PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

صفحه ها : 1 [2] 3 4

soren89
July 27th, 2011, 01:10 AM
فکر کنم میتونید این سوال رو تو صفحه‌های قبلی هم دیده بودم که پرسیده بودند.
تقریبا همه صفحات قبل را خوندم ولی جواب درستی برای سوالم پیدا نکردم،
اگه اطلاع دارید لطفا راهنمایی کنید.
یا اگه reference ای میشناسید لطفا بهم معرفی کنید

ممنون

iranian_boy
July 28th, 2011, 02:24 AM
سلام دوستان.. ی سوال داشتم:
برای معافیت تحصیلی نوشته بود که فقط برای فوق لیسانس به بالاست.... من الان دارم لیسانس مکانیک میخونم و تصمیم دارم برای پزشکی از کشور خارج بشم... مسلما master نیست.. باید از اول شروع کنم اونجا...با توجه به این شرایط من میتونم معافیت تحصیلی بگیرم؟
آیا در پذیرش ذکر میشه که مربوط به کدام مقطع است؟
من مسلما باید وارد college شم... پس فکر نمیکنم پذیرشم مربوط به فوق باشه...
ممنون ااگر راهنمایی کنید..

dalvandi
July 28th, 2011, 12:31 PM
سلام دوستان.. ی سوال داشتم:
برای معافیت تحصیلی نوشته بود که فقط برای فوق لیسانس به بالاست.... من الان دارم لیسانس مکانیک میخونم و تصمیم دارم برای پزشکی از کشور خارج بشم... مسلما master نیست.. باید از اول شروع کنم اونجا...با توجه به این شرایط من میتونم معافیت تحصیلی بگیرم؟
آیا در پذیرش ذکر میشه که مربوط به کدام مقطع است؟
من مسلما باید وارد college شم... پس فکر نمیکنم پذیرشم مربوط به فوق باشه...
ممنون ااگر راهنمایی کنید..
به شما مجوز خروج داده نمی‌شود با این شرایط. چون شما باید پذیرش قطعی در فوق به علاوه مدرک لیسانس را داشته باشید.

Pooyan
July 29th, 2011, 07:28 PM
دوستان میشه درباره این قانون که اگه در یک کشور دیگه اقامت داشته باشیم می تونیم با پرداخت مبلغی ( فکر کنم10 میلیون تومان) کارت معافیت سربازیو از نظام وظیفه بگیریم.
مدت این اقامت چند ساله؟
و اقامت برای تحصیل هم شامل این قانون میشه؟

Pooyan
July 31st, 2011, 04:55 PM
مشارکت در بخش خروج از کشور ، وثیقه، ... خیلی خیلی پایین اومده

emrzed
July 31st, 2011, 06:25 PM
دوستان میشه درباره این قانون که اگه در یک کشور دیگه اقامت داشته باشیم می تونیم با پرداخت مبلغی ( فکر کنم10 میلیون تومان) کارت معافیت سربازیو از نظام وظیفه بگیریم.
مدت این اقامت چند ساله؟

واقعا همچین قانونی هست؟ دوستان اگه میدونن توضیح بدن.

dalvandi
July 31st, 2011, 06:55 PM
مدت این اقامت چند ساله؟

واقعا همچین قانونی هست؟ دوستان اگه میدونن توضیح بدن.

این لینک را در سایت رسمی وظیفه عمومی ناجا ببینید همه چیز توضیح داده شده:
http://police.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Regulation&ID=f57cc4e4-26f2-43b8-83c9-9471e9c1b842&LayoutID=22db8b36-d5c7-4214-bf46-bd8962af9b06&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55

emrzed
July 31st, 2011, 08:04 PM
این لینک را در سایت رسمی وظیفه عمومی ناجا ببینید همه چیز توضیح داده شده:
http://police.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Regulation&ID=f57cc4e4-26f2-43b8-83c9-9471e9c1b842&LayoutID=22db8b36-d5c7-4214-bf46-bd8962af9b06&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55

خیلی ممنون.
یعنی ۷ سال باید از رفتنت گذشته باشه ؟ (گفته ۲۰۰۴ ... درست متوجه نشدم!)
حالا چرا انگلیسی نوشته؟‌! واسه اینکه جلب توجه نکنه؟:دی

dalvandi
August 1st, 2011, 12:43 AM
خیلی ممنون.
یعنی ۷ سال باید از رفتنت گذشته باشه ؟ (گفته ۲۰۰۴ ... درست متوجه نشدم!)
حالا چرا انگلیسی نوشته؟‌! واسه اینکه جلب توجه نکنه؟:دی

والا من هم تعجب کردم چرا انگلیسی نوشته ولی به هر حال نوشته دیگه!
نکته مهم این مساله اینه که فقط در مورد کسانی این قانون اجرا می‌شه که قبل از سال 2004 از کشور خارج شده باشند و بقیه شرایط را هم داشته باشند. چند تا از دوستان من با همین شرایط معاف شدند. اونها پیش از ورود به سن مشمولیت از کشور خارج شدند و در کشور دیگری مشغول به تحصیل شدند. بعد از سه سال هم با پرداخت یک مبلغی معاف شدند. خیلی‌های دیگر رو هم دیدم که بعدا از سال 2004 خارج شدند و این خرید خدمت بهشون تعلق نگرفت. بنابراین اگر آدم‌هایی مثل ما که الان مشمول هستند از کشور خارج بشوند شامل این قانون نمی‌شوند. خلاصه کنم ماجرا را که در شرایط فعلی راهی برای خرید خدمت وجود ندارد؛ یا معافیت یا انجام خدمت!

atabak-aut
August 4th, 2011, 02:44 PM
با سلام خدمت دوستان
یه سوالی داشتم. من دوره ارشد را در رشته مهندسی کامپیوتر(Computer Engineering) در ایران گذروندم و اسفند 89 نیز دفاع کرد. حالا از کانادا برای دروره ارشد رشته علوم کامپیوتر(Computer Science) پذیرش گرفتم. می خواستم بدونم آیا با توجه به اینکه من اینجا ارشد خوندم و دوباره می خوام در کانادا ارشد بخونم برای اجازه خروج از کشور برام مشکلی پیش نمی آید؟
با سپاس فراوان

قبل از ایجاد تاپیک یا طرح سوال با استفاده از امکان جستجو از عدم وجود مطلب ارسالی در انجمن‌ها مطمئن شوید. از تکرار یک سوال و یا یک نامه درانجمن های مختلف خودداری فرمایید.

Trojan
August 8th, 2011, 10:57 AM
والا من هم تعجب کردم چرا انگلیسی نوشته ولی به هر حال نوشته دیگه!
نکته مهم این مساله اینه که فقط در مورد کسانی این قانون اجرا می‌شه که قبل از سال 2004 از کشور خارج شده باشند و بقیه شرایط را هم داشته باشند. چند تا از دوستان من با همین شرایط معاف شدند. اونها پیش از ورود به سن مشمولیت از کشور خارج شدند و در کشور دیگری مشغول به تحصیل شدند. بعد از سه سال هم با پرداخت یک مبلغی معاف شدند. خیلی‌های دیگر رو هم دیدم که بعدا از سال 2004 خارج شدند و این خرید خدمت بهشون تعلق نگرفت. بنابراین اگر آدم‌هایی مثل ما که الان مشمول هستند از کشور خارج بشوند شامل این قانون نمی‌شوند. خلاصه کنم ماجرا را که در شرایط فعلی راهی برای خرید خدمت وجود ندارد؛ یا معافیت یا انجام خدمت!
این نکته ای رو که شما اشاره کردید، آیا شامل حال آنهایی میشد که قبل از سال 82 با سپردن وثیقه از کشور خارج شده بودند و برنگشته بودند؟

miladolad
August 11th, 2011, 11:14 PM
سلام، من دانشجوی رشته نفت دانشگاه صنعت نفت هستم ورودی 88، میخوام واسه ارشد(یا دکترا، آمریکا یا کانادا) اپلای کنم. من سال دوم قبول شدم، متاسفانه بی مورد دفترچه آماده به خدمت پر کردم اون موقع. مشکلی واسم پیش نمیاد؟ آخه کارای اپلای زمان میبره. واسه بعد از فارغ تحصیلی میگم.
متولد 69/6/14
تاریخ اعزام :88/9/18
از طریق دانشگاه درخواست معافیت تحصیلی کردم.

dalvandi
August 12th, 2011, 12:06 AM
سلام، من دانشجوی رشته نفت دانشگاه صنعت نفت هستم ورودی 88، میخوام واسه ارشد(یا دکترا، آمریکا یا کانادا) اپلای کنم. من سال دوم قبول شدم، متاسفانه بی مورد دفترچه آماده به خدمت پر کردم اون موقع. مشکلی واسم پیش نمیاد؟ آخه کارای اپلای زمان میبره. واسه بعد از فارغ تحصیلی میگم.
متولد 69/6/14
تاریخ اعزام :88/9/18
از طریق دانشگاه درخواست معافیت تحصیلی کردم.

شما دفترچه پست کردی من ده ماه رفتم خدمت! دوست عزیز به شرط اینکه غیبت نداشته باشید به هیچ مشکلی بر نمی‌خورید.

miladolad
August 12th, 2011, 02:20 PM
مسئله اینه که اگر من به عنوان مثال تابستون 92 فارغ التحصیل شم نظام وظیفه واسم غیبت میزنه؟ یا وقت دارم کارایه اپلای رو انجام بدم. چکار کنم؟

Mehran.sahandi
August 16th, 2011, 02:16 PM
اقا جان چرا موضوع رو پیچیده می کنی، تا زمانی که دانشجو هستید معافیت تحصیلی دارید بعد از اتمام درس هم 6 ماه زمان دارید. دانشگاه خودش برای شما نامه میده که بعد از اتمام دروس برای معرفی به نظام وظیفه داشته باشی از اون تاریخ هم 6 ماه زمان حساب کن تا ارسال دفترچه. مهم هم نیست که الان دفترچه فرستادی یا نه.

مسئله اینه که اگر من به عنوان مثال تابستون 92 فارغ التحصیل شم نظام وظیفه واسم غیبت میزنه؟ یا وقت دارم کارایه اپلای رو انجام بدم. چکار کنم؟

ARH
August 16th, 2011, 11:23 PM
سلام

من ضمانت نامه بانکی 6 ساله در نظام وظیفه گذاشتم. امروز وزارت علوم بودند بهم گفتند که هرسال باید اشتغال به تحصیل خانواده ام براشون ببره که اونها نامه بدند نظام وظیفه معافیت من رو تمدید کنند. خوب من که 6 ساله گذاشتم و این همه هزینه کردم که دیگه خانواده ام هرسال نخواند برند نظام وظیفه. همه ی دوستان دیگه هم که ضمانت نامه در نظام وظیفه گذاشتند هرسال باید اشتغال به تحصیل بفرستند ؟

atabak-aut
August 17th, 2011, 01:48 AM
سلام

من ضمانت نامه بانکی 6 ساله در نظام وظیفه گذاشتم. امروز وزارت علوم بودند بهم گفتند که هرسال باید اشتغال به تحصیل خانواده ام براشون ببره که اونها نامه بدند نظام وظیفه معافیت من رو تمدید کنند. خوب من که 6 ساله گذاشتم و این همه هزینه کردم که دیگه خانواده ام هرسال نخواند برند نظام وظیفه. همه ی دوستان دیگه هم که ضمانت نامه در نظام وظیفه گذاشتند هرسال باید اشتغال به تحصیل بفرستند ؟

من فکر کنم الان دیگه نیازی به نظام وظیفه رفتن نیست، اما هر سال یا هر ترم(؟) شما یا خانوادتون باید گواهی اشتغال به تحصیلتون رو به وزارت علوم ارائه بدن.

dalvandi
August 17th, 2011, 04:10 AM
سلام

بله دوست عزیز. اگر وظیفه عمومی نامه مربوط به اشتغال به تحصیل شما را دریافت نکنه ممکنه فرض رو بر این بگذاره که شما دانشجوی انصرافی و یا اخراجی هستی که در اون صورت ظرف یک سال باید خودت رو برای خدمت وظیفه معرفی کنی وگرنه غیبت می‌خوری و ممکنه وثیقه هم ضبط بشه.

soheil982
August 17th, 2011, 02:57 PM
بچه ها یک سوال دارم. هر چی گشتم توی پست های دیگه نتونستم جوابش را پیدا کنم. من چون ویزام آماده نشد یک ترم دیفر کردم. حالا چون ترم بعدی 6 ماه دیرتر شروع میشه میخوام نظام وظیفه هم مهلت سر رسید معافیت تحصیلیم را هم متعاقب اون 6 ماه جابجا کنه تا مجبور نشم اواخر تحصیلم به خاطر تعهد برگردم. مثلا بجای نیمه اول سال 96 نیمه دوم را بزنه. این امکانش هست؟ اگه هست دقیقاً باید چکار کنم؟ میشه راهنماییم کنید؟ مرسی

saeed3068
August 17th, 2011, 03:35 PM
وزارت علوم کورس های ریسرچ 12 ماهه برای دوره مستر رو قبول داره؟؟؟؟(esme coure hast master of research))MRes

Arash_11
August 24th, 2011, 04:29 PM
سلام من یه سوال داشتم.

من از وزارت علوم با سپردن وثیقه معافی گرفتم . موقع پر کردن فرمش تاریخ شروع به تحصیل رو زدم 1 سپتامبر در حالی که حالا فهمیدم 26 سپتامبر هستش.برا ویزام اقدام کردم ولی هنوز فکر کنم 3 هفته ای اینا طول میکشه تا جوابش بیاد و تا اون موقع مهر خروج 2 ماهم که تا 7 شهریور بوده تموم میشه. حالا باید چیکار کنم؟

amirdan
August 25th, 2011, 01:18 PM
سلام من یه سوال داشتم.

من از وزارت علوم با سپردن وثیقه معافی گرفتم . موقع پر کردن فرمش تاریخ شروع به تحصیل رو زدم 1 سپتامبر در حالی که حالا فهمیدم 26 سپتامبر هستش.برا ویزام اقدام کردم ولی هنوز فکر کنم 3 هفته ای اینا طول میکشه تا جوابش بیاد و تا اون موقع مهر خروج 2 ماهم که تا 7 شهریور بوده تموم میشه. حالا باید چیکار کنم؟
دو سه روز مونده به 1 سپتامبر برو خیلی راحت بهت یه خروج دیگه میدن. ولی فقط در صورتی اینکار رو بکن که مطمعنی ویزات تا 2 ماه دیگش میاد. این 1 سپتامبر رو هم با جونه زدن میتونی بکنی 23 سپت

Arash_11
August 25th, 2011, 06:46 PM
دو سه روز مونده به 1 سپتامبر برو خیلی راحت بهت یه خروج دیگه میدن. ولی فقط در صورتی اینکار رو بکن که مطمعنی ویزات تا 2 ماه دیگش میاد. این 1 سپتامبر رو هم با جونه زدن میتونی بکنی 23 سپت

حالا چونه واسه چی؟ من پاسم تو سفارته خوب . حالا ااگه 1 سپتامبر بگذره مثلا 17 سپتامبر ویزای ما بیاد. و برم دنبال گرفتن مهر خروج .این وزارت علوم چوب لای چرخمون میزاره؟

amirdan
August 25th, 2011, 09:08 PM
حالا چونه واسه چی؟ من پاسم تو سفارته خوب . حالا ااگه 1 سپتامبر بگذره مثلا 17 سپتامبر ویزای ما بیاد. و برم دنبال گرفتن مهر خروج .این وزارت علوم چوب لای چرخمون میزاره؟
به زنگ بزن وزارت سوال کن خوب راهنمایی میکنن

Arash_11
August 25th, 2011, 10:43 PM
به زنگ بزن وزارت سوال کن خوب راهنمایی میکنن

حالا که نامه وزارت علوم رو نگاه میکنم. (همون ناه که میده که ببریم ناجا) اونجا تاریخ شروع به تحصیل رو زده 6/90 . این یعنی من تا 31/6 وقت دارم دیگه مگه نه؟؟؟؟؟؟

خداییش واسه یه تحصیل چه کارها که نباید کرد!!!

Mehran.sahandi
August 29th, 2011, 02:19 PM
ار تاریخی که نامه رو میگیرید 2 ماه وقت دارید که از کشور خارج بشید

حالا که نامه وزارت علوم رو نگاه میکنم. (همون ناه که میده که ببریم ناجا) اونجا تاریخ شروع به تحصیل رو زده 6/90 . این یعنی من تا 31/6 وقت دارم دیگه مگه نه؟؟؟؟؟؟

خداییش واسه یه تحصیل چه کارها که نباید کرد!!!

Arash_11
September 1st, 2011, 08:56 PM
ار تاریخی که نامه رو میگیرید 2 ماه وقت دارید که از کشور خارج بشید

اگر منظور شما مجوز خروج تو پاسپورت هستش اونو میدونم! اونو میشه یه یه ماهه دیگه گرفت. سوال من یه چیز دیگس

farzad73
September 4th, 2011, 12:34 AM
سلام
من ميخوام براي يك دوره زبان 7 ماهه و پيش دانشگاهي وبعد از آن كارشناسي به مالزي بروم همچنين فروردين سال 91 مشمول مي شوم ، آيا مي توانم براي اين 7 ماه زبان و پيش دانشگاهي كه در خود دانشگاه برگزار مي شود معافيت تحصيلي بگيرم ؟ البته اين دانشگاه مورد تاييد وزارت علوم نيست .

Arash_11
September 6th, 2011, 12:52 PM
سلام
من ميخوام براي يك دوره زبان 7 ماهه و پيش دانشگاهي وبعد از آن كارشناسي به مالزي بروم همچنين فروردين سال 91 مشمول مي شوم ، آيا مي توانم براي اين 7 ماه زبان و پيش دانشگاهي كه در خود دانشگاه برگزار مي شود معافيت تحصيلي بگيرم ؟ البته اين دانشگاه مورد تاييد وزارت علوم نيست .

چون با زبان و کارشناسی سروکارداری برنامه تو اصلا مربوط به وزارت علوم نمیشه یعنی وزارت تو این زمینه هیچ تسهیلاتی بهت نمیده. حالا کلا چون یه ماه کم داری شاید بشه کاریش کرد. تو مطمینی 91 مشمول میشی با اینکه هنوز پیشدانشگاهی نخوندی؟یه سال هم میشه تازه پشت کنکور موند. به نظرم حالا تا مشمول نشدی پاسپورت بگیر. واقعا این همه هزینه و دردسر برا دوره زبان نمی ارزه

nimaafshar8
September 6th, 2011, 07:42 PM
با سلام.آیا وزارت علوم direct phdیعنی بدون اینکه مستر بخونیم رو مورد ارزیابی قرار می دهد و مورد تایید است؟و آیا اگر کسی direct phd پذیرش گرفته باشد اما مشمول نظام وظیفه باشد نظام وظیفه به او معافیت تحصیلی می دهد؟با تشکر

medal
September 9th, 2011, 08:04 PM
سلام دوستان

امروز یکی از دوستانم سوالی پرسید که چون جوابشو نمیدونستم گفتم اینجا بپرسم.

این دوست من برای سال آینده قراره از ایران بره و احتمالا کشوری اروپایی یا استالیا میره.میخواد بره واسه ارشد و دکترا.هر 2 و حدودا 6 سالی نیستش.وثیقه هم میزاره

بعد میخواست بدونه اگر بره آیا میتونه در حین تحصیل اقامت بگیره در یکی از این کشورها؟؟فرضا شرایط اون کشور رو داشته باشه.نظام وظیفه گیر نمیده؟؟

بعد هم فرضا اگر اقامت رو گرفت,بعدش شرایط خاصی براش قایل نمیشن؟؟قضیه اش دقیقا چجوریه؟؟

شرایط معافیت هم نداره و تازه بعد از این 6 سال پدرش 57 ساله خواهد شد.

ممنون میشم جواب رو بدید.

dalvandi
September 9th, 2011, 08:14 PM
سلام دوستان

امروز یکی از دوستانم سوالی پرسید که چون جوابشو نمیدونستم گفتم اینجا بپرسم.

این دوست من برای سال آینده قراره از ایران بره و احتمالا کشوری اروپایی یا استالیا میره.میخواد بره واسه ارشد و دکترا.هر 2 و حدودا 6 سالی نیستش.وثیقه هم میزاره

بعد میخواست بدونه اگر بره آیا میتونه در حین تحصیل اقامت بگیره در یکی از این کشورها؟؟فرضا شرایط اون کشور رو داشته باشه.نظام وظیفه گیر نمیده؟؟

بعد هم فرضا اگر اقامت رو گرفت,بعدش شرایط خاصی براش قایل نمیشن؟؟قضیه اش دقیقا چجوریه؟؟

شرایط معافیت هم نداره و تازه بعد از این 6 سال پدرش 57 ساله خواهد شد.

ممنون میشم جواب رو بدید.

مساله اقامت گرفتن به این موضوع مربوط نمیشه و بهتره هر وقت کشور رو انتخاب کردید در انجمن همون کشور این مساله را مطرح کنید.
اگر منظورتون از "شرایط خاصی براش قایل نمیشن" اینه که مثلا معاف بشه از سربازی، نه خیر، چنین اتفاقی نمی‌افته و اگر ایشون بعد از پایان مدت معافیت تحصیلی به کشور برنگردند وثیقشون ضبط میشه و در صورت برگشت بعد از مدت مذکور تا زمان انجام خدمت وظیفه امکان خروج از کشور را نخواهند داشت.

abbas dehghani
September 10th, 2011, 05:25 PM
سلام دوستان
من برای مستر از امریکا پذیرش گرفتم و اگه کارام خوب پیش بره فش 2-3 ماه دیگه کارای ویزام درست میشه
من با شرط معدل میتونم تو دانشگاهی که لیسانس بودم برای ارشد ثبت نام کنم
میخوام تو ایران ثبت نام کنم که اگه ویزام درست نشد ایران رو از دست نداده باشم و بتونم حداقل تو ایران ارشد رو بخونم
میخوام پاسپورت سفر بگیرم برای تقاضای ویزا و بعد از اینکه ویزام درست شد انصراف بدم و مدرکمو ازاد کنم و پاسپورت تحصیلی
اما دیدم یکی از موارد گرفتن پاسپورت تحصیلی " انصرافی یا اخراجی نبودن " هست
این قانون تبصره خاصی نداره؟جه کنم بنظرتون بجهااااا!!!!!!!!!!!

atabak-aut
September 10th, 2011, 07:35 PM
سلام دوستان
من برای مستر از امریکا پذیرش گرفتم و اگه کارام خوب پیش بره فش 2-3 ماه دیگه کارای ویزام درست میشه
من با شرط معدل میتونم تو دانشگاهی که لیسانس بودم برای ارشد ثبت نام کنم
میخوام تو ایران ثبت نام کنم که اگه ویزام درست نشد ایران رو از دست نداده باشم و بتونم حداقل تو ایران ارشد رو بخونم
میخوام پاسپورت سفر بگیرم برای تقاضای ویزا و بعد از اینکه ویزام درست شد انصراف بدم و مدرکمو ازاد کنم و پاسپورت تحصیلی
اما دیدم یکی از موارد گرفتن پاسپورت تحصیلی " انصرافی یا اخراجی نبودن " هست
این قانون تبصره خاصی نداره؟جه کنم بنظرتون بجهااااا!!!!!!!!!!!

پاسپورت یک نوعه و تحصیلی یا سفر نداره.

Regeta2003
September 13th, 2011, 08:57 PM
سلام

کسی میدونه اگه کسی بخاد انصراف از تحصیل بده چه مدرکی باید برای وزارت علوم ببره؟

mahdi_ghf
September 17th, 2011, 10:03 AM
سلام
یه سوالی داشتم که تازه برام پیش اومده و فرصت نکردم صفحات قبل بخونم!!! اگه میشه لطف کنین زودجوابمو بدین. ممنون

من برای مقطع شبانه ارشد امسال قبول شدم، وچون آبان ماه تاریخ اعزام سربازی بنده هست،تصمیم دارم فعلن ثبت نام کنم و بعد از اینکه اگه کارای پذیرشم درست بشه از دانشگاه انصراف بدم و تا سال بعد (که برای ادامه تحصیل در همین مقطع ارشد در خارج کشور هست )،مدتی از خدمت سربازی را انجام بدم.
آیا میتونم این کار رو بکنم؟آیا با توجه به قانون نظام وظیفه که در هر مقطع تحصیلی فقط یک بار میتوان از معافیت تحصیلی استفاده کرد،امکان پذیر ه؟آیا بعداز اینکه مدتی از سربازی گذروندم با ارائه مدرک پذیرش میتونم از معافیت تحصیلی ارشد مجدد در خارج کشور استفاده کنم؟

atabak-aut
September 18th, 2011, 12:35 AM
سلام
یه سوالی داشتم که تازه برام پیش اومده و فرصت نکردم صفحات قبل بخونم!!! اگه میشه لطف کنین زودجوابمو بدین. ممنون

من برای مقطع شبانه ارشد امسال قبول شدم، وچون آبان ماه تاریخ اعزام سربازی بنده هست،تصمیم دارم فعلن ثبت نام کنم و بعد از اینکه اگه کارای پذیرشم درست بشه از دانشگاه انصراف بدم و تا سال بعد (که برای ادامه تحصیل در همین مقطع ارشد در خارج کشور هست )،مدتی از خدمت سربازی را انجام بدم.
آیا میتونم این کار رو بکنم؟آیا با توجه به قانون نظام وظیفه که در هر مقطع تحصیلی فقط یک بار میتوان از معافیت تحصیلی استفاده کرد،امکان پذیر ه؟آیا بعداز اینکه مدتی از سربازی گذروندم با ارائه مدرک پذیرش میتونم از معافیت تحصیلی ارشد مجدد در خارج کشور استفاده کنم؟
یعنی معافیت تحصیلی ارشدتون رو میخواید چند بخشی کنین یه بخشیش رو همین ترم استفاده کنید بقیشو برا خارجه استفاده کنید؟

mo_eini
September 18th, 2011, 12:42 AM
یعنی معافیت تحصیلی ارشدتون رو میخواید چند بخشی کنین یه بخشیش رو همین ترم استفاده کنید بقیشو برا خارجه استفاده کنید؟
چنین کاری طبق قوانین موجود متاسفانه امکان پذیر نیست و دانشجوی اخراجی یا منصرف از تحصیل نمی تواند قبل از خاتمه خدمت سربازی از معافیت تحصیلی استفاده نماید.

mahdi_ghf
September 18th, 2011, 12:46 PM
البته من در حالت کلی پرسیدم طبق قانون نظام وظیفه و وزارت علوم مشکلی نداره؟
نه ،کلا ارشد دوباره از ابتدا خارج از کشور بخونم.

sahel1992_ae
September 18th, 2011, 09:54 PM
سلام من متولد فروردین 71 هستم و و امسال برای دانشگاه نیمسال دوم قبول شدم برای ثبت نام به دانشگاه مربوطه رفتم و برگه اعزام به خدمت را دراز من خواستم . از نظام وظیفه شهرمان سوال کردم گفتند چون نیمسال دوم هستم و و با توجه به این که تاریخ اعزام به خدمت من آبان ماه است باید حدود دو ماه به خدمت سربازی برم سوال من این است آیا هیچ راهی وجود ندارد که این دو ماه باقی مانده به خدمت سربازی نروم و برای دانشگاهم هیچ مشکلی پیش نیاید؟اگه میتونید من ر راهنمایی کنید ممنون میشم%:embarrassed:

attanew
September 18th, 2011, 10:04 PM
سلام من متولد فروردین 71 هستم و و امسال برای دانشگاه نیمسال دوم قبول شدم برای ثبت نام به دانشگاه مربوطه رفتم و برگه اعزام به خدمت را دراز من خواستم . از نظام وظیفه شهرمان سوال کردم گفتند چون نیمسال دوم هستم و و با توجه به این که تاریخ اعزام به خدمت من آبان ماه است باید حدود دو ماه به خدمت سربازی برم سوال من این است آیا هیچ راهی وجود ندارد که این دو ماه باقی مانده به خدمت سربازی نروم و برای دانشگاهم هیچ مشکلی پیش نیاید؟اگه میتونید من ر راهنمایی کنید ممنون میشم%:embarrassed:

دوست عزیز

خوب شما می تونید با حضور در ملاقات مردمی ، اعزامتون رو چندماه به تغییر بیاندازید و بعد هم مشمول معافیت تحصیلی می شید.

sahel1992_ae
September 19th, 2011, 08:45 AM
دوست عزیز

خوب شما می تونید با حضور در ملاقات مردمی ، اعزامتون رو چندماه به تغییر بیاندازید و بعد هم مشمول معافیت تحصیلی می شید.
ببخشید میشه یه توضیح مختصر بدین چون من متوجه منظورتون نمیشم!!!

Arash_11
September 21st, 2011, 04:17 PM
من الان تو لندن هستم و چند روز بعد دانشگاهمون شروع میشه .میخام م بدونم چه کارایی باید انجام بدم تا وثیقم نپره؟؟

atabak-aut
September 21st, 2011, 05:55 PM
من الان تو لندن هستم و چند روز بعد دانشگاهمون شروع میشه .میخام م بدونم چه کارایی باید انجام بدم تا وثیقم نپره؟؟

قبل از پایان ترم اول برین پرونده تشکیل بدین تو سفارت ایران در لندن. ماروهم در جریان کار بذارین.

Arash_11
September 22nd, 2011, 09:00 PM
قبل از پایان ترم اول برین پرونده تشکیل بدین تو سفارت ایران در لندن. ماروهم در جریان کار بذارین.

پرونده واسه چی؟ مگه سفارت ایران باید وضعیت تحصیلی ما رو اطلاع بده به وزارت علوم؟ میشه بیشتر توضیح بدین ممنون میشم

dalvandi
September 22nd, 2011, 09:09 PM
پرونده واسه چی؟ مگه سفارت ایران باید وضعیت تحصیلی ما رو اطلاع بده به وزارت علوم؟ میشه بیشتر توضیح بدین ممنون میشم

سلام. نامه تاییدیه ثبت نام و اشتغال به تحصیل شما باید به تایید سفارت برسد و بعد خودتون باید به وزارت علوم ارائه بدهید نامه را.

Arash_11
September 23rd, 2011, 03:01 AM
سلام. نامه تاییدیه ثبت نام و اشتغال به تحصیل شما باید به تایید سفارت برسد و بعد خودتون باید به وزارت علوم ارائه بدهید نامه را.

این نامه رو باید با پست بفرستیم وزارت یا میشه اسکن کرد فرستاد وزارت؟

madx2222
September 25th, 2011, 12:58 AM
سلام
من برای مقطع کارشناسی ارشد در یکی از دانشگاه های ایران پذیرفته شدم . می خواستم بپرسم اگه چند ماه دیگه پذیرش خارج برای من بیاد می تونم انصراف بدم و برم ؟
من خودم قبلش تحقیق کردم
یه اطلاعیه نظام وظیفه تو سایتش بود
آدرسش اینه :
http://www.police.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Event&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55&LayoutID=1c445e71-e4a6-42e5-92c0-26b482fa30f8&ID=ec6f5817-f2b5-4c6f-be3c-b80568ce595e
بند 8 نوشته : میشه انصراف داد و تو فاصله یک ماه رفت یه دانشگاه دیگه اما این بند مربوط به ایران هست . اگه از دانشگاه ایران به خارج باشه هم میشه ؟

با تشکر

atabak-aut
September 25th, 2011, 11:51 PM
سلام
من برای مقطع کارشناسی ارشد در یکی از دانشگاه های ایران پذیرفته شدم . می خواستم بپرسم اگه چند ماه دیگه پذیرش خارج برای من بیاد می تونم انصراف بدم و برم ؟
من خودم قبلش تحقیق کردم
یه اطلاعیه نظام وظیفه تو سایتش بود
آدرسش اینه :
http://www.police.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Event&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55&LayoutID=1c445e71-e4a6-42e5-92c0-26b482fa30f8&ID=ec6f5817-f2b5-4c6f-be3c-b80568ce595e
بند 8 نوشته : میشه انصراف داد و تو فاصله یک ماه رفت یه دانشگاه دیگه اما این بند مربوط به ایران هست . اگه از دانشگاه ایران به خارج باشه هم میشه ؟

با تشکر

اگر دانشگاه ایران رو ثبت نام کنین، نخیر دیگه نمیتونین.

اطلاعات تکمیلی:
با شرایطی انجام این کار شدنی است.

en milad
October 1st, 2011, 10:28 PM
اگر دانشگاه ایران رو ثبت نام کنین، نخیر دیگه نمیتونین.
غیر از ایران دانشگاه ثبت نام کرده باشیم میشه؟
مشکل معافیت تحصیلی در 1 مقطع پیش نمیاد؟

pouyahue
October 9th, 2011, 09:16 AM
با سلام
بنده در حال گذراندن خدمت سربازی بوده و به زودی نامه admission خودم رو دریافت می کنم. می خوام بدونم:
1- مراحل تسویه من با نظام وظیفه چقدر طول می کشه؟
2- آیا با توجه به محدودیت زمانی امکان انجام اولیه امور با اسکن نامه admission هست؟ با التماس تزرغ چی؟ ممکنه شخص مربوطه رو در وزارت علوم به من معرفی کنید.
ممنونم دوستان عزیز

sumwin
October 16th, 2011, 01:01 PM
با سلام

دوستان من هم اکنون در خارج از کشور مشغول تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستم. الان سال سومی هست که دارم درس می خونم. به دلیل اینکه دانشگاهم رو عوض کردم بیشتر از زمان معمول تحصیلم طول میکشه. و احتمالا بعد از 3 سال و نیم تحصیلم تموم میشه. اما وثیقه ی بانکی که دارم برای 3 سال هستش. آیا امکانش هست که وثیقه رو برای یک سال دیگر تمدید کنم؟ یعنی بشه 4 سال؟ در ضمن زمان فارغ التحصیلی لیسانس بنده در دی ماه 87 بوده.

----------------------------------------------------
در ضمن این بند رو قبلا خوندم:
تذكر: طول مدت تحصيل در دوره كارشناسي 6 سال ، دوره كارشناسي ارشد نا پيوسته 3 سال، كارشناسي ارشد پيوسته 8 سال و دكتري 5 سال مي باشد.
----------------------------------------------------

آیا این 3 سال که اینجا نوشته برای تمدید 4مین سال مانع ایجاد می کنه؟
تشکر فراوان

maanfered
October 24th, 2011, 04:07 PM
سلام
من الان حدود دو ماه هست که باویزای دانشجویی اومدم خارج از ایران. وثیقه ای که گذاشتم برای "6" سال هست و توی این مدت نیاز به تمدید نداره. میخواستم بپرسم که نیازی هست در این 6 سال اشتغال به تحصیلمو هر سال برای وزارت علوم بفرستم یا نه؟ و اینکه الان که ثبت نام کردم باید نامه ی ثبت ناممو برای وزارت علوم ایمیل کنم؟ اگه که این کار اجباری هست و اینکارو نکنم، چه اتفاقی می افته؟ آیا وزارت علوم تک تک چک میکنه کی نامه فرستاده کی نفرستاده؟ و اگه نفزستاده به نظام وظیفه نامه میده ...؟
و اینکه، هر وقت بیایم ایران (مثلا بعد از 3 سال)، باید بریم وزارت علوم مجدد اجازه خروجی بگیریم و اداره گذرنامه و..(با توجه به اینکه برا 6 سال مجوز دارم)؟ اگه نامه اشتغال به تحصیل تو این مدت نفرستاده باشیم، چه اتفاقی میوفته؟باید نامه ی اشتغال مربوط به این 3 سال تحصیلی ببرم وزارت علوم؟

atabak-aut
October 25th, 2011, 02:52 AM
سلام
من الان حدود دو ماه هست که باویزای دانشجویی اومدم خارج از ایران. وثیقه ای که گذاشتم برای "6" سال هست و توی این مدت نیاز به تمدید نداره. میخواستم بپرسم که نیازی هست در این 6 سال اشتغال به تحصیلمو هر سال برای وزارت علوم بفرستم یا نه؟ و اینکه الان که ثبت نام کردم باید نامه ی ثبت ناممو برای وزارت علوم ایمیل کنم؟ اگه که این کار اجباری هست و اینکارو نکنم، چه اتفاقی می افته؟ آیا وزارت علوم تک تک چک میکنه کی نامه فرستاده کی نفرستاده؟ و اگه نفزستاده به نظام وظیفه نامه میده ...؟
و اینکه، هر وقت بیایم ایران (مثلا بعد از 3 سال)، باید بریم وزارت علوم مجدد اجازه خروجی بگیریم و اداره گذرنامه و..(با توجه به اینکه برا 6 سال مجوز دارم)؟ اگه نامه اشتغال به تحصیل تو این مدت نفرستاده باشیم، چه اتفاقی میوفته؟باید نامه ی اشتغال مربوط به این 3 سال تحصیلی ببرم وزارت علوم؟
سلام
شما اگر نامه اشتغال به تحصیلتون رو به وزارت علوم نفرستید، اونها فرض بر این میذارن که شما یا انصراف دادین یا اخراج شدین و وثیقتون ضبط میشه.

maanfered
October 25th, 2011, 12:32 PM
سلام
شما اگر نامه اشتغال به تحصیلتون رو به وزارت علوم نفرستید، اونها فرض بر این میذارن که شما یا انصراف دادین یا اخراج شدین و وثیقتون ضبط میشه.

ممنون.
میشه ایمیل ی که باید براشون برگه ی ثبت ناممو بفرستم و بگین.
و متن ایمیل چی باید باشه؟

من یادم هست از مسئولش که پرسیدم گفت که کسی اینجا بیکار نیست یکی یکی ایمیل چک کنه ببینه کی برگه اشتغال به تحصیل فرستاده کی نفرستاده!!!

سوال دوم هم ممنون میشم جواب بدین، اگه بعد از سه سال برگردم ایران ، باید همه مراحل وزارت و گذرنامه و طی کنم؟و...

en milad
November 6th, 2011, 12:41 PM
آفر بیاد نمیتونم برم 2نبال کارام نرم سربازی؟یا باید تا قبل پریدن برم سربازی؟
یعنی فکر کنید آفر قبل اعزام بیاد میتونم آفر ببرم اعزام لغو کنم؟
بخدا هیچکس نمیدونه مرسی ج میدیید

dalvandi
November 6th, 2011, 01:29 PM
آفر بیاد نمیتونم برم 2نبال کارام نرم سربازی؟یا باید تا قبل پریدن برم سربازی؟
یعنی فکر کنید آفر قبل اعزام بیاد میتونم آفر ببرم اعزام لغو کنم؟
بخدا هیچکس نمیدونه مرسی ج میدیید
شما اگر آفرتون بیاد می تونید اقدام کنید برای معافیت تحصیلی. البته فکر می کنم فاصله زمانی تا شروع تحصیل مهم باشه.

en milad
November 6th, 2011, 03:03 PM
شما اگر آفرتون بیاد می تونید اقدام کنید برای معافیت تحصیلی. البته فکر می کنم فاصله زمانی تا شروع تحصیل مهم باشه.
++++دو ماه فاصله داره
کافیه؟

dalvandi
November 6th, 2011, 03:05 PM
++++دو ماه فاصله داره
کافیه؟
بله. می تونید اقدام کنید برای معافیت تحصیلی و وارد خدمت نشید.

en milad
November 6th, 2011, 03:08 PM
بله. می تونید اقدام کنید برای معافیت تحصیلی و وارد خدمت نشید.
++++++++++++++++++
شما از ماکزیمم زمانش اطلاع دارید؟
اگه 3ماه بشه چطور؟
اگه برم خدمت در هر مرحله باشم ترخیص میشم؟مثلا آموزشی
بعدش در حین خدمت باشم چطور باید کارامو انجام بدم اینطوری که نمیشه!!

aboori
November 8th, 2011, 03:44 AM
سلام دوستان

آیا مدت ۳ سال (برای ارشد) و یا ۶ سال برای دکتری قابل تمدید هم هست؟ اگر دوره تحصیل یک ترم از این مدت بیشتر بشه چه اتفاقی میفته بلافاصله وثیقه ضبط میشه؟

یکی از دوستان گفته بودند: مساله وثیقه رو هم باید وظیفه عمومی چک کنید

یعنی وزارت علوم لازم نیست نامه بده که این مدت تمدید بشه وخود نظام وظیفه ممکنه این مدت ۳ سال رو تمدید کنه و وثیقه رو ضبط نکنه؟

en milad
November 11th, 2011, 01:31 AM
سلام دوستان

آیا مدت ۳ سال (برای ارشد) و یا ۶ سال برای دکتری قابل تمدید هم هست؟ اگر دوره تحصیل یک ترم از این مدت بیشتر بشه چه اتفاقی میفته بلافاصله وثیقه ضبط میشه؟

یعنی وزارت علوم لازم نیست نامه بده که این مدت تمدید بشه وخود نظام وظیفه ممکنه این مدت ۳ سال رو تمدید کنه و وثیقه رو ضبط نکنه؟
سلام
بنظر من کار شک دار نکن خودت شال و کلاه کن برو حضورا بپرس یا از سایتشون چک کن

atabak-aut
November 11th, 2011, 02:51 AM
سلام دوستان

سلام
شما مطمئن هستید ارشد سه ساله؟
برای ما چهار سال زدند.
در ضمن در هر دو مقطع یک سال بعدش هم صبر میکنند تا شما کارهاتون رو تموم کنید و بعد بیاید.

atabak-aut
November 11th, 2011, 02:52 AM
++++++++++++++++++
شما از ماکزیمم زمانش اطلاع دارید؟
اگه 3ماه بشه چطور؟
اگه برم خدمت در هر مرحله باشم ترخیص میشم؟مثلا آموزشی
بعدش در حین خدمت باشم چطور باید کارامو انجام بدم اینطوری که نمیشه!!

سلام
در هر مرحله از از خدمت باشید به محض صدور معافیت تحصیلی، مرخصتون میکنند.

en milad
November 11th, 2011, 12:59 PM
سلام
در هر مرحله از از خدمت باشید به محض صدور معافیت تحصیلی، مرخصتون میکنند.
منظورتون به محض اومدن آفره؟
یعنی آفر بیاد مرخصم؟

dalvandi
November 11th, 2011, 02:50 PM
منظورتون به محض اومدن آفره؟
یعنی آفر بیاد مرخصم؟

طبعا منظور از "به محض اومدن آفر" اینه "به محض اومدن آفر و تشکیل پرونده در وزرات علوم و سپردن وثیقه نزد نظام وظیفه" نامه ترخیصی برای شما صادر می شود. این پروسه هم برای خود من چهار روز طول کشید.

dalvandi
November 11th, 2011, 02:52 PM
سلام.من دانشجوی ترم آخر ارشد الکترونیک هستم.بهمن ماه امسال درسم تموم میشه.هنوز مدرک زبان نگرفتم.اما میتونم تو سه چهارماه مدرک زبانمو بگیرم.درضمن مشکل سربازی هم دارم.دوتا هم مقاله IEEE دارم.معدل لیسانسم 18.88 و معدل فوق بدون احتساب پروزه 17.98 هست.میخوام قبل از سربازی بتونم برای دکترا خارج از کشور(نه لزوما دانشگاه های top 100 )
بورسیه شم.بعضی از دوستان بهم پیشنهاد کردن یه ترم دیگه درسمو تمدید کنم تا به سربازی نخورم.از اساتید خواهش میکنم کمکم کنن تا تصمیم اشتباه نگیرم.دیگه اینکه با توجه به شرایط من اگه بهمن درسمو تموم کنم به مشکل سربازی نمیخورم؟
شما درستون رو که بهمن تموم کنید 6 ماه فرصت دارید تا دفترچه بفرستید و معمولا حداکثر تا چهار ماه بعد از ارسال دفترچه تاریخ اعزام شماست. شما پذیرشتان را بگیرید و غیبت هم نداشته باشید مشکل خاصی وجود ندارد در مورد سربازی.

mamad67
December 5th, 2011, 08:35 PM
سلام دوستان
یه سوال داشتم که حسابی دیوونم کرده اگه من از ارشد فارغ التحصیل شم و برای دکترا پذیرش بگیرم ولی پذیرشم پیوسته باشه یعنی ارشد و دکترا با هم باشه و فقط مدرک کارشناسیمو بخوان از من نظام وظیفه واس من معافیت تحصیلی صادر میکنه؟ در ضمن لازم هست مدرک ارشدمو آزاد کنم؟ چون تعهد آموزش رایگان دارم ، یعنی تعهد آموزش رایگان فقط واسه دادن دانشنامه هستش؟ خیلی خیلی ممنون

Kasra1366
January 28th, 2012, 01:52 PM
سلام.

من تشکیل پرونده دادم، معافیت تحصیلی هم برای دوره ارشد در انگلستان گرفتم. الان هم با اجازه خروجی که تا خرداد ماه اعتبار داره اومدم امارات برای گرفتن ویزا. اما به دلایلی احتمال رد شدن ویزام زیاد هست. (تحریم بانک مرکزی)

معافیت تحصیلی قبلیم که تا 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی دوره لیسانسم بود، تا 5 اسفند هست و معافیت بابت دوره فوق لیسانسم تو انگلستان، تا سال 1394

حالا سوالم اینه، با توجه به مشکلات پیش اومده بین ایران و انگلستان، ترجیه میدم برای ترم Sept تو کشور دیگه ای اقدام کنم. میخوام امتحان GMAT بدم و یه دانشگاه بهتر برم. اما نمیدونم وضعیت معافیت تحصیلی که با گذاشتن وثیقه گرفتم، چطور میشه!

اگه همون آفری که از انگلستان گرفتم رو دیفر کنم، میتونم مثلا تو تیرماه بگم میخوام برم آمریکا؟ عوضش بکنم؟ یا اینکه باید وثیقه رو پس بگیرم، دفترچه نظام وظیفه پر کنم و بعد تو قبل از سررسید تاریخ رفتن به سربازی، از یه دانشگاه آفر بگیرم و دوباره تشکیل پرونده، وثیقه و ...؟

amin_ict_5
January 28th, 2012, 08:21 PM
سلام.

من تشکیل پرونده دادم، معافیت تحصیلی هم برای دوره ارشد در انگلستان گرفتم. الان هم با اجازه خروجی که تا خرداد ماه اعتبار داره اومدم امارات برای گرفتن ویزا. اما به دلایلی احتمال رد شدن ویزام زیاد هست. (تحریم بانک مرکزی)

معافیت تحصیلی قبلیم که تا 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی دوره لیسانسم بود، تا 5 اسفند هست و معافیت بابت دوره فوق لیسانسم تو انگلستان، تا سال 1394

حالا سوالم اینه، با توجه به مشکلات پیش اومده بین ایران و انگلستان، ترجیه میدم برای ترم Sept تو کشور دیگه ای اقدام کنم. میخوام امتحان GMAT بدم و یه دانشگاه بهتر برم. اما نمیدونم وضعیت معافیت تحصیلی که با گذاشتن وثیقه گرفتم، چطور میشه!

اگه همون آفری که از انگلستان گرفتم رو دیفر کنم، میتونم مثلا تو تیرماه بگم میخوام برم آمریکا؟ عوضش بکنم؟ یا اینکه باید وثیقه رو پس بگیرم، دفترچه نظام وظیفه پر کنم و بعد تو قبل از سررسید تاریخ رفتن به سربازی، از یه دانشگاه آفر بگیرم و دوباره تشکیل پرونده، وثیقه و ...؟

اگر معافیت تو لغو کنی دیگه نمیتونی بری خارج از کشور و دانشجوی انصرافی مقطع کارشناسی ارشد محسوب میشی

کلاً یک ترم میتونی دیفر کنی مشروط به اینکه
1- تاریخ فارغ التحصیلی ( توی نامه ای که دانشگاه توی ایران که فارغ التحصیل شدی بهت میده برای نظام وظیفه، اون تاریخ فارغ التحصیلی درج شده )
تاریخ شروع مقطع بعدی ات میتونه نهایت یک سال بعد از این تاریخ باشه بیشتر بشه گیر میدند ولی باز هم 40 % شانس داری یعنی بعضی ها دیدم که شانس آوردند و از این قانون رد شدند و خیلی هم سر این قانون مجبور شدند برن سربازی

2- تاریخ شروع به تحصیل مقطع جدید در پذیرش فعلی
تاریخ شروع به تحصیل مقطع جدید در پذیرش دوم

قانوناً یکبار بیشتر نمیشه پذیرش ات را جابجا کنی حالا یا دانشگاه یا کشور یا رشته
ولی تجربه من میگه هر چند بار هم بخوای میتونی پذیرش ات را عوض کنی که به شرطی که تاریخ شروع به تحصیل ات تغییر نکنه
یعنی اون چیزی که بالا گفتم را رعایت کنی

3- تنها شش ماه بعد از تاریخ شروع به تحصیل در پذیرش فعلی میتونی تنها یکبار پذیرش ات را جابجا کنی
یعنی توی ترم یک حالا چه رفته باشی، چه نرفته باشی و ایران مونده باشی ( ایران مونده باشی تاریخ خروج نداری باز گیر میدند منوط به موافقت ریس بخش دائره معافیت تحصیلی میشه )

بعدش عذر میخوام اینها هر روز پا میشن یک قانون و بخش نامه جدید میزارن
نمیشه زیاد مطمئن حرف زد

من فقط تجربه های خودم را گفتم امیدوارم کمک ات کرده باشم

cntfet
February 29th, 2012, 05:52 PM
سلام
می خواستم بدونم اگه کسی برای ارشد دانشگاه آزاد قبول بشه و ثبت نام کنه؛ دیگه نمی تونه از معافیت تحصیلی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور استفاده کنه؟ به عبارت دیگه، در طول تحصیل در دوره ارشد پذیرش بگیره و بخاد بره
با سپاس

smonabav
February 29th, 2012, 06:08 PM
سلام
می خواستم بدونم اگه کسی برای ارشد دانشگاه آزاد قبول بشه و ثبت نام کنه؛ دیگه نمی تونه از معافیت تحصیلی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور استفاده کنه؟ به عبارت دیگه، در طول تحصیل در دوره ارشد پذیرش بگیره و بخاد بره
با سپاس

تا جایی که من اطلاع دارم، نظام وظیفه برای هر مقطع تحصیلی فقط یکبار معافیت تحصیلی صادر می کنه...

en milad
February 29th, 2012, 11:33 PM
سلام
تا چند ماه از خدمت که گذشته میشه به بهانه تحصیل از خدمت ترخیص شد؟
در هر مرحله؟
محدودیت زمانی داره؟

smonabav
February 29th, 2012, 11:46 PM
سلام
تا چند ماه از خدمت که گذشته میشه به بهانه تحصیل از خدمت ترخیص شد؟
در هر مرحله؟
محدودیت زمانی داره؟

در هر زمانی از خدمت باشی میشه دوست من

atabak-aut
March 4th, 2012, 11:28 AM
سلام
با سپاس

مث اینکه تا یه مدت بعدش میشه، یعنی بستگی داره چند واحد ایران پاس کرده باشی. من شک دارم بیشتر از این رو نمیدونم کسی خبر داره همینجا بنویسه.

hamed_m16
April 4th, 2012, 12:35 AM
سلام به همه ی دوستان
من یک سوالی دارم که خیلی فوری به جوابش نیاز دارم اگه کسی اطلاعات داره لطفا کمک کنه
تو شرایط نظام وظیفه داشتن پذیرش (( غیر مشروط)) هست.حالا من میخوام برای مالزی اقدام کنم که اولش نیازی به مدرک آیلتس نداره.من دیر تر از ددلاین دانشگاه امتحان آیلتس میدم.حالا سوالم اینه که دانشگاه به من پذیرش میده ولی باید مدرک ایلتسم رو موقع ثبت نام داشته باشم.یا اینکه مثلا یک ترک کلاس زبان برم.
این نوع پذیرش جزو مشروط هاست؟ یعنی نظام وظیفه به من معافیت تحصیلی نمیده؟؟
ممنون

en milad
April 4th, 2012, 01:57 PM
سلام به همه ی دوستان
من یک سوالی دارم که خیلی فوری به جوابش نیاز دارم اگه کسی اطلاعات داره لطفا کمک کنه
تو شرایط نظام وظیفه داشتن پذیرش (( غیر مشروط)) هست.حالا من میخوام برای مالزی اقدام کنم که اولش نیازی به مدرک آیلتس نداره.من دیر تر از ددلاین دانشگاه امتحان آیلتس میدم.حالا سوالم اینه که دانشگاه به من پذیرش میده ولی باید مدرک ایلتسم رو موقع ثبت نام داشته باشم.یا اینکه مثلا یک ترک کلاس زبان برم.
این نوع پذیرش جزو مشروط هاست؟ یعنی نظام وظیفه به من معافیت تحصیلی نمیده؟؟
ممنون
سلام دوست من لطفا فروم رو مطالعه کنید!!
بله مشروطه پذیرشتون
معافیت تا ترم پیش میداده(قانون ساعتی ایران)باز بپرسید ان شا.. میدن

day_priest
April 4th, 2012, 07:21 PM
سلام
من از آلمان پذیرش گرفتم.نامه پذیرشم رو با ایمیل گرفتم فعلا.ولی هنوز اصل نامه بدستم نرسیده.متاسفانه اسکنی هم که واسم فرستادن رنگی نیست و با کیفیت پایین. سایت نشاء هم ثبت نام کردم.شنبه هم باید برم تهران وزارت علوم. یه کم عجله دارم و باید سریع پاسم رو بگیرم. موندم چیکار کنم بدون اصل نامه پذیرش.....اگه ازشون بخوام نامه پذیرش واسشون ایمیل کنن حله؟ ایمیلش کدومه؟ezamazad@iranscholarship.net یا ezamazad@iranscholarship.net nesha.msrt@gmail.com

en milad
April 4th, 2012, 07:31 PM
سلام
من از آلمان پذیرش گرفتم.نامه پذیرشم رو با ایمیل گرفتم فعلا.ولی هنوز اصل نامه بدستم نرسیده.متاسفانه اسکنی هم که واسم فرستادن رنگی نیست و با کیفیت پایین. سایت نشاء هم ثبت نام کردم.شنبه هم باید برم تهران وزارت علوم. یه کم عجله دارم و باید سریع پاسم رو بگیرم. موندم چیکار کنم بدون اصل نامه پذیرش.....اگه ازشون بخوام نامه پذیرش واسشون ایمیل کنن حله؟ ایمیلش کدومه؟ezamazad@iranscholarship.net یا ezamazad@iranscholarship.net nesha.msrt@gmail.com
بله دوست من اکثر ماها همین کارو کردیم و از دانشگاه خواستیم ایمیل کنه
فکر کنم من این ایمیل رو استفاده کردم
" <nesha@msrt.ir>,

RST
April 6th, 2012, 08:00 PM
سلام،
من در حال حاضر سربازم و نامه پذیرشمو گرفتم . میخواستم بدونم من الان اگه از وزارت علوم نامه بگیرم تاریخ شروع تحصیلو بزنم 1 سپتامبر بعد نظام وظیفه نامه ترخیص منو از سربازی برای همون زمان میده ؟ یعنی اینکه من مجبورم تا اون زمان برم سربازی یا اینکه الان ترخیصم میکن ؟؟

atabak-aut
April 7th, 2012, 05:50 PM
سلام،
من در حال حاضر سربازم و نامه پذیرشمو گرفتم . میخواستم بدونم من الان اگه از وزارت علوم نامه بگیرم تاریخ شروع تحصیلو بزنم 1 سپتامبر بعد نظام وظیفه نامه ترخیص منو از سربازی برای همون زمان میده ؟ یعنی اینکه من مجبورم تا اون زمان برم سربازی یا اینکه الان ترخیصم میکن ؟؟

نه خب بالاخره شما حداقل یه روز میخواین برید سفر تا برسید اونور دنیا یا نه:)

از روزی که وزارت علوم مدارک شما رو تایید کنه و نامه بزنه برای نظام وظیفه، شما برید اونجا وثیقه رو بزارید، معافیتتون صادر میشه و پادگان بای بای ....

arjangarjang
April 7th, 2012, 06:05 PM
الان حدوداً 2 ماهی میشه که قوانین تغییر کرده
در هر مقطعی که باشید، مجاز هستید یک بار انصراف دهید و مجدداً در صورت قبولی در دانشگاه های داخل/خارج معافیت تحصیلی بگیرید. تنها محدودیتی که داره زمانی هستش که از شروع تحصیلتون میگذره، برای مثال اگه از ارشد بخواهید انصراف بدین، باید حداکثر دو ترم از تحصیلتون گذشته باشه و برای دکترا هم فکر می کنم 4 ترم ... همه این توضیحات رو رویِ یه سری اِستند تو سالن شماره 3 نظام وظیفه نوشتن

:)

تا جایی که من اطلاع دارم، نظام وظیفه برای هر مقطع تحصیلی فقط یکبار معافیت تحصیلی صادر می کنه...

kamran123
April 10th, 2012, 02:25 PM
دوستان من طبق فرم I20 حداکثر تا 17 اردیبهشت می تونم وارد آمریکا بشم. برای ویزا اقدام کردم و هنوز کلیر نشدم. حالا با توجه به اینکه شاید کارهای وزارت علوم و نظام وظیفه طولانی بشه و تا 17 ام درست نشه با خودم فکر کردم که بهتره از الان تشکیل پرونده بدم و وثیقه هم بذارم و منتظره کلیر شدن نمونم. از طرفی اگه من کارا رو انجام بدم بعد کلیرنس دیر بشه یا تو کلیرنس رد بشم، می تونم از اول مهر برم سر کلاسای ارشد تو ایران؟ یا اینکه چون یه بار برای خارج معافیت گرفتم دیگه نظام وظیفه اجازه نمی ده؟ لطفاً اگر کسی می دونه جواب بده. اجرش با زهرا...

amirap
April 13th, 2012, 01:05 AM
سلام بر دوستان

من الان حدود 3 ماه که فارغ التحصیل شدم و در فرجه یک ساله ( که قبلا 6 ماه بود) هستم. الان برای مصاحبه برای یک پوزیشن دکتری به سوئد دعوت شدم. سوال من اینه که چطوری می تونم از کشور خارج شم؟
در ضمن من الان نامه پذیرش از فنلاند هم دارم. آیا می شه با این پذیرش درخواست معافیت داده و پاسپورت بگیرم و برم سوئد و بعد برم فنلاند؟ آخه شنیدم با این پاسپورت فقط می شه یکبار از کشور خارج شد؟

en milad
April 13th, 2012, 10:12 AM
سلام بر دوستان

من الان حدود 3 ماه که فارغ التحصیل شدم و در فرجه یک ساله ( که قبلا 6 ماه بود) هستم. الان برای مصاحبه برای یک پوزیشن دکتری به سوئد دعوت شدم. سوال من اینه که چطوری می تونم از کشور خارج شم؟
در ضمن من الان نامه پذیرش از فنلاند هم دارم. آیا می شه با این پذیرش درخواست معافیت داده و پاسپورت بگیرم و برم سوئد و بعد برم فنلاند؟ آخه شنیدم با این پاسپورت فقط می شه یکبار از کشور خارج شد؟
بمنظور سفر علمی رو جویا بشید!از دانشگاه بخواهید دعوتنامه بدن بهتون بعد باید ببرید دانشگاهی که بودید تایید کنید بعد نظام وظیفه
میتونید برید ربطی نداره دوست من!!شما پذیرش دارید و مشکلی ندارید
به وزارت علوم اعلام کنید میخواهید دانشگاه عوض کنید که 1 بار تعویض بلامانع است!البته 1 سقف سنوات داره که باید رعایت کنید و از سایت وزارت چک کنید

mahdi26
April 14th, 2012, 10:33 PM
سلام، کسی میدونه اگه من نتیجه پذیرشم بیاد و الان هم 10 ماه که خدمت کردم، یعنی 1 سال بیشتره که کارشناسیمو گرفتم، طبق این قانون از معافیت تحصیلی نمیتونم استفاده کنم؟!!!!

"""-چه مشمولاني مي توانند بدون آنكه مقيم كشورهاي خارجي باشند دردانشگاه هاي خارج از كشور تحصيل نموده و از معافيت تحصيلي دانش جويان
خارج از كشور بهره مند شوند؟
مشمولاني كه در مقاطع كارشناسي يا بالاتر در دانشگاه هاي داخل كشور فارغ التحصيل شده باشند به شرط عدم ورود به غيبت وسپري نشدن بيش
از يكسال از تاريخ فراغت از تحصيل با سپردن تضمين لازم مي توانند از اين معافيت استفاده نمايند.""""

منبع:
http://www.police.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=GeneralText&ID=cf47ada8-7702-4410-a7bc-713e7f777f9f&LayoutID=a8b11a9b-7275-402d-b5d3-f806ba616cf8&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55

dalvandi
April 16th, 2012, 01:46 AM
سلام، کسی میدونه اگه من نتیجه پذیرشم بیاد و الان هم 10 ماه که خدمت کردم، یعنی 1 سال بیشتره که کارشناسیمو گرفتم، طبق این قانون از معافیت تحصیلی نمیتونم استفاده کنم؟!!!!

"""-چه مشمولاني مي توانند بدون آنكه مقيم كشورهاي خارجي باشند دردانشگاه هاي خارج از كشور تحصيل نموده و از معافيت تحصيلي دانش جويان
خارج از كشور بهره مند شوند؟
مشمولاني كه در مقاطع كارشناسي يا بالاتر در دانشگاه هاي داخل كشور فارغ التحصيل شده باشند به شرط عدم ورود به غيبت وسپري نشدن بيش
از يكسال از تاريخ فراغت از تحصيل با سپردن تضمين لازم مي توانند از اين معافيت استفاده نمايند.""""

منبع:
http://www.police.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=GeneralText&ID=cf47ada8-7702-4410-a7bc-713e7f777f9f&LayoutID=a8b11a9b-7275-402d-b5d3-f806ba616cf8&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55

دوست عزیز چندین بار تا حالا این مساله توضیح داده شده. لطفا قبل از ارسال فروم رو جستجو کنید.

بنده خودم دقیقا با همین شرایط شما سال گذشته از خدمت ترخیص شدم و الان مشغول تحصیل هستم. اینکه دقیقا این قانون ماجراش چیه و چرا ذکر شده و چرا اجرا نمیشه را هم من نفهمیدم.

mahdi_ghf
April 18th, 2012, 02:16 PM
قانون جدیدی که واسه انصراف در هر مقطع ( مثلاکارشناسی ارشد) از تحصیل اومده و دوباره میشه در همون مقطع ادامه داد، دقیقا چی گفته؟!در مورد گرفتن پذیرش حین تحصیل تو همون مقطع در اینجا، چی گفته؟
گفتن تو مقطع ارشد ، حداکثر 2 ترم باید اینجا گذرونده باشی یا حداقل 2 ترم ؟! روزانه یا شبانه بودن دانشگاه دولتی فرقی نمیکنه؟

amir_7730
April 18th, 2012, 05:22 PM
دوست عزیز چندین بار تا حالا این مساله توضیح داده شده. لطفا قبل از ارسال فروم رو جستجو کنید.

بنده خودم دقیقا با همین شرایط شما سال گذشته از خدمت ترخیص شدم و الان مشغول تحصیل هستم. اینکه دقیقا این قانون ماجراش چیه و چرا ذکر شده و چرا اجرا نمیشه را هم من نفهمیدم.

فوری . فوری
دوستان من امروز نظام وظیفه بودم برای کارهای ترخیصم. نامه وزارت علوم هم دستم بود. فارغ التحصیل آبان 89 از مقطع ارشد هستم. الان سربازم و بود غیبت. پذیرشم از کانادا تازه اومده

بهم گفتند که طبق قانون جدید چون یکسال بیشتر از تاریخ فارغ التحصیلیت میگذره، نمیتونی ترخیص بشی. پیش خیلی ها رفتم. حتی تا خود سرهنگ حلوایی. حرفشون یکی هستش. متن قانون خودشون رو جلوشون گذاشتم که مگیه سربازانی که در مقطع بالاتر در دانشگاه قبول میشوند می تونند تر خیص شوند. همشون بهم گفتند که از نظر ما سرباز هم مشمول قوانین نظام وظیفه حساب میشه و چون یکسال بیشتر طول کشده از مقطع فارغ التحصیلیت نمیتونی ترخیص شی.
دوستان خواهش میکنم راهنماییم کنند که چی کار کنم در این وانفسا

en milad
April 18th, 2012, 11:27 PM
قانون جدیدی که واسه انصراف در هر مقطع ( مثلاکارشناسی ارشد) از تحصیل اومده و دوباره میشه در همون مقطع ادامه داد، دقیقا چی گفته؟!در مورد گرفتن پذیرش حین تحصیل تو همون مقطع در اینجا، چی گفته؟
گفتن تو مقطع ارشد ، حداکثر 2 ترم باید اینجا گذرونده باشی یا حداقل 2 ترم ؟! روزانه یا شبانه بودن دانشگاه دولتی فرقی نمیکنه؟
دوست عزیز مطالعه بفرمایید فروم رو متوجه میشید
شما میتونید از دیپلم تا دکترا فقط 1 بار اینکار رو بکنید
در صورتیکه از مقطع انصرافیتون فارق نشده باشید میتونید 2باره همون مقطع رو بشرطی که وارد غیبت نشید بخونید(هرجا)
بله برای ارشد ماکسیمم 2 ترم

Ehsan-Mec
April 27th, 2012, 05:06 PM
با عذرخواهی از مدیران ، من درست نمی دونم که سوالم رو کجا باید مطرح می کردم، : خواهشا راهنمایی ام کنید.
من 8 دی 90 فارغ التحصیل شده ام، کنکور ارشد رو هم داده ام ، اما امیدی به قبولی ندارم. حالا 2 تا سوال اساسی دارم:
1- طبق قانون جدید نظام وظیفه که فرجه 6 ماهه رو 1 ساله کرده اند، من می تونم دوباره امسال کنکور ارشد بدم و به احتمال زیاد اسفند 91 یا اردیبهشت 92 اعزام بشم. حالا وقتی که نتایج کنکور ارشد تو شهریور ماه 92 بیاد و اگه من قبول بشم و با توجه به اینه در اون زمان 7-6 ماه از سربازی من گذشته و بیش از 1 سال هم از تاریخ فارغ التحصیلی ام گذشته، آیا من رو از خدمت ترخیص می کنن یا نه؟ ظاهرا که جواب منفی هست، اما جواب های متناقضی شنیده ام . خواهشا راهنمایی کنید.
2- تو فرجه 1 ساله بین فارغ التحصیلی و اعزام به خدمت ، اگه از یه دانشگاه برای ارشد ،پذیرش بگیرم، معافیت تحصیلی می تون بگیرم یا نه؟

arshia.mio
April 27th, 2012, 05:22 PM
با عذرخواهی از مدیران ، من درست نمی دونم که سوالم رو کجا باید مطرح می کردم، : خواهشا راهنمایی ام کنید.
من 8 دی 90 فارغ التحصیل شده ام، کنکور ارشد رو هم داده ام ، اما امیدی به قبولی ندارم. حالا 2 تا سوال اساسی دارم:
1- طبق قانون جدید نظام وظیفه که فرجه 6 ماهه رو 1 ساله کرده اند، من می تونم دوباره امسال کنکور ارشد بدم و به احتمال زیاد اسفند 91 یا اردیبهشت 92 اعزام بشم. حالا وقتی که نتایج کنکور ارشد تو شهریور ماه 92 بیاد و اگه من قبول بشم و با توجه به اینه در اون زمان 7-6 ماه از سربازی من گذشته و بیش از 1 سال هم از تاریخ فارغ التحصیلی ام گذشته، آیا من رو از خدمت ترخیص می کنن یا نه؟ ظاهرا که جواب منفی هست، اما جواب های متناقضی شنیده ام . خواهشا راهنمایی کنید.
2- تو فرجه 1 ساله بین فارغ التحصیلی و اعزام به خدمت ، اگه از یه دانشگاه برای ارشد ،پذیرش بگیرم، معافیت تحصیلی می تون بگیرم یا نه؟

سلام

1- در مورد افزایش فرجه از 6 ماه به 1 سال خبر ندارم، اما شما به محض اینکه در دانشگاه قبول بشین می تونین برای گرفتن معافیت تحصیلی اقدام کنین و اگر غیبت نداشته باشید بهتون تعلق می گیره { البته من دوستانی هم داشتم که واسشون غیبت خورده بود و تونستن معافیت رو بگیرن! تو این مملکت کار نشد نداره!!! :) }

2- این سوالم مثه سوال قبله جوابش! فقط باید از دانشگاهی که پذیرش می گیرین مورد تایید وزارت علوم باشه، در این صورت بازم معافیت به شما تعلق می گیره !

موفق باشی

arix
April 27th, 2012, 05:27 PM
تو فرجه 1 ساله بین فارغ التحصیلی و اعزام به خدمت ، اگه از یه دانشگاه برای ارشد ،پذیرش بگیرم، معافیت تحصیلی می تون بگیرم یا نه؟

من جواب این رو می دونم. بله با پذیرش قطعی (بدون شرط) و مدرک زبان به شما معافیت تحصیلی تعلق می گیرد.
مدرک زبان مورد نیاز برای صدور معافیت تحصیلی، حداقل یکی از این ها:

MSRT(MCHE)=40
TOLIMO=440
IELTS=5
TOEFL/PBT=440
TOEFL/IBT=45

خب. ولی به این نکته دقت فرمایید که معافیت شما بعد از گذاشتن وثیقه ی 15 میلیون تومانی صادر می شود و تبدیل معافیت شما از مقطع خارج از کشور به داخل کشور امکان پذیر است. (تا همین 1 سال پیش که می شد ولی باز هم بپرسید که قانون تغییر نکرده باشد). بعد که معافیت خارج را به داخل تبدیل کردید وثیقه تون آزاد می شود

موفق باشید

rezakia
May 8th, 2012, 11:33 PM
ببخشید من در خصوص معافیت تحصیلی یه سوال داشتم دوستان و مدیران اگر راهنماییم کنید ازتون ممنون میشم.
این شرایط من در حال حاضره:
1) مهرماه 1390 فارغ التحصیل شدم که باتوجه به قانون جدید نظام وظیفه و تغییر 6 ماه فرجه زمانی به یکسال 12 ماه وقت دارم.
2) 2 ماه بعدش پذیرش گرفتم و از نظام وظیفه معافیت تحصیلی گرفتم.
3) باید از ایران خارج میشدم ولی به دلیل مشکلاتی که داشتم موفق نشدم سریعا خارج بشم.
4) برای همین از دانشگاه خواستم نامه پذیرش دیگری در همون دانشگاه و رشته بزنه و شروع کلاسامو برای الان بنویسه.

باتوجه به اینکه الان 5 ماه دیگه از 12 ماه فرجه فراغت از تحصیل باقیمونده آیا وزارت علوم و نظام وظیفه با تغییر تاریخ معافیت تحصیلی من موافقت میکنن؟؟؟

در یک کلام به این مطلب گیر نمیدن که 7 ماه پیش شروع کلاسات بوده چرا خارج نشدی و در دانشگاه مقصد ثبت نام نکردی؟(باتوجه به اینکه 5 ماه دیگه هست)

BMTL
May 14th, 2012, 03:55 PM
سلام دوستان ، فکر کنم این دفعه سوالم رو جای درستی دارم می پرسم ! دوستان 2 تا سوال دارم از خدمتتون :
1- همونطور که تو اخبار گفتن ، مدت فراغت ار تحصیل بعد از مدرک کاردانی هم 1 سال شده ؟
2- دانشجوی کاردانی برق هستم ، خواستم ببینم آیا تو این مدت 1 ساله فراغت میتونم کنکور سراسری بدم ؟؟ برای تغییر رشته ! چون فراغت از تحصل رو برای کاردای استفاده کردم :(

rezakia
May 20th, 2012, 01:38 AM
سلام دوستان ، فکر کنم این دفعه سوالم رو جای درستی دارم می پرسم ! دوستان 2 تا سوال دارم از خدمتتون :
1- همونطور که تو اخبار گفتن ، مدت فراغت ار تحصیل بعد از مدرک کاردانی هم 1 سال شده ؟
2- دانشجوی کاردانی برق هستم ، خواستم ببینم آیا تو این مدت 1 ساله فراغت میتونم کنکور سراسری بدم ؟؟ برای تغییر رشته ! چون فراغت از تحصل رو برای کاردای استفاده کردم :(

1) در قانون نظام وظیفه اشاره به مقطع خاصی نشده پس فکر میکنم از دیپلم به بعد همه مقاطع یک سال برای ادامه تحصیل وقت دارند.
2) اگر لیسانس قبول بشین بله ولی اگر کاردانی قبول بشین، خیر امکانش نیست. چون قانونشون میگه معافیت تحصیلی فقط و فقط به مقطع بالاتر از مقطع فعلی مشمول تعلق میگیره. شما در پادگانم که باشی لیسانس قبول بشی معافیت تحصیلی بهت تعلق میگیره ولی کاردانی نه.

تغییر رشته در مقطع کاردانی فکر میکنم امکانش فقط یکبار وجود داره و اونم به شرط اینکه قبل از ثبت نام و شروع دوره باشه امکانپذیره.(** در این مورد اطمینان کامل ندارم چون من در مورد دانشجو خارج از کشور ازشون پرسیده بودم **)

mahmoq
May 23rd, 2012, 01:46 PM
من جواب این رو می دونم. بله با پذیرش قطعی (بدون شرط) و مدرک زبان به شما معافیت تحصیلی تعلق می گیرد.
مدرک زبان مورد نیاز برای صدور معافیت تحصیلی، حداقل یکی از این ها:

MSRT(MCHE)=40
TOLIMO=440
IELTS=5
TOEFL/PBT=440
TOEFL/IBT=45

خب. ولی به این نکته دقت فرمایید که معافیت شما بعد از گذاشتن وثیقه ی 15 میلیون تومانی صادر می شود و تبدیل معافیت شما از مقطع خارج از کشور به داخل کشور امکان پذیر است. (تا همین 1 سال پیش که می شد ولی باز هم بپرسید که قانون تغییر نکرده باشد). بعد که معافیت خارج را به داخل تبدیل کردید وثیقه تون آزاد می شود

موفق باشید

یه سوال ... آزمون زبان من اوایل شهریور هستش ولی نامه پذیرش ام اخر خرداد میاد ، منم اول تیر باید برم سربازی، دوستان گفتن که حتما باید مدرک زبان داشت تا بشه معافیت تحصیلی گرفت، واسع همین برای تولیمو ۲۵ خرداد اسم نوشتم که ولی متاسفانه نتیجش ۶ تا ۸ هفته بعد امتحان میاد، میخواستم به پرسم هیچ راهی نیست که با نامه پذیرش معافیت تحصیلی بدن؟
خودتون میدونین که نامه پذیرش امضا شده واسه اروپا شرطی هم نیست و یه قرار داد کاری هست برای دکترا که فقط نیاز به امضای دانشجو داره، حالا حتما باید آموزشی رو برم تا نتیجه زبان بیاد ؟ نمیشه با همون نامه معاف تحصیلی بشم ؟ هیچ راهی نیست که زودتر بشه این مشکل رو حل کرد ؟

iraj12345
May 23rd, 2012, 02:50 PM
سلام
من بهمن 90 از در مقطع لیسانس فارغ التحصیل شدم. از آلمان واسه ترم مهر مقطع ارشد پذیرش گرفتم. وزارت علوم به نظام وظیفه نامه داد که تاریخ شروع تحصیلم 7 مهر 1391 است. در پروسه گذاشتن وثیقه فرمی که در نظام وظیفه پر کردم مجبورم کردن که در کنار بقیه شرایط این جمله رو هم امضا کنم:
..... حداکثر مهلت برخورداری از معافیت تحصیلی و معرفی به سازمان وظیفه عمومی تا تاریخ 1395/2/20 میباشد. .....
تو نامه ای هم که به بانک دادن نوشتن که من تا همون تاریخ معافم.
هر چی من به اون افسری که تو باجه 12 سالن 3 نظام وظیفه بود گفتم چرا ماه 2 میزنی؟!! زیر بار نمیرفت. گفتم مگه من 3 سال واسه فوق لیسانس و 1 سال هم مهلت بعد از تموم شدن درسم که مجموعا میشه 4 سال از شروع تحصیلم مهلت ندارم؟! من تا شروع ترم مهر که مهلت یک ساله بعد از فراغت از تحصیلمه. بعدشم که 4 سال مهلت دارم چرا نامه من رو میزنی تا ماه 2 سال 95؟!! اینجوری 6 ماه از حق من کم میشه؟! یه کم فکر کرد... مثل اینکه اولین باره که به این مساله برخورد میکنه. بعد گفت اگه میخوای معافیتت از الان صادر بشه تا همین ماه 2 میزنیم (یعنی ما قلدریم، کارت پیشه ما گیره، حرف اضافه بزنی همین معافیتت رو هم به همین شکل صادر نمیکنیم) . گفتم اینجوری 6 ماه از حق قانونی من ضایع میشه! .... بعد کلی صحبت که طبیعتا من از موضع ضعف و از جایگاه کسی که یک کلام حرف درشت بزنه کلا کارشو راه نمیندازن حرف میزدم؛ گفت حالا بعدا میتونی درخواست کنی تمدید بشه. دیگه نتونستم بگم که چرا همین الان تاریخ درستشو نزنین که بعدا که من ایران نیستم بابای بدبختمو از شهرستان بفرستم تهران که بیاد از شما زبون نفهما تمدید بگیره. چون بحثمون طولانی شده بود و انقریب بود که بگه برو اصلا کارتو راه نمیندازیم.
من که نامه بانک رو گرفتم و تمام کارامو انجام دادم ولی 3 هفته بعدش دوستم که با هم در یک تاریخ فارغ التحصیل شدیم و دقیقا از یک دانشگاه و یک رشته پذیرش گرفتیم و دقیقا همون نوع ضمانتی رو میخواد بذاره که من گذاشتم و خلاصه شرایطش با من مو نمیزنه رفته نظام وظیفه تاریخ آخرین مهلت برخورداری از معافیت تحصیلیشو زدن 1395/6/31 !!! :mad: بدون اینکه حتی هیچ صحبتی در این مورد باهاشون کرده باشه یا چک و چونه ای زده باشه.
واقعا این خراب شده صاحاب نداره؟!! :mad: واقعا قانون ثابتی وجود نداره؟!! :mad:
آیا حالا که پاسپورت گرفتم و خرم از پل گذشته راهی هست که برم باهاشون چک و چونه بزنم و اونا تو سیستم لعنتیشون درستش کنن و نامه مجدد به بانک بدن؟
دوست ندارم اون 15 میلیون رو 6 ماه زودتر از اون چیزی که لازمه بهشون بدم شاید اینشالا تا موقع نسلشون منقرض شه.

سپهر
May 23rd, 2012, 03:06 PM
سلام
من بهمن 90 از در مقطع لیسانس فارغ التحصیل شدم. از آلمان واسه ترم مهر مقطع ارشد پذیرش گرفتم. وزارت علوم به نظام وظیفه نامه داد که تاریخ شروع تحصیلم 7 مهر 1391 است. در پروسه گذاشتن وثیقه فرمی که در نظام وظیفه پر کردم مجبورم کردن که در کنار بقیه شرایط این جمله رو هم امضا کنم:
..... حداکثر مهلت برخورداری از معافیت تحصیلی و معرفی به سازمان وظیفه عمومی تا تاریخ 1395/2/20 میباشد. .....

من خودم چند هفته پیش از همین باجه 12 پرسیدم گفت تاریخ معافی را همون تاریخ شروع ترم میزنیم.

شاید اون روزی که رفتی یه نفر دیگه بوده و اطلاع نداشته. احتمالا اگه دوباره بری همونجا بتونی تغییرش بدی ولی تضمینی نیست.

البته حالا هم خیلی اتفاق خاصی نیافتاده که، شما سعی کن 3 سال و نیمه درست را تموم کنی!

تازه اگه اشتباه نکنم تا یکسال هم با نامه از دانشگاه و ... میتونی این مدت را تمدید کنی.

mahmoq
May 24th, 2012, 03:39 PM
کسی میتونه راهنمایی کنه ...
قبلا سوال رو پرسیدم ولی جوابی نگرفتم ...
من پذیرش گرفتم ولی الان آزمون زبانم تاریخ گذشت است ...
تاریخ آزمون مجدد ام ۲ ماه دیگست ... میشه با نامه پذیرش معافیت تحصیلی رو گرفت ؟
نزدیک ترین آزمون زبان تولیمو که ۲۵ خرداد و نتیجه اش هم که دیر میاد ... هیچ جوری میشه با همین قرارداد دانشگاه اروپا معافیت گرفت ؟

rezakia
May 25th, 2012, 12:58 AM
کسی میتونه راهنمایی کنه ...
قبلا سوال رو پرسیدم ولی جوابی نگرفتم ...
من پذیرش گرفتم ولی الان آزمون زبانم تاریخ گذشت است ...
تاریخ آزمون مجدد ام ۲ ماه دیگست ... میشه با نامه پذیرش معافیت تحصیلی رو گرفت ؟
نزدیک ترین آزمون زبان تولیمو که ۲۵ خرداد و نتیجه اش هم که دیر میاد ... هیچ جوری میشه با همین قرارداد دانشگاه اروپا معافیت گرفت ؟

فکر نکنم امکانش باشه آزمون MCHE رو هم بررسی کنید چون معمولا از تولیمو ساده تره و جوابشم زودتر میاد فقط ممکنه تاریخ برگزاریش دیرتر باشه ، فضای امتحانشم اصلا قابل مقایسه با تولیمو نیست، در واقع بعید میدونم بدون نمره زبان نامه بزنن.

reza_badkonaki
May 27th, 2012, 11:52 AM
سلام
تو نامه ای هم که به بانک دادن نوشتن که من تا همون تاریخ معافم.
هر چی من به اون افسری که تو باجه 12 سالن 3 نظام وظیفه بود گفتم چرا ماه 2 میزنی؟!! زیر بار نمیرفت. گفتم مگه من 3 سال واسه فوق لیسانس و 1 سال هم مهلت بعد از تموم شدن درسم که مجموعا میشه 4 سال از شروع تحصیلم مهلت ندارم؟! من تا شروع ترم مهر که مهلت یک ساله بعد از فراغت از تحصیلمه. بعدشم که 4 سال مهلت دارم چرا نامه من رو میزنی تا ماه 2 سال 95؟!! اینجوری 6 ماه از حق من کم میشه؟! یه کم فکر کرد... مثل اینکه اولین باره که به این مساله برخورد میکنه. بعد گفت اگه میخوای معافیتت از الان صادر بشه تا همین ماه 2 میزنیم (یعنی ما قلدریم، کارت پیشه ما گیره، حرف اضافه بزنی همین معافیتت رو هم به همین شکل صادر نمیکنیم) . گفتم اینجوری 6 ماه از حق قانونی من ضایع میشه! .... بعد کلی صحبت که طبیعتا من از موضع ضعف و از جایگاه کسی که یک کلام حرف درشت بزنه کلا کارشو راه نمیندازن حرف میزدم؛ گفت حالا بعدا میتونی درخواست کنی تمدید بشه. دیگه نتونستم بگم که چرا همین الان تاریخ درستشو نزنین که بعدا که من ایران نیستم بابای بدبختمو از شهرستان بفرستم تهران که بیاد از شما زبون نفهما تمدید بگیره. چون بحثمون طولانی شده بود و انقریب بود که بگه برو اصلا کارتو راه نمیندازیم.
من که نامه بانک رو گرفتم و تمام کارامو انجام دادم ولی 3 هفته بعدش دوستم که با هم در یک تاریخ فارغ التحصیل شدیم و دقیقا از یک دانشگاه و یک رشته پذیرش گرفتیم و دقیقا همون نوع ضمانتی رو میخواد بذاره که من گذاشتم و خلاصه شرایطش با من مو نمیزنه رفته نظام وظیفه تاریخ آخرین مهلت برخورداری از معافیت تحصیلیشو زدن 1395/6/31 !!! :mad: بدون اینکه حتی هیچ صحبتی در این مورد باهاشون کرده باشه یا چک و چونه ای زده باشه.
واقعا این خراب شده صاحاب نداره؟!! :mad: واقعا قانون ثابتی وجود نداره؟!! :mad:
آیا حالا که پاسپورت گرفتم و خرم از پل گذشته راهی هست که برم باهاشون چک و چونه بزنم و اونا تو سیستم لعنتیشون درستش کنن و نامه مجدد به بانک بدن؟
دوست ندارم اون 15 میلیون رو 6 ماه زودتر از اون چیزی که لازمه بهشون بدم شاید اینشالا تا موقع نسلشون منقرض شه.

واسه من رو هم اردیبهشت زدن ! گفتم چرا !
گفت از روزی که اینجا درخواست میدید میزنیم تاریخ رو !

در ضمن شما درست 2 ساله تموم میشه و دیگه نمیتونی گواهی اشتغال به تحصیل اپلود کنی و پول رو میخورن ! پس نگران این 6 ماه نباش !

rezakia
May 27th, 2012, 08:08 PM
دوستان سلام
من چند تا سوال داشتم خواهشا هرکی جواب ها رو میدونه همکاری بکنه ...ممنون میشم

1- آیا همه موظفند که در سایت نشا ثبت نام کنن ؟؟؟؟ حتی کسایی که نخوان از تسهیلات استفاده کنن ؟؟؟؟
2- آیا همه موظفند که گواهی اشتغال به تحصیل هر 6 ماه یکبار بفرستند ؟؟؟؟
3- آیا وزارت علوم در صورت گرفتن گواهی اشتغال به تحصیل با نظام وظیفه مکاتبه ای هم داره ؟؟؟؟ یعنی مثلا میاد بهشون بگه که آره این دانشجوه ..خیالت راحت و اینا ؟؟؟؟؟

هر کس سربازه معافیت تحصیلی از وزارت علوم داره هیچ تسهیلاتی هم نمیخواد باید در سایت نشا ثبت نام کنه و 6 ماه 6 ماه گواهی اشتغال به تحصیل بفرسته / 6 ماه اول نفرستید اجازه خروج و ورود لغومیشه 6 ماه دوم اخطار 6 ماه سوم 15 تومن رو بر میدارن/ عجیب و غریب بودنش هم به خاطر اینه که قانون جدیده واسه همین تازگی داره و واسه همه عجیب غریبه

zack
June 14th, 2012, 04:37 PM
سلام
من تیر پارسال فارغ تحصیل شدم الان offer بردم وزارت علوم به من نامه دادن واسه نظام وظیفه الان من باید وثیقه رو کجا بدم بانک یا خوده نظام وظیفه و اونجا باز به من نامه میدن؟والان 1 سال از فارغ تحصیلی من گذشته مشکلی نیست؟غیبت ندارم.

iraj12345
June 16th, 2012, 08:10 PM
هر کس سربازه معافیت تحصیلی از وزارت علوم داره هیچ تسهیلاتی هم نمیخواد باید در سایت نشا ثبت نام کنه و 6 ماه 6 ماه گواهی اشتغال به تحصیل بفرسته / 6 ماه اول نفرستید اجازه خروج و ورود لغومیشه 6 ماه دوم اخطار 6 ماه سوم 15 تومن رو بر میدارن/ عجیب و غریب بودنش هم به خاطر اینه که قانون جدیده واسه همین تازگی داره و واسه همه عجیب غریبه
این گواهی اشتغال به تحصیل رو فقط کافیه که از همونجا تو سایت نشا هر ترم آپلود کنیم یا باید با پست بفرستیم؟
گواهی رو باید به تایید سفارت ایران تو اون کشور برسونیم؟
واسه ارز خانوادمون از همون شهر خودمون میتونن نامه ارز وزارت علوم رو بگیرن و ارز رو از بانک بگیرن یا نیاز به مراجعه به تهران وجود داره؟

alborz68
June 16th, 2012, 11:11 PM
سلام دوستان ! واقعا به کمک کسایی که جواب سوالم دارن نیازمندم!
اگه یع سوال هااببم بی ربطه اینجا ببخشیید واقعاا عذر می خواهم»
من ترم آخرم و 15 تیر فارغ میشم از لیسانس!
پذیرش از آمریکا و i20 هم آماده هست!
ولی سامانه نشا نامه فارغ التحصیلی می خواهدو میترسم کارای فارغ التحصیلیم طول بکشه و بعد دیگه سفارتی پیدا نشه. من معافیت تحصیلی دارم الان.!

یعنی می تونم بدون اینکه فارغ بشم برم سفارت کارامو بکنم یا نه! اول باید فارغ شم؟؟؟
یعنی سامانه نشا واسهcase های این جوری قانونیی دارههه!

خواهشششش مییی کنم راهنمایییییم کنید!

با سپاس

day_priest
June 17th, 2012, 01:11 AM
سلام دوستان ! واقعا به کمک کسایی که جواب سوالم دارن نیازمندم!
اگه یع سوال هااببم بی ربطه اینجا ببخشیید واقعاا عذر می خواهم»
من ترم آخرم و 15 تیر فارغ میشم از لیسانس!
پذیرش از آمریکا و i20 هم آماده هست!
ولی سامانه نشا نامه فارغ التحصیلی می خواهدو میترسم کارای فارغ التحصیلیم طول بکشه و بعد دیگه سفارتی پیدا نشه. من معافیت تحصیلی دارم الان.!

یعنی می تونم بدون اینکه فارغ بشم برم سفارت کارامو بکنم یا نه! اول باید فارغ شم؟؟؟
یعنی سامانه نشا واسهcase های این جوری قانونیی دارههه!

خواهشششش مییی کنم راهنمایییییم کنید!

با سپاس

یه راهش اینه که از طریقه پاسپورت زیارتی اقدام کنید.خیلی از بچه ها همین کارو میکنن و بعدا میرن سراغ کارای نظام وظیفه.ولی برای تشکیل پرونده در وزارت علوم حتما باید فارغ التحصیل شید.

lions_london
June 17th, 2012, 12:05 PM
با سلام به دوستان. من واسه گرفتن معافیت تحصیلی در سایت نشا امروز ثبت نام کردم و از قسمت درخواست ها درخواست نامه به نظام وظیفه دادم. تاریخ مراجعه برای من زدن 3 مرداد!! O: یعنی بیشتر از 1 ماه دیگه!! من شنیده بودم تارخ مراجعه رو یک هفته بعد میزنن!! به نظرتون مشکلی وجود نداره؟

vahid26
June 17th, 2012, 03:47 PM
سلام دوستان.
اگه تاریخی که واسه خروج از کشور معین میکنن بگذره و بعدش ویزات بیاد باید چیکار کرد؟
ممنون

vahid26
June 17th, 2012, 06:38 PM
با سلام به دوستان. من واسه گرفتن معافیت تحصیلی در سایت نشا امروز ثبت نام کردم و از قسمت درخواست ها درخواست نامه به نظام وظیفه دادم. تاریخ مراجعه برای من زدن 3 مرداد!! O: یعنی بیشتر از 1 ماه دیگه!! من شنیده بودم تارخ مراجعه رو یک هفته بعد میزنن!! به نظرتون مشکلی وجود نداره؟

هروقت ثبت نام کردی همون موقع یا روز بعد برو کاراتو انجام بده. اون تاریخا الکیه. گول نخوری پسرم

day_priest
June 17th, 2012, 09:10 PM
با سلام به دوستان. من واسه گرفتن معافیت تحصیلی در سایت نشا امروز ثبت نام کردم و از قسمت درخواست ها درخواست نامه به نظام وظیفه دادم. تاریخ مراجعه برای من زدن 3 مرداد!! O: یعنی بیشتر از 1 ماه دیگه!! من شنیده بودم تارخ مراجعه رو یک هفته بعد میزنن!! به نظرتون مشکلی وجود نداره؟ همون طور که دوستمون گفتن این تاریخ الکیه.فقط مهم اینه که وقتی رفتین اونجا شماره پرونده که بعد از ثبت نام تو نشاء گرفتین همراتون باشه

vahid26
June 18th, 2012, 10:47 AM
سلام دوستان.
اگه تاریخی که واسه خروج از کشور معین میکنن بگذره و بعدش ویزات بیاد باید چیکار کرد؟
ممنون

day_priest
June 18th, 2012, 04:19 PM
سلام دوستان.
ممنون

تا یک سال قابل تمدید هست. ولی نمیدونم چیکار باید کرد

rahimakhavan
June 19th, 2012, 11:11 AM
سلام دوستان من یه سوال دارم ممنون می شم کمکم کنید
من برای سال گذشته پذیرش داشتم و معافیت تحصیلی گرفتم، تاریخ معافیتم هم 10 مرداد نود هست. اما می خوام برم انصراف بدم. کسی می دونه تا کی برم انصراف بدم دیر نمیشه. یعنی چقدر مهلت دارم انصراف بدم و غیبت نخورم.

behnam1368206
June 19th, 2012, 09:37 PM
سلام دوستان
هنوز برا تحصیل تو انگلستان نمیشه از معافیت تحصیلی استفاده کرد؟

en milad
June 19th, 2012, 11:54 PM
سلام دوستان من یه سوال دارم ممنون می شم کمکم کنید
من برای سال گذشته پذیرش داشتم و معافیت تحصیلی گرفتم، تاریخ معافیتم هم 10 مرداد نود هست. اما می خوام برم انصراف بدم. کسی می دونه تا کی برم انصراف بدم دیر نمیشه. یعنی چقدر مهلت دارم انصراف بدم و غیبت نخورم.
سلام گمان کنم 6 ماه حق خروج دارید از ایران از زمان اخذ معافیت! اما بعد 6 ماه غیبت میخورید
باز بپرسید از نظام وظیفه که تغییر نکرده باشه

psoleimani
June 20th, 2012, 12:46 PM
سلام دوستان،

آیا اون امکانی که میشد با گذاشتن وثیقه 5 میلیونی، مدرک کارشناسی رو آزاد کرد هنوز هم برقراره؟ یعنی میخوام پول ندم و بعداً برگردم ایران کار کنم به جاش.
آیا اصل مدرک رو میدن یا موقتش رو؟
من از شریف پرسیدم، اون کارمندا اصلاً خبر نداشتن و میگفتن همچین چیزی نبوده و همه میخرن. باید از وزارت علوم سوال کنم؟
مراحل چیه؟ باید از کجا شروع کنم من که وثیقه سربازی هم باید بذارم؟

ممنون

vahid26
June 22nd, 2012, 07:18 PM
تا یک سال قابل تمدید هست. ولی نمیدونم چیکار باید کرد
یعنی چی قابل تمدیده تا یه سال؟یعنی بعدش بگذره کاریش نمیشه کرد؟
مرسی

Kasra1366
July 1st, 2012, 07:54 PM
سلام دوستان.
ممنون

بار اول یه 6 ماه اجازه خروج میدن. اگه نتونستی خارج بشی مشکلی نیست. میری توضیح میدی چرا، بعد از اون بهت اجازه خروج 2 ماهه میدن. بعد ها هم اگه برگشتی و دوباره خواستی بری، بازم 2 ماهه میدن.

mahmoq
July 5th, 2012, 11:28 PM
بعد ثبت نام توی سایت نشا و گرفتن شماره پرونده ... برای گرفتن نامه به نظام وظیفه باید حضوری رفت ؟ توی بخش درخواست ها یه بخش داره واسه نامه به نظام وظیفه که عکس گذرنامه می خواد ! تا معافیت تحصیلی نگیریم که گذرنامه نداریم !!
سایت نشا قابلیت ویرایش اطلاعات نداره ؟؟ احه واسه من نمیشه کاری کرد و عوض کرد !!
کجای سایت تاریخ مراجعه میزنه ؟
در قسمت فرم درخواست نامه به نظام وظيفه : این مدارک رو میخواد

آخرین مدرک گواهی اشتغال به تحصیل در صورت وجود
صفحه اول گذرنامه
تغییر دانشگاه

که من دارم !

vahid26
July 6th, 2012, 02:36 AM
بعد ثبت نام توی سایت نشا و گرفتن شماره پرونده ... برای گرفتن نامه به نظام وظیفه باید حضوری رفت ؟ توی بخش درخواست ها یه بخش داره واسه نامه به نظام وظیفه که عکس گذرنامه می خواد ! تا معافیت تحصیلی نگیریم که گذرنامه نداریم !!
سایت نشا قابلیت ویرایش اطلاعات نداره ؟؟ احه واسه من نمیشه کاری کرد و عوض کرد !!
کجای سایت تاریخ مراجعه میزنه ؟
در قسمت فرم درخواست نامه به نظام وظيفه : این مدارک رو میخواد

آخرین مدرک گواهی اشتغال به تحصیل در صورت وجود
صفحه اول گذرنامه
تغییر دانشگاه

که من دارم !
شما هر زمانی که تشکیل پرونده دادی همون موقع برو دنبال نامت. اگه مدارک کم باشه بهت میگن همونجا و بهشون بگو که تو گذرنامه نداری. همونجا احتمالا یه مدرک جایگزین بخان. اصلا همونجا ازت میپرسه که گذرنامه داری یا نه. اگه نداشته باشی یه نامه میده به اداره گذرنامه تا بری گذرنامه بگیری.

Whale
July 25th, 2012, 03:48 AM
سلام به همه
من با I20 تشکیل پرونده دادم! اگر بتونم گرین کارت بگیرم و بخواهم اجازه خروج مجدد بگیرم کسی می دونه گرفتن اجازه خروج مجدد با داشتن گرین کارت به چه صورتی هست؟ یعنی بدون I20 و با مدارک اشتغال تحصیل مانند کارنامه هم میشه اجازه خروج مجدد گرفت؟

mahsabadami
October 6th, 2012, 10:30 PM
شما شماره اش رو دارین؟
یا می دونین برای کارهای نظام وظیفه آیا باید توی سایت نشا حتما اصل مدرک رسمی زبان رو آپلود کرد.
یا می شه همون چیزی که توی ETS می زنن رو تا رسیدن اصل مدرک آپلود نمود؟؟

میشه.چرا نشه. فقط جاش عوض شده

smesgary
October 7th, 2012, 01:08 AM
سلام
من دانشجوی دکتری داخل ایران هشتم و هنوز یک سال از شروع دوره دکتری هم نگذشته(ورودی بهمن) و از یک دانشگاه بیرون ایران برام پذیرش اومده. با توجه به قانون جدید سربازی در زمینه ادامه تحصیل در صورت انصراف، من می تونم از دکتری داخل ایران انصراف بدم و برم بیرون ایران برای ادامه تحصیل؟ به من معافیت تحصیلی دوباره داده میشه؟

نظام وظیفه:
http://www.police.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=News&ID=90b79b29-4a86-42e3-8153-0c5bfa20792b&LayoutID=26e2a87c-aaf5-4502-ba49-4b1e474cd4de&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55

hadi_genetic
October 7th, 2012, 03:17 PM
سلام

آقا تو این قانون ننوشته که فقط اگه ساله اول هستی‌ می‌تونی انصراف بعدی؟ نوشته؟ پس من که ساله ۳ هستم چی‌؟ آقا یکی‌ این سوال رفیقمنو جواب بده.

سلام
من دانشجوی دکتری داخل ایران هشتم و هنوز یک سال از شروع دوره دکتری هم نگذشته(ورودی بهمن) و از یک دانشگاه بیرون ایران برام پذیرش اومده. با توجه به قانون جدید سربازی در زمینه ادامه تحصیل در صورت انصراف، من می تونم از دکتری داخل ایران انصراف بدم و برم بیرون ایران برای ادامه تحصیل؟ به من معافیت تحصیلی دوباره داده میشه؟

نظام وظیفه:
http://www.police.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=News&ID=90b79b29-4a86-42e3-8153-0c5bfa20792b&LayoutID=26e2a87c-aaf5-4502-ba49-4b1e474cd4de&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55

vahid26
October 7th, 2012, 04:36 PM
شما شماره اش رو دارین؟
یا می دونین برای کارهای نظام وظیفه آیا باید توی سایت نشا حتما اصل مدرک رسمی زبان رو آپلود کرد.
یا می شه همون چیزی که توی ETS می زنن رو تا رسیدن اصل مدرک آپلود نمود؟؟
من شمارشو ندارم. ولی برا گرفتن معافیت تحصیلی باید اسکن مدرک زبان معتبر مثلا آیلتس رو آپلود کرد.اگه مدرک زبان داخلی هم دارین خوبه مثلا MCHE یا MHLE یا تولیمو.

Enzo87
October 8th, 2012, 07:03 PM
سلام دوستان ، من 30 بهمن ماه 90 از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم، الان می خوام آزمون ارشد فراگیر (پژوهش هنر) که جوابش تا بهمن میاد شرکت کنم ،تا اینجای کار با توجه به مهلت یک ساله ی نظام وطیفه ( هنوز دفترچه پست نکردم ) مشکلی برای ارشد فراگیر ندارم ، ولی از اونجایی که قصد شرکت در ارشد سراسری (پژوهش هنر) هم دارم ، می خواستم بدونم می تونم در صورت قبولی ارشد سراسری از فراگیر انصراف بدم و سراسری ثبت نام کنم ؟ ظاهراً طبق قانون جدید پس از انصراف باز تا یک سال مهلت برای ارسال دفترچه خدمت دارم. مشکلی از بابت نظام وظیفه پیش نمیاد؟
و یه سؤال دیگه : بندی که در دفترچه ی ارشد فراگیر در مورد شرایط نظام وظیفه شامل حال من میشه اینه :دانش‌آموخته مقطع کارشناسی (در تاريخ 30/11/1390 و بعد از آن) در فرصت یک ساله پس از دانش‌آموختگی ـ با داشتن تصوير برابر با اصل گواهي اعلام پايان تحصيلات صادره به ناجا.

منظورش رو از تصویر برابر با اصل گواهی اعلام پایان تحصیلات صادره به ناجا متوجه نمیشم. اینو باید از کجا بگیرم؟؟؟

یه نکته ی دیگه: من بعد از کاردانی در ارسال دفترچه خدمت چند روز تاخیر داشتم و غیبت خوردم ولی بعد از قبولی در کارشناسی ( یه هفته قبل از اعزام به خدمت ) یه نامه از خود نظام وظیفه گرفتم و دانشگاه ثبت نام کردم ( با وجود غیبتی که داشتم ، نمی دونم غیبتم پاک شد یا نه ) ولی دیگه بعد از کارشناسی به تصور اینکه باز یک سال فرصت دارم و دوباره باید دفترچه خدمت پست کنم دیگه پی قضیه نرفتم. الان می ترسم بگن تو چون غیبت داشتی و ما لطف کردیم اجازه دادیم کارشناسی بخونی باید بلافاصله بعد از اتمام کارشناسیت خودتو معرفی می کردی و اعزام میشدی ...

پرگویی ام را به بزرگواریتان ببخشید ، ممنون میشم دوستان اگر اطلاعاتی دارند راهنماییم کنند.

Midya
October 8th, 2012, 07:25 PM
سلام دوستان ، من 30 بهمن ماه 90 از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم، الان می خوام آزمون ارشد فراگیر (پژوهش هنر) که جوابش تا بهمن میاد شرکت کنم ،تا اینجای کار با توجه به مهلت یک ساله ی نظام وطیفه ( هنوز دفترچه پست نکردم ) مشکلی برای ارشد فراگیر ندارم ، ولی از اونجایی که قصد شرکت در ارشد سراسری (پژوهش هنر) هم دارم ، می خواستم بدونم می تونم در صورت قبولی ارشد سراسری از فراگیر انصراف بدم و سراسری ثبت نام کنم ؟ ظاهراً طبق قانون جدید پس از انصراف باز تا یک سال مهلت برای ارسال دفترچه خدمت دارم. مشکلی از بابت نظام وظیفه پیش نمیاد؟
و یه سؤال دیگه : بندی که در دفترچه ی ارشد فراگیر در مورد شرایط نظام وظیفه شامل حال من میشه اینه :دانش‌آموخته مقطع کارشناسی (در تاريخ 30/11/1390 و بعد از آن) در فرصت یک ساله پس از دانش‌آموختگی ـ با داشتن تصوير برابر با اصل گواهي اعلام پايان تحصيلات صادره به ناجا.

منظورش رو از تصویر برابر با اصل گواهی اعلام پایان تحصیلات صادره به ناجا متوجه نمیشم. اینو باید از کجا بگیرم؟؟؟

یه نکته ی دیگه: من بعد از کاردانی در ارسال دفترچه خدمت چند روز تاخیر داشتم و غیبت خوردم ولی بعد از قبولی در کارشناسی ( یه هفته قبل از اعزام به خدمت ) یه نامه از خود نظام وظیفه گرفتم و دانشگاه ثبت نام کردم ( با وجود غیبتی که داشتم ، نمی دونم غیبتم پاک شد یا نه ) ولی دیگه بعد از کارشناسی به تصور اینکه باز یک سال فرصت دارم و دوباره باید دفترچه خدمت پست کنم دیگه پی قضیه نرفتم. الان می ترسم بگن تو چون غیبت داشتی و ما لطف کردیم اجازه دادیم کارشناسی بخونی باید بلافاصله بعد از اتمام کارشناسیت خودتو معرفی می کردی و اعزام میشدی ...

پرگویی ام را به بزرگواریتان ببخشید ، ممنون میشم دوستان اگر اطلاعاتی دارند راهنماییم کنند.

با سلام
دوست من فکر می کنم این گواهی( داشتن تصوير برابر با اصل گواهي اعلام پايان تحصيلات صادره به ناجا)رو باید از اداره فارغ التحصیلان دانشگاهتون دریافت کنید. من خودم هنگام ثبت نام ارشدم نه گواهی موقت داشتم و نه مدرک لیسانسم هم اماده نبود(کارت پایان خدمت نداشتم که مدرک موقت رو بگیرم). وفقط با همین گواهي اعلام پايان تحصيلات صادره به ناجا ثبت نام کردم.
موفق و سعادتمند باشید

Hwoarang
October 9th, 2012, 01:16 AM
سلام،

من حضورا اینو پرسیدم از نظام وظیفه و به من گفتن که میشه صرف نظر از اینکه چه سالی باشی. در صورت یه بار انصراف، امکان ادامه تحصیل مجدد وجود داره. طرف 2بار با تاکید پرسید تا حالا که انصراف ندادی منم گفتم نه گفت شدنیه. اددمیژنت رو تایید کن (وزارت علوم) و بردار بیار!

سلام

آقا تو این قانون ننوشته که فقط اگه ساله اول هستی‌ می‌تونی انصراف بعدی؟ نوشته؟ پس من که ساله ۳ هستم چی‌؟ آقا یکی‌ این سوال رفیقمنو جواب بده.

hamed_m16
October 14th, 2012, 10:50 AM
سلام دوستان
وضعیت من یکم پیچیده ست اگر کسی میتونه واسم اطلاعات بگیره یا تجربه ای داره کمک کنه

من یکبار از کاردانی انصراف دادم و رشته ام رو عوض کردم به مهندسی. الان برای کارشناسی ارشد معافیت تحصیلی گرفتم و اومدم مالزی(ترم اول) اما همزمان واحد بین الملل فردوسی هم قبول شدم و الان میخوام برگردم.
حالا چون طبق قانون نظام وظیفه فقط یگبار میشه انصراف داد میخوام برگردم و بگم من اصلا ثبت نام نکردم که جزو دانشجوهای انصرافی محسوب نشم. اینجا هم تو سفارت هنوز تشکیل پرونده ندادم. به نظرتون امکان پذیر هست؟ خیلی کارم فوریه باید همین هفته برگردم...

bestboy
October 15th, 2012, 06:55 AM
سلام،

من حضورا اینو پرسیدم از نظام وظیفه و به من گفتن که میشه صرف نظر از اینکه چه سالی باشی. در صورت یه بار انصراف، امکان ادامه تحصیل مجدد وجود داره. طرف 2بار با تاکید پرسید تا حالا که انصراف ندادی منم گفتم نه گفت شدنیه. اددمیژنت رو تایید کن (وزارت علوم) و بردار بیار!
دوست گرامی یعنی ما میتونیم مرتبه اول که با پذیرش ارشد از کشور خارج شدیم فرضا بعد از 7-8 ماه از دانشگاه اولی انصراف بدیم و بعد دوباره در همون مقطع در یک رشته جدید در یک شهر و دانشگاه دیگه ثبت نام کنیم؟

lordmt
October 15th, 2012, 04:48 PM
دوستان من هرچی خوندم نتونستم جواب سوالم رو پیدا کنم تو رو خدا کسی جوا بده!!!
من الان دارم ارشد میخونم ترم اول هم هستم ورودی مهر 91
الان من میخوام برای خارج از کشور اقدام کنم
اگه مثلا برای سال بعد پذیرش بگیرم میذارن انصراف بدم برم خارج؟
یعنی از هر وقت انصراف بدم یکسال وقت دارم که برم؟

vahid26
October 15th, 2012, 10:26 PM
دوستان من هرچی خوندم نتونستم جواب سوالم رو پیدا کنم تو رو خدا کسی جوا بده!!!
من الان دارم ارشد میخونم ترم اول هم هستم ورودی مهر 91
الان من میخوام برای خارج از کشور اقدام کنم
اگه مثلا برای سال بعد پذیرش بگیرم میذارن انصراف بدم برم خارج؟
یعنی از هر وقت انصراف بدم یکسال وقت دارم که برم؟
بله.از هروقت انصراف بدی یه سال وقت داری

Oistrakh
October 22nd, 2012, 03:05 AM
سلام...ببخشید کسی میدونه اگه بخوام واسه انگلیس معافیت تحصیلی بگیرم راهش چیه؟

vahid26
October 22nd, 2012, 05:35 PM
سلام...ببخشید کسی میدونه اگه بخوام واسه انگلیس معافیت تحصیلی بگیرم راهش چیه؟
اول تو سایت نشا ثبت نام کن و مدارک لازم رو آپلود کن. بعد با اصل مدارک برو میدون فردوسی.خ موسوی(فرصت) جنب هتل اسکان.یه ساختمونه مربوط به وزارت علوم. ونجا بقیه کاراتو پیگیری کن.از اونجا یه نامه میدن واسه نظام وظیفه و اونجا نامه معافیتتو صادر میکنن.

msharifian
October 22nd, 2012, 09:08 PM
سلام من یک سوال خیلی واجب دارم ولی جای دیگه ای برای مطرح کردنش پیدا نکردم.
من دانشجوی کارشناسی ورودی 87 هستم اگر ترم 10 یعنی تیر 92 فارق التحصیل بشم تا کی وقت دارم دفتر چه سربازیمو بفرستم که غیبت نخورم.
یک سری میگن 1 ساله ولی یه سری میگن 6 ماهه هنوز؟

vahid26
October 22nd, 2012, 10:19 PM
سلام من یک سوال خیلی واجب دارم ولی جای دیگه ای برای مطرح کردنش پیدا نکردم.
من دانشجوی کارشناسی ورودی 87 هستم اگر ترم 10 یعنی تیر 92 فارق التحصیل بشم تا کی وقت دارم دفتر چه سربازیمو بفرستم که غیبت نخورم.
یک سری میگن 1 ساله ولی یه سری میگن 6 ماهه هنوز؟
جدیدا 1 سال شده. ولی میخای مطمئن بشی برو تو سایت نظام وظیفه نگاه کن

Oistrakh
October 23rd, 2012, 06:45 PM
اول تو سایت نشا ثبت نام کن و مدارک لازم رو آپلود کن. بعد با اصل مدارک برو میدون فردوسی.خ موسوی(فرصت) جنب هتل اسکان.یه ساختمونه مربوط به وزارت علوم. ونجا بقیه کاراتو پیگیری کن.از اونجا یه نامه میدن واسه نظام وظیفه و اونجا نامه معافیتتو صادر میکنن.

سلام و خیلی ممنون...نه روششو میدونم منظورم این بود که حالا که با انگلیس مشکل پیدا کردن، تسهیلات ارزی و غیر ارزی( مثل معافیت تحصیلی) به دانشجو نمیدن...میخواستم بدونم چه کنم؟ با صحبت کردن حل میشه؟ کسی اصلا تونسته اخیرا (یکی دو ماه پیش) معافیت تحصیلی واسه انگلیس بگیره؟
من رزومه نسبتا خوبی دارم و نیازی به خروج ارز از کشور ندارم.
خیلی ممنون.

vahid26
October 23rd, 2012, 08:30 PM
سلام و خیلی ممنون...نه روششو میدونم منظورم این بود که حالا که با انگلیس مشکل پیدا کردن، تسهیلات ارزی و غیر ارزی( مثل معافیت تحصیلی) به دانشجو نمیدن...میخواستم بدونم چه کنم؟ با صحبت کردن حل میشه؟ کسی اصلا تونسته اخیرا (یکی دو ماه پیش) معافیت تحصیلی واسه انگلیس بگیره؟
من رزومه نسبتا خوبی دارم و نیازی به خروج ارز از کشور ندارم.
خیلی ممنون.
والا اینو باید بری تو سایت وزارت علوم ببینی.واسه دانشجوهای بورس خودشون که برداشتن.واسه افراد با هزینه سخصی رو نمیدونم

haami_h
October 24th, 2012, 12:49 AM
دوستان معافیت تحصیلی برای کانادا و انگلستان از طرف نظام وظیفه صادر میشه ؟؟؟؟؟

mahmoudb
October 24th, 2012, 09:45 PM
دوستان من برای یه دانشگاه غیرامریکایی پذیرش گرفتم و تشکیل پرونده دادم و وثیقه گذاشتم. الان دارم مدارکم رو ازاد میکنم. ولی یه پذیرش دیگه از امریکا داره برام درست میشه و ظرف یکی دو هفته ی اینده نامه ی i-20 دستم میرسه. سوالم اینه باید برم وزارت علوم بگم پذیرشمو تغییر بده؟ برای ویزای امریکا نیاز به خروج از کشور دارم. یکی دوبار باید برم انکارا که مصاحبه ویزا داشته باشم. مجوز خروج از کشور برای ویزا هم میدن؟ ممنون میشم دوستان مطلع زود جواب بدن

Kasra1366
October 25th, 2012, 12:47 PM
دوستان من برای یه دانشگاه غیرامریکایی پذیرش گرفتم و تشکیل پرونده دادم و وثیقه گذاشتم. الان دارم مدارکم رو ازاد میکنم. ولی یه پذیرش دیگه از امریکا داره برام درست میشه و ظرف یکی دو هفته ی اینده نامه ی i-20 دستم میرسه. سوالم اینه باید برم وزارت علوم بگم پذیرشمو تغییر بده؟ برای ویزای امریکا نیاز به خروج از کشور دارم. یکی دوبار باید برم انکارا که مصاحبه ویزا داشته باشم. مجوز خروج از کشور برای ویزا هم میدن؟ ممنون میشم دوستان مطلع زود جواب بدن

برای آمریکا حتماً باید I-20 رو به وزارت علوم نشون بدین. میرین تو سایت نشا و درخواست تغییر پذیرش میدین. بعد هم وقتی نوبتتون شد، تشریف میبرین وزارت علوم تا نامه پذیرش و بقیه چیزا رو بررسی کنن.

بعد از اینکه همه چی رو قبول کردن، نامه میدن که ببرین نظام وظیفه، تو اون نامه گفته شده میخواین کشورتون رو تغییر بدین، یه چندتا نامه نگاری هم تو نظام وظیفه میشه، بعد دوباره باید تشریف ببرین وزارت علوم!

در مورد اون قسمت صحبتتون که واسه ویزا هم اجازه خروج میدن یا نه:

اونا کار ندارن که واسه چی اجازه خروج میگیرین. در واقع سری اولی که اجازه خروج میگیرین، سه ماهه هست. تو این سه ماه میتونین هرچقدر دلتون خواست برین و بیاین (به هر کجا). ولی قبل اتمام سه ماه، از کشور خارج میشین! اگر دیدین کارتون طول کشید (مثلا دیفر کردین) باید برین و به وزارتخانه اطلاع بدین.

ویرایش: منظور از وزارت علوم، همون دفترشون نزدیک میدان فردوسی هست!

دوستان معافیت تحصیلی برای کانادا و انگلستان از طرف نظام وظیفه صادر میشه ؟؟؟؟؟

کانادا رو نمیدونم، اما واسه انگلستان، وزارت علوم نامه معافیت تحصیلی نمیده که ببری نظام وظیفه وثیقه بذاری و از کشور خارج شی...

hosseinhamedi
October 25th, 2012, 02:30 PM
منظور شما (وحید) این هست که برای دوره ی ارشد میشه دوبار معافیت گرفت؟ یعنی یه نفر می تونه یه بار تو ایران ارشد بخونه و دوباره برای ارشد اپلای کنه؟
در مورد دکترا این درسته ولی در مورد ارشد من نشنیده بودمش
البته امروز تو سایت عصرایران زده که گویا میشه:
http://www.asriran.com/fa/news/238279/%D8%B5%D9%81%D8%B1-%D8%AA%D8%A7-%D8%B5%D8%AF-%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C
گفته که:
"-تسهیلات دیگری که برای دانشجویان مشمول, در قانون جدید پیش بینی شده، اجازه انصراف از تحصیل برای یک بار در طول مدت تحصیل است یعنی دانشجویان مشمول در طول مدت تحصیل از دیپلم تا دکترای تخصصی یک بار حق انصراف دارند و در اینصورت معافیت تحصیلی آنان تمدید می شود."

afsharamirreza
October 25th, 2012, 02:37 PM
سلام دوستان
من خرداد 92 فارغ التحصیل رشته داروسازی میشم سربازی نرفتم هنوز ایا به من اجازه میدن واسه ادامه تحصیل توی سنگاپور از کشور خارج بشم؟ رشته های دکترا تو ایران طرح همراه سربازی داره ینی مدرک تا 2 سال گیره. ایا مدرکمو ازاد میکنن؟میشه طرح رو خرید؟
ممنون

Hwoarang
October 25th, 2012, 03:15 PM
این موردی که شما فرمودین به انصراف مربوط نمیشه. انصراف واسه کسی هست که داخل ایران داره درس میخونه و میخواد انصراف بده و بره اونور. بله تا اونجا که من میدونم میشه. این مورد شما شایع هم هست. اگر از شروع تحصیل کمتر از 2 سال گذشته باشه میتونید دانشگاه رو عوض کنید. اگر توی همون کشور باشید که فک کنم نیاز به نظام وظیفه هم نباشه اما اگه کشور رو بخواین عوض کنید فک کنم باید نظام وظیفه هم باید موافقت کنه.

دوست گرامی یعنی ما میتونیم مرتبه اول که با پذیرش ارشد از کشور خارج شدیم فرضا بعد از 7-8 ماه از دانشگاه اولی انصراف بدیم و بعد دوباره در همون مقطع در یک رشته جدید در یک شهر و دانشگاه دیگه ثبت نام کنیم؟

haami_h
October 29th, 2012, 11:01 AM
دوستان سلام. من یه سوال خیلی واجب در مورد خودم دارم

من دی ماه پارسال فارغ التحصیل شدم و پذیرش برای دکتری از امریکا دارم و وثیقه گذاشتم برای خروج. اما به احتمال زیاد نمیتونم برم چون ویزام توی کلیرنس متاسفانه ریجکت شده و پذیرشم برای ژانویه 2013 هستش. توی نامه وزارت علوم به نطام وظیفه نوشته که من حداکثر یکسال بعد از انصراف وقت دارم خودمو به نظام وظیفه معرفی کنم. اگر من دی ماه برم وزارت علوم اعلام انصراف از تحصیل کنم تا دی ماه سال دیگه باز وقت دارم برای فرستادن دفترچه خدمت؟ و غایب محسوب نمیشم؟؟؟ ( با توجه به اینکه از ایران خارج نشدم برای تحصیل)

حالا اگر تا سال دیگه وقت داشته باشم و بتونم از یک کشور دیگه پذیرش بگیرم برای دکترا ، باز با گذاشتن وثیقه و اجازه خروجم موافقت میشه؟ ( با توجه به اینکه یه بار انصراف دادم)

omidsalarpour
October 29th, 2012, 09:31 PM
سلام. منم متولد آذر 65 هستم. یک سال دیر رفتم دانشگاه. لیسانس رو 5 ساله گرفتم و الان ترم 3 ارشد هستم. خواستم بدونم بنده بعد از فارغ التحصیل شدن چقدر فرصت دارم برای سربازی؟6 ماه؟1 سال؟ یا هیچی؟

BEHNAM1986
October 31st, 2012, 03:28 PM
سلام. منم متولد آذر 65 هستم. یک سال دیر رفتم دانشگاه. لیسانس رو 5 ساله گرفتم و الان ترم 3 ارشد هستم. خواستم بدونم بنده بعد از فارغ التحصیل شدن چقدر فرصت دارم برای سربازی؟6 ماه؟1 سال؟ یا هیچی؟

قبلا 6 ماه بود، ولی الان طبق قانون جدید 1 سال فرصت دارید.

BEHNAM1986
October 31st, 2012, 03:36 PM
دوستان من سوالی داشتم
طبق مطالب فروم من اینطور فهمیدم که اگه یکی بره سربازی و در حین خدمت پذیرش خارج از کشورش حل بشه، می تونه از معافیت تحصیلی استفاده کنه و بره دنبال تحصیلش ولی ظاهرا دوستان می گن این وسط یه شرطی وجود داره مبنی بر اینکه یک سال از تاریخ فارغ التحصیلیش "نگذشته" باشه.

در مورد این فانون و شرط هاش اطلاع موثقی دارید؟

masoudgh2005
November 1st, 2012, 03:49 PM
سلام

من دو تا سوال در مورد انصراف از تحصیل و شروع مجدد تحصیل دارم
من از یکی از دانشگاه های آمریکا برای زمستون پذیرش دارم ولی به خاطر هزینش نمی تونم برم. توی این آدرس از نظام وظیفه توضیح داده که بعد از انصراف از تحصیل می شه در همون مقطع یا مقطع پایین تر (در کل طول تحصیل از دیپلم تا دکترا فقط یک بار ) دوباره ادامه تحصیل داد.من می خوام انصراف از تحصیل بدم و دوباره توی این فرجه ی یکساله پذیرش بگیرم و معافیت تحصیلی بگیرم.
http://police.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=News&ID=90b79b29-4a86-42e3-8153-0c5bfa20792b&LayoutID=26e2a87c-aaf5-4502-ba49-4b1e474cd4de&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55
سوال اولم اینه که برای انصراف از تحصیل از دانشگاه خارج کشور چه طوری باید این کار رو انجام داد. می شه همین طوری رفت وزارت علوم و با وجود اینکه نرفتم و شروع به تحصیل نکردم بگم می خوام انصراف از تحصیل بدم؟ یا اینکه باید از دانشگاه مورد نظر مدرکی مبنی بر انصراف ارایه داد؟
سوال دوم اینه که الان اگر من انصراف ازتحصیل بدم باز هم میتونم برای خارج از کشور برای ارشد پذیرش بگیرم یا نه؟ توی این لینک پایین مربوط به سال ۸۹ نوشته که یکی از شرایط گرفتن معافیت تحصیلی دانشجوی انصرافی نبودنه!!! حالا من نمودنم آیا با این شرایط می شه با انصراف دادن دوباره توی فرجه یکساله از خارج از کشور پذیرش گرفت و بعدش معافیت تحصیلی گرفت؟
http://news.police.ir/NCMS/Fullstory/?Id=196524

ممنون از پاسختون.

amir_gomnam
November 2nd, 2012, 12:15 PM
من هم مشکل شما را دارم، یکی از دانشگاه های انگلیس با کمک هزینه به من پذیرش داده ولی 2 روز پیش که رفتم سازمان دانشجویی گفتن بهت معافیت تحصیلی نمی دیم چون روابط سیاسی قطع شده !! جالبه که برا امریکا که سفارت نداره معافیت می دن!
خواهشن اگر کسی اطلاعاتی داره که می تونه کمک کنه بگه... بگم بهشون که 1-2 ماه بهم وقت بدن شاید با انتخابات امریکا فرجی بشه!! خیلی زحمت کشیدم تا این پذیرش رو بدست اوردم لطفا اگر می تونین راهنمایی کنین تا بهترین تصمیم رو بتونم بگیرم ..ممنون

BEHNAM1986
November 2nd, 2012, 01:46 PM
دوستان من سوالی داشتم
طبق مطالب فروم من اینطور فهمیدم که اگه یکی بره سربازی و در حین خدمت پذیرش خارج از کشورش حل بشه، می تونه از معافیت تحصیلی استفاده کنه و بره دنبال تحصیلش ولی ظاهرا دوستان می گن این وسط یه شرطی وجود داره مبنی بر اینکه یک سال از تاریخ فارغ التحصیلیش "نگذشته" باشه.

در مورد این فانون و شرط هاش اطلاع موثقی دارید؟

کسی در این مورد خبری نداره؟

Kasra1366
November 2nd, 2012, 04:45 PM
کسی در این مورد خبری نداره؟

بله نباید گذشته باشه. قبلاً بعد از اتمام تحصیل شما 6 ماه وقت داشتید یا دفترچه پرکنید، یا اینکه ادامه تحصیل بدین ( در مقطع بالاتر ). اما الان اون 6 ماه به 1 سال افزایش پیدا کرده.

البته این به شرطی هست که در گذشته برای اون مقطعی که پذیرش گرفتین، معافیت تحصیلی نگرفته باشین.

مثلا اگر دانشجو فوق لیسانس بودین، انصراف دادین و رفتیم سربازی، حالا از یه دانشگاه تو استرالیا در مقطع فوق لیسانس پذیرش گرفتین، قبول نیست!

mahsabadami
November 3rd, 2012, 09:29 AM
سلام دوستان
اجازه خروج از کشور تاریخ خاصی داره؟
یعنی مثلا می گن شما از فلان تاریخ می تونید از کشور خارج بشید و قبلش مثلا برای مصاحبه ی ویزا نمی شه خارج شد؟
کسی می دونه جریانش چطوریه؟

Kasra1366
November 5th, 2012, 11:06 AM
سلام دوستان
یعنی مثلا می گن شما از فلان تاریخ می تونید از کشور خارج بشید و قبلش مثلا برای مصاحبه ی ویزا نمی شه خارج شد؟

قبلاً مهر خروج میزدن و میشد بطور فیزیکی تو پاسپورت دید، اما الان دیگه الکترونیکی شده.

خلاصه اینکه از یه تاریخ شروع میشه و بسته به نوع معافیتتون میتونه از یه بازه زمانی داشته باشه. معمولاً 2 ماه هست. تو این 2 ماه میتونین هر چند دفعه که خواستین خارج بشین و برگردین. اما قبل اتمام این بازه، باید از کشور خارج بشین!

vahid26
November 6th, 2012, 10:23 PM
سلام دوستان
در ادامه صحبت های کسرا بگم که کلا یه سال وقت داری از کشور خارج بشی. اول 6 ماه بهت وقت میدن از کشور خارج شی . بعدش اگه نتونستی به هر دلیلی دوباره میری وزارت علوم و نامه خروج رو میگیری و میبری اداره گذرنامه و مجوز خروج میگیری

shakiantegral
November 7th, 2012, 06:40 PM
سلام دوستان
یه سوال مهمی داشتم که با خوندن مقدار زیادی از مطالب فروم جوابم رو نگرفتم: من در حال حاضر دانشجوی مقطع ارشد سال اول هستم. میخوام برای همین مقطع(ارشد) پذیرش بگیرم. آیا بعدش میتونم انصراف بدم و برم؟ یکی از دوستان میگفت قانون جدیدی از اول امسال گذاشته شده که میشه. ولی من هر چی گشتم پیدا نکردم. اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنه

jojsho
November 9th, 2012, 10:43 PM
در ادامه صحبت های کسرا بگم که کلا یه سال وقت داری از کشور خارج بشی. اول 6 ماه بهت وقت میدن از کشور خارج شی . بعدش اگه نتونستی به هر دلیلی دوباره میری وزارت علوم و نامه خروج رو میگیری و میبری اداره گذرنامه و مجوز خروج میگیری
سلام
لطف میکنید توضیح بیشتری بفرمایید

alexdelpiero
November 10th, 2012, 11:10 PM
سلام دوستان
اگر من از کشوری مثل هند واسه فوق پذیرش بگیرم و مدارک لیسانسم(دانشنامه اصلی و ریزنمرات) رو ازاد کنم و از وزارت علوم معافیت تحصیلی و اجازه خروج از کشور بگیرم و همزمان از یک کشور دیگه مثل المان پذیرش توی مقع لیسانس بگیرم و از سفارت المان ویزای تحصیلی بگیرم (یعنی دو تا ویزای تحصیلی توی پاسپورتم بخوره یکی مال هند یکی هم مال المان!) ایا اگه بخوام توی اون فرجه 6 ماهه از ایران خارج بشم و بجای هند که معافیت تحصلیلیم واسش صادر شده برم المان توی فرودگاه جلوم رو میگیرند که چرا با ویزای تحصیلی داری میرم المان و هند نمیرم؟:confused:
( درضمن خیاله برگشت به ایران رو هم ندارم یعنی قید اون 15 تومن وثیقه رو هم دارم میزنم:cry:)

mahdi626
November 10th, 2012, 11:59 PM
با سلام به شما دوستان
من به تازگی برای دوره دکترا از یک دانشگاه خارجی پذیرش گرفته ام، فرجه فراغت از تحصیل من تا 11 اسفند 91 هستش اما نامه پذیرشم برای شروع به تحصیل در فروردین 91. وقتی برای تشکیل پرونده در وزارت علوم رفتم تا معافیت دوره دکترا بگیرم و بتونم اصل مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشدم رو آزاد کنم خانم خسروی بهم گفت که نظام وظیفه قبول نمی کنه چون زمان شروع به تحصیلم برای دکترا بیش از 1 سال از فارغ التحصیلی ارشدم گذشته!
به نظر شما دوستان من باید چیکار کنم؟
با تشکر

amir_gomnam
November 12th, 2012, 12:38 PM
دوستان خواهشن یکی جواب درست حسابی به این سوال من بده..2-3 نفر دیگه از دوستان رو هم دیدم که همین مشکل منو داشتن ولی تا الان کسی جواب نداده..ممنون میشم راهنماییم کنید:
من فارغ التحصیل شهریور 90 هستم و تاریخ اعزامم دی 91 هستش. الان پذیرش گرفتم ولی نمی دونم آیا بهم معافیت تحصیلی برای ن.و میدن یا نه؟!
بین مطالب دوستان دیدم کسایی رو که یا در حین خدمت بودن یا تو فرجه یک ساله، اما در مورد این شرایط ندیدم دوستان اطلاعی بدن که میشه یا نه...ممونو میشم اگر کسی اطلاعاتی در این مورد داره راهنمایی کنه..
با تشکر

amir_gomnam
November 19th, 2012, 01:51 PM
دوستان کسی از آخرین وضعیت معافیت تحصیلی برای دانشگاهای انگلیس خبر داره؟ تا 3-4 هفته پیش نمی دادند ولی لطفا اگر کسی خبری چیزی در مورد آخرین وضعیت این قانون داره و اخیرا به وزارت علوم برای این مورد سر زده بگه (اینکه هنوز به قوت خودش باقیه یا عوض شده) ...
ممنون میشم

esih2002
November 23rd, 2012, 03:43 PM
سلام بچه ها . . . یه سوال ضروری ی ی ی .. . . اگه کسی مشمول باشه و این ترم با قرار وثیقه معافیت تحصیلی بگیره و بره مالزی ، آیا اگه ترم بعد واسه مثلا فنلاند پذیرش بگیره میتونه دوباره بیاد وزارت علوم و واسه فنلاند کاراشو انجام بده؟

esih2002
November 23rd, 2012, 03:45 PM
دوستان خواهشن یکی جواب درست حسابی به این سوال من بده..2-3 نفر دیگه از دوستان رو هم دیدم که همین مشکل منو داشتن ولی تا الان کسی جواب نداده..ممنون میشم راهنماییم کنید:
من فارغ التحصیل شهریور 90 هستم و تاریخ اعزامم دی 91 هستش. الان پذیرش گرفتم ولی نمی دونم آیا بهم معافیت تحصیلی برای ن.و میدن یا نه؟!
بین مطالب دوستان دیدم کسایی رو که یا در حین خدمت بودن یا تو فرجه یک ساله، اما در مورد این شرایط ندیدم دوستان اطلاعی بدن که میشه یا نه...ممونو میشم اگر کسی اطلاعاتی در این مورد داره راهنمایی کنه..
با تشکر

نگران نباشید . . من این رو از سایت نظام وظیفه پرسیدم .
" 1391/8/23 سه شنبه
شرح درخواست: با سلام . بنده در تاريخ 1390/08/15 فارق التحصيل شدم . 08/10 امسال دفترچه خدمتم رو پست كردم كه وارد غيبت نشوم . تاريخ اعزام من 10/01 شده . از طرفي پذيرش من از يك دانشگاه خارج از كشور اومده كه براي فوريه يعني بهمن امسال هستش . حالا اگه من بخواهم با قرار وثيقه ادامه تحصيل بدهم . آيا مشكلي وجود دارد؟ چون كه من در قوانين خواندم كه اگر دفترچه اعزام به خدمت هم داشته باشيم ميتوانيم اقدام كنيم . ممنون از شما .
شرح پاسخ: اگر پذيرش شما به تاييد وزارت علوم رسيده و قبل از تاريخ اعزام اقدام نماييد مانعي ندارد./ق "

artabel
November 23rd, 2012, 05:21 PM
سلام
با توجه به اینکه فرست اتمام فوق ۳ سال هست و مهلت معرفی به نظام وظیفه ۱ سال پس از فراغت از تحصیل ، برای کسی که با وثیقه خارج شده و مسترش را ۳ ساله تمام کنه
۱: آیا میتواند اون یک سال رو هم در خارج بمونه بدون اینکه وثیقه ضبط بشه؟
۲. اگر بله آیا نیاز به تمدید وثیقه هست؟
۳. در این یک سال میتواند وارد ایران شده و دوباره خارج شود
پیشاپیش ممنون از دوستان

nimahaji
November 23rd, 2012, 08:13 PM
سلام
با توجه به اینکه فرست اتمام فوق ۳ سال هست و مهلت معرفی به نظام وظیفه ۱ سال پس از فراغت از تحصیل ، برای کسی که با وثیقه خارج شده و مسترش را ۳ ساله تمام کنه
۱: آیا میتواند اون یک سال رو هم در خارج بمونه بدون اینکه وثیقه ضبط بشه؟
۲. اگر بله آیا نیاز به تمدید وثیقه هست؟
۳. در این یک سال میتواند وارد ایران شده و دوباره خارج شود
پیشاپیش ممنون از دوستان

دوست عزیز تا اونجایی که ما اطلاع داریم تا زمانی شما میتونید از ایم معافیت استفاده کنید که گواهی اشتغال به تحصیل رو به وزارت علوم به صورت سالیانه ارائه بدید پس خیر امکان موندن اون یک سال وجود نداره.

BEHNAM1986
November 24th, 2012, 01:00 AM
دوستان یک سوال اساسی دارم

من بهمن 91 فارغ التحصیل می شم. و با توجه به این قانون که اگر از مقطع بالاتر پذیرش گرفتیم به شرطی اجازه خروج می دهند که یک سال از تاریخ فارالتحصیلی نگذشته باشه، یعنی اگه پذیرش من بعد از بهمن 92 بیاد هیچ تبصره یا راهی نداره بتونم معافیت تحصیلی بگیرم؟

esih2002
November 24th, 2012, 01:45 AM
دوستان یک سوال اساسی دارم

من بهمن 91 فارغ التحصیل می شم. و با توجه به این قانون که اگر از مقطع بالاتر پذیرش گرفتیم به شرطی اجازه خروج می دهند که یک سال از تاریخ فارالتحصیلی نگذشته باشه، یعنی اگه پذیرش من بعد از بهمن 92 بیاد هیچ تبصره یا راهی نداره بتونم معافیت تحصیلی بگیرم؟
دوست عزیز یه زحمت بکشین 3 پست قبل رو مطالعه کنین بنده توضیح دادم .

BEHNAM1986
November 24th, 2012, 02:07 AM
دوست عزیز یه زحمت بکشین 3 پست قبل رو مطالعه کنین بنده توضیح دادم .

دوست گرامی

سوال من و ایشان تقریبا مشابه هستش ولی سوالی که شما از اونا کردین یه چیز دیگست و تو سوالتون اشاره ای نکردین که بیشتر از یک سال از تاریخ فارغ التحصیلی شون گذشته

esih2002
November 24th, 2012, 08:50 AM
دوست گرامی

سوال من و ایشان تقریبا مشابه هستش ولی سوالی که شما از اونا کردین یه چیز دیگست و تو سوالتون اشاره ای نکردین که بیشتر از یک سال از تاریخ فارغ التحصیلی شون گذشته

برادر من وقتی فارق التحصیلی من 90/08 باشه و پذیرش من بهمن 91 یعنی 3 ماه از یکسال فرجه من گذشته !! بهرحال شما تو یکسال باید دفترچتون رو پست کنید . مثلا من گذاشتم 5 روز قبل از اتمام فرجه یکساله ام پست کردم و حتی اعزام هم خوردم 91/10 . یعنی پذیرش من حتی 1 ماه بعد از اعزام به خدمت هستش .

BEHNAM1986
November 24th, 2012, 06:53 PM
برادر من وقتی فارق التحصیلی من 90/08 باشه و پذیرش من بهمن 91 یعنی 3 ماه از یکسال فرجه من گذشته !! بهرحال شما تو یکسال باید دفترچتون رو پست کنید . مثلا من گذاشتم 5 روز قبل از اتمام فرجه یکساله ام پست کردم و حتی اعزام هم خوردم 91/10 . یعنی پذیرش من حتی 1 ماه بعد از اعزام به خدمت هستش .

دوست عزیز من یه نکته پیدا کردم

فاصله بین فراغت از تحصیل شما و شروع تحصیل شما در مقطع جدید بیشتر از یکسال شده و این با توجه به قوانین نظام وظیفه مشکلی ایجاد نمی کنه.مهم اینه که نتیجه پذیرش تو فرجه یکساله مشخص شده باشه که در مورد شما و اون
اقا صدق می کنه و مشکلی نیست.
ولی قضیه من فرق می کنه.نتیجه پذیرش من بعد از فرجه یکساله خواهد آمد.چون من برای فال 2013 نتونستم اقدام کنم و برای فال 2014 می خوام اقدام کنم.نظرتون در این مورد چیه؟

esih2002
November 24th, 2012, 09:47 PM
دوست عزیز من یه نکته پیدا کردم

فاصله بین فراغت از تحصیل شما و شروع تحصیل شما در مقطع جدید بیشتر از یکسال شده و این با توجه به قوانین نظام وظیفه مشکلی ایجاد نمی کنه.مهم اینه که نتیجه پذیرش تو فرجه یکساله مشخص شده باشه که در مورد شما و اون
اقا صدق می کنه و مشکلی نیست.
ولی قضیه من فرق می کنه.نتیجه پذیرش من بعد از فرجه یکساله خواهد آمد.چون من برای فال 2013 نتونستم اقدام کنم و برای فال 2014 می خوام اقدام کنم.نظرتون در این مورد چیه؟

چیزی که به ذهن من میرسه اینه که اگه شما غیبت نداشته باشین و قبل از اعزامتون کاراتون رو انجام بدین مشکلی پیش نمیاد . . اما بهترین کار برای شما اینه که به این آدرس برین و بپرسین از مشاور نظام وظیفه . . معمولا 3 روزه جواب میدن . .
http://police.ir/Portal/Home/Default.aspx?CategoryID=210f916e-c237-43f0-aca7-e943ed123537

Raha2011
November 26th, 2012, 12:31 PM
سلام بچه ها . . یه مشکل بزرگ واسه من پیش اومده . . . من ترم قبل از یو پی ام مالزی پذیرش گرفتم ولی یه مشکل داشتم و دیفر کردم واسه این ترم . مشمول هم هستم . . دفترچه هم پست کردم و دی اعزام خوردم . . حالا که میخوام برم وزارت علوم کارامو بکنم به دانشگاه گفتم که آفر واسه این ترم ایمیل کنه واسم که دانشگاه میگه آفر ترم قبل تا یکسال یعنی 2 ترم اعتبار داره و فقط یبار داده میشه !!! این متنیه که من ایمیل زدم و اونا جواب دادن :
"I applied for UPM university last semester and it was accepted. As I
could not register for that term I sent a defer letter. Now I want to
attend the university. Due to military service law, I need another
offer letter for the new semester.please send a copy of that to these
Email address (eshteghal.tahsil@gmail.com (https://mail.google.com/mail/h/1ajs3bnwvze9a/?&v=b&cs=wh&to=eshteghal.tahsil@gmail.com) ) and in BCc part send that
for me.
و جواب اونا :
"
dear mr,

the offer letter can produce only once. and the offer letter already mention about valid for 2 semester (one year) please check back the offer letter.

tq
"
حالا اگه برم وزارت علوم آفر ترم قبل رو قبول میکنن ؟ ممنون میشم جواب بدین خیلی اعصابمو ریخته بهم
:cry:

saeedfard
November 26th, 2012, 04:52 PM
من امروز صبح رفتم وزارت علوم.اول رفتم پیش خانم خسروی که ببینم پذیرشم تایید میشه یا نه...خانم خسروی گفتن برو 2تا باجه اونورتر که مسیول پذیرشهای آلمان اونجان و ایشون باید تایید کنه...من رفتم پیش اون اقا و ایشون گفت پذیرشت تایید میشه ولی از الان بگم که نظام وظیفه بهت گیر میده...من که شوکه شده بودم،نامه فراغت از تحصیل رو نشون دادم و گفتم که فرجه من 30.11.91 تموم میشه و شروع کلاسم هم اول آپریل (12 اسفند) هست...بمن گفتن چون شما ترم اولتون کلاس زبان المانی هست و از ترم دوم کلاس درسیتون شروع میشه باید واسه 1مهر پذیرش میگرفتید نه الان، چون ما تاریخ شروع کلاس شمارو در آلمان در نامه نظام وظیفه،از ترم دومتون یعنی 1مهر 92 میزنیم(گفت ترم زبانتون در نامه قید نمیشه)...بعد گفتم که من خیلی دوندگی کردم تا به این نقطه رسیدم یعنی دیگه راهی ندارم که گفتن نه...بعد دوباره اومدم پیش خانم خسروی که ایشون گفتن حالا برو برگه سبزت رو بیار شاید نظام وظیفه قبول کرد...بهم گفت دعا کن اعزامت بیفته عقبتر... منم سریع رفتم دفترچه گرفتم و رفتم کارای پزشکیشو انجام دادم و فردا صبح حساب باز میکنم و میبرم پلیس+10...البته خانومی که تو پلیس+10 بود گفت 3 روز بعد تحویل دفترچه بیا اینجا تا من برات برگ سبزتو بهت بدم...بنظرتون نظام وظیفه گیر میده؟کسی چیزی به ذهنش نمیرسه؟خسته شدم واقعا :frown:

BEHNAM1986
November 26th, 2012, 08:10 PM
من امروز صبح رفتم وزارت علوم.اول رفتم پیش خانم خسروی که ببینم پذیرشم تایید میشه یا نه...خانم خسروی گفتن برو 2تا باجه اونورتر که مسیول پذیرشهای آلمان اونجان و ایشون باید تایید کنه...من رفتم پیش اون اقا و ایشون گفت پذیرشت تایید میشه ولی از الان بگم که نظام وظیفه بهت گیر میده...من که شوکه شده بودم،نامه فراغت از تحصیل رو نشون دادم و گفتم که فرجه من 30.11.91 تموم میشه و شروع کلاسم هم اول آپریل (12 اسفند) هست...بمن گفتن چون شما ترم اولتون کلاس زبان المانی هست و از ترم دوم کلاس درسیتون شروع میشه باید واسه 1مهر پذیرش میگرفتید نه الان، چون ما تاریخ شروع کلاس شمارو در آلمان در نامه نظام وظیفه،از ترم دومتون یعنی 1مهر 92 میزنیم(گفت ترم زبانتون در نامه قید نمیشه)...بعد گفتم که من خیلی دوندگی کردم تا به این نقطه رسیدم یعنی دیگه راهی ندارم که گفتن نه...بعد دوباره اومدم پیش خانم خسروی که ایشون گفتن حالا برو برگه سبزت رو بیار شاید نظام وظیفه قبول کرد...بهم گفت دعا کن اعزامت بیفته عقبتر... منم سریع رفتم دفترچه گرفتم و رفتم کارای پزشکیشو انجام دادم و فردا صبح حساب باز میکنم و میبرم پلیس+10...البته خانومی که تو پلیس+10 بود گفت 3 روز بعد تحویل دفترچه بیا اینجا تا من برات برگ سبزتو بهت بدم...بنظرتون نظام وظیفه گیر میده؟کسی چیزی به ذهنش نمیرسه؟خسته شدم واقعا :frown:

ببخشید الان مشکل اصلی شما که می ترسید نظام وظیفه گیر بده چیه؟ اینکه شروع تحصیلتون بعد از تموم شدن فرجه یکسالتون هست؟ یا اینکه چون وزارت علوم تاریخ شروع تحصیلت رو برای ترم دوم می زنه و تاریخ وزارت علوم با تاریخ نامه پذیرش متفاوت می شه؟!

Raha2011
November 26th, 2012, 10:11 PM
سلام بچه ها . . یه مشکل بزرگ واسه من پیش اومده . . . من ترم قبل از یو پی ام مالزی پذیرش گرفتم ولی یه مشکل داشتم و دیفر کردم واسه این ترم . مشمول هم هستم . . دفترچه هم پست کردم و دی اعزام خوردم . . حالا که میخوام برم وزارت علوم کارامو بکنم به دانشگاه گفتم که آفر واسه این ترم ایمیل کنه واسم که دانشگاه میگه آفر ترم قبل تا یکسال یعنی 2 ترم اعتبار داره و فقط یبار داده میشه !!! این متنیه که من ایمیل زدم و اونا جواب دادن :
"I applied for UPM university last semester and it was accepted. As I
could not register for that term I sent a defer letter. Now I want to
attend the university. Due to military service law, I need another
offer letter for the new semester.please send a copy of that to these
Email address (eshteghal.tahsil@gmail.com (https://mail.google.com/mail/h/1ajs3bnwvze9a/?&v=b&cs=wh&to=eshteghal.tahsil@gmail.com) ) and in BCc part send that
for me.
و جواب اونا :
"
dear mr,

the offer letter can produce only once. and the offer letter already mention about valid for 2 semester (one year) please check back the offer letter.

tq
"
حالا اگه برم وزارت علوم آفر ترم قبل رو قبول میکنن ؟ ممنون میشم جواب بدین خیلی اعصابمو ریخته بهم
:cry:

کسی نمیدونه ؟ :embarrassed:

saeedfard
November 27th, 2012, 01:29 PM
ببخشید الان مشکل اصلی شما که می ترسید نظام وظیفه گیر بده چیه؟ اینکه شروع تحصیلتون بعد از تموم شدن فرجه یکسالتون هست؟ یا اینکه چون وزارت علوم تاریخ شروع تحصیلت رو برای ترم دوم می زنه و تاریخ وزارت علوم با تاریخ نامه پذیرش متفاوت می شه؟!
کل مشکل اینجاست که من در تاریخ 30.11.91 فرجه ی یکسالم تموم میشه...توی پذیرش من قید شده که از تاریخ 1 آپریل(11 فروردین 92) تا اواسط سپتامبر(اواخر شهریور92 ) باید کلاس زبان آلمانی رو توی دانشگاه بگذرونم و از 1 اکتبر کلاسای درسیم شروع میشه...وزارت علوم میگه ما توی نامه ای که بهت میدیم که ببری نظام وظیفه، توش تاریخ شروع کلاس رو می زنیم 1 اکتبر و چون از اول اسفند که فرجت تموم میشه تا 1 اکتبر که توی المان کلاست شروع میشه فاصله زیاده،واسه همین نظام وظیفه اجازه خروج نمیده.

mohamad67
November 27th, 2012, 03:31 PM
سلام دوستان محبت کنن راهنمایی کنند ممنون.
جایی مرتبطرازینجابرای مطرح کردنش پیدانکردم.
دوستان من بهمن 87 رفتم سربازی 8ماه خدمت کردم درحین سربازی دانشگاه قبول شدم رفتم دانشگاه اون موقع خدمت 18 ماه بود.تا پندماه دیگه خدمتم تموم میشه میخوام برم بقیه ی سربازیمو تموم کنم کسی میدونه که برای من مه اعزام 87 بودم خدمتو برام از 18 ماه حساب میکنن یا به قانون الان یعنی 21 ماه حساب میکنن؟ممنو.

saeedfard
November 27th, 2012, 08:27 PM
من کلا نمیتونم واسه این قضیه قانونی رو پیدا کنم و حالا اگر کسی اطلاع داره لطف کنه و بگه...فرض میکنیم که یک نفر 3ماه مونده تا فرجه یکسالش تموم بشه و در این حین یک پذیرش میگیره که برای 10 ماه بعد(یعنی برای پاییز 92) هست...آیا نظام وظیفه اجازه میده این فرد وثیقه بزاره و بره؟

haami_h
November 28th, 2012, 01:21 AM
دوستان معافیت تحصیلی برای کانادا صادر میشه یا این کشور هم مثل انگلستان شده و برای تحصیل در اون نمیشه از معافیت تحصیلی استفاده کرد؟

سعیدوظیفه خواه
November 28th, 2012, 01:50 AM
سلام من در تاریخه ۳ آگوست ۲۰۱۲ فارقتتاهسیل شدم از دانشگاهه خارج از ایران در رشته عمران آب ارشد ، اما قبل از اینکه بیام ایران مهره خروج زدم و امدم زمنه اینکه الان حدوده ۴ ماهه ایرانم ، این درست که من یک سال وفت دارم تا دفترچه بفرستم اما من کی باید مدارکامو ببرم وزارت علوم تا تایید کنن آیا محدودیتی هست؟ حقیقتش اینه که من میخام برای امتحان تافل برم ترکیه ، به نظرتون اگه برم فردا اینا به من گیر بدن که تو چرا بعد فارغ لاتحصیلی باز رفتی یا اینا اصلان همچین چیزی نخواهند دید؟
مرسی

artabel
November 28th, 2012, 05:07 AM
سلام من در تاریخه ۳ آگوست ۲۰۱۲ فارقتتاهسیل شدم از دانشگاهه خارج از ایران در رشته عمران آب ارشد ، اما قبل از اینکه بیام ایران مهره خروج زدم و امدم زمنه اینکه الان حدوده ۴ ماهه ایرانم ، این درست که من یک سال وفت دارم تا دفترچه بفرستم اما من کی باید مدارکامو ببرم وزارت علوم تا تایید کنن آیا محدودیتی هست؟ حقیقتش اینه که من میخام برای امتحان تافل برم ترکیه ، به نظرتون اگه برم فردا اینا به من گیر بدن که تو چرا بعد فارغ لاتحصیلی باز رفتی یا اینا اصلان همچین چیزی نخواهند دید؟
مرسی

آقا این سوال منم هست. اگه تونستی خارج بشی برای تافل یا خدای نکرده نذاشتند نتیجه رو اینجا هم بنویس
به امید جواب مثبت :)

saeedfard
November 28th, 2012, 10:46 AM
ببینید دوستان اینجا نشستن و بحث کردن کاری رو راه نمیندازه و این تجربه شخصیه منه...توی وزارت علوم برعکس نظام وظیفه آدمایی هستن که هدفشون فقط اینه که کار شما راه بیفته و خدایی نکرده سربازی نرید...برید اونجا پیش خانوم خسروی و شرایطتون رو بگید و ایشون حتما کارتون رو درست میکنند...در مورد بچه هایی که میخوان برای کانادا و انگلیس اقدام کنند هم راه هست...اینطور که من اونجا شنیدم،2روز در هفته یه آقایی میاد اونجا که مشکلات خاص رو بررسی میکنه که به این دو روز میگن ارتباط مردمی...میگن این آقا پذیرشای انگلیس و کانادا رو تایید میکنه...فقط پاشین برین اونجا.

BEHNAM1986
November 28th, 2012, 01:18 PM
دوستان من از قسمت مشاوره نظام وظیفه سوال کرده بودم اونا هم اینطوری جواب دادن. به نظرتون منظور من رو متوجه نشدن یا اینکه اجازه خروج نمی دن؟

"شرح درخواست: سلام
اينجانب در بهمن ماه سال91 از مقطع كارشناسي ارشد فارغ التحصيل خواهم شد و در فرجه يكساله براي پذيرش دكترا در خارج از كشور اقدام خواهم كرد.ولي نتيجه در خواست پذيرش شدن من در دانشگاه خارج از كشور بعد از فرجه يكساله مشخص خواهد شد.با توجه به اينكه وقتي نتيجه پذيرش من مشخص مي شود بيشتر از يكسال از فراغت از تحصيل من گذشته است مي توانم از معافيت تخصيلي استفاده كنم؟
شرح پاسخ: خير براي اعزام بايد اقدام نماييد./ق"

saeedfard
November 28th, 2012, 07:24 PM
دوستان من از قسمت مشاوره نظام وظیفه سوال کرده بودم اونا هم اینطوری جواب دادن. به نظرتون منظور من رو متوجه نشدن یا اینکه اجازه خروج نمی دن؟

"شرح درخواست: سلام
اينجانب در بهمن ماه سال91 از مقطع كارشناسي ارشد فارغ التحصيل خواهم شد و در فرجه يكساله براي پذيرش دكترا در خارج از كشور اقدام خواهم كرد.ولي نتيجه در خواست پذيرش شدن من در دانشگاه خارج از كشور بعد از فرجه يكساله مشخص خواهد شد.با توجه به اينكه وقتي نتيجه پذيرش من مشخص مي شود بيشتر از يكسال از فراغت از تحصيل من گذشته است مي توانم از معافيت تخصيلي استفاده كنم؟
شرح پاسخ: خير براي اعزام بايد اقدام نماييد./ق"
مشخصترین قانون نظام وظیفه در مورد معافیت تحصیلی که بیشترین استناد بهش میشه اینه که شما باید قبل از تمام شدن فرجه 1 ساله،پذیرش رو گرفته باشید...حالا اگر تاریخ شروع کلاساتون افتاد بعد فرجه،مهم نیست ولی من 2 روز پیش که رفتم وزارت علوم با یکنفر صحبت میکردم که با فوق لیسانس رفته بود سربازی ولی 4 ماه بعد خدمتش پذیرشش اومده بود و میگفت بمحض اینکه پذیرش رو وزارت علوم تایید کردم،نظام وظیفه براحتی و سریع معافیت تحصیلی صادر کرد و این طرف حتی میگفت که چند ماهی هم هست که برای ویزای المان اقدام کرده و منتظر جوابه.کلا منظورم این بود که زیاد نگران نباشید درست میشه و بنظر من یسر هم پیش خانوم خسروی برید شاید ایشون کمکتون کرد.

BEHNAM1986
November 28th, 2012, 10:40 PM
مشخصترین قانون نظام وظیفه در مورد معافیت تحصیلی که بیشترین استناد بهش میشه اینه که شما باید قبل از تمام شدن فرجه 1 ساله،پذیرش رو گرفته باشید...حالا اگر تاریخ شروع کلاساتون افتاد بعد فرجه،مهم نیست ولی من 2 روز پیش که رفتم وزارت علوم با یکنفر صحبت میکردم که با فوق لیسانس رفته بود سربازی ولی 4 ماه بعد خدمتش پذیرشش اومده بود و میگفت بمحض اینکه پذیرش رو وزارت علوم تایید کردم،نظام وظیفه براحتی و سریع معافیت تحصیلی صادر کرد و این طرف حتی میگفت که چند ماهی هم هست که برای ویزای المان اقدام کرده و منتظر جوابه.کلا منظورم این بود که زیاد نگران نباشید درست میشه و بنظر من یسر هم پیش خانوم خسروی برید شاید ایشون کمکتون کرد.

شاید ایشون اونموقع هم که سرباز بودن هنوز فرجه یکسالشون تموم نشده بود

saeedfard
December 1st, 2012, 06:27 PM
با سلام
من امروز رفتم وزارت علوم و برگه معرفی به نظام وظیفه برای تحصیل در خارج کشور رو گرفتم...البته آقای پاداشی دوره زبان در دانشگاه رو حساب نکرد و شروع کلاس منو بجای 1 فروردین زد 1 مهر...هر چی هم خواهش و التماس کردم قبول نکرد...با اون نامه رفتم نظام وظیفه و همینجا بود که بزرگترین ضدحال عمرم رو خوردم...خانومی که اونجا پشت باجه بود گفت 1 اسفند فرجت تموم میشه و اینجا نوشته که 1مهر 92 کلاست توی آلمان شروع میشه و متاسفانه چون این فاصله زیاده ما نمیتونیم معافیت تحصیلی صادر کنیم...هرچیم بهش گفتم که 11 فروردین 92 شروع کلاس زبان آلمانی دانشگاه هست،گفت دوره زبان به ما ربطی نداره....بچه ها تورو بخدا کمکم کنید...دارم از افسردگی میمیرم.دغ کردم.

BEHNAM1986
December 1st, 2012, 06:30 PM
با سلام
من امروز رفتم وزارت علوم و برگه معرفی به نظام وظیفه برای تحصیل در خارج کشور رو گرفتم...البته آقای پاداشی دوره زبان در دانشگاه رو حساب نکرد و شروع کلاس منو بجای 1 فروردین زد 1 مهر...هر چی هم خواهش و التماس کردم قبول نکرد...با اون نامه رفتم نظام وظیفه و همینجا بود که بزرگترین ضدحال عمرم رو خوردم...خانومی که اونجا پشت باجه بود گفت 1 اسفند فرجت تموم میشه و اینجا نوشته که 1مهر 92 کلاست توی آلمان شروع میشه و متاسفانه چون این فاصله زیاده ما نمیتونیم معافیت تحصیلی صادر کنیم...هرچیم بهش گفتم که 11 فروردین 92 شروع کلاس زبان آلمانی دانشگاه هست،گفت دوره زبان به ما ربطی نداره....بچه ها تورو بخدا کمکم کنید...دارم از افسردگی میمیرم.دغ کردم.

ازشون می پرسیدی اگه دفترچه پر کنم و اعزام بشم وفتی نزدیک شروع کلاسام می شه می تونم مرخص شم؟

saeedfard
December 1st, 2012, 06:41 PM
با سلام
برگه سبزم اومده و تاریخ اعزامم خورده 1 اسفند(همون تاریخی که فرجه یکسالم تموم میشه)...وقتی شروع دوره زبانم 11 فروردین هست و هنوز پاس نگرفتم و مدارکم رو آزاد نکردم چطور برم خدمت و دوباره ترخیص بشم؟اینطوری که به ویزا نمیرسم...من میخوام بدونم کجای قانون اومده که من نمیتونم برم؟...بنا به قانون، پذیرش من توی فرجه اومده...هرچیم گفتم که بنا به کدوم قانون نمیتونم برم چیزی نگفت.

BEHNAM1986
December 1st, 2012, 08:18 PM
با سلام
برگه سبزم اومده و تاریخ اعزامم خورده 1 اسفند(همون تاریخی که فرجه یکسالم تموم میشه)...وقتی شروع دوره زبانم 11 فروردین هست و هنوز پاس نگرفتم و مدارکم رو آزاد نکردم چطور برم خدمت و دوباره ترخیص بشم؟اینطوری که به ویزا نمیرسم...من میخوام بدونم کجای قانون اومده که من نمیتونم برم؟...بنا به قانون، پذیرش من توی فرجه اومده...هرچیم گفتم که بنا به کدوم قانون نمیتونم برم چیزی نگفت.

آره راست می گی من دقت نکردم پذیرشت تو فرجه اومده و قانونا مشکلی نداری. سعی اونجا بتونی با یه مقام مسئول بتونی حرف بزنی و مشکلت رو بگی

BEHNAM1986
December 1st, 2012, 08:28 PM
منظورم اینه با یه فرماندهی، مدیری، معاونی ، رئیس بخشی حرف بزنی چون اون خانم یه کارمند ساده هستش که یا سادیسمش گل کرده یا اینکه واقعا تو جریان نیست. قانونا مشکلی نداری واسه همین سعی با هرکی که می تونی اونجا صحبت کنی. اینجا با کامنت گذاشتن مشکلت حل نمی شه. همون جا اتاق به اتاق نفر به نفر پیگیر باش

iraj12345
December 3rd, 2012, 04:34 AM
با سلام
برو وزارت علوم تاریخ شروع تحصیلتو بگو زودتر بزنن. آقای پاداشی بدقلقه. با خانوم خسروی و یا آقای موسوی صحبت کن خیلی راحت جابجا میکنن واست.
بهشون بگو همین پذیرشای دیگه که واستون میارن بدون اینکه شما بدونین اون تاریخ شروع تحصیل از زمان شروع کلاس زبانه چون کلاس زبان هم جزو واحداست و با درسای دیگه فرقی نداره... خلاصه از این حرفا بزن آدمای خوبین کمکت میکنن.
اصلا ما که نامه نظام وظیفمون رو پاداشی نداد! برو پیش آقای موسوی، آدمیه که اگه 1 درصد امکانش وجود داشته باشه حتما حتما کارتو راه میندازه.
تو نظام وظیفه بیشتر از این خودتو تابلو نکن...

saeedfard
December 3rd, 2012, 04:53 PM
خیلی ممنون از پاسختون...امروز رفتم پیش خانم خسروی و کلی باهاش صحبت کردم.میگه توی سیستم فقط یکنفر میتونه تاریخ رو وارد کنه و اونم آقای پاداشیه...رفتم با پاداشی صحبت کردم،اونم گفت اگر زبان آلمانی رو شروع تحصیلت حساب کنم، بازم نظام وظیفه مخالفت میکنه...قانون میگه که تاریخ شروع تحصیل باید توی فرجه باشه...یعنی قبل از اینکه فرجه یکساله تموم بشه باید رفته باشی و کلاستو در خارج کشور شروع کرده باشی....رفتم نظام وظیفه و اونا هم همینو گفتن.مثله اینکه هرچی رشته بودیم پنبه شد و باید بریم خدمت لعنتی :( :(

Raha2011
December 4th, 2012, 12:09 PM
خیلی ممنون از پاسختون...امروز رفتم پیش خانم خسروی و کلی باهاش صحبت کردم.میگه توی سیستم فقط یکنفر میتونه تاریخ رو وارد کنه و اونم آقای پاداشیه...رفتم با پاداشی صحبت کردم،اونم گفت اگر زبان آلمانی رو شروع تحصیلت حساب کنم، بازم نظام وظیفه مخالفت میکنه...قانون میگه که تاریخ شروع تحصیل باید توی فرجه باشه...یعنی قبل از اینکه فرجه یکساله تموم بشه باید رفته باشی و کلاستو در خارج کشور شروع کرده باشی....رفتم نظام وظیفه و اونا هم همینو گفتن.مثله اینکه هرچی رشته بودیم پنبه شد و باید بریم خدمت لعنتی :( :(

با سلام . . یعنی حتی اگه برگ سبز ( اعزام به خدمت ) هم داشته باشیم و از یکسال فرجه گذشته باشه هم نمیتونیم بریم ؟ پس این که میگن حتی در حین خدمت هم باشیم میشه رفت چیه پس؟ من تا 15 آبان امسال فرجه یکسالم بود . بعد پست کردم و خورد 10/01 . حالا هم تمدید کردم واسه 12/01 . . کلاسام هم از فوریه شروع میشه یعنی تقریبا بهمن . . یعنی نمیتونم برم ؟ :(

sgimmortal
December 4th, 2012, 06:38 PM
با سلام . . یعنی حتی اگه برگ سبز ( اعزام به خدمت ) هم داشته باشیم و از یکسال فرجه گذشته باشه هم نمیتونیم بریم ؟ پس این که میگن حتی در حین خدمت هم باشیم میشه رفت چیه پس؟ من تا 15 آبان امسال فرجه یکسالم بود . بعد پست کردم و خورد 10/01 . حالا هم تمدید کردم واسه 12/01 . . کلاسام هم از فوریه شروع میشه یعنی تقریبا بهمن . . یعنی نمیتونم برم ؟ :(

سلام
اتفاقا من دیروز میدان سپاه بودم اون ستوانسوم (شهربانو نصیری) میگفت در حین خدمت هم باشی معاف میشی - یعنی اگه بعد از فرجه یکساله پذیرش بگیری باید دفترچه پست کنی به عنوان سرباز معافیت تحصیلی بگیری.

نگران نباش دوست من

BEHNAM1986
December 5th, 2012, 11:19 AM
سلام
اتفاقا من دیروز میدان سپاه بودم اون ستوانسوم (شهربانو نصیری) میگفت در حین خدمت هم باشی معاف میشی - یعنی اگه بعد از فرجه یکساله پذیرش بگیری باید دفترچه پست کنی به عنوان سرباز معافیت تحصیلی بگیری.

نگران نباش دوست من

ولی این فانون که می گه هنگام پذیرش یا قبولی در مقطع بالاتر نباید بیشتر از یک سال گذشته باشه چی می شه؟!
ایشون گفتن حتی در خین خدمت هم می تونی معاف بشی ولی در خین خدمت بودن الزاما به معنای تموم شدن فرجه یکساله نیست.البته منم همچین مشکلی دارم و دوست دارم اینطور که شما می گین باشه ولی حرفای ضد و نقیض زیاده و هرکی یه خبر تازه می یاره :(

saeedfard
December 5th, 2012, 11:44 AM
اینا تمام مشکلشون اینه که شما برید خدمت...اون چند دفری که من اونجا دیدم میگفتن حرف اول واخر رو استوار قنبری میزنه و اون 2تا خانوم دیگه زیاد اطلاعات و برش ندارند و واسه همین من از استوار قنبری پرسیدم...حالا چیزی که واسه من سوال هست اینه که اینا چند ماه قبل تر از شروع کلاست بهت اجازه ترخیص از خدمت میدن تا بری دنبال گذرنامه و ویزا؟

saeedfard
December 5th, 2012, 11:49 AM
ولی این فانون که می گه هنگام پذیرش یا قبولی در مقطع بالاتر نباید بیشتر از یک سال گذشته باشه چی می شه؟!
ایشون گفتن حتی در خین خدمت هم می تونی معاف بشی ولی در خین خدمت بودن الزاما به معنای تموم شدن فرجه یکساله نیست.البته منم همچین مشکلی دارم و دوست دارم اینطور که شما می گین باشه ولی حرفای ضد و نقیض زیاده و هرکی یه خبر تازه می یاره :(
یکسری معیارها هست که ما بهشون توجه میکنیم و اونا نه...استوار قنبری که تصمیم اول و اخر رو ایشون میگیره گفت که اگر تاریخ شروع کلاست توی فرجه یکسالت نیست،باید بعنوان سرباز معافیت تحصیلی بگیری و حتی بمن گفت که بجای اول اسفند که اعزامت هست،بیا 1دی برو خدمت و بعد با عنوان سرباز بیا معافیت تحصیلی برات صادر کنم...این قانون تازه شش ماهه که تصویب شده.

BEHNAM1986
December 5th, 2012, 06:48 PM
یکسری معیارها هست که ما بهشون توجه میکنیم و اونا نه...استوار قنبری که تصمیم اول و اخر رو ایشون میگیره گفت که اگر تاریخ شروع کلاست توی فرجه یکسالت نیست،باید بعنوان سرباز معافیت تحصیلی بگیری و حتی بمن گفت که بجای اول اسفند که اعزامت هست،بیا 1دی برو خدمت و بعد با عنوان سرباز بیا معافیت تحصیلی برات صادر کنم...این قانون تازه شش ماهه که تصویب شده.

اگه خود اومدن نتیجه پذیرش خارج از فرجه یکساله باشه اونوفت چی می شه؟

alexdelpiero
December 6th, 2012, 07:21 PM
دوستان من تصمیم گرفتم برم واسه کنکور ارشد دانشگاه ازاد درس بخونم تا اینجوری بتونم با قبولی و ثبتنام توی دانشگاه , مدارک لیسانسم رو از این دانشگاه مضخرفمون بگیرم و با خیاله راحت با داشتن اصل مدارک اقدام بکنم واسه پذیرش از هرجایی که دلم میخواد!! اخر ترم هم برم دانشگاه انصراف بدم و از شرایط دانشجوی انصرافی استفاده کنم
حالا سوالم از شما عزیزان اینه که بعد از انصراف از دانشگاه با داشتن پذیرش , وزارت علوم دوباره واسه ارشد , معافیت تحصیلی صادر میکنه و نظام وظیفه هم اجازه خروج میده؟!!!
دوباره سنگ جلوی پام نندازن !!!
دوستان عزیز اگه کسی اطلاعاتی درباره این شرایط من داره خواهشا راهنمایی کنه , خیلی مخلصیم:cool::cool::cool:

BEHNAM1986
December 6th, 2012, 08:30 PM
دوستان من تصمیم گرفتم برم واسه کنکور ارشد دانشگاه ازاد درس بخونم تا اینجوری بتونم با قبولی و ثبتنام توی دانشگاه , مدارک لیسانسم رو از این دانشگاه مضخرفمون بگیرم و با خیاله راحت با داشتن اصل مدارک اقدام بکنم واسه پذیرش از هرجایی که دلم میخواد!! اخر ترم هم برم دانشگاه انصراف بدم و از شرایط دانشجوی انصرافی استفاده کنم
حالا سوالم از شما عزیزان اینه که بعد از انصراف از دانشگاه با داشتن پذیرش , وزارت علوم دوباره واسه ارشد , معافیت تحصیلی صادر میکنه و نظام وظیفه هم اجازه خروج میده؟!!!
دوستان عزیز اگه کسی اطلاعاتی درباره این شرایط من داره خواهشا راهنمایی کنه , خیلی مخلصیم:cool::cool::cool:

مشکلی نیست می تونید از معافیت تحصیلی استفاده کنید. تو سایت نظام وظیفه هم صراحتا در مورد دانشجویان انصرافی توضیح داده

bbehnam
December 6th, 2012, 09:32 PM
سلام
دوستان من تو وضعیت پیچیده ای گیر افتادم:confused:
من شهریور 90 فارغ التحصیل شدم و اردیبهشت 91 اعزام به خدمت.
حالا تو تکمیل ظرفیت دکتری احتمال 99.99% قبول میشم
اگر از خدمت بیام بیرون و بعد از یه جایی پذیرش بگیرم، با توجه به تاریخ
فارغ التحصیلی و اینکه یکبار از معافیت تحصیلی تو مقطع دکتری استفاده
خواهم کرد، اجازه خروج بهم داده میشه یا نه؟

saeedfard
December 6th, 2012, 11:28 PM
اگه خود اومدن نتیجه پذیرش خارج از فرجه یکساله باشه اونوفت چی می شه؟
بر طبق چیزی که بمن گفتن،باید بری خدمت و در حین خدمت معافیت تحصیلی بگیری.

BEHNAM1986
December 7th, 2012, 01:03 AM
سلام
دوستان من تو وضعیت پیچیده ای گیر افتادم:confused:
من شهریور 90 فارغ التحصیل شدم و اردیبهشت 91 اعزام به خدمت.
حالا تو تکمیل ظرفیت دکتری احتمال 99.99% قبول میشم
اگر از خدمت بیام بیرون و بعد از یه جایی پذیرش بگیرم، با توجه به تاریخ
فارغ التحصیلی و اینکه یکبار از معافیت تحصیلی تو مقطع دکتری استفاده
خواهم کرد، اجازه خروج بهم داده میشه یا نه؟

بله می تونید،تو سایت نظام وظیفه قسمت معافیت تحصیلی برید اونجا نوشته

saeedfard
December 7th, 2012, 01:39 PM
من دفترچه رو گرفتم و دقیق خوندم...پذیرش جدیدم شروعش آخر خرداد هست و تاریخ اعزامم اسفند هست. میخوام برم وزارت علوم و بگم شروع تحصیلم رو بر اساس پذیرش جدیدم بزنه آخر خرداد...من یه موردی توی دفترچه پیدا کردم که با توجه به اون تاریخ اخر خرداد شاید بشه راضیشون کرد...
-) پذیرفته شدگان قطعی دانشگاهها (داخل و خارج کشور) که در مهلت یکساله پس از فراغت از تحصیل در دانشگاه قبول شده اما زمان ثبت نام و ادامه تحصیل انان بعد از موعد اعزام می باشد در صورتی که واجد شرایط ادامه تحصیل باشند،اعزام انان حسب مورد حداکثر تا شش ماه بتعویق می افتد.
بچه خواهش میکنم نظرتون رو بگید.

bbehnam
December 7th, 2012, 03:31 PM
بله می تونید،تو سایت نظام وظیفه قسمت معافیت تحصیلی برید اونجا نوشته
مرسی دوست عزیز. برای انصرافیا میشه ولی برای اخراجیا نه. درسته؟

BEHNAM1986
December 7th, 2012, 09:18 PM
مرسی دوست عزیز. برای انصرافیا میشه ولی برای اخراجیا نه. درسته؟

درسته. انصرافی ها می تونن ولی اخراجی ها نه.

--آيا دانشجويان انصرافي حق تحصيل مجدد را دارند؟
بلي . مشمولان در طي مدت تحصيل از ديپلم تا دكتري صرفا 1 بار مي توانند از تحصيل انصراف ومجددا با پذيرفته شدن در دانشگاه به شرط عدم
ورود غيبت ، مي توانند به تحصيل ادامه دهند.آزمون مجدد ونزولي بودن تحصيل با اين اوصاف فرقي نخواهد داشت، به شرط اينكه 1: در مقطع قبلي
فارغ التحصيل نشده باشد . 2: از زمان انصراف در مقطع اول بيش از يكسال نگذشته باشد.

--دانشجوياني كه بااخراج ازتحصيل ،به عنوان دارندگان مدرك معادل درمقطع پايين شناخته مي شوند آيا مجاز به تحصيل در مقاطع بالاتر مي باشند؟
خير اينگونه مشمولان تا پايان خدمت دوره ضرورت حق ادامه تحصيل نخواهند داشت .

BEHNAM1986
December 12th, 2012, 11:46 AM
دوستان من سوالی از قسمت مشاوره نظام وظیفه پرسیده بودم اونا هم اینطور جواب دادن.گفتم شاید به دردتون بخوره

شرح درخواست: سلام
كسي كه در حين خدمت مي باشد اگر از خارج كشور براي مقطع بالاتر پذيرش بگيرد و با توجه به اينكه از تاريخ فارغ التحصيلي وي بيشتر از يكسال گذشته است، آيا با ارائه نامه پذيرش مي تواند مرخص شده و معافيت تحصيلي بگيرد؟
شرح پاسخ: اگر در مقطع كارشناسي وبالاتر پذيرفته شود مي تواند ترخبص شود

saeedfard
December 12th, 2012, 12:01 PM
دوستان من سوالی از قسمت مشاوره نظام وظیفه پرسیده بودم اونا هم اینطور جواب دادن.گفتم شاید به دردتون بخوره

شرح درخواست: سلام
كسي كه در حين خدمت مي باشد اگر از خارج كشور براي مقطع بالاتر پذيرش بگيرد و با توجه به اينكه از تاريخ فارغ التحصيلي وي بيشتر از يكسال گذشته است، آيا با ارائه نامه پذيرش مي تواند مرخص شده و معافيت تحصيلي بگيرد؟
شرح پاسخ: اگر در مقطع كارشناسي وبالاتر پذيرفته شود مي تواند ترخبص شود

سلام دوست عزیز
من الان 1 هفته میشه که از نظام وظیفه یه سوال پرسیدم و بمن یه کد رهگیری داده ولی هرچی توی اون قسمت جستجوی جواب میزنم چیزی نمیاد...شما وقتی سوال میپرسید ،چقدر طول میکشه تا جواب بدن؟

BEHNAM1986
December 12th, 2012, 06:48 PM
سلام دوست عزیز
من الان 1 هفته میشه که از نظام وظیفه یه سوال پرسیدم و بمن یه کد رهگیری داده ولی هرچی توی اون قسمت جستجوی جواب میزنم چیزی نمیاد...شما وقتی سوال میپرسید ،چقدر طول میکشه تا جواب بدن؟

یه بار 3 روز، ولی این آخریه 10 روز

rezahosseinpour
December 14th, 2012, 01:13 PM
سلام دوستان
من يه مورد خاص دارم
اگر من براي اين ترم بهار 2013 دارم پذيرش مي گيرم از تركيه(بهمن امسال فارغ التحصيل ميشم) و نمي خوام ريسك كنم و نرم و در ضمن همزمان براي آلمان هم دارم اقدام ميكنم كه اون براي ترم پاييز سال 2013 هستش.سوالم اينه كه آيا مي تونم برم تركيه و 1 ترم بخونم و در صورت پذيرش از آلمان دانشگاه از وزارت علوم و نظام وظيفه وثيقم رو براي آلمان عوض كنم(براي انجام اين كارا حتما بايد خودمم بيام يا نه)؟؟(با توجه به اينكه همچنان تو فرجه 1 ساله هستم)
در ضمن اگر بدون هماهنگي عوض كنم علاوه بر اينكه وثيقه ضبط ميشه آيا فراري محسوب ميشم و ديگه نميتونم برگردم يا نه طور ديگه اي هست؟؟؟؟

لطفا راهنمايي كنيد

BEHNAM1986
December 14th, 2012, 06:37 PM
سلام دوستان
من يه مورد خاص دارم
اگر من براي اين ترم بهار 2013 دارم پذيرش مي گيرم از تركيه(بهمن امسال فارغ التحصيل ميشم) و نمي خوام ريسك كنم و نرم و در ضمن همزمان براي آلمان هم دارم اقدام ميكنم كه اون براي ترم پاييز سال 2013 هستش.سوالم اينه كه آيا مي تونم برم تركيه و 1 ترم بخونم و در صورت پذيرش از آلمان دانشگاه از وزارت علوم و نظام وظيفه وثيقم رو براي آلمان عوض كنم(براي انجام اين كارا حتما بايد خودمم بيام يا نه)؟؟(با توجه به اينكه همچنان تو فرجه 1 ساله هستم)
در ضمن اگر بدون هماهنگي عوض كنم علاوه بر اينكه وثيقه ضبط ميشه آيا فراري محسوب ميشم و ديگه نميتونم برگردم يا نه طور ديگه اي هست؟؟؟؟

لطفا راهنمايي كنيد

در اینکه می تونید دانشگاهتون رو عوض کنید شکی نیست. شما از دیپلم تا دکترا می تونید یک بار از مقطعی که می خوانید انصراف بدید و دوباره در همون مقطع پذیرفته بشید( چه داخل و چه خارج). ولی در مورد اینکه خودتون باید حضور داشته باشید یا نه نمی دونم

iraj12345
December 15th, 2012, 02:06 AM
کی همچین ایده ای رو به شما داده؟ هر چیزی رو که شما فکر میکنین اونا قبلا فکر کردن.
کی گفته کسی که فوق لیسانس بخونه مدرک لیسانسشو میدن دستش؟! مگه ما که لیسانس میخوندیم مدرک دیپلممون رو بهمون دادن؟

ما در حین تحصیل هم اقدام کردیم، نیازی به این کارا نیست، برای اپلای ریز نمرات کافیه، بهشون میگی مدرک لیسانس رو بعدا براتون میارم، این مدتی رو که میخواین واسه کنکور درس بخونین وقت بذارین زودتر پذیرش بگیرین برین، هر روزی یه قانون جدیدی بر ضد دانشجو میاد چه داخل چه خارج. سالای پیش نروژ میرفتن بچه ها از امسال دیگه به ایرانیا ویزا نداد. از کجا معلوم که کشور مقصد شما هم تا یه سال دیگه قوانینش عوض نشه؟

saeedfard
December 15th, 2012, 11:35 AM
کی همچین ایده ای رو به شما داده؟ هر چیزی رو که شما فکر میکنین اونا قبلا فکر کردن.
کی گفته کسی که فوق لیسانس بخونه مدرک لیسانسشو میدن دستش؟! مگه ما که لیسانس میخوندیم مدرک دیپلممون رو بهمون دادن؟

ما در حین تحصیل هم اقدام کردیم، نیازی به این کارا نیست، برای اپلای ریز نمرات کافیه، بهشون میگی مدرک لیسانس رو بعدا براتون میارم، این مدتی رو که میخواین واسه کنکور درس بخونین وقت بذارین زودتر پذیرش بگیرین برین، هر روزی یه قانون جدیدی بر ضد دانشجو میاد چه داخل چه خارج. سالای پیش نروژ میرفتن بچه ها از امسال دیگه به ایرانیا ویزا نداد. از کجا معلوم که کشور مقصد شما هم تا یه سال دیگه قوانینش عوض نشه؟
من هم با iraj12345 (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?98890-iraj12345) کاملا موافقم...شماها چون تا حالا وارد این پروسه نشدید و با اینا برخورد نداشتید،واسه خودتون خیالات خام میکنید و نقشه میکشید...اونقدر سنگ جلو پات میندازن که مجبور بشی بری خدمت.

alexdelpiero
December 19th, 2012, 06:39 PM

راستش داش ایرج من میخوام برای اتریش اقدام بکنم که یکی از مدارک اصلی واسه دادن پذیرش دانشنامه است یک بدبختی دیگه هم داره اونم اینه که گواهی قبولی در دانشگاه در رشته ای که میخوایم در اتریش ادامه تحصیل بدیم یا گواهی اشتغال بتحصیل در اون رشته باید جزوه مدارک حتما باشه در غیر اینصورت پذیرش داده نمیشه و مدارک ارسالی برگشت میخوره این چیزیه که اگه به بخش اتریش برید میبینید همه رو کلافه کرده!
در ضمن من با مسئول فارق التحصیلان دانشگاهمون صحبت کردم و بهم گفت تنها تحت سه شرط ریزنمرات و دانشنامه به من داده میشه 1_داشتن کارت پایان خدمت 2_داشتن تصویر برگ سبز دارای تاریخ اعزام به خدمت 3_دانشجوی ارشد بودن یعنی یک گواهی اشتغال بتحصیل توی ارشد واسش کافیه (این 3 شرط بصورت بزرگ روی بورد اعلانات فارق التحصیلان دانشگاهمون هم زده است)
در ضمن چرا میگید وقتی توی لیسانس درس خوندید مدرک دیپلمتون و پیش دانشگاهی رو متعاقبا ندادند؟!:confused: والا من همون سال اول دانشگاه با کارت دانشجوییم رفتم مدرسه و ازشون گرفتم!!! اتفاقا اونها هم ازم یا کارت دانشجویی یا گواهی اشتغال بتحصیل خواسته بودند!!! درضمن داداش گل من , من چجوری میتونم واسه گرفتن پذیرش اقدام بکنم درحالی که نه ریزنمره بهم میدن نه دانشنامه که بتونم اونها رو ترجمه رسمی بکنم اخه دانشگاه های اروپا 99 درصدشون ترجمه رسمی که مهر سفارت زیر مدارک باشه رو میخواند! والا من که دیوونه نیستم بشینم واسه ارشد بخونم اونم فقط واسه اینکه مدارکم رو ازاد کنم اگه داداش تو راهی سراغ داری به من بگو منو هم راحت کن از این بدبختی, فدات بشم داداش , خیلی اقایی میکنی:cool:

saeedfard
December 19th, 2012, 06:53 PM
سلام دوست عزیز
من یه پذیرش جدید گرفتم که شروعش ماه آپریل هست ولی در پذیرش قید شده که 2ماه اول (از اپریل تا ژوین) باید یه دوره زبان المانی بگذرونید و بعد تحصیلتون شروع میشه.امروز رفتم وزارت علوم و گفتم طبق گفته خودتون دوره زبان المانی رو محاسبه نکنید و تاریخ شروع تحصیلمو باتوجه به پذیرش جدیدم بزنید خرداد(ژوین)...آقای پاداشی دوباره بهم گیر داد و گفت من تاحالا همچین چیزی ندیدم و تاریختو خرداد نمیزنم.
چیکار کنم؟
ایا توی المان دانشگاهی نیست که شروع ترمش خرداد (ژوین) باشه تا بتونم یه دلیلی واسش ببرم؟
کممممممممممممک

reza_badkonaki
December 25th, 2012, 01:51 PM
راستش داش ایرج من میخوام برای اتریش اقدام بکنم که یکی از مدارک اصلی واسه دادن پذیرش دانشنامه است یک بدبختی دیگه هم داره اونم اینه که گواهی قبولی در دانشگاه در رشته ای که میخوایم در اتریش ادامه تحصیل بدیم یا گواهی اشتغال بتحصیل در اون رشته باید جزوه مدارک حتما باشه در غیر اینصورت پذیرش داده نمیشه و مدارک ارسالی برگشت میخوره این چیزیه که اگه به بخش اتریش برید میبینید همه رو کلافه کرده!
در ضمن من با مسئول فارق التحصیلان دانشگاهمون صحبت کردم و بهم گفت تنها تحت سه شرط ریزنمرات و دانشنامه به من داده میشه 1_داشتن کارت پایان خدمت 2_داشتن تصویر برگ سبز دارای تاریخ اعزام به خدمت 3_دانشجوی ارشد بودن یعنی یک گواهی اشتغال بتحصیل توی ارشد واسش کافیه (این 3 شرط بصورت بزرگ روی بورد اعلانات فارق التحصیلان دانشگاهمون هم زده است)
در ضمن چرا میگید وقتی توی لیسانس درس خوندید مدرک دیپلمتون و پیش دانشگاهی رو متعاقبا ندادند؟!:confused: والا من همون سال اول دانشگاه با کارت دانشجوییم رفتم مدرسه و ازشون گرفتم!!! اتفاقا اونها هم ازم یا کارت دانشجویی یا گواهی اشتغال بتحصیل خواسته بودند!!! درضمن داداش گل من , من چجوری میتونم واسه گرفتن پذیرش اقدام بکنم درحالی که نه ریزنمره بهم میدن نه دانشنامه که بتونم اونها رو ترجمه رسمی بکنم اخه دانشگاه های اروپا 99 درصدشون ترجمه رسمی که مهر سفارت زیر مدارک باشه رو میخواند! والا من که دیوونه نیستم بشینم واسه ارشد بخونم اونم فقط واسه اینکه مدارکم رو ازاد کنم اگه داداش تو راهی سراغ داری به من بگو منو هم راحت کن از این بدبختی, فدات بشم داداش , خیلی اقایی میکنی:cool:

پیشنهاد من اینه که با همین ریز نمره ای که داری یعنی در حین تحصیل گرفتی برای یه دانشگاهی که راحت افر میده اپلای کن ! با افر اون برو وزارت علوم پرونده باز کن و وثیقه بزار و پاس و دانشنامه و ریز نمرات اصلیتو بگیر از دانشگاه ! بعد برو سراغ اتریش کاراتو بکن ! افر اتریش که اومد برو وزارت علوم تغییر بده دانشگاهو

reza_badkonaki
December 25th, 2012, 01:56 PM
سلام دوستان
من شهریور وثیقه گذاشتم و از کشور خارج شدم
میخوام بهمن بیام ایران برای دیدن خانواده و غیره

چه مدت میتونم ایران بمونم !؟ مشکلی نیست اگر 2 ماه بمونم ؟ حداکثرش چقدره ؟
غیر از گواهی اشتغال به تحصیل دیگه چه مدارکی لازمه با خودم بیارم ؟

ممنون

turkoglan
December 26th, 2012, 08:55 PM
سلام دوستان
من از یه دانشگاه ترکیه ای به اسم دانشگاه کوچ فول فاند گرفتم
اما اسم دانشگاه تو لیست و سایت وزارت علوم نیست
دانشگاه رنکش حدود 250 هست ولی فعلا تو لیست وزارت علوم نرفته
سوال: آیا وزارت علوم بهم گیر میده و نامه معرفی به وزارت علومو واسم صادر میکنه؟
ممنون میشم اگه به سوالم جواب بدین

saeedfard
December 28th, 2012, 09:09 PM
سلام دوستان
من از یه دانشگاه ترکیه ای به اسم دانشگاه کوچ فول فاند گرفتم
اما اسم دانشگاه تو لیست و سایت وزارت علوم نیست
دانشگاه رنکش حدود 250 هست ولی فعلا تو لیست وزارت علوم نرفته
سوال: آیا وزارت علوم بهم گیر میده و نامه معرفی به وزارت علومو واسم صادر میکنه؟
ممنون میشم اگه به سوالم جواب بدین
این لیست یک چیزه تشریفاتی هست و براساس پذیرش های متقاضیان قبلی چیده شده و بهش استناد نمیشه.بعد از 1ماه رفت و آمد توی وزارت علوم اینو فهمیدم.

azer
January 12th, 2013, 12:45 PM
معافیت تحصیلی برای انگلستان
سلام دوستان؛
من با یه استاد تو یکی از دانشگاههای انگلستان به توافق رسیدم، هنوز این قانون مزخرف هست که به دانشجوهایی که میخوان برن انگلستان معافیت تحصیلی نمیدن؟؟

saeedfard
January 13th, 2013, 12:52 PM
معافیت تحصیلی برای انگلستان
سلام دوستان؛
من با یه استاد تو یکی از دانشگاههای انگلستان به توافق رسیدم، هنوز این قانون مزخرف هست که به دانشجوهایی که میخوان برن انگلستان معافیت تحصیلی نمیدن؟؟
مشکلی نداره...من خودم توی وزارت علوم دیدم که یسری اومدن و پذیرششون که مال انگلستان بود رو تایید کردن و رفتن برای کارای نظام وظیفه و وثیقه.

azer
January 13th, 2013, 02:02 PM
من به کارشناس اداره اعزام -معافیت تحصیلی وصدور گواهی اشتغال به تحصیل صدور نامه به وزارت امور خارجه ورفع اشکال نظام وظیفه زنگ زدم که گفت معافیت تحصیلی نمی دیم. شما اخیرا دیدین یه همچین موردی یا قبلا؟

davood00
January 15th, 2013, 09:25 PM
من به کارشناس اداره اعزام -معافیت تحصیلی وصدور گواهی اشتغال به تحصیل صدور نامه به وزارت امور خارجه ورفع اشکال نظام وظیفه زنگ زدم که گفت معافیت تحصیلی نمی دیم. شما اخیرا دیدین یه همچین موردی یا قبلا؟

والا منم روز یک‌شنبه همین هفته وزارت علوم بودم گفتن نمیدیم. یه نفر اومد گفت برم اول یه کشور دیگه، بعد می‌تونم عوض کنم به انگلیس؟ آقای پاداشی گفت نه نمیشه، کلاً ادامه تحصیل در انگلیس مجاز نیست...

saeedfard
January 16th, 2013, 04:12 PM
ولی من دیدم.
ولی مثل اینکه مراحل خاص خودشو داره که اونطرف هم نمیخواست بگه.
مثل کمیسیون وزارت علوم و ازین داستانها.

saeedfard
January 16th, 2013, 04:16 PM
مشکلتون اینجاست که شما میرید اونجا و میپرسید و اونا هم سریعا میگن نه و شما هم راهتونو کج میکنید و برمیگردید و نمیدونید که چیزی بنام تبصره هم وجود داره!!!!

MJ65
January 21st, 2013, 05:21 PM
سلام دوستان

من یک پذیرش از مالزی داشتم، ولی الان یک پذیرش از المان دارم که قصد دارم پذیرش رو تو وزرات علوم برای همین داشنگاه المانی تغییر بدم. اما چون تاریخ شروع تحصیلش یک سال و نیم بعد از تمام شدن تحصیلم هشت( 6 ماه بعد از تموم شدن فرجه یک ساله) وزارت علوم سخت میگیره. در ضمن تا 23 بهمن هم مهلت خروج دارم. راهی غیر از انصراف برای این وضعیت وجود داره؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید، خیلی فوریه

با تشکر

MJ65
January 21st, 2013, 05:27 PM
در ضمن، یک سوال دیگه هم داشتم، تا کی میشه انصراف رو به وزارت علوم اعلام کرد؟

saeedfard
January 21st, 2013, 09:46 PM
سلام دوستان

من یک پذیرش از مالزی داشتم، ولی الان یک پذیرش از المان دارم که قصد دارم پذیرش رو تو وزرات علوم برای همین داشنگاه المانی تغییر بدم. اما چون تاریخ شروع تحصیلش یک سال و نیم بعد از تمام شدن تحصیلم هشت( 6 ماه بعد از تموم شدن فرجه یک ساله) وزارت علوم سخت میگیره. در ضمن تا 23 بهمن هم مهلت خروج دارم. راهی غیر از انصراف برای این وضعیت وجود داره؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید، خیلی فوریه

با تشکر
اگر تاریخ شروع کلاستون در خارج، خارج از فرجه یکساله باشه، نمیتونید از معافیت تحصیلی استفاده کنید و باید برید سربازی و 6 ماه قبل از شروع کلاستون اقدام کنید تا اونا از خدمت ترخیصتون کنن و برید برای وثیقه و .....

nimamf
January 24th, 2013, 01:08 AM
سلام.
1. کسی خبر تازه ای در مورد معافیت تحصیلی برای انگلستان نداره؟
2. اگر معافیت نمی دن، برای اسکاتلند هم نمی دن؟
ممنون!

Enzo87
January 28th, 2013, 12:20 AM
سلام
من 30 بهمن 90 از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم ، مهلت یک ساله ام برای ارسال دفترچه خدمت سربازی (هنوز پست نکرده ام) تا 22 روز دیگه به پایان میرسه ، امروز ارشد فراگیر پیام نور قبول شدم ولی از اونجایی که این دوره دانشگاه پیام نور با یک آزمون برای دو دوره دانشجو می پذیرفت من برای مهر سال 92 پذیرفته شدم ( با آزمونی که 24 آذر 91 برگزار شد) حالا سوالم اینه که باز هم باید دفترچه سربازی رو پست کنم؟ درخواست معافیت تحصیلی من چه زمانی از دانشگاه به نظام وظیفه ارسال میشه؟ میتونم تا مهر سال دیگه که وارد دانشگاه میشم ( ثبت نام هم 15 شهریور 92 انجام میشه) سربازی نرم؟ (من در مهلت یک ساله ام در مقطع بالاتر قبول شده ام برای 8 ماه بعد!) یا باید اعزام بشم برم خدمت تا مهر ترخیص بشم برم دانشگاه؟

maskh
January 28th, 2013, 05:19 AM
بچه ها این سوال من خیلی حیاتیه لطفاْ یکی جواب بده ُ من دانشجوی ارشدم یعنی پایان نامه ام مونده میتونم برم و درخواست سفر علمی بدم و بعد برم وقت سفارت بگیرم با اون و بعدش کارهای فارغ التحصیلیم رو انجام بدم؟؟؟ و تشکیل پرونده بدم تو وزارت علوم؟؟؟

en milad
January 30th, 2013, 11:13 PM
بچه ها این سوال من خیلی حیاتیه لطفاْ یکی جواب بده ُ من دانشجوی ارشدم یعنی پایان نامه ام مونده میتونم برم و درخواست سفر علمی بدم و بعد برم وقت سفارت بگیرم با اون و بعدش کارهای فارغ التحصیلیم رو انجام بدم؟؟؟ و تشکیل پرونده بدم تو وزارت علوم؟؟؟

بله میتونید

en milad
January 30th, 2013, 11:15 PM
سلام
من 30 بهمن 90 از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم ، مهلت یک ساله ام برای ارسال دفترچه خدمت سربازی (هنوز پست نکرده ام) تا 22 روز دیگه به پایان میرسه ، امروز ارشد فراگیر پیام نور قبول شدم ولی از اونجایی که این دوره دانشگاه پیام نور با یک آزمون برای دو دوره دانشجو می پذیرفت من برای مهر سال 92 پذیرفته شدم ( با آزمونی که 24 آذر 91 برگزار شد) حالا سوالم اینه که باز هم باید دفترچه سربازی رو پست کنم؟ درخواست معافیت تحصیلی من چه زمانی از دانشگاه به نظام وظیفه ارسال میشه؟ میتونم تا مهر سال دیگه که وارد دانشگاه میشم ( ثبت نام هم 15 شهریور 92 انجام میشه) سربازی نرم؟ (من در مهلت یک ساله ام در مقطع بالاتر قبول شده ام برای 8 ماه بعد!) یا باید اعزام بشم برم خدمت تا مهر ترخیص بشم برم دانشگاه؟
بله باید پست کنید
خیر باید برید مهلتتون تموم شده بعدش که وقت تحصیلتون رسید میتونید ترخیص بشید

sjrobatjaz
January 31st, 2013, 02:28 PM
سلام دوستان کسی میتونه به من کمک کنه

آیا با admission letter میشه واسه معافیت تحصیلی اقدام کرد یا باید حتما I-20 رو داشته باشیم؟ و اگه اسکن I-20 رو دانشگاه برامون بفرسته میشه ازش پرینت بگیرم و با اون بریم وزرات علوم واسه نامه معافیت تحصیلی؟

با تشکر

en milad
January 31st, 2013, 10:59 PM
سلام دوستان کسی میتونه به من کمک کنه

آیا با admission letter میشه واسه معافیت تحصیلی اقدام کرد یا باید حتما I-20 رو داشته باشیم؟ و اگه اسکن I-20 رو دانشگاه برامون بفرسته میشه ازش پرینت بگیرم و با اون بریم وزرات علوم واسه نامه معافیت تحصیلی؟

با تشکر
بدون آی 20 خیر نمیشه
والا این بستگی به خودتون و روابط عمومیتون داره!!
اما بودن کسایی که کردن اینکارو

deanstark
February 1st, 2013, 09:04 PM
با سلام
بچه ها شاید سوالم یکم ابتدایی باشه ولی میخواستم بدونم این موضوع ندادن مرخصی تحصیلی و مشکل نظام وظیفه برای تحصیلات در انگلستان جدی هست؟
کجا میتونم مراجعه کنم یا زنگ بزنم؟

اگر کسی بطونه یکم اطلاعات بده ممنون میشم!

en milad
February 1st, 2013, 09:10 PM
با سلام
بچه ها شاید سوالم یکم ابتدایی باشه ولی میخواستم بدونم این موضوع ندادن مرخصی تحصیلی و مشکل نظام وظیفه برای تحصیلات در انگلستان جدی هست؟

کجا میتونم مراجعه کنم یا زنگ بزنم؟

اگر کسی بطونه یکم اطلاعات بده ممنون میشم!

سلام بله جدی هستش
شما 1 سر به وزلرت علوم بزنید اونجا اوکی بدن نظام وظیفه حرفی نداره

deanstark
February 2nd, 2013, 10:25 AM
آقا میلاد من اصفهانم. باید حتما برم تهران ؟!

راه دیگه ای هست که بتونم اطلاعات بگیرم؟
ممنون

en milad
February 2nd, 2013, 02:53 PM
آقا میلاد من اصفهانم. باید حتما برم تهران ؟!

راه دیگه ای هست که بتونم اطلاعات بگیرم؟
ممنون
تلفن به ندرت جواب میدن
بهتره حضوری برید دوست من

javad1200
February 2nd, 2013, 08:48 PM
سلام دوستان ..واسه یکی از رفیقام مشکلی پیش اومده..خیلی ممنون میشم فوری کمک کنید و نظر بدید..این بنده خدا اواسط بهمن پارسال ارشدش تموم شد..اوایل بهمن امسال هم دفترچه خدمتش را پست کرد..تاریخ اعزام هم اومده براش...اول اردیبهشت..حالا این دکترا یکی از دانشگاها آمریکا جدیدا پذیرش گرفته و حدودا تا دو هفته دیگه هم I20 آماده میشه..امروز که رفته بود وزارت علوم واسه کارا معافیت تحصیلی پرس و جو کنه....گفته بودند بعدا که با I20 میای و درخواست معافیت میدی قبول نیس !! چون فرجه یک ساله ت تموم شده ! در حالیکه خب این تو اون فرجه دفترچه پست کرده بود ! حالا مشکلی واقعا واسش پیش میاد ؟!! ممنون.

farzin680
February 4th, 2013, 04:04 AM
دستور العمل ارايه تسهيلات به متقاضيان ادامه تحصيل در خارج از كشور با هزينه شخصي

متقاضيان ادامه تحصيل در خارج از كشور با استفاده از امكانات شخصي در مقاطع تحصيلي بالاتر از كارشناسي، مي‌توانند با احراز شرايط مورد نياز از تسهيلات ذيل برخوردار شوند:

ماده 1- شرايط مورد نياز

1- داشتن مدرك كارشناسي از يكي از دانشگاههاي مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري.

2- كسب نمره حد نصاب از يكي از آزمونهاي زبان خارجي مورد قبول وزارت علوم، تحقيقات و فناوري.

3- دارا بودن اصل پذيرش قطعي ( غير مشروط ) مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در مقطع مربوط از يكي از دانشگاههاي معتبر خارجي.ضمنا متقاضیان ادامه تحصیل در کشور آمریکا ، ارائه فرم I 20 الزامی می باشد.

با سلام ؛ سوال بنده این هست که ما در دانشگاه کشوری مثل مالزی پذیرش بگیریم که نمره زبانمون براشون کافی نبوده باشه و بگن باید اونجا زبان بخونیم ، زبان که پذیرش رو مشروط نمیکنه از نظر وزارت علوم ؟! یا اون مشروط حساب میشه ؟!

en milad
February 4th, 2013, 02:42 PM
با سلام ؛ سوال بنده این هست که ما در دانشگاه کشوری مثل مالزی پذیرش بگیریم که نمره زبانمون براشون کافی نبوده باشه و بگن باید اونجا زبان بخونیم ، زبان که پذیرش رو مشروط نمیکنه از نظر وزارت علوم ؟! یا اون مشروط حساب میشه ؟!
مشروط به زبان حساب میشه
1جورایی حساب مالزی فرق میکنه

farzin680
February 4th, 2013, 06:26 PM
مشروط به زبان حساب میشه
1جورایی حساب مالزی فرق میکنه

خب با این حساب وزارت علوم این رو پذیرش مشروط میبینه یا غیر مشروط ؟

en milad
February 4th, 2013, 11:16 PM
خب با این حساب وزارت علوم این رو پذیرش مشروط میبینه یا غیر مشروط ؟
شما اگه آیلتس 5 داشته باشید احازه خروج دارید و وزارت علوم کاری باهاتون نداره
اما توی آفرشما کاندیشنال نوشته میشه و هست اما وزارت علوم زمان ما راه میومد

farzin680
February 5th, 2013, 01:52 AM
شما اگه آیلتس 5 داشته باشید احازه خروج دارید و وزارت علوم کاری باهاتون نداره
اما توی آفرشما کاندیشنال نوشته میشه و هست اما وزارت علوم زمان ما راه میومد

من سطح Intermediate هستم چقدر کار دارم تا 5 ؟
اونوقت اگه گیر بدم باید چیکار کنم ؟ با توجه به اینکه شروع کلاس ها خرداد-تیر هست و زیاد هم وقت چونه زدن با وزارت علوم رو ندارم ؟!

en milad
February 5th, 2013, 03:03 PM
من سطح Intermediate هستم چقدر کار دارم تا 5 ؟
اونوقت اگه گیر بدم باید چیکار کنم ؟ با توجه به اینکه شروع کلاس ها خرداد-تیر هست و زیاد هم وقت چونه زدن با وزارت علوم رو ندارم ؟!
دوست من
شما حتما باید 1 از آزمون های تافل 550 یا آیلتس 5.5
بگیرید و شرکت کنید ولا غیر!
چونه زدن نداره نداشته باشید خروج ندارید

farzin680
February 6th, 2013, 08:29 PM
بعد موقعي كه ميريم وزارت علوم اين مدرك آيلتس بايد دستمون باشه ؟ يا بعدش هم قبل رفتن ميشه ؟؟؟؟؟
و اينكه كلا كاراي وزارت علوم چقدر طول ميكشه كلا از زمان ثبت نام توي سامانه نشا ،؟؟؟؟؟

en milad
February 6th, 2013, 10:01 PM
بعد موقعي كه ميريم وزارت علوم اين مدرك آيلتس بايد دستمون باشه ؟ يا بعدش هم قبل رفتن ميشه ؟؟؟؟؟
و اينكه كلا كاراي وزارت علوم چقدر طول ميكشه كلا از زمان ثبت نام توي سامانه نشا ،؟؟؟؟؟
دوست من ببینید جواب اکثر سولای شما توی فروم هست و پرسیدن مجدد اینها نظم رو بهم میزنه!!!
برای تشکیل پرونده بله

aria1365
February 8th, 2013, 10:17 AM
سلام دانشجویان دکترای خارج از کشور با گذاشتن وثیقه 7 سال معافیت تحصیلی دریافت می کنند. اما فقط 6 ماه از تاریخ گذاشتن وثیقه فرصت خروج از کشور دارند. با توجه به اینکه ویزای کشورهای خارجی گاهی تا بیشتر از 6 ماه طول می کشد افراد اجازه خروج از کشور را از دست می دهند و باید خود را به نظام وظیفه معرفی کنند اما این کاملا غیر منطقی و غیر منصفانه است. اولا تاخیر در ویزا از کوتاهی دانشجو نبوده است و ثانیا معافیت 7 ساله صادر شده است اگر دانشجو یک ترم دیر تر برود به دانشگاه مانند این است که حین تحصیل مرخصی گرفته باشد. و... دانشگاه های مبدا این مشکل را درک می کنند و در صورت تاخیر صدور ویزا اجازه می دهند دانشجو یک یا چند ترم با تاخیر برود اما وزارت علوم که هم میهن ماست! این مطلب را درک نمی کند.