PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تحصیل در فنلاند، رشته ها و دانشگاهها (پست اول حتما خوانده شود)

farahnaz pa
March 27th, 2008, 05:03 PM
من امسال برا turku university اقدام کردم 3 روز به deadline مونده برام ایمیل زدند گفتند دیپلمت ناقص هست البته فرستادم نمیدونم دیگه تو پروسه گذاشتند یا نه. تا اونجایی که میدونم دانشگاههای سطح بالایی داره.

Mic_Makarti
در این تاپیک صرفا درباره رشته ها و دانشگاه های فنلاند بحث میشود، ارسال های غیر مرتبط بدون اطلاع منتقل یا حذف خواهند شد.

برای بحث درباره مدارک، نحوه پذیرش، UAF و شانس پذیرش از تاپیک های زیر استفاده کنید.

شانس پذیرش از دانشگاه های فنلاند (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?22644-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF-%28%D9%BE%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%B4%D9%88%D8%AF%29)

کارشناسی (لیسانس) در فنلاند (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?26051-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%28%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3%29-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)

مباحث کلی پذیرش از فنلاند، مقطع فوق لیسانس (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?26739-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%AD%D8%AB-%DA%A9%D9%84%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%8C-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%81%D9%88%D9%82-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%28%D9%BE%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%B4%D9%88%D8%AF%29)

پرسش ها و مسایل پیرامون سایت universityadmissions (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?15104-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D9%85%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-universityadmissions)

با تشکر

powerman
March 27th, 2008, 06:46 PM
بستگی به رشته و گرایش هر فرد داره و نمیتوان مطلوب بودن اون رو بسط داد. مثلا تو رشته من که قدرت هستش اوضاش زیاد جالب نیست.

moonomid
March 28th, 2008, 10:32 AM
حالا نميدونم مگه قحطي كشوره كه آدم بياد بره قطب شمال درس بخونه؟؟؟؟؟مگه اينكه طرف بچه اردبيل يا آذربايجان باشه تا بتونه با آب و هواي اونجا سازگار در بياد!!!
حالا خودمونيم چرا فنلاند؟اگه خبر بورسٍ و اينا هست بيخبر نذار ما هم بريم دنبالش...

درود
به نظر من كشور خوبي هست فقط سرد هست
بعدش هم شما كشور بهتري براي كساني كه مدرك دولتي و معدل بالا ندارند سراغ داري؟ (بدون هزينه)
بورسي نيست چون دانشگاههاش پولي نيست
بدرود

فکر کنم سوئد بهتره.ایرانی خیلی داره.

درود
بله حرف شما متين هست
ولي سوئد چون پذيرش آن زياد شده تاپ ها را انتخاب مي كنند
و امسال هم شايد ديگه دانشگاههاي آن پولي شود

مي ماند نروژ كه رشته مهندسي كم دارد

بدرود

modir
March 28th, 2008, 11:38 AM
این طور که یادم میاد دانشگاه هلسینکی از تمام دانشگاه های سوئد بالاتره. توی WEBOMETRICS هم همين بوده تاحالا. دانشگاه های فنلاند سرانه کتاب و بودجه فوق العاده ای دارند. فنلاند مشکلش اینه که مثل سوئد مهاجرپذیر نیست. اما براتون بگم از این کشور؛ دزدی در کوچکترین اشل، دروغ، دورویی، اختلاف طبقاتی، دعوا، بوق، هر نوع بدی! در این کشور پیدا نمیشه. اون مدینه النبی که ماها ادعاشو داریم فقط ما میدونیم چیه، اونا سالهاست بی سر و صدا دارن توش زندگی میکنن. مردم فنلاند اینقدر خوب و انسانند که ماها نمیتونیم تحملشون کنیم. باورتون شاید نشه که دروغ یه چیز عجیبیه براشون. چیزی به نام چونه زدن رو اصلا نمیفهمن و مخشون در لحظه ای که میخوای باهاشون چونه بزنی قفل میکنه! بی شک کشورهای اسکاندیناوی(و فنلاند بیشتر از سوئد) دارای بالاترین استاندارد زندگی در جهان هستند.
مشکل عمده فنلاند قطبی بودن، جمعیت کم، مردمی به شدت آروم (که اصلا برای ماها قابل تحمل نیست)، و کمبود هموطن هست. این 3 4 تا مشکلی که گفتم فوق العاده مهمه و پیل افکن. در یک کلام اگه میخواهید بفهمید مدینه النبی یعنی چی و در عین حال روحیه فوق العاده قوی دارید برید فنلاند. البته اگه از آمریکا، کانادا و سوئد و ... ریجکت شدید!
راستی اگه میخوهید اولین نفری باشید که مدلهای جدید نوکیا دستش میرسه بازم برید فنلاند ;)
فعلا بای

nark
March 28th, 2008, 02:08 PM
فکر کنم سوئد بهتره.ایرانی خیلی داره.
]

آقا برادرانه بهت بگم...اگه جایی رو "انتخاب میکنی " یا "ترجیح میدی" به صرف اینکه "ایرونی زیاد" داره، بدان و آگاه باش که سخت در اشتباهی و ممکنه چیزهایی رو از دست بدی که هیچوقت نتونی دوباره بدست بیاری!!!!! اگه توی اون شرایط قرار بگیری آرزو میکنی که ای کاش ایرونی نمیدیدی....

ضمنا در زمینه شبکه های بی سیم فنلاند میتونه جزو بهترین گزینه ها باشه....

moonomid
March 29th, 2008, 09:43 AM
درود
رنكينگ دانشگاههاي فنلاند كه 12 تا از دانشگاهها رنكينگ زير 1000 دارند

http://www.webometrics.info/rank_by_country.asp?country=fi

بدرود

Ali7
April 6th, 2008, 12:50 AM
دانشگاه های فنلاند بدلیل رایگان بودن، خیلی Scholarship و کمک هزینه پرداخت نمیکنند، البته دانشگاه هلسینکی تعداد محدودی حمایت میکنه.
به خاطر داشته باشید که تعداد محدودی ÷ذیرش برای مقاطع لیسانس میگیرند مثلا حداکثر 20 نفر که فقط 5، 6 نفر آن متعلق به غیر فنلاندیهاست. امکانات دانشگاه ها و حمایتهای مخصوص دانشجویان اعم از خوابگاه، کامپیوتر و اینترنت و... به فور، به قیمت و در حد متعالی است. مشکلاتی که درباره کمبود ایرانی و هوای سرد که دوستان ذکر کردند هم وجود دارد ، مانند دیگر کشورهای شمال اروپا!
دانشگاه ها تماما (به خصوص دانشگاه های هلسینکی، اولو، تورکو و تمپرا) از اعتبار خوبی برخوردارند.

farokhcpu
April 13th, 2008, 03:36 PM
اصولاً چون ایرانی ها در قدیم ایام بیشتر کوچ نشین بودن (آریايی ها اقوام کوچ نشینی بودن که از سیبری به ایران مهاجرت کردن) از این رو برای تحصیل هم به صورت گله ای حرکت می کنند. اگر امروز سوئد، آمریکا و کانادا توی بورس هست، فردا که سر گله سمت کره جنوبی چرخید همه خودشون رو می کشن که برند کره! (امیدوارم سر گله سمت سنگال کج نشه).

آقای «مدیر» این اطلاعات دقیق رو از کجا آوردی؟

دانشگاه های فنلاند برای تحصیل در رشته های مخابرات، کامپیوتر و جنگلداری خیلی مناسب هستند. بنده خدا ها دانشجو هم کم دارند. فکر نکنم در کل فنلاند بیشتر از 50 تا دانشجوی ایرانی داشته باشند.

دو تا مشکل نسبت به سوئد داره: 1- زبانشون خیلی خرکی است. 2- واحد پولشون یورو است (یورو هم هر روز قیمتش بیشتر می شه).

asman
April 14th, 2008, 10:19 AM
اصولاً چون ایرانی ها در قدیم ایام بیشتر کوچ نشین بودن (آریايی ها اقوام کوچ نشینی بودن که از سیبری به ایران مهاجرت کردن) از این رو برای تحصیل هم به صورت گله ای حرکت می کنند. اگر امروز سوئد، آمریکا و کانادا توی بورس هست، فردا که سر گله سمت کره جنوبی چرخید همه خودشون رو می کشن که برند کره! (امیدوارم سر گله سمت سنگال کج نشه).

دانشگاه های فنلاند برای تحصیل در رشته های مخابرات، کامپیوتر و جنگلداری خیلی مناسب هستند. بنده خدا ها دانشجو هم کم دارند. فکر نکنم در کل فنلاند بیشتر از 50 تا دانشجوی ایرانی داشته باشند.

دو تا مشکل نسبت به سوئد داره: 1- زبانشون خیلی خرکی است. 2- واحد پولشون یورو است (یورو هم هر روز قیمتش بیشتر می شه).

لطفا از اصطلاحاتی در نوشتن پست استفاده کنید که در شان یک انجمن فرهنگی باشه.
ممنون

modir
April 15th, 2008, 01:21 PM
....ایرانی ها ....به صورت گله ای حرکت می کنند. اگر امروز سوئد، آمریکا و کانادا توی بورس هست، فردا که سر گله سمت کره جنوبی چرخید همه خودشون رو می کشن که برند کره!

دو تا مشکل نسبت به سوئد داره: 1- زبانشون خیلی خرکی است......

1. سر این گله ای که میگی کجاست؟ چوپون و سگش رو هم معرفی کن.
هر جا سطح علم و استاندارد های زندگی بالاتر باشه همه میرن اونجا. حالا اگه ما جای آمریکا بودیم و آمریکاییها میومدند تو کشور ما، روت میشد بهشون بگی مثل گله حرکت میکنید؟! هی نگین ایرانی فلان، ایرانی بیسار ... ما هم مثل همه. کلا توی مملکت ما دو دسته آدم هست. یه عده معتقدند ما آقای جهانیم و دستاوردهامون چشم همه رو کور میکنه و بقیه عالم چشمشون به دست و دهن ماست تا الگو بگیرند و پیشرفت کنند! مثلا طرف اومده رای داده ازش میپرسند شما چی شد که رای دادی؟ میگه اومدم اثبات کنم که "ایرانی" ام!! الله اکبر... یعنی فقط ایرانی رای میده. بقیه مردم جهان منتظر بودند تا این امر خطیر بهشون اثبات بشه! ( مثالی که الان همه به ذهنتون اومد رو نگفتم :D ) از طرف دیگه عده دیگه ای هستند که ... برعکس اینی که گفتم! خسته شدم

2. من 1.5 سال اونجا زندگی کردم. قبل از دانشگاه. اینه که در زمینه آکادمیکش ازم نپرسید چون تجربه ای ندارم.

3. فرخ راس میگه. زبانشون واقعا خرکیه. یه پیتزای مخلوطه از همه زبونا. یه خوبی داره اونم اینه که همونی که مینویسند رو میخونند.

Ali7
April 22nd, 2008, 11:56 PM
بپایید!
بعضی از دانشگاه هاشون ایمیل نمیفرستندها!
هلسینکی مثلا نتیجه رو فقط توی سایت رشته اعلام کرد.
از اون جالبتر داتشگاه تورکو بود که برای یکی از رشته ها اصلا اسممو اعلام نکرده بود، جواب ایمیلهامو هم نمیداد؛ ولی یهو پذیرشش اومد در خونه!

masy
May 1st, 2008, 10:55 AM
فنلاند برای رشته های مدیریتی چطوره؟

و اینکه دانشگاه آزادی باشی ;D

pouya4
May 1st, 2008, 11:08 PM
یعنی رنک فلاند کمتره؟

همون طور که خودتونم می دونین کشوری نمیشه گفت دانشگاه های کدوم کشور بهتره. مثلا ما عادت داریم میگیم طرف رفت آمریکا، حالا نمیگیم MIT یا یه دانشگاه در پیت. برای سایر کشورها هم همینه. پس اصلا این که بگیم دانشگاه های فنلاند از مالزی بهتره یا برعکس کاملا بی اساسه. بلکه باید دانشگاه به دانشگاه و حتی دپارتمان به دپارتمان و رشته به رشته مقایسه کرد.
حالا جهت اطلاع، تو رنکینگ TIMES که رنکینگ معتبریه در 566 تا دانشگاه اول دنیا از فنلاند این دانشگاه ها هستن:

100) University of HELSINKI
170) HELSINKI University of Technology
238) University of TURKU
267) KUOPIO University
322) University of TAMPERE
354) University of OULU
375) University of JYVÄSKYLÄ

(اگه مدیر اجازه بده من رده بندی دانشگاه های مالزی رو هم تو همین قسمت بذارم، اگه مورد داشت زحمت ویرایش با شما)

247) Universiti MALAYA = UM
308) Universiti Sains MALAYSIA = USM
310) Universiti Kebangsaan MALAYSIA = UKM
367) Universiti Putra MALAYSIA = UPM
419) Universiti Teknologi MALAYSIA = UTM

و بدتر از همه این که دو دانشگاه شریف و تهران به ترتیب 529 و 539 هستن.

هر چند خودتون بهتر از من واقفید که Ranking ها زیاد حساب کتاب ندارند و معمولا در آنها دانشگاه های جامع که همه رشته ها را دارند بالاتر از دانشگاه های صرفا فنی یا پزشکی یا... قرار می گیرند. یه عواملی هم مثل تعداد دانشجوی خارجی و ... هم تاثیرگذارند که ممکن است به سطح علمی زیاد کاری نداشته باشد.اما به هر حال یه معیار پذیرفته شده جهانیه و به قول بزرگی خیلی هم پر پرت نیست! اما به نظر من که نباید معیار انتخاب باشه و شرایط اقتصادی و آب و هوایی و .... تاثیرگذارتر به نظر می رسد.
البته این نظر من است، تا نظر شما چه باشد...

masy
May 2nd, 2008, 12:34 PM
یعنی رنک فلاند کمتره؟

100) University of HELSINKI
170) HELSINKI University of Technology
238) University of TURKU
267) KUOPIO University
322) University of TAMPERE
354) University of OULU
375) University of JYVÄSKYLÄ

247) Universiti MALAYA = UM
308) Universiti Sains MALAYSIA = USM
310) Universiti Kebangsaan MALAYSIA = UKM
367) Universiti Putra MALAYSIA = UPM
419) Universiti Teknologi MALAYSIA = UTM

و بدتر از همه این که دو دانشگاه شریف و تهران به ترتیب 529 و 539 هستن.

میشه گفت اختلاف زیادی با هم ندارند ولی شریف و تهران بله با اختلاف
می مونه اینکه تحمل سرما راحت تره یا گرما

از راهنماییتون ممنون

Ali7
May 2nd, 2008, 01:33 PM
بیخیال این بحث مقایسه بین دانشگاه های فنلاندو مالزی!!! بشین!
فکرکنم Ranking نشریه Times جزء محدود رنکینگ هاییه که اینقدر رله برخورد کرده! دانشگاه های تهران و شریف اصلا جایگاهشون توی هزارتای اول نیست مگه با استناد به کلام مسئولین داخل.
کلیه دانشگاه های فنلاند توی رنکینگها زیر هزار هستند به خصوص در زمینه رشته های جدید و تکنولوژیهای نوین شرایط مطلوبی دارند. برای اطلاعات بیشتر راجع به Ranking به سایتهای زیر مراجعه کنید:

http://www.arwu.org/
http://www.webometrics.info
http://www.topuniversities.com (رنکینگ تایمز هم در این سایت موجود است)
http://www.paked.net/higher_education/rankings/rankings.htm(رنکینگ تایمز هم در این سایت موجود است)
http://rccse.whu.edu.cn/college/sjdxkyjzl.htm

البته این موارد را مد نظرداشته باشد: "فنلاند سرده؛ زندگی غیر دانشجوییش خیلی گرونه؛ خلوته؛ ایرانی کم داره؛ به غیر از دانشگاه هاش جذابیت فوق العاده دیگری نداره"

در مورد هزینه ها هم 700 یورو هم یک کم زیاده به خصوص برای جاهایی که مجتمعات دانشجویی دارند مثل Student Village توی شهر تورکو و یا تشکیلات HOAS در هلسینکی؛ راستی، آشپذی بلدین دیگه؟!
فکر نکنم یک مجرد، مشکل زیادی برای کاهش هزینه ها تا سقف 400 یورو داشته باشه به خصوص اگه با هم اتاقی مشکلی نداشته باشه. این پاکستانیها که توی کاهش هزینه نابغه اند بعضیها تا 280 یورو در ماه هم هزینه هاشونو کاهش میدن! مثلابه جای سفارش خونه دو اتاقه یا دو تا اتاق یم نفره، یک اتاق یک نفره متوسط یا نسبتا بزرگ درخواست میکنند و بعد دو نفر به صورت مشترک استفاده میکنند. یا هزینه خوراکشون رو (نمیدونم چطوری!) فقط 50 یا 60 یورو در سال در نظر میگیرند. به هر حال همونی که سفارت تقاضا کرده، یعنی 6000 یورو در سال برای زندگی دانشجویی کافیه که این رقم خوبیه، به خصوص برای اروپا ولی اگه یک کم بخواین بیشتبر بهتون خوش بذره خوب ارقام میره بالا، مواظب باشید نجومی نشه!

spt
August 31st, 2010, 12:26 AM
با درود .
با مدرک لیسانس IT میتونم واسه مستر در " تجارت بین المللی " و یا "mba اقدام کنم ؟
با تشکر فراوان از همگی دوستان بابت راهنمایی ها .

برای MBA حتما میتونی اقدام کنی اما خب کم ارائه میشه و توش رقابت شدیده....
برای رت بین الملل هم میشه و بستگی به بک گراند اکادمیک خودت و ارتباطت برای پذیرش داره....
مسلما در حالت پیش فرض شانست برای پذیرش از کسی که لیسانسش مرتبط بوده بیشتره اما تونستن رو میتونی :)

ایشالا که بتونی...

فراز
September 24th, 2010, 09:41 AM
در این تاپیک سوالات خود را دربارهٔ دانشگاه‌ها و رشته‌های تحصیلی‌ در فنلاند میتوانید مطرح نمائید.برای بعضی‌ دانشگاه‌ها به صورت جداگانه تاپیک‌هایی‌ وجود دارد و بدیهی‌ است که در صورت وجود این تاپیک‌ها دربارهٔ دانشگاه مربوط از تاپیک مرتبط باید استفاده شود

pushnetala
September 28th, 2010, 06:44 PM
با سلام

لیسانس مکانیک سیالات هستم

برای فوق ، که پیشنیازش لیسانس مکانیک باشه کدوم رشته ها و دانشگاهای فنلاند سرج کنم؟ ( خداییش خودمم نفهمیدم جی گفتم )

ممنون

raminchipo
October 1st, 2010, 04:10 AM
درود بر شما خوبان

دوستان عزيز مي خواستم اگر امكانش باشه در مورد رشته معامري براي مقطع فوق بفرمائيد كه آيا دانشگاهي جز الو و هلسينكي هست كه اين رشته را ارائه بده شنيدم كه خيلي اين رشته كمه تو سطح فنلاند؟

moeinian
October 4th, 2010, 04:32 AM
با سلام

لیسانس مکانیک سیالات هستم

برای فوق ، که پیشنیازش لیسانس مکانیک باشه کدوم رشته ها و دانشگاهای فنلاند سرج کنم؟ ( خداییش خودمم نفهمیدم جی گفتم )

ممنون

http://www.universityadmissions.fi/index.php/database

درود بر شما خوبان

دوستان عزيز مي خواستم اگر امكانش باشه در مورد رشته معامري براي مقطع فوق بفرمائيد كه آيا دانشگاهي جز الو و هلسينكي هست كه اين رشته را ارائه بده شنيدم كه خيلي اين رشته كمه تو سطح فنلاند؟

raminchipo
October 6th, 2010, 02:08 AM
دوست عزيز تو اين سايت رفتم اما حتي وقتي ميزنم سايت الو را هم واسم جستجو كنه ميزنه Found 0 study programmes ؟؟؟

moeinian
October 6th, 2010, 01:37 PM
دوست عزيز تو اين سايت رفتم اما حتي وقتي ميزنم سايت الو را هم واسم جستجو كنه ميزنه Found 0 study programmes ؟؟؟

سلام

بله چک کردم. برای برخی دانشگاهها اطلاعات میده(مثلا tampere uni of tech) ولی برای برخی دیگه رشته ها رو نشون نمیده. شاید با توجه به فاصله ای که مونده تا اپلای برای ترم پائیز هنوز لیست رو وارد نکردن. در هر صورت این سایت مرکزی برای اپلای برای بیشتر دانشگاههای فنلاند هست.

اگر عجله دارید میتونید به سایت خود دانشگاهها مراجعه کنید .

موفق باشید

manchester93
October 9th, 2010, 01:20 AM
راجع به دوره ی رزیدنتی پزشکی دانشگاههای فنلاند چگونه هستند؟

ali_golden
October 9th, 2010, 04:56 AM
با سپاس از تمام عزیزان
کدام دانشگاه های فنلاند کارشناسی (مهندسی نفت) دارن ؟
و زبان تدریس رشته فنلاندیه یا انگلیسی
ممنون و سپاسگذارم

spt
October 9th, 2010, 02:22 PM
دوستان من 30 بار این سایت رو معرف کردم!!! اما خب چون جای مناسبی هست یه بار دیگه معرفی میکنمش!!!!
www.mastersportal.eu
این سایت رو اتحادی اروپا گذاشته برای پیدا کردن دانشگاه توی رشته ی مورد نظرتون، که امکانات سرچش هم خیلی خوبه و میشه توش کشور و دانشگاه و منطقه و رشته و ... همه چیز رو تعیین کرد ...
همونطور که نوشته شده مستر این برای ارشد هست ، اما 3 تا سایت برادر دیگه هم داره که توی همین سایت لینکش هست که برای سرچ لیسانس، دکترا و بورس ساخته شده...

اما بهش اعتماد نکنین چون اطلاعات همه ی دانشگاه ها رو نداره...
موفق باشید :)
اما چیز بدرد بخوریه بعضی وقت ها

ali_golden
October 10th, 2010, 07:17 PM
دوستان من 30 بار این سایت رو معرف کردم!!! اما خب چون جای مناسبی هست یه بار دیگه معرفی میکنمش!!!!
www.mastersportal.eu
این سایت رو اتحادی اروپا گذاشته برای پیدا کردن دانشگاه توی رشته ی مورد نظرتون، که امکانات سرچش هم خیلی خوبه و میشه توش کشور و دانشگاه و منطقه و رشته و ... همه چیز رو تعیین کرد ...
همونطور که نوشته شده مستر این برای ارشد هست ، اما 3 تا سایت برادر دیگه هم داره که توی همین سایت لینکش هست که برای سرچ لیسانس، دکترا و بورس ساخته شده...

اما بهش اعتماد نکنین چون اطلاعات همه ی دانشگاه ها رو نداره...
اما چیز بدرد بخوریه بعضی وقت ها
سلام
ممنون
من هر چی گشتم اون سایتی که گفتید برای کارشناسی هست رو پیدا نکردم
این سایت رو هم چک کردم :
ولی همه نتایج برای مستر بود
میشه سایت جستجو برای Bachelor رو معرفی کنید
باز هم سپاسگذارم

spt
October 11th, 2010, 02:45 AM
سلام
ممنون
من هر چی گشتم اون سایتی که گفتید برای کارشناسی هست رو پیدا نکردم
این سایت رو هم چک کردم :
ولی همه نتایج برای مستر بود
میشه سایت جستجو برای Bachelor رو معرفی کنید
باز هم سپاسگذارم

بابا حواست کجاست آخه؟ :)
اون بالا کاملا مشخصه دیگه!!! نوشته find bachelors , find masters ....
خوب میگشتی پیداش میکردی ؛)
http://www.bachelorsportal.eu/
این آدرسشه و از اسمش دیگه میشه حدس زد برای دکترا چیه...
موفق باشی :)

hassanrouhi
October 16th, 2010, 11:30 PM
سلام
چه دانشگاه هايي تو فنلاند رشته ي انرژي هاي تجديد پذير رو داره؟ من تا حالا فقط LUT رو پيدا كردم.ايا دانشگاه ديگه اي داره؟

aydaaa
October 17th, 2010, 04:02 AM
سلام
چه دانشگاه هايي تو فنلاند رشته ي انرژي هاي تجديد پذير رو داره؟ من تا حالا فقط LUT رو پيدا كردم.ايا دانشگاه ديگه اي داره؟ /
دانشگاه jyvaskyla هم داره. اینجا:
https://www.jyu.fi/kemia/tutkimus/uusiutuva-energia/en/

shahsavari_m
November 6th, 2010, 02:03 AM
سلام دوستان.
رشته مرتبت با شهرسازی برای ارشد نمیدونید چه دانشگاهی داره؟البته واسه پاییز 2011 میخوام،.
دانشگاه oulu رشته urban design,urban planning داشت اما واسه بهار 2011 که پذیرش میگرفت فقط برای ارشد معماری بود.از دوستان اگه کمک کنن ممنون میشم

kamrann
November 10th, 2010, 11:12 AM
سلام می خواستم بدونم فنلاند مهندسی نفت داره؟

arashfj
November 13th, 2010, 06:03 PM
کدوم دانشگاه ها financial engineering داره تو فنلاند؟؟
برای industrial engineering هم بگید ممنون میشم

fafa
November 13th, 2010, 08:49 PM
سلام
من برای برق-قدرت می خام اقدام کنم ولی چیزی پیدا نکردم
کسی میتونه کمکم کنه؟

spt
November 13th, 2010, 09:29 PM
سلام
من برای برق-قدرت می خام اقدام کنم ولی چیزی پیدا نکردم
کسی میتونه کمکم کنه؟

نوشته اصلی توسط arashfj:
کدوم دانشگاه ها financial engineering داره تو فنلاند؟؟
برای industrial engineering هم بگید ممنون میشم

سلام می خواستم بدونم فنلاند مهندسی نفت داره؟

دوستان عزیزم...
میتونین خودتون به سایت دانشگاه ها رجوع کنین و رشته ای که میخاین رو پیدا کنین...
واقعا چه انتظاری دارید؟ یکی بیاد برای شما بگرده دانشگاه به دانشگاه دنبال رشته؟!!!!!!!

hadeli
November 17th, 2010, 02:16 PM
سلام
من مهندسی کامپیوتر -نرم افزار خواندم
می خواستم برای علوم کامپیوتر یا ای تی اقدام کنم
با معدل 13.56
کجا می تونم در فنلاند پذیرش بگیرم؟

deymahe57
November 19th, 2010, 06:21 PM
قابل توجه همه دوستانی که مایل به ادامه تحصیل در کشور فنلاند هستند:

" فرصت تحصیل رایگان در دانشگاههای فنلاند برای ترم پائیز 2011 میلادی (http://skyofsweden.blogsky.com/1389/08/27/post-180/)"

مهرشيد
November 26th, 2010, 11:35 PM
سلام.من يه سوال راجع به رشته هاي مرتبط با زبان انگليسي داشتم.براي فوق زبان انگليسي چه رشته هايي داره؟دانشگاه هاي فنلاند.

ali0robot
December 1st, 2010, 06:29 PM
سلام به همه دوستان یه راهنمایی می خوام از این دانشگاه هایی که می نویسم کدوم یکیشون تو رشته برق بهتره آخه من برای این ترم دارم اقدام می کنم
oulu
helsinki
jyvaskila

xbox
December 1st, 2010, 09:50 PM
سلام به همه دوستان یه راهنمایی می خوام از این دانشگاه هایی که می نویسم کدوم یکیشون تو رشته برق بهتره آخه من برای این ترم دارم اقدام می کنم
oulu
helsinki
jyvaskila

سلام.

کلا helsinki بهترین و معروف ترین دانشگاه فنلاند است و در اروپا هم بسیار معتبر... اما نکته این است پذیرش گرفتن در این دانشگاه هم بسیار دشوار و سخته است...

spt
December 2nd, 2010, 03:04 AM
سلام
من مدرک کارشناسی ارشد زبان انگلیسی دارم،حالا می خوام برم از اول بشینم دوباره دندون پزشکی بخونم تو فنلاند،میشه؟ هزینه داره یا مجانیه!
مرسی از پاسختون

تا اونجا که من یادمه اصلا نداشت!! فک کنم به زبان انگلیسی اصلا ارائه نمیشد....
اگه باشه مجانیه...
خودت بگرد دنبالش توی دانشگاه ها.... از همون هلسینکی هم شروع کن...
موفق باشی :)

ali0robot
December 2nd, 2010, 08:46 AM
سلام.

کلا helsinki بهترین و معروف ترین دانشگاه فنلاند است و در اروپا هم بسیار معتبر... اما نکته این است پذیرش گرفتن در این دانشگاه هم بسیار دشوار و سخته است...

مرسی میشه یه لطف کنید صنعتی ترین دانشگاه فنلاند بدون هلسینکی رو بگید ممنون

spt
December 2nd, 2010, 02:38 PM
مرسی میشه یه لطف کنید صنعتی ترین دانشگاه فنلاند بدون هلسینکی رو بگید ممنون

میشه بری یکم فروم رو بخونی؟ جون من نمیشه؟ خداییش آیندته ارزش نداره بری کل فروم رو بخونی؟ نمیشه؟ حالا میشه یا نمیشه؟ آخه 30 بار تا حالا گفته شده!! چرا نمیخونی؟ باور کن راجع به تمام دانشگاه های فنلاند صحبت و بحث شده!!
دانشگاه صنعتی خوب همون دانشگاه صنعتی هلسینکی هست که بهش میگن TKK

moh3n.1368
December 20th, 2010, 09:51 PM
سلام،
بچه ها کدوم دانشگاههای فنلاند برای مقطع ارشد مهندسی نفت دارن؟
آیا تو فنلاند میشه فاند یا کمک هزینه تحصیلی گرفت؟ اگر نه ، هزینه متوسط یک سال چقدره؟
ممنون

hassanrouhi
December 21st, 2010, 11:48 PM
سلام،
بچه ها کدوم دانشگاههای فنلاند برای مقطع ارشد مهندسی نفت دارن؟
آیا تو فنلاند میشه فاند یا کمک هزینه تحصیلی گرفت؟ اگر نه ، هزینه متوسط یک سال چقدره؟
ممنون
سلام
خوب عزيز من ميتوني تو سايت دانشگاه ها سرچ كني و بگردي و ببيني كه كدوم دانشگاه داره.انتظار ندارين كه يكي بره دنبال كار شما و بگه فلان دانشگاه نفت داره
هزينه ي زندگي كه تو همين فروم بارها ذكر شده. سفارت 6000يورو مي خواد.
براي ارشدم تقريبا فاند نميشه گرفت . دكترا چرا

thepeyman
December 22nd, 2010, 10:51 PM
سلام دوستان .... من میخوام برای رشته بیوتکنولوژی گیاهی برای فوق از یکی از دانشگاه های پذیرش بگیرم.... میدونید کدوم دانشکاه این رشته رو داره؟ لیسانیم کشاورزیه....................

deljeen
January 4th, 2011, 08:14 PM
با سلام...راجه به دوره تخصص در رشته دندانپزشکی میشه اطلاعاتی بدین؟ممنون میشم

Ali373
January 6th, 2011, 11:01 AM
سللم میشه یکی به من بگه پلی تکنیک چیه اصلا دانشگاهه یا رشته
ممنون

omid414
January 6th, 2011, 12:13 PM
سلام اقا این دکتری عمران بد چجوری اذیت میکنه نمیدونم می تاز فنلاند براش پذیرش بگیرم یا نه . اگه کسی جای چیزی در این مورد دید یک خبری بده ببینم چی می شه . باتشکر

RoOozbeh
January 6th, 2011, 06:49 PM
جالبه هیچ رشته ای برای عمرانیا در دوره مستر در نظر گرفته نشده
یا شایدم من ندیدم ... کسی اطلاعاتی تو این زمینه داره؟

spt
January 6th, 2011, 10:24 PM
جالبه هیچ رشته ای برای عمرانیا در دوره مستر در نظر گرفته نشده
یا شایدم من ندیدم ... کسی اطلاعاتی تو این زمینه داره؟

متاسفانه حرف شما تقریبا درسته....
به این دلیله که به ارشد عمران احتیاجی ندارن!!!!
حقیقت تلخیه اما باید در نظر داشت که دولت های اسکاندیناوی کاملا دانشگاه ها رو هماهنگ با بازار کار اداره میکنن...
موفق باشی و میتونی شانست رو توی رشته ای سوستینبل دولپمت sustainable development و یا محیط زیست امتحان کنی....

spt
January 12th, 2011, 08:07 PM
سللم میشه یکی به من بگه پلی تکنیک چیه اصلا دانشگاهه یا رشته
ممنون

والا نمیدونم خودت چی فک میکنی راجع به اینکه پلی تکنیک دانشگاهه یا رشته؟!!!! به نظرت میتونه رشته باشه؟
پلی تکنیک ها یه سری از دانشگاه ها هستن که توی فنلاند دقیقا معادل دانشگاه های علمی کاربردی در ایران هستن...
در ضمن این مطلب قبلا هم توضیح داده شده بود...

spt
January 12th, 2011, 08:16 PM
سلام اقا این دکتری عمران بد چجوری اذیت میکنه نمیدونم می تاز فنلاند براش پذیرش بگیرم یا نه . اگه کسی جای چیزی در این مورد دید یک خبری بده ببینم چی می شه . باتشکر

نمیدونم قبلا به شما توضیح داده بودم یا کس دیگه ای....
ببین دوست من توی فنلاند متاسفانه یا خوشبختانه رشته هایی که توی دانشگاه ها ارائه میشه دقیقا بر اساس نیاز اون کشور ارائه میشه.... خب؟ و چون متاسفانه عمران رشته ای هست که دیگه خیلی بهش نیازی ندارن!! خیلی کمتر ارائه میشه....
اما در کل اگه هدفت اینه که در آینده خارج از ایران ازش استفاده کنی به نظر من بهتره اون شاخه هاییش رو انتخاب کنی که بتونی باهاش کار خوب هم پیدا کنی و الان در دنیا رو بورس باشه...
من چون لیسانسم عمران بوده تقریبا هم دردت بودم واسه همین میگم بهت...
رشته هایی مثل توسعه پایدار و محیط زیست و انرژی... اینا الان خیلی برد داره چون توی این زمینه احساس میکنن باید بیشتر تحقیق کنن و بیشتر پیشرفت کنن... نمیگم کار درستی میکنن چون میدونم چه احساسی داری از این حرفم (خودمم پارسال همین وضع رو داشتم) اما سعی کن درکشون کنی...
الان برای جامعه ی اکادمیک فنلاندی ها (و اغلب اروپا) مشکلات عمرانی مشکلات سازه ای نیست بلکه مشکلات محیط زیستی هست.... مشکلات انرژی و از همه مهمتر مشکلات توسعه پایدار هست....
واسه همین سعی کن مثل اینا فکر کنی... رشته ای که شما میخای توی دکترا براش وقت بزاری و روش تحقیقات انجام بدی باید استفاده بشه....

امیدوارم هر رشته ای میخونی و هر جا میری موفق باشی و مثل تمام ایرانی ها افتخار آفرین باشی :)

silence scream
January 12th, 2011, 09:48 PM
دوستان فارغ التحصیل کامپیوتر دقت داشته باشند، در سایت UAF زمانی که دانشگاه اولو رو انتخاب کنید، یک رشته ای مرتبط پیدا میکنید: Information Engineering
من درباره ش مشکوک بودم و پرسیدم:

I am a Mater's degree applicant, graduated in Computer Science. In the UAF
application template for university of Oulu, there is a program named
Information Engineering, however, I ca here to find out more about it at
the university web pages, but I can not find such program at the category
of Master;s Programs!

Could you please guide me?

Best regards
و پاسخ:

The courses in the Master´s Degree Programme in Information Engineering at the Faculty of Technology, University of Oulu are mainly offered in Finnish but study materials and exams are available also in English. You can find information about the structure of the programme in here: http://www.ee.oulu.fi/opiskelu/materiaali/degreeprograms0810.pdf
And about the courses in here: http://www.ee.oulu.fi/WeboodiDescriptions
Please note that this information is valid for the present academic year and changes are possible for the next academic year 2011/2012.

The only Master´s degree programme offered in English by the Department of Electrical and Information Engineering is the Master´s Degree Programme in Wireless Communication Engineering: http://www.ee.oulu.fi/En/Admissions/Masters

Kind regards

Outi Simi
Coordinator
Faculty of Technology
University of Oulu

Gharibeh
January 14th, 2011, 02:38 PM
سلام
دوستان در سایت universityadmissions.fi دیدم دانشگاه Oulo بتازگی رشته برق قدرت برای مقطع کارشناسی ارشد وارد لیست رشته های مهندسی خود کرده.منتها در خود سایت دانشگاه Oulo این رشته به زبان فنلاندی می باشد.
طبق مکاتباتی که با خود دانشگاه کردم این جواب ها رو دادند:
The courses in the Master´s Degree Programme in Electrical Engineering at the Faculty of Technology, University of Oulu are mainly offered in Finnish but study materials and exams are available also in English. You can find information about the structure of the programme in here: http://www.ee.oulu.fi/opiskelu/materiaali/degreeprograms0810.pdf
And about the courses in here: http://www.ee.oulu.fi/WeboodiDescriptions
Please note that this information is valid for the present academic year and changes are possible for the next academic year 2011/2012.

As I already explained, most of the lectures will be held in Finnish, so yes, you will face some problems, if you don´t know any Finnish, but the course materials and exams are available in English. If you look at the programme structure and course descriptions (see the links in my previous message) you will find out that the Faculty of Technology does not actually offer programmes in electrical power engineering

حالا به نظرتون من واسه این رشته اقدام بکنم؟؟
آخه وقتی گفته study materials وش امتحانات انگلیسی هستند دیکه کافیه واسه تحصیل.دیگه مگه چی می مونه؟

واضح گفته:یعنی کتابها و جزوه ها به زبان انگلیسی هم پیدا می شه و امتحاناتون هم می تونید به انگلیسی بدید. ولی زبان ارایه دروس تو بیشتر کلاسها به زبان فنلاندیه یعنی استاد تو آزمایشگاه یا سر کلاس به زبان فنلاندی درس میده...

omid88
January 17th, 2011, 12:18 AM
سلام
دوستان کسیو میشناسین تو رشته انرژی از فنلاند پذیرش گرفته باشه؟چون فقط LUT رو من پیدا کردم انرژی داره...اونم انگار پذیرش خیلی سخت میده
معدل 14.58 و آیلتز 7
ممنون

aydaaa
January 17th, 2011, 12:43 PM
سلام
دوستان کسیو میشناسین تو رشته انرژی از فنلاند پذیرش گرفته باشه؟چون فقط LUT رو من پیدا کردم انرژی داره...اونم انگار پذیرش خیلی سخت میده
معدل 14.58 و آیلتز 7
ممنون
نمی دونم شاید این رشته به دردتون بخوره: انرژی های تجدید پذیر
https://www.jyu.fi/kemia/tutkimus/uusiutuva-energia/en/

e_y
January 26th, 2011, 09:11 AM
سلام
میخواستم بدونم بین Electricity Market and Distributionو Industrial Electronics کدوم بهتره؟

spt
January 26th, 2011, 11:26 PM
سلام
میخواستم بدونم بین Electricity Market and Distributionو Industrial Electronics کدوم بهتره؟

همش بستگی به خودت داره دوست من.... به نظرت سبز قشنگ تره یا آبی؟!!!!
تا اونجا که من میدونم اولی به توسعه و بازار برق ربط داره (توسعه منظور رسوندن برقه) و دومی برق صنعتی....
خودت ببین کدوم بهتره....
سه تا راهنمایی برای اینکه شاید بهت کمک کنه:
1. سیلابس پروگرام ها همیشه توی وب پیج دانشگاه ها پیدا میشه.... میتونی بری بخونی که هر کدوم از این رشته ها شامل چه درس هایی میشه....
2. بقیه شرایط رو هم در نظر بگیر (مثل شهر و دانشگاه) و اگه مساوی بود (که فک کنم مساوی باشه) برو اعضای دپارتمان رو ببین.... ببین چند تا استاد داره هر کدوم....
3. ببین الان بازار کار کدوم و نیاز کدوم بهتره
اینا ممکنه بهت کمک کنه

موفق باشی

Gharibeh
February 2nd, 2011, 11:01 PM
salam doostane aziz ,kasi midoone reshteye behdashte herfei(industrial hygiene) too kodoom daneshgah erae mishe ? braye maghtae master

سلام.ارسال با فرمت پینگلیش مخالف قوانین فروم است دوست خوبم. در مورد رشتتون اطلاع کاملی ندارم ولی با ترجمه ای که شما کردین هیچ گزینه ای پیدا نکردم که یکم عجیبه.
ولی برای رشته های Public Health وHealth promotion و موارد مشابه گزینه های متعددی وجود داره.
موفق باشید

sepideh_fr
February 3rd, 2011, 07:09 PM
درود به همه ی دوستان
من میخوام برای مقطع لیسانس رشته ی الکترونیک اقدام کنم. تنها دانشگاهی رو که لیسانس الکترونیک به انگیلیسی ارائه بده پیدا کردم metropolia بود که پلی تکنیک هست. از دوستان کسی دانشگاه دیگه ای با این شرایط نمی شناسه؟
و یه سوال دیگه: مدرکی که من دارم دیپلم الکترونیک از هنرستان فنی حرفه ای هست مدرک کاردانی الکترونیک از دانشکده ی فنی حرفه ای هم دارم. بنظر شما اصلا میتونم برای لیسانس اقدام کنم؟ اگر میتونم فقط باید برای رشته ی خودم درخواست بدم یا رشته های دیگه هم میشه؟
ممنون

vahidirani
February 4th, 2011, 11:37 AM
سلام

من خودم برق می خونم و خانم من موسیقی میشه یه دانشگاه معرفی کنید که هر دو رشته رو داشته باشه یا حداقل نزدیک به هم باشند؟
من ازاد می خونم و خانمم دانشگاه هنر

Gharibeh
February 5th, 2011, 12:02 AM
درود به همه ی دوستان
من میخوام برای مقطع لیسانس رشته ی الکترونیک اقدام کنم. تنها دانشگاهی رو که لیسانس الکترونیک به انگیلیسی ارائه بده پیدا کردم metropolia بود که پلی تکنیک هست. از دوستان کسی دانشگاه دیگه ای با این شرایط نمی شناسه؟
و یه سوال دیگه: مدرکی که من دارم دیپلم الکترونیک از هنرستان فنی حرفه ای هست مدرک کاردانی الکترونیک از دانشکده ی فنی حرفه ای هم دارم. بنظر شما اصلا میتونم برای لیسانس اقدام کنم؟ اگر میتونم فقط باید برای رشته ی خودم درخواست بدم یا رشته های دیگه هم میشه؟
ممنون

سلام دوست خوبم و به Applyabroad خوش اومدید. همونطور که خودتون اشاره کردید من هم فقط همون رشته رو برای الکترونیک دیدم. ولی باید بدونید در حالت کلی شما برای هر رشته ای که بخواید می تونید اپلای کنید. مثلا از دوستان خودم با لیسانس شیمی برای مدیریت علوم دریایی اپلای کرد. اما اون مدرک پیش دانشگاهی ریاضی داشت و می دونید که برای اپلای فقط مدرک متوسطه شما ارزیابی می شه و اون مجاز بود. اما اینکه دیپلم شما الکترونیک هست برای چه رشته هایی می تونید اپلای کنید رو دقیق نمی دونم ولی با یک ایمیل به اون دانشگاه مورد علاقه می تونید بپرسید که آیا می تونید یا نه.
در مورد سوال دوم اشاره کردن که مدرک دیپلم باید شما رو برای ورود به دانشگاه در کشور خودتون مجاز کنه (برای اون مقطع مورد نظر مثلا اینجا لیسانس). پس یه جورایی هم جواب مثبت و هم منفیه!!
و برای همین باز هم به نظر من از خودشون بپرسید و از چند تا دانشگاه بپرسید که مطمین بشید. و حتما بگید که با این مدرک وارد دانشگاه شدید.
موفق باشید

sepehrtaj
February 8th, 2011, 02:18 PM
سلام
میگم مگه دانشگاه های فنلاند رایگان نبودن؟
توی سایت www.mastersportal.eu (http://www.mastersportal.eu/) دوره ی Mechanical Engineering, Design and Manufacturing (http://www.mastersportal.eu/students/search-results/students/browse/programme/4344/mechanical-engineering-design-and-manufacturing.html) (M.Sc.) دانشگاه لاپینرانتا رو زده سالی 7.000 چوق میخواد.
نکنه داره فنلاندم پولی میشه؟
ولی انگار کلا زیاد به مکانیک علاقه ندارن همون 4 5 تا دوره رو هم که گذاشتن گرایشای مکاترونیک و میکرو سیستم و ازین جور چیزاست.
spt عزیز شما که فنلاند درس می خونی به نظرت واسه رشته مکانیک چطوره اونجا؟

gerard2007
February 8th, 2011, 03:26 PM
سلام
معدل 14.58 و آیلتز 7
ممنون
سلام من با 2 تا از بچه های ارشد و دکترا که ایرانی بودن مکاتبه کردم اونا گفتن که تو دپارتمان انرژی با ایرانیا یه کم مشکل دارن و کلا به ایرانیا تو این رشته بد پذیرش میدن

spt
February 9th, 2011, 03:52 AM
سلام
میگم مگه دانشگاه های فنلاند رایگان نبودن؟
توی سایت www.mastersportal.eu (http://www.mastersportal.eu/) دوره ی Mechanical Engineering, Design and Manufacturing (http://www.mastersportal.eu/students/search-results/students/browse/programme/4344/mechanical-engineering-design-and-manufacturing.html) (M.Sc.) دانشگاه لاپینرانتا رو زده سالی 7.000 چوق میخواد.
نکنه داره فنلاندم پولی میشه؟
ولی انگار کلا زیاد به مکانیک علاقه ندارن همون 4 5 تا دوره رو هم که گذاشتن گرایشای مکاترونیک و میکرو سیستم و ازین جور چیزاست.
spt عزیز شما که فنلاند درس می خونی به نظرت واسه رشته مکانیک چطوره اونجا؟

والا همون طور که گفتم فنلاندی ها رشته هایی رو ارائه میدن که احتیاج بهش توی بازار کار داشته باشن... نه طبق عادت!!!! و حتما فقط به اون رشته ها نیاز دارن دیگه!!!
در مورد پولی شدن بار ها و بار ها صحبت شده اینجا....
یه سری از دانشگاه های فنلاند امسال پولی شده و یه سری دیگه ممکنه سال دیگه پولی بشه... اما تعدادش کمه خیلی .... (از جمله رشته ای که میخاستی توی لاپینرانتا)
کلا دارن بررسی میکنن پولی شدن رو اما به این زودی ها فک نمیکنم جا های زیادی پولی بشن!!!!
موفق باشی

tikovel
February 9th, 2011, 06:32 PM
سلام من می خوام برای فردا مدارکم رو بفرستم ولی چون تعداد دانشگاه ها زیاد شدن می خوام از بینشون انتخاب کنم ، کسی می تونه این دانشگاه ها رو به ترتیب اولویت بهتر تحصیلی (اعتبار دانشگاه ) و زندگی (موقعیت شهر ، امکانات و مقدار سردی هوا ) مرتب کنه ؟ برای یکی از رشته computer science | Information Technology | communication Engineering می خوام . لطفا هرکس می تونه بگه چرا . از رنک دانشگاه ها نسبتا اطلاع دارم ولی احتیاج به یکی هست که فنلاند بوده از قبل .
UTA
Aalto
JYU
Vassa
LUT
Abo akademi

sepehrtaj
February 11th, 2011, 12:09 PM
آقایون محترمی که فنلاند درس میخونن لطف میکنید 3 4 تا از بهترین دانشگاه هایی که رشته مکانیک رو دارن بگید گرایششم فرقی نداره.لاپینرانتا،آلتو و تامپره رو میدونم دارن ولی کدومشون قوی تره؟

spt
February 13th, 2011, 02:40 PM
آقایون محترمی که فنلاند درس میخونن لطف میکنید 3 4 تا از بهترین دانشگاه هایی که رشته مکانیک رو دارن بگید گرایششم فرقی نداره.لاپینرانتا،آلتو و تامپره رو میدونم دارن ولی کدومشون قوی تره؟

من مکانیک نمیخونم برای همین خوب نمیدونم اما فک کنم آلتو بهتر باشه...
سوالت یه مقدار غلطه!! برای اینکه خود شما که ایرانی میدونی دانشگاه سمنان توی مکانیک بهتره یا دانشگاه یاسوج؟ از کجا میشه فهمید کدوم دانشگاه بهتره؟
به طور کلی بهت عرض میکنم که معمولا اکثر دانشگاه ها توی یک سطح هستن...
موفق باشی

amirsaeed
February 28th, 2011, 12:31 PM
دانشگاهی هست تو فنلاند که رشته مهندسی صنایع ارائه بده؟

mehrdadk
February 28th, 2011, 05:30 PM
سلام
توی فنلاند دکتری مکانیک حرارت وسیالات یا MEMS تو کدوم دانشگاه هست؟

behnamdj
March 1st, 2011, 07:15 AM
با توجه به اینکه رشته تحصیلیم معماریه.ایا تو فنلاند دانشگاه معتبری هست؟من که بهترین دانشگاه های معماری و سرچ کردم خبری از فنلاند نبود.البته برای مستر.البته هزینه زندگی هم واسم مهمه(ماهی600 تومان)

*sara*
March 1st, 2011, 01:51 PM
با توجه به اینکه رشته تحصیلیم معماریه.ایا تو فنلاند دانشگاه معتبری هست؟من که بهترین دانشگاه های معماری و سرچ کردم خبری از فنلاند نبود.البته برای مستر.البته هزینه زندگی هم واسم مهمه(ماهی600 تومان)

اگه صرفن خود گرایش طراحی معماری مدنظرتونه دانشگاه oulu و tampere university of technology برای مستر پذیرش دارن. اگه به جای سرچ کردن بهترین! دانشگاه های معماری خود دانشگاه های فنلاند رو سرچ میکردین حتمن پیداشون میکردین.
در مورد هزینه زندگی هم یه تاپیک جدا هست و میتونین اونو مطالعه کنین تا از هزینه های زندگی باخبر بشین توی فنلاند.

herkol94
March 18th, 2011, 04:13 PM
سلام برهمگی

دوستان برای رشته پزشکی در فنلاند کدوم دانشگاه نسبت به بقیه بهتره ( منظورم از نظر رنکینگ و اعتبار و .... بود)

با تشکر فراوان

mazdak1984
March 22nd, 2011, 05:50 PM
ممنون میشم اگه دانشگاهایی در هلسینکی که برای لیسانس رشته های هنری مثل
Graphic Design , animation , fashion design ,exterior design,game design , 3d animation , painting , photography ,
در کل رشته های هنری حالا هرکدومو که داشت اسمشون و لینکشو بذارند
البته میخوام ببینم این رشته ها به زبان انگلیسی تدریس میشه یا فقط فنلاندی ؟؟
شهرهای خوب دیگشم اگه
art university
دارند لطفا بگید
ممنون

azadeh_me
March 25th, 2011, 04:04 AM
دوست عزیز همون جور که قبلا گفته شد به این وابسته مراجه کنید

http://www.studyinfinland.fi/study_options/study_programmes_database

saravikija
April 2nd, 2011, 11:43 PM
ممنون میشم اگه دانشگاهایی در هلسینکی که برای لیسانس رشته های هنری مثل
Graphic Design , animation , fashion design ,exterior design,game design , 3d animation , painting , photography ,
در کل رشته های هنری حالا هرکدومو که داشت اسمشون و لینکشو بذارند
البته میخوام ببینم این رشته ها به زبان انگلیسی تدریس میشه یا فقط فنلاندی ؟؟
شهرهای خوب دیگشم اگه
art university
دارند لطفا بگید
ممنون

دانشگاه هلسینکی دپارتمان ارت داره و دانشگاه لاپلند رو هم میدونم که دپارتمان آرت داره و خیلی از این رشته ها مثل گرافیک و فشن و طراحی صنعتی و... داره بعضی از رشته ها فقط تا فوق لیسانس. البته اینجور که فهمیدم آب و هوای لاپلند اصلا مناسب نیست خیلی از هلسینکی بدتر . تحصیل هم به انگلیسی است و آدرس دانشگاهها رو هم برای بررسی دقیقتر از وبسایت وزارت علوم میتونی بگیری

mehdinus
April 10th, 2011, 10:20 PM
خواهش میکنم.
شما هم میخوای معماری بخونی اونجا؟
من که تو سایت TUT & Oulu دیدم Ph.D برای معماری نداشتا!
فقط امکان ریسرچ بعد از گرفتن مستر بود که میشد به مدرک Doctorate برسی و از این هم صحبتی نکرده بود که برنامش English هست یا فنلاندی.
اگه شما جایی دیدی که دکتری برای معماری با زبون انگلیسی داره لطفا لینکش رو بفرست

ممنون...خیلی کامل بود...حداقل خوبه واسه دکتری رایگانه...شاید بشه اونو کاری کرد...
دستت درد نکنه...اون جور که نوشته تا 3 سال این قانون اجرا میشه...

moien
April 10th, 2011, 11:42 PM
خواهش میکنم.
شما هم میخوای معماری بخونی اونجا؟
من که تو سایت TUT & Oulu دیدم Ph.D برای معماری نداشتا!
فقط امکان ریسرچ بعد از گرفتن مستر بود که میشد به مدرک Doctorate برسی و از این هم صحبتی نکرده بود که برنامش English هست یا فنلاندی.
اگه شما جایی دیدی که دکتری برای معماری با زبون انگلیسی داره لطفا لینکش رو بفرست

https://into.aalto.fi/display/endoctoraleng/Homepage
این واسه aalto
tampere هم که ایمیل زدم این جوری جواب دادن...
Dear Moein,

Doctoral applicants can apply at any time for 5 different faculties of TUT. More information http://www.tut.fi/public/index.cfm?MainSel=1601&Sel=12059&Show=15756&Siteid=32

perestizh
May 2nd, 2011, 02:38 AM
سلام به همه دوستان عزیز...
میخواستم لیست تمامی گرایشات مهندسی کامپیوتر تو ارشد در فنلاند را بدونم ٰ؛ و به جز گرایشات اصلی هر رشته ای را که میتوان با لیسانس کامپیوتر خواند را بگین بهم . ممنون

arvin-1980
May 3rd, 2011, 02:47 PM
من به چندتاش اشاره میکنم:
Information Technology (All Majors
Telecommunication Engineering
Softeare Development
Machine Learning
........
>>>>>> برای اطلاعات بیشتر از تاپیک نتایج پذیرش فنلاند نتایج پذیرش mic-makarti رو ببین. چون چندین گرایش مختلف قبول شده و خودش هم مهندس کامپیونره.

SeniorIT
May 12th, 2011, 03:27 PM
سلام به همگی
من رشته IT دانشگاه علوم تحقیقات می خونم
می خواستم بدونم کدوم دانشگاه ها رشته های IT رو ارائه می کنند و چه گرایش هایی
سوال مهم دیگه اینکه برای پذیرش گرفتن چه فاکتور هایی مهم هست و آیا داشتن مدارک مختلف IT مثل Cisco , Linux , MCSE و ... تاثیری برای پذیرش گرفتن داره یا نه؟
سپاس بی کران

arvin-1980
May 13th, 2011, 04:38 PM
سلام به همگی
من رشته IT دانشگاه علوم تحقیقات می خونم
می خواستم بدونم کدوم دانشگاه ها رشته های IT رو ارائه می کنند و چه گرایش هایی
سوال مهم دیگه اینکه برای پذیرش گرفتن چه فاکتور هایی مهم هست و آیا داشتن مدارک مختلف IT مثل Cisco , Linux , MCSE و ... تاثیری برای پذیرش گرفتن داره یا نه؟
سپاس بی کران
داشتن مدارک فوق ناثیر دارد ولی بسیار کم . داشتن نمرات خوب تخصصی و پایه و ریاضی و حداقل نمره زبان خواسته شده در پذیرش تاثیر دارد. در مورد دانشگاههایی که رشته مورد نظر شما رو ارایه میدهند با مطالعه تاپیک نتایج پذیرش تمام ان دانشگاهها رو خودت پیدا میکنی و اطلاعات مفید دیگری رو بدست می آوری.
من فقط به یک دانشگاه اشاره میکنم.
Tampere University of Technology رشته در شش میجر ارائه میشود.

mahmoodifar
June 12th, 2011, 02:53 AM
سلام به همه دوستان اطلاعات جالبی نوشتین
یه راهنمایی می خواستم
من برای فوق می خوام اقدام کنم راستش درسم زیاد خوب نیست فقط برای اینکه برم بیرون می خوام درس بخونم
رشتم کامپیوتر هستش
کدوم دانشگاه از همه راحتتره
رتبه برام مهم نیست فقط می خوام توش نمونم (درس های تئوری ضعیف ، عملی قوی)
از رشته های communication و networking و مثل اینها خوشم میاد
من خودم تو کار هاستینگ و طراحی وب هستم
ممنون می شم راهنمایی بکنید

anfi
June 14th, 2011, 12:47 PM
سلام
همون طور که میدونید ترجمه دقیق نام رشته مهندسی صنایع رو نمیتونید در دانشگاههای فنلاند پیدا کنید:چه دانشگاههای در فنلاند رشته(های) مندسی صنایع را در ارشد دارند؟یا اصلا این رشته(ها) رو برای دانشجوهای خارجی ارائه میدن؟
با تشکر

kokomboo
June 19th, 2011, 01:14 PM
درود بر دوستان
کسی اطلاعی در مورد دانشگا های درجه 2 فنلاند داره؟؟؟؟
کدومشون قویتره تو زمینه شیمی و مهندسی؟؟؟

mnassir
June 19th, 2011, 02:54 PM
سلام
همون طور که میدونید ترجمه دقیق نام رشته مهندسی صنایع رو نمیتونید در دانشگاههای فنلاند پیدا کنید:چه دانشگاههای در فنلاند رشته(های) مندسی صنایع را در ارشد دارند؟یا اصلا این رشته(ها) رو برای دانشجوهای خارجی ارائه میدن؟
با تشکر

كسي هست بتونه جواب اين سوال anfi رو بده. من هم دقيقا همين سوال برام پيش اومده.
ممنون

Austin.A
June 28th, 2011, 11:51 AM
دوستان ... من پرس و جو که کردم متوجه شدم ظاهرا توی فنلاند رشته های مستر و دکترای عمران چندان فعال نیستن !! البته منابعم همگی دانشجوی رشته های دیگه بودن .
بهرحال ممنون میشم دانشگاه هایی توی فنلاند که گرایش های مختلف عمران رو برای مستر دارن معرفی کنید .

بسیار ممنون .

samir_jafari64
July 5th, 2011, 04:39 PM
سلام ، برای رشته کامپیوتر چه دانشگاهی بهتره helsinki یا Turku ؟ آیا دانشگاههای بهتری برای این رشته هست؟

mic_makarti
July 5th, 2011, 05:27 PM
سلام ، برای رشته کامپیوتر چه دانشگاهی بهتره helsinki یا Turku ؟ آیا دانشگاههای بهتری برای این رشته هست؟

با سلام،

Helsinki بهترین دانشگاه فنلاند هست و رتبه جهانی خوبی هم داره. مطمعن باشیدبهترین انتخابه.

موفق باشید.

en milad
July 5th, 2011, 07:07 PM
سلام
مهندسی برق کدوم دانشگاه ها داره؟برای مستر؟

arvin-1980
July 12th, 2011, 04:28 PM
سلام
مهندسی برق کدوم دانشگاه ها داره؟برای مستر؟

تا آنجایی که من اطلاع دارم گرایشهای کاملا مرتبط با برق برای ارشد در دانشگاههای فنلاند به ندرن ارائه میشوند. مثلا RF در TUT.. البته TUT یه دانشگه کاملا متوسط در فنلاند هست.
در کل فکر میکنم فنلاند برای ارشد رشته هایی مانند کامپیوتر و آی تی ..... کشوری مناسب ولی برای رشته هایی مانند برق عمران معماری صنایع اصلا کشور مناسبی نیست به دلیل محدودیت در گرایش ها....
با این حال اگر خودتان سرچ کنید حتما چندجا برای اپلای پیدا میکنید ولی نظر شخصی من این است که قوی ترین کشور برای مهندسی برق در اروپا کشور آلمان هست.

perstex
July 18th, 2011, 02:34 AM
سلام
ممنون میشم اگر یک دانشگاه خوب در فنلاند برای PHD هنر به من معرفی کنید

mahnaz_ir
August 1st, 2011, 05:35 PM
سلام به همگی من اینجا یک راهنمایی میخوام من کاردانی نرم افزار هستم اما قصد تغییر رشته به رشته های تجربی رو دارم
که البته قصد دارم بعد از گرفتن لیسانسم به فنلاند مهاجرت کنم
یه راهنمایی میخوام الان فنلاند واسه کار چه زیر شاخه رشته تجربی بهتره هم از نظر شغلی و هم درآمد
و اینکه چه رشته هایی الان فنلاند در صدر قرار دارن
من شنیدم پرستاری و داروسازی و کامپیوتر حسابداری خوبه
اما فارغ التحصیل رشته داروسازی اونجا اجازه کار بهش میدن (کشورهایی مثل کانادا باید دوره بگذرونی واسه اجازه کار بعد از اون هم مالیات های سنگین میگیرن )
و یک سوال دیگه اینکه من به زیست شناسی خیلی علاقه دارم وضعیت این رشته درآمدی و تحصیلی الان چه جوریه اونجا؟
ممنون میشم کسی اطلاعاتی داره به من بگه

ebrahimzare
August 5th, 2011, 05:09 PM
سلام در فنلاند کدوم دانشگاها ریاضیات مالی financial mathematic دارند؟ ممنون

Gharibeh
August 7th, 2011, 04:33 PM
سلام در فنلاند کدوم دانشگاها ریاضیات مالی financial mathematic دارند؟ ممنون
با سلام، البته خودتون باید با دقت سایت دانشگاه هارو ببینید که کدوم رشته با مشخصاتی که می خواید بیشتر مطابقت داره. با عنوانی که شما دادید من ندیدم ولی به این لینک ها نگاه کنید:
http://www.hanken.fi/public/en/compfin
(http://www.hanken.fi/public/en/compfin)و این یکی که البته حسابداری مالی هست:
http://www.oulubusinessschool.fi/msc_degree_programmes/financial_and_management_accounting_fma

Gharibeh
August 8th, 2011, 12:30 AM
سلام به همگی من اینجا یک راهنمایی میخوام من کاردانی نرم افزار هستم اما قصد تغییر رشته به رشته های تجربی رو دارم
که البته قصد دارم بعد از گرفتن لیسانسم به فنلاند مهاجرت کنم
یه راهنمایی میخوام الان فنلاند واسه کار چه زیر شاخه رشته تجربی بهتره هم از نظر شغلی و هم درآمد
و اینکه چه رشته هایی الان فنلاند در صدر قرار دارن
من شنیدم پرستاری و داروسازی و کامپیوتر حسابداری خوبه
اما فارغ التحصیل رشته داروسازی اونجا اجازه کار بهش میدن (کشورهایی مثل کانادا باید دوره بگذرونی واسه اجازه کار بعد از اون هم مالیات های سنگین میگیرن )
و یک سوال دیگه اینکه من به زیست شناسی خیلی علاقه دارم وضعیت این رشته درآمدی و تحصیلی الان چه جوریه اونجا؟
ممنون میشم کسی اطلاعاتی داره به من بگه
با سلام و خوشامد،
1. ببینید خیلی سخته از الان برای بازار کار چند تا رشته تو 4 سال دیگه نظر داد. واین که شما بخواهید بر اساس بازار کار فنلاند الان درسی رو بخونید که احیانا کاملا مورد علاقتون نباشه هم درست نیست. چون معلوم نیست تا 4 سال دیگه چی پیش می یاد و آیا شما هم همچنان برنامه تون همین باشه.
2. بطور کلی بازار کار اون رشته هایی که نام بردید نسبتا خوبه و مهمتر از اون اینه که شما تو اون زمینه دانش، مهارت و تخصص بالایی داشته باشید. در اون صورت هر کدوم باشه موفقید. پس باز هم می گم باید به دنبال علاقتون باشید.
3. احتمالا قصد دارید برای فوق لیسانس بیاید فنلاند. در این صورت بعد از علاقتون بیشتر دنبال این باشید که کدوم رشته طرفیت بیشتر، پذیرش بهتر و فرصتهای تحصیلی بهتری تو فنلاند داره. نتایج پذیرش همین فروم کلی اطلاعات بهتون می ده.
4. پرستاری میشه گفت خوبه. ولی فکر کار قبل از یادگیری زبان نباشید. چون کاریه که مستقیم با مردم سروکار دارید. اینجا رو با کانادا مقایسه نکنید. اینجا سیستم مهاجر پذیری به اون شکل نداره و من کسی رو ندیدم برای یه کار تخصصی همین طوری از ایران اقدام کرده باشه و کار و در نهایت ویزای کاری گرفته باشه. (البته نمی گم نیست یا نمی شه)
همه اینها نظر شخصی بود دوست عزیز.
موفق باشید

Gharibeh
August 8th, 2011, 12:37 AM
سلام
ممنون میشم اگر یک دانشگاه خوب در فنلاند برای PHD هنر به من معرفی کنید
با سلام، بدون شک آکادمی هنر های زیبا:
http://www.kuva.fi/portal/english/applying/
و دانشگاه هنر هلسینکی که الان در Aalto ادغام شده:
http://taik.aalto.fi/en/

Gharibeh
August 8th, 2011, 08:04 PM
سلام
با تشکر
دوست عزیز، نزدیکترین رشته به رشته شما Industrial Management یا Business and Technology می تونه باشه. البته اگر گرایش خاصی رو دوست دارید و دنبال می کنید ، می تونین با واژه های کلیدی اون رشته هم جستجو کنید. چون اسامی رشته ها بعصا اینجا خیلی مطابق با اونچه که ما داریم نیست و شاید محتوا هم همینطور.
موفق باشید

q1w2e3r4
August 12th, 2011, 03:38 PM
دوست عزیز، نزدیکترین رشته به رشته شما Industrial Management یا Business and Technology می تونه باشه. البته اگر گرایش خاصی رو دوست دارید و دنبال می کنید ، می تونین با واژه های کلیدی اون رشته هم جستجو کنید. چون اسامی رشته ها بعصا اینجا خیلی مطابق با اونچه که ما داریم نیست و شاید محتوا هم همینطور.
موفق باشید

ممنون.
من میخوام برای phd صنایع گرایش ergonomi اقدام کنم.کسی هست که بتونه منو تو این زمینه راهنمایی کنه؟
چه دانشگاه هایی این گرایش رو دارند؟

Austin.A
August 15th, 2011, 06:50 AM
دوستان سلام .
قبلا یکی از دوستانم برای مستر عمران توی فنلاند و تا جایی که یادم هست هلسینکی پذیرش گرفته بود و مشغول تحصیل بود ولی حالا بهش دسترسی ندارم .
الان من سرچ کردم و اصلا مستر برای عمران توی فنلاند هیچ جا ندیدم !! ممکنه یکی از دوستان راهنمایی کنه ؟

من برای آلمان و اسپانیا و نروژ دارم اقدام می کنم ولی احتمالا اگر آلمان پذیرش نگیرم مجبورم برم مالزی ... حساب ویژه ای روی فنلاند داشتم که با نبود رشته عمران برای مستر برنامه هام داره خراب میشه و من هم ظاهرا راهی مالزی . . .

IELTS
August 15th, 2011, 08:58 PM
دوستان سلام .
قبلا یکی از دوستانم برای مستر عمران توی فنلاند و تا جایی که یادم هست هلسینکی پذیرش گرفته بود و مشغول تحصیل بود ولی حالا بهش دسترسی ندارم .
الان من سرچ کردم و اصلا مستر برای عمران توی فنلاند هیچ جا ندیدم !! ممکنه یکی از دوستان راهنمایی کنه ؟

من برای آلمان و اسپانیا و نروژ دارم اقدام می کنم ولی احتمالا اگر آلمان پذیرش نگیرم مجبورم برم مالزی ... حساب ویژه ای روی فنلاند داشتم که با نبود رشته عمران برای مستر برنامه هام داره خراب میشه و من هم ظاهرا راهی مالزی . . .

دروود.
شما یه پس زمینه ای از مقطع تحصیلی با جزئیات ارائه کنید تا بهتر بشه کمک کرد. در ضمن برای دوره مهندسی عمران گرایشهای خاصی وجود نداره بیشتر به سمت construction , Environment دور می زنه

Austin.A
August 15th, 2011, 10:29 PM
مرسی
تا جایی که در خاطرم هستش سازه یا همون Structure پذیرش داشت از فنلاند . اما من قبلا چند بار همینجا مطرح کرده بودم هیچ کس خبری نداشت ! من هم متاسفانه چندان با سایتهای فنلاند آشنا نیستم . توی سایت مسترپورتال اروپا هم سرچ کردم چیزی نبود . ممنون میشم هر لینکی از هر گرایشی از مستر عمران برای فنلاند سراغ دارید اطلاع بدید .

tesoke
August 28th, 2011, 05:55 PM
سلام. من شنيدم كه تحصيل در فنلاند مجاني است. درسته؟
براي همين من مي خواستم به همراه همسرم برم اونجا بخونم. همسرم ليسانسه و من ارشد. من رزومه ام خوبه و در حال تكميله. مي خواستم براي fall 2013 اقدام كنم. اما خب هزينه ي زندگي را هم ندارم. حالا سوال: براي دكترا فاند ميدن؟ اگر فاند بدن ميشه من فاندش را بگيرم و خرج زندگي و مسكن و ... كنم و اون وقت هر دومون در داننشگاه درس بخونيم؟
مرسي

sarah.yalda
September 4th, 2011, 11:38 PM
سلام به همه

11صفحه رو خوندم و کسی که در رشته های انسانی بخواد applyکنه متاسفانه ندیدم.
یک لینک هم از دانشگاههای تاپ فنلاند پیدا کردم و دانشگاهtampere رو دیدم ولی قسمت مربوط به رشته ها رو توش پیدا نکردم.
ممنون میشم اگه کسی اطلاعی درباره دانشگاههای خوب و معتبرفنلاند در رشته انسانی می شناسه معرفی کنه.
باتشکر

Gharibeh
September 9th, 2011, 11:40 PM
سلام به همه

11صفحه رو خوندم و کسی که در رشته های انسانی بخواد applyکنه متاسفانه ندیدم.
یک لینک هم از دانشگاههای تاپ فنلاند پیدا کردم و دانشگاهtampere رو دیدم ولی قسمت مربوط به رشته ها رو توش پیدا نکردم.
ممنون میشم اگه کسی اطلاعی درباره دانشگاههای خوب و معتبرفنلاند در رشته انسانی می شناسه معرفی کنه.
باتشکر
دوست عزیز، اگر اسم رشته ای که خوندید یا علاقه دارید بخونید رو بنویسید بهتر می شه راهنمایی کرد. چون تقرببا در تمام دانشگاههای فنلاند دروسی از رشته های انسانی هست.
تو صفحه هر دانشگاه هم که وارد شدید برای دیدن رشته ها باید قسمت: studies یا degree programs in English یا education یا admissions ویا اسامی مشابه رو جستجو کنید.
بهترین دانشگاه هم بطور کلی Helsinki و AAlto هستند:
http://www.helsinki.fi/university/index.html
http://www.aalto.fi/en/
م (http://www.aalto.fi/en/)وفق باشید

moyamos
September 11th, 2011, 08:37 PM
دقیقا علمی کاربردی خودمونه چی؟ اینقدر با اطمینان حداقل صحبت نکنید!
عزیز من، پلی تکنیک به دانشگاه های میگن که ما توی کشور خودمون صنعتی خطاب می کنیم، دانشگاه امیر کبیر خودمون هم معروف به پلی تکنیک ایران.
برای کسب اطلاعات بیشتر و لیست دانشگاه های پلی تکنیک جهان هم به سایت زیر مراجعه کنید.
http://en.wikipedia.org/wiki/Institute_of_technology

والا نمیدونم خودت چی فک میکنی راجع به اینکه پلی تکنیک دانشگاهه یا رشته؟!!!! به نظرت میتونه رشته باشه؟
پلی تکنیک ها یه سری از دانشگاه ها هستن که توی فنلاند دقیقا معادل دانشگاه های علمی کاربردی در ایران هستن...
در ضمن این مطلب قبلا هم توضیح داده شده بود...

kavos
September 12th, 2011, 12:51 PM
سلام به همه دوستان عزیز و زحمتکش
فنلاند لیسانس مهندسی مکانیک به زبان انگلیسی داره؟
اون دانشگاه یا پلی تکنیکش خوب هست؟
منتظر جواب شما میمانم.

anamis5300
September 13th, 2011, 05:37 PM
سلام به همه.می خواستم بپرسم که واسه مستر در رشته علوم آزمایشگاهی برای هماتولوژی به خارجیا پذیرش میده یا نه. اگه لطف کنید اسم دانشگاههایی رو که شاخه های علوم آزمایشگاهی واسه مستر دارن رو اعلام کنید واقعآ ممنون میشم

ExpertNET
September 13th, 2011, 08:52 PM
سلام

من تو لینک http://www.studyinfinland.fi/faq_on_institutions_and_degrees خوندم که نوشته با مدرک bachelor که از پلی تکنیک های فنلاند یا همون UAS ها میگیریم مستقیم نمیشه واسه master پذیرش گرفت ، یعنی همه جا قبول ندارن !!:( این منو خیلی ناراحت کرد چون برای bachelor در Haaga-Helia اقدام کردم اگر نتونم با لیسانسش بعد از 3.5 سال که تموم میشه درسو از یه دانشگاه خوب تو یه کشور دیگه یا حتی فنلاند (University منظورم هست چون تو خود فنلاند باز UAS هست برای Master ) پذیرش بگیرم که دیگه باید قید دکترا رو بزنم که!!

دوستان دانشگاه خوب سراغ دارن که بشه با لیسانس UAS های فنلاند بشه پذیرش برای Master گرفت‌؟ کسی به این مشکل برخورده تا حالا؟؟ از بچا هایی که الآن فنلاند هست کسی هست که با لیسانسی که از UAS گرفته باشه Master جایی پذیرش گرفته باشه ؟ اگه آره کجا و چه رشته ای ؟

kasra-dan
September 14th, 2011, 12:18 PM
100 ٪ در همه جای دنیا لیسانس پلی تکنیک های فنلاند رو قبول دارن.واقعا چرا نباید قبول داشته باشن؟ کیفیت آموزش در فنلاند خیلی مناسب هست.این درسته که پلی تکنیک ها بیشتر شما رو برای ورود به بازار کار آماده می کنن اما اصلا به این معنا نیست که نتونید به کمک این مدرک ادامه تحصیل بدید.لطفا به پست شماره ی 5 این تاپیک مراجعه کنید.در این پست من نموداری رو قرار دادم که از وبسایت پلی تکنیک میکلی گرفته شده.این نمودار رو میشه برای دانشگاه های کشورها دیگه هم بسط داد...فکر می کنم اطلاعات لازم برای شما در این نمودار وجود داشته باشه

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?26051-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-(%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3)-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF

redshadow
September 14th, 2011, 05:08 PM
سلام.

برای ارشد رشته های علوم پایه پزشکی مثل باکتریولوژی ، ایمونولوژِی و ... کدوم دانشگاه ها هستند ؟

amirhossein63
October 4th, 2011, 07:12 PM
سلام برای کارشناسی ارشد رشته ژئو انفورماتیک چه دانشگاههایی وجود داره؟

masoud2927
October 5th, 2011, 01:21 AM
سلام دوستان. من میخام برا ارشد اقدام کنم لطف میکنید راهنمایی کنید برا کدوم دانشگاهها و چه گرایشهایی شانس پذیرش دارم:
کارشناسی الکترونیک دانشگاه ازاد معدل 13 سال 88 تموم کردم
8تا مدرک فنی حرفه ای در زمینه برق با تاییدسازمان جهانی کار که کلا حدود 2500ساعت اموزش میشه (ابزار دقیق-plc- -avr- روباتیک-طراحی سیستمهای خورشیدی- برق صنعتی- برق ساختمان درجه 1- طراحی سیستمهای هوشمند امنیتی) دارم
الان برا ایلتس میخونم ک حدود 6 هستم
چند جا کار کردم میتونم 3و4سال سابقه بدون بیمه از1و2شرکت خوب بگیرم
شاید تا قبل از اپلای 1 روبات برا مسابقات اماده کنم
حدود 30-35هزاردلار میتونم هزینه کنم
اگه کشورهای دیگه (اروپا) هم اطلاع دارید یا هر نظرو راهنمایی دیگه هم باشه ممنون میشم

gooloo
October 11th, 2011, 03:56 PM
سلام دوستان.میشه برای ارشد معماری یه دانشاه خوب به من معرفی کنید؟

mehrabi
October 24th, 2011, 08:28 PM
سلام
من رشته برق الکترونیک در دانشگاه شهید رجایی خوندم و حدود 6 سال هم است که فارغ التحصیل شدم ، حالا هم تو یک شرکتت 5 ساله که کار می کنم (تقریباً غیر مرتبط و 30 سال هم سن دارم). پارسال می خواستم برای سوئد اقدام کنم ولی نشد حالا هم که پولی شده و مای خوام برای فنلاند یا نروژ اقدام کنم و چند سوال از دوستان داشتم.
1- به دلیل دور بودن از دانشگاه و درس ، تردید دارم آیا می تونم برای فوق توی یک دانشگاه اقدام کنم یا نه؟ اگر در مورد مطالب ضروری که نیاز برای رشته خودم در اون دانشگاه بدونم دارید ممنون می شم راهنماییم کنید.
2- دلیل رفتن از ایران و ادامه تحصیل در یک کشور خارجی، موندن توی اون کشور برای همیشه است آیا مسیری که برای این کار دارم انجام میدم درسته یا نه؟

ratsign
October 24th, 2011, 10:28 PM
سلام
من رشته برق الکترونیک در دانشگاه شهید رجایی خوندم و حدود 6 سال هم است که فارغ التحصیل شدم ، حالا هم تو یک شرکتت 5 ساله که کار می کنم (تقریباً غیر مرتبط و 30 سال هم سن دارم). پارسال می خواستم برای سوئد اقدام کنم ولی نشد حالا هم که پولی شده و مای خوام برای فنلاند یا نروژ اقدام کنم و چند سوال از دوستان داشتم.
1- به دلیل دور بودن از دانشگاه و درس ، تردید دارم آیا می تونم برای فوق توی یک دانشگاه اقدام کنم یا نه؟ اگر در مورد مطالب ضروری که نیاز برای رشته خودم در اون دانشگاه بدونم دارید ممنون می شم راهنماییم کنید.
2- دلیل رفتن از ایران و ادامه تحصیل در یک کشور خارجی، موندن توی اون کشور برای همیشه است آیا مسیری که برای این کار دارم انجام میدم درسته یا نه؟
این راه یکی از موثرترین راه ها برای اقامت هستش کلا اقامت از راه تحصیل تقریبا با کلاس ترین نوع گرفتن اقامته! اما باید به این نکته هم اشاره کرد برای اینکه شما بتونید اونجا کاری پیدا کنید این مهمه که شما یه مدرکی از اون کشور بگیرین خب شما کمی از محیط آکادمیک دور بودین و این یه مقدار کار رو سخت می کنه ولی با تلاش می شه دوباره اون اطلاعات رو کسب کرد

abolfazl6678
November 9th, 2011, 03:55 PM
سلام بر دوستان
سوالم این بود که دانشگاههای فنلاند فقط در یک نوبت در سال اقدام به پذیرش دانشجو می کنند و یا چند نوبت در سال؟
با تشکر

kasra-dan
November 9th, 2011, 05:21 PM
بیشتر دانشگاه ها یک بار در سال برای ترم پاییز پذیرش دارن اما بعضی از دانشگاه ها و پلی تکنیک ها برای چند رشته ی خاص در ترم بهار هم پذیرش دارن.برای گرفتن اطلاعات کامل در مورد رشته های مورد علاقتون و زمان اپلای کردن برای اونها به وبسایت دانشگاه ها مراجعه کنید

OSX
November 20th, 2011, 08:17 PM
سلام دوستان.میشه برای ارشد معماری یه دانشاه خوب به من معرفی کنید؟

Aalto University

OSX
November 20th, 2011, 08:19 PM
سلام

1- آره میتونی
2 - درسته

minaramezani
December 10th, 2011, 12:10 AM
سلام
طراحی شهری یا معماری کدوم دانشگاه داره برای Master?
لطفا اگه میشه لینک هم بدین چون هر چی می گردم پیدا نمی کنم!!:(

OSX
December 10th, 2011, 04:39 AM
سلام
طراحی شهری یا معماری کدوم دانشگاه داره برای Master?
لطفا اگه میشه لینک هم بدین چون هر چی می گردم پیدا نمی کنم!!:(

دقیقا ممکن با این اسم نباشه ! باید قشنگ توضیحات همه رشته ها رو بخونی !

اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?29894-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D 8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF&p=579204&viewfull=1#post579204) هم جواب دادم !

minaramezani
December 10th, 2011, 11:18 PM
دقیقا ممکن با این اسم نباشه ! باید قشنگ توضیحات همه رشته ها رو بخونی !

اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?29894-انتخاب-بین-دانشگاههای-فنلاند&p=579204&viewfull=1#post579204) هم جواب دادم !

نمی دونستم اینجوریه !! :confused: :D

خیلی ممنون از راهنماییاتون متاسفانه من لینکهایی که داده بودین ندیده بودم!!:rolleyes:

MrMind
December 12th, 2011, 05:25 PM
سلام
دوستان یه سری از دانشگاه های فنلاند university of applied science هستند.
چه جور دانشگاه هایی هستند این ها و شیوه ی تدریس توی این دانشگاه ها چه فرقی با بقیه داره؟

MrMind
December 12th, 2011, 05:29 PM
راستی من الان توی سایت وزارت علوم بودم ، انگار وزارت علوم فقط دانشگاه های زیر رو قبول داره :

دانشگاه تامپر University of Tampere
دانشگاه كوپيو University of Kuoipio
دانشگاه اولو University of Oulu
دانشگاه جيواسكيلا University of Jyvaskyla

یعنی دانشگاه هایی مثل helsinki و aalto و ... هم قبول نداره ، داستان چیه؟

OSX
December 12th, 2011, 05:40 PM
راستی من الان توی سایت وزارت علوم بودم ، انگار وزارت علوم فقط دانشگاه های زیر رو قبول داره :

دانشگاه تامپر University of Tampere
دانشگاه كوپيو University of Kuoipio
دانشگاه اولو University of Oulu
دانشگاه جيواسكيلا University of Jyvaskyla

یعنی دانشگاه هایی مثل helsinki و aalto و ... هم قبول نداره ، داستان چیه؟

بقیه دانشگاه ها رو هم قبول داره ، سایت وزارت علوم در مورد فنلاند کامل نیست !
باید بری از کارشناس فنلاند تو وزارت علوم بپرسی دقیقا کدوما رو قبول دارن ، اما تا اونجا که اکثرشونو قبول دارن !

MrMind
December 12th, 2011, 06:54 PM
بقیه دانشگاه ها رو هم قبول داره ، سایت وزارت علوم در مورد فنلاند کامل نیست !
باید بری از کارشناس فنلاند تو وزارت علوم بپرسی دقیقا کدوما رو قبول دارن ، اما تا اونجا که اکثرشونو قبول دارن !

خیلی ممنون مهندس
خوب این کارشناس عزیز و کجا گیر بیارم؟ زنگ بزنم تهران>؟
راستی ظاهرا شما ارشد یکی از گرایش های IT می خونید ، از شیوه ی تدریس و مطالبی که داره بهتون ارائه می شه راضی هستید؟
می تونید یکم شیوه آموزشی اونجا رو برام بگید؟

OSX
December 13th, 2011, 12:14 AM
خیلی ممنون مهندس
خوب این کارشناس عزیز و کجا گیر بیارم؟ زنگ بزنم تهران>؟
راستی ظاهرا شما ارشد یکی از گرایش های IT می خونید ، از شیوه ی تدریس و مطالبی که داره بهتون ارائه می شه راضی هستید؟
می تونید یکم شیوه آموزشی اونجا رو برام بگید؟

تو طبقه سوم وزارت علوم بود اگه اشتباه نکنم ، باید زنگ بزنی پیداش کنی ! کارشناس بخش فنلاند !
گرایش من مربوط به مخابراته ! اما در کل من از همه چی دانشگاه خودم یعنی Aalto راضیم ، فشار درسی خیلی زیاده اما خوب روش تدریس خوبه و مطالب اکثرا مفیده !
اینجا ترم به دو بخش تقسیم میشه ، بعضی درس ها یک ترم طول می کشن ، بعضی درس خا نصف ترم ، یعنی ممکنه وسط ترم درسات همه تمو شه همون موقع امتحان پایان ترم میدی از نیمه دوم درسای جدید داری و آخر ترم امتحانای اونارو میدی ! هر درسی هم سالی 2 یا 3 بار امتحان داره که می تونی همرو شرکت کنی و اونی که نمرت بیشتر بشه برات میزارن ، اگرم نمرت خوب نشد می تونی سال بعد دوباره درس پاس کنی !

mehrad86
December 27th, 2011, 01:18 PM
سلام
من دارم برای رشتۀ IT تو مقطع کارشناسی اقدام میکنم. غیر از helsinki کدوم دانشگاه ها رو توصیه میکنید؟
بسیار مرسی

OSX
December 28th, 2011, 12:37 AM
سلام
من دارم برای رشتۀ IT تو مقطع کارشناسی اقدام میکنم. غیر از helsinki کدوم دانشگاه ها رو توصیه میکنید؟
بسیار مرسی

شما اینجا (http://www.webometrics.info/rank_by_country.asp?country=fi) بگرد ببین کجاها این رشترو تو مقطع لیسانس به زبون انگلیسی داره !

maedeh
February 18th, 2012, 12:25 PM
سلام.میخواسم بدونم برای رشته آی تی که بخوام بعدش امنیت شبکه رو بخونم کدوم دانشگاه ها میتونم ؟ البته برای فوق
بعدم اینکه دانشگاه های lut , tut کدوم دانشگاه ها هستند؟

farhooood
February 18th, 2012, 03:46 PM
سلام.میخواسم بدونم برای رشته آی تی که بخوام بعدش امنیت شبکه رو بخونم کدوم دانشگاه ها میتونم ؟ البته برای فوق
بعدم اینکه دانشگاه های lut , tut کدوم دانشگاه ها هستند؟دوست عزیز گرایش شبکه رو میتونین در آلتو . . . هلسینکی . . . تورکو . . . صنعتی تامپره و گرایش امنیت رو هم در تورکو میتونین دنبال کنین ، البته در خیلی از موارد شبکه کمی با مفهومی که در ذهن ماست متفاوته و یه جورایی با مخابرات هم ارتباط پیدا میکنه و مشترک میشه . . . جواب سوال دومتون رو هم قبلا تو تاپیک فوق لیسانس دادم . . . به نظرم بهترین راه اینه که با استفاده از لینک زیر همه دانشگاه های فنلاند رو بگردین و سرفصل ها و گرایش ها رو ببینین تا بهتر بتونین تصمیم گیری کنین . باید وقت بزارین .
موفق باشید .
http://www.webometrics.info/rank_by_country.asp?country=fi

starlong
February 21st, 2012, 01:15 PM
سلام
من دانشجوی رشته برق مخابرات هستم در یک دانشگاه غیر انتفاعی ترم اخر هستم
معدلم هم 16.20
نمی دونم چه دانشگاههایی رشته برق دارن!
میخوام هزینه تحصیلشم رایگان باشه
میشه لطفا بگین کدوم دانشگاهها برق برای فوق دارن؟
ممنون

farhooood
February 21st, 2012, 02:46 PM
سلام دوست عزیز به APPLY ABROAD خوش اومدی . . . در فنلاند دانشگاه های زیادی هستند که رشته شما رو با گرایش های متنوع ارائه میدن شرایط معدلیتون خوبه اما یادتون باشه که نمره زبان خوبی باید داشته باشین تا بتونین برای همشون اقدام کنین ...
پیشنهاد میکنم تاپیک فنلاند رو حتما با دقت بخونین ... در قسمت نتایج پذیرش هم میتونین یه پیشبینی نسبی از احتمال پذبرشتون با توجه به نتایج سال های قبل داشته باشین ...
البته تقریبا همه deadline ها برای امسال به پایان رسیده و بهتره برای سال بعد آماده بشین
http://www.webometrics.info/rank_by_...asp?country=fi (http://www.webometrics.info/rank_by_country.asp?country=fi) از این لینک دانشگاه هاب فنلاند استفاده کن و ببین کدام گرایش ها رو دوست داری و با شرایط هر کدوم آشنا بشین.
تقریبا جواب همه سوالاتون در فروم موجود هست باید وقت بزارین.
موفق باشید

masume_mk
February 22nd, 2012, 09:38 PM
سلام دوستان
راستش یک استاد از دانشگاه Ouluبه من گفته که در حال حاضر فاند نداره اما اگه با هزینه خودت بخوای دکتری بگیری یا اینکه بتونی فاند جور کنی مشکلی برای اینکه برم فنلاند برای دکتری نیست. میخواستم با دوستانی که فنلاند هستند یا اینکه اطلاعات خوبی دارند بپرسم آیا این کار منطقی هست که با هزینه خودم برای دکتری برم فنلاند. آیا در اونجا خواهم تونست فاند بگیرم؟ راستش من حداکثر برای یک سال میتونم هزینه خودم و خانومم رو بپردازم اما بعدش حتما باید فاند جور کنم. ممنون از اینکه زود جواب میدید چون هر چه سریع تر باید به استاد جواب بدم و نتیجه رو بهش بگم.
ممنون

farhooood
February 22nd, 2012, 10:00 PM
سلام دوستان
راستش یک استاد از دانشگاه Ouluبه من گفته که در حال حاضر فاند نداره اما اگه با هزینه خودت بخوای دکتری بگیری یا اینکه بتونی فاند جور کنی مشکلی برای اینکه برم فنلاند برای دکتری نیست. میخواستم با دوستانی که فنلاند هستند یا اینکه اطلاعات خوبی دارند بپرسم آیا این کار منطقی هست که با هزینه خودم برای دکتری برم فنلاند. آیا در اونجا خواهم تونست فاند بگیرم؟ راستش من حداکثر برای یک سال میتونم هزینه خودم و خانومم رو بپردازم اما بعدش حتما باید فاند جور کنم. ممنون از اینکه زود جواب میدید چون هر چه سریع تر باید به استاد جواب بدم و نتیجه رو بهش بگم.
ممنوندوست عزیز البته من فنلاند نیستم و مطمئنن اونایی که اونجا هستن بهتر میتونن کمکت کنن ، اما این رو بدونین که مقطع دکترا با مستر شرایطش کاملا متفاوت هست و خیلی دستتون باز تره ، دانشگاه های زیادی میتونین با توجه به شرایطتون اقدام کنین و فاند بگیرین ، ارزش داره یه کم صبر کنین و پوزیشن بهتر گیر بیارین مخصوصا حالا که دو نفر هستین باید محتاطانه تر عمل کنین ... جای پاتون رو محکم کنین ... هیچ تضمینی نیست
امیدوارم موفق باشید.

masume_mk
February 22nd, 2012, 11:07 PM
دوست عزیز البته من فنلاند نیستم و مطمئنن اونایی که اونجا هستن بهتر میتونن کمکت کنن ، اما این رو بدونین که مقطع دکترا با مستر شرایطش کاملا متفاوت هست و خیلی دستتون باز تره ، دانشگاه های زیادی میتونین با توجه به شرایطتون اقدام کنین و فاند بگیرین ، ارزش داره یه کم صبر کنین و پوزیشن بهتر گیر بیارین مخصوصا حالا که دو نفر هستین باید محتاطانه تر عمل کنین ... جای پاتون رو محکم کنین ... هیچ تضمینی نیست
امیدوارم موفق باشید.
ممنون از شما دوست عزیز از اینکه لطف کردید جواب دادید
ممخواستم بپرسم آیا در اونجا فاند گرفتن چطوریه؟ آیا میشه با هزینه خودم برم و اونجا فاند بگیرم یا اینکه خوب کار کنم تا استاد از کارم راضی باشه و خودش به من فاند بده و بالاخره یه جوری فاند بگیرم؟
ممنون

farhooood
February 22nd, 2012, 11:12 PM
ممخواستم بپرسم آیا در اونجا فاند گرفتن چطوریه؟ آیا میشه با هزینه خودم برم و اونجا فاند بگیرم یا اینکه خوب کار کنم تا استاد از کارم راضی باشه و خودش به من فاند بده و بالاخره یه جوری فاند بگیرم؟
ممنوندوست عزیز همونطوری که گفتم من در فنلاند نیستن که شرایط دقیق اونجا رو بدونم . . . اما تو پیج های دیگه گفتن که ظاهرا میشه بعد از رفتن به اونجا با تلاش و اثبات خود به استاد فاند گرفت و یه کاری تو دانشگاه بدست آورد هر چند که تضمینی در این مورد نیست اما شدنیه .

OSX
February 23rd, 2012, 02:23 AM
ممنون
بله . با شرایظ شما آدمای زیادی بودن که سال اول خوب کار کردن و از سال دوم یا حتی اواسط سال اول فاند گرفتن. با اساتید همه دانشگاه ها ارتباط برقرار کن !

arvin-1980
February 23rd, 2012, 09:11 AM
سلام دوستان
ممنون
من فنلاند درس میخونم. به هیچ وجه فریب همچین استادی رو نخور. با داشتن یه مدرک مستر هر شخصی میتونه توی فنلاند بدون فاند دکترا بخونه.من سال اول مستر هستم. با دانشجوهای دکتر در فنلاند و کسانی که حتی دکترای خود را گرفته و الان دارن تدریس میکنن خیلی صحبت مبکنم. مهمترین توصیه ای رو که همه آنها به من کردن اینه : بدون فاند به کل قید فنلاند رو برای دکترا بزن که اصلا ارزش نداره.و این رو بدون استادی که خواست بهت فاند بده باید قول فاند دادن در کل دوره دکترا رو بهتون بده و اگر گفت برای سال اول باهات قرارداد میبندم و بعد یک سال دوباره تصمیم میگیرم به هیچ وجه نباید قبول کنی!!!!!اگر استادی قول دادن فاند را برای کل دوره بهت داد این قول رو باید بصورت کاملا رسمی و یا با ایمیل ازش بگیری...................فقط این رو بگم:: یکی دوسالی میشه اینها هیچ پولی ندارن (به خصوص در تی یو تی) و شگرد جدیدشون برای دانشجو گرفتن دکتری بدون فاند هست که هیچکی قبول نمیکنه.ببین حتی اون دانشجوی ضعیفی که مستر رو با معدل سه گرفته بدون فاند میتونه اینجا دکترا بخونه.درس هرچی بخوای بخونی کسی جلوی شما رو نمیگیره ولی وقتی صحبت فاند بشه قضیه فرق میکنه. من با راهنمایی که از دوستانی که مدت زیادی اینجا بودن فهمیدم فنلاند امروز همان فنلاند دو یا سه سال پیش که بهترین فاندها رو میداد نیست و شرایط فرق کرده....البته وضعیت در هلسینکی و اولو و آلتو یه مقدار بهتره نسبت به جاهای دیگه.در کل خیلی مراقب باش بدون فاند ارزش نداره به این کشور بیایی. بودن دوستانی که همچین اشتباهی رو کردن!!!!!! (البته این استادت انسان بزرگواری بوده که واقعیت رو بهت گفته که پول نداره. اینجا با شخصی قرارداد یک ساله بستن. بعد از یه سال گفتن پول بی پول. اون شخص موند با یه دکترای نصف کاره و به کشور دیگه ای رفت.این اتفاقها به دنبال بحرانهای مالی کشورهای اروپایی داره زیاد میشه و فتلاند هم مستثنا از باقی کشورها نیست.تنها کشوری که بهترین بورسها رو تا امروز داده نروژ هست. من خودم بعد از مستر قصد رفتن به نروژ رو دارم))

arvin-1980
February 23rd, 2012, 09:26 AM
ممنون

هیچگونه تضمینی نیست. تنها راهش اینه قبل از رفتن باهاتون قراداد یکساله ببندن و برای کل دوره با ایمیل بهتون قول بدهن که اون ایمیل رو همیشه باید نگه داری.
+++++++++و دوست عزیز بهترین و معقول ترین کار اینه که به نظرات شخصی من نوعی به عنوان یه دانشجوی مستر که تازه هفت ماهه اینجام اهمیت ندهی و با چندتا دکتر صحبت کنی که حداقل چندین سال اینجا بوده اند. ولی چیزهایی که من در پستهای قبلی نوشتم نظرات شخصی من نبود بلکه تجربه دوستان سال قدیمی بود.اگر موضوع شما خیلی جدی یا ضروری بود اگر امکانش برام بود و دوستان اجازه دادن ایمیل چندتا از بچه های پی اچ دی رو براتون فراهم میکنم.

arvin-1980
February 24th, 2012, 05:06 AM
بله . با شرایظ شما آدمای زیادی بودن که سال اول خوب کار کردن و از سال دوم یا حتی اواسط سال اول فاند گرفتن. با اساتید همه دانشگاه ها ارتباط برقرار کن !

البته این چیزی رو که OSX عزیز میگن فقط در دانشگاههای برتر فنلاند که توی دادن بورس مشکلی ندارن شدنی هست . فقط (هلسینکی و آلتو)
به این معنی که اگر کسی بدون بورس خواست بیاد فنلاند فقط هلسینکی و آلتو ارزش همچین ریسکی رو دارن.
بنابراین کامنتهای من به معنی نقض نظر ایشون نیست. ایشون چون آلتو درس میخونن طبق شرایط مساعد آلتو نظرشون رو گفتن.

OSX
February 24th, 2012, 09:40 AM
البته این چیزی رو که OSX عزیز میگن فقط در دانشگاههای برتر فنلاند که توی دادن بورس مشکلی ندارن شدنی هست . فقط (هلسینکی و آلتو)
به این معنی که اگر کسی بدون بورس خواست بیاد فنلاند فقط هلسینکی و آلتو ارزش همچین ریسکی رو دارن.
بنابراین کامنتهای من به معنی نقض نظر ایشون نیست. ایشون چون آلتو درس میخونن طبق شرایط مساعد آلتو نظرشون رو گفتن.

آرمین جان مدیریت یکم سر ناسازگاری داره با ما مثل اینکه پست قبلی منو پاک کرد ! اما خوب عیب نداره من اینجام تا فقط به بچه ها کمک کنم حالا هرکسی هر کاریم کنه ما بخاطر بچه ها کارمونو ادامه میدیم ! حلاصه اینکه حرف شما درست ما هم قبول داریم. اما خوب تو دانشگاه آلتو اوضاع خیلی بهتره و خیلی ها اینجا از اواسط سال اول یا سال دوم فاند گرفتن. اما خوب تو tut هم ممکنه تو یه رشته دسگه اوضاع از رشته شما بهتر باشه . به هر حال هرچی دانشگاه سطحش بالاتر یاشه بودجه بیشتری داره !

starlong
February 24th, 2012, 10:52 PM
سلام اقا ارمین
من میخوام برای سال دیگه یعنی ترم بهار بیام الان اواسط دوره IELTS هستم یک نفر از فامیل گفت برای فوق mba بخونم نظر شما چیه؟من میخوام fund بگیرم چجوری اقدام کنم؟من تو سایت التو نگاه کردم دارم سعی می کنم که پروژه پایانی رو با توجه به علاقه مندی های اونا انتخواب کنم به نظرتون اثر داره تو پذیرشم؟ممنون از لطفتون

OSX
February 24th, 2012, 11:28 PM
سلام اقا ارمین
من میخوام برای سال دیگه یعنی ترم بهار بیام الان اواسط دوره IELTS هستم یک نفر از فامیل گفت برای فوق mba بخونم نظر شما چیه؟من میخوام fund بگیرم چجوری اقدام کنم؟من تو سایت التو نگاه کردم دارم سعی می کنم که پروژه پایانی رو با توجه به علاقه مندی های اونا انتخواب کنم به نظرتون اثر داره تو پذیرشم؟ممنون از لطفتون

البته اسمش آروین هست نه آرمین. ما هم جسارت نمی کنیم به ایشون اما تا بیاد فعلا من یه جوابی بهت می دم !

اولا اینجا فقط ترم پاییز می گیره. دوما اینجا MBA من ندیدم اگرم جایی داشته باشه فکر نکنم مجانی باشه. کلا تو اروپا رشته گرونیه ! برای مستر از همین اول نمیشه فاند گرفت و باید بیای اینجا بعد دنبال پوزیشن تو دانشگاه بگردی . آلتو نزدیک ترین رشته ای که به MBA داره strategy هست که از امسال G-MAT یا GRE می خواد . قضیه پروژه پایانی هم اونقدرا تاثیر گذار نیست بیشتر به این درد می خوره که اگه استادی اینجا رو موضوع مرتبط با پروژه پایانیت در حال کار کردن باشه شانس گرفتن پوزیشن ازش بیشتره !

لیسانس چی خوندی؟ با چه معدلی ؟ کدوم دانشگاه ؟

starlong
February 25th, 2012, 12:17 PM
سلام
ببخشید اشتباهی اسم نوشتم
لیسانس مخابرات میخونم تو یک دانشگاه غیر انتفایی معدلم 16.20 این راهنمایی رو یکی از استادام بهم کرد می خواستم ببینم که شما هم تایید می کنید یا نه؟من تو سایت التو قسمت استاد های مخابرات یک سری علاقه مندی به یک سری رشته ها دیدم راستی من تقریبا همه جا خوندم ترم بهار و پاییز دارن که؟در ضمن یکی دیگه از دوستا گفت اگه رشته در رابطه با موضوع استاد برداشتم بهش ایمیل بزنم و بگم منم روی این موضوع کار می کنم این کار خوبه؟

starlong
February 25th, 2012, 12:37 PM
ببخشید اگه میشه یه توضیحی درباره ی G-MAT یا GRE بدین مرسی

farhooood
February 25th, 2012, 12:56 PM
ببخشید اگه میشه یه توضیحی درباره ی G-MAT یا GRE بدین مرسیدوست عزیز لطفا از این تاپیک استفاده کنید.

http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?23-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D9%88-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AA

starlong
February 25th, 2012, 01:49 PM
ممنون که راهنمایی کردین فکر کنم همون رشته خودم راحت تره:D(مخابرات)اگه میشه بگین که کدوم دانشگاهها رو وزارت علوم قبول داره؟
ممنون که کمک کردین

farhooood
February 25th, 2012, 03:20 PM
ممنون که راهنمایی کردین فکر کنم همون رشته خودم راحت تره:D(مخابرات)اگه میشه بگین که کدوم دانشگاهها رو وزارت علوم قبول داره؟
ممنون که کمک کردین دوست عزیز از این لینک میتونین استفاده کنید که مربوط به دانشگاه های مورد تایید فنلاند از طرف وزارت علوم هست.

http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/DocLib/%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF.htm

elfy
February 25th, 2012, 03:47 PM
با سلام خدمت تمامي دوستان من ميخوام براي ارشد اقدام كنم معدلم 16.7 هست و ايلس 6.5 دارم و 2 سال سابقه كار رشته تحصيليم برق قدرت از آزاد شهرستان هست ميخواستم ببينم شانسم براي فنلاند چه قدره؟ و سوال ديگم اينه كه چه دانشگاه هايي تو فنلاند هستند كه مجاني هستند و رشته تحصيلي من رو كه برق قدرت هست به زبون انگليسي دارند؟ خواهشا آدرس سايتي كه بتونم دانشگاه هاي مجاني تو اروپا رو واسه رشته ام پيدا كنم به من بديد تا يه جست و جو كنم ببينم كجا ها رشته منو دارند

farhooood
February 25th, 2012, 05:01 PM
با سلام خدمت تمامي دوستان من ميخوام براي ارشد اقدام كنم معدلم 16.7 هست و ايلس 6.5 دارم و 2 سال سابقه كار رشته تحصيليم برق قدرت از آزاد شهرستان هست ميخواستم ببينم شانسم براي فنلاند چه قدره؟ و سوال ديگم اينه كه چه دانشگاه هايي تو فنلاند هستند كه مجاني هستند و رشته تحصيلي من رو كه برق قدرت هست به زبون انگليسي دارند؟ خواهشا آدرس سايتي كه بتونم دانشگاه هاي مجاني تو اروپا رو واسه رشته ام پيدا كنم به من بديد تا يه جست و جو كنم ببينم كجا ها رشته منو دارنددوست عزیز شما با توجه به معدل خوبتون از شانس بالایی برای فنلاند برخوردار هستین و نمره زبان مناسبی هم دارین ، فعلا اکثر دانشگاه ها رایگان هستند در فنلاند . . . از لینک زیر هم میتونین کل گرایش های مورد نظرتون که در اروپا ارائه می شن رو پیدا کنین . . . شما با توجه به داشته هاتون شانس بسیار بالایی برای جاهای مختلف دارین ، امیدوارم موفق بشین .

http://www.mastersportal.eu/

starlong
February 26th, 2012, 07:39 PM
سلام
من لیسانس مخابرات میخونم تو یک دانشگاه غیر انتفایی معدلم 16.20 این راهنمایی رو یکی از استادام بهم کرد می خواستم ببینم که شما هم تایید می کنید یا نه که پروژم رو بنا به موضوع های مورد علاقه یا تحقیق های استاد های دانشگاه موردعلافم بردارم؟من تو سایت التو قسمت استاد های مخابرات یک سری علاقه مندی به یک سری رشته ها دیدم راستی من تقریبا همه جا خوندم ترم بهار و پاییز دارن که؟در ضمن یکی دیگه از دوستا گفت اگه رشته در رابطه با موضوع استاد برداشتم بهش ایمیل بزنم و بگم منم روی این موضوع کار می کنم این کار خوبه؟

OSX
February 27th, 2012, 01:02 AM
سلام
من لیسانس مخابرات میخونم تو یک دانشگاه غیر انتفایی معدلم 16.20 این راهنمایی رو یکی از استادام بهم کرد می خواستم ببینم که شما هم تایید می کنید یا نه که پروژم رو بنا به موضوع های مورد علاقه یا تحقیق های استاد های دانشگاه موردعلافم بردارم؟من تو سایت التو قسمت استاد های مخابرات یک سری علاقه مندی به یک سری رشته ها دیدم راستی من تقریبا همه جا خوندم ترم بهار و پاییز دارن که؟در ضمن یکی دیگه از دوستا گفت اگه رشته در رابطه با موضوع استاد برداشتم بهش ایمیل بزنم و بگم منم روی این موضوع کار می کنم این کار خوبه؟

این قضیه بیشتر برای آمریکا و کانادا جواب می ده . تو پذیرش برای فنلاند زیاد تاثیری نداره و چون از ابتدا برای مستر فاندی در نظر گرفته نمیشه و ارتباط با استاد فایده ای نداره. معدلت خوبه و زبانتم خوب باشه نمرش و CV و motivation خوبی هم بنویسی شانست بالاس. این موضوع پروژه زمانی به درد می خوره که اینجا پذیرشتو گرفته باشی و بخوای با استادی روی پروژه ای کار کنی و پول بگیری. حالا اگه قبلا روی اون پروژه کار کرده باشی و تجربت خوب باشه شانس اینکه این پوزیشن رو استاد بهت بده زیادتر میشه.

پذیرش هم تو فنلاند فقط برای ترم پاییز هست. برای بهار پذیرش ندارن و شاید برای کسایی که واسه ترم پاییز قبول می شن پذیرشو براشون دیفر کنن واسه ترم بهار !

rede
February 27th, 2012, 11:14 AM
سلام دوستان گل
من دنبال رشته ی طراحی صنعتی هستم .برای مالزی اقدام کرده بودم که پشیمون برگشتم.ایلتس 7.5 دارم و برای لیسانس میخوام برم.خدمت هم تموم کردم.شانسی دارم به نظرتون و اینکه کدوم دانشگاه رو پیشنهاد میدین.جسارت نباشه انتظار ندارم برین برام سچ کنین خدایی نکرده .منظورم اینه که از کدوم دانشگاه خوب شنیدین یا کسی رو میشناسین راضی باشه.مرسی ممنونم

starlong
February 27th, 2012, 01:11 PM
OSXعزیز ممنون پس من هیچ فعالیت جالبی تا سال دیگه نمیتونم داشته باشم که شانس پذیرشم رو بالا ببره؟چه موقعی از سال برای دانشگاهها میشه apply کرد؟

OSX
February 27th, 2012, 07:35 PM
سلام دوستان گل
من دنبال رشته ی طراحی صنعتی هستم .برای مالزی اقدام کرده بودم که پشیمون برگشتم.ایلتس 7.5 دارم و برای لیسانس میخوام برم.خدمت هم تموم کردم.شانسی دارم به نظرتون و اینکه کدوم دانشگاه رو پیشنهاد میدین.جسارت نباشه انتظار ندارم برین برام سچ کنین خدایی نکرده .منظورم اینه که از کدوم دانشگاه خوب شنیدین یا کسی رو میشناسین راضی باشه.مرسی ممنونم

اینجارو (http://www.webometrics.info/rank_by_country.asp?country=fi) بگرد بین کدوم دانشگاه ها گرایشی که می خوای دارن ! ممکن با اسم دیگه ای باشه پس توضیحات رشته ها رو هم بخون . بعد اگه چیز دیدی سوال داشتی بیا بپرس !

OSX
February 27th, 2012, 07:41 PM
OSXعزیز ممنون پس من هیچ فعالیت جالبی تا سال دیگه نمیتونم داشته باشم که شانس پذیرشم رو بالا ببره؟چه موقعی از سال برای دانشگاهها میشه apply کرد؟

بدونم چی خوندی چی بلدی بهتر می تونم راهنماییت کنم !

starlong
February 28th, 2012, 01:14 PM
من مخابرات خوندم یک سری از نرم افزار های رشتمو بلدم پروژه پایانی رو هم در باره تنولوژی SIP هستش که تازه می خواد وارد شبکه های مخابرات ایران بشه

OSX
February 28th, 2012, 08:46 PM
من مخابرات خوندم یک سری از نرم افزار های رشتمو بلدم پروژه پایانی رو هم در باره تنولوژی SIP هستش که تازه می خواد وارد شبکه های مخابرات ایران بشه

به چه موضوعاتی خودت علاقه داری؟ این SIP یه جورایی به شبکه های پکت و IP مربوط میشه و اینجا اگه بخوای گرایش مربوط به این موضوع رو بخونی باید برنامه نویسیت قوی باشه چون اینجا شبکه درگیری زیادی با برنامه نویسی داره اما اگه برنامه نویسیت خوب نیست بهتره بری سراغ radio science یا radio communication که رشته خود منه !

davooddayyany
February 29th, 2012, 01:21 AM
سلام دوستان
من یه سوال داشتم من دانشجو کارشناسی ارشد کرج مهندسی مواد هستم می خواستم بدون من با شرایط زیر شانس گرفتن پدیرش با فاند کامل رو دارم پروژه من درباره نانوکامپوزیت های زمینه فلزی (چه دانشگاهایی در این زمینه کار می کنند)
معدل لیسانس 16.73 معدل فوق لیسانس 16.82
دو مقاله ISI(یکی از دوره لیسانس و دیگری فوق لیسانس) البته دو مقاله دیگر هم دارم می نویسم ولی شما کلا همین دوتا رو حساب کنید
سه مقاله کنفرانسی (یکی داخلی و بقیه بین المللی)
IELTS=7
خواهش می کنم راهنمایی کنید ممنون

OSX
February 29th, 2012, 03:57 AM
سلام دوستان
من یه سوال داشتم من دانشجو کارشناسی ارشد کرج مهندسی مواد هستم می خواستم بدون من با شرایط زیر شانس گرفتن پدیرش با فاند کامل رو دارم پروژه من درباره نانوکامپوزیت های زمینه فلزی (چه دانشگاهایی در این زمینه کار می کنند)
معدل لیسانس 16.73 معدل فوق لیسانس 16.82
دو مقاله ISI(یکی از دوره لیسانس و دیگری فوق لیسانس) البته دو مقاله دیگر هم دارم می نویسم ولی شما کلا همین دوتا رو حساب کنید
سه مقاله کنفرانسی (یکی داخلی و بقیه بین المللی)
IELTS=7
خواهش می کنم راهنمایی کنید ممنون

نیاز نبود سوالتو دوجا بنویسی.:)

اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?22644-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF-%28%D9%BE%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%B4%D9%88%D8%AF%29&p=650605&viewfull=1#post650605) جوابتو دادم. برو بخون باز اگه سوال داشتی بیا بپرس !

starlong
February 29th, 2012, 08:08 PM
ممنون از راهنماییت منم دوست دارم radio communication بخونم برای این SIP رو برداشتم که اگه بشه میخوام در موردش مقاله بنویسم:Dهمین دیگه اعتماد به نفس دارم;) شما تو کدوم دانشگاه میخونید؟

OSX
February 29th, 2012, 11:38 PM
ممنون از راهنماییت منم دوست دارم radio communication بخونم برای این SIP رو برداشتم که اگه بشه میخوام در موردش مقاله بنویسم:Dهمین دیگه اعتماد به نفس دارم;) شما تو کدوم دانشگاه میخونید؟

همین زیر آیدیم هست که چی و کجا می خونم . آخه SIP مرتبط با netrwotk هست و radio com مربوط به طراحی شبکه های موبایل هست مخصوصا WCDMA و LTE !

starlong
March 1st, 2012, 12:36 PM
ممنون ولی شاید شما هم خوب بدونی یک رشته که تو ایران میخونی یک اش شله قلم کاره از همه جور رشته توش یک دستی داره من وقتی به استادم گفتم چون خودش تو شبکه وارد تره خیلی خوشش اومد بازم ممنون من تو دپارتمان التو تو سایت prof Jörg Ottدیدم که در مورد این حالا درس میده یا تحقیق میکنه نمی دونم ولی یک چیزایی نوشته بود اگه شما هم که تو همون دانشگاه درس می خونین استادی پیدا کردین که رو این زمینه کار می کرد و ایمیلش رو داشتین بگین ممنونتون میشم

OSX
March 1st, 2012, 05:55 PM
ممنون ولی شاید شما هم خوب بدونی یک رشته که تو ایران میخونی یک اش شله قلم کاره از همه جور رشته توش یک دستی داره من وقتی به استادم گفتم چون خودش تو شبکه وارد تره خیلی خوشش اومد بازم ممنون من تو دپارتمان التو تو سایت prof Jörg Ottدیدم که در مورد این حالا درس میده یا تحقیق میکنه نمی دونم ولی یک چیزایی نوشته بود اگه شما هم که تو همون دانشگاه درس می خونین استادی پیدا کردین که رو این زمینه کار می کرد و ایمیلش رو داشتین بگین ممنونتون میشم

jorg ott استاد کار درستیه تو شبکه و اصلا کاری به radio comm نداره و استاد رشته network هست که اگه بخوای رشته network بخونی یابد برنامه نویسیت خیلی خوب باشه . اما می تونی radio comm بخونی و هر کدوم از درسای network رو هم بخوای اختیاری ورداری !

starlong
March 2nd, 2012, 09:37 PM

starlong
March 2nd, 2012, 09:40 PM
ممنون از راهنماییدOSX عزیز حتما به راهنمایی هات عمل می کنم بازم ممنون

hbhadiss
March 2nd, 2012, 09:43 PM
با سلام من هر چی برای فوق عمران می گردم جز University of Oulu اونم شاخهprogram . environmental eng دیگه ای پیدا نکردم. واقعا چیز دیگه ای نیست خیلی از university ها رو گشتم . می شه راهنما ییم کنید

OSX
March 3rd, 2012, 05:11 AM
با سلام من هر چی برای فوق عمران می گردم جز University of Oulu اونم شاخهprogram . environmental eng دیگه ای پیدا نکردم. واقعا چیز دیگه ای نیست خیلی از university ها رو گشتم . می شه راهنما ییم کنید

دانشگاه آلتو دانشکده عمران و شهرسازی داره اینجارو (http://studies.aalto.fi/en/programs/) چک کن ببین چه گرایش مرتبطی پیدا می کنی !

starlong
March 3rd, 2012, 06:31 PM
OSX عزیز برای network چه زبان برنامه نویسی باید بلد باشم؟

OSX
March 3rd, 2012, 07:21 PM
OSX عزیز برای network چه زبان برنامه نویسی باید بلد باشم؟

c و java و تجربه تو نوشتن برنامه برای لینوکس و شبکه . البته c مهمتره و باید خیلی حرفه ای باشی توش ! اون جیزی که تو دانشگاه های ایران یاد میدن در حد مقدمه C اینجا هم نیست !!!

masih_masih98
May 31st, 2012, 12:14 AM
سلام دوستان
فنلاند دانشگاه برای رشته موسیقی داره؟؟؟

blogfa
June 9th, 2012, 11:26 AM
یا سلام یکی به من پیام بده یا میل بزنه یا همینجا بگه که ایا فنلاند دکتری مهندسی نفت داره؟چه دانشگاهیش؟توضیح بده در مورد همچیش فاند و هزینه شهر و دانشگاش.همچنین اگه فنلاند نداره , نروژ داره؟چه کشور دیگه ای هست که مثه فنلاند باشه و دکتری مهندسی نفت داشته باشه منظورم از مثه فنلاند یعنی فاند و بورس و تحصیل رایگان در دکتری مهندسی نفت.سپاسگزارم

shz
June 18th, 2012, 02:42 PM
یا سلام یکی به من پیام بده یا میل بزنه یا همینجا بگه که ایا فنلاند دکتری مهندسی نفت داره؟چه دانشگاهیش؟توضیح بده در مورد همچیش فاند و هزینه شهر و دانشگاش.همچنین اگه فنلاند نداره , نروژ داره؟چه کشور دیگه ای هست که مثه فنلاند باشه و دکتری مهندسی نفت داشته باشه منظورم از مثه فنلاند یعنی فاند و بورس و تحصیل رایگان در دکتری مهندسی نفت.سپاسگزارم
من زیاد تعریف مهندسی نفت نروژ رو شنیدم. از نظر شهریه هم که دانشگاههای نروژ رایگانن ولی هزینه زندگی بالاست. فاندم که انگار نروژ خیلی از بقیه کشور های اروپا وضعش بهتره

Somi1986
June 19th, 2012, 04:29 PM
سلام دوستان
تا جایی که فهمیدم گرفتن پذیرش در مقطع لیسانس یه کم سخت تر از فوق هستش، (حداقل برای من که اینطور بوده) برای همین می خوام از طریق گرفتن پذیرش فوق وارد فنلاند بشم که همونجا سال بعدش برای لیسانس اقدام کنم.
سوالم اینه که من با لیسانس ادبیات فرانسه برای چه رشته هایی می تونم برای فوق درخواست بدم؟ خودم که هرچی می گردم چیزی پیدا نمی کنم والا بخدا.
یه سوال دیگه اینکه ما از چه تاریخی باید مدارکمونو بفرستیم؟ همه مدارکم آماده و ترجمه شده هستش.
خیلی ممنون از لطفتون

atfr
July 7th, 2012, 03:10 PM
سلام دوستان. من فوق لیسانس فیزیک اتمی از دانشگاه آزاد تهران شمال با معدل 10/16 هستم. مقاله ندارم و آیلتسم 5/6 هستش. به نظر شما میتونم تو فنلاند از یه دانشگاه رایگان برای فوق لیسانس مدیریت پذیرش بگیرم؟

payamnikbakht
August 7th, 2012, 01:45 AM
سلام من هر چه قدر دانشگاه های فنلاندو گشتم فوق مکانیک نبود یا اگه بود رایگان نبود خیلی گشتم نا امید شدم اومدم سراغ شما؟میشه بگید کدوم دانشگاه رایگانی هس برای مستر مکانیک؟

navid_1988
August 19th, 2012, 01:31 AM
سلام دوستان
لطفا یکی مارو راهنمایی کنه
هرچی دنبال مستر عمران میگردم نه تو دانشگاه های فنلاند پیدا میکنم نه نروژ
بخدا گیج شدم
لطفا هرکی اطلاعات داره راهنماییم کنه
مرسی

norther_68
August 19th, 2012, 01:38 AM
سلام دوستان
لطفا یکی مارو راهنمایی کنه
هرچی دنبال مستر عمران میگردم نه تو دانشگاه های فنلاند پیدا میکنم نه نروژ
بخدا گیج شدم
لطفا هرکی اطلاعات داره راهنماییم کنه
مرسی
فنلاند رو که میدونم به اون صورت عمرانی نداره فقط محیط زیستی دانشگاه های tampere helsinki turku

navid_1988
August 19th, 2012, 02:10 AM
مرسی
ولی مطمئنی؟
تو اینکشور رشته عمران ندارن؟؟؟

OSX
August 19th, 2012, 02:45 AM
مرسی
ولی مطمئنی؟
تو اینکشور رشته عمران ندارن؟؟؟
Aalto Civil and Structural Engineering (http://buildtech.aalto.fi/en/)

reza_20112011
September 27th, 2012, 07:05 PM
سلام

دوستم یه سوال داشت که من اینجا مطرح می کنم :

فنلاند در مقطع دکترا رشته پلیمر داره ؟؟؟ آیا برای کسی که مقاله داره در مقطع دکترا احتمال اسکالرشیپ به جز شهریه دانشگاه وجود داره ؟؟

سپاس

Davidiyya
September 29th, 2012, 10:20 AM
با عرض سلام خدمت دوستان گرامی

به نظر شما با توجه به وضعیت زیر، شانس گرفتن پذیرش برای دکتری سینما و یا مطالعات فیلم از کدام دانشگاه ها بیشتر است.

MrMind
October 1st, 2012, 01:02 PM
سلام
دوستان رشته ی امنیت اطلاعت در مقطع دکتری توی فنلاند هست؟

nazanin62
October 5th, 2012, 01:04 AM
سلام
بچه‌ها کسی‌ راجع به رشتهٔ (Translational Medicine ) از دانشگاه هلسینکلی اطلاعاتی‌ داره؟

navid_tj
October 6th, 2012, 11:01 PM
temper university of technology و university of temper با هم تفاوت دارند درسته؟ temper university of technology تو UAF نیست.درست میگم؟

samadica
October 6th, 2012, 11:24 PM
temper university of technology و university of temper با هم تفاوت دارند درسته؟ temper university of technology تو UAF نیست.درست میگم؟

بله! Tampere University of Techonology ( TUT) تو UAF نیست!

alireza_a
October 10th, 2012, 08:12 PM
سلام دوستان من میخواستم بدونم دانشگاههای فنلاند کدامشون مکاترونیک در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی تدریس میکند هر چی سرچ کردم خودم چیزی پیدا نکردم خواهشن اگر کسی میدانه پاسخم رو سریعا بده ممنون میشم

goldenhammer
December 11th, 2012, 04:47 PM
برای ادامه تحصیل فوق و دکترا حتما باید زبان فنلاندی بلد باشیم؟؟؟ با انگلیسی نمیشه؟؟

Mehrbodbme
December 11th, 2012, 04:52 PM
برای ادامه تحصیل فوق و دکترا حتما باید زبان فنلاندی بلد باشیم؟؟؟ با انگلیسی نمیشه؟؟
دوست عزیز برای ادامه تحصیل چه در مقطع فوق لیسانس و چه دکترا نیازی به یادگیری زبان فنلاندی نیست (برای فوق لیسانس خود دانشگاهها تو وبسایتشون اعلام میکنن کدوم رشته ها رو به زبان انگلیسی ارایه میکنن). برای زندگی روزمره هم با انگلیسی صحبت کردن بدون هیچ مشکلی میتونی زندگی کنی!

amirhosseingh
December 14th, 2012, 07:12 PM
پزشکی به چه زبونیه ؟

havariyon
April 16th, 2013, 02:11 PM
دوستان اینجا کسی هست که مستر حقوق حالا با هر گرایشی در دانشگاه هلسینکی خونده باشه؟ اگه آره، لطف کنه در مورد این دانشگاه کمی توضیح بده.

maziarmd
April 21st, 2013, 11:47 PM
ضمن عرض سلام، به نظر دوستان کدوم یک از این سه رشتهٔ ارشد، رشته‌هایی با آیندهٔ کاری بهتری هستن:
Intercultural Communication (Jyväskylä university)
Media Management (Tampere University)
Internet and Game Studies (Tampere University)

linker
April 22nd, 2013, 03:13 PM
من امسال برا turku university اقدام کردم 3 روز به deadline مونده برام ایمیل زدند گفتند دیپلمت ناقص هست البته فرستادم نمیدونم دیگه تو پروسه گذاشتند یا نه. تا اونجایی که میدونم دانشگاههای سطح بالایی داره.

با سلام

تعریف این رشته در این دانشگاه رو بسیار شنیدم فکر کنم در این انجمن بگردین حداقل یک ایرانی که سال پیش پذیرش در این رشته و دانشگاه گرفتن بیابید.. در باره دورشته دیگر اطلاعی ندارم... البته شما ذکر میکردید کارشناسی چه رشته ایی خوندین شاید بهتر بود...

Internet and Game Studies (Tampere University)1

با ارزوی موفقیت های روز افزون

kimiam
May 21st, 2013, 03:45 PM
ببخشید دانشگاه هایی که زبانشون انگلیسی هست-پلی تکنیک ها- رشته های محدودی دارند مثلا هنر ندارند.می خواستم بپرسم فقط پلی تکنیک ها هستن که زبانشون انگلیسیه؟واینکه قبلا شما باید فقط دیپلم سوم رو میداشتید تا در ازمون ورودی شرکت کنید و الان باید پیش رو هم داشته باشید؟؟؟ایا این خبر درسته؟؟؟؟و ایا کسی هست که تجربه یاددگیری فنلاندی رو داشته باشه؟چطور موفق شده؟؟؟؟
ممنون میشم اگر پاسخ بدید تایپیک هارو تا جایی که تونستم مطالعه کردم.
ببخشید دانشگاه های رایگان در حال حاضر فقط در فنلاند هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mamal2020
September 21st, 2013, 04:23 PM
سلام.....من یک سوال داشتم.....چند تا از اعضای خانواده من فنلاند هستن لذا ادامه تحصیل اونجا برام خیلی خوبه.....اما آیا کسی میدونه در رسته های تخصصی پزشکی پذیرش داره فنلاند؟؟؟متاسفانه هیچ کس جوابی نداره!!!!ممنون.....

aimcatcher
September 23rd, 2013, 12:19 AM
سلام.....من یک سوال داشتم.....چند تا از اعضای خانواده من فنلاند هستن لذا ادامه تحصیل اونجا برام خیلی خوبه.....اما آیا کسی میدونه در رسته های تخصصی پزشکی پذیرش داره فنلاند؟؟؟متاسفانه هیچ کس جوابی نداره!!!!ممنون.....

سلام

دوست گرامی منظورتون از رشته های تخصصی پزشکی اگر تخصص هست که تا جایی که اطلاعاتم یاری میکنه این جا تحصیل در رشته ی پزشکی به زبان فنلاندی هست...حداقل من هیچ کس رو ندیدم به انگلیسی اینجا بخونه..چه برسه به تخصص...
در ضمن شما که اعضای خانوادتون اینجا هستن از اون ها بپرسید که خیلی بهتر هست...

aimcatcher
September 23rd, 2013, 12:21 AM

دوست گرامی

بسته به این که شما پذیرشتون رو به چه زبانی میگیرید زبان ادام ی تحصیل هم همون مبنا خواهد بود...
دانشجویان فوق و دکترای خارجی اینجا همه به انگلیسی میخونن...

موفق باشید

Saaaaam
September 23rd, 2013, 12:26 AM
دوست گرامی

بسته به این که شما پذیرشتون رو به چه زبانی میگیرید زبان ادام ی تحصیل هم همون مبنا خواهد بود...
دانشجویان فوق و دکترای خارجی اینجا همه به انگلیسی میخونن...

موفق باشید

دوست گرامی بنظر شما ارزش داره ادم دکتری بدون بورس بیاد فنلاند من از ابو اکادمی پذیرش دارم ولی پوزیشن ندارم یعنی خرج زندگی با خودمه! موندم چکار کنم وایسم برای پوزیشنهای اولو و تروکو که اپلای کردم جوابش بیاد یا اینو قبول کنم بیام اخه نمی دونم اگه قبول کنم بعد از یکجا بورس شم چی میشه میتونم دانشگاه را ول کنم و عوض کنم! اگر اطلاعات دارین بگین ممنون

aimcatcher
September 23rd, 2013, 12:43 AM
دوست گرامی بنظر شما ارزش داره ادم دکتری بدون بورس بیاد فنلاند من از ابو اکادمی پذیرش دارم ولی پوزیشن ندارم یعنی خرج زندگی با خودمه! موندم چکار کنم وایسم برای پوزیشنهای اولو و تروکو که اپلای کردم جوابش بیاد یا اینو قبول کنم بیام اخه نمی دونم اگه قبول کنم بعد از یکجا بورس شم چی میشه میتونم دانشگاه را ول کنم و عوض کنم! اگر اطلاعات دارین بگین ممنون

دوست گرامی سلام

من خودم دانشجوی دوره ی دکتری نیستم...
ولی به نظر من دکتری بدون فاند اونم این جا توی تورکو ...! خیلی شهر الکی گرونیه...همه ی این ها رو در نظر بگیرید ...
این جا کار نمیشه پیدا کرد بدون دانستن زبان فنلاندی...!
در ضمن به عنوان دانشجوی دکتری وقت نخواهید داشت برای کار خارج از محیط آکادمیک ( در فرض پیدا شدن کار)...!
اگر از نظر مالی برای ساپورت خودتون مشکلی ندارید خب مسئله فرق میکنه...
با زهم امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیرید..

aimcatcher
September 23rd, 2013, 12:50 AM
دوستان سلام

کسی هست که در خصوص یکی از این دو رشته یا حداقل دانشگاه اطلاعاتی داشته باشه یا اونجا درس بخونه؟ ممنون میشم دوستان لطف کنن...:)

(Master Degree Program in Business Law.....( Aalto University

(Master Degree in Intellectual Property Law.....( Hanken School of Economics

سپاس :)

Saaaaam
September 23rd, 2013, 03:04 AM
دوستان سلام

کسی هست که در خصوص یکی از این دو رشته یا حداقل دانشگاه اطلاعاتی داشته باشه یا اونجا درس بخونه؟ ممنون میشم دوستان لطف کنن...:)

(Master Degree Program in Business Law.....( Aalto University

(Master Degree in Intellectual Property Law.....( Hanken School of Economics

سپاس :)

دوست گرامی دانشگاه هنکن در جنوب فنلانده نزدیک تورکو و اتفاقا الانن بورسش بازه اگه تصمیمت جدیه منم دنبالش را گرفتم دیدم دانشگاه معتبریه فقط فکر کنم جی ار ای اجباریه ریس دپارتمان به من گفت اپلای کن سر نمره جی ار ای دو به شکم شما پیگیری کن چون با تجربه من دانشگاهی که نمره جی ار ای بخواد عموما سطح علمی خوبی داره

aimcatcher
September 24th, 2013, 08:32 PM
ممنونم از شما دوست گرامی

هنکن دو شعبه ای هست یعنی یک شعبه اش توی هلسینکی و یکی دیگه توی واسا هست..البته تا جایی که من مطلع هستم...
پوزیشن هایی هم که شما میفرمایید احتمالا برای پی اچ دی هست چون مستر پروسه ی اپلای خاص خودش رو داره برای فنلاند...

بازهم ممنونم از اطلاعات خوبتون..
موفق باشید

دوست گرامی دانشگاه هنکن در جنوب فنلانده نزدیک تورکو و اتفاقا الانن بورسش بازه اگه تصمیمت جدیه منم دنبالش را گرفتم دیدم دانشگاه معتبریه فقط فکر کنم جی ار ای اجباریه ریس دپارتمان به من گفت اپلای کن سر نمره جی ار ای دو به شکم شما پیگیری کن چون با تجربه من دانشگاهی که نمره جی ار ای بخواد عموما سطح علمی خوبی داره

miladend
November 23rd, 2013, 01:44 AM
تحصیل در فنلاند چقدر با ایران فرق داره؟میشه نمرات بالا گرفت با درس خوندن عالی؟اصولا معیار نمره دادن چجوریه؟(کلا سخت نمره میدن یا روی چی بیشتر فوکوس میکنند)
کلا یکی که نرمال درس میخونه و ایران 16 به بالا میگیره وضعیتش چجوری میشه اونجا
با سپاس

Hexor
November 23rd, 2013, 02:59 AM
تحصیل در فنلاند چقدر با ایران فرق داره؟میشه نمرات بالا گرفت با درس خوندن عالی؟اصولا معیار نمره دادن چجوریه؟(کلا سخت نمره میدن یا روی چی بیشتر فوکوس میکنند)
کلا یکی که نرمال درس میخونه و ایران 16 به بالا میگیره وضعیتش چجوری میشه اونجا
با سپاس

تحصیل در فنلاند از منظومه ی شمسی تا سوپر مارکت سر کوچمون فرق داره با ایران ( زمین تا اسمون خیلی توصیف بجایی نیست برای این همه تفاوت ).

"میشه نمرات بالا گرفت با درس خوندن عالی؟" جمله خبریه یا پرسشی؟!!!

"اصولا معیار نمره دادن چجوریه؟" بسته به استاد داره. اما شما هیچ استرسی نخواهید داشت. معمولا امتحانا resit دارن, اونم 2 بار. امتحان نهایی رو مریض بودی؟ فدای سرت! میری اولین resit! اولی رو خراب کردی؟ فدای سرت! میری دومی! دومی رو خراب کردی؟ فدای سرت! یک بار دیگه course رو بر میداری :D
اگه حس کنی درسو بلدی pre test میدی واحدو میگیری, اگه pre test ندادی اما فک میکنی در حدی بلدی که لازم نیست کرس رو بگذرونی میتونی کارتو نشون بدی. مثال: شما خدای طراحی وب هستید و 2 تا وبسایت هم خودتون راه اندازی کردید. بعد یک کرسی هست به اسم : web programming که شما حس میکنید میتونید درس بدیدش. میرید پیش استاد, صحبت میکنید و تمام.
به طور خلاصه: استرس بی استرس, در سر تا سر روزهای شما در این خاک پاک.

سخت هم نمره نمیدن, اصلا عقده ای نیستن, requirement هارو انجام بدید 100% نمره رو میگیرید. بیفتی بهت کمک نمیکنن, به دلیل مشکلات شخصی 5 شمارو 1 نمیدن که با نمره بچزوننت.

اما جمله اخر: با توجه به اینکه نظام اموزشی ما ارزش مادی و معنویش با یک کیلو سیب زمینی برابری میکنه ( دیوانه نیستم اینقدر تیکه میندازم به این نظام اموزشی, میاید اینجا میبینید "همه", یعنی همه انگلیسی حرف میزنن. از یک دختره یک بار پرسیدم تو اینقدر خوب حرف میزنی خودت انگلیسی خوندی یا فقط مدرسه یاد گرفتی؟ گفت فقط مدرسه! بعد اون وقت ما 6 سال!!! عربی خوندیم تو راهنمایی و دبیرستان اما هنوزم کسی نمیتونه یک جمله عربی حرف بزنه. حیف عمر و انرژِی. افسردگی میگیرم گاهی مقایسه میکنم اصلا ) به هیچ عنوان من نمیتونم بگم کسی که تو ایران 16 میگرفته اینجا چند میگیره.

به طور کلی اینجا همه کمکت میکنن و هرچیزی که بخوای در اختیارت میذارن و همه جوره ساپورتت میکنن که بدرسی. توصیه دوستانه من اینه که این سوالا رو بریز دور :D و تمام تمرکزتو بذار تا پات برسه اینجا. از اونجا به بعدش دیگه مشکلی نخواهی داشت.

موفق باشی.

PAndroid
November 27th, 2013, 01:01 AM
سلام.
لیسانس مهندسی شبکه های کامپیوتری از دانشگاه علمی کاربردی با معدل 15
دارای مدارک بین المللی MCITP 2008 و MCSA 2012 و Mikrotik MTCNA, MTCRE و LPIC1 از موسسه LPI لینوکس کانادا و Elastix ECE در زمینه مهندسی VoIP
نمره آیلتس 6.5
سابقه کار تخصصی ندارم

برای پذیرش رایگان از دانشگاه های فنلاند برای رشته مهندسی شبکه های کامپیوتری یا گرایش های دیگه IT چقدر شانس دارم؟
با حدود 40-50 میلیون تومن تا کجا میتونم زندگی رو اونجا اداره کنم..؟
وضعیت بازار کار فنلاند چطوریه برای رشته های IT؟ میشه همزمان با تحصیل کار گیر آورد؟ اگه در این 2 سال بتونم زبان فنلاندی رو تقویت کنم شانسی برای کار گیرآوردن و گرفتن اقامت دائم فنلاند خواهم داشت؟

با سپاس.

Hexor
November 27th, 2013, 01:45 AM
سلام.
لیسانس مهندسی شبکه های کامپیوتری از دانشگاه علمی کاربردی با معدل 15
دارای مدارک بین المللی MCITP 2008 و MCSA 2012 و Mikrotik MTCNA, MTCRE و LPIC1 از موسسه LPI لینوکس کانادا و Elastix ECE در زمینه مهندسی VoIP
نمره آیلتس 6.5
سابقه کار تخصصی ندارم

برای پذیرش رایگان از دانشگاه های فنلاند برای رشته مهندسی شبکه های کامپیوتری یا گرایش های دیگه IT چقدر شانس دارم؟
با حدود 40-50 میلیون تومن تا کجا میتونم زندگی رو اونجا اداره کنم..؟
وضعیت بازار کار فنلاند چطوریه برای رشته های IT؟ میشه همزمان با تحصیل کار گیر آورد؟ اگه در این 2 سال بتونم زبان فنلاندی رو تقویت کنم شانسی برای کار گیرآوردن و گرفتن اقامت دائم فنلاند خواهم داشت؟

با سپاس.

جواب بخشی از سوالا:
با قیمت یورو 4000 تومن 50 میلیون خرج دو سال رو پوشش میده. بازار کار واسه IT? :D اقتصاد فنلاند رو IT میچرخه. تخصص شما و خیلی چیزای دیگه مشخص میکنه که در حیل تحصیل میشه کار گیر اورد یا نه. فنلاندیم نخونی تو IT به راحتی کارت راه میوفته. تنها بازاری هست تو فنلاند که نیازی به فنلاندی نیست منهای شرکتای کوچیک و ... . اما دونستنش 100% نکته ی مثبت هست از نظر کارفرما. کارم که داشته باشی اقامتم میگیری بعد از مدت زمان مشخص.

دوستانه پیشنهاد میکنم یکم پستای قبلی رو مطالعه کنید, و سوالاتون رو ریز تر و دقیق تر بپرسید, به نفع خودتونه, جواب های دقیق تر میگیرید و گمراه نمیشید :)

KAVEH95
November 29th, 2013, 04:14 PM
Hexorعزیز سلام
تو رو خطاب قرار میدم چون میدونم فنلاند هستی و اطلاعات زیادی داری
در مورد تحصیل در رشته Business کدوم پلی تکنیک در مقطع لیسانس مطرح تر هستش و اینکه آینده کاریش در فنلاند چطوره ؟
و سوال اخر اینکه در اونجا تغییر رشته امکان پذیر هستش مثلا کسی که یک رشته مهندسی رو میخونه امکان پذیر هست که ترم بعد فرضا" هنر بخونه؟

ممنون از وقتی که میگذاری

jamalkheiri
December 3rd, 2013, 12:44 PM
دوستان سلام
دانشگاه های فنلاند در مقطع دکتری رشته ی گردشگری رو ارائه می دن؟ احتمال فاند چقدر هست؟
همینطور دوستانی که الان فنلاند هستند؛ وظعیت بازار کار در این رشته در فنلاند به چه صورت هست؟
با سپاس

jahangard
December 18th, 2013, 11:00 PM
دوستان رشته ها ی دانشگاهی و ظرفیت ها رو برای مقطع دکترا از کجا ببینم؟برای بچه های صنایع چه رشته هایی دارند؟

mohammadry69
February 5th, 2014, 02:26 PM
با عرض سلام خدمت دوستان
آیا دانشگاهی در فنلاند رشته راهسازی مقطع فوق لیسانس دانشجو میگیره؟
اگه میگیره توضیحات مختصر از نام دانشگاه؟و...؟
ممنون میشم.

aidin1366
February 15th, 2014, 01:33 PM
سلام
ببخشید من می خوام تو یکی از دو تا رشته های انرژی های تجدید پذیر(renewable energy) یا تهویه مطبوع (HVAC) تو مقطع دکترا ادامه تحصیل بدم ..... راستش فقط دانشگاه aalto این رشته رو ارائه میده می خواستم بدونم از کجا می تونم دانشگاه های دیگه که این رشته رو دارن پیدا کنم .... ممنون می شم اگه راهنمایی کنید

alikhani2011
February 15th, 2014, 01:36 PM
سلام
ببخشید من می خوام تو یکی از دو تا رشته های انرژی های تجدید پذیر(renewable energy) یا تهویه مطبوع (HVAC) تو مقطع دکترا ادامه تحصیل بدم ..... راستش فقط دانشگاه aalto این رشته رو ارائه میده می خواستم بدونم از کجا می تونم دانشگاه های دیگه که این رشته رو دارن پیدا کنم .... ممنون می شم اگه راهنمایی کنید
دانشگاه LUT هم در این زمینه فعاله