PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قصد اپلاي كردن دارم، از چه زماني و چگونه آغاز به مطالعه ي زبان نمايم؟؟!

صفحه ها : [1] 2

ali_little
September 12th, 2010, 11:40 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز.
می خواستم بدانم زمان بحرانی برای شرکت در آزمون تافل آی بی تی یا پی بی تی در چه فاصله زمانی تا فرا رسیدن اولین ددلاین است؟

vv_matin
September 13th, 2010, 01:25 AM
شما باید یک سال قبل از ترمی که برای پذیرش مد نظرتون هست، امتحاناتون رو داده باشید. مثلاً اگر برای پاییز سال دیگه میخواید اقدام کنید. امسال آبان باید امتحانتون رو بدید. البته تو ویکی هم اگر سرچ میکردید جواب سوالتون رو میگرفتید.

Royal2009
September 13th, 2010, 01:59 AM
شما باید یک سال قبل از ترمی که برای پذیرش مد نظرتون هست، امتحاناتون رو داده باشید. مثلاً اگر برای پاییز سال دیگه میخواید اقدام کنید. امسال آبان باید امتحانتون رو بدید. البته تو ویکی هم اگر سرچ میکردید جواب سوالتون رو میگرفتید.

ضرورتا اینجور نیست ،بستگی به کشور،دانشگاه و مقطع مورد پذیرش تفاوت داره.

مثلا مقطع دکتری در کشورهای اروپایی مانند هلند، دانمارک و حتی آلمان ددلاین رو ابلاغ نمی کنند وشما هر وقت مدارکت آماده شد و پوزیشن دکترا خالی هم پیدا کردید اپلای می کنید.
فکر کنم شما منظورتون آمریکا و کانادا بود.

s.t.mono
November 29th, 2010, 12:23 AM
مثلا سوئد 15 ژانویه رو deadline اعلام کرده اگه 8 ژانویه آی بی تی شرکت کنم و دانشگاه مورد نظرم برای ارسال نمره انتخاب کنم آیا قبول می کنن ؟؟؟16 دسامبر چطوره برای امتحان آی بی تی؟؟

aria_h68
April 2nd, 2011, 10:21 PM
سلام خدمت دوستان من دارم تافل و جی ار ای رو با هم می خونم جی ار ای رو تازه شروع کردم مهر می خوام هر دو رو کامتحان بدم بالای 100 و 1200 هم می خوام سطح زبانم هم متوسطه ولی روزی حدود 6 ساعت زبان می خونم به می تونم این نمره ای که میخوام رو بیارم؟

shahriar123
May 3rd, 2011, 05:20 PM
سلام. من می خوام بدونم که میتونم تو تابستون هم واسه تافل بخونم هم کنکور یا نه.
برای همین اگه بگید روزی چند ساعت خوندین و چه نمره ای آوردین کمک بزرگی به من کردین.

majid2010
June 12th, 2011, 02:30 AM
با سلام

می خواستم از دوستانی که تجربه دارن بپرسم، اگه بخواهم حتما آخر شهریور یا اول مهر امتحان iBT بدم باید کی از سازمان سنجش ویچر بخرم و تو سایت ETS ثبت نام بکنم؟ (اخه نگران هستم توی صف بیافتم و دیر بشه)

همگی موفق باشید ...

pApAr
June 12th, 2011, 03:32 AM
سلام
دوست عزيز با ساختن يه پروفايل در سايت اي تي اس جواب سوالتونو ميگيرد
الان تا تاريخ 25 سپتامبر‌(اول مهر) مي شه ثبت نام كرد. تاريخ هاي شهريور و مهر:
9، 16، 17، 18، 24 و 25 سپتامبر
پس اگر مطمئنيد از زمان آمادگيتون همين الان هم ميتونيد ثبت نام كنيد
ووچر هم درحال حاضر سازمان سنجش ميفروشه كه قيمتش 255100 هست كه به دليل نوسانات و افزايش قيمت دلار هر روز بيشتر ميشه. بهتره الان بخريد ووچرتون رو و هروقت خواستين ثبت نام كنيد چون يك سال اعتبار داره.

dr_dr
July 29th, 2011, 05:39 AM
سلام
بعد از اینکه از طریق سازمان سنجش امتحان دادیم چه قدر طول می کشه تا جواب امتحان رو بگن ؟
ددلاین دانشگاهی که من می خوام اپلامی 1 دسامبر هست به نظر شما کی تافل و ( جی آر ای ) شرکت کنم ؟

pApAr
July 29th, 2011, 04:30 PM
سلام
بعد از اینکه از طریق سازمان سنجش امتحان دادیم چه قدر طول می کشه تا جواب امتحان رو بگن ؟
ددلاین دانشگاهی که من می خوام اپلامی 1 دسامبر هست به نظر شما کی تافل و ( جی آر ای ) شرکت کنم ؟
جواب ها حول و حوش ده روز بعد داخل پروفايل زده ميشه اما طبق گفته دوستان در فروم بستگي به سيستم دانشگاه ها و كشورها از يك هفته تا... طول ميكشه كه نمره به دست دانشگاه ها برسه (سيستم پستي براي ارسال نمره زبان هست البته براي اكثر دانشگاه ها)
اول دسامبر ميشه 10 آذر كه با اين اوصاف من فكر ميكن آخرين فرصتتون هفته دوم آبان هست.اگر الان آمادگي دارين چه بهتر كه زودتر اقدام كنيد

mahdi_ghf
August 7th, 2011, 12:52 AM
سلام دوستان
من میخام تافل IBT بدم و تمام لغات 504 و Toefl essential word رو خوندم، و از اول مرداد شروع کردم کتاب Longman بخونم،تقریبا روزی 6-7 ساعت مفید میخونم.و میخام آخر آبان امتحان بدم.هدف اصلی من کانادا است.وبعدش برای اروپا(آلمان و ایتالیا وسوئد و...)اقدام میکنم.
به نظر شما میتونم نمره بالا 80 بیارم؟
یا اصلا میشه بازم دیرتر امتحان بدم،تو آذر یا دی...!؟

hamidreza2010
August 7th, 2011, 03:45 PM
سلام دوستان
من می خوام قبل از رفتن به سربازی (تا آخر شهریور فارغ التحصیل می شم و فکر کنم یه سه چهار ماهی تا ارسال مدارک سربازی فرصت داشته باشم ) آزمون های تافل کاغذی (یا به احتمال کمتر اینترنتی) و GRE رو امتحان بدم. یعنی یه چیزی حدود پنج ماه دیگه . سطح لغات و listening ام متوسط و گرامر متوسط به پایین هستم. به نظرتون چند ساعت در روز وقت بذارم نمره عالی می گیرم. اگه در مورد منابع هم راهنمایی کنید ممنون می شم.

Civil_Engineer
August 7th, 2011, 06:50 PM
سلام دوستان
من میخام تافل IBT بدم و تمام لغات 504 و Toefl essential word رو خوندم، و از اول مرداد شروع کردم کتاب Longman بخونم،تقریبا روزی 6-7 ساعت مفید میخونم.و میخام آخر آبان امتحان بدم.هدف اصلی من کانادا است.وبعدش برای اروپا(آلمان و ایتالیا وسوئد و...)اقدام میکنم.
به نظر شما میتونم نمره بالا 80 بیارم؟
یا اصلا میشه بازم دیرتر امتحان بدم،تو آذر یا دی...!؟

برا ی اینکه بدونید می تونید دیرتر امتحان بدید باید برید توی سایت دانشگاه مورد نظر و deadline رو چک کنید. مثلاً اگه deadline یک دانشگاه 10 دی باشه شما می تونید توی آذر امتحان بدید و نمرتون دو هفته ای به دستتون می رسه و می تونید به دانشگاه مورد نظر رپورت کنید.
به نظز من آوردن نمره 80 کار دشواری نیست البته بستگی به سطح زبانتون هم داره. مثلاً اگه یک بار امتحان آزمایشی بدی حدوداً حساب کار دستت می یاد و با شرایط امتحان هم آشنا می شی.

Civil_Engineer
August 7th, 2011, 06:59 PM
سلام دوستان
من می خوام قبل از رفتن به سربازی (تا آخر شهریور فارغ التحصیل می شم و فکر کنم یه سه چهار ماهی تا ارسال مدارک سربازی فرصت داشته باشم ) آزمون های تافل کاغذی (یا به احتمال کمتر اینترنتی) و GRE رو امتحان بدم. یعنی یه چیزی حدود پنج ماه دیگه . سطح لغات و listening ام متوسط و گرامر متوسط به پایین هستم. به نظرتون چند ساعت در روز وقت بذارم نمره عالی می گیرم. اگه در مورد منابع هم راهنمایی کنید ممنون می شم.

منظورتون از نمره عالی چیه؟
اگه به جز زبان کار دیگه ای ندارید من پیشنهاد می کنم تمام وقتتون رو به زبان اختصاص بدید. در مورد منابع هم به تایپیک های مربوطه مراجعه کنید.

mahdi_ghf
August 7th, 2011, 10:34 PM
برا ی اینکه بدونید می تونید دیرتر امتحان بدید باید برید توی سایت دانشگاه مورد نظر و deadline رو چک کنید. مثلاً اگه deadline یک دانشگاه 10 دی باشه شما می تونید توی آذر امتحان بدید و نمرتون دو هفته ای به دستتون می رسه و می تونید به دانشگاه مورد نظر رپورت کنید.
به نظز من آوردن نمره 80 کار دشواری نیست البته بستگی به سطح زبانتون هم داره. مثلاً اگه یک بار امتحان آزمایشی بدی حدوداً حساب کار دستت می یاد و با شرایط امتحان هم آشنا می شی.

ممنون از راهنمایتون
در مورد سطح زبان باید بگم که یه ماه ونیم پیش تو امیر بهادر یه امتحان آزمایشی تعیین سطح مشابه تافل دادم که 30 شدم، ورودی کلاساش بالای 40 میخاست و تقریبا 5 ماه طول میکشه برای تافل آماده کنه، حالا بازم به نظر شما اگه روزی 7-8 ساعت زمان بزارم امکان پذیر هست یا نه؟!

Civil_Engineer
August 7th, 2011, 11:34 PM
ممنون از راهنمایتون
در مورد سطح زبان باید بگم که یه ماه ونیم پیش تو امیر بهادر یه امتحان آزمایشی تعیین سطح مشابه تافل دادم که 30 شدم، ورودی کلاساش بالای 40 میخاست و تقریبا 5 ماه طول میکشه برای تافل آماده کنه، حالا بازم به نظر شما اگه روزی 7-8 ساعت زمان بزارم امکان پذیر هست یا نه؟!

از مرداد تا آخر آبان می شه 4 ماه. اگه روزی 8-7 ساعت بخونید به نظر من امکان پذیر است. اما در شیوه خوندن باید دقت بخرج بدید و وقتتون رو با روش های غیر مؤثر تلف نکنید. ببینید آزمون تافل ازتون چی می خواد. قرار نیست در همه زمینه ها ی زبان استاد بشید. اگه خود کتاب ETS رو هم یه نگاهی بندازید و به sample هاش توجه کنید خیلی بهتون ایده میده خصوصاً در قسمت writing و speaking.

MortezaBermoda
August 19th, 2011, 06:00 AM
سلام دوستان
چرا در اکثر مطالب و فروم ها امتحانات مذکور رو حوالی و محدوده ی زمانی ضرب العجل دنشگاه ها ذکر میکنن؟
آیا نمیشه خیلی زودتر امتحان داد؟
مثلا اگه بخوام امسال مدارک رو ارسال کنم ؛ امتحانات مذکور رو زمستان سال قبل بدم عیبی داره؟

parisa_km
August 19th, 2011, 08:10 AM
امتحانات مذکور رو زمستان سال قبل بدم عیبی داره؟

اتفاقا من فكر ميكنم اگر بتونيد امتحانات رو زودتر بديد خيلي بهتره... چون اين شانس وجود داره كه ماههاي آخر رو صرف آماده كردن ساير مدارك و بررسي دقيق تر دانشگاهها بكنيد به ويژه در مورد دانشگاههايي كه Rolling Admission دارند.... به علاوه اگر مثلا نمره خوب بدست نيومد دوباره در امتحان شركت كنيد ... اما بايد توجه داشته باشيد كه نمره تافل فقط دو سال اعتبار داره و GRE پنج سال !! و مسئله ديگه اينه كه اگر قصد داشته باشيد اين امتحانات رو در ايران بديد بايد توجه داشته باشيد كه در تاريخ هاي محدودي برگزار ميشوند

MortezaBermoda
August 20th, 2011, 05:34 AM
ممنونم
این اعتبار تا پذیرش و یا شروع ترم دانشگاه باشه عیبی داره؟
چون برای GMAT قصد خروج از کشور رو دارم نمی تونم دوباره برای دو آزمون دیگه برم چون هم وقتگیره و هم هزینه ی اضافه هست و هم جلوی درسمو میگیره.

parisa_km
August 20th, 2011, 10:25 AM
این اعتبار تا پذیرش و یا شروع ترم دانشگاه باشه عیبی داره؟

معمولا اينطوريه كه مثلا اگر مهلت درخواست تا Dec باشه دانشگاه قيد ميكنه كه نبايد نمراتتون قبل از اون تاريخ باطل شده باشه .... البته اگر به سايت دانشگاه مورد نظرتون مراجعه كنيد معمولا دقيقا گفتند كه امتحانات از چه تاريخي به بعد مورد قبول هست مثلا در سايت UC Berkeley نوشته
You must take the GRE between July 1, 2006 and November 15, 2011

blur
August 24th, 2011, 12:15 AM
من ميخوام برا 8 آبان ثبت نام كنم. ولي الان سازمان سنجش ووچر نمي فروشه! بايد چي كار كرد؟

tesoke
September 4th, 2011, 11:42 PM
سلام.
من مي خوام واسه fall 2013 اپلاي كنم. يعني بايد تا پاييز 91 مدرك زبانم داشته باشم. زبانم ضعيفه. مي خوام واسه آمريكا اپلاي كنم. برنامه اي كه من دارم اينه كه تا اسفند 90 دفاع كنم و مقاله هامو بدم و از اول فروردين 91 شروع كنم و تا آخر تير ماه 91 تافل بگيرم و تا مهرماه 91 هم جي آر اي. برنامه ام اينه كه الان فول تايم روي پروژه و مقاله كار كنم و تا آخر امسال اصلا به زبان فكر نكنم. وقتي از اول 91 شروع به خوندن زبان كردم، فثقط زبان بخونم و ديگه مقاله هامو داده باشم. با دو تا از بچه ه مشورت كردم هر كدوم نظر متفاوتي داد.
اولي گفت كه بهتره الان زبان را شروع كني و همه را با هم ببري جلو. چون ممكنه بعد از اسفند باز هم ايده براي مقاله كردن به ذهنت برسه و اگر بخواي فقط زبان بخوني نتوني مقاله كني. از طرفي بهتره زبان را هم يكباره نخوني چون خسته ميشي.
دومي گفت كه بهتره مقاله ها و پروژه ات را تموم كني و بعد دنبال زبان باشي و همين برنامه ام را تاييد كرد. اين دومي گفت كه وقتي هر دو را داري با هم ميبري جلو، نميتوني خوب تمركز كني و همش از ين به اون فكرت مي پره.

حالا نمي دونم چي كار كنم. دوستان ممنون ميشم كمكم كنيد. كدوم راه بهتره؟

marjan912
September 5th, 2011, 09:55 AM
درود بر شما

خودتون فرمودید که زبانتون ضعیفه. پس نباید انتظار داشت که با 6 ماه روزی 5 ساعت بتونید مثلا آیلتس 7 بگیرید و یا نمره تافل قابل قبول! هر چند که بیش از یک سوم آنچه که تو این 6 ماه یاد می گیرید حتما یادتون می ره.
اینی که من می گم وسه یه آدم با هوش معمولیه ........... شاید شما جزء استثنائات باشید.

یادگیری لغات جی آر ای هم که خودش یه داستان مفصله جدای از ریاضیش ( شما رشتتون رو نگفتید شاید ریاضیش براتون آسون باشه) اما به حق کلمات کم کاربرد و بسیار زیادی هستند که اصلا ربطی به آیلتس و تافل نداره. یعنی شما آیلتس و تافل رو عالی بدید تو جی آر ای شاید نتونید یک پنجم تست های لغتش رو بزنید.

پس می بینید که واسه زبان باید وقت زیادی بزارید. پس از هر وقت شروع کنی دیره.

موفق باشید

tesoke
September 5th, 2011, 11:07 AM
همون دوست اولي ام گفته بود كه مي توني با روزي ساعت درس خوندن در طي 4 ماه تافل 85 بياري. نمي دونم براي دانشگاه هاي آمريكا كافيه؟ جي آر اي را نمي دونم با روزي چند ساعت خوندن ميشه به حداقل مورد قبول رسوند؟ رشته ام آي تي است ديگه. علم و صنعت مي خونم.
مرسي

mi.ost
September 5th, 2011, 08:57 PM
به نظر من شما می تونین خوندن زبان رو هم شروع کنین به صورت آهسته . پایان نامه و مقاله نوشتن کار خیلی سختی هست ولی غیر ممکن نیست که نتونین همزمان باهاش زبان هم بخونین. اگر از الان کم کم شروع کنین به نظر من بهتره تا اینکه بزارین کلا بعد از پایان نامه. اون موقع ممکنه اونقدر خسته باشین که نتونین روزی چندین ساعت وقت بزارین روش. به این نکته توجه کنین که زبانتون قوی نیست(به گفته
خودتون) الان فرصت خوبی هست که خودتون رو به سطح متوسط برسونید بعد از اون موقع جدی روش کار کنید. می تونین این کار رو برای مدتی انجام بدین بعد اگر دیدین که ممکن نیست براتون تمرکز رو بزارین رو پایان نامه فقط.

saman1
September 8th, 2011, 01:38 AM
با سلام.
سئوال من اینه که من مثلا میخوام اوایل آذرماه تافل (ibt) بدم. حالا میخوام بدونم اگر خدای نخواسته نمره مورد نظر کسب نشد، کسی تجربه ای داره که مجددا بعد از اعلام نتیجه اگه بخوام بلافاصله امتحان دیگه ای -با فاصله دو هفته تا حداکثر یکماه - ثبت نام کنم آیا جا برای ثبت نام هست؟ (با توجه به اینکه میگن اون موقع جزو شلوغترین مواقع ساله)

vahideabdolazi
September 8th, 2011, 02:06 AM
با سلام.
سئوال من اینه که من مثلا میخوام اوایل آذرماه تافل (ibt) بدم. حالا میخوام بدونم اگر خدای نخواسته نمره مورد نظر کسب نشد، کسی تجربه ای داره که مجددا بعد از اعلام نتیجه اگه بخوام بلافاصله امتحان دیگه ای -با فاصله دو هفته تا حداکثر یکماه - ثبت نام کنم آیا جا برای ثبت نام هست؟ (با توجه به اینکه میگن اون موقع جزو شلوغترین مواقع ساله)

فکر می کنم دانشگاه هایی مثله ارومیه و زنجان و شیراز جا داشته باشن. اصولا تهران و اصفهان پر می شن. امیدوارم نمره ات خوب شه. البته من تحربه ندارم ولی فکر می کنم خصوصا زنحان حا داشته باشه چون تاریخ هاش زیادند.

nateghi
September 26th, 2011, 12:26 AM
سلام
سوال من اینه که آیا با نمره ی موقت تافل میشه apply کرد یا لازمه نمره ی رسمی قبل از Deadlineبه دانشگاه ابلاغ بشه؟

Renegade
September 26th, 2011, 12:39 AM
سلام
سوال من اینه که آیا با نمره ی موقت تافل میشه apply کرد یا لازمه نمره ی رسمی قبل از Deadlineبه دانشگاه ابلاغ بشه؟

بستگی به دانشگاه ها داره. بعضی ها قبول می کنن. من بیشتر دیدم که قبول می کنن، چون مهم این که شما امتحان و دادی. ولی برای اطمینان بیشتر با خود دانشگاه هماهنگ کنید

hoomi2011
October 5th, 2011, 04:55 PM
سلام دوستان من هم تقریبا شرایطم شبیه دوستمون ولی من امتحان تعیین سطح آریان پور رو دادم چند روز پیش گفتن باید از سطح P1 شروع کنی و بعد از چهار ترم 1.5 ماهه بری کلاس تافل. می خواستم بدونم با این وضعیت می تونم تا آخر تابستان 91 امتحان تافل بدم ؟؟؟ مرسی از راهنماییتون.

mi.ost
October 7th, 2011, 09:18 PM
سلام دوستان من هم تقریبا شرایطم شبیه دوستمون ولی من امتحان تعیین سطح آریان پور رو دادم چند روز پیش گفتن باید از سطح P1 شروع کنی و بعد از چهار ترم 1.5 ماهه بری کلاس تافل. می خواستم بدونم با این وضعیت می تونم تا آخر تابستان 91 امتحان تافل بدم ؟؟؟ مرسی از راهنماییتون.
الان یکسال وقت دارین. اگر خوب بخونید(حتی بالاتر از سطح کلاس) می تونین.کاملا بستگی به تلاش خودتون داره.

hoomi2011
October 7th, 2011, 11:09 PM
الان یکسال وقت دارین. اگر خوب بخونید(حتی بالاتر از سطح کلاس) می تونین.کاملا بستگی به تلاش خودتون داره.

ممنون دوست من اگر امکانش هست یک برنامه خلاصه از نحوه شروع و همچنین منابع کتابها و ... که باید استفاده کنم راهنماییم کنید برا وقتهایی که بیهوده تلف می شوند و ... ممنون میشم چون خیلی به کمک احتیاج دارم.

mi.ost
October 8th, 2011, 11:59 PM
ممنون دوست من اگر امکانش هست یک برنامه خلاصه از نحوه شروع و همچنین منابع کتابها و ... که باید استفاده کنم راهنماییم کنید برا وقتهایی که بیهوده تلف می شوند و ... ممنون میشم چون خیلی به کمک احتیاج دارم.
بهترین برنامه رو خودتون می تونین تنظیم کنید، با توجه به وقت های آزادتون ، این که وقت تلف نکنین هم که کاملا دست خودتون هست. زمان هایی که حوصله خوندن ندارین می تونین فیلم انگلیسی نگاه کنین یا cd گوش بدین برای تقویت listening ، مجله های انگلیسی بخونین. خلاصه کلا زبان رو بخشی از زندگی قرار بدین. من یک بار امتحان دادم و زیاد نخونده بودم. فقط کتاب longman رو خوندم یک کم.(البته زبانم خوب هست) بچه ها در مورد منابع کامل نوشتن تو سایت: http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?75-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-TOEFL
شما می تونین این اوایل با کلاس پیش برین. بعد اگر دیدن می تونین، برین سراغ کتاب های سطح بالاتر. (از معلمتون بپرسین در مورد کتاب ها)خیلی هم خودتون رو گیج نکنین. زبان فقط تمرین و تکراره.

tahsini
October 14th, 2011, 11:58 AM
هر چی زودتر بهتر

ElectricalENG
October 17th, 2011, 11:08 PM
سلام
دانشجوي ترم اول رشته مهندسي برق هستم و علاقه مند به يادگيري زبان. براي دروس دانشگاهي منابع انگليسي رو گرفتم و دارم ميخونم و سوادم در حد زبان دبيرستان و يك ترم Elementry. حالا سوالم اينه كه به نظر شما از حالا براي IELTS يا TOEFL اقدام كنم؟ 1-اگر آره براي كدومشون؟ 2-به چه صورتي بهتره؟ خودخوان پيش برم يا كلاس؟ (با توجه به هزينه بالاي كلاسها) خيلي ممنون از راهنماييتون:D چون هرچي توي انجمن جست و جو كردم به نتيجه اي نرسيدم و شخصي رو با شرايط مشابه خودم پيدا نكردم (همه بيخيال!!)

royalfalcon
October 18th, 2011, 11:53 AM
سلام
به نظر من الان به فکر تافل و آیلتس نباش، فقط به فکر تقویت زبانت باش. سعی کن کتاب های زبان اصلی بخونی، فیلم های زبان اصلی (با زیرنویس انگلیسی) ببینی. کلاس زبان هم می تونی بری، بستگی به این داره که خودت می خونی یا تنبلیت می شه. کلاس بالاخره آدم رو مجبور می کنه. :)
اگه سطح زبانت عالی باشه 3، 4 ماه خوندن برای تافل یا آیلتس و ... برات کافیه تا نمره عالی بگیری. اما اگه از الان برای تافل یا آیلتس بخونی به جای تقویت زبانت مهارت های امتحان رو باید تو خودت تقویت کنی که باعث میشه به طور کاذب نمره خوبی بگیری، اما سطح زبانت بالا نمی ره.
از الان نگران تافل و آیلتس نباش، خیلی مونده! :cool:

woody
October 18th, 2011, 01:01 PM
سلام
به نظر من الان به فکر تافل و آیلتس نباش، فقط به فکر تقویت زبانت باش. سعی کن کتاب های زبان اصلی بخونی، فیلم های زبان اصلی (با زیرنویس انگلیسی) ببینی. کلاس زبان هم می تونی بری، بستگی به این داره که خودت می خونی یا تنبلیت می شه. کلاس بالاخره آدم رو مجبور می کنه. :)
اگه سطح زبانت عالی باشه 3، 4 ماه خوندن برای تافل یا آیلتس و ... برات کافیه تا نمره عالی بگیری. اما اگه از الان برای تافل یا آیلتس بخونی به جای تقویت زبانت مهارت های امتحان رو باید تو خودت تقویت کنی که باعث میشه به طور کاذب نمره خوبی بگیری، اما سطح زبانت بالا نمی ره.
از الان نگران تافل و آیلتس نباش، خیلی مونده! :cool:
آقای رویال کاملن درست میگن. باید متوجه باشین که ما به "زبان یادگرفتن" داریم یه "آمادگی برای تافل یا آیلتس". اینها رو با هم قاطی نکنین. یادگیری زبان یه فرایند طولانی و عمقیه که باید به مرور زمان با همون روشهایی که آقای رویال گفتن زبانتون رو تقویت کنید...الان بیشتر تو این فکر باشید که با زبان حال کنین و ازش لذت ببرین تا بتونین عمقی و طبیعی یادش بگیرید. بعد هر موقع خواستید اپلای کنید دو تا سه ماه برای آشنایی با فرمت امتحان و چم خم امتحان (آیلتس یا تافل) کاملا کفایت می کنه. من با حدود دو هفته خوندن آیلتس 8 گرفتم. نکته اینجا بود که مسترم رو به انگلیسی خونده بودم...و قبلش هم از زمان دبیرستان تو کار فیلم بودم(!) از یکی دو سال اخیر به این طرف هم چون انگلیسیم خوب شده بود توی وب برای مطالعات شخصیم هم فقط انگلیسی می خوندم. متوجهید؟ باید زبانتون خوب باشه،دوره های آمادگی برای امتحان یه چیز فرعیه. الان اگه یکی از من بپرسه منو راهنمایی کن چطوری آیلتس 8 بگیرم واقعا جوابی ندارم بگم. هیچ متد خاصی یا تکنیک خاصی در کار نبود. اگه زبانت خوب باشه کافیه از همون کتابای سیاه و بنفش کمبریج چند تا تست سمپل رو بزنی و بری سر جلسه.کاری که من کردم. پس زیاد تو فکر "خوندن برای آیلتس یا تافل" نباش. برو تو دل انگلیسی و ازش لذت ببر چون خیلی وقت داری.

sysco
October 18th, 2011, 08:23 PM
سلام
دانشجوي ترم اول رشته مهندسي برق هستم و علاقه مند به يادگيري زبان. براي دروس دانشگاهي منابع انگليسي رو گرفتم و دارم ميخونم و سوادم در حد زبان دبيرستان و يك ترم Elementry. حالا سوالم اينه كه به نظر شما از حالا براي IELTS يا TOEFL اقدام كنم؟ 1-اگر آره براي كدومشون؟ 2-به چه صورتي بهتره؟ خودخوان پيش برم يا كلاس؟ (با توجه به هزينه بالاي كلاسها) خيلي ممنون از راهنماييتون:D چون هرچي توي انجمن جست و جو كردم به نتيجه اي نرسيدم و شخصي رو با شرايط مشابه خودم پيدا نكردم (همه بيخيال!!)

حرف دوستان تأیید میشه و من می خواهم این نکته را اضافه کنم که در بین ما یک احساسی هست که می خواهیم مثلا نمره بالای 100 تافل بگیریم و خرمان از پل بگذره! یعنی با این دید بیشتر زبان می خونیم یا حداقل این برای ما خیلی مهمه.
ما شما ببینید زبان برای چی می خواهید بخونید؟ فرض کنید فردا با یک سفر چند ساعته می روید جایی که برای کوچکترین نیاز های روزمره نیاز کامل به انگلیسی دارید(وگرنه از گرسنگی تلف می شوید!)، برای پیشرفت تحصیلی نیاز به زبان دارید، برای یافتن کار نیاز به زبان دارید، برای ارتباطات اجتماعی و روزمره نیاز به زبان دارید و .....،
اگر با این دید زبان بخونید می بینید که اصلا بی خیال نمره ielts و toefl، بلکه یک جوری زبان می خواهید بخونید که بتونید در آنچنان موقعیتی به بهترین شکل کار های خودتون را پیش ببرید از همه لحاظ.
و خب از آنجا که آنچه toefl و ielts می سنجه سطح زبان یک فرد هست و به این منظور این تست ها طراحی شدند(نه برای سنجش هوش یا قدرت حافظه یا قدرت ادبی یا ...) پس شما اگر زبنتون خوب شده باشه به صورت طبیعی نمره خوبی خواهید گرفت همانطور که یک فرد native به راحتی می تونه نمره خوبی بگیره.
راه های زیادی هست برای بهبود و یادگیری زبان انگلیسی و کلاس هم به نظر من تاثیر خوبی داره. اما کلا توصیه من اینه که سعی کنید از زبان فعالانه استفاده کنید یعنی فقط یک شنونده یا خواننده صرف نباشید بلکه بنویسید و صحبت کنید؛ این برخورد فعالانه خیلی خیلی تاثیر زیادی داره در اینکه شما مسلط بشوید.
موفق باشید!

ABCDEFGHIJKLM
October 24th, 2011, 03:03 PM
سلام من قراره ibt بدم. خودم اخر دیماه رو در نظر گرفتم.چون بعد از اون باید بار سفر رو ببندیم و اگه خدا بخواد از ایران خارج شیم. قبلا کتابای اینترچنجو خونده بودم. listeningم خوبه.لیسینینگای کمبریجو میتونم بفهمم.البته بعضی لغتاشو معنیشو نمیدونم. اسپیکینگم در حد سلام احوالپرسی و مسایل روزانه عالیه. تازه دارم essential words میخونم. الان درس 14هستم.وقت کلاس رفتن ندارم. هزینه کلاس خصوصیم زیاده. با این همه به نظر شما کار عاقلانه ایه که واسه اخر دی ثبت نام کنم؟ یا اینکه با این روالی که من پیش گرفتم قبول شدن کار سختیه؟ لطفا راهنماییم کنید. ممنون

masoudnbox
October 27th, 2011, 03:39 AM
این سوال بسیاری از دوستان هست و دانستن راه رو بسیار راحت تر می کند. در ابتدا باید بگویم که زمان خوبی شروع به اینکار می کنید. اگر قصد اقدام برای دانشگاههای آمریکا را دارید توصیه می کنم iBT TOEFL را به عنوان هدف انتخاب کنید. به دلیل وزن بیشتری که در رزومه شما ایجاد می کند. در ضمن کلاسهایی در تهران و در کانون زبان ایران برگزار می شود که من خودم استفاده کردم و صرفا جهت iBt طراحی شده بود و با توجه به اساتید بی نظیر کانون تاثیر خوبی روی نمره تافل من داشت.

برای مطالعه شخصی خود هم می توانید از منابع و کتب مختلف موجود استفاده کنید من شخصا longman, cabridge و barrons را پیشنهاد می کنمو وب سایتهای زیادی هم در این زمینه موجود است. مثل testden یا test-toefl.com .

موفق باشید

sartre
October 27th, 2011, 11:36 AM
اما کلا توصیه من اینه که سعی کنید از زبان فعالانه استفاده کنید یعنی فقط یک شنونده یا خواننده صرف نباشید بلکه بنویسید و صحبت کنید؛ این برخورد فعالانه خیلی خیلی تاثیر زیادی داره در اینکه شما مسلط بشوید.
[/QUOTE]

شدیدا با این جمله موافقم! در ضمن زبان رو هر چه زودتر شروع کنید بهتره چون مثل درسای دیگه نیست که سریع بشه به نتیجه خوب رسید.

tesoke
November 15th, 2011, 08:20 PM
طبق توصیه های شما، من 50 روز است که زبان را شروع کردم. (بعد از خواندن 504) کمی که خواندم دیدم با فیلم دیدن و یادگیری کلمه و تلفظ از روی فیلم راحت ترم. اما چیزی که هست اینه که توی فیلم ها کلمات محاوره ای زیادی میبینم. مثلا من دارم فیلم how i met your mother را میبینم و کلماتش را با لایتنر پایش میخونم. روش خوبیه و بازده ام خوبه. اما کلمات محاوره ای این فیلم زیاده. معنی این کلمات را توی دیکشنری نمی بینم. سوالم اینه که خوندن این معانی محاوره ای که حتی گاها توی دیکشنری نیست به درد جی آر ای میخوره. آخه دوستم گفت جی ار ای محاوره ای هم داره. اگر به درد می خوره، معنی این کلمات را از کجا باید پیدا کنم. چه دیکشنری یا سایتی پیشنهاد میکنین؟ اگر هم که به درد تافل و جی آر ای نمی خوره که بی خیالشون میشم. چی کار کنم؟
مرسی

amir_crz
November 16th, 2011, 01:03 PM
بهترین توصیه ای که میتونم برات داشته باشم با توجه به سطحی که از زبان خودت در اختیار ما قرار دادی این هست که در ابتدا یه مقدار دایره لغات خودت ببری بالا که من Boost your vocab, 4000 Essential English Words 1 to 6 بهت معرفی می کنم و بعد از اون هم با توجه به وقت کمی که داری شبکه های خبری aljazeera , bloomberg , cnbc, cctv, france24 و مجلاتی مثل time , reader's digest بهت معرفی می کنم. موفق باشید.

tesoke
November 16th, 2011, 07:16 PM
راستش را بخواهی من خیلی با کلمه خوندن حال نکردم. کلمات 504 را خواندم. اسنشیال را هم نصفه خواندم اما از وقتی از روی فیلم کار میکنم خیلی بیشتر تو ذهنم می مونه. تازه لیسنینگم هم بهتر میشه. بیشتر دوست دارم با فیلم کار کنم. البته شبکه هایی هم که گفتی خوبه. اما من اول فیلم را نگاه میکنم و بعد زیر نویسش را می خونم و کلمات جدید زیرنویسش را یاد میگیرم. مثلا هر فیلمی 100 کلمه جدید تا حالا برام داشته. (دو فیلم تا حالا خوندم.) به نظرتون روش کارم ایراد داره. من که خیلی باهاش راحتم و یادگیری را هم برام جذاب کرده. اینکه فقط کتاب بخونم یه جوریه برام. روشم غلطه؟ درمورد سوال قبلی ام هم هنوز جوابمو نگرفتم؟

KAMRANZAHEDFAR
November 18th, 2011, 02:37 AM
سلام.من ترم یک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی هستم.ترم 3 المنتری هستم.واسه زبان جیکار کنم کهه2سال دیگه همین موقع یه نمره100 تافل بگیرم.اخه من به اراده خودم ایمان دارم.فقط الان یه خورده سر در گمم.کلاسای فشرده موسسه سفیر رو شرکت مدکنم.هر50روز 2ترم تموم میشه.یه کتاب خوب گرامر هم اگر لطف کنین معرفی کنین ممنون میشم.در ضمن من لیسانسم مهندسی اب بوده واسه همین الاان کلی از وقتم صرف جبران عقب موندگیهام میشه. "هر کس باید با تمام توان همه را دوست بدارد"

soheyl_83
December 25th, 2011, 11:24 PM
سلاممن تا حالا دو دو بار رفتم کلاس زبان و ترم اول کتاب قرمز اینترچنجو خوندم و رها کردم. الان میخوام واسه تافل اقدام کنم. به نظرتون الان با این سطح میتونم واسه کلاس تافل ثبت نام کنم یا قبلش چند ترم کلاس مکالمه بگذرونم. ببخشید دیگه جای دیگه ای واسه طرح این سوال پیدا نکردم.

abolfazl.paniz
December 25th, 2011, 11:57 PM
سلاممن تا حالا دو دو بار رفتم کلاس زبان و ترم اول کتاب قرمز اینترچنجو خوندم و رها کردم. الان میخوام واسه تافل اقدام کنم. به نظرتون الان با این سطح میتونم واسه کلاس تافل ثبت نام کنم یا قبلش چند ترم کلاس مکالمه بگذرونم. ببخشید دیگه جای دیگه ای واسه طرح این سوال پیدا نکردم.
سلام دوست عزیز
بستگی ذاره کی بخوای آزمون بدی اگه مثلا 4 ماه دیگه باشه میتونی بری کلاس ایرادی نداره تازه شما تقریبا آمادگی داری و حتما کلاس برو فقط با زمان امتحان بسنج. اگر چه در نهایت به تلاش خودت بستگی داره
موفق باشید

hmzabbasi
January 3rd, 2012, 11:22 PM
سلام من میخواستم برای جی.آر.ای امتحان بدم و هدفم اینه که برای ترم پاییز 2013 از آمریکا پذیرش بگیرم، مشکل اینه که مثل اینکه فقط در ماه اکتبر، نوامبر و دسامبر این آزمون در ایران برگزار میشه! و باید تا قبل از ژانویه 2012 مدارکم آماده باشه! با توجه به اینکه 50-45 روز طول میکشه تا جواب آزمون بیاد عملا تا قبل از ژانویه جی.آر.ای جوابش آماده نمیشه تازه اگه نمره خوبی نگیرم فرصتی برای امتحان مجدد نیست! حالا به نظرتون من چطور میتونم این مشکل رو رفع کنم؟

dragonfly
January 9th, 2012, 06:40 PM
سلام من میخواستم برای جی.آر.ای امتحان بدم و هدفم اینه که برای ترم پاییز 2013 از آمریکا پذیرش بگیرم، مشکل اینه که مثل اینکه فقط در ماه اکتبر، نوامبر و دسامبر این آزمون در ایران برگزار میشه! و باید تا قبل از ژانویه 2012 مدارکم آماده باشه! با توجه به اینکه 50-45 روز طول میکشه تا جواب آزمون بیاد عملا تا قبل از ژانویه جی.آر.ای جوابش آماده نمیشه تازه اگه نمره خوبی نگیرم فرصتی برای امتحان مجدد نیست! حالا به نظرتون من چطور میتونم این مشکل رو رفع کنم؟

سلام
این رو بدونین که فقط شما نیستین که برای اون موقع باید مدارکتون آماده باشه و ای تی اس سالهاست که همین موقع آزمون هاش رو برگزار میکنه و اپلیکنت های ایرانی در این مورد مشکلی نداشتن چون ای تی اس نتایج رو برای دانشگاه مورد نظر میفرسته و بعد از 45-50 روز برای شما میفرسته!
موفق باشید

abolfazl.paniz
January 9th, 2012, 07:10 PM
سلام
این رو بدونین که فقط شما نیستین که برای اون موقع باید مدارکتون آماده باشه و ای تی اس سالهاست که همین موقع آزمون هاش رو برگزار میکنه و اپلیکنت های ایرانی در این مورد مشکلی نداشتن چون ای تی اس نتایج رو برای دانشگاه مورد نظر میفرسته و بعد از 45-50 روز برای شما میفرسته!
موفق باشید
چقدر خوب! دوست عزیز واقعا ETS اینکارو میکنه حتی اگه نوامبر امتحان بدی؟ شما مطمئنید؟

vahideabdolazi
January 9th, 2012, 07:16 PM
سلام
موفق باشید
می تونی بری تو یه کشور نزدیک، امتخان کامپوتری جی آر ایی بدی . همون موقع هم حوابش آماده است ظاهرا. تازه وقت این رو هم خواهی داشت که دوباره یه امتخان محدد بدی. فقط مشکل هزینه اش خواهد بود. می تونی یه کشور ارزون رو انتخاب کنی. مثله دبی یا ارمنستان و... . فکر کنم دبی رو هم از راه قشم بری، یه ساعت راهه با قایق، ارزون تر هم می شه. فقط باید ویزا بگیری که اونم سخت نیست.

dragonfly
January 16th, 2012, 12:03 PM
چقدر خوب! دوست عزیز واقعا ETS اینکارو میکنه حتی اگه نوامبر امتحان بدی؟ شما مطمئنید؟

بله، طبق این لینک که مربو ط به خود ETS هست جواب امتحان paper-based نوامبرتون تا 30 دسامبر آماده میشه:
http://www.ets.org/gre/revised_general/scores/get/
پس جای نگرانی نیست. ولی این موضوع که اگه امتحانتون خوب نشد چکار میشه کرد، راهکاری که دوستمونvahideabdolazi بهش اشاره کردن کارسازه. یعنی توی یه کشور دیگه امتحان computer-based بدید!

bam_tobe_su
January 16th, 2012, 02:50 PM
سلام دوستان
من سطح زبانم pre-intermediate هستش یعنی اینکه تازه در ابتدای Intermediate هستم. من 4 ماه فرصت دارم تا آیلتس 6.5 رو بگیرم. آیا با روزی 7 ساعت مفید درس خوندن، این امکان وجود داره؟

parvinnikpoor
February 2nd, 2012, 05:27 PM
سلام دوستان
من هم در مورد خوندن زبان سوال داشتم. من زبانم در حد متوسطه و پاییز سال آینده تصمیم دارم که TOEFL و GRE امتحان بدم. ولی نمیدونم ک از کجا شروع کنم؟ اگه فقط خودم بخونم کافیه یا اگه هم زمان کلاس هم برم بیشتر بهم کمک می کنه؟

khose
February 3rd, 2012, 10:17 PM
سلام دوستان
من اطلاعاتی در مورد آزمون telf میخواستم(آزمون زبان دانشگاه فردوسی) چون هیچ کجا اطلاعاتی در این مورد قرار ندادند و تو سایت دانشگاه هم فقط در مورد ثبت نام نوشتن اگه کسی اطلاعاتی ممنون میشم کمم کنه !!!
ضمنا ببخشید اگه سوالم بد جاییه چون نمیتونستم پست بزارم.

abolfazl.paniz
February 4th, 2012, 03:55 PM
سلام دوستان
من اطلاعاتی در مورد آزمون telf میخواستم(آزمون زبان دانشگاه فردوسی) چون هیچ کجا اطلاعاتی در این مورد قرار ندادند و تو سایت دانشگاه هم فقط در مورد ثبت نام نوشتن اگه کسی اطلاعاتی ممنون میشم کمم کنه !!!
ضمنا ببخشید اگه سوالم بد جاییه چون نمیتونستم پست بزارم.
با سلام دوست گرام
این آزمون بسیار ساده است در حد کتاب های فلش تافل هست که 3 تا کتاب هستند ریدینگ و گرامر و لغت سطح امتحانش خیلی پائین تر از تافل هست یعنی یه دانشجوی متوسط با 2 ماه خوندن نمره خیلی خوبی در اون آزمون خواهد گرفت.
موفق باشید

abolfazl.paniz
February 4th, 2012, 03:59 PM
سلام دوستان
من هم در مورد خوندن زبان سوال داشتم. من زبانم در حد متوسطه و پاییز سال آینده تصمیم دارم که TOEFL و GRE امتحان بدم. ولی نمیدونم ک از کجا شروع کنم؟ اگه فقط خودم بخونم کافیه یا اگه هم زمان کلاس هم برم بیشتر بهم کمک می کنه؟
با سلام
دوست گرام محبت کنید کمی داخل فروم وقت بگذارید به جوابتون خواهی رسید لطف کنید اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?251-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%81%D9%84-iBT) و اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?783-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%D9%8A%D8%B2%D9%8A-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%8A-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-GRE) رو مطالعه بفرمایید
موفق باشید

eastboy
February 5th, 2012, 01:52 AM
شما با دوره های 4 تا 6 ماهه ای که برای آزمون های تافل و آیلتس برگزار میشه میتونید مهارتای امتحانو توی خودتون تقویت کنید و نمره خوب بگیرید . اما برای اینکه واقعا زبان بلد بشین باید خوب و در طول زمان کار کنید

new_horizons
February 15th, 2012, 08:02 PM
سلام
من اگر بخوام برای بهار 2013 اپلای کنم حدودا چه زمانی باید امتحان بدم که به ددلاینها برسم.(البته تقریبی چون میدونم که ددلاین دانشگاهها با هم فرق داره)ممنون میشم اگه زود جواب بدین.

BehnoushHajian
February 15th, 2012, 08:06 PM
سلام
من اگر بخوام برای بهار 2013 اپلای کنم حدودا چه زمانی باید امتحان بدم که به ددلاینها برسم.(البته تقریبی چون میدونم که ددلاین دانشگاهها با هم فرق داره)ممنون میشم اگه زود جواب بدین.

بستگی به نوع تافلی داره که میخواید امتحان بدید. در مورد تافل کاغذی 6-8 هفته طول میکشه تا نتایج بیاد و اگه میخواید خیالتون راحت باشه که به همه ددلاینا می رسید میتونید امتحان مرداد ماه رو شرکت کنید . اگه امتحان مهر رو شرکت کنید تک و توک بعضی ددلاین ها رو ممکنه از دست بدید. در مورد تافل اینترنتی که نتایج حدودا دو هفته بعد اماده میشه امتحان مهر گزینه مناسبیه . دیرتر هم شاید مشکلی نباشه با توجه به ددلاین دانشگاه های مورد نظرتون.

new_horizons
February 15th, 2012, 08:36 PM
بستگی به نوع تافلی داره که میخواید امتحان بدید. در مورد تافل کاغذی 6-8 هفته طول میکشه تا نتایج بیاد و اگه میخواید خیالتون راحت باشه که به همه ددلاینا می رسید میتونید امتحان مرداد ماه رو شرکت کنید . اگه امتحان مهر رو شرکت کنید تک و توک بعضی ددلاین ها رو ممکنه از دست بدید. در مورد تافل اینترنتی که نتایج حدودا دو هفته بعد اماده میشه امتحان مهر گزینه مناسبیه . دیرتر هم شاید مشکلی نباشه با توجه به ددلاین دانشگاه های مورد نظرتون.

ممنون . من ibtشرکت می کنم .پس اگر مهر امتحان بدم، به بهار 2013 میرسم .فکر میکنم ددلاینهای بهار حدودا سپتامبر باشه.درسته؟

pApAr
February 15th, 2012, 09:12 PM
ممنون . من ibtشرکت می کنم .پس اگر مهر امتحان بدم، به بهار 2013 میرسم .فکر میکنم ددلاینهای بهار حدودا سپتامبر باشه.درسته؟

سلام
ببین دوست من اینکه کی شرکت کنی کاملا بستگی به سطح آمادگی شما داره (هرچه زودتر بهتر) مثلا برای پاییز 2013 نهایت نهایتش آخرین فرصت که همراه با دلهره و دلواپسی هست میشه آبان و آذر ( میگم دلهره چون باید از قبل با استادها تماس داشته باشی و خوب نمره تافل خیلی میتونه توی جواب قطعی گرفتن کمک کنه و خوب اصولا دوستان از اواخر شهریور شروع میکنند با استادها تماس گرفتند و حالا دوماه بعدش که تافل دارند یکمی استرس ایجاد میکنه) برای پاییز 2013 (برای رشته ما) حدودای اواخر دسامبر و ژانویه و نهایتش اوایل فوریه هست برای رشته های دیگه هم همین حدودا باید باشه
حالا برای بهار 2013 ددلاین های دانشگاه های مدنظرتون رو چک کنید بعد ددلاین هر تاریخی بود بهتره از دوماه قبلش وقت بذارید برای ایمیل زدن به استادها و بهتره همون موقع نمره خوووب تافل داشته باشید وگرنه دیگه نهایتش اینه که سه هفته قبل از ددلاین تافل داده باشید
امیدوارم واضح توضیح داده باشم
موفق باشید

vahidirani
February 27th, 2012, 03:20 PM
سلام دوستان
من سطح زبانم در حد pre-intemmediate و یک سال وقت دارم به نظرتون میشه IELTS 6 Academic گرفت؟بیکارم و فقط می خوام زبان بخونم.
مرسی

vahideabdolazi
February 27th, 2012, 03:25 PM
سلام دوستان
من سطح زبانم در حد pre-intemmediate و یک سال وقت دارم به نظرتون میشه IELTS 6 Academic گرفت؟بیکارم و فقط می خوام زبان بخونم.
مرسی
بله. اولین چیز به نظر من کلمه هست. شما باید از کتاب هایی که در فروم معذفی شدند استفاده کنید. به نظر من اول از همون504 شروع کنید. کتاب های Eg. Vocabulary in use
هم بدک نیستند. من خودم اونا را ترجیح می دهم چون حافظه تصویری دارم ولی شما همین 504 ها را بگیر بو بخون. فکر کنم
سطح بندی هم داره.

mostafa2012
March 1st, 2012, 06:30 PM
من می خوام شروع به تدریس زبان کنم . به همین دلیل تصمیم گرفتم تافل رو بگیرم .
من سال 86 از کانون زبان ایران فارغ التحصیل شدم .
می خواستم ببینم آیا واقعا برا تدرس زبان به تافل نیاز دارم ؟ آیا ارزشش رو داره فقط برای اینکه می خوام زبان تدریس کنم و همچنین یه مدرکی در مورد سطح زبانم داشتم باشم تافل بدم ؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
می خواستم تاپیک بزنم ولی ظاهرا اجازه ندارم .
با تشکر .

pApAr
March 1st, 2012, 07:43 PM
من می خوام شروع به تدریس زبان کنم . به همین دلیل تصمیم گرفتم تافل رو بگیرم .
من سال 86 از کانون زبان ایران فارغ التحصیل شدم .
می خواستم ببینم آیا واقعا برا تدرس زبان به تافل نیاز دارم ؟ آیا ارزشش رو داره فقط برای اینکه می خوام زبان تدریس کنم و همچنین یه مدرکی در مورد سطح زبانم داشتم باشم تافل بدم ؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
می خواستم تاپیک بزنم ولی ظاهرا اجازه ندارم .
با تشکر .

سلام
والا این کاملا یه قضیه سلیقه ای هست...من نشنیدم تا حالا کسی برای تدریس احتیاج به مدرک تافل یا آیلتس داشته باشه. این امتحان تا جایی که من میدونم اصلا سطح دانش شخص رو نشون نمیده و مثل کنکور هرکسی با داشتن یه سطح متوسط زبانی می تونه نمره بالا بگیره
البته بستگی داره کجا بخواین تدریس کنید؟ اگر آموزشگاه ها هست که هر آموزشگاهی (همون کانون زبان ایران) برای خودش امتحان خاص برگزار میکنه
با این حال اگر رزومه کاری آنچنانی ندارین فکر بدی نیست که این امتحان رو شرکت کنید
البته من دیدم جهاد دانشگاهی (من از اصفهان خبر دارم فقط) یه دوره ای داره برای تدریس که شاید اون بهتر باشه براتون تا تافل
موفق باشید

vahidirani
March 2nd, 2012, 08:45 PM
مرسی،من کتاب 504 رو خوندم و لغاتش رو هم کاملا حفظ هستم،شما لطف کنید یک level بالاترش رو بگید!
thx

moonlight
March 2nd, 2012, 08:50 PM
مرسی،من کتاب 504 رو خوندم و لغاتش رو هم کاملا حفظ هستم،شما لطف کنید یک level بالاترش رو بگید!
thx

کتابی مثل لغات ضروری برای تافل رو می تونید شروع کنید-بعدش هم کتاب 1100 جی آر ای خوبه.

Yasaman1111
March 12th, 2012, 01:40 PM
سلام دوستان
مرسی

بله مي‌شه اگه واقعا حسابي روش وقت بذاري و تكنيك هاي درست رو انتخاب كني.

بهترين كار اينه كه تا مي توني متن زبان اصلي از ساده تا پيشرفته بخوني و مهارت شنيداريت رو تقويت كني. اين طوري صحبت كردنت هم قوي مي‌شه ولي اول رو اون دو تا مهارت تمركز كن چون هدفت آيلتسه. براي يادگيري لغت هم به خودت فشار نيار چون لغت دونستن همين طوري خوب نيست بايد بتوني به كار ببري كه اگه همون درك مطلبتو بهتر كني و زياد متن بخوني اينم خود به خود تقويت مي‌شه.

Yasaman1111
March 12th, 2012, 01:43 PM
thx

بهترين كتاب يادگيري لغت Verbal Advantage هست. يعني از اون بهتر موجود نيست.

من خودم از يه سايت دانلود كردم چون تو بازار نديدم ولي بازم كتابهاي 1100 , 601, Vocabulary for the High School Student و Vocabulary For the College Bound Student هم خوبن كه سخت ترن!

arshia.mio
March 13th, 2012, 05:32 PM
سلام دوستان، کسی تا به حال موضوع خرید مدرک آیلتس رو شنیده و یا کسی از دور وریاش تونسته این مدرک رو خریداری کنه ؟!
یکی از دوستای من از اقوامش که توی هلنده این مدرک رو می فروشه، و تا به حال هم خودش و خاله ش با همین مدرک در دانشگاه مشغول به تحصیل شدن. خودش در فیلیپین - دانشگاه CEU دندانپزشکی و خاله ش در هلند دانشگاه Leiden university مشغول به تحصیلن ...
قیمتش حدود 700 - 800 تومنه، وقتی هم به شوهر خالش زنگ زدم تا در مورد اعتبارش بپرسم و ... بهم گفت این یه برگس که اصله و ... گفتم اگه دانشگاه از طریق مرکز آیلتس اینو چک کنه و ببینه که توی اون مرکز اصلا اسمت ثبت نشده اونوقت چی !! گفت که نه اینا اصلا چک نمی کنن و اگه اینطوری بود خانومم نمی تونست از دانشگاه Leiden پذیرش بگیره و الان مشغول تحصیل بشه . می گه اگه پذیرشت برای مدرک آیلتس رد شد هم پولو بر می گردونه ...
1. حالا نمی دونم اصلا می شه این کارو کرد به نظر شما ؟!
2.میشه از این روش اصلا پذیرش گرفت ؟!
3. اگه یه موقع گندش درآد که تقلبیه چه اتفاقی میفته ؟!
4.اصلا اینطوریه که این آقا می گه هست که اصلا مدارکت چک نمی کنن و استعلام نمی گیرن ؟!

hirt-01
March 13th, 2012, 05:51 PM
سلام دوستان، کسی تا به حال موضوع خرید مدرک آیلتس رو شنیده و یا کسی از دور وریاش تونسته این مدرک رو خریداری کنه ؟!
یکی از دوستای من از اقوامش که توی هلنده این مدرک رو می فروشه، و تا به حال هم خودش و خاله ش با همین مدرک در دانشگاه مشغول به تحصیل شدن. خودش در فیلیپین - دانشگاه CEU دندانپزشکی و خاله ش در هلند دانشگاه Leiden university مشغول به تحصیلن ...
قیمتش حدود 700 - 800 تومنه، وقتی هم به شوهر خالش زنگ زدم تا در مورد اعتبارش بپرسم و ... بهم گفت این یه برگس که اصله و ... گفتم اگه دانشگاه از طریق مرکز آیلتس اینو چک کنه و ببینه که توی اون مرکز اصلا اسمت ثبت نشده اونوقت چی !! گفت که نه اینا اصلا چک نمی کنن و اگه اینطوری بود خانومم نمی تونست از دانشگاه Leiden پذیرش بگیره و الان مشغول تحصیل بشه . می گه اگه پذیرشت برای مدرک آیلتس رد شد هم پولو بر می گردونه ...
1. حالا نمی دونم اصلا می شه این کارو کرد به نظر شما ؟!
2.میشه از این روش اصلا پذیرش گرفت ؟!
3. اگه یه موقع گندش درآد که تقلبیه چه اتفاقی میفته ؟!
4.اصلا اینطوریه که این آقا می گه هست که اصلا مدارکت چک نمی کنن و استعلام نمی گیرن ؟!
ببخشید دقیقا میشه بگید که چرا نمی خواید امتحان زبان بدید؟!؟ امتحان رو ازتون میگیرند که معلوم بشه به حدی کافی انگلیسیتون fluent هست که بتونید در دانشگاهی با کورس های انگلیسی تحصیل بکنید. در کنار این مورد کلاه گذاشتن سر دانشگاه کار بسی غیر اخلاقی هست.

ITALY2006
March 14th, 2012, 05:01 AM
هر جا میخاهید زبان بخونید باید تیچرش با شما کار کنه و یادگیری فعال باشه.

تدریس زبان به روش معلمی اصلا خوب نیس

boxter
April 2nd, 2012, 08:21 PM
سلام دوستان.

امیدوارم سال جدید سالی پر از یادگیری جدید باشه.

من از چند روز دیگه میخوام استارت زبان رو به طور فشرده روزی 8 ساعت بدون معلم و در منزل شروع کنم و به خاطر برنامه ریزی بسیار اشفته هستم چون نمیدونم از کجا شروع کنم.

از دوستان و استادان عزیز خواستار یه راهنمایی برای برنامه ریزی هستم.صمیمانه تشکر میکنم.

مطالبی که جمع اوری کردم به این شکل میباشد.

30 pdf گرامر-
Cambridge Grammar of English
English Grammar in Use
Longman Dictionary of Contemporary English 5th Edition
Oxford Advanced Learner’s Dictionary 8th Edition 2010
Pronunciatio-تلفظ کلمات
10 گیگ ویدیوی اموزشی
100 فیلم امریکایی با زیرنویس اصلی و فارسی
Effortless
باتشکر فراوان

boxter
April 4th, 2012, 08:19 PM
سلام دوستان.

امیدوارم سال جدید سالی پر از یادگیری جدید باشه.

من از چند روز دیگه میخوام استارت زبان رو به طور فشرده روزی 8 ساعت بدون معلم و در منزل شروع کنم و به خاطر برنامه ریزی بسیار اشفته هستم چون نمیدونم از کجا شروع کنم.

از دوستان و استادان عزیز خواستار یه راهنمایی برای برنامه ریزی هستم.صمیمانه تشکر میکنم.

مطالبی که جمع اوری کردم به این شکل میباشد.

30 pdf گرامر-
Cambridge Grammar of English
English Grammar in Use
Longman Dictionary of Contemporary English 5th Edition
Oxford Advanced Learner’s Dictionary 8th Edition 2010
Pronunciatio-تلفظ کلمات
10 گیگ ویدیوی اموزشی
100 فیلم امریکایی با زیرنویس اصلی و فارسی
Effortless
باتشکر فراوان

سلام دوستان کسی نمیتونه راهنمای کنه !

moonlight
April 4th, 2012, 11:17 PM

دوست عزیز این برنامه خوبه-اما یک نکته رو صادقانه می گم-فیلم دیدن آنقدرها تاثیری در یادگیری زبان نداره
فیلمهای آمریکایی پر از اسلنگ هست و شما اگه فوق لیسانس ادبیات انگلیسی هم باشی چیزی نمی فهمی و در ثانی به دردت هم نمی خوره-در ضمن شما وقتی فیلم می بینی 40 درصد مفاهیم رو از بادی لنگوییجها می گیری نه از فهم لیسنینگ-بهتره از فایلهای صوتی کتابهای زبان به جاش استفاده کنی تا از وقتت بهتر استفاد بشه.

yas12
April 4th, 2012, 11:36 PM
دوست عزیز یکی از اصلیترین موارد خوندن لغت هست، پیشنهاد میکنم کتاب 504 رو بخونی و ضمنا زیاد سرت رو با گرامر شلوغ نکن فعلا و بجاش بیشتر سعی کن ردینگ بخونی و کتاب بخونی. در مورد لسنینگ هم همونطور که دوستمون گفتن زیاد رو فیلما تاکید نکن بخصوص اگه هدفت تافل یا ایلتس هست از الان سعی کن لسنینگ های آکادمیک گوش بدی. موفق باشی:)

boxter
April 5th, 2012, 01:19 AM
دوست عزیز یکی از اصلیترین موارد خوندن لغت هست، پیشنهاد میکنم کتاب 504 رو بخونی و ضمنا زیاد سرت رو با گرامر شلوغ نکن فعلا و بجاش بیشتر سعی کن ردینگ بخونی و کتاب بخونی. در مورد لسنینگ هم همونطور که دوستمون گفتن زیاد رو فیلما تاکید نکن بخصوص اگه هدفت تافل یا ایلتس هست از الان سعی کن لسنینگ های آکادمیک گوش بدی. موفق باشی:)

دوست عزیز این برنامه خوبه-اما یک نکته رو صادقانه می گم-فیلم دیدن آنقدرها تاثیری در یادگیری زبان نداره
فیلمهای آمریکایی پر از اسلنگ هست و شما اگه فوق لیسانس ادبیات انگلیسی هم باشی چیزی نمی فهمی و در ثانی به دردت هم نمی خوره-در ضمن شما وقتی فیلم می بینی 40 درصد مفاهیم رو از بادی لنگوییجها می گیری نه از فهم لیسنینگ-بهتره از فایلهای صوتی کتابهای زبان به جاش استفاده کنی تا از وقتت بهتر استفاد بشه.

سلام باتشکر از دو دوست عزیز

mhmdrza87
April 10th, 2012, 03:37 PM
سلام دوستان
می خواستم از شما کمک بگیرم تاتوی این تصمیمی که باید بگیرم کمکم کنید. من الان دانشجوی ارشد ترم آخر صنایع هستم. پایان نامم هنوز کاراش مونده، 6 واحد هم دارم!!! زبانم در سطح متوسط رو به بالا هس. برنامم اینه که واسه 2013 اپلای کنم،واسه همین از اردیبهشت، خوندن تافل و جی آر ای رو شروع کنم و بکوب بخونم، تا اینکه توی آبان مدارکم آماده باشه. بعد از اون هم کارای پایان نامم رو انجام بدم. به نظر شما این برنامه عملی هس؟؟

mohammad_
April 13th, 2012, 03:51 PM
سلام

آزمون تافل هر ماه برگزار میشه؟ هزینه اش چقدره و توی تهران کجا میشه امتحان داد؟
من تافل اینترنتی رو به خاطر زود اومدن نتیجه هاش میخوام شرکت کنم

pApAr
April 13th, 2012, 04:03 PM
سلام

سلام
دوست عزیز لطف کنید ویکی (http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/TOEFL)رو بخونید متوجه همه سوالاتتون میشید
موفق باشید

nilo0far
April 13th, 2012, 04:06 PM
سلام

سلام،
بله، معمولا تو هر ماه چند نوبت برگزار می شه، ووچر (http://srv15.sanjesh.org/OnlinePayInter/creditcardlist.aspx) سازمان سنجش برای ثبت نام که الان 412000 تومانه! بقیه رو نمی دونم فرقی داره یا نه. بخش TOEFL (http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/TOEFL) رو از ویکی بخونید اسم و آدرس سایت مراکز برگزارکننده رو اونجا می تونید پیدا کنید (وقتی هم که تو ETS پروفایل بسازید تو بخش مربوط به تاریخ امتحان وقتی تهران رو انتخاب کنید می تونید اسم این مرکز ها و آدرسشون رو هم ببینید) اگر هم سوالی درباره مراکز برگزار کننده آزمون داشتید می تونید اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?24917-سوالات-مرتبط-با-مراکز-برگزار-کننده-آزمون-iBT) مطرح کنید.
موفق باشید.

yas12
April 14th, 2012, 04:09 PM
سلام دوستان
می خواستم از شما کمک بگیرم تاتوی این تصمیمی که باید بگیرم کمکم کنید. من الان دانشجوی ارشد ترم آخر صنایع هستم. پایان نامم هنوز کاراش مونده، 6 واحد هم دارم!!! زبانم در سطح متوسط رو به بالا هس. برنامم اینه که واسه 2013 اپلای کنم،واسه همین از اردیبهشت، خوندن تافل و جی آر ای رو شروع کنم و بکوب بخونم، تا اینکه توی آبان مدارکم آماده باشه. بعد از اون هم کارای پایان نامم رو انجام بدم. به نظر شما این برنامه عملی هس؟؟

دوست عزیز شما باید اول یکی از نرم افزارهای تافل رو کار کنید و یا یک آزمون آزمایشی شرکت کنید تا ببینید نمره چند میارید و با توجه به نمره ای که نیاز دارید برنامه ریزی کنید، ولی میشه بصورت موازی به هردوی این آزمون ها در این مدت آماده شد. به عنوان مثال منابع لغت 504،essential،1100 واسه هر دو کافیه.واسه گرفتن راهنمایی های بهتر و دقیق تر به تاپیک های تافل و جی.آر.ای سر بزنید.موفق باشید

dr_dr
April 19th, 2012, 04:44 PM
به نظر من هر چه زود تر تافل رو بدید به نفع شماست ببینید اگر نمره ی تافلتون بد بشه خیلی دست و پای شما رو می بنده بنابراین تا اونجا که می تونید زود تافل رو بگیرید. دوستان من در دانشگاه شریف می گفتند که یکسال قبل از شروع فرآیند اپلای باید تافل و جی آر ای رو گرفت و اونجا معمولا این کار رو می کنند ( البته اونجا مُد شده که پنج ساله دوره ی کارشناسی رو تموم می کنند برای همین وقت زیادی برای زبان خوندن دارن ). نظر من اینه که اگر شما مثلا می خواهید برای پاییز 2013 اقدام کنید حداکثر تا قبل از پاییز 2012 تافل و جی آر ای رو شرکت کنید این جوری برنامه هاتون به هم نمی خوره و به ددلاین دانشگاه ها می رسید اگر مشکلی پیش بیاد می تونید با وقتی که در اختیار دارید اون رو حل کنید، زود تر از دیگران می تونید به اساتید ایمیل بزنید ( چون نمره ی زبان شما رو می خوان) و ....

hirt-01
April 21st, 2012, 09:27 PM
خیلی از بچه های این فروم زمان کمی برای امتحانات زبان ( TOEFL / IELTS / GRE ) دارند و سعی دارند سریع ترین راه را پیش ببرند.
در ضمن نباید از بچه های کارشناسی که حداقل یه دو سالی وقت دارند هم تو فروم کم نیست.
یکی از پیشنهاد های مهمی که من با خوندن فروم فهمیدم این بود که در این دوره زمانی که فرد زمان مناسبی داره بهتر است که سعی کنه پایه ای زبانش رو بهبود ببخشه.
سوالم از اساتید این هست که چه شیوه ای رو پیش باید گرفت تا بهترین نتیجه رو فرد بگیره.

بهتره سوالم رو تخصصی تر بپرسم:

برای هر یک از مهارت های زیر چه پیشنهاد هایی دارید؟

writing
reading
structure and grammar
listening
speaking
چطور یک نفر بتونه پایه خوبی داشته باشه تا متن خوبی رو در آزمون تافل یا GRE بنویسه؟
چطور شخصی دایره لغات خوبی داشته باشه و هم چنین تسلط خوبی بر دایره واژگانش داشته باشه؟
چطور شخصی بتونه structure های خوبی هم موقع حرف زدن و هم موقع نوشتن داشته باشه؟
و . . .

maryam4312
April 30th, 2012, 04:12 PM
سلام
چه مدت قبل از هر آزمون تو یه تاریخ خاص، برای ثبت نام میشه اقدام کرد؟حداکثر و حداقل زمان بطور معمول چقدره؟

pApAr
May 1st, 2012, 03:18 AM
سلام
چه مدت قبل از هر آزمون تو یه تاریخ خاص، برای ثبت نام میشه اقدام کرد؟حداکثر و حداقل زمان بطور معمول چقدره؟

سلام
خیلی دقیق نمیشه به این سوال جواب داد اما برای هر تاریخ ای تی اس حدود دو سه ماه قبل تاریخ ها رو باز میکنه و اصلا مشخص نیست که تاریخ اتمامش کی هست چون هر سنتری یه ظرفیتی داره وقتی ظرفیت پر شد اون تاریخ برای سنتر مورد نظر برداشته میشه ممکنه یه سنتر یه روزه ظرفیتش تموم بشه و یه سنتر تا نزدیک امتحان هم جا داشته باشه. مثلا سنتر دانشگاه صنعتی اصفهان جز سنترهایی هست که کمتر از یک هفته ظرفیتش پر میشه
البته فکر میکنم تا سه روز کاری قبل از تاریخ امتحان هم میشه ثبت نام کرد که هزینش بیشتر
موفق باشید

nasim_m1985
May 6th, 2012, 03:37 AM
روش های جدید آموزشی... توصیه های زیر کاملا مفید هستند. می تونید امتحان کنید:

1) شرکت در یک کلاس زبان انگلیسی فقط جهت انگیزه داشتن. کلاس ها معمولا چیزی به آدم نمی دهند و اتفاق خاصی در کلاس ها نمی افتد. خود اساتید هم تاکید می کنند که 90 درصد یادگیری باید توسط خود دانش آموز انجام بشه و کلاس فقط سرنخ میده. بنابراین کلاس ها چه فایده ای دارند؟ یک فایده مهم. انگیزه. وقتی در جمع باشی انگیزه کافی برای ادامه دادن داری. تنهایی خیلی سخته که زبان رو یادبگیری.

2) فلش کارت ها.

تمام شد. شما بعد از حداکثر 1 سال زبان رو به خوبی صحبت می کنید و می فهمید.

فلش کارت ها از شیوه های جدید آموزشی هستند. چرا فلش کارت ها مفید هستند؟ فلش کارت ها یک راه میانبر برای یادگیری هستند. بیاد بیاورید که در دوران مدرسه یا دانشگاه یا حتی زمانی که یک کتاب انگلیسی جهت یادگیری تهیه می کنید، این کتابها چیزی جز مقدار زیادی مطالب انگلیسی خام نیستند. به این معنی که شما ابتدا باید معنی درست کلمات - اصطلاحات و جملات را از دیکشنری استخراج کنید و کمتر دانشجویی وجود داره که اونقدر حال داشته باشه که تلفظ صحیح رو هم از دیکشنری استخراج کنه. بعد از همه این تلاش ها تازه نوبیت یادگیری میرسه.

خوب - میبینید که یک اتلاف انرژی فوق العاده در روش سنتی وجود داره. ولی یک فلش کارت فقط آماده هست که شما مطالب رو یاد بگیرید.

محتوای فلش کارت:

1) لغات جدید
2) تلفظ لغت مطابق علائم دیکشنری
3) معنی لغت و مترادف ها به انگلیسی
4) معنی صحیح لغت به فارسی
5) سه مثال انگلیسی کاربردی از هر لغت به همراه معنی دقیق فارسی

برای تقویت listening هم از سی دی های صوتی به همراه کتاب های اونها استفاده کنید.

فلش کارت ها را فراموش نکنید. راه میانبر و با بازدهی بالا برای یادگیری زبان. هر روز 2 عدد فلش کارت. در طول 50 روز یعنی تقریبا دو ماه و برابر با طول دوره آموزشی می تونید این مجموعه رو تمام کنید

nasim_m1985
May 6th, 2012, 03:43 AM
یک روشی كه كارايي زيادي براي يادگيري زبان انگليسي و هم چنين زبان محاوره اي و slang مي تونه داشته باشه ديدن فيلم ها به زبان اصليه ، حتي اگه اين فيلم ها با زير نويس فارسي باشه براي افرادي كه در حد elementary هستند كارايي بيشتري داره ، اينكه با كلمات و تلفظ صحيح لغات اشنايي كامل ندارن اين راه مي تونه خيلي مفيد واقع بشه

راه ديگه هم كه باعث مي شه با اصطلاحات و idioms مطبوعات و خبري اشنايي داشته باشيم ، اخبار شبكه ي سحر شبكه ي 4 كمك زيادي تو اين راهه و تاثير زيادي داره...

nasim_m1985
May 6th, 2012, 03:45 AM
خلاصه اگه تنبلی رو کنار بزاریم و یکم پشتکار داشته باشیم خیلی راحت میشه انگلیسی رو یاد گرفت!!

nasim_m1985
May 6th, 2012, 03:50 AM
یه انگیزه قوی و تلاش مستمر ... یعنی باید هر روز و هرساعت فکری به نام یادگیری زبان توی ذهنت باشه (فلش کارت وغیره جزو ابزار یادگیریه یعنی طرز استفاده از ابزار مختلف برای یادگیری به سلیقه فرد بستگی داره با یه نرم افزار دیکشنری و گشت در اینترنت و دیدن فیلم ها و اخبار انگلیسی بهتر میتونید به هدف برسیدبه شرطی که اراده داشته باشید و ادامه بدید یعنی یادگیری زبان یه پرسه بلند مدته اگه کسی با اساتید زبان در ارتباط باشه میدونه که من چی میگم!!

یکی از موارد کلیدی تکرار کردن هست. وقتی تکرار نکنی فراموش میشه. یک راه ساده و کارآمد اینه که چیزهایی رو که یاد می گیرید بصورت صوتی و با صدای خودتون ضبط کنید. بعدا برای تکرار کافی هست که صدای خودتون رو دوباره بشنوید و همه چیز رو یاد آوری کنید.

varyan
May 12th, 2012, 02:31 PM
سلام من اگر بخوام برای پاییز 2014 پذیرش بگیرم بنظرتون بهترین زمان برای شروع زبان خودن کی هست؟ ربانم هم خوبه کلاس های ترمیک رو تموم کردم

hefz
May 12th, 2012, 06:10 PM

فیلم به هیچ وجه برای بهبود نمره ی تافل و GRE توصیه نمیشه. مخصوصآ GRE که اصلا ....

hefz
May 12th, 2012, 06:20 PM
سلام من اگر بخوام برای پاییز 2014 پذیرش بگیرم بنظرتون بهترین زمان برای شروع زبان خودن کی هست؟ ربانم هم خوبه کلاس های ترمیک رو تموم کردم

بستگی داره که الان زبانت چطوره! به نظرم کسی که حتی تا به حال یک کلاس زبان هم نرفته میتونه به صورت self study در مدت 2 سال هم تافل و هم GRE رو با نمره ی خوب بگذرونه. بازم تاکیید میکنم بستگی داره چقدر زحمت بکشی!!

موفق باشید

سپهر
May 12th, 2012, 07:02 PM
فیلم به هیچ وجه برای بهبود نمره ی تافل و GRE توصیه نمیشه. مخصوصآ GRE که اصلا ....

اتفاقا فیلم/سریال و حتی موسیقی در طولانی مدت خیلی میتونه کمک کنه. برای Listening تافل که عالیه. به یاد گرفتن لغات و اصلاحات هم خیلی کمک میکنه.

البته همانطور که گفتم بهترین تاثیر را در طولانی مدت (آهسته و پیوسته) میذاره و شاید برای کسی که می خواد 6 ماهه زبان خودش را تقویت کنه مناسب نباشه.

Omidzabihi
May 28th, 2012, 07:30 AM
سلام دوستان
من سطح upper intermediate هستم. به نظرتون 4 ماه میتونم واسه IELTS 6.5 خودمو برسونم؟ 2 ماه شو میتونم روزی 6 ساعت بخونم و 2 ماهشو روزی 3 ساعت!
ممنون

moonlight
June 2nd, 2012, 09:32 AM
سلام دوستان
من سطح upper intermediate هستم. به نظرتون 4 ماه میتونم واسه IELTS 6.5 خودمو برسونم؟ 2 ماه شو میتونم روزی 6 ساعت بخونم و 2 ماهشو روزی 3 ساعت!
ممنون

شما سطح زبانت برای این نمره کاملا مناسبه.فقط تکنیک های امتحان رو یاد بگیر

Sofi
June 5th, 2012, 12:03 AM
درود، عذر می خواهم من باید تا قبل از 15 سپتامبر نمره ها و مدارکم به دست دانشگاه آمریکا برسد. به نظرتون چه تاریخی آخرین زمانیه که من می توانم برای امتحان iBT اقدام کنم؟چون الان می خواهم زمان امتحانم رو مشخص کنم. و می ترسم خیلی دیر امتحان بدهم جواب بدست دانشگاه نرسد!
عذر می خواهم اگر سوالم مربوط به این صفحه نمی شود!

civil2015
June 5th, 2012, 12:16 AM
درود، عذر می خواهم من باید تا قبل از 15 سپتامبر نمره ها و مدارکم به دست دانشگاه آمریکا برسد. به نظرتون چه تاریخی آخرین زمانیه که من می توانم برای امتحان iBT اقدام کنم؟چون الان می خواهم زمان امتحانم رو مشخص کنم. و می ترسم خیلی دیر امتحان بدهم جواب بدست دانشگاه نرسد!

اگه کاملا مطمئنید که با ۱ بار امتحان نمره مورد نظر رو دریافت می‌کنید، ۱ سپتامبر تاریخ مطمئنی هست

aida8404
June 5th, 2012, 12:18 AM

دوست عزیز. نتایج معمولا 10 روزه میاد و فرستادنش به دانشگاههای امریکا هم بین 7- 10 روز طول میکشه. یعنی میشه 3 هفته قبل اگه بدید میرسه و مشکلی نخواهد بود. ولی به نظر من نیمه اگوست بدی بهتره و درحالت بهتر اینکه اول اگوست بدی. اینطوری حتی اگه خدایی نکرده از امتحان راضی نبودی میتونی دوباره شانستو امتحان کنی. همین خودش کلی استرست را کم میکنه و باعث نمره بهتر میشه. دیگه بستگی به شرایط خودتون داره. موفق باشید

pesare1404
June 5th, 2012, 12:57 AM
سلام دوستان من زبانم در سطح اینتر مدیت هست تو کیش تا اینجا خوندم ول کردم پیشنهادتون برای ادامه چیه من هدفم تافل بالای 600 هست؟

یه سوال دیگه اون اینکه تافل بالای 600 تقریبا چه سطحی از زبان میشه ؟ میشه یک شکای کلی از این سطح به من بدید

hirt-01
June 10th, 2012, 11:45 PM
دوستان کس دیگه ای نظری نداره؟

simon
June 10th, 2012, 11:53 PM
از من حقير يك اندرز. با زبان انگليسي زندگي كنيد نفس بكشيد و فكر اينكه اون رو بخاطر منافع خودتون و بهره برداري ياد بگيريداز سر بيرون كنيد و قلبا و عميقا دوستش داشته باشيد. هرگز به اين كلاسهاي مكالمه در 3 ماه و غيره اعتماد نكنيد. وقت آزمون كه برسه خصوصا GRE‌من نوعي و خانوم كارلسون يا آقاي جيمز تفاوت فاحشي خواهد داشت. حداقل با تلاش اين تفاوت رو در حد لهجه كاهش بديم. هر روز در معرض زبان قرار بگيريد. همه ي اسكيلها رو با هم. فيلم كارتون مقاله هاي اينترنت اخبار روزانه مجله هاي علمي همه قابل دسترسي هستند و بهترين منابع براي شما. براي اسپيكينگ فقط حرف بزنيد حتي اگر فكر مي كنيد مورد تمسخر واقع ميشيد. Being ambitious ‌بهترين توصيه است.

sabasdgt
June 19th, 2012, 02:02 AM
سوال من در مورد مدت اعتبار نتیجه تافله،همه میدونیم که دو ساله.اما من میخوام بدونم که تاریخی که اپلای میکنیم مهمه یا تاریخی که ترم دانشگاهی قراره شروع بشه.ینی مثلا اگر من ژانویه امسال اپلای میکنم برای ترم پاییز سال بعد،نتیجه تافل من تا پاییز سال بعد باید معتبر باشه یا تا ژانویه امسال(تاریخ اپلای کردنم)؟
قبلن مرسی از جوابتون

abolfazl.paniz
June 19th, 2012, 02:57 AM
سوال من در مورد مدت اعتبار نتیجه تافله،همه میدونیم که دو ساله.اما من میخوام بدونم که تاریخی که اپلای میکنیم مهمه یا تاریخی که ترم دانشگاهی قراره شروع بشه.ینی مثلا اگر من ژانویه امسال اپلای میکنم برای ترم پاییز سال بعد،نتیجه تافل من تا پاییز سال بعد باید معتبر باشه یا تا ژانویه امسال(تاریخ اپلای کردنم)؟
قبلن مرسی از جوابتون
با سلام
تاریخ امتحان از روزی که نتیجه میاد تا 2سال بعد همون موقع دارای ارزش میباشد.

kowkama
June 20th, 2012, 05:49 PM
چطوری آریا جان، خیلی سخت نیست فقط باید از راهنمایی های دکتر رضا مرادی کان لم یکن استفاده کنی،
یادت نره کار نشد نداره.

hajarfaal
June 25th, 2012, 07:15 PM
سلام
خیلی دقیق نمیشه به این سوال جواب داد اما برای هر تاریخ ای تی اس حدود دو سه ماه قبل تاریخ ها رو باز میکنه و اصلا مشخص نیست که تاریخ اتمامش کی هست چون هر سنتری یه ظرفیتی داره وقتی ظرفیت پر شد اون تاریخ برای سنتر مورد نظر برداشته میشه ممکنه یه سنتر یه روزه ظرفیتش تموم بشه و یه سنتر تا نزدیک امتحان هم جا داشته باشه. مثلا سنتر دانشگاه صنعتی اصفهان جز سنترهایی هست که کمتر از یک هفته ظرفیتش پر میشه
البته فکر میکنم تا سه روز کاری قبل از تاریخ امتحان هم میشه ثبت نام کرد که هزینش بیشتر
موفق باشید

سلام مرسی از راهنمایی کاملتون من میخام در آزمون iBT یکم مرداد امسال 28/7/2012 شرکت کنم اما گویی ثبت نام فقط برای تاریخ 19/8/2012 انجام میشه چ طوری میتونم برای ثبت نام در تاریخ 1مرداد اقدام کنم؟؟ ممنون میشم از راهنمایی تون

maryam4312
June 25th, 2012, 10:03 PM
سلام مرسی از راهنمایی کاملتون من میخام در آزمون iBT یکم مرداد امسال 28/7/2012 شرکت کنم اما گویی ثبت نام فقط برای تاریخ 19/8/2012 انجام میشه چ طوری میتونم برای ثبت نام در تاریخ 1مرداد اقدام کنم؟؟ ممنون میشم از راهنمایی تون
اگه اون تاریخ ،مرکزی توی لیست نیست،یعنی پرشدن

hajarfaal
June 26th, 2012, 12:57 AM
من ميخوام برا 8 آبان ثبت نام كنم. ولي الان سازمان سنجش ووچر نمي فروشه! بايد چي كار كرد؟

سلام دوست عزیز. من الان موفق به خرید ووچر از سایت سازمان سنجش شدم شما هم میتونید الان سعی خودتونو بکنید و اعتبار این ووچرها تا 1 ساله
موفق باشید

shasosa98
June 26th, 2012, 04:35 PM
سلام
توی سایت ETS تاریخ روزهای امتحان تا اوایل مهر را زده حالا میخواستم بدونم برنامه تاریخ امتحانها ibt برای ماه های آبان یا آذر کی در سایت ETS اعلام می شه؟ آیا امکان داره تو این ماهها آزمون برگزار نشه ؟ ا

javad1200
June 26th, 2012, 04:43 PM
سلام
توی سایت ETS تاریخ روزهای امتحان تا اوایل مهر را زده حالا میخواستم بدونم برنامه تاریخ امتحانها ibt برای ماه های آبان یا آذر کی در سایت ETS اعلام می شه؟ آیا امکان داره تو این ماهها آزمون برگزار نشه ؟ ا
سلام.برنامه امتحانهای آبان و آذر اعلام میشه...فعلا زوده هنوز...شاید تا سه هفته دیگه اعلام شه ! حتما برگزار میشه ! اتفاقا تو آبان و آذر اوج داوطلبها هستش و زیاااااد هم برگزار میشه تافل و زوووود هم پر میشه !

cfd
June 30th, 2012, 01:42 AM
با سلام

امیدوارم جای درستی رو برا پرسیدن سوالم انتخاب کرده باشم

دوستان من کارشناسی ارشد رو تموم کردم و میخوام برا کانادا و یا امریکا اپلای کنم
لطفا راهنمایی کنین که زمان مناسب برای تافل اینترنت بیس کی هست برا من تا به موقع بتونم اپلای کنم
راستش اصلا اطلاع ندارم که معمولا چه زمانی در سال باید اپلای کرد از این نظر می خوام بدونم برا کی تافل شرکت کنم تا دو هفته بعدش نمرم که میاد بتونم اپلای کنم

لطفا همین سوالم رو برا GRE هم پاسخ بدید

ممنون

salazar716
June 30th, 2012, 02:39 AM
با سلام

امیدوارم جای درستی رو برا پرسیدن سوالم انتخاب کرده باشم

دوستان من کارشناسی ارشد رو تموم کردم و میخوام برا کانادا و یا امریکا اپلای کنم
لطفا راهنمایی کنین که زمان مناسب برای تافل اینترنت بیس کی هست برا من تا به موقع بتونم اپلای کنم
راستش اصلا اطلاع ندارم که معمولا چه زمانی در سال باید اپلای کرد از این نظر می خوام بدونم برا کی تافل شرکت کنم تا دو هفته بعدش نمرم که میاد بتونم اپلای کنم

لطفا همین سوالم رو برا GRE هم پاسخ بدید

ممنون
برای فهمیدن زمان اپلای باید برین تو سایت دانشگاه مورد نظرتون و deadline رو ببینین چه زمانیه...اصولا بین اول ژانویه اس تا اول فوریه...یعنی دی ماه شروع میشه...شما بهتره یه ضریب اطمینان هم در نظر بگیری که اگه زبونم لال یه وقت تافل رو خیلی خوب ندادی بتونی یه بار دیگه هم شرکت کنی...
GRE سه بار در سال تو ایران برگزار میشه...مهر و آبان و بهمن...برای کانادا و آمریکا اگه برای پاییز سال بعدش اپلای میکنین بهتره که تو مهر و آبان و ترجیحا مهر امتحان رو بدین چون خیلی طول میکشه که نمره بیاد واس همین ممکنه به بعضی از ددلاین ها نرسین...پس با درنظر گرفتن ضریب اطمینان، بهتره مهر امتحان بدین...زمان دقیق امتحان ها تو سایت ETS (http://www.ets.org) هست...

utm-wanted
June 30th, 2012, 01:22 PM
من جون امتحان دادم و چون زیاد وقت مناسبی واسه امتحان نیست ، آزمونها همه جا داشتند و موقع امتحان که ماله من تو سنجش بود ، نصف ظرفیت خالی بود و اون شلوغی و سرو صدایی که دیگران ازش شاکی بودند نبود و نتیجه هم 7 روزه اومد!

cfd
June 30th, 2012, 03:02 PM
برای فهمیدن زمان اپلای باید برین تو سایت دانشگاه مورد نظرتون و deadline رو ببینین چه زمانیه...اصولا بین اول ژانویه اس تا اول فوریه...یعنی دی ماه شروع میشه...شما بهتره یه ضریب اطمینان هم در نظر بگیری که اگه زبونم لال یه وقت تافل رو خیلی خوب ندادی بتونی یه بار دیگه هم شرکت کنی...
GRE سه بار در سال تو ایران برگزار میشه...مهر و آبان و بهمن...برای کانادا و آمریکا اگه برای پاییز سال بعدش اپلای میکنین بهتره که تو مهر و آبان و ترجیحا مهر امتحان رو بدین چون خیلی طول میکشه که نمره بیاد واس همین ممکنه به بعضی از ددلاین ها نرسین...پس با درنظر گرفتن ضریب اطمینان، بهتره مهر امتحان بدین...زمان دقیق امتحان ها تو سایت ETS (http://www.ets.org) هست...

ممنون
حتمی میرم سایتای دانشگاه هارو چک میکنم
از جایی شنیده یودم اواخر شهریور تا اواسط مهرماه معمولا اپلای میکنن (برا امریکا و کانادا)! برا همین می خواستم مرداد تافل بدم!
ولی شما میگی معمولا اوایل دی ماهه؟ درسته؟ یا دوبار در سال اپلای میکنن؟

(گویا زیادی آماتورم :confused: شرمنده)

aida8404
July 1st, 2012, 05:21 PM
ممنون
حتمی میرم سایتای دانشگاه هارو چک میکنم
از جایی شنیده یودم اواخر شهریور تا اواسط مهرماه معمولا اپلای میکنن (برا امریکا و کانادا)! برا همین می خواستم مرداد تافل بدم!
ولی شما میگی معمولا اوایل دی ماهه؟ درسته؟ یا دوبار در سال اپلای میکنن؟

(گویا زیادی آماتورم :confused: شرمنده)

شما مهر ماه برای ترم spring و دی ماه برتی ترم fall میتونید اپلای کنید. موفق باشید

cfd
July 1st, 2012, 06:03 PM
ممنون
معمولا پذیرش کدوم بیشتره؟

aida8404
July 1st, 2012, 08:07 PM
ممنون
معمولا پذیرش کدوم بیشتره؟

خوب مسلما هم پذیرش و هم فاند در Fall بیشتر هست

cfd
July 2nd, 2012, 03:39 AM
پس دی ماه برای Fall باید اقدام کنم

با این شرایط به نظر شما کی تافل و GRE شرکت کنم؟ (نگید که GRE رو برو تو تاپیک مربوط به خود بپرسا :D )
الان دارم برا تافل میخونم و زبانم هم بد نیس، ولی GRE واقعا به نظرم ترسناک میاد و هیچی شروع نکردم

vv_matin
July 2nd, 2012, 10:31 AM
پس دی ماه برای Fall باید اقدام کنم

با این شرایط به نظر شما کی تافل و GRE شرکت کنم؟ (نگید که GRE رو برو تو تاپیک مربوط به خود بپرسا :D )
الان دارم برا تافل میخونم و زبانم هم بد نیس، ولی GRE واقعا به نظرم ترسناک میاد و هیچی شروع نکردم

البته با احترام به نظر دوستان که گفتن June زمان مناسبی برای امتحان نیست، به نظر من کاملاً برعکس، ماه June و July یکی از بهترین زمانها برای امتحان دادن هست. من خودم 9 جون امتحان دادم و هیچ مشکلی وجود نداشت. به خاطر اینکه داوطلب ها کم هستند، از شلوغی سنتر ها و پر شدن ظرفیت خبری نیست. اگر هم امتحان رو بد بدید فرصت برای جبران هست. به علاوه، شما امتحانتون رو اگر در خرداد یا تیر بدید، حدود 4-5 ماه وقت دارید که به طور کامل به GRE بپردازید. حالا هر چی دیرتر تافل بدید، از این فرصتی که برای GRE دارید کاسته میشه. این که GRE و تافل رو با هم بخونید هم به نظرم زیاد کار جالبی نیست.

netnet707
July 11th, 2012, 03:58 PM
سلام
برای من که مشکل تلفظ بعضی از لغات فارسی دارم، در تلفظ کلمات انگلیسی تاثیر گذاره؟؟

shahla_em
August 6th, 2012, 06:37 PM
سلام.برنامه امتحانهای آبان و آذر اعلام میشه...فعلا زوده هنوز...شاید تا سه هفته دیگه اعلام شه ! حتما برگزار میشه ! اتفاقا تو آبان و آذر اوج داوطلبها هستش و زیاااااد هم برگزار میشه تافل و زوووود هم پر میشه !
اگر بخوام 20 آبان سنتر امیربهادر ثبت نام کنم آخرین مهلت برای این که هنوز جای خالی مونده باشه و ثبت نام کنم تقریبا کی هست؟

ahmadrezaamin
August 9th, 2012, 01:28 AM
البته با احترام به نظر دوستان که گفتن June زمان مناسبی برای امتحان نیست، به نظر من کاملاً برعکس، ماه June و July یکی از بهترین زمانها برای امتحان دادن هست. من خودم 9 جون امتحان دادم و هیچ مشکلی وجود نداشت. به خاطر اینکه داوطلب ها کم هستند، از شلوغی سنتر ها و پر شدن ظرفیت خبری نیست. اگر هم امتحان رو بد بدید فرصت برای جبران هست. به علاوه، شما امتحانتون رو اگر در خرداد یا تیر بدید، حدود 4-5 ماه وقت دارید که به طور کامل به GRE بپردازید. حالا هر چی دیرتر تافل بدید، از این فرصتی که برای GRE دارید کاسته میشه. این که GRE و تافل رو با هم بخونید هم به نظرم زیاد کار جالبی نیست.

من کاملاً با این نظر موافقم و خودم هم این راه رو رفتم. من 28 جولای امتحان دادم و به نظرم زمان خیلی خوبی بود. با اینکه اصلاً آماده نبودم اما فقط می خواستم هر چی زودتر این امتحان رو بدم که بقیه وقتم رو بزارم برای GRE. نتیجه هم 6 روزه اومد. واقعاً خوندن GRE و TOEFL به طور همزمان خیلی سخته و به نظر من معمولاً در این موارد GRE قربانی می شه ونمره ای که انتظار دارید نمی گیرید چون به مراتب امتحان سنگین تری هست.
و از همه مهمتر همونطور که متین جان گفتن اگر تافل رو خراب کردید فرصت برای جبران هست. در ضمن وقتی زمان خوبی رو برای GRE اختصاص می دید در دو تسک writing و reading پیشرفت محسوسی می کنید که باعث می شه بعد از GRE امکان اینکه نمره ی بالاتر در تافل بگیرید زیاد بشه.

من هم به همه توصیه می کنم حتی اگر آمادگی 100 درصد ندارن تافل رو توی تابستون یا زودتر شرکت کنن.

FanTasTic
August 9th, 2012, 01:34 AM
درود

بچه ها به نظر شما آزمون GRE رو جلوتر از TOEFL بدم یا نه ؟ با چه مدت فاصله ای ؟ البته در تاپیکی مطالبی رو مرتبط با این موضوع خوندم که بیشتر به علت تقویت Writing تافل توصیه می شد که اول GRE رو بدم :)

باسپاس

محمدرضا

ahmadrezaamin
August 9th, 2012, 01:44 AM
درود

بچه ها به نظر شما آزمون GRE رو جلوتر از TOEFL بدم یا نه ؟ با چه مدت فاصله ای ؟ البته در تاپیکی مطالبی رو مرتبط با این موضوع خوندم که بیشتر به علت تقویت Writing تافل توصیه می شد که اول GRE رو بدم :)

باسپاس

محمدرضا

محمدرضا جان نظر شخصی من اینه که شاید الان کمی دیر باشه که بخوای تازه تصمیم بگیری کدوم رو اول بدی اما اگه می تونی تا نهایتاً اواسط شهریور امتحان بدی و نمره ای که دلت می خواد رو بگیری تافل رو بده بعد بلافاصله بخون واسه GRE. اگر بیشتر از این بخوای وقت بزاری به نظر من GRE فدا می شه و من اصلاً توصیه نمی کنم. در این صورت GRE رو بخون و حتماٌ روی رایتینگ هم کار بکن. چون رایتینگ GRE پارامترهای خاصی برای نمره دهی داره که به خیلی از رایتینگ تافل متمایزش می کنه. شما باید تحلیل قوی و مستدل برای چیزهایی که در رایتینگ GRE مطرح می کنی داشته باشی. همین موضوع باعث می شه نوشتنت یه تکون حسابی بخوره و نوشتن در مورد موضوعات تافل برات خیلی راحت تر بشه. اون ریدینگ ها و کلمات GRE هم که تاثیر خیلی خوبی در فهم مطلبت داره که برای ریدینگ تافل خیلی به دردت می خوره.

وقتی که GRE رو دادی دیگه می تونی همه وقتت رو بزاری روی تافل و اولویت رو بزاری روی اسپیکینگ و لیسنینگ. حدوداً فکر می کنم یک ماه بعد از GRE آماده بشی برای یک نمره ی خوب تافل.

sanal
August 22nd, 2012, 11:42 PM
سلام دوستان
من یه کم با خوندن مطالب اینجا استرس گرفتم!میخام برای fall 2013 اپلای کنم ولی هنوز خوندن GRE و TOEFL رو شروع نکردم و برای هیچکدوم ثبتنام نکردم!!
زبانم میشه گفت خوبه و میخام از هفته بعد فشرده بخونم، به نظرتون این دو تا امتحانو کی بدم و اول کدومشو؟خودم میخاستم اواسط آبان TOEFL بدم.
برای خرید ووچر فقط سایت سنجش هست یا از جای دیگه ای هم میشه خرید؟چون سنجش فعلا زده که نمیفروشه!!

aida8404
August 23rd, 2012, 04:35 AM
سلام دوستان
من یه کم با خوندن مطالب اینجا استرس گرفتم!میخام برای fall 2013 اپلای کنم ولی هنوز خوندن GRE و TOEFL رو شروع نکردم و برای هیچکدوم ثبتنام نکردم!!
زبانم میشه گفت خوبه و میخام از هفته بعد فشرده بخونم، به نظرتون این دو تا امتحانو کی بدم و اول کدومشو؟خودم میخاستم اواسط آبان TOEFL بدم.
برای خرید ووچر فقط سایت سنجش هست یا از جای دیگه ای هم میشه خرید؟چون سنجش فعلا زده که نمیفروشه!!

بنظرم هردو را با هم بخونید بهتره. یجورایی خیلی اماده میشید. جاهایی که ازمون برگزار میکنن معمولا ووچر هم دارن مثلا وقتی که من میخواستم امتحان بدم قیمتی که سنجش برای ووچر میداد 410 یا 420 بود (یادم نیس دقیق) ولی شیراز 290 بود.
همین انجمن هم دوستانی هستن که ووچرشون را واگزار میکنن. اگه گیرتون نیومد یه سر به انجمنشون بزنید

sanal
August 23rd, 2012, 11:56 AM
بنظرم هردو را با هم بخونید بهتره. یجورایی خیلی اماده میشید. جاهایی که ازمون برگزار میکنن معمولا ووچر هم دارن مثلا وقتی که من میخواستم امتحان بدم قیمتی که سنجش برای ووچر میداد 410 یا 420 بود (یادم نیس دقیق) ولی شیراز 290 بود.
همین انجمن هم دوستانی هستن که ووچرشون را واگزار میکنن. اگه گیرتون نیومد یه سر به انجمنشون بزنید

ممنون از راهنمایی تون.ولی چرا اینهمه تفاوت قیمت بین ووچرها هست؟!!!اگه بخام امیربهادر امتحان بدم اونجا ووچر میدن؟

aida8404
August 23rd, 2012, 04:07 PM
ممنون از راهنمایی تون.ولی چرا اینهمه تفاوت قیمت بین ووچرها هست؟!!!اگه بخام امیربهادر امتحان بدم اونجا ووچر میدن؟

والا دلیل اختلاف قیمت که حتما و صرفا بخاطر اینه که اینجا ایرانه. لازم نیست ووچر را از جایی که میخوایید امتحان بدید تهیه کنید. تماس بگیرید ببینید کجا دارن. از هرجای ایران که بخرید میتونید در هر مرکزی که دوست دارید امتحان بدید.

Surur
August 24th, 2012, 03:55 PM
ممنون از راهنمایی تون.

لطفاً نتیجه پرس و جوتون در مورد ووچر رو اینجا هم بنویسید تا ما هم مطلع بشیم چون من هم می خوام ووچر بخرم، ممنون.

varyan
August 25th, 2012, 04:45 PM
گفتم که زبانم خوبه و کلاس های ترمیک اموزشگاه رو تموم کردم

sanal
August 25th, 2012, 05:11 PM
لطفاً نتیجه پرس و جوتون در مورد ووچر رو اینجا هم بنویسید تا ما هم مطلع بشیم چون من هم می خوام ووچر بخرم، ممنون.

سلام دوست عزیز
با توجه به اون چیزی که پرس و جو کردم ووچر رو میشه غیر از سنجش از جاهای دیگه هم گرفت البته فعلا سنجش تو سایتش زده که نمیفروشه!!موسسه های دیگه هم مثل امیربهادر ووچر میفروشن و امتحان تافل هم میگیرن.باز هم میشه راجع به موسسه های دیگه و قیمتشون تحقیق کرد.بازم اگه مطلب جدیدی پیدا کردم اینجا مینویسم.موفق باشید.

Excalibur
September 16th, 2012, 03:41 PM
دوستان 22 دسامبر خیلی دیره واسه آی بی تی دادن؟ من ددلاین دانشگاههایی که میخوام 15 ژانویه است...ممنون میشم سریعتر راهنماییم کنید

pApAr
September 16th, 2012, 09:53 PM
دوستان 22 دسامبر خیلی دیره واسه آی بی تی دادن؟ من ددلاین دانشگاههایی که میخوام 15 ژانویه است...ممنون میشم سریعتر راهنماییم کنید

سلام
دیر نیست و درواقع آخرین فرصت براتون هست...اما بهترین نظر رو دانشگاه مد نظرتون می تونه بده...براشون ایمیل بزنید و بگید که 22 دسامبر امتحان دارید و 10 روز بعد جواب ها به صورت انلاین اعلام میشه و درشرایط نرمال هم برای امریکا 7 تا 10 روز طول میکشه که ریپورت بشه. البته اینطوری که دوستان گفتن اپلیکیشن ها ده روز بعد از ددلاین ها بررسی می شه.
با این حال بپرسید بهتره.
موفق باشید

mahdi1362
October 9th, 2012, 12:11 PM
با سلام خدمت دوستان من 17 اکتبر امتحان GRE دارم ولی برای تافل ثبت نام نکرده بودم سنتر های ایران هم کاملا پر هستند کدوم رو به من بیشتر پیشنهاد می کنید 12 ژانویه در ایران یا 8 دسامبر در ترکیه یا ارمنستان؟

mehran82
October 9th, 2012, 12:19 PM
با سلام خدمت دوستان من 17 اکتبر امتحان GRE دارم ولی برای تافل ثبت نام نکرده بودم سنتر های ایران هم کاملا پر هستند کدوم رو به من بیشتر پیشنهاد می کنید 12 ژانویه در ایران یا 8 دسامبر در ترکیه یا ارمنستان؟

سلام
آخه دوست عزیز ژانویه به چه دردت میخوره!!! به کدوم ددلاین میرسه؟! اگه میتونی برو همون ترکیه یا استانبول.
موفق باشی

hadikazemi
October 11th, 2012, 10:23 AM
جاهايي كه باز شده ژانويه .. دير نيست؟ به ددلاين ها ميرسه؟ مثلا 13 يا 26 ژانويه؟
يكي از دوستام ميگفت همين رو بچسب ميشه موقع پذيرش ميشه چند روز عقب انداخت ... ؟
تافل قبل اون گير نمياد آخه ! چكار بايد كرد؟

arny
November 8th, 2012, 12:13 AM
سلام دوستان.
من نمره ی تافلم اومد و چندان رضایت بخش نبود.77
می خوام دوباره بدم و دوباره شروع به خوندن کنم. 3 فوریه خیلی دیره؟قصدم اپلای برای پاییز 2013 است.یا کلا بذارم برای سال دیگه؟ آخه حوصله 1 سال الافیو ندارم. نظرتون چیه؟

vv_matin
November 8th, 2012, 12:34 AM
سلام دوستان.
می خوام دوباره بدم و دوباره شروع به خوندن کنم. 3 فوریه خیلی دیره؟قصدم اپلای برای پاییز 2013 است.یا کلا بذارم برای سال دیگه؟ آخه حوصله 1 سال الافیو ندارم. نظرتون چیه؟

سلام دوست من.
سه فوریه تقریباً به ددلاین هیچ دانشگاهی نمیرسه! شما نهایت نهایت باید تا اول ژانویه امتحانتون رو داده باشید.

arny
November 8th, 2012, 06:22 PM
ولی من 2 تا از یونی هایی که می خوام بفرستم بعد از 3 فوریه است. یکیش 15 فوریه و یکی دیگه 1 اپریل. اگه عنوان کنم قبلا یه تافلم نمرش این شده و می خوام دوباره بدم تاثیر مثبت داره؟ ممکنه بم وقت اضافه بدن؟

elnazhat
November 8th, 2012, 07:01 PM
سلام دوستان.

دوست عزیز
اگه شما تا این حد هم حاضری کوتاه بیای که کلاً کاراتو بذاری واسه سال دیگه، به نظر من همون 3 فوریه تافلو شرکت کن. بالاخره هنوز یه سری ددلاین هست بعد از سوم فوریه که اتفاقاً کم هم نیستن. نمیدونم چرا دوستان اینجوری شما رو راهنمایی میکنن که به هیچ ددلاینی نمیرسی. شما تلاشتو بکن خودتو برسونی، نهایتش اینه که به جای 7 تا دانشگاه 3 جا اپلای کنی!! خیلیا با همون 3 جا هم تونستن پذیرش بگیرن. ضمن اینکه شما اگه استادی بخوادت، بهش بگی که من فلان تاریخ قراره تافل بدم، به احتمال خیلی خیلی بالا قبول میکنه که نمره رو دیرتر بفرستی. این چیزا رو با خود استاد میتونی هماهنگ کنی. همینجوریشم دانشگاهها معمولاً تا دو هفته بعد از ددلاین اعلام شده، هنوز مدارکی که میرسه رو قبول میکنن و بیشترین انعطاف رو در مورد نمره های زبان نشون میدن. فقط شما تا ددلاین، فرمهای آنلاین رو پر کن و مدارک لازمش رو سابمیت کن و اپلیکیشن فی رو پرداخت کن. اون مدارکی که قراره با پست فرستاده شه رو میتونی تا دو هفته بعد از ددلاین برسونی به دستشون. سعی کن توی این مدت یه جور آمادگی در خودت ایجاد کنی برای تافل که احیاناً اگه یهو یه نفر یه هفته مونده به امتحانش کنسل کرد، شما تاریخ امتحانتو جا به جا کنیو بندازی جلو (جاهای خالی رو از پروفایلت چک کن مرتب).
لازم هم نیست به یونی بگی نمره تافلت چند شده، بگو من برنامه-م اینه که 3 فوریه تافل شرکت کنم و نمره کمی دیرتر میرسه. همین.

babakturk
December 7th, 2012, 03:04 AM
سلام من میخوام برا دانشگاه METU ترکیه اقدام کنم(برا مهرماه) و تو آزمون تافل نمره ی 70 میخواد راستش من هیچی نخوندم اگه راهنماییم کنین خیلی ممنون میشم(برا آزمون کی باید ثبت نام کنم؟تو این مدت باقیمانده میتونم به اندازه ی نمره ی 70 بخونم؟)

maryamu
December 10th, 2012, 05:36 PM
سلام

ضمن اینکه شما اگه استادی بخوادت، بهش بگی که من فلان تاریخ قراره تافل بدم، به احتمال خیلی خیلی بالا قبول میکنه که نمره رو دیرتر بفرستی.

نمره تافل معمولا واسه دانشگاه س و ربطی به استاد نداره، فکر نمیکنم صحبت کردن با استاد اثری داشته باشه

سلام من میخوام برا دانشگاه METU ترکیه اقدام کنم(برا مهرماه) و تو آزمون تافل نمره ی 70 میخواد راستش من هیچی نخوندم اگه راهنماییم کنین خیلی ممنون میشم(برا آزمون کی باید ثبت نام کنم؟تو این مدت باقیمانده میتونم به اندازه ی نمره ی 70 بخونم؟)

این نمره رو که مسلما می تونید بگیرید ولی اگه واقعا توی این مدت وقت بذارید و درست بخونید، من با یک ماه خوندن و روزی 7 ساعت تونستم 79 رو بیاریم خدا رو شکر

برای ثبت نام هم باید ددلاین دانشگاه مقصد رو برای ارسال نمرات و مدارک چک کنید، در ضمن سریع واسه ثبت نام اقدام کنید که بلایی که سر من اومد سر شما نیاد، تافل های ایران خیلی سریع پر می شه و فکر می کنم الان حتی تافل های فوریه هم پر باشه، سریع ثبت نام کنید و از بابت گرفتن نمره 70 هم اصلا نگران نباشید

موفق باشیم :smile:

babakturk
December 10th, 2012, 07:48 PM
سلام

نمره تافل معمولا واسه دانشگاه س و ربطی به استاد نداره، فکر نمیکنم صحبت کردن با استاد اثری داشته باشه

این نمره رو که مسلما می تونید بگیرید ولی اگه واقعا توی این مدت وقت بذارید و درست بخونید، من با یک ماه خوندن و روزی 7 ساعت تونستم 79 رو بیاریم خدا رو شکر

برای ثبت نام هم باید ددلاین دانشگاه مقصد رو برای ارسال نمرات و مدارک چک کنید، در ضمن سریع واسه ثبت نام اقدام کنید که بلایی که سر من اومد سر شما نیاد، تافل های ایران خیلی سریع پر می شه و فکر می کنم الان حتی تافل های فوریه هم پر باشه، سریع ثبت نام کنید و از بابت گرفتن نمره 70 هم اصلا نگران نباشید

مگه تافل هر هفته برگزار نمیشه؟از الان باید ثبت نام کنم؟الان که ووچر نمیفروشن ! ووچر رو که گرفتم هر زمان که خواستم میتونم با اون ووچر ثبت نام کنم؟ من که مدارکمو اواخر اردیبهشت میفرستم باید تو امتحان کدوم ماه میلادی شرکت کنم؟اگه توضیح کامل بدین خیلی ممنون میشم

blur
December 10th, 2012, 07:54 PM
مگه تافل هر هفته برگزار نمیشه؟از الان باید ثبت نام کنم؟الان که ووچر نمیفروشن ! ووچر رو که گرفتم هر زمان که خواستم میتونم با اون ووچر ثبت نام کنم؟ من که مدارکمو اواخر اردیبهشت میفرستم باید تو امتحان کدوم ماه میلادی شرکت کنم؟اگه توضیح کامل بدین خیلی ممنون میشم

شما باید فروردین امتحان بدین (اواخر مارچ خوبه یا اوایل آوریل). هر هفته برگزار نمیشه. ولی میشه گفت هر ماه برگزار میشه در مجموع البته. ممکنه تو سنتری که شما میخواین یه ماه برگزار نشه. اگه تهران بخواین بدین هر ماه هست و بله بهتره زودتر رزرو کنین تا مطمئن باشین که جاها پر نمیشه. ووچر که گرفتین تا مدت اعتبارش هر زمانی که خواستین می تونید ثبت نام کنین تو امتحان یا با کارت ثبت نام کنین.

maryamu
December 10th, 2012, 10:12 PM

تافل تقریبا دو هفته ای یک بار برگزار می شه

خوب سریع تر ووچر پیدا کنید چون عرض کردم تو ایران فوق العاده زود پر می شه، الان من چک کردم تو تهران تا 30 مارچ، که آزمون ها بازن،همه پر شدن، البته امکان داره دوستان قبل ار امتحان انصراف بدن و شما بتونید ثبت نام کنید ولی ریسکش بالاس اینجوری

هر ووچری یه مدت زمان خاصی اعتبار داره، فکر می کنم دو سال باشه

اگه می خواید تا اواخر اردیبهشت مدارکو ارسال کنید، باید حدودا یک ماه تا سه هفته قبل از اون، یعنی حدودا اوایل اردیبهشت (اوایل april) آزمون رو بدید، چون تقریبا 10 روزه نتیجه شما آماده می شه و بعد از تقریبا 15، 16 روز نتیجه به دانشگاه هایی که درخواست دادین ارسال می شه، البته این در صورتی ه که شما مطمئن باشید آزمون اول رو قبول می شید، ولی اگه مطمئن نیستید بهتره زودتر بدید که امکان دادن آزمون مجدد رو داشته باشید (گرفتن نمره 70 خیلی سخت نیست، این رو فقط جهت اطمینان گفتم)

babakturk
December 11th, 2012, 02:41 AM
سلام من باید مدارکمو اواخر اردیبهشت آماده کنم میتونم اواسط اردیبهشت امتحان تافل بدم ؟ووچر رو کی بگیرم؟کی ثبت نام کنم؟

babakturk
December 11th, 2012, 02:02 PM
تافل تقریبا دو هفته ای یک بار برگزار می شه

خوب سریع تر ووچر پیدا کنید چون عرض کردم تو ایران فوق العاده زود پر می شه، الان من چک کردم تو تهران تا 30 مارچ، که آزمون ها بازن،همه پر شدن، البته امکان داره دوستان قبل ار امتحان انصراف بدن و شما بتونید ثبت نام کنید ولی ریسکش بالاس اینجوری

هر ووچری یه مدت زمان خاصی اعتبار داره، فکر می کنم دو سال باشه

اگه می خواید تا اواخر اردیبهشت مدارکو ارسال کنید، باید حدودا یک ماه تا سه هفته قبل از اون، یعنی حدودا اوایل اردیبهشت (اوایل april) آزمون رو بدید، چون تقریبا 10 روزه نتیجه شما آماده می شه و بعد از تقریبا 15، 16 روز نتیجه به دانشگاه هایی که درخواست دادین ارسال می شه، البته این در صورتی ه که شما مطمئن باشید آزمون اول رو قبول می شید، ولی اگه مطمئن نیستید بهتره زودتر بدید که امکان دادن آزمون مجدد رو داشته باشید (گرفتن نمره 70 خیلی سخت نیست، این رو فقط جهت اطمینان گفتم)

یه دنیا ممنون از توضیحاتتون! الان که سازمان سنجش ووچر نمیفروشه من چه جوری پیدا کنم؟

babakturk
December 11th, 2012, 02:19 PM
سلام

ببخشید گفتین ددلاین دانشگاه مقصد رو چک کنم.راستش میرم سایت دانشگاه ولی نمیتونم چیزی بدست بیارم!ولی میدونم که مدارکمو باید اواخر اردیبهشت بفرستم پس من که الان میخوام ثبت نام کنم کد دانشگاه مقصد رو تو پروفایل ثبت نامم وارد نکنم؟دانشگاه مقصد که الان مدارکو نمیخواد.اردیبهشت میخواد! لطفا راهنماییم کنین

maryamu
December 11th, 2012, 03:11 PM
سلام
یه دنیا ممنون از توضیحاتتون! الان که سازمان سنجش ووچر نمیفروشه من چه جوری پیدا کنم؟ دوستانی هستن که ووچرشون رو بخوان بفروشن، اینجوری می تونید پیدا کنید ولی دقیقا نمی دونم این دوستان رو از کجا می شه پیدا کرد!!!
ببخشید گفتین ددلاین دانشگاه مقصد رو چک کنم.راستش میرم سایت دانشگاه ولی نمیتونم چیزی بدست بیارم!ولی میدونم که مدارکمو باید اواخر اردیبهشت بفرستم پس من که الان میخوام ثبت نام کنم کد دانشگاه مقصد رو تو پروفایل ثبت نامم وارد نکنم؟دانشگاه مقصد که الان مدارکو نمیخواد.اردیبهشت میخواد! لطفا راهنماییم کنین چرا، شما وارد کنید کد دانشگاه رو، این نمره ارسال می شه بهشون و تا دو سال هم اعتبار داره، هر وقت که مدارکتون رو فرستادید اونا هم نمره تون رو چک می کنن اگه الان کد رو وارد نکنید و بخواید بذارید واسه بعد از امتحان، باز باید مقداری پول پرداخت کنید

sanal
January 1st, 2013, 04:49 PM
سلام دوستان،
من میخاستم برا اواخر اسفند ثبتنام کنم ولی امیربهادر از هفته قبل زده پر شده!!!همیشه اینجوریه؟؟؟آخه اسفند اونقدر هم زمان شلوغی نیست!!:confused:
کلا از چند وقت پیش باید ثبتنام کرد؟؟اگه کسی برام از خارج کشور ثبتنام کنه که مشکلی پیش نمیاد؟زمان امتحان اینطوری رو میشه همون موقع مشخص کرد یا طول میکشه؟
یه سوال دیگه هم داشتم:من امتحان تعیین سطح امیربهادر برا تافل 70 شدم و کلاسشو شرکت کردم ولی از اتمام کلاس تا الان وقفه 5 ماهه افتاده،اگه الان شروع کنم تا 2.5 آینده آمادگی کامل میتونم داشته باشم؟
مرسی

iripilot
January 2nd, 2013, 05:00 PM
سلام دوستان،
من میخاستم برا اواخر اسفند ثبتنام کنم ولی امیربهادر از هفته قبل زده پر شده!!!همیشه اینجوریه؟؟؟آخه اسفند اونقدر هم زمان شلوغی نیست!!:confused:
کلا از چند وقت پیش باید ثبتنام کرد؟؟اگه کسی برام از خارج کشور ثبتنام کنه که مشکلی پیش نمیاد؟زمان امتحان اینطوری رو میشه همون موقع مشخص کرد یا طول میکشه؟
یه سوال دیگه هم داشتم:من امتحان تعیین سطح امیربهادر برا تافل 70 شدم و کلاسشو شرکت کردم ولی از اتمام کلاس تا الان وقفه 5 ماهه افتاده،اگه الان شروع کنم تا 2.5 آینده آمادگی کامل میتونم داشته باشم؟
مرسی

چون تعداد زیاده زودتر پر میشه. معمولا بین ۱-۲ ماه قبله آزمون ثبت نام کنین. اگه از خارج کسی ثبت نام کنه مشکلی نیست. فقط باید یک پروفایل بسازین . توی این ۲.۵ ماه فشرده بخونین.
موفق باشین.

NikiParsa
January 6th, 2013, 09:31 PM
دوستان سلام
من نمره تافلم حدود70 شده. فکر میکنید بتونم در مدت سه ماه، روزی هفت ساعت بخونم و نمره صد بگیرم؟ ( بادر نظر گرفتن یه ضریب هوشی معمولی)
اگر پاسختون منفی هست چه پیشنهادی دارید؟
ممنونم از راهنماییتون

OMID-313
February 13th, 2013, 04:39 PM
سلام دوستان
اینکه فرد در چه ماهی امتحان تافل بده ، آیا در بردن نمره ها روی نمودار تاثیر داره !!؟
به نظرتان وقتی تعداد شرکت کننده ها کمه نمره ها بیشتر شیفت پیدا میکنند یا وقتی تعداد زیاده !!!؟
در چه بازه زمانی به نظرتان میشه نمره بیشتری گرفت !!؟
خیلی ممنون

famil
February 13th, 2013, 11:05 PM
سلام من باید مدارکمو اواخر اردیبهشت آماده کنم میتونم اواسط اردیبهشت امتحان تافل بدم ؟ووچر رو کی بگیرم؟کی ثبت نام کنم؟

متاسفانه دییگه ووچر نیست الان تو سایت سنجش دیدم باید با کارت اعتباری بین المللی ثبت نام کرد!

iripilot
February 13th, 2013, 11:43 PM
سلام دوستان
اینکه فرد در چه ماهی امتحان تافل بده ، آیا در بردن نمره ها روی نمودار تاثیر داره !!؟
به نظرتان وقتی تعداد شرکت کننده ها کمه نمره ها بیشتر شیفت پیدا میکنند یا وقتی تعداد زیاده !!!؟
در چه بازه زمانی به نظرتان میشه نمره بیشتری گرفت !!؟
خیلی ممنون

زمان امتحان که بعید میدونم تاثیر داشته باشه. اگه قرار نمرات رو scale کنن با یک دیتا بیس کامل از نمرات و سختی اونها اینکارو میکنن نه بر اساس ماه.

ghogha
February 22nd, 2013, 12:27 AM
زبان رو ه میتونی با کارای دیگت پیش ببری!

aminm125
March 12th, 2013, 03:56 AM
سلام
اولا ممنونم از اون دوستانی که لطف کردند و اطلاعاتشون رو در دسترس گذاشتن
سوالی که من دارم در زمینه ی همین زمان آغاز زبان اموزیست
با فرض اینکه سطح زبان من در هر چند مهارت ، متوسط ( کما بیش رو به پایین ) باشه ، و من حدود یک سال و نیم وقت داشته باشم ، آیا می تونم تا زمان اشاره شده ، سطح زبانم رو به یک حداقلی برای شرکت در آزمون تافل و جی آر ایی برسونم ؟
البته سوالی که مطرح کردم کمابیش شبیه به سوال مابقی دوستان بود ، اما مسئله ای که هست ، اینه که ایا تو این مدت میشه از صفر کیلومتری خودم رو به سطحی برسونم که برای سطح اون ازمونها قابل قبول باشه ، با توجه به اینکه درسهای دانشگاه هم هست و البته دغدغه ی این دروس + شغل .
ممنونم که لطف می کنید و فضای مبهم این موضوع رو برای من روشن می کنید:)

aminm125
March 13th, 2013, 03:15 AM
آقای رویال کاملن درست میگن. باید متوجه باشین که ما به "زبان یادگرفتن" داریم یه "آمادگی برای تافل یا آیلتس". اینها رو با هم قاطی نکنین. یادگیری زبان یه فرایند طولانی و عمقیه که باید به مرور زمان با همون روشهایی که آقای رویال گفتن زبانتون رو تقویت کنید...الان بیشتر تو این فکر باشید که با زبان حال کنین و ازش لذت ببرین تا بتونین عمقی و طبیعی یادش بگیرید. بعد هر موقع خواستید اپلای کنید دو تا سه ماه برای آشنایی با فرمت امتحان و چم خم امتحان (آیلتس یا تافل) کاملا کفایت می کنه. من با حدود دو هفته خوندن آیلتس 8 گرفتم. نکته اینجا بود که مسترم رو به انگلیسی خونده بودم...و قبلش هم از زمان دبیرستان تو کار فیلم بودم(!) از یکی دو سال اخیر به این طرف هم چون انگلیسیم خوب شده بود توی وب برای مطالعات شخصیم هم فقط انگلیسی می خوندم. متوجهید؟ باید زبانتون خوب باشه،دوره های آمادگی برای امتحان یه چیز فرعیه. الان اگه یکی از من بپرسه منو راهنمایی کن چطوری آیلتس 8 بگیرم واقعا جوابی ندارم بگم. هیچ متد خاصی یا تکنیک خاصی در کار نبود. اگه زبانت خوب باشه کافیه از همون کتابای سیاه و بنفش کمبریج چند تا تست سمپل رو بزنی و بری سر جلسه.کاری که من کردم. پس زیاد تو فکر "خوندن برای آیلتس یا تافل" نباش. برو تو دل انگلیسی و ازش لذت ببر چون خیلی وقت داری.

سلام
حالااگر یکی مثل من که حدودا یک سال و نیم وقت داره ( الان ترم اول کارشناسی ارشد هستم و می خوام یک حداقل وقت رو برای خودم در نظر بگیرم ) و سطح زبانش هم حالا بگیریم متوسط رو به پایین باشه ( البته فکر می کنم از انگیزه و تمایل عمیقی برای یادگیری و پیشرفت تو زمینه ی یادگیری زبان برخوردار باشم ، کما اینکه قبلا هم تو موقیعت مشابه تونستم کسب موفقیت کنم ) ، به نظر شما چکار باید بکنه ؟ هم برای تافل و جی ار ایی خودم رو اماده کنم هم یاد گرفتن زبان
متاسفانه مشکلی که هست ، عدم واضح بودن و روشن بودن راهه - همین امر کمی گمراه می کنه - اگر که لطفا بگین و اصطلاحا راه نمایی کنید ، بسیار ممنونم خواهم بود .
متشکرم

elj
March 16th, 2013, 01:21 PM
می خواستم بدونم تا چه مدت نمره تافل اعتبار داره؟ من شنیدم 2 ساله آیا درسته؟ بعد دو سال دوباره باید امتحان داد؟

mahspice
March 16th, 2013, 01:37 PM
می خواستم بدونم تا چه مدت نمره تافل اعتبار داره؟ من شنیدم 2 ساله آیا درسته؟ بعد دو سال دوباره باید امتحان داد؟
درود بر شما،
بله کاملا درست شنیدین، نتیجه هر آزمون تافل تنها تا دو سال اعتبار داره، و بعد از دو سال کاملا بی اعتباره، و باید مجددا در آزمون شرکت کنید.

joodaki91
March 26th, 2013, 08:14 PM
دوستان مثلا اگه من بخوام اوائل مرداد آزمون بدم کی باید برای ثبت نام اقدام کنم که جای خالی توی تهران وجود داشته باشه؟

salazar716
March 26th, 2013, 08:22 PM
دوستان مثلا اگه من بخوام اوائل مرداد آزمون بدم کی باید برای ثبت نام اقدام کنم که جای خالی توی تهران وجود داشته باشه؟

یک ماه تا یک ماه نیم قبل بشین چک کن سایت رو هر روز، چون سریعا پر میشه...همینکه وقت ها باز شد سریع یکیش رو ثبت نام کن...

OMID-313
March 27th, 2013, 08:16 AM

سلام دوست عزیز
احتمالا تا یک هفته تاریخ های اوایل مرداد باز بشه.
شما بهتره یک اکانت بسازید و هر روز چک بکنید.
موفق باشید

EnchantedSoul
April 7th, 2013, 04:01 PM
سلام دوستان،
من تازه تصمیم گرفتم که برای اپلای اقدام کنم. راستش از تافل مطمئنم و اگر یه ماه مرور کنم آماده ام اگر من تافل رو 26 می بدم و جی آر ای رو (که هیچ ایده ای راجع بهش ندارم) مثلا شهریور بدم میتونم تا دسامبر اپلای کنم؟ هنوز دانشگاه رو انتخاب نکردم و چون واقعا وقت کم دارم فقط میخوام تا شهریور روی امتحانا تمرکز کنم. به نظرتون الان زمان خوبیه که من تافل بدم. بعد در مورد ریپورت نمره چه کنم چون هنوز دانشگاه مشخص نیست (البته مطمئنا آمریکا حتی پایین ترین رنک)
میبخشید که همه سوالام رو اینجا پرسیدم مهم ترینم سوالم این بود که کی تافل بدم.

دیگه اینکه راستش توی ای تی اس امروز ثبت نام کردم ولی نمیدونم چطور میتونم ببینم کجا صندلی خالی داره از کجا بفهمم.

OMID-313
April 10th, 2013, 08:54 AM
سلام دوستان،
من تازه تصمیم گرفتم که برای اپلای اقدام کنم. راستش از تافل مطمئنم و اگر یه ماه مرور کنم آماده ام اگر من تافل رو 26 می بدم و جی آر ای رو (که هیچ ایده ای راجع بهش ندارم) مثلا شهریور بدم میتونم تا دسامبر اپلای کنم؟ هنوز دانشگاه رو انتخاب نکردم و چون واقعا وقت کم دارم فقط میخوام تا شهریور روی امتحانا تمرکز کنم. به نظرتون الان زمان خوبیه که من تافل بدم. بعد در مورد ریپورت نمره چه کنم چون هنوز دانشگاه مشخص نیست (البته مطمئنا آمریکا حتی پایین ترین رنک)
میبخشید که همه سوالام رو اینجا پرسیدم مهم ترینم سوالم این بود که کی تافل بدم.

دیگه اینکه راستش توی ای تی اس امروز ثبت نام کردم ولی نمیدونم چطور میتونم ببینم کجا صندلی خالی داره از کجا بفهمم.

سلام دوست عزیز
به انجمن اپلای ابرود خوش آمدید
1. شما هر موقع امتحان تافل بدین ، تا 2 هفته جوابش میاد و نهایتا تا 2 هفته هم به دانشگاههای آمریکا ریپورت میشه. پس هر موقع کع ددلاین دانشگاه باشه ، سعی کنید حداکثر تا یکی دو ماه قبلش امتحان بدین.
2. امتحان GRE هم مثل تافله ؛ با این تفاوت که یک ماه طول میکشه تا جوابش بیاد ( البته اگه بصورت کاغذی امتحان بدین. ) پس این امتحان را هم اگه حداکثر 2 ماه قبل از ددلاین بدین بهتره.
بقیه سوالات تان را در تاپیکهای مربوطه بپرسید تا جواب بهتر بگیرید. :)
موفق باشید

joodaki91
April 11th, 2013, 11:12 PM
سلام دوست عزیز
احتمالا تا یک هفته تاریخ های اوایل مرداد باز بشه.
شما بهتره یک اکانت بسازید و هر روز چک بکنید.
موفق باشید
نفهمیدم! یعنی از الان شروع کنم به چک کردن؟!! من سوالم اینه که این چک کردن رو از کی شروع کنم اگه بخوام اوایل مرداد اسم بنویسم؟
سوال 2- لازم نیست خیلی جلوتر از ثبت نام پولشو واریز کنم که؟ کی باید پول بدم اگه بخوام اوایل مرداد اسم بنویسم؟

torkanturk
April 11th, 2013, 11:17 PM
نفهمیدم! یعنی از الان شروع کنم به چک کردن؟!! من سوالم اینه که این چک کردن رو از کی شروع کنم اگه بخوام اوایل مرداد اسم بنویسم؟
سوال 2- لازم نیست خیلی جلوتر از ثبت نام پولشو واریز کنم که؟ کی باید پول بدم اگه بخوام اوایل مرداد اسم بنویسم؟
بله دوست من
اگه منظورتون امتحان دادن اوایل مرداده...
احتمالا تا اخر فروردین واسه مرداد باز شه تافل
فعلا تا 9 تیر باز هست
شما یک روز در میان یا موقع بیکاری چک کن کاری نداره
در ضمن نکران پر شدن نباشید زیاد چون مرداد زیاد شلوغ نمیشه ولی شما چک کن
همون موقع ثبت نام پول رو با مستر کارت واریز میکنین و یا از شرکت ها و یا امیر بهادر کمی گرونتر
در هر حال باید و باید از طریق ای تی اس ثبت نام کنین چون دیگه ووچر نمیفروشن
قرمز باشی:rolleyes:

kakakaka
April 20th, 2013, 11:02 PM
دوستان من میخوام واسه سال 2014 و ترم پاییز اپلای کنم . الان دارم زبان میخونم . تو سایت ETS آخرین تاریخ تافل رو توی تهران Sun., Jul 21, 2013 زده . یعنی میشه 30 تیر 92 . خب من تا اون موقع نمیرسم که همه چیزو بخونم . آیا سایت ETS بازم تاریخ جدید برای تافل میذاره ؟یا کلا فقط همین تاریخ ها برگزار میشه و دیگه نمیشه ؟
آیا من میتونم آخرای تابستون امتحان تافل بدم ؟

ممنون میشم اگه یه بزرگوار راهنماییم کنه .

OMID-313
April 21st, 2013, 11:35 PM
دوستان من میخوام واسه سال 2014 و ترم پاییز اپلای کنم . الان دارم زبان میخونم . تو سایت ETS آخرین تاریخ تافل رو توی تهران Sun., Jul 21, 2013 زده . یعنی میشه 30 تیر 92 . خب من تا اون موقع نمیرسم که همه چیزو بخونم . آیا سایت ETS بازم تاریخ جدید برای تافل میذاره ؟یا کلا فقط همین تاریخ ها برگزار میشه و دیگه نمیشه ؟
آیا من میتونم آخرای تابستون امتحان تافل بدم ؟

ممنون میشم اگه یه بزرگوار راهنماییم کنه .

سلام دوست عزیز
تاریخ هایی که ETS برای تافل باز میکنه ، بصورت ماهانه باز میشه. شما اگه 2-3 هفته صبر کنید ، تاریخ های ماه August باز میشه ؛ یک ماه بعدش تاریخ های ماه September و به همین ترتیب . . .
(حدودا 3 ماه قبل باز میشه تاریخ ها)
شما اگه میخاید اواخر تابستون امتحان بدین ، باید از حدود اواسط خرداد شروع کنید به چک کردن سایت ETS برای تاریخ های باز شده.
موفق باشید :)

robotic
April 22nd, 2013, 09:28 PM
Effortless English - The 7 Rules For Excellent English

RULE 1: Always Study and Review Phrases, Not Individual Words

RULE 2: Don't Study Grammar

RULE 3: The Most Important Rule-- Listen First
You must listen to UNDERSTANDABLE English. You must listen to English EVERYDAY. Don't read textbooks. Listen to English. Its simple. That is the key to your English success. Stop reading textbooks. Start listening everyday.

Learn With Your Ears, Not Your Eyes
In most schools, you learn English with your eyes. You read textbooks. You study grammar rules. Effortless English is a listening system. You learn English with your ears, not your eyes. You listen 1-3 hours every day. Your speaking improves quickly.
Spend most of your study time listening- that is the key to great speaking.

RULE 4: Slow, Deep Learning Is Best
Its not enough to know a definition. Its not enough to remember for a test. You must put the word deep into your brain.
To speak English easily, you must repeat each lesson many times. You must learn English deeply.
How do you learn deeply? Easy-- just repeat all lessons or listening many times. For example, if you have an audio book, listen to the first chapter 30 times before you go to the second chapter. You could listen to the first chapter 3 times each day, for 10 days.

RULE 5: Use Point Of View Mini-Stories
You must learn grammar by listening to real English. The best way is to listen to the same story... told in different times (points of view): Past, Perfect, Present, Future.
How do you do this? Easy! Find a story or article in the present tense. Then ask your native speaker tutor to write it again in the Past, with Perfect tenses, and in the Future. Finally, ask him to read and record these stories for you. Then you can listen to stories with many different kinds of grammar. You don't need to know the grammar rules. Just listen to the Point of View stories and you will improve grammar automatically!

RULE 6: Only Use Real English Lessons & Materials
You learn real English if you want to understand native speakers and speak easily. Use real magazines, audio articles, TV shows, movies, radio talk shows, and audio books.
Learn Real English, Not Textbook English

RULE 7: Listen and Answer, not Listen and Repeat
In each Mini-Story Lesson, a speaker tells a short simple story. He also asks a lot of easy questions. Every time you hear a question, you pause and answer it. You learn to answer questions quickly-- without thinking. Your English becomes automatic.
How can you use Listen & Answer Stories? Easy! Find a native speaker tutor. Ask him to use this method: Ask him to tell a story... and to constantly ask you easy questions about it. This will teach you to think quickly in English!

ali_tk
April 22nd, 2013, 09:56 PM
RULE 2: Don't Study Grammar

چرا گرامر نخونیم؟

Saaaaam
April 22nd, 2013, 10:15 PM
چرا گرامر نخونیم؟

سلام دوستان

والا من هم در همه کلاسهایی که رفتم به من گرامر درس دادن به جایی نرسیدم تا اینکه گرامر را فراموش کرده و به خواندن متون و صحبت کردن پرداختم کم کم در حین خواندن و صحبت کردن متوجه گرامر شدم به اصطلاح می گن شما با ید به حسی برسی که نا خوداگاه بفهمی چی درسته و چی غلط اینکار با خواندن و صحبت کردن و شنیدن و نهایت نوشتن به دست می اید!

robotic
April 22nd, 2013, 10:31 PM
چرا گرامر نخونیم؟

منبع:

http://effortlessenglishclub.com

Rule 2 For Excellent English Speaking

Never Study Grammar Rules

How are you? Let’s get started the second rule of Effortless English
“No word seems to be enough to explain to you my happiness when I received these lessons.”
Antoine Jean Penel, France

Rule 2: A Story From Angelina

“My name is Angelina and I’m a student from Paraguay. When I started learning with A.J., I couldn’t speak any English. I had studied English grammar many years, but I couldn’t speak.
The first day with A.J.’s Effortless English I thought I would study grammar. However, he surprised me because he never taught grammar rules.
Instead, he told a story. He told it many times, in a strange way. He constantly asked questions, and I answered the questions. The questions were super-easy.
Honestly, I was a little confused. I thought he was kind of a crazy teacher I thought I needed to learn more grammar.
I continued with Effortless English and then, after only two weeks, something amazing happened. My speaking improved! My friends asked me, ‘How are you improving so quickly?’
I realized that A.J. was quite clever, and the stories and questions and articles were teaching me to speak English, without studying grammar rules. Wow!”

Angelina is a great student. She learned extra fast because she listened to Effortless English 5 hours a day. However, you can improve with just one hour a day.
You can get the same results… but you must follow Rule 2.
“I began Effortless English 5 months ago. I work with General Electric as a contractor. Well, I went to Atlanta, GA, USA last November (a whole month!) for training purposes. I was very surprised because I realized that the method works. I felt confident and relaxed all the time. During the meetings I could understand 90% of the conversation. When I spoke, the words came out automatically.”
Vicente Gonzalez, Mexico

RULE 2: Don’t Study Grammar
Angelina quickly improved speaking– when she stopped studying grammar. This is your second rule.
Stop studying grammar.
Stop studying grammar.
Right now. Stop. Put away your grammar books and textbooks. Grammar rules teach you to think about English, you want to speak automatically– without thinking!
With Effortless English, you learn English without grammar study. Your speaking improves quickly. You succeed. You speak English naturally.
So Rule 2 is: Don’t Study Grammar!

“Before I knew you I looked for a lot programs and courses to improve my English, especially in speaking, but they didn’t work. It was a waste of time and money. From now I am insisting on your lessons and am getting better!”
Ha Nguyen, Vietnam

ApPleAA
April 23rd, 2013, 01:06 AM
بدون گرامر می تونیم یه رایتینگ خوب بنویسیم؟!!

robotic
April 23rd, 2013, 08:21 AM
بدون گرامر می تونیم یه رایتینگ خوب بنویسیم؟!!

اگر شما به جای لغت ، جمله بلد باشید. دیگر لازم نیست گرامر بلد باشید چون جملات خودشان از نظر گرامی کاملا صحیح هستند

اگر شما لغت حفظ می کنید باید گرامر یاد بگیرید تا با آن جمله بسازید

یک مثال در مورد زبان فارسی
دستور زبان فارسی را در سوم راهنمایی و دبیرستان یاد می دادند
اما یک دبستانی (از سوم به بعد) درسی به نام انشا داشت
همان طور که یک دبستانی می توانست بدون این که دستور زبان بداند انشا بنویسد ، شما هم بدون این که گرامر بدانید می توانید رایتینگ بنویسید

frkh52
April 27th, 2013, 08:10 PM
اگر شما به جای لغت ، جمله بلد باشید. دیگر لازم نیست گرامر بلد باشید چون جملات خودشان از نظر گرامی کاملا صحیح هستند

اگر شما لغت حفظ می کنید باید گرامر یاد بگیرید تا با آن جمله بسازید

یک مثال در مورد زبان فارسی
دستور زبان فارسی را در سوم راهنمایی و دبیرستان یاد می دادند
اما یک دبستانی (از سوم به بعد) درسی به نام انشا داشت
همان طور که یک دبستانی می توانست بدون این که دستور زبان بداند انشا بنویسد ، شما هم بدون این که گرامر بدانید می توانید رایتینگ بنویسید

دوست عزیز کاملا" درست میفرمائید.من قبلش کامنتهای شما را خواندم و گذاشتم که تشکر و پاسخ بصورت یکجا در همین کامنت عرض کنم.
من زبان انگلیسی خیلی خوبی ندارم ولی من هم تجربه شما را دارم چون زمانی که باید برای آیلتس آماده میشدم یکی از این موسسات معروف یک کلاس من درآوردی پری آیلتس برگزار کرد و من هم رفتم.عمده مدت کلاس به گرامر میگذشت و طفلکی همکلاسی های من هم صداشون در نمیامد،تا اینکه یک روز من که کمی سنم از دیگران بالاتر بود رویم را سفت کردم و موضوع را به تیچر محترم گفتم و محض امتحان و نشکستن دل بنده اون جلسه به مکالمه گذشت.فرداش نصف بیشتر بچه ها رسما به تیچر محترم گفتند که اون چیزی که دیشب یاد گرفتیم با تمام مدت قبل از اون برابری میکرد.
بعد از اون یک معلم خصوصی گرفتم که الان استرالیاست و خدا حفظش کنه،مثل توصیه شما شروع کرد بدون توجه مفرط به گرامر هر چهار تا اسکیل را با من کار کرد ضمن اینکه من بدلیل ارتباط با برخی مشتریان خارجی امکان یک مکالمه واقعی هم داشتم البته با فرانسوی،چینی،هندی،پاکستان ی و کره ای ها بخاطر همین بطور ملموس آنچه که شما گفتید را درک کرده ام و الان که سه سالی است از حال و هوای آیلتس خارج شدم میخوام دوباره با اسلوبی که شما نوشتید شروع کنم.
ببخشید بخاطر طولانی شدن متن.

frkh52
April 27th, 2013, 08:19 PM
ببخشید دوباره برگشتم چون یک نمونه کوچولو یادم اومد برای اون دوستمون که در مورد رایتینگ سوال کرده بودند.
من رایتینگ را با همون روشی که معلمم گفته بود و شما روبوتیک عزیز هم فرمودید گرفتم 7.5 و در طول هفته هم چند ایمیل انگلیسی دارم خواستم بدونید فقط موضوع آیلتس را در نظر ندارم حتی در کیسهای واقعی هم دوستمون درست میگویند.یکبار تجربه کنید و به درستی آن پی ببرید.محض نمونه:
من انتهای برخی ایمیلهام مینویسم I look forward hearing from you اون موقع که این را یاد گرفتم گرامرم در حد 2 از 10 بود البته اگر چه الانم همونم ولی بعد از چند بار این جمله را درک کردم و الان گاهی تغییرش هم میدم و پای ایمیلهام مینویسم. این یک نمونه کوچک بود و صدها نمونه دیگه وجود داره که معلومات بنده به آن قد نمیدهد.
ببخشید دوباره طولانی شد.

setare1
May 26th, 2013, 11:55 PM
سلام من یه مشکلی دارم و اون اینکه اصلا نمیفهمم به انگلیسی بهم چی میگن مگر اینکه خیلی اروم صحبت کنند و من تو مغزم پردازش کنم و بعد مثلا ده بیست ثانیه متوجه بشم چی بود و زمانیکه فیلم یا اخبار انگلیسی نگاه میکنم کاملا گیج میزنم و احساس میکنم هیچ فرقی با یه ناشنوا ندارم . ولی خودم خوب صحبت میکنم و میتونم حتی متون تحصصی سخت رو متوجه بشم و حتی ترجمه کنم و ..
حالا ایا اگر این مشکل من به این زودی ها حل نشه من مشکل پیدا میکنم برای تحصیل ؟
ایا ممکنه با استادم مشکل پیدا کنم ؟

بجز کلاس رفتن چکار کنم این مشکلم حل بشه ...... میخوام 6 ماهه رفع بشه این مشکل .. میشه بنظرتون ؟

simon
May 27th, 2013, 01:25 AM
سلام من یه مشکلی دارم و اون اینکه اصلا نمیفهمم به انگلیسی بهم چی میگن مگر اینکه خیلی اروم صحبت کنند و من تو مغزم پردازش کنم و بعد مثلا ده بیست ثانیه متوجه بشم چی بود و زمانیکه فیلم یا اخبار انگلیسی نگاه میکنم کاملا گیج میزنم و احساس میکنم هیچ فرقی با یه ناشنوا ندارم . ولی خودم خوب صحبت میکنم و میتونم حتی متون تحصصی سخت رو متوجه بشم و حتی ترجمه کنم و ..

بجز کلاس رفتن چکار کنم این مشکلم حل بشه ...... میخوام 6 ماهه رفع بشه این مشکل .. میشه بنظرتون ؟

در شنيدار لول خودتون رو پيدا كنيد و بعد كم كم خودتون رو تقويت كنيد. يك دونده ي دوي ماراتون روزهاي اول نميتونه مقداري كه ميخواهد بدود اما باتمرين به زمان مورد نظر ميرسه. شما اول با كتب جنرال مثل Top notch‌شروع كن وببين كدوم ليسنينگ ها سرعتش براوتن خوبه. مدتي اونها رو گوش بده و از اون به بعد شروع كن به سمت لول هاي بالاتر حركت و نوشتن هر چي ميشنوي. حتي اگر شد چندين بار برگردون صوت رو به عقب و خوب گوش بده تا بتوني بنويسي. بعد از حدود يك ماه كم كم اوضاعتون پيشرفت خوبي خواهد كرد. توصيه نميكنم الان سراغ فيلم بريد. 2-3 هفته چيزهاي آسونتر رو گوش كنيد و بعد كه گوشتون اموزش ديد به سطوح بالاتر بريد. اينجوري خيلي زود راه ميوفتيد. ضمنا لغت رو فراموش نكنيد. لغت خوندن يك تفريح مفيده. موفق باشيد. شادزي:rolleyes:

setare1
May 27th, 2013, 01:38 AM
در شنيدار لول خودتون رو پيدا كنيد و بعد كم كم خودتون رو تقويت كنيد. يك دونده ي دوي ماراتون روزهاي اول نميتونه مقداري كه ميخواهد بدود اما باتمرين به زمان مورد نظر ميرسه. شما اول با كتب جنرال مثل Top notch‌شروع كن وببين كدوم ليسنينگ ها سرعتش براوتن خوبه. مدتي اونها رو گوش بده و از اون به بعد شروع كن به سمت لول هاي بالاتر حركت و نوشتن هر چي ميشنوي. حتي اگر شد چندين بار برگردون صوت رو به عقب و خوب گوش بده تا بتوني بنويسي. بعد از حدود يك ماه كم كم اوضاعتون پيشرفت خوبي خواهد كرد. توصيه نميكنم الان سراغ فيلم بريد. 2-3 هفته چيزهاي آسونتر رو گوش كنيد و بعد كه گوشتون اموزش ديد به سطوح بالاتر بريد. اينجوري خيلي زود راه ميوفتيد. ضمنا لغت رو فراموش نكنيد. لغت خوندن يك تفريح مفيده. موفق باشيد. شادزي:rolleyes:

ممنون روش خوب و تاثیر گذاری باید باشه
ایا برای منی که گرامرم در حد قابل قبوله 6 ماه روزی 4 ساعت کافیه که مهارت شنیداریمو با روشی که گفتید و روش های دیگه حالا هر چی به حد خوب برسونم ؟
ینی خوب میشه واقعا تلاش کنم یا بیشتر زمان میبره ؟
لغت هم هر روز حدود صد تا حفظ میکنم البته

simon
May 27th, 2013, 01:42 AM
ممنون روش خوب و تاثیر گذاری باید باشه
ایا برای منی که گرامرم در حد قابل قبوله 6 ماه روزی 4 ساعت کافیه که مهارت شنیداریمو با روشی که گفتید و روش های دیگه حالا هر چی به حد خوب برسونم ؟
ینی خوب میشه واقعا تلاش کنم یا بیشتر زمان میبره ؟
لغت هم هر روز حدود صد تا حفظ میکنم البته

روزي صد تا؟ :cool:مگه مغزتون رو مي خواهدي دچار مشكل كنيد. البته برخي حافظه هاي خوبي دارند شايد شما از اون دسته ايد. من توصيه ام خوندن لغت در متنه. شما اگر در كنار ليسنينگ بتوني ريدينگ هاي زيادي از روزنامه ها كتاب داستان بخوني و در كنارش فيلم و كارتون كه سطح زبانش از فيلم كمي مناسب تره ببيني گوش و مغزتون آموزش همزمان لغت و شناسايي صوت رو به خوبي با هم تطبيق ميده ديگه در شنيدار دچار مشكل نميشيد. من خواهش ميكنم شيوه ي حفظ لغتتون رو كمي تغيير بديد تا نتيجه ي مناسب رو بگيريد. 100 لغت در روز منطقي نيست. و موندگاري خوبي نخواهد داشت و شما يك ماه ديگه ممكنه اصلا يادتون نياد چي حفظ كرديد. شادزي;)

setare1
May 27th, 2013, 02:03 AM
روزي صد تا؟ :cool:مگه مغزتون رو مي خواهدي دچار مشكل كنيد. البته برخي حافظه هاي خوبي دارند شايد شما از اون دسته ايد. من توصيه ام خوندن لغت در متنه. شما اگر در كنار ليسنينگ بتوني ريدينگ هاي زيادي از روزنامه ها كتاب داستان بخوني و در كنارش فيلم و كارتون كه سطح زبانش از فيلم كمي مناسب تره ببيني گوش و مغزتون آموزش همزمان لغت و شناسايي صوت رو به خوبي با هم تطبيق ميده ديگه در شنيدار دچار مشكل نميشيد. من خواهش ميكنم شيوه ي حفظ لغتتون رو كمي تغيير بديد تا نتيجه ي مناسب رو بگيريد. 100 لغت در روز منطقي نيست. و موندگاري خوبي نخواهد داشت و شما يك ماه ديگه ممكنه اصلا يادتون نياد چي حفظ كرديد. شادزي;)

من چون با فلش کارت یاد میگیرم و صبح تا شب دستمه این کارتها بارها و بارها تکرار میکنم در طول روز این لغات رو و اخر هفته هم مرور میکنم نمیدونم شایدم حافظم خوبه ولی خودم فکر میکنم بیشتر هم میتونم .. در عوض در شنیداری خیلی داغونم ...

الان من تو تقویت مهارت شنیداریم از حالت نرمال پایینترم و بیشتر وقت میبره تا درست شم ولی حالا این مقدار زمان یعنی 6 ماه برای یه ادم نرمال کافیه که در حد متوجه شدن حرفای استاد مهارت شنیداریش رو تقویت کنه ؟

anihoo
June 1st, 2013, 03:09 AM

این کتابهایی هست که با سی دی میفروشن و مخصوص لیسنینگه... از اونا شروع کنید ... بعد میتونید بدون کتاب و هرنوع سی دی رو گوش بدید.... فقط مهم اینه که هرچی میشنوید رو یادداشت کنید. اولش هیچی آدم نمیفهمه ولی به مرور شروع میکنه به نوشتن و روز بروز بهتر میشه....
یک سری سایت هم هست برای اینکار که میتونید سرچ کنید. فقط نوشتن و نوشتن.....
چون برای نوشتن تمرکزتون رو زیاد میکنید و بهتر میشنوید .. من خودم مجبور بودم گاهی تا ۲۰ -۳۰ دفعه برگردونم و دوباره گوش بدم آخرش هم جمله رو درست نمیفهمیدم و اشتباه مینوشتم... ولی خیلی موثره و تاثیرش رو به سرعت متوجه میشین.

kian_sari
June 2nd, 2013, 08:17 PM
سلام
ثبت نام تافل فعلا تا 3 شهریور باز شده
gre هم چک کردم امتحاناتش 20 مهر 18 آبان و 19 بهمن هست
اون دانشگاههایی که موردنظرمه ددلاینشون تا 10 آذر هست
اگه gre رو 20 مهر امتحان بدم جوابش تا 10 آذر (50 روزه) می آد؟
برا تافل 1 ماه وقت کافیه تا جوابش به دانشگاه ریپورت شه؟ یعنی اگه اوایل آبان امتحان بدم دیر نمی شه؟

OMID-313
June 3rd, 2013, 12:34 PM
سلام
ثبت نام تافل فعلا تا 3 شهریور باز شده
gre هم چک کردم امتحاناتش 20 مهر 18 آبان و 19 بهمن هست
اون دانشگاههایی که موردنظرمه ددلاینشون تا 10 آذر هست
اگه gre رو 20 مهر امتحان بدم جوابش تا 10 آذر (50 روزه) می آد؟
برا تافل 1 ماه وقت کافیه تا جوابش به دانشگاه ریپورت شه؟ یعنی اگه اوایل آبان امتحان بدم دیر نمی شه؟

سلام دوست عزیز
1. نتایج امتحان GRE حدود 30 روزه آنلاین اعلام میشه و بعد بنا به دانشگاه مقصد ، 2 هفته تا 1 ماه طول بکشه تا ریپورت بشه.
2. نتایج امتحان تافل نهایتا 2 هفته ای آنلاین اعلام میشه و ریپورتش هم مثل GRE است.
توصیه می کنم حتما GRE را مهر ماه امتحان بدین و تافل را هم نهایتا اواخر مهر یا اوایل آبان امتحان بدین و نگذارید دقیقه 90.

kian_sari
June 3rd, 2013, 02:10 PM
سلام دوست عزیز
1. نتایج امتحان GRE حدود 30 روزه آنلاین اعلام میشه و بعد بنا به دانشگاه مقصد ، 2 هفته تا 1 ماه طول بکشه تا ریپورت بشه.
2. نتایج امتحان تافل نهایتا 2 هفته ای آنلاین اعلام میشه و ریپورتش هم مثل GRE است.
توصیه می کنم حتما GRE را مهر ماه امتحان بدین و تافل را هم نهایتا اواخر مهر یا اوایل آبان امتحان بدین و نگذارید دقیقه 90.

سلام
ممنون
میخوام 20 مهر gre و اوایل آبان (اگه 5 آبان داشته باشه همون موقع) تافل بدم
منتها میخوام بدونم تا 10 آذر جواباشون میاد؟
اینطور که گفتین gre بین 45 تا 60 روز طول میکشه و تافل هم 30 تا 45 روز
زمان 2 هفته تا 1 ماه به چیه دانشگاه مقصد ربط داره؟

blur
June 3rd, 2013, 02:15 PM
سلام
ممنون
تافل کامپیوتریه و 10 روزه و نهایتا دو هفته ای معمولا جوابش میاد دستتون....GRE چون کاغذیه پس زیاد طول میکشه...

aida8404
June 3rd, 2013, 04:38 PM
سلام
ممنون

دوست عزیز به دور و یا نزدیک بودن دانشگاه ربط داره. اگه دانشگاه US باشه حتی از 2 هفته هم ممکنه کمتر بشه ولی برای دانشگاههای سراسر جهان زمان متفاوتی را تخمین میزنند. موفق باشید

kian_sari
June 3rd, 2013, 11:39 PM
ممنون
موردنظرم دانشگاه های امریکا بود
پس با این حساب ایشالا gre تا 45 روز و تافل تا 30 روز بعد از امتحان به دانشگاه های امریکا میرسه

aida8404
June 3rd, 2013, 11:58 PM
ممنون
موردنظرم دانشگاه های امریکا بود
پس با این حساب ایشالا gre تا 45 روز و تافل تا 30 روز بعد از امتحان به دانشگاه های امریکا میرسه

انشالا مشکلی پیش نیاد بله. تافل من که 20 روزه رسید. 10 روز برای اعلام نمرات و 10 روز به دانشگاه رسید. موفق باشید

M.student
June 5th, 2013, 04:17 PM
با سلام..
ممنون میشم از دوستان اگه راهنماییم کنن، اگر هم مشابه سوالم جای دیگه مطرح شده عذر خواهی میکنم...
من کارشناسیم تموم شده در رشته مکانیک و چند روز پیش برای کارشناسی ارشد انتخاب رشته کردم و با توجه به رتبم فکر میکنم یکی از دانشگاههای تهران قبول میشم.
برنامم اینه که برای دکترا اپلای کنم، میخواستم بپرسم اگه تو این سه ماه و نیم که تا مهرماه و شروع کلاسها مونده برای تافل اقدام کنم، با توجه به این که 2 سال اعتبار داره و من میخام برای دکترا اقدام کنم به مشکل نمیخورم؟
با تشکر

blur
June 5th, 2013, 04:24 PM
با سلام..
ممنون میشم از دوستان اگه راهنماییم کنن، اگر هم مشابه سوالم جای دیگه مطرح شده عذر خواهی میکنم...
من کارشناسیم تموم شده در رشته مکانیک و چند روز پیش برای کارشناسی ارشد انتخاب رشته کردم و با توجه به رتبم فکر میکنم یکی از دانشگاههای تهران قبول میشم.
برنامم اینه که برای دکترا اپلای کنم، میخواستم بپرسم اگه تو این سه ماه و نیم که تا مهرماه و شروع کلاسها مونده برای تافل اقدام کنم، با توجه به این که 2 سال اعتبار داره و من میخام برای دکترا اقدام کنم به مشکل نمیخورم؟
با تشکر

چرا دوست من الان زوده...شما هرچقدر زبان بخونید به نفعتونه پس خوندنو می تونید شروع کنید ولی برا امتحان دادن زوده. چون احیانا نتونید بنا به دلایلی سال دوم ارشد پذیرش بگیرین برا بعد تافلتون منقضی میشه.

Leopold
June 5th, 2013, 04:36 PM
با سلام..
با تشکر
اگه سطح زبانت متوسطه، معدل لیسانست خوبه، مشکل سربازی نداری (در صورت مذکر بودن)، و ممکنه وسط ارشدت تصمیم بگیری که واسه مستر خارج از کشور اقدام کنی بهتره از این فرصت 3 ماهه واسه گرفتن تافل استفاده کنی در غیر این صورت خیر

elnazhat
June 5th, 2013, 05:15 PM
با سلام..
با تشکر

سلام،
یکی از دلایل اینکه بعضاً نمیتونن سال دوم ارشد، اقدامات لازم برای اپلای رو انجام بدن و پذیرش بگیرن، همین تعدد و حجم مسئولیتهاست؛ آماده شدن برای آزمونهای زبان، پایان نامۀ ارشد، پیدا کردن دانشگاه و استاد مناسب ، انجام مکاتبات و غیره. البته خیــــــلی ها موفق میشن همه رو با هم پیش ببرن و پذیرش هم بگیرن (نمونه هاش توی همین فروم هم هست، چه بین آقایون که با مسائل خدمت هم درگیر بودن و چه بین خانمها)... در نتیجه شما اگه از همین حالا شروع کنید و نمرات زبانتون رو آماده کنید، خیلی کمک کننده خواهد بود براتون، و چرا که نه، سال دوم ارشد هم میتونید پذیرش بگیرید. مگر اینکه خودتون تصمیمتون رو تغییر بدین و به تعویق بندازید.
سه ماه و نیم برای تافل زمان خوب و مناسبیه و توی این زمان نمرۀ بالا هم قابل دستیابیه.

setare1
June 16th, 2013, 07:06 PM
امتحان تافل ibt چند ماه یه بار برگزار میشه ؟
چقدر طول میکشه نمره رو بدن ؟

نزدیکترین جایی که امتحان pbt برگزار میکنه پاییز امسال کجاست ؟ ممنون

OMID-313
June 16th, 2013, 07:16 PM
امتحان تافل ibt چند ماه یه بار برگزار میشه ؟
چقدر طول میکشه نمره رو بدن ؟

نزدیکترین جایی که امتحان pbt برگزار میکنه پاییز امسال کجاست ؟ ممنون

سلام دوست عزیز
1. تقریبا هر هفته امتحان iBT برگزار میشه.
2. حدودا 10 روز طول میکشه تا نمرات آنلاین اعلام بشه.
3. امتحان pbt در ایران فکر کنم دیگه برگزار نمیشه. شما احتمالا مجبور خواهید بود به کشورهای همسایه مثل عراق برید.

farhad69
June 16th, 2013, 11:05 PM
با سلام.من توی یک آزمون تعیین سطح اینترنتی شرکت کردم که سطحم per intermediate شد وامروز رفتم تا یک کلاس زبان ثبت نام کنم گفت که باید خودمون آزمون سطح بگیریم و شما باید دوره کتابهای American English File رو بگذرونید.من الان گیج شدم نمیدونم آیا برای رفتن به دوره تافل یا آیلتس باید سطح زبان Advance یامتوسط باشه؟ واینکه من یکسال فرصت دارم برای یادگیری زبان و بصورت نیمه وقت آزادم بنظرتون کلاسای فشرده عمومی برم بعد آیلتس یا اینکه همون دوره های عادی که حدودا 12ترم طول میکشه روبرم وبعد کلاس ایلتس؟ وبه زبانم علاقه دارم وسریع یادمیگیرم مخصوصا لغات رو .فقط تو بحث گرامرمشکل دارم. ممنون میشم راهنماییم کنید

Aspiration
June 26th, 2013, 12:18 PM
با سلام.من توی یک آزمون تعیین سطح اینترنتی شرکت کردم که سطحم per intermediate شد وامروز رفتم تا یک کلاس زبان ثبت نام کنم گفت که باید خودمون آزمون سطح بگیریم و شما باید دوره کتابهای American English File رو بگذرونید.من الان گیج شدم نمیدونم آیا برای رفتن به دوره تافل یا آیلتس باید سطح زبان Advance یامتوسط باشه؟ واینکه من یکسال فرصت دارم برای یادگیری زبان و بصورت نیمه وقت آزادم بنظرتون کلاسای فشرده عمومی برم بعد آیلتس یا اینکه همون دوره های عادی که حدودا 12ترم طول میکشه روبرم وبعد کلاس ایلتس؟ وبه زبانم علاقه دارم وسریع یادمیگیرم مخصوصا لغات رو .فقط تو بحث گرامرمشکل دارم. ممنون میشم راهنماییم کنید

معمولا كسي كه ميخواد تافل بده قبلا به يه سطحي مثلا آپر ايتنمديت يا ادونس رسيده . فقط ميخواد مهارتهاشو شارپ كنه. اما اين معنيش اين نيست كسي كه نرسيده نتونه آزمون بده فقط كمي كارش سخت تره چون جنرال انگليشش در حد رقباش نيست. به نظرم شما كه يك سال وقت داري دوره هاي تافل و كه معمولا ميگن 1-2-3 لول گاهي هستند برو ولي دركنارش خودت از الان شروع كن با منابعي كه تو ويكي معرفي شده آشنا شو و خودت هم جداي از كلاس بخون. اينجوري اون ضعفم از بين ميره.

hossein1049
July 5th, 2013, 06:56 PM
با سلام
من مدتی هست که شروع به مطالعه انگلیسی از کتاب touchstone به صورت self study کردم.زبانم خوب نیست. در حدی هست که خودم میتونم کتاب رو مطالعه کنم و دارم کتاب اول touchstone رو کم کم تموم میکنم.
سوالم این هست که وقتی چهار تا کتابش رو خوندم به سطحی میرسم که بتونم یه دوره تو کلاسهای تافل شرکت کنم وتا 2 سال دیگه نمره 90 به بالا بیارم؟
ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

bahman20
July 5th, 2013, 10:30 PM
سلام دوستان
من دارم خودم برای امتحان زبام آماده می کنم و شاید برای اروپا اپلای کنم،سوالی برام پیش اومد.......لهجه بریتیش بهتره یا آمریکا؟
در اروپا کدومشون کاربردی تره؟یا استادا با چه لهجه ای صحبت می کنن؟

arminator
July 10th, 2013, 11:04 PM
سلام به همگی
من در تاریخ 15 اکتبر 2011 تافل دادم و تا 3 ماه دیگه باطل میشه. اگر بخام واسه پاییز 2014 پذیرش بگیرم و مثلا 1 ماه دیگه قبل از ابطال تافلم نمرم رو به دانشگاها گزارش بدم آیا نمره من براشون قابل قبول هست با توجه به اینکه زمانی که اونا پروندمو بررسی میکنن تافلم باطل میشه؟ منظورم اینه که واسه پذیرش 2014 باید تافل بدم یا همین اکی هست؟
با تشکر

Leopold
July 10th, 2013, 11:14 PM
سلام به همگی
من در تاریخ 15 اکتبر 2011 تافل دادم و تا 3 ماه دیگه باطل میشه. اگر بخام واسه پاییز 2014 پذیرش بگیرم و مثلا 1 ماه دیگه قبل از ابطال تافلم نمرم رو به دانشگاها گزارش بدم آیا نمره من براشون قابل قبول هست با توجه به اینکه زمانی که اونا پروندمو بررسی میکنن تافلم باطل میشه؟ منظورم اینه که واسه پذیرش 2014 باید تافل بدم یا همین اکی هست؟
با تشکر

من از چندین نفر شنیدم که تافل شما تا وقتی که در دانشگاه مقصد حضور پیدا میکنین باید اعتبار داشته باشه. چند وقتی پیش هم یکی از کاربرها از یک دانشگاه سوال کرده بود. این پست (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?483-%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%D8%A7%D9%81%D9%84-(TOEFL-Report)&p=1216689&highlight=#post1216689)را ببینین.

farhad69
July 12th, 2013, 06:50 PM
معمولا كسي كه ميخواد تافل بده قبلا به يه سطحي مثلا آپر ايتنمديت يا ادونس رسيده . فقط ميخواد مهارتهاشو شارپ كنه. اما اين معنيش اين نيست كسي كه نرسيده نتونه آزمون بده فقط كمي كارش سخت تره چون جنرال انگليشش در حد رقباش نيست. به نظرم شما كه يك سال وقت داري دوره هاي تافل و كه معمولا ميگن 1-2-3 لول گاهي هستند برو ولي دركنارش خودت از الان شروع كن با منابعي كه تو ويكي معرفي شده آشنا شو و خودت هم جداي از كلاس بخون. اينجوري اون ضعفم از بين ميره.
سلام
راستش الان چندهفته ای هست که کلاس زبان میرم و چون دارم برای ارشد توی ایران میخونم کلاسا باعث عقب افتادنم میشه میخواستم بپرسم آیا ترک کلاس زبان در آینده به ضررم میشه یا بعد میتونم خودمو برسونم البته همین الان هم فارغ از کلاس زبان هرشب 1 ساعت زبان برای کنکور میخونم و تاکنکور 7 ماه فرصت دارم بعد از کنکور کاملا 8 ماه آزادم ومیتونم به زبان اختصاص بدم

simon
July 12th, 2013, 09:12 PM
سلام
راستش الان چندهفته ای هست که کلاس زبان میرم و چون دارم برای ارشد توی ایران میخونم کلاسا باعث عقب افتادنم میشه میخواستم بپرسم آیا ترک کلاس زبان در آینده به ضررم میشه یا بعد میتونم خودمو برسونم البته همین الان هم فارغ از کلاس زبان هرشب 1 ساعت زبان برای کنکور میخونم و تاکنکور 7 ماه فرصت دارم بعد از کنکور کاملا 8 ماه آزادم ومیتونم به زبان اختصاص بدم

اگر 8 ماه فرصت داريد به نظر من الان روي نمرهي معدل كار كنيد و اين مدت شبي 1 ساعت يا كمي بيشتر رو هم داشته باشيد بد نيست. در 8 ماه حتما با برنامه ريزي درست به نتيجه ي دلخواه ميرسيد. من توصيه ميكنم يك سري از كتب جنرال مثل تاپ ناچ رو بخريد و شبي يك درس رو خودتون بخونيد. تار خوبي خواهد داشت. شادزي:)

arashat
July 18th, 2013, 07:34 AM
سلام
به صورت کلی تا چه مدت بعد از گذشتن ددلاین ها میشه نمره تافل رو برای دانشگاه فرستاد؟عموما

ahmadrezaamin
July 18th, 2013, 01:05 PM
سلام
به صورت کلی تا چه مدت بعد از گذشتن ددلاین ها میشه نمره تافل رو برای دانشگاه فرستاد؟عموما

بستگی به سیاست های دانشگاه داره. بعضی ها اصلاً قبول نمی کنن و می گن تا قبل از ددلاین باید تمام مدارک کامل باشه و بعضی ها حتی تا یک ماه هم قبول می کنن به شرط اینکه این تنها نقص مدرکتون باشه. قانون کلی وجود نداره. بهترین کار اینه که از Graduate office دانشگاه بپرسید.

موفق باشید

babakgol70
August 1st, 2013, 04:00 PM
درود بر شما هم ميهنان گرام

من مي خوام توي خونه زبان بخونم(انگليسي)
اما نمي دونم چه كتاب هايي بهتره؟
ميشه شما معرفي كنيد.؟؟؟
من قبلا سه سال كلاس زبان هم مي رفتم ولي خيلي از دانسته ها به مرور زمان نم كشيده.
:confused:

ولي قكر كنم اگر دوباره شروع كنم مياد سر جاش و سرعت يادگيريم هم به خاطر اون دوره بالاتر خواهد بود.(اون موقع يادمه اينترچنج بود كتاب ها يك همچين اسمي داشتند)
خلاصه از شما مي خوام من رو روشنم كنيد..

Korosh68
August 2nd, 2013, 09:43 PM
سلام دوست عزیز
برای موفقیت در آزمونهای بین المللی مثل تافل یا آیلتس بهتره برای قسمت ریدینگ متن های آکادمیک بخونید
اشتباهی که خودم انجام دادم برای اولین بار این بود که متن زیاد خونده بودم ولی متن های آکادمیک با متن های
عمومی فرق داره.به خاطر همین تو بخش ریدینگ نمره خوبی نگرفتم و البته برای بخش لیسینینگ هم همینطور
از دو قسمت تشکیل شده
1)بخش گفتگوی عمومی
2)بخش لکچر که برای این بخش حتما باید لیسینیگ آکادمیک گوش کرده باشید
موفق باشید

AnahitaTa
August 4th, 2013, 03:23 PM
من از چندین نفر شنیدم که تافل شما تا وقتی که در دانشگاه مقصد حضور پیدا میکنین باید اعتبار داشته باشه. چند وقتی پیش هم یکی از کاربرها از یک دانشگاه سوال کرده بود. این پست (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?483-%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%D8%A7%D9%81%D9%84-(TOEFL-Report)&p=1216689&highlight=#post1216689)را ببینین.
ای بابا مطمئنید؟ من تا اسفند امسال اعتبار داره تافلم. واسه پاییز سال دیگه بخوام اپلای کنم باید دوباره امتحان بدم؟

Leopold
August 4th, 2013, 03:32 PM
ای بابا مطمئنید؟ من تا اسفند امسال اعتبار داره تافلم. واسه پاییز سال دیگه بخوام اپلای کنم باید دوباره امتحان بدم؟
این پست (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?483-%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%D8%A7%D9%81%D9%84-(TOEFL-Report)&p=1216689&highlight=#post1216689)را ببینین. اگه خواستید مطمئن بشید حتما خودتون از دانشگاه های مقصد سوال کنین.

majidFCCCC
August 7th, 2013, 09:41 AM
مدرک آزمون تافل تاریخ انقضا داره؟؟یعنی اگه من الان این مدرکو بگیرم هروقت بخوام میتونم ازش استفاده کنم؟

ahmadrezaamin
August 8th, 2013, 01:20 AM
مدرک آزمون تافل تاریخ انقضا داره؟؟یعنی اگه من الان این مدرکو بگیرم هروقت بخوام میتونم ازش استفاده کنم؟

تا 2 سال معتبر هست دوست عزیز. بعد از اون مجدداً باید امتحان بدید.

موفق باشید

ashegh
August 8th, 2013, 06:36 PM
سلام
من اصفهان هستم و تا ترم 8 esl خوندم ولی مدتی ولش کردم.الان سطح زبانم متوسط روبه ضعیفه.میخوام برای تافل آماده بشم.برای شروع  باید کتابهای بخصوصی برای تافل بخونم یا بطور عمومی زبانم رو تقویت کنم و همون esl رو ادامه بدم.در ضمن کلاس نمیتونم برم چون یه نی نی دارم.لطفا راهنماییم کنید

mohamadaliv
August 8th, 2013, 06:48 PM
سلام
من اصفهان هستم و تا ترم 8 esl خوندم ولی مدتی ولش کردم.الان سطح زبانم متوسط روبه ضعیفه.میخوام برای تافل آماده بشم.برای شروع باید کتابهای بخصوصی برای تافل بخونم یا بطور عمومی زبانم رو تقویت کنم و همون esl رو ادامه بدم.در ضمن کلاس نمیتونم برم چون یه نی نی دارم.لطفا راهنماییم کنید

سلام
من تا ESL 11 رو تو موسسه خوندم اما موقعی که کلاس تافل رفتم، احساس کردم که هنوز پایه ام برای تافل یه نموره ضعیفه!
توصیه من اینه که هنوز تا جایی که راه داره پایه زبانتون رو قوی کنید.
موفق باشید

amirreza_nl
August 9th, 2013, 10:36 PM
سلام
من صرفا نظر شخصی م رو می گم.
اولین بار که تافل دادم نمرم شد 96 ولی نمره reading ام شد 30 (Reading: 30, Listening:28, Speaking 18, Writing:20). دفعه دوم هم 102 شدم و نمره Listening ام شد 30. من واقعا زیاد نخوندم ولی همیشه با انگلیسی سر کار داشتم.
حالا چطور اینطور شد؟
همیشه برای درس های دانشگام کتاب های مرجع به انگلیسی می خوندم و کلا مطلب به انگلیسی زیاد می خوندم و سریال هم زیاد نگاه می کردم. اکثر سریال ها رو دیدم مثل friends و dexter و... .
از نظر من، بهترین روش برای تقویت Reding و Listening روزنامه خوندن و گوش دادن و دیدن اخبار و سریال ها هست ( دیدن سریال خیلی بهتر از دیدن فیلم هست).
برای Speaking نمی دونم چیکار باید کرد شاید بهتر باشه برای این بخش به کلاس های عمومی زبان انگلیسی برید چون نمی شه به این راحتی بهبود داد. من کلاس خصوصی گرفتم برای تقویت Writing و Speaking ام اما فایده چندانی نداشت. در کوتاه مدت نمی تونید بهبود ببخشید این دو skill رو.

Departed
August 11th, 2013, 12:57 PM
این (https://www.coursera.org/course/publicspeak)یک درس آنلاین درباره public speaking تو کورسراست، مهارت های قابل استفاده ای رو درباره ساختار صحبت کردن آموزش میده، فکر میکنم به درد کسایی که میخوان آزمون بدن و وقت کافی دارن میخوره.

البته به نظر خودم برای هر کس که میخواد منطقی رو در زمان محدود انتقال بده بدون توجه به زبان میتونه مفید باشه،مخصوصا ماها که شاید در زبان مادری هم نتونیم محاوره ساختارمندی داشته باشیم.

eden
August 11th, 2013, 01:40 PM
سلام من بارونز 3 تا آزمونشو دادم تو دوتای اول 92 و تو سومی 98 تقریبا نمرمه

به نظرتون برا یه ماه دیگه ثبت نام کنم میشه با جمع کردن بارونز 100 آورد؟ مشکل اصلیم speaking هستش که دوس دارم حد اقل 22 بیارم.

alexa
August 14th, 2013, 10:33 PM
دوستان باتجربه خواهش مي كنم راهنمايي كنند با توجه به ددلاين دانشگاه ها ، چه تاريخي براي ازمون تافل ميون تاريخ هاي زير بهتره؟
؟

Sat., Oct 12, 2013

Sun., Oct 20, 2013

Sun., Oct 27, 2013

Sat., Nov 09, 2013

Sun., Nov 17, 2013

Sun., Nov 24, 20

mnavaki
August 16th, 2013, 04:48 PM
دوستان اگه بتونن راهنمایی کنن ممنون میشم من یک بار امتحان دادم 97 شدم و می خوام دوباره امتحان بدم. سوالم اینه که واسه دانشگاه هایی که ددلاینشون 15dec هست من تا چه تاریخی وقت دارم امتحان بدم؟ اگه نمرم بعد از ددلاین برسه چی میشه؟

Seismograph
August 16th, 2013, 05:10 PM
دوستان اگه بتونن راهنمایی کنن ممنون میشم من یک بار امتحان دادم 97 شدم و می خوام دوباره امتحان بدم. سوالم اینه که واسه دانشگاه هایی که ددلاینشون 15dec هست من تا چه تاریخی وقت دارم امتحان بدم؟ اگه نمرم بعد از ددلاین برسه چی میشه؟
درود,

دوست گرامی شما تا 1 دسامبر هم امتحان بدید نتایج اینترنتی تا حداکثر 13 دسامبر اعلام شده و اکثر مراکز آموزشی نتایج اینترنتی رو موقتا قبول میکنند.

reghaderi
August 18th, 2013, 10:19 AM
معمولا امکانش هست بعد ددلاین هم نمره تافل را بفرستید. باید از دپارتمان سوال کنید. من چون قبل ددلاین نتوانستم واسه امتحان وقت بگیرم اول نمره تافل قبلی ام را ریپورت کردم. بعد از اینکه نمره جدید را گرفتم با دپارتمان تماس گرفتم که نمره تافلم را آپدیت کنند. دپارتمان هم گفت که ما هنوز بررسی پرونده اینترنشنال ها را شروع نکردیم و به همین دلیل مشکلی پیش نیومد. هزینه ام بیشتر شد ولی خیالم راحت تر بود

shahyar
August 25th, 2013, 01:46 AM
بعد از dec یا jan تاریخ امتحانای بعدی از کی شروع میشه؟ کسی میدونه؟

Leyla_Bahari
August 28th, 2013, 10:02 PM
دوستان یه مشکل ناجوری برام پیش اومده که نیاز اساسی به مشورت باهاتون دارم
من دو هفته پیش تافل دادم و انتظار نمره ی بالای 100 داشتم، اما در کمال ناباوری امروز ایمیل اومده که اسپیکینگ امتحان ضبط نشده و مجبورم دوباره امتحان رو با ووچر مجانی که دادن بدم!! :(
از طرفی 18 آبان قراره جی آر ای بدم و الان دارم براش میخونم. حالا موندم که تاریخ تافل مجدد رو چه زمانی انتخاب کنم؟؟با توجه به موارد زیر، میخواستم نظرتون رو بدونم
- قصد دارم تمام انتخاب هام رو دانشگاه های آمریکا و کانادا بزنم
- نتایج جی آر ای حدود 40 روز بعد به دانشگاه ها میرسه یعنی حدودا 28 آذر
- نتایج تافل حدود 20 روز بعد به دانشگاه ها میرسه
- خودم نظرم اینه که حدود 20 روز بعد از جی آر ای، تافل بدم تا هم فرصت کافی برای خودندن دوباره ی تافل داشته باشم و هم نتایج دو تا امتحان با هم به دانشگاه ها برسه. نظرتون چیه؟؟
نیازمند راهنمایی های بی دریغ تون هستم :(

majidi123
August 29th, 2013, 02:16 AM
دوستان یه مشکل ناجوری برام پیش اومده که نیاز اساسی به مشورت باهاتون دارم
من دو هفته پیش تافل دادم و انتظار نمره ی بالای 100 داشتم، اما در کمال ناباوری امروز ایمیل اومده که اسپیکینگ امتحان ضبط نشده و مجبورم دوباره امتحان رو با ووچر مجانی که دادن بدم!! :(
از طرفی 18 آبان قراره جی آر ای بدم و الان دارم براش میخونم. حالا موندم که تاریخ تافل مجدد رو چه زمانی انتخاب کنم؟؟با توجه به موارد زیر، میخواستم نظرتون رو بدونم
- قصد دارم تمام انتخاب هام رو دانشگاه های آمریکا و کانادا بزنم
- نتایج جی آر ای حدود 40 روز بعد به دانشگاه ها میرسه یعنی حدودا 28 آذر
- نتایج تافل حدود 20 روز بعد به دانشگاه ها میرسه
- خودم نظرم اینه که حدود 20 روز بعد از جی آر ای، تافل بدم تا هم فرصت کافی برای خودندن دوباره ی تافل داشته باشم و هم نتایج دو تا امتحان با هم به دانشگاه ها برسه. نظرتون چیه؟؟
نیازمند راهنمایی های بی دریغ تون هستم :(
دوست عزیز
راستش من خیلی نتونستم این تاریخ ها رو با تاریخ های میلادی مچ کنم. اما برای دانشگاههایی که 15 دسامبر ددلاینشونه اگر شما نمره تافلتون تا 10 ژانویه هم به دستشون برسه بدون هیچ مشکلی قبول می کنند. یه سری از دانشگاه های کانادا ددلاین هاشونو عقب کشیدن (من حتی 1 نوامبر هم دیدم برای فال بعدی). اما همون دانشگاه هم اگر استاد داشته باشید تا ژانویه نمرتون برسه مشکلی نداره.
ددلاین دانشگاه هایی که می خواهید اپلای کنید رو چک کنید و یه ایمیل به graduate coordinator دانشگاه بزنید و دقیق ازشون بپرسید عموما زود جواب می دن. در خیلی از دانشگاه ها ددلاین فقط برای سابمیت آنلاین و پرداخت پوله و سایر مدارک دیرتر برسه مشکلی ندارند اما حتما ازشون بپرسید که به مشکلی نخورید.
موفق باشید

Motalleby
August 29th, 2013, 08:10 PM
سلام دوستان وقتتون بخیر :
من قصد apply دارم برای سال 93 از الان شروع کردم به خوندن زبان ..زبانم خوبه قبلا هم کلاس زبان رفتم ..من میخوام بدونم این مدت زمانی کافی برای من ؟؟ چون میخوام نمره ieltse بالی 7 بیارم ..
من باید چ قد زبان بخونم و کی اقدام کنم برای امتحان ieltseو gre؟؟؟؟رشتم برق کنترل (کارشناسی)
یعنی امتحان ieltse از کنکور سختره ؟؟
من خیلی می ترسم ازش :(

izadi83
August 30th, 2013, 01:41 PM
دوستان
من الان ایران نیستم و میخوام تو استرالیا امتحان تافل بدم اما برنامه ریزی کرده بودم که توی دسامبر امتحان بدم حالا که سایت رو میبینم هیچ حای دنیا تو دسامبر امتحان نداره نه استرالیا نه ایران... میخوام ببینم تجربه شما چیه؟ تا پایان 2013 همین برنامه هست و توی دسامبر هیچ آزمونی توی ایران برگزار نمیشه؟ یا اینکه سایت هنوز واسه دسامبر آپدیت نشده و من منتظر بمونم تا باز شه؟ نمیدونم واقعا موندم همین گزینه های موجود رو ثبت نام کنم؟ آمادگی ندارم هنوز...اگه دس دس کنم ممکنه تا 2014 آزمونی نباشه :(

aprilflor
September 10th, 2013, 06:27 PM
دوست عزیز

دسامبر امتحان تافل تو این تاریخ ها برگزار می شه:
Sat., Dec 07, 2013
Sun., Dec 15, 2013
Sat., Dec 21, 2013
Sat., Dec 28, 2013

اگر به سایت ای تی اس نگاه بندازی همه ی تاریخ هایی رو که امتحان تافل تو این کشورها برگزار می شه رو می بینی:

http://www.ets.org/Media/Tests/TOEFL/tclists/IBT_a.html

موفق باشی

Neige_Noire
September 11th, 2013, 01:32 PM
من اگه بخوام برای پاییز سال 2014 اقدام کنم،اگه تو زمستون امتحان بدم دیره؟

ali_askari
September 12th, 2013, 01:39 PM
با سلام خدمت دوستان و اساتید...

بنده مدتی کوتاهی هست که در کشور انگلیسی زبان هستم و متاسفانه فعلا در این کشور نمیتونم به آموزشگاه های زبان یا همون تیف برم

سطح زبانمم خیلی ضعیفه و از اینکه نمیتونم بیرون از خانه صحبت کنم خیلی ناراحتم.

اگر دوستان راهی برای خودآموزی دارند خوشحال میشم از تجارب دوستان استفاده کنم.

تشکر...

mehdi_mo
September 13th, 2013, 11:22 PM
یکی لطف کنی جواب این دوستمون رو بده، سوال منم هست
متشکرم
بستگی به ددلاین دانشگاه داره. نهایتا 15 الی 20 روز قبل از ددلاین باید آزمون رو بدین.
برای اروپا شاید از 20 روز هم بیشتر طول بکشه.

MortezaBermoda
October 10th, 2013, 12:12 AM
درود.
چندتا سوال داشتم. لطفا راهنماییم کنید.
هیچ وقت کتابی رو بدون فایل صوتی شروع نمی کنم. حتی کتاب هایی که فایل صوتی ندارن (مثل 1100 و Essential Words) رو با استفاده از نرم افزار تبدیل به فایل صوتی می کنم و بعدش کتاب رو شروع می کنم. برای همین همه ی کلمات رو با لهجه ی آمریکایی و تلفظ درست بیان می کنم.
آیا این گوش دادن ها کمکی به لیسنینگ می کنه؟ (یا باید به فایل صوتی گوش داد که متنش در اختیار نباشه؟)
آیا گوش دادن و بعد از اون با صدای بلند تلفظ کردن کمکی به اسپیکینگ می کنه؟ (یا باید اسپیکینگی رو ارائه داد که متنش از قبل آماده نباشه؟)
آیا خوندن کتابهایی که برای ذخیره ی Vocabulary معرفی میشن مثل 1100 می تونن کمک شایانی به ریدینگ بکنن؟ (یا باید روزنامه و . . . .. خوند؟)
در نهایت سوال آخر و مهم:
با توجه به اینکه دوستان میگن به فایل صوتی گوش بدید و جملاتی رو که میگه بنویسید، سوالم اینه:
آیا باید بنویسیم یا تایپ کنیم؟ (با توجه به اینکه امتحان تافل اینترنتی بخش رایتینگ باید تایپ کرد و از طرفی هم برای بخش های دیگه ی امتحان نیاز به نت برداری داریم)
از دوستان سپاسگذارم بابت گذاشتن وقت برای کمک به دیگران.
بدرود

mjkargar
October 12th, 2013, 12:59 PM
سلام دوستان عزیز
من همه مطالب قبلی رو خوندم
این طور که متوجه شدم برای آمادگی آزمون 2 مرحله وجود داره.
1- جنرال خوندن زبان و رسوندن سطح زبان به ایتنرمدیت
2- مطالعه منابع آزمون و آمادگی برای آزمون
خوب تقریبا دوستان اعتقاد داشتن که برای مرحله دوم بین 3-6 ماه وقت لازمه و منابعش رو کامل و مفصل معرفی کردن
اما مشکل تو مرحله اوله. چطور باید تو وقت محدود جنرال بخونیم
اکثر افرادی که محدودیت زمانی دارن حدود یکسال فرصت دارن تا آزمون بدن (حالا بعضی ها بیشتر و بعضی ها کمتر)
خوب از این یکسال ظاهرا باید حدود 4-5 ماهش رو بزارن برای آمادگی آزمون و 7 ماه رو هم برای جنرال خوندن
لطفا دوستانی که تجربه دارن یک برنامه برای این 7 ماه بدن تا ما که سطح زبانمون در حد المنتری هستش خودمون رو به اینترمدیت برسونیم
یک مشکلی که هست کلاس های زبان عمدتا رمان لازم برای رسیدن به این سطح رو بین 1 سال تا 1/5 می دونن و این با برنامه زمانی ما همخونی نداره.
کلاس فوق فشرده بریم؟
معلم خصوصی؟
کلاس بریم و بدون توجه به کلاس خودمون فشرده بخونیم؟
خودمون چطوری و از چه منابعی بخونیم؟
...
لطفا اساتیدی که این تجربه رو دارن ما رو راهنمایی کنند.
با تشکر

Amirbahal
October 29th, 2013, 01:54 AM
سلام دوستان عزیز
خوب تقریبا دوستان اعتقاد داشتن که برای مرحله دوم بین 3-6 ماه وقت لازمه و منابعش رو کامل و مفصل معرفی کردن
اکثر افرادی که محدودیت زمانی دارن حدود یکسال فرصت دارن تا آزمون بدن (حالا بعضی ها بیشتر و بعضی ها کمتر)
خوب از این یکسال ظاهرا باید حدود 4-5 ماهش رو بزارن برای آمادگی آزمون و 7 ماه رو هم برای جنرال خوندن
لطفا دوستانی که تجربه دارن یک برنامه برای این 7 ماه بدن تا ما که سطح زبانمون در حد المنتری هستش خودمون رو به اینترمدیت برسونیم
یک مشکلی که هست کلاس های زبان عمدتا رمان لازم برای رسیدن به این سطح رو بین 1 سال تا 1/5 می دونن و این با برنامه زمانی ما همخونی نداره.
کلاس فوق فشرده بریم؟
معلم خصوصی؟
...
با تشکر

من برای زبان تا سطح اینترمدییت کلاس فوق فشرده رفتم.
چون نمره آیلتس بالایی هم نیاز نداشتم بعد از اینترمدییت توی کلاس های امادگی برای آزمون شرکت کردم و بعد هم امتحان دادم.

ehsan_57
October 31st, 2013, 07:52 PM
سلام دوستان
من چند سال قبل کتاب های interchange و کتابای passages که سطحش advance هست رو خوندم.اما الان فکر میکنم امادگیم در سطح اینترمیدیت هست.به نظرتون چقدر زمان لازم دارم که تافل بالای 100 بگیرم؟

navidddd
November 4th, 2013, 05:31 PM
سلام دوستان.
من 5 ماه پیش امتحان آیلتس دادم و نمره هام همش 5 شد speaking 5.5 ...overall 5
الان میخوام جنرال امتحان بدم و نمره 6 توی همه skill ها میخوام ، بنظرتون چند وقت زمان لازم دارم ؟ مرسی

ghoncheh_blue
November 10th, 2013, 03:17 PM
سلام دوستان

والا من هم در همه کلاسهایی که رفتم به من گرامر درس دادن به جایی نرسیدم تا اینکه گرامر را فراموش کرده و به خواندن متون و صحبت کردن پرداختم کم کم در حین خواندن و صحبت کردن متوجه گرامر شدم به اصطلاح می گن شما با ید به حسی برسی که نا خوداگاه بفهمی چی درسته و چی غلط اینکار با خواندن و صحبت کردن و شنیدن و نهایت نوشتن به دست می اید!

منم هم با این روش موافقم ، یعنی خیلی ها که تجربه داشتن همین رو بهم گفتن.

MortezaBermoda
November 10th, 2013, 10:51 PM
منم هم با این روش موافقم ، یعنی خیلی ها که تجربه داشتن همین رو بهم گفتن.

درود.
اگه همین الان گرامر (دستور زبان) فارسی رو بیان به ما بگن قاطی می کنیم ولی نا خودآگاه در نوشته ها و صحبت ها اونا رو رعایت می کنیم. انگلیسی هم همینطوره.

niloo_tfm
December 4th, 2013, 09:41 PM
سلام به همه دوستان!
من قصد دارم برای سپتامبر 2014 اپلای کنم , یعنی باید مدارکو زمستون دیگه بفرستم تا قبل ددلاین ها و برای گرفتن پذیرش منتظر باشم و می خوام حدودن از تابستون سال 2013 شروع کنم به زبان خوندن ! امروز امتحان تافل آی بی تی آنلاین دادم و نمره ام 70 شد و میسنینگ و ریدینگم بهتر بود با توجه به اینکه بگم من تا حالا زبانو آکادمیک یاد نگرفتم از تلویزیون یاد گرفتم و لیسنینگ و اسپیکینگگمم کلا خوبه و حتی لهجه امم تقریلا نیتیو , اما خب تخصصی و آکادمیک بلد نیستم حتی گرامری , فقط حس میکنم این جمله درسته یا غلط ,مثه فارسی ! می خواستم بدونم با توجه به این شرایط و تجربیاتتون من از چند وقت از قبل امتحان وقت بزارم برای زبان و به نظرتون تا چه حد میتونم نمره ام رو افزایش بدم , با توجه به اینکه چون نمره ی معدلی)لیسانس مهندسی شیمی) کمی خواهم داشت می خوام نمره ی زبانم تا حدی جبرانش کنه و اینکه برای امتحان جی آر جنرال از کی باید به نظرتون شروع کنم و کی این امتحان رو بدم با توجه به زمانی که می خوام اپلای کنم
ممنون پیشاپیش

mohammadmm64
December 23rd, 2013, 12:42 AM
سلام دوستان
من ترم 3 اینترمدیت هستم و کلاسهای سفیر رو میرم و درسم هم ترم آخرم و تا 1 ماه دیگه تموم میشه، برای مهر 93 میخوام TOEFL و GRE امتحان بدم در طول این 8 ماهی هم که حدودا وقت دارم فقط میخوام زبان بخونم البته تصمیم دارم خودم ادامه بدم و چند ماهی به آزمون مونده استاد خصوصی بگیرم از نظر یادگیری زبان هم متوسط هستم نه فوق العاده هستم و نه خیلی ضعیف، به نظر شما تا اون موقع آمادگی گرفته نمره ای بین 90 الی 100 رو خواهم داشت ؟ مثلا با روزی 7 الی 8 ساعت خوندن زبان و فیلم دیدن و ...

shs192
January 2nd, 2014, 03:27 AM
درود بر همه
دوستان من برای 7-8 ماه دیگه میخوام تافل بدم والان در حال حاضر برای دو ماه فقط میخوام زبان عمومی بخونم و بعد از اون 5-6 ماه تخصصی تافل بخونم
خیلی تحقیق کردم اما هنوز به نتیجه ی درست حسابی نرسیدم و هنوز سر در گم هستم
برای تقویت زبان عمومی ایا باید با یکی از این مجموعه ها کار کنم؟اینتر چنج یا تاپ ناچ یا تاچ استون یا...
اگر آره لطفا راهنمایی کنید کدوم مجموعه بهتره و بیشتر به کار تافل میاد.
اگر هم نه لطفا یه پلان یا پیشنهاد بدید برای تقویت زبان عمومی که پیش زمینه ای هم برای آمادگی در آزمون تافل باشه
واقعا ممنون میشم کسی منو از این سر در گمی در بیاره

arazoha
January 4th, 2014, 11:17 AM
دوستان من حدود 3سال هست که زبان رو ..... می خونم می خواهم امتحان ایلتس بدم ولی اصلا نمی دونم چطوری شروع کنم برای خواندن وچه جوری زمانبندی کنم چه برنامه ای بچینم به هر کس هم می گم یه دو تا کتاب معرفی می کنه فقط همین شمایی که تجربه دارید ممکنه به من کمک کنید که من چطوری برنامه ریزی کنم برای این امتحان.من محدودیت زمانی ندارم ولی هنوز نمی دونم که کی برای امتحان ثبت نام کنم اصلا چطوری بخونم ؟ممنون میشم منو راهنمایی کنید .

shs192
January 4th, 2014, 05:22 PM
سلام دوستان عزیز
کلاس فوق فشرده بریم؟
معلم خصوصی؟
...
با تشکر

درود دوستان عزیز
این دقیقا سوال منم هست و فکر میکنم بیشتر کسانی که به این تاپیک میان این مدل سوال تو ذهنشون باشه
لطفا یکی از دوستان که تجربه ی کافی داره راهنمایی کنه که چطور سطح زبان رو به حدی برسونیم که برای آزمون تافل آماده شیم؟
آیا باید با سیستم خاصی پیش رفت؟مثل تاپ ناچ یا اینترچنج؟!
چطور میشه چهار تا اسکیل رو تقویت کنیم طوری که بدرد تافل هم بخوره ؟یا بستر زبان خودمون رو برای تافل خوندن اماده کنیم؟مثلا به حدی برسیم که با گوش دادن به لکچر حداقل 60 درصدشو متوجه بشیم!
خواهش میکنم حتما دوستان باتجربه جواب این پست رو مفصل بدند چون مطمینا با پاسخ دادن به این پست خیلی از پستها جواب داده شده.
ممنونم و موفق باشید

Sina0077
January 7th, 2014, 03:11 PM
ببخشید که ربط سوالم به این تاپیک یکم کمه ولی متناسب ترین تاپیک واسه پرسیدن سوال اینجا بود!!!
من سال 94 ارشد فارق التحصیل می شم و زمستان همون سال (94) می خوام مدارک اپلی رو بفرستم برای فال 95.
حالا به نظرتون اگه من تابستون سال بعد یعنی 1393 تافل بدم زمان خوبی هست یا نه؟
مشکلی از نظر ریپورت نمره به دانشگاه یا اعتبار نمره برام پیش نمیاد در این صورت؟

simon
January 7th, 2014, 05:11 PM
ببخشید که ربط سوالم به این تاپیک یکم کمه ولی متناسب ترین تاپیک واسه پرسیدن سوال اینجا بود!!!
من سال 94 ارشد فارق التحصیل می شم و زمستان همون سال (94) می خوام مدارک اپلی رو بفرستم برای فال 95.
حالا به نظرتون اگه من تابستون سال بعد یعنی 1393 تافل بدم زمان خوبی هست یا نه؟
مشکلی از نظر ریپورت نمره به دانشگاه یا اعتبار نمره برام پیش نمیاد در این صورت؟

سلام
شما كه قصد اپلاي داريد بهتره اينم در نظر بگيريد كه اعتبارش 2 ساله. بنظرم زمان خوبي داريد كه تا بهار 94 خوب بخونيد و قوي باشيد بعد اواخر بهار يا اواسط تابستان آزمون بديد كه مدرك هم اعتبارش حداقل براي 2 بار اپلاي كردن حفظ شه. علت اينكه ميگم اينكار رو بكنيد اينه كه اگر سال اول موفق نشيد سال دوم در كنار همه ي مشكلات ديگه يك آزمون تافل هم به پاتون نوشته ميشه و اين يعني سخت شدن شرايط.اين نظر منه ممكنه درستم نباشه. خودتون نهايتا ميتونيد با تحقيق بيشتر تصميم بگيريد.
شادزي

mahsamzr
January 10th, 2014, 12:09 AM
سلام
در خصوص جنرال خوندن و داشتن وقت محدود و آمادگی برای ایلس این موردی هست که برای افراد زیادی پیش اومده
تایمی که برای آیلس مشخص هستش بین 1 تا 3 ماه بسته به اینکه با چه شرایط می خونید متفاوت هست یعنی خودتون یا با استاد و کلاس
اما برای جنرال من پیشنهاد می کنم از موسسات زبان یا استاد خصوصی استفاده کنید
اگر تهران هستین می تونین از موسسه ....استفاده کنید(تجربه شخصی خودم ) چون خیلی بازده خوبی داره و در زمان کوتاه بسته به بازه زمانی شما براتون می تونه مفید باشه _ اما این رو هم بگم استاد و کلاس 5 درصد هستش و 95 در صد به خود فرد بستگی داره -
موفق باشین

drafshin
January 14th, 2014, 12:07 PM
درود دوستان عزیز
این دقیقا سوال منم هست و فکر میکنم بیشتر کسانی که به این تاپیک میان این مدل سوال تو ذهنشون باشه
لطفا یکی از دوستان که تجربه ی کافی داره راهنمایی کنه که چطور سطح زبان رو به حدی برسونیم که برای آزمون تافل آماده شیم؟
آیا باید با سیستم خاصی پیش رفت؟مثل تاپ ناچ یا اینترچنج؟!
چطور میشه چهار تا اسکیل رو تقویت کنیم طوری که بدرد تافل هم بخوره ؟یا بستر زبان خودمون رو برای تافل خوندن اماده کنیم؟مثلا به حدی برسیم که با گوش دادن به لکچر حداقل 60 درصدشو متوجه بشیم!
خواهش میکنم حتما دوستان باتجربه جواب این پست رو مفصل بدند چون مطمینا با پاسخ دادن به این پست خیلی از پستها جواب داده شده.
ممنونم و موفق باشید
من هم مشکل شما رو داشتم و با دیدن پست شما یاد روزهای سر درگمی خودم افتادم ! البته من الانش ام دارم جنرال می خونم ولی دیگه تافل ام قاطیش کردم من تابستان امسال ترم دوم ارشد و تموم کردم و یکباره نمیدونم از کجا به مخ ام زد که اپلای کنم !!! یک مدتی سر در گم بودم چون انگلیسی ام در حد المنتری هم به زور بود . شروع کردم به افرادی که قبلا میشناختم ایمل و زنگ زدن و در نهایت به ساختاری که میگم رسیدم . ( این ساختاری که خودم واسه خودم طراحی کردم و هیچ رفرنس علمی نداره اما واقعا موثره )
با توجه به اینکه انترچنج خیلی رایج بود انترو شو گرفتم تا ببینم اصلا چیه ! دیدم 16 درس 6 صفحه ای + 8 درس جمع بندی 2 صفحه یعنی اگه هر روز 2 صفحه بخونی و خوب خوب یاد بگیری 8 هفته طول میکشه ! ازش خوشم اومد خیلی روان و سلیس بود پس اینو برنامه ریزی کردم که بخونم
تابناچ هم اینجوری بود اونم همزمان براش برنامه ریختم ! ولی این اواخر کتاب های Q رو پیدا کردم که واقعا عالی عالی ان ! که اینارم بهش اضافه کردم ! پی روزس حداقل 2 ساعت با اینا ور میرم. این از جنرال
از اونجایی که لیسنینگ خلی واسه تاقل مهه taktics for listening 2 و 3 رو هم برنامه ریزی کردم (البته بعد از انترچنج 1 همزمان با 2) روزی 1 درش که کل کتاب 1 ماهه تمومه ! بهد از اینا هم می خوام open froum رو بخونم ( این ماه 3 هم تموم میشه ) البته این کتاب ها زیاد وقت گیر نیست نهایتا 20 دقیقه در هر روز
و فیلم + سریال + VOA + word on the street هم هر وقت اضافه وقت دارید . اینم لیسنینگ .
من واسه لغت ار anki که رو کتابخونم نصبه استفاده میکنم و همه لغات مال اینترچنجا و ... + لغات تافل ( اسنشیال + 400 + 504 ) با لقات GRE ( که 1100 و 601 و اسنشیال gre ) رو دارم که در دو جهت وارد کردم forward and reverse . اینم هر روز 2 3 ساعتی وقت میگیره البته شبا بعد از شام
موند گرامر که اونم از in use intermediate استفاده میکنم ! نمی خونم ها اگه یک جایی چیزی رو نفهمیدم میرم می خونم ! البته تا 20 درس اول که زمان ها است باید خوده بشه.
تا اینجا همه اینا کل قبل از ظهر + بهد از شام رو میگیره ! شما بعد از ظهر ام دارید واسه درس و دانشگاه یا تافل ! من این بعد از ظهر ام دیگه دارم برنامه ریزی میکنم که دیگه برم رو تافل چون اگثر لغات و یاد گرفتم ! باورتون نمیشه اول تابستون بزور احوال پرسی می کردم الان نمونه ریدیگ تافل و خودم از آب وردن ام راحتر بود !
دوستان الان شاید بعضی ها بگن فلان کتاب لازم نبود نمی دونم فلان لغات ها اضاقه بود ولی اینو در نظر بگیرید که ما کتاب لغات رو نمی خونیم همین که روزی 20 آنکی یاد میده کافیه پس هر چه می تونید لغت یاد بگیرید. البته 400 و اسنشیال چون ریدینگ داره خیلی خوبه خونده بشه و کتاب هایی که گقتم هر کدوم یک بخشیش ضعف داره که اون یکی جبرانش میکنه ! الیته به غیر از Q !!! اون کاملترینه !

دوستان اسپیکینگ و رایتینک هم میمونه که البته نه اینکه صفر باشد بلکه یکم لنگ میزند واسه اینم می تونید از سایت هایی مثل اینترپال یا همچین چیزی استفاده کنید !! البته رایتینگ رو من توصیه می کنم وقت نزارید اخر آخرها یک کتاب مال بارونز رو بخونید 1 ماه بالای 25 می شید. فقط و فقط لیسینینگ !!!
البته از دوستان اهل فن یک سوال دارم کتاب های تافل رو به چه ترتیبی بخونیم مثلا 1 دلتا 2 لانگمن 3 بارونز و ... و با چه شدتی ( روزی چقدر و هر کتب چند ماه)
اگه غلط املایی بود بخشید وقتم کمه یک بار ویرایش سریع کردم ولی باز هست :D
موفق و پیروز باشید

arazoha
January 20th, 2014, 07:54 PM
دوستان من حدود 3سال هست که زبان رو ..... می خونم می خواهم امتحان ایلتس بدم ولی اصلا نمی دونم چطوری شروع کنم برای خواندن وچه جوری زمانبندی کنم چه برنامه ای بچینم به هر کس هم می گم یه دو تا کتاب معرفی می کنه فقط همین شمایی که تجربه دارید ممکنه به من کمک کنید که من چطوری برنامه ریزی کنم برای این امتحان.من محدودیت زمانی ندارم ولی هنوز نمی دونم که کی برای امتحان ثبت نام کنم اصلا چطوری بخونم ؟ممنون میشم منو راهنمایی کنید .چرا کسی جوابی نداده لطفا من راهنمایی کنید

aminem25197
January 29th, 2014, 11:20 PM
کسایی که عجله دارن و باید تا یک سال دیگه برن از ایران زبان رو باید خیلی فشرده بخونن و از هر روشی برای یادگیری استفاده کنن. ولی اگه هنوز سال دوم سوم لیسانس هستید و برنامه دراز مدت برای اپلای کردن دارید بهترین چیز نگاه کردن فیلم و سریال و بالا بردن listening و Speaking میتونه باشه. من خودم بین سریال ها بنظرم فرندز از همه بهتره به چند دلیل:
1- خیلی جذابه و کنار آموزش تفریح هم دارید.
2- تعداد قسمت هاش زیاده و کاراکترهاش کم، این باعث میشه که گوش شما به صداهاشون آشنا بشه و بهتر کلمات رو درک کنید.
3- کاملا آمریکایی صحبت میکنن و پر از اصطلاحات جالب و کاربردیه مکالمات

تازگی ها یه سایتی رو هم دیدم که شروع کرده آموزش زبان با سریال فرندز، فکر میکنم اگر اون رو هم کنارش دنبال کنید نتیجه خیلی خوبی بده: http://oesfriends.com (http://oesfriends.coom)

MortezaBermoda
February 1st, 2014, 12:50 AM
درود
برای لیسنینگ پیشنهاد می کنم سریال Modern Family رو نگاه کنید به این صورت که هر قسمت رواول با زیر نویس فارسی و بعد با زیر نویس انگلیسی و در نهایت بدون زیر نویس نگاه کنید.
به عبارتی در طول سه شب یک قسمت رو نگاه می کنید به ترتیب با زیر نویس فارسی، با زیر نویس انگلیسی و بدون زیر نویس.
حالا چرا این سریال:
1. مدت زمانش 20 دقیقه هست و جملات از یادتون نمیره
2. طنز هست و کسل کننده نیست و حوصلتون از دوباره دیدن سر نمیره
3. یکی از سریال هایی هست که جایزه گرفت و ارزش دیدن رو داره
اگه کلا بدون زیر نویس نگاه کنید شاید جواب نگیرید.
برای رایتینگ هم لغاتی رو که قبلا خوندید رو گوش بدید و بنویسید و بعد از نوشتن چک کنید که چه کلماتی رو مشکل دارید و بزارید کنار تا تمرین کنید که البته من برای خودم یه برنامه ریزی خاصی واسش کردم و اینو هم بگم که بهترین کسی که بتونه براتون برنامه ریزی کنه خودتون هستید.
هر مهارت فقط با تمرین و تکرار قوی میشه.