PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه بین کشورهای مختلف اروپایی برای ادامه تحصیل

صفحه ها : [1] 2

Landless
August 20th, 2008, 11:43 PM
salam to allllllllll
دوستان من page اروپا رو خیلی گشتم ولی چیزی در این خصوص سوالی که دارم پیدا نکردم. من میخوام بدونم که کدوم یک از کشور‌های اروپای برای صدوره ویزای دانشجوی همینکه یه گواهی بانکی به اندازه ی خرجه تحصیل و خرجه زندگی دوران دانشجویت نشون بدی بی برو برگرد ویزا رو صادر میکنه و دیگر گیر نمیده که اینقدر درامده خانوادگی بیارو اینقدر گردشه مالی بیارو . . . .

مثلا سفارت فرانسه از این جورشه که کل خرجت رو هم که بفرستی به حسابی در پاریس باز به اینکه وضع مالی خانواده چقدر خوبه کار داره و گردش مالی و . . . . . . میخواد.
با این تفاسیر شما فکر میکنید من برای پذیرش کدوم کشور‌های زیر اقدام کنم که دیگه هی نگه برو یه مدرکی بیر که وضع مالیتون خیلی خوبه.
1.italy
2.england
3.sweden
4.swiss
5.germany
6.denmark
7.belgium

and any country you may recommend

بسیار از توجه شما عزیزان ممنونم

pouya4
August 21st, 2008, 02:06 AM
من فقط سوئد رو می دونم که صرفا یه گواهی تمکن مالی می خواد که برای گرفتنش یه روز پول تو حسابت باشه و برگه رو بگیری کافیه، گردش و سند و اینا... نمی خواد ;)

saman_rocket
August 21st, 2008, 10:21 AM
با سلام

خوب شما یه سری کشور اون بالا ردیف کردی... البته هر جا بری باید پیه یاد گرفتن زبونشون رو هم به تنت بمالی ،می خوام بدونم یعنی الان شما فرانسه فولی می خوای بری فرانسه یا می خوای انگلیسی تحصیل کنی؟؟؟ ???

اگه فرانسوی بلدی چرا نمی ری بخش فرهنگی خود سفارت از اینایی که بورسیه می دن اقدام نمی کنی؟

1- ایتالیا :رو من خیلی روش فکر نکردم تو نمایشگاه edutex دو تا دانشگاه از ایتالیا اومده بودن ، این آقایون حرفه حسابشون این بود که سالی 1500 یورو شهریه دانشگاه هست دانشگاه ما بهتون خوابگاه میده ماهی 90 یورو که کارتو راه بندازه ، خودت بخوای معمولی بخوری ماهی 150 یورو !!!! ( یعنی از هند و مالزی ارزونتر) اونها این جوری می گفتن ..... گفتم کار هم میشه کرد گفت دانشگاهای ما تو جنوب ایتالیاست
اونجا میزان بیکاری بالاست فکر کار کردن رو از سرت بیرون کن!رفت و آمد هم با دو چرخه خیلی مرسومه تو ایتالیا تا اونجایی که من می دونم
ولی این دفعه مشکل اینه که تا ایتالیایی بلد نباشی ویزا بی ویزا ، باید 3 ترم بری مدرسه ایتالیا تو فرمانیه ترمی 210 هزار تومان بدی هر ترم 2.5 ماه که بهت ویزا بدن...

2-انگلیس :یکی از آشناهای ما رفت سالی 40 میلیون داره خرج می کنه...دیگه بقیه اش با خودت :(

3- سوید :خوبه...دانشگاه مجانی.... دانشجوهای هم تیپ خودت که راه و چاه رو یاد گرفتن زیاده.... الان ها کار سخت شده گیر آوردن.....مبلغ 36 میلیون تومن باید تو بانک داشته باشی برای مدت کوتاه مثلآ یک هفته! که بدونن دستت به دهنت می رسه :D
4- سوییس: حقیقتش زیاد اطلاع ندارم ولی یا باید آلمانی یا فرانسه بلد باشی :'(

5-آلمان: دانشگاه هاش اکثرآ ترمی دارن حدود 500 یورو شهریه می گیرن به غیر از دانشگاه های ایالت اسن که مجانیه و یه دانشگاه دیگه که فکر کنم همون هایدلبرگ باشه ( حالا ته شو برات در می آرم ) که ترمی 375 یورو می گیره .... حداقل باید ماهی 600 یورو بزاری کنار واسه همین خرج ها و مخارج کار میشه کرد ساعتی 10 تا 15 یورو هم می دن از همون مرکز DAAD تو خیابون یخچال بپرسی اطلاعات کامل بهت می دن ولی با این شرایط خیلی سخته نمی گم غیر ممکن... آدم های زیادی بودن و هستن که تونستن ولی سخته...... در عوض مدرکت مدرکه

6- دانمارک : باید سالی 11000 یورو در قطع لیسانس 15000 یورو در مقطع فوق لیسانس شهریه بدی :'( خرج هم ماهی 650 یورو حداقلشه اجازه کار همراه ویزات نمی دن ، ولی می تونی بگیری ... و لی چقدر میشه کار کرد تا هم خرج دانشکاه و هم زندگی رو در آورد؟

7- بلژیک : من دو سال پیش رفتم بهم برگه دادن که توش شرایط رو توضیح داده بود باید حداقل 10000 یورو به ازای هر سال اقامت داشته باشی تو بانک ! از اونجایی که متقاضی کمه شانس موفقیت بالاست......شرایط دیگشو نمی دونم
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خوب حالا اون جاهایی که اسم نبردی: ;D

1- فنلاند: دانشگاه مجانی سطح علمی دانشگاه ها در حد مطلوب ولی پذیرش گرفتن در مقطع فوق لیسانس یه خورده مشکله...در مقطع لیسانس باید یه کنکور بدی.....( ساده ست)
در مورد حساب بانکی باید 6000 یورو پول تو حساب داشته باشی..تمام! موقع مصاحبه هم ازیتت نمی کنن .... کار هم تا فنلاندی بلد نباشی اصلآ مگر در شایط خاص اونم تو شرکت های بزرگ که این دفعه فکر نکنم نیمه وقت بهت این طوری کار بدن.... یاد گیری زبونشون خیلی سخته !

2- ایسلند : کشور 300 هزار نفریه ایسلند دانشگاه هاش در کل 3 یا 4 تا بیشتر نیست! سالی 500 دلار شهریه می گیرن ! تقریبآ همون 10000 دلار باید تو بانک داشته باشی هنوز تحقیقاتمو کامل انجام ندادم ولی باس حداقل ایلتس 6.5 داشته باشی... کار هم آسون گیر نمی آد.......منتظر باشید اطلاعات بیشتر بهتون می دم در آینده...

3-نروژ: به نظر من که خوبه دانشگاه ها مجانی... کار فراوون ...حتی برخی از دانشجو ها از سوید آخر هفته رو با کشتی میرن نروژ و کار می کنن بر می گردن...!
باید 10000 یورو تو بانک داشته باشی اونم تو بانک نروژی. من خودم نروژ رو انتخاب می کنم ;)

بازم کشور هایی مثل اتریش، اسپانیا ، پرتغال هست... ولی من تحقیق زیادی روشون نکردم شاید بعدآ بی کار شدم تحقیق کردم

موفق باشید

aussie
August 21st, 2008, 11:55 AM
منم به نظرم سوئد از همه بهتره. من هم برای ویزای تحصیلی سوئد اقدام کردم هم نروژ. در ضمن در آینده نزدیک باید برای فرانسه و اسپانیا و فنلاند هم اقدام کنم.
بزار 1 تجربه رو برات بگم: سوئد از همه راحت تره همونجور که پویا گفت 1 گواهی تمکن می بری ویزا می گیری ولی نروژ مثلا باید حساب وا کنی اونجا قبل رفتن خونه گرفته باشی قبل رفتن و ...... (البته من چون تو یکی از این ایراس موس موندوس ها قبول شدم cordinator برنامم زنگ زد سفارت خونشون تو ایران بیخیال همه اینا شدن). فنلباند هم خیلی بده یعنی با زنگ از طرف همون cordinator برای یکی دیگه از بچه ها هم کارشو راه ننداختن (ازش بیمه می خوایتن در صورتی که ما از 2 ماه قبل از شروع برنامه 1 پولی از بورسمون کم می کنن بیمه هستیم ولی چون طرف مدرکشو نداشت مجبورش کردن بره خودشو 1 بیمه بکنه اونم نه از این بیمه البرز و ... به نظرم مال 1 شرکت سوئیسی بود)

بنابر این در مجموع من نظرم رو سوئده. البته اگه بتونی بورسی بگیری از جایی طبیعتا خیلی از این گیرهای مالی رفع می شه

Spiro
August 21st, 2008, 12:46 PM
3- سوید :خوبه...دانشگاه مجانی.... دانشجوهای هم تیپ خودت که راه و چاه رو یاد گرفتن زیاده.... الان ها کار سخت شده گیر آوردن.....مبلغ 36 میلیون تومن باید تو بانک داشته باشی برای مدت کوتاه مثلآ یک هفته! که بدونن دستت به دهنت می رسه :D

دوست عزیز اطلاعاتی شما دادید کاملا درست و دقیق نیست.(شاید منظور شما از 36 میلیون تومان برای دوره 3ساله لیسانس باشه ولی باز هم اون قضیه یک هفته ... ؟)
برای هر سالی تحصیلیتون حدود 12 میلیون تومان می خوان، اطلاعات درست و دقیقتر رو از این تاپیک (http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,698.msg37912.html#msg37912) ببینید.

saman_rocket
August 21st, 2008, 11:26 PM
منم به نظرم سوئد از همه بهتره. من هم برای ویزای تحصیلی سوئد اقدام کردم هم نروژ. در ضمن در آینده نزدیک باید برای فرانسه و اسپانیا و فنلاند هم اقدام کنم.
بزار 1 تجربه رو برات بگم: سوئد از همه راحت تره همونجور که پویا گفت 1 گواهی تمکن می بری ویزا می گیری ولی نروژ مثلا باید حساب وا کنی اونجا قبل رفتن خونه گرفته باشی قبل رفتن و ...... (البته من چون تو یکی از این ایراس موس موندوس ها قبول شدم cordinator برنامم زنگ زد سفارت خونشون تو ایران بیخیال همه اینا شدن). فنلباند هم خیلی بده یعنی با زنگ از طرف همون cordinator برای یکی دیگه از بچه ها هم کارشو راه ننداختن (ازش بیمه می خوایتن در صورتی که ما از 2 ماه قبل از شروع برنامه 1 پولی از بورسمون کم می کنن بیمه هستیم ولی چون طرف مدرکشو نداشت مجبورش کردن بره خودشو 1 بیمه بکنه اونم نه از این بیمه البرز و ... به نظرم مال 1 شرکت سوئیسی بود)

بنابر این در مجموع من نظرم رو سوئده. البته اگه بتونی بورسی بگیری از جایی طبیعتا خیلی از این گیرهای مالی رفع می شه

مگه کار سختیه: حساب باز کردن تو نروژ وقتی سفارت بهت میگه چیکار کنی .... یا وقتی خوابگاه دانشجویی هایی که خود دانشگاه تو سایتش گذاشته و تو فرم پر می کنی و ارسال می کنی تا تاییدیش بیاد؟؟؟

اگر اشتباه می کنم اصلاحم کنید لطفآ

aussie
August 22nd, 2008, 04:20 PM

مگه کار سختیه: حساب باز کردن تو نروژ وقتی سفارت بهت میگه چیکار کنی .... یا وقتی خوابگاه دانشجویی هایی که خود دانشگاه تو سایتش گذاشته و تو فرم پر می کنی و ارسال می کنی تا تاییدیش بیاد؟؟؟

اگر اشتباه می کنم اصلاحم کنید لطفآ

من همونطور که گفتم اصلا دنبالش نرفتم که بیننم سخته یا نه ولی اونایی که اونجا بودن به من گتن خیلی سخته!!!!! خصوصا یادمه 1 مشکلی در مورد اجاره نامشون داشتن.
در ضمن 1 نکته دیگه شما ممکنه نروژ انتخاب اولتون نباشه و چون توی انتخاب های قبلیتون احیانا رد شدید برید و پولتون رو انتقال بدید نروژ اونوقت اومدیم و بهتون خبر دادن که توی اولویت اول رزرو بودید و حالا می تونید ثبت نام کنید (اتفاقی که برای من افتاد اول رفتم دنبال سوئد بعد اولویت اولم که بورس هم داشت mail زد که از رزرو در اومدی) حالی می تونید مطمئن باشید که پس گرفتن اون پول خیلی کار سختیه.

babyblue
August 22nd, 2008, 06:08 PM
به نظر من جواب این سوال این نیست که نامه از خوابگاه لازم هست یا نه. یا اینکه چه زبانی لازمه :D حتما دوست ما در جریان اروپا و مشکلات زبان کشور هاش هست.
نامه گرفتن از خوابگاه، انتقال زودتر پول، یا حتی واریز کردن شهریه از ایران، درسته که دردسر و سختی داره اما غیر ممکن نیست. حالا یک سفارتی تاکید داره یکی نداره.

سوال اصلی نشون دادن سایر منابع و ثروت خانوادگی و این مذخرفات بود که سفارت ها حتی به عنوان یک ضمانت برگشت در نظر میگیرن اش. و وقتی هم نشه چیزی ارائه کرد دیگه نمی شه دیگه !!! :( (قابل مقایسه است با نامه خوابگاه ؟؟؟)
بعضی از سفارت ها از جمله فرانسه خیلی بیشتر از مخارج تحصیل رو به صورت درآمد ماهیانه و سالیانه خانواده طلب میکنن. اینکه شما بگی فقط پول تحصیلم رو برداشتم دارم میرم و چیز دیگه ای نیست رو رد میکنن. دلیلی که من میدونم اینه که طبق معادلات خودشون فکر میکنن که احتمال آواره شدن چنین آدمی بیشتره. یا به دلیل فقر احتمال خلافکاریش بیشتره. پسر یه جور دختر یه جور... اصلا ممکنه تمام پول هایی که شما با خودت بردی دزدیده بشه مثلا یا زیادی خرج کنی... یا هر اتقاق غیر منتظره ای... از این جور دلایل.

ولی برگردیم سر سوال. من تا جایی که میدونم ایتالیا از این نوع مدارک لازم نداره. اسکاندیناوی ها هم این مدل سخت گیری شون کمتره. باید بچه هایی که امسال سر و کار داشتن با ویزای همین کشور ها بیان و بگن... من فرانسه رو اطلاع دارم .

Landless
August 22nd, 2008, 07:21 PM
به نظر من جواب این سوال این نیست که نامه از خوابگاه لازم هست یا نه. یا اینکه چه زبانی لازمه :D حتما دوست ما در جریان اروپا و مشکلات زبان کشور هاش هست.
نامه گرفتن از خوابگاه، انتقال زودتر پول، یا حتی واریز کردن شهریه از ایران، درسته که دردسر و سختی داره اما غیر ممکن نیست. حالا یک سفارتی تاکید داره یکی نداره.

سوال اصلی نشون دادن سایر منابع و ثروت خانوادگی و این مذخرفات بود که سفارت ها حتی به عنوان یک ضمانت برگشت در نظر میگیرن اش. و وقتی هم نشه چیزی ارائه کرد دیگه نمی شه دیگه !!! :( (قابل مقایسه است با نامه خوابگاه ؟؟؟)
بعضی از سفارت ها از جمله فرانسه خیلی بیشتر از مخارج تحصیل رو به صورت درآمد ماهیانه و سالیانه خانواده طلب میکنن. اینکه شما بگی فقط پول تحصیلم رو برداشتم دارم میرم و چیز دیگه ای نیست رو رد میکنن. دلیلی که من میدونم اینه که طبق معادلات خودشون فکر میکنن که احتمال آواره شدن چنین آدمی بیشتره. یا به دلیل فقر احتمال خلافکاریش بیشتره. پسر یه جور دختر یه جور... اصلا ممکنه تمام پول هایی که شما با خودت بردی دزدیده بشه مثلا یا زیادی خرج کنی... یا هر اتقاق غیر منتظره ای... از این جور دلایل.

ولی برگردیم سر سوال. من تا جایی که میدونم ایتالیا از این نوع مدارک لازم نداره. اسکاندیناوی ها هم این مدل سخت گیری شون کمتره. باید بچه هایی که امسال سر و کار داشتن با ویزای همین کشور ها بیان و بگن... من فرانسه رو اطلاع دارم .

YES baby blue,
what u mentioned was the exact matter that i meant
I can afford all my expenses even in expensive countries but not more. and as you know it may not adequate for some countries to issue the visa. they want u to be very wealthy in your country.
In all thank u guys.
any other comment is still warmly appreciated.

Ali7
September 4th, 2008, 02:07 PM
من فقط اطلاعات فنلاند رو میتونم در اختیار بگذارم. برای فنلاند همونطور که دوستمون هم ذکر کردند 6000 یورو در سال کافیه و در حالت Default مشکل ویزا نخواهید داشت ;D. از طریق ایمیل هم اگه مکاتبه کنید و برای پروسه ویزا سؤال کنید کاملاً جوابگو هستند.

فنلباند هم خیلی بده یعنی با زنگ از طرف همون cordinator برای یکی دیگه از بچه ها هم کارشو راه ننداختن (ازش بیمه می خوایتن در صورتی که ما از 2 ماه قبل از شروع برنامه 1 پولی از بورسمون کم می کنن بیمه هستیم ولی چون طرف مدرکشو نداشت مجبورش کردن بره خودشو 1 بیمه بکنه اونم نه از این بیمه البرز و ... به نظرم مال 1 شرکت سوئیسی بود)
جزء Requirementهای ویزای فنلاند (و برخی کشورهای دیگه) بیمه تکمیلی یک ساله است و باید مدرکی دال بر بیمه بودن به سفارت ارائه کنید. این جزء نیازمندیهای ویزای شما هست و هیچ راه دور زدنی نداره. برای اطلاعات تکمیلی و دقیقتر رجوع کنید به http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,6138.0.html (http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,6138.0.html) . داستان شما موجبات سرگرمی ما رو فراهم کرد :D.

پروسه ها اینجا کاملا ً مستقله و پس از گرفتن نامه پذیرش از دانشگاه ( به شرطی که مشروط نباشه) و اقدام شما برای ویزا هیچ أحد الناسی توانایی هیچ گونه تأثیر گذاری نداره حتی Coordinator رشته شما که اصلاً کاری به این کارها نمیتونه داشته باشه! اگه پذیرش شما مشروط باشه (مثلاً مدارک فارغ التحصیلی نفرستاده باشید) یک لیست هست که باید دانشگاه اطلاعات یک Database موجود رو با زدن یک تیک توی یک چهارگوش، Update کنه که فلانی مدارکش رسید. وانگهی مدارک رو شما به آموزش دانشکده میفرستید و در این پروسه هم Coordinator دخل و تصرفی نداره چون کارمندی که مدارک شما رو میگیره موظفه این رو اطلاع بده و اگه شما به Immigration Services اطلاعه بدی که فرستاده ای و رسیده و اونها نمیگن که پوست اون کارمند کنده است! اصلاً چنین چیزی امکان نداره پس لازم نیست دوستان نگران این جور چیزها باشند. در رابطه با بیمه ولی قانون همونه و اصلاً راه دور زدن وجود نداره. باید مدرکی دال بر بیمه کامل بودن یک سالتون در اختیار بگذارید حال چه بیمه از طریق اشتغال باشه و یا اینکه بیمه مسافرتی یا غیره. به هر حال باید Document ارائه کنید و قسم و آیه کارساز نیست. (بیمه البرز 3 ماه بیشتر اعتبار نداره و این ضعف سیستم بیمه خود ما است که هیچ بیمه مسافرتی Single برای بیش از 3 ماه وجود نداره که بتونید تقاضا کنید!)

nafas
November 13th, 2008, 11:26 PM
راجب تحصیل در سوئد و آلمان از هر نظر تفاوتها و مزیتهای هر کدام را لطفا بفرمایید.
میشه لطفا منو راهنمایی کنین ؟ من از المان و سوئد می خوام پزیرش بگیرم .
نمیدونم کدام رو نهایتا انتخاب کنم . فرض کنیم 2 دانشگاه هم سطح باشن هر دو بدون fund در مقطع فوق فیزیک . کدومو پیشنهاد میکنید و چرا؟ گرفتن ویزا از کدوم کشور راحت تره؟ و هزینه ها ؟
راجب تحصیل در سوئد و آلمان از هر نظر تفاوتها و مزیتهای هر کدام را لطفا بفرمایید. مثلا از نظر گرفتن اقامت بعد از تحصیل یا هزینه ها یا کلاسهای درس و.....

ممنون دوستان.

p30netpro
November 14th, 2008, 01:43 PM
دوست عزیز از لینک های زیر کمک بگیر

برای آلمان http://www.applyabroad.org/forum/index.php/board,85.0.html

برای سوئد http://www.applyabroad.org/forum/index.php/board,86.0.html

سوال هایی که شما پرسیده اید همه در این دو لینک موجود هستند

بعد با هم مقایسه کن

hamedking
November 23rd, 2008, 10:18 AM
جواب خیلی دقیقی نمیشه داد چون انتخاب کشور به عوامل و پارامترهای زیادی بستگی داره
کلا آلمان و سوئد هر دو دانشگاههای خوبی دارن ولی باید ببینی تو رشته شما از کدوم دانشگاهها می تونی پذیرش بگیری تا بعد مقایسه کنی این به نظر من مهمترین فاکتوره که دانشگاه خوبی رو انتخاب کنی
تو آلمان چون کشور صنعتی تریه زمینه برای کارهای تحقیقاتی خیلی زیاده به نسبت سایر کشورهای اروپایی
اگه بخوای بری آلمان حتما باید بعدا زبان آلمانی یاد بگیری چون خیلی لازمت میشه ( من خودم 3 سال زبان آلمانی خوندم و این خیلی بهم کمک کرد تو سوئیس - آلمان و اسکاندیناوی )
به نظر من سوئد کشور Freindly تریه برای خارجیها ( این مشخصه کشورهای اسکاندیناویه )

در هر صورت خیلی با دقت و مشورت باید انتخاب کنی و در نهایت همه چی بستگی به خودت داره اگه بگی از کجاها و با چه شرایطی پذیرش داری بیشتر میشه در این مورد صحبت کرد .

azim_utd
November 23rd, 2008, 11:45 AM
فاحش ترين اختلاف بين سوئد و آلمان زبانشونه كه تو سوئد شما به انگليسي درس مي خونين ولي آلمان ، آلماني...بعد سوئدي ها يه ذره با مرام ترن و افكار غریبه ستيزي ندارن(اين چيزايي هست كه من از يكي از دوستان پرسيدم كه تو هر دو تا كشور زندگي كرده)...ولي ناديده نبايد گرفت آلمان اقتصاد سوم دنياست از نظر صنعتي به مراتب سطحش بالاتره...

visahomeless
December 29th, 2008, 04:03 PM
سلام بچه ها دوست دارم دراین تاپیک عزیزانی که در این رابطه تجربه و اطلاعات دارن حتما اضافه کنن.

azim_utd
December 29th, 2008, 08:56 PM
خب طبيعيه كشورهايي كه عضو پيمان شنگن نيستن راحت تر ويزا مي دن، البته اونم بستگي به كشورش داره! خب ارمنستان هم جزو اروپاست...

alireza2020
December 29th, 2008, 10:26 PM
بهتر بود سختترین می گفتی! طبق دیده های من المان و انگلیس و اسپانیا بد ویزا میدن. ترکیه هم اروپایی ویزا نمی خواد!

maryamf
December 29th, 2008, 11:40 PM
Maybe Netherlands is easy...

Behrang
December 29th, 2008, 11:44 PM
یونان بهتر بود ولی الان اگه دل شیر داری برو انجا ;D

maryamf
December 30th, 2008, 12:22 AM
Some times it happens that greece rejects visa request..

Jupiter1
December 30th, 2008, 01:09 AM
بر اساس تجربیات گذشته ام ایتالیا و آلمان بهترین صدور ویزا رو در میان کشورهای اروپائی دارند
خیلی ها با ویزای آلمان میرن بلژیک، هلند و لوکزامبورگ که پروسه ویزاشون به راحتی آلمان نیست
ایتالیا هم در کل کشور راحتیه با Foreigner ها تو صدور ویزا !
:)

sogol
December 31st, 2008, 12:49 AM
به نظر من اگه مدارک تکمیل باشه uk خیلی راحت ویزا میده

hamedking
December 31st, 2008, 12:19 PM
نکته مهم اینه که واسه چی می خوای بری
معمولا برای ویزای تحصیلی شاید فرق زیادی نداشته باشن اگه مدارکت کامل باشه دلیلی برای نگرفتن ویزا نیست
ولی خوب برای ویزای توریستی - دیدار اقوام و این جور چیزا مشکلات یه کم بیشتره
من شخصا برای سوئیس - نروژ - آلمان - فنلاند و هلند اقدام کردم فرق چندانی نداشتند

tornado
May 29th, 2009, 01:26 AM
من Stockholm University (http://www.dsv.su.se/en/masters/dsvmaster/) و University of Tartu (http://www.ut.ee/433745) قبول شدم.
University of Tartu در كشور استوني هست و براي مدت 10 ماه بهم ماهي 250 يورو مي ده كه هزينه خوراك، حمل و نقل و كرايه رو مي پوشونه.
همچنين هزينه زندگي در سوئد- استكهلم چيزي حدود 700 يورو هست ولي استوني حداكثر 250 - 300 يورو.

به نظر دوستاني كه تجربه دارند براي ادامه تحصيل در مقطع دكتري با توجه به شرايطي كه گفتم كدوم دانشگاه بهتره؟

Ashymashy
May 30th, 2009, 04:21 PM
من Stockholm University (http://www.dsv.su.se/en/masters/dsvmaster/) و University of Tartu (http://www.ut.ee/433745) قبول شدم.
University of Tartu در كشور استوني هست و براي مدت 10 ماه بهم ماهي 250 يورو مي ده كه هزينه خوراك، حمل و نقل و كرايه رو مي پوشونه.
همچنين هزينه زندگي در سوئد- استكهلم چيزي حدود 700 يورو هست ولي استوني حداكثر 250 - 300 يورو.

به نظر دوستاني كه تجربه دارند براي ادامه تحصيل در مقطع دكتري با توجه به شرايطي كه گفتم كدوم دانشگاه بهتره؟

شما اول باید شرایط مالی خودتون رو در نظر بگیرید.
اگر می تونید هزینه ها رو تقبل کنید و خانواده و خودتون مشکلی ندارید.برین سوئد.
ولی اگر هزینه ها مهمه خوب برین استونی.
البته یک کار دیگه هم می شه کرد.
شما یک ماه زودتر برید اول استونی اوون دانشگاه و دپارتمان مربوطش رو ببینید اگر امکاناتش و اساتیدش خوب بودن و خوشتون اوومد اونجا بمونین.اگر خوشتون نیامد فوقش یک سفر یکی دو ماهه انجام دادین ;) و برین سوئد.

aliakbar_b66
July 16th, 2009, 08:30 PM
با سلام به همه دوستان.
من هم از این دو تا کشور پذیرش گرفتم نمیدونم کدومش بهتره:
1 Advanced Computer Graphic linkoping university sweden
2 [ gaming Digital Media in Bremen German
تو مایه های animation جفتش.
لطفا نظر بدهد:

attanew
July 16th, 2009, 09:23 PM
از نظر رشته فیزیک آلمان بهترین هست حتی می تونید دانشگاههای آلمان رو با آمریکا مقایسه کنید، سوئد شاید تو فیزیک نتونه با آلمان رقابت کنه! تنها موردش اینه که به زبان آلمانی تو دانشگاهاش ( اکثرا) تدریس میشه! البته خودتون بهتر می دونید منابع فیزیک به زبان آلمانی خیلی زیاد است پس می تونید با یاد گیری زبان آلمانی تو رشته فیزیک هم موفق باشید.

در مورد مردم و زندگی بگم که مردمشون خیلی آرامش دارند و خیلی مودب هستند و برخلاف اون چیزی کهما در مورد نژاد پرستی می دونیم من می تونم اطمینان بدم که این طوری نیست! در مورد شهرهای دانشگاهی هم بگم که خیلی محیط های اکتیوی داره، از نظر آب و هوا هم که بهتر از سوئد هست! در ضمن شما در آلمان موقعیت های خوبی برای آزمایشگاههای پیشرفته فیزیک دارید.
)
سفارت آلمان هم من یه بار که رفتم خیلی مودب بودند. ( البته اینا تجربه شخصی هست).

من جا شما بودم ( رشته من هم فیزیک هست) آلمان رو انتخاب می کردم.

aliakbar_b66
July 16th, 2009, 11:38 PM
با تشکر از شما که نظر دادین:
اولا میخواستم بگم من رشتم تو آلمان به انگلیسیه(انیمیشن و بازی سازی)
دوما من از این میترسم که سوئدا ول کنم آلمان بم ویزا نده آخه خیلی سختگیر ترند شنیدم.

pouya4
July 17th, 2009, 12:46 AM
درود
به نظر من اگر امکان اقدام واسه هر دوتاش هست، اقدام کن، بعد آلمان رفتن از سوئد یا بالعکس کاری نداره، خیلی هم ارزونه، برو حضوری خودت شرایط شهر و دانشگاه رو بررسی کن
ولی کلا اگه می خوای یهویی تصمیم بگیری من جات بودم می رفتم آلمان!

nafas
July 17th, 2009, 02:05 AM
سلام
تشکر از شما که نظر دادین
من آلمان رو انتخاب کردم و ویزا هم گرفتم الان هم دارم میرم.
دوستی که از بارسلونا پذیرش داری و هم رشته خودمی . من هم فوتونیک پذیرش داشتم از بارسلونا . بسیار عالیه برو موفق باشی .

aliakbar_b66
July 18th, 2009, 02:30 AM
با تشکر از جواباتون
میخواستم ببینم چقدر ویزا گرفتن شما از آلمان طول کشید؟
دایی من آلمانه میتونه ضمانت کنه بجای پول؟
من در حال حاظر برای سوئد اقدام کردم و تو اون هفته احتمالن ویزام میاد. آلمان یه هفتس جواب داده به نظر شما میشه رفت سوئد و از اونجا اومد آلمان؟

azim_utd
August 19th, 2009, 03:51 PM
چک هم برای کنفرانس و... خوب ویزا می ده، البته برای ویزای تحصیلی خیلی سخت گیره... کلا" چک می تونه گزینه ی خوبی باشه چون مرکز اروپاست و سفر به کشورهای دیگه ی عضو شنگن راحت تره...

hsharare
September 8th, 2009, 07:36 PM
I suggest you hungary

masood
October 25th, 2009, 07:59 PM
قسمت اول

http://www.youtube.com/watch?v=XoEg4zJ9I7c

azim_utd
October 25th, 2009, 10:40 PM
خيلي ممنون از تهيه ي اين ويدئو ولي من با يه سري از حرفاتون مخالفم! خيلي تو سر فنلاند و نروژ زدين :دي
من خودم اينجوري انتخاب مي كنم:
نروژ، سوئد، فنلاند! (تازه شايد فنلاند دوم باشه)

در مورد آلمان هم مخالفم! من تو همين فروم چند نفر رو مي شناسم كه بدون زبان آلماني (حتي يك كلمه) پذيرش دارن و دارن مي رن!
بعد كي گفته آلماني ها انگليسي صحبت نمي كنن! اتفاقا" خيلي خوب مسلطن!
من خودم اينجا (چك) بدون دونستن حتي يك كلمه چكي به راحتي درس مي خونم! :) مهم دانشگاهه كه اونجا همه انگليسي مي دونن...
در مورد ايتاليا هم به همين شكل!

فرانسه رو تا حدي قبول دارم!

خيلي خوب بود اميدوارم ادامه بدين... در كل با Generalization تون مشكل دارم :) خيلي دانشگاه ها و شايد رشته ها تو اروپا باشن كه رايگان باشن...

موفق باشيد

reza1
October 29th, 2009, 10:43 PM
با افزايش ۱۰ عضو جديد به خانواده اتحاديه اروپا در ارديبهشت گذشته، اين خانواده اكنون پرجمعيت تر شده است. اما در هر خانواده اي برخي از اعضا از جهاتي نسبت به سايران بهتر هستند. برخي هم خصايصي دارند كه آنها را در رتبه هايي پايين تر از ديگر اعضا قرار مي دهند. مجله Readers اخيراً دست به نظرسنجي زده است تا مشخص كند كه بهترين ها و بدترين ها در اتحاديه اروپا چه كشورهايي هستند. اين مجله از چهار هزار پرسش شونده در ۳۸ شهر از ۱۹ كشور اروپايي از روسيه گرفته تا انگليس خواسته است تا در مورد هر كشوري غير از كشور خودشان اظهار نظر كنند. در اين نظرسنجي از مخاطبان پرسش شده است كه از كدام كشور اروپايي بيشتر خوششان مي آيد، يا بگويند كداميك غذاهاي خوشمزه تري دارند، كداميك مردماني بامزه تر دارند و ... براساس اين نظرسنجي اروپايي ها بيش از همه ايتاليايي ها را دوست دارند. غذا و مردم اين كشور نيز محبوب هستند.
كشور ايتاليا بهترين جايي است كه بيشتر اروپايي ها آرزو دارند در آن زندگي كنند و ايتاليايي بودن آرزويي است كه بيشتر مردم اروپا در سر مي پرورانند. اما انگليسي ها نيز در دو جهت در اين نظرسنجي رتبه هاي اول را به خود اختصاص داده اند. از نظر اروپاييان انگليسي ها با مزه ترين ملت در اروپا هستند. «باسيل فائولي»، «فانتي پاشيون» و «مستربين» از جمله دلايلي هستند كه براي اين قضاوت ارايه مي شوند. همچنين نظر پرسش شوندگان انگليس موثرترين كشور در جهان به حساب مي آيد. فوتبال، دارو و صنعت انگليس هم از جمله دلايلي است كه پرسش شوندگان براي اثبات ادعاي خود ذكر كرده اند، آلماني ها هم اگرچه موثرترين كشور در اروپا هستند، اما لقب گستاخ ترين را نيز به خود اختصاص داده اند. هلندي ها نيز بي خيال ترين اروپايي ها محسوب مي شوند. براي آن كه از جزييات نظرسنجي اخير مجله Readers Digest آگاه شويد و از اظهار نظر جالب سؤال شوندگان در آن آگاه شويد، سؤال ها را به همراه نتايج به دست آمده در زير بخوانيد:
از مردم چه كشوري بيشتر خوشتان مي آيد
كشور ايتاليا با جذب ۱۶ درصد از پاسخ هاي مثبت پرسش شوند گان در اين سؤال مقام اول را به خود اختصاص داد. اسپانيايي ها و ايرلندي ها در مقام هاي دوم و سوم هستند. اين در حالي است كه به عقيده بسياري از انگليسي ها مردم اسپانيا در مقام اول از اين خصوصيت قرار دارند. به عقيده يك مرد جوان انگليسي ازشهر «لوتون» اسپانيايي ها شريف ترين مردم اروپا بوده و بنابراين بسيار دوست داشتني هستند. اما خود انگليسي ها با هفت درصد چهارمين كشور دوست داشتني از نظر پرسش شوندگان در اروپا به حساب مي آيند. اين درحالي است كه لهستان، روسيه. مجارستان و اسلواكي هر كدام با كسب يك درصد از پاسخ هاي مثبت در پايين فهرست دوست داشتني ترين كشورهاي اروپا قرار گرفته اند.
از مردم كدام كشور بدتان مي آيد
اين پرسش هم مانند سؤال پيشين يك برنده بي رقيب داشت. آلمان. در بلغارستان، زنان ميانسال از پر سر و صدا و متعصب بودن آلماني ها شكايت دارند. در اين پرسش روسيه و فرانسه با ۱۲ درصد در مقام دوم قرار دارند. مرد جواني در پرتغال دليل اين كه فرانسه كشوري دوست داشتني نيست را ميهن پرستي بيش از حد مردم اين كشور ذكر كرده است. انگليس با ۹ درصد در رتبه چهارم قرار دارد. يك جوان بلژيكي در اين مورد گفته است كه انگليسي ها بسيار پر سر و صدا و بي ملاحظه هستند و هميشه فرياد مي زنند. اما فرانسه با داشتن گستاخ ترين مردم ۱۴ درصد از پاسخ دهندگان به اين نظرسنجي را با خود همراه كرد. يك مرد ۴۰ ساله بلژيكي معتقد است كه فرانسوي ها در ترافيك بسيار تهاجمي و بي رحم هستند. ۱۲ درصد از پرسش شوندگان نيز انگليسي ها را با ۱۲درصد راي در مقام دوم جاي داده اند. به عقيده برخي از آنان انگليسي ها در روزهاي تعطيل مي دانند چكار كنند و تنها كاري كه بلد هستند، فرياد كشيدن و نوشيدن است.
مودب ترين ملت اروپا نيز نروژي ها و سوئدي ها هستند.
بي خيال ترين مردم اروپا چه كساني هستند

reza1
October 29th, 2009, 10:44 PM
هلندي ها به دليل بي توجهي به مسايلي نظير مصرف مواد مخدر و امورغير اخلاقي با ۲۱ درصد رتبه اول را در اين سؤال به خود اختصاص داده اند. يك مرد مجارستاني كه از «آمستردام» ديدن كرده بود، از اين كه در يكي از كافه هاي اين شهر مي توانست مواد مخدر سفارش دهد، شگفت زده شده بود. كشور بعدي سوئد است كه ۱۰ درصد از پاسخ ها را به خود اختصاص داد. فرانسه، ايتاليا و آلمان نيز در رتبه سوم قرار دارند. انگليس نيز به طور مشترك با دانمارك و اسپانيا جايگاه بعدي را از نظر پرسش شوندگان اشغال مي كند.
موثرترين كشور اروپايي كدام است
آلمان با وجود نگراني هاي اخير اقتصادي اش، با به دست آوردن راي مثبت ۴۵ درصد از پاسخ دهندگان هنوز موثر ترين كشور اروپايي است. معيارهاي مختلفي در اين مورد ارايه شده است. زني در بلغارستان معتقد است كه آلماني ها هميشه به توافقات خود با ساير كشورها احترام مي گذارند. اين در حالي است كه يك مرد ميانسال انگليسي مهارت آلماني ها را در مهندسي و صنعت كارخانه اي از دلايل اصلي انتخاب آلمان به عنوان موثرترين كشور اروپا ذكر كرده است. ۱۱ درصد از پرسش شوندگان نيز معتقدند كه سوئيس كشوري موثر در اروپا است. انگليس نيز با جلب ۹ درصد از پاسخ هاي مثبت در اين سؤال در مكان بعدي قرار گرفته است.
بيشتر دوست داريد در كدام كشور زندگي كنيد
بيشتر اروپايي ها دوست دارند به جنوب قاره خود و به ايتاليا سفر كنند. ۱۶ درصد پرسش شوندگان به اين كشور راي داده اند، اين درحالي است كه اسپانيا با ۱۵ درصد و فرانسه با ۱۱ درصد در مكان هاي بعدي قرار دارند. زني از شهر «كارديف» دليل انتخاب فرانسه به عنوان دوست داشتني ترين كشور اروپا را زبان و ارزش هاي خانوادگي رايج در اين كشور برشمرده است. اين در حالي است كه براي يك چهارم انگليسي هاي پرسش شونده در اين نظر سنجي اسپانيا در مقام اول قرار گرفته و بعد ايتاليا ارجح است.
اگر حق انتخاب داشتيد مليت كدام كشور اروپايي را ترجيح مي داديد
در اين پرسش نيز ايتاليا بار ديگر با ۱۳ درصد مقام اول را تصاحب كرده است. يك جوان اسپانيايي معتقد است كه ايتاليايي ها بسيار شوخ طبع بوده اما در عين حال در كارشان بسيار جدي هستند. سوئد با ۹ درصد، پس از اسپانيا در مقام دوم و فرانسه در مقام سوم جاي گرفته است.
يك مرد بلژيكي ۵۰ ساله دليل عدم انتخاب انگليس را به عنوان نامزد اول خود امتناع اين كشور از پيوستن به واحد پول اروپايي ذكر كرده است. يك لهستاني نيز در مورد تنفرش از مليت انگليسي گفت كه مردم اين كشور حاضر نيستند هيچ زبان خارجي ديگري را ياد بگيرند. به عقيده او انگليسي ها هميشه ساز مخالف مي زنند و هرگز خود را جزيي از اروپا به حساب نمي آورند. يك روسي نيز در پترزبورگ معتقد بود كه انگليسي ها مردمان انزواطلبي هستند.
كداميك از كشورهاي اروپايي مردماني شوخ طبع تر دارند
در اين پرسش انگليسي ها مقام اول را با كسب ۳۰ درصد از پاسخ هاي مثبت به خود اختصاص داده اند. ايتاليايي ها با ۱۵ درصد و فرانسه و اسپانيا با هفت درصد در رتبه هاي بعدي قرار گرفته اند. كمدين هاي انگليسي اصلي ترين عامل در اين انتخاب به حساب مي آيند.
به عقيده يك هلندي انگليسي ها در عين اين كه بسيار جدي به نظر مي رسند بسيار شاد و خندان نيز هستند. يك زن مجارستاني از فيلم هاي چاي دون كمدين انگليسي خيلي خوشش مي آيد. او در مورد نوع خاص شادي انگليسي ها خاطره اي را تعريف مي كند. او مي گويد: در يك ايستگاه مترو منتظر قطاري كه تاخير داشت بودم كه با مردي انگليسي برخوردم و او در مورد تاخير قطار گفت كه ممكن است به دليل تصادفي باشد كه دهها كشته برجاي گذاشته است. وقتي كه شروع به خنده كرد از طنز تاريكي كه برخي انگليسي ها از آن لذت مي بردند، تعجب كردم. اما براي انگليسي ها ايرلند، شادترين كشور اروپا است. ۴۸ درصد انگليسي ها در اين نظرسنجي به اين كشور راي دادند.
بهترين غذاها مربوط به كدام كشور اروپايي است
در اين سؤال نيز ايتاليا رتبه اول را كسب كرده است. اين كشور با ۴۰ درصد فرانسه را با ۲۳ درصد در مقام دوم شكست داده است. يك مرد ميانسال انگليسي غذاهاي ايتاليا را بسيار متنوع مي داند و معتقد است ايتاليا كشوري است كه نمي تواند بدون پيتزا و پاستا دوام بياورد. يونان با ۹ درصد در مقام سوم است. غذاهاي انگليسي نيز تنها توانسته است نظر يك درصد پرسش شوندگان را به سوي خود جلب كند. اين درحالي است كه وضعيت اين كشور در برابر لهستان، نروژ، اسلواكي، سوئد و هلند كه از نظر پاسخ دهندگان غذاهاي خوبي ندارند، بهتر است.
تاثير كدام كشور اروپايي در جهان بيشتر از سايران است
انگليس با ۲۸ درصد در مقام اول قرار گرفته است. يك مرد كهنسال سوئيسي معتقد است كه انگليسي ها از آن جا كه فوتبال را اختراع كرده اند، بيشترين تاثيرگذاري را در جهان داشته اند. يك زن اهل چكسلواكي نيز كشف پني سيلين را به عنوان دليل خود براي انتخاب انگليس به عنوان موثرترين كشور اروپايي در جهان ذكر كرده است. آلمان با ۲۱ درصد و فرانسه با ۱۳ درصد در مقام هاي بعدي جاي گرفته اند. يك مرد جوان روسي اتومبيل هاي فوق العاده آلماني را مورد توجه قرار داد.
بهترين شهر اروپا كدام است
از نظر اروپايي هاي پرسش شونده در اين نظرسنجي «پاريس» بهترين مقصد براي مسافرت است. در حالي كه ۲۵ درصد از آنان پاريس را انتخاب كردند، ۱۳ درصد به لندن و «رم» راي داده اند. «پراگ» و «بارسلون» با شش درصد در مقام سوم و «ونيز» هم با پنج درصد در مقام چهارم قرار دارند. يك مرد ۵۵ ساله هلندي در مورد پاريس گفت: «پاريس را به خاطر حس نوستالژيك و ساختمان هايش دوست دارم. مكان هاي ديدني بسياري در اين شهر وجود دارد.» يك زن ۲۵ ساله هلندي نيز در وصف شهر رم مي گويد: «در اين شهر چيزي وجود ندارد كه زيبا نباشد.»
http://litalia.blogfa.com/post-206.aspx

anishtain4
November 8th, 2009, 06:08 AM
اونایی که تجربه دارن از آلمان میشه رفت امریکا یا کانادا؟ از ارشد به دکترا منظورمه. آخه تا جایی که نگاه کردم کورساشون یه جورایی در هم برهمه آلمان, تخصصی که بهت میدن آخرش به هیچ کدوم کورسای آمریکا نمیخوره!

Pearson
November 8th, 2009, 08:41 AM
اگر قصد زندگی پس از تحصیل را دارید انتخاب آلمان به جای سوئد اشتباه است.

toxin
February 5th, 2010, 12:30 PM
با سلام به دوستان عزیز و پیشاپیش از اینکه نمیدونستم این پست را کجا بزنم عذر می خواهم.
من می خوام برای لیسانس اقدام کنم و اطلاع دارم که در هر کدام از این کشورها که بخواهم برم باید 1 سال زبان همان کشور را بخونم.(چون رشته مورده علاقه من (باستان شناسی) را به زبان انگلیسی هیچ کدام ندارند)
مدرک ایلتس 6 هم دارم . و ماهیانه 2.000.000ت.می تونم هزینه کنم .
والبته در هر کدام از این کشورها باید درس خوند اینا هممون می دونینم ولی من می خواستن ببینم از نظر سطح زندگی و تفریحات کدام یکی به نظر شما بهتره؟

با تشکر فراوان

parsa7bala
February 5th, 2010, 06:31 PM
اگه من بودم هلند رو انتخاب میکردم جون هم محیط بین المللی تری داره نسبت به فنلاند ونروژ و همچنین آب و هوای بهتری هم داره در ضمن فکر کنم راحت تر میشه از هلند به بقیه نقاط اروپا رفت

amirhossein84
February 5th, 2010, 06:40 PM
سلام

به نظر من هیچکدام!
برای رشته مورد علاقه شما ایتالیا، اتریش یا انگلستان را پیشنهاد می کنم.
موفق باشید!

toxin
February 5th, 2010, 08:00 PM
ممنون از دوستان که نظر دادن.
بله دوست عزیز منم قصد داشتم برم انگلیس ولی هم هزینه رشته و هم زندگی بسیار زیاد است
برای مثال شهر دروهام که تقریبا 480کیلو متر با لندن فاصله داره ودر انگلیس به نقل از مجله تایمز دومین دانشگاه انگلیس در باستان شناسی هست.به من این طور گفت شهریه دانشگاه 13.000 پوند در سال و زندگی 1.000.000 پوند در ماه که جمعاتقریبا 40.000.000م.ت در سال میشه .
ایتالیا هم تقریبا ماهی 2.500.000 خرجش می شه . ولی در مورد اتریش خبری ندارم.

toxin
February 5th, 2010, 08:03 PM
نظر خودم هم همینه .ولی فنلاند و نروژ هزینه زندگی کمتری دارند مخصوصا فنلاند

soilman
February 5th, 2010, 08:55 PM
با سلام به دوستان عزیز و پیشاپیش از اینکه نمیدونستم این پست را کجا بزنم عذر می خواهم.
من می خوام برای لیسانس اقدام کنم و اطلاع دارم که در هر کدام از این کشورها که بخواهم برم باید 1 سال زبان همان کشور را بخونم.(چون رشته مورده علاقه من (باستان شناسی) را به زبان انگلیسی هیچ کدام ندارند)
مدرک ایلتس 6 هم دارم . و ماهیانه 2.000.000ت.می تونم هزینه کنم .
والبته در هر کدام از این کشورها باید درس خوند اینا هممون می دونینم ولی من می خواستن ببینم از نظر سطح زندگی و تفریحات کدام یکی به نظر شما بهتره؟

با تشکر فراوان

دوست عزیز توصیه می کنم دقیقا پایگاه های اطلاعاتی که بچه ها برای جستجو در رشته ها گذاشتند در تاپیک های فنلاند و نروژ رو زیر و رو کنید...

به نظرم اول بهتره ببینید کدوم دانشگاه رشتتونو داره و قویتره و امکان تحصیل بهتری داره بعد کشورها رو بیارید...

عنوان رشته ای که میخاین monument هم هست؟

شب خوش

noosh
April 9th, 2010, 12:40 AM
سلام به همگی
می خواستم در این تاپیک ادامه تحصیل در دو کشور نروژ و سوئد مقایسه بشود.
در مورد سطح دانشگاه ها , سطح زندگی , امکان اقامت گرفتن بعد از تحصیلات , هزینه های زندگی , رفتار مردمش و ... خلاصه هر اطلاعات دیگه ای که دوستان داشته باشن.
من از دانشگاه اسلو برای شبکه پذیرش گرفتم می خوام بدونم اگه از سوئد هم بتونم پذیرش بگیرم کدوم یکی رو برم:confused:

Mehdi_Abhar
April 9th, 2010, 01:13 AM
سلام به همگی
می خواستم در این تاپیک ادامه تحصیل در دو کشور نروژ و سوئد مقایسه بشود.
در مورد سطح دانشگاه ها , سطح زندگی , امکان اقامت گرفتن بعد از تحصیلات , هزینه های زندگی , رفتار مردمش و ... خلاصه هر اطلاعات دیگه ای که دوستان داشته باشن.
من از دانشگاه اسلو برای شبکه پذیرش گرفتم می خوام بدونم اگه از سوئد هم بتونم پذیرش بگیرم کدوم یکی رو برم:confused:

حالا شما بزار ايشالا وقتي پذيرش گرفتي بعد تحقيق كن. چون هر كدوم از شهر ها و دانشگاه هاي سوئد وضعيت متفاوتي دارن و نميشه كلي نظر داد.

noosh
April 9th, 2010, 08:57 PM
حالا شما بزار ايشالا وقتي پذيرش گرفتي بعد تحقيق كن. چون هر كدوم از شهر ها و دانشگاه هاي سوئد وضعيت متفاوتي دارن و نميشه كلي نظر داد.
اگه دقت می کردی می دیدی که مقایسه بین دو تا کشوره نیازی نیست حتما راجع به دانشگاه ها باشه!!!!!

izak
April 9th, 2010, 09:20 PM
سلام
دوستان حالا یه خورده بحث بازتر کنیم و آلمان و فنلاند رو هم اضافه کنیم مفیدتره ها
من برای 4 تا کشور سوئد- آلمان و فنلاندو استرالیا اپلای کردم
و از آلمان و استرالیا پذیرش رو گرفتم و منتظر بقیه جوابام
شاید بگید بهترین گزینه استرالیاست بعد آلمان و بعدشم سوئد و فنلاند
ولی منتظر جوابای نهایی بورسیه هستم تا انتخاب نهایی رو انجام بدم
حالا کشورهای اسکاندیناوی تقریبا تو یه رنجن
خصوصیات آلمان که هزینه خونه ارزونتره- چون پایین تر از سوئد و فنلانده هواش یه کمی معتدل تره
صنعتی تره
از طرفی حتی برای کورس های انگلیسی هم، واسه زندگی باید آلمانی یاد گرفت نسبت به سوئد و فنلاند که زیاد روی انگلیسی حساس نیستن
برای فنلاند هم راحت تر میشه اقامت دائم گرفت البته با توجه به سلسله مراتب خودش (چون جمعیت کمی داره و آب و هوای سرد) ولی عوضش با این سیتی زن میشه بدون ویزا به بیشتر کشورهای دنیا سفر کرد. گاها فاند هم میدند برای جذب بیشتر دانشجو

و منتظر نظرات شما

سپاس

Pearson
April 10th, 2010, 06:32 PM
من می خواستم نظرم را در رابطه با مقایسه دو کشور نروژ و سوئد با هم بیان کنم

آب و هوا : سوئد بهتر از نروژ می باشد
مردم : مردم سوئد مهربان تر و اجتماعی تر از نروژ می باشند
قدمت خارجی ها : قدمت خارجی ها در سوئد به مراتب بیشتر از قدمت خارجی ها در نروژ می باشد
زبان : زبان سوئدی دارای اهمیت بیشتری نسبت به زبان نروژی می باشد ضمن اینکه در نروژ دو زبان ملی وجود دارد
قدرت اقلیت قومی: تعداد ایرانی ها در سوئد حدود ده برابر ایرانی های مقیم نروژ می باشد که باعث به وجود آمدن حقوق اقلیتهای قومی و بدست آوردن پست های مهم دولتی در این کشور شده است
امکان دسترسی به ایران: سوئد به مراتب بهتر از نروژ دارای امکان دسترسی به ایران می باشد. سه پرواز مختلف ایران ایر به سه شهر استکهلم، یوته بوری و مالمو

Pearson
April 10th, 2010, 06:41 PM
سلام
دوستان حالا یه خورده بحث بازتر کنیم و آلمان و فنلاند رو هم اضافه کنیم مفیدتره ها
من برای 4 تا کشور سوئد- آلمان و فنلاندو استرالیا اپلای کردم
و از آلمان و استرالیا پذیرش رو گرفتم و منتظر بقیه جوابام
شاید بگید بهترین گزینه استرالیاست بعد آلمان و بعدشم سوئد و فنلاند
ولی منتظر جوابای نهایی بورسیه هستم تا انتخاب نهایی رو انجام بدم
حالا کشورهای اسکاندیناوی تقریبا تو یه رنجن
خصوصیات آلمان که هزینه خونه ارزونتره- چون پایین تر از سوئد و فنلانده هواش یه کمی معتدل تره
صنعتی تره
از طرفی حتی برای کورس های انگلیسی هم، واسه زندگی باید آلمانی یاد گرفت نسبت به سوئد و فنلاند که زیاد روی انگلیسی حساس نیستن
برای فنلاند هم راحت تر میشه اقامت دائم گرفت البته با توجه به سلسله مراتب خودش (چون جمعیت کمی داره و آب و هوای سرد) ولی عوضش با این سیتی زن میشه بدون ویزا به بیشتر کشورهای دنیا سفر کرد. گاها فاند هم میدند برای جذب بیشتر دانشجو

و منتظر نظرات شما

سپاس

استرالیا با سه کشور دیگری که فرمودید غیر قابل مقایسه می باشد.
اقامت دائم به سیتزنی چه ربطی دارد؟ بعد هم سیتزنی این چهار کشوری که فرمودید از نظر اینکه بدون نیاز به روادید به بیشتر کشورهای دنیا می توانید مسافرت کنید هیچ مزیتی نسبت به یکدیگر ندارند.

izak
April 10th, 2010, 07:04 PM
استرالیا با سه کشور دیگری که فرمودید غیر قابل مقایسه می باشد.
اقامت دائم به سیتزنی چه ربطی دارد؟ بعد هم سیتزنی این چهار کشوری که فرمودید از نظر اینکه بدون نیاز به روادید به بیشتر کشورهای دنیا می توانید مسافرت کنید هیچ مزیتی نسبت به یکدیگر ندارند.
سلام
واقعیتش در انتظار جواب بورسیه هستم برای انتخاب قطعی. هرچند دو سال در یک کشور اروپایی می تونه پیش زمینه خوبی باشه برای فرصت دکتری
در مورد رنکینگ بر اساس اینکه بدون نیاز به ویزا به چند تا کشور دیگه می تونید مسافرت کنید، طبقه بندی شده.
دانمارک اول و فنلاند دوم ...
و طبق رده بندی 2009 که ایران قبل از افغانستان یکی مونده به آخره (لینک) (http://www.henleyglobal.com/citizenship/visa-restrictions/)
هر چند به قول شما شاید فرقی نکنه وقتی از یه کشور دیگه می خواید اقدام کنید برای گرفتن ویزا
ممنون از پاسختون

Pearson
April 10th, 2010, 07:26 PM
سلام
واقعیتش در انتظار جواب بورسیه هستم برای انتخاب قطعی. هرچند دو سال در یک کشور اروپایی می تونه پیش زمینه خوبی باشه برای فرصت دکتری
در مورد رنکینگ بر اساس اینکه بدون نیاز به ویزا به چند تا کشور دیگه می تونید مسافرت کنید، طبقه بندی شده.
دانمارک اول و فنلاند دوم ...
و طبق رده بندی 2009 که ایران قبل از افغانستان یکی مونده به آخره (لینک) (http://www.henleyglobal.com/citizenship/visa-restrictions/)
هر چند به قول شما شاید فرقی نکنه وقتی از یه کشور دیگه می خواید اقدام کنید برای گرفتن ویزا
ممنون از پاسختون

منظور من این است بین پاسپورت فنلاندی، استرالیایی و آلمانی و سوئدی هیچ فرقی وجود ندارد همشون برای آمریکا و کانادا و ژاپن ویزا نمی خواهند برای چین و هند و ایران ویزا می خواهند. یعنی همشون از نظر قدرت در یک رده می باشند حالا شما در این آماری که ارائه شده مثلاً نوشته فنلاند 1 کشور بالاتر از آلمان است این برمی گرده به یه کشور بی اهمیت که اصلاٌ اسمش را نشنیده اید که نمی دونسته بابا فنلاند و آلمان و سوئد جزو EU هستند چه فرقی دارند با هم. البته باز من به این آمار شک دارم چه کشوری وجود دارد که برای فنلاندی ها ویزا نمی خواهد ولی برای آلمانی می خواهد. یعنی تا source اطلاعاتشون را ندهند باور نمی کنم.
مثلاً ایران در این آمار تنها با افغانستان در یک کشور اختلاف دارد که اصلاٌ این واقعیت ندارد. ایرانی ها برای ترکیه، مالزی، سوریه و سریلانکا ویزا نمی خواهند در صورتیکه افغانی ها برای هر این چهار کشور ویزا می خواهند

7aseman
April 10th, 2010, 07:35 PM
اول از همه تشکر می کنم از این تابیک خوب چون من هم بین انتخاب دو کشور سوئد و نروژ مونده بودم. من زیاد اطلاعی ندارم و شنیده هام رو می گم امیدوارم دوستان خوبم راهنماییم کنند.

مردم : مردم سوئد مهربان تر و اجتماعی تر از نروژ می باشند
قدمت خارجی ها : قدمت خارجی ها در سوئد به مراتب بیشتر از قدمت خارجی ها در نروژ می باشد
زبان : زبان سوئدی دارای اهمیت بیشتری نسبت به زبان نروژی می باشد ضمن اینکه در نروژ دو زبان ملی وجود دارد

من شنیدم مردم سوئد خارجی ستیزن
نروژی ها دارای فرهنگ بسیار بالا هستند و اصلیت تمام اروبایی ها از نژاد نروزی هاست (اون واژه الان یادم رفته)
این جمله را دوستان نظر بدهند لطفا: "احساس می کنم نروژ بیشتر و راحت تر بورس می کنه"
و آخر اینکه، دوست من می شه لطف کنید بگید چرا "زبان سوئدی دارای اهمیت بیشتری نسبت به زبان نروژی می باشد "
با تشکر مجدد

Pearson
April 10th, 2010, 07:50 PM
اول از همه تشکر می کنم از این تابیک خوب چون من هم بین انتخاب دو کشور سوئد و نروژ مونده بودم. من زیاد اطلاعی ندارم و شنیده هام رو می گم امیدوارم دوستان خوبم راهنماییم کنند.

من شنیدم مردم سوئد خارجی ستیزن
نروژی ها دارای فرهنگ بسیار بالا هستند و اصلیت تمام اروبایی ها از نژاد نروزی هاست (اون واژه الان یادم رفته)
این جمله را دوستان نظر بدهند لطفا: "احساس می کنم نروژ بیشتر و راحت تر بورس می کنه"
و آخر اینکه، دوست من می شه لطف کنید بگید چرا "زبان سوئدی دارای اهمیت بیشتری نسبت به زبان نروژی می باشد "
با تشکر مجدد

خیر اکثریت سوئدها خارجی دوست هستند
از نظر فرهنگ تفاوتی وجود ندارد. یادتون باشه در جنگ جهانی دوم نروژ طرفداری از آلمان نازی کرد هرچند نتیجه ای از آن نمی شود گرفت. در رابطه با نژاد تفاوتی وجود ندارد.
چون زبان سوئدی توسط 10 میلیون نفر در دنیا صحبت می شود ولی نروژی 4 میلیون نفر. همانجور که گفتم خود زبان نروژی در نروژ زبان رسمی همه ی مردم نروژ نیست مردم شهر Bergen به زبان دیگری از Oslo صحبت می کنند این درحالی است که زبان سوئدی به غیر از خود سوئد در کشور فنلاند نیز زبان رسمی به حساب می رود و در فنلاند اقلیت سوئدی زبان وجود دارد.

sepehr_jun
April 10th, 2010, 08:00 PM
پیمان جان

فکر میکنم در مورد مردم سوئد اشتباه میکنید. چرا که بودن بستگانی که در سوئد تحصیل کردند یا سفر داشته اند. مردم سوئد فوق العاده nationalist هستند. حتی من یک نفر رو میشناسم که از دست این مردم نژاد پرست و ناسیونالیست و آزارهایی که بهش وارد شده در سوئد درس رو نیمه کاره که رها کرد هیچ ،دچار ناراحتی اعصاب شده. خب این یک عیب بسیار بزرگه. شاید به ظاهر بگیم میشه تحمل کرد اما تحملش امکان نداره( نظر بنده بود)

Pearson
April 10th, 2010, 08:06 PM
پیمان جان

فکر میکنم در مورد مردم سوئد اشتباه میکنید. چرا که بودن بستگانی که در سوئد تحصیل کردند یا سفر داشته اند. مردم سوئد فوق العاده nationalist هستند. حتی من یک نفر رو میشناسم که از دست این مردم نژاد پرست و ناسیونالیست و آزارهایی که بهش وارد شده در سوئد درس رو نیمه کاره که رها کرد هیچ ،دچار ناراحتی اعصاب شده. خب این یک عیب بسیار بزرگه. شاید به ظاهر بگیم میشه تحمل کرد اما تحملش امکان نداره( نظر بنده بود)

ببخشید من قصد ندارم نروژ را بکوبم ولی یک نگاهی به لینک زیر بیاندازید
http://www.buzzle.com/editorials/1-18-2002-9417.asp

همانجور که گفتم تفاوت چندانی بین فرهنگ سوئدی و نروژی وجود ندارد بعد همیشه استثنا هم وجود دارد. در کل بر این باور هستم که احساسات نژادپرستانه که بعضی ما ایرانی داریم به مراتب بیشتر از ملیت های اروپای شمالی هست.

7aseman
April 10th, 2010, 08:31 PM
مردم سوئد فوق العاده nationalist هستند. تشکر
به نظر من هم بی ربط نیست. از اونجا می شه مطمئن شد که مردمش به دولت برا شهریه ای کردن دانشگاه ها برا دانشجویان بین الملل فشار می آورند

ببخشید من قصد ندارم نروژ را بکوبم ولی یک نگاهی به لینک زیر بیاندازید
http://www.buzzle.com/editorials/1-18-2002-9417.asp

همانجور که گفتم تفاوت چندانی بین فرهنگ سوئدی و نروژی وجود ندارد بعد همیشه استثنا هم وجود دارد. در کل بر این باور هستم که احساسات نژادپرستانه که بعضی ما ایرانی داریم به مراتب بیشتر از ملیت های اروپای شمالی هست.

به نظر من اون لینک یک case خاص هست نه عام

ولی من با صحبت قسمت دوم شما موافقم. اینو خوب اومدی

حالا از این بحث بگذریم. خدایش کدوم کشور درآمدش بهتر هست و می شه در فوق و دکتری بورس بهتری دریافت کرد؟
راستی دیروز متوجه شدم که health care در نروژ مجانی ارائه می شه به دانشجویان، سوئد چطور؟؟ اطلاع دارید؟

izak
April 10th, 2010, 08:43 PM
دوستان اگه مقایسه کنیم برای اروپایی ها فرقی نمی کنه که شما ایرانی هستید یا جای دیگه همینکه مو سیاه هستید و کاکل زری نیستید خودش یه تفاوت ایجاد میکنه
برادرم یه سال و نیمه که تو سوئد زندگی می کنه به نقل از ایشون
زبان انگلیسی رو خوب صحبت می کنند
آدمای آرومی هستند
اینطور نیست که بشه مثلا در چند تا دیدار دوست صمیمی بشید چون اغلب اروپایی ها ممکنه در نگاه اول فکر کنند شما از دوستیتون بهره ای انتظار دارید
عوضش من از یه چیزم خوشم و اون اینکه زیاد مثل ماها اهل تعارف و تیکه انداختن نیستن و اغلب رک نظرشون رو می گن
با این وجود مسلما همه جا هر شکل آدم پیدا میشه چه خوب چه بد
اینکه یکی میگه فلانی نژاد پرسته و یکی دیگه میگه اینا خیلی مهمون نوازن یه مقداری هم بر می گرده به رفتار و منش خود آدم
الان ممکنه یه افغانی در مورد ایرانی ها خیلی تعریف کنه و یکی بر عکس

به هر حال کمی زمان می بره تا فرهنگ جدیدی آدم خو کنه

سپاس از نظرات همه دوستان

vahidR
April 10th, 2010, 09:14 PM
چندنکته رو من متذکر بشم :

۱- نژاد مردم سوئد و نروژ تقریبا یکیه و بیشتر تفاوت ژئوپولیتیک دارند تا فرهنگی .

۲- چه سوئدیها و چه نروژیها اتفاقا اصلا نژاد پرست نیستن (مثلا نسبت به اتریش که حدود ۴۰٪ دست راستی هستن) . البته منظورم جو غالب فرهنگ عمومی مردمه . وگرنه در تمام دنیا افراد نژاد پرست و راست افراطی وجود دارن .

۳- تا حدود زیادی قضاوت یه فرهنگ میزبان به "رفتار اون قوم مهاجر" در طول زمان بستگی داره . در این مورد متاسفانه بخصوص اهالی خاورمیانه کارنامه چندان درخشانی نداشته و ندارند . گرچه به جرات باید حساب ایرانیان رو از لحاظ فرهنگی و شعور اجتماعی از بقیه خاورمیانه جدا کرد اما بدیهیه خیلی از غربیا این رو درک نمیکنن و بر حسب قیافه ظاهری قضاوت میکنن (خیلی از ماها هم فرق یه "فیلیپینی از یه اندونزیایی" یا فرق یه "کنیایی از یه آنگولایی" رو نمیدونیم در صورتیکه مثلا مورد اخیر از لحاظ نژادی خیلی با هم فرق دارن).

۴- من شخصا نروژ زندگی نکردم اما از طریق اطلاعات دوستان اینو میدونم که به هر حال سوئد به دلیل سیاستهای اعمالی از بعد از جنگ جهانی دوم کشوری چند فرهنگی تر از نروژه و مهاجر بیشتر داره و به همین تناسب جرم در اون بیشتره (یکی از دلایلی که باعث تقویت برهان های نژاد پرستانه در اروپا میشه).

۵- نروژ کشوری نفت خیزه !! وجود منابع نفت و گاز به اضافه مدیریت صحیح این کشور رو بسیار ثروتمند کرده .

۶- در سوئد هم health care واسه دانشجویان رایگانه .

۷- چون تاپیک مقایسه این دو کشور از لحاظ تحصیلیه فکر کنم بیشتر از این در مورد موارد غیر تحصیلی لازم نیست اما بطور کلی اینو بدونید که نروژ به دلیل ثروت بیشتر در بعضی رشته ها فاند های تقریبا بهتری ارائه میده .

7aseman
April 11th, 2010, 07:53 PM
۷- چون تاپیک مقایسه این دو کشور از لحاظ تحصیلیه فکر کنم بیشتر از این در مورد موارد غیر تحصیلی لازم نیست اما بطور کلی اینو بدونید که نروژ به دلیل ثروت بیشتر در بعضی رشته ها فاند های تقریبا بهتری ارائه میده .

سلام دوست من
ممنون از نظرات ارزشمند شما
از آنجا که هدف اکثر دوستان یافتن مکان مناسب برای زندگی و کار کردن بس از اتمام تحصیلات می باشد و همه دوستان این گزینه ها رو در هنگام انتخاب مکان مناسب برای تحصیل در نظر می گیرند اگر لطف بفرمایید و از لحاظ اقتصادی، بازار کار، معیشتی، مهارت و هر آیتم تاثیرگذار دیگر این دو کشور را مقایسه بفرمایید بسیار ممنون می شوم. چونکه شما در محیط هستید و مسائل را ملموس تر و بهتر می توانید ببینید و تشریح فرمایی.
من جستجو کردم و به نظر می رسد طبق آمار سوئد ثروتمندتر از نروژ هست. درست متوجه شدم؟

راستی متوجه شدم که نروژ وام دانشجویی میده حتی به اینترنشنال ها. درست؟؟ شرایطش رو می دونید؟
بیشابیش ممنون

tornado
April 11th, 2010, 11:45 PM
من جستجو کردم و به نظر می رسد طبق آمار سوئد ثروتمندتر از نروژ هست. درست متوجه شدم؟

نروژ ثروتمند تره.
قیمت ها تقریبا پنجاه درصد از سوئد گرانتر است و حقوق ها نیز بالاتر

soilman
April 11th, 2010, 11:48 PM
نروژ ثروتمند تره.

درسته....تورنادوی عزیز کاملا درست میگه....
یه جایی بحث کردیم....
به نظر میرسه نروژ گرون تر از سوئد و سوئد هم گرون تر از فنلاند باشه...البته زیاد بین سوئد و فنلاند فرقی نیست...
نروژ به علت نفت خیز بودنش کشور خیلی ثروتمندیه و مسئولینش خیلی حواسشون هست...

ali-composite
April 12th, 2010, 12:00 AM
بچه ها میشه اگه کسی اطلاعات دقیقی از روند سیتی زن شدن تو این دو کشور داره بگه.فکر می کنم عامل مهمی در تصمیم گیری هامون باشه.

Pearson
April 12th, 2010, 08:42 AM
نروژ به علت نفت خیز بودنش کشور خیلی ثروتمندیه و مسئولینش خیلی حواسشون هست...

دقیقاً به همین دلیل می باشد که اصلاٌ علاقه ای به پیوستن به اتحادیه اروپا ندارند

izak
April 12th, 2010, 11:06 AM
در اکثر موارد برای پیدا کردن کار (البته بیرون دانشگاه) می بایست زبان اون کشور رو یاد گرفت
آلمان- سوئد- نروژ و حتی فنلاند
که معمولا بیش از یک سال طول می کشه

amir7
April 12th, 2010, 12:28 PM
سلام
ممنون ار اطلاعات خوبتون
اگه لطف كنيد اتريش رو هم تو مقايستون دخيل كنين خيلي خوب ميشه، هرچند ميدونم كسايه زيادي اينجا اپلاي نكردن. من از يه دانشگاه سطح پايين تو اتريش پذيرش دارم، ولي فرهنگ كشورشو، مخصوصا به خاطر موسيقي خيلي دوست دارم، ولي هيچ گونه اطلاعات زيادي راجع به پيدا كردن كار، امكان اقامت(كه هدف اصليه من و خيلي از دوستانه)، و هزينه هاي درماني ندارم، مثه اينكه دانشگاهه گفته خودتون بايد از يه شركت بيمه بخرين، حالا هزينشو نميدونم.
ضمنا همه ي اون كشورايي كه مورد بحث بود هم منهاي نروژ به اضافه ي ايتاليا اپلاي كردمD: ولي هنوز جوابام نيومده
ممنون

7aseman
April 12th, 2010, 02:58 PM
دقیقاً به همین دلیل می باشد که اصلاٌ علاقه ای به پیوستن به اتحادیه اروپا ندارند

مي شه لطف كنيد بگوييد چرا؟ اگر به اتحاديه اروپا بپيونده نفتش چي مي شه؟
ممنون

Pearson
April 12th, 2010, 03:52 PM
مي شه لطف كنيد بگوييد چرا؟ اگر به اتحاديه اروپا بپيونده نفتش چي مي شه؟
ممنون

خب استقلالش تا حدی راجع به مسائل اقتصادی داخلی از دست می دهد. مثلاً باید سیاست همگامی با دیگر کشورهای اتحادیه اروپا در رابطه با سیاستهای خارجی، صادرات نفت و غیره داشته باشد. و همینطور باید کمک های بلاعوضی به اعضای فقیرتر نماید. نروژیهای پولدار زیاد خوششان نمی یاد تا کاسه ی غذایشان را با کشورهای فقیر اتحادیه اروپا مثل رومانی و بلغارستان یکی کنند. از طرفی کشوری 4 میلیون نفری مسلماً توی تصمیمات اتحادیه پارلمان اروپا نقش نخودی را خواهد بازی کرد در مقابل کشورهای پرجمعیت تری مثل آلمان با 82 میلیون نفر جمعیت

noosh
April 13th, 2010, 09:53 AM
نروژ ثروتمند تره.
سلام به همگي
اتفاقا من هم خيلي علاقه داشتم بدونم واقعا چقدر زندگي در نروژ نسبت به سوئد گرونتره .اينكه نوشتيد 50% منبع خاصي هم براش داريد؟ممنون مي شم ...
يه مسئله اي كه اينجا به نظر جا افتاده اينه كه اگه تو يه دانشگاه خوب سوئد يا نروژ فوق بگيريم احتمال اينكه براي دكترا بتونيم بريم كانادا يا امريكا براي كدوم كشور بيشتره يا اصلا فرقي دارن؟!!
با تشكر از همه

7aseman
April 22nd, 2010, 11:56 AM
سلام دوستان

اين نظر يكي از دوستان خوبم راجع به پروسه اخذ اقامت سوئد هست كه از طريق پيغام خصوصي ذكر فرمودند. بر خودم لازم دانستم كه مطلب را اينجا بگذارم تا هم بقيه دوستان مطلع شوند و هم نظر بدهند چون اين خيلي متفاوت با مطلب نوشته شده در ويكي هست و اگر قانون عوض شده ويكي را اصلاح كنيم تا دوستان به بهانه اقامت راحتتر سوئد تصميم اشتباه نگيرند.

" روند سیتیزن شدن در سوئد خیلی طول میکشه .... من کامل در جریان نیستم اما بعد از فارغ التحصیلی (در هر مقطعی حتی دکترا ) باید کار پیدا کنید و اگه تا چهار سال بتونید یه ضرب سر کار باشید و بیکار نشید شرایط اقامت دایم رو پیدا میکنید. بعد از گرفتن اقامت دایم هم حدود ۴-۵ سالی طول میکشه تا بهتون پاسپورت سوئدی بدن و سیتیزن بشید ..."

دوستان اگر راجع به روند اقامت نروژ اطلاع دارند كه ساده تر هست يا نه ممنون مي شم.

Werner.Melzer
April 22nd, 2010, 05:10 PM
فكر كردم بايد حتما يه تاپيكي ايجاد كنيم كه اولا تجربه اي باشه واسه دوستايي كه مي خوان واسه ويزاي شنگن اقدام كنن. دوم: اطلاعاتي به كسايي كه ويزاشون ريجكت شده و دوباره مي خوان از همون كشور يا كشورهاي ديگه واسه ويزا اقدام كنن بده...
اميدوارم اين تاپيك هم مثل بقيه به درد دوستان عزيز بخوره...

اولين سوال رو خودم مي پرسم: ويزاي شنگن من واسه رفتن به آلمان (انجام مصاحبه حضوري جهت پذيرش در مقطع دكتري) ريجكت شد... الان هم از ايتاليا يه پذيرش دكتري گرفتم... اون جور كه شنيدم افيسر سفارت ايتاليا مي پرسه قبلا واسه ويزاي شنگن اقدام كردي يا نه... مي ترسم راستش رو بگم باز ريجكتم كنم و اگه بگم اقدام نكردم و پاسپورتم رو عوض كنم، كشورهاي شنگن Data Base مشترك داشته باشن و سفارت ايتاليا اسم منو اون جا چك كنه و ببينه كه قبلا ريجكت شدم و اوضاع بدتر بشه....

به نظرتون بهترين كار در اين مورد و موارد مشابه چيه؟

noki_6630
April 22nd, 2010, 05:13 PM
Just say true !It's confident way

ali-composite
April 22nd, 2010, 09:45 PM
سلام دوستان
اين نظر يكي از دوستان خوبم راجع به پروسه اخذ اقامت سوئد هست كه از طريق پيغام خصوصي ذكر فرمودند. بر خودم لازم دانستم كه مطلب را اينجا بگذارم تا هم بقيه دوستان مطلع شوند و هم نظر بدهند چون اين خيلي متفاوت با مطلب نوشته شده در ويكي هست و اگر قانون عوض شده ويكي را اصلاح كنيم تا دوستان به بهانه اقامت راحتتر سوئد تصميم اشتباه نگيرند.
" روند سیتیزن شدن در سوئد خیلی طول میکشه .... من کامل در جریان نیستم اما بعد از فارغ التحصیلی (در هر مقطعی حتی دکترا ) باید کار پیدا کنید و اگه تا چهار سال بتونید یه ضرب سر کار باشید و بیکار نشید شرایط اقامت دایم رو پیدا میکنید. بعد از گرفتن اقامت دایم هم حدود ۴-۵ سالی طول میکشه تا بهتون پاسپورت سوئدی بدن و سیتیزن بشید ..."
دوستان اگر راجع به روند اقامت نروژ اطلاع دارند كه ساده تر هست يا نه ممنون مي شم.

دوستتون کاملا درست فرمودند....خوب شد که فهمیدیم.من جزئیات دریافت اقامت و ماندگار شدن در سوئد در این لینک کامل توضیح دادم.دوستانی که دنبالش بودند می تونند یک نگاه بندازند.
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?4000-گرقتن-اقامت-پس-از-پايان-تحصيلات&p=214379#post214379

من خودم یه کم حالم گرفته شده و فکر نمی کردم این پروسه اینقدر طولانی باشه.حالا دارم برا نروژ هم تحقیق می کنم.نتیجه اگه بدست بیارم اعلام میکنم همینجا.

موفق باشید.

Mehdi_Abhar
April 30th, 2010, 07:31 PM
دوستان گرامي ممنون كه ما رو آگاه مي كنيد. من از هر سه كشور سوئد، فنلاند و دانمارك پذيرش گرفتم و تا به امروز تحقيقات زيادي در اين زمينه كردم. در تاپيك زير چند لينك براي نروژ قرار دادم كه لطفا حتما بخونيد و نظر بديد. به خصوص لينك اول كه وبلاگي هست كه كريستي توش مينويسه و در بخش نظراتش مي تونيد اطلاعات گرانبهايي به دست بياريد.

من هنوز سر حرفي كه به نوش در ابتداي اين تاپيك زدم و بهش هم برخورد هستم و معتقدم بايد دانشگاه رو هم در نظر بگيريد، البته اگر واقعا براي تحصيل ميريد!! وگرنه اگه فقط ويزاي اون كشور رو مي خواهيد و بعدش ترجيح تو كمپ زندگي كنيد كه خب حرفي كه نوش زده درسته. شما فرض كنيد كه در سوئد در دانشگاه كيرونا نزديك قطب پذيرش گرفتيد و از طرفي در فنلاند از دانشگاه هلسينكي. هيچ عقل سليمي فكر نكنم به دليل يك سري اختلافات جزئي بخواد بره قطب درس بخونه.

اما اگه شرايط رشته و دانشگاه هايي كه پذيرش گرفتيد تقريبا يكسانه اونوقت واقعا بايد به كشور فكر كنيد. ببينيد، واقعيت اينه كه بيشتر دانشجوهاي ايراني از اسكانديناوي به عنوان سكوي كانادا و امريكا استفاده مي كنند و به همين جهت رشته و دانشگاه اهميت پيدا مي كنه.

در مجموع من با اكثر حرفاي پيمان موافقم. سوئد در ميان اين سه كشور همسايه براي ايراني ها جاي مناسبتريه. متاسفانه نروژ و به ويژه اسلو حدود 40 درصد گرونتر از سوئده و مردماش خيلي سردتر هستن و اگه نگيم نژادپرستن بايد بگيم كه حداقل از خارجي ها، خصوصا خاورميانه و مسلمانان خوششون نمياد. ضمنا سردتر از سوئده. اينا چيزاي كلي بود كه تازه آمريكائيها تو وبلاگ كريستي نوشته بودن! ما كه خدا به دادمون برسه. حدود 10تا امريكائي گفته بودن كه با وجود داشتن همسر نروژي و داشتن چندين سال سابقه كار در امريكا نتونستن بعد از حدود يك سال كار پيدا كنن و اين منو به شخصه خيلي نگران كرد. اميدوارم هر انتخابي كه مي كنيد كاملا حواستون به اينده باشه. موفق باشيد

اينجا هم تاپيكي هست كه بالا گفتم. (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?18639-%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D9%85%D9%81%D8%A8%D8%AF-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%86%D8%B1%D9%88%DA%98)

velfar
May 7th, 2010, 08:05 PM
دوستان اگر از دانشگاه اپسالا توسعه پايدار و از ان تي ان يو پروجكتمنجمنت( مديريت پروژه )كدوم رو انتخاب مي كردي

چندتا چيز هست كه به نظر خودم مياد دوستان لطف كنيد و نظراتتون بهم بگيد
1.هزينه ها در نروژ بسيار بالاتر از سوئد
2.دانشگاه اپسالا در رنكينگ 70 و دانشگاه اني تي ان يو 270 هستش
3.رشته توسعه پايدار يك رشته نو و اين روز ها همش بحث ميحط زيست و توسعه پايدار خيلي داغ
4.

7aseman
May 27th, 2010, 12:33 AM
دحالا دارم برا نروژ هم تحقیق می کنم.نتیجه اگه بدست بیارم اعلام میکنم همینجا.

موفق باشید.

سلام بر دوست خوبم

مي شه اگر امكان داشته باشه ما را در جريان تحقيقاتتان قرار بدهيد يا اينكه سايت مربوطه را ذكر بفرماييد تا همزمان بررسي كنيم و در اينجا به اشتراك بگذاريم.
با سپاس

sib
May 28th, 2010, 04:51 PM
یک نکته دیگه ای هم باید اضافه کنم که نروژ با اینکه گرانتر هست ولی امکان کار دانشجویی درش بیشتره (کارهایی مثل پخش کردن روزنامه، کار در رستوران...) و پول خوبی هم بابتش می دهند.
در مورد اخلاق نروژيها، اون چیزی که من تاحالا دیدم، یکی دو درجه گرمتر از سوئدیها بودند.
البته بستگی به رشته مورد علاقتون هم داره. نروژ در رشته های وابسته به نفت و مکانیک سیالات و مهندسی مواد خیلی خوب هست.
در مورد مقایسه آلمان، آلمان در کل کشور بزرگتر، صنعتی تر و ارزان تری هست. امکان پیدا کردن کار دانشجویی و غیر دانشجویی در آن بیشتره.

hassanrouhi
June 4th, 2010, 02:36 AM
سلام .والا اگه من جات بودم با این مقدار مایه که برای ماه میتونی بذاری امریکا یا کانادا یا استرالیا رو انتخاب مب کردم.ولی در مورد اون سه تا کشور به نظرم نروژاز اون 2تا بهتره.بعدم فنلاند بعدش هلند.چون همه می دونیم نروژچند ساله که بین 3تا کشور برتر دنیا از لحاظ سطح رفاه اجتماعی هست.شاید اب و هوای هلند بهتر باشه ولی این که هلند بین المللی تره رو اصلا قبول ندارم.هلند اصلا با نروژقابل مقایسه نیست.شاید با تخفیف بشه با فنلاند مقایسه کرد.در ضمن هلسینکی پایتخت فنلاند پاک ترین شهر دنیا از نظره الودگی هواست.فنلاند با داشتن 124هزار دریاچه یکی از زیبا ترین کشورهای دنیاست و تقریبا 3 چهارم فنلاند رو جنگل پوشونده.یه چیزه دیگه جمعیت هلند نسبت به مساحتش زیاده و تو خیلی از شهرهای پر جمیعت اگه پوله خوبم داشته باشی خونه سخت گیرت میاد.نژادپرستی مردم هلندم که معروفه.در ضمن در مورد اسکاندیناوی اگه سوال داشتی در خدمتم.ولی به نظرم قید هلندو بزنی بهتره.حیف با این پول بری این کشور.موفق باشی

kittleboy
August 10th, 2010, 07:13 PM
http://www.prosperity.com/default.aspx

Mehdi_Abhar
August 29th, 2010, 03:26 AM
یک نکته دیگه ای هم باید اضافه کنم که نروژ با اینکه گرانتر هست ولی امکان کار دانشجویی درش بیشتره (کارهایی مثل پخش کردن روزنامه، کار در رستوران...) و پول خوبی هم بابتش می دهند.
در مورد اخلاق نروژيها، اون چیزی که من تاحالا دیدم، یکی دو درجه گرمتر از سوئدیها بودند.
البته بستگی به رشته مورد علاقتون هم داره. نروژ در رشته های وابسته به نفت و مکانیک سیالات و مهندسی مواد خیلی خوب هست.
در مورد مقایسه آلمان، آلمان در کل کشور بزرگتر، صنعتی تر و ارزان تری هست. امکان پیدا کردن کار دانشجویی و غیر دانشجویی در آن بیشتره.

بدون دونستن زبان نروژی و یا داشتن آشنا باید بگم که فکر هر نوع کاری رو باید در نروژ از سرتون بیرون کنید.

khomar_x
September 16th, 2010, 12:49 PM
دوستان من قبلاً برای امریکا اپلای کردم و الان منتظر کلیر شدن هستم ولی با توجه به سختی های رفت و آمد بین ایران- امریکا و همچنین با توجه به سطح رفاه بالای زندگی در اروپا یه کمی به رفتنم دودل شدم.تصمیم گرفتم که از این پس بیشتر انرژیم رو صرف گرفتن پذیرش از دانشگاه های اروپا بکنم. درسته رفتن به امریکا بین مردم ایران خیلی سر زبون هاست ولی آخه یه وقت هایی که فکر میکنم میگم که شاید به اون چیزهایی که اونجا از دست میدیم نیرزه. بگذریم، این قصه سر دراز داره (اگه علاقه مند بودید میتونید نظرتون رو تو این تاپیک بدید: http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?22368-%D9%87%D8%AF%D9%81-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7%D8%9F%D8%9F-%D8%A2%D8%AE%D8%B1%D8%B4-%DA%A9%D9%87-%DA%86%DB%8C%D8%9F%D8%9F). بچه ها بحث واقعاً جدیه. آخه صحبت یه عمره، نه یکی دو سال و نمیشه به خاطر یه سری مزایای امریکا نسبت به اروپا (که شاید هم واقعاً اونقدرها هم که فکر میکنیم مهم نباشه) آدم شانش زندگی تو یک کشور اروپایی خوب و ایده آل رو از دست بده. اگر راه رو اشتباه بریم شاید دیگه به این راحتی ها فرصت جبران نداشته باشیم.
واقعیتش من دنبال یه کشور اروپایی میگردم که بتونم اونجا درسم رو بخونم، ازدواج کنم و همونجا اقامت بگیرمو و هر وقت هم که خواستم بتونم برگردم به کشورم و به خانواده ام سر بزنم. با این که مطمئنم که این چیزهایی که من دنبالشم خیلی از دوستان دیگه هم میخوان که بدونن ولی متأسفانه هرچی تو انجمن اروپا گشتم هیچ تاپیک جامعی مرتبط با این موضوع پیدا نکردم و هیچ رفرنسی رو پیدا نکردم که بتونم یه مقایسه جامعی بین کشورهای اروپایی و مزایا و معایب هرکدوم رو داشته باشم تا با توجه به شرایط خودم ببینم کدوم کشور برای من بهتره که برم.
حالا از دوستان عزیزم که در حال پذیرش گرفتن و رفتن هستن (چه دانشجو چه غیر دانشجو) و مخصوصاً دوستانی که الان در یکی از کشورهای اروپایی در حال زندگی هستن خواهش میکنم که نظراتشون رو با ما هم در میون بذارن. به نظر شما کدوم کشور اروپایی برای درس خوندن، کار کردن، ازدواج و تشکیل زندگی و اقامت از بقیه بهتره و به چه دلیل؟ پیشاپیش از همه دوستانی که تو بحث شرکت میکنن ممنونم.

basy
September 16th, 2010, 09:01 PM
من فکر میکنم...

1- ردیف کردن کشورها و امتیاز دادن و رنک کردن و نمره دادن از اساس کار اشتباهیه. حتی توی کمی ترین مسائل، مثلا اقتصاد، مقایسه حتی دو کشور با هم خیلی سخته. مثلا آیا فقط یه فاکتور اقتصاد رو بین دو کشور (نه بیشتر!) فرانسه و ایتالیا میتونی بررسی کنی؟ مثلا در امد سرانه این یکی 500 تا بالاتره ولی تولید ناخالص اون بالاتره. بیکاری تو این کمتره ولی توزیع ثروت هم نامتقارن تره... آخرش چی شد؟ و مهمتر اینکه این نتیجه به کسی که مثلا میخواد بره توی فرانسه یا ایتالیا کار کنه -به عنوان یه فعالیت اقتصادی- چه ربطی داره؟ به احتمال 99.9999% هیچ ربطی! اون فرد باید ببینه کجا میخواد چکار کنه کجا چقدر باید اجاره مغازه بده کجا دوست و رابط توی بازار داره چقدر مالیات باید بده... یعنی همه مقایسه ها باید موردی و فردی و جزیی باشه.وگرنه نتیجه مقایسه حتی در اصولی ترین شکل عدد و رقم هایی هست که بدرد سیاست مدارها و برنامه ریزان اقتصادی و اجتماعی همون کشورها میخوره نه بدرد ما به عنوان یه دانشجوی ساده!

2- احتمالا بحث اعداد معنا دار و بی معنی در ریاضی یادتون هست. مثلا شما اگه عددی با دقت یه رقم اعشار داری و ضربش کنی یا به توان برسونی ماشین حساب 20 تا اعشار بهت نشون میده ولی فقط تا یه رقم اعشار "معنا داره". مقایسه کشور های اروپای غربی هم اصولا مثل همین هست یعنی تفاوت ها معنا دار نیستن. ممکنه آمار به شما بگه آمار قتل در هلند بالاتر از بلژیکه. ولی این تفاوت یک صدم یک نفر در هر صد هزار نفره مثلا!! ولی مقایسه آمار قتل هلند با سودان یا کنگو "معنا داره" چون اون احتمالا 50 برابر این یکی هست! همینطور اقتصاد و شرایط کار و تحصیل و ... بین اروپا و ایران تفاوت ها معنا داره ولی بین خود این کشور ها هر چند شما میتونید بگردید و یه آماری پیدا کنید ولی این آمار "معنا نداره". حالا وقتی کار میکشه به نظر شخصی و افراد و شنیده ها و ... که دیگه خودتون حسابشو بکنید...

3-اروپا از حیث قوانین روز به روز یکپارچه تر میشه. بعد دانشگاهی و تحصیلیش رو که خودتون میبینید که بعد از پیمان لیسبون همه چی طی 10 سال زیر و رو شد و همه کشورها سیستمشون رو یکسان کردن. این مسئله در همه جنبه های اقتصادی و اجتماعی هست. مثلا شما اگه از قانون blue card خبر داشته باشید طرحی هست که برای جذب نیروی متخصص خارجی مثل green card امریکا ارائه شده و اسمش هم از روی همون کپی شده و قوانینش در همه کشورهای عضو یکسانه. مثلا شما اگه این اقامت رو داشته باشید و در آلمان بیکار شید حق دارین برین یه کشور دیگه اروپا کار و زندگیتون رو ادامه بدید...بنا بر این بطور خلاصه: اروپا روز به روز در فضای اقتصادی و کاری و قانونی یکپارچه تر میشه و این فرق بین کشور محل اقامت رو کمرنگ تر میکنه.

4- شما ببینید کدوم دانشگاه با چه فاندی با چه دپارتمانی و امکاناتی و ... میتونید برید. به طور شخصی باید سبک و سنگین کنید. حالا ممکنه بچه ها بیان بگن من شنیدم انجا اله ولی اینجا که هستم به نظرم بله. خب اینکه نشد بررسی و رفرنس جامع از مزایا و معایب کشور های اروپایی که شما بخواهید بر اساسش زندگیتون رو برنامه ریزی کنید. اصولا اگه کسی از بین ما میتونیست همچین رفرنس جامعی (!) رو تهیه کنه حتما مهندسی رو ول می کرد چون خود شخص اتحادیه اروپا طلبش میشد و بورسش میکرد که بره دکترای مطالعات استراتژیک و تطبیقی(!) با گرایش اروپا (!!!! :)) بخونه....

take care

samanjan
September 17th, 2010, 12:08 AM
خب این معمول است

1. انگلستان
2. آلمان
3. ایتالیا
و...

samanjan
September 17th, 2010, 12:10 AM
اگه پول داری برو 100 درصد انگلیس

1. کشوری فوق العاده با امکانات ولی باید پولی خرج کنی
2. امکانات عالی در دانشگاه البته رتبه های عالی

مثلا همین UCL در لندن - انگلیس
1. بودجه تحقیاتی بالایی دارد
2. درصد ورود به بازار کار بالا
3و ...

khomar_x
September 17th, 2010, 04:54 PM
من فکر میکنم...

1- ردیف کردن کشورها ........... اروپا (!!!! :)) بخونه....

take care
Basy عزیز ممنونم از جواب کاملت. من یه جاهایی با حرفات موافقم ولی خیلی جاها هم موافق نیستم. البته با این نوشته نمیگم که حرف من درسته یا نه! من فقط نظر شخصیم رو میگم. با چند تا سؤال شروع میکنم. به نظر تو چرا اکثر آدما (مخصوصاً ایرانیها) امریکا رو به عنوان اولین گزینه برای رفتن و مهاجرت انتخاب میکنن؟ حالا به هر دلیلی که هست، چطور فهمیدن که امریکا براشون ممکنه بهترین گزینه باشه؟ آیا اونهایی که رفتن مطمئنن که با توجه به شرایطشون امریکا از همه جا براشون بهتره!؟ یعنی اونها قبل از رفتن نمیدونستن که آمار قتل و جنایت تو امریکا از بسیاری از کشورهای اروپایی بیشتره؟
ببین دوست عزیز، اگر نگم همه ولی اکثر ماهایی که داریم به یه کشوری مهاجرت میکنیم نرفتیم اون آماری رو که شما صحبتش رو میکنی در بیاریم و بعدها هم دنبالش نخواهیم رفت، چون همونطور که شما هم گفتی اون آمارها برامون مفید نیست. اون آمارها مطالبی هست که فقط تو دانشگاه ها یا یه سری مؤسسات مرتبط خاص بررسی و تجزیه و تحلیل میشه. من هم تو این تاپیک دنبال چنین آماری نیستم. اکثر ماهایی که داریم میریم اونور آب دنبال اطلاعاتی در مورد سطح رفاه نسبی، آینده شغلی، در آمدها، روابط با کشورهای همسایه، ارتباط و سهولت رفت وآمد به ایران، میزان و نحوه اعمال آزادی، مزایای دولت آن کشور به مهاجرین،سهولت در گرفتن تابعیت اون کشور، رده بندی دانشگاه های اون کشور و و و ...و به طور کلی یه سری اطلاعات مقدماتی که بدونیم آیا با توجه به شرایطمون فلان کشور به دردمون میخوره یانه! اصلاً به خاطر همینه که من میگم دوستان بیا اینجا و بگن کدوم کشور اروپایی برای زندگی بهتره، چون از روی آمارهای تئوری که منو شما تو منابع خبری میخونیم شاید خیلی نتونیم قضاوت خیلی روشنی در مورد یک کشور بکنیم. مثلاً منه دانشجو که میخوام برم برای دکترا دنبال یه دانشگاه با رنک بالا میگردم که بعدش هم بتونم با مدرک اون تو یه گوشه اروپا کار کنم و درآمد کسب کنم و همونجا هم اقامت بگیرم، ولی شاید بعضی کشورهای اروپایی دانشگاه های با رنک بالا ندارند یا از لحاظ کاری به نیروی کار با تخصص بالا نیاز ندارن یا اصلاً به کسی به این راحتی ها اقامت نمیدن (مثل خود انگلیس). ولی ماها خیلی هامون از اینها اطلاعات نداریم. در ضمن در مقایسه بین کشورها همیشه یه آمارهایی هست که یه کشور رو از بقیه متمایز میکنه واصلاً همون باعث میشه که افراد به اون کشور مهاجرت کنن. یه مزیت دیگه این تاپیک اینه که منو شما ایرانی هستیم و مشترکات زیادی داریم و بسیاری از مشکلاتی که منو شما باا زندگی در غرب با اونها مواجه خواهیم بود (مخصوصاً مشکلات فرهنگی) شاید در هیچ مقاله ای پیدا نشه چون اصلاً شاید این برای نویسنده اون مقالات مشکل به حساب نیاد. اصلاً خلاصه بگم فرض کن خود شما میخوای بری یه کشور اروپایی که درس بخونی و تشکیل زندگی بدی. از کجا میخوای بفهمی که کدوم کشور برات بهتره؟ غیر از اینه که از اونهایی که رفتن و یا اطلاع دارن مشورت میخوای؟ هیچ کشوری با توجه به شرایطت برات اولویت نداره؟ من دنبال این چیزهام واینو بدون که شرایط خیلی از دوستان مشابه توست و دانسته های تو برای اونها هم بدرد میخوره. ببین اگر هر کدوم از ماها چیزهایی رو که از واقعیت اروپا (مخصوصاً کسانی که تجربه زندگی در اروپا رو دارن) با هم در میون بذاریم با چشمان بازتری میتونیم تصمیم بگیریم. من نمیگم که هرکس بیاد تو این تاپیک و در مورد کل اروپا نظر بده. نه. من میگم هرکسی که داره برای اروپا اقدام میکنه بیا اینجا شرایطش رو عنوان کنه و بگه که کدوم کشور اروپایی با توجه به شرایط فرد برای ادامه تحصیل و یا اقامت بهتره و طبق یافته هاش بگه چرا. ببینید دوستان اگر میبینید با وجود اینکه شاید دولت در خیلی از موارد در مورد امریکا اطلاع رسانی کاملی انجام نمیده ولی امروزه ایرانیها اطلاعات زیادی در مورد امریکا و شرایط پذیرش، کار، زندگی، اقامت و و و .... در اونجا دارن واین اطلاعات ههم فقط و فقط از طریق انتقال تجربیات و دانسته های فردی یک فرد به فرد دیگر صورت گرفته اما متأسفانه این کار در مورد اروپا کمتر انجام شده و شاید به خاطر این بوده که تا کنون شرایط مهاجرت به اروپا خیلی قابل رقابت با امریکا نبوده ویا شاید خیلی ها قبلاً فقط گول اسم امریکا رو میخوردن و میرفتن اونور. واقعاً نمیدونم! به نظر این بنده حقیر با این کار ما میتونیم مجموعه ای از بسیاری از دیدگاه های با ارزش بچه های فروم (که اکثراً هم با تحصیلات بالا هستند) رو داشته باشیم و در موارد اختلاف اونها رو به چالش بکشیم و اطلاعاتمون رو راجع به اروپا افزایش بدیم و یا حداقل دانسته هامون رو تصحیح کنیم وبرای زندگی آیندمون تصمیم دقیق تر و با مجهولات کمتری رو بگیریم.
با آرزوی موفقیت برای تمامی ایرانیان بالاخص دوستان خوبم در فروم :cool:

hassanrouhi
September 19th, 2010, 12:14 AM
خب این معمول است

1. انگلستان
2. آلمان
3. ایتالیا
و...
سلام سامان جان.
نمي خوام زياد وارد حاشيه بشم. اما شما رو چه معياري ايتاليا رو سومي قرار دادين؟
يعني فرانسه-سوئيس-سوئد-نروژ و فنلاند و ... هيچ ايتاليا!!!
از خيلي از جهات ايتاليا پايين تر از كشورهاي بالاست؟
بابا كرمتو عشق است. سوئيس و نروژ هيچ!!!!!!!!

بهروز54
September 19th, 2010, 12:23 AM
به نظر من هم تصمیم گیری اولیه خیلی مهمه چون اول از همه باید روی زبان کار کرد و باید بدونی میخوای کجا بری که زبانشونو شروع کنی

samanjan
September 19th, 2010, 06:30 PM
سلام سامان جان.
نمي خوام زياد وارد حاشيه بشم. اما شما رو چه معياري ايتاليا رو سومي قرار دادين؟
يعني فرانسه-سوئيس-سوئد-نروژ و فنلاند و ... هيچ ايتاليا!!!
از خيلي از جهات ايتاليا پايين تر از كشورهاي بالاست؟
بابا كرمتو عشق است. سوئيس و نروژ هيچ!!!!!!!!

طبق رنکنیگ جدید

hassanrouhi
September 19th, 2010, 08:12 PM
كدوم رنكينگ؟
كلا ايتاليا تو رشته هاي فني به جز معماري كشور درجه 2 اروپايي به حساب مياد. از هر نظر بگي. كيفيت دانشگاه.كيفيت شهرسازي و زندگي.امنيت !!!!!! و .....
ميشه سايت اون رنكينگ رو بدي؟ حالا المان و انگليس خوبه.
جدا چرا به اين رنكينگ ها كه معلوم نيست كي اينارو نوشته اعتماد ميكنين؟ مثلا سوئد با ايتاليا از چه نظر قابل مقايسه هست؟نه خداييش. به جز اب و هواي بهتر ايتاليا چي داره؟ بي خيال بابا
نميدونم چرا انقدر بهم برخورد.ايتاليا هم بچه خوبيه ها! اما تو 15تا اول اروپا هم بعيده باشه

IRI
September 19th, 2010, 09:38 PM
اگر هدف شما فقط کسب بهترین کیفیت علمی باشه (نه مسائل کیفیت زندگی و...) همه این طبقه بندیها به نوع رشته شما بستگی داره و نمیشه قطعی گفت که مثلا ... از .... بهتر هست حتما.

hassanrouhi
September 20th, 2010, 01:45 AM
يكي كه مي خواد بره يه كشور ديگه درس بخونه بايد همه ي جوانب رو در نظر ميگيره.حتي اكمانات تفريحي
يكي دو روز نيست كه مهم نباشه. حداقل 2سال زندگيه و قراره 2سال از بهترين دقايق زندگي رو اونجا بگذرونيم.چون فلان دانشگاه رنك عالي داره همين بهترين انتخاب ميتونه باشه فكري 100%اشتباست. براي كسي كه ميره خارج از كشور درس بخونه به همون نسبتي كه سطح علمي دانشگاه مهمه امنيت و طرز برخورد مردم هم مهمه.اگه يه كشوري مردمش مثله ايران برخورد كنن با خارجيا اگه فول فاند هم داشته باشم نميرم.
در مورد ايتاليا هم نظر خودمو گفتم و نگفتم 100%نظر من درسته.اما يه چيزي مه مسلمه اينه كه ايتاليا تو رشته هاي فني از خيلي از كشورهاي اروپايي عقب تره!
سطح زندگي و امنيت و بقيه مسائل اجتماعي عمرا به اسكانديناوي يا سوئيس برسه. به نظر من كه يه چيزه بديهي هست.عين اينكه 1+1ميشه 2.
حالا شايد فاكتور هاي ديگه براي يكي مهم باشه كه ايتاليا رو بالاتر از بعضي از كشورها بدونن اون ديگه بحثش جداست.

arashkamaly69
September 25th, 2010, 02:46 PM
به نظر من اگه یه مقایسه بخوایم بکنیم اگه از آب و هوا بخوای صحبت کنیم به نظر من کشورای اروپای مرکزی بهترن مثل سویس و بلژیک و هلند و آلمان و فرانسه البته ایتالیا و اسپانیا هم هواشون فوق العادس ولی حداقل توی رشته های فنی که چندان حرفی واسه گفتن ندارن البته نسبت به بقیه کشورا که گفتم
اگه بخوایم در مورد تامین هزینه ها بخوایم صحبت کنیم که 100% نروژ و سوئد بهترن که نروژ هم به احتمال خیلی زیاد برای دکترا فاندهای خیلی خوبی میده در ضمن طبیعتش هم که معرکس و فرصت شغلی برای بعد از فارغ التحصیلی هم بیشتر از بقیه کشورای اروپایی داره ولی عیبش اینه که رشته های فنی مهندسی خیلی تو دانشگاهاش ارائه نمیشه(حساب NTNU رو جدا کنید ولی بقیه دانشگاهها خیلی رشته های فنی ارائه نمیکنن)
ولی اگه بخوای سوئد رو اتخاب کنی از پولی بودنش که بگذریم بقیه مواردش از همه کشورای اروپایی بهتره در ضمن رشته های فنی که ارائه میشه هم زیاده
در مورد امنیت اجتماعی و رفاه زندگی هم که دیگه کشورای اسکاندیناوی معروفن چه سوئد چه نروژ چه با یه کمی ارفاق فنلاند
در آخر به نظرم اگه با آب وهوای سرد اسکاندیناوی مشکل نداری بهترین انتخابت میتونه 1.نروژ 2.سوئد 3.فنلاند 4.سویس باشه
به این خاطر سویس رو بین این 4 تا گذاشتم آخر که هزینه های زندگی در سویس خیلی بالاس و امکان کار همزمان با تحصیل هم خیلی کمه.
در مورد بقیه کشورا به نظر من ترتیب زیره
فرانسه-آلمان-بلژیک-هلند-انگلیس-ایتالیا-اسپانیا
هلند و انگلیس رو به این خاطر در آخر گذاشته ام که شهریه های تقریبا بالایی می گیرند مثل ایتالیا و اسپانیا
البته من فقط در مورد اروپا گفتم ولی واضحه که اگه مشکل مالی نداشته باشی آمریکا و کانادا و استرالیا باید در اولویت باشن

azim_utd
September 25th, 2010, 11:34 PM
اگه دنبال رفاهی نروژ!!
هوای بهتر، رفاه خوب ولی نه خیلی زیاد، جمعیت مهاجر زیاد: آلمان!
سوئیس هم خوبه!
انگلستان کشور جالبی نیست! کلا" اروپا رو از انگلیس جدا کن! اون یه بحث دیگه است!

omidros
September 25th, 2010, 11:59 PM
به نظر من اهمیت انتخاب شهر مقصد از کشور مقصد کمتر نیست... اروپای غربی کم و بیش خوبن . بفرض که به این نتیجه رسیدین که نروژ از آلمان بهتره. آیا این منطقیه که یه شهر کوچک تو مدار 85 درجه رو به شهر بینهایت زیبای هامبورگ یا شهر مالتی کالچری مثل برلین ترجیح بدی؟

pimi810
September 26th, 2010, 12:12 AM
به نظر من کشورای اروپای مرکزی بهترن مثل سویس و بلژیک و هلند و آلمان و فرانسه البته ایتالیا و اسپانیا هم هواشون فوق العادس ولی حداقل توی رشته های فنی که چندان حرفی واسه گفتن ندارن البته نسبت به بقیه کشورا که گفتم

کی گفته دوست من؟!! یعنی ETH و EPFL و دانشگاهای خوب آلمان هم حرفی برای گفتن ندارن تو فنی مهندسی؟
همین ETH الان پروژه های داره تو مهندسی برق که در حد top10 آمریکا هستن،
ضمنا رشته به رشته فرق می کنه. خیلی از پروژه های فنی مهندسی الان میان رشته ای و intercontinental هستن،

Cortex
September 26th, 2010, 12:55 AM
طبق رنکنیگ جدید

سلام دوست عزیز
خوشحال می شم دلایل قانع کننده تری برای ایتالیا در رده سوم بیاری!!!بعد از انگلیس و آلمان اگه ما فرانسه و فنلاند و نروژ و سوئد و سوئیس رو بذاریم کنار شاید به ایتالیا هم برسیم...(فرهنگ؟صنعت؟صادرات؟ اقتصاد؟امنیت؟رنک دانشکاه ها؟درآمد؟).من اگه قرار باشه برم ایتالیا نمیرم اصلاً.
موفق باشی
HERE (http://www.webometrics.info/top100_europe.asp?country=it)

hassanrouhi
September 26th, 2010, 01:02 AM
سلام
ETH تو سايت تاپ يونيورسيتيي تو سال 2010 رتبه 8 فني همندسي رو داره و EPFL هم رتبه 31 فني مهندسي.فقط حيف كه سوئيس يه خورده گرونه.البته بيشتر از يه خورده

arashkamaly69
September 26th, 2010, 12:36 PM
کی گفته دوست من؟!! یعنی ETH و EPFL و دانشگاهای خوب آلمان هم حرفی برای گفتن ندارن تو فنی مهندسی؟
همین ETH الان پروژه های داره تو مهندسی برق که در حد top10 آمریکا هستن،
ضمنا رشته به رشته فرق می کنه. خیلی از پروژه های فنی مهندسی الان میان رشته ای و intercontinental هستن،

نه منظور من همه اون کشورا نبود منظورم 2تا کشور آخر یعنی ایتالیا و اسپانیا بود که هواشون فوق العادس ولی در رشته های فنی حرفی واسه گفتن ندارن 1 مزیت دیگه هم که دارن اینه که فوتبالشون قویه و میتونه به عنوان سرگرمی تو اونجا باشه
مسلما دانشگاههایی مثل ETH,EPFL,TUM,TU Berlin,DELFT,paris VI,Ghent در بسیاری از رشته های فنی در حد دانشگاههای درجه 1 آمریکا هستند

Cortex
September 26th, 2010, 04:56 PM
نه منظور من همه اون کشورا نبود منظورم 2تا کشور آخر یعنی ایتالیا و اسپانیا بود که هواشون فوق العادس ولی در رشته های فنی حرفی واسه گفتن ندارن 1 مزیت دیگه هم که دارن اینه که فوتبالشون قویه و میتونه به عنوان سرگرمی تو اونجا باشه
مسلما دانشگاههایی مثل ETH,EPFL,TUM,TU Berlin,DELFT,paris VI,Ghent در بسیاری از رشته های فنی در حد دانشگاههای درجه 1 آمریکا هستند

خیلی خوبه واقعاً؛ معیار انتخاب کشور برای یه عمر زندگی میشه آب و هوا و فوتبال...
نمی دونم این پست ها چقدر می تونه به افراد کمک کنه...
درضمن دانشگاه هایی که معرفی کردید در حد دانشگاه های درجه یک آمریکا نیستند دوست من...HERE (http://www.topuniversities.com/university/227/university-of-ghent)
موفق باشید

hassanrouhi
September 26th, 2010, 11:53 PM
اما از حق نگذريم ETH در حد دانشگاه هاي درجه 1 امريكا هست ديگه. فقط 4تا دانشگاه امريكا بالاتر از ETHهستن تو رنكينگ.

hassanrouhi
September 27th, 2010, 12:08 AM
بله.منم هي ميگم اما هيچكي گوش نميده!!!
اقا تقصير من نيستا! اول اين سامان جان شروع كرد.يه اطلاعاتي داد كه به نظر من غلط بود و خواستم تصحيح كنم(حالا نامرد ديگه سرم نميزنه اينجا). يه دفعه 60نفر ادامش دادن
بالاخره هر كشوري يه مزايايي داره و يه معايبي (دقيقا مثله ايران).
تو اروپا به نظر من نروژ و سوئيس از همه بهتر هستند:
1-دانشگاه هاي خوبي دارن
2-رفاه اجتماعي بالاست
3-اميد به كار دانشجويي حداقل نسبت به بقيه جاهاي اروپا بيشتره
4-بهترين بورس ها رو براي دكترا ميدن و 100%پذيرفته شدگان رو هم شامل ميشه
5-كمتر مشكل ويزا دارن و معمولا همه ميزا ميگيرن
6-بذارين يكم فكر كنم .ميگم بعدا . اما همين 5تا هم دلايل خوبيه ديگه!

samanjan
September 30th, 2010, 08:32 PM
بله.منم هي ميگم اما هيچكي گوش نميده!!!
اقا تقصير من نيستا! اول اين سامان جان شروع كرد.يه اطلاعاتي داد كه به نظر من غلط بود و خواستم تصحيح كنم(حالا نامرد ديگه سرم نميزنه اينجا). يه دفعه 60نفر ادامش دادن
بالاخره هر كشوري يه مزايايي داره و يه معايبي (دقيقا مثله ايران).
تو اروپا به نظر من نروژ و سوئيس از همه بهتر هستند:
1-دانشگاه هاي خوبي دارن
2-رفاه اجتماعي بالاست
3-اميد به كار دانشجويي حداقل نسبت به بقيه جاهاي اروپا بيشتره
4-بهترين بورس ها رو براي دكترا ميدن و 100%پذيرفته شدگان رو هم شامل ميشه
5-كمتر مشكل ويزا دارن و معمولا همه ميزا ميگيرن
6-بذارين يكم فكر كنم .ميگم بعدا . اما همين 5تا هم دلايل خوبيه ديگه!

من متاسفانه مسافرت بودم

ببین در بین شورهای اروپایی انگلیس حرف اول را می زند .

شما هم رنکنیگ جهانی را ببن و در ضمن روزنامه دنیای اقتصاد در مورد تحصیل در انگلیس کلی بحث کرده بود چرا بهتره .

samanjan
September 30th, 2010, 08:39 PM
فرق نروژ و سوئیس با انگلیس

1. انگلیس بورسیه هم می دهد ولی در مقطع دکترا پسر همسایه خودم بورس کامل شده الان تو دانشگاه نیوکاسل است.
2. انگلیس ویزا راحت می دهد ولی باید دقیقا مداراکی که خواسته را ارائه بدهید .
3. به نظر من و هر کی رفته اونجا میگه رفاه انگلیس بهتره .
4. اتفاقا انگلیس طبق امارهای رسمی خودشان بیشترین کشور مهاجر پذیر است و در صد بالای اشتغال زایی را دارد.
5. شما اول به آمار و خبرها و کسانی که اونجا تحقیق کن

معایب انگلیس
1. هزینه زندگی و تحصیل خیلی گران .

من خودم خیلی دوست دارم برم انگلیس ولی نمی توانم از پس هزینه ها بر بیایم

من 3 سال در مورد انگلیس تحقیق کردم و از چند نفر که اونجا تحصیل کردن سوال کردم .

انگلیس در قبال پولی که میدی خدمات میگیری/

hassanrouhi
September 30th, 2010, 09:22 PM
فرق نروژ و سوئیس با انگلیس

1. انگلیس بورسیه هم می دهد ولی در مقطع دکترا پسر همسایه خودم بورس کامل شده الان تو دانشگاه نیوکاسل است.
2. انگلیس ویزا راحت می دهد ولی باید دقیقا مداراکی که خواسته را ارائه بدهید .
3. به نظر من و هر کی رفته اونجا میگه رفاه انگلیس بهتره .
4. اتفاقا انگلیس طبق امارهای رسمی خودشان بیشترین کشور مهاجر پذیر است و در صد بالای اشتغال زایی را دارد.
5. شما اول به آمار و خبرها و کسانی که اونجا تحقیق کن

معایب انگلیس
1. هزینه زندگی و تحصیل خیلی گران .

من خودم خیلی دوست دارم برم انگلیس ولی نمی توانم از پس هزینه ها بر بیایم

من 3 سال در مورد انگلیس تحقیق کردم و از چند نفر که اونجا تحصیل کردن سوال کردم .

انگلیس در قبال پولی که میدی خدمات میگیری/
سلام
منم نگفتم انگليس بده.انگليس جز بهترين كشورهاي اروپايي هست.اگرم بحثي كرديم سر ايتاليا بود.نه انگليس!

1-اگرم بورس بده خيلي سخته.رزومه بالايي مي خواد.اما نروژ 100%دانشجوهاي پذيرفته شده رو بورس ميكنه با حقوق عالي كه بهترين بورس تو دنياست!انگيس اگرم بده در حد كفاف زندگي ميده.در حالي تو نروژ ميشه حد اقل ماهي 1ميليون تومان پس انداز كرد.شايدم بيشتر!
2-نروژ هم دقيقا همين طور. كلا فرانسه و امريكا يه خورده سخت گيري دارن. فكر نكنم فرقي بين انگليس و نروژ از اين نظر باشه
3-ما كه رنكينگ بهترين كشور هاي دنيا از ديد سازمان ملل رو ديديم (جديد ترين رنك)نروژ 5 و انگليس 12.گرچه اين خيلي نمي تونه ملاك باشه.اما حتما يه محاسبه هايي شده ديگه كه اينو گفتن! تازه اين براي 2009 هست و براي 2008 نروژ اول بود
4-بازم طبق امار هاي ديده شده امريكا-كانادا-فرانسه-استراليا و المان 5كشوري هستند كه مهاجر پذيري بيشتري دارند.كلا تو همين سايتم نگاه كنين متوجه ميشين كسايي كه براي كانادا و استراليا و امريكا اقدام مي كنن خيلي بيشتر از كسايي هست كه براي انگليس اقدام مي كنن.
البته نمي خواستم دوباره فراز جان رو ناراحت كنم!!! اما خوب بحث سر كشورها بود فكر نكنم ديگه مغايرتي داشته باشه!
كسي منكر قابليت ها و ارزش هايي كه انگليس داره نميشه. شايد خودمم اگه شرايط خوبي پا بده انگليس رو تو اولويت بذارم.اما در مقايسه با نروژ يه خورده بايد بيشتر تحقيق كرد....

arashkamaly69
September 30th, 2010, 10:27 PM
خیلی خوبه واقعاً؛ معیار انتخاب کشور برای یه عمر زندگی میشه آب و هوا و فوتبال...
نمی دونم این پست ها چقدر می تونه به افراد کمک کنه...
درضمن دانشگاه هایی که معرفی کردید در حد دانشگاه های درجه یک آمریکا نیستند دوست من...HERE (http://www.topuniversities.com/university/227/university-of-ghent)
موفق باشید

می بخشید یکم دیر شده جواب دادنم
نه خب 100% معیار انتخاب نمی تونه و نباید فوتبال باشه و من خودمم معیارم فوتبال یک کشور نیست ولی طبعا در شرایط برابر کشوری را انتخاب می کنم که تفریحات بیشتری داشته باشد
ولی در کل من خودم کشورهای اسکاندیناوی و سویس و آلمان و فرانسه و یا حتی بلژیک تو اولویت هام هستن
ولی در مورد ETH فکر کنم از معتبرترین دانشگاههای جهانه همونطور که حسن روحی جان عزیز هم گفتن توی رنک جزو 10 دانشگاه برتر جهانه

samanjan
October 1st, 2010, 07:45 PM
سلام
منم نگفتم انگليس بده.انگليس جز بهترين كشورهاي اروپايي هست.اگرم بحثي كرديم سر ايتاليا بود.نه انگليس!

1-اگرم بورس بده خيلي سخته.رزومه بالايي مي خواد.اما نروژ 100%دانشجوهاي پذيرفته شده رو بورس ميكنه با حقوق عالي كه بهترين بورس تو دنياست!انگيس اگرم بده در حد كفاف زندگي ميده.در حالي تو نروژ ميشه حد اقل ماهي 1ميليون تومان پس انداز كرد.شايدم بيشتر!
2-نروژ هم دقيقا همين طور. كلا فرانسه و امريكا يه خورده سخت گيري دارن. فكر نكنم فرقي بين انگليس و نروژ از اين نظر باشه
3-ما كه رنكينگ بهترين كشور هاي دنيا از ديد سازمان ملل رو ديديم (جديد ترين رنك)نروژ 5 و انگليس 12.گرچه اين خيلي نمي تونه ملاك باشه.اما حتما يه محاسبه هايي شده ديگه كه اينو گفتن! تازه اين براي 2009 هست و براي 2008 نروژ اول بود
4-بازم طبق امار هاي ديده شده امريكا-كانادا-فرانسه-استراليا و المان 5كشوري هستند كه مهاجر پذيري بيشتري دارند.كلا تو همين سايتم نگاه كنين متوجه ميشين كسايي كه براي كانادا و استراليا و امريكا اقدام مي كنن خيلي بيشتر از كسايي هست كه براي انگليس اقدام مي كنن.
البته نمي خواستم دوباره فراز جان رو ناراحت كنم!!! اما خوب بحث سر كشورها بود فكر نكنم ديگه مغايرتي داشته باشه!
كسي منكر قابليت ها و ارزش هايي كه انگليس داره نميشه. شايد خودمم اگه شرايط خوبي پا بده انگليس رو تو اولويت بذارم.اما در مقايسه با نروژ يه خورده بايد بيشتر تحقيق كرد....

مثلا شما می فرماید نروزژ

آیا نروژ در چه مقاطعی بورسیه می دهد و در چه رشته های

مثلا من که می خواهم در مقطع کارشناسی در رشته مهندسی برق - الکترونیک درس بخوانم بورسیه می دهد .
در ضمن زبان هم باید نروژی بلد باشم درسته .

samanjan
October 1st, 2010, 07:52 PM
سلام

شما درست میگی کانادا و استرالیا و آمریکا می روند چون قوانین مهاجرتی این کشورها به مراتب آسان تر از انگلیس است .

ولی انگلیس از کانادا و استرالیا سر تر است البته آمریکا هم دیگه مثل سابق نیست.

ببیند اکثر کسانی که به انگلیس مهاجرت کردند بیشتر از کسانی که به این 3 کشور مهاجرت کردند راضی تر هستند .

شما ی سرچی بکن فرق زندگی در اروپا و سایر جاها

من نمی خوام بگم بهش اروپا است . شاید بگی حتما خودش می خواهد برود اروپا نه به خدا من حتی نمی دانم کجا برم . و در آینده چه کاره می خواهم بشم.

hassanrouhi
October 1st, 2010, 09:54 PM
سلام
نه منم اروپا رو به امريكا ترجيح ميدم.انگليسي ها هم اگه يه حال به ما بدن كه .....
اما خوب چون ميدونم اهله اين جور كارا نيستن به كشور هاي ديگه اروپايي فكر مي كنم.
يه جايي اينو گفته بودم 6تا پيغام خصوصي اومد كه اقا چرا خالي مي بندي!!!!!
من زندگي تو اروپا حتي يه كشور مثله اسلواكي رو به زندگي تو قاره هاي ديگه ترجيح ميدم.
البته حالا شايد در مورد امريكا يه خورده دو دل شم.
راستي اون دليل 6رو نگفته بودم راجب نروژ
6-دانشگاه هاش رايگانه.
7-مردمش كاري به كار ادم ندارن.همون سردي كه بعضي ها ميگن مردم اسكانديناوي دارن!اما اين از نظر من نعمته
يه كم فكر كنم بقيه رو هم ميگم

mr_772004
December 1st, 2010, 05:28 PM
يكي از دوستانم يك سال پيش توسط ازدواج با يكي از اتباع سوئد تونست ابتدا اقامت موقت و سپس اقامت دائم بگيره ولي متاسفانه بعد از گرفتن اقامت دائم به ايران اومده و تا الان به سوئد نرفته ميخوام بدونم براش مشكلي پيش نمياد يعني اقامتش كه باطل نميشه لطفا برام توضيح بديد

Pearson
December 1st, 2010, 05:36 PM
يكي از دوستانم يك سال پيش توسط ازدواج با يكي از اتباع سوئد تونست ابتدا اقامت موقت و سپس اقامت دائم بگيره ولي متاسفانه بعد از گرفتن اقامت دائم به ايران اومده و تا الان به سوئد نرفته ميخوام بدونم براش مشكلي پيش نمياد يعني اقامتش كه باطل نميشه لطفا برام توضيح بديد

شما حتی اجازه ی اقامت دائم در کشوری داشته باشید پس از غیبت متمادی این اجازه ی اقامت باطل خواهد شد. کشورهای مختلف قوانین متفاوتی در این رابطه دارند. مثلا در ایران خودمان کسی که اجازه اقامت دائم دارد پس از خروج از ایران به مدت سه ماه اقامت ایشان لغو خواهد گردید. در کشور کانادا این زمان سه سال می باشد.
تنها راه رفع این مشکل کسب تبعیت اون کشور می باشد که در این صورت الزامی دیگری جهت سکونت در آن کشور وجود نخواهد داشت.

Aranjuez
December 2nd, 2010, 02:10 AM
برای دوستانی که می خوان به زبان انگلیسی تحصیل کنن، اروپا انتخابهای محدودتری داره. یعنی به نظر من بهتره یه زبان دیگه ای به علاوه انگلیسی بلد باشین، اونوقت امکان انتخابهاتون بالاتر میره، آدم تکلیف خودشم اینطوری بهتر میدونه. علی الخصوص برای رشته های هنری که توی هر کشوری به زبون خودشون ارائه میشه.
البته خود انگلیس که حسابش جداست به دلیل گرونی بیش از حد!!!

chavosh
December 15th, 2010, 03:53 AM
این چه بحثیه اینجا !!!!!!!!! :) خب خیلی از مسائل به شخصیت ادم برمیگرده. یکی دوست داره کسی کار به کارش نداشته باشند، یکی دوست داره تو شلوغی زندگی کنه! این که نشد معیار کلی واسه اینکه کسی رو راهنمایی کرد واسه درس خوندن.
چیزی که از نظر من اولویت داره و واقعا نباید دست کم گرفتش زبان هستش. شکی نیست که کشورهای اسکاندیناوی از رفاه اجتماعی برخوردارند ولی واقعا یادگیری زبان این ها زمان بره و مشکل سازه. زبان انگلیسی واقعا یه نعمتیه!
بحث دیگه راجع به کیفیت دانشگاه هاست. واسه همه این کشور ها هم که گفتید خوب هستند. اما انگلیس چند تا دانشگاه خوب داره و نروژ کلا چند تا دانشگاه داره؟ انگلیس بعد از امریکا دومین کشور پذیرای دانشجو بوده در دنیا و این نشون دهنده ی اینه که شرایط خوبی داشته. ولی در کل دانشگاه ها رو باید به رشته سنجید اگه فقط بحث اکادمیک باشه. مثلا در فایننس و اقتصاد واقعا این انگلیسیا غولی هستند واسه خودشون ولی در مهندسی امریکا و ژاپن و سوییس و هلند و ... خیلی بهتر از انگلیس هستند.
یه نکته دیگه اب و هواست. این اب و هوا شوخی نیست!!! در دراز مدت ادم رو دیوونه میکنه اگه بد باشه.

خلاصه اینکه یه نفر خودش باید همه اینا رو بسنجه و ببینه مثل این دوستمون اسلواکی رو انتخاب میکنه یا امریکا رو ;)

amin2life
January 4th, 2011, 03:56 PM
سلام
نمیدونم چرا بعضی ها رو یه کشور خاص تعصب دارن..
دوستان من خودم اصلا هیچ ادعایی ندارم،ولی اون طوری که شنیدم و دیدم،انگلیس برای ما ایرانی ها بدترین انتخابه،مخصوصا تو شرایط الان!!
وقتی سوپر مارکتها بهت جنس نفروشن،وقتی مردمش صداتون کنن:paky (یعنی کارگر پاکستانی و یه جور فش محسوب میشه) یا خیلی لطف کنن میگن:colored رنگی..
البته همه جا همینطوره ولی انگلیس به مراتب بیشتره..
یا اینکه نتونی تو هر محله وارد بشیو زندگی کنی بدون مزاحمت..
کشورای اسکاندیناوی به مراتب برخوردشون با مهاجرا بهتره،سطح زندگی که حرفی نیست..
سوئد بیشترین سطح سواد و امید به زندگی رو داره.
من رشتم علوم پایه پزشکیه،که سوئد و نوروژ تو این ضمینه بورس های عالی داره و بیشترین بودجه تحقیقاتی و تحقیقات گسترده رو تو ضمینه ژنوم انسان انجام دادن..
تو ضمینه بیو تکنولوژی هم عالیه.
بازم برین انگلیس،که خود دانشجوهاشون از دولت نارازین..
ممنون از همه.

java
March 2nd, 2011, 11:07 PM
عزیزم هیچ جا بهتر از نروژ گیرت نمیاد
این شانسو از دست نده خیلی ها آرزوی پذیرش نروژ رو دارن.

java
March 2nd, 2011, 11:29 PM
نه! اشتباه میکنی
یکی از دوستام برای ادامه تحصیل به نروژ رفته بود میگفت که حتی به پسر چهارده پانرده ساله از خودش بهتر میتونه انگلیسی صحبت کنه!!

cheesy
April 14th, 2011, 09:11 PM
سلام دوستان با این همه چیزایی که گفتید.ازتون یه راهنمایی میخوام من به انگلیسی مسلط هستم و میخواستم یه زبون دیگه بخونم مثلا ایتالیایی فرانسوی یا شاید هم اسپانیایی که بتونم از یکی ازینا پذیرش بگیرم حالا با این گزینه ها .کدوم یکی بهتره؟لطفا راهنماییم کنید .کدوم زبون و کدوم کشور آخه خیلی گیج شدم. خوشحال میشم نظر بدید. مرسی.

Aranjuez
April 14th, 2011, 09:24 PM
سلام دوستان با این همه چیزایی که گفتید.ازتون یه راهنمایی میخوام من به انگلیسی مسلط هستم و میخواستم یه زبون دیگه بخونم مثلا ایتالیایی فرانسوی یا شاید هم اسپانیایی که بتونم از یکی ازینا پذیرش بگیرم حالا با این گزینه ها .کدوم یکی بهتره؟لطفا راهنماییم کنید .کدوم زبون و کدوم کشور آخه خیلی گیج شدم. خوشحال میشم نظر بدید. مرسی.

دوست عزیزم، من پیشنهاد می کنم قبل از اینکه خوندن زبان سوم رو شروع کنید شرایط کشورهایی که مدنظر دارین رو بسنجید، همیچنین وضعیت پذیرش دانشجو از ایران در اون کشورها. این رو میگم که اشتباه منو تکرار نکنید و وقتتون رو برای مسئله ای که نتیجه نمیده نگذارید. اسپانیا از نظر هزینه های زندگی و دانشگاه کشور ارزونی محسوب میشه و همونطور که همه می دونن مردم خوشحال و آب و هوای خوبی داره. اما سفارتش در ایران اصلا راغب به ویزا دادن به ایرانیها نیست و اکثر دانشجوها در سفارت ریجکت میشن. (اینو بنابر گفته بچه ها توی تاپیک ویزای اسپانیا میگم)، در ضمن اسپانیا الان اصلا وضع اقتصادی خوبی نداره و یادمه توی اخبارشون شنیدم که نرخ بیکاریش از بیشتر کشورهای اروپا بالا تره. این باعث شد خود منم از اسپانیا رفتن پشیمون بشم ، اگه کار نباشه توی همین مملکت هم بیکار داریم میگردیم دیگه!!!... خلاصه اینکه از این دست تحقیقات انجام بدین بعد زبان رو انتخاب کنین، نه مثل من که بعد از امتحان زبان یاد این قضیه افتادم!!

sinaskandary
April 20th, 2011, 01:25 AM
سلام خدمت دوستان
کسی از وضعیت پرتغال خبر داره؟

rashidi_sm
April 22nd, 2011, 02:46 PM
سلام
کسی می داند دانشگاه های نروژ برای حجاب خانم ها محدودیت دارند یا خیر؟

rezacomposite
April 24th, 2011, 07:11 PM
سلام خدمت دوستان
کسی از وضعیت پرتغال خبر داره؟
میگن دانشگاه تکنیکال لیسبون خوبه...یکی از بچه ها اونجا بورس گرفته...راضی هست...

IM4n
May 2nd, 2011, 01:49 PM
دوستان نظرتون در مورد اتریش چیه؟

SeniorIT
May 8th, 2011, 11:59 AM
سلام به همگی
من دانشجو IT دانشگاه علوم تحقیقات فارس هستم و قصد دارم برای ارشد یکی از گرایش های IT رو توی اروپا ادامه بدم
حالا سوالم اینه که شما چه کشوری رو با شرایط زیر به من معرفی می کنید؟:

1.دانشگاهاش اعتبار داشته باشن و مهمتر از اون واقعا علم روز و کاربردی رو آموزش بدن
2.هزینه زندگی و تحصیل درش پایین باشه
3.شرایط آب و هوای هرچی سرد و ابری و ... باشه مهم نیست و ازین نظر مشکلی ندارم

سپاس بی کران

hassanrouhi
May 11th, 2011, 03:59 PM
سلام
خوب اگه دنبال دانشگاه کم هزینه هستی المان و فنلاند و norwayفعلا شهریه ندارن یا کم هست. اما به نظر من فنلاند تو ITخوبه. هزینه ی زندگی هم مناسبه. المان هم عالیه.

SeniorIT
May 11th, 2011, 08:29 PM
سلام
خوب اگه دنبال دانشگاه کم هزینه هستی المان و فنلاند و norwayفعلا شهریه ندارن یا کم هست. اما به نظر من فنلاند تو ITخوبه. هزینه ی زندگی هم مناسبه. المان هم عالیه.

سپاس از پاسخت دوست عزیز
یک نفر به من گفت که دانشگاه های آلمان (البته نه همشون) base علمی چندان قدرتمندی ندارن و نسبت به دانشگاه های بقیه اروپا خیلی ضعیف تر هست.
در این مورد چیزی می دونید؟

babakmhr
May 11th, 2011, 08:35 PM
سپاس از پاسخت دوست عزیز
یک نفر به من گفت که دانشگاه های آلمان (البته نه همشون) base علمی چندان قدرتمندی ندارن و نسبت به دانشگاه های بقیه اروپا خیلی ضعیف تر هست.
در این مورد چیزی می دونید؟
دانشگاه های آلمان؟!؟!؟! خب همه جا خوب و بد هست،اما احتمالا منظور اون فرد دانشگاه های علمی کاربردیش بوده چون یونیورسیتات ها خیلی هم اتفاقا قوی هستند و بعضی ها مثل مونیخ رتبه های نخست جهانی! برای مقایسه و مطالعه بهتر میتونید به تاپیک آلمان یه سری بزنید.

hassanrouhi
May 11th, 2011, 11:40 PM
اخه عزیزم اون دوست تون حتما المان رو خوب نمیدونه کجاست!!!!! وگرنه اسم المان واسه خودش ابهتی داره. خیلی از دانشگاه های المان جز دو رقمی ای اروپا و دنیا هستند.بازم میگم اگه داری 20 میلیون و یا یه خورده بیشتر بدون شک المان رو انتخاب کن.اما اگه در حد 15 16میلیون داری فنلاند به نظرم عالیه

SeniorIT
May 12th, 2011, 01:59 AM
یعنی مخارج سالیانه تحصیل و زندگی 20 ملیون؟
پذیرش گرفتنش چه طوری هست؟

hassanrouhi
May 12th, 2011, 06:44 PM
سلام
برای اطلاع از نحوه ی پذیرش گرفتن به تالار المان سر بزن.
در ضمن اون 20میلیونی که گفتم برای دو سال هست.البته با یه خورده صرف جویی و یا زندگی در شهر کوچکتر. خود سفارت واسه 2سال چیزی در حدود 16هزار یورو میخواد که چیزی در حدود 23میلیون تومانه.اما به نظرم اگه یه خورده هوای دستتو داشته باشی کمتر از این مقدار میشه

sed
May 23rd, 2011, 04:17 AM
سلام
کسی می داند دانشگاه های نروژ برای حجاب خانم ها محدودیت دارند یا خیر؟
منعی برای حجاب نیست ولی اصلا دید و رابطه ی خوبی با مسلمونا ندارن که حجابه شما نمایانگر مسلمون بودن شماست.

ehsanparikhi
June 30th, 2011, 10:26 PM
كدوم رنكينگ؟
كلا ايتاليا تو رشته هاي فني به جز معماري كشور درجه 2 اروپايي به حساب مياد. از هر نظر بگي. كيفيت دانشگاه.كيفيت شهرسازي و زندگي.امنيت !!!!!! و .....
ميشه سايت اون رنكينگ رو بدي؟ حالا المان و انگليس خوبه.
جدا چرا به اين رنكينگ ها كه معلوم نيست كي اينارو نوشته اعتماد ميكنين؟ مثلا سوئد با ايتاليا از چه نظر قابل مقايسه هست؟نه خداييش. به جز اب و هواي بهتر ايتاليا چي داره؟ بي خيال بابا
نميدونم چرا انقدر بهم برخورد.ايتاليا هم بچه خوبيه ها! اما تو 15تا اول اروپا هم بعيده باشه

به نظر من از اونجایی‌ که خود ایتالیا تو کشورمون مدرسه ایتالیایی داره و قبول شدن تو امتحان زبان ایتالیایی اولین شرط دانشجو شدن تو ایتالیاست..... خلاصه یعنی‌ اینکه ایتالیا خودش می‌خواد که از ایران دانشجو بگیر و شرایطش کاملا آسونه ..........نسبت به کشور‌های دیگه راحت تر می‌شه ویزای دانشجوی گرفت و با یه آمار گیری از تعداد مسافرین پرواز ایران ایتالیا می‌شه فهمید که بیشتر اونا دانشجو هستن . کافیه یه نگاهیبه صفحه‌های ایتالیا بزنید تا ببینید چه خبری . برای ما ایرانیا بهترین حالت ایتالیا محسوب می‌شه . البته به نظر من !

hassanrouhi
July 1st, 2011, 12:28 AM
به نظر من از اونجایی‌ که خود ایتالیا تو کشورمون مدرسه ایتالیایی داره و قبول شدن تو امتحان زبان ایتالیایی اولین شرط دانشجو شدن تو ایتالیاست..... خلاصه یعنی‌ اینکه ایتالیا خودش می‌خواد که از ایران دانشجو بگیر و شرایطش کاملا آسونه ..........نسبت به کشور‌های دیگه راحت تر می‌شه ویزای دانشجوی گرفت و با یه آمار گیری از تعداد مسافرین پرواز ایران ایتالیا می‌شه فهمید که بیشتر اونا دانشجو هستن . کافیه یه نگاهیبه صفحه‌های ایتالیا بزنید تا ببینید چه خبری . برای ما ایرانیا بهترین حالت ایتالیا محسوب می‌شه . البته به نظر من !
سلام
اولا که فکر نمیکنم برای رشته هایی که به زبان انگلیسی هست نیازی به دونستن ایتالیایی باشه
این که ایتالیا خوبه یا نه بستگی به شرایط مالی داره.کسی که بخواد سالی 3500یورو برای میلان بده خوب با سالی کمتر از 1000یورو میره المان.خیلی خیلی سر تر از ایتالیاست.
از نظر ویزا هم اگر بخوای حساب کنی المان زیاد گیر نمیده.یا مثلا فنلاند که تقریبا 100%ویزا رو میده.اونم در حدود 25روز یا کمتر.
در ضمن یه حساب سر انگشتی هم کنین میشه به جای اینکه 700یورو بدین برین ایتالیا به جاش انگلیس برین خیلی خیلی بهتره.هم دانشگاه های معتبر تری داره و هم محیط بین المللی تری داره و هم کشور انگلیسی زبانیه.
اینم یه محاسبه ای از مخارج تو ایتالیا و انگلیس:
شهریه ارشد ایتالیا تقریبا 7000هزار تا
انگلیس 12000هزار پوند تقریبا.البته خیلی از دانشگاه ها مثله شفیلد تخفیف دارن.
20ماهم اگر در ایتالیا باشین و دست کم مالی 700تا در نظر بگیریم میشه14هزار تا
در حالی که انگلیس ارشدش یک سالست و اگر 12ماه هم ماهی 1000!!یورو هم حساب کنین بازم میشه 12000هزار تا.تازه این در صورتیه که دیگه کاملا به صورت تفریحی زندگی کنی.مثلا تولیورپول طبق گفته خود دانشگاه سالی 5000هزار تا 60000پوند هزینه میشه.بگذریم......
در ضمن یک سال هم جلو میوفتی تو انگلیس.
کلا به نظر من ایتالیا رو باید تو گزینه های اخر قرار داد.چون با این هزینه اصلا نمیارزه

sh711917
July 6th, 2011, 03:02 PM
اقا من تو فکرم هست بروم از این جا اروپا رو دوست دارم
بین انگلستان و آلمان تو شک هستم کاری به مخارج ندارم هرکی بلده واقعا من رو راهنمایی کنه :
1.راسته میگن چند تا ایالت آلمان زن مسلمان حق استفاده از روسری رو نداره در انگلستان وضع حجاب زنان مسلمان چجوریه؟
2.وضعیت مسلمانان در انگلستان بهتره و یا در آلمان چجوریه؟
3.وضعیت زنان مسلمانان در آلمان بهتره یا در انگلستان؟

5.وضعیت آزادی دینی در آلمان بهتره یا در انگلستان؟
6.به عنوان یک ایرانی و مسلمان رفتن به انگلستان بهتره یا آلمان
7.در رشته کامپیوتر و برق وضعیت کدوم کشور بهتر است؟
8.نژاد پرستی در آلمان بهتره یا در انگلستان؟
9.مردم آلمان مهمان نواز ترند یاانگلستان
10.امنیت در انگلستان بهتره یا در آلمان؟
11.برخورد مردوم کدام کشور با مسلمانان بهتره؟کلا برخوردشون با مسلمانان بهتره
12.کدوم کشور مردومشون در رفاه بیشتری زندگی می کنند؟
اقا لطفا اگه خواستین جواب تعصبی نگین هرکی واقعا بلده جواب بده؟
برای هرس سوال که خواستین جواب بدین توضیح هم بدین خیلی از سوال هام یا می شه آلمان یا انگلیس خواستم توضیح بدین تا اطلاعاتم بیشتر شود
ببرام خیلی مهمه
با تشکر

hassanrouhi
July 7th, 2011, 12:51 AM
اقا من تو فکرم هست بروم از این جا اروپا رو دوست دارم
بین انگلستان و آلمان تو شک هستم کاری به مخارج ندارم هرکی بلده واقعا من رو راهنمایی کنه :
1.راسته میگن چند تا ایالت آلمان زن مسلمان حق استفاده از روسری رو نداره در انگلستان وضع حجاب زنان مسلمان چجوریه؟
2.وضعیت مسلمانان در انگلستان بهتره و یا در آلمان چجوریه؟
3.وضعیت زنان مسلمانان در آلمان بهتره یا در انگلستان؟

5.وضعیت آزادی دینی در آلمان بهتره یا در انگلستان؟
6.به عنوان یک ایرانی و مسلمان رفتن به انگلستان بهتره یا آلمان
7.در رشته کامپیوتر و برق وضعیت کدوم کشور بهتر است؟
8.نژاد پرستی در آلمان بهتره یا در انگلستان؟
9.مردم آلمان مهمان نواز ترند یاانگلستان
10.امنیت در انگلستان بهتره یا در آلمان؟
11.برخورد مردوم کدام کشور با مسلمانان بهتره؟کلا برخوردشون با مسلمانان بهتره
12.کدوم کشور مردومشون در رفاه بیشتری زندگی می کنند؟
اقا لطفا اگه خواستین جواب تعصبی نگین هرکی واقعا بلده جواب بده؟
برای هرس سوال که خواستین جواب بدین توضیح هم بدین خیلی از سوال هام یا می شه آلمان یا انگلیس خواستم توضیح بدین تا اطلاعاتم بیشتر شود
ببرام خیلی مهمه
با تشکر
سلام
خیلی از سوال هات فکر کنم کپ همن!!
اینا نظر منه.امید وارم مفید باشه
1-انگلستان وضعیت حجاب اصلا مشکلی نداره.المان رو فکر نکنم زیاد مشکل داشته باشه
2-انگلیس
3-امنگلیس
4-....
5-انگلیس
6-من بودم شدیدا دو دل میشدم.اما فکر کنم انگلیس با توجه به انگلیسی زبان بودن بهتر باشه
7-المان بهتره.اما تنوع در انگلیس خیلی بشتره
8-فکر کنم المان نژاد پرستی بیشتر از انگلیس باشه.اما هرچی هست از ایران خیلی کمتره!!
9-نمیدونم!!
10-المان
11-بعید میدونم فرقی داشتهب اشه
موفق باشی

mohmad0014
July 23rd, 2011, 12:22 PM
پست های نامربوط حذف شد. لطفا دوستان مطالب خود را در راستای عنوان تاپیک مطرح کنند

babak1234
August 6th, 2011, 11:27 AM
مخارج زندگی در نروژ (http://parshkooh.blogfa.com/post-22.aspx) دانشجویان جدید خارجی اغلب در مورد قیمت های بالا کالاها و خدمات در نروژ شکایت می کنید. نروژ کشور گرانی است. شما حداقل از حدود 8500 کرون نروژ هر ماه به منظور پوشش هزینه های اساسی نیاز دارید. در طول ترم اول شما باید مقدار قابل توجهی پول برای تنظیم کردن مخارج خانواده تان و خرید لباس مناسب برای آب و هوا نروژ مصرف کنید.
با این وجود برخی از عوامل مخارج شما را کاهش خواهد داد و به شما کمک می کند : دانشجویان خارجی دارای خوابگاه دانشجویی ، یک اتاق یک نفره هستند،که از طریق بنیاد زندگی دانشجویان در اسلو (SiO) ارائه شده است. دانشجویان زیر سن 30 سال با یک کارت دانشجویی معتبر از حمل و نقل عمومی با نرخ پایین تری برخوردار هستند، مثلا در فرودگاه ها . همچنین تخفیف خاصی به دانشجویان در اپرا ، تئاتر و بلیط موزه داده می شود.
به شما ایده برای هزینه های زندگی دانشجویی در نروژ می دهم، این بودجه نسبتا کم برای یک ترم محسوب می شود: (ارقام تقریبی است)

* مسکن : 15000 کرون نروژ
* غذا : 12000 کرون نروژ
* کتاب و لوازم : 4500 کرون نروژ
* حمل و نقل : 1650 کرون نروژ (دانشجویان زیر 30)
* هزینه های دیگر : 10650 کرون نروژ
* تعداد 5 ماه : 43800 کرون نروژ
هرکسی به منظور به دست آوردن اجازه اقامت برای نروژ باید شواهدی مستند از در اختیار داشتن 87600 کرون در هر سال تحصیلی (10 ماه) برای پوشش هزینه های زندگی (و برای برنامه های ماه 15مقدار 127500 کرون نروژ )را ارائه نمایید.
لطفا توجه داشته باشید که هزینه های شخصی خود مانند لباس ، دارو ، مراقبت های دندانپزشکی ، اوقات فراغت و فعالیت ها غیره در بودجه درج نشده اند. اگر شما قادر نیستید لباس های گرم را از کشور خود بیاورید، یاید به اندازه کافی پول داشته باشید که لباس مناسب برای فصول مختلف را خریداری کنید. پیشنهاد ما این است که شما این لباسهای زیر را خریداری نمایید : بارانی یا بادگیر، ژاکت ، روسری ، دستکش ، کلاه ، لباس زیر گرم ، لباسهای تنگ و گرم و کفش های ضد آب و چکمه. جون به آنها نیاز داری.
برگرفته از سایت:
http://www.uio.no/english/student_life/budget.htm (http://www.uio.no/english/student_life/budget.html)l

mehjam
August 13th, 2011, 01:51 PM
یه سوال جالب:
اگه یه دانشجو در یکی از کشورهای سوئد یا نروژ صاحب بچه بشه میتونه پاسپورت اون کشور را داشته باشه؟

Pearson
August 13th, 2011, 07:39 PM
یه سوال جالب: اگه یه دانشجو در یکی از کشورهای سوئد یا نروژ صاحب بچه بشه میتونه پاسپورت اون کشور را داشته باشه؟ خیربچه تابعیت والدینش را خواهد گرفت

samiii22
August 16th, 2011, 11:12 PM
خیربچه تابعیت والدینش را خواهد گرفت
تو سایت Immigration یکی از کشورهای اروپایی خونده بودم که اگه والدین ۱۰ سال اقامت داشته باشن قبلش، اونوقت میتونن برای فرزندشون تابعیت اون کشور رو بگیرن!
امیدوارم اشتباه نکرده باشم. شاید در مورد سوئد یا نروژ هم همچین قانونی باشه...؟؟؟!!!

mn840603
August 17th, 2011, 12:31 AM
تو سایت Immigration یکی از کشورهای اروپایی خونده بودم که اگه والدین ۱۰ سال اقامت داشته باشن قبلش، اونوقت میتونن برای فرزندشون تابعیت اون کشور رو بگیرن!
امیدوارم اشتباه نکرده باشم. شاید در مورد سوئد یا نروژ هم همچین قانونی باشه...؟؟؟!!!
کسی از این مورد خبر داره؟ تازه 10 سال خودش مساله است!
سوال من: دانشجو میتونه تو نروژ برای بستگانش دعوت نامه بفرسته؟ من که شنیدم سوئد میشه.

Pearson
August 17th, 2011, 08:23 AM

بله تو بعضی از کشورهای اروپایی قانونی وجود دارد که اگر والدین اجازه ی اقامت دائم کشور ( بدون محدودیت زمانی ) را داشته باشند بچه متولد شده از این والدین می تونه تبعیت اون کشور رو بگیره. منتها من توی اسکاندیناوی کسی رو نمی شناسم که 10 سال اقامت قانونی داشته باشه / اجازه ی اقامتش بدون محدودیت باشه و توی این مدت خودش تبعیت اون کشور رو کسب نکرده باشد. ولی کلا به صورت عمومی کشورهای اروپایی تبعیت خاکی رو به رسمیت نمی شناسند. تبعیت خاکی یعنی فرد خارج از موقعیت اقامتی والدینش فقط صرف تولد در کشوری تبعیت اون کشور رو کسب کند . مثل امریکا یا کانادا

البته استثناهایی هم وجود دارد یکی همین مورد بالا یکی هم مربوط به بچه یی هست که والدینش تابعیت هیچ کشوری را ندارد

afn2028
August 18th, 2011, 08:02 PM
سلام دوستان
عزیزان من قصد تحصیل در مقطع لیسانس در کشور نروژ رو دارم و متاهل هم هستم و حالا می خوام بدونم این هزینه ها واسه دو نفر آدم که ی خونه یه خواب هم بگیرن چقدر میشه در 12 ماه سال؟
البته از نظر تحصیلی فقط من هستم که قصد تحصیل دارم ن همسرم پس مسلما خرجایی مثل کتاب و این چیزا فقط مربوط به خودمه.
آیا کسی چنین تجربه ای داره ؟
تنها چیزی که من راجع به نروژ مطمئن نیستم همین هزینه های سالیانشه اونم واسه یه زوجٍ. چون مطمئنم که دوبرابر نمیشه ینی با عقل جور در نمیاد.
چرا اگه مثلا دو تا پسر بودیم می رفتیم شاید میشد ولی زن و شوهر فکر نمی کنم.

first_rain
September 2nd, 2011, 06:23 PM
دوستان من کارشناسی سخت افزار با معدل 17.50 و آیلتس 6.5 دارم تقریبا سالی 9 یا 10 میلیون میتونم هزینه کنم. به نظرتون تو کدوم یک ازین کشورها میتونم برای ارشد پذیرش بگیرم؟ فقط هم انگلیسی بلدم و وقت ندارم زبان دیگه ای بخونم. . .
ممنون

knowledge
September 3rd, 2011, 12:38 PM
من مهندسی عمران میخونم.برای مستر میخوام اقدام کنم.از این دانشگاه ها کدوم بهترند؟لطفا رتبه بندی کنید:lut (finland)-politech torino(italy)-cassino(italy)-vrije un Brussel(Belgium) ????

exiton
September 5th, 2011, 01:56 PM
شنیدم نروز خیلی سخت ویزا می ده از موسسه اعزام دانشجو پرسیدم من باشم هلند رو انتخاب می کنم نمی دونم تو این رشته کجا بهتره ولی میدونم هلند با کلاس تر و خوشگل تره

amir-2010
September 6th, 2011, 01:11 AM
سلام اگر اسکاندیناوی را انتخاب میکنید حتما به اب و هوای سردش توجه کنید نه فطظ به امکانات چون این رفاه مال خود مردم اون کشور است نه برای خارجی ها

zahra1988
September 7th, 2011, 03:46 PM
برای رشته های هنری مثل طراحی رسانه و انیمیشن(کلا رشته های هنری) آلمان بهتره یا ایتالیا؟ از نظر هزینه زندگی و شهریه هم برام مهمه

babak1234
September 8th, 2011, 01:32 AM
برای رشته های هنری مثل طراحی رسانه و انیمیشن(کلا رشته های هنری) آلمان بهتره یا ایتالیا؟ از نظر هزینه زندگی و شهریه هم برام مهمه
در رابطه با رشته هایی که شما گفتید آلمان قوی تره - حداقل تعداد رشته های قوی و دانشگاه های مطرح در این زمینه زیاد ترند - در ایتالیا تنها رشته های معماری و تا حد رشته های فنی ( عمران و .... ) دارای برتری هستند - اگر میان دانشگاه های برتر نگاه کنید آلمان بسیار جلوتر است - از نظر هزینه نیز اگر از دانشگاه های دولتی پذیرش بگیرید هزینه شما از ایتالیا پایین تر است - به این دلیل که دانشگاه های دولتی ایتالیا نیز حداقل 1700 یورو در سال هزینه دارند - در حالی که برای آلمان کمتر از 250 یورو تنها هزینه اداری است - هزینه زندگی هم در آلمان نسبت به ایتالیا به طور متوسط کمتر است - البته بستگی به شهر محل سکونت شما دارد - از نظر زبان هم اگر رشته انگلیسی انتخاب کنید - علاوه بر آن نیاز به دانستن زبان کشور هم دارید - به این دلیل که در آلمان تقریبا در تمام فرم های و قسمت های شهر نوشته ها به آلمانی است و بسیاری از جاها اصلا چیزی به انگلیسی وجود ندارد - در ایتالیا هم بسیاری از مردم انگلیسی به درستی صحبت نمی کنند و در خارج از دانشگاه نیاز به دانستن زبان ایتالیایی دارید .

در مجموع فکر می کنم انتخاب آلمان با توجه به رشته وشرایط شما از ایتالیا بهتر باشد .

zahra1988
September 8th, 2011, 02:43 AM
مرسی ار راهنماییتون ..پس اینکه میگن اگه فیش حقوق پدر رو به دانشگاه های ایتالیا بدین بهتون بورس می دن؟

sarah.yalda
September 9th, 2011, 03:03 PM
سلام

از نظرسطح دانشگاه این 3کشور (فرانسوی زبان) رو در رشته های انسانی میشه اینطوری طبقه بندی کرد؟1-فرانسه2-سوئیس3-بلژیک
بااحتساب اینکه فرانسه ویزا نمیده و هزینه زندگی در سوئیس بالاست.
برای کسی که دانشگاه رایگان می خواد بره برای مستر وماهی یک میلیون می تونه برای هزینه زندگی بده از 3کشور بالا ویا آلمان و نروژ و فنلاند و هلندو... کدوم رو پیشنهاد می کنید؟
ممنون میشم اگه نظربدین.

pegi_gh
September 9th, 2011, 09:38 PM
سلام
من دانشجوی BCA-Bachelore of Computer Application یا همون کاربری کامپیوتر هستم از دانشگاه Bangalore University هند
می خواستم بدونم برای خوندن master توی نروژ با این مدرک چه courseی رو می تونم apply کنم
اگر اسلو هم نبود مهم نیست
لطفاً اگر کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه
ممنون

babak1234
September 9th, 2011, 11:42 PM
این موردی که شما اشاره کردید ربطی به دانشگاه نداره و مربوط به کشور است - در صورتی که شما شرایط مشکل مالی داشته باشید دولت ایتالیا تا حدی ( آن هم با اثبات مدارک ) به شما تخفیف می دهد که شما باید مدارک را موقع گرفتن ویزا به سفارت ارائه دهید - مراحل مربوط را در سایت دانشگاه می توانید پیدا کنید

مرسی ار راهنماییتون ..پس اینکه میگن اگه فیش حقوق پدر رو به دانشگاه های ایتالیا بدین بهتون بورس می دن؟

babak1234
September 9th, 2011, 11:50 PM
سلام

از نظرسطح دانشگاه این 3کشور (فرانسوی زبان) رو در رشته های انسانی میشه اینطوری طبقه بندی کرد؟1-فرانسه2-سوئیس3-بلژیک
بااحتساب اینکه فرانسه ویزا نمیده و هزینه زندگی در سوئیس بالاست.
برای کسی که دانشگاه رایگان می خواد بره برای مستر وماهی یک میلیون می تونه برای هزینه زندگی بده از 3کشور بالا ویا آلمان و نروژ و فنلاند و هلندو... کدوم رو پیشنهاد می کنید؟
ممنون میشم اگه نظربدین.

همه چیز بستگی به دانشگاهی که انتخاب می کنید دارد - به عنوان مثال کشور سویس دانشگاه های بسیار خوبی دارد اما شهریه بالایی دریافت می کنند
فرانسه به نظرم انتخاب اول می تواند باشد به دلیل تنوع دانشگاه ها و نوع رشته ها - بلژیک هم به نظرم در رده آخر قرار می گیرد
در مورد ویزا - اتفاقا فرانسه هم ویزا می دهد - به خصوص اگر شما ضمانت مالی داشته باشید
از بین چهار کشور دیگر : در هلند - آلمان - نروژ و فنلاند رشته ها به فرانسوی اصلا ارائه نمی شوند یا به به ندرت - از نظر هزینه با ماهی یک میلیون تومان تقریبا در تمام کشورها می توانید زندگی کنید - به شرطی که دانشگاه مجانی باشد - البته ترتیب هزینه به صورت از بیشترین به کمترین به صورت زیر است :
1- نروژ
2- هلند
3- آلمان - فنلاند
توجه داشته باشید که در چهار کشور بالا رشته ها به انگلیسی علاوه بر زبان کشور انتخاب می شود
در کل اگر به دنبال رشته فرانسوی زبان هستید : بهترین جا فرانسه و بعد سویس است
البته در خارج از اروپا در کانادا هم فرصت رشته فرانسوی وجود دارد

SaidJan
September 29th, 2011, 03:41 PM
کدوم کشورهای اروپایی دانشگاهشون رایگان هست؟
لطفا اسم همه کشورها رو بیارین.

با سپاس

lf8059
October 10th, 2011, 06:04 PM
سلامامیدوارم که دوستانی که در این فروم فعالیت میکنند به من کمک کنند تا بتونم انتخاب احسن رو انجام بدم
((چون یک همچین مقایسه ای ندیده بودم به همین دلیل این تاپیک رو ایجاد کردم اگه مدیران عزیز جای بهتری رو مدنظرشونه موضوع رو به همون جا منتقل کنن با تشکر)من یکم در باره رزومه خودم بگم کاردانی معدل 16.1لیسانس فیزیک با معدل 13.5 در زیان توانای این رو دارم که نمراتی به مراتب بالاتر از حداقلهای که مدنظر دانشگاههای اروپای هست رو بیارمیه مقام سومی در همایش فیزیکیه مقاله کنفرانس فیزیک ایران چهار پنج تا تشویق نامه از معاونت وزیر بگیر تا رئیس دانشگاهزیاد بنیه مادیم قوی نیست متاهل ویک بچهتو سایت http://www.mastersportal.eu/ این دانشگاهها رو برای ارشد فیزیک (زبان انگلیسی) پیدا کردم

University of Antwerp

Belgium

University of Turku

Finland

Université de Cergy

France

Ludwig-Maximilians-University (LMU) Munich

Germany

21

University of Stuttgart

Germany

151-200

University of Paderborn

Germany

University of Trento

Italy

University of Ferrara

Italy

University of Bergen

Norway

University of Tromsø

Norway

Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne

Switzerland

30

University of Bern

Switzerland

101-150

University of Geneva

Switzerland

101-150

lf8059
October 10th, 2011, 06:05 PM
جالا چند سوال دارم
1- شانس پذیرشم تو کدوم یکیشون بیشتر هست؟
2- آیا امکان گرفتن فاند هست تو دوره ارشد با توجه به این رزومه من؟
3- هزینه زندگی در این کشورها چطوریه برای یه خانواده 3 نفری؟امکان کار دانشجویی دارم؟با درامدش چقدر از خرجهای ماهیانه ام رو میتونم پوشش بدم؟
4- چقدر پول باخودم ببرم؟مینیمم؟
5- اگه ارشد رو از این دانشگاهها بگیرم در مقایسه با دانشگاه های داخل آیا شانس بیشتری برای گرفتن فاند در تاپ 10 امریکا هست یا نه؟چون اگه شانسم تغییر نکنه زیادتمایلی به رفتن ندارم
6- من بنابر شغلی که دارم نمیتونم برای ادامه تحصیل تو ایران به تهران بیام آیا بنظرتون ارشد رو همینجا تو ایران تو یکی از همین دانشگاههای دوروبر خودم مثل دانشگاه زنجان کردستان تبریز ارومیه بگیرم یا این دانشگاهای اروپای /کدومشون رو زندگی حرفه ای من تو فیزیک تاثیرشون بیشتر خواهد بود
از اینکه لطف میکنید جواب میدید ممنونم

ratsign
October 11th, 2011, 08:46 PM
جالا چند سوال دارم
1- شانس پذیرشم تو کدوم یکیشون بیشتر هست؟
2- آیا امکان گرفتن فاند هست تو دوره ارشد با توجه به این رزومه من؟
3- هزینه زندگی در این کشورها چطوریه برای یه خانواده 3 نفری؟امکان کار دانشجویی دارم؟با درامدش چقدر از خرجهای ماهیانه ام رو میتونم پوشش بدم؟
4- چقدر پول باخودم ببرم؟مینیمم؟
5- اگه ارشد رو از این دانشگاهها بگیرم در مقایسه با دانشگاه های داخل آیا شانس بیشتری برای گرفتن فاند در تاپ 10 امریکا هست یا نه؟چون اگه شانسم تغییر نکنه زیادتمایلی به رفتن ندارم
6- من بنابر شغلی که دارم نمیتونم برای ادامه تحصیل تو ایران به تهران بیام آیا بنظرتون ارشد رو همینجا تو ایران تو یکی از همین دانشگاههای دوروبر خودم مثل دانشگاه زنجان کردستان تبریز ارومیه بگیرم یا این دانشگاهای اروپای /کدومشون رو زندگی حرفه ای من تو فیزیک تاثیرشون بیشتر خواهد بود
از اینکه لطف میکنید جواب میدید ممنونم
سلام دوست عزیز به غیر ازسویس بقیه رو تقریبا شانس داری
البته نا امیدت نمی کنم ولی معدل شما پایینه و با توجه به پولی شدن دانشگاه های سوئد تقاضا برای فنلاند رفته بالا در نتیجه توقع دانشگاه ها رفته بالا من خودم امسال به معدل 16.51 برای مهندسی شیمی نروژ اقدام کردم یکم دو به شکم که پذیرش بدن!
در مورد هزینه زندگی کلا کشور های اسکاندیناوی خیلی گرونن یعنی هزینه یک نفر به طور میانگین در اسکاندیناوی حداقل 1 میلیون در ماه هستش کار هم خوب به سختی گیر میاد چون باید به زبون اون کشور مسلط باشی
صد در صد گرفتن ارشد از این دانشگاه ها مخصوصا اون سویس که خودش در حد 10 تای اوله شانس پذیرش رو برای دکترا می بره بالا البته دانشگاه های تاپ آمریکا فقط معدل ارشد رو نمی بینن اونا حتی به لیسانس و دیپلم هم گیر می دن و اینکه باید یلی باشی تو رشته!!! اگه هیمن سایت قسمت پذیرش رو نگاه کنی یه بنده خدایی از هارواد برای دکترا فیزیک پذیرش گرفته ارشدشم پیام نوره اما معدل لیسانسش و ارشدش بالای 19.5 هستش و 40 تا هم مقاله داخلی و خارجی داره! خود این دانشگاه های اروپا هم از نظر امکانات چیزی از دانشگاهی مثل هاروارد کم ندارن بلکه دانشجو های ضعیف تری نسبت به هاروارد داره
به نظر من با توجه به اینکه شما خانواده دارین و درصورت اینکه آرزوی شما به حقیقت نرسه ضربه سنگینی به شما وارد میشه ترجیحا اگه می تونی فوق رو همین جا بخون البته با معدل بالا و مقاله برای دکترا اقدام کن برای آمریکا اگه شد که شد اگر هم نشد چیزی از دست نمیدی

lf8059
October 12th, 2011, 10:45 AM
سلام دوست عزیز به غیر ازسویس بقیه رو تقریبا شانس داری
البته نا امیدت نمی کنم ولی معدل شما پایینه و با توجه به پولی شدن دانشگاه های سوئد تقاضا برای فنلاند رفته بالا در نتیجه توقع دانشگاه ها رفته بالا من خودم امسال به معدل 16.51 برای مهندسی شیمی نروژ اقدام کردم یکم دو به شکم که پذیرش بدن!
در مورد هزینه زندگی کلا کشور های اسکاندیناوی خیلی گرونن یعنی هزینه یک نفر به طور میانگین در اسکاندیناوی حداقل 1 میلیون در ماه هستش کار هم خوب به سختی گیر میاد چون باید به زبون اون کشور مسلط باشی
صد در صد گرفتن ارشد از این دانشگاه ها مخصوصا اون سویس که خودش در حد 10 تای اوله شانس پذیرش رو برای دکترا می بره بالا البته دانشگاه های تاپ آمریکا فقط معدل ارشد رو نمی بینن اونا حتی به لیسانس و دیپلم هم گیر می دن و اینکه باید یلی باشی تو رشته!!! اگه هیمن سایت قسمت پذیرش رو نگاه کنی یه بنده خدایی از هارواد برای دکترا فیزیک پذیرش گرفته ارشدشم پیام نوره اما معدل لیسانسش و ارشدش بالای 19.5 هستش و 40 تا هم مقاله داخلی و خارجی داره! خود این دانشگاه های اروپا هم از نظر امکانات چیزی از دانشگاهی مثل هاروارد کم ندارن بلکه دانشجو های ضعیف تری نسبت به هاروارد داره
به نظر من با توجه به اینکه شما خانواده دارین و درصورت اینکه آرزوی شما به حقیقت نرسه ضربه سنگینی به شما وارد میشه ترجیحا اگه می تونی فوق رو همین جا بخون البته با معدل بالا و مقاله برای دکترا اقدام کن برای آمریکا اگه شد که شد اگر هم نشد چیزی از دست نمیدی
دوست عزیز از اینکه وقت گذاشتید برای جواب ممنون
خوب این خارج رفتن یه راهی هست که میخوام ازچندوچونش مطمئن بشم بهرحال من باید بین این چند راهی که برام مونده یکیشون رو انتخاب کنم و به همین دلیم از دوستان خواستم تجربیاتشون رو دراختیارم بذارن تا بتونم بهترین راه رو انتخاب کنم

aida_11041
November 30th, 2011, 01:31 PM

با سپاس
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?6609-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?32521-%DA%A9%D9%85-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%87-%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%B12012-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%9F

aida_11041
November 30th, 2011, 01:33 PM

با سپاس

فرانسه، آلمان , نروژ، فنلاند

mehrabounr
December 10th, 2011, 03:11 AM
دوستان من تازه دارم در مورد اروپا تحقیق میکنم.همه برنامم روی امریکای شمالی بود و همش به هم خورد. حالا کسی میتونه کمکم کنه.

برای ارشد،رشته های مدیریت با این شرایط آیا جایی وجود داره؟

1 - تحصیل رایگان یا اینکه بورس درست و حسابی بدن درنهایت اگه اینها نبود و نمیشناسید، جایی که شهریه کم باشه و هزینه زندگی هم زیاد نباشه
(فقط در نظر بگیرید که الان business school ها توی همه کشورها شهریه های کلانی میگیرن. مثلا به هیچ وجه از پس UK برنمیام مگر فول فاند باشه که انقدر رقابت زیاده اصلا ممکن نیست)

2 - اصلا برام تفریح مهم نیست. ولی نمیخوام جایی باشه که یخبندونه و خیلی سرده و 12 ماه فقط 2 روز آفتاب داره .
3- جایی که نسبت به ایرانیها دید خیلی بد نداشته باشن.یعنی تا میبیننت باهات بدرفتاری نکنن و صبرکنن اول بشناسنت بعد تصمیم بگیرن.
4- اعتبار دانشگاه برام مهمه. یعنی توی رشته من بخش اعظم کار پیدا کردن و ادامه تحصیل به اعتبار دانشگاه برمیگرده. خودم هم دوست دارم که درس رو ادامه بدم حالا یا تو همون کشور یا جای دیگه.برای همین جایی که پرت و نامعلومه و هیچکس اسمش رو نشنیده و اینها نمیخوام برم.
5- مدرک اون کشور رو تو ایران هم قبول داشته باشن که اگه خدای نکرده نشد و مجبور شدم برگردم بتونم با اون مدرک کار کنم (مثلا توی لیست دانشگاههای وزارت علوم من چیزی از دانشگاههای رمانی ندیدم و اصلا اسمی ازشون برده نشده)
6- تدریس به زبان انگلیسی باشه. اینکه باید برای ارتباط برقرار کردن توی اون کشور یه زبان دیگه رو یاد گرفت اشکالی نداره ولی 4کلمه روزمره رو فهمیدن کجا و دنبال کردن درسهای دانشگاه به یه زبان جدید کجا.برای همین جتما حتما به انگلیسی درس یدن.
7-تریجحا هم شهرهای بزرگتر. زیاد دوست ندارم هر روز 50 تا قیافه تکراری رو از صبح تا شب ببینم و همه تو زندگی ادم فضولی کنن.یعنی از شهرهای خیلی کوچیک بدم میاد (منظورم توهین به هیچ جایی نیستها. فقط با خلق و خوی من جور در نمیاد)

تا اینجاش برام شرطهای حیاتی بود. حالا یه سری چیزها هم هست که اگه باشه خوبه

1- امکان ادامه تحصیل توی اون کشور توی مقطع دکترا وجود داره و سخت نیست.یعنی میشه بورس گیر آورد و .....
2- امکان اقامت گرفتن و کارکردن بعد از تحصیل وجود داره
3- کشورش امکانات بهتری رو به خارجیها (ایرانیها) بده. از خدمات درمانی ارزونتر، تخصیلات ارزونتر، شینگن ، اقامت و .......

حالا شما میگید من توی چه کشورهایی رو بگردم؟ چه کشوری به این چیزی که من میخوام نزدیکتره و از چیزهایی که مدنظرم هست،شرایط مناسب بیشتری رو داره؟

شرایط خودم هم :
لیسانس مدیریت مالی دانشگاه تهران. معدل 15
تافل 96 (دوباره ثبت نام کردم و شاید بیشتر از این بشه)
سابقه کار : 3سال پاره وقت ضمن دانشگاه و 3 سال و خورده ای تمام وقت که توی حسابداری و حسابرسی(خدمات مالی) بوده ولی از نظر بیمه، این 3ساله بیمه رد نکردم.
توی شرکتهای خصوصی،NGO بین المللی , .... کار کردم. پستم هم از کارمندی تا مدیریتی/مشاوره بوده.
مقاله و .... ندارم. از استادها و ... نمیتونم نامه بگیرم. ولی معرفی نامه کاری میتونم بگیرم.
فعالیتهای فوق برنامه هم به نسبت اکثریت بچه های ایران زیاد داشتم. از تیم ورزشی و ...... (البته اگه اهمیتی داشته باشه)
در ضمن امتحان GMAT هم دادم و خراب کردم و اگه لازم باشه دوباره امتحان میدم.یعنی اگه برای بورس گرفتن کمکی کنه

ممنون میشم کمکم کنید.

ratsign
December 11th, 2011, 09:52 AM
دوستان من تازه دارم در مورد اروپا تحقیق میکنم.همه برنامم روی امریکای شمالی بود و همش به هم خورد. حالا کسی میتونه کمکم کنه.

1 - تحصیل رایگان یا اینکه بورس درست و حسابی بدن درنهایت اگه اینها نبود و نمیشناسید، جایی که شهریه کم باشه و هزینه زندگی هم زیاد نباشه
(فقط در نظر بگیرید که الان business school ها توی همه کشورها شهریه های کلانی میگیرن. مثلا به هیچ وجه از پس UK برنمیام مگر فول فاند باشه که انقدر رقابت زیاده اصلا ممکن نیست)

2 - اصلا برام تفریح مهم نیست. ولی نمیخوام جایی باشه که یخبندونه و خیلی سرده و 12 ماه فقط 2 روز آفتاب داره .
3- جایی که نسبت به ایرانیها دید خیلی بد نداشته باشن.یعنی تا میبیننت باهات بدرفتاری نکنن و صبرکنن اول بشناسنت بعد تصمیم بگیرن.
4- اعتبار دانشگاه برام مهمه. یعنی توی رشته من بخش اعظم کار پیدا کردن و ادامه تحصیل به اعتبار دانشگاه برمیگرده. خودم هم دوست دارم که درس رو ادامه بدم حالا یا تو همون کشور یا جای دیگه.برای همین جایی که پرت و نامعلومه و هیچکس اسمش رو نشنیده و اینها نمیخوام برم.
5- مدرک اون کشور رو تو ایران هم قبول داشته باشن که اگه خدای نکرده نشد و مجبور شدم برگردم بتونم با اون مدرک کار کنم (مثلا توی لیست دانشگاههای وزارت علوم من چیزی از دانشگاههای رمانی ندیدم و اصلا اسمی ازشون برده نشده)
6- تدریس به زبان انگلیسی باشه. اینکه باید برای ارتباط برقرار کردن توی اون کشور یه زبان دیگه رو یاد گرفت اشکالی نداره ولی 4کلمه روزمره رو فهمیدن کجا و دنبال کردن درسهای دانشگاه به یه زبان جدید کجا.برای همین جتما حتما به انگلیسی درس یدن.
7-تریجحا هم شهرهای بزرگتر. زیاد دوست ندارم هر روز 50 تا قیافه تکراری رو از صبح تا شب ببینم و همه تو زندگی ادم فضولی کنن.یعنی از شهرهای خیلی کوچیک بدم میاد (منظورم توهین به هیچ جایی نیستها. فقط با خلق و خوی من جور در نمیاد)

1- امکان ادامه تحصیل توی اون کشور توی مقطع دکترا وجود داره و سخت نیست.یعنی میشه بورس گیر آورد و .....
3- کشورش امکانات بهتری رو به خارجیها (ایرانیها) بده. از خدمات درمانی ارزونتر، تخصیلات ارزونتر، شینگن ، اقامت و .......

حالا شما میگید من توی چه کشورهایی رو بگردم؟ چه کشوری به این چیزی که من میخوام نزدیکتره و از چیزهایی که مدنظرم هست،شرایط مناسب بیشتری رو داره؟

شرایط خودم هم :
سابقه کار : 3سال پاره وقت ضمن دانشگاه و 3 سال و خورده ای تمام وقت که توی حسابداری و حسابرسی(خدمات مالی) بوده ولی از نظر بیمه، این 3ساله بیمه رد نکردم.
توی شرکتهای خصوصی،NGO بین المللی , .... کار کردم. پستم هم از کارمندی تا مدیریتی/مشاوره بوده.
مقاله و .... ندارم. از استادها و ... نمیتونم نامه بگیرم. ولی معرفی نامه کاری میتونم بگیرم.
فعالیتهای فوق برنامه هم به نسبت اکثریت بچه های ایران زیاد داشتم. از تیم ورزشی و ...... (البته اگه اهمیتی داشته باشه)
در ضمن امتحان GMAT هم دادم و خراب کردم و اگه لازم باشه دوباره امتحان میدم.یعنی اگه برای بورس گرفتن کمکی کنه

ممنون میشم کمکم کنید.
سلام دوست عزیز
از قدیم گفتن هرچقدر پول بدی همون قدر هم آش می خوری! البته ببخشید اینقدر رک می گم ولی امکان نداره تمام این شرایط یکجا جمع بشن! حداقل تو اروپا که از این خبرا نیست اگر جایی می خوای که هزینه زندگی پایین باشه و دانشگاه هم همین طور باید بری تو دانشگاه های آلمان بگردی(تقریبا با شرایطی که شما می خوای جور هستش) البته توش یه کم نژاد پرستی هست امکانات هم مختص به شهروند ها می شه نه خارجی ها!

arash-iran
December 12th, 2011, 09:16 PM

شرایط خودم هم :

ممنون میشم کمکم کنید.
هم آلمان و هم فرانسه تقریبا این شرایط رو دارن، هرچند باید به وضعیت ویزاشون هم توجه کنید. اگه آب و هوای سرد براتون موردی نداره میتونید روی فنلاند هم حساب کنید. البته اینها کشورهای درجه یک بودن، مسلما در کشورهای کوچکتر اروپایی هم میتونید دنبال چنین شرایطی باشید.

MrMind
December 27th, 2011, 08:23 PM
سلام
مهندسای عزیز من بین آلمان و فنلاند موندم که کدوم و انتخاب کنم ، هر کدوم مزیت های خودشون و دارن ، خواستم از شمایی که توی محیط هستید
کمکم کنید تصمیم بهتری بگیرم

فنلاند شرایط خوبی که داره هزینه هست که کل این دوسال برای مستر نهایتا 26 ملیون خرجم می شه
با آب و هواش مشکلی ندارم و دانشگاه هاش هم توی سطح خوبی هستن و از نظر رشتم که IT هست ، فنلاند توی شرایط واقعا خوبی هست

ازطرفی آلمان یه کشور با دیسیپلین خیلی بالا ، شرایط اجتماعی بهتر هست و زبونی هم که توی آلمان یاد می گیرم خیلی بیشتر به دردم می خوره

ولی هزینش هم به نسبت بالاتر هست (دو سال حدود 37 ملیون تومن تحصیل + زندگی)

من قصدم انشالله اینه که بعد از فوق لیسانس اقدام کنم برای دکتری و بعدش هم در صورت شرایط کاری خوب اقامت و زندگی هست

حالا با این تفاسیر نظر شما دوستان عزیز چی هست؟ چه نقات ضعف و قوتی هست که من جا انداختم و دونستنشون باعث می شبه بهتر تصمیم بگیرم؟

سپاس بی کران

pink_panther
December 27th, 2011, 11:35 PM
فنلاند مزایای خودشو داره،آلمان هم مزایای خودشو.ولی در کل آلمان به نظرم خیلی بهتره.شما حداکثر سالی چقد میتونی خرج کنی؟مقاله داری؟آیلس داری؟ اگه بتونی سالی 20000-250000 دلار خرج کنی،نمره آیلستم بالا باشه میتونی بری آمریکا که تو رشته آی تی تو دنیا حرف اولو میزنه.اگه رزومت خوب باشه مقاله داشته باشی آیلس بالا داشته باشی و... شاید بتونی فاند بگیری هزینت کمتر از 18000 دلار در سال بشه

MrMind
December 28th, 2011, 12:11 AM
مهندس اگه به 20000 تا 25000 دلار سالیانه بود الان آمریکا بودم ولی خیلی بیشتر از این حرفا در میاد ، حساب کردم حدافل باید سالی 35000 دلار خرج کنم ، دلارم که الان توی آسمون سیر می کنه و واقعا مشکل شده
IELTS 7 می تونم راحت بیارم رزومم هم از نظر مدارک تخصصی و سابقه کار خوبه ولی مقاله ندارم

AghaMashalla
December 28th, 2011, 12:14 AM
سلام
مهندسای عزیز من بین آلمان و فنلاند موندم که کدوم و انتخاب کنم ، هر کدوم مزیت های خودشون و دارن ، خواستم از شمایی که توی محیط هستید
کمکم کنید تصمیم بهتری بگیرم

فنلاند شرایط خوبی که داره هزینه هست که کل این دوسال برای مستر نهایتا 26 ملیون خرجم می شه
با آب و هواش مشکلی ندارم و دانشگاه هاش هم توی سطح خوبی هستن و از نظر رشتم که IT هست ، فنلاند توی شرایط واقعا خوبی هست

ازطرفی آلمان یه کشور با دیسیپلین خیلی بالا ، شرایط اجتماعی بهتر هست و زبونی هم که توی آلمان یاد می گیرم خیلی بیشتر به دردم می خوره

ولی هزینش هم به نسبت بالاتر هست (دو سال حدود 37 ملیون تومن تحصیل + زندگی)

من قصدم انشالله اینه که بعد از فوق لیسانس اقدام کنم برای دکتری و بعدش هم در صورت شرایط کاری خوب اقامت و زندگی هست

حالا با این تفاسیر نظر شما دوستان عزیز چی هست؟ چه نقات ضعف و قوتی هست که من جا انداختم و دونستنشون باعث می شبه بهتر تصمیم بگیرم؟

سپاس بی کران
اشتباه حساب کردی مهندس جان. دانشگاه های آلمان رایگان و تقریبا رایگانن. هزینه ی زندگی هم پایینتر از فنلانده.

dexoey
December 28th, 2011, 12:37 AM
اشتباه حساب کردی مهندس جان. دانشگاه های آلمان رایگان و تقریبا رایگانن. هزینه ی زندگی هم پایینتر از فنلانده.

مردمش هم اجتماعی تر هستند و در اونجا المانی یاد میگیرید! 150 میلیون نفر به این زبان صحبت میکنند. وارد بازار کار المان میشید! به همین خاطر من المان رو ترجیح میدم!

pink_panther
December 28th, 2011, 12:41 AM
مهندس اگه به 20000 تا 25000 دلار سالیانه بود الان آمریکا بودم ولی خیلی بیشتر از این حرفا در میاد ، حساب کردم حدافل باید سالی 35000 دلار خرج کنم ، دلارم که الان توی آسمون سیر می کنه و واقعا مشکل شده
IELTS 7 می تونم راحت بیارم رزومم هم از نظر مدارک تخصصی و سابقه کار خوبه ولی مقاله ندارم
من با سند و مدرک بهت ثابت میکنم که با 25000 دلار تو نیو یورک میتونی دانشجویی زندگی کنی.این (http://collegesearch.collegeboard.com/search/CollegeDetail.jsp?collegeId=1162&profileId=2) دانشگاه که رنک خیلی خوبی هم داره(حداقل از فنلاند و آلمان خیییلی بهتره) سالی 14000 دلار شهریش هست.توی نیو یورک هم (اگه دانشجویی زندگی کنی،در سطح متوسط رو به بالا) سالی 10000-12000 دلار کافیه برات.(اگه خواستی اینم برات ثابت میکنم:D)اگه بخوای تقریبا مرفه زندگی کنی تقریبا همون 35000 دلاری میشه که خودت گفتی.حالا میل خودت که میخوای تو آمریکا دانشجویی زندگی کنی یا تو آلمان ولخرجی کنی:D
در ضمن دانشگاه های خیلی ارزون تری حتی تو همین نیو یورک هم هست.اما چون رنکشون پایینه برای ویزا به مشکل میخوری

pink_panther
December 28th, 2011, 12:54 AM
این لینک (http://www.numbeo.com/cost-of-living/city_result.jsp?country=Finland&city=Helsinki)هزینه های زندگی تو هلسینکی فنلانده.اینم (http://www.numbeo.com/cost-of-living/city_result.jsp?country=Germany&city=Hamburg) هزینه های زندگی تو هامبورگ آلمانه
خودت قضاوت کن.ولی اگه میتونی سالی 25000 دلار خرج کنی اصلا به هیچ کشوری بجز آمریکا فک نکن.

civil2015
December 28th, 2011, 02:53 AM
حالا منم یک اطلاعاتی بدم
دوستم الان چند ساله که نیویورک هستن،ایشون میگفتن هزینه 1 سال واسه دانشجو 25000$ تا 30000$ در میاد،فقط هزینه اجاره خونه خورد و خوراک.

dental.persian
December 28th, 2011, 03:40 AM
حالا منم یک اطلاعاتی بدم
دوستم الان چند ساله که نیویورک هستن،ایشون میگفتن هزینه 1 سال واسه دانشجو 25000$ تا 30000$ در میاد،فقط هزینه اجاره خونه خورد و خوراک.

نیویورک گرون ترین شهر امریکاست شاید در مناطق ارزون بشه با سالی 10000 تا زندگی دانشجویی کرد مشکل اصلی در امریکا شهریه بالای دانشگاه هاست

pink_panther
December 28th, 2011, 03:49 AM
حالا منم یک اطلاعاتی بدم
اینکه دوست شما سالی 30000$ خرج میکنه دلیل نمیشه نشه با حدود 10000$ زندگی کرد.عرض کردم زندگی دانشجویی.یعنی با کمترین امکانات و خونه کوچیک اطراف شهر و share کردن خونه با 2-3 تا دانشجوی دیگه و صرف جویی تو تمام موارد.قطعا دوست شما تو چنین شرایطی زندگی نمیکنه.معلومه اگه کسی بخواد با بهترین امکانات زندگی کنه 100000$ هم کمه واسش.بنده حد اقل مخارج رو عرض کردم نه زندگی مرفهانه.
شما در نظر بگیر یه خونه بگیری 1000 دلار.با 2نفر دیگه همخونه بشی سهم شما میشه تقریبا 300$.سالی 3600 دلار
هزینه غذا به طور میانگین ماهی 232 دلار.سالی2784$
دکتر(هزینه احتمالی) به طور میانگین ماهی 72 دلار میشه سالی864$
حمل و نقل به طور میانگین ماهی 232$.سالی2784 دلار
هزینه های احتمالی به طور میانگین ماهی 188 دلار.سالی2256$
هزینه پوشاک هم به طور میانگین سالی 1000 دلار
کل اینا میشه سالی 13288 دلار.(حدودا)
در ضمن این قیمتها رو از خودم در نیاوردم.از این سایت (http://www.livingwage.geog.psu.edu/) و این سایت (http://www.numbeo.com/cost-of-living/city_result.jsp?country=United+States&city=New+York%2C+NY) میتونید ببینید لیست هزینه ها رو.کاملا هم موثق هست
در ضمن به فرض هم که تو نیویورک نشه با کمتر از 30000 دلار در سال زندگی کرد(که مطمئنم این طور نیست). من نیو یورک رو مثال زدم.مگه آمریکا فقط نیو یورکه؟ حرف اصلی من این بود که با 20000-25000 دلار در سال میشه تو آمریکا درس خوند.نیویورک گرونه به قول دوستمون اینهمه ایالت دیگه هست.مثلا شهر buffalo تو همون ایالت نیویورک هزینه هاش به مراتب کمتر از نیویورکه.در کل فک میکنم اگه از بحث اصلی دور نشیم بهتره

OSX
December 28th, 2011, 06:36 AM
این تاپیکو این بنده خدا زده بود واسه مقایسه آلمان و فنلاند . ربطی به آمریکا نداشت که دارین در موردش بحث می کنبن !!!
آمریکا تاپیک مخصوص خودشو داره !!!

MrMind
December 28th, 2011, 11:30 AM

خوب من حداکثر رو در نظر گرفتم
اینکه دانشگاه ترمی 500 یورو باشه و هزینه زندگی رو هم ماهی 700 یورو طبق گفته بچه ها و سایت daad در نظر گرفتم که برای دو سال همون 37 ملیون می شه
یعنی کمتر از این حرفاست؟

MrMind
December 28th, 2011, 11:34 AM
مردمش هم اجتماعی تر هستند و در اونجا المانی یاد میگیرید! 150 میلیون نفر به این زبان صحبت میکنند. وارد بازار کار المان میشید! به همین خاطر من المان رو ترجیح میدم!

جز اتریش و سوئیس و آلمان چه کشورای آلمانی صحبت می کنن؟فنلاندی که مخصوص خودشون هست فقط ...

وضعیت اقامت گرفتن و ادامه تحصیل برای گرفتن دکتری و ... به چه طورت هست توی آلمان؟
فنلاند که در صورت پیدا کردن کار (حداکثر 6 ماه بعد از اتمام تحصیل) می شه اقامت گرفت و درآمد هم ازونجایی که یه کشور اسکاندیناوی هست خیلی بالاست (نمی دونم چقدر حدودا) آلمان به چه صورت هست؟

ممنون از راهنماییهاتون مهندس جان

MrMind
December 28th, 2011, 11:40 AM
من با سند و مدرک بهت ثابت میکنم که با 25000 دلار تو نیو یورک میتونی دانشجویی زندگی کنی.این (http://collegesearch.collegeboard.com/search/CollegeDetail.jsp?collegeId=1162&profileId=2) دانشگاه که رنک خیلی خوبی هم داره(حداقل از فنلاند و آلمان خیییلی بهتره) سالی 14000 دلار شهریش هست.توی نیو یورک هم (اگه دانشجویی زندگی کنی،در سطح متوسط رو به بالا) سالی 10000-12000 دلار کافیه برات.(اگه خواستی اینم برات ثابت میکنم:D)اگه بخوای تقریبا مرفه زندگی کنی تقریبا همون 35000 دلاری میشه که خودت گفتی.حالا میل خودت که میخوای تو آمریکا دانشجویی زندگی کنی یا تو آلمان ولخرجی کنی:D
در ضمن دانشگاه های خیلی ارزون تری حتی تو همین نیو یورک هم هست.اما چون رنکشون پایینه برای ویزا به مشکل میخوری

یه سایت مرجع هست که من بتونم دانشگاه های آمریکا رو بنا به شرایطم گوگل کنم؟
من خیلی دوست دارم برم آمریکا ولی خوب فکر می کنم یکم ریسکه ... توی سفارت خونه مجازی هم رفتم اطلاعاتی که اونجا بود باعث شد منصرف بشم ...

این لینک (http://www.numbeo.com/cost-of-living/city_result.jsp?country=Finland&city=Helsinki)هزینه های زندگی تو هلسینکی فنلانده.اینم (http://www.numbeo.com/cost-of-living/city_result.jsp?country=Germany&city=Hamburg) هزینه های زندگی تو هامبورگ آلمانه
خودت قضاوت کن.ولی اگه میتونی سالی 25000 دلار خرج کنی اصلا به هیچ کشوری بجز آمریکا فک نکن.

خیلی ممنون مهندس
با دلار 1200 می شد کنار اومد و رفت ولی با دلار 1600 تومن قضیه خیلی فرق می کنه :(

dexoey
December 28th, 2011, 06:27 PM
جز اتریش و سوئیس و آلمان چه کشورای آلمانی صحبت می کنن؟فنلاندی که مخصوص خودشون هست فقط ...

وضعیت اقامت گرفتن و ادامه تحصیل برای گرفتن دکتری و ... به چه طورت هست توی آلمان؟
فنلاند که در صورت پیدا کردن کار (حداکثر 6 ماه بعد از اتمام تحصیل) می شه اقامت گرفت و درآمد هم ازونجایی که یه کشور اسکاندیناوی هست خیلی بالاست (نمی دونم چقدر حدودا) آلمان به چه صورت هست؟

ممنون از راهنماییهاتون مهندس جان

همین 3 تا کشور شامل 100 میلیون نفر انسان میشن! حدود 60 میلیون هم به عنوان زبان دوم صحبت میکنند و 20 میلیون هم به صورت پراکنده در کل دنیا وجود دارند که المانی صحبت میکنند که مجموعش میشه 180 میلیون........
چه در فنلاند و چه در المان بایستی 7 سال مالیات پرداخت کنید تا شهروند بشید....درامد فنلاند بالاتر هست اما هزینه هاش هم به مراتب بالاتره....

OSX
December 28th, 2011, 06:48 PM
همین 3 تا کشور شامل 100 میلیون نفر انسان میشن! حدود 60 میلیون هم به عنوان زبان دوم صحبت میکنند و 20 میلیون هم به صورت پراکنده در کل دنیا وجود دارند که المانی صحبت میکنند که مجموعش میشه 180 میلیون........
چه در فنلاند و چه در المان بایستی 7 سال مالیات پرداخت کنید تا شهروند بشید....درامد فنلاند بالاتر هست اما هزینه هاش هم به مراتب بالاتره....

البته طبق قانون جدید تو فنلاند 4 سال یا 5 سال هست بستگس به این داره که امتحان زبان بخوای بدی یا نه ! من راحت تر از فنلاند جایی رو نمی شناسم که اقامت بده تو اروپا !
کلا از نظر رفاه اجتماعی کشورهای اسکاندیناوی و استرالیا و نیوریلند سوئیش از بقیه کشورهای دنیا تو سطح بالاتری هستن !

Ignore
December 28th, 2011, 07:30 PM
لوکزامبورگ هم زبانش المانی هست .....

ولی من از جهت دانشگاه برتر و تکنولوزی برتر (امکانات دانشگاهی) آلمان را بهتر میبینم....از نظر من قابل مقایسه نیست...
در زمینه تخصصی نمیتونم چیزی بگم(اونچه را دیدم گفتم) اما از جهت زبان و کاربردی بودن ان المانی بهتر هست مگر اینکه با انگلیسی بخوای ادامه تحصیل بدی!

که من هم امریکا را گزینه خوبی میبینم....

dexoey
December 28th, 2011, 07:37 PM
البته طبق قانون جدید تو فنلاند 4 سال یا 5 سال هست بستگس به این داره که امتحان زبان بخوای بدی یا نه ! من راحت تر از فنلاند جایی رو نمی شناسم که اقامت بده تو اروپا !
کلا از نظر رفاه اجتماعی کشورهای اسکاندیناوی و استرالیا و نیوریلند سوئیش از بقیه کشورهای دنیا تو سطح بالاتری هستن !

میشه لینک معتبر بدید بابت اطلاعات بیشتر؟
چیزی که به صورت رسمی هست اینه تقریبا تمام کشورها باید حدود 7 سال مالیات پرداخت کرد اما در عمل یک مقداری تفاوت وجود داره! یکی از دوستان من فقط و فقط 1 سال مالیات پرداخت کرد و در المان شهروند شد! چون از برلین اقدام کرده بود در صورتی که اگر در ایالت های جنوبی اقدام میکرد شاید بعد از 7-8 بزور بهش اقامت میدادند ( بستگی به ایالت داره و گویا قانون خاصی حاکم نیست چون در همین برلین یکی دیگه از دوستانم 8 سال مالیات پرداخت)......یا مثلا سویس رو میدونم خیلی سخت شهروندی میده......حالا اگر شما اطلاعات کاملتری دارید بفرمایید.....

OSX
December 28th, 2011, 08:35 PM
میشه لینک معتبر بدید بابت اطلاعات بیشتر؟
چیزی که به صورت رسمی هست اینه تقریبا تمام کشورها باید حدود 7 سال مالیات پرداخت کرد اما در عمل یک مقداری تفاوت وجود داره! یکی از دوستان من فقط و فقط 1 سال مالیات پرداخت کرد و در المان شهروند شد! چون از برلین اقدام کرده بود در صورتی که اگر در ایالت های جنوبی اقدام میکرد شاید بعد از 7-8 بزور بهش اقامت میدادند ( بستگی به ایالت داره و گویا قانون خاصی حاکم نیست چون در همین برلین یکی دیگه از دوستانم 8 سال مالیات پرداخت)......یا مثلا سویس رو میدونم خیلی سخت شهروندی میده......حالا اگر شما اطلاعات کاملتری دارید بفرمایید.....

http://213.138.145.18/netcomm/content.asp?article=4235

MrMind
December 28th, 2011, 09:41 PM

منظور من اقامت بودا ، اگه اشتبا نکنم اقامت با citizenship فرق می کنه
من شرایط اقامت و می خوام بدونم ،

من هزینه ها رو از لینکی که دوستمون داد نگاه کردم که مقایسه هزینه ها توی هلسینکی و هامبورگ بود ، هزینه های فنلاند در اکثر موارد پایین تر بود

nimaK
December 29th, 2011, 02:05 AM
به اعتقاد بنده آلمان!
هم قدرت زبان هم محيط اجتماعي تر و پر جمعيت تر(كسي كه توي ايران شلوغ پلوغ زندگي كرده چجوري بره كشوري كه 5 مليون جمعيت داره؟يك سوم شهر تهران؟!)و هم صد البته فني مهندسي فوق العاده قويتر....در ضمن آلمان سومين اقتصاد بزرگ جهانه كه توي اين همه بحران هنوز همه ي اروپا لنگ آلمانن كه بهشون پول بده!
در مقايسه با آمريكا بايد بگم رقم زير بيست تومن هزينه ي فقط زندگي واقعا در آمريكا غيرممكنه ديگه...حالا پول دانشگاههاش كه خود دانشجوهاي آمريكايي رو بيچاره كرده و تازه توي گزارش يورونيوز مي ديدم كه چند مليارددلار بدهي دانشجوهاي آمريكايي است بماند.مسايل فرهنگي اروپا و آمريكا هم هست كه بايد اون رو هم در نظر بگيريد.

dexoey
December 29th, 2011, 02:16 AM
منظور من اقامت بودا ، اگه اشتبا نکنم اقامت با citizenship فرق می کنه
من شرایط اقامت و می خوام بدونم ،

من هزینه ها رو از لینکی که دوستمون داد نگاه کردم که مقایسه هزینه ها توی هلسینکی و هامبورگ بود ، هزینه های فنلاند در اکثر موارد پایین تر بود

تا جایی که من میدونم اقامت همون سیتیزن هستش!

المان کشور ارزونیه. ایالت ها هم با هم فرق دارند. مثلا برلین خیلی ارزونه. فنلاند هم کشور گرونیه و در هلسینکی قیمت ها از بقیه بالاتره.....

OSX
December 29th, 2011, 05:28 AM

المان کشور ارزونیه. ایالت ها هم با هم فرق دارند. مثلا برلین خیلی ارزونه. فنلاند هم کشور گرونیه و در هلسینکی قیمت ها از بقیه بالاتره.....

تو کشور های مختلف تعریف و شرایط اقامت دائم و سیتی زن فرق داره !
تو فنلاند هم همه جا قیمت ها یکسانه ! هلسینکی از بقیه جاها گرون تر نیست !

dexoey
December 29th, 2011, 05:35 AM

من اینو با توجه به صحبت های دوستان فنلاندیم گفتم.
ترجمه اقامت به انگلیسی چی میشه؟ در فنلاند تفاوت این دو در چی هستش؟

OSX
December 29th, 2011, 06:25 AM
من اینو با توجه به صحبت های دوستان فنلاندیم گفتم.
ترجمه اقامت به انگلیسی چی میشه؟ در فنلاند تفاوت این دو در چی هستش؟

خب دوستای فنلاندیت اشتباه گفته بودن ! اقامت دا‌ئم میشه permanent residence !
تفاوتشم تو اینه که وقتی سیتیزن می شی می تونی پاس فنلاندی بگیری !

Simplex
December 29th, 2011, 06:32 AM

خب، شرایط دریافت اقامت و سیتیزن شدن با هم خیلی فرق داره و در هر کشوری هم متفاوته، اما تعریف شون که فرقی نباید داشته باشه. یعنی اگر شما توی کشوری زندگی کنید (و نه اینکه به طور موقت مسافرت رفته باشید) برای کار یا تحصیل بهتون اجازه اقامت می دهند، اگر تا مدت زمان خاصی اونجا باشید و شرایط دیگه رو داشته باشید (مثلا زبانشون رو بلد باشید) می تونید برای سیتی زن شدن درخواست بدید.

تا جایی هم که من می دونم هلسینکی شهر گرونیه. یکی از شاخص های اصلی گرون بودن شهر، قیمت مسکن است و قیمت خونه در هلسینکی تفاوت بسیار زیادی با شهرهای دیگه داره، حتی از اسپو و وانتا هم گرون تره. شهرهای کوچک تر فنلاند که خیلی ارزون تر هستند. هزینه حمل و نقل هم در هلسینکی بالاتره.
درباره هزینه های سلامت و بهداشت چیزی نمی دونم، هزینه غذا و پوشاک می تونه ثابت باشه، چون بیش تر از هشتاد درصد بازار فنلاند در اختیار برندها و گروه هاست و اون ها قیمت های ثابت دارند.

OSX
December 29th, 2011, 07:37 AM
خب، شرایط دریافت اقامت و سیتیزن شدن با هم خیلی فرق داره و در هر کشوری هم متفاوته، اما تعریف شون که فرقی نباید داشته باشه. یعنی اگر شما توی کشوری زندگی کنید (و نه اینکه به طور موقت مسافرت رفته باشید) برای کار یا تحصیل بهتون اجازه اقامت می دهند، اگر تا مدت زمان خاصی اونجا باشید و شرایط دیگه رو داشته باشید (مثلا زبانشون رو بلد باشید) می تونید برای سیتی زن شدن درخواست بدید.

تا جایی هم که من می دونم هلسینکی شهر گرونیه. یکی از شاخص های اصلی گرون بودن شهر، قیمت مسکن است و قیمت خونه در هلسینکی تفاوت بسیار زیادی با شهرهای دیگه داره، حتی از اسپو و وانتا هم گرون تره. شهرهای کوچک تر فنلاند که خیلی ارزون تر هستند. هزینه حمل و نقل هم در هلسینکی بالاتره.
درباره هزینه های سلامت و بهداشت چیزی نمی دونم، هزینه غذا و پوشاک می تونه ثابت باشه، چون بیش تر از هشتاد درصد بازار فنلاند در اختیار برندها و گروه هاست و اون ها قیمت های ثابت دارند.

همونطور که گفتم هزیینه ها در هلسینکی با همه جا یکسانه و فقط ممکن در موقع خرید خونه هزینه بالاتر باشه و یا اجاره خونه تو بازار آٰزاد! اجاره خونه برای دانشجوها هیچ فرقی نداره تو هلسینکی با بقیه جاها ! هزینه حمل و نقل تو هلسینکی حتی یه مقدار کمی ارزون تر هم هست !

nimaK
December 29th, 2011, 02:11 PM

جان؟اقامت همون سيتيزنه؟!اين دو تا توفير دارن با هم...البته ميشه گفت اقامت دايم راه رو براي كسب سيتيزن شيپ هموار مي كنه! بخش دوم حق با شماست...كلا دوستان توجه كنند كه اسكانديناوي بويژه نروژ بسيار گرون هستش.شما حتي توي رقمي كه سفارت ميگيره ببينيد مشاهده مي كنيد اين تفاوت رو.مثلا در مورد آلمان اين رقم 8040 يورو هستش درحاليكه نروژ 10000 يورو!

chyrmashygh
January 2nd, 2012, 04:04 PM
سلام!
می خواستم بدونم با 40 میلیون تومان تو اروپا امکان خوندن رشته ی پزشکی هست؟ با مدرک دیپلم ، البته یه مدرک کاردانی هم دارم

کم هزینه ترین کشور برای پزشکی که از ذیپلم پذیرش بگیرن کجاست؟ شهریه سالانه چقدر؟

nimaK
January 3rd, 2012, 01:17 AM
سلام!
می خواستم بدونم با 40 میلیون تومان تو اروپا امکان خوندن رشته ی پزشکی هست؟ با مدرک دیپلم ، البته یه مدرک کاردانی هم دارم

کم هزینه ترین کشور برای پزشکی که از ذیپلم پذیرش بگیرن کجاست؟ شهریه سالانه چقدر؟

والا معمولا اروپا كه تحصيلش ارزونه هم باز پزشكي هاش خيلي گرونه...شما مي توني از ويكي پديا هم سايت دانشگاههايي كه پزشكي ارايه مي دن رو بيابي و اونجا هزينه هاشو زده دوس مت.

babak1234
January 5th, 2012, 11:48 PM
جان؟اقامت همون سيتيزنه؟!اين دو تا توفير دارن با هم...البته ميشه گفت اقامت دايم راه رو براي كسب سيتيزن شيپ هموار مي كنه! بخش دوم حق با شماست...كلا دوستان توجه كنند كه اسكانديناوي بويژه نروژ بسيار گرون هستش.شما حتي توي رقمي كه سفارت ميگيره ببينيد مشاهده مي كنيد اين تفاوت رو.مثلا در مورد آلمان اين رقم 8040 يورو هستش درحاليكه نروژ 10000 يورو!
اما فنلاند 6000 یورو است -
It is true that Finland is not the cheapest country in the world. But you do get a lot for your money. You will live in a safe and clean environment and you will also have access to student discounts on meals, transportation and medical services. Although all degree students have to pay for their books, the student library system works quite well and you can cut down on those costs. The total monthly living expenses of a single student are, on average, from €600 to €900- depending on your spending habits.

The rent in student accommodation varies from €200 to €350 a month (in a single room). Accommodation in student apartments cannot be guaranteed because they are not owned by the university itself. Expect to pay more if you are renting accommodation privately.
Other monthly expenses:
Utilities, phone bill, transportation, photocopying
Post-arrival one-off expenses to consider:
Hostel or hotel before housing is available- you may need to stay in a hotel or hostel for a few days if you arrive before your accommodation is available or you may be arriving without housing sorted out (not recommended).
Deposits- you may be required to provide one or two (or even possibly three) months’ rent as a, especially if you are renting on the private market.
Phone line deposit- when you come to Finland if you want to get a local number for which you are billed monthly (rather than the more expensive pay-as-you-go), you will probably be expected to provide a deposit (don’t forget that you can use services like Skype!).
Student Union fee- less than €100 per year but with huge benefits
Sample basic budget

Accommodation:

€200-400

Food

€250

Public Transportation

€30-45

Phone

€30

http://studies.aalto.fi/en/living/cost/

iman_mi2002
January 8th, 2012, 05:18 PM
با سلام
می خواستم شانسم رو برای گرفتن پذیرش در دانشگاه های اروپا رو بدونم . GRE 1200 (Quantitive 780 - Verbal 420)d ؛ تافل هنوز ندادم ولی می دونم که 85-90 رو حتما به راحتی میارم . معدل لیسانس هم 13.35 هست. مهندسی IT خوندم دانشگاه سراسری تبریز

hassanrouhi
January 8th, 2012, 11:29 PM
درسته که یکم شرایط معدلتون پایین هست اما GREبدی ندارین.به نظرم برای دانشگاه های درجه 2 المان شانس دارین.البته منظورم از درجه 2یه موقع بد برداشت نشه.همون درجه 2 هم خیلی قویه.اسکاندیناوی هم بد نیست.اروپای شرقی هم فکر نکنم مشکلی پیش بیاد.اما عموما شهریه دارن

iman_mi2002
January 13th, 2012, 02:40 PM
مثلا برای رشته ی Business Information Systems جایی هست که پیشنهاد بدین ؟

elham2010
February 6th, 2012, 12:13 PM
من بورس کامل هستم و دارم روی دو تا گزینه یکی در آلمان یکی در انگلیس فکر می کنم، تقریبا انگلیس رو داشتم می رفتم که یکباره سفارت بسته شد و برای گرفتن ویزا باید رفت دوبی و یکم کار سخت شده! من در مورد کشورهای اروپایی اطلاعات کم دارم ممنون میشم بهم بگید الان ارزش داره که دیگه انگلیس رو نرم و تغییر جهت بدم به سمت آلمان؟
(رنکینگ هر دوتا دانشگاه تقریبا یکی است)

Simplex
February 6th, 2012, 01:58 PM
مثلا برای رشته ی Business Information Systems جایی هست که پیشنهاد بدین ؟
خیلی از دانشکده های اقتصاد این رشته را دارند. با یک سرچ کوچک کلی اطلاعات به دست می آورید.

haghjoo_vahid
February 15th, 2012, 04:54 AM
سلام . میخواستم بدونم چرا با وجود این که هزینه ی زندگی در نروژ بیشتر از فنلاند هست ، چرا ایرانی ها برای اپلای استقبالشون از نروژ بیشتر از فنلاند هست ؟

haghjoo_vahid
February 15th, 2012, 04:55 AM
نروژ یا فنلاند و چرا ؟

hirt-01
February 15th, 2012, 10:27 AM
سلام . میخواستم بدونم چرا با وجود این که هزینه ی زندگی در نروژ بیشتر از فنلاند هست ، چرا ایرانی ها برای اپلای استقبالشون از نروژ بیشتر از فنلاند هست ؟
بیشتر بچه های اینجا فنی هستند. نروژ چون یه دانشگاه بسیار عالی ( NTNU ) در زمینه مهندسی داره، استقبال زیادی ازش میشه. در حالیکه فنلاند رشته های مهندسیش بسیار محدوده.

nimaK
February 15th, 2012, 12:37 PM
حالا شما فرموديد هزينه من ميگم سطح زندگي هم خيلي بالاست.اگر كار پيدا كنيد مي بينيد كه به همون نسبت هزينه ي بالاي زندگي حقوقها هم سرسام آور بالاست!نروژ توي اكثر قريب به اتفاق آمارها من جمله آماري كه سالانه سازمان ملل متحد منتشر مي كنه در شاخصي به نام "شاخص توسعه ي انساني" يا Human Development Index چندين ساله كه رتبه ي 1 در جهان رو داره.سطح آموزش و دانشگاهها هم در نروژ بسيار بالاست.

proshuttle
February 15th, 2012, 01:10 PM
تمامی نکاتی که دوستان گفتن کاملا صحیح هستش و من فقط این نکته رو هم اضافه کنم که طی کردن مراحل اپلای برای نروژ به نظر من راحت تر و آشنا تر از مراحل اپلای دانشگاه های فنلاند هستش ( مخصوصا برای دوستانی که برای لیسانس اپلای می کنن ) و در تایید حرف Hirt-01 و آقا نیما اینم بگم که واقعا دانشگاه هایی مثل NTNU و Oslo بسیار عالی هستن و به راحتی نمی شه ازشون گذشت

arra_eng2000
February 16th, 2012, 12:16 AM
مهمترین چیز اینه که رایگانه تحصیلش,تازه شنیدم مرفه ترین کشور از نظر UNهست.به دانشجوایای دکتراهم بیشترین فاندو تو کل دنیا میده.و...

haghjoo_vahid
February 16th, 2012, 04:39 AM
arra_eng2000 (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?79879-arra_eng2000) فنلاند و نروژ هر دو رایگان هست

farhooood
February 17th, 2012, 05:44 PM
عضویت نداشتن این کشور در حوزه پولی یورو باعث شده از لطمات اقتصادی این روز های اروپا دور باشه و بر خلاف یورو واحد پولیش کرون روز به روز داره قوی تر میشه . . .
البته شاید هزینه های نروژ برای ما که میخوایم ریال رو به کرون تبدیل کنیم بسیار گرون در بیاد ، اما بالا رفتن شانس دریافت پذیرش دکترا برای کسانی که مستر رو در نروژ گذروندن و بسیاری موارد دیگه باعث میشه این کشور به هدف اصلی بسیاری از applicant ها تبدیل بشود . امیدوارم هر کی رویای نروژ رو در سر داره به خواسته اش برسه . . . :rolleyes:

wiseperson
February 17th, 2012, 10:11 PM
سلام خسته نباشید دوستان
به نظر شما واسه رشته عمران نروژ خوبه؟ و اینکه میشه موسسات واسه پذیرش گرفتن اعتماد کرد؟ شما موسسه ای رو میشناسین؟ ممنون

IELTS
February 17th, 2012, 10:33 PM
سلام خسته نباشید دوستان
به نظر شما واسه رشته عمران نروژ خوبه؟ و اینکه میشه موسسات واسه پذیرش گرفتن اعتماد کرد؟ شما موسسه ای رو میشناسین؟ ممنون

دروود. اول از همه به جمع تمامی جویندگان راه علم خوش اومدید. اگر به قوانین فروم احترام بگذارید و به فونت فارسی تایپ کنید بهتر خواهد بود. در خصوص رشته عمران بسیاری از دانشگاههای نروژ این رشته را در عنوان گرایشهای متنوعی ارائه می کنند. اما من در فنلاند بجز یک مورد در دانشگاه دیگری ندیدم و فکر می کنم انتخاب نروژ به فنلاند منطقی و قابل قبول باشد.
ازاد اندیش باشید

nimaK
February 17th, 2012, 10:50 PM
سلام خسته نباشید دوستان

گرامي خوش آمديد.در ابتدا نگاهي به قوانين فروم (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?222-%D8%AC%D9%85%D8%B9%E2%80%8C%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8 C-%D9%85%D9%82%D8%B1%D8%B1%D8%A7%D8%AA-(%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7-%D8%A8%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AF)) بيندازيد.اين ليست موسسات مجاز و مورد تاييد وزارت علوم هست.شما مي توانيد بنا به صلاحديد خودتون از اين موسسه ها بهره بگيريد.همانطور كه پويا جان فرمودند بلي نروژ دامنه ي رشته ي بيشتري داره.

kasra-dan
February 17th, 2012, 10:59 PM
همون طور که دوستان عزیز دیگه گفتن نروژ از نظر شاخص های اقتصادی و اجتماعی از فنلاند بالاتره اما به نظرم انتخاب بین نروژ و فنلاند بیشتر به خود شخص مربوط میشه و از اونجایی که این دو از معدود کشورهایی هستن که تحصیل رایگان رو هنوز میشه داخلش داشت باید بگم هر کس بنا به شرایط خاص خودش یکی از این دو کشور رو انتخاب می کنه.نروژ یک کشور سلطنتی هست و به همین خاطر هزینه ها در اون خیلی بالاتره اما فنلاند به علت برخی از سیاست گذاری ها و ارتباط نزدیک تر با کشورهای عضو اتحادیه اروپا شرایط مناسب تری رو برای افراد متوسط از نظر مالی یجاد کرده.هخر دو کشور از نظر شاخص های آموزشی در رده های بالا هستند و به نظرم اپلای کردن برای دانشگاه های این دو کشور ارزشمند هست. من خودم فنلاند رو بیشتر ترجیح می دم

nimaK
February 19th, 2012, 06:37 PM
البته حالا تحصيل توي آلمان تقريبا رايگانه و فرانسه همينطور(به فرانسه)جمهوري چك(به زبان چكي)لهستان(به لهستاني!فك كنيد لهستاني!!)البته چون اينجا بحث نروژ و فنلانده بيشتر مربوط به ان دو كشور مي شه.حق با كسراي گراميست.خيلي هم با هم فرقي ندارن.مثلا رتبه ي 4 يك رنكينگ مگه چقدر فرق داره با رتبه ي يك؟بيشتر شما در مباحث آموزشي تحقيق كنيد.سطح دانشگاهها و ... .اين دو تا خيلي توفير ندارن.

ailiin
February 23rd, 2012, 01:18 PM
سلام من توی یه سری از فرومها پست گذاشتم ولی فکنم از اول باید همینچا میومدم! من با این شرایط:لیسانس معماری دانشگاه آزاد معدل15.70 البنه اختصاصیام همه بالاست
آیلتس 7 وGRE q160 دو سال سابقه کار مرتبط چندتا مدرکم از مجتمع فنی تهران دارم فرانسه میدونمولی مدرک ندارم فعلا با آلمانی هم یکم آشنام
و با توچه به اینکه نمیخوام هزینهام خیلی بیشتر از دوره مستر تو ایران باشه و جایی باشه که بتونم کارهم بکنم کلا زندگی سخت!:D
کجارو به من پیشنهاد میکنید؟

mohammadmother
March 6th, 2012, 01:41 PM
برای برق قدرت کدوم بهتره
آلمان دانمارک سوییس؟

ahmadn65
March 6th, 2012, 07:39 PM
مسلم، آلمان هم از لحاظ رنک، هم هزینه!

ahmadn65
March 6th, 2012, 07:48 PM
برای کسب اطلاعات موثق در مورد اروپا، سایت http://www.study-in-europe.org (http://www.study-in-europe.org/) بهترین منبع هست.
از طریق سایت فوق، به 2 سایت http://www.mastersportal.eu/ و http://www.phdportal.eu/ دسترسی پیدا می کنید، که برای جستجو در کل قاره ی اروپا کم نظیر هست!
امیدوارم بتونید حداکثر استفاده را ازش ببرید

tomcat
March 17th, 2012, 03:29 AM
دوستان من بین یه دو راهی بد قرار گرفتم و باید تا 10 روز دیگه تصمیم بگیرم.
بنده از دانشگاه میلان ایتالیا پذیرش دارم + بورسیه 5000 یورو سالیانه و معاف از پرداخت شهریه.
از دانشگاه اشتوتگارت آلمان هم پذیرش دارم.بدون بورسیه. شهریه هم نداره و رایگانه.

رشته اشتوتگارت و خود دانشگاه اشتوتگارت رو بیشتر دوست دارم ولی از طرفی یورسه میلان هم وسوسه ام میکنه.حالا موندم کدوم رو انتخاب کنم.از شما راهنمایی می خواستم و یک مقایسه کلی بین این دو کشور و دانشگاه.اگه شما جای من بودین کدوم رو انتخاب می کردین؟!!

dexoey
March 17th, 2012, 03:46 AM
دوستان من بین یه دو راهی بد قرار گرفتم و باید تا 10 روز دیگه تصمیم بگیرم.

بنده از دانشگاه میلان ایتالیا پذیرش دارم + بورسیه 5000 یورو سالیانه و معاف از پرداخت شهریه.
از دانشگاه اشتوتگارت آلمان هم پذیرش دارم.بدون بورسیه. شهریه هم نداره و رایگانه.

رشته اشتوتگارت و خود دانشگاه اشتوتگارت رو بیشتر دوست دارم ولی از طرفی یورسه میلان هم وسوسه ام میکنه.حالا موندم کدوم رو انتخاب کنم.از شما راهنمایی می خواستم و یک مقایسه کلی بین این دو کشور و دانشگاه.اگه شما جای من بودین کدوم رو انتخاب می کردین؟!!

برای چه مقطعی؟
من کشور المان رو خیلی بیشتر نسبت به ایتالیا ترجیح میدم اما با توجه به بورسیه 5000 یورویی اگر جای شما باشم ایتالیا رو انتخاب میکنم.

tomcat
March 17th, 2012, 04:11 AM
برای مستر.
نمی دونم واقعا...گیج شدم!!:(

hassanrouhi
March 17th, 2012, 03:07 PM
ببین در نگاه اول اصلا ایتالیا رو نمیشه با المان مقایسه کرد. اما وقتی 5000یورو بورس داره شاید یه خورده نیاز به دقت بیشتری باشه. به نظرم شما باید چندتا عامل رو بررسی کنی.اول اینکه رنک این دوتا دانشگاه دو رنکینگ های مختلف تو رشته ی شما چنده؟ مهم تر اینکه شما ببین کلا تو میلان چقدر واست هزینه میشه؟بدون احتساب اون 5000یورو منظورم اینه س برای مثال میلان سالی 10000یورو هزینه ی زندگی داره.شما 5000تاشو داری.پس 5000تا دیگه میمونه.مقایسه کن با المان.اگر تا 2000یورو اختلاف دارن به نظرم المان بهتره.چون اینده شغلی بهتری داری.ایتالیا از پس خودشم نمیتونه بر بیاد این روزها.

mitra_m
March 20th, 2012, 01:19 AM
سلام دوستان
من می خوام واسه دکترا رشته مدیریت برای اروپا اقدام کنم لیسانس مدیریت دولتی و فوق mba. معدل لیسانس پایینه ولی معدل فوق خوبه
لطفا راهنمایی کنید کدوم کشور امکان پذیرش گرفتن بیشتره؟

ElectronicArts
June 15th, 2012, 10:23 PM
سلام دوستان با توجه به بسیاری از دوستان از جمله خود من این سوال تو ذهنش هست من این تاپیک رو زدم که بین آلمان و سوئد یه مقایسه کلی بشه که کدوم کشور از لحاظ موندن و کار کردن بهتره
البته میخواستم نروژ رو هم بگم ولی همون طور که خودتون میدونید تو نروژ حقوق ها بالاتر هست ولی هزینه ها هم بالاتره مثلا اگر یه آدامس تو سوئد 1 کرون هست همون آدامس تو نروژ 2 کرون هست پس بنابراین طبیعتا باید درآمد ها هم بالاتر باشه و بقیه موارد سوئد با نروژ برابری میکنه
از نظر من برای مقایسه باید این عوامل رو در نظر بگیریم
1-درآمد
2-هزینه ها
3-درصد بیکاری
4-شانس پیدا کردن کار
5-میزان رفاه مردم
و .....
در ضمن اینم بگم که خودم هم هنوز نتونستم تصمیم بگیرم که سوئد برم یا آلمان
ممنون میشم دوستانی که دستی در کار دارن راهنمایی کنند

moein749
July 14th, 2012, 04:34 AM
سلام دوستان، من میخوام واسه دکترا مهندسی شیمی برای اروپا اقدام کنم، نظر خودم بیشتر روی سوئد، اتریش، سوییس و آلمان هستش. در ضمن فوق لیسانس از دانشگاه فردوسی مشهد با معدل 17 دارم ولی لیسانس از دانشگاه آزاد با معدل پایین.چند تا هم مقاله دارم. انگلیسی، فرانسه و آلمانی هم بلدم و مدرک دارم. راستی با این شرایط می تونم از کانادا یا استرلیا پذیرش بگیرم؟ ممنون میشم اگه دوستان جواب بدن. چند وقته دنبالشم ولی به هیچ نتیجه ای نرسیدم!!!

ehsan1983
July 18th, 2012, 04:55 PM
سلام دوستان، من میخوام واسه دکترا مهندسی شیمی برای اروپا اقدام کنم، نظر خودم بیشتر روی سوئد، اتریش، سوییس و آلمان هستش. در ضمن فوق لیسانس از دانشگاه فردوسی مشهد با معدل 17 دارم ولی لیسانس از دانشگاه آزاد با معدل پایین.چند تا هم مقاله دارم. انگلیسی، فرانسه و آلمانی هم بلدم و مدرک دارم. راستی با این شرایط می تونم از کانادا یا استرلیا پذیرش بگیرم؟ ممنون میشم اگه دوستان جواب بدن. چند وقته دنبالشم ولی به هیچ نتیجه ای نرسیدم!!!
دوست عزيز نگفتي كه مي خواي فاند هم بگيري يا نه؟ چون اينطوري بحث فرق ميكنه، ضمن اينكه بايد ببيني فيلد تحقيقاتيت بيشتر به كدام استاد نزديكتره، ولي كلا، دور سوئيس رو خط بكش كه بسيار بسيار بسيار كشور گرونيه، نروژ و آلمان و سوئدخوبند چون براي دكترا خوب فاند ميدن، فرانسه هم خوبه ولي شرايط گرفتن ويزا سخته...
به نظر من اگه مي خواي بورس بگيري روي همون نروژ تمركز كن( ضمن اينكه بريتانيا هم گزينه بسيار خوب و البته پرهزينه اي است).

ehsan1983
July 18th, 2012, 04:58 PM
سلام دوستان
من می خوام واسه دکترا رشته مدیریت برای اروپا اقدام کنم لیسانس مدیریت دولتی و فوق mba. معدل لیسانس پایینه ولی معدل فوق خوبه
لطفا راهنمایی کنید کدوم کشور امکان پذیرش گرفتن بیشتره؟
مدرك زبان داريد؟ از رزومه تون بيشتر بگيد.....
ببينيد كلا در رشته هاي غير فني مهندسي و پزشكي، چون فيلدهاي تحقيقاتي كم هست، گرفتن بورس هم سخت ميشه.
اما اگه هزينه هاتون مهم نيست روي بريتانيا و سوئد و دانمارك و بلژيك و سوئيس تمركز كنيد و اگه هم مهمه روي اتريش و آلمان و اسپانيا و حتي جمهوري چك و روسيه.

moein749
July 21st, 2012, 03:02 AM
دوست عزيز نگفتي كه مي خواي فاند هم بگيري يا نه؟ چون اينطوري بحث فرق ميكنه، ضمن اينكه بايد ببيني فيلد تحقيقاتيت بيشتر به كدام استاد نزديكتره، ولي كلا، دور سوئيس رو خط بكش كه بسيار بسيار بسيار كشور گرونيه، نروژ و آلمان و سوئدخوبند چون براي دكترا خوب فاند ميدن، فرانسه هم خوبه ولي شرايط گرفتن ويزا سخته...
به نظر من اگه مي خواي بورس بگيري روي همون نروژ تمركز كن( ضمن اينكه بريتانيا هم گزينه بسيار خوب و البته پرهزينه اي است).

ممنونم از راهنماییت. آره دنبال فاند هم هستم. رشته تحقیقاتیم هم Membrane Separation هستش که البته تو همه کشورها موضوع روز مهندسی شیمی هستش. کلا بین کشورهای اروپایی و استرلیا و کانادا ار کجا بهتر میتونم پذرش دکترا همراه با فاند بگیرم؟ مرسی

ehsan1983
July 21st, 2012, 09:59 AM
ممنونم از راهنماییت. آره دنبال فاند هم هستم. رشته تحقیقاتیم هم Membrane Separation هستش که البته تو همه کشورها موضوع روز مهندسی شیمی هستش. کلا بین کشورهای اروپایی و استرلیا و کانادا ار کجا بهتر میتونم پذرش دکترا همراه با فاند بگیرم؟ مرسی
خب مسلما آمريكا و كانادا گزينه هاي بسيار خوبي هستند، چون بعدا ميتوني روي اقامت گرفتن هم فكر كني. مدارك زبانت چي هستند و نمره هات چند؟
ببين اين نظر شخصي منه، با كمي سختكوشي و پيگيري، حتما روي بريتانيا كار كن( انگليس، اسكاتلند، ايرلند و دانشگاه كارديف ولز).
در مورد آمريكا اگه نمره تافل و جي آر اي خوبي داشته باشي كه حله. همينطور كانادا.
اگر هم آلمانيت خوبه به دانشگاه وين اتريش حتما حتما فكر كن.
فرانسه رو هم مثل من فراموش كن!!!!

hichkas2
August 3rd, 2012, 06:50 AM
سلام دوستان . همونطوری که میدونید اروپا خیلی بزرگه و کشور هایه زیادی داره و ممکنه برای افرادی که هنو کشور رو انتخاب نکرده باشن و زمان زیادی نداشته باشن خیلی سخت باشه و اینکه ممکنه شرایطشون با کشوری که انتخاب میکنن همخانی نداشته باشه. در این تاپیک لطفا به دیگراان درباره تمام سوالات کمک کنید.

hichkas2
August 3rd, 2012, 06:55 AM
اینم یکی از دوستان من که مونده .... من دیپلمم نمره کلم شد 14.5 و نمره پیش دانشگاهیم شد 16.00 هنوز زبانی رو شروع نکردم به خواندن و میخام کشور رو انتخاب کنم و زبان اون کشور رو بخونم . مقطع کارشناسی - رشته کامپیوتر - نرم افزار - میزان هزینه سالیانه 12 تا 15 ملیون تومان که با ارز دانشجویی حساب کنید - کشور زبانش یک زبون خوب باشه که در اینده بدرد بخوره چون برای مقطع بعدی نمیمونم اونجا - کار گیر بیاد - سطح علمی بالا باشه - کنکور ایران نخاد - هزینه ها ماهیانه ارزون باشه - دانشگاه اگر رایگان باشه بهتر - ممنون میشم یک کشور خوب معرفی کنید

kasra-dan
August 3rd, 2012, 12:53 PM
اینم یکی از دوستان من که مونده .... من دیپلمم نمره کلم شد 14.5 و نمره پیش دانشگاهیم شد 16.00 هنوز زبانی رو شروع نکردم به خواندن و میخام کشور رو انتخاب کنم و زبان اون کشور رو بخونم . مقطع کارشناسی - رشته کامپیوتر - نرم افزار - میزان هزینه سالیانه 12 تا 15 ملیون تومان که با ارز دانشجویی حساب کنید - کشور زبانش یک زبون خوب باشه که در اینده بدرد بخوره چون برای مقطع بعدی نمیمونم اونجا - کار گیر بیاد - سطح علمی بالا باشه - کنکور ایران نخاد - هزینه ها ماهیانه ارزون باشه - دانشگاه اگر رایگان باشه بهتر - ممنون میشم یک کشور خوب معرفی کنید درود ویژگی هایی که شما ازشون نام بردید بدون شک در یک کشور خاص به صورت متمرکز وجود نداره.به طور مثال کشوری مثل دانمارک یا هلند بسیای از این ویژگی ها رو دارن اما هزینه ی زندگی و دانشگاه در اونها بالا هست.اما خب به شیوه ی دیگه ای میشه شما رو راهنمایی کرد نروژ : دانشگاه رایگان - زبان تدریس : نروژی (یم سال براتون کلاس می ذارن) اما خب کشور گرونی هست اما سطح علمی و زندگی خیلی بالا هست آلمان : آلمان بسیاری از گزینه های مورد نظر شما رو داره اما گواهی قبولی در کنکور می خواد اما خب اگر بخواید می تونید به کالج برید.برای اطلاعات بیشتر بخ انجمن المان مراجعه کنید فنلاند : فنلاند هم مثل نروژ هست و سطح علمی خوبی داره و زبان تدریس به زبان فنلاندی و انگلیسی هست اما هزینه ی زندگی هم به نسبت بالا هست ر کل من کشورهایی مثل قبرس و مالزی رو هیچ وقت پیشنهاد نمی کنم چون معتقدم کسی که داره وقت و هزینش رو می ذاره بهتره گزینه هاش اروپای غربی و یا استرالیا ، امریکا و کانادا باشه اما برای بعضی از دوستان این کشورها هم می تونن سکوی پرتاب باشن.برای اطلاعات بیشتر به انجمن های مربوطه مراجعه کنید موفق باشید

masoud_z_65
August 3rd, 2012, 04:03 PM
من لیسانس نرم افزار از دانشگاه آزاد با معدل 13.7
سابقه کار دارم
یه کشور میخوام که دانشگاه رایگان باشه و بتونم با کار کردن خرج زندگیم رو در بیارم.......سطح دانشگاه هم چون معدلم کمه زیاد برام مهم نیست اما دیگه خیلی ضعیفم نباشه...بیشتر یه دانشگاه کاربردی میخوام که بتونم زود جذب بازار کار بشم.....درضمن دارم انگلیسی میخونم و فقط دانشگاه انگلیسی زبان میخوام
ممنون

hichkas2
August 3rd, 2012, 04:36 PM
من لیسانس نرم افزار از دانشگاه آزاد با معدل 13.7 سابقه کار دارم یه کشور میخوام که دانشگاه رایگان باشه و بتونم با کار کردن خرج زندگیم رو در بیارم.......سطح دانشگاه هم چون معدلم کمه زیاد برام مهم نیست اما دیگه خیلی ضعیفم نباشه...بیشتر یه دانشگاه کاربردی میخوام که بتونم زود جذب بازار کار بشم.....درضمن دارم انگلیسی میخونم و فقط دانشگاه انگلیسی زبان میخوام ممنون دانشگاه های کشور المان و فرانسه میدونم که رایگان هست - ایتالیا هم از (کمک هزینه) استفاده کنید دانشگاه رایگان هست - ولی شما برای کشور هایه اروپیی بخاید اقدام کنید فکر کنم باید زبانش رو بلد باشید برای ویزا و همینطور برای پیدا کردن کار هم باید زبان کشور رو بلد باشید

hichkas2
August 3rd, 2012, 04:37 PM
درود ویژگی هایی که شما ازشون نام بردید بدون شک در یک کشور خاص به صورت متمرکز وجود نداره.به طور مثال کشوری مثل دانمارک یا هلند بسیای از این ویژگی ها رو دارن اما هزینه ی زندگی و دانشگاه در اونها بالا هست.اما خب به شیوه ی دیگه ای میشه شما رو راهنمایی کرد نروژ : دانشگاه رایگان - زبان تدریس : نروژی (یم سال براتون کلاس می ذارن) اما خب کشور گرونی هست اما سطح علمی و زندگی خیلی بالا هست آلمان : آلمان بسیاری از گزینه های مورد نظر شما رو داره اما گواهی قبولی در کنکور می خواد اما خب اگر بخواید می تونید به کالج برید.برای اطلاعات بیشتر بخ انجمن المان مراجعه کنید فنلاند : فنلاند هم مثل نروژ هست و سطح علمی خوبی داره و زبان تدریس به زبان فنلاندی و انگلیسی هست اما هزینه ی زندگی هم به نسبت بالا هست ر کل من کشورهایی مثل قبرس و مالزی رو هیچ وقت پیشنهاد نمی کنم چون معتقدم کسی که داره وقت و هزینش رو می ذاره بهتره گزینه هاش اروپای غربی و یا استرالیا ، امریکا و کانادا باشه اما برای بعضی از دوستان این کشورها هم می تونن سکوی پرتاب باشن.برای اطلاعات بیشتر به انجمن های مربوطه مراجعه کنید موفق باشید ممنون از شما ... الان دیگه فکر میکنم بیشترین چیزی که برام مهمه اینه که پول کمتری بخاد اینطوری که حساب کردم میتونم 500 یورو ماهی خرج کنم ... و فکر میکنم با شرایط من ایتالیا بهترین است برای من درسته ؟ گزینه بهتری دارید ؟ ایا برای مقطع بعدی بخام برای دانشگاه های انمریکایی اقدام کنم فرقی داره که در اروپا درس خونده باشیم یا اسیا - روسیه ..... ؟

masoud_z_65
August 3rd, 2012, 05:45 PM
فنلاند هم مثل اینکه گزینه خوبیه

hichkas2
August 3rd, 2012, 08:02 PM
فنلاند هم مثل اینکه گزینه خوبیه درسته ولی موضوع اینجاس که مثل اینکه برای زندگی باید 600 یورو در ماه داشت و اینکه زبان فنلاندی خوند دانشگاه رایگانه ؟ کارشناسی رو منظورمه ...

masoud_z_65
August 3rd, 2012, 09:21 PM
منم تحقیق نکردم هنوز

از دوستان هرکی درمورد فنلاند اطلعات داره خواهشا شیر کنه ما هم استفاده کنیم
فنلاند شنیدم هم ارزونه زندگی هم دانشگاه مجانیه
درسته؟

hichkas2
August 4th, 2012, 11:23 AM
ایا در اروپا کشوری هست که با 400 500 یورو بشه زندگی کرد ؟

kasra-dan
August 4th, 2012, 11:29 AM
اد اروپا کشوری هست که با 400 500 یورو بشه زندگی کرد ؟

در فنلاند کسانی هم هستن که با 400 یورو زندگی کنن اما باید بهتون بگم که زندگی بسیار براتون سخت میشه اما با 600 یورو می تونید زندگی خوبی رو در فنلاند داشته باشید

در فنلاند دانشگاه ها لیسانس رو به زبان فنلاندی و پلی تکنیک ها لیسانس رو به زبان انگلیسی ارائه می کنن.قبلا هم تذکر دادم که اینگونه تاپیک ها نباید برای این باشه که همه انتظار داشته باشن یه نفر همه ی اطلاعات مورد نظرشون رو اینجا بنویسه.باز هم تاکید می کنم،برای گرفتن اطلاعات بیشتر به انجمن مربوط به همان کشور مراجعه کنید

ehsan1983
August 7th, 2012, 10:37 AM
منم تحقیق نکردم هنوز

از دوستان هرکی درمورد فنلاند اطلعات داره خواهشا شیر کنه ما هم استفاده کنیم
فنلاند شنیدم هم ارزونه زندگی هم دانشگاه مجانیه
درسته؟
يه سري به انجمن فنلاند بزنيد.
دوستان اونجا ادعا كردند با ماهانه 400 يورو هم ميشه! دانشگاه هم كه رايگانه.

ehsan1983
August 7th, 2012, 10:40 AM
اين تاپيك در مورد فرهنگ و شرايط مي خواد بحث كنه يا هزينه ها؟؟؟؟
هزينه ها رو كه توي هر انجمن ميشه پيدا كرد.

ehsan1983
August 8th, 2012, 10:39 AM
خوب میشه بگین که فکر میکنید با فرهنگ ترین مردم رو کدوم کشور داره ؟
دوست عزيز ماها مرجعي نيستيم كه بخواهيم در مورد فرهنگ ملت ها نظر بديم...ضمنا تا تعريف شما از فرهنگ چي باشه؟
اما بهتره اينطوري بپرسيم كه كدام ملت فرهنگي نزديك به فرهنگ ما ايراني ها دارند؟( از نظر خونگرم بودن، مهمانپذير بودن، اهميت به خانواده و....)
كه با توجه به برخورد هايي كه داشته ام اينگونه رده بندي ميكنم:
1- تركيه
2- ايتاليا
3- اسپانيا

masoud_z_65
August 8th, 2012, 11:08 AM
ehsan1983 عزیز میشه نظر شخصیت رو درمورد آلمان هم بدونم؟

ehsan1983
August 8th, 2012, 11:22 AM
ehsan1983 عزیز میشه نظر شخصیت رو درمورد آلمان هم بدونم؟
مسعود جان
آلمان ( وحتي اتريش) كشور بسيار خوبيست.
با كشورمان روابط خوبي دارد....ايراني هاي زيادي اونجا مشغول به تحصيل و كار هستند.
بعضا دوستان ميگويند در آلمان شايد خيلي نتوني اجتماعي زندگي كني....اكثرا سرشون تو لاك خودشونه....البته شهر به شهر فرق ميكنه.
در هرصورت شما براي درس خوندن داري ميري نه دوست بازي كردن....پس با توجه به هدفت و همچنين رشته مهندسي نرم افزار، آلمان گزينه بسيار بسيار خوبيه.
(البته با توجه به آمار بالاي تعداد ترك هاي تركيه و ايراني ها، ميشه روي پيدا كردن دوستان صميمي حساب باز كرد)

masoud_z_65
August 8th, 2012, 12:02 PM
مسعود جان
آلمان ( وحتي اتريش) كشور بسيار خوبيست.
با كشورمان روابط خوبي دارد....ايراني هاي زيادي اونجا مشغول به تحصيل و كار هستند.
بعضا دوستان ميگويند در آلمان شايد خيلي نتوني اجتماعي زندگي كني....اكثرا سرشون تو لاك خودشونه....البته شهر به شهر فرق ميكنه.
در هرصورت شما براي درس خوندن داري ميري نه دوست بازي كردن....پس با توجه به هدفت و همچنين رشته مهندسي نرم افزار، آلمان گزينه بسيار بسيار خوبيه.
(البته با توجه به آمار بالاي تعداد ترك هاي تركيه و ايراني ها، ميشه روي پيدا كردن دوستان صميمي حساب باز كرد)

ممنون احسان جان
منم همین عقیدرو داشتم
اما یکی از دوستان حرف قشنگی بهم زد و گفت 2 ماه که نیست به هرحال چند سال میخوای اونجا زندگی کنی یا حتی همیشه
به هرحال این چیز ها هم مهمه
هرچند باید در درجه آخر اولویت باشه
حرف شما درسته هدف اصلی درس خوندنه.....ممنونم باز

ehsan1983
August 8th, 2012, 12:18 PM
ممنون احسان جان
منم همین عقیدرو داشتم
اما یکی از دوستان حرف قشنگی بهم زد و گفت 2 ماه که نیست به هرحال چند سال میخوای اونجا زندگی کنی یا حتی همیشه
به هرحال این چیز ها هم مهمه
هرچند باید در درجه آخر اولویت باشه
حرف شما درسته هدف اصلی درس خوندنه.....ممنونم باز
كاملا درسته عزيز من.
بابا من يه زماني مي خواستم جزاير فارو! شايد اولين ايراني مي بودم!!!
اما هدف مهمتره. حاشيه ها رو ول كن...
موفق باشي.

zaroxolyn
August 9th, 2012, 10:08 PM
خب مسلما آمريكا و كانادا گزينه هاي بسيار خوبي هستند، چون بعدا ميتوني روي اقامت گرفتن هم فكر كني. مدارك زبانت چي هستند و نمره هات چند؟
ببين اين نظر شخصي منه، با كمي سختكوشي و پيگيري، حتما روي بريتانيا كار كن( انگليس، اسكاتلند، ايرلند و دانشگاه كارديف ولز).
در مورد آمريكا اگه نمره تافل و جي آر اي خوبي داشته باشي كه حله. همينطور كانادا.
اگر هم آلمانيت خوبه به دانشگاه وين اتريش حتما حتما فكر كن.
فرانسه رو هم مثل من فراموش كن!!!!

کل تاپیک رو خوندم اومدم جلو، جالبترین نکته این خط آخر پست شما بود!!
میتونم بپرسم چرا باید فرانسه را فراموش کرد؟

پیشاپیش ممنون/

applied
August 10th, 2012, 02:42 AM
در عوضش شما خیلی‌ بیحال - بی‌فرهنگ - بی‌ کلاس - بی‌ تجربه هستین و خلاصه خیلی‌ نچسب هستین;):redface:
جدا از شوخی‌ تو هیچ جای دنیا از جمله ایران خودمون اگر N شبانه روز هم توی خیابون بشینی کلا 2 کلمه نمیان باهات صحبت کنن
از نظر من زبان عامل تعیین کننده هست و اگه بخوای بری تو اجتماع خیلی‌ قاطی‌ بشی‌ باید زبانت حسابی‌ خوب باشه. نه در حد ماها که نهایتش یه نمره تافل میتونیم بگیریم.

اون دوستی که این حرف رو زده معلومه چه ادم باحال - بافرهنگ - با کلاس - با تجره ای بوده خلاصه خیلی مرد بوده :D

اینم درسته شما برای هر کشوری داری میری ارشد بخونی دیگه مونده گار میشی و ببین میتونی توی کشوری زندگی کنی مردمی داره که واقعا روی اعصاب ادم هستن و اگر توی خیابون بشینی یک شبانه روز کلا 2 کلمه نمیان باهات صحبت کنن ...

sina0111
August 10th, 2012, 04:17 PM
من میخام دندون بخونم کجا برم بخونم خوبه که همه چیش خوب باشه؟ یعنی بهترین جا کجاست؟

ehsan1983
August 10th, 2012, 11:32 PM
من میخام دندون بخونم کجا برم بخونم خوبه که همه چیش خوب باشه؟ یعنی بهترین جا کجاست؟
سوالتان را در انجمن مناسب آن مطرح کنید.
( همه چیش خوب باشه یعنی چی؟؟!!!)

applied
August 11th, 2012, 01:44 AM
ایران چطور؟!

نه اصلا اینطوری نیست ...

توی ایتالیا - کانادا اسپانیا - فرانسه اصلا اینطوری نبود ....