PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خريد و اجاره مسکن و اسکان موقت

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5

marjanmohajer
July 1st, 2011, 06:12 AM
اگر هاوس اجاره كنيد در ٩٠ درصد موارد پرداخت تمامى يوتيليتى به عهده ى خودتان است. بد نيست قوانين مالك و مستاجر را هم نگاهى بكنيد تا هر چيزى را نپذيريد و امضا نكنيد..

yasi
July 4th, 2011, 06:38 PM
باسلام کسی هست برای 15 تا 17 جولای در مرکز مونترال یه خونه 2 اتاقه رو کرایه بده ؟ البته اگر مشکل بیمه نباشه که سریع به تورنتو برویم .شاید بشود چند روز بیشتر هم اضافه کنیم .یکهفته تا 10 روز اضافه تر در مونترال بمانیم

باسپاس

paryaj
July 5th, 2011, 10:39 AM
سلام دوستان

كسي اگه سايتي مربوط به خونه هايي كه بشه رنتشون كرد تو كانادا داره ممنون ميشم بهم اطلاع بده.البته به غير از اونيكه دوستان تو صفحات اول گذاشتن.يه دنيا ممنون

marjanmohajer
July 5th, 2011, 05:04 PM
سلام دوستان

كسي اگه سايتي مربوط به خونه هايي كه بشه رنتشون كرد تو كانادا داره ممنون ميشم بهم اطلاع بده.البته به غير از اونيكه دوستان تو صفحات اول گذاشتن.يه دنيا ممنون

براى اطلاعات بيشتر به بخش همه چيز در مورد اجاره و..... مراجعه كنيد.
Kijij.ca
Craigslist.ca
Mls.ca

paryaj
July 5th, 2011, 06:03 PM
سلام دوستان

با تشكر از خانوم مرجان كه منو به اين قسمت ارجاع دادن.كسي اطلاعي از خونه هاي ايلت مانيتوبا شهر وينيپگ داره؟كسي از دوستان اونجا زندگي مي كنه؟سايتي هست كه من بتونم بهش مراجعه كنم؟
ممنون

mathteacher
July 5th, 2011, 11:00 PM
دوستان سلام
میشه بفرمایید برای یک زندگی ساده (بدون در نظر گرفتن کرایه خونه و تلفن و بیمه ) مخارج زندگی در ونکور رو چقدر پیش بینی می کنید؟ ( سایت دانشگاه رو دیدم نظر شما رو میخوام)
برای یک خانواده 4 نفری با 2 نوجوان.
ممنون از لطفتون

karamih
July 6th, 2011, 01:41 AM
دوستان سلام
میشه بفرمایید برای یک زندگی ساده (بدون در نظر گرفتن کرایه خونه و تلفن و بیمه ) مخارج زندگی در ونکور رو چقدر پیش بینی می کنید؟ ( سایت دانشگاه رو دیدم نظر شما رو میخوام)
برای یک خانواده 4 نفری با 2 نوجوان.
ممنون از لطفتون

بستگی به بچه ها داره و هزینه هایی مثل رفت و امد و پوشاک و هزینه های جانبی مثل هزینه های مدرسه و پول برق و یکسری هزینه های پیش بینی نشده.ولی خوردو خوراک معمولا 500 دلار میشه البته اوایل بیشتره چون شما خیلی جاهارو نمیشناسین و لی بعداز مدتی قطعا کمتر میشه .

siboo
July 6th, 2011, 09:49 AM
احتمال فراد تو متعبر ترين سايت ها هم وجود دارد.من شاهد چندين مورد بوده ام البته تعدادشان زياد نيست براى همين بهتر است كسى در كانادا آن هم بعد از اطمينان كافى برايتان جا رزرو كند مگر اينكه از اماكن شناخته شده رزرو بگيريد.

میشه بدون این که کسی رو داشته باشیم اونجا رزرو کینیم؟
چقدر پول می خوان واسه رزرو؟

marjanmohajer
July 6th, 2011, 05:47 PM
میشه بدون این که کسی رو داشته باشیم اونجا رزرو کینیم؟
چقدر پول می خوان واسه رزرو؟

مراكزى كه كارشان اجاره دادن موقت به تازه واردان است، بله.
بايد پول را به حسابشان واريز كنيد يا إز كرديت كارت كسي استفاده كنيد ولى اگر محل اقامت شخصى بود توصيه من اين است كه اعتماد نكنيد چون بايد قراردادى تنظيم شود و كسى اين كار را براتون انجام دهد

vahid_mrj
July 6th, 2011, 09:09 PM
از دوستان عزیز ساکن تورنتو، کسی میتونه راهنمایی و کمک کنه؟!
من به همراه خانواده ام(۴ نفر ) ۱۵ جولای راهی تورنتو هستیم،اما متاسفانه هنوز نتونستیم یک مکان مناسب برای اقامت پیدا کنیم،با توجه به اینکه ۲ تا ۳ ماه بیشتر کانادا نیستیم، انتخابمون محدود شده. اگه کسی بتونه من رو راهنامیی کنه که برای ۲-۳ ماه کجای تورنتو مناسب تر هست واسه اقامت و همچنین به جز سایتهای اینترنتی از کجا میتونم اقدام کنم و متوسط هزینه مسکن برای این مدت چقدر هست.آیا شرکت یا موسساتی ایرانی یا غیر ایرانی نیستن که به تازه واردین سرویس بدهند؟
هتل ارزون و مناسب رو کجا پیشنهاد میدید؟
ممنون

marjanmohajer
July 6th, 2011, 09:31 PM
از دوستان عزیز ساکن تورنتو، کسی میتونه راهنمایی و کمک کنه؟!
من به همراه خانواده ام(۴ نفر ) ۱۵ جولای راهی تورنتو هستیم،اما متاسفانه هنوز نتونستیم یک مکان مناسب برای اقامت پیدا کنیم،با توجه به اینکه ۲ تا ۳ ماه بیشتر کانادا نیستیم، انتخابمون محدود شده. اگه کسی بتونه من رو راهنامیی کنه که برای ۲-۳ ماه کجای تورنتو مناسب تر هست واسه اقامت و همچنین به جز سایتهای اینترنتی از کجا میتونم اقدام کنم و متوسط هزینه مسکن برای این مدت چقدر هست.آیا شرکت یا موسساتی ایرانی یا غیر ایرانی نیستن که به تازه واردین سرویس بدهند؟
هتل ارزون و مناسب رو کجا پیشنهاد میدید؟
ممنون
در مورد هتل ها اطلاعى ندارم ولى اگر كسى از دوستان نتونست راهنمايى كنه بد نيست تو گوگل سرچشون كنيد. مراكز اجاره موقت ايرانى در تورنتو هستند ولى حداقل ٢٥٠٠ دلار ماهانه شارژتون مى كنند.Seneca college را انلاين چك كنيد ببينيد براى اين مدت جا مى ده?

marjanmohajer
July 6th, 2011, 09:42 PM
www.senecarez.com

bal
July 6th, 2011, 11:33 PM
من به دنبال یه خونه هستم از طریق اینترنت امامشکلم اینه که همشون به این شکله که یه اتاق از یه خونه میدن، من به دنبال یه جایی هستم که مستقل باشه، یعنی یه اتاقه باشه اما مستقل بدون هم اتاقی یا خود مالک! اما هرچی نگاه میکنم زیاد هست یه اتاقه اما مثلا نوشته حمام شخصی! پس این نشون میده که یه اتاق یه خونه رو اجاره میدن! درسته؟ نمیدونم راستش اسم این جور خونه ها میشه چی؟اگه ممکنه منو راهنمایی کنید (میخوام تو لندن خونه اینترنتی رزرو کنم)
ممنونم

ghlobe
July 6th, 2011, 11:43 PM
من به دنبال یه خونه هستم از طریق اینترنت امامشکلم اینه که همشون به این شکله که یه اتاق از یه خونه میدن، من به دنبال یه جایی هستم که مستقل باشه، یعنی یه اتاقه باشه اما مستقل بدون هم اتاقی یا خود مالک! اما هرچی نگاه میکنم زیاد هست یه اتاقه اما مثلا نوشته حمام شخصی! پس این نشون میده که یه اتاق یه خونه رو اجاره میدن! درسته؟ نمیدونم راستش اسم این جور خونه ها میشه چی؟اگه ممکنه منو راهنمایی کنید (میخوام تو لندن خونه اینترنتی رزرو کنم)
ممنونم

شما باید دنبال آپارتمان bachelor یا استودیو بگردید نه اتاق (room).

siboo
July 9th, 2011, 09:27 AM
مراكزى كه كارشان اجاره دادن موقت به تازه واردان است، بله.
بايد پول را به حسابشان واريز كنيد يا إز كرديت كارت كسي استفاده كنيد ولى اگر محل اقامت شخصى بود توصيه من اين است كه اعتماد نكنيد چون بايد قراردادى تنظيم شود و كسى اين كار را براتون انجام دهد

موقت؟ یعنی از همینجا نمیشه یه کیس خوب رو واسه 8 ماه یا یک سال گرفت، چه طوری از اینجا میشه فرارداد امضا کرد.؟

marjanmohajer
July 9th, 2011, 03:25 PM
موقت؟ یعنی از همینجا نمیشه یه کیس خوب رو واسه 8 ماه یا یک سال گرفت، چه طوری از اینجا میشه فرارداد امضا کرد.؟

من در مورد تورنتو براتون مى نويسم:

اينجا كمتر بدون ضامن به تازه واردين خونه يا آپارتمان اجاره مى دهند. مگر در شرايط خاص مثلا ٦ ماه را پيش مى گيرند و شايد حتى بيشتر. اگر شما بروكرى را مى شناسيد مى تونيد ازشون بخواهيد اينكار را براتون انجام بده يا از طريق دوست يا آشنايى. بدون اين شرايط كم اتفاق مى افته بتونيد جايى را اجاره كنيد. بهتره يك ماه در مراكز موقت بمانيد و خودتان محل مورد نظر را از نزديك ببينيد تا بعد پشيمون نشيد.

8325604
July 14th, 2011, 07:30 PM
سلام به همه

برای ماه آگوست قصد دارم آپارتمانم رو که ۲ خوابه (۴.۱/۲ تو مونترال کانادا) هست، به یکی از طرق زیر سابلت بدم.

- اتاق خودمو به تنهایی سابلت بدم. مشخصات اتاق و خونه:
بزرگ و خیلی پرنور، سالن خیلی بزرگ و پرنور ، دارای بالکن ، کمد دیواری بزرگ، ۱۰ ثانیه تا ایستگاه اتوبوس خط های ۵۱ و ۱۶۶ و فاصله ۳ دقیقه ای از ایستگاه مترو اسنودون Snowdon ... خیلی مناسب برای دانشجویان polytechnic ، HEC ، University of montreal و Concordia و ... امکان تمدید قرارداد برای یک سال بیشتر
آشپزخونه متوسط دارای یخچال و اجاق خوراک پزی و کابینت های زیاد.
مراکز خرید تو فاصله ۲-۴ دقیقه ای : میوه و سبزی (و بقیه مواد خوراکی) فروشی Jafa ، فروشگاه های Metro ، Couche -Tard ، Jean Coutu ، Mc Donalds و ۱۰ دقیقه فاصله از Pharmaprix
Laundry room in ground floor
Hot Water included
اجاره بها: ۵۰۰ دلار در ماه

- همچنین اگه مایل باشین میتونید کل آپارتمان رو که دارای ۲ اتاق خواب هست، با قیمت ۹۶۰ دلار در ماه کرایه کنین.

maskal
August 4th, 2011, 09:50 PM
با سلام خدمت دوستان پیش کسوت این فروم
یک سوال دارم.
ایادر تورنتو، پیدا کردن مکانی برای زندگی یک دختر تنها باید باحساسیت انجام بشه؟منظورم این است که در اونجا قطعا خونه هایی با قیمت پایین احتمالا در مناطق نه چندان خوب تورنتو است. اجاره این خونه ها( در اون مناطق) برای یک دختر تنها خطرناک است؟
مرسی

marjanmohajer
August 5th, 2011, 12:13 AM
با سلام خدمت دوستان پیش کسوت این فرومیک سوال دارم.ایادر تورنتو، پیدا کردن مکانی برای زندگی یک دختر تنها باید باحساسیت انجام بشه؟منظورم این است که در اونجا قطعا خونه هایی با قیمت پایین احتمالا در مناطق نه چندان خوب تورنتو است. اجاره این خونه ها( در اون مناطق) برای یک دختر تنها خطرناک است؟ مرسی چه ميزان اجاره مد نظرتان هست؟تورنتو شهر امنى هست ولى خوب مانند هر جاى ديگر تفاوت هاى از نظر ساكنين و آرامش و امكانات وجود دارد.

maskal
August 5th, 2011, 09:20 AM
چه ميزان اجاره مد نظرتان هست؟تورنتو شهر امنى هست ولى خوب مانند هر جاى ديگر تفاوت هاى از نظر ساكنين و آرامش و امكانات وجود دارد.
مثلا بین 600 تا نهایتا 900 دلار.دوستان عزیز یک سایت معرفی کردند در این فروم که دیدم محل هایی با 650 دلار هم پیدا میشود.
http://ontario.kijiji.ca/f-real-estate-apartments-condos-W0QQCatIdZ37
از انجایی که نمیخوام تاپیدا کردن کار،هزینه مسکن زیادی بپردازم وقتی دیدم محل هایی با 600دلار هم پیدا میشه خوشحال شدم. ولی بعد به این فکرکردم که نکنه اینها در محلاتی مثل شوش خودمون است:o

marjanmohajer
August 5th, 2011, 05:40 PM
با ٩٠٠ دلار آپارتمان يك خوابه مناسب مى تونيد پيدا كنيد. آپارتمان هاى ارزان تر معمولا يا دورند يا از نظر كفيت پايين تر و شلوغ تر هستند و همسايه ها اونى نيستند كه در كنارشون راحت باشيد. اگر اينجا كسي را داشته باشيد مى تواند كمك زيادي به شما در انتخاب محله بكند.

aperspol
August 5th, 2011, 09:23 PM
دوستان ساکن در مونترال لطف کنند:
اگه امکان داره مناطق مختلف مونترال رو از نظر کرایه یه جمع بندی کنن.
در مورد شربروک و لاوال هم راهنمایی بفرمایید

medal
August 7th, 2011, 05:44 PM
دوستان سلام

لطفا در مورد اجاره ها و هزینه زندگی در انتاریو و halifax و مونترال توضیحاتی بدید.

ممنونم

ghlobe
August 7th, 2011, 08:25 PM
دوستان سلام

لطفا در مورد اجاره ها و هزینه زندگی در انتاریو و halifax و مونترال توضیحاتی بدید.

ممنونم

کجای انتاریو؟

saghati
August 7th, 2011, 09:22 PM

با سلام
تمام این اطلاعات بر اساس شنیده ها و تجربیات من هست :
منطقه Downtown : قیمت ها : سوئیت از 800 ، یک خوابه از 900 به بالا
منطقه Sherbrooke بین Atwater و Peel: سوئیت از 900 و یک خوابه از 1100
منطقه Sherbrooke بین Atwater و Cavendish : سوئیت از 1000 و یک خوابه از 1300
منطقه غرب Maisonneuve : سوئیت از 800 و یک خوابه از 950
منطقه Cavendish : سوئیت از 800 و یک خوابه از 900
منطقه Cote St Luc : سوئیت از 650 و یک خوابه از 750
منطقه Cote Des Neiges : سوئیت از 700 و یک خوابه از 850
منطقه Westmount : سوئیت از 800 و یک خوابه از 950

دوستانی که مونترال زندگی میکنند ، خواهشا اگر در قیمت ها اشتباهی بود بفرمایند .
با تشکر

medal
August 8th, 2011, 01:29 AM
کجای انتاریو؟

نزدیک دانشگاه waterloo .یعنی بالاخره محدودش بهش بخوره.ی

متشکرم

fahime61
August 9th, 2011, 11:58 PM
دوستان عزیز سلام

چرا اینجا کسی دنبال roommate نمی گرده؟؟؟ اینجا یه دختر خانم گل که بخواد از Sep بره ویکتوریا وجود نداره؟؟؟ :D

kazemsd
August 10th, 2011, 07:08 PM
با سلام
تمام این اطلاعات بر اساس شنیده ها و تجربیات من هست :
منطقه Downtown : قیمت ها : سوئیت از 800 ، یک خوابه از 900 به بالا
منطقه Sherbrooke بین Atwater و Peel: سوئیت از 900 و یک خوابه از 1100
منطقه Sherbrooke بین Atwater و Cavendish : سوئیت از 1000 و یک خوابه از 1300
منطقه غرب Maisonneuve : سوئیت از 800 و یک خوابه از 950
منطقه Cavendish : سوئیت از 800 و یک خوابه از 900
منطقه Cote St Luc : سوئیت از 650 و یک خوابه از 750
منطقه Cote Des Neiges : سوئیت از 700 و یک خوابه از 850
منطقه Westmount : سوئیت از 800 و یک خوابه از 950

دوستانی که مونترال زندگی میکنند ، خواهشا اگر در قیمت ها اشتباهی بود بفرمایند .
با تشکر

من فکر می کنم که قیمت ها رو زیاد گفتید. چوت دوستان من که الان در downtdown هستیند با 670 دلار سوئیت و با همین قیمت و یه کم بیشتر یک خوابه می گیرند. قیمت ها برای بین atwater و peel هم همینه و شاید کمتر هم باشه
فکر کنم در تمام قیمت ها شما 150 تا 200 تایی زیاد گفتید

saghati
August 10th, 2011, 07:47 PM
من فکر می کنم که قیمت ها رو زیاد گفتید. چوت دوستان من که الان در downtdown هستیند با 670 دلار سوئیت و با همین قیمت و یه کم بیشتر یک خوابه می گیرند. قیمت ها برای بین atwater و peel هم همینه و شاید کمتر هم باشه
فکر کنم در تمام قیمت ها شما 150 تا 200 تایی زیاد گفتید

انشالله که زیاد گفته باشم . ما که از خدامونه هرچی کمتر باشه ...

sheriii
August 11th, 2011, 12:02 AM
بچه ها من یه مشکلی دارم . اونم اینه که تو سایت kijiji واسه هر کی ایمیل زدم جواب نداده. چیکار کنم؟ فکر کنم اصلا ایمیل من اصلا به دستشون نمیرسه. حتی رجیستر هم کردم.

ghlobe
August 11th, 2011, 02:04 AM
بچه ها من یه مشکلی دارم . اونم اینه که تو سایت kijiji واسه هر کی ایمیل زدم جواب نداده. چیکار کنم؟ فکر کنم اصلا ایمیل من اصلا به دستشون نمیرسه. حتی رجیستر هم کردم.

تاریخ آگهی رو چک کردید؟ شاید قدیمیه و اجاره دادند رفته.

sheriii
August 11th, 2011, 04:06 PM
برای اگهی هایی که جدیدن میفرستم. نمیدونم چیکار کنم. یکی کمک کنه.:(

siboo
August 11th, 2011, 05:54 PM
برای اگهی هایی که جدیدن میفرستم. نمیدونم چیکار کنم. یکی کمک کنه.:(

متاسفانه سایتشون مشکل داره، این مشکل شما و من توی خود فورم سایتشون هم اومده. بعضی وقت ها میرسه بعضی وقت ها نه.

1017
August 12th, 2011, 09:26 PM
ممنونم
اتفقا راحت میتونید اپارتمان یک خوابه یا بیسمنته یک خونه ی ویلایی رو پیدا کنید یا حتی بچلر. همینطور که دوستان گفتد رم ر نزنید اپارتمان. هوس یا پچلر رانتاب کید.حتماپیدامیکنید. اگهاینترنتی میخوایت رنت کنید حتما مدت یک سال نگریرید . چون ممولا ا خونه رو حضوری نبینید نمیتونید به خوب بودنش اطمینان کنید. فکرنکنیدکانادا همه چیز عالیه..پس لطفادقت کنید که کلاه سرتون نره.

farnaz2009
August 13th, 2011, 03:47 PM
سلام دوستان

برای اقامت موقت در تورنتو در نیمه دوم ماه سپتامبر شما جایی را می شناسید؟
آیا کالج هایی مانند seneca به غیر دانشجویان خوابگاه اجاره می دهد؟
مرسی از پاسخ شما

sheriii
August 13th, 2011, 08:37 PM
بچه ها اگه ممکنه اسم یه چند تا سایت رو بدید واسه خونه. من بد بخت شدم با این kijiji . من Newfoundland میخوام برم. یه دنیا ممنون

marjanmohajer
August 13th, 2011, 08:52 PM
بچه ها اگه ممکنه اسم یه چند تا سایت رو بدید واسه خونه. من بد بخت شدم با این kijiji . من Newfoundland میخوام برم. یه دنیا ممنونwww.mls.cawww.craigslist.ca

maskal
August 13th, 2011, 08:58 PM
www.mls.cawww.craigslist.ca (http://www.mls.cawww.craigslist.ca)
با تشکر از کمک اتون
ولی من نمی تونم واردش شوم....
مرسی

ghlobe
August 13th, 2011, 09:01 PM
بچه ها اگه ممکنه اسم یه چند تا سایت رو بدید واسه خونه. من بد بخت شدم با این kijiji . من Newfoundland میخوام برم. یه دنیا ممنون

سایت خود دانشگاه مموریال برای off-campus housing رو چک کردید؟
http://www.housing.mun.ca/och/search/

علی جون
August 13th, 2011, 09:15 PM
www.mls.cawww.craigslist.ca (http://www.mls.cawww.craigslist.ca)

با تشکر از کمک اتون
مرسی

با اجازه مرجان خانم، دو تا سایتن، اینترشون جا افتاده (:
www.mls.ca
www.craigslist.ca (http://www.mls.cawww.craigslist.ca/)

marjanmohajer
August 13th, 2011, 10:47 PM
با تشکر از کمک اتون
مرسی

دوست ما تایپ منو درست کردند .شهر مورد نظرتون را انتخا ب کنید و جستجو کنید

nasimsh
August 13th, 2011, 11:07 PM
سلام
من دنبال هم خونه خانم هستم برای سپتامبر. خودم پذیرش مستر از کنکوردیا دارم. اگه هم خانه پیدا کنم می خوام 1 آپارتمان 2 خوابه بگیرم
در صورت تمایل لطفا پیغام بدید
ممنون

mshaneshin12
August 14th, 2011, 10:09 AM
سلام من واسه اتاوا fall 2011 دارم میام می خواستم بینم کسی خانه سراغ ندارد یا همخوانه ای دختر بخواد.ممنون می شوم کمکم کنید

sarahn
August 15th, 2011, 09:39 PM
سلام
من دنبال هم خونه خانم هستم برای سپتامبر. خودم پذیرش مستر از کنکوردیا دارم. اگه هم خانه پیدا کنم می خوام 1 آپارتمان 2 خوابه بگیرم
در صورت تمایل لطفا پیغام بدید
ممنون

یه گروهی تو یاهو هست به اسم iraniansinmontreal شما میتونید اونجا عضو شد و از کسائی که تو مونترآل هستند بپرسید. فک میکنم من اخیرا توش دیدم که کسائی بودن که همخونه دختر میخواستند.

sarahn
August 15th, 2011, 09:45 PM

به طور کلی هر چی بیشتر به مرکز شهر نزدیک شد رفت و اومد راحتر میشه ولی خونه ها گرونتر میشند.
جاهای گرون میشن
ville marie
plateau
westmount

متوسط
Cote des Neiges
Outremont
mont royal

ارزون
ndg
ile des soeure
lasalle

لول و شربوروک خونهای خیلی بهتر و ارزونتری از مرکز جزیره داره ولی خوب بستگی داره برای چی بخواید. برای کار یا درس یا زندگی یا چی.

atabak-aut
August 16th, 2011, 01:48 AM
به طور کلی هر چی بیشتر به مرکز شهر نزدیک شد رفت و اومد راحتر میشه ولی خونه ها گرونتر میشند.

لول و شربوروک خونهای خیلی بهتر و ارزونتری از مرکز جزیره داره ولی خوب بستگی داره برای چی بخواید. برای کار یا درس یا زندگی یا چی.

برای درس کجا رو پیشنهاد میکنید؟ دانشگاه من Ecole Poly هستش

sheriii
August 16th, 2011, 07:59 PM
POU یعنی چی؟

sarahn
August 17th, 2011, 06:39 AM
برای درس کجا رو پیشنهاد میکنید؟ دانشگاه من Ecole Poly هستش
یعنی چی برای درس کجا رو پیشنهاد میکنم؟ یعنی میخواین عوض کنید دانشگاهتون رو؟
ولی اگه خونه منطورته اطراف اکول یک عالم جای خوب داره. مثلا اطراف کت سن کترین یا روبرو cemetery ...

atabak-aut
August 18th, 2011, 12:47 AM
یعنی چی برای درس کجا رو پیشنهاد میکنم؟ یعنی میخواین عوض کنید دانشگاهتون رو؟
ولی اگه خونه منطورته اطراف اکول یک عالم جای خوب داره. مثلا اطراف کت سن کترین یا روبرو cemetery ...

ببخشید پست قبلی رو نامفهوم نوشتم...بلی منظورم برای اسکان دانشجو در نزدیکی های اکول هست...کجاها خوبه، یعنی لیست جامع تری دارید؟

sheriii
August 18th, 2011, 03:22 PM
POU یعنی چیییییییییییییییییییییییی یییی؟ :cry::confused:

پایین اگهی خونه ها مینویسن در مورد UTULITIES

Nazli
August 20th, 2011, 11:47 AM
[QUOTE=sarahn;494436]به طور کلی هر چی بیشتر به مرکز شهر نزدیک شد رفت و اومد راحتر میشه ولی خونه ها گرونتر میشند.
جاهای گرون میشن
ville marie
plateau
westmount

متوسط
Cote des Neiges
Outremont
mont royal

ارزون
ndg
ile des soeure
lasalle

شما که لطف کردید و این دسته بندی رو انجام دادید میشه بفرمایید منظورتان از گران متوسط و ارزان چی هست؟ منظورم اینه که میشه لطف کنید بگید که اختلاف قیمت بین این محله ها البته برای اجاره یه آپارتمان کوچک چقدر هست؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

sarahn
August 21st, 2011, 12:22 AM
[QUOTE=sarahn;494436]
شما که لطف کردید و این دسته بندی رو انجام دادید میشه بفرمایید منظورتان از گران متوسط و ارزان چی هست؟ منظورم اینه که میشه لطف کنید بگید که اختلاف قیمت بین این محله ها البته برای اجاره یه آپارتمان کوچک چقدر هست؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

قیمت نگفتم چون به خیلی چیزا بستگی داره ولی یه خونه 1.5 (استودیو یا بدون اتاق خواب) تو ndg چهارصد 500 تاست. تو کت د نژ 600 تا تو پلتو 750 تا اگه تا حدی تمیز باشند و یک اندازه معمولی و با آشپزخونه کوچولو و اینا. حالا دیگه به خیلی چیزا بستگی داره.

mo_eini
August 28th, 2011, 12:55 PM
مقایسه اجاره مسکن در ایران و بسیاری از کشورهای جهان نشان می دهد که ایرانی ها ، بیشترین هزینه ها را در این خصوص متحمل می شوند و تا به امروز هم که سال به سال ، وضع شان در خصوص اجاره مسکن بدتر شده است.
به عنوان مثال ، در یک بررسی تطبیقی بین دو منطقه تقریباً مشابه از نظر جایگاه شهری بین تهران و تورنتو ، مشخص می شود که شهروندان تهرانی ، بیش از هفت و نیم برابر تورنتویی ها ، هزینه مسکن می دهند!

mo_eini
August 28th, 2011, 12:56 PM
منطقه North york در تورنتو یک منطقه متوسط نشین شهری ، جایی مانند منطقه بزرگراه رسالت در تهران و خیابان های پیرامونی اش و مناطق مشابه آن است:
در این منطقه و مشخصاً در مجتمع های فوق ، اجاره یک آپارتمان 75 متری ، هزار دلار در ماه است. مستاجران ، فقط اجاره ماهانه می دهند و چیزی به نام ودیعه و رهن در آنجا مرسوم نیست.

mo_eini
August 28th, 2011, 12:56 PM
این هزار دلار هم فقط برای اجاره واحد نیست بلکه کلیه هزینه های آب ، برق ، گاز و شارژ ساختمان را نیز شامل می شود و مستاجر هر اندازه که مصرف داشته باشد ، هزینه جداگانه ای بابت اینها نمی دهد ؛ تنها هزینه تلفن و اینترنت به صورت جداگانه و بر اساس قرارداد مستقل مستاجر با شرکت های مخابراتی و اینترنتی پرداخت می شود.

mo_eini
August 28th, 2011, 12:57 PM
برمی گردیم به ایران و تهران ؛ هزینه اجاره یک آپارتمان 75 متری در منطقه مشابه ، مثلاً در خیابان های اطراف رسالت و سیدخندان مانند خواجه عبدالله، حدود 50 میلیون تومان رهن کامل یا ماهانه یک میلیون و 500 هزار تومان است که معادل 1200 دلار کانادا می شود ؛ البته هزینه های آب و برق و گاز و شارژ هم که به صورت جداگانه محاسبه می شود.

mo_eini
August 28th, 2011, 12:57 PM
ما تفاوت مستاجر ایرانی و مستاجر کانادایی در آن 200 دلار اضافی و پول آب و برق و گاز و شارژ نیست بلکه با مقایسه درآمدها و هزینه ها می توان به جمع بندی منطقی رسید.
یک کارمند یا کارگر معمولی در شهر تورنتو ، ماهانه حدود سه هزار دلار در آمد دارد. البته طبیعتاً افرادی با درآمدهای بالا و پایین هم وجود دارند ولی متوسط دریافتی یک کارمند یا کارگر معمولی در همین حدود است.
اما در تهران ، متوسط حقوق یک کارگر یا کارمند معمولی حدود 600 هزار تومان است.

mo_eini
August 28th, 2011, 12:58 PM
با این اوصاف ، یک مستأجر کانادایی ، حدود یک سوم درآمد ماهانه اش را صرف اجاره خانه می کند و دو سوم بقیه را خرج سایر هزینه هایش می نماید و پول جداگانه آب و برق و گاز و شارژ هم نمی دهد ؛ اما در تهران ، یک کارمند معادل دو و نیم برابر حقوقش را باید تنها به صاحبخانه بپردازد(یا به صورت رهن کامل ، یا اجاره کامل یا تلفیقی).

mo_eini
August 28th, 2011, 01:00 PM
با مقایسه میزان در آمد و مستاجران طبقه متوسط در تهران و تونتو و بدون در نظر گرفتن هزینه آب و برق و ...، می توان به این جمع بندی رسید که مستاجر متعارف ایرانی ، به طور متوسط هفت و نیم برابر بیش از همتای کانادایی اش متحمل هزینه اجاره مسکن است ( در تورنتو درآمد متوسط سه برابر اجاره متوسط است، در ایران ، برعکس ، اجاره متوسط دو و نیم برابر درآمد متوسط است که از ضرب این دو ، عدد هفت و نیم به دست می آید.)

حال همین یک قلم را بگیرید و در سایر مسائل نیز خط آن را پیگیری کنید تا ببینید چرا بسیاری از ایرانی هایی که تحصیلات عالیه ، تخصص یا ثروت کافی دارند ، جلای وطن می کنند و در آن سوی اقیانوس ها در سرزمینی به نام کانادا ، رحل اقامت می افکنند ، آنقدر زیاد که خیلی ها تورنتو را تهرانتو می نامند .

yashar
August 30th, 2011, 04:26 PM
من 7 سپتامبر میرسم تورونتو، و هیچ جایی رو رزرو یا اجاره نکردم.
کسی جایی رو سراغ داره که من دو سه هفته بتونم اونجا بمونم تا در این مدت جایی رو اجاره کنم؟ (ترجیحاً نزدیک دانشگاه تورونتو و قیمت مناسب)

ghlobe
August 30th, 2011, 05:13 PM
من 7 سپتامبر میرسم تورونتو، و هیچ جایی رو رزرو یا اجاره نکردم.
کسی جایی رو سراغ داره که من دو سه هفته بتونم اونجا بمونم تا در این مدت جایی رو اجاره کنم؟ (ترجیحاً نزدیک دانشگاه تورونتو و قیمت مناسب)

این شرکت ایرانی خیلی تو روزنامه های ایرانی تورنتو آگهی میکنه:
http://www.maryamsuites.com

البته نزدیک دانشگاه نیست ولی با مترو میتونید راحت برید.

yashar
August 30th, 2011, 11:14 PM
قیمتهاشون شبی 90 دلاره!

ghazalili
September 8th, 2011, 02:36 AM
طریقه بستن قرارداد به چه شکلی هست؟ توی ایران که مردم از طریق آژانس املاک قرارداد می بندن اونجا به چه شکل هست؟ اگه مشکلی بعد از بستن قرارداد پیش بیاد بین دو طرف چه کار میشه کرد؟مثلا اگه یه جای خونه خراب باشه و مستاجر بعد از بستن قرارداد متوجه بشه

ghlobe
September 8th, 2011, 03:55 AM
طریقه بستن قرارداد به چه شکلی هست؟ توی ایران که مردم از طریق آژانس املاک قرارداد می بندن اونجا به چه شکل هست؟ اگه مشکلی بعد از بستن قرارداد پیش بیاد بین دو طرف چه کار میشه کرد؟مثلا اگه یه جای خونه خراب باشه و مستاجر بعد از بستن قرارداد متوجه بشه

قرارداد بین شماست و صاحبخونه یا نماینده اون. معمولا قراردادها تعمیرات عمده رو بعهده صاحبخونه میگذاره. با این وجود موقع امضا حتما چک کنید.

یک نمونه قرارداد اجاره اینجاست:
http://www.thecanadianlandlordalliance.com/docs/LeaseAgreement.pdf

سایت CMHC هم اطلاعات مفیدی داره:
http://www.cmhc-schl.gc.ca/en/co/reho/yogureho/fash/fash_009.cfm

mahan1355
September 8th, 2011, 12:26 PM
برای ۲۹ سپتامبر(۷ مهر)به مقصد مونترال پرواز دارم.اما متاسفانه علیرغم تلاشهأی که کرده‌ام هنوز نتوانسته‌ام جائی را برای اسکان موقت(۳ الا ۴ هفته) پیدا کنم.!
لطفاً اگر راه حل این مشگل را میدانید،من را راهنمایی بفرمایید.
با سپاس

sarahn
September 10th, 2011, 12:37 AM
برای ۲۹ سپتامبر(۷ مهر)به مقصد مونترال پرواز دارم.اما متاسفانه علیرغم تلاشهأی که کرده‌ام هنوز نتوانسته‌ام جائی را برای اسکان موقت(۳ الا ۴ هفته) پیدا کنم.!
لطفاً اگر راه حل این مشگل را میدانید،من را راهنمایی بفرمایید.
با سپاس

تو این گروه عضو شد.

http://groups.yahoo.com/group/iraniansinmontreal/
اونجا هستند کسانی که دنباله هم خونه هستند و یا خونشون رو اجاره کوتاه مدت با وسیله میدن.
اگه فایده نداشت میتونید چند روز اول رو هتلی جائی برد. و تو اون مدت یه خونه با وسیله ۱ ماهه بگیرید.
اینجا آگاهی هاش هست
montreal.craigslist.ca

samira mohseni
September 12th, 2011, 07:50 PM
با سلام
دوستان اگر قصد خرید ملک در کانادا ایالت انتاریو را دارید می توانیم کمکتان کنیم.

immigrant_sh
September 13th, 2011, 07:00 PM
با سلام
لطفا راهنمایی فرمائید در اوایل ورود به کانادا-تورنتو با احتساب موجودی بانک ، امکان اخذ وام از بانک جهت خرید منزل هست یا خیر؟ و آیا اصلا ابتدای ورود این کر عاقلانه است یا خیر . ممنون میشم رهنمایی جامع در این مورد بفرمائید. با تشکر

maskal
September 13th, 2011, 07:03 PM
تو این گروه عضو شد.

http://groups.yahoo.com/group/iraniansinmontreal/
اونجا هستند کسانی که دنباله هم خونه هستند و یا خونشون رو اجاره کوتاه مدت با وسیله میدن.
اگه فایده نداشت میتونید چند روز اول رو هتلی جائی برد. و تو اون مدت یه خونه با وسیله ۱ ماهه بگیرید.
اینجا آگاهی هاش هست
montreal.craigslist.ca
یک همچین سایتی برای ایرانیان تورنتویی وجود ندارد؟!

ghlobe
September 13th, 2011, 07:05 PM
یک همچین سایتی برای ایرانیان تورنتویی وجود ندارد؟!

چرا اتفاقا فعال هم هست:
http://groups.yahoo.com/group/TorontoIranians

mina7
September 14th, 2011, 01:35 PM
ونکوور چطور؟!

چرا اتفاقا فعال هم هست:
http://groups.yahoo.com/group/TorontoIranians

radintahvildari
September 15th, 2011, 12:31 AM
در مورد اتاوا همچین گروهی هست؟

saeedraad
September 17th, 2011, 12:12 AM
سلام
من مونترال هستم و برای ماه اکتبر میام ایران
اگر کسی خونه برای این ماه میخواد تماس بگیره

sarahn
September 17th, 2011, 01:29 AM
سلام
من مونترال هستم و برای ماه اکتبر میام ایران
اگر کسی خونه برای این ماه میخواد تماس بگیره
میشه لطف کنید اطلاعات کلی مثل قیمت و مکان خونتون رو بگید؟

saeedraad
September 17th, 2011, 05:46 AM
میشه لطف کنید اطلاعات کلی مثل قیمت و مکان خونتون رو بگید؟

سلام
خونه نزدیک مترو تو خط نارنجیه که به هردو دانشگاه مونترال و دانشگاه کبک UdeM et UQÀM نزدیکه و روبروش پارک بزرگی هست و ,pharmacie, IGA ,Subway,Service Canada,Emploi Quebec کنارش هست
مبلمان خودم هم هست و اینترنت پرسرعت هم دارم تمام نیازهای یه تازه وارد یا یه زن و شوهر رو پوشش میده
یه اشپزخونه و فر و اجاق گاز و یخچال و سرویس دستشویی و حمام کاملا نوسازی شده داره
خلاصه مناسبه و خودم هم دوست ندارم یه خارجی ها اجاره بدم

saeedraad
September 17th, 2011, 08:11 PM
سلام
خونم اجاره دادم
موفق باشید

immigrant_sh
September 18th, 2011, 09:02 AM
با سلام
لطفا راهنمایی فرمائید در اوایل ورود به کانادا-تورنتو با احتساب موجودی بانک ، امکان اخذ وام از بانک جهت خرید منزل هست یا خیر؟ و آیا اصلا ابتدای ورود این کر عاقلانه است یا خیر . ممنون میشم رهنمایی جامع در این مورد بفرمائید. با تشکر

marjanmohajer
September 18th, 2011, 05:33 PM
با سلاملطفا راهنمایی فرمائید در اوایل ورود به کانادا-تورنتو با احتساب موجودی بانک ، امکان اخذ وام از بانک جهت خرید منزل هست یا خیر؟ و آیا اصلا ابتدای ورود این کر عاقلانه است یا خیر . ممنون میشم رهنمایی جامع در این مورد بفرمائید. با تشکر دوست عزيز پست هاى قبلى را خونديد؟براى خريد شما بايد ٢٥ درصد مبلغ خانه را بپردازيد و معادل همين مبلغ را هم در حسابتان به عنوان تضمين توانايي باز پرداخت اقساط، داشته باشيد و يا شاغل باشيد.در سال اول چون هنوز وضعيت و محل كارتان معلوم نشده و آشنايى با محيط نداريد معمولا ترجيح داده مى شود كه كمى ديرتر اقدام به خريد كنيد. حالا اگه داراييتان آنقدر زياد است كه بتوانيد منزل دوم را هم بعدا بخريد خوب شايد براتون بهتر باشه زودتر اقدام به خريد كنيد.

nikaaa
October 1st, 2011, 01:34 PM
با سلام دوستان
میشه راهنمایی کنید از ایران چطور میشه برای روزها و ماه اول موقتی خونه اجاره کرد ؟ ایا شرکتی یا جایی هست که اینکارو انجام بده یا از سایتی میشه پیدا کرد و ایا قابل اطمینان است؟
ممنون

siro
October 16th, 2011, 10:03 AM
سلام دوستان
ما سال ديگه اواخر تير ماه به كانادا مي آييم.
2 تا فرزند داريم و مي خواهيم اول زندگيمون با يك خونه ي خيلي ارزان قيمت شروع كنيم تا اوضاع دستمون ببياد . در نتيجه نمي خواهيم ريسك كنيم
قيمت اجاره براي 4 نفر ميانگين ماهانه چقدر است .
اگر Basement بخواهيم اجاره كنيم چطور؟ شرايطي كه نمناك نباشه ، گرم بااشه چطور؟ و اين كه خيلي تاريك هم نباشه؟ لطفا راهنمايي كنيد؟

nooshi
October 16th, 2011, 11:19 AM
سلام دوستان
ما سال ديگه اواخر تير ماه به كانادا مي آييم.
2 تا فرزند داريم و مي خواهيم اول زندگيمون با يك خونه ي خيلي ارزان قيمت شروع كنيم تا اوضاع دستمون ببياد . در نتيجه نمي خواهيم ريسك كنيم
قيمت اجاره براي 4 نفر ميانگين ماهانه چقدر است .
اگر Basement بخواهيم اجاره كنيم چطور؟ شرايطي كه نمناك نباشه ، گرم بااشه چطور؟ و اين كه خيلي تاريك هم نباشه؟ لطفا راهنمايي كنيد؟

سلام دوست عزیز
چندتا آدرس در این رابطه براتون میذارم که با مراجعه بهشون قشنگ هزینه های خونه با توجه به نوع نیاز و سلیقه خودتون دستتون میاد (که البته تو این موقعیت که ویزا به دست منتظر تموم شدن سال تحصیلی جاری هستین تفریحی سالم و بسیار شیرین هست).یه سری توضیحات وآدرس های اضافی هم که عنوان کردنشون در فروم خلاف مقررات هست به صورت پیام خصوصی براتون میفرستم.موفق باشید.

http://www.viewit.ca/
http://www.realtor.ca/splash.aspx
http://www.hometrader.ca/ (http://www.realtor.ca/splash.aspx)

marjanmohajer
October 16th, 2011, 04:19 PM
سلام دوستانما سال ديگه اواخر تير ماه به كانادا مي آييم.2 تا فرزند داريم و مي خواهيم اول زندگيمون با يك خونه ي خيلي ارزان قيمت شروع كنيم تا اوضاع دستمون ببياد . در نتيجه نمي خواهيم ريسك كنيمقيمت اجاره براي 4 نفر ميانگين ماهانه چقدر است .اگر Basement بخواهيم اجاره كنيم چطور؟ شرايطي كه نمناك نباشه ، گرم بااشه چطور؟ و اين كه خيلي تاريك هم نباشه؟ لطفا راهنمايي كنيد؟بيسمنت را اصلا توصيه نمى كنم ولى براى اينكه خيلى در حاشيه شهر نرويد البته در مورد تورنتو و محله هاى نسبتا مناسب هم باشيد مى توانيد از ١٠٠٠ به بالا يك آپارتمان اجاره كنيد. سايت هاى زيادى براى مقايسه در اين تاپيك گذاشته شده.

ghazalili
October 17th, 2011, 09:45 AM
با سلام
دوستان برای خونه هایی که به صورت sublet اجاره میشن هم قراردادی بسته میشه یا نه؟ من خونه یکی از دوستامو برای 2 ماه آینده به صورت sublet اجاره کردم اما قرار دادی بین ما بسته نشده اما فکر میکنم برای باز کردن حساب ارائه اجاره نامه الزامی باشه؟آیا درسته؟

aliazim
October 18th, 2011, 12:47 PM
بيسمنت را اصلا توصيه نمى كنم ولى براى اينكه خيلى در حاشيه شهر نرويد البته در مورد تورنتو و محله هاى نسبتا مناسب هم باشيد مى توانيد از ١٠٠٠ به بالا يك آپارتمان اجاره كنيد. سايت هاى زيادى براى مقايسه در اين تاپيك گذاشته شده.
چرا مگه بیسمنت چه بدیهایی داره البته نسبت به قیمتش؟میشه بیشتر توضیح بدید

ghlobe
October 18th, 2011, 04:33 PM
با سلام
دوستان برای خونه هایی که به صورت sublet اجاره میشن هم قراردادی بسته میشه یا نه؟ من خونه یکی از دوستامو برای 2 ماه آینده به صورت sublet اجاره کردم اما قرار دادی بین ما بسته نشده اما فکر میکنم برای باز کردن حساب ارائه اجاره نامه الزامی باشه؟آیا درسته؟
شما که بدون موافقت وامضای صاحبخانه نمیتونید sublet کنید.

marjanmohajer
October 18th, 2011, 04:36 PM
چرا مگه بیسمنت چه بدیهایی داره البته نسبت به قیمتش؟میشه بیشتر توضیح بدیداول اينكه مى تونيد نسبتا با همون قيمت آپارتمان پيدا كنيد دوم اينكه دايم سر و صداى طبقه بالا آزارتان مى دهد و سوم اينكه كنترل سيستم گرمايش و سرمايش در طبقه بالاست و در تابستان اگر آن ها مدت زيادى روشنش كنند شما از سرما در عذاب خواهيد بود و در زمستان اكثرا شب ها آن را براى كنترل هزينه خاموش مى كنند و شما خيلى سردتان مى شود.

ghazalili
October 18th, 2011, 11:23 PM
شما که بدون موافقت وامضای صاحبخانه نمیتونید sublet کنید.
مرسی از جوابتون
من اینو نمی دونستم چون هنوز ایرانم یعنی اگه با صاحب خانه صحبت کنیم اون وقت یه قرارداد جدید بسته میشه؟من با دوستم که صحبت کردم میگه قراردادی بسته نمیشه

ghlobe
October 19th, 2011, 02:38 AM
مرسی از جوابتون
من اینو نمی دونستم چون هنوز ایرانم یعنی اگه با صاحب خانه صحبت کنیم اون وقت یه قرارداد جدید بسته میشه؟من با دوستم که صحبت کردم میگه قراردادی بسته نمیشه
بگید اجاره نامه خودش رو بخونه حتما توش نوشته که باید اجازه بگیره یا نه. ولی قرارداد جدید نمیخواد.

nooshi
October 21st, 2011, 08:10 PM
سلام دوستان کسی می دونه کدوم گزینه اقتصادی تره:1-گذاشتن سپرده در بانک های ایران و استفاده از سود سپرده؟
2-خریدآپارتمان در تورنتو و اجاره دادن اون؟
البته ممکنه به نظر برسه این سوال در جای مناسبی مطرح نشده اما هدفم اینه که بفهمم در تورنتو بالفرض از یه آپارتمان 200 هزار دلاری که اجاره اش حدود 1700-1500 دلار در ماه میشه چقدر صرف هزینه هایی مثل شارژ، هیدرو و تکس میشه ودر واقع چقدر برای موجر میمونه؟

navid4412
October 22nd, 2011, 12:34 AM
سلام دوستان کسی می دونه کدوم گزینه اقتصادی تره:1-گذاشتن سپرده در بانک های ایران و استفاده از سود سپرده؟
2-خریدآپارتمان در تورنتو و اجاره دادن اون؟
البته ممکنه به نظر برسه این سوال در جای مناسبی مطرح نشده اما هدفم اینه که بفهمم در تورنتو بالفرض از یه آپارتمان 200 هزار دلاری که اجاره اش حدود 1700-1500 دلار در ماه میشه چقدر صرف هزینه هایی مثل شارژ، هیدرو و تکس میشه ودر واقع چقدر برای موجر میمونه؟

بنده چند وقت هست که با گفتگو با دوستان ساکن در کانادا و مطالعه سایت های مختلف خرید، فروش و اجاره مسکن ، بحث خرید یا اجاره رو دنبال میکنم. به نظر من نمیتوان از یک آپارتمان 200 هزار دلاری 1700-1500 دلار
اجاره دریافت کرد. مبلغ اجاره برای آپارتمان 350 هزار دلاری حول وحوش اجاره ای است که شما ذکر کرده اید. از طرف دیگر بحث پرداخت مالیات، شارژ، حق مدیریت ساختمان (در صورت وجود) و هزینه های احتمالی تعمیرات را که از مبلغ اجاره کم کنید، نسبت به میزان سرمایه سود خیلی خوبی دریافت نخواهید کرد. اما طبق آخرین مطالعات در سال 2011 قیمت مسکن در کانادا 10% نسبت به سال گذشته افزایش داشته و اگر میزان افزایش قیمت دلار به تومان را نیز در نظر بگیریم، سرمایه گذاری در کانادا توجیه بیشتری خواهد داشت.
لطفا دوستان با تجربه و صاحبنظر، برداشت خود را بفرمایند.

marjanmohajer
October 22nd, 2011, 08:01 PM
درسته. فقط از نظر عدم ثبات قيمت دلار درايران كار درستى به نظر مى رسد. روى پيش خريد هم تحقيق كنيد. 

pkhansari
October 22nd, 2011, 09:16 PM
بنده چند وقت هست که با گفتگو با دوستان ساکن در کانادا و مطالعه سایت های مختلف خرید، فروش و اجاره مسکن ، بحث خرید یا اجاره رو دنبال میکنم. به نظر من نمیتوان از یک آپارتمان 200 هزار دلاری 1700-1500 دلار
اجاره دریافت کرد. مبلغ اجاره برای آپارتمان 350 هزار دلاری حول وحوش اجاره ای است که شما ذکر کرده اید. از طرف دیگر بحث پرداخت مالیات، شارژ، حق مدیریت ساختمان (در صورت وجود) و هزینه های احتمالی تعمیرات را که از مبلغ اجاره کم کنید، نسبت به میزان سرمایه سود خیلی خوبی دریافت نخواهید کرد. اما طبق آخرین مطالعات در سال 2011 قیمت مسکن در کانادا 10% نسبت به سال گذشته افزایش داشته و اگر میزان افزایش قیمت دلار به تومان را نیز در نظر بگیریم، سرمایه گذاری در کانادا توجیه بیشتری خواهد داشت.
لطفا دوستان با تجربه و صاحبنظر، برداشت خود را بفرمایند.
شاید بد نباشه از زاویه دیگه ای هم به مساله نگاه بشه. درسته که قیمت مسکن در کانادا افزایش چشمگیری داشته ولی از طرف دیگه زمزمه هایی از تشکیل حباب قیمت به گوش میرسه (خبر اول (http://www.muchmormagazine.com/2011/03/home-prices-approaching-bubble-territory-says-bmo/) - خبر دوم (http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/story/2011/06/29/housing-bubble-capital-economics.html?ref=rss) - با یه سرچ کوچیک خبر های دیگه رو میشه پیدا کرد). خیلی از کارشناسان معتقدند که قیمت فعلی مسکن در کانادا حدود 25 درصد بالاتر از نرخ واقعی هست و فکر میکنند اگه این قیمت بالا، به صورت ترکیدن حباب کاهش پیدا نکنه حتما به صورت تدریجی قیمتها در سالهای آتی کاهش پیدا میکنه. البته برای ما ایرانیها پارامترهای خیلی زیاد دیگه ای هم دخیله و نتیجه گیری رو سخت میکنه.

saman_shahin
October 28th, 2011, 04:01 PM
دوستان سلام
این کتابچه 20 صفحه ای قوانین موجر و مستاجر (به صورت چکیده و به زبان ساده - البته فرانسوی شیرین!!!) نوشته شده!
http://www.bdaa.ca/biblio/apprenti//locataire_ouvre_moi/locataire_ouvre_moi.pdf

sba
November 5th, 2011, 10:16 PM
Ba alam
does anyone know a good place to stay in toronto from 15 march for 3 weeks?

soheil136
November 8th, 2011, 05:50 PM
یه سوال در مورد اقامت دانشجویان داشتم.
اگه یه نفر یه سوئیت یا خونه با یک اتاق خواب تنهایی بگیره چقدر گرونتر از حالتی میشه که یه خونه دو خوابه به صورت مشترکی با یه نفر دیگه بگیره؟

a_fr
November 14th, 2011, 10:02 PM
دوستانی که عازم ونکور هستند و احتیاج به آپارتمان مبله دارند از تاریخه ۱۵ دسامبر تا ۱۵ ژانویه لطفآ به من پیام خصوصی بدید یا اگر اطلاع دارد به من بگید که کجا پست بگذارم

mehdika
November 16th, 2011, 12:28 AM
یه سوال در مورد اقامت دانشجویان داشتم.
اگه یه نفر یه سوئیت یا خونه با یک اتاق خواب تنهایی بگیره چقدر گرونتر از حالتی میشه که یه خونه دو خوابه به صورت مشترکی با یه نفر دیگه بگیره؟

کاملا بستگی به شهر و منطقه مربوطه دارد.مثلا در تورنتو یک استودیو (آپارتمان بدون اتاق خواب) در منطقه داون تاون یا نزدیک ایستگاه مترو در حدود حداقل 1100 تا 1300 دلار ماهیانه خواهد بود.در صورتیکه آپارتمان دوخوابه در همان منطقه را میتوان با حدود 1600 تا 1800 دلار اجاره کرد. در صورت اجاره دو خوابه بصورت اشتراکی هر نفر حدودا ماهیانه 200 تا 300 دلار کمتر از استودیو خواهد پرداخت.

m2353m
November 20th, 2011, 11:19 AM
سلام من واسه مونترال winter2012 دارم میام می خواستم بینم کسی خانه سراغ ندارد یا همخوانه ای پسر بخواد.ممنون می شوم کمکم کنید

spritmtl1
November 23rd, 2011, 02:14 AM
سلام من واسه مونترال winter2012 دارم میام می خواستم بینم کسی خانه سراغ ندارد یا همخوانه ای پسر بخواد.ممنون می شوم کمکم کنید

Please contact me

spritmtl1
November 23rd, 2011, 02:28 AM
دوستانی که عازم مونترال هستند و احتیاج به آپارتمان مبله دارند از تاریخه ۱ دسامبر تا ۱۵ ژانویه لطفآ به من پیام بدید هر چه سریعتر

canada_phd
November 28th, 2011, 08:20 PM
با سلام
من اواخر دسامبر عازم تورنتو هستم. کسی خانه ای که مناسب برای دانشجوی رایرسون باشه سراغ داره؟ با تشکر

spafeii
November 30th, 2011, 04:01 PM
سلام دوستان,
کساني که براي مونترال خونه مي خواهند. مي تونن در صورت تمايل با من تماس بگيرن

ممنون

spafeii
November 30th, 2011, 04:04 PM
يک خونه با موقعيت مکاني خوب در مونترال
http://montreal.kijiji.ca/c-real-estate-apartments-condos-bachelor-studio-3-1-2-FURNISHED-ALL-INCLUDED-MEUBLE-TOUT-INCLUS-METRO-Snowdon-W0QQAdIdZ334755631

باران_۸۶
December 2nd, 2011, 02:33 AM
سلام،
من دنبال جا هستم توی شهر st. catharine ... کسی‌ می‌تونه بم کمک کنه، توی سایت کیججی هم رفتم.. خیلی‌ ممنون

ghlobe
December 2nd, 2011, 03:16 AM
سلام،
من دنبال جا هستم توی شهر st. catharine ... کسی‌ می‌تونه بم کمک کنه، توی سایت کیججی هم رفتم.. خیلی‌ ممنون

صفحه housing خود سایت دانشگاه بروک رو چک کردید؟ بنظر میرسه اطلاعات off-campus housing هم داره:

http://www.brocku.ca/student-life/live-better/housing-residences

Amid
December 2nd, 2011, 08:40 PM
من برای فوریه+مارچ در تورنتو دنبال آپارتمان یا سوئیت میگردم؛ اگر برای سابلت سراغ دارید لطفا اطلاع بدید.

saeedraad
December 15th, 2011, 08:06 AM
سلام
استودیو نزدیک مترو جری مونترال برای اول ژانویه اجاره داده میشود ماهی 410$ مناسب برای دانشجویان UdeM,UQÀM
فاصله با دانشگاه کنکوردیا یا مگ گیل با مترو حدود 30 دقیقه.
لطفا پیغام خصوصی بدید.

sepehr_ace
December 18th, 2011, 05:44 AM
با سلام
من اواخر دسامبر عازم تورنتو هستم. کسی خانه ای که مناسب برای دانشجوی رایرسون باشه سراغ داره؟ با تشکر
salam, sepehr hastam.
I have a 1 bedroom large apartment with three tenants looking for the forth one. I plus another guy are sleeping in the bedroom and there is another nice
guy in the living room and we have an extra queen size mattress for the forth person (Alternative: You can also get the bedroom individually for a higher price (550$)). We basically using the apartment for getting some rest over the night as we are all graduate students and we spend the whole day at school(even the weekends).
We are looking for a non-drinking, nonsmoking responsible guy who is also a student like us (No Pet please).
The rent is 400$ per month and it's in a walking distance from Ryerson University (5-7 min).
The apartment is fully furnished and very clean. The place is available on January 1st.
Looking forward to hear from you soon

sepehr_ace
December 18th, 2011, 05:52 AM
با سلام
a room to share near Ryerson University in Downtown toronto is available from January 1st.
Please contact me
thanks

Martin1982
December 22nd, 2011, 03:55 PM
من برای فوریه+مارچ در تورنتو دنبال آپارتمان یا سوئیت میگردم؛ اگر برای سابلت سراغ دارید لطفا اطلاع بدید.

من هم همین حدود میرم تورونت.
لطفاً اگه موردی بود به منم بگید.

Martin1982
December 22nd, 2011, 04:13 PM
من فوریه میرم به تورونتو. اگه کسی از دوستان بیس منت یا آپارتمان سراغ داره، ممنون میشم راهنمایی کنه.
در ضمن اگه آپارتمان با همخونه (room mate) هم باشه مشکلی ندارم.

alirezat75
January 15th, 2012, 12:55 AM
سلام به دوستان
به نظر شما براي دو ماه اقامت در تورنتو حدود اواخر مي تا اواخر جولاي چه جايي مناسبه؟يكي از آشنايان بهم يه مهمانسرا رو پيشنهاد داده به نام scancanada.
رفتم سايتشونو ديدم براي يه سوييت يه خوابه زده شبي بين 89تا 148 دلار.تازه high season حدود 10 درصد هم اضافه تره البته نوشته اگه مدت اقامت زياد باشه تخفيف هم ميده.
ولي حس ميكنم بازم زياده.به نظر شما براي مدت دو ماه ميشه آپارتمان اجاره كنم كه ارزونتر در بياد؟آخه آپارتمان يه سري امكانات مثلا تخت و...نداره منم شرايط كاريم يه جوريه كه بيشتر از دو ماه نميتونم بار اول بمونم.شما براي اين مدت اقامت چه جور جايي رو مناسب ميدونين؟

atabak-aut
January 15th, 2012, 02:05 AM
سلام به دوستان
به نظر شما براي دو ماه اقامت در تورنتو حدود اواخر مي تا اواخر جولاي چه جايي مناسبه؟يكي از آشنايان بهم يه مهمانسرا رو پيشنهاد داده به نام scancanada.
رفتم سايتشونو ديدم براي يه سوييت يه خوابه زده شبي بين 89تا 148 دلار.تازه high season حدود 10 درصد هم اضافه تره البته نوشته اگه مدت اقامت زياد باشه تخفيف هم ميده.
ولي حس ميكنم بازم زياده.به نظر شما براي مدت دو ماه ميشه آپارتمان اجاره كنم كه ارزونتر در بياد؟آخه آپارتمان يه سري امكانات مثلا تخت و...نداره منم شرايط كاريم يه جوريه كه بيشتر از دو ماه نميتونم بار اول بمونم.شما براي اين مدت اقامت چه جور جايي رو مناسب ميدونين؟
من تورنتو نیستم ولی به طور کلی حس میکنم با مبلغی بهتر بتونید آپارتمان مبله اجاره کنید.

ghlobe
January 15th, 2012, 04:44 AM
سلام به دوستان

اگر بتونید یک sublet برای دو ماه پیدا کنید (مثلا از دانشجوهایی که برای تابستان به خونه شون برمیگردند) خیلی ارزونتر در خواهد اومد. از نظر زمانی مناسبه چون ترم دانشگاهها اوایل می تموم میشه و دانشجوها ممکنه برای تابستون بخوان برگردن.

اینجا چندتا سایت هست. البته اگر آشنا تورنتو دارین بگین براتون اپارتمان رو ببینن قبل از اینکه اجاره کنید:
https://roomorama.com/short-term-rentals/toronto
http://toronto.en.craigslist.ca/sub/

alirezat75
January 15th, 2012, 10:22 PM
ممنون از راهنماييتون بنظرتون اگه يك هفته همين جارو اجاره كنم بعد اومدم تورنتو از نزديك بگردم ميتونم يه آپارتمان مبله با قيمت مناسب پيدا كنم.اصلا براي دو ماه آپارتمان اجاره ميدن؟اگه پيدا بشه رنج قيمتش چقدره براي يه آپارتمان يه خوابه مبله؟

اگر بتونید یک sublet برای دو ماه پیدا کنید (مثلا از دانشجوهایی که برای تابستان به خونه شون برمیگردند) خیلی ارزونتر در خواهد اومد. از نظر زمانی مناسبه چون ترم دانشگاهها اوایل می تموم میشه و دانشجوها ممکنه برای تابستون بخوان برگردن.

اینجا چندتا سایت هست. البته اگر آشنا تورنتو دارین بگین براتون اپارتمان رو ببینن قبل از اینکه اجاره کنید:
https://roomorama.com/short-term-rentals/toronto
http://toronto.en.craigslist.ca/sub/

ghlobe
January 15th, 2012, 11:39 PM
ممنون از راهنماييتون بنظرتون اگه يك هفته همين جارو اجاره كنم بعد اومدم تورنتو از نزديك بگردم ميتونم يه آپارتمان مبله با قيمت مناسب پيدا كنم.اصلا براي دو ماه آپارتمان اجاره ميدن؟اگه پيدا بشه رنج قيمتش چقدره براي يه آپارتمان يه خوابه مبله؟

برای یکهفته بد نیست حتی شاید هتل ارزونتر هم پیدا کنید. آپارتمانهای مریم رو هم چک کنید شهرت خوبی دارند http://www.maryamsuites.com/

آپارتمان رو بطور کلی دو ماهه قرارداد نمیبندند مگر اینکه sublet پیدا کنید یا اینکه اتفاقی کسی رو پیدا کنید که بخواد خونه شو برای تابستان اجاره بده. همون سایتهای craiglist یا kijiji رو چک کنید شاید چیزی پیدا شد ولی حتما یکی رو بفرستید خونه رو ببینه. اجاره ماهانه اش خیلی متغیره بسته به سایز و محل آپارتمان - ممکنه از 1000 دلار در ماه پیدا کنید تا 1700-1800 دلار.

a_fr
January 23rd, 2012, 03:24 AM
سلام من دنبال یک هم خونه ای دختر میگردم در ونکور اگر کسی عازم ونکور شرایطش براش عالیه چون آپارتمان من در بهترین نقطه از شهر هست و مبله . لطفآ پیغام خصوصی بدید (در ضمن برای مدت کوتاه هم اگر باشه اشکالی نداره)

sanaz12345
February 13th, 2012, 01:26 AM
بچه‌ها لینکی‌ وجود داره که اطلاعات مسکن و قیمت خونه در مونترال رو داشته باشه ؟

mo_eini
February 13th, 2012, 01:32 AM
بچه‌ها لینکی‌ وجود داره که اطلاعات مسکن و قیمت خونه در مونترال رو داشته باشه ؟

به موضوع زندگی در کانادا مراجعه فرمایید.

elham1354
February 13th, 2012, 10:16 PM
Private Apartment Average Rents (C$) by Bedroom Type, 2011

Bachelor
1 Bedroom
2 Bedroom
3+ Bedroom

Barrie
C$681
C$884
C$1,001
C$1,126

Brantford
654
726
792
900

Guelph
620
797
903
1,036

Hamilton
549
722
884
1,133

Kingston
623
804
965
1,215

Kitchener
608
751
889
1,010

London
533
710
881
1,053

Niagara Region
555
699
833
926

Oshawa
669
819
941
1,075

Ottawa
727
899
1,086
1,322

Peterborough
610
769
899
1,122

Sudbury
510
688
840
923

Thunder Bay
518
641
772
959

Toronto
819
977
1,149
1,349

Windsor
482
625
753
880

این اطلاعات از سایت settelment.org در مورد استان انتاریو هست .....در مورد تمام استانهای دیگه هم میتونید اونجا اطلاعاتی رو در همه موارد از جمله اجاره مسکن پیدا کنید
موفق باشید

immigrant_sh
February 22nd, 2012, 12:50 AM
باسلام
دوستان چطور قبل از لندینگ یعنی از اینجا میشه جایی رو رزرو کرد؟؟ که هم آدرس داشته باشیم هنگام ورود و هم برای روزهای اول جایی مناسب؟

immigrant_sh
February 22nd, 2012, 12:55 AM
Private Apartment Average Rents (C$) by Bedroom Type, 2011

Bachelor
1 Bedroom
2 Bedroom
3+ Bedroom

Barrie
C$681
C$884
C$1,001
C$1,126

Brantford
654
726
792
900

Guelph
620
797
903
1,036

Hamilton
549
722
884
1,133

Kingston
623
804
965
1,215

Kitchener
608
751
889
1,010

London
533
710
881
1,053

Niagara Region
555
699
833
926

Oshawa
669
819
941
1,075

Ottawa
727
899
1,086
1,322

Peterborough
610
769
899
1,122

Sudbury
510
688
840
923

Thunder Bay
518
641
772
959

Toronto
819
977
1,149
1,349

Windsor
482
625
753
880

این اطلاعات از سایت settelment.org در مورد استان انتاریو هست .....در مورد تمام استانهای دیگه هم میتونید اونجا اطلاعاتی رو در همه موارد از جمله اجاره مسکن پیدا کنید
موفق باشید

دوست عزیز ممنون از اطلاعات خوبتون

من شنیدم که اکثر جاها ۳ ماه اجاره رو یک جا میگیرن!!! این درسته؟؟

immigrant_sh
February 22nd, 2012, 01:00 AM
دوستان عزیز

اگر در مورد قرارداد موجر و مستاجر نکاتی هست که باید حتما مورد توجه باشه لطفا اطلاع رسانی کنید. ممنونم

hossein51
February 22nd, 2012, 01:00 AM
باسلام
دوستان چطور قبل از لندینگ یعنی از اینجا میشه جایی رو رزرو کرد؟؟ که هم آدرس داشته باشیم هنگام ورود و هم برای روزهای اول جایی مناسب؟

سلام. اگر منظورتون هتله که به راحتی میشه رزرو کرد اگر دنبال خونه موقتی یا دایمی هستید میتونید به وبسایت های kijiji و craiglist مراجعه کنید. شهری که میخوایید برید رو بگید کمکتون کنم.

hossein51
February 22nd, 2012, 01:04 AM
دوست عزیز ممنون از اطلاعات خوبتون

من شنیدم که اکثر جاها ۳ ماه اجاره رو یک جا میگیرن!!! این درسته؟؟

نه معمولا از دانشجوها اجاره ماه اول و آخر رو میگیرن که تو کبک اینم illegal هستش ولی میگیرن.

atabak-aut
February 22nd, 2012, 02:13 AM
نه معمولا از دانشجوها اجاره ماه اول و آخر رو میگیرن که تو کبک اینم illegal هستش ولی میگیرن.

از ما دو ماه آخر و یک ماه اول رو همون هفته های اول گرفت که خب غیر قانونی بود ولی من جا و مکان دیگری نداشتم:(

atabak-aut
February 22nd, 2012, 02:16 AM
دوستان عزیز

اگر در مورد قرارداد موجر و مستاجر نکاتی هست که باید حتما مورد توجه باشه لطفا اطلاع رسانی کنید. ممنونم

هیچ پولی برای Credit Check نباید پرداخت کنید معمولن چیزی در حد 50 الی 200 دلار در این مواقع برای این کار میخوان و شما نباید اون رو بدین چون شما اصلن کردیتی ندارید در روزهای اول.

این که برای همه ماهها همون روز اول چک بدین و اینا هم نداریم، اجاره هر ماه رو همون ماه بدید، حالا مث ما بعد یه مدت از صابخونه راضی بودین جند تا چند تا بهش چک بدید. :)

immigrant_sh
February 22nd, 2012, 08:40 AM
سلام. اگر منظورتون هتله که به راحتی میشه رزرو کرد اگر دنبال خونه موقتی یا دایمی هستید میتونید به وبسایت های kijiji و craiglist مراجعه کنید. شهری که میخوایید برید رو بگید کمکتون کنم.

سلام و ممنون از راهنماییتون
من شهر لندینگ رو تورنتو انتخاب کردم. ممنون میشم.

immigrant_sh
February 22nd, 2012, 08:42 AM
هیچ پولی برای Credit Check نباید پرداخت کنید معمولن چیزی در حد 50 الی 200 دلار در این مواقع برای این کار میخوان و شما نباید اون رو بدین چون شما اصلن کردیتی ندارید در روزهای اول.

این که برای همه ماهها همون روز اول چک بدین و اینا هم نداریم، اجاره هر ماه رو همون ماه بدید، حالا مث ما بعد یه مدت از صابخونه راضی بودین جند تا چند تا بهش چک بدید. :)

شاید این سوال رو نباید اینجا بپرسم ولی چون صحبت شد مطرح میکنم . مگه با افتتاح حساب دسته چک هم میتوان دریافت کرد؟ و منظور از Credit Check چیست؟ ممنونم

atabak-aut
February 22nd, 2012, 09:07 AM
سلام و ممنون از راهنماییتون و منظور از Credit Check چیست؟ ممنونم

منظور من از Credit Check یعنی فرایندی که طی اون اعتبار و خوش حسابی شما بررسی میشه.
منظور من دسته چک نبود:)

ghlobe
February 22nd, 2012, 04:08 PM

شاید این سوال رو نباید اینجا بپرسم ولی چون صحبت شد مطرح میکنم . مگه با افتتاح حساب دسته چک هم میتوان دریافت کرد؟ و منظور از Credit Check چیست؟ ممنونم

بله شما بلافاصله با افتتاح حساب چک دریافت میکنید. حساب معمول در بانکهای کانادا همیشه حساب جاری است نه سپرده. معمولا میتونید درخواست کنید چند تا چک به شما بدن و دسته چک رو هم میتونید سفارش بدید تا از طریق پست بعدا براتون بیاد.

anihoo
February 23rd, 2012, 10:18 AM
یک سوال مهم .... اگه من بخوام ادعا کنم دارم کبک زندگی میکنم ولی یه خونه توی تورنتو به اسم خودم یا همسرم اجاره کنم مشخص میشه؟ البته منظورم برای مدت کوتاهیه مثلا دوماه که هنوز هیچ حرکتی که قابل ثبت باشه انجام نمیدیم و بچه ها هم هنوز مدرسه نرفتن.

ghlobe
February 23rd, 2012, 10:34 AM
یک سوال مهم .... اگه من بخوام ادعا کنم دارم کبک زندگی میکنم ولی یه خونه توی تورنتو به اسم خودم یا همسرم اجاره کنم مشخص میشه؟ البته منظورم برای مدت کوتاهیه مثلا دوماه که هنوز هیچ حرکتی که قابل ثبت باشه انجام نمیدیم و بچه ها هم هنوز مدرسه نرفتن.

میتونم بپرسم برای چی اصلا میخواهید چنین ادعایی کنید؟ اگر منظور برای شرط اقامت دائمی در کبک است که یک اقامت کوتاه مدت در تورنتو این شرط رو نقض نمیکند.

anihoo
February 23rd, 2012, 06:34 PM
میتونم بپرسم برای چی اصلا میخواهید چنین ادعایی کنید؟ اگر منظور برای شرط اقامت دائمی در کبک است که یک اقامت کوتاه مدت در تورنتو این شرط رو نقض نمیکند.
برعکس من میخوام یه مدت کوتاه مثلا سه ماه کبک باشم بعد ترکش کنم و خب میخوام ثابت کنم که من یه مدت موندم کبک ولی نشد به هر دلیلی و بعدش رفتم... توی همون سه ماه میخوام برم تورنتو منزل فامیلمون و یه کمی آشنا بشم و دنبال خونه بگردم و اینا... توی این مدت آدرس یکی از آشنایان در مونترال رو برای کارت پی آر میدم و جوری رفتار میکنم انگار میخوام بمونم... حالا اگه من یه خونه توی تورنتو گیر بیارم و اجاره کنم بعدش یقه من رو نمیگیرن که اگه تو توی مونترال بودی اون سه ماه رو پس چرا رفتی تورنتو خونه اجاره کردی؟

marjanmohajer
February 23rd, 2012, 06:42 PM
تا اونجا كه من مى دونم اگه تعهدى براى اقامت در كبك نداده باشيد مشكلى نخواهيد داشت؛ كسى هم كارى نداره چرا رفتيد تورنتو. تا الان كه اينطور بوده اما جديدا شنيده ام كه مى خواهند تغييراتى در اين مورد اعمال كنند. دوستان اگر كسى اطلاع موثقى داره لطفا به اشتراك بذاره.

ghlobe
February 23rd, 2012, 06:43 PM
برعکس من میخوام یه مدت کوتاه مثلا سه ماه کبک باشم بعد ترکش کنم و خب میخوام ثابت کنم که من یه مدت موندم کبک ولی نشد به هر دلیلی و بعدش رفتم... توی همون سه ماه میخوام برم تورنتو منزل فامیلمون و یه کمی آشنا بشم و دنبال خونه بگردم و اینا... توی این مدت آدرس یکی از آشنایان در مونترال رو برای کارت پی آر میدم و جوری رفتار میکنم انگار میخوام بمونم... حالا اگه من یه خونه توی تورنتو گیر بیارم و اجاره کنم بعدش یقه من رو نمیگیرن که اگه تو توی مونترال بودی اون سه ماه رو پس چرا رفتی تورنتو خونه اجاره کردی؟

چرا اگر بخوان گیر بدن بنظر من ممکنه مایه دردسر بشه. منتهی اصولا این قضیه اقامت استانی و نحوه اجراش خیلی هنوز مشخص نیست و بهرحال احتیاط شرط است.

shadi60
February 24th, 2012, 05:41 PM
چرا اگر بخوان گیر بدن بنظر من ممکنه مایه دردسر بشه. منتهی اصولا این قضیه اقامت استانی و نحوه اجراش خیلی هنوز مشخص نیست و بهرحال احتیاط شرط است.
یعنی واقعا یک نمونه واقعی از این مورد هیچ کس نمیشناسه که بشه فهمید امکان این کار هست یا نه. یعنی کسی کپه کبک نمونده باشه و به مرحله پاسپورت گرفتن رسیده باشه

ghlobe
February 24th, 2012, 06:27 PM
یعنی واقعا یک نمونه واقعی از این مورد هیچ کس نمیشناسه که بشه فهمید امکان این کار هست یا نه. یعنی کسی کپه کبک نمونده باشه و به مرحله پاسپورت گرفتن رسیده باشه

تا الآن خیلی گیر نمیدادند. ولی امسال صحبتهای زیادی در مورد این معضل (مهاجرت دوباره پذیرفته شدگان استانی) شده و اگر امسال هم لند کنید ممکنه تا سه سال دیگه که موقع پاسپورت گرفتن میشه شرایط و قوانین تغییر کنه و بهمین خاطر نمیشه خیلی روی تجربیات قبلی حساب کرد.

nikaaa
February 24th, 2012, 06:54 PM
با سلام دوستان
من 9 فروردین دارم میرم مونترال و می خوام برای روزهای اول جایی مثل هتل اپارتمان یا هتلی که قیمتش مناسب باشه پیدا و رزرو کنم.چطور باید اینکارو انجام بدم و ایا از ایران میشه اصلا رزرو کرد یانه؟کسی جایی مناسب و خوب می شناسه یا نه؟ممنون

farnooshrahimi
February 24th, 2012, 08:36 PM
سلام دوستان عزیز
من می خوام اپارتمانمو برای ماه جون جولای و اگوست اجاره بدم
آپارتمان در یکی از بهترین نقاط مونترال واقع شده-بسیار تمیز و بروز-دسترسیش به اتوبوس و مترو خیلی عالیه(نزدیک به دو خط مترو-4 خط اتوبوس)- بسیار نزدیک به بزرگترین پارک مونترال و زمین تنیس-بهترین محل گردشگردی در تابستان
وسایل خونه تازه خریداری شده و خیلی شیک هستند
سایز اپارتمان 2/5 - طبقه 22- منظره کل شهر مونترال- شامل اب گرم- برق- اینترنت-همه ی وسایل منزل- استخر سر بسته -سونای خشک- وجود فروشگاه در خود ساختمان-
مبلغ ماهیانه اجاره ی تعیین شده :$930(دلار کانادا)
در صورت تمایل - پیام خصوصی بزنید
ممنون

anihoo
February 24th, 2012, 08:50 PM

چرا نمونه بوده ولی موضوع اینه که شرایط مدام درحال تغییره.... الان هم در مورد کسانی که تعهد دادن یک سال در کبک بمونن و یک بیزنسی راه بندازن سختگیری میکنن ولی در مورد مهاجران تجاری و یا مهاجران متخصص هنوز گیر خاصی ندادند....

در مورد کسانی که قراره یک سال بیزنس داشته باشند هم فقط مربوط به کبک نیست بلکه در مورد تمام استانهای کاناداست. یعنی هرکس که از طریق استانی اقدام کرده باشه.... چون کبک هم یک استانه و روی استانش هم تعصب داره به نظرم این شایعه به این صورت درست شده که کبک به همه گیر میده.
ولی منطقش درسته که کبک اعتراض کنه به اینکه مهاجران از طریق این استان اقدام کنند ولی بعد ول کنند برن. من با اینکه خودم میخوام این کار رو بکنم ولی قبول دارم که بی انصافیه. ولی از طرفی کبک سودش رو از این مهاجران میبره.... خیلی ها میمونن و اونهایی هم که میرن زبان فرانسه رو یاد گرفتن که برای اونا خیلی مهمه. و ما هم که از طریق تجاری اقدام کردیم سرمایه گذاری کردیم و پولمون رو دادیم و دیگه با ما چیکار داره؟ مخصوصا که زبان فرانسه هم بلد نیستیم! اما اینکه دو تا بچه داریم خب ناراحت میشن ببریمشون!!!!

بهرحال ما مجبوریم از کبک خارج بشیم و از همین الان ازشون عذرخواهی میکنم!!

anihoo
February 24th, 2012, 09:40 PM
کوچکترین آپارتمان های کانادا در ونکوور:

http://khodrosazi.ir/%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D9%88%DA%86%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A2%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%88%D9%86%DB%8C-%DA%A9/

anihoo
February 24th, 2012, 09:44 PM
با سلام دوستان
من 9 فروردین دارم میرم مونترال و می خوام برای روزهای اول جایی مثل هتل اپارتمان یا هتلی که قیمتش مناسب باشه پیدا و رزرو کنم.چطور باید اینکارو انجام بدم و ایا از ایران میشه اصلا رزرو کرد یانه؟کسی جایی مناسب و خوب می شناسه یا نه؟ممنون

من یه زمانی که دنبالش بودم توی اینترنت سرچ کردم و یکی دوتا هتل آپارتمان مناسب پیدا کردم. البته بیشتر هم بود ولی یا خیلی گرون بودند یا خیلی کیفیتشون پایین بود. فکر کنم میشد رزرو کرد از ایران (میگن نمیشه). سرچ کنید:
hotel apartment + montreal
و یا
short term rental
اینجا هم یه سر بزنید:
http://montreal.kijiji.ca/f-one-month-real-estate-short-term-rentals-Yes-W0QQAQ5fFurnishedZ1QQAQ5fNumberBathroomsZ10Q2c15Q2 c20Q2c25QQAQ5fNumberBedroomsZ2Q2c3Q2c4Q2c9QQAdType Z2QQCatIdZ42QQKeywordZoneQ20month

marjanmohajer
February 24th, 2012, 09:58 PM
براى رزرو احتياج به كرديت كارت داريد

Mojola
February 28th, 2012, 07:35 AM
من hotelhaye Travelodge در خ یiنگ ریچموندهیل رو پشنهاد میکنم
یا هتل اپارتمان مینا نزدیک ایتون سنتر چون مریم خیلی بیخود و گرونه !

anihoo
February 28th, 2012, 10:47 AM
من hotelhaye Travelodge در خ یiنگ ریچموندهیل رو پشنهاد میکنم
یا هتل اپارتمان مینا نزدیک ایتون سنتر چون مریم خیلی بیخود و گرونه !

اینایی که شما میگین مگه مال تورنتو نیست؟

vanadis
February 29th, 2012, 04:47 PM
سلام دوستان
برای اقامت دانشجویی، خوابگاه های دانشگاه مونترال چطورند؟
کسی از خوابگاه های این دانشگاه اطلاعی داره؟
ممنون

anihoo
March 3rd, 2012, 09:27 PM
دوستان اگه بخوایم دوماه مونترال بمونیم می ارزه هتل آپارتمان بگیریم؟ یا حتما جایی رو اجاره کنیم؟

misha10681
March 5th, 2012, 08:22 PM
بله شما بلافاصله با افتتاح حساب چک دریافت میکنید. حساب معمول در بانکهای کانادا همیشه حساب جاری است نه سپرده. معمولا میتونید درخواست کنید چند تا چک به شما بدن و دسته چک رو هم میتونید سفارش بدید تا از طریق پست بعدا براتون بیاد.
Credit Check يعنی که history عملکرد شما با کرديت کارت شما کنترل می شود و اين زمانی است که شما می خواهيد يک خريد بزرگ انجام دهيد و پول آن قرار است از حساب کرديت شما ما به ما پرداخت شود، يا می خواهيد تعداد بيش از يک کارت اعتباری داشته باشيد.
معمولا همه مهاجران حداقل شش ماه اول no history هستن (اين اصلا bad credit نيست و معنی بدی ندارد) فقط شما در بدو ورود نمی توانيد از يک سری اعتبار هايی که بر اساس credit history به سايرين داده می شود، استفاده کنيد.

explorer
March 15th, 2012, 03:25 PM
سلام
کسی میدونه از چه طریقی میشه برای خوابگاه های دانشگاه مونتریال از ایران رزرو کرد؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

alibaba1
March 17th, 2012, 01:25 AM
با سلام
کسی از دوستان میدونه maintenance fee برایtownhouse چه معنی میده؟

marjanmohajer
March 17th, 2012, 01:40 AM
با سلام
تا جايي كه مي دونم اين ها بايد باشند:
Lighting, grass cutting, snow removal, road/street repair, communal areas (playgrounds), insurance, management fees, .

ghlobe
March 17th, 2012, 04:02 AM
با سلام

تاون هاوس ها کلا از نظر مالکیت دو جور هستند: یک نوع که اصطلاحا freehold townhouse هستند مثل خونه معمولی زمین خونه مال صاحبشه و اختیار نگهداری خونه خودش رو داره و فی اضافه نمیده. البته طبعا گرونتره. نوع دیگر تاون هاوس های کاندومینیوم هستند که مثل آپارتمان خریدار فقط صاحب محدوده داخل تاون هاوس است و زمین خانه مشاع است. در حالت کاندومینیوم خدمات نگهداری محوطه و مدیریت و نگهبانی و بعضی تعمیرات و مانند آن توسط موسسه نگهداری کننده کاندومینیوم انجام میشه و برای آن یک فی ماهانه از صاحبخانه ها گرفته میشه.

alibaba1
March 19th, 2012, 01:08 AM
باسلام
دوستان خوم من در سرچهایی که در realtor.ca کردم (البته kijiji رو هم چک کردم ولی خیلی اطلاعات مفیدی نمی داد و باید مکاتبه می کردی)
به نتایج زیر رسیدم.می خواستم از دوستان سوال کنم آیا تیجه گیری هام درسته یانه؟
1- townhouse معمولا دو طبقه است و تمامی آنها دارای هزینه نگهداری هستند اعم از چمن زنی-برف روبی درب منزل و غیره
2- bungalow معمولا یک طبقه و دارای زیر زمین (بعضی اوقات نشیمن) بدون هزینه نگهداری-البته در بعضی موارد که پارکینگ نداره هزینه کمی بابت پارک در خیابان باید پرداخت شود.
3- condo شبیه هتل های 4-5 ستاره بوده و شارژ ماهیانه دارند که ممکن است شامل هزینها برق اب باشد یا نباشد.
4- آپارتمان هم شبیه همین سه اما از لحاظ کیفیت پایین تر و طبعا هزینه کمتر
چند نمونه هم پیش فروش condo پیدا کردم و با مشاور مربوطه حرف زدم.
حال سوالاتم اینجاست:
آیا این جمع بندی درسته؟ اگر هست پس هزینه نگهداری برای بنگلو چی میشه هیچ جا قید نشده؟یعنی freehold townhouse که دوستمون ghlobe عزیز گفته می تونه باشه؟
آیا برای تون هوس هم چنین چیزی هست که هزینه نداشته باشه و دو طبقه باشه؟ بعضی از هزینه تا 750 دلار در ماه بود؟
این آقای مشاور به من پیش خرید کاندو رو پیشنهاد می کرد و حتی می گفت اگر خواستی چند سال بعد می فروشی و 200 -300 هزارتایی سود میکنی؟!!!!آیا کانادا اینقدر بازار مسکنش داغه ؟ از ایران بهتر به نظر میآید باقیمت دلار فعلی!
گزارش زیر در مورد آمار بازار مسکن ونکور است در ِانویه 2012 گفتم اینجا بیارم شاید به درد کسی بعدها بخوره آخه من خودم میرم تورنتو
http://housingincanada.blogfa.com/
در این گزارش اومده که فقط فیمت خانه مستقل تک واحدی نسبت به سال قبل افزایش داشته -البته یک اعداد نجومی برای این خانه عنوان کرده
توی سایت ایرانتو هم به تازگی خبر عجیبی از قیمت این خونه ها خوندم
ایرانتو: هجوم خریداران خارجی به بازار مسکن در کانادا، ضمن افزودن قیمت ها بویژه در شهرهای بزرگ، باعث بیرون رانده شدن خریداران کانادایی شده اند.
به گزارش سی بی سی، مشاوران باتجربه مسکن، از این پدیده به "New reality" یاد می کنند و فروش یک خانه یک طبقه در شمال تورنتو به قیمت بسیار بالا، که اخیرا اتفاق افتاده، به عنوان نمونه ای از این رویداد مطرح می شود.

در ماه جاری، خانه یک طبقه (بنگلو) سه خوابه ساخت شده در دهه 1960 ، بدون بازسازی خاص، به قیمت 421 هزار دلار بیش از قیمت پایه، فروخته شد. این امر زنگ هشدار را برای خریداران و مشاوران دیگر مسکن نواخت.

در حالیکه خانه های مستقل در منطقه ایرانی نشین تورنتو (ویلو دیل) به بهای کمتر از 900،000 دلار عرضه می شود، خانه یک طبقه ، در شماره 300 خیابان Dudley Ave. ، تنها به قیمت 759،000 دلار ، لیست شده بود.

حال سوال اینجاست آیا به خاطر اینکه اینها هزینه نگهداری ندارند اینقد گرونن و این همه متقاضی دارن؟
آقا جدا این اعداد واقعیه برای یه خونه یه طبقه با یک یا دو اتاق؟!!!!

ghlobe
March 19th, 2012, 06:48 PM
باسلام
دوستان خوم من در سرچهایی که در realtor.ca کردم (البته kijiji رو هم چک کردم ولی خیلی اطلاعات مفیدی نمی داد و باید مکاتبه می کردی)
به نتایج زیر رسیدم.می خواستم از دوستان سوال کنم آیا تیجه گیری هام درسته یانه؟
1- townhouse معمولا دو طبقه است و تمامی آنها دارای هزینه نگهداری هستند اعم از چمن زنی-برف روبی درب منزل و غیره
2- bungalow معمولا یک طبقه و دارای زیر زمین (بعضی اوقات نشیمن) بدون هزینه نگهداری-البته در بعضی موارد که پارکینگ نداره هزینه کمی بابت پارک در خیابان باید پرداخت شود.
3- condo شبیه هتل های 4-5 ستاره بوده و شارژ ماهیانه دارند که ممکن است شامل هزینها برق اب باشد یا نباشد.
4- آپارتمان هم شبیه همین سه اما از لحاظ کیفیت پایین تر و طبعا هزینه کمتر
چند نمونه هم پیش فروش condo پیدا کردم و با مشاور مربوطه حرف زدم.
حال سوالاتم اینجاست:
آیا این جمع بندی درسته؟ اگر هست پس هزینه نگهداری برای بنگلو چی میشه هیچ جا قید نشده؟یعنی freehold townhouse که دوستمون ghlobe عزیز گفته می تونه باشه؟
آیا برای تون هوس هم چنین چیزی هست که هزینه نداشته باشه و دو طبقه باشه؟ بعضی از هزینه تا 750 دلار در ماه بود؟

بانگالو یعنی خونه یک طبقه معمولی که مال خودتونه، و مانند خونه های دیگر هیچ نوع هزینه نگهداری اضافی نداره. البته طبعا پول آب و برق و کارهای نگهداری و غیره همه به عهده خودتونه.
تاون هاوس ها معمولا همه دو طبقه هستند. اصلا من تابحال تاون هاوس یک طبقه ندیده ام! تاون هاوس هایی که بصورت مجتمع یا شهرک مانند هستند عموما کاندومینیوم هستند ولی تاون هاوسهای freehold هم رایج است و هزینه هم نداره. یک مثالش لینک زیر (همونطور که میبینید صریحا ذکر کرده freehold townhouse):
http://www.realtor.ca/propertyDetails.aspx?propertyId=11665973&PidKey=-418480369

کاندو هتل نیست! همون آپارتمان خودمونه فقط فروشی است. معمولا عبارت آپارتمان را برای ساختمانهای آپارتمانهای اجاره ای و عبارت کاندو رو برای ساختمانهای آپارتمانهای فروشی بکار میبرند. طبعا آپارتمانهایی که برای فروش میسازند یک مقدار لوکس تر از آپارتمانهایی است که برای اجاره ساخته میشه. البته بعد از این کاندو را خریدید اگر شرایط قراردادتون اجازه بدهد اجاره اش هم میتونید بدید.

گرونی خونه و بانگالو در مقایسه با تاون هاوس صرفا بخاطر مالکیتش نیست بلکه بخاطر سایز خونه هم هست. تاون هاوس ها کوچکترند (معمولا زیر 1700 فوت مربع) و چون با خانه بغلی دیوار مشترک دارند یک کمی سرو صدا بیشتر شنیده میشه درحالیه خانه های مستقل (بانگالو یا چند طبقه) دیوار به دیوار نیستندو معمولا هم بزرگترند.

در مورد بازار خونه در کانادا البته داغ که هست ولی پیش بینی میشه حبابش بترکه. به حرفهای مشاوران املاک اطمینان نکنید اینها فقط میخوان به شما خونه بفروشند و کمیسیون خودشون رو بگیرند. اینطور که شنیدم بازار کاندو در تورونتو عملا راکد شده است.

alibaba1
March 19th, 2012, 08:05 PM
جنابghlobe عزیز ممنون از جوابتون. من برای اواخر جون می خوام لند کنم.بایکی از این مشاور ها صحبت کردم گفت برای basement توی ریچموند هیل باید هفته ای 300 دلار حداقل بپردازم.
من قصد دارم یک یا دو هفته اونجا بمونم و بعد دنبال یک جای مناسب با قیمت منطقی بگردم. آیا میشه یکی دو هفته ای در تورنتو یه جای خوب اجاره کرد با قیمت مناسب و نزدیک به مرکز شهر؟
با دوستی مشورت کردم و ایشون پیشنهاد داد که یه خونه بخرم و با mortgage همون اجاره اقساط وامم میشه. آیا به یه مهاجر تازه وارد این وام تعلق میگیره توی بعضی از پست ها خوندم که باید 30 درصد پول خونه رو پرداخت کنم و از 5 درصد برای ما خبری نسیت. و مابقی اقساط میشه.
به نظر دوستان آیا اصلا چنین چیزی ممکنه من فقط 4 ماه قصد دارم بمونم و باید برگردم که کارامو راست و ریس کنم. البته بودجه من محدوده و انتخابهای زیادی ندارم.
آیا دوستان تجربه ای مشابه دارن؟

marjanmohajer
March 19th, 2012, 11:13 PM
اگر قيمت دلار اينقدر بي ثبات نبود توصيه من اين بود كه تا قبل از يكسال اقامت اقدام به خريد نكنيد چرا كه احتمال داره به علت نا آشنايى با مناطق و محيط، معيارهاى انتخابتون تغيير كنه و تو اين مدت كوتاه هم، مورد خوبي شايد گيرتون نياد.
خيلي هم به حرف مشاور املاك ها توجه نكنيد.
بايد ٣٠ درصد را بپردازيد و معادل همين ميزان را هم به عنوان ضمانت موقع دريافت وام در حسابتان داشته باشيد.

alibaba1
March 20th, 2012, 12:06 AM
اگر قيمت دلار اينقدر بي ثبات نبود توصيه من اين بود كه تا قبل از يكسال اقامت اقدام به خريد نكنيد چرا كه احتمال داره به علت نا آشنايى با مناطق و محيط، معيارهاى انتخابتون تغيير كنه و تو اين مدت كوتاه هم، مورد خوبي شايد گيرتون نياد.
خيلي هم به حرف مشاور املاك ها توجه نكنيد.
بايد ٣٠ درصد را بپردازيد و معادل همين ميزان را هم به عنوان ضمانت موقع دريافت وام در حسابتان داشته باشيد.
با سلام و ممنون از جوابتون
منظورتون اینه که 60 درصد قیمت خونه رو لازم دارم
یعنی به 30 درصد دوم نمی تونم دست بزنم؟

arasbaran
March 20th, 2012, 01:20 AM
جنابghlobe عزیز ممنون از جوابتون. من برای اواخر جون می خوام لند کنم.بایکی از این مشاور ها صحبت کردم گفت برای basement توی ریچموند هیل باید هفته ای 300 دلار حداقل بپردازم.
من قصد دارم یک یا دو هفته اونجا بمونم و بعد دنبال یک جای مناسب با قیمت منطقی بگردم. آیا میشه یکی دو هفته ای در تورنتو یه جای خوب اجاره کرد با قیمت مناسب و نزدیک به مرکز شهر؟
با دوستی مشورت کردم و ایشون پیشنهاد داد که یه خونه بخرم و با mortgage همون اجاره اقساط وامم میشه. آیا به یه مهاجر تازه وارد این وام تعلق میگیره توی بعضی از پست ها خوندم که باید 30 درصد پول خونه رو پرداخت کنم و از 5 درصد برای ما خبری نسیت. و مابقی اقساط میشه.
به نظر دوستان آیا اصلا چنین چیزی ممکنه من فقط 4 ماه قصد دارم بمونم و باید برگردم که کارامو راست و ریس کنم. البته بودجه من محدوده و انتخابهای زیادی ندارم.
آیا دوستان تجربه ای مشابه دارن؟

با سلام
به نظر من برای خرید خونه و یا حتی اجاره چند ماهه اینقدر عجله نکنید. اول یک جای موقت(مثلا هتل) برای چند روز رزرو کنید و توی این چند روز دنبال جایی برای اجاره باشید و اصلا عجله برای خرید خانه نکنید. چون به مرور زمان با شهر و موقعیتهای خانه های مختلف و شرایط مختلف فروش آشنا خواهید شد.

alibaba1
March 20th, 2012, 02:46 AM
با سلام
به نظر من برای خرید خونه و یا حتی اجاره چند ماهه اینقدر عجله نکنید. اول یک جای موقت(مثلا هتل) برای چند روز رزرو کنید و توی این چند روز دنبال جایی برای اجاره باشید و اصلا عجله برای خرید خانه نکنید. چون به مرور زمان با شهر و موقعیتهای خانه های مختلف و شرایط مختلف فروش آشنا خواهید شد.

راستی دوست عزیز نظری راجع به اجاره 300 دلار در هفته برای یک بیسمنت در ریچموندهیل مناسبه من میتونم یکی دو هفته ای یک جای مناسب پیدا کنم؟ دوستان ساکن تورنتو اگه نظری دارن لطفا راهنمایی کنید.ممنون.
اوضاع کار تو ادمونتون چطوره؟ برای شیمیست و مهندسی شیمی چطور؟

marjanmohajer
March 20th, 2012, 02:50 AM
قيمت زيادي نيست ولي اگر وسيله نقليه نداشته باشيد رفت و آمدتان مشكل تر و پر هزينه تر خواهد شد.

marjanmohajer
March 20th, 2012, 02:52 AM
با سلام و ممنون از جوابتون
منظورتون اینه که 60 درصد قیمت خونه رو لازم دارم
یعنی به 30 درصد دوم نمی تونم دست بزنم؟
چرا، بعد مي تونيد برش داريد.

arasbaran
March 20th, 2012, 06:47 AM
راستی دوست عزیز نظری راجع به اجاره 300 دلار در هفته برای یک بیسمنت در ریچموندهیل مناسبه من میتونم یکی دو هفته ای یک جای مناسب پیدا کنم؟ دوستان ساکن تورنتو اگه نظری دارن لطفا راهنمایی کنید.ممنون.
اوضاع کار تو ادمونتون چطوره؟ برای شیمیست و مهندسی شیمی چطور؟

با سلام
در مورد تورنتو اطلاع ندارم ولی توی ادمونتون با 800- 900 دلار ( در ماه ) میشه آپارتمان خوب اجاره کرد و حتی کمتر( آگهی های kijiji رو چک کنین). کلا بیسمنت زیاد جالب نیست مخصوصا اگه خونه کمی قدیمی باشه و توصیه نمیکنم ولی خودتون بعد از اومدن به فکر اجاره خونه باشین (چون حضوری میرین و خونه و محله رو میبینین). من یک اتاق اجاره کردم ماهی 550 دلار. البته مثلا سوییت ماهی 700 دلار هم بود ولی به پسر مجرد و بیکار اجاره نمیدادن.
به نظر من حداقل تا یکی دو سال اول فکر کار مهندسی رو نکنین, قبلا هم در این مورد زیاد بحث کردیم.
خودم رو مثال میزنم: لیسانس برق هستم و میخوام بعنوان برقکار کار کنم. بعد از مراجعه به ادارات و مراکز مختلف به این جواب رسیدم که باید اول یک employer پیدا کنم که من رو بعنوان starter استخدام کنه و تا شاید بعد از چند ماه اگه از کارم خوشش اومد قراردادapprentice1st year ببنده تا بعد از 4 سال بتونم مدرک journeyman electrician رو بگیرم. در طی این 4 سال هم باید دوره های مختلف رو گذروند.
شروع کار بعنوان مهندس برق به نظر من تنها در صورتی ممکن هست که اینجا دانشگاه برم و مدرک کانادایی بگیرم. (اینکار زیاد سخت نیست چون اولا میشه وام تحصیلی گرفت و در ضمن خیلی از واحدها رو هم تطبیق میشه داد.) این مدرک مهندسی کانادایی شانس کاریابی رو افزایش میده ولی باز هم مشکل خواهید داشت چون مثلا سن شما نسبت به فارغ التحصیلان کانادایی خیلی بیشتر خواهد بود و... .
البته جواب این سوال که آیا میتونین وارد کار بعنوان مهندس شیمی بشین رو خودتون بعد از ورود میتونین بدین نه کس دیگه, اما بدونین که سخت هست.

در ضمن الان که ویزا گرفتین در واقع هنوز پروسه مهاجرت تموم نشده بلکه وارد مرحله جدیدی میشین که از مراحل قبلی سخت تر هست و این مرحله در خوشبینانه ترین حالت 1 - 2 سال طول میکشه , پس الان به فکر کارهای مهمتری که توی این مدت خواهید داشت باشین نه کارهای بعد از این مرحله. اول از همه از لحاظ ذهنی و فکری برای سختیهای پیشرو آماده باشین و همچنین سعی در جمع آوری اطلاعات واقعی بکنین. مخصوصا با دوستانی که در کانادا هستن صحبت کنین و نظراتشون رو بشنوین و مثل اطلاعاتی که از این فروم میگیرین ازشون نتیجه گیری کنین.
اینکه اوضاع کار توی ادمونتون چطور هست خیلی سوال کلی هست و در موردش میشه خیلی صحبت کرد (البته من تازه وارد هستم.) ولی نهایتا نمیتونم توصیه ای بکنم. ولی در حالت کلی بچه هایی که کارشون فنی و اصطلاحا یدی هست آلبرتا رو در نظر داشته باشن( لوله کش - برقکار - جوشکار - مکانیک کامیون - مکانیک صنایع - کسانی که سابقه انواع مختلف کارهای فنی در میدانهای نفتی رو دارن و ...), نه اینکه اینجا کار ریخته و بلافاصله سر کار با حقوق بالا میرن, ولی به نظر اینجا از بقیه جاها بهتر هست چون افراد زیادی از جاهای مختلف کانادا برای این جور کارها میان آلبرتا(خود کاناداییها رو منظورم هست.)
من خودم هنوز سر کار نرفتم ولی با یک جا صحبت کردم وقرار هست که فردا بروم برای behaviour test و کنترل مدارک - التماس دعا دارم-. ( یک دفتر هست که برای کارهای مختلف کارگر (ساده) میفرسته. هر چند حقوقها کم هست ولی بالاخره شروع کار همینطوری هست.)
از دوستان شنیدم که حتی پیدا کردن کارهای ساده در تورنتو و یا ونکوور سخت هست ولی اینجا از این جور کارها هست و به نظر من زیاد هم هست( کارهای ساده کارگری). انشاالله که بعد از اومدن کار خوبی پیدا میکنین ولی در وهله اول آمادگی برای کار کارگری داشته باشین. ( کمی سخت هست ولی عیب نیست. متاسفانه به بعضیها تا میگی کار کارگری ناراحت میشن و لایق خودشون نمیدونن, امیدوارم از این دسته نباشین. خیلی ها هستن که تحصیلات بالا دارن, همیشه شاگرد زرنگ کلاس بودن, خیلی هم باهوش و مودب هستن, وضع مالی خانوادشون هم بد نیست ولی بهرحال سالهاست دارن کار یدی و کارگری میکنن. پس شما هم میتونین.)
ببخشید که اینقدر طولانی شد.لطفا در نظر داشته باشین که همه اینها نظر و تجربه شخصی هست و باید نظرات مختلف رو بررسی کنین.
(لطفا برای انتخاب شهر صرفا مطالب این پست رو در نظر نگیرید.)

Farshaad
March 24th, 2012, 09:19 PM
سلام دوستان. من از دوستان ساکن کانادا که تجربه زندگی اونجارو دارن یه سوال در مورد اجاره اپارتمان برای اقامت دائم دارم. میخواستم بدونم در حالت کلی برای کسی که با سرمایه متوسط و بصورت مجرد میاد کانادا اجاره اپارتمان مبله با اجاره بهای بیشتر به صرفه است یا غیرمبله و خرید شخصی وسائل مورد نیاز؟ کدوم رو توصیه میکنید؟

ghlobe
March 24th, 2012, 09:37 PM
سلام دوستان. من از دوستان ساکن کانادا که تجربه زندگی اونجارو دارن یه سوال در مورد اجاره اپارتمان برای اقامت دائم دارم. میخواستم بدونم در حالت کلی برای کسی که با سرمایه متوسط و بصورت مجرد میاد کانادا اجاره اپارتمان مبله با اجاره بهای بیشتر به صرفه است یا غیرمبله و خرید شخصی وسائل مورد نیاز؟ کدوم رو توصیه میکنید؟

برای اقامت طولانی حتما غیر مبله. هزینه اضافی مبله ارزشش رو نداره.

marjanmohajer
March 24th, 2012, 09:47 PM
من هم با نظر جناب قلوب موافقم. شما كه مجرديد نيازي به وسايل خيلي زيادي نداريد. مي تونيد اونا رو با قيمت هاي مناسب بخريد.

anihoo
March 28th, 2012, 01:37 AM
دوستان من وقتی توی اینترنت سرچ میکنم قیمت خونه توی قسمت گرون مونترال خیلی ارزونتر از قسمت گرون تورنتوست.... آیا واقعا انقدر اختلاف قیمت توی این دو شهر هست؟
البته من میدونم که بعضی شهرها خیلی قیمت متفاوته ولی سوال من در مورد فقط مونترال و تورنتوست....

Farshaad
March 28th, 2012, 09:38 AM
دوستان من وقتی توی اینترنت سرچ میکنم قیمت خونه توی قسمت گرون مونترال خیلی ارزونتر از قسمت گرون تورنتوست.... آیا واقعا انقدر اختلاف قیمت توی این دو شهر هست؟
البته من میدونم که بعضی شهرها خیلی قیمت متفاوته ولی سوال من در مورد فقط مونترال و تورنتوست....

درست فهمیدید. قیمت خرید و اجاره و کلا هزینه زندگی تو مونترال نسبت به تورنتو و ونکوور خیلی ارزونتره ولی دستمزدها هم به همون نسبت پایینتره.

immigrant_sh
April 16th, 2012, 11:29 AM
سلام هم فرومی های عزیز
من فروم مرتبط پیدا نکردم و سوالم رو اینجا مطرح میکنیم اگر فروم مرتبطی هست لطفا راهنمایی فرمایید . اگر اطلاعاتی در مورد قوانین نگهداری حیوانات خانگی دارید لطفا بفرمایید؟ (در آپارتمان)

anihoo
April 16th, 2012, 06:11 PM
سلام هم فرومی های عزیز
من فروم مرتبط پیدا نکردم و سوالم رو اینجا مطرح میکنیم اگر فروم مرتبطی هست لطفا راهنمایی فرمایید . اگر اطلاعاتی در مورد قوانین نگهداری حیوانات خانگی دارید لطفا بفرمایید؟ (در آپارتمان)

امیدوارم دوستانی که اونجا هستند بتونن بهتر کمک کنند....
چیزی که من میدونم اینه که بعضی از آپارتمانها اجازه ی نگهداری حیوان خونگی نمیدند. باید موقع گرفتن خونه و آپارتمان حتما به این موضوع توجه کنید. در عین حال شما یک سری وظایف در قبال حیونتون دارید مثل گردش بردنش که اگه انجام ندید ممکنه گزارش بدن و بیان ازتون بازخواست کنند (این ربطی به آپارتمان نداشت).
مراقب مدفوعش بودن هم که همه جا باید رعایت کنید و خودتون جمعش کنید چه توی فضای راهروهای عمومی آپارتمان چه توی خیابون....

immigrant_sh
April 16th, 2012, 08:26 PM
سلام
من توی سایت زیر توی تورنتو آپارتمانهای ۶۰۰ دلاری به بالا رو دارم میبینم . منظورم اینه که آپارتمان یک خوابه نسبتا قابل قبول با ۸۰۰-۷۰۰ دلار در ماه در تورنتو میشه پیدا کرد آخه یکی از دوستان میگفت توی تورنتو زیر ۱۵۰۰ دلار نمیشه جایی پیدا کرد؟ نکنه توی این قیمت ها که عکسش هم هست قابل زندگی نیست؟؟!! (منظورم اینه که حقیقت با عکس خیلی فرق داره!!!)

http://www.hometrader.ca/results/For-Rent-Toronto-Ontario?pfq=1#

anihoo
April 16th, 2012, 08:55 PM
سلام
من توی سایت زیر توی تورنتو آپارتمانهای ۶۰۰ دلاری به بالا رو دارم میبینم . منظورم اینه که آپارتمان یک خوابه نسبتا قابل قبول با ۸۰۰-۷۰۰ دلار در ماه در تورنتو میشه پیدا کرد آخه یکی از دوستان میگفت توی تورنتو زیر ۱۵۰۰ دلار نمیشه جایی پیدا کرد؟ نکنه توی این قیمت ها که عکسش هم هست قابل زندگی نیست؟؟!! (منظورم اینه که حقیقت با عکس خیلی فرق داره!!!)

۱- غیر ممکن وجود نداره!

۲- محلی که انتخاب میکنید خیلی مهمه.... بعضی جاها که با مترو و اتوبوس و مراکز خرید فاصله ی زیادی دارند قیمت خیلی پایین میاد.

۳- عکسهایی که توی سایتها هست خیلی از مواقع واقعا فرق داره با واقعیت... من اینو وقتی فهمیدم که توی google earth سرچ میکردم و اون خونه رو پیدا میکردم و شاخ درمیاوردم!!!! بعد متوجه شدم با نرم افزار خوشگلش میکنن و اینا....

۴- منهم که اونجا زندگی نمیکنم و از فک و فامیلی که اونجا زندگی میکنن میپرسم... یکی از آشنایان ما توی تورنتو محلی که به همه جاهای مهم نزدیکه آپارتمانی قدیمی و ارزان (که گویا ارزونتر از کندو است) دو خوابه گرفته ۱۸۰۰ و همین نشون میده که میشه زیر ۱۵۰۰ هم گیر آورد ولی اون ۶۰۰ تا به نظرم کمی عجیب میاد....
حواستون باشه که در برخی از ماهها قیمت اجاره گرونتر از برخی ماههای دیگه ست...

اگر خانواده ی دونفره هستید و توی یک خوابه میخواهید زندگی کنید فرق داره با خانواده ی ۴ نفره که حداقل دو خواب میخواهد و یا دانشجوی یک نفره که میتونه توی سوئیت هم زندگی کنه.

anihoo
April 16th, 2012, 09:35 PM
اینترنتی نمیشه... باید حتما اونجا باشید.... توی اینترنت خیلی چیزها پیدا میشه ولی وقتی میری جلو میبینی همه چی یه جور دیگه شد....
آیتم های زیادی برای اجاره وجود داره.... مثلا ممکنه یه آپارتمان خیلی ارزون باشه ولی هزینه ی آب و برق و گاز به عهده ی خودتونه... و به قدری از مترو و اتوبوس دوره که زمستون مشکل دارید و یا از شهر و محل کارتون به قدری دوره که کلی هزینه ی رفت و آمدتون میشه... و خیلی چیزهای دیگه....
همه رو باید برید همونجا بررسی کنید....
اگر بتونید کسی رو گیر بیارید که آشنا و مطمئن باشه و بتونه براتون یه جایی برای مدت یک ماه -اجاره موقت- اجاره کنه خیلی خوب میشه و شما میتونید سرفرصت بگردید و با قیمت مناسب جایی رو مطابق با نیازهاتون پیدا کنید.
گاهی میصرفه کمی هزینه ی بیشتری بدید و یک سال آرامش اعصاب داشته باشید... بنابراین حواستون رو جمع کنید و گول قیمت ارزون رو نخورید...
در ضمن جاهایی هست اطراف تورنتو مثل می سی ساگا که ارزونتر از تورنتو در میاد و میشه با یک ساعت و نیم راه به تورنتو رفت و آمد کرد.... (درسته ؟)

marjanmohajer
April 16th, 2012, 10:20 PM
سلام

به عكس ها اعتماد نكنيد علاوه بر اينكه شما با محله ها آشنايي نداريد. آپارتمان هاي خيلي خوب با قيمت مناسب هم پيدا مي شوند اما دورند و بيشتر وقتتون در رفت و آمد مي گذره. اگر محل كارتون در اطراف تورنتو بود مثل مي سي ساگا و غيره، در اين صورت اونجا خونه بگيريد و گرنه اينكارو نكنيد. همون هزينه رفت و آمد رو بذاريد رو پول اجاره.
اگر نخواهيد كه حتما اطراف يانگ و محله هاي ايراني نشين باشيد، مي شه با ١١٠٠ تا آپارتمان دو خوابه تميز پيدا كنيد. ولي نه از روي اينترنت!!

september2010
April 17th, 2012, 12:19 PM
سلام دوستان،
برای روزهای اول ورود به تورنتو یک هتل یا اپارتمان موقت( ۱-۲ هفته) باید پیدا کنم. ما دو نفر هستیم. برای اول ورود میخوام جایی باشه که برای public transpotation دسترسی خوب داشته باشه و کلا محله ای باشه که توی ذوق نزنه. اگر ممکنه راهنمایی کنید.

mina7
May 1st, 2012, 12:52 AM
سلام
یادمه یه بار در مورد بیسمنت گفته شده بود که سرد میشه و اینها، میخواستم بپرسم همه نوع بیسمنتی همینطوره و سرد میشه؟ چون جاهایی هست که بالای زمینه و پنجرش کاملا به بیرون باز میشه و اجارش هم کمتر از اتاق نیست. اینها هم همون مشکل رو دارن؟ کلا فرق بیسمنت فقط به زیر زمین بودنشه یا فرق های فنی داره؟

marjanmohajer
May 1st, 2012, 01:01 AM
سلام
یادمه یه بار در مورد بیسمنت گفته شده بود که سرد میشه و اینها، میخواستم بپرسم همه نوع بیسمنتی همینطوره و سرد میشه؟ چون جاهایی هست که بالای زمینه و پنجرش کاملا به بیرون باز میشه و اجارش هم کمتر از اتاق نیست. اینها هم همون مشکل رو دارن؟ کلا فرق بیسمنت فقط به زیر زمین بودنشه یا فرق های فنی داره؟
بيسمنت هايي كه به حياط مشرف هستند قيمت بالاتري هم دارند و به نظر من اجاره آپارتمان رنتال بسيار بهتر از بيسمنته.( مي شه گفت كه كاندو و آپارتمان از هاوس و بيسمنت و تاون هاوس خيلي گرمتره). معمولا كنترل گرما و سرماي اون از طبقه بالا انجام مي شه پس تقريبا شما تابع بايد باشيد و صداي رفت و آمد طبقه بالا اذيتتون مي كنه. اگر به اين مسايل حساسيت نداريد خوب حساب ديگه ايه.

mina7
May 1st, 2012, 03:07 AM
اینجایی که من هستم آپارتمان هست اما همخونه ایم گفت دماش بر اساس درجه هوا تنظیم میشه و ما نقشی نداریم خوب اینم مگه نمیشه مثل بیسمنت

بيسمنت هايي كه به حياط مشرف هستند قيمت بالاتري هم دارند و به نظر من اجاره آپارتمان رنتال بسيار بهتر از بيسمنته.( مي شه گفت كه كاندو و آپارتمان از هاوس و بيسمنت و تاون هاوس خيلي گرمتره). معمولا كنترل گرما و سرماي اون از طبقه بالا انجام مي شه پس تقريبا شما تابع بايد باشيد و صداي رفت و آمد طبقه بالا اذيتتون مي كنه. اگر به اين مسايل حساسيت نداريد خوب حساب ديگه ايه.

marjanmohajer
May 1st, 2012, 03:34 AM
اینجایی که من هستم آپارتمان هست اما همخونه ایم گفت دماش بر اساس درجه هوا تنظیم میشه و ما نقشی نداریم خوب اینم مگه نمیشه مثل بیسمنت
نه سيستمش فرق داره.
تو خونه پول برق included نيست و تو زمستون براي گرم كردن خونه مجبور مي شيد پول زيادي بابت برق بديد براي همين اگه بخواهيد گرماي مطبوعي مثل ايران در هنگام زمستون تو خونه داشته باشيد، مجبور به تنظيم درجه هيت در دماي بالاتر هستيد و اين در زمستان هاي خيلي سرد يعني تا ٥٠٠ دلار پول برق در ماه. براي همين خيلي ها در اين مورد صرفه جويي مي كنند. كنترل تنظيم اين دما در بيسمنت نيست براي همين گفتم معمولا بايد تابع طبقه بالايي خودش بشود. از طرفي چون اكثر بيسمنت ها را included اجاره مي دند، باز بالايي مجبور به كنترل مصرف و هزينه برق خواهد بود.هرچند كه اگر صاحب خونه نباشه ٦٠ درصدشو پرداخت مي كنه.
ولي تو آپارتمان ها و اكثر كاندوها شما فقط پول برق داخل ساختمان را مي دهيد و پولي براي هيت پرداخت نخواهيد كرد. بعضي جاها هم كه پول هيت تو اجاره است.
و البته تمام اينا براي اونايي هست كه تحمل سرما براشون سخته و تازه اومدند.

zahragoli
May 4th, 2012, 04:41 PM
سلام میتونم بپرسم هیت چی هست؟؟

ghlobe
May 4th, 2012, 04:56 PM
سلام میتونم بپرسم هیت چی هست؟؟

منظور heat یا همون حرارته که در کانادا معمولا بر اساس گاز طبیعی است. یعنی هزینه حرارت منزل شما همان قبض گاز شماست. در بعضی آپارتمانهای خیلی قدیمی از برق هم بجای گاز استفاده میشه.

marjanmohajer
May 4th, 2012, 05:41 PM
البته اين furnace كه با گاز كار مي كنه، برق هم نياز داره كه بيشترين مقدار مصرفش در اون فني است كه باد گرم را بايد تو ساختمون هل بده و جلو ببره.واسه همينه كه بسته به متراژ فضا در فصل سرما پول برق هم خودبخود زيادتر مي شه به اضافه گاز.

ghlobe
May 4th, 2012, 08:58 PM
البته اين furnace كه با گاز كار مي كنه، برق هم نياز داره كه بيشترين مقدار مصرفش در اون فني است كه باد گرم را بايد تو ساختمون هل بده و جلو ببره.واسه همينه كه بسته به متراژ فضا در فصل سرما پول برق هم خودبخود زيادتر مي شه به اضافه گاز.

درست است ولی تابستان مصرف برق حتی بیشتر است بخاطر کولر. معمولا در تابستان قبض برق تون میره بالا و قبض گاز میاد پائین و در زمستون برعکس. البته با این وضعیت سال گذشته تورنتو که تابستان اش خنک بود و زمستان اش گرم همه چیز برعکس شد :)

marjanmohajer
May 4th, 2012, 09:24 PM
درست است ولی تابستان مصرف برق حتی بیشتر است بخاطر کولر. معمولا در تابستان قبض برق تون میره بالا و قبض گاز میاد پائین و در زمستون برعکس. البته با این وضعیت سال گذشته تورنتو که تابستان اش خنک بود و زمستان اش گرم همه چیز برعکس شد :)
ولي خوب يه چيزي اينجا هست و اون اينكه دوره سرما و مصرف طولاني تر از دوره گرما و نياز به كولره. بيشتر از اواسط جولاي شروع مي شه تا اواخر آگست كه در روزهاي خيلي گرم نياز به روشن كردن كولر هست.
مرسي جناب قلوب

ghlobe
May 4th, 2012, 10:25 PM
ولي خوب يه چيزي اينجا هست و اون اينكه دوره سرما و مصرف طولاني تر از دوره گرما و نياز به كولره. بيشتر از اواسط جولاي شروع مي شه تا اواخر آگست كه در روزهاي خيلي گرم نياز به روشن كردن كولر هست.
مرسي جناب قلوب

بله همینطوره. البته سال گذشته که اینقدر تابستون خنک بود ما بجز دو سه روز اصلا کولر روشن نکردیم! این آب و هوای کانادا هم یواش یواش داره عحیب غریب میشه.

anasad2001
May 5th, 2012, 01:43 AM
عذر میخوام اگه سوال تکراریه
تو ادمونتون جایی هست برای اقامت موقت که بشه برای accommodation arrangement که جز مدارک سفارت هست ازش نامه ای گرفت؟؟ هزینه ش رو هم میدونه کسی؟

arasbaran
May 5th, 2012, 01:51 AM
عذر میخوام اگه سوال تکراریه
تو ادمونتون جایی هست برای اقامت موقت که بشه برای accommodation arrangement که جز مدارک سفارت هست ازش نامه ای گرفت؟؟ هزینه ش رو هم میدونه کسی؟

سلام
متاسفانه نمیدونم که accommodation arrangement چی هست!
برای ویزای ویزیتور هست این نامه؟

anasad2001
May 5th, 2012, 02:01 AM
سلام
متاسفانه نمیدونم که accommodation arrangement چی هست!
برای ویزای ویزیتور هست این نامه؟

تو چک لیست آنکار ا گذاشتنش و انگار جز مدارک باید باشه.
دانشجویی
من هم نمیدونم چیه! اما انگار منظورشون اینه که میاین کجا میمونین.
نظری دارید؟ ممنونم

ghlobe
May 5th, 2012, 02:34 AM
دانشجویی
نظری دارید؟ ممنونم

به نظر من با سفارت در آنکارا تماس بگیرید که برای ویزای دانشجویی هم این رو میخوان یا نه. این بیشتر برای ویزای ویزیتوری معمول است.

alioo
May 6th, 2012, 01:07 AM
دانشجویی
نظری دارید؟ ممنونم
میشه رفت تو این سایت: http://www.booking.com
از اینجا یه هتل رزرو کرد و رسید رو گرفت و بعد کنسل کرد که پولی هم پرداخت نشه. فقط مواظب باشید که هتلی رو انتخاب کنید که بعد از کنسل کردن جریمه نکنه شما رو.

Industrial88
May 7th, 2012, 11:04 PM
accommodation arrangement برای ویزای دانشجویی نیز اجباری شده است.

به نظر من با سفارت در آنکارا تماس بگیرید که برای ویزای دانشجویی هم این رو میخوان یا نه. این بیشتر برای ویزای ویزیتوری معمول است.

maraljoon
May 8th, 2012, 10:51 AM
سلام ، من دنبال آپارتمانی برای سابلت در ماههای آگوست و سپتامبر هستم، لطفا اگه کسی سراغ داشت پیغام خصوصی بده، ممنون

ebiabdi_m79
May 8th, 2012, 09:45 PM
سلام به همه دوستان و همراهان
یه راهنمایی میخواستم
من 25 می دارم میام ونکوور و بعد حدود 10 روز میرم تورنتو که اونجا هم حدود 5-6 روز میمونم و بعدش برمیگردم ایران
دوستانی که اطلاعات دارن اگه ممکنه هتل هایی که تو این دو تا شهر هم قیمت مناسب و هم کیفیتشون خوبه رو اگه ممکنه معرفی بفرمایند
و اینکه رزرو این هتل ها از ایران و از طریق آژانس ها مناسب تره یا اینترنت و یا حضوری بعد لندینگ

marjanmohajer
May 8th, 2012, 11:45 PM
سلام به همه دوستان و همراهان
یه راهنمایی میخواستم
من 25 می دارم میام ونکوور و بعد حدود 10 روز میرم تورنتو که اونجا هم حدود 5-6 روز میمونم و بعدش برمیگردم ایران
دوستانی که اطلاعات دارن اگه ممکنه هتل هایی که تو این دو تا شهر هم قیمت مناسب و هم کیفیتشون خوبه رو اگه ممکنه معرفی بفرمایند
و اینکه رزرو این هتل ها از ایران و از طریق آژانس ها مناسب تره یا اینترنت و یا حضوری بعد لندینگ
بستگي داره بخواهيد كجاي تورنتو باشيد ولي براي حداقل كيفيت مطلوب به همراه صبحانه و اينترنت يه چيزي حدود ١٣٠ تا ١٢٠ دلار بسته به نوع اتاق ،براي هر شب در نظر بگيريد. تو منطقه ريچموند هيل شايد تا ١٠٠ هم پيدا كنيد ولي براي رفت و آمد هزينه بره.
تو اينترنت سرچ كنيد آپشن هاي مختلف نمايش داده مي شه و اگه در مورد منطقه اش سوالي داشتيد بفرماييد. بعد قيمت نشان داده شده را با قيمت آژانس مقايسه كنيد گاهي ارزونتر و گاهي گرونترند. ( در يك هتل مشخص ).
براي خريد اينترنتي بايد كرديت كارت داشته باشيد و حتما هتلي را انتخاب كنيد كه هزينه كنسلي نداشته باشه.

ebiabdi_m79
May 8th, 2012, 11:53 PM
مرسی خانم دکتر
شما کدوم محله رو معرفی میکنید که به مراکز خرید و امکانات دیگه نزدیک باشه
و در مورد ونکوور هم اگه محله ای رو معرفی کنبد ممنون میشم
کدوم سایت رو برای سرچ توصیه میکنید
ممنون از راهنماییتون

بستگي داره بخواهيد كجاي تورنتو باشيد ولي براي حداقل كيفيت مطلوب به همراه صبحانه و اينترنت يه چيزي حدود ١٣٠ تا ١٢٠ دلار بسته به نوع اتاق ،براي هر شب در نظر بگيريد. تو منطقه ريچموند هيل شايد تا ١٠٠ هم پيدا كنيد ولي براي رفت و آمد هزينه بره.
تو اينترنت سرچ كنيد آپشن هاي مختلف نمايش داده مي شه و اگه در مورد منطقه اش سوالي داشتيد بفرماييد. بعد قيمت نشان داده شده را با قيمت آژانس مقايسه كنيد گاهي ارزونتر و گاهي گرونترند. ( در يك هتل مشخص ).
براي خريد اينترنتي بايد كرديت كارت داشته باشيد و حتما هتلي را انتخاب كنيد كه هزينه كنسلي نداشته باشه.

ebiabdi_m79
May 9th, 2012, 12:00 AM
خانم دکتر با توجه به بازگشت من در این سفر
آیا مدارکی رو توصیه میکنید همراهم باشه
برای کارهای اداری روزهای اول
مرسی
راستی خانم دکتر اگه چیزی لازم داشتید از ایران میتونم براتون بیارم
اگه خواستید چ خ بدید

مرسی خانم دکتر
ممنون از راهنماییتون

marjanmohajer
May 9th, 2012, 12:15 AM
مرسی خانم دکتر
ممنون از راهنماییتون
اين نظر شخصي منه:
براي چند روز اقامت موقت بهتره تو دان تاون باشيد و با دسترسي راحتتر به مترو مي تونيد به محله ايراني ها هم سري بزنيد و به فرودگاه برويد ( با TTC ). اين سايت ها را چك كنيد:

www.reserve-hotel.com/.../Toronto/
www.torontohoteldiscounts.com/
www.booking.com/Toronto-Hotels
www.priceline.com/
براي چند روز ماندن نياز به انجام كار اداري پيدا نمي كنيد. فقط براي گرفتن سين كارت و پي آر اقدام مي كنيد.

vahid77
May 12th, 2012, 10:48 PM
لطفا در مورد اجاره یک سوئیت یا اپارتمان یک خوابه در ونکوور برای ماههای جولای و آگوست راهنمایی بفرمایید. متشکر می شوم

soudi
May 14th, 2012, 06:28 PM
سلام دوستان
حداقل 20 صفحه رو خواندم همش شد تورنتو - مونترال -
ولی تقریبا هیچ کس در مورد ونکوور چیزی نمیگه . دفعه قبل پیغام گذاشتم که چند تا ونکووری پیدا کنم هم پستم پاک شد و هم جریمه شدم. ....
حالا اگه کسی اطلاعاتی در مورد ونکوور داره بفرماید . ما 6 اگوست میریم ونکوور - اگه بشه میخواهیم یه جای 1 ماه اجاره کنیم بعد سر فرصت بگردیم دنبال یه جای یک ساله چرا که بچه مدرسه ای داریم . فکر می کنید از 6 سپتامبر مدرسه ها شروع بشند چون 6 سپتامبر 1 ماه مون تموم میشه و باید یه جای 1 ساله پیدا کنیم . کسی نظری داره .... و اینکه چطور میشه از اینجا یه جای 1 ماه پیدا کرد ....
مرسی

soudi
May 15th, 2012, 08:41 AM
توی craiglist اپارتمان حدود 1000 دلار تو نورث ونکوور خیلی پیدا کردم . با یه نفر تو ونکوور اشنا شدم البته تلفنی که بروکر هست به من میگه اینجا چند اپارتمان حدود 2200 دلاری موجوده و اصلا حدود 1000 نیست ولی من بیش از 20 تا در Craiglist پیدا کردم ...... اصلا سر در نمی یارم موضوع چیه من اشتباه می کنم یا اون دوست بروکر ما .......
یه چیز دیگه خواهر م که در امریکا دانشجو هست میگه تازه خونه های توی craiglist خیلی هم ارزون نیست . اگه بتونی از طریق مستقیم یا از طریق دوستان جای رو پیدا کنید ارزونتر از craiglist هست . چند نمونه از تجربیات خواهرم ....
سال اول از طریق بروکر جا پیدا کرد یک ساله . با این که طبقه سوم از یک مجتمع بود هم سر د بود هم کلی موش داشت بله درست میخونید موش موش
سال دوم که از طریق دوستاش خونه پیدا کرد هم بروکری فی نداد هم خونه ارزونتر - گرم و بدون موش
الان هم کلا مجتمع شونو و چند تا متجمع دیگر رو یه عرب خریده و یه دفعه 200 دلار برده روی کرایه ها . در صورتی که تو بوستون سالی حدود 15 دلار کرایه خونه بالا میره . حالا این اقای عرب برای اینکه بتونه ساختمانشو اجاره بده همو رو گذاشته تو craiglist .
من نتیجه گرفتم که اول سعی کنیم از طریق دوست و آشنا تو ونکوور خونه یه ماه پیدا کنیم که سر فرصت بتونیم یه جای یه ساله بگیریم اگه نشد بریم سراغ سایت های مثل craiglist و دست اخر بریم سراغ brockers . شاید هم اشتباه می کنم . نظر شما سروران گرامی چیست ؟
ا

maraljoon
May 15th, 2012, 11:53 AM
دوستان من دارم سعی میکنم از اینجا یه هاستل رزرو کنم برای یکهفته اول ورودم ، فقط اینکه رزرو اینترنتی اینا یه دپازیت برای رزرو میخواد ، کسی میدونه بدون داشتن کردیت کارت از اینجا چطوری باید اینو پرداخت کنم ؟ ممنون

nilotus
May 16th, 2012, 03:12 PM
دوستان من 2 تا سوال دارم که ممنون می شم راهنمایی کنید:

1- من دارم میام تورنتو تا 3 هفته دیگه. آیا تاریخ اجاره آپارتمان اونجا از اول ماهه؟ یعنی من اگر بخوام از اینجا یک guest house رزرو کنم باید تا اول ماه بعد میلادی رزرو کنم ؟ یا وسط ماه هم راحت می شه خونه پیدا کرد؟
2- guest hous ی که من می خوام برم ایرانیه و در نورت یورکه. هزینه رفت و آمدم به مرکز شهر و جاهای دیگه ای که برای کارای اداری و ... باید برم خیلی زیاد می شه؟ آخه تمام این پانسیون های ایرانی نورت یورک هستند (و البته گرون)و بقیه هم که اینترنتی آدم نمی تونه سر از تمیز و مرتب بودنش دربیاره.
اگر کسی جایی رو برای اقامت موقت می شناسه ممنون میشم بهم بگه

marjanmohajer
May 17th, 2012, 05:06 PM
دوستان من 2 تا سوال دارم که ممنون می شم راهنمایی کنید:

1- من دارم میام تورنتو تا 3 هفته دیگه. آیا تاریخ اجاره آپارتمان اونجا از اول ماهه؟ یعنی من اگر بخوام از اینجا یک guest house رزرو کنم باید تا اول ماه بعد میلادی رزرو کنم ؟ یا وسط ماه هم راحت می شه خونه پیدا کرد؟
2- guest hous ی که من می خوام برم ایرانیه و در نورت یورکه. هزینه رفت و آمدم به مرکز شهر و جاهای دیگه ای که برای کارای اداری و ... باید برم خیلی زیاد می شه؟ آخه تمام این پانسیون های ایرانی نورت یورک هستند (و البته گرون)و بقیه هم که اینترنتی آدم نمی تونه سر از تمیز و مرتب بودنش دربیاره.
اگر کسی جایی رو برای اقامت موقت می شناسه ممنون میشم بهم بگه
براي اقامت تو اين مراكز تصور نمي كنم اين محدوديت وجود داشته باشه ولي بهتره قبل از رزرو باهاشون تماس بگيريد.
آدرس اين مكان را مي شه بگيد تو كدوم خيابونه تا راهنماييتون كنم؟.

marjanmohajer
May 17th, 2012, 05:16 PM
دوستان من دارم سعی میکنم از اینجا یه هاستل رزرو کنم برای یکهفته اول ورودم ، فقط اینکه رزرو اینترنتی اینا یه دپازیت برای رزرو میخواد ، کسی میدونه بدون داشتن کردیت کارت از اینجا چطوری باید اینو پرداخت کنم ؟ ممنون
بايد از كسي كه كرديت كارت داره بخواهيد تا براتون انجام بده.

nilotus
May 17th, 2012, 08:05 PM
مثل اینکه من خوب منظورمو نرسوندم. منظور من از اول ماه میلادی، برای اجاره کردن خونه بود وگرنه پانسیون که مثل هتله و هر زمان بخواهیم مشکلی نیست. من می خوام اونجا که اومدم زود دنبال خونه باشم برای اجاره و همه می گن از سر ماه اجاره می دن. بنابراین اگر من 12 جون میام باید تا 30 جون پانسیون یا هتل بگیرم؟ یا خونه رو مثلا" از 20 ام ماه هم می شه اجاره کرد؟
محل پانسیون خ شپرد و ویلودیل هست. ایرانیه و خیلی هم تبلیغ می کنه. اسمشو نمی گم که پستم حذف نشه!

براي اقامت تو اين مراكز تصور نمي كنم اين محدوديت وجود داشته باشه ولي بهتره قبل از رزرو باهاشون تماس بگيريد.
آدرس اين مكان را مي شه بگيد تو كدوم خيابونه تا راهنماييتون كنم؟.

marjanmohajer
May 17th, 2012, 08:19 PM
مثل اینکه من خوب منظورمو نرسوندم. منظور من از اول ماه میلادی، برای اجاره کردن خونه بود وگرنه پانسیون که مثل هتله و هر زمان بخواهیم مشکلی نیست. من می خوام اونجا که اومدم زود دنبال خونه باشم برای اجاره و همه می گن از سر ماه اجاره می دن. بنابراین اگر من 12 جون میام باید تا 30 جون پانسیون یا هتل بگیرم؟ یا خونه رو مثلا" از 20 ام ماه هم می شه اجاره کرد؟
محل پانسیون خ شپرد و ویلودیل هست. ایرانیه و خیلی هم تبلیغ می کنه. اسمشو نمی گم که پستم حذف نشه!

خيلي خوب حالا درست شد.
براي تردد كه اونجا مشكل نداريد. اين از مسئله هزينه.
در مورد اجاره هم اگر خالي باشه گاهي موافقت مي كنند كه قبل از سر ماه تحويل بگيريد ولي تخليه همون آخر ماهه.
به طور كل اكثر اول ماه تحويل مي دهند.

Soap
May 19th, 2012, 05:21 AM

شرکت هایی هستن(مثل آگهی های بالای صفحه) که هم ریال می گیرند و از طرف شما پرداخت می کنند یا اینکه برای شما کردیت کارد صادر می کنن ، البته اگر دوستی فامیلی یا... براتون پرداخت کنن ارزونتر میشه.

aperspol
May 21st, 2012, 09:01 AM
سلام
از دوستان کسی اطلاع داره واسه اسباب کشی از مونترال به تورنتو تقریبا چقدر هزینه آب میخوره ؟
وزنی حساب میکنن یا مسافتی ؟
مرسی

ghlobe
May 21st, 2012, 07:05 PM
سلام
از دوستان کسی اطلاع داره واسه اسباب کشی از مونترال به تورنتو تقریبا چقدر هزینه آب میخوره ؟
مرسی

ساعتی و مسافتی حساب میکنند و بین شهری گرون درمیاد (ممکنه چندهزاردلار هم بشه). میتونید خودتون یک کامیون U-haul کرایه کنید و فقط در مبدا و مقصد کسانی رو استخدام کنید که کامیون رو بار و خالی کنند و مسیر رو خودتون رانندگی کنید. اینجوری ممکنه با ۵۰۰-۶۰۰ دلار بتونید سروتهش رو هم بیارید.

fanta
May 21st, 2012, 10:11 PM
سلام
مرسی

میتونید از لینک شرکت زیر استفاده کنید :
http://www.amjcampbell.com/estimate.aspx

که یک برآورد کلی از هزینه بهتون میده بعد هم میتونید با هزینه یوهال که جناب گلوب پیشنهاد کردند مقایسه کنید.

nooshi
May 22nd, 2012, 09:25 AM
سلام دوستان
کسی درباره پیش خرید کاندو در تورنتو نظری یا تجربه ای داره؟

Reza76
May 23rd, 2012, 05:27 PM
سلام دوستان
کسی درباره پیش خرید کاندو در تورنتو نظری یا تجربه ای داره؟

سلام دوستان
ما هم july 19 میاییم تورنتو. و خیلی ممنون میشم اگر کسی در مورد خرید خونه و مقایسه ان با اجاره خونه تجربه ای یا اطلاعاتی داره در اختیارمون بذاره

hminooei
May 28th, 2012, 12:30 AM
سلام نوشی جان.. من یه سری اطلاعات دارم و درواقع برگزارکننده جلساتی مانند [...]
در دانشگاه تورنتو هستم. اگه سوال خاصی داری درخدمتم و حتی میتونم ارجاعت بدم به یه شخص باتجربه که توی این کار هست. ما خودمون یه گروه هستیم از دانشجویان دانشگاه واترلو کانادا که به بچه‌ها در زمینه ی اجاره و خرید خونه کمک میکنیم..

هادی

SaidJan
May 28th, 2012, 05:40 AM
accommodation arrangement برای ویزای دانشجویی نیز اجباری شده است.

این خبر کجا اعلام شده؟

یه سوال هم داشتم:
آیا کسی میتونه با خونه خریدن در کانادا، اقامت دائم یا موقت بگیره؟

ghlobe
May 28th, 2012, 07:54 AM
این خبر کجا اعلام شده؟

یه سوال هم داشتم:
آیا کسی میتونه با خونه خریدن در کانادا، اقامت دائم یا موقت بگیره؟

جواب سئوال دوم تون منفی است.

faraz_fahimi
May 28th, 2012, 08:33 AM

من از همینجا رزرو کردم و پیش پرداخت رو هم به ریال معادل نرخ حواله دلار کانادا دادم.

SaidJan
May 29th, 2012, 07:15 AM
جواب سئوال دوم تون منفی است.

حتی اگه سنش بالای 58 یا 65 باشه بازم نمیتونه با خرید خونه تو کانادا یا آمریکا اقامت دائم یا موقت بگیره؟

ghlobe
May 29th, 2012, 07:50 AM
حتی اگه سنش بالای 58 یا 65 باشه بازم نمیتونه با خرید خونه تو کانادا یا آمریکا اقامت دائم یا موقت بگیره؟

به سن مطلقا ربطی نداره.

nooshi
May 31st, 2012, 02:47 PM
دوستان کسی تجربه اقامت در آپارتمانهای مبله مهمانسراهای ایرانی تورنتو مثل مریم ، کاشانه و اسکان رو داشته(به جون خودم قصدم تبلیغ نیست)؟آیا از لحاظ تمیزی واقعیت با تصاویر موجود در سایت ها مطابقت داره؟گزینه بهتری برای اقامت یکی دو ماهه در تورنتو (تا پیدا کردن محل اقامت دائم)وجود داره؟ممنونم.

marjanmohajer
May 31st, 2012, 04:09 PM
دوستان کسی تجربه اقامت در آپارتمانهای مبله مهمانسراهای ایرانی تورنتو مثل مریم ، کاشانه و اسکان رو داشته(به جون خودم قصدم تبلیغ نیست)؟آیا از لحاظ تمیزی واقعیت با تصاویر موجود در سایت ها مطابقت داره؟گزینه بهتری برای اقامت یکی دو ماهه در تورنتو (تا پیدا کردن محل اقامت دائم)وجود داره؟ممنونم.
براي چه زماني؟

nooshi
May 31st, 2012, 05:32 PM
براي چه زماني؟
از 30 جولای برای یک ماه تا دو ماه.

marjanmohajer
May 31st, 2012, 06:35 PM
از 30 جولای برای یک ماه تا دو ماه.
در مورد سوال اولتون، خودم شخصا اطلاعي ندارم ولي يكي از دوستانم كه در ابتداي ورودشان دو ماه اونجا مونده بودند، خيلي راضي نبود. يكي از مواردي كه نام برديد خوشنام تر از بقيه است.
عده اي هم تو اين ماه ها به طور موقت تو خوابگاه سنكا كالج مي مونند و ديدم كه تقريبا همه شون راضي بودند. مي تونيد با بخش residential اين كالج تماس بگيريد و مقايسه اي داشته باشيد ولي براي رزرو بايد زودتر اقدام كنيد.
موفق باشيد.

Reza76
May 31st, 2012, 07:49 PM
در مورد سوال اولتون، خودم شخصا اطلاعي ندارم ولي يكي از دوستانم كه در ابتداي ورودشان دو ماه اونجا مونده بودند، خيلي راضي نبود. يكي از مواردي كه نام برديد خوشنام تر از بقيه است.
عده اي هم تو اين ماه ها به طور موقت تو خوابگاه سنكا كالج مي مونند و ديدم كه تقريبا همه شون راضي بودند. مي تونيد با بخش residential اين كالج تماس بگيريد و مقايسه اي داشته باشيد ولي براي رزرو بايد زودتر اقدام كنيد.
موفق باشيد.

سلام خانم دكتر. مطمئنما اين سؤال خيلي از دوستان ميتونه باشه. فرموديد خوابگاه كالج؟؟؟؟؟!!!! حتي ما كه دانشجو نيستيم؟؟ ممكنه بيشتر راهنمايي فرماييد؟؟ خيلي خيلي ممنون.

zmm
May 31st, 2012, 08:18 PM
موفق باشيد.

این امکان فقط برای تابستون که اتاقاشون خالیه هست درسته؟ یا کلا برای تمام سال میشه موقت اتاق گرفت ؟مثلا اگه ما اکتبر بیایم میتونیم یک ماه اونجا اتاق بگیریم؟

marjanmohajer
May 31st, 2012, 09:42 PM
بله در ايام تابستان و به افراد غير دانشجو اجاره مي دهند به همراه صبحانه ( تا پارسال كه اطلاع دارم ).
به سايت زير مراجعه كنيد. محل مورد نظر من اقامتگاه فينچ است.
http://www.senecarez.com/contactus.html

Reza76
June 1st, 2012, 07:40 PM
مجددا سلام. خانم دكتر، اون خوابگاه دانشگاه در فينچ كه گفتين بعضي از دوستان رضايت بيشتري نسبت به مهمانسراهاي ايراني داشتند چطور محله اي هست؟ منظورم از نظر ساكنين كلي اونجا و بافت شهري. همچنين از نظر دسترسي به جاهايي كه يك تازه وارد نياز داره از قبيل ادارت روتين اوليه و جاهاي مناسب خريد.

marjanmohajer
June 1st, 2012, 08:05 PM
مجددا سلام. خانم دكتر، اون خوابگاه دانشگاه در فينچ كه گفتين بعضي از دوستان رضايت بيشتري نسبت به مهمانسراهاي ايراني داشتند چطور محله اي هست؟ منظورم از نظر ساكنين كلي اونجا و بافت شهري. همچنين از نظر دسترسي به جاهايي كه يك تازه وارد نياز داره از قبيل ادارت روتين اوليه و جاهاي مناسب خريد.
اگر آشنايي در تورنتو داريد، بهتره ازشون خواهش كنيد برند و براتون كيفيت را چك كنند. اينجا يك محيط دانشجوييه و محله بدي هم نيست. با يك خط اتوبوس خيلي راحت به مراكز خريد و... دسترسي خواهيد داشت و قيمتش هم در مقايسه با مراكز ايراني بسيار مناسب تره.

maraljoon
June 5th, 2012, 08:39 AM
من از همینجا رزرو کردم و پیش پرداخت رو هم به ریال معادل نرخ حواله دلار کانادا دادم.

ممنون از راهنمایی

منم موفق به رزرو جا شدم فقط یه سوال دیگه
اونم اینکه متل از طریق ایمیل مشخصات اتاق ام و تاریخ و روز و آدرس و مبلغ دپازیت و این چیزا رو نوشته و فرستاده .
آیا من باید همین رو پرینت بگیرم و در بدو ورود تو فرودگاه نشون آفیسر بدم یا لازمه سند و مدرک دیگه ایی ازشون بخوام ؟
ممنون

arasbaran
June 5th, 2012, 09:23 AM
ممنون از راهنمایی

منم موفق به رزرو جا شدم فقط یه سوال دیگه
اونم اینکه متل از طریق ایمیل مشخصات اتاق ام و تاریخ و روز و آدرس و مبلغ دپازیت و این چیزا رو نوشته و فرستاده .
آیا من باید همین رو پرینت بگیرم و در بدو ورود تو فرودگاه نشون آفیسر بدم یا لازمه سند و مدرک دیگه ایی ازشون بخوام ؟
ممنون

بله همین همراهتون باشه.

alibaba1
June 5th, 2012, 06:20 PM
با سلام
برای اقامت در هر یک از ماههای جولای تا اکتبر تورنتو
از دوستانی که پیشنهاد شرایط سابلت یا هر گونه قراردادی فی مابین رو دارن به شدت استقبال می شود.
لطفا پیام خصوصی بدید.
ممنون

Mahsa.j
June 6th, 2012, 11:00 AM
سلام امسال کلا هیچ خانمی تورونتو نمی ره برای هماهنگی مسکن و...
پیغام بدین اگر کسی هست مرسی

Reza76
June 6th, 2012, 12:06 PM
سلام بر تمامی دوستان.
اگر کسی پیشنهاد سابلت داره ابتدا به دوست عزیز alibaba1 ((که بنده را در این مورد راهنمایی فرمودند)) بفرمایند سپس بنده. ما (من و همسرم) 19 جولای میاییم تورنتو.

didipour
June 6th, 2012, 10:15 PM
سلام. یه همخونه خانم در تورنتو برای سپتامبر 2012 هست؟ من دانشگاه یورک خواهم رفت و لذا خونه ای که توش ساکن باشم در شمال تورنتو میشه.
لطفا پیام خصوصی بدین.
مرسی

Hitnake
June 7th, 2012, 01:48 PM
سلام. من سپتانبر امسال قصد دارم به دانشگاه یورک برم. خوابگاه رزرو کردم که به همراه meal plan نزدیک 10000 دلار می شه که این مدت تنها تا آخر ترم winter رو شامل می شه. در ضمن برای موندن در طول تعطیلات ژانویه هم باید مبالغ اضافی پرداخت کرد. می خواستم بدونم با توجه به این شرایط گرفتن یک خونه به همراه هم خونه ای یه صرفه تره ؟ و با توجه به تجارب دوستان کلا زندگی با این شرایط در شمال تورنتو حدودا ماهی چه قدر در می یاد.

feral
June 7th, 2012, 08:14 PM
لینک زیر هم برای یافتن هم خونه ای می تونه مفید باشه
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?284-%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%87%D9%85-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7&p=760156#post760156
دانشگاه یورک هم ایرانی زیاده و تا جایی که من می دونم بیشتر بدون غذا و در خانه های دانشگاه هستند چون فاصله با شهر کمی زیاده و امکانات به نسبت بد نیست. بعضی خانه های مجردی با وسایل رو می گیرند و یک چند تا قاشق چنگال و قابلمه هم برای اول کار میارن همراه خودشون. دیگه گاز و یخچال و تخت اینجا داره. بد نیست دو سه تا دستور غذای آسون هم از مامان جان یا کسی یاد بگیرید که روزهای اول از گشنگی تلف نشید.

Reza76
June 8th, 2012, 12:08 AM
سلام به همگي
ميخواستم از خانم دكتر marjanmohajer بابت راهنمايي خوبي كه در مورد Seneca college داشتن تشكر كنم. من با اونجا چندين مرتبه تماس گرفتم كه مسئول مربوطه خيلي خوب و سريع جواب ميداد. بعد از كسب اطلاعات از يكي از بستگان كه تورنتو بودند خواستم كه بروند و مستقيم با مهمانسراهاي ايراني مقايسه كنند كه ايشان هم حرف خانم دكتر را تاييد كردند كه از نظر كيفيت بهتره. خلاصه اينكه زحمت رزرو را براي ما كشيدند. البته گفتند كه خيلي سريع پر ميشود و اگر دوستان تمايل به انجام رزرو دارند بايد خيلي سريع أقدام كنند
ضمنا اگر از طرف مديران محترم تبليغ نباشه ميتونم متن جواب ايميل رو كه حاوي اطلاعات كامل در مورد شرايط و مبالغ مربوطه هست را اينجا بگذارم كه تمامي دوستان بتونن استفاده كنند.
باز هم تشكر از خانم دكتر بابت راهنماييهاي خوبشون

marjanmohajer
June 8th, 2012, 01:13 AM
خواهش مى كنم، باعث خوشحالى منه كه به ديگران كمكى كرده باشم.
" بني آدم اعضاي يك پيكرند كه در آفرينش ز يك گوهرند "
همانطور كه گفتيد اين مكان زود پر مي شه و به نظر من واقعا ارزش گرفتن را داره؛ پس اگر تمايل داريد فرصت را از دست ندهيد.

CyrusTheGreat
June 9th, 2012, 11:32 PM
دوستان خیلی ممنون از راهنمایی های شما. ای کاش مدیریت محترم سایت یک فروم را به اسکان موقت روزهای اول اختصاص می داد. این موضوع و همچین دیگر فروم که راهنمای روزهای اول در کانادا نامیده می شود خیلی کلی است. در حال حاضر تعداد زیادی از دوستان ویزاهایشان را گرفته اند و مثل من کسی را در کانادا ندارند. مشکل اقامت روزهای اول و فکر کردن به آن از فاصله دور خیلی ترسناک به نظر می آید. بگذریم. من سایت سنکا کالج رو که دوستان گذاشته بودند را چک کردم. تا جایی که من متوجه شده ام خیلی از دانشگاه ها خوابگاه هایشان را در تابستان به قیمت های خوب اجاره می دهند. فکر می کنم برای ما ها که می خواهیم بعد از اینکه مستقر شدیم دنبال خانه بگردیم، موقعیت این محل اقامت موقت می تونه کمکی باشه به کم کردن مخارج ترنپورتیشن یا به قول خودمان ایاب و ذهاب! تا جایی که من می دونم دانشگاه یورک و دانشگاه تورونتو اهم خواب گاه های خوبی دارند. از دوستان کسی می تونه قیمت و محل این خوابگاه ها رو با هم مقایسه کنه؟ راستی آدرس خوابگاه دانشگاه تورونتو و قیمت هاش اینه: http://www.ncsummer.utoronto.ca/Rates.htm

immigrant_sh
June 10th, 2012, 02:58 AM
با سلام

دوستان کسی هست که در مورد مکانهایی که بعضا بعضی از این دفاتر وکالت برای بعد از اخذ اقامت برای روزهای اول پیشنهاد می دهند بعنوان خدمات پس از مهاجرت اطلاعاتی داشته باشد؟ ممنونم

karen217
June 10th, 2012, 09:10 AM
دوستان خیلی ممنون از راهنمایی های شما. ای کاش مدیریت محترم سایت یک فروم را به اسکان موقت روزهای اول اختصاص می داد. این موضوع و همچین دیگر فروم که راهنمای روزهای اول در کانادا نامیده می شود خیلی کلی است. در حال حاضر تعداد زیادی از دوستان ویزاهایشان را گرفته اند و مثل من کسی را در کانادا ندارند. مشکل اقامت روزهای اول و فکر کردن به آن از فاصله دور خیلی ترسناک به نظر می آید. بگذریم. من سایت سنکا کالج رو که دوستان گذاشته بودند را چک کردم. تا جایی که من متوجه شده ام خیلی از دانشگاه ها خوابگاه هایشان را در تابستان به قیمت های خوب اجاره می دهند. فکر می کنم برای ما ها که می خواهیم بعد از اینکه مستقر شدیم دنبال خانه بگردیم، موقعیت این محل اقامت موقت می تونه کمکی باشه به کم کردن مخارج ترنپورتیشن یا به قول خودمان ایاب و ذهاب! تا جایی که من می دونم دانشگاه یورک و دانشگاه تورونتو اهم خواب گاه های خوبی دارند. از دوستان کسی می تونه قیمت و محل این خوابگاه ها رو با هم مقایسه کنه؟ راستی آدرس خوابگاه دانشگاه تورونتو و قیمت هاش اینه: http://www.ncsummer.utoronto.ca/Rates.htm منم موافقم ، راجع به این موضوع خیلی کم صحبت شده ، اگر مثل من مشکل پرداخت پول با کردیت کارت رو دارین من یه مهمانسرای ایرانی رو پیشنهاد میکنم که قیمت هاش خوبه و میتونین به ریال هم پرداخت کنین ، ولی از بابت کیفیت خیلی تعریفی ازش نمیشه و توصیه نمیکنن.

rasoula
June 14th, 2012, 01:24 AM
less than 1 year; but we can apply for immigration visa.
I am going to prepare my documents.
.So all PhD student in canada (and not the masters) who have a job experience, go and apply for immigration visa

It's the Key:
the university will give you a letter which says you are a Phd student and your study will take at least 3 or 4 years (what ever) and you are now financially suported as a graduate research assistant for one year.
and it will show to the authorities that you are a residant here for at least one year.

That's it.

I should thank all my Iranian colleagues here in my department for these useful information

the benefits:
1- the international fee for your study will be omitted.
2- easy come and go to iran without applying for visa again!
3- ...

good luck

be careful do not make the mistake which many students in canada had made before.
you can apply from now

you can go to this topic fo more information:
http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,503.210.html
8)

Dear one,

I really had no idea that PhD students have the chance of applying for immig. visa.?Thank you for the info. Will you please be kind provide any e-link where I can study the immigration application process
?

All the best
rasoula

arasbaran
June 14th, 2012, 11:55 AM
Dear one,

I really had no idea that PhD students have the chance of applying for immig. visa.?Thank you for the info. Will you please be kind provide any e-link where I can study the immigration application process
?

All the best
rasoula

http://www.cic.gc.ca/english/department/media/releases/2011/2011-11-02.asp
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/apply-who-instructions.asp

rasoula
June 15th, 2012, 02:32 AM
Dear Metallurgist,

Will you please be kind and provide an e-link to follow studying some related information?

All the best

fm2011
June 15th, 2012, 08:39 AM
دوست عزيز، اين پست براي سال 2008 هست. البته اميدوارم كه ايشون بيايند و جواب شما رو بدهند.

Dear one,

?

All the best
rasoula

farhad_bj
June 16th, 2012, 02:46 AM
سلام
من دنبال یه استودیو یا یه 31/2 فرنیش تو مونترال میگردم برای ماه آگست. اگه بین دوستان کسی هست که بخواد برای اون تاریخ سابلت کنه لطفا برام پیغام بذاره.
متشکرم

CyrusTheGreat
June 16th, 2012, 11:05 PM
سلام
از دوستانی که در حال عزیمت به سمت تورونتو هستند و محل اقامتشان مشخص شده، (منظورم از محل اقامت، خوابگاه، مهمانسرا و هتله و شامل منزل اقوام نیست!) و آن دوستانی که به تورونتو رفته اند و محل اقامت را دیده اند و می توانند کیفیت آن را توصیف کنند. خواهشمندم محل را در پیغام خصوصی به من یا غیر خصوصی در همین جا معرفی کنند تا انشاء الله یک تاپیک مجزا برای اقامت موقت روزهای اول افتتاح کنیم. سپاس فراوان

Reza76
June 16th, 2012, 11:25 PM
سلام
از دوستانی که در حال عزیمت به سمت تورونتو هستند و محل اقامتشان مشخص شده، (منظورم از محل اقامت، خوابگاه، مهمانسرا و هتله و شامل منزل اقوام نیست!) و آن دوستانی که به تورونتو رفته اند و محل اقامت را دیده اند و می توانند کیفیت آن را توصیف کنند. خواهشمندم محل را در پیغام خصوصی به من یا غیر خصوصی در همین جا معرفی کنند تا انشاء الله یک تاپیک مجزا برای اقامت موقت روزهای اول افتتاح کنیم. سپاس فراوان

سلام. ما كه ١٩ جولاي به اميد خدا راهي هستيم با پيشنهاد marjanmohajerعزيز و تاييديه يكي از بستگان كه رفتند، ديدند،تاييد و براي ما رزرو كردند، قراره بريم خوابگاه Seneca college
اميدوارم كه اين اطلاعات بدردتون بخوره

yasna1354
June 22nd, 2012, 08:55 AM
سلام دوستان
من از 20 جولای تا سپتامبر مونترال خواهم بود. دنبال یک آپارتمان(سوییت) 1.5 یا 2.5 یا 1 خوابه هستم. اگر موردی برای سابلت دارید لطفا پبغام بدید.

maryam79
June 22nd, 2012, 12:45 PM
کسی میدونه اگه پول همراهمون باشه ولی از ایران جایی رزرو نکرده باشیم واسه اقامت گیر میدن وقت ورود؟

maryam79
June 22nd, 2012, 12:47 PM
وضعیت اجاره تو دسامبر چطوریه؟هوا خیلی سرده؟