PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آرشیو شده : شرایط مهاجرت به استرالیا ( تا سال 2012 )

صفحه ها : 1 2 [3] 4

icarus
March 6th, 2012, 05:05 PM
خیلی ممنون دوست عزیز
راستش منم این دفترچه رو کامل خوندم ولی مطلبی راجب شرایط خودم ندیدم. استنباطی که میکنم ابنه که من مدرک لیسانس رو باید اسس کنم از این جهت که رشته ام توی لیست باشه و بعدا موقع لاج پرونده میتونم بابت دکترا 20 امتیاز claim کنم

همینطوره..براتون ارزوی موفقیت میکنم هم رشته ای عزیز

mehdi495
March 7th, 2012, 07:18 PM
با سلام
من فوق لیسانس مهندسی عمران دارم با 8 سال سابقه کار.
می خواستم برای ویزای دائم استرالیا اپلای کنم میشه لطفا راهنمایی کنید.

81102371
March 7th, 2012, 08:27 PM
با لیسانس مهندسی صنایع از علم و صنعت و فوق مدیریت صنعتی از آزاد تهران با حدود 2 سال سابقه تدریس و انجام چند پروژه مشاوره ای به نظر شما امکان اپلای دارم؟
با تشکر

puzzle
March 8th, 2012, 03:41 PM
من مدرك كارداني برق از سما و معدل كمتر از 14 دارم
آيا اين معدل و مدرك رو قبول ميكنند؟(اين قضيه منو نگران كرده)
با تشكر

icarus
March 9th, 2012, 05:44 PM
8 (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?13704-81102371)1102371 (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?13704-81102371) و mehdi495 (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?70614-mehdi495) گرامیهر دوی شما رشته هاتون در لیست رشته های مورد نیاز استرالیا هست. از صفحه 40 به بعد این تاپیک سوالات مشابه زیاد پرسیده شده و شما میتونین تمام لینکهای مورد نیاز و خیلی اطلاعات دیگه رو پیدا کنین.

tulipaphk62
March 10th, 2012, 03:52 AM
سلام icarus عزیز. بازم خدمتتون مزاحم می شم. سوالی که داشتم اینه که ترجمه هایی که کردم، باید تمامی صفحات دارای مهرهای امور خارجه و دادگستری باشند؟ (مثلاً تمامی صفحات ریزنمرات)
برای برابر با اصل کردن هم من آخرش نفهمیدم، حتماً باید مهر ناتی بزنیم؟

icarus
March 10th, 2012, 07:11 AM
سلام icarus عزیز. بازم خدمتتون مزاحم می شم. سوالی که داشتم اینه که ترجمه هایی که کردم، باید تمامی صفحات دارای مهرهای امور خارجه و دادگستری باشند؟ (مثلاً تمامی صفحات ریزنمرات)
برای برابر با اصل کردن هم من آخرش نفهمیدم، حتماً باید مهر ناتی بزنیم؟

سلام
مدارکی که من فرستادم که در تمام صفحات تایید نشده بودن و فقط در صفحه آخر - وگاهی فقط در پشت صفحه آخر- مهردادگستری و وزارت خارجه داشتن. ( البته در تمام صفحات مهر مترجم بود)
فقط یک نکته که حتما توجه بفرمایید اینه که به همراه ترجمه تایید شده مدارکی مثل شناسنامه و....و بعدها سو پیشینه حتما اسکن رنگی خودمدرک رو هم بفرستین. درمورد سو پیشینه من این کار رو انجام ندادم و آفیسر از خواست که اسکن رنگی خود سو پیشینه رو هم ضمیمه کنم.

برابر اصل کردن مدارکی مثل آیلتس و...هم در سفارت استرالیا که نزدیک میدون آرژانتین هست انجام میشه. راستش درمورد ناتی متوجه منظورتون نشدم.

tulipaphk62
March 10th, 2012, 11:15 AM
سلام
مدارکی که من فرستادم که در تمام صفحات تایید نشده بودن و فقط در صفحه آخر - وگاهی فقط در پشت صفحه آخر- مهردادگستری و وزارت خارجه داشتن. ( البته در تمام صفحات مهر مترجم بود)
فقط یک نکته که حتما توجه بفرمایید اینه که به همراه ترجمه تایید شده مدارکی مثل شناسنامه و....و بعدها سو پیشینه حتما اسکن رنگی خودمدرک رو هم بفرستین. درمورد سو پیشینه من این کار رو انجام ندادم و آفیسر از خواست که اسکن رنگی خود سو پیشینه رو هم ضمیمه کنم.

برابر اصل کردن مدارکی مثل آیلتس و...هم در سفارت استرالیا که نزدیک میدون آرژانتین هست انجام میشه. راستش درمورد ناتی متوجه منظورتون نشدم.

پس این جور که شما می فرمایید، مهرهای دادگستری و خارجه در صفحه آخر هم که باشه کافیه.
منظورم از ناتی این بود که مهر برابر با اصل خود مترجم کافیه یا باید حتماً مهر ناتی بزنیم برای برابر با اصل؟ به نظرتون چکار کنم که مشکلی پیش نیاد؟ چون نمی خوام زمان اسس مدارکم الکی هدر بره.

icarus
March 10th, 2012, 12:43 PM
پس این جور که شما می فرمایید، مهرهای دادگستری و خارجه در صفحه آخر هم که باشه کافیه.
منظورم از ناتی این بود که مهر برابر با اصل خود مترجم کافیه یا باید حتماً مهر ناتی بزنیم برای برابر با اصل؟ به نظرتون چکار کنم که مشکلی پیش نیاد؟ چون نمی خوام زمان اسس مدارکم الکی هدر بره.

تا اونجاییکه من میدونم ناتی 2 تا کار رو انجام میده.
1- اسسمنت شغلی بچه های رشته های مترجمی
2- اسسمنت سایر متقاضیها برای 5 امتیاز community language

من از ناتی اسس نشدم و با توجه به رشته ام در EA اسس شدم. اما نامه نهایی رو که جواب اسسمنتم بود در سفارت برابر اصل کردم.
درمورد زبان فارسی هم زمان ما قضیه پیچیده نبود و فقط یک نامه از دانشگاه میگرفتیم که فارسی درس خوندیم و اون نامه روترجمه و تایید دادگستری و وزارت خارجه میکردیم و در مدارک قرار میدادیم.
ببخشید که بازهم خیلی متوجه سوال شما نشدم. چون در پروسه کار خودم با ناتی کاری نداشته ام.

tulipaphk62
March 10th, 2012, 01:12 PM
تا اونجاییکه من میدونم ناتی 2 تا کار رو انجام میده.
1- اسسمنت شغلی بچه های رشته های مترجمی
2- اسسمنت سایر متقاضیها برای 5 امتیاز community language

من از ناتی اسس نشدم و با توجه به رشته ام در EA اسس شدم. اما نامه نهایی رو که جواب اسسمنتم بود در سفارت برابر اصل کردم.
درمورد زبان فارسی هم زمان ما قضیه پیچیده نبود و فقط یک نامه از دانشگاه میگرفتیم که فارسی درس خوندیم و اون نامه روترجمه و تایید دادگستری و وزارت خارجه میکردیم و در مدارک قرار میدادیم.
ببخشید که بازهم خیلی متوجه سوال شما نشدم. چون در پروسه کار خودم با ناتی کاری نداشته ام.

منم ازEA باید اسس بشم. دیگه برای اطمینان می برم سفارت. ممنون از راهنماییتون icarus عزیز.

icarus
March 10th, 2012, 02:11 PM
منم ازEA باید اسس بشم. دیگه برای اطمینان می برم سفارت. ممنون از راهنماییتون icarus عزیز.

فکر خوبیه. فقط این رو هم اضافه کنم که باتوجه به گرون بودن هزینه اینکار ،شما خیلی به کپی برابر اصل مدارک نیاز ندارین چون فقط تصویر اسکن شده مدارک رو آنلاین لاج میکنین و اصل مدرک دستتون میمونه. بعدا هم ازتون اصل مدارک رو نمیخوان.

tulipaphk62
March 11th, 2012, 10:28 PM
من گواهی سابقه کاری که می خوام بگیرم، اگه با عنوان خاصی نوشته نشه و فقط اول نامه نوشته بشه " گواهی سابقه کار" مشکلی داره؟

icarus
March 12th, 2012, 08:41 AM
من گواهی سابقه کاری که می خوام بگیرم، اگه با عنوان خاصی نوشته نشه و فقط اول نامه نوشته بشه " گواهی سابقه کار" مشکلی داره؟

عنوانش خیلی مهم نیست ولی مشخصات زیر رو داشته باشه:

Your work experience references must meet the following requirements:

the reference should show the official letterhead of the company or government department providing the referenc
the letterhead should indicate clearly the full address of the company and any telephone, fax numbers, email and website address
the name and position of the person authorised to sign the employment reference should be typed or stamped below that person's signature – a reference with an illegible signature will not be accepted
the direct contact number of the person writing the reference should be included in the letter
the letter should indicate the exact period of employment, including whether permanent or temporary, full or part time, position/s held, the main five (5) duties undertaken, and the salary earned – positions should not be described by generic titles (for example, research officer, public servant) but according to the nature of the duties undertaken (for example, research chemist, accounts clerk)

pejman57
March 12th, 2012, 12:27 PM
سلام به دوستان
من در بخش کبک فعال بودم.قبلا میخواستم برای استرالیا اقدام کنم که واسه کبک اقدام کردم حالا به دلائلی منصرف شدم.یه سئوالاتی راجع به مهاجرت استرالیا دارم:

1-برای مهاجرت به استرالیا کدوم روش سریع تر انجام میشه؟اول پذیرش تحصیلی بعد درخواست اقامت دائم(خانومم برای phd و خودم واسه master) یا اقدام با skill worker وبعد تحصیل؟
2-هزینه تحصیل برای دانشجوی خارجی با کسی که به عنوان مهاجر اونجا رندگی میکنه فرق داره؟
3-در استرالیا مدت انتظار برای گرفتن شهروندی و پاس استرالیا 3سال هست یا 5 سال؟
ممنون

icarus
March 12th, 2012, 12:44 PM
سلام به دوستان
من در بخش کبک فعال بودم.قبلا میخواستم برای استرالیا اقدام کنم که واسه کبک اقدام کردم حالا به دلائلی منصرف شدم.یه سئوالاتی راجع به مهاجرت استرالیا دارم:

1-برای مهاجرت به استرالیا کدوم روش سریع تر انجام میشه؟اول پذیرش تحصیلی بعد درخواست اقامت دائم(خانومم برای phd و خودم واسه master) یا اقدام با skill worker وبعد تحصیل؟
2-هزینه تحصیل برای دانشجوی خارجی با کسی که به عنوان مهاجر اونجا رندگی میکنه فرق داره؟
3-در استرالیا مدت انتظار برای گرفتن شهروندی و پاس استرالیا 3سال هست یا 5 سال؟
ممنون

درود

1- اگر بخواین زودتر قدم بر خاک استرالیا بگذارین روش پذیرش تحصیلی زودتر جواب میده. ولی اگر بخواین زودتر به اقامت دایم برسین روش skilled worker زودتر جواب میده چون در روش تحصیلی ابتدا باید یک مدرک از استرالیا بگیرین که حداقل 2 سال کامل براش درس خونده باشین و بعد برای اقامت دایم اپلای کنید. البته تا درست شدن کارتون ویزای کار در استرالیا براتون صادر خواهد شد.

2- کلا هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا خیلی بالا هست. در بیشتررشته ها هزینه تحصیل PR ها کمتر از دانشجویان خارجی هست. در رشته هایی که common wealth حساب میشن ( ازجمله بیشتر رشته های فنی)هزینه تحصیل برای PR ها به طور چشمگیری کمتر هست ضمن اینکه PR ها ممکنه که بتونن از وامهای تحصیلی دولت استرالیا استفاده کنن( منوط به داشتن شرایط لازم).

3- این مدت در استرالیا 4 سال هست.

به نظر من اگر قصد ادامه تحیل در استرالیا رو دارین چک کنین ببینین میتونید قبل از رفتن ،از ایران برای اقامت اپلای کنین یا خیر. اگر بشه تا تحصیلتون اونجا تموم بشه اقامتتون هم درست میشه. فکر میکنم دوستمون mojt چون اونجا درس میخونن میتونن بیشتر کمکتون کنن.

پیروز باشید.

mojt
March 12th, 2012, 02:33 PM
درود

1- اگر بخواین زودتر قدم بر خاک استرالیا بگذارین روش پذیرش تحصیلی زودتر جواب میده. ولی اگر بخواین زودتر به اقامت دایم برسین روش skilled worker زودتر جواب میده چون در روش تحصیلی ابتدا باید یک مدرک از استرالیا بگیرین که حداقل 2 سال کامل براش درس خونده باشین و بعد برای اقامت دایم اپلای کنید. البته تا درست شدن کارتون ویزای کار در استرالیا براتون صادر خواهد شد.

2- کلا هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا خیلی بالا هست. در بیشتررشته ها هزینه تحصیل PR ها کمتر از دانشجویان خارجی هست. در رشته هایی که common wealth حساب میشن ( ازجمله بیشتر رشته های فنی)هزینه تحصیل برای PR ها به طور چشمگیری کمتر هست ضمن اینکه PR ها ممکنه که بتونن از وامهای تحصیلی دولت استرالیا استفاده کنن( منوط به داشتن شرایط لازم).

به نظر من اگر قصد ادامه تحیل در استرالیا رو دارین چک کنین ببینین میتونید قبل از رفتن ،از ایران برای اقامت اپلای کنین یا خیر. اگر بشه تا تحصیلتون اونجا تموم بشه اقامتتون هم درست میشه. فکر میکنم دوستمون mojt چون اونجا درس میخونن میتونن بیشتر کمکتون کنن.

پیروز باشید.

ممنون icarus عزیز
توضیحات کاملی دادی، فقط باید به این نکته توجه کنین که قوانین مهاجرت سالانه در حال عوض شدن و ممکنه اقامت بعد از 2 سال تحصیل بعدها برداشته بشه. خلاصه به امید اقامت برای تحصیل اقدام نکنید، اگه شرایط مهاجرت رو دارین مستقیما برای skilled worker اقدام کنین.

pejman57
March 13th, 2012, 04:46 PM
ممنون icarus عزیز
توضیحات کاملی دادی، فقط باید به این نکته توجه کنین که قوانین مهاجرت سالانه در حال عوض شدن و ممکنه اقامت بعد از 2 سال تحصیل بعدها برداشته بشه. خلاصه به امید اقامت برای تحصیل اقدام نکنید، اگه شرایط مهاجرت رو دارین مستقیما برای skilled worker اقدام کنین.

درود

پیروز باشید.

خیلی ممنون از شما دو دوست عزیز
نکات جالبی بود.مشکل اینه که تا حالا تو خط کبک بودیمو فرانسه میخوندیم .حالا باید سوئیچ کنم به آیلس که اونم زمانبره.
در ضمن icarus عزیز دریافت ویزای استرالیا رو بهت تبریک میگم.

tulipaphk62
March 13th, 2012, 09:09 PM
icarus عزیز، سلام. بازم راهنمایی می خوام .
1- من یکی از نامه های سابقه کارم انگلیسی هستش. اینو فقط کپی برابر اصل کنم؟ اصلشو که نمی خواد بفرستم؟
2- مدارک لیسانس و فوق لیسانسم رو که ترجمه کرده بودم و مهرهای دادگستری و امورخارجه داشت، بردم و توی صفحات فارسی مهر کپی برابر اصل زد. درسته دیگه، مشکلی که نداره؟

icarus
March 14th, 2012, 08:17 AM
pejman57 ممنون از تبریکتون. امیدوارم به زودی کار شما هم درست بشه.

tulipaphk62: خوشحال میشم بتونم کمکی بکنم.

1- هم میتونین کپی برابر اصلش رو بفرستین و هم میتونین 2 تا نامه انگلیسی از محل کارتون بگیرین. البته کپی برابر اصل باید توسط مرجعی انجام بشه که استرالیا قبول داشته باشه.

2- میشه بیشتر توضیح بدین که کجا بردین و چطور مهری زدن؟

یک سوال، الان شما در مرحله اسسمنت هستین یا بازکردن فایل مهاجرت؟ ( یعنی این مدارک رو برای EA میخواین یا DIAC؟)

tulipaphk62
March 14th, 2012, 11:00 AM
pejman57 ممنون از تبریکتون. امیدوارم به زودی کار شما هم درست بشه.

tulipaphk62: خوشحال میشم بتونم کمکی بکنم.

1- هم میتونین کپی برابر اصلش رو بفرستین و هم میتونین 2 تا نامه انگلیسی از محل کارتون بگیرین. البته کپی برابر اصل باید توسط مرجعی انجام بشه که استرالیا قبول داشته باشه.

2- میشه بیشتر توضیح بدین که کجا بردین و چطور مهری زدن؟

یک سوال، الان شما در مرحله اسسمنت هستین یا بازکردن فایل مهاجرت؟ ( یعنی این مدارک رو برای EA میخواین یا DIAC؟)

من در مرحله اسسمنت هستم و دارم مدارکم رو واسه EA می فرستم. مدارکمو بردم صفحات فارسی رو سفارت مهر کپی برابر اصل زده. با این حساب که مدارک لیسانس و فوق لیسانسم که مشکلی نداره، کامل هستش دیگه؟
ببخشید در مورد نامه سابقه کار انگلیسی کامل نفهمیدم، یعنی چی می تونم 2 تا نامه بگیرم؟

tulipaphk62
March 14th, 2012, 12:20 PM
راستي يه سوال دیگه ای هم داشتم. من موقعی که ارشد می خوندم یه جا full time كار مي كرىم و يه شركت دیگه ای به صورت پروژه ای کار می کردم. الان برای گرفتن نامه از دومی بنویسم توش part time كافيه؟

مشكلي نداره که، نگن هم درس می خونده، full time کار می کرده و هم part time! آخه پروژه های خوبی انجام دادم.

icarus
March 14th, 2012, 02:26 PM
tulipaphk62 عزیز
اگر سفارت برابر اصل کردین که هیچ مشکلی نداره و کاملا کافی هست.

طبق قوانین استرالیا در یک شغل باید حداقل22 ساعت در هفته کار کنین تا part time حساب بشه. سابقه کار پارت تایم رو هم باید با ارایه فیش حقوقی و مدارک مستدل ثابت کنین. نوع و جنس پروژه هایی که انجام میشه از نظر DIAC مهم نیست. هرچند درموقع اسسمنت ممکنه که به کار تون بیاد.

یک جوری محاسبه کنین تا از این نظر مشکلی براتون درست نشه. هرچند بدون آوردن کلمه part time میتونین اعلام کنین که همزمان روی این پروژه ها هم کار میکردین.

البته اگر میفرمودین که این مدارک رو برای اسسمنت میخواین یا DIAC بهتر میتونستم کمکتون کنم. الان دارم خیلی کلی جواب میدم بهتون.

زمانی که من اپلای میکردم کارفرمای من بدون هیچ مشکلی دو تا نامه انگلیسی سابقه کار برای من صادر کرد. یکی خطاب به EA ویکی برای DIAC. نتیجتا من هزینه ترجمه، تایید و کپی برابر اصل در سفارت رو که کم هم نیست صرفه جویی کردم. و از اون مهمتر صرفه جویی در زمان البته!

tulipaphk62
March 15th, 2012, 12:28 AM
icarus عزیز
من مدارکمو دارم آماده می کنم واسه اسسمنت EA. ممنون می شم اگه توضیحات دیگه ای هم دارید به من بدید.

راستی در مورد یه مسئله دیگه ای هم ازتون سوال دارم:
من شرکتی که الان توش دارم کار می کنم دولتی هستش. نامه سابقه کار افتضاحی بهم دادن. الان چی کار کنم؟ از مدیر بخشی که توش هستم نامه بگیرم؟ اون نامه هم باید تو سربرگ باشه؟
لطفاً من رو راهنمایی کنید.

tulipaphk62
March 16th, 2012, 12:19 PM
icarus عزیز
من مدارکمو دارم آماده می کنم واسه اسسمنت EA. ممنون می شم اگه توضیحات دیگه ای هم دارید به من بدید.

راستی در مورد یه مسئله دیگه ای هم ازتون سوال دارم:
من شرکتی که الان توش دارم کار می کنم دولتی هستش. نامه سابقه کار افتضاحی بهم دادن. الان چی کار کنم؟ از مدیر بخشی که توش هستم نامه بگیرم؟ اون نامه هم باید تو سربرگ باشه؟
لطفاً من رو راهنمایی کنید.

چرا کسی جوابمو نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفاً بهم جواب بدید.

icarus
March 16th, 2012, 01:40 PM
ببینین، برای سابقه کار در EA نیازی به ارایه مدارک مستدل مثل لیست بیمه ، فیش حقوقی و...ندارین و فقط نامه کارفرما کافی هست.
چند تا نکته هست که یا حتما باید درنامه سابقه کار باشه یا به شکلی به اون اضافه کنین:
1- ذکر تاریخ شروع و خاتمه همکاری
2- ذکر تمام وقت بودن کار شما
3- 5 مورد شرح وظایف شما
4- اسم و شماره تلفن یک نفر مدیر که بتونه درست بودن مفاد نامه رو تایید کنه.

حالا یا اداره شما این نامه رو با این فرمت به شما میده یا اینکه فقط بخشی از اطلاعات رو مینویسه و شما باید جور دیگه ای بقیه اش رو نامه بگیرین.
مثلا درمورد یکی از دوستان من کارگزینی اداره شون شرح وظایفش رو نمینوشت. ایشون هم از مدیر مستقیمش خواست که شرح وظایف رو در یک نامه جداگانه بنویسه و مهر و امضا کنه.
اگر نامه شما در سربرگ باشه خیلی بهتر هست. اگر هم مدیرتون نامه رو در سربرگ نمیده کافیه شما یک سر برگ شرکت رو داشته باشین و با نرم افزارهای کامپیوتری هزارتا کار میتونین انجام بدین!

اگر هم هیچکدام از اینها نشد. نامه ای رو که دارین بفرستین، اگر EA ایراد گرفت ( که بهتون ایمیل خواهند زد) بهشون راستش رو بگین. اونها خودشون میگن که چطور مشکل رو حل کنین.

freeyasmin
March 16th, 2012, 05:42 PM
سلام

۲ تا سوال هاست که خیلی برام مهمه

۱- آیا برای استرالیا بیمه برای سابقی کاری واجبه؟

۲- برای لیسانس فرق من که کومپوتر هاست آیا همون ۱۵ امتیاز رو میدان؟
ممنون

alex&elix
March 19th, 2012, 01:22 PM
سلام دوستان

ممکنه بفرمایید اعتبار اسسمنت EA چقدر هست؟ یعنی اصلا اعتبار زمانی داره؟

aida_vet
March 24th, 2012, 02:37 PM
سلام، کسی در مورد اعتبار ترجمه های NAJIT/NAATI (مترجم عضو رسمی مترجمین استرالیا) اطلاعی داره؟ دارالترجمه گفته که ترجمه های با این سربرگ نیازی به تأیید دادگستری ندارد.(مدارک شامل نامه سابقه کار و دانشنامه با ریزنمرات برای ارائه به engineers Aus. است)

lalaii
March 24th, 2012, 03:03 PM
سلام

۲ تا سوال هاست که خیلی برام مهمه

۱- آیا برای استرالیا بیمه برای سابقی کاری واجبه؟

۲- برای لیسانس فرق من که کومپوتر هاست آیا همون ۱۵ امتیاز رو میدان؟
ممنون

این سوال منم هست. برای پروسه مهاجرت استرالیا و اگه کسی اطلاع داره نیوزلند بیمه اجباریه یا می شه بدون بیمه ی کاری مهاجرت کرد؟ قبلا شنیده بودم که اجباریه و بدون بیمه نمی شه. ممنون.

icarus
March 24th, 2012, 09:23 PM
این سوال منم هست. برای پروسه مهاجرت استرالیا و اگه کسی اطلاع داره نیوزلند بیمه اجباریه یا می شه بدون بیمه ی کاری مهاجرت کرد؟ قبلا شنیده بودم که اجباریه و بدون بیمه نمی شه. ممنون.

ارایه نامه تامین اجتماعی اجباری نیست. من برای پرونده خودم نامه تامین اجتماعی یا ترجمه دفترچه بیمه رو نفرستادم و مشکلی هم پیش نیومد. البته از هرکدام از سالهای کاریم دونمونه از فیشهای حقوقیم رو فرستادم که درآنها شماره تامین اجتماعی من اومده بود. حتی چک محل کار هم نشدم.
درکل اینکه این سوال یک پاسخ قطعی نداره. کیس آفیسر شما باید سابقه شما رو بپذیره و اگر قانع نشه ممکنه که شما رو چک محل کار کنن یا اینکه مثل برخی از بچه ها از شما بخوان که از تامین اجتماعی نامه بگیرین.

parinaz57
March 28th, 2012, 01:03 PM
سلام
من ليسانس مديريت بيمه و فوق ليسانس مديريت اجرايي (MBA)دارم. با معدل بالا و سابقه كار با بيمه و گواهي سابقه كار معتبر. ولي چون رشتم تو ليست نيست نميتونم اقدام كنم؟

fatem-r
March 29th, 2012, 05:29 AM
سلام بچه ها. یه سوال داشتم که ممنون میشم جواب بدین. من همسرم فارغ التحصیل کشاورزی-رشته آبیاری و زهکشی هست.تووی ایران در دانشکده کشاورزی ارائه میشه و زیر شاخه کشاورزیه و در کشوری مثل کانادا و آمریکا زیر شاخه عمرانه.حالا نمی دونم که تووی استرالیا به چه صورته؟تووی لیست sol فقط نوشته کشاورزی.می خوام بدونم که این رشته تووی استرالیا کشاورزی محسوب میشه؟
مرسی

icarus
March 29th, 2012, 01:08 PM
سلام بچه ها. یه سوال داشتم که ممنون میشم جواب بدین. من همسرم فارغ التحصیل کشاورزی-رشته آبیاری و زهکشی هست.تووی ایران در دانشکده کشاورزی ارائه میشه و زیر شاخه کشاورزیه و در کشوری مثل کانادا و آمریکا زیر شاخه عمرانه.حالا نمی دونم که تووی استرالیا به چه صورته؟تووی لیست sol فقط نوشته کشاورزی.می خوام بدونم که این رشته تووی استرالیا کشاورزی محسوب میشه؟
مرسی

درود
به دو نکته توجه کنین:
1- در مدرک دانشگاهی همسر شما اسم رشته ایشون چی نوشته شده ( مثلا agriculture )
2- سابقه کاریشون و پروژه هاشون در زمینه مرتبط با کشاورزی هست؟

farzanehdana
April 1st, 2012, 01:05 AM
ارایه نامه تامین اجتماعی اجباری نیست. من برای پرونده خودم نامه تامین اجتماعی یا ترجمه دفترچه بیمه رو نفرستادم و مشکلی هم پیش نیومد. البته از هرکدام از سالهای کاریم دونمونه از فیشهای حقوقیم رو فرستادم که درآنها شماره تامین اجتماعی من اومده بود. حتی چک محل کار هم نشدم.
درکل اینکه این سوال یک پاسخ قطعی نداره. کیس آفیسر شما باید سابقه شما رو بپذیره و اگر قانع نشه ممکنه که شما رو چک محل کار کنن یا اینکه مثل برخی از بچه ها از شما بخوان که از تامین اجتماعی نامه بگیرین.

من سوابق کاریم برای 8 سال اسس شده
می خواستم بپرسم آیا ممکنه این 8 سال هم از سوی اداره مهاجرت مورد سئوال واقع بشه؟
ابته بیمه ارائه ندادم ولی آیا ممکنه بیمه رو بعدا بخوان؟ و آیا برای مواردی که بخوان ایمیل می زنن؟

icarus
April 1st, 2012, 02:29 AM
من سوابق کاریم برای 8 سال اسس شده
می خواستم بپرسم آیا ممکنه این 8 سال هم از سوی اداره مهاجرت مورد سئوال واقع بشه؟
ابته بیمه ارائه ندادم ولی آیا ممکنه بیمه رو بعدا بخوان؟ و آیا برای مواردی که بخوان ایمیل می زنن؟

نهادی که مدرک شما رو ارزیابی میکنه و اداره مهاجرت دو سازمان متفاوت هستن و مدارک متفاوتی رو برای اثبات سابقه کار از متقاضیان قبول میکنن.
همونطوری که در پست قبل هم اشاره کردم مساله اینجاست که سابقه کار شما برای کیس آفیسر تون اثبات بشه و این کاملا به کیس آفیسر ربط داره. در هیچ کجای سایت مهاجرت استرالیا ندیده ام که نوشته شده باشه که اگر بیمه نداشته باشین سابقه کار پذیرفته نیست. داشتن بیمه یکی از مدارکی است که کار کیس آفیسر رو تسهیل میکنه اما کیس آفیسر ها راههای متنوعی برای اثبات سابقه کار شما دارن. از جمله تماس و چک کردن محل کارهای فعلی و قبلی شما توسط سفارت استرالیا در ایران هست که کار خیلی متداولی هم هست و برای خیلی از بچه ها انجام میشه. در این پروسه شخصی از سفارت استرالیا در ایران و به زبان فارسی با کارفرماهای شما تماس میگیره و ازشون سوالاتی درمورد مدت زمان همکاری شما، شرح وطایفتون و ..... میپرسه. پاسخ این سوالها باید با آنچیزی که متقاضی ادعا کرده نزدیک باشه. یکی دیگه از این راهها هم استعلام از نهاد اسس کننده هست.

حتما اگر کیس آفیسر لازم بدونه با شما از طریق ایمیل تماس میگیره و اطلاعات لازم رو بهتون میده و اگر مدرکی لازم باشه ازتون میخواد.
این رو هم اضافه کنم که نسبت به کانادا، اداره مهاجرت استرالیا بسیار خوش قولتر هست و در بیشتر موارد کارها طبق زمانبندی که اعلام میشه انجام میشه. کیس افیسر ها قدرت زیادی دارن و اونها هستن که درمورد صدور یا عدم صدور ویزا ی شما تصمیم میگیرن. سعی کنین کیس آفیسرتون رو با فرستادن ایمیلهای بی دلیل خسته نکنین و دقیقا آنچیزی رو که ازتون میخواد انجام بدین. البته اگر سوال ضروری داشته باشین که پاسخش در سایت نباشه ( و حتی اگر باشه) مطمین باشید که با روی خوش جواب خواهید گرفت.

sharrareh
April 2nd, 2012, 05:03 PM
من جزو اون کسانی بودم که کانادا 3 روز پیش ریجکتشون کرد (بعد از 6 سال انتظار )حالا می خوام برای استرالیا اقدام کنم لطفا کمکم کنید که از کجا شروع کنم؟

sharrareh
April 2nd, 2012, 06:19 PM
من جزو اون کسانی بودم که کانادا 3 روز پیش ریجکتشون کرد (بعد از 6 سال انتظار )حالا می خوام برای استرالیا اقدام کنم لطفا کمکم کنید که از کجا شروع کنم؟

icarus
April 2nd, 2012, 09:48 PM

واقعا ناراحت کننده هست.
در مورد متقاضیان مهاجرت به استرالیا هم وضعیت مشابهی پیش اومد به این شکل که با تغییر قوانین مهاجرت استرالیا در جولای 2010 متاسفانه پرونده 2 گروه از بچه ها به شدت تحت تاثیر قرار گرفت یکدسته پرونده های باقیمانده که تا 2007 لاج کرده بودن که مبتلا به قانون cap and cease شدن و پرونده هاشون پس فرستاده شد و یکی هم بچه هایی که در اولویت بندی جدید رشته هاشون در اولویت 5 قرارگرفت و هنوز هم حتی لاجهای 2008 این گروه مورد بررسی قرار نگرفتن.
البته تعداد پرونده هایی که در استرالیا دچار cap and cease شدن در مقیاس با پرونده های کانادا که با قانون جدید حذف شدن ناچیز بود چون بیشتر پرونده ها فاینالایز شده بودن مگر اینکه مشکل خاصی داشتن. به لاجهای گروه 5 هم همان موقع گفته شد که میتونن پرونده هاشون رو ببندن و هزینه اش رو دریافت کنن مگر اینکه خودشون بخوان منتظر نوبتشون بشن.

به طور کلی رسیدگی به پرونده های مهاجرت در استرالیا با نظم و اطلاع رسانی خیلی بهتری نسبت به کانادا صورت میگیره و باوجود تغییراتی که از جولای 2012 در قوانین صورت خواهد گرفت ،میتونین امیدوار باشین که تجربه تلخ کانادا براتون تکرار نشه. پروسه اقامت دایم برای استرالیا برای واجدین شرایط چیزی حدود 2 تا 2.5 سال و اقامت موقت 8ماه تا 1 سال طول میکشه که البته باقوانین جدید انتظار میره که این زمان خیلی کوتاهتر بشه. ضمن اینکه اگر قرار باشه که نشه شما رو 6 سال معطل نمیکنن و خیلی زود متوجه خواهید شد.

اگر از ایران برای اقامت موقت یا دایم میخواین اپلای کنید کل اطلاعات لازم درمورد انواع ویزاها و شرایطشون رو در لینک زیر میتونین ببینین:
http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/visa-options-outside.htm

اگر سوال بیشتری بود من و سایر دوستان این فروم خوشحال میشیم کمک کنیم. به این فروم هم سری بزنین:
www.migranthelp.com (http://www.migranthelp.com)

financemaster
April 3rd, 2012, 10:41 AM
عرض سلام و ادب دارم خدمت دوستان، ممنون ميشم راهنمايي كنيد كه آيا مي تونم برا استراليا اقدام كنم يا خير؟ چون فكر مي كنم كه تو ليست مورد نيازشن نباشم)
ليسانس: زبان تركي استانبولي
فوق ليسانس: مديريت مالي
مسلط به زبان انگليسي و فرانسه
سابقه كار: 3 سال با بيمه در حوزه مالي و سرمايه گذاري (2 سال مدير سرمايه گذاري و 6 ماه تريدر بورس و 6 ماه هم كارشناس ارشد بودجه و كنترل هزينه كه بيشتر تو اين شش ماه آخر به عنوان تحليگر و كارشناس سرمايه گذاري مشغول بودم)

personine
April 3rd, 2012, 03:13 PM
سلام دوستان. من از دو تا از دانشگاهای استرالیا پذیرش گرفتم. یکیش 1.5 ساله یکیش 2 سال. این که میگن واسه اقامت کورست حتما باید 2 سال باشه درسته یه 1.5 هم جواب میده؟ ممنوون

icarus
April 3rd, 2012, 03:51 PM
عرض سلام و ادب دارم خدمت دوستان، ممنون ميشم راهنمايي كنيد كه آيا مي تونم برا استراليا اقدام كنم يا خير؟ چون فكر مي كنم كه تو ليست مورد نيازشن نباشم)
ليسانس: زبان تركي استانبولي
فوق ليسانس: مديريت مالي
مسلط به زبان انگليسي و فرانسه
سابقه كار: 3 سال با بيمه در حوزه مالي و سرمايه گذاري (2 سال مدير سرمايه گذاري و 6 ماه تريدر بورس و 6 ماه هم كارشناس ارشد بودجه و كنترل هزينه كه بيشتر تو اين شش ماه آخر به عنوان تحليگر و كارشناس سرمايه گذاري مشغول بودم)

درود
به نظر من با یک مشاور مهاجرت ( که عضو MIA یا MARA باشه) مشورت کنین ببینین امکانش هست که بتونین از یکی از رشته های نزدیک به فوق لیسانستون مثل حسابداری یا مدیریتها اسسمنت بگیرین؟

icarus
April 3rd, 2012, 04:06 PM
سلام دوستان. من از دو تا از دانشگاهای استرالیا پذیرش گرفتم. یکیش 1.5 ساله یکیش 2 سال. این که میگن واسه اقامت کورست حتما باید 2 سال باشه درسته یه 1.5 هم جواب میده؟ ممنوون

درود
درلینک زیر تمامی ویزاهای GSM رو که میتونین پس از اتمام تحصیلاتتون براشون اقدام کنین میتونین ببینین.

http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/visa-options-inside.htm

همونطور که میبینین در تمامشون نوشته شده: At least two years

حتما چک کنین که رشتتون جزو لیست SOL باشه

golareh
April 3rd, 2012, 05:23 PM
سلام
من مي خواستم بدونم با شرايط زير براي چه ويزايي مي تونم اقدام كنم؟ برا اسپانسر ايالتي مي شه اقدام كرد؟
6 سال ونيم سابقه كار مرتبط بيمه ايي
مدرك زيان اورال7 همه مهارتها 7 به جز رايتينگ 6.5!!
رشته مهندس مكانيك
اگه بخوام دوباره امتحان بدم به امبد ايلتس 7 ديرترين تاريخ براي امتحان جه زماني است ميشه 20 خرداد امتحان داد چون زودتر نمي تونم؟ به تغيير قوانيين (1 جولاي) برخورد نميكنم؟

icarus
April 4th, 2012, 01:44 PM
سلام
من مي خواستم بدونم با شرايط زير براي چه ويزايي مي تونم اقدام كنم؟ برا اسپانسر ايالتي مي شه اقدام كرد؟
6 سال ونيم سابقه كار مرتبط بيمه ايي
مدرك زيان اورال7 همه مهارتها 7 به جز رايتينگ 6.5!!
رشته مهندس مكانيك
اگه بخوام دوباره امتحان بدم به امبد ايلتس 7 ديرترين تاريخ براي امتحان جه زماني است ميشه 20 خرداد امتحان داد چون زودتر نمي تونم؟ به تغيير قوانيين (1 جولاي) برخورد نميكنم؟

درود
چون خیلی کلی سوال پرسیدین متاسفانه باید کلی پاسخ بدم.
به طور کلی شرایط لازم برای تمام ویزا ها رو دارین چون رشتتون در لیست شماره 1 هست. چک بفرمایین ببینید با توجه به سایر شرایطتون امتیاز لازم رو میارین یا خیر.
برای اسپانسر ایالتی هم به شرطی که اسسمنتتون آماده باشه ،رشتتون مورد نیاز یک ایالت باشه و ظرفیتش پر نشده باشه میتونین اپلای کنین.

اگر اسسمنت EA رو گرفتین ،برای 20 خرداد امتحان آیلتس رو بدین و حداکثر تا یک هفته بعدش آنلاین لاج کنین چون از زمانی که لاج میکنین 28 روز فرصت دارین تا نتیجه آیلتس رو اضافه کنین. اینجوری به کارها میرسین.

اگر اسسمنت EA رو نگرفتین خیلی خیلی بعیده که به قبل از تیرماه برسین چون از زمانی که مدارکتون رو دریافت کنن حداقل 12 هفته ( سه ماه) اسسمنتتون طول میکشه.

mdasdar
April 4th, 2012, 03:17 PM
سلام دوستان خوبم
من یک سوال داشتم در رابطه با مهاجرت
بنده لیسانس نرم افزار هستم با مدارک بین المللی از Cisco و مایکروسافت( CCNP R&S, CCNA R&S , CCNA Security , CCNP Security , CCDA, MCITP:EA )
سطح زبان نسبتا خوبی دارم که تو همه باندها 8 یا 8.5 رو دارم
سابقه کار دارم ولی بیمه ندارم چون تمام کارهایی که من تا به حال انجام داده ام پروژه ای بوده که بیمه براش رد نمیشده و تعداد پروژه هایی که کار کردم خیلی بوده شاید بیشتر از 40 مورد
میخوام تو فیلد شبکه باشم یعنی تو قسمت ها Network Engineering یا Network Security Specialist یا Netowrk Designer و یا System Engineering
و نه تو فیلد Software Engineering
میدانم که تا اسس نکنم شرایط دقیق مشخص نمیشه اما دوست داشتم نظرات حضرات عزیز رو بشنوم
با سپاس

golareh
April 4th, 2012, 05:06 PM
درود
چون خیلی کلی سوال پرسیدین متاسفانه باید کلی پاسخ بدم.
به طور کلی شرایط لازم برای تمام ویزا ها رو دارین چون رشتتون در لیست شماره 1 هست. چک بفرمایین ببینید با توجه به سایر شرایطتون امتیاز لازم رو میارین یا خیر.
برای اسپانسر ایالتی هم به شرطی که اسسمنتتون آماده باشه ،رشتتون مورد نیاز یک ایالت باشه و ظرفیتش پر نشده باشه میتونین اپلای کنین.

اگر اسسمنت EA رو گرفتین ،برای 20 خرداد امتحان آیلتس رو بدین و حداکثر تا یک هفته بعدش آنلاین لاج کنین چون از زمانی که لاج میکنین 28 روز فرصت دارین تا نتیجه آیلتس رو اضافه کنین. اینجوری به کارها میرسین.

اگر اسسمنت EA رو نگرفتین خیلی خیلی بعیده که به قبل از تیرماه برسین چون از زمانی که مدارکتون رو دریافت کنن حداقل 12 هفته ( سه ماه) اسسمنتتون طول میکشه.

جواب اسس رو يك ما پيش گرفتم. يعني در زمان لاچ براي ويزا 175 نياز به نمره ايلتس نيست؟ منظورم اين هست كه اگر من همه مداركم تا قبل از 10 جولاي اماده باشه و منتظر نتيجه نمره زبانم باشم . مي تونم نمره زبان را بعد از 10 جولاي هم بدم ؟ مشمول تغيير قوانين نمي شم؟ بقيه مدارك و پول رو قبل از 10 جولاي فرستادم و در بازه 28 روزه كه ميشه بعد از 10جولاي dedlineتغيير قوانين نتيجه ايلتس رو بدم.

icarus
April 4th, 2012, 07:27 PM
جواب اسس رو يك ما پيش گرفتم. يعني در زمان لاچ براي ويزا 175 نياز به نمره ايلتس نيست؟ منظورم اين هست كه اگر من همه مداركم تا قبل از 10 جولاي اماده باشه و منتظر نتيجه نمره زبانم باشم . مي تونم نمره زبان را بعد از 10 جولاي هم بدم ؟ مشمول تغيير قوانين نمي شم؟ بقيه مدارك و پول رو قبل از 10 جولاي فرستادم و در بازه 28 روزه كه ميشه بعد از 10جولاي dedlineتغيير قوانين نتيجه ايلتس رو بدم.

خیلی خوبه که اسسمنتتون آماده هست.
اگر قبل از تاریخ مورد اشاره ( حتی یک روز قبل) آنلاین لاج کنین و به DIAC هزینه رو پرداخت کنین و اونها هم برداشت کنن بلافاصله TRN شما صادر میشه و از اون ساعت و تاریخ پرونده شما ثبت میشه در نتیجه تغییر قوانین شامل شما نخواهد شد. برای احتیاط چند روزی زودتر لاج کنین تا اگر در پرداخت پول و درنتیجه صدور TRN مشکلی پیش اومد کارتون سخت نشه. بعد از ثبت هم 28 روز وقت دارین تا آیلتس رو ارایه بدین.
درمورد اسپانسرشیپ هم بیشتر ایالتها 6 تا 8 هفته طول میکشه تا پاسخ شما رو بدن. پس اگر سرعت عمل به خرج بدین فرصت خواهید داشت که شاید برسین تا اونموقع اسپانسرشیپ بگیرین.

پیروز باشید.

mohajer389
April 4th, 2012, 11:47 PM
آقا این تغییر قوانین مگه خیلی بده که همه ازش وحشت دارن؟؟

یعنی کار خیلی سخت خواهد شد؟؟

negari
April 5th, 2012, 12:39 AM
من يه مشکلی در پرداخت هزينه اسسمنت برای انجمن کامپيوتر برام پيش اومده.
از طريق سايت سفته از مالزی 400 AUDرو پرداخت کردم. ولی الان از اين ور می گن پرداخت کرديم برات. ولی case officer می گه با هم چين refernce numberپرداختی انجام نشده.
کسی تجربه مشابهی داشته؟ واقعاً نمی دونم بايد چه کار کنم :(

icarus
April 5th, 2012, 01:27 AM
آقا این تغییر قوانین مگه خیلی بده که همه ازش وحشت دارن؟؟

یعنی کار خیلی سخت خواهد شد؟؟

اطلاعات کامل رو اینجا ببینین:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?29161-تغییر-اساسی-مهاجرت-به-استرالیا-از-اول-جولای-2012&p=648107&viewfull=1#post648107

به نظر من روش بسیار خوبی هست. قسمت مثبتش اینه که سرعت رسیدگی پرونده برای کسانی که تخصصشون مورد نیاز هست خیلی زیاد میشه. اما مشکل اینجاست که این مهاجر نیست که استرالیا رو انتخاب میکنه، بلکه استرالیا هست که مهاجر رو انتخاب میکنه. یعنی اینکه اونها تصمیم میگیرن که به شما نیاز دارن یا خیر.

saeed2009
April 5th, 2012, 12:51 PM
با سلام خدمت دوستان
من به تازگی با این فوروم آشنا شدم .می خواستم بدونم با آیلتس آکادمیک میشه برای استرالیا اقدام کرد؟ ا

icarus
April 5th, 2012, 04:21 PM
با سلام خدمت دوستان
من به تازگی با این فوروم آشنا شدم .می خواستم بدونم با آیلتس آکادمیک میشه برای استرالیا اقدام کرد؟ ا

درود
بستگی به رشته شما داره.
به طور کلی شما برای مهاجرت به استرالیا آیلتس جنرال لازم دارین مگر اینکه رشته تحصیلی و شغل شما جزو آن دسته از تخصصها باشن که برای اسسمنتشون آیلتس آکادمیک لازمه مثل رشته های گروه پزشکی.
توضیحات کامل:

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2149-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7&p=434554&viewfull=1#post434554

zahra1234
April 5th, 2012, 05:01 PM
سلام.من ليسانس مديريت دارم و 10 سال سابق كار حسابرسي و حسابداري دارم (با بيمه ) .سنم هم زير 35 ساله .با توجه به اينكه تو ليست مشاغل استراليا امتياز 60دارم ، چه نمره اي تو آيلتس برام كفايت ميكنه؟ بعد از ارسال مدارك چقدر تا ويزا پروسه طول ميكشه؟

personine
April 5th, 2012, 06:25 PM
سلام دوستان. میخواستم ببینم من اگه یه کورسه 1 ساله انتخاب کنم و بدش واسه دکترا اقدام کنم شرایط اقامت گرفتنم چه جوری میشه؟ رشته عمرانم و واسه رشته project Management پذیرش گرفتم که یک سالس

icarus
April 5th, 2012, 11:16 PM
سلام.من ليسانس مديريت دارم و 10 سال سابق كار حسابرسي و حسابداري دارم (با بيمه ) .سنم هم زير 35 ساله .با توجه به اينكه تو ليست مشاغل استراليا امتياز 60دارم ، چه نمره اي تو آيلتس برام كفايت ميكنه؟ بعد از ارسال مدارك چقدر تا ويزا پروسه طول ميكشه؟

درود

اگر بخواین به عنوان حسابدار اسس بشین به 4 نمره 7 در مهارتهای ایلتس آکادمیک نیاز دارین.
در روش امتیاز بندی قدیمی رشته ها امتیاز داشتن ( مثلا حسابداری 60 امتیاز). در روش جدید، متقاضی از سطح تحصیلات ( لیسانس و فوق 15 امتیاز) امتیاز میاره و دیگه رشته ها امتیاز ندارن.

درهمین تاپیک و در صفحات قبل صحبتهای خوبی درمورد حسابدارها و شرایط مهاجرت شده.

icarus
April 5th, 2012, 11:18 PM
سلام دوستان. میخواستم ببینم من اگه یه کورسه 1 ساله انتخاب کنم و بدش واسه دکترا اقدام کنم شرایط اقامت گرفتنم چه جوری میشه؟ رشته عمرانم و واسه رشته project Management پذیرش گرفتم که یک سالس

برای اقامت پس از تحصیلات تکمیلی:

1- باید مدرکی از استرالیا بگیرین که حداقل 2 سال براس درس خونده باشین.
2- رشته شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشه.

dean
April 6th, 2012, 03:14 AM
سلام دوستان کسی وکیل خوب در اصفهان برای مهاجرت به استرالیا میشناسه؟ممنون میشم راهنمایی کنید

سحرناز
April 7th, 2012, 03:51 AM
با سلام خدمت دوستان

چند تا از دوستان با اینکه رشته پزشکی نبودند و سازمان اسسور هم آکادمیک نخواسته بود با آکادمیک لاج کردند و ظاهرا مشکلی نبوده
ما هم برای همسرم که مین اپلیکنت هست آکادمیک ثبت نام کردیم و با همون بزودی لاج خواهیم کرد
اما جهت اطمینان شما میتونید یک ایمیل بزنید بپرسید

سحرناز
April 7th, 2012, 03:11 PM
درود
بستگی به رشته شما داره.
به طور کلی شما برای مهاجرت به استرالیا آیلتس جنرال لازم دارین مگر اینکه رشته تحصیلی و شغل شما جزو آن دسته از تخصصها باشن که برای اسسمنتشون آیلتس آکادمیک لازمه مثل رشته های گروه پزشکی.
توضیحات کامل:

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2149-شرایط-مهاجرت-به-استرالیا&p=434554&viewfull=1#post434554 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2149-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7&p=434554&viewfull=1#post434554)

سلام دوست عزیز سال نو مبارک
برای کامپیوتری ها که اصلا در مرحله اسس آیلتس نمیخواد چطور؟؟؟ شما لینکی خبری چیزی دارید؟
راستش من امروز از دوتا از دوستام که که با آکادمیک لاج کردند و ویزا هم گرفتند پرسیدم که مطمین بشم ولی اونها هم مکانیک بود رشته شون حالا خودم هم کاملا مطمین نیستم که برای کامپیوتر میشه با آکادمیک لاج کرد یا نه ؟؟

سحرناز
April 7th, 2012, 03:15 PM
تا اونجایی که من میدونم برای بعضی رشته ها آیلتس آکادمیک هم قبول هست. مثل رشته های گروه پزشکی که توسط Medical Board of Australia اسس میشن.

اگه به این آدرس سر بزنید:
http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/175/eligibility-english.htm

نوشته شده است که:
The IELTS is a test designed to assess an applicant's English language ability. It has an academic test and a general training test – you need only take the general training test unless otherwise advised by your skills assessing authority.

از اونonly نمیشه نتیجه گرفت که آکادمیک هم قبوله ؟؟؟

Chemic
April 7th, 2012, 08:02 PM
سلام
میخواستم بدونم برای ویزای 475 ، و اسپانسر فامیلی ، اگه اسپانسر مورد نظر در سیدنی باشه ، ایرادی نداره؟
این لینک نوشته در NSW ، همه جا بجز سیدنی قبوله ، جریان چیه؟

negari
April 8th, 2012, 02:53 AM
سلام
در مورد مهاجرت استراليا اگه همسرم main باشه و درخواست ويزای skill worker بديم. آيا من هم می تونم برای ويزای تحصيلی اقدام کنم ؟
اگه کسی مطلبی می دونه ممنون می شم بهم بگين. خودم تو سايت اداره مهاجرت چيز خاصی در اين مورد پيدا نکردم.

icarus
April 8th, 2012, 01:36 PM
از اونonly نمیشه نتیجه گرفت که آکادمیک هم قبوله ؟؟؟

سلام

ببینین درمورد اینکه آیلتس جنرال لازمه یا آکادمیک هم در سایت مهاجرت و هم در سایت آیلتس صراحتا گفته شده که آیلتس جنرال لازم هست مگر اینکه نهاد اسسور از شما فقط آکادمیک خواسته باشه همونطور که قبلا عرض کردم مثلا پزشکان و حسابدارها میتونن با آکادمیک هم لاج کنن. درمورد رشته های دیگه هم بستگی به سازمان ارزیابی کننده داره. درمورد رشته هایی که برای اسسمنت آیلتس لازم نیست برای دیاک آیلتس جنرال لازمه.
علتش هم این هست که آیلتس جنرال کلا برای این طراحی شده که توانایی زبان متقاضی در انگلیسی روزمره رو بسنجه که در مهاجرت کارایی داره.
اینهم یک نقل قول از سایت رسمی آیلتس ( به کلمه must دقت کنید):

General Training – for school, work or migration
The General Training format focuses on basic survival skills in broad social and workplace contexts. It is typically for those who are going to English-speaking countries to do secondary education, work experience or training programs. People migrating to Australia, Canada and New Zealand must sit the General Training test.

نقل قول از:

http://www.ielts.org/test_takers_information/what_is_ielts/academic_or_general_training.aspx

icarus
April 8th, 2012, 01:48 PM
سلام
در مورد مهاجرت استراليا اگه همسرم main باشه و درخواست ويزای skill worker بديم. آيا من هم می تونم برای ويزای تحصيلی اقدام کنم ؟
اگه کسی مطلبی می دونه ممنون می شم بهم بگين. خودم تو سايت اداره مهاجرت چيز خاصی در اين مورد پيدا نکردم.

شما میتونین ازایران برای مهاجرت اقدام کنین و بعد با ویزای دانشجویی تشریف ببرین استرالیا. ولی آخر کار برای گرفتن ویزا متقاضی اصلی باید برگردن و از سفارت استرالیا در ایران ویزا ها رو بگیرن. ( البته تا اونموقع ممکنه که برخی شرایط عوض بشه)

icarus
April 8th, 2012, 01:52 PM
سلام
میخواستم بدونم برای ویزای 475 ، و اسپانسر فامیلی ، اگه اسپانسر مورد نظر در سیدنی باشه ، ایرادی نداره؟
این لینک نوشته در NSW ، همه جا بجز سیدنی قبوله ، جریان چیه؟

جریان اینه که ویزای 457 یک ویزای کار موقت هست(3 ساله) و فقط برای نواحی خاصی صادر میشه که کمتر متقاضی مهاجر دارن تا نیروی متخصصشون تامین بشه. شهرهای بزرگ شامل این نواحی نمیشن. ( البته ظاهرا شهر پرت تحت شرایطی برای این ویزا اسپانسر میشه). ولی سیدنی و ملبورن و بریزبین وسایر شهرهای بزرگ شامل475 نمیشن. شما باید 2 سال در اون ناحیه زندگی کنین و حداقل یک سال اونجا کار کنین تا شرایط لازم برای تقاضای PR روبدست بیارین. این ویزا راه سریعی برای رسیدن به استرالیا هست ولی اشکالش اینه که باید یک مدتی رو دریک ناحیه که احتمالا کارهم توش راحت پیدا نمیشه کار کنین و 2 سال هم اونجا زندگی کنین

درمورد 475 دقت کنین که این ویزا بسیاری از مزایای ویزای اقامت دایم از جمله بیمه درمانی رایگان رو شامل نمیشه و هزینه های زیادی از این بابت به متقاضی تحمیل میشه.

mehdikaveh
April 9th, 2012, 03:13 AM
سلام دوستان
من تازه وارد هستم و می خواستم ببینم امتیاز میارم برای ویزای 175 یا176؟(ا صلا" به 176 احتیاج دارم یا همین طوری امتیاز میارم؟)
مدرک: دکتری دامپزشکی که البته چون امتحان های سختی داره می تونم برای مشاور کشاورزی اسس کنم (دوستانمم هم همین کار و کردن و مشکلی نبوده)
زبان: آیلتس 6.5 دارم و برای 7 دارم می خونم
سابقه کار :5 سال مرتبط
بیمه: 5 سال

سحرناز
April 9th, 2012, 12:28 PM
سلام دوستان
من تازه وارد هستم و می خواستم ببینم امتیاز میارم برای ویزای 175 یا176؟(ا صلا" به 176 احتیاج دارم یا همین طوری امتیاز میارم؟)
مدرک: دکتری دامپزشکی که البته چون امتحان های سختی داره می تونم برای مشاور کشاورزی اسس کنم (دوستانمم هم همین کار و کردن و مشکلی نبوده)
زبان: آیلتس 6.5 دارم و برای 7 دارم می خونم
سابقه کار :5 سال مرتبط
بیمه: 5 سال

سن ۲۵ امتیاز
زبان اگه ۷-۷-۷-۷ را بیاری ۱۰ امتیاز
سابقه کار ۱۰ امتیاز
مدرک تحصیلی ۱۵ امتیاز
میشه ۶۰ امتیاز پس ۱۷۵ نمیتونی لاج کنی یه اسپانسر ایالتی هم میگیری میشه ۶۵ امتیاز و لاج میکنی برای ۱۷۶

arman65
April 9th, 2012, 02:11 PM
سلاممن براي يك دوره 2 ساله مستر دارم ميرم استراليا و ميخوام بعدش براي اقامت اقدام كنم ميخوام ببينم ممكنه به خاطر شرايط بد نمره ها و معدل ليسانسم 15 امتياز مدرك رو نگيرم؟1.5 سال هم سابقه كار دارم كه ظاهرا امتيازي تعلق نميگيره ولي ممكنه به اسس مدركم كمك كنه؟يك سوال ديگه اينكه من وقتي درسم تموم ميشه 31 سالم تموم ميشه و حساب كردم اگه 1.5 سال براي ويزاي 485 بمونم كه امتيازم به 65 برسه 32 رو تموم ميكنم . اون وقت امتياز سنم كم ميشه؟ اين قضيه سن 32 چطوريه؟مثلا كسي كه متولد اول ژانويه 1980 هست، الان كه 32 سال رو تموم كرده 30 امتياز ميگيره يا 25؟

mehdikaveh
April 9th, 2012, 03:37 PM
خیلی ممنونم از راهنمایی شما
شما امتیاز مدرک رو 15 حساب کردین.یعنی دکتری پیوسته رابجای 20 امتیاز 15 امتیاز میدن
و یه سووال دیگه ایا برای اسس کردن به نمرات و دانشگاه هم نگاه میکنن ؟
ممنونم

personine
April 10th, 2012, 12:25 PM
سلام دوستان. من 2 تا سوال دارم. اول اینکه این امتیاز بندی رو از کدوم قسمت سایت مهاجرت باید برداشت کنم؟ دوم من از یه دانشگاه استرالیا پذیرش گرفتم که بدشم میخوام واسه اقامت اقدام کنم. حالا به نظر شما اون رو برم و بدش دنبال اقامت برم؟ میتونه واسم امتیاز داشته باشه؟ یا اینکه پذیرش رو کلا بی خیال شم و از همینجا بیفتم دنبال اقامت؟
آیلتس 6 آکادمیک
سه سال سابقه کار با بیمه
لیسانس عمران
آیا بعد از دو سال تحصیل اونجا بازم سابقه کار اینجام حسابه؟
ممنون

icarus
April 10th, 2012, 03:30 PM
سلاممن براي يك دوره 2 ساله مستر دارم ميرم استراليا و ميخوام بعدش براي اقامت اقدام كنم ميخوام ببينم ممكنه به خاطر شرايط بد نمره ها و معدل ليسانسم 15 امتياز مدرك رو نگيرم؟1.5 سال هم سابقه كار دارم كه ظاهرا امتيازي تعلق نميگيره ولي ممكنه به اسس مدركم كمك كنه؟يك سوال ديگه اينكه من وقتي درسم تموم ميشه 31 سالم تموم ميشه و حساب كردم اگه 1.5 سال براي ويزاي 485 بمونم كه امتيازم به 65 برسه 32 رو تموم ميكنم . اون وقت امتياز سنم كم ميشه؟ اين قضيه سن 32 چطوريه؟مثلا كسي كه متولد اول ژانويه 1980 هست، الان كه 32 سال رو تموم كرده 30 امتياز ميگيره يا 25؟

اگر رشته فوق لیسانس تون در لیست باشه و از استرالیا مدرک بگیرین قطعا 15 امتیاز رو میارین.
از سابقه امتیاز نمیگیرین.
تا حداقل دوسال و نیم دیگه دیگه که شما بخواین اپلای کنین خدابزرگه:) .میتونین کسری امتیازتون رو با نمره زبان و گرفتن اسپانسر جبران کنین. ( البته اگر قوانین مهاجرت همین بمونه چون از 2.5 سال پیش که من اپلای کردم تا الان قوانین زمین تا آسمون عوض شده. هم کلی رشته ها حذف شدن که اونموقع بیشتر از 400 تا بودن والان کمی بیش از100 تا هستن و هم کلا امتیاز بندیها و شرایط ویزا ها کاملاتغییر کردن)
تا قبل از روز جشن تولد 33 سالگیتون 32 ساله حساب میشین

موفق باشید

icarus
April 10th, 2012, 03:36 PM
سلام دوستان. من 2 تا سوال دارم. اول اینکه این امتیاز بندی رو از کدوم قسمت سایت مهاجرت باید برداشت کنم؟ دوم من از یه دانشگاه استرالیا پذیرش گرفتم که بدشم میخوام واسه اقامت اقدام کنم. حالا به نظر شما اون رو برم و بدش دنبال اقامت برم؟ میتونه واسم امتیاز داشته باشه؟ یا اینکه پذیرش رو کلا بی خیال شم و از همینجا بیفتم دنبال اقامت؟
آیلتس 6 آکادمیک
سه سال سابقه کار با بیمه
لیسانس عمران
آیا بعد از دو سال تحصیل اونجا بازم سابقه کار اینجام حسابه؟
ممنون

اطلاعات کامل ویزاهای ممکن و امتیاز بندی شون رو در لینکهای زیر ببینین:

اگر از خارج از استرالیا اپلای کنید:
http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/visa-options-outside.htm

اگر از استرالیا اپلای کنین:
http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/visa-options-inside.htm

سابقه کار باید در چند سال منتهی به اپلای کردنتون باشه.

mehdikaveh
April 11th, 2012, 12:40 AM
دوستان
ایا برای اسس کردن به نمرات و دانشگاه هم نگاه میکنن ؟
ممنونم

icarus
April 11th, 2012, 10:41 AM
دوستان
ایا برای اسس کردن به نمرات و دانشگاه هم نگاه میکنن ؟
ممنونم

البته. این مساله پس از جولای 2010 باب شد.
میتونین تجربیات و اطلاعات بسیاری از دوستان رو در آدرس زیر ببینید:
http://www.migranthelp.com/phpbbfa/viewforum.php?f=12&sid=80893d7542473c80fabb57faa127893d

sharrareh
April 12th, 2012, 04:24 PM
من اول کار هستم فوق لیسانس برق (الکترونیک) و جزو SOL جدول شماره 1 حالا باید چکار کنم . راستی عمه من در استرالیا مقیم هستند .آیا جزو Skilled – Sponsored (Migrant) Visa (Subclass 176) (http://www.applyabroad.org/skilled/general-skilled-migration/176/index.htm)

می شوم ؟

icarus
April 13th, 2012, 11:11 AM
1- من اول کار هستم ....... حالا باید چکار کنم .
2- راستی عمه من در استرالیا مقیم هستند........

پاسخ 1:
http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/176/how-to-apply.htm

پاسخ 2:
http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/176/eligibility-state-terr-rel-spon-02.htm

پیروز باشید.

mohammadnazeri
April 16th, 2012, 10:51 PM
سلام به همه.
من 27 سالمه - مهندسی کامپیتر از علمی کاربردی (داده پردازی ایران) دارم - Cisco Certification -CCNA- هم دارم - 8 سال سابقه کار که 5 سالش با بیمه - ازمون آیلتس هم minimum 6 میگیرم که تا 7 هم میشه یه کاریش کرد - به نظر شما دوستان از چه راهی شروع کنم ؟
fedral ?
states sponsership ?
کدومو apply کنم؟

icarus
April 17th, 2012, 12:28 PM
سلام به همه.
من 27 سالمه - مهندسی کامپیتر از علمی کاربردی (داده پردازی ایران) دارم - Cisco Certification -CCNA- هم دارم - 8 سال سابقه کار که 5 سالش با بیمه - ازمون آیلتس هم minimum 6 میگیرم که تا 7 هم میشه یه کاریش کرد - به نظر شما دوستان از چه راهی شروع کنم ؟
fedral ?
states sponsership ?
کدومو apply کنم؟

به نظر من:

1- در لیست زیر رشته ای رو که نزدیکترین رشته به کارتون هست روانتخاب کنین و اسسمنتش رو بگیرین:
http://www.immi.gov.au/skilled/_pdf/sol-schedule1.pdf

2- به نظر میاد که شما شرایط اولیه مورد نیاز رو دارین برای دریافت اطلاعات بیشتر آدرس زیر رو مطالعه بفرمایین:

پیروز باشید

mino_vk
April 18th, 2012, 09:39 AM
سلام به همه دوستان
من 29 سالمه.لیسانس کامپیوتر نرم افزار از آزاد تهران جنوب ..معدلم 14.41- 3سال و چهار ماه سابقه کار با بیمه دارم IELTS 6.5 ..با این شرایط می تونم اقدام کنم برای ویزای 176 یا 175
و اگه برای master دوساله برم بعد از دوسال این سابقه کار امتیاز داره برام
ممنون می شم راهنماییم کنین

samangle
April 18th, 2012, 01:16 PM
سلام
من مهندسی مکانیک از دانشگاه دماوند با معدل 15 دارم، آیا با این مدرک شانسی برای مهاجرت دارم؟ آیا گرفتن مدرک فوق در یک دانشگاه سراسری معتبر تأثیری داره؟
و سوأل آخر ، آیا سابقه کار بدون بیمه مورد تأیید هست؟

icarus
April 19th, 2012, 08:54 AM
samangle و mino_vk عزیز

اگر به پستهایی که از 6-7 صفحه قبل نوشته شده اند نگاه سریعی بیاندازین دقیقا مشابه سوالهای شما پرسیده شده و دوستان پاسخ مشروح دادن.

پیروز باشید

freeyasmin
April 19th, 2012, 02:07 PM
سلام

من یک سواله مهم دارم، چون خیلی از لیست رشته ها سر در نیاوردم .

من و پارتنرام هر دو رشته هامون تو اون لیست رشته ها هاست ، رشته ی من کامپیوتر و رشته ی اون صنایع هست.

توی اون لیست جلوی هر کدوم از این رشته ها ی چیزی نوشته؟ میخواستم بدونم شما میدانید که فرقشون چیه ؟ و کدومه این رشته برای اقدام بهتره؟ چون ما هر ۲ بقیه شرایتمون یکی هست.

مرسی

mr_shelman
April 21st, 2012, 02:43 PM
ا سلام به تمام دوستان
من حدود 3 ماه پیش اسسمنت از اداره مهندسین استرالیا گرفتم. الان میخوام برای اداره مهاجرت اقدام کنم. برای اینکه به امتیاز 65 برسم باید سابقه کارم بیشتر از 5 سال باشه. من 18 ماه سربازی رو بصورت امریه در یکی از کارخانجات آستان قدس مشهد گذروندم و بعد از سربازی هم 6 ماه در اون شرکت استخدام شدم و در کل این 2 سال هم کار تخصصی انجام میدادم. شرکت یه نامه سابقه کار به من داد و توش نوشت چه مدتی سرباز و چه مدتی استخدام بودم و شرح وظایف شغلی و حقوقم رو طی این مدت مطابق با واقعیت نوشت. سوال من این هست که آیا اداره مهاجرت اون 18 ماه سربازی رو (با توجه به اینکه بیمه هم نداره) به عنوان سابقه کار قبول میکنه؟!
ممنون میشم اگر زودتر جواب بدید چون از اعتبار آزمون آیلتسم زیاد باقی نمونده و با توجه به هزینه زیاد (2960 دلار) ریسک اپلای کردن برام واقعا زیاد شده. با سپاس فراوان

YASI82
April 21st, 2012, 07:32 PM
سلام من به راهنمایی شما احتیاج دارم .من کارشناسی نرم افزار دارم 30 سالمه زبانم خوبه میتونم با کمی تمرین 7 بگیرم اما بدبختانه اصلا سابقه کاری ندارم میخوام بدونم واسه من اصلا امیدی نیست که بتونم واسه اقامت دایم اقدام کنم؟

shahramg
April 21st, 2012, 07:47 PM
سلام
امیدی هست که با این افزایش مدت سربازی، بشه ویزای 476 گرفت؟

من یه زودی از دانشگاه تهران در مقطع ارشد مهندسی فارغ التحصیل میشم. برنامه م این بود که برم سربازی و امریه بگیرم، با احتساب 16 ماه امریه و دو سه ماه وقت تلف شده، باز هم میتونستم از مهلت 24 ماهه برای درخواست ویزای 476 که مخصوص فارغ التحصیلان دانشگاه تهران و امیرکبیر هست استفاده کنم.

اما الان با این اوضاع که مدت سربازی رو اضافه کردن، من باید 21 ماه برم سربازی یا 24 ماه برم امریه. در صورتی که 21 ماه سربازی برم، که اصلا به این حالت فکر هم نمیکنم، احتمال خیلی کمی هست که بتونم بعد اتمام سربازی و توی مهلت 24 ماهه، درخواست ویزا بدم. در حالت دوم هم که 24 ماه باید امریه برم و مهلت 24 ماهه ای که بعد از فارغ التحصیلی برای ارسال درخواست ویزا دارم رو از دست میدم.

دوستان راه حلی بنظرتون نمیاد؟ اگر ایمیل بزنم به دیاک، ممکنه یه تغییری تو قوانین شون بدن؟ فقط من نیستم، خیلی از دوستام هم هستن. احتمالش هست که کاری برای ما بکنن؟ مثلا دو سه ماه مهلت بیشتر بدن؟

سوال دیگه ای که دارم اینه که میشه همون وسط امریه، وقتی که هنوز کارت پایان خدمتم رو نگرفتم، درخواست ویزا بدم؟ چون توی صفحه مربوط به این ویزا اینطور نوشته:

Military discharge certificate for any applicant included in the application who has served in the military

یعنی اگه خدمت نظامی کردین، باید مدرک اتمامش رو بدین. مساله اینه که اگه من امریه بگیرم، فقط دو ماه اول آموزش نظامی دارم بقیه ش کار دانشگاهیه. حالا با این اوصاف اگه بتونم یه مدرک از نظام وظیفه بگیرم (البته اگه بدن) که من دو ماه آموزش نظامی دیدم و بقیه خدمتم دیگه نظامی نیست، میتونم درخواست این ویزا رو ارسال کنم؟

mr_shelman
April 21st, 2012, 08:20 PM
همیشه امید هست :)
فکر می کنم اگر بتونی سابقه self-employment جور کنی بتونی یه کارایی بکنی. به اینک لینک برو http://www.engineersaustralia.org.au/about-us/migration-skills-assessment
اونجا که نوشته MSA booklet دانلود کن. تو صفحه 25 اون فایل آخراش یه چیزایی در مورد مدارکی که برای self-employment لازم هست رو نوشته. موفق باشی.

mr_shelman
April 21st, 2012, 08:21 PM
همیشه امید هست :smile:
فکر می کنم اگر بتونی سابقه self-employment جور کنی بتونی یه کارایی بکنی. به اینک لینک برو http://www.engineersaustralia.org.au/about-us/migration-skills-assessment
اونجا که نوشته MSA booklet دانلود کن. تو صفحه 25 اون فایل آخراش یه چیزایی در مورد مدارکی که برای self-employment لازم هست رو نوشته. موفق باشی.

سلام من به راهنمایی شما احتیاج دارم .من کارشناسی نرم افزار دارم 30 سالمه زبانم خوبه میتونم با کمی تمرین 7 بگیرم اما بدبختانه اصلا سابقه کاری ندارم میخوام بدونم واسه من اصلا امیدی نیست که بتونم واسه اقامت دایم اقدام کنم؟

mr_shelman
April 21st, 2012, 08:26 PM
راستش دوست عزیز من خودم هم امریه بودم و در محل غیر نظامی خدمت کردم تا اونجایی که من میدونم تا زمانیکه کارت پایان خدمت نگیری سرباز محسوب میشی و تازه اگر هم بعد از آموزشی بتونی نامه ای بگیری (که به نظرم خیلی بعیده مگر اینکه واقعا آدم کلفتی داشته باشی) فکر نمی کنم توش چیزی ذکر بشه که به دردت بخوره.

سلام

من یه زودی از دانشگاه تهران در مقطع ارشد مهندسی فارغ التحصیل میشم. برنامه م این بود که برم سربازی و امریه بگیرم، با احتساب 16 ماه امریه و دو سه ماه وقت تلف شده، باز هم میتونستم از مهلت 24 ماهه برای درخواست ویزای 476 که مخصوص فارغ التحصیلان دانشگاه تهران و امیرکبیر هست استفاده کنم.

اما الان با این اوضاع که مدت سربازی رو اضافه کردن، من باید 21 ماه برم سربازی یا 24 ماه برم امریه. در صورتی که 21 ماه سربازی برم، که اصلا به این حالت فکر هم نمیکنم، احتمال خیلی کمی هست که بتونم بعد اتمام سربازی و توی مهلت 24 ماهه، درخواست ویزا بدم. در حالت دوم هم که 24 ماه باید امریه برم و مهلت 24 ماهه ای که بعد از فارغ التحصیلی برای ارسال درخواست ویزا دارم رو از دست میدم.

دوستان راه حلی بنظرتون نمیاد؟ اگر ایمیل بزنم به دیاک، ممکنه یه تغییری تو قوانین شون بدن؟ فقط من نیستم، خیلی از دوستام هم هستن. احتمالش هست که کاری برای ما بکنن؟ مثلا دو سه ماه مهلت بیشتر بدن؟

سوال دیگه ای که دارم اینه که میشه همون وسط امریه، وقتی که هنوز کارت پایان خدمتم رو نگرفتم، درخواست ویزا بدم؟ چون توی صفحه مربوط به این ویزا اینطور نوشته:

یعنی اگه خدمت نظامی کردین، باید مدرک اتمامش رو بدین. مساله اینه که اگه من امریه بگیرم، فقط دو ماه اول آموزش نظامی دارم بقیه ش کار دانشگاهیه. حالا با این اوصاف اگه بتونم یه مدرک از نظام وظیفه بگیرم (البته اگه بدن) که من دو ماه آموزش نظامی دیدم و بقیه خدمتم دیگه نظامی نیست، میتونم درخواست این ویزا رو ارسال کنم؟

icarus
April 21st, 2012, 10:03 PM
ا سلام به تمام دوستان
من حدود 3 ماه پیش اسسمنت از اداره مهندسین استرالیا گرفتم. الان میخوام برای اداره مهاجرت اقدام کنم. برای اینکه به امتیاز 65 برسم باید سابقه کارم بیشتر از 5 سال باشه. من 18 ماه سربازی رو بصورت امریه در یکی از کارخانجات آستان قدس مشهد گذروندم و بعد از سربازی هم 6 ماه در اون شرکت استخدام شدم و در کل این 2 سال هم کار تخصصی انجام میدادم. شرکت یه نامه سابقه کار به من داد و توش نوشت چه مدتی سرباز و چه مدتی استخدام بودم و شرح وظایف شغلی و حقوقم رو طی این مدت مطابق با واقعیت نوشت. سوال من این هست که آیا اداره مهاجرت اون 18 ماه سربازی رو (با توجه به اینکه بیمه هم نداره) به عنوان سابقه کار قبول میکنه؟!
ممنون میشم اگر زودتر جواب بدید چون از اعتبار آزمون آیلتسم زیاد باقی نمونده و با توجه به هزینه زیاد (2960 دلار) ریسک اپلای کردن برام واقعا زیاد شده. با سپاس فراوان

میشه بپرسم امتیازاتتون رو برای چه ویزایی حساب کردین؟

mr_shelman
April 21st, 2012, 10:38 PM
ویزا skilled worker-independent-175

میشه بپرسم امتیازاتتون رو برای چه ویزایی حساب کردین؟

icarus
April 22nd, 2012, 02:13 AM
ویزا skilled worker-independent-175

اگر درمورد سابقه کار مشکوک هستین میتونین روی 5 امتیاز اسپانسرشیپ استانی برای 176 حساب کنین. اینطوری کسری امتیاز سابقه کارتون درست میشه.
ضمن اینکه 175 و 176 هردواقامت دایم هستن و فرقی با هم ندارن.

ضمنا، اگر الان بیمه نامین اجتماعی هستین میتونین سوابق خدمتتون رو به بیمه تون اضافه کنید. به این صورت که:
1- تشریف میبرین شعبه تامین اجتماعی که الان براتون بیمه رد میشه و فرم و لیست مدارک لازم رو میگیرین.
2- حق بیمه تون مطابق آخرین حقوقتون در لیست رو برای ماههای سربازی محاسبه میکنن و پرداخت میکنید.
3-کل سنوات شما در پرونده تامین اجتماعیتون درج میشه و میتونین برای کلش از تامین اجتماعی نامه بگیرین.

پیروز باشید

سحرناز
April 22nd, 2012, 12:06 PM
این را میگذارم برای دوستانی که مرتب پیام میدن و امتیاز ها را میپرسند
فارسیش را گذاشتم که تعداد بیشتری بتونند استفاده کنند
امتیازات:

امتیازات:

1- سن: حداکثر 30 امتیاز

18 تا ۲۴ سال : ۲۵ امتیاز
۲۵ تا ۳۲ سال: ۳۰ امتیاز
۳۳ تا 39 سال: ۲۵ امتیاز
40 تا 44 سال: 15 امتیاز
۴۵ تا ۴۹ سال: ۰ امتياز

2-زبان: حداکثر ۲۰ امتیاز

آیلتس ۸در هر 4 مهارت: ۲۰ امتیاز
آیلتس 7 در هر 4 مهارت: ۱۰ امتیاز
آیلتس ۶ در هر 4 مهارت: ۰ امتیاز

3-سابقه کار : حداکثر ۲۰ امتیاز

داخل استراليا:
۱- حداقل ۱ سال : ۵ امتیاز
۲- حداقل ۳ سال : ۱۰ امتیاز
۲- حداقل ۵ سال : ۱۵ امتیاز
۲- حداقل ۸ سال : ۲۰ امتیاز
خارج استراليا:
1- حداقل ۳ سال : ۵ امتیاز
۲- حداقل ۵ سال : ۱۰ امتیاز
۲- حداقل ۸ سال : ۱۵ امتیاز
* امتياز سابقه كار داخل و خارج استراليا مي توانند باهم تركيب شوند ولي حداكثر تا ۲۰ امتياز.
* سابقه كار بايستي حتما مطابق با رشته اسس شده باشد. يا كاملا مرتبط با آن رشته باشد.
كاملا مرتبط (closely related) بودن سابقه كار توسط كيس آفيسر تعيين مي شه. ضمنا ميشه از سازمان اسس كننده هم استعلام بگيريد.

۴-تحصیلات:حداکثر ۲۰ امتیاز

دكترا : ۲۰ امتیاز

ليسانس و فوق ليسانس: ۱۵ امتیاز
ديپلم استراليا: ۱۰ امتیاز
مدركي كه توسط سازمان اسس كننده مورد تاييد شناخته شده باشد: ۱۰ امتياز
*امتياز فقط به بالاترين مدرك تحصيلي تعلق مي گيرد. به عنوان مثال شما اگر مدرك دكترا داشته باشيد تنها ۲۰ امتياز كسب خواهيد كرد و براي ليسانس امتياز اضافه اي كسب نخواهد شد.
*براي اينكه امتياز مدرك تحصيلي را كسب كنيد حتما بايستي توسط سازمان اسس كننده مدرك شما تاييد شده باشد.(با مدركي كه براي اسس اقدام كرده ايد، اسس مثبت گرفته باشيد)
* در صورتي كه مدرك شما با سابقه كار شما مرتبط نباشد- به عنوان مثال ليسانس شما چيز ديگري است و شما فقط بر اساس سابقه كارتون اسس شده باشيد-در اين صورت بايد با VETASSESS -Vocational Education Training and Assessment Services - تماس بگيريد.
نهايتا تصميمگيري در مورد امتياز تحصيلات به كيس آفيسر مربوط مي شود

5-تحصيل در استرالیا: حداکثر ۵ امتیاز

حداکثر ۵ امتیاز
* براي كسب اين امتياز بايستي حداقل ۲ سال در استراليا تحصيل كرده باشيد. و ضمنا بايستي كاملا مرتبط با رشته اسس شده شما باشد.

6- تحصیل در مناطق كم جمعيت استراليا:
حداکثر ۵ امتیاز

حداكثر ۵ امتياز
*تحصيل در مناطقي در استراليا به غير از كلان شهرهاي استراليا

7- Completion of a Professional Year :
حداکثر ۵ امتیاز

حداكثر ۵ امتياز
این مربوط به کسانی میشه که یک دوره آموزشی یک ساله را در استرالیا گذرانده باشند

۸-زبان فارسی: حداکثر ۵ امتیاز

حداکثر 5 امتیاز
*گرفتن اين ۵ امتياز ديگه به سادگي گذشته نيست. بايستي يك امتحان معروف به امتحان ناتي بديد و در سطح حداقل para-professional نمره قبولي بياريد.
چون اين سطح در خارج از استراليا برگزار نمي شه بايستي امتحان professional را بدهيد كه هزينه اش تقريبادومیلیون تومان میشه

*اگر می خواهید از این امتیاز استفاده کنید همسر شما باید هم اسسمنت مثبت و هم آیلتس 6 در هر 4 مهارت داشته باشد.و رشته اش حتما تو لیست SOL باشه

* ضمنا بايستي سنش كمتر از ۵۰ سال باشد و سابقه كار حداقل ۱ سال در دو سال گذشته داشته باشه يا اينكه در استراليا تحصيل كرده باشه

۱۰-اسپانسرشيپ: حداکثر ۵ امتیاز

اخذ اسپانسرشيپ ايالتي براي ويزاهاي 176 و 886: حداكثر 5 امتياز
اخذ اسپانسرشيپ ايالتي يا فاميلي براي ويزاهاي 487 و 475: حداكثر 10 امتياز
* خانواده و بستگان شخص مي توانند براي ويزاهاي 176 و 886 اسپانسر شوند ولي هيچ امتيازي از اين بابت به شخص متقاضي تعلق نمي گيرد.

در صورتي كه ۶۵ امتیاز را بياوريد مي توانيد براي ويزاهاي ۱۷۵ و ۱۷۶ لاج كنيد.

mr_shelman
April 22nd, 2012, 02:14 PM
[QUOTE=icarus;700842]اگر درمورد سابقه کار مشکوک هستین میتونین روی 5 امتیاز اسپانسرشیپ استانی برای 176 حساب کنین. اینطوری کسری امتیاز سابقه کارتون درست میشه.
ضمن اینکه 175 و 176 هردواقامت دایم هستن و فرقی با هم ندارن.

ضمنا، اگر الان بیمه نامین اجتماعی هستین میتونین سوابق خدمتتون رو به بیمه تون اضافه کنید. به این صورت که:
1- تشریف میبرین شعبه تامین اجتماعی که الان براتون بیمه رد میشه و فرم و لیست مدارک لازم رو میگیرین.
2- حق بیمه تون مطابق آخرین حقوقتون در لیست رو برای ماههای سربازی محاسبه میکنن و پرداخت میکنید.
3-کل سنوات شما در پرونده تامین اجتماعیتون درج میشه و میتونین برای کلش از تامین اجتماعی نامه بگیرین.

پیروز باشید[/QUOTE

ممنون از پاسخ شما. ویزا 176 رو به علت محدودیتی که از نظر محل زندگی و کار داره انتخاب نکردم. مشکل دیگه این هست که چون از ایران خارج شدم از اول امسال دیگه برام بیمه رد نمیشه نمیدونم بازم میتونم سربازی رو بخرم یا نه.
اما تصمیم دارم با پرداخت 200 دلار برای سوابق کاریم از EA استعلام کنم.

hani_t
April 22nd, 2012, 02:56 PM
سلام . من یه سوال اساسی دارم. رشته ام مهندسی نرم افزار بوده و 4 سال سابقه کار در روزنامه نگاری البته بخش کامپیوتر و اینترنت دارد. فکر می کنید با توجه به سابقه کار می تونم ویزای مهاجرت کاری بگیرم؟ لطفا اگر کسی اطلاعاتی داره بگه که شدیدا احتیاج دارم؟

shahramg
April 22nd, 2012, 03:06 PM
سلام

راستش دوست عزیز من خودم هم امریه بودم و در محل غیر نظامی خدمت کردم تا اونجایی که من میدونم تا زمانیکه کارت پایان خدمت نگیری سرباز محسوب میشی و تازه اگر هم بعد از آموزشی بتونی نامه ای بگیری (که به نظرم خیلی بعیده مگر اینکه واقعا آدم کلفتی داشته باشی) فکر نمی کنم توش چیزی ذکر بشه که به دردت بخوره.

ممنون ولی من نمیخوام که حین خدمت از کشور خارج بشم. میخوام وقتی مثلا بیست و دو ماه خدمت کردم (امریه)، درخواست ویزا بدم که تا وقتی که میام بیرون و کارت پایان خدمتم آماده میشه، ویزام هم اومده باشه. این کار رو برای این میخوام بکنم که اگه 24 ماه از فارغ التحصیل شدنم بگذره، یعنی بعد پایان خدمت، دیگه نمیتونم برای 476 اقدام کنم.

کسی اینجا تجربه ویزای 476 نداره؟

icarus
April 22nd, 2012, 04:13 PM
ممنون از پاسخ شما. ویزا 176 رو به علت محدودیتی که از نظر محل زندگی و کار داره انتخاب نکردم

خواهش میکنم.
ویزای 176 محدودیت خاصی رو برای شما ایجاد نمیکنه. در حقیقت اگر شما موفق به کار پیداکردن در اون ایالت نشین کسی شما رو وادار به موندن اونجا نمیکنه.هیچ تعهدنامه ای هم از شما گرفته نمیشه که حتما اونجا بمونین. قضیه مهاجرت استانی استرایا با کانادا خیلی فرق میکنه.

اگر موفق به پیداکردن کار در اون ایالت نشین و جای دیگه ای کار پیداکنین یک نامه به اداره مهاجرت اون ایالت میزنین و تشریف میبرین.
خیلی از بچه ها که همین کار روهم نمیکنن و از راههای دیگه ای استفاده میکنن.

سحرناز
April 23rd, 2012, 12:16 PM
[QUOTE=icarus;700842]اگر درمورد سابقه کار مشکوک هستین.

با سلام
جدیدا هیچ جای شکی برای محاسبه امتیاز سابقه کار یا مدرک تحصیلی نیست
تو اسسمنت ها ی جدید صراحتا میگه که مدرکتون معادل با چی اسس شده و چند سال از سابقه کارتون پذیرفته شده
بنابراین شما کاملا میتونید قبل از لاج امتیازتون را بدونید

icarus
April 23rd, 2012, 01:14 PM
[QUOTE=mr_shelman;701271]

با سلام
جدیدا هیچ جای شکی برای محاسبه امتیاز سابقه کار یا مدرک تحصیلی نیست
تو اسسمنت ها ی جدید صراحتا میگه که مدرکتون معادل با چی اسس شده و چند سال از سابقه کارتون پذیرفته شده
بنابراین شما کاملا میتونید قبل از لاج امتیازتون را بدونید

سحرناز عزیز، انقدر هم با قاطعیت درمورد سابقه کار نمیشه اظهار نظر کرد چون اول اینکه بخشی از مدارک مربوطه در ایران آماده میشه که دست آدم در اون خیلی باز هست. دوم اینکه همونطور که میدونین در نهایت کیس آفیسر هست که دراین مورد تصمیم میگیره. مثلا درمورد کیس خود من چون جمع کردن سوابقم در تامین اجتماعی 2-3 ماهی طول میکشید من برای از دست ندادن زمان صرفا با نامه از کارفرما و نمونه فیش حقوقی اپلای کردم. البته بعدا سوابقم رو گرفتم و ترجمه شده آماده نگه داشتم تا اگر آفیسر خواست براش بفرستم ولی با همون مدارک خیلی ابتدایی و ناقص کیس آفیسر تمام سابقه من رو پذیرفت.
ضمنا در اسسمنتهای جدید EA که برادر خانم من همین هفته پیش دریافت کرد درمورد سابقه کار چیزی نوشته نشده بود. صرفا نوشته بود که ایشون به عنوان professionsl engineer degree1 اسس شدن و میتونن امتیاز کامل رو دریافت کنن.

در نهایت این کیس آفیسر هست که درمورد سابقه کار تصمیم میگیره و ممکنه که درصورت لزوم از EA یا بقیه سازمانهای لازم استعلام کنه یا اینکه نامه تامین اجتماعی یا CV یا... بخواهد یا اینکه بدون این کارها هم سوابق شما رو احراز شده بدونه. علت این قضیه اینه که در کشورهای مختلف سیستمهای بیمه شغلی خیلی فرق میکنن. حتی در همین ایران هم مدتهاست که مد شده که شرکتهای خصوصی پرسنلشون رو درست و حسابی بیمه نمیکنن. یا اینکه خیلی جاها اصلا بیمه شده تامین اجتماعی نیستن و نمیتونن از بیمه کننده نامه بگیرن. در کل قضیه کمی پیچیده تر از اینه که بشه صرفا با چند خط آیین نامه نوشته شده در سایت مهاجرت حلش کرد.

بهترین کاری که متقاضی میتونه بکنه اینه که حداکثر مدارک مثبته رو برای کیس آفیسر بفرسته و در کم ریسک ترین حالت ممکن امتیازاتش رو محاسبه کنه.

mr_shelman
April 23rd, 2012, 05:48 PM
[QUOTE=سحرناز;702475]

سحرناز عزیز، انقدر هم با قاطعیت درمورد سابقه کار نمیشه اظهار نظر کرد چون اول اینکه بخشی از مدارک مربوطه در ایران آماده میشه که دست آدم در اون خیلی باز هست. دوم اینکه همونطور که میدونین در نهایت کیس آفیسر هست که دراین مورد تصمیم میگیره. مثلا درمورد کیس خود من چون جمع کردن سوابقم در تامین اجتماعی 2-3 ماهی طول میکشید من برای از دست ندادن زمان صرفا با نامه از کارفرما و نمونه فیش حقوقی اپلای کردم. البته بعدا سوابقم رو گرفتم و ترجمه شده آماده نگه داشتم تا اگر آفیسر خواست براش بفرستم ولی با همون مدارک خیلی ابتدایی و ناقص کیس آفیسر تمام سابقه من رو پذیرفت.
ضمنا در اسسمنتهای جدید EA که برادر خانم من همین هفته پیش دریافت کرد درمورد سابقه کار چیزی نوشته نشده بود. صرفا نوشته بود که ایشون به عنوان professionsl engineer degree1 اسس شدن و میتونن امتیاز کامل رو دریافت کنن.

در نهایت این کیس آفیسر هست که درمورد سابقه کار تصمیم میگیره و ممکنه که درصورت لزوم از EA یا بقیه سازمانهای لازم استعلام کنه یا اینکه نامه تامین اجتماعی یا CV یا... بخواهد یا اینکه بدون این کارها هم سوابق شما رو احراز شده بدونه. علت این قضیه اینه که در کشورهای مختلف سیستمهای بیمه شغلی خیلی فرق میکنن. حتی در همین ایران هم مدتهاست که مد شده که شرکتهای خصوصی پرسنلشون رو درست و حسابی بیمه نمیکنن. یا اینکه خیلی جاها اصلا بیمه شده تامین اجتماعی نیستن و نمیتونن از بیمه کننده نامه بگیرن. در کل قضیه کمی پیچیده تر از اینه که بشه صرفا با چند خط آیین نامه نوشته شده در سایت مهاجرت حلش کرد.

بهترین کاری که متقاضی میتونه بکنه اینه که حداکثر مدارک مثبته رو برای کیس آفیسر بفرسته و در کم ریسک ترین حالت ممکن امتیازاتش رو محاسبه کنه.

با تشکر از پاسخ دوستان
من در فرم migranthelp از قول یکی از دوستان که جدیدا از EA نتیجه اسسمنت رو دریافت کردن این مطلب رو دیدم که در نامه ایشان بوده:
I have completed your assessment and a letter dated ** is available indicating the following;
- recognition as a Professional Engineer.
- overseas degree equivalence to an AQF bachelor degree
- recognition of relevant overseas work experience from ** to

ایشان علاوه بر 550 دلار هزینه ارزیابی مدرک 150 دلار هم برای ارزیابی سابقه کار دادند که همونطور که تو نامه هست، مدت زمان سابقه کار قابل قبول از نظر EA ذکر شده. اما تو خود BOOKLET گقته که ممکن هست و کیس آفیسر اداره مهاجرت اختیار این رو داره که در مورد سابقه کار، نظر EA رو قبول نکنه و از شما مدارک بیشتری بخواد. به هر حال با پیشنهاد این دوستمون، من با فردی که در EA مدرک من رو ارزیابی کرده بود تماس گرفتم و اون گفت باید یه فرم که مربوط به هزینه ارزیابی سابقه کار (200 دلار) + اصل نامه قبلی که از EA دریافت کردم + هر آپدیتی که در مورد سوابق کاریم دارم براش بفرستم تا EA یه گواهی جدید شامل ارزیابی مدرک تحصیلی و سابقه کار بهم بده. فکر می کنم اینطوری ریسک لاج کردن کمی پایین بیاد.
اگر مطلب خاصی به ذهنتون میرسه لطفا بگید. ممنونم.

icarus
April 23rd, 2012, 08:15 PM
به نکته خوبی اشاره کردین. سال 2008 هم که من اسسمنت گرفتم میشد با پرداخت هزینه اضافی سابقه رو هم لحاظ کرد که البته من این کار رو انجام ندادم. ولی منهم نظرم اینه که ارزشش رو داره آدم اینکار رو بکنه چون به هرحال بودن مدارک تایید کننده ( هی نمیخوام بگم مدارک مثبته!! نمیشه!) بیشتر بهتر از نبودنشونه.

موفق باشین

armin54
April 24th, 2012, 02:00 AM
این را میگذارم برای دوستانی که مرتب پیام میدن و امتیاز ها را میپرسند
فارسیش را گذاشتم که تعداد بیشتری بتونند استفاده کنند
................
[/TD]
* خانواده و بستگان شخص مي توانند براي ويزاهاي 176 و 886 اسپانسر شوند ولي هيچ امتيازي از اين بابت به شخص متقاضي تعلق نمي گيرد.

[/TR]
[/TABLE]

دوست و سایر دوستان گرامی این اسپانسر شیپ ایالتی بصورت خودکار داده میشه و فقط باید رشته در استان خاصی مورد درخواست باشه؟ میشه یک توضیحی بدید؟ آیا کد 475 که مستقیما برای مهاجرت نیست ولی امتیاز بیشتری داره توصیه میشه؟ همینطور کد 176 نسبت به 175 ببخشید من از کسانی هستم که برای کاناد اقدام کرده بودم و پشیمان و خسته بخاطر طولانی بودن پروسه ! در ضمن آیا برای شروع پروسه و اسس نیاز به آیلتس هست؟ ببخشید اگه احیانا سوالات تکراری هست . ممنون

سحرناز
April 24th, 2012, 12:47 PM
دوست و سایر دوستان گرامی این اسپانسر شیپ ایالتی بصورت خودکار داده میشه و فقط باید رشته در استان خاصی مورد درخواست باشه؟ میشه یک توضیحی بدید؟ آیا کد 475 که مستقیما برای مهاجرت نیست ولی امتیاز بیشتری داره توصیه میشه؟ همینطور کد 176 نسبت به 175 ببخشید من از کسانی هستم که برای کاناد اقدام کرده بودم و پشیمان و خسته بخاطر طولانی بودن پروسه ! در ضمن آیا برای شروع پروسه و اسس نیاز به آیلتس هست؟ ببخشید اگه احیانا سوالات تکراری هست . ممنون

اول از همه ممنون میشم اگر یک سوال را در چند تاپیک نپرسید / من پاسخون را در تاپیک دیگری هم دادم این جا هم پاسخ را گذاشتم تا دوستان این تاپیک هم درصورت نیاز استفاده کنند

بستگی به سازمان اسسور و رشته تحصیلی شما داره بیشتر رشته ها برای مرحله اسس نیاز به آیلتس دارند اما برخی رشته ها مثل کامپیوتر برای مرحله اسس نیاز به آیلتس ندارند

من برای نمونه ۳ تا از معروف ترین ویزاها را که حدس میزنم شما هم دنبالش هستید و به کارتون میاد رابراتون میگم اگه نظرتون را تامین نکرد بگید تا سایر ویزاها را هم توضیح بدم
اول از همه که شما باید ۶۵ امتیاز بیارید برای هر کدوم از ویزاها

۱۷۵ : شما ۶۵ امتیاز را توسط مدارک تحصیلی و آموزشی و سابقه کار و زبان بدست آوردید و لاج میکنید و در انتهاب پروسه یک ویزای شهروندی ۵ ساله دریافت میکنید با این ویزا میتونید در هر کدوم از ایالت های استرالیا که مایل باشید مشغول کار و زندگی باشید و چنانچه ۳ سال از این ۵ سال را در استرالیا بوده باشید میتونید پس از شرکت در آزمون شهروندی پاسپورت استرالیایی و حق رای هم داشته باشید و دیگه کاملا با یک متولد استرالیا برابر میشید

۱۷۶ : شما ۶۰ امتیاز را توسط مدارک تحصیلی و آموزشی و سابقه کار و زبان بدست آوردید و ۵ امتیاز برای لاج کم دارید بنابراین به فهرست رشته های مورد نیاز ایالت های مختلف مراجعه میکنید و شرایط شما به هرکدوم جور بود از اون ایالت درخواست میکنید که اسپانسر شما شود چنانچه نامه پذیرش اسپانسری را دریافت کنید به این معناست که شما ۵ امتیاز از این طریق گرفتید حالا با داشتن ۶۵ امتیاز لاج میکنید و در انتهاب پروسه یک ویزای شهروندی ۵ ساله دریافت میکنید با این ویزا برای ورود و دوسال اول زندگی تنها در همان ایالتی که برای شما اسپانسر شده (حتی در شهرهای بزرگ آن ایالت) میتونید مشغول کار و زندگی باشید و چنانچه ۳ سال از این ۵ سال را در استرالیا بوده باشید میتونید پس از شرکت در آزمون شهروندی پاسپورت استرالیایی و حق رای هم داشته باشید و دیگه کاملا با یک متولد استرالیا برابر میشید

۴۷۵:شما۵۵ امتیاز را توسط مدارک تحصیلی و آموزشی و سابقه کار و زبان بدست آوردید و ۱۰ امتیاز برای لاج کم دارید بنابراین به فهرست مخصوص رشته های مورد نیاز شهرهای کوچک ایالت های مختلف مراجعه میکنید و شرایط شما به هرکدوم جور بود از اونجا درخواست میکنید که اسپانسر شما شود چنانچه نامه پذیرش اسپانسری را دریافت کنید به این معناست که شما ۱۰ امتیاز از این طریق گرفتید حالا با داشتن ۶۵ امتیاز لاج میکنید و در انتهاب پروسه یک ویزای کار ۳ ساله دریافت میکنید با این ویزا برای ورود و دوسال اول زندگی تنها در همان ایالتی که برای شما اسپانسر شده (شامل شهرهای بزرگ آن ایالت نمیشود) میتونید مشغول کار و زندگی باشید و در نهایت در این مدت میتونید امتیاز هاتون را افزایش داده و برای یکی از ویزاهای ۱۷۵ یا ۱۷۶ دوباره درخواست بدید واین ویزای کار را به ویزای اقامت تبدیل کنید
در نظر داشته باشید در این مدت شما برخی از مزایای دو ویزای دیگه مثل حق بیمه دولتی و تحصیل ارزانتر و شانس بهتر برای کار پیدا کردن را از دست میدید البته برای تمام این موارد راه حل هم هست

با زبان خیلی ساده توضیح دادم که برای تازه وارد ها هم مفید باشه

سحرناز
April 24th, 2012, 12:56 PM
[QUOTE=سحرناز;702475]

سلام دوست عزیز
راستش من بر این اساس گفتم که تو نامه اسسمنت همسر من که روز ۱ فروردین ۹۱ برامون ایمیل شده و همچنین تو نامه یکی از دوستان که ۱۲ فروردین ۹۱ اسس شده (هر دو از ACS) کاملا شرح داده که مدرک معادل چی اسس شده و چند سال از سابقه کار ها پذیرفته شده من نمونه نامه را براتون میگذارم
البته احتمالش هم هست که آفیسر بخواد ساز خودش را بزنه;)

سحرناز
April 24th, 2012, 12:59 PM
اینهم نامه اسسمنت که برای ما اومد :

Dear Mr X
Thank you for your ICT skills assessment, which was received by the Australian Computer Society on 16 February 2012.
Your skills have been assessed to be suitable for migration under 261312 (Developer Programmer) of the ANZSCO Code, being
the skilled occupation indicated that you intend to nominate for migration purposes.
Your Bachelor of Software Engineering from Islamic Azad University completed November 2000 has been assessed as
comparable to an AQF Diploma with a major in computing.
Your skilled employment experience has been calculated as follows on the basis of full time employment of at least 35hrs per
week:
Dates: 09/01 - 03/06 (4yrs 5mths)
Position: Programmer and Network Administrator
Employer:XX
Country: IRAN
Dates: 02/06 - 01/09 (2yrs 11mths)
Position: Software Engineer and Software Designer
Employer:XXCo. Ltd
Country : IRAN
Dates: 01/09 - 12/11 (2yrs 11mths)

سحرناز
April 24th, 2012, 01:11 PM
ویزای 176 محدودیت خاصی رو برای شما ایجاد نمیکنه. در حقیقت اگر شما موفق به کار پیداکردن در اون ایالت نشین کسی شما رو وادار به موندن اونجا نمیکنه.هیچ تعهدنامه ای هم از شما گرفته نمیشه که حتما اونجا بمونین. قضیه مهاجرت استانی استرایا با کانادا خیلی فرق میکنه.

اگر موفق به پیداکردن کار در اون ایالت نشین و جای دیگه ای کار پیداکنین یک نامه به اداره مهاجرت اون ایالت میزنین و تشریف میبرین.

دوست عزیز خیلی ممنون که این مساله را گفتید من نمیدونستم که تعهدنامه ای گرفته نمیشه و اگر این طور باشه عالی هست
یه سوالی که برای من هست اینه که چه مدتی را باید در ایالت اسپانسر گذروند تا بشه ادعا کرد که اونجا نمیتونیم زندگی یا کار کنیم
در مورد کانادا میدونم که اول کار تعهد میگیرند بعد هم دست کم ۶ ماه شما باید در اونجا زندگی کنید تا بتونید ادعا کنید که با محیط سازگار نشدید یا کار پیدا نکردید یا .... و جابجا بشید به ایالت دیگه
اما در مورد استرالیا نمیدونم برنامه دقیقا به چه صورت هست
ممنون میشم اگر اطلاعات بیشتری دارید بفرمایید

icarus
April 24th, 2012, 01:11 PM
مرسی سحرناز خانم از توضیحتون و به خصوص از پست خوبتون درمورد انواع ویزاها که جاش واقعا در این تاپیک خالی بود.
قطعا شما درست میفرمایین و شکی در صحتش نیست. منظور من اینه که به دلیل پیچیدگیهای موجود درنهایت کیس افیسر باید سوابق رو محرز بدونه. البته قطعا هرگونه مدرک مستدلی از سازمان ارزشیابی کننده رشته متقاضی میتونه کمک کنه ولی قطعی نیست. همونطور که دوستمون هم اشاره کردن برخی از این سازمانها مثلا EA در صورتیکه متقاضی بخواهد و هزینه اش رو پرداخت کند سوابقش رو بررسی میکنن ولی خودشون هم اعلام کردن که تصمیم نهایی با کیس آفیسر هست.

icarus
April 24th, 2012, 01:24 PM
دوست عزیز خیلی ممنون که این مساله را گفتید من نمیدونستم که تعهدنامه ای گرفته نمیشه و اگر این طور باشه عالی هست یه سوالی که برای من هست اینه که چه مدتی را باید در ایالت اسپانسر گذروند تا بشه ادعا کرد که اونجا نمیتونیم زندگی یا کار کنیمدر مورد کانادا میدونم که اول کار تعهد میگیرند بعد هم دست کم ۶ ماه شما باید در اونجا زندگی کنید تا بتونید ادعا کنید که با محیط سازگار نشدید یا کار پیدا نکردید یا .... و جابجا بشید به ایالت دیگهاما در مورد استرالیا نمیدونم برنامه دقیقا به چه صورت هستممنون میشم اگر اطلاعات بیشتری دارید بفرمایید
من این سوال رو از یک مشاور مهاجرت استرالیایی که هم عضو MIAهست و هم MARA پرسیدم پاسخ این بود:
It doesn't acrually matter which visa they grant in the end. DIAC's *policy* is that if you are granted a State sponsored sc 176 visa then you should make an effort to go and live in the sponsoring State during your first 2 years in Australia. However, Policy is not Law. There is no *legal* requirement that the holder of a sc 176 visa should go and live in the sponsoring State and in the absence of a legal requirement, he cannot be forced to go there. Whether or not you actually move to the sponsoring state will be a decision
solely for you.

در حقیقت 175 و 176 از نظر دیاک یک ویزا هستند به نام Visa class VE اما شانسی به ایالتها داده شده که بتونن با اعطای 5 امتیاز مهاجر ها رو به سمت خودشون جذب کنن. مطابق قانون اساسی استرالیا هر استرالیایی ( که بنا بر گفته ایشون PR ها هم شاملش میشن) این حق رو داره که در هرکجای استرالیا که بخواهد زندگی کنه وکسی نمیتونه او را وادار به اقامت در محدوده معینی کنه.

armin54
April 25th, 2012, 05:14 AM
اول از همه ممنون میشم اگر یک سوال را در چند تاپیک نپرسید / من پاسخون را در تاپیک دیگری هم دادم این جا هم پاسخ را گذاشتم تا دوستان این تاپیک هم درصورت نیاز استفاده کنند

بستگی به سازمان اسسور و رشته تحصیلی شما داره بیشتر رشته ها برای مرحله اسس نیاز به آیلتس دارند اما برخی رشته ها مثل کامپیوتر برای مرحله اسس نیاز به آیلتس ندارند

عذرخواهی میکنم که تاپیک رو اشتباه انتخاب کردم کما اینکه اونجا پیام گذاشتم و به دلیل خلوت بودن جوابی داده نشد. ولی در هر صورت خیلی خیلی ممنون برای جواب جامع شما.
دوست عزیز و همچنی سایر دوستان کجا باید ببینم که برای اسسمنت کدوم رشته ها نیاز به آیلتس در ابتدا هست من مهندسی نفت هستم. در ضمن این آیلتس موقع لاج کردن باز جزو ضروریات هست و یا بعدن هم میشه در ادامه فرستاد؟ با تشکر و عذرخواهی مجدد.

mr_shelman
April 25th, 2012, 11:27 AM
[QUOTE=سحرناز;703787]
اینهم نامه اسسمنت که برای ما اومد :

Dear Mr X
Thank you for your ICT skills assessment, which was received by the Australian Computer Society on 16 February 2012.
Your skills have been assessed to be suitable for migration under 261312 (Developer Programmer) of the ANZSCO Code, being
the skilled occupation indicated that you intend to nominate for migration purposes.
Your Bachelor of Software Engineering from Islamic Azad University completed November 2000 has been assessed as
comparable to an AQF Diploma with a major in computing.
Your skilled employment experience has been calculated as follows on the basis of full time employment of at least 35hrs per
week:
Dates: 09/01 - 03/06 (4yrs 5mths)
Position: Programmer and Network Administrator
Employer:XX
Dates: 02/06 - 01/09 (2yrs 11mths)
Country : IRAN
Dates: 01/09 - 12/11 (2yrs 11mths)
Country: IRAN[/QUOممنونم از اطلاعات خوبی که دادید، من هم دیروز دوباره برای EA ارسال کردم امیدوارم 5 سال سابقه کارم تایید بشه.

polimi
April 28th, 2012, 10:37 PM
سلام خدمت بزرگواران

دوستان ن شرایط یکی از دوستان میگم ممنون میشم راهنماییم کنید

متولد ۱۳۶۳ (۲۸ سال)
کارت سربازی
کارشناسی مهندسی مکانیک سیالات سال ۸۶
سابقه کاری با بیمه : سال ۸۷ تا ۸۹ (۲ سال و ۶ ماه ) : مشاور و ناظر هیدرومکانیک و نیروگاه سد (کار در سایت) (بازرس جوش،بازرس نصب،بازرس رنگ،Q.C)
در حال حاضر دانشجوی فوق لیسانس مهندسی نفت در ایتالیا (به زبان انگلیسی)
مجرد

سال دیگه درس در ایتالیا تموم میشه ممنون مشم نظر افراد با تجربه بشنوم واسه مهاجرت داشته باشم)

یک دنیا ممنون.

icarus
April 29th, 2012, 12:45 PM
سلام خدمت بزرگواران

دوستان ن شرایط یکی از دوستان میگم ممنون میشم راهنماییم کنید

متولد ۱۳۶۳ (۲۸ سال)
کارت سربازی
سابقه کاری با بیمه : سال ۸۷ تا ۸۹ (۲ سال و ۶ ماه ) : مشاور و ناظر هیدرومکانیک و نیروگاه سد (کار در سایت) (بازرس جوش،بازرس نصب،بازرس رنگ،Q.C)
مجرد

سال دیگه درس در ایتالیا تموم میشه ممنون مشم نظر افراد با تجربه بشنوم واسه مهاجرت داشته باشم)

یک دنیا ممنون.

شرایطتون خوبه و به نظر میرسه که بتونین به راحتی امتیاز لازم رو بیارین. ( اگر هم لازم شد اسپانسرشیپ یا یک نامه سابقه کار برای رسوندن سابقه به 3 سال میتونه کمکتون کنه)
رشتتون در لیست هست و از سن هم حداکثر امتیاز رو میارین. اگراز الان شروع کنین به امید خدا تا قبل از اتمام درستون ویزاتون رو هم میگیرین. البته شامل قوانین جدید خواهید شد که کمی قضیه رو ریسکی میکنه ولی اپلای کردن بهتر از اپلای نکردن هست.
در صفحات قبل دوستان اطلاعات زیادی رو که واقعا به درد میخورند قراردادن حتما مطالعه کنین.

اگر هم سوالی داشتین خوشبختانه دوستان آگاه اینجا زیاد هستن. حتما بپرسین

polimi
April 29th, 2012, 02:44 PM
شرایطتون خوبه و به نظر میرسه که بتونین به راحتی امتیاز لازم رو بیارین. ( اگر هم لازم شد اسپانسرشیپ یا یک نامه سابقه کار برای رسوندن سابقه به 3 سال میتونه کمکتون کنه)
رشتتون در لیست هست و از سن هم حداکثر امتیاز رو میارین. اگراز الان شروع کنین به امید خدا تا قبل از اتمام درستون ویزاتون رو هم میگیرین. البته شامل قوانین جدید خواهید شد که کمی قضیه رو ریسکی میکنه ولی اپلای کردن بهتر از اپلای نکردن هست.
در صفحات قبل دوستان اطلاعات زیادی رو که واقعا به درد میخورند قراردادن حتما مطالعه کنین.

اگر هم سوالی داشتین خوشبختانه دوستان آگاه اینجا زیاد هستن. حتما بپرسین

یک دنیا ممنون از شما دوست عزیز

اسپانسرشیپ چیه؟

هیچ اطلاعاتی در مورد نحوه اقدام واسه ویزای غیرتحصیلی ندارم متاسفانه

بازم لطف کردین

icarus
April 29th, 2012, 03:56 PM
در این آدرس انواع ویزاهای اقامت دایم و موقت رو به همراه تمام اطلاعات لازم میتونین پیداکنین:

درمورد انواع ویزاها هم دوستمون سحرناز اینجا توضیحات خوبی داده اند. مجددا یادآوری میکنم که حتما صفحات قبل رو مطالعه کنین:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2149-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7&p=703771&viewfull=1#post703771

polimi
April 29th, 2012, 06:21 PM
ممنون
نزدیک یه ۱۵ صفحه خوندم یه چیزایی دستگیرم شد اما اینارو ابهام دارم
۱-یه سایتی چیزی که امتیازم متوجه شم؟
۲-برای مهاجرت تخصص میتونم قبل اینکه کار گیر بیارم، اقدامات اولیه کرد واسش؟
۳-من الان اسپانسرم ، مستقلم ، ناحیه ایم ؟

۴-این recognised graduate به درد مخوره واسه مهاجرت؟

mojt
April 30th, 2012, 03:37 AM
ممنون
نزدیک یه ۱۵ صفحه خوندم یه چیزایی دستگیرم شد اما اینارو ابهام دارم
۱-یه سایتی چیزی که امتیازم متوجه شم؟
۲-برای مهاجرت تخصص میتونم قبل اینکه کار گیر بیارم، اقدامات اولیه کرد واسش؟
۳-من الان اسپانسرم ، مستقلم ، ناحیه ایم ؟
۴-این recognised graduate به درد مخوره واسه مهاجرت؟

سلام دوست عزیز
1- برای امتیاز به این لینک (http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/points-test.htm) نگاه کنید
2- بله میتونین، شما باید تحت عنوان independent skilled immigration اقدام کنید. شماره سابکلاس این ویزا قبل از جولای 2012 ، 175 هست و بعد از جولای 189 هستش. اطلاعات بیشتر راجب سیستم جدید ویزا بعد از جولای رو میتونین از اینجا (http://www.immi.gov.au/skills/skillselect/) نگاه کنین.
3- اسپانسر در حالتیه که شما برای یکی از ایالت های استرالیا درخواست بدین و آنها با اسپانسر کردن شما برای مهاجرت اقدام کنید. برای این که ببینید هر ایالت به چه رشته هایی لازمه به سایت دولتی هر ایالت مراجعه کنید. برای مثال برای ایالت NSW میتونین به این لینک (http://www.business.nsw.gov.au/live-and-work-in-nsw/visa-and-migration/skilled-sponsored-migration) نگاه کنید. البته اگه فامیل درجه یک در استرالیا دارین آونا هم میتونن اسپانسر کنن
4- ویزای 476 یا همون recognized graduate فقط شامل بعضی از دانشگاههای بین المللی میشه. لیست دانشگاهها رو میتونین از اینجا (http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/476/recognised-institutions.htm) ببینین. این ویزا 18 ماهه هست و شما میتونین در این مدت در استرالیا بدون محدودیت کار کنین و شرایط بهتری برای مهاجرت برای خود فراهم کنید. (مانند افزایش امتیاز با سابقه کار استرالیایی).

در کل به نظرم شانستون برای اقدام قبل از جولای 2012 تقریبا صفره. چون شما باید مدرک لیسانستون رو بفرستین engineers australia اسس بشه که این خودش حداقل 2 ماه طول میکشه. ضمن اینکه آماده کردن مدارک برای اسس شدن خود کلی زمانبر هست. بهتره برای سیستم جدید سرمایه گذاری کنید و از الان مشغول جمع کردن مدارک باشید.
موفق باشید

polimi
April 30th, 2012, 04:02 AM
سلام دوست عزیز
1- برای امتیاز به این لینک (http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/points-test.htm) نگاه کنید
2- بله میتونین، شما باید تحت عنوان independent skilled immigration اقدام کنید. شماره سابکلاس این ویزا قبل از جولای 2012 ، 175 هست و بعد از جولای 189 هستش. اطلاعات بیشتر راجب سیستم جدید ویزا بعد از جولای رو میتونین از اینجا (http://www.immi.gov.au/skills/skillselect/) نگاه کنین.
3- اسپانسر در حالتیه که شما برای یکی از ایالت های استرالیا درخواست بدین و آنها با اسپانسر کردن شما برای مهاجرت اقدام کنید. برای این که ببینید هر ایالت به چه رشته هایی لازمه به سایت دولتی هر ایالت مراجعه کنید. برای مثال برای ایالت NSW میتونین به این لینک (http://www.business.nsw.gov.au/live-and-work-in-nsw/visa-and-migration/skilled-sponsored-migration) نگاه کنید. البته اگه فامیل درجه یک در استرالیا دارین آونا هم میتونن اسپانسر کنن
4- ویزای 476 یا همون recognized graduate فقط شامل بعضی از دانشگاههای بین المللی میشه. لیست دانشگاهها رو میتونین از اینجا (http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/476/recognised-institutions.htm) ببینین. این ویزا 18 ماهه هست و شما میتونین در این مدت در استرالیا بدون محدودیت کار کنین و شرایط بهتری برای مهاجرت برای خود فراهم کنید. (مانند افزایش امتیاز با سابقه کار استرالیایی).

در کل به نظرم شانستون برای اقدام قبل از جولای 2012 تقریبا صفره. چون شما باید مدرک لیسانستون رو بفرستین engineers australia اسس بشه که این خودش حداقل 2 ماه طول میکشه. ضمن اینکه آماده کردن مدارک برای اسس شدن خود کلی زمانبر هست. بهتره برای سیستم جدید سرمایه گذاری کنید و از الان مشغول جمع کردن مدارک باشید.
موفق باشید

ممنون از شما
نظرتون در هر مورد میخواستم:
۱- فایل پیوست امتیاز یکی از سایت هاست که به من داده
۲-واسه مهندسی نفت میخوام اقدام کنم کدوم ایالت شانس بیشتری دارم چه کار چه این اسپانسر
۳-ایا همزمان میشه واسه سه کشور نیوزلند،استرالیا کانادا اقدام کرد؟
۴-حقیقتش کشوری میخوام که اینده کاری تو نفت داشته باشه و سریعتر اسونتر به سرانجام برسه، نظر شما کدوم کشوره با توجه به مهندسی نفت (البته لیسانس من مکانیک هست)

ممنون از وقتتون

Australian Skilled Visa Pass.pdf (http://www.applyabroad.org/forum/attachment.php?attachmentid=9000&stc=1&d=1335738778)

mojt
April 30th, 2012, 05:42 AM
ممنون از شما
نظرتون در هر مورد میخواستم:
۱- فایل پیوست امتیاز یکی از سایت هاست که به من داده
۲-واسه مهندسی نفت میخوام اقدام کنم کدوم ایالت شانس بیشتری دارم چه کار چه این اسپانسر
۳-ایا همزمان میشه واسه سه کشور نیوزلند،استرالیا کانادا اقدام کرد؟
۴-حقیقتش کشوری میخوام که اینده کاری تو نفت داشته باشه و سریعتر اسونتر به سرانجام برسه، نظر شما کدوم کشوره با توجه به مهندسی نفت (البته لیسانس من مکانیک هست)

ممنون از وقتتون

Australian Skilled Visa Pass.pdf (http://www.applyabroad.org/forum/attachment.php?attachmentid=9000&stc=1&d=1335738778)

1- این سایت برای انگلیسی شما 20 امتیاز داده؟ یعنی شما IELTS هشت دارین؟ هشت باید در تمامی باندها داشته باشین! سابقه کار چی اصلا ندارین؟
2- برای رشته شما western australia و queensland بهتر هستن.
3- شدنش که باید بشه، ولی فکر کنم تو فرم ها ازتون میپرسه که آیا برای کشور دیگه ای هم اقدام کردین یا نه؟ و نمیدونم مشکل ساز باشه یا نه. ولی به نظرم منطقی نباشه هر 3 رو باهم اقدام کنید. به هر صورت هر کدام شرایط و مدارک خاص خودش رو میخواد. صرف نظر از هزینه و زمان
4- راستش این موضوع در تخصص من نیست. ولی به عنوان کسی که ساکن استرالیاس میدونم ایالت western australia بهترین ایالت در زمینه نفت گاز و معدن هستش.

polimi
April 30th, 2012, 07:08 PM
1- این سایت برای انگلیسی شما 20 امتیاز داده؟ یعنی شما IELTS هشت دارین؟ هشت باید در تمامی باندها داشته باشین! سابقه کار چی اصلا ندارین؟
2- برای رشته شما western australia و queensland بهتر هستن.
3- شدنش که باید بشه، ولی فکر کنم تو فرم ها ازتون میپرسه که آیا برای کشور دیگه ای هم اقدام کردین یا نه؟ و نمیدونم مشکل ساز باشه یا نه. ولی به نظرم منطقی نباشه هر 3 رو باهم اقدام کنید. به هر صورت هر کدام شرایط و مدارک خاص خودش رو میخواد. صرف نظر از هزینه و زمان
4- راستش این موضوع در تخصص من نیست. ولی به عنوان کسی که ساکن استرالیاس میدونم ایالت western australia بهترین ایالت در زمینه نفت گاز و معدن هستش.

ممنون از وقتتون واقعا

والا این شرایط منه من fluent زدم و سابقه کار هم دارم اونجا زده بود ۰ تا ۳ سال که من همون گزینه زدم:

متولد ۱۳۶۳ (۲۸ سال)
کارت سربازی
سابقه کاری با بیمه : سال ۸۷ تا ۸۹ (۲ سال و ۶ ماه ) : مشاور و ناظر هیدرومکانیک و نیروگاه سد (کار در سایت) (بازرس جوش،بازرس نصب،بازرس رنگ، .Q.C)
بدون بیمه: ۱ سال
مجرد

سال دیگه درس در ایتالیا تموم میشه

شرایطم خوبه ؟

میتونم تا سال دیگه اقامت بگیرم ؟

---

icarus
April 30th, 2012, 07:20 PM
polimi جان اگه با همین سرعت پیش برین فکر کنم که حداکثر 1.5 ماه دیگه اقامت دایم رو بگیرین!!;)

بعد از اینکه نصف قوانین مهاجرت استرالیا رو بچه ها توضیح دادن و آدرسهای لازم برای یافتن پاسخ سوال هاتون رو لینک دادن بازم که برگشتین سر خونه اول!
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2149-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7&p=709277&viewfull=1#post709277

polimi
April 30th, 2012, 07:43 PM
polimi جان اگه با همین سرعت پیش برین فکر کنم که حداکثر 1.5 ماه دیگه اقامت دایم رو بگیرین!!;)

بعد از اینکه نصف قوانین مهاجرت استرالیا رو بچه ها توضیح دادن و آدرسهای لازم برای یافتن پاسخ سوال هاتون رو لینک دادن بازم که برگشتین سر خونه اول!
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2149-شرایط-مهاجرت-به-استرالیا&p=709277&viewfull=1#post709277

باور میکنی دارم تک تک پست هارو میخونم !!
خواستم به دوست قبلی که واقعا لطف کردن پاسخ دادن شرایطی که سایت امتیاز داده بگم همین
بازم عذر میخوام

icarus
April 30th, 2012, 09:22 PM
امتیازات:

امتیازات:

1- سن: حداکثر 30 امتیاز
18 تا ۲۴ سال : ۲۵ امتیاز
۲۵ تا ۳۲ سال: ۳۰ امتیاز
۳۳ تا 39 سال: ۲۵ امتیاز
40 تا 44 سال: 15 امتیاز
۴۵ تا ۴۹ سال: ۰ امتياز

2-زبان: حداکثر ۲۰ امتیاز
آیلتس ۸در هر 4 مهارت: ۲۰ امتیاز
آیلتس 7 در هر 4 مهارت: ۱۰ امتیاز
آیلتس ۶ در هر 4 مهارت: ۰ امتیاز

3-سابقه کار : حداکثر ۲۰ امتیاز
داخل استراليا:
۱- حداقل ۱ سال : ۵ امتیاز
۲- حداقل ۳ سال : ۱۰ امتیاز
۲- حداقل ۵ سال : ۱۵ امتیاز
۲- حداقل ۸ سال : ۲۰ امتیاز
خارج استراليا:
1- حداقل ۳ سال : ۵ امتیاز
۲- حداقل ۵ سال : ۱۰ امتیاز
۲- حداقل ۸ سال : ۱۵ امتیاز
* امتياز سابقه كار داخل و خارج استراليا مي توانند باهم تركيب شوند ولي حداكثر تا ۲۰ امتياز.
* سابقه كار بايستي حتما مطابق با رشته اسس شده باشد. يا كاملا مرتبط با آن رشته باشد.
كاملا مرتبط (closely related) بودن سابقه كار توسط كيس آفيسر تعيين مي شه. ضمنا ميشه از سازمان اسس كننده هم استعلام بگيريد.

۴-تحصیلات:حداکثر ۲۰ امتیاز
دكترا : ۲۰ امتیاز

ليسانس و فوق ليسانس: ۱۵ امتیاز
ديپلم استراليا: ۱۰ امتیاز
مدركي كه توسط سازمان اسس كننده مورد تاييد شناخته شده باشد: ۱۰ امتياز
*امتياز فقط به بالاترين مدرك تحصيلي تعلق مي گيرد. به عنوان مثال شما اگر مدرك دكترا داشته باشيد تنها ۲۰ امتياز كسب خواهيد كرد و براي ليسانس امتياز اضافه اي كسب نخواهد شد.
*براي اينكه امتياز مدرك تحصيلي را كسب كنيد حتما بايستي توسط سازمان اسس كننده مدرك شما تاييد شده باشد.(با مدركي كه براي اسس اقدام كرده ايد، اسس مثبت گرفته باشيد)
* در صورتي كه مدرك شما با سابقه كار شما مرتبط نباشد- به عنوان مثال ليسانس شما چيز ديگري است و شما فقط بر اساس سابقه كارتون اسس شده باشيد-در اين صورت بايد با VETASSESS -Vocational Education Training and Assessment Services - تماس بگيريد.
نهايتا تصميمگيري در مورد امتياز تحصيلات به كيس آفيسر مربوط مي شود

5-تحصيل در استرالیا: حداکثر ۵ امتیاز
حداکثر ۵ امتیاز
* براي كسب اين امتياز بايستي حداقل ۲ سال در استراليا تحصيل كرده باشيد. و ضمنا بايستي كاملا مرتبط با رشته اسس شده شما باشد.

6- تحصیل در مناطق كم جمعيت استراليا:
حداکثر ۵ امتیاز
حداكثر ۵ امتياز
*تحصيل در مناطقي در استراليا به غير از كلان شهرهاي استراليا

7- Completion of a Professional Year :
حداکثر ۵ امتیاز
حداكثر ۵ امتياز
این مربوط به کسانی میشه که یک دوره آموزشی یک ساله را در استرالیا گذرانده باشند

۸-زبان فارسی: حداکثر ۵ امتیاز
حداکثر 5 امتیاز
*گرفتن اين ۵ امتياز ديگه به سادگي گذشته نيست. بايستي يك امتحان معروف به امتحان ناتي بديد و در سطح حداقل para-professional نمره قبولي بياريد.
چون اين سطح در خارج از استراليا برگزار نمي شه بايستي امتحان professional را بدهيد كه هزينه اش تقريبادومیلیون تومان میشه

*اگر می خواهید از این امتیاز استفاده کنید همسر شما باید هم اسسمنت مثبت و هم آیلتس 6 در هر 4 مهارت داشته باشد.و رشته اش حتما تو لیست SOL باشه

* ضمنا بايستي سنش كمتر از ۵۰ سال باشد و سابقه كار حداقل ۱ سال در دو سال گذشته داشته باشه يا اينكه در استراليا تحصيل كرده باشه

polimi عزیز با استفاده از این پست دوستمون امتیازاتتون رو حساب کنین:
شما از:
-سن 30 امتیاز
-زبان ( مثلا اگر در همه مهارتهای ایلتس 7 بگیرین) 10 امتیاز
-سابقه کار ( اگر بتونین حداقل 3 سال جورکنین) 5 امتیاز
-تحصیلات اگر لیسانس ارزشیابی بشین ( که میشین) 15 امتیاز

جمعا شما 60 امتیاز میارین که به حد نصاب 65 امتیاز نمیرسه. بنابراین باگرفتن اسپانسرشیپ استانی و 5 امتیاز حاصله به 65 میرسین و میتونین اپلای کنین

polimi
May 1st, 2012, 05:36 PM
ممنون از icarus عزیز

دوستان اینو یکی از موسسات بهم بعد اینکه فرم پر کردم میل کرده
نظرتون چیه؟
اون ۵۷۰۰دلار چی میگه!!

am pleased to advise that after considering your case, we can accept to assist you with your application for Skill Sponsored Regional (SIR) Visa of Australia. The visa is based on an sponsorship from the state government.

You are aso required to pass NAATI. For more information you may eith

Duration:

The duration for this visa is 15 - 18 months from the time of contract.

Cost:

Our professional fee is A$5700 which is payable in three equal instalments. You need to pay assessment fee and application fee also.

English Requirement
Required IELTS score

You need to get IELTS 7-7-7-7 General/Academic within 6 months after signing contract with us.

Post arrival support:

This is a Regulated assistance. Our specialised team members can assist you with finding job, getting home loans, enrolling your children etc (conditions apply)

icarus
May 1st, 2012, 07:10 PM
این سایت قطعا متعلق به یکی از مشاوران مهاجرت هست. ( حالا داخلی یا خارجی)
اون 5700 تا هم حق الوکاله شون هست.
تا اینجا همون چیزی رو بهتون گفتن که ما مفت و مجانی همینجا بهتون گفتیم یعنی اینکه:
1- به نمره 7 در تمام مهارتهای آیلتس نیاز دارین.
2- باید اسپانسر بگیرین تا امتیازتون به حد نصاب برسه.

در نظر داشته باشین که هزینه های اپلای کردن که اونهم حدود 4-5 هزار دلار هست ( دقیقترش رو میتونین تو سایت ببینین) جداگانه ازتون گرفته میشه.
اگرهزینه براتون مهم نیست و میخواین حدود 20 ملیون تومان( 5700 دلار + حدود 5 هزار دلار) برای مهاجرت استرالیا هزینه کنین و مشاور ( یا به قول بعضیها وکیل) بگیرین ترجیحا از مشاوران رسمی کمک بگیرین:
www.mia.org.au
https://www.mara.gov.au/

سحرناز
May 2nd, 2012, 12:36 PM
میتونم تا سال دیگه اقامت بگیرم ؟

---

دوست عزیز قوانین فروم از کاربر ها میخواهدکه یک سوال را در چند تاپیک مختلف مطرح نکنند میدونید چرا؟
الان من در این تاپیکhttp://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?29161-تغییر-اساسی-مهاجرت-به-استرالیا-از-اول-جولای-2012&p=714226#post714226
پست شما را خوندم و دیدم هنوز کسی پاسخ نداده بنابراین کلی وقت گذاشتم تک تک سوالات شما را پاسخ دادم و لینک ها را براتون پیدا کردم حالا اومدم تو این تاپیک میبینم تمام اون سوالات را قبلا هم پرسیده بودید و دوستان هم لطف کرده و جواب داده بودند
از شما خواهش میکنم جهت حفظ نظم فروم قبل از مطرح کردن هر سوالی اول تاپیک مناسب را انتخاب کنید و بعد از مطالعه تمام پست ها سوال خودتون را بپرسید

سحرناز
May 2nd, 2012, 12:55 PM
ممنون از icarus عزیز

دوستان اینو یکی از موسسات بهم بعد اینکه فرم پر کردم میل کرده
نظرتون چیه؟
اون ۵۷۰۰دلار چی میگه!!

پیشنهاد میکنم اصلا شتابزده عمل نکنید و خودتون را دست این مشاوران مهاجرتی که همگی هم اسم وکیل را روی خودشون میگذارند ندید شما براحتی مییتونید با مطالعه سایت اداره مهاجرت استرالیا (http://www.immi.gov.au/)و کمی جست و جو درهمین فروم و سایر فروم های مهاجرتی (http://www.migranthelp.com) خودتون تمام کارها را پیش ببرید و هر کجا سوالی بود با کمک دوستان فروم کارها را پیش ببرید
از من بپذیرید این پروسه بسیار روتین و ساده است و شما نیاز به هیچ وکیل و وصی و مشاور و... ندارید
موفق باشید

mr_shelman
May 2nd, 2012, 05:43 PM
پیشنهاد میکنم اصلا شتابزده عمل نکنید و خودتون را دست این مشاوران مهاجرتی که همگی هم اسم وکیل را روی خودشون میگذارند ندید شما براحتی مییتونید با مطالعه سایت اداره مهاجرت استرالیا (http://www.immi.gov.au/)و کمی جست و جو درهمین فروم و سایر فروم های مهاجرتی (http://www.migranthelp.com) خودتون تمام کارها را پیش ببرید و هر کجا سوالی بود با کمک دوستان فروم کارها را پیش ببرید
از من بپذیرید این پروسه بسیار روتین و ساده است و شما نیاز به هیچ وکیل و وصی و مشاور و... ندارید
موفق باشید

با گفته خانوم سحرناز موافقم
واقعا با این نرخ برابری ارز، پولی که این افراد به اصطلاح وکیل می گیرند خیلی زور هست. شما می تونید تمام اطلاعات رو از سایتهای رسمی سازمان ارزیابی کننده مدرک تحصیلی و سابقه کار و همچنین اداره مهاجرت استرالیا دریافت کنید. ضمن اینکه دوستان بسیار آگاهی در همین سایت هستند که می تونن تجربیاتشونو در اختیار بقیه قرار بدن. به من که تا حالا خیلی کمک کردند. داشتن فردی تحت عنوان وکیل و پرداخت مبلغ هنگفت هیچ دردی از شما دوا نمی کنه. چون اونها که نمی تونن برای شما کار خاصی انجام بدن. فقط یه سری فرم رو براتون پر می کنند. امیدوارم موفق باشید.

arman65
May 2nd, 2012, 06:49 PM
يك سري موسسه هستند كه اصلا هيچ پايه و اساسي هم ندارند ، مثل مردم عادي اين سايتها رو خوندن و يكم اطلاعات بدست آوردند و حالا شدند وكيل!!
سپردن كار به اين افراد واقعا پول تو جوب ريختنه چون نه تنها كار اضافه اي نميكنند بلكه مثل خودتون هم دلسوزي ندارند و اصلا پيگير نيستند
اگه ميخواين حتما كس ديگه اي كارتون رو انجام بده و خودتون نميرسيد يا حوصله نداريد يا فكر ميكنيد اينطوري مطمئن تره حداقل از مشاوراي مورد تائيد مارا و ميا مشاوره بگيريد نه اين افرادي بيكاري كه اسم مشاور رو خودشون ميزارن.
حداقل خوبي افراد عضو مارا و ميا اينه كه شما ميتونيد ازشون به اين ارگانها شكايت كنيد و اونها به خاطر همين كارتون رو شايد بهتر از بقيه انجام بدند.

polimi
May 3rd, 2012, 12:06 AM
یک دنیا ممنون از تک تک شما عزیزان.

mohajer389
May 4th, 2012, 07:10 PM
سلام
برا اسس مدرک در سازمان مهندسین 550 دلار میخاد

یه 150 دلار برای اسس مرتبط بودن ( relevant skilled employment ) هستش ؛ آیا این برای اسس سابقه کار حساب میشه؟ یا ارتباط سابقه و مدرک؟ آخه انجمن باید سابقه و مدرک رو مرتبط تشخیص بده که امتیاز بده و این هزینه اضافه برا چیه؟

2- اگه پول رو از طریق صرافی به حساب انجمن حواله کنیم کدوم آیتم رو تیک بزنیم!!؟

mehdikaveh
May 4th, 2012, 07:18 PM
دوستان عزیز من دکتر دامپزشک هستم و دارم مدارکم برای AGRICULTURAL CONSULTANT اسس میکنم. دیدم که نیوزلند هم همین رشته رو می خواد.آیا کسی می دونه که نیوزلند اسس استرالیا رو قبول می کنه؟
و اگر نه آیا می دونید کدام موسسه مسئول این کار تو نیوزلند هست؟
خیلی ممنون

mr_shelman
May 5th, 2012, 08:05 PM
[QUOTE=mohajer389;717226]سلام
برا اسس مدرک در سازمان مهندسین 550 دلار میخاد

یه 150 دلار برای اسس مرتبط بودن ( relevant skilled employment ) هستش ؛ آیا این برای اسس سابقه کار حساب میشه؟ یا ارتباط سابقه و مدرک؟ آخه انجمن باید سابقه و مدرک رو مرتبط تشخیص بده که امتیاز بده و این هزینه اضافه برا چیه؟

دوست عزیز
اگر به صفحه 25 از MSA booklet مراجعه کنید نوشته Engineers Australia has been authorised by DIAC to
provide an opinion about an applicant’s skilled
employment claims as part of the skills assessment .
150 $ اضافه هم به همین دلیل پرداخت می کنید. در واقع شما با پرداخت این مبل تا حد زیادی می تونید مطمئن بشید که در پروسه مهاجرت چند سال سابقه کارتون مورد قبول هست و با اطمینان بیشتری می تونید lodge کنید. هر چند تو همین صفحه 25 نوشته که: However, the decision to award points for skilled
employment remains with the DIAC case officer, who may
also need to review claims of relevant employment gained
subsequent to the formal assessment.
ولی با توجه به مبلغ زیادی که به اداره مهاجرت قرار هست پرداخت کنیم (2960$)، فکر می کنم ارزششو داشته باشه که از قبل تا حد زیادی در مورد قابل قبول بودن مدت زمان سابقه کاریمون مطمئن بشیم. من چند ماه پیش مدارک برای ارزیابی مدارکمو به EA فرستادم اما این 150$ رو ندادم. الان که پشیمون شدم دوباره 200$ دادم و مدرک فرستادم تا سوابق کاریم هم ارزیابی بشه. بهتون پیشنهاد میکنم این کار رو انجام بدید.
با آرزوی موفقیت.

mohajer389
May 5th, 2012, 10:44 PM
سپاس آقای شلمان

آیا باید فرم صفحه 26 این بوکلت هم پر بشه؟؟

mohajer389
May 5th, 2012, 10:50 PM
سایتشون رو چک کردم

بله باید پر بشه!!

mohajer389
May 5th, 2012, 10:59 PM
دوستان ببخشید 3 ارسال پشت سر هم شد
برای اطمینان میپرسم

اگه مبلغ پول مربوط به اسس رو از صرافی حواله کنیم دقیقا" کدوم آیتم فرم "فی پیمنت " رو باید تیک بزنیم؟

man_ta
May 6th, 2012, 11:01 AM
سلام.
دوستان کسی آدرس سایت اینترنتی ایالتهای استرالیا رو داره برای گرفتن اسپانسری؟

mr_shelman
May 6th, 2012, 11:18 AM
سپاس آقای شلمان

آیا باید فرم صفحه 26 این بوکلت هم پر بشه؟؟

خواهش می کنم. بله باید پر کنید و همراه بقیه مدارک بفرستید.

mohajer389
May 7th, 2012, 10:47 AM
سلام.
دوستان کسی آدرس سایت اینترنتی ایالتهای استرالیا رو داره برای گرفتن اسپانسری؟

اسپانسر از ساوت استرالیا – آدلاید South Australia – Adelaide http://www.immigration.sa.gov.au/applyonline/skilled/planning_level_status.php
اسپانسر از ویکتوریا – ملبورن Victoria- Melbourne http://www.liveinvictoria.vic.gov.au/visas-and-immigrating/occupation-lists
اسپانسر از وسترن استرالیا – پرت Western Australia- Perth http://www.migration.wa.gov.au/SKILLEDMIGRATION/Pages/Occupationsindemand.aspx
اسپانسر از نورسن تریتوری – داروین Northern Territory- Darwin http://www.migration.nt.gov.au/documents/SMP_Shortage_List_FA.pdf
اسپانسر از كوئنزلند – بريزبين Queensland- Brisbane http://www.workliveplay.qld.gov.au/dsdweb/v4/apps/web/content.cfm?id=3703
اسپانسر از ای سی تی – کانبرا ACT- Canberra http://www.business.act.gov.au/skilled_and_business_migration/SMP_Occupation_List
اسپانسر از نیوسات ولز - سیدنی NSW – Sydney http://www.business.nsw.gov.au/live-and-work-in-nsw/visa-and-migration/skilled-sponsored-migration

pejman57
May 8th, 2012, 04:50 PM
سلام ببخشید میخواستم بدونم رشته مهندسی سخت افزار فوق گرایش معماری تو کدوم کد (anzsco code) قرار میگیره؟؟ممنون

mr_shelman
May 9th, 2012, 01:13 AM
سلام به همه دوستان
خوشبختانه من سابقه کارم رو که هفته پیش برای EA فرستاده بودم خیلی سریع بررسی کردند و امروز بهم گفت که آمادست. الان دیگه تقریبا خیالم راحته که 65 رو میارم (انشا الله اگه آفیسر DIAC گیر خاصی نده.)
به محض اینکه نامه به دستم برسه میخوام آنلاین لاج کنم.
من فایل 175-checklist رو که برای paper lodge هست مطالعه می کردم، اما گفته بعنوان راهنما برای لاج آنلاین هم میشه استفاده کرد.چند موردش برام سوال هست که بهتره چجوری جواب بدم.

1- Page 13/36
What is the value of money, goods and assets which you (and your
partner) intend to bring to Australia?
Total amount in
local currency
Australian dollar equivalent
آیا کف مبلغ خاصی باید ذکر بشه؟ مثل کانادا که تو سایتش گفته به ازای هر نفر چه مبلغی باید تحت عنوان گواهی تمکن مالی ارائه بدی؟

2- served in a military force or state
sponsored/private militia, undergone any
military/paramilitary training, or been
trained in weapons/explosives use
(however described)?
من سربازیم به شکل امریه بود و فقط 2 ماه اول آموزش نظامی بود که تیراندازی هم یادمون دادن مثلا

3- Page 32/36
Are you, or any other person included in this
application, waiting on a decision on any other
visa application?
من برای کانادا هم اقدام کردم پارسال و پروندم اونجا in process هست، به نظرتون بگم یا نه؟

خیلی ممنون از کمک دوستان

mr_shelman
May 9th, 2012, 01:18 AM
دوستان ببخشید 3 ارسال پشت سر هم شد
برای اطمینان میپرسم

اگه مبلغ پول مربوط به اسس رو از صرافی حواله کنیم دقیقا" کدوم آیتم فرم "فی پیمنت " رو باید تیک بزنیم؟

از صرافی هم مگه میشه پرداخت کرد؟! فکر نمی کنم، چونکه صرافی برای اینکه بتونه پول رو منتقل کته نیاز به شماره حساب، سویفت، کد بانک مقصد و اینجور چیزا داره. اما فکر می کنم اگه این اطلاعات رو به صرافی بدی از طریق money order انجام میدن.( البته این صرفن یه شنیده هست دوست عزیز بازهم در موردش بپرس)

icarus
May 9th, 2012, 09:25 AM
[QUOTE=mr_shelman;722787
1-آیا کف مبلغ خاصی باید ذکر بشه؟ مثل کانادا که تو سایتش گفته به ازای هر نفر چه مبلغی باید تحت عنوان گواهی تمکن مالی ارائه بدی؟

2 -من سربازیم به شکل امریه بود و فقط 2 ماه اول آموزش نظامی بود که تیراندازی هم یادمون دادن مثلا

3- من برای کانادا هم اقدام کردم پارسال و پروندم اونجا in process هست، به نظرتون بگم یا نه؟

[/QUOTE]

سلام من اینقدر میدونم:

1- حداقل مبلغ خاصی مورد نیاز نیست. من یک مبلغی رو که اونموقع میخواستم ببرم استرالیا ( والان با این قیمت دلار دیگه نمیتونم) نوشتم و تمکن رو هم ضمیمه نکردم چون جزو مدارک نیست.

2- هر ارگانی که کارت پایان خدمت شما رو صادر کرده به عنوان محل خدمت شما درنظر گرفته میشه. رسته خدمت شما و اطلاعات لازم در این کارت درج شده. از اونجاییکه اگر خدمت وظیفه رو انجام داده باشین باید ترجمه کارت پایان خدمت رو به مدارکتون اضافه کنین سعی کنین که اطلاعات رو کاملا صحیح و برابر با کارتتون وارد کنید. حتما درج کنین که علت فعالیت نظامی شما compulsory military service یا همون خدمت وظیفه اجباری بوده.

3- چه بگین و چه نگین مشکلی براتون پیش نمیاد. تصمیم با خودتونه.

موفق باشید

pejman57
May 9th, 2012, 10:49 AM
سلام
من تمام این 65 صفحه رو خوندم ولی به طور شفاف نفهمیدم برای اقدام به مهاجرت به استرالیا به طور روتین باید چه کارهایی رو انجام داد.چقدر خوب بود که ویکی هم برای استرالیا بود.مثلا ویکی کبک به اندازه یه وکیل کار کشته اطلاعات داره و به طور کامل آدم در جریان تمام مراحل و جزئیات مهاجرت از مدارک گرفته تا مالی و ... قرار میگیره.آیا امکانش هست ویکی استرالیا هم ایجاد بشه که ججم سئوالات پراکنده امثال بنده تو این پست کم بشه.خود من خیلی سئوال دارم که نمیتونم چطوری به جوابشون برسم.معرفی انواع ویزاهی استرالیا؟اینکه برای شروع چه باید کرد.آدرسهای سایتهای مرتبط؟نحوه لاچ کردن؟مبلغ مورد نیاز برای مهاجرت؟هزینه های مراحل مهاجرت؟و...
از مدیران محترم این بخش و کاربران مطلع و قدیمی خواهشا جواب بدهند

mr_shelman
May 9th, 2012, 11:21 AM
سلام
من تمام این 65 صفحه رو خوندم ولی به طور شفاف نفهمیدم برای اقدام به مهاجرت به استرالیا به طور روتین باید چه کارهایی رو انجام داد.چقدر خوب بود که ویکی هم برای استرالیا بود.مثلا ویکی کبک به اندازه یه وکیل کار کشته اطلاعات داره و به طور کامل آدم در جریان تمام مراحل و جزئیات مهاجرت از مدارک گرفته تا مالی و ... قرار میگیره.آیا امکانش هست ویکی استرالیا هم ایجاد بشه که ججم سئوالات پراکنده امثال بنده تو این پست کم بشه.خود من خیلی سئوال دارم که نمیتونم چطوری به جوابشون برسم.معرفی انواع ویزاهی استرالیا؟اینکه برای شروع چه باید کرد.آدرسهای سایتهای مرتبط؟نحوه لاچ کردن؟مبلغ مورد نیاز برای مهاجرت؟هزینه های مراحل مهاجرت؟و...

دوست عزیز این سایت رو هم مطالعه کنید. فکر می کنم به جواب خیلی از سوالاتتون برسید. http://www.migranthelp.com/phpbbfa/index.php
با آرزوی موفقیت

pejman57
May 9th, 2012, 11:36 AM
دوست عزیز این سایت رو هم مطالعه کنید. فکر می کنم به جواب خیلی از سوالاتتون برسید. http://www.migranthelp.com/phpbbfa/index.php
با آرزوی موفقیت

این سایت رو هم خوندم.خوب بود ولی زیاد آپدیت نیست.ممنون

icarus
May 9th, 2012, 12:45 PM
سلام

پژمان عزیز ،به نظر من از اونجاکه تمام اطلاعات لازم به صورت کامل و واضح در سایت رسمی مهاجرت استرالیا هست نیازی نیست که ما در این تاپیک خیلی وارد مسایل اصلی بشیم. تا الان هم صحبتهای این تاپیک بیشتر در جهت راهنمایی تازه واردها و همچنین همفکری بچه های باتجربه تر درمورد مسایل مختلف از جمله جزییاتی که در سایت مهاجرت خیلی به اونها پرداخته نشده بوده. به همین دلیل هم مسایل ،خیلی سازمان یافته مورد بررسی قرار نگرفته اند.
درمورد ویکی استرالیا خیلی موافقم که با همدیگه همکاری کنیم و کاملش کنیم. مشکل من اینه که نمیدونم چطوری این کار رو انجام بدم.

pejman57
May 9th, 2012, 12:49 PM
پژمان عزیز ،به نظر من از اونجاکه تمام اطلاعات لازم به صورت کامل و واضح در سایت رسمی مهاجرت استرالیا هست نیازی نیست که ما در این تاپیک خیلی وارد مسایل اصلی بشیم. تا الان هم صحبتهای این تاپیک بیشتر در جهت راهنمایی تازه واردها و همچنین همفکری بچه های باتجربه تر درمورد مسایل مختلف از جمله جزییاتی که در سایت مهاجرت خیلی به اونها پرداخته نشده بوده. به همین دلیل هم مسایل ،خیلی سازمان یافته مورد بررسی قرار نگرفته اند.
درمورد ویکی استرالیا خیلی موافقم که با همدیگه همکاری کنیم و کاملش کنیم. مشکل من اینه که نمیدونم چطوری این کار رو انجام بدم.

ممنون دوست عزیز از راهنمائیت.
والا من دیروز کل سایتو زیرو رو کردم نشد ویکی درست کنم.فکر کنم در اختیار مدیران سایت هست.افراد عضو فقط امکان ویرایش ویکی رو دارند که مدیران بخش استرالیا هم که چه عرض کنم!!!

mehdishamsi
May 9th, 2012, 03:09 PM
Hello everyone,At first I apologize for writting in English because I am not in Iran and I dont have any access to persian keyboard and also behnevis needs many edittion,Second thank you for some friends here that they spend their valuable time to answer others question and I appreciate that.I have two question.1-How you can start your procedure I mean from where I know about Quebec and that is clear but about australia I dont know the steps of procedure
2-I have academic IELTS is it important to have General one or Academic will be sufficent for applying
Thank you for considering and responding my requests

pejman57
May 10th, 2012, 12:40 AM
Hello everyone,At first I apologize for writting in English because I am not in Iran and I dont have any access to persian keyboard and also behnevis needs many edittion,Second thank you for some friends here that they spend their valuable time to answer others question and I appreciate that.I have two question.1-How you can start your procedure I mean from where I know about Quebec and that is clear but about australia I dont know the steps of procedure
2-I have academic IELTS is it important to have General one or Academic will be sufficent for applying
Thank you for considering and responding my requests

دوست عزیز در پست های قبل راجع به نحوه گرفتن اقامت استرالیا توصیح داده اند.با کمک دوست عزیز icarus و همکاری بقیه دوستان مطلع در تلاشیم ویکی استرالیا رو ایجاد کنیم که راهنمای جامعی برای خیلی از دوستان از جمله خود من باشه.در ضمن پایین همین صفحه صفحه کلید پارسی موجود هست که میتونید فارسی تایپ کنید

negari
May 13th, 2012, 12:13 AM
اسسمنت همسرم اومده. و از هفت سال خورده ای سابقه کار، تنها 3 سال و دو ماه رو قبول کردن. با اينکه برای همش بيمه رد شده و ما هم مدارک بيمه رو فرستاده بوديم.
تنها تفاوت اين بود که برای اين 3 سال شرح وظايف تو سربرگ شرکت داشتيم.
می تونيد در مورد اينکه چطور می شه اعتراض کرد، راهنمايی کنيد؟
مرسی

haaaji
May 13th, 2012, 06:48 AM
سلام دوستان.من یه سوال دارم شاید هم خنده دار بنظر بیاد ولی میپرسم.من الان لیسانس برق قدرت دارم میخام واسه فوق برم المان چون هزینه استرالیا واسم زیاده.بعد از فوق میخام واسه استرالیا افدام کنم واسه کار نه تحصیل.بنطر شما اینکه تو ایران فوق بگیرم یا المان ربطی به افامت و ویزای کار در استرالیاداره؟یعنی اگه المان بخونم شانسم بیشتر نیست و اعتبار دانشکاه تاثیری نداره؟

icarus
May 13th, 2012, 10:35 AM
بنطر شما اینکه تو ایران فوق بگیرم یا المان ربطی به افامت و ویزای کار در استرالیاداره؟یعنی اگه المان بخونم شانسم بیشتر نیست و اعتبار دانشکاه تاثیری نداره؟

خیلی فرقی نداره.
توضیح بیشتر اینکه اگر بخواین به عنوان professional engineer اسس بشین تنها در حالتی کارتون راحتتر پیش میره که یا در استرالیا درس خونده باشین و یا سازمان مهندسی کشوری که توش درس خوندین عضو Washington Accord باشه.
نه آلمان و نه ایران شامل موارد فوق نمیشن بنابراین تا اینجا حداقل روش اسسمنت مدارک ایران و آلمان فرقی نمیکنه.
اعتبار دانشکده قطعا شانس رو بیشتر میکنه اما معمولا بچه هایی که فوق لیسانس دارن ( چه از ایران و یا هرجای دیگه)مشکلی با اسسمنت ندارن.

از نظر ویزاهای اقامت هم به جز نیوزیلندیها، تبعه های بقیه کشورهای دنیا ( حتی انگلیس،کانادا و .....که مشترک المنافع هستن) هم اگر بخوان اقامت بگیرن همون مسیری رو باید برن که یک ایرانی میره.

pejman57
May 13th, 2012, 11:51 AM
icarus عزیز یه سئوال
آقا رشته تحصیلی من منهندسی نرم افزار که در لیست SOL هست.ولی زمینه کاری من در شبکه کامپیوتریست.حالا سئوال اینه که اگه من مدارکمو واسه سازمان اسس کننده بفرستم منو به عنوان مهندس نرم افزار اسس میکنه یا شبکه؟
سئوال بعد اینکه من استانهای مختلفو واسه وایزای 176 بررسی کردم فقط ایالت شمالی(داروین) رشته منو(اگه با شبکه اسس بشم )نیاز داره.واسه مدرک زبان هم میانگین 7 میخواد ولی با اسپیکینگ 7 از طرفی پرونده من واسه کبک هم در جریانه .اینطورم که فهمیدم داروین یه بندر نظامیه و زیاد طالب نداره.به نظرت ارزش داره کبکو بیخیال بشم برم دنبال داروین؟

man_ta
May 13th, 2012, 02:09 PM
mohajer389 ,
از جوابتون ممنونم. :)

icarus
May 13th, 2012, 07:14 PM
icarus عزیز یه سئوال
آقا رشته تحصیلی من منهندسی نرم افزار که در لیست SOL هست.ولی زمینه کاری من در شبکه کامپیوتریست.حالا سئوال اینه که اگه من مدارکمو واسه سازمان اسس کننده بفرستم منو به عنوان مهندس نرم افزار اسس میکنه یا شبکه؟
سئوال بعد اینکه من استانهای مختلفو واسه وایزای 176 بررسی کردم فقط ایالت شمالی(داروین) رشته منو(اگه با شبکه اسس بشم )نیاز داره.واسه مدرک زبان هم میانگین 7 میخواد ولی با اسپیکینگ 7 از طرفی پرونده من واسه کبک هم در جریانه .اینطورم که فهمیدم داروین یه بندر نظامیه و زیاد طالب نداره.به نظرت ارزش داره کبکو بیخیال بشم برم دنبال داروین؟

بچه های رشته کامپیوتر معمولا نزدیکترین شغل لیست 1( schedule1) رو انتخاب میکنن و برای اون اسسمنت میگیرن.
درمورد ویزای 176 این پست رو بخونین:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2149-شرایط-مهاجرت-به-استرالیا&p=701464&viewfull=1#post701464

داروین بزرگترین شهر شمال استرالیا هست و برای زندگی هم شهر خوبیه. ضمن اینکه 176 ویزای اقامت دایم هست و بادرنظرگرفتن پست فوق میشه خیلی کارها باهاش انجام داد.

من خودم هم برای کبک اپلای کردم و هم برای استرالیا. شرایط پرونده ام هم در امضام هست. بعد از 1.5 سال از فایل نامبر کبک هنوز هم معلوم نیست کی زمان مصاحبه ام بشه. تازه اگر مصاحبه هم قبول بشم الان بچه های غیر دیمند که 2 سال پیش CSQ گرفتن هنوز مدیکالشون هم نیومده.
بادرنظر گرفتن شرایط فوق شما هم وقت خواهید داشت که برای دوتاش اپلای کنین و ببینین کدوم زودتر درست میشه.
با توجه به اوضاع شیر توشیر مهاجرت کانادا توصیه میکنم این کار رو انجام بدین. چون به احتمال زیاد کار استرالیاتون زودتر درست میشه. اگرهم کاناداییها به سرشون بزنه و مثل فدرالهای قبل از 2008 پرونده ها رو باطل کنن شما چیزی رو ازدست ندادین.
ضمنا طبق صحبتهامون دارم روی ویکی استرالیا کار میکنم. اما چون این روزها دارم بارو بندیل رو برای استرالیا میبندم یک مقداری گرفتارم و فکر میکنم تا 2 هفته دیگه بتونم ویکی رو کاملتر کنم.

mohajer389
May 13th, 2012, 10:05 PM
میدونم " مانی اوردر " باید باشه اما سه جور اونجا مانی اوردر هست کدومش رو باید زد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سحرناز
May 14th, 2012, 11:58 AM
میدونم " مانی اوردر " باید باشه اما سه جور اونجا مانی اوردر هست کدومش رو باید زد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز برای ما که ACS اسس کردیم سازمان اسسور فقط دوحالت پرداخت را اعلام کرده بود
cradit card
money order

ما هم مانی اردر را تیک زدیم و رفتیم صرافی پول را واریز کردیم ولی صرافی گفت مانی اردر ۳۰ دلار یا همچین چیزی گرونتره ولی با یک روش دیگه هم میشه ریخت که ارزون تره اسم اون روش را یادم نیست ما هم گفتیم ارزون تر را ریخت و مشکلی هم پیش نیومد
بنابراین اگه با کارت نمیخواهی بریزی بزن مانی اردر برو صرافی با ارزان ترین روش پرداخت کن اصلا هم نگران نباش نهایتا مثل ما بهت ایمیل میدن اطلاعات روی فیش پرداختی را میپرسند و قضیه حله

negari
May 15th, 2012, 10:20 AM
سلام دوستان. می شه به من هم در مورد زير کمک کنين؟ مرسی :)

اسسمنت همسرم اومده. و از هفت سال خورده ای سابقه کار، تنها 3 سال و دو ماه رو قبول کردن. با اينکه برای همش بيمه رد شده و ما هم مدارک بيمه رو فرستاده بوديم.
تنها تفاوت اين بود که برای اين 3 سال شرح وظايف تو سربرگ شرکت داشتيم.
می تونيد در مورد اينکه چطور می شه اعتراض کرد، راهنمايی کنيد؟
مرسی

icarus
May 15th, 2012, 12:04 PM

سلام
میشه بپرسم رشته همسرتون چیه؟ از کدام نهاد و تحت چه رشته وکدی اسسمنت گرفتن؟

mr_shelman
May 15th, 2012, 12:05 PM

دوست عزیز
من نمیدونم چه سازمانی همسر شما رو اسس کرده. اما اگر engineers Australia بوده شما با مراجعه به صفحه 7 از MIGRATION SKILLS ASSESSMENT Booklet در بخش 9 تحت عنوان Appealing the Assessment Outcome می تونید به جواب سوالتون برسید و اونجا کامل توضیح داده شده.
موفق باشید.

negari
May 15th, 2012, 04:01 PM
سلام
میشه بپرسم رشته همسرتون چیه؟ از کدام نهاد و تحت چه رشته وکدی اسسمنت گرفتن؟

از انجمن کامپيوتر استراليا. تحت عنوان Analyst programmer

icarus
May 15th, 2012, 04:58 PM
از انجمن کامپيوتر استراليا. تحت عنوان Analyst programmer

حداکثر 60 روز از تاریخ صدور اسسمنت وقت دارین که درخواست تجدید نظر بدین( دستور العمل در آدرس زیر هست)
http://www.acs.org.au/public/ska/docs/How%20to%20Submit%20a%20Review,%20Appeal%20&%20Revalidation.pdf

بعد از 60 روز باید دوباره از ابتدا اپلیکیشن پرکنین

نمیدونم که این مساله چقدر به پرونده شما ارتباط داره اما یکی از اشتباهاتی که بچه ها میکنن اینه که قبل ازاسسمنت دقیقا شرح وظایف شغلی رو که برایش اسس میشن مطالعه نمیکنن.
هر شغلی در استرالیا شرح وظایف خودش رو داره و فارغ از اینکه چند سال سابقه بیمه دارین معمولا سازمان اسس کننده تنها اون میزان از سابقه شما رو میپذیره که مرتبط با شرح وظایف اون شغل باشه.

البته خیلی از دوستان شانسی و بدون در نظر گرفتن این مساله اسسمنت رو میگیرن چون به خصوص در رشته های مهندسی وظایف رشته ها در استرالیا به وظایف رشته ها در ایران نزدیک هست و مشکلی پیش نمیاره.خیلی ها هم در رشته های مهندسی CDR ها رو از مدلهای موفق قبلی کپ میزنن و اسسمنت میگیرن! ولی در رشته هایی مثل کامپیوتر، پزشکی و حسابداری و... باید به این نکته دقت کرد.

بهترین حالت اینه که سوابق رو مطابق با شرح وظایف اون شغل در استرالیا آماده کرد.

برای دیدن شرح وظایف Analyst programmer آدرس زیر رو ببینین:
http://www.immi.gov.au/asri/occupations/a/analyst-programmer.htm

برای همه مشاغل لیست:
http://www.immi.gov.au/asri/a-z.htm#a

توصیه میکنم برای اون چند سالی که شرح وظایف ارایه ندادین در سربرگ شرکت شرح وظایفتون رو با در نظر گرفتن اطلاعات بالا بگیرین و به پرونده قدیمی یا اپلیکیشن جدیدتون ( اگه 60 روز گذشته) اضافه کنین.
قطعا مشکل سابقه کارتون حل میشه.

Greatone
May 18th, 2012, 01:45 AM
سلام
لطفا یکی جواب بده
من 4 سال سابقه کار دارم
اما 17 ماهش بیمه رد شده
چیکار کنم؟؟؟ میشه کل 4 سال حساب بشه؟

icarus
May 18th, 2012, 03:30 AM
سلام
لطفا یکی جواب بده
من 4 سال سابقه کار دارم
اما 17 ماهش بیمه رد شده
چیکار کنم؟؟؟ میشه کل 4 سال حساب بشه؟

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2149-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7&p=664802&viewfull=1#post664802

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2149-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7&p=669374&viewfull=1#post669374

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2149-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7&p=675120&viewfull=1#post675120

Greatone
May 18th, 2012, 04:05 PM
ممنون
من دنبال اطلاعات کامل درباره ی وضعیت اسپانسرشیپ هستم
اگر توی این تاپیک یا جایی لینکی دارید لطفا...

icarus
May 18th, 2012, 07:29 PM
ممنون
من دنبال اطلاعات کامل درباره ی وضعیت اسپانسرشیپ هستم
اگر توی این تاپیک یا جایی لینکی دارید لطفا...

خواهش میکنم.
آدرسهای ارایه شده در پست زیر رو مطالعه کنین:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2149-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7&p=720310&viewfull=1#post720310

Greatone
May 18th, 2012, 08:43 PM
من فامیل نزدیک در استرالیا دارم(عمو)
میخوام بدونم اونها چطور میتونن در پروسه ی مهاجرتم کمک کنند؟
هر چقدر این پیج ها رو چه انگلیسی و چه فارسی میخونم دقیقا ننوشته فامیل چطور باید اسپانسر بشه یا اصلا چه شرایطی باید داشته باشه
فقط یه سری چیزای کلیشه ای نوشته توی همه ی پیج ها

arvinp
May 19th, 2012, 06:09 AM
سلام من دانشجوی دوره مستر در استرالیا هستم یک سوال دارم من اگر نخوام از 5 امتیاز تحصیل اینجا استفاده کنم چقدر زمان بین منفک شدن از کارم تا زمان لاجم فرصت دارم که پرونده ام رو لاج کنم مثلا برای انجمن مهندسی ما یکسال بیشتر از زمان منفک شدنمون از کار فرصت نداریم حالا می خوام بدونم برای لاج کردن چطوریه؟ یک سری می گن 2 سال یک سری می گن یک سال.

icarus
May 19th, 2012, 04:26 PM
من فامیل نزدیک در استرالیا دارم(عمو)
میخوام بدونم اونها چطور میتونن در پروسه ی مهاجرتم کمک کنند؟
هر چقدر این پیج ها رو چه انگلیسی و چه فارسی میخونم دقیقا ننوشته فامیل چطور باید اسپانسر بشه یا اصلا چه شرایطی باید داشته باشه
فقط یه سری چیزای کلیشه ای نوشته توی همه ی پیج ها

پاسخ سوالات شما باید در این آدرسها باشن:
http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/176/eligibility-state-terr-rel-spon-02.htm

http://www.immi.gov.au/allforms/pdf/1277.pdf

icarus
May 19th, 2012, 05:57 PM
سلام من دانشجوی دوره مستر در استرالیا هستم یک سوال دارم من اگر نخوام از 5 امتیاز تحصیل اینجا استفاده کنم چقدر زمان بین منفک شدن از کارم تا زمان لاجم فرصت دارم که پرونده ام رو لاج کنم مثلا برای انجمن مهندسی ما یکسال بیشتر از زمان منفک شدنمون از کار فرصت نداریم حالا می خوام بدونم برای لاج کردن چطوریه؟ یک سری می گن 2 سال یک سری می گن یک سال.
درود

سال 2009 که من اپلای کردم به طور واضح در سایت مهاجرت نوشته بود که باید از 2 سال آخر منتهی به اپلای کردن حداقل 12 ماه کار کرده باشین. الان که رفتم برای شما چک کنم دیگه این جمله رو ندیدم و دیدم که تنها اشاره شده که سوابق متقاضی در 10 سال گذشته مورد بررسی قرار میگیرن.
حالا یا قوانین عوض شدن یا من نمیتونم پیدا کنمشون.
فکر میکنم دوستانی که جدیدتر از من اپلای کردن بهتر بتونن کمکتون کنن.

mohajer389
May 19th, 2012, 11:30 PM
سلام icarus عزیز
اگه فضولی نیست؛ پرونده شما از 2009 تا 2011 چه وضعیتی داشته که اینقدر طول کشیده ؟

icarus
May 20th, 2012, 08:50 AM
سلام icarus عزیز
اگه فضولی نیست؛ پرونده شما از 2009 تا 2011 چه وضعیتی داشته که اینقدر طول کشیده ؟

ربطی به پرونده من نداره. بیشتر مربوط به زمان هست.

طی سالهای 2007 تا 2010 تعداد پرونده هایی که برای استرالیا لاج شد بسیار بیشتر از اونی بود که اداره مهاجرت انتظار داشت. به همین دلیل بارها قوانین رو تغییر دادن تا تعداد پرونده ها رو کم کنن از جمله:
-متوقف کردن رسیدگی به پرونده های سال 2007 و قبل از اون
- برداشتن لیستهایMODL , CSL
- اولویت بندی 7 گروهه مشاغل
- کم کردن رشته های لیست از چهارصدو اندی رشته به یکصدو خرده ای
- اجرای قوانین جدید امتیاز بندی از 1 جولای 2010
- اولویت بندی 4 گروهه رشته ها
- اولویت بندی 5 گروهه رشته ها.
و در نهایت اجرای skill select از 1 جولای 2012

تمام این تغییرات باعث شدن تا بارها جریان رسیدگی به پرونده ماها به تاخیر بیافته.خیلی از هم دوره ایهای ما پرونده هاشون حذف شد و از این سفرجاموندن، دوستان رشته هایی مثل مترجمی و خیلی از کامپیوترها ( که ابتدا جزو CSL و رسیدگی فوری بودن)...به اولویت 5 رفتن و هنوز حتی کیس آفیسر هم ندارن. بچه هایی که اولویت رسیدگیشون خوب بود و نیمه دوم 2009 برای 175 لاج کردن به طور میانگین 2 سال تا 2.5 سال کارشون طول کشید.( پرونده من هم 2سال و 4 ماه طول کشید) مضاف برا اینکه هردفعه قوانین عوض شد یک عده ای از دوستان رو به دلیل سکته قلبی از دست دادیم!!;)

دوستانی که اواخر 2010 و سال 2011 لاج کردن از نظر مدت زمان رسیدگی بهترین وضعیت رو نسبت به قبل داشتن و دارن.البته با اجرای skill select به احتمال زیاد زمان رسیدگی به پرونده ها به میزان چشمگیری کاهش پیدا میکنه.

سعی کردم از این سوال شما استفاده کنم و یک تاریخچه ای از آنچه در 3 سال گذشته در قوانین استرالیا اتفاق افتاده بگم بهتون. در کل الان نسبت به قبل کارها سروسامان بیشتری داره.

سحرناز
May 21st, 2012, 12:11 PM
ممنون از پاسخ شما. ویزا 176 رو به علت محدودیتی که از نظر محل زندگی و کار داره انتخاب نکردم

خواهش میکنم.

سلام دوست عزیز
این قسمت راههای دیگه را میتونی یه توضیحی برای من بدی؟؟ و اینکه کسی را سراغ داری که این کار را کرده باشه و مشکلی هم براش پیش نیومده باشه ؟؟؟؟؟

راستی : بلیط گرفتید ؟ به سلامتی کی تشریف میبرید؟؟ ما از خودتون بیخبر نگذارید...

armin54
May 23rd, 2012, 03:18 AM
دوستان عزیز در رابطه تغییرات جدیدی که قرار است از 10 تیرماه شروع شود آیا این مثبت خواهد بود یا منفی؟ متشکر

mr_shelman
May 23rd, 2012, 01:28 PM
سلام دوستان
من میخوام بصورت آنلاین لاج کنم، اگه کسی تجربه و نکته خاصی داره یا لینکی که دارای اطلاعات جامع در این مورد هست میدونه ممنون میشم کمکم کنه.
با سپاس

pejman57
May 23rd, 2012, 02:07 PM
دوستان عزیز در رابطه تغییرات جدیدی که قرار است از 10 تیرماه شروع شود آیا این مثبت خواهد بود یا منفی؟ متشکر

واسه خودشون قطعا مثبته چون افراد با امتیاز بالاتر رو جذب میکنند.ولی واسه نه ،کار سخت تر شد.شما الان با ایلتس 7 و 65 امتیاز میتونید لاچ کنید ولی در سیستم جدید ممکنه که هیچوقت شما رو انتخاب نکنند چون کسی که مثلا 75 امتیاز کسب کنه قطعا اونو سیستم انتخاب می کنه.

pejman57
May 23rd, 2012, 02:09 PM
سلام دوستان
من میخوام بصورت آنلاین لاج کنم، اگه کسی تجربه و نکته خاصی داره یا لینکی که دارای اطلاعات جامع در این مورد هست میدونه ممنون میشم کمکم کنه.
با سپاس

http://www.migranthelp.com/phpbbfa/viewforum.php?f=12

icarus
May 23rd, 2012, 02:31 PM

درود

به نظر من اینکه تلقی ما از یک مساله ای مثبت یا منفی باشه کاملا به شرایطمون بستگی داره.
به نظر من قوانین جدید از همه نظر مثبت هست به جز یک جنبه.
اول مثبتها:

1- جلوگیری از مهاجرت غیر هدفمند: قوانین جدید کمک میکنن که آندسته از مهاجرینی جذب بشن که اقتصاد استرالیا بهشون نیاز داره و این سبب میشه که بازار کار استرالیا مثل کانادا خراب نشه و مهاجرین تازه وارد ، مهاجرین قدیمی تر و شهروندهای استرالیا بتونن راحتتر کار پیدا کنن و استانداردهای زندگیشون پایین نیاد.

2- تسریع رسیدگی به پرونده های مهاجرتی: واقعیت اینه که کسی که برای مهاجرت اقدام میکنه منطقی نیست که بخواد 4-6 سال صبر کنه تا کارش درست شه زیرا در این مدت ممکنه که زندگی آدم کاملا عوض بشه و امکان مهاجرت نباشه. یااینکه خیلی فرصتها رو با زیاد شدن سنش از دست بده و یا....
سریع شدن پروسه مهاجرت باعث جلوگیری از این مسایل میشه

3- تعیین تکلیف سریع : در روش جدید متقاضی بعد از 6-7 ماه متوجه میشه که آیا برای استرالیا پذیرفته شده یا خیر.پس میتونه که اگر نشد بدون از دست دادن زمان یک فکردیگه ای برای کارش بکنه. در صورتیکه مثلا همونطور که دیدیم تعداد زیادی( حدود 300000 نفر) از متقاضیان مهاجرت به کانادا که قبل از 2008 ( یعنی بیش از 4-5 سال پیش ) اپلای کرده بودن بعد از اینهمه مدت و امیدواریهای زیاد به طور ناگهانی پرونده هاشون حذف شد. یکبار هم در قوانین قدیمی استرالیا در سال 2010پرونده های قبل از 2007 رو که هنوز کیس آفیسر نداشتن حذف کرد. ( که البته تعداد این افراد خیلی خیلی کمتر از پرونده های حذف شده کانادا بود و بهشون فرصت اقدام مجدد داده شد)

و خیلی مزایای جنبی دیگه

اما نکته منفی اینه که شما تا وقتی که قطعا جواب مثبتEOI رو دریافت نکرده باشین نمیتونین از درست شدن کارتون مطمین باشین.( هرچند قبلا -به دلیل تغییرات مکرر قوانین که در یکی از پستهای قبلی اشاره کردم- حتی پس از لاج کردن هم نمیتونستین از حذف نشدن پرونده تون مطمین باشید)

اما درمورد نکته ایکه پژمان عزیز گفتن و سخت شدن امتیاز بندیها: در سال 2009و 2010 یکی از مهمترین انتقاداتی که به سیاستهای مهاجرتی استرالیا وارد شد این بود که استرالیا تبدیل به بهشتی برای مهاجرت آشپزها و آرایشگرها شده. در یکی از مقالاتی که من اونموقع خوندم نوشته شده بود که در حالیکه در تمام دنیا رقابت برسر جذب نخبه گان هست قوانین مهاجرتی استرالیا به گونه ای هست که شانس یک مهندس تحصیلکرده هاروارد با سابقه کار مناسب با شانس کسی که صرفا یک دیپلم آشپزی یاآرایشگری داره برابر هست و این رو با قوانین امتیازبندی اون زمان اثبات کرده بود.همچنین اشاره شده بود که تعداد زیادی از مهاجرینی که وارد استرالیا میشن در سطوح ابتدایی زبان انگلیسی هستن و باید هزینه زیادی بشه تا این افراد جذب جامعه بشن. به همین دلیل از سال 2010 اداره مهاجرت استرالیا قوانین امتیاز بندی رو تغییر داد و امتیاز زیادی رو برای سطح زبان ، تحصیلات و سابقه کار درنظر گرفت.

به نظر من در قوانین جدید مهاجرین تحصیلکرده میتونن به پذیرفته شدن امید زیادی داشته باشن.

p_mcse_it
May 25th, 2012, 02:03 PM
سلام دوستان...می خواستم فرق بین کدهای 175 و 176 و 475 رو بدونم!!!...ممنون میشم کسی راهنمایی کنه...

icarus
May 26th, 2012, 03:03 PM
سلام دوستان...می خواستم فرق بین کدهای 175 و 176 و 475 رو بدونم!!!...ممنون میشم کسی راهنمایی کنه...

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2149-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7&p=701101&viewfull=1#post701101

البته با شروع قوانین جدید از حدود یک ماه دیگه تمام این ویزاها حذف میشن و ویزاهای جدیدی جاشون رو میگیرن. تاپیک مربوطه رو در آدرس زیر بخونین:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?29161-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%AC%D9%88%D9%84%D8%A7%DB%8C-2012/page5

به خصوص این پست دوستمون سحرناز رو حتما بخونین چون پاسخ سوال اولتون رو هم دادن:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?29161-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%AC%D9%88%D9%84%D8%A7%DB%8C-2012&p=703766&viewfull=1#post703766

mehran23
May 28th, 2012, 12:26 PM
آيا كسي از زمان دقيق و جزييات قوانين جديد اطلاعي داره؟

icarus
May 29th, 2012, 03:32 PM
آيا كسي از زمان دقيق و جزييات قوانين جديد اطلاعي داره؟

البته که خبر داره! اگر نگاهی گذرا به این تاپیک و تاپیک قوانین جدید مهاجرت از 1 جولای 2012 بیاندازین کلی اطلاعات گیرتون میاد.
اما برای اینکه در وقتتون صرفه جویی بشه این آدرسها رو ببینین:
http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/new-skilled.htm

http://www.immi.gov.au/skills/skillselect/

amir_jkh
June 5th, 2012, 06:30 PM
سلام دوستان
ممنون میشم دوستانی که در خصوص دو ویزا اطلاعاتی دارند، راهنمایی کنند.
من اخیرا بعد از حدود 13-14 ماه ویزای 476 رو گرفتم ولی چون خیلی پروسش طولانی شد شرایطم تغییر کرد و فعلاً قصد ندارم برای موندن به استرالیا برم. میخوام اگر بشه برای اقامت دائم اقدام کنم و نهایتش از داشتن ویزای 476 استفاده کنم که برای 885 اقدام کنم (البته اگه واقعاً مزیتی داشته باشه).
طبق چیزی که توی نامه grant گفتند من میتونم هر دو گزینه 885 و 175 رو اقدام کنم ولی برای اولی باید برم از داخل استرالیا اقدام کنم. میخوام بدونم آیا اقدام برای 885 مزیت معنا داری نسبت به 175 داره یا نه؟ اگه نداره خب کلاً ویزای 476 رو رها کنم و هزینه سفر رو صرفه جویی کنم.

ممنون میشم راهنمایی کنین

mojt
June 6th, 2012, 02:31 PM
سلام دوستان
ممنون میشم دوستانی که در خصوص دو ویزا اطلاعاتی دارند، راهنمایی کنند.
من اخیرا بعد از حدود 13-14 ماه ویزای 476 رو گرفتم ولی چون خیلی پروسش طولانی شد شرایطم تغییر کرد و فعلاً قصد ندارم برای موندن به استرالیا برم. میخوام اگر بشه برای اقامت دائم اقدام کنم و نهایتش از داشتن ویزای 476 استفاده کنم که برای 885 اقدام کنم (البته اگه واقعاً مزیتی داشته باشه).
طبق چیزی که توی نامه grant گفتند من میتونم هر دو گزینه 885 و 175 رو اقدام کنم ولی برای اولی باید برم از داخل استرالیا اقدام کنم. میخوام بدونم آیا اقدام برای 885 مزیت معنا داری نسبت به 175 داره یا نه؟ اگه نداره خب کلاً ویزای 476 رو رها کنم و هزینه سفر رو صرفه جویی کنم.

ممنون میشم راهنمایی کنین
دوست عزیز اول اینکه ویزای 175 از اول جولای و ویزای 885 از اول ژانویه 2013 برداشته میشه و شما بعد از این تاریخها باید از طریق سیستم جدید برای اقامت اقدام کنید. اگه شرایط 885 رو داشته باشین و تا آخر امسال میلادی بتونین اقدام کنید سریعتر از 175 به نتیجه میرسین. اگه سایت مهاجرت (http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/estimated-allocation-times.htm) رو نگاه کنید میبینید ویزاهای 885 ، چهار هفته بعد از لاج کیس آفیسر دار میشن ولی 175 ، 5-6 ماه طول میکشه کیس آفیسر دار بشین.

farveh
June 7th, 2012, 12:58 PM
سلام
من می خوام تا قبل از جولای اپلای کنم. بدون مدرک زیان 55 امتیاز دارم. می تونم اول اپلای کنم بعد ایلتس بدم. وکبلا که می گن 6 ماه بعد از بستن فرار داد با ما باید مدرک ابلتس رو بدی.
دوم اینکه وکیل 10000 دلار می گیره برای خودش و خرجها. من کارای ویزای دانشجویی استرالیا و prکانادا رو خودم انجام دادم. می خواستم ببینم این پروسه اپلای برای pr استرالیا را خودم می تونم انجام بدم یا باید وکیل بگیرم؟ شنیدم پروسه اقامت استرالیا مثل کانادا شفاف و واضح نیست.

amirreza2323
June 7th, 2012, 01:20 PM
سلام
من می خوام تا قبل از جولای اپلای کنم. بدون مدرک زیان 55 امتیاز دارم. می تونم اول اپلای کنم بعد ایلتس بدم. وکبلا که می گن 6 ماه بعد از بستن فرار داد با ما باید مدرک ابلتس رو بدی.
دوم اینکه وکیل 10000 دلار می گیره برای خودش و خرجها. من کارای ویزای دانشجویی استرالیا و prکانادا رو خودم انجام دادم. می خواستم ببینم این پروسه اپلای برای pr استرالیا را خودم می تونم انجام بدم یا باید وکیل بگیرم؟ شنیدم پروسه اقامت استرالیا مثل کانادا شفاف و واضح نیست.

از من به شما نصیحت پولتونو دور نریزین این وکیلها تنها کاری که می کنن پست کردن مدارک با تاخیر زیاده خیلی وقتها پرونده بچه ها به خاطر تاخیر وکیل ها عقب می افته. من خودم واسه ویزا 476 که خیلی سرراسته رفتم پیش وکیل گفت 3400 دلار بده 14 ماهه ویزات میاد درصورتی که همونو خودم با انجام دادم 3 ماهه اومد.
پروسه اقامت استرالیا خیلی سر راسته فقط کافیه وقت بذارین و سایت دیاک و مایگرنت هلپو بخونین.

amir_jkh
June 7th, 2012, 07:15 PM
سلام

این مشکل منم هست البته برای ویزای 885 ، آیا اصولا ممکنه که مثلاً الان اپلای کنی ولی قبل از تعیین CO (مثلاً یک ماه بعد) مدرک زبان رو بفرستی. تا اونجا که من توی سایت اداره مهاجرت جستجو کردم گویا مدرک زبان همزمان با لاج کردن لازمه ولی حقیقتش پیرو راهنمایی دوست عزیز ، mojt، که گفتند برای این ویزا حدود 4 هفته طول میکشه که CO تعیین بشه، میخواستم اگه عملی باشه از این فرصت استفاده کنم که تمره IELTS بالاتر بگیرم.

ممنون میشم که دوستان راهنمایی کنند.

rezayas
June 8th, 2012, 06:29 PM
سلام
من دانشجوی بورسیه دکترا هستم در استرالیا پارسال به صورت offshoreاقدام کردم برای 176 در حال حاضر بعد از یکسال که آفیسر دارم وهمه مدارکم مت شده آخرای کار هستم آفیسر ایمیل زده که تو چون کد 8535 در ویزای 574 دانشجوییت هست تا این ویزات تموم نشه نمیتونی این ویزارو بگیری مگر این که یک نامه از اونجایی که بورس شدی بفرستی که توش عنوان شده باشه تو بعد از اتمام تاریخ ویزای دانشجوییت میتونی در استرالیا بمونی ، بعد از یکسال یعنی اون کدو تازه دیده ، کسی اطلاعاتی تو این زمینه داره ؟ ممنون میشم کسی راهنمایی کنه در ضمن من پاسپورتمو امروز بردم به امیگریشن اینجا نشون دادم اونا هم گفتن هیچ مشکلی نداره فقط باید offshoreاقدام بشه

mojt
June 9th, 2012, 06:50 AM
سلام
من دانشجوی بورسیه دکترا هستم در استرالیا پارسال به صورت offshoreاقدام کردم برای 176 در حال حاضر بعد از یکسال که آفیسر دارم وهمه مدارکم مت شده آخرای کار هستم آفیسر ایمیل زده که تو چون کد 8535 در ویزای 574 دانشجوییت هست تا این ویزات تموم نشه نمیتونی این ویزارو بگیری مگر این که یک نامه از اونجایی که بورس شدی بفرستی که توش عنوان شده باشه تو بعد از اتمام تاریخ ویزای دانشجوییت میتونی در استرالیا بمونی ، بعد از یکسال یعنی اون کدو تازه دیده ، کسی اطلاعاتی تو این زمینه داره ؟ ممنون میشم کسی راهنمایی کنه در ضمن من پاسپورتمو امروز بردم به امیگریشن اینجا نشون دادم اونا هم گفتن هیچ مشکلی نداره فقط باید offshoreاقدام بشه
دوست عزیز
شما بورس کجا هستی؟ اگه به لینک کد 8535 در سایت دیاک (http://www.immi.gov.au/students/visa-conditions-students.htm) نگاه کنید متوجه میشید که نوشته :

8535
All (except 576)
You are not entitled to be granted a further substantive visa, other than:

a Student visa with permission to work
Note: if you apply for and are granted permission to work, this will change only the work conditions on your student visa, all other conditions will remain the same including 8535
a Student visa that is supported by the sponsoring government agency
or
a visa to engage Australia's obligations under the 1951 United Nations convention relating to the status of refugees.

Note: The effect of this visa condition is that, except in extremely limited circumstances, it will not be possible for you to remain in Australia beyond the date authorised by your visa.

به نظرم این کد زمانی به شما تعلق میگیره که شما بورس دولتی داشته باشین. چون منم مثل شما 574 دارم با بورس دانشگاه ولی این کد را در ویزام ندارم.

farveh
June 9th, 2012, 07:44 AM
سلام

سلام
منم که بورس دولت رو دارم این کد هست در ویزام. خود دولت آخه در نامه ایی که همراه ویزا دادن صراحتا گفته کسانی که این کد رو دارند نمی توانند بعد از تحصیل در استرالیا بمانند. فکرکنم چون خودش پول می ده.

rezayas
June 9th, 2012, 10:26 AM
باتشکر از دوستان
ولی تو همون دیاک تو شرایط 8535 گفته مادامی که تو استرالیا هستید نمیتونید برای هیچ ویزایه دیگه اقدام کنید که ما از داخل نتونستیم لاج کنیم و لی وقتی از استرالیا خارج شدیم لاج شد در ضمن وقتی کسی offshore اقدام میکنه یعنی یه کیس جدید هستش وگرنه خارج از استرالیا هم نباید لاج میشد.من پاسپورتمو دیروز حداقل 4 نفر از آفیسرهای اداره امیگریشن اینجا دیدن و گفتن با این کد باید offshore اقدام کنی از خارج استرالیا و هیچ مشکلی برایه offshore نداره، حالا به نظرتون چیکار کنم؟

payamovie
June 10th, 2012, 09:53 AM
سلام
من طی 3 سال به طور پراکنده از یک شرکت مرتبط 8 ماه بیمه دارم
میخواستم بپرسم آیا میتونم نامه ای از این شرکت آشنا بگیرم که 3 سال کار کرده ام اونجا؟فرض رو بر این بذارم که برام مرتب بیمه رد نکردن
آیا سابقه خدمتم رو بخرم جز سابقه کار مرتبط حساب میشه؟در واقع فقط 3 سال بیمه میخوان؟
و آیا این سابقه خدمت جز اون 12 ماهی که باید در 24 ماه اخیر داشته باشم حساب میشه؟
آیا باید دقیقا 3 سال سابقه داشت که بشه اقدام کرد؟با یک یا دو سال نمیشه؟
آیا همسرم هم برا کسب 5 امتیاز باید 3 سال سابقه کار داشته باشه؟
ببخشید اما یه سوال دیگه هم داشتم:redface:من لیسانسم مکانیک جامدات بود و فوقم مکانیک گرایش تبدیل انرژی ولی این سوابق به گرایش لیسانسم مربوطن و طی دوره فوقم بودن آیا فرقی بین گرایش ها قائل میشن یا باید با لیسانسم اقدام کنم و حرفی از فوق نزنم تا فول تایم حساب شن؟(البته اگه فاصله تا خدمتم دردسرساز نشه)
خیلی خیلی ممنونم

rezayas
June 10th, 2012, 03:39 PM
دوست عزیز
شما بورس کجا هستی؟ اگه به لینک کد 8535 در سایت دیاک (http://www.immi.gov.au/students/visa-conditions-students.htm) نگاه کنید متوجه میشید که نوشته :

8535
All (except 576)
You are not entitled to be granted a further substantive visa, other than:

a Student visa with permission to work
Note: if you apply for and are granted permission to work, this will change only the work conditions on your student visa, all other conditions will remain the same including 8535
a Student visa that is supported by the sponsoring government agency
or
a visa to engage Australia's obligations under the 1951 United Nations convention relating to the status of refugees.

Note: The effect of this visa condition is that, except in extremely limited circumstances, it will not be possible for you to remain in Australia beyond the date authorised by your visa.

به نظرم این کد زمانی به شما تعلق میگیره که شما بورس دولتی داشته باشین. چون منم مثل شما 574 دارم با بورس دانشگاه ولی این کد را در ویزام ندارم.
اینارو خوندم ولی گفتن که offshore مشکلی نداره ، که ما ناچارشدیم از یه کشور دیگه لاج کنیم

mohajer
June 10th, 2012, 04:15 PM
سلام
من طی 3 سال به طور پراکنده از یک شرکت مرتبط 8 ماه بیمه دارم
میخواستم بپرسم آیا میتونم نامه ای از این شرکت آشنا بگیرم که 3 سال کار کرده ام اونجا؟فرض رو بر این بذارم که برام مرتب بیمه رد نکردن
آیا سابقه خدمتم رو بخرم جز سابقه کار مرتبط حساب میشه؟در واقع فقط 3 سال بیمه میخوان؟
و آیا این سابقه خدمت جز اون 12 ماهی که باید در 24 ماه اخیر داشته باشم حساب میشه؟
آیا باید دقیقا 3 سال سابقه داشت که بشه اقدام کرد؟با یک یا دو سال نمیشه؟
آیا همسرم هم برا کسب 5 امتیاز باید 3 سال سابقه کار داشته باشه؟
ببخشید اما یه سوال دیگه هم داشتم:redface:من لیسانسم مکانیک جامدات بود و فوقم مکانیک گرایش تبدیل انرژی ولی این سوابق به گرایش لیسانسم مربوطن و طی دوره فوقم بودن آیا فرقی بین گرایش ها قائل میشن یا باید با لیسانسم اقدام کنم و حرفی از فوق نزنم تا فول تایم حساب شن؟(البته اگه فاصله تا خدمتم دردسرساز نشه)
خیلی خیلی ممنونم

داشتن بيمه شرط اجباري براي نشون دادن سابقه كار نيست . از بس كه اپليكنت ها سابقه بيمه داده اند سازمان مهاجرت به اين موضوع گير داده وگرنه توي خود سايت دياك روش اثبات سابقه را :
- reference letter
- قرارداد كار
- پرينت حساب بانكي واريزي
را در نظر ميگيره . همچنين شما چك محل كار ميشويد . كه بعضي از بازرسي ها تلفني و بعضي هم حضوري بوده است .

payamovie
June 10th, 2012, 04:54 PM
ممنونم
اما هنوز چند تا از سوالام بی جواب موندن
آیا سابقه خدمتم رو بخرم جز سابقه کار مرتبط حساب میشه؟
آیا باید دقیقا 3 سال سابقه داشت که بشه اقدام کرد؟
آیا فرقی بین گرایش ها قائل میشن یا باید با لیسانسم اقدام کنم؟
ممنون عزیزان

amir_jkh
June 11th, 2012, 12:27 AM
دوستان عزیز ممنون میشم راهمایی کنید،ین سئوالو من یکبار دیگه هم مطرح کرد ولی متاسفانه جوابی نگرفتم:
من در صددم برای ویزای 885 اقدام کنم و الان و با نمره آیلتز فعلی 55 امتیاز دارم (شرط حداقل زبان رو پاس می کنم ولی امتیازی بابت زبان نمی گیرم) . میخوام اگه بشه درخواستو با همین نمره آیلتز لاج کنم ولی تا کمتر از یکماه بعد از لاج کردن که هنوز CO مشخص نشده و احتمالاً پرونده من از نظر امتیاز بررسی نشده یه امتحان آیلتز دیگه بدمو نمرشو بفرستم تا بتونم 65 یا 75 امتیاز بگیرم. آیا این به نظر دوستان عملیه؟
به عبارت دیگه آیا داشتن 65 امتیاز در همان لحظه لاج کردن چک میکنن یا میشه با شرایط حداقل (مثلاً آیلتز 6) لاج کرد و بعد امتیاز رو به 65 یا بالاتر رسوند.

ممنون میشم که دوستان عزیز راهنمایی کنند.

mojt
June 11th, 2012, 05:23 AM
دوستان عزیز ممنون میشم راهمایی کنید،ین سئوالو من یکبار دیگه هم مطرح کرد ولی متاسفانه جوابی نگرفتم:
من در صددم برای ویزای 885 اقدام کنم و الان و با نمره آیلتز فعلی 55 امتیاز دارم (شرط حداقل زبان رو پاس می کنم ولی امتیازی بابت زبان نمی گیرم) . میخوام اگه بشه درخواستو با همین نمره آیلتز لاج کنم ولی تا کمتر از یکماه بعد از لاج کردن که هنوز CO مشخص نشده و احتمالاً پرونده من از نظر امتیاز بررسی نشده یه امتحان آیلتز دیگه بدمو نمرشو بفرستم تا بتونم 65 یا 75 امتیاز بگیرم. آیا این به نظر دوستان عملیه؟
به عبارت دیگه آیا داشتن 65 امتیاز در همان لحظه لاج کردن چک میکنن یا میشه با شرایط حداقل (مثلاً آیلتز 6) لاج کرد و بعد امتیاز رو به 65 یا بالاتر رسوند.

دوست عزیز
دز این مورد بین علما اختلاف نظر وجود داره و نمیشه با قاطعیت گفت مشکلی پیش نمیاد ولی اصلا کارتون به نظرم منطقی نیست. 885 تا آخر امسال بازه، خب چرا صبر نمی کنید نتیجه IELTS رو بگیرید بعد اپلای کنید. اینطوری خیالتون راحته که تمام 65 امتیاز رو دارین. اگه خدای نکرده امتحانتون بد دادین و نتونستین امتیاز بگیرین اون موقع 3000 دلار پول لاج رو از دست دادین و باید دوباره پرداخت کنین.

mohajer
June 11th, 2012, 11:08 AM

به نظر من بايد صبر كرد تا اول آگوست كه ليست امتيازاتي كه از پول در اومدند را اعلام كنند . ولي با توجه به سابقه اي كه من از اين اوزي ها دارم اينها قوانين ثبت شده خودشون را بدون اطلاع قبلي حذف ميكنند چه برسه به اين وضعيت skillselect كه اصلا هيچيش معلوم نيست چه بلايي به سر اپليكنت ها ميارن .
من خودم تا بحال 2 بار از تغيير قوانين استراليا ضربه سختي خوردم و كلي ضرر كردم .

amir_jkh
June 12th, 2012, 01:23 AM
به نظر من بايد صبر كرد تا اول آگوست كه ليست امتيازاتي كه از پول در اومدند را اعلام كنند . ولي با توجه به سابقه اي كه من از اين اوزي ها دارم اينها قوانين ثبت شده خودشون را بدون اطلاع قبلي حذف ميكنند چه برسه به اين وضعيت skillselect كه اصلا هيچيش معلوم نيست چه بلايي به سر اپليكنت ها ميارن .
من خودم تا بحال 2 بار از تغيير قوانين استراليا ضربه سختي خوردم و كلي ضرر كردم .

بابت جوابت ممنون mohajer جان، در مورد skillselect به نظر منم باید فعلاً صبر کرد ولی حقیقتش این ویزایی که من بهش اشاره کردم فعلاً مشمول این قوانین جدید نمیشه و مثل روال قبل باید مدارک و تکمیل کرد و فرستاد و منتظر CO بود (گویا حدودً یکماهه CO مشخص میشه). به همین دلیل چون همون روال قدیمیه اقدام شبیه 175و176 و ... رو باید طی کنم، تجربیات قبلی شماو دوستان میتونه کمک کنه.
سئوالمو اینطوری طرح می کنم شاید گویا تر باشه: به نظر دوستانی که تا الان و با روالی که دیاک تا الان داشته اقدام کردند آیامیشه با امتیاز کمتر از 65 لاج کرد (البته در زمان لاج همه ی Basic Eligibility Requirement ها مثل سطح انگلیسی Competent رو برآورده کرد) وبعد از لاج امتیاز رو بیشتر کرد و 65 و بالاتر رسوند (مثلاً آیلتز دوباره داد نمرشو فرستاد). اگر اصولاً عملی هست ، حتماً باید قبل از تخصیص CO باشه؟

ممنون میشم اساتید راهنمایی کنن.

amirreza2323
June 12th, 2012, 01:35 AM
ممنونم
اما هنوز چند تا از سوالام بی جواب موندن
آیا سابقه خدمتم رو بخرم جز سابقه کار مرتبط حساب میشه؟
آیا باید دقیقا 3 سال سابقه داشت که بشه اقدام کرد؟
آیا فرقی بین گرایش ها قائل میشن یا باید با لیسانسم اقدام کنم؟
ممنون عزیزان
با یک سال سابقه کار هم میشه ولی 1- دیگه امتیاز سابقه کارو نمیگیرین 2- این یک سال باید تو دوسال اخیر باشه

sina84
June 17th, 2012, 10:48 AM
سلام، برای ویزای 885، آیا تمام افراد باید آیلتس 6 در هر skill داشته باشن؟ یا فقط main applican داشته باشه کافیه. ممنون.

mojt
June 17th, 2012, 12:40 PM
سلام، برای ویزای 885، آیا تمام افراد باید آیلتس 6 در هر skill داشته باشن؟ یا فقط main applican داشته باشه کافیه. ممنون.

فقط main applicant کافیه. برای همراه 4.5 میخواد که اگه نداشته باشن باید 4000 دلار بیشتر پرداخت کنین.
موفق باشین

farzanehdana
June 19th, 2012, 09:28 PM
من یک شرایط خاصی برام پیش اومده که می خوام اگر بتونید منو راهنمایی کنید
من می خوام برای 175 اقدام کنم و برای اینکار لازمه که از 5 امتیازه پارتنر استفاده کنم. از طرفی همسرم هم 12 جولای امتحان داره و امکان داره که بتونه 4 تا 6 در هر اسکیل بیاره ولی همونطور که می دونید قبلش لازمه که من قبل از 1 جولای لادج کرده باشم
شایان ذکره که همسرم دفعه پیش که امتحان داد 3 تا 5.5 و یک 6 گرفت و امکانش هم هست که نمره لازم تو زبان رو نیاره

حالا من نمی دونم اگر من نتونم تا 28 روز بعد از تاریخ لاج کردن نمره همسرم بفرستم، چه اتفاقی برای پرونده من می افته؟
آیا به من بازم وقت میدن یا مثلا اجازه استفاده از ویزای دیگری مثلا 475 رو می دن؟
آیا اگر کیسم به مشکل بخوره با قوانین قبل جولای 2012 باهام برخورد می کنن یا قبل 2012؟

جهت اطلاعتون من و همسرم مدارکمون اسس شده و خودم به زور تونستم 4 تا 6 بگیرم

ممنون میشم اگر کسی بتونه راهنمایی بکنه

farzanehdana
June 19th, 2012, 11:43 PM
بابت جوابت ممنون mohajer جان، در مورد skillselect به نظر منم باید فعلاً صبر کرد ولی حقیقتش این ویزایی که من بهش اشاره کردم فعلاً مشمول این قوانین جدید نمیشه و مثل روال قبل باید مدارک و تکمیل کرد و فرستاد و منتظر CO بود (گویا حدودً یکماهه CO مشخص میشه). به همین دلیل چون همون روال قدیمیه اقدام شبیه 175و176 و ... رو باید طی کنم، تجربیات قبلی شماو دوستان میتونه کمک کنه.
سئوالمو اینطوری طرح می کنم شاید گویا تر باشه: به نظر دوستانی که تا الان و با روالی که دیاک تا الان داشته اقدام کردند آیامیشه با امتیاز کمتر از 65 لاج کرد (البته در زمان لاج همه ی Basic Eligibility Requirement ها مثل سطح انگلیسی Competent رو برآورده کرد) وبعد از لاج امتیاز رو بیشتر کرد و 65 و بالاتر رسوند (مثلاً آیلتز دوباره داد نمرشو فرستاد). اگر اصولاً عملی هست ، حتماً باید قبل از تخصیص CO باشه؟

ممنون میشم اساتید راهنمایی کنن.

این مطلب رو به من ایمیل زدند که بعد از لاج کردن 28 روز وقت هست تا مدرک آیلتس رو بفرستید

adel20
June 20th, 2012, 12:33 AM
سلام
من دارم براي آيلتس آكادميك آماده ميشم تا از دانشگاههاي استراليا پذيرش بگيرم.
كسي لطفا مي تونه بگه كه با آيلتس آكادميك هم ميشه براي اقامت اقدام كرد؟
و آيا براي پذيرش GRE هم مي خوان براي پذيرش؟

varesh63
June 22nd, 2012, 11:37 PM
سلام،
با تشكر از وبلاگ بسيار خوب و مفيدتون،
من به تازگي تصميم گرفتم براي مهاجرت استراليا اقدام كنم، مي خواستم با بچه هاي با تجربه و خوب فروم مشورت كنم ببينم كه اصولا بايد به چه صورتي اقدام كنم و شانس موفقيت برام چقدره؟
اينم بگم كه من مي خوام خودم اقدام كنم و امكان وكيل گرفتن رو ندارم
28 سالمه، مجردم
ليسانس مهندسي عمران از علم و صنعت و ارشد مهندسي محيط زيست از خواجه نصير
سابقه كار رسمي:
1.5 سال بعنوان كارشناس فروش در يك شركت تجاري (بيمه بودم)
تو چندين پروژه مرتبط به رشته خودم هم كار كردم (حدود 1.5 سال بصورت پاره وقت)
فاميلي هم تو استراليا ندارم، به جز چند تا دوست كسي رو اونجا نميشناسم:(

نميدونم پارامتر مهم ديگه اي هست يا نه.
خيلي خيلي ممنون ميشم اگه راهنمايي بفرماييد.

varesh63
June 23rd, 2012, 12:21 AM
سلام،
من به تازگي تصميم گرفتم براي مهاجرت استراليا اقدام كنم، مي خواستم با بچه هاي با تجربه و خوب فروم مشورت كنم ببينم كه اصولا بايد به چه صورتي اقدام كنم و شانس موفقيت برام چقدره؟
28 سالمه، مجردم
سابقه كار رسمي:

راستي يادم رفت كه بگم زبانم خوبه و ميتونم تو امتحان آيلتس 7 بيارم، گرچه هنوز امتحان ندادم

kramezani
June 23rd, 2012, 03:10 AM
سلام،
28 سالمه، مجردم
سابقه كار رسمي:
فاميلي هم تو استراليا ندارم، به جز چند تا دوست كسي رو اونجا نميشناسم:frown:

سلام دوست عزیز

شما با اخذ آیلتس نمره 8 در هر مهارت می توانید در کمتر از یکسال اقامت دائم استرالیا را کسب نمایید

راه جایگزین : می توانید با اخذ پذیرش و بورس تحصیلی (شرایطتان برای بورس خوبه البته نمره زبان حداقل 7 رو می خواد) برای دکترا اقدام نمایید. این طور هم مجانی دکترا گرفته اید. هم می توانید با ویزای تحصیلیتان کار کنید (علاوه بر بورس در حین تحصیل) و هم بعد از اتمام دوره دکترا مقیم دائم شوید.

اخطار: قوانین در حال تغییر هستند ، البته به نظر می رسد که تغییرات در جهت مثبت باشد

موفق باشید

varesh63
June 23rd, 2012, 04:56 PM
سلام دوست عزیز

شما با اخذ آیلتس نمره 8 در هر مهارت می توانید در کمتر از یکسال اقامت دائم استرالیا را کسب نمایید

راه جایگزین : می توانید با اخذ پذیرش و بورس تحصیلی (شرایطتان برای بورس خوبه البته نمره زبان حداقل 7 رو می خواد) برای دکترا اقدام نمایید. این طور هم مجانی دکترا گرفته اید. هم می توانید با ویزای تحصیلیتان کار کنید (علاوه بر بورس در حین تحصیل) و هم بعد از اتمام دوره دکترا مقیم دائم شوید.

اخطار: قوانین در حال تغییر هستند ، البته به نظر می رسد که تغییرات در جهت مثبت باشد

موفق باشید

با سلام و تشكر فراوان از راهنمايي تون

راستش من تا حالا نشنيدم كسي تونسته باشه آيلتس 8 اونهم تو همه ي مهارت ها بياره، به نظر يه كم غيرممكن مياد
حالا اگه آيلتس 8 داشته باشم ، سابقه كار اصلا مهم نيست؟

در مورد دكتري هم قصد ادامه تحصيل ندارم،
يعني با آيلتس 7 راهي نيست؟

icarus
June 24th, 2012, 11:30 AM
سلام،
28 سالمه، مجردم
سابقه كار رسمي:

شما
از سن: 30 امتیاز
از مدرک تحصیلی: 15 امتیاز
اگر آیلتس 7 در تمام مهارتها رو بگیرین: 10 امتیاز

حتی اگر از سابقه هم امتیاز نیارین 55 امتیاز دارین و میتونین با گرفتن اسپانسر regional برای ویزای اقامت موقت اقدام کنین. وقتی اومدین استرالیا بعد از مدتی و طی شرایطی میتونین ویزاتون رو تبدیل به اقامت دایم کنین.
اگر هم بتونین 3 سال سابقه جور کنین 60 امتیاز میارین و میتونین با گرفتن اسپانسر ایالتی برای اقامت دایم اپلای کنین.

diba1143
June 25th, 2012, 10:08 AM
سلام به همگی
من یه سوال دارم ممنون میشم اگر کسی میدونه جواب بده. من و همسرم حدود 2 سال پیش اقدام کردیم برای اقامت و اسس رو گرفتیم بعدش دیگه کلا ولش کردیم. الان میخواستم ببینم میشه دوباره همون رو ادامه داد یا اینکه باید از اول شروع کنیم. ضمنا کار ما رو یکی از این وکیلای مهاجرتی انجام میداد. اگر کسی آدرس سایت اداره مهندسی استرالیا رو هم داره ممنون میشم برام بنویسه

baztab
June 25th, 2012, 03:39 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز و آگاه فروم

با توجه به اطلاعات ذیقیمتی که دارید، خواهشمندم بنده رو راهنمایی کنید:

1- من در حال حاضر دکتری زبان و ادبیات فارسی هستم و در چند دانشگاه معتبر مشغول به تدریس می باشم. آیا در استرالیا موقعیت شغلی جهت تدریس این رشته وجود دارد؟

2- آیا سفارت استرالیا تمهیدات خاصی برای کسی مثل بنده دارد یا اینکه ویزاها همه به یک صورت بررسی می شوند؟

3- در صورتی که به صورت معمول بخواهم اقدام کنم، امتیاز من چقدر خواهد شد؟

مدرک تحصیلی : دکتری زبان و ادبیات فارسی سابقه مرتبط : 6 سال تدریس دانشگاهی سن : 37 سال زبان: در حد 6.5 آیلتس ( البته تا حالا امتحان نداده ام، ولی در تولیمو امتیاز 500 به دست آوردم )

مدرک تحصیلی همسر : کاردانی ادبیات انگلیسی زبان همسر: 6 آیلتس فرزند : یک پسر 4 ساله اقامت: تا حالا در استرالیا اقامت نداشته ام و دوستی هم در آنجا ندارم.

قبلا از راهنمایی شما کمال تشکر را دارم.

varesh63
June 26th, 2012, 01:04 PM
شما
از سن: 30 امتیاز
از مدرک تحصیلی: 15 امتیاز
اگر آیلتس 7 در تمام مهارتها رو بگیرین: 10 امتیاز

حتی اگر از سابقه هم امتیاز نیارین 55 امتیاز دارین و میتونین با گرفتن اسپانسر regional برای ویزای اقامت موقت اقدام کنین. وقتی اومدین استرالیا بعد از مدتی و طی شرایطی میتونین ویزاتون رو تبدیل به اقامت دایم کنین.
اگر هم بتونین 3 سال سابقه جور کنین 60 امتیاز میارین و میتونین با گرفتن اسپانسر ایالتی برای اقامت دایم اپلای کنین.

ممنون از توضيحاتتون
يكي از دوستان به من گفته كه يه آزموني هست، به اسم naati، كه خيلي سخت نيست و اگه بتونم توش نمره كافي بيارم 5 امتياز مي گيرم.
شما اطلاعي در مورد اين آزمون داريد؟ آيا اين حرف واقعا صحت داره؟

arman65
June 26th, 2012, 01:26 PM
ممنون از توضيحاتتون
يكي از دوستان به من گفته كه يه آزموني هست، به اسم naati، كه خيلي سخت نيست و اگه بتونم توش نمره كافي بيارم 5 امتياز مي گيرم.
شما اطلاعي در مورد اين آزمون داريد؟ آيا اين حرف واقعا صحت داره؟
بله اکثر دانشجویان الان روی 5 امتیاز این امتحان حساب باز میکنند. یه جورایی آزمون مترجمی رسمی هست و هزینش در داخل استرالیا 700 دلار و خارج از استرالیا ظاهرا بیشتر است(1000 دلار) البته این اطلاعاتیه که من از دوستم که ملبورن درس میخونه گرفتم.
طبق گفته این دوستم قبول در این آزمون زیاد سخت نیست و کسی که بتونه آیلتس 7 بگیره این آزمون رو به راحتی قبول میشه البته منابعی جداگانه برای مطالعه داره

venus60
June 29th, 2012, 02:51 PM
سلام دوستان
می خواستم بدونم آیا شما لینک جدیدی که برای اقمت استرالیا باشه رو می تونین اینجا برای بذارین؟می خوام ببینیم شرایطش رو دارم یا نه؟و آیا هنوز هم حتما باید رشته دانشگاهمون با سابقه کارمون دقیقا یکی باشه؟من سایقه کارم حسابداریه اما رشته ام بازرگانی گرایش(ارشد)مالی بوده؟

ممنون میشم جوابمو بدین

mehdishamsi
June 30th, 2012, 07:29 PM
اول سلام و واقعا تشکر می‌کنم از اینکه وقتتونو می‌گذارید و به سوالات دوستان پاسخ میدید ، من در حال حاضر در فرانسه هستم و فوق لیسانس مدیریت پروژه خوندم الانم در دورهٔ کارآموزی هستم در شرکت توتال ،با توجه به اینکه سابقهٔ کاری من بالای ۴ سال هست ( در قسمت نفت و گاز در پارس جنوبی) و مدرک آیلتس ( آکادمیک ۶.۵ همهٔ گزینه‌ها بالای ۶ البته تا ۳ ماه دیگه مهلت ۲ سالش تموم می‌شه ) آزمون زبان فرانسه ( تکف ب۲) و بعضی‌ از سرتیفیکشن‌های که مربوط به پروژه می‌شه ،و لیسانس صنایع ، با توجه به اینکه برای کانادا نمیتونم اقدام کنم چون رشتم ۰ امتیزی نظر شما اینه که به چه صورت برای استرالیا اقدام کنم . می‌شه بگین از کجا شروع می‌شه و این کود‌های که میگین چی‌ است؟ اگر غلط املائی هست ببخشید من از بهنویس استفاده کردم

Saeedm6
July 5th, 2012, 02:18 PM
دوستان برای من سوالی پیش آمده, من بتازگی دانشجوی مقطع دکترا در کشوری دیگر بغیر از استرالیا شده ام و قصد دارم در دو سه ماه آتی برای مهاجرت استرالیا اقدام کنم. امتیاز کامل را البته با اسپانسر ایالتی می گیرم. می خواستم بدانم اگر در میانه زمان تحصیل (4 سال) موفق بشوم ویزا برای مهاجرت به استرالیا بگیرم, آیا مشکلی برای من ایجاد نمی شود اگر دیر به خاک استرالیا وارد شوم و در ایالت مورد نظر مشغول کار شوم؟ چه راه حلی به نظر شما می رسد؟

golareh
July 5th, 2012, 10:53 PM
سلام
من مدرك ايلتس اكاادميك دارم. طبق قوانين جديد مدرك ايلتس اكادميك قبول هست يا بايد جنرال داشته باشيم.
كتابچبه راهنما مبهم نوشته.

You need to ensure you are able to provide evidence of the level of your English language ability attained at time of invitation. IELTS has an academic test and a general training test. Unless you are required to do otherwise by your assessing authority you only need to take the general training test.
You will need to provide your IELTS test result as evidence of your English language ability. You only need to provide the Test Report Form (TRF) Number that is on your IELTS certifi cate.
Test results must be no more than 3 years old at the time you apply.

alivertex
July 6th, 2012, 03:05 AM
سلام با توجه به تغيير قوانين جديد براي بعد از سال 2012 جهت اقدام براي ويزاي 476 من به يه چيزايي رسيدم ميخام ببينم درست برداشت كرده ام يا نه؟
دوستاني كه تجربه دارن يه راهنمايي بكنن...
اينطور كه من فهميدم براي كساني كه بعد از سال 2012 (مانند من) ميخان 476 لاج كنن مراحل اينطوريه ....
1- گرفتن آيلس 7 تو تمام قسمت ها
2- لاج آنلاين
3- انتظار و درخواست اسس مدارك
4- آمدن ويزا و پرواز كه اميدوارم هر چه سريعتر نصيب همه بشه
5- درخواست براي EOI
6- پيدا كردن كار و بعد اسپانسر طوري كه بتونيم يك سال سابقه كار تو رشته خودمون داشته باشيم و يا گذاراندن یک دوره تخصصی یکساله (اين دوره شهريه داره حدود 12000 دلار)
7- بعد از يك سال ميتونيم با كسب 60 امتياز درخواست ويزاي 189 بديم و صبر كنيم تا اين 189عزيز بياد در صورتيكه 18 ماه ما تموم شد و 189دوست داشتني نيومد ميتونيم ويزاي بريج بگيريم و منتظر بمونيم كه ان شاء الله فرجي شود....و اون عزيز دل همه بياد
حالا اگه نيومد چي بلاخره بيرون كه نميكنن مارو درسته ؟؟؟....

اين چيزيه كه من با خوندن فروم ها بدست آوردم خيلي دوست دارم نظر بقيه دوستان رو هم بدونم كه آيا اين مراحل درسته و يا اگر پيشنهاد بهتري دارن بفرمايند
كه بقيه هم استفاده ببرن
ضمنا شماره 7 رو يكم شك دارم درست باشه يا نه ؟ نتونستم راجع به اون تو قوانين جديد چيزي پيدا كنم
I LOVE PR and 476

bijanirani1
July 6th, 2012, 06:33 PM

امتیازات در سیستم جدید اداره مهاجرت استرالیا
http://www.hamidlak.com/post-170.aspx
شرایط و انواع ویزاها در سیستم جدید اداره مهاجرت استرالیا
http://www.hamidlak.com/post-186.aspx
آخرین لیست هریک از ایالتهای استرالیا برای گرفتن اسپانسر شیپ
http://www.hamidlak.com/post-185.aspx
آخرین تغییرات اعلام شده در سایت اداره مهاجرت استرالیا
http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/whats-new.htm
نحوه انتخاب و شرایط جدید EOI
سایت های متفرقه
نام مراکز ثبت نام آزمون IELTS در ایران
http://ielts.sanjesh.org/
مدرس IELTS
http://www.hamidlak.com/cat-23.aspx
سازمان ارزشیابی کننده مهندسین استرالیا
http://www.engineersaustralia.org.au/about-us/migration-skills-assessment
سازمان ارزشیابی کننده کامپیوتر و IT استرالیا
http://acs.org.au/index.cfm?action=show&conID=skillassessment
تماس با ما
http://www.hamidlak.com/cat-25.aspx

سلام با توجه به تغيير قوانين جديد براي بعد از سال 2012 جهت اقدام براي ويزاي 476 من به يه چيزايي رسيدم ميخام ببينم درست برداشت كرده ام يا نه؟
دوستاني كه تجربه دارن يه راهنمايي بكنن...
اينطور كه من فهميدم براي كساني كه بعد از سال 2012 (مانند من) ميخان 476 لاج كنن مراحل اينطوريه ....
1- گرفتن آيلس 7 تو تمام قسمت ها
2- لاج آنلاين
3- انتظار و درخواست اسس مدارك
4- آمدن ويزا و پرواز كه اميدوارم هر چه سريعتر نصيب همه بشه
5- درخواست براي EOI
6- پيدا كردن كار و بعد اسپانسر طوري كه بتونيم يك سال سابقه كار تو رشته خودمون داشته باشيم و يا گذاراندن یک دوره تخصصی یکساله (اين دوره شهريه داره حدود 12000 دلار)
7- بعد از يك سال ميتونيم با كسب 60 امتياز درخواست ويزاي 189 بديم و صبر كنيم تا اين 189عزيز بياد در صورتيكه 18 ماه ما تموم شد و 189دوست داشتني نيومد ميتونيم ويزاي بريج بگيريم و منتظر بمونيم كه ان شاء الله فرجي شود....و اون عزيز دل همه بياد
حالا اگه نيومد چي بلاخره بيرون كه نميكنن مارو درسته ؟؟؟....

اين چيزيه كه من با خوندن فروم ها بدست آوردم خيلي دوست دارم نظر بقيه دوستان رو هم بدونم كه آيا اين مراحل درسته و يا اگر پيشنهاد بهتري دارن بفرمايند
كه بقيه هم استفاده ببرن
ضمنا شماره 7 رو يكم شك دارم درست باشه يا نه ؟ نتونستم راجع به اون تو قوانين جديد چيزي پيدا كنم
I LOVE PR and 476

farveh
July 7th, 2012, 10:08 AM
سلام
این اداره کاریابی که لینکش رو دادید . اطلاعاتش در مورد 5 امتیاز همسر کاملا غلط هست و اصلا در دیاک یک همچین چیزی وجود نداره. برای ویزاهای 886 و 885 . ایلتس همسر باید 4.5 باشه. اسس مدرک هم نمی خواد. ربطی هم نداره رشته اش چی هست و کارش چیه. کلا همسر 6 شرط داره که به وضوح در دیاک نوشته و اصلا هم از رشته و مدرک تحصیلی اش حرف نزده.
لینک دیاک:

http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/885/eligibility-family.htm

farzad36
July 7th, 2012, 11:35 AM
سلام
این اداره کاریابی که لینکش رو دادید . اطلاعاتش در مورد 5 امتیاز همسر کاملا غلط هست و اصلا در دیاک یک همچین چیزی وجود نداره. برای ویزاهای 886 و 885 . ایلتس همسر باید 4.5 باشه. اسس مدرک هم نمی خواد. ربطی هم نداره رشته اش چی هست و کارش چیه. کلا همسر 6 شرط داره که به وضوح در دیاک نوشته و اصلا هم از رشته و مدرک تحصیلی اش حرف نزده.
لینک دیاک:

http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/885/eligibility-family.htm
اطلاعات درست هست..مواردی که فرمودید جزو ملزومات هست و امتیازی بهش تعلق نمیگیره..اگر نیاز به 5امتیاز همسر هست مطالب در لینک ارائه شده درست هست

icarus
July 7th, 2012, 03:13 PM
جسارتا از همه دوستان تقاضادارم که برای راهنمایی همدیگه از سایتهای مشاورین مهاجرت استفاده نکنن. تعداد زیادی از ایندست سایتها اطلاعات هدفمند و ناقص به مراجعه کنندگان میدن تا متقاضیان مجبورباشن برای اطلاعات بیشتر باهاشون تماس بگیرن و.... ( الزاما درمورد سایتی که دوستمون بیژن آدرس دادن صحبت نمیکنم)

اگر اونقدر سواد انگلیسی داریم که میخوایم برای تحصیل، کار و زندگی استرالیا رو انتخاب کنیم قطعا خوندن سایت رسمی اداره مهاجرت استرالیا کار که کاملترین و صحیحترین مرجع هست کار سختی برامون نیست: www.immi.gov.au (http://www.immi.com.au)
اگر هم نیاز به مشورت با بقیه و شریک شدن در تجربه هاشون داریم هم این فروم خوبه و هم فروم مایگرنت هلپ به آدرس زیر:
www.migranthelp.com (http://www.migranthelp.com)

همه تون پیروز و شاد باشین ایشالله

bijanirani1
July 7th, 2012, 07:12 PM
سلام
من قصدم کمک ودادن اطلاعاتی بود که داشتم (البته انصافا کسی هم اعتراضی نکرد:redface:)
والبته لینک اول لینک قوانین جدید هستhttp://www.immi.gov.au/skills/skillselect/
وتقریبا همه اطلاعات رو داره مگر اسپانسری ایالتهاوچند تا لینک دیگه رو که از اون سایت کاریابی استفاده کردم .وخدا رو شکر مدیران هم اون رو حذف نکردن چون کمک کوچکی میتونه بکنه والبته آلتس همسر هم اورال باید 4.5 باشه .
راستی من خودم وکیل(مشاور) دارم. 4 سال پیش گرفتم تو ندونستن هام(که بعدا استرالیا رو به خاطر قول کشک کانادایی ها بی خیال شدم وهنوز اینجام) وحالا هی بهشون زنگ می زنم واطلاعاتی رو که دوستان بهم میدن بهشون میدم وآپدیت میشن وکمی هم شاکی .(البته این کاریابی نیست -چون بخوای پول بدی حداقل مارایی رو پول میدی که جوابگو هم باشه).البته واسه کانادا دیگه وکیل نگرفتم .

وحالا قانون جدید کمک کرد 5 امتیاز کمم رو واقدام می کنم .
راستی وقتی جایی هستی که کیبرد فارسی نداری وانگلیسی هم شاید سو تفاهم ایجاد کنه بهتره کامنت دوستان رو جواب ندی ویا پنگلیش جواب بدی:undecided: ؟
کانادا :فایل اول فوریه 2010 (دارای 9 تا آیلتس اورال 7 که هیچکدومشن 4 تا 7 نشد اما تک تک 7.5 و8 هم چند تایی توش بود:cry:)

FanTasTic
July 8th, 2012, 05:54 PM
سلام
راستی وقتی جایی هستی که کیبرد فارسی نداری وانگلیسی هم شاید سو تفاهم ایجاد کنه بهتره کامنت دوستان رو جواب ندی ویا پنگلیش جواب بدی:undecided: ؟

درود

دوست خوب من و دیگر دوستان بی نهایت سپاسگزارم از شما جهت پاسخ دادن به سوال های دیگر عزیزان اما هر گونه تایپ پینگلیش خلاف قوانین فروم (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?222-%D8%AC%D9%85%D8%B9%E2%80%8C%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8 C-%D9%85%D9%82%D8%B1%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%28%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7-%D8%A8%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AF%29) می باشد لذا در صورت امکان از تایپ پینگلیش خودداری نمایید و در صورت مشاهده چنین پست هایی تنها آنها را گزارش نمایید .

1. لطفا در نوشتن از فارسی یا از انگلیسی استفاده کنید و پینگلیش ننویسید. در صورتی که کی‌بورد فارسی در دسترس شما نیست، روی کلید "صفحه کلید فارسی" کلیک کنید تا از ابزار خودکار تبدیل پینگلیش به فارسی استفاده کنید.

اما جهت حل عدم دسترسی به تایپ پارسی یا از طریق کیبورد پارسی تعبیه شده در باکس ارسال و یا از طریق سایت های همانند بهنویس و گوگل ترنسلیت و ... استفاده نمایید .

بی نهایت سپاسگزارم

محمدرضا

amir_rafie
July 8th, 2012, 07:59 PM
سلام به همگی،
من يه سوال دارم:
اگه توی سايت مهاجرت، اين فرم های Skillselect و EOI رو پر کنيم، و بعدا از طريق دانشجويی هم پذيرش بگيريم، ممکنه واسه ويزا ريجک بشيم؟ اين امکان وجود داره که اگه پذيرش دانشجويی اومد، اين قضيه skillselect رو کنسل کرد که گير ندن؟

farveh
July 9th, 2012, 11:34 AM
اطلاعات درست هست..مواردی که فرمودید جزو ملزومات هست و امتیازی بهش تعلق نمیگیره..اگر نیاز به 5امتیاز همسر هست مطالب در لینک ارائه شده درست هست

شما این حرف رو بر چه اساسی می زنید؟ در سایت دیاک یک همچین چیزی نیست ، الزامات و امتباز و این چیزها... تنها یک جا در مورد همسر حرف زده شده آن هم برای امتیاز است و شرایط هم ایلتس 4.5 هست و رشته اش هم مهم نیست. از همه دوستانی که اینجا هستند وpr گرفتند و این 5 امتیاز را دارند سوال کردم ، هیچ کدام مدارک همسر خود را اسس نکرده اند و ایلتس 6 هم نداشتند. لینک بدید و ثابت کنید لطفا.

icarus
July 9th, 2012, 11:59 AM
ببخشید...دوستان، اجازه بدین این مساله شرایط همسر بیشتر از این کش پیدا نکنه و از راهنمایی کردن همدیگه تبدیل به بحث شخصی نشه.

به صورت کلی یا متقاضی میخواهد از 5 امتیاز ممکن همسرش استفاده بکنه یا خیر.( پرونده بر اساس شرایط متقاضی اصلی سنجیده میشه و استفاده از امتیاز همسر اجباری نیست و اختیاری هست)

----اگر نمیخواهید از امتیاز همسر استفاده کنید:
الف: یا همسر شما ایلتس اورآل 4.5 یا بالاتر دارن که باید مدرک زبان ایشون رو ارایه بدین
ب: یا همسر شما آیتلس ندارن که در اینصورت هزینه پرونده شما سه هزاروخرده ای دلار بیشترمیشه تا دولت استرالیا پس از ورود برای ایشون کلاس زبان بگذاره.

در هردوصورت پرونده شما ادامه پیدا میکنه فقط اگر همسرتون ایلتس نداشته باشه هزینه شما بیشتر میشه.

----اگر میخواهید از امتیاز همسر استفاده کنید:
باید شغل همسر شمادر لیست SOL باشه و همچنین بنابر معیارهای مورد قبول سازمان ارزشیابی کننده مربوطه اسس بشه و نامه اسسمنت صادر بشه و شما اون نامه رو به همراه مدرکی که سن همسرتون رو ثابت کنه ( مثلا ترجمه شناسنامه )و یکسری مدارک دیگه به پرونده تون اضافه کنید.
معیارها ی ارزشیابی هم برای رشته های مختلف متفاوتن مثلا برای مهندس ها از نظر زبان نمره آیلتس 6 در تمام مهارتها لازمه و برای حسابدارها حداقل نمره 7 در تمام مهارتهای ایلتس آکادمیک.

ما هم چون نیازی به 5 امتیاز همسر نداشتیم ، فقط من لاج کردم و همسرم اسس نشدن.

لینکش رو هم که همه شما عزیزان میدونین:
http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/175/eligibility-partner.htm

پیروز و شاد باشید

mohajer389
July 11th, 2012, 11:11 AM
سلام icarus جان
خوشبگذره ملبورن
ما از راهنماییهای شما خیلی استفاده کردیم
البته اول راهیم و در حال اسس!!
راستی با cid number تو سایت انجمن مهندسین جایی هست که پروسه اسس رو پیگیری کرد؟

mr_shelman
July 12th, 2012, 03:53 PM
سلام ICARUS
اول تبریک میگم که کارات درست شده و رفتی و امیدوارم اونجا به چیزایی که میخوای برسی.
سوالم این هست که:
اینکه فاصله ظهور کیس آفیسر شما از زمان لاج حدود 18 ماه طول کشیده یه امر طبیعی بوده یا مشکل خاصی تو اون زمان وجود داشته؟! چون من هم حدود 1 ماه پیش برای 175 تازه لاج کردم فکر می کردم الان کل پروسه تا دریافت ویزا 18 ماه یا حداکثر 2 سال طول میکشه.

mr_shelman
July 12th, 2012, 03:57 PM
سلام icarus جان
خوشبگذره ملبورن
ما از راهنماییهای شما خیلی استفاده کردیم
البته اول راهیم و در حال اسس!!
راستی با cid number تو سایت انجمن مهندسین جایی هست که پروسه اسس رو پیگیری کرد؟

سلام دوست عزیز
فکر میکنم جوابتون رو در لینک زیر
http://www.engineersaustralia.org.au/about-us/migration-skills-assessment در قسمت Current assessment turnaround time میتونید پیدا کنید. موفق باشید.

icarus
July 12th, 2012, 04:27 PM
سلام ICARUS
اول تبریک میگم که کارات درست شده و رفتی و امیدوارم اونجا به چیزایی که میخوای برسی.
سوالم این هست که:
اینکه فاصله ظهور کیس آفیسر شما از زمان لاج حدود 18 ماه طول کشیده یه امر طبیعی بوده یا مشکل خاصی تو اون زمان وجود داشته؟! چون من هم حدود 1 ماه پیش برای 175 تازه لاج کردم فکر می کردم الان کل پروسه تا دریافت ویزا 18 ماه یا حداکثر 2 سال طول میکشه.

mr_shelman عزیز، ممنونم از تبریکت.
اصلا زمان ما رو با الان مقایسه نکن. ماها ( 2009 ها) تقریبا جزو کسانی بودیم که به بدترین زمان خوردیم چون به 4-5 تا تغییر قانون خوردیم. مطمینا پروسه شما خیلی کمتر طول میکشه.
من که خیلی از این حرکتی که کردم راضی هستم و اینجا رو هم خیلی دوست دارم.
ایشالله برای شما هم همینطوری باشه.
mohajer389 (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?68733-mohajer389) گرامی لینکی رو که دوستمون دادن رو مطالعه کنین. تا اونجایی که من میدونم ( راستش من سال 2008 اسس شدم!) هیچ جای سایت نیست که بشه شماره کیستون رو وارد کنین و پاسخ بگیرید. ولی یک زمانی رو معمولا برای اسس کردن در سایت اعلام میکنن که معمولا اگر کمتر از اون انجام نشه بیشتر نمیشه.

farzad36
July 14th, 2012, 01:33 PM
از دوستانی که به روش جدید skill select اقدام کردند خواهش میشه که تجربیاتشون رو اعلام کنند ....زمان رجیستر کردن میشد همه ویزا هارو تیک زد..من هم دیگه رجیستر رو ادامه ندادم . منتظر نتیجه ازمون ایلس هستم تا مشخص بشه که برای چه ویزایی میتونم اقدام کنم..

mgh2606
July 19th, 2012, 05:19 AM
دوست عزیز وحشت نکن

برای مهاجرت به استرالیا شرایط زبان به این صورت است:

آیلتس ۶-۶-۶-۶ پیش شرط هست یعنی شما اگه یک اسکیل هم زیر ۶ داشته باشی نمیتونی لاج کنی ولی این نمره هیچ امتیازی نداره و فقط شرط لازم هست

نمره ۷-۷-۷-۷ به شما ۱۰ امتیاز اضافه میکنه

نمره ۸-۸-۸-۸ به شما ۲۰ امتیاز اضافه میکنه

یعنی با ایلتس 6 هم میشه اقامت گرفت؟

FARSHAD_CANADA
July 20th, 2012, 12:14 AM
سلام.من میخواستم شرایطم رو راسه دوستان شرح بدم و نظر دوستان رو در ارتباط با شرایطم رو بدونم:
سن خودم:30
تحصیلات خودم:لیسانس مهندسی شیمی(سال1383)
تحصیلات همسرم:لیسانس فیزیک(سال1388)
سن همسرم:26
سابقه کار خودم:5سال و 8 ماه کاملا" با بیمه در واحدهای پتروشیمی که کاملا"مرتبط با رشته تحصیلیم هست
سابقه کارهمسرم:0
IELTS GENERAL:L:6.5 S:7 R:7.5 W:7.5 OVERALL:7(خودم) و همسرم آیلتس نداره
و چند تا سوال:
1-چه امتیازی میارم؟از زبان انگلیسی چه امتیازی میگیرم؟
2-از اون جایی قصد دارم مستقیم به PERTH برم(هیچ کس رو توی استرالیا ندارم و لی شنیدم اونجا راحت تر کار گیر میادوچون میخواهم درس بخونم دانشکاه PERTH توی رشته من RANK زیر 200جهانی داره)
به نظرتون بهترین ویزا واسه ما چیه؟ در پاسخ به این سوال میخواهم کوتاهی مدت زمان پروسه یک اولویت باشه.
3-گرفتن اسپانسر ایالتی و یا شغلی چه جوریه و چه مزایا و معایبی واسه ما خواهد داشت؟ واقعیت اینه که من قصد دارم فقط تا زمان پایان MASTER و گرفتن پاسپورت استرالیایی در استرالیا باشم و بعداز اون برای PHDبه آمریکا و یا کانادا برم. آیا داشتن اسپانسر ایالتی و یا شغلی میتونه محدودیتی واسه ما روی کارو درس ویا گرفتن اقامت استرالیا ویا رفتن به آمریکا و یا کانادا داشته باشه؟
4-با توجه به راه اندازی سیستم EOI اول باید مدارکمون ASSESS بشه یا باید مدارکمون رو واسه سازمان مهاجرت مستقیما" بفرستیم؟
ببخشید که سوالاتم زیاد هستند.

icarus
July 20th, 2012, 09:28 AM
سلام.من میخواستم شرایطم رو راسه دوستان شرح بدم و نظر دوستان رو در ارتباط با شرایطم رو بدونم:

1-چه امتیازی میارم؟از زبان انگلیسی چه امتیازی میگیرم؟
2-از اون جایی قصد دارم مستقیم به PERTH برم(هیچ کس رو توی استرالیا ندارم و لی شنیدم اونجا راحت تر کار گیر میادوچون میخواهم درس بخونم دانشکاه PERTH توی رشته من RANK زیر 200جهانی داره)
به نظرتون بهترین ویزا واسه ما چیه؟ در پاسخ به این سوال میخواهم کوتاهی مدت زمان پروسه یک اولویت باشه.
3-گرفتن اسپانسر ایالتی و یا شغلی چه جوریه و چه مزایا و معایبی واسه ما خواهد داشت؟ واقعیت اینه که من قصد دارم فقط تا زمان پایان MASTER و گرفتن پاسپورت استرالیایی در استرالیا باشم و بعداز اون برای PHDبه آمریکا و یا کانادا برم. آیا داشتن اسپانسر ایالتی و یا شغلی میتونه محدودیتی واسه ما روی کارو درس ویا گرفتن اقامت استرالیا ویا رفتن به آمریکا و یا کانادا داشته باشه؟
4-با توجه به راه اندازی سیستم EOI اول باید مدارکمون ASSESS بشه یا باید مدارکمون رو واسه سازمان مهاجرت مستقیما" بفرستیم؟
ببخشید که سوالاتم زیاد هستند.

درود بر شما
فرشاد عزیز اجازه هست اول یک سوال فلسفی بپرسم؟
اگر هدف نهایی شما آمریکا یا کانادا هست چرا از اول برای همونها اپلای نمیکنین؟ اگر از همین حالا هم برای اقامت دایم استرالیا اپلای کنید و همه چیز خوب پیش بره، حداقل 6-7 سال دیگه خواهید توانست پاس استرالیایی بگیرید. فکر نمیکنید اگر از اول برین کانادا یا امریکا بعد از 6-7 سال حسابی اونجا جا افتادین؟
نحوه محاسبه 6-7 سال: در بهترین حالت حدود 2 سال برای گرفتن اقامت دایم+ 4 سال زندگی در استرالیا که شرط گرفتن پاس هست+ حداقل حدود4-6 ماه بعد از اتمام 4 سالتون طول میکشه تا کارهای اداری سیتیزنشیپتون انجام بشه و بتونین برای پاس اقدام کنید( برای بعضی بچه ها بیشتر هم طول کشیده)

FARSHAD_CANADA
July 20th, 2012, 11:12 PM
درود بر شما
فرشاد عزیز اجازه هست اول یک سوال فلسفی بپرسم؟
اگر هدف نهایی شما آمریکا یا کانادا هست چرا از اول برای همونها اپلای نمیکنین؟ اگر از همین حالا هم برای اقامت دایم استرالیا اپلای کنید و همه چیز خوب پیش بره، حداقل 6-7 سال دیگه خواهید توانست پاس استرالیایی بگیرید. فکر نمیکنید اگر از اول برین کانادا یا امریکا بعد از 6-7 سال حسابی اونجا جا افتادین؟
نحوه محاسبه 6-7 سال: در بهترین حالت حدود 2 سال برای گرفتن اقامت دایم+ 4 سال زندگی در استرالیا که شرط گرفتن پاس هست+ حداقل حدود4-6 ماه بعد از اتمام 4 سالتون طول میکشه تا کارهای اداری سیتیزنشیپتون انجام بشه و بتونین برای پاس اقدام کنید( برای بعضی بچه ها بیشتر هم طول کشیده)
سلام.مرسی ازپاسختون.
من هم تصمیم داشتم همین کاررو بکنم.از پارسال تصمیم گرفتم واسه آیلتس بخونم و آذر ماه 90 امتحان بدم.ولی کل امتحانات ایران آیلتس پشت سر هم کنسل شد تا اینکه در ایام تعطیلات عید در ترکیه امتحانgeneral دادم. تا کارنامه دستم رسید مهلت فدرال کانادا تمام شد(وای که چقدر من بد شانسم) .اول جولای هم سازمان cic اعلام کرد که تا اول 2013 فدرال مهاجر نمیگیره. من حتی مدارکم رو ترجمه هم کرده بودم.الان من چند تا انتخاب دارم:
1-صبر کنم تا اول 2013 تا لیست جدید اعلام بشه که یک ریسک هست .معلوم نیست توی لیست جدید job من باشه یا نه.
2-واسه کبک اقدام کنم که اصلا"حوصله french رو ندارم.من همزمان دارم واسه آیلتس آکادمیک و gre آماده میشم و وقت زیادی ندارم.تازه دارم روی یک مقاله هم کار میکنم.شما در نظر بگیرید که روزی 14 ساعت هم دارم کار میکنم(اون هم توی عسلویه).وقتی برای french ندارم.البته اگه مجبور بشم و هیچ گزینه ای رو نداشته باشم این کار رو برای رهایی از این خراب شده میکنم.
3-فعلا" بیام استرالیا و تا پایان master اونجا باشم. مزیتش اینه که توی perth میتونم کار هم بکنم.من میخواهم جایی برم که کار هم بتونم بکنم(مثلا"perth ویا alberta در کانادا).پس مهاجرت و داشتن حق کار واسه من به داشتن صرفا"ویزای دانشجویی اولویت داره.پس فرصت رو نمیخواهم از دست بدم.میخواهم در صورت امکان واسهEOI ثبت نام کنم و مدارکم رو هم assess کنم .فکر کنم این پروسه چند ماهی طول بکشه.تو این مدت هم آیلتس آکادمیک و gre رو میدم.اون وقت واسه دانشگاه perth اقدام میکنم.در صورت قبولی در پذیرش دانشگاه و سیستم EOI واسه هر دو به صورت همزمان اقدام میکنم.توی این مدت تکلیف فدرال کانادا هم معلوم میشه و اگر شد واسه آلبرتا و مهندسی حرفه ای آلبرتا و دانشگاه ALBERTA یا CALGARY به طور همزمان اقدام میکنم.مزیت این کار اینه که فرصت رو بیش از این از دست نمیدم.
دو سوال دیگه هم دارم:
1-آیا میتونم پس از گرفتن MASTER در استرالیا و با همون پاسپورت ایرانیم واسه مهاجرت به آمریکا و کانادا اقدام کنم؟ که دیگه واسه پاسپورت استرالیایی علاف نشم.
2-آیا واسه کار در استرالیا باید استاندارد خاصی رو رعایت کنم.یعنی نیاز به چیزی مثل مدرک مهندسی حرفه ای هست یا نه؟ اگر هست از کجا باید شروع کنم؟ آیا میشه از ایران واسش اقدام کرد.واسه آلبرتا میشه از ایران اقدام کرد ولی هزینه اش بیشتر میشه.
پس لطف کنید با حوصله به پست قبلی من پاسخ بدید و من رو راهنمایی کنید.از انتظار خسته شدم.

nimz
July 21st, 2012, 01:02 AM
دوستان سلام
من یه سوال بغرنج دارم!! من رشتم مهندسی عمرانه ولی سابقه کاریم تو مدیریت ساخته. همونطور که می دونید مهندسی عمران رو EA ارزیابی می کنه و مدیریت ساخت رو VETASSESS. چون مدارک مورد نیاز ارزیابی از طریق VETASSESS خیلی ساده تر از EA هست تصمیم گرفتم که از VA اقدام کنم. ولی مشکلش اینجاست که اصلا نمی دونم معمولا جوابهای VA مثبت هست یا نه. کسی تجربه ای در مورده ارزیابی از طریق VA داره؟

icarus
July 21st, 2012, 05:37 AM
امیدوارم که دربرنامه هاتون موفق باشید.
فقط دوستانه یادآوری کنم که دوتا نکته رو حتما درنظر داشته باشید:
1- هزینه ها رو خیلی دقیق و درست محاسبه کنید چون بادرنظر گرفتن ارزش بالای پول ملی ایران!! کوچکترین حرکتی در استرالیا، کانادا و آمریکا خیلی گرون تموم میشه.
2- اگر بخواهید فوق لیسانس رو تمام وقت بخونید خیلی روی کارکردن حساب نکنین چون اینجا فوق خوندن خودش یک کار تمام وقت هست و وقت و انرژی برای کار دیگه ای نمیذاره ( مگر کارهای کوچیک دانشجویی که درآمد چندانی ندارن)
اما پاسخ سوالاتون:

سن خودم:30: از سن 30 امتیاز میارین
تحصیلات خودم:لیسانس مهندسی شیمی(سال1383) رشتتون توی لیست SOL هست و میتونین برای اقامت موقت یا دایم اپلای کنید
تحصیلات همسرم:لیسانس فیزیک(سال1388) درمورد استفاده از امتیاز همسر و شرط زبان همسرپست شماره 727 رو بخونین
سن همسرم:26
سابقه کار خودم:5سال و 8 ماه کاملا" با بیمه در واحدهای پتروشیمی که کاملا"مرتبط با رشته تحصیلیم هست. 10 امتیازهم از سابقه میگیرین
سابقه کارهمسرم:0
IELTS GENERAL:L:6.5 S:7 R:7.5 W:7.5 OVERALL:7(خودم) و همسرم آیلتس نداره. برای گرفتن حداقل امتیاز زبان(10) به حداقل نمره 7 در تمام مهارتها احتیاج دارین برای رشته شما آیلتس جنرال کافیه. البته برای اسس شدن حداقل 6 درهمه مهاتها کافیه

2-از اون جایی قصد دارم مستقیم به PERTH برم(هیچ کس رو توی استرالیا ندارم و لی شنیدم اونجا راحت تر کار گیر میادوچون میخواهم درس بخونم دانشکاه PERTH توی رشته من RANK زیر 200جهانی داره پیداکردن کار یک مساله پیچیده ای هست و فرمول مشخصی نداره ولی یک ترکیبی از تخصص، زبان، مهارتهای کاریابی ( شامل رزومه نویسی، پیداکردن زمان مناسب ، مهارتهای مصاحبه تلفنی و حضوری و...)و شانس هست ولی به طور کلی اینکه فکر کنیم آزی ها اینجا منتظر ما هستن تا بهمون کار بدن فکر اشتباهی هست. به همین ترتیب درمورد گرفتن پذیرش دانشگاه.
به نظرتون بهترین ویزا واسه ما چیه؟ در پاسخ به این سوال میخواهم کوتاهی مدت زمان پروسه یک اولویت باشه. کوتاهترین پروسه دریافت ویزا برای ویزای دانشجویی هست و بعدش اقامت موقت و آخراز همه اقامت دایم. به نظر من اول هدفتون رو واقع بینانه باتوجه به شرایط و هزینه های دانشگاه و زندگی مشخص کنید و بعد برای نوع ویزاتون تصمیم بگیرین.
3-گرفتن اسپانسر ایالتی و یا شغلی چه جوریه و چه مزایا و معایبی واسه ما خواهد داشت؟ واقعیت اینه که من قصد دارم فقط تا زمان پایان MASTER و گرفتن پاسپورت استرالیایی در استرالیا باشم و بعداز اون برای PHDبه آمریکا و یا کانادا برم. آیا داشتن اسپانسر ایالتی و یا شغلی میتونه محدودیتی واسه ما روی کارو درس ویا گرفتن اقامت استرالیا ویا رفتن به آمریکا و یا کانادا داشته باشه؟ اگر تصمیم گرفتین برای ویزاهای اقامتی اپلای کنین موقع پرکردن EOI ابراز علاقه میکنین برای دریافت اسپانسر. اگر ایالت یا منطقه ای به شما اسپانسرشیپ بده باید 2 سال اونجا زندگی کنین.
4-با توجه به راه اندازی سیستم EOI اول باید مدارکمون ASSESS بشه یا باید مدارکمون رو واسه سازمان مهاجرت مستقیما" بفرستیم؟ حتما وبسایت رسمی اداره مهاجرت استرالیا رو دقیقا مطالعه بفرمایید. بعد از اسسمنت باید مدارک اولیه رو برای اداره مهاجرت بفرستین. www.migranthelp.comvرو (http://www.migranthelp.comvرو) هم مطالعه کنین.
ببخشید که سوالاتم زیاد هستند.[/QUOTE]

farzanehdana
July 21st, 2012, 03:05 PM
سلام
من بالاخره در تاریخ 29 جون به روش سال 2011 برای 175 لاج کردم، حالا سئوالی که برام هست اینکه زمان ارسال فرم عدم سوء پیشینه چه زمانی هستش؟

icarus
July 21st, 2012, 03:37 PM
دوستان سلام
من یه سوال بغرنج دارم!! من رشتم مهندسی عمرانه ولی سابقه کاریم تو مدیریت ساخته. همونطور که می دونید مهندسی عمران رو EA ارزیابی می کنه و مدیریت ساخت رو VETASSESS. چون مدارک مورد نیاز ارزیابی از طریق VETASSESS خیلی ساده تر از EA هست تصمیم گرفتم که از VA اقدام کنم. ولی مشکلش اینجاست که اصلا نمی دونم معمولا جوابهای VA مثبت هست یا نه. کسی تجربه ای در مورده ارزیابی از طریق VA داره؟

این آدرس رو ببینین:
http://www.migranthelp.com/phpbbfa/viewtopic.php?t=395&start=255

FARSHAD_CANADA
July 21st, 2012, 03:44 PM
سلام.من در قدم اول در سیستم EOI ثبت نام کردم.با شرایطی که توی پستهای قبل نوشتم برای ویزای 457 اقدام کردم.چند تا سوال داشتم:
1-توی یک قسمتی از من پرسید که مدارکت تا حالا به تایید رسیده یا نه که جواب من هم نه بودو سیستم هم هیچ ایرادی نگرفت.فکر کنم توی این مرحله به ASSESSMENT نیازی نباشه.نظر شما چیه؟
2-این ویزا در حقیقت ویزای کار محسوب میشه؟
3-از اونجایی که مدت زمانش 4 سال هست توی این مدت میتونیم واسه تمدیدش و یا تغییر به اقامت دائم اقدام کنیم؟
4-نوشته که همسر شخص متقاضی میتونه کار کنه ویاحتی ادامه تحصیل بده.آیا من هم میتونم ادامه تحصیل بدم؟هزینه اش چه جوریه؟آیا باید هزینه دانشجوی بین الملل رو بپردازیم و یا کمتر؟
5-توی یک قسمت از من پرسید که کدوم ایالت رو ترجیح میدم و من WESTERN AUS رو انتخاب کردم.این یعنی من تمایل دارم اون ایالت اسپانسرمن بشه؟ اگر اسپانسر من بشه من تا 2سال باید توی اون ایالت بمونم؟
6-وضعیت حقوق الان در استرالیا چه جوریه(به خصوص در WA)؟یکی از شرایط این ویزا اینه که بیمه نداره ولی نفر متقاضی باید حتما" خودش هزینه بیمه رو پرداخت کنه.هزینه اش چقدری میشه؟
7-چند تا لینک خوب در ارتباط با کار یابی و هزینه ها و حقوق به من معرفی کنید.

icarus
July 21st, 2012, 03:45 PM
سلام
من بالاخره در تاریخ 29 جون به روش سال 2011 برای 175 لاج کردم، حالا سئوالی که برام هست اینکه زمان ارسال فرم عدم سوء پیشینه چه زمانی هستش؟

مبارکتون باشه با ارزوی موفقیت برای شما.
به طور کلی پروسه اینطوری هست:
1- بعد از لاج یک چندماهی طول میکشه تا کیس آفیسر دار بشید.
2- بعد از ظهور کیس آفیسر اگر نیاز به مدارک تکمیلی باشه، با ایمیل با شما تماس گرفته میشه و ازتون خواسته میشه.
3- پس از 8 تا 10 ماه اط ظهور آفیسر و مت شدن مدارکتون در یک روز زیبا! کیس آفیسر یک ایمیل به شما میزنه و طی اون به شما 28 روز فرصت میده که نتیجه آزمایش مدیکال و ترجمه سو پیشینه براش بفرستید.
3- حدود 2 هفته تا 2 ماه پس از ارسال مدارک فوق دریک روز زیباتر ! کیس آفیسر برای شما یک ایمیل گرنت میفرسته. پس از دریافت این ایمیل شما یک ایمیل به سفارت استرالیا درایران میزنید و وقت میگیرید و درروز مقرر تشریف میبرید سفارت و ویزاتون چسبونده میشه!
4- از زمان آزمایش مدیکالتون یکسال فرصت خواهید داشت تا ورود بزنید.

icarus
July 21st, 2012, 04:08 PM
به سلامتی. پیروز باشید.
درمورد روش جدید اپلای من اطلاعات چندانی ندارم وسایر دوستان بهترمیتونن کمک کنن.
درمورد ویزاها اطلاعات کامل رو در سایت رسمی مهاجرت ببینید:

بقیه سوالات:

سلام.من در قدم اول در سیستم EOI ثبت نام کردم.با شرایطی که توی پستهای قبل نوشتم برای ویزای 457 اقدام کردم.چند تا سوال داشتم:

4-نوشته که همسر شخص متقاضی میتونه کار کنه ویاحتی ادامه تحصیل بده.آیا من هم میتونم ادامه تحصیل بدم؟هزینه اش چه جوریه؟آیا باید هزینه دانشجوی بین الملل رو بپردازیم و یا کمتر: هزینه دانشجوی بین المللی. تنها سیتیزنها و ویزاهای اقامت دایم از تخفیف و مزایایی مثل وامهای دولتی استفاده میتونن بکنن.
5-توی یک قسمت از من پرسید که کدوم ایالت رو ترجیح میدم و من WESTERN AUS رو انتخاب کردم.این یعنی من تمایل دارم اون ایالت اسپانسرمن بشه؟ اگر اسپانسر من بشه من تا 2سال باید توی اون ایالت بمونم؟ بله
6-وضعیت حقوق الان در استرالیا چه جوریه(به خصوص در WA)؟یکی از شرایط این ویزا اینه که بیمه نداره ولی نفر متقاضی باید حتما" خودش هزینه بیمه رو پرداخت کنه.هزینه اش چقدری میشه؟
حقوق کاملا بستگی به کاری داره که پیدا میکنید و ایالتی که دراون کار میکنید. مثلا سطح حقوقها در یک کار مشابه در سیدنی و ملبورن بیشتر از جاهای دیگه هست ولی هزینه زندگی اینجاها هم بیشتر هست. اگر در رشته خودتون و به عنوان مهندس یا تکنسین کارپیدا کنید حقوقتون از 60-65 هزار دلار درسال شروع میشه تا 90 هزارتا ( کاملا بستگی به شرایطتون داره و این اعداد حدودی هستن)
البته پس از کسر مالیات و بازنشستگی حدود 60تا 65درصد این پول دستتون رو میگیره.
7-چند تا لینک خوب در ارتباط با کار یابی و هزینه ها و حقوق به من معرفی کنید: www.seek.com.au
.

efes
July 21st, 2012, 04:19 PM
سلام به دوستان عزیز
من لیسانس کامپیوتر دارم با 7 سال سابقه کار مرتبط و همچنین بیمه و 35 سال سن دارم و آیلتس 6
آیا می تونم واسه استرالیا آپلای کنم ؟
ممنون از راهنمایی شما

sara1kl
July 21st, 2012, 04:35 PM
افرادی که مایل به مهاجرت هستند باید درون چارچوبی از قوانین جایی بگیرند تا بتوانند پروسه ویزای مهاجرتی به استرالیا یا نیوزلند را شروع کنند.
این چارچوب شامل:
زیر ۵۵ سال باشید.
مدرک کارشناسی (حداقل کاردانی یا گواهی های تخصصی مانند مایکروسافت یا سیسکو) که نشان دهد شما دارای تخصص خاصی میباشید که در استرالیا (http://www.nicvisa.com/%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D8%BA%D9%84-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%85%DB%8C-%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B0)، نیوزیلند (http://www.nicvisa.com/%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D9%88%D9%84%D8%A7%DB%8C-2011-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%DB%8C%D9%84%D9%86%D8%AF) ا کانادا مورد نیاز باشد.
حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط داشته باشید
مدرک زبان IELTS یا فرانسه (فقط برای ایالت کبک کانادا)
در صورت تاهل، دارا بودن تخصص توسط همسر شما نیز می تواند در اخذ اقامت شما تاثیر گذار باشد.

farzanehdana
July 21st, 2012, 10:12 PM
سلام
من 29 جون لاج کردم و سئوالم اینه که چه زمانی لازم است تا گواهی عم سوئه پیشینه رو ارائه داد؟
با تشکر

ardalanjoon
July 22nd, 2012, 12:02 AM
سلام
دوستان عزیز بنده یک شرکت خصوصی آشنا دارم که میتون برام سابق کار صادر کنه اما بیمه‌ رو نمی‌دونم چیکار کنم
آیا برای مهاجرت استرالیا بیمه‌ احتیاج هست؟
هیچ راهی‌ نیست؟
با سپاس

icarus
July 22nd, 2012, 05:46 AM
سلام
من 29 جون لاج کردم و سئوالم اینه که چه زمانی لازم است تا گواهی عم سوئه پیشینه رو ارائه داد؟
با تشکر

درود
این سوال رو بالاتر هم پرسیدید و 4 تا پست بالاتر پاسخ داده شد!!!

farzanehdana
July 22nd, 2012, 01:07 PM
درود
این سوال رو بالاتر هم پرسیدید و 4 تا پست بالاتر پاسخ داده شد!!!

سلام Icarus عزیز
واقعا شرمنده ام. دیروز اومدم جوابو ببینم و اونو پیدا نکردم(بدلیل اینکه 4 تا پست بعدش شده بود و این تعداد پست و جواب در این مدت کوتاه برام نا آشنا بود)
به هر حال به نظرتون من تا کی وقت دارم نتیجه آیلتس همسرم رو براشون بفرستم؟
من به 5 امتیاز همسر احتیاج دارم و همسرم باید 4 تا 6 رو داشته باشه.

در ضمن من بر اساس دستوالعمل زیر که در immi نوشته اقدام به گرفتن عدم سوء پیشینه کردم که بنا به گفته شما و مدت اعتبار یک ماه اون کار اشتباهی کردم. کاملا گیج شدم :)

Instructions

[*=left]Before you continue you should read all the information about the Character and Penal Clearance Requirements
[*=left]Download and print form Character Requirements Penal Clearance Certificates by selecting the icon above.
[*=left]Carefully read the information and comply with any instructions contained in the form.
[*=left]Provide your Police Certificate and any requested documents to the department within 28 days from the date you lodged your application.

farveh
July 22nd, 2012, 03:21 PM
سلام
از کجا می شه فهمید برای چه رشته ایی باید امتحان ایلتس جنرال داد یا اکادمیک... مگه کلا جنرال برای مهاجرت نیست؟
چون ابنجا خوندم برخی رشته ها اکادمیک باید باشه .. سند یا لینک لطفا بدید اگر در دیاک یا سایت دولتی امده.