PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آرشیو شده : سوالات كلي و متداول تحصیل در ترکیه و مسائل مرتبط ( تا سال 2012 )

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9

alireza2
August 6th, 2011, 04:20 PM
فاند بستگی به دانشگاه مورد نظر شما داره که اصولا چیزی به عنوان فاند برای دانشجویان خارجی داره یا خیر. تعداد دانشگاههای دولتی انگلیسی زبان زیاد نیست.خیلی از دانشگاههای ترکیه انقد هزینه ی شهریه پایینه به نسبت سایر کشورها که در واقع داره به هر کسی که پذیرش میده فاند هم میده. تخفیف هم برای ترک زبان ها بعضی از دانشگاهها دارند. دانشگاهی مثل METU هم که صراحتا گفته که دانشجوهای دکترا شهریه نخواهند داد.

سلام، میشه بگید کدوم دانشگاهها هنوز تخفیف برای ترک زبان ها دارند؟

sahand11_m27
August 7th, 2011, 12:12 AM
سلام، میشه بگید کدوم دانشگاهها هنوز تخفیف برای ترک زبان ها دارند؟
دوست عزیز تعداد دانشگاهها خیلی زیادن و من توی رشته ی خودم (فنی) میدونم که در , Marmara , Bogazici ,ITU تخفیف دارن.

KAKTOS
August 7th, 2011, 10:20 PM
سلام دوست عزیز
اول بابت پذیرشت بهت تبریک میگم. اینکه این دانشگاه چقدر میتونه برای شما مناسب باشه بیشتر بستگی به سطح فعلی شما داره. شما شرایط معدل ، زبان ، GMAT GRE یا ALES رو بگو تا مشخص بشه برای دانشگاههای بهتر ترکیه چقدر شانس دارید. به نظرم این خوبه که به سکوی پرتاب نگاه کنی به این دانشگاه ولی باید ببینی توی این رشته چند درصد دانشجویان به دانشگاههای آمریکا ، کانادا و دانشگاههای خوب اروپا رفتن و خوب یه چیزی که میتونه تا حد زیادی برای ما که ایرانیم و نمیتونیم با دانشجویان اونجا تماس داشته باشیم اینه که بررسی کنی و سطح هیات علمی دانشگاه رو بررسی کنی. به نظر من هیات علمی خوب رابطه ی مستقیم با کیفیت دانشگاه توی اون رشته داره و میشه بر اساسش تصمیم گیری و نتیجه گیری خوبی کرد .در کل میتونی از نتایج پذیرش ببینی که خیلی از دوستان از دانشگاههای ترکیه و مالزی و فنلاند و هند و ... پذیرش های خوب داشتن به آمریکا و .... . این دانشگاه دانشگاه گمنام ترکیه نیست و جزو 20 تا دانشگاه ترکیه ست. البته رنکینگا با هم متفاوتند .از نظر شهریه هم که به نسبت رشتتون و اینکه توی یه شهر تقریبا اروپایی درس بخونید فکر نمیکنم خیلی بالا باشه. ازمیر هم شهر خیلی خوبیه . موفق باشی
سلام اقا سهند ممنون از توجهت,والا اینجا هیچکدوم از امتحانایی که گفتی رو نداشت برا پذیرش فقط من چون لیسانسم زبان بودو 8سالم سابقه کارداشتم اینا پوئنام بود باهاشون تماس گرفتم گفتن ما با 127تاپارتنر داریمو اینجام لیست دانشگاهایی که تو اراسموس بهاشون شریکه]. http://erasmus.yasar.edu.tr/.من ازینکه فرمودیداعصا هیت علمی ودرصدقبولی وکیفیت اموزش ....اینا همین چیزایه که واسه من سواله و نمی دونم ازکدوم کانال بهشون برسم و واسه همین اینجا مطرح کردم تا دوستانی که باتجربه ترن یا تجربه اونجارو دارن منو راهنمایی کنن .ممنون از همه

pedramakaay
August 8th, 2011, 02:43 PM
دوستان سلام...

آيا تمام رشته هاي كارشناسي ارشد در دانشگاه استانبول تكنيك به زبان تركيه اي هستند؟ يا نصف تركي نصف انگليسي هستند؟

من تو سايتش سرچ كردم جايي دقيق توضيح نداده چي به چيه...هركس مي دونه لطفا جواب بده...

با تشكر:cool:

sahand11_m27
August 9th, 2011, 05:09 PM
دوستان سلام...

آيا تمام رشته هاي كارشناسي ارشد در دانشگاه استانبول تكنيك به زبان تركيه اي هستند؟ يا نصف تركي نصف انگليسي هستند؟

من تو سايتش سرچ كردم جايي دقيق توضيح نداده چي به چيه...هركس مي دونه لطفا جواب بده...

با تشكر:cool:
سلام دوست عزیز
رشتتون رو ذکر نکردید. برای اطلاعات بیشتر اینجارو بخونید :
http://www.fbe.itu.edu.tr/Pages.aspx?pageID=22&lang=en-gb
بر خلاف اینکه نوشته واحدها تماما به انگلیسی هم تدریس میشه ولی اینطور نیست و باید ترکی حتما بلد باشید. 30% انگلیسی و 70% ترکی تدریس میشه که تو بعضی رشته ها درصد درس های انگلیسی بیشتره.

pedramakaay
August 9th, 2011, 09:07 PM
سلام دوست عزیز
بر خلاف اینکه نوشته واحدها تماما به انگلیسی هم تدریس میشه ولی اینطور نیست و باید ترکی حتما بلد باشید. 30% انگلیسی و 70% ترکی تدریس میشه که تو بعضی رشته ها درصد درس های انگلیسی بیشتره.

دوست عزيز با تشكر از شما...

رشته ام عمران هست....بله منم همين سايت رو زير و رو كردم و به همين 30 درصد و 70 درصد رسيدم...تازه مثل اين كه امتحان وروديش هم تركي هست سوالاتش:mad: يعني امكان نداره تا تركي ندوني بتوني اونجا درس بخوني....البته به جاي اين آزمون ورودي به زبان تركي مي توني gre ارائه بدي....

ميگن تو آنكارا يك دانشگاه هست كه تمام انگليسي هست...كسي اطلاعاتي در مورد اون دانشگاه داره ؟ طبيعتا مثل استانبول تكنيك معروف نخواهد بود اما شايد خيلي هم بد نباشه...كسي اون دانشگاه رو مي شناسه؟

با تشكر...

starblue7750
August 9th, 2011, 10:01 PM

رشته ام عمران هست....بله منم همين سايت رو زير و رو كردم و به همين 30 درصد و 70 درصد رسيدم...تازه مثل اين كه امتحان وروديش هم تركي هست سوالاتش:mad: يعني امكان نداره تا تركي ندوني بتوني اونجا درس بخوني....البته به جاي اين آزمون ورودي به زبان تركي مي توني gre ارائه بدي....

ميگن تو آنكارا يك دانشگاه هست كه تمام انگليسي هست...كسي اطلاعاتي در مورد اون دانشگاه داره ؟ طبيعتا مثل استانبول تكنيك معروف نخواهد بود اما شايد خيلي هم بد نباشه...كسي اون دانشگاه رو مي شناسه؟

با تشكر...
سلام
تو انکارا دانشگاه خاورمیانه هست که از لحاظ اعتبار از استانبول تکنیک جولوتره!!!!!
دانشگاه Bilkent هم دانشگاه خوبیه.شما به سایت های اونا سر بزن احتمالا پیدا کنی

sahand11_m27
August 9th, 2011, 11:32 PM

با تشكر...
به جای ALES همونجور کع گفتید میتونید GRE بدبد. دانشگاه Bogazici کامل انگلیسیه و توی استانبوله .خیلی بد نباشه ؟ همونطور که دوست قبلی گفتن دانشگاه METU هم که بهترین دانشگاه فنی ترکیست و خیلی معروفه و کامل انگلیسیه (بر اساس رنکینگ Topuniversities رتبه زیر 200 دنیا رو داره و آمریکا و کانادا به خوبی این دانشگاه رو میشناسن) و البته درس خوندن توش فوق العاده سخته. دانشگاه Sabanci و Bilkent هم دانشگاههای خصوصی هستند و انگلیسی زبان که شهریه ی بالایی دارند. حدودا سالی 14000$ . موفق باشید

pedramakaay
August 11th, 2011, 01:28 AM
به جای ALES همونجور کع گفتید میتونید GRE بدبد. دانشگاه Bogazici کامل انگلیسیه و توی استانبوله .خیلی بد نباشه ؟ همونطور که دوست قبلی گفتن دانشگاه METU هم که بهترین دانشگاه فنی ترکیست و خیلی معروفه و کامل انگلیسیه (بر اساس رنکینگ Topuniversities رتبه زیر 200 دنیا رو داره و آمریکا و کانادا به خوبی این دانشگاه رو میشناسن) و البته درس خوندن توش فوق العاده سخته. دانشگاه Sabanci و Bilkent هم دانشگاههای خصوصی هستند و انگلیسی زبان که شهریه ی بالایی دارند. حدودا سالی 14000$ . موفق باشید

با تشكر از شما دوست عزيز....

من توي همون سايت topuniversities براي رشته civil سرچ كردم و توي ليست 200 تاييش فقط استانبول تكنينك بود....شما مطمئنيد اين دانشگاه هم هست؟

با تشكر....

s_a_karimy
August 11th, 2011, 05:35 AM
سلام دوستان.من امتحان gre subject dadam كه اكورم شد 490 ميخوام ارشد تركيه برم واسه فيزيك حالت جامد.چيا بايد اماده كنم بغير از اين؟

sahand11_m27
August 11th, 2011, 11:25 AM
با تشكر از شما دوست عزيز....

من توي همون سايت topuniversities براي رشته civil سرچ كردم و توي ليست 200 تاييش فقط استانبول تكنينك بود....شما مطمئنيد اين دانشگاه هم هست؟

با تشكر....
خواهش میکنم. از اینجا میتونید http://www.topuniversities.com/institution/middle-east-technical-university/wur توی رشته های Engineering , IT رو ببینید. یه مقایسه خوبی که میتونید انجام بدید به سایت هر دانشگاه برید و از قسمت Faculty استادارو مقایسه کنید و اینکه ببینید کدوم دانشگاه توی حیطه ی مورد علاقه شما استادای بهتری دارن.

sahand11_m27
August 11th, 2011, 11:37 AM
سلام دوستان.من امتحان gre subject dadam كه اكورم شد 490 ميخوام ارشد تركيه برم واسه فيزيك حالت جامد.چيا بايد اماده كنم بغير از اين؟

سلام. دوست گرامی شما امتحان GRE General رو هم دادید؟ اولین شرط پذیرش برای ترکیه داشتن نمره ی GRE general یا ALES هست. توی رشته های پایه اکثر دانشگاههای خوب آزمون ورودی دارند که اون رو باید بدبد. در کل GRE subject رو من تا به حال جزو Application requirements دانشگاهی ندیدم. GRE subject ممکنه با گرفتن یه اسکور بالا این امکان رو بده تا شما آزمون ورودی دانشگاه رو ندید که اونم بستگی داره اصلا دانشگاه با این آزمون آشنا باشه یا نباشه. ولی چیزی که تو همه دانشگاهها ذکر شده داشتن نمره ی GRE general هست و تا اونجا که من میدونم استثنایی قائل نشده اند که میشه برای رشته های Science نمره ی GRE subject به جای general ارائه داد.
شما از دانشگاهی خاصی پرسیده بودید که بهتون گفته باشه این آزمون رو بدید ؟
مراحل بعدی هم بستگی به دانشگاه داره که چه مدارکی برای اپلای میخواد.

pedramakaay
August 11th, 2011, 02:33 PM
خواهش میکنم. از اینجا میتونید http://www.topuniversities.com/institution/middle-east-technical-university/wur توی رشته های Engineering , IT رو ببینید. یه مقایسه خوبی که میتونید انجام بدید به سایت هر دانشگاه برید و از قسمت Faculty استادارو مقایسه کنید و اینکه ببینید کدوم دانشگاه توی حیطه ی مورد علاقه شما استادای بهتری دارن.

خيلي ممنون از راهنمايي شما...

ولي متاسفانه دانشگاه Middle East Technical University در آنكارا در ليست 200 تايي دانشگاه هاي برتر براي رشته عمران نيست...

با تشكر از شما....

nimaafshar8
August 11th, 2011, 05:25 PM
با سلام و عرض و ادب و احترام.سوالاتی داشتم که ممنون می شم اگه راهنماییم بکنید:1-به جط دانشگاهmetuکدام دانشگاه ها مصاحبه ندارند؟2-از کدام قسمت سایت می توان فهیمد این دانشگاه مصاحبه دارد؟3-کدام دانشگاه نیاز به GREندارد؟

amirali19
August 12th, 2011, 02:18 AM
سلام
من میخوام برا دکتری برم ترکیه چندتا سوال داشنم خواهش میکنم جواب بدید
1- چه دانشگاههایی رشته gis و rs نو مقطع دکتری رو نو ترکیه دارند البته به زبان ترکی من خودم نو دانشگاه فنی استانبول تو زیر رشته civil دیدم
2-اگه نمره آلس کسی کمنر از حد مجاز شد دیگه امکان اینکه برای اون ترم بنونه پذیرش بگیره نیست
3-امنحان kpds یا uds چی هست و چه فرقی با هم دارند و کی باید امنحانشو داد بعد از امنحان تومر و آلس باید
امنحان داد یا قبلش و اینکه چند مدته میشه با سطح زبان منوسط نمومش کرد و امنحان داد البته برای
رشته هایی که به ترکی
ارایه میشن
4- اصولا باید شرایط پذیرش رو تو کدوم قسمت ساینها باید دید
خواهش میکنم اگه وقنم نداریدذ لااقل جواب سوال اولمو بدید
با نشکر
راسنی عنوان رشتم به انگلیسی geograpical informatin system
و به نرکی اسنانبولی coğrafi/arazi bilgi sistemleri
ه

amirahar
August 12th, 2011, 12:08 PM
سلام

در زير لينك دانلود ليست دانشگاههاي دولتي و خصوصي تركيه كه شامل تمامي اطلاعات لازم در مورد دانشگاه مي باشد رو براتون مي زارم اميدوارم به دردتون بخوره.

DEVLET ÜNİVERSİTELERİ (http://www.yok.gov.tr/katalog/katalog2011/yok_devlet_2011.pdf)حجم 44 مگابايت ليست دانشگاهاي دولتي همراه با توضيحات

VAKIF ÜNİVERSİTELERİ (http://www.yok.gov.tr/katalog/katalog2011/yok_vakif_2011.pdf)
حجم 15 مگابايت ليست دانشگاهاي خصوصي همراه با توضيحات

منبع:
http://www.yok.gov.tr/content/view/527/222/lang,tr/

majidgenium
August 13th, 2011, 05:53 PM
یه سر اینجا بزن : http://www.torkiye.com/

ولی دانشگاه 100% انگلیسی داره؟

من خودم ترکم و ترکی بلدم، ولی تحصیل به زبان ترکی به درد نمی خوره که.

من هم فکر می کردم تحصیل به زبان انگلیسی ممکنه :undecided:
همونطوری که در دفترچه آزمون سراسری یا همون یوس ترکیه نوشته دانشگاه های انگلیسی زبان هم دارند اما وقتی امتحان رو دادم و اکثر دانشگا ه ها رو هم قبول شدم دیدم که فقط یک دانشگاه به زبان انگلیسی درس میده که اون هم کامل انگلیسی نیست به هر حال حتی اگر کشور دوم دنیا یعنی آلمان رو هم تصور کنی بدون زبان آلمانی کاری از پیش نخواهی برد چه بسا زبان رو خیلی سریع یاد میگیری و تمام مشکلاتت حل می شه ولی مطمئن باش انتخاب یه کشور غیر انگلیسی به عنوان تحصیل در یک رشته انگلیسی زبان تقریبا غیر ممکنه
درضمن شما دارید در یک کشور زندگی می کنید و باید زبان اون کشور رو بلد باشید والا کلاتون پس مرکست
برادر من و خیلی از دوستای من که در خارج از ایران مشغول تحصیل هستند همه تأیید می کنند که زندگی در یک محیط به زبان غیر انگلیسی و تحصیل به زبان انگلیسی بسیا ربسیار سخته چون استاتید و دانشجویان نمی توانند بار علمی مورد نظر را انتقال بدهند
موفق باشید :)

majidgenium
August 13th, 2011, 06:04 PM
سلام دوست عزیز

متأسفانه کشور ترکیه خیلی از تبلیغاتی که می کنه در مورد توریست یا دانشگاه دروغه
وقتی میری امتحان بدی میگن همه دانشگاه ها انگلیسی هم تدریس میشه
ولی این که واضحه دروغه اما پیش خودت میگی اینو میدونی و احتمالا یه جا پیدا میشه که انگلیسی درس بده تمام انگلیسی
من خودم شخصا کنکور یوس رو هم دادم اما وقتی برای ثبت نام در دانشگاه اقدام کردم به هر دانشگاهی میرسیدم تدریس به زبان انگلیسی نداشتن
درصورتی که توی دفترچه همون دانشگاه نوشته که به زبان انگلیسی تدریس میشه
ای آقا
گول این جهان سومی ها رو نخورین
همش دروغ میگن دروغ
برید یه کشور انگلیسی و اگه نمیتونید زبان یه کشور دیگه رو یاد بگیرید برید زندگی همه جا با تلاش درست میشه
ندیدم کشوری دروغ بگه و وضعش خوب باشه
بالاخره راه زیاده نامید نشید فقط دروغ های اونا رو قبول نکنید که مجبور بشید پول نازتون رو برای کشوری مثل ترکیه خرج کنید در صورتی که کمتر از اینا میتونید توی بهترین کشور های اروپایی درس بخونید

sahand11_m27
August 14th, 2011, 10:59 AM
متأسفانه کشور ترکیه خیلی از تبلیغاتی که می کنه در مورد توریست یا دانشگاه دروغه
وقتی میری امتحان بدی میگن همه دانشگاه ها انگلیسی هم تدریس میشه
ولی این که واضحه دروغه اما پیش خودت میگی اینو میدونی و احتمالا یه جا پیدا میشه که انگلیسی درس بده تمام انگلیسی
من خودم شخصا کنکور یوس رو هم دادم اما وقتی برای ثبت نام در دانشگاه اقدام کردم به هر دانشگاهی میرسیدم تدریس به زبان انگلیسی نداشتن
درصورتی که توی دفترچه همون دانشگاه نوشته که به زبان انگلیسی تدریس میشه
ای آقا
گول این جهان سومی ها رو نخورین
همش دروغ میگن دروغ
برید یه کشور انگلیسی و اگه نمیتونید زبان یه کشور دیگه رو یاد بگیرید برید زندگی همه جا با تلاش درست میشه
ندیدم کشوری دروغ بگه و وضعش خوب باشه
بالاخره راه زیاده نامید نشید فقط دروغ های اونا رو قبول نکنید که مجبور بشید پول نازتون رو برای کشوری مثل ترکیه خرج کنید در صورتی که کمتر از اینا میتونید توی بهترین کشور های اروپایی درس بخونید
من متاسفانه متوجه نشدم شما منظورتون چیه. تمام دانشگاهها از عالی گرفته تا ضعیفترین زبان تدریسشون مشخصه و کاملا توضیح داده. توی هر دپارتمان هم به تفکیک رشته کاملا توضیح داده شده. این جملهای هم که برای دوستمون نوشتم :
توی سایت کاملا ذکر شده و کسی نگفت که دارن دروغ میگن.
ITU is not a fully English university. But in the programmes you can select English courses. Please check the English courses of the Programme you’re interested.
حالا ممکنه کسی گرایش مثلا CONSTRUCTION and MANUFACTURING تماام واحدهاش به انگلیسی هم ارائه بشه ولی توی همون رشته گرایش MATERIALS SCIENCES همش ترکی ارائه بشه.
این کلی گویی شما به هیچ عنوان صحیح نیست و اعتبار فروم رو پایین میاره. شما از کدوم دانشگاهها پذیرش گرفتید که قبلش گفتن انگلیسی و موقع ثبت نام گفتن ترکی؟

maziyarsh
August 14th, 2011, 11:06 AM
من متاسفانه متوجه نشدم شما منظورتون چیه. تمام دانشگاهها از عالی گرفته تا ضعیفترین زبان تدریسشون مشخصه و کاملا توضیح داده. توی هر دپارتمان هم به تفکیک رشته کاملا توضیح داده شده. این جملهای هم که برای دوستمون نوشتم :
توی سایت کاملا ذکر شده و کسی نگفت که دارن دروغ میگن.
ITU is not a fully English university. But in the programmes you can select English courses. Please check the English courses of the Programme you’re interested.
حالا ممکنه کسی گرایش مثلا CONSTRUCTION and MANUFACTURING تماام واحدهاش به انگلیسی هم ارائه بشه ولی توی همون رشته گرایش MATERIALS SCIENCES همش ترکی ارائه بشه.
این کلی گویی شما به هیچ عنوان صحیح نیست و اعتبار فروم رو پایین میاره. شما از کدوم دانشگاهها پذیرش گرفتید که قبلش گفتن انگلیسی و موقع ثبت نام گفتن ترکی؟

بله این صحبت شما درست هست، نه تنها در ترکیه بلکه در خیلی از کشورهای دنیا به خصوص در آسیا برخی از دانشگاه به دو زبان که بعضا یا ترکیبی هست(30 به 70) و یا در یک گروه یک رشته کامل انگلیسی و یک رشته کامل به زبان اصلی اون کشور ارائه میشه. این موراد هم به دلیل کم بودن تقاضا از سمت اینترنشنال و زیاد بودن دانشجوهای لوکال و یا نبود استاد آشنا به زبان انگلیسی و ....

این موارد طبیعی هست و باید کامل وب سایت دانشگاه مورد نظر رو مطالعه کرد و با مسئولین در مکاتبه بود و زیر رو روی همه چی رو درآورد که یک وقت فردا روز موردی رو اشتباه متوجه نشده باشید. (در این مورد که ترکیه کمی اطلاعاتش با واقعیتش فرق داره موسسات اعزام دانشجو خیلی مقصر هستند که بدون اطلاع فقط به دلیل فرستادن دانشجو به هر قیمتی اقدام به گرفتن پذیرش میکنند و دانشجو بعد از حضور در دانشگاه متوجه میشه که اصلا هم اون چیزی نبود که بهش گفته بودند)

sahand11_m27
August 14th, 2011, 11:12 AM
با سلام و عرض و ادب و احترام.سوالاتی داشتم که ممنون می شم اگه راهنماییم بکنید:1-به جط دانشگاهmetuکدام دانشگاه ها مصاحبه ندارند؟2-از کدام قسمت سایت می توان فهیمد این دانشگاه مصاحبه دارد؟3-کدام دانشگاه نیاز به GREندارد؟
سلام
1- سوال اول شما خیلی کلی و فقط خودتون می تونید جوابشو پیدا کنید اونم با گشتن سایت دانشگاه مورد نظرتون. اگه دانشگاههایی که مد نظرتون هست رو بگید راحتتر میشه جوابتون رو داد که آیا مصاحبه دارن یا خیر.
2- توی دانشگاه به قسمت Graduate admission یا Admission for international students یا Prospective students برید بعد توی قسمت admission requirements چک کنید که Interview جزو شراط پذیرش هست یا خیر.
3- هیچ دانشگاهی من تا به حال ندیدم که نمره ی GRE نخواد و همه دانشگاهها مهمترین و یا یکی از مهمترین شروطشون برای پذیرش GRE هست.
باز دانشگاهایی که مد نظرتون هست رو بگید اگر بتونم حتما کمکتون میکنم.

amirahar
August 14th, 2011, 11:19 AM
با سلام

يك سوال داشتم

شنيدم كه دانشگاهاي تركيه اگه رشته توركولوژي بخوني بورسيه مي كنند كسي مي دونه آيا واقيت داره يا نه و شرطشون چيه؟

permi
August 17th, 2011, 03:13 PM
من یک سوال دارم لطفا هر کس میتونه و اطلاعات درستی داره بهم جواب بده !!!

من پشت کنکوری هستم و متولد سال 72 ، معدل سال سوم 17 و معدل پیش دانشگاهی 16 ، به زودی قصد شرکت در آزمون آیلتس رو دارم و تا حدودی زبان ترکی رو بلدم . تصمیم دارم برم ترکیه و ئر رشته ی مهندسی الکترونیک تحصیل کنم . آیا با این مدارک تحصیلی میتونم وارد دانشگاه تکنیک استانبول بشم ؟؟؟ دانشگاه آنکارا چطور ؟؟؟؟

sahand11_m27
August 18th, 2011, 09:16 PM
من یک سوال دارم لطفا هر کس میتونه و اطلاعات درستی داره بهم جواب بده !!!

من پشت کنکوری هستم و متولد سال 72 ، معدل سال سوم 17 و معدل پیش دانشگاهی 16 ، به زودی قصد شرکت در آزمون آیلتس رو دارم و تا حدودی زبان ترکی رو بلدم . تصمیم دارم برم ترکیه و ئر رشته ی مهندسی الکترونیک تحصیل کنم . آیا با این مدارک تحصیلی میتونم وارد دانشگاه تکنیک استانبول بشم ؟؟؟ دانشگاه آنکارا چطور ؟؟؟؟.
امسال برای پذیرش شرط معدل دیپلم و پیش دانشگاهی رو هر دو بالای 17 اعلام کرده بودند و بیشتر افرادی که امسال قبول شدن کسایی بودن که سال پیش(2010) آزمون یوس داده بودن و شرط نمره بالای 55 داشت. داشتن آیلتس و تافل برای لیسانس ضرورتی نداره چون میتونید Hazirlik کنید ولی خوب میتونه تاثیر مثبتی داشته باشه اگر رشتتون رو انگلیسی انتخاب کنید. تا چند روز پیش توی سایت شرط معدل بود ولی مثل اینکه چون نتایج قبولیها رو اعلام کردن لینکش دچار مشکل شده. اما از این اینجا پیگیر باشید تا از شرایط دقیق مطلع بشید:
http://www.itu.edu.tr/en/?prospective-students
دانشگاه آنکارا که کاملا ترک زبان و مدرک انگلیسی لازم نداره ولی از شرط معدلش اطلاعی ندارم.
اگر ترکی بلدید از این سایت هم زمانبندی پبت نام و مدارک و .... رو میتونید متوجه بشید.
http://www.metropoldershaneleri.com/

alimetal
August 23rd, 2011, 12:05 PM
به نظرتون شانس من برای گرفتن پذیرش PHD از ترکیه با بورس چقدره؟
لیسانس خواجه نصیر -مهندسی عمران معدل 16.4
فوق علم و صنعت- مهندسی محیط زیست -معدل 17.8
یک مقاله ISI دارم submit می کنم.
2-3 سال سابقه کار مرتبط و غیر مرتبط با گرایش
زبان TOEFL iBT 95
البته از امریکا پذیرش با فاند گرفتم ولی متاسفانه تو مرحله کلیرنس گیر کردم.
به نظرتون کدوم دانشگاهها برای من مناسبه؟

sahand11_m27
August 23rd, 2011, 02:50 PM
به نظرتون شانس من برای گرفتن پذیرش PHD از ترکیه با بورس چقدره؟
لیسانس خواجه نصیر -مهندسی عمران معدل 16.4
فوق علم و صنعت- مهندسی محیط زیست -معدل 17.8
یک مقاله ISI دارم submit می کنم.
2-3 سال سابقه کار مرتبط و غیر مرتبط با گرایش
زبان TOEFL iBT 95
البته از امریکا پذیرش با فاند گرفتم ولی متاسفانه تو مرحله کلیرنس گیر کردم.
به نظرتون کدوم دانشگاهها برای من مناسبه؟

سلام
دوست عزیز گرفتن پذیرش که کاملا قطعیه. فقط مشکل اینه که بعضی دانشگاهها کلا پذیرش با فاند ندارن برای Graduate و خوب شهریه ها هم خیلی پایینه ولی اگر دنبال monthly stipend هستید که احتمالا هم هستید، خوب خیلی از دانشگاهها ندارن ولی برای Scholarship میتونید اقدام کنید.
البته اگه استاد پیدا کنید که پوزیشن داشته باشه و شما رو بخواد قطعا فاند هم میده. شما که برای آمریکا اقدام کردید قطعا نمرهی GRE هم دارید ولی ذکر نکردید. نمره GRE فقط قسمت کوانت مهمه. معدل هر 2 دوره و نمره ی زباتون هم که خیلی خوبه.
با شرایط شما اگه من باشم برای :
1- METU : دکترا شهریه نداره و هفته ای تا 10 ساعت تو دانشگاه کار میکنید. از ترم 2 به بعد اگر کارتون خوب باشه کمک هزینه هم بهتون تعلق میگیره که اکثرن هم میگیرن.
2- Bilkent : احتمالا با این شرایططون فاند خیلی خوبی میتونید بگیرید( 30K-40K ). لازم هم نیست با استادی در تماس باشید. همه ی تصمیمات رو Admission committe میگیره.
3- ITU

امیدوارم زودتر کلیر بشید. موفق باشید.

amirseyedabbas
August 23rd, 2011, 03:13 PM
سلام دوستان
من دانشجوی سال آخر مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه پیام نور هستم.چند تا سوال داشتم
1-شنیدم که مدرک پیام نور تو دانشگاه های خارج از کشور غیر معتبره .آیا صحت داره این موضوع؟
2-گرایش شبکه و امنیت اطلاعات تو کدوم یک از دانشگاه های ترکیه وجود داره(تو قسمت faculty نمیشه پیدا کرد گرایش چی دارن)؟دانشگاه برام فرقی نداری-ترجیحا آتا تورک ارزروم

alimetal
August 24th, 2011, 10:06 AM
سلام
دوست عزیز گرفتن پذیرش که کاملا قطعیه. فقط مشکل اینه که بعضی دانشگاهها کلا پذیرش با فاند ندارن برای Graduate و خوب شهریه ها هم خیلی پایینه ولی اگر دنبال monthly stipend هستید که احتمالا هم هستید، خوب خیلی از دانشگاهها ندارن ولی برای Scholarship میتونید اقدام کنید.
البته اگه استاد پیدا کنید که پوزیشن داشته باشه و شما رو بخواد قطعا فاند هم میده. شما که برای آمریکا اقدام کردید قطعا نمرهی GRE هم دارید ولی ذکر نکردید. نمره GRE فقط قسمت کوانت مهمه. معدل هر 2 دوره و نمره ی زباتون هم که خیلی خوبه.
با شرایط شما اگه من باشم برای :
1- METU : دکترا شهریه نداره و هفته ای تا 10 ساعت تو دانشگاه کار میکنید. از ترم 2 به بعد اگر کارتون خوب باشه کمک هزینه هم بهتون تعلق میگیره که اکثرن هم میگیرن.
2- Bilkent : احتمالا با این شرایططون فاند خیلی خوبی میتونید بگیرید( 30K-40K ). لازم هم نیست با استادی در تماس باشید. همه ی تصمیمات رو Admission committe میگیره.
3- ITU

امیدوارم زودتر کلیر بشید. موفق باشید.

خیلی ممنون از جوابتون. من نمره GRE تو بخش QUA نمره ام 760 شد. این دانشگاه bilkent که گفتین من نگاه کردم متاسفانه دپارتمان عمران نداره اصلا. METU وITU اونجوری که من شنیدم خیلی رنک خوبی داره و تو زمینه کاری من استادای خوبی هم اونجا هستند. در مورد scholarship موسسات خاصی هست؟ ITU هم فاند میده؟

sahand11_m27
August 24th, 2011, 12:16 PM
خیلی ممنون از جوابتون. من نمره GRE تو بخش QUA نمره ام 760 شد. این دانشگاه bilkent که گفتین من نگاه کردم متاسفانه دپارتمان عمران نداره اصلا. METU وITU اونجوری که من شنیدم خیلی رنک خوبی داره و تو زمینه کاری من استادای خوبی هم اونجا هستند. در مورد scholarship موسسات خاصی هست؟ ITU هم فاند میده؟
خواهش میکنم.نمره قسمت کوانت تون هم برای همه جا خوبه .من چون رشتم مکانیکه و Bilkent داره این رشترو اصلا دیگه دقت نکردم که شاید رشته هایی رو نداشته باشه.
METU بهترین دانشگاه فنی ترکیست و همونجور که گفتی هیات علمی خیلی خوبی داره و رنک خوبی هم داره تو مهندسی.
http://www.topuniversities.com/institution/middle-east-technical-university/wur
کلا دانشگاه خیلی معروفیه برای ترکها.
دانشگاه Bogazici هم خوبه. ولی چون من میل زده بودم و نوشته بودن که اصلا برای Graduate فاند ندارن و به دانشجویان خارجی اسکولارشیپ نمیدن چیزی نگفتم راجع بش.
برای ITU اینجارو بخونید :
ITU دانشگاه دو زبان است. ممکنه که دورتون تمام انگلیسی نباشه. البته دکترا داستانش فرق میکنه و شاید انگلیسی باشه همه چیز. ولی امکانش هم هست که اینطور نباشه. اگر استاد پیدا کنید فاند هم میتونید بگیرید.
اسکولار شیپ هم از خود دانشگاه اقدام میکنید.
2 تا دانشگاه دیگه هم بودن که فاند خوبی میدادن منتها الان نگاه کردم اونها هم عمران ندارن.
ولی در هر صورت از METU پذیرش بگیرید فکر نمیکنم به دانشگاه دیگه ای فکر کنید. البته امیدوارم زودتر کلیر شید و دیگه دنبال پذیرش از ترکیه نباشید.

alimetal
August 24th, 2011, 02:39 PM
خواهش میکنم.نمره قسمت کوانت تون هم برای همه جا خوبه .من چون رشتم مکانیکه و Bilkent داره این رشترو اصلا دیگه دقت نکردم که شاید رشته هایی رو نداشته باشه.
METU بهترین دانشگاه فنی ترکیست و همونجور که گفتی هیات علمی خیلی خوبی داره و رنک خوبی هم داره تو مهندسی.
http://www.topuniversities.com/institution/middle-east-technical-university/wur
کلا دانشگاه خیلی معروفیه برای ترکها.
دانشگاه Bogazici هم خوبه. ولی چون من میل زده بودم و نوشته بودن که اصلا برای Graduate فاند ندارن و به دانشجویان خارجی اسکولارشیپ نمیدن چیزی نگفتم راجع بش.
برای ITU اینجارو بخونید :
ITU دانشگاه دو زبان است. ممکنه که دورتون تمام انگلیسی نباشه. البته دکترا داستانش فرق میکنه و شاید انگلیسی باشه همه چیز. ولی امکانش هم هست که اینطور نباشه. اگر استاد پیدا کنید فاند هم میتونید بگیرید.
اسکولار شیپ هم از خود دانشگاه اقدام میکنید.
2 تا دانشگاه دیگه هم بودن که فاند خوبی میدادن منتها الان نگاه کردم اونها هم عمران ندارن.
ولی در هر صورت از METU پذیرش بگیرید فکر نمیکنم به دانشگاه دیگه ای فکر کنید. البته امیدوارم زودتر کلیر شید و دیگه دنبال پذیرش از ترکیه نباشید.

تشکر مجدد. آره اگه کلیر شم که می رم آمریکا. در ضمن من ترکی بلدم :)و با دو زبانه اصلا مشکلی ندارم. دانشگاه IUT از metu هم تو گرایش من قوی تره. فقط یه سوال من از چه بازه زمانی می تونم افدامم رو شروع کنم؟ برای FALL باید افدام کنم یا spring؟ آخه مثلا آمریکا بیشتره فاندها برای FALL اختصاص پیدا می کنه.

sahand11_m27
August 24th, 2011, 03:40 PM
تشکر مجدد. آره اگه کلیر شم که می رم آمریکا. در ضمن من ترکی بلدم :)و با دو زبانه اصلا مشکلی ندارم. دانشگاه IUT از metu هم تو گرایش من قوی تره. فقط یه سوال من از چه بازه زمانی می تونم افدامم رو شروع کنم؟ برای FALL باید افدام کنم یا spring؟ آخه مثلا آمریکا بیشتره فاندها برای FALL اختصاص پیدا می کنه.
خواهش میکنم. اگه ترکی بلدی که خیلی خوبه. اگر هم پدر مادرتون یا خودتون ترک هستند تخفیف هم میتونی بگیری. ITU هم این تخفیف رو داره. اگر دپارتمان عمران قوی تری داره خوب همونجا اپلای کنید با زبان هم که مشکلی نداری. Fall که گذشت برای Spring 2012 باید اپلای کنی.
Application for Master and PhD programs
28 December 2011 - 05 January 2012
معمولا همینجوریه که میگید. فاند توی Fall بیشتره حتی ظرفیت پذیرش هم بیشتره بعضی دانشگاهها توی Fall. به هر حال شما شانس خیلی خوبی دارید نگران نباشید.

alimetal
August 24th, 2011, 08:43 PM
خواهش میکنم. اگه ترکی بلدی که خیلی خوبه. اگر هم پدر مادرتون یا خودتون ترک هستند تخفیف هم میتونی بگیری. ITU هم این تخفیف رو داره. اگر دپارتمان عمران قوی تری داره خوب همونجا اپلای کنید با زبان هم که مشکلی نداری. Fall که گذشت برای Spring 2012 باید اپلای کنی.
معمولا همینجوریه که میگید. فاند توی Fall بیشتره حتی ظرفیت پذیرش هم بیشتره بعضی دانشگاهها توی Fall. به هر حال شما شانس خیلی خوبی دارید نگران نباشید.

آره من می تونم از تخفیف استفاده کنم. البته ترجیح می دم full fund باشم. خیلی خیلی ممنون بابت راهنمایی

pini
August 25th, 2011, 08:27 PM

سلام دوست عزیز

من هم قصد دارم که تو ترکیه ادامه تحصیل بدم. تا اونجائیکه من تحقیق کردم، فهمیدم که الان دیگه اون تخفیف رو برای ترک بودن برداشتن.
شما مطمئنی که هنوز هم این تخفیف وجود داره؟
اگه لطف کنی و یه منبع معرفی کنی ممنون می شم.

مرسی

sahand11_m27
August 25th, 2011, 09:09 PM
سلام دوست عزیز

من هم قصد دارم که تو ترکیه ادامه تحصیل بدم. تا اونجائیکه من تحقیق کردم، فهمیدم که الان دیگه اون تخفیف رو برای ترک بودن برداشتن.
شما مطمئنی که هنوز هم این تخفیف وجود داره؟
اگه لطف کنی و یه منبع معرفی کنی ممنون می شم.

مرسی

سلام
2 تا از دوستان ترم پیش یکی برای لیسانس و یکی هم برای مستر این تخفیف رو گرفتن. منم راجع به اینکه تخفیف رو برداشتن شنیدم ولی امسال هم دوستان از دانشگاههای دیگه تخفیف گرفتن. امسال از ITU میشناسم کسی که قبول شده باشه (لیسانس) ولی چون هنوز ثبت نام شروع نشده نمیدونم هنوز تخفیف دارن یا نه .
اگر میل بزنید دانشگاه خیلی راحت جوابتون رو میدن که تخفیف هنوز هست یا خیر و میتونید مطمئن بشید.

saeid6812
August 25th, 2011, 10:15 PM
سلام

هزینه زندگی معمولی یک نفر در یکسال در انکارا چقدر میباشه(بدون هزینه دانشگاه)

amirseyedabbas
August 26th, 2011, 03:13 AM
سلام دوستام
کسی در مورد دانشگاه آتا تورک ارزروم اطلاعاتی داره...سطح علمیش و شهریه هاش برای ارشد

moloud7
August 27th, 2011, 07:01 AM
سلام من کاردانی اکتشاف معدن از دانشگاه علمی کاربردی دارام وترم آخرکارشناسی صنایع شیمیایی دانشگاه آزاد هستم.دوست دارم
برای ادامه تحصیل به ترکیه برم میشه لطف کنید به طور کامل بگید چه شرایطی باید داشته باشم و چه کارهایی باید انجام بدم تا ازیکی از دانشگاه های معتبراستامبول که مورد تایید وزارت علوم خودمون هم باشه پذیرش بگیرم؟هرکدوم ازاین دوتارشته باشه فرقی نداره،حتی اگررشته ای رو از اول شروع کنم هم مسأله ای نیست.حتمآبایدمدرک زبان انگلیسی(تافل)داشته باشم؟مدرک مکالمه کافی نیست؟الان میتئنم واسه پذیرش افدام کنم (باشرایطی که گفتم)؟مدرک موقت هم قبول میکنندیاحتمآباید اصل مدرک باشه؟راستی همزمان میشه واسه پذیرش چندتا دانشگاه وچندتا رشته اقدام کردکه اگریکیش نشدبازم شانسی داشته باشم؟لطفآدر مورد این سؤالها وتمام اقداماتی که ازاول باید انجام بدم تابتونم صددرصدپذیرش بگیرم برام توضیح بدید؟ممنون.

moloud7
August 27th, 2011, 07:04 AM
http://www.applyabroad.org/forum/images/icons/icon1.png
سلام من کاردانی اکتشاف معدن از دانشگاه علمی کاربردی دارام وترم آخرکارشناسی صنایع شیمیایی دانشگاه آزاد هستم.دوست دارم
برای ادامه تحصیل به ترکیه برم میشه لطف کنید به طور کامل بگید چه شرایطی باید داشته باشم و چه کارهایی باید انجام بدم تا ازیکی از دانشگاه های معتبراستامبول که مورد تایید وزارت علوم خودمون هم باشه پذیرش بگیرم؟هرکدوم ازاین دوتارشته باشه فرقی نداره،حتی اگررشته ای رو از اول شروع کنم هم مسأله ای نیست.حتمآبایدمدرک زبان انگلیسی(تافل)داشته باشم؟مدرک مکالمه کافی نیست؟الان میتئنم واسه پذیرش افدام کنم (باشرایطی که گفتم)؟مدرک موقت هم قبول میکنندیاحتمآباید اصل مدرک باشه؟راستی همزمان میشه واسه پذیرش چندتا دانشگاه وچندتا رشته اقدام کردکه اگریکیش نشدبازم شانسی داشته باشم؟لطفآدر مورد این سؤالها وتمام اقداماتی که ازاول باید انجام بدم تابتونم صددرصدپذیرش بگیرم برام توضیح بدید؟ممنون

mithre
August 27th, 2011, 12:21 PM
سلام دوستان
من کارشناسی علوم کامپیوتر دارم از بهشتی همسرم هم ارشد عمران داره از علم و صنعت
هدف نهاییمون اینه که بعد از یه مرحله افزایش درجه علمی مون واسه کار بریم کانادا یا آمریکا
متآسفانه برای تحصیل کانادا و آمریکا گرونن
می خوام بدونم ترکیه می تونه این پل باشه؟ یعنی آیا هستند کسانی که اونجا ادامه تحصیل بدن و بعدش برن کانادا یا آمریکا واسه کار؟

saeed_niknami
August 27th, 2011, 09:23 PM
مدرک من کارشناسی نا پیوسته است کاردانی کنترل صنعتی و کارشناسی الکترونیک دارم می خواستم بدونم کدام مدارکمو باید ترجمه کنم دانشنامه کاردانی رو هم باید ترجمه کنم و ریز نمرات کاردانی رو هم باید ترجمه کنم و نظر بدین مدارک من تو ترکیه قبول هست

من خودم حضوری رفتم استانبول و پرسیدم ام متوجه نشدن گفتن ریز نمراتتو بیار اصلا نمی دونستن کاردانی چیه من گفتم که یه جور مسلک اوکولو هست باز متوجه نشدن و ضمنا آن دسته از دوستانی که می گن تخفیف ترکی نیست هست من از معاون امور مالی دانشگاه پرسیدم بخشنامشو نشون داد و گفت چجوری بگیری مدارکمو به کدوم زبان باید ترجمه کنم 2100 کیلومتر رفتم تا استانبول یادم رفت بپرسم انقدر رفته بودم تو بحر دانشگاه و احترام دانشجو ها و اساتید رو دیدم فراموش کردم بپرسم

amirseyedabbas
August 28th, 2011, 02:39 AM
سلام
کسی از دوستان در مورد دانشگاه استانبول نه فنی استانبول اطلاعاتی از قبیل مبلغ شهریه و خوابگاه و... دیگه داره
من میخوام واسه ارشد کامپیوتر اقدام کنم

sahand11_m27
August 28th, 2011, 01:29 PM
برای ادامه تحصیل به ترکیه برم میشه لطف کنید به طور کامل بگید چه شرایطی باید داشته باشم و چه کارهایی باید انجام بدم تا ازیکی از دانشگاه های معتبراستامبول که مورد تایید وزارت علوم خودمون هم باشه پذیرش بگیرم؟هرکدوم ازاین دوتارشته باشه فرقی نداره،حتی اگررشته ای رو از اول شروع کنم هم مسأله ای نیست.حتمآبایدمدرک زبان انگلیسی(تافل)داشته باشم؟مدرک مکالمه کافی نیست؟الان میتئنم واسه پذیرش افدام کنم (باشرایطی که گفتم)؟مدرک موقت هم قبول میکنندیاحتمآباید اصل مدرک باشه؟راستی همزمان میشه واسه پذیرش چندتا دانشگاه وچندتا رشته اقدام کردکه اگریکیش نشدبازم شانسی داشته باشم؟لطفآدر مورد این سؤالها وتمام اقداماتی که ازاول باید انجام بدم تابتونم صددرصدپذیرش بگیرم برام توضیح بدید؟ممنون.

سلام
دوست عزیز اگر هدفتون دانشگاه انگلیسی زبان باشه تعداد دانشگاههایی که انگلیسی زبان باشه و تایید شده ی وزارت علوم باشه محدوده به خصوص اینکه میخواید استانبول هم باشه. اگر با زبان ترکی مشکل ندارید تعداد انتخابهاتون بیشتر میشه.
1- اگر برای ارشد میخواید ادامه بدبد حتما باید آزمون ALES (به زبان ترکی توی خود ترکیه برگذار میشه) یا معادلش GRE (فقط قسمت ریاضی و امسال هم تو ایران 3 بار برگذار خواهد شد ) رو بدبد و سعی کنید نمره خوبی بگیرید چون توی گرفتن پذیرش نقش مهمی داره.
2- اگر دانشگاه مورد نظرتون انگلیسی زبان باشه باید حتما IELTS یا TOEFL داشته باشید. مدرم مکالمه کافب نیست.
3- چون GRE و مدرک زبان ندارید نمیتونید. ولی در کل دانشجویان ترم آخر با ترجمه ریز نمره میتونن برای پذیرش اقدام کنن.
4- اصل مدرک موقع ثبت نام باید حتما ترجمه شدشو داشته باشید. البته دانشگاه با دانشگاه فرق داره ممکنه بعضی دانشگاهها زیاد سخت گیر نباشن روی این موضوع.
5- بله

sahand11_m27
August 28th, 2011, 01:50 PM
مدرک من کارشناسی نا پیوسته است کاردانی کنترل صنعتی و کارشناسی الکترونیک دارم می خواستم بدونم کدام مدارکمو باید ترجمه کنم دانشنامه کاردانی رو هم باید ترجمه کنم و ریز نمرات کاردانی رو هم باید ترجمه کنم و نظر بدین مدارک من تو ترکیه قبول هست

ریز نمره ای که دانشگاهها مد نظرشون هست ریز نمره ی مربوط به مدرک B.Sc و معدل 8 ترم است . پس حتما باید هر دو دوره رو ترجمه کنید.

sahand11_m27
August 28th, 2011, 02:04 PM
سلام دوستان
من کارشناسی علوم کامپیوتر دارم از بهشتی همسرم هم ارشد عمران داره از علم و صنعت
هدف نهاییمون اینه که بعد از یه مرحله افزایش درجه علمی مون واسه کار بریم کانادا یا آمریکا
متآسفانه برای تحصیل کانادا و آمریکا گرونن
می خوام بدونم ترکیه می تونه این پل باشه؟ یعنی آیا هستند کسانی که اونجا ادامه تحصیل بدن و بعدش برن کانادا یا آمریکا واسه کار؟
سلام
دوست عزیز اگر نتایج پذیرش رو بگردید میبینید که هر سال بچه های زیادی از مالزی، فنلاند ، قبرس ، ترکیه .... از دانشگاههای آمریکا . کانادا .... با فاند های خیلی خوب پذیرش میگیرن و خیلی از بچه های که تو این کشورها هستند هم نمیتونن پذیرش از جای بهتر بگیرن و همونجا میمونن.
در کل هر جایی میتونه پلی باشه و چیزی که اکثر دوستان موافقن اینه که بستگی به خود شخص داره.
به نظرم فرقی نمیکنه که کذوم کشور درس خونده باشید هرکس که رزومه قوی داشته باشه Job offer میتونه بگیره از این کشورهایی که گفتین.
در کل ویزای تحصیلی گرفتن به نظرم خیلی راحت تره. همسرتون که ارشد داره و دانشگاه خوبی هم هست کارش راحت تره برای پذیرش با فاند. اگه وقت بذارن مسلما میتونن برای دکترا پذیرش با فاند کامل داشته باشن. ولی خودتون که لیسانس دارید زیاد نمیتونید به فاند امیدوار باشید و ترکیه برای کسی که میخواد هزینه متوسطی داشته باشه به نظرم مناسبه. البته اینا نظرات شخصی من بود.

mithre
August 28th, 2011, 06:15 PM
ممنون از توضیحتتون
شماخودتون ترکیه تحصیل می کنین؟
تفاوت بین مالزی و ترکیه تو چیه؟ فقط نزدیک تر بودن ترکیه است؟ مالزی بهتره یا ترکیه؟
خیلی دلم می خواد نظر کسانی رو بدونم که تجربه تحصیل و زندگی تو خود ترکیه رو دارند.
اینکه چرا اینقد مالزی شناخته شده است و ترکیه نیست؟ حتی به نظر می رسه قبرس از ترکیه شناخته شده تره. آیا این به کیفیت زندگی تو ترکیه مربوط می شه یا فقط تبلیغات باعثش می شه؟

FanTasTic
August 29th, 2011, 02:24 PM
با سلام
دوستان رشته مهندسی پزشکی اصلا تو این دانشگاه های ترکیه پیدا میشه؟ تو سایتشون که نزدن یا من ندیدم که بعید می دونم .ایمیل زدم به چند تاشون که فقط تا الان ITU داره.
کسی از دوستان اطلاعی داشت ممنون میشم .

بی نهایت سپاسگزارم

sahand11_m27
August 29th, 2011, 11:56 PM
ممنون از توضیحتتون
شماخودتون ترکیه تحصیل می کنین؟
تفاوت بین مالزی و ترکیه تو چیه؟ فقط نزدیک تر بودن ترکیه است؟ مالزی بهتره یا ترکیه؟
خیلی دلم می خواد نظر کسانی رو بدونم که تجربه تحصیل و زندگی تو خود ترکیه رو دارند.
اینکه چرا اینقد مالزی شناخته شده است و ترکیه نیست؟ حتی به نظر می رسه قبرس از ترکیه شناخته شده تره. آیا این به کیفیت زندگی تو ترکیه مربوط می شه یا فقط تبلیغات باعثش می شه؟
خواهش میکنم. نه من ترکیه نیستم.
فکر نمیکنم تفاوت چندان زیادی باشه و بشه گفت یکی بهتره و یکی بدتر.
ولی همونطور که میگید مالزی از ترکیه شناخته شده تره. اولین موضوع در مورد اینکه تقاضا از همون ابتدا برای مالزی بیشتر بوده، به خاطر شرایط پذیرش راحت ترش بوده و خوب چون دانشگاهها اختلاف چندانی ندارن ، مسلما همه راحتترین گزینرو انتخاب میکنن. مالزی بدون مدرک زبان هم شما میتونستید Conditional پذیرش بگیرید و خوب برای ترکیه دانشگاههای انگلیسی زبان نمیشه این کار رو کرد. ترکیه دو تا شرط دیگه هم برای پذیرش داره که 1- نمره ی آزمون GRE و 2- مصاحبه ی حضوری . خوب همین شرایط باعث میشه که تعداد اپیلیکنت ها پایین بیاد.
از یک طرف هم برای پسرها موقعیت خیلی خوبی تا بتونن راحت پذیرش بگیرن و سربازی نرن و خوب این امکان برای ترکیه فراهم نیست چون برای مصاحبه باید از کشور خارج شد که خودش دوباره شرایط سختی داره.
یک دلیل دیگه هم فکر میکنم اینه که تعداد دانشگاههای انگلیسی زبان ترکیه کمه و انتخابها خیلی محدود میشه و تو مالزی تعداد دانشگاهها انگلیسی زبان بیشتره و خوب این خیلی خوبه.
قبرس هم 1 دانشگاه نسبتا خوب فقط داره و چون به همه تقریبا پذیرش میده گرایش به طرفش زیاده. البته هزینه ی خیلی زیادی هم داره.
به کیفیت زندگی فکر نمیکنم خیلی مربوط باشه. من دوستان زیادی رو میشناسم اونجا و کسی رو واقعا تا الان ندیدم که از اینجا رفته باشه اونجا و از شرایط زندگی ناراضی باشه و به قولی پشیمون باشه. حتی بچه هایی که توی خوابگاه دارن زندگی میکنن.
به هر حال اختلاف واقعا کمه و نمیشه گفت یکی از این 2 کشور کاملا از اون یکی بهتره. از نظر مقایسه هم فکر نمیکنم هیچ کاری بهتر از مقایسه اساتید توی رشته خودتون با هم باشه. یعنی دانشگاههای مالزی و ترکیه رو توی رشته ی مورد نظرتون از نظر هیات علمی مقایسه کنید. این میتونه توی تصمیم گیریتون کمک خیلی موثری بهتون بکنه.

sahand11_m27
August 30th, 2011, 12:20 AM
با سلام
دوستان رشته مهندسی پزشکی اصلا تو این دانشگاه های ترکیه پیدا میشه؟ تو سایتشون که نزدن یا من ندیدم که بعید می دونم .ایمیل زدم به چند تاشون که فقط تا الان ITU داره.
کسی از دوستان اطلاعی داشت ممنون میشم .

بی نهایت سپاسگزارمسلام
دوست عزیز دانشگاه ترکی زبان مد نظرتونه یا انگلیسی زبان؟ یک رنکینگ که همه ی دانشگاههای ترکیه رو داره پیدا کنید و از لیست دانشگاههاش استفاده کنید و دپارتمان هارو چک کنید. اگه خوب بگردید فکر میکنم دانشگاهها رو پیدا کنید.
http://www.bme.boun.edu.tr/
http://www.bme.metu.edu.tr/
از این رنکینگ برای پبدا کردن دانشگاهها میتونید استفاده کنید. البته زیاد به رنک دانشگاهها بر اساس این رنکینگ نمیشه تکیه کرد.
http://www.webometrics.info/rank_by_country.asp?country=tr&zoom_highlight=turkey&offset=0

saeed_niknami
August 30th, 2011, 12:13 PM
با سلام
عزیزان واسه ترکیه مدارک دانشگاهی
باید به زبان انگلیسی ترجمه بشه یا همون ترکی استانبولی
هم واسه دانشگاه ترکی زبان می خوام هم واسه دانشگاه انگلیسی زبان

moloud7
August 30th, 2011, 10:51 PM
سلام،ممنونازراهنماییهاتون امامن هنوزهم یک سری سوالات دارم که اگه لصف کنید راهنماییم کنیدممنون میشم.بلدبودن زبان ترکی یعنی داشتن مدرک زبان ترکی؟یابلدبودن معمولی؟میشه آدرسهای سایتهای دانشگاههای استانبول روبه من بدیدیابگیدازکجا پیداشون کنم؟برای شزکت درآزمون ales یامعادلش gre بایدچه کارهایی بکنم،کی برگزارمیشه وموادش چیه؟معدل مدرک کاردانی و تاالن هم کارشناسیم تااینجابین 15تا16هست،بااین شرایص اگر تو آزمونهایی که گفتید هم شرکت کنم ومدرک مکالمه انگلیسی هم بگیرم شانس پذیرفته شدنم چقدر هست؟میشه لطف کنید راهنماییم کنید که برای اینکه بتونم صددرصد پذیزش بگیرم چه کارهایی انجام بدم؟خواهش می کنم کامل و مفصل راهنماییم کنید؟من تصمیم قطعی دارم برای ادامه تحصیل بزم ترکیه،پس لطفا راهنماییم کنید،ممنون ومتشکر.

moloud7
August 30th, 2011, 10:54 PM
http://www.applyabroad.org/forum/images/icons/icon1.png پاسخ : تحصیل در ترکیه
سلام،ممنونازراهنماییهاتون امامن هنوزهم یک سری سوالات دارم که اگه لصف کنید راهنماییم کنیدممنون میشم.بلدبودن زبان ترکی یعنی داشتن مدرک زبان ترکی؟یابلدبودن معمولی؟میشه آدرسهای سایتهای دانشگاههای استانبول روبه من بدیدیابگیدازکجا پیداشون کنم؟برای شزکت درآزمون ales یامعادلش gre بایدچه کارهایی بکنم،کی برگزارمیشه وموادش چیه؟معدل مدرک کاردانی و تاالن هم کارشناسیم تااینجابین 15تا16هست،بااین شرایص اگر تو آزمونهایی که گفتید هم شرکت کنم ومدرک مکالمه انگلیسی هم بگیرم شانس پذیرفته شدنم چقدر هست؟میشه لطف کنید راهنماییم کنید که برای اینکه بتونم صددرصد پذیزش بگیرم چه کارهایی انجام بدم؟خواهش می کنم کامل و مفصل راهنماییم کنید؟من تصمیم قطعی دارم برای ادامه تحصیل بزم ترکیه،پس لطفا راهنماییم کنید،ممنون ومتشکر.

starblue7750
August 31st, 2011, 10:40 AM

سلام
منظور از زبان ترکی اینه که باید امتحان Tomer بدی که در ایران هم برگزار میشه
امتحان Ales فکر کنم 9 آذر هست که می تونید با استفاده از مراکز معتبر پذیرش دانشجو ثبت نام کنید
واسه GRE هم 3 بار در سال برگذار میشه که 2 تاش مونده (یکی اواخر مهر و یکی اواخر آبان)
شانستون واسه پذیرش خوبه ( البته دانشگاههای رده بالا مثل خاورمیانه نه)
در رابطه با پذیرش اگه صفحات قبلی رو مطالعه کنید جوابتونو میگیرید

saeed_niknami
August 31st, 2011, 06:52 PM
دوست عزیز چرا واسه دانشگاه خاورمیانه شانس نداره ؟
عزیز داری خوبشم داری
جی آر ای و تافل بگیر بورو حتما می گیری معدلتم خیلی خوبه

starblue7750
August 31st, 2011, 07:03 PM
عزیز داری خوبشم داری
سلام
تنها دلیلش کم بودن معدل از حد مجاز است
.من تو یه لینکی دیدم که معدل های مجاز رو واسه دانشگاهای استانبول و بوغازایچی و خاورمیانه نوشته بود.که واسه ارشد معدل بالای 17 زده بود
الان لینک رو نتونستم پیدا کنم
شایدم معتبر نبود!!!

sahand11_m27
August 31st, 2011, 07:29 PM
سلام
تنها دلیلش کم بودن معدل از حد مجاز است
.من تو یه لینکی دیدم که معدل های مجاز رو واسه دانشگاهای استانبول و بوغازایچی و خاورمیانه نوشته بود.که واسه ارشد معدل بالای 17 زده بود
الان لینک رو نتونستم پیدا کنم
شایدم معتبر نبود!!!

عزیز داری خوبشم داری
سلام
سعید عزیز درست میگه. معدل 15 به بالا نه فقط برای ترکیه، برای همه ی کشورها معدل خوبیه و شما میتونی باهاش تقریبا برای همه ی دانشگاهها اپلای کنی به جز دانشگاههای خیلی رنک بالا. در مورد 17 به بالا هم برای رشته های فنی ، هیچ دانشگاهی این معدل بالا رو جزو شرط قرار نداده. 17 واقعا برای لیسانس معدل بالاییه. بعضی دانشگاههای ترکیه برای پذیرش دکترا معدل مستر بالای 3.5 رو میخوان که این هم خیلی کمه و اکثر دانشگاهها مینیممش 3 هست.
در ضمن سیستم پذیرش ترکیه توی اکثر دانشگاهها بر این اساس:
ALES or GRE 50% + GPA 25% + 25% Admission committe
که تو بعضی دانشگاهها GPA با نمره زبان آیلتس یا تافل سهمشون تقسیم میشه و تاثیر GPA کمتر است. چون سیستم نمره دهی هر کشور با کشور فرق میکنه دانشگاهها ملاکشون اصلیشون ALES یا GRE. توی ایران خودمون دانشگاه با دانشگاه از نظر دادن نمره زمین تا آسمون فرق دارن . میدونیم اینو همه.
در مورد شرایط معدل METU اینجارو نگاه کنید.
http://www.fbe.metu.edu.tr/basvuru/en_basvuru_kriter.htm

starblue7750
August 31st, 2011, 08:52 PM
سلام
سعید عزیز درست میگه. معدل 15 به بالا نه فقط برای ترکیه، برای همه ی کشورها معدل خوبیه و شما میتونی باهاش تقریبا برای همه ی دانشگاهها اپلای کنی به جز دانشگاههای خیلی رنک بالا. در مورد 17 به بالا هم برای رشته های فنی ، هیچ دانشگاهی این معدل بالا رو جزو شرط قرار نداده. 17 واقعا برای لیسانس معدل بالاییه. بعضی دانشگاههای ترکیه برای پذیرش دکترا معدل مستر بالای 3.5 رو میخوان که این هم خیلی کمه و اکثر دانشگاهها مینیممش 3 هست.
در ضمن سیستم پذیرش ترکیه توی اکثر دانشگاهها بر این اساس:
که تو بعضی دانشگاهها GPA با نمره زبان آیلتس یا تافل سهمشون تقسیم میشه و تاثیر GPA کمتر است. چون سیستم نمره دهی هر کشور با کشور فرق میکنه دانشگاهها ملاکشون اصلیشون ALES یا GRE. توی ایران خودمون دانشگاه با دانشگاه از نظر دادن نمره زمین تا آسمون فرق دارن . میدونیم اینو همه.
در مورد شرایط معدل METU اینجارو نگاه کنید.
http://www.fbe.metu.edu.tr/basvuru/en_basvuru_kriter.htm

سلام
بابت اطلاعات اشتباه معذرت می خوام

اینو من تو نتایج پذیرش چند دانشگاه دیدم ولی خوب یادمه که شراط معدل 17 رو واسه دانشگاها دیدم!
خب احتمالا طرف یه چیزی همیدطوری نوشته دیگه

saeed_niknami
August 31st, 2011, 10:57 PM
دوست عزیز من اینو از سایت بوغاز برداشتم
معدل باید از 2.5 بیشتر باشه سیستم نمره دهی از 4 تقریبا بالاتر از 12.5
لینکشم اینه http://www.ee.boun.edu.tr/Graduate/Admissions/tabid/81/language/en-US/Default.aspx
ضمنا معدل 17 به بالا تو رشته های فنی تو ایران بعید میشه بدست آورد
معدل فوق لیسانس اکثرا می خوان از 3.5 بیشتر باشه و میشه بدست آورد

تو سایت ها هم اکثرا خوندم 50 درصد آلس + 25 درصد نمره ملاقات و 15 درصد مدرک زبان + 10 درصد معدل
اکثرا تو ملاقات از قسمت های درسی هم سوال می پرسن یکی از استادان دانشگاه بوغاز و استانبول تکنیک اینو به من گفت

حرف آخر هر کی می خواد می تونه پذیرش بگیره به معدل ربطی نداره(در مقابل اراده قوی یارای مقابله ی هیچ نیرویی رو نمی بینم : ناپلئون بناپارت)
من با یکی از اساتید تو دانشگاه بوغاز حرف می زدم آدم محترمی بود دکتراش از میشگان آمریکا بود 35 سال داشت خاکش زیر پاش تو سر استاد های ما انقدر احترام می ذاشت من خجالت می کشیدم فکرش این بود که یکی که 2100 کیلومتر اومده اینور خاتواده و وطنشو ول کرده واسه تحصیل اومده ترکیه انسان قابل احترامی هست اما تو ایران یکی از ترکیه بیاد اینجا درس بخونه می گیم ادم تنبلی هست اونجا نتونسته اومده اینجا

moloud7
September 1st, 2011, 02:17 AM
سلام.سعیدوسهندعزیزصمیمانه ازدلگرمیتون تشکر میکنم،شماخودت الان ترکیه تحصیل میکنی؟سعیدجان بااین استادمحترم چطور آشناشدی؟آیامی تونید لیست دانشگاههای معتبر وزارت علوم تواستانبول روبهم بدید؟(همراه باآدرس سایتشون)
دوست عزیز(starblue7750 (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?69180-starblue7750) )ازشماهم ممنونم،پس یعنی اون قظیه معدل 17به بالا صحت نداره؟یعنی من بااین معدل میتونم تو دانشگاه معتبر (ازنظر وزارت علوم)پذیزش بگیرم؟
راستی واسه پذیرش باید منتظر باشیم دانشگاه اعلام کنه یا هروقت خواستیم اقدام کنیم مشکلی نیست؟شخصأبایدبریم اونجایاازطریق ایمیل زدن کفایت میکنه؟

saeed_niknami
September 1st, 2011, 10:14 AM
با سلام دوست عزیز من تو ترکیه نیستم اما حضوری رفتم دانشگاه دارم واسه امتحان تافل آماده میشم اگه خدا بخواهد ترم دیگه استانبولم

interest
September 1st, 2011, 10:51 AM
باسلام
میشه راهنمایی کنید آیا تو دانشگاه بوغازیچی میشه حجاب داشت؟

starblue7750
September 1st, 2011, 11:38 AM
پس یعنی اون قظیه معدل 17به بالا صحت نداره؟یعنی من بااین معدل میتونم تو دانشگاه معتبر (ازنظر وزارت علوم)پذیزش بگیرم؟
راستی واسه پذیرش باید منتظر باشیم دانشگاه اعلام کنه یا هروقت خواستیم اقدام کنیم مشکلی نیست؟شخصأبایدبریم اونجایاازطریق ایمیل زدن کفایت میکنه؟
سلام
تا جایی که می دونم هر وقت خواستید نمیشه!! دانشگاهها با توجه ظرفیتشون دانشجوی ارشد و دکترا می گیرند که همشون بعد از اینکه نتایج Ales میشه اپلای کرد. تاریخ دقیق رو تو سایتشون می زنند مثلا واسه ITU سهند عزیر گفتند که:

برای Spring 2012 باید :

واسه مصاحبه حتما باید خودتون حضور داشته باشد واسه ثبت نام خودتون یا یه کسی که از طرف شما وکالت داره باید اونجا باشه

من با یکی از اساتید تو دانشگاه بوغاز حرف می زدم آدم محترمی بود دکتراش از میشگان آمریکا بود 35 سال داشت خاکش زیر پاش تو سر استاد های ما انقدر احترام می ذاشت من خجالت می کشیدم فکرش این بود که یکی که 2100 کیلومتر اومده اینور خاتواده و وطنشو ول کرده واسه تحصیل اومده ترکیه انسان قابل احترامی هست اما تو ایران یکی از ترکیه بیاد اینجا درس بخونه می گیم ادم تنبلی هست اونجا نتونسته اومده اینجا
در رابطه با این که اگه ترکیه ای بیاد اینجا ما چی میگیم کاملا درسته ولی هر کس که از اینجا به ترکیه واسه ادامه تحصیل میره هم مردم همینو میگن.میگن از دانشگاه آزاد اینجا قبول نشد رفت اونجا!!
شما به چه طریقی با استادا تماس گرفتید.؟
من می خواستم امروز به چند تا دانشگاه زنگ بزنم یادم افتاد به علت عید چند روزی تعطیلا

saeed_niknami
September 1st, 2011, 12:09 PM
با سلام رفتم اتاقش نشستیم با هم حرف زدیم

saeed_niknami
September 1st, 2011, 12:12 PM
تو دانشگاه بوغاز که من رفتم اصلا با حجاب وجود نداشت

chilay
September 1st, 2011, 02:58 PM
سلام
پست اول و هزارتا سوال

من ميخوام ارشد رشته تاريخ بخونم در تركيه

1- امكانش هست؟
2- شهريه اين رشته در ارشد چنده؟
3- قبلش بايد چه امتحاني بدم تا از دانشگاه هاي تركيه قبول بشم؟
4- چه دانشگاه هايي اين رشته رو دارن؟
5- اگر بخوام ارشد رشته رو عوض كنم و مثلا كامپيوتر بخونم ميتونم شرايطش چيه؟

لطفا اگر كسي ميدونه بگه
تنك يو

moloud7
September 1st, 2011, 03:39 PM
سلام،یعنی ازمهرماه؟براتون آرزوی موفقیت میکنم.پس از دانشگاه پذیرش هم گرفتید؟به سلامتی چه رشته ای پذیزفته شدید؟

saeed_niknami
September 1st, 2011, 06:15 PM
با سلام پذیرش که نگرفتم دی ماه می خوام بگیرم رشته ام طراحی مدارات مجتمع دیجیتال است

moloud7
September 1st, 2011, 10:13 PM
به سلامتی،انشالله موفق باشید اما پس چطور می خواهید برید در صورتی که هنوز پذیرش نگرفتید؟

moloud7
September 2nd, 2011, 12:10 AM
سلام.میدونم که آزمون ielts انگلیسی هیت اما یک سری اطلاعات درباره آزمون ales میخواستم.پس برای ادامه تحصیل تو ترکیه کلا باید 4ازمون بدیم:1.ielts 2.ales.4 tomer.3 gre درسته؟

saeed_niknami
September 2nd, 2011, 01:33 AM
با سلام وقتش که رسید حول حوش 25 دی ماه سوار ماشین میشم:biggrin: میرم دانشگاه قسمت باش ورو بعد مدارکمو میدم منتظر می مونم واسه اینکه وقته ملاقات بدم بهم بعد که انشا الله پذیرش شدم ثبت نام می کنم می رم کلاسهاشون

saeed_niknami
September 2nd, 2011, 01:35 AM
سلام.میدونم که آزمون ielts انگلیسی هیت اما یک سری اطلاعات درباره آزمون ales میخواستم.پس برای ادامه تحصیل تو ترکیه کلا باید 4ازمون بدیم:1.ielts 2.ales.4 tomer.3 gre درسته؟

جی ار ای بدی احتیاج به الس نیست اگه می خواهی دانشگاه انگلیسی زبان بخونی تومر و الس احتیاج نیست تافل یا ایلتس یا ازمون زبان خود دانشگاه و میدی واسه دانشگاههای ترکی زبان تومر می خواد

amirseyedabbas
September 2nd, 2011, 03:32 PM
سلام سعید جان
من تو سایت دانشگاه بوغاز تو قسمت کسانی که فارغ التحصیل شدند از اون دانشگاه نامی از دانشجویان ایرانی ندیدم در قسمت دانشجویان حال حاضر هم همچنین اما تو سایت دانشگاه dukuz eylul ایرانیان زیادی بودند.
به نظرم اینطور رسید که پذیرش برای دانشگاه بوغاز سخت باشه.نظرت چیه؟

starblue7750
September 2nd, 2011, 07:22 PM
سلام
من هفته بعد درسم تموم میشه.
با توجه به اینکه مدارک اصلی من بهمن میاد آیا با نمره خوب در GRE or Ales دانشگاهها واسه بهار 2012 پذیرش میدن؟
من یه با امتحان آلس دادم و نمرم کم بود
با دانشگاه آتاتورک حرف زدم گفتند باید حتما مدارکو بیارید در غیر این صورت ثبت نام نمی کنیم

aksham
September 3rd, 2011, 11:36 AM
دوستان اگه ممکنه از دانشگاه های خوب آنکارا و استانبول در رشته های مدیریتی برام معرفی کنید.
در این رشته ها میشه فاند هم گرفت؟ با توجه به این که من دارم تغییر رشته میدم.

amirahar
September 3rd, 2011, 09:12 PM
سلام

كسي كه هنوز دانشنامه اصلي دستش نباشه و موقت رو گرفته باشه ( دانشگاه ازاد ) مي تونه بصورت اؤزل يا مشروط در دانشگاههاي تركيه ثبت نام كنه ؟

jabed.sec
September 4th, 2011, 03:44 PM
سلام دوستان عزیز،من امسال برای master به چند تا از دانشگاههای ترکیه apply کردم و تجربیاتی بدست آوردم که فکر میکنم میتونه براتون مفید باشه:
اکیدا توصیه میکنم که اولویت دانشگاهتون واسه رشته های فنی اول middle east دوم bilkent سوم bogazici ودر آخر Istanbul tech باشه.تو کشور ترکیه اولین دانشگاه و معتبرترین دانشگاه تو رشته های فنی دانشگاه خاورمیانه یا middle east هست.رتبه های اول کنکور ورود به دانشگاه کشور ترکیه "اکثرا" این دانشگاه رو برای ادامه تحصیل انتخاب می کنن.زبان این دانشگاه و 2تا دانشگاه بعدی english هست.شاید این سوال تو ذهن شما باشه که چرا تو Qs رنکینگ istanbul tech بهتره؟به نظر من دلیل این موضوع اینه که middle east تازه به رنکینگ Qs وارد شده(از سال 2010)،و istanbul tech به دلیل قدمتی که تو این رنکینگ(و کلا) داره جلو زده،حتی به دلیل تازه بودن METU در این رنکینگ overall ranking هم واسش نیست،یعنی در اولین باری که وارد این رنکینگ شده تو فنی مهندسی رتبه 185 آورده!سالهای آینده حتما این رنکینگ تغییر پیدا میکنه.حتی بر اساس رنکینگ times higher education دانشگاه خاور میانه همراه bilkent جزء 200 دانشگاه برتر دنیاس(رنکینگ کلی).من وقتی که برای مصاحبه به istanbul tech رفتم واقعا فرق METU و اونجا رو درک کردم.بر عکس METU،نحوه برخورد تو istanbul tech واقعا بده(مخصوصا دپارتمان کامپیوتر)،نحوه application این دانشگاه هم می تونم بگم مسخرس ودر کل دانشجوهای خارجی براشون مهم نیستن.حتی من شخصا از دانشجوهای ترکیه ای istanbul tech (که به دانشگاهشون تعصب خاصی دارن) تو دپارتمانهای مختلف پرس و جو کردم همشون اعتراف کردن که METU بهتر و معتبرتر از دانشگاهشونه.تو آمریکا و کانادا هم metu بیشتر شناخته شده هست و بنا به تحقیقاتی که کردم اونام میدونن که METU تو ترکیه اوله.(metu علاوه بر اروپا ،با تعدادی از دانشگاه های خوب آمریکا،کانادا،استرالیا exchange program داره).ضمنا خرج زندگی تو آنکارا کمتر از استانبوله.دوستانی هم که بین دانشگاه های UPM و UTM تو کشور مالزی و METU دو دل موندن بدونن که اولا رنکینگ دانشگاه خاور میانه(با اون شرایطی که عرض کردم) از UPM و UTM بهتره و معتبرتره ،ثانیا شرایط آب و هوا بهتره ،رفت و آمد آسونتره و خرج زندگی هم تقریبا با مالزی یکسان هستش.

chilay
September 5th, 2011, 11:14 PM
من جواب سوال هام رو با زنگ زدن از آموزشگاه گرفتم ولي بقيه رو متوجه نشدم

1- بعد از اينكه از آزمون قبول شدي چي ميشه؟ دانشگاه رو اونها انتخاب ميكنند يا ما؟
2- آزمون مصاحبه چيه؟ من نفهميدم

faraz67
September 6th, 2011, 09:02 AM
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
کسی می دونه هزینه اقامت در اتاق های تک نفره ی خوابگاه ها تو انکارا چه قدره؟ خصوصی و دولتی چه فرقی با هم دارن؟ البته من حد اقل هزینه رو می خوام.

starblue7750
September 6th, 2011, 11:48 AM
کسی می دونه هزینه اقامت در اتاق های تک نفره ی خوابگاه ها تو انکارا چه قدره؟ خصوصی و دولتی چه فرقی با هم دارن؟ البته من حد اقل هزینه رو می خوام.

سلام
بستگی داره
یه هتل تو منطقه Bes Evler بود که 18 لیره بود ولی زود پر میشه
ولی یه ناحیه ای بود که(اسمش یادم نیست فکر کنم دنیزجیلر بود) تکنفره 25 لیره بود

من جواب سوال هام رو با زنگ زدن از آموزشگاه گرفتم ولي بقيه رو متوجه نشدم

1- بعد از اينكه از آزمون قبول شدي چي ميشه؟ دانشگاه رو اونها انتخاب ميكنند يا ما؟
2- آزمون مصاحبه چيه؟ من نفهميدم
بستگی به نمره ای که تو آزمون ALes گرفتید دانشگاههای مورد نظرتون رو انتخاب می کنید
اگه شرایط شما مورد قبول اون دانشگاهها باشند شما رو واسه مصاحبه دعوت می کننند
اگه از اون هم قبول شدید به شما پذیرش می دن. روند کلی نمره دهی در صفحه قبلی هست

chilay
September 6th, 2011, 01:52 PM
سلام
بستگی داره
یه هتل تو منطقه Bes Evler بود که 18 لیره بود ولی زود پر میشه
ولی یه ناحیه ای بود که(اسمش یادم نیست فکر کنم دنیزجیلر بود) تکنفره 25 لیره بود

بستگی به نمره ای که تو آزمون ALes گرفتید دانشگاههای مورد نظرتون رو انتخاب می کنید
اگه شرایط شما مورد قبول اون دانشگاهها باشند شما رو واسه مصاحبه دعوت می کننند
اگه از اون هم قبول شدید به شما پذیرش می دن. روند کلی نمره دهی در صفحه قبلی هست

اين مصاحبه سوال و جواب هست؟
سوال و جواب در مورد رشته تخصصي ليسانس هست؟
اگر از مصاحبه قبول نشديم چي ميشه؟

faraz67
September 6th, 2011, 01:54 PM
ببخشید من منظورم خوابگاه (yurt) بود نه هتل. میخوام ببینم قیمت ها واقعا به وحشتناکی هست که تو یه سایت خوندم نوشته بود هزینه خوابگاه برای اتاق تک نفره تو انکارا گاها به 1200 لیر تو ماه میرسه!!! میخواستم بدونم واسه خوابگاه تک نفره حداقل چقدر تو ماه باید هزینه کرد. لطفا اگه اسم خوابگاهی رو هم می دونین بنویسین.

starblue7750
September 6th, 2011, 02:49 PM
اين مصاحبه سوال و جواب هست؟
سوال و جواب در مورد رشته تخصصي ليسانس هست؟
اگر از مصاحبه قبول نشديم چي ميشه؟
سلام
بله حضوریه و اونا سوال می پرسند و شما جواب می دید
به قول یکی از دوستام که اونجا می خونه:
بستگی داره طرف از قیافیه شما خوشش بیاد یا نه.اگه خوشش بیاد که از کارهای روزمره شما می پرسه و همین .اگرم نه که 2 تا سوال تخصصی می پرسه.
(ولی بنظر من اونا با توجه به نمرات ales و دانشنامه و ریز نمرات سوال می کنند)
در مورد اینکه از مصاحبه قبول نشید خبر ندارم ولی چون معمولا 10 -15 % نمره کلی رو مصاحبه تشکیل می ده اگه بقیه نمراتتون خوب باشه فکر کنم پذیرش بدن

ببخشید من منظورم خوابگاه (yurt) بود نه هتل
شرمنده من سوالتون رو با دقت نخوندم.در این مورد خبر ندارم

jabed.sec
September 6th, 2011, 03:33 PM
به نظر من 10-15% که نه،بلکه 100% مصاحبه تعیین کننده هستش،مصاحبه خیلی مهمه و اگه از یکی خوششون نیاد دیگه به بقیه چیزا نگاه نمی کنن.تو مصاحبه دانشگاههای ITU و bogaz معمولا سوالای فنی هم میپرسن ولی سوالاشون زیاد پیچیده نیست.

aksham
September 6th, 2011, 10:12 PM
دوستان من سایت دانشگاه خاورمیانه رو کاملا مطالعه کردم. به نظرتون برای مدیریت اجرایی هم میتونه دانشگاه خوبی باشه؟
راستی کسی از شهریه ی دانشگاه اطلاعی داره؟

sahand11_m27
September 6th, 2011, 10:33 PM
دوستان من سایت دانشگاه خاورمیانه رو کاملا مطالعه کردم. به نظرتون برای مدیریت اجرایی هم میتونه دانشگاه خوبی باشه؟
راستی کسی از شهریه ی دانشگاه اطلاعی داره؟
سلام
دوست عزیز هیات علمی دانشگاه رو چک کنید. از نظر تولید مقاله ، درجه ی استادی، Award , .... مسلما میتونه گزینه ی خیلی خوبی باشه اگر ترکیه مد نظرتون هست.
شهریه ها رو از اینجا نگاه کنید :
http://www.oidb.metu.edu.tr/english/jf07/tuition_amount.html
این ترم 1550 لیر شهریه Graduate بوده.

sahand11_m27
September 6th, 2011, 10:33 PM
سلام

كسي كه هنوز دانشنامه اصلي دستش نباشه و موقت رو گرفته باشه ( دانشگاه ازاد ) مي تونه بصورت اؤزل يا مشروط در دانشگاههاي تركيه ثبت نام كنه ؟
سلام
فکر نمیکنم این کار شدنی باشه. چون دارالترجمه مدرک موقت رو ترجمه رسمی نمیکنه.

sahand11_m27
September 6th, 2011, 10:37 PM

سلام
دوست عزیز خوابگاههای دولتی از 100 لیر به بالا در ماه هستند. خوابگاههای خصوصی هم که خوب از اسمش مشخصه یعنی مربوط به هیچ دانشگاهی نیست و متعلق به فرد یا افرادیه و اینجور که دوستان کیگن خوابگاهی که امکانات خوبی داشته بشه از 300 لیر در ماه به بالاست.

aksham
September 6th, 2011, 10:38 PM
سلام
دوست عزیز هیات علمی دانشگاه رو چک کنید. از نظر تولید مقاله ، درجه ی استادی، Award , .... مسلما میتونه گزینه ی خیلی خوبی باشه اگر ترکیه مد نظرتون هست.
شهریه ها رو از اینجا نگاه کنید :
این ترم 1550 لیر شهریه Graduate بوده.
این لینک روبررو رو الان داشتم چک میکردم http://www.ba.metu.edu.tr/emba/EMBA_SSS.htm
شهریه رو برای ورودی های 2011 نوشته 15000 لیر. اگه اینجور باشه من نمیتونم از عهده ی شهریه اش بر بیام و میرم سراغ دانشگاه حاجت تپه.
در ضمن برای رشته ی مدیریت اجرایی 3 سال سابقه ی کار میخاد که من ندارم.

sahand11_m27
September 6th, 2011, 10:44 PM
سلام
من هفته بعد درسم تموم میشه.
با توجه به اینکه مدارک اصلی من بهمن میاد آیا با نمره خوب در GRE or Ales دانشگاهها واسه بهار 2012 پذیرش میدن؟
من یه با امتحان آلس دادم و نمرم کم بود
با دانشگاه آتاتورک حرف زدم گفتند باید حتما مدارکو بیارید در غیر این صورت ثبت نام نمی کنیم
سلام
فکر نمیکنم بدون دانشنامه ی ترجمه شده بتونید پذیرش بگیرید. مدرک موقت هم قابل ترجمه نیست.
چیزی که به نظرم میرسه اینه که تا درستون تموم نشده از دانشگاه ریز نمرات رو بگیرید و اون رو ترجمه کنید و Conditional پذیرش بگیرید. بعد از گرفتن پذیرش و موقع ثبت نام مدرکتون رو ارائه بدبد. ثبت نام دانشگاهها اواخر بهمن هست. اگر بخواید ریز نمره بگیرید باید زود اقدام کنید چون بعد از فارغ اتحصیلی فقط با دانشنامه ریز نمره به شما میدن.

sahand11_m27
September 6th, 2011, 10:56 PM
این لینک روبررو رو الان داشتم چک میکردم http://www.ba.metu.edu.tr/emba/EMBA_SSS.htm
شهریه رو برای ورودی های 2011 نوشته 15000 لیر. اگه اینجور باشه من نمیتونم از عهده ی شهریه اش بر بیام و میرم سراغ دانشگاه حاجت تپه.
در ضمن برای رشته ی مدیریت اجرایی 3 سال سابقه ی کار میخاد که من ندارم.
توی دانشگاههای دولتی METU شهریه بالایی داره. شما به نظر ترک زبان هستید، حالا که مشکل شهریه دارید برای دانشگاههایی اقدام کنید که تخفیف به آذری ها میدن.
به دانشگاهها میل بزنید و بپرسید تخفیف دارن یا خیر. برای شهریه های Haccetepe این PDF رو دانلود کنید. http://www.google.com/url?sa=t&source=web&cd=4&ved=0CDkQFjAD&url=http%3A%2F%2Fwww.hun.edu.tr%2Fenglish%2Fortak% 2Funiversite%2Fkatalogeng.pdf&rct=j&q=haccetepe%20graduate%20tuition%20fee%20&ei=X2NmTvLAHYGq8QPZpvGBCw&usg=AFQjCNEVhcr7onz8P9LflYdBiwZ2KMyA8w&sig2=B3fLg5SJePjrXTVXLY0QJA&cad=rja

chilay
September 7th, 2011, 12:20 AM
دوستان سوالات امتحان ales كه من از اينترنت دانلود كردم به نظرم سخت ميومد واقعا اينطوره؟

aksham
September 7th, 2011, 11:29 AM
دوست عزیز sahand11_m27 (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?59084-sahand11_m27) من الان به دپارتمان سوسیالوژی و مدیریت دانشگاه حاجت تپه ایمیل زدم و ازشون پرسیدم که آيا من میتونم با لیسانس مهندسی در یکی از رشته های مدیریت این دانشگاه ادامه تحصیل بدم یا نه. با توجه به این که من بهمن ماه فارغ التحصیل میشم در مورد زمان باشوور برای ترم بهار هم پرسیدم. و همچنین این که سابقه ی کار نیازه یا نه.
در مورد تخفیف باید خدمتتون عرض کنم که دیگه کمتر دانشگاهی هست که برای آذری ها تخفیف بده. دانشگاه حاجت تپه در این فایل پی دی افی که شما قرار دادید نوشته ولی احتمال داره فایل مربوط به سالهای قبل باشه. تا جایی که من اطلاع دارم حاجت تپه این تخفیف رو برداشته و با توجه به شرایط خاصی که من دارم خارج از آنکارا نمیتونم اپلای کنم و دنبال دانشگاه با تخفیف باشم .

jabed.sec
September 7th, 2011, 01:10 PM
خوشبختانه پیش بینی من داره درست از آب در میاد:
http://www.topuniversities.com/university-rankings/world-university-rankings/2011/faculty-area-rankings/technology?page=3

chilay
September 7th, 2011, 04:23 PM
دانشگاه هاي ترك زبان تركيه كه مدرك kpds يا همون انگليسي رو نخوان كدوم ها هستند؟ كسي خبر داره؟

faraz67
September 7th, 2011, 09:09 PM
سلام
کسی میدونه شهریه دانشگاه gazi تو انکارا شهریش واسه فوق لیسانس مهندسی حول و حوش چنده؟ تخفیف واسه آذری هاداره یا برداشته؟

chilay
September 7th, 2011, 11:48 PM
دانشگاه هاي ترك زبان تركيه كه مدرك kpds يا همون انگليسي رو نخوان كدوم ها هستند؟ كسي خبر داره؟و يه سوال ديگه

كسي ميدونه كدوم دانشگاه هاي تركيه در مقطع فوق ليسانس تخفيف براي آذري ها رو برداشتند؟ ليستي هست؟

starblue7750
September 8th, 2011, 10:11 PM
سلام
کسی خبر داره تو کدام دانشگاه رشته الکترونیک هواپیمایی در مقطع ارشد هست ؟ یا یه رشته ای که هواپیما با الکترونیک داشته باشه؟ یه جورایی هوا و فضا!!
دانشگاههای دولتی نگاه کردم (جزئی) ولی نتونستم پیدا کنم!

amirseyedabbas
September 9th, 2011, 01:15 AM
سلام
فکر نمیکنم این کار شدنی باشه. چون دارالترجمه مدرک موقت رو ترجمه رسمی نمیکنه.
سلام دوستان
اینطور که اینجا خوندم و متوجه شدم برای ثبت نام تو دانشگاه های ترکیه مدرک اصلی رو میخوان
حالا با توجه به اینکه من در تیر 91 درسم تموم میشه و میخوام برا ترم بعدش که میشه fall2012 اقدام کنم یعنی با این حساب قضیه منتفیه؟چون من مشکل نظام وظیفه و باید وثیقه بزارم.
و شنیدم که مدرک اصلی حدود 6 ماه طول میکشه بیاد و برای گرفتن اون از دانشگاه باید کارت پایان خدمت نشون دانشگاه بدیم!
من چی کار باید بکنم؟

faraz67
September 9th, 2011, 11:35 AM
سلام
کسی میدونه شهریه دانشگاه gazi تو انکارا شهریش واسه فوق لیسانس مهندسی حول و حوش چنده؟ تخفیف واسه آذری هاداره یا برداشته؟
اقا یکی این سوال من رو دریابه...

sahand11_m27
September 9th, 2011, 02:52 PM
سلام
کسی خبر داره تو کدام دانشگاه رشته الکترونیک هواپیمایی در مقطع ارشد هست ؟ یا یه رشته ای که هواپیما با الکترونیک داشته باشه؟ یه جورایی هوا و فضا!!
دانشگاههای دولتی نگاه کردم (جزئی) ولی نتونستم پیدا کنم!
سلام
فکر میکنم با هوا فضا تفاوت داشته باشه. این دانشگاههایی که دپارتمان Civil aviation و Aerospace Engineering دارن:
1- د http://www.faa.itu.edu.tr/
2- د http://www.ae.metu.edu.tr/
3- د http://www.anadolu.edu.tr/akademik/yo_svlhvc/eindex.htm
4- د http://havacilik.erciyes.edu.tr/en/indexen.htm
باید دانشگاههای دیگه ای هم باشه. اگه ترکی رو بدونید چی میشه راحت تر شاید بتونید پیدا کنید.

sahand11_m27
September 9th, 2011, 02:58 PM
اقا یکی این سوال من رو دریابه...
سلام
دوست عزیز به انگلیسی چیزی توی سایت دانشگاه راجع به شهریه چیزی ندیدم. شهریه دانشگاههای دولتی زیاد تفاوت نداره. دانشگاههای دولتی که زبان تدریس ترکی هست معمولا ارزون هستند. توی این سایت قیمت تقریبی رو نوشته http://www.4icu.org/reviews/4560.htm فکر میکنم تقریبا درست باشه و حتی ارزون تر هم باشه.

Aurlito
September 12th, 2011, 02:03 PM
ببخشید دانشگاه میدل ایست شهریه ش برای لیسانس چنده؟

sahand11_m27
September 12th, 2011, 04:36 PM
ببخشید دانشگاه میدل ایست شهریه ش برای لیسانس چنده؟
اینجارو نگاه کن دوست عزیز :

Aurlito
September 12th, 2011, 05:18 PM
اینجارو نگاه کن دوست عزیز :
تشکر.

الان که ماهها از مهلت ثبت نام گذشته. میتونم برای ترم بعد ثبت نام کنم؟

sahand11_m27
September 13th, 2011, 01:59 AM
تشکر.

الان که ماهها از مهلت ثبت نام گذشته. میتونم برای ترم بعد ثبت نام کنم؟
خواهش میکنم. بله تقریبا 2 ماه میگذره از مهلت اپلای. چون برای لیسانس میخواید اپلای کنید، ترم بعد نمیتونید اقدام کنید. برای مقطع لیسانس فقط برای ترم پاییز دانشجو میگیرن. http://www.oidb.metu.edu.tr/english/acadcaleng_11.html

lalehrahmani
September 13th, 2011, 08:47 AM
visit: http://www.torkiye.com سلام
تو كدوم دانشگاه تركيه ميشه تو زمينه دكتراي ام بي اي تحصيل كرد
اصلا چنين رشته اي رو ميشه در مقطع دكتري ادامه تحصيل داد يا بايد تغيير رشته داد؟

lalehrahmani
September 13th, 2011, 08:49 AM
تو رشته ام بي اي در مقطع دكترا در كدام دانشگاه تركيه ميشه ادامه تحصيل كرد

lalehrahmani
September 13th, 2011, 08:50 AM
اصلا چنين رشته اي رو ميتونيم تا دكتري بخونيم

Mish
September 13th, 2011, 11:46 AM
دوستان من می خواستم بدونم که آیا دانشگاه Middle East Technical University از امسال با شرط معدل ایرانی ها رو قبول می کنه؟ چون تو سایتش یه همچین چیزی نوشته ولی من درست متوجه نشدم.یعنی هم باید معدلمون بالای 17 باشه و هم آزمون یوس بدیم؟ یا اینکه همون معدل 17 به بالا کافیه؟ سپاس .

sahand11_m27
September 13th, 2011, 12:08 PM
دوستان من می خواستم بدونم که آیا دانشگاه Middle East Technical University از امسال با شرط معدل ایرانی ها رو قبول می کنه؟ چون تو سایتش یه همچین چیزی نوشته ولی من درست متوجه نشدم.یعنی هم باید معدلمون بالای 17 باشه و هم آزمون یوس بدیم؟ یا اینکه همون معدل 17 به بالا کافیه؟ سپاس .
سلام
آزمون یوس دیگه برگزار نمیشه و امسال کسانی که سال 2010 آزمون یوس داده بودن، با نمره ی یوس انتخاب رشته کردند و شرط معدل برای این افراد نبود. برای کسانی که آزمون یوس ندادن شرط معدل گذاشته شده. معدل بالای 17 برای پیش دانشگاهی و دیپلم.
A minimum average score of 17 out of 20 in the General Secondary Education Certificate (Dabiristan), and in the Pre-university Education

sahand11_m27
September 13th, 2011, 12:14 PM
سلام
تو كدوم دانشگاه تركيه ميشه تو زمينه دكتراي ام بي اي تحصيل كرد
اصلا چنين رشته اي رو ميشه در مقطع دكتري ادامه تحصيل داد يا بايد تغيير رشته داد؟
سلام
دانشگاههای ترکیه برای دوره ی MBA : سایت http://www.find-mba.com/turkey/1
در مورد سوال دومتون چون من آشنایی زیادی با این رشته ندارم نمیدونم ولی چیزی که توی این سایت http://www.metu.edu.tr/graduate-programs-and-degrees-offered-at-METU دیدم Business Administration تا PhD میشه ادامه تحصیل داد. وای رشته ی Executive MBA فقط تا مستر میشه ادامه داد که فرق این دو رو نمیدونم.

Aurlito
September 13th, 2011, 03:55 PM
سلام
آزمون یوس دیگه برگزار نمیشه و امسال کسانی که سال 2010 آزمون یوس داده بودن، با نمره ی یوس انتخاب رشته کردند و شرط معدل برای این افراد نبود. برای کسانی که آزمون یوس ندادن شرط معدل گذاشته شده. معدل بالای 17 برای پیش دانشگاهی و دیپلم.
A minimum average score of 17 out of 20 in the General Secondary Education Certificate (Dabiristan), and in the Pre-university Education
مثل اینکه SAT رو هم قبول داره (البته فکر کنم برای لیسانس).

درضمن درسته که ترکیه ویزا نمیخواد؟

sahand11_m27
September 13th, 2011, 08:50 PM
مثل اینکه SAT رو هم قبول داره (البته فکر کنم برای لیسانس).

درضمن درسته که ترکیه ویزا نمیخواد؟
SAT آزمون برای ورود به مقطع کارشناسی هست و مثلا اگه شرط معدل رو ندارید میتونید جاش این آزمون رو بدید و با نتیجه این آزمون اپلای کنید. البته برای ایران دقیقا نوشته که دیپلم و پیش بالای 17. نمیدونم میشه نتیجه SAT رو جایگزین کرد یا خیر ولی قاعدتا مثل بچه هایی که امسال با نمره ی YOS اپلای کردن باید بشه.
در مورد ویزا تا 3 ماه از بعد از ورود میتونید داخل ترکیه بدون ویزا بمونید. ولی اگر منظورتون برای تحصیل هست، خیر باید بعد از قبول شدن توی دانشگاه به سفارت برید و ویزای تحصیلی بگیرید.

Aurlito
September 14th, 2011, 09:43 AM
SAT آزمون برای ورود به مقطع کارشناسی هست و مثلا اگه شرط معدل رو ندارید میتونید جاش این آزمون رو بدید و با نتیجه این آزمون اپلای کنید. البته برای ایران دقیقا نوشته که دیپلم و پیش بالای 17. نمیدونم میشه نتیجه SAT رو جایگزین کرد یا خیر ولی قاعدتا مثل بچه هایی که امسال با نمره ی YOS اپلای کردن باید بشه.
در مورد ویزا تا 3 ماه از بعد از ورود میتونید داخل ترکیه بدون ویزا بمونید. ولی اگر منظورتون برای تحصیل هست، خیر باید بعد از قبول شدن توی دانشگاه به سفارت برید و ویزای تحصیلی بگیرید.
http://www.oidb.metu.edu.tr/english/application/EXAMS.html
قبول میکنن. فقط عذر میخوام گفتید YOS دیگه تشکیل نمیشه؟ چون SAT رو نمیشه توی ایران داد و اگر میشه YOS رو توی ایران داد خیلی خوبه.

aksham
September 14th, 2011, 09:56 AM
دوستانی که در مورد MBA پرسیده بودن باید خدمتشون عرض کنم که این رشته در همه جای جهان فقط و فقط برای دوره ی مستر هست و اگه دنبال دوره ها ی دکترا هستین باید DBA رو سرچ کنید. EMBA هم تفاوت آنچنانی با MBA نداره. همون مدیریت اجرایی هست.

sahand11_m27
September 14th, 2011, 11:20 AM
http://www.oidb.metu.edu.tr/english/application/EXAMS.html
قبول میکنن. فقط عذر میخوام گفتید YOS دیگه تشکیل نمیشه؟ چون SAT رو نمیشه توی ایران داد و اگر میشه YOS رو توی ایران داد خیلی خوبه.
دوست عزیز متاسفانه آزمون YOS دیگه برگذار نمیشه و در ضمن این آزمون هم چون آموزش عالی ترکیه برگذار میکرد، باید برای امتحان به ترکیه میرفتید.

chem89
September 14th, 2011, 12:22 PM
سلام بر دوستان گرامی
من میخواستم برای دکترا شیمی در دانشگاههای ترکیه اقدام کنم . البته من دارای مدرک آیلتس 6، به همرا 4 مقاله ISI و چندین کنفرانس بین المللی دارم ولی مدرک GRE ندارم به نظر شما میتونم بدون این مدرک اپلای کنم؟ با تشکر فراوان

sahand11_m27
September 14th, 2011, 07:38 PM
سلام بر دوستان گرامی
من میخواستم برای دکترا شیمی در دانشگاههای ترکیه اقدام کنم . البته من دارای مدرک آیلتس 6، به همرا 4 مقاله ISI و چندین کنفرانس بین المللی دارم ولی مدرک GRE ندارم به نظر شما میتونم بدون این مدرک اپلای کنم؟ با تشکر فراوان
سلام
دوست عزیز نمره ی GRE جزو Requirement ها در پذیرش و چون سیستم نمره دهی هر کشور توی معدل فرق میکنه این نتیجه ی این امتحان براشون از معدل مهمتره و تقریبا نقش 50 درصدی توی گرفتم پذیرش داره. اینکه 3 تا ISI دارید عالیه و قطعا شانستون رو خیلی زیاد میکنه ولی نمیتونه باعث Waive شدن GRE بشه. نمره ی آیلتستون هم برای بعضی دانشگاهها پایین تر از مینیمم هست.
نمره ی GRE فقط قسمت کوانتش رو میخوان و نمره ی وربال اصلا مهم نیست برای همین تو مدت کمی میشه برای این امتحان آماده شد.
اگر خیلی اصرار دارید که این امتحان رو ندید باید استادی پیدا کنید با زمینه کاری مشترک بر اساس مقاله هاتون و ببینید ممکن هست Admission committe رو قانع کنه که از نمره GRE صرفنظر کنه یا خیر. موفق باشید.

amirseyedabbas
September 15th, 2011, 12:39 AM
سلام دوستان
اینطور که اینجا خوندم و متوجه شدم برای ثبت نام تو دانشگاه های ترکیه مدرک اصلی رو میخوان
حالا با توجه به اینکه من در تیر 91 درسم تموم میشه و میخوام برا ترم بعدش که میشه fall2012 اقدام کنم یعنی با این حساب قضیه منتفیه؟چون من مشکل نظام وظیفه و باید وثیقه بزارم.
و شنیدم که مدرک اصلی حدود 6 ماه طول میکشه بیاد و برای گرفتن اون از دانشگاه باید کارت پایان خدمت نشون دانشگاه بدیم!
من چی کار باید بکنم؟
سهند سوالو منو ببین
منتظر جوابم

amin_sevda
September 15th, 2011, 01:25 AM
آیا خبر دارن دوستان که دانشگاههای ترکیه مدرک پاره وقت ما رو اصلا قبول نمی کنن؟
آیا راهی داره واسه اینکه بشه دور زد این قانون رو؟
حالا چه به روش قانونی چه غیرش؟

sahand11_m27
September 15th, 2011, 11:09 AM
سهند سوالو منو ببین
منتظر جوابم
سلام
امیر جان خیلی از دوستان دیگه هم این مشکل رو دارن. اکثر دانشگاهها شما میتونی با آخرین ریز نمره یعنی مثلا ترم 8 درس شما تموم میشه، ریز نمره ی 7 ترم قبل رو میگیرید اون رو ترجمه میکنید و با همون پذیرش میگیرید و بعد از اینکه دانشنامه آماده شد ترجمه اون رو به دانشگاه ارائه میدید.

amirseyedabbas
September 15th, 2011, 04:03 PM
سلام
امیر جان خیلی از دوستان دیگه هم این مشکل رو دارن. اکثر دانشگاهها شما میتونی با آخرین ریز نمره یعنی مثلا ترم 8 درس شما تموم میشه، ریز نمره ی 7 ترم قبل رو میگیرید اون رو ترجمه میکنید و با همون پذیرش میگیرید و بعد از اینکه دانشنامه آماده شد ترجمه اون رو به دانشگاه ارائه میدید.
ممنون
پس من این ترم که درسم تموم شد ریزنمرمو بگیرم
ان شاالله که بتونیم با اینا پذیرش بگیرم.
به نظرت کارادنیز و اژه اینطوری قبول میکنند!

starblue7750
September 15th, 2011, 05:58 PM
ممنون
پس من این ترم که درسم تموم شد ریزنمرمو بگیرم
ان شاالله که بتونیم با اینا پذیرش بگیرم.
به نظرت کارادنیز و اژه اینطوری قبول میکنند!
سلام
من هفته پیش درسم تموم شد
بعد از اینکه نمره آخرین درسم اومد یه راست رفتم آموزش که گفتند واسه ریز نمرات باید برم امتحانات که منم رفتم از اونجا ریز نمرات کامل رو گرفتم.البته 2 درس اوفتاده بودم که اونا نیستند!!
(من دانشگاههای ازمیر یعنی 9ایلول و اگه و چند دانشگاه دیگه مد نطرمه که بهشون ایمیل زدم)دانشگاه اگه هم به من اینطوری گفتند :

Enstitümüz ara dönemde (Bahar Döneminde ) Yüksek lisansa öğrenci almamktadır.

واسه دانشنامه هم من پرسیدم ( از فارغ التحصیلان) گفتند اگه کارت پایان خدمت یا برگه سبز بیارم هر موقع که خواستم می تونم دانشنامه اصلی رو بگیرم!!!

vesta65
September 15th, 2011, 06:14 PM
سلام
ببخشید من شدیدا به راهنمایی هاتون نیازمندم.
25 سالمه و دانشجوی ترم 6 مترجمی خبر انگلیسی یکی از دانشگاه های علمی کاردبردی هستم
رشته ام کارشناسی پیوسته است و معدل کلم هم 17.30 می باشد و7 ترمه درسم رو تموم می کنم
می خوام ادامه تحصیل بدم و بودجه ای که دارم حدود 10 میلیون است.
به ادبیات انگلیسی علاقه دارم
می تونید دانشگاهی که هم خوب باشه و هم شهریه مناسبی داشته باشه رو بهم معرفی کنید؟
آیا ترکیه انتخاب درستی است؟؟؟

Aurlito
September 15th, 2011, 06:18 PM
دوست عزیز متاسفانه آزمون YOS دیگه برگذار نمیشه و در ضمن این آزمون هم چون آموزش عالی ترکیه برگذار میکرد، باید برای امتحان به ترکیه میرفتید.
باعث خوشبختیه چون مسلما سخت تر از SAT بوده و همون اندازه خرج میبرده.

viana
September 15th, 2011, 09:57 PM
satاون قدرام سخت نیست تو خود سایت کالج برد چند تا ازمون اینترنتیش هست اونقدرام سخت نیست واما سوال من دوستان من حدود 30صفحه از این تاپیک رو خوندم اما به نتیجه ای که میخواستم نرسیدم ایا برای مقطع لیسانس کمک هزینه مالی یا تخفیف تعلق می گیره برای رشته های مهندسی؟تا اونجایی که من گشتم دانشگاه خاورمیانه کلا به دانشجوهای خارجی بورس نمیده دانشگاهی رو میشناسین که تخفیف بده؟

sahand11_m27
September 15th, 2011, 10:28 PM
آیا خبر دارن دوستان که دانشگاههای ترکیه مدرک پاره وقت ما رو اصلا قبول نمی کنن؟
آیا راهی داره واسه اینکه بشه دور زد این قانون رو؟
حالا چه به روش قانونی چه غیرش؟
اگر سرچ کنید در سایت میتونید سریعتر و راحت تر جواب سوالتون رو پیدا کنید. دوستان دیگری هم قبلا این سوال رو کردن :
توجه:پیش از این مدارک کارشناسی ناپیوسته مورد تأیید قرار نمی گرفت ولی از امسال آن دسته از دانشجویانی که دوره کاردانی را به طور جداگانه سپری کرده و فارغ التحصیل شده و سپس طی کنکور در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل داده و قبول شده اند، و مدارک کاردانی و یا کارشناسی آنها صادره از یکی از دانشگاههای معتبر دولتی و یا دانشگاههای آزاد مراکز استانها و شهرستانهای عمده بوده باشد، می توانند برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه اقدام نمایند.
در مورد قسمت دوم سوالتون متاسفانه اطلاعی ندارم. موفق باشید.

sahand11_m27
September 15th, 2011, 10:58 PM
سلام
ببخشید من شدیدا به راهنمایی هاتون نیازمندم.
25 سالمه و دانشجوی ترم 6 مترجمی خبر انگلیسی یکی از دانشگاه های علمی کاردبردی هستم
رشته ام کارشناسی پیوسته است و معدل کلم هم 17.30 می باشد و7 ترمه درسم رو تموم می کنم
می خوام ادامه تحصیل بدم و بودجه ای که دارم حدود 10 میلیون است.
به ادبیات انگلیسی علاقه دارم
می تونید دانشگاهی که هم خوب باشه و هم شهریه مناسبی داشته باشه رو بهم معرفی کنید؟
آیا ترکیه انتخاب درستی است؟؟؟
سلام
معدلتون خوبه و در مورد شهریه هم با بودجه ی شما، برای همه ی دانشگاههای دولتی ترکیه میتونید اقدام کنید. از این رنکینگ برای پیدا کردن دانشگاه استفاده کنید. رنکینگش خیلی دقیق نیست ولی برای اینکه یک آمار نسبی دستتون بیاد خوبه. بعضی دانشگاهها مثل Bilkent, KOC, Sabanci ,... خصوصی هستند و شهریه های خیلی بالایی دارند و چون امکان فاند توی رشته ی شما کمتره، اگر توی دولتی ها بگردبد فکر میکنم معقولتر باشه.
نمره ی آیلتس یا تافل و GRE هم برای اپلای باید داشته باشید.
در مورد سوال دومتون هم خب مسلما شرایط توی ترکیه برای خوندن زبان انگلیسی قابل مقایسه با شرایط توی انگلیس و امریکا و... نیست ولی خب با توجه به هزینه ها، نزدیکی، دانشگاههای خوب و ... کشور خوبی میتونه باشه. گزینه های دیگه ای هم مسلما دارید مثل مالزی، هند، فنلاند، مجارستان و... . باید وقت بذارید و تک تک دانشگاههای خوب توی این کشورهارو از نظر درجه ی استادها، تولید مقاله، شهرت دانشگاههاو ... مقایسه کنید تا به یک انتخاب خوب برسید. به نظرم در مورد آلمان هم تحقیق کنید. بودجتون یک خورده برای این کشور پایینه ولی خوب پرس و جو کنید از دوستان دیگه توی فروم آلمان. مثلا ممکنه توی رشته ی شما بشه مستر رو 1 سال و نیمه تمام کرد و .... . موفق باشید.

sahand11_m27
September 15th, 2011, 11:09 PM
satاون قدرام سخت نیست تو خود سایت کالج برد چند تا ازمون اینترنتیش هست اونقدرام سخت نیست واما سوال من دوستان من حدود 30صفحه از این تاپیک رو خوندم اما به نتیجه ای که میخواستم نرسیدم ایا برای مقطع لیسانس کمک هزینه مالی یا تخفیف تعلق می گیره برای رشته های مهندسی؟تا اونجایی که من گشتم دانشگاه خاورمیانه کلا به دانشجوهای خارجی بورس نمیده دانشگاهی رو میشناسین که تخفیف بده؟
سلام
دوست عزیز دانشگاه از دانشجوی دوره ی لیسانس مخصوصا توی سالهای اول و دوم و حتی سوم نمیتونه استفاده ی سودمندی بکنه که در قبالش بخواد کمک هزینه ای بده. ممکنه بعضی دانشجوها TA بشن یا تو پروژه ای با استادی شرکت کنند که اینها هم معمولا توی سال آخر اتفاق میافته. توی بعضی دانشگاهها با شرایط معدل عالی( شاگرد اول و ..) به شما کمک هزینه خواهند داد ولی نمیشه روی این موارد حساب باز کرد چون اصلا قطعی نیستن. توی دانشگاههای ترکیه خاورمیانه جزو معدود دانشگاههایی که برای اسکولارشیپ و فاند میشه روش حساب کرد. در کل به نظرم زیاد روی این موضوع حساب باز نکنید. موفق باشید.

viana
September 16th, 2011, 11:54 AM
من دیروز دانشگاه خاورمیانه رو چک کردم گفته بود هیچ گون بورسیه یا کمک هزینه مالی به دانشجوهای خارجی نمیده!

nazliii
September 16th, 2011, 12:41 PM
سلام
من کارشناسی ارشد برق دارم میخواستم برا دکتری برم ترکیه
به نظرتون میتونم بئرسیه بشم؟

amirseyedabbas
September 17th, 2011, 01:49 PM
سلام دیروز یکی از دوستان اینجا بهم گفت که دانشگاه های ترکیه مدرک لیسانس پیام نور را قبول نمیکنند!
ایا همچین چیزی میشه؟
از کجا باید دقیق بپرسم؟

alireza2
September 17th, 2011, 01:49 PM
سلام،من میخوام این ترمو به عنوان دانشجوی مشروط واسه ارشد کامپیوتر برم metu،با اینکه تافلم 613 و جی ار ایم 770 ولی معدلم 12.5 از دانشگاه صنعتی اصفهان، به نظر شما اگه بتونم خودمو تو این ترم خوب نشون بدم میتونم واسه ترم بعد به عنوان دانشجوی رسمی از metu پذیرش بگیرم.حقیقتش چون امید زیادی به گرفتن پذیرش از metu ندارم به فکر hacettepe افتادم.ممنون میشم راهنماییم کنید.

sahand11_m27
September 17th, 2011, 03:17 PM
من دیروز دانشگاه خاورمیانه رو چک کردم گفته بود هیچ گون بورسیه یا کمک هزینه مالی به دانشجوهای خارجی نمیده!
بله. منظورم برای مستر و دکترا بود که شانس کمک هزینه گرفتن نسبت به سایر دانشگاهها بیتشره .برای لیسانس که عملا چیزی به اسم فاند وجود نداره.

sahand11_m27
September 17th, 2011, 03:19 PM
سلام دیروز یکی از دوستان اینجا بهم گفت که دانشگاه های ترکیه مدرک لیسانس پیام نور را قبول نمیکنند!
ایا همچین چیزی میشه؟
از کجا باید دقیق بپرسم؟
سلام
اون دسته از دانشگاههای پیام نور که فراگیر و غیر حضوری هستند رو گویا قبول ندارن. حالا برای اینکه مطلع بشید از موسسات که کار پذیرش انجام میدن بپرسید.

sahand11_m27
September 17th, 2011, 03:44 PM
سلام،من میخوام این ترمو به عنوان دانشجوی مشروط واسه ارشد کامپیوتر برم metu،با اینکه تافلم 613 و جی ار ایم 770 ولی معدلم 12.5 از دانشگاه صنعتی اصفهان، به نظر شما اگه بتونم خودمو تو این ترم خوب نشون بدم میتونم واسه ترم بعد به عنوان دانشجوی رسمی از metu پذیرش بگیرم.حقیقتش چون امید زیادی به گرفتن پذیرش از metu ندارم به فکر hacettepe افتادم.ممنون میشم راهنماییم کنید.
سلام
دانشگاههای ترکیه زیاد روی معدل حساس نیستن. اینکه نمره تافل PBT تون بالای 600 خیلی خوبه. برای METU نمره ی GRE تون هم خوبه ولی عالی نیست. توی رشته های فنی مهندسی شرط معدل معمولا 2 یا 2.3 و در همین حدوده . .معدل شما هم توی همون حدود. باید ببینید وقتی به سیستم 4 تبدیل میشه دقیقا چند میشه. به نظرم این ترم که دارید اونجا میرید خیلی موقعیت خوبیه برای اینکه نظر یه استاد رو جلب کنید. از بین اساتید اونجا اونایی که به زمینه تحقیقاتیشون علاقه دارید، پیدا کنید ، مقاله هاشون رو دانلود کنید و بخونید و سعی کنید از همین طریق باهاشون ارتباط پیدا کنید.

nazliii
September 18th, 2011, 10:31 AM
ایا همچین چیزی میشه؟
از کجا باید دقیق بپرسم؟

سلام بله قبول نمیکنند.دو سال پیش یکی از دوستام مدرک پیام نور داشت قبولش نکردن

shahinsoft
September 18th, 2011, 02:34 PM
سلام مدرک کارشناسی دانشگاه آزاد (پاره وقت ) پیوسته رو قبول می کنن؟
من الان دیدم که یه نفر نوشته بود احتمال داره قبول نکنن
ضمنا فرق میکنه که مدرک مال دانشگاه آزاد کدوم شهر باشه؟
منتظر جوابتون هستم

far_lost
September 18th, 2011, 05:28 PM
من سال آخر مهندسی برق الکترونیک هستم . معدل کلم تا حالا 13/5 بوده خواستم بدونم دانشگاهی تو ترکیه برای ارشد به من پذیرش میده؟مخارج زندگی و شهریه چطوره؟ممنون میشم کامل راهنماییم کنید.

amirseyedabbas
September 18th, 2011, 06:22 PM
من سال آخر مهندسی برق الکترونیک هستم . معدل کلم تا حالا 13/5 بوده خواستم بدونم دانشگاهی تو ترکیه برای ارشد به من پذیرش میده؟مخارج زندگی و شهریه چطوره؟ممنون میشم کامل راهنماییم کنید.
تو همین فروم یکم بگردی جواب تمام سوالات هست.2 3 صفحه برو عقب

Aurlito
September 19th, 2011, 08:39 PM
سلام.
کسی METU میره؟ THE که رتبه ی 147 بهش داده اما من نظر شخصی میخوام.
تشکر.

parviz8
September 21st, 2011, 11:01 AM
دوست عزیز من هم از استاد دوستم که اونجا دکترا میخونه و هم از ۲ تا از معتبرترین موسسات پذیرش که یکیش هم نماینده دانشگاه آنکارا هست پرسیدم.مدرک پیام نورو قبول دارن.خیالت راحت باشه. فقط فرگیرو قبول ندران.;)

starblue7750
September 21st, 2011, 11:57 AM
سلام

فارغ التحصیلان تمامی دانشگاههای ایران به استثنای دانشگاههای پیام نور که به صورت فراگیر و یا غیر حضوری بوده و در مدرک تحصیلی و ریز نمرات آنها کلمه غیر حضوری و مکاتبه ای قید شده باشد و همچنین دوره های پاره وقت دانشگاههای رسمی- دوره های پاره وقت دانشگاه آزاد(ترمهای تابستانی و روزهای پایانی هفته) - دوره های ضمن خدمت معلمان - مدیریت دولتی- موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و خصوصی به استثنای نبی اکرم (فقط رشته ای زبانهای خارجی و هنر مورد تأیید است) و سوره- جامع علمی و کاربردی که تحت پوشش ادارات و یا کارخانجات هستند(به استثنای دانشگاههای جامع علمی و کاربردی که تحت پوشش مستقیم دانشگاههای منطقه ای باشد)- برخی از دانشگاههای واحدهای پراکنده دانشگاه آزاد که در شهرستانهای کوچک و یا بخشها وجود دارندبه استنثای آنهایی که حداقل چهار رشته تحصیلی در آنها به صورت کارشناسی تدریس می شود- دوره های آموزش شبانه- حوزه های علمیه، می توانند مدارک خود را در سازمان آموزش عالی ترکیه و دانشگاهها برای ارزیابی "Denklik" ارائه دهند و دارای اعتبار کافی است.

در کنار این مدارک دانشگاههای پیام نور که به صورت عادی بوده و در مدرک آنها عبارت "غیر حضوری" و یا "فراگیر" نوشته شده باشد، مورد تأیید نمیباشد.

منبع : انستیتو محق

amirseyedabbas
September 22nd, 2011, 11:50 AM
جالبه من به همین انستیتو زنگ زدم گفتم من دانشجوی پیام نور(غیر فراگیر) هستم آیا میتونم بیام کلاساتون گفتند نه!

starblue7750
September 22nd, 2011, 02:01 PM
جالبه من به همین انستیتو زنگ زدم گفتم من دانشجوی پیام نور(غیر فراگیر) هستم آیا میتونم بیام کلاساتون گفتند نه!
سلام
پس چرا تو سایتشون اینو نوشتن؟ عجب آدمایین!!
امیر جان شما به چند موسسه دیگه هم زنگ بزنید

amirseyedabbas
September 22nd, 2011, 03:45 PM
سلام
پس چرا تو سایتشون اینو نوشتن؟ عجب آدمایین!!
امیر جان شما به چند موسسه دیگه هم زنگ بزنید
به آموزشگاه محق زنک زدم گفتند پیام نور مورد تایید نیست
ولی به آموزشگاه تبا علم زنگ زدم گفتند مورد تایید هست
وو و یه موسسه دیگه که از کلوب پیدا کردم زنگ زدم گفتند مورد تایید هست
حالا موندم حرف کی رو باور کنم؟

starblue7750
September 22nd, 2011, 09:51 PM
به آموزشگاه محق زنک زدم گفتند پیام نور مورد تایید نیست
ولی به آموزشگاه تبا علم زنگ زدم گفتند مورد تایید هست
وو و یه موسسه دیگه که از کلوب پیدا کردم زنگ زدم گفتند مورد تایید هست
حالا موندم حرف کی رو باور کنم؟

سلام
موسسه طبا جزء موسسات مورد قبول اعزام دانشجو به خارج هست
بنظر من که اینا راست میگن
باز از بچه ها کسی خبر داره بگه

Arvin_H
September 23rd, 2011, 07:37 PM
خوب این فقط یه دانشگاهشه و البته فراموش نکیند که خصوصی هستش اما دانشگاه های دولتیش قیمتش خیلی مناسبه

Arvin_H
September 23rd, 2011, 08:45 PM
این شهریه ای که دانشگاه metu برای کارشناسی ارشد رشته های مهندسی برای دانشجوهای خارجی گذاشته یعنی 1550TL برای چه مدته؟
یا مثل بقیه شهریه ها این هم برای یک واحده؟لینکش اینه:
منظورم جدول آخریست.

برای هر ترم هست . حدود 1 میلیون

se2deh
September 24th, 2011, 11:33 AM
سلام دوستان. دوست من تهران در مقطع ليسانس رشته ژنتيك رو خونده و با معدل ١٦/٤٠ فارغ التحصيل شده. به تركيه به عنوان سكوى پرتاب به كانادا نگاه مى كنه و مى خواد ارشدش رو در يك دانشگاه انگليسى زبان بخونه، درضمن هزينه هاش هم مناسب باشه. فعلا دانشگاه بغاضىچى در استانبول رو براى ارشد ژنتيك در نظر داره كه بين دانشگاه هاى تركيه در رنكينگ هاى مختلف رتبش ١ تا ٥ هست.چندتا سوال دارم ازتون، ممنون ميشم اگر كمك كنيد.

١.شهريه و هزينه خوابگاه دانشگاه حدودا چقدره؟(من تو سايتش پيدا نكردم!)

٢.هزينه زندگي در استانبول چقدره؟(با زندگى كاملا دانشجويى و اقتصادى)

٣.اين از توضيحات تاريخچه دانشگاه هست: "دانشگاه، ادامه کالج روبرت(تأسیس شده در 1863) به عنوان اولین مؤسسه آموزش عالی آمریکا در خارج از کشور است."آيا ترنسفر دانشجو به آمريكا يا كانادا داره؟

٤.در اين دانشگاه ميشه در مقطع ارشد TA شد؟

٥.جايى خوندم با ويزاى تحصيلى تركيه، تنها ٢بار در سال ميشه از تركيه خارج شد، اين درسته؟

٦.به چه طرقى ميشه رفت استانبول + هزينه هر كدوم

ببخشيد كه زياد پرسيدم...ممنون ميشم دوستان جواب هر سوالم رو ميدونن بهم بگن. 

bilgisayar
September 24th, 2011, 12:57 PM
1- بوغازی چی رو نمی دونم ولی متو 1200 و فنی استانبول 500 تومن. هر ترم
2- ماهی بین 300 تا 500 در نظر بگیر . بستگی به خودت داره
5- ترکیه ویزا نمی خواد!!!!
6- با 50 تومن با اتوبوس . میشه با اتوبوس اومد بازرگان بعد زمینی رفت وان یا آغری بعد از اونجا با 80 تومن با هواپیما رفت استانبول = جمعا 120 در میاد.

aksham
September 24th, 2011, 12:58 PM
دوستان در مورد این که فارغ التحصیلی از چه دانشگاه هایی مورد قبول دانشگاه های ترکیه هست کسی اطلاعات بیشتری داره؟
من دانشجوی علمی کاربردی تراکتور سازی تبریز هستم . روی کارت دانشجوییم وزارت علوم تحقیقات و فناوری رو نوشته. حالا این مرکز جزو کدوم دسته از دانشگاه ها است؟

rise
September 25th, 2011, 01:24 PM
دوستان در مورد این که فارغ التحصیلی از چه دانشگاه هایی مورد قبول دانشگاه های ترکیه هست کسی اطلاعات بیشتری داره؟
من دانشجوی علمی کاربردی تراکتور سازی تبریز هستم . روی کارت دانشجوییم وزارت علوم تحقیقات و فناوری رو نوشته. حالا این مرکز جزو کدوم دسته از دانشگاه ها است؟
امیدوارم مدرکت پودمانی نباشه ولی برای اطلاعات بیشتر اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?13427-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C) رو هم نگاهی بنداز

starblue7750
September 25th, 2011, 06:23 PM
سلام
من 2 تا سوال دارم
1- امتحان تومر چی جوریه؟ همونی که تو ایران می گیرن
منظورم از چند بخش تشکیل شده؟ ( اسپیکینگ و رایتینگ و ....)
2- دانشگاها ترکیه واسه ترم بهار تو چه بازیه زمانی شروع به گرفتن مدارک میشن ؟ چون من3-4 تا از دانشگاهها رو که دیدم ننوشته بودند
فقط یکی از دانشگاهها نوشته بود که اواسط دی شروع به گرفتن مدارک می کنند
و چقدر طول میکشه که نتایج معلوم بشه؟
تقریبا چه ماهی ثبت نام شروع میشه؟

a5403895
September 26th, 2011, 04:03 PM
من هم از موسسه محق پرسیدم گفت ترم قبل دانشجویان پیام نور رو قبول نکردن الان نمی دونم از کجا باید پرسید به دو تا دانشگاه ایمیل زدم ولی هنوز جواب ندادن

amirseyedabbas
September 27th, 2011, 01:14 AM
من هم از موسسه محق پرسیدم گفت ترم قبل دانشجویان پیام نور رو قبول نکردن الان نمی دونم از کجا باید پرسید به دو تا دانشگاه ایمیل زدم ولی هنوز جواب ندادن
سلام دوست عزیز من هم با محق تماس گرفتم اینو گفت
اما موسسه طبا علم گفت که ما دانشجو پیام نور پذیرش گرفتیم و یه موسسه دیگه هم که تماس گرفتم گفت که فراگیر قبول نمکینن اما از طریق کنکور سراری قبول میکنند

a5403895
September 27th, 2011, 07:10 PM
سلام دوست عزیز من هم با محق تماس گرفتم اینو گفت
اما موسسه طبا علم گفت که ما دانشجو پیام نور پذیرش گرفتیم و یه موسسه دیگه هم که تماس گرفتم گفت که فراگیر قبول نمکینن اما از طریق کنکور سراری قبول میکنند
من امروز با موسسه طبا علم تماس گرفتم با یه خانوم صحبت کردم و ایشون گفت که دانشگاه پیام نور رو قبول نمی کنن
واقعا مورد عجیبی شده

sh_baran
September 27th, 2011, 07:49 PM
با سلام
برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا شیمی الی دانشگاهی خوبیو میشناسید؟ هزینه های چقدره؟ ممنون میشم دوستی راهنمایی جامعی کنه

aksham
September 28th, 2011, 09:31 AM
امیدوارم مدرکت پودمانی نباشه ولی برای اطلاعات بیشتر اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?13427-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C) رو هم نگاهی بنداز
خیلی ممنون از بابت لینک مفیدتون
من پودمانی نیستم
ظاهرا تا به حال هیچ مدرک علمی کاربردی دیده نشده که از طرف دانشگاه های خارجی ریجکت بشه.
به استناد چند منبع معتبر مدرک این دانشگاه هیچ مشکلی نداره

khani
September 28th, 2011, 01:31 PM
با سلام
آیا واسه ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته نرم افزار نیاز به مدرک زبان انگلیسی هست یا نه
راهنمایی کنید ممنون می شم

lalehrahmani
September 29th, 2011, 11:34 AM
سلام
كدوم يك از دانشگاه هاي مورد تاييد وزارت علوم رشته دندانپزشكي رو به زبان انگليسي آموزش ميدهند البته ترجيحاً تو كشور استانبول؟

zahraaaaa
September 29th, 2011, 03:37 PM
سلام به همه
بچه ها خواستم بدونم تو استامبول آپارتمان مبله هست؟هرینه یه آپارتمان نزدیک دانشگاه فنی استامبول چقدر درمیاد؟ هزینه یه زندگی دو نفره معمولی الان حدود چقدر میشه؟

poolaky
September 29th, 2011, 09:50 PM
من سوالاتی دارم که اگه می شه منو راهنمایی کنید

من می خوام برم ترکیه درس بخونم

تا جایی که می دونم فک کنم امتحان یوس رو برداشتن

اگه امتحان یوس برداشته شده پس من باید کجا امتحان بدم اگه هر دانشگاه خودش امتحان می گیره کی ثبت نام شروع می شه

ازمون sat رو هم دیدم در مورد اون هم می خواستم بدونم کجا امتحان باید بدم از چیا امتحان می یاد چون واقعا معدلم پایینه با معدل نمی شه رفت

و ایا فقط از ریاضی و هوش امتحان می گیرند؟

ممنون می شم به این سوالاتم جواب بدید

amirseyedabbas
September 29th, 2011, 10:34 PM
من امروز با موسسه طبا علم تماس گرفتم با یه خانوم صحبت کردم و ایشون گفت که دانشگاه پیام نور رو قبول نمی کنن
واقعا مورد عجیبی شده
عجب گیری کردیم
موسسه طبا علمبه من گفت که ما پذیرش گرفتیم.
کی میتونه با YOK وزارت علوم ترکیه ارتباط برقرار کنه؟
باید از اونجا بپرسیم

amirseyedabbas
September 29th, 2011, 11:00 PM
از دوستان اگه با استاد و کسی تو ترکیه ارتباط دارین اینو ارسال کنید تا در مورد پیام نور اطلاعاتی بدست بیاوریم

MerhabaBen İran'dan Amir Seyed'abbasi.Ben payamnoor üniversitenin öğrenci iranda.Kamu exam.not FARAGIR ,iran kabul edilmiştir.
GRE ve TOEFL puanı var.Turkiye üniversitelerde kayıtlı ne biliyor musunuz?teşekkürler

brotherhood
September 29th, 2011, 11:06 PM
سلام دوستان ببخشید این یک سوالو دارم.
ایا واقعا تحصیل در ترکیه می ارزه؟ خوب چرا همین تو ایران نخونیم؟
میشه ترکیه ور با ایران مقایسه کنید و .....
فکر نمیکنم ارزش داشته باشه

starblue7750
September 30th, 2011, 01:46 PM
سلام دوستان ببخشید این یک سوالو دارم.
ایا واقعا تحصیل در ترکیه می ارزه؟ خوب چرا همین تو ایران نخونیم؟
میشه ترکیه ور با ایران مقایسه کنید و .....
فکر نمیکنم ارزش داشته باشه

سلام
خب بستگی داره با چه هدفی بری اونجا بخونی
1-به علت سطح بالا دانشگاهها
2-هزینه نسبتا مناسب(مثلا هزینه تحصیل + زندگی یکمی بیشتر از دانشگاههای آزاد میشه)
3-نزدیکی به ایران
4-آشنایی با زبان و نزدیکی فرهنگها
5-....
6-..
مهمترین علتی که اشخاص می رن اونجا اینکه دانشگاههایی مثل استانبول و بیلکنت و خاورمیانه جزء بهترین دانشگاههای جهان هستند و تو آمریکا هم این دانشگاهها رو می شناسند و
اینکه معمولا درصد زیادی از اونایی که میرن اونجا از ترکیه به کشورهای خوبی میرن(همون مسئله سکوی پرتاب)

بچه ها یه سوال منظور از این چیه ؟

LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERDEN ALINACAK KATKI PAYI

دانشگاه اگه واسه 2011-2012 برای هر ترک 323 لیره اعلام کرده و این رو هم نوشته:

Yabancı Uyruklu öğrencilerden, öğrenci katkı payı toplamının 3 katı o günkü kur üzerinden döviz olarak defaten alınır.

Yabancı dilde eğitim yapan anabilim dalları (Kimya ve Kimya Mühendisliği) normal harcın iki katını yatıracaklardır.

psychologist
September 30th, 2011, 05:04 PM
سلام من در مورد دانشگاهی که پذیرش گرفتید پرسیدم میگن خیلی خوبه میشه آدرس ایمیلتون رو برام بفرستید تا دقیقا ازتون بپرسم که چطوری میتونم اونجا پذیرش بگیرم؟

bilgisayar
October 1st, 2011, 11:36 AM
سلام
خب بستگی داره با چه هدفی بری اونجا بخونی
1-به علت سطح بالا دانشگاهها
2-هزینه نسبتا مناسب(مثلا هزینه تحصیل + زندگی یکمی بیشتر از دانشگاههای آزاد میشه)
3-نزدیکی به ایران
4-آشنایی با زبان و نزدیکی فرهنگها
5-....
6-..
مهمترین علتی که اشخاص می رن اونجا اینکه دانشگاههایی مثل استانبول و بیلکنت و خاورمیانه جزء بهترین دانشگاههای جهان هستند و تو آمریکا هم این دانشگاهها رو می شناسند و
اینکه معمولا درصد زیادی از اونایی که میرن اونجا از ترکیه به کشورهای خوبی میرن(همون مسئله سکوی پرتاب)

بچه ها یه سوال منظور از این چیه ؟

LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERDEN ALINACAK KATKI PAYI

دانشگاه اگه واسه 2011-2012 برای هر ترک 323 لیره اعلام کرده و این رو هم نوشته:

Yabancı Uyruklu öğrencilerden, öğrenci katkı payı toplamının 3 katı o günkü kur üzerinden döviz olarak defaten alınır.

Yabancı dilde eğitim yapan anabilim dalları (Kimya ve Kimya Mühendisliği) normal harcın iki katını yatıracaklardır.

منظورش هزینه هر ترمه

bilgisayar
October 1st, 2011, 11:37 AM
از سایت دانشگاهها تحقیق کن
آزمون sat چیه؟

civil1
October 1st, 2011, 01:16 PM
سلام.من در حال حاضر ترم 3 کارشناسی ارشد عمران - سازه در دانشگاه آزادم.میخواستم ببینم اگه بخوام واسه دکتری به ترکیه برم چه مدارکی میخواد.مثلا دانشنامم باید اصل باشه یا موقت و اگه باید اصل باشه واسه گرفتنش باید خودمو به نظام وظیفه معرفی کنم.همچنین واسه گرفتن ریزنمرات ،مال کارشناسی رو هم میخواد؟من کارشناسی رو تو دانشگاه دولتی خوندم واسه گرفتن ریزنمرات باید تعهد خدمت رایگان رو بخرم؟هزینه تحصیل دکتری تو ترکیه چقدره؟چه آزمونهایی میخواد تا پذیرش شم و اگه بخوام بورسیه بگیرم چه کارایی باید انجام بدم؟

shahinsoft
October 1st, 2011, 06:39 PM
سلام

فارغ التحصیلان تمامی دانشگاههای ایران به استثنای دانشگاههای پیام نور که به صورت فراگیر و یا غیر حضوری بوده و در مدرک تحصیلی و ریز نمرات آنها کلمه غیر حضوری و مکاتبه ای قید شده باشد و همچنین دوره های پاره وقت دانشگاههای رسمی- دوره های پاره وقت دانشگاه آزاد(ترمهای تابستانی و روزهای پایانی هفته) - دوره های ضمن خدمت معلمان - مدیریت دولتی- موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و خصوصی به استثنای نبی اکرم (فقط رشته ای زبانهای خارجی و هنر مورد تأیید است) و سوره- جامع علمی و کاربردی که تحت پوشش ادارات و یا کارخانجات هستند(به استثنای دانشگاههای جامع علمی و کاربردی که تحت پوشش مستقیم دانشگاههای منطقه ای باشد)- برخی از دانشگاههای واحدهای پراکنده دانشگاه آزاد که در شهرستانهای کوچک و یا بخشها وجود دارندبه استنثای آنهایی که حداقل چهار رشته تحصیلی در آنها به صورت کارشناسی تدریس می شود- دوره های آموزش شبانه- حوزه های علمیه، می توانند مدارک خود را در سازمان آموزش عالی ترکیه و دانشگاهها برای ارزیابی "Denklik" ارائه دهند و دارای اعتبار کافی است.

در کنار این مدارک دانشگاههای پیام نور که به صورت عادی بوده و در مدرک آنها عبارت "غیر حضوری" و یا "فراگیر" نوشته شده باشد، مورد تأیید نمیباشد.

منبع : انستیتو محق

من که چیزی نفهمیدم

shahinsoft
October 1st, 2011, 06:40 PM
من الان برای بار چندمه که دارم میگردم ولی جوابی پیدا نکردم
مدرک پاره وقت دانشگاه آزاد رو قبول می کنن یا نه؟
من فقط همینو میخوام بدونم

farid_deo
October 1st, 2011, 10:05 PM
سلام بچه ها میخواستم بدونم من با معدل کل 17.50 در 3 سال دبیرستانم بدون مدرک پیش دانشگاهی میتئنم برای معماری برهی دانشگاه های ترکیه اقدام کنم به زبان هم مسلط هستم البته با توجه به اینکه توی ماه مهر هستیم

farid_deo
October 1st, 2011, 10:10 PM
سلام بچه ها میخواستم بدونم من با معدل کل 17.50 در 3 سال دبیرستانم بدون مدرک پیش دانشگاهی میتونم برای معماری برای دانشگاه های ترکیه در مقطع لیسانس اقدام کنم به زبان هم مسلط هستم البته با توجه به اینکه توی ماه مهر هستیم و مدرک پیش دانشگاهی هم ندارم متولد 72 هم هستم و اینکه ایا معماری تو ترکیه بهتره یا سنگاپور یا باکو
مرسی

zizipampam
October 2nd, 2011, 07:06 PM
با سلام
من از دانشگاه METU) Middle East Technic University ) تركيه پذيرش گرفتم، اگه دوستان سوالي داشته باشن، در حد اطلاعاتم مي تونم در خدمت باشم.

سلام

خیلی خوشحال شدم که کسی رو پیدا کردم که تو ترکیه در حال تحصیل هست امیدوارم که بتونم جواب پرسش هامو بگیرم
از اینکه وقت گرانبهاتون رو به خواندن این میل اختصاص میدین کمال تشکر را دارم

من مهدی امیری فارغ التحصیل اکشتاف معدن از دانشگاه دولتی بیرجند هستم
خدمتم تموم شده ( کارت پایان خدمت دارم ) و اینکه سابقه کاری مرتبط با رشته ندارم
مقاله ای هم ندارم البته
دارم روش کار می کنم ولی هنوز خیلی کار داره
میخوام برای فوق برای دانشگاه
METU (ODTU)

اقدام به گرفتن پذیرش کنم
هدفم ادامه تحصیل در رشته مکانیک سنگ در دوره فوق یا مستر و گرفتن پذیرش برای مقطع دکترا از دانشگاه های امریکا می باشد
چند تا سوال دارم :
1- ایا هنوز دانشگاه ها (همین دانشگاه خاور میانه ) برای آذری ها تخفیف قایل می شوند یا بطور کلی این طرح برداشته شده ؟
2- میزان هزینه زندگی در چه حدیه ؟ شنیدم که ترکیه خیلی گرونیه ولی یه مقدار با جزییات می خوام ( چون تو شهرستان درس خوندم میدونم که با کمترین و سخت ترین شرایط زندگی میتونم کنار بیام ) یک زندگی ساده دانشجویی با حداقل ها چقدر میشه ؟
3- از لحاظ سکوی پرتاب بودن ترکیه به سمت امریکا .... آیا درسته ؟ یعنی میشه بعد از گرفتن مستر امیدوار به گرفتن پذیرش از دانشگاه های امریکا بود ؟4- آیا دانشگاه خاور میانه ارزش 2 سال هزینه و زمان رو داره البته با هدف دانشگاه های امریکا ؟

میدونم که قبلا این سوالات پرسیده شده ولی می خواستم از شما نظرتون رو بگین

admiral3000
October 4th, 2011, 12:41 AM
Message body سلام
من با تحقیقاتی که انجام دادم فهمیدم دانشکده های خوب و شناخته شده ترکیه مثل
Middle East Technical University (http://www.metu.edu.tr/)و Bogazici University (http://www.boun.edu.tr/) و Bilkent University
به زبان انگلیس درس میدن میخواستم بدونم بین این دانشگاها و دانشگاهای ترک زبان تفاوت زیادیه؟ آیا دانشگاهای دیگه ارزششو دارن؟
با توجه به اینکه من برای دانشگاهای ترک زبان میخوام اقدام کنم
با تشکر

admiral3000
October 4th, 2011, 12:42 AM
Message body سلام
من با تحقیقاتی که انجام دادم فهمیدم دانشکده های خوب و شناخته شده ترکیه مثل
Middle East Technical University (http://www.metu.edu.tr/)و Bogazici University (http://www.boun.edu.tr/) و Bilkent University
به زبان انگلیسی درس میدن میخواستم بدونم بین این دانشگاها و دانشگاهای ترک زبان تفاوت زیادیه؟ آیا دانشگاهای دیگه ارزششو دارن؟
با توجه به اینکه من برای دانشگاهای ترک زبان میخوام اقدام کنم
با تشکر

bandangoshti
October 4th, 2011, 09:59 PM
سلام، من یه سوال داشتمو تو پستهای قبل نوشته بودید که مدارکی که توشون غیر حضوری یا فراگیر درج بشه رو قبول نمی کنن. مدارکی که مورد تأیید وزارت علوم هستند و مجازی هستند چی؟ در مقطع ارشد منظورمه.

psychologist
October 5th, 2011, 08:32 PM
سلام ببخشید منم میخوام از همین دانشگاه پذیرش بگیرم میدونید چه مدارکی لازمه برای پذیرش؟ میتونیم مدرک زبان رو بعد از پذیرش و در طول دوره تحصیل به عنوان دانشجوی مشروط بگیریم؟ یا حتما باید مدرک زبان رو از قبل داشت؟ اگه میشه هر مسیری رو که رفتید به منم بگید ممنونم

sara_k
October 6th, 2011, 12:57 AM
سلام.اگه کسی
اطلاعاتی در مورد شرایط هنرهای تجسمی به خصوص رشته نقاشی و همچنین رشته موسیقی در کشور ترکیه داره خوشحال میشم باهام در میون بذاره...

starblue7750
October 6th, 2011, 09:26 AM
سلام.اگه کسی
اطلاعاتی در مورد شرایط هنرهای تجسمی به خصوص رشته نقاشی و همچنین رشته موسیقی در کشور ترکیه داره خوشحال میشم باهام در میون بذاره...
سلام
یکی از دوستای من تو ایران یه رشته ای خوند ( از گرایش های موسیقی بود) ولی کاردانی خونده بود
ترکیه گفت به شرطی قبول میکنه که 6 ماه ترکیه بمونه
بنده خدا 6 ماه اونجا مون حالا نمی دونم قبول شده یا نه.....رشتش هم می خواست تکنولوژی موسیقی بخونه که خودش گفت تو 2 دانشگاه ارائه میشه
از شرایطش خبر ندارم

amirseyedabbas
October 6th, 2011, 10:51 PM
با سلام
دوستان امروز آخرین رتبه بندی دانشگاه های جهان منتشر شد.
می خوام از بین دانشگاه هایی که به ترتیب رتبه بندی هستند در اینجا بنویسم(فقط ترکیه)
Bilkent University -1رتبه جهانی- 201 تا 225
Istanbul Technical University -2رتبه جهانی -276 تا 300
Middle East Technical University -3رتبه جهانی -276 تا 300
Boğaziçi University -4رتبه جهانی 301 تا 350
منبع:http://www.timeshighereducation.co.uk/

N4nosoft
October 7th, 2011, 06:15 PM
دانشگاه بيلكنت تركيه تنها دانشگاه خصوصي در تركيه هستش و هزينه تحصيل در اين دانشگاه زياد است.
دانشگاه تكنيك استانبول ، دانشگاه تكنيك خاورميانه و همچنين بوغازايچي جزو بهترين دانشگاه هاي تركيه هستند.
اگر هم شخص مورد نظر زبان و مليت لوكالش تركي آذربايجاني باشه ميتونه با استفاده از اقرار نامه ترك بودن ، 25% هزينه كل دانشگاه رو بده كه تخفيف فوق العده اي هستش ، بعضي از دانشگاههاي انگليسي زبان اين اقرار نامه رو قبول ندارند.

N4nosoft
October 7th, 2011, 06:28 PM
با سلام
من كارداني نرم افزار از دانشكده فني تبريز دارم ، معدلم 16.10
به زبان رسمي تركيه هم كاملا مسلط هستم ، خدمت سربازي هم نرفتم و 20 سال دارم ، كسي هست كه بگه ميتونم براي كارشناسي ناپيوسته برم تركيه يا نه؟؟
لطفا اگه كسي ميتونه راهنماييم كنه دريغ نكنه.

هدفم دانشگاه تكنيك استانيول هستش.

amirseyedabbas
October 7th, 2011, 11:07 PM
دانشگاه بيلكنت تركيه تنها دانشگاه خصوصي در تركيه هستش و هزينه تحصيل در اين دانشگاه زياد است.
دانشگاه تكنيك استانبول ، دانشگاه تكنيك خاورميانه و همچنين بوغازايچي جزو بهترين دانشگاه هاي تركيه هستند.
اگر هم شخص مورد نظر زبان و مليت لوكالش تركي آذربايجاني باشه ميتونه با استفاده از اقرار نامه ترك بودن ، 25% هزينه كل دانشگاه رو بده كه تخفيف فوق العده اي هستش ، بعضي از دانشگاههاي انگليسي زبان اين اقرار نامه رو قبول ندارند.
با سلام .تا اونجایی که من اطلاع دارم این تخفیف که میگین کلا لغو شده(شاید به من اطلاعات اشتباهی دادن)
اما شما کسی رو میشناسین که تخفیف بگیره؟

hanierahmati
October 8th, 2011, 12:59 AM
سلام،
نمیدونم ایا می تونم یک پاسخ کارشناسی از این فوروم بدست بیارم یا نه . دنبال مشاور یا کسی که کلا تخصص داشته باشه یا حالا تجربه بتونه راهنماییم کنه با معدل لیسانس از رشته ی کامپیوتر -سخت و با یک بررسی سطح معلومات و نمره ی IELTS و GRE و اگر لازمه معدل دیپلم و پیش دانشگاهی امکان گرفتن پذیرش برای ارشد از دانشگاه هایی مثل بوآزیچی یا تکنیکال استانبول برای شخص فرضی من وجود داره ؟ من دنبال مشاور با تجربه و نظر کارشناسی هستم. تشکر از توجه پیشاپیش (=

hanierahmati
October 8th, 2011, 01:17 AM
ببخشید یه سوال در این مورد ، اگر چنین تخفیفی باشه برای کسی که دو تا ملیت داشته باشه هم ایرانی و هم ترکی به واسطه ی ازدواج با تبعه ی ترک هم صدق می کنه؟

FanTasTic
October 8th, 2011, 01:21 AM
سلام،
نمیدونم ایا می تونم یک پاسخ کارشناسی از این فوروم بدست بیارم یا نه . دنبال مشاور یا کسی که کلا تخصص داشته باشه یا حالا تجربه بتونه راهنماییم کنه با معدل لیسانس از رشته ی کامپیوتر -سخت و با یک بررسی سطح معلومات و نمره ی IELTS و GRE و اگر لازمه معدل دیپلم و پیش دانشگاهی امکان گرفتن پذیرش برای ارشد از دانشگاه هایی مثل بوآزیچی یا تکنیکال استانبول برای شخص فرضی من وجود داره ؟ من دنبال مشاور با تجربه و نظر کارشناسی هستم. تشکر از توجه پیشاپیش (=
درود بر شما
ضمن خوشامدگویی لطفا شرایط دقیق تری از معدل ، زبان و رزومه خودتون بفرمایین تا دوستان دقیق تر راهنمایی کنن و اینکه صد البته شانس هست. سری به نتایج پذیزش (http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php) بزنین .

FanTasTic
October 8th, 2011, 01:29 AM
ببخشید یه سوال در این مورد ، اگر چنین تخفیفی باشه برای کسی که دو تا ملیت داشته باشه هم ایرانی و هم ترکی به واسطه ی ازدواج با تبعه ی ترک هم صدق می کنه؟

درود بر شما
با توجه به اطلاعات بنده در صورت ازدواج با فردی با ملیت ترکیه ای بله صدق خواهد کرد و غیره آن خیر البته این چنین تخفیفی برداشته شده جز یک مورد که اخیرا یکی از دوستان دقیقا دانشگاهش یادم نمی یاد تو همین فروم موفق به گرفتن این تخفیف شدن .

saeed_oroomy
October 8th, 2011, 01:47 AM
با سلام .تا اونجایی که من اطلاع دارم این تخفیف که میگین کلا لغو شده(شاید به من اطلاعات اشتباهی دادن)

من اطلاعات خیلی دقیقی ندارم ولی یکی از دوستام میگفت برا اون هم راه فرار پیدا شده...و اونم دور میزنن و تخفیفو میگیرن..سوال کنید از بچه ها

shahinsoft
October 8th, 2011, 11:57 AM
دوستان مدرک کارشناسی پیوسته (پاره وقت ) دانشگاه آزاد رو قبول میکنن؟

amirseyedabbas
October 8th, 2011, 09:43 PM
دوستان مدرک کارشناسی پیوسته (پاره وقت ) دانشگاه آزاد رو قبول میکنن؟
اطلاعات زیادی ندارم
میتونید به دانشگاه ها ایمیل بزنید
من هم مثل شما اما دانشجوی پیام نور هستم.که منم الان رو هوا هستم
من نتونستم اطلاعات زیادی بدست بیاریم

hanierahmati
October 8th, 2011, 09:59 PM
درود بر شما
ضمن خوشامدگویی لطفا شرایط دقیق تری از معدل ، زبان و رزومه خودتون بفرمایین تا دوستان دقیق تر راهنمایی کنن و اینکه صد البته شانس هست. سری به نتایج پذیزش (http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php) بزنین .

سلام و ممنون از جواب و خوشامدگوییتون :)
حقیقتش من ترم آخر کارشناسی کامپیوتر هستم معدل کل حدود 14.50 در مورد مدرک IELTS و آزمون GRE هنوز اقدامی نکردم اما از اونجایی که مدرک پایان دوره ی زبانم رو از ILI (کانون زبان ایران -آمریکا )گرفتم می دونم که نمره ی 5 به بالا از IELTS رو حتما میگیرم.برای GRE هم وقت کافی برای آماده کردن خودم دارم.3 ،4 تا پروژه ی ساخت مدار دارم که البته طبق سطح دانشگاه های اینجا نه خیلی حرفه ای . شرایط بوآزیچی رو از وب سایت دانشگاه بررسی کردم شرایط لیسانس با ارشد برای دانشگاه های مختلف متفاوته اما مسئله ی اصلی من انتخاب مقطع و فیلد تحصیله و اینکه هر دانشگاه آزمون و حد نصاب نمره ی مخصوص خودشو داره .نیاز به مشاوره ی متخصص یا یک فرد با تجربه ی تحصیل در ترکیه دارم.

ENE
October 9th, 2011, 07:56 PM
سلام.

الان شرایط پذیرش چطوریه؟هر دانشگاه برای خودش آزمون برگزار میکنه؟

معدل بالای 18 دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی و تسلط به انگلیسی و ترکی در حد خوب امتیاز محسوب میشه؟

برای گرفتن پذیرش تاریخ معینی هست؟

ببخشید سوالام زیاد شد.

darom_136
October 13th, 2011, 01:40 PM
با سلام
من از دانشگاه METU) Middle East Technic University ) تركيه پذيرش گرفتم، اگه دوستان سوالي داشته باشن، در حد اطلاعاتم مي تونم در خدمت باشم.

با سلام
لطفا در مورد رشته دندانپزشکی ترکیه برایم بگویید که هزینه سالیانه چقدره ( من ترک زبان هستم )
هزینه زندگی؟
معدل پیش دانشگاهی من 18 است
با تشکر از شما
مراد

bbk_agp
October 17th, 2011, 10:49 PM
سلام

کسی می دونه برای ثبت نام "یوس" ویزا لازمه یا نه؟

sahand11_m27
October 17th, 2011, 11:30 PM
سلام

کسی می دونه برای ثبت نام "یوس" ویزا لازمه یا نه؟
دوست عزیز یوس دیگه برگذار نمیشه. ویزا هم لازم نداشت.
شاید منظورتون آلس که اون هم ویزا نمیخواد. فقط حتما با دانشگاههای مقصدتون چک کنید که نمره ی ALES رو برای دانشجوی خارجی قبول دارن یا نه. چون خیلی دانشگاهها مینویسن که GRE for international students .

ARAA
October 18th, 2011, 03:05 AM
دقیقا درسته!
تحصیل در دانشگاه برای دختران محجبه ممنوعه!
ولی اردوغان داره با تغییرات در افراد حاضر در دادگاه قانون اساسی مقدمات حذف این قانون رو فراهم می کنه! فکر می کنم تا سال تحصیلی بعد این مشکل حل بشه!

البته در مورد دانشگاه Bogazici قضیه فرق میکنه، تو این دانشگاه به اینجور چیزا گیر نمیدن

ARAA
October 18th, 2011, 03:09 AM
کدوم دانشگاه ها به انگلیسی تدریس می کنند؟

دانشگاه های خصوصی : Koc University , Sabanci University , Bilkent University
دانشگاه های دولتی : METU ( Middle East Technical University) , Bogazici University و به تازگی هم دانشگاه ITU ( Istanbul Technical University )

*البته من Bogazici University رو پیشنهاد میکنم.

ARAA
October 18th, 2011, 03:25 AM
سلام.

الان شرایط پذیرش چطوریه؟هر دانشگاه برای خودش آزمون برگزار میکنه؟

معدل بالای 18 دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی و تسلط به انگلیسی و ترکی در حد خوب امتیاز محسوب میشه؟

برای گرفتن پذیرش تاریخ معینی هست؟

ببخشید سوالام زیاد شد.

من در مورد دانشگاه Bogazici می دونم که علاوه بر شرایط روتین، باید تو آزمون SAT هم شرکت کنید و نمره حدنصاب رو کسب کنید.

این دانشگاه نمره TOEFL iBT 79 با writing: 24 یا IELTS 7 و یا قبولی تو امتحان proficiency خود دانشگاهو میخواد، در غیر اینصورت باید یکسال تو دانشگاه زبان بخونین و بعدش تو امتحان proficiency خود دانشگاه نمره قبولی بیارین.

برای اپلای کردن هم همیشه بهترین منبع سایت خود دانشگاه ها هستند.

ARAA
October 18th, 2011, 03:27 AM

در حال حاضر فقط دانشگاه Bogazici این تخفیف رو میده و بس.

ARAA
October 18th, 2011, 03:28 AM
سلام و ممنون از جواب و خوشامدگوییتون :)
حقیقتش من ترم آخر کارشناسی کامپیوتر هستم معدل کل حدود 14.50 در مورد مدرک IELTS و آزمون GRE هنوز اقدامی نکردم اما از اونجایی که مدرک پایان دوره ی زبانم رو از ILI (کانون زبان ایران -آمریکا )گرفتم می دونم که نمره ی 5 به بالا از IELTS رو حتما میگیرم.برای GRE هم وقت کافی برای آماده کردن خودم دارم.3 ،4 تا پروژه ی ساخت مدار دارم که البته طبق سطح دانشگاه های اینجا نه خیلی حرفه ای . شرایط بوآزیچی رو از وب سایت دانشگاه بررسی کردم شرایط لیسانس با ارشد برای دانشگاه های مختلف متفاوته اما مسئله ی اصلی من انتخاب مقطع و فیلد تحصیله و اینکه هر دانشگاه آزمون و حد نصاب نمره ی مخصوص خودشو داره .نیاز به مشاوره ی متخصص یا یک فرد با تجربه ی تحصیل در ترکیه دارم.

اگه در مورد شرایط کلی پذیرش دانشگاه Bogazici سوالی بود در خدمتم.

ARAA
October 18th, 2011, 03:35 AM
با سلام
آیا واسه ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته نرم افزار نیاز به مدرک زبان انگلیسی هست یا نه
راهنمایی کنید ممنون می شم

بستگی به دانشگاهی داره که میخوای بری، اگه انگلیسی درس بدن مدرک زبان الگلیسی میخوان اگه ترکی درس بدن مدرک زبان ترکی یا همون تومر

ARAA
October 18th, 2011, 03:47 AM
سلام دوستان. دوست من تهران در مقطع ليسانس رشته ژنتيك رو خونده و با معدل ١٦/٤٠ فارغ التحصيل شده. به تركيه به عنوان سكوى پرتاب به كانادا نگاه مى كنه و مى خواد ارشدش رو در يك دانشگاه انگليسى زبان بخونه، درضمن هزينه هاش هم مناسب باشه. فعلا دانشگاه بغاضىچى در استانبول رو براى ارشد ژنتيك در نظر داره كه بين دانشگاه هاى تركيه در رنكينگ هاى مختلف رتبش ١ تا ٥ هست.چندتا سوال دارم ازتون، ممنون ميشم اگر كمك كنيد.

١.شهريه و هزينه خوابگاه دانشگاه حدودا چقدره؟(من تو سايتش پيدا نكردم!)

٢.هزينه زندگي در استانبول چقدره؟(با زندگى كاملا دانشجويى و اقتصادى)

٣.اين از توضيحات تاريخچه دانشگاه هست: "دانشگاه، ادامه کالج روبرت(تأسیس شده در 1863) به عنوان اولین مؤسسه آموزش عالی آمریکا در خارج از کشور است."آيا ترنسفر دانشجو به آمريكا يا كانادا داره؟

٤.در اين دانشگاه ميشه در مقطع ارشد TA شد؟

٥.جايى خوندم با ويزاى تحصيلى تركيه، تنها ٢بار در سال ميشه از تركيه خارج شد، اين درسته؟

٦.به چه طرقى ميشه رفت استانبول + هزينه هر كدوم

ببخشيد كه زياد پرسيدم...ممنون ميشم دوستان جواب هر سوالم رو ميدونن بهم بگن.

1- 550 دلار ( البته برای Phd برای فوق لیسانس مطمئن نیستم ) ، خوابگاه هم 400 لیر
2- یه چیزی حدود 600-700 لیر که البته خیلی بستگی به نحوه خرج کردنت داره
3- منظورت از ترنسفر دقیقاً نمیدونم چیه و از لحاظ رابطه با دانشگاه های آمریکایی و اروپایی خیلی خوبه.
4- نمدونم
5- قبل اینکه برای موندن بیای ترکیه میری ویزای دانشجوی میگیری، بعدش میای اینجا میری اداره اتباع خارجی اجازه اقامت میگیری بعدش دیگه راحت میری و میای، در ضمن این اجازه اقامت جاهای دیگه هم لازمه مثل حساب باز کردن تو بانک.
6- هزینه زمینی رو من نمیدونم ولی هوایی حدود 400 تومن.

بازم اگه سوالی بود در خدمتم.

ARAA
October 18th, 2011, 03:50 AM
1- بوغازی چی رو نمی دونم ولی متو 1200 و فنی استانبول 500 تومن. هر ترم
2- ماهی بین 300 تا 500 در نظر بگیر . بستگی به خودت داره
5- ترکیه ویزا نمی خواد!!!!
6- با 50 تومن با اتوبوس . میشه با اتوبوس اومد بازرگان بعد زمینی رفت وان یا آغری بعد از اونجا با 80 تومن با هواپیما رفت استانبول = جمعا 120 در میاد.

5- ترکیه برای سفر تفریحی ویزا نمیخواد، ولی برای اقامت دانشجویی باید ویزای دانشجویی بگیری.

IELTS
October 18th, 2011, 07:33 PM
با سلام دوستان.

من برای دوره فوق لیسانس برق خواستم ببینم وضعیت تحصیل در ترکیه چطوره؟ البته می خوام کورسهام به انگلیسی باشه. چون اجدادم ترک نشین نبودند!!!!
ایلتس 6.5 / و GRE برای بهمن میخوام بدم / 4 سال سابقه کار / معدل کاردانی 15 / کارشناسی 13 /

ممنون

ARAA
October 18th, 2011, 08:26 PM
با سلام دوستان.

من برای دوره فوق لیسانس برق خواستم ببینم وضعیت تحصیل در ترکیه چطوره؟ البته می خوام کورسهام به انگلیسی باشه. چون اجدادم ترک نشین نبودند!!!!
ایلتس 6.5 / و GRE برای بهمن میخوام بدم / 4 سال سابقه کار / معدل کاردانی 15 / کارشناسی 13 /

ممنون

سلام

منظورت از وضعیت چطوره دقیقاً چیه ؟! و اینکه تو چه گرایشی می خوای ادامه بدی ؟! دانشگاه های انگلیسی اینجا عبارتند ازMETU, Bilkent, Sabanci, Koc, Bogazici

هر دانشگاه نمره حدنصاب خودشو داره برای زبان ولی در مورد Bogazici میدونم که IELTS 7 می خواد.

موفق باشی

amirseyedabbas
October 18th, 2011, 11:14 PM
سلام دوستان
من با وزارت علوم ترکیه تماس گرفتم و در مورد مدرک پیام نور پرسیدم
متاسفانه گفت که ترکیه مدرک پیام نور ایران رو قبول نمیکنه

متاسفانه من دیگه نمیتونم بیام ترکیه .بعد از 7 ماه فهمیدم که نمیشه....
حالا باید خودمو واسه ایران آماده کنم.تو این مدت کم!
برام دعا کنید که ایران بتونم قبول شم

IELTS
October 19th, 2011, 02:58 PM
سلام

منظورت از وضعیت چطوره دقیقاً چیه ؟! و اینکه تو چه گرایشی می خوای ادامه بدی ؟! دانشگاه های انگلیسی اینجا عبارتند ازMETU, Bilkent, Sabanci, Koc, Bogazici

هر دانشگاه نمره حدنصاب خودشو داره برای زبان ولی در مورد Bogazici میدونم که IELTS 7 می خواد.

موفق باشی

سلام دوست عزیزم از راهنماییت.

من وضعیت رو اینطور میگم که اگر هزینه ای کنی احتمال پذیرشت هست یا باز هم به قول دوستانمون شانسیه!!! من 2 تا گرایش رو خیلی علاقه دارم چون تو دوره کارشناسی هم دروسش رو داشتم مهندسی بیوالکتریک (پزشکی) / مهندسی برق-انرژی / ایا این دو رشته موجود هست؟
در مورد حد نصاب رو فقط به زبان و ریز نمرات بستگی داره؟ یا مواردی دیگر؟
چرا اینقدر ایلتس بالا میخواد؟؟؟ من خودم دارم برای کشورهای دیگر اقدام می کنم که خیلی روان انگلیسی صحبت می کنند اما بیشتر از 6.5 نمیخواد.
به هر حال ممنون اگر شانس منو ارزیابی کنید.
بدروود

ARAA
October 19th, 2011, 08:08 PM
اگه منظورت هزینه های اپلای کردن هست که باید به جون بخریشون یا منظورت چیزای دیگه هستش ؟! در مورد این 2تا رشته من زیاد اطلاع ندارم ولی میدونم که METU مهندسی بیوالکتریک داره ...

حدنصاب به زبان، GRE، ریزنمره، Recommendation Letter و رزومه بستگی داره ...

اینکه چرا اینقد بالا میخواد برای منم سوال ولی جوابشو نمیدونم ...

در کل فکر میکنم اگه بتونی با GRE بالا معدلتو جبران کنی شانس پذیرش تو Bogazici داری

موفق باشی

IELTS
October 19th, 2011, 08:47 PM
ممنون از شما دوست خوبم.

خوب حالا مینیمم نمره GRE واسه دانشگاههای ترکیه چنده؟؟ منظورم مثله کانادا و امریکابالای 1000 میخوان؟

ARAA
October 19th, 2011, 09:04 PM
نه ترکیه فقط قسمت Quntitative براش مهم ... فک کنم باید بالاتز از 680 بیاری، من 790 آوردم

amirgozali
October 19th, 2011, 09:26 PM
ممنون از شما دوست خوبم.

خوب حالا مینیمم نمره GRE واسه دانشگاههای ترکیه چنده؟؟ منظورم مثله کانادا و امریکابالای 1000 میخوان؟

دانشگاه های ترکیه برای ورود فقط کوانت رو می خواد که حداقل 610 هست. که بعضی از دانشگاه های هم برای اتباع خارجی فقط شرط ورود به امتحان رو قرار داده بدنی صورت که دانشگاه از شما فقط کارنامه شرکت در آزمون رو می خواد و اینکه چه نمره ای آوردید مساله ا نیست. فقط در اینجا مشکل بر سر رقابت با سایر دوستان هست که مثالا اگر نمره شما 590 باشه و شخص دیگری 600 باشه (هر دو از 610 پائین تر ند) و یک نفر سهمیه داشته باشند. مسلما کسی که نمره بالاتر داره پذیرفته میشه.

starblue7750
October 19th, 2011, 10:00 PM
سلام دوستان
من با وزارت علوم ترکیه تماس گرفتم و در مورد مدرک پیام نور پرسیدم
متاسفانه گفت که ترکیه مدرک پیام نور ایران رو قبول نمیکنه

متاسفانه من دیگه نمیتونم بیام ترکیه .بعد از 7 ماه فهمیدم که نمیشه....
حالا باید خودمو واسه ایران آماده کنم.تو این مدت کم!
برام دعا کنید که ایران بتونم قبول شم
سلام
با کدام قسمت وزارت علوم تماس گرفتی؟ شمارشو بزار .منم می خوام زنگ بزنم
انشاا... که قبول می شی
دانشگاه آزاد که دیگه بالای 90 نفر بر می داره

من وضعیت رو اینطور میگم که اگر هزینه ای کنی احتمال پذیرشت هست یا باز هم به قول دوستانمون شانسیه!!! من 2 تا گرایش رو خیلی علاقه دارم چون تو دوره کارشناسی هم دروسش رو داشتم مهندسی بیوالکتریک (پزشکی) / مهندسی برق-انرژی / ایا این دو رشته موجود هست؟

من هم انرژی ها تجدید پذیر رو با الکترونیک هواپیمایی می خوام ادامه بدم
که اگه منظورتون انرزی ها تجدید پذیر باشه که تو دانشگاه اگه هم هست
واسه اکثر دانشگاهها هم قسمت راضی :
ارشد بالای 610 دکترا 680
البته تا جایی که می دونم دانشگاههای معتبر مثل Bilkent هم دوتاشو می خواد(Q+V)
جالبه من با یکی از دانشگاهها که حرف زدم اصلا نمی دونست که تو GRE کد دانشگاه رو هم می دن اونا واسه دانشگاه می فرستند!!!!

ARAA
October 20th, 2011, 01:44 AM
البته تا جایی که می دونم دانشگاههای معتبر مثل Bilkent هم دوتاشو می خواد(Q+V)

البته Bilkent تنها دانشگاه معتبر ترکیه نیست، Bogazic و METU هم دست کمی از Bilkent ندارن ... اون نمره ای هم که Bilkent تو قسمت Verbal می خواد شانسی هم بزنی میاری واسه همین گفتم که فقط قسمت Quantitative مهمه

sahand11_m27
October 20th, 2011, 02:25 AM
سلام دوست عزیزم از راهنماییت.

چرا اینقدر ایلتس بالا میخواد؟؟؟ من خودم دارم برای کشورهای دیگر اقدام می کنم که خیلی روان انگلیسی صحبت می کنند اما بیشتر از 6.5 نمیخواد.
به هر حال ممنون اگر شانس منو ارزیابی کنید.
بدروود

حدنصاب به زبان، GRE، ریزنمره، Recommendation Letter و رزومه بستگی داره ...

اینکه چرا اینقد بالا میخواد برای منم سوال ولی جوابشو نمیدونم ...

موفق باشی
سلام
اینکه این نمره آیلتس رو میخواد منطقی نیست و به نظرم به خاطر ماهیت آمریکایی دانشگاهی که روی تافل تعصب بیشتری داره. من به خاطر همین با اینکه آیلتس میخوندم به تافل تغییر دادم.
دانشگاه KOC هم فقط نمره ی تافل رو قبول میکنه و اصلا آیلتس قبول نمیکنه.

sahand11_m27
October 20th, 2011, 02:26 AM
البته Bilkent تنها دانشگاه معتبر ترکیه نیست، Bogazic و METU هم دست کمی از Bilkent ندارن ... اون نمره ای هم که Bilkent تو قسمت Verbal می خواد شانسی هم بزنی میاری واسه همین گفتم که فقط قسمت Quantitative مهمه
درسته. نمره مینیمم 950 میخواد که با زدن کوانت 750 و وربال بدون زدن درست ( 200) کسب میشه.

hanaa
October 21st, 2011, 02:48 PM
دوستان دنبال نمونه سوالات آزمون yosمیگردم.کسی میتونه یه لینکی چیزی معرفی کنه?

admiral3000
October 21st, 2011, 04:17 PM
سلام
من میخوام برای دانشگاهای ترک زبان ترکیه اقدام کنم میخواستم بدونم که دانشگاهایی آنکارا ، غازی، اژه، حاجت تپه از لحاظ علمی در مقایسه با دانشگاهای بیلکنت بغازیچی و خاورمیانه چه حدی هستند؟
آخه بیشتر صحبت های این بخش در مورد این دانشگاهاست و در مورد دانشگاهای دیگه بحثی نیست تا بفهمیم اونا در چه حد

amirzaker
October 21st, 2011, 04:57 PM
سلام
دوستان كسي تو دانشگاه انكارا هست اينجا؟
يكم تو شبه افتادم.
كسي از حقوق بين المل اطلاعاتي داره؟ايا انكارا مناسبه؟

ARAA
October 21st, 2011, 10:20 PM
سلام
من میخوام برای دانشگاهای ترک زبان ترکیه اقدام کنم میخواستم بدونم که دانشگاهایی آنکارا ، غازی، اژه، حاجت تپه از لحاظ علمی در مقایسه با دانشگاهای بیلکنت بغازیچی و خاورمیانه چه حدی هستند؟
آخه بیشتر صحبت های این بخش در مورد این دانشگاهاست و در مورد دانشگاهای دیگه بحثی نیست تا بفهمیم اونا در چه حد

اینا هم جزو دانشگاه های خوب ترکیه هستن ولی به پای اون سه تا نمیرسن

amirzaker
October 21st, 2011, 11:38 PM
اقا هر چي گشتم يك تايپك جامع و مناسب براي راهنماي نتونستم پيدا كنم 78 صفحه برا چي ايجاد شده؟
براي افرادي مبتدي مثل من كسي ميتونه راهنما باشه؟
اجرشم با خدا

ARAA
October 22nd, 2011, 07:55 AM
اقا هر چي گشتم يك تايپك جامع و مناسب براي راهنماي نتونستم پيدا كنم 78 صفحه برا چي ايجاد شده؟
براي افرادي مبتدي مثل من كسي ميتونه راهنما باشه؟
اجرشم با خدا

سلام، چرا ناراحتی ؟! خوب سوالتو بپرس هرکس در حد توانش مطمئن باش کمکت می کنه ...

fafafahim
October 23rd, 2011, 12:21 PM
سلام
من متولد سال 72 هستم ومی خوام در رشته ی دندانپزشکی در ترکیه تحصیل کنم معدل سوم19.27 و معدل پیش دانشگاهی19.07 هستش لطفا لینک دانشگاه های انگلیسی زبانی که رشته دندانپزشکی را دارند برای من بذارید وآیا آزمون دیگری لازم است بدم در ضمن آیلس ندارم.

ARAA
October 23rd, 2011, 01:46 PM
سلام
من متولد سال 72 هستم ومی خوام در رشته ی دندانپزشکی در ترکیه تحصیل کنم معدل سوم19.27 و معدل پیش دانشگاهی19.07 هستش لطفا لینک دانشگاه های انگلیسی زبانی که رشته دندانپزشکی را دارند برای من بذارید وآیا آزمون دیگری لازم است بدم در ضمن آیلس ندارم.

سلام

تا اونجایی که من میدونم دانشگاهی که رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی داشته باشه تو ترکیه نیست.

fafafahim
October 23rd, 2011, 05:02 PM
ذانشگاه حاجت تپه به زبان انگلیسی هست؟

ARAA
October 23rd, 2011, 05:54 PM
ذانشگاه حاجت تپه به زبان انگلیسی هست؟

چرا خودت یه سر به سایتش نمیزنی ؟! تا جایی که من نیگا کردم این دانشگاه انگلیسی نیست و رشته های خیلی محدودی به زبان انگلیسی داره ولی دندانپزشکی انگلیسی نیست

admiral3000
October 24th, 2011, 09:49 PM
اینا هم جزو دانشگاه های خوب ترکیه هستن ولی به پای اون سه تا نمیرسن
پس با این حساب آیا این دانشگاهای ترک زبان ارزش سرمایه گذاری رو دارن منظورم اینکه از دانشگاهای خودمون بهتر هستن؟
من میخوام برای کارشناسی معماری اقدام کنم

sahand11_m27
October 25th, 2011, 03:16 AM
پس با این حساب آیا این دانشگاهای ترک زبان ارزش سرمایه گذاری رو دارن منظورم اینکه از دانشگاهای خودمون بهتر هستن؟
من میخوام برای کارشناسی معماری اقدام کنم
سلام
دوست عزیز دانشگاه Haccetepe هم جزو دانشگاه معروف ترکیست. EGE و قاضی هم همینطور. اینکه استانبول تکنیک توی لستتوت نیست دلیل خاصی داره؟ فکر میکنم این دانشگاه هنوز میشه به زبان ترکی هم درس خوند. یعنی میشه برای رشته ی مورد نظر درخواست به زبان ترکی داد. که فکر میکنم شهریه هم خیلی کاهش پیدا میکنه. بستگی داره با کدوم دانشگاههای ایران مقایسه کنید. برای مقایسه، نظرات افراد شاید سلیقه ای باشه و ممکنه نتونید تصمیم خوبی بگیرید. بهترین کار اینه که برید توی سایت دپارتمان معماری و لیست هیات علمی رو نگاه کنید. درجه استاد، تولید مقاله ، وضعیت در صنعت و .... .
مثلا برای haccetepe : ر http://www.gsf.hacettepe.edu.tr/ict/en_pers_ogretim.html
استانبول تک : http://www.mimarlik.itu.edu.tr/Icerik.aspx?sid=8226
قاضی : http://www.mim.gazi.edu.tr/1_mimarlik/files/Architecture-ECTS.pdf

safarkhany
October 25th, 2011, 11:23 AM
من دانشجو معماری سال 4 پیام نور (سراسری)هستم میخوام برای پاییز 2012 اقدام کنم من تا deadline فقط 5 واحدم میمونه میشه با ریز نمره های درس های پاس شدم apply کنم؟ترم پاییز و بهار چه فرقی داره؟جریان پیام نور چیه؟

sahand11_m27
October 25th, 2011, 12:47 PM
من دانشجو معماری سال 4 پیام نور (سراسری)هستم میخوام برای پاییز 2012 اقدام کنم من تا deadline فقط 5 واحدم میمونه میشه با ریز نمره های درس های پاس شدم apply کنم؟ترم پاییز و بهار چه فرقی داره؟جریان پیام نور چیه؟
سلام
بله میتونید با آخرین ریز نمره اپلای کنید. فقط 4-5 صفحه قبل تاپیک رو بخونید. چون دوستان گویا به وزارت آموزش ترکیه زنگ زدن و گفتن مدرک پیام نور رو قبول نمیکنن.

admiral3000
October 25th, 2011, 10:38 PM
سلام
دوست عزیز دانشگاه Haccetepe هم جزو دانشگاه معروف ترکیست. EGE و قاضی هم همینطور. اینکه استانبول تکنیک توی لستتوت نیست دلیل خاصی داره؟ فکر میکنم این دانشگاه هنوز میشه به زبان ترکی هم درس خوند. یعنی میشه برای رشته ی مورد نظر درخواست به زبان ترکی داد. که فکر میکنم شهریه هم خیلی کاهش پیدا میکنه. بستگی داره با کدوم دانشگاههای ایران مقایسه کنید. برای مقایسه، نظرات افراد شاید سلیقه ای باشه و ممکنه نتونید تصمیم خوبی بگیرید. بهترین کار اینه که برید توی سایت دپارتمان معماری و لیست هیات علمی رو نگاه کنید. درجه استاد، تولید مقاله ، وضعیت در صنعت و .... .
مثلا برای haccetepe : ر http://www.gsf.hacettepe.edu.tr/ict/en_pers_ogretim.html
استانبول تک : http://www.mimarlik.itu.edu.tr/Icerik.aspx?sid=8226
قاضی : http://www.mim.gazi.edu.tr/1_mimarlik/files/Architecture-ECTS.pdf
منمون از اینکه جواب سوالمو دادید
من مورد دانشگاه استانبول تکنیک تحقیق کردم و میدونم دانشگاه خیلی خوبیه و رنکینگ خوبی هم داره دلیل اینکه اسمشو توی لیست دانشگاهای ترک زبانی که میخواستم نظر انجمنو در موردش بدونم نیاوردم اینکه دانشگاهای (بیلکنت، بغازیچی و خاورمیانه ) انگلیسی تدریس میکنن و هم اینکه نظر انجمن در مورد دانشگاهای دیگه بدونم و همون اول با دیدن اسم دانشگاه استانبول نگن که دانشگاه خیلی خوبیه و در مورد دانشگاهای دیگه نظری ندن

sahand11_m27
October 26th, 2011, 02:11 AM
منمون از اینکه جواب سوالمو دادید
من مورد دانشگاه استانبول تکنیک تحقیق کردم و میدونم دانشگاه خیلی خوبیه و رنکینگ خوبی هم داره دلیل اینکه اسمشو توی لیست دانشگاهای ترک زبانی که میخواستم نظر انجمنو در موردش بدونم نیاوردم اینکه دانشگاهای (بیلکنت، بغازیچی و خاورمیانه ) انگلیسی تدریس میکنن و هم اینکه نظر انجمن در مورد دانشگاهای دیگه بدونم و همون اول با دیدن اسم دانشگاه استانبول نگن که دانشگاه خیلی خوبیه و در مورد دانشگاهای دیگه نظری ندن
نظرات این وبلاگ رو بخون. دانشجویان ترک نوشتن. البته من خودمم ترکی بلد نیستم ولی نظرات انگلیسی رو بخونی تا حدودی میتونی از اوضاع با خبر شی و اینکه Hacceepe هم فاصله ی خیلی زیادی با بقیه نداره و .....http://socyberty.com/education/education-in-turkey-the-best-universities-of-turkey/

amirseyedabbas
October 26th, 2011, 10:02 PM
سلام
بله میتونید با آخرین ریز نمره اپلای کنید. فقط 4-5 صفحه قبل تاپیک رو بخونید. چون دوستان گویا به وزارت آموزش ترکیه زنگ زدن و گفتن مدرک پیام نور رو قبول نمیکنن.
سلام دوست من
من به وزارت علوم زنگ زدم و در مورد پیام نور سوال کردم که گفتن قبول نمیکنیم.
من هم مثل شما پیام نوری بودم
الان نشستم برا کنکور ارشد میخونم

a5403895
October 28th, 2011, 01:25 PM
سلام دوست من
من به وزارت علوم زنگ زدم و در مورد پیام نور سوال کردم که گفتن قبول نمیکنیم.
من هم مثل شما پیام نوری بودم
الان نشستم برا کنکور ارشد میخونم
من هم پیگیر این موضوع هستم ولی فکر میکنم دانشگاههای خصوصی مدارک پیام نور رو قبول می کنن

amirzaker
October 28th, 2011, 05:09 PM
اگر كسي الان دانشجوي ترم 6 باشه و مقطع كارشناسي حقوق رو تو 7 ترمه تموم كنه(دانشگاه ازاد)
بهترين دانشگاه برا ادامه مقطع ارشد تو تركيه براي رشته حقوق بين الملل كه رنك دانشگاهش بالا باشه(شنيدم metu مناسبه)
بهترين زمان اقدام چيه؟
خواهشمندم كمك كنين و قواعد پذيرش دانشجو رو بگين.بصورت جامع كسي ميتونه تايپك بزنه؟كه مراحلش چيه؟

sepid_a
October 28th, 2011, 10:02 PM
کسی هست که واسه تخصص پزشکی بره ترکیه؟ میشه در این مورد هم اطلاعاتی بدین ؟ میزان شهریه ؟ دانشگاههای بین المللی و نحوه ی پذیرش
مرسی .

ARAA
October 29th, 2011, 04:53 AM
اگر كسي الان دانشجوي ترم 6 باشه و مقطع كارشناسي حقوق رو تو 7 ترمه تموم كنه(دانشگاه ازاد)
بهترين دانشگاه برا ادامه مقطع ارشد تو تركيه براي رشته حقوق بين الملل كه رنك دانشگاهش بالا باشه(شنيدم metu مناسبه)
بهترين زمان اقدام چيه؟
خواهشمندم كمك كنين و قواعد پذيرش دانشجو رو بگين.بصورت جامع كسي ميتونه تايپك بزنه؟كه مراحلش چيه؟

سلام

برای رشته شما اطلاع ندارم که کدوم دانشگاه بهتر از بقیه هست ولی در مورد Bogazici هم تحقیق کنبد حتماً
زمان اقدام بهترین و بدترین نداره، چون دانشگاه های ترکیه هم برای ترم بهار هم برای ترم پاییز دانشجو میگیرن که خوب ظرفیت پذیرش ترم بهار بیشتره

قواعد خاصی نداره، مدارکتو میفرستی و منتظر جواب دانشگاه می مونی مثل Metu یا بعد فرستادن مدارک یه بارم باهات مصاحبه میکنن یا امتحان میگیرن مثل Bogazici

amirzaker
November 1st, 2011, 12:52 PM
سلام

برای رشته شما اطلاع ندارم که کدوم دانشگاه بهتر از بقیه هست ولی در مورد Bogazici هم تحقیق کنبد حتماً
زمان اقدام بهترین و بدترین نداره، چون دانشگاه های ترکیه هم برای ترم بهار هم برای ترم پاییز دانشجو میگیرن که خوب ظرفیت پذیرش ترم بهار بیشتره

قواعد خاصی نداره، مدارکتو میفرستی و منتظر جواب دانشگاه می مونی مثل Metu یا بعد فرستادن مدارک یه بارم باهات مصاحبه میکنن یا امتحان میگیرن مثل Bogazici
از كجا بايد نسبت به پذيرش شروع كنم؟ايا موسساتي تو تبريز هست كه معتبر باشه و كارهاي مقدماتي رو كمك كنه؟

ARAA
November 2nd, 2011, 04:04 AM
از كجا بايد نسبت به پذيرش شروع كنم؟ايا موسساتي تو تبريز هست كه معتبر باشه و كارهاي مقدماتي رو كمك كنه؟

سلام
اولین توصیه من اینه که اصلاً سراغ همچین موسساتی نری، چون هیچ تاثیری تو جواب پذیرشت نداره ... برو از سایت دانشگاهی که می خوای اپلای کنی ببین چه مدارکی میخوان، بعدش اون مدارکی که میخوان رو آماده کن، پست کن واسه دانشگاه، به همین راحتی ...

فقط یه استثنا این وسط هست اونم ITU یا استانبول تکنیکه که میگه خود داوطلب باید بیاد حضوری مدارک رو تحویل بده بقیه پستی هم قبول میکنن ...

بازم هر سوالی داشتی من در خدمتم ...

amirzaker
November 2nd, 2011, 11:51 PM
الان مدارك بايد چي بفرستم؟ترم بعد مدرك ليسانسمو ميگيرم.
در ضمن مدرك زبان تركي هم بايد داشته باشم؟

ARAA
November 3rd, 2011, 03:49 AM
الان مدارك بايد چي بفرستم؟ترم بعد مدرك ليسانسمو ميگيرم.
در ضمن مدرك زبان تركي هم بايد داشته باشم؟

برای کدوم دانشگاه ؟! کدوم رشته ؟! اینا رو بگی راحتتر میشه کمکت کرد، ضمناً خودتم میتونی نگاه کنی ... معمولاً مدارکی که می خوان ایناس :

1.ریز نمره رسمی به زبان انگلیسی
2.مدرک زبان مثل iBT یا IELTS
3.SOP
4.توصیه نامه یا Recommendation Letter از 2تا از استادات
5.فرم پرشده Application Form

اگه برای دانشگاهی که به زبان انگلیسی تدریس می کنه میخوای اپلای کنی مدرک زبان ترکی لازم نیست

starblue7750
November 3rd, 2011, 03:03 PM
برای کدوم دانشگاه ؟! کدوم رشته ؟! اینا رو بگی راحتتر میشه کمکت کرد، ضمناً خودتم میتونی نگاه کنی ... معمولاً مدارکی که می خوان ایناس :

1.ریز نمره رسمی به زبان انگلیسی
2.مدرک زبان مثل iBT یا IELTS
3.SOP
4.توصیه نامه یا Recommendation Letter از 2تا از استادات
5.فرم پرشده Application Form

اگه برای دانشگاهی که به زبان انگلیسی تدریس می کنه میخوای اپلای کنی مدرک زبان ترکی لازم نیست
سلام
البته مهمترینش یادتون رفت!
1-ALES یا GRE/GMAT
2-بعضی ها مصاحبه هم دارن

البته من داشتم سایت دانشگاهها رو نیگا می کردم بجر چندتا بقیه SOP و RL نمی خوان
9ایلول SOP نمی خواد
بیلکنت هر دوتاشو می خواد!!
اتاتورک و ترابزون و اگه و آنادولی و چندتای دیگه کلا نمی خوان
در کل اونایی که سطح علمی شون خوبه می خوان

Kanaan
November 3rd, 2011, 03:41 PM
سلام
از دوستان کسی هست بدونه زمان تقریبی دانشگاه ها ی ترکیه که واسه پذیرش اعلام میکنن کی هستش؟(منظورم تقریبا کل دانشگاههاست) ولی مهمترشون دانشگاه های استانبول و آنکاراست . چون مشکل سربازی دارم و باید واسه خروج تاریخ خروج و ورود بگم.

amirzaker
November 3rd, 2011, 05:19 PM
من برا دانشگاه metu تو رشته حقوق بين الملل ميخوام.
يادم رفته بود بگم.
بيشتر برام رنك دانشگاه مهمه

sahand11_m27
November 3rd, 2011, 08:54 PM
من برا دانشگاه metu تو رشته حقوق بين الملل ميخوام.
يادم رفته بود بگم.
بيشتر برام رنك دانشگاه مهمه
سلام
دوست عزیز مگه METU دپارتمان حقوق داره؟ من با رشته ی شما آشنایی ندارم. International law or international relations باید باشه؟

http://www.metu.edu.tr/graduate-programs-and-degrees-offered-at-METU

amirzaker
November 3rd, 2011, 09:15 PM
سلام
دوست عزیز مگه METU دپارتمان حقوق داره؟ من با رشته ی شما آشنایی ندارم. International law or international relations باید باشه؟

http://www.metu.edu.tr/graduate-programs-and-degrees-offered-at-METU
اره International law or international relations همون حقوق بين الملل هستش.
كسي اطلاعات كافي در اين مورد داره؟

ARAA
November 3rd, 2011, 09:40 PM
سلام
از دوستان کسی هست بدونه زمان تقریبی دانشگاه ها ی ترکیه که واسه پذیرش اعلام میکنن کی هستش؟(منظورم تقریبا کل دانشگاههاست) ولی مهمترشون دانشگاه های استانبول و آنکاراست . چون مشکل سربازی دارم و باید واسه خروج تاریخ خروج و ورود بگم.

زمان تقریبی اواخر دسامبر و اوایل ژانویه هست، ولی بازم برای اینکه مطمئن بشی از سایت خود دانشگاه چک کن

ARAA
November 3rd, 2011, 09:56 PM
هنوز ليسانسمو نگرفتم و ترم بعد تموم ميشه.چطور ريزنمرات رو ارسال كنم؟؟؟
مدرك زبان رو از كجا بايد گرفت و چقدر ميكشه؟
ساپ چيه؟
توصيه نامه از كجا؟
ميشه باهاتون تماس بگيرم؟

اگه ترم بعد تموم می کنی پس وقت کافی واسه آماده شدن داری، چون لازم نیست حتماً واسه این ترم اقدام کنی ... ریز نمرات رسمی ترجمه شده رو با پست میفرستی به آدرس دانشگاه و دانشکده ای که می خوای ...

برای گرفتن مدرک زبان هم یا باید TOEFL بدی یا IELTS که TOEFL iBT بین 10 الی 14 روز طول میکشه که بصورت آنلاین جوابش آماده بشه، 30-40 روزم طول میکشه که برسه دست دانشگاه ...

SOP مخفف Statement Of Purpose هست، یعنی اینکه واسه چی می خوای ادامه تحصیل بدی و چرا اون دانشگاه رو انتخاب کردی تو همین سایت بگردی مطالب بیشتری در موردش پیدا می کنی ...

توصیه نامه هم از استادات باید بگیری، معمولا هر دانشگاه فرم خودشو داره که میدی استادت پر میکنه بعد میذاره تو پاکت درشو میچسبونه امضا میکنه میده بتو که با بقیه مدارک میفرستی میاد ...

ARAA
November 3rd, 2011, 10:35 PM
اره International law or international relations همون حقوق بين الملل هستش.
كسي اطلاعات كافي در اين مورد داره؟

من در مورد METU اطلاعی ندارم ولی در مورد رشته تو می دونم که Bogazici هم دانشگاه خوبیه ...