PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Leibniz Universität Hannover

vaguecreature
July 12th, 2010, 09:40 PM
با توجه به این مسئله که چند دانشگاه خاص در آلمان مورد توجه ایرانیان عزیز می باشند و این مدتی که من درگیر مسئله پذیرش از آلمان بوده ام و خوب به همین خاطر اطلاعات کم و بیش جامعی ازین دانشگاه ها دارم و جای خالی تاپیکهای مربوط به این دانشگاه ها رو احساس کردم , تصمیم گرفتم به معرفی این دانشگاه ها بپردازم وسعی من برین خواهد بود که اطلاعاتی که مخصوصا برای بچه های ایرانی مفید هستند رو براتون بگذارم.فقط از مدیران سایت خواهشمندم که مو ضع خودشون رو همین ابتدای کار در مورد این تصمیم ما بفرمایند تا برنامه برای ادامه داستان مشخص بشه.
در ابتدا تصمیم من برین هستش که از دانشگاه های واقع در استان نیدرساخزن شروع کنم چرا که این استان چند دانشگاه بزرگ و قابل توجه داره که اتفاقا ایرانیهای زیادی رو به این استان جذب می کنه.
برای شروع از دانشگاه هانوفر خواهم گفت که خودم اولین پذیرشم رو از همین دانشگاه گرفته بودم.
از دوستان عزیزی که ازین دانشگاه(و هر دانشگاهی که در ادامه در موردش صحبت خواهیم کرد) پذیرش گرفتن و مخصوصا آنهایی که تحصیلشون رو شروع کردند هم خواهشمندیم به بحث بپوندند به این هدف که سردرگمی و استیصالی که خیلی از ما در مقطع انتخاب دانشگاه کشیدیم دامن گیر دیگر دوستان نشه و هر کسی با توجه به شرایطش با یه اطمینان نسبی اقدام به درخواست برای پذیرش رو انجام بده.
در هر تاپیک وضعیت کلی دانشگاه و وضع دو رضته اصلی برق و مکانیک که خوب از روی اونها می شه کم و بیش یه قضاوت درستی از دیگر رشته ها رسید و همچنین شهر مورد نظر صحبت خواهیم کرد.

vaguecreature
July 12th, 2010, 10:35 PM
دانشگاه هانوفر دانشگاهیست با حدود 20000 دانشجو شامل 3000 دانشجوی خارجی که بعد از دانشگاه گوتینگن بزرگترین دانشگاه استان نیدرزاخسن به شمار می ره و زمان تاسیس اون یه سال 1831 بر میگرده.این دانشگاه عضو گروه TU9هستش که این گروه متشکل از 9 دانشگاه قدیمی و بزرگ آلمان می باشه که هدفش مرتبط ساختن هر بیشتر دانشجوهای مهندسی با جامعه سیاست اقتصاد و صنعت هست و به همین منظور برنا مه های تحقیقاتی زیادی رو پشتیبانی می کنه.لازم به ذکره که اعضای این گروه اعتبار ویژه ای برای برنامه های مستر و بچلر دیگر اعضا قائل هستند.
این دانشگاه در حال حاضر 75 رشته رو در قالب دانشکده های زیر ارائه می ده:
دانشکده معماری و شهر سازی
دانشکده عمران و زمین شتناسی
دانشکده برق و انفورماتیک
دانشکده حقوق
دانشکده اقتصاد و مدیریت
دانشکده علوم انسانی
دانشکده ریاضی و فیزیک
دانشکده مکانیک
دانشکده علوم طبیعی

این دانشگاه از رنکینگ کلی نسبتا خوبی بهره مند هست(400-500 طبق رنکینگ سایت) ولی خوب در رشته ای مثل مکانیک و برق جایگاه متوسطی رو در بین دانشگاه های آلمان داره.برای مثال از نقطه نظر فاند دادن جزو گروه دانشگا های برتر محسوب می شه ولی بر خلافش در زمینه تجهیزات و لابراتوار ضعیف به شمار می ره.

از نکته هایی که لازم می دونم برای سیستم پذیرش این دانشگاه بهتون بگم این هست که با تو جه به ظرفیت بالای این دانشگاه برای اخذ دانشجو سیستم تحلیل و امتیاز دهی مدارک شما بر خلاف بسیاری از دانشگاه های دیگر آلمان کمتر بر اساس مقایسه هست و شما با داشتن حداقل مشخصی از شرایط شانس زیادی برای راه یابی به این دانشگاه دارین.از دیگر چیزهایی که پذیرش گرفتن رو ازین دانشگاه نسبتا ساده تر می کنه این هست که برای مقطع فوق لیسانس در بسیاری از رشته ها شما می بایست یه امتحان نسبتا ساده ورودی بدین و این خبر خوشی هست مخصوصا برای دوستانی که از دانشگاه آزاد فارق التحصیل می شوند چراکه این امتحان شرطی بزرگ محسوب می شه برای قبول لیسانس شما.
از دوستان خود من بودن کسانی با این شرایط که پذیرش گرفتند و عازم آلمان شدند.از دیگر نکات مثبت برای سهولت اخذ پذیرش درین دانشگاه این هست که این دانشگاه باز بر خلاف بسیاری از دانشگا های دیگر آلمان بدون مدرک پایان تحصیل و تنها با ریز نمره مدارک شما رو ارزیابی می کنه و در صورت داشتن شرایط پذیرش رو بهتون می ده.این باز نکته مثبتی هست برای پسرهای ایرانی که درگیر سربازی و داستان های مرتبط به آزاد سازی مدرکشون هستند.و اما نکته آخر مثبت این دانشگاه در روند پذیرش این هست که شما هنگام اقدام برای این دانشگاه ملزم به داشتن مدارک زبانی از قبیل TestDaFوDSH نیستین و تا موقع ثبت نام زمان برای تکمیل زبان خود دارید.البته فرستادن مدارک لازم مبنی بر شرکت شما در دوره های آلمانی ضروری به نظر می رسه.
و اما نکته منفی که می شود در مورد این دانشگاه خاطر نشان کرد این هست که در این دانشگاه خبری از دوره های انگلیسی برای مستر نیست و تمام دوره ها آلمانی هستند.لا اقل تا ترم تابستان 2010.

vaguecreature
July 13th, 2010, 12:31 AM
در مورد شهر هانوفر هم باید عرض کنم که پایتخت استان هستش و جزو شهرهای نسبتا بزرگ(از دید دانشجویی) محسوب می شه.نمایشگاه های بزرگی درین شهر برگزار می شه که Cebit و نمایشگاه هانوفر مثالی از اونهاست.این شهر جزو اون شهرهایی هست که خرج دانشجویی مثل تهیه مسکن و غیره توش به نسبت شهرهای بزرگ دیگه آلمان مناسبتره و این شهر به خصوص برای دوستانی که از غربت زدگی و دلمردگی شهرهای کوچک آلمان گریزانند و با گرونی شهرهی خیلی بزرگ هم مشکل دارند گزینه مطلوبی به شمار می ره.لازم به ذکره که شرکت فولکس واگن هم در شهر ولفس بورگ واقع در همین استان در فاصله 74 کیلومتری از هانوفر قرار دارد.

Saeed_Jsn
July 13th, 2010, 01:31 AM
عرض سلام خدمت دوستان عزيز
من خودم با توجه به سن كمي كه دارم(16 سال) بايد خدمتتون عرض كنم دانشگاه هانوفر جزو يكي از بهترين دانشگاه هاي آلمان هست و همچنين شرايط زندگي در اين شهر با توجه به وجود ايرانيان بيشتر نسبت به ديگر شهرهاي آلمان آسانتر و نه خيلي شهر شلوغي است مانند برلين و نه شهري بسيار آرام مانند سله و يا فرايبورگ و ...
جمعيت اين شهر چيزي حدود نيم ميليون نفر است و جزو شهرهاي دانشجويي در اروپا به شمار ميرود و جز مراكز نمايشگاهي بزرگ اروپا

به نظر من هانوفر براي تحصيل شهر فوق العاده اي است.

میترا.ج
July 31st, 2010, 06:16 PM
ممنون از اطلاعات. ولی در مورد اینکه گفته بودید برای فوق لیسانس رشته انگلیسی زبان نداره، باید بگم داره. و من خودم برای اکتبر امسال برای یکی از همین رشته های انگلیسی زبان پذیرش گرفتم.

vaguecreature
July 31st, 2010, 06:27 PM
ممنون از اطلاعات. ولی در مورد اینکه گفته بودید برای فوق لیسانس رشته انگلیسی زبان نداره، باید بگم داره. و من خودم برای اکتبر امسال برای یکی از همین رشته های انگلیسی زبان پذیرش گرفتم.

من نگفتم که کلا نداره دوست من...طبیعی هست که من خیلی با احتیات اطلاعات می ذارم تو انجمن و تا از چیزی مطمئن نباشم نمی ذارمش....حرف من این بود که نسبت به بقیه دانشگاهها تو رشته های با تقاضای بالا کمتر رشته انگلیسی زبان داره که البته احساس می کنم بدجور منظورم رو رسوندم....شما برای چه رشته ای دارین می رین؟

iceberg
July 31st, 2010, 09:58 PM
راستی‌ تلفظ صحیح این ایالت 'نیدر زاکسن' هست.

reza.bahmaniar
August 2nd, 2010, 03:18 PM
دانشگاه هانوفر دانشگاهیست با حدود 20000 دانشجو شامل 3000 دانشجوی خارجی که بعد از دانشگاه گوتینگن بزرگترین دانشگاه استان نیدرزاخسن به شمار می ره و زمان تاسیس اون یه سال 1831 بر میگرده.این دانشگاه عضو گروه TU9هستش که این گروه متشکل از 9 دانشگاه قدیمی و بزرگ آلمان می باشه که هدفش مرتبط ساختن هر بیشتر دانشجوهای مهندسی با جامعه سیاست اقتصاد و صنعت هست و به همین منظور برنا مه های تحقیقاتی زیادی رو پشتیبانی می کنه.لازم به ذکره که اعضای این گروه اعتبار ویژه ای برای برنامه های مستر و بچلر دیگر اعضا قائل هستند.
این دانشگاه در حال حاضر 75 رشته رو در قالب دانشکده های زیر ارائه می ده:
دانشکده معماری و شهر سازی
دانشکده عمران و زمین شتناسی
....2010.

سلام

می خواستم بدونم تو عمران و زمین شناسی هم برنامه به انگلیسی برای مستر دارن. متشکر .

موفق باشید

میترا.ج
August 2nd, 2010, 04:06 PM
رشته من مدیریت منابع آب و محیط زیسته، که از گرایشای عمرانه. در حقیقت یه برنامه ی دو گرایشیه، بهش می گن WATENV، ترم اول درسای مشترکی می خونن و از ترم دوم گویا گرایشا مشخص می شه

reza.bahmaniar
August 2nd, 2010, 04:52 PM
رشته من مدیریت منابع آب و محیط زیسته، که از گرایشای عمرانه. در حقیقت یه برنامه ی دو گرایشیه، بهش می گن WATENV، ترم اول درسای مشترکی می خونن و از ترم دوم گویا گرایشا مشخص می شه

سلام

میشه اطلاعات بیشتری در مورد دپارتمانی که براش اپلای کردید بدید. در مورد سیستم اون امتحان که گفتن قبلا. شما هم این امتحان رو باید بدید ؟ و اینکه تمام گرایشها به انگلیسی هست؟ و در مورد قبول کردن مدرک دانشگاه آزاد شما اطلاعی دارید ؟

موفق باشید

میترا.ج
August 2nd, 2010, 10:16 PM
من هیچ امتحانی ندادم. توی شرایط رشته و اطلاعاتی هم که تا الان دارم، همچین شرطی نداره.
توی سایت دانشگاه یه قسمت هست به نام International Study Programmes (http://www.uni-hannover.de/en/internationales/studienprogramme/index.php)
اینم لینکش:
http://www.uni-hannover.de/en/internationales/studienprogramme/index.php
می تونید چند تا رشته ای رو که انگلیسی ارائه می شه ببینید و اینکه برای هر کدوم شرایط درخواست چطوریه.

در مورد مدرک دانشگاه آزاد هم اطلاعی ندارم.

میترا.ج
August 2nd, 2010, 10:19 PM
راستی در مورد اینکه گرایشا به چه زبانیه...هر دوش انگلیسیه. اصلاً هر دو گرایش جزو یه برنامه ی فوق لیسانسه.

vaguecreature
August 7th, 2010, 08:47 PM
سلام

میشه اطلاعات بیشتری در مورد دپارتمانی که براش اپلای کردید بدید. در مورد سیستم اون امتحان که گفتن قبلا. شما هم این امتحان رو باید بدید ؟ و اینکه تمام گرایشها به انگلیسی هست؟ و در مورد قبول کردن مدرک دانشگاه آزاد شما اطلاعی دارید ؟

موفق باشید

اون امتحان مخصوص رشته های آلمانی زبانش هست دوست من.

mtgordan
December 16th, 2010, 05:33 PM
سلام به همه دوستان
ممنون از راهنماییهاتون ، می خواستم بدونم کسی در مورد institute fur werkstoffkunde که همون انستیتو علم مواد می شه و مرتبط با دانشگاه leibniz هست اطلاعاتی داره ؟ آیا جزء دانشکده هاست یا اینکه course های آزاد ارائه می کنه؟ ممنون می شم کسی در این زمینه به من اطلاعات بده

Bijangoudarzi
April 9th, 2011, 02:37 PM
سلام
از دوستان کسی راجع به دانشگاه Leibniz Universitat Hannover اطلاعاتی داره به من بده؟

vaguecreature
April 18th, 2011, 06:10 PM
سوالتون چیه؟

nikoooo
July 15th, 2011, 03:37 PM
سلام دوستان
من تصمیم دارم در رشته ی Colour Technology and Interior Decoration برای لیسانس تو این دانشگاه درس بخونم اما هیچ مدرکی در این زمینه ندارم، رشته دانشگاهیم شیمی محض دانشگاه آزاده. کسی میتونه کمکم کنه که آیا اصلا با این شرایط امکان پذیرش گرفتن برای من هست یا اینکه چیزی مثل potfolio بدون مدرک میتونه بهم شانس پذیرش گرفتن بده؟. ممنونم

tameshk
July 24th, 2011, 09:59 PM
سلام
من تو سایت دانشگاه رفتم و خوب رشته کشاورزی رو داشت حتی تو شاخه غذا هم خوب رشته داشت اما من نتونستم گرایش های مختلف رو پیدا کنم.کسی می تونه در این رابطه بهم کمک کنه؟!!!

navid_tj
February 9th, 2012, 05:54 PM
این دانشگاه برق قدرت داره؟

nimaK
February 9th, 2012, 06:01 PM
این دانشگاه برق قدرت داره؟

يك power داره براي bachelor شما براي فوق مي خواهيد؟اينجا (http://www.uni-hannover.de/en/fakultaeten/fk-eltin/index.php)

negisa20
August 13th, 2012, 08:57 PM
سلام خسته نباشید من 18 سالمه پیش دانشگاهیمو تازه تموم کردم ولی معدلم زیاد خوب نیست اولا میخواستم بدونم ایا معدل پیش دانشگاهی واسه پذیرش از این دانشگاه مهمه؟ دوما اینکه الان منتظر جواب کنکورم هستم میخواستم بدونم اگه جواب کنکور رو داشته باشم بسه یا باید یه ترم یا چند ترم بگذرونم؟واسه پذیرش

nimamin82
October 1st, 2012, 06:27 PM
سلام دوستان. می خواستم برای اقدام برای دکتری برق قدرت از این دانشگاه اطلاعات بگیرم. کی میتونه منو راهنمایی کنه؟ پذیرش در این دانشگاه برای من حیاتیه. ممنون میشم اگه بتونین منو راهنمایی کنین.

ElHaM_R
November 16th, 2012, 01:43 AM
سلام دوستان
کسی در رابطه با پذیرش رشته ریاضی تجربه یا اطلاعاتی داره!!!
شرایط معدل و کلا شرایط خاصی داره؟؟؟

mirmomeni
November 19th, 2012, 03:50 PM
سلام دوستان
اطلاعاتی در مورد پذیرش در رشته آمار در مقطع دکتری دارید؟ معدل، مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی؟

marjan09
November 26th, 2012, 03:45 AM
من از این دانشگاه پذیرش مکانیک مستر گرفتم کسی هست که اینجا رشته مکانیک باشه ؟

mazdak102
January 12th, 2013, 12:56 AM
سلام (((:
تو لیست دانشگاه ها در سایت اونی اسیست اسم این دانشگاه نیست ؛ تو سایت خود دانشگاه بر اساس لینک زیر گفته با اونی اسیست همکاری داره اما کمی پایین تر فقط برای بچلور زده، گیج شدم من ): راهنمایی کنید ممنون میشم .
http://www.uni-hannover.de/en/studium/immatrikulation/bewerbung/hinweise-nicht-eu/index.php

e.farahmand
January 12th, 2013, 09:27 AM
سلام (((:
تو لیست دانشگاه ها در سایت اونی اسیست اسم این دانشگاه نیست ؛ تو سایت خود دانشگاه بر اساس لینک زیر گفته با اونی اسیست همکاری داره اما کمی پایین تر فقط برای بچلور زده، گیج شدم من ): راهنمایی کنید ممنون میشم .
http://www.uni-hannover.de/en/studium/immatrikulation/bewerbung/hinweise-nicht-eu/index.php

فقط برای لیسانس با اسیست کار میکنه
برای فوق باید مستقیما با خود دانشگاه مکاتبه کنید

wot
May 1st, 2013, 08:29 PM
اول ممنون از اینکه این تاپیک رو گذاشتید.

می خواستم بدونم کسی هست که الان داره تو این دانشگاه درس می خونه؟ یا قبلا می خونده؟

ممنون.

empty_user
May 6th, 2013, 05:31 PM
سلام
من آخر نفهمیدم شهریه این دانشگاه چقدره ؟ لطفا راهنمایی کنید

mehrnoosh1
May 11th, 2013, 08:45 AM
سلام من 18 سالمه و معدل دیپلمم 18.70 و معدل پیش دانشگاهی 17.60 مدرک ایلتس 6 دارم ( هانوفر بایدB2 داشته باشم و ایلتس مهم نیست!؟ ) و اینکه کنکور شرکت نکردم ! رشته ای که میخوام برای لیسانس اقدام کنم یکی از interior designe / architecture/management هست...احتمال پذیرش هست؟!... مرسی.

mehrimah13
May 31st, 2013, 01:34 PM
سلام من 18 سالمه و معدل دیپلمم 18.70 و معدل پیش دانشگاهی 17.60 مدرک ایلتس 6 دارم ( هانوفر بایدB2 داشته باشم و ایلتس مهم نیست!؟ ) و اینکه کنکور شرکت نکردم ! رشته ای که میخوام برای لیسانس اقدام کنم یکی از interior designe / architecture/management هست...احتمال پذیرش هست؟!... مرسی.
شما باید حتما قبولی کنکور داشته باشی واسه گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان و اینکه هانوفر B1 میخواد واسه کارشناسی
بهتره این تاپیک مطالعه کنید
راهنمای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی آلمان در مقطع لیسانس و کالج (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?51932-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%AC)

mor121
September 8th, 2013, 07:57 PM
براورد دانشگاه از هزینه تحصیل و زندگی:

Cost of living and studies (http://www.international.uni-hannover.de/lebenshaltungskosten.html?&L=1)

هزینه تحصیل و وام دانشجویی:
The study fees are a uniform 500 Euros per semester (http://www.uni-hannover.de/en/studium/immatrikulation/studienbeitraege/index.php)

هزینه تحصیل در مورد دانشجویان دکتری:

Note: doctoral candidates are not required to pay tuition fees (http://www.graduiertenakademie.uni-hannover.de/zulassung.html?&L=1).
لینک دوم (http://www.uni-hannover.de/en/service/faq/antworten/02923/)

Sagharrr
September 30th, 2013, 03:03 AM
معدل = 14.14
رشته =مهندسی طراحی فرآیندهای صنایع نفت و گار
مقالات خارجی = 0
مقالات داخلی = 0
تالیف کتاب = 0
سابقه کار =0
مدرک زبان = B1 با نمره ی 1
سایر افتخارات و مدارک =0

با این شرایط میتونم از دانشگاه Hannover پذیرش بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اصلا رشته ی منو داره ؟ شرایط کاری چطوره اونجا؟

mor121
September 30th, 2013, 03:17 AM
Faculties (http://www.uni-hannover.de/en/fakultaeten/index.php)

رشته های لیسانس و فوق لیسانس (http://www.uni-hannover.de/en/studium/studienfuehrer/index.php)

nim7
November 15th, 2013, 08:05 PM
کسی ار دوستان اطلاع داره این دانشگاه شرط پذیرشش چیه؟

pmirzad
January 12th, 2014, 11:32 PM
کسی ار دوستان اطلاع داره این دانشگاه شرط پذیرشش چیه؟
خب شما اگر برا لیسانس میخواید که باید کنکورو داده باشین سطح زبانتونم باید حداقل b1 باشه تا بتونید بیاید برا بعضیا اینطوریه که یه سال میرن اینجا کالج المانی زبانشونو بهتر میکنن بعدش یه امتحان ازشون گرفته میشه میتونن برن دانشگاه این برای لیسانس البته

pmirzad
January 12th, 2014, 11:33 PM
معدل = 14.14
رشته =مهندسی طراحی فرآیندهای صنایع نفت و گار
مقالات خارجی = 0
مقالات داخلی = 0
تالیف کتاب = 0
سابقه کار =0
مدرک زبان = B1 با نمره ی 1
سایر افتخارات و مدارک =0

با این شرایط میتونم از دانشگاه Hannover پذیرش بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اصلا رشته ی منو داره ؟ شرایط کاری چطوره اونجا؟
یه جیز که برا من جالبه اصلا منظورتون برای شرایط کاری جیه شما که هنوز اول راهتونید و دانشگاهتونم تموم نکردید الان این سوالتون رو باید حداقل سه جهار سال دیگه بپرسید اینجا هر جی باشه از تهران و کلا شرایط کاری در ایران بهتره ولی خب سخت ویزا برا کار میدن

mm31256
January 16th, 2014, 06:22 PM
سلام
من
کاردانی دولتی با معدل 16.5
کارشناسی علمی کاربردی با معدل 14.5
رشته کامپیوتر نرم افزار خوندم.
5 سال سابقه کار مرتبط دارم.
ielts 5.5 دارم.
با این نمره زبان کجا میتونم اپلای کنم؟
مرسی از دوستان

nim7
January 18th, 2014, 10:05 AM
سلام دوستان
کسی اطلاع داره که این دانشگاه هم چون تو ایالت نیدرزاکسن هست از امسال رایگان شده یا نه؟یعنی دیگه اون شهریه 500 یورو + خدمات دانشجویی که با هم نزدیک 800 یورو میشه برداشته شده یا نه؟اگه تغییر کرده شهریه هر ترم چقدره؟

pmirzad
January 19th, 2014, 04:21 PM
سلام دوستان
کسی اطلاع داره که این دانشگاه هم چون تو ایالت نیدرزاکسن هست از امسال رایگان شده یا نه؟یعنی دیگه اون شهریه 500 یورو + خدمات دانشجویی که با هم نزدیک 800 یورو میشه برداشته شده یا نه؟اگه تغییر کرده شهریه هر ترم چقدره؟
قراره تو ترم زمستانی 2014
اینجا همه جی رو نوشته
In Niedersachsen waren Langzeitstudiengebühren schon vor den allgemeinen Studiengebühren eingeführt. Zahlen muss jeder Student, der die Regelstudienzeit um vier oder mehr Semester überschreitet, und zwar 600 € bis 800 € je nach Gesamtzahl von Hochschulsemestern.

Am 9. Dezember 2005 hat der Landtag im Rahmen des Haushaltbegleitgesetzes die Einführung von Studienbeiträgen ab dem ersten Semester beschlossen. Der Beitrag muss von Erstsemestern ab dem WS 2006/07 gezahlt werden, von allen anderen Studenten ab dem SoSe 2007 (Ausnahmen gibt es für Eltern minderjähriger Kinder).[61] Der Studienbeitrag liegt vorerst bei 500 €. Hinzu kommt weiterhin der „Verwaltungskostenbeitrag“ sowie andere von der Hochschule vorgesehene Kosten in Gesamthöhe von bis zu 300,72 € (75 € Verwaltungsgebühren + 48 € Studentenwerk + 10 € AStA-Beitrag + ca. 150 € Semesterticket) pro Semester. Studenten, die zu Beginn des Semesters noch minderjährig sind, sind vom Studienbeitrag (500 €) ausgenommen. Das bei der Landtagswahl in Niedersachsen 2013 siegreiche Bündnis aus SPD und Bündnis 90/die Grünen unter Führung von Ministerpräsident Stephan Weil hat in den Koalitionsverhandlungen angekündigt, die Studiengebühren nach dem Regierungsantritt abzuschaffen.[62] Dies soll jedoch frühestens zum Wintersemester 2014/15 geschehen, außerdem sollen auch weiterhin Langzeitstudiengebühren erhoben werden.[63] Im Wintersemester 2013/14 ist Niedersachsen damit das letzte Bundesland, in dem noch allgemeine Studiengebühren erhoben werden. Die Studiengebühren werden mit Beginn des Wintersemesters 2014/15 abgeschafft.[64]

nim7
January 20th, 2014, 09:14 PM
خب شما اگر برا لیسانس میخواید که باید کنکورو داده باشین سطح زبانتونم باید حداقل b1 باشه تا بتونید بیاید برا بعضیا اینطوریه که یه سال میرن اینجا کالج المانی زبانشونو بهتر میکنن بعدش یه امتحان ازشون گرفته میشه میتونن برن دانشگاه این برای لیسانس البته

مرسی از راهنمایی.
من برا ارشد میخوام اقدام کنم.یه سری میگن اینجا کامل آلمانیو بخون تا حد س1 که بتونی تستداف 4 را همین جا بگیری یه سریم میگن اینجا ب1 رو بگیر پذیرش رو بگیر بقیش رو المان بخون و امتحان رو المان بده.این دانشگاه با ب1 پذیرش میده؟اونجا کلاس المانی و امتحان رو میشه ادامه داد؟شهریه کلا تو تمام دانشگاه های دولتی آلمان برداشته شده و فقط همون هزینه خدمات دانشجویی می گیرن که تو هر دانشگاه یه رنجیه از 60 یورو تا 300 یورو.این دانشگاه اپلیکیشن فی داره یا نه؟راجع زبان نظرتون چیه؟که اینجا کامل بخونمو مدرکو بگیرم یا ب1 رو بگیرم بقیش رو المان و امتحانم همین طور تو المان؟هزینه کلاس های زبان تو آلمان چقدره؟به نظر خودم اونجا بهتر با لهجه و محیط آشنا میشی و زبانت قوی تر میشه.مورد دیگه اینکه اینجا ب2 4 قسمت کردن اما اونجا کلا ب2 هست و یه قسمت یا س1 که اینجا 2 قسمته اما اونجا کلا یه قسمته.

mazdak102
January 20th, 2014, 09:29 PM
مرسی از راهنمایی.
من برا ارشد میخوام اقدام کنم.یه سری میگن اینجا کامل آلمانیو بخون تا حد س1 که بتونی تستداف 4 را همین جا بگیری یه سریم میگن اینجا ب1 رو بگیر پذیرش رو بگیر بقیش رو المان بخون و امتحان رو المان بده.این دانشگاه با ب1 پذیرش میده؟اونجا کلاس المانی و امتحان رو میشه ادامه داد؟شهریه کلا تو تمام دانشگاه های دولتی آلمان برداشته شده و فقط همون هزینه خدمات دانشجویی می گیرن که تو هر دانشگاه یه رنجیه از 60 یورو تا 300 یورو.این دانشگاه اپلیکیشن فی داره یا نه؟راجع زبان نظرتون چیه؟که اینجا کامل بخونمو مدرکو بگیرم یا ب1 رو بگیرم بقیش رو المان و امتحانم همین طور تو المان؟
توصیه خودم اینه ، تا جایی که می تونی زبان بخون بعد برو ، شما می تونی با مدرک ب1 پذیرش بگیری و بری اونجا زبا بخونی ( اگر اون دانشگاه کلاس زبان داشته باشه ) و یک توصیه تجربی : به نظر من اگر سنت بالا نیست ، زبانتو تا B2 یا اول C1 بخون پذیرش بگیر برو اونجا امتحان DSH بده که راحت تر از تست داف هست ، که به این صورته که : یک کلاس آمادگی می زارن برات و بعد امتحان ، که اینجوری می تونی برای ویزا هم زودتر اقدام کنی ... این دانشگاه هانوفر کلاس زبان نداره و پذیرش که به شما میده در اون قید میشه باید مدرک DSh یا تست داف بیارید برای ثبت نام ... این دانشگاه برای مقطع فوق اپلیکیشن فی نداره و مستقیم بفرست اونی ، ولی اگر معدلت پایین هست مثلا نزدیک 14 پذیرش لیسانس میده ... و در آخر هر چه ایران زبان بخونی بهتره برای هزینه و شانس ویزات ، عجله نداری ، راحت بشین تمرکز کن فقط رو زبان ...

nim7
January 21st, 2014, 11:36 AM
توصیه خودم اینه ، تا جایی که می تونی زبان بخون بعد برو ، شما می تونی با مدرک ب1 پذیرش بگیری و بری اونجا زبا بخونی ( اگر اون دانشگاه کلاس زبان داشته باشه ) و یک توصیه تجربی : به نظر من اگر سنت بالا نیست ، زبانتو تا B2 یا اول C1 بخون پذیرش بگیر برو اونجا امتحان DSH بده که راحت تر از تست داف هست ، که به این صورته که : یک کلاس آمادگی می زارن برات و بعد امتحان ، که اینجوری می تونی برای ویزا هم زودتر اقدام کنی ... این دانشگاه هانوفر کلاس زبان نداره و پذیرش که به شما میده در اون قید میشه باید مدرک DSh یا تست داف بیارید برای ثبت نام ... این دانشگاه برای مقطع فوق اپلیکیشن فی نداره و مستقیم بفرست اونی ، ولی اگر معدلت پایین هست مثلا نزدیک 14 پذیرش لیسانس میده ... و در آخر هر چه ایران زبان بخونی بهتره برای هزینه و شانس ویزات ، عجله نداری ، راحت بشین تمرکز کن فقط رو زبان ...

مرسی اما هر کدوم مزایا معایب داره.مثلا تست داف اکسپایر نمیشه هیچ وقت اما داس ها اعتبارش یکساله هست.بعد تو ایران ب2 4 تا قسمته که واقعا خسته کننده و زمان بره س1 هم 2 قسمت(2 ترم)اما آلمان کلا ب2 و س1 2 ترم هستن که نهایت 6 ماهه معمولی و فشرده میتونی 3 ماهه تموم کنیشون.البته نمدونم فشرده هاش به چه صورته اما مطئنن هست فکر کنم.درست نمیگم؟اگه شفرده باشه زمانش چقدره که رودتر آماده شیم برای امتحان؟تازه اونجا مستقیما با لهجه و افراد آلمانی در ارتباطی تاثیرش بیشتره اما هزینه هم بیشتره.حالا اینا به کنارمن 26 سالمه پارسال درسم تموم شد از مهندسی مکانیک میخوام برای ارشد انرژی باد اقدام کنم.معدلمم 13.82 از علوم تحقیقاته.توی سایت چیزی راجع به شرط معدل نزده و پستهای قبلی هم گفتن این دانشگاه خوب پذیرش میده.الان حالم گرفته شد اینو گفتین.مطمئنی شما از این موضوع که پذیرش لیسانس میدن؟اون طوری باشه من نمیرم چون برای ارشد میخوام بخونم.اون طورم که فهمیدم ارشد تو المان عین امریکا نیس و واحد ها زیادن مثلا 120 واحد که برای 4 ترم باید هر ترم 30 واحد برداری.از این موضوع اطالاع دارین که چه طوری ارشد تو المان و سنگینی و سختی درس ها؟
من دانشگاه برانشوایگ میتونم پذیرش بگیرم برای ارشد مکانیک تز انرژی اما متاسفانه این دانشگاه اون طور که من فهمیدم مستقیما رشته انرژی نداره فکر کنم و سر همین موضوع این دانشگاه رو انتخاب کردم.البته سمت شرق المان هم دانشگاه برای انرژی هست که پذیرش بگیرم ولی نیدرزاکسن یا غرب رو بیشتر ترجیح میدم.

nim7
January 25th, 2014, 12:54 AM
سلام
این دانشگاه برای پذیرش ارشد شرط معدل داره؟من که توی سایتش چیزی ندیدم با معدل نزدیک به 14 پذیرش میدن یا باید اقدام کنم نتیجش بیاد؟

pmirzad
January 29th, 2014, 01:25 AM
سلام
این دانشگاه برای پذیرش ارشد شرط معدل داره؟من که توی سایتش چیزی ندیدم با معدل نزدیک به 14 پذیرش میدن یا باید اقدام کنم نتیجش بیاد؟
اگه شما تو یه دانشگاه خوب تو ایران هستید به نظر من بهتره بمونید هیج جا ایران نمیشه (((:

nim7
January 29th, 2014, 10:10 AM
اگه شما تو یه دانشگاه خوب تو ایران هستید به نظر من بهتره بمونید هیج جا ایران نمیشه (((:
مرسی اما این الان چی شد؟شوخی کردین یا اینکه شرط معدل برای پذیرش نداره دانشگاهش؟
من دانشگاه می شناسم ه پذیرش بده اما اینجا رشته ارشد انرژی رو داره مستقیما برای همین خواستم بدونم.

civil_boy
February 3rd, 2014, 02:06 AM
ببخشید این دانشگاه برای مقطع ارشد عمران سازه مدرک زبان آلمانی هم می خواد؟ یا فقط مدرک زبان انگلیسی مثل آیلتس کافی هستش؟
من تو سایتش خیلی گشتم بدیش اینه که مثل سایت ruhr النن ننوشته که کلاسای فلان رشته به زبان آلمانی هستن.من این صفحه رو که از زیر مجموعه های صفحه سازه هستش پیدا کردم.لطفاً ببینید درست فهمیدم که کلاس های ارشد عمران سازه به زبان انگلیسی هستش؟و اینکه آیا مدرک آلمانی هم در کنارش نیاز هستش یا اینکه فقط مدرک انگلیسی کافی هستش.آخه یه جاهایی هم دیده بودم که تو قسمت دانشجو های غیر اروپایی یه قسمت داشت دانش زبان آلمانی بعد نوشته بود که باید یکی از این مدرک ها رو داشته باشی.(فعلاً لینک صفحه شو گم کردم پیدا کردم میزارم).واسه همین گیج شدم که مدرک آلمانی هم می خواد یا فقط انگلیسی کافیه؟
http://www.uni-hannover.de/de/studium/studienfuehrer/konsting/faehigkeiten/index.php

ممنون

pmirzad
February 3rd, 2014, 10:09 PM
ببخشید این دانشگاه برای مقطع ارشد عمران سازه مدرک زبان آلمانی هم می خواد؟ یا فقط مدرک زبان انگلیسی مثل آیلتس کافی هستش؟
من تو سایتش خیلی گشتم بدیش اینه که مثل سایت ruhr النن ننوشته که کلاسای فلان رشته به زبان آلمانی هستن.من این صفحه رو که از زیر مجموعه های صفحه سازه هستش پیدا کردم.لطفاً ببینید درست فهمیدم که کلاس های ارشد عمران سازه به زبان انگلیسی هستش؟و اینکه آیا مدرک آلمانی هم در کنارش نیاز هستش یا اینکه فقط مدرک انگلیسی کافی هستش.آخه یه جاهایی هم دیده بودم که تو قسمت دانشجو های غیر اروپایی یه قسمت داشت دانش زبان آلمانی بعد نوشته بود که باید یکی از این مدرک ها رو داشته باشی.(فعلاً لینک صفحه شو گم کردم پیدا کردم میزارم).واسه همین گیج شدم که مدرک آلمانی هم می خواد یا فقط انگلیسی کافیه؟
http://www.uni-hannover.de/de/studium/studienfuehrer/konsting/faehigkeiten/index.php

ممنون
خب من اون لینکی که داده بودید رو خوندم اینجا نوشته که شما میتونید بعضی از درس ها رو به زبان انلگیسی بخونید برا همینم ما پیشنهاد میدیم که زبان انگلیسی رو مقداری بلد باشید.
شما همونطوری که نوشتم فقط بعضی از درس ها رو میتونید به انگلیسی بخونید و به زبان المانی هستش بقیه یه درسا که تعدادشونم مطمعنا بیشتره برا اینکه تو این دانشگاه زیاد درس ها به زبان انگلیسی نیستش این جیزیه که اینجا نوشته

pmirzad
February 3rd, 2014, 10:11 PM
مرسی اما این الان چی شد؟شوخی کردین یا اینکه شرط معدل برای پذیرش نداره دانشگاهش؟
من دانشگاه می شناسم ه پذیرش بده اما اینجا رشته ارشد انرژی رو داره مستقیما برای همین خواستم بدونم.
اینجا بعضی از رشته ها هستش که nc نداره و با هر نمره ای میشه اومد فقط زبان میخواد و شرایط دیگه
nc zulassungsfreie Studiengänge

nim7
February 3rd, 2014, 10:30 PM
برای رشته های انگلیسی زبان شرایطش چیه؟با معدل 13.82 کجا میشه رشته ارشد انگلیسی زبان پذیرش گرفت؟هزینه دانشگاه برای رشته های انگلیسی زبان چقدره یا که هزینه نداره؟

pmirzad
February 4th, 2014, 12:15 AM
برای رشته های انگلیسی زبان شرایطش چیه؟با معدل 13.82 کجا میشه رشته ارشد انگلیسی زبان پذیرش گرفت؟هزینه دانشگاه برای رشته های انگلیسی زبان چقدره یا که هزینه نداره؟
از سال دیگه که دیگه تو ایالت نیدرزاکسن هزینه برای دانشگاه نباید داد
شما جه رشته ای رو میخواید بخونید
جه دانشگاهی هستید الان
سطح زبان المانیتون جقدره

nim7
February 4th, 2014, 12:03 PM
از سال دیگه که دیگه تو ایالت نیدرزاکسن هزینه برای دانشگاه نباید داد
شما جه رشته ای رو میخواید بخونید
جه دانشگاهی هستید الان
سطح زبان المانیتون جقدره

من الان A1 رو تموم کردم و مشکلیم نداشتم تو یادگیری زبان آلمانی.هدفم این بود که تا b1 یا b2 برم اونم به خاطر اینکه معدلم پایینه 13.82 و از دانشگاه ازاده (علوم تحقیقات مهندسی مکانیک)گفتم پذیرش تو المانی راحت تر میدن و رایگانم هست.ولی موضوع اینه که خود زبان انگلیسی رو به المانی ترجیح میدم یعنی با اهنگ انگلیسی و کلا زبانش بیشتر حال کردم.تصور این که بخوام تو ارشد دروس رو به المانی بگذرونم زیاد جالب نیست البته اگه لازم باشه این کارو می کنم.من هدفم پذیرش ارشد برای رشته انرژی(هر گرایش یا تخصصی) و یا رشته مهندسی پزشکیه بیومکانیکه.یه دلیل دیگه که انگلیسیو ترجیح میدم اینه که المانی حساب کردم دیدم هزینه و وقت بیشتری میبره چون باید اینجا حد اقل تا b2 یا حتی c1 یاد بگیری و امتحان گوته b1 یا b2 رو برای ویزا داشته باشی و اونجا هم حالا با کلاس یا بدون کلاس امادگی امتحان dsh یا اینجا test daf رو قبول شی.ولی تو انگلیسی انگار مستقیم میری سر کلاس اینجا هم سفارت برای انگلیسی زبان فقط مدرک انگلیسی میخواد.یکی از دوستانم از المان برای انگلیسی زبان ارشد مواد از اگزبورگ و اشتوتگارت و اولم پذیرش گرفت البته اون معدلش بالا تر بود و دانشگاه سراسری تهران کارشناسی مواد.پذیرش گرفت انگلیسی زبان که شهریه نداره.من میخوام بدونم که میتونم برای رشتهای انرژی یا مهندسی پزشکی به انگلیسی زبان و ترجیحا رایگان پذیرش بگیرم یا نه؟اگه میتونم کدوم دانشگاه ها میتونم و اینکه هزینه دارن یا نه؟الان برای المانی دانشگاه هانوفر انرژی باد و freiberg (نه فرایبورگ) رشته انرژی رو داره یا دانشگاه های دیگه هم هستن که پذیرش میدن اما به المانین این دانشگاه ها.فعلا برای ترم بعدی المانی ثبت نام نکردم تا امار بگیرم ببینم اگه انگلیسی میشه انگلیسیمو قوی کنم تا مدرک ایلتس بگیرم.چون انگلیسیم بد نیست و تعیین سطح دادم افتادم pre ielts 1 مرسی راهنمایی کنید.

hshahzadi
February 7th, 2014, 09:37 AM
سلام دوستان ، من مدارکم رو برای این دانشگاه فرستادم (Elektrotechnik) ، گفته بودن که تو ماه March جواب می دن ، این که خیلی دیره دیگه تا اون موقع فکر نکنم به ویزا و این مسائل برسم ، کسی می دونه که اگر این دانشگاه پذیرش بده به من و اگر نرسم به این ترم ، آیا دانشگاه این کارو می کنه که 6 ماه پذیرشو عقب بندازه (به Wintersemster) ؟

hojjatbala
February 16th, 2014, 08:09 PM
سلام بر دوستان
آقا با معدل 15.7 دانشگاه خواجت آیلتس 6 شانسی واسه رشته انگلیسی زبان Water Resource هست؟

pmirzad
February 16th, 2014, 08:44 PM
فکر نکنم احتمالش کمه

hojjatbala
February 16th, 2014, 09:07 PM
فکر نکنم احتمالش کمه
چرا ببخشید دانشکام صنعتی خواجه نصیر:)

sepidehreg
June 12th, 2014, 02:31 PM
سلام من برای مستر Wirtschaftsingeneurwesen اقدام کردم با معدل 2.8 و DSH2. کسی اطلاعی داره آیا من شانس پذیرش دارم یا نه؟
توی مدارکی که خواسته بود CV رو به زبان آلمانی میخواست، من انگلیسی از قبل داشتم و آلمانی ننوشتم، قبول نمیکنن و نقص مدرک میزنن به نظرتون؟

adrian
June 12th, 2014, 05:34 PM
سلام من برای مستر Wirtschaftsingeneurwesen اقدام کردم با معدل 2.8 و DSH2. کسی اطلاعی داره آیا من شانس پذیرش دارم یا نه؟
توی مدارکی که خواسته بود CV رو به زبان آلمانی میخواست، من انگلیسی از قبل داشتم و آلمانی ننوشتم، قبول نمیکنن و نقص مدرک میزنن به نظرتون؟

با درود.
داشتن DSH 2 وزنه خوبی هستش ! اگر رزومه تون tabellarisch باشه، خوششون میاد.
اگر رشتتون beschränkt نباشه، شانستون بالاست به نظر من.
پیروز باشید.

pmirzad
June 12th, 2014, 08:02 PM
با درود.
داشتن DSH 2 وزنه خوبی هستش ! اگر رزومه تون tabellarisch باشه، خوششون میاد.
اگر رشتتون beschränkt نباشه، شانستون بالاست به نظر من.
پیروز باشید.
مقطع فوق لیسانس تو این رشته تو بیشتر دانشگاه های المان beschränkt هست و سخت گیری خیلی بیشتری میکنن برای پذیرش دادن در مقطع فوق لیسانس جون بیشتر کسایی که لیسانس دارن میخوان بیان فوق بخونن و احتمال پذیرش خیلی کمه جه tabellarisch باشه جه نه و حتی خود المانی هایی که لیسانس گرفتن ممکنه برا مصاحبه دعوت بشن جون تقاضا زیاد و Studienplatz کم هستش

sepidehreg
June 12th, 2014, 08:06 PM
مقطع فوق لیسانس تو این رشته تو بیشتر دانشگاه های المان beschränkt هست و سخت گیری خیلی بیشتری میکنن برای پذیرش دادن در مقطع فوق لیسانس جون بیشتر کسایی که لیسانس دارن میخوان بیان فوق بخونن و احتمال پذیرش خیلی کمه جه tabellarisch باشه جه نه و حتی خود المانی هایی که لیسانس گرفتن ممکنه برا مصاحبه دعوت بشن جون تقاضا زیاد و Studienplatz کم هستش
بله اطلاع دارم! سوال من درباره این دانشگاه خاصه! دانشگاه به دانشگاه فرق داره! من تا الان هم ریجکت شدم از بعضی جاها و هم پذیرش گرفتم

pmirzad
June 12th, 2014, 08:20 PM
بله اطلاع دارم! سوال من درباره این دانشگاه خاصه! دانشگاه به دانشگاه فرق داره! من تا الان هم ریجکت شدم از بعضی جاها و هم پذیرش گرفتم
تمام اطلاعاتی که نیاز دارید اینجا هست http://www.uni-hannover.de/imperia/md/content/i-amt/zugangsordnungen/master/master_wiing.pdf

adrian
June 12th, 2014, 08:40 PM

بله موافقم.
قبلا چون مکاتبه کرده بودم باهاشون، گفته بودن که حداقل معدل به طور کلی براشون مهم نیست و میان به سطح متقاضیان نگاه می کنند.
ممکنه سال به سال فرق داشته باشه.

sepidehreg
June 13th, 2014, 12:22 AM
تمام اطلاعاتی که نیاز دارید اینجا هست http://www.uni-hannover.de/imperia/md/content/i-amt/zugangsordnungen/master/master_wiing.pdf
من اقدام کردم برای این دانشگاه و مسلما اطلاعاتی که شما میدید رو از قبل میدونم! سوال من رو دقت بفرمایید لطفا! من درباره احتمال پذیرش سوال کردم! احتمال پذبرش چیزیه که تو سایت دانشگاه پیدا نمیشه و موردی کاملا تجربیه! که اگر کسی اینجا تجربه ای مشابه داره میتونه جواب بده و یا کسانی که تو این دانشگاه درس میخونن یا پذیرش گرفتن!
مرسی

adrian
June 13th, 2014, 12:44 AM
من اقدام کردم برای این دانشگاه و مسلما اطلاعاتی که شما میدید رو از قبل میدونم! سوال من رو دقت بفرمایید لطفا! من درباره احتمال پذیرش سوال کردم! احتمال پذبرش چیزیه که تو سایت دانشگاه پیدا نمیشه و موردی کاملا تجربیه! که اگر کسی اینجا تجربه ای مشابه داره میتونه جواب بده و یا کسانی که تو این دانشگاه درس میخونن یا پذیرش گرفتن!
مرسی

توی همین فروم کسانی بودن که با معدل نزدیک 14 و TDN 4 پذیرش گرفتند.
امید حداقل چیزیه که انسان میتونه داشته باشه.

mohsen1990
June 20th, 2014, 08:31 PM

گویا تا Not punkte 3هم این دانشگاه برای Wirtschaftsingeneurwesenپذیرش میده

Die besondere Eignung wird auf der Grundlage des Ergebnisses der Abschlussprüfung nach Abs. 1 festgestellt
und setzt voraus, dass das dort genannte Studium mindestens mit der Durchschnittsnote 3,0 abgeschlossen
wurde; bei einem Notendurchschnitt von 3,1 bis 3,3 kann die Note um 0,3 Punkte durch eine besondere
Motivation für den Studiengang verbessert werden, die durch Motivationsschreiben nachgewiesen
wird.

vahid_68
June 20th, 2014, 09:19 PM
سلام
بچه هایی که ایران صنایع خوندن و میخوان برای مستر Wirtschaftsingenieurwesen این دانشگاه اقدام کنن، متاسفانه من بعید میدونم بشه پذیرش گرفت.
طبق این جمله:
Nachweis von mind. 44 Kreditpunkten aus betriebswirtschaftlichen Lehrveranstaltungen sowie mind. 28 Kreditpunkten aus volkswirtschaftlichen Lehrveranstaltungen.
شما باید حداقل 72CP ، درس هایی غیر از شاخه ی مهندسی پاس کرده باشید، مثل اقتصاد، مدیریت و ...، که تا جایی که من اطلاع دارم، ما توی ایران این اندازه درس برای این شاخه پاس نکردیم و متاسفانه برای این دانشگاه هم مشکل همیشگی اختلاف واحدها وجود داره.
موفق باشید.

sepidehreg
June 21st, 2014, 01:24 AM
سلام
بچه هایی که ایران صنایع خوندن و میخوان برای مستر Wirtschaftsingenieurwesen این دانشگاه اقدام کنن، متاسفانه من بعید میدونم بشه پذیرش گرفت.
طبق این جمله:
Nachweis von mind. 44 Kreditpunkten aus betriebswirtschaftlichen Lehrveranstaltungen sowie mind. 28 Kreditpunkten aus volkswirtschaftlichen Lehrveranstaltungen.
شما باید حداقل 72CP ، درس هایی غیر از شاخه ی مهندسی پاس کرده باشید، مثل اقتصاد، مدیریت و ...، که تا جایی که من اطلاع دارم، ما توی ایران این اندازه درس برای این شاخه پاس نکردیم و متاسفانه برای این دانشگاه هم مشکل همیشگی اختلاف واحدها وجود داره.
موفق باشید.
اين مشكل براي همه دانشگاه ها وجود داره! اصن رشته صنايع نيست اين رشته ولي متاسفانه هيچ رشته معادل ديگه اي هم وجود نداره! من كه اپلاي كردم! همشون تقريبا چنين چيزي رو ميخوان! البته سيستم واحديشون با ما فرق داره! ميشه از توي چيزايي كه ما خونديم كم و بيش نزديك ٥٠ تاشو بيرون كشيد!

ایران33
June 27th, 2014, 12:06 PM
با سلام کسی میدونه شرط معدل این دانشگاه چقدر است با 13.75 امیدی هست؟؟؟

sepidehreg
June 28th, 2014, 01:20 AM
شرط معدل براي مقطع هاي مختلف و براي رشته هاي مختلف متفاوته! بدون دونستن رشته و مقطع نميشه گفت!

ایران33
June 28th, 2014, 10:24 AM
رشته مورد تقاضا مکانیک مقطع ارشد

sepidehreg
June 28th, 2014, 01:18 PM
رشته مورد تقاضا مکانیک مقطع ارشد
سلام جواب این سوال رو توی سایت هر دانشگاهی میتونید برای رشته تون پیدا کنید! اگر تازه شروع کردید و یا به آلمانی مسلط نیستید من فعلا کمکتون میکنم این بار. من درباره رشته های به زبان انگلیسی اطلاعی ندارم ولی طبق این فایل پی دی اف (http://www.uni-hannover.de/imperia/md/content/i-amt/zugangsordnungen/master/zo_master_energiete_etech_etc.pdf) که برای مستر مکانیک و برق و غیره به زبان المانیه قسمت Zugangsvoruassetzung نوسته که بچلر شما باید با نمره بالاتر از 3.0 تموم شده باشه! حتی برای کسانی که کمتر از 3 و بالاتر از 3.5 هستند هم یه سریا شرطا مث کارآموزی 8 هفته ای یا پروژه پایانی نمره 2.0 گذاشته که اونا هم میتونن با اون شرطا اپلای کنن، ولی نمره شما بالاتر از 3.0 است! 13.75 معادل 2.87 میباشد یعنی شما میتونید اپلای کنید، رشته مکانیک در بیشتر دانشگاه ها NC است! با این معدل امید هست ولی پذبرش گرفتن و نگرفتنش رو کسی نمیدونه! البته این دانشگاه از شما Praktikum کارآموزی 20 هفته ای هم میخواد که فکر میکنم اگر الان داشته باشید شانس بیشتری دارید! البته تا قبل از برداشتن درس پروژه مستر Masterarbeit فرصت دارید کارآموزی رو اراعه بدید!
لطفا توی سایت هر دانشگاه دنبال Voraussetzung برای این رشته بگردید، بجای اینکه توی هر تاپیک این سوال رو تکرار کنید!

paradox_hamid
June 29th, 2014, 03:57 PM
سلام و وقت بخیر به دوستان
آیا این دانشگاه هم شهریه داره؟
در رشته های مربوط به computer science کسی از وضعیت این دانشگاه اطلاعی داره ؟ (کلی اطلاعات میخوام)

epezhman
June 29th, 2014, 04:30 PM
در رشته های مربوط به computer science کسی از وضعیت این دانشگاه اطلاعی داره ؟ (کلی اطلاعات میخوام)

بجايه اينکه اين سؤال رو تو 10 جا بپرسين تو گوگل بزن "اسم دانشگاه tuition " چيزی رو که ميخوای تو اولين لينک پيدا ميکنی

sepidehreg
June 29th, 2014, 04:47 PM
همه جا تکرار نکنید که! این دانشگاه و اکثر دانشگاه های آلمان شهریه tiution fee ندارند! یعنی برای درسهایی که برمیداری پولی نمیپردازی! ولی همشون accomodation fee دارن، که تقریبا 200-300 یوروعه اکثر جاها، که پول خدماتیه که دانشگاه به شما میده، مثل کارت دانشجویی و حمل و نقل شهری و اینا!

ایران33
June 29th, 2014, 04:51 PM
سلام جواب این سوال رو توی سایت هر دانشگاهی میتونید برای رشته تون پیدا کنید! اگر تازه شروع کردید و یا به آلمانی مسلط نیستید من فعلا کمکتون میکنم این بار. من درباره رشته های به زبان انگلیسی اطلاعی ندارم ولی طبق این فایل پی دی اف (http://www.uni-hannover.de/imperia/md/content/i-amt/zugangsordnungen/master/zo_master_energiete_etech_etc.pdf) که برای مستر مکانیک و برق و غیره به زبان المانیه قسمت Zugangsvoruassetzung نوسته که بچلر شما باید با نمره بالاتر از 3.0 تموم شده باشه! حتی برای کسانی که کمتر از 3 و بالاتر از 3.5 هستند هم یه سریا شرطا مث کارآموزی 8 هفته ای یا پروژه پایانی نمره 2.0 گذاشته که اونا هم میتونن با اون شرطا اپلای کنن، ولی نمره شما بالاتر از 3.0 است! 13.75 معادل 2.87 میباشد یعنی شما میتونید اپلای کنید، رشته مکانیک در بیشتر دانشگاه ها NC است! با این معدل امید هست ولی پذبرش گرفتن و نگرفتنش رو کسی نمیدونه! البته این دانشگاه از شما Praktikum کارآموزی 20 هفته ای هم میخواد که فکر میکنم اگر الان داشته باشید شانس بیشتری دارید! البته تا قبل از برداشتن درس پروژه مستر Masterarbeit فرصت دارید کارآموزی رو اراعه بدید!
لطفا توی سایت هر دانشگاه دنبال Voraussetzung برای این رشته بگردید، بجای اینکه توی هر تاپیک این سوال رو تکرار کنید!
ممنون خیلی کمک کردید
یه سوال داشتم اون اینکه من بعضی ازشرایط دانشگاه که خواندم مثل دانشگاه TU Clausthal دیدم خیلی راحت پذیرش میدهند و حتی به زبان هم گیر نیستند
میخواستم شما که تجربه بالا تر دارید یه چندتا دانشگاه که بامعدل 13.75 من و به dsh هم برای اپلای گیر نمیدهند معرفی کنید
بسیار ممنون

paradox_hamid
June 29th, 2014, 06:20 PM
همه جا تکرار نکنید که! این دانشگاه و اکثر دانشگاه های آلمان شهریه tiution fee ندارند! یعنی برای درسهایی که برمیداری پولی نمیپردازی! ولی همشون accomodation fee دارن، که تقریبا 200-300 یوروعه اکثر جاها، که پول خدماتیه که دانشگاه به شما میده، مثل کارت دانشجویی و حمل و نقل شهری و اینا!

ممنون که جواب دادید
من در مورد TU9 دارم اطلاعات جمع میکنم و اگر بقیه پستهارو ببینید از دانشگاههایی هست که جزو TU9 هستند. بهرحال ممنون ولی سوالم یه قسمت دیگه هم داشت اونم مربوط به رشته هایی هست که تو این دانشگاهها زیر گروه Computer Science هستند. ممکنه اگه اطلاعاتی دارید اون رو هم بگید. آخه میدونید که نمیشه ریسک کرد و فقط یکجا اپلای کرد

paradox_hamid
June 30th, 2014, 11:36 AM
بجايه اينکه اين سؤال رو تو 10 جا بپرسين تو گوگل بزن "اسم دانشگاه tuition " چيزی رو که ميخوای تو اولين لينک پيدا ميکنی

ممنون که تذکر دادید.همینکارو کردم. منتهی چرا هیچکس بخش دوم سوال منو توجه نمیکنه؟

sepidehreg
June 30th, 2014, 05:55 PM
ممنون که تذکر دادید.همینکارو کردم. منتهی چرا هیچکس بخش دوم سوال منو توجه نمیکنه؟
خب هر كس سوالي كه اطلاع دداره رو جواب ميده! اون قسمت رو جواب نداديم يعني اطلاع نداريم والله!

farzin258
July 23rd, 2014, 12:25 AM
دوستان یه سوالی !!! خیلی عجیبه :دی میشه ج بدین دیگه میل نزنم بهشون ؟ :دی در مورد ددلاین این دانشگاه واسه مکانیک واسه ترم تابستون این لینک زده Dec 15th – Jan 15th http://www.uni-hannover.de/en/studium/studienfuehrer/maschinenbau-msc/bewerbung/index.php جالب اینجاست اینجا کلا برالعکسشو زده Summer Semester: 15th July* http://www.uni-hannover.de/en/studium/immatrikulation/bewerbung/master/ کسی در جریانش هست؟ با تشکر

sepidehreg
July 23rd, 2014, 12:26 AM
دوستان یه سوالی !!! خیلی عجیبه :دی میشه ج بدین دیگه میل نزنم بهشون ؟ :دی در مورد ددلاین این دانشگاه واسه مکانیک واسه ترم تابستون این لینک زده Dec 15th – Jan 15th http://www.uni-hannover.de/en/studium/studienfuehrer/maschinenbau-msc/bewerbung/index.php جالب اینجاست اینجا کلا برالعکسشو زده Summer Semester: 15th July* http://www.uni-hannover.de/en/studium/immatrikulation/bewerbung/master/ کسی در جریانش هست؟ با تشکر
منم متوجه این شدم! اونجا اشتباه نوشته!
ددلاین 15 ژانویه هست برای ترم تابستان!

sayidteh
July 25th, 2014, 12:12 PM
دوستان هزینه کلاس آمادگی زبان این دانشگاه برای dsh ترمی چقدره؟ و هر ترمش به صورت فشرده چه مدتیه؟

sepidehreg
July 25th, 2014, 02:36 PM
دوستان هزینه کلاس آمادگی زبان این دانشگاه برای dsh ترمی چقدره؟ و هر ترمش به صورت فشرده چه مدتیه؟
این برای ترمیه که گذشته:
DSH Preparatory Course May 2014
Monday 19th May 2014 – Thursday 12th June 2014

150 hours (45 minutes per session)
Fee: 600 € (4 € per session)
9 ECTS credits

Registration deadline: Monday 5th May 2014

soheil_sohata
August 2nd, 2014, 01:28 AM
سلام دوستان
می شه راهنمایی کنید برای پذیرش phd مهندسی عمران در این دانشگاه چی کار باید کرد؟