟؟؟این کلیدی ترین سوال بود اگر نمیشه که فکر دیگه ای کنم(البته فکر کنم با 6 امتیاز هم بتونم امتیاز بگیرم به نظر شما اگر بزنم مقدماتی مشگل پیدا نمیکنم؟؟؟؟؟ و مسئله بعدی اینه درست حساب کردم امتیازها رو؟
شرمنده زیاد حرف زدم سعی کردم جوری بنویسم که توضیح کامل باشه که بقیه مبتدی ها هم استفاده کنن

bitapetite
April 28th, 2011, 09:53 AM
سلام دوستان عزیز
می خواستم لطف کنید در مورد من نظر بدید که اگر درست حساب کردم اقدام کنم
سن 16
مدرک مهندسی مکانیک کارشناسی----که فکر کنم با توجه به سایت بشه 10 +6 که میشه 16
تمکن 1
سابقه هم3.6 سال بیمه دارم و همش از شرکت پدرم هستش که البته میخوام از اون جا هم سابقه کار بگیرم که میتونم از سال 85 که سربازیم تموم شد نامه بگیرم که بشه 5 سال حالا سوالم اینه برای دوران سربازی هم بگیرم میشه 7 سال لازمه؟اصلا خوبه از شرکت پدرم بگیرم ؟زمان مدرک هم از 5 سال گذشته مشگلی نداره ؟؟شرکت پدرم تو مسائل کشاورزی فعاله ولی خب میتونم شرح وظایف رو مرتبط کنم !!!
فرانسه بلد نیستم از الان میخوام بخونم
چون اول میخواستم فدرال اقدام کنم انگلیسیم بد نیست ولی به حد 6 امتیاز نمیرسه ؟ایلس 5.5 میتونم بگیرم 4 فکر کنم بشه بگیرم درسته؟؟
حالا یک سوال من داییم شهروند کانادا هستش ولی تو کبک نیست امتیاز داره؟
کلا امتیازم میشه 16 سن +16 مدرک ورشته +8 سابقه+1 =41 که برای زبان فرانسه 5و5 بزنم که میشه 8 و انگلیسی 4 (با احتساب سایت )
میشه 53 که2تا هم تطبیق
تا زبان مصاحبه میتونم 5و5 بیارم به نظر شما تو 7 ماه ؟؟؟؟؟؟این کلیدی ترین سوال بود اگر نمیشه که فکر دیگه ای کنم(البته فکر کنم با 6 امتیاز هم بتونم امتیاز بگیرم به نظر شما اگر بزنم مقدماتی مشگل پیدا نمیکنم؟؟؟؟؟ و مسئله بعدی اینه درست حساب کردم امتیازها رو؟
شرمنده زیاد حرف زدم سعی کردم جوری بنویسم که توضیح کامل باشه که بقیه مبتدی ها هم استفاده کنن

امتیازاتت رو درست حساب کردی و مشکلی ندراه ولی طبق شرایط جدید فکر نمیکنم در عرض 7 ماه به مصاحبه دعوت بشین چون یکمی (2 تا 3 ماه ) پروسه کبک طولانیتر شده برای همین میتونی به سطح زبان فرانسه 5و5 برسی (بستگی به خودتون دراه) ولی شدنی هست میتونی هم 4و4 انتخاب کنی و فایل نامبرتو بگیری و در مصاحبه آفیسرتو سوپرایز کنی که سطح فرانست بالاتر از 4و4 هست
موفق باشی

bitapetite
April 28th, 2011, 09:55 AM
دوستان سلام

آیا مدرک دانشگاه بین المللی قزوین رو برای ترجمه بایستی وزارت علوم تایید کنه ؟
لطفا آدرس دقیق جای رو که میتونیم این مدرک رو تاییدیه بگیرم بهم بگین
با سپاس

nazaninjon
April 28th, 2011, 11:25 AM
من از شرایط استرالیا زیاد نمیدونم ولی فکر نکنم هوا فضا بخوان در هرصورت میدونم با این مطالبی که فرمودید خیلی سریعتر از استرالیا میتونی بری کانادا و مهمترین مسئله در مهاجرت داشتن کار هست که برای رشته شما در کانادا (کبک) موقعیت شغلی زیادی انتظار شما رو میکشه

خب یه مسئله ای که هست اینه که نوشته شده لیسانش هوافضا- و لی فوق نوشته نشده
به نظرتون من امتیاز هوافضا رو میگیرم؟

mo_eini
April 28th, 2011, 01:22 PM
دوستان سلام

آیا مدرک دانشگاه بین المللی قزوین رو برای ترجمه بایستی وزارت علوم تایید کنه ؟
لطفا آدرس دقیق جای رو که میتونیم این مدرک رو تاییدیه بگیرم بهم بگین
با سپاس
بله در شهرک غرب باید تایید شود.تاپیک مجزا دارد.

on_the_way
April 28th, 2011, 01:32 PM
سلام
دوستان اگر کسی مدرک لیسانسش مترجمی زبان مدرک فوق لیسانسش آموزش زبان باشه و سابقه کارش در ۵سال گذشته یک سال مرتبط با مترجمی زبان آیا ملاک رشته مترجمی خواهد بود یا آموزش؟
چون اگر آموزش زبان رو در نظر بگیرن رشته صفر امتیاز و اگر مترجمی رو در نظر بگیرن رشته شش امتیازی میشه.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

ASRAR
April 28th, 2011, 06:00 PM
دوستان من مي خواستم از كساني كه اگاهند يك نظر بخوام.
من ديپلم فني. فوق ديپلم برق الترونيك.4 مدرك جوشكاري جمعا 2220ساعت معادل تقريبا 2سال دارم
29 ساله
5سال سابق كار جوشكاري
مجرد
مدرك tcf b1/b2دارم مدرك انگليسي فقط كانون زبان 7 ترم مي تونم حرف بزنم
در فرمهام فرانسه 5/5وانگليسي 5/6 زدم
كسي ميدونه من چه امتيازي ميارم .!!!! آيا كسي در مورد رشته هاي فني اطلاعات داره:مدارك از سازمان فني وحرفهاي ايران دريافت شده

behzad5451
April 28th, 2011, 07:21 PM
سلام دوستان عزیزم
کسی میتونه تو قسمت اولیه ارزیابی انلاین خود کبک کمکی بکنه (چون من هر چی میزنم میگه واجد شرایط نیستین)یکی اینکه گرینه لیسانس مهندسی مکانیک رو نمیدونم چی بزنم که من این زدم
Undergraduate diploma of university studies - 2 years (in Québec, the diploma is obtained after completing 15 years of full-time education)
بعد هم چند تا سوال داره که من نفهمیدم و no زدم در ضمن امتیاز 6 را هم نمیدونم کجا بزنم یعنی اصلا زمینه ای در قسمت traininig برای مکانیک نداره ولی تو سایت ویکی من امتیاز میارم
به نظرم اگر بشه توضیح کاملی در این مورد ارزیابی انلاین داد تو چند تا مسئله کمک میکنه
1-برای فرم پر کردنها دیگه کسی به مشگل برنمی خوره چون تاپیک هاش یکیه
2-اطمینان بیشتر برای صحت مطالب نوشته شده
البته این قسمت اخر پیشنهاد بود
ممنون از راهنمایی های خوبتون
2-

aria802
April 29th, 2011, 08:04 AM
با سلام
5 سوال فوری داشتم دوستانی که پاسخ را می دانند اگر سریع جواب دهند بسیار ممنون میشوم
1- من دارای مدرک فوق لیسانس از دانشگاه شیراز و لیسانس از دانشگاه آزاد هستم . دارترجمه مدرک و ریز نمرات دانشگاه آزادم را موقع ترجمه به تایید سازمان مرکزی رسانده اما مدرک فوق لیسانسم که خودش از دانشگاه شیراز مهر بجسته داشت گفتند نیازی نیست فقط مهر تاییدیه دادگستری روی ترجمه مدرک و ریز نمرات فوق لیسانسم زده است آیا برای سفارت کبک کفایت می کند؟ مهر وزارت خارجه چطور لازم نیست؟
2- جمع امتیازات من با احتساب 2 نمره انطباق پذیری و بدون احتساب نمرات زبان فرانسه و انگلیسی 53 می باشد، زبان انگلیسی در حد عالی حرف می زنم اما فرانسه تازه قصد دارم کلاس برم به نظر شما نمرات زبان انگلیسی را 6 از 6 و فرانسه را هم 5 از 16 بزنم خوبه در غیر اینصورت چند بزنم(با توجه به اینکه متاهلم و حداقل باید 63 بیارم) ؟
3- من دارای تافل 550 هستم آیا آنرا بفرستم چون بعضی ها گفتند ممکنه شک کنند که قصد دکترا داری بهت ویزای مهاجرت ندهند!
4- با توجه به غیر دیمند بودن رشته من (مهندسی کامپیوتر) و شرایط کند شدن دعوت به مصاحبه اخیر می خواستم بدونم که بعد از پست کردن مدارک چند ماه بعد ممکنه برای مصاحبه دعوت بشم ؟
5- رشته لیسانس من مهندسی کامپیوتر و فوق لیسانسم مهندسیIT می باشد آیا از رشته تحصیلی همان 12 امتیاز را کسب می کنم؟
با تشکر از شما دوستان دلسوز

saman_shahin
April 29th, 2011, 09:18 AM
با سلام
5 سوال فوری داشتم دوستانی که پاسخ را می دانند اگر سریع جواب دهند بسیار ممنون میشوم
1- من دارای مدرک فوق لیسانس از دانشگاه شیراز و لیسانس از دانشگاه آزاد هستم . دارترجمه مدرک و ریز نمرات دانشگاه آزادم را موقع ترجمه به تایید سازمان مرکزی رسانده اما مدرک فوق لیسانسم که خودش از دانشگاه شیراز مهر بجسته داشت گفتند نیازی نیست فقط مهر تاییدیه دادگستری روی ترجمه مدرک و ریز نمرات فوق لیسانسم زده است آیا برای سفارت کبک کفایت می کند؟ مهر وزارت خارجه چطور لازم نیست؟
2- جمع امتیازات من با احتساب 2 نمره انطباق پذیری و بدون احتساب نمرات زبان فرانسه و انگلیسی 53 می باشد، زبان انگلیسی در حد عالی حرف می زنم اما فرانسه تازه قصد دارم کلاس برم به نظر شما نمرات زبان انگلیسی را 6 از 6 و فرانسه را هم 5 از 16 بزنم خوبه در غیر اینصورت چند بزنم(با توجه به اینکه متاهلم و حداقل باید 63 بیارم) ؟
3- من دارای تافل 550 هستم آیا آنرا بفرستم چون بعضی ها گفتند ممکنه شک کنند که قصد دکترا داری بهت ویزای مهاجرت ندهند!
4- با توجه به غیر دیمند بودن رشته من (مهندسی کامپیوتر) و شرایط کند شدن دعوت به مصاحبه اخیر می خواستم بدونم که بعد از پست کردن مدارک چند ماه بعد ممکنه برای مصاحبه دعوت بشم ؟
5- رشته لیسانس من مهندسی کامپیوتر و فوق لیسانسم مهندسیIT می باشد آیا از رشته تحصیلی همان 12 امتیاز را کسب می کنم؟
با تشکر از شما دوستان دلسوز

شما شرایط خیلی خوبی دارید
همون مدرک زبان انگلیسی رو همراه با مدارکتون بفرستید و منتظر باشید تا نامه درخواست مدرک زبان فرانسه براتون بیاد با این حساب که شما میگید فقط به یه A2 در فرانسه احتیاج دارید (که البته با احتساب زبان انگلیسی نیازی ندارید) که اون هم طی دو سه ماه خوندن فرانسه (بکوب!!!!!) به دست میاد! مشکلی نیست

aria802
April 29th, 2011, 10:46 AM
شما شرایط خیلی خوبی دارید
همون مدرک زبان انگلیسی رو همراه با مدارکتون بفرستید و منتظر باشید تا نامه درخواست مدرک زبان فرانسه براتون بیاد با این حساب که شما میگید فقط به یه A2 در فرانسه احتیاج دارید (که البته با احتساب زبان انگلیسی نیازی ندارید) که اون هم طی دو سه ماه خوندن فرانسه (بکوب!!!!!) به دست میاد! مشکلی نیست

سوال اصلی من اینه که فراموش کردید جواب بدید : آیا مدرک دانشگاه شیراز که ترجمش مهر و تاییدیه دادگستری داره مهر وزارت علوم هم میخواد؟؟؟؟ بسیار ممنون اگر کسی میدونه جواب بده

saman_shahin
April 29th, 2011, 11:06 AM
سوال اصلی من اینه که فراموش کردید جواب بدید : آیا مدرک دانشگاه شیراز که ترجمش مهر و تاییدیه دادگستری داره مهر وزارت علوم هم میخواد؟؟؟؟ بسیار ممنون اگر کسی میدونه جواب بده

مدرک من که ترجمه شده مهر وزارت خارجه هم داره. البته از بخشنامه ها و اساسنامه کاری دارالترجمه ها دقیقا خبر ندارم ولی به نظرم باید مهر وزارت خارجه هم داشته باشه.
یه موضوع دیگه هم هست و اون اینکه مهر وزارت خارجه اونقدر ناخوانا هست که نمیشه تشخیص داد که چی هست. یه مهر دایره ای شکل ... بعید میدونم سفارت دقیقا بخواد چک کنه!!

ehsan999999
April 29th, 2011, 11:24 AM
سلام.

دوستان من دیپلم PLC مو از هنرستان چند سال پیش گرفتم.
با توجه به اینکه این رشته از ریز مجموعه های رشته برق هست و ما درس هایی مثل مدار الکتریکی و الکترونیک رو پاس کردیم آیا امتیاز رشته دیمند "سر هم کردن کابل و مدارهای الکتریکی" رو می گیرم؟. و اصولا آیا عنوان رشته تحصیلی باید دقیقا همون چیزی باشه که گفته شده و یا اینکه اگه رشتت به همون رشته نزدیک باشه و واحد های مشابه رو پاس کرده باشی قبوله؟
ضمن اینکه فکر هم نکنم که در ایران رشته ای به اسم " سر هم کردن کابل و مدارهای الکتریکی" وجود داشته باشد.
اضافه می کنم که من فوق دیپلم برق قدرت هم دارم.

و سوال بعد اینکه اگه من الان اقدام کنم و برم فنی حرفه ای و در دوره ای مطابق با رشته های دیمند شرکت کنم و مدرک بگیرم آیا می تونم امتیازی از این مدرک بگیرم.

saman_shahin
April 29th, 2011, 11:29 AM
سلام.

دوستان من دیپلم PLC مو از هنرستان چند سال پیش گرفتم.
با توجه به اینکه این رشته از ریز مجموعه های رشته برق هست و ما درس هایی مثل مدار الکتریکی و الکترونیک رو پاس کردیم آیا امتیاز رشته دیمند "سر هم کردن کابل و مدارهای الکتریکی" رو می گیرم؟. و اصولا آیا عنوان رشته تحصیلی باید دقیقا همون چیزی باشه که گفته شده و یا اینکه اگه رشتت به همون رشته نزدیک باشه و واحد های مشابه رو پاس کرده باشی قبوله؟
ضمن اینکه فکر هم نکنم که در ایران رشته ای به اسم " سر هم کردن کابل و مدارهای الکتریکی" وجود داشته باشد.
اضافه می کنم که من فوق دیپلم برق قدرت هم دارم.

و سوال بعد اینکه اگه من الان اقدام کنم و برم فنی حرفه ای و در دوره ای مطابق با رشته های دیمند شرکت کنم و مدرک بگیرم آیا می تونم امتیازی از این مدرک بگیرم.

بستگی به عنوان رشتتون داره که براتون ترجمه و سپس رسمی میشه! دقت کنید که مدرکی که شما از سازمان فنی و حرفه ای میگیرید یه عنوانی رو برای رشته شما مشخص میکنه
دارالترجمه اون عنوان رو ترجمه میکنه (باید بینید چه عبارتی نزدیکتر هست. از سایت NOC کمک بگیرید تا عناوین نزدیک تر به رشته خودتون که بتونید دیمندحساب بشید رو انتخاب کنید و به دارالترجمه بگید)

ehsan999999
April 29th, 2011, 01:14 PM
بستگی به عنوان رشتتون داره که براتون ترجمه و سپس رسمی میشه! دقت کنید که مدرکی که شما از سازمان فنی و حرفه ای میگیرید یه عنوانی رو برای رشته شما مشخص میکنه
دارالترجمه اون عنوان رو ترجمه میکنه (باید بینید چه عبارتی نزدیکتر هست. از سایت NOC کمک بگیرید تا عناوین نزدیک تر به رشته خودتون که بتونید دیمندحساب بشید رو انتخاب کنید و به دارالترجمه بگید)

ضمن با تشکر از شما دوست عزیز که به این سرعت جواب دادید آیا در مورد سوال دومم نظر ندارید؟

saman_shahin
April 29th, 2011, 01:22 PM
ضمن با تشکر از شما دوست عزیز که به این سرعت جواب دادید آیا در مورد سوال دومم نظر ندارید؟

شما وقتی می تونید امتیاز مرتبط بودن رشته رو بگیرید که در اون رشته حداقل شش ماه سابقه کار داشته باشید. ولی امتیاز مدرک رو میگیرید. توجه کنیدکه سه مقوله جدا از هم هستند: مرتبط بودن رشته، سابقه کاری و مدرک تحصیلی)

ehsan999999
April 29th, 2011, 02:57 PM
شما وقتی می تونید امتیاز مرتبط بودن رشته رو بگیرید که در اون رشته حداقل شش ماه سابقه کار داشته باشید. ولی امتیاز مدرک رو میگیرید. توجه کنیدکه سه مقوله جدا از هم هستند: مرتبط بودن رشته، سابقه کاری و مدرک تحصیلی)

عذر می خوام من منظور شما رو از "امتیاز مرتبط بودن رشته" متوجه نشدم.

میشه این دو حالت رو بررسی کنیم؟

1- رشته دیپلم من (plc) با توجه به واحد هایی که گذروندم دیمند محسوب میشه . پس امتیاز سابقه کار رو می گیرم. سابقه کار من هم که در همین زمینه است .
و من 16 امتیاز اسمبل کردن کابل و مدارات الکترونیک رو می گیرم.
و 6 امتیاز هم بابت خود مدرک دیپلم می گیرم.
و امتیاز سابقه کار هم که جداست

در این حالت فوق دیپلم من هم عملا به هیچ دردی نمی خوره.

2- رشته دیپلم من (plc) دیمند محسوب نمیشه . من می رم یک مدرک فنی حرفه ای در رشته ای که دیمند باشه می گیرم. ولی سابقه کارم شاید خیلی مرتبط نیست.

6 امتیاز بابت دیپلم می گیرم . حالا آیا امتیاز رشته های دیمند رو هم می گیرم. و آیا سابقه کارم حساب میشه.؟

اگه لطف کنید و از سایت NOC، لینکی که فرمودید میشه ازش، برای پیدا کردن رشته های نزدیک به رشته خودم، استفاده کنم رو بدید.

بازم از شما بابت وقتی که می گذارید و جواب می دید متشکرم.

saman_shahin
April 29th, 2011, 03:20 PM

1- رشته دیپلم من (plc) با توجه به واحد هایی که گذروندم دیمند محسوب میشه . پس امتیاز سابقه کار رو می گیرم. سابقه کار من هم که در همین زمینه است .

2- رشته دیپلم من (plc) دیمند محسوب نمیشه . من می رم یک مدرک فنی حرفه ای در رشته ای که دیمند باشه می گیرم. ولی سابقه کارم شاید خیلی مرتبط نیست.

6 امتیاز بابت دیپلم می گیرم . حالا آیا امتیاز رشته های دیمند رو هم می گیرم. و آیا سابقه کارم حساب میشه.؟

اگه لطف کنید و از سایت NOC، لینکی که فرمودید میشه ازش، برای پیدا کردن رشته های نزدیک به رشته خودم، استفاده کنم رو بدید.

اگه رشته شما دیمند هست که دیگه مشکلی نیست. حالت دوم رو برای چی فرض میگیرید که دیمند نباشه. خوب اگه هست که هست اگه نیست نیست دیگه!
طبق ویکی مهاجرت به کبک عمل کنید و رشته خودتون رو در فایل pdf مربوط به لیست رشته ها (در همون ویکی هست) پیدا کنید.
NOC هم اینه: لینک (http://www5.hrsdc.gc.ca/NOC/)
موفق باشید

hossein54
April 29th, 2011, 07:30 PM
سلام دوستان
می خواستم بدونم آیا میشه امتیاز کامل تطبیق (سازگاری) که حداکثر 6 بوده و در اختیار افسر مصاحبه کننده است را گرفت؟ بصورت میانگین افسر چه امتیازی می دهد؟
ممنون

Ashe
April 29th, 2011, 07:33 PM
سلام دوستان
می خواستم بدونم آیا میشه امتیاز کامل تطبیق (سازگاری) که حداکثر 6 بوده و در اختیار افسر مصاحبه کننده است را گرفت؟ بصورت میانگین افسر چه امتیازی می دهد؟
ممنون
سلام
معمولا به کسی که 6 ماه در کبک ساکن بوده امتیاز کامل یعنی 6 امتیاز رو میدهند. بالاترین امتیازی که میدهند 5 است که به سطح زبان، سرچ کاری و میزان اطلاعات شما از کبک مثل وضعیت ملک، سیاستها و ارزشهای کبک،آب و هوای کبک و ... بستگی دارد.
شاد باشید

pedram261
April 29th, 2011, 09:41 PM

دوست عزیز من فکر نکنم رشته شما دیمند محسوب بشه.
دقت کنید که رشته اسمبل کردن کابل و مدار dvs هستش... یعنی فنی و حرفه ای
اما اگه محسوب بشه شما علاوه بر امتیازهائی که گفتید 6 امتیاز هم از این بخش کسب میکنی : مدرک فنی حرفه‌ای حداقل 1 ساله یا 2 ساله 6 امتیاز

pedram261
April 29th, 2011, 09:47 PM
سلام
یه سوال دارم: اگه کسی دکترا داشته باشه خوب طبیعتا فقط امتیاز دکترا رو میگیره و لیسانس و... محسوب نمیشن.
اما اگه این شخص علاوه بر دکترا یک مدرک فنی و حرفه ای که دارای امتیاز هست رو داشته باشه امتیاز این مدرک رو هم میگیره!!؟
یعنی یک مدرک dvs و یک مدرک Doctorate یا dcs یا bach

saman_shahin
April 30th, 2011, 08:44 AM
سلام
یه سوال دارم: اگه کسی دکترا داشته باشه خوب طبیعتا فقط امتیاز دکترا رو میگیره و لیسانس و... محسوب نمیشن.
اما اگه این شخص علاوه بر دکترا یک مدرک فنی و حرفه ای که دارای امتیاز هست رو داشته باشه امتیاز این مدرک رو هم میگیره!!؟
یعنی یک مدرک dvs و یک مدرک Doctorate یا dcs یا bach

شما هر مدركي رو كه ارائه بديد، همون محاسبه ميشه. آفيسر تمامي پرونده زندگي شما رو زير و رو نميكنه كه ببينه شما چند تا مدرك داريد ...

pedram261
April 30th, 2011, 10:51 AM
شما هر مدركي رو كه ارائه بديد، همون محاسبه ميشه. آفيسر تمامي پرونده زندگي شما رو زير و رو نميكنه كه ببينه شما چند تا مدرك داريد ...
سوال من اینه دوست عزیز که اگه یه مدرک اکادمیک مثل لیسانس،دیپلم،دکترا... و یه مدرک dvs ارائه بدم، امتیاز هر دو رو بدست میارم؟

saman_shahin
April 30th, 2011, 11:04 AM
سوال من اینه دوست عزیز که اگه یه مدرک اکادمیک مثل لیسانس،دیپلم،دکترا... و یه مدرک dvs ارائه بدم، امتیاز هر دو رو بدست میارم؟

چه لزومی داره که چندتا مدرک رو بفرستید. از بین مدارک شما بالاترین مدرک رو محاسبه میکنن
البته تجربه دوستان نشون میده آفیسر جوری امتیازات شما رو حساب میکنه که شما قبول بشید. حتی شده (اگه شما و همسرتون با هم برید) جای نفر اصلی رو خودش تغییر بده تا بتونید CSQ رو بگیرید.
ولی به ریسکش نمی ارزه! به نظر من اونی که روند پروسه مهاجرت شما رو راحت تر میکنه انجام بدید

pedram261
April 30th, 2011, 03:10 PM
سامان جان یه سوال دیگه ام دارم که قبلا هم پرسیدم ولی جواب های مختلفی گرفتم. ممنون میشم کمکم کنی...
من با دیپلم ریاضی و مدارک فنی و حرفه ای تراشکاری معادل 1800 ساعت (Machining Techniques (DVS - 1,800 hours / 2 years میخام پرونده بزنم.
این رشته 16 امتیاز داره و در بخش A لیست رشته ها اومده. آیا من این 10 امتیاز رو هم میگیرم:مدرک فنی حرفه‌ای حداقل 2 ساله یا 3 ساله مندرج در بخش A یا B لیست رشته ها 10 امتیاز
و اگه من 2 امتیاز دیپلم ریاضیمو نمیگیرم آیا بازم نیازی هست که دیپلمو هم تو پرونده بزارم؟

saman_shahin
April 30th, 2011, 03:21 PM
سامان جان یه سوال دیگه ام دارم که قبلا هم پرسیدم ولی جواب های مختلفی گرفتم. ممنون میشم کمکم کنی...
من با دیپلم ریاضی و مدارک فنی و حرفه ای تراشکاری معادل 1800 ساعت (Machining Techniques (DVS - 1,800 hours / 2 years میخام پرونده بزنم.
این رشته 16 امتیاز داره و در بخش A لیست رشته ها اومده. آیا من این 10 امتیاز رو هم میگیرم:مدرک فنی حرفه‌ای حداقل 2 ساله یا 3 ساله مندرج در بخش A یا B لیست رشته ها 10 امتیاز
و اگه من 2 امتیاز دیپلم ریاضیمو نمیگیرم آیا بازم نیازی هست که دیپلمو هم تو پرونده بزارم؟

شما فقط 16 امتیاز اول و دو امتیاز دیپلم رو میگیرید. اون 10 امتیاز رو از کجا آوردید؟؟؟؟؟

pedram261
April 30th, 2011, 03:30 PM
شما فقط 16 امتیاز اول و دو امتیاز دیپلم رو میگیرید. اون 10 امتیاز رو از کجا آوردید؟؟؟؟؟
اینجا نوشته
http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA_%D8%A8%D9%87_ %DA%A9%D8%A8%DA%A9
تو متن انگلیسی امتیازاتم این نوشته شده : secondary school vocational diploma or
postsecondary school technical diploma
attesting to 1 or 2 years of full-time studies in
training contemplated in section A or B of area I
or II of criteria 1.2

saman_shahin
April 30th, 2011, 03:55 PM
اینجا نوشته
http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA_%D8%A8%D9%87_ %DA%A9%D8%A8%DA%A9
تو متن انگلیسی امتیازاتم این نوشته شده : secondary school vocational diploma or
postsecondary school technical diploma
attesting to 1 or 2 years of full-time studies in
training contemplated in section A or B of area I
or II of criteria 1.2

در ویکی مهاجرت به کبک که مطلبی نیست در joblist هم که صفحه دوم اسم رشته شما هست و 16 امتیازداره. دیگه کجا نوشته؟؟

pedram261
April 30th, 2011, 04:12 PM
در ویکی مهاجرت به کبک که مطلبی نیست در joblist هم که صفحه دوم اسم رشته شما هست و 16 امتیازداره. دیگه کجا نوشته؟؟
دقیقا توی ویکی مهاجرت نوشته:
2- تحصیلات (حداکثر 28 امتیاز)

امتیاز مدرک تحصیلی (حداکثر 12 امتیاز)

دیپلم دبیرستان 2 امتیاز
دیپلم دبیرستان (فنی و حرفه‌ای) 6 امتیاز
گواهینامه غیر دانشگاهی حداقل 2 ساله 4 امتیاز
مدرک فنی حرفه‌ای حداقل 1 ساله یا 2 ساله 6 امتیاز
مدرک فنی حرفه‌ای حداقل 2 ساله یا 3 ساله مندرج در بخش A یا B لیست رشته ها 10 امتیاز
مدرک فنی حرفه‌ای حداقل 3 ساله 8 امتیاز
مدرک دانشگاهی حداقل 1 ساله 4 امتیاز
مدرک دانشگاهی حداقل 2 ساله 6 امتیاز
لیسانس یا مدرک دانشگاهی حداقل 3 ساله 10 امتیاز
فوق لیسانس 12 امتیاز
دکترا 12 امتیاز
نکته: در این بخش حتما باید حداقل 2 امتیاز بیاورید.

ehsan999999
April 30th, 2011, 09:30 PM
سلام

من فوق دیپلم برق هستم و رشته تحصیلیم هم دیمند نیست و در امتیاز آوردن زیاد شانس نیاوردم.

حالا می خوام بدونم که آیا میشه که الان برم فنی حرفه ای و یک مدرک دیپلم جوشکاری که دیمند هست بگیرم و با استفاده از امتیاز اون اقدام کنم.؟

sp2011
April 30th, 2011, 10:37 PM
سلام دوستان
من یه سوال داشتم اگه میشه لطف کنید کمکم کنید من 1 ماه پیش رفتم مصاحبه و خدا رو شکر قبول شدم و فایل فدرالم رو هم تشکیل دادم حالا می خواستم برای خواهرم پرونده تشکیل بدم به نظر تون من کپی csq وفایل federal خودم رو بزارم تو پرونده خواهرم ؟به نظرتون امتیازی براه خواهرم داره ؟

parham
April 30th, 2011, 11:03 PM
سلام دوستان
من یه سوال داشتم اگه میشه لطف کنید کمکم کنید من 1 ماه پیش رفتم مصاحبه و خدا رو شکر قبول شدم و فایل فدرالم رو هم تشکیل دادم حالا می خواستم برای خواهرم پرونده تشکیل بدم به نظر تون من کپی csq وفایل federal خودم رو بزارم تو پرونده خواهرم ؟به نظرتون امتیازی براه خواهرم داره ؟
هیچ امتیازی واسه خواهرتون نداره

parham
April 30th, 2011, 11:04 PM
سلام

من فوق دیپلم برق هستم و رشته تحصیلیم هم دیمند نیست و در امتیاز آوردن زیاد شانس نیاوردم.

حالا می خوام بدونم که آیا میشه که الان برم فنی حرفه ای و یک مدرک دیپلم جوشکاری که دیمند هست بگیرم و با استفاده از امتیاز اون اقدام کنم.؟
چرا که نشه اگه بتونیید یه مدرک 1800 ساعته جوشکاری از فنی و حرفه ای بگیرید می تونید باهاش اقدام کنید

mo_eini
April 30th, 2011, 11:50 PM
سلام دوستان

خیر امتیازی ندارد در ویکی فدرال مدارک لازم را شرح داده ام.

bolotus
May 1st, 2011, 07:58 AM
سلام
1- من و همسرم هردو مهندس هستيم، متقاضي اصلي منم، همسرم هم دوست داره ادامه تحصيل بده. حالا به آفيسر چي بگيم؟ اگه بگيم كه همسرم مي خواد درس بخونه بد نميشه؟ اگه بگم مي خواد كار نكنه و خانه دار بشه چي؟ اگه بگه مي خواد كار كنه چي؟
2- اين فرم رو كه مهندسين بايد پر كنند رو چه كار كنيم؟ همسرم پر كنه يا نه؟ اگه لازم نيست خودم هم پرنكنم؟!
اگه جوابم رو امروز كسي بده سپاسگزار مي شم. لطف داريد

mo_eini
May 1st, 2011, 08:43 AM
سلام
1- من و همسرم هردو مهندس هستيم، متقاضي اصلي منم، همسرم هم دوست داره ادامه تحصيل بده. حالا به آفيسر چي بگيم؟ اگه بگيم كه همسرم مي خواد درس بخونه بد نميشه؟ اگه بگم مي خواد كار نكنه و خانه دار بشه چي؟ اگه بگه مي خواد كار كنه چي؟
2- اين فرم رو كه مهندسين بايد پر كنند رو چه كار كنيم؟ همسرم پر كنه يا نه؟ اگه لازم نيست خودم هم پرنكنم؟!
اگه جوابم رو امروز كسي بده سپاسگزار مي شم. لطف داريد
شما حالا خوان اول را بگذرون و مجوز ورورد به کانادا رو بگیرید بعدش می تونین هر کاری که دوست دارید بکنید درس بخونید کار کنید و غیره این چیزها زیاد برای آفیسر مهم نیست چراکه برای اکثر کارها در کانادا باید تحصیلات مرتبط کانادایی داشت.

bolotus
May 1st, 2011, 10:06 AM
منظور من بيشتر اينه كه:
1- آيا حالا بايد اين فرم مهندسين رو پر كنيم يا نه؟ اگه آره آيا همسرم هم بايد پركنه؟ و آيا بسته به برنامه ريزي آينده همسرم داره؟
2- وكيل مي گفت كه اگه به آفيسر بگين مي خواهيم اونجا درس بخونيم بدش مياد و ميگه چرا از طريق apply دانشگاه اقدام نكردين؟
3- پركردن اين فرم ها چه حالا چه روز مصاحبه يعني اينكه بايد يك سري آزمون هاي ورودي رو در كبك بگذرونيم تا اونجا permit براي كار داشته باشيم؟(آيا اين پروسه طولانيه؟ آسونه يا سخت؟)

شما حالا خوان اول را بگذرون و مجوز ورورد به کانادا رو بگیرید بعدش می تونین هر کاری که دوست دارید بکنید درس بخونید کار کنید و غیره این چیزها زیاد برای آفیسر مهم نیست چراکه برای اکثر کارها در کانادا باید تحصیلات مرتبط کانادایی داشت.

sp2011
May 1st, 2011, 12:00 PM
سلام دوستان
من می خواستم مدارک خواهرم رو پست کنم به سوریه آیا این حقیقت داره که می گن سفارت تعطیله من می خوام آخر اردیبهشت بفرستم
لطفا کمک کنید من باید به کجا بفرستم ؟اگر این قضیه هم دروغ باشه با توجه به اینکه می خوام آخر اردیبهشت بفرستم مشکلی پیش نمی یاد.
ممنون میشم اگر جواب بدید

bolotus
May 1st, 2011, 02:41 PM
سلام sp2011 عزيز. طي اعلام دفتر دمشق(ديروز) دفتر باز هست و مشكلي نداره، ولي انگار سرشون شلوغ شده. تازه دارن فايل كسانيكه آخر دسامبر مداركشون رسيده رو باز مي كنند. شما اطلاعات بروز رو از سايت http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en بگير.
آقا يه نفر لطف كنه اين سوال منو جواب ده: (پست بالايي1648)
ممنون

bitapetite
May 2nd, 2011, 11:48 PM
سلام دوستان
من می خواستم مدارک خواهرم رو پست کنم به سوریه آیا این حقیقت داره که می گن سفارت تعطیله من می خوام آخر اردیبهشت بفرستم
لطفا کمک کنید من باید به کجا بفرستم ؟اگر این قضیه هم دروغ باشه با توجه به اینکه می خوام آخر اردیبهشت بفرستم مشکلی پیش نمی یاد.
ممنون میشم اگر جواب بدید

نگران نباش مدارک من امروز تحویل سفارت شده با آرامکس تحویل شخصی بنام lojin شده
بهتره هر چه سریعتر بفرستین

on_the_way
May 3rd, 2011, 11:30 AM
سلام
دوستان اگر کسی مدرک لیسانسش مترجمی زبان مدرک فوق لیسانسش آموزش زبان باشه و سابقه کارش در ۵سال گذشته یک سال مرتبط با مترجمی زبان آیا ملاک رشته مترجمی خواهد بود یا آموزش؟
چون اگر آموزش زبان رو در نظر بگیرن رشته صفر امتیاز و اگر مترجمی رو در نظر بگیرن رشته شش امتیازی میشه.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

ASRAR
May 4th, 2011, 01:05 PM
دلخواهی است اگه پر کنید بهتره اگه هم نه با خودتون پرینت رو ببرید و تو ضیح بدید که از کارهای آیندتون اینه...ببین دوست عزیز هر کاری میخوای بکنی اونجا مهم نیست مهم اینه که برای افیسر فقط در چهارچوب پرونده باشه با در نظر گرفتن اینکه شما نیروی کارید نه محصل پس خیلی از چیزها رو باید اونجوری که از یک نیروی کار توقع است بگید.معمولا پروسه کارهائی مثل ارزیابی مدارک 6ماه طول میکشه اینا رو بهتره بگید جزو برنامه هاتون دارید.
منظور من بيشتر اينه كه:
1- آيا حالا بايد اين فرم مهندسين رو پر كنيم يا نه؟ اگه آره آيا همسرم هم بايد پركنه؟ و آيا بسته به برنامه ريزي آينده همسرم داره؟
2- وكيل مي گفت كه اگه به آفيسر بگين مي خواهيم اونجا درس بخونيم بدش مياد و ميگه چرا از طريق apply دانشگاه اقدام نكردين؟
3- پركردن اين فرم ها چه حالا چه روز مصاحبه يعني اينكه بايد يك سري آزمون هاي ورودي رو در كبك بگذرونيم تا اونجا permit براي كار داشته باشيم؟(آيا اين پروسه طولانيه؟ آسونه يا سخت؟)

kolman
May 4th, 2011, 08:28 PM
سلام من لوله کش هستم و دارای دیپلم ریاضی ام و دارای 3مدرک سازمان فنی حرفه ای جدا از هم لوله کشی درجه 2 ساعت 500+درجه 1 ساعت300 ساعته +لوله کشی گرمایشی 700 ساعته که مجموعشون میشه 1500 و مباحصش دقیقا استاندارد مطالبی که اداره ارزیابی عنوان کرده .من برای اقدام به وکلا مراجه کردم و برام تردید اوردن مشهور ترینشون به من گفته افسر مهاجرت و قسمت ارزیابی مدارک این فرم مدارک را قبول نمیکنه و ساعت ها رو با هم جمع نمیکنه شما باید در مورد لوله کشی فقط 1 مدرک فنی حرفه ای پیوسته 1500 ساعته بفرستی اما چنتا شونم گفتن قبول میکنن میخواستم بدونم مدارک منو قبول میکنن به عنوان 1500 ساعت و 2ساله محسوب میشه ؟

ASRAR
May 4th, 2011, 09:25 PM
دوست عزیز اون چیزی که من میدونم و وکیل گفته اینه که باید جمع مدارک به حد نصاب برسد من هم در جوشکاری 2220 ساعت دارم.نگران نباش من یکی از دوستام 3 خرداد مصاحبه داره جوشکاری بالای 1800 ساعت بالاخره می فهمیم .!
سلام من لوله کش هستم و دارای دیپلم ریاضی ام و دارای 3مدرک سازمان فنی حرفه ای جدا از هم لوله کشی درجه 2 ساعت 500+درجه 1 ساعت300 ساعته +لوله کشی گرمایشی 700 ساعته که مجموعشون میشه 1500 و مباحصش دقیقا استاندارد مطالبی که اداره ارزیابی عنوان کرده .من برای اقدام به وکلا مراجه کردم و برام تردید اوردن مشهور ترینشون به من گفته افسر مهاجرت و قسمت ارزیابی مدارک این فرم مدارک را قبول نمیکنه و ساعت ها رو با هم جمع نمیکنه شما باید در مورد لوله کشی فقط 1 مدرک فنی حرفه ای پیوسته 1500 ساعته بفرستی اما چنتا شونم گفتن قبول میکنن میخواستم بدونم مدارک منو قبول میکنن به عنوان 1500 ساعت و 2ساله محسوب میشه ؟

ASRAR
May 4th, 2011, 09:26 PM
فقط من شنیدم دیپلم باید فنی باشه اما اونم مطمئن نیستم .تو یکی از فرومها خوندم!!!

kolman
May 4th, 2011, 09:51 PM
خوب دوست عزیز مشکل همینه که شما میگید قانون میگه آخرین مدرک دریافتی امتیاز تعلق میگیره حالا سوال اینه که در قسمت امتیاز مدرک این 3 مدرک منو به عنوان دیپلم فنی حساب میکنن یا امتیاز دیپلم ریاضی که خیلی کمه ؟تو همین فروم من دیدم که دوستی 2400 ساعت مدارک جوشکاری فرستاده ولی ریجکتش کردن که من حذس میزنم مدارک فنی حرفه ای رو به عنوان دیپلم فنی حساب نمیکنن و از لحاظ امتیاز کم میارن و باید این مدارک تبدیل به دیپلم رسمی آموزش و پرورش بکنیم این نظر شخصی منه لطفا دوستان راجع به این مسله نظر بدن ممنون

nazaninjon
May 5th, 2011, 12:08 AM
سلام
من با لیسانس مکانیک و فوق لیسانس هوافضا ، میخوام برای کبک اقدام کنم.چنتا سوال دارم:
1- رشته من دیمند محسوب میشه؟
2- اگه امروز مدارکمو بفرستم حدودا چند ماه دیگه میرم مصاحبه؟ چون می خوام خودمو برای مصاحبه اماده کنم.
3- من جند روز وقت دارو که مدرک TEf رو بگیرم که از مصاحبه معاف بشم؟ یعنی اون نامه که 120 روز مهلت میده حدوداً کی برام فرستاده میشه؟

ASRAR
May 5th, 2011, 11:28 AM
دوست عزیز الان که فعلا تعطیله:-) باید یک 3 ماهی به سلامتی صبر کنی .دیماند بودن رو مطمئن نیستم ولی فکر کنم باشه تو لیست مشاغل باید ببینی.برای زبان هم باید زنگ بزنی علامه قطب راوندی یا بخش فرهنگی سفارت فرانسه یا کوثر اصفهان زمان آزمون رو بگیری به هر حال هر چی بگیری بازم باید بری مصاحبه کبک تا نری مصاحبه راهی نداره من خودم رشته 12 امتیازی باtcf b2خودمو کشتم که بدونم میشه مصاحبه نداشت وکیل گفت احتمالش اگه ایلتس 7 هم بزارم 30 درصده .نامه 120 روزه هم واسه کبک نیست واسه فدراله شما تا پا مصاحبه وقت داری مدرک بگیری . تهران
سلام
من با لیسانس مکانیک و فوق لیسانس هوافضا ، میخوام برای کبک اقدام کنم.چنتا سوال دارم:
1- رشته من دیمند محسوب میشه؟
2- اگه امروز مدارکمو بفرستم حدودا چند ماه دیگه میرم مصاحبه؟ چون می خوام خودمو برای مصاحبه اماده کنم.
3- من جند روز وقت دارو که مدرک TEf رو بگیرم که از مصاحبه معاف بشم؟ یعنی اون نامه که 120 روز مهلت میده حدوداً کی برام فرستاده میشه؟

saman_shahin
May 5th, 2011, 11:39 AM
دوست عزیز الان که فعلا تعطیله:-) باید یک 3 ماهی به سلامتی صبر کنی .دیماند بودن رو مطمئن نیستم ولی فکر کنم باشه تو لیست مشاغل باید ببینی.برای زبان هم باید زنگ بزنی علامه قطب راوندی یا بخش فرهنگی سفارت فرانسه یا کوثر اصفهان زمان آزمون رو بگیری به هر حال هر چی بگیری بازم باید بری مصاحبه کبک تا نری مصاحبه راهی نداره من خودم رشته 12 امتیازی باtcf b2خودمو کشتم که بدونم میشه مصاحبه نداشت وکیل گفت احتمالش اگه ایلتس 7 هم بزارم 30 درصده .نامه 120 روزه هم واسه کبک نیست واسه فدراله شما تا پا مصاحبه وقت داری مدرک بگیری . تهران

البته اين صحبت شما براي همه صدق نميكنه. افرادي بودن كه بدون مصاحبه ويو شدن. در هرحال فرستادن مدرك بهتر از نفرستادن اون هست.
اگه منظورتون از نامه 120 روزه كه البته براي بعضي از بچه ها اگه اشتباه نكنم 90 روزه بوده، مهلتي هست كه سفارت به برخي از بچه ها داده تا مدرك زبان فرانسه ارسال كنن.

ASRAR
May 5th, 2011, 11:56 AM
در صورتی که مدارک از شما تقاضا شود برای کمبود امتیاز یا هر دلیل باید در مدت زمان مربوط بفرستید .اما باز هم باید برید مصاحبه و اگه در مدت زمان مورد نظر نفرستید مصاحبه کنسل است. و اینکه این در مورد من نیست واسه تقریبا 99%همینه اگه میشناسید مدارکشو چک کنید بله شاید مثلا رشته دیماند زبا فرانسه از 12 10گرفته انگلیسی هم 7 به بالا داشته ویو شده باشه که اونم با تحقیقی که کردم همون 30%است کبک یعنی مصاحبه.

چاوش
May 5th, 2011, 12:58 PM
سلام دوستان من دیپلم کار ودانش دارم رشته مدیریت خانواده ومدرک اشپزی 1350 ساعت (6+6)ودو فرزند زیر 12سال(4+4)وتمکن مالی(1)وسابقه کار مرتبط 4 سال بدون بیمه(8)وسن 35 سال (16)وهمسرم لیسانس (3)که امتیاز سن ورشته رو نمیاره زبان فرانسه (3)من اگه زبان فرانسه خودمو (8)وانگلیسی رو (4)بزنم با توجه به اینکه فرانسه رو فشرده شروع کردم واخر اردیبهشت میخوام فایل بفرستم امتیاز زبانو درست انتخاب کردم؟با توجه به شرایطم مجموع امتیازاتم میشه 63 اصلا منطقیه برای کبک با این شرایط اقدام کنم یا نه ممنون میشم راهنمایی کنید.

sayalar
May 5th, 2011, 03:54 PM
من فوق ديپلم عمران دارمو ليسانس عمران عمران بهم گفتن امتياز فوق ديپلم بيشتره اونو ارائه بدم.ايم موضوع صحت داره؟امتيازش چنده؟ممنون ميشم جواب منو بدين.

nazaninjon
May 5th, 2011, 04:54 PM

چرا باید سه ماه صبر کنم؟؟
اون نامه 90 روزه رو حدوداً چند روز بعد از فایل نامبر میگیریم؟

ASRAR
May 5th, 2011, 08:41 PM
فعلا وضع سوریه خرابه و اعلا کردن تماس هم نگیرید چون جوابگو نیستیم .اون نامه هم اگه بخوان موقع فایل نامبر میفرستند و شما 4-5 ماه وقط داری مدرک بری بگیری .نگران نباشید.فقط دعا کنید تکلیف سفارت مشخص شه.

behroozsa
May 6th, 2011, 05:34 PM
با سلام
وضعیت من بر اساس ویکی اینطوریه
*سن 24 ________ (16)
*تحصیلات لیسانس________ (10)
*کارشناسی ناپیوسته عمران-عمران________ (6)
*تجربه کاری با توجه به این ؟؟؟ (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?1882-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D8%BA%D9%84%D8%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%DA%AF%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7&p=417612&viewfull=1#post417612) ________ (4 یا 6)
*توانایی مالی ________ (1)
*فرانسه شنیداری 5 و گفتاری 5 {در حال حاضر unite 10 connexions رو دارم میخونم} ________ (8)
*انگلیسی با وضعیت فعلیم اینه ولی تست که دادم گفتن ماکسیمم یک ماه رو اسپیک کار کنم میتونم 6 کنمش البته اگر ارزش وقت گذاشتن داشته باشه با توجه به ارزش فرانسه تو این مدت ________ (5)

جمع بدون سازگاری________ 50 یا 52

لطفا دوستان در زمینه سابقه کاری سطح زبانی که در نظر گرفتم و وضعیتم برای اقدام راهنماییم کنید
پیشاپیش متشکرم

moonlight
May 7th, 2011, 09:14 AM
با سلام؛من می خوام مدارکم رو برای مهاجرت به کبک تا 20 روز دیگه بفرستم.لیسانسم رو شهریور 88 گرفتم و آزاد کردم مدرکم رو.اما الآن ترم آخر ارشد هستم و تا از تزم دفاع کنم، مدرک ارشد رو تو آبان-آذر می تونم بگیرم.آیا الآن که می خوام مدارکم رو بفرستم اصلا اعلام بکنم که فوق لیسانس می خونم(چون فکر کنم 2 امتیاز من رو بالاتر می بره)؟ در این صورت باید گواهی اشتغال به تحصیل خطاب به سفارت کانادا از دانشگاهم بگیرم و همراه مدارکم بفرستم؟ممنون می شم راهنماییم کنید.

masoudtab
May 7th, 2011, 11:04 AM
من در مورد پر کردن فرمهای فدرال برای کسانی که سی اس کیو گرفتن سوال داشتم.(اینو تو یه تاپیک دیگه هم پرسیدم ولی اونجا به نظر بیننده نداشت خیلی):
آیا فرستادن دوباره مدارک تحصیلی برای فدرال لازمه؟ تو چک لیست بخش اصلی نیست ولی بعد تو قسمت ایرانیها جدا نوشته شده. مشکل اصلی من اینه که من مدرک ارشدم رو آزاد نکردم و توی مصاحبه کبک گفتم که من چون اپلیکنت اصلی نیستم میخوام با همون لیسانسم اقدام کنم و اونهام مشکلی نداشتن. ولی حالا برای فدرال حتی اگه نخوام بگم که کارشناسی ارشد دارم توی کارت پایان خدمتم نوشته شده. کسی پیشنهادی نداره؟ اگه مدرک ارشد رو نفرستم مشکلی پیش نمیاد؟ (اگه این موضوع تاپیک به خصوصی هم داره بهم بگین ممنون میشم)

چاوش
May 7th, 2011, 11:19 AM
سلام دوستان الان با توجه به وضعیت سوریه فایل بفرستیم یا نه؟من میخوام تا اخر اردیبهشت مدارکمو بفرستم میترسم تو این اوضاع فایلم گم شه؟شما نظرتون چیه؟

srj
May 7th, 2011, 02:55 PM
من در مورد پر کردن فرمهای فدرال برای کسانی که سی اس کیو گرفتن سوال داشتم.(اینو تو یه تاپیک دیگه هم پرسیدم ولی اونجا به نظر بیننده نداشت خیلی):
آیا فرستادن دوباره مدارک تحصیلی برای فدرال لازمه؟ تو چک لیست بخش اصلی نیست ولی بعد تو قسمت ایرانیها جدا نوشته شده. مشکل اصلی من اینه که من مدرک ارشدم رو آزاد نکردم و توی مصاحبه کبک گفتم که من چون اپلیکنت اصلی نیستم میخوام با همون لیسانسم اقدام کنم و اونهام مشکلی نداشتن. ولی حالا برای فدرال حتی اگه نخوام بگم که کارشناسی ارشد دارم توی کارت پایان خدمتم نوشته شده. کسی پیشنهادی نداره؟ اگه مدرک ارشد رو نفرستم مشکلی پیش نمیاد؟ (اگه این موضوع تاپیک به خصوصی هم داره بهم بگین ممنون میشم)
بله .شما باید مدرک تحصیلی را برای دریافت فایل نامبر فدرال به همراه سایر مدارک به قسمت فدرال ارائه بدهید. به نظر من چون شما هنگام پر کردن فرمهای اولیه و در مصاحبه صرفاٌ مدرک لیسانس را ارائه کردید می توانید برای دریافت فایل نامبر فدرال فقط مدرک لیسانس خود را ارائه کنید.قبل از صدور مدیکال در صورتیکه از شما مدارک آپدیت درخواست کردند و مدرک فوق لیسانس شما در لیست این مدارک بود این مدرک را ارسال کنید.(تا زمان درخواست مدارک آپدیت از سوی سفارت شما بیش از یکسال برای رشته های غیر دیمند زمان خواهیدداشت.)

sayalar
May 7th, 2011, 06:21 PM
من فوق ديپلم عمران دارمو ليسانس عمران عمران بهم گفتن امتياز فوق ديپلم بيشتره اونو ارائه بدم.ايم موضوع صحت داره؟امتيازش چنده؟ممنون ميشم جواب منو بدين.

bitapetite
May 8th, 2011, 08:39 AM
سلام دوستان الان با توجه به وضعیت سوریه فایل بفرستیم یا نه؟من میخوام تا اخر اردیبهشت مدارکمو بفرستم میترسم تو این اوضاع فایلم گم شه؟شما نظرتون چیه؟

هیچ جای نگرانی نیست وقتی شما به وسیله شرکتهای پستی بین المللی (دیچل - آرامکس - تی ان تی ) بستتون رو اکسپرس میکنین اگه در موعد مقرر نتونن بسته شما رو به آدرس مورد نظر تحویل بدن حتما برمیگردونن به خودتون و این شرکتها طرفی رو که بسته شما رو تحویل میگیره باید از طرف سفارت باشه ( حتما مهر سفارت رو داره که بهش بسته تحویل میدن ) والان هم خود دمشق به اون صورت خبری نیست هرچه زودتر بفرستین بهتره

moonlight
May 8th, 2011, 09:27 AM
با سلام؛من می خوام مدارکم رو برای مهاجرت به کبک تا 20 روز دیگه بفرستم.لیسانسم رو شهریور 88 گرفتم و آزاد کردم مدرکم رو.اما الآن ترم آخر ارشد هستم و تا از تزم دفاع کنم، مدرک ارشد رو تو آبان-آذر می تونم بگیرم.آیا الآن که می خوام مدارکم رو بفرستم اصلا اعلام بکنم که فوق لیسانس می خونم(چون فکر کنم 2 امتیاز من رو بالاتر می بره)؟ در این صورت باید گواهی اشتغال به تحصیل خطاب به سفارت کانادا از دانشگاهم بگیرم و همراه مدارکم بفرستم؟ممنون می شم راهنماییم کنید.
دوستان آیا کسی می دونه من گواهی اشتغال به تحصیل در دوره کارشناسی ارشد که می خوام از دانشگاه بگیرم خطاب به کجا بگیرم؟مثلا خطاب به سفارت کانادا بگیرم؟آیا می تونم این گواهی رو ترجمه کنم و همراه بقیه مدارکم بفرستم تا امتیاز فوق لیسانسم رو هم بهم بدن؟ممنون می شم راهنماییم کنید.

Ashe
May 8th, 2011, 09:32 AM
دوستان آیا کسی می دونه من گواهی اشتغال به تحصیل در دوره کارشناسی ارشد که می خوام از دانشگاه بگیرم خطاب به کجا بگیرم؟مثلا خطاب به سفارت کانادا بگیرم؟آیا می تونم این گواهی رو ترجمه کنم و همراه بقیه مدارکم بفرستم تا امتیاز فوق لیسانسم رو هم بهم بدن؟ممنون می شم راهنماییم کنید.
سلام
میتونید گواهی رو اصلا خطاب به جایی نگیرید یا همونطور که خودتون گفتید خطاب به سفارت بگیرید اما به هر حال این امتیازی برای شما نمیاره چون باید تحصیلاتتون تموم شده باشه و دانشنامه فوق لیسانس شماست که امتیاز داره. همچنین باید از این نکته هم غافل نشید که سابقه کار همراه با تحصیل رو هم براتون پاره وقت حساب میکنند.
شاد باشید

m27038d
May 8th, 2011, 09:32 AM
هیچ جای نگرانی نیست وقتی شما به وسیله شرکتهای پستی بین المللی (دیچل - آرامکس - تی ان تی ) بستتون رو اکسپرس میکنین اگه در موعد مقرر نتونن بسته شما رو به آدرس مورد نظر تحویل بدن حتما برمیگردونن به خودتون و این شرکتها طرفی رو که بسته شما رو تحویل میگیره باید از طرف سفارت باشه ( حتما مهر سفارت رو داره که بهش بسته تحویل میدن ) والان هم خود دمشق به اون صورت خبری نیست هرچه زودتر بفرستین بهتره
الان كه تمام مصاحبه ها رو كنسل كردن به نظرتون ميشه مدارك ارسال كرد سوريه؟مثله اينكه نامه كنسلي تمام مصاحبه ها رو زدن تا اطلاع ثانوي!!!

moonlight
May 8th, 2011, 09:35 AM
سلام
میتونید گواهی رو اصلا خطاب به جایی نگیرید یا همونطور که خودتون گفتید خطاب به سفارت بگیرید اما به هر حال این امتیازی برای شما نمیاره چون باید تحصیلاتتون تموم شده باشه و دانشنامه فوق لیسانس شماست که امتیاز داره. همچنین باید از این نکته هم غافل نشید که سابقه کار همراه با تحصیل رو هم براتون پاره وقت حساب میکنند.
شاد باشید
خیلی ممنون از پاسختون.فقط من شنیده بودم اگر همزمان با فوق لیسانس کار کنم و اون کار اگر 30 ساعت در هفته باشه می تونه تمام وقت محسوب بشه.آیا درسته چنین حرفی؟یا اینکه می فرمایین کار همزمان با فوق لیسانس هم پاره وقت محسوب می شه؟ممنون از راهنماییتون.

Ashe
May 8th, 2011, 09:41 AM
خیلی ممنون از پاسختون.فقط من شنیده بودم اگر همزمان با فوق لیسانس کار کنم و اون کار اگر 30 ساعت در هفته باشه می تونه تمام وقت محسوب بشه.آیا درسته چنین حرفی؟یا اینکه می فرمایین کار همزمان با فوق لیسانس هم پاره وقت محسوب می شه؟ممنون از راهنماییتون.
بله من هم این موضوع رو شنیدم ولی تا الان کسی رو ندیدم که چنین تجربه ای داشته باشه در واقع مطمئن نیستم.اما به هر حال چیزی که واضح اینه که شما با گواهی اشتغال به تحصیل امتیاز فوق لیسانس رو نمیارید ولی با این اوضاع طولانی شدن مدت زمان بررسی پرونده ها چه بسا شما تا روز مصاحبه تحصیلتون هم تمام بشه.
شاد باشید

چاوش
May 8th, 2011, 10:00 AM
سلام مرسی از جوابی که دادید ولی دوستان دیگه نظری ندارن ؟اگه یه مدتی صبر کنم تا اوضاع سفارت معلوم بشه بهتر نیست؟ممنون میشم اگه دوستان دیگه هم نظر بدن

moonlight
May 8th, 2011, 10:03 AM
سلام مرسی از جوابی که دادید ولی دوستان دیگه نظری ندارن ؟اگه یه مدتی صبر کنم تا اوضاع سفارت معلوم بشه بهتر نیست؟ممنون میشم اگه دوستان دیگه هم نظر بدن
دوست عزیز من فکر می کنم شما بهتر هست زودتر مدارکتون رو بفرستین.این احتمال رو در نظر بگیرین که ممکنه ظرفیت رشته شما پر بشه یا لیست رشته ها عوض بشه..به هر حال به نظر من بهتره زودتر بفرستین مدارک رو تا پروندتون به جریان بیفته.

bitapetite
May 8th, 2011, 10:40 AM
الان كه تمام مصاحبه ها رو كنسل كردن به نظرتون ميشه مدارك ارسال كرد سوريه؟مثله اينكه نامه كنسلي تمام مصاحبه ها رو زدن تا اطلاع ثانوي!!!

بله میشه فرستاد و سفارت تحویل میگیره و ارتباطی باکنسلی مصاحبه ها نداره

behroozsa
May 8th, 2011, 01:51 PM
با سلام
وضعیت من بر اساس ویکی اینطوریه
*سن 24 ________ (16)
*تحصیلات لیسانس________ (10)
*کارشناسی ناپیوسته عمران-عمران________ (6)
*تجربه کاری با توجه به این ؟؟؟ (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?1882-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D8%BA%D9%84%D8%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%DA%AF%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7&p=417612&viewfull=1#post417612) ________ (4 یا 6)
*توانایی مالی ________ (1)
*فرانسه شنیداری 5 و گفتاری 5 {در حال حاضر unite 10 connexions رو دارم میخونم} ________ (8)
*انگلیسی با وضعیت فعلیم اینه ولی تست که دادم گفتن ماکسیمم یک ماه رو اسپیک کار کنم میتونم 6 کنمش البته اگر ارزش وقت گذاشتن داشته باشه با توجه به ارزش فرانسه تو این مدت ________ (5)

جمع بدون سازگاری________ 50 یا 52

لطفا دوستان در زمینه سابقه کاری سطح زبانی که در نظر گرفتم و وضعیتم برای اقدام راهنماییم کنید
پیشاپیش متشکرم

sayalar
May 8th, 2011, 11:28 PM
سلام اين دومين باره كه سوال مي پرسم چون كسي جواب نداد.من دارم مدارك آماده ميكنم و سوال برام پيش اومده وكيلي بهم گفت با مدرك فوق ديپلم عمران امتياز بيشتري ميگيذم تا با مدرك ليسانس عمرانم.ا ميخوام بدونم گه صحت داره با فوق ديپلم اقدام كنم و اينكه اگه صحت داره امتيازش چنده؟ممنون ميشم پاسخ بدين

behroozsa
May 9th, 2011, 09:41 AM
من هم شرايطم مثل شماست. ولي با چند تا وكيل كه صحبت كردم گفتن كارداني مارو اونها به رسميت نميشناسن جون تو فرمها اكر نگاه كنين كالجشون سه سالست و ما چيزي مثل كالج در ايران نداريم
اگر به نتيجه اي خلاف اين رسيدين لطفا من رو هم در جريان بگذاريد
موفق باشيد

سلام اين دومين باره كه سوال مي پرسم چون كسي جواب نداد.من دارم مدارك آماده ميكنم و سوال برام پيش اومده وكيلي بهم گفت با مدرك فوق ديپلم عمران امتياز بيشتري ميگيذم تا با مدرك ليسانس عمرانم.ا ميخوام بدونم گه صحت داره با فوق ديپلم اقدام كنم و اينكه اگه صحت داره امتيازش چنده؟ممنون ميشم پاسخ بدين

mehran34
May 9th, 2011, 10:50 AM
سلام دوستان
آيا اينکه در زمان مصاحبه شاغل باشيم يا نباشيم مهمه؟
همسر من که "main applicant" هست بدلاليلی ديگه نميتونه کار کنه. البته توی پنج سال اخير 32 ماه سابقه کار داره. آيا اين سابقه کار در صورتی که فی الحال شاغل نباشه براش منظور ميشه. چون همين 32 ماه سابقه، 6 امتياز داره و ميترسيم زمان مصاحبه ، بدليل شاغل نبودن همسرم، 6 امتياز از دست بره.

Ashe
May 9th, 2011, 11:18 AM
سلام دوستان
آيا اينکه در زمان مصاحبه شاغل باشيم يا نباشيم مهمه؟
همسر من که "main applicant" هست بدلاليلی ديگه نميتونه کار کنه. البته توی پنج سال اخير 32 ماه سابقه کار داره. آيا اين سابقه کار در صورتی که فی الحال شاغل نباشه براش منظور ميشه. چون همين 32 ماه سابقه، 6 امتياز داره و ميترسيم زمان مصاحبه ، بدليل شاغل نبودن همسرم، 6 امتياز از دست بره.
سلام
نگران نباشید اگه ایشون زمان مصاحبه شاغل نباشه فقط باید یه توضیحی به آفیسر بده و امتیاز 32 ماه سابقه کارشون رو میگیرند. فقط دقت داشته باشید که توضیحی که آماده میکنند قانع کننده باشه تا آفیسر از امتیاز انطباق چیزی کم نکنه و ذهنیتی پیش نیاد برای آفیسر که ایشون ایرادی در کارشون بوده و یا چیز دیگه.
شاد باشید

saman_shahin
May 10th, 2011, 08:28 AM
ببخشید جندمین باره میپرسم من مهندس برق الکترونیکم لیسانس دارم 29 سالمه مجردم فامیل کانادا ندارم پیشنهاد کاری هم ندارم ایلتس لیسنینگ 6 ریدینک 6.5 رایتینگ 6.5 و اسپیکینگ 7.5 پارسال بهمن گرفتم فرانسه هیچی بلد نیستم 5سال سابقه کار دارم بیمه ندارم ایا میتونم واسه کبک اقدام کنم ؟چون فرانسه بلد نیستم خیلی سخته برام؟یا بهتره واسه فدرال اقدام کنم؟

دوست عزیز سلام
بستگی به خودتون داره ... شرایط کبک و فدرال با هم فرق دارن و مدت پروسه مهاجرت تا ویزا هم متفاوت هست. ببینید شرایط شما چگونه هست بهترین راه رو انتخاب کنید.

vorojak
May 10th, 2011, 11:59 AM
با سلام
من و همسرم قصد مهاجرت از طریق نیروهای ماهر استان کبک را داریم. رشته من مهندسی مکانیک با 5 سال سابقه کار. و همسرم کاردان فنی شیمی (گرایش عملیات پتروشیمی) و لیسانس مهندسی شیمی با 10 سال سابقه کار در پالایشگاه.
می خوستم بدونم امتیاز رشته خودم اگه مین باشم و همسرم اگه مین باشه چنده؟
ممنون

bitapetite
May 10th, 2011, 12:06 PM
با سلام
من و همسرم قصد مهاجرت از طریق نیروهای ماهر استان کبک را داریم. رشته من مهندسی مکانیک با 5 سال سابقه کار. و همسرم کاردان فنی شیمی (گرایش عملیات پتروشیمی) و لیسانس مهندسی شیمی با 10 سال سابقه کار در پالایشگاه.
می خوستم بدونم امتیاز رشته خودم اگه مین باشم و همسرم اگه مین باشه چنده؟
ممنون

دوست عزیز
با خوش آمد گوی به شما
همسرتون جزء رشتهای امتیاز بالا هستن (دیمند) با 12 امتیاز و خودتون 6 امتیازی هستین بایستی سطح زبانتون رو هم مشخص کنید بهتر قبل از هرچی با مراجعه به ویکی همین تاپیک امتیازاتتون رو براساس اطلاعات شخصیتون برآورد کنید اگه جای به مشکل یا سوال برخوردین دوستان کمک میکنند
موفق باشین

rational1
May 10th, 2011, 12:33 PM
دوستان من حدود 8-9 سال سابقه کار با پرداخت بیمه دارم. اما در 5 سال اخیر فقط 3 سال سابقه کار داشته ام یعنی 2 سال اخیر را کار نکرده ام. می خواستم ببینم آیا 48 ماه یا بیشتر باید در 5 سال اخیر بوده باشد و یا فقط 1 سال آن در 5 سال اخیر باشد برای کسب کل امتیاز سابقه کار کافیست؟

bitapetite
May 10th, 2011, 01:16 PM
دوستان من حدود 8-9 سال سابقه کار با پرداخت بیمه دارم. اما در 5 سال اخیر فقط 3 سال سابقه کار داشته ام یعنی 2 سال اخیر را کار نکرده ام. می خواستم ببینم آیا 48 ماه یا بیشتر باید در 5 سال اخیر بوده باشد و یا فقط 1 سال آن در 5 سال اخیر باشد برای کسب کل امتیاز سابقه کار کافیست؟

این دوسالی که براتون بیمه رد نشده اگه در حال تحصیل بودین خوب توجیح پذیره یا هر دلیل قانع کننده دیگه در غیر اینصورت میتونی یک گواهی تهیه کنید برای این دو سال که در فلان شرکت مشغول به کار بودین ودر مصاحبه توضیح بدین طبق مقررات شرکت براتون بیمه رد نشده چون بهتره بین کارکردنتون وقفه نباشه چون سوال برانگیز براشون
موفق باشین

rational1
May 10th, 2011, 02:05 PM
این دوسالی که براتون بیمه رد نشده اگه در حال تحصیل بودین خوب توجیح پذیره یا هر دلیل قانع کننده دیگه در غیر اینصورت میتونی یک گواهی تهیه کنید برای این دو سال که در فلان شرکت مشغول به کار بودین ودر مصاحبه توضیح بدین طبق مقررات شرکت براتون بیمه رد نشده چون بهتره بین کارکردنتون وقفه نباشه چون سوال برانگیز براشون
موفق باشین
ممنون از جوابتون. بله در واقع در حال تحصیل بوده ام در این مدت. قابل توجیه منظورتون چیه؟ یعنی امتیازم 8 خواهد بود برای 48 ماه یا بیشتر یا 6 برای 24 تا 47 ماه؟ بعد اینکه چون خارج از ایرانم و ویزای دانشجویی دارم نمیتونم بگم که مشغول کارم البته گواهی از یک شرکت اینجا می تونم بگیرم اما مطمئن نیستم که کار درستی باشه چون در واقع دانشجوی تمام وقتم و ممکنه که شک بکنند. نمیدونم دوستان دیگه تجربه ای دارند یا نه. خود من که 6 ماه پیش رد شدم تو مصاحبه بهم امتیاز 8 داده بودند که اونموقع 3.5 سال در 5 سال اخیر سابقه داشتم که باز هم باید 6 می دادند. البته اون 2 امتیاز رو ار جای دیگه جبران کردند و دهان ما را صاف!

vorojak
May 10th, 2011, 02:15 PM
دوست عزیز
با خوش آمد گوی به شما
همسرتون جزء رشتهای امتیاز بالا هستن (دیمند) با 12 امتیاز و خودتون 6 امتیازی هستین بایستی سطح زبانتون رو هم مشخص کنید بهتر قبل از هرچی با مراجعه به ویکی همین تاپیک امتیازاتتون رو براساس اطلاعات شخصیتون برآورد کنید اگه جای به مشکل یا سوال برخوردین دوستان کمک میکنند
موفق باشین

مرسی
بقیه شریطمون یکسانه و فرانسه را هم تازه شروع کردیم پس اگه ایشون مین بشه بهتره

بازم ممنون

miladsamiei
May 10th, 2011, 04:27 PM
دوست عزیز سلام
بستگی به خودتون داره ... شرایط کبک و فدرال با هم فرق دارن و مدت پروسه مهاجرت تا ویزا هم متفاوت هست. ببینید شرایط شما چگونه هست بهترین راه رو انتخاب کنید.

ببینید من پارسال به عنوان برقکار غیر صنعتی برای فدرال فایل نامبر گرفتم این برای من مشکل ایجاد نمیکنه؟البته بعد از فایل نامبر گرفتن منصرف شدم.

من مهندس برق الکترونیکم لیسانس دارم 29 سالمه مجردم فامیل کانادا ندارم پیشنهاد کاری هم ندارم ایلتس لیسنینگ 6 ریدینک 6.5 رایتینگ 6.5 و اسپیکینگ 7.5 پارسال بهمن گرفتم فرانسه هیچی بلد نیستم 5سال سابقه کار دارم بیمه ندارم ایا میتونم واسه کبک اقدام کنم ؟چون فرانسه بلد نیستم خیلی سخته برام؟یا بهتره واسه فدرال اقدام کنم؟
دوست عزیز سلام

asadi*
May 10th, 2011, 04:59 PM
سلام دوستان
رشته من و همسرم امتیاز نداره .یک فرزند یکساله .ما حدود 7 ماه که زبان میخونیم (به توصیه وکلا )مدارکمون رو تازه میخواییم بفرستیم..در مورد سابقه کار مشکلی ندارم چون خودمون شرکت داریم ولی میخوام بدونم چه نکاتی رو باید رعایت کنم...من خودم مین هستم و رشته تحصیلی مهندسی شیمی نساجی هست و
سابقه کاری در زمینه کنترل کیفیت شیمی ویا هر مورد دیگه ای که فکر میکنین بهتر هست رو میتونم اماده کنم.....
یه سوال دارم در مورد نکاتی که در رزومه و گواهی کار رعایت بشه.....منظورم نکات کلیدی مهم هست...
ما بعد از کلی مشورت تصمیم گرفتیم وکیل نگیریم البته ....

LouisArmstrong
May 10th, 2011, 08:41 PM
با سلام به دوستان و تشكر فراوان از زحمات
من در مورد ملاك محاسبه سن دچار مشكل و سردرگمي شده ام. در اين سايت يكجا خواندم كه ملاك محاسبه سن ،تاريخ رسيدن مدارك به سفارت است و در جاي ديگر گفته شده بود كه ملاك تاريخ صدور فايل نامبر است. لطفا راهنمايي دقيق بفرماييد.
سپاس

Mehdi79
May 11th, 2011, 01:17 PM
اينجا كسي نيست جواب بده دوستان...

دوست عزيز سلام
تا اين لحظه مدرك موثقي در دست نيست كه نشون بده كدومشون ملاك قرار مي گيره...
ولي با رايزني كه من با دوستان كردم ، منطقي تر به نظر مي رسه كه ملاك ، تاريخ رسيدن مدارك باشه
موفق باشيد

savisj
May 11th, 2011, 02:21 PM
سلام .یه سوال داشتم .یکی از دوستان من فوق لیسانس حقوق داره و الان هم محضردار هستش.آیا ایشون برای کبک میتونه اقدام کنه؟اگه جواب مثبت هستش ،با توجه به اینکه همسر ایشون هم لیسانس حقوق هستش و یه بچه هم دارند و انگلیسیش هم تعریفی نداره،در چه سطحی از فرانسه باید باشه؟مرسی .

anoosheh.gh
May 11th, 2011, 05:44 PM
سلام. من لیسانس مترجمی زبان فرانسه را از دانشگاه سراسری گرفتم می خواستم بدونم آیا شانسی دارم؟ در ضمن 4 سال تدریس کردم اما سابقه بیمه ندارم. اگر بخواهم گواهی کار بگیرم، گواهی ترجمه بهتره یا تدریس. ممنون می شم

ASRAR
May 11th, 2011, 06:24 PM
خدمتتان بگم که دوست ما زمانی که به مصاحبه رفت سنش راپرسیدند و ملاک را سن ایشان در هنگام مصاحبه قرار دادند.این موثق است .
دوست عزيز سلام
تا اين لحظه مدرك موثقي در دست نيست كه نشون بده كدومشون ملاك قرار مي گيره...
ولي با رايزني كه من با دوستان كردم ، منطقي تر به نظر مي رسه كه ملاك ، تاريخ رسيدن مدارك باشه
موفق باشيد

yashar23
May 11th, 2011, 06:38 PM
سلام
رشته دانشگاهی من ادبیات بود که بعد از یک ترم انصراف دادم
شغل اصلیم انیمیشن هست و بیشتر از 5 یال یعنی حدود 10 سال سابقه دارم و زندگیم با این کار می گذره
لطفا با این اوصاف به من بگید خوبه به روش مهاجرت هنرمندان اقدام کنم یا نه ؟ یا اصلا این روش روش خوبی برای مهاجرت هست؟ و ایا راه بهتری هم وجود داره ؟
خیلی ممنون می شم از راهنماییتون
1. سن 26
2. مدرک دیپلم انسانی
3. سابقه حدود 10سال با رشته مرتبط
5223 Graphic Arts Technicians

دارایی حدود 7 هزار دلار فعلا
بیمه حدود یکسال
مدارک جشنواره ای بین المللی در ایران و استانی
و یک رزومه سنگین واسه خودش
زبان فعلا متوسط در حال تحصیل ielts
و اینکه با این روش باید از چه مجراهایی بگذرم و چه کارهایی بکنم
دوباره ممنون

sp2011
May 11th, 2011, 10:50 PM
سلام دوستان
من می خواهم مدارک خواهرم رو شنبه پست کنم به نظر شما مشکلی پیش میاد با توجه به شرایط سوریه ؟
خواهش می کنم کمک کنید

LouisArmstrong
May 12th, 2011, 12:58 AM
با تشكر از دوستان
بعد مثلا اگر يه زماني زبانم لال تاريخ مصاحبه خيلي طول بكشد، تكليف چيست؟:)
منطقي بنظر نمي رسد.

(پينوشت : در مورد ملاك محاسبه سن)

saman_shahin
May 12th, 2011, 08:26 AM
با تشكر از دوستان
بعد مثلا اگر يه زماني زبانم لال تاريخ مصاحبه خيلي طول بكشد، تكليف چيست؟:)
منطقي بنظر نمي رسد.

(پينوشت : در مورد ملاك محاسبه سن)

چون مدت زمان تا به دست سفارت برسه دو روز کاری هست، بنابراین نظرم این هست که ارسال کنید.

rational1
May 12th, 2011, 12:17 PM
دوستان نظر دیگه ای ندارند؟ خیلی ضروریه خواهشا کمک کنید. طبق ویکی و سایت کبک به نظر باید در همین 5 سال باشه اما طبق تجربه خود من با اینکه در 5 سال نبود امتیاز کامل گرفتم.

pyman
May 12th, 2011, 12:31 PM
با سلام..
یک سوال دارم در مورد اینکه آیا سفارت کانادا هنور فایل نامبر برای کیک صادر می کنه چون من تقریبا تا 1 ماه دیگه طول می کشه که مدارکم کامل بشه و بتونم بفرستم سفارت.... آیا تا الان خبری از توقف صدور فایل نامبر در سوریه اعلام کردند یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟

majid54r
May 12th, 2011, 04:37 PM
از دوستان کسی اطلاع داره که آیا میشه دکترای با بورس را به عنوان سابقه کار منظور کرد با نه؟ البته در حالتی که کسی در حال حاضر مشغول تحصیل باشد.

ASRAR
May 12th, 2011, 10:12 PM
نه . در این هفته 4-5 نفر از دوستان ما فایل نامبر گرفتند. ظاهرا فایل نامبرها صادر میشوند در این مورد مطمئنم.
با سلام..
یک سوال دارم در مورد اینکه آیا سفارت کانادا هنور فایل نامبر برای کیک صادر می کنه چون من تقریبا تا 1 ماه دیگه طول می کشه که مدارکم کامل بشه و بتونم بفرستم سفارت.... آیا تا الان خبری از توقف صدور فایل نامبر در سوریه اعلام کردند یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟

omid59
May 12th, 2011, 10:56 PM
از دوستان کسی اطلاع داره که آیا میشه دکترای با بورس را به عنوان سابقه کار منظور کرد با نه؟ البته در حالتی که کسی در حال حاضر مشغول تحصیل باشد.

اگر عضو هیات علمی واحد هستید و یک سال از قبولی صلاحیت علمی شما می گذرد می بایست مامور به تحصیل شوید .
تعهد دانشجویان دکتری بصورت رایگان هر چند که بار مالی برای دانشگاه نداره ولی میبایست جهت اطمینان از ماندن آنها در واحد مورد نظر آنها نیز متعهد گردند که دوبرابر مدت زمان تحصیل در آن واحد بمانند.
من در حال حاضر دانشجوی دکترام البته بورسیه نیستم. خوشحال می شم بهتون کمک کنم دوست خوبم

yashar23
May 13th, 2011, 09:16 AM
سلام
شغل اصلیم انیمیشن هست و بیشتر از 5 یال یعنی حدود 10 سال سابقه دارم و زندگیم با این کار می گذره
لطفا با این اوصاف به من بگید خوبه به روش مهاجرت هنرمندان اقدام کنم یا نه ؟ یا اصلا این روش روش خوبی برای مهاجرت هست؟ و ایا راه بهتری هم وجود داره ؟
1. سن 26
2. مدرک دیپلم انسانی

بیمه حدود یکسال
دوباره ممنون

omid59
May 13th, 2011, 10:28 AM
سلام
1. سن 26
2. مدرک دیپلم انسانی

بیمه حدود یکسال
دوباره ممنون
دوست عزیز، شما می تونید از طریق روش خوداشتغالی کبک یا ( Self-Employed ) اقدام کنیدکه شرایط خاص،معایب و مزایای خاص خودش رو داره.
در این روش، شما باید قصد و توانایی ایجاد یا خرید یک شغل در کانادا را داشته باشید که توسط آن خود را مشغول کرده و کمک کافی به اقتصاد یا زندگی فرهنگی یا هنری کانادا بکنید. شما باید نشان بدید که شغل پیشنهادی تولید درآمد کافی جهت تأمین زندگی خود و وابستگانتان را می کند.این روش در هر دو سطح فدرال و استانی وجود داره. ارزیابی این برنامه بر اساس موارد زیر می باشد:1- قدرت و تجربه تجاری، هنری و يا ورزشی 2- صلاحیت های صنعتگری، هنری و يا ورزشی 3- ثروت خالص ( به اندازه خرید یا ایجاد شغل پیشنهادی )

yashar23
May 13th, 2011, 11:17 AM
ممنون از پاسختون ، ولی کسی رو یسراغ دارید که از این روش اقدام کرده باشه ؟
چون اصولا همه از راه نیروی کار ماهر اقدام می کنن
در ضمن اصلا این روش اقدام خوب هست ؟پیشنهاد شما چیه؟

omid59
May 13th, 2011, 01:31 PM
ممنون از پاسختون ، ولی کسی رو یسراغ دارید که از این روش اقدام کرده باشه ؟
چون اصولا همه از راه نیروی کار ماهر اقدام می کنن
در ضمن اصلا این روش اقدام خوب هست ؟پیشنهاد شما چیه؟

درست می فرمایید. این روش کمتر از سایر روشهای مهاجرتی مورد توجه قرار می گیره.دلیلش هم اینه که شما باید پول و سرمایه کافی و بعضاً مازاد در اختیار داشته باشید که بتونید در رسته ی شغلی تون به فعالیت بپردازید و اون رو ادامه و گسترش بدید تا جایی که (همونطور که قبلاً هم عرض کردم) نقش موثر حرفه تون در پیشرفت و شکوفایی اقتصاد کانادا، (برای دولت کانادا) کاملاً اثبات بشه.
خود بنده در نظر داشتم که از این طریق اقدام کنم( از طریق مهاجرت ورزشکاران ، که شرایطش با هنرمندان و صنعتگران یکییه)، و اتفاقاً سرچهای زیادی هم انجام دادم و حتی با یکی از وکلای ایرونی مقیم کانادا هم تلفنی صحبت کردم و نتیجه صحبتهامون به صورت خیلی خلاصه ، در 2 نکته این می شه:
1- شما باید اینجا ( منظور کانادا ) ، یه شغل ایجاد کنید
2- برای ایجاد شغلی که من می خواستم داشته باشم(تأسیس یک باشگاه ورزشی جودو) ، حداقل سرمایه، چیزی در حدود 200هزار دلار کانادا بود....

دوست عزیزم، نمی خوام نااُمیدت کنم. اما نظر شخصی من: برای راه اندازی کسب و کار در زمینه ی انیمیشن بیشتر از 7 هزار دلار پول نیاز داری
و در آخر: به نظر من Skill Worker مناسبتره ، بازم خودتون تصمیم بگیرین...

miladsamiei
May 13th, 2011, 01:56 PM
من پارسال در رشته برقکار غیر صنعتی در فدرال فایل نامیر گرفتم اگه بخوام الان برای کبک اقدام کنم مشکلی پیش نمیاد ؟چون رشته تحصیلی من مهندسی برق الکترونیکه و پارسال برای فدرال شرح وظایف برقکار غیر صنعتی رو نوشتم الان اگه بخوام اقدام کنم به عنوان مهندس برق الکترونیک شرح وظایفش فرق میکنه اینا اطلاعات رو تو کامپیوترشون ندارن مشکل پیش نمیاد؟

majid54r
May 13th, 2011, 03:39 PM
اگر عضو هیات علمی واحد هستید و یک سال از قبولی صلاحیت علمی شما می گذرد می بایست مامور به تحصیل شوید .
تعهد دانشجویان دکتری بصورت رایگان هر چند که بار مالی برای دانشگاه نداره ولی میبایست جهت اطمینان از ماندن آنها در واحد مورد نظر آنها نیز متعهد گردند که دوبرابر مدت زمان تحصیل در آن واحد بمانند.
من در حال حاضر دانشجوی دکترام البته بورسیه نیستم. خوشحال می شم بهتون کمک کنم دوست خوبم
ممنون دوست من از جوابتون. شما با شرایطی که داشتی آیا برای خودت در دوران تحصیل امتیاز سابقه کار در نظر گرفتی؟ اگر جواب مثبته چه گواهی از دانشگاه گرفتی؟ آیا گواهی دستیاز تدریس یا تحقیق(RA و TA) قابل قبوله؟ منظور من البته بورس خارج کشوره که هیچ تعهدی هم نداره.

omid59
May 13th, 2011, 04:14 PM
ممنون دوست من از جوابتون. شما با شرایطی که داشتی آیا برای خودت در دوران تحصیل امتیاز سابقه کار در نظر گرفتی؟ اگر جواب مثبته چه گواهی از دانشگاه گرفتی؟ آیا گواهی دستیاز تدریس یا تحقیق(RA و TA) قابل قبوله؟ منظور من البته بورس خارج کشوره که هیچ تعهدی هم نداره.

مجید جان شغل من هیچ ارتباطی با رشته م نداره (بعد از لیسانس، تو یه مرکز بازرگانی کار پیدا کردم که البته الان دفتر شرکت، ایران نیستش) اما در مورد سابقه ی کاری و امتیاز اون: سابقه ی کاری من از 2 بخش تمام وقت و پاره وقت تشکیل شده که مجموعاً نزدیک به 4 سال می شه.شما اگه سابقه ی کارتون در طول دوران تحصیلتون بوده( یعنی هم درس میخوندی و هم کار می کردی) باید و باید سابقه ی کاریتو، Part Time بگیری ، چرا که در غیر اینصورت ، آفیس محترم ، قبول نمی کنه.
اگه کارگزینی دانشگاه براتون در فرم سابقه ی کاری این عنوان رو می زنه:"دستیار تدریس یا تحقیق(RA و TA)" ، یا هر عنوان دیگه ایی رو، باید و باید کاملاً مرتبط با رشته ی تحصیلیت باشه، در غیر اینصورت بازم دچار مشکل می شی و امتیاز سابقه ی کار رو از دست میدی.

yashar23
May 13th, 2011, 05:59 PM
درست می فرمایید. این روش کمتر از سایر روشهای مهاجرتی مورد توجه قرار می گیره.دلیلش هم اینه که شما باید پول و سرمایه کافی و بعضاً مازاد در اختیار داشته باشید که بتونید در رسته ی شغلی تون به فعالیت بپردازید و اون رو ادامه و گسترش بدید تا جایی که (همونطور که قبلاً هم عرض کردم) نقش موثر حرفه تون در پیشرفت و شکوفایی اقتصاد کانادا، (برای دولت کانادا) کاملاً اثبات بشه.
خود بنده در نظر داشتم که از این طریق اقدام کنم( از طریق مهاجرت ورزشکاران ، که شرایطش با هنرمندان و صنعتگران یکییه)، و اتفاقاً سرچهای زیادی هم انجام دادم و حتی با یکی از وکلای ایرونی مقیم کانادا هم تلفنی صحبت کردم و نتیجه صحبتهامون به صورت خیلی خلاصه ، در 2 نکته این می شه:
1- شما باید اینجا ( منظور کانادا ) ، یه شغل ایجاد کنید
2- برای ایجاد شغلی که من می خواستم داشته باشم(تأسیس یک باشگاه ورزشی جودو) ، حداقل سرمایه، چیزی در حدود 200هزار دلار کانادا بود....

دوست عزیزم، نمی خوام نااُمیدت کنم. اما نظر شخصی من: برای راه اندازی کسب و کار در زمینه ی انیمیشن بیشتر از 7 هزار دلار پول نیاز داری
و در آخر: به نظر من Skill Worker مناسبتره ، بازم خودتون تصمیم بگیرین...

بارم ممنون
یعنی من حتما باید یه جای جدید ایجاد کنم؟ یعنی نمی تونم بعد مهاجرت یه جایی کار پیدا کنم و اونجا مشغول بشم؟
چون کلا کار من هنریه و اشنایی با فتوشاپ و تیزر و .... یه عالمه کار دیگه دارم
یا این شرایط فقط برای کبک مصداق داره و یا تو فدرال هم همینطوریه؟

omid59
May 13th, 2011, 06:17 PM
بارم ممنون
یعنی من حتما باید یه جای جدید ایجاد کنم؟ یعنی نمی تونم بعد مهاجرت یه جایی کار پیدا کنم و اونجا مشغول بشم؟
چون کلا کار من هنریه و اشنایی با فتوشاپ و تیزر و .... یه عالمه کار دیگه دارم
یا این شرایط فقط برای کبک مصداق داره و یا تو فدرال هم همینطوریه؟
دوست خوبم ،شما باید بتونید با تکیه بر تجربه کاری مناسب و مرتبط خود پس از ورود به کانادا شغلی رو برای خودتون ایجاد کنید و به واسطه درآمد این شغل هزینه‌های زندگی خود و خانواده خودتون رو در کانادا پوشش دهید.
جواب سوالتون بله س. شما باید یه جای جدید، یه کار جدید و ... ایجاد کنید که در نهایت خودتون به عنوان کارفرما باید بتونید حداقل 1 نفر کانادایی رو هم استخدام و بیمه کنید.
کُلاً مهاجرت به کانادا از طریق روش خوداشتغالی کبک ( Self-Employed ) در هر 2 سیستم کبک و فدرال وجود داره.
نکته ی آخری که باید عرض کنم اینه که قبل از اقدام به تشکیل پرونده برای مهاجرت(حالا چه فدرال و چه کبک) شما باید مستنداتی رو به دولت کانادا نشون بدید که ثابت کنه شما قادرید در خاک کانادا با استفاده از هنرتون، واقعاً کارآفرین هستین ( مستنداتی مثل: گواهینامه های صلاحیت حرفه ای، لوح های افتخار و ...)
برای اینکه به عنوان مهاجر تجاری موفق به دریافت ویزای اقامت دائم کانادا بشید باید حداقل 35 امتیاز از سیستم امتیاز دهی و گزینش مهاجران تجاری کسب کنید..

yashar23
May 13th, 2011, 06:47 PM
دوست خوبم ،شما باید بتونید با تکیه بر تجربه کاری مناسب و مرتبط خود پس از ورود به کانادا شغلی رو برای خودتون ایجاد کنید و به واسطه درآمد این شغل هزینه‌های زندگی خود و خانواده خودتون رو در کانادا پوشش دهید.
جواب سوالتون بله س. شما باید یه جای جدید، یه کار جدید و ... ایجاد کنید که در نهایت خودتون به عنوان کارفرما باید بتونید حداقل 1 نفر کانادایی رو هم استخدام و بیمه کنید.
کُلاً مهاجرت به کانادا از طریق روش خوداشتغالی کبک ( Self-Employed ) در هر 2 سیستم کبک و فدرال وجود داره.
نکته ی آخری که باید عرض کنم اینه که قبل از اقدام به تشکیل پرونده برای مهاجرت(حالا چه فدرال و چه کبک) شما باید مستنداتی رو به دولت کانادا نشون بدید که ثابت کنه شما قادرید در خاک کانادا با استفاده از هنرتون، واقعاً کارآفرین هستین ( مستنداتی مثل: گواهینامه های صلاحیت حرفه ای، لوح های افتخار و ...)
برای اینکه به عنوان مهاجر تجاری موفق به دریافت ویزای اقامت دائم کانادا بشید باید حداقل 35 امتیاز از سیستم امتیاز دهی و گزینش مهاجران تجاری کسب کنید..

عجب جریانیه
من امتیازم باملاکهایی که تو سایت بود بالای 50 می شد
یعنی سابقه کاری بالای 5 سال و سن 25 و یه عالمه لوح و مقام و نمونه کار و ... کلا باید بی خیال بشم
ممنون

omid59
May 13th, 2011, 07:03 PM
عجب جریانیه
من امتیازم باملاکهایی که تو سایت بود بالای 50 می شد
یعنی سابقه کاری بالای 5 سال و سن 25 و یه عالمه لوح و مقام و نمونه کار و ... کلا باید بی خیال بشم
ممنون

کُلاً مهاجرت به کانادا از طریق روش خود اشتغالی، دردسر های زیادی داره ( که مهمترینش هم داشتن سرمایه ی کافیه)
بازم به نظر من Skill Worker از خیلی جهات بهتر و منطقی تره
منم ممنونم و موفق باشی

nazanin4261
May 14th, 2011, 09:09 AM
سلام.من می خوام برای مهاجرت به کانادا بدون کمک وکیل اقدام کنم.مدرک تحصیلیم فوق لیسانس مدیریت بازرگانی بین الملل هستش و 10سال سابقه کار دارم و کارمند رسمی دانشگاه هستم.29 سال دارم و مجرد.
متشکرم که راهنماییم کنید.

majid54r
May 14th, 2011, 10:23 AM
سلام.من می خوام برای مهاجرت به کانادا بدون کمک وکیل اقدام کنم.مدرک تحصیلیم فوق لیسانس مدیریت بازرگانی بین الملل هستش و 10سال سابقه کار دارم و کارمند رسمی دانشگاه هستم.29 سال دارم و مجرد.
متشکرم که راهنماییم کنید.
رشته و سابقه کارتون مناسبه و اگر امتیاز زبان هم بیاورید شانس خوبی دارید. به قول اساتید قدم اول ویکی! ارزیابی سریع و 5 دقیقه ای اون هم به فارسی.

mhoseink
May 14th, 2011, 01:22 PM
آیا می توان هم زمان هم برای گرفتن ویزای مهارت اقدام کرد و هم برای دانشگاههای کبک اقدام کرد؟
آیا بعد از ورود به کانادا با گرفتن ویزای اقامت از طریق مهارت کسی پیگیری می کند که مهاجر چه کار می کند؟ که آیا واقعا سر کار می رود یا تحصیل می کند؟

majid54r
May 14th, 2011, 07:03 PM
آیا می توان هم زمان هم برای گرفتن ویزای مهارت اقدام کرد و هم برای دانشگاههای کبک اقدام کرد؟
آیا بعد از ورود به کانادا با گرفتن ویزای اقامت از طریق مهارت کسی پیگیری می کند که مهاجر چه کار می کند؟ که آیا واقعا سر کار می رود یا تحصیل می کند؟

بله می تونید اما اگر جایی پذیرش گرفتید اونموقع شانس گرفتن ویزای دانشجویی با داشتن پرونده مهاجرت خیلی پایین می آید. اگر هم بخواهید صبر کنید با ویزای اقامت بروید هم تا اونموقع پذیرشتون باطل شده. مگر اینکه در اواخر کار و نزدیک یا بعد از اومدن مدیکال اقدام کنید که باز هم اساتید توصیه نکردن چون اونموقع شانسهایی مثل کسر شهریه یا وام را از دست می دهید. بهترین کار تمرکز روی یک مورد است که شانس بیشتری در آن دارید.

CAROLINN
May 15th, 2011, 03:43 PM
دوستان عزیز سلام .من سوالی برای دوستم که می خواد از طریق کبک اقدام کنه داشتم و این سوال اینه که اگر قرار باشه پول تشکیل پرونده رو توسط یکی از دوستان ایشان در سفارت کانادا درسوریه پرداخت بشه نیازی به نامه وکالت هست یا خیر ؟متشکرم

saman_shahin
May 15th, 2011, 03:56 PM
دوستان عزیز سلام .من سوالی برای دوستم که می خواد از طریق کبک اقدام کنه داشتم و این سوال اینه که اگر قرار باشه پول تشکیل پرونده رو توسط یکی از دوستان ایشان در سفارت کانادا درسوریه پرداخت بشه نیازی به نامه وکالت هست یا خیر ؟متشکرم

نه مشكلي نداره! فقط فيش پرداخت بانكي رو در پاكت همراه بقيه مدارك تحويل سفارت بدن!

asadi*
May 15th, 2011, 06:36 PM
سلام یه سوال مهم به ما پفتن مدارک رو بفرستین مونترال نه سوریه؟؟!!!!!ایا این کار را انجام بدیم؟؟ سفارت سوریه تا کی کار میکنه؟؟

saman_shahin
May 15th, 2011, 07:01 PM
سلام یه سوال مهم به ما پفتن مدارک رو بفرستین مونترال نه سوریه؟؟!!!!!ایا این کار را انجام بدیم؟؟ سفارت سوریه تا کی کار میکنه؟؟

به نظر میاد چون سفارت (بخش مربوط به کبک) در سوریه فقط تا 31 می باز هست و بعد از اون تعطیل میشه، اگر هم به سوریه بفرستید اونها به مونترال ارسال میکنن. نظر وکلا درست هست!!! بهتر هست خودتون به مونترال بفرستید تا سریعتر به دست بخش کبک برسه!

marjan353
May 16th, 2011, 09:06 AM
به نظر میاد چون سفارت (بخش مربوط به کبک) در سوریه فقط تا 31 می باز هست و بعد از اون تعطیل میشه، اگر هم به سوریه بفرستید اونها به مونترال ارسال میکنن. نظر وکلا درست هست!!! بهتر هست خودتون به مونترال بفرستید تا سریعتر به دست بخش کبک برسه!

سلام من ميخوام مدارك بفرستم به كجا بايد ارسال كنم؟منترال؟ يعني همون آدرسي كه در صفحه اصلي آمده؟Citizenship and Immigration Canada
Quebec Skilled Workers
Centralized Intake Office
PO BOX 8888
Sydney, Nova Scotia
B1P 0C9
Canada؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟

saman_shahin
May 16th, 2011, 09:14 AM
سلام من ميخوام مدارك بفرستم به كجا بايد ارسال كنم؟منترال؟ يعني همون آدرسي كه در صفحه اصلي آمده؟Citizenship and Immigration Canada
Quebec Skilled Workers
Centralized Intake Office
PO BOX 8888
Sydney, Nova Scotia
B1P 0C9
Canada؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟

متاسفانه توی سایت اداره مهاجرت برای ایرانیها همون آدرس دمشق رو زده ولی اگه میتونید از وکلا آدرس دقیق مونترال رو بگیرید و در فروم بگذارید عالی میشه! شایدم بتونید توی همون سایت اداره مهاجرت آدرس دفتر مربوط به کبک در مونترال رو پیدا کنید.

mo_eini
May 16th, 2011, 09:44 AM
متاسفانه توی سایت اداره مهاجرت برای ایرانیها همون آدرس دمشق رو زده ولی اگه میتونید از وکلا آدرس دقیق مونترال رو بگیرید و در فروم بگذارید عالی میشه! شایدم بتونید توی همون سایت اداره مهاجرت آدرس دفتر مربوط به کبک در مونترال رو پیدا کنید.

Direction de l’immigration économique-International
Service Amériques- Maghreb- Moyen Orient
Ministère de l’immigration et des Communautés culturelles
285, rue Notre-Dame Ouest, 4e étage
Montréal (Québec) H2Y 1T8
CANADA

marjan353
May 16th, 2011, 11:00 AM
Direction de l’immigration économique-International
Service Amériques- Maghreb- Moyen Orient
Ministère de l’immigration et des Communautés culturelles
CANADA

ممنون- كسي تا الان با اين اداره مكاتبه اي داشته؟ كي ميدونه چقدر مطمئنه؟

ghazalmk
May 17th, 2011, 09:50 AM
سلام من تازه به این جا پیوستم

behroozsa
May 17th, 2011, 10:03 AM
سلام دوستان عزيز
من هم كارداني عمران و هم كارشناسي عمران دارم و ميخوام واسه كبك اقدام كنم
تا الان از 4 تا وكيل و مشاور اين سوالو پرسيدم هركي يك جوابي ميده
تو سايت ها هم سرچ كردم باز هركي نظر و تجربه اي داره:)
1. كنپارس بهم گفت كارداني عمرانم مثل كالج كاناداست و من امتياز ديمند يعني12 رو براي كارداني عمران و علاوه بر اون از تحصيلات هم 10 امتياز براي ليسانس ميگيرم
2. دو وكيل ديگه گفتن... كارداني ايران با كالج فرق ميكنه و كالج اون ها سه سالست و كارداني ما دو ساله و امتيازم ميشه 6 بخاطر ليسانس عمران
3. تعداد واحد ها و سر فصل هاي كالج كانادا با كارداني ايران تقريبا مشابهه پس مثل همن
4. در كالج سه ساله كانادا تقريبا همين درسهاي كاردانيه دو ساله ما رو تو سه سال ميخونن پس مشابهند
5. برخي هم نظرشون اينه كه كاملا به نظر افيسر بستگي داره و شانسيه!
بسيار كمك بزرگي كردين اگر اين قضيه رو روشن كنين دوستان
من واقعا گيج شدم
اگر كسي رو ميشناسين كه با كارداني ديمند شده بهم معرفي كنين ممنون ميشم

saman_shahin
May 17th, 2011, 10:09 AM
سلام دوستان عزيز
من هم كارداني عمران و هم كارشناسي عمران دارم و ميخوام واسه كبك اقدام كنم
تا الان از 4 تا وكيل و مشاور اين سوالو پرسيدم هركي يك جوابي ميده
تو سايت ها هم سرچ كردم باز هركي نظر و تجربه اي داره:)
1. كنپارس بهم گفت كارداني عمرانم مثل كالج كاناداست و من امتياز ديمند يعني12 رو براي كارداني عمران و علاوه بر اون از تحصيلات هم 10 امتياز براي ليسانس ميگيرم
2. دو وكيل ديگه گفتن... كارداني ايران با كالج فرق ميكنه و كالج اون ها سه سالست و كارداني ما دو ساله و امتيازم ميشه 6 بخاطر ليسانس عمران
3. تعداد واحد ها و سر فصل هاي كالج كانادا با كارداني ايران تقريبا مشابهه پس مثل همن
4. در كالج سه ساله كانادا تقريبا همين درسهاي كاردانيه دو ساله ما رو تو سه سال ميخونن پس مشابهند
5. برخي هم نظرشون اينه كه كاملا به نظر افيسر بستگي داره و شانسيه!
بسيار كمك بزرگي كردين اگر اين قضيه رو روشن كنين دوستان
من واقعا گيج شدم
اگر كسي رو ميشناسين كه با كارداني ديمند شده بهم معرفي كنين ممنون ميشم

سلام دوست عزيز
دقيقا اين مطلبي هست كه من هم باهاش درگير بودم ولي فهميدم كه درسته! در joblist اگه دقت كنيد نوشته ليسانس يا هر مدرك ديگه اي و داخل پرانتر تعداد سالهاي شما رو كه بايد در دانشگاه باشين رو نوشته و يا تعداد واحدها رو
در واقع دو تا فاكتور هست كه شما بايد داشته باشيد. حالا بسته به نظر آفيسر ميشه گفت هر دو تا موثر هستن
مثلا شما كارداني داريد ولي بيش از سه سال در دانشگاه بوديد و يا همون مقدار واحد درسي رو گذروندين. بنابراين امتياز كامل اين مدرك رو ميگيريد.
حالا شايد كمتر از سه سال خونده باشين، به نظر من باز هم توي دست آفيسر هست كه با سخاوت تمام اين امتياز رو ميدن. نمونه اش خود من!!!! من تا حالا مورد متناقضي نديدم.
حالا نظر بقيه دوستان هم مهمه اگه مورد ديگه اي به نظرشون ميرسه!

zhobeys
May 17th, 2011, 11:01 AM
سلام
میخواستم بدونم من اگر الان با نامزدم (عقد نکرده) بخوام اقدام کنم ، باید دو نفرمون جداگانه اقدام کنیم و بعد که عقد کردیم یکیمون مین بشه ، یا از همین الان هم میشه مثلاً به عنوان پارتنر نامزدم بیاد زیر پرونده من ؟
و سوال دیگه اینکه با توجه به اوضاع دمشق که شلوغه ، تغییراتی تو برنامه سفارت واسه دریافت مدارک پیش اومده یا نه ؟ من از کسی شنیدم که تا آخر ماه می فقط میشه مدارک و به دمشق داد و بعدش گویا جاش عوض میشه تو اون فاصله هم مدارک میره منترال.

ممنون اگر جواب بدید.

saman_shahin
May 17th, 2011, 01:50 PM
سلام
میخواستم بدونم من اگر الان با نامزدم (عقد نکرده) بخوام اقدام کنم ، باید دو نفرمون جداگانه اقدام کنیم و بعد که عقد کردیم یکیمون مین بشه ، یا از همین الان هم میشه مثلاً به عنوان پارتنر نامزدم بیاد زیر پرونده من ؟
و سوال دیگه اینکه با توجه به اوضاع دمشق که شلوغه ، تغییراتی تو برنامه سفارت واسه دریافت مدارک پیش اومده یا نه ؟ من از کسی شنیدم که تا آخر ماه می فقط میشه مدارک و به دمشق داد و بعدش گویا جاش عوض میشه تو اون فاصله هم مدارک میره منترال.

ممنون اگر جواب بدید.

1- طبق فرمهاي مهاجرت شخصي كه همراه شما هست يا بايد اقوام و فاميل درجه يك شما باشه و يا همسر شما (spouse) پس جداگانه اقدام كنين يا صبر كنيد تا عقد كنيد و اسم هر دوتون توي شناسنامه بره بعد شناسنامه رو ترجمه كنين و ....
2- آدرس جديد (بخش كبك در مونترال) رو دوستان قرار دادن! خودتون بفرستيد مونترال بهتره! بهرحال اگرم بفرستيد دمشق اونا ميفرستن مونترال!

zhobeys
May 17th, 2011, 02:04 PM
1- طبق فرمهاي مهاجرت شخصي كه همراه شما هست يا بايد اقوام و فاميل درجه يك شما باشه و يا همسر شما (spouse) پس جداگانه اقدام كنين يا صبر كنيد تا عقد كنيد و اسم هر دوتون توي شناسنامه بره بعد شناسنامه رو ترجمه كنين و ....
2- آدرس جديد (بخش كبك در مونترال) رو دوستان قرار دادن! خودتون بفرستيد مونترال بهتره! بهرحال اگرم بفرستيد دمشق اونا ميفرستن مونترال!

توی فرم اپلیکیشن جدید مال ماه مارس تعریفی که واسه de facto spouse کرده گفته

De facto spouse
A person who is at least 16 years old and who:
– has been cohabiting for at least one year with an opposite-sex or same-sex partner who is at least 16 years of age; or
– has had a conjugal relationship for at least one year with such a person but, since the person is being persecuted or the object
of a certain form of penal control, cannot live with that person.

ینی الزاماً نمیگه فامیلت باشه ، میگه هم خونت باشه واسه یکسال یا اینکه مزدوج باشی ولی با هم زندگی نکنید ( مثلاً زندانی باشه)
طبق این تعریف ، آیا نامزد هم شامل این بحث میشه ؟

راجع به آدرس منترال ، یکی از دوستان آدرس گذاشته و نفر بعدی سوال کرده که این آدرس مشکلی نداره و کامله که من ندیدم جوابی داده باشن ، مشکلی نداره آدرس ؟ چطور میشه مطمین شد از سورس آدرس ؟پ

ممنون

saman_shahin
May 17th, 2011, 02:12 PM
توی فرم اپلیکیشن جدید مال ماه مارس تعریفی که واسه de facto spouse کرده گفته

De facto spouse
A person who is at least 16 years old and who:
– has been cohabiting for at least one year with an opposite-sex or same-sex partner who is at least 16 years of age; or
– has had a conjugal relationship for at least one year with such a person but, since the person is being persecuted or the object
of a certain form of penal control, cannot live with that person.

ینی الزاماً نمیگه فامیلت باشه ، میگه هم خونت باشه واسه یکسال یا اینکه مزدوج باشی ولی با هم زندگی نکنید ( مثلاً زندانی باشه)
طبق این تعریف ، آیا نامزد هم شامل این بحث میشه ؟

راجع به آدرس منترال ، یکی از دوستان آدرس گذاشته و نفر بعدی سوال کرده که این آدرس مشکلی نداره و کامله که من ندیدم جوابی داده باشن ، مشکلی نداره آدرس ؟ چطور میشه مطمین شد از سورس آدرس ؟پ

ممنون

مورد اول رو تا همين حد ميدونستم و همچين موردي رو هم كه داشتيم، دوستاني بودن كه جدا اقدام كردن و دوستاني هم بودن كه بعد از عقد اقدام كردن. حتي بعد از بچه دار شدن (در صورتي كه حامله بوده باشن)
در مورد آدرس كه مطمئن باشيد چون صحيح هست ولي در مورد اينكه اونجا بفرستيد يا نه ....!!!! بهتر هست از يكي از وكلا سوال بپرسيد. جواب رو هم در اينجا بگذاريد
موفق باشيد

Angie
May 17th, 2011, 02:56 PM
دوستان در مورد آدرس جدید من از یکی از وکلا سوال کردم گفت باید به آدرس جدید مونترال بفرستیم. ممکنه دفتر دمشق تا قبل از 31 می هم پرونده ها رو دریافت کنه ولی ریسکش بالاست. فرض کنید تو این مدت شرایطی پیش بیاد و مجبور شن دفتر رو با عجله جمع کنن و ممکنه مدارک ما گم بشه چون هنوز فایل نامبر هم نداریم به ریسکش نمی ارزه. آدرس دفتر مونترال رو با شماره تلفن اینجا میذارم هر چند قبلاً هم دوستان گذاشتند:
Direction de l'immigration économique - International
Service Amérique du Nord, Maghreb et Moyen-Orient
Ministère de l'Immigration et des Communautés culturelles

CANADA
Téléphone : 514 873-5760
Télécopieur : 514 864-9221

مورد اول رو تا همين حد ميدونستم و همچين موردي رو هم كه داشتيم، دوستاني بودن كه جدا اقدام كردن و دوستاني هم بودن كه بعد از عقد اقدام كردن. حتي بعد از بچه دار شدن (در صورتي كه حامله بوده باشن)
در مورد آدرس كه مطمئن باشيد چون صحيح هست ولي در مورد اينكه اونجا بفرستيد يا نه ....!!!! بهتر هست از يكي از وكلا سوال بپرسيد. جواب رو هم در اينجا بگذاريد
موفق باشيد

behroozsa
May 17th, 2011, 03:42 PM
سلام دوست عزيز
دقيقا اين مطلبي هست كه من هم باهاش درگير بودم ولي فهميدم كه درسته! در joblist اگه دقت كنيد نوشته ليسانس يا هر مدرك ديگه اي و داخل پرانتر تعداد سالهاي شما رو كه بايد در دانشگاه باشين رو نوشته و يا تعداد واحدها رو
در واقع دو تا فاكتور هست كه شما بايد داشته باشيد. حالا بسته به نظر آفيسر ميشه گفت هر دو تا موثر هستن
مثلا شما كارداني داريد ولي بيش از سه سال در دانشگاه بوديد و يا همون مقدار واحد درسي رو گذروندين. بنابراين امتياز كامل اين مدرك رو ميگيريد.
حالا شايد كمتر از سه سال خونده باشين، به نظر من باز هم توي دست آفيسر هست كه با سخاوت تمام اين امتياز رو ميدن. نمونه اش خود من!!!! من تا حالا مورد متناقضي نديدم.
حالا نظر بقيه دوستان هم مهمه اگه مورد ديگه اي به نظرشون ميرسه!
ممنونم از راهنماييتون
پس من به احتمال زياد ديمند هستم و علاوه بر اون 10 امتياز هم براي ليسانس ميگيرم؟
12+10=22 ؟
با اين حساب من 50 امتياز بدون سازگاري و زبان فرانسه دارم
فرانسه به نظر شما چند امتياز در نظر بگيرم؟ با توجه به اينكه ممكنه ديمند حساب نشم و 6 امتياز ازم كم شود
اگر فرانسه را كم بزنم و ديمند نباشم اونوقت چي ميشه؟ ريجكت ميشم؟

saman_shahin
May 17th, 2011, 03:49 PM
ممنونم از راهنماييتون
پس من به احتمال زياد ديمند هستم و علاوه بر اون 10 امتياز هم براي ليسانس ميگيرم؟
12+10=22 ؟
با اين حساب من 50 امتياز بدون سازگاري و زبان فرانسه دارم
فرانسه به نظر شما چند امتياز در نظر بگيرم؟ با توجه به اينكه ممكنه ديمند حساب نشم و 6 امتياز ازم كم شود
اگر فرانسه را كم بزنم و ديمند نباشم اونوقت چي ميشه؟ ريجكت ميشم؟

چون قرار نيست مدرك زبان فرانسه بفرستيد آفيسر ميتونه اون رو بالا و پايين كنه همينطور زبان انگليسي و انطباق پذيري رو! پس نگران نباشيد!

parsabahramian
May 18th, 2011, 05:37 PM
با سلام خدمت همه دوستان
من حدود سه ماه پيش (قبل از عيد) اينجا عضو شدم و همواره دوستان با راهنمايي هاي سخاوتمندانشون من را شرمنده كردند.
طي مدت گذشته پيگير تهيه مدارك مورد نياز براي مهاجرت به كبك بودم به همين دليل متاسفانه از تغييرات و اصلاحات اخير بي اطلاعم . مدارك مورد نياز خوشبختانه اماده شده (البته به جر پرداخت هزينه ها كه مي دونم بايد جاي دگري از سايت پيگيري كنم)
اما از دوستان يك راهنمايي ميخواستم. اول اينكه من مجددا قسمت ويكي را خواندم ظاهرا پرسه و مدارك مورد نياز نسبت به قبل تغييري نداشته است آيا اين قسمت سايت قابل اعتماد و به روز است؟
من فرم های درخواست مهاجرت را دو ماه پيش تكميل كردن آيا تغييري داشته است؟
و آيا هنوز رشته حسابداري جزو مهارت هاي مورد نياز با امتياز بالا هست؟
با تشكر

Angie
May 19th, 2011, 09:27 AM
دوست عزیز اطلاعات به روز رو میتونین از خود سایت مهاجرت کبک بگیرین:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/biq/damascus/dcs-workers/list-documents.html
لیست هم تغییر نکرده همچنان همونه که از سال 2009 اعلام شده. با این حال این لیست هم در سایت موجوده:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/fr/immigrer-installer/travailleurs-
permanents/demande-immigration-general/conditions-requises/formation-privilegiee.html

موفق باشید.

با سلام خدمت همه دوستان
من حدود سه ماه پيش (قبل از عيد) اينجا عضو شدم و همواره دوستان با راهنمايي هاي سخاوتمندانشون من را شرمنده كردند.
طي مدت گذشته پيگير تهيه مدارك مورد نياز براي مهاجرت به كبك بودم به همين دليل متاسفانه از تغييرات و اصلاحات اخير بي اطلاعم . مدارك مورد نياز خوشبختانه اماده شده (البته به جر پرداخت هزينه ها كه مي دونم بايد جاي دگري از سايت پيگيري كنم)
اما از دوستان يك راهنمايي ميخواستم. اول اينكه من مجددا قسمت ويكي را خواندم ظاهرا پرسه و مدارك مورد نياز نسبت به قبل تغييري نداشته است آيا اين قسمت سايت قابل اعتماد و به روز است؟
من فرم های درخواست مهاجرت را دو ماه پيش تكميل كردن آيا تغييري داشته است؟
و آيا هنوز رشته حسابداري جزو مهارت هاي مورد نياز با امتياز بالا هست؟
با تشكر

mg1362
May 21st, 2011, 03:43 AM
سلام دوستان. ممنون میشم اگه جواب سوالهای من رو بدبن:
من لیسانس عمران دارم و فوق لیسانس MBA
۱: میتونم سابقه کاری در مورد لیسانسProbability and Statistics-Bach جور کنم که مربوط به رشته فوق لیسانسمه (به لیسانسم ارتباطی نداره)؟؟؟
۲: میتونم سابقه کاری در مورد Civil engineering technology-DCS جور کنم که مدرک فوق دیپلمشو ندارم و لیسانسشو دارم؟
۳: میتونم از امتیاز فوق لیسانسم همزمان با کار توی رشته لیسانسم استفاده کنم؟

با تشکر

Anahita980
May 21st, 2011, 09:51 AM
سلام به همه دوستان

ممنون میشم اگه من رو راهنمایی کنید.

من حدود یکسال پیش از طریق لیست 38 رشته ای اقدام کردم و تا حالا هیچ خبری ازش نیست چون امر مهاجرت برام جدیه می خوام ایندفعه برای کیک اقدام کنم .
من و همسرم از نظر تحصیلی و مدرک مشابهیم و من هم حدود 9 ماهه که فرانسه می خونم ولی بدلیل اینکه مین فدرال خودم هستم می خوام اینبار همسرم مین پرونده کبک باشه ولی ایشون علاقه ای به فرانسه خوندن نداره و در واقع به لحاظ امتیازی هم نیازی نداره.من چندتا سوال از محضرتون دارم:
1- این اقدام ممکنه برای پرونده فدرالمون ایجاد مشکل کنه؟
2- مدت زمانیکه من می تونم هردو پرونده رو نگه دارم تا کیه؟( شنیدم قبل از مصاحبه کبک باید فدرال رو بندم تا آفیسر قانع بشه)
3- اگه مشکل امتیاز وجود نداشته باشه آیا باز لازمه همسرم فرانسه بخونه؟
4- از بین من و همسرم ریسک مین شدن کدوممون برای کبک با توجه به باز بودن فدرال کمتره؟ -

zhobeys
May 21st, 2011, 10:49 AM
سلام ، یه راهنمایی راجع به متن نامه سابقه به کار میخواستم ، تنها جایی که تو انجمن دیدم مربوط به قسمت گرفتن ویزای تحصیلی بود که نمیدونم میشه از فرمتش برای کبک هم استفاده کرد یا نه ؟ ( یه همچین متنی مثلاً (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?1638-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%BA%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D9%83%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1&p=13660&viewfull=1#post13660))

سوال دوم اینکه من یه مدتی تو یه شرکتی کار کردم که خیلی داغون بود و الان یجورایی منحل شده ، و سابقه بیمه ای هم که اونجا دارم حدود 7 8 ماهه ، باید از اونجا هم حتماً نامه سابقه بگیرم یا سابقه بیمه کفایت میکنه ؟

سوال سوم اینکه من با توجه به نوع کارم (مهندس تاسیسات مکانیکی ) یکسری قراردادهای خصوصی برای انجام پروژه های تاسیساتی تو این مدت بستم ( حتی الان هم که جایی مشغولم بازهم کار شخصی میگیرم ) ، میخوام بدونم با این قراردادا که فقط هم امضای طرفین توش هست و اکثراً هم سربرگ نداره من چه کاری میتونم بکنم ؟ ترجمه کردنشون و فرستادنشون ارزشی داره بنظرتون یا نه ؟ این قراردادا نشون میده اون فواصلی که من بیمه نبودم جایی درواقع مشغول کار بودم!

سوال چهارم ، من مدرک دانشگاه و ریزنمراتم رو بردم سازمان مرکزی دانشگاه آزاد واسه تایید گفتن ریزنمرات تایید شدس ، و فقط شماره تاییده مدرکم رو زدن تو کامپیوتر و بدون زدن مهر خاصی گفتن تایید شد. با این حساب هردو تایید شدن ؟

ممنون از راهنماییاتون

on_the_way
May 21st, 2011, 11:43 AM
سلام ، یه راهنمایی راجع به متن نامه سابقه به کار میخواستم ، تنها جایی که تو انجمن دیدم مربوط به قسمت گرفتن ویزای تحصیلی بود که نمیدونم میشه از فرمتش برای کبک هم استفاده کرد یا نه ؟ ( یه همچین متنی مثلاً (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?1638-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%BA%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D9%83%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1&p=13660&viewfull=1#post13660))

سوال دوم اینکه من یه مدتی تو یه شرکتی کار کردم که خیلی داغون بود و الان یجورایی منحل شده ، و سابقه بیمه ای هم که اونجا دارم حدود 7 8 ماهه ، باید از اونجا هم حتماً نامه سابقه بگیرم یا سابقه بیمه کفایت میکنه ؟

سوال سوم اینکه من با توجه به نوع کارم (مهندس تاسیسات مکانیکی ) یکسری قراردادهای خصوصی برای انجام پروژه های تاسیساتی تو این مدت بستم ( حتی الان هم که جایی مشغولم بازهم کار شخصی میگیرم ) ، میخوام بدونم با این قراردادا که فقط هم امضای طرفین توش هست و اکثراً هم سربرگ نداره من چه کاری میتونم بکنم ؟ ترجمه کردنشون و فرستادنشون ارزشی داره بنظرتون یا نه ؟ این قراردادا نشون میده اون فواصلی که من بیمه نبودم جایی درواقع مشغول کار بودم!

سوال چهارم ، من مدرک دانشگاه و ریزنمراتم رو بردم سازمان مرکزی دانشگاه آزاد واسه تایید گفتن ریزنمرات تایید شدس ، و فقط شماره تاییده مدرکم رو زدن تو کامپیوتر و بدون زدن مهر خاصی گفتن تایید شد. با این حساب هردو تایید شدن ؟

ممنون از راهنماییاتون

تجربه من در مورد سوال اول :

بهتره گواهي سابقه کار رو به زبان فارسی بگیرید با سربرگ رسمی شرکت با آدرس و شماره تلفن مشخص .بعد همراه با کپی مهر دار روزنامه رسمی شرکت بدید دارالترجمه ولی چونه بزنید که دارالترجمه طوری ترجمه کنه که عنوان شغلی و شرح وظایف خیلی نزدیک بشه به همون چیزی که در NOC مد نظر شماست . بعد دارالترجمه هم بده دادگستری تایید کنه.

فرمت سابقه کار :

تاریخ نامه :
شماره نامه :

بدین وسیله گواهی میشود که خانم/آقای ..... فرزند .. با شماره شناسنامه ... صادره از ... متولد .. از تاریخ ... تا تاریخ ....(تا کنون) با سمت ..... بصورت تمام وقت 44 ساعت در هفته (و یا از تاریخ ... تا ... بصورت .. بصورت پاره وقت ) در این شرکت (اداره) مشغول به کار بوده اند. ضمنا ایشان با شماره بیمه .... توسط این شرکت تحت پوشش بیمه ... قرار داشته اند و آخرین حقوق دریافتی ماهانه ایشان ... بوده است.

شرح وظایف :
-
-
-

ایشان در پروژه های زیر همکاری داشته اند: (اختیاری)
از تاریخ .. تا ... در پروژه ..
از تاریخ ... تا .. در پروژه ..

این شرکت از همکاری با ایشان کمال رضایت را داشته و ایشان همکاری با شخصيت ، وظیفه شناس ، دقیق و ... و .. بوده اند. ( اختیاری)

این گواهی جهت ارائه به سفارت کانادا تنظیم شده و ارزش حقوقی دیگری ندارد.

مهر شرکت.
امضاء مدیر یا مدیران

mojgan_5106
May 21st, 2011, 01:45 PM
سلام
من 33 سال دارم و مهندسي ماشينهاي كشاورزي خوندم و در ارزيابي سايت كبك با توجه به سابقه كار خودرويي كه داشتم (البته من سابقه كارم را مرتبط زدم حدود 10 سال در زمينه مهندسي خودرو سابقه كار بيمه اي دارم) امتياز آوردم
همسرم مهندس مكانيك هست و 39 سال داره . زبان فرانسه رو شروع كرديم. من دو تا سوال دارم
- آيا شرايط ما مناسب براي اقدام كبك هست؟
- در حال حاضر كه سفارت كانادا در سوريه بسته شده و مدارك به مونترال ارسال شده ما بايد مداركمون رو كجا ارسال كنيم؟
ممنون ميشم اگه زود جوابموبدين.

bitapetite
May 21st, 2011, 03:02 PM
سلام
من 33 سال دارم و مهندسي ماشينهاي كشاورزي خوندم و در ارزيابي سايت كبك با توجه به سابقه كار خودرويي كه داشتم (البته من سابقه كارم را مرتبط زدم حدود 10 سال در زمينه مهندسي خودرو سابقه كار بيمه اي دارم) امتياز آوردم
همسرم مهندس مكانيك هست و 39 سال داره . زبان فرانسه رو شروع كرديم. من دو تا سوال دارم
- آيا شرايط ما مناسب براي اقدام كبك هست؟
- در حال حاضر كه سفارت كانادا در سوريه بسته شده و مدارك به مونترال ارسال شده ما بايد مداركمون رو كجا ارسال كنيم؟
ممنون ميشم اگه زود جوابموبدين.

برای بررسی شرایط و امتیاز بندی خیلی راحت میتونین با مراجعه به قسمت ویکی در همین سایت موقعیت خودتون رو بسنجین اونوقت اگه سوالی بود دوستان کمک میکنن اما طبق اظهارت خودتون شرایطتتون مطلوبه
بابت اراسل مدارک نیز شما بایستی طبق اعلام سایت رسمی استان کبک چون از ایران دارین اقدام میکنید بایستی مدارکتون به مونترال فرستاده بشه
موفق باشین

miladsamiei
May 21st, 2011, 03:23 PM
ببخشید جند باره میپرسم من پارسال در رشته برقکار غیر صنعتی در فدرال فایل نامیر گرفتم اگه بخوام الان برای کبک اقدام کنم مشکلی پیش نمیاد ؟چون رشته تحصیلی من مهندسی برق الکترونیکه و پارسال برای فدرال شرح وظایف برقکار غیر صنعتی رو نوشتم الان اگه بخوام اقدام کنم به عنوان مهندس برق الکترونیک شرح وظایفش فرق میکنه اینا اطلاعات رو تو کامپیوترشون ندارن مشکل پیش نمیاد?