PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تفاوت بین عناوین مختلف اساتید

banafshz
June 30th, 2009, 08:16 PM
من فرق بین professor و associate professor رو دقیقا نمیدونم چیه. هردوشون امکان دادن فاند رو دارن؟ برای گرفتن فاند با هردوشون میشه تماس گرفت؟

Ashymashy
June 30th, 2009, 08:38 PM
پروفسور بالاتر از professor associate هست .
هر دو امکان داره که فاند داشته باشند با هر دو شون تماس بگیرید.

alibme-1362
June 30th, 2009, 08:53 PM
professor استاد تمام هست و معمولا هر دانشجوئی رو نمی پذیره، حالا چه با فاند چه بدون فاند. اکثرا منشی دارن و خودشون تو اکثر مواقع با دانشجو در تماس نیستن برای بحث پذیرش و فاند. بعضی از professor ها فقط دانشجوهای phd سطح بالا و یا post doc میگیرن. اما associate از نظر آکادمیک سطحش پائین تره و اگه اشتباه نکنم معادل فارسیش همون دانشیار هست که بعد از کسب امتیازات لازم و کافی و داشتن grade علمی بالا درجه استادی خواهد گرفت. شما با associate ها و assistant ها خیلی راحتتر میتونی در مورد ساپورت و فاند صحبت کنی

vahid1982
June 30th, 2009, 09:38 PM
professor استاد تمام هست و معمولا هر دانشجوئی رو نمی پذیره، حالا چه با فاند چه بدون فاند. اکثرا منشی دارن و خودشون تو اکثر مواقع با دانشجو در تماس نیستن برای بحث پذیرش و فاند. بعضی از professor ها فقط دانشجوهای phd سطح بالا و یا post doc میگیرن.

این صحبت شما به هیچ وجه صحیح نیست. اصلا اینطوری نیست چون درجشون بالاتر هست فاند به راحتی ندن یا منشی داشته باشن یا جواب ندن. البته همیشه استثنا وجود داره ولی تو این مورد بیشتر استثتاها مربوط به گفته شما هستن و اکثرا این استادها هم مثل بقیه برخورد میکنن و حتی به دلیل ارتباطات بیشتر فاند بیشتری دارن و دست و دل باز تر هستن. من استاد خودم اینطوری هست و خیلی های دیگه رو هم میشناسم اینجا تو آمریکا که به همین صورت هستن.

alibme-1362
June 30th, 2009, 10:05 PM
این صحبت شما به هیچ وجه صحیح نیست. اصلا اینطوری نیست چون درجشون بالاتر هست فاند به راحتی ندن یا منشی داشته باشن یا جواب ندن. البته همیشه استثنا وجود داره ولی تو این مورد بیشتر استثتاها مربوط به گفته شما هستن و اکثرا این استادها هم مثل بقیه برخورد میکنن و حتی به دلیل ارتباطات بیشتر فاند بیشتری دارن و دست و دل باز تر هستن. من استاد خودم اینطوری هست و خیلی های دیگه رو هم میشناسم اینجا تو آمریکا که به همین صورت هستن.

شما و خیلی های دیگه به احتمال زیاد دانشجوی خیلی سطح بالا هستید که فقط با استاد تمام کار می کنید و فاند خوب هم میگیرید، ولی من و خیلی های دیگه که سطحمون پائین تره، علیرغم تلاشمون هیچ وقت از استاد تمام ها جوابی نگرفتیم

haagh
June 30th, 2009, 11:09 PM
مربی=lecturer/instructor
استاد یار=assistant professor
دانشیار=associated professor
استاد=professor

بهتره که با استادیار به بالا با همشون در تماس باید. هیچ دلیل نداره که پروفسور جواب نده.

keyvan123
July 1st, 2009, 12:38 AM
بهتره که با استادیار به بالا با همشون در تماس باید. هیچ دلیل نداره که پروفسور جواب نده.

Exactly, lectureres do not have fund in almost all cases
for the rest of them it doesn't matter,contact them

Samnic
August 15th, 2010, 09:51 PM
سلام دوستان

در اکثر دانشگاهها اساتید با عناوین مختلف معرفی میشن و این کار بعضی ها رو برای پیدا کردن استاد مناسب که بتونه فاند RA یا TA بده سخت می کنه. از بین عناوین زیر با کدام یک باید تماس گرفت؟

Professor
Distinguished Professor
Regents' Professor
Associate Dean for Research
Adjunct Professor
Professor Emeritus
Postdoctoral Fellow
Assistant Professor
Associate Professor
Regents' Professor
Professor of the Practice
Research Scientist
Postdoctoral Fellow
Emeritus Faculty
Distinguished Professor
Adjunct Assistant Professor
Part-Time Professor
Temporary Research Scientist

معادل فارسی بیشتر عناوین رو میدونم اما کدوم یک برای فاند گرفتن مناسبترند؟

krig1960
August 16th, 2010, 11:51 AM
دوستان شرمنده که تاپیک رو دوباره بالا میام! کسی جواب این سوال رو داره؟
سلام. عنوان استاد چندان به دارا بودن فاند ربطی ندارد، بلکه تابع این قضیه است که استاد یا دانشگاه مورد نظر پروژه های تحقیقاتی با حمایت مالی جهت پذیرش دانشجو داشته باشند یا نه. در برخی موارد هم دانشگاهها به طور ثابت هزینه ای را به عنوان جایزه برای متقاضیان ممتاز در نظر می گیرند(Scholarship یا Award) که در قبال آن مانند RA یا TA وظیفه خاصی به عهده دانشجو گذاشته نمیشود.
ضمناً در اکثر سیستم های دانشگاهی اساتیدی که عضو هیئت علمی هستند و اجازه راهنمایی پایان نامه دارند دارای سه نوع رتبه علمی بیشتر نیستند که به ترتیب درجه علمی عبارتند از:استاد (Professor)، دانشیار (Associate professor)، استادیار(Assisstant professor). البته شاید بتوان اینگونه استدلال کرد که اساتید با مرتبه علمی بالاتر به طور طبیعی دارای حق پژوهشی (Grant) بیشتری هستند و احتمال اعطای فاند از سوی آنها بیشتر باشد منتهی باز هم نمی توان در این رابطه یک حکم کلی صادر کرد. ضمناً بقیه مواردی که شما اینجا لیست کرده اید رتبه علمی محسوب نمی شوند. مثلاً professor emeritus یعنی استاد بازنشسته (که معمولاً به صورت محدود با دانشگاه همکاری علمی دارند و یا خودشون تمایلی به استاد راهنما شدن ندارند یا دانشگاه این اجازه رو به آنها نمیدهد.) یا Adjunct Professor که به اساتید حق التدریسی و موقت اطلاق میشود. (کسی که عضو هیئت علمی نیست و به صورت موقت برای تدریس از وی دعوت به همکاری می شود و معمولاً اجازه راهنمایی پایان نامه ندارند.) یا Postdoctoral fellow که به دانشجویان دکترایی اطلاق میشود که بعد از پایان دوره دکتری یک دوره کوتاه مدت یک تا دو ساله رو در یک دانشگاه به صورت محقق میهمان سپری می کنند. بقیه موارد هم به همین صورت و در واقع اصلاً در رابطه با فاند موضوعیت ندارند.
برای آشنایی با انواع عناوین اساتید در دانشگاه می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:
http://en.wikipedia.org/wiki/Professor
موفق باشید.

Samnic
August 16th, 2010, 12:09 PM
خیلی ممنون از راهنمایی جامع و کامل تون. پس با این حساب باید روی Professor, Associated Prof , Assistant Pro تمرکز کرد درسته؟

msaber2
April 12th, 2011, 11:19 AM
سلام

دوستان کسی میدونه فرق بین اساتید زیر چیه؟

Adjunct Professor, Affiliated Professor, Courtesy Professor

کدامیک از این بزرگان RA میگیرند تا باهاشون مکاتبه کنم؟

احسان
April 12th, 2011, 01:17 PM
سلام

دوستان کسی میدونه فرق بین اساتید زیر چیه؟

Adjunct Professor, Affiliated Professor, Courtesy Professor

کدامیک از این بزرگان RA میگیرند تا باهاشون مکاتبه کنم؟

Adjunct و Affiliated ممكنه كه اساتيد مدعو از دانشگاههاي ديگه باشن. يا اينكه داراي پست در يك سازمان يا شركت باشن و صرفا با دانشگاه همكاري مي كنن. ممكنه يه ترم يه درس ارائه كنن. يه وقت داور بشن. يا اينكه استاد راهنما هم بشن گاهي (البته من نديدم استاد اول بشن). براي همين معمولا فاند ندارن و RA نمي دن و تجربه من اينه كه اگه بهشون ايميل بزنين ايميل تون رو در بهترين حالت فوروارد مي كنن به يه core faculty

courtesy faculty رو نمي دونم اما به نظر نمياد كه اينها هم RA داشته باشن.

ghlobe
April 14th, 2011, 12:03 AM
courtesy professor فکرکنم همون استاد افتخاری باشه. هیچ کدوم از این موارد معمولا نمی تونند به تنهائی دانشجوئی رو سرپرستی کنند (البته میتونند co-supevrisor باشند).

miladanahit
May 29th, 2011, 01:37 AM
بهتره هیچ شانسیو از دست ندید به هرکی دیدید میتونه بدرد بخوره ایمیل بزنید چرا که اونها بر خلاف اینجا سایه همو به مراتب کمتر با تیر میزنن و رابطه های بیشتری با هم دارند اما اگه میخواید بدونید کیا میتونن فاند بدن
دوست عزیزمون krig1960 (http://www.applyabroad.org/member.php?32319-krig1960) توضیحش کامله

احسان
May 29th, 2011, 12:31 PM
بهتره هیچ شانسیو از دست ندید به هرکی دیدید میتونه بدرد بخوره ایمیل بزنید چرا که اونها بر خلاف اینجا سایه همو به مراتب کمتر با تیر میزنن و رابطه های بیشتری با هم دارند اما اگه میخواید بدونید کیا میتونن فاند بدن
دوست عزیزمون krig1960 (http://www.applyabroad.org/member.php?32319-krig1960) توضیحش کامله

اتفاقا اگه اونا ببينن كه يه دانشجو به هر كي كه تونسته ايميل زده، مي فهمن كه قصد دانشجو فقط اومدن به اون دانشگاه به هر طريق ممكن هست و اينطوري شانس دانشجو براي پذيرش خيلي كم مي شه.
تجربه من مي گه كه ايميل زدن به كسايي غير از core faculty فايده اي نداره. به هر حال هر كسي خودش تصميم مي گيره

ice
June 24th, 2011, 06:44 PM
موقع ایمیل به اساتید یک دانشگاه (با فرض برابری سایر شرایط) به ترتیب با کدام نوع استاد بهتراست تماس بگیریم، استادیار (assistant professor)، دانشیار(associate professor)، یا استاد (professor). این سوال را بیشتر از نظر کمک استاد بعد از پذیرش و گرفتن فاند و ... در مراحل مختلف تحصیل (کمک علمی) و پس از آن (کار پیدا کردن) می پرسم.
سپاس

sara123
June 24th, 2011, 07:00 PM
موقع ایمیل به اساتید یک دانشگاه (با فرض برابری سایر شرایط) به ترتیب با کدام نوع استاد بهتراست تماس بگیریم، استادیار (assistant professor)، دانشیار(associate professor)، یا استاد (professor). این سوال را بیشتر از نظر کمک استاد بعد از پذیرش و گرفتن فاند و ... در مراحل مختلف تحصیل (کمک علمی) و پس از آن (کار پیدا کردن) می پرسم.
سپاس
اگه واقعا همه شرایط برابر باشه خوب معلومه دیگه:
1-professor
2-associate professor
3-assistant professor
در انتخاب استاد به نظر من زمینه کاری، میزان اکتیویتی استاد در سالهای اخیر(تعداد مقالات) و شهرت استاد مهمترین هستند!

ice
June 24th, 2011, 07:06 PM
اگه واقعا همه شرایط برابر باشه خوب معلومه دیگه:
1-professor
2-associate professor
3-assistant professor
در انتخاب استاد به نظر من زمینه کاری، میزان اکتیویتی استاد در سالهای اخیر(تعداد مقالات) و شهرت استاد مهمترین هستند!
ممنون، ولی چند جا شنیده بودم که professor معمولا وقت کمتری داره برای دانشجو بذاره. به نظرتون چقدر می تونه واقعیت داشته باشه و کلا چقدر اهمیت داره؟

ghlobe
June 24th, 2011, 07:13 PM
ممنون، ولی چند جا شنیده بودم که professor معمولا وقت کمتری داره برای دانشجو بذاره. به نظرتون چقدر می تونه واقعیت داشته باشه و کلا چقدر اهمیت داره؟
مسلما وقت کمتری میتونه بگذاره ولی شهرت یک استاد معمولا ارتباط مستقیمی با فاند، شانس چاپ مقالات و استفاده از ارتباطاتش برای گرفتن کار بعد از فارغ التحصیلی داره. بهرحال در رده دکترا از شما انتظار میره که کار پژوهش تون رو بیشتر خودتون هدایت کنید. بیشتر از رده استاد به شهرت و اعتبار کارش نگاه کنید.

sara123
June 24th, 2011, 07:21 PM
بله تا حدود زیادی دزست هست!
ضمنا این نکته را هم باید در نظر داشت که استادها معمولا چون stable شده هستند، تمایلشون واسه چاپ مقاله و اتجام پژوهش هم کمتر هست ولی در عوض فشار کمتری بر روی دانشجو هم میارن!
من با حرف globe هم تا حدودی موافق و تا حدودی مخالف هستم.اعتبار یه استاد اگه خیلی خیلی زیاد باشه خیلی خیلی کمک میکنه اما باید در نظر داشت که هر استادی (professor) خیلی هم ممکن است شهرت خاصی نداشته باشه! کلا به نظرم اینجوری نمیشه قضاوت کرد و کیس به کیس منفاوت هست. من خودم به شخصه کار کردن با یه استاد جوان پویا با زمینه کاری جدید و خوش اخلاق را خیلی ترجیح می دم!

ghlobe
June 24th, 2011, 07:25 PM
من با حرف globe هم تا حدودی موافق و تا حدودی مخالف هستم.اعتبار یه استاد اگه خیلی خیلی زیاد باشه خیلی خیلی کمک میکنه اما باید در نظر داشت که هر استادی (professor) خیلی هم ممکن است شهرت خاصی نداشته باشه! کلا به نظرم اینجوری نمیشه قضاوت کرد و کیس به کیس منفاوت هست.
صحبت کاملا درستی یه و برای همین عرض کردم بیشتر از رده استاد به شهرت واعتبار کارش نگاه کنید. من خودم هم فول پروفسور ادیتور مجله IEEE میشناسم که حتی در دپارتمانش هم کسی براش تره خورد نمیکنه!

پری سیما
July 6th, 2011, 01:40 PM
سوال من اینه که به غیر از پروفسور و استادیار و دانشیار به مربی ها چی به اونها می شه ایمیل زد ؟
اصلا lecturerها می توانند یک پروژه دکترا را سرپرستی کنند؟

احسان
July 6th, 2011, 03:33 PM
سوال من اینه که به غیر از پروفسور و استادیار و دانشیار به مربی ها چی به اونها می شه ایمیل زد ؟

تجربه شخصي من مي گه كه نه! وقت تون رو با LECTURER ها تلف نكنيد. البته اين تجربه من و اطلاعات من بود.

ghlobe
July 6th, 2011, 04:41 PM

خیر نمیتونند. البته توجه کنید عنوان lecturer در دانشگاههای امریکای شمالی با دانشگاههای استرالیا و انگلیس فرق داره.

پری سیما
July 6th, 2011, 05:20 PM
سلام

مرسی از پاسختون

پس می شه فرقشم توضیح بدید . من هم برای استرالیا دارم اپلای می کنم هم برای آمریکا

ghlobe
July 6th, 2011, 05:26 PM
سلام

مرسی از پاسختون

پس می شه فرقشم توضیح بدید . من هم برای استرالیا دارم اپلای می کنم هم برای آمریکا

در امریکا و کانادا معمولا lecturer به مربی یا فردی که فقط تدریس میکند (و نه پژوهش) اطلاق میشه. گرچه این افراد عموما دکترا هم دارند ولی معمولا نمیتونند دانشجو سرپرستی کنند.
در انگلیس و استرالیا ظاهرا lecturer معادل همون استادیاره و دانشجو هم میتونند سرپرستی کنند. البته رده های مختلف داره. دوستانی که استرالیا هستند بهتر میتونند توضیح بدهند.

اطلاعات کاملش اینجاست:
http://en.wikipedia.org/wiki/Lecturer

dexoey
July 22nd, 2011, 01:41 PM
میشه بگید این عنوان یعنی چی؟
Clinical Associate Professor
و ایا امکان فاند دارند؟

shbf
October 11th, 2011, 05:00 PM
دوستان یک سوال، Research professor ها فاند دارند؟

ghlobe
October 11th, 2011, 06:04 PM
دوستان یک سوال، Research professor ها فاند دارند؟

فاند ممکنه داشته باشند ولی در بسیاری از دانشگاهها اجازه سرپرستی دانشجو را ندارند. باهاشون چک کنید.

pimi810
October 11th, 2011, 06:09 PM
Visiting Professor چطور؟ (CA)

ghlobe
October 11th, 2011, 06:09 PM
Visiting Professor چطور؟ (CA)

نه visiting professor که معمولا بیشتر از یکسال در دپارتمان نیست. شاید بتونه co-supervise کنه.

Industrial88
October 12th, 2011, 11:53 PM
سلام
دانشگاه های اروپا senior lecturer فاند داره؟
مرسی

reg2
October 12th, 2011, 11:54 PM
سلام
دانشگاه های اروپا senior lecturer فاند داره؟
مرسی
در هیچ جای دنیا lecturer فاند نداره چون فقط مدرسه نه محقق....به امید موفقیت

ghlobe
October 13th, 2011, 01:01 AM
در دانشگاههای انگلیس و استرالیا بعضا عنوان lecturer برای assistant professor و senior lecturer برای associate professor بکار میره. در این موارد دانشجو میگیرن و فاند هم ممکنه داشته باشند. در امریکای شمالی همونطور که فرمودید lecturer فقط وطیفه تدریس داره و بنابراین دانشجو هم نمیتونه بگیره.

mehrnazme
October 24th, 2011, 11:22 PM
سلام. عنوان استاد چندان به دارا بودن فاند ربطی ندارد، بلکه تابع این قضیه است که استاد یا دانشگاه مورد نظر پروژه های تحقیقاتی با حمایت مالی جهت پذیرش دانشجو داشته باشند یا نه. در برخی موارد هم دانشگاهها به طور ثابت هزینه ای را به عنوان جایزه برای متقاضیان ممتاز در نظر می گیرند(Scholarship یا Award) که در قبال آن مانند RA یا TA وظیفه خاصی به عهده دانشجو گذاشته نمیشود.
ضمناً در اکثر سیستم های دانشگاهی اساتیدی که عضو هیئت علمی هستند و اجازه راهنمایی پایان نامه دارند دارای سه نوع رتبه علمی بیشتر نیستند که به ترتیب درجه علمی عبارتند از:استاد (Professor)، دانشیار (Associate professor)، استادیار(Assisstant professor). البته شاید بتوان اینگونه استدلال کرد که اساتید با مرتبه علمی بالاتر به طور طبیعی دارای حق پژوهشی (Grant) بیشتری هستند و احتمال اعطای فاند از سوی آنها بیشتر باشد منتهی باز هم نمی توان در این رابطه یک حکم کلی صادر کرد. ضمناً بقیه مواردی که شما اینجا لیست کرده اید رتبه علمی محسوب نمی شوند. مثلاً professor emeritus یعنی استاد بازنشسته (که معمولاً به صورت محدود با دانشگاه همکاری علمی دارند و یا خودشون تمایلی به استاد راهنما شدن ندارند یا دانشگاه این اجازه رو به آنها نمیدهد.) یا Adjunct Professor که به اساتید حق التدریسی و موقت اطلاق میشود. (کسی که عضو هیئت علمی نیست و به صورت موقت برای تدریس از وی دعوت به همکاری می شود و معمولاً اجازه راهنمایی پایان نامه ندارند.) یا Postdoctoral fellow که به دانشجویان دکترایی اطلاق میشود که بعد از پایان دوره دکتری یک دوره کوتاه مدت یک تا دو ساله رو در یک دانشگاه به صورت محقق میهمان سپری می کنند. بقیه موارد هم به همین صورت و در واقع اصلاً در رابطه با فاند موضوعیت ندارند.
برای آشنایی با انواع عناوین اساتید در دانشگاه می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:
http://en.wikipedia.org/wiki/Professor
موفق باشید.
سلام
من تو لیست علایق استادها موضوع خودم رو پیدا نکردم فقط یک استاد بود که عنوان Honorary Professor رو داره و روی موضوع من کار کرده ، می تونم برای سوپروایزر به ایشون ایمیل بدم یا نه؟

yazdi
December 14th, 2011, 11:27 PM
درود
دوستان کسی می دونه عنوان close professor یعنی چی؟

ghlobe
December 15th, 2011, 01:24 AM
درود
دوستان کسی می دونه عنوان close professor یعنی چی؟

من تا بحال چنین چیزی نشنیده ام. میشه لینکش رو بگذارید؟

soheyltorabi
April 7th, 2012, 01:57 PM
سلام
فاند دادن اساتيد تا اونجايي كه من فهميدم زياد به عنوان علميشون نيست بلكه به ميزان پولي است كه در ان مقطع زماني يادر ان نيمسال تحصيلي در اختيارشان است دارد و اين فقط با تماس با خود آن استاد قابل پيگيري است . ولي معمولا ,professor emeritus Adjunct Professor
توانايي دادن فاند ندارند و سعي كنيد تقاضا را از ProfessorوAssociate professorو Assisstant professor
داشته باشيد ...

mrzarei10
April 12th, 2012, 02:04 AM
با سلام
من اخیرا با یک عنوان جدید روبرو شدم. می خواستم بدونم اصلا یعنی چه؟
acting professor

ghlobe
April 12th, 2012, 04:07 AM
با سلام
من اخیرا با یک عنوان جدید روبرو شدم. می خواستم بدونم اصلا یعنی چه؟
acting professor

ممکنه لینک بدید؟

mrzarei10
April 13th, 2012, 01:01 AM
با سلام
لینک در مورد acting professor رو در سایت زیر که برای اپلای چک کردم دیدم.
ممنون می شوم راهنمایی کنید.
http://appmech.aalto.fi/en/studies/modules/

krig1960
April 13th, 2012, 03:43 PM
با سلام
لینک در مورد acting professor رو در سایت زیر که برای اپلای چک کردم دیدم.
ممنون می شوم راهنمایی کنید.
http://appmech.aalto.fi/en/studies/modules/
سلام.
این شخصی که به عنوان Acting Professor اسمش در لینک قرار داده شده اومده عضو هیئت علمی همون دانشکده نیست (می تونین جستجو کنین). با توجه به توضیحات این لینک (http://facultyhandbook.stanford.edu/ch9.html) ,و این لینک (http://www.washington.edu/admin/acadpers/job_descriptions/Acting_Professor.html)، میشه نتیجه گرفت Acting professor کسی هست که به طور موقت وظیفه تدریس یک یا چند درس رو در دانشکده به عهده داره، منتهی عضو هیئت علمی نیست، در جلسات آموزشی حق رای نداره و امکان این که عضو دائم هیئت علمی بشه (tenured professor) رو هم نداره. دانشجویان دکترایی که در سالهای آخر تحصیل باشن می تونن Acting professor بشن. در کل به نظر میرسه اختیارات Acting professor در دانشکده محدود باشه.
موفق باشین.

mrzarei10
April 13th, 2012, 04:47 PM
با سلام
باز هم در مورد acting prof سوال داشتم.
متاسفانه دوست عزیزمان اصلا به مشخصات لینک توجه نکرده بودند. فرد مورد نظر نه تنها درس میدهد ( لینک مورد نظر لیست درسها و مسئول و مدرس اینها برای تحصیلات تکمیلی است) بلکه توی این دانشکده برای گرفتن دانشجوی فوق دکترا هم اعلامیه داده است.
لطفا در مقایسه عناوین بین دانشکده ها و کشورهای مختلف دقت کنید. بنده هم لینک های ارسالی شما را پیشتر دیده بودم و به همین دلیل این سوال برای بنده بوجود آمد.
از راهنماییهای دوستان ممنون

krig1960
April 13th, 2012, 06:52 PM
با سلام
باز هم در مورد acting prof سوال داشتم.
متاسفانه دوست عزیزمان اصلا به مشخصات لینک توجه نکرده بودند. فرد مورد نظر نه تنها درس میدهد ( لینک مورد نظر لیست درسها و مسئول و مدرس اینها برای تحصیلات تکمیلی است) بلکه توی این دانشکده برای گرفتن دانشجوی فوق دکترا هم اعلامیه داده است.
لطفا در مقایسه عناوین بین دانشکده ها و کشورهای مختلف دقت کنید. بنده هم لینک های ارسالی شما را پیشتر دیده بودم و به همین دلیل این سوال برای بنده بوجود آمد.
از راهنماییهای دوستان ممنون
سلام دوست گرامی.
گویا شما سوالی رو مطرح کردین که خودتون تقریباً پاسخش رو می دونستین، خب خدا رو شکر که شکتون هم در مورد پاسخ سوال برطرف شد:)، علی ایحال من بعداً از مشاهده این لینک (http://eng.aalto.fi/en/current/news/view/2011-11-01/) متوجه شدم ایشون در واقع Professor هست و عنوان Acting جلوی اسمش خیلی ربطی به معنای اون Acting professor نداره. به هر حال اگه شما هدفتون این هست که با ایشون به عنوان دانشجوی پی اچ دی کار کنین خرجش یه ایمیله که میشه ازش پرسید در حال حاضر پوزیشن خالی داره یا نه. و اگه بتونه دانشجو بگیره دیگه فکر نمی کنم عنوانی که داره خیلی چیز مهمی باشه، به هر حال امیدوارم به پاسخ دقیق سوالتون برسین و پوزش میخوام اگه با پاسخم ناخواسته شما رو به اشتباه انداختم.
موفق باشین.

mrzarei10
April 14th, 2012, 04:14 AM
با سلام مجدد
مسلما هدف همه دوستان در اینجا راهنمایی کسانی است که اطلاعات درستی از چیزی را ندارند. من واقعا از دوستی که سعی کرد من را راهنمایی کنه (krig1960 (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?32319-krig1960)) ممنونم.
متاسفانه امکان پرسیدن سوال از ایشان را نداشتم و به همین دلیل اینجا پرسیدم.
باز هم ممنون

Fatemeh007
August 9th, 2012, 01:26 PM
سلام
دوستان میشه فرق بین core faculty و cross appointment faculty و adjunct faculty را برای من توضیح بدید؟ از نظر fund و اینکه دانشجو می گیرن و اینا!

ghlobe
August 9th, 2012, 05:12 PM
سلام
دوستان میشه فرق بین core faculty و cross appointment faculty و adjunct faculty را برای من توضیح بدید؟ از نظر fund و اینکه دانشجو می گیرن و اینا!

Core عضو هیئت علمی دانشکده است که دانشجو هم میتونه بگیره.
Cross apointment عضو هیئت علمی یک دانشکده دیگر در همون دانشگاه است و معمولا در دانشکده خودش یا دانشکده دوم هردو میتونه دانشجو بگیره.
Adjunct عضو هیئت علمی یک دانشگاه دیگر یا پژوهشگرهای مراکز صنعتی و دولتی خارج از دانشگاه هستند که معمولا فقط میتونند co-supervisor باشند و معمولا هم از خودشون فاند نمیاورند.

Fatemeh007
August 10th, 2012, 05:56 PM
ممنون از پاسختون
بعد اونوقت affiliate faculty چطور؟

Fatemeh007
August 17th, 2012, 05:14 PM
میشه لطفا اگه کسی می دونه در مورد affiliate faculty توضیح بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hassan1
September 12th, 2012, 12:34 PM
سلام
Instructorدر دانشگاه کانادا می تونه فاند بده؟
اساتید ایرانی برای پذیرش دانشجوی ایرانی اگه دانشجو تمام شرایط داشته باشه چطورند؟

tesoke
September 23rd, 2012, 09:35 PM
منظور از Tenured and Tenure-track Faculty چیست؟ اینها می تونن دانشجو بگیرند؟
مرسی

ghlobe
September 24th, 2012, 03:05 AM
منظور از Tenured and Tenure-track Faculty چیست؟ اینها می تونن دانشجو بگیرند؟
مرسی

بله تفاوتشون صرفا در وضعیت قراردادشون با دانشگاه است و هردو گروه میتونند دانشجو بگیرند. استاد Assistant Professor که تازه استخدام میشود در ابتدای کار tenure-track است که معادل رسمی-آزمایشی در ایران میشود.بعد از یک دوره معمولا ۵-۶ ساله برای ارتقا اپلای میکنند و در آن زمان پرونده شان توسط کمیته ویژه ای در دانشگاه بررسی میشود. اگر کیفیت کارشان خوب باشد اصطلاحا tenured (رسمی) میشوند و به درجه associate professor ارتقا می یابند و از این مرحله به بعد دیگر دانشگاه نمیتواند از کار برکنارشان کند مگر بعلت تخلف عمده. البته این پروسه tenure به این فرم بیشتر در امریکا و کانادا معمول است و در بقیه جاهای دنیا ممکن است متفاوت باشد.

golmangoli
November 1st, 2012, 12:51 PM
کسی میدونه Sessional Instructors چه جور استادی است و فاند میدن یا نه؟

ghlobe
November 2nd, 2012, 04:37 AM
کسی میدونه Sessional Instructors چه جور استادی است و فاند میدن یا نه؟

یعنی استاد حق التدریسی که قرارداد یک ترمی برای یک درس داره. طبعا دانشجو نمیتونه بگیره و فاندی هم نداره.

robabe
February 28th, 2013, 01:49 PM
سلام به همگی
من گیج شدم .اتایتل سوپروایزرای آلمانی هم Dr. داره هم Prof تو ایمیلمون باید چی بنویسیم؟؟؟ممنون میشم پاسخ بدین

Hanna01
March 10th, 2013, 12:55 AM
سلام به همگی
من گیج شدم .اتایتل سوپروایزرای آلمانی هم Dr. داره هم Prof تو ایمیلمون باید چی بنویسیم؟؟؟ممنون میشم پاسخ بدین
هر دو رو با هم بیارید

skamel
March 17th, 2013, 11:03 PM
سلام . آیا Honorary Professor می تونه fund داشته باشه و به دانشجو fund بده؟ یا چون از یک جای دیگه هست یا مثلا بازنشسته هست fund نداره؟

ghlobe
March 18th, 2013, 02:01 AM
سلام . آیا Honorary Professor می تونه fund داشته باشه و به دانشجو fund بده؟ یا چون از یک جای دیگه هست یا مثلا بازنشسته هست fund نداره؟

خیر استاد رسمی نیست و معمولا دانشجو هم نمیتونه بگیره.

Context
March 19th, 2013, 02:41 PM
سلام
من تازه عضو شدم ولی مدتهاست مطالب این فروم رو دنبال میکنم.
میخواستم نظر دوستان با تجربه رو در مورد دو دسته از اساتید بدونم:
1) برخی ها هستند که آخرین کار پژوهشی آنها بر میگرده به 4-5 سال پیش... چیکار باید کرد با این اساتید ؟ اصلا شانسی وجود داره برای ارتباط گرفتن با اینها ؟
2) برخی های دیگه هم هستند که کلا من نتونستم ازشون مقاله ای پیدا کنم.

چجوری باید با این اساتید ارتباط برقرار کرد؟ در سیستم امریکا و کانادا امکان این هست که اساتید برای مدت طولانی Publication نداشته باشن ؟ حتی بعضی هاشون A/P هستنا ولی هیچی ازشون چاپ نشده انگار!

بلند اندیش باشید.

S03
March 20th, 2013, 10:23 PM
سلام
من تازه عضو شدم ولی مدتهاست مطالب این فروم رو دنبال میکنم.
میخواستم نظر دوستان با تجربه رو در مورد دو دسته از اساتید بدونم:
1) برخی ها هستند که آخرین کار پژوهشی آنها بر میگرده به 4-5 سال پیش... چیکار باید کرد با این اساتید ؟ اصلا شانسی وجود داره برای ارتباط گرفتن با اینها ؟
2) برخی های دیگه هم هستند که کلا من نتونستم ازشون مقاله ای پیدا کنم.

چجوری باید با این اساتید ارتباط برقرار کرد؟ در سیستم امریکا و کانادا امکان این هست که اساتید برای مدت طولانی Publication نداشته باشن ؟ حتی بعضی هاشون A/P هستنا ولی هیچی ازشون چاپ نشده انگار!

بلند اندیش باشید.

معمولا بعضی اساتیدی که سنشون بالا میره و همه درجات رو هم طی کردند همچین حالتی پیدا می کنند یعنی دیگه اسمشون رو در مقالات دانشجوهاشون قرار نمی دن چون از نظر اعتبار و سابقه اصلا نیازی ندارند ولی هنوز کارهای سوپروایز کردن دانشجوها رو انجام میدن. بستگی به رشته ها هم داره مثلا در بعضی رشته ها شما یک مقاله در سال بدید به عنوان استاد خیلی خوب کار کردید و بعضی رشته ها انتظار حداقل 10 مقاله یا حتی بیشتر رو دارند.

Context
March 21st, 2013, 01:16 PM
معمولا بعضی اساتیدی که سنشون بالا میره و همه درجات رو هم طی کردند همچین حالتی پیدا می کنند یعنی دیگه اسمشون رو در مقالات دانشجوهاشون قرار نمی دن چون از نظر اعتبار و سابقه اصلا نیازی ندارند ولی هنوز کارهای سوپروایز کردن دانشجوها رو انجام میدن. بستگی به رشته ها هم داره مثلا در بعضی رشته ها شما یک مقاله در سال بدید به عنوان استاد خیلی خوب کار کردید و بعضی رشته ها انتظار حداقل 10 مقاله یا حتی بیشتر رو دارند.

خیلی ممنون از پاسختون.
برام جالبه که خیلی ها حتی وب سایت هم ندارن! مثلا برای همین دو دسته از اساتید که عرض کردم, به جز 3-4 تا Research Interest کلی هیچی دیگه نمیشه ازشون پیدا کرد. از این جهت میگم که دوستان اشاره میکنن برای ارتباط گرفتن با اساتید حوبه به مقالات اخیرشون نگاهی بندازیم و در اون باره باهاشون مکاتبه کنیم که در مورد این دو دسته اساتید صادق نیست و مثل اینکه باید با یه میل کلی شروع کرد...

بلند اندیش باشید.

ghlobe
March 21st, 2013, 06:13 PM
خیلی ممنون از پاسختون.
برام جالبه که خیلی ها حتی وب سایت هم ندارن! مثلا برای همین دو دسته از اساتید که عرض کردم, به جز 3-4 تا Research Interest کلی هیچی دیگه نمیشه ازشون پیدا کرد. از این جهت میگم که دوستان اشاره میکنن برای ارتباط گرفتن با اساتید حوبه به مقالات اخیرشون نگاهی بندازیم و در اون باره باهاشون مکاتبه کنیم که در مورد این دو دسته اساتید صادق نیست و مثل اینکه باید با یه میل کلی شروع کرد...

بلند اندیش باشید.

استادهای زیادی رو میشناسم که ترجیح میدن برای خودشان وب سایت نگه ندارند (بجز همان صفحه دانشکده). اگر دنبال مقالاتشان هستید میتوانید روی scholar.google.com اسمشان را سرچ کنید.

piroo
July 25th, 2013, 11:46 AM
سلام دوستان میخواستم بدونم visiting researcher به چه معنی هست؟ آیا کسی که این عنوان را داره میتونه کمکی جهت پذیرش و گرفتن فان بکنه؟؟ ممنون

ghlobe
July 25th, 2013, 07:42 PM
سلام دوستان میخواستم بدونم visiting researcher به چه معنی هست؟ آیا کسی که این عنوان را داره میتونه کمکی جهت پذیرش و گرفتن فان بکنه؟؟ ممنون

visiting researcher یعنی کسی که بعنوان پژوهشگر مدعو برای مدت کوتاهی در یک گروه پژوهشی مشغول میشه و بعد به دانشگاه خودش برمیگرده. فقط ممکنه در دانشگاه خودش بتونه براتون کاری انجام بده. در دانشگاهی که داره ویزیت میکنه فوقش بتونه شما رو به اساتید معرفی کنه اونهم بشرطی که خوب شما رو بشناسه.

glasshouse
October 10th, 2013, 09:29 PM
سلام دوستان، تو پروفایل استادی که مد نظرمه یه ایرانی با عنوان Research Associate هستش. کسی میدونه یعنی چی؟؟ دانشجوی این استاد که نیست؟؟

ghlobe
October 10th, 2013, 10:38 PM
سلام دوستان، تو پروفایل استادی که مد نظرمه یه ایرانی با عنوان Research Associate هستش. کسی میدونه یعنی چی؟؟ دانشجوی این استاد که نیست؟؟

معمولا پست دکتراها را Research associate خطاب میکنند.

Mechatronic
October 11th, 2013, 04:07 AM

Research Associate: Individuals with an MD or PhD may also be hired as research associates. Research Associate is an employee of the University and are eligible to receive University benefits. Note that the Research Associate position does not explicitly require mentoring and is a regular staff position with appointment letters processed by Human Resources. In contrast to a research assistant (http://en.wikipedia.org/wiki/Research_assistant), a research associate often has a graduate degree, such as a master's (e.g. Master of Science (http://en.wikipedia.org/wiki/Master_of_Science)) or doctoral degree (e.g. Doctor of Philosophy (http://en.wikipedia.org/wiki/Doctor_of_Philosophy), Doctor of Medicine (http://en.wikipedia.org/wiki/Doctor_of_Medicine), or Doctor of Osteopathic Medicine (http://en.wikipedia.org/wiki/Doctor_of_Osteopathic_Medicine)). In some cases it can be synonymous with postdoctoral research (http://en.wikipedia.org/wiki/Postdoctoral_research).

Mechatronic
October 11th, 2013, 04:10 AM

An individual hired with a college or university to teach for a limited time is sometimes referred to as a "visiting professor" or "visiting lecturer"; this may be someone who is a professor elsewhere, or a scholar or practitioner who is not. The term may also refer simply to terminal (usually 1 to 3 years) teaching appointments and/or post-doctorate research appointments. The title can mirror the naming conventions used in tenure-track positions, for example the professor in question could be called a "visiting assistant professor", "Distinguished Visiting Professor (http://en.wikipedia.org/wiki/Distinguished_Visiting_Professor)," etc.

azadr
October 14th, 2013, 12:44 PM
سلام به همگی.
در شروع نامه، وقتی می نویسیم Dear professor باید حتما استاد مورد نظر پروفسور باشه؟ مثلاً اگر Assistant Professor بود، باز باید با Dear Professor شروع کرد یا با چیز دیگه؟

ghlobe
October 14th, 2013, 08:08 PM
سلام به همگی.
در شروع نامه، وقتی می نویسیم Dear professor باید حتما استاد مورد نظر پروفسور باشه؟ مثلاً اگر Assistant Professor بود، باز باید با Dear Professor شروع کرد یا با چیز دیگه؟

Assistant و Associate هم پروفسور هستند و باید با همان عنوان Dear Professor شروع کنید.

ghazal85
December 26th, 2013, 10:05 AM
دوستان در یک دپارتمان ان ذکر شده
Core program members (thesis direction and co-direction)
یعنی بعد از پذیرش، ایا این افراد میتونن استاد پروژه ما بشن یا نه میشه باهاشون مکاتبه کرد یا نه??

سوال دوم:Tenure Track Assistant Professor
یعنی چی??

باا تشکر

ghlobe
December 26th, 2013, 06:37 PM
دوستان در یک دپارتمان ان ذکر شده
Core program members (thesis direction and co-direction)
یعنی بعد از پذیرش، ایا این افراد میتونن استاد پروژه ما بشن یا نه میشه باهاشون مکاتبه کرد یا نه??

سوال دوم:Tenure Track Assistant Professor
یعنی چی??

باا تشکر

جواب سوال اول:بله.
جواب سوال دوم: استاد ها در ابتدای کارشان معمولا با درجه tenure track assistant professor استخدام میشوند که معادل رسمی آزمایشی ایران است. با این استادها هم میتوانید مکاتبه کنید.

ghazal85
February 14th, 2014, 11:33 PM
دوستان
چرا گاهی برای اساتید این طوری نوشته میشود??
prof. Dr. XXXXX

با prof. XXXXX چه فرقی دارد?
مرسی

ghlobe
February 15th, 2014, 12:37 AM
دوستان
prof. Dr. XXXXX

مرسی
عنوان اول را کمتر دیده ام. همان دومی کافی است.

Mechatronic
February 15th, 2014, 12:47 AM
دوستان
prof. Dr. XXXXX

مرسی

من چنین موردی و البته موارد مشابه این، در دانشگاه های آلمانی دیدم. prof. جایگاه سازمانی فرد، و Dr. درجۀ علمی فرد رو نشون میده.

بگذارید مثال بزنم: ما توی همین ایران، استادهایی داریم که جایگاه سازمانیشون، استادیار و دانشیار و حتی استاد تمام هست؛ اما درجۀ علمیشون کارشناس ارشد.

پس جایگاه سازمانی، اون درجه ای هست که دپارتمان به استاد میده، و درجۀ علمی به واسطۀ تحصیلات به فرد اعطا میشه.

مثلاً من Dr. Eng. XXX هم دیدم؛ یعنی طرف علیرغم اینکه مدرک دکترا نداره، به درجۀ استاد تمامی رسیده.

ghazal85
February 26th, 2014, 07:22 PM
سلام دوستان یک سری دانشگاه ها نوشته مثلا فلانی Visiting Professor هست یعنی چی ??و آیا به این ها هم میشه میل زد یا نه??فاند دارن??
مرسی

Mechatronic
February 26th, 2014, 07:26 PM
سلام دوستان یک سری دانشگاه ها نوشته مثلا فلانی Visiting Professor هست یعنی چی ??و آیا به این ها هم میشه میل زد یا نه??
مرسی

خیر نمیشه ای میل زد.
یعنی این بندۀ خدا، برای فرصت مطالعاتی آمده به اون دپارتمان یا آزمایشگاه تحقیقاتی.
این استادها، موقتاً در اون جا حضور دارند.

yasmary
June 12th, 2014, 11:16 AM
سلام دوستان
عنوان Senior Lecturer برای اساتید به چه معناست؟
آیا این افراد می تونند استاد راهنمامون بشن و فاند دارن؟

Saaaaam
June 12th, 2014, 11:23 AM
سلام دوستان
عنوان Senior Lecturer برای اساتید به چه معناست؟
آیا این افراد می تونند استاد راهنمامون بشن و فاند دارن؟

سلام دوست قدیمی!

این اصطلاح در دانشگاه های انگلستان - استرالیا و نیوزلند به معنای استادیار می باشد و این فرد می تواند سوپروایزر شما هم بشود
در مورد فاند باید از ایشان بپرسی ولی در استرالیا و نیوزلند اساتید عموما فاند ندارند دانشگاه یا صنعت یا دولت فاند می دهد

davooddayyany
September 8th, 2014, 06:07 PM
سلام دوستان
کسی می دونه که Univ.Prof. Drxxxx. یعنی چی تو email من چی بزنم آخه

payize
September 28th, 2014, 10:39 PM
سلام دوستان
به این اساتید با این title میشه ایمیل زده
professor with special responsibilities

تنکس

Artiiist
October 6th, 2014, 08:59 PM
سلام
به مستر استیودنت ها و دکترال استیودنت ها هم میل بزنیم یا خیر ؟:undecided:

ghlobe
October 6th, 2014, 09:00 PM
سلام
به مستر استیودنت ها و دکترال استیودنت ها هم میل بزنیم یا خیر ؟:undecided:

برای چه کاری؟

Artiiist
October 6th, 2014, 09:40 PM
برای فاند
دانشگاه کلگری خیلی عناوین مختلفی دارن ..... فقط مستر / دکترال استیودنت ها نیستن عناوین خیلی زیادن
به کدوم ها میل بزنم ؟؟؟؟

برای چه کاری؟

ghlobe
October 6th, 2014, 09:41 PM
برای فاند
دانشگاه کلگری خیلی عناوین مختلفی دارن ..... فقط مستر / دکترال استیودنت ها نیستن عناوین خیلی زیادن
به کدوم ها میل بزنم ؟؟؟؟

دانشجو که نمیتونه به شما فاند بده. باید استاد رسمی دانشکده باشه.

Artiiist
October 6th, 2014, 09:45 PM
دانشجو که نمیتونه به شما فاند بده. باید استاد رسمی دانشکده باشه.

ممنون اسیست ها هم همینطور ؟؟؟

ghlobe
October 6th, 2014, 09:47 PM
ممنون اسیست ها هم همینطور ؟؟؟

همین تاپیک را از اول بخوانید در پستهای مختلف توضیح داده شده که کدام اساتید میتوانند فاند بدهند.

payize
October 21st, 2014, 02:04 AM
دوستان این یعنی چی
professor. emeritus

gol
October 21st, 2014, 02:35 AM
دوستان این یعنی چی
professor. emeritus

یعنی استاد بازنشسته شده و دیگه مثل سابق تو دانشگاه فعال نیست...و این اساتید نمیتونن دانشجوی دکترا بگیرن... و اینکه مشخصات تماسشون روی وبسایت هست، یه جورایی به دلیل احترامه و اینکه هنوز امکان تماس با استاد برای مطرح کردن سوالات علمی وجود داشته باشه...