PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شانس پذیرش از دانشگاه های فنلاند (پست اول حتما خوانده شود)

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8

فراز
September 24th, 2010, 10:07 AM
دوستان میتوانند با بیان شرایط خود در این تاپیک شانس خود را دربارهٔ پذیرش از دانشگاه‌های فنلاند جویا شوند

تذکر

دوستان اگه که مدارکتون را فرستادین، در حقیقت مطرح کردن مطلبی در اینجا برای جویا شدن شانس تقریبا بی معنی هست، اینجا بیشتر برای اینه که دوستانی که هنوز اقدام نکردند دانشگاه مناسبتری را انتخاب و با دونستن نظر دیگران و هرس کردن انتخابهاشون، در هزینه ها صرفه جویی کنند.
حتما به این موضوع توجه داشته باشید، تا هم تاپیک مرتب بمونه و هم اینکه با تذکر یا اخطار احتمالی روبه رو نشید

Mohsen1982
September 24th, 2010, 05:22 PM
سلام
من کارشناسی حسابداری از یه دانشگاه شمال - آمل با معدل 15.05 و کارشناسی ارشد حسابداری از دانشگاه آزاد - تهران جنوب با معدل 16.10
آیلتس 6.5 و یه مقاله هم تو یه مجله معتبر داخلی مربوط به رشته. 2 سال هم سابقه کار تو بورس اوراق بهادار و مدارک حرفه ای اینکارو دارم. برای GRE هم دارم 2 ماه دیگه امتحان میدم.
به نظرت تو فایننس یا اقتصاد می تونم پذیرش بگیرم؟

فراز
September 24th, 2010, 08:23 PM
سلام
من کارشناسی حسابداری از یه دانشگاه شمال - آمل با معدل 15.05 و کارشناسی ارشد حسابداری از دانشگاه آزاد - تهران جنوب با معدل 16.10
آیلتس 6.5 و یه مقاله هم تو یه مجله معتبر داخلی مربوط به رشته. 2 سال هم سابقه کار تو بورس اوراق بهادار و مدارک حرفه ای اینکارو دارم. برای GRE هم دارم 2 ماه دیگه امتحان میدم.
به نظرت تو فایننس یا اقتصاد می تونم پذیرش بگیرم؟
شانس خوبی دارید ولی انتخاب های فنلاند برای این رشته ها بسیار محدوده.فقط دو سه جا هست که اونها هم یا سطحشون خیلی بالاست یا خیلی پایین (نسبت به فنلاند گفتم بالا نه امریکا) و تعداد کمی رو می گیرن ولی با شرایطی که گفتید شانستون خوبه.اگر نمره GRE بالایی بگیرید احتمال هلسینکی هم بالاست

chico
September 25th, 2010, 02:51 AM
کسی میتونه کمک کنه برا مستر
- رشته تحصیلی (روانشناسی)
2- دانشگاه (دانشگاه آزاد)
3- معدل 35/18
4- نمره زبان آیلتس 6
5- مقاله ندارم
6- سابقه کاری 3سال
7- انتخاب ها شما چی صلاح میدونید

insomniac87
September 25th, 2010, 01:42 PM
با توجه به اینکه از سال آینده با پولی شدن سوئد ، رقابت واسه فنلاند فشرده تر میشه ، به نظرتون احتمال قبولی من در مکانیک LUT یا TUT چقدره؟
شرایطم:
۱. دانشجوی سال آخر مکانیک سیالات دانشگاه گیلان سراسری
۲. معدل 14.3
۳. احتمال داره یه مقاله معمولی با دوستم بتونیم تا شروع ثبت نام جور کنیم
۴. ایلتس ۶

لطفا در هر 2 حالت بی مقاله و با مقاله نظرتون رو بگید. ممنون

shanar
September 26th, 2010, 11:58 AM
سلام به دوستان. من چند وقتی هست که با سایت شما آشنا شدم ولی به علت استرس شدیدی که دارم نمی تو نستم سوالاتمو مطرح کنم!
لیسانس مدیریت بازرگانی از واحد تهران مرکز هستم با معدل پایین!(13/46) فکر می کنید شانس قبولی برای دانشگاهای فنلاند یا نروژ دارم یا خیر؟ اگه آره کدوم دانشگاها و چه مدرک دیگه ای داشته باشم بهتره؟
سوال زیاد دارم ولی فکر کنم مربوط به این فروم نباشه! ممنون می شم کمکم کنید.

pushnetala
September 26th, 2010, 12:44 PM
سلام دوستان

من لیسانس مهندسی مکانیک سیالات با ۳ سال سابقه کار در زمینه سد معدل ۱۵.۵ دانشگاه ازاد رزومه نسبتا خوب تافل ۷۰ و یه دونه دیگه ۳۰مهر میدم. خواهشا کمک کنید برای فوق مکانیک انرزی نفت گاز مدیریت ... جه دانشگاهایی اراعه میدن؟؟

یه دنیا ممنون

5967
October 2nd, 2010, 12:38 PM
با سلام و تشکر
من دانشجوی کارشناسی از دانشگاه سراسزی با معدل 17تخصصی
2سال سابقه کار در زمینه طراحی دکوراسیون
1 اختراع در زمینه ابگرمکنهای خورشیدی(ثبت نشده)
مسلط به زبان انگلیسی و فرانسه .
پروپوسال در زمینه فضای سایبری دارم ودر خواست فاند دارم میشه راهنماییم کنید؟
ممنون

dezire
October 2nd, 2010, 07:41 PM
با سلام به همگی
من امسال برای مستر می خوام اقدام کتم با توجه به شرایطم چه دانشگاهی رو پیشنهاد کنید . آیا امکان فاند هم هست؟
لیسانس علوم کامپیوتر - معدل 14.22
دوره های تخصصی شبکه MCSE 2003 - CCNA - CCNP در مجتمع فنی تهران گذروندم
یک سال سابقه کار مرتبط در بخش NOC یک شرکت اینترنتی دارم.
TOEFL , GRE هم به زودی امتحان میدم
ممنون می شم از راهنماییتون.

tahahavakhor
October 2nd, 2010, 07:44 PM
با سلام به همگی
من امسال برای مستر می خوام اقدام کتم با توجه به شرایطم چه دانشگاهی رو پیشنهاد کنید . آیا امکان فاند هم هست؟

برای اظهار نظر، نمره اون دو تا تست بسیار تاثیرگذاره

moeinian
October 4th, 2010, 04:18 AM
کسی میتونه کمک کنه برا مستر
- رشته تحصیلی (روانشناسی)
2- دانشگاه (دانشگاه آزاد)
3- معدل 35/18
4- نمره زبان آیلتس 6
5- مقاله ندارم
6- سابقه کاری 3سال
7- انتخاب ها شما چی صلاح میدونید

برای فنلاند بهتره نمره آیلتس 6.5 داشته باشید. البته با 6 هم بودن کسانی که گرفتن ولی امسال بنظرم فرق کنه.مخصوصا شما که روانشناسی می خواید بخونید باید نمره زبان خوبی ارائه بدید. متاسفانه اطلاع دقیقی از رشته شما ندارم ولی می دونم که برای رشته های شما نمره زبان باید بالا باشه.به نظرم شما آیلتس رو به 6.5 برسونید شانس خوبی دارید

moeinian
October 4th, 2010, 04:20 AM
با توجه به اینکه از سال آینده با پولی شدن سوئد ، رقابت واسه فنلاند فشرده تر میشه ، به نظرتون احتمال قبولی من در مکانیک LUT یا TUT چقدره؟
شرایطم:
۱. دانشجوی سال آخر مکانیک سیالات دانشگاه گیلان سراسری
۲. معدل 14.3
۳. احتمال داره یه مقاله معمولی با دوستم بتونیم تا شروع ثبت نام جور کنیم
۴. ایلتس ۶

لطفا در هر 2 حالت بی مقاله و با مقاله نظرتون رو بگید. ممنون

سلام

مطمئنا داشتن مقاله تاثیر مثبت خواهد داشت. نمره آیلتس شما باید 6.5 باشه برای فنلاند. توصیه من اینه که به 6.5 برسونید. در ضمن هرچند معدل بالایی ندارید ولی اگر شرایط مثل پارسال باشه می تونید پذیرش بگیرید. مخصوا دانشگاه lapeenranta of tech امسال خوب مکانیک گرفت از ایرانیها .برای فنلاند سراسری با آزاد همچین فرقی نداره.

moeinian
October 4th, 2010, 04:25 AM
سلام به دوستان. من چند وقتی هست که با سایت شما آشنا شدم ولی به علت استرس شدیدی که دارم نمی تو نستم سوالاتمو مطرح کنم!
لیسانس مدیریت بازرگانی از واحد تهران مرکز هستم با معدل پایین!(13/46) فکر می کنید شانس قبولی برای دانشگاهای فنلاند یا نروژ دارم یا خیر؟ اگه آره کدوم دانشگاها و چه مدرک دیگه ای داشته باشم بهتره؟
سوال زیاد دارم ولی فکر کنم مربوط به این فروم نباشه! ممنون می شم کمکم کنید.

سلام

شما از نمره زبان چیزی نگفتید.در ضمن کاش می گفتید چرا استرس دارید. لطفا اطلاعات بیشتری بدید از خودتون و هدفی که دارید انشا الله که بتونم کمکتون کنم.

moeinian
October 4th, 2010, 04:30 AM
با سلام به همگی

سلام

نمره زبانتون باید بالای 79 در تافل باشه.معدلتون جزو مینیمم هاست با توجه به اینکه امسال برای فنلاند رقابت شدید خواهد بود. متاسفانه سراسری خوندن برای فنلاند همچین پوئن خاصی به شمار نمیاد. سابقه کار مفید خواهد بود.
اینجا اطلاعات خوبی در مورد رشته و دانشگاه پیدا می کنید:
http://www.universityadmissions.fi/index.php/database

مهرناز
October 4th, 2010, 03:06 PM
سلام

من با معدل 13.75 رشته برق-مخابرات و تافل 593 برای oulu-lut-turku اقدام کنم،شانسی دارم؟؟کدومش شانسم بیشتره؟برای دانشگاه هلسینکی (HU)چطور؟

moeinian
October 4th, 2010, 09:17 PM
سلام

من با معدل 13.75 رشته برق-مخابرات و تافل 593 برای oulu-lut-turku اقدام کنم،شانسی دارم؟؟کدومش شانسم بیشتره؟برای دانشگاه هلسینکی (HU)چطور؟

سلام

من زیاد می شناسم که با شرایط شما امسال از فنلاند پذیرش گرففتن تو رشته مخابرات. به نظرم شانستون برای هلسینکی کمه ولی علاوه بر دانشگاههایی که ذکر کردید حتما برای tampere uni of tech هم اقدام کنید

shanar
October 5th, 2010, 01:48 PM
سلام من نمره زبان ندادم چون هنوز امتحان ندادم و می خوام برای اوایل بهمن امتحان بدم! استرس دارم چون کلا آدم استرسی هستم و بعد هم می ترسم که یه وقتی مدارکم دچار اشکال بشه! من 10 ساله که فارغ التحصیل شدم و با استادها ارتباطی ندارم. می شه نامه ای که باید از طرف اساتید نوشت رو از یه دانشگاه دیگه تهیه کنم؟ نمی دونم این سوال مربوط به اینجا می شه یا نه؟ اگه نه لطف کنید به من بگید کجا مطرح کنم چون برام خیلی مهمه! مرسیییییییییی

insomniac87
October 5th, 2010, 03:32 PM
سلام

مطمئنا داشتن مقاله تاثیر مثبت خواهد داشت. نمره آیلتس شما باید 6.5 باشه برای فنلاند. توصیه من اینه که به 6.5 برسونید. در ضمن هرچند معدل بالایی ندارید ولی اگر شرایط مثل پارسال باشه می تونید پذیرش بگیرید. مخصوا دانشگاه lapeenranta of tech امسال خوب مکانیک گرفت از ایرانیها .برای فنلاند سراسری با آزاد همچین فرقی نداره.

ممنون، ولی من که تو سایتاشون نگاه کردم، ایلتس 6 می خواست. اینو مطمئنم!
کلا تقریبا تمام اروپا 6 قبوله

moeinian
October 6th, 2010, 01:58 PM
ممنون، ولی من که تو سایتاشون نگاه کردم، ایلتس 6 می خواست. اینو مطمئنم!
کلا تقریبا تمام اروپا 6 قبوله

دوست عزیز

من نمی دونم شما سایتهای کدوم دانشگاهها رو نگاه کردید.ولی کلیت اینه که اکثر دانشگاههای معتبر فنلاند نمره 6.5 برای آیلتس می خوان(برای مستر)
برای مثال من 3 دانشگاه معتبر فنلاند رو اینجا لینک میدم
http://webhotel2.tut.fi/biomedeng/requirements.htm
http://www.tkk.fi/en/prospective_students/welcome_to_tkk/language_requirements/
http://www.degree.oulu.fi/admission-2/language-requirements/

و البته دانشگاه laapeenranta uni of tech نمره 6 می خواد که خب دانشگاه شناخته شده ای به حساب نمیاد هرچند امکانات خوبی داره و جای بدی نیست برای فوق لیسانس و پیشنهاد من برای شما اگر می خواید شانس خوبی داشته باشید همین داانشگاه بود چون امسال خیلی ایرانی تو مکانیک گرفت.. ولی در کل برای اینکه شانس های بهتری هم برای قبولی در دانشگاههای طراز بالای فنلاند داشته باشید لازمه که آیلتستون رو به 6.5 برسونید.
من در مورد کل اروپا نظری نمیدم چون به نظرم بیش از 200 دانشگاه تو اروپا هست و من نمیتونم ادعایی در موردشون بکنم.ولی فکر نمی کنم اینطور باشه که شما میگید.

موفق باشید

omid_tb86
October 9th, 2010, 01:46 AM
سلام دوستان
کارشناسی IT آزاد پرند - معدل ۱۳.۳۰ - با 3 سال سابقه مرتبط و آیلتس 6.5 ..
می خواستم بدونم شانسی برای دانشگاه های ممتاز دارم مخصوصا در Aalto University .
مرسی از موضوع خوبتون

اهورا
October 9th, 2010, 01:57 AM
سلام به همه ی دوستان.
خواستم بدونم که کسی از دانشگاه غیر انتفاعی اقدام کرده که پذیرش هم گرفته باشه؟
خصوصا تو رشته های فنی؟
ممنون./.

alireza kk
October 9th, 2010, 01:42 PM
سلام خسته نباشید.
من برای مستر میخوام اقدام کنم
1.رشته الکترونیک
2.لیسانس سراسری روزانه
3.معدل 12.4
4.دوتا مقاله معتبر تو کنفرانس خارجی
5.تافل 570
امکان پذیرشم از هلسینکی و تورکو یا کلا دانشگاههای درجه یک فنلاند چقدره؟
امکان بورس گرفتن هست با این شرایط من؟
اگه یک سال یا دوسال سابقه کار جور کنم چطور؟هم برای پذیرش وهم برای بورس میتونم موفق شم؟لطفا جدا از هم بررسی کنید شانسمو. یعنی بورس رو جدا و پذیرش رو جدا ودر هردو حالت داشتن ونداشتن سابقه کار.
یک دنیا ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید.

spt
October 9th, 2010, 02:31 PM
سلام دوستان
کارشناسی IT آزاد پرند - معدل ۱۳.۳۰ - با 3 سال سابقه مرتبط و آیلتس 6.5 ..
می خواستم بدونم شانسی برای دانشگاه های ممتاز دارم مخصوصا در Aalto University .
مرسی از موضوع خوبتون

معدلت پایینه و سخته برات، دانشگاه های ممتاز فک نمیکنم شنست زیاد باشه.... بیشتر انرژیت رو روی دانشگاه های رده پایین تر بزار... اما اونا رو هم اپلای کن...
موفق باشی :)

spt
October 9th, 2010, 02:33 PM
سلام به همه ی دوستان.
خواستم بدونم که کسی از دانشگاه غیر انتفاعی اقدام کرده که پذیرش هم گرفته باشه؟
خصوصا تو رشته های فنی؟
ممنون./.

برای اینکه متوجه بشی اینجا نباید بپرسی!!! چون اینجا اونایی که قبول شدن نمیان ببینن کسی همچین پوالی پرسیده یا نه!!
برو تو نتایج پذیرش کل فنلاند رو نگاه کن اوضاع دستت میاد....
اگه دانشگاهت جزو دانشگاه های معتبر دنیا باشه مشکلی نداری، اگه نباشه باز هم اپلای کن و خیلی نگران نباش

spt
October 9th, 2010, 02:38 PM
سلام خسته نباشید.
من برای مستر میخوام اقدام کنم
1.رشته الکترونیک
2.لیسانس سراسری روزانه
3.معدل 12.4
4.دوتا مقاله معتبر تو کنفرانس خارجی
5.تافل 570
امکان پذیرشم از هلسینکی و تورکو یا کلا دانشگاههای درجه یک فنلاند چقدره؟
امکان بورس گرفتن هست با این شرایط من؟
اگه یک سال یا دوسال سابقه کار جور کنم چطور؟هم برای پذیرش وهم برای بورس میتونم موفق شم؟لطفا جدا از هم بررسی کنید شانسمو. یعنی بورس رو جدا و پذیرش رو جدا ودر هردو حالت داشتن ونداشتن سابقه کار.
یک دنیا ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید.

بابا بیخیال خیلی کتگوریزیشن کردی که!!!! D:D
ببین کلا سابقه کار خیلی تاثیر زیادی نداره، در حد 20 در صد ، فرقی هم نداره برای گرفتن پذیرش یا برای گرفتن بورس... توی ارشد تو فنلاند تقریبا بورس برای ایرانی ها وجود نداره... خیلی به ندرت تا حالا کسی از فنلاند بورس گرفته توی مستر (افرادی که خیلی خیلی شرایطشون از شما بهتر بود) و دلیلش اینه که شهریه نداره دانشگاه...
معدلت خیلی پایینه و این من رو نگران میکنه، امیدوارم درس های تخصصیت بالا باشه حد اقل، توی دانشگاه های درجه یک شانسی نداری (مخصوصا هلسینکی) اما دانشگاه های پایین تر حتما اقدام کن، شانست 50 50 هست که قبول شی

noori97
October 9th, 2010, 02:53 PM
سلام به همه دوستان،
شرایط من اینه،
لیسانس برق معدل 14 سراسری.
تافل 91،
رزومه خوب،سابقه کار و فعالیت علمی کلی،TA و سابقه کار صنعتی اینا.
GRE هم نمره ام خوبه،وربال 570 و کوان 800،
پارسال واسه هلسینکی اقدام کردم واسه یه نمره تافل رجکت شدم:(:(( 92 میخوان.
به نظرتون امسال بفرستم دوباره؟آخه GRE رو پارسال تا Deadline نفرستاده بودم.GRE تاثیر داره؟؟؟
و کسی در مورد این دانشگاه ها چیزی میدونه؟؟
Oulo
Vaasa
Lappeenranta
Tamper
ارزش داره اپلای کنم واسشون؟

azarestan
October 9th, 2010, 08:44 PM
سلام به همه دوستان،
شرایط من اینه،
لیسانس برق معدل 14 سراسری.
تافل 91،
رزومه خوب،سابقه کار و فعالیت علمی کلی،TA و سابقه کار صنعتی اینا.
GRE هم نمره ام خوبه،وربال 570 و کوان 800،
پارسال واسه هلسینکی اقدام کردم واسه یه نمره تافل رجکت شدم:(:(( 92 میخوان.
به نظرتون امسال بفرستم دوباره؟آخه GRE رو پارسال تا Deadline نفرستاده بودم.GRE تاثیر داره؟؟؟
و کسی در مورد این دانشگاه ها چیزی میدونه؟؟
Oulo
Vaasa
Lappeenranta
Tamper
ارزش داره اپلای کنم واسشون؟

سلام دوست عزیز
شما شرایطت خوبه ولی‌ متأسفانه برای این دانشگاهها داشتن حداقل زبان شرط محسوب می‌شه نه امتیاز.

katy moorche
October 11th, 2010, 11:49 AM
سلام
من دارم مداركمو آماده ميكنم واسه مستر حقوق بشر دانشگاه آبو
البته توي سايت finlandadmission كه پروفايل درست كردم دو دانشگاه ديگه هم حقوق داشت كه اونا هم مث اينكه مداركو بررسي ميكنن و جواب ميدن ولي من حقوق بشر ميخوام فقط ...
جاي ديگه اي سراغ ندارم كه اپلاي كنم فقط اينجا شرايطش( هزينه زندگي) به من ميخوره
معدلم 17.22 رشته حقوق و ايلتسم 7
شانس پذيرشم چقدره ؟
اگه احتمال ريجيكت باشه برم دنبالش يه جايي هند يا مالزي هم اقدام كنم
ممنون ميشم جواب بدين

pana
October 11th, 2010, 02:40 PM
سلام
من معدلم 12.6
مهندسی کامپیوتر سخت افزار
دانشگاه اصفهان رزومه ام خوبه هنوز تافل ندادم اما با تسلطی که دارم نمره خوب می یارم توصیه نامه هم دارم تو درسهای تخصصی وضیعتم بهتره ، سابقه کار و TA , Ra هم دارم
به نظر شما دوستان برا کجا شانس دارم
Åbo Akademi (http://www.abo.fi/public/en/)

این دانشگاه رو میارم یا نه؟ برای فوق IT

moeinian
October 11th, 2010, 03:49 PM
سلام
البته توي سايت finlandadmission كه پروفايل درست كردم دو دانشگاه ديگه هم حقوق داشت كه اونا هم مث اينكه مداركو بررسي ميكنن و جواب ميدن ولي من حقوق بشر ميخوام فقط ...
شانس پذيرشم چقدره ؟
ممنون ميشم جواب بدين

سلام

شرایطتون به نظر مناسب میاد.فقط من در مورد رشته های انسانی دقیقا اطلاع ندارم. ولی طبق یک قاعده کلی مطمئنا و حتما برای مالزی و هند هم اقدام کنید. این احتمال همیشه وجود داره که شما شرایط لازم رو داشته باشید ولی بهتون پذیرش ندن. این موارد تو فنلاند و سوئد رخ داده و من مورد ها دیدم.سیستم پذیرش فنلاند همیشه بهترین ها رو انتخاب نمیکنه.

moeinian
October 11th, 2010, 03:52 PM
سلام
من معدلم 12.6
دانشگاه اصفهان رزومه ام خوبه هنوز تافل ندادم اما با تسلطی که دارم نمره خوب می یارم توصیه نامه هم دارم تو درسهای تخصصی وضیعتم بهتره ، سابقه کار و TA , Ra هم دارم

سلام

نمیدونم این دانشگاه رو میارید یا نه. ولی جاهای دیگه هم آی تی داره. متاسفانه معدل شما پائین هست و نمیشه قضاوت درستی کرد. متاسفانه برای فنلاند معدل خیلی مهمه.مابقی موارد در حاشیه قرار دارن.

spt
October 11th, 2010, 05:13 PM
سلام
شانس پذيرشم چقدره ؟
ممنون ميشم جواب بدين

سلام
من معدلم 12.6

دوست من پانا (اگه درست گفته باشم) همونطوری که جناب معینیان فرمودن معدلت خیلی پایینه و ممکنه قبول نشی... خیلی هم به اون رزومه اینا فک نکن چون متاسفانه برای ارشد بیشتر معدل رو میبینن....
اما حتما اپلای کن و شانست رو امتحان کن...

جناب کتی مورچه شما هم شرایط خوبی دارید و و احتمال داره قبول بشید اما فقط به همین یه جا اصلا اکتفا نکنین....

من میخاستم یه توضیح در مورد آبو آکادمی بدم ، برای همین دو تا پست رو ترکیب کردم :)
دانشگاه آبو در قسمت غربی فنلاند هست و دانشگاه سوئدی هاست... در منطقه ای هست که زبان اول سوئدیه و دانشگاه هم اکثر رشته هاش به زبان سوئدی هست....
متسفانه خیلی توی موارد بین المللی و اینترناشنال فعال نیست، و دانشجو خیلی زیاد نمیگیره ،
اما امیدتون رو از دست ندین و اپلای کنین براش حتما.... مطمئن باشید از هند و مالزی خیلی خیلی بهتره....
در ضمن سوئدی بودنش هم مزیت مهمیه... چون سوئدی ها از فنلاندی ها خیلی با شعور تر هستن :)

pana
October 11th, 2010, 06:49 PM
سلام

نمیدونم این دانشگاه رو میارید یا نه. ولی جاهای دیگه هم آی تی داره. متاسفانه معدل شما پائین هست و نمیشه قضاوت درستی کرد. متاسفانه برای فنلاند معدل خیلی مهمه.مابقی موارد در حاشیه قرار دارن.

خیلی ممنون از راهنمایی
اگه یه اشاره به جاهای دیگر هم بکنی ممنون میشم یعنی مثلا کجا ها؟

happyhakim
October 13th, 2010, 12:39 AM
سلام
من تازه با شماها آشنا شدم ولی خیلی دنتال شما می گشتم. من لیسانس اقتصاد با معدل 14.56 از دانشگاه چمران اهوازدارم. معدل پیش دانشگاهیم در حدود 19 است من مشکل مالی دارم فقط بورسیه می خواهم یا فوقش تحصیلات رایگان. امتحان زبان هم چند وقته دیگه دارم. حالا برای لیسانس یا فوق لیسانس می توانم بگیرم؟ من خیلی عجله دارم. زودترین موقعی که می توانم اقدام کنم چه وقت است؟

shahmar
October 13th, 2010, 06:27 PM
سلام.ممنون میشم نظر بدین با این شرایط چقد شانس گرفتن پذیرش بدون فاند دارم؟

لیسانس نرم افزار از دانشگاه سراسری با معدل 14.76 و معدل دو سال آخر بالای 15

تو دوره لیسانس رتبه 7 کلاس بودم بین 45 نفر (یعنی کلا سطح معدل تو کلاس پایین بود،نمیدونم این نکته تاثیری تو پذیرش گرفتن داره یا نه)
ایلتس ندادم هنوز ولی فک میکنم بتونم 6.5 بیارم

مقاله و سابقه کار ندارم
کلا رزومه قوی ندارم ولی امسال ارشد ای تی رتبه 156 آوردم و دانشگاه سراسریم قبول شدم که نمیدونم این امتیاز حساب میشه یا نه

spt
October 13th, 2010, 09:43 PM
سلام
من تازه با شماها آشنا شدم ولی خیلی دنتال شما می گشتم. من لیسانس اقتصاد با معدل 14.56 از دانشگاه چمران اهوازدارم. معدل پیش دانشگاهیم در حدود 19 است من مشکل مالی دارم فقط بورسیه می خواهم یا فوقش تحصیلات رایگان. امتحان زبان هم چند وقته دیگه دارم. حالا برای لیسانس یا فوق لیسانس می توانم بگیرم؟ من خیلی عجله دارم. زودترین موقعی که می توانم اقدام کنم چه وقت است؟

بورسیه که خیلی سخته با شرایط خودت و مخصوصا برای ارشد بگیری....
اما رایگان میتونی پذیرش بگیری....
هم برای لیسانس هم برا فوق....
زود ترین موقع هم پاییز سال آینده هست که بری، و برای اون موقع این زمستون باید اپلای کنی....

ضمن خوش آمد گویی بهت ، حتما فروم ها رو (بعد از خوندن ویکی) بخون ..... کلا دستت میاد همه چیز....
ایشالا که پذیرش میگیری...
:)
موفق باشی

spt
October 13th, 2010, 09:47 PM
سلام.ممنون میشم نظر بدین با این شرایط چقد شانس گرفتن پذیرش بدون فاند دارم؟

لیسانس نرم افزار از دانشگاه سراسری با معدل 14.76 و معدل دو سال آخر بالای 15

تو دوره لیسانس رتبه 7 کلاس بودم بین 45 نفر (یعنی کلا سطح معدل تو کلاس پایین بود،نمیدونم این نکته تاثیری تو پذیرش گرفتن داره یا نه)
ایلتس ندادم هنوز ولی فک میکنم بتونم 6.5 بیارم

مقاله و سابقه کار ندارم
کلا رزومه قوی ندارم ولی امسال ارشد ای تی رتبه 156 آوردم و دانشگاه سراسریم قبول شدم که نمیدونم این امتیاز حساب میشه یا نه

سلام دوست عزیز...
رتبه ی 7 بودن و کلا معدل کلاس پایین بودن تاثیری نداره (من هم همین مشکل رو داشتم، کلا معدل یه سری دانشگاه ها خیلی پایین تره از بقیه...) و اینا همچین چیزی رو قبول نمیکنن....
رتبه ی ارشدت تاثیر مثبت داره اما خیلی خیلی جزئی و کم (در حد 3 در صد!!!!!)
آره حتما شانس داری و شانست هم خوبه که قبول شی برای ارشد.... ایشالا که امتحان زبانت رو خوب میدی و نمره ی خوب میاری و دیگه.....

kahkeshan
October 13th, 2010, 11:46 PM
1. لیسانس الکترونیک
2. دانشگاه آزاد
3. معدل 14.79
4. 13آذر امتحانم است
5. مقاله ندارم
6. سابقه کاری در حد 4-5 ماه!!
7. aaltoوvassaوlutو oulu ????

spt
October 14th, 2010, 02:07 AM
1. لیسانس الکترونیک
2. دانشگاه آزاد
3. معدل 14.79
4. 13آذر امتحانم است
5. مقاله ندارم

شانست در حد 60 درصد هست.مخصوصا اگه درست اپلای کنی..

moeinian
October 14th, 2010, 03:58 PM
شانست در حد 60 درصد هست.مخصوصا اگه درست اپلای کنی..

1. لیسانس الکترونیک
2. دانشگاه آزاد
3. معدل 14.79
4. 13آذر امتحانم است
5. مقاله ندارم

سلام

با احترام به دوست عزیز spt

چون برق هستی توضیح می دم.یکی از دوستان همین کلوب به نام نوید با همین معدل از برق قدرت دانشگاه تکنولوژی هلسینکی امسال پذیرش گرفت. دوست خودم با 14 از مخابرات همین دانشگاه پذیرش گرفتن. دوستان دیگری با معدل 13.5 به بالا از دانشگاه تکنولوژی تامپره پذیرش گرفتن . ولی خب نکته اینه که دوست خودم با معدل 14 از دانشگاه تکنولوژی تامپره(از همون رشته) پذیرش نگرفت ولی همون طور که گفتم از هلسینکی گرفت. یعنی کلا اگر مثل پارسال باشه شانست خوبه ولی حساب کتابی وجود نداره. در ضمن برای خیلی از دانشگاهها از جمله تکنولوژی هلسینکی آزاد با سراسری فرقی نداره.

موفق باشید

sepidehk
October 14th, 2010, 10:04 PM
سلام
من مکانیک خوندم تو دانشگاه فردوسی مشهد ، معدلم 14.2
نمره آیلتس من 7.5 هست
چقدر احتمال داره که بتونم از LUT پذیرش بگیرم؟

spt
October 15th, 2010, 12:43 AM
سلام
من مکانیک خوندم تو دانشگاه فردوسی مشهد ، معدلم 14.2
نمره آیلتس من 7.5 هست
چقدر احتمال داره که بتونم از LUT پذیرش بگیرم؟

احتمالش از نصف بیشتره....

masoom
October 16th, 2010, 01:25 PM
سلام
من لیسانس فیزیک از دانشگاه سراسری با 5 سال سابقه تدریس فیزیک در دبیرستان دارم.
آیلتس 7 هم دارم.
چقدر شانس پذیرش از فتلاند و تو چه دانسگاه هایی دارم؟
رشته مورد نظرم نانو است.
با تشکر

spt
October 16th, 2010, 04:13 PM
سلام
من لیسانس فیزیک از دانشگاه سراسری با 5 سال سابقه تدریس فیزیک در دبیرستان دارم.
آیلتس 7 هم دارم.
چقدر شانس پذیرش از فتلاند و تو چه دانسگاه هایی دارم؟
رشته مورد نظرم نانو است.
با تشکر

سلام :)
معدلت رو نگفتی که!!
شانست به شدت به معدلت بستگی داره.... و اگه حتی 10 پست آخر ازاین فروم رو ببینی متوجه میشی که شانست چقدره.... حدودا دستت میاد.....
5 سال سابقه کاری هم خیلی موثر نیست (بازم پیشنهاد میکنم فروم رو بخون)
در مورد کدوم دانشگاه هم خودت باید بگردی دنبالش ، توی فروم های دیگه (دانشگاه ها و رشته ها) راجع به اینکه چطوری بگردی بحث شده ، اونا کمکت میکنن بگردی دنبال دانشگاه هایی که رشتت رو ارائه میدن
فقط بهت بگم که دانشگاه صنعتی هلسینکی و دانشگاه ایویسکسولا (Jyväskylä) این روشته رو ارائه میکنن..... اما بازم هستن..

masoom
October 16th, 2010, 05:30 PM
ببخشید یادم رفت
معدلم 15.02 است
مرسی از راهنمایی

setareqa
October 17th, 2010, 10:40 PM
.1 لیسانس نقاشی
2. دانشگاه سراسری
3. ترم آخر با معدل 17 ...
4. هنوز امتحان زبان ندادم!
5. مقاله ندارم
6. سابقه کاری ندارم
7. َAalto,helsinki?

اگه شانسم زیاد خوب نیست بگین!من تحمل شنیدنشو دارم!!!!! ;)

spt
October 18th, 2010, 03:38 AM
.1 لیسانس نقاشی
2. دانشگاه سراسری
3. ترم آخر با معدل 17 ...
4. هنوز امتحان زبان ندادم!
5. مقاله ندارم
6. سابقه کاری ندارم
7. َAalto,helsinki?

اگه شانسم زیاد خوب نیست بگین!من تحمل شنیدنشو دارم!!!!! ;)

نمیدونم دنبال ارشد چی هستی.... اگه میخای دوباره نقاشی بخونی که یکم بحثش جداس و اتفاقا هنری ها خیلی معدل براشون مهم نیست، شانست بستگی به پورتفولیوت داره!! البته من یادم نمیاد دیده باشم توی فنلاند رشته ی نقاشی توی ارشد ارائه شده باشه اما خب باید بری بگردی دیگه...
یه سر به فروم هنر بزن راجع به پورتفولیو اونجا نوشته.... و اطلاعات خوبی پیدا میکنی.... :)

cracker486
October 18th, 2010, 10:14 AM
سلام دوستان.
من مهندس کامپیوتر از دانشگاه آزاد با معدل 16.57 هستم. تافل رو 9 ماه پیش دادم و 63 شدم. مثل اینکه مینیم باید 80 باشه. ولی برای سوئدو نروژ دیدم که بعضی دانشگاه ها 61 می خوان.
رزومه کاری و تحقیقی خوبی دارم. یک کتاب نوشتم در مورد شبکه های کامپیوتری و یک ترم هم تو دانشگاه زبان php رو به شکل فوق برنامه برای دانشجویان کارشناسی تدریس کردم
دو تا هم ریکامند گرفتم.

با این شرایط آیا دانشگاهی در فنلاند هست که بتونم پذیرش بگیرم؟ مخصوصا با این نمره تافل! از این هفته کلاس زبان فشرده تافل می رم اگه نمرم رو افزایش بدم آیا بورسی در فنلاند هست؟

mona_e
October 18th, 2010, 10:35 AM
سلام

1-لیسانس مهندسی نساجی - ارشد مدیریت نساجی(یه رشته جدید بین نساجی و صنایع)
2-صنعتی اصفهان - امیرکبیر
3-لیسانس 14.06 ارشد 16.5
4-20 آذر تافل دارم
5- تا زمان شروع پذیرش ا مقاله در کنفرانس داخلی
6- 3 سال سابقه کار خوب در زمینه مهندسی صنایع
7- مایل به ادامه تحصیل در یه رشته مدیریتی و یا مهندسی صنابع
میخواستم واسه دکترا اقدام کنم که به دلیل تغییر رشته و نداشتن مقاله و .. بهم کفتند منصرف بشم. الان تصمیم دارم واسه مستر اقدام کنم.
دانشگاهش واسم فرقی نمی کنه.

spt
October 18th, 2010, 02:34 PM
سلام دوستان.
من مهندس کامپیوتر از دانشگاه آزاد با معدل 16.57 هستم. تافل رو 9 ماه پیش دادم و 63 شدم. مثل اینکه مینیم باید 80 باشه. ولی برای سوئدو نروژ دیدم که بعضی دانشگاه ها 61 می خوان.
رزومه کاری و تحقیقی خوبی دارم. یک کتاب نوشتم در مورد شبکه های کامپیوتری و یک ترم هم تو دانشگاه زبان php رو به شکل فوق برنامه برای دانشجویان کارشناسی تدریس کردم
دو تا هم ریکامند گرفتم.

با این شرایط آیا دانشگاهی در فنلاند هست که بتونم پذیرش بگیرم؟ مخصوصا با این نمره تافل! از این هفته کلاس زبان فشرده تافل می رم اگه نمرم رو افزایش بدم آیا بورسی در فنلاند هست؟

:دی خداییش کدوم دانشگاه بود 61 میخاست؟!!!
نه عزیز دلم..... 61 خیلی کمه بابا!! مخصوصا برای ارشد....
ببین توی فنلاد (البته اینا توی فروم نوشته شده قبلا و باید میخوندی) یه سری هستن که 80 اینا میخان اما اکثرا باید 89 به بالا بگیری کارت راه بیوفته....
اگه نمره زبان مناسب بیاری که خب شانس داری، اگه نه که هیچی....
و بورس هم قک نکنم..... معمولا برای ارشد بورسی در کار نیست :(

spt
October 18th, 2010, 02:37 PM
سلام

1-لیسانس مهندسی نساجی - ارشد مدیریت نساجی(یه رشته جدید بین نساجی و صنایع)
2-صنعتی اصفهان - امیرکبیر
3-لیسانس 14.06 ارشد 16.5
4-20 آذر تافل دارم
5- تا زمان شروع پذیرش ا مقاله در کنفرانس داخلی
6- 3 سال سابقه کار خوب در زمینه مهندسی صنایع
7- مایل به ادامه تحصیل در یه رشته مدیریتی و یا مهندسی صنابع
میخواستم واسه دکترا اقدام کنم که به دلیل تغییر رشته و نداشتن مقاله و .. بهم کفتند منصرف بشم. الان تصمیم دارم واسه مستر اقدام کنم.
دانشگاهش واسم فرقی نمی کنه.

واسه مستر شانس داری و امیدوارم تافل رو خوب بدی و نمره ی خوب بگیری...
من خودم مدیریت صنعتی میخونم و لیسانسم عمران بوده.... اما برای دکترا هم تلاش کن البته درسته شانست کم تره ، اما وقتی مدرک زبانت رو گرفتی و خیالت راحت شد، یه ایمیل آماده کن و توی دانشگاه های مختلف بگرد، اونایی که نمیخای برای ارشد توشون اپلای کنی و فک میکنی دکترای مورد نظرت ارائه میشه بهشون ایمیل بزن و تلاشت رو بکن.... غیر ممکن نیست...

cracker486
October 18th, 2010, 02:50 PM
:دی خداییش کدوم دانشگاه بود 61 میخاست؟!!!
نه عزیز دلم..... 61 خیلی کمه بابا!! مخصوصا برای ارشد....
ببین توی فنلاد (البته اینا توی فروم نوشته شده قبلا و باید میخوندی) یه سری هستن که 80 اینا میخان اما اکثرا باید 89 به بالا بگیری کارت راه بیوفته....
اگه نمره زبان مناسب بیاری که خب شانس داری، اگه نه که هیچی....
و بورس هم قک نکنم..... معمولا برای ارشد بورسی در کار نیست :(

خنده داره ولی خوب دانشگاه هایی مثل NTNU, Halmstad, BTH, OSlo دانشگاه های خوبی اند ولی 61 می خوان.

ali0robot
October 18th, 2010, 04:02 PM
با سلام خدمت همه دوستان
من لیسانس رو از آزاد بامعدل 14 از تو رشته ی الکترونیک گرفتم
3 سال سابقه کار دارم
2 سال مسئول تیم های رباتیک 3 تا دانشگاه بودم با مقام
کارهای پژوهشی زیاد انجام دادم
آیلس 6 هم دارم ( البته دروغ نگم تا 1 ماه دیگه حتما می گیرم
احتمال اینکه پذیرش بگیرم چقدره

spt
October 18th, 2010, 09:00 PM
خنده داره ولی خوب دانشگاه هایی مثل NTNU, Halmstad, BTH, OSlo دانشگاه های خوبی اند ولی 61 می خوان.

من در مورد دانشگاه های نروژ خیلی اطلاع ندارم.... اگه 61 بخان خداییش خنده داره!!!
اما هالمستاد و بی تی اچ مطمئنم که 79 به بالا میخان....
شاید برای لیسانس رو اشتباه میکنی... منظورم اینه که برای لیسانس معمولا پایین تر میخان ، شاید حد اقل برای لیسانس رو دیدی....
اینا که گفتم برای سوئدی ها بود... شنیده بودم نروژ کمتر گیره سر زبان.... اگه اونطوریه خب نروژ میتونی اپلای کنی....

spt
October 18th, 2010, 09:03 PM
با سلام خدمت همه دوستان
من لیسانس رو از آزاد بامعدل 14 از تو رشته ی الکترونیک گرفتم
3 سال سابقه کار دارم
2 سال مسئول تیم های رباتیک 3 تا دانشگاه بودم با مقام
کارهای پژوهشی زیاد انجام دادم
آیلس 6 هم دارم ( البته دروغ نگم تا 1 ماه دیگه حتما می گیرم
احتمال اینکه پذیرش بگیرم چقدره

به به :)
دانشگاه آزاد کرج خوندی؟ معمولا اونجا بچه هاش اینقد تو کارای فرا درسی هستن و مقام هم میارن....
ببین فعلا فقط تمرکزت رو روی آیلتس بزار که هر چه میتونی بیشتر بیاری....
راستش برای ارشد همون طور که بار ها گفته شده بیشتر معدل مهمه و کمتر فعالیت های دیگه (متاسفانه) اما پارسال بچه ها با همین معدل ها قبول شدن ....
موفق باشی در آیلتس :)

aydaaa
October 19th, 2010, 04:20 PM
من در مورد دانشگاه های نروژ خیلی اطلاع ندارم.... اگه 61 بخان خداییش خنده داره!!!
اما هالمستاد و بی تی اچ مطمئنم که 79 به بالا میخان....
شاید برای لیسانس رو اشتباه میکنی... منظورم اینه که برای لیسانس معمولا پایین تر میخان ، شاید حد اقل برای لیسانس رو دیدی....
اینا که گفتم برای سوئدی ها بود... شنیده بودم نروژ کمتر گیره سر زبان.... اگه اونطوریه خب نروژ میتونی اپلای کنی....
والا نروژ هم فکر نکنم قبول کنه دانشگاه اسلو که میگه 80 بنا به این منبع :
http://www.uio.no/english/studies/admission/master/country_list.pdf

setareqa
October 19th, 2010, 11:26 PM
نمیدونم دنبال ارشد چی هستی.... اگه میخای دوباره نقاشی بخونی که یکم بحثش جداس و اتفاقا هنری ها خیلی معدل براشون مهم نیست، شانست بستگی به پورتفولیوت داره!! البته من یادم نمیاد دیده باشم توی فنلاند رشته ی نقاشی توی ارشد ارائه شده باشه اما خب باید بری بگردی دیگه...
یه سر به فروم هنر بزن راجع به پورتفولیو اونجا نوشته.... و اطلاعات خوبی پیدا میکنی.... :)

مرسی از جواب... راستش اگه نقاشی باشه که بهتره ... فعلا یه رشته پیدا کردم (مدیریت و اقتصاد هنر...) ولی بازم میگردم :)

sina.abbasy
October 20th, 2010, 02:45 PM
سلام دوستان
من برق- کنترل دانشگاه آزاد می خونم با معدل کل 16:30 و نمره ielts 6 آیا می تونم از فنلاند پذیرش بگیرم؟ و شانسم چقدر هست؟
در ضمن اگه دانشگاه خوبی در این رشته واسه ارشد مطرحه ،ممنون می شم راهنمایی فرمایید.
ممنون

gerard2007
October 24th, 2010, 05:41 PM
سلام به همه بچه ها خسته نباشی
من کارشناسی مکانیک از دانشگاه دولتی هستم
معدلم 14.73
7 تا مقاله ملی دارم
تافل 550
شانس من چه قدر ه منو راهنمایی کنید لطفا...

spt
October 24th, 2010, 06:42 PM
سلام به همه بچه ها خسته نباشی
من کارشناسی مکانیک از دانشگاه دولتی هستم
معدلم 14.73
7 تا مقاله ملی دارم
تافل 550
شانس من چه قدر ه منو راهنمایی کنید لطفا...

شانست خوبه برای قبول شدن....
اگه با شرایط پارسال باشه قبول میشی....
برای اطلاعات بیشتر همین فروم رو بخون...

hadik3r
October 27th, 2010, 01:00 AM
سلام
من کاردانی مهندسی نرم افزار و با معدل 17.49 و کارشناسی همین رشته رو با معدل 14.24 از دانشکاه آزاد ساری گرفتم
سابقه کاری و توصیه نامه از استادای خوب هم دارم . با آیلس 6 شانس واسه دانشگاه Åbo Akademi (http://www.abo.fi/public/en/) تو رشته مهندسی نرم افزار یا it دارم؟؟

sameera
October 28th, 2010, 10:57 AM
سلام
من مدرک کازشناسی صنایع دستی از سوره تهران رو دارم معدلم هم 17
پایان نامه ام هم ترجمه کتاب بوده درم مورد فرم دهی شیشه های تخت
آیلتس 6.5 آکادمیک داشتم ولی اکسپایر شده .در زمینه مواد مختلف نمونه کار دارم چند مورد نوشته (داستان )دارم .قصدم ادامه تحصیل در رشته طراحی صحنه هست .ولی در اصل قصدم وارد شدن به دانشگاه هست . حالا نمی دونم آیا شانس گرفتن پذیرش دارم یا نه و آیا میتونم همچین تغییر رشته ای بدم یا نه ؟

azarestan
October 28th, 2010, 10:20 PM
سلام
من مدرک کازشناسی صنایع دستی از سوره تهران رو دارم معدلم هم 17
پایان نامه ام هم ترجمه کتاب بوده درم مورد فرم دهی شیشه های تخت
آیلتس 6.5 آکادمیک داشتم ولی اکسپایر شده .در زمینه مواد مختلف نمونه کار دارم چند مورد نوشته (داستان )دارم .قصدم ادامه تحصیل در رشته طراحی صحنه هست .ولی در اصل قصدم وارد شدن به دانشگاه هست . حالا نمی دونم آیا شانس گرفتن پذیرش دارم یا نه و آیا میتونم همچین تغییر رشته ای بدم یا نه ؟

Your situation is promising but, you have to renew your IELTS degree.
Good luck

baharlife70
October 29th, 2010, 09:13 PM
سلام.
من معدل لیسانسم 17/05 بود و فوق لیسانسم از مالزی با معدل 3.87 از 4

3 تا هم کنفرانس دارم.شانسم برای گرفتن فاند در رشته هوش مصنوعی چطوره؟
باید با استلد مکاتبه کنم یا مستقیم از طرف دانشگاه؟

spt
October 30th, 2010, 07:33 AM
سلام.
من معدل لیسانسم 17/05 بود و فوق لیسانسم از مالزی با معدل 3.87 از 4

3 تا هم کنفرانس دارم.شانسم برای گرفتن فاند در رشته هوش مصنوعی چطوره؟
باید با استلد مکاتبه کنم یا مستقیم از طرف دانشگاه؟

you have a good chance...
it is better to contact to the proffesors but you can try both ways...

arsm_ba
October 31st, 2010, 05:18 PM
سلام دوستان
من دانشجوی ترم آخر کارشناسی اشد نرم افزار دانشگاه آزاد قزوین هستم. تا این ترم معدلم 18.05 است و فکر کنم با نمره پروژه بالاتر هم بره. 2 مقاله پذیرفته شده در کنفرانس های داخلی و 2 مقاله پذیرفته شده در کنفرانس های بین المللی هم دارم و حداقل 2 مقاله دیگه شامل یک ژورنال ISI غیر از این مقالات خواهم داد. معدل لیسانسمم 14.01 از دانشگاه غیر انتفاعی است. نمره IELTS هم احتمالا 6.5 میگیرم. سابقه تدریس در دانشگاه را دارم و چندین تاییدیه خوب از اساتید معتبر هم می تونم بگیرم. لطفا منو راهنمایی کنید که با این شرایط کدام دانشگاه ها برای PhD شانس پذیرش با بورس را دارم.
بسیار ممنون

ashkan310
November 3rd, 2010, 02:27 PM
با سلام ودرود خدمت عزیزان:
لطفا منو هم راهنمایی کنین
من میخواستم واسه ارشد اقدام کنم در رشته عمران
متاسفانه معدل 13 از دانشگاه علوم وتحقیقات دارم ولی میتونم آیلتس رو نمره 7 یا 7.5 بیارم
یه مقاله هم دارم و سابقه کار دو ساله هم دارم
ضمنا تسلط به زبان آلمانی هم دارم
حالا میخوام ببینم شانسی واسه ارشد تو فنلاند و کشورای اطراف دارم
برام مهم نیست که دانشگاه رنک بالا هست یا پایین
ممنون میشم...

spt
November 3rd, 2010, 06:18 PM
با سلام ودرود خدمت عزیزان:
لطفا منو هم راهنمایی کنین
من میخواستم واسه ارشد اقدام کنم در رشته عمران
متاسفانه معدل 13 از دانشگاه علوم وتحقیقات دارم ولی میتونم آیلتس رو نمره 7 یا 7.5 بیارم
یه مقاله هم دارم و سابقه کار دو ساله هم دارم
ضمنا تسلط به زبان آلمانی هم دارم
حالا میخوام ببینم شانسی واسه ارشد تو فنلاند و کشورای اطراف دارم
برام مهم نیست که دانشگاه رنک بالا هست یا پایین
ممنون میشم...

بله شانس داری.... روی فنلاند و نروژ و اسپانیا و ایتالیا متمرکز شو.... ایشالا که میشه.... متاسفانه معدلت پایینه... اما میتونی... :)

maryampkdl
November 7th, 2010, 12:53 PM
سلامومن دانشجوی ترم آخر الکترونیک دانشگاه آزاد گرمسار هستم.اصل به رشتم علاقه ای ندارم و معدلم هم پایینه و عملا شانسی برای اقدام برای کارشناسی ارشد ندارم.
تصمیم گرفتم برای کارشناسی کشوری که هزینه تحصیلش پایین تر باشه اقدام کنم.
به رشته های انسانی علاقه دارم.سابقه کار در زمینه بازرگانی هم دارم.ieltsهنوز امتحان ندادم.(فرانسه هم بلدم)
معدل دیپلمم هم 18 است.ممکنه راهنماییم کنید؟آیا شانسی دارم؟

ratsign
November 7th, 2010, 10:24 PM
سلام برادر Spt ما نفهمیدیم آخر سر فنلاند هم پولی شد یا نه؟ آخه تو سایت TTk یه چیزایی در مورد گرفتن پول نوشته بودن؟!!!

spt
November 8th, 2010, 03:35 AM
سلامومن دانشجوی ترم آخر الکترونیک دانشگاه آزاد گرمسار هستم.اصل به رشتم علاقه ای ندارم و معدلم هم پایینه و عملا شانسی برای اقدام برای کارشناسی ارشد ندارم.
تصمیم گرفتم برای کارشناسی کشوری که هزینه تحصیلش پایین تر باشه اقدام کنم.
به رشته های انسانی علاقه دارم.سابقه کار در زمینه بازرگانی هم دارم.ieltsهنوز امتحان ندادم.(فرانسه هم بلدم)
معدل دیپلمم هم 18 است.ممکنه راهنماییم کنید؟آیا شانسی دارم؟

راهنمایی ها تو فروم ها هست ؛)
بله شانسی دارید...
راهنمایی!!!!!! : یکی از دانشگاه هایی که رشته ای که ارائه میده رو توی مقطع مورد نظرتون پیدا کنید و بخونید که چطوری باید اپلای کنید...
بعدش فروم ها رو کامل بخونین...

موفق باشید :)

spt
November 8th, 2010, 03:37 AM
سلام برادر Spt ما نفهمیدیم آخر سر فنلاند هم پولی شد یا نه؟ آخه تو سایت TTk یه چیزایی در مورد گرفتن پول نوشته بودن؟!!!

سلام عزیزم :)
والا TKK قرار نبود پولی بشه!!!! با من هماهنگ نکردن نامردا !!!!
:دی
یه لینک هم بزار ببینیم اوضاعش چطوریه...
اما گفته بودم یه سری دارن پولی میشن که....
شاید TKK هم جزو اون یه سری باشه دیگه... :(

knowledge
November 9th, 2010, 11:30 PM
سلام به همه دوستان
من فارغ التحصیل مهندسی عمران و دارم واسه تافل میخونم. تافل حدود 620 و میارم.شاید یه مقاله خارجی یا یکی دوتا داخلی جورکنم.معدلم 13.5 از دانشگاه سراسری یزد.یه سال سابقه کاری دارم.
لطفا کمکم کنید
امیدی واسه پذیرش هست؟دانشگاه های فنلاند واسه فوق لیسانس فاند میدند؟

farzan_thebest
November 12th, 2010, 08:20 PM
با سلام خدمت دوستان
من لیسانس الکترونیک دارم از دانشگاه آزاد نجف آباد با معدل 17.30 بدون مقاله
تافلم احتمالا بین 550 تا 600 بشم
میخواستم بدونم بهترین دانشگاه فنلاند توی الکترونیک و مخابرات کدومه؟ کدش جزء سازمان مرکزیه یا مستقله؟
در ضمن من 1 انتخاب برا فنلاند بیشتر ندارم.
خواهش میکنم از دوستان زودتر راهنماییم کنن.کارم خیلی فوررررررررررررررریه.
مرسی

spt
November 13th, 2010, 10:43 PM
با سلام خدمت دوستان
من لیسانس الکترونیک دارم از دانشگاه آزاد نجف آباد با معدل 17.30 بدون مقاله
تافلم احتمالا بین 550 تا 600 بشم
میخواستم بدونم بهترین دانشگاه فنلاند توی الکترونیک و مخابرات کدومه؟ کدش جزء سازمان مرکزیه یا مستقله؟
در ضمن من 1 انتخاب برا فنلاند بیشتر ندارم.
خواهش میکنم از دوستان زودتر راهنماییم کنن.کارم خیلی فوررررررررررررررریه.
مرسی

بین 500 تا 600 حیلی فرق هست رفیق :)
من البته اون فقط یک انتخاب داری رو متوجه نشدم... اما بهترین دانشگاه فنلاند همون طور که اگه این فروم رو بخونی متوجه میشی دانشگاه هلسینکی هستش...
بعدش هم TKK که دانشگاه فنی هلسینکی باشه.... البته توی مهندسی ها...
موفق باشی...

hadi-gh
November 14th, 2010, 05:56 PM
با سلام
من دانشجوی ارشد هواوفضا مالک اشتر تهران معدل تا الان 17
لیسانس برق از فردوسی مشهد معدل 13.5
آیلتس هنوز ندادم میشه بگید شرایطم واسه فاند چطوریه؟
مرسی

spt
November 14th, 2010, 06:37 PM
با سلام
من دانشجوی ارشد هواوفضا مالک اشتر تهران معدل تا الان 17
لیسانس برق از فردوسی مشهد معدل 13.5
آیلتس هنوز ندادم میشه بگید شرایطم واسه فاند چطوریه؟
مرسی

هیچ گونه مقاله ای چیزی نداری؟
والا شانست نه خیلی بالا هست نه خیلی پایین.... بستگی به اینکه چی بخای بخونی هم داره خیلی....
سعی کن از الان ارتباط بگیری با استادا و پایان نامه ات رو باهاشون هماهنگ کنی...

samanjan
November 14th, 2010, 09:36 PM
با سلام قبلا هم پست زده بودم ولی شرایط الانم فرق کرده

آیا با این شرایط می توانم از دانشگاه های خوب برای مقطع کارشناسی ( لیسانس ) پذیرش بگیرم.

1. دیپلم هنرستان در رشته برق- الکترونیک
2. فوق دیپلم از دانشگاه آزاد در رشته برق – الکترونیک
3. الان دانشجویی ترم یک موسسه غیرانتفاعی علوم و فن آوری سپاهان از طریق کنکور کاردانی به کارشناسی
4. آیلتس آکادمیک با نمره
5. اگر لازم شد پیش دانشگاهی هم میگریم
---------------------------------------------------
رشته های مورد نظر
1. مکاترونیک
2. برق – الکترونیک
---------------------------------------------
سوالات
1. آیا پذیرش می دهند .
2. آیا در دانشگاه های خوب زبان انگلیسی هم تدریس می شود .
3. آیا امکان کم کردن مدت دوره تحصیل هست .
4. کدام کشور اروپای را به نظر خودتان پیشنهاد میکنید
با تشکر

Bluedream
November 14th, 2010, 09:46 PM
سلام من قصد دارم در مقطع دکترا در یکی از دو دانشگاه HU و University of Turku اقدام کنم.
1- لیسانس گیاهپزشکی با معدل 14.37 از دانشگاه آزاد
2- فوق لیسانس بیماری شناسی گیاهی با معدل 15.03 از دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات
سه چکیده مقاله در کنگره آمریکا و سه چکیده مقاله در کنگره داخلی و یک مقاله چاپ شده در داخل و یک مقاله در مرحله داوری در داخل دارم.
در حال حاضر در شرف گرفتن آیلتس هم می باشم.
می خواستم بدونم با شرایط ذکر شده آیا امکان پذیرش از دانشگاه های فوق را دارم یا خیر؟
سوال دیگر اینکه هزینه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های فوق به چه میزان است؟
با تشکر از راهنماییتان

علی
November 15th, 2010, 12:08 AM
سلام من فارغ التحصیل در رشته کارشناسی برق هستم
معدل13 چطور میتونم پذیرش فنلادو بگیرم

marsoom300
November 15th, 2010, 12:31 AM
با سلام -لیسانس مهندسی کشاورزی شاخه علوم دامی از دانشگاه تهران -معدل 14/32 - آیلتس هم قصد دارم امتحان بدهم.مدارک پرورش ماهی و حسابداری هم از مرکز فنی و حرفه ای دارم.سابقه کار مرتبط با رشته ندارم.مقاله هم ندارم. شانس پذیرش در فوق لیسانس در فنلاند چقدر هست؟

spt
November 15th, 2010, 02:29 AM
با سلام قبلا هم پست زده بودم ولی شرایط الانم فرق کرده

آیا با این شرایط می توانم از دانشگاه های خوب برای مقطع کارشناسی ( لیسانس ) پذیرش بگیرم.

1. دیپلم هنرستان در رشته برق- الکترونیک
2. فوق دیپلم از دانشگاه آزاد در رشته برق – الکترونیک
3. الان دانشجویی ترم یک موسسه غیرانتفاعی علوم و فن آوری سپاهان از طریق کنکور کاردانی به کارشناسی
4. آیلتس آکادمیک با نمره
5. اگر لازم شد پیش دانشگاهی هم میگریم
---------------------------------------------------
رشته های مورد نظر
1. مکاترونیک
2. برق – الکترونیک
---------------------------------------------
سوالات
1. آیا پذیرش می دهند .
2. آیا در دانشگاه های خوب زبان انگلیسی هم تدریس می شود .
3. آیا امکان کم کردن مدت دوره تحصیل هست .
4. کدام کشور اروپای را به نظر خودتان پیشنهاد میکنید
با تشکر

اینطور که من میبینم تا دو روز دیگه نصف فروم های سایت رو با این پستت پر میکنی :دی... ماشالا همه جا نوشتیا....

از دانشگاه های خوب نمیدونم اما میتونی پذیرش بگیری... حتی شاید برای ارشد!!!
نمیدونم رشتت ارائه میشه یا نه... باید خوب بگردی...

2. منظورت رو نفهمیدم..... اما اگه منظورت برای لیسانس به زبان انگلیسی رشته وجود داره؟ باشه باید بگم نه!! پلی تکنیک ها ارائه میدن...
3. بله چرا که نه؟!! شما که این درس ها رو خوندی توی یک ترم تا میتونی واحد میگیری و امتحان میدی و پاس میکنی.... پشت سر هم....
4. اگه حوصله مردمش رو داری فنلاند... اگه نه آلمان و ایتالیا..... کلا اول پذیرش بگیر بعد فک کن کجا بهتره... فعلا تا میتونی اپلای کن...

موفق باشی :) سعی کن در جای مرتبط هم پست بزاری...

spt
November 15th, 2010, 02:32 AM
سلام من قصد دارم در مقطع دکترا در یکی از دو دانشگاه HU و University of Turku اقدام کنم.
1- لیسانس گیاهپزشکی با معدل 14.37 از دانشگاه آزاد
2- فوق لیسانس بیماری شناسی گیاهی با معدل 15.03 از دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات
سه چکیده مقاله در کنگره آمریکا و سه چکیده مقاله در کنگره داخلی و یک مقاله چاپ شده در داخل و یک مقاله در مرحله داوری در داخل دارم.
در حال حاضر در شرف گرفتن آیلتس هم می باشم.
می خواستم بدونم با شرایط ذکر شده آیا امکان پذیرش از دانشگاه های فوق را دارم یا خیر؟
سوال دیگر اینکه هزینه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های فوق به چه میزان است؟
با تشکر از راهنماییتان

دوست من معدلت خیلی بالا نیست اما به نظر من که میتونی بگیری.... اگه هم بورس ندادن بعد از یک ترم کلاس میدن بهت یا میشی پروجکت ریسرچر که مثل بورس پول میدن..
تلاشت رو بکن و ایمیل بازی رو شروع کن...
هزینه ی تحصیل که نداره.... هزینه ی زندگی داره که در فروم مربوطه بحث شده...

alonearianboy
November 17th, 2010, 12:07 PM
دوستان سلام
من کارشناسی ناپیوسته الکترونیک از شیراز دارم معدل کاردانی 15.78 و کارشناسی 13.84 دارای 5 سال سابقه کار و IELTS 7 general و میتونم توصیه نامه از دانشگاه و محل کار هم بگیرم
میخواستم شانسمو بدونم چجوریه برا پذیرش گرفتن

spt
November 17th, 2010, 03:12 PM
دوستان سلام
من کارشناسی ناپیوسته الکترونیک از شیراز دارم معدل کاردانی 15.78 و کارشناسی 13.84 دارای 5 سال سابقه کار و IELTS 7 general و میتونم توصیه نامه از دانشگاه و محل کار هم بگیرم

there has been some one who had addmision last year with a CV like yours...
you have chance so try your best...
good luck :)

aydaaa
November 17th, 2010, 11:39 PM
دوستان سلام

Don't forget you need to retake the IELTS and this time ACADEMIC!

Aaida
November 18th, 2010, 01:15 AM
:cry:سلام امیدوارم یه بنده خدایی زود حوابمو بده.
من لیسانس ادبیات انگلیسی دارم با معدل 15.85 و معدل اختصاصیم 16.69 هستش.
1سال سابقه ی تدریس در آموزشگاه زباندارم.همه ی مدارکم آمادست
اما مدرک زبان ندارم.
هیچ جا نمیتونم اقدام کنم؟!! من 4سال زبان خوندم تو دانشگاه :( باز تافل میخوان؟
فوق MBA یا Literature میخوام اقدام کنم اگه بشه

spt
November 18th, 2010, 01:41 AM
:cry:سلام امیدوارم یه بنده خدایی زود حوابمو بده.
من لیسانس ادبیات انگلیسی دارم با معدل 15.85 و معدل اختصاصیم 16.69 هستش.
1سال سابقه ی تدریس در آموزشگاه زباندارم.همه ی مدارکم آمادست
اما مدرک زبان ندارم.
هیچ جا نمیتونم اقدام کنم؟!! من 4سال زبان خوندم تو دانشگاه :( باز تافل میخوان؟
فوق MBA یا Literature میخوام اقدام کنم اگه بشه

قانونش اینه که امتحان زبان بدی...
با دانشگاهی که میخای بری مکاتبه کن..... شاید قبول کردن... اما خیلی امیدوار نباش...
موفق باشی....

silence scream
November 18th, 2010, 02:25 AM
شانس پذیرش از دانشگاه هلسینکی، فنی هلسینکی، دانشگاه تمپر و TUT به نظرتون چطوره؟

کارشناسی کامپیوتر آزاد با معدل 14 و آیلتس 6.5 و رزومی متوسط (با ارفاق)

میدونین، واسه این میپرسم که میخوام ببینم اگه ارزششو داره، بدم ریپورت نمره GREم رو واسه این دانشگاهها بره (الان تو بولتن داشتم کدها رو نگاه می کردم، این دانشگاهها هم تنو لیست هستن)

ممنون

spt
November 18th, 2010, 03:04 AM
شانس پذیرش از دانشگاه هلسینکی، فنی هلسینکی، دانشگاه تمپر و TUT به نظرتون چطوره؟

کارشناسی کامپیوتر آزاد با معدل 14 و آیلتس 6.5 و رزومی متوسط (با ارفاق)

میدونین، واسه این میپرسم که میخوام ببینم اگه ارزششو داره، بدم ریپورت نمره GREم رو واسه این دانشگاهها بره (الان تو بولتن داشتم کدها رو نگاه می کردم، این دانشگاهها هم تنو لیست هستن)

ممنون

تو خودت الان دیگه اوستا شدی که!!!
شانست متوسط مایل به بالا هست....
البته دانشگاه هلسینکی نه... اونجا فک کنم بررسیت نمیکنن!!!
ارزشش رو داره عزیزم.... اشکال نداره حالا دو تا ریپورت بیشتر.....

alonearianboy
November 18th, 2010, 09:32 AM
با تشکر از جواب دوستان
راستش من برای یکی از دانشگاهها(Aalto) ایمیل زدم راجع به ایلتس جنرال و پرینت کارناممو فرستادم و اونم ایرادی نگرفت و گفت موقع اپلای بقیه مدارکتو را هم بفرست ولی بعضی دیگه دقیقا ذکر کردنکه باید اکادمیک باشه مثا olou ممنون میشم اگه کسی مطمئنه منو راهنمایی کنه آخه امتحان دوباره خیلی وقت و حس و حال میخواد

paymanf
November 19th, 2010, 12:41 AM
سلام
من دو سال آزاد کرج مکانیک خوندم دو سال و نیم دیگه هم دارم
میخوام انصراف بدم برم فنلاند به نظرتون واسه لیسانس هلسینکی یا لاپیرانتا پذیرش میدن؟
ارزش داره؟

masoudjoon
November 19th, 2010, 12:45 AM
با تشکر از جواب دوستان
راستش من برای یکی از دانشگاهها(Aalto) ایمیل زدم راجع به ایلتس جنرال و پرینت کارناممو فرستادم و اونم ایرادی نگرفت و گفت موقع اپلای بقیه مدارکتو را هم بفرست ولی بعضی دیگه دقیقا ذکر کردنکه باید اکادمیک باشه مثا olou ممنون میشم اگه کسی مطمئنه منو راهنمایی کنه آخه امتحان دوباره خیلی وقت و حس و حال میخواد
باید academic باشه
دوباره میل بزن بپرس به ریسکش نمی ارزه

masoudjoon
November 19th, 2010, 12:47 AM
سلام
من دو سال آزاد کرج مکانیک خوندم دو سال و نیم دیگه هم دارم
میخوام انصراف بدم برم فنلاند به نظرتون واسه لیسانس هلسینکی یا لاپیرانتا پذیرش میدن؟
ارزش داره؟
سلام دوست من
اگه مشکل نظام وظیفه نداری که بحث میکنیم اما اگه مشمولی انصراف بدی دیگه واست معافیت صادر نمیشه
پذیرش واسه لیسانس دوباره؟
به نظر من بمون کارشناسیتو بگیر واسه ارشد برو
این 2 سال هم معدلتو ببر بالا و زبانتو تقویت کن

paymanf
November 19th, 2010, 11:31 AM
سلام دوست من
اگه مشکل نظام وظیفه نداری که بحث میکنیم اما اگه مشمولی انصراف بدی دیگه واست معافیت صادر نمیشه
پذیرش واسه لیسانس دوباره؟
به نظر من بمون کارشناسیتو بگیر واسه ارشد برو
این 2 سال هم معدلتو ببر بالا و زبانتو تقویت کن

نه مشکل نظام وظیفه ندارم معاف شدم
بله واسه لیسانس
آخه دو سال و نیم دیگه مونده در عوض اونجا لیسانس سه سالست
مشکل زبان ندارم تا چند وقت دیگه آیلتسم رو میگیرم
میترسم تا اون موقع فنلاند هم مثل سوئد پولی بشه

hadeli
November 19th, 2010, 11:57 AM
سلام
من مهندسی کامپیوتر خواندم در یک دانشگاه غیر انتفاعی با معدل 13.56
البته دو مدرک بین المملی IT دارم از کانادا و امریکا LPIC-1 & Novell
چقدر شانیس پذیرش در دانشگاه های فنلاند دارم برای IT یا علوم کامپیوتر؟
زبان هم دارم می خوانم حدود 5 ماه دیگه ازمون میدم

micro-m
November 19th, 2010, 12:26 PM
سلام خدمت دوستان عزیز
من تو فروم سوئد برای پذیرش تحقیق کردم تا ببینم با شرایط زیر پذیرش میدن یانه . ولی مثل اینکه دانشگاه های سوئد پولی شده - اونم باشهریه های بالا که اصلا نمی ارزه-
میخواستم بدونم با شرایط زیر میتونم از دانشگاه های فنلاند پذیرش بگیرم؟
مهندسی تکنولوژی الکترونیک
از یک دانشگاه غیر انتفاعی نسبتا معتبر
معدل: 17.05
توصیه نامه یک استاد
"ممنون"

paymanf
November 19th, 2010, 02:01 PM
سلام خدمت دوستان عزیز
من تو فروم سوئد برای پذیرش تحقیق کردم تا ببینم با شرایط زیر پذیرش میدن یانه . ولی مثل اینکه دانشگاه های سوئد پولی شده - اونم باشهریه های بالا که اصلا نمی ارزه-
توصیه نامه یک استاد
"ممنون"
بله پولی شده از 11 ملیون تا 18 ملیون تومان در سال شده اما دانشگاه های فنلاند فعلا رایگان هست

Royal2009
November 19th, 2010, 02:38 PM
سلام خدمت دوستان عزیز
توصیه نامه یک استاد
"ممنون"

توصیه نامه حداقل 2 تا باشه

Austin.A
November 20th, 2010, 02:20 AM
درود به همگی دوستان .

کارشناسی عمران دارم از دانشگاه آزاد جامع شوشتر . معدل 14.53 و زبان بسیار مسلطم . هنوز آیلتس نگرفتم و احتمالا در صورت 100 درصد شدن گرایش و دانشگاه تا ماه دیگه برای امتحان زبان شرکت میکنم . راستی یک مقاله داخلی هم دارم . توصیه نامه و سابقه کار مرتبط و اینها دارم ... حدود تیر ماه سال 90 خدمت سربازیم تموم میشه .

برای مستر توی فنلاند شانسی هست برای گرایش های عمران ؟؟ اگر بله ، لطفا با اسم گرایش و دانشگاه ذکر کنید بسیار ممنون میشم .
موفق باشید .

masoudjoon
November 20th, 2010, 02:31 AM
درود به همگی دوستان .

کارشناسی عمران دارم از دانشگاه آزاد جامع شوشتر . معدل 14.53 و زبان بسیار مسلطم . هنوز آیلتس نگرفتم و احتمالا در صورت 100 درصد شدن گرایش و دانشگاه تا ماه دیگه برای امتحان زبان شرکت میکنم . راستی یک مقاله داخلی هم دارم . توصیه نامه و سابقه کار مرتبط و اینها دارم ... حدود تیر ماه سال 90 خدمت سربازیم تموم میشه .

برای مستر توی فنلاند شانسی هست برای گرایش های عمران ؟؟ اگر بله ، لطفا با اسم گرایش و دانشگاه ذکر کنید بسیار ممنون میشم .
موفق باشید .
سلام دوست من
بله شانس دارید تو نتایج پذیرش مثل شما هست
نمونش لینک زیر:
اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php?do=viewreport&ar=1011)

mahmoodsharifi
November 20th, 2010, 07:33 PM
لیسانس مهندسی نرم افزار
معدل:14.90
تافل: 101 IBT
مقاله ندارم
برای فوق نرم افزار یا علوم کامپیوتر میخوام اپلای کنم

alig
November 20th, 2010, 08:41 PM
سلام
دوست دارم رشته زبان و ادبیات فنلاندی برم برای مقطع لیسانس
کدوم دانشگاه برم و تاریخ ثبت نام کی هس؟
به چه زبانی باید مسلط باشم؟
آیاتو خود فنلاند میشه برم و آموزش زبان فنلاندی ببینم؟

دیپلم تجربی و کامپیوتر دارم
فوق دیپلم کامپیوتر هستم آزاد معدلم بالا 19.74 و ترم آخر کاردانی ام (سه ترمه)
زبان واردم ولی نه در سطح تاقل و ایلتس
کارمند هستم 4 سال سابقه کار
علاقه برای برگشت به ایران ندارم بارو بندیلم را بسته ام
یا علی مدد
فقط کمک میخوام

نظرتون رو بدید
ممنون دوستان

Austin.A
November 21st, 2010, 02:28 AM
سلام دوست من
بله شانس دارید تو نتایج پذیرش مثل شما هست
نمونش لینک زیر:
اینجا

ممنون دوست عزیز ، بسیار مفید و جالب بود ولی ایشون مهندسی صنایع شرکت کردن برای مستر ... چرا من مستر برای گرایش های عمران نمی بینم کسی رو برای فنلاند !!؟؟

shahsavari_m
November 21st, 2010, 01:54 PM
سلام
لیسانس شهرسازی از دانشگاه آزاد دارم.معدلمم حدود 15.4 هست و مقاله هم ندارم.هنوز برای آیلتس امتحان ندادم.1 مدرک فنی حرفه ای autocad دارم با 1دونه برای برق ساختمان.واسه ICDL و Arc Gis هم میخوام بگیرم.خواستم ببینم این مدارک فنی حرفه ای برای گرفتن پذیرش واسه فنلاند کمکی میکنن یا نه؟

spt
November 21st, 2010, 11:43 PM
نه مشکل نظام وظیفه ندارم معاف شدم
بله واسه لیسانس
آخه دو سال و نیم دیگه مونده در عوض اونجا لیسانس سه سالست
مشکل زبان ندارم تا چند وقت دیگه آیلتسم رو میگیرم
میترسم تا اون موقع فنلاند هم مثل سوئد پولی بشه

شانس داری مسلما برای قبولی... اما باید اول مدرک زبان داشته باشی.....
اپلای کن اگه قبول شدی بعد انصراف بده...

spt
November 22nd, 2010, 12:02 AM
سلام
دوست دارم رشته زبان و ادبیات فنلاندی برم برای مقطع لیسانس
کدوم دانشگاه برم و تاریخ ثبت نام کی هس؟
به چه زبانی باید مسلط باشم؟
آیاتو خود فنلاند میشه برم و آموزش زبان فنلاندی ببینم؟

دیپلم تجربی و کامپیوتر دارم
فوق دیپلم کامپیوتر هستم آزاد معدلم بالا 19.74 و ترم آخر کاردانی ام (سه ترمه)
زبان واردم ولی نه در سطح تاقل و ایلتس
کارمند هستم 4 سال سابقه کار
علاقه برای برگشت به ایران ندارم بارو بندیلم را بسته ام
یا علی مدد
فقط کمک میخوام

نظرتون رو بدید
ممنون دوستان

دوست من شما باید اول یه مقدار فنلاندی یاد بگیری بعدش تقاضا کنی برای تحصیل در رشته ی ادبیات فنلاندی.... که اونم توی ایران مشکله....
بهترین کار اینه که برای رشته ی برق اپلای کنی در مقطع لیسانس (که مشکل درسی نداشته باشی) و بری فنلاند بعدش توی فنلاند اول زبان یاد بگیری بعد بری ادبیات فنلاندی بخونی....
این رو در نظر داشته باش که دولت فنلاند یه رشته هایی رو توی دانشگاه میزاره که بعدا ازش استفاده کنه.... و اینطوری نیست که شما به همین راحتی لیسانس زبان فنلاندی بگیری.... و اون لیسانس که گرفتی باید مربی زبان فنلاندی بشی....

برای پذیرش توی رشته ی برق هم باید مدرک تافل یا آیتس داشته باشی.....
موفق باشی...

silence scream
November 23rd, 2010, 12:33 PM
خواهش میکنم یکی جواب بده،دارم میمیرم از استرس.من 3 دانشگاه آمریکا هم اقدام کردم یکیش تا الان ریجکت شدم.
آخه چی مثلا انتظار دارید بهتون بگند دوست عزیز، همین چند تا پست بالاتر من هم شرایطم رو ذکر کردم (که به مراتب پایینتر از شماست در همین رشته) و یکی از دوستان که در فنلاند حضور دارند جواب دادند!

حالا هر چی معدل بالاتر، دانشگاههای معتبرتر دست یافتنی تر!

بله، شانس دارید؛ خوب هم شانس دارید...

aiat_gamer
November 23rd, 2010, 02:23 PM
سلام
شرایط من اینهاست:

-لیسانس مواد از دانشگاه آزاد با معدل 14.38
-توصیه نامه به احتمال قوی از دو سه استاد.
-شاید تنها چیز مثبت در رزومه(!)نمره ایلتس 8.5.نمیدونم تا چه حد تاثیر روی پذیرش داره.
-سه دوره بین المللی بازرسی جوش،تفسیر رادیو گرافی و طراحی پایپینگ.

1000eyes
November 23rd, 2010, 02:56 PM
سلام
شرایط من اینهاست:

-شاید تنها چیز مثبت در رزومه(!)نمره ایلتس 8.5.نمیدونم تا چه حد تاثیر روی پذیرش داره.
به نظر من پذیرشت 100% قبول میشه چون ایلتس 8.5 داری

mahmoodsharifi
November 23rd, 2010, 04:19 PM
جوابی که به شما دادند رو دیدم،اما من میخوام برای دانشگاه هلسینکی اقدام کنم که به شما گفته بودند اونجا احتمالا قبولتون نکنن.ممنون که جواب میدید.

silence scream
November 24th, 2010, 03:01 PM
جوابی که به شما دادند رو دیدم،اما من میخوام برای دانشگاه هلسینکی اقدام کنم که به شما گفته بودند اونجا احتمالا قبولتون نکنن.ممنون که جواب میدید.

پیشنهاد می کنم اگر تاپیکی مربوط به دانشگاههای مورد نظر شما (واسه معروفا هست) وجود داره، اونجا رو بخونید کامل، شاید دستتون بیاد + نتایج پذیرش دوره های قبل

البته همه ی اینها نسبی خواهد بود، ولی تا یه حدی یه دیدی به شما میده

پیروز باشید

dalvandi
November 24th, 2010, 04:43 PM
سلام.
شرایط من:
1- لیسانس مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد - معدل 13.37/ معدل تخصصی 14.57 معدل سال آخر 15.50
2- آیلتس 7

برای فوق رشته خودم و یا رشته‌های مرتبت.

شانسی هست؟

spt
November 25th, 2010, 03:06 AM
سلام.
شرایط من:
1- لیسانس مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد - معدل 13.37/ معدل تخصصی 14.57 معدل سال آخر 15.50
2- آیلتس 7

برای فوق رشته خودم و یا رشته‌های مرتبت.

شانسی هست؟

سلام
شرایط من اینهاست:

دوستان من مهم ترین کمک برای اینکه ببینید شانستون چقدره برای قبولی اینه که برید توی نتایج پذیرش و توی قسمت جستجو بنویسید فنلاند و نتایج رو بررسی کنید.... راه دیگش اینه که توی فروم نتایج پذیرش همین انجمن یه نگاهی بندازید.... ما هم که نظر میدیم بر همون اساس نظر میدیم نه چیز دیگه....

به آیت: بابا ترکوندی که!!!! چطوری اینقد خوب شدی؟ به ما هم آموزش بده ؛) امیدوارم هر چه زود تر بری توی تاپیک آیلتس به هم وطن هات کمک کنی.... :)
والا ریکامندیشن خیلی قوی و ضعیف نداره... البته برای فنلاند (آمریکا مهمه) سعی کن فقط طولانی و خیلی بزرگ نمایانه نباشه... از اونی که خاستن بیشتر هم نفرست، نمره ی آیتست تاثیر مثبت داره اما نه خیلی .... به اندازه ی نمره ی زبان!!! اما با توجه به آمار های پارسال شانس داری حتما :) ایشالا که قبول میشی

به دلوندی: برای رشته ی خودت شانس داری ... و خوشبختانه برای لیسانس کامپیوتر پروگرام زیاده..... سعی کن یه دانشگاه سطح پایین هم اپلای کنی که آلترناتیو داشته باشیش....

spt
November 25th, 2010, 03:08 AM

داداش گیر دادی به این هلسینکیا :دی
ببین دانشگاه هلسینکی از همه نظر یه سر و گردن از همه ی دانشگاه های فنلاند بالاتره و خود فنلاندی ها هم یه جور دیگه بهش نگاه میکنن!!! کا تقریبا تو همه چی اوله توی فنلاند اون دانشگاه!!! و متاسفانه اونا هم روی معدل حساسن و الان دقیقا یادم نیست اما معدل زیر 15 یا 16 رو اصلا نگاه نمیکنن.... آیلتست هم باید بالای 6.5 باشه و تافل بالای 92... پارسال یکی از دوستان عزیز ما که خیی هم کارش درسته با معدل 16.5 نتونست پذیرش بگیره از اون دانشگاه....
البته حتما شانست رو امتحان کن.... اما اگه میخای بشنوی که شانست زیاده و ازین چیزا باید بگم شرمنده!!!!
در ضمن میخای جواب بدی اون دکمه ی پاسخ با نقل قول رو بزن که بشه فهمید که جواب کی رو دادی...

ایشالا که هلسینکی قبولی... :)

shahsavari_m
November 25th, 2010, 03:38 AM
سلام
لیسانس شهرسازی از دانشگاه آزاد دارم.معدلمم حدود 15.4 هست و مقاله هم ندارم.هنوز برای آیلتس امتحان ندادم.1 مدرک فنی حرفه ای autocad دارم با 1دونه برای برق ساختمان.واسه ICDL و Arc Gis هم میخوام بگیرم.خواستم ببینم این مدارک فنی حرفه ای برای گرفتن پذیرش واسه فنلاند کمکی میکنن یا نه؟
:undecided:
در ضمن میخوام واسه Environmental Engineering اقدام کنم تو فنلاند.
:embarrassed:

(http://www.degree.oulu.fi/degrees/barents-environmental-engineering-bee/)

spt
November 25th, 2010, 06:30 AM
:undecided:
در ضمن میخوام واسه Environmental Engineering اقدام کنم تو فنلاند.
:embarrassed:

(http://www.degree.oulu.fi/degrees/barents-environmental-engineering-bee/)

همون طور که بار ها گفته شده عامل تاثیر گذار توی پذیرش معدل هست....
متاسفانه اون مدارکی که گفتید خیلی تاثیر گذار نخاهد بود...
شما باید مدرک زبان بگیری بعدش اپلای کنی.... امیدوارم تا دو ماه آینده گرفته باشی....
رشته ای که میخای اپلای کنی زیاد نسبتا ارائه میشه و شانست خوبه.....
ایشالا که قبولی :)

xbox
November 25th, 2010, 09:49 AM
با سلام خدمت دوستان.

بنده لیسانس commerce b.com از دانشگاه پونای هند دارم.

و هیچ رزومه و سابقه و مقاله ای هم متاسفانه ندارم.

و برای ارشد هم می خواهم در یکی از زیر شاخه های مدیریت ادامه تحصیل دهم(زیاد فرقی نداره کدام رشته).

می خواستم بدونم شانس من برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های فنلاند( باز زیاد فرقی نداره کدام دانشگاه) چقدر است؟! و اینکه از چه تاریخی و از چه سایتی باید اقدام کنم؟!!

عزیزان بسیار سپاسگذار میشم به بنده کمکی بکنید... چون هر چقدر در سایت می گردم مطالبی نمی توانم پیدا کنم.

molamamad
November 25th, 2010, 12:24 PM
سلام.
من لیسانس برق قدرت دانشگاه آزاد یزد دارم با معدل 13.83 و آیلتس 6.باز ثبت نام کردم برای 6.5.
رزومه متوسطی دارم.سابفه کار مرتبط هم دارم.توصیه نامه از اساتید هم میتونم بگیرم.
مقاله ندارم متاسفانه.
واسه کارشناسی ارشد بنظرتون شانسی دارم ؟کدوم دانشگاه بنظرتون شانسم بیشتره.
ممنون می شم راهنماییم کنین؟

moeinian
November 25th, 2010, 02:10 PM
سلام.
من لیسانس برق قدرت دانشگاه آزاد یزد دارم با معدل 13.83 و آیلتس 6.باز ثبت نام کردم برای 6.5.
رزومه متوسطی دارم.سابفه کار مرتبط هم دارم.توصیه نامه از اساتید هم میتونم بگیرم.
مقاله ندارم متاسفانه.
واسه کارشناسی ارشد بنظرتون شانسی دارم ؟کدوم دانشگاه بنظرتون شانسم بیشتره.
ممنون می شم راهنماییم کنین؟

سلام

بخوام واقع بینانه بهتون بگم. اگر مدرک زبان مورد نظر رو بگیرید و چند تا از دانشگاه های فنلاند(هرچی می تونید) اپلای کنید تازه شانستون 50 50 میشه. سعی کنید رشته های مشابه رو هم بزنید(مثلا مخابرات). قدرت سخت تره قبول شدنش.

aiat_gamer
November 25th, 2010, 07:59 PM
[QUOTE=spt;338511]
به آیت: بابا ترکوندی که!!!! چطوری اینقد خوب شدی؟ به ما هم آموزش بده ؛) امیدوارم هر چه زود تر بری توی تاپیک آیلتس به هم وطن هات کمک کنی.... :)
والا ریکامندیشن خیلی قوی و ضعیف نداره... البته برای فنلاند (آمریکا مهمه) سعی کن فقط طولانی و خیلی بزرگ نمایانه نباشه... از اونی که خاستن بیشتر هم نفرست، نمره ی آیتست تاثیر مثبت داره اما نه خیلی .... به اندازه ی نمره ی زبان!!! اما با توجه به آمار های پارسال شانس داری حتما :) ایشالا که قبول میشی

/QUOTE]

ممنون دوست عزیر از اینکه جواب دادی.در مورد ایلتس بگم که من هر چی زبان بلدم خودم خوندم،از 10-12 سالگی یه هو علاقه مند شدم:redface:البته راستش اصلا فکر نمیکردم اینقدر خوب بشم چون کلاس نرفتم،برای اسپیکینگ هم که خیلی ضعیف بودم(چون تو عمرم با کسی حرف نزدم)واسه تمرین مثل خل و چلها با خودم حرف میزدم!
نتایج رو دیدم و تا حدودی امیدوار شدم،قعلا روی SOP ام کار میکنم تا بعد.سعی میکنم تو قسمت ایلتس به بچه ها کمک کنم،اینجا هم دیگه ثابت سر میزنم تا زمان گرفتن نتیجه اپلای کردن.

mahmoodsharifi
November 26th, 2010, 11:47 AM
داداش گیر دادی به این هلسینکیا :دی
ببین دانشگاه هلسینکی از همه نظر یه سر و گردن از همه ی دانشگاه های فنلاند بالاتره و خود فنلاندی ها هم یه جور دیگه بهش نگاه میکنن!!! کا تقریبا تو همه چی اوله توی فنلاند اون دانشگاه!!! و متاسفانه اونا هم روی معدل حساسن و الان دقیقا یادم نیست اما معدل زیر 15 یا 16 رو اصلا نگاه نمیکنن.... آیلتست هم باید بالای 6.5 باشه و تافل بالای 92... پارسال یکی از دوستان عزیز ما که خیی هم کارش درسته با معدل 16.5 نتونست پذیرش بگیره از اون دانشگاه....
البته حتما شانست رو امتحان کن.... اما اگه میخای بشنوی که شانست زیاده و ازین چیزا باید بگم شرمنده!!!!
در ضمن میخای جواب بدی اون دکمه ی پاسخ با نقل قول رو بزن که بشه فهمید که جواب کی رو دادی...

ایشالا که هلسینکی قبولی... :)

با این حساب بیخیال هلسینکی بشم بهتره،آخه میخوام تا جایی که امکان داره کم ریسک کنم
رشته ای که میخواستم واسه هلسینکی اپلای کنم تو دانشگاه های Turku و Tampere هم به صورت مشترک ارایه میشه {هر کدوم 15 نفر میگیره}از طریق کدوم یکی دانشگاه اقدام کنم شانس پذیرش بیشتری دارم؟
ممنون که بهم جواب میدین

spt
November 26th, 2010, 09:02 PM
با سلام خدمت دوستان.

بنده لیسانس commerce b.com از دانشگاه پونای هند دارم.

و هیچ رزومه و سابقه و مقاله ای هم متاسفانه ندارم.

و برای ارشد هم می خواهم در یکی از زیر شاخه های مدیریت ادامه تحصیل دهم(زیاد فرقی نداره کدام رشته).

می خواستم بدونم شانس من برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های فنلاند( باز زیاد فرقی نداره کدام دانشگاه) چقدر است؟! و اینکه از چه تاریخی و از چه سایتی باید اقدام کنم؟!!

عزیزان بسیار سپاسگذار میشم به بنده کمکی بکنید... چون هر چقدر در سایت می گردم مطالبی نمی توانم پیدا کنم.

unfortunately I dont have persian font here :(
there information about how to apply and the related sites are available in wiki and forums.. you should study them carefully.... but first go to one of the university's web sites and read the apply process there, if you understand once the procedure it is done because it is same for all other universities... the information here will be supplementary!!! ;)
your chance to be admitted seriously depends on your GPA
thats all!!!

spt
November 26th, 2010, 09:06 PM
[/QUOTE]

ممنون دوست عزیر از اینکه جواب دادی.در مورد ایلتس بگم که من هر چی زبان بلدم خودم خوندم،از 10-12 سالگی یه هو علاقه مند شدم:redface:البته راستش اصلا فکر نمیکردم اینقدر خوب بشم چون کلاس نرفتم،برای اسپیکینگ هم که خیلی ضعیف بودم(چون تو عمرم با کسی حرف نزدم)واسه تمرین مثل خل و چلها با خودم حرف میزدم!
نتایج رو دیدم و تا حدودی امیدوار شدم،قعلا روی SOP ام کار میکنم تا بعد.سعی میکنم تو قسمت ایلتس به بچه ها کمک کنم،اینجا هم دیگه ثابت سر میزنم تا زمان گرفتن نتیجه اپلای کردن.[/QUOTE]

That's great man :)
i shoood bi cerfool to rait yor anser :D
I just wanted to mention that most of european universities don't need SOP!!! so dont put lots of effort on that!! of course I encourage you to write it but dont let it to take more than one week!!!

spt
November 26th, 2010, 09:08 PM
با این حساب بیخیال هلسینکی بشم بهتره،آخه میخوام تا جایی که امکان داره کم ریسک کنم
رشته ای که میخواستم واسه هلسینکی اپلای کنم تو دانشگاه های Turku و Tampere هم به صورت مشترک ارایه میشه {هر کدوم 15 نفر میگیره}از طریق کدوم یکی دانشگاه اقدام کنم شانس پذیرش بیشتری دارم؟
ممنون که بهم جواب میدین

you will have an equal chance for they both!!!
both according my own experiences Turku is a better city :)
you should apply for both... then wait for consequences :)
i still dont have persian font :(

xbox
November 27th, 2010, 03:29 AM
عزیز دلم شما به کدوم زبان تو هند درس خوندی؟؟ :دی
یعنی باید حد اقل 8 کاراکتر باشه و باید یک عدد و یک حرف بزرگ توش باشه و باید حتما فقط عدد و حرف باشه (نشانه و سیمبل و اینا نباشه)
منظورم این بود که مثلا برو توی دانشگاه هلسینکی (یا هر دانشگاه دیگه) پروسه ی اپلای و پذیرش رو بخون...

spt عزیز ،

تــصدقت.

باور کن من تمام این کار ها رو انجام دادم... ولی باز گیر میداد.

نفست حقه ، الان من دوباره رفرش کردم صفحه را ، کلی گزینه دیگه برای انتخاب رشته و داشنگاه اومد... و سریع هم رجیستر شدم رفت...

والا ما به زبون لــریه پشتو درس می خوندیم :cool::D

spt جان ، ماه مارچ تازه مدرک من آماده میشه... داشتم الان مشخصات دانشگاه واسا رو نگاه می کردم... با این حساب که من هنوز آیلتس هم امتحان ندادم... کلا برای امثال ، به نظر شما اصلا شانسی برای گرفتن پذیرش از هیچ دانشگاهی ندارم دیگه؟! چون ددلاین ها تا آخره ژانویه است...

باز هم تــصــدقت رفیق.:)

spt
November 27th, 2010, 04:41 AM
spt عزیز ،

تــصدقت.

باور کن من تمام این کار ها رو انجام دادم... ولی باز گیر میداد.

نفست حقه ، الان من دوباره رفرش کردم صفحه را ، کلی گزینه دیگه برای انتخاب رشته و داشنگاه اومد... و سریع هم رجیستر شدم رفت...

والا ما به زبون لــریه پشتو درس می خوندیم :cool::D

spt جان ، ماه مارچ تازه مدرک من آماده میشه... داشتم الان مشخصات دانشگاه واسا رو نگاه می کردم... با این حساب که من هنوز آیلتس هم امتحان ندادم... کلا برای امثال ، به نظر شما اصلا شانسی برای گرفتن پذیرش از هیچ دانشگاهی ندارم دیگه؟! چون ددلاین ها تا آخره ژانویه است...

باز هم تــصــدقت رفیق.:)

فدات بشم عزیزم :دی
ناز نفست .... صفای وجودت ؛)
ایشالا دانشگاه واسا قربونت بشه...
میگم برو مال یه دانشگاه رو بخون گوش نمیکنی دیگه.... (حیف که محصول مایکروسافتی!!!!)
اگه مدرکت آماده نمیشه میتونی نامه بگیری از مدیر گروهت که درست تا فلان موقع تموم میشه....
اگه به زبان انگلیسی مدرک تحصیلی قبلیت رو گرفتی (که همون لیسانست باشه) احتیاجی به تافل یا آیلتس نیست....

راجع به این ها توی فروم ها نوشتن و توی سایت دانشگاه ها... سوالات هم که تکراریه (البته نه توی فروم فنلاند!!)
و به جان خودم با این که خیلی خاطرت رو میخام اگه بازم بدون اینکه بری پروسه ی اپلای کردن رو بخونی سوال کنی جواب نمیدم....

موفق باشی : )

یه راهنمایی برای همه: فروم سوئد خیلی خیلی اطلاعات کامل و جامع داره راجع به پذیرش و چیز های مربوط بهش... اگه حوصله دارید و براتون مهمه برید بخونید.... مخصوصا تجربیات و نتایج پارسال پاییز و پیرارسال پاییز....

به امید قبولی همه :)

xbox
November 27th, 2010, 11:28 AM
spt عزیز ، بابت راهنمایی ها و حوصله ای که به خرج میدی ممنونم.

من این 2 صفحه تاپیک های فروم رو نگاه کردم ، متاسفانه بیشتر دوستان لیسانس مهندسی و زیر شاخه های مربوط به آن را دارند و توقع های بالا از نحوه تحصیل و دانشگاه...:D

تو قسمت فروم مدیریت و اقتصاد هم ، نظری نوشتم ، به من پیغام خطا دادند و باز من را ارجاع دادند به این جا...

در هر صورت ، اگر من و بعضی از دوستان نظرات و سوالات تکراری می پرسیم ، من به شخصه و از طرف خودم از دوستان عذر خواهی می کنم.:):redface:

دوستان گرامی ، ممکن شما در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستید ، سوالاتی که دوستان می پرسند در این رابطه خنده دار و شاید بی معنا باشد...چون هیچ آشنایی نداریم...(دقیقا این مورد در مورد هند هم به همین منوال بود ، بعضی از دوستان سوالاتی تکراری و یا بی ربط می پرسیدند که شاید از نظر منی که در اونجا تحصیل می کردم پیش و پا افتاده باشد ، اما....)

به هر حال از اینکه صبوری به خرج می دهید ، سپاسگذارم.

راستی spt گرامی بابت اون نیاز نداشتن مدرک زبان ، خیال من را راحت کردی و واقعا امیدی دوباره گرفتم.

تصدقت.

aydaaa
November 27th, 2010, 12:36 PM
فدات بشم عزیزم :دی
ناز نفست .... صفای وجودت ؛)
ایشالا دانشگاه واسا قربونت بشه...
میگم برو مال یه دانشگاه رو بخون گوش نمیکنی دیگه.... (حیف که محصول مایکروسافتی!!!!)
اگه مدرکت آماده نمیشه میتونی نامه بگیری از مدیر گروهت که درست تا فلان موقع تموم میشه....
اگه به زبان انگلیسی مدرک تحصیلی قبلیت رو گرفتی (که همون لیسانست باشه) احتیاجی به تافل یا آیلتس نیست....

راجع به این ها توی فروم ها نوشتن و توی سایت دانشگاه ها... سوالات هم که تکراریه (البته نه توی فروم فنلاند!!)
و به جان خودم با این که خیلی خاطرت رو میخام اگه بازم بدون اینکه بری پروسه ی اپلای کردن رو بخونی سوال کنی جواب نمیدم....

یه راهنمایی برای همه: فروم سوئد خیلی خیلی اطلاعات کامل و جامع داره راجع به پذیرش و چیز های مربوط بهش... اگه حوصله دارید و براتون مهمه برید بخونید.... مخصوصا تجربیات و نتایج پارسال پاییز و پیرارسال پاییز....

به امید قبولی همه :)

در مورد مدرک زبان باز هم حتما با تک تک دانشگاه هایی که دارید اپلای می کنید چک کنید چون بعضی دانشگاه ها بیشتر به ملیت شما کار دارند مثلا اگه شما ایرانی هستی شاید از نظر اونها مجبور باشی باز هم ایلتس یا تافل بدی. اینو میگم چون خواهر خودم 2 سال هند درس خوند و بعد هم 2 سال کانادا ( برای لیسانس) و الان که داره برای فوق اقدام می کنه در آمریکا باز هم ازش تافل و ایلتس می خواهند. اگه دارید رو این انتخاب ها سرمایه گذاری ( وقت و انرژی و هزینه) می کنید بهتره مطمئن باشید چه چیزی می خواهند ازتون

xbox
November 27th, 2010, 03:07 PM
در مورد مدرک زبان باز هم حتما با تک تک دانشگاه هایی که دارید اپلای می کنید چک کنید چون بعضی دانشگاه ها بیشتر به ملیت شما کار دارند مثلا اگه شما ایرانی هستی شاید از نظر اونها مجبور باشی باز هم ایلتس یا تافل بدی. اینو میگم چون خواهر خودم 2 سال هند درس خوند و بعد هم 2 سال کانادا ( برای لیسانس) و الان که داره برای فوق اقدام می کنه در آمریکا باز هم ازش تافل و ایلتس می خواهند. اگه دارید رو این انتخاب ها سرمایه گذاری ( وقت و انرژی و هزینه) می کنید بهتره مطمئن باشید چه چیزی می خواهند ازتون

آیدا عزیز ، با سپاس از راهنماییتون.

امیدوارم همانطور که spt گرامی گفتند ، با توجه به نوع مدرک و زبان تحصیلم احتیاجی به مدرک آیلتس نباشد. چون زمان ثبت نام این آزمون تمام شده و ددلاین ها تا 31 ژانویه بسته می شود. ماسفانه فکر نمی کنم شانسی هم برای پذیرش داشته باشم....

و دیگر اینکه دانشگاه ها آمریکا و کانادا به مراتب سخت گیر تر از دانشگاه های اروپا هستند ، ولی یک نکته جالب خدمتتون عرض کنم که.... البته پسر دایی بنده، در دانشگاه درکسل آمریکا (پن سیلوانیا) تحصیل می کند ، و این داشنگاه مدرک آیلتس از او نخواسته!! البته کل خانوادشون در آمریکا هستند...

Exergy
November 27th, 2010, 08:32 PM
Dear Spt,
Please tell me my if I have a good chance to be admitted in :
1-Process Engineering ,Aalto
2- Energy Technology, Lut

1.مهندسی مکانیک از علم و صنعت. معدل13
2.آیلتس 7.5
3. 2 تا توصیه نامه خوب
4. 6سال سابقه کار

و موضوع مهمتر اینکه با توجه به پولی شدن سوید و هجوم مصاعف متقاضیان غیر اروپایی به فنلاند برای سال2011 هنوز هم مقایسه با نتایج سالهای قبل منطقیه یا نه?
با تشکر فراوان

maryam5063
November 28th, 2010, 02:52 AM
سلام
من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبایی دارم با معدل 18.
الان هم دانشجوی فوق لیسانس رشته ارتباطات تو همین دانشگاه هستم و تا یک ماه دیگه از پایان نامه م دفاع می کنم و معدلم هم بین 18 تا 17 هست فعلا.
نمره آیلتسم هم 8 هست.
می خواستم بدونم اگه برای دوره مستر بخوام تو همین رشته ارتباطات از دانشگاه هلسینکی فنلاند پذیرش بگیرم شانسم چقدر هست؟ از اون جایی که فکر کنم دوره دکترا نتونم پذیرش بگیرم به فکر این افتادم که یه دفعه دیگه مستر بخونم.
پیشاپیش از راهنماییتون ممنون

spt
November 28th, 2010, 10:14 AM
Dear Spt,
Please tell me my if I have a good chance to be admitted in :
1-Process Engineering ,Aalto
2- Energy Technology, Lut

1.مهندسی مکانیک از علم و صنعت. معدل13
2.آیلتس 7.5
3. 2 تا توصیه نامه خوب
4. 6سال سابقه کار

و موضوع مهمتر اینکه با توجه به پولی شدن سوید و هجوم مصاعف متقاضیان غیر اروپایی به فنلاند برای سال2011 هنوز هم مقایسه با نتایج سالهای قبل منطقیه یا نه?
با تشکر فراوان

والا فک نمیکنم به اون سرعتی که فک میکنی حجوم بیارن!! اما خب مطمئنا سخت تر میشه... و خود فنلاندی ها هم این رو میدونن!!!
با توجه به معدلت شانست خیلی بالا نیست متاسفانه... :(
اما دانشگاه های خوبی انتخاب کردی... با توجه به شرایطت....
امیدوارم که قبول بشی.... :)
موفق باشی

spt
November 28th, 2010, 10:17 AM
سلام
من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبایی دارم با معدل 18.
الان هم دانشجوی فوق لیسانس رشته ارتباطات تو همین دانشگاه هستم و تا یک ماه دیگه از پایان نامه م دفاع می کنم و معدلم هم بین 18 تا 17 هست فعلا.
نمره آیلتسم هم 8 هست.
می خواستم بدونم اگه برای دوره مستر بخوام تو همین رشته ارتباطات از دانشگاه هلسینکی فنلاند پذیرش بگیرم شانسم چقدر هست؟ از اون جایی که فکر کنم دوره دکترا نتونم پذیرش بگیرم به فکر این افتادم که یه دفعه دیگه مستر بخونم.
پیشاپیش از راهنماییتون ممنون

اگه من جات بودم حتما شانسم رو برای دکترا امتحان میکردم و بدون که شانست کم نیست برای دکترا....
حیف نیست دوباره مستر بخونی؟ شرایطت برای دکترا خوبه فقط باید اپن پوزیشن داشته باشن.....

mani.koohsar
November 29th, 2010, 03:31 AM
دوستان عزیز سلام. من یه چند تا راهنمایی از شما با تجربه ها میخواستم. البته اگه لطف کنید
من فوق مکانیک از دانشگاه صنعتی شاهرودم. معدلم 16.3 تازه تا دو هفته بعد دارم فارغ التحصیل میشم. مدرک زبان ندارم ولی دارم کلاسهای فشرده زبان رو میگذرونم، تا 3، 4 ماهه دیگه تضمینی گفتن که 6.5 رو میارم.
دو تا آی اس آی پذیرفته شده و 4 تا کنفرانس داخلی پذیرفته شده و 2 تا آی اس آی هم سابمیت شده دارم. اولاً دانشگاه خوب فنلاند در زمینه مکانیک چیه؟ ثانیاً آیا اصلاً با این رزومه میتونم پذیرش بگیرم و فول فاند بشم یا نه؟ ثالثاً الان برای پاییز آینده اقدام کنم دیر نیست؟ و آخر از همه اینکه اگه دانشگاه خاصی رو میتونید بهم معرفی کنید و خواهشاً در صورت امکان راهنماییم کنید برای اپلای چیکار باید بکنم.
پیشاپیش از دوستان ممنونم

paymanf
November 30th, 2010, 10:27 AM
شانس داری مسلما برای قبولی... اما باید اول مدرک زبان داشته باشی.....
اپلای کن اگه قبول شدی بعد انصراف بده...
ممنون
ولی یعنی امکان اینکه مدرک زبان رو بعد از دد لاین ثبت نام بفرستم وجود نداره؟

silence scream
November 30th, 2010, 04:13 PM
ممنون
ولی یعنی امکان اینکه مدرک زبان رو بعد از دد لاین ثبت نام بفرستم وجود نداره؟

از دانشگاه مورد نظر بپرسید، بعضی جاها همکاری می کنند. در مورد سوئد اینطور بود..

spt
December 2nd, 2010, 04:24 AM
دوستان عزیز سلام. من یه چند تا راهنمایی از شما با تجربه ها میخواستم. البته اگه لطف کنید
من فوق مکانیک از دانشگاه صنعتی شاهرودم. معدلم 16.3 تازه تا دو هفته بعد دارم فارغ التحصیل میشم. مدرک زبان ندارم ولی دارم کلاسهای فشرده زبان رو میگذرونم، تا 3، 4 ماهه دیگه تضمینی گفتن که 6.5 رو میارم.
دو تا آی اس آی پذیرفته شده و 4 تا کنفرانس داخلی پذیرفته شده و 2 تا آی اس آی هم سابمیت شده دارم. اولاً دانشگاه خوب فنلاند در زمینه مکانیک چیه؟ ثانیاً آیا اصلاً با این رزومه میتونم پذیرش بگیرم و فول فاند بشم یا نه؟ ثالثاً الان برای پاییز آینده اقدام کنم دیر نیست؟ و آخر از همه اینکه اگه دانشگاه خاصی رو میتونید بهم معرفی کنید و خواهشاً در صورت امکان راهنماییم کنید برای اپلای چیکار باید بکنم.
پیشاپیش از دوستان ممنونم

خداییش دیگه هر چی سوال بود چپوندی توی یه پست هااااا..... ؛)
اولا که فول فاند ندارن اینا!!! متاسفانه نصفه فاند هم ندارن!!! اما قبولی دارن :دی و اینکه قبول بشی بسیار محتمل هست....
البته امیدوارم که 6.5 بگیری چون خیلی گیرن سر نمره....
برای پاییز دیر نیست رو خوب نیومدی!!!! مگه الان برای موقع زود تر هم میشه اپلای کرد؟ زود ترین موقع ای که بتونی بری همون موقع هست عزیزم :)
راجع به دانشگاه میتونم بگم دانشگاه هلسینکی و فنی هلسینکی از همه بهترن!!!!
برای اطلاعات بیشتر فروم رو بخون و برای اینکه ببینی چطوری اپلای کنی صفحه ی how to apply یکی از دانشگاه ها رو بخون بعدش ویکی و بعدش این فروم ها....
سیر تا پیازش دستت میاد...

ali0robot
December 2nd, 2010, 09:43 AM
سلام به همه دوستای گلم
من برای مستر الکترونیک می خوام اقدام کنم ولی موندم کدوم دانشگاه با شرایط من بهتره
معدل 14 دانشگاه آزاد 3 سال سابقه کار ، مسئول چند تا تیم رباتیک با مقام ( کارشناسی ناپیوسته ) آیلس احتمالا زیر 6

spt
December 2nd, 2010, 03:40 PM
سلام به همه دوستای گلم
من برای مستر الکترونیک می خوام اقدام کنم ولی موندم کدوم دانشگاه با شرایط من بهتره
معدل 14 دانشگاه آزاد 3 سال سابقه کار ، مسئول چند تا تیم رباتیک با مقام ( کارشناسی ناپیوسته ) آیلس احتمالا زیر 6

سلام به روی ماهت :)
والا با ایلتس زیر 6 هیچ دانشگاهی برای شرایط شما خوب نیست!!!
هیچ جایی قبول نمیکنن آیلتس زیر 6 رو....
موفق باشی!!!!

ali0robot
December 3rd, 2010, 10:55 AM
سلام به روی ماهت :)
والا با ایلتس زیر 6 هیچ دانشگاهی برای شرایط شما خوب نیست!!!
هیچ جایی قبول نمیکنن آیلتس زیر 6 رو....
موفق باشی!!!!

مرسی از جوابتون
یعنی شما می گید اصلا مدارکو نفرستم آخه تو سایت 2 تا دانشگاه دیدم نوشته بود آیلس 5 به بالا
یعنی شما می گید اصلا بهم توجه نمی کنن

spt
December 3rd, 2010, 02:55 PM
مرسی از جوابتون
یعنی شما می گید اصلا مدارکو نفرستم آخه تو سایت 2 تا دانشگاه دیدم نوشته بود آیلس 5 به بالا
یعنی شما می گید اصلا بهم توجه نمی کنن

میشه آدرس اون دو تا دانشگاه رو بدید ما هم ببینیم؟!!!
فک نمیکنم اینطوری باشه.... اگه نوشتن 5 به بالا که خب اپلای کنید اما من همچین چیزی ندیدم تا به حال...
ببین هر چیزی که توی سایت دانشگاه نوشته باشه همونه....
اگه نوشته 6.5 میخاد شما 6 داشته باشی اصلا مدارکت بررسی نمیشه و سر این اصلا هم شوخی و گذشت ندارن....

sheri_sheri
December 4th, 2010, 12:25 AM
سلام.
من براي مستر معماري ميخام اقدام كنم.معدل 16. رزومه قوي دارم. 1سال سابقه كار. 3 تا ريكامنديشن خوب.ielts 6. به نظرتون براي tamper & lappeenranta اقدام كنم؟ چه قد شانس دارم؟

aidin1840
December 4th, 2010, 10:04 AM
سلام
من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی از پیام نور دارم. معدلم 14.14 هست و آیلتس 7 دارم. مقاله ندارم اما 5 سال سابقه کار مرتبط دارم با نامه ریکامندیشن از استادام. حالا می خوام برای Eastern University of Finland تو رشته English Litreature اپلای کنم حالا شانس قبولی دارم؟

ممنون

spt
December 4th, 2010, 09:02 PM
سلام.
من براي مستر معماري ميخام اقدام كنم.معدل 16. رزومه قوي دارم. 1سال سابقه كار. 3 تا ريكامنديشن خوب.ielts 6. به نظرتون براي tamper & lappeenranta اقدام كنم؟ چه قد شانس دارم؟

شانست خوبه..... البته معماری فک کنم پورتفولیو هم میخاد.... اگه نمونه کارات هم خوب باشن که دیگه خیلی شانست میره بالا....
آیشالا که قبول میشی... :)
موفق باشی...

spt
December 4th, 2010, 09:04 PM
سلام
من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی از پیام نور دارم. معدلم 14.14 هست و آیلتس 7 دارم. مقاله ندارم اما 5 سال سابقه کار مرتبط دارم با نامه ریکامندیشن از استادام. حالا می خوام برای Eastern University of Finland تو رشته English Litreature اپلای کنم حالا شانس قبولی دارم؟

ممنون

شانس قبولی که داری اما معدلت متاسفانه پایینه.. آیلتست هم خیلی بالا نیست که به اون اتکا کنی (چون رشتت مرتبطه به آیلتس)
تلاشت رو بکن و امیدت رو حفظ کن :)
ایشالا که قبولی :)

sheri_sheri
December 5th, 2010, 12:54 AM
مرسي spt عزيز براي راهنماييت.
آره ولي portfolio خوبي دارم.بد نيست. فقط موضوع اينه كه 0.5 نمره زبان كم دارم. چون اين 2 تا دانشگاه 6.5 ميخام. با اين تفاسير بازم اميدوار باشم؟

spt
December 5th, 2010, 01:13 AM
مرسي spt عزيز براي راهنماييت.
آره ولي portfolio خوبي دارم.بد نيست. فقط موضوع اينه كه 0.5 نمره زبان كم دارم. چون اين 2 تا دانشگاه 6.5 ميخام. با اين تفاسير بازم اميدوار باشم؟

نمیخام نا امیدت کنم!! من پارسال تافل 90 داشتم و مثلا دانشگاه تامپره 92 میخاست!!
با اینکه کلی ایمیل زدم از قبل از اپلای کردن تا چند روز قبل اعلام نتایج اصلا مدارکم رو نگاه هم نکردن!!!!
بعضی از دانشگاه ها 6 رو هم قبول دارن.... ببین اونا معماری نداره؟

به هر حال به خود دانشگاه ها ایمیل بزن و بگو.... اگه میتونی یه آیلتس دیگه ثبت نام کن....

ایشالا که پذیرش میدن بهت...

pooriya11111
December 7th, 2010, 02:18 AM
سلام
من دانشجوی مهندسی برق - مخابرات هستم البته الان ترم 7 هستم و معدلم 16.40 هست امتحان زبان ندادم ولی بالای 6 میشم .
9 تا ثبت اختراع دارم که 3 تاش با استادامونه . پروژه کارشناسیمم mimo هست میتونم در زمینه ی مخابرات دیجیتال از helsinki پذیرش بگیرم ؟ fund هم میتونم بگیرم ؟
ممنون ؟

spt
December 7th, 2010, 02:47 AM
سلام
من دانشجوی مهندسی برق - مخابرات هستم البته الان ترم 7 هستم و معدلم 16.40 هست امتحان زبان ندادم ولی بالای 6 میشم .
9 تا ثبت اختراع دارم که 3 تاش با استادامونه . پروژه کارشناسیمم mimo هست میتونم در زمینه ی مخابرات دیجیتال از helsinki پذیرش بگیرم ؟ fund هم میتونم بگیرم ؟
ممنون ؟

فاند که فک نکنم اما پذیرش شانست زیاده....
البته آیلتست برای هلسینکی باید 6.5 باشه... و سعی کن هر چه زود تر امتحان بدی....

maryam_amin
December 7th, 2010, 03:24 PM
سلام به همگي... و ممنون از كمكهاي خوبتون.
ميخوام شرايط كلي رو بگم ببينيد شانس براي كجا بيشتره؟؟ اگر انگليسي هست كه چه بهتر!!!
ديپلم رياضي فيزيك با معدل 11/18
فوق ديپلم مكانيك با معدل 79/14
آيلتس 6
سابقه كار در همين زمينه
براي ليسانس مكانيك يا رشته هاي مرتبط كجا شانس بيشتري هست؟
خواهش ميكنم راهنمايي كنيد... ممنونم .....

Gharibeh
December 7th, 2010, 05:25 PM
سلام به همگي... و ممنون از كمكهاي خوبتون.
ميخوام شرايط كلي رو بگم ببينيد شانس براي كجا بيشتره؟؟ اگر انگليسي هست كه چه بهتر!!!
ديپلم رياضي فيزيك با معدل 11/18
فوق ديپلم مكانيك با معدل 79/14
آيلتس 6
سابقه كار در همين زمينه
براي ليسانس مكانيك يا رشته هاي مرتبط كجا شانس بيشتري هست؟
خواهش ميكنم راهنمايي كنيد... ممنونم .....

دوست عزیز
به لینک های زیر یک سر بزنید. البته اگر بخوای برای رشته های مرتبط هم اقدام کنی مثل مدیریت صنعتی آپشن های دیگری هم هست. موفق باشی.
http://www.saimia.fi/en-FI/programmes/mech (http://www.saimia.fi/)
http://www.hamk.fi/mecheng
http://www.hamk.fi/automationengineering
در ارتباط با شانس هم گرچه تقریبا یکسانه و به نتیجه آزمون ورودیتون بستگی داره که آن هم با توجه به معدلتون سخت نیست.

am2000
December 8th, 2010, 03:07 PM
با سلام
بنده فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات از دانشگاه علم و صنعت با معدل 14.75 هستم، میخواستم بدونم من برای ادامه تحصیل در رشته خودم در دانشگاههای فنلاند شانسی دارم؟ کدوم دانشگاه شانسش بیشتره؟ 3و4 تامقاله دارم و رزومه کاری فوقالعاده و ایشاله IBT رو هم با نمره خوب میگیرم.

Gharibeh
December 9th, 2010, 01:15 AM
با سلام
بنده فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات از دانشگاه علم و صنعت با معدل 14.75 هستم، میخواستم بدونم من برای ادامه تحصیل در رشته خودم در دانشگاههای فنلاند شانسی دارم؟ کدوم دانشگاه شانسش بیشتره؟ 3و4 تامقاله دارم و رزومه کاری فوقالعاده و ایشاله IBT رو هم با نمره خوب میگیرم.
دوست عزیز شما شانس داری ولی اینکه چقدر ، بستگی به دانشگاهه که انتخاب می کنی و وضعیت سایر متقاضی ها و مدارکت و... داره! پذیرش هم سال به سال شرایطش فرق می کنه.
تقریبا اکثر دانشگاه ها و حتی پلی تکنیک ها هم ارایه می کنند. به نظر من برای چند دانشگاه با رنک های مختلف بفرست که شانستو از دست ندی.موفق باشی!, مثلا ....و Metropolia UAS, Oulu,Tampere, Turku, CBU

anita tavakoli
December 9th, 2010, 01:39 PM
سلام
من لیسانس میکروبیولوژی دارم..از دانشگاه آزاد
معدل 14.85
IELTS یه ماه دیگه امتحان میدم...
7سال سابقه کاری مفید به عنوان سرپرست microbial lab تو یه کارخونه داروسازی دارم...
ومدرک گذراندن دوره های GMPو ....وچند گارگاه آموزشی مربوط به کار و رشته تحصیلیم دارم
متاسفانه مقاله ندارم:cry::cry::cry:
دوتا rec letterاز اساتید دانشگاه با سابقه تحقیقاتی عالی...ویک rec letter عالی از مدیر آزمایشگاهها محل کارم....
به نظرتون چه قدر شانس پذیرش از TUT در رشته Biotechnology را دارم؟

spt
December 9th, 2010, 03:30 PM
سلام
معدل 14.85
7سال سابقه کاری مفید به عنوان سرپرست microbial lab تو یه کارخونه داروسازی دارم...
ومدرک گذراندن دوره های GMPو ....وچند گارگاه آموزشی مربوط به کار و رشته تحصیلیم دارم
دوتا rec letterاز اساتید دانشگاه با سابقه تحقیقاتی عالی...ویک rec letter عالی از مدیر آزمایشگاهها محل کارم....

حالا چرا اینقد ناراحتی؟
اشکال ندره بابا!!!! ؛)
شانست کم نیست پس ناراحت نباش... یکم توی نوشتن روزمه ات دقت کن که طولانی نشه!!
با تمام توان برای آیلتس بخون و سعی کن نمره ی خوب بیاری...
اگه مدارکت کامل و خوب باشه ، شانت خوبه...

Gharibeh
December 9th, 2010, 03:41 PM
سلام
معدل 14.85
دوست عزیز نگران نباش، مقاله نداشتن تو دوره لیسانس خیلی مهم نیست برای پذیرش. منم با spt موافقم ، اگر خوب خودتو پرزنت کنی شانس خوبی داری.
الان هم بچسب به آیلتس که نمره بالایی بیاری ایشالا. موفق باشی.

ebrahimp
December 9th, 2010, 10:58 PM
سلام
لیسانس علوم کامپیوتر - پیام نور ( بهمن فارغ التحصیل میشم )
معدل 14.63
IELTS 6
5 سال سابقه کار Linux admin

به نظرتون پذیرش میتونم بگیرم؟
من نمیخوام برم سربازی، با 15 میلیون وثیقه میشه شر رو کند؟؟

مرسی

spt
December 10th, 2010, 05:00 AM
سلام
لیسانس علوم کامپیوتر - پیام نور ( بهمن فارغ التحصیل میشم )
معدل 14.63
IELTS 6
5 سال سابقه کار Linux admin

به نظرتون پذیرش میتونم بگیرم؟
من نمیخوام برم سربازی، با 15 میلیون وثیقه میشه شر رو کند؟؟

مرسی

با نمره ی آیلتست همه ی دانشگاه ها نمیتونی اپلای کنی و معدلت خیلی بالا نیست....
پس شناست تقریبا روی لبه ی مرزه... اما بنا به تجربیات پارسال احتمال اینکه قبول شی بیشتره...
اگه پذیرش بگیری با 2 میلیون هم میشه.... (به فروم مورد نظر مراجعه کن) البته اول پذیرش رو بگیر بعد!!! فعلا تمام تلاشت رو بکن مدارکت کامل باشه...
یادت باشه افرادی که مدارکشون کامل و درسته معمولا قبول میشن!!!!
موفق باشی...

kjahanpoor
December 10th, 2010, 06:11 AM
با سلام من برای مستر رشته مهندسی مواد متالورژی میخوام اقدام کنم
معدل 13 از دانشگاه صنعتی اصفهان
آیلتس هم تا 1 ماه دیگه امتحان میدم. امیدوارم نمره 6 به بالا بیارم
5 سال سابقه ی کار مرتبط دارم
به نظرتون شانسی دارم برای پذیرش؟
چه دانشگاههایی بهتره اقدام کنم؟

spt
December 10th, 2010, 04:58 PM
با سلام من برای مستر رشته مهندسی مواد متالورژی میخوام اقدام کنم
معدل 13 از دانشگاه صنعتی اصفهان
آیلتس هم تا 1 ماه دیگه امتحان میدم. امیدوارم نمره 6 به بالا بیارم
5 سال سابقه ی کار مرتبط دارم
به نظرتون شانسی دارم برای پذیرش؟
چه دانشگاههایی بهتره اقدام کنم؟

شانست خیلی بالا نیست به خاطر معدلت.... سعی کن تا اونجا که میتونی نمره ی زبانت رو خوب بیاری...
دانشگاه های سطح اولش رو ول کن و بقیه رو اپلای کن....
برای اطلاعات بیشتر به همین فروم و نتایج پذیرش مراجعه کن..
موفق باشی

ali0robot
December 10th, 2010, 09:02 PM
لیسانس آزاد الکترونیک
معدل 14
زبان 5 آیلس :-(
3 سال سابقه کار
انجام پروژه های پژوهشی زیاد
2 سال کلا 20 میلیون پول دارم ( آخه خودم در آوردم نخندید )
کجا می تونم پذیرش بگیرم

aidin1840
December 10th, 2010, 09:04 PM
سلام

متاسفانه نمره زبانتان پایین هست . معدل بالایی هم ندارید. رو کشورهای دیگر فکر کنید.

موفق باشی

Gharibeh
December 10th, 2010, 09:27 PM
لیسانس آزاد الکترونیک
معدل 14
زبان 5 آیلس :-(
3 سال سابقه کار
انجام پروژه های پژوهشی زیاد
2 سال کلا 20 میلیون پول دارم ( آخه خودم در آوردم نخندید )
کجا می تونم پذیرش بگیرم
دوست عزیز تو فنلاند تا حالا نشنیدم آیلتس 5 قبول کنند. یه سر به دانشگاه های نروژ بزن مثلا NTNU, Vestfold رو می دونم که 5 قبول می کنند البته فکر کنم مهلت NTNU تموم شده. ولی کلا یه دوری بزن، کشورای دیگه رو هم بررسی کن. موفق باشی

anita tavakoli
December 11th, 2010, 09:01 AM
حالا چرا اینقد ناراحتی؟
اشکال ندره بابا!!!! ؛)
شانست کم نیست پس ناراحت نباش... یکم توی نوشتن روزمه ات دقت کن که طولانی نشه!!
با تمام توان برای آیلتس بخون و سعی کن نمره ی خوب بیاری...
اگه مدارکت کامل و خوب باشه ، شانت خوبه...

مرسی دوست عزیز
امیدوارم همانطور که میگین باشه...منم دارم تلاش می کنم واسه آیلتس..
منظورتون از اینکه نباید رزومه ام نباید طولانی بشه چیه؟میشه بیشتر توضیح بدین؟

anita tavakoli
December 11th, 2010, 09:08 AM
دوست عزیز نگران نباش، مقاله نداشتن تو دوره لیسانس خیلی مهم نیست برای پذیرش. منم با spt موافقم ، اگر خوب خودتو پرزنت کنی شانس خوبی داری.
الان هم بچسب به آیلتس که نمره بالایی بیاری ایشالا. موفق باشی.

مرسی دوست عزیز از اینکه جواب دادین ...نمیدونم شاید حق با شماست ولی آخه چه جوری میشه باید با این مدارک نه چندان عالی پرزنت خوبی داشت..ولی تمام تلاشمو می کنم.
بازم ممنونم..

Gharibeh
December 11th, 2010, 02:42 PM
مرسی دوست عزیز از اینکه جواب دادین ...نمیدونم شاید حق با شماست ولی آخه چه جوری میشه باید با این مدارک نه چندان عالی پرزنت خوبی داشت..ولی تمام تلاشمو می کنم.
بازم ممنونم..
من نمی دونم شما به چی میگی مدارک عالی ولی شما هم رزومه و هم معدلت بد نیست برای اروپا. اگر پارسال بود که من بالای 90 درصد می گفتم فنلاند قبولی ولی شرایط هر سال فرق می کنه و به ویژه امسال که اولین سالیه که سوید پولی شده و شرایط اینجا هم از نظر پذیرش یه کم عوض می شه. شما قسمت "نتایج پذیرش" رو بر اساس معدل مرتب کن و ببین با معدل های نزدیک شما دوستان کجا ها که قبول نشدن. بعصی اوقات یک لیسانس مرتبط با معدل متوسط و نمره زبان کافیه.
در مورد مدارکت هم تو بخش های Sop ,CV, LoR و... تو همین سایت مطالب خیلی مفیدی هست حتما مطالعه کن و نکته ها و جرقه هایی که به ذهنت می رسه یادداشت کن.
ببین اپلای یک فرایند طولانیه که امید و انگیزه می خواد اگر نداشته باشی خسته میشی و به هدفت نمی رسی. پس این لحن ناامید رو فراموش کن و گفتم که الان واجب تر از هر چیز زبان، زبان و زبان.
بیا دیگه چی می خوای...!!؟؟

shahrouz
December 11th, 2010, 09:45 PM
درود
زمان اپلاي براي كدوم از دانشگاههاي فنلاند تموم نشده؟ من رزومم رو يك بار گفتم. خلاصه اش اينه (معدل كارشناسي 13.6‏ اميركبير ارشد 17 تهران gre و تافل هنوز نيومده ولي احتمالا معمولي باشه سه تا مقاله isi و 16 كنفرانس(14 بين المللي)) براي كدومشون شانسي دارم؟ فاند مورد نظرم هست!

thepeyman
December 12th, 2010, 01:52 AM
سلام دوستان
کارشناسی کشاورزی آزاد- معدل ۱۳. - آیلتس 6.5 ..
می خواستم بدونم شانسی برای دانشگاه های ممتاز در رشته بیوتکنولوژی گیاهی دارم
مرسی از موضوع خوبتون کلا چه دانشگاهی برای رشته من مناسبه؟

spt
December 12th, 2010, 03:19 AM
سلام دوستان
کارشناسی کشاورزی آزاد- معدل ۱۳. - آیلتس 6.5 ..
می خواستم بدونم شانسی برای دانشگاه های ممتاز در رشته بیوتکنولوژی گیاهی دارم
مرسی از موضوع خوبتون کلا چه دانشگاهی برای رشته من مناسبه؟

دانشگاه ممتاز سخته چون معدلت پایینه...
اما کلا شناس داری...
به نظر من همه ی دانشگاه هایی که رشتت رو ارائه میکنن رو پیدا کن و اپلای کن...
ایشالا که همه پذیرش بدن...
موفق باشی...

arvin-1980
December 13th, 2010, 02:50 AM
مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه آزاد معدل 15.73 نمره آیلتس 6 ولی یک ماه دیگه دوباره امتحان میدم و درنتیجه مدارک فقط میتونم برای vass lapinranta tut بفرستم نمره آیلتسم مشکل داره ریدینگ 7 اسپیکینگ 7 رایتینگ 6 لیسنینگ 5 همین نمره پنج لیسنینگ زندگیمو خراب کرده. 1 سال سابقه کار هم دارم. به نظرتون چقدر شانس پذیرش دارم.؟؟؟؟ برای نروژ هم نمیخوام اپلای کنم چون خیلی خیلی گرونه.

Gharibeh
December 13th, 2010, 04:04 AM
سلام
اولا از این که صفحه ای به این فعالی دیدم واقعا لذت بردم... ممنون
دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه شیراز
رشته آموزش زبان انگلیسی
معدل کاردانی 19.60
معدل کارشناسی 19
3 یا 4 مقاله احتمالا یکی آی اس آی
و یک کتاب
واسه دکترا در فنلاند شانسی دارم؟
آیا از دیگر کشورهای اروپایی که تحصیل رایگان داشته باشن پیشنهاد بهتری دارین؟
با سپاس
سلام دوست عزیز. گرچه سوالت رو باید تو تاپیک شانس پذیرش می پرسیدی ولی برای اینکه دست خالی ار این امامزاده بیرون نری چند تا نکته عارضم:
1 پذیرش دکترا در اکثر کشورها نه تنها رایگانه بلکه می تونی فاند های خوبی هم بگیری.
2 تو فنلاند من پیدا نکردم چیزی برات ولی باید بگردی و زمینه های مشترک رو هم در نظر داشته باش.
3 تو نروژ از دانشگاه Stavanger اینو برات پیدا کردم:
http://www.uis.no/study_programmes/research_training/literacy
4 به نظر من اگر تو یک کشور انگلیسی زبان درس بخونی هم برات مفید تر و راحتتره و هم رشته های بیشتر و قوی تری هست.
5 رزومه ات هم عالیه اگر معدل ارشدت هم همینطور باشه پس شروع کن به جستجو و ارتباط با دانشگاه ها.
اینم اولین جوابت تو این راه پذیرش.:biggrin:
ایشالا از Cambridge یا Oxford جواب بگیری!:biggrin:

MR-Abbasi
December 13th, 2010, 12:56 PM
سلام دوستان. من زیاد در مورد دانشگاه های فنلاند اطلاعات ندارم. لطف کنید بگین با این شرایط واسه فوق مهندسی شیمی از کدوم دانشگاه ها احتمال پذیرش هست؟ مرسی

لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه آزاد معدل 14.10
آیلتس 7.0
1 سال سابقه کار بدون بیمه.

Arma
December 13th, 2010, 01:36 PM
من ليسانس آموزش زبان انگليسي از دانشگاه آزاد - ايلتس 8 - سابقه كار هم دارم ( مگه ازما سابقه كار ميخوان ؟؟؟؟)
به نظر شما با این شرایط واسه فوق تو رشته هايي مربوط به رشته خودم از کدوم دانشگاه ها احتمال پذیرش دارم؟
يه سئوال ديگه ايا ما مي تونيم براي مستر واسه رشته اي كه مرتبط با رشتمون نيست اقدام كنيم مثلا MBA؟؟؟
ممنون

Arma
December 13th, 2010, 06:04 PM
من ليسانس آموزش زبان انگليسي از دانشگاه آزاد - ايلتس 8 - سابقه كار هم دارم ( مگه ازما سابقه كار ميخوان ؟؟؟؟)
به نظر شما با این شرایط واسه فوق تو رشته هايي مربوط به رشته خودم از کدوم دانشگاه ها احتمال پذیرش دارم؟
يه سئوال ديگه ايا ما مي تونيم براي مستر واسه رشته اي كه مرتبط با رشتمون نيست اقدام كنيم مثلا MBA؟؟؟
ممنون

راستي يادم رفت بگم معدلم 17.95

spt
December 13th, 2010, 11:32 PM
مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه آزاد معدل 15.73 نمره آیلتس 6 ولی یک ماه دیگه دوباره امتحان میدم و درنتیجه مدارک فقط میتونم برای vass lapinranta tut بفرستم نمره آیلتسم مشکل داره ریدینگ 7 اسپیکینگ 7 رایتینگ 6 لیسنینگ 5 همین نمره پنج لیسنینگ زندگیمو خراب کرده. 1 سال سابقه کار هم دارم. به نظرتون چقدر شانس پذیرش دارم.؟؟؟؟ برای نروژ هم نمیخوام اپلای کنم چون خیلی خیلی گرونه.

من فک میکنم شانست خوبه... معدلت متوسطه... دانشگاه هایی هم که انتخاب کردی پارسال خوب پذیرش دادن...
ایشالا که قبولی....
موفق باشی...

spt
December 13th, 2010, 11:34 PM
سلام دوستان. من زیاد در مورد دانشگاه های فنلاند اطلاعات ندارم. لطف کنید بگین با این شرایط واسه فوق مهندسی شیمی از کدوم دانشگاه ها احتمال پذیرش هست؟ مرسی

لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه آزاد معدل 14.10
آیلتس 7.0
1 سال سابقه کار بدون بیمه.

سابقه کار خیلی نقش مهمی رو بازی نمیکنه... معدل مهمه که معدل شما متوسطه....
نمره ی زبانت خوبه و میتونی روش حساب کنی....
راجه به کدوم دانشگاه ها هم که توی یه جای دیگه گفتم بهت....
موفق باشی....

spt
December 13th, 2010, 11:39 PM
ممنون

معدلت خیلی خوبه و ماشالا به این آیلتست...
اگه رشته ی مرتبط به درست رو پیدا کردی که شانست خییل خوبه....
و راجع به MBA باید بگم که این رشته کلا برای افرادی که تجربه کاری چند سال دارن ایجاد شده و معمولا به عنوان در آمد دانشگاه ها عمل میکنه... واسه همین اکپر دانشگاه های دنیا دارند و شهریه سنگینی هم براش میزارن...
فنلاند از تنها کشور هایی هست که چند تا MBA داره که مثل بقیه پروگرام هاش مجانیه اما متاسفانه به اون دلایلی که گفتم بالا و این که خیلی خیلی متقاضی زیاده براش خیلی سخت میشه توش قبول شد...
مخصوصا بدون سابقه کاری مرتبط....
البته جدا توصیه میکنم شانست رو امتحان کنی....
اما حتما رشته ی مرتبط به لیسانست هم اپلای کن...
موفق باشی...

Gharibeh
December 14th, 2010, 01:02 AM
معدلت خیلی خوبه و ماشالا به این آیلتست...
اگه رشته ی مرتبط به درست رو پیدا کردی که شانست خییل خوبه....
و راجع به MBA باید بگم که این رشته کلا برای افرادی که تجربه کاری چند سال دارن ایجاد شده و معمولا به عنوان در آمد دانشگاه ها عمل میکنه... واسه همین اکپر دانشگاه های دنیا دارند و شهریه سنگینی هم براش میزارن...
فنلاند از تنها کشور هایی هست که چند تا MBA داره که مثل بقیه پروگرام هاش مجانیه اما متاسفانه به اون دلایلی که گفتم بالا و این که خیلی خیلی متقاضی زیاده براش خیلی سخت میشه توش قبول شد...
مخصوصا بدون سابقه کاری مرتبط....
البته جدا توصیه میکنم شانست رو امتحان کنی....
اما حتما رشته ی مرتبط به لیسانست هم اپلای کن...
موفق باشی...
در تایید و تکمیل صحبت spt عزیز این نکته رو یادآوری کنم:
اینها لینک 3 تا از بهترین MBA های فنلانده که خیلی معتبرند ولی شهریه بالا می گیرند.می تونید مطالعه کنید ببینید اصلاMBA به دردتون می خوره.اگر مشکل مالی ندارین و می خواین حتما پاتون به فنلاند برسه(!) و یک آینده شغلی خوب داشته باشید مفید هستند!
http://www.aaltoee.fi/fi/mba-ohjelmat/aalto-mba
http://www.hanken.fi/public/en/hankenmba?source=mba.hanken.fi_eng
http://www.oulubusinessschool.fi/mba_programme

amir17901m
December 16th, 2010, 12:26 AM
سلام

مهندسی فناوری اطلاعات سجاد مشهد

معدل 13

IELTS 7

سابقه کاری1 سال

مقاله ندارم .

برای چه دانشگاه هایی اقدام کنم خوبه ؟اصلا" برای جایی اقدام کنم ؟:dچون اینجا همه ماشالاه قدرن :d

در ضمن می خوام Networking engineering یا IT بخونم .

در ضمن سایتتون باحاله !!

مرسی!!!

mic_makarti
December 16th, 2010, 12:30 PM
سلام

مهندسی فناوری اطلاعات سجاد مشهد

معدل 13

IELTS 7

سابقه کاری1 سال

مقاله ندارم .

برای چه دانشگاه هایی اقدام کنم خوبه ؟اصلا" برای جایی اقدام کنم ؟:dچون اینجا همه ماشالاه قدرن :d

در ضمن می خوام Networking engineering یا IT بخونم .

در ضمن سایتتون باحاله !!

مرسی!!!

سلام دوست عزیز .

با توجه به پولی شدن سوئد، رقابت برای فنلاند کمی سخت تر میشه اما با توجه به آمار سالهای گذشته شانس دارین اما شانستون خیلی زیاد نیست سعی کنید رزومه و SOP خوبی بنویسید.
دانشگاه های زیر IT دارند :
TUT
Lappeenranta
Eastern Finland
Turku
Helsinki

حتما اقدام کن و دو دانشگاه اول را مد نظر داشته باش ...
موفق باشین.

babakmhr
December 20th, 2010, 08:48 PM
سلام،دوستان به نظر شما من با شرایط زیر برای فنلاند اقدام کنم؟ اگر جواب مثبته چه دانشگاه هایی رو پیشنهاد می کنید؟ :|
مهندسی کامپیوتر - نرم افزار
معدل کل 13.5 :( معدل تخصصی 15.5 ،اصلی 14 اختیاری 15
آیلتس 6.5
توصیه نامه از همه اساتید دروس تخصصی
4 سال سابقه کار مرتبط (پاره وقت)
نیاز به بورس و فاند هم ندارم.

saman.z
December 21st, 2010, 04:19 PM
فکر نمیکنم داشته باشم ولی جواب نهایی به عهده خودتون//////بله میشه ولی تعداد فاند بسیار محدوده //توی تاپیک مربوطه حتما پیداش میکنی.

mic_makarti
December 22nd, 2010, 06:22 PM
سلام،دوستان به نظر شما من با شرایط زیر برای فنلاند اقدام کنم؟ اگر جواب مثبته چه دانشگاه هایی رو پیشنهاد می کنید؟ :|
آیلتس 6.5

سلام دوست عزیز .
حتما اقدام کنید ، تقریبا تمام دانشگاه ها رشته مرتبط به کامپیوتر را دارند .
البته برای دانشگاهی مثل هلسینکی شانس کمی دارید.
به نظر من TUT و
Lappeenranta حتما اقدام کنید در ضمن در نتایج پذیرش ببینید کدام دانشگاه ها به معدل نسبتا پایین بهتر پذیرش دادن.

برای مبلغ سپرده بانکی که اطمینان میخواستید بهتره به تاپیک مربوط و یا به این صفحه از سایت سفارت به نشانی :

http://www.finland.org.ir/Public/default.aspx?contentid=188212&culture=en-US&contentlan=2

مراجعه کنید

موفق باشید ...

silence scream
December 23rd, 2010, 04:38 AM
دوستان من میخواستم جسارتا نکته ای رو گوشزد کنم!
کسانی که مایل به نظرخواهی درباره ی شانس پذیرششون هستند و موردشون خیلی عمومیت داره (مثل همین دوستمون) اگر فقط از همین چند صفحه ی آخر این تاپیک شروع کنند به خوندن، میبینند که نمونه های متنوعی تا به حال مطرح شده، و میتونند روی همون نظرات ارزیابی داشته باشند...

به هر حال شانس پذیرش مساله ای نیست که بشه نظر مطلقی درباره ش داد! بطور طبیعی دانشگاهی که معروفتره، خواهان بیشتری داره و رقابت سختتری برای متقاضیانش رقم میزنه. اگر به صراحت نگفته باشند پایینتر از این نمره ها اصلا مجاز به اپلای نیستند، شما میتونید اپلای کنید و کسی جلوتون رو نمیگیره، اما احتمال قبول شدن رو با توجه به همون مسئله ی طبیعی که عرض کردم بسنجید.

آیلتس 6.5

پیروز باشید

baharlife70
December 23rd, 2010, 05:25 PM
سلام .معدل فوق لیسانسم 3.87 از 4 و 3 تا کنفرانس دارم.میخواستم بدونم شانسم چقدره و چطوری باید برای دکترا اپلای کنم.و اینکه من هنوز زبان نگرفتم البته ساختار مدرک ارشدم انگلیسی زبان بود.نمی تونم از سایت اپلای کنم؟حتما باید job position پیدا کنم؟ممنون

Payam_x62
December 24th, 2010, 02:31 PM
سلام دوستان
برای ارشد در رشته صنایع غذایی , معدل 13.43 و با داشتن چند مقاله در کنفرانس های خارجی و نمره زبان خوب شانسی هست ?!:lipsrsealed:
با این شرایط چه دانشگاههایی میتونم اپلایی کنم?

aidin1840
December 24th, 2010, 02:38 PM
سلام دوستان
رشته صنایع غذایی برای ارشد, معدل 13.43 و با داشتن چند مقاله در کنفرانس های خارجی و نمره زبان خوب شانسی هست ?!
با این شرایط چه دانشگاههایی میتونم اپلایی کنم?

سلام
والا همیشه شانس برای همه وجود دارد. اما بر اساس شواهد سال های پیش شما از نظر معدل یکم پایین هست. منظور هم از نمره زبان خوب چند هست؟ اما اپلای کردن اصلا ضرری نداره !! رشته ها و دانشگاهها را هم می تونی از سایت زیر ببینی:

http://www.universityadmissions.fi/

موفق باشید

Payam_x62
December 24th, 2010, 03:44 PM
سلام
والا همیشه شانس برای همه وجود دارد. اما بر اساس شواهد سال های پیش شما از نظر معدل یکم پایین هست. منظور هم از نمره زبان خوب چند هست؟ اما اپلای کردن اصلا ضرری نداره !! رشته ها و دانشگاهها را هم می تونی از سایت زیر ببینی:

http://www.universityadmissions.fi/

موفق باشید
سلام
منظورم از نمره زبان 7 هست, من توی خود وبسایت دانشگاه هلسینکی خوندم که علت اصلی رد شدن متقاضیان نمره پایین زبان هست تا داشتن معدل بازم اگه دیگر دوستان لطف کنن نظرشون بگن ممنون میشم.

mic_makarti
December 24th, 2010, 08:01 PM
سلام
منظورم از نمره زبان 7 هست, من توی خود وبسایت دانشگاه هلسینکی خوندم که علت اصلی رد شدن متقاضیان نمره پایین زبان هست تا داشتن معدل بازم اگه دیگر دوستان لطف کنن نظرشون بگن ممنون میشم.

سلام
با اینکه دوست عزیز silence scream در پست 191 توضیحاتی را فرمودند بنده دوباره عرض میکنم که نظرات من و دوستان دیگه مطلق نیست و بهتره که خودتون روی دانشگاه ها بررسی بیشتری بکنید اما :

بر اساس نتایج پذیرش سالهای قبل :
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?6824-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4
و
http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php

بر اساس معدلتون بخوام بگم برای دانشگاهی مثل هلسینکی شانستون نسبتا کمه اما به خاطر مقالاتی که فرمودید به نظر بنده حتما اقدام کنید .
برای دانشگاهای دیگه هم همینطور بهتره اونایی که رشته تون را دارند را تا حد ممکن اقدام کنید.
برای بقیه دانشگاه ها بر اساس نتایج سال های پش شانس دارین و از هلسینکی شانستون بالاتره .

یه توضیح کوتاه هم بدم البته قبلا جناب SPT فرموده بودند که دانشگاه هرچی رتبه پایین تری داشته باشه و در شهری قرار داشته باشه که از نظر آب و هوایی شرایط نسبتا بدتری نسبت به بقیه شهرها داشته باشه و تعداد پذیرش در اون رشته بیشتر باشه میشه گفت که شانس بیشتری میده !
درضمن شانس پذیرش در هیچ زمانی قابل ارزیابی نیست مخصوصا حالا که شرایط فنلاند کمی با سال پیش بخاطره پولی شدن سوئد فرق کرده.

از ویکی پدیا برای آب و هوا کمک بگیرید در :

http://en.wikipedia.org/wiki/Finland

mehbang
December 27th, 2010, 01:55 AM
معدل 14.93
رشته مكانيك سيالات
از:دانشگاه مازندران
IELTS:6(7بهمن يه امتحان ديگه می‌دم)
اپلای‌داسه دو رشته:مكانيك--آسترونومی(رزوم غير آكادميك تقريبا خوبی دارم)
شانس پيليز؟واسه هركدام جدا!

مرسی...

s_h_sh66
December 27th, 2010, 02:42 AM
من هنوز فارق التحصیل نشدم /تا اخر january تموم میکنم /معدل کلمم تا اینجا 14.20 هستش/مکانیک دانشگاه گیلان میخونم/ایلسم 6.5 هستش و نه سابقه کاری دارم نه مقاله ای/به نظرتون من اصلا شانس پذیرش تو فنلاندو دارم؟ اگه نظرتون مثبته کدوم دانشگاه؟ ممنون از کمکتون!

mic_makarti
December 27th, 2010, 11:48 AM
سلام

نسبت به شرایط سال پیش شانس دارین و میشه گفت شانستون متوسطه

سال پیش مثل شما از LUT پذیرش گرفته !
موفق باشید.

معدل 14.93
رشته مكانيك سيالات
از:دانشگاه مازندران
IELTS:6(7بهمن يه امتحان ديگه می‌دم)
اپلای‌داسه دو رشته:مكانيك--آسترونومی(رزوم غير آكادميك تقريبا خوبی دارم)
شانس پيليز؟واسه هركدام جدا!

مرسی...

من هنوز فارق التحصیل نشدم /تا اخر january تموم میکنم /معدل کلمم تا اینجا 14.20 هستش/مکانیک دانشگاه گیلان میخونم/ایلسم 6.5 هستش و نه سابقه کاری دارم نه مقاله ای/به نظرتون من اصلا شانس پذیرش تو فنلاندو دارم؟ اگه نظرتون مثبته کدوم دانشگاه؟ ممنون از کمکتون!

بله شانس دارین . قبلا تو چند پست قبل دانشگاهایی که به معدل های پایین تر پذیرش دادن را معرفی کردم.

به تاپیک پذیرش در قسمت فنلاند و به نتایج پذیرش کل فروم مراجعه کنید .
خودتون متوجه میشید برای کجا شانستون بیشتره.

موفق باشید.

sinad
December 30th, 2010, 04:10 PM
دوستان سلام.
به نظرتون با شرایط زیر شانسی واسه بورس گرفتن واسه 2011 از TKK, LUT, TUT رو دارم؟ مرسی.
-------------------------------------------------------------------------------
Bachelor of Science in Mech. Engr. from SHIRAZ UNIVERSITY
Overall GPA: 15.42/20
1 Int'l Conference Paper
1 Journal Paper in progress
iBT: 95
GRE: 790/800, 320/800, 3/6
Konkoure Karshenasi Rank: 240
سابقه ی 5 تا TA
------------------------------------------------------------------------------
در ضمن آیا باید استاد پیدا کنم؟ مثلا مکانیک TKK هشت تا استاد بیشتر نداره.(تو فیلد من 2 استاد داره!)
به علاوه LUT که واسه مکانیک پولی شده. TUT هم که مکانیک نداره فکر کنم!
مرسی

meh
January 1st, 2011, 02:30 AM
سلام
من تافل 86 دارم ایا برای دانشگاههای که شرط 90 گذاشتن شانسی دارم؟(conditional)

mic_makarti
January 1st, 2011, 09:29 AM
سلام
من تافل 86 دارم ایا برای دانشگاههای که شرط 90 گذاشتن شانسی دارم؟(conditional)

سلام

بهتره با دانشگاه هماهنگ کنید اما تا اونجا که من میدونم مدارکتون بررسی نمیشه !

موفق باشید.

silence scream
January 3rd, 2011, 10:33 PM
سلام من 17 سالمه رشتمم ریاضیه می خوام برای پیش برم اونجا نمیدونم باید چیکار کنم ایا میشه به جایه پیش 4 سال کارشناسی بخونم الان دارم تافلم رو میخونم ایا شرکتی رو میشناسید که پذیرش بگیره و ایا من میتونم با این حساب برم فنلاند

سلام من 17 سالمه و سومم و رشتم ریاضیه و دارم برا تافل می خونم ایا برا پیش میتونم برم یا بجا پیش 4 سال کارشناسی بخونم ایا شرکتی هست که پذیرش بگیره

به اپلای ابرود خوش آمدید،
لطفا برای هر مطلب و سوالی که میخواهید ارسال کنید از مناسبترین تاپیک برای درج آن استفاده کنید. مثلا این (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?1231-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%88-%D9%81%D9%88%D9%82-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3) و این (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?22252-%D8%A7%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF%D9%8A-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%84%D9%8A%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3) تاپیکها برای پرسش کنونی شما کاملا مناسب بودند. این ارسالها خیلی زود حذف خواهند شد.

sarajafari63
January 4th, 2011, 02:19 PM
سلام، ممنون از فروم خیلی خوبتون. من مهندسی کامپیوتر نرم افزار - آزاد تهران مرکز - معدل 15.87 - Ielts 6.5- چهار سال سابقه کار مرتبط با بیمه دارم. برای Helsinki, Turku,Tamper, OULU شانس پذیرش دارم؟ کدام دانشگاه برای IT بهتره؟ ممنون

saeid-sasan
January 5th, 2011, 01:52 AM
سلام
کاردانی الکترونیک از دانشگاه شمال با معدل 21/17
در حال حاضر دانشجوی ترم آخر کارشناسی آموزشکده فنی و حرفه ای هستم ودر پایان دوره فک میکنم با معدل 5/16فارغ التحصیل خواهم شد
آیلتس 8.- دارای 2 سال سابقه مرتبط
برای ارشدبرق الکترونیک یا برق کنترل در 5 دانشگاه برتر شانسی هست؟

G_S
January 6th, 2011, 08:17 PM
سلام دوستان
من مهندسی‌ عمران فردوسی مشهد خوندم با معدل ۱۳ با ۲ سال سابقه کار ۲ recomendation آکادمیک و یک کاری با آیلتس ۶.۵ شانسی دارم واسه فنلاند؟
لطفا راهنمایی‌ کنین کدوم دانشگاها شانسم بیشتره؟
مرسی‌

mic_makarti
January 7th, 2011, 05:12 PM
سلام
کاردانی الکترونیک از دانشگاه شمال با معدل 21/17
در حال حاضر دانشجوی ترم آخر کارشناسی آموزشکده فنی و حرفه ای هستم ودر پایان دوره فک میکنم با معدل 5/16فارغ التحصیل خواهم شد
برای ارشدبرق الکترونیک یا برق کنترل در 5 دانشگاه برتر شانسی هست؟

سلام دوستان
من مهندسی‌ عمران فردوسی مشهد خوندم با معدل ۱۳ با ۲ سال سابقه کار ۲ recomendation آکادمیک و یک کاری با آیلتس ۶.۵ شانسی دارم واسه فنلاند؟
لطفا راهنمایی‌ کنین کدوم دانشگاها شانسم بیشتره؟
مرسی‌

سلام دوستان.

یه توضیح کوتاه درباره شانس پذیرش بگم :

این تاپیک برای این هست که دوستان بتونند دانشگاها را بر اساس وضعیت خودشون گلچین کنند تا در وقت و هزینه صرفه جویی بشه.

برای ارزیابی شانستون پیشنهاد میکند مراحل زیر را دنبال کنید(هیچکس بهتر از خودتون نمیتونه وضعیتتون را درک کنه) :

1- در قسمت پذیرش کل فروم در لینک زیر کشور فنلاند را انتخاب و نتیجه را ببنید(نتایج را بررسی کنید).
http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php?do=search
2-در قسمت پذیرش کل فروم جستجو را انتخاب کنید و در قسمت دانشگاه های پذیرفته شده نام دانشگاه مورد نظر را جستجو کنید و مشاهده کنید که چه کسانی با چه شرایطی قبول شدند، این کار را میتونید برای دانشگاه های رد شده نیز انجام بدین و شرایط ریجکتی ها را هم بررسی کنید (دقت کنید که لازم نیست کشور را انتخاب کنید).
3-از قسمت پذیرش فنلاند و معرفی افراد در حال اقدام هم به عنوان مکمل استفاده کنید (به ترتیب در لینک های زیر):

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?6824-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4
و

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?22595-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%84-2011-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF

حتما میدونید که شرایط برای فنلاند، امسال کمی متفاوت خواهد بود و باید فاکتورهای دیگری را هم در نظر داشت :
1- تعداد ثبت نام (intake) در رشته مورد نظر شما !

2- رتبه دانشگاه که میتونید در لینک های زیر ببینید:

Aalto University :
http://www.topuniversities.com/university/aaltouniversity
University of Eastern Finland:
http://www.topuniversities.com/university/kuopiouniversity
University of Helsinki:
http://www.topuniversities.com/university/universityhelsinki
University of Jyväskylä:
http://www.topuniversities.com/university/universityjyvaeskylae
University of Oulu:
http://www.topuniversities.com/university/universityoulu
University of Tampere:
http://www.topuniversities.com/university/universitytampere
University of Turku:
http://www.topuniversities.com/university/universityturku

البته رتبه بندی های دیگری نیز هستند :
http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?40-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8 C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86

3- به علت شرایط خاص آب و هوایی فنلاند این فاکتور را میشه در نظر داشت :
http://www.climatetemp.info/finland
http://ilmatieteenlaitos.fi/en
http://www.worldatlas.com/webimage/countrys/europe/fiweather.htm
http://www.wunderground.com/global/stations/02974.html

4-شرایط کلی برای زندگی(هزینه،جمعیت و ...):
http://www.expat-finland.com
http://www.finlandforum.org/viewforum.php?f=3
http://www.citypopulation.de/Finland-UA.html
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cities_and_towns_in_Finland

توجه داشته باشید که دانشگاهی با رنک بهتر و شرایط آب و هوایی و شهری بهتر شرایط نسبتا سخت تری خواهد داشت.

درضمن به علت گذاشتن شهریه برای دانشگاهای سوئد احتمالا رقابت برای فنلاند و نروژ سخت تر خواهد بود .
این فاکتور را هم در نظر داشته باشید.

امیدوارم با وارد شدن مشخصات دوستانی که پذیرش گرفتند و یا میگیرند بانک اطلاعاتی جامع تری داشته باشیم.

موفق و پیروز باشید.

Amir405glx
January 9th, 2011, 12:06 AM
با سلام خدمت همه دوستان. من می خواستم بدونم شرایطم برای اخذ پذیرش چه طوریه!؟
معدل لیساس 16.5
رشته مهندسی برق
از دانشگاه سجاد مشهد
2مقاله کنفرانس IEEE
IELTS 6.5
چند تا از درسهای مهم مخابرات و برق و کامپیوترم TA داشتم
Recom هم از چندتا استاد دارم.
شانسی دارم؟؟

spt
January 11th, 2011, 05:15 AM
با سلام خدمت همه دوستان. من می خواستم بدونم شرایطم برای اخذ پذیرش چه طوریه!؟
معدل لیساس 16.5
رشته مهندسی برق
از دانشگاه سجاد مشهد
2مقاله کنفرانس IEEE
IELTS 6.5
چند تا از درسهای مهم مخابرات و برق و کامپیوترم TA داشتم
Recom هم از چندتا استاد دارم.
شانسی دارم؟؟

میتونم بگم برای اکثر دانشگاه ها شانس خوبی داری....
با توجه به شرایطت و معدلت حتما دانشگاه هلسینکی هم اپلای کن.... معدلت حد اقلی هست که میخان اما خب شاید زدی و گرفت ؛)

sajad6363
January 13th, 2011, 02:41 AM
سلام دوستان، لطفا بگید با این رزومه شانسی برای پذیرش PHD تو فنلاند دارم؟
1. لیسانس کامپیوتر نرم افزار معدل 17.1
2. ارشد کامپیوتر نرم افزار آزاد قزوین معدل 18.20
3. دو مقاله داخلی، یه ژورنال بین المللی، یه مقاله ISI سابمیت
4. مدرک زبان هنور ندارم ولی رو آیلتس 6.5 حساب کنید.
اگه میشه بگید هزینه سالانه(تحصیل و زندگی) واسه دکترا تو فنلاند چقدره؟

spt
January 14th, 2011, 12:40 AM
سلام دوستان، لطفا بگید با این رزومه شانسی برای پذیرش PHD تو فنلاند دارم؟
1. لیسانس کامپیوتر نرم افزار معدل 17.1
2. ارشد کامپیوتر نرم افزار آزاد قزوین معدل 18.20
3. دو مقاله داخلی، یه ژورنال بین المللی، یه مقاله ISI سابمیت
4. مدرک زبان هنور ندارم ولی رو آیلتس 6.5 حساب کنید.
اگه میشه بگید هزینه سالانه(تحصیل و زندگی) واسه دکترا تو فنلاند چقدره؟

بله احتمال پذیرش برای دکترا دارید :)
به نظر من قبولیت برای دکترا صد در صده و احتمال بورس گرفتنت بالای 50 در صد....

Feri61
January 15th, 2011, 01:59 AM
سلام دوستان. من مدتيه که دنبال موقعيت PhD تو اروپا مي گردم مثلا کل کشورهاي اسکانديناوي، هلند، آلمان و ... ولي هر position که پيدا مي کنم بعد از اپلاي، مصاحبه حضوري(interview) داره و من بدلايلي نمي تونم براي مصاحبه حضوري به کشور مورد نظر برم . بعلاوه پيدا کردن position برام سخته و خيلي کم پيش مياد که مربوط به رشته من باشه. به اساتيد دانشگاه هاي رنک بالا تو فنلاند ايميل زدم که جوابي ندادند.اينطور که تو اين مدت برام تجربه شده پيدا کردن پوزيشن خالي بهترين و سريعترين راه براي من يا حداقل رشته منه. مي شه راهنمايي کنيد که چي کار کنم؟ با اين قضيه مصاحبه حضوري ؟

shery lan
January 15th, 2011, 11:34 PM
Could you please kindly tel me about ,my chance of admission,

1- B.Sc. Economics from Payame Noor University with GPA of 15.70
2- IELTS 6.5
3- GRE: Verbal: 230 Quantitative: 590 , Writing 3
4- job experience: 2 years as a financial affairs manager in a gas company
5-two accepted papers in a national conference

Thank you in anticipation

spt
January 16th, 2011, 05:10 AM
Could you please kindly tel me about ,my chance of admission,

1- B.Sc. Economics from Payame Noor University with GPA of 15.70
2- IELTS 6.5
3- GRE: Verbal: 230 Quantitative: 590 , Writing 3
4- job experience: 2 years as a financial affairs manager in a gas company
5-two accepted papers in a national conference

Thank you in anticipation

kinda good chance to be admitted except Helsinki...
also try that...
and try Vaasa to...

vahidtam64
January 16th, 2011, 11:56 AM
با شرایطی که من دارم میتونم برای فنلاند اقدام کنم؟ در صورتی که بتونم هزینه هامو خودم بپردازم

معدل برق قدرت 13.25
3 سال سابقه کار
نمره تافل نیومده ولی احتمالا بالای 79 بشه

ممنون میشم کمکم کنید

spt
January 16th, 2011, 11:26 PM
با شرایطی که من دارم میتونم برای فنلاند اقدام کنم؟ در صورتی که بتونم هزینه هامو خودم بپردازم

معدل برق قدرت 13.25
3 سال سابقه کار
نمره تافل نیومده ولی احتمالا بالای 79 بشه

ممنون میشم کمکم کنید

معدلت پایینه اما شانس داری نسبتا...
مخصوصا مناطقی که خیلی تو بورس نیست و بهتر به ایرانی ها پذیرش داده ترم های قبل....
سعی کن تا اونجا که میتونی اپلای کنی...

atos_pouya
January 17th, 2011, 09:11 PM
سلام به همه دوستان من می خوام برای فنلاند اقدام کنم شرایطم اینه ایا شانسی دارم؟
لیسانس میکروبیولوژی از دانشگاه ازاد تهران / معدل 15.06 / ایلتس 6.5؟

rpakdoust
January 18th, 2011, 09:58 AM
سلام براي فنلاند با مشخصات زير احتمال پذيرش وجود داره ؟
ليسانس حسابداري از دانشكده امور اقتصادي .معدل 16/55
فوق ليسانس حسابداري از آزاد مشهد . معدل 15/95
سابقه هيات علمي دانشگاه آزاد و تدريس 4 سال
سابقه كار 10 سال

xbox
January 18th, 2011, 10:50 AM
سابقه كار 10 سال

با اجازه از spt عزیز.

بله گرامی. هم معدل شما خوب است و هم اینکه عضو هیات علمی بودین می تواند رزومه خوبی باشد...
فقط تا دیر نشده اقدام کنید ، که تاریخ ددلاین دانشگاه های فنلاند به اتمام نرسیده.

موفق باشید.

spt
January 19th, 2011, 03:10 AM
سابقه كار 10 سال

بله شانس پذیرش وجود داره در مقطع دکترا...
اما برای فاند یکم رقابت زیاده و صد در صد نیست.... اما ایشالا اگه هم نشد میتونید پروژه یا کلاس بگیرید و در آمد داشته باشید :)
موفق باشید :)

saeid-sasan
January 22nd, 2011, 01:11 AM
salam
برای من که کاردانی الکترونیک با معدل 17.2
کارشناسی با معدل 16.6
شانسی برای ارشد کنترل- سیستم یا الکترونیک

اگه دارم در کدام دانشگاه ها؟
با تشکر

a.nafisi
January 22nd, 2011, 06:55 AM
hi every body
for myself i am about to apply to Lapperante university of technology ( don't care for spelling) for master of mechanical engineering
i have already my bachelor and i am studying master of mechanic in sweden so,
my question is if any body knows how being under completion of a related master would influence prioritizing the admission offer.
is it good or this university follows some policy not to grant admission to the applicant under this condition
i'll appreciate if you really know that and answer me thank you again

saied_h2004
January 26th, 2011, 01:28 AM
سلام بچه ها
من دانشجوی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر
معدل 15.25
تافل 91
معدل پیش دانشگاهی 19.12
معدل دیپلم 19.02
می خواستم ببینم میتونم از دانشگاه lappeenranta تو رشته
energy thechnology,indutrial electronics
پذیرش بگیرم؟ شانسش هست؟

spt
January 26th, 2011, 03:56 AM
سلام بچه ها
من دانشجوی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر
معدل 15.25
تافل 91
معدل پیش دانشگاهی 19.12
معدل دیپلم 19.02
می خواستم ببینم میتونم از دانشگاه lappeenranta تو رشته
energy thechnology,indutrial electronics
پذیرش بگیرم؟ شانسش هست؟

دوست من لازم نبود دو بار پست میزاشتی....
شما حتما شانس داری چون معدل لیسانست خوبه نسبتا....
البته حتما جا های دیگه هم اپلای کن که شانست بیشتر بشه....

rezakaivanloo
January 26th, 2011, 12:13 PM
دانشجوی ترم 7 علوم تربیتی گرایش تکنولوژی آموزشی هستم
معدلم 15.75
رزومه چندان قوی ندارم
1 کتاب در خال ترجمه
2کلاس آموزشی در دانشگاه تربیت معلم
1کارگاه آموزشی در دانشگاه تربیت معلم در زمینه های مرتبط
نمره تافلpbt 600
اصلا مقاله خارجی تو گرفتن پذیرش و فاند تاثیر داره ؟
در صورت نداشتن چه طور؟
در بهترین و بدترین حالت چطوره؟

spt
January 27th, 2011, 12:20 AM
دانشجوی ترم 7 علوم تربیتی گرایش تکنولوژی آموزشی هستم
معدلم 15.75
رزومه چندان قوی ندارم
1 کتاب در خال ترجمه
2کلاس آموزشی در دانشگاه تربیت معلم
1کارگاه آموزشی در دانشگاه تربیت معلم در زمینه های مرتبط
نمره تافلpbt 600
اصلا مقاله خارجی تو گرفتن پذیرش و فاند تاثیر داره ؟
در صورت نداشتن چه طور؟
در بهترین و بدترین حالت چطوره؟

شما در مقطع ارشد در فنلاند بورس نمیگیری ... فقط پذیرش میگیری....
مقاله خارجی مسلما در فرایند پذیرش تاثیر داره اما خیلی ها بدون اون هم پذیرش میگیرن.... لزومی نداره....
در بهترین حالت از یه دانشگاه خوب پذیرش میگیری و در بد ترین حالت از هیچ جا پذیرش نمیگیری...
موفق باشی....

saeid-sasan
January 27th, 2011, 10:55 AM
http://www.applyabroad.org/forum/images/icons/icon1.png پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاه های فنلاند

salam
کارشناسی با معدل 16.6

با تشکر

mic_makarti
January 27th, 2011, 11:14 AM
http://www.applyabroad.org/forum/images/icons/icon1.png پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاه های فنلاند

salam
کارشناسی با معدل 16.6

با تشکر

سلام دوست عزیز

معدلتون خوبه و شانس دارین، به نظرم هرچی دانشگاه میتونید اقدام کنید ولی در کل تقریبا برای تمام دانشگاه ها شانس دارید.

فقط سریع باشید که ددلاینا نزدیکه !!

موفق باشید.

mamalijuju
January 28th, 2011, 09:04 PM
سلام دوستان ، من با شرایط
معدل 14.09 برق الکترونیک دانشگاه آزاد
ایلتس 7 با min 6.5
GRE Ver 240 Qua 620 Wr 2.5
برای دانشگاه های AALTO , Oulu , Jyvaskyla , Lappeenranta اپلی کردم ، شانسی برای پذیرش گرفتن دارم؟؟

hihi
January 29th, 2011, 07:23 PM
سلام دوستان من امروز یعنی 29 ژانویه مدارکم با DHLرو برای هلسینکی و تمپره و لپلند فرستادم(کارشناسی ارشد).اما نمره آیلتس 5.5 شده و مدرک آیلتسم رو نفرستادم.خیلی نگرانم.آیا با این نمره به من پذیرش میدن؟بعضی دیگه از دانشگاه های فنلاند که براشون اپلای میکنم اونا 6 میخوان میدونم که که متفاوته ولی آیا پذیرش مشروط میدن؟.به نظرتون 5.5 براشون قابل قبول نیست؟؟؟؟؟کسی تجربه ای داره؟
رشته ژورنالیسم و ارتباطاتAALTO/LAPPLAND/VAASA/HELSINKI/TEMPRE
دانشگاه علمی-کاربردی
آیلتس:5.5
سابقه کار:4سال
خبرنگاری معدل:16

spt
January 29th, 2011, 07:45 PM
سلام دوستان من امروز یعنی 29 ژانویه مدارکم با DHLرو برای هلسینکی و تمپره و لپلند فرستادم(کارشناسی ارشد).اما نمره آیلتس 5.5 شده و مدرک آیلتسم رو نفرستادم.خیلی نگرانم.آیا با این نمره به من پذیرش میدن؟بعضی دیگه از دانشگاه های فنلاند که براشون اپلای میکنم اونا 6 میخوان میدونم که که متفاوته ولی آیا پذیرش مشروط میدن؟.به نظرتون 5.5 براشون قابل قبول نیست؟؟؟؟؟کسی تجربه ای داره؟
رشته ژورنالیسم و ارتباطاتAALTO/LAPPLAND/VAASA/HELSINKI/TEMPRE
دانشگاه علمی-کاربردی
آیلتس:5.5
سابقه کار:4سال
خبرنگاری معدل:16

متاسفانه فک نمیکنم شانسی داشته باشی...
سعی کن یکی دیگه ثبت نام کنی و اگه ایراد گرفتن بهشون بگی که داری برای امتحان بعدیت میخونی....
اما احتمال اینکه این هم کمک کنه خیلی کمه...

theone
January 30th, 2011, 10:07 AM
سلام به همه دوستان
دو تا سوال برای من پیش اومده : شرط معدلی که مطرح شده برای درس های تخصصی یا معدل کل؟
تو فنلاند از دانشگاه های ایران دیتا بیس یا رکوردی دارن ؟
-من شرایطم اینه :
کامپیوتر - نرم افزار سراسری شهرستان
۱- معدل کل ۱۵.۶۶ و تخصصی ۱۴.۳۵
۲- ایلس اکادمیک ۷.۵
۳- ۴ سال سابقه کار خیلی مرتبط :d
۴- دو تا رزومه خوب - یکی از استاد قبلی که نمره پایان نامه ام با اون بود و کامل شد و یکی از محل کار فعلی

برای helsinki و tut و lapperna , tkk اقدام کردم
ممنون

mic_makarti
January 30th, 2011, 10:36 AM
سلام به همه دوستان
دو تا سوال برای من پیش اومده : شرط معدلی که مطرح شده برای درس های تخصصی یا معدل کل؟
تو فنلاند از دانشگاه های ایران دیتا بیس یا رکوردی دارن ؟
-من شرایطم اینه :
کامپیوتر - نرم افزار سراسری شهرستان
۱- معدل کل ۱۵.۶۶ و تخصصی ۱۴.۳۵
۲- ایلس اکادمیک ۷.۵
۳- ۴ سال سابقه کار خیلی مرتبط :d
۴- دو تا رزومه خوب - یکی از استاد قبلی که نمره پایان نامه ام با اون بود و کامل شد و یکی از محل کار فعلی

برای helsinki و tut و lapperna , tkk اقدام کردم
ممنون

سلام دوست عزیز،

به نظر من شانستون متوسط به بالا هست.
اما برای هلسینکی شانستون پایین تره (نسبت به سال گذاشته (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?6824-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4&p=208945&viewfull=1#post208945) ) !

1- بله قطعا دیتابیسی از دانشگاه ها دارند و یا از لیست سازمان های مختلف بررسی میکنند !
2- البته برای معدل بستگی به دانشگاه داره برای مثال توی کانادا بعضی از دانشگاه ها تخصصی را نگاه میکنند ! اما با توجه به نتایج چند تا از دوستام (سال های پیش ) که با هم مقایسه کردم و همه شون هم نرم افزار بودند فکر میکنم معدل کل را در نظر میگیرند .

موفق باشید.

tikovel
January 30th, 2011, 10:47 AM
سلام
من دانشجوی ترم آخر فناوری اطلاعات معدل کل 14 ، تو رزومه سال آخر رو نوشتم که 15 شده
5 سال سابقه کار مرتبط دارم (آیا باید مدرک بدیم یا اینکه فقط بگم داشتم کافیه ؟ من برای ایتالیا(میلان) و فنلاند (هلسینکی و تورکو فرستادم)
شانسی دارم ؟

mic_makarti
January 30th, 2011, 10:56 AM
سلام
من دانشجوی ترم آخر فناوری اطلاعات معدل کل 14 ، تو رزومه سال آخر رو نوشتم که 15 شده
5 سال سابقه کار مرتبط دارم (آیا باید مدرک بدیم یا اینکه فقط بگم داشتم کافیه ؟ من برای ایتالیا(میلان) و فنلاند (هلسینکی و تورکو فرستادم)
شانسی دارم ؟

سلام،
1- اگه نامه بفرستید بهتره، البته بعضا بدون نامه، دانشگاه ها قبول کردند، اما کار از محکم کاری عیب نمیکنه.
2-شانس که قطعا دارید، اما برای Helsinki شاید نه ! قطعا نمیشه نظر داد اما اگه تو نتایج پذیرش تشریف ببرید میبینید که با معدل 15.9 ریجکت شدند(البته بستگی به رشته هم داره !).
در ضمن فنلاند امسال احتمالا خیلی شلوغ تر از سال های پیشه و درصد خطا های تخمین ها پذیرش اینجا بیشتر خواهد بود.

دوستان اگه که مدارکتون را فرستادین، در حقیقت مطرح کردن مطلبی در اینجا برای جویا شدن شانس تقریبا بی معنی هست، اینجا بیشتر برای اینه که دوستانی که هنوز اقدام نکردند دانشگاه مناسبتری را انتخاب و در هزینه ها صرفه جویی کنند

موفق باشید.

silence scream
January 30th, 2011, 11:50 AM
دوستان اگه که مدارکتون را فرستادین، در حقیقت مطرح کردن مطلبی در اینجا برای جویا شدن شانس تقریبا بی معنی هست، اینجا بیشتر برای اینه که دوستانی که هنوز اقدام نکردند دانشگاه مناسبتری را انتخاب و در هزینه ها صرفه جویی کنند
موفق باشید.
دوستان توجه کنند همینطوره که ایشون می فرمایند.

در صورت مشاهده، بعد از این پست، بدون اطلاع قبلی حذف خواهد شد.

با تشکر

esih2002
February 1st, 2011, 03:03 PM
سلام دوستان . . خواهش میکنم منو راهنمایی کنید . . من لیسانس مهندسی نرم افزار آزاد کرج - معدل کل 14 و معدل دروس تخصصی 16 - یک مقاله IEEE - آیلتس 7 - آیا شانس برای یکی از دانشگاههای فنلاند دارم ؟ سابقه کارم میتونم جور کنم . . . مرسی

mic_makarti
February 1st, 2011, 03:13 PM
سلام دوستان . . خواهش میکنم منو راهنمایی کنید . . من لیسانس مهندسی نرم افزار آزاد کرج - معدل کل 14 و معدل دروس تخصصی 16 - یک مقاله IEEE - آیلتس 7 - آیا شانس برای یکی از دانشگاههای فنلاند دارم ؟ سابقه کارم میتونم جور کنم . . . مرسی

سلام، بله قطعا شانس دارید، معدلتون بالا نیست ولی مقاله به شما کمک خواهد کرد (توی LUT و TUT شانستون میتونه خوب باشه)، زودتر اقدام کنید که ددلاین ها برای رشته های مرتبط به نرم افزار نزدیکه چندتاشونم فکر کنم امروز روز آخر بود !

موفق باشید.

hsaba872
February 1st, 2011, 05:32 PM
با سلام
دوستان شرايط من رو چه طور ارزيابي مي كنيد
معدل كارشناسي 14.5
در دوره كارشناسي دو درس FAIL شده ام
يك مقاله در كنفرانس بين المللي در تهران (ارائه سخنراني)
6 سال سابقه كار با بيمه در يك شركت معتبر دولتي
شش ماه سابقه مدير تحقيقات بازار
شش ماه سابقه مدير برنامه ريزي
يك سال سابقه مدير حسابداري داخلي
4 سال سابقه كارشناسي IT
زبان IELTS:7
سابقه كار علمي - اجرايي نسبتا خوب
تأليف و انتشار يك كتاب در زمينه مديريت پروژه
براي ارشد FINANCE و يا مهندسي صنايع مي خوام APPLY كنم
لطفا نظراتتون رو بنويسيد.

mic_makarti
February 1st, 2011, 07:02 PM
با سلام
دوستان شرايط من رو چه طور ارزيابي مي كنيد
معدل كارشناسي 14.5
در دوره كارشناسي دو درس FAIL شده ام
يك مقاله در كنفرانس بين المللي در تهران (ارائه سخنراني)
6 سال سابقه كار با بيمه در يك شركت معتبر دولتي
شش ماه سابقه مدير تحقيقات بازار
شش ماه سابقه مدير برنامه ريزي
يك سال سابقه مدير حسابداري داخلي
4 سال سابقه كارشناسي IT
زبان IELTS:7
سابقه كار علمي - اجرايي نسبتا خوب
تأليف و انتشار يك كتاب در زمينه مديريت پروژه
براي ارشد FINANCE و يا مهندسي صنايع مي خوام APPLY كنم
لطفا نظراتتون رو بنويسيد.

سلام دوست گرامی،

خدمتون عرض کنم که شرایط کلیتون خوبه معدلتون کمی پایین هست اما بودند سال قبل که با پایین تر از این هم پذیرش گرفتند البته همینطور که بارها گفته شده ، فنلاند امسال شلوغ تر از سالهای پیش خواهد بود (از تعداد پست های گذاشته شده هم میتوان این را فهمید).

سابقه کاریتون خوبه اما توجه داشته باشید که سابقه کاری خوبی عامل بسیار تاثیر گذاری نیست، مطلبی از سایت دانشگاه Vaasa نقل میکنم

Evaluation of the applications (0-40 points):

Degree certificate (suitability of the major subject in Bachelor's degree to the Master's programme in question, scope of the degree, applicant’s success in the previous studies) 0-25 points
Work experience 0-5 points (on the basis of the submitted application documents)
Motivation 0-5 points (on the basis of the Letter of Motivation)
Skills in Mathematics 0-5 points (on the basis of the submitted application documents)

کاملا واضحه که سابقه کاری تاثیرش با نشان دادن علاقه شما به دانشگاه یا همون Motivation یکی هست !!!
در مورد تالیف کتاب باید بگم که تاثیر داره ولی شاید خیلی کم چون اولا که (احتمالا) به فارسی هست و در ضمن، در تفاوت نشر کتاب با مقاله بین المللی باید در نظر داشت که به علت داوری های زیاد و گاها سخت گیرانه روی مقاله، تاثیرش بیشتر از کتاب خواهد بود (البته شاید بتوان کتاب های مرجع را جدا در نظر گرفت).

مقاله شما هم تاثیر گذار خواهد بود البته چون اعتبار کنفرانس و نوع مقاله را نمیدونم نمیتونم نظری بدم اما احتمالا بیشتر از کتابتون خواهد بود.

در کل شرایط شما متوسط و شانس شما هم همینطور (نسبت به دوستان دیگه که اطلاع دارم عرض میکنم).
به نظر بنده برای هر چندتا دانشگاه که میتونید اقدام و سعی کنید رزومه و Motivation تاثیر گذارتری بنویسید.

البته اضافه کنم که بهتره دانشگاهایی مثل هلسینکی و حتی در بعضی رشته ها Aalto اقدام نکنید.
در آخر بگم که این صرفا نظر منه و صد در صد درست نیست !

موفق باشید

vahidirani
February 2nd, 2011, 04:15 PM
سلام
من دانشجوی سال اخر برق قدرت هستم و معدلم فعلا 14.45 هستش تازه برای زبان اقدام کردم و دارم سعی می کنم یه مقاله هم پیدا کنم؟ شانس من رو چطور ارزیابی می کنید؟

mic_makarti
February 2nd, 2011, 05:35 PM
سلام
من دانشجوی سال اخر برق قدرت هستم و معدلم فعلا 14.45 هستش تازه برای زبان اقدام کردم و دارم سعی می کنم یه مقاله هم پیدا کنم؟ شانس من رو چطور ارزیابی می کنید؟

سلام دوست عزیز،

البته توی صفحات قبلی موردی مثل شما بود اما من دوباره توضیح کوتاهی میدم.

به فرض اینکه نمره زبان مورد نیاز را بگیرید و برای امسال هم بخواهید اقدام کنید، فکر میکنم شانس شما برای دانشگاه هایی مثل TUT و LUT و Vaasa بیشتر باشه تا بقیه دانشگاه ها . احتمال پذیرشتون به نظر من به 50 درصد میرسه.

البته قطعا اگر مقاله ای به قول خودتون پیدا کنید شانستون بیشتر خواهد بود.
اضافه کنم که اگر پارسال بود میگفتم هفتاد یا هشتاد درصد پذیرش میگیرید، اما امسال پیش بینی سخت شده.

حتما نتایج پذیرش و معرفی افراد اقدام کرده برای 2011 را بخونید تا یک نمای کلی از سطح بقیه رقبا (شایدم رفقا !) بدست بیارید.

سعی کنید نمره زبان خوبی بیارید و همینطور که توی پست قبل گفتم خودتون را خوب معرفی کنید.

دوستان اگر لطف کنند و silence scream (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?46055-silence-scream) عزیز صلاح بدوند برای نوشتن شرایط خود از فرمت خاصی مثل :

لطفا نظرات خود را در رابطه با شرایط زیر بفرمایید.

1- سال در نظر گرفته شده برای اقدام.
2-رشته تحصیل شده
3- معدل
4- نمره زبان
5- مقاله
6-سابقه کار
7- رشته مورد علاقه
8- دانشگاه مورد نظر
9- سایر نکات

استفاده کند، کار دوستانی که نظر خودشون را میدهند راحت تر میشه و بصورت دیتابیسی تبدیل میشه، که برای دوستانی که صفحات را مرور میکنند خسته کننده نخواهد بود !

با تشکر.

موفق باشید.

vahidirani
February 2nd, 2011, 07:15 PM
سلام
پس بذارید من درستش کنم
برای پاییز 2012 قصد دارم و نمی دونم چه زمانی باید مدارک رو بفرستم و ایا ممکن هست مدرک زبان دیرتر حاضر بشه و اون رو بعدش بفرستم؟
رشته برق قدرت
معدل فعلا 14.45
تازه زبان رو شروع کردم
مقاله احتمالا بدست بیارم
سابقه کار ندارم
رشته برق قدرت رو می خوام گرایش طراحی سیستم
هر دانشگاهی در اسکاندیناوی با رنک مناسب
با تشکر از راهنمایی های شما

hsaba872
February 3rd, 2011, 09:00 AM
با تشكر Mic-Makharti عزيز
دو سوال ديگه هم خدمت تون عرض مي كنم
1 - چه دانشگاهي رو شما پيشنهاد مي دهيد؟
2 - در مورد دانشگاه VAASA و TURKUچه شانسي را قايل هستيد؟
ممنونم

mic_makarti
February 3rd, 2011, 11:15 AM
با تشكر Mic-Makharti عزيز
دو سوال ديگه هم خدمت تون عرض مي كنم
1 - چه دانشگاهي رو شما پيشنهاد مي دهيد؟
2 - در مورد دانشگاه VAASA و TURKUچه شانسي را قايل هستيد؟
ممنونم

سلام دوست گرامی،

برای Vaasa شانستون خوبه، برای Turku از واسا کمتره ولی شانس دارید. سال پیش با معدل 13 واسا قبول شده بودند، حتما نتایج پذیرش را ببینید.

کلا سه دانشگاه Vaasa ، LUT و TUT سال پیش خیلی خوب پذیرش دادند (مخصوصا به بچه های ایرانی). سه تا از دوستای من که البته توی این فروم عضو نیستند با معدل های سیزده تا فکر کنم کمتر از پانزده از این دانشگاه ها پذیرش گرفتند.

سلام به همه دوستان

به نظرتون شانس من برای پذیرش از رشته کامپیوتر در دانشگاههای helsinki و turku و tempere چطوره؟

فارغ التحصیل دانشگاه آزاد معدل 13.74
تافل 93
یک مقاله داخلی در کنفرانس معتبر انجمن کامپیوتر ایران
4 سال سابقه کار
2 سال سابقه تدریس

مدرکم رو هم به universityadmission فرستادم.
شانسم رو چطور میبینید؟

ممنون از لطف همگی

دوست عزیز، وقتی مدارکتون را فرستادید که دیگه براتون تفاوتی نداره که ! شانس قطعی تون تقریبا سه ماه دیگه مشخص میشه !!!

فقط بگم که شانس شما برای Turku از Tampere بیشتره و برای Helsinki من فکر میکنم شانستون خیلی پایین باشه.

موفق باشید

zambi_20022001
February 10th, 2011, 06:35 PM
سلام به دوستان عزیز
من دانشجوی کارشناسی مکانیک آزاد با معدل 17.10
آیلتس 6.5
می خواستم بدونم شانسم واسهارشد فنلاند چقدره؟ وضعیت مالیمم خیلی خوب نیست
ممنون میشم راهنماییم کنید

spt
February 11th, 2011, 05:23 AM
سلام به دوستان عزیز
من دانشجوی کارشناسی مکانیک آزاد با معدل 17.10
آیلتس 6.5
می خواستم بدونم شانسم واسهارشد فنلاند چقدره؟ وضعیت مالیمم خیلی خوب نیست
ممنون میشم راهنماییم کنید

شانست خوبه....
البته خیلی وقت نداری اما معدلت خوبه پس شانست خوبه :)

zambi_20022001
February 12th, 2011, 12:55 PM
خیلی ممنون از جوابت spt.
اینکه گفتی وقت ندارم منظورت چیه؟ ممنون میشم اگه بیشتر توضیح بدی

jerjis123
February 12th, 2011, 01:29 PM
سلام
معدل کاردانی:15.09
معدل کارشناسی:12.57
هر دو از دانشگاه آزاد
رشته :مهندسی مکانیک حرارت سیالات
دو مقاله خارجی که یکیش ISI هست.
IELTS 6.5
آیا من شانسی واسه گرفتن پذیرش برای Master دارم؟
ممنون

mic_makarti
February 12th, 2011, 02:20 PM
سلام
معدل کاردانی:15.09
معدل کارشناسی:12.57
هر دو از دانشگاه آزاد
رشته :مهندسی مکانیک حرارت سیالات
دو مقاله خارجی که یکیش ISI هست.
IELTS 6.5
آیا من شانسی واسه گرفتن پذیرش برای Master دارم؟
ممنون

سلام،

بله حتما شانس دارین و کمم نیست.
معدلتون متوسطه (البته کاردانیه ممکنه کمی تاثیر گذار باشه) ولی مقاله ها به شما خیلی کمک میکنه، حتما خیلی روی Motivation و رزومه کار کنید که یک چیز خوب از آب در بیاد.
کلا شانس شما از متوسط بالاتره ، نمیدونم چند جا میخواهید اقدام کنید (یا کردید) ولی اگر درست انتخاب و اقدام کنید شانستون میتونه خوب باشه.
Tampere ، oulu ، Aalto و vaasa را حتما در نظر بگیرید.

Deadline ها نزدیکه (بعضیاشم گذشته !)پس اگر هنوز اقدام نکردید باید سریع باشید.
موفق باشید.

ali0robot
February 12th, 2011, 06:15 PM
سلام به همه ی دوستای گلم بخصوص spt عزیز
لیسانس الکترونیک معدل 14
آیلس 6
3 سال سابقه کار
مسئول چند تا تیم رباتیک با مقام
کارهای پژوهشی
می تونم تو فنلاند پذیرش بگیرم

mic_makarti
February 13th, 2011, 01:28 PM
لیسانس الکترونیک معدل 14
آیلس 6
3 سال سابقه کار
کارهای پژوهشی

سلام دوست عزیز،

بله میتونید پذیرش بگیرید، البته کمی معدلتون نگران کنندست ولی سال پیش با همین معدل پذیرش گرفنتد(الکترونیک).
نمیدونم کدوم دانشگاه مد نظرتون هست ، من LUT، Vaasa را چک کردم براتون ولی رشته خیلی مرتبط براتون پیدا نکردم غیر از
( Telecommunication Engineering) که البته خیلی مرتبط نیست.
اما در TUT رشته MSc Programme in Radio Frequency Electronics (http://www.tut.fi/rfele) پیدا کردم که به نظرم اقدام کنید خوبه.

فکر کنم شانستون برای سه دانشگاهی که بالا اشاره کردم متوسط باشه، پیشنهاد میدم اینجا ها اقدام کنید .
برای Helsinki شانستون کم تر از اوناست.

موفق باشید.

spt
February 13th, 2011, 03:50 PM
خیلی ممنون از جوابت spt.
اینکه گفتی وقت ندارم منظورت چیه؟ ممنون میشم اگه بیشتر توضیح بدی

منظورم این بود که عجله کن که ددلاین ها نزدیکن :)

لیسانس الکترونیک معدل 14
آیلس 6
3 سال سابقه کار
کارهای پژوهشی

من خیلی جواب نمیدم چون پیمان (mic_makarti) عزیز کامل جوابتون رو دادن :)
راجع به دانشگاه واسا فقط بگم که اگه به تلکام علاقه دارید به برقی ها پذیرش داده و اتفاقا الان یه ایرانی ای که تو کار رباتیک بوده هم اینجا داریم....
یه نکته ی مهم راجع به رشته ی شما اینه که توی شهر واسا کار براش خیلی زیاده... (به خاطر کارخونه هایی مثل آ.ب.ب)
موفق باشی

sepehrtaj
February 14th, 2011, 02:19 PM
ممنون از دوستانی که با اینکه اونجا سرشون شلوغه بازم جواب بچه هارو میدن.
من مثل بقیه مقاله و سابقه کار ندارم این اثر سوء خواهد داشت واسه پذیرش؟مثلا امیدوار به دانشگاه آلتو نباشم؟
معدلمم 16.20 تقریبا،دانشگاه آزاد.کارشناسی پیوسته مکانیک

ata210
February 15th, 2011, 01:36 AM
سلام
من دانشجوی مکانیک دانشگاه ازادم
معدلم 16.5 هیچ مقاله ایم ندارم تابستونم امتحان تافل یا ایلتس می خوام بدم؟؟؟
بهترین دانشگاهشون برای مکانیک چیه؟
نرم افزار های خوب مکانیکم بلدم
چقدر شانس قبولی دارم؟؟؟

hassanrouhi
February 15th, 2011, 01:44 AM
سلام عزيزم
شما تو سايت www.universityadmissions.fi سرچ كن ببين كجاها مكانيك داره.تا اونجايي كه من ميدونم LUTداره كه پولي شده
ايلتس 6.5 داشته باشي شانست بالاست.